Diskuse Archiv 5

První komentář nového uživatele se zobrazí až po schválení, další už hned.

Podepisování příspěvků: anonymní příspěvky nebo ty, které v poli jména/přezdívky budou mít titulek nebo jiný text, mohou být smazány. Příspěvky s nakopírovaným delším obsahem, který je dostupný na jiném místě, mohou být také smazány – v takovém případě uvádět pouze odkaz, případně pár vět, nikoliv celý text systémem copy&paste.

 Obnoviť

 1. Bloger Ladislav Větvička – vyprávění o Rusku, Ukrajině, Ostravsku a jiných částech východní Evropy

  Moderuje : Stanislav Novotný – bývalý policajný prezident ČR, predseda Asociace nezávislých médií v ČR…

  Hosť : Ladislav Větvička (svérázá postava ostravského regionu. Jeho svébytné texty, kresby, fotografie, hudba, divadelní, filmové scénáře a další a další aktivity si již více než dvacet let nacházejí své fanoušky nejen v Ostravě, ale i v celé České republice a okolních zemích, speciálně v Polsku a na Slovensku. Možná je to dáno tím, že v každém Ostravákovi je kus Slováka, Poláka, Prajzáka, Moraváka a možná i kousek Čecha.
  https://hearthis.at/slobodnyvysielac/na-prahu-zmien-10-2018-12-03/

  Odpověď
 2. Ján Garaj,Štrba 7.12.2018 o 23:53

  Bojazlivosť ľudí,pod ktorí vystupujú pod cudzími prezývkami na týchto fórach a nikto nepovie svoje pravé meno,ale sa skrýva svedčí o tom , že celá KOB,KSB,VTR atd. sú/je len pre slabochov. Jediné osoby,ktoré na týchto vsevedúcich weboch vystupujú pod vlastným menom sú postavy V.Pjakina,Jefimova a Velička. O čo ide? O zavádzanie. Nie úmyselné,ale choromyselné,nevedomé. Pjakin je osoba, ktorá pacuje v miere svojho nepoznania a nemožnosti poznania pre diabla samotného.( zahadný pojem Globálneho prediktora je metodolicky pojem určený samotným Globálnym prediktorom a nie žiadnou KSB) Áno, Pjakin vie toho málo na to, aby mu bolo umožnené takto splietať skutočnými elitami,ktoré riadia svet včetne Ruska. Pokiaľ by začal on,alebo tie jeho tlsté knihy niečo prezrádzať o chode sveta,tak by tu už neboli,Lenže Pjakin tára, knihy sa vydávajúú a to znamená len jedno,že sa jedná o ďaľšie systémové zavádzanie a okrádanie času čitateľov a poslucháčov. Vnutorný prediktor SSSR je len krycí názov pre Globálneho prediktora,ktorý je akože protiváhou a vznikla akože na konci socializmu v SSSR. Ak chcete byt konceptuálne samostatný,tak ako to vraví na konci každeho videa Pjakin, tak sa musite začat aj tak chovat,byt slobodný v myslení, svojich prejavoch a hlavne musíte eliminovat STRACH a nie čítať bludy KSB,ktoré Vám iba zamotajú hlavu a vezmú Vám akukolvek odvahu vystupovat skutocne „konceptuálne samostatne“, a potom tu každý tají svoje pravé meno a pôvod. Elity,ktoré riadia svet skutočne existujú a naozaj to nie sú židia ,v tom má Pkakin pravdu (miera jeho poznania),ale napríklad to že, je Putin „Gosudar“ konajúci v prospech Ruska,ktorý v Rusku niekedy vyhral voľby je lož. Rusko od kedy je štátom nemalo nikdy a ani nikdy nemôže mať nikoho iného za predstaviteľa hlavy štátu ako zástupcu svetových elít a len tie, bez ohľadu na vôlu ruského bratského ľudu rozhodujú kto bude formálne na čele Ruska,presne tak ako na Ukrajine, alebo USA, Slovensku,Izraely,……. (miera nevedomosti a nepoznania Pjakina) V prvom rade si treba uvedomiť, že neexistujú na tejto planéte žiadne dlhodobé alternatívne media, vsetky su pod kontrolou svetovych elit, to plati aj pre Leva Net a všetky weby na Slovensku a Čechách,ktoré sú akože protisystémové,aj časopisy,knihy ( aj Zem a Vek). Množstvo alternatívnych medii v CR a SR ako háčikov na čechov a slovakov ale svedci o mimoriadnej dolezitosti zavádzat a klamat tieto dva narody samotnymi svetovymi elitami a NEDOPUSTIT MIERU PREKROCENIA POZNANIA NAD RAMEC A MNOŽINU INFORMACII ALTERNATIVNYCH MEDII ( aj PJAKINA a KSB) Ak by mal niekto zaujem dozvediet sa viac navstivte ma v Strbe ( okres Poprad,Vysoke Tatry) a opytajte sa na mna.Majte sa a budte NAOZAJ ŠTASTNÝ A MÚDRY!

  Odpověď
  • Nik vám nebráni ísť s bubnom na zajace, pokojne v tom pokračujte.

   Ale je tu jedna faktická otázka: kedy sa ľudia z vášho tábora naučia konečne gramatiku a prestanú robiť hrúbky? Hrúbka v písomnom prejave je totiž znakom vulgárnosti, či sa vám to páči alebo nie.

   Odpověď
   • asi sa nieco deje, otvorene utocny prispevok ala julius…
    kulich, jedna prakticka poznamka k tvojej otazke: tiez ma to casto dviha zo stlolicky, ale od urciteho casu tychto hrubkarov prave podla ich pisomneho prejavu zaradujem do urcitej charakteristickej vekovej kategorie a lepsie tak rozoznavam, s kym mam docinenia… oni si ani neuvedomuju, ako lahko sa tym
    sebaidentifikuju

    Odpověď
   • DušanBe 8.12.2018 o 7:46

    Některé skupiny trollů se musí navzájem poznat v diskuzích a rozlišit. Jedním ze způsobů je právě styl psaní příspěvků a dělání pravopisných hrubek v určitých slovech případně slovních spojení. Stačí, když si zajdete na nějakou diskuzi, tak v příspěvcích najdete rozumné argumenty, psané gramaticky správně skutečnými lidmi a pak kolem těchto je hejno trollů, kteří mají pokaždé nějakou chybu.
    Ad Ján Garaj – chci se dozvědět více, ale na Slovensko nepojedu. Můžeme to rozebrat zde v diskuzi? Anebo jsou Vaše informace určené pouze pro vyvolené?

    Odpověď
    • garaj je evidentne vyvoleny, iba on vie vsetko a tak mi z toho vychadza, ze sam GP sa zapojil do tejto diskusie

     Odpověď
   • Tá gramatika môže byť aj určitou formou kamufláže, aby bol navodený dojem, že ide o normálneho človeka a nie profi trola, ktorý svoje výplody predtým než ich uverejní, najprv pošle kolegovi – korektorovi vedľa do kancelárie.

    Odpověď
  • Pozerám že vy máte svoju vlastnú koncepciu fungovania sveta ktorá do vačku (je obsiahlejšia) strčí aj DVTR a KSB – aspoň teda budíte ten dojem :)) Čo keby ste sa s nami podelili o tú koncepciu hmm? Napísať podobný nič nehovoriaci, nič nevysvetlujúci, iba spochybňujúci „príspevok“ dokáže každý priemerne inteligentný jedinec…

   Odpověď
   • Ten exot nemá žádnou koncepci , akorát bankovní účet nebo velkou kasírtašku na zelené papírky. Takovou sra.ku už jsem dlouho nečetl. Július byl fakt podstatně obsahově bohatší, akorát otravný.
    Ale vážně : něco se bude dít, když se infopole takhle připravuje…

    Odpověď
    • Putinovec 8.12.2018 o 10:02

     Všímám si,jak se rojí nové nicky.Vytvořit problém a následně ho hasit.

     Odpověď
  • Ono je to najskôr reakcia na toto:
   http://www.vodaksb.eu/diskuse/mimo-tema/comment-page-62/#comment-181752
   Predpokladám, že ide len o snahu zmiasť tých ľudí, ktorí kliknú na odkaz na toto fórum, ktorý som zanechal na jednom youtube kanáli.

   Mimochodom, na tom youtube kanáli tiež hodne diskutérov vystupuje pod prezývkami alebo falošnými akože občianskymi menami (o platených troloch, ktorí tam pôsobia, ani nehovoriac – hoci to môže byť len jeden agent pod rôznymi prezývkami), na čom ale ja osobne nevidím nič zlého.
   Bohužiaľ ešte nežijeme v skutočne slobodnej spoločnosti – iba na papieri.

   Odpověď
  • Mimochodom, môžeš nespochybniteľne dokázať, že ide o tvoje skutočné občianske meno?

   Odpověď
  • Takže potom podľa tvojej logiky je i tento kanál podchytený zákulisím?
   https://www.youtube.com/channel/UC5oEcCEKJ343nsD02PK0rEw/videos

   Odpověď
  • > Ak by mal niekto zaujem dozvediet sa viac navstivte ma v Strbe ( okres Poprad,Vysoke Tatry) a opytajte sa na mna.

   A nebojíš sa, že ťa zlikvidujú, keď podľa seba vraj disponuješ tak neskutočne tajnými informáciami, ktoré nemôžu za žiadnych okolností uzrieť svetlo sveta?

   Odpověď
  • QuoVadis 8.12.2018 o 8:38

   https://dennikn.sk/blog/670548/znamy-advokat-skoli-kotlebovcov-na-krajskom-sneme-v-presove/

   Odpověď
  • Provokační činnost? Teď o víkendu? Hnedle po ránu?

   Odpověď
   • spíš jen egregoriální přetlak v hlavě :)

    Odpověď
  • Opatrná som pan Garaj a nie bojazlivá .
   Nechápem ,prečo by som mala v diskzných forach písat svoje meno a adresu .
   Ale ak niekto o to požiada a dá sa sním normálne komunikovat , tak si rada vymením aj email.

   Odpověď
  • Osobne si nemyslím, že za každou alternatívnou spravodajskou stránkou, blogom alebo YouTube kanálom na internete stojí svetové zákulisie alebo jeho lokálna periféria, pretože nie je v ich možnostiach, aby to dokázali zvládnuť.
   Ale pri väčších portáloch typu AE News alebo Hlavné Správy a pri YouTube kanáloch, ktoré dosahujú sledovanosť u niektorých svojich videí až pár desať tisíc (čo je na ČS pomery celkom dosť), tak je to veľmi pravdepodobné.
   Samozrejme, veľkosť a sledovanosť sú len obecné ukazovatele, potom je ešte nutné brať v úvahu aj napr. dátum vzniku nejakého portálu, blogu alebo YouTube kanála, keď tie mladšie prirodzene nebudú mať na začiatku až takú veľkú sledovanosť ako tie staršie projekty.
   Potom tu môže svoju úlohu zohrávať aj zameranosť projektu len na určitú cieľovú skupinu v rámci obyvateľstva.
   To znamená, že projekt na formovanie verejnej mienky zameraný napr. iba pre prívržencov 3. ríše na Slovensku bude mať pochopiteľne menšiu návštevnosť/sledovanosť než projekt, ktorý si dal za cieľ vplývať na verejnú mienku väčšej časti spoločnosti (napr. na odporcov interupcií).

   Čo sa týka vzniku a šírenia KSB a DVTR, tak je možné, že do určitej miery do tohto procesu, či už v pozitívnom (keď napr. sprístupnili určité archívy a informácie) alebo negatívnom (keď napr. mohli vsunúť do materiálov VP-ZSSR aj určité lži) slova zmysle, zasahovalo a zasahuje i svetové zákulisie resp. ich lokálne periférie v ZSSR/Rusku, ako tomu už bolo do určitej miery aj v prípade Biblie, kresťanstva, Koránu, islamu alebo Marxizmu, neo-marxistických teórií a pod.
   Avšak najdôležitejšou otázkou by mala na prvom mieste byť miera objektívnej pravdy, ktorá je obsiahnutá či už v Biblii, Koráne alebo KSB, ale túto otázku si už každý musí zodpovedať len sám za seba.

   Prečo ešte nezabili Velička alebo Pjakina?
   A čo by tým vlastne získali?
   Iba dvoch mučeníkov a ohromné spropagovanie KSB medzi ľuďmi.
   Fakt je tiež, že takých ľudí, ako je Pjakin alebo Veličko, do určitej miery potrebujú a podobne to platí i o KSB – paradoxne, svetové zákulisie je dnes situačným/dočasným spojencom ľudstva.

   Odpověď
   • Co se týká KSB, nemám rád podobné zpochybňování, které není na ničím opodstatněné. Můžeš najít nějakou tu údajnou záměrně vloženou lež?

    Pro ilustraci tu vykopíruju popis mechanismu, který texty KSB vznikaly v 80-90. letech, je důležité si to pozorně přečíst, aby člověk pochopil pointu mého příspěvku:

    „V takových podmínkách rostla dezorganizace práce státního aparátu, což se projevilo deficitem věcí základních potřeb, nastalo zhoršování ekonomické situace většiny obyvatel. Určitá část obyvatel čekala na „vysvělení“ od vedení, část se postavila do opozice novému kurzu, a blíže neurčená skupina kolegů si za podmínek provádění vládou antinárodní politiky, nechápání toho co se děje částí obyvatel a s neakceschopnou opozicí položila klasickou otázku „Co dělat“. Ale předtím, než bylo možné na tu otázku odpovědět, bylo nutné pochopit co se reálně děje, což znamená zjistit a pochopit:

    jaké faktory vykazují vliv na rozvoj situace v dohledné historické perspektivě a v současnosti?

    jaké jsou mezi nimi příčinno-důsledkové vztahy?

    V procesu hledání odpovědí na tyto otázky uvnitř této skupiny vznikla práce, která během procesu svého vzniku dostala název „Dehermetizace“ (Разгерметизация – Odtajnění). „Dehermetizaci“ psali pro sebe, nepočítalo se s tím, že by měl text být veřejný. Psalo se ručně do sešitů A4, s mezerami pro poznámky a doplnění. Pracovní text četli všichni členové formujícího se kolektivu, vnášeli své poznámky a opravy do volných míst v sešitech, pokud došlo místo pro poznámky, aktuální varianta textu se přepisovala i se změnami do nového sešitu jako výchozí varianta stejným způsobem, jako se psal původní text. Proces se opakoval do té doby, než vznikl pro všechny přijatelný výsledek.“

    Více zde: http://leva-net.webnode.cz/products/jak-vznikl-autorsky-kolektiv-vp-sssr-jak-se-objevila-mrtva-voda-kob/

    Klíčová je věta „pro všechny přijatelný výsledek“, to znamená text, se kterým jsou všichni členové autorského kolektivu spokojeni a nemají proti němu žádné výhrady (kdyby výhrady byly, proces by pokračoval tak dlouho, než by byly odstraněny).
    Každý se může zamyslet, jestli globální zákulisí může do textu jež vzniká tímto procesem propašovat nějakou záměrnou lež, i kdyby se mu povedlo proces podchytit, což je velice sporné, protože základ vznikl jako celek soukromě a publikován byl až o několik let později najednou.
    Kromě toho, texty jsou veřejné už 20-30 let, jsou public domain, kdyby tam kdokoliv cokoliv změnil, okamžitě se na to příjde.

    Odpověď
    • jen doplňující poznámku pro defétisty v řadách studujících.Jde o to akceptovat jako fakt ,že “ menší“ matrjoška nevezme do svých útrob „větší“ matrjošku.Nic víc.

     Odpověď
   • Ešte doplním:

    Avšak i napriek tej možnosti, že vo vzniku a šírení KSB má do určitej miery svoje paprče i globálne zákulisie, by nebolo rozumné „vylievať vaničku i s dieťaťom“.
    Samozrejme, že problém je v tom, že obyčajný človek nedisponuje tak rozsiahlymi schopnosťami a prostriedkami, aby kompletne preveril takto zložitú a komplexnú teóriu a každú informáciu, tvrdenie a odporúčanie v nej obsiahnuté, a preto mu V PODSTATE zostáva iba tomu buď veriť alebo neveriť, prípadne stanoviť určitú mieru pravdepodobnosti na základe pozorovania obecného chodu vecí/udalostí sveta (toto áno, toto nie, toto by mohlo byť, toto neviem, toto uvidíme neskôr).

    Odpověď
    • To může napsat jen někdo, kdo KSB zatím moc nechápe. Situace je přesně opačná, v osvojování KSB jde o to pochopit, nikoliv věřit. Víra tu nemá jakékoliv místo. Při pochopení si může každý ověřit, zda dané závěry dávají smysl, ve skutečnosti je to jediný způsob, jakým má smysl se KSB věnovat – při čtení textu zároveň sledovat niť logiky a závěrů. V KSB není jediná věc, kterou by si člověk nemohl ověřit, a nepotřebuje k tomu přístup k jakýmkoliv tajným informacím, stačí mu jen selský rozum a pochopení tématu.

     > Avšak i napriek tej možnosti, že vo vzniku a šírení KSB má do určitej miery svoje paprče i globálne zákulisie, by nebolo rozumné „vylievať vaničku i s dieťaťom“.

     To je k ničemu nezavazující spekulace, nebo svoje obvinění stavíš na čemkoliv hmatatelném? Chápeš, že globální koncepce KSB je neslučitelná s globální politikou globálního prediktora? Že to jsou naprosto neslučitelné cíle, vzájemně se vylučující, a pokud globální prediktor je donucen v něčem dočasně pomáhat, tak jen objektivními okolnostmi, které nemůže ovlivnit?

     Napsat něco podobného zpochybňujícího dokáže každý a nestojí to jakoukoliv námahu, a k ničemu to nezavazuje, jen autor vypadá moudře. Osvojit si KSB stojí úsilí.

     Odpověď
     • - Myslím si, že podstate KSB (t.j. určitým jej postulátom a axiómam, z ktorých je odvodená metodológia KSB spracovania a spájania informácií a výkladu faktov) chápem dostatočne – hoci človek sa učí po celý život a kto si o sebe myslí, že niečomu absolútne rozumie (lebo rozumieť sa dá rôzne, že?), tak sa dosť často mýli.
      Čo sa týka celku, tak si nemyslím, že existuje nejaký človek na svete, ktorý by chápal všetkému, čo sa uvádza v KSB, a ktorý by si to všetko už nejakým objektívnym spôsobom overil.
      Podľa mňa je to nemožné.

      - Aj stalinská ústava ZSSR znela pekne, dokonca ani v tej našej by bežný človek nenašiel moc zádrheľov, že?
      Potom aj v NZ to zneje celkom pekne – miluj blížneho svojho, ďalej i marxizmus obsahuje peknú myšlienku – každý podľa schopností a každému podľa potrieb, a pod.
      Aj toto ide priamo proti cieľom globálneho zákulisia, ale čo z toho bolo nakoniec zrealizované v praxi?
      Dovolím si pesimisticky tvrdiť, že skoro nič.
      To znamená, že teória na papieri je jedna vec a prax zase druhá.
      Tak prečo by mali mať pohlavári globálnej politiky nejaký veľký problém s KSB, keď navyše úplne pod „diktátom“ svojho vlastného svedomia sa najskôr žiť nedá, lebo to by som nesmel nič robiť, ani zabiť muchu alebo baktérie na rukách ich umytím?
      Proste je tu istá možnosť, že KSB mohla mať ich určitú podporu už v začiatkoch a stále má, pretože pomocou nej môžu vyriešiť niektoré globálne problémy, ktoré tu vďaka riadeniu sveta podľa davo-“elitárnej“ biblickej koncepcie natropili.
      Takisto, ako so 100% istotou dokážeme, že v rámci procesu vzniku KSB neboli a nie sú prítomné aj rôzne prvky tajných služieb s negatívnym efektom, navyše keď Pjakin dnes tvrdí, že neodporúča študovať materiály VP-ZSSR po určitom dátume?
      Len preto, že oficiálny príbeh vzniku KSB tvrdí niečo iné?
      Ja už ale nie som malé decko, aby som veril niečomu, čo má nálepku – oficiálne.
      Presnejšie – ja neverím ničomu, čo je oficiálne.
      Ale kto vie, možno že pohlavári globálnej politiky skutočne v poslednej dobe už len hasia problémy vo svete, a KSB je výsledkom náhody a toho, že nemali čas ju zlikvidovať už v procese jej formulovania.
      Pre mňa to ale nie je až tak moc dôležitá otázka a navyše obyčajný človek nedisponuje takými možnosťami, prostriedkami a schopnosťami, aby si na ňu mohol objektívne odpovedať – tak načo sa tým vôbec zaťažovať?

      - To je ako pokúšať sa objektívne zistiť, či je niečo priamym zásahom Zhora, alebo ide iba o náhodný jav.
      Proste buď tomu veríš, že je, alebo neveríš, pretože nedisponuješ príslušnými prostriedkami, aby si si to objektívne overil – ani nemôžeš, pretože také prostriedky vlastne ani neexistujú (Tvorca to podľa mňa kapánek posr…).
      Pomocou akej metódy dokážem objektívne potvrdiť, že existuje údajne ne-materiálny jav nazvaný „egregor“?
      Ja osobne to zatiaľ pokladám iba za hypotézu a skôr sa prikláňam k názoru, že ide o „normálnu“ „materiálnu“ vec – v zmysle davovej psychózy a že na ňom nie je nič nadzmyslového.
      Alebo, ako na 100% dokážem, že Pjakin hovorí pravdu, alebo že sa nemýli?
      Len preto, že to čo hovorí, dáva zmysel?
      Zmysel už dávalo toľko vecí, ale to predsa ešte nie je zárukou toho, že hovorí objektívnu pravdu, pretože ani on nevidí pohlavárom globálnej politiky do hlavy a nevie tak presne, čo naozaj plánujú.
      Ako presne niekto dokáže, že Pjakin alebo ty alebo ja alebo hocikto tu nie je agent?
      Nedá sa to od monitora nijako dokázať – taká je pravda.
      Ako si overím, či napr. za nejakou udalosťou stoja globalisti alebo štátna „elita“ USA?
      Nemôžem a zostáva mi len sledovať obecný chod vecí sveta a následne prisúdiť danému výkladu faktov určitú pravdepodobnosť, ktorá sa môže blížiť až k 100%.
      Avšak mnoho vecí budem môcť roztriediť nanajvýš do kategórií „pravdepodobné“ a „málo pravdepodobné“.

      - Veď to je to, že obyčajný človek nedokáže pochopiť všetko, čo sa v KSB píše a to, na čo KSB odkazuje – to je naprosté blúznenie.
      Už vidím normálneho človeka, ktorý si prečíta v KSB nejaké výtky k marxizmu, ako si ho ide ihneď naštudovať, aby si overil, že tie závery o marxizme, ktoré sú uvedené v KSB, sú v poriadku.
      Maximálne zostane u toho, že sa buď prikloní alebo neprikloní na stranu záverov KSB (odborníkov, ktorí za ňou stoja).
      Alebo ako si normálny človek overí pravdivosť oficiálnej vedy alebo histórie a ich zložitých teórií?
      Najprv si ich pracne za pár rokov naštuduje a potom bude rovnako pracne pár desaťročí študovať nejaké alternatívne teórie a výklady?
      A na základe akej metódy si to všetko spoľahlivo overí?
      Obyčajný človek si takisto nedokáže overiť všetky informácie a výklady určitých faktov s absolútnou istotou, ktoré sa v KSB uvádzajú, pretože ona tiež čerpala a čerpá informácie z určitých zdrojov, ako sú napr. archívy rôznych štátnych inštitúcií ZSSR, rôzne vedecké štúdie a pod., a človek nemá žiadnu záruku toho, že sú všetky spoľahlivé a pravdivé (kľudne mohli byť zámerne sfalšované a podsunuté – napr. tie o revolúcii v cárskom Rusku, WW2, Stalinovi a pod.).
      A neexistuje jediný človek na Zemi, ktorý by dokázal sám spracovať, pochopiť a overiť také ohromné množstvo informácií a preto sa musí vo väčšine prípadov spoliehať na iných ľudí (napr. na odborné diskusie) a buď im veriť alebo nie, pričom pravda sa môže ukázať až za roky.

      Odpověď
      • Nová verzia predošlého komentára:
       https://pastebin.com/h025SsEd

       Odpověď
      • Oracle 911 14.12.2018 o 11:40

       Pravda je taká, že nie všetko sa dá v materiáloch VP ZSSR IHNEĎ overiť. To je prvá vec.
       Druhá vec je, že prax je skutočným kritériom pravdu.
       Tretia vec je, že jedine KOB a DVTR poskytujú nástroje na poskladanie celistvého obrazu o svete, a tieto nástroje boli použité aj v materiáloch VP ZSSR.

       Odpověď
      • Ten komentář je zcela totéž, jako kdyby zastánce existence víl místo důkazu existence víl chtěl, aby ostatní dokázali, že víly neexistují, a pokud to nedokážou, tak má pravdu on. Pokud víš o něčem, co je v KSB výsledkem těch vlivů o kterých tvrdíš že byly, ukaž to a demonstruj to. Ověřit si KSB může člověk tím, si osvojí pohled na svět, na kterém je postavena, pak může lehce ověřit správnost konkrétních věcí a nemusí znát kvanta faktologie. Ale hlavně, KSB se nepokouší o ničem nikoho přesvědčit, kdo se tím z nějakých důvodů nechce zabývat, ať se tím nezabývá. Tvoje komentáře mi příjdou ze všeho nejvíc jako zdůvodnění sobě samému, proč se KSB nezabývat.

       Odpověď
      • Je nemožné aby někdo pochopil celé něco, co někdo jiný napsal? Jak to prosímtě?

       Odpověď
  • Tunafish 8.12.2018 o 9:35

   Mi bolo uz divne ze som tu dlhy cas nevidel ziadneho trolla..uz som sa zlakol ze to vzdali alebo co

   Odpověď
  • Vy jste ale vtipálek

   Odpověď
  • Ak sú knihy Pjakina kopou lží, a len preto žije, prečo sa vám ešte nič nestalo ak nepoužívate nick, ale vlastné meno?

   Odpověď
  • …konečne vieme niečo o sebe…. len nerozumiem preco si stastny a mudry clovek ako vy mysli, ze vsetci tu su hlupi a nestastní…

   Odpověď
 3. Copak sleduje tato breaking-news?
  https://cz.sputniknews.com/svet/201812078648558-usa-ministerstvo-zahranici-aleppo-chemicky-utok/

  Odpověď
 4. Annegret Kramp-Karrenbauer se stala předsedkyní CDU CSU. Jedna se o blízkou spolupracovníci Angely Merkelove.

  Odpověď
  • pri projevu chybelo uz jen bouchani pestickou do pultu …

   Odpověď
   • Teoreticky lepsi, nez kdyby vyhral Rothschilduv Friedrich Merz (manazer nemecke sekce jednoho z nejvetsich financnich zraloku na svete BlackRock). Ale clovek nikdy nevi, kdo ty kandidaty skutecne postavil

    Odpověď
    • AKK v neděli velmi kritizovala Nord Stream 2.

     Odpověď
    • Ten Merz a BlackRock je tedy síla, ovládá finančně celé Německo.. rozhodně větší kalibr než ve Francii Macron, ač profesně jako Rothschildova účetní dvojčata..
     Nepochybně nástupce po té dočasné pipince od Merkelové..

     Odpověď
 5. co se nyní děje?
  Ve středu o půlnoci se na Novinkách Seznamu objevila zpráva, že za úterý spadly Dow Jones, S&P a Nasdaq o 2%. V texte se ale psalo, že spadly všechny o cca 3,2% za den!!! Další den už žádná zpráva, nikde, ani na alternativě. Ve čtvrtek pád pokračoval, opět hodně. Dnes první půlku dne byl vzestup, pak ale zase pád. Už to bude 5% za týden, a sdělovadla mlčí. K odvedení pozornosti slouží Paříž? Huawei?
  https://www.kurzy.cz/akcie-usa/dow-jones-5/
  zdravím

  Odpověď
  • Protože například index SPX500 včera spadl a dnes zase vystřelil a ten „hrůzostrašný propad“ byl propad na úroveň letošního května. Ale pokud někdo bude chtít opět uměle vytvořit krizi, tak to udělá propad – nepropad a jednoduše to začne hustit do médií minutu co minutu jako v roce 2007/2008. A pokud někdo, kdo má informace, nebo zkušenosti – prokoukne jejich plány, tak na burze vydělá obrovské peníze. Bohužel, ten kdo ty informace, nemá, ten ostrouhá nejvíce – proto Pjakin tvrdí donekočna, ať studujeme a máme informace.

   Odpověď
  • Netreba robiť paniku. S&P 500 je stále v pásme 2600 (spodná trend línia) a 2830 (horná trend línia). Prepad o 5% je v norme, medvedí trh nastáva pri poklese o 20% od maxím, čo je až pri cca 2330, kde je aj 200 týždňový kĺzavý priemer. V 2008 padol S&P 500 o 60%.

   Odpověď
   • No na druhou stranu je pravda, že se ten graf SPX také podobně choval v roce 2008, spadlo to – mainstream něco zamektal, srovnalo se to, chvíli bylo ticho a pak za pár dní řev jak ve vopičárně, a sešup grafu dolů až do roku 2009, než se to vzpamatovalo.

    Odpověď
    • Ale samozrejme. Ďalší vývoj môže byť ako hore, tak dolu. Ten bezbrehý optimizmus najmä rokov 2016- 2017 je nenávratne preč. Ale rast amerických sadzieb musí zreálniť ceny akcií, ktoré už neposkytujú dividendový výnos s patričnou prirážkou voči US dlhopisom.

     Odpověď
     • Souhlas. A ještě doplním, že US dluhopisy nemají žádnou reálnou hodnotu, tudíž může nastat situace „držme si klobouky, jedeme rychlostí světla z kopce“.

      Odpověď
      • Našťastie 66% amerických dlhopisov vlastnia sami Američania. Z toho polovicu FED, štátne inštitúcie cez fondy sociálneho zabezpečenia, penzijné fondy, polovicu právnické a fyzické osoby. Najväčší zahraniční vlastníci sú okrem Číny americkí vazali Japonsko a Saudi.

       Odpověď
       • Trochu rýpavý dotaz: A kdo vlastní FED? Amíci?

        Odpověď
  • Normální honba presstitutek za senzací, jinak nic.
   Zkrátka Seznam.

   Odpověď
  • Včera večer sa na Novinkách na chvíľu objavil tento článok:
   https://www.novinky.cz/ekonomika/491156-blizi-se-recese-investory-strasi-zplostovani-vynosovych-krivek.html

   Odpověď
 6. Tlačovka Putin – Cipras
  https://russian.rt.com/world/article/580535-putin-cipras-press-konferenciya

  Odpověď
 7. https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/494407-zatknutie-protestujucich-stredoskolakov-vo-francuzsku-vyvolalo-vlnu-poburenia/

  Paríž sa chystá na tisíce radikálov, zatvára pamiatky i obchody

  Analogia 68.
  Cokolvek splnia, aj tak vsetko zapalia.
  Vtedy slo vsak o tlak na patriota, skutocneho patriota De Gaulla.
  Teraz ide o Macrona. O hlupaka, ktory nevie kam.
  Biju sa o neho GP a statna elita.

  Odpověď
  • Myslíš , že o něho ? Podle mne je už bezcenný . Ale jde nejen o Francii, ale i o řiditelný vývoj staré Evropy. Ale paralela s 1968 tu je , i když příčiny jsou jiné.

   Odpověď
   • asi ano.
    Za takého magora by to nestalo.
    Ale Pjakinovi to vyslo.
    Nepokoje vo Francuzku.

    Odpověď
   • …ide o Europu…..takto sa ju snazia USAci v zapalit celu….. ked bude v chaose budu si robit co budu chciet….nepokoje proti imigracii, proti daniam….za xyz….na Ukrajine vojna….

    Odpověď
    • Teraz v správach na rádiu hlásili, že Ukrajina každú chvíľu chce vyslať vojnové lode do Azovského mora!

     Odpověď
     • Oracle 911 7.12.2018 o 17:30

      To už prehliadanejší byť nemohli?!

      Odpověď
     • Asi pro ně bude bezpečnější když si je převezou po železnici než pod mostem. Aspoň se nebudou muset nikoho ptát na povolení průchodu/průjezdu…

      Odpověď
    • Aby nedostali opici prackou… Muze se taky stat, ze Evropa v chaosu se obrati proti nim. A rekl bych, ze je to dost pravdepodobne.

     Odpověď
 8. Zaujímavé, uvidíme a dúfame,že to nebude úplne …..
  https://cz.sputniknews.com/svet/201812078643583-slunce-erupce-prognoza-skoda-banka/

  Odpověď
  • Oracle 911 7.12.2018 o 12:22

   Tak preto chce GP presunúť do Ázie…

   Odpověď
   • v Ázii Slnko nesvieti??

    Odpověď
    • …Zapad je ako Mesiac k Zemi stale svojou stranou otoceny k Slnku :-)))))….zeby GP bude riesit problemy po svojom?

     Odpověď
    • Oracle 911 7.12.2018 o 13:34

     To snáď ano, ale ide o to, že Západná infrastruktura je v dezolátnom stave, lebo to nechali spustnúť + výkyvy v klimatických systémoch…

     Odpověď
     • Aj tak sa dá. Zvaliť to na Slnko.

      Odpověď
      • Oracle 911 7.12.2018 o 14:58

       Áno, ale či Putin na to pristúpi?

       Odpověď
   • To je biblicá koncepce, která končí armagedonem.
    I film si o tom natočili (už nevzpomenu jak se jmenoval), jednalo se o záchranu nějakých výjimečných dětí, přesunem na jinou planetu
    a film končí sežehnutím Země sluneční erupcí.
    I to je důvod budování podzemních krytů (nejen jaderná katastrofa).
    Jenomže tu máme dvě koncepce:
    Biblickou a KSB.
    KSB je nadřazena = je na vyšším (vývojovém) stupni, rostoucí …
    Biblická je v konečné závěrečné fázi, kterou KSB podrůstá a přerůstá.
    (matrice, egregory)
    Je to o lenosti a kapitulaci
    a proti tomu o víře a odhodlání v lepší budoucnost a sparavedlivý svět.
    Bankéři a jim podobní, jsou představitelé starého světa, v něm jedou
    a jsou v něm zapouzdřeni.
    V každém případě jsou v našem světě vložené procesy (matrjošky),
    kde se vše prolíná – tedy odráží i v klimatu, katastrofách a pod.
    Za sebe mohu říci jen to, co už řekl Putin:
    „Jestliže nás napadnete, zdechnete jako psi, my půjdem do ráje.“ (volná citace).
    Poznámka: I válka na nejvyšších prioritách utváří vědomí (egregory, matrice) a to se následně projevuje ve hmotném.

    Odpověď
    • tento film
     https://www.csfd.cz/film/236435-proroctvi/prehled/
     http://hdrezka.ag/films/detective/1380-znamenie.html

     Odpověď
     • Ano, těch filmů je víc. Je to i film Pátý element, ten sice končí pozitivně, ale závěr je špatně – nastaven, na zvířecí stroj psychiky.
      To je docela rozhodující, protože záchrana lidstva spočívá v lidském stroji psychiky.
      Většina podobných filmů je na tomto stejném omylu, jakoby autoři „polibek můzy“ dokázali předat jen na takové úrovni, jako jsou sami, což se projevuje zábleskem vize a zároveň jejím nedotažením.

      Odpověď
  • Tento úkaz sa ma udiať a nik s ním nič neurobí nedá sa zvráti, jedná sa o cyklus slnka ktorý sa pravidelne opakuje. Žiadna ideológia s ním nepohne skôr hrozí že môže byť zneužitá.
   Tieto informácie nepravidelne zverejňujú rôzne inštitúcie, aj NASA.
   Z týchto dôvodov prebiehajú testy a prípravy na výpadok elektriny „Blackout“ v štátoch sveta.
   Preto aj elity si budujú podzemné bunkre aby tam prečkali chaos ktorý môže nastať.

   Odpověď
   • Oracle 911 7.12.2018 o 14:04

    Áno je to cyklus Slnka, lenže ktorý, ten storočny, tisícročný atď?

    Odpověď
    • Tisícročný, približne rôzne zdroje udávajú iné čísla, uvediem zaokrúhlene 11000 rokov,ale aj 23 000 rokov, keďže mame kalendár aký máme presne stanovenie času je problematické, možno že GP ak má prístup k skrytým vedomostiam o tom vie.

     Odpověď
     • Oracle 911 7.12.2018 o 15:00

      A presne na to som narážal. :)

      Odpověď
   • https://www.youtube.com/watch?v=SUhK7WzprU4

    The Great 1859 Solar Storm – Carrington Event

    Odpověď
   • EZ často informujú o prípravách na blackout, aj dnes

    https://eurozpravy.cz/veda-a-technika/internet/242408-totalni-blackout-co-by-se-stalo-kdyby-po-celem-svete-vypadl-internet/

    Odpověď
  • A bankovní „analytici“ jsou současně astronomové? Předpověď jak se bude chovat bitcoin, která jim prý vyšla snad se sluncem nemá nic společného.

   Odpověď
   • Oracle 911 7.12.2018 o 14:28

    Sputnik je bulvárom GP t.j. ideálne na oznámenie takýchto varovaní…

    Odpověď
   • malostranska 7.12.2018 o 14:38

    Pohled odborníka
    https://technet.idnes.cz/michal-svanda-rozhovor-slunecni-boure-dhn-/tec_vesmir.aspx?c=A120417_204526_tec_vesmir_mla

    Dopad může být zásadní, ale pravděpodobnost je malá. Protiopatření vlastně nejsou.

    „Zřejmě by to způsobilo velké poškození elektrické sítě, možná i komunikačních systémů. Není to konec světa, ale následky by byly rozhodně veliké. Nejčernější scénáře mluví o týdnech bez elektrické energie a komunikací a o rocích do úplné obnovy.“

    Spíš to vypadá, že bankéř potřebuje ohnout nějakou rizikovku.

    Odpověď
    • Oracle 911 7.12.2018 o 15:17

     Čachry nevylučujem, ale naše Slnko nie je v žiadnom prípade neškodný t.j. má aj brutálnu stránku a keď takto udrie…

     Odpověď
    • Časostroj 7.12.2018 o 16:28

     Nie tak dávno bol na túto tému dokument na niektorom z dokumentárnych kanálov. Záver bol, že v prípade masívnej slnečnej erupcii dôjde k totálnej deštrukcii elektrickej rozvodnej siete, zhoreniu všetkých trafostaníc. Obnova by bola v nedohľadne, nakoľko dnes sme tak závislý na elektrine, že jej masívny výpadok znamená koniec technogénnej časti civilizácie v dnešnej podobe. Trafá v tak obrovskom množstve by da podarilo nahradiť v priebehu rádovo desaťročia-í, lenže žiť sa chce hneď. Nedostatok vody a potravín by premenil civilizáciu na dravú zver, bez koordinácie, nakoľko internet, médiá, všetko by zrazu nefungovalo.

     Odpověď
   • Janka, astronómovia nie sú. Ale sú špekulanti, ktorí žijú z presúvania peňazí z účtov na účty. Ich biznis a „život“ je závislý od elektriny, prístupu na internet, prístupu k informáciam. Preto sa musia zaujímať aj o tieto na prvý pohľad absurdné súvislosti bankovníctva.

    Odpověď
 9. Lze očekávat masívní útok na dějepis, na školské osnovy. Vědí, že ze starou generací už nic neudělají, teď půjdou po mladých lidech.

  http://www.ceska-justice.cz/2018/12/analyza-bezpecnostni-informacni-sluzba-vstoupila-vyrocni-zpravou-jako-dalsi-hrac-politiky/

  Odpověď
  • Tomáš Baše 7.12.2018 o 10:54

   https://zpravy.idnes.cz/norsko-holokaust-reforma-vyukoveho-planu-fjf-/zahranicni.aspx?c=A181205_100026_zahranicni_baje

   Odpověď
  • Ke tprávě BISky:
   Co asi tak závažného mohli špióni Rusku a Číně prásknout, že to ČR až tak ohrožuje? :-)

   Odpověď
   • Putinovec 7.12.2018 o 14:52

    Tajnou chodbu vedoucí z Kremlu na pražský hrad.Putin se Zemanem si tam každý večer špitají.

    Odpověď
   • Podávejte se sem: http://www.novarepublika.cz/2018/12/co-za-statni-tajemstvi-muze-ozraly.html
    je zde vysvětleno, co závažného mohou špióni prásknout. Opravdu dobrý článek, stojí za přečtení! Mohu vám ale napovědět: h.o.v.n.o!

    Odpověď
 10. Díval jsem se na ranní Twitter. V Americe Trump ohlásil vítězství ve volbách do Senátu 53:47 …
  https://twitter.com/realDonaldTrump/status/1070837085538525185

  … a začalo vyšetřování Clintonové
  https://www.judicialwatch.org/press-room/press-releases/federal-judge-opens-discovery-into-clinton-email-usage/

  Odpověď
 11. Newyorskú redakciu CNN museli evakuovať: Ďalšie vyhrážky bombou
  https://www.cas.sk/clanok/775948/newyorsku-redakciu-cnn-museli-evakuovat-dalsie-vyhrazky-bombou/
  Do redakcie CNN v budove Time Warner Center zatelefonoval muž s južanským prízvukom krátko pred 22.00 h miestneho času

  Odpověď
  • Určitě Trump! Je to mediální technologie výroby „obětí“ k politování .Ale dost amíků na to skočí při pojídání ranního mekáče.

   Odpověď
 12. 14.11. Macron:“Věřím v naši a evropskou suverenitu. Neměli bychom být závislí na USA. Jsou naším historickým spojencem, ale být spojencem, neznamená být vazalem.“ youtu.be/T5QxLjrdlAc Odpověď přišla záhy: 17.11. začala žlutá (barevná) revoluce. Tvrdé jádro spojeneckých radikálně levých a pravých si po bojích líže utrpěné rány, ale to jen proto, aby nabrali nových síl. Čeká je totiž bouřlivý víkend – repete šturmu Paříže: https://zpravy.idnes.cz/francie-protesty-hnuti-zluta-vesta-demonstrace-zdrazeni-palivo-dan-z-nemovitosti-pariz-gbz-/zahranicni.aspx?c=A181206_154540_zahranicni_dtt

  Odpověď
  • Minule som tu čítal o tom ze je to taky istý scenár ako svk ci cz. Ale nechápem prečo práve macron, keďže je to babka na podporu migrácie. Ci už Francúzi majú dosť migrantov a ho chcú len odpísať a ide sa ďalej? proste toľko informácií som za posledné dni počul že fakt neviem co si mam o tom mysliet.

   Odpověď
  • Ten článek zmíněný Petr2, především jeho druhá půlka je podle mě velmi dobře popsaná možná podstata zotročení naší civilizace. (velmi mi to připomělo až kam by se to mohlo dostat, popis jak zotročeně – ekonomicky, politicky,… žili v romanu Orwell – 1984, něco takového)

   V tom článku je zmíněno, že se tzv. určité skupiny (nazvu to takto) snaží rozložit Rusko za účelem ovládnutí jeho skoro neomezených přírodních zdrojů, ze kterých by měli (ty určité skupiny) zisk a kontrolovali je, tím by měli i kontrolu nad ostatními státy, nebo kdyby se to nepovedlo s rozložením Ruska, tak je druhá možná cesta pro ně – drakonické omezování elektřiny, (vody a dalších surovin) přes jeho nedostatkovost, vysokou cenu, (na základě tzv. ekologického chování) tedy elektřina bude luxusní zboží a lidé když budou chtít tzv. normálně používat technické výdobytky civilizace budou za tyto zdroje dávat většinu svého platu, tedy bude to skoro otrokářský systém.
   Já se právě v poslední době hrozím plánu automobilek, které reagují na nařízení EU, které zní – 100 procentní výroba elektromobilů. Bohužel to směřuje k tomu, že časem si v EU žádné jiné auto nekoupíme a nebudeme moci provozovat. Lidem to nijak nevadí, nedochází, že to není možné v současné době zavést masově v celé EU (cena, dojezd, životnost, cena dobíjení, čas dobíjení,….,přenosová soustava to nezvládne)

   Odpověď
   • A nemožné svépomocné opravy!

    Odpověď
 13. Dívám se teď na Zemana jak se Soukupem probírají BIS – Zeman se o BIS vyjádřil jako o Čučkařích. BIS se zřejmě teď bude zabývat školními osnovami a bude z nich odstraňovat „sovětského ducha …“

  Odpověď
  • Totální úder Zemana na BIS: Vymýšlí si, že se to tu hemží špiony. Když ale mají najít islámského teroristu, který existuje, nenajdou nic. Čučkaři.
   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Totalni-uder-Zemana-na-BIS-Vymysli-si-ze-se-to-tu-hemzi-spiony-Kdyz-ale-maji-najit-islamskeho-teroristu-ktery-existuje-nenajdou-nic-Cuckari-562337

   Odpověď
   • a z toho plyne, co ?
    ze BIS se musi predelat
    Nejlepsi obrana je utok, … palec nahoru,,,,,
    ano tak se to dela. ….tomu kazdy rozumi

    Odpověď
   • čo je to čučkar?

    Odpověď
    • Matlák, příštipkář, nešťastník ..

     Odpověď
    • Putinovec 7.12.2018 o 12:41

     Packal.

     Odpověď
 14. Docela kruté hodnocení, ale zřejmě pravdivé …

  https://cz.sputniknews.com/nazory/201812068639651-potapenko-cesko-byznys-podnikani-rusko-ukrajina-nemecko-migrace/

  Odpověď
  • Podla nosa poznáš kosa aneb komu vadí víc parazit než oběti? Parazitu, kterýmu jiný parazit vyfoukl zdroj. Tak to v davoelitářské společnosti funguje a nemůže ani jinak.

   Odpověď
  • Já se dívala na Soukupa s V. Filipem.
   Zdá se, že kauza BIS zastínila kauzu Babiš. V. V. Pjakin má pravdu, že dav má paměť plus mínus 2 týdny.
   Ale že se BISka bude až tak blamovat se svými dětinsky trapnými analýzami?????

   Odpověď
   • Omlouvám se, patřilo pod hořejší příspěvek.

    Odpověď
 15. Kalergiho plan je urcite pojmem ( a jeho kniha Prakticky idealismus z roku 1925).
  Zajimave jsou dalsi odkazy na teto webove strance:
  https://www.infowars.com/the-kalergi-plan/
  Richard Coudenhove-Kalergi zalozil Panevropskou Unii (PEU) v roce 1922 ve spolupraci s Otto von Habsburgem (po smtri Kalergiho se v roce 1973 stal prezidentem Panevropske Unie).
  Otec Kalergiho, puvodne zaryty anti-semitista, se stal velice blizkym pritelem Theodora Herzla, zakladatele Sionismu.
  Jeho syn Richard mel take uzke vztahy k rimsko-katolicke cirkvi diky jeho slechtickemu puvodu.
  Richard byl „Velkym mistrem“ (Grand Master) svobodozednarskeho radu „Golden Fleece“

  Podle Kalergiho biografie se mel Richard ve zprostredkovani pres Barona Louise de Rothschilda setkat zacatkem roku 1924 s Maxem Warburgem, ktery mu mel nabidnou podporu pro Panevropu ve vysi 60 tisic zlatych marek.

  V roce 1925 vysla Kalergiho kniha „Prakticky idealismus“, ve ktere se zabyva budoucnosti Evropy:
  „Clovek budoucnosti bude misenec. Dnesni rasy a tridy budou postupne mizet. Evropsko-negroidni rasa budoucnosti, vzhledem podobna starovekemu Egyptu, vymeni rozmanitost narodu a individualit…“

  Socialisticka elita Evropy „narozena v duchu Kalergiho planu“ vytvorila Evropskou Unii za podpory Vatikanu, ve ktere vladne centralni vlada.

  Odpověď
  • Eeeej, ale teraz riadne konšpiruješ ako by povedali „mienkotvorní a dôveryhodní“ novinári :-)
   Alebo ako Kiska s Lajčákom, zapojil si sa do súťaže, kto povie najväčší konšpiračný blud. A pritom ak sa pozrieš okolo seba, nič nenasvedčuje popísanej konštrukcii :-)

   Odpověď
   • Proc ja ? To je na InfoWars webstrance Alexe Jonese.
    Spis jako namet k diskusi nebo jako „otazka“ k uvedeni jinych zdroju, ktere by se Kalergiho a Panevropy tykaly.
    Co z toho muzes vyvratit nebo potvrdit ?

    Odpověď
   • Co je na tom konspirace? Každý kdo se zajímá trošku o kořeny vzniku dnešní „moderní“ EU ví dobře že vznikla na základě Kallergiho plánu na vytvoření jednotné jednobarevné resy a „národa“ Evropského, který by se stal lépe řiditelnějším subjektem/objektem řízení, podle potřeby.

    Když se podíváš kolem sebe, na vytvoření europo-negroidní rasy pracuje migrace, na smáznutí národních kultur jakbysmet.

    „A pritom ak sa pozrieš okolo seba, nič nenasvedčuje popísanej konštrukcii“ ano, máš pravdu, pokud se rozhlížíš doma na záchodě. (omlouvám se za možná příliš rýpavý příměr)

    Odpověď
    • Nemyslel to graul jako ironii (vzhledem k poslední větě)?

     Mně by zajímalo, jestli to byl nápad pouze samotného Kalgeriho nebo byl někým (GP) jeho vytvořením pověřen.

     Odpověď
     • Bola to veru irónia.

      Odpověď
      • Tak to nebylo moc nápadné, nepochopil jsem. V tom případě trefné.

       Jana: Jinak samozřejmě, Kallergi určitě nebyl sám strůjcem té myšlenky, on pouze zformoval strategii dosažení vytyčených cílů, nebo možná dokonce jen popsal.

       Odpověď
       • Taky se mi to tak zdálo, ale nikde jsem nenašla třeba jen okrajově žádnou zmínku. Třeba o spolupracovnících apod.

        Odpověď
        • Já to taky nemám ze žádného zdroje, jen to hodnotím podle toho jak to chodí. Jinak pro mě za mě mohl být klidně Kallergi jeden z členů GP :-)

         Odpověď
      • Uprimne receno jsem si take te Ironie moc nevsiml, protoze moc prispevku od tebe neznam ;)
       Ale je az mrazive, ze tyto myslenky Kalergiho jsou skoro sto let stare a pritom tak aktualni… Potvrzuje to jen to, ze pro nektere vrstvy spolecnosti nehraji desetileti nebo delsi obdobi zadnou roli.

       Odpověď
       • To len potvrdzuje, že elita má plány nie 5-ročné, ale stáročné.

        Odpověď
   • Ani by som nepovedal, že konšpiruje. Prečo asi je A. Merkel laureátkou Kalergiho ceny?

    Odpověď
 16. Všimol som si, že v oblasť okolo sopky Vezuv začína byť tektonicky aktívna.
  Pozeral som na priemerné počty otrasov pôdy, napr. už za november bol cca 500% nárast (bežne tak 0-10 otrasov mesačne, teraz 41) a na to že je ešte len 6. december – december už má viac otrasov (44) ako posledný november.

  https://www.volcanodiscovery.com/vesuvius-earthquakes/archive/2018-dec.html

  Erupcia Vezuvu je spomínaná v správach od MDM, a hlavne v proroctvách od Luz de Maria,
  ako predzvesť *VAROVANIA*

  Odpověď
 17. Dekonzumacia na zapade sa zrychluje.

  V Luxembursku bude celá verejná doprava zadarmo
  https://spravy.pravda.sk/ekonomika/clanok/494216-v-luxemburku-bude-cela-verejna-doprava-zadarmo/

  Volkswagen skončí so spaľovacími motormi, ohlásil elektrovek
  https://ekonomika.sme.sk/c/22002068/volkswagen-skonci-so-spalovacimi-motormi-ohlasil-elektrovek.html

  Odpověď
  • Čím by chtěli ty elektromobily živit a jaký bude jejich dojezd? A letadla budou taky na baterky?

   Odpověď
   • Ziadne elektromobily pre siroke vrstvy obyvatelstva nebudu a preto som dal vramci kontextu aj informaciu o hromadnej doprave v Luxembursku.

    Odpověď
    • Michal 1. 6.12.2018 o 18:11

     A nakoniec aj hromadná doprava bude do takej miery obmedzená, aby sa zabránilo nekontrolovanému pohybu obyvateľstva.

     Odpověď
     • To bude skvělé,zkolabuje veškerý průmysl a budeme mít prázdné obchody, a budeme mít každý své políčko a budeme bio vegetariáni a potom bratheriani. A planeta bude zachráněna. Já jezdím do práce cca 30 km tam i zpět. Autobus tam nejede, ani nenavazují spoje, na přestup. Jaké máte řešení? Mám si koupit koně?

      Odpověď
      • Tristan,
       Odpoveď Ti dá Industry 4.0

       Odpověď
       • Industry 4.0 je sice krásné, ale co se všemi těmi nezaměstnanými lidmi?

        Odpověď
        • popolvár 6.12.2018 o 20:23

         nepodmienený príjem, alebo genocída. Aké padne riešenie?

         Odpověď
         • Co je ze strany „zlatych 500.000“ nebo „zlateho milionu “ zadouci?

          Odpověď
         • Putinovec 6.12.2018 o 22:07

          Tu genocidu už mají anglosasi odzkoušenou,už od průmyslové revoluce.

          Odpověď
          • Chvátala neposlouchám, ale to téma mne zaujalo. Vzláštˇ reakce posluchačů po 23 minutě. V nich najdete odpověď na své otázky.

           https://www.svobodny-vysilac.cz/2018-12-03-j-chvatal_zvlastnosti-kolem-rh-minus-zaver/

           Odpověď
           • Co tam říká o Rh-?

            Odpověď
           • něco s mimozemšťanama?

            Odpověď
            • Mluví o složení chemtrails a použití mikrobů a bakterií.

        • Samozrejme,že Industry 4.0 nevyrieši problémy bežných ľudí a zamestnanosť .nie všetci môžu pracovať v oblasti programovania robotizovaných systémov či hi tech odboroch.
         Šéf Volkswagen s hrdosťou vodí delegáciu odborárov po plne robotizovanom závode ,a naznačuje ,že roboty nikdy nebudú štrajkovať . následne sa odborári spýtajú ako šéf závodu donúti robota kúpiť si auto .
         profesor Staněk sa raz spýtal , bude práca za odmenu ?
         Myslel som ohľadom Industry 4.0 ,že nebude taká potreba zamestnanosti obyvateľov ,takže sa znížia aj nároky na množstvo dopravy pracovníkov do práce .

         Odpověď
         • Časostroj 6.12.2018 o 23:46

          Robotizacia vyzera na prvy pohlad mozno fajn, ale kontrolu kvality neriesi a nikdy ani nevyrieši. Skusenost z vlastnej firmy, zavedenim robota na jednoduchy baliaci ukon klesla produkcia na polovicu, pri vyrazne zhorsenych kvalitativnych parametroch, ale ako sa nemecky sudruh majitel vyjadril, tak je to spravne.

          Odpověď
          • QuoVadis 7.12.2018 o 8:01

           Jak proziravy byl text skupiny Katapult (Album „2006″ z roku 1980 ?):

           Až se bude psát rok dva tisíce šest,
           až se všichni přestěhujem do obrovských měst,
           až dálnicí zeměkouli opředem,
           až budem pyšni na všechno, co dovedem.

           Pak bude možná pozdě na to chtít se ptát:
           A co děti, mají si kde hrát?

           Až suroviny budem vozit z Měsíce
           až počasí bude řídit družice,
           až budem létat na Venuši na výlet,
           až za nás budou počítače přemýšlet.

           Pak bude možná pozdě na to chtít se ptát:
           A co děti, mají si kde hrát?

           Až budeme mít továrny i na stromy,
           až umělá tráva bude před domy,
           až zavládne v celém světě blahobyt,
           až budem umět skoro všechno vyrobit.

           Pak bude možná pozdě …

           Odpověď
           • Vsetko im vyslo az na ten vesMIR – mame stopku.
            a blahobyt je len pre TOP 1%.
            Katapult mozem, je to moje mládí.

            Odpověď
         • Jak bude probíhat selekce těch co budou a nebudou pracovat, jaký bude ten přijem pro nepracujici? Budou žit nebo živořit? Jak se budou společensky realizovat, co budou dělat s tím volným časem? Budou označkováni aby bylo na prvni pohled jasné, že tenhle maká a ten se veze? Budou ti kteří nebudiu

          Odpověď
          • Chtit pracovat jako bioroboti nějak nuceni do práce? A ten robot kdyz se porouchá bude opraven kým a kdo objedná díly? Kdo a čim je doveze, když nebudou spalovací motory? Je to cele nedomyslene… Tudiz utopie.

           Odpověď
           • Děsí mně, že to mají promyšlené dokonale do poledního detailu.

            Odpověď
            • Pardon, posledního.

            • Oracle 911 7.12.2018 o 9:16

             Súhlasím, ale to neznamená ani to, že to výjde a ani to, že nebude mať hoci aj pokus zavedenia pre GP katastrofálne následky…

            • Možno ten tvoj preklep bol správny, môžu mať premyslené do posledného detailu, ale dopadne to nakoniec ako premyslene do poledního detailu.

            • Putinovec 7.12.2018 o 10:34

             Mě to nepřijde jako dobře promyšlený plán.Před deseti lety ano,ale dnes tvrdě narážejí na objektivní problémy.

          • Studovat KSB. :)

           Odpověď
         • RichardCZ 7.12.2018 o 11:28

          Tohle dilema už řešil Ford před více než sto lety. Také se chlubil zástupcům odborů novými stroji a ti opáčili dotazem, kolik asi at si koupí jeho stroje.. Výsledkem byla Fordova snaha zaměstnávat i invalidy tak, aby si vydělali svou prací stejně jako zdraví lidé. Našel ve své fabrice adekvátní práci i pro slepce či bezrukého člověka.

          Odpověď
         • Když už jsme nyní jen pouhé montovny a zničili jsme si svoje technické školství, kdo by jako s těmi roboty měl pracovat? Proč by majitelé měli robotické provozy budovat u nás? Potřebné specialisty mají v Německu, nebudou mít žádný důvod stavět tyhle provozy v cizině! Armáda nekvalifikovaných nezaměstnaných bude náš domácí problém!

          Odpověď
          • VUKOV PREŠOV ,
           v rokoch 80. v Prešove fungoval podnik VUKOV ,garant robotizácie v ČSSR .
           Tento podnik dopadol tak ako dopadol po roku 1989 .
           https://dennik.hnonline.sk/podniky-a-trhy/9962-kazdy-vyrobok-vukovu-extra-je-unikat
           Možno bude v budúcnosti potrebné obnoviť aj VUKOV

           Odpověď
      • … to vsetko moze nastat rychlejsie ako sa nazdame… myslim na to casto odvtedy, ako so este kedysi v roku 2013-2014 citala o jednej panej zo syrskeho Homsu, ktora ako jedina z celej rodiny tam zostala, lebo nechcela opustit dom a neskor sa uz nedalo a zila na trave, ktoru pestovala na okne v truhlikoch miesto kvetov – schudla 25 kil….kym sa jej dostalo pomoci…

       Odpověď
    • RichardCZ 7.12.2018 o 13:17

     Naopak si myslím, že veřejná doprava jako obecní statek mi připadá jako dobrý nápad. Když dokázali naši komunisté zajistit dopravní obslužnost i té poslední vesničky, proč by to neměli zvládnot i Lucemburčané? Kdyby Praha zavedla bezplatnou dopravu, tak by ušetřila za revizory, tisk a distribuci lístků, ušetřila by i za výstavbu dopravní infrastruktury pro osobní automobily.

     Parkoviště P&R na konečných metra a tramvají by mohly být zastřešené a FVE na střechách by dobíjela zaparkované automobily. Optimalizací rozvodné sítě, která nás stejně čeká, protože to co postavili komunisté nevydrží věčně, a decentralizací výroby tak, aby se „odpadní“ teplo důsledně využívalo k vytápění a ohřevu vody se dá vyřešit hodně.. Prakticky řečeno, takřka všude, kde je dnes kotel na zemní plyn by v budoucnu mohla být kogenerační jednotka, vyrábějící elektrickou energii, která bude své odpadní teplo využívat k ohřevu vody a v zimě i na vytápění. Domy mají setrvačnost a akumulační schopnost udržet teplo, stejně tak teplá užitková voda může být v akumulační nádobě – v kombinovaném boileru, který bude ohříván chladícím médiem motoru, takže kogenerační jednotka může být na dálku spouštěna a vypínána jak dle potřeb tepla v domě tak dle potřeb odběru elektrické energie.
     Tohle všechno funguje a je odzkoušené v české firmě TEDOM, která hodně vyváží do Ruska a v Německu dokonce již několik let funguje decentralizovaná „elektrárna“ LichtBlick na tomto principu, jen s motorem VW Golf. Spojení německé technologie a ruského plynu tak již dnes funguje a dává i elektromobilitě dobré vyhlídky na budoucnost a na udržitelný život na naší planetě, a dá to i práci mnoha lidem..

     Odpověď
  • Volkswagen oznamil se SKONCI!

   Odpověď
   • Taky to tak chápu. beze srandy

    Odpověď
   • „Posledné automobily s touto technológiou vyvinie v roku 2026 a predávať ich bude zhruba do roku 2040.“
    Nikdo neví, co bude za 20-30 let, ani soudruzi vizionáři, jestli ještě vůbec bude nějaký VW …
    Neplést si výplody chorých mozků s realitou, u toho bych zůstal raději.

    Odpověď
   • RichardCZ 7.12.2018 o 13:29

    Nemyslím si žeby VW končil, jen přechází do vyššího levelu.

    Je třeba si uvědomit, že motory s vnitřním spalováním za sebou mají 150 let vývoje a výzkumu, ale přesto jsou složité, výrobně náročné a poruchové. Elektromotory a baterie byly celou tu dobu na okraji zájmu, protože se nehodily naftařské lobby. Pokud do vývoje akumulátorů vložíme 10% energie a umu, který byl vložen do spalovacích motorů, tak se dočkáme velmi zajímavých výsledků.

    K samostudiu doporučuji film Kdo zabil elektromobil..
    https://www.ulozto.cz/!2QUOir9iDPcS/kdo-zabil-elektromobil-2006-czdabing-avi

    Žádná přiblblá Tesla na převážení ožralých pracháčů, ale praktické a spolehlivé auto tu již bylo v roce 1996 a všechny je nakonec stáhnuli z provozu a sešrotovali. Pro jistotu je totiž neprodávali, ale jen pronajímali. Nájemci ta auta doslova obrečeli, když jim je sebrali a odvezli do šrotu.. Jedním ze spokojených uživatelů byl i Mel Gibson.

    Odpověď
    • se současnýma baterkama jsou elektroauta čiré šílenství – toxické, nebezpečné, výrobně náročné, vybuchující při poškození atd. Jediná možnost pro elektroauta je principiálně nová baterie s možností nabít za pár minut, nebo zařízení na volnou energii, takže by se jezdilo bez baterek na základě technologií Tesly (Nikoly, nikoliv Muska).

     Odpověď
     • RichardCZ 7.12.2018 o 13:43

      Hoxi, na běžné pojíždění stačí i sice těžší, ale snadno recyklovatelné NiCd nebo i olověné akumulátory. Ty jsou, jako startovací baterie docela propracované a bezúdržbové..

      V praxi se ukazuje, že málo kdo denně ujede více než 80 -100 km a ta auta většinu času někde stojí.

      Lithiové akumulátory jsou v plenkách. Ale ve veřejné dopravě už jsou dokonale konkurenceschopné dieselovým motorům. Zkouší to i v Praze.

      Koukni se na ten film a budeš mrkat na drát..

      Odpověď
      • „snadno recyklovatelné“? to mi celkem zdvíhá mandle :-)
       na světě se efektivně nelikvidují ani tužkovky, dovede si někdo představit ten objem baterií když by jezdilo po světě půl miliardy aut s NiCd baterkou?
       Vlastně prakticky jakoukoli baterkou?

       Tady vůbec nejde o dojezd, tady vlastně ani nejde o to zda bude životnost 5 nebo 8 let, tak jako tak i v ideální variantě jde o stovky milionů tun baterií. Připomínám že i „snadno recyklovatelná NiCd“ baterie je pořád velmi složitá konstrukce kterou při recyklaci musíš prohnat několika procesy, a ani tak to není úplně ekologické a ne všechny materiály (izolanty, obal) jdou zrecyklovat nebo snadno zlikvidovat.

       Vždyť na světě se efektivně nerecyklují ani petlahve, natož baterky. Všechno končí v Indii nebo v moři a na povrchu se to přelepilo pozlátkem „čína koupí, čína zlikviduje“. Ano Čína zlikviduje, do Indie nebo do oceánu.

       Aspekty jako ekologie výroby, množství spotřebovaného materiálu/lidské práce na produkci, rizika používání (zkrat, mechanická deformace, chemická reakce), životnost kratší než automobil jako celek byť hlavní součást, ty by byly na další dlouhé odstavce a dotkli bychom se jen povrchových problémů.

       Jakákoli vidina pozitiv s ohledem na masovou produkci elektromobilů je jako pozlátko kolem SpaceX, tedy totální výplach. Taky jsem se toho zastával, a dneska už vidím kolik souvislostí mi unikalo.

       Odpověď
      • Ten film jsem viděl, ale masové nasazení je nesmysl, protože jednoduše neexistuje ta kapacita elektráren, není přenosová síť, a ekologická zátěž z elektroaut je nyní vyšší než ze spalovacích, když se započítá všechna energie nutná na výrobu baterek, poškozování prostředí, toxické odpady atd.

       Odpověď
       • RichardCZ 7.12.2018 o 14:00

        Promiň HOXi, ale toto jsou cca 20 let staré propagandistické kecy naftařské, uhelné a elektrárenské lobby. Tak jak to je postaveno dnes to je skutečně kravina, fungovat to může v decentralizované energetice. A ta zase nezajímá kšeftaře s energií. Jde o synergický efek využití „odpadního“ tepla a výroby elektřiny v místě spotřeby tepla. Chladící věže uhelných elektráren jsou hnusné zvěrstvo. Jenže někde musíme začít. Zkušenosti a inovace se vytváří v praxi, ne ve slonovinových věžích.

        Třeba takové cukrovary se při řepné kampani odpojovaly od rozvodné sítě, elektřinu si vyráběly svou a odpadním teplem z parních turbín vařily cukr a odpařovaly vodu z cukerného roztoku.

        Odpověď
        • RichardCZ 7.12.2018 o 14:11

         Atom, uhlí a elektromobilita jsou naše záruka energetické bezpečnosti. Jen je třeba opustit 200 let staré technologie parních strojů a Carnotova cyklu, v posledních cca 70-ti letech jen mírně vylepšených kombinovanou spalovací a parní turbínou. I z uhlí nebo pelet můžeš doma vyrobit obdobu dřevoplynu na pohon spalovacího motoru, který bude velmi jednoduchý a přesto uspokojivě účinný, protože pojede v optimálních otáčkách a nebude muset se rozjíždět a akcelerovat. Do auta to nedostaneš, ale v přístavku za garáží či v kotelně bytového domu to fungovat bude, bez smradu a emisí oxidů dusíku, které vznikají v kamnech na uhlí. Hovořím o Československu, ne o celém světě.
         Elektromobil bez krávovských vymyšleností je konstrukčně jednoduchý, spolehlivý a bezporuchový už dnes.

         Odpověď
        • dobře, ale ty hovoříš o ideální situaci ke které by vedla cesta skrze několik technologických „revolucí“ v různých odvětvích, a stejně by jsi nevyřešil všechny problémy.

         Spočítej si jen, kolik je aut v provozu, kolik váží průměrně jedna baterie, kolik baterií tedy bude třeba každý rok spočítáš z průměrné životnosti, a zjistíš kolik milionů tun baterií musíš vyrobit a zlikvidovat každý měsíc. Jak chceš decentralizovat se zachováním efektivity výrobu a likvidaci baterií? V každém městě bude fabrika na baterky, niklový a olověný důl, recyklační továrna, a potůček ze kterého můžeš vzít miliony kubíků vody která je potřeba na výrobu a likvidaci?

         Odpověď
         • RichardCZ 7.12.2018 o 14:20

          Jsem zvyklý hledat cesty, jak to udělat, ne důvody, proč to nejde.. Bůh nám nadělil mozky na to, abychom je užívali, ne na to aby vyplnil dutinu v hlavě. Všechno jde a jde to i udělat ekologicky.

          Elektromobil je auto na celou generaci, při údržbě ho máš do konce života a ještě ho po tobě zdědí právě vyrostlý vnouček. Ne že si každých 5 let koupíš nové. To taky stojí hodně energie. I blbé, zastaralé NiCd baterie, které bohatě stačí na cestu do práce, do kina a na nákup vydrží 20 let.. Mám doma 40 let staré baterky z železničního vagónu. Pořád jedou, z vagónu, do kterého je zabudovali, jsou už dávno rezaté cedníky na nudle..

          Odpověď
          • Vozidla s trakční jednotkou v podobě elektromotor-akumulátor nejsou nic nového. Elektromobil vyrobil Ferdinand Porsche, lokomotivu třeba František Křižík. Byly to celkem jednoduché technologie využívají zpravidla stejnosměrný komutátorový motor se sériovým buzením a jednoduchou regulaci (přepínání odboček na baterii). Nicméně tato vozidla nikdy nedošla masového rozšíření. Tady si troufnu tvrdit, že to bylo právě z důvodu akumulátorů, a jedno, jestli se jednalo o baterky s alkalickým elektrolytem na bázi hydroxidu draselného, nebo kyselým využívající kyselinu sírovou.

           Jinak k těm 40let starým a funkčním trakčním bateriím. Pár let kdysi dávno jsem pracoval blízko lokomotiv. Pamatuji si, že dlouhověkost těchto baterek byla dána jednak pravidelnou výměnou elektrolytu a taky tím, že byly konstruovány s robustními deskami (kdysi se vyrábělo na větší trvanlivost, a taky tím, že u kolejových vozidel se až tak nehledělo na nějaký kg navíc). Toho hydroxidu v pecičkách pro přípravu elektrolytu tam měli docela dost. No a na starý elektrolyt muselo být odpadové hospodářství. Nestačila jenom neutralizace, protože ve starém elektrolytu byly i zbytky kovů z desek.

           Odpověď
         • RichardCZ 7.12.2018 o 14:52

          Nabízím Vám alternativní pohled ke stávajícímu, důkladně a precizně vytvořenému informačnímu poli odpůrců decentralizované energetiky a elektromobility.

          Z elektrárničky na statku nebo u rodinného domu, či v kotelně bytového baráku není výnosný kšeft a dává to svobodu lidem, kteří to dokáží realizovat a využívat.. Tyhle technologie jsou hotové.

          Byl jsem u chlapa, co FVE elektrárnou na střeše vyrábí vodík a skladuje ho ve flaškách od sněhového hasičáku. Ano, vodík má tak malé molekuly, že prolezou i stěnou ocelové flašky. V praxi je ale únik skoro neměřitelný. Z vodíku v palivovém článku nebo v elektrocentrále na benzím vyrábí elektřinu večer a dokázal by letní elektřinou ze slunce vyrábět elektřinu i v zimě.

          Viděl jsem polovodičové měniče na krbových kamnech, vytápěných dřevem z polomů, co za špatného počasí a v zimě „pomáhají“ solárním panelům dobíjet baterky. Je to nebezpečné pro některé kruhy a proto jsou tyto informace důsledně blokovány.

          Vysvětlovat to zrovna tady mi připadá jako nošení dříví do lesa a sov do Athén.

          Už vás dále nebudu trápit, protože, jak jistě víte, každý, v míře vlastního pochopení pracuje sám na sebe, svou rodinu, obec a stát, a v míře svého nepochopení na ty, kdož znají více..

          http://www.obnovitelne.cz/cz/clanek/645/potvrzeno-elektromobily-jsou-cistsi-nez-auta-na-benzin-nebo-naftu/

          Odpověď
          • Nenabízíš žádný „alternativní pohled“, RichardeCZ. Nabízíš jalové žvanění, semletí nesmyslných slov jejichž sám celkem jistě nejsi ani autorem, nabízíš vytvoření bramboračky v hlavách diskutujících s cílem je od diskuse odradit. Nějakou zvláštní shodou náhod jsi si k „diskusi“ vybral právě administrátora těchto stránek, který ti celkem dobromyslně napsal jen několik z celé dlouhé řady zásadních úskalí tebou propagované myšlenky masového přechodu současné míry automobilismu na pohon na elektřinu z vlastních akumulátorů. Třeba tady – http://www.vodaksb.eu/diskuse-archiv-5/comment-page-78/#comment-181615
           Příznačné je, že ačkoliv se tvůj hlavní oponent spletl ve svém výpočtu o řád (desetinná čárka, s žádným klášterem to nesouvisí) zůstalo to mimo rozlišovací schopnost takového odborníka, za jakého tady vystupuješ. Ale i tak zůstává objem 2,5 milionů tun toxického odpadu (100 000 plně naložených velkých kamionů, dovedeš si představit alespoň to ?) mimo chápání i nejzarytějších anti-ekologických liberálních ekonomů. A tebe, který by dle své sebe-stylizace za životní prostředí dýchal to nechává zcela chladným .. Tady zkrátka něco nehraje.

           Odpověď
         • RichardCZ 7.12.2018 o 14:54

          Vyrábět, udržovat a opravovat je cesta k rozvoji v souladu s eko/bio sférou, ne stále dokola jen kupovat nové a zahazovat..

          Odpověď
          • Obecně s tebou souhlasím, tzn jsem pro výrobu udržitelných a opravitelných výrobků, jsem pro decentralizaci výroby prakticky všeho s centralizací plánování ekonomiky a výrobních prostředků a kapacit, ale nic z toho nemůže přebít fakt že při současném využití mobility, a lze předpokládat že využití bude narůstat, není možné tu mobilitu opírat o technologii která je takto ve velkém momentálně nedosažitelná. A pokud nemohu ve svých plánech počítat s milníkem ve kterém bude možné zavést masovou produkci baterií ekologicky vyrobitelných a ekologicky odbouratelných nebo s výrazně větší životností, a to momentálně nemohu, nemohu o to ani opírat své budoucí plány neboť by byly odsouzeny k nezdaru nebo odkládání a tudíž k ničemu.

           Obecně s tebou opravdu souhlasím, konkrétně s ohledem na elektromobily nikoli.
           Spalování vodíku je MOMENTÁLNĚ nejlepší dlouhodobý plán do budoucna. S lokální produkcí vodíku není problém, stávající technologie výroby automobilů je na to připravena, spalování i výroba jsou ekologické a nízkonákladové, a přehlížení této možnosti ve stávající situaci je krásným příkladem že i elektromobily netlačí zdravý rozum ale něčí lobby.

           Odpověď
           • Len upozorňujem že by sme mali rozlišovať.

            „pro decentralizaci výroby prakticky všeho“

            Naozaj ťažkú priemysel (energeticky a prírodne nákladný) – by mal byť centralizovaný kde sú na to vhodné prírodné podmienky (málo biocenoz odolné prostredie…..)
            Stredne ťažký a ľahký priemysel a poľnohospodárstvo kde ide v podstate o spracovanie výdobytkov z ťažkého priemyslu alebo plodín) decentralizovať čo v najväčšej miere.

            Odpověď
            • ano, velmi děkuji za doplnění, bez něho to bylo zavádějící.

             Principiálně je samozřejmě nezbytné u každé objemově zásadní komodity/produktu uvažovat individuálně, poněvadž zpracování každé suroviny je komplexní systém dodavatelských a odběratelských řetězců specifických pro danou oblast.

             Šlo mi spíš o to že prakticky většina výroby je dnes centralizována až moc respektive až moc její lokalita podléhá nepřirozeným/nelogickým faktorům a nikoli logice a ekologice logistiky, tedy že se z celého světa sváží železná ruda a uhlí do několika oceláren, a přitom by třeba bylo logičtější aby byla ocelárna podle své kapacity blízko dolům které ji zásobí obdobnou kapacitou surovin, a zase kolem ocelárny byly soustředěny zpracovatelské firmy co z oceli vyrábí finální produkty atd. Ale to už jsme mimo původní téma.

          • V české republice je 5 milionů aut. V jednom elektroautě je asi 500 kg baterií. Elektrifikovat jen ČR by znamenalo 25 milionů tun toxických baterií. Každých 10 let.

           Odpověď
        • Řeknu ti to takhle: elektromobilita je zjevně agendou globální politiky globálního prediktora, myslíš že něco za čím stojí konceptuální moc biblického projektu zotročení lidstva, se dělá skutečně ku prospěchu lidem?

         Odpověď
         • Súhlas. Napríklad to zošrotovanie elektro aut v SSA v 90rokoch a k tomu ten srdcervúci dokumentárny film.

          Mne sa to zdalo už vtedy celé násilné.

          Odpověď
         • já bych to jen doplnil. Jsou oblasti kde se dočasně zájmy lidí shodují se zájmy GP, ale jde pouze o dočasný jev a platí jen v některých oblastech.

          V tomto tématu se cíle GP absolutně rozcházejí se zájmy Člověka. A těch cílů ve kterých se to neshoduje s našimi zájmy to plní vícero. Vlastně bych si troufl říci (čistě subjektivně) že to nesleduje ŽÁDNÝ cíl který by byl pro nás přínosný.

          Odpověď
        • Cukrovary si vyráběly elektřinu z mazutu. V čem vidíš vylepšení oproti benzínu a naftě?

         Odpověď
         • Oracle 911 7.12.2018 o 17:39

          Na leva-nete je môj článok o tom, že čo chce GP:
          http://leva-net.webnode.cz/products/navrat-k-biogennej-energie/
          A štúdium o tom, že či český/slovenský cukrovar môže byť energeticky sebestačný:
          https://biom.cz/cz/odborne-clanky/efektivnost-vyuziti-odpadu-a-prebytku-biomasy-ze-zemedelstvi-a-potravinarskeho-prumyslu-k-produkci-biopaliv

          Dodávam, že cukrovary fungujú aj ako elektrárne…

          Odpověď
      • .. RichardCZ. Co se týče lithiových baterií, neřekl bych, že je výzkum v plenkách. Máme naše české chytré vynálezce. Společnost HE3DA s.r.o. se zabývá aplikovaným výzkumem a vývojem bateriových technologií a jejich uváděním na trh. Společnost vyvinula technologie a proces výroby baterií s 3D prostorovými elektrodami na bázi lithiových nanomateriálů (HE3DA®). Více zde: https://www.he3da.com/ a zde je odkaz na velkokapacitní výrobnu https://www.magnastorage.cz/

       Odpověď
     • RichardCZ 7.12.2018 o 13:52

      Nepodceňuj intelekt a um inženýrů. Maká se na tom a někde se to musí vyzkoušet. Výzkum a vývoj jsou drahé. Koncept elektřinu „sbalit na cestu“ a „odpadní“ teplo nechat doma (v práci) má budoucnost. V létě nabíjení FVE a ohřev „obyčenými“ solárními kolektory a v zimě využití kogenerace.

      Doporučuji si prohlédnout projekt Teplo pro Bílé Karpaty.. Hostětín, Veronica..

      Tam si lidé od jara do podzimu, ba i v zimě vyrábí teplou vodu kolektory na střeše. Parta šikovných chlapů to postaví svépomocně. Také o tom vím přes 10 let. Z pochopitelných důvodů se o tom moc nemluví ani nepíše..

      Odpověď
      • Hon za NiCd bateriemi je cílené vyčerpávání jak vědeckých, tak surovinových zdrojů. Slepá ulička.

       Odpověď
       • Klasický scénář… Najděme schopné vědce a donuťme je věnovat veškerou energii a čas slepé uličce vývoje.

        Odpověď
       • Vložím do debaty trochu metalurgickou minu. Ne proto , abych kvalitní debatu narušil, ale trochu zaspekuloval na téma „honby za NiCd akumulátory“. Metalurgie byl můj profesní obor po celých cca 35 let.
        Jde o to, že kadmium je vysoce toxický kov, doprovázející těžbu a zpracování zejména zinkových a olovnatých rud . Tedy vyšší potřeba těchto „hlavních kovů“ vede k doprovodné vyšší produkci kadmia. To by nebyl problém, pokud by kadmium mělo širší portfolio užití .Nemá- pro svoji toxicitu. Jeden velký obor mizí /barviva-kadmiová žluť/ přes substituci jinými netoxickými pigmenty.
        Velký tradiční obor spotřeby jsou elektrochemické zdroje proudu /NiCd nebo NiFe články/. Vytlačování těchto toxických článků povede k ještě většímu tlaku na hromadění kadmia . Doprovodné náhrady olova a zinku ve svých tradičních oborech se totiž nedaří potlačovat.
        Ale jedna zajímavá vazba by tu byla : zvýšení užití elektromobilů /NiCd článek/ na úkor potlačení klasických automobilů /start baterie na bázi Pb/ by trochu věci pomohla.
        Dál už jen čtenář.Ale tohle mi přišlo k věci.

        Odpověď
     • Přátelé, řešení existuje! Je jím LENR – Low Energy Nuclear Reaction, což je nynější název známého procesu, který se nazývá Cold Fusion. Vynálezce Andrea Rossi vyřešil tuto technologii a příštím rokem započne její nástup. Podrobnosti můžete prostudovat zde: http://www.journal-of-nuclear-physics.com/
      Blog Andrea Rossiho je zde: http://www.rossilivecat.com/
      Na Floridě je před dokončením robotická továrna na výrobu. Prozatím se budou soustřeďovat na výrobu tepla pro průmyslové podniky, ale práce na motorech atd. již započala. Doufejme, že je „někdo“ nezlikviduje, protože to bude energetická revoluce, která zřejmě změní svět k nepoznání.

      Odpověď
    • RichardCZ 7.12.2018 o 13:36

     I v Evropě v té době Peugeot a Citroen vyráběli na platformě Peugeot 106 elektromobily, s NiCd akumulátory. Ta auta jezdí i u nás, protože mají pozinkovanou karosérii a většina z nich má dodnes původní sadu kaumulátorů. Benzín používaly jen v zimě, na topení prostotu pro pasažéry a a ohřev akumulátorů.
     Také Toyota vyráběla slušný elektromobil. Současné hybridy jsou odporný bastard zrozený z incestu s naftařskou lobby, tak aby ty fabriky mohly pracovat na vývoji elektromobility bez obav z nepřátelského převzetí a likvidace.

     Odpověď
     • jistě, to nikdo nepopírá že elektroauta jsou funkční. My se tu bavíme o nemožnosti masového nasazení. Když je v ČR třeba 5000 elektroaut, je to jedna situace, když by jich byly třeba 2 miliony, je to zcela jiná situace.
      Navíc, elektroauta lidi kupujou jen když je stát dotuje, což je naprostá mravní zhovadilost, přispívat bohatým lidem na drahé elektroauto.

      Odpověď
  • Cesty k elektromobilitě nemusí nutně vést k autům napěchovaným bateriemi. http://www.hybrid.cz/jihokorejske-elektrobusy-ziskavaji-energii-ze-silnice

   Odpověď
   • Hovoří se tam o dobíjení. Co jiného, než akumulátory, má tedy být tou „zázračnou“ el.mag. indukcí dobíjeno ? Navíc tam píšou o 85% účinnosti takového přenosu. Jen přenosu. To neznamená, že ostatní ztráty systému někam zmizí. To jen přibyde jedna (a hned 15-ti procentní) navíc.

    Odpověď
    • Míra asi myslí, že místo tuny baterek bude v jednom elektrobuse „jen“ 300 kilo…

     Odpověď
     • Je pravdou, že speciálně u vozidel MHD (významný podíl rekuperace při častém zastavování, možnost instalace trakčního vedení v kopcích jako Prosecká v Praze) myšlenka akumulátorů svůj smysl má. Jen je nutné důsledně zohledňovat všechny faktory a ne „vyzobávat“ účelově vybírané jednotlivosti, jak jsme toho (nejen) v tomto případě svědky.

      Odpověď
      • a co gyrobusy? To mi příjde jako skvělý nápad.

       Odpověď
       • Určitě. Ještě lépe tuto technologii používat do motorových železničních vozů pro osobní, zastávkové vlaky.

        Třeba ještě jednou budeme moci tvořit věci tak, aby byly správné-nebo se alespoň pokusíme takovou skvělou možnost zajistit našim dětem.

        Odpověď
   • Asi se na to dívám příliš pesimisticky. Technicky je to nejspíš řešitelné. Ale … Žijeme v prostoru zamořeném el.-mg. smogem. Tento druh přenosu, navíc nemalé energie, bude zamoření jen zvyšovat.

    Odpověď
    • mě pobavila věta „úroveň magentického pole by měla být pro lidi bezpečná…“

     Odpověď
     • :-) – to je řečeno podobně jako: „Pár krát jsme tu silnici se zabudovanou nabíječkou přešli sem a tam, a nikdo nám neexnul. Tudíž je to bezpečné.“

      Odpověď
 18. Rada podporila ukončenie zmluvy o priateľstve s Ruskom
  Najvyššia Rada prijala zákon „o ukončení Zmluvy o priateľstve, spolupráci a partnerstve medzi Ukrajinou a Ruskou federáciou“, ktorú predstavil prezident.
  https://russian.rt.com/ussr/news/580066-ukraina-dogovor-druzhba-rossiya

  Odpověď
  • Oracle 911 6.12.2018 o 14:39

   To ho oligarchovia roztrhajú na márne kúsky…

   Odpověď
   • Prosím o rozvedení, proč? Bude to mít dopady na obchodní vztahy?

    Odpověď
    • Oracle 911 6.12.2018 o 16:43

     S kým obchoduje Ukrajina najviac?

     Odpověď
    • Nejen to. Smlouva byla podepsána v roce 1997 po rozpadu SSSR. A součásti této smlouvy je závazek ze strany Ruska o uznání současných hranic Ukrajiny. Takže Ukrajina sama sobě vystřelila do nohy.
     Někdo možná namítne, že Rusko nedodrželo závazek už v souvislosti s Krymem. Ale zde je potřeba připomenout, že Krym měl v rámci Ukrajiny zvláštní status republiky se svým parlamentem a rozhodl se připojit k Rusku v referendu, na což měl právo.

     Odpověď
     • Ak je pravda ,ze Ukrajina nepoziadala po osamostatneni o uznanie svojich hranic..znamena to pre nich mnoho. A nic dobre.

      Odpověď
     • Třeba jste nečetli::: Ukrajinska analyza Jana Schneidera
      https://www.ladikvetvicka.cz/index.php/2018/11/29/ukrajinska-analyza-jana-schneidera/

      Odpověď
      • Díky za odkaz. Zajímavé.

       Odpověď
     • Aha, tak to jsou potom obrovské dopady. Díky.

      I když na straně Ruska asi nikdo hranice Ukrajiny překreslovat nezačne.

      Odpověď
 19. Zasadnutie najvyššej Euroázijskej hospodárskej rady
  https://russian.rt.com/business/article/580016-putin-zasedanie-evraziiskogo-ekonomicheskogo-soveta

  odporúčam, báťuška Lukašenko trošičku vyskakuje

  Odpověď
 20. Americký prezident Donald Trump potřeboval konvoj osmi aut, aby urazil 250 yardů (asi 230 metrů) a uvítal rodinu bývalého amerického prezidenta George Bushe mladšího … :)

  https://www.youtube.com/watch?v=pDoM7mhgYAA

  Odpověď
  • Správný odkaz je tento:

   https://www.youtube.com/watch?v=pDoM7mhgYAA&feature=youtu.be&t=521

   Odpověď
  • on moc neurčuje kde půjde pěšky a kde pojede autem. To zařizuje prezidentská kancelář, často i na popud ochrany prezidenta která řekne že je to nejsnazší způsob jak mu tam zajistit bezpečnost.
   Trump do toho nemá moc co mluvit, drží se protokolu a může se tak maximálně rozhodnout jestli k autu půjde levá-pravá nebo pravá-levá.

   Odpověď
   • Já vím, dělám si prdel v tomto chmurném světě …

    Odpověď
    • tak abych to rozvedl, tak to hlavně vypadá že si někdo v tomto chmurném světě dělá prdel z Trumpa :-) protože mu muselo být jasné že se to rozmázne.

     Odpověď
 21. Docela úsměvné, kdyby se nejednalo o pohřeb.

  https://1.bp.blogspot.com/-vFW27oIJjUE/XAjdf-o6ppI/AAAAAAAAgVI/RbZVZ3keldkMjUKZgbRPyEdy6F-lFyuvwCLcBGAs/s400/bush%25C5%25AFv_poh%25C5%2599eb.jpg

  Odpověď
  • Tolko psychopatov po kope.

   Odpověď
  • Asi pomlouvali Trumpa.

   Odpověď
  • pohreby bývajú aj veselé.

   Odpověď
  • Vcelku vystizne ;-)

   Odpověď
 22. Na ministerstve obrany nevedeli o tom, že cez Slovensko sa na Ukrajinu presúval neoznačený vojenský konvoj.“Armádne stroje nemali žiadne identifikačné znaky,”
  https://www.hlavnespravy.sk/media-ministerstve-obrany-nevedeli-tom-ze-slovensko-sa-ukrajinu-presuval-neoznaceny-vojensky-konvoj/1600798

  môže to suvisiet s nedavnou navštevou Kisku na Ukrajine?….

  Odpověď
  • … suhlasim, ba priam si myslim ze aj instrukcie k utoku v Kerci niesol….

   Odpověď
   • hlavne, že odhalili ruského špióna :-)

    Odpověď
    • Oracle 911 6.12.2018 o 10:47

     To je súčasť akého manévru s akým cieľom.

     Odpověď
    • …asi on prisiel na to ze cez cele nase uzemie idu nakladne auta s obrnenou technikou, ktore nespioni nevidia :-)

     Odpověď
   • sarkazmus a irónia ?:)

    Odpověď
  • Tiež som sa nad tým pozastavila, že bez povšimnutia sa tu premávajú tanky, ako keby to boli nejaké nenápadné kolobežky.

   Odpověď
   • tak to už raz chodí… (ale keď si nedávno nejakí branci polo-lučišníci chceli kdesi vystavovať nejaké nefunkčné exponáty, tak to bolo iné haló…)

    Odpověď
   • Také možný test systému, podobně jako Kerč. Jde o bezproblémovou propustnost středoevropského prostoru pro masivní vojenské přesuny.
    Bez rizika kontroly a čekání na souhlas.
    A ejhle -projeli.

    Odpověď
  • v súvislosti s touto prepravou vojenského materiálu je na aeronete článok, ktorý poukazuje na možný finančný megapodvod ukrajinských predstaviteľov
   https://aeronet.cz/news/skandal-ukrajinske-kamiony-zachyceny-slovenskou-televizi-jak-prevazi-z-ceska-neoznacene-transportery-bvp-2-na-ukrajinu-jedna-se-o-podvod-porosenkovy-junty-s-dotacemi-z-eu-severoatlanticke-aliance/

   Odpověď
 23. Ruske media priniesli v noci s informáciou, ze americky torpedoborec vyzbrojeny Tomahawkami v minimálnej moznej vzdialennosi od Tichomorskej zakladne RF (12 mil pricom sa uvadza, ze lievik pri vstupe do Vladivostoku nepovazuju (USA) za ruske teritorialne vod…
  https://ria.ru/20181206/ehsminec-vms-ssha-demonstrativno-proshel-okolo-rossijjskojj-bazy-1543702160.html

  Odpověď
  • …spravu chvilu dozadku okomentovalo posmesne ministerstvo obrany RF: https://russian.rt.com/world/news/579922-minoborony-esminec-ssha vraj neboli blizsie ako 400 km…

   Odpověď
   • Tiwi, ten preklep :)) asi nebol úmyselný

    Odpověď
    • … :-))) nie ….ospravedlnujem sa…

     Odpověď
   • Z uvedeného článku: Informoval o tom oficiální představitel ruského ministerstva obrany generálmajor Igor Konašenkov, když komentoval údaje o tom, že se americký torpédoborec přiblížil k ruské základně.
    Podle jeho slov se ve skutečnosti torpédoborec „ani nepřiblížil k ruským teritoriálním vodám blíže než 100 km“.
    „Jestliže posádka amerického torpédoborce vůbec něco „prodemonstrovala“, tak jedině svůj neúspěšný pokus maximální rychlostí se vzdálit od sil našeho tichooceánského námořnictva, které ho doprovázelo“, řekl.
    Konašenkov také zmínil, že v daném okamžiku posádka amerického torpédoborce „demonstruje svou odvahu“ na vzdálenosti více než 400 km od ruských teritoriálních vod v centrální části Japonského moře.

    Odpověď
    • Velmi hezky řečeno :)

     Odpověď
    • Putinovec 6.12.2018 o 13:32

     To bude v prádle spodárů.

     Odpověď
 24. Nasredin 6.12.2018 o 7:48

  Potvrzeno: kerčský incident měl zabránit setkání Putina a Trumpa. Porošenko nedopadne dobře …

  http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/cohen-incident-v-azovskem-mori-mel-zmarit-schuzku-trumpa-s-putinem/

  Odpověď
  • Kerčský incident byl o něčem kompletně jiném, test struktur řízení ruska na adekvátnost, zjištění reakcí systému. Tohle byl až nějaký další cíl v pořadí.

   Odpověď
   • Hox na to opět přišel:) to je kapacita.Kdy už prosím Tě zase padne dolar:)

    Odpověď
    • …ano Hox ma na 99,99 % pravdu, mysleli sme si to aj predtým a v OO Vladimira Pjakina z 3. 12. to tie pekne vysvetlene. Trochu viac rozmyslaj namiesto rypania.

     Odpověď
     • Tiwi , rýpání je činnost nahrazující přemýšlení . Obojí nefunguje .

      Odpověď
     • Já myslím, že 99,99 je málo. Já bych to viděl na 115:) Jinak nic proti, ale vaše adorování Pjakina je fakt smutné pamatuji jak říkal, že v roce 1968 od nás vyháněli vojska NATO, zjevná lež, ale zdejší soudruzi ho budou stále obhajovat:)

      Odpověď
      • Oracle 911 6.12.2018 o 9:10

       1956-farebnej revolúcii v Maďarsku vypomohli ozbrojenci z Rakúska, v 1968 u nás mali pomôcť farebnej revolúcii americké vojská, ktoré pôvodne robili komparz pri nakrúcaní vojnového filmu…

       Odpověď
      • …na rozdiel od teba, Rusi maju k tomu v archívoch materialy….. ale uži si….

       Odpověď
       • Doporučuji nekrmit.

        Odpověď
        • je to slabota , asi je překrmený…

         Odpověď
       • A bílá je černá a voda teče do kopce:)

        Odpověď
    • el-sabí 6.12.2018 o 8:44

     JJ,
     US dollar naisto v roku 2054 už nebude globálna /rezervná / mena -valuta .

     Odpověď
    • Pokiaľ viem, tak Hox nikdy nepísal o páde dolára. Ani o katastrofálnom páde na burzách, ale presne o opaku. O pomalom a mäkkom nahradení súčasného systému dolára ako rezervnej meny a špekulatívno-kriminálneho bankovníctva. Všetko príde, ale nie hneď, ani ako povedal V. V. Pjakin 31.10.2018. Proste sa zmýlil, no a čo? Ja som vo svojom komente napísal, prečo sú US dlhopisy terno medzi burziánmi.
     A ak by náhodou prišlo aj nejaké medziobdobie zlatého štandardu, tak kto bude zas udávať tón? No USA so svojimi spojencami. Najväčšími držiteľmi sú USA (tie reči o wolfrámových tehlách miesto zlata v USA sú pravdepodobne zásterka pre stádo), Nemecko, MMF, Rusko, Čína, Francúzsko, Taliansko a keď sa zoberie eurozóna ako celok, tak má viac zlata ako USA. A Rusko spolu s Čínou nehrajú na zrútenie USA ako svetovej ekonomiky č.1, ale postupný a hlavne dôstojný odchod. Takže GP to má v tomto smere viac menej dobre pod palcom.

     Odpověď
     • „O pomalom a mäkkom nahradení súčasného systému dolára ako rezervnej meny…..“, což se taky děje. Jenže pro mnohé je to tak pomalé, že ho ani nepostřehnou. Zvlášť když si to ani nechtějí připustit.

      Odpověď
      • Oracle 911 6.12.2018 o 10:59

       Mäkký a pomalý v tomto kontexte sú relatívne pojmy…

       Odpověď
      • V roku 2007 mala ruská centrálna banka v držbe 400 ton zlata. Pre porovnanie za toho strašného komunizmo-socializmu mal Sovietsky zväz v rezervách 2800 ton zlata. Také veľké h…. podľa terajších liberál-kapitalistov bol ten rubeľ. Prečo a kam sa podelo 2400 ton zlata, to je otázka za milión, podobne ako kto o tom a prečo rozhodol. Dnes má Rusko cca 2000 ton zlata, v ťažbe je na 4. mieste (ročne vyťaží viac ako 200 ton),predbehlo aj Čínu. Pod vedením Vladimíra Putina ide Rusko pevne k oddolarizácie finančného systému a hľadaní alternatívy. Súčasťou toho je aj predaj dolárového dlhu. Kedysi Rusko držalo US dlhopisy cca za180 miliárd, dnes majú len 15 miliárd. Takže všetko ide ako má, len toto nie je záležitosť 5 rokov a mediálnej publicity, ale pekne tichúčko a pomaly

       Odpověď
       • To vím, byla to (tedy měla být) ironie s kapkou skutečnosti. Té, jak se rusofobové posmívají, že „dolar měl už dávno padnout a pořád nic – (hahaha)“. Na to jim odpovídám, že „pád dolaru“ neznamená, že se jednoho krásného dne Američané probudí, peněženka prázdná a na účtech nula – jen že dolar nebude hlavní světovou měnou. Jenže oni pořád nechápou. Nebo spíš nechtějí.

        A k tomu zlatu – to my jsme „vtipně“ prodali naše zlato, které zbylo po tom strašném komunismo-socialistickém „zadrátovaném koncentráku“ v době, kdy jeho cena byla na minimu a místo něho (prý) nakoupili nějaké dluhopisy.

        Takhle se to dělá. Holt se ti východní „mongoloidi“ musejí od nás ještě hodně učit. Pak je Západ určitě přivítá s otevřenou náručí a možná i přijme do NATA (jen nevím potom, proti komu).
        A možná by se V.V. Putin dočkal i busty v Kogresu. Jako Havel. :-)

        Odpověď
   • Nasredin 6.12.2018 o 8:28

    Máš pravdu, toto (že toto byl hlavní cíl) říkal Pjakin v poslední analýze, já si jen vzpomněl na poznámku Taura krátce po tomto incidentu.

    Odpověď
    • Pointa není v tom že to říkal Pjakin, pointa je v tom že to dává smysl a vysvětluje to danou akci z hlediska řízení sociálních supersystémů (konfrontace dvou supersystémů), ale samozřejmě, vysvětloval to minule a v posledním díle se k tomu vrací opět ještě podrobněji.

     Odpověď
    • to není nějaká „výtka“ určená tobě, chtěl jsem to spíš zdůraznit „obecně“, a neformuloval úplně vhodně.

     Odpověď

Napsat komentář

*
*

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>