Diskuse

První komentář nového uživatele se zobrazí až po schválení, další už hned.

Podepisování příspěvků: anonymní příspěvky nebo ty, které v poli jména/přezdívky budou mít titulek nebo jiný text, mohou být smazány. Příspěvky s nakopírovaným delším obsahem, který je dostupný na jiném místě, mohou být také smazány – v takovém případě uvádět pouze odkaz, případně pár vět, nikoliv celý text systémem copy&paste.

 Obnoviť

 1. No, podívejme:

  Emmanuel Macron, právě vytáhl obrovské překvapení na své hosty G7, že prý přizve íránského MID Javada Zarifa.

  Emman se nám rozjel…

  Odpověď
  • Zaríf nečakane navštívil miesto konania summitu G7
   https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/523647-lidri-g7-su-proti-navratu-ruska-do-skupiny-tvrdi-nemenovany-diplomaticky-zdroj/

   Odpověď
  • Letadlo, které provází íránského MID Mohammada Javada Zarifa stojí na asfaltu na letišti ve francouzském přímořském letovisku Biarritz na jihozápadě Francie, během summitu G7 v Biarritz, 25. srpna 2019 na druhý den letošního summitu.

   Íránský ministr zahraničí Mohammad Javad Zarif přistál v Biarritzu během summitu G7, řekl mluvčí svého ministerstva. Francouzský úředník řekl, že Zarif nebyl pozván na rozhovory G-7.

   Místo toho se setká s francouzským ministrem zahraničí Jean-Yvesem Le Drianem.
   Oficiální představitel odmítl říci, zda se Zarif také setká s Macronem.

   https://www.msn.com/en-us/news/world/irans-zarif-turns-up-in-biarritz-on-french-invite-g-7-update/ar-AAGgCkW?ocid=spartanntp

   Odpověď
  • No jo, proto už dopředu bylo oznáméno, že se letos žádné společné komuniké podepisovat nebude, aby Trump nedojel předčasně jak loni.
   Tvíty od Dona ale budou zajímavé…

   Odpověď
   • … neodjel…

    Odpověď
   • A druhý důvod, hlavní a zásadní, vidím zde http://www.vodaksb.eu/diskuse/otazka-odpoved-v-v-pjakina/comment-page-2/#comment-247198

    Odpověď
 2. Tohle jste věděli? Čtu o tom poprvé a nějak se mi to nezdá.
  Proč až dnes taková publicita?

  https://www.novinky.cz/historie/clanek/himmleruv-maser-zachranil-60-tisic-veznu-40294288

  Odpověď
 3. …a takéto ježibaby klamárky lietajú v Cechách…všimnite si aké gesto urobila v min: 3:47 …čo to akože malo byť? A bola si toho úplne vedomá,urobila to vedome,ako odkaz…chvýlu neskôr,jej tie ruky znovu „vystrelili“ do podobného prekríženia…žeby teda Havloidná vetva Scull§Bones ??? Ved posúdte sami … https://www.youtube.com/watch?v=JFKGvvraAZ8

  Odpověď
  • Jana z Arku 25.8.2019 o 12:59

   To je gesto jako když faraon držel ty žezla , překřížila ruce jako egyptský faraon. Otázka je, jestli úmyslně nebo nevedome. Na koho že je napojená. A ty slova o zabíjení…řekla o zabíjení..To my nemůžeme…To je fakt ošklivá čarodějnice, chci být slušná, víc psát nechci o ní.

   Odpověď
   • Všimli jste si jak vrusta do podoby allbrightove??? nechápu, jak na tuhle uschlou debilni větev mohou lidé koukat v tv nebo v kině…. fuj!!!

    Odpověď
    • Putinovec 25.8.2019 o 16:05

     Taky je ze stejného košíku jako krvavá madla.

     Odpověď
   • Uvedomte si, že je to alkoholicka.. nebýt havla, dělá tak akorát hajzlbabu u tygra…

    Odpověď
  • Jana z Arku 25.8.2019 o 12:59

   To je gesto jako když faraon držel ty žezla , překřížila ruce jako egyptský faraon. Otázka je, jestli úmyslně nebo nevedome. Na koho že je napojená. A ty slova o zabíjení…řekla o zabíjení..To my nemůžeme…To je fakt ošklivá čarodějnice, chci být slušná, víc psát nechci o ní.

   Odpověď
  • Ony ty fešandy jsou oprrravdu z davu extra vybírané https://rutube.ru/video/83a5f5da65cddc5e403c33320a3fbbce/ https://rutube.ru/video/1246ab18b5baa690a3a406e4054bd108/ Ten siochazariát má plné ruce pazouru,je to prostě honička,vybrat TY PRRRAVÉ.

   Odpověď
   • Horší je, že už nemají nikoho vhodnějšího. :)

    Odpověď
   • Majú, napríklad Danielu Kolářovú, ktorá tiež podporovala Drahoša. Ale ona, na rozdiel od Holubovej a podobných, zďaleka nemá také tupé výroky, a zaoberá sa filantropiou nielen na papieri. Je predsedníčka správnej rady nadácie Duha, ktorá sa stará o dospelých ľudí s mentálnym postihnutím, jej najstarší syn pracuje v Jedličkovom ústave založil kapelu Tip Tap Top, v ktorej hrajú mentálne postihnutí ľudia, a kde je kapelníkom.
    P.S. Infu o Kolářovej som si prezrela po opätovnom prezretí seriálu Taková normální rodinka. A nielen o nej.

    Odpověď
    • Tip Tap Top to je pěkná blbost, kapela se jmenuje The Tap Tap a někteří jsou telesne handikepovani nikoliv mentálně.

     Odpověď
  • Boze na nebi.. Po setkani s Olgou Havlovou se tato pani „stala obcankou“….
   No obcanka moc obsahu nema, to je fakt, dnes je to jen maly kousek potisteneho plastu…

   Odpověď
 4. Lídri G7 obhajujú dialóg s Ruskom
  Lídri skupiny G-7 sa dohodli na posilnení dialógu a koordinácie s Ruskom pri riešení prebiehajúcich kríz. AFP to uvádza s odkazom na diplomatické zdroje.
  https://russian.rt.com/world/news/661889-g7-rossiya-dialog

  zato náš denník Pravda má zdroj ( jedna tetka povedala – asi tak sa dá hodnotiť- nemenovaný zdroj )

  Lídri G7 sú proti návratu Ruska do skupiny, tvrdí nemenovaný diplomatický zdroj
  https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/523647-lidri-g7-su-proti-navratu-ruska-do-skupiny-tvrdi-nemenovany-diplomaticky-zdroj/
  a Trump dal vyhlásenie o možnom pozvaní Putina na stretnutie G8 do USA 2020
  https://russian.rt.com/world/news/661868-tramp-putin-g7-ssha

  Odpověď
  • Rusku je daleko lépe mimo G8 než v ní. Stejně má v ní sice ex offo, ale klíčový vliv. Ví to Trump i Putin .

   Odpověď
   • Přesně – jak o tom píše Jan Cambell.

    http://vasevec.parlamentnilisty.cz/komentare/jan-campbell-kdyz-ptacka-chytaji

    Asymetrická účast RF v G8 by ukotvila boj jednoho proti sedmi v pokračování historie a politiky Drang nach Osten, se současnou ztrátou ČLR. Proč ČLR a Indie nejsou kandidáty na členství v G7-8 je bez pochyby zajímavá otázka.

    Popření historické pravdy Rusů o růstu, integraci a nutnosti spolužití s Islámem, Anglosasové řídící EU a NATO by dostaly podporu pro iluzi, že mohou rozbít a rozdělit RF, podobně jako Balkán v konci minulého století. RF jako suverénní stát se proto jeví brzdou migrace, jako následku občanské války na Východě.

    Trilaterální projekt – Severní Amerika, Evropa a Asijsko-tichooceánský blok nepočítá s RF. Již proto nedává žádný smysl se zamýšlet nad G8. Připomínka prezidenta Macrona prezidentu Putinovi o Evropě od Lisabonu do Vladivostoku, a současné nepřipomenutí projektu Od Atlantiku k Uralu, autora Charles de Gaulle (1890-1970) neznamená nic jiného, než past a cíl: Integrovat RF do Evropského bloku ve smyslu Trilaterálního projektu a tím konec RF, suverenity RF, ruské kultury a národa.

    Účast RF v G8 by představovala rehabilitaci projektu Paříž – Berlín – Moskva, s připojením na projekt Washington – Londýn – Berlín. Rehabilitace projektu by se realizovala pod dočasným vedením Francie z důvodu neschopnosti kancléřky Merkel a SRN v krizi. Umožnila by prezidentu Macronovi být častěji a blíže prezidentu Trumpovi a nenápadně, ale efektivně pracovat na integraci ruských zdrojů pod kontrolou transnacionálních korporací, de-populaci RF a přesídlení zbytku obyvatel RF do megapolisů, podobných Moskvě. Tím by přispěla i k záchraně anglosaského společenství bez aktivní účasti států, jako například Itálie nebo Kanada. To a více je popsané v již neutajovaném Anglofrancouzském dokumentu z prosince roku 1917.

    Jakákoliv smysl, diskuze a realizace globalizačních plánů není a nikdy nebude v zájmu národů, suverénního státu a spojenectví, která nemají svůj vlastní projekt (například EU), a která podlehla mýtu o de-ideologizaci na konzum orientované společnosti. Neoliberalismus není projekt, ale ideologie oligarchů a neviditelných loutkovodičů vylučující národní zájem a lidskou důstojnost jako civilizační hodnotu.

    Z uvedeného vyplývá, že prezident Putin má následující možnosti: 1) Přijmout případné pozvání na účast v G8, a tím souhlasit se ztrátou suverenity RF, kultury a národa rychle, nebo pomalu. 2) Odmítnout případnou pozvánku G7. 3) Dát podnět k právnímu ocenění konání výlučně západně orientovaných neoliberálů a jejich podporovatelů.

    Odpověď
    • Putinovec 25.8.2019 o 16:39

     V tohoto autora moc důvěry nemám.G7 je seskupení o ničem,protože nemají vliv na dlouhodobé procesy ,natož je ovlivňovat potřebným směrem.Tuto možnost má nyní oficiálně odklepnutou RF,k tomu mají dostatečnou zdrojovou stabilitu a tým globálně velice schopných lidí.
     Pokud by RF znovu vstoupila do G8,tak by se situace odvíjela od těchto základů.Byl by zde přímý vliv na činnost těchto zemí a to tím spíše,že vzrůstají možnosti BRICS jsou pro ně přímou hrozbou.
     Pozice G7 je asi tato-Kdo chvíli stál,ten teď stojí opodál.

     Odpověď
     • Jan Campbell se mi podle „ovoce“ dobře zařazuje vedle Chazina i Fursova / Izoborský klub / . Za předlistopadového režimu jsme tomuto typu řídících kádrů dali přezdívku ŘEDKVIČKY . Navrchu červené, uvnitř bílé. Na ruské scéně historiků a analytiků jednoduché černobílé dělení dost pokulhává , srdcařů jako je VVPj je nemnoho .
      V názoru na „váhu“ G7 shoda , oni by rádi , Voloďa se směje .

      Odpověď
      • Pripomenul si mi kriminálny žargón z jedného ruského filmu. Bola tam taká skvelá hláška: „Tак он же на этом скачке расколется! Редиска! При первом же шухере…“
       https://www.youtube.com/watch?v=ivrBbVvrQng

       Tu je rozuzlenie tej šifry:
       https://www.youtube.com/watch?v=Am03kYAx030

       «On sa pri tom „skoku“ „rozkolí“! Reďkovka! Pri prvom „šume“!» (skok=krádež; rozkoliť=zradiť; reďkovka=krysa; šum=hrozba, nebezpečenstvo)

       Odpověď
   • Zjisti si co znamená ex offo, ať nepises blbosti.

    Odpověď
    • Děkuji za kritickou poznámku rád blbost vysvětlím. V kontextu mého příspěvku „zvenčí stanovený“ , jinak stanovený z nadřazené úrovně řízení. V právnickém kontextu / a ten se v mém přispěvku neobjevil / je to samozřejmě mimo , mísu. Jak by si přiléhavěji označil vliv Putina na G7 , aby to vystihlo tuto konstelaci a neznělo to po mém vysvětlení jako blbost ? Přiznám se, že někdy píši vyjádření a mám pocit, že můj náhled je srozumitelný . Hodnocení menší srozumitelnosti pro některé čtenáře ještě nemusí být „psaním blbostí“ . Pokud každé nepochopení smyslu a kontextu použitých výrazů začneš klasifikovat jako projev blbosti pisatele /přijatelnější je slušné upozornění anebo vybídnutí k vysvětlení /, skončí kultivovanost zdejších debat.

     Odpověď
  • Tuck kategoricky odmieta návrat Ruska do G7 a navrhuje prihlásiť Ukrajinu na G7
   https://russian.rt.com/inotv/2019-08-25/Figaro-vmesto-vozvrashheniya-Rossii-Tusk

   Odpověď
   • Macron ponúkol, že krajiny G7 sú pripravené pomôcťs hasením požiarov v Amazónii
    Macron zároveň poznamenal, že Francúzsko patrí medzi deväť amazonských krajín a uvádza zámorské departementy – Francúzsku Guyanu.
    https://russian.rt.com/world/news/661949-makron-g7-pozhary-amazoniya

    Odpověď
   • Nad osudem Tuska se stahují mraky. Pokud dostane účet od svých spoluobčanů, nebude vůbec hezký . Měl by táhnout zpátky za louži, odkud přismrděl.

    Odpověď
    • No, v tomto nechtiac Rusku pomaha, nikto sa nemusi tvarit diplomaticky a minat cas aj energiu na rozmotavanie problemov bez ktorych by to slo, keby tam neboli

     Odpověď
   • Oracle 911 25.8.2019 o 17:32

    Poľský podpindus…

    Odpověď
 5. Študent KSB 25.8.2019 o 10:47

  Členovia Republikánskej strany splnili sen svojho lídra a prezidenta Spojených štátov Donalda Trumpa: pričlenili ostrov Grónsko k USA. Zatiaľ však iba neoficiálne, keď vytvorili „budúcu mapu Spojených štátov“

  Spoločný štát USA a Grónska, zvýraznený farbami zástavy Spojených štátov, zobrazili na tričkách, ktoré sa ponúkajú na internetovej stránke Republikánskej strany. Podobný netradičný marketingový ťah urobil Národný výbor Republikánskej strany, ktorý podporuje ideu o „privatizácii“ ostrovu.

  https://www.hlavnespravy.sk/splnil-sa-sen-donalda-trumpa-gronsko-priclenili-k-usa-zatial-neoficialne/1864708

  Odpověď
  • Mentálna úroveň tejto stojí za to (z diskusie pod článkom):

   Avatar
   TIGRICA19937 • pred hodinou

   Cennim si boj Danskeho kralovstva proti ruskym zaujmom ale co su to vlastne tie ruske zaujmy? Zotrocit a uvalit do chudoby polovicu europy?

   Jej odpoveď na ďalšieho podobne obdareného :
   Jozef • pred hodinou • edited

   Nech na to zoberú ruskú logiku…..máme tam základňu,tak si to územie jednoducho obsadme“…..lenže to by muselo USA klesnúť na úroveň Ruska….a to sa dúfam nikdy nestane

   TIGRICA19937 Jozef • pred hodinou

   Presne, USA sa nikdy neponizi na uroven Rusov a dakujme Amerike ze drzi toho Ruskeho otroka ako tak na uzde, inac by si zas robil zalusk na celu Europu.

   Odpověď
   • To bude rozčarování, až to přijde. Je úžasné sledovat, jak se sami sebe snaží přesvědčit, že USA jsou „království nebeské“ a Rusko „východní Mordor“, ale přitom cítí ten rozpor mezi předstvanou a realitou.

    Odpověď
   • Sú to nasadení trolovia

    Odpověď
    • Ak si zakódovala do nicku dátum narodenia – júl 1993, tak je to dobrý obraz degenerácie vzdelanostnej úrovne po 1989 a (a)sociálni inžinieri si mädlia ruky nad dosiahnutým výsledkom. Pri posudzovaní dôležitostí ministerstiev je veľmi otázne čo je viac – financie a hospodárstvo, vnútro a obrana či kultúra a školstvo.

     Odpověď
    • Taky to tak z dikce a invence komentářů cítím. Je to průhledně blbé.

     Odpověď
  • USA dostaly chuť zmocnit se, na úkor Dánska, Grónska a posílit svou pozici při budoucích jednáních o rozdělení Arktidy. Zatím je to jen jejich „zbožné přání“, geopolitická situace ve světě se změnila.
   Otázkou mj. je, zda na to budou v současnosti mít dost sil. Na podmanění Sýrie, Iráku, Afghánistánu, KLDR, Venezuely, apod. je už nemají…

   Odpověď
   • NicNezNula 25.8.2019 o 14:29

    VVP to vysvětluje v posledních OO, že se jedná o určitou brzdu směrem k Číně (a následně směrem k Rusku). Takže zdrojově na to USA sice nemají, ale když na to přijde, tak se ten proces zformalizuje raz dva a spíše je to asi akce globalistů, než státních elit. Pokud jsem to dobře pochopil. Takže Trump teď „hází špeky do davu“ a podle reakce se uvidí, jak se to zařídí.

    Odpověď
    • Vzhledem k tomu, že Čína již v Grónsku investuje, začala stavět ledoborce, apod., naskýtá se otázka, zda USA nejsou v případě „koupě“ (hospodářském ovládnutí) Grónska nyní až na druhém místě… „Nervozita“ amerického ministra zahraničí Mike Pompea by tomu napovídala.

     https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/pompeo-kritizoval-ambice-ruska-a-ciny-v-arktide/1753088

     Odpověď
  • Putinovec 25.8.2019 o 15:44

   Teď jde ještě o to,která část z dnešních USA si bude chtít Gronsko ponechat.

   Odpověď
   • USA ještě Grónsko nemají, ve „hře“ o ně jsou zcela určitě další „hráči“…
    „Trump nevyjádřil přání koupit Grónsko, on se pouze zajímal o otázku, zda by bylo možné takový prodej realizovat…“(Ojakin, O.-O. 19.8.2019)

    Odpověď
    • Oprava: (Pjakin, O.-O. 19.8.2019)

     Odpověď
    • Putinovec 25.8.2019 o 16:25

     Já o tom vím.Tohle je jedno z mnoha Trampových plácnutí do vody.A zatímco ostatní vzrušeně sledují kruhy na vodě,Tramp si kráčí za svým cílem.

     Odpověď
   • Poznámka k věci, souhlas . Paušální nahlížení na USA jako homogenní státnost v podstatě končí. Ve vnitřní , vnější a globální politice tohoto odpočítávaného hegemona je namístě použití přesnější identifikace mocenských skupin.

    Odpověď
 6. Prosím, nemáte niekdo inormácie týkajúce sa:
  http://gurdjiefflegacy.org/70links/search.htm
  dakujem moc dopredu

  Odpověď
  • Ahoj, venujem sa tomuto uz dlhsiu dobu…Gurdjieff bol velmi zaujimavy clovek a na zoznamenie so stvrtou cestou by som doporucil syntezy niektorych jeho ziakov. Jednak Maurice Nicoll (Jednoduche vysvetlenie idei prace) a P.D. Ouspenski (hledani zazracneho)…Snad pomoze.

   Odpověď
  • Zajímavý dílko na téma Gurdžijev …Meetings with Remarkable Men
   https://m.youtube.com/watch?v=uYhv0O0gUTk

   Odpověď
   • Gnostik a Archal, moc ďakujem za doporučenia. Našla som na mape Uzbekistanu miesta označené ako Sarmung monsterio, ale budú to asi len hypotetické miesta…

    Odpověď
    • Co je archal?

     Odpověď
     • @Janka S – co jsem vyhledala, protoze me to take zajima na books.google ….v Pauly’s Real-Encyclopädie der classischen Altertumswissenschaft, kdyz jsem zadala Archal nebo i Jarabbaal vyznam, psano svabachem v nemcine a v rectine, takze mi to dalo zabrat.
      Upozornuji – jedna se o vytah z textu:

      - fenicky Archal, recky Herakles, etrusky Hercule = bozi bojovnik = Israel

      dalsi vysvetleni:
      Archal je treba rozdelit do dvou slabik -
      - prvni slabika znaci „ohen“ nebo „silneho“ ve smyslu prastare sily vztahujici se na bozstvo
      - druha slabika „vitezstvi“ – pripomina boj v ringu
      jako treba Herkules se lvem apod. vzdy jde ale o boj dvojity, napr. na nebi a na zemi

      bozi bojovnik Fenicanu Jarabbaal = Ball pecuje – ma take co spolecneho s Hebreji

      Je to tak zhruba ze starych podkladu. Snad jsem to pochopila a prelozila dobre.

      Odpověď
 7. Hlava CB Anglie Mark Carney na setkání s různými hlavami CB různých zemí světa a vedením sekcemi FEDu v americkém Jackson Holeu prohlásil, že dolar má destabilizační vliv na ekonomiku světa a je třeba se zamyslet nad vytvořením nové rezervní měny.
  Situace s dolarem připomíná události na začátku 70. let, kdy padl vytvořený v roce 1944 Bretton-Woodský systém fixace dolaru ke zlatu.
  http://zakonvremeni.ru/news/14-4-/40755-glava-tsb-anglii-predlozhil-zamenit-dollar-novoj-rezervnoj-valyutoj.html

  Trump nazval hlavu FEDu hlavním nepřítelem Ameriky.
  http://zakonvremeni.ru/news/14-4-/40764-tramp-nazval-glavu-frs-ssha-vragom-ameriki.html

  Odpověď
  • Mluvčí hlavy soudobého světového finančního systému . FED je touto hlavou ovládán.
   Dedukuji, že nutný odchod dolaru ze světové do regionální role budou chtít stranoviki použít jako zbraň v ekonomické části volební kampaně Trumpa . Trochu to vypadá paradoxně – místo aby dolar bránili , podtrhnou ho co nejdříve, aby zkomplikovali volební tažení Trumpa do druhého prezidentského období . Globalisté budou, podle mne , nuceni požádat jak Putina, tak i Si , aby na období 2020 zeslabili tlak na dolar /ten je objektivně už na odchodu/ a podrželi pozici Trumpa .Proto také dostala Basilej III odklad .

   Odpověď
 8. Princ Andrew objasnil svoje bývalé priateľstvo s Epsteinom
  Britský princ Andrew v sobotu opäť odmietol tvrdenia, že sa podieľal na trestných činoch sexuálnej povahy, ktorých sa údajne dopúšťal jeho niekdajší priateľ a odsúdený pedofil Jeffrey Epstein. Ten bol obžalovaný z kupliarstva a sprisahania a vo väzbe spáchal samovraždu. Informovala o tom agentúra DPA.
  http://www.teraz.sk/zahranicie/princ-andrew-objasnil-svoje-byvale-pri/414688-clanok.html

  Odpověď
  • Oracle 911 24.8.2019 o 22:43

   Áno a Iris je po tom Mata Hari…

   Odpověď
  • Tak jednoduché to mít Andrew asi nebude, nad impériem zapadá slunce

   Odpověď
   • QuoVadis 25.8.2019 o 9:10

    V dnesnim rakouskem deniku Krone (Tisk) je kritizovan Prinz Harry s manzelkou Meghan a ditetem…
    Udajne se oba hodne zasazuji o ochranu klimatu…V kratke dobe byli ovsem minimalne 3x privatni letadlem na vyletech na nobl-mistech ve Francii, na Ibize a na Sicilii. Tam mel dokonce Harry projev na nejake klimaticke konferenci.

    O zalezitosti pise uz i anglicky tisk, tak se do toho musel vlozit pritel Harryho – Elton John. Omlouva Harryho – udajne to byla jeho myslenka, aby Harry s Meghan a ditetem vzali privatni letadlo ;)

    Odpověď
    • Putinovec 25.8.2019 o 15:50

     Jedna zrůda se zastává jiné.

     Odpověď
 9. Odporúčam prečítať
  Ruský minister obrany Sergei Šoigu odovzdal moldavskému prezidentovi Igorovi Dodonovi nedávno odtajnené dokumenty týkajúce sa oslobodenia Moldavska od fašizmu v roku 1944.
  https://разведданные.онлайн/news/shoygu-peredal-moldavii-rassekrechennyie-dokumentyi-i-boevyie-znamena-vremen-velikoy-otechestvennoy-voynyi/

  „Toto sú skutočné dokumenty tej doby, ktoré hovoria o tom, čo sa stalo v Moldavsku, “povedal Šojgu “
  „Bol urobený obrovský pokus zničiť moldavskú kultúru,“ povedal Šojgu.

  Odpověď
  • https://разведданные.онлайн/news/shoygu-peredal-moldavii-rassekrechennyie-dokumentyi-i-boevyie-znamena-vremen-velikoy-otechestvennoy-voynyi/

   Odpověď
  • Link?

   Odpověď
   • Zkus to vylepšit, prosím Tě.

    Odpověď
    • link jde použít jen se musí zkopírovat.

     Odpověď
     • niektoré linky mi proste inak nejdú skopírovať- ak robím niekde chybu poraďte – vdaka

      Odpověď
      • podle mne neděláš chybu, ten server má adresu v Ruské kódové stránce, jen na to nereaguje místní diskusní software a neudělá z toho klikací link.
       Možná je na to potřeba nějaký doplněk do wordpressu ale nejsem v tom tak zběhlý.

       Nevidím v tom problém, link stačí zkopírovat a otevřít jde v pořádku. Tedy mě bez problémů.

       Odpověď
      • i link níže viz
       http://www.vodaksb.eu/diskuse/comment-page-60/#comment-247113
       mi funguje bez problémů.

       Odpověď
       • Jsem v IT oblasti zaostalá fosílie. Jak dostanu při běžné práci s klávesnicí na chvíli azbuku ? Pak samozřejmě můj problém zmizí . Pokud můžeš pomoci , hoď to do „mimo téma“ .Díky.

        Odpověď
        • Otevři si překladač Google, klikni na RUŠTINA a pak na malou ikonku s obrázkem klávesnice. Psát ale na ní musíš myší.
         https://translate.google.cz/?hl=cs#view=home&op=translate&sl=ru&tl=cs

         Odpověď
         • Děkuji Ti.

          Odpověď
          • Ja používam
           http://rusklaviatura.com/

           Buď priamo píšeš na klávesnici alebo klikneš na znaky na pravej strane.

           Odpověď
         • Taky pomůže http://cyrilice.cz/rusky/

          Odpověď
          • Také dík Tobě .

           Odpověď
           • Môžeš si pridať ruskú klávesnicu a potom ju zobraziť na obrazovke – a prepínaš medzi klávesnicami podľa potreby

            Odpověď
            • Děvčata , všechna tři , moc jste mně potěšila . Příkladná mezigenerační péče . Zkusím všechny tři varianty .

 10. Nějak se to množí dnes v 18:20
  V blzkosti Oděsy svítí dětské zábavní centrum (VIDEO)
  . Rusvesna.su/news/1566663428

  Odpověď
  • Hoří … kontroluj co sem dáváš, prosím

   Odpověď
 11. Trump spřádá další plány ohledně Grónska. Chce tam otevřít konzulát
  Vláda Donalda Trumpa má v plánu otevřít příští rok v Grónsku nový konzulát. Informovala o tom v sobotu agentura AP s odvoláním na ministerstvo zahraničí, podle kterého je tento krok součástí širší arktické strategie Spojených států.

  Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/donald-trump-usa-dansko-gronsko-koupe-prodej-nakup.A190824_095229_zahranicni_vlc

  Odpověď
  • Trump: Dánsko neplatí príspevky NATO
   https://разведданные.онлайн/news/tramp-daniya-ne-doplachivaet-vznosyi-v-nato/

   Odpověď
 12. Nový Pjakin česky
  https://www.youtube.com/watch?v=kyVMRm3RRe4
  děkujeme

  Odpověď
  • 1. 00:13 Kniha V.V. Pjakina – O svete krivých zrkadiel.
   2. 01:25 Trumpov záujem o ,,kúpenie“ Grónska.
   3. 25:34 Projekt Intermarium/Medzimorie ako hrozba pre Rusko.
   4. 38:46 GP a ekologická kríza.
   5. 52:58 Zákon zakazujúci demonštráciu nacistických symbolov v Rusku.
   6. 01:09:38 Nakoľko je možné zjednodušovať idey KSB, aby im deti ľahšie porozumeli?
   7. 01:16:45 Znalosti a ich šírenie ako JEDINÝ spôsob na odvrátenie vojny. VEĽMI DÔRAZNÁ výzva na samoštúdium a čítanie kníh KSB a DVTR.

   Odpověď
   • Vydá někdo u nás tuhle knihu????

    Odpověď
    • ano – překláda se

     Odpověď
 13. Ve francouzském Biarritzu startuje summit G7
  https://cz.sputniknews.com/videoklub/2019082410571321-ve-francouzskem-biarritzu-startuje-summit-g7/

  Odpověď
 14. Pravděpodný původce navrtaných děr do návratového modulu ISS je asi pěkná ptíca.

  https://www.tyden.cz/rubriky/veda/nasa-vysetruje-prvni-obvineni-z-trestneho-cinu-ve-vesmiru_530453.html

  Odpověď
 15. Sojuz MS-14 s Feďou se nemohl připojit k ISS z důvodu podivných vibrací. Série sabotáží pokračuje ?

  https://lenta.ru/news/2019/08/24/oscillation/

  Odpověď
  • Na diskuzích píší, že je to konečná, že se Sojuz s Feďou nemá šanci připojit … Svině !

   Odpověď
   • Není možné připustit, aby Rusko získalo nějaké prvenství v dobývání kosmu po rozpadu SSSR od dob letu Gagarina. Žádné a za jakoukoliv cenu !

    Odpověď
   • Oracle 911 24.8.2019 o 15:12

    A Kail povie, že je to ďalší príklad šlendriánstva… :/

    Odpověď
    • Ori, bohužel totéž, co tvrdí Kail, říkají i mnozí Rusové. A mám docela fušku je přesvědčit, že to není žádná náhoda, když najedou přestane fungovat věc, která bezchybně fungovala i v dobách po rozpadu SSSR.

     Odpověď
     • Oracle 911 24.8.2019 o 17:40

      Ono, to je dôsledok mediálneho tlaku a ja sa im nečudujem…

      Odpověď
      • Třeba je to jeden z úkolů jak si poradit při problému. ;-) Je dobré občas prověřit tým spolupracovníků. Občas udělám takový náhodný problém i zaměstnancům na firmě. Nabourat stereotyp! Hned vidíte kdo má kreativitu a neztrácí nervy a dokáže si okamžitě poradit. Minule jsem prověřil, jak firma se vypořádá s dvoudenním výpadkem internetu. A poradili si.

       Odpověď
       • NicNezNula 24.8.2019 o 20:08

        Sabotáž? Ne vlastně, řízený šlendrián :)

        Odpověď
        • Těší mě, že jsem vás pobavil.

         Odpověď
  • Následně ruská strana objasnila, že problémy nejsou způsobeny kosmickou lodí, ale zesilovačem systému automatického dokování na stanici.

   Odpověď
  • Loď Sojuz MS-14 se měla připojit v automatickém režimu v 7:30 SELČ. Když však byla ve vzdálenosti 96 metrů od stanice, začala se od ní náhle oddalovat. Podle serveru americké vesmírné agentury NASA již dostala ruská posádka na palubě ISS instrukce k opravě vadné součásti navigačního systému a pokusí se ho do příštího pokusu o připojení zprovoznit.

   Odpověď
   • dalsie pripojenie bude v pondelok rano

    Odpověď
    • A teď se ukáže kreativita techniků, jak se vypořádají s problémem. A oni se vypořádají!
     Držme jim pěsti-štěstí.

     Odpověď
     • Zvladnu to. V pondelok.

      Odpověď
 16. MH17 – Malaysije
  MH17-konference v Kuala Lumpur Malaysiji-zada nove vysetrovani a spravedlnost
  Oznameny proces, ktery vedou Holandane spolu s mezinarodnimi vysetrovateli ve veci MH17 proti udajne ctyrem podezrelym, by mel byt zastaven.
  https://de.sputniknews.com/politik/20190824325640833-boeing-ukraine-abschuss-malaysia-konferenz/

  Odpověď
 17. Macron uvedl, že “ kapitalismus se zhoršil a zbláznil se“
  https://tass.ru/mezhdunarodnaya-panorama/6793858
  Francouzský prezident také vyzval k reformě systému mezinárodních vztahůFrancouzský prezident také vyzval k reformě systému mezinárodních vztahů.

  Jakoby bych v tom vyjádření cítil něco z Fort de Brégancon, že jo?

  Odpověď
  • Omluva za zdvojení (mobil se také zbláznil)

   Odpověď
  • Francouzská společnost CMA CGM odmítla používání Severní mořské cesty
   https://tass.ru/ekonomika/6794094
   Dle novin Figaro, takové prohlášení bylo učiněno hlavou společnosti Rodolphem Saadém v průběhu jednání, které se konalo v pátek v Elysejském paláci setkání prezidenta Francie Macrona s francouzskými podnikateli.

   Lodě CMA CGM nepojedou podél Sibiře
   http://www.lefigaro.fr/societes/les-bateaux-cma-cgm-ne-longeront-pas-la-siberie-20190823
   Zatímco tání ledu postupně zpřístupňuje tři křižovatky Arktického moře, CMA CGM se zavazuje neprojíždět žádnou s jeho 500 lodí. Obzvlášť na severovýchodní ose hraničící se Sibiří.

   Putin ve Fort de Brégançon?

   Odpověď
  • Doplněk aktuálního pohledu od Pjakina – současná role Macrona ve vnější a Globální politice s hlavními souvistlostmi http://www.vodaksb.eu/diskuse/video/comment-page-41/#comment-247065

   Odpověď
 18. Tím ukrajinského prezidenta hlása „veľkú privatizáciu“. Celý štátny majetok sa ocitne v rukách zahraničných majiteľov
  https://www.hlavnespravy.sk/tim-ukrajinskeho-prezidenta-hlasa-velku-privatizaciu-cely-statny-majetok-sa-ocitne-v-rukach-zahranicnych-majitelov/1864314

  Odpověď
  • - ako inák ľudom povedať : MY UŽ NEMÁME NIČ
   - bud je to v rukách oligarchov ukrajinskych či v zahraničních rukách

   Odpověď
   • To je tak, keď majú osvedčených poradcov Mikloša s Mikim. Veď ich úspechy práve kvôli privatizácii všetkého možného doposiaľ nezanikli; ceny na Západe preberajú doposiaľ. Zrejme sa jedná aj o ich rukopis na UA.

    Odpověď
 19. Trump opäť tvrdo kritizoval šéfa Fedu
  http://www.teraz.sk/zahranicie/trump-opat-tvrdo-kritizoval-sefa-fed/414547-clanok.html

  Odpověď
  • Oracle 911 24.8.2019 o 9:13

   Obul do Fedu?
   Skôr povedal pravdu.

   Odpověď
  • Ak je šéf FEDu na strane štátnej elity a pôjde proti záujmom mäkkého pristátia dolára,tak môže byť prvý odídený šéf FEDu.
   - Nie je úplne jasné, čo mal Fed podľa Trumpa urobiť, keďže v Jackson Hole sa koná len konferencia a zasadnutie menového výboru (FOMC) sa uskutoční až v septembri.-
   Ale práveže je úplne jasné čo mal FED urobiť. V Jackson Hole malo jasne zaznieť, že úroky pôjdu dolu, trh počíta určite so septembrovým znížením a ďalším do konca roka. Ak nie, akciový trh sa môže zosypať a to rozhodne neprispeje k Trumpovemu znovuzvoleniu. Burziáni pozorne sledujú rétoriku, každé jedno slovo, ktoré vo svojom prejave Powell povedal. V auguste 2009 bolo práve v Jackson Hole ohlásené QE2 Benom Bernankem.

   Odpověď
   • Lenze aspon podla ukazovatelov ekonomika je v dobrom stave, nizka nezamestnanost, vysoko indexy, ak teraz znizia o pol percenta a este parkrat, co budu robit buduci rok, ked sa usa budu borit s nasledkami obchodnej vojny, prip.ak budu naozaj stahovat vyrobu do usa, pride aj s rastom cien, ked uz kvoli nicomu inemu, tak naklady na presun a vystavbu fabrik niekto zaplatit musi.

    Odpověď
    • JankaS, tých možností je dosť. Ku krízovým úrovniam 0,25% má FED ešte 2%, čiže 8 x 0,5%. Ďalší krok je QE, ktoré sa môže vzťahovať len na štátne dlhopisy, potom sa to môže rozšíriť na korporátne. Skupovať môžu všetky v investičnom pásme, čo je od AAA až po BBB+. Dokonca môžu použiť aj na „hulváta“ nákup samotných akcií, BoJ to má odskúšané. A hlavne, FED môže tieto kroky dávkovať synchronizovane na striedačku s ECB, BoE, BoJ.
     Za posledné desaťročie, napriek tonám múdrych komentárov finančných analytikov, ekonómov, burziánov, dosiahli centrálni bankári najdlhšie obdobie nepretržitého rastu. Tým nemyslím rovnomerné rozdelenie bohatstva (to predsa nechcú), ale obdobie, kedy sa aj v krajinách s nízkymi mzdami ako je Slovensko, zvyšovala zamestnanosť a klesala nezamestnanosť. Pred krízou v 2008 sme u nás mali nezamestnanosť tesne pod 9%, teraz sme pri 5%. To, že z tejto konjuktúry ľudia práce (to som aj ja) veľa nemajú, skôr im práveže rapídne narástli dlhy, to je iná vec.

     Odpověď
  • Šéf centrální banky Anglie navrhl nahradit dolar novou rezervní měnou
   https://www.rbc.ru/economics/23/08/2019/5d6047959a794749734d223f

   Odpověď
   • pise o tom i Guardian…
    https://www.theguardian.com/business/2019/aug/23/mark-carney-dollar-dominant-replaced-digital-currency

    Odpověď
 20. Tak dalsi Overtonovo okno: na CTart davaji Lolita od Nabokova. Zvedl se mi u toho kufr… musi to davat zrovna verejnopravni tv?

  Odpověď
  • Oslava pedofilie….mam dceru v podibnem veku a vnimam to znacne nechutne.

   Odpověď
   • Oracle 911 23.8.2019 o 23:55

    Uprostred škandálu s Epsteinom, to nie je Overtonovo okno ale benzín na oheň…

    Odpověď
    • marlienka 24.8.2019 o 19:02

     Co si myslis o tomto videu? Je mozne, ze Trump bude “upratovat”? Kiezby, vsetky tie bestie v ludskej kozi odhalili a potrestali…

     Odpověď
    • marlienka 24.8.2019 o 19:03

     Co si myslis o tomto videu? Je mozne, ze Trump bude “upratovat”? Kiezby, vsetky tie bestie v ludskej kozi odhalili a potrestali…

     https://m.youtube.com/watch?v=nHkBuMxP6T0

     Odpověď
     • Padla dalsi “konspiracni teorie” – temer na konci videa rika soudce a CIA poradce Robert David Steele k cemu opravdu slouzi skoro tech tisic vojenskych zakladen USA po celem svete…

      Odpověď
      • Oracle 911 24.8.2019 o 21:12

       Vôbec ma to neprekvapuje…

       Odpověď
   • o take uz pedofili nemaju zaujem-pedofila pritahuju deti bez pohlavnycgh znakov-14 rocne pod to nespadaju

    Odpověď
  • Je to záměrné hrocení davu /tzv.veřejného mínění/ při připravované veřejné „popravě“ pedofilů/otázkou je ,zda i pedofílie/ po celém Světě . Obvyklá přípravná fáze globalistů před každým globálním procesem . Sinusoida tlaku je na vzestupné fázi , stačí si vzpomenout na francouzskou revoluci /jakobínství/ , mccarthysmus v USA anebo hony na „staré struktury“ po
   listopadu 89. Staré technologie v nových konkrétních podmínkách a nástroj sloužící každému, kdo zaplatí /ČT/ poslušně plní zadání…

   Odpověď
   • Oracle 911 24.8.2019 o 10:41

    Hovorím, benzín na oheň…

    Odpověď
 21. Pařížský prokurátor oznámil, že zahájil vyšetřování případu zneužívání dívek v souvislosti s Jeffrym Epsteinem.

  Epstein udržoval luxusní byt na Avenue Foch v centru Paříže.

  Homayra Sellier, zakladatelka a prezidentka Innocence en Danger, francouzská skupina pro ochranu dětí, řekla FT, když poprvé vyzvala k vyšetřování, že Francie byla donedávna zvlášť tolerantní k sexu mezi muži a nezletilými dívkami, což mnozí považují „chic“.

  „Byli to elita, byli intelektuálové, takže to bylo v pořádku, a stíhání mocných bylo dosud téměř nemožné,“ řekla a nazvala to, „prostitučním prstencem“ vytvořený Epsteinem a jeho spolupachateli.

  Odpověď
  • https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/523531-francuzsko-zacalo-vysetrovat-sexualne-zlociny-proti-detom-suvisiace-s-epsteinom/

   Odpověď
   • Oracle 911 23.8.2019 o 20:08

    Takže včera spomínaný prípad lekára nebola tak celkom výstraha ale prvá lastovička…

    Odpověď
 22. Najvyššie velenie armády a ozbrojených síl SAR dnes vydalo vyhlásenie o vyčistení kotla na juh od deeskalačnej zóny Idlib
  https://rusvesna.su/news/1566570923

  Odpověď
  • Skvělá zpráva, dík za ni. K dokonalosti jí chybí jen to, že turecké stanoviště zůstalo obsazené a bude blokovat další pohyby SAA.

   Odpověď
   • V.V. Putin mluvil telefonicky, dle tiskove sluzby z Kremlu, s R.T. Erdoganem o regulaci syrske otazky. Telefonicky rozhovor se konal z popudu Erdogana.
    Oba statnici se dohodli, ze spolecne zesili snahy ohledne odstraneni hrozby terorizmu.

    https://de.sputniknews.com/politik/20190823325640525-kreml-lueftet-details-von-putin-erdogan-telefonat/

    Odpověď
    • Starý vyděrač Erdogan potřebuje něco do korýtka , Turecko zrovna ekonomicky nevzkvétá.
     Je to podraznickej hajzlík , tohle má nastudováno a odzkoušeno perfektně . Putin, podle mne jako vždy, zainvestuje na 2-3 tahy dopředu.
     Nejsem rozhodně obdivovatel Erda, ale uznávám, že to nemá doma jednoduché a zatím se s tím pere docela úspěšně . 5.kolona v Turecku rozhodně nesedí s rukama v klíně.

     Odpověď
     • Ano, Erdo je vyděrač a křivák.
      Hraje to sobecky na všechny strany pro sebe, tedy špatně. Viz komentář Pjakina v posledním pořadu. Takže to úspěšně spíše v uvozovkách – nebo dle toho, z které strany se to vezme, zřejmě.
      V těchto dnech frčí za Putinem a následně sledujeme, jak bude manévrovat a něco změní.

      Odpověď
 23. Médiá nedávno uviedli, že na území Ukrajiny sa objavilo prepuknutie infekcie, veľmi podobnej moru. A armáda, ktorá je na hranici s Ruskom, je je ňou nakazená. Po objavení sa týchto informácií o nákaze vojakov v Avdejevke, v Doneckej oblasti, Rospotrebnadzor monitoruje situáciu. Na hranici sa prijali ďalšie opatrenia na posilnenie kontroly nad karanténou. Úrad uviedol, že predtým na tomto území neboli pozorované ložiská morovej infekcie. Rospotrebnadzor tiež uviedol, že RF je pripravená poskytnúť potrebnú pomoc pri diagnostike a liečbe ukrajinskej armády. „Rospotrebnadzor je pripravený poskytnúť potrebnú pomoc pri diagnostike a zmierňovaní epidemiologickej situácie, pri úplnom vykonávaní protiepidemických a preventívnych opatrení,“ uvádza tlačová služba ministerstva.
  https://politikus.ru/events/121981-rossiya-usilila-kontrol-na-granice-s-ukrainoy-vspyshki-bolezni-u-ukrainskih-voennyh.html

  Odpověď
  • Ukrajina sa stala (okrem iného) krajinou, v ktorej CIA a spol. vyvíjajú a testujú biologické zbrane. Je zaujímavé, že sa veľa hovorí o raketách, jadrových zbraniach, o konvenčných armádach – ale zbrane, ktoré sú schopné – pravdepodobne aj rasovo cielene – vyvraždiť veľkú časť obyvateľstva, sa skromne mlčí.

   Odpověď
   • Oracle 911 23.8.2019 o 23:53

    Mlčí sa pred verejnosťou ale experti na bezpečnosť, nuž vedia svoje…

    Odpověď
 24. Rusko prijme opatrenia na zabezpečenie svojej bezpečnosti po tom, čo USA odstúpia od zmluvy o INF. Uviedol to Vladimír Putin na stretnutí s členmi Bezpečnostnej rady Ruskej federácie :
  18. augusta Washington zorganizoval testy rakety s plochou dráhou letu s pozemnou základňou. Americká armáda uviedla, že raketový dosah presahuje 500 kilometrov, čo priamo porušuje Zmluvu o INF. „Okrem toho, použitie univerzálnej odpaľovacej rampy Mk-41 počas testu plne potvrdzuje platnosť tvrdení, ktoré ruská strana počas kontraktu vyjadrila Spojeným štátom americkým,“ uviedol Putin. Prezident tiež poznamenal, že nedávne Washingtonské vypustenie rakiet zakázaných podľa zmluvy neboli vôbec improvizáciou Spojených štátov. To bol iba „ďalší odkaz“ v sérii amerických provokácií. Spojené štáty obvinili Rusko z porušenia zmluvy, čím zakrývali svoje vlastné porušenia a hľadali spôsoby, ako porušiť „nepríjemnú“ dohodu. Putin poznamenal, že Moskva by sa nechcela zúčastniť ďalšieho závodu v zbrojení. Bezpečnosť krajiny však bude zabezpečená na primeranej úrovni. V tejto súvislosti boli ministerstvo obrany, ministerstvo zahraničných vecí a ďalšie oddelenia poverené analýzou úrovne ohrozenia a prijatím vhodných opatrení na prípravu reakcie.
  https://politikus.ru/events/121989-ne-improvizaciya-putin-gotovit-otvet-na-raketnye-ispytaniya-ssha.html

  Odpověď
  • „Američania zrežírovali propagandistickú kampaň“: úplné vyhlásenie V. V. Putina o zmluve o INF
   https://russian.rt.com/world/article/661410-tekst-zayavlenie-putin-drsmd-ssha

   Odpověď
  • Momentalne sa bude ako protiopatrenie riesit, zkratenie doby odpovedi na pripadny utok inak povedane, asi to speje ku opatovnej instalacii rakiet niekde kde odpal a dopad bude do 15minut (Kuba?).

   Odpověď
   • …alebo Venezuela

    Odpověď
    • Ved staci nejaka ponorka v medzinarodnych vodach blizko pobrezia USA.

     Odpověď
     • Ruské námořnictvo v roce 2020 poprvé za 28 let obdrží šest ponorek najednou
      https://tass.ru/armiya-i-opk/6790504?utm_source=yxnews&utm_medium=desktop

      Odpověď
    • V této oblasti od kubánské krize nastal tak velký technologický a logistický pokrok , takže oprašování starých receptur zejména na straně Ruska je zbytečné .
     Spíše je zajímavé hledat původní řídící kroky na vyšších prioritách / konkrétně čtvrté/, které tyhle svalová cvičení na 6. prioritě iniciují. Podle mne je to velký dohodnutý spektákl , který má pomoci Trumpovi ve volební kampani / nasycení zbrojní lobby a prezentace vlastenectví Trumpa/. Po jeho předpokládanémzvolení se v rámci Jalty 2020 začne reverzní chod , opět s plusovými body pro Trumpa i Putina . Jediné, co mě na tom spektáklu zneklidňuje , je záměrné držení Číny bokem / záměr GP/. Jalta 2020 není ve scénáři globalistů, naopak, byl by to pro ně velmi nebezpečný příznak ztráty řízení . Na straně druhé je to velmi užitečný krok pro všechny 3 lídry Velké trojky . To Putin dobře ví.

     Odpověď

Napsat komentář

*
*

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>