Diskuse

První komentář nového uživatele se zobrazí až po schválení, další už hned.

Podepisování příspěvků: anonymní příspěvky nebo ty, které v poli jména/přezdívky budou mít titulek nebo jiný text, mohou být smazány. Příspěvky s nakopírovaným delším obsahem, který je dostupný na jiném místě, mohou být také smazány – v takovém případě uvádět pouze odkaz, případně pár vět, nikoliv celý text systémem copy&paste.

 Obnoviť

 1. Nasredin 26.4.2018 o 9:28

  Všimli jste si toho ohlušujícího ticha ohledně prezentace sestřelených a zajatých křídlatých raket z útoku Západu ? Kromě přeložené zprávy TASSu na prvních zprávách nikde nic …

  http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/rusky-generalni-stab-syrska-vzdusna-obrana-znicila-46-raket/
  http://tass.ru/armiya-i-opk/5156931?utm_source=smi2.ru&utm_medium=referral&utm_campaign=exchangesmi2

  P.S.
  První brífing GŠ RF o útoku Západu mluví o 71 sestřelených raketách. Tato zpráva TASS s odvoláním na vyjádření GŠ RF mluví o 46 sestřelených raketách. Jak si vysvětlit ten rozdíl 25 raket ?
  Bylo těch rozdílných 25 kusů raket zlikvidováno pomocí REB (prostředky radioelektronického boje) ?

  Odpověď
 2. Bruselská „klička“ logicky nahrává znovuotevření legislativy o „zahraničních “ agentech. Na Slovensku to Kotleba v nedávném hlasování neprotlačil,teď by to měla podat SNS.Je to zřejmý zásah / a velmi brutální/ převzít zahraniční politiku přes proxy-ministerstvo zahraničí /neziskovky/ pod bruselské / a usácké/ řízení.
  Ideální nahrávka na smeč. A kdo v českém parlamentu?
  https://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/kauzy/Penize-primo-z-Bruselu-Evropska-unie-pristavuje-neziskovkam-zcela-novy-zlab-533458

  Odpověď
 3. Hanba Západu: Válečné zločiny dle squatterských pravidel. Je Rusko nebezpečně nerozhodné? Všechna krveprolití posledních let založená na lžích. Kdo zastaví šílený Washington?
  Paul Craig Roberts
  - je po útocích pod vylhanou záminkou na těžce týranou Sýrii již do krajnosti rozhořčen současným vojenskopolitickým kursem USA a jejich vazalů z NATO
  http://www.protiproud.cz/politika/3752-hanba-zapadu-valecne-zlociny-dle-squatterskych-pravidel-je-rusko-nebezpecne-nerozhodne-vsechna-krveproliti-poslednich-let-zalozena-na-lzich-kdo-zastavi-sileny-washington.htm

  Odpověď
  • Po shlédnutí „Spjaščich“ jsem si Protiproud + Aeronet zařadil mezi „Strašilky“.

   Odpověď
   • - mna zaujali tie otazky , kde nechápu ,prečo Rusko reaguje tak ako reaguje
    prečo im nejde do kariet a nerozputa ich rozohranu hrua naopak ukazuje pravu tvár západu

    Odpověď
 4. Už zase nezákonně lezou na ruskou ambasádu v Seattlu:

  https://www.rt.com/usa/425142-us-violating-domestic-intl-law/

  Odpověď
 5. Ruskí diplomati v Arménsku sa stretli s opozičnými lídrami protestov
  https://ria.ru/world/20180425/1519425614.html
  Putin s prezidentom Arménska telefonicky zhodnotili súčasnú situáciu v Arménsku
  https://ria.ru/world/20180425/1519414577.html

  Odpověď
 6. Miloš Zeman:
  „Já nekopíruji návrh USA přesunout ambasádu z Tel-Avivu do Jeruzaléma, USA kopírují můj návrh na tento přesun.“

  „Někteří Evropané a nejen oni kritizují tento návrh, nazývám je sraby. Není to moc zdvořilé, ale je to upřímné.”
  https://www.novinky.cz/domaci/470336-kritici-presunu-ambasady-do-jeruzalema-jsou-srabi-rekl-zeman-na-oslave-vyroci-izraele.html

  Odpověď
  • Nerozumím té velké lásce mezi Milošem Zemanem a Izraelem.

   Odpověď
   • Videl bych v tom silu zidovske lobby.

    Odpověď
   • Nejde o žádnou lásku, jde o globální politiku. V tomto případě doslova.

    Odpověď
    • enigmatic 25.4.2018 o 22:15

     Třeba je pan prezident ještě neprokoukl. To se mi ale nezdá.

     Odpověď
     • Oracle 911 25.4.2018 o 22:36

      Pozeráš Pjakina, čítal si môj článok o finálnom holokauste?

      Odpověď
      • enigmatic 25.4.2018 o 22:51

       Já vím komu ti jejichž jméno nesmíme vyslovovat slouží.

       Odpověď
       • Tak jejich jméno nikdo nemá zájem vyslovovat, jde o bezpečnost. Ex prezidenta Klause, když se ptali, jestli by znovu kandidoval, tak řekl, že ne, protože by nemohl věci nazývat pravým jménem a teď se cítí být mnohem více svobodný v názorech, Zeman toho říká až až v rámci svých možností, to by si nelajznul nikdo z nás na tomto postu.

        Odpověď
      • Pokud je dotaz na mně,tak ano divam se na Pjakina a ano četl jsem ten článek o finálním holokaustu,tak mi přijde že tím rozhodnutím ten finální holokaust přijde ještě rychleji.

       Odpověď
       • Může se to tak zdát a může to tak i být. Je třeba vyložit co ten samotný přesun znamená, co se tím mění.

        Odpověď
       • Trochu konkrétně, i když se v téhle otázce nijak komplexně nevyznám…
        podle mne jde o legitimizaci Jeruzaléma jako hlavního města, jeho předání z pod správy OSN pod správu Izraele, což sice vyvolá ještě větší nevoli v arabském světě, ale zároveň zamezí jakýmkoli mezinárodním nárokům na toto území, a tudíž vzetí tohoto jako záminky pro krvavější konflikt v rámci finálního holokaustu. Copak někdo napadne Izrael pokud nebude krytý OSN nebo silnou amerikou? Pokud bude mezinárodně Jeruzalém uznán jako hlavní město Izraele, nebude moci u OSN nikdo žádat podporu pro další řešení takových otázek, a bez krytých zad amerikou si nikdo nedovolí překročit pravidla OSN, pokud bude OSN fungovat.

        Pro mne je celá ta akce signálem, že situace pokročila tak daleko že je to možné udělat právě bez rizika vyhrocení konfliktu, a posunout tím celou tamní problematiku blíže k vyřešení. Rusko řeklo jasně že nepřipustí něčí vojenské napadení Izraele (pod záminkou ochrany Ruských občanů), to byl další signál aby si nikdo podobné nároky nedělal (na nějaký finální úder po Izraeli).

        Snad jsem to moc nezamotal jak to myslím.

        Odpověď
        • eM děkuji,moc zajímavý názor

         Odpověď
     • pan prezident ví dobře jak se věci mají, do určité míry. Rozhodně ví co je to projekt židovského státu, a od toho odvozeně podle mne dobře zná většinu okolností okolo židů.

      Do určité míry, jistě. Je otázka co myslíš tím „prokouknout židy“. Z toho bychom museli vycházet abychom tu otázku mohli zodpovědět.

      Odpověď
   • Nasredin 26.4.2018 o 7:58

    Jakou reakci vzbudí Zemanova „velká láska k Izraeli“ mezi muslimskými fanatiky ? Odpor. Díky svému vystupování Zeman buduje v muslimském světě obraz Česka jako Islámu nepřátelské země. Je tato pověst pro nás dobrá ? Bez diskuze myslím, že je. Zvlášť v dnešní době. Naší zemi se muslimové „zatím“ vyhýbají, pokud můžou. Zatím …

    Odpověď
    • Navic pokud ma na sve strane velmi silnou mezinarodni zidovskou komunitu, muze si dovolit rikat a delat veci, ktere jini nemuzou a pracovat v ramci moznosti pro nasi zemi. Za nim musi nekdo mocny stat, jinak uz by skoncil.

     Odpověď
     • Abych to upresnil. Podle toho se i da poznat, ze se Zeman orientuje na globalni sily a vi co se deje . Mezinarodni zidovska lobby je jedna z nejmocnejsich organizaci na svete. Pokud ma jejich podporu (mozna nejen jejich), muze kritizovat EU nebo Americke elity a nase slouhy neokonskych elit. Kritizoval Ryana kdyz prijel a vzal si ruskeho hackera, pred tim Schapira klidne poslal do haje a zakazal mu pristup na hrad, jeste ho shodil, ze tam muze jit jako turista. To je velka drzost, co si dovolil na nejvyssiho zastupce kolonialni vlady v kolonii CR. On by se z pohledu USA mel chovat jako Kiska. Bez podpory globalnich elit by si tohle dovolit nemohl. Na druhou stranu globalni elity taky nepodporujou kazdeho nymanda, nevim, jestli je u nas nejaky politik na takove urovni chapani a schopnosti odhadnout situaci, jako on, mozna me napada jenom tolik kritizovany Klaus st. Proto budme radi, ze ho tam mame a zvolili jsme ho.

      Odpověď
 7. Mogherini k regulaci v Syrii: Rozstepeni zeme musi byt zabraneno
  „Musime zabranit tomu, aby byla Syrie rozdelena. Musime se snazit o to, aby byla Syrie jednotna.“

  Rucitele Astana-rozhovoru – cili Rusko, Turecko a Iran – by meli vzit odpovednost do svych rukou, splnit svoje povinnosti a zaridit trvaly klid zbrani. Take by meli Damasek privest k jednanim na urovni OSN.
  Jak dalece se tato pozice Mogherini s pozici EU kryje, Mogherini nevysvetlila.

  https://de.sputniknews.com/politik/20180425320473492-mogherini-syrien-regulierung-spaltung/

  Odpověď
  • demarši by M. měla vyslat především do USA: ty kontrolují 1/4 území (pomocí Kurdů) – a na okupovaném území mají 10 základen s 2000 vojáky.

   Odpověď
   • Oracle 911 25.4.2018 o 19:03

    Oprava: oficiálne 2000 vojakov…

    Odpověď
    • enigmatic 25.4.2018 o 22:16

     VVP najde způsob jak jim to tam osolit.

     Odpověď
 8. Teď jsem četl na novinkách.. holandští turci či marocane z prahy mají za sebou službu v Íránské policii.. Impérium vrací úder?

  Odpověď
 9. Neziskovky budou dostavat penize primo z Bruselu
  Fond má sloužit k zajištění stabilního financování neziskovek zabývajících se v členských státech oblastmi jako „úcta k lidské důstojnosti, svoboda, demokracie, rovnost, právní stát a dodržování lidských práv, včetně práv osob náležejících k menšinám, a zásady pluralismu, nepřípustnosti diskriminace, tolerance, spravedlnosti, solidarity a rovnosti mezi ženami a muži“. Neziskovky mají dostávat peníze přímo z Bruselu, a ne přes „národní rozdělovny“ fondů EU.

  https://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/kauzy/Penize-primo-z-Bruselu-Evropska-unie-pristavuje-neziskovkam-zcela-novy-zlab-533458

  Odpověď
  • A ještě budeme ty šmejdy platit… No Zahradil s teličkou a jourovou jsou skutečně lidé??? na svých místech…

   Odpověď
   • weissbach 25.4.2018 o 19:19

    Je to logické, protože je to další účinný nástroj k rozkladu národních států a posilovaní bruselského centralismu. Součást plánované dlouhodobé strategie k přeformátovaní Evropy na euroafrickou diktaturu.

    Odpověď
    • Oracle 911 25.4.2018 o 19:38

     To za predpokladu, že všetko bude ísť tak, ako doteraz ale Sýria prekreslila informačné pole a globálnu politickú mapu.

     Odpověď
  • … treba stopnut ich financovanie od vlad, alebo financovat len tie ktore maju kulturne a vzdelavacie zameranie…
   Alebo co takto zalozit mimovladku na kontrolu mimovladok :-)

   Odpověď
  • Tata Tibor 25.4.2018 o 18:05

   Soroša vyháňajú postupne zo všetkých krajín, takže teraz dodá peniaze priamo do Bruselu a budú prerozdelené tak ako doteraz, len bez možností zastaviť financovanie rozvracačov štátov.
   Brusel aspoň jasne ukazuje kým a prečo bol vytvorený.

   Odpověď
   • Přesně toto mne napadlo. Zrádce teď nebude platit Soroš, ale Brusel.

    Odpověď
  • To je vynikajuca sprava. Po takejto zmene ich cinnost bude naplnat skutkovu podstatu trestneho cinu vlastizrady. Doteraz sa mohli vyhovarat, ze nespolupracuju s cudzou mocou, lebo ich financuje miestna. Po novom to uz nepojde.

   Odpověď
   • Ano, pokud bude ošetřeno inteligentně legislativně. Brusel sám sebe i u nás považuje za místní moc

    Odpověď
  • Honza Větrník 25.4.2018 o 22:15

   Proč se jím říká neziskovky?

   Odpověď
   • Protoze nevykazuji zisk. Vsechny penize proste utrati na svoje aktivity a platy, takze neplati ani dan ze zisku

    Odpověď
    • Honza Větrník 25.4.2018 o 23:11

     Pojmenovat se to vlastně může jakkoli.

     Odpověď
 10. Podrobná dokumentace dílem o sestřelených a dílem o zběhlých chytrých Tomahawcích armády USA.

  https://russian.rt.com/world/foto/506711-rakety-siriya-genshtab-foto

  Odpověď
  • Brífink ministerstva obrany Ruské federace… Zároveň tam uvidíte úlomky sestřelených raket…
   https://politikus.ru/video/106855-brifing-minoborony-rossii-po-situacii-v-sirii.html

   Odpověď
 11. …neviem ci to tu bolo, ale rano som sa zobudiala a od rianovosti som mala uputavku, ze v noci doslo k opätovnému pokusu ostrelovat rusku zakladnu a letisko v Syrii (Chmimim, Hmimim) z malých lietajúcich objektov…PVO ich vsetky zlikvidovala…pokusaju sa stale provokovat….alebo nieco skusaju?….v Rusku sa teraz pri príležitosti výročia ukončenia Velkej vlasteneckej bude konat vela podujatí pod holym nebom….aby k niekto nezostnoval velku provokaciu…

  Odpověď
  • Tiwi….v Sýrii sa len pár dronov trošku viacej priblížilo tam kam nemalo a padlo …to isté bude čakať aj “ väčšie objekty “ ak urobia chybu a pozabudnú sa….
   provokácie zatiaľ úspešne odhaľuje FSB a ostatné spravodajské kanály. Rusko všetko dôkladne monitoruje.

   Odpověď
 12. Část raket vystřelených na Sýrii nedoletěla do cíle kvůli poruše – ruský generální štáb
  -odle všeho kvůli technickým poruchám, tím vytvořily hrozbu zničení civilních objektů a ohrozily na životě civilní obyvatele,“ prohlásil Rudskoj.
  https://cz.sputniknews.com/svet/201804257223726-syrie-rakety-porucha-usa/

  Odpověď
  • …tomu nie celkom rozumiem?….zostrelili ich, alebo nejak inak zasiahli do ich trajektorie?

   Odpověď
   • Nevím jak to Rusové udělali, ale jedna hlavice je téměř netknutá, čili ten Tomahawk musel celkem hladce přistát. Jak to ti „zatracení rošťáci a kouzelníci“ ( :D ) Rusové udělali ví bůh … :D
    Můžeme se dohadovat. Je ale vidět, že ten Tomahawk nebyl blbý ale byl opravdu „chytrý“ a prostě američaům zdrhnul. Věděl, že USA je v riti a že se v Rusku bude mít mnohem líp …

    Odpověď
    • :-)

     Odpověď
     • USA a NATO se splnil dávný sen – jejich rakety se konečně dostaly do Ruska :-)

      Odpověď
      • (Y)

       Odpověď
       • to mal byť palec hore… nevyšlo :D

        Odpověď
   • podľa všetkého Rusi majú systémy, ktoré umožňujú prevzatie kontroly nad raketou počas letu. Nejaké info sa o tomto z času na čas objavilo, ale boli to kusé informácie. Stratený US dron v Iráne je toho dôkazom.

    Inak všade sa hovorí o zostrelených a vystrelených raketách, koľko rakiet však reálne zasiahlo cieľ je neznáme.

    Odpověď
    • To chce ovšem na tom ještě trochu zapracovat a otočit za letu chytrý Tomahawk o 180 stupňů.

     Odpověď
     • :-)….

      Odpověď
     • Nepochybujem,ze toto za istych priaznivych podmienok, dokazu. Len ako to vysvetlia strelci.

      Odpověď
  • http://www.aktualnikonflikty.cz/viewtopic.php?f=19&t=6&sid=deb4e4e06600fede793244e5c956227a&start=5520

   Odpověď
 13. Rusko ukázalo „zajaté“ chytré americké Tomahawky.

  https://media.tvzvezda.ru/storage/news_other_images/original/2018/04/25/ccf2d9a89790441fb89b5a6d188874aa.jpeg

  https://tvzvezda.ru/news/opk/content/201804251259-xfy5.htm?utm_source=tvzvezda&utm_medium=injection&utm_term=readmore&utm_campaign=relap

  Odpověď
  • To jsou ty, které stoprocentně zasáhly všechny cíle, podle USA? :D

   Odpověď
   • teď by někdo mohl říct že bylo cílem shodit je Rusům do rukou…

    Odpověď
    • Je pravděpodobné, že je jedná o klasické předávání informací.

     Odpověď
    • Tak, třeba dostane Trump od Putina na setkání jako dárek místo obvyklé matrjošky něco většího…

     Odpověď
     • jo, třeba
      http://www.darujhovno.cz

      Odpověď
 14. https://www.novinky.cz/krimi/470295-nekteri-z-cizincu-zapletenych-do-napadeni-cisnika-meli-byt-iransti-policiste.html

  Zdroj blízký policejnímu vyšetřování Právu potvrdil, že někteří z mužů měli v minulosti údajně pracovat jako policisté v Íránu.
  Z jejich sociálních profilů, na které již v úterý upozornila nizozemská média, vyplývá, že někteří z nich mají marockou národnost.

  Odpověď
 15. Dokáže někdo okomentovat tento video sestřih Trumpa s Macronem?

  https://twitter.com/SPIEGELONLINE/status/989072827386138627

  Co to Trump hraje? Záměrně to přehání?

  Odpověď
  • …nuž k tomu, aby fungoval megastroj, nepotrebujú jednotlivé súčasti vysokú mieru inteligencie

   Odpověď
  • Je to hra na největší kámoše, přičemž už je nachystán scénář zrady toho většího tím menším a tím pádem i odpis Francie jako takové. Akorát pochybuju, že ten menší z nich o tom ví…

   Odpověď
  • Myslím,že vychutnává,zčásti narcisticky,zčásti poťouchle, setkání s takovou
   infantilní loutkou.To není dvojka „otec + syn“, ale „pradědeček s pravnoučetem“.Fujtajbl pro frantíky.

   Odpověď
   • Patrně Trump zjistil, že je Micron neschopný a těžce závislý (mamánek) na své babče, tak za ni prostě zaskočil.

    Odpověď
  • Honza Větrník 25.4.2018 o 14:25

   Nepřipadá mi to jako chování dvou heterosexuálů,jako by Trump něco naznačoval o Emanovi.

   Odpověď
   • Jana z Arku 25.4.2018 o 15:01

    Mám bz toho pocit, že Mikron je gay, že tohle Trump ukazuje. Malý chlapec , který je na chlapce.

    Odpověď
    • …pozerala som vcera ich tlacovku Macron a veleho Bloncka opakovane dotykal rukou pri tom ako rozpraval …

     Odpověď
    • Většina těhle „elit“ jsou zvrhlé, ve všech zemích kde jejich výběr probíhá dle kulturních norem západu. Pravděpodobnost že se výjimka dostane na post p-rezidenta je minimální.

     Odpověď
     • respektive pokud jde o podpindosa pak je ta pravděpodobnost téměř nulová, v případě globalisty alespoň nějaká šance je.

      Vzhledem k partnerskému životu Makrona je jisté že rozhodně tam není všechno v pořádku.

      Ale že by se nechal Trump ošmatávat od bukvice dobrovolně, to si nemyslím. Spíš v tom je jakýsi kult obdivu k velkému šéfovi.

      Odpověď
  • No, já tedy nevím, ale Trump tímto „výstupem“ z Emanuela udělal dokonalého vola.

   Odpověď
   • Oracle 911 25.4.2018 o 14:54

    A Macron ešte tomu aj teší.

    Odpověď
    • Ori, on nevedel, ktera bije, tak byl rozpacity.

     Odpověď
   • Ano, vcera bylo na nemeckem Sputniku video. Tramp mu otrepaval lupy z kozichu.
    https://de.sputniknews.com/politik/20180424320464008-trump-macron-schuppen-schulter-wischen/

    Odpověď
    • …zaujímavé podávanie rúk na konci…zo strany Trumpa je Macronova schválne? navrchu a s vystretým ukazovákom…náhoda ?

     Odpověď
   • He… tak to já si myslím také. Macron takhle působí jako Pepek Vyskoč. A co hůř – zdá se mi, že Trump si to plně užívá.
    Dneska jste tu dávali určité „divné“ fotky z tohoto setkání. Třeba tato vypadá, jako že Trump ukazuje „vidíte ho, debila“?
    https://www.info.cz/svet/macron-mozna-presvedcil-trumpa-francouzsky-prezident-veri-ze-se-usa-vrati-ke-klimaticke-dohode-12954.html

    Odpověď
    • Zde ještě další divné fotky ze setkání. A ani obě manželky se netváří zrovna chápavě k tak divnému jednání svých manželů.
     https://russian.rt.com/world/foto/506758-peregovory-tramp-makron-foto

     Odpověď
     • Pár fotiek od Getty Images nazvaných trefne „Fascinujúca reč tela“:
      https://www.gettyimages.com/album/the-fascinating-body-language-of-a-state-visit–yXbW7ZtlAUS_Bfab7uPH6A#/president-donald-trump-and-french-president-emmanuel-macron-hold-a-picture-id950808000

      Odpověď
    • Ten musel dostat takovy kartac a nasledne stahovaci obojek, ze ho presla legrace.
     Trump ho tahl za rucicku jako chlapecka do skolky. I pesinku mu ucesal.

     Odpověď
  • Trump (GP) dává najevo státním elitám, že Macron je nyní „jejich“ a pod jejich jurisdikcí/ochranou.

   Odpověď
 16. Švajčiarsko povolilo vývoz látky použiteľnej na výrobu sarínu do Sýrie
  Chemikáliu, ktorá sa môže použiť pri výrobe nervovoparalytickej bojovej chemickej látky sarin, vyviezli so súhlasom švajčiarskych úradov zo Švajčiarka do Sýrie, potvrdilo v utorok ministerstvo hospodárstva v Berne.
  https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/467430-svajciarsko-povolilo-vyvoz-latky-pouzitelnej-na-vyrobu-sarinu-do-syrie/

  Odpověď
  • Oracle 911 25.4.2018 o 12:11

   Žeby sa chystala ďalšia provokácia pindusov?

   Odpověď
  • Iris – to je len pokus o ďalšie zahmlievanie súvislostí a propaganda. Jednak pre vyvolanie dojmu že Sýrčania predsa len mohli mať zdroje na výrobu chemických zbraní a možno si chcel niekto rypnúť do Švajčiarska za ich posledné vyhlásenia. (Ak to tak je, tak to nebol dobrý nápad :-) )
   Začiatok článku je formulovaný, akoby Švajčiari dodávali skoro hotový sarin, ale jednak to povolenie na vývoz je z roku 2014 a komentár o akú látku ide dobre popísal jeden diskutér na Sme. Bol tam ten istý článok ako v Pravde.

   komentár diskutéra:
   Nepomylil sa redaktor pri zverejnovani clanku? Nechcel ho dat do sekcie hoaxy?
   Bombasticky nadpis, demonizovanie onej tajomnej „latky na vyrobu sarinu“, „znicenie zasob latky“ pod dohladom a pritom ide o… IZOPROPANOL? A este aj tie vsuvky „on sice nie je na zozname zakazanych latok, ale uuurcite to pouzili na sarin“.

   A preco nie je na zozname zakazanych latok? Lebo izopropanol alebo izopropylalkohol je uplne obycajna latka dostupna a pouzivana vsade naokolo, najjednoduchsi sekundarny alkohol. Etanol, ktory sa pije a vypali ho aj dedo bez chemickeho vzdelania na dedine, ma vzorec C2H6O. Izopropanol ma o par atomov viac, C3H8O, a sice nestaci nahadzat hrusky do suda a nechat skvasit, ale jeho vyroba su trivialne chemicke reakcie.

   Ani som nevedel, ze mame na slovensku tolko teroristov! Elektrotechnici nim cistia plosne spoje (plechovka je bezne dostupna v obchodoch s elektrosuciastkami, sam mam doma, zavrite ma), ITckari tym cistia kontakty, magneticke a opticke hlavy, paradne to odstranuje nalepky a flaky. Ak ste niekedy k chladicu na procesor, k hocijakej nalepke, dostali sacok s cistiacim vankusikom, bol napusteny presne touto „latkou na vyrobu sarinu“!
   A kym u nas je asi na domacu dezinfekciu ran popularnejsi peroxid vodika a jodove pripravky, na zapade sa to v lekarni predava uplne normalne ako „rubbing alcohol“.
   Kam az moze propaganda klesnut?

   Odpověď
   • Jako chemik trpím…/ale ne tvým komentářem,ale démonizací isopropylu/

    Odpověď
   • ….ano…dobre si to vyskladal…

    Odpověď
  • …odpoved na tvoju otazju spred dvoch dni: http://www.vodaksb.eu/diskuse/ksb-a-dvtr/comment-page-3/#comment-132036

   Odpověď
 17. Asi slyším trávu růst ,ale : v souvislosti s přátelskou návštěvou holandských Turků
  v Praze očekávám rozehrání „turecké“ karty na více úrovních .Turecko je „zrádce“
  NATO,přední dodavatel misionářů kalifátu do Evropy a teď má vyrovnané vztahy s Ruskem.Snížil příspěvky do Rady Evropy. Bude z něj potřeba vytvořit pro uvědomělé Evropany co nejprašivější element.A navíc,Erdogan pod tlakem páchá pravidelně podrazy.A Izrael potřebuje naléhavě rozpad „Koalice rozumu“ v Sýrii /RF,Írán,Turecko/

  Odpověď
  • Tak nejako to bude. Tu dnesny clanok o tom, aki su ti Turci zli. Kampan ide.
   https://svet.sme.sk/c/20811766/turecky-premier-odkazal-rade-europy-nech-sa-stara-o-seba.html?ref=trz

   Odpověď
  • ….o, to znie dost strasidelne, ale suhlasim, ze Turci su nevyspytatelni…trochu mi to pripomina toto: Na vychodnom Slovensku v kraji , kde zastúpenie romskej mensiny je naozaj obrovske a v niektorych dedinach, takmer nikoho iného niet a preto akysi grekokatolicky farar sa snazi ich zamestnavat, ked sa ho pytali ako sa mu s nimi robi, odpovedal ze dobre, ale ze naozaj nikdy nesmie zabudnut, ze robi s Romami … :-)….Turci sa v medzinárodnom prostredi, chovaju obdobne, predpokladam, ze Rusi to maju na pamati….

   Odpověď
   • Presne tak. Máme prekrásne balady 300 rokov staré o tom, ako nám rezali hlavy. Učím ich miestnych – tie balady! A na vystúpeniach ich bude počuť veľa ľudí. Každý bojuje ako vie, ja takto.

    Odpověď
    • Sonica-nahraj na video… či daj sem link s baladou či pošli mi na email …rada si ju vypočujem

     Odpověď
     • Daj mi email. Ale nahrané to momentálne nemám. Bude to len v lete :).

      Odpověď
      • HOX- prosím pošli Sonice moj email. Dakujem

       Odpověď
    • Sonice – kulturno-historicky prinos tvojej snahy je OK, ale Boletus to napisal opacne. Nie, ze Turci su realne nebezpecenstvo (aj ked maju svoje „muchy“), ale ze proti nim zacina pravdepodobne kampan, lebo „neposluchaju“.
     V tejto suvislosti nie som si isty, ci je dobre v tejto dobe prispievat k protitureckym naladam (na inej priorite), lebo je to v tej istej linii.

     Odpověď
     • Rozumiem. A som ďaleká vytvárať protiturecké nálady. Ani by to takýmto spôsobom nebolo možné. No treba nezabúdať, čo sú zač. A o to mi ide. Lebo teraz je tu naopak snaha robiť z nich mučedníkov. Aj keď sú v podstate sami také isté obete tých istých ako aj Židia sú tými obeťami.

      Odpověď
      • http://www.vodaksb.eu/diskuse/egregorialne-matricni-projevy/comment-page-14/#comment-131996

       Odpověď
       • Na tomto území (stredná Európa) si vždy nabili čumák. Je jedno v akej dobe. A bohužiaľ to vyzerá, že to zasa budeme riešiť tu. V4.

        Odpověď
     • Díky za doplněk.Oni jsou Turci ambivalentní-chvíli tak,chvíli tak.Pamatuji na výrok lorda Palmerstona za Krymské války „Proč bychom s Ruskem bojovali my,když tu máme Turecko…“

      Odpověď
      • A teď další poznámka na dvojku z mravů pro Turky-ten návrat 222 tun zlata z Fort Knoxu!

       Odpověď
  • Někteří z cizinců zapletených do napadení číšníka měli být íránští policisté https://www.novinky.cz/krimi/470295-nekteri-z-cizincu-zapletenych-do-napadeni-cisnika-meli-byt-iransti-policiste.html

   Odpověď
   • tuším GP zmenil metódy :)

    Odpověď
    • Oracle 911 25.4.2018 o 13:26

     Metódy síce aktualizuje ale metodika zostáva taká istá samovražedná. :/

     Odpověď
 18. Zeman odepisuje Stropnického:
  Stropnický chce jako ministr skončit, řekl Zeman. Žert, viďte, reagoval šéf resortu zahraničí.

  https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/martin-stropnicky-ministr-milos-zeman-prezident_1804242156_ako

  Odpověď
  • Včera na nově to říkal, a dodal že chce být velvyslancem. A vzhledem k tomu že jmenování je v kompetenci Zemana, říkal že nevidí důvod proč mu nevyhovět.

   Odpověď
  • Zeman mu ponukol teple miesto. Nepochopil.

   PS: Po Stropnickom pride na rad Slechtova na ministerstve obrany.

   Odpověď
   • S tou Šlechtovou si nejsem tolik jisty. Na její velkohubá zahraničněpolitická prohlášení každý kašle, její úkol je udělat tam čistku aby probíhalo efektivně posílení obrany, podle mne. A jestli to bude dělat dobře, chvilku tam vydrží.

    Odpověď
    • Šlechtovou Zeman dlouhodobě vychvaluje, otázka proč.

     Odpověď
     • Nic nedělá zbytečně, myslím Zeman. Zřejmě odhalil že je chápavá.
      Já osobně s ní nemám problém pokud bude dělat čistky ve zkorumpovaných zakázkách.

      Odpověď
     • Slechtova je kozel zahradnikem, ale nechybi ji nadseni. Udela, co se po ni bude zadat.

      Odpověď
 19. Nasredin 25.4.2018 o 8:26

  Před třemi dny mě vezla z práce kamarádka, mladá žena a povídala mi o své týdenní dovolené v Paříži. Říkala mi: „Nemám ráda zprávy, ze zásady se na ně nedívám, jsem ve skrze pozitivní člověk a informace, které se zveřejňují mě psychicky deprimují, protože jsou veskrze negativní. Byla jsem ve Franci se dvěma dětmi na dovolené. Okrajově jsem věděla, co se tam děje, ale to co jsem tam zažila, mi vyrazilo dech. Pohybovala jsem se po Paříži se dvěmi malými děvčátky převážně městkou dopravou, autobusy a hlavně metrem. Potkávala jsem jen cizí, neevropské nepřátelské tváře. Za celou dobu pobytu v Paříži jsem v metru viděla jen jedno malé dítě. Francouzi svoje děti vozí pouze auty, v žádném případě né hromadnou dopravou. Křečovitě jsem držela své holčičky u sebe. Osobní prohlídky byly v každém marketu, při každém nákupu se mi dívali de kabelky a tašek, všude byli policisté a vojáci se samopaly. Oddechla jsem si, až jsme se vrátili domů. Francie už nikdy více. Važme si toho, že je zde bezpečno, že se naše děti mohou samy a svobodně bez nebezpečí pohybovat po našich městech.“ V duchu jsem si povzdychl: „Jen aby to dlouho vydrželo … !“.

  Odpověď
  • Mam kamarada, je Lotys. Zije a pracuje v Parizi uz asi 15 let, byl jsem u nej na navsteve zhruba pred 8 lety, a po vecerech uz to tam bylo citit. On se asi pred 5 lety odstehoval mimo Pariz, narodily se mu deti a pry v Parizi uz ma strach.

   Odpověď
  • Paríž je jeden veľký mrdník.
   1000krát radšej pôjdem do Petrohradu.

   Odpověď
   • peter,
    netreba az tak casto použivať podobne slová ako „mrdnik “ .
    Mysliš,že v Piteri je minimum náplavy? v Moskve sa skus zatulať do okolia Kievskij vokzal ,napr.

    Odpověď
 20. Rada Evropy vydrží bez ruských a tureckých příspěvků do konce roku 2019
  Generální tajemník Rady Evropy (RE) Thorbjørn Jagland sdělil, jak dlouho vydrží Rada bez peněz Turecka a Ruska.
  https://cz.sputniknews.com/svet/201804247221268-rada-Evropa-Rusko-Turecko-prispevek/

  Odpověď
  • K čemu tyhle spolky? Čím dříve uhynou na úbytě,tím lépe..

   Odpověď
  • 6/2017 Jagland prohlásil: „Země nemohou prostě snížit své příspěvky“.
   https://cz.sputniknews.com/svet/201706205503421-Jagland-Rusko-prispevek-rozpocet-Rada-Evropa/
   Tak a je to tady pane šašku :)

   Odpověď
  • -„Po skončení tohoto termínu budu muset podniknout jistá opatření, jinak na tomto postu nezůstanu,“ řekl Jagland.
   Znie mi to tak „ked mi nedáte príspevky, tak uvidíte..ja odídem..naozaj..Ja pojdem….“

   Odpověď
   • ještě doušku : to byl myslím nejagilnější spolek ve vylučování Ruska z mezinárodní scény .Odňal mu hlasovací právo, ale na chechtáky čekal.Svoloč.

    Odpověď
 21. Další střípek do mozaiky…
  Letištní kamery měly rozeznat obličeje násilníků…
  https://www.novinky.cz/krimi/470242-specialni-kamery-na-letisti-nezafungovaly-nizozemske-nasilniky-neodhalily.html

  Odpověď
  • Nasredin 25.4.2018 o 7:36

   Také jsem přesvědčen, že oněch sedm „holandských“ výtečníků byla průzkumná jednotka Islámského státu obhlížející situaci v naší zemi.

   https://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/kauzy/Dostat-takhle-pres-drzku-to-tu-nebylo-Ti-fesaci-byli-trenovani-Pruzkumna-jednotka-Expert-po-dopadeni-boxeru-z-Holandska-o-zbranich-a-policii-533416

   Odpověď
   • Nie, že by človek nevedel, aká je tu situácia. Ale tento rozhovor mi veselosti nepridal. Manžel mi roky vraví, že si mám spraviť zbrojný. Asi to urobím, dokiaľ je čas a vôbec je tu legálna možnosť, ako to spraviť. Lebo podľa mňa už tu dlho nebude.

    Odpověď
    • Zbrojní průkaz je dobrý v míru a klidu, pokud ale nastane vyjímečná situace, zbroják nebude potřeba.
     Mnohem důležitější budou znalosti a um. Na střelnici se dá chodit učit se i bez zbrojáku, popř. s kamarádem, co ho má.

     Odpověď
     • Nasredin 25.4.2018 o 8:08

      Myslím, zbrojákem nic nezkazí … Pokud na to má, jen ať si ho udělá. Možná příjde doba, kdy bude potřeba každý evropan nebo evropanka, která bude umět zacházet se zbraní.

      Odpověď
      • Ano. Zbrojákem se nic nezkazí. Ale taky moc nezachrání.

       Co když ten číšník zbroják měl a doma i zbraň???
       Však jsme to včera četli – dokonale vycvičení a zřejmě i bojové zkušenosti. A taky 7 na jednoho!

       Odpověď
       • Zbraň doma by mu byla platná pramálo. Skrytě nošená zbraň na místě ovšem mohla situaci dramaticky změnit.
        Podle studií v 99% případů pro zastavení útočníka stačí pouze zbraň tasit.
        Jistě, pokud se rozhodnete zbraň pořídit a nosit, měli byste s ní umět dobře zacházet a být odhodláni, v případě potřeby, ji použít.

        Odpověď
      • Súhlasím s Nasredinom. S dodatkom, že je to len pre istotu. Tá doba nenastane, pokiaľ to nedovolíme my! Naozaj treba aj vedomosti, ako píše Peter.

       Ale je to ako s čítaním, naučíš sa čítať a je na Tebe čo budeš čítať. Či bulvár a červenú knihovnu, alebo Puškina v originále.

       Odpověď
    • …ja obcas chodim strielat na strelnicu, zbran zapozicaju….

     Odpověď
   • Poslaní sem neokonskými instruktory

    Odpověď
  • Mně ta zpráva přijde dost provokativní. Jako by měla naštvat lidi.
   „Naši policisté využívají v takových případech veškeré dostupné prostředky, nicméně co se týče systému detekce obličejů, v tomto případě využit nebyl,“ potvrdila mluvčí policejního prezidia Ivana Nguyenová.
   Na tom místě, kde se odehrála bitka s číšníkem, je otáčivá socha hlavy Franze Kafky – židovským jménem Anšel, je to taková obludnost – otáčejí se jednotlivé dílky hlavy https://www.tripadvisor.cz/Attraction_Review-g274707-d7767188-Reviews-Statue_of_Franz_Kafka-Prague_Bohemia.html
   To by hrálo na izraelskou tajnou službu. Vyjadřoval se k tomu i izraelský specialista.

   Odpověď
   • Dnes se prezident Zeman účastní na Hradě oslavy 70. výročí nezávislosti Izraele, kde pronese projev https://twitter.com/PREZIDENTmluvci/status/988733726866788353

    Odpověď
   • Myslím, že je úplně zřejmé, že šlo o test, průzkum bojem a že pro ně dopadl pozitivně: Ve městě plném lidí si může i malá skupina organizovaných neozbrojených násilníků dělat co chce. Jediné co nevyšlo, a proč „byli překvapeni“ byl fakt, že nějaká žena zvenčí přinutila policii konat. Bez ní by jistě v klidu odletěli. Nakonec tak to asi bylo dohodnuto. Proto to překvapení.

    Odpověď
    • … no v zasade taka mala Zimna višnja….

     Odpověď
  • Mluvčí MV Nguyenová udává, že nebyly využity. Předražené bezpečnostní zařízení není využíváno v zájmu bezpečnosti.

   Odpověď
 22. Kříže do všech zemských úřadů, rozhodla Bavorská vláda…
  https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/470246-krize-do-vsech-zemskych-uradu-rozhodla-bavorska-vlada.html

  Odpověď
  • Najprv som si myslel že ide o schizofréniu ale potom som uvidel toto a bolo mi jasné že je to ešte horšie. Ďalší overton na ceste k NWO. „Kříž není znamením náboženství, Kříž je podle něj znamením elementární hodnoty, jako je charita, lidská důstojnost a tolerance.“

   Odpověď
   • Pro obyčejné Bavoráky je stále symbolem křesťanství a místní kultury.

    Odpověď
 23. Po porážke takzvaného „islamského štátu“ sa militanti zo Sýrie a Iraku presúvajú do iných regiónov vrátane strednej a juhovýchodnej Ázie. Tam sa vytvárajú nové teroristické bunky – Šojgu v utorok v Pekingu na schôdzi ministrov obrany ŠOS.
  Источник: http://rusvesna.su/news/1524544422

  Odpověď
 24. Tí malobriti degenerujú dosť rýchlo – myšlienka týždňa britského ministerstva obrany:
  Rusko dnes predstavuje „oveľa vážnejšiu“ hrozbu pre Britániu než rebeli v Iraku a Afganistane – povedal britský minister obrany Gavin Williamson.
  http://rusvesna.su/news/1524546098

  Odpověď
  • a veršík k tomu “ malobriti-tí sú v ….

   Odpověď
   • Spíše Velkobřichánie podle BMI obyvatel

    Odpověď
 25. V Arménsku sa stala podobná situácia, ako na Slovensku. Po protestoch organizovaných opozičným lídrom, ktorý má asi 7 percentnú voličskú základňu a desaťtisícoch ľudí v uliciach – premiér Sargasjan odstúpil. Jeho politická strana s väčšinou v parlamente však zostala, a zostal aj politický kurz. O Európu tam záujem nemajú. Reagovali vraj na korupciu a nejaké ďalšie veci.
  Silové zložky tam zajali opozičného lídra Pašinjana a jeho družinu a to vyhnalo ešte viac ľudí do ulíc.
  https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/467188-armensky-premier-sarkisjan-podal-demisiu/

  Odpověď
  • Dobrodej 25.4.2018 o 5:45

   Áno podobná situácia, použili tie isté polittechnológie. Ale podľa najnovšieho Pjakina je to proces naviazaný na pripravovaný majdan v Rusku. Respektíve malo to byť zosynchronizované s Ruským majdanom.

   Odpověď
   • Koordinované celosvetové dezinformačné a majdadanizačné úsilie. AngloS ríša je zúfalá. Odkrýva riadiace kanály, technológie, štve do vojny. Nie sú zvyknutí na asymetrické odpovede. Aj u nás príde jedna odpoveď na pokus o štátny prevrat v podobe sociálneho balíčka. :-)

    Odpověď
    • Oracle 911 25.4.2018 o 9:21

     A opozícia stále kecá o korupcií, nevhodnosti podnikateľského prostredia a nedôvere občanov v štát. Toto v kombinácií so sociálnym balíčkom je ako z toho vtipu:
     Opozičník 1: Oni kradnú.
     Opozičník 2: A bez nás.

     Samozrejme situácia je komplikovanejšia ale riešenie koalície aj podľa najprísnejších kritérií je v prijateľných hodnotách. Stačí si spomenúť čo povedal Mečiar…

     Odpověď
     • Asymetrická odpoveď Ruska na sankcie :-)
      https://www.hlavnespravy.sk/ruska-bio-revolucia-prekvapujuco-ohlasena-putinom-odrazu-velmi-znepokojuje-ohrozuje-usa/1383104

      Odpověď
      • Oracle 911 25.4.2018 o 10:14

       :)

       Odpověď
      • …svelý výklad….prehlasenie Putina som pocula, chcem k tomu povedať len toľko….mam suseda cez cestu, má tak oko 56-58, robil v jednom nedaľekom družstve (družstvo už v podstate zrušilo takmer všetku výrobu čo tam malo, tiež ho kúpil nejaký zahraničiar, ako inak, bolo to jedno z najlepších družstiev tu v našom okoli), občas sa rozprávame, hlavne o politike….a on mi hovoril, ze tak 5 – 6 rokov dozadu, prišli Rusi a skupovali dojnice plemena Slovenské strakaté, ktoré sa tam chovalo a mali s nim velmi dobre výsledky a dokonca aj plemeneho byka mali….tak aspon budeme vediet, kde keď sa smamatame mozeme ist nase vlastne plemeno hladat….

       Odpověď
       • …aj tuto je dobrý článok o našom poľnohospodárstve, tzv.kultúrnej krajine, kde sa nachádza rovnako veľká rozmanitosť v prírode ako v divočine a ktorá sa môže zachovať iba vtedy, ak sa ľudia o krajinu starajú s láskou a porozumením

        http://www.vodaksb.eu/diskuse/zdravi/comment-page-10/#comment-130598

        Odpověď
 26. Už na to koukám poněkolikáté. Tohle prostě není normální…
  https://media.novinky.cz/034/680347-gallery1-z8h1p.jpg

  Odpověď
  • Tahle je taky dobrá https://media.novinky.cz/034/680346-original1-6olhp.jpg

   Odpověď
   • Pán a sluha. V FM/SM kruhoch normálne. Všetko je hra.

    Odpověď
   • škôlkára nesie za ruku
    https://russian.rt.com/world/article/506578-tramp-makron-peregovory

    Odpověď
    • …nemal so sebou mamicku, tak by sa stratil…

     Odpověď
    • Co na to asi říkají obyčejní Francouzi z vesnic? De Gaule ten asi v hrobě rotuje…

     Odpověď
     • takmer nič, zaujíma ich skôr dotačná schéma na merlot rosé, a podobné prízemnosti..

      Odpověď
  • V západnom ponímaní to vzhľadom na všeobecný trend degradácie od 60. rokov normálne asi je. Práve som na túto tému dopočúval Fursova: https://www.youtube.com/watch?v=36WVW0jyf2k už Chirac bol retard, potom však prišiel Sarkozy…, pri Hollandovi som si aj ja vravel, že tak toto je absolútne dno… a napokon prišiel Macron (britské analógy sú rovnako veľavravné). Spoločný menovať tu je infantilita „elít“. Zišiel mi na um v tejto súvislosti postreh Jana Kellera, ktorý pripomenul, že podstatou infantilného správania nie je detská hravosť, ale predstieranie dospelosti – je to hra na to, že máme spoľahlivo pod kontrolou veci, o ktorých v skutočnosti rozhodujú iní. (ale ja si myslím, že to vyslovil ešte v čase, keď úrad zastával J. Chirac…)

   Odpověď
 27. V Kremli informovali o „bezprecedentnom výnose Putina“. Práca na výnose o zvyšovaní výdavkov na medicínu, vzdelávanie a infraštruktúru sa blíži ku koncu, povedal hovorca prezidenta Dmitrij Peskov. Pôjde o zvýšenie výdavkov na medicínu, vzdelávanie a infraštruktúru o 10 biliónov rubľov, ako aj o zavedenie dane z predaja.
  http://rusvesna.su/news/1524564047

  Odpověď
 28. Prezident USA Donald Trump je náruživým televizním divákem. Podle předchozích zpráv této činnosti věnuje až osm hodin denně. A občas se při tom pořádně rozčílí. Naposledy se tak stalo, když jeho velvyslankyně v OSN Nikki Haleyová prohlásila, že USA uvalí na Rusko další sankce kvůli podpoře syrského prezidenta Bašára Asada. Jenže prezident si takový krok mezitím rozmyslel.
  https://www.novinky.cz/zahranicni/470061-trump-ma-problem-se-svou-ambasadorkou-v-osn.html

  Odpověď
  • http://www.vodaksb.eu/diskuse/comment-page-19/#comment-130709

   Odpověď

Napsat komentář

*
*

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>