Diskuse

První komentář nového uživatele se zobrazí až po schválení, další už hned.

Podepisování příspěvků: anonymní příspěvky nebo ty, které v poli jména/přezdívky budou mít titulek nebo jiný text, mohou být smazány. Příspěvky s nakopírovaným delším obsahem, který je dostupný na jiném místě, mohou být také smazány – v takovém případě uvádět pouze odkaz, případně pár vět, nikoliv celý text systémem copy&paste.

 Obnoviť

 1. Mayovej budú vyslovovať nedôveru. Neodstúpim, odkázala premiérka
  Britskí konzervatívci budú v stredu večer hlasovať o vyslovení nedôvery premiérke Therese Mayovej ako líderke Konzervatívnej strany. Hlasovanie sa uskutoční medzi 19.00 h a 21.00 h SEČ, informovala televízia Sky News s odvolaním sa na vyhlásenie šéfa konzervatívneho Výboru 1922 Grahama Bradyho.
  https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/494867-mayovej-budu-vyslovovat-nedoveru-ako-liderke-strany/

  Odpověď
 2. Dnes je zajímavé datum – 12.12. 1918 (11.22.11)

  Dnes, v Baku proběhne setkání náčelníka generálního štábu RF Valerie Gerasimova s nejvyšším velitelem spojených sil NATO Curtisem Scaparrotti. Včera o tom sdělili na stránkách prezidenta Ázerbájdžánu.
  https://russian.rt.com/world/news/581931-voennye-rossiya-nato-baku

  Následující den,13.12., Generální tajemník NATO Stoltenberg navštíví prezidenta Ukrajiny P.Porošenka. Podrobností jednání zatím nejsou známé.
  https://russian.rt.com/world/news/581963-gensek-nato-vstrecha-poroshenko

  S ohledem na sled posledních události: vývoj kolem Ukrajiny – Kerčenský incident, koncentrace vojsk Ukrajiny u hranic Novorossie a přesun vojenské techniky NATO, prohlášení Basurina, „žluté vesty“ v Paříži, útok ve Štrasburku, přesun „bílých labutí“(TU-160) do Venezuely atd., se dá vyvodit závěr, že řada těchto události byla naplánována právě k tomuto setkání nejvyšších představitelů NATO a Generálního štábu RF.
  Ještě připomenu, že minulý týden se na poradě sešli prezidenti zemí SNS a tomu předcházelo zasedání Putina s Generálním štábem RF.
  Po prohlášení Putina o tom, že stav armády RF dosáhl takové úrovně, která zaručuje odražení jakéhokoli útoku potenciálního agresora a demonstrací nejnovějších zbraní RF, ze strany USA bylo provedeno několik pokusů o destabilizaci situace uvnitř Ruska. Ty pokusy stále probíhají, ale vývoj ukázal, že velký úspěch nemají. Poté neokonovská klika se pokusila učinit takový soubor opatření (viz. výše), který by přivedl k vojenskému konfliktu mezi Ukrajinou a RF s následujícím potenciálem jeho rozšíření na celou Evropu.
  RF výzvu přijala a vyslala signal USA o tom, že případný konflikt přeroste v celosvětový, který zasáhne i území samotných USA. Tj. před setkání hlav ozbrojených sil NATO a RF každá strana předvedla čeho je schopná a neschopná – předvedla svoje svaly. (Podobně, jako ve zvířecí říši před soubojem samci nejdříve předvedou svoje svaly a fyzickou kondici. Pokud usoudí, že síly obou jsou si přiblíženě rovné, boj se nekoná. Pokud jeden ze soupeřů usoudí, že ten druhý je slabší, zaútočí).
  Proto se domnívám, že setkání hlav ozbrojených sil největších vojenských mocnosti v Baku, bude kontrolním svěřováním sil a argumentů. Pokud představitele NATO usoudí, že jejich dosavadní přípravy nezaručují úspěch, strany se dohodnou na dalším postupu, který případný vzájemný konflikt eliminuje. Kvůli tomu je naplánováno i setkání Stoltenberga s Porošenkem, jako hlavním spouštěčem případného konfliktu s RF.
  Vše poznáme podle dalšího vývoje.

  P.S. Kongres USA se v těchto dnech pokouší o vyvolání nátlaku jak na Trumpa – hrozba impeachmentu, tak i na země EU – příjetím rezoluce proti Severnímu potoku – 2. Proto vnímám i teroristický útok ve Štrasburku, jako další nátlakovou akcí neokonů na vedení EU.

  Odpověď
  • Sedí. NATO má jednu slabinu. Už je to spíše „obálka“, ale vnitřní koheze,zejména pro případ ostrého konfliktu mizí, nebo už zmizela.
   Kdežto spojenci RF- armád a námořnictvo-nezmizeli.

   Odpověď
  • krásně jsi překlepem zdůraznil, že teď se řeší proces nejméně sto let starý :-)

   Odpověď
  • K PS: Je samozřejmě dost možné, že to byla původně akce neoconů, ale teď už ji (alespoň z informačního hlediska) kočíruje někdo jiný. Začalo to informacemi o „běžném kriminálníkovi“ a teď už je všechno jinak: https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/491793-vrah-ze-strasburku-pred-utokem-kricel-allah-je-veliky.html
   To jim očividně nehraje do karet.

   Odpověď
  • Měli by se probudit hovada v NATO! Mají vůbec nějakou páteř tohle vojáčci? Vždyť to znamená střetnout se a jednat s pučistickou benderovskou bandou!!! Copak nemají vůbec žádný stud? Tohle mají být špičkoví vojáci? Já tedy nevím, ale to by snad by ani hitlerovci např. Rommel, neudělali, takhle si pošpinit vojenskou čest před celým světem!

   Odpověď
   • Jejich „vojenská čest“ ve hře opravdu není. A je také docela možné, že ta jednání o kterých psal TauRus (i ve světle jejich chronologie a personální sestavy) nejsou ničím jiným, než řešením podrobností kapitulace.

    Odpověď
 3. na Exu Ukrajiny akysi ukrajinský psychopat Omelčenko tvrdi, že Putina pozná osobne a nesplietol by si ho s dvojníkom a že by ho zlikvidoval ako bol zlikvidovany Bin Ladin

  http://rusvesna.su/news/1544563502
  https://vk.com/video-70187376_456241529

  Odpověď
  • ospravedlnujem sa na Echu Ukrajiny …

   Odpověď
 4. Britskí konzervatívci budú v stredu večer hlasovať o vyslovení nedôvery premiérke Therese Mayovej ako líderke Konzervatívnej strany.

  https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/494867-mayovej-budu-vyslovovat-nedoveru-ako-liderke-strany/

  Odpověď
  • Na totéž téma – šéf MI6 na přednášce studentům St. Andrew University prohlásil, že bez ohledu na Brexit zesiluje spolupráce se sesterskými agenturami v Evropě.

   https://southfront.org/mi6-and-gchq-to-assist-ukrainian-central-election-commission/

   Je to jak v divadle. Člověk ví, jak to má dopadnout a jen se dívá, jak to ti herci sehrajou.

   Odpověď
 5. Zdá sa, že začína Kubánska kríza 2.0. Rusi rozmiestnili rakety s doletom 500km vo Venezuele.

  https://www.hlavnespravy.sk/new-york-times-rusko-rozmiestnilo-vo-venezuele-okridlene-rakety-s-dostrelom-550-km-usa-v-ohrozeni/1607182

  Takže pripravte sa: (ne)naše médiá nás začnú strašiť jadrovou vojnou, lebo „zlé Rusko“.
  Na konci Kubánskej krízy 2.0 by mal byt bezpečnejší, multipolárny svet.

  Pripomeňme si Pompeovu reč z minulého týždňa v Bruseli. Čistý psychopati toto..

  https://ua.usembassy.gov/remarks-by-secretary-pompeo-at-the-german-marshall-fund/

  Odpověď
  • Oracle 911 12.12.2018 o 8:58

   No to bez súhlasu GP nešlo, lebo Clintonoidi chcú za všetku cenu vyvolať vojnu medzi NATO a Rusko.

   Odpověď
  • Myslím, že zpráva signalizuje dohodu gp a Ruska v této věci.

   Odpověď
  • je to 10x více, tedy 5500km.

   Ruské Tu-160 preleteli do Venezuely bez medzipristátia, uvedené rakety majú dostrel 5500 km, takže podľa tvrdení NYT Rusi dnes môžu zasahovať z Venezuely ciele na takmer 85% amerického územia a redaktori NYT vedia dokonca aj to, že obe ruské lietadlá majú na palube aj rakety s jadrovými hlavicami.

   Odpověď
  • Demonizacia Ruska v americkej spolocnosti, znamena viac penazi pre Lockheed Martin/Boeing atd.

   Velmi silne pochybujem, ze tam Rusko rozmiestnilo rakety stredneho doletu, kedze z vojenskeho hladiska na to maju Rusi ponorky (dolet 2500km).

   Odpověď
   • Biele labute ale viac vidno.

    Odpověď
   • Vytvořené infopole je důležitější než aktuální rozmístění. Je to obdoba masivního útoku Kalibrů z území RF na IS v Sýrii z různých platforem. Tuším řijen 2015. Následné konstatování analytiků /západních/ : USA válku v Sýrii prohrálo.
    Infopole sděluje hlavně potenciální možnost. A také nedotknutelnost Venezuely.

    Odpověď
    • jj, klucove je rozkrutenie pritomnosti labuti vo Venezuele v médiách, nie to že ponorkami by USA mohli trafiť keď bude potreba.

     +

     Utok z uzemia inej krajiny je iny ako z medzinarodnych vod

     +

     Rusko raketami vo Venezuele stabilizuje situáciu v značnej časti Južnej Ameriky.

     Odpověď
     • je to nepochybně „tandemový“ tah RF s GP. Ale o pomoc-podle mne-prosili globalisté. A ten krok znamená pro jestřáby jistou stopku.

      Odpověď
   • Kdysi jsme tady zmiňovali případ Forrestal (bývalý paranoidní ministr obrany USA, který svůj život ukončil skokem z okna s výkřikem „Rusové jdou“). Možná, že do této matrice teď vstoupí víc neokonů :-)

    Odpověď
  • Je niekde link priamo na nytimes?

   Odpověď
   • Bol priamo na hlavných správach.

    https://www.nytimes.com/reuters/2018/12/11/world/americas/11reuters-venezuela-russia-airforce.html

    Odpověď
  • Je mozne, ze zalezitosti s Venezuelou a Kobou suvisia aj so skorým ukoncenim konfliktu na Ukrajine.

   Odpověď
   • https://topwar.ru/151052-samolet-drloiu-a-50-perebroshen-v-saki-k-kakomu-scenariju-gotovjatsja-vks-rossii.html

    Do Saki (západ Krymu) byl přesunut letoun radioelektronické rozvědky A-50. Dost možná také k překažení nějakého zoufalého činu. Připomínám, že to není technika určená k boji s např. SU-25 ukr. armády ..

    Odpověď
  • pár kilometrov od Los Angeles a San Francisca a doslova pár metrov od New Orleans má Rusko iste a určite skryté ponorky triedy Akula ktoré pokryjú celé územie USA :)

   Odpověď
 6. Velmi zajímavý informacemi nabitý článek od Jana Campbella se spoustou odkazů. Mimo jiné mě překvapilo, že parní stroj neobjevil James Watt (pouze ho vylepšil), ale Ivan Ivanovič Polzunov, jak Campbell zmiňuje.

  http://www.prvnizpravy.cz/sloupky/nic-noveho/

  Odpověď
  • Zajímavé je, že se odkazuje na stejnou přednášku Alexe Youngera, jakou uvádí Southfront. Ale to je úvaha na téma jak fungujou infopole.

   Odpověď
  • J.Campbella čtu pravidelně. Nevím,zda oprávněně, ale tak nějak mi souzní se stylem E.Besta.Asi oba ze stejní informační stáje.
   Hodně informací, ale pro mne z toho zní „Západ hodnotí zase jen Západ.“.
   To, že se Svět posouvá mimo dominantní působnost Západu jako hegemona je tam poskrovnu.To není výtka,jen můj osobní pocit.

   Odpověď
  • Ale to přeci víme už od dětství, že to byl Polzunov! Stejně tak letadlo Možajskyj a ne bratří Wrightové! A rádio samozřejmě Popov a ne Marconi!

   Odpověď
 7. A ve 23.24 Přestřelka pokračuje, střelec je na útěku, podle policie obklíčen.

  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/strelba-ve-strasburku-policie-uzavrela-centrum-mesta-nejmene-jeden-mrtvy-62311?dop-ab-variant=6&seq-no=1&source=hp

  Odpověď
  • Policie zná totožnost střelce na útěku, podle serveru listu Le Figaro je jím 29letý Chérif C., který se narodil ve Štrasburku a má kriminální minulost. Policejní prefektura uvedla, že bezpečnostní složky muže vedly ve svazku Fiché S, tedy jako radikalizovanou osobu představující bezpečnostní riziko.
   xxxxxxxxxxxxxx
   Takže ho zase znali a zase zasáhli pozdě. Protože podle Novinek.cz ráno u něj našli zbraně při domovní prohlídce Typické – kolikrát to už tak bylo! Předpokládám, že občana bez kriminální minulosti by preventivně zadrželi.

   Odpověď
   • Na vianočných trhoch v Štrasburgu sa strieľalo, útočník zabil troch ľudí
    Ozbrojený útočník v utorok večer v blízkosti vianočného trhu v centre francúzskeho Štrasburgu zastrelil troch ľudí a ďalších 12 osôb zranil, z toho šesť kriticky.
    https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/494856-na-vianocnych-trhoch-v-strasburgu-sa-strielalo-hlasia-jednu-obet/

    Odpověď
    • ironie – jen den po podepsání paktu v Maroku – o bezpečné a řízené migraci – Marokánec zabíjel.

     Odpověď
     • Oracle 911 12.12.2018 o 12:35

      Irónia to áno, ale nie života/Boha/HNR ale GP…

      Odpověď
  • Myslím že z rovnakého súdka. Teraz som počul z rádia.

   1 človek preliezol stenu do anglického parlamentu. Polícia ho chytila. Vyhlásili že to nieje teroristický útok.

   Hm. Teraz sa to stalo + nám to oznámili v hlavných zdelovacích prostriedkach. Je to ďalší odkaz pre elity v zmysle „nerobte blbosti“. A kedže sme sa to aj mi dozvedeli platí to aj pre naše ?dostatočne? chápajúce elity.

   Drsné sa dejú veci. Najviac ma dostal prelet TU -160 A praktické suché konštatovanie na NY tymes
   https://www.hlavnespravy.sk/new-york-times-rusko-rozmiestnilo-vo-venezuele-okridlene-rakety-s-dostrelom-550-km-usa-v-ohrozeni/1607182
   Žiadna ostrakizácia zo strany „medzinárodného spoločenstva“.

   Odpověď
   • O ponorkach se nikde nepise? ;)

    Odpověď
   • Sakra, všude se to sere, ať už to praskne prosííííííím!!!

    Odpověď
    • Chtěl bych se zhoupnout na třepetajících se Kalouskových nožičkách, opravdu bych chtěl. Prosím, prosím! Nebo alespoň Jandových…

     Odpověď
     • To se obávám, že nejsi v té správné společnosti.

      Odpověď
 8. https://cz.sputniknews.com/svet/201812118686014-Strasburk-Francie-strelba/

  dnes je 11.12.

  Odpověď
  • Evropský parlament je uzavřen. Nikdo nesmí dovnitř ani ven

   Odpověď
   • Časostroj 11.12.2018 o 21:48

    Pripomenutie že nie su nedotknutelni?

    Odpověď
    • Oracle 911 11.12.2018 o 23:25

     Dúfam…

     Odpověď
     • …ja to vidim inak ako utok na EU (vcera 11teho)

      Odpověď
      • Oracle 911 12.12.2018 o 9:04

       Napíš ako to vidíš ty.

       Odpověď
       • Mně to v souvislosti se zde zmiňovaným http://www.vodaksb.eu/diskuse/#comment-182786 Teličkovým tweetem také připadá, že Někdo chtěl ukázat příslušným panákům především to, jak malý problém pro Něj je vydat a ve veřejnosti prosadit zcela jinou verzi toho příběhu a to, že nikdo nepípne ani slovo o tom, že se ten takto odehrát zkrátka nemohl. A vzkázat jim, že když to dovedou takto sehrát s událostí, která byla všem na očích, jistě pro ně není už vůbec žádný problém připravit podobné divadýlko pro libovolného (tvrdošíjně nechápajícího) jednotlivce. Třeba člena vládnoucí „elity“ – europoslance apod.
        Ale jen prvotní dojem, bez hlubší znalosti věci, přiznávám.

        Odpověď
  • Teď jsem narazil na Teličkovo tweet

   https://twitter.com/Telicka?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1072583788826451970&ref_url=https%3A%2F%2Fzpravy.aktualne.cz%2Fzahranici%2Fstrelba-u-vanocniho-trhu-ve-strasburku-na-miste-je-nekolik-z%2Fr~351f2aeefd7d11e8a470ac1f6b220ee8%2F

   jen pro zajímavost kdydy zase řikali že to byl osamělý pomatenec.

   Odpověď
   • p. Telička píše:
    K situaci ve Strasburku – dle poslední zprávy, co mám od příslušného parlamentního útvaru, který je v permanentním kontaktu s policií, útoku bylo podle všeho souběžně několik.

    Odpověď
    • Takže ten pokus zašel brzy na úbytě. Ve 20.52 informce:
     Jednou z obětí je podle informací Seznamu japonská turistka. Podle zpráv z místa zřejmě nejde o terorismus.
     https://www.seznamzpravy.cz/clanek/strelba-ve-strasburku-policie-uzavrela-centrum-mesta-nejmene-jeden-mrtvy-62311?dop-ab-variant=6&seq-no=1&source=hp

     Odpověď
   • Klidně bych to zařadil do scénáře náhlého „oživení“ Evropy /nebo zežloutnutí?/ Jednak je třeba přikrýt megablamáž s Brexitem trochu přitopit v té Velké prosincové quasi-socialistické revoluci . Ten mix požadavků “ žluťásků “ mi , nevím proč , připomněl výkřik tvůrců poslední zprávy Clube of Rome „Pojďme do toho !“
    A také historii Haškovy Strany mírného pokroku v mezích zákona /tedy davoelitarizmu/.

    Odpověď
    • blackswan 12.12.2018 o 0:43

     mýlíte se, je to černá labuť, je to nevyhnutelnost, oheň, který má potenciál se změnit v požár, vzpoura otroků, hlas mlčící většiny, bude to sílit….

     https://www.facebook.com/Hnutie-%C5%BDlt%C3%A9-Vesty-Slovensko-2068848506501410/

     Odpověď
     • V čem se mýlím? Že to nepovažuji za spontánní náhle vytrysklý proces
      procházející starou Evropou a mířící na východ ? Zkusím se mýlit ještě trochu víc. Je to velmi pečlivě řízený proces a ti „otroci“ jsou vojskem .
      Akorát generalita se mění. Nejsem věštec, ale vede mě k tomu zkušenost posledních cca 5 let.

      Odpověď
      • Je to tak spontánní, jako přchod tzv. uprchlíků, kteří zčista jasna objevili, že v Evropě budou bezpracně ve všech ohledech opečováváni, vítáni a nedotknutelní, dostavili se v milionovém množství a se spoustou požadavků/příkazů.

       Odpověď
  • AP píše 1 mrtvý 10 zraněných.

   Odpověď
   • RT hlásí 2 mrtví a 11 zraněných.

    Odpověď
 9. Mayová sa stretne s lídrami EÚ, hlasovať chce pred koncom januára
  Britská premiérka Theresa Mayová, ktorá v pondelok prekvapila politikov na Britských ostrovoch aj v Bruseli, keď odložila dlho očakávané utorňajšie hlasovanie o odchode krajiny z EÚ v britskom parlamente, chce dať o brexite hlasovať určite pred 21. januárom budúceho roku. Vyhlásil to v utorok jej hovorca James Slack. Dátum 21. január sa pritom dlhé mesiace spomínal ako deadline, dokedy chce vláda predstúpiť s plánom brexitu pred poslancov.
  https://europa.pravda.sk/aktuality/clanok/494724-mayova-sa-stretne-s-lidrami-eu-bude-s-nimi-rokovat-o-zachrane-dohody/

  Odpověď
  • popolvár 11.12.2018 o 19:19

   Juncker vylúčil nové rokovania o brexitovej dohode
   https://www.aktuality.sk/clanok/650399/juncker-vylucil-nove-rokovania-o-brexitovej-dohode/

   Odpověď
   • Počkať ale o hraniciach a ich pravidlách na Severe írska sa kedý dohodnú?

    Hm. Žeby posledná kvapka pre anglosasov? Anglicko (rozumej City) sa asi definitívne odpíli od zdrojov z EU.

    Odpověď
 10. Europoslanci žiadajú zavedenie humanitárnych víz pre žiadateľov o azyl
  Členské štáty EÚ by mali mať možnosť vydávať na svojich zastupiteľských úradoch mimo hraníc Únie humanitárne víza, ktoré by žiadateľom o azyl po predbežnej kontrole umožnili bezpečný príchod do Európy. Vyplýva to z legislatívnej iniciatívy, ktorú Európsky parlament (EP) predložil v utorok počas svojho plenárneho zasadnutia v Štrasburgu.
  https://europa.pravda.sk/aktuality/clanok/494835-europoslanci-ziadaju-zavedenie-humanitarnych-viz-pre-ziadatelov-o-azyl/

  Odpověď
  • popolvár 11.12.2018 o 19:25

   tí si nedajú pokoj – vyhodíš dverami, vlezú oknom.
   Neprešli kvóty, tak to skúšajú takto. Človek, ktorý sa dostane do členského štátu EÚ – sa dostal v podstate do celej Únie… Takže už EÚ nebude im rozdávať len debetné bankomatové karty z našich daní, ale ešte im aj zabezpečí cez zradcovské samovražedné krajiny ako napr. Nemecko víza na bezproblémový prístup do EÚ…

   Odpověď
   • Veľa ľudí zabúda, že Schengen je iba pre občanov EU a návštevníci z tretích krajín potrebujú víza do každej jednej krajiny samostatne (pokiaľ ich krajina má vízový režim).

    To znamená, že tieto „humanitárne víza“ nie sú vstupenkou do celého Schengenu; až im nejaká EU krajina dá občianstvo, až potom budú môcť chodiť po Schengene – ako občan krajiny, ktorá si ich osvojila.

    Odpověď
    • pravda. Ovšem problém je že se to dost těžko kontroluje/vymáhá když nemáš lustraci osob na hranicích.

     Odpověď
    • Myslím, že nemáš tak úplně pravdu. Existují státy, které nejsou členy EU, a přitom jsou účastníky Schengenské smlouvy: třeba Švýcarsko, Lichtenštejnsko, San Marino, Norsko nebo Island.

     Odpověď
 11. …podla zdroja medzinárodné novinky sa Ukrajina, tým ze zrusila aplikaciu Zmluvy o priatelstve s RF sa pripravila o možnosť slobodnej plavby po Azovskom mori…
  http://in24.org/opinion/34341

  Odpověď
  • Musia mať výborných radcov, o čo všetko sa pripravila, ešte ani netuší.

   Odpověď
   • A jeden z nich miklos?

    Odpověď
    • „porošenkovej“ Ukrajine už zvoní umieračik !

     Odpověď
     • A vznikne ruskie Malo rusko.

      Odpověď
 12. český mainstream už dostal instrukce
  Mezi vestami v Paříži zněl ruský křik. Kreml podněcování k nepokojům popírá

  Zdroj: https://zpravy.idnes.cz/francie-rusko-demonstrace-protesty-nasili-macron-zlute-vesty-pbb-/zahranicni.aspx?c=A181211_094337_zahranicni_luka

  Odpověď
  • … ale to im nejako dlho trvalo

   Odpověď
   • Lidé si z toho začali dělat prdel:

    Už bylo na čase a se mě ulevilo.Já celou dobu věřil,že zatím nepokojem nemůže být rychlo evropan Macron;-D

    Byla jen otazka casu, kdy se to provali.:-)

    Tak to se ani nedivím, že při tak vysoké a všeobecné znalosti ruštiny ve Francii se ti ruští agenti ani neobtěžují podněcovat ve francouzštině a podněcují rovnou v ruštině

    Je tu snad někdo, kdy si nemyslel, že i za tímto je Putin? :-P

    Odpověď
    • Tohle je také dobrý. :)

     Takže za tohle může taky Putin? Jednoznačně muž roku, v TIME by to měli zohlednit!

     To mi pripomelo ten stary vtip jak se Lavrov nahne k Putinovi behem jednani G7 a posepta mu. Z jistych zdroju mame overeno ze madam Merkel je tehotna. Putin se na chvili zamysli nahne se zpatky a rika. Muzu za to ja a nebo cele Rusko?

     Odpověď
    • A pokud si to někdo nemyslel, jako na zavolanou přichází další zpráva: Teď ještě najít nějakou francouzkou průkazku a věc je jasná. :-)

     V německém archivu byla nalezena Putinova průkazka Stasi. Informoval o tom v úterý německý deník Bild.

     https://www.seznamzpravy.cz/clanek/krome-kgb-zrejme-i-stasi-rusky-prezident-mel-prukaz-vychodonemecke-tajne-policie-62292?dop-ab-variant=6&seq-no=1&source=hp

     Odpověď
     • nebolo toto vtedy bezne? mam na mysli napriklad ze rusky spion v ceskoslovensku mohol mat tiez STB preukaz alebo podobne
      samozrejme problem bol ked mal niekto z vychodneho bloku preukazku CIA alebo MI5 ale v ramci bloku si myslim ze to bolo beznejsie, fundovanejsi nech ma opravia alebo potvrdia,tiez ma to zaujima vo vseobecnosti

      Odpověď
      • Doporučuji knihu od gen. Lorenca Dešifrovaný svet. Ve slovenštině. Je o tajných službách a byla napsaná myslím roce 200O.

       Odpověď
       • tarzanislav 11.12.2018 o 19:12

        https://www.ulozto.cz/!sspw0fc43y3L/lorenc-desifrovany-svet-pdf

        Odpověď
     • Putin sluzil svojej vlasti
      v krajine, ktora napadla jeho krajinu, vyvrazdila miliony jej obyvatelov, a nakoniec prehrala vojnu. Putin a jeho spolupracovnici tam boli preto, aby sa take nieco nikdy nemohlo zopakovat.

      Odpověď
      • … presne v tom duchu to Peskov komentoval….

       Odpověď
       • prezident Putin o tom vraví otvorene . aj vo svete podla Putina…
        toto nebolo žiadne tajomstvo kde pracoval..
        https://www.mojevideo.sk/video/2a9d7/svet_podle_putina_cz_1_4.html

        Odpověď
     • popolvár 11.12.2018 o 19:32

      hej, hej… NDR bola pohltená, berlínsky múr padol a Stasi nemala iné ma práci, len rýchlo zobrať Putinovi preukaz a vložiť ho do archívu… Ha, ha, ha…
      Aj keď nevylučujem, že takúto preukazku Putin mohol mať, isto to, čo teraz akože našli, nie je pravé, ale podvrh…

      Odpověď
      • Schovaná věc se neztratí. A dobře schovaná a opatrovaná se vždycky může někdy někomu hodit. :-)

       Odpověď
    • https://pbs.twimg.com/media/DuD35vQXcAAKoSS.jpg:large

     Odpověď
  • Ruská sněhová koule se valí Francií a Evropou. Da zdravstvujet Putin.

   https://nazory.aktualne.cz/komentare/ruska-hybridni-snehova-koule-se-vali-francii-a-evropou/r~9e105958fd3011e8a7f60cc47ab5f122/

   Odpověď
   • Obdivuju lidi ochotné nořit se dobrovolně do této smrduté žumpy. Normálně to nedělám, ale na odkaz jsem kliknul, no fuj, zvracím. Třeba tenhle další exot, co by nejradši zrušil Vánoce https://nazory.aktualne.cz/uhlikova-stopa-vanoc/r~de52ba6ae40411e7b6830cc47ab5f122/?redirected=1544529756
    .. éto děbili …

    Odpověď
    • Kde tam máš niečo o zrušení Vianoc? Čo popísal autor je len pravda. Vianoce sú o inom a nie o tom, že si vysvietim dom jak nejaký hrad a kupujem darčeky jak zmyslov zbavený.

     Odpověď
     • Tzv. „uhlíková stopa“ je jen další nástroj genocidy a ovládání stáda. Celej Makarón ;-)

      Odpověď
   • Závodčí Flanderka – Fendrych

    https://www.youtube.com/watch?v=8aJRepFqz0g

    Odpověď
    • FENDRYCHA tak to si ani nemusím pouštět. Mi se libi jak za všechno mohou ti Škaredí Rusové a Putin. Fakt nechápu kdo jim to ještě baští.

     Odpověď
     • popolvár 11.12.2018 o 19:36

      no, keď sami priznávajú všemohúcnosť Rusov, a tým zároveň aj vlastnú neschopnosť, tak načo sa proti nim stavajú? – veď aj tak to nakoniec bude podľa Rusov, keď sú už takí všemohúci… načo tratiť čas a energiu v márnom boji?
      Treba ich potrestať za plytvanie verejnými zdrojmi a ich neschopnosť – vymeniť ich!!!

      Odpověď
  • Vzpominam si na komentar k soucasne antiruske propagande u nas a ve svete… Nechat ji dojit do absurdity, ti „novinari“ se casem odepisou sami.

   Odpověď
  • Honza Větrník 11.12.2018 o 15:51

   Agent HGW XX/7
   Film „Životy těch druhých“.

   Odpověď
   • Honza Větrník 11.12.2018 o 15:54

    Přehmat, patří to pod jinou zpravu.

    Odpověď
 13. No tak vraj našli Putinov preukaz Stasi, asi si ho tam len tak zabudol, možno stratil? (myslené ironicky)

  https://eurozpravy.cz/zahranicni/eu/242817-v-nemecku-nasli-putinovu-prukazku-stasi-ulehcovala-mu-verbovani-agentu/

  https://www.bild.de/bild-plus/politik/inland/politik-inland/als-kgb-spion-in-dresden-putins-geheimer-stasi-ausweis-entdeckt-58947862,view=conversionToLogin.bild.html

  Odpověď
  • …no tuto informaciusi museli obzvlast šetriť na vhodnu chvilku, RT dava komentar Peskova: https://russian.rt.com/russia/news/581818-peskov-material-bild-shtazi

   Odpověď
  • Je to asi takhle, přesně po 50 vteřinách tohoto videa:
   https://youtu.be/wUbRTBhomiA
   :-D

   Odpověď
   • Dík za odkaz. I v těch následujících videích se najdou dobré „hlody“. :-)

    Odpověď
  • Honza Větrník 11.12.2018 o 15:53

   Agent HGW XX/7
   Film „Životy těch druhých“.

   Odpověď
 14. Podľa Korotčenka by si mal Porošenko určite rozmyslieť, či mu stojí za to, aby ukrajinská armáda zaútočila na Doneck a Luhansk. V prípade útoku bude Rusko reagovať podľa amerického vzoru v Kosove a jednoducho Donecku a Luhansku pomôže v boji proti ukrajinskej armáde. Do boja budú nasadené moderné ruské rakety i letectvo. Porošenka môže očakávať následne osud Saakašviliho.

  Korotčenko uviedol, že Rusko už neberie do úvahy ďalšie sankcie Západu, pretože bez ohľadu na to, či Rusko bude alebo nebude reagovať, Západ zavedie nové sankcie. Takže aspoň nech sú uvedené sankcie oprávnené, uviedol Korotčenko. (citácia z iného článku a link)

  a tu je odpoveď, že to Rusi myslia smrteľne vážne

  https://www.hlavnespravy.sk/americania-izraelci-biju-na-poplach-na-krym-sa-presunula-7-gardova-vysadkovo-utocna-divizia/1605872

  Odpověď
  • No konečně ,pořádná řeč ,která na vojenské síly Mordoru platí …díky Bohu ..a že to trvalo …))

   Odpověď
  • Môže niekto objasniť, kto je Korotčenko? Zrazu šiesta priorita, to je akési čudné.

   Odpověď
 15. Prečo Pjakin hovorí, že KOB matroš treba čítať iba do júna 2018? V júne 2018 sa čo stalo?

  Ak sa to tu už diskutovalo (čo určite diskutovalo), dajte človeku odkaz.

  Odpověď
 16. Viete čo je zvláštne? Žlté ovce pre denník N vôbec neexistujú. :) Posledný článok je z 3.12.

  Odpověď
  • Týmto príspevkom si pripomenul, že ten hnoj existuje.

   Odpověď
   • Prepáč že som ti pokazil náladu. Bol som tam sondovať akú propagandu vygenerovala o žltých ovciach Todová a spol. na príkaz Demeša (neokonský správca našej kryptokolónie kolónie). Nič sa nepíše, takže asi priamy príkaz od Demeša „nepísať“. To znamená že naši neokoni s tým nemajú nič spoločné a je to proces riadený z nadnárodnej úrovne teda GP.
    Denník SME deto. Informujú len veľmi vlažne, len tak aby sa nepovedalo.

    Odpověď
    • Alebo zmena taktiky.

     Odpověď
     • Zatiaľ je na „odstrel Lajčák“ a keď dostanú ľudí do ulíc, prepíšu to na smer, vládu a začnú byť aktívni …. a je vymaľované.

      Odpověď
    • Tiež si myslím, že protesty sú z dielne GP. Najskôr som myslel, že vietor fúka z opačného tábora, lebo Macron začal na oslavách ukončenia 1.svetovej vojny hovoriť otvorene o európskej armáde(odklon od USA ako jediného hegemóna). Len tá záležitosť so zatknutím prípravárov atentátu na Macrona pred oslavami a súdnym rozhodnutím o ich väzbe 11.11 mi nepasoval na stranovikov. No ak sú medzi požiadavkami žltých viest neplatenie úrokov z dlhov a maximálna mzda 15.000€ (pravdepodobne by to bol nejaký násobok minimálnej mzdy), tak to vietor fúka od GP. Je to ako cez kopirák z fake vydania New York Times zo 4.júla 2009. Tam sa objavila podobná formulácia na maximálnu mzdu ako násobok minimálnej mzdy.

     Odpověď
    • Nevedia kam to zariadiť.

     Odpověď
     • Oracle 911 11.12.2018 o 14:12

      To je pravda, GP im zobral žolíka na Macrona a použil to proti nim…

      Odpověď
  • Časostroj 11.12.2018 o 11:03

   Pravdepodobne preto, ze tie ekonomicke podmienky na to tu su permanentne udrziavane uz 29 rokov. Zatial je to neorganizovane, resp. organizovane cez socialne siete. Otazka je, kto podchyti tu nespokojnost slovenskych zamestnancov. SMER by ju mohol vyuzinat na pritvrdenie pre zamestnavatelov, nakolko oni su pricinou toho marazmu.
   Lidia chcu zmenu k lepsiemu. Realnu, nie kozmeticke upravy. Mnoho z nich si uz odskusali aj zapadne fabriky, vonku aj u nas. Nie su sprosti a vidia ten neskutocny rozdiel.
   Stale tu operujeme terminmi o rozvoji osobnosti. Ale ako ma rozvijat slovenska rodina nadanosti svojich deti, ked zivori?

   Odpověď
   • Tak musia byť trpezliví, kým nastanú tie „vhodné podmienky“ pre lepšie „manévrovanie“ súčasnej moci… :-)

    Odpověď
    • Časostroj 11.12.2018 o 11:29

     No to uz z nich budu bradate deti s vlastnymi bradatymi detmi. Niekde sa zacat musi.

     Odpověď
     • Veď ja viem, preto som tam dal smajlíka…

      Odpověď
      • Vieme, kedy takýto stav nastal v ŽSR: teraz.
       https://www.mojevideo.sk/video/2e80f/nepokojne_krochkanie_zeleznicnych_odborarov_(dano).html

       Vasky dnes v „slušivej“ vestičke:
       https://www.youtube.com/watch?v=K331yspDewg

       Odpověď
       • Najvyšší pomer miezd k zisku v SR za 2017. ŽSR na špici.
        https://imgur.com/a/ufYJ2yr

        Odpověď
      • Oracle 911 11.12.2018 o 12:08

       Však to aj berieme ako pokus o zlý vtip. ;)

       Odpověď
       • To nebol vtip, ale irónia nad tým, ako tu niektorí uvažujú…A bol napísaný tomu, kto to chápe.

        Odpověď
        • Oracle 911 11.12.2018 o 13:22

         Hovorím, že to berieme ako pokus o zlý vtip a nie to, že ním aj je… :)

         Odpověď
      • Časostroj 11.12.2018 o 12:22

       Kde sa stratilo dvtr.eu?

       Odpověď
       • To sa musíš spýtať admina.

        Odpověď
        • Časostroj 11.12.2018 o 12:39

         Ako, ked stranka je zrusena?

         Odpověď
         • Proč přesně máš potřebu zde DVTR.eu řešit?

          Odpověď
          • Oracle 911 11.12.2018 o 13:19

           Július kde písať svoje drísty?

           Odpověď
          • Budú sa zas vylievať tu.

           Odpověď
           • Iba ak im budete robiť fullservis.

            Odpověď
            • Ja isto nie, tak ako predtým. Mňa nenájdeš a ani jednom flame lebo na to si príliš vážim svoj čas a seba … Poviem raz a keď treba zopakujem z iného uhla. Ak nepochopí, už to ďalej nie je môj problém.

            • duj68,
             jasné. Myslel som všetkých tých, čo neodolajú a dávajú našim „partnerom“ od vedľa šancu bojovať s propagátormi vodaSS, kresťanobijcami a dodokobmi, šíriteľmi soft islamizácie. Tu sa dennodenne toľko klame, že najlepšou taktikou je usvedčovať nás zo lží priamo na našich stránkach. Je toho tak veľa, že je to robota na celý život.
             Myslím to ironicky.

            • @ Jardob
             Z přehnané aktivity těch „partnjorů“ je zřejmé, že museli nějaký čas abstinovat. :)

   • Že sa ťažko „žerú“ tie drísty „análytikov“ o nižšej produktivite oproti Západu a tým pádom aj nutnosťou nižších platov, keď vidíš, že nemecký murár, maliar, zvárač, ale aj inžinier pri rovnakom výkone dostane 3-násobne v čistom viac ? Západní zamestanci nepoužívajú vesmírne technológie pre zrýchlenie práce, v Nemecku napríklad račňa pri montážnych prácach rapká o niečo pomalšie ako na Slovensku :-) A odvodové zaťaženie určite nižšie nie je, lebo pri nadpriemernej mzde na Slovensku tvoria odvody a dane z mojej hrubej mzdy cca 25% a v Nemecku som platil z hrubej mzdy od 33 do 36% odvodov a daní. Je tam progresívne zdanenie a keď presiahneš 5.000€ v hrubom, tak sa ti odkrojí viac ako pri 2.500- 3.000€

    Odpověď
    • Časostroj 11.12.2018 o 12:55

     Odvodove zatazenie 25%? Ved len dan je 19!

     Odpověď
     • Časostroj 11.12.2018 o 12:56

      A aj to len do urcitej hranice

      Odpověď
     • Máš problém s čítaním? Písal som z hrubej mzdy, nie z celkovej ceny práce (tzv. superhrubá mzda) Porovnával som jablká z jablkami, hrubú mzdu na Slovensku a hrubú mzdu v Nemecku.

      Odpověď
     • vratane dane sa to vola danovo-odvodove zatazenie… casto sa ucelovo naraba s tymi percentami, ale uz nie je definovane, co presne ktory udaj obsahuje
      v ramci krajin EU sme v porovnani danovo-odvodoveho zatazenia na 12. mieste spomedzi 35 krajin
      vyssie zatazenie nez SR maju v tychto statoch: Belgicko, Nemecko, Taliansko, Francuzsko, Rakusko, Madarsko, Cesko, Slovinsko, Finsko, Svedsko a Lotyssko
      tu su prehladne udaje na str.18/19 (porovnanie udajov za r.2017)
      https://drive.google.com/file/d/18C53Dz3R3eLPoQu7x_q-wiYGNnYQ-jjN/view
      zdroj je v brozurke na stiahnutie „Chcete volicov ? Rieste mzdy“ zo stranky o.z. Pracujuca chudoba:
      http://www.koniecnizkymmzdam.sk/na-stiahnutie.html

      Odpověď
  • Ani pre aktuality.sk neexistuju protesty v NL a BE. Teraz uz mozno ano, ale ked som sledoval tok udalosti a informovanie o nich, tak tie info nemali/ignorovali.

   Inak, ked si das na tej stranke Spravy -> Europa, tak tam najdes velmi malo cerstvych sprav, prakticky po prvych desiatich clankoch sa dostanes pomaly o mesiace nazad.

   Odpověď
 17. starý doktor 11.12.2018 o 8:48

  Velmi tvrdý úder na nejzranitelnější část především bílé populace.
  Transgenderové léky jsou na prodej online za 25 liber: Britské děti mohou tajně nakupovat hormonální léky
  Velmi dobře to shrnuje závěr článku:
  Včera 50letá matka, která hovořila s deníkem Daily Mail, jež se rozhodla, že zůstane v anonymitě, aby chránila identitu svého syna, který právě nastoupil na vysokou školu, uvedla: „Tyto léky pro trans děti jsou zcela neregulované a každé dítě si je může koupit. Chci před tím rodiny varovat.“

  „Byla jsem na těch webových stránkách, které jsou pro děti, nakloněné transgenderům. Myslím si, že mému synovi vymyli mozek. Kvůli nim začal věřit, že je ve špatném těle, a potom mu řekli, jak má postupovat, co s tím má dělat, bez jakéhokoli ověřování.“

  Více zde:
  http://www.zvedavec.org/komentare/2018/12/7779-transgenderove-leky-jsou-na-prodej-online-za-25-liber-britske-deti-mohou-tajne-nakupovat-hormonalni-leky.htm

  Odpověď
  • Nezakrytý satanizmus.

   Odpověď
  • Muž nemôže povedať, že sa cíti ako žena, pretože nikdy ženou nebol a teda nemôže vedieť ako sa cíti žena. Ak si dá vymodelovať niečo podobné vonkajším ženským pohlavným orgánom, stane sa z neho zrúda a nikdy nie žena. Platí to samozrejme aj u žien, ktoré sa ,,cítia“ ako muži.
   Matka takého pubertiaka by sa mala obliecť ako napr. ovca, bečať ako ovca, skákať ako ovca. Buď mladému dopne, alebo je stratený.

   Odpověď
   • Transgender je imitácia opačného pohlavia, tzv. „FAKE“ muž, „FAKE“ žena.

    Úpadok na Západ dosiahol už takú mieru, že nám mužom sú navrhované napodobeniny žien, ich imitácie.

    Odpověď
 18. Časostroj 11.12.2018 o 1:20

  Totálne zúfalstvo :
  Demokrati hovorili o termíne väzenia pre Trumpa
  https://russian.rt.com/world/article/581711-tramp-tyurma-rassledovanie-ssha

  Odpověď
 19. … Toto je vskutku sila, Macron vyhlasil vynimocny ekonomicky a socialny stav v krajine: https://cz.sputniknews.com/politika/201812108675731-Macron-projev-Francie/

  Odpověď
  • Ako dnes povedal Pjakin, GP pomocou Macrona hasí žltý požiar založený neokonmi.

   Odpověď
   • … ano, bola som zvedava co povie Pjakin… ale aj to co predostrel je sila…

    Odpověď
  • Tak, žlté vesty dorazili na Slovensko. takže tu máme vážení takú celoeurópsku jar. A teraz čo? Osobne z toho nemám dobrý pocit, US potrebuje chaos v EU.
   https://www.hlavnespravy.sk/1500-eur-mesacne-navyse-pre-kazdeho-poslanca-zne-prve-ovocie-hnutie-zltych-viest-prichadza-aj-na-slovensko/1605772

   V kontexte skúšam vnímať horúce správy s Donbasu, kde sa chystá niečo nekalé.
   https://www.hlavnespravy.sk/ukrajinska-armada-sa-pripravuje-k-utoku-na-donbas/1605798

   Toto by mohol byť vážny pokus o destabilizáciu celého regiónu. A hádajme komu by to vyhovovalo.

   Odpověď
   • zabudol som dodať, proti komu bude na slovensku namierený tento majdan? Tu niet žiadnych pochybností. Hmmm.

    Odpověď
   • k východu UA napíšem jedno slovo a jedno meno mesta ktoré tu píšem skoro polroka:
    Mariuopol

    Odpověď
 20. Soudní dvůr Evropské unie uvedl, že Spojené království může odvolat své oznámení týkající se vystoupení z EÚ.
  https://cz.sputniknews.com/svet/201812108668806-Soud-EU-Brexit-prehodnoceni/
  Britská premiérka Theresa Mayová se rozhodla posunout hlasování o brexitu v parlamentu na dobu neurčitou.
  https://cz.sputniknews.com/svet/201812108673780-brexit-eu-britanie-mayova/

  Odpověď
  • to je co rika Pjakin,…pouze divadelko… Britania by to mela po vystoupeni mnohem tezsi

   Odpověď
   • Oracle 911 10.12.2018 o 22:04

    Iste lebo Európa ešte nehorí a dúfam, že to tak aj zostane, ale Briti aj tak padnú na hubu…

    Odpověď
 21. Letouny Vzdušně-kosmických sil RF An-124, Il-62 a dva Tu-160 odletěly do Venezuely. Letěly nad vodami Atlantského oceánu, Barentsova, Norského a Karibského moře, překonali přes 10 tisíc kilometrů. Minulý týden ruský ministr obrany S. Šojgu vyjádřil naději, že lety ruského vojenského letectva na letiště venezuelské země budou pokračovat a lodě námořnictva navštěvovat jejich přístavy.
  https://cz.sputniknews.com/svet/201812108675675-rusko-venezuela-bombardery-spoluprace/

  Odpověď
  • Časostroj 10.12.2018 o 21:45

   Zadný dvor UssA. Tá zmienka aj o námorníctve neoconov vonkoncom nepoteší.

   Odpověď
  • Stanislav 10.12.2018 o 22:07

   reakcia, alebo skôr prevencia: https://cz.sputniknews.com/politika/201812108667790-maduro-venezuela-usa-prevrat/

   Odpověď
  • Tiež si myslím že sa to tíka tohoto prehlásenia Lavrova

   https://cz.sputniknews.com/svet/201812098666723-Lavrov-rozhovor-obchodni-valka-Rusko-Cina-USA/

   „Staráme se především o zájmy Ruska. Ačkoli obchodní války, i kdybychom se jí účastnili, nikomu výhody nepřináší. Staráme se o hospodářské zájmy Ruské federace a našich společníků v integračním společenství Eurasijský ekonomický svaz,“ řekl ruský minstr zahraničí.

   Odpověď
   • ps všimnite si čas vloženia správy od Lavrova. 22:11

    Niekdy náhody dajú veľa práce (ak ich nerobí HNR).

    Odpověď
  • A ešte jedna vec.

   Ak cez noviny neprebehne hon na rusov, v najbližšom čase (max do 11.), tak GP to odsúhlasil.

   Odpověď
 22. Medzinárodné turné Clintonovcov je zatiaľ fiaskom. Lístky na ďalšie podujatia idú do obrovských zliav
  https://www.hlavnespravy.sk/medzinarodne-turne-clintonovcov-je-zatial-fiaskom-listky-na-dalsie-podujatia-idu-obrovskych-zliav/1605200
  pôvodný článok:
  https://www.breitbart.com/politics/2018/12/08/bill-and-hillary-clinton-using-groupon-to-boost-sagging-ticket-sales/?fbclid=IwAR1hlaRqdDDiXM_ZqN4UqX8a7oayxsu31oqZDI63NSNMtZTwziV_qKoMAko

  Odpověď
 23. Nový Pjakin
  https://www.youtube.com/watch?v=REPYSIgrkgo

  Odpověď
  • Takže ak som dobre rozumel, žlté vesty sú predsa len projekt americkej štátnej elity, ktorý teraz hasí Makron (GP). Preto sa GP doteraz Makrona všemožne snažil podporovať, a naopak štátna elita všemožne zdiskreditovať. Štátna elita totiž včas pochopila že, Makron bude žlté vesty brzdiť. Cieľ žltých viest, vytvoriť bordel a následne občiansku vojnu vo Francúzku.

   Len jedno mi nejde do hlavy, prečo sa žltý rozširujú aj do iných štátov vrátane SK? A prečo SK periféria štátnej elity mlčí?

   Odpověď
   • Neoconi potřebují zapálit Evropu, zkoušejí to všude.

    Odpověď
    • СлавЯн 10.12.2018 o 21:43

     Zkoušejí, ale obrátí se to proti nim. Jak, to naznačuje odkaz od Tiwi (20.58) výše.

     Odpověď
     • To vravel aj Pjakin, že sa to obráti proti nim. Možno to pochopili v Slovenskej pobočke neokonov a preto sú tak ticho. Alebo opačne, nechápu čo sa vlastne deje, a preto sú radšej ticho. Ale potom kto to na Slovensku organizuje? A prečo?

      Odpověď
      • Každý dej-proces má svoju mieru inercie (zotrvačnosti).
       Viď Deje-pis..deje-píš
       Ako keď decká rozblbnete..

       Aj Poslušní lováci (spodní organizátori) pokračovali,
       napriek tomu, že im vlastní zahranićní donori už stop vraveli.
       Navyše sami opice ilúziu prsteňa moci získali.
       To je ďalší faktor.
       Atď..apod.

       Odpověď
      • Slovenskí neokoni sú nekompetentní a neadekvátni, nič sa im nedarí, odrazom ich cnostnej a intelektuálnej úrovne sú SME a DenníkN. Kiska je roveň tej ovci, čo ju prijímal. A Majdan po Kuciakovi im nevypálil, teraz dal Fico do laty Lajčáka. Do éteru prenikajú info o Gorile. Tak sú ticho. A nech len sú. Isteže tie vesty sem pretláčajú neokoni. Ale bude to prázdna bublina.
       No a mimochodom, tú ochranku si Fico neplatí len tak pre nič za nič.

       Odpověď
       • Pardon, nie ovce, ale kozy…

        Odpověď
   • Pochopil jsi správně, ale mně to nedává logiku. Pjakin uvedl analogii se zásahy Berkuta na Ukrajině. A jak na to reagovala neoconocská média (oni že děti). Ve Francií, po tvrdých zásazích policie reaguje Rusko a Turecko. Média jsou shovívavá k Macronovi. Přece, jestli neokoni chtějí diskreditovat Macrona, měli by naopak, co nejvíce nafouknout skandál se zásahem police?
    Co chápu blbě?

    Odpověď
    • Asi by Pjakin povedal:
     „Ludi neotocis ako knoflik“
     Boli naočkovani cez neokon. media; ze Macron je frajer. Nemozu sa teraz tak prudko proti nemu otocit. Ludia by sa asi pytali, co sa nam to snazite nakecat. Macrob ako zachranca demokracie-slnieckarov a teraz nam tvrdite, ze je sadista, co necha mlatit zasranov na ulici.

     Odpověď
     • A copak, dříve média Macrona chválila? Před volbami a těsně po volbách ano. Ale když začal otáčet proti zájmům státní elity USA, copak, na něho nebyla kritika?
      A vůbec, jak chtěli zapálit Francii, jestli Macron mohl dělat s demonstranty, co se mu zlíbí? Čekali, že zásahy budou tvrdší a Francie povstane sama?

      Odpověď
      • popolvár 11.12.2018 o 10:13

       Asi áno, lebo francúzska polícia je tradične tvrdá voči demonštrantom. No tu, ako to vyzerá, nechali ich trocha vybúriť sa, a až keď prvotná sila opadla, tak začali cielene zatýkať… Asi aj to vysvetľuje to dlhšie odmlčanie sa Macrona za čo dostal prezývku „Nemý“ – asi mu bolo vysvetlené o čo ide a ako má postupovať.

       Odpověď
    • Oracle 911 10.12.2018 o 22:18

     @TauRus
     GP asi prevzal riadenie nad médiami, a ruský liberasti a Erdogan chcú z toho vytĺcť politický kapitál, a Putin liberastov zas necháva nabehnúť na vidly.

     Čo sa týka „chlapca“, tak ten síce brzdí ale nechápe, a preto síce zabráni aby teraz Európa horela, ale aj tak mám dojem, že to natoľko pohnojí, že Rusi budú nútený okolnosťami aby urobili tu poriadok na 6. priorite…

     Odpověď
     • Ono to obvinění Ruska ze strany médii a vyšetřování SGDSN (národní obrana) v tomto směru by spíše nasvědčovalo tomu, že GP převzal řízení ze strany žlutých vest. Anebo je to šikovná mnogochodovka ze strany ze strany GP, Putina, Trumpa na odstranění podpindosníků ve vládních strukturách Evropy.
      Vysvětlují. Neokoni tlačí na vlády EU, aby se na východě připravily na konflikt s Ruskem. Všechno tomu nasvědčuje – přesun techniky na východ, Kerčenský incident, chování Poroše, prohlášení Basurina atd. Vtom, v Evropě vznikají sociální nepokoje, které trvají měsíc a navíc, se přesouvají do okolních zemí. Jak někdo může lézt do konfliktu, když doma musí hasit vlastní požár? Proto Macron s Merkelovou a jiní mohou klidně říct neokonům: Co můžeme dělat? Vidíte, že se nám samotným sype řízení pod rukama. A jestli ještě iniciujeme konflikt na východě, tak to tady vůbec neudržíme… Podpindosnici, kteří konflikt s Ruskem chtějí, budou tlačit na vlády svých zemí a destabilizovat je. Tím se krásně vyjeví jejich záměry a je možné bez ztráty stability vyměnit kádry, které se brání zavedení nového modelu pro Evropu.

      Odpověď
      • jo jo vymenit kadre, mne sa toto co pises javi ako jedna z velmi pravdepodobnych variant lebo len parlamentnou cestou (volbami) to vsade asi nepodjde a proces by trval dlho.

       Odpověď
      • Oracle 911 11.12.2018 o 0:05

       Netvrdím, že neprevzal, ale…

       Odpověď
      • Je možné že GP prevzal kontrolu nad žltými vestami, postavil sa do ích čela, a teraz celé stádo vedie proti ích tvorcom neokonom. Overstag

       Odpověď
       • Oracle 911 11.12.2018 o 7:55

        Overstag to môže byť, ale či to vydrží aj tá loď, v to dúfam ale neverím…

        Odpověď
       • … ja som to vcera citajuc Sputnik tiez tak pochopila ….

        Odpověď
      • popolvár 11.12.2018 o 10:21

       potvrdzuješ môj názor zo včerajška http://www.vodaksb.eu/diskuse/#comment-182453

       Odpověď
       • Zajímavá je reakce českého podpindosnika Hrušinského.:)

        „Žluté vesty vyvolávají válku v ulicích Paříže? Ničí město i majetek, štvou Francouze proti vládě a EU. Pamatujete, jak Rusové přepadli východ Ukrajiny a předstírali, že neví, kdo jsou ti zelení mužíci s ruskými zbraněmi na dovolené v Doněcku a na Krymu? Koukám, že pěkně zežloutli, hajzlové,“ vyjádřil se principál.
        https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Francie-Podelal-ses-Macrone-padlo-Nove-volby-Pozadavky-zlutych-vest-ktere-vydesi-pravici-Hajzlove-od-Putina-pravil-cesky-herec-562812?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=z-boxiku

        On vlastně celý článek je ukázkou toho, že podpindosnici nevědí, jak na to reagovat.

        Odpověď
        • Nejen on, celá kavárna neví, která bije. Složitější procesy jsou nad jejich možnosti.

         Odpověď
        • Kedysi bolo miesto komediantskej svorky podľa ich schopností tam, kde patria. Na okraji spoločnosti, keďže nedokázali vykonávať ani remeslá, ktoré vyžadovali manuálne zručnosti, ani riadiace funkcie, ktoré vyžadovali vzdelanie a rozhľad a dokonca neboli ani umelcami, lebo im chýbal talent na samostatné tvorenie. Dnes by radi viedli, udávali smer a mnohokrát im najlepšie ide opíjanie sa, promiskuita v duchu hesla: sex, drogy, rokenrol

         Odpověď
        • Vypovídající je i včerejší článek: Přátelé Miloše Zemana podpořili protesty proti Macronovi https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/FOTO-ktere-poslete-do-Francie-Pratele-Milose-Zemana-podporili-protesty-proti-Macronovi-A-sdelili-zajimavosti-562713

         Odpověď
    • TauRus,
     take jsem o tom premyslela a najednou mi docvaklo (mozna spravne).
     Pozadavky zlutych vest jsou temer same dobre (lidske).

     Zase si nasadili beranici …..

     Odpověď
    • …. media uz mozno pochopili…. nezabudajme, ze stale viac sa cituje AP

     Odpověď
   • Jeden hot a druhý čehý. …. někdo nepředal informaci o změně postoje (řízení se v části segmentů zaseklo). V důsledku dojde ke srážce protředků státní elity USA navzájem proti sobě).

    Odpověď
 24. starý doktor 10.12.2018 o 19:11

  Tento odkaz by měl být spíše v sekci videa, ale s ohledem na jeho zajímavost a originalitu jej dávám sem. Jde o archivovaný dokument věnovaný rozvědce RF – průdcem je její ředitel Naryškin.
  http://www.ontvtime.ru/index.php?option=com_content&task=view_record&id=1606&start_record=2018-12-10-12-04

  Odpověď
  • uzasny dokument v prekrasnej rustine.

   Odpověď
  • Četl jsem, že před několika dny byl Naryškin na jednání v USA na ústředí CIA Langley a to i přesto, že má do USA i Západní Evropy zákaz vstupu. Zvláštní to sorta lidí a zvláštní svět.

   Odpověď
 25. přepis rozhovoru prezidenta pro NTV
  http://www.novarepublika.cz/2018/12/rozhovor-prezidenta-republiky-milose.html?showComment=1544464914707#c6060944140944823430

  Odpověď
 26. rusvesna uvadza, ze žlté vesty vo Francuzsku medzi 25 timi poziadavkami uvadzaju, aj okamzite vystupenie Francuzska z NATO: http://rusvesna.su/news/1544389598

  Odpověď
  • Už som si pokladal otázku – mohla by to byť akcia GP proti neoconom?

   Odpověď
   • Proč neokonovská média mlčí o vládním násilí na demonstrantech? Vzpomeň si, jak to bylo na Majdanu.

    Odpověď
   • …a videl si tuto informaciu aj na iných zdrojoch?

    Odpověď
    • Je to odsud:
     https://www.lelibrepenseur.org/actu-au-scalpel-28-giletsjaunes-acte-4-et-charte-des-25-revendications/

     Odpověď
    • Nějaké ty požadavky ?
     (překlad Google neumím řeč žabojedů )

     Více progresivní daň z příjmů (více kusů).
     SMIC ve výši 1300 eur.
     Upřednostněte malé počátky vesnic a městských center. (Zastavte výstavbu velkých komerčních prostor v okolí velkých měst, které zabíjejí malý podnik) + parkování zdarma v centrech měst.
     Velký plán izolace bydlení. (udělejte ekologii šetření domácností).
     To, že VELKOOBCHOD (Macdo, Google, Amazon, Carrefour …) platí LARGE a že malí (řemeslníci, TPE PME) platí malý.
     Stejný systém sociálního zabezpečení pro všechny (včetně řemeslníků a auto-podnikatelů). Konec RSI.
     Důchodový systém musí zůstat solidární, a proto socializovaný. (Žádný bod odchodu do důchodu).
     Konec zvýšení daní z pohonných hmot.
     Žádný odchod do důchodu pod 1,200 eur.
     Každý zvolený zástupce bude mít nárok na medián platu. Jeho náklady na dopravu budou sledovány a proplaceny, pokud budou oprávněné. Přímo na vstupenku do restaurace a na prázdninový poukaz.
     Mzdy všech francouzských lidí, jakož i důchody a příspěvky musí být indexovány na inflaci.
     Ochrana francouzského průmyslu: zákaz přemístění. Ochrana našeho průmyslu chrání naše know-how a naše pracovní místa.
     Konec odloučené práce. Je neobvyklé, že osoba, která pracuje na francouzském území, nemá stejnou plat a stejné nároky. Každý, kdo je oprávněn pracovat na francouzském území, musí být stejně jako francouzský občan a jeho zaměstnavatel musí přispívat na stejné úrovni jako francouzský zaměstnavatel.
     Pro zajištění bezpečnosti práce: dále omezit počet smluv na dobu určitou pro velké společnosti. Chceme více CDI.
     Konec CICE. Využijte tyto peníze k zahájení francouzského automobilového průmyslu (což je na rozdíl od elektrického vozu skutečně ekologické).
     Konec politiky úspor. Zanedbáváme splácení úroků z dluhů, které jsou prohlášeny za nelegitimní, a začínáme splácet dluh, aniž bychom vybrali peníze od chudých a nejchudších, ale přivezli jsme daňové úniky ve výši 80 miliard dolarů.
     Zajištění příčin nucené migrace.
     Žadatelům o azyl se dá zacházet dobře. Dlužíme jim hornictví bydlení, zabezpečení, jídlo a vzdělání. Spolupracujte s OSN, aby hostitelské tábory byly otevřeny v mnoha zemích po celém světě, až do výsledku žádosti o azyl.
     Že neúspěšní žadatelé o azyl budou vráceni do své země původu.
     Realizace skutečné integrační politiky. Život ve Francii znamená stát se francouzským (kurzy francouzského jazyka, kurzy historie Francie a kurz občanské výchovy s certifikátem na konci kurzu).
     Maximální mzda je stanovena na 15 000 eur.
     Tyto pracovní místa jsou vytvořena pro nezaměstnané.
     Zvýšení invalidních příspěvků.
     Omezení nájemného. + střední bydlení (zejména pro studenty a nejisté pracovníky).
     Zákaz prodeje nemovitosti patřící do Francie (letištní přehrada)
     Podstatné prostředky poskytované soudnímu systému, policii, četnictvu a armádě. Tyto nadčasové vymáhání práva je třeba vyplatit nebo vrátit zpět.
     Všechny peníze získané dálničními poplatky budou použity na údržbu dálnic a silnic ve Francii a bezpečnosti silničního provozu.
     Cena zemního plynu a elektrické energie se zvýšily, protože došlo k privatizaci, chceme jim návrat k veřejnosti a jak ceny klesají soustavně.
     Okamžité uzavření malých linií, pošt, škol a mateřských oddělení.
     Přivezme wellness pro naše seniory. Zákaz vydělávání peněz na starší osoby. Šedé zlato je hotové. Začíná doba šedé pohody.
     Maximálně 25 studentů na třídu od mateřské školy do 12. ročníku.
     Podstatné prostředky přivedené do psychiatrie.
     Lidový referendum musí vstoupit do ústavy. Vytváření čitelného a efektivního místa pod dohledem nezávislého kontrolního orgánu, v němž mohou lidé navrhnout zákon. Pokud tento návrh zákona dostane 700.000 podpisů, aby tento návrh zákona bude projednán, doplněných, ve znění národním shromážděním být požadavek (jeden rok na den poté, co obdrží 700.000 podpisů), aby předložily k hlasování všech Francouzů.
     Zpět na sedmiletý termín pro prezidenta republiky. (Volba náměstků dva roky po volbě prezidenta republiky povoleno vyslat pozitivní nebo negativní signál k prezidentovi k jeho politice. Takže podílí na hlasu lidu.)
     Odchod do důchodu ve věku 60 let a pro všechny, kteří pracovali v obchodě s tělem (např. Zedník nebo boner) právo na odchod do důchodu ve věku 55 let.
     Děti staré 6 let se nezdržuje samo, pokračuje v systému pomoci PAJEMPLOI, dokud dítě není starší 10 let.
     Podporovat železniční přepravu zboží.
     Žádná srážková daň.
     Konec prezidentských příspěvků na celý život.
     Zakazujte platit obchodníkům daň, když jejich zákazníci používají kreditní kartu. -Tax na lodní topný olej a petrolej.
     https://blogs.mediapart.fr/jeremiechayet/blog/021218/liste-des-42-revendications-des-gilets-jaunes

     Odpověď
     • To je asi nějaký vhoz neokonů. Sice neumím francouzsky, ale, jestli využiji podoby s angličtinou, tak při porovnání s původním zdrojem, vidím, že překlad na vesně sedí víc.

      Rozhodně je tam požadavek na vystoupení z NATO a další.

      Odpověď
      • Taurus, áno, preklad na rusvesne zahŕňa takmer všetko . V 1 časti ešte je požiadavka týkajúca sa bánk: chrániť najmenšie banky pred krízami, prelomiť monopoly, oddeliť špekulatívnych vkladov, zakázať ich verejné sanovanie

       Odpověď
     • popolvár 10.12.2018 o 17:46

      konceptuálna požiadavka:
      Zanedbáváme splácení úroků z dluhů, které jsou prohlášeny za nelegitimní, a začínáme splácet dluh, aniž bychom vybrali peníze od chudých a nejchudších, ale přivezli jsme daňové úniky ve výši 80 miliard dolarů. – t.j. odmietame splácať úroky z dlhov, je to nezákonné, ale budeme splácať len dlh, t.j. istinu, no nie cez zaťaženie chudobných, ale zamedzením daňových únikov vo výške 80 mld USD…
      Ak usudzujeme, že hnutie žltých viest je podporované GP proti štátnej elite, tak mám pocit, že GP sa rozhodol zlikvidovať aj všetky štruktúry – piliere doterajšieho systému, ktoré najviac deformujú spoločnosť a vytvárajú najviac systémových problémov v terajšej sociálno-ekologickej kríze.
      Ak mám pravdu, tak toto je prelomové obdobie vo vývoji terajšej civilizácie.
      Buď je to likvidácia davo-elitarizmu ako takého (voči čomu som skeptický, žeby GP sám toto inicioval – ale ktohovie…), alebo ekonomická genocída bude vedená iným nástrojom (totálna kontrola skrze existencie len virtuálnych peňazí) a mocenský nástroj v podobe úroku už nie je podrebný kvôli mnohým vedľajším účinkom…

      Odpověď
      • popolvár 10.12.2018 o 22:28

       zaujímavá s mojou úvahou je aj táto požiadavka demnštrantov:
       Zakazujte platit obchodníkům daň, když jejich zákazníci používají kreditní kartu…

       Odpověď
      • popolvár 10.12.2018 o 22:39

       Pjakin tvrdí v O-O, že to zorganizovala štátna elita. Argumentuje to aj nakopením požiadavok bez ladu a skladu. No vzhľadom na to, aj aké požiadavky tam zazneli a ako sa k nim postavil Macron v prejave (viac menej aspoň verbálne ich akceptoval), tak si myslím, že to nebolo len z dôvodu, aby situáciu upokojil (veď sám Pjakin potvrdil, že všetky silové zložky plnia príkazy vlády – teda by situáciu zvládli aj bez ústupkov), a le je to aj o tom, že tento proces už infiltroval GP a dal Macronovi do rúk nástroj a dôvody stabilizovať ekonomiku a sociálnu oblasť Francúzska.
       Myslím si, že Pjakin zámerne odhalil len jednu, tú počiatočnú tvár protestov…

       Odpověď
       • Aj keď sa mu podarí postupne protesty zahasiť, prečo to nevyužiť aj ako zámienku k reformám? (tichým) Vybrať niečo rozumné z požiadaviek, a obúchať to podpindosným elitám o hlavu… Lebo ľud…
        Len to mi nejde do hlavy, prečo mainstream takmer nereaguje a neberie si do úst makrona. U nás je väčšina médií proamerických, keby vyšli von demonštrácie proti smeru pod hocijakou zámienkou, súkromné denníky a televízie by pišťali za predčasné voľby. Ak by boli ticho, museli by to dostať od niekoho na rozkaz, od niekoho, kto má páky aj na médiá.

        Odpověď
        • Může to být také projev toho, že jsme jen svědky ne-řízení. Tedy, že vrcholek pyramidy neexistuje nebo je nefunkční a nižší úrovně jen imitují řízení v režimu, který by se dal popsat zjednodušeně jako cargo-kult.

         Odpověď
         • Oracle 911 11.12.2018 o 8:58

          Alternatíva je:
          -vrchol prišiel o páky lebo zbytok pyramídy sa posunul;
          -existujú procesy o ktorých vrchol nevie a prejavujú sa vtedy, keď vrchol to neočakáva;
          -akákoľvek kombinácia týchto dvoch.

          Odpověď
     • https://www.hlavnespravy.sk/siria-sa-dva-manifesty-zltych-viest-narast-minimalnej-mzdy-najomne-byvanie-koniec-bezdomovectva-progresivne-zdanenie-pre-

      Preklad dvoch verzií Manifestu žltých viest.

      Odpověď
      • som daval link uz dole rano, to nevadi ale prosim Vas dajte sem niekto tu spravu rimskeho klubu, nemam to ulozene chcel by som to porovnat co je z toho v poziadavkach

       Odpověď
       • myslíš toto? http://leva-net.webnode.cz/products/kapitalismus-je-mrtev-nova-zprava-rimskeho-klubu-pojdme-na-to-come-on/

        Odpověď
        • dakujem, s niecim som si to poplietol vela info uz je vsade, mne sa zdalo ze v tej sprave su konkretnejsie veci

         Odpověď
  • Vždyť říkám, že za těmi protesty nestojí neokoni.

   Odpověď
   • Otázka je, ako sa k nim postaviť. Je to „pozitívny“ proces či nie?

    Odpověď
    • Odpis neokonovských elit je pozitivní proces nebo ne? :)

     Uvidíme, jak se to bude vyvíjet. Zatím, ten proces má pozitivní cíle. Otázka, jak zareaguje druhá strana. Myslím si, že přípravy Porošenka na útok, je odpovědi neokonů na francouzské procesy. Vše je na ostří nože.

     Odpověď
     • je to mix požadavků /mírně zakalená voda/, v níž mohou lovit obě strany. S ohledem na poměr intelektů budou neokoni vždy ti, co zatahají za kratší konec. Ale je dobré, že se tyhle party utkaly ve staroevropském „derby“ ve Francii a ne v RF. Putin si může lépe ohlídat svůj zadní dvorek. Možná to byl obsah schůzky Putin-Fillon v Moskvě :
      „ty u sebe a já u sebe.“

      Odpověď
      • Ta spojitost procesů na jihovýchodě Ukrajiny /viz Basurin/ a nyní už v několika ohniscích po Evropě je viditelná. Domnívám se, že původní neokonský scénář za pochodu přechází pod taktovku GP.
       Klasický postup. Velmi důležité je, zda má Putin „zelenou“ dát po držce Porošovi v případě útoku na Mariupol. Tedy zda si globalisté ohlídají siloviky neokonů v Evropě před případným vstupem do konfliktu.

       Odpověď
       • Oracle 911 10.12.2018 o 19:17

        Síce prechádza to pod kontrolu GP, ale veľmi ľahko sa to môže vymknúť aj ch kontrole…

        Odpověď
        • Vzhledem k nižší řiditelnosti (kádry z nouze) ze strany GP je tam více nekontrolovaného osobnostního faktoru každého šoféra. A to samozřejmě nahrává lidem, ale taky komplikacím z hlouposti.

         Odpověď
         • Část zúčastněných „kádrů“ z Ukrajiny nedisponuje žádným řidičským průkazem. A tvrdošíjně jede v protisměru…

          Odpověď
          • Oracle 911 10.12.2018 o 20:10

           Iste ako z toho vtipu:
           Čo jeden?! Všetci!

           Odpověď
       • Podle těch kaleidoskopických požadavků jenž byli nepochybně dle celkového významu přeloženy nejdříve Číňanem do sánskrtu, odtud Maďarem do jidiš, posléze Dežo Červeňákem do češtiny se lze skutečně špatně orientovat..
        ze všeho nejvíc se kloním k myšlence, že jde o návod Ikei k patrové posteli.. jinými slovy – ať žije g-translátor..

        Odpověď
    • z predchádzajúceho textu:
     Zajištění příčin nucené migrace.
     Žadatelům o azyl se dá zacházet dobře. Dlužíme jim hornictví bydlení, zabezpečení, jídlo a vzdělání. Spolupracujte s OSN, aby hostitelské tábory byly otevřeny v mnoha zemích po celém světě, až do výsledku žádosti o azyl.
     Že neúspěšní žadatelé o azyl budou vráceni do své země původu.
     Realizace skutečné integrační politiky. Život ve Francii znamená stát se francouzským (kurzy francouzského jazyka, kurzy historie Francie a kurz občanské výchovy s certifikátem na konci kurzu).

     Takže netreba odpoveď, chybička se vloudí a zamaskuje medzi ostatným.

     Odpověď
     • oni im to vskutku dlzia, inak vo francuzku je plno integrovanych africanov co sa citia byt francuzmi, len tam nepatri poziadavka na ine krajiny. to pokladam za chybicku skutocne

      Odpověď
   • pravda je, že protesty jsou svolávány přes sociální sítě a ty má pod palcem GP, proč tedy k nim dochází? Co se tím sleduje?

    Odpověď
    • Umravnění Macrona, který nahrává i vaším i naším. Viz. oslavy v Paříži, kde znemožnil setkání Trumpa s Putinem.

     Odpověď
     • popolvár 10.12.2018 o 15:18

      Podľa mňa nielen umravnenie, ale aj jeho odstúpenie a nahradenie rozumnejším kandidátom…

      Odpověď
      • Fillon u Putina? Je to možné.

       Odpověď
       • Mozna i proto byla v Nemecku zvolena AKK jako budouci sefka CDU a mozna budouci kanclerka…
        Asi ma GP spatne zkusenosti s bankeri (Macron ve Francii … jako v Nemecku kandidat Merz)

        Odpověď
       • Tiež mi to napadlo.

        Odpověď
     • Trump to pekne vratil Makaronovi na Twitteri v suvislosti s vestami

      Odpověď
   • Žluté vesty nesou jasný rukopis Soroše a neokonů. Jenže vývoj nabral nečekanou dynamiku. Prvotní záměr a scénář vyšuměl a iniciativa začala přicházet odspodu. Zdá se, že si neokoni naběhli na hrábě. O tom, že se jim vývoj zvrtl svědčí umlknutí informací v mainstrýmu. Situace ve Francii a v Evropě vůbec začíná nabírat nečekané směry.

    Odpověď
  • odporucam tento triezvy trochu dlhsi clanok z casopisu Argument
   pre zakladnu orientaciu, o co vlastne zltym vestam ide a ako to zacalo …
   http://casopisargument.cz/2018/12/10/lidova-sopka-je-zpet/

   Odpověď
  • v tych poziadavkach je mierny chaos… vraj existuju dve verzie zoznamu poziadaviek (mozno vzniklo ad hoc aj viac zoznamov)… v jednom z tych zoznamov je aj vystupenie z NATO
   tu je preklad dvoch verzii :
   https://davdva.sk/siria-sa-dva-manifesty-zltych-viest-narast-minimalnej-mzdy-najomne-byvanie-koniec-bezdomovectva-a-progresivne-zdanenie-pre-korporacie/

   Odpověď
   • Časostroj 11.12.2018 o 0:51

    Jedna z tych verzii je isto imitačno-provokačná činnosť. Druhá môže byť kľudne vnuknutie, s tou verziou tu nik neargumentoval. Preto tie divné reakcie GP i médií.

    Odpověď
   • Časostroj 11.12.2018 o 0:53

    Sám Makarón povedal viac ako chcel a teda že posledných 40 rokov sa na ľudí exktementovalo.

    Odpověď
    • Oracle 911 11.12.2018 o 7:57

     No čo už, vykopal si hrob ale to bude na lukratívnom mieste a s krásnym náhrobkom…

     Odpověď
 27. Naléhavá zpráva: Velení Doněcké lidové republiky zveřejnilo naléhavou zprávu o prudkém zhoršení situace v Mariupolsko-Novoazovském směru. Jedná se o jižní část regionu, o přístup k pobřeží Azovského moře. Oficiální představitel velení plukovník Eduard Basurin informuje, že vojenská rozvědka DLR „získala nevyvratitelné důkazy o přípravě ukrajinských vojsk k útoku“ ve zmíněném mariupolském směru. Podle Basurinových slov je hlavním cílem ukrajinské armády obsadit území dvou okresů – Novoazovského a Teľmanského, aby se tak dostala ke hranicím Ruské federace na jihu republiky.
  Připomeneme, že již dříve se ukrajinští politici a vysocí představitelé ministerstva obrany nejednou vyjadřovali o „připravenosti“ ukrajinské armády převzít pod svou kontrolu hranici s Ruskem v Luhanském a Doněckém směru.
  Cílem velení ukrajinské armády v situaci, kdy je připravena zaútočit na jih doněckého regionu je nejen přístup k ruské hranici, ale také získání kontroly nad azovským pobřežím a současně o tento přístup k moři připravit DLR.
  Plukovník Basurin řekl, že úhrnem protivník v oblasti styčné linie u Novotroického a Širokino zformoval početné útočné uskupení čítající více než 12 tisíc lidí. Ke styčné linii v jižním směru byly navíc přesunuty výsadkové útočné jednotky, několik desítek tanků, raketometů, velkorážních děl a minometů.
  Za vojáky ukrajinské armády stojí jednotky ozbrojených bojovníků extrémistického bataliónu Azov, které zřejmě mohly dostat za úkol plnit funkci donucovacích jednotek střílejících do vlastních řad, pokud ukrajinští vojáci odmítnou jít do aktivního útoku.

  http://voicesevas.ru/news/41834-srochnoe-soobschenie-upravleniya-nm-dnrmasshtabnoe-nastuplenie-vsu-na-mariupolskom-napravlenii-naznacheno-na-14-dekabrya.html

  Odpověď
  • A možná že ke zvýšení nebo podpoření ukrajinského „vlastenectví“ má posloužit i toto:

   https://www.novinky.cz/zahranicni/491554-ukrajina-uznala-banderovce-za-valecne-veterany.html

   Vlnu nesouhlasných reakcí vyvolal nový ukrajinský zákon, který staví ukrajinské nacionalisty bojující po boku nacistů za druhé světové války a po ní proti Rudé armádě na roveň těm, kteří bojovali proti Německu.

   Odpověď
   • K tomu připomínám, jak J. Kedmi ječel při návštěvě Porošenka v Izraeli.

    https://www.youtube.com/watch?v=JU3dheFX7tM

    Odpověď
    • Jo, ječel pěkně, ale ani se mu nedivím. Vzhledem k tomu, že prý i Porošenko je Žid, je to víc než odporné.

     Odpověď
  • Dobre je, ze to vyslo von.

   Odpověď
  • z oficiálnych stranok:
   https://dnr-online.ru/protivnik-gotovit-nastuplenie-na-mariupolskom-napravlenii-eduard-basurin-video-karta/

   Odpověď
  • Putinovec 10.12.2018 o 17:20

   Čekám kdy začne vojenská vzpoura.

   Odpověď
  • áno, presne v smere Mariuopol to celé začne ..už možno tento týždeň.

   Odpověď
 28. https://www.novinky.cz/diskuse?id=548792&articleId=/zahranicni/svet/491571-globalni-pakt-o-migraci-schvalen-cesko-na-hlasovani-chybelo.html&sectionId=745

  Odpověď
 29. V Čiernej Hore sa od stredy chystajú protesty ‚žltých viest‘
  https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/494612-v-ciernej-hore-sa-od-stredy-chystaju-protesty-zltych-viest/

  Odpověď
  • Černa Hora o ničem nerozhoduje, tam vládne americká státní elita.Prez Č.H. potřebuju udělat haos na Balkánu.

   Odpověď
   • Žlté vesty sa objavili aj vo Švédsku a protestovali proti politickým elitám
    https://www.hlavnespravy.sk/revolucia-sa-z-francuzska-siri-dalej-europy-zlte-vesty-sa-objavili-aj-vo-svedsku-protestovali-proti-politickym-elitam/1604396

    Odpověď
    • …naše odhady, že USAci s NATO su v akcii na rozvrat a chaos v celej Europe boli spravne….uvidíme, aka je Europa zrela?!

     Odpověď
     • popolvár 10.12.2018 o 15:22

      ono to vyzerá, že to nie je akcia na rozvrátenie EÚ, ale na prečistenie starej 15-ky od kádrov v područí štátnej elity USA. Či už ich spamätaním sa, že kormidlo drží iný kormidelník a kurz sa pozmenil, a je treba nasledovať pokyny velenia, alebo v prípade zotrvačnosti v starej línii, ich nahradenie.

      Odpověď
    • Je možné, že Kateřině Janouchové dodnes ještě nedošlo, že ONI byli v tom „revolučním“ představení zvaném sametová revoluce jen kompars? Potřebný, ale jenom kompars?

     Odpověď
  • nedavno som pozeral videjko gen. Lorenca k socializmu to bolo, organizoval to Janosovsky bol tam aj Carnogusky, Lorenc tam na zaver v jednej casti povedal ze situacia v europe (svete?) je latentne revolucna a to sa ani po 89 nezmenilo. GP to zrejme vyuzije na odpis liberalov. Nemyslim si ze to pojde vylucne parlamentnou cestou resp ako kde.

   Odpověď
 30. Na konferencii Organizácie Spojených národov (OSN) v marockom Marrákeši schválili v pondelok zástupcovia z približne 150 krajín globálny pakt o migrácii. (Konferencia začala o 8:00 a pred 11-tou čítam na HS článok, že to už bolo schválené.)
  https://www.hlavnespravy.sk/konferencii-osn-maroku-schvalili-globalny-pakt-migracii/1604942
  Vie mi, prosím, niekto znalejší blbuvzdorne vysvetliť, prečo RF nebola medzi štátmi, ktoré pakt odmietli? Teda, nezachytila som, že by sa bolo Rusko dištancovalo.

  Odpověď
  • Ve jmenu statu Evropske Unie uz souhlasila Evropska komise, ne ? Souhlasu jednotlivych statu nebylo treba:
   http://data.consilium.europa.eu/doc/document/ST-7391-2018-INIT/en/pdf
   (posledni strana)

   Odpověď
   • EU má možnost za členské státy uzavírat mezinárodní smlouvy. Nevím ale nic o tom že by EU měla plnou moc v zastupování států v OSN.

    Odpověď
    • V tom PDF dokumentu se pravi, ze UK a Dansko jsou z ucasti a povinnostech plynoucich z dokumentu vynaty…
     Na posledni strance (strana 8) stoji m.j.:
     „The Commission shall be authorised to approve, on behalf of the Union, in the area of immigration policy, the Global Compact for Safe, Orderly and Regular Migration, the „zero draft plus“ as attached to this Decision, at the Intergovernmental Conference in Morocco on 10-11 December 2018. “
     volny preklad:
     (Evropska) Komise je autorizovana (poznamka: Evropskym parlamentem /predseda Tusk), prijmout jmenem cele Evropske Unie, v oblasti migracni politiky uvedeny Globalni kompaktni plan pro b ezpecnou, sporadanou a ornanizvanou migraci odpovidajici prilozenemu navrhu“ zero draft plus“ na mezinarodni konferenci v Maroku 10.-11. prosince 2018.

     Odpověď
     • Hm. Ale jestli tomu dobře rozumím, to je návrh prezidenta ER. Nemůžu nikde vygooglit jestli to někdo schválil, a případně kdo a v jaké instituci.

      Odpověď
      • jinak samozřejmě pokud by byl tento dokument platný, potom není o čem, to tam nemusel nikdo z členů EU ani jezdit.

       Odpověď
      • http://www.vodaksb.eu/diskuse/#comment-182303

       Odpověď
      • http://www.vodaksb.eu/diskuse/politika/comment-page-53/#comment-181077

       Odpověď
   • Už to tu raz bolo s tým, že vraj Rada schválila, aby to EK podpísala v mene štátov EÚ. V tom dokumente sa píše, že ide o návrh EK pre Radu:
    aj v sk link: https://eur-lex.europa.eu/legal-content/EN/TXT/?qid=1544448334315&uri=CELEX:52018PC0168
    Znenie návrhu:
    „Návrh
    ROZHODNUTIE RADY,
    ktorým sa Komisia oprávňuje schváliť v mene Únie globálny pakt o bezpečnej, riadenej a legálnej migrácii v oblasti prisťahovaleckej politiky“

    Ale tá to neschválila, viď stav procedúry v eur-lex:
    https://eur-lex.europa.eu/legal-content/SK/HIS/?uri=COM%3A2018%3A167%3AFIN

    Odpověď
  • Časostroj 10.12.2018 o 13:21

   No pravdepodobne preto, lebo RF sa na migrácii výrazne podieľa, najmä z bývalých turkických štátov ZSSR. Čo jej v budúcnosti môže zlomiť krk, nakoľko nárast podielu moslimského obyvateľstva znamená i prebratie politickej a výkonnej sily, teda zavedenia šárie, ovládnutie armády so všetkými dôsledkamii pre ďalšie skupiny obyvateľstva. Ide o to, kedy dôjde k bodu zlomu, kde ten podiel voči zatiaľ majoritnému obyvateľstvu dosiahne výrazný počet. GP pracuje v relácii storočí a tu sud s pušným prachom sa stále dosýpa.

   Odpověď
 31. Británie může odstoupit od brexitu, rozhodl unijní soud

  https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/491549-britanie-muze-odstoupit-od-brexitu-rozhodl-unijni-soud.html

  Odpověď
  • …ja som tomu rozumela tak, ze pokial by Británia odstúpila od Brexitu, nie je na to potrebny suhlas ostatných 27 clenov unie….

   Odpověď
   • Jinymi slovy, dalsi dukaz, ze zadna demokracie neexistuje… Jednou nechaji lidi v referendu rozhodnout a pak jejich rozhodnuti par uredniku zase zrusi :)
    Ale asi to souvisi s Evropou… Zatim jeste Evropa nepadla pod navaly nekontrolovane migrace, tak na ni City of London muze jeste parazitovat :) Tak udelame ReBrexit :)

    Odpověď
 32. trebalo by porovnat co bolo pisane v tom materialy rimskeho klubu ak ma pamat neklame su tam veci odtial
  https://davdva.sk/siria-sa-dva-manifesty-zltych-viest-narast-minimalnej-mzdy-najomne-byvanie-koniec-bezdomovectva-a-progresivne-zdanenie-pre-korporacie

  Odpověď
  • Zrušit dluhy nahromaděné zbytečnými úrokovými sazbami
   Snižování daňových úniků ultra-bohatými
   Okamžité ukončení privatizace a renacionalizace veřejných statků, jako jsou dálnice, letiště, železnice atd
   Odstraňte veškerou ideologii z ministerstva školství a ukončete všechny destruktivní vzdělávací techniky
   Zajistit občanskou svobodu tím, že do ústavy začlení úplný zákaz státního zásahu do svých rozhodnutí týkajících se vzdělání, zdraví a rodinných záležitostí
   Zákaz plastových lahví a jiných znečišťujících obalů
   Stejný systém sociální podpory pro každého (a to včetně řemeslníků, a osvč). Konec politiky RSI (sociální režim samo-zaměstnávání).
   S penzí pod 1200 euro na nás nechoďte!
   Odchod do důchodu ve věku 60 let.
   A pro všechny, kteří pracovali manuálně (např. stavitel nebo řezník), právo na odchod do důchodu ve věku 55 let.
   Zastavte zvyšování daně z paliv.

   Odpověď
   • S tím odchodem do důchodu v 55: možná by pomohlo, kdyby se stát na těchto lidech -zaměstnancích přestal v tom věku pást – nulové odvody zaměstnavatele, nulové daně, sociálka, zdravka. Pak by se zaměstnávání těchto lidí okamžitě stalo jinak zajímavé pro všechny strany: stát by nemusel vyplácet důchod, náklady zaměstnavatele by byly přímo čistým příjmem zaměstnance.
    V rámci této myšlenky lze samozřejmě pracovat s parametry: věk, míra snížení státní zátěže na vztah zaměstnanec – zaměstnavatel, odstupňování podle povahy práce, atd.

    Odpověď
   • Viete co, mna by fakt zaujimalo, ako to chcu dosiahnut. Sme v kapitalizme, o ludskom stave psychiky sa vacsine da len snivat. Urokove sadzby su na nule, ak zajtra zrusim dlhy, pozajtra zavru brany vlastnici tych dlhov. A to nie su len banky (hoci aj tam by bol probkem, banka nema peniaze kedze odpise dlh- banka nemoze pozicat ani na byt ani na rozvoj fabriky), to su aj poistovne, kde ti ludia maju poisteny svoj majetok ci zivot. To su aj penzijne fondy a podielove fondy, koniec koncov aj velke firmy nevlastnia kopu penazi na ucte, ale maju zainvestovane do dlhopisov, aby aspon nieco zarobili – a toto vsetko sa vynuluje? A potom skade pridu dalsie peniaze? Ved nikto nema cash bokom v trezore a ak aj ano, tak dlho by to nevydrzalo. A zakaz statneho zasahu do vzdelavania? Niekto si bude presadzovat napr. Vzdelavanie doma alebo kazda skola bude mat ine osnovy a stat to nema zaujimat? Cele mi to pripada strasne naivne a nedomyslene

    Odpověď
    • - to su heslá na ktoré vytiahnú do ulíc viacej ludí.
     Vobecnejde o ludí ani o nejaké zmeny.
     Tu ide len o to aby bolo v uliciach viac ludí. žiadne domonštrácie nikdy nič nezmenili k dobru.
     Všetko je len o tom ako už písal Taurus aby Macron už nehral na dve strany inak pojde od válu.

     Odpověď
  • K mimovladkarskej klasike (poslusne slovensko, zneuzivanie studentov) mi vo Francuzku chyba o.i. tribuna. Je tam vela dobrych poziadaviek tvori sa nejake infopole, uvidime kam to pojde dalej.

   Odpověď
 33. https://www.facebook.com/zarko.raptor/videos/1818778364898085/

  Live z Parížskych protestov. Zazdielal na FB Vetvička. Počúval som na pozadí cca prvú hodinu.

  Niekoľko poznámok:
  - Hlas z Raptor.tv stále obviňuje za udalosti Macrona (osobne). Mi to príde, ako keď protestujúci v Rusku kričia „zlý Putin“.
  - Policajti udržujú poriadky (sú to prvok systému)

  Ako sa volal ten kandidát globalistov čo neuspel vo FR voľbách?

  Odpověď
  • François Fillon
   https://cs.wikipedia.org/wiki/Fran%C3%A7ois_Fillon

   Odpověď
  • Fillion nebo Fillon

   Odpověď
   • Snad François Fillon nemá v oblibě Françoise Villona:

    „Františku, už tě nepotěší,
    že Francouz jsi a ze vsi zdejší;
    teď na krk oprátku ti věší;
    ať pozná hlava, oč je zadek těžší.“

    Odpověď
    • To je zajímavá podobnost jmen, tam asi matrice pracuje slušně.
     Jen ze zvědavosti, prosím někoho z Francouzsky mluvících, to se vyslovuje jak? Myslím Villon a Fillon, jaká je tam podobnost/rozdílnost?

     Odpověď
     • „ill“ sa číta ako „ij“.
      Môžeš si to vypočuť na google prekladači, vie prečítať hocijaké slovo v niektorých jazykoch:
      https://translate.google.sk/#view=home&op=translate&sl=fr&tl=sk&text=fillon

      Odpověď
     • Inak je sranda, že niektoré francúzske mená sme si zvykli vyslovovať po svojom, pritom reálne znejú inak.
      Napríklad skladateľ Chopin, jeho meno čítame ako „Šopén“, pritom reálne to znie bližšie k „Šopan“.
      Mužské meno Jean čítame ako „Žán“, pričom reálne to znie bližšie k „Žon“.

      Odpověď
     • Je to téměř totožné – Fillon [fi.jɔ̃], Villon [vi.jɔ̃] = jako fijo, vijo (o je zde nosové) – třeba by google translate mohl umět výslovnost přehrát.
      Ještě je tu u těchto hlásek vtipný protiklad znělosti – v je znělá hláska (= hlasivky se účastní na výslovnosti hlásky, je přítomen základní tón), f je hláska neznělá (= není přítomen základní tón); artikulačně se jinak tyto hlásky tvoří stejně.

      Villonovo pravé jméno je François de Montcorbier nebo François des Loges, jméno Villon je převzaté – převzal je od pařížského kaplana Guillauma de Villon.

      Odpověď
  • Grudinin.

   Odpověď
 34. @TauRus a @RichardCZ Porovnání kosmických raket 2018
  https://www.youtube.com/watch?v=h6gEkWJMeFs

  Odpověď
  • Vtip je v tom že sú tam zahrnuté rakety ktoré ani neexistujú, alebo sú ešte len vo vývoji, a je otázne či vôbec poletia. Americké PR jak sa parí. Pekná prezentácia pre hamburgrožrútov. Keď si to všetko vytriediš a ponecháš len tie, ktoré skutočne lietali, + odstrániš aj Saturn5 (pravdepodobne prázdna maketa), dostaneš výsledok, kto v skutočnosti viedol, a doteraz stále vedie v kozmickom priemysle ;) Nikto nedokáže vyniesť tak veľký náklad, spoľahlivo, bezpečne a lacno ako Rusi.

   Odpověď
   • Dragon se nebyl schopem propojit s ISS, selhalo americké stykové zařízení. Jediný, kdo má spolehlivé stykové zařízení je Rusko, stejně jako má nejspolehlivější motory řady RD. Všechny klíčové technologie na ISS jsou ruské, amíci by tam neměli ani záchod, kdyby to bylo na nich.
    Když rusko přestane dodávat amíkům motory RD a stykové zařízení, americký civilní program skončil.

    Odpověď
    • to patřilo pod Kaila…

     Odpověď
   • Neviete náhodou niekto, či je známe aký typ motoru používa raketa Falcon9, či vlastná výroba alebo kúpený od Rusov? A aký je rozdiel v užitkovej nosnosti?

    Odpověď
    • čo som čítal na diskusií pod ktorímsi videom tak motory merlin dostal musk v podstate od NASA – pre NASA ich vymyslela (zaplatila) ktorási korporácia (názov si fakt nepamätám), NASA následne zrušila zmluvu a v podstate rovnaký motor aj s hlavným konštruktérom sa objavil u Muska..

     Odpověď
     • Dík,
      Musk mi sčasti pripomína príbeh Edisona, ktorý tiež bol koncentrátorom cudzích vynálezov pod svojou značkou.

      Odpověď
      • A ešte aj slobodomurár bol. Náhoda ;)

       Odpověď
    • Tak som to našiel :))
     Tu v tejto disc..
     https://www.youtube.com/watch?v=XLOCQw5s9Uw
     druhý top coment, discutér Conser pov (vypadá že sa vo veci vyzná) – všetko ENG
     Corporácia TRW za NASA peniaze spravila LMDE motor (konštruktér Tom Mueller) následne NASA zrušila zmluvu a Tom Muller a Merlin motor sa objavili u Muska..
     Overiťsom neoveroval – až tak ma téma neberie – ale možno tebe to pomôže :)

     aa.. čo sa týka užitočnej nosnosti (účinnosti) tak pokiaľ viem tam sú Ruské RD motory top – doteraz amerikánci nedokázali ani len zkopírovať Ruský uzavretý spalovací cyklus pokiaľ viem…

     Odpověď
     • Dík.

      Odpověď
     • je to tak, v 90. letech získali amíci veškerou dokumentaci jednoho typu motoru RD, ale nejsou schopni to technologicky vyrobit.

      Odpověď
      • Ono, aj keď Saturn bol zrejme len mýtus (raketa nemala tú váhu (6500 ton) ani parametre aké deklarovala, a letela zdá sa po balistickej krivke do kanálu La manche), no raketa Space Shuttle (váha 2000 ton) s tou predsa vynášali raketoplány, takže ten motor musel niečo uniesť. Analogickú hmotnosť má Energia (2400 ton)

       Nesledoval som lety Falcon9, v tom videu uvádzajú cca 41 úspešných pokusov, zaujímalo by ma, či už v ňom aj niečo ťažké vynášali k ISS…? Američania väčšinou si kupovali mozgy zo sveta. Preto ak by sa im aj vo vesmírnych pretekoch podarilo vyrobiť niečo kvalitné, mohol im v tom niekto pomáhať.

       Odpověď
       • o samotnú hmotnosť rakety ani tak nejde.. ide skôr o to, aký náklad (hmotnosť) dokáže dostať na orbitu.. Na nízku orbitu (LEO) dokázala energia dostať (užitočný) náklad o hmotnosti 100 ton, raketoplán iba 27,5 ton… A ano raketoplán samotný váži cca70 ton – ale nejedná sa o náklad ako skôr o ďalší – návratový stupeň rakety…

        Odpověď
        • Údaje o nosnosti som práve nemal, tak som vychádzal aspoň z hmotnosti rakety, lebo aj tú musí motor vynášať. A je rozdiel mať motor, čo vynesie 2500ton, a iné vynášať 6000 ton (a dosiahnuť pritom únikovú rýchlosť).
         Ak je to ako hovoríš, potom sa dá porovnať pomer váha/nosnosť: Energia 2400t/100t; Space Shuttle 2000/27,5 (+váha raketoplánu 70t).

         Odpověď
         • Americký raketoplán vynášali rakety na tuhé palivo (solid rocket booster), ktoré dajú vysoký ťah, ale nie je mi známe, že by bolo možné riadiť ich výkon, alebo ich vypnú, keď sa už raz zapnú. Technologicky sú rakety na tuhé palivo jednoduchšie. Motory na kvapalné palivo s možnosťou kontroly ťahu, namontované priamo na raketopláne sa používali až v poslednej fáze letu na obežnú dráhu, tie už taký výkon samozrejme nemali. Energia mala na hlavných nosičoch plne kontrolovateľné výkonné raketové motory na kvapalné palivo.

          Odpověď
          • Miroslav,
           vďaka za doplnenie. Tak to mení pohľad na vec.

           Odpověď
           • „… Americký raketoplán vynášali rakety na tuhé palivo …“ – to není úplně přesné.

            Motory na tuhé palivo (od firmy Thiokol) byly pouze pomocné motory pro zvýšení startovacího tahu. Klíčovým hnacím prvkem amerického komplexu byly motory SSME samotného raketoplánu, které byly zásobované z centrální nádrže. Hnací látkou tohoto hlavního pohonného systému amrického raketoplánu byl vodík a okysličovadlem byl kyslík. Fungovalo to tak, že na staru byly zapáleny všechny motory, po urychlení na první kosmickou rychlost byly pomocné motory na TPH od Thiokolu odhozeny a po padáky brzděném pádu do oceánu byly vyzdviženy a znovu recyklovány a byly použity v dalším startu. Centrální nádrž na vodík a kyslík hlavního hnacího motoru byla po dosažení oběžné dráhy odhozena a po volném pádu shořela v atmosféře.

            Odpověď
            • Tady je vidět práce všech tří pohonných jednotek.

             https://youtu.be/uuYoYl5kyVE?t=72

       • zatiaľ žiadny ťažký náklad nevyniesli pokiaľ viem a max hmotnosť je cca tá istá ako iné rakety podobnej triedy – čiže žiadne nové techno woodoo to nieje… Pjakin má v tomto pravdu si myslím…

        Odpověď
       • U Falcon9 je smiešne už len to, že si musí so sebou niesť ešte aj palivo na pristávanie. Takže nosnosť už len s princípu musí byť mizerná. Hamburgrožrúti majú skvelú show keď sledujú pristávanie boostrov. Má to dobrú sledovanosť, aj o to ide.

        Odpověď
        • pokiaľ falcon nesie max záťaž (alebo blízko maxima), tak boostre normálne zhoria v atmosfére ako pri iných raketách..

         Odpověď
       • Časostroj 11.12.2018 o 1:10

        Capacity of Falcon9
        Payload to LEO (28.5°)
        FT: 22,800 kg (50,300 lb)
        v1.1: 13,150 kg (28,990 lb)
        v1.0: 10,450 kg (23,040 lb)

        Payload to GTO (27°)
        FT: 8,300 kg (18,300 lb)
        5,500 kg (12,100 lb) when landing[1]
        v1.1: 4,850 kg (10,690 lb)[4]
        v1.0: 4,540 kg (10,010 lb)

        Payload to Mars
        FT: 4,020 kg (8,860 lb)[1

        Odpověď
      • Metalurgia myslím… nedokážu vyrobiť dostatočne odolné zliatiny..

       Odpověď
  • Děkuji za vaše vyčerpávající informace.

   Odpověď
 35. Volby v Arménii s přehledem vyhrál blok premiéra Pašinjana.

  Předčasné parlamentní volby v Arménii s přehledem vyhrál blok Můj krok úřadujícího premiéra Nikola Pašinjana. Získal 70,4 procenta hlasů

  https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/volby-v-armenii-s-prehledem-vyhral-blok-premiera-pasinjana/r~57ce65fcfc3b11e8b9390cc47ab5f122/

  Odpověď
  • Oracle 911 10.12.2018 o 8:16

   Zbohom nezávislé Arménsko, vitaj Arménsky federálny okruh RF…

   Odpověď
  • Otázkou je, jestli globalistům tímto nekončí 3000 let starý projekt náhradních židů.

   Odpověď
   • Pravděpodobně ano. Ale co dělat, když se už jejich hegemonie nad lidstvem chýlí ke konci (pomalu ale jistě) a oni mají co dělat, aby se to celé nezhroutilo tak rychle. Protože, to by lidstvo upadlo do takové anarchie, že by se (řídíc emocemi) povraždilo. Tak odstup od moci provádí salámovou metodou.

    Odpověď
  • Měl jsem možnost mluvit s Arménkou žijící a pracující v ČR. Výsledek voleb vnímá velmi pozitivně, navíc prý jde životní úroveň v Arménii nahoru (otázkou je, jestli to je díky místním, nebo díky plánům GP). Mluvili jsme i o zemětřesení v roce 1988 v Arménii. K mému překvapení mi sdělila, že se u nich mluví o příčině zemětřesení ve zkouškách jarderných zbraní Ruskem (ne SSSR, ale Ruskem…). Trochu mi to zavonělo západní indoktrinací, kterou pozoruji u nás.

   Odpověď
 36. V Novoazovském okrese vyhodily síly ukrajinské armády do povětří plynárnu, tisíce lidí po obou stranách hraniční čáry zůstaly bez plynu.
  Ukrajinská armáda tím znovu předvádí nedodržení podmínek příměří a genocidu civilního obyvatelstva,“ řekl novinářům mluvčí velení DLR.
  https://ac24.cz/-/dlr-ukrajinsti-vojaci-vyhodili-do-povetri-donbaskou-plynarnu

  Odpověď
  • Časostroj 10.12.2018 o 4:00

   Stále aktuálna Roadmap neoconov podľa pôvodného ale stále nezrušeného zámeru GP:
   http://www.na-septande.cz/jak-vidim-deni-kolem-sebe/odtajneni-zapadnich-dokumentu-pokud-vam-to-neotevre-oci-tak-potom-uz-nic

   Odpověď
   • Oba projekty jsou projekty Pax Americana /silná ruka zuřivého antirusisty Brzezinského/. GP tuto road mape sice parciálně využíval a využívá, ale není to „jeho plán“ .Takhle zdivočelého primitivního nenažraného hegemona nepotřebuje. A také se ho už delší dobu snaží zkrotit.
    Ale ,pravda, ne proto, že by potřeboval silný ruský a slovanský svět.

    Odpověď
    • Časostroj 10.12.2018 o 13:32

     Ide o to, že zraziť na kolená Slovanov je dlhodobým vlhkým snom GP. Ten zámer neoconov vychádza zo zadania GP, aj s prispením zradnych elít Slovanov a druhej zmieňovanej zajordánskej skupiny s výrazným podielom na ovládání Slovanov. Napriek znalosti, že su ako národ „vyvolený“ určený súbežne na porážku. Ono nie náhodou boli najhorlivejšími kápami podľa výpovede preživších.

     Odpověď
  • 1. července 2018

   Odpověď
 37. Odporná, prodejná česká štětka zrazující svůj národ, plivající na 360 000 zavražděných při německé okupaci země.

  http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/politika/za-co-byl-nemeckym-prezidentem-vyznamenany-obcan-ostrcilik-z-brna/

  Odpověď
 38. Český prezident Miloš Zeman v rozhovoru poskytnutém ruské televizi NTV znovu označil protiruské sankce za zbytečné. Naznačil přitom možnost, že by se o jejich ukončení v EU mohla zasloužit například Itálie, nebo Visegrádská čtyřka.
  Zároveň řekl, že Evropská unie nemá v současné době silného vůdce, jací jsou v Rusku, v Číně nebo v USA.
  Pokud jde o napjaté vztahy Ruska se Severoatlantickou aliancí, Zeman nevěří v možnost vojenského konfliktu mezi NATO a Ruskem.
  https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/491516-zeman-v-ruske-televizi-eu-nema-vudce-a-protiruske-sankce-jsou-zbytecne.html
  https://www.ntv.ru/novosti/2119320/

  Odpověď
  • Kdyby Miloš Zeman doplnil, že nevěří v možnost rozsáhlého horkého konfliktu, tak by možná mluvil pravdu, protože jinak boj už dávno probíhá – Sýrie, Ukrajina… Ona je to taková drobná nuance, která by však lidem tak hodně napověděla a přispěla k pravdě…
   Možná by se potom spíš lidé zajímali o to, jak se na Ukrajině mohly ocitnout naše zbraně. Začali by o tom uvažovat prostě v jiné rovině. My už jsme v konfliktu, a tímto přiléváme olej do ohně, proč to vlastně děláme?

   Odpověď
   • Protože , bohužel, jsme stále členy Severoatlantické teroristické organizace

    Odpověď
    • Formální členství v nějaké organizaci, v daném případě v NATO, s tím má ve skutečnosti málo co dělat. …

     Podstata řízení spočívá ve využití objektivních okolností k dosažení subjektivního cíle.

     Jedním z projevů defektní kulutry je i individualistické „hrabu na sebe“ bez ohledu na následky z toho plynoucí. Pokud se takovému „obchodníkovi se smrtí“ v důsledku někým naprojektovaných okolností objeví možnost někde „vytřískat love“, tak to vzhledem ke své NEmravnosti prostě logicky udělá.

     Svým chápáním na sebe, nechápáním na více chápajícího.

     To, že tím zároveň pracuje na cíle někoho jiného ani nemusí vědět… přičemž stav uvědomění je druhotný („třetitný“), prvořadý je výstup.

     Odpověď
     • Ovšem má s tím ale co dělat polointeligentní národ, jehož poslanci, které si zvolil, vytvořili zákonné prostředí, které to umožňuje. Takže dnes a v budoucnu ať se národ ničemu nediví – může si zato sám. Téměř nikdo v roce 98 neznal tu svini, která se jako mávnutím kouzelným proutkem stala prezidentem. Národ vůbec neznal ten dobytek, který dosadil do parlament. Polointeligentnímu národu stačily pouhé sliby a už ty křiváky volil. Komunistům lze něco vytýkat, ale ti, kteří se dostali k moci, je stonásobně předčili!

      Odpověď
  • Právě jsem sem chtěla dát na toto odkaz. A diskuze opět stojí za to :-). Ono se opravdu něco chystá, takováto diskuze na Novinkách nebývala. Novinky obracejí :-).

   Odpověď
  • Oracle 911 9.12.2018 o 20:33

   Ponuka Taliansku k spolupráci s V4+.

   Odpověď
   • Ano.
    Pozrime sa na vojenskú mapu sveta..
    Na dosiahnutie reálnej globálnej politickej váhy V4
    treba prepojiť Balt so Stredozemným morom
    Varianty:
    1. Na hlbsej integracii s CRO sa pracuje.
    2. SLO-ITA
    3. A-ITA
    4. SRB-BG
    5. SRB-ROM

    Ideálne samozrejme kombinácia so záložnou variantou-dvoma.
    Hrať na jednu variantu je príliš nebezpečné,
    bo v tzv. parlamentnej demokracii stačí neprateĺovi uplatiť
    a/alebo vydierať nejakú osôbku v nejakej kľúćovej
    parlamentnej strane (podľa aktuálnej konštelácie) u nejakého nášho partnera,
    a je problém pre celé Vx.

    Podobne, ako u nás Fico staval po posledných voľbách koalíciu s dvojitou poistkou
    kvôli manévrovaniu. I preto trvala teroristom príprava puču dlhšie.
    Museli najprv nielen zadĺžiť ale i odstrániť Procházku, atď..
    Inak by sme tu puč mali min o rok skôr.

    Odpověď
    • ludo,
     mohol by si, prosím, k tej dvojitej poistke a Procházkovi trochu viac?

     Odpověď
    • Oracle 911 10.12.2018 o 8:12

     Súhlasím.

     Odpověď
    • Je otázkou, zda-li varianta SRB-ROM je z dlouhodobého hlediska perspektivní. ROM= Transylvánie, což je území bývalého R-U. Plus Bukovina a Besarábie. To je naopak historické území Moldávie. Když se podíváme na vlajku Rumunska, tak je na ní vidět, že tento stát vznikl z dohody obou křídel gp, a měl hrát na Balkáně aktivní roli.

     Odpověď
     • Isto, to sú i z ďalších dôvodov záložné varianty druhej kategórie,
      ktoré ale môžu, mali by byť preventívne rozpracovávané ako dočasné „náhradné trate“.
      Môžu ich rozpracovávať hlavne Srbi v rámci vzájomnej spolupráce,
      keďže v prípade hlbšej integrácie CRO možno takto vytvoriť
      v rámci V4+, resp. Vx vnútornú konštruktívnu konkurenciu
      inak beznapäťového riadiaceho systému.
      Ostane moźno ísť až po Macedoniu, Grécko-Héladu a Carihrad.
      Samozrejme predchodziemu deleniu sa treba vyhýbať.
      Rumunsko je špecifické a trochu komplikované.

      Re Jardob:
      To je pomerne jednoduche v danom zmysle..
      1) Tam (u Procházku) išlo paralelne, ako obyčajne viacero variánt-dejov-záujmov.
      Tie hlavné asi vieš rozlíśiť aj sám (neolibkon, lokálne záujmové frakcie, ficovci, objektívne celkovo prospešné, potenciálne GP, atď..)
      2) Dvojita poistka boli Bugi a Rado(ktorý moc nechápal).
      Bez nich by bola vláda menśinová s tichou podporou KDH (problém nasadený Hlina a zopár ďalśích stále žiaľ zatiaľ ešte nedospevších cvokov), Kollárovcov a hlavne ĽSNS, čo je problematické.
      Tak demontovali kolaboranti najprv Procházku a potom zaćali vydierať Bugiho. Následne po úspešnej vražde malo zmysel odkryť aj ďalších nasadených(vydieraných a preverbovaných) vo vnútri Smeru.
      Neolibkon pouźili, recyklovali pri vražde viacere prvky, ako pri Haiderovi.
      Iba detaily riešili ad-hoc. Vrah isto nevedel pre koho robí. To sa uź naučili.

      Odpověď
 39. Parížske protesty si vyžiadali 135 zranených a vyše tisíc zadržaných ľudí
  Do protestov sa zapojilo približne 125-tisíc demonštrantov, z toho 10.000 ľudí Paríži.
  Policajti sa tiež snažili protestujúcich donútiť k ústupu pomocou štítov, informovala tlačová agentúra AP.
  -parížsky Víťazny oblúk,bol minulý týždeň epicentrom násilných potýčok s bezpečnostnými zložkami.
  Počet zatknutých počas protestov vo Francúzsku vzrástol na 1385,
  pričom 985 z nich je vypočúvaných.
  Minulý týždeň, sa v uliciach nachádzalo odhadom 136-tisíc ľudí v celej krajine a 5500 v hlavnom meste.
  Castaner oznámil, že v sobotu počas protestov utrpelo zranenia 135 ľudí vrátane 17 policajtov.
  Zranenia utrpelo najmenej 118 ľudí.
  Premiér Philippe na tlačovej konferencii ocenil políciu, ktorá podľa neho vďaka dobrej príprave situáciu zvládla.
  Protesty však postupne prerástli do násilností, ktoré sú najhoršie od roku 1968.
  Prezident Emmanuel Macrona sa k situácii v krajine plánuje vyjadriť na začiatku budúceho týždňa. Kedy presne, ale zatiaľ nie je jasné.
  https://svet.sme.sk/c/22004073/protesty-v-parizi-pokracuju-policia-proti-zltym-vestam-pouzila-slzotvorny-plyn.html#ixzz5ZCRGAz00

  Odpověď
 40. Na školách se učí sovětský výklad moderních dějin, varuje zpráva BIS:
  https://zpravy.idnes.cz/bis-skolstvi-dejepis-skola-historie-d7t-/domaci.aspx?c=A181204_154054_domaci_brzy
  Příjemné čtení diskuse přeji :).

  Odpověď
  • Už zde tato zpráva byla.

   Odpověď
   • Teď koukám, že ji opakují znovu, dnešní článek.

    Odpověď
  • Už sme to tu preberali

   A nemyslím že to je niečo príjemné. Periferia GP (BIS) nahrala na smeč prezidentovy.
   Čiastočne táto diskusia o výklade dejín v spoločnosti očistí od liberalizmu spoločnosť.

   GP dostane takú packu od kinkonga že koniec.

   Odpověď
   • Ano, je to druhý článek na podobné téma, ale ještě výrazněji pracující proti současnému vedení BIS ČR. Tou příjemností jsem měl na mysli reakce lidí jako např.:
    Vladimír Hodúr 40511
    „To je masárna ze strany BIS jako hrom. Tak já vždy tvrdej Antirus začínám pomalu s tím nenáviděným Rusem sympatizovat. Neb za vše určitě Rus nemůže, to mi nikdo nenakacá, tak blbej ještě nejsem.“
    Jak vidno i silně indoktrinovaní lidé začínají přinejmenším pochybovat a to je dobře.

    Odpověď
    • A dokonce na iDnes, který se mi zdá v diskuzích na jiná témata až příliš „pro-mainstreamový“.

     Odpověď
   • Andrus měl na mysli příjemné čtení diskuze. A ta je tentokrát bez excesů i když jsem ji nepročetla celou.

    Např.:se mi líbilo:
    Lukáš Bartek 68981
    Domací úkol: Napište úvahu, který evropský politik se Vám líbí nejvíce a zdůvodněte, proč zrovna Merkelová. :-)

    Odpověď
  • Diskuse je opravdu příjemné čtení. Koukám že „proruských trolů“ ve skutečnosti však spíš normálně uvažujících lidí už je tam naprostá většina.

   Odpověď
  • Z toho co jsem z diskuse četl mám pocit, že stále více lidí se začíná probouzet do reality.

   Odpověď
 41. Při protestech v Paříži, před policejním komandem, dechovka zahrála ruský valčík z počátku 20.století “ Na sopkách Mandžurska“. Valčík byl věnován hrdinným obětem rusko-japonské války.
  https://twitter.com/dimsmirnov175/status/1071508269653463044

  Valčík má 4 textové varianty, podle toho, jak ho lidé v různých historických obdobích interpretovali. Toto je porevoluční:
  „Spěte, bojovníci, sláva navěky vám!
  Naši vlast, na rodný kraj
  Nepřítel nepokoří“.

  https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9D%D0%B0_%D1%81%D0%BE%D0%BF%D0%BA%D0%B0%D1%85_%D0%9C%D0%B0%D0%BD%D1%8C%D1%87%D0%B6%D1%83%D1%80%D0%B8%D0%B8

  Odpověď
  • Oracle 911 9.12.2018 o 13:46

   Kto a prečo takto cez E-M čaruje?

   Odpověď
   • To co se nyní odehrává ve Francii není v žádném případě(dle mého) další barevná revoluce. Otázkou je kdo doposud dostatečně nekoordinované řízení protestů převezme a postaví se do čela protestů. Obávám se, že scénář bude probíhat ve smyslu: ,,chtěli jsme to nejlepší, ale dopadlo to jako vždycky“. Náznaky toho jsou vidět v nasazení antify a jiných úderných jednotek majících za cíl diskreditaci celého hnutí. Další věcí je, že není vidět, krom negativ (odstoupení Macrona), nějaký cíl k němuž mají protesty směřovat. Ano, v případě nejoptimistějších scénářů to může způsobit aktivizaci většinové společnosti proti plánům establišmentu, ale to je tak vše. V negativním slova smyslu to způsobí ještě větší útlak obyvatel odůvodněný zajištěním bezpečnosti.

    Odpověď
    • Ten cíl je samotný Macron. Chlapec se musí rozhodnou – buď bude poslouchat (GP) anebo půjde od válu. Jeho hra na obě strany už nikoho nebaví.
     MZ Francie informoval o vyšetřování o možné účasti Ruska v nepokojích v Paříži. Dříve to naznačovala Ukrajina. To jsou poměrně dobré markery k pochopení toho, že neokoni tuto akcí neiniciovali.
     https://russian.rt.com/world/news/581338-franciya-rassledovanie-protesty

     Odpověď
     • …ako to korensponduje s touto spravou ? : https://russian.rt.com/world/news/581231-mid-francii-tramp-vmeshatelstvo
      ze Paríž vyzýva Trumpa aby sa nemiešal do vnutrofrancuzskych veci

      Odpověď
 42. Včera Putin vystoupil před delegáty strany Jednotné Rusko a prohlásil:
  Jestli jasně nechápete, co a jak je třeba dělat pro rozvoj země, nechoďte do vládních orgánů. Nemáte tam, co dělat! Instituce moci nejsou zde pro to, aby ti, kdo se tam dostal, rozhlíželi se po okolí, odplivovali se a měli potěšení ze sezení v nějakých křeslech. Video vystoupení je zde:
  http://www.vodaksb.eu/diskuse/video/comment-page-31/#comment-181991

  Siluanov, hlava Ministerstva financí hned na to prohlásil: Gubernátoři budou nést osobní zodpovědnost za realizací národních projektů ve svém regionu. Za realizaci národních projektu na federální úrovní nesou osobní zodpovědnost více-premiérové.
  http://zakonvremeni.ru/news/13-3-/37607-gubernatory-budut-nesti-personalnuyu-otvetstvennost-za-vypolnenie-natsproektov.html

  Ve stejný den, v nemocnici zemřela ikona liberálů ochránkyně práv Ludmila Alexejeva, která mimochodem měla dvojí občanství (Ruska a USA)
  http://zakonvremeni.ru/news/13-3-/37605-umerla-pravozashchitnitsa-lyudmila-alekseeva.html

  Odpověď
  • Oracle 911 9.12.2018 o 13:47

   Samé dobré správy. :)

   Odpověď
   • Súhlas.

    Odpověď
    • Timto gestem vyjádřila vše, kým je a za koho bojuje …

     https://img.gazeta.ru/files3/693/4767693/ludalex-pic668-668×444-11830.jpg

     Odpověď
     • not found

      Odpověď
     • Oracle 911 9.12.2018 o 20:57

      Odkaz na pôvodný článok?

      Odpověď
   • Tak tak :)

    Odpověď
  • K tomu Putinovu vystoupení si myslím, že jim dal jasně najevo, co mají dělat, pokud chtějí udržet vývoj v rámci evoluce a ne revoluce, že už jim tu neschopnost a nadutost mnohých společnost není ochotna trpět, a jejich jedinou šancí je začít něco skutečně dělat pro stát, protože už nezbývá moc času. Ještě mají možnost se obrodit, pokud to neudělají, pokud ho nepochopí, pokud si pomyslí, že jde jen o plané řeči… Dojde na lámání chleba, které se jim líbit nebude.

   Odpověď
   • Souhlasím. Ale kdo to pochopí? Každý jeden dobrý.
    Protože jinak při tom lámání chleba nebude praskat kůrka ale kosti.

    Odpověď
   • Přesně tak. Jasněji už to říct nešlo. :)

    Odpověď
  • Dima Ajfon-Ajfončik,
   ktovie o čom rozmýšľal v zábere v 3’24″

   Odpověď
  • popolvár 9.12.2018 o 17:09

   ozvučil aj to, že do funkcií sa väčšinou dostávajú ľudia podľa príslušnosti k určitým rodinám (to sme tu nedávno rozoberali…)

   Odpověď
   • Časostroj 9.12.2018 o 18:29

    Ako ostatne aj u nás.

    Odpověď
   • Putin málokdy jen tak „pohovoří“ . Mám z toho dojem, že to je verbální doprovod k procesu přetažení téhle platformy z pozice neutrální až krypto-liberastní do pozice reálně patriotické. Bez Siluanova, Medvěděva etc. Kromě formálního poděkování za „podporu“ v prezidentské volbě tam byl už jen tvrdý útok na podstatu téhle „rodinkářské“ partaje.
    Pokud je sjezd volební,bude zajímavé sledovat výstupy.

    Odpověď
    • popolvár 9.12.2018 o 20:44

     zaujímavé bolo sledovať tváre publika… a medzi nimi aj Medvedeva. No našli sa aj tváre, ktoré doslova žiarili nadšením zo slov Putina.

     Odpověď
 43. Onehdy zde proběhla diskuze o přesunech vojenské techniky na východ.
  Oficiální představitel operačního velení DNR Bezsonov od 00:44 minuty:
  Rozvědka objevila 20 BMP a 10 tanků pod Mariupolem dodaných z Česka a vyjádřil nepochopení, jak může země, která tak strádala ve válce, podporovat fašistický režim na Ukrajině.
  https://www.youtube.com/watch?v=VXwnIOGX_30

  Odpověď
  • teraz už ale môže zabudnúť tá zem čo trpela v 1945 na nejakú pomoc z východu…pomôže jej cestujúci ktorí vystúpia na letisku ktoré malo kedysi krásne meno : Ruzyne….

   Odpověď
   • …nechapem preco ste ho dovolili premenovat….

    Odpověď
    • … nejsem si jistá, jestli se „lidu“ někdo ptal, tedy spíš jsem si jistá, že by to neprošlo, kdyby se ptali … ovšem došlo k jistému jazykovému záškodnictví a pan prezident je nyní na některých diskuzích známý jako „Venca Flaška Ruzyně“…

     Odpověď
 44. Onehdy zde proběhla diskuze o přesunech vojenské techniky na východ.
  Oficiální představitel operačního velení DNR Bezsonov od 00:44 minuty:
  Rozvědka objevila 20 BMP a 10 tanků pod Mariupolem dodaných z Česka a vyjádřil nepochopení, jak může země, která tak strádala ve válce, podporovat fašistický režim na Ukrajině.
  https://www.youtube.com/watch?v=VXwnIOGX_30

  Odpověď
  • Omluva za dvojité vložení.

   Odpověď
  • je-li to tak, pak je to hnus.

   Odpověď
   • Někdo konkrétní to zařizoval, to vyplave.

    Odpověď
 45. Projekt raketoplán Buran a projekt raketa Energia

  Abandoned mock-up of Soviet rocket / Energia-Buran programme. Part 1
  https://www.youtube.com/watch?v=UuptV46P2rc

  Abandoned soviet spaceplanes / Energia-Buran programme. Part 2.
  https://www.youtube.com/watch?v=nfOFFn7y84M

  Odpověď
  • Raketoplán Buran vzlietol a pristál bez posádky, v automatickom režime. Američania o takom niečom mohli len snívať. Do posledného štartu ich posledného raketoplánu to nedokázali.

   Odpověď
   • Když vzlétl Buran, v Kazachstánu jsme to poznali dřív, než to bylo ve zprávách. Náhlá změna počasí, silný vítr, prudký pokles teploty a 3 dny lilo, jako z konve. I v létě, což je věc v tamním podnebí nevídaná.

    Odpověď
    • RichardCZ 9.12.2018 o 15:57

     Buran zase tolikrát nestartoval. Ale kdyby to fungovalo, tak by se to dalo využít na místních bavlníkových plantážích.

     Eněrgija, která ho vynášela v prvním stupni, tedy ve čtyřech startovacích blocích spalovala kapalný kyslík a Kerosin, což je smes uhlovodíku C9 až C16, druhý stupeň jel na na kyslík a vodík, takže při vypuštění Buranu se do atmosféry dostalo velmi mnoho vodní páry, takže podobný efekt klidně mohl být průvodním jevem startu té obludy.
     Jenže startovala jen 2x.. Vyvinutá technologie startovacích bloků byla využita u raket Zenit.

     Odpověď
     • Nějak jsem moc dobře nepochopil tvoji reakci. Zpochybňuješ, co jsem napsal nebo potvrzuješ? :)

      Odpověď
      • RichardCZ 9.12.2018 o 17:41

       Eněrgija je sakra silná raketa, vzletovou schopnost má 2.400 tun a je schopná na nízkou oběžnou dráhu dopravit 100 tunový náklad. Něco bude vážit raketa samotná, nezjišťoval jsem to detailněji, protože tato informace je pro odhad dostatečná.

       Nejsem meteorolog, takže nedokážu mít kvalifikovaný názor.

       První start byl 15.5.1987, kdy vynášela bezpilotní vojenskou stanici Poljus. Květen by se dal s trochou obrazotvornosti nazvat létem. Buran ale startoval 15.11.1988 a to ke na naší polokouli zima.

       To, jak jsi to napsal ty znělo, jako kdyby z Bajkonuru Buran startoval několikrát tak, že by se už místní lidé mohli opřít o opakovanou zkušenost a říci, hele, zase startoval Buran, nezapomeňte si deštníky, bude zase nejmíň tři dni pršet, stejně jako minule.

       Ryze z fyzikálního hlediska mi dává smysl, že když se na jednom místě spálí, dejme tomu, okolo 20.tisíc tun kyslíku, vodíku a uhlovodíků tak vznikne opravdu hóóódně oxidu uhličitého a vodní páry.

       Takže by to klidně tak mohlo být, tedy, nepopírám, co jsi napsal. Možná že start jen nastartoval nějaký meteorologický proces (viz efekt molýlích křídel), protože, co si budeme povídat, planeta Země vládne mnohokráte mocnějšími silami než my sami.

       Stejně tak ta změna počasí mohla být jiného původu a jen se to sešlo. Ale vzhledem k pouhým dvoum startům, jedním na konci jara a druhým na počátku zimy, nemůžeme si být jisti, že to tak je.

       Jiná věc ale je, kdyby se podobné jevy, v různé síle, daly pozorovat při startu každé větší rakety. Ale ty jsi uvedl jmenovitě Eněrgiju. To mne zarazilo a začal jsem shánět informace.

       Jsem opatrný skeptik při přijímání informací.

       Takže jsem ve svém komentáři připustil, že to tak klidně mohlo být a než jsem ho odkliknul k odeslání, tak jsem si šel ověřit informace. A zjistil jsem že starty byly „jen“ dva.

       Takže jsem doplnil informaci, kterou jsi vypustil ty, opatrně souhlasil, že by tam nějaká souvislost mohla být a přidal informaci, že výzkum nepřišel vniveč, protože se um vložený do Eněrgije využil u Zenitů.

       Také jsem naznačil svou nevědomou doměnku, že Eněrgija by nemusela škodit životnímu prostředí, protože její emise se skládají jen z vodní páry a oxidu uhličitého a že by starty podobných raket mohly prospívat tamnímu zemědělství. :D

       Odpověď
       • RichardCZ 9.12.2018 o 17:43

        Sakryš, uklepnul jsem se o jednu nulu nahoru. Ne 20.000 tun ale „jen“ 2.000 tun kyslíku, vodíku a kerosinu. I tak je to dost. :D

        Odpověď
       • Aha. Změna počasí byla po startu každé rakety i Sojuzu, ale nebyly tak výrazná a trvala jen jeden den. S Buranem ta zkušenost byla jiná. V oblastech, kde výkyvy atmosferického tlaku nejsou tak výrazné a časté, zaregistruješ souvislost mezi starty raket a počasím. Přibližně od startu Titova si lidé začali tyto věci všímat. A v této oblasti lidová pranostika byla poměrně přesná. :)

        Odpověď
        • popolvár 9.12.2018 o 19:44

         Tvoje a Richard CZ postrehy plne korešpondujú so závermi VP SSSR. Pojednáva sa o tom v kapitole 6.11 Ekológia makroekonomických systémov v prekladanom Krátkom kurze.

         Odpověď
       • Kazachstán má 2,724,900 čtverečních km a z toho Bajkonur má 6000 čtverečních km, čili kdyby to byl čtverec, měl by stranu zhruba 77km.
        Podle internetu, např. http://www.abc.net.au/science/articles/2015/09/22/4315585.htm jeden průměrný mrak kumulus o rozměru 1 kubického km obsahuje 500 tun vody. Kolik vody je asi nad Bajkonurem, když je plně dešťově zataženo? Zhruba 6000 x 500 = 3 milóny tun vody. Kolik to bude, když je zataženo nad celým Kazachstánem?
        Při vypuštění se raketa rychle vzdaluje, takže zplodiny jsou rozloženy na více-méně vertikální čáře dlouhé mnoho desítek km, tedy ne na několika km nad zemí, jako jsou dešťové mraky.
        Nejsem meteorolog a určitě je ve hře mnohem více faktorů, ale i tak to vypadá, že běžné vypouštění raket namůže mít žádný zaznamenatelný vliv na počasí…

        Odpověď
        • To co jsem psal výše se týká domněnky jestli snad zplodiny vzniklé startem rakety mohou ovlivnit počasí a vypadá to, že asi ne.
         Ještě by byla druhá možnost, že teplo, vzniklé při startu, vytvoří vertikální proud vzduchu nad startovací rampou, což by snad mohlo vyvolat jakýsi dostředný vítr, který by snad s sebou přinesl případné dešťové mraky… Osobně o tom pochybuji, vše to má jen krátké trvání, pár vteřin a raketa je pryč, takže i když asi nějaké proudění vznikne, nemůže mít dostatečnou sílu a trvání…

         Odpověď
         • Nicméně ten jev existuje, je hmatatelný. To je ukázka kabinetních úvah, odrtžených od života.

          Odpověď
          • souhlas. Počasí jakožto fenomén je tak komplexní a složitý systém že tvrdit něco „téměř s jistotou“ na základě úvahy o několika faktorech je mimo mísu.

           Sama o sobě změna složení ovzduší může mít dalekosáhlé kaskádové vlivy, proudění, změna teploty atd jakbysmet.

           Odpověď
          • Oracle 911 10.12.2018 o 16:23

           Pri štarte rakety sa nielen dostáva do atmosféry množstvo aerosolu, ale aj sa mení elektro-chemické zloženie teda aj vodivosť atmosféry kvôli NOx (oxidy dusíka) a SOx (oxidy síry) ak sa používa kerozín, lebo tieto zlúčeniny tvoria kyseliny a/alebo soli dôsledkom reakcií v atmosfére.

           Hovorím to kvôli tomu, že istý pilot pozoroval keď prelietal nad papierňou v JAR nezvyčajne veľké kvapky dažďa na čelnom skle, dôvodom boli soli obsiahnuté v pare čo papiereň vypúšťala.

           Odpověď
           • + ohromný hluk (zvukové vibrácie) a ohromné množstvo uvoľneného tepla

            Odpověď
        • Kdyby ten jev neexistoval, tak by ho neřešili na úrovni ministerstva obrany KZ

         Казахстанский учёный, кандидат физико-математических наук, главный научный сотрудник министерства обороны РК Асет Дурмагамбетов совместно с коллегами (в том числе и из Индии) провёл научно-практические исследования. Они определяли, как запуски ракет-носителей с космодрома «Байконур» влияют на погоду
         https://aftershock.news/?q=node/321336&page=1#comments

         Ten matematik statisticky dokázal, že starty raket mají vliv na počasí a předložil svoji teorii.

         Odpověď
 46. Personalny šef Bieleho Domu Kelly opustí svoju funkciu….
  O chystanom Kellyho odchode americké médiá dlhší čas špekulovali. Podľa skorších informácií CNN by Kellyho vo funkcii mohol nahradiť doterajší personálny riaditeľ úradu viceprezidenta Mika Pence Nick Ayers.
  https://svet.sme.sk/c/22004260/personalny-sef-bieleho-domu-kelly-opusti-funkciu-oznamil-trump.html

  Odpověď
 47. Dusno v Budapešti: Demonštranti prerazili policajný kordón, dostali sa až pred parlament

  https://www.cas.sk/clanok/776597/dusno-v-budapesti-demonstranti-prerazili-policajny-kordon-dostali-sa-az-pred-parlament/

  Odpověď
 48. kolkobudešžiť 8.12.2018 o 19:54

  Ukrajinská provokácia plavidlami.
  Čo nemohol dopovedal p. Pjakin, o ZÁVAŽNOSTI akcie neoconov USA a šialencov a lá Porošenko
  (v skutočnosti Waltzmann, Wal- starosloviensky Vál znamená válec i tvar falusa, Vaal vil on, Válvilon-Bábylon, kde B sa správne číta V, Baal byl On mesto uctievačov falusa, obetníkov Vála-Baala, Marduka…)

  POPISUJE spravodajskými očami:

  mordechajkapusta.blogspot.com príspevok 28.11. „Rusko nedopustí 3. sv. vojnu“….
  „…remorkér doprevádzaný ukrajinskými vojnovými plavidlami viezol britský výbušný systém ADM s cieľom zničiť Kerčský most…“

  A záverom pripájam OSPRAVEDLNENIE múdrym ľuďom KOB od múdrych študentov VÉD za niektoré možno nevedomo nesprávne formované výroky s nedokonale použitými výrazovými prostriedkami na adresu KOB, či na p. Pjakina…. od p. Vladimíra Lauberta-“predstaviteľa véd-izmu“, ktorý sa dostáva možno nevedome do pozície „kozla“, ktorý zákonite nedosiahne efektivitu svojho možno úprimného snaženia a konverguje k zdiskreditácii svojej vlastnej činnosti minimálne pred inteligentnými človekmi a tým i nenaplní optimálnou silou a nerozvinie širšie k ľuďom myšlienky, ktoré šíri, keďže nepozná KOB… ani slovanskú „bibliu“ A. Horák „O Slovanech úplne jinak“…
  Bez KOB nie je možné odhaliť „kozlov“ vo Védickom hnutí a bez védického poznania nenadobudne študent KOB duchovnú silu a múdrosť predkov.
  KOB je ryba súčasného systému a Védy sú Voda v ktorej pláva. Bez KOB sa može stať Voda mŕtva, intelektuálne neplodná, netvorivá, nerozvíjajúca sa, skostnatená, rýchlo dosahujúca svoje „brehy poznania“ rovnako ako KOB bez Véd…, takto sa vedomo-nevedomo krištalizuje v poslednej dobe i p. Laubert, ktorému ale chvála za jeho skutočný prínos ako i chvála za skutočný prínos KOB k poznávaniu REÁLNOSTÍ.
  Využívajme materiálnu podporu akýchkoľvek info „Kozlov“ selektujme informácie ako p. Pjakin do NAŠEJ správnej zaklapávajúcej mozaiky a mainstream ani kozly nás neprechytračia a my využijeme podporu ich chlebodárcov, ktorí okradli našich predkov a okrádajú i nás a za naše peniaze nám organizujú priamo na očiach genocídu! Nestrácajme čas na spory s provokatérmi, ukazujme ich nepravdivosť pravdou, šírme informácie – to je riadenie.

  Odpověď
  • Takže si sa rozhodol pridať?

   A možno vstanúť v čelo….

   Odpověď
  • Odpovím sám za sebe: Knihy vydané Vladimírem Laubertem jsem přečetl a ačkoliv nedokážu přesně posoudit to, co v nich je a co není pravé, nepovažuji tu četbu za ztrátu času. Musím také přiznat, že mě doslova nadzdvihl nedávný článek na tartaria.sk s názvem Tektonický zdvih, ale už jsem se zase usadil ..
   Co bych ale chtěl zdůraznit je to, že považuji za zcela správné a jediné možné rozhodnutí většiny hlavních představitelů KSB a VP pohybovat se výhradně po poli metrologicky průkazných jevů, myšlenek a z nich plynoucích závěrů a jen takové do Koncepce citlivě včleňovat. V tom je také síla Koncepce a je to očividně základní pilíř její obrany. Měl by být dobře pochopitelný i pro příznivce Véd .. museli být přece sami vystaveni útokům s podobnou strategií.
   PS: V těch védických knihách mi také chybí jedna zásadní informace: Jak se mohlo stát, že při své duchovní a vědomostní převaze, kterou dle svých slov disponovali a disponují to „tenkrát“ zkrátka projeli a byli pak přinuceni se po celá tisíciletí jen schovávat ?

   Odpověď
   • Mart’as 9.12.2018 o 12:25

    „Jak se mohlo stát, že při své duchovní a vědomostní převaze, kterou dle svých slov disponovali a disponují to „tenkrát“ zkrátka projeli „.

    Asi ze stejneho duvodu jako u starych Slovanu. Zakon času – v Bhagavagite i v Mahabharate se pise (v Mahabharate je to na konci pribehu kdyz je dobojovana ta velka bitva na Kuruovskem poli),ze jak se blizilo nove obdobi Kali yuga , lide zacali byt mene duchovni,zacli moralne upadat,atd. A védičtí kneží s tim nemohli nic delat ,stejne asi jako u starych Slovanu. Zajimave je,ze i na tohle obdobi je odhadovan zanik mesta Dwaraka,kde mel zit (sidlit) samotny Krišna.
    Dnes zijeme v obdobi prechodu ze znameni ryb do znameni vodnare (u Slovanu myslim z obdobi lisky do obdobi vlka).

    Odpověď
    • V tom je právě ta otázka: PROČ „lide zacali byt mene duchovni,zacli moralne upadat,atd“ ? .. A nerozumím ani přesně tvému odkazu na Zákon času – k jaké změně frekvencí času podmiňujících takovou změnu tehdy tedy mělo dojít ? Ke změně přeci muselo dojít, když před tím byla (měla být) společensko-informační situace dlouho stabilní ?

     Odpověď
     • Podla Rudolfa Steinera vyvoj cloveka na zemi znamena aj vyvoj jeho clankov. Takze stari indovia sice mali schopnost vnimat duchovne svety, ale nemali schopnost sami zo seba byt moralny. Ked to nie je zalezitost karmy, ked za zlocin ta necaka ziadny trest, len je to v tebe preco sa tak chovas. A preto prisli obdobie kalijugy, kedy sa duchovny svet stale v mensej miere staral do sveta ludi a ti musia sami v sebe vyvijat empatiu a sucit, pretoze aj ked to nie je racionslne (sebecky), ked vidis dopad na ostatnych, tak ti to neda. V dalsej etape vyvoja, ma prist slovanska kultura, ktora prave prekonava racionalno-sebecke rozhodovanie terajsej civilizacie. Duchovne svety sice stale existuju, ale ak sa teraz hlupy jano vyberie do sveta s tym, ze ma ciste srdce a nic v hlave, tak uz velmi s tou princeznou a kralovstvom pocitat nemoze. A prave preto ale aj sa to vyvinulo tak ako sa to vyvinulo, teraz je to v kazdom jednom, uz nestaci pre nikoho byt zo spravnej rodiny, ci mat vymakany rozum, potrebujes chapat aj srdcom. A to je pre zapad neuchopitelne

      Odpověď
    • Nezlob se na mně, ale proč bych utíkal od něčeho lepšího k něčemu objektivně horšímu. Ti lidé, dle tebe, měli velkou míru poznání, to nevěděli, že jdou vstříc záhubě?

     Odpověď
 49. Přeložený Pjakin

  https://www.youtube.com/watch?v=itZf9SuRoLs

  Odpověď
  • 1. 00:35 Situácia okolo politizácie zatknutia V.A.Jefimova.
   1.1. 19:01 ZAPÍSAŤ SI NA PAPIER(!!) Tri schémy vzájomného boja podľa vzorca prediktor-korektor.
   1.2. 22:55 Udalosti-testy adekvátnosti štátnych systémov.
   1.3. 32:03 Situácia v ruskej televízii. Večer so Solovjovom a úloha Kovtuna.
   1.4. 38:52 Politika J.V.Andropova. Test 01.09.1983. Zostrelenie kórejského Boeingu nad Sachalinom.
   2. 50:48 Odloženie stretnutia. Putina s Trumpom na samite G20.
   2.1. 01:00:03 Merkelová na samite G20 a jej ,,patálie“ s cestou do Argentíny.
   3. 01:06:31 Prečo nikto neuvítal Macrona pri príchode do Buenos Aires? Odkaz v podobe človeka so žltou vestou na letisku v Argentíne.
   4. 01:11:43 Plány GP ohľadom brexitu. Prenosy koncentrácii riadenia do Iránu a Číny. Rozdiel medzi americkou a európskou štátnou elitou.
   5. 01:21:15 Príčiny vojen a revolúcii v 20. storočí. Sú to objektívne dôvody alebo je to práca GP?
   6. 01:25:53 Znalosti a ich šírenie ako JEDINÝ spôsob na odvrátenie vojny. VEĽMI DÔRAZNÁ výzva na samoštúdium a čítanie kníh KSB a DVTR.

   Odpověď
 50. Nevim, jestli to tu jiz nekdo dal:

  „Porošenko je horší, než byl Janukovyč, tvrdí ukrajinský novinář“

  https://zpravy.idnes.cz/ukrajina-novinar-ruslan-kocaba-petro-porosenko-rusko-kercsky-incident-13s-/zahranicni.aspx?c=A181203_102012_zahranicni_mpl

  Stoji to kazdopadne za precteni. Pro me je to urcite maly vanocni darek, pokud z toho praskne cevka par kavarenskym blbum na iDnesu :-)… Driv takove clanky byly vyhradou „alternativnich“ a „prokremelskych“ medii, nyni zabodoval i iDnes.

  BISka z toho mit radost nebude :-D…

  Odpověď
  • Nevím kde najít odkaz mimo FB
   УКРАИНСКИЙ КОТЁЛ Public Group
   https://www.facebook.com/groups/377538592663984/
   Nejvyšší velitel ozbrojených sil Ukrajiny
   https://www.facebook.com/drollFunny/videos/272330920131705/

   Odpověď
   • No nějak se to nepovedlo jde o video ožralého Prošenka =
    Nejvyššího velitele ozbrojených sil Ukrajiny..

    Odpověď
    • Video je spomalené.

     Odpověď
 51. Předkládám k diskusi. Podle mě GP poprvé po dlouhé době neorganizuje barevnou revoluci prostřednictvím americké státní elity a jejích místních slouhů, ale proti americké státní elitě a podpindosům.

  Některá alternativní média prezentují hnutí žlutých vest jako klasický, facebookem organizovaný, neokonský majdan proti Macronovi, který si dovolil někdy v říjnu vystoupit s požadavkem evropské armády a politiky nezávislé na Spojených státech. Vidí paralelu s nepokoji roku 1968, které vedly k odstranění de Gaula, s nímž teď Macron bude stavěn do jedné řady jako veliký hrdina a veliký prezident, jak Macronovi předpověděl Trump. Na rozdíl od samostatného de Gaula, který byl odstraněn GP a US mj. jako překážka v prosazení dolaru do pozice jediné světové rezervní měny, Macrona má GP už omotaného kolem prstu jako loutku k odstavení francouzských podpindosů, a proto si ho podrží.
  https://www.youtube.com/watch?v=T5QxLjrdlAc&feature=youtu.be
  http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/le-figaro-francouzska-vlada-se-obava-prevratu/

  Některá mainstreamová média prezentují hnutí žlutých vest jako spontánní protimacronovské povstání kvůli zvýšení daně z benzínu, které znamená pro lidi na venkově výrazný zásah do peněženek, protože benzínem topí a na benzín jezdí do práce. Zdůrazňují neorganizovaný a násilnický charakter hnutí a snaží se tlumit jeho dopady, seč můžou, pokud rovnou úplně nemlčí. Logickou otázkou, jak může nicotné zvýšení daně za benzín existenčně ohrozit Francouze, jeden z nejbohatších národů v nejbohatším období všech dob (jak nám neustále tvrdí neoliberální hujeři typu Sedláčka), se nezabývají. A pokyn k rozpoutání barevné „demokratické“ revoluce od svých rotschildovských páníčků tato média evidentně nedostala.
  http://denikreferendum.cz/clanek/28755-protesty-zlutych-vest-hybou-francouzskou-spolecnosti-i-politikou
  https://www.reflex.cz/clanek/zpravy/91681/francii-to-nejhorsi-mozna-teprve-ceka-v-sobotu-se-stretnou-dve-armady.html
  https://zpravy.idnes.cz/pariz-opevneni-pamatek-vyloh-ocekavane-protesty-fbz-/zahranicni.aspx?c=A181207_140746_zahranicni_baje&utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=z-boxiku

  Z informací jiných médií však vyplývá, že jde o přísně zorganizované vystoupení proti klimatickému šílenství, proti odstavování jádra, proti migraci, proti rozevírání nůžek mezi chudými a bohatými, tzn. proti celé clintonistické neoliberální agendě, kterou měl být navždy prosazen unipolární světový řád pod vedením amerického světového četníka/gangstera. To všechno sice stále zůstává programem GP k ovládnutí světa, ale protože Rusko nebylo rozparcelováno, musí GP tento svůj program brzdit a zastabilizovat Evropu. Ale americká státní elita a podpindosové tomu pořád nechtějí rozumět a dělají vše pro likvidaci evropských národů, vznik evropského kalifátu a válku, která by jejich postavení zachránila. Hnutí žlutých vest je tedy určeno jim jako další důrazné pobídnutí ke změně směru.
  http://casopisargument.cz/2018/12/08/macronova-parta-jako-lod-prizraku/
  http://e-republika.cz/article4096-Macron%C5%AFv-sestup-do-pekel
  http://a2larm.cz/2018/12/zlute-vesty-slavi-uspech/

  Tak uvidíme.

  Odpověď
  • Dokonce i rusofobní neokonský žoldák blistů Karel Dolejší nevidí na řvaní a rozbíjení nic kreativního na rozdíl od války na Ukrajině. Podle Dolejšího „jsme, jako společnost, už dávno přestali být politicky kreativní. Jedeme v jednom kuse podle manuálů, držíme se historických rutin. Poprvé jako kobliháři, podruhé jako žluté vesty.“
   https://blisty.cz/art/93731-libo-li-se-k-upadku-prohlasovat-nebo-prodemonstrovat.html?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=z-boxiku
   Což beru jako další znamení toho, že hnutí žlutých hvězd není řízeno americkou státní elitou, ale přímo GP. To samozřejmě neznamená, že nejde o velmi riskantní manévr, který se nemůže zvrhnout a zapálit celou Evropu. Ale jak níže uvedl Hox, zatýkání by mělo znamenat uhašení pouličních protestů (a efektivní výchovu nových politických kádrů vězněním).

   Odpověď
  • Le Penová má „Boží plán“ pro Francii: Vystoupit z EU, zrušit euro, izolovat islamisty, omezit migraci
   https://zemavek.sk/le-penova-ma-bozi-plan-pro-francii-vystoupit-z-eu-zrusit-euro-izolovat-islamisty-omezit-migraci/

   Odpověď
  • ja ti neviem, ak by chceli destabilizaciu tak si to hned na zaciatku odnese niekto z mensiny,v uliciach by ich fizli tlkli ako zito, za to by zdemolovali polovicu mesta,do ulic by vysli nacionalisti a mam tam original urban rioty ako v grecku alebo belfaste, toto sa tak ako pred par rokmi prenesie do belgicka a holandska, kde mozno uz aj v londyne na taketo nieco cakaju tiez a hori polka europy
   mne skor toto cele pripada co sa deje ako praveze vytypovanie si fran. nacionalistov a skupin z davu o ktorich maju malo alebo ziadne info..je technicka doba-pre system je to najmenej osefovat si pomocou druzby lokacie vsetkych mobilnych zariadeni v miestach vytrznosti na druhy den su vyhotovene zoznamy a na kazdeho sa cosi najde
   pre system je vyhodnejsie radikalov ticho sledovat ako ich pozatvarat a myslim si ze kto iny ako nacionalisti vyjdu do ulic ked macron zacne trepat o zvysovani dani a podobne-ved mu to muselo byt od zaciatku jasne co sa bude diat ale chceli mat v ulicach eurofrancuzov nie afromensiny..takze ja by som to videl skor z tejto strany

   Odpověď
  • Dokonce i Česká televize, která před lety zcela zatajovala francouzské pochody milionů lidí za rodinu, o žlutých vestách musí referovat. Aspoň na webu. Např.
   https://ct24.ceskatelevize.cz/svet/2673998-protesty-ve-francii-se-zatim-obesly-bez-vetsiho-nasili-policie-ale-uz-pouzila-slzny
   Ale i Česká televize zatím stojí plně za demokratickým postupem francouzské policie, když o nepřiměřeném násilí píše v uvozovkách a ještě k tomu jako o údajném:

   „Údajně „nepřiměřené násilí“ používané při potlačování protestů žlutých vest kritizoval také turecký prezident Recep Tayyip Erdogan. „Ti, kteří naši policii obvinili z útlaku, by se měli podívat na to, co teď dělají jejich policisté,“ řekl Erdogan. Obrázky z Paříže, Bruselu a dalších měst podle něj ukazují, že Evropa propadla „v testu z demokracie, lidských práv a svobody“.

   Odpověď
   • Chudák Evropa, kdejakej špinavej vandrák a z kdejaké páchnoucí díry si ji teď bere do své prolhané tlamy …

    Odpověď
    • Jo , ale může si za to velkým dílem sama :Resp. její prostitutské elity. Nemáš hrdost, sklídíš opovržení.

     Odpověď
   • neprimerane nasilie? ved ti fizli su tolerantni ako to len ide ked po nich metaju kusy chodnika, nevidel som zabery kde by niekto dostaval extra navyse, zato ked bol erdogan v amerike tak jeho ochranka tam rozbila par kriciacich kurdov na chodniku ze musela zasahovat americka policia…no nieco je evidentne v plane ked vychadzaju taketo informacie

    Odpověď
 52. Zaregistrovali jste? Tereza Spencerova se vrací na mainstream
  Z „kávičky“ se stává unikátní publicistický útvar – ALTERNATIVNĺ MAINSTREAM. Je zařazena do zpravodajství Primy, viz: https://prima.iprima.cz/zpravodajstvi
  Pan Valenčík píše
  „Ranní kávičky“ se na FB kaskádově replikují formou sdílení a potvrzují tak teorii memplexů. Počet jejich přečtení je nyní již větší než nejčtennějšího mediálního mainstreamu.
  Zdroj: http://radimvalencik.pise.cz/6448-ranni-kavicka-terezy-spencerove-8-12.html

  Odpověď
  • https://prima.iprima.cz/zpravodajstvi/svet-pri-patecni-ranni-kavicce-terezy-spencerove-0

   Odpověď
  • Snažím se vždy, když použijí komentář Terezy ve zprávách napsat na Primu a poděkovat jim. To samé s dalšími komentátory jako např. p. Koller, kteří nejsou oblíbeni ČT. Možná kdyby více lidí na zprávy reagovalo a vyjadřovali co chtějí ve zprávách vidět, tak by se situace mohla zlepšovat alespoň na Primě. Také mi přijde, že Moje zprávy J. Soukupa začaly Primě ubírat diváky, jinak si nedovedu vysvětlit poslední změny ve Velkých zprávách.

   Odpověď
  • Těžko se nahrazují výjimeční novináři . Ale dovolím si říci , že nedávno zesnulý patriarcha slušných novinářských profíků,pan Jan Petránek, má
   pokračovatelku.

   Odpověď
  • Jo. Periferia GP sa snaží.

   Rovnako je to s joj-kou na slovensku.

   Odpověď
  • dobrý krok.

   Odpověď
 53. Navrátil 8.12.2018 o 16:15

  Pomalu se zjišťuje,že tu byla civilizace dávno před naší civilizací.
  Jak se dochovali lidské buňky nevíme,ani zvířecí,protože to muselo přežít mil.let.
  Dokonce se píše o vesmíru a jeho vývoji v mld.let.

  Odpověď
  • no jo báchorku o miliardách a miliardách let je třeba podporovat.

   Odpověď
 54. Neporadí někdo jak najít na webu nějakou online kameru z Paříže?

  Odpověď
  • https://tadesco.cz/deni-z-francie-v-primem-prenosu/

   Odpověď
  • cz.sputniknews.com

   Odpověď
 55. U Evropě bude horká zima, haos, válka u EU kteří se přeje americká státní elita
  https://www.novinky.cz/clanek/v-parizi-protestuji-stoupenci-zlutych-vest-cekaji-je-tisice-tezkoodencu-40261385

  Odpověď
  • https://zpravy.idnes.cz/pariz-opevneni-pamatek-vyloh-ocekavane-protesty-fbz-/zahranicni.aspx?c=A181207_140746_zahranicni_baje

   policie zatýká = majdan nebude

   Odpověď
   • Oracle 911 8.12.2018 o 16:33

    Rád by som zdieľal tvoj optimizmus, žiaľ je to len otázka času kedy to Macron pokašle tak, že Rusi budú to hasiť vojakmi…

    Odpověď
    • Rusi to hasit nebudu . Prečo , by mali , ked tam pojde pomáhat NATO ak by bol majdan.
     Ale ten nebude , ked už zatýkaju.
     Aj vodca žltych už sedi a jeho asi 15 blízkych členov.
     Macron by RF nežiadal. o pomoc.

     Odpověď
     • Oracle 911 8.12.2018 o 17:23

      > Prečo , by mali , ked tam pojde pomáhat NATO ak by bol majdan.

      A prečo by mali dopustiť horiacu Európu, keď vedia, že tie problémy dorazia aj k nim?

      >Ale ten nebude , ked už zatýkaju.

      Si optimista ako Hox, lebo to napätie, ktoré využili nikam nezmizol a to ten babrák bude len zvyšovať.

      >Macron by RF nežiadal. o pomoc.

      Kto povedal, že by to urobil z vlastnej iniciatívy.

      Odpověď
      • François Charles Armand Fillon v Moskve ……

       Odpověď
       • https://www.kp.ru/online/news/3318587/

        S Putinem byl i jeho pomocník Ušakov, v minulosti velvyslanec v USA, představitel RF v OBSE a zástupce Lavrova.
        Nebude to jen tak obyčejná, soukromá návštěva. Už se nejspíše projednává za koho vymění Macrona…

        Odpověď
       • Oracle 911 8.12.2018 o 19:11

        To je síce pravda, ale chlapec to stále môže totálne pohnojiť…

        Odpověď
    • Tak mne napadla nejspíš nesouvisející myšlenka … 31.března 1814 podle oficiální historie kapitulovala Napoleonova Paříž . Ruská vojska tenkrát už pod vedením Alexandra I. (kníže Kutuzov byl rok po smrti) vstoupila do Paříže.

     Odpověď
     • Berkut72 9.12.2018 o 9:46

      Ten dátum dokopy je 21!

      Odpověď
   • popolvár 8.12.2018 o 17:18

    taký „pod.eb“ – prečo demokratická Európa nevyzýva tak ako v Kyjeve v 2014 na stiahnutie policajných zložiek a vyhovenie požiadavkám demonštrantov? Berkut mal holé ruky, tu sa strieľa gumovými projektilmi, slzákom a vodnými delami v decembri…

    Odpověď
   • Magnus Maximus 8.12.2018 o 18:14

    Tak situaci ve Francii sleduji velmi vzdáleně. Třeba mám povrchní pohled, ale mám dojem, že červené karty a trenky u nás plus anti-Babiš, na Slovensku placky Všichni jsme Kuciak nebo For all Kuciak, ve Francii žluté vesty patří do stejného hnízda a stojí za tím stejné síly a noty. Cena paliv je jen záminka. Jde o něco hlubšího. Tak nevím. Jak to vidí místní osazenstvo ?

    Odpověď
    • Oracle 911 8.12.2018 o 19:16

     Farebná revolúcia cez kopírku resp. pokus o to…

     Odpověď
    • Ty majdany měly v rámci celkové stabilizace světa skončit – letos zemřel jejich teoretik a duchovní otec, a samozřejmě člověk globalistů Gene Sharp – https://cs.wikipedia.org/wiki/Gene_Sharp. Ale nějak to nevyšlo.

     Odpověď
  • GP se snaží zamezit plánu neokonů pokud policie dostala povolení zatýkat.

   Odpověď
   • Oracle 911 8.12.2018 o 17:44

    Kľúčové slovo je „snaží“…

    Odpověď
 56. Tak to je zásah.
  https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/491465-fico-chce-zakazat-anonymni-diskuze-na-internetu.html

  Odpověď
  • Titulek odpovídá obsahu jen zčásti a ještě účelově. Jak jinak. Meritum věci / a tedy i Ficova pokusného balónku /je jinde. Ale jak vidno, správné médium si s takovou drobností snadno poradí.

   Odpověď
   • Samozřejmě, ale Fico určitě dobře ví jakou diskusi s tím spustí. A to je ten zásah podle mne :-)

    Odpověď
    • Já vím, porozuměl jsem Ti hned. Horší je to u „ficobijců“.

     Odpověď
  • Oracle 911 8.12.2018 o 13:39

   Presstitútky nedajú informácie do nadpisu o tom, že ide o spravodajské portály…

   Odpověď
  • Vyborne. Imitacno provokacni truhlici uz kvikocu.

   Odpověď
  • dnes je na TV Barandov uputavka na special s Ficom vo stvrtok
   myslim, ze to bude velmi zaujimave

   Odpověď
  • Podľa mňa by bolo úplne ideálne, keby všetci diskutéri na internete museli na diskusiách vystupovať pod vlastným občianskym menom, pretože potom by už v podstate nikto nemohol o niekom tvrdiť, že ide o agenta tajnej (ruskej) služby vystupujúceho pod prezývkou alebo falošným občianskym menom, alebo o robota/skript.
   Takisto by sa čiastočne zamedzilo aj obviňovaniam, že niekto je údajne pro-ruský trol platený Kremľom, pretože v takom prípade by sa dotyčný človek mohol dočkať obhajoby od iných ľudí, ktorí ho osobne poznajú (napr. z práce, zo školy a pod.), a to takým spôsobom/štýlom, že on mal také názory vždycky, alebo napr. že aj keď s ním spolu sedíme v krčme, tak rozpráva rovnaké názory, takže sa o žiadneho plateného trola nejedná ale naopak o slobodne uvažujúcu bytosť.

   Odpověď
   • Obavam da, ze by to bolo presne naopak. Nedavno bolo na youtube video mladej studentky, ktora mala velmi rozumne vyjadrenie k sucasnemu stavu. Hned ju odhalil verejne Smatana aj s menom a adresou, ktoru zverejnil. Sice to islo proti GDPR ale bolo to aj tak zverejnene a pokladam ze jej to v skole okorenili

    Odpověď
   • Takže nová čeka pozostávajúca zo „správne“ idelogizovaného davu bude mať všetky adresy oponentov voči davoelitárnemu zriadeniu.

    “ nikto nemohol o niekom tvrdiť, že ide o agenta tajnej (ruskej) služby“
    A tí ktorí bi robili imitačno provokačnú činnosť by nedostali výnimku…..

    Chápem.

    Odpověď
   • „potom by už v podstate nikto nemohol o niekom tvrdiť, že ide o agenta tajnej (ruskej) služby“
    - ale mohol, aj bez prezývky, akurát by si tú ich zlobu cítil viac osobne, a možno aj tvoja rodina. Palica by mala svojho adresáta.

    Odpověď
 57. Bloger Ladislav Větvička – vyprávění o Rusku, Ukrajině, Ostravsku a jiných částech východní Evropy

  Moderuje : Stanislav Novotný – bývalý policajný prezident ČR, predseda Asociace nezávislých médií v ČR…

  Hosť : Ladislav Větvička (svérázá postava ostravského regionu. Jeho svébytné texty, kresby, fotografie, hudba, divadelní, filmové scénáře a další a další aktivity si již více než dvacet let nacházejí své fanoušky nejen v Ostravě, ale i v celé České republice a okolních zemích, speciálně v Polsku a na Slovensku. Možná je to dáno tím, že v každém Ostravákovi je kus Slováka, Poláka, Prajzáka, Moraváka a možná i kousek Čecha.
  https://hearthis.at/slobodnyvysielac/na-prahu-zmien-10-2018-12-03/

  Odpověď
 58. Diskuse z technických důvodů přesunuta do archivu:
  http://www.vodaksb.eu/diskuse-archiv-5/

  Odpověď
 59. https://www.hlavnespravy.sk/veduca-jadrova-velmoc-zacala-vypredaj-odchadza-z-javisku/1602112

  Odpověď

Napsat komentář

*
*

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>