Diskuse

První komentář nového uživatele se zobrazí až po schválení, další už hned.

Podepisování příspěvků: anonymní příspěvky nebo ty, které v poli jména/přezdívky budou mít titulek nebo jiný text, mohou být smazány. Příspěvky s nakopírovaným delším obsahem, který je dostupný na jiném místě, mohou být také smazány – v takovém případě uvádět pouze odkaz, případně pár vět, nikoliv celý text systémem copy&paste.

 Obnoviť

 1. Pekne, lahko stravitelne, emociou chutove kalisky naplnene a sede bunky mozgove energiou nabite. Este pred citanim prispevku z 8.07, ludo, som premyslal kolko roznych programov existuje o vareni, co je to za biznis. Kolko kucharok je napisanych. Pritom iba jedna je koncipovana ako dostatocne vseobecna. Ked podla nej navaris, tak pre nu plati to, co stara mama rozpravala. Ked to zjes, tak to zvies (tak sa dozvies). Potom pre cloveka lahko lodivodom byt, az za obzor dohladnut a ku kormidlu ziadneho cypa nepripustit.

  Odpověď
  • Mozes uviest ktoru tym mas na mysli? A kde ju najst. Diky

   Odpověď
   • Mam za to, ze pre rusky a snad aj pre ostatny svet to moze byt KOB a DOTU. A ked k tomu pridas aj vlastne ingredience, trebars etiku a mravnost, mas kvalitny zaklad pre zivot.

    Odpověď
 2. Putin v Srbsku,cesky media nit slovo o tom
  https://www.logicno.com/politika/posjet-ruskog-predsjedika-vladimira-putina-srbiji-uzivo.html

  Odpověď
  • strana ktera kontroluje media vyhrava,
   nebot vetsina lidi jsou jak ovce a neutvori si vlastni nazor…
   toz asi tak

   Odpověď
  • Putin o stretnutí s Vučičom
   https://russian.rt.com/world/article/593531-putin-vuchich-itogi-peregovorov

   Odpověď
  • Lidi, kteří na Putina čekali
   https://twitter.com/dimsmirnov175/status/1085943153511809025

   Odpověď
 3. Rozhovor s Klausem z dnešní MF Dnes:

  „Tajné služby jsou bezcenné“
  https://www.klaus.cz/clanky/4354

  Odpověď
  • Narovinu říkám, že pokud bude V. Klaus opravdu znovu kandidovat a dostane se do druhého kola, kde bych musel vybrat mezi ním a podpindosníkem Drahošova typu, můj hlas určitě má. A to říkám i s vědomím toho, že GP vytváří podobné okolností právě pro to, abych k takové volbě došel.

   Odpověď
  • Zvláště když chtějí vyučovat dějeBIS

   Odpověď
 4. Přečtení článku v odkazu níže mnou otřáslo jako máloco za poslední dobu. Po událostech posledních let plných podlosti a lží, pokusů o rozpoutání válečných konfliktů, skutečného rozpoutání válečných konfliktů, dříve neuvěřitelných manipulací a podrazů téměř ve všech veřejných sférách,, jsem se stal k počínání dnešní fašistické kliky dost otrlý, neboť k jejich zoufalství jim téměř nic nevychází. Sice se to dalo čekat, že k tomu sáhnou, ale přesto mě to zasáhlo a ještě teď tu hrůzu z článku těžce vydýchávám. Jak vidět, dnešní fašisté se poučili a své úsilí rozjeli hned na první prioritě. Začali tím nejpodlejším způsobem, ideologicky prznit mozky našich bezbranných dětí přímo ve vyučování na školách. Garantuji vám, že se vám při čtení bude otvírat kudla v kapse a hodně zvedat tlak.
  http://www.nwoo.org/2019/01/15/nechame-si-ukrast-duse-nasich-deti/

  Odpověď
  • “ Garantuji vám, že se vám při čtení bude otvírat kudla v kapse a hodně zvedat tlak.“ .. píšeš.
   To ti, kteří takovou informaci vypustili dobře vědí, dokonce si myslím, že je to jejich hlavním cílem. Potřebují, aby proti nim stáli lidé emočně vypjatí, paralyzovaní svým vlastním (a nejlépe spravedlivým) hněvem. Takoví jsou pro ně totiž dobře předvídatelní a tedy řiditelní. A také tím zabrzdění ve svém rozvoji. Tedy takoví, kteří pro ně nepředstavují žádnou hrozbu.

   Odpověď
   • Nevím co tím sleduješ, ale je hezké, že je ti to úplně putna.

    Odpověď
    • Nejdříve se uklidni a potom si přečti to, co napsal Bohumil znovu. Zjistíš, že mu to putna není.

     Odpověď
    • Nejhorší smrt je z vyděšení. „Když studenti vidí, kam si stoupl učitel, tak se pro jistotu postaví k němu, aby dostali lepší známku“ docela mazaní studenti.

     Odpověď
     • Moc hezké a na kolik lidí to platí v normálním životě.

      Odpověď
      • Všichni snad žijeme v normálním životě. Jak říkáme my ateisté, Bůh nadělil každému podle uvážení.

       Odpověď
       • Myslel jsem ne ve škole, ale i v běžném životě. Pardon.

        Odpověď
    • Bohumil dává návod na to, jak to „nevnímat“ a když uděláme negaci jeho věty, dostáváme návod, jak to vnímat a teprve potom se má jednat.

     Odpověď
    • S putnou mne, prosím, nespojuj. To by se mě vážně dotklo.

     Odpověď
     • Pak jsme vyrovnáni, rýpnutí za rýpnutí. Jen škoda, že se ti tak podařilo odklonit od podstaty problému. Já činnost podobných aktivistů, jímž jsou dávány možnosti působit tak zhoubně na naše děti, považuji za dost alarmující.

      Odpověď
      • Podľa mňa ti Bohumil správne odpovedal. Keď pochopíš. Lena to správne rozviedla.

       Odpověď
      • Spia hlbokým bezsenným spánkom.

       Odpověď
    • Víš co jsem se za 2 roky navykládal a naposílal textů. A k ničemu, polovina mě má za blázna, druhá se mnou mluví, „aby se neřeklo“. Zjistil jsem jednu věc,- pokud nemáš dobrou argumentaci (což u některých ani tak nepomůže) a srovnány všechny fakta, aby to mělo hlavu a patu, tak nic neumluvíš. Přestal jsem mluvit a snažím se studovat. Po třech letech jsem pořád ještě v mateřské školce.

     Odpověď
  • Jana z Arku 17.1.2019 o 14:59

   Zrovna teď přišla dcera že střední školy a říkala, že probírali islám..a její spolužačka je muslimka, tak přinesla muslimske oblečení pro holku i kluka, dobrovolníci se do toho oblékali, i učitelka a ta dívka chválila islám… že prý to znamená mír…tak jsem jí vše vysvětlila o islámu.

   Odpověď
   • Co jsi jí řekla?

    Odpověď
    • dúfam,že nič o dobrých križiakoch ktorí šli do “ svätej zeme “ …atď

     Odpověď
    • Jana z Arku 17.1.2019 o 17:59

     To, že je to zkreslené, jak je islám pokroucený, jak o všem rozhodují imámové a že ženy mají nulovou hodnotu. A dětské sňatky, které tam jsou, obřízky děvčat, mnohoženství, hlavně však aby nevěřila a četla a poslouchala. O pedofilovi Mohamedovi, o násilí na ženách …

     Odpověď
     • „O pedofilovi Mohamedovi“

      To vyšlo z nejakého angličana ktorí „študoval“ korán. Údajne. Už si nepamätám podrobnosti, ale mám to uložené ako „útok na 2 a 3 priorite riadenia v štýle rozdeľuj a panuj“

      Odpověď
      • Vždyť je to pravda…

       Odpověď
       • Ako hovorím 2 a 3 priorita riadenia. V tomto prípade viac tá 2.

        Odpověď
      • aha, chápem, sú to asi také falošné správy ako u čadúchoch čo znásilňujú a vraždia dievčatá v Nemecku, poprípade znásilnia 10r chlapca na plavárni v Rakúsku – pretože práve pocítili *túžbu*, veď konieckoncov, mohammed povolil, necítia vinu …

       Odpověď
       • Lež je lež a k dobru nevede.

        Odpověď
        • Každá dogma (př. islám) funguje jako koňské klapky na očích, nositel žije v domnění, že vidí celou realitu/,,pravdu“. Jen opravdu svobodný duch/myšlení, který stále hledá, pochybuje a prahne po poznání se může pokusit přiblížit pravdě bez úvozovek.

         Odpověď
         • Jaký to má vztah k postřehu, že lež je lež?

          Odpověď
         • Islám je dogma? Jinak jak píšeš o tom hledání. Já hledám hledám a kupodivu zjišťuji, že je v Koránu spousta informací, které rezonují s mým světonázorem, který si díky studiu KSB postupně upravuji. To, že informace z Koránu průběžně diskreditují nelidé a dělají z toho náboženství nenávisti neznamená, že ty informace tam obsažené nejsou pro lidstvo důležité. Proto doporučuji se nejdříve seznámit v co největší míře s prvotními informacemi (v Koránu to ještě lze, v Bibli je toho skutečného od Ježíše pramálo), porovnat s tím, co už osobně od života známe a víme (ne co nám tlačí do hlav televize, kina a jiná propaganda) a pak si udělat obrázek sám. Z mého pohledu je probíhající diskreditace Islámu a jeho plánované zničení do zapomnění důkazem o tom, že je někomu velkým trnem v „oku“. Pokud by Islám (ten Koránický, ne to modlářství, co se praktikuje a rozlézá po světě) skutečně hlásal nenávist, tak by ho globální pozadí ještě podporovalo a neplánovalo by ho zničit. Nejsem příznivcem, ani propagátorem toho bordelu po světě, který se spojuje s Islámem. Jsem příznivcem hledání skutečnosti.

          Odpověď
          • Kde existuje v praxi ten pravý koránistický islám, který má být kýmsi diskreditován. Pokud je, neznámo kým, sepsán v oné knize určené pro polopouštní analfabetické pastevce koz, tak může být úspěšný jen těžko, byť i s některými dobrými myšlenkami. Jejich tisícileté kulturní tradice a genetická paměť jsou právě onou projekcí islámu v reálu.
           A to samé platí i pro nás, naši tisíciletou kulturu, tradice i onu genetickou paměť a její morální základy. Myslím. že na těchto fundamentech lze stavět.

           Odpověď
           • Ještě drobnost o tlačení do hlav…….Ano, proto to mé zdůraznění svobody myšlení….!

            Odpověď
           • Už docela dlouho sleduju konflikt v Syrii a vidím věci, které jsem nečekal.

            - Sunni vojáci Syrské armády osvobozují křesťanské vesnice
            - Úplně normální rodiny
            - Úplně normální vzdělání
            - Přes většinový sunni islám – respekt k ostatním náboženstvím

            Je to úplně jiný svět než jihádisté, kteří se valí do Evropy. I když jsou to ekonomičtí migranti, jihádisty už z nich udělají v evropských mešitách.

            Prostě po tom, jak vidím Syrii, je tohle odmítání islámu nepravdivé, chybí mu rozlišení.

            Odpověď
            • Jana z Arku 17.1.2019 o 23:10

             Já neodmitám islám. Ať si ve svých zemích žijí s islámem , jak jsou zvyklí. Odmítám zavlékání islámu a muslimů do Evropy a k nám. Odmítám lživá tvrzení , které říkají dětem a mladistvím.

           • Kde existuje, to nevím. Jen vím, co jsem četl v Koránu a zatím jsem tam nenašel nic, co by bylo v rozporu s mým chápáním Boha/HNR/Universa. Ani jsem zatím nenašel nic o tom, že mají lidé 5x denně třískat hlavou o zem, zabíjet bezvěrce, prznit děti a vůbec dělat všechny ty věci, které dělají lidem podobná individua hlásající se k Islámu.

            Odpověď
            • Hoxi, Askal neodděluje nástroj od jeho uživatele.
             Dobře odlišuje při postji k Bohu, mezi Ním a jeho vykladači, ale už neodděluji nauku jako takovou
             a to, nauku samotnou a jak a kým je používána.
             Tak je to i se všemi „izmy“, kde mohou být dobré věci překrucovány, zneužívány a děje se to stále.
             Nůž je jen nástroj …

           • > Kde existuje v praxi ten pravý koránistický islám

            kde existuje v praxi Lidská společnost, kterou popisuje KSB?

            Odpověď
            • Tak tady bys mohl vysvětlit, k čemu míří tento web. K islámu, nebo KSB ?…
             Nebo je chápeš jako synonymum? Protože islám již vydal své ovoce…
             Pokud by mělo být ovoce KSB podobné ovoci islámu, hodně lidí by si rozmyslelo KSB podporovat… Jelikož by to bylo podle známého rčení: chtěli jsme to co nejlépe a dopadlo to jako vždy…

            • PS: Ono se to totiž jeví tak, že ke KSB by se mělo dojít přes islám. Otázka zní, proč nejít ke KSB bez mezistupně islámu…Nebo je tady záměr islámem vykynožit co nejvíce lidí aby ve spravedlivé společnosti žili jenom vyvolení?

            • Ty jsi normálně šílená, můžeš mi vysvětlit souvislost mé reakce a tvých prapodivných otázek? Podle tebe by se člověk měl vědomě přiklonit ke lži a „minutě nenávisti“, aby dle tebe kráčel „Správně podle KSB“? Neučí náhodou KSB pravý opak, že sebeklam nevede k ničemu dobrému?

            • Děkuji za odpověď. Dozvěděla jsem se z ní maximálně, že jsem šílená… Ale OK, také odpověď…

            • Aksal…
             To si vážně myslíš, že autoři těchto stránek (předpokládám, že míříš hlavně na Hoxe) se chtějí pomocí propagace „islámu“ zbavit co nejvíce čtenářů, aby tu zbyla jen nějaká „elita“???

            • Bahen, pochopil jsi to trochu jinak. Myslela jsem to tak, že se ve vývoji naší společnosti nejprve prosadí islám, ten se zbaví všech lidí, kteří na islám nepřestoupí a až pak bude následovat přechod na KSB…
             Prostě se lidstvo proseje přes síto a všichni nepohodlní se odstraní…Pak se konečně z těch správných a uvědomělých postaví spravedlivá společnost… Já bych preferovala přechod rovnou na KSB…Bohužel jde se podle scénáře GP, který byl ukázán v I Pet Goat…
             Jinak si neumím vysvětlit adoraci islámu na tomto webu…

            • Bahen, podle mého dlouhodobého pozorování nejde, nemůže jít o prosté nechápání-na to je to nechápání příliš okaté a neodpovídalo by to prokázaným schopnostem v jiných, i příbuzných oblastech. Já tomu rozumím tak, že jde o řízenou „obranu vysoké priority řízení“ – stráž u vrat, přes která bychom podle cizích představ neměli projít. Ale na to je už naštěstí pozdě.

            • Oracle 911 18.1.2019 o 9:35

             @Aksal
             Keby v našej kultúre neprznili takým a onakým sposobom deti, tak by som chápal prečo tak bojíš proti mohamedánom a historicky sformovanej islamskej kultúre, ktorá má spoločné s učením Mohameda asi toľko ako historicky sformované kresťanstvo s Ježišovím učením, ale to sa deje a namiesto toho aby si dávala do poriadku vlastnú kultúru, tak mrháš energiu na podružné veci…

            • Aksal, můžeš vysvětlit, co myslíš pod tou „adorací islámu na tomto webu“ a ukázat konkrétně, v čem se to projevuje? Obecné obvinění jsou metodou manipulátorů, pravda je vždy konkrétní.

            • V tehle diskuzi chybi nadhled. Kazdy se bije za svoji pravdu. Byl bych moc nerad, aby Aksal zase odesla. Jsem rad, ze tady je. Muzou byt jiste neshody, ale panove, myslim si, ze prilis prosazujeme svoje nazory. To co si myslime muzeme rict i jinak.

            • Adoraci vidím v pokusech nelidské činy islámské komunity omlouvat tím, že to není ten pravý koranický islám. A v tvrzení, že pravý koranický islám je něco dobrého a následování hodného.
             Promiň, ale i pravý islám je jen slohové cvičení GP, podobně jako Bible… A jak víme GP, to nikdy s námi nemyslel dobře. Vždy šel proti HNR… Tato jeho snaha je vidět v judaizmu, křesťanství, islámu,scientologii atd…

            • Aksal, proč tolik boje na nejnižší prioritě?

             P.S. někde v KOB se píše (možná na víc místech, já to četl v Je čas o Stalinovi pohovořit …), že metodologické kultury se poznají, i když citátně dogmaticky mluví jakoby každá z nich o něčem jiném.

             Takto našel VP SSSR správné základy v komunismu – byť je bylo nutné hodně opravit a v dogmatické marxistické podobě jsou zlem. Podobně je našel u Ježíše Krista – přestože všechny církve jeho jména také tvoří zlo. A stejně je to s Islámem – mnohé věci v Koránu uvedené jsou dnes použity v základech KOBu.

             Můj názor je, že se ti správně nelíbí chybná dogmatika (akorát nechápu jen to soustředění na islám) a neřešíš metodologi – a to považuji za chybu.

            • Asi to pořád ještě nachápu…
             Chceš říct, že tyhle stránky byly zřízeny primárně pro to, aby pomohli v naší zemi popularizovat/prosadit islám?
             KSB jen pro vyznavače islámu?
             Takže ten kolektiv kolem těchto stránek překládá práce autorů KSB jen pro někoho? Nepřipadá ti to trochu jako protiřečení?

            • Ráda bych ti to obšírněji vysvětila ale už spěchám za svými vnuky, tak možná příště…

            • Nějaký konkrétní příklad toho omlouvání nelidských činů by byl, nebo bojuješ jen se svými představami?
             Všiml si někdo zde omlouvání jakýchkoliv nelidských činů kohokoliv? (nevím o čem Aksal mluví, ale možná mi nějaký příspěvek unikl.)

             Chápe někdo o čem Aksal mluví? Připadám si při komunikaci s ní jako Alenka v říši divů.

            • > Ráda bych ti to obšírněji vysvětila ale už spěchám za svými vnuky, tak možná příště…

             Chápu, lež by vyšla na povrch, tak je třeba to zamluvit a zdekovat se.

            • Pro bahen, Hoxe a Juru…
             @bahen – zřejmě si neviděl animovaný film I Pet Goat, tam je názorně znázorněno to, o čem jsem mluvila…
             @Hoxi, k tvému nařčení, že se něco „snažím zamluvit a zdekovat se“… To soudíš podle sebe? To si myslíš, že mám čas tady sedět celý den? Asi tě zklamu, ale mám rodinu, které se chci věnovat…
             Ale k věci. Pokaždé, když tady říkám, jaké zločiny v Evropě páchají muslimové a z toho důvodu se před nimi musíme mít na pozoru, pokaždé jsem tvrdě „umravněna“, že to nejsou ti správní muslimové atd.
             @Jura -proč tolik boje na nejnižší prioritě? Kde bojuji na nejnižší prioritě? Tys neslyšel nic o zlaté miliardě?
             A ještě jedna odpověď, už nevím, kdo mi tu otázku dal a sice, proč, když je islám tak špatný, proč se ho teda snaží GP zničit? No přece proto, že až NÁSTROJ (islám) použije na naši likvidaci už nebude potřeba a zničí ho také. Tak, jako když se ti zlomí nůž, tak ho zahodíš…
             @eM, proč neřeším cikány, kterých tady máme hodně a řeším muslimy, kterých tady máme málo.
             Říká ti něco slovo PREVENCE?

            • Takže skutek utek, jak jsem předpokládál. Dej citaci, kde někdo omlouval nějaké zločiny, pokud můžeš.

            • Hoxi, ten trend se tímto webem táhne, jako červená nit. Takže žádné citace dávat nebudu hledat. Stačí včerejší omlouvání Mohameda, že nebyl pedofil…

            • Oracle 911 18.1.2019 o 16:21

             @Aksal
             A Mohamed musel byť pedofil lebo to tvrdia pedofilný Angličania, že áno?!

            • Aksal, to co navrhuješ (sice jsi to nevyslovila) by bylo realizovatelné jen ostnatými dráty na hranicích a kulometnými hnízdy. tj. fyzickými zbraněmi. ….. a jak jistě víš, to by znamenalo vítězství davo-“elitarismu“ a naší prohru.

            • Jura a ty myslíš, že plány na naše zničení se vyřeší na vyšší prioritě? Zatím plány na 6.prioritu nikdo nezrušil…

            • „Adoraci vidím v pokusech nelidské činy islámské komunity omlouvat tím, že to není ten pravý koranický islám.“

             Sprostá lež. Dej příklad nějakého „pokusu omlouvat nelidské činy islámské komunity“, pokud tvoje slovo za něco stojí.

            • Už jsem zjistila, proč tak chceš citace. Tys vymazal všechny diskuse (důkazy) na leva-netu, a tudíž víš, že se k nim nedostanu. Dobrá práce…

            • Vzhledem k tomu jaká je historie diskusí na leva-netu, kterou si jistě dobře pamatuješ, tak je to docela odporné účelové obvinění.
             Jediný důvod proč jsou diskuse vymazané je protože byly zasvi**né botíma příspěvkama které nebylo možné odfiltrovat.

            • Tvoje tvrzení nic nemění na tom, že příspěvky, které jsem tady chtěla citovat jsou fuč…

            • Putinovec 18.1.2019 o 18:39

             Aksal,tohle je chorobná nenávist.Neskutečně zaslepuje.

            • Putinovec, můžeš mi říct, koho mám nenávidět? Mně to jaksi nedochází…

            • Putinovec 18.1.2019 o 18:49

             Při slovu islám pozbýváš rozlišení.Výsledkem je útočný postoj proti všem.

            • Pokud islám sedí tam, kde byl stvořen a nešíří se jako rakovina do celého světa, nemám s ním problém. V případě, že chce ukrást naši zemi, kterou dal HNR nám, pak ten problém s islámem mám. To není nenávist, to je zdravý rozum…

            • Putinovec 18.1.2019 o 19:08

             Islám se sám nešíří,soudobá forma islámu je záměrně vytvořena a záměrně šířena.Já v tom vidím rozdíl.Nechci dělat pitomce tomu,kdo napsal pro Evropu scénář , islám nebo fašismus.Když si mám vybrat ze dvou lží a vím o tom že to jsou zavádějící lži,tak se logicky začnu rozhlížet po pravdě v záměru.Nadskakováním a vykřikováním islám je zločin, pouze pomáhám nepřátelům vyvolávat nenávist vedoucí rovnou a širokou cestou k fašismu.

            • @Aksal

             Pokud to myslíš vážně, nevidím důvod, aby ses dále zdržovala na téhle diskusi.

            • OK, myslím, že je to dobrý nápad.

            • Aksal: „Adoraci vidím v pokusech nelidské činy islámské komunity omlouvat tím, že to není ten pravý koranický islám. “

             „Jura a ty myslíš, že plány na naše zničení se vyřeší na vyšší prioritě? Zatím plány na 6.prioritu nikdo nezrušil…“

             Takže vyzýváš v ozbrojený konflikt? Nepřijde ti, že si nevidíš do úst?

            • Realita je taková že žádné diskuse smazané nebyly, jen od jistého data přestaly být přidávány pod nové články a byly přesunuty sem. Zpětně se s diskusemi nic nedělo (a pod novinkami jsou dodnes), všechny diskuse jak tam byly, tak tam jsou, stačí si nalistovat články přibližně před červnem 2017.

             To jen k tomu, aby tu tvoje výmysly nezůstaly bez reakce.

            • Oracle 911 19.1.2019 o 7:49

             @Aksal
             >Adoraci vidím v pokusech nelidské činy islámské komunity omlouvat tím, že to není ten pravý koranický islám.

             Adoráciu vidím v pokusoch neľudské činy križiakov ospravedlňovať tím, že to nie je Ježišovo učenie.

             Však to znie blbo ak vymeníme niekoľko slov?

            • áno, Aksal si neuvědomila, že napsala úplnou kravinu, ale už jsem to nechtěl rozpitvávat.

            • Hox: „Realita je taková že žádné diskuse smazané nebyly“
             v tom případě se omlouvám za dezinfo, myslel jsem že nějaké jsi tehdy mazal kvůli zaplevelení.

          • „kupodivu zjišťuji, že je v Koránu spousta informací, které rezonují s mým světonázorem …“
           To je normálna vec, pretože všade sú čriepky pravdy. Vo všetkých textoch a všade naokolo. Len to treba pozbierať. Neexistuje ani žiadna ucelená teória ktorá by reprezentovala celú pravdu, v každej jednej je aj prímes nepravdy alebo dezinterpretácie vyplývajúcej z čiastočného nepochopenia. Neexistuje človek čo chápe všetko. To ale neznamená, že keď je niekde čriepok pravdy budem to hneď vyznávať aťahať si to domov. Konkrétne tu máme v európe otázku islamu. No ja som presvedčený že sem jednoducho tento náboženský prúd nepatrí a nie je to súčasť našej kultúry. Aktuálna situácia v EU moje slová dokazuje.

           Odpověď
           • Ešte dodám na záver: Kto chce, nájde pravdu pravdu aj v Biblii. Len treba správne čítať.

            Odpověď
           • Člověk 18.1.2019 o 9:57

            No vzhledem k tomu, že zde sklouzáváme k interpretaci něčeho, co nebylo vyslovené (napsané), tak bych za sebe příspěvky k tomuto tématu ukončil. Nikde jsem nepsal, že chci něco někam tahat. To co se hrne do Evropy (a nejen sem), není dle mého názoru Islám, ale jeho zdegenerovaná interpretace vytvořená globálními loutkovodiči k plnění jimi vymyšlených cílů. Souhlasím, že je Korán určen primárně pro Araby, ale nemohu kvůli tomu přece tvrdit, že je tam psaná lež, když to tak není (alespoň v té části, kterou jsem zatím četl). Součástí naší kultury je násilné pokřesťanštění našeho životního prostoru ve jménu někým dosazeného boha, který byl navíc vymyšlen těmi, kteří byli konceptuálně silní již před příchodem Ježíše. Znamená to, že je tato naše kultura lepší, než je ta koránická a to jenom proto, že je naše? Abych to uzavřel: z mého pohledu je při vytváření si světonázorové mozaiky potřeba studovat i náboženství včetně jeho různých druhů a vývojových stádií. Autoři KSB naznačují, že je v Koránu obsaženo více informací blížícím je objektivní realitě, než je v jakémkoliv jiném náboženství. Sama KSB nabádá k přímé komunikaci s Ním, bez jakýchkoliv berliček (církví, sekt, apod.). KSB nikde nenabádá k prosazování Islámu, navíc toho, z mého pohledu falešného, který se násilně rozlézá po světě. Pokud je to takto interpretováno, myslím si, že jde o nepochopení předkládaného. Ať se daří všem na cestě k Člověčenství.

            Odpověď
            • Ono mi to pripadá podobné ako s tureckým záchodom. Je v princípe hygienickejší ako naše sedacie, ale kto z nás by ho doma chcel? Ja určite nie. Ten turecký má totiž aj svoje nevýhody a reálne býva riadne osratý, tak ako reálny islam narozdiel od prvotného koránického princípu nie je náboženstvom tolerancie a lásky k inovercom, či úcty k ženám. Ale ani sedacie záchody nie sú vždy čisté, presne tak, ako kresťanstvo, zaplevelené rôznymi dogmami, škandálni, či prekrútením pôvodného učenia.
             Proste hoci vidím kladné stránky jedného aj druhého, stačí mi, keď si uvedomím z čoho som vyšiel, budem si držať svoje a rozvíjať to správnym smerom. To mi však nemôže zabrániť vo videní silných stránok inej koncepcie (napr. vylúčenie úroku) a zvážení a vykonaní určitej inovácie.
             Proste turecký záchod u mňa doma nebude, sedací záchod (možno rozumne inovovaný) tu miesto má vždy.
             Európa s výlučne tureckými záchodmi by už nebola Európou ale osratou úpadkovou dierou na konci sveta. A to je asi tak v stručnosti všetko na tému záchod a náboženstvo.

            • „V Koránu obsaženo více informací blížícím je objektivní realitě, než je v jakémkoliv jiném náboženství“
             No a to si práve nemyslím. Ak som hovoril o našej kultúre kde islám nepatrí, mal som na mysli že máme v našich koreňoch minimálne rovnako cenné zdroje pravdy, len sa treba poobzerať. Ako obohatenie Korán je úplne OK, ako základ pre našu kultúru nie. Len to som tým chcel povedať.

            • Kamil, pekne, defacto som povedal to isté len v modrom.

           • Jsem stejného názoru. I kdyby se začal formovat koránický islám což by bylo pozitivní k evropské kultuře nepatří .

            Odpověď
        • „Po ovocí poznáte ich.“

         Odpověď
      • I když tedy Prorok pedofil nebyl, z jeho následovníků se pedofilové stali

       Odpověď
       • Ne z jeho následovníků. Z následovníků jeho nepřáteli řízeně zfalšovaného obrazu. Už se ani netroufám odhadovat, kolikrát tady toto jednoduché – a vyznění celé věci zcela měnící – vysvětlení zaznělo.

        Odpověď
      • Časostroj 18.1.2019 o 16:03

       Stredoveké krestanstvo sa „vyznamenalo“ upaľovaním čarodejníc, inkvizičnými súdmi, šírením viery mečom najmä v Novom svete. Stredoveký islam ničím nezaostával, ostatne máme o tom najmä na Slovensku svedectvo v podobe záznamov v kronikach obci, z ktorých mnohé boli niekoľkokrát spustošené do základov, obyvatelia vyvraždení alebo odvlečení do zajatia, celé územia boli vďaka islámským nájazdníkom vyludnene a boli neskôr znovuosidlené najmä Nemcami. Posuňme sa do našich čias, kresťanstvo sa umiernilo, prestalo expandovať. A čo islam? Zostal na stredovekej úrovni. Absolútne nekompatibilný so súčasným svetom a jeho potrebami , kam sa dostal, ludia trpia. Tak v com je jeho pozitivum pre ľudstvo? Pre par versov Koránu adorovať celú zvratenú vieru? Qui bono?

       Odpověď
       • Oracle 911 18.1.2019 o 16:40

        Omyl, historicky sformované kresťanstvo neprestal expandovať, len zmenil spôsoby…

        Odpověď
       • popolvár 19.1.2019 o 15:48

        tu nikto nikdy neadoroval dnešný islám ako vieru. Prosím nezavádzať a nepodsúvať názory, ktorých tu nikto nikdy zástancom nebol. Na Korán, jeho konkrétne verše – ako určitý zdroj informácií, sa KSB a tunajšia komunita len odvoláva. Takže, prosím, nemiešať hrušky s jablkami…

        Odpověď
     • S tím pedofilem je to dezinformace, kterou zpropagovali anglosasové, nevydrží to kritické přezkoumání.

      Odpověď
      • Jana z Arku 17.1.2019 o 19:18

       Ale dětské sňatky jsou u nich stále běžné, i obřízky, i mnohoženství..to, že tam udělali z žen tvora bez hodnoty a svatby probíhají mezi příbuznými, to, že tam je pro ženy život otřesný, to je pravda. Možná ne pro všechny . Ale pro mne je islám náboženství zla.

       Odpověď
       • Jana z Arku 17.1.2019 o 20:03

        Takže to shrnu… varovala jsem jí před muslimy, islámem a náboženstvím jako takovým vůbec. Před vymýváním mozků, před prolhanosti lidí a manipulacemi vůbec.

        Odpověď
       • To nic nemění na tom, že lež je lež.

        Odpověď
        • Jana z Arku 17.1.2019 o 21:16

         Ano, to je pravda. Ale my víme, že to je lež? To je to. Dnes to je tak, že skoro vše je lež. A je pravda, že dnešní muslimové jsou v častých případech pedofilové.

         Odpověď
         • Jano četla jste Korán? To, o čem píšete výše i zde nemá s informacemi z Koránu nic společného. Víte co znamená v překladu Islám, nebo Alláh? Skutečnost, že v jejich jménu se dějí zvěrstva je důkazem toho, že jde o náboženství Zla, nebo je to důkazem, že se Zlo rozhodlo toto náboženství zničit?

          Díky tomuto vláknu tady už naprosto chápu to každotýdenní naléhání V.V.Pjakina na lidi, aby studovali knihy VP SSSR. Pokud by to totiž všichni udělali, tak by se zde neobjevovalo neustálé obhajování oficiálně vytvářeného obrázku o „vzkazu“ Shora, který sem byl dle mého názoru poslán poté, kdy bylo Ježíšovo učení překrouceno a zdiskreditováno tím, čemu se říká Křesťanství. Teď se diskredituje další „vzkaz“. Kolik nám jich bude ještě nutno poslat?

          Odpověď
          • Jana z Arku 17.1.2019 o 22:19

           Nečetla. Ani bibli. Nečtu žádné náboženské knihy a na vše si tvořím názor sama. Věřím Bohu, věřím v něj, ale sama a soukromě a žádného vykladače nechci a nepotřebuji. A proto nečtu náboženské texty a názor si tvořím sama.

           Odpověď
           • „Není přinucení v relígii. Už se jasně odlišila přímá cesta od poblouznění“ Súra 2:257 (256).

            Víte – já kdybych se nezačetl do knih KSB a díky nim částečně i do Koránu, tak bych také tvrdil, na základě svých subjektivních dojmů, které denně vidím a čtu v médiích, že je Islám náboženstvím Zla. Jenže díky tomu, že jsem se začetl, jsem si udělal obrázek o tom, co se v minulosti s Jeho „vzkazy“ dělo (skrze Ježíše) a nyní děje (skrze Mohameda). Máte pravdu, že ke vztahu s Ním nepotřebujete žádné vykladače, pokud žijete pravověrností a dialogem s Ním skrze jazyk životních okolností. Kolik ale lidí takto žilo v minulosti, že se zde na Zemi musel angažovat Ježíš? A kolik takto žilo lidí po staletích překrucování a zamlčování Ježíšova učení, že přišla další „zpráva“ skrze Mohameda? Pokud by všichni lidé věřili Bohu a řídili se svědomím, tak bychom jako Lidstvo vůbec žádné Ježíše a Mohamedy nepotřebovali. Problém je v tom, že se nám globální zákulisí vždy postará o to, aby byly tyto zprávy poslané Shora překrouceny (jako v případě Křesťanství), nebo zdiskreditovány (jako v případě Islámu).

            Odpověď
            • Jana z Arku 17.1.2019 o 23:01

             No a o to jde. V podstatě nikdo nepotřebuje číst tlusté knihy , náboženské, protože jednak jsou pokrouceny jako bible, kterou napsali po smrti Ježíše lidí a nebo Korán
             . Nikdo dnes tyhle knihy nečte a ani je nepotřebuje. Každý sám se musí prokousat životem a zjistit, jak to tedy je, jestli Bůh existuje a každý by měl žít tak, aby byl v souladu s jeho zákony. Proto není třeba náboženských knih.

            • Prečo neprišiel žiadny „prorok“ k nám? Žeby sme to nepotrebovali, pretože sme boli na správnej ceste? Nie je štúdium učení cudzích kultúr cestou späť? Nie je lepšie vrátiť sa k vlastným koreňom, než študovať učenie tých, ktorí v minulosti zišli z cesty natoľko, že na ňu museli byť vrátení skrz učenie „prorokov“ zoslané zhora?

            • Náboženstvá sú tu pre tých, ktorí potrebujú aby ich niekto viedol, pretože nie sú schopní sa orientovať sami.

            • Souhlas

            • Já nevím, nedokážu na to odpovědět. Jen mě napadá myšlenka, že k nám nepřišel, protože už asi bylo jasné, že toto teritorium pohltí biblická koncepce. Takže by se buď nový prorok zdiskreditoval, nebo překroutil. Je možné, že bylo proroctví dáno do arabského světa právě proto, že to bylo celkem nezajímavé pouštní teritorium, které bylo mimo zorné pole globálních sil, které chtěly skrze jimi zkonstruované Křesťanství zotročit svět. A že je to učení cizí kultury? To bych ze zatím přečtených pasáží Koránu netvrdil. Ano – je to primárně určeno Arabům, aby žili jako Lidé, ale není například výzva ke skromnosti a vyhýbání se marnotratnosti učením univerzálním a platným pro všechny lidi? Toto jsou jen mé myšlenky, dál studuji a hledám. A čím více toho dozvídám, tím méně se pouštím do odsuzování kohokoliv a čehokoliv. Ať se daří.

            • O cudzej vieš viac ako o vlastnej kultúre.

            • Oracle 911 18.1.2019 o 0:57

             @ASDF
             Hovoríš to ako keby si rozumel tak vlastnej ako aj mohamedánskej/arabskej kultúre…

            • Jana z Arku: Nikdo nepotřebuje číst tlusté knihy?
             Nikdo nepotřebuje vzdělávat se a pracovat na sobě?
             To myslíš vážně?
             Volíš život v ignoraci?

            • Vždyť by stačilo 5 tříd základky a pak mít do konce života od učení se pokoj.
             A není 5 tříd moc?

            • DušanBe 18.1.2019 o 8:35

             >Jana z Arku:Nikdo dnes tyhle knihy nečte a ani je nepotřebuje. Každý sám se musí prokousat životem a zjistit, jak to tedy je, jestli Bůh existuje a každý by měl žít tak, aby byl v souladu s jeho zákony. Proto není třeba náboženských knih.
             Jano, kdyby se VP SSSR opravdu držel Tvojí úvahy ohledně nepotřeby číst náboženské knihy (Bible, Korán, scientologie), tak by KSB/DVTR nevznikla v takovém rozsahu. To, že Ty nemáš potřebu číst tyto knihy, chápu, ale doporučovat toto stanovisko každému, aby se sám prokousal životem, mi už nepřijde v pořádku, protože to, že jsem si pročetl Dialektiku a Přijdi napomoc mojí nevíře, kde se hodně rozebírají tyto knihy, mi pomáhá nacházet ten správný vztah (religii) s Bohem. Takže za sebe, já jsem rád, že někdo čte i dnes tyto knihy (Bible, Korán, scientologie a další) a přemýšlí nad obsahem a napsal, co v těch knihách, co nechceš číst, je špatně a dobře.
             A zeptám se – kolik jsi toho přečetla z tlustých knih VP SSSR?

            • Pokud člověk žije podle svědomí, vážně nepotřebuje číst tlusté knihy aby byl v harmonii s HNR a ostatními lidmi a přírodou… KSB je jenom PROSTŘEDEK, jak se k této harmonii dopracovat. Pokud je člověk v harmonii, znalost Bible, koránu a dalších ideologií je v tom případě bezpředmětná…

            • DušanBe 18.1.2019 o 8:57

             Výborně Aksal a podle Tebe, zhruba v jakém věku by bylo ideální , aby se člověk dopracoval k tomuto stavu (harmonii s HNR…) svým samostudiem? Před dovršením puberty anebo až ve stáří?

            • Od toho jsou rodiče a naše genetická paměť, abychom tak žili. Nebo ty nežiješ podle svého svědomí? Ubližuješ jiným lidem, přírodě a nejsi ve spojení s HNR? Pokud ano, nedivím se, že musíš číst tlusté knihy, aby ses k harmonii dopracoval…

            • DušanBe 18.1.2019 o 9:16

             Mě jenom zajímá, jak ses dostala do té harmonie s HNR a ostatními lidmi a přírodou, jestli i s pomocí studia KSB? Protože mě čtení tlustých knih pomáhá ladit vnitřní rozpoložení a blížit se tak ke stavu Člověk.

            • Jak? To je přece jednoduché, proč v tom hledat složitosti. Když se narodí dítě, je čisté, plné důvěry ve svět do kterého přišlo. Je plné radosti z toho, že ten svět může poznávat. Pokud ho rodiče svojí výchovou nezkazí, vyroste z něj Člověk, který žije v harmonii se vším co jej obklopuje.
             Aby k tomu došel, nemusí číst Bibli, Korán a další ideologie. Ty jej naopak svádí od cesty s HNR, jelikož kromě pár zrníček pravdy je tam 90% lži a manipulace…
             Já jsem ve spojení s HNR od nepaměti, nemůžu identifikovat ani moment, kdy jsem si ho uvědomila… Vždy mě vadilo spojování víry s církví. K Bibli jsem měla vždy intuitivní odpor a při pokusech o její čtení se v mém nitru vše bouřilo v nesouhlasu s některými tezemi…
             To ale neznamená, že nečtu knihy KSB, naopak, velice ráda je čtu, jelikož zatím nejvíce konvenují s mým světonázorem.
             Koupila jsem si i Korán, abych se na vlastní oči přesvědčila, o čem píše a mám při jeho čtení podobné pocity, jako při čtení bible… je mi prostě při čtení té knihy fyzicky špatně, tak reagují buňky mého těla na něj…Moje mysl a můj duch se prostě vzpírá myšlenkám, které jsou tam napsány… Při čtení Koránu jsem ze stavu harmonie pokaždé vykolejena…Z toho usuzuji, že to není má cesta…

            • kroksunkrok 18.1.2019 o 13:13

             Tento formát stránok vždy neumožňuje reagovať na každý príspevok zvlášť, resp. nepriradí ho priamo k tomu príspevku, tak to zhrniem pre @Človek, @Jana z Arku, @DušanBe, i @Aksal:

             Islam bol prinesený pre tých, čo „pevne držia Tóru“ – teda pre VERIACICH (vtedy však už dávno rozdelených na židov a kresťanov), aby opäť poskytol, resp. očistil pôvodné duchovné zrná Pravdy… Z určitých príčin sa ich dodnes zachovalo najviac v Koráne. Je však pravda, že v každej posvätnej knihe, resp. v každom náboženstve/učení je veľmi veľa balastu, napriek tomu sa v každom z nich (myslí sa klasickom, vybudovanom na pravde od prorokov, nie scientológia a pod.) nájde zopár zŕn Pravdy. Je komplikované sa k nim prelúskať, či ich „preosiať“. No zaujímavé je, že sú v každom tom náboženstve/učení, či legendách rovnaké!
             Dnes je ale ľudstvu daná šanca znovu sa k nim dostať – a to cez súborné dielo Anastasie Novych – najmä v knihe-encyklopédii „na ktorú sa čakalo tisícročia“ „AllatRa“: tu sú zhrnuté všetky podstatné znalosti o zmysle ľudskej existencie, o dvojitej podstate človeka, o tom, akou kolosálnou silou disponuje človek a ako je o ňu systémom dennodenne (hodinu, čo hodinu, často aj sekundu, čo sekundu – po rusky „ježesekundno“, t.j. inak povedané „teraz a tu“) pripravovaný, taktiež všetky pôvodné duchovné zrná aj s výkladom a mnohými odkazmi na sväté písma či legendy rôznych národov, aj s ilustráciami, návrh vybudovania spoločnosti „nového“ typu a mnoho ďalšieho. Veľmi hutne je to všetko doplnené a rozšírené videami s Igorom Michajlovičom Danilovom, ktoré je možné vidieť na stránkach allatra.tv v origináli, resp. s určitým časovým sklzom na allatra.tv/cs – v českom, či slovenskom preklade (titulky, dabing). Minimálne je po prečítaní „AllatRa“ oveľa jednoduchšie pochopiť všetko podstatné a identifikovať všetky nánosy v rôznych svätých písmach, či starobylých mýtoch.
             Tu sa píše a hovorí aj o tom, že ak človek do sekundárneho vzostupu (teda do puberty – cca do 12-13 rokov) dostane všetky informácie o podstate seba i sveta (najmä od rodičov, ktorí ich ALE MUSIA OVLÁDAŤ!), tak sa ďalej vedome vyvíja ako Človek a ak je takýchto ľudí viac, tak vzostupuje celá civilizácia (história si pamätá aj také prípady – a trvali tisícročia, systémom sú však informácie o nich zamlčované, či účelovo prekrúcané a do širokého povedomia sú nútene uprednostňované a heroizované civilizácie vojenské, dobyvačné, uzurpačné…)…
             Všetky učenia prorokov, vrátane islamu, sa už počas ich života začínali skresľovať, prispôsobovať osobným ambíciám a pod. (veľmi dobre je to vysvetlené v krátkom videu so slovenskými titulkami https://allatra.tv/cs/video/s-chem-stalkivajutsja-proroki-v-jetom-mire). To, čo nám „ježesekundno“ (furt dokola a neustále) ukazuje systém (opäť nielen!) o islame – je podvod, klam a ilúzia. Ukazuje určité, z kontextu vytrhnuté kúsočky a dezinterpretácie. Podstatu sa snaží všemožne ukryť (to isté ale robí aj s kresťanstvom, budhizmom, šintoizmom, védami, …). Áno, veľmi veľa „veriacich“ (bohužiaľ však NEVEDIACICH), a to všetkých vierovyznaní, nielen islamu, slepo plnia pokyny a rituály (ani len netušiac skryté ciele) zadávateľov, bez toho, aby ich aspoň jednoducho skonfrontovali so znením svojich svätých písiem (veľmi často sú v úplnom protiklade!).
             A čo sa týka konkrétne islamu – možno by bolo dobré pozrieť (apriori bez odsudzovania, pozorne a premýšľavo) niekoľko videí. Sú určené najmä (no nielen!) pre moslimov, aby si uvedomili, že nastal čas prijať rozhodnutie (netreba na zmenu čakať stáročia!), aby pochopili podstatu (svojho učenia) a prestali poslúchať „otrokov systému“. Prvé a tretie sú aj s prekladom, ostatné sú čerstvé, ešte nestihli byť preložené, ale snáď sa podstata z ruštiny dá pochopiť: https://allatra.tv/cs/video/o-prihode-imama-mahdi , https://allatra.tv/video/zov-mahdi , https://allatra.tv/video/zov-mahdi-na-ekvatore-vremeni-chelovechestva , https://allatra.tv/video/islam-religia-lubvi , https://allatra.tv/video/islam-religija-ljubvi-chto-takoe-dzhihad.

          • Čítal si Harry Pottera? Vieš kto je to väzeň z Azkabanu?

           Odpověď
          • Jana z Arku 17.1.2019 o 22:33

           Navíc co je komu platná kniha Koránu, i když tam jsou nějaké pravdy, když ti muslimové podle toho nežijí ? K čemu to tedy dnes je ? Udělali z toho zlo, vypíchli z toho zlo, vybízí k zabití nevěřících, dobytí území…a koho dnes zajímá to dobré v tom, když se toho stalo zlo a ti lidé se tím zlem řídí…

           Odpověď
           • No to ale není problém Islámu ale spíše toho, že lidé nežijí jako Lidé. Jaký je rozdíl mezi tím, co nyní hlásají džihádisté a šířením „Křesťanství“ v minulosti?

            Odpověď
            • Jana z Arku 18.1.2019 o 0:32

             Žádný. Ale minulost je minulostí a my musíme žít přítomností. Není to problém islámu, je to skutečně problém lidí. Těch, co věří imámům a jsou fanatičtí muslimové. Je blbost vytahovat dnes po tisíci letech šíření křesťanství.

            • Oracle 911 18.1.2019 o 1:10

             @Jana
             Ak nevieš odkiaľ si prišiel, tak nevieš ani kam kráčaš a preto ignorovať minulosť nie je dobré…

            • Oracle, ty si prišiel z Blízkeho východu?

            • Oracle 911 18.1.2019 o 11:08

             @ASDF
             Ches nám nahovoriť, že si sociológ, ktory sa špecializuje na BV a Západnú kultúru?
             A nie, niesom z BV a myslím si, že by mali zostať doma a nie využívať Soros travels…

            • Časostroj 18.1.2019 o 16:27

             Minimálne 5 storočí.

            • „Jana z Arku 18.1.2019 o 0:32
             Žádný. Ale minulost je minulostí a my musíme žít přítomností.“

             Tak tohle jde proti poučkám KOBu – je třeba žít všude (ve všech časových okamžicích, tj. teď, ale nezapomínat na minulé chyby a poučit se z nich.

            • Oracle 911 18.1.2019 o 16:49

             @Časostroj
             Teraz si mi vynadal do poturčencov?! No vieš čo mi môžeš…

            • Časostroj 18.1.2019 o 19:47

             @Oracle911, kľud človeče, odpoveď bola Človekovi, na jeho poslednu otazku. A nejaku zmienku o poturcencovi nevidim.

            • Oracle 911 18.1.2019 o 22:04

             @Časostroj
             OK.

           • popolvár 19.1.2019 o 16:11

            tak na to, na tú tvoju logiku zmýšľania ti presne v tej tvojej logike odpoviem: „Načo je komu platné hovoriť o Bohu, o Jeho zákonoch, o Jeho Pravde, ak ani moslimovia ani kresťania podľa nich nežijú. Koho dnes zaujíma Boh, Jeho Zámer, Pravdy, Zvestovania Ním Zhora dané, ak v jeho mene sa zabíjalo a zabíja, šírila a šíri sa viera s mečom v ruke raz z juhu skrze moslimov k nám „Alláh akhbar!“ a raz zo severu na juh k nim „Boh zvíťazí!“ Spravili z Neho zlo, vypichli z toho zlo, nabádajú k zabíjaniu raz „neveriacich psov“ následne „pohanov“. Koho dnes zaujíma On ako Dobro samo o sebe, keď sa v Jeho mene koná toľké zlo…
            Zdá sa ti to pritiahnuté za vlasy? Rana pod pás? Ale presne to isté robíš ty, len na inej hierarchickej úrovni…
            A ak si toto neuvedomuješ, tak potom prepáč, ale neverím, že ty priamo komunikuješ s Bohom, a ak aj áno, tak proste Jeho reči nerozumieš a nechápeš. Lebo on nikdy neposudzuje a neodsudzuje takým spôsobom ako Ty. Tvoja logika vytvárania záverov nie je v súlade s tým, Kto a Čo je Boh… S Jeho Pravdou.

            Odpověď
         • pff, určitě jich tam nebude víc než mezi anglosasy. Neznám žádnou principiálně zvrhlejší kulturu.
          Nebo cikáni, vždyť mají často incest s vlastními dcerami.

          Ale někteří lidé prostě budou pořád hledat problémy tam kde už jsou dávno řešené, a na ty století neřešené kašlou a budou kašlat dál.

          Odpověď
        • Nejaký dôkaz by nebol?

         Odpověď
        • Hox prepac ale tieto tvoje odpovede naozaj stoja za to, neviem co na tom vidis, nikoho to nikam neposuva,nevysvetluje
         a o tom pedofilovi-ako vies ze je to dezinfo?
         cely problem v islame je ten ze oni si myslia ze su nadradeny-tam to cele zacina aj konci-neexistuje nic take ako kritika islamu, co sa tam nehodi jednoducho z neho vylucia a ide sa dalej
         je jedno ze utocnik krici allahu akbar a odpali sa v meste-kazdy jeden normalnejsi moslim ti povie ze to nebol moslim a hotovo debata ukoncena
         ten druhy typ moslima ti povie jeee hura tak im treba
         ktory je pravy a nepravy moslim? kto to posudzuje? obaja ho dodrziavaju podla svojho svedomia ktory maju, tak kto je horsi a kto lepsi? jeden ten islam pozna takto a riadi sa nim, druhy ho pozna inak a riadi sa nim-ako niekto vie co je pravy a lavy islam? ked oni sami su rozstiepeny? a preco su rozstiepeny? zeby koli moci? nikdy si nebudem zastavat nieco co vytvorilo na svete miliony mrtvych,zranenych,sirot-kazde jedno nabozenstvo je rakovina a ma jediny ciel
         a s recami ten pravy islam, to prave krestanstvo – nic take neexistuje-boha nemozes spoznat,keby sa to dalo je to prilis jednoduche nie nahodou? preco kazdy musi vidiet kam patrim, nie su rozpravy s bohom vo svojom vlastnom ja praktickejsie a osobnejsie ako sa ukazovat v chrame? uz samotna myslienka niekam patrit z tej nabozenskej povahy je chora a manipulujuca-preco? lebo podprahovo zavazuje nekonat podla svedomia ale podla instruktaze niekoho ineho…pokial bude existovat nabozesntvo aj to posledne nikdy nebude pokoj a mier na zemi-jedine nabozenstvo je priroda-to je stelesneny boh, boh nepotrebuje prostrednika na zemi ked priroda je vsade okolo nas, to nas tvorca stvoril na to aby sme zili svoj zivot v priRODE alebo verili nabozenstvu ktore sa snazi kazdych 50 rokov robit aktualny update na seba?? pomaham sebe a druhym ked sa budem riadit nabozesnvom alebo radsej svojim svedomim?
         poznamka: mam dobru kamaratku z turecka,viem uplne presne ako vnimaju islam a ake maju myslienkove pochody v tomto

         Odpověď
         • haf, správny názor.

          Odpověď
         • Jak vím že je to dezinfo? Protože mám vlastní rozum a nebečím jako ovce se stádem, a kromě toho jsem si o tom něco zjistil. Tvrdit že Mohamed byl pedofil je totéž jako tvrdit, že Ježíš byl pedofil, projev arogance a primitivismu.

          Odpověď
          • Oracle 911 18.1.2019 o 6:45

           To je pravda, že Aisha bola dcérou Mohamedovho priateľa ale treba vedieť 2 veci:
           -po smrti svojho manžela-Mohameda hrala významnú politickú rolu a také niečo sprznené dieťa nerobí;
           -s tvrdením, že Aisha bola asi 8 ročné dieťa prišli Anglický a Francúzsky bádatelia, a všetci vieme, že medzi anglickou elitou je kopa úchylov.

           Dodávam, že ženy vtedy po prvý krát vydávali podľa zvyklostí ako 15-16 ročné a dodávam, že podľa dogiem RKC aj 13 ročné dievčatá sa môžu vydávať a daktorí renesančný veľmoži brali takéto deti za ženu…

           Odpověď
           • Nepramení náhodou ta myšlenka o Mohamedovi a pedofilii z faktu, že v některých kulturách (i ve starověkém Egyptě), pokud měli rodiče dceru a matka zemřela, tak následoval obřad, kdy si otec vzal dceru za ženu do její plnoletosti? To ovšem v našem chápání světa směřuje k tomu, že šlo o pedofilní incest, ale ve skutečnosti o něj nešlo a důvod k novému „manželství“ byl úplně jiný, než plodit další děti. To, že to někdo, bez chápání širších souvislostí označí za pedofilii svědčí o něm samém a ne o lidech a kultuře té doby. Když jsem o tomto četl poprvé, tak mé myšlenky také sklouzly k otázce „To jako prznil svou dceru?“. Vypovídá to o tom, že „jí prznil“, nebo o tom, že moje chápání světa bylo v té době na takové úrovni, že jsem nebyl schopen myšlenky jiné? Samozřejmě když jsem četl dál, tak jsem se dozvěděl více a za své myšlenky se styděl.

            Odpověď
            • Keď zapriahneš somára do koča, nestane sa koňom. Genetika nepustí. Keď si muž zoberie za manželku svoju dcéru, bude vždy jeho dieťaťom. Genetika nepustí.
             ,,…důvod k novému „manželství“ byl úplně jiný, než plodit další děti…“ Definuj čo je manželstvo.
             „Manželstvo je zväzkom muža a ženy. Spoločnosť tento jedinečný zväzok všestranne chráni a napomáha jeho dobro. Manžel a manželka sú si rovní v právach a povinnostiach. Hlavným účelom manželstva je založenie rodiny a riadna výchova detí.“
             Tu sa obhajuje Mohamed, že s Aišou nemal sex kým bola dieťa. A brať si za ženu dieťa, je normálne? Toho dieťaťa sa pýtali, či chce žiť so starcom s ktorým bude mať po čase povinnosť mať sex? Je dieťa schopné rozhodovať o tak závažnej otázke? Ty by si dal svoju 6- ročnú dcéru napr. takému Sorosovi len preto, že je bohatý? Aj keby sľúbil, že kým nebude mať menzes, s ňou nebude mať sex?

            • Oracle 911 18.1.2019 o 11:04

             @Rajka
             Mohamed bral za ženu Aishu po tom, čo mu zomrela prvá manželka podľa dobových zvyklostí ako 15-16 ročnú po dohode s jeho otcom, ktorý bol Mohamedovím priateľom. To tvrdenie, že mala okolo 6-8 pochadza od anglických podofilov…

            • Rajka – fuj, ta představa, dej pokoj :)

             Myslím, že jsi nepochopila (asi jsem se tedy špatně vyjádřil) ten status manželství, kdy si otec vzal dceru za ženu po zesnulé matce. V té době nešlo o status manželství, který chápeme v dnešní podobě. Tam šlo (jestli si to dobře pamatuji) o něco jako ochranu té dcery a předání jí rodinného žezla po odchodu rodičů. O sex a plození dětí vůbec nešlo.

             Jak to bylo s Mohamedem ve skutečnosti, to netuším, ale všiměte si v dnešní době způsobu diskreditace kohokoliv, kdo je řídícím strukturám nepohodlný: buď obvinění spojené s drogami, nebo pedofilie. Myslím, že to bude stejné u Mohameda. Pokud připustíme, že mu byly Shora zaslány informace pro Lidstvo, vybral by si Bůh někoho se zvířecí strukturou psychiky pro předání takové informace? Pokud toto nepřipustíme, tak musíme připustit, že to byla práce GP, který napsal Korán a dal ho pedofilovi. Pak je ale otázkou, proč je koránický Islám celou historii potlačován, překrucován, Mohamed označován za pedofila a připravuje se likvidace tohoto učení právě ze strany GP?

            • zajímavé že jsem tu nikde neviděl nikoho řešit, že naši čeští cikáni plodí děti se svými dcerami a často je zneužívají. Sto let se tu s nimi potýkáme a nikdo se tu nad jejich mravností nikterak nepohoršuje. Přitom jde o aktuální dění které můžeme občasně sledovat v médiích.

             Ale anglosaská historka zatím nepodložená důkazy o pedofilii před staletími kdekoho strašně zneklidňuje. Je to trochu na hlavu.

             Vím že mě zase někdo nařkne že tu obhajuju muslimy (a tak to opravdu není) jen si myslím že máme jiné starosti a podstatně aktuálnější než opakovat dokola diskuse které tu proběhly, pff, kolikrát, desetkrát? dvacetkrát?

             Třeba tu máme novou stranu s potenciálem úspěchu kterou vede člověk co z ženské která bojuje proti hnusu v očkování dělá debila. Jakou politiku tímto směrem bude aplikovat? To bychom měli řešit a vyvíjet tlak na správný vývoj, a ne se tu po dvacáté prvé bavit o neprokazatelné a nevyvratitelné historce.

            • V každej dobe, v každom režime si tí, čo vládnu, prispôsobujú zákony aby boli pre nich výhodné. Keď bude vládnuť cirkev, na prvom mieste budú cirkevné zákony. Keď bude homosexuál, presadia, že homosexualita je normálna. Ak pedofil, tak pedofília. Vedecké výskumy sa dajú upraviť a vedci umlčať. Takže zákon a právo budú dodržiavané, ale či sú múdre a slúžia k dobru, je už druhá vec.
             Túto jednu vec by som vytkla aj Harabinovi, keď v každej relácii zdôrazňuje, že po jeho zvolení nastane panstvo práva. Mal by to právo zmeniť na spravodlivosť.
             eM, čo sa týka cigáňov, tak za incest sa tu ide do basy. Poznala som takého, čo urobil dcére decko a zatvorili ho.

            • Mě ani tak nejde o legislativu, jde mi o to že s nimi máme reálné, hmatatelné, trvalé a neustále se opakující problémy už sto let a že bych slyšel nějaké velké znepokojení krom pár procent lidí.

             A s muslimy se kterými nemáme reálné problémy a posledních sto let je řešit nemusíme, pouze se připravujeme a odporujeme tomu co se děje u sousedů, tak je tu humbuk jako blázen a řeší to půl republiky. To že nám pod zadkem rozdělili stát, to že nám vydrancovali hospodářství, to že nám sem ty muslimy tlačí někdo jiný a ne muslimové, to že problémy s cikány nám dělají vlastní zákonodárci, slyšíš o tom někde vášnivé diskuse? Slyšíš že by to lidi jakkoli statisticky významně řešili? Ne. Všechno kolem muslimů.

             To mi vadí, ta neschopnost rozlišit co je problém a jak je aktuální. A muslimové nejsou náš největší problém.

             Kdyby kurátor veřejného mínění davu nezavelel, nezvedne se nikdo ani z křesla. Většina protimuslimských a protimigračních tlaků nevznikla z vůle lidu a nevíme o nich z vůle čestných novinářů. Je to šíleně ovčí chování.

             Až začne mediální artilerie pálit do prošlých rybích hlav budou všichni řešit prošlé rybí hlavy.

            • a nechť se to prosím nedotkne jednotlivců – výjimek z toho co jsem popsal. Hovořím o relevantních masových statistických faktorech, vím že jsou jednotlivci kteří se dalece vymykají tomu co jsem popsal.

            • eM, cigáni, myslím tých neprispôsobivých, nám nevnucujú svoj spôsob života, oni by v podstate chceli žiť ako my, len to nevedia. Oni sú si vedomí toho, že robia zle keď kradnú, niekoho podvedú, alebo zabijú. No ich netrápi svedomie, keď niekomu ublížia, im ide o to, aby ich nechytili.
             Muslimovia pretláčajú svoju ideológiu, svoj spôsob života do nemuslimských krajín z presvedčenia a sú schopní za to aj zomrieť. To je nebezpečné a preto sú tu ľudia viac zameraní proti nim, ako proti cigáňom.
             Prečo sem vlastne chcú ísť? Doma sa im nepáči, ale Západ chcú pretvoriť podľa svojho domova. Ak by sa im to podarilo, zas sa im to samozrejme nebude páčiť. Kam pôjdu ďalej? Na Mars?

            • Časostroj 18.1.2019 o 19:56

             @em, ale to že nemáme s moslimami teraz problémy (co tiez nie je az taka pravda, vid Teplice ci u nás Piešťany), neznamená, že sme osprosteli. Veď Slovensko s nimi má 200 rocnu skúsenosť a ver mi, keď som čítal zaznamy v kronikach, nebolo to veselé čítanie. Stale sa odvolavame na studium minulosti, a jej potrebu pre neopakovanie jej chyb a tu priam zavrhujete negativnu skúsenosť z minulosti. Mate traumu z Bielej hory, ale už nevnimate turecke bašovanie na vychod od Vašich hranic, ktoré kludne znesie slovo genocída. Rozdiel v mysleni moslima zo stredoveku a dnes nie je žiadny, neverec musí zhynuť.

            • Jistě že historicky jsme s nimi měli problémy. Není to poprvé co je sem GP posílá. No my jsme ovšem prakticky tedy neměli problémy s muslimy ale s GP. Celkem se snažím držet linii toho abych nebyl tak mimo a nezapomněl kde je příčina.

             No hovořím hlavně o aktuální situaci. Z nějakého důvodu, a těch důvodů je víc, se k nám nehrnou. A nepohrnou, kromě jednotlivců které sem zanese „vítr“. K tomu co se děje ve zbytku evropy se taky musíme nějak postavit. Ale postavit se k tomu tím že je budu přerozdělovat, a nebo naopak tím že postavím po evropě ploty a co je za ním mi bude jedno, ani jedno z toho není rozumné dlouhodobé řešení.

             Jinak, co myslíte, ty statisticky významné masy, jak moc věří v islám? Jak myslíte že by reagovali když by jim místo jejich imáma začal chodit kázat člověk o životě podle KSB namísto jakékoli organizované víry? Kolik z nich myslíte že by ještě za rok mluvilo o bezvěrcích?
             Takhle se na to dívejte. Ti lidi nejsou většinově hluboce věřící, jsou zmanipulovaní jako dav. A zmanipulovaný dav lze odmanipulovat.
             Ti hluboce věřící si rádi přečtou něco o své víře a když jim imám nebude zakazovat číst korán ale někdo jim jej naopak rozdá a naučí je číst, zase, jak dlouho si myslíte že budou mluvit o nějakých bezvěrcích?
             A dál, kdo z nich zná svojí historii? Kdo z nich bude myslet na náboženské války když jim ukážeme historii toho jak tu vždycky dostali na zadnici, historii toho co umí Němci když je někdo „štve“? Jak budou reagovat na takové informace?

             Informace, těmi se řídí, nikoli plotem. Plot je jen dočasné řešení, informace je výrazně trvalejšího charakteru a často vyvolává lavinový efekt.

            • Cigán Dežo měl furt ve škole samé pětky, tak ho rodiče dali do jiné školy.
             I tam to bylo to samé, tak ho dali do církevní školy. Dežo přijde domů,
             v žákovské knížce samé jedničky, a táta se ho ptá, jak je to možné. Dežo odpoví:
             „Táto, přijdu do třídy, tam visí borec na kříži. Přijdu do tělocvičny, tam další borec na kříži. Přijdu do jídelny, tam další borec na kříži… Táto, tam se s nikým neserou!“

            • Časostroj 19.1.2019 o 14:52

             @em
             Jak myslíte že by reagovali když by jim místo jejich imáma začal chodit kázat člověk o životě podle KSB namísto jakékoli organizované víry?
             Skoro ako Ježiš, len kríž by nahradil iný nástroj.

            • nemyslím si. Neřekl jsem že je někdo přijde poučovat o víře nebo jim ji vyvracet, řekl jsem že je někdo začne systematicky vzdělávat „v duchu“ KSB. Kolik z nich to pochopí rychleji než západní psychotrockisti? Já bych si tipl že nemálo.

          • v kazdom pripade Hox, islam sa musi ocistit sam. nikto to za neho neurobi
           otazka je ci sa chce ocistit-zatial to vypada ze nechce-a pokial sa nechcu oni sami pod nieco zjednotit, nemam dovod im verit ani ciarku-lebo v tom pripade je to cele iba o vlastnom egoizme,pyche a nadradenosti-a to s bohom nema nic spolocne
           ziadny pravy ani lavy koran ma nezaujima , mna zaujima to co sa okolo mna deje, a deje sa to ked ten pravy islam je ziva nadhera tak realita je uplne ina a nemienim byt zamotany v bubline s vetou: ale ved ten pravy islam je dobry
           co z toho ze je dobry ked sa oni sami nim neriadia, ja sa mam nim riadit? a zdroj ktory si najdem je ten pravy? lavy? stvrty? povodny? trinasty? okdial to mam vediet? mam hladat toho co ma zdroje? ked ho najdem ukaze mi ten pravy? ako to zistim?…. ved taketo rozmyslanie nie je v poriadku predsa
           kazdy si ma najst k bohu cestu, nemusi nikam patrit ani sa oznacovat,staci viest vnutorny dialog,ctit seba, blizkych a ludi okolo seba,neskodit atd…to namiesto toho mam hladat tu pravu knihu? pocuvat radsej niekoho? niekoho hladat aby mi ukazal cestu? toto chce boh aby sme hladali niekoho kto pozna cestu?
           a na zamyslenie:
           jeden clovek pozna nabozesntvo a snazi sa nim riadit,je poctivy, dobry clovek,nikdy neublizil a vsetkym pomohol a poradil
           druhy clovek zije na samote a pasie ovce,nikomu nikdy neublizil,sprava sa poctivo ako ho vychovala mama, je dobry k ludom i zvieratkam, prirodu setri a neplytva ale nikdy nepocul o ziadnom nabozenstve ano bohovi
           a predsa, ktory z nich ma k bohu blizsie?
           prvy ci druhy?
           asi to tu zapadne lebo uz vidim to cele zasekane vlakno

           Odpověď
           • Toto by nemalo zapadnúť.

            Odpověď
           • víš, ono kdyby to nebylo potřeba, HNR by sem neposílal žádného proroka se svým slovem.

            Když by všichni lidé žili, pásli ovce a nikomu neubližovali, nemusel by HNR reagovat na biblický projekt a posílat proroka s informacemi které mu mají čelit.

            Čili, to co z toho udělali někteří lidé je jedna věc, to že původní sdělení bylo z nějakého konkrétního důvodu a ten různými cestami naplňuje je věc druhá.

            Odpověď
            • v poriadku ale nejak vnutorne citim ze medzi prorokom a vyskolenym manipulatorom je minimalny rozdiel..
             totizto nabozenstva zacali existovat poslednych 2000 rokov ale jedno z nich ma o dalsich 3000 rokov viac-celkom slusna doba na vynajdenie vsetkych potrebnych strategii k manipulacii a realizacii-a co je z nich teraz vidime vsetci sami
             nepotrebujem nic studovat a nikoho mat za chrbtom aby som k takemuto zaveru dosiel a nazval ho logickym

            • Tak s tím nemůžu souhlasit, to je jen známka pomýlenosti. Pokud by nebyl rozdíl mezi prorokem a manipulátorem, pak by nebyl rozdíl ani mezi Dobrem a Zlem. To je totéž jako bys napsal, že Stvořitel neexistuje a každý má plné morální právo dělat si co chce, a nic jako svědomí a mravnost neexistuje, a tenhle svět je jen náhodně vzniklý omyl, kde na ničem nezáleží.

            • @ hoxi, no jo, ale jak rozlišíš skutečného proroka o pomýleného manipulátora? Pokud vím, žádný prorok nemá glejt o tom, že byl ustanoven prorokem.

            • O problematice odlišení proroka od manipulátora jsem nic nepsal, to je jiné téma.

            • No právě. Proto bych se rád chtěl nechat poučit, jak je mám rozlišovat. Podle tvého příspěvku výše jsem nabyl dojmu, že se v tom dobře vyznáš.

            • Tak s tím nemůžu souhlasit, to je jen známka pomýlenosti.

             -v poriadku,ja si to kludne priznam,nemam na to ani vek ani skusenosti aby som sa robil vsemudrym,len niekedy mam pocit ze viacerim v tejto diskusii by nezaskodilo sa na seba kriticky pozriet,pretoze ono to cele moze byt aj uplne inak

            • a inak ani nevies ako si tymto ublizujes Hox
             a mam pocit ze viac ludi to tu tak citi ale malokto to napise otvorene

             Hox 19.1.2019 o 17:16
             O problematice odlišení proroka od manipulátora jsem nic nepsal, to je jiné téma.

            • Oracle 911 19.1.2019 o 17:50

             Rozdiel medzi prorokom a vyškoleným manipulátorom je tak veľký ako rozdiel medzi čistou vodou a čistou vodkou…

            • Jste vy dva normální?

             Můj příspěvek se přece týkal jen toho, že mezi prorokem (Božím vyslancem) a manipulátorem je rozdíl, a že nerozlišovat to je projev ignorance a pomýlenosti.

             Přece vůbec neřeším, jak by je měl člověk poznat. Řeším jen to, že skutečný prorok, pokud je to opravdu prorok od Boha, je něco naprosto jiného než manipulátor, jak se to někteří snaží směšovat.

             Kde v mém příspěvku je písmenko o tom, jak se pozná skutečný prorok? Píši přece jen o tom, že skuteční proroci existují.

             @Badatel
             Můžeš napsat, z čeho v mém příspěvku jsi vyvodil, že jsem expert na odlišování proroků od manipulátorů? Jen jsem přece konstatoval, že mezi prorokem a manipulátorem je rozdíl. Máš snad za to, že Jeho vyslanci ani proroci neexistují a jsou to všechno manipulátoři, včetně Ježíše?

             @haf

             > a inak ani nevies ako si tymto ublizujes Hox

             Nerozumím. Čím?

            • mimochodem ptát se na to Hoxe, příště by se ho někdo mohl zeptat proč se země otáčí. Jak poznáváte pravdu od nepravdy, pokud situace neumožňuje ověřit fakta? Tak asi tak se pozná prorok od manipulátora primárně. Většinou ale člověku napoví i ta „fakta“ která manipulátor předkládá, a modus operandi jakým pracuje. Prorok třeba podle mne nemá potřebu někoho o něčem přesvědčovat.

            • Hox toto na mna po prve neplati a po druhe ma to nebavi sa s tebou hadat o slovicka ako to predvadzas cely rok s ostatnimi

             -badatel ti dal jasnu otazku a odpovedal si mu: ze to neriesime/ co je sice pravda ale ide o to z akeho uhla sa na to pozries, a je uplne irelevantne ze sme sa o tom nebavili ked ti jasne tu otazku polozil z dovodu ze to chcel objasnit/
             mozem skusit ja osobne sa takto vyhnut odpovedi s tebou? mozem toto iste pouzit? si si vedomy toho, ze odo dneska sa urobi v tom precedens?
             teba sa zda spravne ze ak sa niekto opyta PRECO je vysledok 2+2 je 4 mu v podstate odpovies-neriesme ten vypocet ked sa o vysledku bavime..
             no ked sa toto niekomu zda spravne tak som vazne pomyleny a nenormalny
             Hox-mam namysli ten ton ktory tu obcas nasadzujes v debatach, ten ti viac skodi ako neskodi-to je moj nazor, tak to vnimam a pritom staci tak malo..

            • @haf

             jestli ti není jasný skutečný účel té otázky badatele, pak můžu jen poradit, ať se nad tím hlouběji zamyslíš. Uvědomuješ si, že to je otázka, na kterou nelze odpovědět, kterou si může každý odpovědět jen sám pro sebe, pro danou konkrétní situaci? Proč se mě tedy badatel snaží vmanipulovat do pozice, kde bych měl rozhodovat o tom, jak se pozná prorok od manipulátora?

            • Hox- ale ved aj toto je odpoved:

             Uvědomuješ si, že to je otázka, na kterou nelze odpovědět, kterou si může každý odpovědět jen sám pro sebe, pro danou konkrétní situaci?

             a stacilo ju iba napisat,predsa :D

             celkom zaujimava debata ohladom na to co som pisal:
             prorok vs manipulator-minimalny rozdiel
             a ako to skoncilo:
             Proč se mě tedy badatel snaží vmanipulovat do pozice, kde bych měl rozhodovat o tom, jak se pozná prorok od manipulátora?

             ty tam nevidis rozpor? :D to sa ti vazne cudujem lebo:

             bavme sa o prorokoch ktori boli konkretny-co s tym ma spolocne toto?
             Uvědomuješ si, že to je otázka, na kterou nelze odpovědět, kterou si může každý odpovědět jen sám pro sebe, pro danou konkrétní situaci?
             dokonca oracle napisal ze medzi nimi je rozdiel ako medzi vodou a vodkou
             ja ani nikto iny co sleduje tuto diskusiu si myslim: absolutne nechape co vy dvaja vlastne popisujete a co sa snazite obhajit/popriet
             a mam pocit ze toto sa tu deje zase az prilis casto a pritom naozaj staci tak malo a je to na vasu vseobecnu skodu

             ja si rad precitam kazdy prispevok,citam aj oraclove clanky ale niekedy z vasich odpovedi nechapem v tom zmysle ze sa snazite prilis manevrovat tam kde je to zbytocne, da sa to vycitit z tych prispevkov a hlavne tych zbytocnejsich-v tomto si vela skodite tiez viaceri, a je to skoda ako vseobecna tak aj vasa osobna
             je to moj nazor, tym samozrejme netvrdim ze som pan dokonaly, ja mam vela prace pred sebou v tomto tiez-a to ze som v tom pokrocil sa da vidiet tak ze si to bez problemov priznam

            • Trollové mají zvýšenou hemživost.
             Něco významného se děje? :)

            • Oracle 911 19.1.2019 o 20:43

             @haf
             >prorok vs manipulator-minimalny rozdiel

             Tvoje tvrdenie je na úrovni:
             medzi pravdovravným a luhárom je minimálny rozdiel.

             Čo nie je pravda, a tvoja reakcia zas potvrdzuje, že si manipulátor a mal by si vypadnúť z týchto stránok lebo neexistuje aby si nevedel o čom hovoríš.

            • Oracle- okej vyjadril si sa, ludia to vidia
             mne to staci, staci to len porovnat ako sa spravate a co som vlastne pisal
             urobil/urobili ste sa opat sami
             ps: len aby ste tu nezostali sami
             ps2: nehnevam sa na vas,ja som nikomu nic nespravil co moze jasne kazdy vidiet, je to stale ZASE IBA O TOM JEDINOM: neunasate kritiku na seba a to som sa snazil jemne naznacit, nepochopil si to nevadi, mozno neskor ti to dojde ze som mal na tom kus pravdy, potom si mozes od hoxa vypytat moj mail a zacat sa spravat ako pravy chlap-dat mi za pravdu
             nech sa vam obom dari

            • pardon
             zle som to napisal to posledne, myslel som takto:
             …a zacat sa spravat ako pravy chlap- skusit sa mi ospravedlnit /dat mi za pravdu/

            • haf: Tvoje laciné manipulace jsou nejen urážkou Hoxe a Oracla, jsou také urážkou zdejších čtenářů.
             To si myslíš, že ti čtenáři na takové sprostoty skočí?

            • preco tu halucinujes s nejakou manipulaciou??
             ved ja som si napisal moj vlastny nazor na islam, potom sa to rozviedlo,ja som mal pocit ze sa musim ozvat-som sa ozval-hotovo koniec
             aka manipulacia pre boha??? vsimaj co mi uplne prve odpisal hox a bol som ticho v tom zmysle ze som nezacal kvicat o tom ze pise v osobnej rovine, bol som oznaceny tak a tak, ved si to pozri pre boha ziveho, je to tam cierne na bielom
             to ze nemam taky nazor ako hox som automaticky troll?
             ked sa snazim nieco vysvetlit som manipulator?
             ked si poviem moj vlastny nazor, a napisal som ho normalne tak mi ide niekto pisat aby som vypadol odtialto a dalsi ze preco manipulujem?
             cital si to vobec? mas svoj vlastny usudok? ak ano tak som rad, ale preco ho ja nemozem mat aby tu niekto po mne nezacal sa vozit?
             ale toto nie je moj pripad, to sa tu deje stale, a ja som si teraz otvoril hubu a je z toho problem
             koho je to vizitka? moja?
             pane boze ved trochu objektivnosti ludia
             ano povedal som na hoxa kriticky nazor a stojim si za nim, aj oracla som do toho zahrnul a co? za to som rozvracac diskusie? stranok? idei? za to manipulujem?
             a ked sem pride nejaky psychopat a zacne tu vrieskat ze sme tu vsetci sekta-nemas niekedy pocit ze z nejakeho uhla sa to moze zdat? myslim ze ak ten pocit nemas je to chyba, a dnesok sa tym trochu potvrdil ze sa to niekomu moze zdat
             ale ako som pisal nehnevam sa na nikoho lebo sa kazdy moze polepsit, staci zacat od seba a priznat si to a tito dvaja ktorich spominam s tym maju mensi problem,to je moj nazor a tak sa mi to zda na to co odpisuju poslednu dobu ludom
             skoda ze to nevidia ostatni podobne ako ja, lebo je to na skodu tychto stranok-to je cele co som touto kritikou chcel povedat

             ked sa naozaj javim ako skodna v reviri, v poriadku ja sam zostanem ticho, uz nemusim reagovat ani diskutovat, nechcem robit naschvali, kludne mi dajte ban a bude hotovo, ja som nikomu nic zle nenapisal a za tym si stojim
             dovidenia

            • Jana Černíková 19.1.2019 o 22:19

             @haf
             K Vašemu kometu „v poriadku ale nejak vnutorne citim ze medzi prorokom a vyskolenym manipulatorom je minimalny rozdiel..“

             Souhlasím s Vámi. Nedávno jsem tady psala dalo bylo říct něco hodně podobného ( alespoň tak smysl Vašich slov chápu) http://www.vodaksb.eu/diskuse/mimo-tema/comment-page-57/#comment-161927: „Nejmocnější manipulátoři nikdy nebudou používat na první pohled odpudivé sny a ideály. Když to trochu nadnesu, tak „ideální mix“ je 99,99% dobra/pravdy a 0.01% zla/lži – ale i ta setina stačí na to, aby ten sen a všichni, kdo mu uvěří, šli proti Záměru.“

             A řekla bych, že i podstata tohohle Hoxova komentáře je stejná… http://www.vodaksb.eu/diskuse/globalni-politika/comment-page-9/#comment-183075.

             Polemika se kupodivu neobjevila – u Hoxova komentáře dokonce chvála – např. od nicku JS…

            • Oracle 911 19.1.2019 o 22:22

             @haf
             Ak hovoríš, že medzi vyslancom božím a vyškoleným manipulátrom je minimálny rozdiel, tak buď nevieš čo hovoríš alebo nehorázne klameš.
             Lenže tvoj prejav hovorí, že poznáš ten rozdiel a ako luhár sem nepatríš.

            • Já myslím, že podstata spočívá v něčem jiném: Byla vynesena vysoká (jedna z nejvyšších) karet – anti-koránická zkratka založená v myslích lidí – a ta hra se tomu hráči přesto nevyvíjela příliš dobře. Jenže ta karta je příliš cenná na to, aby byla zmařena. Bylo tedy nutné celou hru nějak skrečovat. Jednoduchým a osvědčeným způsobem – nasazením blábolisty – tím překrytí původního tématu a jeho uchování pro další použití. Nebude totiž pro příště možné odpovědět na toto téma jednoduchým odkazem na již proběhlou diskusi jako na uzavřenou věc, byl by to odkaz na (v součtu) nesmyslný, nepřehledný a chaotický cirkus.
             Na druhou stranu – remíza ve chvíli, kdy protivník vynáší (je nucen vynášet) esa není vůbec špatný výsledek.

            • Jana Černíková dakujem velmi

            • Oracle 911 19.1.2019 o 22:33

             @Jana
             Je tu rozdiel: prorok hovorí 100% tak konkrétnej ako aj všeobecne platnej pravdy, tak aby to poslucháč pochopil ale vyškolený manipulátor povie cez 90% všeobecne platnej pravdy s tým, že zbytok je zámerne vyslovená lož a manipulácia.

             A ak niekto tvrdí, že medzi týmito postupmi je minimálny rozdiel, tak buď nevie čo hovorí alebo nehorázne klame.

            • Možno by sa to dalo uzavrieť takto:
             - NAVONOK (podľa vonkajších príznakov) môže byť rozdiel medzi prorokom a manipulátorom takmer nulový, lebo navonok je to ťažké pre bežného človeka rozoznať.
             - VNÚTORNE (z hľadiska podstaty) je ale rozdiel medzi manipulátorom a prorokom zásadný, a diametrálne sa líši ich etika a ciele.

             Ako rozoznať proroka od manipulátora? Neviem, či na niečo také môže existovať univerzálne pravidlo. Zrejme len pomocou intuície, a svojho osobného vnútorného dialógu s Bohom. Nie je jednoduché sa riadiť ani tým, že budem čakať čo daný adept povie zle, aby ho to usvedčilo z podvodu, lebo sám by som musel mať dostatočne vysokú predstavu o tom, čo je z pohľadu Boha správne a čo nie, a v tomto sa ľudské predstavy môžu odlišovať. Ani na znamenia a zázraky sa nedá spoľahnúť, lebo to je iba vyššia fyzikálna veda, ktorou možno pomáhať, ale ju aj zneužiť na manipulovanie davov (preto je v islame zakázaná).

             Mňa osobne by nezaujímalo, či je daná osoba prorok alebo nie. Vypočul by som si ju, aby som zistil čo hovorí. Či jeho slová vo mne rezonujú a zapadajú do mojej mozaiky. Ak áno, chcel by som vedieť viac.
             Veď aj v Koráne, pri rozhovoroch Mohameda s Bohom, Boh mu na niektorých miestach naznačuje, že ľudia neuveria ani keby urobil pred nimi zázrak. A podľa mňa ani nejde o to, aby ľudia uverili že niekto je prorok (a preto poslúchli Boha zo strachu, nie slobodne a dobrovoľne). Veď ľudia sa dozvedajú pravdu o Bohu odvšelikiaľ, aj cez svedomie, aj vďaka premýšľaniu nad životnými okolnosťami, nad životom, prírodou atď… Niekomu to páli viac a rozvinie sa duchovne viacej, potom inšpiruje svojimi zisteniami aj iných. A takýchto svetielok je po svete veľa, a práve teraz v čase internetu je rýchlejší globálny tok a zdieľanie informácii, čo napomáha naštartovaniu kolektívneho intelektu.

             Ďalšia vec je ale v tom, že ľudstvo tu nie je samo. Je tu faktor, ktorý sa snaží rozvíjať v ľuďoch negatívne stránky. Základ tohto faktoru si nosí každý v sebe (svojich démonov pýchy, lakomstva, závisti, hnevu, smilstva, obžerstva, lenivosti) a sú „pandorinou“ skrinkou každého človeka, s ktorou sa dá žiť, ak ju človek neotvára (t.j. nedráždi). Ale táto Pandorina skrinka bola v ľudstve už dávno otvorená, čo malo za následok vznik kultúry, ktorá týchto vnútorných démonov v ľudstve stimuluje už od útleho veku. Dráždením sa v každom človeku zväčšujú, a človek sa stáva od nich závislý, a stojí nadľudskú silu dostať ich naspäť do normálu (vrátiť naspäť do skrinky).
             Tieto faktory majú svoje silné egregory (a možno aj entity v duchovnom svete, ak je pravda príbeh o páde prvých anjelov). Tento faktor stál aj za tým, že globálne žrectvo sa zmenilo na znacharstvo a v podstate sa vydalo cestou proti Zámeru. Pretože globálne riadenie je objektívny proces, ale už nie jeho démonický charakter.

             Práve preto bolo treba občas korigovať chod dejín, masovým poodhalením informácií o Bohu (pretože proces duchovného vývoja ľudstva už nebežal prirodzene, lebo GP tento vývoj začas dusiť). Bolo prirodzené, že táto informácia našla odozvu v srdciach len málo ľudí, ideológia bola prekrútená, a ľudia následníci zbiorobotizovaní manipulátormi. Napriek tomu to bolo určité otváranie Overtonových okien, ktoré aj keď sa z pohľadu GP mohli zdať neutralizované, no predsa ich účinok a dosah bol väčší než sa zdal.
             Učenie faraóna Achnatona obsahovalo informácie 1,2,3.priority. Učenie Mojžiša 1,2,3,4. priority. Učenie Ježiša 1,2,3,4,5 priority. A učenie Mohameda obsahovalo už všetky priority, vrátane poslednej 6.tej silovej (ako pri výchove detí, ak všetky výchovné metódy zlyhali, pomôže už len výprask. To je už hranica Božieho dopustenia voči ľuďom, ktorí sú zatiahnutí do boja proti Zámeru – v tej dobe križiaci).

             Boh sa predsa na mňa nemôže hnevať, že slepo neverím, že ten či onen je prorok. Jediná dôveryhodná bytosť vo Vesmíre je iba Boh, a hľadanie Pravdy je príliš zodpovedná úloha, aby som sa riadil strachom (okrem toho, strach z trestu je vždy príznakom, že radcom nie je svedomie ale satan). Rozmýšľaním nešetrím a riadim sa iba tým, čo vo mne rezonuje. Podstatná je samotná informácia, a je jedno či je od proroka, alebo obyčajného dobrého človeka. Z môjho pohľadu, ak sa vyskytne prorok, ide o Božie manévre globálneho charakteru, a Boh veľmi dobre vie, ako štatisticky na ne zareagujú ľudia, a aké ciele týmto manévrom dosiahne.
             Napriek prekrúteniu toho, čo tu ostalo po Vyšších globálnych manévroch (rôzne „sväté“ Písma), môže ísť o zaujímavý štúdijný materiál, v ktorom sa nájdu aj čriepky pravdy, no treba mať dobre vyladený filter, a funkčnú linku s Najvyšším.

            • Oracle
             dokazes pochopit jednu zakladnu vec ze obaja hovoria v danej chvili to iste? aj prorok aj manipulant? v danej chvili to nemozes vediet predsa..
             ako mohli vediet ze jezis je prorok alebo manipulant v realnom case? no ako Oracle toto jedine je celym predmetom tohto celeho vlakna co tu vniklo a na zaklade toho som: klamar,manipulant
             nikto mi tu nedal poriadnu odpoved ale moje odpovede nie su dobre, ked sa snazim dopatrat sa k niecomu znovu to sklzne do osvedcenych liniek..
             ja neporovnavam definiciu proroka vs definiciu manipulnta, ja porovnavam to ze ked obe osoby stretnes v realnom case nemas sancu zistit ktory je ktory, preco? lebo je medzi nimi minimalny rozdiel a je to logicke a cela historia tomu nasvedcuje preco? lebo keby to chapal kazdy ako ty pises ako voda a vodka-hned by bolo vsetko jasne a vsetci by nastupili na cestu prorokovu-bezproblemovo a dokonale, preco? lebo je to original prorok-preco takyto sulad historia neukazuje?? preco ludia nevedia na prvu supu uverit v proroka? lebo je minimalny rozdiel medzi nim a hociktorim dalsim co sa snazi manipulovat ludi
             toto je posledna vec co k tomu napisem, vysvetlil som to tak ze to uz viac nedokazem
             ak ti to stale nie je jasne, nedokazem to uz inak napisat
             ak si to pochopil, je len na tebe ci sa dokazes ospravedlnit-to uz nie je v mojej moci ani o mne

            • dakujem jardob
             samozrejme ze som to myslel prioritne v realnom case nie z pohladu historie alebo uz uzatvorenej definicie, ale to som uplne v prvom prispevku naznacoval-mozno zahltenim diskusie to uz nebolo na ociach, tak to moze byt zmatocne

            • Oracle 911 20.1.2019 o 0:50

             @haf
             Rozdiel medzi čistou vodou a čistou vodkou ti akosi nedochádza, lebo obe sú priezračné kvapaliny ale prvý ti daruje život a druhý po čase zabíja.
             A napriek tomu, že som ti povedal, že čo je medzi nimi rozdiel, stále opakuješ, že medzi nimi rozdiel je minimálny.

             Ostatne Ježiš povedal, po „ovocí poznáte ich“, keď ho pýtali na ako rozlíšiť falošného proroka od pravého. Inak ani nemôže byť lebo prorok žije ako káže ale manipulant nerobí to.

             Takže možno som prehnal, keď som ťa nazval klamárom a manipulátorom, ale tvrdošijne trvať na hlúposti…

            • Oracle-no a uz sme u slovickarenia takze namiesto toho aby ste tu poriadne vysvetlovali svoje myslienky/ konkretne teraz ty/ tak muselo byt popisanych x dalsich zbytocnych prispevkov ktore rozne vyznievaju-o tomto som presne pisal aky zanechavaju dojem
             mozno by niekto napisal ze sa takto hlada cas a priestor na bezpecne vykluckovanie z diskusie ale kedze nie som egoisticky zamerany, pod takuto myslienku sa podpisovat nebudem :D
             a s tym trvanim na hluposti neviem mozno som hlupy-ale jardob napisal nieco podobne ved si to staci precitat, tak teraz neviem
             k jardobovi-len potvrdil ze ma opat dobry rozbor,nazory aj vysvetlenie,jeho riadky sa velmi dobre citaju-vseobecne
             neviem ci ho tema zaujala a preto to potreboval rozpisat alebo vycitil ze som trochu ukrivdeny alebo iba chcel zastavit ten vznikajuci flame, ci kombinacia vsetkych ale dakujem mu ze sa ozval , jeho riadky sa mi budu asi vzdy dobre citat a pisem to preto lebo to je uplne iny level od kazdeho tu diskutujuceho

            • Putinovec 20.1.2019 o 1:32

             Pořád dojemně manipulujete s výkřikem,porad Hoxi jak je rozeznat.Toto Hox napsal-
             Tak s tím nemůžu souhlasit, to je jen známka pomýlenosti. Pokud by nebyl rozdíl mezi prorokem a manipulátorem, pak by nebyl rozdíl ani mezi Dobrem a Zlem. To je totéž jako bys napsal, že Stvořitel neexistuje a každý má plné morální právo dělat si co chce, a nic jako svědomí a mravnost neexistuje, a tenhle svět je jen náhodně vzniklý omyl, kde na ničem nezáleží.
             Myšlenku o tom že mezi falešným prorokem a seslaným prorokem je stejný rozdíl,jako mezi lží a pravdou.Přestante laskavě plakat a citově vydírat a přiznejte si,proč se zde pokoušíte vyvolat konflikt.Snaha velká ale marná.

            • Putinovec-mas smolu ty aj vsetci ostatni co sa ma snazite nahnat do nejakej ulicky o trollovi, rozvracacovi diskusie,manipulatorovi a klamarovi
             Hox-napriklad velmi dobre vie ze som stale ten isty, mam tie iste IP adresy pristupu/praca +doma/ ma dokonca moju adresu ak je to u odosielatela v paypale vidiet lebo uz som aj prispieval na stranky, mail ktory mam uvedeny-uz som mu cez neho pisal ohladom jednej veci
             a po dalsie chodim sem denne posledne roky podla tvojej logiky alebo skor nelogiky zrovna dnes som sa rozhodol rozvracovat tuto diskusiu-prosim ta zobud sa lebo je to trapne

            • „v poriadku ale nejak vnutorne citim ze medzi prorokom a vyskolenym manipulatorom je minimalny rozdiel..“
             Když si toto větu přečteme izolovaně, tak to samozřejmě zní jako nesmysl, tak jak na to zareagoval potom Hox. Ale v souvislosti s kontextem ve kterém byla napsaná je z toho zřejmé, že autor myslel tím jen to, že pro člověka může být těžké rozeznat a odhalit manipulátora. Takže kritika podle mě nezahrnovala tento kontext.
             Jak rozeznat proroka od manipulátora je zajímavá otázka. Dle mé zkušenosti je to rozeznatelné hlavně srdcem. Pokud dotyčný mluví tak, že se to dotkne vašeho srdce, jeho slova vyvolávají soulad, rezonují s vaším nitrem, které touží po dobru, míru a harmonii. Ale to nezbavuje člověka toho, aby o všem co prorok osvětluje přemýšlel i sám, vlastní hlavou a vším co má k dispozici, protože ani takový prorok nemůže v každé větě zahrnout všechny aspekty vesmíru. Dokonce jeho věty vzhledem k určitému kontextu si mohou i odporovat, ne však celkový projev. A to je i ochrana před možnou manipulací.

            • Oracle 911 20.1.2019 o 11:38

             @haf
             Jardob ti povedal, že priemerný človek ťažko rozlíši na prvý pohľad proroka od dobre vyškoleného manipulátora a neexistuje univerzálne pravidlo na to, aby ich človek rozoznal na prvý pohľad ale rozdiel medzi nimi v žiadnom prípade nie je minimálny.
             A z tohto dôvodu moje prirovnanie čírej vody a a čírej vodky sedí lebo na prvý pohľad človek tieto veci nerozlíši a musí zapojiť aj ostatné zmysli. Nehovoriac o tom, že som povedal Jane, že je rozdiel medzi tým čo robia a aj to, že ich človek skutočne rozlíši len podľa následkov a dôsledkov ich skutkov.
             Takže môžeš naďalej trvať na tejto hlúposti ale poškodzuješ týmto len samého seba…

            • Radka: Myslíš, že srdce se nedá oklamat?

            • „JS 20.1.2019 o 11:45
             Radka: Myslíš, že srdce se nedá oklamat?“

             Dá … ale pouze u nelidských typů psychiky.

            • Oracle-skus si to prosim ta precitat este raz cele od zaciatku prosim
             a skus sa vzit do mojej koze aj s tymi odpovedami a reakciami na mna

             Dakujem ludom co k tomu nieco napisali a nemali potrebu sa do mna obuvat-zjavne pochopili tie moje prispevky v tom zmysle ze som sa nesnazil nic rozvracat,klamat alebo trolit

             Ti co nabehli a onalepkovali ma namiesto diskusie-je to vasa vec a vasa vizitka, zrejme mate co na sebe zlepsovat

             Oracle-ok beriem, som pre teba hlupak, mozno aj pre dalsich
             to znamena ze sa mam este co ucit a zlepsovat

             to je cele co uz k tomuto napisem, ak sa niekto nad tymto celym zamyslel budem len rad
             peknu nedelu vsetkym

            • Jana Černíková 20.1.2019 o 14:31

             @Oracle
             Problém je v tom, že nereagujete na to, co haf skutečně napsal, ale na svoji představu toho, co napsal = diskuse nevyhnutelně sklouzne do poměrně časté šablony „jeden o voze, druhý o koze“ = nesmyslná a nikam nevedoucí diskuse, ve které se rozdávají nálepky a vyhazovy.

             Co skutečně haf napsal není v tomhle případě zase tak těžké z kontextu zjistit . A i kdyby se nedalo – člověk se může naladit na skutečný smysl stojící za slovy, nebo se může napřímo zeptat– jen si dát tu práci. Haf nepsal o motivaci a o podstatě a důsledcích působení manipulátora versus proroka – v nich je samozřejmě rozdíl kardinální. Cokoliv lze hodnotit z různých aspektů – ale postavit protiargumetnaci na tom, že se vyjadřuju k úplně jiném hledisku – k čemu je to dobré, komu a čemu to prospívá?

            • Jura: Nu, myslím, že ale může to být i tak, pokud člověk není 100% Člověkem, i když je na cestě k Člověčenství, tak jeho srdce oklamat lze. Netvrdil bych, že ten, kdo se nechá oklamat, je hned „nelida“.
             Neměl by se však nechat klamat dlouho a měl by se z chyb poučit.
             Ať už se jedná o jakoukoliv situaci.

            • Oracle 911 20.1.2019 o 16:58

             @haf
             Napísal si, že:
             -“nejak vnutorne citim ze medzi prorokom a vyskolenym manipulatorom je minimalny rozdiel…“

             Ak nemáš emočnú odozvu na týchto dvoch typov ľudí, tak je to OK, a OK je aj to, že na prvý pohľad ich nerozlíšiš ale povedať, že medzi týmito skupinami ľudí necítiš rozdiel t.j. zamieňaš podstatu jedného za druhý resp. nevidíš rozdielnu podstatu týchto skupín, tak máš problém.

            • Oracle-myslel som to z cisto hladiska: informacny vystup z proroka a informacny vystup manipulatora vydavajuceho sa za proroka moze byt absolutne minimalny
             nechapes ze drzis knihu A od proroka a knihu B od neproroka ze to nedokazes jednoznacne urcit? a ak to nedokazes jednoznacne urcit tak ten rozdiel je maximalny alebo minimalny?
             ved ja uz naozaj neviem ako to mam napisat, ja asi neviem po slovensky ked to stale chapes hocijak inak len nie takto

            • kroksunkrok 20.1.2019 o 19:40

             @haf
             „…v poriadku ale nejak vnutorne citim ze medzi prorokom a vyskolenym manipulatorom je minimalny rozdiel…“ – Vlastne si si odpovedal sám. Ak vnútorne cítiš, i keď minimálny rozdiel, tak ten rozdiel cítiš – a to je podstatné. Ak by si cítil nie „nejak vnútorne“, ale „skutočne vnútorne“ (ak by si sa v tom „trénoval“), ten rozdiel by bol jednoznačný a otázku by viac nebolo treba riešiť. Prorok hovorí iba o duchovných aspektoch (i keď na ilustráciu musí používať i materiálne asociácie, pretože zatiaľ duchovne nerozvinutí ľudia iné nedokážu pochopiť, resp. si to aspoň ako-tak predstaviť), kdežto u manipulátora tam vždy bude (i keď rafinovane) zakomponovaný nejaký materiálny aspekt (alebo hneď viac – nech je vyšší efekt). Ježiša (presne kvôli nerozlišovaniu) dali ukrižovať ľudia VERIACI (dokonca dokonale poznajúci ich Písmo), ale NECÍTIACI!! – pretože ak by Ho boli cítili, nikdy sa to nestane! – toto (CÍTENIE – ktoré sa vypracúva a zdokonaľuje iba pri vnútornom duchovnom rozvoji, no NIE logika, uvažovanie, …!!!) je potrebné na odlíšenie proroka od manipulátora, nič iné to v danej chvíli, kým ešte nevieš posúdiť obe tvrdenia na základe praktickej skúsenosti s nimi, nenahradí. Kto sa vnútorne duchovne rozvíja, kto rozvíja svoje pocitové vnímanie, ten má šancu identifikovať proroka a prijať jeho učenie, pre ostatných bude bližší manipulátor, pretože im bude ponúkať niečo „hmatateľnejšie“ – vo výsledku to privedie tam, kde sme dnes (a kde už ľudstvo bolo nejeden krát…) – môže to byť čokoľvek, čo uspokojí ich ego/pýchu (moc, vplyv, niečo viac, niečo krajšie, väčšie, výnimočnejšie, chutnejšie, rýchlejšie, voňavejšie…. ako majú iní) a to je pre ľudí, ktorí nepracujú na sebe, nerozvíjajú svoje pocitové vnímanie, veeeľmi príťažlivé. Prorok hovorí k Osobnosti človeka – jeho cieľom je podporiť duchovný rast a oslobodenie Osobnosti spod nadvlády materiálneho princípu, ktorý ovláda (používa manipulačný nástroj) vedomie. Manipulátor hovorí k vedomiu – snaží sa o prevahu vedomia nad Osobnosťou, pretože duchovne dostatočne rozvinutá Osobnosť už kašle na jeho sľuby a strašenie a ide si slobodne svojou cestou tam, kam má každá jedna nakoniec prísť. Vedomia u človeka sú dva – primárne a sekundárne. Primárne má aj každé zviera – riadi telo, základné potreby a inštinkty. Sekundárne majú iba ľudia – to je logika, emócie atď. Manipulácia, nech je akokoľvek rafinovaná, vždy pôsobí na primárne vedomie – jednoducho si stačí pozrieť akúkoľvek reklamu, politický prejav, …. – vždy sú cielené len na primárne vedomie, na nášho „živočicha“ (nemyslím zootechnika zo známej komédie – ale na primárne vedomie, ktoré zostáva celý život na úrovni cca 5-6 ročného dieťaťa) – a nech sa akokoľvek pýšime vzdelaním, inteligenciou, titulmi pred a za menom, postavením, … , aj tak vždy naletíme (naletieť znamená odvrátiť svoju pozornosť od duchovného rozvoja niekam inam, úplne jedno kam – či na „dôležité“, alebo úplne „banálne“, hlavne ju presmerovať „do stratena“… – a o tomto stále dokola hovorili všetci proroci). Kto bude chcieť, môže toto všetko a mnoho iného podrobnejšie preštudovať v knihách Anastasie Novych, ktoré sú pre všetkých, či už vedome, alebo zatiaľ nevedome hľadajúcich, čistým prameňom prapôvodných znalostí a môžu byť aj impulzom k najdôležitejšiemu rozhodnutiu…

            • kroksunkrok
             velmi dobre si to napisal
             ja som sa privelmi jednoducho snazil opisat danu informaciu v tom bude problem preco napriklad Oracle to chape inaksie ako som zamyslal ja,budem musiet na tom urcite popracovat a z tohto sa poucit aby sa to nestavalo
             v kazdom pripade si vazim informacie sem vlozene ktoru maju pre mna osobne velku cenu-dakujem

            • Oracle 911 20.1.2019 o 21:59

             @haf
             Vyškolený manipulátor kladie míny…

            • Oracle: manipulujete tady vy

            • Oracle 911 21.1.2019 o 6:29

             @Radka
             Bolo to jemu a nie o ňom. Takže očakávam ospravedlnenie.

            • Jestli to dobře chápu, tak všichni rozumí vyjádření Ježíše: „Po ovoci poznáte je.“

             A Haf se točí na tom, jak rozeznat kvalitu ovoce již v době květenství (akorát to vyjádřil značně mlhavě, že jsem ho hned nepochopil) bez nutnosti čekat na dozrání.

            • Oracle 911 21.1.2019 o 9:37

             @Jura
             Bez žrecských znalostí alebo bez KSB/DVTR ťažko…

           • „v tom pripade je to cele iba o vlastnom egoizme,pyche a nadradenosti“

            Bohužel, toto vystihuje postoj některých zdejších diskutérů.

            Odpověď
       • Souhlasím, ve formě v jaké se islám prezentuje světu dnes je to ideologie zla a zkázy. I kdyby se začal prosazovat islám koránický kdo by ho světu přestavil – muslimové sami – pochybuji. Impuls by musel přijít odjinud. Vystřídání islámu historického islámem koránickým je běh na sto let mezi samotnými muslimy

        Odpověď
        • Nač zavádět koránický islám, když je tady KSB?

         Odpověď
         • já myslím že nemyslel nějaké širší zavádění, ale to že jedině sami muslimové si mohou ve své víře cokoli přehodnotit, a že jim to bude trvat.

          Odpověď
         • jinak samozřejmě souhlas.

          Odpověď
         • U nás nikdo islám nezavádí (myšlenky o opaku jsou tvojí pokřivenou verzí reality).
          My jsme celý svět? Jak zavedeš KOB v islámském světě?
          Přijdeš tam (asi jedině na tanku) spálíš všechny Korány a místo nich jim dáš Základy sociologie 1-6 ????
          Nebo když tomu tanku budou bránit, tak je spálíš všechny atomovkou?

          A nebylo by lepší celosvětovou porážkou dnešních kurátorů zhoubného procesu nahradit imány za ty, kteří by jinak četli a vykládali Korán?

          Odpověď
          • Myslím že to je zbytečně konfrontační a tím pádem kontraproduktivní příspěvek.

           Odpověď
        • Aký zmysel by malo presadzovať 1600 rokov staré učenie cudzej kultúry?

         Odpověď
        • Ten běh už začal. Viděl jsem zprávu z egypta, někdy po tom, co al Sisi převzal správu Egypta po muslimském bratrstvu, že islámská škola al Aksá přezkoumává Sunu s tím, že jde z 80% o falsum.

         Ale není potřeba chodit tak daleko do minulosti. To, co v evropských mešitách vtloukají migrantům do hlavy není islám, ale wahabismus. A wahabismus je tak sto let stará věc, muslimové z tradišních zemí to rozlišit umí. Teda aspoň ti v Syrii ano, a wahabitům říkají takfiri – pokrytci.

         Myslím, že se stejně budeme muset naučit rozlišovat i my. Protože pokud se sem ta migrační vlna dostane – tak jak se budeme bránit? Myšlenku lze porazit jen myšlenkou a když budeme útočit na Korán, tak nevyhrajeme, protože nebudeme pravdiví. Můžeme útočit na překroucení Koránu a tím bránit své rodiny.

         Odpověď
         • Egypt obdržel KSB z Ruska, ne? Čili KSB jim pravděpodobně s tou očistou pomůže. A pokud se jim to povede, nikomu svou víru nutit nebudou.

          Odpověď
          • Nevím, jestli dostali KSB.

           Možná je jen okolnosti donutily rozlišovat. Najít kořen wahabismu není těžké.

           Odpověď
           • dostali, o tom proběhlo nějaké info před několika lety.

            Odpověď
        • Časostroj 18.1.2019 o 20:22

         Ad Islam a KSB. Stále sa s nádejou obraciame na Rusko, že svetu pomože nezhynuť. Tak by ma zaujimalo, čo sa robi s ich populáciou moslimov, ktorá prekotne rastie a ako docielia jej zmenu na Človečenstvo v horizonte 50 rokov, keď je predpoklad na základe demografického vývoja na preklopenie v majoritu. So všetkými dôsledkami – vlastníctvo najvyspelejších zbraní, jadrová triáda… S dnešnými militantnymi moslimami asi žiadna potešujúca perspektíva. To, že sa o tomto probléme otvorene nehovorí neznamená, že neexistuje. Tá hrozba je veľmi reálna a tyka sa našich detí. Stratégia moslimských materníc môže vážne narušiť všetko, čo doteraz poznáme, aké je východisko?

         Odpověď
         • Mohu se zeptat, ze kterých faktů vychází tvé obavy o budoucnost Ruska za 50 let?
          Máš nějaké údaje o počtu muslimu v Rusku, znáš dinamiku růstu muslimského obyvatelstva?
          Já totiž nechápu, jak jsi přišel na to, že za 50 let jejich populace se stane majoritní?

          Odpověď
          • Časostroj 19.1.2019 o 2:06

           Z faktov verejne dostupných, z ktorych vyplýva, že Rusko podobne ako Zapad vymiera, demografickú krivku narovnava natalita moslimského obyvateľstva. Najmarkantnejšie je to vidieku. Plus obrovská imigracia moslimov z bývalých soc. republík. U ktorých je tiež celkom bežné mnohopočetné potomstvo.
           https://eurozpravy.cz/zahranicni/evropa/225692-zachrani-muslimsti-uprchlici-rusko-mistni-vesnicane-prozradili-co-si-o-tom-mysli/
           https://eurozpravy.cz/zahranicni/evropa/225117-zachrani-nas-muslimsti-migranti-rusko-vola-o-pomoc/
           https://eurozpravy.cz/zahranicni/eu/213166-alarmujici-studie-z-rakouska-muslimsti-migranti-maji-stredoveke-postoje-vuci-zidum-homosexualum-zenam-a-nevericim/
           http://www.gks.ru/wps/wcm/connect/rosstat_main/rosstat/en/figures/population/

           Odpověď
           • Přidám se do diskuse. Podle toho, co v Rusku vidím, tak doopravdy se bude počet obyvatel snižovat. Jak známo, ve městech obyvatelstvo vymírá, pokud není doplňováno příchozími z vesnic. A v Rusku stát vytváří takové podmínky, aby se obyvatelé vesnic a menších městeček stěhovali do velkých měst, přičemž ve vesnicích zůstávají maximálně staří. Mrtvých vesnic je vidět mnoho i u hlavních silnic. Naproti tomu, ve velkých městech se staví v nevídaném tempu 25-ti až 33-ti patrové obrovské králíkárny, které jsou tak blízko na sobě, že slunce pomalu nevidíš. Když k tomu přidám módu stravování v zařízeních typu Mac Karbanátek, může si každý domyslet, kterým směrem Rusko kráčí.

            Odpověď
           • Z odkazů, které jsi poskytl, se nedá vyvodit ten katastrofický závěr, na jehož odůvodnění jsem se ptál.
            Není tam nic o náboženské příslušnosti obyvatel, ani o počtu migrantů, kteří se stávají státními příslušníky RF. Převážná většina migrantů ze středoásijských republik je v Rusku dočasně na pracovní povolení nebo bez něho a mají své zázemí ve svých domovinách. Dokonce ze statistik se nedá vyčíst, že by Rusko vymíralo, jako Západ.
            Existují regiony, kde tradičně žije převážně muslimské obyvatelstvo – Čečensko, Ingušsko, Tatarstán, Baškartostán a ještě pár, ale v nich dohromady žije kolem 14 mln. obyvatel, přičemž nikdo nevede statistiku, kdo z ních se hlásí k islámu, kdo k jiným náboženstvím.
            Nejpočetnější národy Tataři a Baškirci (Bulhaři)- to je bílé obyvatelstvo, vyznávající měkkou formu islámu, tradičně se brali, jako Rusy a jejich porodnost je též, jako u Rusů, tj. klesá.
            Roste porodnost u Čečenců a Ingušů, ale těch je něco přes 2 mln., což je počet, který nemůže ohrozit majoritní obyvatelstvo.
            Migrační politika Ruska se otvírá směrem k ruskému obyvatelstvu, žijicímu v zahraničí, takže se dá předpokládat, že naopak, vzhledem ke krizovému vývoji ve světě, bude narůstat příliv nemuslimského obyvatelstva do Ruska, převážně do rozvíjejících se regionů, což je podmínkou pro získání státních příspěvků pro migrující obyvatelstvo.

            Takže, pro vyvozování katastrofických závěrů o tom, jak za 50 let muslimové převálcují majoritní obyvatelstvo Ruska, nevidím sebemenší důvod.

            Odpověď
            • ba naopak si myslím že s tím jak se bude dále šířit KSB bude organizovaná víra slábnout.

            • Zde bych rád uvedl, že Kadyrov zorganizoval před pár lety islámskou konferenci, která ten proces obrody islámu (doufám) nastartovala.

            • Oracle 911 19.1.2019 o 20:00

             @Jura
             Na tej konferencií wahábizmus vylúčili zo sunitskej vetvy.

            • Časostroj 19.1.2019 o 20:08

             @Jura a ako s týmto nalozite?
             https://www.reuters.com/article/idUSLDE67O0S0

            • Oracle 911 19.1.2019 o 20:48

             @Časostroj
             Akože informáciou od hlasnej trúby GP?

            • Časostroj 19.1.2019 o 21:09

             Nemusíš mať hneď červeno pred očami, lebo Reuters.
             Problem je v tom, že Kadyrov je tiež len „dočasný spojenec“ a netají sa zavádzaním a rozšírovanim práva šárie na území Ruska. Taký čečenský Béla.

            • Oracle 911 19.1.2019 o 22:47

             @Časostroj
             Len pochybujem o čistote ich úmyslov.

            • „Časostroj 19.1.2019 o 20:08
             @Jura a ako s týmto nalozite?
             https://www.reuters.com/article/idUSLDE67O0S0L“

             Z pravověrných snah nedělá nepravověrné to, že díky reakci protihráče v tuto chvíli nevypadají úspěšně.

             Jednak není ještě všem dnům konec. A druhak přece víme, že protihráči stupňují tlak na všech úrovních.

         • Nedávno tu bylo video z každoroční pouti do Mekky. Chvíli pozorujte dav fanatiků točících se kolem tajemného kamene/počítače. Zamyslete se nad tím zda ty miliony muslimů zastydlých ve středověku a v tom co se za islám vydává je možno a za jak dlouho na koránický islám přeorientovat. Sto let, už jsem to tu psal. Otázka je zda Evropa s tou jejich doprovodnou strategií muslimských děloh těch sto let ještě má.
          Z Egypta vyšli ti jež z koránického islámu udělali historický. Viděl bych jako zásah HNR pokud to bude Egypt kdo koránický islám restartuje. Avšak kdy to bude, muslimské dělohy rodí ať chtějí či ne nepřetržitě.

          Odpověď
          • se správným stimulem to může být mnohem rychlejší.
           apropo, kdybychom věděli co všechno se takovým točením dá dokázat, možná bychom se točili taky :-)

           problém je v tom že neustále probíhá další manipulace, a když by tato manipulace ustala a mezi nimi nebudou imámové z tajných služeb, ta očista by mohla být celkem rychlá.

           Odpověď
           • Evidentně záleží na tom kdo se kolem točí

            Odpověď
            • naopak, záleží kolem čeho se točí, viz zikr dance. To co je uprostřed transformuje ty energie které ten kroužící dav tvoří. Jde samosebou i o to na co u toho myslí a tak dále.

            • zažil jsem podobný příklad spontánně na jedné oslavě. Udělali jsme kruh cca 30 lidí kolem dudáka, chytli se za ruce a točili se dokola. Na dudáka to mělo takový okamžitý efekt že si poprvé v životě asi po třech minutách vymáčkl píšťalu z vaku.

      • Ale vydrží, a netreba ani veľa hľadať …

       Odpověď
       • Záleží kde hledáš.

        Odpověď
        • no práve, a sami hovoríte, po ovocí ich poznáš … žiaci toho pána sa nám rozutekali po európe, učili sa predsa od majstra

         Odpověď
         • Pokud je odpad na vstupu, je odpad i na výstupu, ale klidně si mysli co chceš, tvoje volba.

          Odpověď
          • Preto by si mal prehodnotiť svoje vstupy.

           Odpověď
           • O vstupech se kterými pracuju nevíš ani zbla. Moudrý člověk se nevyjadřuje k tomu, co nezná.

            Odpověď
            • Vidím výstupy. Sám si napísal, že keď je odpad na výstupe, tak musí byť aj na vstupe.

            • Oracle 911 18.1.2019 o 11:23

             @ASDF
             A prečítal si Korán alebo robíš to, čo mohamedáni, opakuješ niekoho názory?

            • Chceš říct, že kdokoliv nezastává názor, že Mohamed byl pedofil, pracuje s odpadem na vstupu, za situace, kdy není o věku Aiši v době sňatku nic věrohodně známo?

             Tak proti tomuto opravdu nemám argumenty, zde je argumentovat zbytečné :-)

             Na základě čeho prosímtě stavíš svoje „vědění“, kolik let Aiša měla, když si dochované dokumenty protiřečí a uvádějí stáří v době sňatku v rozmezí od 6 do 15 let? Pán má křišťálovou kouli? :)

            • bééé, bééé :-)

            • ASDF to jsi trochu otočil kauzální souvislost kterou Hox popsal, ne?

             Když máš špinavé ruce ušpiníš si rukavice. Když máš špinavé rukavice znamená to že máš špinavé ruce?

            • Oracle, načo by som ho mal čítať? Aj keby v ňom bolo všetko pravda, tak sa k pravde radšej dopracuje iným spôsobom než cez náboženstvo. Náboženstvá sú zbytočný medzistupeň.

             Hox, nič také som nenapísal. Nevkladaj mi slová do úst. Netvrdím, že je to tak alebo onak. Ty tvrdíš, že to nejako je, ale nevieš to dokázať. Mne je jedno ako to je. Ako som napísal, strom sa pozná po ovocí.

             Em, Hox to používa v zmysle výpočtu. Keď do vzorca vložíš nesprávne údaje, tak dostaneš nesprávny výsledok. Z toho vyplýva, že ak máš nesprávny výsledok, tak si musel vložiť nesprávne údaje.

            • Oracle 911 18.1.2019 o 14:32

             @ASDF
             Inými slovami si fanatik len z inej ohrady lebo nejde o islam samotný ale informácie v Koráne…

            • Oracle, to je tvoj názor. Mne pripomínate Svedkov Jehovových. :-)

            • Oracle 911 18.1.2019 o 15:00

             @ASDF
             Ty si bol ten, kto sem prišiel hlásať svoju vieru, a keďže tu nikto z nás tu nedrží, tak ty si „Jehovista“…

            • @ASFD

             > Hox, nič také som nenapísal.

             Prozradíš, o jakém výsledku jsi tedy mluvil, když jsi doporučoval „přehodnotit vstupy“?

             Tvrdíš že výsledek je nepravda. Jaký výsledek?

             Moje poznámka se týkala jen toho, že z nevěrohodných vstupních dat nelze vyvozovat platné závěry, čeho se týkala tvoje poznámka, mající podtón psychologického útoku?

            • > Netvrdím, že je to tak alebo onak.

             Lež z tvojí strany, pokud bys netvrdil, že jediná správná odpověď je, že Mohamed byl pedofil, nemohl bys napsat, že jiný výsledek znamená odpad na vstupu.

             Napřed zaútočíš kvůli tomu, že nějaká odpověď nevyhovuje tvým představám, následně si „umyješ ruce“ alibismem, že nic netvrdíš, zajímavé.

   • Osobně bych si během rodičovského sdružení s paní učitelkou promluvil.

    Odpověď
   • Hovorila si o historicky reálnom „Isláme“? A popísala si v akom smere je väčšina muslimov nevedome ovečkami? A ako ich kultúra vznikala a prečo nosia tie šatky? (Tie šatky nosili aj naše babky ale to bolo hlavne aby ich neofúklo). U nich je šatka hlavne preto aby muži neboli zvádzaný. A najpravdepodobnejšie to zariadili ženské starešiny rodu (áno babky/prababky).

    Povedala si čo by malo byť cieľom pre spoločnosť? Cieľ bol osvetlení ľuďmi ktorých osvietil Svätý Duch.

    Odpověď
    • Jana z Arku 17.1.2019 o 18:09

     Hlavně o tom, že nesmí za partnera mít muslima, že by to špatně dopadlo, že se nesmí nechat nachytat na hezký obličej… že nejsou s námi kompatibilní. Aby si dávala pozor.

     Odpověď
    • K šátkům – že je nosily naše babičky, to se používá často jako argument – stejně tak řádové sestry.

     Jde ale o to, že kdyby si tenkrát nějaká žena nevzala šátek, možná by ji nanejvýš ostatní pomluvily, možná ne, ale zákon by ji netrestal.
     Totéž řádové sestry- byla a je to jejich dobrovolná volba.

     A to je ten podstatný rozdíl – není to známka víry či zbožnosti – byl to prostě tehdejší zvyk a zvlášť na vesnicích si myslím, že to byla i ochranná pomůcka. Ono pracovat na poli v dešti či na slunci bez pokrývky hlavy není vhodné ani dnes. Jen je často jiná než šátek, ale plní stejný účel.

     Odpověď
     • Presne a to je rozdiel medzi ich historicky reálnou pokrývkou hlavy a tou našou Slovanskou.

      Len pripomenie že boli aj slávnostné vyčačkané (mali aj informačný charakter) pokrývky ktoré mali oslavovať. U muslimou také nič nieje. Tam je prakticky jeden účel prehnane nielen dodržiavať jeden z bodou koránu ale aj dodržiavať pravidlá rodov a ich kultúru pred koránsku (vedúcou hlavou rodu je stará mama).

      Odpověď
      • tak zavoje nosily aj slachticne v anglicku v 13 storoci

       Odpověď
       • Ale opět jim to žádný zákon nepřikazoval a tedy ani netrestal.

        Odpověď
   • Jak by jste odlišili kulturně provdanou a neprovdanou/zadanou ženu?
    Dnes se prakticky musíte zeptat, protože to jinak rozeznat nejde (čož nahrává sexuálním dravcům, kteří s tím nemají problém). Dříve se to řešilo prostovlasá x pod čepcem/šátkem – jasné všem na první pohled.
    No a v islámské kultuře se díky větší přítomnosti zvířecích typů zavedlo: Jakkoliv odhalená = prostitutka = pokud mě vzrušuje, tak na ní můžu hned skočit x zahalená jen pro manžela (nevyvolává zvířecí touhu u těch, kterých se to netýká).

    Podle mě je to věc, kterou je možné snadno vyřešit malým upgradem kultury – ale to dnes ti, co ty procesy řídí nechtějí.
    Tudíž islám není apriori protilidská ideologie, ale jeho současná podoba je k tomu kurátory pěstována.
    Není třeba islám likvidovat (tím by jsme se sami stali nelidskými – se všemi důsledky opětovného vítězství davo-“elitarismu“, protože projekt likvidace čehokoliv je vždy v režii davo-“elitarismu“ – ten kdo nejvíc bude křičet o likvidaci je přece ten, který by ten proce měl řídit jako nový „elitář“), je třeba porazit kurátory a tím se změní vše … i islám.

    Odpověď
    • Jak by jste odlišili kulturně ženatého a neženatého/zadaného muže?

     Odpověď
     • Veru. Prečo potom muži nemusia chodiť zahalení? Prečo ich nezbičujú, keď sa dlhšie ako tri sekundy pozerajú na ženu? Veď tá žena môže mať tiež vyburcované sexuálne pudy a môže si nárokovať na sex s takým mužom.
      Tie zahaľovacie handry tam majú ženy hlavne preto, aby im neboli vidieť modriny. A muži sú im nadradení iba preto, lebo majú väčšiu fyzickú silu. Keby boli na tom fyzicky rovnako muži aj ženy, určite by si muži voči ženám nedovoľovali to, čo teraz.

      Odpověď
      • Oracle 911 18.1.2019 o 0:52

       Kto má väčšiu škodu z nechceného sexu a kto má v priemere viac svalovej hmoty?
       Nech rátam ako rátam, ženy sú z tohto pohľadu rizikovejším pohlavím a na tom nezmení ani to, že ženy by sa stali horou svalov…

       Odpověď
      • Rajko, myslim ze nikdo tady neobhajuje islam v nasline podobe

       Odpověď
       • Copak nechápeš, že my tady nechceme islám v JAKÉKOLI podobě?

        Odpověď
        • Chapu, napsal jsem neco jineho?

         Odpověď
         • Samozřejmě, vypíchl si jenom islám v NÁSILNÉ podobě…

          Odpověď
          • Dobre, mohl jsem to NASILNE vynechat, a bylo bo to OK? Vyznelo by to jinak? Pro mne by to bylo stejne, chtel jsem zduraznit, ze je islam nasilny vuci zenam, ne ze je nejaky jiny, hodny islam.
           Napisu, nemam rad nasilny islam, to neznamena, ze mam rad nenasilny Islam, chapes?

           Odpověď
        • Evanjelium v slovečnine znamená „dobrá správa“

         Tak sa nad tým zamysli.

         Odpověď
        • …. čímž se vzdalujete od svého lidství.

         P.S. To jste i proti matérii-informaci-míře?

         Odpověď
     • Ja to treba nepoznam, ale vsiml jsem si, ze od te doby, co jsem se ozenil, se zajem zen o mne velmi snizil. Nevim, ale asi to ty zeny nejak poznaji.

      Odpověď
     • A proč to dělat?
      Je biologickou zákonitostí (podle KSB a já s tím souhlasím), že žena oznamuje, že je volná. Muž na tuto výzvu reaguje. Následně si žena vybírá, kterého připustí a zbytek nepřipustí.

      Odpověď
    • Samozrejme, ze to poznat ide: v dnesnej dobe rozlisujeme slobodnych od vydatych/zenatych, muzov aj zeny, podla toho, ze maju obrucku.

     Ano, nie je to povinne, ale to nebola ani satka.

     Odpověď
   • Ohľadom Koránu a proroka Mohameda by som sa rád spýtal ,
    Kto všetko v rannej histórii prišiel s myšlienkou – dôkazom ,že Ježiš nie je Boh ?

    Odpověď
    • To je spíš obráceně. Myšlenku, že Ježíš je Bůh, prosazoval Pavel z Tarsu.

     Odpověď
    • Ariáni tvrdili, že Ježíš nemůže být roven Bohu-Otci. Není shodné podstaty, ale podobné podstaty.

     Tímto tvrzením se propojuje učení Ariánů, Katarů/Albigenců, Bogomilů a Valdenských – obecně nejtěžších heretiků z pohledu latinské víry.

     Rovněž údajně v letopisech „Pověsti dávných let“ je uvedeno obdobné tvrzení knížete Vladimíra (křtitele Rusi): „A syn je podobné podstaty a stejně věčný jako Otec …“

     V některé ruské galerii existuje obraz cara Ivana Hrozného s ariánským křížem na hrudi, že čehož lze nepřímo odvodit jeho světonázor.

     Odpověď
     • Oracle 911 21.1.2019 o 7:03

      Zas tí Ariánci vždy prekážali svetovláde GP…

      Odpověď
      • Asi byli pro něj velkým nebezpečím na první prioritě – proto po nich papeženci tak tvrdě šli

       Odpověď
       • Oracle 911 21.1.2019 o 7:46

        Práve na toto som narážal lebo stačí sa zamyslieť nad tým koľko cirkevných téz stojí na tom, že Ježiš bol/je boh. Akonáhle priznajú, že Ježiš bol človekom t.j. vyslancom Boha a nie Boh, tak v podstate si priznajú aj to, že uzrupovali pozíciu prostredníka medzi človekom a Bohom…

        Odpověď
        • Já myslím, že to nemůžou přiznat, to by spustili destrukci všeho od Niceji po současnost. I když je otázkou, jestli by unesli hněv stáda. Teď mne napadl ten sociologický experiment s opicemi v uzavřené místnosti, kterým dali na vyvýšené místo banán. Když pro něj nějaká opice vyrazila, tak všechny polili studenou vodou. Nakonec už žádná pro banán nešla. Pak do opičího spolku přidali novou opici, a tak samozřejmě hned šla po banánu, no a ostatní ji hned umravnily, že se to nedělá.

         Takže možná by byl případný reformátor takto umravněn jak katolíky, tak i protestanty, tak i kalvínisty …

         Odpověď
         • Oracle 911 21.1.2019 o 9:33

          Experiment poznám a tvoja predtucha je správna ale podmienky sa natoľko zmenili, že cirkvi sa likvidujú sami lebo ich riadenie neodpovedá dobe. A teraz máme za úlohu to, aby podmienky boli nastavené tak, aby GP ich ničím iným nenahradil.

          Odpověď
          • A má vůbec ještě něco v rukávu? Kdoví jak to dopadne s arménským projektem náhradních židů. A scientologové – jsou vůbec vidět a slyšet? Jedinou šancí nejspíš budou infikované klony KSB/DVTR.

           Odpověď
           • Oracle 911 21.1.2019 o 10:58

            Ad klony, ak to urobia, tak si vykoledujú par gigantických opičích praciek.
            A ostatné projekty viaznu lebo neprebieha finalna genocída židov…

            Odpověď
  • Putinovec 18.1.2019 o 8:50

   Má to smysl hádat se o ideologii?Tam nic smysluplného stejně neuhádáte ,je to přešlapování na místě podle cizích not.Přechodem na druhou a první prioritu vliv jakékoliv ideologie odpadne jako zaschlé bláto z bot.

   Odpověď
   • Jana z Arku 18.1.2019 o 9:19

    Ano.. proto církev a pokroucená a tím znehodnocená Bible, kterou si přizpůsobili k tomu, aby ovládali lidi jsou zbytečné. To se týká i Koránu. Církev stvořili lidé, HNR je nepotřebuje, ani lidé je ve skutečnosti nepotřebují, ani ideologie. Takže souhlasím.

    Odpověď
 5. Stanislav 17.1.2019 o 13:45

  Vojenská rada syrského města Manbidž informovala den po teroristickém útoku v daném městě o dopadení skupiny teroristů. Podporovalo je Turecko a působili ve spolupráci s tureckou rozvědkou,“ uvádí se v prohlášení. https://cz.sputniknews.com/svet/201901178956436-manbidz-syrie-teroriste-turecko/

  Odpověď
  • Teď ještě otázka, odkud jsou řízení, sázím na SSA velvyslanectví v Turecku.

   Odpověď
 6. Byla odtajněna zpráva vrchního velitele RA maršála Žukova Stalinovi o osvobození Polska. Zajímavá je pasáž týkající se Varšavského povstání. Právě ne-pomoc Rudé armády povstalcům už celá desetiletí slouží Západu k fackování Ruska, které údajně schválně nechalo Poláky vykrvácet. Zpráva jasně říká, že povstání bylo špatně naplánováno, nebylo zkoordinováno s velením RA a nebylo v možnostech RA mu pomoci.

  https://lenta.ru/news/2019/01/17/raport/

  Odpověď
  • Armija Krajowa dokonce nechala zastřelit parlamentáře Rudé armády, pokud vím.
   S RA spolupracovat v žádném případě nechtěli, tolik se báli komunistů. Z ideologických důvodů pomoc ze strany RA odmítli.
   Najdu někde odkaz, existuje věrohodné svědectví zajatých českých vojáků vězněných spolu s dalšími zahraničními vojáky na hradě Colditz, kde se setkali s velitelem Armije Krajowej Komorowským.

   Odpověď
   • Tu je odkaz:

    https://legacy.blisty.cz/art/35693.html

    svědectví generálmajora in memoriam Richarda Zdráhaly:

    „V září přijela do tábora skupina polských důstojníků, kteří byli zajati při potlačení varšavského povstání, v čele s velitelem povstání Bor-Komorowským. Byli špinaví, vyhublí a oblečeni v hadrech.

    Snažili jsme se jim pomoci, jak jen jsme mohli. Mýdlem, prádlem, čajem a cigaretami. Chaloupka přinesl letecké kalhoty pro generála Bor-Komorowského. Když přišel do místnosti, nikoho tam nenašel. Když se vracel, potkal mě. Požádal mě, abych kalhoty generálovi předal, až se vrátí.

    Šel jsem nejdříve do francouzského oddělení a potom zpět ke generálovi. Když jsem vstoupil do pokoje, byl tam sice polský generál, ale nějaký jiný.

    Představil jsem se a sdělil účel návštěvy. Na to mi generál Śmirciewski, tak nějak podobně znělo jeho jméno, odsekl, ať si mu dám ty kalhoty sám. Bylo mi, jako by mě někdo polil studenou vodou. Otočil jsem se a vyšel ven.

    Na dvoře jsem potkal kapitána Adamowského, pobočníka generála Bor-Komorowského. Stěžoval jsem si mu …

    Vysvětlil mi, že generálové spolu nemluví. Němci je ubytovali dohromady, protože snad o tom nevěděli, anebo právě proto.

    Generál Bor-Komorowski odsoudil totiž generála Śmierciewského za povstání k trestu smrti proto, že vyjednával přes jeho zákaz se sovětskými důstojníky o pomoci. Dále mi řekl, že generál Śmierciewski obviňuje generála Bor-Komorowského, že dal zastřelit sovětské důstojníky, kteří přišli z protějšího břehu Visly, z předměstí Pragy dojednat pomoc varšavskému povstání.

    To byl silný „tabák“ i pro mě, neboť na světnici českých letců jsem se dozvěděl, že pozvali generála Bor-Komorowského na jídlo u stolu, což v táboře představovalo velkou poctu, i když nebylo mnoho k nabídnutí. Považoval jsem za svou povinnost informovat o všem české letce, aby věděli na čem jsou. Dohodli se, že generála požádají, aby se k celé záležitosti vyjádřil.

    Když přišel generál Bor-Komorowski k obědu …

    Jakmile oběd skončil, položil štábní kapitán Bušina generálovi několik otázek. Předně, co je pravdy na tom, že dal odsoudit k trestu smrti generála Śmierciewského.

    Generál Bor-Komorowski na to klidně odpověděl, že to pravda je, protože generál Śmierciewski přes zákaz polské vlády z Londýna vyjednával se sovětským velením. Ale obvinění, že dal rozkaz k zastřelení sovětských důstojníků, kategoricky odmítl. To prý provedla Armija Krajowa, on sám k tomu nikdy žádný rozkaz nedal.“

    Stejně jako autorovi článku i mně nějak došla slova…

    Odpověď
    • Dobrý, díky, budu šířit!!!! ;-)

     Odpověď
   • Možná ty ideologické důvody Poláků začínají minimálně od období Smuty na Rusi. Ale spíš ještě dříve, kdy na Rusi vládl Ivan IV. No a to trojí dělení Polska v 18.století je pro Poláky taky velký negativní zápis. Faktem ale je, že se tenkrát Polsko svým konáním a vnitřní nestabilitou dostalo do mlýnku velmocenských zájmů. Zajímavé ale je, že pravidla rozdělení nedefinovalo jenom carské Rusko, ale i Prusko a R-U. Takže, jak se zdá, je nenávist Poláků příznačně selektivní.

    Odpověď
    • Ještě jsem zapomněl na 4.dělení Polska. Poláci ve své zaslepenosti mohutně posílili Bonapartovu Gande Armee při tažení do Ruska. No a víme, jak Napoleon nakonec dopadl. To 4.dělení bylo pod hlavičkou Vídeňského kongresu po bitvě u Waterloo. S Polskem souvisí i toskánská republika Lucca – https://cs.wikipedia.org/wiki/Lucca. Ta zanikla kolem r.1860, kdy Sardové sjednotili Itálii. Vlajka Luccy pak přešla do Polska.

     Odpověď
     • Luka

      Odpověď
      • …město založili EtRuskové.

       Odpověď
     • Lucca bola nejaký čas sídlom GP.
      Polsko nástrojom na ruských.
      Podobne, ako predtým Germánia na Poliakov,
      Rím na Germánov atď.
      Domino, motor – aktuálny(priebežný) bod horenia
      otrokárskej expanzívnej, inak samosapožierajúcej
      (symbol hada kúšuceho sa do vlastného chvosta)
      pyramídovej hry s nenulovou sumou.
      To je jeden z nosných procesov sociologickej mechaniky
      koncepcie daného typu(„Chcem svet a k tomu 5%“).

      Odpověď
  • Přidám jenom dvě malé poznámky:
   1.) Možná existoval objektivní důvod, proč by Sověti pomoc mohli odmítnout, ale NEUDĚLALI TO. Byl to důsledek obrovské vítězné operace Bagration. Vstřícnost k pomoci byla.
   2.) VVPj kdysi hovořil o Armii Krajowe. Pro Poláky symbol osvobozeneckého hnutí. Nicméně v této armádě sloužilo jen kolem 50 000 Poláků. Do kontrastu uvedl, že v jednotkách Wehrmachtu a SS sloužilo okolo 900 000 Poláků. Čísla už si úplně přesně nepamatuji, ale byl to obrovský nepoměr. Přesně to signalizuje vztah Polska k 3.Říši

   Odpověď
   • vztah Polska k 3.Říši … . Najprv to boli „líbanky“ a potom na popud resp. nariadenie Anglicka keď Hitler neurobil to čo mal, to bola číra nenávisť. Poliaci sa spolu s Hitlerom pripravovali na spoločný útok proti ZSSR. Už dávnejšie bolo známe, že Varšavské povstanie vypuklo len z tohto dôvodu, že k mestu sa priblížili sovietske vojská a Londýn nechcel aby mesto oslobodila Červená armáda. Na čí popud to povstanie vypuklo neviem, ale história opakovane preukázala, že Poliaci sú naivní ako malé školáčky a, že takú zradnú elitu, ktorá nie že predá ale rovno pochová vlastný národ majú len oni.

    Odpověď
    • Podobnosť s tzv. „ukrajincami“ žiaľ čisto náhodná :)
     No nerobme si ilúzie aj o časti našich jelít..či ostatne akýchkoľvek.
     Každopádne treba rozlišovať konkrétne kroky,
     všeobecne dobré podporovať a namiesto zlých
     objektívne lepšie alternatívy vypracovávať, navrhovať a realizovať.
     Tak pochopia jelitá, źe sú ľahko nahraditeľné,
     čo ich bytostne donúti samých začať aspoň myslieť.
     V pude sebazáchovy, keď už raz až tam, na úroveň zvieratiek, no i hlbšie klesli..
     Viď posledná karolkova aféra :)

     Odpověď
 7. Suspected gas explosion rocks university in Lyon, France (VIDEO)
  https://twitter.com/podeus69

  https://www.rt.com/news/449006-french-university-gas-explosion/

  Odpověď
  • ten plyn je tento rok v kurze

   Odpověď
   • najlahsi sposob terorizmu, netreba vybusninu, a jeden kus naradia …

    Odpověď
    • ano
     ani to nie.
     Stačí otvoriť ventil na sporáku v byte, nechať naplniť byt a potom prezvoniť domovým zvončekom…

     Odpověď
     • vybuchla fľaša s plynom…nič neobvyklé

      Odpověď
      • Limonov tvrdí, že majitel vybuchlé pekárny řekl, že ŽÁDNÝ PLYN provozovna neměla, vše jelo na ELEKTŘINU: https://limonov-eduard.livejournal.com/1393536.html Jde o sobotní , velmi silný výbuch z 12.1., tedy den, kdy tradičně demonstrují žluté vesty (4 mrtví, přes 40 zraněných, z toho 9 těžce). Cílem je odvlečení pozornosti/poškození obrazu hnutí. Svědek tvrdí, že hodinu před explozí do zavřené pekárny (ten den měla zavřeno) vlezli hasiči.

       Odpověď
       • ja som myslel Lyon, robili rekonštrukciu strechy kde sa používajú fľaše s plynom ktorý na voľnom priestranstve nie je cítiť lebo neobsahuje merkaptan. Poprípade od horáku spätný plameň alebo tlejúca hadica a pod…
        V tej pekárni plyn nemali ale viedol cez pekáreň vyššie do priestorov nad pekárňou a dosť blbo lebo šiel 30 cm od pece na ktorej sa zablokovalo vetranie a tým pádom chladenie ktoré fúkalo veľmi horúci plyn na stenu v ktorej bola izolácia ktorá sa roztopila, tá sa vznietila a spôsobila požiar ktorý zapálil plynovú hadicu / armatúru ..bla bla bla…
        vo svete stúpa plynofikácia lebo je lacnejšia ako elektrika a klesajú bezpečnostné opatrenia a celé to má štatisticky väčšiu šancu na … bum bum bum….

        Odpověď
 8. velka tlacova konferencia S.Lavrova-https://www.youtube.com/watch?v=aWfCHFTvlrQ

  Odpověď
 9. Ruský minister zahraničia Sergej Lavrov uviedol, že americký návrh misie OSN v Donbase je neprijateľný a prisľúbil, že „Donbas sa nevzdá“. Povedal to na tlačovej konferencii v Moskve o výsledkoch ruskej zahraničnej politiky v roku 2018. Lavrov pripomenul, že Rusko ponúklo organizáciu misie OSN na ochranu pozorovateľov OBSE na Donbase. „Ako odpoveď naši západní, predovšetkým americkí kolegovia, navrhli pravidlo, ktoré vynašiel Kurt Volker – zástupca USA pre ukrajinské uregulovanie. Tieto pravidlá nespočívali v poskytovaní priameho dialógu medzi Kyjevom a opolčencami, ako to stanovujú Minské dohody, a zabezpečení, aby všetky otázky sprostredkovalo OBSE v tomto dialógu, ale spočívali v zavedení 30 000-vojenského kontingentu s ťažkými zbraňami na Donbas a kontrole nad celým obvodom územia Donbasu, o ktorom teraz hovoríme, „povedal Lavrov. Ako uviedol minister zahraničných vecí, návrh Spojených štátov je zrušiť vedenie DNR a LNR a „poslať políciu OSN a administratívu OSN, ktorá rozhodne o tom všetkom“. „Myslím, že všetci nás chápu, ale chcú predstierať, že je to jediný spôsob, ako vyriešiť ukrajinskú krízu – prejsť na stranu súčasnej vlády a prinútiť Donbas vzdať sa. Nie je to reálne, je to absolútne nerealistické, dúfať v niečo také, „dodal.
  http://rusvesna.su/news/1547648609

  Odpověď
  • Vyborne. Lavrov je kapacita.

   Odpověď
  • Lavrov je borec!!! ;-)

   Odpověď
 10. http://www.srspol.sk/clanek-valne-zhromazdenie-slovensko-ruskej-spolocnosti-2019-18195.html

  Pozývame Vás na Valné zhromaždenie Slovensko-ruskej spoločnosti v roku 2019,
  ktoré sa bude konať vo štvrtok 24. januára 2019 od 15. hodiny v budovePaneurópskej vysokej školy v Bratislave, Tomášikova ulica 20. Budeme radi, keď sa zúčastníte Valného zhromaždenia našej spoločnosti, poviete všetkým účastníkom o svojich skúsenostiach pri upevňovaní slovensko-ruských vzťahov vo svojom okolí a vyjadríte sa k programu našej činnosti v nadchádzajúcom roku a ďalej..

  Odpověď
  • ….ina platforma ako Paneuropska nie je :-)?

   Odpověď
 11. K Lajčákovi:
  https://cz.sputniknews.com/slovensko/201901168954437-ukrajina-slovensko-donbas-lajcak-humanitarni-pomoc/

  Odpověď
  • MieroSlav ked budes pomahat aktualnej ukrajinskej moci daj pozor aby si nedopadol ako BraniSlav.

   Odpověď
  • A čo je to zlé ??

   Odpověď
   • pomahat detskej nemocnici nie je zle ale detske nemocnice su na oboch stranach

    Odpověď
    • A môže reálne Lajči, ako zamin členskej krajiny NATO
     ísť len tak do DNR, či LNR a dať tam nejaké peniaze?
     Navyše ako momentálne kvázišéf OBSE?

     Čo myslíte, ake kroky by zo strany neokons & neolibs nasledovali?
     Nejde len o neho, ale o SR celkovo.
     Pozrite sa na mapu.
     My si nemôžeme dovoliť ani toľko ako Maďari, či Česi.
     O Poliakoch ani nehovoriac.
     Zatiaľ.
     Taká je politická realita.

     Na tom, aby sme mohli robiť aspoň trocha nezávislú politiku,
     treba tvrdo a dlho potichu pracovať mimo svetla ich lámp s preSStitútkami.
     Obnoviť poľnohospodárstvo,
     diverzifikovať priemysel, trh, zahranićno-politické vzťahy nielen SR,
     ale i aspoň okolitých štátov, atď a pod.

     Inak je to samovražda.
     Alebo chcete ďalšie hrdinné SNP so všetkými dosledkami ??
     Nie nadarmo udreli na V4 primárne u nás.
     Kaźdy profík to čakal.

     Chcete tu sériu výhražných falsflag operácii, teroristické útoky, embargo???
     Komu by pomohla táto z ich pohľadu síce drobná, no aj tak provokácia.
     Fakt nechápete aspoň základnú politickú matematiku ????
     Ako chcete hrať šach o život svojej rodiny a blízkych, celého štátu, národov,
     ak rozmýšľate ledva jeden krok dopredu??

     Aktuálny západný model liberofašizmu je v realite
     podstatne krutejší a prepracovanejší, ako za Hitlera.
     Ani za 1.Slovenského štátu tu Gestapo neoperovalo tak,
     ako dnes – prakticky úplne otvorene.

     Sme okupovaná krajina, kolónia, bodka.
     Zdroj surovín a lacnej pracovnej sily = otrokov.
     Opakujem – Zatiaľ.

     Ak nechceme, aby to tu trvalo ďalšie 2-3 generácie
     a ľudia sa neupracovali k smrti a nevymreli,
     treba používať tikev.

     Zasa vyliesť z krčmy, zahromžiť a potom stiahnuť chvostík,
     és hybaj nazad k výčapu??!

     A to vôbec nehovorím, že absolútne dôverujem Lajčimu.
     Ak nieje úplný blbec, musí vedeť, čo ho čaká, keby fakt zradil
     a nie je to len nutný manéver.
     Dnes proste neujde.
     Je to nemožné.

     Odpověď
     • Dakujem
      nenapisal si nic s cim by som nesuhlasil.

      Odpověď
     • dala som to do ČR a SR politiky ,ale dam to teda aj sem…….moja otazka
      napadlo ma v suvislosti s Lavrovovymi vyjadreniami o role OBSE ,aby zabezpečila dialog medzi OSN aj jej administrativou a Donbasom a plnila tak Minske dohody a nie ozbrojeny kontingent ……OTÁZKA….može mať s týmto súvis stretnutie Blahu na ruskej ambasade s velvyslancom RF Fedotovom?
      riešili napr. najmä toto: citujem zo statusu zo včera:
      „Dnes sme sa s pánom veľvyslancom zhodli na tom, že jednou z najväčších hrozieb v našom regióne je rastúci fašizmus a s ním spojená rusofóbia.

      Na Slovensku nikdy nesmieme zabudnúť na to, kto nás oslobodil od fašizmu. Bola to Červená armáda. Milióny ruských vojakov zomrelo pri oslobodzovaní Európy. A je doslova nechutné, keď vidíme, že niektoré štáty dnes oslavujú fašistov a zradcovských bojovníkov proti ruským osloboditeľom.

      REHABILITÁCIA FAŠIZMU NA UKRAJINE?

      Pánovi veľvyslancovi som vyjadril svoj hnev nad tým, že Ukrajina najnovšie legitimizuje Banderovcov, fašistov, ktorí páchali neskutočné zverstvá nielen na území ZSSR, ale aj na Slovensku či v Poľsku. Toto nesmieme nechať tak. Ospravedlňovanie fašistických zločinov na Ukrajine je fackou pre Slovensko. “
      cely status tu: https://www.facebook.com/LBlaha/photos/a.2052950104943558/2227573190814581/?type=3&theater
      tu vyjadrenie Lavrova
      http://rusvesna.su/news/1547648609

      Odpověď
      • 1.Ak to zo strany Lajčiho a spol. bolo len také „zakŕmenie“
       hladných jastrabov, aby sa chvíľu vo svojom hniezde ploštíc
       na chvíľu uvelebili a pokoj dali, tak to sedí ako ritka na šerbli.

       2.Treba mať však na pamäti, že všade na Západe sú jednotlivé
       tzv. politické strany, ministerstvá, silové zložky,..
       prešpikované kadejakými frakciami, záujmovými skupinami
       a dvojitými, trojitými, či x-n agentami.
       Nie sme síce úplne Západ, ktorý nás sám reálne nepriznáva,
       ale tie rovnice platia čiastoćne aj v miestnych štruktúrach SR.

       3.k Ukrajine
       I za býv. režimu sa o tom taktne mlčalo,
       no počas SNP 2/3 Sloveska obsadila ukrajinská SS-divízia Haličina.
       Vyśe 200 dedín bolo vypálených.
       Nie len omieľaný Kľak, Ostrý Grúň, či Kalište..
       Infraštruktúra takmer komplet znićená, mosty, tunely, cesty, źeleznice
       systematický vyhodené do vzduchu a rozorané.
       Pred príchodom fronty definitívne.
       Prakticky vśetky kaśtiele, hrady, sklady..
       Všetko vybombardované, ako fronta chodila mesiace hore-dole.
       Slovensko tak vrátili prakticky nedo stredoveku, ale staroveku.
       Ľudia žili roky v dierach v zemi ako zvery. kanibalizmus.
       Ani o tom sa 70 rokov nepísalo..

       No bez podpory vlády by sa SNP ani toĺko neudržalo.
       Príprava bola dlhodobá a systematická.
       Vyvolanie Slovenského štátu bolo nevyhnutné v danej reálnej politickej situácii.
       Alternatívy nebolo, i keď vedeli, že dlho ani tak neprežijú.
       No keby si Slovensko rozdelili fašistické Maďarsko a snáď vtedy ešte fašistickejšie nacistické Poľsko, to by bolo ešte horšie. (Poľsko už predtým po dohode s Prahou zabralo severnú Oravu a kto sa zo Slovákov bránil, išiel proste do lágru – Nemci nové nestavali po ´39, ale použili tie, ktoré Poliaci už systematicky vybudovali)
       ..ok, to je už ale ďalší náväzný príbeh.

       Proste..treba rozliśovať, ktoré z tých dnešných mnohých foriem fašizmu sú najnebezpečnejśie. A obávam sa, že tu nejde len o poskakovanie zopár Estóncov, Ukrajincov a pod..ale skôr o staré známe firmy..ba až prastaré.

       Toź sledujme, pre koho Blaha mierou svojho chápania pracuje.
       Konkrétne kroky jeho v ich súvislostiach hodnoťme.
       Ostatne ako u každého.
       Učme sa a konajme.
       Kaž´dy v rámci svojich moźností, funkcie.
       A tak prídu príležitosti, nápady stále väčšie.
       Pekne Zhora

       Odpověď
       • Výborne Ľudo – treba premýšľať v oveľa širších súvislostiach a pracovať so skutočnou dejinnou faktológiou a nie vymyslenou bez ohľadu na to, či sa to niekomu páči alebo nie a rozoberať vnútornú mravnosť vtedajších účastníkov konania s dopadmi na ďalšie pokračovanie dejín a porovnať, čo bolo a je pre nás slovákov prijateľné na vlastné prežitie a čo je a bolo slepá ulička a zároveň porovnať vnútornú mravnosť terajších našich účastníkov konania. A až tak môžu prísť nápady pekne Zhora stále väčšie a väčšie. Mimochodom, ako je to s tou opicou, ktorej keď dáme do rúk odistený samopal? Určite vieš, na koho myslím. :-)

        Odpověď
       • Dobré analýzy. Obě. Politika a diplomacie podle hesla „odvahy DOST, rozumu PROST“ není pro malé nesuverénní státy. A to jsme.

        Odpověď
       • Ešte raz pre upreSnenie:
        Pod „Prahou“ nemyslím Čechov ako národ,
        ale tých, ktorí sa tam..a odtiaľ z prahu snažia vládnuť.

        Detto, čo sa týka Maďarov, Poliakov, Nemcov, Ukrajincov,..
        Národy sú viac-menej v poriadku,
        tí, čo im akože vládnu, menej.
        Rôznorodé jelitá.
        Bo, čo do klobásy nacpeš, také i bude chucpe.
        A hlavne keď do nej cpe po generácie Ni(e)kto morálny odpad,
        ktorý ním naprogramovaný systém akože samo sebou vybral.

        Vždy treba ale hodnotiť primárne celkové kroky dotyčných v ich globálnych súvislostiach. Až potom ich moźno prípadne ako pomôcku pre lepsie znázornenie
        mementa ďalším generáciám, na misky Váh Maat posadiť a prípadne nie len medzi sebou, ale i s nejakým tým etalónom (či at´al´on´om) porovnať.

        Pre Slovensko, Čechy,V4+, Európu, Rusko je dobré hlavne to,
        čo je dobré globálne pre vśetkých.
        Odtiaľ sa vźdy musí začať.
        Pri akomkoľvek konci zaćiatku.
        Kto Rozlíši, určí (objektívny) trend, navigátorom i kormidelníkom
        automaticky sa stáva.
        To je základ prirodzeného politického marketingu.
        Bez finančných nákladov.
        Stačí nebáť sa myslieť a učiť

        Odpověď
       • K Lajčákovi:
        Nedávno jsme tady s Boletusem pokecali na téma, jestli profesionální diplomat může říkat to, co si myslí (bylo to k Hynkovi Kmoníčkovi). Shodli jsme se na tom, že ne. Takže vždy je to o manévrování. Důležité je, co si nese v srdci. Ale to se zřejmě nepozná z dílčích situací, ale ze směřování procesu, který nějakým způsobem řídí („po ovoci poznáte je“). Veřejně se nemůže Kmoníček odklonit od oficiálního stanoviska MZV. No a Lajčák od oficiálního stanoviska svého chlebodárce.

        K UA:
        Je to pro mne nová, dosti drsná informace – viz. divize SS-Haličina. O nutnosti vzniku Slovenského šťátu v daných podmínkách nepochybuji. Včera jsem jenom v diskuzi s Orim zapochyboval o manévrovacích schopnostech Tisa.

        Odpověď
        • Tiso mal pred sebou takmer neriešitelnú situáciu.
         Konal najlepšie ako vedel.
         Urobil síce niekoľko chýb,
         no moc neverím, že by som to s tými informáciami,
         ktoré mal k dispozícii, dokázal lepšie.
         Skôr bych riadne pohorel..

         Nie nadarmo, ho odstránili z (e)moMentálnej médeinej hry:
         „Najväčší Slováci“
         Tiso by nepochybne vyhral.
         Hneď z viacerých dôvodov.
         Podobne, ako v Rusku Stalin.

         SS-Halićina.
         To robili Nemci podĺa interných direktív OKW a FHO systematicky
         a zámerne, tradične v podobných situáciách.
         „Konfliktpotenzial erhalten und aufbauen“
         Dávno pred dobou „Des Wiener Kriegsministeriums“,
         či Bismarckových poradcov.
         Proste poštvať slovienske národy akýmkoľvek spôsobom proti sebe.
         Urobiť a zmedializovať precedensy.
         Viď Katyň, Tallerhof, Volyň, ROA, Légie, atď apod.

         Samozrejme..Nemci to nevymysleli.
         Už Rím a Egypt používal politiku
         Divide et impera rozpracovanú, rozplánovanú
         do pozoruhodných detailov

         Odpověď
         • Ona ta technologie „Konfliktpotenzial erhalten und aufbauen“ je vidět i na běžně dostupném seznamu divizí Waffen SS – https://cs.wikipedia.org/wki/Waffen-SS. Hlavně, když se projdou ty balkánské a pobaltské.

          Ještě k Tisovi: srovnávali jsme manévrování Tisa a Mannerheima. Možná přece jenom měl Mannerheim pevnější pozici.

          Každopádně díky doplnění.

          Odpověď
          • Asi špatný odkaz: https://cs.wikipedia.org/wki/Waffen-SS

           Odpověď
          • Tak do třetice :-) – https://cs.wikipedia.org/wiki/Waffen-SS

           Odpověď
     • Ľudo, a čo si myslíš o tom, že cesta k suverenizácii leží v znovuzjednotení ČSR, obzvlášť keď V4 s HUN a POL je do značnej miery „záujmový klub“?
      V svetle toho, že trebárs Pjakin hovorí o apriornej nemožnosti pre krajiny s obyvateľstvom pod 10 mln mať vlastnú suverenitu?
      Čo píšeš, je síce všetko pravdivé a potrebné, len to zoradenie priorít. Ak nám, polokolónii, nie je dovolené ani umožnené manévrovať a suverenizovať sa na nižších prioritách, kto nám zakazuje otvárať Overtonove okná na prioritách vyšších?
      Pozrite sa, ako Blaha nastoľuje otázky ideológie, konkrétne čo sa týka nevyhnutnej rehabilitácie socializmu?
      Pozrite sa, ako Fico apeluje k „rovnocennému postaveniu v otázkach VIERY (pre SVK…)“. Spomeňte si, že na oslavách SNP v 2017 citoval Novomeského, ktorý prorocky vyjadril „slovenskú národnú ideu“ tak, že dokonale zodpovedá KSB? Parafrázujem:
      „V podstate slovenského národného života vždy ležala MIERA… Miera, ktorá oddeľuje strach od odvahy, dobro od zla, pravdu od lži, vlastenectvo od ľudáctva a pod… Túto MIERU niesli v sebe tí známi i neznámi synovia slovenského národa, ktorí odišli do pohronských hôr…“
      Nuž, MIERA – INFORMACIA – MATéRIA.
      Isteže, Blaha hovorí to, čo Fico chcel, ale nemohol povedať. Ale aj napriek obmedzeniam toho ešte za premiérovania povedal DOSť, aby sme z toho mohli dedukovať záver o jednoznačnej zameranosti jeho politiky na suverenizáciu SVK.
      A ešte čo sa stanovovania a dosahovania cieľov týka… A. Tolstoj v románe „Peter I“ opisuje rozhovor Petra s jeho favoritom F. Lefortom:
      - „Bojovať so Švédmi? Zbláznil si sa? Veď ich nik v Európe nezdolá…“
      - „Ja viem, že je to ťažké, priam nepredstaviteľné. Ale treba sa usilovať o VEľKé VECI, na maličkostiach si iba čo päsť rozmlátiš…“.
      Tak aj v našom/Ficovom prípade. Treba jednať chladne, rozumne a s rozvahou. Aby si jedným výstrelom zabil hneď dvoch slonov. Nerozptyľovať sa maličkosťami, nebojovať s chápadlami chobotnice, ale poraziť jej mozog, riadiace centrum, ťažné osobnosti. Ak sa nakoniec znovuzjednotí ČSR, vyhráme obidva národy na oveľa vyššej úrovni, než sú vnútrostranícke prestrelky. Je to viac, ako vyhrať desať volieb za sebou.
      Btw, zatiaľ čo „kontinentáli“ takýto scenár zrejme nechcú (Nemci boli hlavní beneficiári nášho rozdelenia), sionisti zrejme už dávnejšie zachytili tento trend a dopyt po ňom v spoločnosti, a preto v predstihu osedlávajú tento proces. Všetky tie „Cesko-Slovensko hľadá talent, superstar“ a pod, vrátane tzv. „dvojjazyčných“ pesničiek.
      Osobitne – „Cizinka v Tvoji zemi“. Chcú ten proces sami kontrolovať, revitalizovať ČSR v intenciách medzivojnovej republiky. Je to veľmi komplexné. Mne osobne sa znovuzjednotenie vidí ako nanajvýš potrebné a užitočné v svetle búdúcich bezpečnostných hrozieb.

      Odpověď
      • Oracle 911 17.1.2019 o 8:57

       K posledným 2 odstavciam:
       Iste, chcú to osedlať a znovu vytvoriť 1. ČSR ale ten vlak už odišiel lebo buď nemali dopustiť rozdelenie alebo nás znovu zjednotiť pred 2000…

       Odpověď
      • Oracle 911 17.1.2019 o 8:58

       Pardon rok 2002.

       Odpověď
       • co bolo v roku 2002? preco zjednotenie pred rokom 2000?

        Odpověď
        • Oracle 911 17.1.2019 o 15:41

         Prvá Dzurindova vláda dobačovala a ešte nikto ich nemal plné zuby…

         Odpověď
       • proč zrovna tento mezník Oracle? Nic mne nenapadá :-)

        Odpověď
        • Oracle 911 18.1.2019 o 14:25

         Povedal som to JaneS

         Odpověď
      • Áno, otázka je forma.
       V podstate uź sme zjednotení.
       Dnes fyzické hlavné mesto netreba.
       Stačí spoluprácu zintenzívniť.
       Zamerať sa na integráciu trhu s CZ, PL, Maď.
       Ísť globálne príkladom konštruktívnej spolupráce národov
       ako kontra multikutifašizmu ich deštrukcie.
       Ďalej s PL, Maď, CRO,
       následne jednať s Nemcami ako s i ekonomicky rovným.
       S podporou Rusov, za čo oni dostanú o.i. na oplátku
       to, že Západ prestane na nich útočiť.
       Opakujem: pozrite na mapu. Ako vojak. Hoc inFormačný.
       Aký krok je preto teraz urgentný, je snáď jasné.
       Dokola sme to tu opakovali.

       Preklad DVTR(dĺa moźnosti i KSB, resp. Základy sociológie)
       do čo najviac jazykov a jej adaptácia na dané kulturologické podmienky.
       Tam by mali smerovať primárne zdroje.
       Potom vśetko ostatné – analýzy, Pjakin, etc..
       To zmení postupne exponenciálne informačné pole
       do sociologicky prahových hraníc.
       Keď to už teda aspoň Rusi žiaĺ asi nie celkom dostatoćne chápu..
       ..čo dali svetu a ako s tou momentálne asi ultimatívnou najmocnejšou zbraňou narábať pre Mier, Mieru.

       Prirodzený pozitívny podporný tlak na politikov,
       vytvorenie predPokladu, aby tí zodpovednejší
       mohli viac konať to, čo majú v pláne, v šuflíkoch pripravené.
       Žeby GRAMOTNÚ podporu zdola mali, cítili.
       Bezpečnosť v zmysle že sú nahraditeľní,
       Čím sa efektívne brániť môžu pred jelitami a nadnárodnými mafoškami
       v prípade, źe ich ďalej vydierať budú

       Žeby boli grule zasadené, keď na zimu aspoň niečo papať chceme.

       Odpověď
     • Ludo/Lajčák- Super.,tiež som už dlho tohoto názoru. Manevrujú,ako vedia v tomto idiotizme.

      Odpověď
 12. Vyzera ze Tramp posiluje svoje pozicie v USA. Sprava je od pana Marceka poslanca NRSR z jeho FB.
  Peter Marcek
  4 h ·
  Važení priatelia, milé dámy, opäť jedna, pre mňa veľmi dobrá správa, ktorá mi prišla v nočných hodinách, o 02:20 hod. od mojich priateľov, sympatizantov z USA, kde mi z radosťou oznámili, že Donald Trump, vo včerajšom prejave povedal na CNN, že USA vystúpia z NATO a okrem iného tiež uznal Krym, doslovne použíl slová, že: “Krym bol, je a bude vždy Ruský!” Takže moje slová, za ktoré ma pred polrokom skoro ukrižovali naše média, MZV EZ SR a MZV UA, ktoré mi zakázalo aj vstup na územie Ukrajiny sa stali s najväčšou pravdepodobnosťou pravdou! Zatiaľ mám túto správu v písomnej forme z USA, moji priatelia sa budú snažiť mi to poslať v čo najkratšom čase, aj ako záznam zo pravodajstva CNN. Prosím zdieľajte túto potešujúcu správu.

  Odpověď
  • To je natolik vážné, že je absolutně nutné to ozdrojovat, ověřit.

   Odpověď
   • Maximilián Takajetotu 16.1.2019 o 17:27

    To chce kľud. Včera to povedal, dnes bude mlčať, zajtra to poprie a do leta sú z NATO von. :)

    Odpověď
    • :)

     Odpověď
    • Donald vylepšil technologii Overtonových oken o občasné a dočasné zavření . Přiznám se, že v daleké historii si nepamatuji politickou figuru pracující v tříčtvrtečním polkovém rytmu Dva dopředu a jeden dozadu a pro jistotu znejistění ještě obrátka…

     Odpověď
     • Max Otto von Stierlitz ? :)

      Odpověď
     • Vzorek jak to v US to celkem intenzivně propírají, a otevírají okénka, našel jsem tento pořad z FoxNews, ze včerejška.

      https://www.youtube.com/watch?v=NWIYYyS1riY

      Odpověď
     • Jenom maličkost: polka je společenský tanec v 2/4 taktu. 3/4 takt má samozřejmě valčík…

      Odpověď
      • Hanba mi. Ovšem Trump by ty krokové variace zvládl jak v polce tak valčíku.

       Odpověď
   • Oracle 911 16.1.2019 o 17:34

    Ak pravda, tak dobrá správa.

    Odpověď
    • Ano, a také správná ozvěna „výstřelu z děla“ ..

     Odpověď
   • jediná zpráva na CNN na toto téma je:
    https://www.cnn.com/videos/tv/2019/01/16/exp-tsr-todd-trump-considered-leaving-nato-gift-to-putin.cnn
    a v té se říká že podle „private“ zdrojů Trump opakovaně hovořil o vystoupení z NATO, k tomu přihodí záznam Trumpova interview z roku 2016 kde říká že je pro vystoupení z NATO protože je příliš drahé. Jinak celá zpráva se spíš točí kolem klasického tématu že Trump je Putinův člověk.

    Odpověď
    • Včera vyšiel článok na webe CNN, ktorý odkazuje na originálny článok v New York Times deň predtým, kde sú spomínaní vysoko postavení úradníci vo Washingtone, s ktorými sa mal minulý rok rozprávať o téme odchodu USA z NATO.

     https://www.cnn.com/2019/01/15/politics/trump-nato-us-withdraw/index.html

     https://www.nytimes.com/2019/01/14/us/politics/nato-president-trump.html

     Podobný a v podstate rovnaký článok vyšiel pred týždňom v časopise Newsweek https://www.newsweek.com/trump-will-withdraw-nato-world-455272

     Pred mesiacom to isté v časopise Fortune http://fortune.com/2018/07/12/trump-nato-pull-out-withdraw-threat.

     Pozadu nie su ani nemecké média http://www.spiegel.de/politik/ausland/donald-trump-soll-mehrfach-nato-austritt-erwogen-haben-a-1248196.html

     Zaujímavé je, že Marček cítil potrebu to ozvučiť na socmediách, lacné pútanie pozornosti na svoju osobu?

     Odpověď
  • https://www.youtube.com/watch?time_continue=236&v=vjsWQCeNQA0

   Odpověď
  • Je to dva dni stará správa.

   https://www.nytimes.com/2019/01/14/us/politics/nato-president-trump.html

   U nás dnes.

   https://www.hlavnespravy.sk/trump-sa-vyhraza-americkym-odchodom-z-nato/1640440

   Odpověď
   • Asi to fejk úplně nebude. V NYT se nic nepíše jen tak.

    Odpověď
  • Trump v tomto duchu mluvil o Krymu mnohokrát již dříve, stejně jako o odchodu USA z NATO. Je ovšem pravdou, že po včerejšku z toho Clintonovce a jejich podpindosníky v Evropě bolí hlava o něco více, než kdykoliv před tím.

   Bývalý americký ambasador Dan Shapiro kromě toho, že by to byla naprostá „blbost“ píše, že by to otevřelo Rusku cestu do východní a střední Evropy, nazval to „otevřená sezóna“.

   „Withdrawal would trigger ‚open season‘ for Russia in eastern and central Europe, Dan Shapiro says“.

   https://www.independent.co.uk/news/world/americas/us-politics/trump-nato-withdrawal-us-military-russia-europe-war-dan-shapiro-twitter-a8730156.html

   https://youtu.be/i2KZVwHqtiQ

   A pokud na you tube zadáte „Trump about Crimea“ objeví se celá řada videí kde o Krymu mluví jednou jako o „problému Evropy“, jindy jako o „problému Obamovi administrativy“ i jako o „svobodné vůli obyvatel Krymu“, ze všech videí je ovšem patrné, že Krym ho pálí velmi málo, zda vůbec. Patrný je ovšem posun v jeho názoru na Krym. Začal „problémem Evropy“ a nyní už otevřeně říká, že je Ruský. Doufejme, že je to dáno tím, že drží proces „izolace USA“ pevně v rukou.

   Odpověď
  • https://www.hlavnespravy.sk/v-usa-sa-objavili-falosne-kopie-washington-post-oznamujuce-ze-trump-odstupuje-uteka-na-krym/1642046

   Zdása že Marček sa stal obeťou najnovšej dezinformačnej kampane v USA..

   Odpověď
 13. Soukup chystá kandidaturu do Europarlamentu?
  https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/jaromir-soukup-barrandov-evropsky-parlament.A190116_111803_domaci_kuce

  Odpověď
  • http://www.vodaksb.eu/diskuse/politika/comment-page-58/#comment-194056

   Odpověď
 14. Je to smutné čtení. Nepochybně to také musela být neradostná práce při vyhledávání těchto údajů. Údaje obsažené v příspěvku vedou k zamyšlení o stavu naší společnosti. Je zřejmé, že je nezbytné zastavit její degradaci, a to zejména ve školství (vzdělávání). V uplynulých několika dnech otazka školství rezonovala v několika vystoupeních představitelů vládní koalice (ministra školství Plagy; viz Nasredinuv odkaz na článek v PL shora, hejtmana Moravskoslezského kraje Vondráka; viz vystoupení v pořadu Události a komentáře ČT 24 ze dne 14.1.). Tito pánové svými názory pirátsky torpédují možnost získání objektivních informací a elitářsky prosazují získání maturitního vzdělání pouze pro vyvolené; to se týká zejména podrztasky Vondráka.To že změna ve společnosti je nezbytná, zaznamenal také expredseda senátu Pithart, který v pořadu OVM ze dne 13.1. brojil proti anonymnímu kapitalismu; to jsou paradoxy: kapitalismus s lidskou tváří. Z tohoto pohledu je nezbytné vzdělávat sebe a své blízké a poznáním potlačovat elitářské nálady ve společnosti.

  Odpověď
 15. Nasredin 16.1.2019 o 9:47

  Setkání ministra školství Plagy s hlavouny BIS rozpoutalo pěknou mediální smršť …

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Ty-idiote-ministre-skolstvi-Zasah-BIS-do-dejepisu-rozpoutal-bouri-I-z-necekanych-stran-566866

  Odpověď
  • No až se zase někdo bude rozplývat nad jedním či druhým Klausem, tak tato citace je hezky vypovídající: „To je věcí škol a od toho jsou ministerstva,“ poznamenal Klaus pro Sputnik. „Zadruhé, prezentované názory jsou z mého pohledu zcela zcestné. Naše moderní dějiny rozhodně nejsou proruské ani protiruské, pracují na nich odborníci. Čili tuhle věc považuji za velice podivnou. Také jsem se tak vyjádřil pro Českou televizi,“ poznamenal.

   Lže jako když tiskne a kdo lže ten…

   Odpověď
   • O čem konkretně je to vypovídající? V čem konkretně lže? V principu se vymezil proti vměšovaní se tajných služeb do školství. A pochopil jsem jeho vyjadření ve smyslu ,že má zájem aby informace vyučované ve školství byly vyvážené tvořené odborníky a nemanipulované nějakou ideologickou potavkou systemu ,který je zrovna u moci.A ten tvůj zavěr je skutečně zaujatý a manipulativní. Pokud lže, napiš kde a manipulace je to že i krade. Je to smutné. Já když napišu o Babišovi že lže a krade tak k tomu dám i odkazy ,které o tom pojednávají. A přesto si tady přečtu ,že v jeho případě to vlastně nevadí, neb přece pracuje v tandemu v zájmu vyšší věci. Víš o tom že starší klaus má zámeček, co si koupil z nakradeného? A mladej je pěkný pozer, jezdí oktavkou aby byl zajímavý.Bydlí v domečku a přitom by mohl na zamečku jako mladší Stropnický.

    Odpověď
    • S názorem paní Ireny také nesouzním, nicméně naše školství moc skutečných odborníků asi nevytváří. O tom svědčí fakt, že prošla k inkluze.

     Odpověď
     • jistě a jeden z mala kdo byl proti a chce školství odrážející skutečné potřeby společnosti je právě mladší Klaus

      Odpověď
    • Tajné služby se do školství, na kterém stojí prosazovaná koncepce už z principu věci nemohou nevměšovat, to je jedna věc. Školství je pro udržení a podpoření vnucované koncepce zásadní záležitostí! Naše školství vám dnes připadá vyvážené a řízené odborníky ve prospěch dětí? Není ideologicky manipulované? Nenechte se vysmát, vždyťs tím začali okamžitě pro roce 89 (to znamená, že je to lež jako věž, prý naše dějiny nejsou proruské ani protiruské neboť na nich pracují odborníci, ha ha). Samozřejmě, že tenkrát nemohli vše otočit jako na obrtlíku, to by byla pro sociální proces příliš prudká otočka, ale pilně na tom pracují. A obzvláště pokud se jedná o dějepis. To znamená, že pan Klaus žije buď s ohledem na tajné služby v nevědomosti, nebo je natolik hloupý, aby mu to nedošlo a buď lže, že je dějepis ve školách vyvážený, nebo je natolik hloupý, že to nevidí. Co si vyberete?

     Odpověď
     • Myslím že to vidí,velmi dobře o tom ví a vadí mu to, obzvlašť když do toho tak na tvrdo a strukturně vstoupí tajné služby.Skoro to vypadá jako nahrávka na smeč lidem jako je on ,aby s tou skrytou a plíživou likvidací školství mohli něco dělat.Do ted samozřejmě probíhá snaha školství likvidovat a měnit výklad dějin, jsou vybíráni lidé jako třeba Valachová, kteří tuto agendu realizují. To ovšem neznamená že ve školství nepracuje velké množství odborníků a Klaus je jediný kdo na to upozornuje a snaží se to změnit.To není ted žádna propaganda v jeho směru.To popisuji jeho profesní a politickou karieru. A měl jsem prostě potřebu se jeho a jeho práce zastat. Stejně tak lidí co ve školství pracují a skřípou zuby co všechno musí podstupovat aby mohli aspon něco naučit a vykonávat své poslání. Škola není jediná kdo může vysvětlovat historický proces. Vždy to bylo politicky zkreslené a proto je tu rodina a osobní přístup blízkých rodinných členů aby k tomu řekli svoje.

      Odpověď
      • Myslíte jako zřídit nám tady samá soukromá gymnázia pro elitu? Aby v nich mohli dělat ředitele a tu elitu si řádným způsobem vychovávat? Podívejte, když někdo pronese pár rozumných návrhů, tak to nic nevypovídá o jeho celkovém směřování, ale maximálně o tom, že chytá nový vítr, pokud není úplně zabedněný a má někam našlápnuto. Pokud vás jeho životopis přesvědčil o tom, jak to myslí upřímně, tak mne tedy ne.

       Odpověď
       • Dobře, a je tam někdo jiný kdo Vás přesvědčil nabízí alternativu současnému stavu a je schopen ji realizovat?

        Odpověď
       • O žadnem novém větru se nedá mluvit, je nazorově ukotvený. A samozřejmě souhlasím ,že elitu je třeba připravovat . Kádry totiž řeší vše.

        Odpověď
       • Myslím, že jde spíše o to aby se běžné školy a gymnázia co nejvíce blížila těm pro elitu a vychovávala lidi kteří budou prospěšní sobě i společnosti a ne ovce jako je tomu nyní. Důležitý je hlavně směr, který vede mladé ke kritickému myšlení a dávání věcí do souvislostí. Mladý Klaus i když nesouhlasím zdaleka se všemi jeho názory je v oblasti školství nepopiratelným odborníkem, který by toho pro naši zemi mohl vykonat ještě mnoho užitečného.

        Odpověď
       • Myslím si, že nemá smysl vychovávat budoucí elitu jenom z dětí, které mají „elitní“ rodiče. Výběr se musí uskutečnit z celého pokolení na základkách a středních školách. To je ale dlouhodobý proces. Něčím se musí začít. Tady věřím, že by Klaus alespoň mohl začít likvidovat to, co bylo do osnov začleněno na základě doporučení EU, zavést základy správné vlastenecké a branné výchovy a taky obrodit dřívější význam matematiky a fyziky. A nezapomenout na učňovské školství !!

        Odpověď
        • Nikdo nepoochybuje o tom , že mají existovat socialní výtahy pro talentované lidi z celé společnosti .
         Ale pokud se bavíme konkretně ,tak děti které studovali na Klausově gymnaziu nebyly vybírany na zakladě přislušnosti k nějaké“elitě“ ale na zakladě svých schopností.A to potvrdily svými studijními výsledky.

         Odpověď
         • Nejsem příznivcem soukromých gymnázií. Snad bych si dokázal představit vliv soukromého sektoru na středních odborných školách a učňovském školství – a to právě jen v některých odborných předmětech.

          Žijeme v kádrové bídě – chtělo by to Makarenka, ale ten není (minimálně viditelný). Klaus mi připadá dobrý pro prvních pár kroků základní očisty školství.

          Odpověď
      • No, mluví a jeho tatík se podílel na vzniku soukromého školství (má institut – liberální kapitalizmus?).
       Bohatí si zaplatí vzdělání jak bohatnout a ostatním stačí se vyučit číšníkem, na celý život.
       Pochybuji, že by říkal, že se jeho tatík podílel na likvidaci země a přípravě genocidy – i kdyby to věděl.
       Nerozumím tomu, proč v něm někdo vidí spasitele, když vidí následky se kterými se potýkáme.
       Např. zdravotní sestra v sociku vystudovaná za 4 roky,
       musí dnes studovat na to samé 7 let (maturita + 3 roky Bc),
       tj. protahování studií, při prodlužování věku do důchodu,
       což snižuje nezaměstnanost, snižuje vzdělávání, vyčerpává zdroje, (práce odborníků). … Uvádím to jako příklad protože všechno souvisí se vším.

       Odpověď
     • Klaus v tomto rozhodně nelže. Dle jeho subjektivní pravdy v tomto mluví pravdu.
      Že Vaše a naše subjektivní pravda je díky znalostem KSB jinde neznamená, že by Klaus byl v tomto v rozporu se svou mravností.
      Objektivní pravda jse samozřejmě jinde.

      Odpověď
    • Odkaz na Sputnik : https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/201901158942716-cesko-rusko-klaus-bis-panslavismus/

     Lže proto, protože naše školství se začalo ideologicky upravovat hned po převratu. Rozhodně ne k lepšímu (to je známá věc).

     Lže v druhém odstavci od „Naše moderní dějiny … (až po) Tečka.“
     Člověk v jeho postavení musí vědět, že je to lež.

     Za předpokladu, že by naše školství řídili odborníci ku prospěchu společnosti, muselo by mít jiné výstupy.
     Jenomže, když naši st. představitelé jezdí na školení do USA, tak se to zákonitě musí projevit ve všech sférách společnosti (tedy i školství).
     On to neví? To asi žije někde jinde.

     Odpověď
     • souhlasím že se začlo ideologicky uprovovat hned po převratu, ale v principu to byl samovolný proces. Do té doby tu bylo ideologické embargo na informace ze západu vláda jedné strany, jasně nastavené linie co se smí myslet a říkat a co ne.A lidé systemu nevěřili, otevřeli se dobrovolně tomu co do té doby bylo zakázané. Dnes se jim vrací kritické myšlení a opět snaha utahnout šrouby.A o tom podle mě mluvil Klaus. nic se utahovat nemá ,to už tu jednou bylo.
      Mimochodem, byl výklad dějepisu před rokem 89 politicky zkreslený nebo nikoliv? Myslím že nejen směrem k zapadu ale třeba mě učili že Stalin nebyl uplně super dělal čistky atp. To jen v souvislosti k videu s překladem od Ireny Megaprojekty Stalinovi epochy. Tedy i za komunismu byla manipulace směrem nejen ven ,ale i dovnitř. To jen kdybyste chtěly tvrdit jak to bylo objektivní.

      Odpověď
      • Samovolný proces, máslo podražilo.

       Odpověď
       • Z pohledu mé osobní zkušenosti to bylo jak jsem napsal. Zajímalo mě jak se žije jinde a proč se tam dříve nesmělo v čem má být ten system a lidé co tam žijí jiní. Prostě přirozený proces. Že k tomu někdo vytvořil podmínky je něco jiného.

        Odpověď
        • putin ma taku ochranku ze sa nebojim to su take pokusy

         Odpověď
        • „Přirozený“ proces, ke kterému někdo vytvořil podmínky.

         Odpověď
         • pro mě bylo přirozené se v těch podmínkách chovat určitým způsobem a pro někoho by bylo přirozené chovat se jinak.

          Napsal jsem co jsem ve vztahu ke Klausům považoval za správné.Starší převzal odpovědnost za řízení společnosti v naročné době a byl natolik úspěšný ,že ho museli sundat tzv sarajevským atentatem. mladší je schopný manažer ideově ukotvený politik, který umí pojmenovart problemy nabízet řešení a postupně je realizovat. dále nemám potřebu slovíčkařit o ceně másla a jestli ji někdo manipuluje a co je nebo není pro koho přirozené.

          Odpověď
          • Ten úspěšný Klaus starší začal své úspěchy například rozkradením penzijního fondu a zadlužením celé země, přestože ji celou rozprodal. No to je tedy kádr. Na hrad s ním, ať v té úspěšné kariéře pokračuje dál. A mladší seděl na teplých místečkách, které vždy byly financovány z peněz pánů novopečených podnikatelů, nebo přímo Západem, než ho nějací, no nevím, jak bych své spoluobčany nazvala, abych je neurazila, zvolili za poslance. To je životopis jako… No nechme toho. Že vás nebolí, když vás někdo porazí na vyšších prioritách, považujete to za přirozené a zřejmě se vás to nijak moc nedotklo, je na vás. Já za sebe si to líbit nenechám a provařené kádry nevolím, ať už mi budou mazat med kolem huby, jak budou chtít.

           Odpověď
           • Na vyšších prioritách mě nikdo neporazil. Celkem jsem se v tom zorientoval a beru to jako probíhající proces. Pokud bylo něco poraženo tak to byla myšlenka komunismu a ekonomická model na kterém to bylo postaveno a způsob jakým to bylo realizováno. Ale domnívám se, že na třetí prioritě v rovině faktologické je potřeba aby uběhl nějaký čas a práce staršího Klause byla viděna v souvislostech jako se to děje nyní u Stalina . A k provařeným kadrům myslím dost řekl Pjakin. Něco ve smyslu že je něco nové, nemusí to být lepší. Bylo to v souvislosti s tím ,proč Putin nevymění řídící korpus. Odpověď byla, je lepší pracovat s lidmi ,jejichž nedostatky známe a vytvařet tlak a podmínky aby dělali to co chceme.

            Odpověď
            • To máte určitě pravdu, ale nějak u vás nevidím ten tlak a vytváření podmínek, aby dělali to, co chceme, kromě přitakávání jejich lživým prohlášením, ve kterých navíc žádnou lež neshledáváte.

             A ten ekonomický model nebyl poražen, byl překroucen a zdiskreditován zcela cíleně a přesto se ještě několik let po Stalinově smrti plně prosazoval, než mu uměle zatnuli tipec a jak to bylo provedeno ve zkratce napovídá zmiňované video. Ovšem zapomněli tam na jednu věc a tou je školství. Jak po Stalinově smrti ještě zapracovali na školství. To bych určitě zařadila mezi ty nejdůležitější body.

            • ….Klaus a Stalin? …. to nemozes mysliet vazne, aj ked rozumiem, ze hovoris o historickom odstupe….obavam sa vsak, ze výsledok bude este horsi ako teraz!

           • Boleslav Čech 16.1.2019 o 16:37

            Jasně že byl V. Klaus starší úspěšný. Nejen v likvidaci ekonomiky země, ale také v rozeštvání lidí proti sobě, což je snad ještě horší (ideologická priorita). Ať se každý postará sám o sebe, jakkoliv, bez ohledu na ostatní. Více takových Kožených. Podvést druhé, to je úspěch, zatímco práce je zřejmě poslední zoufalý způsob, jak se uživit. To je panečku přístup. To je ten vrchol lidství.
            Když lékaři v 90. letech poukazovali na skutečnost, že třeba taxikáři mají mnohem vyšší příjmy, tak prohlásil, že se mají chovat tržně, když jsou nespokojeni s platem, tak ať jdou také dělat ty taxikáře. Ten člověk by si opravdu zasloužil, aby se mu udělalo zle a nemohl sehnat lékaře, který by mu pomohl, protože ten se zachoval tržně a začal se věnovat něčemu, co více sype.
            Nyní, když je po všem, tak najednou bychom měli táhnout jako národ za jeden provaz. Je to tak, dav má krátkou paměť. Ne, s těmito lidmi za jeden provaz nepotáhnu, moje svědomí mi to nedovolí. Takoví se mnou nejsou na stejné lodi, nýbrž na druhé straně barikády.

            Odpověď
            • …suhlasim, bola som mlada a „blba“ na jeho predvolebnom mitingu v roku 1992 na Slovensku ale uz vtedy sa mi mnohe nepacilo…

           • Nebyl to penzijní fond ale penzijní účet, zabezpečený tak,aby ho nikdo nemohl použít- ani Klaus, proto ho celý parlament všemi hlasy( tzn. nikdo nesměl být proti) zrušil a zřídil fond, ze kterého si pan Topolánek bez problému vypůjčil 26 mld.

            Odpověď
            • Někdy se říká účet, někdy fond, to je ostatně jedno. Důležité je, že ty peníze, co byly stranou určené jen na důchody Klaus jako ministr financí převedl do státního rozpočtu, kde se potom rozplynuly jako mávnutím kouzelného proutku. A šlo tenkrát o 330 miliard myslím. A pochybuji, že o tom hlasovala sněmovna a pokud ano, že by to bylo schváleno jednohlasně.

      • K tomu videu:
       Mimo jiné se tam uvádí i následníci Stalina (na funkcích), kteří „už mířili jinam“.
       Nejen, že tito měli přímý vliv a naše vládní představitele, ale je třeba zohlednit i to, že u nás v r. 68 už byla příprava na r. 89 – to můžeme přesně vidět na dizidentech. Obrat není nikdy ostrý.
       Jsou to dlouhodobé procesy a v jejich kontextu má dle mého názoru pravdu Irena.
       Komunizmus nikdy nebyl realizován a materiály na těchto stránkách navazují na práci Stalina (jistěže ne jako jedné osoby),
       kterého se Západ obával, oprávněně. Proto nasazoval své „koně“, překrucoval, škodil.
       Je toho hodně, čím se musí člověk probrat, aby chápal.
       Asi není možné chápat všechno, ale hrubé kostry ano.

       „Tedy i za komunismu byla manipulace směrem nejen ven ,ale i dovnitř. To jen kdybyste chtěly tvrdit jak to bylo objektivní.“

       Podle mého názoru nelze tyto věci posuzovat jen podle vnějších projevů v kratších časových úsecích,
       ale i z hlediska dlouhodobého a mnohem širších souvislostí.
       Lidé, kteří prožili socík, rozhodně neměli dostatek informací (jak lid, tak vedení), všichni jednali podle toho, co jim bylo dovoleno vidět. Dnes už je to jinak a to je dobře.
       Proto je na každém, aby posoudil řečníky a rozhodl se.

       Odpověď
       • K tomu už není téměř co dodat. Moc dobře napsané.

        Odpověď
        • Pokud člověka něco irituje, pak s tím má asi vnitřní problém a měl by ho řešit. Typická zaslepenost nenávistí ke Klausovi, vyvolaná působením medií.
         Nenechte se jimi programovat.

         Odpověď
         • Boleslav Čech 16.1.2019 o 17:06

          Působením médií? Stačí dobrá paměť. Mimochodem, v 90. letech až do tzv. sarajevského atentátu byla média ke Klausovi až nechutně servilní.

          Odpověď
         • Také mi to přijde jako nenávist na povel…

          Odpověď
          • Klaus starší si vo svojich prejavoch veľmi rád vyberá Stalina ako tu najhoršiu politickú figúru v dejinách ľudstva. O niečom to veru svedčí, nejde o náhodu. Jeho články sú prekladané do nemčiny, angličtiny či severských jazykov, takže dosah je globálny.

           A jeho syn nebude iný, zatiaľ je vo fáze, kde všetkým ukazuje svoju peknú tvár (myslené obrazne samozrejme:), ale na útoky voči Stalinovi určite časom príde. Syn je po otcovi, na to sa vsadím.

           https://domaci.ihned.cz/c1-65048160-snaha-o-unifikaci-evropy-je-stejne-zlo-o-ktere-se-snazil-i-hitler-nebo-stalin-mini-klaus

           http://magazin.cz/spolecnost/11814-ani-stalin-neutocil-na-rodinu-tak-jako-to-dnes-dela-brusel-rika-vaclav-klaus

           Odpověď
      • Torge, k vašemu …i za komunismu byla manipulace…
       Beriem za za samozrejmé, že keď ste dlhodobo účastníkom týchto diskusií, tak máte prehľad o KSB a malo by byť samozrejmé nezamieňať pojmy a dojmy. Komunizmus nikdy nebol a koniec socializmu začal okamžite Stalinovou smrťou. A samozrejme, že hneď sa začalo na prepisovaní dejín. Ja som sa v 80-tych rokoch učil o Stalinovi ako o tyranovy s kultom osobnosti, ale ešte to nebolo vo fáze, že Stalin dal povraždiť viac ľudí ako mal ZSSR obetí v 2.svetovej.
       K tomu Klausovi. Mne pripadá, že mnoho diskutujúcich, ktorí ho obdivujú a pritom súhlasia s KSB, akoby strácali mieru chápania. Nemám problém s pochopením procesov, ktoré sa rozbehli po 89. Je mi jasné, že vtedy Klaus nemohol zabrániť najväčšej rozkrádačke. Ale vzhliadať k nemu po takmer 30 rokoch ako k niekomu kto nás posunie smerom k spoločnosti podľa KSB, to hádam nie! Veď je to ten istý zástanca liberálkapitalizmu ako vtedy. Ako chcete na takého „tlačiť“, aby pracoval proti svojmu presvedčeniu na smerovaní k ľudskosti v duchu KSB? A ubezpečujem vás, že môj názor nie je ovplyvnený nenávisťou formovanou médiami. Ja som jeho čaro zažil po 89 už ako dospelý.
       Niekedy mám pocit, že mnohým tunajším prívržencom KSB ide o udržanie súčasneho stavu spoločnosti a nie o snahu začať zmenu v duchu KSB.

       Odpověď
       • Oracle 911 17.1.2019 o 11:23

        Tak Klausa ako Harabina beriem ako najčistejšie tričko v koši na bielizeň…

        Odpověď
   • No ono je to svým způsobem hrdinství, říci v dnešní době, že osnovy jsou „vyvážené“ (skoro všicni mocní jedou na vlně, že jsou proruské a je třeba to změnit).

    Žádný z Klasů nikdy nebyl z proruského tábora, takže protiruské osnovy jsou opravdu pro ně vyvážené …. já to beru jako oznámení, že ještě větší protiruskost a navích sepisovaná v BIS je přes čáru.

    Oni ho za toto ze svého tábora definitivně vyloučí. … a teď by to chtělo s ním navázat kontakt.

    Odpověď
    • Ano tak to také vidím.
     Jen poznámka.Nemohou ho vyloučit z tábora ,do kterého nepatří. Je s nimi ve hře ,ale patří k národní elitě.A k čemu s ním navazovat kontakt? Aby se na webu zabývajícím se konceptualním vzděláváním dozvěděl že jsou lhaři a zloději? To snad ani raději netřeba.

     Odpověď
     • Jeden nebo druhý bude kandidovat na prezidenta. Oba nejsou naši, ale jsou svým způsobem z použitelné části jejich spektra.

      I Putin začlenil Medvěděva do svého řízení … na to zatím nemáme. Ale dostat k nim někoho od nás do jejich poradního týmu.

      Odpověď
   • no já s Irenou v podstatě souhlasím v názoru na naše školství. Ovšem od Klause to beru jako podporu školství proti nevměšování stávající BISky a součást čistky v BISce.

    Odpověď
  • Putinovec 16.1.2019 o 17:19

   Když to tak pozoruji,tak mám pocit,že na příštího prezidenta je připravován Klaus.Pro změnu ten mladší.A co mi na tom vadí?Zase se někdo snaží rozhodovat a vybírat za mě

   Odpověď
   • Nebo Ovčáčka ? http://www.vodaksb.eu/diskuse/politika/comment-page-58/#comment-193235

    Odpověď
 16. Nasredin 16.1.2019 o 9:46

  První odhalený pokus přípravy vraždy Putina při jeho zítřejší oficiální návštěvě Srbska …

  https://lenta.ru/news/2019/01/16/plans/

  Varování Putinovi ? Západ v čele s USA je těsně před kolapsem a Putinova vražda by zamíchala všemi kartami.

  Odpověď
  • V Srbsku by se to snadno dalo snad svést na nějakého kosovského pomatence. Jsem přesvědčen, že ruské tajné služby mají Srbsko pod kontrolou.

   Odpověď
  • Len taka perlicka
   Vanga predpovedala atentat na putina-neuspesny

   Odpověď
   • Matrice „Gavrilo Princip“ a připomenutí konsekvencí těm méněchápavým politikům .
    Samozřejmě nesrovnávám roli následníka trůnu s VVP.

    Odpověď
   • Vangu si prispôsobíte presne na telo a podľa potrieb…niečo sa stane v Prahe zajtra…Vanga….všetky tieto tzv “ proroctvá “ sú zaujímavé až PO…teda sú irelevantné …
    p.s. v Prahe sa nestane nič, nepredpovedala to Vanga ale pre istotu..pšštt.. :)

    Odpověď
    • Nezastavam sa vangy ale dost jej vyslo, uvadza sa 80%
     A jej predpovede boli tusim konkretnejsie ako nostradamusove lebo vysomarit sa z toho ze velke vtaky znesu ohnive vajicka do velkeho jablka je dost o hubu :)
     Ale ked uz sme pri tom ak si dobre pamatam pred krymom jedna tusim egyptska vedma predpovedala uzemne rozsirenie ruska a v tej dobe to bolo dost uletene, no a potom sa stal krym rusky rok na to, takze dvere uplne ja osobne pred tym zase celkom nezatvaram

     Odpověď
  • Srbský prezident Alexander Vučič uvedl v rozhovoru s agenturou TASS v předvečer Putinovy ​​návštěvy Bělehradu 17. ledna, že vždy konzultuje a radí se s ruským protějškem Vladimírem Putinem.
   „Ptám se ho na radu, žádám o jeho radu, prosím ho o jeho radu. Seznamuji ho s tím, co se děje, nelžu, říkám pravdu, bez ohledu na to, že se mu ne vždy všechno líbí. A myslím, že to je jedna z věcí, které prezident Putin velmi ctí. “
   Politik také vyjádřil svou vděčnost za to, že Putin, jako „vůdce velké země“, projevuje respekt vůči „malé zemi“ http://rusvesna.su/news/1547635009

   Odpověď
  • olrem toho 24 hodín denne ho strážia a dohliada na jeho bezpečnosť cca 450 ľudí súčasne.

   Monitoruje ho cez 2500 ľudí. všetko špičkový profesionáli.

   Od vlani má vraj pri sebe aj tzv. elitné “ Kadyrovo “ komando ktoré je naprostá špička čo sa týka fyzickej ochrany :)

   nehovoriac o technike ktorá je nad rámec chápania :)

   Gosudar je v dobrých rukách

   Odpověď
   • co je to vše platné, když tam bouchne mega TNT?

    Odpověď
    • No nevím, nevím. Ještě by šlo namazat novičok na kliky všech záchodů ve státních institucích v Bělehradě. Na jeden z nich musí VVP časem dojít.

     Odpověď
    • najprv by sa tam to tnt muselo nejako dostat,aprepasovat nieco take je pre civicene oko dost tazke

     Odpověď
    • myslim ze taketo veci sa ucia tajne sluzby ako zakladku, o to sa nebojim,a ako by tam asi buchol niekto by ho tam musel dat ,a to zas lahke nie je

     Odpověď
    • Pokud by tam bouchla 1 megatuna TNT, tak to urcite ods*re cely Belehrad a myslim i potazmo cely svet, pac by to urcite znamenalo 3. svetovou…

     Odpověď
     • Přesně tak. Vždyť jaderná bomba, kterou amíci zničili Hirošimu měla ekvivalent něco kolem 15-20 kilotun TNT.

      Odpověď
 17. Nasredin 16.1.2019 o 9:21

  Další velmi zajímavá položka ke kauze Jan Palach. Kolik lidí se upálilo na protest proti lhostejnosti národa vůči „okupaci“ vojsky Varšavské smlouvy ? Byli to tři lidé:

  studenti Jan Palach, Jan Zajíc a v Plzni dělník Josef Hlavatý.

  Za první dva se dnes prolévají potoky krokodýlých slz (třetí byl údajně podle zlých jazyků alkoholik a proto byl upozaděn), dělají se tryzny, točí brakové filmy a vůbec kolem nich vládne hysterie používaná jako mediální bič na ty, kteří cítí ohrožení země a národa a instinktivně cítí, že naše záchrana je jedině možná v obnově spojenectví a přátelství s Ruskem. Historie totiž jasně ukázala, že 1968 nebyl zánikem naší země ani koncem národa, rusové nám po roce 1968 neukradli ani naše banky, ani naše továrny (na rozdíl od našich dnešních „spojenců“) a ani nás násilně nerusifikovali. Jediné co udělali bylo to, že na našem území umístili menší část své armády, protože se obávali opětného přepadení své země. A historie opět prokázala, že ta obava Ruska byla velmi oprávněná a opodstatněná.
  Zpět k lidským pochodním. Jen tak pro zajímavost: kolik lidí se upálilo po příchodu „západní svobody a demokracie“ v roce 1989 ?

  prosinec 1990 – 36letý muž se na náměstí v Nové Pace polil benzínem a zapálil; utrpěl těžké popáleniny na 30 procentech těla, přežil
  květen 1992 – vojín základní služby se polil benzínem a zapálil na Masarykově náměstní ve Vyškově; o tři dny později zemřel; příčinou byla údajná šikana
  únor 1996 – 52letý bývalý železničář se upálil v parku na Husově náměstí v Táboře; zemřel na místě
  květen 1997 – 40letý Slovák se kvůli osobním problémům pokusil upálit v Brně; přežil
  březen 1998 – 26letý řidič prostějovské záchranky se před prostějovskou radnicí polil benzínem a zapálil; vážným popáleninám o dva dny později podlehl
  červenec 1999 – 41letý muž se upálil před budovou Komerční banky v Uherském Hradišti; zřejmě kvůli osobním problémům; na místě zemřel
  srpen 1999 – 23letý muž se v centru Mariánských Lázní polil ředidlem a zapálil se; o den později zemřel
  březen 2003 – 19letý mladík se polil benzínem a zapálil na Václavském náměstí v Praze; zemřel po 40 minutách
  březen 2003 – duševně nemocný 21letý muž se pokusil v Poličce na Svitavsku o sebeupálení; lékaři ho zachránili
  březen 2003 – na brněnském Ústředním hřbitově nalezli uhořelou 50letou ženu; polila se benzínem, sedla si na lavičku a zapálila se; byla pacientkou psychiatrické léčebny
  duben 2003 – jednadvacetiletý vysokoškolák se upálil na parkovišti na Karlovarské třídě v Plzni; zemřel na místě; důvod sebevraždy popsal v dopise na rozloučenou, má jím být nespokojenost se současným stavem společnosti
  duben 2003 – 42letý muž se upálil ve Velké Chyšce na Pelhřimovsku; bál se nastoupit do vězení
  duben 2003 – pacient Psychiatrické léčebny v Jihlavě se pokusil upálit; způsobil si popáleniny na 30 procentech těla
  červen 2003 – stejně si na život sáhl 45letý muž v jednom českobudějovickém zahradnictví; lékaři jej zachránili
  červen 2003 – 52letý muž se zapálil v Jankovicích na Kroměřížsku; svým zraněním podlehl
  červenec 2003 – 21letý narkoman se upálil ve sklepě ve Frýdku-Místku, kde žil

  Plných ŠESTNÁCT LIDÍ ! A dnes po nich neštěkne ani pes.

  Zdroj: https://vlkovobloguje.wordpress.com/2019/01/16/padesat-let-s-pochodnemi/

  Odpověď
  • no a to je jen do roku 2003

   Odpověď
  • Čaroděj 16.1.2019 o 19:32

   Ještě Evžen Plocek . . .

   Odpověď
 18. Oracle 911 16.1.2019 o 7:07

  Vec globálnej politiky:
  https://www.zerohedge.com/news/2019-01-15/iran-india-ditch-dollar-oil-trading-counter-bullying-us-sanctions

  V skratke, aby obišli prípadné sankcie Washingtonu Irán a India sa dohodli obchodovať vo vlastných menách ale musím dodať 2 veci:
  1. GP celú vec narafičil tak, aby si Clintonoidi mysleli, že je to dôsledok ich činnosti.
  2. Irán sa profiluje ako centrum pod ktoré bude patriť India a Čína ako centrum pod ktoré bude patriť Pakistan. Dodávam, že GP s týmto pokusom padne na hubu lebo Rusko…

  Odpověď
  • představuji si obnovené historické říše /Perzie a Říše středu/ pro 21. a dalších n-století . To může fungovat pro už zredukovanou zemskou populaci / 0,5 až 1 mld/ s vyšlechtěným jednotným genetickým základem a naprosto zredukovanou technosférou. Aldous Huxley -Krásný nový svět a skupina lidí úrovně gama.
   Ale má to jeden háček . Dobrovolně už to nepůjde. Takže patová situace. Buď násilí = 3.svv a konec civilizace. Anebo clintonovskou ušanku na hlavu a zkoušet to přemnožené stádo znovu převychovat a přesvědčit. Sinajský pochod II. Tu třetí cestu zatím neskousli.

   Odpověď
   • poviem pravdu, stale jednu vec nechapem. Keby som ako GP chcela redukovat pocet ludi, tak necham rozputat vojnu medzi Cinou a Indiou, prip. pripojim k tomu este Arabov. Lebo darmo sa pobiju clintonovci s Rusmi (alebo teda tomu zabrania), to vela nevyriesi.

    Odpověď
    • Asi se nejedná jen o to, redukovat počet lidí, ale i o to jakých lidí. Tady je patrné, že nejvíc překáží Slovani.
     Jaké prostředky byly vrženy na Ukrajinu a tlak, který je vyvíjen a ten východ tam udělal brzdu.
     To v africe jsou lepší v kmenových válkách, Indie už kastovní je, Čína také (i když ne tak okatě) …

     Odpověď
     • „… necham rozputat vojnu medzi Cinou a Indiou, prip. pripojim k tomu este Arabov.“
      To by byl GP hloupý, v podstatě by si „ukousl ruku“, kterou může použít na Rusko – oslabil by sám sebe.

      Odpověď
      • Časostroj 16.1.2019 o 16:21

       Ako sa to zoberie, asi v novom veku plagiátori (žltá rasa) mu moc služby neurobia. Populácia pol miliardy ľudí preriedi ľudstvo zásadným spôsobom, nejaké „hubenie“ Slovanov by bolo iba kozmetickou úpravou vrámci týchto zámerov.,
       Ako som už v inom vlakne naznačoval, „deratizácia“ prebehne asi prirodzeným m spôsobom, vrámci verejnosti utajovaných informácií o kozmických cykloch a ich smrtiacich dopadoch na biosféru Zeme, ktorej sme súčasťou. Dostupné informacie a artefakty svedčia o ich extrémne rýchlom priebehu.
       V pozadí sa utajovane robia prípravy na túto udalosť, občas nejaké informácie preniknú ale do súvislosti sa kamienky mozaiky nedávajú.

       Odpověď
       • Tenhle proces je dlouhodobý a děje se k velké nelibosti určitých struktur GP. O přesném počtu se vedou spory, ale myslím, že „zlatá půlmiliarda“ je jednou ze záměrných desinformací, která už dříve proletěla mnoha (skutečně) konspiračními weby, a byly dokonce přímo za tímto účelem GP vytvořeny.

        Informace, které se dostali ke mě od lidí, tímto tématem se zabývajícími praví, že by se mělo jednat o postupný proces a do 10-ti let by na Zemi měly zůstat cca 2 miliardy lidí. Zbytek „odejde“. Respektive těm, kteří se nechtějí podílet na vývoji sebe sama a společnosti (čti je jim cizí lidská struktura psychiky) se sníží imunitní systém, postupně „odejdou“ na různé nemoci a tím jak klesne počet obyvatel (vezmeme v potaz, že většina se nestará o práci na sobě a zdokonalování sebe sama, ale o to co budou jíst a na co se podívají v televizi) stoupne úroveň lidstva jako celku.

        Když se podíváme, kolik lidí dnes odchází a ne jen z veřejného prostředí ale i z kruhu lidí nám blízkých (já sám jsem minulí rok zažil v relativně krátké době hned 3 úmrtí v rodině a 1 úmrtí blízkého přítele). Jen podotýkám, že se jedná o vlivy a procesy, které GP nejen nevytvořil, ani nad nimi nemá žádnou kontrolu. Jediné co může udělat je ty procesy tlumit a tím oddálit změny. V tomhle roce se dočká zajímavých odhalení, takže aspoň bude o čem debatovat. I když některým lidem to přinese neštěstí a zhroutí se jim celý svět.

        Odpověď
     • ok, ale slovanov je nejakych do 300 milionov a aj to som prehnala. Cinanov 1,4 mld. Indov obdobne

      Odpověď
      • Oracle 911 16.1.2019 o 18:02

       Kvalita vs kvantita…

       Odpověď
      • Když budeme brát slovany pouze skrze jazykovou a kulturní stránku, tak ano. Ale z hlediska genetiky je jich mnohem více, především střední Asie, severní Indie, Maďarsko (geneticky jsou Maďaři naši příbuzní, ale kulturně a jazykově jsou to Ugrofinové), oblast Bajkalu, …
       Sečteno a podtrženo nejsou slované kulturně a jazykově nejpočetnější, ale co do DNA rozšíření jsou druhá nejpočetnější skupina na planetě (hned po Han-Číňanech).

       Odpověď
    • Časostroj 16.1.2019 o 16:30

     Stačí nechať v nevedomosti, štýlom blockbustet 2012. A je to jeho štýl.

     Odpověď
     • nerozumiem, co bolo v roku 2012?

      Odpověď
      • Časostroj 16.1.2019 o 17:36

       Film 2012

       Odpověď
      • Oracle 911 16.1.2019 o 17:37

       Akože koniec sveta podľa Majského kalendára…

       Odpověď
    • popolvár 16.1.2019 o 18:59

     Tak si to zhrnime:
     Biela rasa – pre GP momentálne najproblematickejšia rasa, najťažšie ovládateľná a najtvorivejšia. Jej tvorivosť nasmerovaná na dovedenia do dokonalosti úžerníckeho finančného systému a technicko-technologického progresu – ako nástroje GP poslúžili v nastolení globalizácie – no vedľajšie účinky v podobe ekologicko-sociálnej katastrofy sú už neudržateľné, ďalej nepotrebné, a preto musia byť zlikvidované – najefektívnejšie likvidáciou ich nositeľov, aby v budúcnosti zase niečo ne“vytvorili“. Horúca vojna v rozsahu všetkých území bielej rasy je príliš nebezpečná, preto sú prijaté iné riešenia: genocída vo všetkých jej formách – od potravín, ovzdušie, medicínu, dehonestovanie bieleho muž až po kríženie, najlepšie s černochmi.
     čierna rasa – momentálne inteligenčne najprimitívnejšia (či v minulosti vytvorili nejakú ucelenejšiu a vyspelejšiu kultúru a civilizáciu – ťažko povedať, veľa sa o tom nehovorí). O ich nižšej inteligencii v porovnaní so žltými a bielymi – viď. štúdie USA v dvadsiatom storočí, spomenuté a citované napr. v knihe VP SSSR „Potrebujeme inú školu“. Pri krížení s bielou rasou majú najvyšší degradačný vplyv na inteligenciu zmiešaného potomstva (preto je to tak z každej strany propagované a pretláčané do povedomia (obraz čierneho „mužstvom“ nadmerne obdareného „samca“ s bielou nadržanou „samičkou“…). Po splnení inseminačnej misie budú likvidovaní (preto toľko všelijakých medicínskych pokusov na čiernych v Afrike, skrytých za rôzne vakcinačné programy a humanitárnu pomoc). Časť sa ponechá ako genetická plemenná rezerva, pre prípadné korekcie výsledkov inseminačnej misie na bielej rase, a časť na hrubú prácu, predovšetkým v domovských a ďalších tropických a subtropických krajinách.
     Žltá rasa, predovšetkým Číňania, Severokórejci, plus Indovia – skrze sociálne systémy a ich kultúru najovládateľnejšie a najposlušnejšie etniká, schopné sa učiť, dobre vypĺňať príkazy, účastniť sa spoločensky zjednotenej práce, minimum individualizmu – najlepší bioroboti – a navyše schopní sa maximálne uskromniť, veľmi úsporné etniká, čo sa týka spotreby a ešte sa pri tom budú aj usmievať. S nimi sa počíta ako s dozorným a THP aparátom „Zlatej miliardy“, ktorý si neľútostne udrží poriadok a poslušnosť medzi im podriadeným pracujúcim dobytkom – pracujúce vrstvy žltej, čiernymi prekríženej, rozumej zdegenerovanej, bielej rasy a zostatkov čiernej.
     Červená rasa – tá už de facto v štatisticky významnom počte neexistuje.

     Ak sa na globálne zámery GP pozriete skrze vyššie načrtnutý obraz, tak vám dajú zmysel všetky doterajšie aj plánované kroky GP, udalosti vo svete, čínska expanzia – oni sa tlačia a prenikajú všade, Čína ako centrum koncentácie riadenia, Irán ako pomocné centrum, ktoré po urobení poriadku s Európou, bude buď zlikvidované, alebo ponechané ako podriadená zložka Čínskeho centra riadenia.
     V tomto kontexte pochopíme, prečo bol v Číne dlho praktizovaný model rodiny s jedným dieťaťom, teraz povolili viac – najprv otestovanie schopnosti čínskeho vedenia uregulovať počet obyvateľstva, teraz potreba biomasy na ovládnutie zemského povrchu. Severná Kórea – polygón skromného socializmu. Schopnosť prežiť aj pri minime zdrojov, podobne ako Kuba, ale aj diktátorský režim. Čína zatiaľ má povolený kapitalizmus pod kontrolou štátu – potrebujú expandovať aj skrze biznis iniciatívu jednotlivých podnikateľov a firiem. Súkromné spoločnosti preniknú skôr na cudzie trhy (budovanie výrobní a filiálok), než štátny čínsky podnik.
     Po dosiahnutí cieľov žltá rasa nemá problém likvidovať vlastných príslušníkov – životu jednotlivca sa tam neprikladá až taká dôležitosť ako na Západe.
     Takže toto je vlastne odpoveď, prečo sa nateraz netlačí na likvidáciu žltej biomasy – na Čínu a Indiu.

     Odpověď
     • Popolvar klobucik dolu…citat po tebe prispevky je jedna basen.

      Odpověď
 19. Tady se demokracie 30 let jen předstírala. Režisér a umělec vydal drtivou zprávu o době po roce 1989. Zlodějiny, prodaní politici, vysávání státu… A to, co nás čeká

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Tady-se-demokracie-30-let-jen-predstirala-Reziser-a-umelec-vydal-drtivou-zpravu-o-dobe-po-roce-1989-Zlodejiny-prodani-politici-vysavani-statu-A-to-co-nas-ceka-565985/diskuse

  Odpověď
  • Je to uzasna analyza a at je to jiz prace pouze pana Martinka ci kolektivu,hluboce smekam…
   Kazdy rodina , ktera chce zit v CZ,..by to mela mit vytisknute a zaramovane v obyvaku misto nejakeho nevkusneho obrazu.
   Predavat to jako relikvii z generace na generaci a od mladi to malinkym soukat do hlavicek aby pozdeji nemuseli prochazet“"tz.kulturnimi soky.

   Odpověď
   • To snad ne. Mně to tedy připadá, jako když po zlém policajtovi nastoupí ten hodný, ovšem za podmínky, že zatčený bude skákat, jak oni pískají. My jsme se holt ještě té správné demokracii neměli možnost naučit, že? A náš stát vyprodávali politici jen tak, ze své vůle, protože mohli, ne proto, že je tam někdo dosadil, dal jim do rukou potřebné mechanismy a de facto je přitom řídil a pěkně nasměroval naše zdroje ven a přitom nám ještě tvrdí, jak na nás doplácejí. Potom ten příklad poválečného Německa. Jak se prý pozvedli díky svým skvělým politikům a politice sociálního konsensu, vůbec ne proto, že měli být hrází proti socialismu a proto se jim na to poskytovaly potřebné zdroje (a ten sociální konsensus byl povolen). A kam to s tou politikou sociálního smíru dotáhli jakmile socialismus padl? To asi názorně vidíme dnes. Ano, platy tam pořád mají vyšší, oni také společenské procesy mají určitou setrvačnost, ale kdyby Rusko nezasáhlo v Sýrii, dnes už tady také vůbec žádné Německo být nemuselo.
    Ovšem neříkám, že se kroky hodného policajta nedají využít v zaměření společnosti lepším směrem a ke zvýšení všeobecné životní úrovně, nebo alespoň k pozdržení destruktivních procesů. Kdyby lidé svého času více volili sociální demokraty, nemusel ten výprodej našeho majetku například být tak bleskový.
    Je ale zajímavé, že se teď najednou takoví lidé (a z branže našich umělců, jak jinak) začínají objevovat. Já bych v tom viděla snahu nás zastabilizovat a postavit se do čela procesů, které mezi lidmi očividně sílí.

    Odpověď
    • Souhlasím. Je to jen snaha zviditelnit nové mluvící hlavy na žádanou otočku.
     Tak jako byl Havel s Klausem a spol. mluvící hlavy, stejný byl nástup Babiše, který se náhle z ničeho nic, začal prezentovat v TV …
     Dá se to vyjádřit tak: „hledá se beran, za kterým dav půjde, ten který bude dobře sloužit, protože je žádoucí změna stavu. Část stávajících slouhů je použitelná, ta nepoužitelná má odchod.“ …
     V parazitické společnosti je nějaká vrstva, která manipuluje davem a slouží nadřízenému parazitu, ta je čas od času třeba obměnit, aby měl dav pocit, že teď už bude lépe „a radostně utahoval opasky až k vlastnímu záškrtu“.

     Odpověď
     • Naprosto souhlasím, i s Lin. Režisér divadla připravuje změnu repertoáru a hledá nové tváře. Je potřeba se na režiséra zaměřit, zatlačit na něj, aby vybral takové lidi, které budou pracovat pro naší zemi a ve prospěch obyčejných lidí.
      A zde lze položit otázku, kdo v naší zemi vybírá herce? Co je to za sortu lidí (nadlidí), kteří nás řídí? Kde mají své hnízdo?

      Odpověď
    • Nesouhlasím s Tebou jen v jedné pasáži. S výjimkou období zemanovské ČSSD se i tato partaj /Špidla,Gross,Paroubek a zejména Sobotka/ jen verbálně stavěla proti odlivu a oslabování zdrojové báze ČR. Jednak velké lákadlo pravidelného plnění stranické a zejména bafuňářské kasičky z provizí a potom také strach z nadnárodních ředitelů neposlechnout.
     Jinak souhlas ve všem popsaném.

     Odpověď
    • ano pani Ireno,
     o tom Nemecku to mohlo byt napsano jinak. To mate pravdu. Za mne palec nahoru.
     Jinak se mi libi reakce na clanek,
     a propo, nenaslo by se mistecko pro nektere z vas u BIS, pokud tedy probehnou cistky, ??
     Jak rikal Stalin, verit ale napred proverit…
     zde to pekne rekl Double M.:
     -proc umelec ?
     -kdo ho ridi. ?
     -kde ma sve hnizdo. ?

     Odpověď
  • Az se mi nechce verit, ze to napsal reziser.

   Odpověď
   • Kammerer 16.1.2019 o 8:27

    Tiez som si kladol otazku, kto to asi napisal, ale viac by ma zaujimalo, ze preco to bolo napisane a publikovane.
    Myslim, ze Irena vyssie to zhodnitila velmi presne.

    Odpověď
  • Lehce jsme to tady už okomentovali taky: http://www.vodaksb.eu/diskuse/politika/comment-page-58/#comment-193048

   Odpověď
  • Někteří začínají chápat a připravují info podmínky pro převlékání kabátů

   Odpověď
   • Putinovec 16.1.2019 o 13:48

    Včas se postavit do čela hnutí.

    Odpověď
  • Já ani moc nesouhlasím s jeho hodnocením poválečného vývoje v Německu – to byla okupovaná země, které přisoudili určitou roli s určitými cíli…

   Odpověď
 20. Britští poslanci zamítli dohodu o brexitu, Mayová musí představit plán B
  Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/britanie-eu-parlament-brexit-mayova.A190115_202511_zahranicni_luka

  Odpověď
  • popolvár 15.1.2019 o 21:05

   žiadny plán B nie je, Mayová brexit zdiskreditovala, presne podľa zadania ho doviedla do „úspešného“ konca…
   Očakávam pád vlády a nové voľby.

   Odpověď
   • A jako bonus další snížení planetárního ratingu malobritánie. Jak prosté. On to fakt asi převezme ten hyperaktivní Bořík…

    Odpověď
 21. Šokující zpráva z Anglie! Fotbalový brankář Čech po sezoně ukončí kariéru

  https://www.sport.cz/fotbal/premier-league/clanek/1061151-sokujici-zprava-z-anglie-fotbalovy-brankar-cech-po-sezone-ukonci-karieru.html#section-artcl

  V tv zprávách mě zaujalo, jak nějaký muž, možná jeho manažer (?) na dotaz o tom, kde bude Petr Čech po konci hráčské fotbalové kariéry bydlet, že žije s rodinou v Londýně již 15 let, děti tam chodí do školy a tak že zůstane tam i nadále.
  Následovala zpráva o jednání o Brexitu.

  Odpověď
  • Teď mi došlo, že i Česká republika bude v květnu 15 let v EU.

   Odpověď
 22. Na iDnes dali odpoledne článek o Albrightové a asi díky reakci lidí v diskuzi raději článek schovali na nenápadné místo. Vypadá to, že je infopole o 180° jinde, než ještě před cca dvěma lety.https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/albrightova-byvala-ministryne-zahranici-usa-madeleine-kniha.A190115_134839_zahranicni_remy

  Odpověď
  • Ta diskuze tam je opravdu hezká
   https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/albrightova-byvala-ministryne-zahranici-usa-madeleine-kniha.A190115_134839_zahranicni_remy/diskuse

   Odpověď
   • A tenhle diskuzní návrh mi připadal výborný. Kéž by ho někdo realizoval:
    „Měli bychom ji pěkně přivítat. Třeba s se Srbsku vlajkou“.

    Odpověď
    • A s fotkou Miloševiče.

     Odpověď
  • Putinovec 15.1.2019 o 23:06

   Už posledně měla nepříjemný incident.Doufám že v případě téhle zrůdy se přitvrdí.

   Odpověď
 23. Lajčák na Ukrajine: Rokovania v Kyjeve sa týkali pomoci ľuďom
  Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák (nominant Smeru) hovoril v Kyjeve predovšetkým o možnostiach na dosiahnutie odblokovania politického procesu v rámci ukrajinského konfliktu, ako aj o spôsoboch na zmiernenie utrpenia ľudí, ktorí sú týmto konfliktom zasiahnutí. V pozícii úradujúceho predsedu Organizácie pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe (OBSE) ide o jeho prvú cestu do konfliktných regiónov OBSE.
  https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/498601-lajcak-na-ukrajine-rokovania-v-kyjeve-sa-tykali-pomoci-ludom/

  Odpověď
  • Lajčak je hlavne nominant Americkej ambasády a nie Smeru !

   Odpověď
   • pořád bych si tím nebyl tak jistý.

    Odpověď
    • Diplomacie není utkání v boxu. Zkuste na chvilku vypustit Lajčákovo slovenské občanství.
     Sledujte jen jeho profesionální zadanou práci . O jeho vlažném až nulovém vztahu k vlasti
     nemám pochyb. Ale teď nekope za Slovensko , ale vyšší celek. Pokud se mu podaří promítnout moderátorský vliv emancipující se EÚ do nedávno ještě válečné zóny / a tady nepochybuji o silné podpoře Lavrova/ , tak jeho pozice na Slovensku je vedlejší. Je to asi blbé přirovnání , ale je Kiessinger Američan anebo diplomat ?

     Odpověď
     • Globalčik. Já jsem hlavně chtěl podotknout že Lajčák není určitě člověk americké státní elity. Jestli se dostal do sedla s jejich podporou nebo bez, někdy je nutné i s nima udělat nějaký deal, respektive dočasně mít jejich podporu (a pak jim teprve zlomit vaz). Nechci tím v Lajčáka vkládat jakékoli naděje, jen bych s jeho příkrým hodnocením nespěchal.

      Odpověď
   • daňa,
    ohľadom hodnotenia “ svetonázoru “ Lajčaka skôr súhlasím s nickom Boletus a eM. A s rezervou tu beriem výkriky slovenských nickov na Lajčáka .hysterické výkriky lepšie napísať .bez emócií treba napísať ,že Lajčák často pracuje na iné ciele ako slovenské.
    Skôr navrhujem ako hystericky vypisovať, sledovať kroky Lajčáka cez OBSE .
    prípadne bude zaujímavé sledovať ,aký dopad bude mať Bezpečnostná stratégia z dielne MZV na aktiváciu reálne pronárodných síl .

    Odpověď
    • Inak položená otázka … kedy aspoň raz Lajčák pracoval na slovenské/slovanské ciele? Osobne sa čudujem, že po jeho pôsobení v bývalej Juhoslávii nemá strach chodiť bez ochranky …

     Odpověď
  • Lajcak je hovado. Keby chcel pomoct trpiacim ludom na Donbase, tak ide tam. A v prvom rade by sa opytal Kyjevskych grazlov, ako to ide s minskymi dohodami.

   Odpověď
   • Problém na Donbasu má příčiny v Kyjevě. Co by dělal na Donbasu? S kým by tam měl oficiálně jednat když nikdo z Donbasu není účastníkem minských dohod?

    „A v prvom rade by sa opytal Kyjevskych grazlov, ako to ide s minskymi dohodami.“
    a co řekl Lajčák?
    „Máme velký zájem na tom, abychom zajistili příchod stabilního politického řešení situace… ukončit konflikt na Ukrajině a také okolo ní cestou plnění minských dohod a také dodržováním všech principů týkajících se OBSE,“ prohlásil Lajčák v úterý na brífinku. Jeho přenos prováděl ukrajinský Pátý kanál.
    Dodal, že Ukrajina zůstává jedním z nejdůležitějších zájmů zahraniční politiky Slovenska.

    S takovým prohlášením nesouhlasíš?

    Odpověď
    • Také a podobné prehlásenia mal kde kto – dokonca aj na Ukrajine a v USA.. Také prehlásenia sú určené pre ovce a nie pre partnerov v politike.. Lajčák je Sorošom vychovaný protislovanský, protislovenský a protiobčiansky káder. Či má na neho v terajšej dobe nejaký vplyv globálny parazit (a teda bude na našom zániku pracovaťpomalším tempom) nejakú veľkú rolu pre nás nehrá..

     Odpověď
     • vzhledem k tomu že o budoucím nejaderném blahobytu se z velké míry rozhoduje na bitevním poli GP+Putin versus neokons tak to hraje docela velkou roli.

      Odpověď
   • Má ísť aj do Luhanska. Tak snáď sa mu tam otvoria oči. A keď nie, vo februári mu to v Moskve vysvetlia.

    Odpověď
    • Jestli podporuje Minské dohody není mu co vysvětlovat.

     Odpověď
     • Oracle 911 15.1.2019 o 22:45

      Otázka je, že ako ich podporí…

      Odpověď
      • Samozřejmě. No jako první slova při první návštěvě Ukrajiny ve funkci je to samo o sobě dobré. Jestli se nemýlím OBSE byla celkem podpindosnickým nástrojem, a dostat se do čela a mluvit takhle samo o sobě indikuje změnu.

       Odpověď
       • Oracle 911 16.1.2019 o 0:49

        A o to práve ide s tým, že výsledok môže vyhovovať skôr GP ako nám…

        Odpověď
        • Mirko uz vstupil do hry hodne velkych psov, hl. nech dcera v UK v pohode dostuduje. Nejaka ta paka aby sa skakalo, ako iny piskaju sa totiz dicky najde…a so zelanim zdravia a stastia sa pripaja babka s vnuckami a celou rodinou. Mirko nesklam nas, inak ani babka ani vnucky z jadroveho hribu kolac neupecu.

         Odpověď
         • Oracle 911 16.1.2019 o 6:48

          Páky sa nájdu, otázka je len, že kto akých sa zmocní…

          Odpověď
 24. Nový Pjakin
  https://politikus.ru/video/115648-vvpyakin-vopros-otvet-14012019.html

  Odpověď
  • 1. 0:44 – 10 января президент Венесуэлы Мадуро вступил в должность на 2-ой срок. Почему так много времени (7 месяцев) прошло с момента его избрания?
   2. 20:12 – ПАСЕ рекомендовало ГосДуме и Сов.Федерации сформировать делегацию с учетом деления на 6 полов;
   3. 26:38 – Бессмертный полк и флаг РФ, флаг Новороссии, флаг ДНР, флаг ЛНР;
   4. 35:05 – Как не быть рабом современной системы образования;
   5. 38:56 – Почему система образования США не привела к краху самих США;
   6. 49:15 – Раскол в среде КОБ.

   Odpověď
   • popolvár 15.1.2019 o 19:02

    v tom „rozkole“ vysvetlenie, prečo po smrti Zaznobina povedal, aby predovšetkým sa čítali diela vydané do júna 2018. Dovtedy boli vydané v podstate všetky základné teoretické diela. Následne sú už to len analýzy aktuálnych dianí- t.j. v podstate faktológia. Sledovaním len nových diel, vynechajúc „hrubé“ základné knihy sa ľudia nenaučia metodológiu a teóriu riadenia.

    Odpověď
    • popolvár 15.1.2019 o 19:11

     rozkol nie je, no niečo sa vo VP SSSR deje, o čom Pjakin verejne hovoriť nechce. Kľúčom na rozanalyzovanie budú Vypusky tekuščevo momenta od septembra 2018, na ktoré stúpenci KOBu, ako povedal Pjakin, správne zareagovali.

     Odpověď
     • Řekl jsi to snad líp než VVPj. Snad už bude konec dohadům o krizi v týmu VP CCCP. Ale fakt je, že VV mohl po celou dobu vystupovat trochu klidněji a tu napjatou atmosféru spíše ředit. Ale to od něj chtít asi nejde. Proto se mi jeho práce velmi líbí , je v tom mix srdce a rozumu a ruská upřímnost.

      Odpověď
  • možno stáhnout mp 3(Rusky) zatím https://cloud.mail.ru/public/4kjn/9FipkiRNU

   Odpověď
 25. Niekdajšieho lekára britského cyklistického teamu Team Sky obvinili z nákupu dopingu – testosterónových prípravkov pre športovcov a poskytnutie falošných svedectiev v súvislosti s incidentom.
  https://russian.rt.com/sport/article/592698-vrach-team-sky-doping

  Odpověď
 26. Najväčší kalifornský dodávateľ elektriny smeruje k bankrotu, položili ho požiare
  Najväčší kalifornský dodávateľ elektrickej energie Pacific Gaz & Electric (PG&E) v pondelok požiadal súd o ochranu pred veriteľmi. Obáva sa, že majetok firmy nestačí na uhradenie škôd spôsobených vlaňajšími lesnými požiarmi v štáte Kalifornia.
  https://spravy.pravda.sk/ekonomika/clanok/498588-najvacsi-kalifornsky-dodavatel-elektriny-smeruje-k-bankrotu-polozili-ho-poziare/

  Odpověď
 27. Nový Pjakin https://fct-altai.ru/qa/video/vopros-otvet-ot-14-yanvarya-2019-g

  Odpověď
 28. Путин берётся за Америку
  https://topwar.ru/152096-putin-beretsja-za-ameriku.html

  Odpověď
 29. Čína vs. Rusko: Družba družbou, ale penízky americké…
  Valentin Katasonov • 14. ledna 2019
  https://outsidermedia.cz/cina-vs-rusko-druzba-druzbou-ale-penizky-americke/
  zdravím

  Odpověď
 30. Európe vládne americká geneticky upravená sója
  Vypovedaním obchodnej vojny dosiahol americký prezident Donald Trump jednoznačnú dominanciu v dovoze geneticky modifikovanej sóje do Európskej únie. V posledných siedmich mesiacoch minulého roka stúpol dovoz americkej sóje o 112 percent a na dovoznom trhu USA získali až 75-percentný podiel. Americká dominancia by stúpla ešte viac po tom, čo by EÚ odsúhlasila použitie sóje z GMO aj na výrobu biopalív.
  https://spravy.pravda.sk/ekonomika/clanok/498523-europe-vladne-americka-geneticky-upravena-soja/

  Odpověď
  • „Pre nízku cenu končí americká sója aj v kŕmnych zmesiach slovenských fariem a vyrába sa z nej aj obľúbené sójové mlieko. Slovensko je síce v pestovaní ekologickej geneticky neupravenej sóje samostatné, ale o kvalitné domáce krmivo je obrovský záujem v zahraničí. V krajnom prípade tak lacná americká sója bude slúžiť na kŕmenie slovenského hovädzieho dobytka a ošípaných. „Do Európy sa dováža ročne až 34 miliónov ton krmiva zo sóje nielen z USA, ale aj z Brazílie a Argentíny. Prakticky všetka sója z týchto dovozov je geneticky modifikovaná. Slovensko z tohto obrovského množstva dováža necelých 100-tisíc ton“

   Odpověď
   • kolko je spotreba krmiva pre slovensky dobytok?

    Odpověď
    • Maximilián Takajetotu 15.1.2019 o 14:55

     My sme ten dobytok. Sója je skoro vo všetkom. Ale to je asi jedno, lebo keď prestaneme jesť, tak nám dojde, aký sajrajt dýchame…

     Odpověď
     • Nieje preco by bola? Chod po prvotnych surovinach nie polotovaroch. Ryza, cestovina, zemiaky a vlocky ako zdroj sacharidov, bielkovinu ries strukovinami a domacim/lokalnym chovatelom hydiny, zeleninu kupuj na trhu… kde v tom je soja? Vojak sa stara – vojak ma. Dneska sa da jest cisto, len to chce osobnu angazovanost. A opakujem znovu SOJU ani PIVO nepozivat su to dva najvacsi nicitelia testosteronu.

      Odpověď
      • Maximilián Takajetotu 15.1.2019 o 22:20

       :)
       Prečítaj si môj príspevok a potom ten svoj.
       V mojom je, že sója je SKORO vo všetkom.
       V Tvojom, že mám ísť po prvotných surovinách a nie polotovaroch. V tom máš samozrejme pravdu, ale! – odkedy je cestovina surovina? Vieš koľko sóje je v cestovinách?
       Pekne Ti ďakujem za jedálniček, ktorý si mi navrhol, ale už viac ako dva roky som na prerušovanom pôste 20/4 a plus na to držím sacharidy na totálnom minime a nemienim to meniť.
       Nie som ortodoxný protivník alkoholu, lebo si myslím, že zatiaľ čo ho riešime, tak sa zabíjame JEDlom ktoré nakupujeme a to mnohonásobne viac ako alkoholom. Ale Ty si mal na mysli pivo vyrobené z chmeľu a problémy z toho vyplývajúce. Nuž vojak sa stará – vojak má. Mám zdroj „čistého“ piva a čo sa testosteronu týka, tak v záhradke pestujem Tribulus Terrestris.

       Odpověď
      • problem je, ze soju davaju do krmnych surovin a pokial nie si vyslovene gazda, co ma svoje krmivo, tak aj ked mas dokonca svoj statok, tak ho krmis tymto. Preto som sa pytala, kolko ho my spotrebujeme (teda nas dobytok)

       Odpověď
   • aku soju pouziva Lunter?

    Odpověď
    • antikotlebikum

     Odpověď
     • ….:-))))) ….urcite USAcku a kupuje je od nejakej firmy naviazanej na brzle mlieko….

      Odpověď
    • Voľakedy si písal na výrobky že GMO free. Ale ako je to teraz, to vedia asi len na ambasáde a v Esete… ;-)

     Odpověď
     • opytal som sa ich mailom a toto mi odpisali:

      Dobrý večer,

      sóju na konvenčnú výrobu nakupujeme od slovenských pestovateľov z južného Slovenska.

      Sóju v bio kvalite na výrobu bio tofu nakupujeme od rakúskeho dodávateľa, z toho dôvodu, že v tejto kvalite nie sú slovenskí dodávatelia certifikovaní.

      Odpověď
  • V lete to bol ešte len 52% podiel. Tomu sa hovorí raketový nástup https://spravy.pravda.sk/ekonomika/clanok/484987-usa-pocas-leta-ovladli-dovoz-soje-do-europy/

   Odpověď
  • To je to sója, co ju přestali brát v Číně. Někam ju udat museli.

   Odpověď
  • a nelen soja,v TESCU aj šošovica od roznych vyrobcov len z CAN

   Odpověď
   • v Canade pracovali na GMO inak ľudia zo SAV cca pred 15 rokmi

    Odpověď
   • ja kupujem sojove vyrobky len od firmy Sojaprodukt, ti beru soju zo Srbska – ich vyrobky su ovela kvalitnejsie a bez E-ciek … aj chutnejsie … predava ich prevazne Terno
    https://sojaprodukt.sk/
    slovenske strukoviny – sosovicu, fazulu a cesky hrach som objavila v tomto obchode
    https://bezodpadu.sk/strukoviny
    prave mi dosli…

    Odpověď
 31. Nové video od Ireny

  Megaprojekty Stalinovy epochy /Jak národu ukradli světlou budoucnost

  https://www.youtube.com/watch?v=KsGn0-j33fg

  Odpověď
  • Paráda, děkuji!

   Odpověď
  • dakujem , pani Irene

   Odpověď
  • Pani Irena, nebude text tohto videa spracovaný ako textový súbor na stiahnutie ?

   Odpověď
   • Poslala jsem ho Hoxovi ovšem v srt formátu.

    Odpověď
    • Jen ještě dodám, že stačí změnit koncovku třeba na .txt a máte z toho text, jen se musíte zbavit toho číslování titulků. Hox ten soubor vyvěsil na svých stránkách u videa.

     Odpověď
     • Mozno hlupa otazka, ale ktore su hoxove stranky?

      Odpověď
  • Děkuji paní Ireně.
   Ukradli nejen národu, ale i lidstvu.

   Odpověď
  • Výborný dokument

   Odpověď
  • Dobré video,
   chtěl bych požádat, jestli by někdo znalejší nemohl poskytnout vodítko, jak uvedené informace lépe studovat/ověřovat, aniž bych byl vybaven přístupem do různých archívů. Celá Stalinovo éra je v dostupných zdrojích pro mě s ohledem na osobnost Stalina nejednoznačná a ryze pozitivní interpretaci mám pouze ze zdrojů KSB. Podobně jsem na to s rokem 1968.

   Odpověď
   • Víte, jednak tenhle historik není KOBák, když to tak tedy řeknu a jednak jsem si poslechla také několik videí s Pyžikovem a ten tam uvedl velmi dobrý příklad, když se ho ptali na církevní zdroje, tedy kroniky jako zdroj informací pro historiky. Řekl, že studovat ruské dějiny podle těch církevních zdrojů (a měl na mysli především to „křesťanství“, které jim tam neustále cpali ze Západu i prostřednictvím Malorusů (Kyjev) a Poláků), to je jako kdyby někdo chtěl studovat Velkou vlasteneckou válku podle Goebbelsových týdeníků. Tím vás nechci omezovat ve zdrojích, ze kterých budete čerpat, spíš jsem vás tak nějak chtěla navést na to, jak k nim přistupovat. Co je pro jednoho bílé, je pro druhého černé. Důležité je dávat pozor, kdo tím co sleduje a dávat si to do souvislostí. Jinak si můžete být jistý, že pokud někoho na Západě chválí (Gorbačov, Jelcin…) tak to byl stoprocentně zmetek, a pokud někoho ostrakizují, tak zcela naopak. Nejspíš je praštil přes jejich západní pracku, která se tam napřahovala, aby místním něco sebrala.

    Odpověď
    • Díky za komentář, tu část informační války kterou popisujete tak také chápu.

     Odpověď
   • Aktivně diskutuj, to je spolehlivé vodítko.
    K r.1968 tu vloni proběhla velmi obsažná a bouřlivá diskuse se spoustou faktologických odkazů . Podívej se do archivu. Co se týče Stalina, mezi námi asi žádný vrstevník nebude, tedy
    jedeš s námi v peletonu. Ty „dostupné zdroje“ jsou spolehlivou bludičkou. Hledej v těch ménědostupných.

    Odpověď
   • Boleslav Čech 15.1.2019 o 21:37

    Existují publikace s pozitivním pohledem na JVS i mimo KSB.
    Ludo Martens: Jiný pohled na Stalina (český překlad)
    Pak existují paměti Molotova přeložené do češtiny.
    Grover Furr vydal knihu Chruščov lhal, ve které vyvrací Chruščovovy lži z tzv. tajné zprávy; ta je v angličtině (Khrushchev lied), v ruštině (Antistalinskaja podlosť), i v dalších jazycích, ale v češtině nikoliv. Práce Furra je z hlediska zdrojů nejpoctivější. Furrova přednáška k této knize zde: http://www.komsomol.cz/?p=2152

    Odpověď
  • Děkuji.

   Odpověď
  • Super dokument. Díky za překlad.
   Dobrý podklad k diskusi o Stalinovi:)

   Odpověď
  • Děkuju za překlad. Bude prosím vás i překlad pokračování?

   Odpověď
 32. Ukrajinský seriálový prezident ohrožuje Porošenka.
  Komik Zelenskij ohlásil kandidaturu ve skutečných volbách
  -“Někdo žije, jak to jde. Někdo odjíždí do zahraničí, aby tam vydělal peníze pro sebe a svou rodinu. Ale je třetí cesta, zkusit něco změnit na Ukrajině. Tu jsem si zvolil já, a proto budu kandidovat řekl….
  - co ho spojuje s kontroverzním oligarchou Ihorem Kolomojským
  https://video.aktualne.cz/ze-sveta/ukrajinsky-serialovy-prezident-ohrozuje-porosenka-komik-kand/r~c3ab1f88159811e9bc9a0cc47ab5f122/
  -tak na aktualne.cz ani nenapíšu že pan HEREC , ale hned, že Komik … ešte by sa mohol jeden urazit.

  Odpověď
  • Sluha národa
   Prezident Ukrajiny poslal šéfa MMF do pr….!
   Skočte si na čas 1:29:50
   https://www.youtube.com/watch?v=T9kL5XSMBxo
   http://www.novarepublika.cz/2017/10/prezident-ukrajiny-poslal-sefa-mmf-do-pr.html

   Odpověď
   • - tu bol už vyskušaný „dramatik“ takže to majú overené , že takýto počúvajú na slovo a zadanie vyplnia podla predlohy .

    Odpověď
  • To mi až rozum nebere, co vlastně Porošenko kontroluje, když se může vysílat tohle:
   https://twitter.com/dimsmirnov175/status/1085117795812237312

   … kvůli ceně plynu ho ani nemůžeme zpopelnit. Ale právě kvůli ceně plynu – bude hořet v pekle!

   Odpověď
   • - urobil si najlepšie , čo si mohol urobit. Umrel si..
    Umrel si aby my sme mohli žit…

    Odpověď
 33. Hlava NASA Bridenstine potvrdil svoji připravenost navštívit Rusko na pozvání generálního ředitele Roskosmosu Rogozina.
  Během telefonického rozhovoru Rogozin a Bridenstine se vyjádřili, že Roskosmos a NASA jsou věrné věci společného osvojování vesmíru a dohodli se na pokračování spolupráce jak v programu mezinárodní kosmické stanice a v Měsičním projektu, tak i na jiných misích ve zkoumání vzdáleného vesmíru.
  Dříve byla cesta Rogozina do USA odvolána, kvůli postoji senátorů USA.
  https://tass.ru/kosmos/5998495

  Jak se zdá, GP zařídil to, co Rogozin podělal, a to, že představitele NASA budou jezdit do Ruska pro rady a ne naopak.

  Odpověď
  • A jak GP zajistí aby nedošlo k předávání klíčových technologií do USA?
   Souhlasím, pro Rusko je to cenný střípek suverenity.

   Odpověď
   • Nijak. To musí zajistit Rusko samo.

    Odpověď
    • Na vlastní půdě se to bude zajišťovat podstatně snáze, čili půl práce GP udělal.
     Jen jsem tak přemýšlel, když je to pro GP tak důležité nepředat žádné technologie do USA (což je v podstatě důležité pro všechny krom USA), tak bych čekal že i do téhle schůzky bude intervenovat.

     Odpověď
     • Proč si myslíš, že pro GP je důležité nepředát kosmické technologie do USA?
      Může GP riskovat, že Rusko bude mít monopol na kosmické technologie?
      Podle mě, GP je velmi zainteresován v tom, aby kosmický výzkum se v USA udržel aspoň na nějaké úrovni, už jenom z toho důvodu, že nemohou být všechná zlatá vejce v jednom koši.

      Odpověď
      • no v tomto směru vysvětlení Pjakina proč zastavil GP Rogozinovu cestu do USA sedí, protože proč by to jinak dělal? Určitě ne proto aby napomohl Rusku se suverenitou.

       Odpověď
 34. New York Times se strachuje o NATO
  https://www.nytimes.com/2019/01/14/us/politics/nato-president-trump.html

  Článek o tom, jak Trump podkopával NATO důvěru, ale naštěstí byl v administrativě ještě Mattis. Ten je teď pryč.

  Odpověď
  • NYT: желание Трампа выйти из НАТО тревожит Вашингтон и радует Москву
   https://russian.rt.com/inotv/2019-01-15/NYT-zhelanie-Trampa-vijti-iz

   Odpověď
 35. Nemecká CDU o Nord Streame 2: Nenechajte sa zastrašiť od USA
  Kresťanskodemokratická únia (CDU) nemeckej kancelárky Angely Merkelovej v pondelok oznámila, že spoločnosti pracujúce na projekte plynovodu Severný prúd 2 (Nord Stream 2) spoločne s Ruskom, by sa nemali nechať zastrašiť listom amerického veľvyslanca Richarda Grenella o riziku sankcií.
  https://spravy.pravda.sk/ekonomika/clanok/498499-nemecka-cdu-o-nord-streame-2-nenechajte-sa-zastrasit-od-usa/

  Odpověď
  • Čo ma zvlášť irituje na tejto protikresťanskej strane je, že si hovorí kresťanskodemokratická. teda ešte ani hubu neotvoria, už klamú. A nikomu to nevadí. Toto je čistá prča. Aspoň vidno za čo majú voličov. Ovca je slabé slovo a mám taký vodojem že je ešte vysokointeligentná bytosť proti tomu …

   Odpověď
  • Možná drobný krůček k osvobození Německa z protektorátu …

   Odpověď
 36. Velvyslanectví RF v Maďarsku reagovalo na Facebooku na komentář maďarské vlády k 76. výročí Ostrogožsko-Rosošanské operace na Donu (13.-27. Ledna 1943).
  „V souvislosti s výročím zahájení Ostrogožsko-Rosošanské operace, která skončila porážkou 200 tis. II. maďarské armády, musíme připomenout autorům příspěvku, který „oslavoval hrdiny“ v rámci tohoto tématu, že Maďarsko se účastnilo agrese proti Sovětskému svazu na straně nacistického Německa.
  Na sovětské zemi, v ohybu Donu, byli maďarští vojáci jako okupanti a útočníci, spojenci hitlerovců a způsobovali civilnímu obyvatelstvu obrovské oběti a ničení.
  Porážka maďarských vojsk a úmrtí zhruba 120 tisíc vojáků a důstojníků je logickým důsledkem zločinného rozhodnutí vedení Maďarska vstoupit do války na straně nacistického Německa“
  https://politikus.ru/events/115608-o-geroizacii-vengrov-srazhavshihsya-na-storone-nacistkoy-germanii.html
  https://www.facebook.com/RusEmbHungary/posts/462457950951029?__tn__=-R

  Odpověď
  • Oracle 911 15.1.2019 o 6:35

   A týmto to neskončí, Orbánovi to nechajú vyžrať do dna…

   Odpověď
   • Problém vidím v tom, že pokud to byla akce nějaké krysy z jeho okolí (a zdá se, že ano), tak se jim jednoduše povedla. Orbán teď stojí před opravdu nepříjemným dilematem.

    Odpověď
   • 2.priorita je ve fokusu střetu západních a prozápadních elit s postupně se přibližujícím ruským světem. Tady jsou globalisté a neokoni spojenci proti existenčnímu nepříteli. Přepis dějin 20.století a implementace „nových dějin“ je asi zadání pro všechny staré vládnoucí elity v celé EÚ. Orbán není výjimka. Proto bych byl opatrný hodnotit V4 jako pevný blok. Je to seskupení ,kde spojujících ploch je momentálně více, než rozdělujících. Nacionalizmus „orbánovský“, „kaczynského“,nebo „porošenkův banderovský“ je spolehlivá roznětka tohoto účelového seskupení . Aby se přetavilo do skutečného jádra, musí tyto relikty neslavné minulosti zetlít a jejich škodlivost musí být zevrubně zapsána do skutečných dějepisů. A na to musí přijít jiní lídři .

    Odpověď
    • Oracle 911 15.1.2019 o 9:54

     A to znamená, že Orbán v skutočnosti nekope za V4.

     Odpověď
     • Jak tvrdí Pozorovatelka už léta…

      Odpověď
      • Oracle 911 15.1.2019 o 21:43

       On nekope ani za pracujúcu väčšinu v Maďarsku….

       Odpověď
    • Naprostý souhlas. Ani čárku bych na tomto tvém shrnutí neměnil, děkuji.

     Odpověď
  • Maďarskí vojaci mali zo všetkych vojsk OSI najhorší vzťah (hned po Nemcoch) k sovietskym civilistom a vojnovým zajatcoch

   Odpověď
   • Jenže ona je v tom i historie. Habsburkové potlačili maďarské povstání s pomocí ruských vojsk. A po stažení vojsk další represe maďarů organizovali přes halíčany.

    Tím je neomlouvám, spíš jen ukazuju na historické zkušenosti, které je potřeba vysvětlit. Stejně jako v Polsku.

    Odpověď
    • To je velice správná připomínka. Pravděpodobně se jednalo o bitvu u města Világoš (řčení „dostat világoš“), kde maďarské povstalce porazil v roce 1849 ruský generál ukrajinského původu Paskevič. Takže zase umístění pověstného „dračího vejce“ do budoucích vztahů.

     Odpověď
     • Teraz som sa až dozvedel,čo znamená v našich končinách,ak niekto (prevažne v športe sa to občas používalo) dostal világos (niečo ako nakladačku).

      Odpověď
      • Tam je zaujímavé aj to, že šlo o rumunskú obec, ktorá mala mnoho názvov. Maďari ju volali Vilagos (svet, svetový), Nemci Hellburg (Hrad svetla), a doma sa pôvodne volala Siria. V tejto Sirii dostali revolučné uhorské vojská výprask a kapitulovali (aj napriek protestom svetovej verejnosti)
       - paralela s dnešnou Sýriou, kde ISIL, proxy armáda USA, dostala výprask od Rusov, a stala sa konečnou zastávkou arabskej jari.
       https://sk.wikipedia.org/wiki/%C8%98iria
       https://sk.wikipedia.org/wiki/Bitka_pri_Vil%C3%A1go%C5%A1i

       Odpověď
       • Díky, zajímavá paralela.

        Odpověď
       • Stejně je to zvláštní. Rakousko-uherský mocnář požádá ruského cara o vojenskou výpomoc proti povstání v Maďarsku. Dostane ji v podobě vojsk generála Paskeviče. No a zároveň v přibližně stejné době r-u rozvědka začíná na Haliči formovat banderovský pitómnik.

        Odpověď
     • Je dobré při eventuelním vysvětlování a debatách ozřejmit těm chápavějším především společný kořen všech historických animozit – technologii „rozděl a panuj“. A její klíčovou roli v ovládání a řízení sociálních systému od dvojice až po Svět.

      Odpověď
      • Ešte jeden fakt ,do mozaiky .

       ZABUDNUTÁ HISTÓRIA

       Prvý koncentračný tábor zriadili v rakúskom Grazi pre Rusínov. V tomto roku si pripomíname sté výročie vzniku ČSR, prvého štátu Čechov, Slovákov, Rusínov, Moravanov a Slezanov. Vznik Česko-Slovenska zároveň znamenal koniec genocídy rusínskeho národa, riadenej štátnym aparátom Rakúsko-Uhorska.
       https://snn.sk/news/obrovska-dejinami-zamlciavana-tragedia/

       Odpověď
       • Lin k této záležitosti napsala zajímavé články: http://leva-net.webnode.cz/products/tabor-smrti-talerhof-aneb-utrpeni-halice/. Možná to byl první koncentrák v Evropě. Ve světě asi ne – myslím, že během búrských válek to už Britové měli vymyšlené a aplikované.

        Odpověď
 37. Veľkou mešitou v Mekke, najsvätejším miestom pre islam, sa prehnal obrovský roj kobyliek, čo donútilo tamojšie úrady zvolať veľké čistenie priestorov tohto posvätného miesta.
  Podľa arabskej webovej stránky CNN by malo ísť o tzv. “čierne kobylky”, ktoré sa v tomto čase vyrojili a v rámci svojho premiestňovania sa (biologickej migrácie) prechádzajú aj islamským najposvätnejším miestom.
  Britský The Express sa pýta, či ide o akúsi “biblickú ranu”, pretože podľa vyjadrenia Jackyho Judasa zo Svetového fondu na ochranu prírody (WWF) a z Emirates Nature, je to prvýkrát, čo sa hmyz s takom obrovskom množstve prehnal touto oblasťou, čo zhodne tvrdia mnohí miestni obyvatelia.
  https://www.hlavnespravy.sk/biblicka-rana-islamskou-mekkou-sa-prehnali-obrovske-roje-kobyliek/1637980

  Odpověď
  • Je to v tom přímo symbolika, ty kobylky byly černé. Už to tu bylo i s diskuzí .

   Odpověď
  • Poučte mně s touto chýrou,zda je to pravda..Ta obrovská škatule v MEKKCE ,kolem které krouží tisíce nevědomých,píši to kulantně,je obrovský počítač,co odčerpává energii a živí tím plazivé bestie.

   Odpověď
   • :)) človeče…

    Odpověď
   • každá kultura/rasa živí svoje „božstvo“, ale každá jiným způsobem. ve srovnání se skutečnými predátory jsou ty ‚plazivé bestie‘ to menší zlo, vlastně naši ‚starší sourozenci‘ se kterýma se pořád ‚řežeme‘

    Odpověď
    • krestanske Amen – Amon

     Odpověď
     • Ale prt makový. Toto primitívne spodobovanie slov bez akejkoľvek snahy pátrať po skutočnom význame, je naozaj znamená je hrozné.

      The specific Hebrew word amen (’amen ) appears to be derived from a related verb–’aman , which means „he confirmed, supported, or upheld.“ This verb is also associated with the Hebrew word for truth (’emet ), which carries the idea of certainty or dependability (i.e., that which is true is that which is certain or dependable).

      ’Amen itself is an interjection used to agree with, affirm, approve, or emphasize something else that has been said. Thus when Jesus begins certain sayings by declaring „Amen, amen, I say to you . . . “ various Bible translations often render the „amen, amen“ different ways. Because of the word’s association with the Hebrew terms for truth, the double amen is sometimes rendered „truly, truly“ or „verily, verily.“ Because of its association with the Hebrew terms for confirmation or dependability, one might also translate it „certainly, certainly“ or „most assuredly.“

      When one says „amen“ in response to a prayer, it serves as an affirmation of agreement with the content of the prayer (cf. 1 Cor 14:16)—in which case it is sometimes translated „So be it“ (cf. CCC 2856)—or as an expression of faith that God will hear and act on the prayer.

      Ako obyčajne, najjednoduchšie vysvetlenie je zvyčajne najpravdivejšie, ako tieto krkolomné manipulatívne prekrúcačky.

      KEĎ už máte tak radi korán, tak nech sa páči:

      ʾĀmīn (Arabic: آمين‎) is the Arabic form of Amen. In Islam, it is used with the same meaning as in Judaism and Christianity

      Odpověď
      • Zdroj ?

       Odpověď
       • *Ako a prečo sa robia písma talmudickými*

        alebo prečo zo všetkých náboženstiev a kultov najviac prekáža práve kresťanstvo,

        alebo nevadí že bojujeme spolu zo Sorošom, *GP*, židmi, satanistami a iným odpadom proti kresťanstvu – hlavne že sme jedineční, vyvolení nosiči *poznania*

        Odpověď
        • Ale ved tu nejde o to byt protikrestansky, protikoransky, antizidovsky.
         Ide o to s otvorenou myslou hladat pravdu, polemizovat bez nenavisti a vytvorit svet pre vsetkych ludi spravodlivy, niekto tomu hovori komunizmus, niekto utopia … toš tak.

         Odpověď
        • Kde se, prosím, zdroj „Ako a prečo sa robia písma talmudickými“ nachází ?

         Odpověď
         • asi četl tohle a nedá mu to spát:

          Ako a prečo sa písma robia «svätými»?

          Více zde: http://leva-net.webnode.cz/prace-vp-sssr/knihy/

          Odpověď
          • tu je presny link: http://leva-net.webnode.cz/products/ako-a-preco-sa-pisma-robia-svatymi/

           Odpověď
          • O existenci toho materiálu vím. Hammer se mohl samozřejmě i trochu splést v názvu. Jen stále nechápu souvislost s tímto www.vodaksb.eu/diskuse/comment-page-10/#comment-193544 jeho diskusním příspěvkem, na níž se odvolával . Třeba to ještě vysvětlí.

           Odpověď
           • Nehľadaj, irónia. Tamto si môžeš nájsť cez duck duck

            alebo

            https://www.verim.sk/amen/

            Odpověď
      • Akýmže to jazykom vraveli chrámoví otroci ? A koho boli otrokmi ? S pôvodom tohto slova to nemusí byť v rozpore. A je logické, že kresťania majú tie svoje správne výklady, presne pre tie prípady keby bol dav zvedavý.

       Odpověď
       • T.: Kognitivna disonancia mu nedovoli priznat fakt, ze zije stale v egyptskom svete (Historiu pisu vitazi).

        Odpověď
        • To si dobre povedal … fakt. Ako málo je na svete faktu, objektivity.
         Čo z toho je možné doložiť, dosvedčiť.

         Ty momentálne žiješ nejakým moderným pseudovedeckomysterióznym výcucom minulosti, skonštruovaným len preto, aby zničili Slovo a Tradíciu – ale ver mi, nepodarí sa to, lebo Slovo vždy bolo a vždy bude, pretože nie je uložené na papieri – ale je živé a je Život – amen.

         Ak ti je to dané, možno pochopíš … ale môžeš žiť ďalej v tom, že si niečo viac, lebo si si prečítal 5 židovských príručiek plných poloprávd alebo zjavného klamstva, a hrdinsky si rozkopal svoje kresťanské korene výmenou za ten talmudický jedovatý preparát.

         Odpověď
         • hammer, myslím že si trocha mimo, ak si z troch slov takto zaškatuľkoval diskutujúceho/diskutujúcich …
          Áno, Slovo vždy bolo a vždy bude, a nestvorili tvorcovia kresťanstva, ani biblia.
          A tiež mi ver, že patrím do kresťanskej komunity, lebo moje korene križiaci vyhubili.

          Odpověď
         • jaké „židovské příručky“ máš na mysli?

          můžeš nějaké ty „polopravdy“ uvést konkrétně, ať se nebavíme v obecné rovině? Pravda je vždy konkrétní.

          Co se týká Tradice, ta s učením Ježíše nemá nic společného, jsou to výmysly lidí, a co se týká Slova, to bylo zkreslené ještě dříve, než bylo zapsáno, což se týká jak Starého zákona, tak Nového. Pokud se chceš bavit o učení Ježíše, napiš, s čím nesouhlasíš v jeho Evangeliu (od učedníka Jana). Zatím mi žádný křesťan nebyl schopný říct, s čím tam nesouhlasí, místo toho volí minutu nenávisti vůči tomu textu.

          Odpověď
          • Například, problém s textem Bible není v tom, že by to nebyla pravda (většinou), problém je v tom, že to není celá pravda, což má dalekosáhlé dopady. Například, smlouva s Abrahámem. Ve znění starého zákona z toho plyne, že platí pro všechny potomky Abraháma, třeba i pro ty, co budou krást, vraždit a tak dále. Takové „předplatné“ nezávisle na chování. Ale z jiných zdrojů víme, že se ta smlouva netýká všech potomků Abraháma, ale jenom těch spravedlivých.

           Odpověď
           • SLOVA JEŽÍŠE KRISTA K ŽIDŮM

            VÁŠ OTEC JE ĎÁBEL A VY CHCETE DĚLAT, CO ON ŽÁDÁ.

            ON BYL VRAH OD POČÁTKU A NESTÁL V PRAVDĚ, PONĚVADŽ V NĚM PRAVDY NENÍ.

            KDYŽ MLUVÍ, NEMŮŽE JINAK NEŽ LHÁT, PROTOŽE JE LHÁŘ A OTEC LŽI.

            EVANGELIUM SV. JANA 8, 44

            už to tu bolo iste veľakrát …

            Odpověď
            • uznáváš tedy, že satanovy lži se dostaly do bible? nebo jak chápat tuto reakci.

            • Oracle 911 15.1.2019 o 17:25

             @Hox
             A preto treba brať historické záznamy v SZ rezervou.

            • Nepochopenie, musíš prečítať NZ celý chronologicky … inak to nemá význam.

             Ježiš útočil na židovskú (ne)morálku, ustavičné klamanie a vymýšlanie a vynucovanie nových nezmyselných predpisov, spôsob výkladu a celkovo nepochopenie o čom to celé je. Veď celý čas sa židia snažili Ježiša zabiť, a hlavne zabiť kresťanstvo – o tom je aj islam.

             Určite pri postupných prekladoch vznikali nepresnosti, možno aj zámerne.

             Teraz počúvam audio verziu NZ, sú tam odlišnosti od tej klasickej modernej, ale príde napriek archaickému spôsobu vyjadrovania rozumitelnejšia, dokonca som konečne pochopil pár vecí čo mi predtým nedávali zmysel.

             Osobne doporučujem prečítať všetky verzie, ideálne naučiť aj latinčinu.

            • Mnoho slov, otázka nezodpovězena a smysl zamluven druhotnostmi.

          • Pokud to přivede pár lidí k přečtení (znovu-přečtení) Ježíšova eu-angelia (třeba na leva.netu), pak hammer vykonal dobrou práci. U mě se to podařilo .. :-)

           Odpověď
      • A proč je tedy slovo amen součástí jmen faraonů (Mer Amen Ramses, Amenhotep) a takto použité se překládá jako milovaný Amonem?

       Odpověď
       • Amen, amen, hovorím Ti / veru, veru hovorím Ti – nenapadá ma český ekvivalent

        niekedy o význame slova rozhoduje dĺžeň … pri zamieňaní celých písmen
        sa dá pomýliť napríklad aj Značka a Sračka, tiež znejú podobne, zvlášť, keď sa človek šušle.

        Odpověď
        • a proč papež nosí stejnou čepici, jako je vidět na rytiných, že nosili Faraonové?

         Respektive, když se zkombinuje pohlavní úbor severního království a jižního, vznikne přesně to, co má na hlavě současný papež.

         Odpověď
         • opr.: rytinách

          Odpověď
         • https://en.wikipedia.org/wiki/Papal_tiara

          To sa ti podobá? Možno myslíš mitru, tam azda pri dostatočnej dávke fantázie podoba bude, je možné, že to niekto v priebehu času posúval týmto smerom – neviem, nemám dokonalý prehľad o vývoji čiapok, teraz som pozrel, že to vychádza z nejakej čapice, čo v staroveku nosili sudcovia. Iste bolo zámerom zdôrazniť postavenie a vážnosť nositeľa.
          Teraz to aj tak bude ešte horšie, je to zámer.

          Môj názor poznáš, Vatikán je skrz-naskrz infiltrovaný homošmi, masonmi a talmudistami – Viera je sústredene napádaná, modifikovaná a oslabovaná.

          Tiež mi je milší skromný starý kostolík ako tá banda čo tam teraz vo Vatikáne je.

          Tiež si všímam ako sa stavajú nové kostoly a vôbec sa mi to nepáči, kľudne sa môžu zmeniť na mešitu alebo čokoľvek, dokonca v niektorých už nie je ani kríž, len dáka karikatúra kríža. Starý kostol na obrázku spoznalo aj 2 ročné dieťa, teraz asi ťažko.

          Odpověď
          • mitra je tohle?

           http://files.leva-net.webnode.cz/system_preview_detail_200000860-edb28eeac2/papez.jpg

           Odpověď
          • Papežova čepice připomíná to, co na hlavě nosil egyptský bůh Amon.
           Propojení Britské královské rodiny s faraony starého Egypta je očividné.
           Dnes stojí královna Elizabeta II. nad državami velkého Hebrejského paktu, který se nazývá Británií. Její pokrevní linie sahá podle Londýnské Heraldické Akademie až k Abrahámovi, kterého mnoho dnešních vědců považuje za egyptského faraona Amenhotepa I. Pospojováním 22 bodů byla zjištěna skutečná hebrejská a egyptská identita královny Elizabety II.
           Kněz Zadok :-) je Biblický světec, který korunoval Biblického krále Šalamouna a dav provolával „Bože spas krále Šalamouna, ať žije dlouho král Šalamoun, ať žije navěky.“ stejně jako u královny: „Bože spas královnu Elizabetu. Ať žije královna Elizabeta! Ať žije dlouho královna Elizabeta! Ať žije královna na věky!“
           V průběhu korunovačního obřadu se královna otáčí ke čtyřem světovým stranám. Zlaté jablko, které nese znázorňuje svět, kterému vládne.
           Korunovační dary hůl, náhrdelník a prsten jsou oživlým biblickým příběhem Juda a Tamar.
           A teď to DŮLEŽITÉ, co se týká tento rok i nás.
           Královská jubilea mají původ ve starověkém Egyptě. Faraoni oslavovali jubileum po 30ti letech vládnutí. Podle tradice slaví stříbrné i zlaté jubileum.

           Odpověď
          • Tím jsem chtěl říci, že britskou královnu a papeže má GP pod sebou, jako dříve Faraony. A královská britská rodina jsou ti samí lidé v jedné krevní linii po Faraonech.

           Odpověď
           • Tikal. súhlasím, pokrvná línia luciferiánov ešte od čias atlantídy.

            Pohľadám link, kedysi som to tu dával, je tam popísané postupné sťahovanie lucifera/gp — atlantída (potopa) – adamiti — egypt atď … ej tam spomínaná aj angl. kráľovská rodina.

            Odpověď
          • Pozri čo nosili predtým, tieto moderné čapice len vyjadrujú postupnú snahu o ovládnutie cirkvi.

           Konkrétne JP II sedel na kresle, ktoré malo na sebe obrátený kríž…

           https://christianity.stackexchange.com/questions/23855/did-all-popes-use-the-inverted-cross

           čo mi pride teda omnoho horšie, a snahy vysvetliť do tým, že sv. Peter bol ukrižovaný dolu hlavou moc neberiem …

           Odpověď
           • Papež František znovu ohromil. Tentokrát výkladem, jak je křesťanství podobné islámu
            http://www.ragauian.cz/je-to-tady-antipapez-frantisek-se-svlekl-a-definitivne-prozradil-jezuitske-zamery-s-lidstvem-je-mozne-aby-papez-lhal-a-porusoval-kristovo-uceni-zname-pravdu/
            http://www.ragauian.cz/sok-ukradli-krev-jana-pavla-ii-pak-jej-svatorecili-a-papez-zhresil-porusil-desatero-aneb-co-je-pred-nami-skryvano-po-2000-let/

            Odpověď
        • Ve jmenech faraonů je ten význam jasný, nenarazil jsem na žádný zdroj, který by je překládal jinak.

         Odpověď
      • Co myslíte tím „KEĎ už máte tak radi korán, tak nech sa páči“ ? Nechápu…

       Odpověď
       • Obávám se, že nechápe ani on.

        Odpověď
       • Pretože Pjakin a kolektív autorov sú zástancami správneho *koránického* islamu, môžte ma doplniť konkrétnymi citáciami…

        Odpověď
        • Oracle 911 15.1.2019 o 16:44

         Sú aj za pôvodné Ježišovo učenie, tak v čom je problém?

         Odpověď
         • Bohužiaľ, nie sú, pre kresťanov Ježiš – Boh/Trojica. To autori neuznávajú a pokračujú v snahe o eradikáciu podstaty. Ježiš – spasiteľ, ale aj spravodlivý sudca …

          Odpověď
          • Oracle 911 16.1.2019 o 11:01

           To čo kresťania uznávajú, Ježiš nikdy neučil lebo to nie je v NZ, a tým pádom samotná cirkev je najväčší bludár…

           Odpověď
          • Tohle je doktrina Nikejského koncilu, která byla násilím vnucena na uzemí Římské říše jako státní náboženství.

           Když si člověk připustí, že to je podvod, může začít hledat, kdo Ježíš doopravdy byl a co učil.

           A s vědomím podvodu se dají pochopit i rozpory Nového Zákona. Rozpor Ježíše, který učil lidi přímo se obracet k Bohu modlitbou Otče náš oproti textům, které z něj dělají Boha s využitím egypstké a římské mytodologie.

           Odpověď
   • A údajně ten „počítač“ pracuje na bázi BlackGoo, jak o tom hovoří Harald Kautz např. zde https://www.thehighersidechats.com/harald-kautz-vella-black-goo-black-magick-spider-beings-the-elite/

    Odpověď
 38. https://www.seznamzpravy.cz/clanek/do-ulic-gdansku-vysli-lide-se-svickami-na-pocest-starosty-adamowicze-64082?dop-ab-variant=9&seq-no=1&source=hp

  Odpověď
  • Liberasti sa vyrojili na ulicu.

   Odpověď
  • Je to tam samý 20ti letý hajzl a pár tradičních (disidentů) důchodců, kteří umí jen „disidentovat“, o hajzlech ani nemusí být řeč, těm stačí umět napočítat do deseti a získají diplom z čehokoli (hlavně musí hájit zájmy Bruselu a tudíž být politicky „korektní“, respektive rektální) – bohužel. Obrázek, jak z dnešní Prahy, kde se mi pod okny shromažďuje chátra typu Klvaňa a Pithart (tzv. Syndrom sídliště Petřin). Sídliště plné STBáků (nynějších demokratů) a pod námi Ořechovka s Dášou Veškrnovou a naproti tomu kopec zvaný Hanspaulka s Institutem Václava Klause a vilou bílého koně Petra Kellnera – je mi zle z tohoto „sametového“ divadla v čele s nacistickým hajzlem Havlem a jeho rodinou. Zvlášť, když mám tu „čest“ v tom žít, slovy velkého STBáka z Petřin po roce 89 (jo Havel, no ten je náš, to ještě uvidíte hahaha).

   Odpověď
   • A Kalousek – ten snad měl bydlet v komplexu Hvězda.
    Starosta Kolář mladší – též výkvět…

    Ale není vše snad tak černé, zdravím z pod kopce (Vokovice) :-)

    Odpověď
    • Ahá, tak proto tam postavili stanici metra, aby to měl Míra hned u nosu ;-)

     Odpověď
     • Kalouska jsem nikdy metrem jet neviděl, za to Pithart jezdí pravidelně.

      Odpověď
      • Já ano, jednou v sobotu po ránu a vypadal jak po opici

       Odpověď
    • Ano bydlel tu Kalousek, kdysi bydlel (90. léta) v paneláku mezi OD Petřiny a konečnou (tramvaje) a pak bydlel v komplexu Hvězda a Pithart, ten dříve bydlel v Hoteláku (ten vysoký dům) – naproti OD Petřiny a přilepšil si taky bytem v komplexu Hvězda. Tenkrát jsem Kalouska potkal (rok 2008) a byl jsem takový od rány s kamarády a Kalousek měl co dělat, aby rychle zalezl do baráku, protože tenkrát bychom si za něj všichni klidně šli sednout, ale ta doba už je pryč a vyrostli jsme z toho. Jinak zdravím do Vokovic :-) , tam mám známého automechanika (Cajthaml) nedávno jsem byl u něj s autem po dlouhé době :-)

     Odpověď
  • + Pro Oracle – korekce SPX 500 vyletěla koncem roku 2018 a začátkem 2019, teď to pojede nahoru. Z hodnoty 2.580 na hodnotu 2.700.

   Odpověď
   • Oracle 911 15.1.2019 o 6:23

    A po tom zas dole…

    Odpověď
    • Pravda, pak zase sešup, ale nedovolím si odhadnout přesně při které hodnotě.

     Odpověď
     • Oracle 911 16.1.2019 o 0:54

      Ono, je to druhoradé čo bude, dôležité je, že bol nastavený trend…

      Odpověď
      • Nemyslím si, že to je druhořadé, už druhý týden mi to vydělává denně v průměru 200 dolarů z alokovaných 2000, čili denní výdělek je 7-15%, nicméně na konci roku jsem přišel o 3000 dolarů v tom sešupu před Novým rokem, kdy korekce trhu započala po Vánocích a ne až na Nový rok (jak jsem očekával a jak jsme se tu bavili). Aktuálně sleduji ropu, kde očekávám propad (ale dost to záleží na situaci Trump-Írán), tam jsem v pozoru
       , zatím ropa jede nahoru.

       Odpověď
      • *ale vím, jak jsi to myslel, když jsi napsal, že to je druhořadé, v globálu to druhořadé je.

       Odpověď
  • Tusk cestuje do Gdanska, zavraždený starosta bol jeho blízky priateľ
   Prezident Európskej rady Donald Tusk ruší svoj naplánovaný program a cestuje do svojho rodného poľského mesta Gdansk, kde v nedeľu zavraždili starostu. Nebohý Pawel Adamowicz bol jeho dobrým priateľom. O zmene Tuskových plánov informoval v pondelok médiá jeho poradca Pawel Gras. „Pawel Adamowicz, starosta Gdanska, človek Solidarity a slobody, Európan, môj dobrý priateľ, bol zavraždený. Nech odpočíva v pokoji,“ napísal v pondelok Tusk na Twitter.
   https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/498490-tusk-cestuje-do-gdanska-zavrazdeny-starosta-bol-jeho-blizky-priatel/

   Odpověď
  • „Za Adamowiczova vedení byla v jižní části města v roce 2011 přejmenována jedna z ulic po někdejším československém a českému prezidentovi na třídu Václava Havla.“ , píše se tam.
   Tedy byl poslán za Hajzlvlem, pěknej ptáček.

   Odpověď
 39. Lavrov niečo o dohovoroch a rokovaniach s Japonskom
  https://russian.rt.com/world/article/592341-lavrov-peregovory-mid-yaponii

  Odpověď
  • odpis Abe v priamom prenose

   Odpověď
   • … no neviem, ci ten clovek je tak lahko odpisatelny, vcera som pocuvala jedn rozhovor, nadvazoval na otazku prec bol Abe tot, pred tyzdno. slubovat svojmu otcovi na hrobe, ze vrati Kurilske ostrovy…. je z japonskej rodiny, kde stary otec z matkinej strany bol jednym z poprednych japonskych fasistov…

    Odpověď
   • V jakém smyslu to chápeš jako odpis Abeho?

    Odpověď
    • V zmysle odpisu Japonska pod kuratelou USA.

     Odpověď
   • Neukvapoval bych se . Lavrov velmi dobře ví, že diplomacie v této části světa vyžaduje velkou trpělivost a schopnost přemýšlet „japonsky“. Abe je loutka , pohybovaná jednak neokony, jednak globalisty. Rusko tu řeší dlouhodobý úkol redukovat vliv USA,zejména vojenský, v této části světa.
    To je společný zájem globalistů /ochrana Číny/ i Ruska /uvolnění vojenské kapacity na Dálném východě a možnost rychlého rozvoje východu RF /.
    V tomto regionu nikdo nevyhraje na 100% , ale bude to dělba vlivů v zájmu klidu.

    Odpověď
    • Vnímám to podobně. K tomu i tato zpráva – Rosatom získal zakázku na vyčištění Fukušimy
     https://www.rt.com/business/448765-rosatom-bids-fukushima-npp/ a mluví se i o transportní cestě přes transsib. Takže z ruské strany vnímám trpělivost a práci na získávání vlivu.

     Odpověď
     • RichardCZ 14.1.2019 o 23:42

      Ano, Asiati mají jiné pojetí času a morálky.. Zažil jsem to při spolupráci s Korejci. Milí a pracovití fušéři. Jednou spěchají, pak zase na všechno kašlou, ale podle jiných kulturních vzorců, než my.

      Odpověď
     • QuoVadis 15.1.2019 o 9:46

      No jeste aby tam Rosatom nasel stopy po „mini-nukes“, kterymi nekdo dopomohl k explozi budov….

      Odpověď
 40. Za teroristický útok na vlaky dostal důchodce čtyři roky vězení

  Za teroristický útok poslal soud jednasedmdesátiletého důchodce Jaromíra Baldu na čtyři roky do vězení. Podle státního zástupce jde o prvního člověka, který byl v Česku odsouzen za teroristický útok. Verdikt vynesl v pondělí ráno Krajský soud v Praze. Balda před dvěma lety pokácel ve Středočeském kraji stromy na koleje, čímž chtěl podnítit nenávist proti muslimským uprchlíkům. Soud Baldovi rovněž nařídil ambulantní psychiatrické léčení.

  https://www.novinky.cz/krimi/494340-za-teroristicky-utok-na-vlaky-dostal-duchodce-ctyri-roky-vezeni.html

  V článku se píše o tom, že byl příznivce SPD a hrál na mítincích SPD na harmoniku.
  Snaha o diskreditaci SPD…?

  Odpověď
  • To spíš naopak. Chudák děda to přece myslel všechno dobře, jen chtěl zalarmovat společnost, a teď mu chudákovi napařili čtyři roky.

   Teda abych to řekl taky lidsky, dovedu pochopit že někdo v posledních letech může mít tísnivý pocit že migrace není řešena, stejně tak mu nepřeju v jeho věku 4 roky natvrdo, ale nepotrestat ho znamená otevřít dveře dalším takovým velmi velmi nerozumným krokům.

   Odpověď
   • Jsem o dva roky starší,nějak by mě nenapadl takový odboj.Spíše bych se usalašil dle vzoru KLINIKY v baráku Jaromíra Štětiny..Ty 4roky se mohou změnit potichu na podmínku,bez ječení sdělovadel…

    Odpověď
    • „v posledních letech“ jsem nemyslel věk ale období odteď pár let zpátky, jen aby to nebylo špatně pochopeno.
     Ano, trochu doufám že nebude sedět 4 roky, tím spíš jestli mu to někdo poradil včetně ujištění že strojvedoucí o tom ví. Kdo ví jak to bylo.

     Odpověď
   • ,,Chudáky“ vysadil průvodčí na zastávce z vlaku a ti se pomstili…. určitě nedostanou 4 roky natvrdo :-(.
    https://www.hlavnespravy.sk/v-rakusku-zabranil-ostrazity-rusnovodic-vykolajenie-vlaku-ktore-chceli-sposobit-azylanti-z-pomsty/1616010

    Odpověď
  • ale abych se doplnil, využít to samozřejmě jde i pro tu diskreditaci SPD, záleží jak to kdo použije.

   Odpověď
   • https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/201901148937490-Kalousek-palil-ostrymi-sympatizanti-SPD-se-musime-bat-vic-nez-migrantu/

    Odpověď
    • No právě…
     Medvědí služba.

     Jak víš, že to myslel dobře? …Kdoví, jaká byla jeho motivace.
     Samozřejmě, nevylučuji, že měl nutkání něco udělat a udělal hloupost, ale mohlo to být úplně jinak…

     Odpověď
     • První, co mě napadlo je paralela s Palachem v 68, nebo kdy se to upálil. Ten chtěl přece také údajně svým činem vyburcovat společnost. A jeho po trestně právní stránce předpokládám nikdo neřešil.
      To je jen takové mé zamyšlení.

      Odpověď
      • Během telefonátu s okresní koordinátorkou SPD Blankou Vaňkovou, který soud přehrál, popisoval, jak „půjde po (migrantech) jako po krysách, jako se jde po škodný v lese“, ženám v burkách by pak pod nohy házel Molotovovy koktejly.

       Dle mého názoru je to nebezpečný a zákeřný sadista, hru na chudáka, neschopného myšlení, mu nevěřím.
       Takové bych mezi lidi nepouštěl.

       Možná se vám to zdá přísné, ale jak byste reagovali, kdyby těmi stromy někoho zabil?

       PS.: Ve volbách do senátu jsem volil SPD. Kandidovalo za ně nebo s jejich podporou spousta schopných, bohužel zatím většinou ne příliš známých kádrů.

       Odpověď
     • no jasně, já si spíš myslím že to ani nebyl jeho nápad, nikdo kdo je při smyslech nemůže myslet dobře strom na kolejích.

      Odpověď
     • Putinovec 14.1.2019 o 22:59

      Nevíme co přesně na něho zapůsobilo.

      Odpověď
 41. Starosta Gdanska zomrel na následky útoku nožom, po útoku muža, ktorý ho v nedeľu na charitatívnej akcii bodol do srdca pred stovkami ľudí.
  V 80. rokoch pôsobil v radoch odborového zväzu Solidarita, ktorý vznikol v gdanských lodeniciach a viedol ho Lech Walesa. Ako starosta podporoval práva LGBT a toleranciu voči menšinám. Minulý rok sa ako jeden z mála poľských starostov zúčastnil na pochode Gay Pride. Vyjadril tiež solidaritu so židovskou komunitou po vlaňajšom vandalskom útoku na mestskú synagógu.

  „Lepšo-lidi“ asi obetovali jedného zo svojich, za nejakým vyšším cieľom, podobne ako u nás Kuciaka…
  https://www.hlavnespravy.sk/starosta-gdanska-bodnuti-do-srdca-vo-velmi-kritickom-stave/1638344

  Odpověď
  • „„Lepšo-lidi“ asi obetovali jedného zo svojich, za nejakým vyšším cieľom, podobne ako u nás Kuciaka…“ Alebo dostali opičiu facku aby sa konečne spamätali.

   Odpověď
   • Také to vidím jako varování lepšolidem

    Odpověď
    • pred židojaštermi ?

     Odpověď
  • Časostroj 14.1.2019 o 22:50

   Pokus destabilizovat dalsiu z krajin V4? Nezabudnime, kde začala poľská zamatovka.

   Odpověď
  • Putinovec 14.1.2019 o 23:02

   Na každý pád na svém konci zapracoval on sám.

   Odpověď
 42. …mozno to tu uz bolo, ale ja som nepostrehka: http://www.protiproud.cz/politika/4205-souboj-o-afriku-proc-usa-potichu-zvysuji-svou-vojenskou-pritomost-nejde-jen-o-konfrontaci-s-cinskymi-zajmy-suroviny-a-cerni-otroci-dalsi-ohnisko-barevnych-revoluci-to-bude-zase-invaze-uprchliku-do-evropy.htm

  Odpověď
 43. Zdá se, že NÚKIB šlápla do pěkně mazlavého hovínka a to se začíná hezky roztékat a páchnout takovým způsobem, že to nevzbudí žádnou radost iniciátorů této kauzy …

  A co Američané? Ve věci mobilů Huawei udeřila SPD

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/A-co-Americane-Ve-veci-mobilu-Huawei-uderila-SPD-566646

  Odpověď
 44. Změna výuky moderních dějin? Ministerstvo školství o tom jednalo s BIS.

  https://www.novinky.cz/veda-skoly/494385-zmena-vyuky-modernich-dejin-ministerstvo-skolstvi-o-tom-jednalo-s-bis.html

  Odpověď
  • Jsem nasran, dalsi prepisovani dejin primo pred ocima. Chapu, ze takovy vyvoj udalosti muze v dlouhodobem horizontu vyhovovat i GP, ale prijde mi, ze podpindosove tu maji stale vetsi vliv (nebo vyrazneji kopou kolem sebe) a GP ujizdi vlak, nemaji kadry a nic nestihaji…

   Asi je na case, aby se rizeni ujmuli opravdovi vlastenci.

   Odpověď
  • Za chvili budou ucit, jam ti zli Rusove ublizovali nevinnym Nemcum.

   Odpověď
   • … to sa uz pokusaju vsugerovat aj mladym v Rusku, vid. akcia studentov z Orenburgu na konferencii v Nemecku (myslim)…

    Odpověď
  • „Proruský dějepis“ ve školách potřebuje změnu, míní Plaga po schůzce s BIS
   Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/bis-plaga-msmt-rvp-vyuka-dejin-sovetsky-vyklad.A190114_112200_domaci_brzy

   Odpověď
   • To je odporné. Bude muset nastat to co za socialismu – rodiče naučí děti doma autocenzuře. Škola bude říkat jedno a rodina druhé. Tlak vyvolá protitlak. Dá se jen doufat, že to i rodičům mladší generace dojde.

    Odpověď
    • Plaga = pohroma: http://www.vodaksb.eu/diskuse/comment-page-6/#comment-187208 slovník: https://slovniky.lingea.cz/polsko-cesky/plaga

     Odpověď
     • Článek ale udělal dost dobrou práci, soudě podle diskuze, která má už teď tisic položek (to znamená, že to lidi zajímá). Mohli to udělat tajně a ve skrytu, ale tím že to zveřejnili, dosáhnou přesného opaku. Lidé teď budou ve střehu. Pozornost lidí se teď napře k vlastenectví, historii obrozenectví a lásce k vlasti.

      https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/bis-plaga-msmt-rvp-vyuka-dejin-sovetsky-vyklad.A190114_112200_domaci_brzy/diskuse

      Odpověď
      • Řekl bych, že to bylo uděláno schválně. Plaga znamená pohroma, otázkou je ale pro koho ?

       Odpověď
       • Putinovec 14.1.2019 o 23:04

        Také mě to napadlo.Vyhrocení situace tak,aby se ovčané začali ptát.

        Odpověď
  • https://youtu.be/_Pr3jbVvSWM?t=1092

   Odpověď
  • Jakou kompetenci má BIS ve vztahu k ministerstvu školství a k učebním osnovám jednotlivých předmětů -

   Odpověď
   • Žádnou … ministr školství podle všeho tu agentdu bere jako svůj domácí úkol (formálně nezávisle na BIS).

    Odpověď
 45. 90-ročného svetoznámeho genetika Jamesa Watsona, ktorý získal aj Nobelovu cenu za skúmanie DNA, zbavila popredná americká výskumná inštitúcia Cold Spring Harbor Laboratory (CSHL) všetkých jeho čestných titulov, pretože odmietol vzdať sa svojich vlastných vedeckých záverov preukazujúcich súvislosť medzi IQ a rasou
  https://www.hlavnespravy.sk/popredneho-vedca-zbavili-cestnych-titulov-stoji-za-svojim-vyjadrenim-iq-rase/1637624

  Odpověď
  • dnes uz tu bola diskusia k teme: http://www.vodaksb.eu/diskuse/mimo-tema/comment-page-64/#comment-193046

   Odpověď
   • Mimochodom, ten pán je nositeľom Nobelovej ceny z roku 1962.
    https://www.nobelprize.org/prizes/medicine/1962/summary/

    Odpověď