Diskuse

První komentář nového uživatele se zobrazí až po schválení, další už hned.

Podepisování příspěvků: anonymní příspěvky nebo ty, které v poli jména/přezdívky budou mít titulek nebo jiný text, mohou být smazány. Příspěvky s nakopírovaným delším obsahem, který je dostupný na jiném místě, mohou být také smazány – v takovém případě uvádět pouze odkaz, případně pár vět, nikoliv celý text systémem copy&paste.

 Obnoviť

 1. Odchod USA a související infopole:

  http://www.novarepublika.cz/2020/03/univerzitni-dukaz-pad-budovy-c-7-wtc.html
  Univerzitní rozbor nesmyslnosti kolapsu WTC do vlastní stopy, z důvodu nárazu letadla. Taktně zveřejněné v době kdy bude překryto událostmi okolo korony.

  https://ekonomika.sme.sk/c/22369849/wall-street-pokracoval-v-raste-napriek-rekordnemu-poctu-nezamestnanych.html
  diskreditace wallstreetu

  https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/koronavirus-usa-epidemie-pandmie-nakaza-nemoc-covid-19-nemocnice-spojene-staty-new-york-chaos-lekar.A200325_102947_zahranicni_dtt

  https://www.lidovky.cz/svet/trump-v-primem-prenosu-rozporoval-tvrzeni-expertu-televize-jej-rychle-odstrihly-z-vysilani.A200327_120639_ln_zahranici_ele
  Televizní společnosti hromadně odstřihli Trumpa v primem přenosu. Vzkaz Trumpovi od GP vzhledem k jeho snahám o udržení chodu USA alespoň v nějakém režimu?

  https://ac24.cz/-/v-usa-chteji-zakazat-resuscitaci-pacientu-s-koronavirem

  https://www.youtube.com/watch?v=Nt7bL8OIN7M&feature=emb_logo
  Situace v NY

  V USA to nebude hezké.
  Ještě mě ale trochu zaráží Bělorusko. Baťka se zjevně odmítl spektáklu účastnit, v Bělorusku běží všechny akce jakoby se nechumelilo a Baťka doporučuje na koronavir vodku…což trochu znevažuje koronavirovou pandemii. Takže si buď Putin vymínil pro Bělorusko vyjímku a nebo baťka časem taky onemocní koronou, pokud se tedy neúčast v představení trestá smrtí.

  Odpověď
 2. pro zajímavost dávám tento odkaz na rozhovor s Davidem Ickem ohledně koronaviru jako způsobu řízení společnosti – překvapující pohled od Zápaďana… jakoby věděl o KSB… v kontrastu nic nechápající moderátor…. https://www.youtube.com/watch?v=n4a29QYgXCo&feature=youtu.be&fbclid=IwAR3YTHit51duubJK0H4JeiWFv4zFdcmIU9B7Vbm0gMmkWGVv1gjeifBAHGM

  Odpověď
 3. „Bojovali za vlast“ od Šolochova teď na CT2.

  Odpověď
  • Taky koukám, šukšin exceluje, dabing původní, balsam na nervy

   Odpověď
 4. Doplněk k dřívějšímu: „Pjakin v predposlednim poradu ze 16.3. mluvil o 2000 mrtvych na etiopsko/somalske hranici.“ http://www.vodaksb.eu/diskuse/comment-page-110/#comment-301545
  K Pjakinovi, jak ho čtu a chápu vzhledem k řečným „2000-ím mrtvých v Etiopii“
  VVPj říkál, že při vydodnocení dějů je potřeba vycházet z doložitelných faktů – Ne z domněnek a z toho, co si o tom kdo myslí – na to v analýzách není místo.
  Doložitelně, očividně řekl:
  Мы говорили о том, что вся эта шумиха с коронавирусом призвана для того, чтобы сделать из Китая центр концентрации управления, то есть дальше [в этом] продвинуться. Почему именно так? Ну, про коронавирус, который заставил Китай сесть на карантин, провести очень многие экономические и социальные мероприятия и прочее, ну очень много говорится, просто полностью завалено [медиапространство]. А погибших (даже если по пределу брать) – это 4% от заболевших.

  А вот есть ситуация, связанная с Китаем же, где тоже болезнь, но там летальный исход – 100%. Вы где-нибудь об этом слышали? Нет. А где это происходит? Это происходит в Сомали, на границе с Эфиопией. Там находится один из объектов Китая. И вдруг жители Эфиопии в непосредственной близости от этого объекта начали умирать. Причём реально: заболевший умирает. Но кого-нибудь это интересует? Что-нибудь говорится об этом? Нет. А почему? Во-первых, для всех, кто участвует в этом управлении, понятна причина смерти этих людей, а там только за последние две недели умерло не менее двух тысяч человек (то есть заболевший человек – умирает). По Китаю [из-за коронавируса] кричат. Здесь, казалось бы, Китай тоже. Ну, давайте кричать! Нет, все молчат. А какие интересы связаны с Эфиопией и Сомали? Да практически никаких, кроме одного – Африка сейчас находится практически в эксклюзивной зоне интересов Китая, где Китай реализует огромное количество проектов. И там все молчат. Смертность стопроцентная, но это никого не волнует.  https://fct-altai.ru/qa/video/vopros-otvet-ot-16-marta-2020-g (4. a 5. odstavec v 1. odpovědi VVPj.

  O tom jde řeč, zde je podstata – toho, co se rozebírá, ozřejmuje, sděluje (VVPj).
  Podstatu vídím v tomto sděleném k porozumění (VVPj):

  …všechen ten humbuk s koronavirem je určen k tomu, aby se z Číny stalo CKŘ, to jest dále se [v tomto] posunout. Proč zejména tak? („Tímto Způsobem“). Nuže (tedy/no tak) o koronaviru, který přiměl Čínu zavést karanténu, provést velice mnoho ekonomických a sociálních opatření, a tak dále…Tak se tedy velice mnoho říká (informuje) – prostě je úplně zavalen(o) [mediální prostor]. A mrtvých jsou 4% (dokonce jestliže hraničně/limitně bráno) z onemocněných.

  A pak je situace spojená s Čínou, že (ano!), kde je také nemoc, ale tam je smrtelný výsledek – 100%. Slyšeli jste o tom někde? Ne. A kde se to děje? To se děje v Somálsku, na hranici s Etiopií. Tam se nachází jedna z čínských staveb. A najednou začali umírat obyvatelé Etiopie v těsné blízkosti tohoto objektu. Přičemž reálně nemocný umírá (ve smyslu k té nemoci, která tam je). Ale zajímá to někoho? Hovoří (informuje) se o tom něco? Ne. A proč? Ta za prvé- je všem, kteří se účastní v tomto řízení, je známa příčina smrti těchto lidí, a tam jen za poslední dva týdny zemřelo ne méně než dva tisíce dva tisíce lidí (ten kdo onemocní, umírá). Na Čínu (kvůli koronaviru) křičí. Zde (Somálsko-Etiopie) by se patřilo na Čínu také (křičet!). No, pojďme křičet! Ne – všichni mlčí (proč?).
  A jaké zájmy jsou svázány s Etiopii a Somálskem? Ano, prakticky žádné – kromě jednoho – Afrika je nyní téměř v exkluzivní zóně zájmů Číny, kde Čína realizuje obrovské množství projektů. A tam všichni mlčí. Úmrtnost je stoprocentní, ale to nikoho nezajímá.

  To důležité a podstatné, co Pjakin sděluje, není ve „2000-ci/2 týdny“ (ne méně než 2000 za 2 poslední týdny, ale v ozřejmění podstaty (toho co se děje, oč běží) na příkladu ve sdělené odpovědi VVPj:
  Informační humbuk z Číny okolo coronaviru a s „věcmi“ s tímto spojenými – mediální (informační) prostor zahlcen, v zájmu Číny, CKŘ, atd… ale o Etiopii a Somálsku v Africe, kde má Čína exkluzivní zóny zájmů – ticho po pěšině. Proč asi? Prostě řízení informačního pole ve světě v něčím zájmu.
  Však také informační pole “záhadné nemoci“ se 100%-ní úmrtností je (bylo) už překryto akcí Číny – přes Etiopii, Addis Abebu – centrum „záchrany“ Afriky v boji s coronavirem http://www.xinhuanet.com/english/2020-03/22/c_138905095.htm a nápomocna je také WHO https://www.aljazeera.com/news/2020/03/tedros-face-global-response-coronavirus-pandemic-200317082114682.html v čele s generálním tajemníkem zajímavého jména „Tedros Ghebreyesus (Hebrej-Jesus)“ http://www.vodaksb.eu/diskuse/comment-page-109/#comment-301298

  Odpověď
  • Tu podstatu nikdo nerozporuje, řeč byla o nepřesné informaci o 2000 mrtvých za dva týdny, což Pjakin uváděl nesprávně.

   Odpověď
   • „nepřesné informaci o 2000 mrtvých za dva týdny“

    Přesněji řekl „не менее двух тысяч человек“.
    A v tom „Нет, все молчат“ osobně čtu mezi řádky – bližší informace si dohledejte, k pochopení co tam běží – za záhadnou nemoc. Buďte samostatní.

    A obrázek k přečtení reálného děje, o co tam jde se dal nalézt v informačním poli – např.:

    На востоке Эфиопии зафиксировали вспышку неизвестного заболевания
    https://regnum.ru/news/society/2886494.html

    Загадочная болезнь приносит смерть и ужас восточной Эфиопии.
    https://www.theguardian.com/global-development/2020/feb/20/the-mystery-sickness-bringing-death-and-dismay-to-eastern-ethiopia

    https://www.insideover.com/society/mysterious-disease-x-strikes-in-ethiopia-what-is-it.html

    https://www.ripplesnigeria.com/fears-on-the-rise-in-ethiopia-as-mystery-illness-strikes-many-dead/

    Nebo rovněž na jiných diskuzích https://outsidermedia.cz/nejnovejsi-zprava-z-koronavirove-fronty/?show=comments a zde to také bylo zdrojováno odkazy a komentováno.

    Odpověď
    • Oprava, nikoliv

     „nepřesné informace o 2000 mrtvých za dva týdny“,

     ale

     „nepřesné informace o nejméně 2000 mrtvých za dva týdny“.

     Bylo těch nejméně 2000 mrtvých za 2 týdny? Nebylo, jedná se o číslo za několik let.

     Odpověď
     • popolvár 28.3.2020 o 18:50

      Pjakin zámerne šokoval poslucháčov zveličením množstva mŕtvych, tým, že to náročky vtesnal do 2 týždňov. Takto prinútil pozorných poslucháčov si dohľadať správnosť informácií. Na jednej strane odhalili, že to Pjakin prehnal, na druhej strane Pjakin dosiahol, čo chcel: upriamil pozornosť na to, čo Čína skutočne vystrája v Afrike. Plus dajte si dokopy aj informácie o biznis povahe „pomoci“ z Číny v porovnaní s nezištnou pomocu Kuby a Ruska a obraz je jasný: na pozadí koronavírusu sa vyvažuje mocenský vplyv Číny, aby sa nestal nekontrolovateľným hegemónom ala USA. Vzhľadom na to, aké média to zverejňujú, GP sám brzdí tento projekt. A v tomto kontexte asi aj treba prehodnotiť smrť Sulejmaniho – Irán ako centrum koncentrácie riadenia ak nie končí, tak minimálne sa odkladá…

      Odpověď
      • Pokud to tak není, jedná se o lež.
       A je jedno jaký cíl se za tím skrývá.

       Odpověď
       • popolvár 28.3.2020 o 20:24

        ale tí mŕtvi tam sú, veď si niektorí tú námahu dali a informácie dohľadali. Takže neviem, čo riešiš.

        Odpověď
       • Souhlas, lhát se nemá. Otázka stále je, odkud čerpal informace…

        Odpověď
        • Pokud vim, tak Pjakin rika, ze si lide maji informace overovat sami a ne se na nej spolehat …..

         Odpověď
       • Lež implikuje vědomý záměr, o to se v tomto případě nejedná.

        Odpověď
      • Oracle 911 28.3.2020 o 19:21

       A to znamená, že projekt Čína stred sveta (Ríša stredu?) dostáva vážny fázový posun.

       Odpověď
  • Dam sem vlakno ze vcera, ktere jedna o tom samem, aby se zde doplnily informace. Jinak se budeme bavit porad dokola.

   Odpověď
   • :)
    http://www.vodaksb.eu/diskuse/comment-page-110/#comment-301545

    Odpověď
 5. >vyvinulo s přihlédnutím k čínským a francouzským zkušenostem systém léčby infekce koronaviru, který je založen na antimalarickém léku meflochin

  Trump – zkusme kombinaci Chloroquinu (antimalarikum) s Azithromycinem (macrolid-antibiotikum), nemame co ztratit
  Nemcum se to ale nelibi, protoze je to „dryjak“ – vic skod, nez uzitku?
  https://www.springermedizin.de/covid-19/infektionskrankheiten-in-der-hausarztpraxis/chloroquin-gegen-das-coronavirus—mehr-schaden-als-nutzen-/17836682

  Jedou vsichni stejnou matrici (na stejne vlne v pozadi CoV) a patri to do EMP.

  Odpověď
  • Omluva, nejak se mi to zobrazilo jinde, patrilo pod Iris. Prosim Hoxe, aby to zde smazal.

   Odpověď
 6. v Italii dochází k 2-násobnému zdražování potravin..zprávy od rodiny

  Odpověď
  • Ako to odôvodnili?

   Odpověď
   • chceš jesť ? kupuj…nechceš jesť ? nekupuj….
    to mám od našej firmy v Brunecu

    Odpověď
 7. V Rusku vynalezli lék pro léčbu koronaviru
  https://cz.sputniknews.com/svet/2020032811723901-v-rusku-vynalezli-lek-pro-lecbu-koronaviru/

  Odpověď
  • Mit fungujici lek na koronavirus je otazka mezinarodni prestize. Doufam, ze se to Rusum povede jako prvni, byla by to skvela facka GP i podpindosum. Takova zprava by nesla ututlat, probehla by vsemi informacnimi kanaly (propaganda/nepropaganda) a borilo by to hlavne umele hranice a prekazky, jez nekteri nasi politici vuci RF vytvareji.

   Odpověď
   • sa mi zdá že sša už má liek na koronu

    Odpověď
    • No lék nebo antidot se vyrobí většinou před vlastním rozšířením bakterií nebo viru; co kdyby se sám “výrobce” nechtěně nakazil?

     Odpověď
     • Přesně tak, viz ebola- nakaženou američanku a američana okamžitě zachránili (jejich lidi), zatímco španělskou jeptišku a kněze nechali zemřít.

      Odpověď
    • Ano, dokonce prý dobrovolně testuje jeden český pacient a pomáhá mu. -ALE – jaké budou asi vedlejší účinky toho amerického léku.

     Odpověď
  • >vyvinulo s přihlédnutím k čínským a francouzským zkušenostem systém léčby infekce koronaviru, který je založen na antimalarickém léku meflochin

   Trump – zkusme kombinaci Chloroquinu (antimalarikum) s Azithromycinem (macrolid-antibiotikum), nemame co ztratit
   Nemcum se to ale nelibi, protoze je to „dryjak“ – vic skod, nez uzitku?
   https://www.springermedizin.de/covid-19/infektionskrankheiten-in-der-hausarztpraxis/chloroquin-gegen-das-coronavirus—mehr-schaden-als-nutzen-/17836682

   Jedou vsichni stejnou matrici (na stejne vlne v pozadi CoV) a patri to do EMP.

   Odpověď
  • https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=2&ved=2ahUKEwiG4sT2wb3oAhVdQEEAHZnwDNQQFjABegQIBRAB&url=https%3A%2F%2Fwww.sukl.sk%2Fbuxus%2Fdocs%2FBezpecnost_liekov%2FOznamyDrzitelov%2F2013%2FDHPC_Lariam_3_9_2013.pdf&usg=AOvVaw1lRXCS1heX_yw6ZC2TJdGF

   Vytvára depresie, psychózy, sklony k samovraždám,……
   Takže…..

   Odpověď
   • Kazdy lek ma nejake vedlejsi ucinky…
    U kritickych pripadu nema smysl vahat.

    Odpověď
 8. Zdravím, rád by som nadviazal na komentár od Popolvára, ktorý poukázal na to aby sme do nekonečna nerozoberali testy,rúška, počet mŕtvych, aké má ta „Ruska zelené oči“ a pod. sú to zbytočné informácie..informačný šum. Každý človek, ktorý nemá IQ hojdacieho koníka si tieto informácie nájde ak ich potrebuje. Pjakin v tomto robí veľkú nadprácu a odkrýva nám procesy, ktoré by sme museli prácne každý sam analyzovať. Nemíňajte drahocenný čas na objavovanie/objasňovanie niečoho čo už bolo popísané dostatočne jasne (neobjavujme teplú vodu). Pomôže to snáď niekomu v analytike? Skúsme využiť tento objektívny proces „korona-voľno“ na dosiahnutie subjektívnych cieľov. Ak nám to situácia dovolí tak radšej študujte DVTR. Ak by si každý denne prečítal len 2 strany tak by ste mali za sebou(od začiatku korona-volna) už x strán poctivo rozobratých informácií aj s priradenými obrazmi a tak by sme zvýšili úroveň chápania procesov, ktoré prebiehajú okolo každého z nás. Využite tento čas. Takáto príležitosť sa ešte v histórii ľudstva nenaskytla aby zrazu milióny ľudí mali ohromné množstvo času na samo štúdium.

  Dávam do pozornosti jedno staršie video od Zaznobina nabité informáciami k DVTR pre prípad, že by mal niekto problém s motiváciou.
  https://www.youtube.com/watch?v=k0fglpjuiks

  Odpověď
  • @Martin
   Moc dekuji za ref.
   Opravdove perly od Zaznobina.
   Pokud mas takovych odkazu vic tak napis, prosim
   A vy kteri sem davate porad dalsi info o Virusech/ aniz bych to podcenoval / se prosim zamyslete nad tim co vam na stribrnem tacu predal Martin/Zaznobin

   Odpověď
 9. Situace s Koronavirem může působit jako stimulant k vybudování síťové infrastruktury 5G.

  https://www.mobilmania.cz/clanky/koronavirus-muze-urychlit-budovani-5g-roste-potreba-rychlych-siti-s-vyssi-kapacitou/sc-3-a-1347857/default.aspx

  Odpověď
 10. Don Anderson 28.3.2020 o 11:12

  Z novin: Pod katedrálou ve Washingtonu byly objeveny tisíce respirátorů. Krypta pod katedrálou kromě tisíců respirátorů ukrývá další „poklady”. Umístěny tam jsou například ostatky bývalého prezidenta Spojených států Woodrowa Wilsona či spisovatelky Helen Kellerové.

  Vidíte v tom něco?

  Za vlády Wilsona mělo ekonomicky největší dopad zavedení systému federálních bankovních rezerv, od kterého se slibovala stabilizace měny po tehdy nedávné ekonomické recesi z roku 1907. Tak byla coby centrální banka USA ustanovena Federal Reserve Bank.

  Helen Kellerová byla americká spisovatelka, aktivistka a lektorka. Byla také členkou Socialistické strany Ameriky.

  Odpověď
  • Vyplavaly věci na světlo Boží
   Vidím obraz „sběratele“ = invesTORa a jeho zbrklý útěk od svého pokladu.
   Stejné to bude s „kryptami“ i jinde.
   “ …. prodat a peníze rozdat chudým …. „, už nejde.
   V současné situaci se dá nabídnout spíše jen práce, takže na trhu je poptávka po zru_Cnosti, tedy ruční práci.

   Odpověď
  • Vyplavaly věci na světlo Boží
   Vidím obraz „sběratele“ = invesTORa a jeho zbrklý útěk od svého pokladu.
   Stejné to bude s „kryptami“ i jinde.
   “ …. prodat a peníze rozdat chudým …. „, už nejde.
   V současné situaci se dá nabídnout spíše jen práce, takže na trhu je poptávka po zru_Cnosti, tedy ruční práci.

   Odpověď
  • Vyplavaly věci na světlo Boží
   Vidím obraz „sběratele“ = invesTORa a jeho zbrklý útěk od svého pokladu.
   Stejné to bude s „kryptami“ i jinde.
   “ …. prodat a peníze rozdat chudým …. „, už nejde.
   V současné situaci se dá nabídnout spíše jen práce, takže na trhu je poptávka po zru_Cnosti, tedy ruční práci.

   Odpověď
  • Oracle 911 28.3.2020 o 11:59

   Dvoj odhad, je dobrý, fakt sú to významné správy o tom kam SŠA/USA smeruje.

   Odpověď
   • a kde je dáky link?

    Odpověď
    • https://www.novinky.cz/koktejl/clanek/pod-katedralou-ve-washingtonu-byly-objeveny-tisice-respiratoru-40318393

     Odpověď
    • https://www.novinky.cz/koktejl/clanek/pod-katedralou-ve-washingtonu-byly-objeveny-tisice-respiratoru-40318393

     Odpověď
 11. Donald Trump v pátek podepsal finanční injekci – jedná se o rekordní finanční balík v objemu 2,2 bilionu dolarů (přes 54 bilionů korun) schválila v pátek. Už ve středu tak učinil Senát. Miliardy budou proudit do rodin, firem i nemocnic
  Více na https://www.e15.cz/zahranicni/trump-stvrdil-rekordni-financni-injekci-na-podporu-americke-ekonomiky-1368141
  Po podpisu otevřel šuplík od stolu a předal všem okolo pamětní propisku z tohoto okamžiku,
  Video je uprostřed textu o statistice nemocnosti:
  https://www.novinky.cz/zahranicni/koronavirus/clanek/on-line-vyrobime-100-000-plicnich-ventilatoru-rekl-trump-40318397?

  Odpověď
  • Na margo diskusie o koronavíruse tu už asi všetci vieme, že je to minulosť a médiá prežúvajú kaleidoskop následkov tohto riadiaceho kroku. Už som predtým napísal, že korporátny svet rieši jeseň tohto roka, pretože zatiaľ, aspoň z nedávnej minulosti nie je precedens, kedy po recesii môže dôjsť hneď ďalšia recesia, vzhľadom na možnú „sezónnosť“ nákazy.

   Tento úvod k tomu, že podľa posledných udalosti sú tu momentálne predložené 2, možno tri koncepcie ekonomického riešenia. Putinová – masívna podpora obyvateľstva a zachovanie všetkých slobôd, prípadne zdaňovanie prebytkov. Trumpová – masívna podpora, spolu so štátnym riadením podnikov. Orbánová – korporátny fašizmus, naoko pseudokontrola kľúčových podnikov armádou, v realite priamy prístup týchto podnikov k podpore štátu. Toť moje dva centy. Slovensko má zatiaľ podľa krokov Matoviča a Sulíka nakročené k Orbánovi (aj v kontexte Popolvárovej analýzy).

   Inak sa zároveň bude ukazovať, vzhľadom na obmedzenia v práci, koľko reálne ľudia musia pracovať a koľko je len povinné sedenie v kancloch a podnikoch a možno dôjde aj na Stalinové prehodnotenie dĺžky pracovného času.

   Odpověď
   • Oracle 911 28.3.2020 o 12:00

    Dobrá analýza s tým, že Matovič hrá inú rolu než Orbán…

    Odpověď
    • popolvár 28.3.2020 o 12:06

     Ori!!!, ja naopak súhlasím s názorom nik-a, že „…Slovensko má zatiaľ podľa krokov Matoviča a Sulíka nakročené k Orbánovi…“

     Odpověď
     • Oracle 911 28.3.2020 o 12:38

      Mal som na mysli rozklad Slovenska v rámci prípravy na R-U 2.0 tentoraz v réžií Orbána/Maďarských elít, lebo aj to je scenár a v záležitosti od podmienok/ostatných procesov a rozhodnutí kádrov aj to je celkom reálny výsledok procesov.

      Takže áno, ale nie.

      Odpověď
 12. Dávám k případné diskusi 2. iteraci metrologicky hodnotitelných parametrů – viz. níže můj příspěvek (po ovoci poznáte je)

  http://www.vodaksb.eu/diskuse/comment-page-109/#comment-301310

  1. Priorita – konceptuálně-světonázorová
  1.1 Pokračování v provozu bezbožných či zmanipulovaných světonázorů (biblický projekt) versus plná svoboda vyznání v praxi i teorii
  1.2 Soutěž mezi globalizací na ruský způsob versus návrat k národnímu uspořádání mezinárodních vztahů (v případě pádu biblického projektu)
  2. Priorita – chronologicko-historická
  2.1 Pokračování v cenzurování informací ve veřejném prostoru versus skutečná informační a názorová pluralita
  2.2 Pokračování tabu ohledně pravdivé historie lidstva versus uvolnění všech informačních embarg
  2.3 Pokračování tabu versus odtajnění pravdivého pozadí problematiky tzv.globálního oteplování
  2.4 Pokračování tabu versus odtajnění pravdivého pozadí problematiky 9/11
  2.5 Pokračování tabu versus odtajnění pravdivého pozadí přistání Američanů na Měsíci
  3. Priorita – ideologicko-sociologická
  3.1 Kolektivismus a nárůst role sátu versus autonomní občanská svobodomyslnost a decentralizace státní správy
  3.2 Multikulti globalizace versus národní lokalizace a přiměřený outsourcing (deglobalizace)
  3.3 Pokračování versus stopka v islámské migraci do Evropy
  Repatriace versus legalizace pobytu nelegálních imigrantů
  3.4 Pokračování v mediálním aktivismu, propagandě a prolhanosti versus objektivita a pravdivá informovanost
  Vývoj ohledně kontroly nad vysíláním veřejnoprávní České televize
  3.5 Směřování EU k federalizaci versus rozvolňování centralizace a nadnárodního příkaznictví
  Osud EU strategie tzv. Zelený úděl
  3.6 Bipolární versus multipolární správa globálního soužití
  3.7 Restrukturalizace politicky orientovaných neziskovek
  4. Priorita – ekonomicko-finanční
  4.1 Pokračování v dluhově-úrokové ekonomice versus návrat k reálné ekonomice (fiskální a měnová konsolidace)
  4.2 Zrušení hotovosti versus zachování existence dvoustranných finančních transakcí (bez bankovního prostředníka)
  4.3 Implementace průmyslu 4.0 versus důraz na lokální a sortimentně soběstačnou národní výrobu
  4.4 Konec dolaru coby světové rezervní měny – dedolarizace
  4.5 Pokračování v dluhovém otroctví versus reálné nasazení tzv. nepodmíněného základního příjmu
  5. Priorita – biologicko-genetická
  5.1 Výskyty chemtrails versus čistá obloha včetně zveřejnění jejich skutečné existence
  5.2 Nekontrolované rozšiřování 5G sítí versus jejich plně prověřená (ne)aplikace
  5.3 Rozvoj digitální identifikace těla člověka versus odmítnutí této ztráty jedné ze základních lidských svobod
  5.4 Pokračování versus stopka expanzi GMO potravin
  5.5 Pravdivé informování světové veřejnosti ohledně okolností vzniku, účelu a rozšíření pandemie koronaviru Covid-19
  5.6 Pokračování versus odpískání genderové a LGBT agendy
  6. Priorita – vojensko-nátlaková
  6.1 Sankcionování versus spolupráce mezi východem a západem
  6.2 Pokračování versus ukončení roli USA v roli světového četníka
  Stahování amerických vojáků z ostatních zemí a zavírání jejich zahraničních vojenských základen
  Emancipace Německa od USA správy
  Stažení USA army z Afgánistánu, Iráku, Sýrie
  6.3 Pokračování v nepostižitelnosti elit versus jejich začištění a funkční kontrola ze strany populace
  6.4 Pokračování NATO versus jeho transformace a rekodifikace či přímo i likvidace
  6.5 Nárůst restrikcí ohledně volného pohyb a cestování versus návrat k volnému pohybu osob a cestování
  6.6 Vývoj situace ohledně Vatikánu
  6.7 Vojenské versus mírové vyřešení Palestinsko-Izraelské otázky
  6.8 Prolongace versus ukončení Tureckých ambicí coby člena EU (bezvízový styk pro lidi s tureckým pasem)
  7.Priorita – kádrově-personální elitářství
  7.1 Obecně – konzervace versus začišťování elitních prominentů předkoronavirové doby
  7.2 Pokračování versus konec Merkelové, Macrona, Sorose, …
  7.3 Pokračování versus konec papeže
  7.4 Pokračování versus konec euro-unijních elitářů
  7.5 Pokračování versus konec prominentů tzv.Deep state of USA
  7.6 Pokračování versus konec prominentů tzv.Pražské kavárny
  7.7 Pokračování versus konec pindosů a podpindosů všeho druhu

  Odpověď
  • @Pe-tri
   Dobrá práce, návazné upřesnění…myslím ve smyslu z již předchozího příspěvku, kde stojí (citace):

   „Navrhuji sledovat co praktického z toho vzejde. Proto dále uvádím 1.nástřel dvacítky metrologicky hodnotitelných parametrů, skrze ně bude možno toto praktické JAK monitorovat a vyhodnocovat směr, kterým se vývoj bude fakticky ubírat.“

   Stejné (podobné) doporučení zaznělo i od Pjakina v jednom z jeho posledních dílů.
   Sledovat a vyhodnocovat „jaké parametry“ se nám zavádí „přes coronavirus“ v (k) žití – do budoucnosti – aby jsme věděli (chápali) co je za čím a jakém zájmu, kým a proč zaváděno – prostě „odkud vítr vane“ – v následné době…v časech „po coronavirových“.

   Odpověď
  • popolvár 28.3.2020 o 16:51

   budem rád, ak v tomto duchu A versus B, sledovaním tebou navrhovaných parametrov, budeš tuv týždenných intervaloch zverejňovať pravidelnú „svodku“. Teším sa, na tvoje analýzy priebežného stavu budúceho smerovania…

   Odpověď
   • Ten týden je, řekl bych, příliš optimistický. Osobně očekávám nelineární průběh změn, s poměrně jasným bifurkačním okamžikem/událostí, od kterého to už pojede možná i v tom týdenním časování. Takže spíš vyhlížím tento bod zlomu, aby mně neunikl, ale proč ne, klidně si můžeme v cca tom týdenním intervalu zrekapitulovat směr vývoje událostí a vztáhnout ho k posunu hodnot v diskutovaný parametrech. Nicméně jednoznačné to bude určitě až po delší době než týden, když týdny budou běžet a hodnoty se parametrů mohou pohybovat jako na houpačce. Neztrácejme ze zřetele, že z hlediska řízení není tato doba ani výstřel na cíl, ani akce-reakce, ale šachová partie.

    Odpověď
    • popolvár 28.3.2020 o 18:52

     súhlas, si poverený touto úlohou, na ktorú si sa dobrovoľne podujal. Držím palce tvojej pozornosti a analytickým schopnostiam.

     Odpověď
  • @Petri
   Tobe take Petri velky dik za obrovske usili a cas ktere jsi stravil nad touto analyzou.
   Jsi machr a budiz ostatnim/vcetne mne/ do budoucna dobrym prikladem
   Preji hezky zbytek dne ,,v karantene,,

   Odpověď
  • NicNezNula 28.3.2020 o 19:08

   Uniklo mi, že se objevila 7. priorita (czech made?), ale je to dobrý. Nejsložitější asi je, definovat metriku na stavovém prostoru těch jevů. Tak hodně zdaru a vytrvalosti.

   Odpověď
 13. https://youtu.be/cw4Xxj0zmpI
  Ruská armáda(špecialisti)v talianskom špitáli.

  Odpověď
  • 0:50 mňa tie kásne zelené oči vždy dostanú do romantickej nálady :)

   Odpověď
   • Taky jsem si toho všimnul :)

    Odpověď
   • Um..to sú predsa krásne modré oči :) krásne slovanské oči :)

    Odpověď
    • Věčný problém šedomodrozelených očí. Mám je taky.

     Odpověď
     • :-))
      Moja „stará“, polovičná ruská tatárka má hnedé, ako gaštany.

      Odpověď
     • Já jim říkám stříbrné.

      Odpověď
  • Patří do videa. Nechte hlavní stranu na důležité zprávy.

   Odpověď
  • Všimli jste si v závěru toho příspěvku? Zapamatujeme si, kdo nám pomohl a kdo nám ukradl zdravotnický materiál.

   Odpověď
 14. V USA pre krízu je skúpené všetko zlato
  https://russian.rt.com/world/news/732617-krizis-ssha-zoloto

  Odpověď
  • @Iris
   No , podle zakona POPTAVKA &. NABIDKA…. by se cena zlata mela minimalne zdvojnasobit coz se zatim nedeje a unce zlata se stale pohybuje kolem $1,600.00
   Takze to zatim neodpovida situaci a rekl bych, ze neco shnileho je ve state……

   Odpověď
   • Nasredin 28.3.2020 o 7:42

    Jsou dva trhy se zlatem: fyzickým a papírovým. Papírovému vládnou Rotschildi a ostatní manipulátoři a přes něj se snaží ovlivňovat trh s fyzickým zlatem. Pokud se ve zprávách mluví o zlatě, vždy se jedná o trh s papírovým zaletm.

    Odpověď
    • Po Basileji III , kdy bylo zlato přesunuto z druhé do první kategorie krytí měny, běží zuřivý boj o udržení statutu „papírového“ zlata . Myslím, že tahle fiktivní zhovadilost / v podstatě příslib vlastnictví hodnoty ,finanční slibotechna/ zmizí při současné turbulenci v globálním finančním systému ze světa. Spolu s různými obskurními finančními deriváty . To zase bude chudejch a překvapenejch…

     Odpověď
  • Rusi tento týždeň a minulý predali 2x po 5.5 mld usd v zlaté, môj odhad je, že zachraňovali niekomu fyzickú dodávku. Podľa mňa o tom bolo rokovanie ministra financií USA s ruským veľvyslancom pred 2 týždňami. Predpokladám, že za to nieco Rusi dostali, asi nekupovali zlato len preto, aby ho hádzali na trh teraz. Ale nic nevidim, vidíte nieco vy?

   Odpověď
   • popolvár 28.3.2020 o 16:31

    ani neuvidíš. Mám pocit, že Trump a Putin koordinujú vzájomné kroky a si pomáhajú viac, než čo i len tušíme. Tú informáciu Milačeho/Salviniho o spoločných krokoch USA a RF aj ohľadom obmedzenia vplyvu Číny by som v kontexte posledných informácií nezavrhoval. A mám pocit, že obmedzovanie rozmachu Číny ako svetového hegemóna sa deje aj s tichým súhlasom jak Číny, tak aj, čo bude znieť neuveriteľne, so súhlasom GP.

    Odpověď
    • @ popolvár : Jo. opět mě to vrací ku variantě č.3 z posledního Tvého mimořádně podařeného rozboru .
     Situace je tak vážná, že se musí v tichosti domlouvat i konkurenti .

     Odpověď
    • Oracle 911 28.3.2020 o 19:23

     Musí to brzdiť aj on, lebo Irán naozaj nie je pripravený…

     Odpověď
 15. Trump právě aktivoval válečný zákon tzv. Defense Production Act a nařídil automobilce General Motors vyrábět plicní ventilátory.
  Údajně mu došla s GM trpělivost po zdlouhavych vyjednavanich.

  Odpověď
  • No, ono to tam vypada dost spatne, dochazi zdravotnicke pomucky, nedostava se pristroju na dychani a nemocnice praskaji ve svech. Zprava od osoby zname, ktera je tam narozena a je lekarem.

   Odpověď
   • Oracle 911 27.3.2020 o 22:48

    Obnova výroby v SŠA a výhovorka je COVID-19, a je len otázkou času kedy sa k nám tento trend dostane…

    Odpověď
    • Jak jsem cetla, uz ten trend dorazil, Skodovka uz vyrabi ventily na 3 D tiskarne.

     Odpověď
     • Oracle 911 28.3.2020 o 12:03

      Nie, mám na mysli preorientovanie ekonomiky štátov na krytie vlastných potrieb a z toho vyplývajúcu obnovu priemyslu…

      Odpověď
      • Vzdyt myslime oba to same, to byl jen priklad – „na kryti vlastnich potreb“.

       Odpověď
 16. Nepokoje v Cine na hraniciach provincii
  https://www.zerohedge.com/geopolitical/hubei-residents-riot-after-quarantine-lifted-police-beaten-their-own-shield-cop-cars

  Policia z jednej provincie, nechcela pustit na svoje uzemie pracovnikov z vedlajsej provincie.

  Odpověď
 17. popolvár 27.3.2020 o 21:30

  Hox, prosím, sprav preventívne rubriku koronavírus, lebo nám už tu pomaly namiesto pľúc rozožral celé dve najhlavnejšie vlákna, a už sa na nich nedá „dýchať“…

  Odpověď
  • Přidávám se …mám dojem že počet příspěvku roste spolu s počtem nakažených – absolutně nestíhám číst.

   P.S. Stalo se kromě koronaviru něco jiného zajímavého?

   Odpověď
   • Oracle 911 27.3.2020 o 22:36

    Ani nie, len tu Boris začal rozoberať „kozmickú energiu“ a ako „blokovanie tej energie rúškom človeka zabíja“…

    Odpověď
    • To by malo ísť do rubriky zdravie.

     Odpověď
    • Já Ti odpovím tady na Tvou poznámku o Céčku, nemám sílu to hledat. Já vím o té dislokaci elektronů a o tom jak reakce funguje, jen jsem zevšeobecnila to, že anionty mohou oxidovat i redukovat a nevím proč mne napadla v této souvislosti anorganika, konkrétně chlornany. Ty se do problematiky, kterou jsme diskutovali, samozřejmě vůbec „nehodí“.

     Odpověď
    • NicNezNula 27.3.2020 o 23:33

     Nevim, zda Borise potěším, ale v Holandsku zakázali atombordel a roušky na veřejnosti. Podle zpráv krajanů. U nás se to asi moc neventiluje, protože to vypadá jako porucha Matrixu.

     Odpověď
     • Potěšil. Díky.

      Odpověď
     • Tam jsou pro to asi jine duvody. Pokud se jim vsichni zahali, tak v tom budou mit opravdu bordel.

      Odpověď
   • Ori to vystihl :-)).

    Odpověď
  • Souhlasím.

   Odpověď
  • :-DD

   Odpověď
  • @Popolvar
   Vtipne, dobre jsi urobil bratko
   Je neuveritelne kolik casu a energie se zde na to spotrebovalo/misto aby sa citaly tlste knihy/ a pritom vsichni vime ze je to pouze zaminka aby se odvedla pozornost a spustily se jine procesy…….

   ……a v poledne zde budou dalsi prispevky zdali jsou cervene rousky ucinnejsi nez modre ci zdali je Corona smrtelna ci ne.
   Lide prosim vas bdete ale neblbnete…….

   Odpověď
   • @delnas : J.Fučík by tě pochválil za kreativní úpravu jeho odkazu . Ale řekl jsi to přesně a další
    zmírňovači informačního šílení také. Informační iluzionisté si mnou pracičky, jak je stádečko poslušné . Ne,ne a ještě jednou ne. Občas se má čúrat proti větru . Ne vždy je ten vítr dobrý.

    Odpověď
 18. Salvini o čínskej pomoci: Pokiaľ Čínska vláda vedela, neohlásila a nechránila, dopustila sa zločinu proti ľudstvu. Tí ktorí nakazili svet sa nemôžu hrať na spasiteľov… Talianov tiež prekvapilo, že časť pomoci prezentovaná ako bezplatná, bola určená len pre Číňanov žijúcich v Taliansku, ktorých je asi 320 000…
  https://www.hlavnespravy.sk/salvini-cinskej-pomoci-ti-ktori-nakazili-svet-sa-nemozu-hrat-spasitelov/2100500

  Odpověď
  • Oracle 911 27.3.2020 o 22:21

   Rusi fakt preberajú riadenie nad procesmi v pozadí koronavírusového ošiaľu…

   Odpověď
   • Přesně tak, stále je ve hře projekt Vladivostok-Lisabon. To by si měli místní diskutéři (nemyslím konkrétně Tebe) neustále připomínat a dívat se právě tímto směrem.
    a) nejblíže nás to všechny drží v realitě
    b) člověk nepropadá skepsi
    c) na tomto záchytném bodu dokážeme konkrétněji predikovat
    d) … za Dé, ať už ten GP táhne do hajzlu i s tím jeho ansámblem jím vychovaných prasat- Toť veškerá má filozofická, dopodrobna probádaná, fakticky podložená úvaha, která nepotřebuje dalších slov a komentářů.

    Odpověď
 19. Už som to tu už raz písal,takže:Ako vraví Pjakin,to čo sa teraz deje je porovnateľné s pádom socialistického bloku,ZSSR a následnými zmenami alebo s prvou svetovou vojnou a zmenami po nej alebo s druhou sv.vojnou a zmenami po nej…To však nič nezmení na tom že ľudské ekonomické,hospodárske,politické,náboženské atď.systémy sú v nepretržitom rozkladnom procese.Na chvíľu sa pozviechajú no znova a znova upadajú do ešte väčších kríz,recesií apod.Nezadržateľne sa blížia k zrúteniu.Či to bude teraz alebo o niekoľko rokov alebo desaťročí to nevie nikto aj keď ekonomické a hospodárske krízy sa dajú celkom predpovedať.Je to pesimistická kvázipredpoveď ale keďže táto civilizácia je postavená na negatívnych základoch a je to vlastne vyfabrikovaný genetický experiment kvôli poznaniu a poučeniam iných nám neznámych a našimi zmyslami neviditeľných civilizácií ako nežiť,ako sa nesprávať a akými nebyť-tak je to pseudoživot dočasný.

  Odpověď
  • Máš pravdu.
   http://www.rukojmi.cz/clanky/domaci-politika/8522-cteni-na-prazdniny-podivne-setkani

   Odpověď
  • Jednoducho tí čo to tu celé riadia tak to už jedného dňa neuriadia ,ilustrácia sa ukončí.

   Odpověď
   • Doplním čo povedal (medzi riadkami) Zelenka. My, globálna elita, sme to tu po tisícročia riadili s jednotným cieľom a tým bola moc nad celým ľudstvom. Doriadili sme to až ku globálnej katastrofe (našťastie len ekonomickej), tak teraz vy, obyčajní ľudia, sa zjedňoťte a ukážte, že to viete napraviť (to je ten jednotiaci prvok). Keď to napravíte, opäť si to my, globálna elita, vezmeme bez fanfár, potichúčky pod svoju kuratelu. My už vieme kedy a ako sa postaviť do čela tých správnych procesov a dať im svoj smer.
    Podmaz si treba domyslieť.

    Odpověď
    • Čiastočne si podľa mňa prekrútil, alebo nie úplne pochopil tu správu – povedal to v tom zmysle, že oni, globálna elita sa po tisícročia dokázali zjednotiť na jednom a tým bolo dosiahnutie globálnej moci nad ľudstvom. Nasledovný odkaz potom znie – ukážte teraz vy, či máte takýto zjednocujúci motív, prostredníctvom a na základe ktorého od nás dokážete prevziať riadenie nad planétou. Motív z kategórie napr. univerzálna láska, stať sa človekom a pod. Tieto slová sú inak na vážne zamyslenie, pretože keď sa človek rozhliadne okolo seba v spoločnosti, nevidí iné ako strach, žravosť, túžbu po moci, alebo ľahostajnosť a rezignovanosť.

     Odpověď
   • Hodina Býka se odkládá na neurčito…

    Odpověď
 20. Všimli jste si někdo také po setmění na obloze dronů? Cca 15 kusů, známý to registruje už 4. den, od pondělí, letají v pravidelných formacích vedle sebe střídavě severojižně a pak západovýchodně, jakoby něco mapovali, ale potmě? Letadla to nejsou, tohle letí rychleji, a svítí bíle, nebliká jako letadlo. Může jít o policejní drony s termokamerami, které sledují, jestli po setmění nejsou lidi venku? V USA byl pozorován podobný jev už před koronavirovou aférou v lednu:
  https://echo24.cz/a/Subu9/nad-usa-letaji-roje-dronu-nikdo-nevi-co-delaji-ani-ci-jsou
  https://www.svethardware.cz/zahadne-drony-letaji-nad-nebraskou-a-coloradem-nikdo-nevi-proc/50994

  Odpověď
  • Ja som si to všimol tiež i u nás na dedine.

   Odpověď
   • Ale všímam si to už pár rokov, registrujem podobné veci už približne od začiatku ukrajinskej krízy.

    Odpověď
  • Pardon, 5. den, po 20. h už nejsou vidět

   Odpověď
 21. Roj vyše 40 lietadiel v jednom šíku za sebou s odstupom cca 30 sek. smerujúcich na Ukrajinu pred chvíľou preletel cez východné Slovensko.

  Odpověď
  • letia smer Lotyšško.
   preskupovanie leteckých síl NATO pred akciou v Bielorusku.

   Odpověď
   • popolvár 27.3.2020 o 23:12

    plavba Titanicu…

    Odpověď
 22. PRÁVĚ TEĎ

  bydlíme na plzeňsku. Právě teď, před osmou hodinou večerní, na naší obloze kolona odhadem 20-30 letadel. Hezky v jedné lince za sebou, pravidelné rozestupy s jednou odmlkou. Několik dlouhých minut jsem měl touto linkou pokryt celý horizont. Noční obloha, letadla byla vysoko, neblikala. Směr ze západu na východ. Flightradar pochopitelně prázdný. Vy, kteří jste na východ od plzeňska, (takže asi většina) a přečtete toto včas, měli byste to v řádu minut nebo desítek minut vidět také…

  omluva, jestli taková věc nepatří na hlavní stranu.

  Odpověď
  • Putinovec 27.3.2020 o 20:12

   Zkuste to někdy nafotit.

   Odpověď
   • venku je tma, jsou to jenom světýlka. Fotka neřekne nic, točit mě nenapadlo a ani nevím, jaká by byla kvalita. A kromě telefonu (ne-smart) nevlastním takovou technologii. Jsem technologicky trochu ze staré školy…

    Odpověď
  • Akurát som chcel napísať aj ja, bývam v Leviciach a videl som takto ako popisuješ 5 strojov za sebou, ale to len od momentu, ako som prišiel autom pred barak a zapálil si, neviem, koľko ich preletelo dovtedy… Nikdy som týmto správam neprikladal veľký význam, ale teraz som to náhodou videl na vlastné oči, smer severovýchod…

   Odpověď
   • Jana z Arku 27.3.2020 o 20:48

    U nás PLZEŇ sever taky…bílý dron. Nikdy jsem ro neviděla..

    Odpověď
  • No… ona to nejspíš nejsou letadla, ale Muskovy satelity. U nás jsou vidět také a to již zhruba 2 měsíce. A ano – létají ze západu na východ.

   Odpověď
   • dobrý tip! Jenže z fotek, co mi ukázal internet, ty rozestupy byly daleko delší. Vypadalo to jinak,

    Odpověď
    • A co tohle? To už odpovídá? Těm „našim“ tedy ano.
     Ty nahuštěné byly vypuštěné jako první. A už jsou na obloze další dvě várky. Prostě – Musk musel „zas*at“ i tu oblohu…
     https://www.youtube.com/watch?time_continue=40&v=uF8bYkoD1F8&feature=emb_title

     Odpověď
     • těžké potvrdit. U nás to bylo pomalejší, větší rozestupy. Ale ano, vypadá to nějak takto

      Odpověď
      • To pomalé máš na úplném začátku videa. Já to odkazovala až dál – zrychlené.

       Odpověď
      • Rozestupy se od vypuštění družic postupně zvětšují, dokud se nedostanou na finální oběžné dráhy. Konečný stav má být několik tisíc družic rovnoměrně pokrývajících celý povrch Země. Dost šílený projekt.

       Odpověď
  • A nebyly to spíš družice? https://www.oneweb.world/media-center/oneweb-successfully-launches-34-more-satellites-into-orbit-in-second-launch-of-2020

   Odpověď
   • fakt nevím, může být. Rozhodně nedám ruku do ohně za to, že to byla letadla…

    Odpověď
   • Družice nemôžete vidieť sú veľmi malé, jedine čo je vidieť ako malé svetielko je ISS.
    Vesmírna stanica je na obežnej dráhe okolo Zeme vo výške okolo 410 km. Tento typ dráhy sa zvyčajne nazýva nízka obežná dráha. Obehne Zem raz za 92 minút, rozmery Dĺžka:72,8 m (pozdĺž osi hlavného nosníka),Šírka: 108,5 m (pozdĺž osi modulov), Výška: ~20 m.
    Cirkusant musk také družice nedopraví na Obežnú dráhu ani vo sne.
    Lietadla majú signálny maják oranžový na spodnom trupe do 10Km môže byť viditeľný ako slabé oranžové svetielko. Nevidel som to ale lietadla v takom počte nelietajú, takže to je niečo mimo lietadiel.

    Odpověď
    • Proč byste nemohl vidět družice? Vy vtipálku, družice na nízké oběžné dráze, a to satelity Starlink i OneWeb jsou, jsou v době po západu slunce a před jeho východem, tj. když nejsou ještě v zemském stínu, normálně vidět.

     Odpověď
     • pokial byvas v meste resp. v oblasti so silnym svetelnym smogom tak ich zrejme neuvidis(bezne satelity). viditelnych hviezd je minimum ale starlink ziaria viac ako akakolvek hviezda takze by mali byt viditelne aj v Bratislave ci Prahe(ak tade obiehaju).

      Odpověď
     • Vtipalek si čítal čo som napísal, a zisti si rozmer družíc ala musk a porovnaj s ISS ktorú je vidieť ako malé svetielko.

      Odpověď
      • To, čo reálne vidíme, je slnečný odraz od povrchu družíc. Je to normálny jav. Skúste si pogoogliť.

       Odpověď
     • Souhlasím. Po západu slunce, dokud se slunce neschová za daleký obzor (1 – 2 hodiny) jsou vidět družice jako malé letící hvězdy. Občas je také vídám, vyjímečně i dvě najednou a v různých směrech…

      Odpověď
  • Nemohla to být ta „přáníčka“ ? – čínské teplovzdušné balonky nadnášené hořící svíčkou ? Ta na noční obloze také svítí a nezobrazí se na Flightradaru.

   Odpověď
   • beru jako vtípek… ne, nebyla to přáníčka

    Odpověď
  • včera nad Zvolenom tá ista letka 20-30 lietadiel smer Polsko, hlásil kamarat cca o 20 tej.

   Odpověď
 23. To slovo můžeš nahradit třeba slovem “Gates”. :)

  Odpověď
 24. Pjakin v predposlednim poradu ze 16.3. mluvil o 2000 mrtvych na etiopsko/somalske hranici.
  Tak jsem se to snazil najit na googlu, na Yandexu, stravil jsem s tim 15 minut, ale nasel jsem jenom par kratkych zprav. Vsechny byly sobe podobne. Navic pocet mrtvych tam neni.
  Pjakin mluvi o tom, ze vychazi z verejne dostupnych informaci a ze si to muze najit kazdy.
  Takze je varianta, ze jsem uplne neschopnej vyhledavat, nebo je varianta, ze na to clovek potrebuje hodne praxe a navic jeste talent na dobre vybrane zdroje.
  A to jsem navic vedel, co mam hledat. Kdybych nevedel, co mam hledat, tak o tom pripadu ani nevim.
  Takze jsou minimalne dve veci, aby do veci clovek vic videl. Umet informace najit a umet je spravne zatridit. Obavam se, ze kdybych neseldoval Pjakina, tak o 70% informaci ani nevim.
  Treba je na ruskym webu nejaka rychla svodka udalosti, ze ktere se da cerpat. Netusite nekdo, odkud cerpa?
  Ja doted cerpam na vodaksb, stripky ze sveta, sem tam parlematni listy, Tereza Spencerova, obcas Sifra(moc se mne nezda) a samozrejme juknu na to, co rika mainstream kvuli porovnani.

  Tady je odkaz na to somalsko/etiopii.
  https://7news.com.au/lifestyle/health-wellbeing/ethiopian-villagers-dropping-dead-from-mystery-illness-some-blame-on-chinese-oil-project-c-724742

  Odpověď
  • Nasiel som niekde clanok o tom, tam je zrejme problem s vodou kvoli tazbe, toz ke otravena, je to velkej ploche, jde ale prevazne ziju nomadi, takze hustota osidlenia je nizka a ani sa nevie o vsetkych pripadoch.

   Odpověď
   • Daj do google: ethiopia mysterious deaths.

    Odpověď
    • Dik. Klicovy slovo mysterious mne nenapadlo. Jojo, je tam vic clanku nez jsem nasel. Ale pise se tam o 2000 nrtvych od roku 2016 (4 roky) a Pjakin rikal o 2000 za dva tydny. To jsem nikde nenasel.
     Napadlo mne, jestli si tam nekdo nezkousi biologicky zbrane.

     Odpověď
     • Možná se Pjakin jednoduše spletl.

      Odpověď
  • @Sycak
   Jses pravak a to je na levacku….
   Komentuji, protoze jsi mi pripomel mladi…..taky mi rikali sycak
   Pochazim z velmi skromnych pomeru a nejvetsi dar ktery jsem dostal byla touha po vedeni PROC…? Vzdycky se ptat proc …kdo z toho ma profit ?
   Hledej & patrej urcite to nejdes…
   Jednou budes GURU,, ke kterymu se ostatni budou chodit pro
   Nauc se cizi jazyky,
   Ted treba anglinu pozdeji cinsky ci rusky.
   Poslouchej a pokladej otazky….
   Neexistuje hloupa odpoved ale pouze hloupa otazka
   Preji Ti hodne stesti a vytrvalost

   Odpověď
   • Diky. Mne uz tak rika jenom par znamych ze skoly. To uz je taky jenom vzpominka na mladi. Diky za podporu, zkoumam porad a budu pokracovat. Otazek je vi nez odpovedi a moje mozaika je dost neuplna. Mej se.

    Odpověď
  • Tyka se to cinske firmy Poly-GCL, (castecne stani cinska firma)
   Pisi, ze od roku 2014 oficialne 2000 mrtvych, kolik jich opravdu zemrelo patrne na otravu z jedovatych latek, ktere se pouzivaji pri hledani ropy a plynu, nikdo nevi.
   https://www.theguardian.com/global-development/2020/feb/20/the-mystery-sickness-bringing-death-and-dismay-to-eastern-ethiopia

   Odpověď
   • Dikes. To uz jsem vsechno precetl po tipu od „Kancelar“. Ja se jenom snazim dopatrat, jak Pjakin nasel to info o 2000 mrtvych za dva tydny. To se urcite neprereknul, mel to hned na uvodu svych odpovedi. A docela to zduraznil. Ja tu jeho informaci proste nejsem schopnej najit.

    Odpověď
    • Treba ho beres moc za slovo …. )

     Odpověď
     • No slovo by melo platit. Asi to ziskal z jinych zdroju. Jak pise zahadum, treba z FSB. Zkusim se Pjakina primo zeptat. Za to nic nedam.

      Odpověď
      • Můj názor je že se Pjakin spletl, kdyby to bylo 2000 lidí za 14 dní, bude o tom v informačním poli něco. Nikdo není neomylný, Pjakin si správně pamatoval cifru 2000 lidí, ale nesprávně za jakou dobu. Nebo četl nějaký zdroj v ruštině, který to uváděl špatně.

       Odpověď
     • Rekl jsem o tom v okoli mych vystresovanych znamych a nejsem to schopny ocitovat z zadneho zdroje. Moje chyba. Priste si vsechno nejdriv overim.

      Odpověď
  • A jeste jeden clanek o podnikani Ciny v Africe
   Obchod misto pomoci – Afrika nepotrebuje zadnou chuvu
   Okolo dvou bilionu Dolaru dostala Afrika jako rozvojovou pomoc behem nekolika desitek let. Neprineslo to nic, mini africti ekonomove. Davaji rozvojove pomoci za vinu, ze je kvuli tomu Afrika stale chudsi. Penize jako pomoc nici veskerou vlastni iniciativu.
   „Jsme bohati, mame nerostna bohatstvi, nejsme zavisli na zapadu. V podstate potrebuji oni nas.“
   Obchod misto pomoci – delaji to Cinane lepe?
   Cina uz dlouho ukazuje, jak to muze fungovat.
   Napr. jedna stavebni firma stavi obchvaty v panenske prirode okolo Nairobi. Pochazi z Ciny stejne tak, jako kredity na financovani staveb. Jeden mnoha infrastrukturnich projektu krizem krazem pres africky kontinent. Cinane chteji delat v Africe obchody a to pomuze vsem Africanum, protoze najdou praci.
   Cina je nejvetsi obchodni partner africkeho kontinentu. Sve prime investice v poslednich letech zdesetinasobila. Cinske firmy stavi nalehave dulezite silnice, pristavy, letiste, elektricka vedeni a telekomunikacni site.
   Ma to ovsem i stinnou stranku:
   Cinske firmy davaji vzniknout novym pracovnim mistum, davaji ale Africanum casto velmi spatnou praci, plati mizerne a nezridka je dodavka pochybne kvality. K tomu vyzaduji premrstene ceny, na ktere davaji cinske banky velkoryse kredity.
   „Kratkodobe to vypada dobre“, rika James Shikwati. „Ale dlouhodobe nam hrozi dluhova krize. Kdyz nesplatime dluhy, pak nam bude jednou veritel predepisovat, jak mame nase hospodarstvi ridit.“ A dluhy Afriky stoupaji rapidne. Dluhy kontinentu stoupaji kazdy rok o alarmujicich 25%. Vice jak polovina africkych statu stoji na pokraji bankrotu.
   Staty se ale zacinaji emancipovat, nepotrebuji zadnou chuvu.
   Napr. Eritrea neakceptuje uz temer zadnou rozvojou pomoc ……..

   https://www.deutschlandfunkkultur.de/handel-statt-hilfe-afrika-braucht-keine-babysitter.979.de.html?dram:article_id=467819

   Odpověď
   • Jak svého času podotkl jeden africký diplomat: Číňané staví infrastrukturu (železnice, silnice, nemocnice, školy), Evropané budují těžební průmysl a Američané k nám posílají lidsko-právní neziskové organizace…

    Odpověď
    • Oracle 911 27.3.2020 o 22:39

     A Rus im dáva možnosť dať veci do poriadku podľa vlastných záujmov a potrieb… ;)

     Odpověď
   • Sami Afričania hovoria, že zistili čo je rasizmus, az teraz, keď odišli Európania a prišli Číňania. Treba si uvedomiť, že ak platí America first, tak Cina ultrafirst už podstatne dávnejšie. Aj cinsky cisár kedysi prvým velvyslancom britského kráľa dokazoval, že sa musia podriadiť výnimočným čínskym hodnotám…..az kym mu neodpovedali britské pušky.

    Odpověď
    • Oracle 911 28.3.2020 o 18:11

     Škoda, že americký slniečkári na Číňanov nekydajú, ale ak by kydali, neboli by slniečkári. Dôvod: slniečkár je psycho-trockista.

     Odpověď
  • to čo myslel Pjakin to nenájdeš v bežných “ vodách “ infa…

   a odkiaľ čerpá Pjakin ? má dobré zdroje aj z FSB.

   Odpověď
   • To by mne davalo smysl. Dik.

    Odpověď
   • Pjakin nečerpá peníze z FSB, finanční podporu má od lidí.

    Odpověď
  • https://regnum.ru/news/society/2886494.html

   Odpověď
   • „от которого за последние несколько лет погибли тысячи человек.“

    je to nejspíš jak jsem říkal, o smrti 2000 lidí za 14 dní tam nic není.

    Odpověď
   • A není to nějaké fámo-emerické info, jenž má přinutit vládu ukončit spolupráci s čínou ?

    Odpověď

Napsat komentář

*
*

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>