Diskuse

První komentář nového uživatele se zobrazí až po schválení, další už hned.

Podepisování příspěvků: anonymní příspěvky nebo ty, které v poli jména/přezdívky budou mít titulek nebo jiný text, mohou být smazány. Příspěvky s nakopírovaným delším obsahem, který je dostupný na jiném místě, mohou být také smazány – v takovém případě uvádět pouze odkaz, případně pár vět, nikoliv celý text systémem copy&paste.

 Obnoviť

 1. V Belgii 27 lidí dosud dostává od Německa penzi, která jim byla vyměřena v roce 1941 podle Hitlerova dekretu. Uvádí se, že všichni to jsou nacisté, kteří bojovali za fašistické Německo během druhé světové války, nebo jejich potomci. Tyto penze zaručil bývalým vojákům třetí říše osobně Hitler za „loajálnost, věrnost a poslušnost“.
  https://cz.sputniknews.com/svet/201902209260389-hitler-penze-belgie/

  Odpověď
  • Najviac ich poburilo,ze neboli odvadzane dane. Tak toto je najviac.

   Odpověď
 2. Aktuální předseda Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OBSE) a slovenský ministr zahraničí Miroslav Lajčák ukrajinskou stranu upozornil na nutnost trvalého ukončení střelby na Donbasu. „Minulý měsíc jsem využil svoji návštěvu na Ukrajinu, abych vyslechl hodnocení našich pozorovatelů, a vyzývám ukrajinské partnery, aby aktivně prosazovali stálé ukončení palby (pozn. na Donbasu).“
  https://cz.sputniknews.com/svet/201902219267469-slovensko-obse-ukrajina-lajcak/

  Odpověď
  • je to hodně vysoká hra, ale Lajčák v ní funguje jako prvosledový pěšák. To není marginalizace role, spíše naopak. Teprve po této velmi nevděčné a málo viditelné fázi diplomatické práce na Ukrajině mohou nastoupit v záři reflektorů „těžší váhy“ z neslovenské diplomacie. Ale Lajčákova práce může být doceněna později a úplně jinak, než prostřednictvím médií. Ty nejsou určena k zhodnocení , ale jen vytroubení toho, co „holky a kluci“ na slezině domluvili.

   Odpověď
   • … uz tolkokrat som do neho vkadala nadej, zial …. ledazeby v tom OSN prozřel ( snad som spravne pouzila toto ceske slovo)

    Odpověď
   • Je to nepochybne vysoká hra a nepochybne ňou získa Lajčák ďalšie kladné body. O to viac však sú z jeho strany nepochopiteľné vyjadrenia v období schvaľovania Marakeša, ktorými si veľmi pohoršil a stal pochybným doma na Slovensku.

    Odpověď
    • Aké kladné body už získal ? Má na rováši bolestivú kapitolu Európy -Srbsko- Kosovo ,kde hral bábku pre mocnosti, a tým pošramotené svedomie minimálne do konca života.

     Odpověď
     • No ja si pamätám na Richarda Holbrooka, ktorý bol hlavný vyjednávač pre srbsko – kosovský konflikt v 1999. A ten sa vtedy jasne vyjadril, že Kosovo nikdy nebude samostatné, bude mať len autonómiu v rámci Srbska. Samozrejme, že dlho to neplatilo. Vlastne od začiatku to bol blaf. Lajčák hral maximálne druhé husle a až po americkom bombardovaní .

      Odpověď
      • Hodnotit dnešního Lajčáka výkonem z 90.let nemá smysl . A jeho „slovenská “ role je
       podle mnoha znaků už minulostí.

       Odpověď
 3. Kmoníček: Babiš si vysloužil pozvání do Bílého domu vydáním Nikulina a kauzou Huawei
  Česká republika je v této chvíli natolik zajímavým a natolik ekonomicky úspěšným partnerem, že si opět po sedmi letech zaslouží výrazně vyšší úroveň americké pozornosti,“ prohlásil Kmoníček v rozhovoru pro Českou televizi.
  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/201902219266861-Kmonicek-Babis-si-vyslouzil-pozvani-do-Bileho-domu-vydanim-Nikulina-a-kauzou-Huawei/

  Odpověď
  • A je to venku. Trump pozval Babiše do Bílého domu kvůli projednání tendru s Westinghouse na Temelín.

   Odpověď
   • Doufám, že nemá paní Babišová nezdaněné nějaké kabelky.

    Odpověď
   • Babiš stojí před životními zkouškami své kariéry:
    Ta lehčí:

    1. Šojdrová a její sirotci. Zde se dá předpokládat, že v této před národem obstojí. Že Šejdrovou odkáže na z jeho vlastní iniciativy budované střediska v Sýrii.
    Ta těžká:

    2.Prezident Trump ho pozval do Bílého domu, aby podpořil zkrachovalou Westinghouse stojící před odprodejem svého know-how do Číny a tak navýšil její cenu. V sázce jsou dvě životní zakázky garantované Českým státem: modernizace Dukovan a výstavba nových reaktorových bloků v Temelíně v úhrnné hodnotě cca 300+150 miliard Kč (cca 20 miliard USD). Všechny odborné i finanční analýzy jasně ukazují, že pro Česko by byla nejvýhodnější spolupráce s Rosatomem, protože podstatná část této zakázky by byla realizovaná česko-ruským konsorciem firem vyrábějící jadernou technoligii a okolo 75%-80% procent hodnoty tohoto projektu by zůstalo v naší zemi ve formách zakázek, odvodů mezd a podobně. Leze předpokládat, že Trumpovi, byť je Česko rodnou zemí části jeho rodiny, je naše země ukradená, její zájmy podřadné, Trump v prvé řadě sleduje své vlastní politické zájmy. Dá se s téměř jistotou odhadnout, že díky zpravodajským službám bude mít v ruce o Babišovi všechny podstatné, životní a důležité informace (těch špinavostí proti němu bude asi dost), aby ho přitlačil ke zdi a donutil ho udělat to co bude potřebovat. Podle mě se Babišovi do USA nebude moc chtít jet, protože si uvědomuje, že se pohybuje mezi Scyllou a Chabridou a bude se muset nějak rozhodnout.

    Od teď bude velmi zajímavé sledovat, chování Babiše a celé naší vlády, jak bude zastupovat a obhajovat zájmy státu a našeho národa.

    Odpověď
    • malostranska 21.2.2019 o 20:20

     Vzpomeňte jak to bylo s lithiem. Memorandum podepsal Hamáček, který vystřídal Mládka. Hamáček podepsal tuším 17. dní před koncem funkčního období vlády. Tlak bude na Novákovou, kterou rozhodily ceny datových tarifů. Bude potřebovat hodně síly.

     Odpověď
  • V politice se nikdy neřeší to, co se deklaruje. Babiš je vyslán k Trumpovi jako spojka Zemana, protože Zeman se nemůže (zatím) s Trupem setkat osobně.

   Odpověď
   • Pochybuji, že by prezident Zeman potřeboval ke spojení s Trumpem a s jinými světovými státníky právě Babiše…

    Odpověď
   • Kupodivu jsem také konstatovala, že když se dva „ruští špioni“ (Trump a Zeman) nemůžou sejít osobně, z Babiše bude Merkur(teda jestli se nepletu, že se tak jmenoval posel bohů v římské mytologii).

    Odpověď
  • Chválihodný důvod. :)

   Když si uvědomím skutečnost, že o extradici Nikulina se hodně zasadila CIA (neokoni), tj. ti, kteří jdou po krku Trumpovi, tak Babiš, který neokonům tolik pomohl, si od Trumpa určitě zaslouží svůj „sud zavařeniny a koš sušenek“.
   (Zeman, mimochodem, byl pro vydání Nikulina do Ruska).
   Určitě, Doník Babiše za jeho zásluhy hodně pochválí, pak dožene a pochválí ještě jednou.
   Ale, jako oficiální záminka pro rozdání nót, dobrý.

   Na druhou stranu, Trump bude určitě mít zájem na udržení zde amerického vlivu. Ale nejdříve musí jít pryč liberální, podpindosnícké kádry. Pro převlekáče kabátů určitá šance, jak zde zamezit ruský a čínský vliv.

   Odpověď
   • Je možné že DoubleM nakousl kus pravdy, a Babiš jede domluvit přiskřípnutí nějakých podpindosů v ČR za Zemana.

    Odpověď
   • Ne „chválihodný“, spíše „úsměvný“ důvod, vhodný pro neocony u nás i v USA. Otázkou je, zda Babiš, za to ten „sud zavařeniny a koš sušenek“skutečně obdrží ?!
    Od Babiše, obklopeného v hnutí ANO a vládě neocony, nemůže Trump očekávat odstranění liberálních, podpindosnických kádrů u nás… Pochybuji, že by si toho nebyl vědom.

    Odpověď
   • Myslim, ze mu budou oklepany lupy ;)

    Odpověď
   • Len aby ste v rámci vzájomného GP-U.S. „dorovnávania“
    neuseli vy zaplatiť ten Westinghouse,
    čím by Číňania v globalizačnom procese
    získali ďalšie technológie a špecialistov,
    kľúč k stredoeurópskej energetike,
    neokoni by boli zasa na chvíľu kúpení, atď..
    GP je dobrý účtovník.
    Podľa miery nestabilility..nesvojprávnosti,
    nesamosprávnosti platiacich..

    Podobne, ako museli Slováci platiť za skákanie svojich
    nedovychovaných decák miliardy dolárov za vyradené americké stíhačky..

    Keby to Slováci zarazili okamžite, keby boli ráznejší po tej vražde,
    nemuseli by platiť svojimi dôchodkami, životmi(zdravotníctvo), atď..
    Zaváhali, lebo „vražda“..bu-bu-bu..keď ide o život, bytie, či nebytie národov.
    Pseudohumanizmus, ako „zachraňovanie“ zopár islamistov
    na úkor občanov Nemecka a EÚ celkovo.

    V tomto proste nemožno robiť so sliniečkármi kompromisy
    a občas treba ísť i za hranu.
    Keď sa niekto z nich chce dostať do role obete z vlastnej sprostosti,
    nech si to pekne aspoň na čas vyźere.
    Inak to jeho sektárskych súkmeňovcov neprejde

    Odpověď
    • … asi mas pravdu, ze tu nakoniec o toto islo….

     Odpověď
    • Myslíš, že by GP riskoval ve středu Evropy druhou Fukušimu?
     Proč by potom Rosatomu všude dával zelenou? Protože je nejbezpečnější. A o to mu hlavně jde.

     Mimochodem, Kurz po návštěvě u Trumpa slíbil podpořit Severní potok-2.

     Odpověď
     • P.S. A navíc.
      Loni Ukrajina tajně nakoupila jaderné palivo z Ruska u spolešnosti TVEL za $374,6 mln.
      Od Westinghouse také, ale jen za $148,5 mln., které nejspíše ani nebudou používat. Takže, poměr je 71,6% : 28,4% ve prospěch ruského paliva. Přičemž bylo plno řeči o tom, že palivo z Ruska už kupovat nebudou. Ale někdo jim to důrazně zatrhl.

      Odpověď
      • to jsou skvělé zprávy.

       Odpověď
    • A presne o tom som písal v inom komente, že lepšie podmienky, aké boli minulý rok po vražde sa veľmi dlho nezopakujú. Žiaľ, nikto to nevidel a tak široké mantinely sa dosť podstatne zúžili. Fico nemal k tomu sparinga a sám to nemohol dokázať. Ľudo to tiež chápe, aj keď píše v inotajoch.

     Odpověď
   • Zemanovi se vydání Nikulina do USA nelíbilo … Podle všeho extradikce Nikulina byla sólo akce ministra Pelikána na odchodnou.

    https://www.lidovky.cz/domov/zeman-pri-navsteve-slovenska-zkritizoval-vydani-nikulina-do-usa.A180405_132148_ln_domov_ele

    Odpověď
    • Otázkou je, zda se vydání Nikulina líbilo Trumpovi? Senátor Paul Ryan je totiž „neocon“…

     Odpověď
 4. Venezuela usporiada koncert pre Kolumbiu a pošle jej aj humanitárnu pomoc. Veľká časť obyvateľov Kolumbie, tejto „demokratickej“ krajiny priateľov USA, ktorá sa zrazu tak nezištne rozhodla zachraňovať svojich východných susedov, žije totiž v biede

  https://www.hlavnespravy.sk/vesela-odpoved-venezuely-na-vykalkulovany-americky-humanitarny-cirkus-koncert-humanitarna-pomoc-pre-kolumbiu/1674624

  Odpověď
 5. Blíži sa test odpojenia Ruského Internetu od ostatného sveta.

  https://www.root.cz/clanky/co-vsechno-se-rozbije-az-se-rusko-odpoji-od-internetu/

  Bude to asi patriť do globálnej politiky.

  ps. Všimnite si koľko majú naši správcovia domény CZ, zabezpečených sieti pripojených do nix.cz („náhoda“ v informačnom poli na fyzických nosičoch)

  Odpověď
  • Tady je zdrojový článek ze ZDNetu. K té legraci by mělo dojít do 1.4.2019. Při tomto odpojení se také provede instalace a zapojení nových páteřních routerů schválených v Roskomnazor, přes které bude následně proudit veškerý internernetový provozu z/do Ruska. Tzn. stejně jako to má udělané Čína aby mohla vše monitorovat/blokovat.
   https://www.zdnet.com/article/russia-to-disconnect-from-the-internet-as-part-of-a-planned-test/

   Odpověď
 6. Média: Spojenci USA odmítli nahradit americké vojáky v Sýrii
  Bílý dům požádal zejména Velkou Británii, Francii a Německo o zřízení pozorovacích stanovišť
  v demilitarizovaném prostoru o délce 30 km na hranici mezi Tureckem a Sýrií.
  Píše o tom The Washington Post s odkazem na americké a zahraniční úředníky.
  https://cz.sputniknews.com/svet/201902219266086-islib-usa-spojenci/

  Odpověď
 7. to vypadá jako dost zřejmé vyhrožování

  https://cz.sputniknews.com/svet/201902219264391-Belorusko-NATO-valka-predpoved/?fbclid=IwAR3hZ6Ay5WCNrq0bCXcQ2e4BOCQ5X9z9jyQth5t288y39wCfdZjqvzuw4k8

  Odpověď
  • Putinovec 21.2.2019 o 12:26

   Stejně tak to může být postrk žádaným směrem.

   Odpověď
   • Nevím, jak by si pan Rasmussen představoval válku Ruska a Běloruska, jež jsou vázány řadou smluv . Možná se zasnil a představil si nikoli přiblížení Ruska k Evropě, ale NATO k ruským hranicím. Od jisté doby tyhle Quasi- vojáky typu Pavla,Stoltenberga nebo Rasmussena beru jako poslední hlásné trouby . Skuteční vojáci nemluví, ale jednají.

    Odpověď
    • Putinovec 21.2.2019 o 13:00

     Myslel jsem tím postrčení bátušky směrem do náruče RF.Došlo by tím ke stabilizaci oblasti a globalisté si tím mohou vyplnit své závazky vůči záchraně světa ,vzhledem k jejich nucené spolupráci s Putinem.

     Odpověď
     • Tak až tam jsem nedomyslel. Baťka je v situaci loos-loos /pokud to tak lze říci/ Ani na jedné straně ho už nebudou potřebovat a Kolju už vůbec ne. Akorát v“ruské“ variantě někde v klidu na dače dožije.. V „NATO“ variantě dožije nedošlapávaje na pevnou zem…

      Odpověď
     • Pokud je Rasmussen na výplatní listině globalistů, pak souhlasím. Každopádně je baťka v těžké situaci …

      Odpověď
  • batuska Lukasenko ako by som to hm… No skratka sediet na dvoch stolickach je zly sport a Kolja je chlapec uteseny, vsak ked bude treba,, strecha,, sa ozve a sprostosti ho razom prejdu. Je to prilis horuci zemiak pre GP aby riskoval cez takuto nasprostastu nulu konflikt v Europe. Ak sa podari spravit nove INF-ko ( alebo aspon odsunut zbrane orec z EU), budu sa moct relokovat armadne uskupenia so zapadnych okruhov smerom dolu na cinu, co by bolo viac nez skvele. V Bielorusku sa ponecha len nevyhnutny kontingent a vybavenka.

   Odpověď
   • Dodatok

    Ono by to bolo skvele aj koli polsku, ktore by malo ruske hracky doslova hned za humnom, takze by im ich retardovane vojnove ambicie trochu zchladili. Mat to namierene na cele svoje uzemie ak by tam Yankees urobili svoje zakladne, bude vhodny nastroj na tlak voci verejnej mienke – alebo zafinacujete zakladne, alebo vas vymazeme z povrchu zemskeho a stym sa nedobre zije.

    Odpověď
  • Michal 1. 21.2.2019 o 13:36

   Pán Rasmussen mal na mysli ten istý scenár ako na Ukrajine. Ale to sa nepodarí lebo po veľmi dôvernom ( asi poslednom ) rozhovore s p. Putinom, p. Lukašenko definitívne pochopil kde je sever.

   Odpověď
 8. Americké hrozby voči venezuelskej armáde sú v rozpore s chartou OSN a priamym zasahovaním do vnútorných záležitostí krajiny, povedal ruský minister zahraničia Sergej Lavrov.
  http://rusvesna.su/news/1550674110

  Odpověď
 9. Strelkov vstupuje do politiky:
  V polovici februára 2019 sa v Sevastopole začali masovo objavovať veľkoplošné billboardy s reklamami „Strany dela“, ktorá v regióne nemá pobočku. Túto stranu založil v roku 2010 na federálnej úrovni podnikateľ Konstantin Babkin (oblasť – strojárstvo), jeden zo spoluzakladateľov Moskovského ekonomického fóra. A v apríli 2018 strana otvorila regionálny úrad v Krymskej republike. Jedným z predných predstaviteľov strany je futurista-spisovateľ Maxim Kalašnikov. Kalašnikova zase označujú za človeka Igora Strelkova (bývalý minister obrany DNR, vedúci hnutia Novorosija), je členom výboru 25. januára.
  Podľa vydania ForPost môže Igor Strelkov viesť sevastopoľskú pobočku strany a stať sa jej kandidátom na poslanca. Predpokladá sa, že strana postaví svoju volebnú agendu na vlasteneckej téme a pokúsi sa vyhrať nad stranou Jednotné Rusko.
  http://rusvesna.su/news/1550688020

  Odpověď
 10. Znakové!

  Vyšetřovací výbor RF zahájil trestní stíhání ve věci mezinárodního terorismu kvůli faktům výbuchů v Doněcku.
  Jak poznamenali v VV, činnost zločinců byla směřována na „destabilizaci situace v rajonech konfliktu, s cílem narušení mírového soužití národů“.

  Oni narušují normální činnost představitelů OBSE a podrývají minské dohody, garantem kterých je mezi jinými i Rusko, – pověděli v tiskové kanceláři VV RF.
  https://russian.rt.com/ussr/news/604366-delo-terrorizm-vzryvy-doneck

  Když země-garanty nic nevidí, neslyší a nechtějí jednat, bude se to napravovat podle ruské jurisdikce.

  Odpověď
  • Vzhledem k příspěvku je to irelevantní a tak se omlouvám za narušení, ale „Znakové!“ už jsi použil myslím podruhé a podruhé přemýšlím jestli tím myslíš „významné“, „symbolické“, nebo „naznačující“ nebo jiný pojem? Není to v Češtině úplně běžný termín.

   Odpověď
   • symptomaticke, priznacne

    Odpověď
    • Značimoje ?

     Odpověď
     • nechám to na TauRuse, ten ví jak to myslí pravděpodobně nejlépe:)

      Odpověď
      • Mno, kdybych to uměl přeložit tak, abych přesně vystihl smysl slova, tak to napíši v češtině. :)
       „Znakový“ by asi šlo popsat, jako ukázkový, významný, určující příští směr (v politice).
       Podobně, „знак свыше“ – znamení shůry,
       „знак судьбы“ – osudové znamení.

       Ale pokud bych přeložil jen slovem „významný“ tak by to nevystihlo celý smysl. Třeba vás napadne, jak by se to dalo přeložit jedním slovem.

       Odpověď
       • Yori to celkem vystihla – příznačné.

        Odpověď
       • mě vzhledem ke kontextu sedí to „symbolické“ jak doplnil yori jardob. Tak mi to dává smysl.

        Omlouvám se že takto otravuji, už minule jsem přemýšlel, a obával jsem se že mi uniká smysl který do toho chceš dát, pokud je „symbolické“ odpovídající, potom jsem tě pochopil dobře a příště už budu vědět :-)
        díky.

        vlastně, „symptomatické“ nebo „příznačné“ je z toho pohledu významově jiné, ten pojem vystihuje příznaky, symptomy, nikoli symbolický význam, významnost, s nadsázkou bych řekl obraznost. A jak jsem TauRuse pochopil, tak tento krok symbolizuje změnu poměrů v tomto procesu. Na druhou stranu to lze chápat že tento krok je symptomem změny poměrů, tedy projevem. Obojí je vzhledem ke kontextu platné a proto jsem do toho začal takto nimrat. Možná zbytečně.

        Odpověď
        • Nevím, to „symbolické“ může být i ve významu „zanedbatelné“. Třeba dali někomu symbolický trest, pokutu atd.

         „Znakový“ pro ČR je třeba tento rozsudek:
         „Tři muži nepomohli znásilňované ženě, dostali podmínku“
         https://www.novinky.cz/krimi/497902-tri-muzi-nepomohli-znasilnovane-zene-dostali-podminku.html

         protože znamená změnu poměrů nebo přitvrzení pravidel.

         Kolik lidí by muselo být odsouzeno v Německu při neposkytnutí pomoci znásilňovaným ženám muslimy?

         V ČR tímto rozsudkem dali najevo, že pouhé přihlížení zločinů je vlastně trestní. Znamená to dobrý vývoj do budoucna.

         Odpověď
    • yori,
     tak tak (od slova „znakovyj“ – „pokazateľnyj“, „symboličnyj“)

     Odpověď
  • A k příspěvku raději zvlášť:
   To je pecka. A zajímalo by mne jak proti tomu bude někdo argumentovat, když to RF hodili na záda, myslím odpovědnost za plnění dohod.

   Odpověď
 11. https://aeronet.cz/news/soumrak-svobody-ceskych-webu-policie-muze-od-unora-tohoto-roku-vypnout-jakykoliv-nepohodlny-cesky-web-staci-k-tomu-pouze-rozhodnuti-a-posouzeni-radoveho-policisty-ze-vec-nesnese-odkladu/

  Odpověď
  • Odkazy na Aeronet bez jakéhokoliv komentáře rozhodně nepatří do hlavní diskuze

   Odpověď
   • Bohužel tato zpráva je potvrzena i odjinud i s odkazem na novelu zákona
    https://www.zive.cz/clanky/trestni-rad-novela/sc-3-a-197297/default.aspx

    Odpověď
    • Jsem velmi zvědav na politického sebevraha, který to poprvé použije. Mimochodem,sousto pro ÚS.

     Odpověď
     • Asi by bylo zajímavé vědět,kdo tam uvedený paragraf propašoval …

      Odpověď
      • Český právní systém?!
       Takže stahuji aktualizovanou informační bázi KSB v12 a prosím, pokud možno, o aktualizaci a doplnění nejlépe o celý web. Děkuji

       Odpověď
    • V článku na aeronete je odkaz na blog wedosu: https://blog.wedos.cz/chcete-znicit-konkurenci-ceske-zakony-jsou-tu-pro-vas

     Len by som chcel pripomenúť tým, čo takéto veci nesledujú, že na wedose beží aj tento web.

     Odpověď
    • …a čo takto sloboda slova?….. :-))) je to znak toho že tento system, je na odpis….

     Odpověď
     • Tak mne napadlo, že obhájci tzv. euroatlantických hodnot by se mohli začíst do Johna Miltona – spis Areopagitica z poloviny 17.století:

      “ … pokud se odkryjí fakta, tak se pravda ubrání lži v otevřené soutěži …“
      “ … o pravdě nemůže rozhodovat jedinec (cenzor) …“
      “ … nikdo není dost chytrý na to, aby působil jako cenzor …“

      Vzal jsem to narychlo z wiki. Každopádně Milton mohl být zajímavý už jenom tím, že se některá jeho díla dostala do papežského indexu zakázaných knih.

      To jenom ke zmíněné svobodě slova, která je v ČR dána „Listinou základních práv a svobod“ – konkrétně článek 17. A ta je součástí ústavního pořádku. Nicméně svobodu slova máme omezenou mj. i některými paragrafy trestního zákona. V dnešní době je aktuální třeba tento: § 407 Podněcování k útočné válce

      Odpověď
      • Právě v možné kontradikci Ústavy s pevnou součástí Listiny… a podřazeného trestního zákona spočívá jádro pudla a pole působnosti ÚS. Pokud mezi policistou jako autoritou a vykonavatelem zákazu/vypnutí/ webu a webem nebude ležet kromě výšezmíněného novelizovaného zákona ještě zákonu nadřazená Ústava , poběží procesy tak, jak je popisuje „strašilka“ Aeronet.

       Odpověď
       • Kdyby vypnuli „strašilku“ AE, tak by třeba na nejvyšším státním zastupitelství mohli dostat zničeho nic nápad na ústavní stížnost. No a třeba by pak US zjistil, že ten divný paragraf je v rozporu – třeba s ústavou, nebo aspoň s dobrými mravy.

        Odpověď
        • Oracle 911 21.2.2019 o 12:10

         Dobré mravy na českom ÚS?!

         Odpověď
         • to už je apríl? :-)

          Odpověď
         • Nakonec – není to tak dlouho co se usnesli, že Ústava (legitimně přijatý Ústavní zákon o zkrácení volebního období Sněmovny) .. je v rozporu s Ústavou. Asi by se to dalo právem označit za puč, ale to by zřejmě znovu bylo shledáno v rozporu s Ústavou.

          Odpověď
         • Já vůbec netvrdím, že by tam byly dobré mravy :-). Ten rozpor s „dobrými mravy“ je snad nějaká gumová právní formulace v českém právu.

          Odpověď
   • Je docela závažná

    Odpověď
 12. Diplomatický úspěch
  Trump pozval Babiše do Bílého domu, uvedl velvyslanec USA
  Americký prezident Donald Trump pozval českého premiéra Andreje Babiše (ANO) do Bílého domu. Návštěva českého premiéra ve Spojených státech by se měla uskutečnit 7. března. Na twitteru o tom informoval americký velvyslanec v Česku Stephen King, oficiální potvrzení návštěvy Bílým domem se podle něj očekává brzy.
  https://www.tyden.cz/rubriky/domaci/politika/trump-pozval-babise-do-bileho-domu-uvedl-velvyslanec-usa_514387.html

  Odpověď
  • Zemana taky pozval, a kde nic tu nic :-)

   Odpověď
   • mimochodem, datum má součet 22.

    Odpověď
   • Něco mi uniklo?

    Odpověď
  • Když byl bývalý premiér Petr Nečas v roce 2011 pozván do Bílého domu tak se také mluvilo o „diplomatickém úspěchu“ a očekáváních…
   Po dvou letech s „politikou skončil“. V současnosti chodí po soudech…

   Odpověď
   • Jiná doba, jiní herci, jiná situace. Jestli vzali Babiše pod svá křídla globálčici, není to z pohledu našeho regionu ideální, ale pořád lepší, než kdyby to byl pucflek pindosů.

    Odpověď
    • Jak to dopadlo s Husákem po návštěvě Gorbačova?

     Odpověď
     • A to byli Husák s Gorbačovem „jedna krevní skupina“…

      Odpověď
      • Putinovec 21.2.2019 o 12:52

       Myslím že Husáka s Gorbačovem nelze poměřovat.Husák byl vpraven do role řízení za dost pro ČSSR dramatických okolností a nemyslím si,že by se dopouštěl politických přehmatů či dokonce vlastizrady vzhledem k jeho prostoru k manévrování.Naopak jsem toho názoru, že řízení dostatečně stabilizoval .Nepamatuji si z této doby nějaké vyhrocené události.Kdežto Gorbačov byl,je a stále zůstává odpornou vlastizrádnou sviní,který pomohl přivést do předem připravovaného otroctví a neštěstí stovky milionů lidí.Samozřejmě si uvědomuji,že to byl a je pouze nástroj řízení,laciná figurka,ale to z něho nesnímá odpovědnost za provedené skutky.

       Odpověď
       • Naprostý souhlas, rovnítko by bylo hlubokou urážkou Husáka.Kdo prožíval dobu 1969-89 v dospělém aktivním věku to může retrospektivně posoudit . Gorbačov nejen že postrádal mravní fundament, ale byl příkladem elitáře řízeného židovskou manželkou. Přes Raisu probíhaly všechny markantnější řídící kroky zvenčí a přes její zahraniční adoraci naplňování Gorbyho ega.Velmi dobře si ho kurátoři vybrali.

        Odpověď
       • výstižné, souhlas.

        Odpověď
 13. Putin vystupuje pred federalnym zhromazdenim, ohlasuje potrebu zvysit zakonne podporu rodinam s detmi, rozsiahlymi upravami: https://russian.rt.com/russia/article/604150-putin-poslanie-federalnoe-sobranie-2019?utm_source=browser&utm_medium=push_notifications&utm_campaign=push_notifications

  Odpověď
  • Zde s tlumočením https://ct24.ceskatelevize.cz/svet/2739170-putin-prednese-poselstvi-o-stavu-ruska-podle-kremlu-zdurazni-pozitivni-temata

   Odpověď
   • Putinovec 20.2.2019 o 11:32

    To bude zase křiku o populizmu.Ale pokud to postavíme jako otázku,Je třeba investovat do zajištěné a tím ještě stále existující společnosti,národa a nebo do čehokoliv jiného.

    Odpověď
    • Včera som sa rozprával s kamarátom (33rokov, 2 deti, 5 a 1 rok), ako si v jeho žena rozpamätala, že mala babku Maďarku. Bola to vipná narážka na podporu rodín súčasným Orbánovým režimom.

     Odpověď
  • Vystoupení Putina před Federálním shromážděním bylo naplánováno na
   20.2.2019 – 22+22 =44 (plná funkce řízení, žrecké číslo), hned po vzácném úkazu na obloze: úplňku a supěrměsíci současně, které letos bylo možné vidět v centrálním Rusku. Ještě ho nazývají Královským supermesícem.
   Měsíc je ve spojení s planetou Regulus, která přidává energii síly, mužnosti, nezávislosti, úspěchu a slávě.
   http://sokrovischa-sudby.com.ua/%D0%BF%D0%BE%D0%BB%D0%BD%D0%BE%D0%BB%D1%83%D0%BD%D0%B8%D0%B5-%D1%84%D0%B5%D0%B2%D1%80%D0%B0%D0%BB%D1%8F-2019-%D0%B3-%D0%B2-%D0%B4%D0%B5%D0%B2%D0%B5/

   Odpověď
   • význam dnešního data podle mayského kalendáře

    https://janamertova.blogspot.com/2019/02/2022019-nastup-noveho-vladce-roku-7-e.html?spref=fb&fbclid=IwAR0bXV16Azt2BA3Fs3Psr0UgFPMWlmL414UgomlilT5EDzRPAMhveKD23Sw

    Odpověď
    • … skvely prejav. ak sa len tretina podari, cloveku je az luto, ze trati cas v tomto darebakove….

     Odpověď
     • Vzorový projev. Ohlásil novou koncepci života. Vše hezky popsáno v Posledním gambitu.

      Odpověď
   • Taurus, kde v datu 20.02.2019 je 44?

    Odpověď
    • Teď, když se ptáš, vidím, že nikde.
     Ale zřejmě, se mi moc chtělo, aby bylo, poněvadž jsem k 19 (nevím proč) připočetl ještě jedničku. Ještě, že je ta kontrola. :)

     Jinak, samozřejmě, omluva.

     Odpověď
  • Putin svým vystoupením sebral vítr z plachet všem podpinďos, kteří doufali v majdan. Věrchuška seděla jak zařezaná, nestačila se divit. Jestli draka něizběžna, nádo biť pěrvij.
   Teď je jen potřeba všechny změny, zejména v sociální oblasti, náležitě ohlašovat v ČR a SK, aby lidi donutili ke změnám také naší věrchušku.

   Odpověď
   • a čím konkrétně jim sebral vítr z plachet?

    Odpověď
    • Je tam více pastiček, ale hlavní je směrovka Medvěděvovi do sociální politiky s výrazným „puštěním“ finanční žilou federálnímu rozpočtu. Z připravených neadresných finančních toků/tunelů/ pro státní oligarchii do obligatorních adresných finančních podpor rodině a dětem.
     Ta hrůza v očích Medvěděva a Siluanova byla i v krátkých šotech patrna.
     Mám dojem , že to je ofenzivní odpověď na penzijní reformu. Ta, mimochodem, nějak spí…
     Předpovídám, že Medvěd zareaguje „pozitivně“ s tím, že potřebné prostředky vezme právě z penzijní reformy.To by mohla být konečná jeho i doprovodné kapely.
     Mne zaujalo to, že i za momentálního clinche prezident x exekutiva pracuje pro Putina velmi dobře vybavený tým ekonomických expertů. Jeho ekonomické údaje jsou naprosto jisté a „vyfutrované“ a tím se i jeho projev stáva silně autoritativní.

     Odpověď
     • https://www.youtube.com/watch?v=dt-IDPWJrZk
      16:19 pohoršený Medvedev pri slovách po preplatení 450.000 rubľov z hypotéky pre rodiny s tretím a viac narodeným dieťaťom
      18:07 Naibullina robi ksichty pri slovách o daniach za pozemky

      inak chat vedľa youtube videa – troli besneli, evidentne im ide o veľa

      Odpověď
 14. Putin vystupuje pred federalnym zhromazdenim, ohlasuje potrebu zvysit zakonne podporu rodinam s detmi, rozsiahlymi upravami: https://russian.rt.com/russia/article/604150-putin-poslanie-federalnoe-sobranie-2019?utm_source=browser&utm_medium=push_notifications&utm_campaign=push_notifications

  Odpověď
 15. Maduro vyzval samozvanca Guaida organizovať voľby vo Venezuele
  https://russian.rt.com/world/article/604127-maduro-guaido-vybory-venesuela

  Odpověď
  • podrobněji: včera ve Venezuele proběhla promoce 128 zahraničních studentů – nových lékařů. Po zkušenostech se studiem venezuelských studentů na Kubě se dohodl Fidel Castro s H. Chávezem zřídit po tomto vzoru podobná studia pro zahraniční studenty ve Venezuele. Od roku 2013 takto již graduovalo 1.469 studentů z různých zemí, včera 46 z Bolivie, 37 z Ecuadoru, 15 z El Salvadoru, 13 z Paraguay, 6 Méxica, 3 z Malí, 2 Antigua y Barbuda, 1 z Granada, 1 z Guyana, 1 z Haití, 1 z Palestiny y 2 z etnika Warao. Během promoce prezident Maduro hovořil o vzniku a realizaci této myšlenky a v jakým podmínkách se to odehrává. V ironickém duchu zmínil samozvance Guaidó, který se sice protiústavně prohlásil dočasným prezidentem, ale vzápětí se ukryl na kolumbijské embasádě, a navíc z obavy z neúspěchu se ani neodvažuje vyhlásit nové volby, což dočasnému prezidentu ústava ukládá provést do 30 dní… Jedno porušování ústavy za druhým, dle instrukcí USA. Dle Madura vláda USA již v lednu 2018 řekla, že neuzná žádné další volby ve Venezuele, v souladu s plánem, který již měla, a zakázala opozici se jich účastnit, aby je mohla prohlásit potom za nelegitimní. Uvádí jmenovité příklady kandidátů a sděluje, čím byli velvyslancem USA vydírání nebo zastrašování. Přesto jak víme se voleb zúčastnilo více kandidátů se známým výsledkem. https://www.pscp.tv/w/1OyJAypQVwNJb

   Odpověď
   • Díky unkasi, už podruhé dobrá práce.

    Odpověď
   • No prosím, takže teoreticky to potvrzuje že Zeman měl s Venezuelskou ústavou pravdu. Sice zamlčel že Guaidó ten postup použil protiústavně bez mandátu parlamentu, ale oporu v ústavě to má, a Maduro je chytrý a v této linii pokračuje. Geniální a Zemana to opět staví na špičku chápání.

    Odpověď
    • Zřejmě jste nepochopil text – kde jste přišel na to, že Guaidó by měl oporu v ústavě? Maduro ve svém včerejším projevu ironicky zesměšňoval J. Guaidó, v každém případě trvá na protiústavnosti jeho jednání. Zeman s venezuelskou ústavou pravdu rozhodně neměl. Otázka zní, jestli byl dezinformován svými spolupracovníky, nebo lhal úmyslně – a v tom případě proč. Přesný překlad venezuelské ústavy jsem tady již publikoval, doporučuji seznamte se s tím. O protiústavním jednání Guaidó nemůže být nejmenších pochyb.

     Odpověď
     • ne že nepochopil, přidal podle mne zamlčené. S textem ústavy se rád seznámím, snažil jsem se ji včera louskat v angličtině a s právními pojmy to jde pomaleji než normální angličtina.

      Mířil jsem k tomu že samotný krok odvolání prezidenta zakotven v ústavě zřejmě je, ne? Jen jej Guaidó využil způsobem nelegálním, nesplnil ústavní náležitosti k tomu potřebné. Čili ze strany Zemana taková pololež kde snadno zakličkuje když bude někdo napadat že to legální nebylo. Faktem zůstává že vyzývat nyní Guaidá k uspořádání voleb je geniální krok protože každý ví že to je nemožné a zároveň tím Maduro vzal páky všem kteří po tom volají, poněvadž po tom (jakoby) volá také. Ale to už nemluvím o ústavním právu ale reálném řízení procesu v daných podmínkách.

      Odpověď
     • je to tak . Ale Zeman nehovořil u Gaudeáma o prezidentství , ale osobní odvaze postavit se do čela /neústavního/ procesu. Čistě formálně, Zeman přešel na hraně břitvy z jedné strany na druhou.V jeho dopise hraje roli úplně každé slovo.
      Ale o neústavnosti jednání toho samozvance není pochyb od prvního kroku až do této chvíle. Ostatně zrcadlový proces neústavnosti běží od r.2014 na Ukrajině. Není divu , že neokonům se tyto způsoby zalíbily.

      Odpověď
      • v takovém duchu jsem to přibližně myslel. Ne že šlo o správně právně provedený ústavní krok, ale že se mohl Zeman u tohoto ošemetného manévru na hraně břitvy opřít o reálný ústavní krok který Guaidó nenaplnil, jen vyhlásil.

       Odpověď
       • (asi jako když tu padla Nečasova vláda, kde podstata naplněna nebyla ale přesto ústavní proces výměny vlády pokračoval).

        Odpověď
      • Jde spíš o slova z pořadu Týden s prezidentem
       https://youtu.be/reYjTr3360A?t=2198
       Zeman řekl: „Opozice ovládá parlament a ten odvolal Madura. Podle venezuelské ústavy, jestliže je prezident odvolán nebo zemře, na jeho místo jako dočasný prezident nastupuje předseda parlamentu, což je právě pan Guaidó. Takže nestalo se nic proti této ústavě.“
       Je to takové prohlášení chytré horákyně. Zeman neříká přímo, že je Guaido prezidentem.

       Odpověď
       • přesně tak. Plně ústavní krok, který nebyl správně iniciován, sám o sobě je tedy neplatný ale z hlediska rozlišení našeho prezidenta může bez problému říct že do takového detailu není informován a předpokládal že tyto náležitosti naplněny byly když byly vyhlášeny.

        Odpověď
 16. Harabin dostal pozvanku na 22.2. o 11.00h
  https://www.facebook.com/harabinstefan/photos/a.1697868723823299/2417209318555899

  Odpověď
  • ups malo to byt v cs sr politika ospravedlnujem sa, dam to tam nech to nezapadne

   Odpověď
 17. Německo je nakloněno účasti Huawei při budování sítí 5G
  Už i Německo se kloní k Huawei
  novinky.cz
  Německá vláda je nakloněna možnosti dovolit čínské společnosti Huawei účast na budování mobilních sítí páté generace (5G), a to navzdory výstrahám Spojených států ohledně bezpečnostních rizik spojených s tímto podnikem. Informoval o tom server listu The Wall Street Journal (WSJ), který se odvolává na nejmenované německé představitele. Mluvčí ministerstva vnitra podle serveru CNBC uvedl, že Německo z budování vysokorychlostních sítí neplánuje vyloučit žádnou konkrétní firmu.
  https://www.novinky.cz/internet-a-pc/mobil/497795-nemecko-je-nakloneno-ucasti-huawei-pri-budovani-siti-5g.html

  Odpověď
  • Chyba.

   Odpověď
   • 5G siete http://zvedavec.org/prispevky/2019/02/7828-jeste-nekolik-doplnujicich-odkazu-tykajicich-se-siti-5g.htm

    Odpověď
    • 5G siete z pohľadu zdravia.

     Odpověď
    • Připojuji odkaz, kde jsme to již zmiňovali: http://www.vodaksb.eu/diskuse/comment-page-20/#comment-204372

     Odpověď
    • Ano, i to je jeden z nezanedbatelných aspektů.
     Oficiálně je záření produkované technosférou, kterému jsme běžně každý den vystavováni bezpečné. Bezpečné však měly být i radioaktivní hračky pro děti, radioaktivní cereálie, krémy, zubní pasty a mnoho dalšího, co Američané vehementně nakupovali sobě a svým dětem ve „zlatých“ 50s a 60s…

     ***

     Narážel jsem však na skutečnost, že jakákoliv podpora rozvoje technosféry Číny (tj. v praxi nákup čínské elekteroniky a služeb s ní spjaté) na úkor evropských (západních chcete-li) ekvivalentů (byť deklarovaně „papírově“ horších) není ŘEŠENÍM, ale zaděláváním maléru pro budoucí generace.

     Odpověď
     • popolvár 20.2.2019 o 17:40

      „Bez spojenia nie je velenia“ – Čína je plánovaná ako veliteľské centrum, tak sa aj snaží o vlastnú spojovaciu a riadiacu sieť s vlastnou možnosťou odposluchu a naviac degradačno-tlmiacim účinkom na riadené masy. Cez vlastnú produkciu dopredu si pripravuje práve touto technológiou predpripravené poslušnejšie stádo.
      Ameročanov nemusím, ale som rád, že slovenské železiarne nepadli do rúk Číňanom. A dúfam, že sa tak ani nestane.

      Odpověď
     • Souhlas. Fico to před časem shrnul trefně: „Bohajeho nevieme ani ň čo v tom majů nastrkané“ (nebo tak nějak to řekl)

      Odpověď
  • pěkný svinstvo, celá ta myšlenka o internetu chytrých věcí
   snad to udrží skomírající západní ekonomiky a jako bonus trvale poškodí zdraví obyvatel s následným snížením populace
   přece jenom, cíl 500milionu musí být dosažen

   Odpověď
   • Tata Tibor 20.2.2019 o 18:36

    A čo tak zachovať zlatú miliardu slovanov? :)

    Odpověď
   • V jednom z nedávných projevů Pjakin říkal, že 500 milionů už se jim stejně nepodaří. GP běží čas. Pokusy ale samozřejmě budou.

    Odpověď
    • V zmysle, ze prezije este menej?

     Odpověď
 18. ĽUBOŠ BLAHA
  3 h ·
  Farmári na Slovensku potrebujú pomocnú ruku od štátu. Ale podvodníkom na ich čele treba strhnúť masku.
  LÍDRI FARMÁROV SÚ PODVODNÍCI
  Áno, poďme pomôcť skutočným poľnohospodárom, ktorí to schytávajú od špinavého biznisu. Ale netvárme sa teraz, že aktuálne protestné akcie poľnohospodárov sú čisté ako Božie oko.
  Stačí sa pozrieť, kto je lídrom nespokojných farmárov. Nesvätá trojica – Oravec, Jánoš a Magdoško.
  Tak ako má bratislavská kaviareň svojich tajtrlíkov Šeligu a Farskú, tak majú farmári svojich Oravcov a Magdoškov. Nastrčené politické bábky, ktorým nejde o vec – ale len o šírenie zloby a nenávisti.
  Skutoční farmári sa od nich verejne dištancujú. Sú to podvodníci, napojení na opozíciu, ktorá sa na ich problémoch priživuje. Ako vždy.
  AGROBARÓN VEDIE ĽUD
  František Oravec nie je žiaden ubitý roľník, ale ťažký milionár. Je to agrobarón, ktorý sa pasie na dotáciách od štátu a vykorisťuje malých roľníkov.
  Jeho bratranec, Marcel H., je vraj obvinený z prípravy násilného trestného činu voči akcionárom, pričom svedecké výpovede údajne potvrdzujú, že mal konať na popud práve Oravca. No proste svätec. Úplná Johanka z Arcu.
  MAGDOŠKO JE FRUSTROVANÝ OPOZIČNÝ POLITIK
  Ďalej – Jaroslav Jánoš. Ten vystupuje aj ako predseda Združenia vlastníkov pôdy a farmárov Slovenska, no vraj sám žiadnu pôdu nevlastní, nehospodári a dokonca údajne ani neplatí dane. To už je len farmár ako delo. Vám poviem.
  Ani Patrik Magdoško nie je žiadny farmár. Je to podnikateľ s kozmetikou. Ale čo je ešte lepšie – Magdoško v posledných voľbách kandidoval za Sieť a viezol sa na vlne nenávisti proti Smeru.
  DŽEJÁR ZO SIETE
  Magdoško po vytvorení vlády odišiel zo Siete a ďalej sa politicky angažoval v nenávistnej kampani proti koalícii. Len sa na neho kuknite – je to ten vyrehlený chlapčisko v klobúku.
  Toto je akože úbohý farmár, nevinná obeť systému. V skutočnosti je to vychcaný opozičný politik, ktorý iba zneužíva situáciu poľnohospodárov. A s farmárčením ho spája akurát fešný klobúk a la Džéjár Ewing. Ten chlap v živote nevidel krumpľu inde ako na tanieri.
  PRESTAŇTE SA PRIŽIVOVAŤ NA PROBLÉMOCH ĽUDÍ, SMRADI!
  Drahá opozícia, ja chápem, že ste zúfalí. Chápem, že nemáte, čo ponúknuť. A chápem, že ste kompletne vyprázdnení. Ale už by ste mohli prestať s tým politickým hyenizmom, čo tu predvádzate.
  Tancovali ste na hrobe Jana Kuciaka a Martiny Kušnírovej. Zneužili ste strašnú vraždu na to, aby ste z toho vytĺkali politický kapitál. Toto už ani nie je politika, toto je kanibalizmus.
  A ďalej v tom pokračujete. Teraz sa priživujete na problémoch farmárov. Vy im nechcete pomôcť, vy chcete len šíriť nenávisť.
  DOBRÁ RADA PRE SKUTOČNÝCH FARMÁROV
  Drahí farmári, dobrá rada: nenechávajte sa zneužívať opozíciou na politické hry. Oni vám nikdy nepomôžu, iba vás chcú zneužiť.
  Nakopte niekam všetkých tých podvodníkov, agrobarónov a opozičných hejterov na čele s tými troma tajtrlíkmi, ktorí sa hrajú na vašich lídrov.
  Ak vám niekto pomôže, je to táto vláda. Opozícia vás vysaje a odhodí. Tak to robili vždy. Lebo sú to hochštapleri, ktorým nezáleží na ničom a na nikom. Len na sebe.
  Pošlite všetkých tých Oravcov a Magdoškov na smetisko dejín. Aj s tými ich kovbojskými klobúkmi. Tam patria. Rovnako ako celá slovenská opozícia.

  Odpověď
  • pardon,omylom som dala sem

   Odpověď
   • Blaha bude potřebovat asi ochranku. Jen aby MÍRA jeho informací usměrňovala a ne jen
    nabuzovala. Zatím se mi jeví jako velmi účinné kolečko strojku.

    Odpověď
    • a ne jen nabuzovala…presne tak to vnimam aj ja. Mal by este vysvetlit zasadnu vec a to svoj liberalny postoj k LGBT agende

     Odpověď
     • bez toho aby som ho akokoľvek obhajoval, toto vysvetlil dostatočne vo svojej poslednej knihe „Antiglobalista“ (vytiahnutý pseudoproblém postavený spolu s inými „kultúromarxistickými“ témami na vyšachovanie tradičnej ľavice zo scény…)

      Odpověď
      • > na vyšachovanie tradičnej ľavice zo scény

       Nielen…
       Ak Blaha vymenoval iba tento jeden dôvod, tak potom buď nechápe alebo zavádza.

       Odpověď
   • nevadí, Blaha má pravdu !

    Odpověď
  • Agrobarón Oravec…. No našiel som o ňom aj toto:
   https://kosice.korzar.sme.sk/c/20443854/zabrali-mu-pole-a-este-ho-aj-zbili.html
   a Esin group tvrdí zasa toto:
   https://bratislavaden.sk/lidri-farmarov-jeden-je-spajany-so-zlocinom-druhy-nie-je-polnohospodarom-a-neplati-dane/
   Do Blavy jazdí na traktore celkom rád:
   https://www.cas.sk/clanok/709684/odkaz-zamestnancov-farmara-frantiska-ktory-protestuje-v-bratislave-sefe-vrat-sa-nemozeme-zat/
   Podľa tohto článku je Oravcova farma:
   220 hektárov pšenice
   380 hektárov repky
   230 hektárov jarného jačmeňa
   (chovajú aj 12 kusov dobytka)
   A to je nejaký agrobarón? 830ha nie je tak málo, ale agrobarón by mal mať rádovo viac.
   Takže som zvedavý, kde je pravda, len moc času vŕtať sa v tom nemám.

   Odpověď
   • Miroslav Dugis 20.2.2019 o 15:53

    Každopádne to nie je malý farmár.

    Odpověď
   • Prispievam tu prvý krát. Takže Blaha a Esin Group majú pravdu čo sa týka Oravca.
    Je toho ešte viac ale nemienim to tuvyťahovať. Čo sa týka tej bitky čistá provokácia a doplatil na to chlapík čo si neudržal nervy na uzde. Ale to by dokázal málokto u Oravca.

    Odpověď
 19. Pravda o naší armádě a pravda o Sýrii v pořadu Kupředu do minulosti.

  Jaromír Novotný 2. díl: Musíme se vrátit k budování armády tak, aby byla schopna ochránit území našeho státu

  V předchozí části rozhovoru Martiny Kociánové s Jaromírem Novotným, diplomatem, analytikem, strůjcem a architektem našeho vstupu do Severoatlantické aliance i bezpečnostním expertem zazněla slova: „Podívejte na propagandu ze Spojených států vůči Rusku. Z Ruska se už zase dělá Sovětský svaz. Už jsme znovu ve studené válce.“
  https://www.kupredudominulosti.cz/broadcast-player.php?pid=3415

  Odpověď
  • - ved už ju ničia 30 rokov

   Odpověď
 20. Jana Masaryka patrně zabili britští agenti, napsal bývalý Havlův poradce

  https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/cr-britanie-izrael-sssr-historie-vrazda-masaryk-rozvedky-sis.A190215_212651_zahranicni_luka

  Pád dalšího mýtu ?

  Odpověď
  • Na CT2 někdy v roce 1994 kecala Jelizaveta Paršina,jak stála mezi dveřmi a dva její kámoši supěli a funěli,jak cpali Masaryka do okna..Ovšem tu nahrávku VHS jsem někde zahrabal a ČT to NIKDY neopakovala..

   Odpověď
   • malostranska 20.2.2019 o 21:21

    Podle wiki to bylo v 8. díle: https://uloz.to/!qCNcXLSn/08z19-ceskoslovensko-ve-zvlastnich-sluzbach-vyslanci-strachu-avi
    Je to ono?

    Odpověď
  • Napadá mne paralela s Němcovem, posloužil jako živý, ještě lépe poslouží jako mrtvý. A hodili to na komunisty.

   Odpověď
   • …ano a v spravny cas, chvilu po 25.2.1948, dnes taketo praktiky uz velmi dobre pozname…

    Odpověď
    • a´la Kuciak

     Odpověď
     • Princip ano, ale jinak připodobňovat Jana Masaryka k nějakému, ani nedorostlému, pisálkovi, to asi ne.

      Odpověď
  • Milý pan Jan Masaryk měl „dvojí občanství“ – o tom snad víte… A rovněž pár „dvojníků“, že? Tak, a teď se do mne pusťte…

   Odpověď
   • Člověk 20.2.2019 o 7:15

    Proč by se do Vás kdokoliv pouštěl? Stačí k Vašemu příspěvku přidat zdroj Vámi uvedené informace.

    Odpověď
    • Zdroje Informací? Řetěz osobních kontaktů: Moje Matka a Prarodiče – Rodina Kocmanových – Paní Olga Scheinpflugová a Karel Čapek, Vítězslav Nezval – Jan Masaryk… Věřím slovům a svědectví své Matky a Prarodičů (- a „archívním fotografiím a poznámkám“ v držení) víc, než všem vnějším zdrojům informací dohromady. Subjekt je ještě dnes „příliš horký“, s možným dopadem na současné konkrétní lidi (- snad tak za 15-20 let napíši více).

     Odpověď
     • I ja mám mnohé informácie priamo od blízkych a vzdialenejśích rodinných príslušníkov
      a známych, od svedkov. (Neraz takmer protichodné.. na prvý pohľad)

      To ale nemení nič na veci, že i tak musíte byť opatrný a niekedy obzvlášť.
      V neposlednom rade kvôli emóciám,
      ktoré do reálnej praktickej každodennej
      zákulisnej politiky proste nepatria.

      Odpověď
     • jistě chápeš že takové informace použít ve veřejné diskusi zaměřené na analýzu faktů je úplně k ničemu, spíše kontraproduktivní vzhledem k možnosti že ti na to někdo skočí a bude to dál šířit jako fakt. Je to prostě nedůvěryhodná informace.

      Odpověď
   • A ještě doplním prosbičku Člověka: Bylo by také možné k těm zdrojům přidat váš pohled na to, k jakým závěrům by takové informace měly vést ? Vaše vyjádření “ Tak, a teď se do mne pusťte…“ naznačuje, že by to mělo být něco v rozporu se zde obecně přijímaným názorem. Přiznávám, že jsem tam žádnou takovou souvislost nenašel. Děkuji za vysvětlení.

    Odpověď
    • Oracle 911 20.2.2019 o 7:53

     S tým dodatkom, že tu málokto má modlu a tým pádom nie je na čo veľmi siahať…

     Odpověď
    • Jen postřeh : v posledních několika měsících tu vyrůstá zvláštní sorta příspěvků. Společný znak- autor /autoři/ ho předem zařadí sami jako kontroverzní až provokativní s předpokládanými následky kolektivního odsouzení až výprasku. Protože neakceptují „univerzální levaneťácký “ pohled na jevy. Takový imitovaný „názorový“" masochizmus.
     A často se mimikruje oprávněnou obavou o bloudění diskutérů-oveček. Že by nová Juliusiáda?

     Odpověď
     • Rozumím… Sbohem…

      Odpověď
     • Putinovec 20.2.2019 o 8:55

      Trefa.Je to test toho, co by zde mohlo projít.To slůvko sbohem znamená jen do doby jiné přezdívky.Všiml jste si té drobnosti,že v době kdy se objevil nalim,ztratil se Milan?

      Odpověď
      • Ale chvilku to asi potrvá – http://www.vodaksb.eu/diskuse/comment-page-20/#comment-204901
       Nemám důvod nevěřit :-)

       Odpověď
      • Podle mne jste to vyhmátli moc pěkně. Ten modus operandi je tam vidět.
       S tím Júliusovatěním, u Júliuse šlo podle mne o egregoriálního trola nevědomého, ovšem tady jde o „systematickou“ práci. Uvozovky dávám proto protože je to celkem slabota.

       Odpověď
      • Preto asi nalim – to je Milan odzadu

       Odpověď
       • Otočit se dá lecos. Třeba i Láska.

        Odpověď
      • pokud mysis me, tak jsem nezmizel, akorat ted nemam moc cas a chut psat a spis radsi ctu. Nalima neznam. Nejsem troll. Ani nepovazuju hned za trolla nekoho, kdo ma obcas jiny nazor :)

       Odpověď
  • To, že takový článek vyšel v idnes, je naprostá informační bomba. Časy se opravdu mění.

   Odpověď
  • Mýtus je nejméně důležitý . Ale přehození výhybky ze „sovětské“ koleje zákulisní práce na „britskou“ kolejničku svědčí o popravě malobritánie v čaských zemích.

   Odpověď
   • No, ale vsetci to spochybnuju

    Odpověď
    • Je zaseto . Už připuštění možnosti práce jiné tajné služby než obligátní sovětské je citelný obrat.

     Odpověď
 21. Rusko poskytlo přesvědčivé důkazy o porušení smlouvy INF ze strany USA
  https://cz.sputniknews.com/svet/201902199248914-rusko-dukazy-usa-poruseni-smlouva-inf/

  Odpověď
 22. Donald Cook prišiel znovu testovať ruskú armádu:
  19. februára 2019 o 17.00 hod. moskovského času torpédoborec amerických námorných síl Donald Cook vstúpil do Čierneho mora. Lode Čiernomorskej flotily nepretržite monitorujú americký torpédoborec. Priamu kontrolu nad činnosťou Donalda Cooka vykonáva malá raketová loď Orechovo-Zujevo a prieskumná loď Ivan Hurs.
  http://rusvesna.su/news/1550591822
  Amerických námorníkov možno opäť čakajú zážitky, ktoré upevnia ich vojenského ducha a poklesnutú vojenskú morálku – Donald Cook zažil už niekoľko „kontaktov“ s ruským letectvom
  Rok 2014: v Čiernom mori SU-24, zrejme Chibiny, a hystéria Pentagonu a rezignácia posádky
  https://www.hlavnespravy.sk/pentagon-priznal-ze-imitacia-utoku-su-24-na-torpedoborec-usa-mala-na-jeho-posadku-demoralizujuci-ucinok/250552
  https://www.hlavnespravy.sk/posadku-americkeho-torpedoborca-vraj-demoralizovala-nova-ruska-zbran/252369
  Rok 2015: Pri Kryme znovu štartovali SU-24
  https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/356881-rusko-vyslalo-z-krymu-stihacky-proti-americkemu-torpedoborcu/
  Rok 2016: znova SU-24 v akcii v Čiernom mori
  https://tv.hnonline.sk/aktualne-videa/597036-video-ruske-lietadla-provokovali-americky-torpedoborec-nabuduce-moze-niekto-zomriet-varuju-usa
  Rok 2018: Cook v Stredozemnom mori pri Tartúse a ruské stíhačky
  https://www.hlavnespravy.sk/ten-nestastny-cook-ruske-stihacky-zasa-vystrasili-posadku-americkeho-torpedoborca-tento-raz-v-stredozemnom-mori/1368250

  Odpověď
  • Putinovec 19.2.2019 o 20:05

   Člověk by řekl,snad už se poučili.Opak je pravdou.Vypadá to na cílenou snahu udělat z této kocábky ponorku a vyprovokovat tím konflikt.

   Odpověď
   • A nebo testují obranný systém proti REB.

    Odpověď
    • To nejspis, vzdyt kolikrat uz byla tahle lod vyrazena z provozu, odtazena, nekolik mesicu spravovana (vylepsoana) a zase nastrcena k testovani …..

     Odpověď
    • Dobrodej 20.2.2019 o 7:17

     A možno testujú nové pampersky :)

     Odpověď
 23. Rusko počítá s tím, že Slovensko během svého předsednictví v Organizaci pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OBSE) najde optimální cesty k řešení aktuálních problémů na základě konsenzu. V úterý to řekl Sergej Lavrov před začátkem jednání s výkonným předsedou OBSE, slovenským ministrem zahraničních věcí Miroslavem Lajčákem.
  https://cz.sputniknews.com/politika/201902199246154-lavrov-lajcak-obse/

  Odpověď
  • Výraznější signál k projevení svých profesionálních diplomatických schopností Lajčák nemohl dostat.

   Odpověď
   • Oracle 911 19.2.2019 o 17:49

    S tým súhlasím, otázka je len, že či už pochopil na koho orientovať…

    Odpověď
   • Drzim mu palce. Nech ide vsetko ako ma.

    Odpověď
  • Ešte jedno vyjadrenie M. Lajčáka na tlačovej konferencii:
   Slovenský ministr zahraničí Miroslav Lajčák, který je v současné době také předsedou OBSE, uvedl, že je připraven využít na tomto postu své pravomoce a pokusit se vyřešit situaci ohledně Kirilla Vyšinského. Vyšinský je šéfredaktorem agentury RIA Novosti Ukrajiny, který byl loni na jaro zatčen v Kyjevě.
   https://cz.sputniknews.com/slovensko/201902199245659-lajcak-pripraven-vysinsky-obse/

   Odpověď
 24. Vše jde jak má .. V SSA začíná vyšetřování „byrokratického spiknutí“ s cílem odstranit Trumpa.
  http://zakonvremeni.ru/news/13-3-/38508-oshelomlyayushchie-obvineniya-kak-respublikantsy-namereny-raskryt-byurokraticheskij-zagovor-protiv-trampa.html
  Navíc oproti Rusku jsou zřejmě trochu ve skluzu .. a tedy ve vleku. To je také dobrá zpráva z hlediska směřování a dlouhodobého vývoje. Tón a taktovka se určuje tam.

  Odpověď
 25. Maduro oznámil, že Rusko zítra dodá do Venezuely 300 tun humanitární pomoci.
  „Každý den máme humanitární podporu. Ve středu přijde 300 tun humanitární pomoci z Ruska legálně na mezinárodní letiště Caracas, „řekl. Podle něj budou dodány zejména léky .
  Předtím stálý zástupce Venezuely v OSN, Jorge Valero, uvedl, že Spojené státy využily dodávku své humanitární pomoci do Caracasu jako záminku k zahájení války.
  https://russian.rt.com/world/news/603782-maduro-gumanitarnaya-pomosch-rossiya

  Odpověď
  • - takže vpusti humanitarní pomoc , ale z Ruska :)
   americkou demokracii nechce teda „humanitarní pomoc“

   Odpověď
   • -vyhne se Sša provokacii ktorú plánujú proti Venezuele na 23.2.
    http://www.vodaksb.eu/diskuse/comment-page-19/#comment-203501

    Odpověď
 26. Pjakin z 18.2.2019: https://www.youtube.com/watch?v=8hWEtuqvgS8&feature=youtu.be

  Odpověď
  • K stažení v mp3= – https://yadi.sk/d/uSZrA1XmK7-RwQ

   Odpověď
  • 3 temata :
   1/ článek Surkova / uváděl tu kolega Taurus/,podrobný rozbor cíle stati .
   2/ jednání Putin-baťka v Soči a exkurz do historie Běloruska a možností vývoje.
   3/ Usměrnění HNR v rozvoji technosféry podle mravní úrovně držitelů technického rozvoje lidstva.

   Odpověď
   • článek Surkova-Taurus
    http://www.vodaksb.eu/diskuse/comment-page-18/#comment-203020

    Odpověď
 27. Ještě důležité upozornění! Ranní kávička na Prima povýšila, má vlastní stránku. Najdete ji každý den zde:
  https://prima.iprima.cz/ranni-kavicka-terezy-spencerove?fbclid=IwAR3MIczXNGIz57_BSetoQwnDw8zN0WpQr5J459YL69TdgbJsokEcxBeRzOU

  Odpověď
  • ano, to asi už dva měsíce

   Odpověď
   • Přelétl jsem a jsem velmi zklamán . Čistý kaleidoskop . Po někdejších analýzách zejména z BV
    veta . Je to vůbec její práce , nebo zbyla jen lákavá značka pro Primu ?

    Odpověď
    • ano je to kaleidoskop.
     Spencerová moc nedokáže dávat věci dohromady, ale na druhou stranu vyšťourá zprávy normálně opomíjené, pro studenta KSB je dobrý zdroj pro další analýzy.

     Odpověď
 28. Studio Beta – Vysokoškolský učitel Radim Valenčík. Venezuela, zvací dopis a penzijní systém
  http://svobodne-radio.cz/2019-02-18-studio-beta-radim-valencik-venezuela-zvaci-dopis-a-penzijni-system/

  Odpověď
 29. Trump dle CNN přednese projev ve kterém vyzve generalitu Venezuely aby přešla k opozici a Madura aby vpustil do země „humanitární“ pomoc.

  Odpověď
  • Jsem otravný, vím, ale prosím tě o zdroj na CNN.

   Odpověď
   • link na AP
    https://www.apnews.com/ab8a21cafa354570ad78816eb8788646

    Odpověď
    • Díky. Stručně jsem to přelétl. Zajímavý je závěr , kde mluvčí demokratů Terri Rizzo viní Trumpa z dvojí tváře vůči Venezuele : podporuje svržení Madura, ale zavírá dveře běžencům z této země.
     zZá se , že opozice clintonoidů se přestala v divadelním představení orientovat.

     Odpověď
     • Asi pilně študovali Jiráska a jeho „Proti všem“.

      Odpověď
 30. Labutí píseň rusko-amerického bastarda ?

  https://eurozpravy.cz/zahranicni/evropa/249445-americke-sankce-dopadaji-na-rusko-seriova-vyroba-letadla-ms-21-se-zpozdi/
  https://lenta.ru/news/2019/02/18/fiasko/

  Toto byla tuším inciativa Medvěděva. Vrátí se konečně k výrobě čistě ruských letadel ?

  Odpověď
  • Otvorit fabriku na nove kridlo alebo karbon s neho, je nieco ine nez motor. Zdrzi sa to o rok? Nech, ten rok to uz pocka. Nech sa to dotiahne aj s odretymi laktami, hlavne aby sa zacalo. Co sa tyka vyrobi noveho,, komercaku,, planuje sa nabeh na obnovu IL-96tky ( to je ta s ktorou lieta gosudar). Bude urobenych par uprav na zvacsenie kapacity pasazierov, doletu atd atd. Este treba chvilu pockat a ked sa to rozbehne uz to nezastavi nikto a nic. Inak ta otazka Gosudara na Rogozina ci bude dopracovana aj lunarna raketa, tak ten vyraz a reakcia bola ako,, bude urobena prezijes/nebude skoncil si,,.

   Odpověď
  • …to ze sa to spozdi bude len v prospech vyroby lietadiel, lebo budu na ruských suciastkach….

   Odpověď
  • Projekt odsouzený z globálních důvodů k ukončení.Stejně jako „společné“ výletní koráby RF+USA do kosmu.

   Odpověď
   • Mozna to ma souvislost s ukoncenim vyroby velkeho Airbusu, kde se uvolni v budoucnosti trh.

    Odpověď
 31. Prezentace ruské rakety SSC-8 byl podvod, tvrdí server The Daily Beast s odkazem na zprávu CIA

  https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/prezentace-ruske-rakety-ssc-8-byl-podvod-tvrdi-server-s-odka/r~94a6e622339d11e99d3cac1f6b220ee8/

  Odpověď
  • Co chcel basnim tymto linkom povedat? Poprosim ozrejmit.

   Odpověď
  • Dobrý pokus ospravedlnit vypovědění smlouvy z vlastní vůle a tím skokové zhoršení bezpečnostní rovnováhy na světě. Bohužel vylhaný a tedy s trvanlivostí na úrovni načatého jogurtu.

   Odpověď
 32. Co myslíte, odkud vítr fouká?
  https://cz.sputniknews.com/svet/201902189239832-Amerika-pryc-Putin-zije-Haiti-nepokoje/
  Na Haiti jsou nepokoje kde cca 200 lidí volalo po pomoci Ruska.
  „„Pryč s Američany, ať žije Putin!“ křičelo kolem 200 demonstrantů. Někteří z nich, jak uvádí agentura La Croix, drželi vytištěné portréty ruského prezidenta Vladimira Putina.“

  Jde o spontánní proces zažehnutý ve Venezuele (no GP by měl určitě radost) nebo pokus neokonů reálný tlak ve společnosti využít pro svedení nepokojů na Rusko?

  Odpověď
  • Oracle 911 18.2.2019 o 19:17

   Je to akcia Clintonoidov s požehnaním GP, lenže sa to obráti proti nim a v extrémnom prípade vznikne (Západný) Hispaniolský/Haitský federálny okruh ku ktorému sa pripojí Dominkánska republika.

   Odpověď
   • Oracle 911 18.2.2019 o 19:42

    Samozrejme naštvanosť Haiťanov na Američanov a americké elity je opodstatnená.

    Odpověď
  • Jsou nějaké validní informace o síle a orientaci haitské exekutivy ? Z toho by šlo vycházet . Haiti je příliš blízko metropole a pořádek přes mariňáky je pro ni lákavý. Země je ale velmi chudá a kromě politického vejvaru nic nenabízí…

   Odpověď
   • Kancelar 19.2.2019 o 7:39

    Haiti ponuka jednu vec, ktoru si za peniaze nekupis, stratu prestize. Ak by si US neudrzala ani Haiti, co ine by este mohla chciet?

    Odpověď
    • Neblazni, rusi maju malo sami pre seba a zasa maju sponzorovat niekoho ineho? Haiti je preslavena cierna diera, vid rozdiel oproti Dominikanskej republike, ktora je ich sused na tom istom ostrove. To uz je Kuba lepsi priestor na zakladnu, prestiz je fajn, ked je prirodzena, nie kupovana. Mne to pripada obdobne, ako ked v Mali chceli si podat ziadost na pristup do EU a boli hodne rozhorceni, ked prisla odpoved, ze ta je len na kontinente Europy.

     Odpověď
     • Nikde nepisem, ze Haiti maju prevziat Rusi, naco by im bolo. Ale ak by sa Haiti zbavilo US, tak ta prestiz by klesla.

      Odpověď
      • Haiti se nemůže zbavit US bez opory o jinou funkční státnost schopnou je absorbovat nebo alespoň nezbytně obsluhovat, viz teorie kolem státnosti popsaná Pjakinem. Haiti nemá šanci na suverenitu v rámci jakéhokoli nyní možného globálního uspořádání.

       Odpověď
       • Nízká zdrojová báze + předsíň hegemona = státnost jako fikce.

        Odpověď
  • Mart’as 19.2.2019 o 11:52

   https://www.rt.com/news/451787-haiti-armed-us-citizens-arrested/

   Na Haiti primo v hlavnim meste bylo zadrzeno 7 cizincu ve dvou neoznacenych vozidlech. 5 z nich americti obcane 1 Haitan,1 Srb a 1 Rus. Obe auta byla naplnena vojenskou technikou,zbrane,neprustrelne vesty a dokonce drony. Zadrzeni trvdili,ze delaji pro Haitskou vladu. Jsou drzeni na policejni stanici v centru Port au Prince.

   Odpověď
   • Srb a Rus dle jmen anebo pasů ? Vyrobit echt Rusa Johna Pawlowitsche Korneytschuka není zase takový problém. Je ta squadra dost heterogenní a tudíž podezřelá.

    Odpověď
    • Mart’as 19.2.2019 o 12:51

     Rekl bych, ze se bude jednat o „kluky“ z nejake soukrome armady,kteri delaji pro vladni zakazky. Tam neni problem najit mezi nimi i cizince. Žoldak jako žoldak.

     Odpověď
 33. Odjel navždy, ale za rok se vrátil: Rus řekl, proč nezůstal v Evropě

  http://outsidermedia.cz/svet-ruskyma-ocima-494/

  Zajímavý pohled. Rád čtu tyto články. Pevně věřím, že ti Rusové, kteří se po rozpadu SSSR rozeběhli po celém světě (a mám na mysli hlavně vědeckou komunitu) se zase jednou vrátí domů bohatší o zkušenosti a pomůžou postavit svoji zemi opět na nohy. Jen ale aby si domů nepřinesli ty rozkladné západní manýry

  Odpověď
  • Myslím, že ti co se vrací, se vrací právě proto, že jsou západními manýry znechuceni. Znám takové Čechy

   Odpověď
  • Mně tam potěšilo, že právě český vlastenec hocha upozornil, na přednosti jeho rodné země.
   Že vlastenec, který sám miluje svou zem, její minulost, svůj národ, a podle svých schopností a znalostí pracuje, nelibě nese, když někdo jiný svou vlastí opovrhuje.

   Odpověď
   • Krásně vyjádřeno. Děkuji.

    Odpověď
 34. Sabotáž
  Rakety S-400 pro Čínu se cestou lodí rozbily, Rusko dodá nové

  Rusko Číně dodá nové rakety S-400, napsala v pondělí agentura Interfax. Původní dodávka byla totiž kompletně zničena při přepravě lodí, potvrdil Sergej Čemezov, ředitel státní korporace Rostech.
  https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/497660-rakety-s-400-pro-cinu-se-cestou-lodi-rozbily-rusko-doda-nove.html

  Odpověď
  • Jo, prý je museli zničit, kvůli bouřce. Dost nepravděpodobné podle mne.

   Odpověď
   • čtenář 19.2.2019 o 10:54

    Bez potvrzení nějakým hodnověrným videem to je opravdu podezřelé a nejde říci jednoznačný závěr..
    Klidně může jít i o zastírací manévr a zásilka už byla / bude někde vyložena.

    Odpověď
  • Pokud se rozbily samotné rakety, tak to zase taková škoda není, je to pouze spotřebák, důležité a nejdražší části kompexu jsou radary, řídící, komunikační a velící systém. Ta událost je podivná, při přepravě by se taková věc normálně neměla stát …

   Odpověď
   • Nemohly jako „zničené“ zmizet k utajené dodávce utajenému partneru ?

    Odpověď
    • spíš byly zničeny protože došlo k pokusu o zcizení. Bouchla fialová patrona.

     Odpověď
    • Samotné rakety o vlastnostech zařízení nic podstatného neřeknou. Navíc v případě Číny se jedná o vývozní variantu S-400, která má výrazně horší vlastnosti (ale pořád je o dva řády výkonnější než americký Patriot), než ta co používá Rusko. Toto variantu má dostat Turecko a další zájemci u nichž se prodpokládá, že by ji mohli nabídnout k prozkoumání technikům z USA.

     Odpověď
     • nejsem si úplně jistý, ty rakety vzhledem k charakteristikám systému musí být poměrně chytré a vybavené kupou zajímavých senzorů a ochranných opatření.
      I to s tou cenou, no nevím kolik raket jim tam vezli, ale nebudou levné a ani pro „partnery“ zpozaoceánu nezajímavé.

      Jestli výroba nové dodávky bude trvat rok…

      Odpověď
    • darček pre Erdogana

     Odpověď
    • Boletus, napadlo mne úplně to samé. A zájemců o obranu před SSA je ve světě víc než dost.

     Odpověď
  • Netusil som, ze z Ruska do Ciny musia ist lodov…

   Odpověď
   • Také mě to překvapilo …

    Odpověď
    • To je fakt, mohly tam letět :)

     Odpověď
  • O „rozbití raket S-400 pro Čínu“ se dá jen spekulovat, vše je zřejmě možné. I „Chtěli jsme vám je dodat, ale ony se cestou rozbily…“ Otázkou tak je, zda a kdy budou dodány ty „nové“ ?

   Odpověď
   • rozbitie neprichadza do uvahy
    tam muselo zatopit skladovy priestor nic ine to byt nemoze
    taketo rakety maju prepravovacie podmienky absolutne, od zabezpecenia debien-plombovanie,vystuz, cez skladovacie opatrenia-maximalny pocet na prepravu,zabezpecenie protipoziarne,zabezpecenie nehybnosti az po ozbrojene strazenie 24 hod od nakladky az po vykladku-vsetko je dopredu spisane,zabezpecene,strazene o to viac ked idu na export
    a v pripade konfliktu sa tieto musia bezpecne dostat z miesta A do miesta B-nie mozno najprivetivejsimi podmienkami dopravy a manipulacie a to debnenie a celkova vystuz s tym musi pocitat aj v stave vojny-ked podmienky su zhorsene
    preto si myslim ze slovny pojem rozbitie je absolutny nezmysel
    a zrejme aj fake sprava-myslim ze vela pripadnych zaujemcov by takyto typ spravy asi nepotesil

    Odpověď
    • Nevykládají je už ve Venezuele z nějaké „obchodní “ lodi ? Obsluha tam možná přistála s Labutěmi.
     Vím, úvaha na Chocholouška.

     Odpověď
 35. Hlava ruské pravoslavné církve by mohla přijet v létě do Prahy
  Zdroj: https://www.lidovky.cz/domov/hlava-pravoslavne-cirkve-v-cesku-putinuv-muz-kirill-by-mohl-prijet-letos-v-lete.A190214_163900_ln_domov_rsa

  Odpověď
  • Proboha, proč sem pořád cpete ten mainstrým?

   Odpověď
   • Jde o informace, ne o to, z jakého je zdroje.

    Odpověď
    • Dovolím si mírně nesouhlasit. Informace je tam minimum, článek sám je plný spekulací – „mohl by přijet, .. Ovčáček zatím nepotvrdil, .. … „. Skutečné „sdělení určené davu“ je jako obvykle nacpáno hned do nadpisu a je, jako vždy, lživé a manipulativní – tedy: Putin a jeho cíle a politika = RPC .. a naopak. A vědí, že lidé (mimo např. tuto komunitu) to přijmou jako fakt, od kterého pak budou odrážet své názory.

     Jinak ale s principem „Jde o informace, ne o to, z jakého je zdroje“ docela souhlasím.

     Odpověď
     • I to, že někdo spekuluje, že sem přijede Kirill a není to zatím potvrzené, je informace. Spíš to měl Tomáš2 víc rozepsat.

      Odpověď
      • Ano, samozřejmě, psal jsem že „mírně“ ..

       Odpověď
       • Ono hlavně záleží na kvalitě individuální rozumové třídící linky . Bohužel v těchto informacích z kanalizace bývá užitečných informací poskrovnu.

        Odpověď
   • Protože mainstream ozvučuje to, co chtějí, abychom slyšeli. A to je velmi podstatná informace.

    Odpověď
 36. Zeman a Venezuela.
  Je to dnes již 12 dní ode dny, kdy prezident Miloš Zeman se vyjádřil k prozatímnímu venezuelskému prezidentu Juanu Guaidóovi. Za tu dobu nikdo tady neopravil různé až zběsilé hodnocení a reakce na počin našeho prezidenta. Já ohledně KSB nevím skoro nic (pomalu se snažím učit), ale sleduji a čtu. A podle mě je to velmi dobře popsáno od JankA např. zde (ale i jinde na www):
  http://www.vodaksb.eu/diskuse/comment-page-17/#comment-201857
  http://www.vodaksb.eu/diskuse/comment-page-17/#comment-201860
  použiji z toho jednu citaci (myslím, že je původem od Pjakina):
  „Mnohé věci jsou nám nepochopitelné ne proto, že náš rozum je slabý, ale proto, že podstata věci nezapadá do okruhu našich pojmů.“

  Hledíme na jednu událost z pohledu „těch chytrých, poučených, uvažujících“ ale jedna událost nás absolutně rozhodí a nevíme proč se stala jinak, než jsme předpokládali. Myslím si, že se na to díváme opravdu kaleidoskopickým viděním (ne mozaikovým), protože nemáme dostečné informace abychom to pochopili.

  Proč si to myslím? Co víme o Madurovi a jeho chování v minulosti, jeho zvolení. Kdo nám ty informace poskytl, když jsme je nějak přečetli a brali jako pravdu. Co víme o zvoleném venezuelském parlamentu? O tom jestli byl legální, je legální atd? Domnívám se, že nejdříve bychom měli dát informace o politické minulosti Venezueli aspoň 5 – 10 let dozadu a pochopit, kdo je jak legálně zvolen (nezvolen) a poté možná pochopíme, proč to udělal Zeman.

  Já nevím, kde sehnat ty informace v češtině/slovenštině z Venezueli, v AJ nejsem tak dobrej. Kdyby si s tím někdo dal práci a podělil se s námi o ty informace, osvětlilo by se nám spousta věcí.

  Přeji všem krásný den a ať máme dostatek těch správných informací k správnému vyhodnocení názorů a postojů v našich životech.

  Odpověď
  • … myslim, ze sa tu o Venezuele za posledne obdobie dost popisalo a bolo dost prilezitosti vyskladat si mozaiku…. a nech je uz Maduro aky chce, bol regulerne zvoleny a to ze ho priatelia USA, ktorí ovladli parlament nechcu je druha vec…. Zemanove slova vyslovene na TV Barandov vychadzali z jeho osobných usudkov o Chavesovi a Madurovi a to sa mne osobne nepacilo….. tiez nie je neomylny ..

   Odpověď
  • Tak já si myslím že TauRus poskytl celkem logické shrnutí toho proč to Zeman udělal a toto vysvětlení rozhodně nevycházelo z kaleidoskopického pohledu na věc.
   Následující kroky to jen potvrzují, tedy jakési vysvětlení/nevysvětlení Zemana (krásně potvrzuje že musel udělat něco co se blbě vysvětluje), legálnost Madurova působení potvrzují Venezuelští občané, Venezuelská armáda, a Venezuelský generální prokurátor…

   No a ještě k tomu dodám co jsem tehdy sám nezmínil, a to je fakt že s ohledem na proces ve Venezuele je náš postoj téměř irelevantní a Zeman to řekl ne kvůli Venezuele, Madurovi, ani nikomu jinému, řekl to kvůli manévru v rámci naší vnitřní politiky, a kvůli dojmu ve vnější politice. Abych to řekl jednoduše, zajistil tím soulad zahraniční politiky všech subjektů které se k tomu mohou vyjadřovat, a tím pro nás udělal víc než by udělal jakýmsi „čestným“ postojem k Madurovi. Vzhledem ke způsobu jakým to vysvětloval z něho šlo dojít k pocitu že mu není příjemná pozice do které se musel postavit, ale postavit se musel.

   Jinak od té doby tady nezazněly žádné další informace a myslím že již tehdy jsme to uzavřeli celkem obstojně a nevidím důvod to otevírat, notabene určitě ne nepravdivým způsobem ve stylu „nic jsme nevyřešili otázka je pořád otevřená“, to neodpovídá realitě.

   Odpověď
   • …nechcem malicherne bojovat, ale mne sa nezdalo, ze nazor na Chavesa a Madura vyjadroval proti svojej voli…..ja z jeho vystupenia pozitivne beriem len to, ze sa zasadil za predcasne volby (tym sa zaradil), a na Sputiku som este citala, ze povedal nasledne o vstupe cudzich vojsk do Venezuely na pozvanie Guida ( ci ako sa vola), ze by to bolo ako ked Husak ? nechal vstupit vojska Varsavskej zmluvy na uzemie Českoslovenka ( s cim by sa dalo historicky polemizovat, ale pre tento ucel to moze posobit odstrasujuco)…

    Odpověď
    • nejde o boj :-)
     v podstatě to vystihuje moje chápání, možná jsem to popsal špatně. Zeman se prostě z objektivní nutnosti musel do tohoto procesu postavit (asi jako ve stylu Trumpa, i když trochu jinak) a protože to je tenký led něco takového obhájit, notabene když víš že lhát se nevyplácí, tak proto na něm i bylo vidět že mu to není příjemné (jakoby podpořit Guaida).
     Ale reálně, tím dovětkem o zahraniční intervenci, to vlastně celé vyjasnil.

     Tedy, podpořil Guaida v převzetí odpovědnosti, podpořil předčasné volby (u kterých je na 100% jasné že vyhraje Maduro, pokud bude živ), a řekl jasně že intervence je nesmysl a politická sebevražda. Když to shrneme tak vlastně podpořil Madura, jen to vypadá že ne. Zeman je starý lišák, a umí hrát v rámci voleb. Čili, za situace kdy 70% populace podporuje MAdura, volat po předčasných volbách,
     to je jako říct:
     „udělejte volby kterými se potvrdí že Maduro je a bude prezident ať už mu dají všichni pokoj, intervenci nedělejte, a ty Guaidó jestli se chceš o něco snažit tak se ukaž“.

     Odpověď
     • Přesně tak jsem to pochopil. Tak to vysvětlil Taurus. Takže Zeman opět zabodoval. Je to uzavřená věc.

      Odpověď
  • 17.02.2019 Jak jednají USA se spojenci? Exministr Ivan David v souvislosti s Venezuelou vzpomíná na dvacet let staré události kolem Kosova
   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Jak-jednaji-USA-se-spojenci-Exministr-Ivan-David-v-souvislosti-s-Venezuelou-vzpomina-na-dvacet-let-stare-udalosti-kolem-Kosova-570827

   Odpověď
  • Podezřívám pana Zemana, že je to jeden z jeho „šrapnelů“ (jemu neublíží a cíl si najde – je samonaváděcí).
   Všechno se mění hodně rychle
   a kauza Skripal zaskřípala.
   Zasáhla původce + poskoky = znevážila, zesměšnila je.
   (RF v Sýrii = obrat)
   Pan Zeman není tak hloupý, aby nepředpokládal, jak Venezuela dopadne na 99 %.
   Takže: „podle ústavy“, … „ke svobodným volbám“ …
   pravděpodobně patří majdanovým roztleškávačům a lokajům (ukazuje směr, kam se dívat a co bude dál = zavřete ústa
   a také nastalo podezřelé ticho!), předpokládaný výsledek viz., Skripal.
   Netvrdím, že je to stopro tak, jen to, že k osobám a událostem nemám lepší vysvětlení.

   Odpověď
  • čtenář 18.2.2019 o 16:49

   Je to sice z Aeronetu, ale k věci a hodně to vyjasnuje minulost Venezuely.

   https://aeronet.cz/news/pravda-o-venezuele-jak-doslo-k-tomu-ze-zeme-lezici-na-20-svetovych-zasob-ropy-zije-v-bide-a-astronomickych-dluzich-rikaji-vam-ze-za-to-muzou-socialisticti-vudcove-venezuely/

   Odpověď
   • Díky, bomba… Rozesilam!!!!

    Odpověď
    • Zady jedno video
     https://www.youtube.com/watch?v=VRnWQuVKjdw
     a další článek
     http://outsidermedia.cz/jak-se-delaji-prezidenti-ve-venezuele/

     Všechno v podstatě fakta a popis situace bez „politické korektnosti“.

     Odpověď
  • Kolego „SM“ : přečti si znovu svůj diskusní příspěvek a zkus ho shrnout do pár vět. Já to učinil a vůbec jsem nepochopil , zda Ti jde o znuvuotevření diskuse k Venezuele nebo napravení našeho kolektivního bloudění. K tomu mne vede Tvé převážné použití plurálu namísto singuláru. Je dobrým znakem zdejší diskuse vstupovat a obhajovat vlastní /individuální/ názor i s rizikem, že si slíznu drtivý odpor. Takže méně starostí o chápání kolegyň a kolegů a více vlastního názoru.
   To je MOJE reakce.

   Odpověď
   • Boletusi chtěl jsem naznačit, že většina názorů tady vychází z toho, že je Maduro zvolen zákonnou cestou a kroky, které učinil Guaidó jsou protiústavní.

    Zeman tvrdí, že Guaidó provedl své kroky v souladu s ústavou Venezuely. Co když má Zeman pravdu a minulý rok proběhly prezidentské volby ve Venezuele nedemokraticky a moc si udržuje jen násilým a zastrašováním. Vycházím z nějakých informací, na které jsem narazil na internetu.

    Takže teď hypoteticky:
    Jestli je to pravda, změní to pohled ostatních, proč to Zeman udělal? Můj ano, vypálil všem rybník. Maduro je prezentován jako „proruský“, „protiUSA“ a tak všichni si mysleli, že Zeman ho automaticky podpoří a všichni Zemana roznesou na kopytech protiruské propagandy, jaký je to prorusky orientovaný autoritářský diktátor a třeba si uvědomil, že by mu hrozilo i odvolání z pozice prezidenta. Zeman se rozhodl takto:
    Je pro dodržování zákonů dané země – Venezuely. Zjistil si jak to bylo minulej rok s prezidentskými volbami a pochopil, že kdyby podpořil Madura, všichni by se na něj vrhli a zmiňovali by nedemokraticky zmiňované volby minulý rok a udělali by z něj prezidenta na úrovni diktátorského režimu, nerespektující demokracii, ústavu dané země atd.. Proto podpořil Guaidóa, podpořil zákonné procesy v dané zemi.
    A zaobalil slova to tak, aby byly uspořádány demokratické volby a souhlasí s dočasným řešením situace, dle ústavy dané země, tedy ten Guaidó.
    Sebral všem vítr z plachet. Nemají jak Zemana označit za despotu, pomatence, proruského lízače bot atd…

    A vše vychází z mé otázky, co když provedl Maduro skutečně nedemokratické prezidenstké volby v roce 2018? Vyřazování nějakých prezidentských kandidátů, v daném měsíci lidé nedostanou potravinový lístek, když nepůjdou volit někoho konkrétního….atd.

    Fandím Madurovi z pohledu odmítání diktátu USA, ale to mi nebrání v tom položit otázku. Jsme si jistí, že je Maduro demokraticky zvolený prezident, který vyšel z prezidentských voleb respektujících ústavu a demokraticii ?

    Odpověď
    • co to je „nedemokraticky zmiňované volby“?

     Odpověď
     • oprava:
      „… a zmiňovali by nedemokratické volby minulý rok….“

      Odpověď
    • To mas tazko, vzdy sa da na druhu stranu povedat, ze je to propaganda. Udajne Maduro ponukol ulohu pozorovatelov pre ludi z EU, treba vziat do uvahy, ze vyradeni boli ti, co nevedeli preukazat, ze ich financovanie nebolo zo zahranicia. Ale to povedzme pre nasich novinarov nie je argument. Na druhej strane Rusi Madura upozornovali ze bude musiet robit nepopularne opatrenia na riesenie hyperinflacie a on odmietal. Teraz je vidno, ze rozumne, lebo tym padom ma za sebou armadu a chudobnych, ale keby vsetko sekol, tak by nemal. A teraz byt mudrym, co znamena? Je lepsie podpora ludi a hyperinflacia alebo lepsia ekonomika, americky vpad ale pad do obrovskej chudoby 70 percent obyvatelstva, tak ako pred Chavezom?

     Odpověď
    • No , já Ti zase odpovím jen za sebe , tedy nikoliv na otázku z poslední věty Tvého příspěvku “ JSME si jisti…?“.
     Pokud si poctivě přelouskáš diskusi v archivu od začátku venezuelského spektáklu až do dnes , nejdeš několik velmi podrobných rozborů ústavnosti procesů ve Venezuele a to nejen z loňského roku, ale o pár let dozadu. To je nabídka pro Tvoji orientaci, zda je zdejší diskuse bloudění anebo seriozní pokusy co nejlépe objasnit dění.
     Moje odpověď : nejsem si jist ani nyní ani v dalších podobných situacích. Ale vůbec mi to nebrání používat nadále vlastní hlavu, úsudek a metodologii tady studovanou k přijetí vlastního závěru. S chybami, nejistotou , ale vlastního.

     Odpověď
    • Putinovec 19.2.2019 o 15:52

     K čemu ta urputná snaha kdy je Zeman líčen jako všeho schopný zlotřilec,čekající jen na to jak si udržet urvanou pozici při změně větru.Alespon už ted máme představu,proč byla tato jakoby debata o Venezuele rozpoutána.

     Odpověď
 37. Znakové!

  V sobotu, 16.2., v Rusku zatkli investora z USA Michaela Calvey po podezření z finančního podvodu na 2,5 mlrd. rublů.
  Michael Calvey je zakladatelem fondu Baring Vostok, jeden z prvních investorů v Rusku. Schéma, podle které vyvedl peníze je jednoduchá. Vzal si u banky Vostok půjčku na 2,5 mlrd. rublů a vrátil aktivy jiné firmy, které ohodnotil částkou 3 mlrd. rublů. Ve skutečnosti aktiva měla cenu 600 mln. rublů.
  Calvey bude ve vazbě do 13.4. Spolu s ním bylo zatčeno dalších několik osob.
  https://lenta.ru/news/2019/02/16/calvy/

  Humbuku je kolem tohoto případu hodně. Řvou místní podpindosníci, že to zhorší investiční klima v Rusku, a že Calvey je křišťálově čistý investor a ještě lepší člověk. Řvou i z USA, že nedovolí takhle zacházet se svými občany a kdesi, cosi. Došlo to až k Putinovi, ale z jeho kanceláře oznámili, že případy podobného druhu nejsou na pořadu dne prezidenta. Navíc, v Rusku je zákon a pořádek a tyto věci řeší (nezávislý) soud.:)

  Lavrov, na tiskovce v Mnichově, na dotaz novináře z Washington Post odpověděl: Ať řeknu cokoli, vy stejně napíšete, co budete chtít. Tak už rovnou tam napište, co chcete ( a neobtěžujte).
  https://www.youtube.com/watch?v=Bv27i7m00wI

  Odpověď
  • Ten dotaz na Lavrova se tykal Sýrie.

   Odpověď
  • Zajímavé. Včera večer jsem s jedním kolegou studentem probíral poslední události a on vypíchnul stejné věci ve stejném pořadí a v podstatě totožnou formulací, se stejným závěrem a vyzněním, jako jsi to udělal teď ty. A nebyl jsi to ty .. to bych věděl .. :-)

   Odpověď
   • A to prosím tě, jak? :)

    Odpověď
  • Amerického investora Calveyho poslal moskevský soud do vazby.
   Měl ukrást 2,5 miliardy rublů
   Sám Calvey ještě v pátek u soudu obvinil své oponenty v bance ze lživého udání a z machinací s akciemi, které jsou předmětem sporu u soudů v Británii a na Kypru.
   ‚Spořádaný a poctivý člověk‘
   Za amerického investora se postavil šéf největší ruské banky, státní spořitelny Sberbank German Gref jako za „spořádaného a poctivého člověka“, ombudsman ruských podnikatelů Boris Titov či ředitel Ruského fondu přímých investic
   Kirill Dmitrijev, který se nabídl za Calveyho zaručit.
   Ekonom Sergej Vasiljev označil uvěznění Calveyho za ostudu..“a další řvou“
   https://www.irozhlas.cz/zpravy-svet/americkeho-investora-calveyho-poslal-moskevsky-soud-do-vazby-mel-ukrast-25_1902162016_och

   Odpověď
   • U toho Grefa je otázkou, za koho ve skutečnosti kope. Tehdy, před lety, řekl na pódiu (ekonom. fóra) a veřejně to památné „jak je (dav) pak budete chtít řídit (pokud dostanou vzdělání) ..?“ – tedy něco, co je sice správně „elitářské“, ale ven se to nemělo nikdy dostat. Spoustě lidem to nepochybně pomohlo otevřít oči – tedy něco přesně proti zájmům jejich koncepce. Stejně tak teď-pokud se postaví za (jak se pak může ukázat) sprostého zloděje, může tím také za sebou vytáhnout na světlo mnoho nepoučitelných podpindosů a pomoct je tak předhodit.

    Odpověď
   • Putinovec 18.2.2019 o 15:37

    Potrefená husa se ozvala.Vzhledem k objemu zlodějen a napojení známých hlav vyšších kruhů,jak velkou jeho život může mít cenu?At tak nebo tak ,dojde k tříštění situačních spojenců-zlodějů.

    Odpověď
    • Herman Gref, otvorene o dave a elite
     https://www.youtube.com/watch?v=tTToclL_4pM

     Odpověď
  • zatkli i další 3 ředitele Baring Vostok

   Firma dnes oznámila, že firmu povedou seniorní partner Elena Ivashentseva and spoluzakladatel Alexei Kalinin, zatímco je Calvey zadržen.

   Odpověď
  • Nemůže jít o signální reakci na prodloužení vazby Jefimova? Do 13.4 byla prodloužena vazba právě jemu. Toho amerického koblížka měli v hledáčku a na lopatě určitě dlouho, ale to načasování /?/

   Odpověď
   • Mimochodom, už sa ozval aj Kudrin.

    Odpověď
 38. Poľsko možno úplne zruší účasť na summite V4 s Izraelom
  Poľsko možno úplne zruší svoju účasť na dvojdňovom summite V4 s Izraelom, ktorý sa začína v Jeruzaleme, oznámil poľský premiér Mateusz Morawiecki, ktorého citovala poľská tlačová agentúra PAP. Spor medzi Poľskom a Izraelom vyvolali komentáre izraelského premiéra Benjamina Netanjahua a najnovšie tiež úradujúceho ministra zahraničia Jisraela Kaca o podiele Poliakov na vyvražďovaní Židov počas druhej svetovej vojny.
  https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/502536-polsko-mozno-uplne-zrusi-ucast-na-summite-v4-s-izraelom/

  Odpověď
  • Sype se písek, sype. Iniciativa V4 směrem k přebírání scénáře „jak dál s Izraelem a vyvolenými ?“
   se asi scénáristům tvrdého holokaustu nelíbí . Je třeba vzít do úvahy i vnitroizraelský souboj mocenských skupin. A tento souboj jen odzrcadluje obdobný střet ve druhé vlasti těch „ještě vyvolenějších“ , t.j. USA. Docela sázím na diplomacii Zemana / Babiše/, i když se přitom dúkladně „namočí“

   Odpověď
   • Summit V4 v Izraeli je zrušen
    https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/201902189237221-v4-izrael-babis-polsko/

    Odpověď
    • Promiň, nezauktualizovala jsem si stránku a neviděla Tvůj odkaz.

     Odpověď
  • Summit visegrádské čtyřky (V4) se v Izraeli kvůli neúčasti Polska neuskuteční, řekl v pondělí novinářům premiér Andrej Babiš (ANO).
   https://www.lidovky.cz/svet/summit-v4-v-jeruzaleme-se-rusi-kvuli-neucasti-polska-ktere-pobourily-vyroky-netanjahua-o-holokaust.A190218_121941_ln_zahranici_form

   Odpověď
   • V článku je info, že se nyní uskuteční bilaterální jednání. Slovenský premiér Peter Pellegrini a maďarský předseda vlády Viktor Orbán už jsou podle Babiše na místě.

    Odpověď
    • aktualizováno:
     bilaterální jednání jednotlivých států a summit V4 s Izraelem nebude

     Odpověď
     • Putinovec 18.2.2019 o 15:39

      Nicméně hlav na zákulisní dohodu se sešlo dost.

      Odpověď
 39. opäť sú to Chudobní, ktorí oslavujú Boha
  Pápež František adresoval koncom minulého týždňa list slovenskej hlave štátu Andrejovi Kiskovi
  https://www.hlavnespravy.sk/dojaty-kiska-svaty-otec-mi-poslal-list/1673205

  Odpověď
  • od dobreho Anjela darček pre papeža
   „vyrobili ich deti znevýhodnené, chudobné, ľudia bez domova a iné osoby,
   ktoré potrebujú pomoc “
   https://www.mojevideo.sk/video/2b4d4/andrej_kiska_dobry_anjel_vs_dobry_hajzel.html
   (že za socializmu neboli ludia bez domova )

   Odpověď
   • Časostroj 18.2.2019 o 10:08

    Aj za sociku boli ľudia bez domova.

    Odpověď
    • práca bola – ludia byvali v bytoch či , im podniky dali ubytovne
     - kdo nepracoval bol priživník

     Odpověď
    • Koľko ich bolo v porovnaní s dneškom? Z akých príčin sa stávali „bezdomovcami“? Žili a žobrali na uliciach?

     Odpověď
    • Aby takové tvrzení bylo nějak diskutovatelné a testovatelné – bylo by možné přesně vymezit pojem „bez domova“ ?

     Odpověď
    • Ano byli, viz. např. ukázka z praxe „Bony a klid“, ty měli své noční bary a ve dne kšefty, takže stále na útěku před zákonem.

     Odpověď
  • Ten, ktorý je zdrojom chudoby, chudobným blahosklonne pomáha. V dnešnej dobe sám seba nazýva filantrop.

   Odpověď
   • presne takto vysvetľoval význam slova filantropia slovník z 50/60 rokov:
    filantropia: ľudomilnosť, jeden z prostriedkov buržoázie, slúžiaci na maskovanie vykorisťovania a zároveň na oklamanie a odvádzanie vykorisťovaných od boja za triedne záujmy; Slovník slovenského jazykaz r. 1959 – 1968

    Odpověď
    • Oracle 911 18.2.2019 o 11:08

     A trafili klinec po hlavičke.

     Odpověď
    • Připomínka na místě. Ve středověku nákup odpustků – totéž.

     Odpověď
     • K těm odpustkům se váže jedna zajímavá věc: Na podzim téhož roku, co byly zavedeny (1412 ?) „udeřila“ na Evropu morová epidemie, která ji do značné míry v podstatě vylidnila. Nabízí se otázka, zda to bylo řízení Shora nebo zda ty odpustky náhodou-řízením zcela lidským-neplnily funkci distributora té nemoci.

      Odpověď
      • Podla mna pokus GP ako „regulovat“ populaciu a samozrejme „hra“ na prst bozi. A samozrejme aj akcia v prospech odpustkov.

       Odpověď
       • Neviem, myslim ze nie. Populacia Europy nebola taka vysoka vtedy, smrt tolkych ludi mala za nasledok napr.aj to, ze sa zacal viac cenit ludsky zivot oproti Cine, samozrejme kedze tusim tretina populacie zmizla.Na druhej strane, prislo to tusim z Ciny. Ja by som si tipla ze prostrednictvom GP zauradoval Najvyssi v takej miere, v akej to GP ani nenapadlo a malo to radikalne dosledky

        Odpověď
 40. Lajčák absolvoval v Mníchove sériu bilaterálnych rokovaní.
  Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák využil svoj druhý deň na Mníchovskej bezpečnostnej konferencii na sériu bilaterálnych rokovaní so svojimi partnermi. Necelý týždeň po návšteve ministra zahraničných vecí USA Mikea Pompea v Bratislave rokoval v nedeľu s poradkyňou amerického prezidenta a seniornou riaditeľkou Rady národnej bezpečnosti USA Fionou Hillovou.

  https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/502511-lajcak-absolvoval-v-mnichove-seriu-bilateralnych-rokovani/

  Práve Fione Hillovej (NSC, NIC) bola adresovaná prvá verzia KSB/DVTR.
  Fiona Hill is a British-born American foreign affairs specialist and national security official specializing in the former Soviet Union and Russian and European affairs.

  https://en.wikipedia.org/wiki/Fiona_Hill_(presidential_advisor)

  Odpověď
  • Chlapec robí dobre svoju prácu, aj keď sa to mnohým nezdá.

   Odpověď
   • Oracle 911 18.2.2019 o 7:27

    To je síce pravda, ale problém je, že ie vždy dobre odhadne na koho a ako orientovať…

    Odpověď
   • ….to že čítala materialy KSB neznamena, ze jej to niečo dalo……Ja som už uryvky biblie čítala x krat a zatial sa so mna ani žid ani kresťan nestal….

    Odpověď
    • :D

     Odpověď
     • Pokud ta osoba prošla i nadprůměrným emerickým „vzdělávacím“ systémem, pak byl hozen kýbl prvotřídních perel jedné „ošípané“. Nevidím tam možný průnik.

      Odpověď
    • To bola skôr len poznámka na okraj a nie ťažisko správy.
     Čo si z toho Fiona Hillová osvojila
     a či to ne“preleteli“ iba jej asistenti, je otázka druhá..

     Brzezinsky sa ale na adresu KSB/DVTR svojho času vyjadril,
     že pre deep state to bude znamenať veľké problémy..

     Ak ale nie sú NSA a spol úplne sprostí,
     spolupracovať budú.
     Zatiaľ sa asi v globálnej politike nerysuje iná možnosť.

     Ďalšia otázka je, do akej miery s tým dokáže operovať Lajči.

     Minimálne na úrovni podvedomia však i táto téma
     dlhodobo stále viac definuje parametre infopoľa.
     T.j., vytvára podmienky na spoluprácu,
     i keby si to aktéri priamych rozhovorov aj vôbec neuvedomovali.
     Zatiaľ i u nich väčšina procesov prebieha podprahovo.
     Stále sú žiaľ skôr smietkami vo vlnách,
     ako súčiastkami mlynského kola, kola parníku,
     či dokonca turbíny.

     K novej generácii post-ZLSS politikov sa zo starých
     budú môcť pridať iba tí, ktorí pochopia aspoň základy
     inžinierstva sociologickej mechaniky.
     T.j., budú riadiť procesy supersystémového modelovanie vedome,
     systematicky, a vnútorne bezkonfliktne

     Odpověď
  • Lajčák prestal mlčať:
   Úradujúci predseda OBSE a slovenský minister zahraničných vecí Miroslav Lajčák na nedeľnej schôdzke v Bruseli s ukrajinským ministrom zahraničia, Pavlom Klimkinom, vyhlásil, že slovenská verejnosť je znepokojená rastom nacionalizmu na Ukrajine. To podľa neho súvisí s heroizáciou a oslavovaním Stepana Banderu.
   Okrem toho diskutovali o rozhodnutí, ktoré sa týkalo neprijatia ruských pozorovateľov v prezidentských voľbách na Ukrajine.
   „Rozumiem súčasnej situácii ohľadom zložitých vzťahov medzi Kyjevom a Moskvou, aj napriek tomu vás chcem ale požiadať, aby ste rešpektovali princípy, ktorými sa OBSE riadi už viac ako desať rokov, a tým prispeli k demokratickému fungovaniu a monitorovaniu volieb, ktoré sú pre ďalší rozvoj vašej krajiny naozaj dôležité,” cituje Gandel vyhlásenie Lajčáka.

   https://www.hlavnespravy.sk/lajcak-prehovoril-rozhovore-ukrajinskym-ministrom-vyjadril-obavy-heroizacie-oslavovania-banderu/1673802

   Odpověď
   • toto je presne ta parketa, ktora mu sedi ako uliata…
    a sucasne dovod, preco jeho demisia nebola prijata
    verim, ze z postu predsedu OBSE urobi kus uzitocnej prace

    Odpověď
 41. Doufám, že to zde ještě nebylo.

  Dnes ráno (17.2.) neznámí „chuligáni“ pověsili ruskou vlajku na kostel Panny Marie v Salisbury. V tom samém, kde ruští agenti „otrávili“ půlku rodiny britského agenta Skripala.
  https://twitter.com/OdedaraRamde97/status/1097105077955903489/photo/1

  Bohužel, velvyslanectví RF nevyjádřilo lítost nad tímto skutkem, ale naopak, nazvalo to „kvalitní provokací“.
  https://ria.ru/20190217/1550996407.html

  A oficiální představitelka MZ RF, místo komentáře této události, zaslala redakcí MK.ru překvapený smajlík.
  https://www.mk.ru/politics/2019/02/17/zakharova-prokommentirovala-novost-o-rossiyskom-flage-v-solsberi-smaylikom.html

  Existuje názor, že v té provokací mohl mít tlapy Skripalův kocour . Ten, který nebyl „zachráněn britskými tajnými službami.

  Odpověď
  • Jestli to byl kocour ruské modré rasy, pak docela určitě. :-)

   Odpověď
   • … kocourku můj, kocourku zlatý, kožíšku chlupatý, jsi jak peklo černý, služebník můj věrný …

    Odpověď
  • Plukovník Koškin žeby to bol? Takže sa mu darí :)

   Odpověď
  • Vítězslavk. 18.2.2019 o 8:44

   ještě,že to nebyly trenky…ha,ha….

   Odpověď
 42. dnes Real prehral s Gironou zeby znamenie pre odsudenych Katalancov ze to dobre dopadne?

  Odpověď
  • Patří do EM projevů nebo do Mimo téma

   Odpověď
  • To myslis vazne ? neblazni :-), Sachtar Doneck hrava uz 4 roky v Lvove a teraz to znamena, ze doneck skonci ako :-) ani to sem nepatri a po dalsie, nema to ziadny suvis s nicim.

   Odpověď
  • Jj hezký kurz 6.8!na SBR bylo třeba využit.

   Odpověď
 43. Britské národní centrum pro kybernetickou bezpečnost prohlásilo, že Huawei je „říditelným rizikem“ pro 5G sítě.

  Je to rána pro snahy USA zatlačit na Evropu, aby Huawei odstranila z tendrů na výstavbu této infrastruktury. Píše FT.

  Odpověď
  • To je dobrá správa pre Vodafone.

   Odpověď
  • Je to zajimava otazka. 5G je dalsi prostredek genocidy obyvatelstva (vysoke zvyseni elektromagnetickeho Smogu) a je jedno, jestli bude budovane Huawei nebo Ericssonem nebo jinou spolecnosti.
   Velkokoncerny zajima jen zisk, dokonce I WHO uz je zkorumpovana (zvyseni maximalne dovolenych norme elektrosmogu).

   Odpověď
   • V září 2017 skupina 180 vědců a doktorů podepsala petici snažící se o zabránění nasazení 5G, dokud nebudou nezávislými vědci plně prozkoumána zdravotní rizika – viz. https://ehtrust.org/wp-content/uploads/Scientist-5G-appeal-2017.pdf

    Odpověď
    • Projekt vesele frci podle planu. Pionyri – Svycarsko, Liechtenstein, Rakousko. Veze se stavi.
     Nyni se jedna o rozdelovani frekvenci.
     https://www.liewo.li/liechtenstein/wirtschaft/5g-liechtenstein-wartet-ab;art173,371703

     Dnes byl zahajen zkusebni provoz v Gmünden na cesko-rakouske hranici.
     https://www.youtube.com/v=C7g2z_iaOJs

     Odpověď
     • QuoVadis 18.2.2019 o 8:59

      Napsal jsem email ministryni zdravotnictvi v Rakousku, jak je mozne, ze ze strany zdravotnictvi nepadne zadne slovo nebo se nevede zadna diskuse ohledne negativnich vlivu mobilnich siti, zvlaste pak budouci 5G-site.

      Jsem zvedav, jestli se bude obtezovat alespon odpovedet.
      Jak to tak casto a vsude byva, tato ministryne nema zadne vzdelani, ktere by se zdravotnictvim melo co docineni..

      Odpověď
  • Britové nevyřadí čínský Huawei ze svých 5G sítí. Nenašli rizika, která by nebylo možné zvládnout
   https://zahranicni.ihned.cz/c1-66484370-britove-nevyradi-cinskou-huawei-ze-svych-5g-siti-nenasli-rizika-ktera-by-nebylo-mozne-zvladnout

   Odpověď
 44. Spojené Arabské Emiráty podpísali zmluvu s Ruskom o kúpe protitankových raketových systémov Kornet-E vo výške viac ako 40 miliónov dolárov.
  https://russian.rt.com/russia/news/603389-oae-rossiya-kornet-e

  Odpověď
 45. Na Haiti sa konajú masové demonštrácie proti prezidentovi. Podľa demonštrantov sú pri moci stúpenci Washingtonu. Uvádza sa, že demonštranti spálili americkú vlajku, ale tiež skandovali „Dole s Američanmi!“ Nech žije Putin! “ „Žiadame Rusko, Venezuelu a Čínu, aby sa pozreli na chudobu, v ktorej tu žijeme,“ hovoria aktivisti.
  https://russian.rt.com/world/foto/603362-protesty-gaiti-flag

  Odpověď
  • Majdan v opačném gardu?

   Odpověď
   • Tata Tibor 17.2.2019 o 17:38

    Vo Venezuele im to vďaka šachu Ruska v OSN nevychádza, tak potrebujú odpútať pozornosť.

    Odpověď
   • Oracle 911 17.2.2019 o 18:02

    V organizácií SŠA.

    Odpověď
 46. Je někdo z vás schopen věcně posoudit, zda dohoda se společností Lena Goldfields, kterou SSSR podepsal v lednu 1968 a která měla zásadní dopad na sovětskou ekonomiku, mohla či nemohla, být jednou z „příčin“ Pražského jara 1968″ ? Děkuji.

  Odpověď
  • Možno Bolo to vzdanie sa vtedajšej vrchušky SSSR západu – robte si s nami (a našimi satelitmi) čo chcete.

   Odpověď
   • I když ta dohoda mezi SSSR a vládou Velké Británie, v podstatě zastupující společností Lena Golldfields, byla tajná, tak vzhledem k desítkám let táhnoucímu se sporu, muselo se o problému i u nás v odborné veřejnosti vědět. Podobně jako „Pražské jaro“ nezačalo až v lednu 1968, tak svůj vývoj určitě mělo i jednání o této dohodě.
    Její uzavření v lednu 1968 v podstatě znamenalo, že Sovětský svaz „uznal dluh ve výši 65 miliónů dolarů společnosti Lena Goldfields. Touto dohodou se v SSSR zcela otevřela cesta pro jakoukoliv restituci vlastnictví zahraničních společností, které zde měly za carské vlády“ (Pjakin).
    „Pozoruhodné“ je, že podobně si počínala (tajně) i naše vláda za normalizace… Umožnil jí to mj. 21.srpen 1968….
    Vnější projev událostí Pražského jara, vč. 21.srpna 1968, nemusí být podstatou, ale jen následkem předchozích událostí, zdánlivě spolu vůbec nesouvisejících…

    Odpověď
  • Nemohu najít Otázky-odpovědi, kde V.Pjakin mluví o té smlouvě SSSR se společností Lena Goldfields podrobněji. Je mi někdo schopen pomoci ? Díky.

   Odpověď
   • Zkus se podívat do období léta 2018 , myslím že to znělo tehdy.

    Odpověď
   • VVPj o Lena Goldfields mluví v O-O ze dne 20.8.2018.

    Odpověď
    • Děkuji. Našel…

     Odpověď
    • trošku budem mimo témy, ale v obchode Nitrava je nová kniha
     Michail Ošlakov: Génius Stalin
     https://www.nitrava.com/objednavka-genius-stalin
     zatiaľ mám z nej prečítaných pár strán ale:
     Voľný rybolov v sovietskych vodách pre GB, ťažbu zlata pre Lena Goldfields, prevod koncesie na ťažbu ropy na severnom Sachaline Japonsku a podobne bolo uzatvorené na podnet a pod priamym vedením L.D.Trockého čo spôsobilo obrovské materiálne škody Rusku. Bol to typický príklad neokoloniálnej lúpeže.
     V 1917 sa Trockij – Bronstein postavil do čela Ľudového komisára pre zahraničné veci, totálne zlyhal pri mierových rozhovoroch s nemeckom v Breste, kedy odmietol nemecké návrhy v ROZPORE s priamym pokynom Rady ľudových komisárov a samotného Lenina.
     potom sa stal vojenským komisárom
     a nakoniec v 1925 prevzal nenápadný úrad predsedu Hlavného koncesného výboru ZSSR.
     takže do 1917 bolo Rusko vykorisťované Bronsteinovcami, po 1917 už to boli Trockisti. meno iné, etnikum a metódy rovnaké

     Odpověď
   • Treba hľadať takto:
    site:http://leva-net.webnode.cz/ Goldfields

    Namiesto Goldfields tam môžete dať iné (najlepšie unikátne) slovo pre hľadanie na levanete.

    Odpověď
  • Rok 68 bol specificky preberany v jednej epizode OaO.
   Keby k tomu neviedla LG, tak by GP dosiahol tie procesy inym sposobom. Takych sudov s pusnym prachom ma obvykle v zasobe viacero.

   Odpověď
 47. Trump vyzval evropské země, aby si „vzaly zpět“ více než 800 teroristů IS
  Americký prezident Donald Trump vyzval evropské země, zejména Velkou Británii, Francii a Německo, aby si „vzaly zpět“ více než 800 bojovníků z teroristické organizace Islámský stát* (IS) a předaly je soudu.
  https://cz.sputniknews.com/svet/201902179225471-trump-evropske-zeme-teroristi-is/

  Odpověď
  • Oracle 911 17.2.2019 o 13:38

   :)

   Odpověď
  • A já si pořád říkal, kde to vzala Michaela Šojdrová ten „seznam sirotků“ ? A on je zřejmě od Trumpa…

   Odpověď
  • Oracle 911 17.2.2019 o 14:02

   Griluje odpindusníkov, páči sa mi to…

   Odpověď
  • Jasné, stručné, výstižné a vtipné

   Odpověď
  • Prave to ohlasili aj v spravach rtvs, takze je zaujem, aby ta sprava „zarezonovala“.

   Odpověď
  • Škoda, že neodkázal či sú už studení, alebo ešte prejdú po vlastných.

   Odpověď
 48. V Rusku začali zveřejňovat platy a odměny TOP managerů největších společností se státní účastí. Podle výsledků roku 2018 vedení Gazpromu, Rosněfti a Sběrbanky dohromady vydělali 11,893 miliardy rublů, což je víc, než rozpočet Jevrejské nebo Kalmycké autonomní oblasti.
  Jeden z příkladu: Vedení Sběrbanky (Gref), které má 9 členů vyplatilo sobe (milovanému) 5,488 miliard rublů. Přitom, 2/3 z této částky činí odměny a jen třetina jsou fixní platy.
  Více zde:
  http://zakonvremeni.ru/news/14-4-/38471-zarplaty-top-menedzherov-gazproma-rosnefti-i-sberbanka-prevysili-godovoj-byudzhet-dvukh-regionov-rossii.html

  Současně, byla zveřejněná čísla, kolik zaměstnavatele dluží svým zaměstnancům na výplatách. Rosstatat upozorňuje, že dluh zaměstnavatelů se k 1.2.2019 zvýšil o 12% a činí 2,71 mlrd. rublů.
  http://zakonvremeni.ru/news/14-4-/38477-zadolzhennost-po-zarplate-v-rossii-uvelichilas-do-2-71-mlrd-rublej.html

  V ruské společnosti, obzvlášť po zvýšení věku odchodu do důchodu a zvýšení DPH roste požadavek na spravedlivější přerozdělení peněz z a do státní pokladny. Stejně tak roste požadavek i na to, aby bohatí platili víc.
  Liberálům a podpindosnikům se ještě ozve jejich nápad zvýšit věk odchodu do důchodu a jiné zločinnosti.

  Odpověď
  • Netušíš, kdo za tím zveřejňováním stojí?.Při extrémní liberalizaci mediální scény v RF je to pozoruhodný „pravý hák“ vůči státní oligarchii.

   Odpověď
   • Zdroj zprávy je web finanz.ru, ale které konkrétní struktury za tím stojí nevím.

    Odpověď
  • Myslím, že to může posloužit jako podpora k vyhnání lidí do ulic při případném majdanu v březnu (Idy).Je jedno jestli padne pár podpindosníků, důležité je rozzuřit lidi.

   Odpověď
   • Putinovec 17.2.2019 o 12:40

    Tahle zbran se lehce může přetočit a říznout držitele.

    Odpověď
   • - tiež si to myslím , že to má „podráždit “ ludí ako černená handra pred býkom .
    Ved už dlho sa píše o bohatstve oligarchov…takže suhlasím s Putinovcom , že sa to otočí proti nim
    - ved dnes už vieme , aké má nielen Herman Gref postavenie k “ spodine“
    či jeho sukmenovci Alexej Kudrin ,Elvira Nabiullinová, Anatolij Čubajs,Igor Sechin,
    Igor Šuvalov , Alexej Kudrin, Anton Siluanov ,Valentina Matvijenko , Dmitrij Medveděv a další… prisluhovači západu
    https://www.blesk.cz/clanek/radce-penize/97489/rusti-superbohaci-kde-prisli-k-majetku.html
    https://www.aktuality.sk/clanok/251399/najbohatsi-ruski-oligarchovia-ovladaju-takmer-vsetko/

    Odpověď
    • Sečina by som z tohto zoznamu vynechala.

     Odpověď
    • Kdo

     Odpověď
 49. Nasredin 17.2.2019 o 9:44

  Levanet jako obvykle opět odešel s prázdnou … :)

  http://www.novarepublika.cz/2019/02/cesti-elfove-tydy-nasi-narodni.html

  Odpověď
  • Nasredin 17.2.2019 o 9:45

   … a není mezi 22 vyhodnocenými sajty … :D

   Odpověď
   • Jak říká VVPj . Úroveň levanetu /autorské práce i diskuse / se prostě míjí s okruhem vědomostí těchto kryptopráskačů . Anebo se někdo bojí na levanet upozornit.

    Odpověď
    • Varianta b) je správně.

     Odpověď
     • Oracle 911 17.2.2019 o 11:24

      Ja si myslím, že obe.

      Odpověď
      • Souhlas. Ti co alespoň tuší o co jde se bojí o leva-netu otevřit diskusi, a většina nemá ani šajn o čem se na leva-netu píše.

       Odpověď
       • Blahopřeji levanetu. Ti nejnebezpečnější tam samozřejmě nejsou!

        Odpověď
      • pravda oracle,ešte je tu tretí dôvod, tieto znalosti pochopí len malá časť z Rodu(Elita) a len vtedy ak má -svedomie. KOB formuje elitu vlastencov(našich),ktorý dav(ľudstvo) dokážu zachrániť pre budúce generácie. Davovo elitarna spoločnosť tu bola vždy a aj bude. Je to podstata ľudstva kde pôvodne mudrejší(človek) učí ostatných v škole života.Učí sa stať človekom-učí príkladom( človek-učiteľ) nie ideológiou(informáciou). Oni sa neboja,skôr podceňujú vedia že to číta male množstvo.Urobte sukromnú školu pre deti a uvidíte tú reakciu.Je tu ešte jedna možnosťnezaujmu systemu o KOB a tu nikdo neberie do uvahy .Je to koleso na sebazáchranu GP.Keby som bol GP a nevedel som ako zachranit zem tak by som to tak urobil a dúfal,že ked sa stabilizuje civilizácia vytvorím nový program na riadenie ľudí.Jednoducho pustim iste znalosti aby som zmobilizoval záchranu vytvorením kadrov,ktorý to dokážu.Nepriatel môjho nepriatela je môj priatel(ale len do času)

       Odpověď
       • Oracle 911 18.2.2019 o 11:13

        Ono, keď sa profiluje elita na základe toho, že aké má schopnosti a nie na základe toho, kto je otec a kto ho/ju porodila, tak máš pravdu, inak to tvrdenie o dave a elitách je mimo.

        Odpověď
       • Tvoje úvaha má solidní jádro. Nositelé alternativní ruské varianty globálního Světa jdou prakticky totožnou cestou. Oni vyzývají a nabízejí. Ale malá odbočka :
        podstatu rozdílu mezi biblickým /GP/ projektem řízení Světa a ruskou alternativou globalizace vidím v protikladu dvou fundamentů ::
        KONKURENCE / con currency / = střet /souboj/ hodnot, tedy existence jednoho za podmínky marginalizace až odstranění druhého
        KONSENSE = dohoda,domluva,spojování , tedy zachování existence obou a jejich permanentní diskuse
        To , že v minulosti GP pracoval quasi-konsensuálně je asi fakt. Ale vždy s cílem dosáhnout svého cíle řízení = optima ovládání spodku pyramidy. Zákon času mu tuto technologii omezuje stále víc ze 3 důvodů : kvantita a kvalita dostupných informací , dynamika procesů a rostoucí vliv alternativy globalizace.
        Výsledkem podle nebude rostoucí odpor GP vůči alternativě KSB , ale snaha o její metamorfování a vytváření jakési paralelní KSB.
        Snaha GP postavit se do čela procesu prosazování ruské konsensuální alternativy globálního Světa. Šance malé a krátkodeché. Z mickey mouse Ilju Muromce přes noc nestvoříš

        Odpověď
    • boja sa !!

     Odpověď
    • Zakopaný pes je v automatickém hodnocení textů …. mají to naprogramováno na to, aby to hledalo hanobící slovní spojení ve vztahu k NATO, EU a USA.
     Pjakin se vyjadřuje jinak, takže jim z toho vypadá.

     Řetězové maily …. hledají stádovost, která vzniká na rychlé jednoduché reakci … a to tu není.

     Tohle ale nejspíš ten, kdo jim pomáhal stvořit kritéria věděl … takže a) i b)

     Odpověď
  • Putinovec 17.2.2019 o 11:43

   V diskuzi zaznělo-Děkuji za seznam informačních serverů.Dosud jsem používal jen dva.

   Odpověď
  • Když jsem četl ty jejich kritéria, tak jsme mimo nich …. jsme mimo jejich rozlišovací schopnost.

   Odpověď
  • vtipné je jak se střílí do vlastní nohy.
   Jak tam píše o těch 4 narativech na které se zaměřili…
   3 jsou PROTI… USA,EU,NATO
   1 jeden je PRO Rusko

   podvědomí zapracuje a sami jen podporují tezi že NATO = EU = USA respektive že jejich zájmy jsou totožné, a jsou proti Rusku. Takže díky až neskutečně hloupým „elfům“ jedeme dál po stejné ose neboli větší odklon od USA a jejich vazalských struktur.

   Odpověď
   • V globálnej vojne ohľadom prsteňa moci, je aj tu použitá novoreč, prekrútenie pojmov:
    Oni sa nazvali „elfovia“, no reálne sú „skretovia“, znacharskou mágiou namnožení z bahna, a ich pánom je Sauron.
    https://www.kfilmu.net/obrazky/chyby/LOTR3_skret3.jpg

    Odporcov Saurona a pátračov po pravde nazývajú „trollmi“, no reálne ide o elfov, ktorý netúžia po prsteni moci, chcú ho zničiť, len sa usilujú o globálnu rovnováhu a zničenie davo-“elitarizmu“.
    https://static.posters.cz/image/750/plagaty/pan-prstenu-legolas-sword-i951.jpg
    Elfovia nemajú pána, nemajú dušu otrokov, vedia čo majú robiť, a aj to robia. Podporujú spomedzi seba zrodeného gosudara, a pomáhajú mu.
    https://echo24.cz/img/553a1885e4b0c89e18ec8b55/500/260?_sig=2hyEnqJI-nJdZ0tXhXkf_ODkERs1OeYl6jkmPUzgk_s

    Odpověď
    • este su aj temni elfovia, ktori zabludili pod nadvladu temnych sil a to veru neboli ziadni dobraci

     Odpověď
    • Oznacit sa za elfa nemusi byt zasa taky dobry napad. Oni sa vidia ako elfovia podla Tolkiena, ale elf nie je vzdy jednoznacne pozitivna bytost.
     https://sk.m.wikipedia.org/wiki/Elf
     Napr. z wikipedie:
     „V neskoršom období sa začali chápať ako démonické bytosti, ktoré prinášajú chorobu, nešťastie a vydávajú zvádzavý spev.“

     A v Pratchettovej Zemeploche su elfovia pekne svine. Chcu ovladnut svet a povazuju sa za nadradenu rasu.

     Odpověď
     • U toho bych zůstal, proč dál nad tou havětí bádat…

      Odpověď
      • přesně. Navíc stačí si domů pořídit leprikona a elf na tebe nemůže.

       Odpověď
      • Asi tak. Hoci formálne majú nejaké vzdelanie, ale s vekom okolo 20 – 23 rokov sú tupí a hlavne vďaka kvalitnej indoktrinácii dobre ovládateľní.

       Odpověď
    • ano, vzhledem k tomu že momentálně je ten pojem asi nejznámější od Tolkiena, ten kontrast mne taky napadl. No dneska už mnoho lidí chápe na které straně takoví „napravovači propagandy“ stojí a tak musí brát z posledních koutů posledních šuplíků poslední použitelné drobky, více nemaje.

     Odpověď
 50. Krev není voda. Voda je však nositelkou informaci. Nejspíš bylo nutné dotyčné informovat o tom, že krve bylo prolito již dost a že příště už nemusí být prolita krev cizí.
  V pátek (15.2.) zde proběhla zmínka o poranění Putina při judu a včera to bylo sdíleno ve Zprávách na čt1.

  Odpověď
  • Patří pod příspěvek Nasredina.

   Odpověď
 51. Eskalacia napätia India/ Pakistan. 40 mrtvych.
  Skusa „US statna elita“ staro-novu fintu na dalsom mieste?

  https://www.bbc.com/news/world-asia-india-47240660

  Odpověď
  • Samozrejme. Skusia postvat proti sebe aj eskymakov.

   Odpověď
  • Možná potřebuje GP zaměstnat Putina jako moderátora. Má vysoký kredit, protože Pakistán je už v „předsíni“ BRICSu.

   Odpověď
 52. Výbuch v Rakce 12.2.2019 zabil 15 pracovníků francouzské tajné služby DGSE v přísně střežené regionální centrále této rozvědky a 30 jich zranil.

  https://colonelcassad.livejournal.com/4783861.html#cutid1

  Pozdrav od amerických neokonských přátel ? Neměli náhodou Francouzi zaječí úmysly a nechtěli odejít ze Sýrie ?

  Odpověď
  • Dobrodej 17.2.2019 o 6:41

   Skôr si myslím že pred odchodom likvidujú nepotrebné kádre, svedkov, techniku a dôkazy.

   Odpověď
   • To i to.

    Odpověď
    • Každé pozdržení neokonům vyhovuje . Pozitivní je , že „zatopili“ vlastním palivem.

     Odpověď
     • Aneb uvaří se ve vlastním kotli.

      Odpověď
      • Tak, tak. Obecně-když po sobě střílí dva gangsteři není to tak, že bojuje dobro se zlem, jak se snaží zpravidla namluvit lidem. To jen po sobě střílí dva gangsteři ..

       Odpověď
       • Toto presne vystihol boss bossov na Slovensku Černák v jednom rozhovore na margo mafiánskych vrážd – „Mňa sa nemusel báť niekto, kto robil 8 hodín denne, 5 dní v týždni niekde vo fabrike. Mňa sa báli len takí ako som bol ja.“

        Odpověď
 53. https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/497524-potrebujeme-260-000-imigrantu-rocne-hlasi-nemci.html

  Podle nové studie by v budoucích 40 letech mělo přicházet minimálně 260 000 lidí ročně, jinak se pracovní trh sesype …….
  Je však otázkou, zda se podaří mimoevropské migranty zaměstnat, často neovládají němčinu a nejeví ani zájem přijmout německou kulturu za svou.
  *********
  Umíte to někdo vysvětlit? Logicky vysvětlit.
  Žádný politik, ani ten nejneschpnější, nemůže nevidět realitu jaká je a nemůže si ani ve snu myslet, že občané nevidí totéž!
  Vidím to jako provokaci.
  Ale proč? Proč tu už tak špatnou skutečnost přiostřují a snaží se naštvat co nejvíc lidí?
  Protože kdyby to mysleli z jakéhokoliv důvodu vážně, mlčeli by a dováželi.

  Odpověď
  • Sleduju dynamiku akcia-reakcia. Ako rozne etnika reaguju na toto nasieranie.
   Madari, Poliaci sa vysporiadali po svojom. Mozno sa bude realizovat koncept Velkeho Polska/Madarska/Rumunska , ktory bude moct zhltnut Ukrajinu.
   Briti sa uplne poddali. Su k nicomu. Tam zlikviduju kazdeho, kto si nezachrani kozu.
   Sleduju s kym sa da ako pracovat.
   Aspon tak si to vysvetlujem. Aj ked GP v svojej koncepcii nepocita zo ziadnymi narodmi, ani rasami.

   Odpověď
  • Jediné co mě napadá, vyostřit to.

   Odpověď
  • Aby došlo k řešení situace musí její tenze dosáhnout určité úrovně.

   Odpověď
  • Potřebují probudit liberálně retardovanou původní západoevropskou populaci

   Odpověď
  • Německo bude potřebovat maso pro největšího zaměstnavatele – novou evropskou armádu.
   Ideální pracovní síla – fyzicky zdatná bez ambice vzdělání za nízký žold a beztrestnost na území Říše příprava Drang nach ost II. A internacionálních karatelských batalionů proti neposluchům doma bude též potřeba. Coudhove-Kalergiu stále dýchá , jen se skryl.
   To samozřejmě není z německých hlav .
   Budoucnost nebude současnost posunutá v čase…Záleží, zda je degenerace západoevropanů už za rubikonem, nebo zbyl pud sebezáchovy.

   Odpověď
   • Myslím, že to by se dalo (snad jen bez čárky před „nebo“) tesat do kamene.

    Odpověď
  • Hlavne ze maji 1.2milionu domacich bezdaku v ulicich :-)))

   Odpověď
  • 1. GP velice prospívá chaos, a velmi úspěšně se v něm pohybují a organizují, ale chaos takovéhleho rázu by jim neprospěl, protože by je mohl velmi rychle smést.

   Takže spíš:
   2. „Američani“ a jejich slouhové ještě jedou podle starých programů. Nechtějí přijít o svou moc, tak se ještě snaží bránit (ale v okamžiku odhalení už to ztrácí smysl), tak stále pokračují „když ne my, tak nikdo a po nás potopa.“.

   Odpověď
 54. Angela Merkelová nechce odstúpiť od jadrovej dohody s Iránom
  Nemecká kancelárka Angela Merkelová podporuje postoj európskych lídrov, ktorí nechcú odstúpiť od jadrovej dohody s Iránom z roku 2015. Americký viceprezident Mike Pence predtým vyzval spojencov USA v Európe, aby odstúpili od dohody.
  https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/502420-angela-merkelova-nechce-odstupit-od-jadrovej-dohody-s-iranom/

  Odpověď

Napsat komentář

*
*

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>