Diskuse

První komentář nového uživatele se zobrazí až po schválení, další už hned.

Podepisování příspěvků: anonymní příspěvky nebo ty, které v poli jména/přezdívky budou mít titulek nebo jiný text, mohou být smazány. Příspěvky s nakopírovaným delším obsahem, který je dostupný na jiném místě, mohou být také smazány – v takovém případě uvádět pouze odkaz, případně pár vět, nikoliv celý text systémem copy&paste.

 Obnoviť

 1. Zeman: Elektromobily jsou slepá ulička vývoje. Čas 40:00
  https://www.barrandov.tv/video/169217-tyden-s-prezidentem-14-11-2019

  Odpověď
 2. A je to tady.
  Čína do několika měsíců spustí vlastní digitální měnu. Cílem je vyšší kontrola nad transakcemi a oslabení dolaru
  https://zahranicni.ihned.cz/c1-66676120-cina-do-nekolika-mesicu-spusti-vlastni-digitalni-menu-cilem-je-vyssi-kontrola-nad-transakcemi-a-oslabeni-dolaru

  Odpověď
  • Další krok na cestě k absolutní kontrole lidských životů. Totalita jako řemen. Orwel na druhou.

   Odpověď
   • Nezahrabeš sa rovno do hrobu? Veď už sme prehrali…

    A Bože.

    Odpověď
 3. Toto není úplně normální, že ne ?

  https://www.novinky.cz/krimi/clanek/dalsi-tragicka-nehoda-autobusu-s-detmi-srazku-s-nakladakem-na-melnicku-neprezila-ucitelka-40303596

  Během pár dní, tragické nehody autobusů s dětmi na Slovensku a v Česku, které souvisí se školstvím a při kterém umírají učitelky … Tam je nějaký matriční projev či vzkaz …

  Odpověď
  • Jedno ale tyto velmi smutné události jasně naznačují: osudy našich národů jsou spojeny …

   Odpověď
   • Určite. Téma je už načrtnutá v EM prejavoch.

    Odpověď
   • Všechno před 17.11…neni náhoda

    Odpověď
    • Dělám si v posledních dnech trochu průzkum jak je na tom mládež se znalostmi naší historie. Klidně by to mohlo souviset s tím jak naši mládež vzděláváme. Tolik mladých nevzdělanců kteří ze všeho viní jen nálepky…

     to samozřejmě velmi komplikuje náš budoucí vývoj. Ti ksindlové kavárenšní, liberastští napáchali ze těch posledních 30 let tolik škody na mládeži, že se z toho budeme další dvě generace oklepávat. Udělali velký zářez do naší budoucnosti. Zdiskreditovali všechno dobré o co se tu kdo kdy pokoušel, a na piedestal vynesli všechen odpad co naše historie poznala. Je to ksindl všech ksindlů.

     Odpověď
     • Honza Větrník 14.11.2019 o 22:11

      Úplně s tebou souhlasím v tom, že kavarníci na školácích a studentech páchají hodně škody, ale dodám jen, že se pod tím čitelně podepisují. Takže až budou tito studentíci rýt hubou v zemi, tak jim pravdivé a podložené argumenty otevřou oči.

      Odpověď
      • Putinovec 14.11.2019 o 22:28

       Tohle je reálná ukázka uvažování vymytých mozků.Nejen že jsou naprosto k nepotřebě po studiu školy, navíc je bude nutné svěřit psychiatrům.
       https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-Luzo-Blbiny-Studenti-obsadili-fildu-dva-slavni-Cesi-je-usadili-A-to-neni-vse-Jde-i-o-Klause-ml-Foldynu-Kellnera-603370

       Odpověď
       • Hustý. Ale je to přesně tak. Ta tuna propagandy vede jen k tomu že jakýkoli postoj který potom lidi zaujmou inklinuje častěji k fanatismu.

        Odpověď
   • Nase narody jsou spojene jakoby silnym poutem, to je videt uplne ve vsem. Jsme odsouzeni k tomu, abysme se meli radi. Myslim, ze je to dano z vyssiho stupne rizeni, mohli bysme byt priklad pro ostatni

    Odpověď
    • Kdybysme tu ulohu, co nam byla dana, zvladli, samozrejme. Myslim, ze muzeme byt ukazkou a priklad mostu, mezi narody.

     Odpověď
  • Zprávy to jsou velmi smutné. Napadá mě, že na pozadí těchto událostí kavárníci nebudou tak vyskakovat. Je-li to pravda, je to krutá daň.

   Odpověď
   • Tak aby si nenašli zas nejakú obeť …lebo niekto…

    Odpověď
   • Já myslím, že s kavárníky a jejich psychikou ani taková tragédie nic neudělá.

    Odpověď
    • @TARCH Myslím si totéž.

     Odpověď
    • Podľa prezidenta policajného zboru SR Lučanského: tragický včerajší deň na Slovensku spolu 24 mŕtvych.
     Streda 13. novembra bola najtragickejším dňom tohto roku. Okrem 12 obetí dopravnej nehody autobusu, tri ženy strhla voda, žiaľ, všetky tri prišli o život. Dvaja ľudia zahynuli pod kolesami vlaku, do štatistík pribudli aj ďalšie dve obete dopravných nehôd a zaevidovaných bolo až 5 samovrážd.
     Čo to asi znamená ?

     Odpověď
  • Záplavě v Benátkách nejsu taký náhoda, prvni sídliště GP..

   Odpověď
  • Nie, normálne to nie je.

   Dal som si na mapu pravítko a začal merať. Prvá nehoda pri Nitre (v podstate centrum Slovenska, analóg Prahy). Potom Břeclav. A potom sa priamka láme smerom k Mělníku (pri Prahe, centre Čiech). Keď zmeráme uhol odklonu úsečky Nitra-Břeclav od úsečky Břeclav-Mělník, je to niečo málo cez 13 stupňov. Teda číslo, ktoré sa vyskytlo pri prvej nehode.

   Navyše si treba všímať aj smer, začiatok v Nitre, úsečka pokračuje na Moravu a končí v Prahe.

   Odpověď
   • kulich
    http://www.vodaksb.eu/diskuse/mimo-tema/comment-page-85/#comment-266031

    Odpověď
    • tu píšu 11 zranených
     https://www.topky.sk/cl/100370/1838501/Dalsia-tragedia–Autobus-plny-deti-vrazil-do-nakladiaka-pri-Novej-Vsi–Zomrela-ucitelka–jedenast-zranenych

     Odpověď
     • Vychadzal som z info na ceskej stranke, nie z topiek.
      Kazdopadne, obe nehody sa stali na okraji/hranici mesta – Prahy a Nitry. To hovori absolutne jasnou recou a viaze to obe udalosti dokopy. Tak, ako sme boli v 89 previazani jednym statom.

      Odpověď
  • Tragická je jakákoli smrt, která je důsledkem selhání techniky nebo nízkou kvalifikací. Natož mladého života nebo dobrého učitele. Mám jen obavu, že ve firmách, vládách a médiích je čím dál víc psychopatů a sociopatů. Nejen že jim není líto, ale zneužijí tyto události k dalším nekalostem…

   Odpověď
  • Na jižní Moravě kde mám příbuzné se proslýchá, že nehoda u Znojma byla zaviněna balkánskými muslimy z Vídně. Policie to tutlá. Prý mají informace, že se tu v autech hlavně s německými poznávacími značkami projíždějí ISIL hoši a mapují situaci. Docela by to vysvětlovalo proč i Hamáček najednou odmítá přijmout „sirotky“.

   Odpověď
   • Tady je něco .Balkánci v rakouské audině předjížděli na plné čáře”, píše Babišův Expres
    https://www.expres.cz/zpravy/nehoda-pavlice-znojmo.A191113_092007_dx-zpravy_stes

    Odpověď
 4. Česko a Slovensko kritizují NATO. Co za tím stojí?

  https://cz.sputniknews.com/nazory/2019111410962044-cesko-a-slovensko-kritizuji-nato-co-za-tim-stoji/

  Paktu NAT0 zvoní hrana ?!

  Odpověď
  • Nato je už odpsani v Siri…

   Odpověď
 5. Babiš: Zeman pojede na 75. výročí konce 2. světové války do Moskvy
  Ve středu večer prezident Miloš Zeman v Lánech na pravidelné večeři přivítal premiéra Andreje Babiše. Politici probrali zahraniční politiku a domluvili se na dalších schůzkách. Babiš novinářům také oznámil, že se Zeman v květnu chystá na 75. výročí Vítězství do Moskvy.
  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2019111410961065-babis-zeman-pojede-na-75-vyroci-konce-2-svetove-valky-do-moskvy/

  Odpověď
  • Překvapilo by mne, kdyby V.Putin nevyužil účasti tolika významných zahraničních státníků na oslavách 75. výročí konce 2. světové války na Rudém náměstí v Moskvě k upevnění prestiže a státnosti Ruska ve světě.
   Mohlo by tím např. být nahrazení dosavadní ruské vlajky (trikolóry) staronovou, původně carskou, ruskou vlajkou v rudé barvě. Sledování přehlídky ruské armády z ochozů mausolea V.I.Lenina by potom bylo onou pověstnou „třešničkou na dortu“…

   Odpověď
   • Z diskuze u O-O. V.Pjakina z 11.11.2019:

    лариса павловская
    9 мая – с красным флагом , на мавзолее и с товарищем Сталиным ! 75 лет. пора ! время пришло !!!

    Odpověď
  • A ako sa zachová naša Dáma z hradu je jasné už teraz. Nakoniec bude už po našich voľbách, tak ktovie, či budeme mať koho poslať oficiálne?!

   Odpověď
   • „Jasné“? Dokud se to nestane, není nikdy nic jasné. Kdo si před 3 měsíci myslel, že premiéři Babiš a Pellegrini budou kritizovat NATO… ?
    https://cz.sputniknews.com/nazory/2019111410962044-cesko-a-slovensko-kritizuji-nato-co-za-tim-stoji/

    Odpověď
 6. Starosta Řeporyjí Novotný oznámil, že příští rok tam bude stát pomník Vlasovcům

  https://twitter.com/PavelNovotnak/status/1194902554624372736?s=20

  Odpověď
  • A proč tam rovnou nepostavit pomník Hitlerovi, ten byl s Vlasovem kámoš.

   Odpověď
  • To není z jeho hlavy . Je to primitiv a z minulých jeho projevů je zřejmé, že je ideální hlásná trouba . Testování, jak dalece je úspěšný proces oddělování Prahy od ČR . První byl pomník, teď se zkusí už vlasovci…

   Odpověď
   • Mimoto Boletusi-mě fascinuje, že tito diskutující neznají nejdůležitější fakt, že ideologie komunizmu byla důladně připravena a financována bankovními domy Spojených států a Evropy, a poté importována do Ruska. Není to ruská ideologie.

    V roce 2007 vyšel na http://www.matrix-2001.cz/ článek s názvem Ilumináti a Rada pro zahraniční vztahy-přednášejícím byl Myron C.Fagan. Zde je detailně popsána příprava této ideologie.

    Odpověď
    • A proto se během komunismu Rusko zmohlo tak, jako nikdy za posledních 1000 let. Něco vám v té vaší teorii hapruje.

     Odpověď
     • Pokud je to tvůj koment směrován na mě,tak sděluji,že to dokonale vysvětlil Pjakin. Nebudu to rozvádět. Zkráceně,díky bolševikům a Stalinovi.

      Odpověď
      • Putinovec 14.11.2019 o 13:10

       Demoliční čtyřka změnila nick.Ale nezpochybnitelnost Pjakina zůstala.To, že se Pjakin vyjadřuje vždy s ohledem k určitému ději, kde je specifické vyústění, na které se z pozice jiného procesu dá nazírat z jiného úhlu, zřejmě pro někoho není důležité.
       Jenže na tomto webu, se bezhlesný obdiv k autoritě nedrží.

       Odpověď
      • Takže bolševici a Stalin už nejsou komunisté?
       Jestli tak sleduješ Pjakina, mohl bys také chápat, co myslí pod pojmy komunismus a marxismus/mraksismu, a také trockizmus. Mluvíš o marxismu/trockismu a nazýváš ho komunismem.

       Odpověď
       • Prosímtě Hoxi, to, že ideologie komunizmu byla Rusku vnucena není můj výmysl. To řekli další ruští analytici. Já jsem použil slovo importován a vím proč.

        V roce 1798 se koná v americké Philadelphii tajný sjezd vůdčí chazarské elity, na kterém byl vypracován tak zvaný : Protokol moudrých mužů Sionu. Podle tohoto protokolu se prakticky odvíjí novodobá historie všech význačných politických událostí.

        V roce 1829 američtí ilumináti slyšeli v New Yorku sérii přednášek britské iluministky Frances Fanny Wrightové. Bylo řečeno, že ilumináti organizují sjednocení nihilistických a ateistických skupin, spolu se všemi dalšími podvratnými skupinami do mezinárodního hnutí, které bude známé jako komunizmus.

        V roce 1834 byl italský revoluční vůdce Guiseppe Mazzini vybrán ilumináty,aby udával směr revolučního programu pro celý svět. V této funkci sloužil až do své smrti v roce 1872. Několik let před svou smrtí získal Mazzini pro spolupráci amerického generála Alberta Pike. Pike byl fascinován myšlenkou jednosvětové vlády a stal se postupně hlavou tohoto spiknutí. V letech 1859 až 1871 Pike vypracoval vojenský plán na tři světové války a různé revoluce po celém světě a předpokládal završení spiknutí ve 20. století Mimoto Pike předložil Rothchildovi tři verze strategie k dosažení světovlády.

        Takže já se omlouvám pokud si pletu pojmy, mám na mysli právě tuto formu komunizmu, která byla Rusku vnucena.

        Odpověď
        • Komunizmus nie (ten má celkom iný pôvodný význam, ktorý dosť sprznili mnohí trockisti v komunistických stranách), ale hovoríš o marxistickom socializme v jeho trockistickej verzii.

         Odpověď
        • Doporučuji ti přečíst „Bůh synergie“ a budeš naprosto v obraze. Ne nadarmo to zde opakovaně zdůrazňuji: ty knihy jsou naprostý základ a bez jejich přečtení nepostoupíte dál. Také jsem to nechápal a měl v tom hokej. V Česku není lepší zdroj o pozadí VŘSR a o úloze politicky geniálního Lenina (kterého zřejmě opravdu vypravili do Ruska Němci), bolševiků, Trockého a dalších protagonistů této velkolepé dějinné události. VŘSR katapultovala Rusko ze zaostalé převážně agrární země zmítané hladomory mezi světové supervelmoci. Nebýt předčasného skonu Stalina, tak by dnes svět nebyl rozdělen na Západ a Východ, ale byla by zde úplně jiná po všech stránkách pokročilejší civilizace. Bohužel, tyto principiální věci mnohdy nechápou ani někteří Rusové (a ani se jim kolikrát nedivím, Chruščov s Brežňěvem zničili co se dalo z toho pozitivního, co vybudoval Stalin) a pořád pošilhávají po Západu (je tam podle nich narozdíl od Ruska „pořádek, právo“, atd.) a vůbec si neuvědomují, že to je pouze a jenom zásluhou existence SSSR a východního bloku a že po jeho rozpadu začala demontáž tohoto „západního blahobytu“, protože nebyla potřeba ho dál držet. Prostě a jednoduše: je třeba číst a poznávat ty pověstné tlusté knihy a nežít jen z letitých konspiračních klišé …

         Odpověď
         • Rad bych souhlasil s Nasredinem. je to opravdu skvela knizka. Pri jejim cteni mam pocit, ze musim byt nejak nastaveny, Dostal jsem se do tretiny, a uz 14 dni se nemuzu k ni vratit. Myslim, ze je to tim, ze musim nejak vstrebat, co tam bylo a az potom pokracovat. Anebo pockat, az budu schopny to cist dal. nevim. Ale kadopadne myslim, ze tyhlw knizky se nedaji cist rychle, musi se jako by prozit, protoze tam je toho tolik, ze to je az na jednoho cloveka prilis, se mi nekdy zda

          Odpověď
         • Nasredine tu knihu si koupím. Člověk se musí učit neustále. Je hodně těch kdo kalí vodu. Ale přesto. Říjnová revoluce 1917 v Rusku, Francouzká revoluce a dvě světové války jsou nezvratným faktem. Majdan v Kyjevě a sestřelení MH 17, dle Pjakina, měly vyústit ve třetí sv. válku.Tím by byl naplněn plán generála Alberta Pike viz můj předešlý příspěvek. Koncepce zůstává a strategie se průběžně přispůsobuje současným možnostem.

          Odpověď
          • A jsi si jistý že historie se odvíjí podle protokolu sionských mudrců, nebo je tu možnost že takové protokoly „unikly“ právě proto aby budoucí vývoj šel svést na Židy v rámci finálního začištění?

           Vždycky když „unikne“ něco „tajného“, je dobré přemýšlet proč to uniklo, a jestli to opravdu uniklo nebo to někdo unikl.

           Odpověď
           • em-to je nedorozumění. Protokoly sionských mudrců a protokol sionských mudrců jsou dva rozdílné protokoly.

            Protokol sionských mudrců byl vypracován v americké Philadelphii v roce 1798, kdežto Protokoly sionských mudrců, které byly získány z tajných úkrytů Sionské hlavní kanceláře, nacházející se tehdy na francouzkém území, byly opsány z celé knihy protokolů prvního Sionského kongresu, konaného v srpnu 1897 ve švýcarské Basileji.

            Odpověď
       • sami v tom máte bordel

        Odpověď
        • myslim, ze v tom zadny bordel neni. Je dulezite vedet, kdo byli Trockiste, co chteli a jaky byl jejich cil. Potom, pochopis, i kdo byli bolsevici. Dejiny jsou zkreslene a otocene naopak, dejiny pisou vitezove. Sam sebe svym odsuzovanim dostavas do role, ve ktere urcite nechces byt

         Odpověď
       • Мужик, немного помявшись, всё-таки решился и спросил, стесняясь: Вот, Василий Иванович, мужики сомневаются: ты за большевиков али за коммунистов?
        Чапаев: Чего?
        Мужик: Я спрашиваю, вы за большевиков, али за коммунистов?

        Z úvodu k Аналитическая записка «Большевизм — естественная основа России»

        Je vidět, že pokud Zdeněk použil na rozlišení ideologií Trockého a Stalina pojmy komunismus a bolševismus, není sám.

        ty pojmy jsem si potřeboval sám ujasnit. Ve všemožných diskuzích už jsem narazil na tyto varianty:
        - Mezinárodní komunismus x Národní komunismus
        - Komunismus x Bolševismus
        - Marksismus x Komunismus

        Jak z toho ven?

        Trocký byl komunista, ale nebyl bolševik.
        Byl Stalin komunista? Nevím. Ale určitě nebyl marxista. A proti komunistické internacionále bojoval celý život.

        Takže možná nejlíp termín komunismus vynechat pro jeho příliš velkou obsahovou mnohotvárnost a použít
        - Marxismus x Bolševismus

        Odpověď
        • No právě, za tímto verbálním cvičením,co nám předvádějí, vzniká zmatení jádra diskuse. Přitom v porovnání se strašnými obětmi obou revolucí,Ruské a Francouzké a obou světových válek, jsou to pouhá slova. Nic víc. Jako když dvě letadla zbourala tři budovy v New Yorku. Do současné doby se oficiální postoj nemění. Zbývá tedy věřit, že třetí budova lehla úlekem.

         Odpověď
         • Síla KSB je ,m.j. , právě ve velmi zodpovědné práci s pojmy a snahou o jejich precizni naplňování. Takže chaotizace v pojmech je účinnou zbraní protivníka.
          Začíná tu kupř . záměnou GP za GE /a z toho plynoucího odstranění jádra pojmu a tím je PREDIKCE/ a končí to nazýváním období 1948 – 1989 obdobím komunizmu a přejmenováním členů KSČ na bolševiky.
          A při poukazu na záludnost tohoto matení – no co, vždyť je to jen jiný název.
          Asi jako s národními dresy – vždyť je to jen jiná barva.

          Odpověď
          • Ano to vědí, proto s nimi tak žonglují.

           Odpověď
           • Mimochodem vytvoří tím jen další problémy sami sobě. No to ale egregoru GP asi nedochází, má prostě ve své algoritmice monopol na znalosti a přes ten práh nehodlá překročit.

            Bez ohledu na terminologii to ale nic nezmění na tom že komunistická myšlenka se bude objevovat všude kde to bude jen trochu možné jakoby sama od sebe. Všude kde lidi budou hledat spravedlnost protože se jim jí nebude dostávat. Všechny ostatní záplaty na nespravedlnost jsou jen imitačně-provokační činnost s více či méně negativními důsledky a omezenou životností.

            Odpověď
          • Je to tak jak píšeš. Jsme úmyslně mateni.

           Odpověď
         • Zdeněk,
          ste tu nový, alebo ste ten Zdeněk, ktorý je odborníkom na indické védy?
          Ten druhý Zdeněk chodí na tieto stránky už viac rokov, a nechce sa mi veriť, že by nepoznal ako sa na miestnej diskusii chápu pojmy: komunizmus, boľševizmus, socializmus, marxizmus, trockizmus. A že by zrazu začal podceňovať miestnu komunitu.

          Protokoly sionu a Pikeho plán tu tiež väčšina ľudí pozná.

          Odpověď
     • Rusko sa vzmaha aj pocas kapitalizmu.

      Ideologia nie je az tak podstatna, pokial ju statna elita moze korigovat.

      Odpověď
    • Putinovec 14.11.2019 o 13:03

     Tady si někdo plete mraksismus s komunismem.

     Odpověď
     • no, ono to spíš vypadá že skoro všude si všichni pletou komunismus s kdečím, jen to pravé jádro myšlenky jim úspěšně uniká.

      Odpověď
      • A to jadro je jake ?

       Odpověď
       • Že nejvyšší hodnotou společnosti by měla být spravedlnost. Spravedlnost, nikoli jakási normativnost nebo rovnost za každých okolností. Spravedlnost.

        Odpověď
        • eM trefa. Spravodlivost je najvyssia hodnota akéhokolvek systému ktorý má byť trvaloudržatelný. Bez spravodlivosti nikdy nebude pokoj, mier a nezavládne ani láska. A bude vládnuť sebectvo, závisť a nenávisť.

         Odpověď
         • Ano. A smutné je že většina lidí kteří se dnes v mainstreamu i mimo něj ohánějí slovem komunismus/komunista nechápou ani tak jednoduchou myšlenku, vůbec ji vlastně nevědí.

          Jen papouškují že ten ošklivý komunismus může za nesvobodu, že ten ošklivý komunismus mohl za nedostatek, že mohl za represe, že komunismus je o tom že stát krade peníze těm schopným kteří si je vydělali a dává je těm kteří tak schopní nejsou, a podobné lži.

          Odpověď
          • je na to velmi dobre meme,nechce sa mi hladat
           cim mladsi uzivatel facebooku tym sa mu tazsie zilo za komunizmu

           Odpověď
        • Putinovec 14.11.2019 o 19:12

         Já si jen dovolím doplnit, že takovou spravedlnost, jakou lidský rozum chápe pod pojmem, každému stejně podle jednoho metru.Asi tak jako kmocháček.
         https://youtu.be/S_pXJZVc3oU?t=77

         Odpověď
  • Podle mne pracuje ten Novotný z našeho pohledu na jedničku.

   Odpověď
   • Putinovec 14.11.2019 o 13:12

    Jen si neuvědomuje, co mu to přinese.Od dětství je evidentně zvyklý na to, že mu vše projde.O to bude větší jeho překvapení při srážce s realitou.

    Odpověď
   • Na jedničku s hvězdičkou

    Odpověď
   • Dokonce by se dalo říci, více takových „Novotných“ po celé Praze… A že na Praze 1, 2, 5, 6, 10, a možná i jinde, mají k tomu jejich představitelé úspěšně nakročeno. ¨
    Primátor Hl.m.Prahy Hřib se musí více snažit, koloběžkami moc nezabodoval…

    Odpověď
   • Pracuje podle svojich vedomosti na toho, kdo vi vic. Ideologie je dulezita

    Odpověď
  • Vlasov dúfal že keď pomôžu vyčistiť Prahu od nemcov že sa ich zastane vtedajšia vlada, len sa tak nestalo báli sa ruskej armády, Stalin nariadil zabit Vlasovcov za zradu.

   Odpověď
 7. Stejní spusob havárie jak v Nitře..není to náhoda nebo řízení..po mně,signál pindusom před 17.listopad že se muse uklidnít nebo dokonce jak autobus.https://www.novinky.cz/krimi/clanek/havarie-autobusu-u-breclavi-sest-zranenych-zavrena-silnice-40303498

  Odpověď
  • Signál a to u teho museli umřít lidé?! Hnus. Zk*rveny listopad. Je mi z něj na blití už teď, denno denní masirka o svobodě a demokracii. To abychom všichni měli jasno v tom jak k tomu přistupovat a nedej bože kriticky uvažovat nad tím co těch 30 let přineslo…

   Odpověď
 8. Váha se převážila a Huawei je opět ve hře.
  Do české 5G sítě se může dostat Huawei. Použití rizikových čínských technologií stát nezakáže
  https://archiv.ihned.cz/c1-66676650-do-ceske-5g-site-se-muze-dostat-huawei-pouziti-rizikovych-cinskych-technologii-stat-nezakaze

  Odpověď
  • Všechno jasný,Čína jako noví globální centrum, bude mít internet pod kontrolu..bude to dobré nebo ne, uvidíme..

   Odpověď
  • 5G síť poškozuje lidskou (a nejen lidskou) DNA. Na ochranu před tak silným zářením to chce mít doma Somavedic.

   Odpověď
 9. Talianski vedci zistili, že vo vakcínach MMRV Priorix Tetra sa nachádza uplny
  ludský genóm so všetkými chromozomami mužského pohlavia
  https://xn--80aafiaedk3day5l.xn--80asehdb.
  Keď ten genóm testovali, zistili, že je nenormálny a všetkých 560 génov zodpovedných za rakovinu je pozmenených. Vakcíny sú pripravené tak, že majú cielene vyvolať rakovinu. Svedčí o tom aj veľkosť dávky tejto modifikovanej DNA. Ako zdroj DNA sa využívajú embrionalne bunky z potratovych plodov. Viac v odkaze, zle sa mi to reprodukuje cez mobil.

  Odpověď
  • Odkaz není adresou.

   Odpověď
   • odkaz bez závěrečné tečky je platnou adresou:
    https://xn--80aafiaedk3day5l.xn--80asehdb

    je psán v ruštině, Разведданные.онлайн a je to přepis do UTF-8 kódování, které funguje pro překlad adres. Proto to vypadá tak … „blbě“… ale vlastně to funguje i bez toho přepisu, https://Разведданные.онлайн

    K obsahu: jestli mají vakcíny vyvolat rakovinu, to bych takto netvrdil. Vakcíny se „pěstují“ buď na zvířatech, na lidských nesmrtelných kmenových liniích (a většina nesmrtelných kmenových linií pochází z nádorových buněk), nebo na tzv. „pluripotentních“ příp. „omnipotentních“ kmenových buňkách. „Pluripotentní“ lze získat i složitou manipulací z dospělého člověka, „omnipotentní“ pochází z embrií – většinou ale z placent. Téměř jistě nelze vyčistit úplně stopy a pozůstatky mateřského média – a to je zdrojem potenciálních problémů (byť v každém případě trochu jiných) v případě jak zvířecího substrátu, tak lidských kmenových buněk. Prohlášení, že mají vakcíny cíleně vyvolat rakovinu je příliš spekulativní. Že k tomu může za určité kombinace situací dojít asi je pravdou a není to vyloučené. Ale nemyslím si, že by to bylo primárním cílem byť i jen u poloviny vakcinovaných. Je mnohem jednodušší vpravit do organismu rakovinotvorné noxy jinou cestou (třeba kožní krémy, jídlo, cigarety v moderní podobě ty elektronické,…), tyto cesty jsou levnější a mnohdy za ně postižený ještě sám platí…

    Souhlasím ale s tím, že mnohá očkování jsou naprosto zbytečná a kontraproduktivní, jejich benefit nikdy nebyl systematicky a pravdivě prokázán – např. chřipka…

    Jiří

    Odpověď
  • Skúste tu https://tv-den.ru/2019/11/13/vakcingejt-italjanskie-uchenye-obnaruzhili-v-vakcine-560-genov-vyzyvajushhih-rak/ a tu v angličtine https://www.naturalnews.com/2019-10-04-medical-horror-genetic-sequencing-vaccines-mrc-5-cancer-genes-modified.html

   Odpověď
   • To je důvod, proč nevěřím comerčním vakcínám, ale pouze vakcinám vyrobených pod kontrolou státu. Vůbec nejsem proti očkování, ale lidé se dnes bojí očkování a očkovat děti právem.

    Odpověď
    • Jsem jedním z těch co se bojí, děkuji za uznání, že právem. Mnoho materiálu najdete na následujícím webu (sekci), vybírám konkrétní jeden film:
     https://www.kanal22.cz/clanky/zdravi/ockovani-a-antikoncepce/clovekem-vytvorena-epidemie–dokumentarni-film—sk-titulky-.html
     Bojím se spíše apriorní dominance „odborníků“, kteří fakticky za nic neručí, jen „vědí“, že takhle je to správně a nevnímají reálné důsledky pro životy dětí a jejjich rodin.

     Odpověď
     • O toto téma jsem se začal zajímat, když jsem se ve zprávách dozvěděl, že vrcholní němečtí politici dostali úplně jiný typ očkování proti viru ptačí chřipky než ostatní německá populace. Můj kamarád mi řekl, že jim po očkování na tento virus umřel profesor přednášející na VŠCHT v Pardubicích.

      Odpověď
  • https://www.corvelva.it/en/speciale-corvelva/vaccinegate-en/what-did-we-find-in-the-mmrv-priorix-tetra-vaccine.html

   Odpověď
   • Na tomto linku je tých článkov k výskumu Corvelvy viac:
    https://www.corvelva.it/en/speciale-corvelva/vaccinegate-en.html

    Odpověď
 10. 13. 11 bolo ukončenie fóra BRICS – Putinov prejav
  https://russian.rt.com/world/article/686862-putin-briks-delovoi-forum

  Odpověď
 11. USA uznali Jeanine Áñezovú ako dočasnú prezidentku Bolívie
  https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/532665-usa-uznali-jeanine-anezovu-ako-docasnu-prezidentku-bolivie/

  Odpověď
  • Podpis architekta převratu.

   Odpověď
   • Která část USA je tedy architektem ? Ten ,podle mne, nesídlí v USA, tam je jen vykonavatel.

    Odpověď
  • Odpis americké státní elite přez Bolívie. Bolvie ohromná zásob litiuma, Čína má kontrolu nať tím, otpis americké hegemonije nad jižní Ameriku, globální centrum řízení Amerike jde do čínských ruku..

   Odpověď
 12. davam tohlle na hlavni stranku, vim, ze mi vynadatate, stejne byste to udelali, Pro me je to velka udalost, Skupina Metallica je jedna z nejvetsich kapel na svete, a je tam ruska vlajka v pisnicce, ktera je asi nejzamejsi. To neni nahoda. PAnove se nikdy nevyjadrovali k politice ale byla tam na asi 2 sekundy
  https://www.youtube.com/watch?v=OMguFafuqrg

  Odpověď
  • ta vlajka je obrovska, takze to asi nahoda nebude.

   Odpověď
   • myslim ze tim davaji velky respekt Rusku a jsem prekvapen. Je dulezite vedet, kdo ten respekt ukazuje. Metallica neni zadna podradna skupina.

    Odpověď
    • z pohledu GP. samozrejme

     Odpověď
   • Trochu to nadšení asi schladím . Moskva červenec 2019 . Trikolóra . Počkám si na jinou vlajku, pak se přidám.

    Odpověď
    • neni v tom zadne nadseni, pane kolego. Je to konstatovani faktu, prekvapilo me to, nicneme, nic dobreho v tom nebude, to je jasne. Ne,nemuzu byt nadseny z nejakeho znameni, kdyz vim, ze netojim na jeho strane.

     Odpověď
     • Můžeš být konkrétnější ? Pro mne je to součást marketingu Metallica , když vystupuje v hlavním městě RF . Znamení by to bylo, kdyby použili historickou rudou vlajku Ruska. Otázkou ovšem je, jestli o ní chlapci z Metallica vůbec vědí.

      Odpověď
      • myslim ze o Ruske puvodni vlajce vubec nevedi, Uz to ze dali tuhle vlajku je z meho pohledu neco neobvykleho

       Odpověď
      • jinak muzu byt konkretnejsi, texty Metallicy jsou uplne hloupe, to je jasne

       Odpověď
    • A ted zrovna ta Metallica hraje pisnicku, for whom the bell tolls. komu zvoni zvon, tezlka knizka na cteni, pokud ji clovek cte srdcem, protoze kazdemu z nas zvoni zvon, nebo hrana, myslim ze v cestine je to komu zvoni hrana? Ale zadne nadseni v tom neni, rad ctu tvoje komentare a dekuku za ne
     Milan

     Odpověď
    • pokusim se to rict jinak. To co pises ma velky smysl. Nemusis mit odpoved, stejne ji necekas a nedelas to kvuli tomu. Ale ver, je hodne lidi, kteri to ctou a jsou za tvoje informace radi. Jsi skvely v tom, co delas a delas to nezistne. to je dobre, dekuji ti za to priteli, za tvoji moudrost

     Odpověď
     • Já jen tu informaci hodnotil a možná i Tebe ponoukl k větší rozvaze při jejím zpracování.
      Jinak tu dopadneme jako před kratkou dobou při náletech demoliční čtyřky. Asi odpočívá/?/

      Odpověď
    • asi mas pravdu,kdyz budou u nas, tak ukazou nasi vlajku, omlouvam se,

     Odpověď
     • Stejné to bylo i na koncertu ManowaR.

      Odpověď
 13. Zprávy TV Prima
  Babiš se zastal neziskovky Člověk v tísni a řekl, že dělají záslužnou práci.

  Odpověď
  • snížení majdanového potenciálu.

   Odpověď
   • souhlas, musel to rict

    Odpověď
   • Nemám originál jeho výroku, ale také ho hodnotím jako vyvažování a směřévání k velkému prosévání níkoliv organizací, ale jejich konkrétní práce a zejména financování. Takovýchto mnohdy nečekaných výroků z úst nečekaných lidí bude s přibývající turbulencí dějů jen přibývat.
    Stačí se podívat do mnoha diskusí . Řada lidí nemusí Babiše nebo Zemana, ale už na hrábě s názvem Milion chvilek nenaskočí. Asi tak.

    Odpověď
    • Asi je jasne, ze Babis nemuze vystupovat kontroverzne proti nikomu, vechno se obrati proti nemu. Je svym zpusobem paralyzovan, mozna i o to slo. Majdan asi nebude. ale co, nemusi prset, staci ze kape

     Odpověď
     • vv pozadi se stale pracuje. ale neni to videt

      Odpověď
  • Je to zajímavý výrok pro toho kdo chápe. „Záslužnou práci“ na svém a nejen na svém odpisu dělají kluci určitě.
   Takže nejen ztlumil majdanové tendence, ale i sdělil mezi řádky pro chápající.

   Odpověď
 14. Promiňte všichni, že to dávám na hlavní stránku, vím, že by to patřilo jinam, ale je to jen informace, ze které byste mohli mít radost.
  https://outsidermedia.cz/tri-otazky-k-sametu-12-dil/

  Otázka č. 2) Jak tyto události a vše, co bylo jejich důsledkem, hodnotíte dnes?
  „…… Chodívám číst např. Leva-net, Ostrov Janiky, Myšlenky o čemkoliv a Aktuální konflikty i jinam, kde jsou kvalitní fundované diskuse. Kdypak bych si pomyslel, že někdy budu číst ruské noviny a vyhledávat je. Příčí se mi šířící se lži o našem osvobození v r. 1945, jsem vděčný Rudé armádě…“

  Odpověď
  • @Jano,to jsem psal já ..))))
   Odpovídal jsem na všechny otázky / 3/ a ještě jsem si říkal ,že je píšu dosti obsáhle.. i sem chodím číst ale téměř nikam nepíšu nechci se dostat do střetu.
   Psal jsem to pod jiným nickem.
   Jinak jsem tam všechno napsal pravdivě,tak jak to cítím.

   Odpověď
 15. Holandsko ako jedna z najpokrokovejších krajín v elektromobilite prišla s opatrením ako znechutiť individuálnu dopravu autom. Zníženie limitu maximálnej rýchlosti na diaľniciach zo 130 na 100. Lebo vyšší záujem… samozrejme znižovanie emisí. To už je skoro zajedno s bežnými cestami mimo obcí, takže načo diaľnice pre úsporu času?
  https://www.etrend.sk/ekonomika/prva-europska-krajina-znizi-rychlost-na-dialniciach.html?utm_source=hp-centrum&utm_medium=box-trend2&utm_campaign=hp990&utm_content=21

  Odpověď
  • Tak to znamená, že z bodu A do bodu B automobil pojede přibližně o čtvrtinu déle. A tak vyprodukuje více, nebo méně emisí? (já, tedy, opravdu nevím, ale velký rozdíl to asi nebude)

   Odpověď
   • Trochu jste zapomněl na to, že odpor vzduchu roste s druhou mocninou rychlosti – tudíž na větší rychlost je potřeba větší výkon …

    Citace z jednoho staršího článku (2007):
    Například nejprodávanější vůz na českém trhu, kterým je Škoda Fabia s motorem 1,2, spotřebuje při rychlosti 90 km/h 4,9 litru, při stotřicítce už 8,8 litru, a když se rozjede na 150 km/h, tak už polyká dokonce 11,3 litru benzinu na každých 100 kilometrů.

    Odpověď
    • Přepočítejte to na kWh a je jasno – do normálního auta natankujete třeba 60l paliva, ale kolik se vám vejde kWh do baterek ? Ekvivalent určitě ne, a když, kolik to bude stát a kolik to bude vážit ? Takže, aby byl ten elektrickej krám zajímavější ve srovnání s autem pro normální lidi, prodloužíme mu dojezd omezením rychlosti pro všechny.
     Politicky, Halík, myslete politicky :-)
     https://youtu.be/9rNzpcn5Ls0
     ;-)

     Odpověď
  • Holandsko bolo v minulosti dočasné centrum koncentrácie riadenia jedného z krídel GP. Dnes je to už len experimentálna krajina, testovací polygon. Testuje sa tam na populácií snáď úplne všetko. Od psychotropných látok, cez GMO, až po rôzne sociálne experimenty. Je to taký veľký labák a holanďania sú pokusné myši.

   Odpověď
   • Trefná úvaha . A mají ještě jednu velmi vhodnou vlastnost . Velmi rádi cestují po celém Světě a jsou tedy výtečnými šiřiteli „nových “ otestovaných hovnot.

    Odpověď
   • Ešte jedna vec. Ten labák sa dá po skončení experimentu, v prípade potreby veľmi ľahko vyčistiť zaplavením.

    Odpověď
 16. Takže kydanie hnoja začína
  Kiska obchodník so smrťou
  https://www.infovojna.sk/article/kiska-sa-udajne-v-minulosti-zucastnil-dodavky-zbrani-a-pokusu-o-prevrat-v-stredoafrickej-republike

  Odpověď
  • Toto už nerozchodi. Iba debil ho môže voliť!!

   Odpověď
  • Kedy to zaznie v RTVS, Markíze, Jojke, napíšu o tom v SME, Pravde, HN? Nie raz, ale dennodenne, tak ako zaznieva z týchto médií lož, že za všetko zlo môže Róbert Fico. Takže aké kydanie hnoja, IV a podobné „alternatívy“ majú takmer žiadny účinok na voličov. Tam už toho natárali za tých 6 rokov „samofinancovania“. Jedine čo asi zabralo, tak to je odpor k očkovaniu a znižovanie percent Smeru. Znižovanie preferencií Smeru a trieštenie národovcov, je najlepší recept na výhru liberálov, čiže aj toho Kisku.
   Toto sa mi dostalo k prečítaniu o spôsobe fungovania logiky vysielania ČT :
   Na základě rostoucí kritiky platících diváků ČT o neobjektivnosti hlavně zahraničního zpravodajství ČT jednala Rada ČT o této kritice. Do jednání vnesl jasno radní Michal Janovič.
   Prohlásil: „Je to skutečně tak, že Česká televize má určený úhel pohledu. Má ho určen na základě doporučení Evropské komise, která povoluje veřejnoprávním médiím fungovat z poplatků nebo z daní jenom za předpokladu, že budou prosazovat, obhajovat a dívat se na všechno z úhlu pohledu tradic evropského humanismu a kritického myšlení. Česká televize se na to nesmí dívat tak, jako kdyby byla součástí současného Ruska, které nikdy žádné humanistické tradice v evropském slova smyslu nemělo. To bychom museli vystoupit z Evropské unie“ – konec citátu.

   Odpověď
   • Stačilo by, keby sa toho chytil Matovič. On to hovno rozmaže po všetkých médiach…

    Odpověď
    • Matovič je zbabelec a bojí sa o svoj úbohý život..dobre on vie kto spravil z bezcenného pumpára v USA „trójskeho koňa na dvakrát ….
     ak nechce dostať po kotrbe od “ neznámych síl “ tak do Kisku on veru nepôjde…

     dosť čo nespí dobre od strachu kedy sa zjaví jeho nahrávka s Kočnerom….

     Odpověď
 17. Rusko se podvolilo evropskému soudnímu systému ? Kdo ty peníze těm riotským štětkám vyplatil ?

  https://eurozpravy.cz/zahranicni/evropa/rusove-odskodnili-clenky-pussy-riot-za-vezeni.a0636667/

  Odpověď
  • Nasredin “ nepišu , kdo to vyplatil ale píšu -Novinářům to dnes v Moskvě oznámil člen skupiny Pjotr Verzilov.

   Odpověď
   • Počkal bych na detaily. Určitě přijdou . Vypadá to na průhlednou provokaci vnějších i vnitřních sil vůči VVP osobně.

    Odpověď
  • Kedze sa Rusko zucastnuje na praci Rady Europy, tak asi je viazane respektovat rozhodnutia Europskeho sudu a ten rozhodol, ako rozhodol. Peniaze su to najmenej, skor ako dosiahnut, aby nemohli oblbovat ludi doma, ked chcu Europania platit ich existenciu u seba, tych 30 tys. eur je pre Rusko nic

   Odpověď
 18. Toto je pokračovanie komentáru k blokovaniu inosmi.ru.

  Ako som písal, toto je dosť tupé na naše mozgy. Na takú hlúpu úroveň „boja s nepriateľom“ nie sme zvyknutý. Toto vyzerá ako súkromná iniciatíva.

  - prikaz „ping inosmi.ru“ nejde
  - výsledok príkazu „traceroute inosmi.ru“:

  traceroute to inosmi.ru (178.248.232.60), 30 hops max, 60 byte packets
  1 xxx
  2 xxx
  3 xxx
  4 a1.nix-test2.ba.cust.gts.sk (62.168.110.45) 29.563 ms 30.642 ms 31.603 ms
  5 213.210.172.133 (213.210.172.133) 34.273 ms 34.788 ms 35.964 ms
  6 193.85.195.170 (193.85.195.170) 37.020 ms 24.692 ms 25.279 ms
  7 ae51.bar3.Vienna1.Level3.net (212.73.202.41) 26.448 ms 23.223 ms 25.514 ms
  8 * * *
  9 62.140.26.30 (62.140.26.30) 41.697 ms 42.543 ms 43.271 ms
  10 * * *
  11 * * *
  12 * * *

  30 * * *

  - Posledná známa IPčka patrí americkej „Level 3 Communications
  - Tých 2 roky nazad kúpila americká CenturyLink
  - Level 3 alias CenturyLink sú poskytovatelia pripojenia do Tier 1 vrstvy internetu, ako fungujú vrstvy čiastočne v tejto prednáške
  - toto je nástroj cez, ktorý sa monitoru cenzúra internetu (neskúšal som)
  - zoznam finančnou správou blokovaných webov je tu
  - už sme ako na Ukrajine alebo v Číne

  Odpověď
 19. Ukrajina dnes: https://www.youtube.com/watch?v=3gtwUNQ-6s0

  Odpověď
 20. Debilizace českého vzdělávacího systému pokračuje: „Učit jen to užitečné: A jen to užitečné chápat. Užitečné komu?
  Aktuálně.cz – Učit jen to užitečné. Neodříkávat, chápat. České vzdělávání čeká radikální změna

  Odpověď
  • může a nemusí být. V rámci změny logiky sociálního chování lidí se nutně bude měnit i vzdělávací systém, určitě by to ale nemělo být k horšímu.

   Tedy je otázka jaká je příčina budoucích změn, jestli trend debilizace jak říkáš, nebo nutná aktualizace vzhledem ke změnám ve společnosti.

   Odpověď
   • Už dnes se k tomu přistupuje způsobem – mnoha studentům dělá potíže matematika, nebude z ní tedy povinná maturita. Jinak by nám stoupla procenta propadajících.
    A co třeba povinný cizí jazyk? Ten taky někomu může dělat problémy. Taky se vyjme z maturit? Nakonec se možná ty maturity omezí omezí jen na „počítačovou gramotnost“. V té bude excelokat každý.

    Odpověď
    • pardon – excelovat

     Odpověď
    • ano tento přístup je samozřejmě zhoubný. Místo zkvalitnění výuky za účelem zlepšení výsledku se sníží laťka.

     Odpověď
    • Ono to s PC není u mladých příliš slavné. Dovedou ho použít jako „bavítko“ ne s ním pracovat. Mnoho z nich už se soustředilo jen na mobil , např. mladé učitelky u syna ve škole nedokáží používat myš, vyhledávat informace, pracovat s videem. Schopnosti mladých v této oblasti se velmi přeceňují.

     Odpověď
    • Moja neter pracuje ako učiteľka na ZŠ, a sama vraví, že starší učitelia, ktorí učili ešte o 20 rokov mladšiu generáciu, majú s dnešnými deťmi problémy. Tým chcem povedať, že dnešné deti sú o dosť iné, než sme boli kedysi my, alebo naše deti pred 20 rokmi. Majú klipové myslenie, nevydržia sa dlhšie sústrediť na jedno cvičenie (v matematike je to asi najhoršie pre nich). Učitelia musia naozaj prichádzať s novými tvorivými metódami, aby zaujali a udržali ich pozornosť.

     Tento problém tu je, nemožno ho ignorovať ani znásilňovať.
     (Ak učiteľ pôjde iba tvrdo a prísne podľa osnov, a nebude sa snažiť tie deti motivovať k učeniu, tak toho učiteľa iba znenávidia a učiť sa aj tak nebudú, čo dajú najavo ignoráciou a vyrušovaním na hodine, natruc učiteľovi).
     Vznikol primárne zmenou kultúry po sametovej. Nová kultúra mala následok na formovanie psychiky a psychologického profilu novej generácie. Potom sú tu ešte ďalšie faktory na 5. priorite, ktoré podporujú zvyšovanie výskytu takých problémov ako ADHD, dyslexia, dysgrafia, Aspergerov syndróm. (Podobne ako sa zväčšuje epidémia rakoviny, srdcovo-cievnych chorôb a cukrovky (a tiež globálne otepľovanie ľudí) – tie ale nemajú vplyv na fungovanie psychiky pri učení sa)

     Snahy o inklúziu pôsobia tak, že tí čo nastavili štatistické podmienky pre zvyšovanie vyššie uvedených psychologických porúch v spoločnosti, sa inklúziou snažia už len zatĺcť klince do rakve. To samozrejme nesmieme dovoliť. Školstvo treba začať liečiť, ale začať musí vždy každý vo svojej rodine, ak má malé deti. Ak aj školstvo zlyhá, rodina by nikdy nemala zlyhať, len tak môže spoločnosť prežiť a mať budúcnosť. Treba tvoriť lepšiu kultúru a reálne zdravšie prostredie pre naše deti.

     Odpověď
     • @jardob,
      chci doplnit tvůj příspěvek k tomuto postřehu pro všeobecnou informovanost ostatních diskutujících. Ten stav ve školství znám také velmi dobře a nemám z něj radost – učil jsem půl života a již jsem rád, že jsem v důchodu.

      Zhruba před rokem touto dobou jsem se v Praze zúčastnil konference o možnostech využití psychoterapeutické techniky zvané Šulcův autogenní trénink. Mezi referáty zazněly i praktické zkušenosti s úspěšnou léčbou problémů typu ADHD a podobných u dětí, s možností jejího využití ke zvýšení koncentrace dětí a zlepšení jejich prospěchu, kolegyně ze Slovenska měla příspěvek o využití při léčbě poruch vzniklých se šikanou a opětné začlenění dítěte zpět do školy …
      Byly tam i zajímavé modifikace této techniky pro její „výuku“ i u malých dětí.

      Odpověď
      • Ak to skutočne pomáha, potom je dobre že sa o tom hovorí v odbornom spoločenstve. Školy mávajú svojich psychológov, no možno im chýbajú účinné prostriedky a koncepcia (plán).

       Odpověď
  • https://zpravy.aktualne.cz/domaci/strategie-2030-ucit-jen-to-uzitecne-neodrikavat-chapat/r~c2f35300014f11ea9b40ac1f6b220ee8/
   Ministerstvo školství představilo spolu s autory Strategie 2030+ plán, kudy se má ubírat vzdělávání v Česku do roku 2030. Přináší celou řadu změn, které by měly zastaralé pojetí výuky přetvořit ve školu pro život. Žáci se učí až polovinu zbytečných informací, biflují chvilkové znalosti kvůli testu. S tím má být konec. Zásadní však bude, zda učitelé změny přijmou a dostanou k nim prostor.
   Já to vítám, minimálně jako zahajení diskuse na důležité téma. Konečně!

   Odpověď
   • Ďáblíci budou v detailech . Už vidím zástupy vůdců reformy, co si nasazují beranice…
    Děti by mělo vyučovat co nejvíce pedagogů s vlasní rodičovskou zkušeností a praxí . Ti si tu beranici nenasadí

    Odpověď
   • Nebyl bych tak optimistický. Stejným směrem vykročilo například Finsko a myslíte si, že jsou dnes vzdělaní? Za reformu bych považoval odstranění inkluze, znovuzavedení zvláštních škol, rekonstrukci učňovského školství atd. A důraz na rodný jazyk, matematiku, dějiny. Vzdělávací systém za socialismu vůbec nebyl špatný. Nejdříve ho rozleptali a teď se obávám ho ještě zreformují. Počkejme si na detaily, moc rád bych se mýlil.

    Odpověď
   • neviem to posudit, ale treba si uvedomit, ze na to, aby clovek nieco vedel si odvodit a pospajat (hlavne medziodborovo), musi mat urcite pemzum vedomosti a tie musia byt naspamat. Vezmi si vacsiu cast dejepisu ci zemepisu….co tam nie je naspamat? Maximalne u dejin, ze ked sa nieco dialo v jednej oblasti, malo to dopady na okolite oblasti, inak ale vsetko naspamat. Okrem toho, deti maju problem s pozornostou a koncentraciou a to zasa imho nefunguje bez toho aby sa ucilo veci naspamat. Samozrejme, nie je potrebne vediet, ktory spisovatel sa narodil a zomrel kedy presne, ale orientacne obdobie, kedy tak ano. Tie zbytocne informacie im potom buduju celostne uchopenie sveta a v buducnosti sa mozu pozriet uz pri specializacii na ktorukolvek stranu, budu sa vediet pohnut. Co s deckom, ktore v podstate nic nepotrebuje vediet naspamat (defacto ani to, ci je Slnko stredom vesmiru, slnecnej sustavy alebo obeznice, ved pokial nepojde na astronomiu, naco mu to je?)Ako zrazu sa rozhodne ze chce ist na medicinu a bude sa vediet naucit naspamat cele telo? Bude chapat a rozumiet veciam z fyziky a chemie, ktore maju na to vplyv, hoci ani netusi ze existuju? Ved niekde si to najde? Ved ten clovek bude vediet si najst len to, co mu povie, niekto iny? ved nevie ani ake klucove slova ma zadat pri vyhladavani

    Odpověď
 21. NY Times zveřejnili rozhovor / článek s Kolomojským. ASi ne náhodou v den, kdy začnou veřejná slyšení v procesu impeachmentu Trumpa.

  Je to hutná dávka pro analytiky. Velmi důležitý manévr GP v globální politice a boje proti pindosům v USA.

  Omlouvám se za rychlý překlad do češtiny někdy za pomocí translatoru.
  Budu rád za komentáře.

  https://www.nytimes.com/2019/11/13/world/europe/ukraine-ihor-kolomoisky-russia.html

  Důležité pasáže:

  Je čas pro Ukrajinu, aby se vzdala západu a otočila se zpět k Rusku.
  „Stejně jsou silnější.“ Musíme zlepšit naše vztahy, “řekl a porovnal ruskou moc s mocí Ukrajiny. „Lidé chtějí mír, dobrý život, nechtějí být ve válce.“ A vy “- Amerika -„ nás nutíte, abychom byli ve válce, a ještě nám za to nedáváte peníze. “

  Je zřejmé, že Evropská unie a NATO na Ukrajinu nikdy nepřijmou, takže by bylo nejlepší přijmout realitu a ani to nezkoušet.
  „Nepřijmete nás “ v alianci, v jeho kancelářích v Kyjevě. „Nemá smysl ztrácet čas prázdnou řečí.“ Rusko by nás ráda přivedlo do nového varšavského paktu. “

  Spojené státy jednoduše používají Ukrajinu, aby se pokusily oslabit svého geopolitického rivala. „Válka proti Rusku,“ řekl, „do posledního Ukrajince.“ Obnovení vazeb s Ruskem se stalo nezbytným pro hospodářské přežití Ukrajiny, uvedl Kolomoisky.

  Dejte tomu pět, deset let a krev bude zapomenutá,
  Financování z Ruska by mohlo nahradit půjčky od MMF, který prosazoval protikorupční reformy,
  „Od Rusů vezmeme 100 miliard dolarů.“ Myslím, že by nám to dnes rádi dali, “řekl. „Jaký je nejrychlejší způsob, jak vyřešit problémy a obnovit vztah? Pouze peníze. “

  „Pokud bych byl ukrajinským prezidentem, pokračoval ve vyšetřováních, o které požádal pan Trump.“ Na otázku, zda by to mohlo vystavit Ukrajinu zpětnému rázu, pokud by demokrat měl vyhrát příští rok prezidentské volby, odpověděl pan Kolomoisky: „Pokud nás naštvou (USA) půjdeme za Ruskem.“
  „Ruské tanky budou umístěny poblíž Krakova a Varšavy,“ řekl. „Vaše NATO si zašpiní kalhoty a koupí Pampers.“

  Řekl, že horečně pracuje na tom, jak ukončit válku, ale odmítl prozradit podrobnosti, protože Američané „ by to zkazili postavili se do cesty“

  Pan Kolomoisky odmítl zprávy o jeho skrytém vlivu na vládu Zelenského. Varoval však, že tak může začít činit (mít vliv na Zelenského)
  „Když si oblékám brýle a podívám se na sebe jako mě vidí celý svět, vidím sám sebe jako monstrum, loutkovodiče, loutkovodiče Zelenského, někoho, kdo vytváří apokalyptické plány,“ řekl Kolomoisky. „Můžu to začít dělat skutečným.“

  Odpověď
  • -žije či nežije Kolomojsky
   .Ukrajina je dnes najchudšou krajinou v EU . drancuju aj černozem …
   - ten , kdo to vraví nechce urovnat vztahy aj ked sa to tak „tvári“…chce peniaze , ktoré im USA už nedáva . Došlo im , že sa ani do EU ani do NATO nedostanú.
   Ale povedal to dotyčný pekne otvorene..hlavne aby s to aj k ukrajincom dostalo…
   Obnovení vazeb s Ruskem se stalo nezbytným pro hospodářské přežití Ukrajiny,
   „Dejte tomu pět, deset let a krev bude zapomenutá,
   Financování z Ruska by mohlo nahradit půjčky od MMF, který prosazoval protikorupční reformy,
   „Od Rusů vezmeme 100 miliard dolarů.“ Myslím, že by nám to dnes rádi dali, “řekl. „
   Jaký je nejrychlejší způsob, jak vyřešit problémy a obnovit vztah? Pouze peníze. “
   - Rusko nezabudne to len ukrajinci zabudnu
   - prečo , dat peniaze niekomu kdo do mňa kopal…a nemat tak pod kontrolou kam pojdu ?

   Odpověď
   • „Dejte tomu pět, deset let a krev bude zapomenutá,“

    Silně pochybuji. Na krev se nezapomíná, natož na takovou, která byla prolita zbytečně.

    Odpověď
   • Rusi by boli idioti davat Ukrajine 100 mld., len zato, ze na chvilu bude pokoj…..za 5 rokov sa zacne kricat, ako strasni Rusi zabranili UA vstupit do EU, ktora ich strasne chcela a musia mat ruske zbrane na svojej pode. UA sa uz neda verit ani nos medzi ocami, tu nejde len o par ludi, ktorych si Zapad kupil, ale o velku cast populacie, ktora tomu naozaj veri. Staci sa spytat beznych ludi, aj tych co odtial odisli. Zli su Rusi, hoci dokonca hovoria po rusky.
    Okrem toho by to akurat oligarchovia zasa rozkradli.

    Odpověď
    • Putinovec 13.11.2019 o 16:59

     Ještě je otázka, jak často by RF muselo dávat s úsměvem sto mld.Předpokládám, že tak jednou do měsíce, ze začátku.Později častěji.Takového dobrého nezištného přítele už má v Bělorusku.

     Odpověď
     • no je jisté že by se někomu takové postavení líbilo, dojit Rusko a nahrabat si z toho.

      Odpověď
   • Časostroj 13.11.2019 o 18:55

    Už za nemeckej okupácie sa vyvážali cele vlaky černozeme do Reichu. Odvtedy sa nič nezmenilo, protagonisti zostali, len pokročil čas. Keď tie hrable sú pre ovce také magické.

    Odpověď
  • Líbí se mi proměny pána „Kolomojského“. Posloužil, jako živý, a jako mrtvý bude ještě užitečnější. Jednou mu snad dají Nobelovou cenu pro mír.

   A díš pravdu „Velmi důležitý manévr GP v globální politice a boje proti pindosům v USA“.

   Odpověď
  • Kolomojský má nepochybně velmi silný vliv a jeho postoje jsou „indukovány“ vývojem situace v Izraeli . Byl a je to nástroj , ale jeho dosavadní řídící kádr Bibi odchází .Podobně tvrdý boj mezi různě směřujícími elitami běží nejen v USA , ale i v v této zemi . Hovoří o tom v posledních OO Valerij Viktorovič a velmi často a podrobněji i Igor Panarin.
   Kolomojský cítí výraznou změnu větru v Izraeli a pravděpodobně formování nového vektoru vnější politiky této státnosti . Bližší ruskému pojetí globálního Světa a vyhnutí se tvrdé verzi holokaustu . Ve hře je jako podmínka záchrany židů „měkký“ duchovní světonázorový a ideologický holokaust. Likvidace nikoliv pseudonároda , ale likvidace jeho indoktrinace.
   Vývoj v Izraeli je sice lokální a zdánlivě geopolitický, ale v reálu navýsost globální .

   Odpověď
  • Honza Větrník 13.11.2019 o 19:00

   A co by se stalo, kdyby Rusko těch dejme tomu 100 mld. dolarů poskytlo?
   Ukrajina by zaplatila pohledávky k MMF, Rusko by tím stabilizovalo Ukrajinu a zároveň by se Rusko zbavilo dolarů, a to je myslím v jejich zájmu. Co by ale MMF dělal s takovým balíkem dolarů? Co kurz $x€?
   A možná je už na spadnutí konečné prosazení Minských dohod a někdo z toho chce ještě něco vytřískat?

   Odpověď
   • ak by sa Rusko chcelo zbavit 100 mld.dolarov, moze ich poskytnut svojim dochodcom, vyslo by to na nejakych 3000 dolarov na hlavu, tie by sa minuli zrejme hlavne v Rusku a posilnil by sa kurz rubla. Ich dochodky su nieco cez 200 rublov. Prip. dat to na rodiny s detmi (navysenie materskeho kapitalu, ktory je mozne pouzit aj na kupu bytu, nie uz auta ci dovolenky). Miest, kam to dat je vela a myslim, ze vacsia cast by sa zminula skor, nez dojde k padu dolara

    Odpověď
  • Tak tomu rikam chucpe ….

   Odpověď
 22. Aeroflot bonus a tlustý kocour

  8.11. napříč ruským tiskem prošla zpráva o tom, jak jeden pasažér, letící z Rigy do Vladivostoku přes Šeremetjevo přechytračil Aeroflot. Podstata příběhu spočívá v tom, že pasažérovi nedovolili vzít kocoura s nadváhou do salónu letadla a nabídli jeho umístění v zavazadlovém oddělení. Páníček kocoura neunesl představu, že jeho miláček bude 8 hodin trpět sám a rozhodl se podvést pracovníky Aeroflotu. Na vážení přinesl jinou, štíhlejší kočku, dostal povolení a pak propašoval kocoura do salonu pasažéru. Po přistání na místě se pochlubil svým činem ve facebooku. Pracovníci Aeroflotu „čirou náhodou“ přečetli jeho příspěvek a rozhodli se potrestat podvodníka tím, že mu odeberou 400 000 bonusových milí klienta.
  https://pikabu.ru/story/ayeroflot_lishil_khozyaina_tolstogo_kota_mil_7041807
  https://sm-news.ru/aeroflot-bonus-i-tolstyj-kot-chto-izvestno-55761/

  Tlustý kocour v symbolice globálních elit znamená peněžní žok – zazobanec
  Aeroflot – symbol Ruska.
  Letadlo – symbol státu.

  Díváme se, jaké zprávy nám přinesly následující dny:
  - Ústavní soud povolil brát majetek u rodin a známých korupčníků (hysterika),
  https://oko-planet.su/politik/politiklist/539864-konstitucionnyy-sud-razreshil-zabirat-dengi-u-vseh-znakomyh-korrupcionerov-u-zaschitnikov-korrupcionerov-isterika.html

  - Explodoval mýtus o věci Magnitského (na základě kterého byly na Rusko uvaleny sankce). Evropský soud rozhodl, že Magnitský byl vtažen do daňového podvodu Braudera a jeho obvinění bylo na místě. (Tlustý kocour Brauder)
  http://perevodika.ru/articles/1206688.html

  - V Oděse zadrželi „vora v zakoně“ – držitele včeruské kasy
  https://oko-planet.su/politik/newsday/539920-v-odesse-zaderzhali-vora-v-zakone-derzhatelya-vserossiyskogo-obschaka.html
  „Vor v zakoně“ je označení pro kápo mafie

  A takových „tlustých kocourů“ bude přibývat. GP řekl svoje „fas“

  P.S. Rogozin raději neměl odmlouvat Putinovi na jeho slova o miliardových krádežích na kosmodromu Vostočnyj…

  Odpověď
  • - tak sa to dobre číta :) ešte je pár desiatok tlustych kocurov aj s Rogozinom….
   - nechcu sa nechat naočkovat -ako napísal Boletus -Očkování = obrat v chápání ?
   http://www.vodaksb.eu/diskuse/comment-page-75/#comment-265145
   -tak pojdu sediet

   Odpověď
   • Ještě předtím asi zhubnou . Odevzdají – po dobrém anebo jim bude zkonfiskován majetek nakradený všem . Což takhle kocour po liposukci jako symbol pozdě probuzeného oligarchy ?

    Odpověď
    • -a tie botoxové paničky za liposukci tak vela platia .
     A oni to budu mať „zdarma“ (odovzdanie nakradnuteho majetku) aby nešli sediet

     Odpověď
  • výborně! Dobré shrnutí. Nezbývá mi než popřát všem Rusům ať na tlusté kocoury dojde brzo, spravedlivě a bez okázalých tyjátrů. Prostě hezky všechny veřejně k soudu a do tepláků.

   No jestli dojde i na Rogozina, to si asi užijeme všichni ;-)

   Odpověď
   • presne tak :)

    Odpověď
   • Časostroj 13.11.2019 o 19:35

    Ešte aby sa tá kúra vypasených kocúrov preniesla aj k nám. A že je čo odtučňovať.

    Odpověď
 23. Asi to nepatří na hlavní stránku, ale stala se strašná tragédie. https://www.hlavnespravy.sk/velka-nehoda-pri-nitre-autobus-sa-zrazil-nakladiakomhlasia-mrtvych/1954133
  Autobus sa zrazil s nákladiakom, hlásia najmenej 13 mŕtvych a 20 zranených.

  Odpověď
  • - uzavřena silnice 65
   - inak „pozostalým úprimnú sústrasť „

   Odpověď
  • Časostroj 13.11.2019 o 15:37

   Cesta široká, pomaly ako diaľnica, kamión plne naložený kameňom z lomu nad Kolíňanmi, jazdia ako prasce, nejaké znečisťovanie vozovky ich nezaujíma, hlavne, že sa ťaží kvalitný vápenec pre rakúskeho majiteľa. Otazka je, čo bolo s kamiónom, keď prešiel do protismeru a zostrelil linkový autobus plný stredoškolákov vracajucich sa zo školy domov. Zdôrazňujem, že cesta je v tych miestach široká, dostatočná aj pre 4 vozidlá vedľa seba. A prečo média stále ozvučuju 13 mŕtvych, keď ich je 12, odkaz komu?

   Odpověď
   • Náklaďák byl údajně přetížen a při jízdě z kopce při brzdění se celý kolos rozhoupal do stran.

    Odpověď
    • Časostroj 13.11.2019 o 18:59

     No neviem, ten kopec nie je až taký strmý, určite z lomu je podstatne strmší. Navyše cesta bez zákrut, kľudne tam môže volant zamknúť. Musel mať v kely gumy a/alebo brzdy.

     Odpověď
     • neviem aká je tam cesta ale ak sú tam vyjazdené kolaje a pršalo tak možno mohol mať podiel aj aquaplaning.

      Odpověď
      • Časostroj 13.11.2019 o 19:24

       Praveze cesta je tam v pohode. Podla vsetkeho skor to pretazenie v kombinacii s nerovnomernym brzdenim medzi napravami by mohlo byt pricinou.

       Odpověď
    • Časostroj 13.11.2019 o 19:07

     A ešte k tej 13ke, je ich naozaj viac, dnes je 13., nehoda sa stala po 13.hodine a médiá dlho uvadzali 13 obetí, akosi privela 13tok.

     Odpověď
     • 13- HNR

      Odpověď
     • 13. tarotová karta – smrt. Význam je radikální změna a transformace.

      Odpověď
  • preco by to sem nepatrilo? 13. v stredu po 13. hodine 13(12) mrtvych na ceste 65. matricna udalost jak vysita. nerad by som vyvodzoval nejake zavery, ale ak to bol skutocne rakusky nakladiak, tak to je silny utok na nasu statnost tym, ze sa to stalo pri Nitre(kniezactvo) na Zlato Moraveckej ceste a zahynuli prevazne mlady ludia-buducnost naroda. Velka Morava 2.0 ich desi.

   Odpověď
 24. BlueScreener 13.11.2019 o 14:26

  Chytrý tah Putina:
  Jednoduše zlikvidoval „Lékaře bez hranic“ tím, že jim určil hranice.

  Odpověď
 25. Na západě blokuji internet- noviny inosmi.ru – překlady článků zahraničního tisku. Já už se tam několik dní nemohu dostat. Jednou před spaním jsem se tam podíval, zaujaly mě titulky zahraničního tisku, a řekl jsem si, že ráno o tom zde něco napíši. A pak už jsem se tam nedostal. Je si toho vědomá i redakce novin. Proto pro zahraniční čtenáře vytvořila zálohové stránky na VK a jiných odkazech.
  https://vk.com/inosmi?w=wall-25106701_578443

  V diskuzí jsem našel jeden vypovídající tomu stavu příspěvek:
  „Západ blokuje vlastní výtvory, protože na inoSmi se jiné nevyskytují. Je vidět, že když jsou sebrány pohromadě, ještě výrazněji se projevuje jeho jeskynní tupost“.

  Jenom titulky ze západního tisku svědčí o schizofrenickém stavu západních médií, které jsou odrazem jejich politické scény. Vybírám z posledních:
  - Bývalý agent Stasi: Rusové jsou nejšlechetnější z národů (SvD, Švédsko),
  - Jyllands-Posten (Dánsko): Rusko sílí ve světě, který uchvátil chaos,
  - El País (Španělsko): trumf Západu v roce 1989 porodil turbulentnost v roce 2019,
  - Project Syndicate (USA): jak jednat s upadajícím Ruskem,
  - Myśl Polska : Američané šikovně zatáhli Polsko do anti ruské hry,
  - Sankei Shimbun (Japonsko): Putin se chystá na novou Jaltu,
  - Aftonbladet (Švédsko): 6 států, které se třesou strachy ve stínu „ruského medvěda“,
  - Rozhovor Macrona: tři scénáře vývoje pro Rusko a jiné věci (The Economist, Velká Británie)
  - WE (USA): Macron zrazuje mezinárodní liberální pořádek,
  - Bloomberg (USA): Rusko může vyprovokovat jadernou válku v Pobaltí,
  - Hürriyet (Turecko): rozvědky USA a Ruska uzavřely tajnou dohodu o Sýrií,
  - (Foreign Policy, USA): Putin prohrál velkou hru v Africe, aniž jí stačil začít,
  - Wrost (Polsko): Macron je užitečný idiot Kremlu,
  - American Thinker (USA): vmešování Ruska do záležitosti Venezuely, vytváří Západu problémy,
  - Expressen (Švédsko): Putin nelituje o Západě, teď má Čínu,
  - The American Conservative (USA): Jak vytočit Rusa?,
  - Heise (Nšmecko): Požadavkem vrátit Krym, EU se sama dostala do pásti,
  - LAT ( США): Pád Berlínské zdi: USA vyvodily nesprávné závěry,
  - The Economist (Velká Británie): Jak Amerika zachránila miliony Rusů od hladu,
  - Ilta-Sanomat (Finsko): Finové mají příliš mnoho předsudků o Rusku a Rusech,
  - The Telegraph (Velká Británie): nezodpovědné Rusko může omylem začít třetí světovou válku,
  - The National Interest (USA): nenávist Hitlera k Rusku udělala z něho supervelmoc,
  - Berlingske (Dánsko): Rusko svírá arktickou pěst,
  - Sohu (Čína): Rusku stačí jaderných zbraní, aby 10 krát zničilo USA,
  - Gazeta (Polsko): ruské zbraně nejsou zázračné, nás zastrašují,
  -Bloomberg (USA): USA zkoumají nové vyhodnocení kosmické války ze strany Ruska a Číny,
  - Live5 WCSC (USA) Pompeo: dali jsme Ukrajině zbraně pro boj s Ruskem,
  - Sabah (Turecko): teroristé jedou domů! Hodně štěstí, Evropo,
  - The Conversation (Austrálie): je pravda, že Call of Duty — anti ruská propaganda?,
  - The New York Times (USA): Rusko se vrátilo a nehodlá odcházet,
  - Sina (USA): ruská super zbraň – opravdová hrůza pro USA a NATO,
  - The Daily Beast (USA): jak jsme se mýlili ohledně studené války: devět důvodů poděkovat SSSR,

  To byly mnou vybrané titulky z novin, ve kterých se převážně píše o Rusku za poslední týden. Chronologicky od nejstarších k nejnovějším.

  Ještě vás chci upozornit na poslední článek v Guardian: Clintonová vynadala Londýnu za odmítnutí publikovat doklad o vměšování Ruska
  https://russian.rt.com/inotv/2019-11-12/Guardian-Klinton-pristidila-London-za

  A nevím, jestli to zde už bylo probrané na starší rozhovor J. Bašty v iDnesu: Tak se chová dobyvačné impérium, kritizuje český exvelvyslanec USA
  ww.idnes.cz/zpravy/zahranicni/ukrajina-trump-biden-zelenskyj-jaroslav-basta.A191030_151422_domaci_rik

  Sám jsem ho objevil až včera v ruském překladu z INOsmi
  https://oko-planet.su/politik/politiklist/539678-idnes-chehiya-tak-vedut-sebya-zahvatnicheskie-imperii-8213-byvshiy-cheshskiy-posol-kritikuet-ssha.html

  Odpověď
  • Jako celek to odpovídá chaosu, panice a rozkladu řízení . Opice je blízko kalašnikovu.

   Odpověď
   • už som to tu spomínal, ale počas vrcholiacej normalizácie (s blbcami naťahujúcimi procesy ad absurdum v konečnom dôsledku v prospech západu) jeden iniciatívny novinársky elév zosumarizoval isté autentické vyjadrenia Husáka pekne pod seba, podobne ako TauRus titulky. No pochopiteľne, že bol pokáraný….

    Odpověď
  • já se tam dostanu normálně

   Odpověď
  • Mě nefunguje odkaz https://inosmi.ru/
   V tom případě používám „program“ na přesměrování, který řekne, že jsem jsem z jiného státu a stránka se mi načte. Používám tuto stránku https://hide.me/en/proxy , kde vkládám weby, které se mi nedaří několikrát po sobě načíst. A když teďka takhle nakombinuju ty odkazy, tak už mi jede inosmi.ru

   Odpověď
   • Diky za radu, mne take nefungovalo, ted bez problemu.

    Odpověď
   • Ještě jsem zjistil, že stránka ( https://inosmi.ru/ ) se načte, když je vložena do google překladače ( https://translate.google.cz/?hl=cs&tab=TT ). Toto občas dělám, když si chci něco přečíst v překladu, ale to že to funguje i takto, jsem nevěděl. Hmmm…zajímavé. Přišel jsem na to tak, že mne zaujal obrázek, kdy Lukašenko drží a Putina pomocí obou rukou a chtěl jsem vědět, co se tam píše… původní odkaz a upravený odkaz a

    Odpověď
  • inosmi.ru ide v nemecku aj v Poľsku. Podla mňa web nebude nejak „štatne cenzurovany“, blokovanie môže byť na strane serverovej ochrany serverov https://inosmi.ru/ – vyblokovali slovenské a české IP adresy.

   Pred tým než budeme hovoriť o cenzúre Západom tam treba vylúčiť túto možnosť.

   Podľa mňa tam majú nasadenú nejakú „umelú tupku“ na ochranu pred útokmi na server a ta nás – čsr – blokuje.

   Cez TOR stránka ide.

   Odpověď
   • To nie nás nepúšťajú k serveru INOSMI, ale server INOSMI ČSR nepúšťa ďalej.

    Odpověď
    • Proč by potom sám na tuto věc upozorňoval a vytvářel zálohové stránky?

     Odpověď
     • kto je to „on“? Inosmi.ru? Link na ich upoznenie vieš posunúť nech si prečítam.

      Odpověď
      • Na konci 1.odstavce mého příspěvku

       Odpověď
       • aha, ozaj (ten odstavec som preskočil :)

        Toto je plíš tupé – zneprístupniť stránku. Toto je tupá hra ešte aj na mozgy v štátnych správach a korporáciách.

        Odpověď
        • Pridal som tu koment ešte ale nejako sa nezobrazuje. Písal som v ňom, že posledný server, ktorý hlásy spojenie na ceste k serveru inosmi.ru je router americkej spoločnosti CenturyLink.

         Odpověď
     • - zvýšení popularity
      - přesun některých aktivit na VKontakte

      to jsou jen nápady, je to v poslední době oblíbená metoda jak někoho vyzdvihnout (viz nechápavec a antikomunista bratříček a jeho zakázaný profil na FB).

      Odpověď
 26. Mám na vás otázku. Můžete mi říci váš názor, jaký je podle vás důvod, že je lidstvo lživě hnáno do pozice viníka za oteplení v posledních cca 200 letech? Může za to GP? Z jakého důvodu chce GP lidstvo do této pozice postavit? Co se stane s naší civilizací, která přijme tuto eko-agendu?

  Příklady článků z mainstreamu:
  https://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/clanek/mnozstvi-co2-prekrocilo-symbolickou-rekordni-hranici-poprve-v-historii-lidstva-190536
  https://cs.wikipedia.org/wiki/Glob%C3%A1ln%C3%AD_oteplov%C3%A1n%C3%AD
  https://zahranicni.ihned.cz/c1-66643000-francouzsti-vedci-varuji-globalni-oteplovani-bude-pravdepodobne-rychlejsi-nez-se-ocekavalo

  Odpověď
  • Faktem je, že vyčerpání a kolaps ekosystému Země v případě, že nedojde k omezení spotřeby zdrojů a s tím související produkcí odpadů, se rychle blíží. Tím důvodem sice nebude globální oteplování, ale důsledky budou stejně katastrofální. V davoelitární koncepci není pro likvidaci liberálního kapitalismu, který za extrémním čerpáním zdrojů stojí, jiný způsob než nahradit jej jiným, neliberálním fašismem. Pro akceptaci nové ideologie fašismu davem, musí být podána dostatečně zjednodušeně a nevyhnutelně. Narativ katastrofy globálního oteplování je pro to jak stvořený.

   Odpověď
   • globálne otepľovanie už nazyvaju zmena klímy. Takze tu máme ďalší par partes, ide o to že veľa ľudí prekukli gretku aj tí na zapade

    Odpověď
  • Drastickým snížením energetických zdrojů (uhlí, plyn, ropa, jaderná energie) se dobereme ke kolapsu všeho a tím ke kýženému poklesu populace dle plánu určitých elit.
   Jen na okraj -nechci psát dlouhé rozbory o přirozených příčinách oteplování/ochlazování v čase, jen příklad ze středověku – Grónsko, kde byl chov hovězího dobytka a i pěstování obilnin.
   Zdrojů informací jak rozumně nakládat s vodou, půdou, florou a faunou je víc než dost, jen …….

   Odpověď
  • Podle mne – důvod, proč je lidstvo hnáno do pozice viny, je ten, že v psychologickém stavu viny/strachu, je pak lidstvo ochotno přijmou řešení, které by nepřijalo (stejná strategie je neustále uplatňována vůči Němcům – 2. sv. válka, holokuast a Němci platí, platí, platí…technologie je odzkoušená, takže funguje). Výsledkem pro civilizaci, která přijme tuto agendu (v současné podobě) bude dobrovolné zchudnutí do úrovně středověku skrze ekofašismus (zachrání se planeta), kde bude vládnout ekošlechta, nad kterou bude GP (davo-elitární systém). Takže mu jde o jeho vlastní přežití, protože GP nezná jiný způsob, jak donutit dav, kde převládá typ struktury psychiky zvíře, k tomu, aby snížil svojí ekologickou zátěž. Za oteplení GP si myslím nemůže, jedná se o cyklický proces změny teploty a GP jenom využívá této znalosti, aby mohl …

   Odpověď
   • Tohle vše může fungovat, pokud půjde o hermeticky informačně uzavřený systém . Jakýkoliv průnik s jinou alternativou ho bude erodovat. I tohle GP ví a na to lék nemá. Železná opona v 21.století už není funkční.

    Odpověď
   • Podívejte se na film Elysium, tam je vidět jaké mají plány, zmetci.

    Odpověď
 27. Celkem dobré shrnutí porevolučných „výdobytků“.
  Je podle mne možné využívat v diskusích.

  https://outsidermedia.cz/co-jste-dokazali/

  Hlavně je tam dobré, že je tam fakticky uvedeno, aby si lidé nepletli technický pokrok s pokrokem společenským, i když to tak přesně formulováno není. To je totiž to, co mnoho lidí nevidí.
  Spojují si technický pokrok s tím společenským. Jenže za socialismu by se přece ten technický pokrok nezastavil! Taky bychom měli mobily… atd. A co pokrok společenský? Žádný. Totální degradace společnosti – ve vzdělání, s ohledem na zdraví národa (a to i přes faktický technický a vědecký pokrok ve zdravotnictví), na populační růst, v kultuře, v sociální oblasti atd.

  Odpověď
  • Tu je ďalší zdroj informácií – argumentov podporujúcich uvedený článok:
   - [RNDr. Karol Ondriaš, DrSc., Program do EP 2019 – zaviesť socialistické voľby, 7/7 - YouTube](https://www.youtube.com/watch?v=EK61NNfEUD8)
   vo videu od 06:20 sú grafy zostavené zo štatistických ročeniek ČSSR a SR ukazujúcich degradáciu po roku 1989 vo všetkých posudzovaných ukazovateľoch. Obdobné a ďalšie grafy má autor aj vo voľne dostupných e-knihách (pdf).

   Odpověď
   • Dobrý den,
    Jen s ohledem na referenci, DrSc, může být velká diskvalifikace v diskuzi. Je to, za mě v celku oprávněně, vnímáno jak indoktrinační titul vyroben KSČM v dobách ČSSR a primárně jednoduchý cíl k negativnímu postoji.

    Odpověď
    • Tak dnes je situace mnohem horší.
     Akademické tituly se rozdávají „na počkání“, často pouze za účast, někdy i symboilickou a statistika úspěšně prokazuje nárůst „vzdělanosti“.

     Totéž s tituly CSc., DrSc. V drtivé většině ty vědecké práce byly objevováním Ameriky, ale to jsou jistě i dnes, navíc dnes se dají snadněji koupit. Různým způsobem.

     Odpověď
    • @ Karel Pozor, neplést!!

     DrSc. – doctor scientiarum = doktor věd, bývala to vysoká vědecká hodnost (bez ohledu na obor):

     https://cs.wikipedia.org/wiki/Doktor_v%C4%9Bd

     Co by tu tedy mělo být špatně?

     Profláklý byl titul RSDr. – rerum socialium doctor = doktor sociálně-politických věd, to se dávalo např. absolventům vokovické Sorbonny (VÚML).

     https://cs.wikipedia.org/wiki/Doktor_soci%C3%A1ln%C4%9B-politick%C3%BDch_v%C4%9Bd

     Odpověď
     • Díky Ino, velmi pozorná. DrSc. se na rozdíl od CSc. dávalo za socializmu velmi střídmě a akademická obec si to uhlídala. Na rozdíl od CSc. Ty se získávaly podstatně snáze a pomocí nich se také řešil kádrový lift adepta. A samozřejmě platový.
      RsDr byla záměrně vytvořená slepá ulička ve studiu společenských věd . Měla vytvořit „politickou“ protiváhu univerzitnímu studiu společenských věd a dehonestovat i solidní erudované kádry přes cejch „polit-doktora“

      Odpověď
   • Dík za odkaz. To porovnání Šanghaj 1989 versus 2010 z uvedeného odkazu je zcela vypovídající.., a my jsme se mohli posunout mnohem více. Předpoklady byly.

    A teď jak tahle zřejmá fakta přednést té většině, co vše zná z TV a je to ta jediná pravda na celém světě?
    Osobně se s nimi moc nemazlím pokud přijde řeč na shit z TV.

    Odpověď
  • Nevychádzam z údivu nad argumentami, že teraz si môžeme kúpiť nové auto, chladničku, televízor, legendárne banány (hlavne pri zmienke na ne idem do vývrtky), ísť na dovolenku „za hranice“ a všetko bez státia v radoch a úplatkov. Tak argumentuje tá väčšina, ktorá podľa niekoho má v sebe zmysel pre spravodlivosť. To, že jazdíme na tých nových autách po cestách, ktoré sa vybudovali za socializmu (a neboli potrebné žiadne eurofondy), že ten fejsbúk môžu používať nie vďaka Zuckerbergovi, Gatesovi, Jobsovi, ale hlavne preto, lebo po roku 1948 sa vybudovali elektrárne a rozvodné siete, tej väčšine uniká.

   Odpověď
   • Chceš říct, že v ostatních zemích, kde nebyl socialismus, se cesty, elektrárny a rozvodné sítě nebudovali?Byl jsi někdy v Německu, Rakousku? Budování infrastruktury patrně nebylo zaviněné nějakým socialismem ale prostou potřebou. PS a nebavme se o kvalitě a o čekání na zřízení telefonní přípojky

    Odpověď
    • Skor chce povedat, zeby sme nemali ani to. Snad nechces tvrdiť, že od revolucie nemame potrebu napriklad dialnice, nových fabrík či zavodov. To by znamenalo, že ich naplnil socializmus..

     Odpověď
    • a kolko elektrarni, ciest, skol sa postavilo v porovnani so socializmom za 30 rokov? netvrdim ze nic, ale vidis aspon 50%? a to sa este vela realizuje vdaka eurofondom, co bude ked vyschnu?

     Odpověď
   • Tak, v prvom rade ide o prerozdelovanie vyrobenej pridanej hodnoty. V Nemecku, Rakusku atd. sa nechala vacsia cast kolaca cez socialnu demokraciu pre ludi, ci uz priamo, alebo cez infrastrukturu. Druha vec je, ze vacsia cast evidentnej korupcie sa tam zrejme hodne trestala, lebo nemam pocit, ze tamojsi ludia su nadmierne nesebecki a dobroprajci. A tie peniaze sa na tu vystavbu dostali a nerozkradli. V Latinskej a Juznej Amerike neplatili ani jedna podmienka. Tu po pade socializmu a vstupe sa rozkradli. Okrem toho sme si nechali zlikvidovat vyrobnu bazu, co zasa podporuje mladych v odchode, lebo jedine dobre platene miesta su v Blave a dalej na zapade.
    Jednou z problemov sociku bol fakt, ze nasimi susedmi bolo Nemecko a Rakusko (v pozadi Svajciarsko ci Francuzsko a Anglicko). Uz take Taliansko ci Grecko sa nevnimali ako bohate krajiny, kde vsetko funguje. A ani Rusov velmi nelakali na moznost stat sa Indiou ci Malajziou, podkladalo sa im J.Korea ci Japonsko.

    Odpověď
   • Co se týče srovnání výkonnosti socialistické a kapitalistické ekonomiky, říkám svým liberalistickým oponentům, že jenom pořád nemůžu pochopit, jak za 20 let té „strašlivé“ normalizace, kdy se podle liberálů jasně ukázalo, že státní ekonomika je oproti soukromým firmám naprosto zoufale neefektivní, mohl náš stát postavit čtyři jaderné elektrárny, aniž se jakkoliv zadlužil – zatímco za 30 let toho následujícího „nejefektivnějšího ekonomického modelu“ nasekala Česká republika 3 bilióny dluhů, přičemž na nové bloky jaderných elektráren nebyla schopná ani provést výběrové řízení.

    Odpověď
    • :-)
     PS: Výběrové řízení provedla, ale vyhráli by Rusové, kteří nabízeli nejlepší cenu a navíc v subdodávkách zaměstnat řadu českých firem. Proto bylo zrušeno.

     Odpověď
  • Pravdou ale je, že náš „socialismus“ zahníval. Když píšete o mobilech – ne obyčejný drátový telefon byla čekací doba několik let. Věrchuška se bála informací, protože ta ryba už silně zapáchala od hlavy. Většinou se nahoru dostali ředkvičky – plná huba budování socialismu a v kufru pod postelí mařeny z vexlu nebo podobných činností.
   Ten systém se hroutil. Neříkám že na západ od nás bylo vše zlaté ( konec konců – živily je kolonie a strach z expanze socialismu ), ale rozhodně to měli zabalené do lákavějšího obalu. To taky byla chyba předchozího režimu, že o těchto věcech se nehovořilo otevřeně. Báli se o svá korýtka, tak se raději tvářili, že je vše v pořádku. No a když nemůžete řídit na základě pravdivých informací, řízení se vám vyškubne z rukou.

   Opět dodávám, že pocitově bych při srovnání obou systémů vybral ten předchozí. Ale chyb měl až až. Dnešní bezuzdná honba za mamonem, rovnítko bohatý=skvělý, nikam nevedou. Možná tak do Síně zapomnění.

   Odpověď
   • Stavali sa nemocnice. školy. školky..byty pre ludí . Budovali sa priehrady , elektrarne atd atd…Verchuška kradla ale nie tak ako sa kradlo v 90r.
    Dnes u nás máme poobede v potravinách ,každy den v obchodoch v potravinach fronty…
    Na pultoch su aj nahnite banány či zelenina..že vraj v zlave….Je málo pokladních lebo nikdo nechce robit za tie peniaze. Za socializmu boli vyučné predavačky.. vedeli o tovare, zloženie či ekonomiku predaja atd..Dnes tam beru každeho .Niesu kvalifikované sily nielen v obchode..ale dnes sa vela ludí uškrna nad „zednikem“ že by svoje dnieta na učnák neposlali…
    - niesu doplnene stavy v remeslách . Chybaju obvodaci lekári.
    Či ich tahaju(lekarov a vysokoškolakov) zahranice za „lepším“ vydelkom .
    Či ake sústavy v armáde. Akoby sa stratila generácia . To nás má ochránit?
    Budeme mat pravnikov , psychiatrov, psychologov ale dom nam bude padat nahlavu.
    V polnohospodarstve chybaju ludia.Ak sa nevypestuje pšenica, kdo bude pradavat muku.
    Či , sa bude draho kupovat modifikovana zo západu?

    Odpověď
    • Dáška, za zlatého bludišťáka :*

     Odpověď
   • Dobrý den,
    Za mě “jádro věci” s ohledem na stávající prostředí a směr “Západního světa” bylo velmi pro-lidské. Kvalita základních potravin a zeleniny, vzdělávání a zdravotní péče. V neposlední řadě i bezpečnost v městech a obcích byla jiné úrovně. Nyní převládá nekvalitní konzum, zdravotní péče a vzdělání je velmi nízko. SVoboda v obou systémech však zvláště v současností nabývá podobné úrovně. Co se týče indoktrinace. A masové manipulace jsou nyní prostředky, které za ČSSR nebyly. Jako zemně jsme v současnosti montovna a za dob ČSSR samostatná průmyslová země. Represe v současnosti jsou zatím menší než byly za ČSSR pokud někdo vybočí, ale cíle těch kteří nás nyní ovládají vedou k horšímu, než kam směřovalo ČSSR. …. Hoďte kamenem …

    Odpověď
   • Víte, těch informací měli lidé dost i za socialismu, aby dokázali zhodnotit plusy a mínusy. Jenže se tím zpravidla nenamáhali. Nedostatky se dají řešit, a byly, ne že nebyly. Ale nikdo neměl moc chuti se v tom angažovat. Ať to běží jak běží, hlavně, že o víkendu jedu na chatu. Většina lidí takříkajíc usnula na vavřínech, které jim za cenu velké krve vybojovali ti před nimi. Nevěřili, když je komunisti varovali před kapitalismem. A také si neuvědomovali, že ty sociální jistoty směr západ tam lidé mají také jen kvůli nám. Museli nám přece nějak konkurovat. Když teď čtu třeba Švihlíkovou, které to celkem myslí, a přesto dokáže mít v hubě „bolševismus“… Tak je mi smutno. Vždyť je dnes ekonomkou právě díky těm bolševikům, kteří to širokým vrstvám umožnili, to studium a Západ jim musel jít v patách, pokud nechtěl zaostat a konkurovat jim. Ostatně jak se říká, vše se děje tím nejlepším možným způsobem s ohledem na reálnou mravnost všech zúčastněných. Možná prostě opět bylo potřebné, aby si lidé nabili čumák. Jenže když si pomyslím, co to stálo úsilí a krve vybojovat poprvé…. A jak snadno se o to lidé nechali připravit…

    Odpověď
    • Máš , Ireno, určitě pravdu .Výčitka je namístě . Ne kvůli satisfakci „já to věděla a vy ne“ , ale kvůli poučení, jak už nešlápnout podruhé na stejné nebo přemalované hrábě. Mně pomohlo otevřené přiznání chyby v nazírání minulosti i mezi nejbližšími . A to mám čisté svědomí, že jsem neublížil nikomu kolem sebe , akorát sám sobě. Proto dávám v osobním hodnocení veřejně působících osob šanci i jim dojít k „bodu zvratu“ . Strach z něj se po jeho překonání mění na ohromnou chuťjít dál.

     Odpověď
     • Ještě P.S. Skutečnou hodnotu pozná většina z nás až po její ztrátě.Mladší tu možnost neměli , starší by měli přiblížit.

      Odpověď
   • Mas pravdu, ale je fakt aj to, ze toto cele bola cena, ktoru nikto nevidel, ze bola zaplatena za to, ze sa v 70. rokoch narodilo tolko deti, platila sa vystavba bytov, nemocnic a skol. Ten objem penazi, ktory sa vrhol na tuto vystavbu, sa mohol splacat len postupne, preto vlastne v tych 80.rokoch to bolo, ako to bolo. A v 90. zasa vdaka tomu, ze ludia si mohli tieto byty odkupit vpodstate za drobne sposobil (alebo bol jednym z pricin), ze podnikatelia mohli platit take nizke mzdy. Spolu s devalvaciou meny to viedlo k faktu, ze sme predali vsetko, co malo hodnotu, na zapad a sme radi, ze sme aspon montovna.

    Odpověď
   • - Ale chyb měl až až. –
    Koloděj, ale to jasné, veď preto sa zosypal. Dám konkrétny príklad aké (aj) „kádre“ boli pri korýtkach. Jedného takého v 1969 vyhodili zo strany, potom sa ho v jednej veľkej firme ujal človek z najvyššieho manažmentu (špičkový odborník vo svojom fachu) a držal nad ním ochrannú ruku 20 rokov. Ten káder bol menej ako priemerný stredný technický káder, ale mal čo len chcel. Keď prišiel prevrat v 1989, tak tento priemerný odborník vstúpil do VPN a osobne doslova potopil toho človeka, ktorý sa 20 rokov staral, aby si on žil ako v bavlnke. Vrchol jeho chrapúnstva bol, keď prišiel popriať príjemné Vianoce svojmu dlhoročnému ochrancovi.
    Ale v tej istej firme, v riadiacom zbore bol aj komunista, ktorý sa držal jedného – Pomáhať celý život iným a nič za to nechcieť.

    Odpověď
  • Podle mě je dobré si srovnat vývoj ve stejném období v různých zemích. Doporučuji si srovnat vývoj životní úrovně a hospodářství Rakouska a Československa v období 1945 až 1990. Tam odpadnou argumenty ohledně technického pokroku. Myslím, že to hovoří samo za sebe.

   Odpověď
   • Nemyslím, že je to tak jednoduché. Protože zatímco nám házeli klacky pod nohy, jak se jen dalo. Dříve mohl na to člověk nahlížet jako na kolektivní Západ, dnes už jako na globální řízení, tak Rakousko mělo možnost čerpat určitý podíl těch zdrojů nakradených po celém světě a tím nemyslím jen materiální, ale i duševní vlastnictví. Jako jeden z evrpoských států obecně a hraničící se soc. táborem, v tom mělo zcela určitě ještě vyšší preference. Takže zatímco u nás lámali naše vedení pomocí korupce (nejen materiální i prestižní), pomocí technik, o kterých jsme tehdy neměli ani tušení, tak evropský západ naopak dostával injekce, aby nás svou „životní úrovní“ zlomil, což se mu velice dobře povedlo. To je to, o čem jsem mluvila. Že lidé měli i tehdy mít dost dobrou představu, odkud se na Západě ty zdroje berou, ale nedělali si s tím hlavu. Co je komu do umírajících dětí v Africe, živořících v Asii nebo Jižní Americe? (Růžižková: Žer, co by za to v děti v Africe daly!“ Vtip?! Jen do té chvíle, než se podíváte alespoň na jejich fotky.) Já vidím přímo za hranicemi výstavní baráky, nablýskaná auta, obchody plné zboží, až z toho oči přecházejí. A já to chci taky. Ať to stojí, co to stojí. No tak dnes už vidíte, co to stálo.

    Odpověď
    • Ještě k tomu, co to stálo bych dodala, že kdyby se Rusko nepostavilo na nohy, tak jsme tu měli dávno islámský chalífát a o sociálních jistotách bychom si mohli nechat leda tak zdát, jak my, tak původní zápaďáci. Jen ještě k osobní zkušenosti s jedním člověkem, který se jinak hodně angažuje v alternativě. Po revoluci se vrhnul na OF. Byl rychle zklamán a tak toho později nechal, ale nevymluvíte mu, že socialismus byl špatný, že v roce 68 nás čekal ráj, kterému zabránili.. atd. Když sem do Evropy začali proudit ve velkém migranti (a to mám na mysli ty průvody). Tak jim přece musíme pomoci. Vůbec neviděl, že to je přímé ohrožení samotné naší existence!!! Přitom je to člověk s rozhledem, kterému to myslí, který se i umí angažovat… A přesto je to kopanec za kopancem, a vždy šlo o kopance, které nás mohli všechny stát doslova krk. Někdy prostě z údivu nevycházím.

     Odpověď
     • Ireno, jak můžeš napsat „kopance…mohli“ ???
      (Jinak souhlas.)

      Odpověď
      • Asi nebudu tak dokonalá jako ty?!

       Odpověď
       • Mohla bys pokračovat? Dělá mi to dobře. (Fór.)
        Všiml jsem si, že tuhle chybu dělají cizinci, cizáci a hlavně překladače. Přišla po sametu a pro mne je varovným znamením ohledně autora. U Tebe bych ji určitě nečekal. Česky umím jen citem a dělám jinak spoustu chyb.
        Nechtěl jsem se Tě dotknout. Doufám, že si mě (zrovna tady nikdy nevím, co napsat) nedáš do „neoblíbených“.

        Odpověď
        • Nejsem cizinec, cizák ani překladač :-)
         Dělám občas chyby jako každý člověk a víc jich dělám, když spěchám a dělám toho víc najednou, nebo jsem něčím vytočená, taky asi jako všichni, ne?
         Nic ve zlém, jen je celkem zbytečné na podobné hlouposti poukazovat a zatěžovat diskusi. Zatím jsem tě nezařadila, ještě uvidíme :-) Snaž se :-)

         Odpověď
         • Tobě a Ině to promíjím, ale ostatním … běda jim.
          Teď vážně: Jsem technik a hledání (převážně vlastních) chyb je i můj denní chleba. Často nějaká unikne. Vidím, že jsme na tom všichni stejně.

          Odpověď
      • Borisi, zadaří se, a zadaří se i překladateli.
       Úplně stačí, že člověk svůj příspěvek promýšlí, upravuje, doplňuje, mnohdy i v zápalu boje – podmět změní, ale koncovku v přísudku/slovesnou vazbu atd. atd. opomene.
       Nejsme stroje (naštěstí.)

       Odpověď
       • Lahůdkový trialog . Skoro jako pohlazení.

        Odpověď
    • No tak konkrétně rakouské vedení bylo velmi pečlivě lámáno ke spolupráci KGB. Spousta jejich spolupracovníků bylo velmi vysoko. Tak mimochodem třeba z vědeckých poznatků fašistického Německa žily obě strany. A tu Afriku si statečně podmaňovalo i SSSR a ne z humanitárních důvodů.
     A ještě si dovolím jednu poznámku. V osmdesátých letech jsem žil v severních Čechách a to jak to tam vypadalo z hlediska životního prostředí bych se nebál nazvat genocidou lidí tam žijících, tak takhle humánní ten režim byl.
     Vím, že Vás nepřesvědčím, ani o to neusiluju, jen jsem chtěl uvést pár faktů, aby zdejší diskuse nebyla tak černobílá.

     Odpověď
     • urcite, je pravda, ze za socializmu sa hodne kaslalo na ochranu zivotneho prostredia ci dopady tazkeho priemyslu na zdavie ludi. Zasa treba vychadzat z moznosti, ktore boli. Po vojne sa tazili tam, kde sa to dalo, stavali sa vyrobne podniky aby ludia mali robotu. Neriesil sa trojuholnik smrti -Humenne-Strazske-Vranov, neriesila sa ekologia papierniv Ruzomberku apod. Na strane druhej, tu podla mna plati, ze ekologia sa da riesit az z prerozdelenia nadhodnoty. Proste ked nic nemas, nebudes riesit, ze elektrina ktoru vyrabas z uhlia je viac zatazujuca prostredie, ako jadro.
      Je vysoka pravdepodobnost, ze toto by sa tiez riesilo casom, pretoze ak by prezil socik do dalsej buducnosti, uz by nemusel tolko investovat do bytov, skol, ci skolok, kedze tolko deti sa uz nerodilo (v 80. rokoch sa to vratilo na uroven 60., aj ked to bolo stale viac o 50% ako realita v 90.rokoch). Ale to je teoria keby bolo keby

      Odpověď
      • JankaS ,
       nesúhlasím s Tebou .
       Veľmi zle napísaný príspevok.

       Odpověď
       • Ale ne úplně celý. Za socíku se vyřešil! nejpalčivější problém životního prostředí – odsíření uhelných spalin. Dole se k tomu vyjadřuji. Další úvahy v příspěvku jsou podle mne správné.

        Odpověď
     • No ono je jednodušší ve světovém měřítku špinavé provozy přesouvat do „rozvojových“ zemí, kde může nižší rasa chcípat dle libosti a nešpinit si vlastní carské zahrady. Horší je, když potřebuješ vyrábět/pěstovat na vlastním, to potom budeš mít na dvoře i tu kupu hnoje. Na KGB bych ve vašem případě neyla tak přísná, myslím, že vám hodně helfla.

      Odpověď
     • 500 rokov ste žili konformne ,doba kolonializmu skončila .
      / udajné slová Lavrova západnému politikovi /

      Odpověď
      • 13.3. 2018
       Лавров напомнил Британии, что «эпоха колониализма ушла в прошлое»
       https://www.infox.ru/news/251/196638-lavrov-napomnil-britanii-cto-epoha-kolonializma-usla-v-prosloe

       Odpověď
     • IT,
      USA + Kolektívny Západ prejedli / prežrali / celoPlanetárne zdroje .

      Odpověď
     • Putinovec 13.11.2019 o 16:36

      To je podobné jako napsat,Československo si stavbou přehrad ,cukrovarů a dalších technických zařízení v Africe budovalo koloniální systém.Ono SSSR někdy kolonizovalo Afriku?
      Je obrovský rozdíl zda někdo přistupuje formou pomoci a spolupráce a nebo formou biče a většího biče.

      Odpověď
     • …, aby zdejší diskuze nebyla tak černobílá, si dovolím poznamenat následující.
      Není úplně v pořádku porovnávat kapitalizmus a socík a zvláště pak jen nás a sousedy, bez pochopení vzniku socializmu, toho, kdo byl Stalin, kdo jsou trockisti, co se dělo po vraždě Stalina …
      Bez pochopení toho jak se provádí podvratná činnost pro změnu nepohodlných vlád (to se neprovádí „zlomením větve, ale jejím postupným zatěžováním, až tzv. sama rupne“), je to činnost dlouhodobá …
      Dále je potřeba vzít v úvahu časový limit (pochopitelně i zdroje, viz Itrena), po který tyto dva systémy fungovaly.
      Tzn. kapitalizmus je jen „stále stejná“ forma davoelitární společnosti, která mění jen „povrchový nátěr“, dalo by se říci, že končí vždy nějakým krachem nejlépe krvavým (za účelem snížení počtu kusů ve stádu),
      v současné době „už až“ likvidací planety (odporné obžerství, které závěrem sežere i sebe).
      Tak a socík, ten měl „jepičí život“, protože po tom co se dělo v Rusku po nástupu Stalina (obrovský vzestup země, až po porážku „Německa“) muselo být parazitovi (GP) jasné, že je to jeho konec.
      Tak musel Stalin zemřít a nastoupili likvidátoři socializmu (postupně škodit, zatěžovat, zatěžovat, až to rupne)
      a
      jakmile to ruplo, spadla maska (z kapitalizmu) a hle, on to Smrťák.

      Odpověď
      • - pekne si to napísala – len smrťák si dojde aj pre tých vykukov
       https://www.youtube.com/watch?v=YYcB8FGR3Do

       Odpověď
     • Mohol si sa presťahovať do Porúria, alebo niekde do Británie, kde sa ťažilo uhlie. Tam to bol vtedy určite raj čo sa týka ochrany životného prostredia. Alebo do USA, kde sa dnes ťaží bridlicová ropa frakovaním. Či do krajiny, kde ten vyspelý kapitalistický západ vyváža svoj bordel.
      15 rokov od kúpy Slovenských elektrárni nebola schopná super firma z kapitalistického západu dostavať Mochovce. Ako budeme riešiť potrebu vyššej spotreby el. energie pre elektromobilitu? EDF v kapitalistickom Francúzsku ešte stále stavia doma nový jadrový blok v elektrárni Flamanville, ktorý mal byť hotový v 2012. Príčina? Problémy so zvarmi (aj tie museli zvárať cudzí) nedostatok odborníkov na projektovanie a spustenie jadrovej elektrárne. Momentálne sa odhaduje zavážka paliva na koniec roka 2022.

      Odpověď
     • @IT
      ….severní Čechy, problém tepelnejch elektráren Prunéřov, Tušimice, …..Stalinovy závody a tak jen….původně německá fabrika na „krakování“ toho „úžasnýho“ hnědýho uhlí. Samý kočičí zlato. Jako malej sopel si v sedmdesátkách pamatuju ty krásný velký ztepilý smrky. Celý dny jsem se dokázal toulat po náhorních plošinách Krušnejch hor a za pár let se všechno jehličnatý“udusilo“ oxid siřičitý a kyselý srážky. Stromy se prodávaly nastojato. Malý háj, Rudolice, Nová Ves, ….holina a to za pár let. Hektary stojících stromů už ne jen bez jehličí, ale i bez kůry. Valašské ostrévky hadr. Sci-fi Páral a jeho boj s mnohozvířetem, puch po zkaženejch vejcích, plíživá žlutá mlha, kůrovec a Chatka z kamčatskýho kraba za deset kaček. Soudruzi překročili bájnou řeku Styx. Zranění bylo smrtelný, ale jen díky těm bezejmenným, kterým ještě Stoličnaja a obsah střev nefermentoval v lebeční dutině, byla rána v krajině scelena. Pak měla proběhnout plastika….návrat „původního“ smrku ztepilého….a chcíplo to zase, všechny ty mimina v „rašelinovejch zavinovačkách“…semenná banka v řiti.

      Odpověď
      • To si myslíš, že náhradou uhlí plynem se něco vyřešilo? Chceš slyšet můj názor? Ani náhodou se tím nic nevyřešilo. Jen se místo kyseliny sírové na lesy snáší kyselina dusičná a devastace pokračuje ještě intenzívněji.
       Mimochodem, měli jsme zvládnuté odsíření uhelných spalin a před tím slavným odchodem od uhlí bylo zavedeno už ve všech uhelných elektrárnách. Problém byl vyřešen!! Odchod od uhlí byl nejen zbytečný, ale paradoxně byl krokem z bláta pod vodopád. Přísun kyselých iontů do atmosféry je stále pečlivě udržován na vzestupné tendenci. To je celosvětový jev. A právě ten je podle mne podstatnou (ne-li jedinou) příčinou stále více okecávané změny klimatu.
       Likvidace pH půdy dnes pokračuje nezměněným tempem.

       Odpověď
       • Promiň, ale píšu snad někde o tom, že se za „komančů“ kašlalo na odsíření. Jen to uhlí bylo fakt hodně plný síry, hnědouhelná severočeská pánev …Lunapark Bizzár. Popisuju obrazy malýho sopla co vyrůstal nějakej čas mezi lesákama a místo prázdninovejch cachtání řitě a sázení pískovejch báboviček u Warnemunde sázel stromky v rašelinovejch pixlách, pozoroval krok po kroku stěhování gotickýho kostela o celejch…juj 300 z místa?? Triumf lidskýho umu a techniky…vážně. Necelej kilák a změní vám to život. Pamatuju zmařený šance při urbanizaci novýho Mostu. Pamatuju Jurije Ozerova a Boj o Moskvu v Dolním Jiřetíně. Pamatuju vožralýho zeťě polesnýho střílet do odstavenýho pluhu na poli. Hle dvanácterák…a nebo diverzant??…starou „smrtku“ Hohenlohe nabrat hroudu země a zase zmizet jak pára nad hrncem. Sral jsem, seru a budu srát na ismy. Jsem totiž nasranej vyvrhell.

        Odpověď
   • Časostroj 13.11.2019 o 16:23

    Ano? A kolko že to Rakúšanov vlastní svoje bývanie? Napr.

    Odpověď
   • Sledoval bych i vývoj míry zadlužení – státu, samospráv i obyvatelstva.

    Odpověď
 28. https://outsidermedia.cz/asaduv-rozhovor-pro-syrskou-tv/

  Asadův rozhovor v bodech.

  Odpověď
 29. Konečne Rusko urobilo poriadok s tou CIA bunkou:

  https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/ruske-ministerstvo-spravedlnosti-podle-agentury-tass-zaradil/r~d0b4374c056a11ea9ec9ac1f6b220ee8/

  Odpověď
  • A vyjádření Petříčka, tzv. ministra zahraničí hovoří samo za sebe. Ještě bude legrace až je začnou zakazovat i jinde a odkryjí jejich sponzory.

   Odpověď
   • Jestli se nepletu, tak krátce po vypuknutí majdanu Člověka v tísni vypakovali dokonce z Ukrajiny – že prý tam dováželi zbraně.

    Odpověď
    • ne, z Ukrajiny ne. Z Donbasu

     Odpověď
     • Moc děkuji za opravu, Koloději.

      Odpověď
  • U nás rapavec Bán z tej organizácie chodí s Traubnerom po Slovensku a kážu ako treba myslieť. Nikdy nezabudnem na Hríbovu Pod lampou pred 14 rokmi, kde Bán v kruhu Hríb, Šebej, Bútora povedal, že preventívna vojna pri šírení demokracie je správna.

   Odpověď
 30. Vážený pane Nesredine…netrápte sa onou témou -auto genocidy- bieleho človeka a skôr ju berte ako prvok,ktorý môžete do budúcna sami potichu,bez emocií skúmať…Skúmanie však musíte obsiahnuť v -iteračnom- principe (pozn.veľmi náročný,všeobimajúci princíp)…Sám potom zistíte pravdu a podstatu…čo Vám prinesie pokoj a kľud …

  Odpověď
  • Jsem nucen se tímto zabývat, protože se mě na to můj kamarád hltající pana VK bude ptát. A já cítím povinnost mu smysluplně a uspokojivě odpovědět. A tím, že jsem zde své myšlenky sepsal, jsem se na tento úkol argumentačně jakž takž připravil. Aeronet poslouchá a čte velké množství lidí hledající názorovou alternativu dnešnímu mainsteamu, kteří ale nemají dostatek znalostí, aby panu VK mohli oponovat. Takže doufám, že zde položené argumenty, které projdou sítem zdejší diskuze mi přinesou pohledy a detaily, které jsem si sám neuvědomil a které budu moci v diskuzi se svými přáteli dál použít.

   Odpověď
   • Pokud někdo chce člověka srovnávat s pravidly zvířecí říše a z toho dělat závěry, tak člověka přirovnává ke zvířeti, které žije na pudové bázi a nikdy z toho nevzejde Člověk. Člověk je nejblíže k Bohu na úrovni myšlení. Pokud chce někdo argumentovat prirovnáním (v tomto případě k myším, v jiném mravenci, nebo termity a šimpanzy), staví tak člověka do role nižšího vývojového druhu, ze kterého si má člověk brát příklad. Nechci psát “nižší druh”, každá molekula zde má svůj účel, ale nemohu najít to správné slovo/souvětí “slabší druh” se mi také nechce psát, protože myš zde má své důležité poslání. Nicméně myš nemá touhu objevovat vesmír no, prostě menší mentální vývojový stupeň. Tím chci říct, že aplikovat chování člověka jde na jakýkoliv živočišný druh, jen bych se nejdříve zamyslel, zda-li má debata i třeba s kamarády vůbec nějaký smysl, pokud budou papouškovat teorie o myších. Asi ný bylo nejlepší říct kamarádům, aby se srovnávali s čestnými a srdečními lidmi, pokud nějaké znají, než s myší a z toho vyvozovat lidské chování.

    Odpověď
   • Putinovec 13.11.2019 o 7:55

    Zkuste ho upozornit na Pjakina.Jinak, komu není rady, tomu není pomoci.

    Odpověď
 31. Nemůžu jinak, ale musím komentovat poslední pindy pana VK na Aeronetu:

  https://www.youtube.com/watch?v=Ui8bLzan3J8

  Dlouhá, velmi negativní a depresívní tiráda na téma, že bílá rasa má v genech vloženou konečnou (a dává tam příklad Calhounova experimentu s myší komunitou)). Viz pokles porodnosti ve všech „běloškých“ národech světa a to včetně posledních údajů z Ruska (nevím, zda je to pravda, ale viděl jsem ne zrovna pěkná data na nějakém ruské zdroji, že v Rusku je znovu negativní tendence (nechci kecat, nejsem si jist zda to nebylo na Lentě, která lže, jak když tiskne. Ale prostě někde jsem to nedávno četl, a byly to aktuální data). K panu VK, který barvitě líčí naši civilizační konečnou:

  1. poznatek: zatraceně dobře si pamatuji léto 2008. Všude jsem potkával spoustu mamin s kočárky, ze statistik ve všech sdělovadel mluvily superlativy ohledně prudkého nárůstu porodnosti.

  2. poznatek: jsem předhusákovské dítě, ale stejně zatraceně dobře si pamatuji ty pověstné husákovské roky. Dětí bylo tolik, jesle, školky praskaly ve švech, že se muselo na základkách směnovat, aby je bylo možno někam upíchnout.

  To co žvaní pan VK o genetické konečné je bohapustá lež. Bílí lidé chtějí mít děti. A mají je. Za jednoho drobného a „bezvýznamného“ předpokladu. Pokud se cítí sociálně bezpečně. Pokud cítí, že je uživí. Ani starosti s nimi jim nevadí. Bílí lidé mají rádi děti. Velice silnou populační explozi v Československu v první polovině 70-let minulého století zabrzdila jedna jediná záměrně spuštěná věc. Umělé a skokové zdražení všeho, co souviselo s dětmi: oblečení, botičky, hygenické potřeby, potraviny, služby, hračky, atd. Rok po tomto zdražení, husákovský populační zázrak skončil.

  Populační explozi v roce 2008 zabrzdila finanční krize a vědomí, že už „není sociálně bezpečno“. Čili prd nějaké nastavení genů. Bílí lidé v Evropě se bojí mít děti, když ví, že v zemi není sociálně bezpečno. Bílí lidé plánují. A to dlouhodobě. Přemýšlí, co bude za rok za dva, zda budou mít práci, zda budou schopni splácet hypotéku atd. Muslimské náplavě v Evropě je to u prdele, protože v Islámu platí pro člověka předurčení, Kismet – a osud jednotlivého člověka je naplánovaný a pevně daný. A Alláh (a bílí ďaurové) se postarají. Co Alláh naplánoval, to se i stane a já jako muslim s tím nic neudělám.

  Jsem nucen pravidelně ty žvásty VK na Aeronetu poslouchat, abych byl v obraze v diskuzích s kamarády, pro které je VK modlou a mohl jim argumentovat. Vím, že se mě na to budou ptát.

  Odpověď
  • Emil Páleš v tejto relácií: https://slobodnyvysielac.sk/relacie/ariadnina-nit/ podrobne opísal experiment pána Calhouna s myšami a záver bol, že Calhoun tento experiment nakoniec urobil s malou úpravou a to takou, že myši v labyrinte odkázal za účelom získania potravy na vzájomnú spoluprácu, čím už nedošlo k degradácií myší a ich vyhnutiu. VK klame až sa práši!!!

   Odpověď
   • tu je správny link: https://hearthis.at/slobodnyvysielac/ariadnina-ni-33-2015-02-06-referendum-s-i-nes-ezt/

    Odpověď
   • Vlastně mě taky napadlo, jestli pokus nebyl ovlivněn ke žádanému výsledku. Jasně další možnost, že to žádaným způspbem zkreslil VK.

    Odpověď
   • Celý Aeronet je pod taktovkou GP. Rádoby alternativa, která má odvést nevědomé miliony od alternativy skutečné.

    Odpověď
  • Zkusil bych argumentovat tím (a je to můj názor) , že výsledem a závěry tohoto poskusu aplikovat na lidskou společnost / rasu je naprosto zavádějící. Nejsem si teď jist, ale celý ta „civilzace myší“ měl vzejít z jednoho páru, čili genom byl omezen asi zdegenorán v dalších generacích (nikam se nerozvíjel). Taky mi napadá že tato civilizace opravdu neměla potenciál pro rozvoj proto zanikla, či jinak řečeno byla zaniknuta přírodou / NHR. Pokud má bílá rasa potenciál se rozvíjet a věřím že má, nevidím důvod proč by měla zanikat jako v tomto pokusu. Od pana VK mi to připadá jako pokus šířit zase nějaký vir (mentální). Přeji hodně zdaru.

   Odpověď
   • zz, souhlasím s úvahou. Jenom opravím ten počet, aby Nasredin neuváděl v omyl a nebyl pak vnímán jako manipulátor. Experiment začal s 8 myšmi (4 samci, 4 samičky). Zde je odkaz na původní článek z roku 1968, v ANG, kde se píše informace na 82. straně.

    Odpověď
  • …čítala som o tom experimente, ktorý dopadol zle iba vtedy, pokiaľ tie myši sa nemuseli zaujímať o druhé myši.
   Vedec vyskúšal dať iba jednu podmienku k tomu, aby sa myši zaujímali o seba a to, že keď sa chcela jedna myš napiť vody, musela druhá myš sedieť na nejakej páčke, kým sa tá druhá napila.
   Pokiaľ mali myši všetko bez starostí, kolónie vyhynuli, ak sa však museli zaujímať touto jedinou podmienkou jedna o druhú, celá kolónia dosiahla požadovaného počtu v zdraví a naplnila celý komplex vytvoreného umelého myšieho raja.

   Pana VK nepočúvam, v prostredí kde žijem, sa ženy zatiaľ neboja mať deti, aj keď je pôrodnosť oproti predchádzajúcim rokom nižšia, sú bežným javom rodiny s tromi deťmi. Ľudia sú tu však veľmi pracovití a o svoje deti sa starajú.

   Mnohým by som doporučila prečítať si článok na tému vyľudnenia bielych z oblasti južného Slovenska, prečo k tomu došlo a prečo sa na týchto uvoľnených územiach môžu potom usadzovať iné “národy“ napr.:
   https://dennikn.sk/953687/ako-evanjelici-sami-seba-na-juhu-stredneho-slovenska-takmer-vyhubili/

   …podobná technológia obsadzovania územia sa mi spojila s obsadzovaním územia Kosova podľa dokumentu: uloupené kosovo zakázaný dokument na youtube

   …držím Vám palce pri obhajobe Vašich názorov

   Odpověď
  • …ešte som si spomenula na jeden experiment s myšami v súvislosti s výskumom práce mozgu a prepojeniami medzi neurónovými spojeniami.
   Jedna skupina myší mala vytvorené ideálne podmienky pre život, dostatok jedla, tepla, atď.
   Druhá skupina myší zas musela prekonávať rôzne prekážky, aby mali jedlo.
   Tým myšiam v ideálnom prostredí neurónové prepojenia v mozgu takmer nepracovali a tým, ktoré prekonávali prekážky, tak neurónové prepojenia svietili ako vianočný stromček.

   Takže v spojitosti s experimentami o myšiach a ľuďoch, to môže byť ďalší dielik do skladačky, ako to celé môže byť, pokiaľ sa bude žiť iba v ideálnych podmienkach a nebudú sa musieť prekonávať prekážky a používať mozog.

   Odpověď
  • Máš stoprocentní pravdu v tom – „pokud se cítí sociálně bezpečně. Pokud cítí, že je uživí.“
   V jedné diskuzi na jiném webu, kde podle těch „správných“ za minulého režimu bylo tak zle, že snad i slunce svítilo míň než dnes, jeden z diskutujících napsal:

   „Vo vsetkom pre ludi naozaj podstatnom, socializmus vzdy bol a vzdy aj bude daleko lepsi, ako kapitalizmus… To, co v socializme bolo pre ludi uplne prirodzenym, je v kapitalizme nikdy nedosiahnutelnym a ci si toto niekto dokaze uvedomit, alebo nie, na tejto skutocnosti vobec nic nemeni“…

   Odpověď
  • Nasredine, někteří lidé neznají ani základní fakta, která odlišují člověka od zvířete. Lidský život se od života zvířat liší nejen vyšší inteligencí,ale též možností duchovního vývoje. To zvířata nemohou.
   Lidský život se od života zvířat dále liší tím, že jej provází velká odpovědnost.
   Ti,kdo jsou si této odpovědnosti vědomi a jednají podle toho, se nazývají súrové (zbožní lidé), zatím co ti,kdo nedbají nebo neznají tyto zásady, jsou asurové (démoni). Tyto dva druhy se nacházejí po celém hmotném vesmíru.

   Masy lidí nevědí,že jakmile se probudí chtivé touhy, zničí z duchovního hlediska všechny smysly: mysl,inteligenci,trpělivost,stud a krásu,sílu, paměť a pravdivost a tím i šťastný život. Lidé nespoutaně připoutaní k vlastnímu smyslovému požitku jdou právě po této nakloněné rovině a znečištují vlástní lidskou duši. To je přivede do mnohých utrpení. Civilizace s materialistickým pojetím vývoje života (viz Darvinova teorie vývoje) a také různé hrátky se zvířaty, jde po této nakloněné rovině a sama se zničí,pokud nebude mysl lidí duchovně vedena.
   Takže ti přeji,abys našel vhodná slova v diskusi.

   Odpověď
  • Nasredine, já jsem typické Husákovo dítě. Vcelku s tebou souhlasím, a tak jenom doplním: nemyslím si, že ekonomická a bezpečnostní situace má ten hlavní vliv na rozhodnutí mít\nemít děti a případně kolik. Tak jak já to vnímám, tak hlavní faktor je to, jak budoucí rodiče vnímají budoucnost. S nadějí? V budoucnosti vidí rozvoj nebo úpadek? V jakém světě budou žít děti a vnuci? Ne nadarmo je vykreslován obraz apokalyptické/krizové budoucnosti.

   Odpověď
   • Ale tím – zdá se mi – potvrzuješ Nasredinova slova.
    On napsal „pokud se cítí sociálně bezpečně“, ty „hlavní faktor je to, jak budoucí rodiče vnímají budoucnost“.

    Odpověď
  • „Pan VK“ i stáj Aeronet prochází přirozeným vývojem od „věrozvěsta“ ke škodné. Není sám , stačí si vzpomenout na Blisty apod. Podle hesla „z hovna bič neupleteš ..“ už dnes jinou než škodící činnost nebude páchat . Spousta lidí přes Aeronet prošla jako přirozeným vývojem samostatného myšlení a někteří jsou dnes tady . Včetně mně. Takže trápit se a zaobírat masivní záchranou tonoucích neochotných pohybovat rukama a nohama s cílem neutonout mě osobně přestala trápit.Používám určitý testovací vzorek rozhovoru, který mi avizuje, zda další debata má či nemá smysl. A už jsem se smířil s myšlenkou , že těch pasivních „utonulých“ bude dost . Mně ale zajímají ti, kteří začali dělat tempa snaží se plavat a neutonout. Bez ohledu na selekci „kamarád nebo neznámý“ . Už jsem to tu řekl Nikitovi : nestavím přátelství na názorové shodě , ale na charakteru

   Odpověď
   • @Boletus „Používám určitý testovací vzorek rozhovoru, který mi avizuje, zda další debata má či nemá smysl.“
    To by mě opravdu pro mojí inspiraci zajímalo. Pokud by to šlo trochu rozvést. Co „konkrétně“ testuješ?
    Mám to stejně/podobně. Taky jsem přišel i přes Aeronet, Blisty,.. a už jsem na ně úspěšně zapomněl. A radši vyleštil pasivní ruštinu.

    Odpověď
    • Jediný smysl je poznat , zda partner/ka/ disponují alespoň zájmem a lépe projevy samostatně používaného rozumového aparátu . A vůbec to nemusí být na platformě reálné politiky nebo ideologie , dozvím se to i třeba u rozmluvy o zahradě a pěstování čehokoliv. Jakmile začne partner otázkou „a jak to tedy je ?“ , odpovím protiotázkou “ a chceš sám najít způsob-metodu -jak to poznat ?“ Je to jako u výchovy dětí .Důležitější než MÍT je nalézt metodu ,jak chtěné VYTVOŘIT. Děti přímo zbožňují tento proces tvorby od počátku k cíli.
     Cesta může a vesměs je cíl.

     Odpověď
     • Děkuji. Potvrzuje to i mojí zkušenost.
      Teorie je dobrá, metodologie lepší. Touha po vlastním pochopení nejlepší…
      Často jsou oponenti ochotni připustit, že „dnešní „informace“" (např. o historii) jsou tendenční a opírají se o „minulý výklad“, ale jít dál a dívat se (na historii) z horizontů malých nebo velkých stovek a to až tísíců let, to už zvládne jen málokdo…
      Těší mě, že nejsem divnej jen já sám. :-)

      Odpověď
  • Přesně jak píše Tikal nebo Zděněk. Nejsme zvířata. Celý tento experiment (vývoj a závěr) je platný pro typ struktury psychiky zvíře. Toto je výchozí bod. Pokud se v diskuzi nepodaří otočit toto vnímání, pak to bude jeden o voze a druhý o koze. Takže je třeba toto vysvětlit a pak je třeba poukázat na alternativu. Já osobně bych začal takto: jestli si myslí, že člověk je jenom další zvíře? Pokud je odpověď ano, tak dávám následující příklad – ať mi řeknou jaký je rozdíl mezi 10 dospělými jedinci mouchy. Odpověď je, že rozdíl mezi nimi není. Ať mi řeknou, jestli je rozdíl mezi 10 psy. Pak 10 dospělými lidmi. Tady na tom ukazuju, že čím je organismus složitější, mění se poměr vlivu genetické (neměnné) složky a negenetické (variabilní) složky na organismus. Dokonce i jednovaječná dvojčata jsou různí lidé. Ta variabilní složka, negenetická, která nás také formuje, je jinými slovy jenom kultura. To, že se mění úroveň kultury lidstva, jako celku je jasné, protože před 2000 lety zabít otroka nebyl zločin nebo před 500 mít otroka také nebyl problém. Dnes toto není norma celospolečenská norma. To, že to mění, je proto, že lidé opouštějí jednání typické pro zvíře (pudy) a přecházejí k Lidskému typu (asi bych přeskočil ostatní typy psychiky pro jednoduchost). Lidský typ se projevuje tak, že ovládá své pudy, posouvá znalosti kupředu a je podporuje celospolečenský rozvoj, ne degradaci. Opak je právě typ zvíře, které by se dalo posměšně nazvat i jako „kus masa na špejli“ (věta z filmu Pátý element). Zde je možné porovnat i akce-schopnost (schopnost předvídat, plánovat na delší časový horizont) oba typy psychiky. Dá se položit dotaz, jaký je rozdíl mezi zločincem a géniem? Odpověď je v morálce, kdy každou svůj intelekt používá pro různé cíle. Opět dobrý bod pro to, říct, že inteligence je pouze nástavbou typu psychiky. Příklad – určitě ve svém okolí znáte lidi, co jsou velmi inteligentní, ale chovají se jako hovada. Více méně bych to zakončil tím, že jestli někdo chce být zvířetem, čeká jej přesně takový osud, jako v tom experimentu. A je lepší se pokoušet o stát se Člověkem.

   Odpověď
  • Lepšie vyjadriť kam patrí Aeronet, už ani nemoholi. A vraj konšpiračná stránka. Veď je to tá istá agenda čo mejnstrím, len v inom odtieni, inými metódami. Tandem ako z hrubých kníh.

   Odpověď
  • Myslím, že to máš dobře odargumentováno.
   A těm nekritickým a oddaným naslouchačům žvanila VK, žel, asi není pomoci.

   Odpověď
  • no, VK píše pravdu, ale podstatu zakrývá. Co se týče Calhouna – myši neměli nedostatek, naopak. Stejně jako calhoun myším, i nám světovláda vytvořila podmínky, kdy jakékoliv snažení o cokoliv smysluplného nemá smysl – a tím je ovlivněna i populační křivka. Nejde o to, že „není budoucnost „. Není cíl, nejsou potřeba vztahy ( jedna kolonie byla před zánikem zachráněna instalací takových podavačů jídla a pití, které musely obsloužit alespoň dvě myši – jedna packou držela páčku, aby druhá mohla pít/jíst …

   Takže naše situace je opravdu špatná hned z několika hledisek. Proto velmi záleží na tom, abychom současnému systému nepodlehli ( nepustili Jezyňky dovnitř sebe sama ) a zůstali v maximální míře Lidmi.

   Odpověď
   • Co je to za „pravdu “ bez podstaty ? Jen jedna z volby mezi LŽÍ 1 a LŽÍ 2 . Chybí totiž MÍRA /podstata/.

    Odpověď
  • Docela dlouho jsem „aEROnet“ také četl a i hájil, ovšem jak se ten ShitStream začal víc a víc rozjíždět, pochopil jsem, že tudy cesta nevede. Vedoucí kolotoče se myslím snaží probouzet v lidech beznaděj, až mě z toho začala bolet játra. Takže, jednoho krásného dne má duše řekla “ A DOST ! “ A tím to skončilo, a mě se velmi ulevilo – velmi Vás lituji, že to „musíte“ číst. Záslužná to práce, ale ne pro každého :-)

   Odpověď

Napsat komentář

*
*

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>