Diskuse

První komentář nového uživatele se zobrazí až po schválení, další už hned.

Podepisování příspěvků: anonymní příspěvky nebo ty, které v poli jména/přezdívky budou mít titulek nebo jiný text, mohou být smazány. Příspěvky s nakopírovaným delším obsahem, který je dostupný na jiném místě, mohou být také smazány – v takovém případě uvádět pouze odkaz, případně pár vět, nikoliv celý text systémem copy&paste.

 Obnoviť

 1. ad Venezuela.
  Napadá mne myšlenka k diskusi. Pokud je to tak, že se nedaří GP vyhrát to tam bez výstřelu, je klidně možné že GP přihraje to vítězství ve Venezuele neokonům a vyhraje ve zpětném rázu který to přinese. Proč o tom mluvím:
  - Ty otočky obrovského množství světových politiků, u kterých je pravděpodobné že jsou pod kontrolou GP, jsou prapodivně podezřelé a nutí mne přemýšlet
  - Koncentrace armád pod přímým nebo nepřímým vedením USA na hranicích Venezuely nevěstí nic dobrého
  - Čína ani Írán nejsou ve stavu podpořit Venezuelu vojensky bez ztráty kytičky
  - neokoni nejsou v takovém stavu zklidnění/řízené anestézie aby nezbourali půl světa
  - Rusko tam vstoupit vojensky podle mne úplně nemůže, jen v případě opravdu velké humanitární krize ale určitě ho tam nebude chtít pustit GP

  Je možné že se proces nevyvíjí vůbec ve stanovených mantinelech a tak bude popuštění vítězství neokonům sice taky katastrofou, ale menšího dosahu než vojenský střet. GP si podle mne nemůže dovolit ztratit Venezuelu jako nástroj transformace JA, a dopustit i to že tam vlítne USA vojensky by takovou ztrátu znamenalo. Východisko kdy jim to připustí a nechají se tam vyplácat v davu všechny podpindosy, a začistí je v příští zatáčce je podle mne s ohledem na cíle GP přijatelné. Jde o to uchovat ideologické naladění obyvatelstva, nepřijít o kádry které tam mají (ti by shořeli pod hlavněmi US armády, kdežto takto je budou moci grilovat jen legislativně, což nebude lehké když GP je tam na straně GP), a tak.

  Odpověď
  • Četl jsem, že Maduro vyhlašuje mobilizaci na obranu vlasti. Jedná se o cca 2 mln. mužů, plus armáda. Armáda, díky Rusku je velice dobře vyzbrojená, mají i S-300. USA ještě nestáhly armády ze Sirie, Iráku a Afghánistánu. Začínat 4. vojenský konflikt, při třech nevyřešených, se mi zdá i na USA moc. Bylo by to horší, než Vietnam.
   Ten tlak, co vyvíjejí, je spíše podpora venezuelské opozice a eventuálních přeběhlíku na její stranu. Navíc, pokud by Trump začal takový neperspektivní konflikt, okamžitě by ztratil podporu svých voličů.

   P.S. Maduro už souhlasil s novými volbami do parlamentu.

   Odpověď
   • Oracle 911 4.2.2019 o 18:24

    A keby došlo k najhoršiemu, tak Rusko môže poslať niekoľko špecnaz tímov…

    Odpověď
    • Postačí spěcnaz z Kuby, Nikaragua, nadšenci z Mexika atd. a pindosi mají co dělat, aby se válka nepřenesla na jejich území.
     Rusko by dodalo zbraně a podporu na mezinárodním poli.
     Pro USA je takové dobrodružství značně rizikové. Je to hned vedle nich a v Jižní Americe je nenávidí víc, než kdekoli jinde.

     Odpověď
     • Pravda. Jen těch dobrovolníků kteří by dorazili z celé JA by byly statisíce minimálně, to je fakt. Všichni co tam jsou toho amíkům dost dluží.

      Odpověď
      • Oracle 911 4.2.2019 o 19:08

       Iste, Venezuele skôr by došli zbrane a zásoby než dobrovoľníci…

       Odpověď
   • Obecně to zapadá do připraveného scénáře, a vypadá to že karty jsou vyložené. Jde o to že bych čekal zchladnutí horkých hlav už tak cca 3 dny nazpět, a očekával jsem že ustanou i ty trapné výkřiky s podporou Guaida. To že to neustává, to že Maduro mobilizuje síly, to že všichni mobilizují vlastně všechny síly (na všech stranách) ovšem nesvědčí o nějaké výrazné převaze na jedné nebo druhé straně, a konfliktu v jeho horké variantě je podle mne potřeba předejít za téměř každou cenu.

    Ale je to jen můj nadhoz toho proč některé věci nezapadají úplně konzistentně do obrazu celého procesu, viz Kurzovo vyhlášení. Osobně budu rád jestli jsem se zmýlil úplně a nepadne tam ani výstřel.

    Odpověď
    • Když nad tím přemýšlím, o to větší výchovný efekt to bude mít na podpindosy, když uvidí že i NAVZDORY tomu že do toho dali všichni všechno je převezl nějaký Maduro. Tedy z pohledu podpindosníka neznalého jakéhokoli dalšího subjektu řízení to bude přímo fantastické.

     Odpověď
     • Oracle 911 4.2.2019 o 19:10

      A preto to hodia na všemocného Putina…

      Odpověď
      • No i tak, to by pro ně znamenalo že má Putin větší moc i na jejich zadním dvorku. Ať tak či tak, bude to pro ně vyloženě „léčba šokem“.

       Odpověď
  • Putinovec 4.2.2019 o 17:48

   Mě to zase začíná připomínat test politiků a politických čubiček.Každý se staví do vybrané řady a tím se třídí plevy od budoucích kádrů.Je tady vidět,které vlády na pokyn začnou vrtět ocáskem a prodávat se.

   Odpověď
   • ono to vypadá tak že k tomuto účelu slouží vlastně všechny významnější události posledního roku.

    Odpověď
   • Oracle 911 4.2.2019 o 18:27

    Z tohto pohľadu Lajčákové vyhlásenie je na hrane…

    Odpověď
  • Kdo ví, pro jaký kus se to tam vlastně scéna staví .. diváci mají sice programy na klíně, ale opona je ještě dole ..

   Odpověď
 2. Na venezuelském politickém polygonu se odehrává ještě jedno zajímavé cvičení :
  - v parlamentních volbách vyhrála proamerická opozice a ovládla Národní shromáždění
  - v přímých prezidentských volbách zvítězil „autobusák“ Maduro s podporou „zdola“ a ostře protiamerickým programem
  -ani první, ani druhé volby nebyly z hlediska regulérnosti zpochybněny
  - vznikla patová situace v zahraničně-politické orientaci země.
  V čem se tato situace liší od situace na Slovensku /Kiska vers vláda/ nebo v Srbsku /Vučič vers parlament/? A do jisté míry i v USA /Trump proti Senátu nebo Kongresu/?
  Je to univerzální krize v případě protichůdného výsledku voleb do mocenských struktur státu.Tady je posílena tím, že se odehrála v ropném království na zadním dvorku USA.
  Mocenské kompetence musí být jasně vymezeny. To, že proamerický parlament odmítne jmenovat protiamerickéhp prezidenta je nejen politický, ale i politologický střet.
  I v ČR se velmi často zajiskří ve střetu podpindosovské části parlamentu s protiamerickým prezidentem. Pat naštěstí nemůže vzniknout, protože parlament je většinově s prezidentem. Ale Slovensko si tyhle trucy zažilo a zažívá.
  Ve Venezuele to možná skončí na nějakém šalamounském řešení předčasných parlamentních i prezidentských voleb s mimořádně silnou mezinárodní kontrolou. Jediná šance proamerické části společnosti je rychlé a markantní zhoršení ekonomické situace „dole“ a tím získání určitého segmentu chudých za sliby zlepšení. To, jaká je šance na získání těchto „hladových“ hlasů nechci spekulovat.

  Odpověď
 3. Sýrska armáda vyhostila americké koaličné sily z dôležitej prednej oblasti: Sýrske vládne jednotky zriadili posty a robia cvičenia na územiach oslobodených Kurdami v oblasti Membij v provincii Aleppo, kde pred niekoľkými týždňami vládli americkí okupanti a ich stúpenci – hovorí o tom správa z línie kontaktu medzi SAA a protureckými gangmi, ktoré pokrývajú Erdoganove vojská. Pravidelné cvičenia vládnych síl v blízkosti mesta Membidžaa (Manbidžaa) sa tu obnovili po tom, keď bola kontrola tejto oblasti na žiadosť miestnych obyvateľov odovzdaná oficiálnemu Damasku od proamerických kurdských zoskupení sebaobrany (YPG) koncom decembra minulého roka. Kurdské ozbrojené sily, ktoré ju predtým kontrolovali, prijali podmienky rokovaní, dobrovoľne opustili oblasť a vrátili sa na východný breh rieky Eufratu. Miestni obyvatelia tvrdia, že s nástupom vládnych jednotiek sa napätie a strach v ich živote zmenšili.
  http://rusvesna.su/news/1549269440

  Odpověď
 4. 4. februára sa ruský prezident Vladimir Putin stretol s generálnym riaditeľom štátnej korporácie Roskosmosu Dmitriom Rogozinom. Hlava Roskosmosu informoval prezidenta o súčasnej situácii v raketovom a kozmickom priemysle a oznámil plány na rozvoj priemyslu. Rogozin poznamenal, že bola zavedená osobná zodpovednosť úradníkov za plnenie rozpočtu spoločnosti a boli prijaté opatrenia na zníženie rozpočtu samotnej štátnej korporácie.
  http://rusvesna.su/news/1549280373
  Zdroj v ruskom raketovom a kozmickom priemysle oznámil pre RIA Novosti, že v americkom segmente ISS pretiekli toalety. Americkí astronauti na ISS museli pozbierať viac ako 10 litrov vody z toalety vo svojom segmente s uterákmi.
  http://rusvesna.su/news/1549281137

  Odpověď
  • Osobní zodpovědnost – to je věc, které se elita bojí nejvíc a vždycky se tomu bránila.
   Zřejmě, arest Arašukových na elitu udělal velký dojem.

   Odpověď
 5. Česká vláda uznala na návrh ministra zahraničí Tomáše Petříčka (ČSSD) Juana Guaidóa za prozatímního prezidenta Venezuely. Na Twitteru to oznámil dnes ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD).
  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/201902049115986-cesko-uznala-guaidoa-prezident-venezuela/
  Komunisté jsou proti uznání Guaidóa
  https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/petricek-venezuela-uznani-prezidenta-guaido-maduro-vlada.A190204_112816_domaci_ble

  Odpověď
  • Nasredin 4.2.2019 o 14:54

   Ubožáci. Z toho je vidět, že naše vláda jsou jen podpindosníci s hlavou hluboce zaraženou do amerického neokonského zadku …

   Odpověď
   • Je otázka, co je záměrem nebo jestli stojí za to, v tomto směru se nějak vyhraňovat. Minulou středu byla schůzka prezidenta s ústavními činiteli + min.zahraničí + min. obrany + vnitra. Pochybuji, že by tyto záležitosti neprobírali.
    https://www.hrad.cz/cs/pro-media/tiskove-zpravy/aktualni-tiskove-zpravy/zapis-ze-schuzky-nejvyssich-ustavnich-cinitelu-k-jednani-o-zahranicni-politice-14520

    Odpověď
   • Orbán se před 4 dny vyjádřil, že by Maduro měl opustit Venezuelu https://thehungaryjournal.com/2019/01/31/orban-agrees-that-maduro-should-leave-venezuela/

    Odpověď
   • https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Ukrajincum-u-nas-dat-vyssi-platy-navrhl-Petricek-V-ANO-je-zle-569296

    Odpověď
  • Hold dalši potvrzení toho, že se svezeme v krvi společně s USA. DIKY VY!!!

   Odpověď
  • Doporučuji přečtení předposlední věty zprávy i-dnesu. Schválně nebo jim to uteklo?
   https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/petricek-venezuela-uznani-prezidenta-guaido-maduro-vlada.A190204_112816_domaci_ble
   Je to smutné, ale ta předposlední věta plně charakterizuje naši samostatnou zahraniční politiku.

   Odpověď
   • To snad nwmyslí vážně? To je vtip že!? Ať mě někdo štipne!

    Odpověď
    • Tak jako kdysi. Protektorát Čechy a Morava. Kdysi byla tato vláda prohlášena za vlastizrádce. Tak doufám, že bude za vlastizrádnou prohlášena i tato.. A jen dodám, že tato vláda zrádců nehovoří mým jménem.

     Odpověď
   • Uvědomují si vůbec co dělají? Takže vláda byla zvolená, nějakou právní procedurou ustanovená – stejně jako ve Venezuele.
    Naše vláda říká, že tato pravidla neplatí a kdokoliv to může změnit, jestliže má podporu v zahraničí!
    To znamená, že „já“ se teď klidně můžu vyhlásit za premiéra
    a další za ministry,
    s podporou zahraničí,
    PAK NAŠE VLÁDA MÁ SMŮLU A ODCHOD!
    V podstatě říkají, že ústava a zákony neplatí – ani naše.
    V tom případě můžou zhasnout úřad, jít domů a už se nevracet.

    Odpověď
    • Koloděj 4.2.2019 o 17:30

     Prohlaš se za ministryni zahraničí. Stačí mít pět tříd obecní školy, nemůžeš být horší než ten ňouma. Rusko tě podpoří. Pak Kuba, Čína, Indie, Srbsko, Venezuela, obě Koreje, Rakousko i Itálie .. A chci vidět Petříčkův xicht.

     Odpověď
     • Tak narozdíl od Petříčka a „Petříčků“ mám ještě trochu soudnosti
      a také vím, že:
      „Nejsme ještě dobří, jsme-li jen lepší, než ti nejhorší.“

      Odpověď
    • Celá tato akce s výběrem kohokoliv presidentem cizí země je velmi nebezpečný precedens. Už z toho důvodu doufám, že GP má podchyceno a Maduro to ustojí.

     Odpověď
   • Jiří N 4.2.2019 o 15:32

    Varování: diskuzi pod článkem číst pouze na vlastní zodpovědnost.

    Odpověď
    • Elita trollů měla pohotovost

     Odpověď
  • CSSD posila vzkaz… sereme uz nejen na lidi, sereme i na volice a hlavne sereme na mezinarodni pravo, hlavne ze se zavdecime fasisticke usa

   … dobra Hamacku, za premiera uznavam vcil OKAMURU!!!

   Odpověď
   • Putinovec 4.2.2019 o 16:12

    ČSSD?Tohle odporné svinstvo odkývala vláda.Pro začátek chci vědět jak kdo hlasoval.

    Odpověď
    • sosani si timto definitivne podepsali rozsudek smrti… spadnou pod 5% hranici, ti co jim dnes tleskaji je stejne nikdy nevolili a jejich zbyvajici naivni volici jim toto stejne jako podporu fasiticke banderovske USrajiny a snahu o zvyhodnovani vyse platu pro imigranty s USrajiny nikdy neodpusti

     Odpověď
  • demokracie neexistuje…..už je vám to jasné? Mi už ano.

   Odpověď
   • existuje a vzdy existovala … DEMOkracie

    DEMOkracie je, kdyz s fasity souhlasite!

    Odpověď
 6. Světová banka přišla s informací, kterou od ní asi čekal málokdo, zabývala se totiž otázkou, které světové jazyky rozlišují mužský a ženský rod a nejsou genderově neutrální.
  „Nová data ukazují, že 38 procent světové populace používá genderový jazyk, v němž rozlišuje podstatná jména mužského a ženského rodu. Překvapivě to s sebou přináší rozdíly v šancích žen dokončit školu nebo získat práci,“ píše Světová banka.
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Svetova-banka-prisla-s-peknou-bejkarnou-varuje-ekonom-Pikora-569197?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=z-boxiku

  Už jenom 38% světové populace… Vypadá, že v minulosti už byly zásahy do jazyků v souvislosti s genderovým rozlišením. Zdá se, že GP hodlá „zrovnoprávnit“ i zbývající jazyky. Vyplatí se sledovat výroky různých aktivistů v této oblasti.
  Dříve mě iritovalo, že čeština všude přidává koncovku – ová, obzvlášť, když se to týkalo ruštiny, která už rozlišuje rod koncovkou – va.
  Dnes, když čtu podobné zprávy, jsem ochoten strpět i koncovku – ová u ruských jmen.

  Odpověď
  • Předně děkujeme za toleranci že si můžeme skloňovat cizí jména jak chceme :-D (jen přátelská legrácka). Abych tě uklidnil, komunikuji s Rusy a Němci, z Rusů tedy hodně hlavně s dámami, a nikdy bych si nedovolil třeba paní Studněvě říct Studněvová nebo Studňová, a rozhodně chvála Bohu nejsem sám.

   Teď jde o to co myslí tím genderově neutrální, tedy do jaké míry. Tedy:
   - Do té míry že se neskloňují jména?
   - Do té míry že se i křestní jména všechny zgenderují a která že verze zůstane? Dani-el, protože mužská verze vychází z původního překladu a významu, nebo Daniela nebo se z toho udělá střední to Danielo?
   - Do té míry že neexistuje ženský/mužský rod u podstatných jmen?
   - Do té míry že zmizí slovo samec a samice i z učebnic biologie?
   Všechny úrovně jsou pro mne principiálně neakceptovatelné, vytáčí mne i ženy které si v Češtině nechávají všude psát neskloněnou mužskou verzi příjmení.

   Odpověď
   • Podle všeho, zatím chtějí sáhnout na podstatná jména, z čehož automaticky vyplývá i změna časování sloves, jak je to u anglo-saských jazyků.

    Odpověď
    • Hnus. No nevím jak jinde, ale tady je informační prostředí v takovém stavu že otevřené zásahy do kultury jsou podle mne neprůchozí, nebo neprůchozí bez vedlejších škod pro toho kdo to bude realizovat.

     Ovšem k původnímu příspěvku, to procento je děsivé, jestli je pravdivé. Tedy teoreticky záleží jestli je to procento podle počtu jazyků, nebo podle počtu nositelů daných jazyků.

     Odpověď
     • Podle populace, tudíž nositelů jazyků.
      Na druhou stranu, GP už tolik spěchá, že tímto odhaluje vlastní řízení.
      Už nemá čas, aby se nad touto „nerovnosti“ jazyků nejdříve zamyslel nějaký filosof nebo spisovatel, který by napsal knihu o nešťastné ženě, která kvůli jazykovému genderovému rozlišení nemohla sehnat práci, pak natočit o tom film atd. GP otevírá okna Overtona hned díky instrumentům globálního významu, jakou Světová banka bezpochyby je. Takže, většina obyvatel hned pochopí, že tuto starost mají nelhostejní světové elity, kterým vždy šlo jen o „blaho“ stáda. A v souvislosti s informacemi (o těchto elitách), které už jsou veřejnosti známé, se lépe zorientují.
      Na druhou stranu, je docela možné, že GP, díky takovým jobovkám, se snaží zlikvidovat svoje staré struktury. Protože takovou topornou práci bych od něj nečekal. Nicméně i tak, platí to, co jsem napsal: GP odhaluje svoje řízení (a zákon času je neúprosný).

      Odpověď
      • souhlas, oproti dřívějším vypiplaným metodám je tohle šlápnutím do porcelánu. A přesně jak píšeš, jestli tuhle metodu vybral GP aby zlikvidoval svoje nástroje, zlikviduje tím i sebe, leda by do budoucna vymyslel nějakou o úroveň vypracovanější metodu řízení, na to ale nebude mít čas.

       Odpověď
       • Oracle 911 4.2.2019 o 19:16

        Nie je to šliapnutie do porcelánu, ale nahnať celé rozzúrené stádo slonov do obchodu s porcelánom…

        Odpověď
        • Zasnil jsem se a zamyslel, když tedy chtějí válčit o slova, kolik takových pěkných slov by pro ně Čeština a Slovenština našla:)
         představil jsem si jak by se asi daly některé České peprné fráze odgenderovat a pochybuji že to nějaký západní mozek vůbec bude schopný vymyslet. A ať zkusí Čechy přesvědčit aby se svých peprných frází a výrazů vzdali:) jen jich přibude. Zruš jeden, přibudou tři. Zruš tři a vznikne celý nový slovník.

         Odpověď
         • PS: Jazyk který je schopný udržet napříč staletími i tak relativně bezvýznamný pojem jako „dělat brajgl“ jen tak někdo v dnešní době nevykastruje. To mohli opravdu jen za situace kdy umělo psát pět procent lidí a začaly se teprve psát učebnice.

          Odpověď
        • Časostroj 5.2.2019 o 0:35

         GP asi vychádza v ústrety cigánočke, lebo oslovovať to stvorenie ono zaváňa nejakým protiliberalnym izmom. :-)

         Odpověď
  • Tady je ten tweet a článek, na který se odkazují
   https://twitter.com/WorldBank/status/1091788459767988225
   http://www.worldbank.org/en/news/feature/2019/01/24/gendered-languages-may-play-a-role-in-limiting-womens-opportunities-new-research-finds

   Odpověď
   • http://documents.worldbank.org/curated/en/405621528167411253/pdf/WPS8464.pdf

    Odpověď
  • ….proste sa nas pokúšajú parádne nasrať!

   Odpověď
   • ….a len pevne verim, ze toto je hlavným účelom, nie otváranie Overtonových okien….ja to vidím, že LGBT začína zvoniť hrana….

    Odpověď
 7. Nasredin 4.2.2019 o 14:02

  Přepadení a pobodání chlapce v Olomouci vyhřezlo do mainstreamu.

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Pobodani-v-Olomouci-Lidr-SPD-vytahl-migranty-569280
  https://www.novinky.cz/krimi/496369-v-parku-v-olomouci-nekdo-pobodal-sedmnactileteho-chlapce.html

  Politicky korektně řečeno: osoby interaktovaly osobu, z čehož plyne, že absolutně nic s ničím nesouvisí …

  Odpověď
 8. Putinovec 4.2.2019 o 13:03

  Řekl bych,že odhalení USA podvodu o měsíci je na spadnutí.Kdy jindy poukázat na podvod,když je natočen propagandistický film o události,který vše připomene a naladí na patriotickou vlnu.Teprve tehdy odhalení dosáhne vrcholu katastrofy.https://www.csfd.cz/film/502300-prvni-clovek/prehled/

  Odpověď
  • tento už bude mať asi lepšiu kameru, zvuk…
   otázka znie, akými prostriedkami by malo to odhalenie prebehnúť? (samotným filmom asi nie…)

   Odpověď
  • já nevím, já pořád nevěřím že to někdo natvrdo řekne, přizná se, odhalí… vidím to spíš jako takové soft odhalení ve stylu veřejného tajemství.
   V opačném případě by bylo téměř jisté že by došlo k odhalení mnoha a mnoha řídících procesů. I když uznávám že je možné že jedno křídlo GP půjde i nadále tímto směrem a absolutně tím rozloží řízení druhého křídla.

   Odpověď
  • Kancelar 4.2.2019 o 17:34

   Ono uz nieco bolo povedane vo filme Interstellar. Stary znamy Capricorn One, tych filmov uz bolo vela, ale cas este nenastal.

   Odpověď
 9. Guaidoa dnes uznalo Španělsko, VB, Švédsko a Francie

  Odpověď
  • Itálie zablokovala prohlášení o společném uznání Guaida ze strany EU
   https://ria.ru/20190204/1550336694.html

   Odpověď
   • Nové vedení Itálie je asi plně pod kontrolou globalistů .

    Odpověď
    • A vyhlášení Kurze ze včera do toho zapadá jak?

     Odpověď
     • Oracle 911 4.2.2019 o 12:12

      Pindusi otvorili „konzervy“…

      Odpověď
     • Představ si že jsi mladý svazák, trochu chápeš rozdíl mezi globalisty a neokony, a když se v tom jakž takž zorientuješ, ale některým manévrům nerozumíš, tak ten koho máš za globalistu se začne stavět do čela procesu neokonů. Tak se do toho začneš stavět taky.

      Trochu se obávám že Kurz je tento případ, čili nerozumí procesu, a orientuje se jen podle Trumpa. Takových může být víc.

      Odpověď
      • Kategorie „svazák“ se Ti velmi povedla. Je jich víc, a nejen mladých. Ještě že jsou dnešní politici in- vybavení těmi iPhony. Pokyny „co, kam, s kým , kdy “ jim umožňují nevypadat jako bezmocné ovce. Pak to zvládá i ten zoufalec na Zamini.

       Odpověď
     • a napadá mne, další věc je že proces v samotné Venezuele může býr natolik dobře posychrovaný že je v rámci EU volně využíván pro její štěpení. Potom by vyhlášení Kurze bylo signálem že Rakousko se nehodlá oddělovat od „staré Evropy“ a hodlá projít sebelikvidací společně s ní.

      Odpověď
     • Federica Mogheriniová se vyjádřila k otázce, koho uznat ve Venezuele legitimním prezidentem, že toto právo náleží členským státům EU a nikoliv institucím Unie, a proto v rámci dříve dohodnutých formulací budou evropská hlavní města tuto otázku řešit v rámci svých pravomocí.
      Evropský parlament ve čtvrtek přijal usnesení, kterým přiznal Guaida „legitimním prezidentem“ země a vyzval EU, aby následovalo toto rozhodnutí.
      Nicméně po konzultacích ministrů zahraničních věcí EU v Bukurešti bylo rozhodnuto pouze vytvořit kontaktní skupinu na dobu tří měsíců, která by měla přispět k vytvoření podmínek pro nové volby. Během několika dní mohou země EU zvážit otázku nových sankcí vůči Venezuele.
      http://rusvesna.su/news/1548973683

      Odpověď
      • Signora Frederica asi toho ví víc. Možná tímto signalizuje přeměnu / rozpad tradiční EU. Pak by asi platila poznámka od @eM z 12:33 .

       Odpověď
       • Z té figury mám dojem, že se ji pokouší přeci jen získat globalisté jako protiváhu beznadějných „eurobratrů “ Junckera a Tuska. Aspoň občas má světlý okamžik.

        Odpověď
      • Tady je to přímo od zdroje https://eeas.europa.eu/headquarters/headquarters-homepage/57481/remarks-high-representativevice-president-federica-mogherini-press-conference-following-first_en

       Odpověď
   • Petříček navrhne vládě uznání Guaidoa

    https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/petricek-venezuela-uznani-prezidenta-guaido-maduro-vlada.A190204_112816_domaci_ble

    Odpověď
    • Možná to je důvod, proč zatím Miloš k věci nedal najevo žádný postoj. Poté Petříčka a ostatní podpindosy z vlády smete…, tedy snad. J.

     Odpověď
     • někdy mám spíš pocit, že Milošovi je takměř jedno kdo tam je, ví že čím větší je to lama, tím lépe se dá ohnout podle potřeby. A vlastně takový ohebný podpindos je dobrý pro některé věci. Podpindosům dává pocit že tam mají svého, ohnout se dá jak je potřeba, moc tomu nerozumí a tak do ničeho umě nezasahuje, a lze na něj potom všechno hodit a jet dál.

      Odpověď
    • Vítězslavk. 4.2.2019 o 14:41

     Ono to s tím panem Petříčkem je obousečný,to se může vyjádřit třeba i kancléřka frau M.,že pana Zemana neuznává a uznává jinou postavu,figurku,jiné státy ji podpoří a může být odvolán,to je i sečné i na Maďarsko v rámci EU a podobně,ještě si na to udělají zákon a je vymalováno.Jak se komu hodí.A naše armáda pojede do Venezuely a zbraně a munici,které tam rozprodají a my to ještě zaplatíme.Tak jako naše zbraně na Ukrajině.

     Odpověď
  • Mám, za to, že Španělsko se ještě nevypořádalo s následky občanské války, Francie ještě nerozmrzla z dob napoleonských válek, Švédsko se jako „neutrální země“ nemohlo zachovat jinak; stačí připomenout román A.N. Tolstého Emigranti, VB – ostrov nabírající vodu zachraňující co se dá, Itálie spustila restart antické slávy a Rakousko ještě nerostlo do dlouhých kalhot; obdobně jako ČR, která ústy svého hošícka v Mariopolu rusky děkuje za to, že vzkříšení bezmozci jsou připraveni bojovat za nás.

   Odpověď
 10. Proč zrušili budoucnost? České titulky, 9 min.
  https://www.youtube.com/watch?time_continue=550&v=EHPxU0g8bqI

  Odpověď
  • Dobré zpracování. Sám jsem se nad tím už vícekrát zamýšlel, kdy se vlastně změnila ta nadějná budoucnost dřívějších sci-fi filmů a románů našeho dětství v to dnešní beznadějné apokalyptické směřování celého lidstva. Takhle hezky do souvislostí jsem si to však nedal.

   Odpověď
  • Stalin uvolnil lidský potenciál, tedy budoucnost
   a feudalizmus (vládne černá šlechta) musel pozlátkem předvádět
   (lákat na kočičí zlato), že je lepší.
   Momentálně zvítězila hmota nad duchem
   a nastal obrat k feudalizmu (v soc. bloku, a tím i propad kapitalizmu).
   Feudalizmus (parazitická společnost) lidskou budoucnost neměl a nemá (už sám ze své podstaty).
   Protože lidé nedorostli (nebylo jim dovoleno) do Lidí,
   zrušili budoucnost,
   právě proto, aby lidé nemohli být Lidmi, protože v takové společnosti feudální nástroje nefungují.
   Ale bez snů a ideálů se nedá žít
   a idee zabít nelze.

   Odpověď
 11. Polský generál píše, proč země prohraje s Ruskem

  V Polsku budí rozruch kritická kniha generála Miroslawa Rozanského, donedávna jednoho z nejvyšších velitelů armády. Jak napovídá titul „Proč prohrajeme válku s Ruskem“, rozhodně si nebere servítky.

  „Závidím jim, protože nejednají impulzivně. Mají plán,“ řekl podle listu Gazeta Wyborcza generál na adresu ruského vedení.

  Nynější vládu mimo jiné varuje, že je třeba dívat se na svět realisticky a nebýt rozhádaný se všemi sousedy. V nynějším složitém světě by podle generála Poláci neměli očekávat, že Američané v zemi postaví vojenskou základnu a tím zemi zachrání před vlivem Ruska. Amerického prezidenta Donalda Trumpa vidí hlavně jako obchodníka, který může Polsko opustit podobně rychle, jako se rozhodl stáhnout se ze Sýrie.

  Polsko se podle generála musí snažit stát se silným hráčem Evropy. „Ale bez nafoukanosti, že jsme srdcem Evropy, jak nedávno řekl premiér Morawiecki. Pokud by tomu tak bylo, potřebovala by Evropa urychleně kardiologa,“ citoval Rozanského deník Gazeta Wyborcza.

  Rozanski na svůj post v armádě rezignoval na protest proti počínání Antoniho Macierewicze, dnes už bývalého ministra obrany a klíčového ideologa vládní strany Právo a spravedlnost, koncem roku 2016.

  https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/496321-polsky-general-pise-proc-zeme-prohraje-s-ruskem.html

  Odpověď
  • Pozoruhodné. Zdá se, že jejich elita ještě není úplně ztracená.

   Odpověď
   • Buď není ztracená anebo byla někým nakopnuta

    Odpověď
    • No, jestli globalistický scénář na likvidaci neokonů platí, tak by v Polsku asi nastalo bezvládí (Německo nám kdysi porazili, Ameriku nám vzali, dobrou katolickou církev nám znemožnili, …). Někdo se musí začít objevovat …

     Odpověď
 12. Ešte k tej raketovej zmluve, ktorú vypovedali USA. Je to ďalší úder Trumpa západným elitám a ich kruté prebudenie do reality lebo táto zmluva chránila hlavne ich a nie USA. Ich doba beztrestnosti sa skončila. Preto ten šok a zdesenie. Vojna zase vstúpila do ich domov a vedia, že už ich nič neochráni. Už neskryjú za dáždnik stredo- a východoeurópskych štátov, ktorých chceli nechať vykrvácať vo svojom ťažení na východ. Inak tá zmluva je už dávno len zdrapom papiera. Je to paradox, ale oba veľmoci vlastníctvo takýchto rakiet už dávno potvrdili a zakaždým bolo okolo toho ticho. USA už dávno majú pripravené pozemné verzie rakiet tomahawk a Rusko na podobnom princípe (možno ešte viacej rozvinuté) rakety kaliber. Je to zároveň aj vyrovnanie vojenskej rovnováhy USA (NATO) a Ruska.

  Odpověď
  • Oracle 911 4.2.2019 o 6:44

   Kruté prebudenie kopom do genitálií a európske elity sa musia rozhodnúť či zhoria za americké záujmy alebo nie.

   Odpověď
 13. S tim, ze USA nevleti do Venezuely bych si nebyl tak jisty.Vypada to, ze tech Boltonovych 5000 vojaku uz se presouva do Kolumbie, Brazilie taky presouva jednotky na hranici s Venezuelou a vime kdo tam je ted zrovna u moci.
  Zacharovova taky nezni moc optimisticky.
  http://thesaker.is/maria-zakharova-about-venezuela/

  Odpověď
  • Uvidíme, snad má ještě někdo nějaká esa v rukávu co válkychtivým přerazí plány vejpůl.

   Odpověď
   • Já si to představuji jako Hurvínek válku. Ale líbilo by se mi pokud by Maduro pozval koalici vojsk Číny, Ruska, Kuby,Iranu ….na preventivní ochranu hranic.

    Odpověď
    • to neni potrebné..pre imperialistov akýkoľvek vpád by znamenal ďalší Vietnam..bez zrady zvnútra sa neopovazia

     Odpověď
    • ano, to by pravděpodobně vedlo k horkému střetu na šesté prioritě, světového dosahu.
     Ono je to těžké. Pozvat tam Čínu, splní se zadání GP na její intenzivní vstup do všech regionů planety, na druhou stranu s tím související riziko že by Čína ukázala jak je vojensky neschopná je pro GP podle mne nepřijatelné.

     V případě vojenské intervence USA vidím jedinou slušnou možnost v tom, nechat je tam vlítnout, a semlít je v OSN, OBSE a všude za otevřenou a neoprávněnou agresi a politické vykopnutí USA ze světových organizací. V takovém případě to odnesou někteří Venezuelané a klíčové by bylo uhlídat režim a Madura v neporaženém stavu až do dokončení grilovačky USA.

     Všechny ostatní varianty vstupu USA do Venezuely jsou podle mne velmi hodně krvavé.

     Odpověď
     • Putinovec 4.2.2019 o 15:47

      Ono nikde není psáno,že USA načinčaní boys ve Venezuele zazáří.Tam by je mohlo čekat větší peklo než ve Vietnamu.Ne nadarmo tamní armády cvičila Cuba a logisticky formovala RF.Prvních 100 mrtvých a úprk domů.

      Odpověď
      • Jo, to asi jo :-) a rozhodně mají (Venezuelané) milionkrát lepší a silnější motivaci.

       Odpověď
   • Venezuelská struna se napíná na 4. i 6. prioritě a připomíná to ne tak dávnou „korejskou“ krizi.
    Vstup cizích vojsk do Venezuely by byl čistý akt válečné agrese proti suverennímu státu bez obhajitelného zdůvodnění. Návrat světa do konce 30.let 20.století.
    Kuvajt,Irák,Afganistán- všechno si pečlivě připravovali včetně závěrečných Gliwic jako zdůvodnění. To, že si „vymysleli“ svého prezidenta záhy skončí, protože skončí jeho funkce šéfa Národního shromáždění. Tím padne i případný zvací dopis. Takže pokud někomu selžou nervy a dá povel – může to být jen někdo bez řídícího vlivu GP / Irán, Čína/ a RF.
    Pokud bych to graficky znázorňoval křivkou v čase, pak bod těsně před vrcholem sinusoidy.
    Za vrchol vezmu vyhlášení plné pohotovosti armády Venezuely a žádost o svolání RB.

    Odpověď
    • P.S. stále větší obavu mám o život Gaudeáma. Sakrální oběť mladého vzdělaného /v USA/ demokrata by mohla být těmi potřebnými Gliwicemi.

     Odpověď
     • QuoVadis 4.2.2019 o 16:27

      Clovek musi uznat, taktika je to promyslena.
      US-Elita nemuze ztratit – bez ohledu na to, jestli se Gaudio stane prezidentem nebo jestli se mu neco prihodi…

      Jeho jmeno v nemcine ma vyznam neco jako „legracni, srandovni“ (Gaudi) ). Nebo by melo byt spise spojovano s architektem Gaudím (katedrala Sagrada Familia v Barcelone) ?

      Odpověď
    • Ještě mne napadlo. Nežene to někdo do extrémně riskantní vojenské konfrontace? Ve smyslu ponížit neokony?

     Odpověď
     • Vypovězení raketové dohody je také okázalým svalovým cvičením. To, že zrovna teď, není náhoda, ale součást napínání struny. Takže mozaika je na poněkud větší ploše a skládá se z více sklíček. Docela těžké stačit to sledovat a skládat.

      Odpověď
      • Fakt to vypadá, že cílový vektor globalistů je, zbavit se neokonů všude, a najednou. Zápletka-Odhalení-Finále (pastička zaklapla)-Začištění. Věřme, že struna je z kvalitního materiálu.

       Odpověď
  • neviem čo je na tom pravdy ale dnes som zachytil správu, ktorá je datovaná na 28.01.2019, že na jednom brazílskom letisku videli okolo 300 izraelských vojakov.

   https://twitter.com/SuperAlexzay/status/1089925197786988544?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1089925197786988544&ref_url=https%3A%2F%2Fac24.cz%2F-%2Fco-tam-delaji-udajne-az-300-izraelskych-vojaku-a-specialistu-na-ceste-do-venezuely

   Odpověď
   • Tak to neni zadna tajnost.Psali o tom na vice servrech.
    Oficialne tam jeli pomahat s nasledky te protrhle hraze.
    Pravy duvod jejich navstevy tezko zjistit.O Bolsanovi je ale znamo, ze to je shabes boy.Na tech proti-Madurovskych demonstracich se taky objevily izraelske vlajky.

    Odpověď
    • S tými izrealcami to nebude také jednoduché. Podľa Džangirova/ukr. politolog/ https://www.youtube.com/watch?v=AD4HvaRSk4M sú v krajine silné obe skupiny aj sefardi aj aškenázi. O Madurovi hovorí, že je polovičný sefard a v prezidentských voľbách proti nemu kandidoval ďalší sefard/aškenázy. Takže budú na oboch stranách, silné slovo má aj Vatikán, no a tiež narkotrafik-skupiny zohrávajú svoju úlohu. O armádu sa nebojím, vrchné velenie je zložené z Chávezovcov – indiáni, ktorým súčasný stav zabezpečuje sociálny štandard, armáda pre domorodé obyvateľstvo od Cháveza je aj miesto pre sociálny lift, ďalej dostali aj miesto pre podnikanie, spravujú niektoré prístavy, predpokladám, že aj časť narkotrafiku. O to by prišli výmenou na čele štátu.

     Odpověď
     • QuoVadis 4.2.2019 o 17:09

      Pri cteni tveho prispevku me napadla jedna otazka.
      Otec soucasneho rakouskeho prezidenta Alexandra van der Belena, taky Alexander (banker, syn bankere „von der Bellena“ v Rusku puvodem z Holandska), se v roce 1931 v Estonsku ozenil s Almou Siebold, obdrzel estonske obcanstvi.
      V roce 1941 byli presunuti do Nemecka, v roce 1942 je Nemci presunuli do Vidne, kde se 1944 soucasny prezident Rakouska narodil.
      Jakeho puvodu je soucasny prezident Rakouska ?

      Odpověď
      • Rakousky prezident na navsteve v Izraeli
       Rakousko je spoluzodpovedne za Schoah.
       Vsimnete si obrazku, hlavne tech poslednich.
       https://www.krone.at/1856653

       Odpověď
       • QuoVadis 4.2.2019 o 17:36

        Bylo by zajimave zjistit, proc jeho deda (banker) uprchl 1919 z Ruska do Estonska a pak dale jeho rodina pred prichodem Rude Armady do Estonska 1940/41 dale do fasistickeho Nemecka, odkud byli presidleni do Vidne a v roce 1944, pred prichodem Rude Armady do Vidne uprchla rodina uz s malym „Sasou“ do zapadleho udoli v Tirolsku…

        Odpověď
        • Proc kdysi prisahal Alexander van der Bellen Rusku vernost

         https://de.sputniknews.com/politik/20161114313323834-alexander-van-der-bellen-russland-treue-schwor/

         Odpověď
 14. Záhorák 3.2.2019 o 21:08

  Dobrý deň prajem,prepáčte že obťažujem hľadal som tu na nete a tiež cez google vo vzťahu k tomuto webu a témam tu uvádzaným a nič som nenašiel, preberala sa tu niekedy prosím téma o štruktúrovanej vode,ďakujem za Váš čas

  Odpověď
  • Abychom neblokovali hlavni vlakno diskuse,
   klikni si vpravo na ZDRAVI,ZAHRADA kde ti reknu co o tom vim,dekuji

   Odpověď
 15. Malé vítězství pro civilizaci
  Ve Velké Británii byla odsouzena první matka za zmrzačení genitálií své dcery.

  BBC a The Independent informují: sedmatřicetiletá Uganďanka byla londýnským soudem (Old Bailey) shledána vinnou z toho, že na své tříleté dceři provedla ženskou obřízku. O výši trestu bude soud teprve rozhodovat 8. března. Odsouzené hrozí až čtrnáct let vězení.
  https://kechlibar.net/2019/02/02/male-vitezstvi-pro-civilizaci/

  Odpověď
 16. Sebastian Kurz v neděli podpořil Guaidoa: „Má naši plnou podporu při znovunastolení demokracie ve Venezuele.“

  Odpověď
  • Hezky řečeno – když se třeba nešťastnou náhodou uškrtí ručníkem v koupelně na kolumbijské ambasádě, tak třeba pomůže znovunastolení demokracie ve Venezuele.

   Odpověď
   • Pořád mi chybí definice té „správné“ demokracie.

    Odpověď
    • Řekl bych, že demokracie je široký pojem – zvláště v Jižní a Střední Americe. Spíš ale Kurz svým výrokem ještě víc graduje situaci pro finále.

     Odpověď
    • Podle Kalouska se Štětinou je ta správná demokracie „ukrajinská demokracie“. Podle nich a Petříčka jsou majdanovští členové Pravého sektoru, Svobody a Udaru bojovníky za demokracii. Nejdemokratičtějším politikem v Česku je pak logicky, hned po nich, předseda Dělnické strany Vandas, který tyto bojovníky za demokracii v roce 2014 pozval do České republiky, aby nám také pomohli vybojovat tu správnou demokracii.

     Odpověď
 17. Další test ostražitosti národa po pobodaném číšníkovi z Prahy ?
  Olomouc: Skupina cizinců pobodala českého chlapce. Zasadili mu …
  https://pravyprostor.cz/olomouc-skupina-cizincu-pobodala-ceskeho-chlapce-zasadili-…
  před 1 hodinou – V centru hanácké metropole v noci na neděli skupina cizinců přepadla a brutálně pobodala sedmnáctiletého českého chlapce.

  Odpověď
  • Článek už neexistuje …

   Odpověď
   • Existuje. Zadej jen pravyprostor.cz. Hned prvni clanek.

    Odpověď
  • Vypadá to na špatný link. Tento funguje.
   https://pravyprostor.cz/olomouc-skupina-cizincu-pobodala-ceskeho-chlapce-zasadili-mu-celkem-osm-ran-nozem/

   Odpověď
  • Trochu poopravim. Cisnik nebyl pobodan, ale surove zbit a zkopan.
   https://www.novinky.cz/krimi/469969-skupina-cizincu-brutalne-napadla-cisnika-v-centru-prahy.html

   Odpověď
   • Děkuji za opravu

    Odpověď
    • Čaroděj 4.2.2019 o 11:11

     http://tn.nova.cz/clanek/v-olomouci-nekdo-pobodal-mladika-17-skoncil-v-nemocnici.html

     Odpověď
  • To by mohl být následný test českých orgánů činných v trestním řízení – policie, státní zastupitelství, soud. Podle toho co se píše, je to pokus o vraždu.

   Odpověď
  • Asi neřeknu nic nového, že české trestní právo chápe nedokonaný trestní čin takto:
   § 21Pokus
   (2) Pokus trestného činu je trestný podle trestní sazby stanovené na dokonaný trestný čin.

   Mohl by to být test hlavně naší justice, mnohdy postižené infekcí „mores corupti“

   Odpověď
 18. Venezuelský velvyslanec v Iráku, Jonathan Velasco Ramirez, učinil v sobotu prohlášení, v němž uznal Juana Guaida za prezidenta země. Velvyslanec Venezuely v Itálii, Isaías Rodríguez, v rozhovoru pro Sputnik dne 29. ledna uvedl, že žádné venezuelské velvyslanectví na světě neuznalo krok Guaidóa, který se sám prohlásil za prezidenta.
  https://cz.sputniknews.com/svet/201902039102644-velvyslanec-Venezuela-Irak-Guaido-prezident/

  Odpověď
  • Irak je okupovana emericka kolonie, takze nic zvlastniho

   Odpověď
 19. Státní duma odpověděla na Trumpova slova o možném vyslání amerických jednotek do Venezuely. Možné vyslání vojenských jednotek Spojených států do Venezuely bude Ruskou federací v souladu s mezinárodním právem považováno za akt zahraniční agrese, prohlásil člen Výboru pro mezinárodní záležitosti Státní dumy Anton Morozov.
  https://cz.sputniknews.com/svet/201902039107646-statni-duma-trump-prohlaseni-reakce-armada-venezuela-usa/

  Odpověď
 20. Spojené štáty teraz udržiavajú vojenský kontingent dvoch tisíc mužov v Sýrii – uviedol to Donald Trump.
  „Začínajú odtiaľ odchádzať, podľa miery, v akej budeme zaisťovať kontrolu nad zvyšným územím „kalifátu“ (ISIL). Budú presťahovaní na našu základňu v Iraku a nakoniec sa niektorí z nich vrátia domov, „povedal Trump. Americký prezident tiež dodal, že má v úmysle zachovať prítomnosť vojakov v Iraku s cieľom kontrolovať Irán.
  http://rusvesna.su/news/1549206032

  Odpověď
 21. válka bude.. https://www.novinky.cz/diskuse?id=554140&articleId=/zahranicni/496312-trump-poslat-armadu-do-venezuely-je-jedna-z-moznosti.html&sectionId=2

  Odpověď
  • Podle čeho soudíš? Prosil bych pár argumentů.

   Odpověď
   • protoze venezuela je pro fasistickou emeriku usa konecne sance vyhrat nejakou valku a chcipajici kobyla nutne potrebuje zvednou moralku a autoritu u okupovanych kolonii

    Odpověď
    • Každá válka snižuje zdrojovou stabilitu, i agresora. Venezuela, v případě, že USA se nepovede sklonit armádu na svoji stranu, vůbec nebude snadnou kořisti. Navíc, USA nemůže zaútočit na Venezuelu okamžitě, potřebuje řadově několik měsíců na mobilizaci armády.

     USA se budou snažit destabilizovat Venezuelu zevnitř, případně vyvolat tam občanskou válku. Přímý útok, při kterém napadenou stranu budou podporovat Rusko, Čína a Írán, si nedovolí. Bylo by to horší, než Sýrie. Navíc na americkém kontinentě, kde hrozí, že konflikt se přenese i na samotné Spojené státy.

     Odpověď
     • Ideálne je pre parazita – zlo-činca vojna cudzími rukami.

      Odpověď
    • Že by šly USA teď do přímého vojenského střetu s venezuelskou armádou? Tomu moc nevěřím.

     Odpověď
     • Samozřejmě, že nepůjdou. Jejich přímé otevřené střety s cizími armádami na území těch cizích armád dopadly vždy stejně

      Odpověď
      • DoubleM 4.2.2019 o 7:04

       Souhlasím, Trumpa neudělali presidentem proto, aby USA vyvolávalo války. Je to jen divadélko asi určené pro Trumpovi odpůrce.

       Odpověď
   • mě trochu zklamalo proč Pjakin vůbec nezmínil prohlášení Trumpa, že uznává Guaidoa prezidentem Venezuely.
    Dle analýz zde, je to past na neocony, ale Pjakin o tom zatím pomlčel.

    Odpověď
    • Možná vše o probíhajících procesech komentovat nelze.

     Odpověď
     • určitě. Respektive probíhající, dobře běžící proces není ani potřeba komentovat a někdy je to nežádoucí.

      Odpověď
      • Maximilián Takajetotu 3.2.2019 o 19:24

       Udalosť ktorá sa ešte nestala sa komentovať nedá. Udalosť- 30.01.2019 https://www.hlavnespravy.sk/trump-telefonoval-venezuelskym-opozicnym-lidrom-guaidoom/1655352

       Komentár – 28.01.2019 – https://fct-altai.ru/qa/video

       Odpověď
       • vida:)

        Odpověď
       • 23.1. https://twitter.com/realDonaldTrump/status/1088146315979251717

        Odpověď
        • … co sa realne pokusas dokazat?

         Odpověď
    • Maximilián Takajetotu 3.2.2019 o 18:46

     Lebo Pjakin je analytik a nie jasnovidec. Ak sa mýlim, tak pardon, ale to prehlásenie Trampa bolo asi 2-3 dni po natočení posledných otázok a odpovedí.

     Odpověď
     • bylo to předtím

      Odpověď
      • Maximilián Takajetotu 3.2.2019 o 19:12

       Tak si to skús pohľadať. Ja som skúsil.

       Odpověď
       • bylo to 23.1.

        https://twitter.com/realDonaldTrump/status/1088146315979251717

        Odpověď
        • Maximilián Takajetotu 3.2.2019 o 19:42

         Tak to sa veľmi ospravedlňujem. Naše média mali presne týždeň spozdenie.
         https://www.hlavnespravy.sk/trump-telefonoval-venezuelskym-opozicnym-lidrom-guaidoom/1655352
         Beriem späť a ospravedlňujem sa.

         Odpověď
         • telefonát je něco jiného

          Odpověď
        • …. co sa pokusas dokazat?

         Odpověď
     • V skutočnosti je jasno-videc. To niesu nejaké nadprirodzené vlastnosti. Jasno-videctvo prevádzkovali naši Žreci.

      Mali by sme ho prevádzkovať všetci. Myslím tým Plnú funkciu riadenia.

      Odpověď
   • pretoze vojna je pre nich prinosom aj ked prehraju, ozivy sa zbrojny priemysel a tych zopar desiatok tisic zivotov je len nepodstatny vedlajsi efekt ozivenia ekonomiky, no a ak vyhraju, tak maju dalsiu koloniu, preto prehra je pre nich len vtedy ak sa dokaze zabranit vojne

    Odpověď
  • https://www.hlavnespravy.sk/americania-sa-vyhrazaju-kazdemu-kto-chce-obchodovat-s-venezuelskou-ropou/1658675

   Kedysi Američania bazírovali na pravidlách slobodného obchodu, vlastnickych právach, dodržiavaní medzinárodných zmlúv. Teraz, keď im pravidlá, na ktorých v minulosti bazírovali, prestávajú vyhovovať, tak sa rozhodli meniť pravidlá hry.

   Už nie je dôležité dodržiavať pravidlá slobodného obchodu, dodržiavať medzinárodné zmluvy a vlastnícke práva, dôležité je skloniť sa a plniť rozkazy amerických elít, pretože tak si to Washington želá. Komu sa nebude páčiť, toho zavrú na Guantaname, skonfiškujú majetok, vyhlásia sankcie, vytvoria v krajine farebnú revolúciu, pošlú armádu. Výber donucovacích prostriedkov je veľký a veľmi podobný prostriedkom, ktoré svojho času využíval Hitler. Ten tiež konfiškoval majetok, vraždil nepohodlných, vyhlasoval sankcie, vyrábal anšlusy a posielal svoju armádu kam uznal za vhodné. Samozrejme, pokiaľ mohol.

   Odpověď
  • Nebude. Jen to viditelně nasvítí a ocejchuje tamější 5.kolonu. A nejen tu tamější. Trump pracuje dobře – na budoucím multipolárním uspočádání světa.

   Odpověď
 22. KĽDR skritizovala podporovateľov Guaidóa

  Severná Kórea v nedeľu kritizovala niektoré krajiny podporujúce Guaidóa za „zasahovanie do vnútorných záležitostí“. Uviedla to juhokórejská agentúra Jonhap.
  https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/500776-usa-vyzyvaju-venezuelsku-armadu-aby-sa-postavila-za-guaidoa/

  Odpověď
 23. TauRus 3.2.2019 o 11:38
  Včera, Putin prohlásil, že Rusko rovněž odstupuje od vzájemné smlouvy s USA o likvidaci raket středního a krátkého doletu (INF) z roku 1987.
  „Budeme postupovat následovně. Naše odpověď bude zrcadlová,” uvedl podle agentury TASS Putin s tím, že stejně jako USA i Rusko odstupuje od INF. Ruský prezident zároveň nařídil, aby diplomaté přestali iniciovat jednání o smlouvě se Spojenými státy. Rozhovorům podle něj nicméně Rusko zůstává nadále otevřené.
  https://www.novinky.cz/zahranicni/svet/496265-rusko-stejne-jako-usa-odstupuje-od-smlouvy-o-raketach-z-roku-1987.html
  Video: https://www.youtube.com/watch?time_continue=133&v=xpU3MfUzdOo

  Za prvé, chtěl bych zdůraznit, že Rusko na krok USA odpovědělo zrcadlově a to okamžitě, což se dříve nestávalo. Putin, navíc slíbil, že Rusko i nadále bude reagovat zrcadlově na veškeré iniciativy západu.
  Za druhé, Rusko už nebude iniciovat jednání o smlouvě se Spojenými státy, ale naopak, rozmístí svoje rakety středního doletu tam, kde bude považovat za nutné. Jedná se o rakety kalibr, hypersonické rakety, podvodné rakety Posejdon, případně rakety ve vesmíru.
  Za třetí, Rusko rozmístí svoje rakety pouze tam, kde USA nainstaluje svoje rakety středního doletu.Což znamená, že Rusko může nainstalovat svoje rakety na hranicích s USA, s Evropou, Japonskem atd.
  Zde vidím vzkaz všem zemím, které dovolí USA rozmístit na svém území rakety středního doletu, že Rusko je garantovaně zničí v případě válečného konfliktu s USA. Přitom vůbec nezáleží na případném vítězi tohoto konfliktu. Garanci zničení zemí, které na svém území dovolí rozmístění amerických raket, zajišťuje systém „Perimetr“, který je ve světě znám pod názvem „Mrtvá ruka“.
  Rusko už nebude iniciovat žádná jednání o smlouvě s USA, ale rovnou přejde k činům. Iniciativu předává státům nebo skupinám států, které by měly být zrušením této smlouvy nejvíce ohroženy. Především se jedná o přímé spojence USA (země NATO) a země, kde jsou rozmístěny základny USA. Tj. být spojencem USA v dnešní době znamená velké riziko vlastního zničení, především díky nezodpovědné mezinárodní politice Spojených států.
  Předpokládám, že s uvědoměním této skutečnosti, v Evropě, po období propagandistické hysterie, přijde vystřízlivění, které urychlí vystoupení zemí Evropy z NATO a vytvoření dohody o zajištění společné bezpečnosti Evropy (Japonska atd.) s Ruskem.

  Odpověď
  • - takže Armáda je pod naši kontrolou a NE podpindosníků

   Odpověď
   • Putinovec 3.2.2019 o 12:33

    To se nedá nikdy tak jednoznačně říct.Když ucítí šanci tak zkusí zradit.Ne vojáci ale velitelé.

    Odpověď
    • Nedávné zatčení senátora Arašukova v Radě Federace, jeho otce v kanceláři Gazpromu a následující řada zatýkání osob, napojených na tento klan, mělo ukázat 5.koloně, že Putin se cítí být dost jistý v kramflecích, aby nedovolil zvrátit cestu, kterou Rusko nastoupilo.
     Generálové a jiné představitelé armády jsou nižší v hierarchie státu, než senátor Rady Federace – zákonodárného orgánu.
     Vzkaz, že nikdo není nedotknutelný je dost jasný na to, aby zchladil případné horké a zradou horlivé hlavy.
     Navíc, řada průzkumů veřejného mínění jasně prokázala, že ve společnosti je požadavek na potrestání všech, kdo se napakoval na rozpadu SSSR. Takže, i případné další stíhání osob zodpovědných za rozkrádání státu a spolčování se s nepřátelskými mocnostmi ve společnosti se setká jen s kladnou odezvou.
     Dveře GP (generální prokuratury) jsou dokořán otevřené pro všechny zájemce ze strany 5. kolony. A kdo to ještě nepochopil, spláče nad výdělkem.

     Odpověď
     • K tomu senátorovi Arašukovovi je príspevok (video) aj na https://politikus.ru/articles/116262-chem-izvesten-klan-arashukovyh-i-chto-nas-ne-udivlyaet-vo-vsey-etoy-istorii.html

      O aké elity koho vlastne ide – v skratke jeho charakteristika:
      Člen rady federácie.
      Podozrenie z vrážd.
      Podozrenie, že rozkradli desiatky miliárd rubľov.
      Má 6 tried výučby.
      Nehovorí po rusky.
      Má povolenie na pobyt v zahraničí.

      Odpověď
     • tak je to spravne, krok za krokem , ted byla vyslana zprava jake budou dusledky pro ty co nebudou tancovat ve spravnem rytmu.
      Pokud se ma vyhrat valka tak se drive musi zlikvidovat 5-te kolony….jinak je to boj na dvouch frontach a jak se mnozi v minulosti presvedcili …tak to moc nefunguje.
      Hlavne to moc nedelat moc rychle ,to by neprospelo zadne strane

      Odpověď
   • Domnívám se, že tento dílčí proces bude sfázovaný s celkovým procesem odstřihování neokonských podpindosů od matičky metropole . A současně s oslabováním vazby Evropa- USA bude posilována „Nová Evropa“ se základem v paktu N+F. Celé to nese rysy globalistické snahy nenechat Evropu na příliš „volném“ obojku a pokusit se při této řídící rošádě udržet řiditelnost podřízeného.
    Asi jsem velký optimista, ale to dává velkou příležitost RF začít realizovat projekt Euroasie podle ruské globální koncepce.

    Odpověď
    • vzhledem ke kvalitě kádrů které jakékoli změny v Evropě realizují, souhlasím. Ti co se chtějí otočit na stranu Ruska ani nemusí riskovat a vystupovat opozičně současnému trendu. Stačí když budou vyčkávat a využívat vznikající příležitosti k poukázání kde máme partnery a kde „partnery“.

     Odpověď
    • Moje řeč Boletusi. Ta cášská smlouva nebyla připravena ze dne na den. Vykoukla z šuplíku v okamžiku vygradování vezuelského problému. A připravil ji, nebo spíš radil při její přípravě někdo další kromě gp :-) …

     Teď jde o to, jak bude Evropa politicky vypadat, než vstoupí do Euroasie. Už tu máme 3 entity: V4(5), N+F plus tradiční Brusel.

     Odpověď
  • Jak to říkal Pjakin, že symetricky si může dovolit beze ztrát reagovat jen země která má na to dostatečnou zdrojovou stabilitu a suverenitu? To je pozitivní posun.

   Takovým vyhlášením převedl VVP veškerou odpovědnost za jakékoli závody ve zbrojení na USA.

   Díky za shrnutí, závěry vidím stejně, tedy že jde primárně o tlak na „partnery“ USA aby přehodnotili svůj postoj k vojenské podpoře USA.

   Odpověď
  • Nasredin 3.2.2019 o 16:04

   V Německu navrhli Rusku, aby umístilo nové rakety za Uralem s cílem záchrany Smlouvy INF

   https://cz.sputniknews.com/svet/201902039105981-v-Nemecku-navrhli-Rusku-aby-umistilo-nove-rakety-za-Uralem-s-cilem-zachrany-smlouvy-INF/

   Neskutečná drzost. Co si ti němečtí ubožáci vlastně myslí ?

   Odpověď
   • Drzost na n tou!!!! to něco hulili, nebo jsou jen tak arogantní????

    Odpověď
   • Němci prostě zapnuli „durku“, zkusili to. :)

    „Za Ural“ bude až po „za Atlantik“.

    Odpověď
    • co je to durka prosímtě?:)

     Odpověď
     • blbka :-)

      Odpověď
      • joo, od slova durak :-) díky.

       Odpověď
   • Možná začínají mít strach. Přece jenom toho us-materiálu mají na svém území docela dost.

    Odpověď
   • tak obecně mají dvě možnosti.
    - možnost jedna je tlačit na Rusko aby ty rakety zlikvidovalo
    - možnost dva nedávat záminku k nasměrování raket na vlastní země (aka poslat do háje západní zájmy z NATO)
    Možnost dva je pro podpindosy prakticky nerealizovatelná a tak budou tak jako tak tlačit na možnost jedna. Ve výsledku tím jen ukážou nepřizpůsobivost NATO novým podmínkám a přivedou ho jako nástroj k likvidaci a vytvoří prostor pro jakýsi Evropský bezpečnostní pakt.

    Odpověď
    • Prosím tě, jak mohou tlačit na Rusko, když jejich zdrojová stabilita přímo od Ruska závisí? Jaké nástroje jim po řadě sankcí zbyly? Odmítnou Severní proud? :)
     Myslím si, že naopak, velmi rádi využiji tuto záminku k získání vlastní suverenity.

     Odpověď
     • to jistě, takže se opravuji a myslel jsem „tlačit“ na Rusko, ve smyslu deklarativního tlaku o jaký se budou pokoušet podpindosové, tedy mluvit s Ruskem tak jako vždycky. Ti kdo chápou jaká je situace vědí že možnost dva je jediná reálná.

      Vlastně je od Ruska ta symetrická odpověď geniální hlavně kvůli stimulu který to bude mít na proces ukončení vojenské přítomnosti USA v Evropě. Přímo to zapojí Evropu do jejího podílu na stabilitě světa, a teď bude záležet jak se s tím popasují v jednotlivých zemích.

      Odpověď
     • „velmi rádi využiji tuto záminku k získání vlastní suverenity“ a tys to vlastně shrnul do této věty :-)

      Odpověď
   • Možná drzost, ale mně se jako vysvětlení jeví nová role Německa v „Nové Evropě“. Paktem N+F totiž došlo k velmi významné, ale záměrně nekomentované změně globální pozice Německa.
    Francie je totiž stálý člen RB a tandemista Německo se tím pádem posouvá do vyšší váhové kategorie. Bude z něj asi dost významný vyjednavač s RF po celou dobu stahování podpindosovské agentury z EÚ. Tomu by odpovídaly i velké personální přesuny na vnitropolitické německé scéně.
    Podle mne ta smlouva N+Fr byla i dávno Pjakinem ohlašovaná „velká úloha“ Francie a Macrona
    která se čekala už na podzim. Je to jen dedukce, ale docela mi dobře zapadá do mozaiky.

    Odpověď
    • S tou RB je to dobrý postřeh. Pokud budou F+N zcela koordinovat svou zahraniční politiku, tak se asi Německo stalo novým stálým členem RB.

     Odpověď
    • Ještě doplňuji – 1.ledna je Německo na následující 2 roky nestálým členem RB.

     Odpověď
 24. o poslednej relacii Otazky-Odpovede z 28.1. sa malo diskutovalo, pritom je to
  jedna z najlepsich prednášok z pohladu filozofie svetovej politiky

  Odpověď
  • diskutovalo sa hned ako to vyšlo a nebolo to ešte otitulkované ,musel by ste sa pozriet do historie

   Odpověď
   • http://www.vodaksb.eu/diskuse/comment-page-15/#comment-199898
    http://www.vodaksb.eu/diskuse/comment-page-14/#comment-198753
    http://www.vodaksb.eu/diskuse/video/comment-page-34/#comment-198774

    Odpověď
    • Je to v širšom zmysle problém s pochopením ako ukončiť studenú vojnu!
     -

     Odpověď
  • K tomu slouží sekce Otázka – Odpověď V.V. Pjakina

   Odpověď
  • …. co sa pokusas dokazat?

   Odpověď
   • … toto malo byt uplne inde….

    Odpověď
 25. Minister obrany Vladimir Padrino, s veľmi úzkymi kontaktami k Rusku a blízky priateľ Madura vyhlásil:

  „Vojaci našej otčiny neakceptujú žiadneho prezidenta, dosadeného temnými mocnosťami, a ani takého, ktorý sa protizákonne za prezidenta sám vymenoval.“

  Ak by sa situácia zásluhou zmnienených mocností pre Madura tak zhoršila, že by sám odstúpil, tak armáda sama prevezme moc v štáte, ale nepripustí žiadneho zvonku dosadeného prezidenta.https://www.hlavnespravy.sk/portret-novej-hviezdy-venezuelskej-politiky-hochstapler-hazarder-juan-guaido/1655585

  Odpověď
  • V každom prípade je jeho stratégia veľmi riskantná. Mohla by byť úspešná len, ak sa Maduro rýchlo zriekne najvyššieho úradu. Zatiaľ tomu ale nič nenasvedčuje . Okrem toho bezpodmienečne potrebuje podporu mocnej venezuelskej armády.

   Ale ešte v piatok minister obrany, vojaci a ich rodiny ho opätovne vyzvali, aby rešpektoval ústavu, prestal provokovať a postavil sa na stranu venezuelského ľudu a nie na stranu USA a koncernov.

   Fakt je, že ak Maduro ostane prezidentom a mladý muž neprestane intrigovať, tak bude postavený pred súd ako pučista. Už teraz bola proti nemu vznesená obžaloba. Najvyšší súd mu zakázal opustiť Venezuelu až do ďalšieho svojho rozhodnutia.

   Odpověď
 26. Minister spravodlivosti Estónska Urmas Reinsalu vzniesol otázku ruskej kompenzácie za škody spôsobené takzvanou sovietskou okupáciou.
  http://rusvesna.su/news/1549177608

  Odpověď
  • Bohumil 3.2.2019 o 9:34

   Plácnutí do vody. Tolik prostředků Estonsko nemá.

   Odpověď
 27. Kráľovná Veľkej Británie Alžbeta II. a ďalší členovia kráľovskej rodiny budú evakuovaní z Londýna v prípade nepokojov v súvislosti s odchodom krajiny z Európskej únie bez dohody. To uviedol The Sunday Times s odkazom na tajný plán vlády krajiny. Podľa novinárov bol evakuačný plán kráľovnej vyvinutý počas studenej vojny, keď britské úrady vážne zvažovali možnosť útoku zo strany Sovietskeho zväzu.
  http://rusvesna.su/news/1549173676

  Odpověď
  • Toto by si měli přečíst a důkladně se nad tím zamyslet všichni posluhové, poskoci, lokajové, …
   a uvažovat o tom, jestli je v evakuačním plánu pamatováno také na ně
   a to prosím plošně, celou EU.

   Odpověď
  • - že , by našli dovod , prečo opustit malobritaniu…
   a presunut sa k inemu centru riadenia
   - a potom vždy možu napíst “ Kralovna sa vráti až sa situacia stabilizuje“
   podanní budú mat vyčitky ,ale čo sa dá robit…
   Budú jazdit raz za rok za svojou královnou či nastupcom proste inam…

   Odpověď
  • No neviem či ten plán vypracovali na základe hrozby Sovietskeho zväzu, keď Chruščov účasťou krížnika Sverdlov na korunovácii Alžbety II obrazne zrazil opätky a ohol chrbát Sovietskeho zväzu pred „jej veličenstvom“.

   Odpověď
   • Quovadis 3.2.2019 o 11:51

    Taky me to hned napadlo.
    Typicka anglosaska Propaganda „vcera, dnes a zitra“. Za vsemi spatnymi vecmi a udalostmi stalo a stoji SSSR resp. Rusko a „my“ chudaci (UK a zapadni spojenci) se musime porad branit a reagovat na toto nebezpeci

    Odpověď
 28. Akt moci. Kněží beztrestně znásilňovali jeptišky, uznal Vatikán v časopise
  Katolická církev dlouhá léta věděla, že kněží znásilňují jeptišky, a nedělala nic pro to, aby to zastavila. Ženská příloha vatikánských novin L’Osservatore Romano v pátek veřejně odsoudila další z církevních tajemství. Podle agentury AP je to ale znak toho, že se Vatikán k problému chce stavět čelem.

  Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/vatikan-jeptisky-knezi-znasilneni-tehotenstvi-potrat-deti-cirkev.A190201_114710_zahranicni_kha

  Odpověď
  • Agentura AP to vidí tak, že se Vatikán chce stavět k problému čelem. Já to vidím tak, že se Vatikán staví čelem proti zdi a konečný náraz se blíží. Konec ŘKC.

   Odpověď
   • Boletus 3.2.2019 o 9:08

    Ono jde také o to , kde je ten problém. Zda v tom, že se ta zrůdnost instituce „RKC“ provaluje, anebo to, že to RKC po staletí provozovala. Ale zájem na odstranění tohoto stále méně efektivního nástroje biblického řízení je zjevný.

    Odpověď
  • „Katolická církev dlouhá léta věděla, že kněží znásilňují jeptišky….“

   Co to je za pokus o oddělení RKC ideologie od tohohle svinstva?
   RKC je na zneužívání přímo postavena od začátku svého založení. Nejlépe těch co skutečně chtějí sloužit Bohu.

   Je dobře že se tyto neveřejně známé věci začínají pouštět ven.

   Odpověď
  • Najdlhší zoznam zverejnený cirkvou. Vyše 300 kňazov obvinených zo zneužívania detí
   Rímskokatolícki duchovní v Texase identifikovali asi 300 kňazov a ďalších, ktorí čelia obvineniu zo zneužívania detí. Ide zatiaľ o jeden z najdlhších podobných zoznamov zverejnených cirkvou. Tá čelí v USA vyšetrovaniu na štátnej i federálnej úrovni kvôli zatajovaniu prípadov sexuálneho zneužívania zo strany farárov.
   https://www.noviny.sk/zahranicie/410191-najdlhsi-zoznam-zverejneny-cirkvou-vyse-300-knazov-obvinenych-zo-zneuzivania-deti?fbclid=IwAR1b9AT3L8B6H1DIeO2E5527EEZ-6dTRCP1S44pHcTdY0JkWs-UmlNvJ1m4

   Odpověď
 29. RichardCZ 3.2.2019 o 1:00

  Bolívijský prezident přiletěl do Venezuely podpořit Madura. Evo Morales prohlásil, že podporuje Nicoláse Madura proti státnímu převratu a vměšování Spojených států.

  Honduraské úřady požádaly venezuelského velvyslance Folinta Durana, aby opustil zemi.
  Honduras podporuje Madura nebo Guaida?
  Zdroj: https://www.facebook.com/groups/isstras/permalink/2187946198126543/

  Odpověď
  • https://www.facebook.com/635665643269297/posts/1100343716801485/
   A Americani uz maji armadu v Kolumbii na hranicich Venezuely.

   Odpověď
 30. Ministerstvo obrany RF obvinilo Spojené štáty z vytvárania zakázaných rakiet a ukázalo satelitné snímky :
  Vo Washingtone, dva roky pred verejnými neoprávnenými obvineniami Ruska z údajného porušenia Zmluvy o likvidácii rakiet so stredným a krátkym dosahom , sa rozhodli a aj začali prípravy na výrobu zakázaných rakiet.
  Oznámil to tlačový úrad ruského ministerstva obrany.
  „Podľa nezvratných údajov dostupných na ruskom ministerstve obrany od júna 2017 podnik vojensko-priemyselnej spoločnosti „Raytheon“ v Tucsone v štáte Arizona spustil program na rozšírenie a modernizáciu výrobných zariadení s cieľom vyrábať zakázané rakety strednej a krátkej vzdialenosti. Táto továreň je najväčším multi-podnikom amerického vesmírneho priemyslu, produkujúc takmer všetky druhy raketových zbraní, vrátane stredných a krátkych rakiet. Výsledkom toho je, že v posledných dvoch rokoch sa plocha závodu zvýšila o 44 percent – z 55 na 79 tisíc metrov štvorcových a počet zamestnancov podniku podľa oficiálnych výkazov by mal vzrásť o takmer 2 tisíc ľudí, “ hovorí správa. Takmer súčasne so začiatkom rozširovania výrobnej kapacity továrne Americký kongres v novembri 2017 pridelil Pentagonu prvú tranžu 58 miliónov dolárov a priamo poukázal na „vývoj rakety stredného doletu“. „Takže povaha a načasovanie vykonanej práce nepochybne svedčí o tom, že americká administratíva sa rozhodla stiahnuť z režimu INF niekoľko rokov predtým, než boli verejnosti zverejnené nepodložené obvinenia o porušení zmluvy,“ zdôraznil minister obrany.
  http://rusvesna.su/news/1549130879

  Odpověď
 31. Maduro navrhl posunout parlamentní volby na letošek (původně měly být až 2020) – parlament má prý dostat novou legitimitu.
  Parlament je plný podpindosníků, podle mě dobrý tah.

  https://www.rt.com/news/450426-maduro-parliamentary-elections-venezuela/

  Odpověď
  • Doplním aktuálne: Americký poradca pre národnú bezpečnosť John Bolton v sobotu vyzval armádu a centrálnu banku Venezuely, aby prešli na stranu opozície.
   http://rusvesna.su/news/1549138449

   Odpověď
  • nič neznamená ani to, že sa Guaido začiatkom januára stal predsedom Parlamentu. Ten nemá fakticky nijakú moc, lebo prezident Maduro ho pred dvoma rokmi pozbavil moci, a to z vážnych politických dôvodov. Okrem toho je jeho predsedom len na niekoľko týždňov, lebo v tejto funkcii sa podľa dohody rýchlo striedajú ďalší.

   Guaido svoju krátkodobú „moc“ v Parlamente využil veľmi šikovne na to, že obehal niekoľko štátov a keď sa vrátil s ich súhlasom vo vrecku, tak sa samozvanecky a hochštaplérsky 23. januára vyhlásil za prezidenta Venezuely. Nielen viacerí venezuelskí politológovia sú presvedčení, že v USA sľúbil za svoju podporu „výpredaj“ Venezuely do majetku cudzích koncernov.

   Odpověď
   • Popis odpovídá, ale myslím si, že Gaudeámus je jen poslušná figurka zvolená pro konkrétní časový úsek. Pokud by mělo dojít k obratu, tak rozhodně armádou . V Latinské Americe vždy rozhodovala armáda .
    Puče jsou úspěšné tehdy, když jsou rychlé, překvapivé. Tohle mi fakt připadá jako udržované divadlo o neznámém počtu dějství.

    Odpověď
    • Já myslím, že dopadne špatně. Doba se změnila a globalisté potřebují odstrašující příklad pro podpindosy na celém světě. Dost možná mu nakonec nezbyde nic jiného, než hezky po břiše k Putinovi. Pokud to stihne.

     Odpověď
    • tiez si myslim ,len aby naozaj neskoncil kdesy za vazanskym murom obeseny za….

     Odpověď
     • Putinovec 3.2.2019 o 12:37

      Tohle je potřeba kolaborantům čas od času připomenout,pro inspiraci.https://www.idnes.cz/technet/vojenstvi/benito-mussolini.A150426_235439_vojenstvi_kuz

      Odpověď
 32. Nasredin 2.2.2019 o 21:04

  Pomsta američanů ?

  https://eurozpravy.cz/zahranicni/afrika/248011-kapverdska-policie-nasla-na-ruske-lodi-pres-devet-tun-kokainu/

  Odpověď
  • dezinformce ..

   Odpověď
   • Nasredin 2.2.2019 o 21:42

    Eurozprávy citují Reuters, takže to bude pravda.

    Odpověď
    • Nasredin 2.2.2019 o 21:43

     https://www.reuters.com/article/uk-capeverde-drugs/cape-verde-seizes-record-cocaine-haul-from-russian-ship-idUKKCN1PQ59B

     Odpověď
     • Nasredin 2.2.2019 o 21:50

      https://www.dailymail.co.uk/news/article-6658191/Cape-Verde-seizes-record-cocaine-haul-Russian-ship.html

      Jedná se o velkou nákladní loď a ti rusové jsou jen obyčejná posádka. Pochybuji, že o tom kokainu věděli. Podle mě je to podvratná akce zorganizovaná nějakou rozvědkou. To že se tak stalo právě teď není žádná náhoda.

      Odpověď
      • Ale zasa si nenahovárajme, že v Rusku sú všetci ľudia ideálni. Všade sú dobrí aj zlí ľudia.
       V Amerike obchod s drogami už nikoho neprekvapuje, je to tam na dennom poriadku, ale čo sa týka Ruska, je to ojedinelý prípad, tak sa o tom musí dozvedieť celý svet.

       Odpověď
       • Nasredin 2.2.2019 o 22:37

        To jistě ne, ale když se podíváš na tu loď nejedná se u nějaký malý pašerácký člun, ale docela velké plavidlo, převážející poměrně objemný kontejnerový náklad. A docela pochybuji, že by celá posádka přesně věděla, co vlastně převáží.

        https://www.fleetmon.com/media/cache/newsroom_article_images/eser/6bcc5eea3f36c75fe5229e8c67c8709d.jpg

        http://maritimebulletin.net/2019/02/01/9-5-tons-of-cocaine-seized-on-board-of-cargo-ship-russian-crew-arrested/

        P.S.
        Ta loď má docela zajímavé jméno: ESER

        Odpověď
       • Jo Rajka. Takéto veci sa vôbec nedejú vrámci riadenia davu…….. Konkrétne teraz ide o západný dav. A vo svetle ruských lietadiel odvážajúcich zlato z Venezuele….
        A pre istotu bolo zatknutých 11! rusov.

        Náhody samé ale teraz to nieje náhoda s veľkým n.

        Odpověď
        • … a mozno ich aj do USA odvezu, lebo ohrozovali USA … Obchodnici spojeni so CIA im to predali a tak ich aj chytili… kam ta lod plavala?…. ak do Ruska…. Rusko im len dakovat moze!… ak je to pravda

         Odpověď
        • dost púochybujem ked uz je rec o udajnom opreveze ulata do ruska zeby si rusy na to vzali americky boeing ,ktory je lahko ovladatelny

         Odpověď
         • Takto funguje bez štruktúrne riadenie.

          Odpověď
  • co to je „ruská loď plující pod panamskou vlajkou“? tak čí je ta loď ?

   Odpověď
  • Informační válka je v plném proudu. Zvítězíme jedině tak, že se budeme držet lidskosti a rozumu, protože když je rozum lidský, tak jde vždy správnou cestou. Zvyšuj míru svého chápání, věř vlastnímu zdravému, selskému rozumu a zkus být člověkem a ne někoho naprogramovanou zombií.

   Odpověď
 33. Generál venezuelských vzdušných síl Francisco Yánez, ktorý vyhlásil vernosť vodcovi tamojšej opozície Guaidóovi, je na webovej stránke vrchného velenia označený za veliteľa strategického plánovania vzdušných síl.
  Vrchné velenie na svojom účte na Twitteri obvinilo generála z vlastizrady.
  http://www.teraz.sk/zahranicie/general-venezuelskych-vzdusnych-sil/376122-clanok.html

  Odpověď
  • Michal Torzo 2.2.2019 o 20:19

   https://elpais.com/internacional/2019/02/02/actualidad/1549114780_242474.html

   Podla tohto to možno je len hoax…

   Odpověď
  • Guaido, ktorý sa vyhlásil za dočasného prezidenta, oznámil otvorenie troch bodov, prostredníctvom ktorých bude prijatá zahraničná humanitárna pomoc. „Dnes oznamujeme prijatie humanitárnej pomoci od medzinárodnej koalície. Máme tri body pomoci, “ cituje Guayidoa EuropaPress. Ako povedal, prvý bod je v meste Kukuta, druhý bude na hranici s Brazíliou a tretí na ostrove v Karibiku.
   https://russian.rt.com/world/news/598839-guaido-inostrannaya-pomosch
   Ešte ku Yánezovi: Venezuelský generál letectva Yanes nemá vojská pod svojim velením a v zásade sa zaoberá otázkami plánovania. Oznámil to Pedro Julia Lartigues, veliteľ vzdušných síl Bolívarovskej republiky.
   https://russian.rt.com/world/article/598838-ssha-boliviya-morales-maduro

   Odpověď
  • https://www.facebook.com/NicolasMaduro/?__tn__=kCH-R&eid=ARAo2YYFTG-SxoUZzfISWXv6WhX5b-a1_xN3B_hhBoLPbHl3TiFjTCnFlS8x2012wH5A-uYjlJpp8O9b&hc_ref=ARRIUuR5Hjpnj02h_NZtej414dJk2mzHRxOmXtV2WUeew-s7yAoEGvHC0GEFlWZ89PU&fref=nf&__xts__[0]=68.ARAeMf4zjBpzKVWhUAju0H5mvJOSlqUZN-EDaxF9qDhDo-BJGlMAdtW4pnveINKovwvbBhg6CIkDESxkXIJf3u_wpDvifrDiMmy7j2_gSQWxp7E4-eD0WhK8LFW8t0irL-CodEYYG_aWgCAio6YlO6zXOD58CXxB9eHj5-ptitWLS4DoPZnVeERtHG2c-03kpeaECKQMjVUXLwgvxy865X5yoWCAVLDOEsSwiX_VKefZ1claNDH97TreDs6TykPCqk0ljQlHua5BblT-HO27IZaMwrrpinqGy9kBpa0ygidwpv022hR2qzlu-EFs0SknT62UuaJM5iFzxGUVgG6fGl6A3uo

   Odpověď
   • Kancelar 2.2.2019 o 21:19

    Na tej Madurovskej demonstracii je asi 200k ludi.

    Odpověď
  • el-sabí 2.2.2019 o 22:08

   zopár info z Venezuely,
   http://www.aktualnikonflikty.cz/viewtopic.php?f=11&p=82896&sid=138d2376546bec4e6b58fb30c479accf#p82896

   Odpověď
  • Quovadis 3.2.2019 o 11:41

   Co nam masova media o mozne konfliktu ve Venezuele nerikaji (v nemcine).
   https://m.youtube.com/watch?v=D2x9myLcmC8

   Odpověď
 34. Nasredin 2.2.2019 o 16:26

  Velvyslanec Ukrajiny se postavil za banderovce: Vyvražďování Čechů je komunistickým mýtem

  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/201902029098731-velvyslanec-Ukrajiny-se-postavil-za-banderovce-vyvrazdovani-Cechu-je-komunistickym-mytem/

  Prolhaná svině !

  Odpověď
  • Nasredin 2.2.2019 o 16:34

   Toto by si ten banderovský darebák nikdy nedovolil nahlas prohlásit nebýt návštěvy vlastizrádce Petříčka na Ukrajině. Dost dobře nechápu nynější nicnedělaní v této věci našeho prezidenta Zemana. Samozřejmě neznám pozadí. Ale fakt, že prezident v této věci zatím mlčí, mě dost trápí.

   Odpověď
   • Vůči Rusku jednotně s NATO, ale Zemana trápí oslavy banderovců na Ukrajině
    „Dělá hrubé chyby,“ řekl o Petříčkovi o pár dnů v později v televizi Barrandov.
    Petříčkova premiéra. Zeman ho už několikrát vyplísnil

    Středeční schůzka byla první, které se zúčastnil i Petříček. Zeman šéfa diplomacie opakovaně kritizoval. „Nemám rád loutky. Možná je dovedu pochopit, když je to Spejbl a Hurvínek, ale v české politice mi loutky připadají nevhodné,“ kritizoval Zeman

    Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/schuzka-ustavnich-cinitelu-hrad-zahranicni-politika.A190130_101515_domaci_kop
    -
    České ministerstvo zahraničí k adoraci banderovců na Ukrajině zbaběle mlčí. Kdyby se to dělo v Rusku, ministersvo bude vydávat tisíce rázných prohlášení. Ostuda!“ uvedl prezidentův mluvčí.
    https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/201901088892335-ukrajinsky-velvyslanec-napsal-ze-Cesi-podporovali-banderovce-a-ucastnili-se-boju-na-strane-UPA/

    Odpověď
   • President urcite vi co dela.
    Vyvinout tlak nechat je vyvinout proti-tlak a pak povolit.
    On je pouze ambiciozni clovicek ktery dostal sanci /byl v manipulovan za urcitym zamerem do hry /asi jako ta Venezuelska figurgka.
    az spadne na cumacek tak se strana co se za nim schovava zkompromituje a oslabi“"
    a zacnou se resit dalsi problemy.

    Odpověď
   • V pátek jsem v jedné diskusi četl stanovení jednotky blbosti: 1 Petříček
    Dnes jsem to nalezl ve více diskusních příspěvcích, začíná se to chytat.

    Je to použití jimi používané strategie proti nim. Jen škoda že bude mít poměrně krátké trvání rovnající se délce působnosti tohoto blba.

    Odpověď
  • On si vážne myslí že keď sa im podarilo vypatlať ukrajincov, že sa im to podarí aj v zahraničí. Asi mu ušlo, že my pravdu poznáme. Banda jedna všivavá banderovská.

   Odpověď
 35. Ruchani vyjadril podporu Madurovi
  «Мы поддерживаем законное правительство господина Мадуро и верим, что народ Венесуэлы сорвёт этот заговор (главы Национальной ассамблеи Венесуэлы Хуана Гуаидо. — RT), как и предыдущие, единством и поддержкой правительства», — приводит агентство Tasnim слова Рухани.
  https://russian.rt.com/world/news/598793-prezident-irana-zayavil-o-podderzhke-maduro

  Odpověď
  • Generál letectva Francisco Yanez se přidal na stranu opozice.
   Ve videu tvrdí, že 90 procent armády je proti Madurovi, píše AP.

   https://www.apnews.com/ad2a17edc5dd4421b2d28935ee66e9b4

   Odpověď
   • https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/prvni-venezuelsky-general-francisco-yanez-prebehl-a-pridal-s/r~c082b9a826f811e9b869ac1f6b220ee8/

    To nevypadá pro Madura přliš pozitivně

    Odpověď
    • To, že by prohlásil, že jsou dva – tedy on a ten teplý vojenský atašé z Floridy – to se od něj asi očekávat nedalo.
     Mně to spíš přijde, že se podobnými zprávami pokoušejí tu momentálně „uspanou“ 5.kolonu ve Venezuele nahnat do střetu.

     Odpověď
     • Je to možné, dnes je další demonstrace proti Madurovi.

      Odpověď
    • protesty proti Guaidovi živé vysílání
     https://www.facebook.com/cz.sputnik/videos/1300548650083198/

     Odpověď
     • Nemám FB, je jich tam hodně (proti Guaidovi)?

      Odpověď
      • hodně

       Odpověď
      • Demonstracia na podporu Madura youtube:
       https://www.youtube.com/watch?v=uNDo5adHY0o
       Sila, v RTVS ani zmienka, všetko sa točilo okolo zapredaneho generála a opozície vraj je s nimi národ.

       Odpověď
    • praktická otázka : jak vypadá přeběhnutí generála letectva k opozici. Také přistane s vrtulníkem na střeše kolumbijské ambasády ?
     To, že pindosové mají svoje koně v armádě není překvapení. Směrodatná je jejich akceschopnost.

     Odpověď
     • https://www.seznamzpravy.cz/clanek/vysoce-postaveny-venezuelsky-general-se-pridal-na-stranu-guaidoa-65459?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

      Odpověď
    • Kalidor 3.2.2019 o 3:30

     Chvilu pockat treba este, kym viac krys z dier povylieza a ukaze pravu tvar a ked pride vhodny okamih, vezme sa to naraz vsetko.

     Odpověď
    • Minister obrany Vladimir Padrino, s veľmi úzkymi kontaktami k Rusku a blízky priateľ Madura vyhlásil:

     „Vojaci našej otčiny neakceptujú žiadneho prezidenta, dosadeného temnými mocnosťami, a ani takého, ktorý sa protizákonne za prezidenta sám vymenoval.“

     Ak by sa situácia zásluhou zmnienených mocností pre Madura tak zhoršila, že by sám odstúpil, tak armáda sama prevezme moc v štáte, ale nepripustí žiadneho zvonku dosadeného prezidenta.

     Odpověď
   • v ruštine
    https://russian.rt.com/world/news/598797-general-vvs-venesuely

    Odpověď
   • Minister obrany Vladimir Padrino, s veľmi úzkymi kontaktami k Rusku a blízky priateľ Madura vyhlásil:

    „Vojaci našej otčiny neakceptujú žiadneho prezidenta, dosadeného temnými mocnosťami, a ani takého, ktorý sa protizákonne za prezidenta sám vymenoval.“

    Ak by sa situácia zásluhou zmnienených mocností pre Madura tak zhoršila, že by sám odstúpil, tak armáda sama prevezme moc v štáte, ale nepripustí žiadneho zvonku dosadeného prezidenta.

    Odpověď
 36. vsimli ste si tak ako Orban tak aj Salvini zacinal v laviciarskych stranach-a prisli na to casom ze tade cesta nevedie, inac zavidim Talianom takeho chlapa ako je Salvini

  Odpověď
  • … preco uspel Stalin?

   Odpověď
  • Nezávidím, Pana Zemana považuji za lepšího, protože je „zeman“.
   Biblický projek se hroutí
   a v Itálii je Řím a Vatikán (jezuiiti).
   Tak i těm „druhořadým strukturám“ musí být jasné, že v EU chalifátu pro ně není místo, budou nepotřební a nezaměstnaní, podobně jako USA protektoři …
   O Lidský svět jim nejde, v tom vidím trošku rozdíl mezi „šlechticem a zemanem“. Náš „zeman“ je sice starý a opotřebený, není tak pohledný a energický jako Salvini, ale o to má větší spojení „se zemí“.
   Nejsem fanoušek, protože fanoušek je fanatik.

   Odpověď
   • celkem souhlasím. Jednak nevidím žádný skvělý přínos v tom když vládnou levičáci převlečení za pravičáky, tzn obraceči kabátů a ne názorově stálí a pevní lidé, a jednak když už tak budu vždycky podporovat spíše socialisty než kapitalisty a z toho principu, když už si mám vybrat levice-pravice tak mám jasno.
    Ono je to ale matoucí tohle dělení, protože to že je někdo socialista ho řadí nalevo, ale to že je socialista neznamená že je sluníčkář. Zeman je typický levičák, sociální demokrat, a obhajuje zachování národních hodnot a suverenity. To je krásný příklad že to pitomé mediální dělení na levičáky podporující migraci a pravičáky odporující migraci reálně neplatí. Viz „pravicová“ TOP09, typicky vítačská, podporující smazávání hranic a rozplynutí naší kultury v EU.

    Odpověď
 37. Dnes výročí konce stalingradske bitvy… gratulace a vzpomínka!!! děkujeme molodci!!!!

  Odpověď
 38. Generál Hynek Blaško o Petříčkovi: Ten mladíček by měl velmi vážit, do čeho se pouští a koho zastupuje
  „Situace na Ukrajině je výsledek politiky Evropské unie. A co říká tento pán
  — měl by se hluboce zamyslet a radši nestrkat nos někam, kde by mu mohli v uvozovkách nabančit.
  On se dnes nebojí, protože si myslí, že se mu nemůže nic stát.
  Ale prostřednictvím jeho výroků se může stát něco nám.
  A to se mi moc nelíbí,“ řekl generál.
  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/201902029096386-cesko-general-petricek-ukrajina-kritika/

  Odpověď
  • Z Malopetra se stává veřejný otloukánek. Otázkou je, jestli ty emoce, které svým idiotským chováním vyvolává, nemají zakrýt jiný proces.

   Odpověď
  • http://www.protiproud.cz/politika/4250-skandalni-petrickova-navsteva-na-ukrajine-ani-slovo-k-vyroci-masakru-oslava-vrahu-a-jejich-ochrancu-zakon-o-banderovcich-jako-vysmech-ceskym-a-polskym-obetem-vlajka-ukrajiny-nad-prazskym-hradem.htm?fbclid=IwAR3Sj6I7eAY_mPSXvdwRA6-4F56i4KR8bzshW9edYGpesrWAQm7K7OJqQFU

   Odpověď
 39. Přeložený Pjakin

  https://www.youtube.com/watch?v=3rqUc3XTMx0

  Odpověď
  • 1. 00:36 Rozhovory Putina s Abe v Moskve.
   1.1. 03:10 Článok v Süddeutsche Zeitung o blokáde Leningradu.
   1.2. 05:59 Mierová dohoda ZSSR a Japonska. Sovietsko-japonská deklarácia z roku 1956.
   1.3. 09:21 Mierová znluva medzi SŠA a Japonskom z roku 1951.
   1.4. 15:43 Krížnik Sverdlov na inaugurácii kráľovny Alžbety II.
   1.5. 18:22 XX. zjazd KSSS v roku 1956. Chruščova správa o odhalení kultu osobnosti Stalina.
   1.6. 33:33 Vystúpenie Abeho v kongrese SŠA 29.04.2015.
   1.7. 37:50 Kto teda potrebuje mierovú zmluvu medzi Ruskom a Japonskom?
   2. 43:25 Prečo sa ruské ,,elity“ otrocky orientujú na Západ počas všetkých epoch?
   3. 57:14 Prečo má Rusko problémy s riadiacimi kádrami? Ako vychovali kádre v Číne?
   4. 01:04:21 Vyhlásenie Madura o prerušení diplomatických vzťahoch so SŠA.
   5. 01:13:37 Vystúpenie Merkelovej na fóre v Davose.
   6. 01:18:57 Dohovor o upevnení dvojstranných vzťahoch medzi Francúzskom a Nemeckom.
   7. 01:20:49 Vyhlásenie Damasku o možnom útoku na Tel Aviv.
   8. 01:24:56 Znalosti a ich šírenie ako JEDINÝ spôsob na odvrátenie vojny. VEĽMI DÔRAZNÁ výzva na samoštúdium a čítanie kníh KSB a DVTR.

   Odpověď
  • Povinný poslech pro pochopení otázky údajné prohry Sovětského svazu v konfrontaci s kolektivním Západem.

   Odpověď
   • Informačně nabitý díl. Všechno problémy Východu se Západem začíná před 2000 lety (!) u začátků křesťanství na Rusi, kdy se tamní žrecové s elitou rozhodli přenést na Rus západní kastovní systém. To proto, aby měli navždy garantovánu úctu nižších kast – bez ohledu na míru svého idiotství.

    Je tam i docela dobře rozebírána role Jakova Sverdlova (trockistického technologa revoluce) do jeho smrti v roce 1919. Na něj hezky a pochopitelně navazuje vysvětlení incidentu s křižníkem Sverdlov při inauguraci Alžběty II..

    Taky pochopíte, proč japonský premiér Abe pořád jezdí do Moskvy za VVP, a s tím celou kauzalitu sovětsko-japonské mírové smlouvy.

    No a v emocích kolem Venezuely Amíci fakt neuhlídali vznik cášské německo-francouzské smlouvy.

    Odpověď
  • NicNezNula 2.2.2019 o 19:55

   ad Chruščov
   jako dokreslující příběh vyšetřování do ztracena exploze (zřejmě sabotáž) na trofejní lodi
   Новороссийск (dříve italské lodi Julius Cézar)
   https://www.youtube.com/watch?v=C_bQbo9VseU

   Odpověď
 40. „Podle agentury Reuters Putin souhlasí s návrhem ministerstva obrany začít vyrábět nadzvukovou raketu středního doletu.“
  https://www.novinky.cz/zahranicni/svet/496265-rusko-stejne-jako-usa-odstupuje-od-smlouvy-o-raketach-z-roku-1987.html

  jak se do lesa volá, tak by se měla teď Evropa trochu zneklidňovat. Kaliningrad je ideální místo pro takové rakety.

  Odpověď
  • a k tomu…
   „Ministerstvo zahraničních věcí rozhodně popírá, že v rozhovoru pro Der Spiegel ministr Jacek Czaputowicz požadoval rozmístění amerických jaderných raket v Evropě“ prohlásili na MZV (Polska).
   https://cz.sputniknews.com/svet/201902029094855-Polsko-USA-zprava-rakety/
   :-) kaliningrad je z Polska co by kamenem dohodil.

   Odpověď
   • Czaputowic vypustil zkušebního chrousta a ten byl rychle stažen…Bohužel tenhle národ není v stavu generovat skutečné polské vlastence . Jsou to vůbec Slované??

    Odpověď
    • Já nevím. Já moc Poláků neznám, ale ti co jsem viděl byli normální. Myslím že jsou u nich hodně názorově otevřené nůžky mezi elitou a národem (koneckonců jako všude) jen v tom národ nevidí to nebezpečí a je zatím relativně v klidu protože jim toho moc nechybí. Znáš to dej lidem chléb a hry a můžeš si říkat do novin co chceš.

     Pracovalo u nás několik Poláků současně s Rusy nebo Ukrajinci a nebyl mezi nimi žádný problém, žádná nevraživost.

     Odpověď
    • Když jsem naposledy přemýšlel nad Poláky a jak to s nimi s ohledem na nás je, několik dní na to jsem vezl stopaře, jen kousek, a byl to mladý Polák. Jediné co jsme stihli prohodit bylo odkud kam jede, a říkal (anglicky) že byl navštívit sestru v Praze a vrací se do Polska. Takový milý a slušný chlapík, tak mě to uklidnilo. Jsou to fajn lidi, musí si jen doma udělat pořádek stejně jako všichni.

     Odpověď
     • Nevím kolik těch zkušeností máte, ale já pracoval v několika imperialistickývh firmách. Mé zkušenosti jsou více problematičtější. Z praxe jsem zjistil,že minimálně pracovně dohoda, která by platila, není skoro možná. Tendence k přeceňování “Poláka” a pohrdání například Rumuny bylo neuvěřitelné. Mé služební cesty do Polska patřili mezi ty na které nerad vzpomínám …

      Odpověď
    • Boletus, stačí vyrazit na sjezdovku na česko-polských hranicích a trochu s nimi prohodit řeč. Ťukají si na čelo, když se řekne polská vláda. Zjistíš, že i oni mají naprosto stejné názory jako my. Jenže normální lidé stejně jako my, jsou ODŘÍZNUTI od řízení a jejich názory presentují vymyšlené provokační lži a čekají jako my co na ně padne za MOROVOU RÁNU ze strany vlády protektora.

     Odpověď
    • Polaci jsou posedli patologickou nenavisti vuci rusum od doby Taras Bulby
     A nejsou to jen rusove nebo zkazene maso, je to jejich narodni zvyk, vyjebat s kazdym za kazdou cenu a pak kvicet… viz jejich snahy ukrast tesinsko spolecne s hitlerem, ktera se opakovala na konci WW2 a jen diky rusum, kteri je okamzite srovnali se stahli… Zase budou chtit totez a zase pak budou kvicet.

     Odpověď
     • Ano jsou i takové přízemní názory a k nim patří i tento: „Německy se učit nebudu, Německo rozpoutalo válku“
      Stále jako bych cítil touhu po odplatě za křivdu? Navíc namířenou naprosto chybným směrem, což je k naší škodě.

      Odpověď
    • Určitě jsou Slovany. Dost se na nich ale podepsali ti, kteří je vháněli do předem prohraných situací – viz. 3, vlastně 4 dělení Polska, a tím u jejich šlechty vychovávali selektivní nenávist hlavně k Rusům (selektivní proto, že na dělení se vždy podíleli i Němci a R-U). Dokud si nevyřeší minimálně svou historii v 1.polovině 20.století, tak se nepohnou dál.

     Jenom k zamyšlení: přece do polského Lešna utíkali před pronásledováním na počátku 16.století čeští bratři – tedy protestanti. Na počátku 17.století tady našel útočiště J.A.Komenský. Říká se, že v Polsku dlouho existovaly komunity křesťanů, kteří se hlásili k ariánství. To říkám proto, že ztraceni určitě nejsou.

     Odpověď
     • Trochu jsem se rozohnil,tak omluva všem fajn Polákům.Mne prostě ten historický algoritmus nejde do hlavy,3-4 krát se popálit o rozpálená kamna. A co navíc : nás je 4x méně a protiruskou nenávist z roku 1968 / a ta byla opravdu masivní/ jsme dokázali po 50.letech „metabolizovat“ a nalézt střízlivý vztah a historické poznání. Dneska musíš jít hledat totálního rusofoba až do Prahy, a to jen do některých míst. Ale možná že platí „čím větší národ, tím pomalejší historické sebevzdělání“ . A některé velké národy jsou naprosto nesebevzdělatelné.

      Odpověď
      • Řekl bych, že oni jsou těžší případ :-) . Možná to už začalo obdobím smuty v Rusku. Někdo polské elitě nabulíkoval, že by se mohla chovat víc imperiálně, když na Rusi chybí silný car.

       Odpověď
      • oni sú hlavne pod démonom Vatikánu

       Odpověď
    • Podívejte se na naši „reprezentaci“, třeba vás to zchladí v hodnocení Poláků, i když uznávám, že jako národ asi bohužel opravdu více trpí mánií velikosti, což je nejspíš dané jejich větším počtem.

     Odpověď
     • ano, a někdo to umně zneužíval a velkoPolské manýry v nich pěstoval, tedy hlavně v těch elitách. Pořád je vnadí mezi velké kluky a přitom je jen namočí do průšvihu. Vždycky. A vždycky to odnese národ.

      Odpověď
     • Samozřejmě. Poláci jsou stejní Slované – jen po staletí vedeni neslovanskou parazitickou šlechtou k úplnému vykořenění a následnému poštvání proti vlastním. U Poláků se to jen, z různých příčin, povedlo trochu víc, než u Čechů a Slováků, ale jen trochu.
      Úkolem těch z nás, kteří měli to štěstí a možnost tuto jednoduchou genezi problému pochopit je, všemožně se snažit těm druhým to, přiměřeným způsobem, vysvětlit.
      Pokud budeme v sobě jen kultivovat zlost, nenávist a opovrhování těmi, kdo to štěstí a možnost neměli, budeme pracovat sami proti sobě, přesně v intencích toho zlovolného plánu.

      Odpověď
    • čítala som jeden odborný genetický článok o tom, že v Poľsku právo prvej noci sa veľmi využívalo , šľachtu tam tvorili židia – a toto je následok židovského komplexu preneseného zákonom RITA rovnako, ako aj na Ukrajine

     Odpověď
   • Nasredin 2.2.2019 o 11:39

    Tak tomu nerozumím … Řekl to ten Czaputowicz nebo neřekl ? Že by si to Spiegel vycucal z prstu ? Při takových rozhovorech přece probíhá autorizace textu určeného k publikování. Spigel není bezvýznamný provinční plátek.

    Odpověď
  • Tu je ten článok od Spiegelu, kde sú výroky toho poľského blázna spomínané:
   http://www.spiegel.de/politik/ausland/inf-abkommen-polnischer-aussenminister-fordert-us-atomraketen-in-europa-a-1251157.html

   „Es liegt in unserem europäischen Interesse, dass amerikanische Truppen und Atomraketen auf dem Kontinent stationiert sind“, sagte Czaputowicz dem SPIEGEL.

   „Je v našom európskom záujme, aby americké jednotky a jadrové zbrane boli umiestnené na našom kontinente“, povedal Czaputowicz.

   Je tam toho viac, dokonca pripustil, že by mohlo ísť o jadrové zbrane NATO.. Podľa neho nerozumie Rusko inému spôsobu komunikácie, iba výhradne z pozície sily.

   Odpověď
  • Preco zase opomenuli tu jednu dolezitu vetu ? To, ze ich doslova vysmial tam nedali.
   „Pockame, kym nasi partneri dospeju dostatocne na to, aby s nami viedli rovnocenny a zmysluplny dialog o tejto dolezitej teme“
   https://www.rt.com/news/450395-russia-suspends-inf-treaty/

   Odpověď
   • Promiň, pro oči nevidím a napsala jsem to také.

    Odpověď
  • Putin také při setkání s Lavrovem a Šojgu, kde mluvili o zahájení práce nad nadzvukovou raketou, řekl : „Neustále zdůrazňujeme otázku vedení rozhovorů o odzbrojení. Naše iniciativy nejsou partnery podporovány. Žádám vás, abyste nezahajovali jednání o této otázce. Počkáme, až budou naši partneři zralí, aby s námi vedli rovný dialog.“
   https://twitter.com/dimsmirnov175/status/1091630569098825733
   https://twitter.com/dimsmirnov175/status/1091636050643111941
   https://twitter.com/dimsmirnov175/status/1091629621152542720

   Odpověď
 41. vie ten Putin vobec ze ma 2 mesiace volby na ukrajine?
  https://scontent.fbts4-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/51176038_10218769568660000_3941549087345606656_n.jpg?_nc_cat=109&_nc_ht=scontent.fbts4-1.fna&oh=0ca661debd4b47abdab216a7d0b37997&oe=5CBE8DDC

  Odpověď
  • Tady je spíš na místě otázka, ve které zemi by dnes Putin nevyhrál, kdyby tam kandidoval… tristní, ale je to tak.

   Odpověď
   • To je dobrá otázka. To by byl overton, taková anketa ve všech světových novinách:)

    Odpověď
    • Před pár lety, myslím v r. 2015, byla napříč státy petice na podporu Putina. Už si nepamatuji čísla, kolik lidí se připojilo, ale bylo jich hodně.

     Odpověď
     • Západ se snaží o vytvoření jedné světovlády roky, a teď by stačilo aby Putin vyzval celý svět k revoluci a připojení se ke spravedlivé cestě Ruska a světovláda by byla za pár let hotová. Ne že by to byl dobrý nápad, ale ta možnost je podle mne naprosto relevantní.

      Odpověď
      • Jenže Putin vyzval, vyzývá a bude vyzývat neustále: „Připojte se!“ Noty jste dostali!§ :)

       Odpověď
   • nepili si Poros pod sebou konar ked si to dal ako predvolebny plagat ,jeho strach z Putina je az tak obrovsky?

    Odpověď
  • Ale vie, len pindosi už nevedia čo vymyslieť, a tak sami ukazujú svoju zúfalosť.

   Odpověď
 42. https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/500660-slovensko-navstivi-sef-americkej-diplomacie-pompeo/

  Odpověď
 43. Slovenský prezident? ČT nahrála Harabinovi

  Zdroj: http://radimvalencik.pise.cz/6608-slovensky-prezident-ct-nahrala-harabinovi.html

  Události komentáře, čtvrtek 31. ledna
  https://www.ceskatelevize.cz/porady/1096898594-udalosti-komentare/219411000370131/video/672530
  (doporučuji se podívat na celé, velmi poučné)

  Odpověď
  • uz sa zacinaju vytahovat vselijake spinky
   najnovsie som cital o historii harabinaku /kampanovy autobus/
   celkom dobre sa odpisuju aj kandidati psychopatov sulika a matovica a pritom staci jedna veta o ciganocke-ake to je jednoduche
   na sefcovica maju prilisny proeuropsky postoj z coho vo velkom bude tazit Harabin
   Harabina bude volit minimalne asi cely vychod
   rozhodnu debaty v televiziach inak to nevidim-Dano este povytahuje vela zaujimavosti
   celkovo mi to pripada tak ze tym ze kandiduje Harabin, tak smeracky Sefcovic vie ze nema sancu, a aby Harabin zostal cisty, do boja potiahne za neho Dano o ktorom sa hovori ze ma blizko ku smeru-teda vsetko mi vychadza ze sa programuje finale Mistrik-Harabin
   vo vseobecnosti mistrikovi pohnojil podu kiska ako kandidat bez politickych skusenosti, ci na to konecne ludia budu tentokrat prihliadat je otazne, treba sa asi zamerat jedine tymto smerom co moze byt rozhodujuce

   Odpověď
  • V čom je to poučné?

   Odpověď
  • Som si to vypočul.

   Pri Harabínovy vybrali len jednu vec ale nehovorili o tom že aj on chce právny štát. Aj keď vieme že právny štát nieje cieľom, lebo sa môže stať štátom prav-nik-ov.

   Ale je zaujímavé že začali Harabínom.

   ps. otázka na teba „V čom je to poučné?“ stále trvá

   Odpověď
  • Valenčíkovo hodnocení Šefčoviče: „Maroš Šefčovič    = Udržet ficovství euroservilitou“ svědčí něco o Valenčíkovi

   Odpověď
 44. Hoxi promiň, že to cpu sem, ale je to ruský prediktor trhu. Z vlastní zkušenosti se objektivně blíží realitě (pokud si projedete ostatní videa). Ano, jsou tam nějaké odchylky, ale ze 75% úspěchem, pokud to sledujete na dnech – pokud se posunete v čase dozadu, tak zjistíte, že je to super kompas a nekecá – ano, je to nějaká brokerská společnost, ale není to klasické západní šmelo na registraci a kupování a registrování a opět placení a kupování, je to upřímný ruský trading. Tím bych začal.

  https://www.youtube.com/watch?v=TY693zA9kpw

  Odpověď
  • + jen doplním, než se do mě pustí zase nějaká junta škarohlídů. Těm Rusům opravdu nejde o zhlédnutí videí a vydělávání na YOUTUBE, rozhodně nenabízí „tajné receptury“ jak zbohatnout na základě koupení si příručky. Těch videí je na tomto kanále tolik, že si kdokoli může ověřit pravdivost jejich predikcí, protože to nemažou a nemají problém přiznat pár chyb.

   Odpověď
  • Neber to jako vykání, to je pro ty ostatní, kteří si myslí, že se posunou Svět tím, že budou „brát“ peníze od regionálního úřadu, nadnárodní fabrice, nebo u živnostníka a budou si připadat velmi důležitě, že „trhy a burza je pro parazity a příživníky, stejně tak jako šachy a knihy kdysi byly pro elitu“…..
   Zajímavý odkaz, kde vůbec vznikla BURZA….no Holandsko, vždyť to celé zapadá do KSB

   https://www.penize.cz/15865-historie-burz

   Neříkejte mi nikdo, že je to prohřešek, že člověk ví, že to jde od červeno-bílé a že to jde od Starověkého Egypta a že o tom psal sám Puškin. Že když o tom ví Putin a mluví o tom Pjakin, že je „nemorálnost“ toho využívat a otáčet jejich technologie proti nim? Jak chcete (škarohlídi) hrát šachy s protivníkem? Položíte Krále (Šach Mat) a půjdete bydlet do jeskyně? Neuvěřitelné…..

   Odpověď
   • Říká se tomu nepracovní příjmy, o tom co to je a jakou roli to v ekonomice hraje, a jaké to má důsledky, si můžeš přečíst v knize Ford a Stalin.

    Odpověď
    • Ford a Stalin jsem hltal, dokonalý „seriál“. To se dostáváme do úplně jiných sfér. Primitivně to zkrátím, hodně primitivně: ,,Když pošlu Pjakinovi peníze do Altaje, abych podpořil tento projekt, který má pro mě životní smysl. Ptá se mě někdo, jestli jsem ty peníze nabyl hákováním ve skladu, nebo v kanceláři?“
     Ne, nikdo se mě na to neptá a nikdo to nesrovnávejte s penězi od vraha, nebo drogového dealera, který je také nějak nabyl. Naši předci tahali kameny a to byla PRÁCE, dnes je „práce“ sedět v kanceláři a koukat do počítače. Co je vůbec práce? Sledování grafů a studium globální politiky je práce, nebo činnost? Prací přece mohu nazvat i to, že jdu opravit světlo u auta, vždyť to není žádná práce, je to úkon, činnost. Vůbec zamyšlení nad slovem „práce“ ve mně evokuje miliony otázek a sfér myšlenkových vln ubírajících se kamsi do veškerého Vesmíru.
     Je prací napsat tento text, je práce přemýšlet nad tím, jak to nejlépe zformulovat a napsat, ne práce „odeslat komentář“? Miliony otázek jsou prací? Nevím no…

     Odpověď
     • Problém je že účel nesvětí prostředky (to je logika biblického projektu), ale v reálu naopak prostředky světí účel. Špatné prostředky promění dobrý úmysl také ve špatný výsledek, nelze dosáhnout dobra překročením mravnosti.
      Uvědomuješ si třeba, že ty takto „vydělané“ peníze se neberou ze vzduchoprázdna, ale někdo jiný o ně přišel?

      Odpověď
      • Jistě že se neberou ze vzduchoprázdna. Musí se vytisknout. A po vytištění se mohou použít různým způsobem podle toho kdo je získá a k čemu je použije. Lze je použít i na podporu skutečné ekonomiky.
       Nevidělal snad ruský stát velké peníze tuším při připojení Krymu ,nebo při válce na Donbasu na směnné m kurzu a prodeji dolaru? Nevím přesně jak to bylo, ale dost se to tu pozitivně hodnotilo ;)

       Odpověď
       • Tlacit sa nemusi, stacia cisla v spravnych systemoch. Miesaju sa tu dva efekty, jeden je ekonomicky a druhy je politicky. Ns ekonomickom zaklade je v kapitalizme burza plusom, nakolko v urcitej miere oslobodzuje podniky od nutnosti financovania cisto cez banky, umoznuje v urcitej miere efektivnejsie narabanie s kapitalom. Problemom pre beznu populaciu v kapitalizme je, ze inflacia nici uspory a pristup k nehnutelnostiam cez zvysujuce sa ceny, takze pre mnohych dochodcov je jedinym riesenim predat svoj dom ci byt a prestahovat sa inde. Hra obdobna burze, len rozlozena v case. Ak clovek investuje do akcii s ekonomika slape, tak tam nie je nulovy sucet, on preda nielomu, kto na tom casom zarobi tiez. Problem su dlhy, politika centralnych bank, ktore pozitivne stranky menia na negativne a az prilis velke spoliehanie sa penzijnych schem na burzu. Na to burza nikdy nebola nastavena. To uz su politicke rozhodnutis

        Odpověď
      • Nikdo o ně nepřišel Hoxi a ty to moc dobře víš. Peníze, které teprve budou vytisknuté na „podporu“ komerčních bank, odkud se odvíjí další peněžní machinace a přerozdělování v tomto systému od takzvaných „Národních bank“, neexistují na fyzické platformě, nebo i té číselné (ale pořád řekněme fyzické), dokud nejsou vytvořeny. A lidé se za nimi „ženou“ skrze svou „práci“, nebo jinak. Ty peníze, které já osobně aktuálně „nevydělám/nevyhraji“ na burze, neexistují. Je to číslo, nebo kus papíru – v tom lepším případě. Pokud je to „vytvořené“ číslo – budiž, je to číslo, ale z většiny případů to číslo neexistuje, pokud já ho „nevyhraji“. Pokud někdo shání hypotéku, zadluží se čísly, například číslem x a dluží číslo x3 po dobu jeho celého života. Pokud je hodnota čísla x=1, dlužník nevytvoří číslo x3=3 jen tak zničeho. Tudíž systém je takto nastaven a jde jen o čísla. Pokud v matematice budu chtít dát dohromady 2+2 vyjde mi obecně 4, ale v matematice systému 2+2= -5, pokud tedy nevzniknou čísla, která potvrdí, že 2+2=4, během tohoto procesu se ovšem ztratí 9 čísel (-5 a vytvořené budou +4).
       Co tím chci říct? Že v tomto pokřiveném systému nemá absolutně žádný smysl se zaobírat „hodnotou“ peněz, když hodnota neexistuje a peníze možná existují, jenomže v záporných standardech – v mínusech. Pokud vůbec už existují v přítomnosti – to je úspěch, ale tak to není, to je v pohádkách.

       Odpověď
      • + Pokud o čísla někdo přišel, tak ta čísla byla přerozdělená k brokerovi a dále do banky. Rozhodně o ta čísla nepřišel na můj úkor, když ta čísla beru od bank. Bouchne to a to bude Hirošima hadr, protože všem dojde, co jsou vlastně peníze.
       Podle mě mám větší jistotu získávat čísla skrze burzu, než v práci. Tam byl problém skoro všechno, hrály tam roli lidské nálady a faktory, zájmy – politika no. Ale znám bohužel moc lidí, kteří nemají měsíčně ani ta čísla na svých účtech jisté. A pokud se někomu objeví 40 tisíc v číslech na účtě měsíčně, tak si připadá jako elita….ani kdyby tam měl miliardu v číslech, je to NULA, protože o penězích to není, ale o ideálech a záměry a ÚČEL světí prostředky, pokud PROSTŘEDKY jdou cestou k ÚČELU. Jinak Hoxi, mám Tě rád, ale tohle prostě musíme řešit :-D

       Odpověď
       • Já nic řešit nemusím, tohle mám dávno vyřešené. Účel nesvětí prostředky, v tom se pleteš.
        Co se týká globální kasína jménem burzy, 2/3 příležitostných investorů tam o peníze přichází, 1/3 tam něco získává.
        Kromě toho je tu ještě jeden aspekt nepracovních příjmů, a to sice ten, že ten kdo má nepracovní příjmy spotřebovává to, co vyrábí někdo jiný, ale sám nic společnosti nedává.

        Odpověď
        • Omyl, ten kdo má čísla svým způsobem „dává“ práci ostatním tím, že od nich zboží kupuje. Těžko zaměstnám řemeslníky a dám jim čísla, pokud pro ně nebudu mít kšeft. Těžko zaplatím instalatéra (a dám mu čísla na „chleba“), pokud sám ta čísla mít nebudu.
         Účel světí prostředky pokud prostředky následují ÚČEL.
         Podívej se, tenkrát jsi mi pomohl, dal jsi mi rady když můj táta měl rakovinu, pomohl jsi mi. Zemřel, ale nebýt tvých rad, umřel by dříve a rozhodně bolestivěji. Pokud budu mít milion (na který nebudu muset sahat) a to nebude dlouho trvat, otevřeně to píšu zde, že Ti ho dlužím, víc Ti dlužím a pošli Ti ho. To je otázka pár měsíců. Ale opravdu nemáš pravdu, že obírám investory. Investoři se obírají na úkor institucí, ty MNOU „VYDĚLANÉ/VYHRANÉ“ peníze jsou opravdu ze vzduchu, to nejsou peníze investorů, opravdu to tak není Hoxi.

         Odpověď
         • No, milion mi raději neposílej :-)

          Ale zamysli se nad tímhle, co budeš dělat, až tenhle parazitický systém spekulace s čísly zmizí a zůstane jen práce? Teď vlastně budeš fungovat jako spekulant s čísly, i když ty peníze nebudeš třeba používat pro sebe. Co až možnost spekulace s čísly zmizí, co budeš umět?

          Odpověď
          • Až to padne, tak v tom kmenovém společenství se budu snažit rozpoznat Tebe a ostatní zde skalní a potom si vyhrnu rukávy a půjdeme kopat zemljanky a střežit vodu – jako nejdůležitější surovinu a možná i ten vzduch, pokud přežijeme atomovky, protože to by byl konec burzy, jinak to holt a zároveň i bohužel (pro někoho) nejde. :-) Snažil bych se vynalézt světlo a každý týden bych dělal schůzi v naší vesnici o tom, co je potřeba zlepšit.

           Odpověď
           • NicNezNula 2.2.2019 o 21:34

            Ovšem je otázka, jestli se SPD dostane do zastupitelstva. Minule ta trvalá bydliště se moc nepovedla.

            Odpověď
           • el-sabí 2.2.2019 o 23:46

            Tikal,
            okrem “ atomovek “ existujú aj zbrane ,ktoré vytvoria elektromagnetický impulz .a následne budú zničené v určitých oblastiach z veľkej časti kremíkove polovodiče / gáliumarzenidove prvky prípadne ) .myslím kremíkove polovodiče v bežných zariadeniach pre plebs na zemskom povrchu .a to potom bude ešte len mazec .
            Až bude po ,bude neskoro hľadať vodu ,obsadiť nejaký potok ,a myslieť si ,že si zaistíš zdroje .

            Odpověď
            • Takovou zbraň by v dnešní době ve velkém měřítku použil jen blázen.

            • Vytvořit E-M pulz který by toto udělal v jakkoli větším rozsahu než je jedno menší město není nic jednoduchého, klidně bych si troufl tvrdit že v takovém měřítku které by paralyzovalo celý svět toho dneska není nikdo schopen.

             Mnohem snazší jak udělat totéž je odpálit páteřní prvky sítí, ale i to by byl problém maximálně na několik týdnů.

            • el-sabí 4.2.2019 o 20:16

             eM,
             nebolo to myslené na celú Planétu samozrejme .EMP impulz cielene na určité segmenty elektroniky v riadení procesov štátu .

            • Jenom doplňuji. Silný EMP by určitě způsobil i škody i v energetice – třeba poškození transformátorů vlivem naindukovaného přepětí. V důsledku výpadku traf v klíčových uzlech přenosové soustavy by pak mohlo dojít k dominovému efektu.

   • Boletus 2.2.2019 o 7:49

    Nekopej, prosím Tě, do otevřených dveří . Klidně si nimi projdi a kráčej svojí cestou za svým cílem. Paranoia o „juntě škarohlídů“ je zbytečná. Spíše jde o názory často protichůdné od kolegů-diskutérek a diskutérů. A od toho ode dávna diskuse jsou.
    Za sebe mohu říci, že mne jakékoliv motivační řeči o zajištění životního standardu přes hry nemotivují. Posledních 30.let jsem si vydělával na živobytí jako samostatný ekonomický subjekt produkcí výrobků pro lidské spotřebitele. Teď mám největší motiv předat to,co jsem vymyslel a vytvořil další následníkům. A předávám to skoro „zadara“. Ono totiž najít dnes toho „převozníka “ , který převezme vesla a posune tu loďku za další generaci o nějakou tu míli dál, je stále těžší. Máš pravdu, že sázením na burze bych asi vydělal víc a méně bych se přitom spotil. Vybral jsem si to sám…

    Odpověď
    • Pokud píšeš pravdu, tak Tě nadmíru respektuji. Jinak burza není hra a věř mi, že se u toho dokážeš zapotit a zešedivět během jedné minuty, na druhou stranu není to ničím přínosná práce pro společnost, to uznávám. Pak se ale objevuje otázka, že pokud ty peníze převedu lidem na potřebné a mnou uznané důležité aktivity, abych společnost mohl posunout dále – je to špatná činnost? Znovu opakuji, že smekám před lidmi, kteří od rána do večera tvoří prospěšné hodnoty a smekám před staršími lidmi, kteří mají rozum a drží tento národ od úchylů, homosexuálů a transexuálů a islamistů. V podstatě to celé stojí na generaci dnešních 60tníků 70tníků. Smekám a děkuji a nikdy nezapomenu. Pohrdám podpindosy stejně tak, jako Pjakin, opovrhuji jimi i šváb má pro mě větší hodnotu, než-li oni. Ale obrazně řečeno „v antickém Řecku bylo čtení knih bráno za lenost, protože dříve se jedli pomalu kameny a proto čtení knih není práce, ale lenost a vyčůranost“.

     Odpověď
     • Lhaní mě nebavilo a nebaví. Ale o burze toho vím poměrně dost. Na začátku mého odchodu na „vlastní nohy“ /1991-93/ jsme s mým prvním společníkem vytvořili projekt
      komoditní evropské burzy pro kovové odpady /obdobu londýnské London Metal Exchange/. První fázi jsme rozběhli v pražské Lucerně jako Československé trhy kovového odpadu. Projekt skončil na tehdejším nezájmu československých bank. Múžeš si najít v archivu Hospodářských novin, měly solidní publicitu. Ale komoditní burza je jiné kafe jako akciová burza,jiné principy a cíle.
      Takže z mé strany neuslyšíš odsudky.Zda kráčíš správnou cestou, to Ti nepochybně JŽO
      ukáže.
      To jen k tomu,zda vím o čem mluvíš nebo ne. Jinak posledních 17 let se věnuji vývoji a výrobě v naprosto neprozkoumaném segmentu gastronomie. A z této parkety také byla moje poznámka.

      Odpověď
      • Co jsi dělal v Lucerně? Neber to zle, ale tohle je tedy hardcore – vždyť to byl majetek odporné rodiny Havlů – nácků, kteří chtěli vybít Slovanské národy?
       No naší rodinu zlikvidovali nejprve Němci v 39. a potom Gottwaldovští pohůnci, když můj děda v 50. letech – pracoval pro ústavní soud – nesouhlasil s procesy – udělali z něj blázna, dávali mu elektrošoky a poslali ho do dolů a tam ho zlikvidovali. Někdo mi zde něco bude tvrdit o režimech… Havla si pěstovali STBáci a to je realita a hlavně, Havel byl komoušská sračka s prominutím. Nehledě na to, že komouši zde ten systém řídí doteď a vydělávají jenom a jenom na tom oni a jejich děti, které mají takové „firmy“, že se válejí v penězích, ovšem fiktivní faktury a ty miliardy to jistí. To je ta podnikatelská práce….. :-D

       Odpověď
      • Boletus, ty nevíš o burzách nic, ale to není handicap, to se doučíš. Nepiš, že o tom něco víš, vždyť to není pravda.

       Odpověď
      • Boletusi znovu – co jsi dohajzlu dělal v Lucerně?

       Odpověď
       • Jediný sál v Praze v té době, kde bylo možné zorganizovat kontraktační setkání několika set
        podniků, a to se zázemím.
        Lucerna v té době teprve přecházela do restituce rodině Havla.
        Uklidni se, nechci tu prezentovat své znalosti o komoditních burzách, to není platforma a navíc, asi to nikoho nezajímá. Smysl mých poznámek byl, a to si asi pochopil, jinde. Pokud ne, pak to neublížilo ani mně, ani Tobě. Já, na rozdíl od Tebe, tvé znalosti burzy ani nezpochybňuji, ani neklasifikuji.

        Odpověď
        • Nalejme si čistého vína. Ty mě… MĚ … chceš hodnotit v nynějších obchodech na burze, ty mi zde chceš dávat „výchovné“ resumé, prosím Tě Boletusi, zapadni do nory.
         Moje rodiče byly ročníky 42 a 49, před nimi jsem měl tu čest poznat jejich rodiče – na sklonku, ale přeci – ročníky 1910-1922.
         Co tím chci říct, Ti lidé věděli vše a ty to musíš vědět, protože jsi musel mít rodiče v podobném ročníku.
         Nekecej zde o restitucích Havla, o co šlo. Teď jsi šlápl na minu, nechtěj abych po Tobě šel, protože pokud patříš do té nacistické skupiny a to patříš ty hajzle. Ano HAJZLE, nehraj zde na nás své manipulace, kde byl tvůj fotr před rokem 45?

         Odpověď
         • To všechno jsi na něj odhalil jen proto že byl v Lucerně? A přijde ti adekvátní na základě toho to dotáhnout na opakovaná vulgární invektiva a vyhrožování že po něm půjdeš? Celkem až mrazí jak jsi přepnul, aniž by ti řekl křivého slova.

          Odpověď
        • Opět jsem naletěl, měl jsem Tě za toho správného a zase posraný nácek!

         Odpověď
         • nechci Tě hodnotit z žádného hlediska.To jsi provedl bez mého přispění sám.
          Snad se Ti po těch nadávkách aspoň ulevilo.Mne se nedotkly,hovořil jsi o někom jiném. Takže dobrou noc a nemusí být zrovna v noře. Já obvykle spím v posteli.

          Odpověď
        • Nácek Boletus, humus.

         Odpověď
         • Putinovec 2.2.2019 o 23:18

          Myslím že je nejvyšší čas tuhle nesmyslnou debatu ukončit.

          Odpověď
          • Nácka je potřeba likvidovat, co ten chuj dělal v Lucerně?

           Odpověď
         • Tikale, běž radši spát.
          Ráno moudřejší večera.
          Zítra uvidíš věci s čistší hlavou.

          Bylo by škoda, kdyby zde vznikaly takové konflikty.

          Co se týče burzy, nekomentuji pro neznalost.

          Odpověď
          • Nechci být hrubý, ale je to tentýž kolega Tikal?

           Odpověď
           • Putinovec 3.2.2019 o 11:09

            Připomíná to rozdvojení osobnosti.

            Odpověď
            • Nemohl někdo „hacknout“ nick?
             Ačkoliv tam by asi nějakou dobu trvalo schválení nové kombinace nicku a emailu, že?

            • byla to předpokládatelná reakce vzhledem k povaze Tikala a tématu které se rozebírá.
             Poukazoval jsem na to článkem níže, jde o imunitní reakci.
             http://leva-net.webnode.cz/products/karierni-rust-v-medicine-matrice-chovani-a-ockovani/
             čímž ho nezbavuji odpovědnosti za to jak píše Boletusovi, jen vysvětluji proč si nemyslím že by šlo o jiného Tikala. Dříve obdobně reagoval při jiném tématu.

            • PS: Teoreticky jde o prubířský kámen a o to jsou reakce vášnivější. Do vědomí se dostal rozpor mezi získávanými znalostmi a obživou, a to teoreticky nemůže dopadnout jinak než přehodnocením postoje ke své obživě, nebo k získávaným znalostem, nebo přehodnocení podstaty toho rozporu. Tak jako tak u toho dochází k „velké bitvě“ v podvědomí, zažil jsem něco obdobného díky Joxovi a vím že to chce pár dní na vstřebání. Jisté je že pomoc shora v obdobné situaci mi napověděla jasně když jsem se přikláněl k tomu méně rozumnému postoji a jsem si jistý že Tikal má tam nahoře stejně dobrého přítele jako my všichni.

            • Putinovec 3.2.2019 o 12:41

             Souhlasím eM,to co tlačí na psychiku přivádí osobnost ke zkratům a hysterickým výlevům.Naštěstí to Boletus v pohodě ustál a Tikal si musí udělat pořádek ve svém svědomí sám.

            • Jako rada pro Tikala ještě přidám.
             Většinou to dopadne odmítnutím nových informací, což vidíme v praxi na světě dnes a denně. To je ta nejhorší možná varianta podle mne která vede ke stagnaci společnosti a nepřekonání starých chyb. Proto jsem zmínil třetí možnost dát tomu rozporu jinou podstatu, vynechat vnitřní potřebu vyřešit to hned a nějak to rozseknout, bouchnout dveřmi za jedním nebo druhým, a rozpor zpracovat postupně aniž by jsi se musel jakkoli rozhodnout nebo překopat svoje postoje ihned. Vydýchat rozpor a nechat ho pracovat dál, jen neodmítat jedno nebo druhé.

            • Já myslím, že ten hacker se jmenuje Metamfetamin.

            • Oracle 911 3.2.2019 o 18:02

             @Bohumil
             Nieže by to bol neexistujúci jav ale obviniť niekoho, že berie drogy len tak…

            • Oracle: Žádné „jen tak“ . Nevím, zda jsi sledoval ten vývoj. Ale to, co proběhlo, je do očí bijící projev psychiky zvrácené do nepřirozena. A drogy nebo porucha z drogami související jsou jedním z vysoce pravděpodobných vysvětlení. Zkus si to projít znovu, než budeš dělat „korektní“ závěry. Nakonec, pokud by někdo jiný ty totální úlety psal jen jeho jménem, jistě mohl on sám, třeba v mailu Hoxovi, tu situaci uvést na pravou míru.

            • Myslím, že prostě Tikal přebral s alkoholem v reakci na bolestivé téma, které bylo otevřeno – rakovina v rodině a pronásledování STB (omlouvám se, pokud jsem něco popletl) a znevážení jeho, zdá se upřímných snah.
             Byl bych shovívavý – s tím, že se k tomu Tikal postaví čelem a až vše trochu zase vydýchá, tak se určitě omluví za vulgarismy.

            • Oracle 911 3.2.2019 o 19:35

             @Bohumil
             Egregory, niektoré popletú hlavu tak, že…

            • souhlasím s Oraclem, tam je podle mne podstata.

         • DoubleM 3.2.2019 o 5:26

          Již po několikáté jsem si všiml, jak s přibývajícím nočním časem narůstá agresivita některých diskutujících, jako by je stále více a více ovládal ďábel alkohol.

          Odpověď
          • No , i já k tomu přidám pár slov. Stal jsem se terčem, protože jsem sáhl do osobně-fetišitického vztahu Tikala k burzovnímu podnikání. Myslím, že by se to přihodilo komukoliv , kdo by na toto TABU sáhl. A druhý podstatný důvod byl ten, že jsem k moderátorskému příspěvku přidal i osobní zkušenost starou 30.let. Dokonce jsem mu chtěl navrhnout, abychom si vyměnili maily ev. se mohli i osobně setkat a popovídat si o svých vzájemných zkušenostech. A to byl asi ten kritický moment , kdy nastal zvrat. Dobře si to nazval kolego eM jako „přepnutí“ Stačí se podívat na jeho úvodní větu nejhrubšího vstupu, kde mne oddělil od posvátné krávy burziánství větou a zejména zdůrazněným osobním zájmenem „ty MĚ“ s velkým písmenem.
           Dál už to byl jen emotivní průjem ,, podle hesla „kdo chce bít psa…“
           Záminka Lucerna byla zástupná a spojka „Lucerna-nácek“ už na dostřel paranoie. Je to komické, ale do Lucerny se po celou polistopadovou dobu chodilo na nejrůznější společenské akce-zejména koncerty. A to za vlastnictví Havlové i Junka. Ostatně,rád chodím do lesa , a klidně půjdu s košíkem i do lesa Spáče z Orlíka.A přitom je to pro mne hnůj.
           Přes tenhle diskusní kolaps cítím totéž, co někteří kolegové. Vůbec necítím ke kolegu Tikalovi vztek a zášť. Pokud čte, tak mu tenhle vzkaz dávám. Je to na něm, jak si sám tuhle příhodu vyhodnotí.
           Potěšil mne Váš zájem na věc se trochu podívat a taky snahu Tikalovi pomoci. A to je moc dobrá zpráva.

           Odpověď
           • el-sabí 3.2.2019 o 13:14

            Boletus ,
            ja si vážim od Teba ,ako si si zachoval chladnú hlavu v diskusii s nickom Tikal.

            Odpověď
            • Snažím se nejen KSB studovat, ale ji i používat , když mám pocit/ je mi naznačeno/, jak postupovat. Nevím, nebo spíše vím, jak bych reagoval ve věku kolegy Tikala. Dnes už nedobývám území , ale chráním si to dobyté.

    • Šachy také nestaví pyramidy, ale mají svůj účel, minimálně pro logické myšlení.

     Odpověď
   • Jak jsem psal minule, tvoje imunita tě chrání, ale je dobře že se tomu tématu věnuješ dál, podle mne. Nechci tě naštvat, ale myslím si že bude v pořádku jestli se ti ten rozpor/tato myšlenka bude vracet. Jinak k tématu té imunity v mozku je tento článek. (nemyslím imunitu jakkoli související s fyzickým zdravím, no uvidíš v článku)
    http://leva-net.webnode.cz/products/karierni-rust-v-medicine-matrice-chovani-a-ockovani/

    Odpověď
    • eM, moc děkuji za odkaz, jak se Vavrečku jinak snažím sledovat, tenhle článek mi unikl.

     Odpověď
  • Amsterdamská burza byla první na světě s nepřetržitým provozem.

   https://cs.wikipedia.org/wiki/Amsterdam

   Odpověď
  • Po prerazení 50 dňového kĺzavého priemeru smerom hore na S&P 500 17.1 sa ukazuje, že ide k 200 dňovému. A momentálne sme aj na 61,8% Fibonacciho návratu 2940 – 2330

   Odpověď
 45. Americký prezident Donald Trump povedal, že by chcel uzavrieť novú zmluvu o odstránení rakiet strednej a menšej vzdialenosti.
  http://rusvesna.su/news/1549048617

  Odpověď
 46. Taliansko, jediné z 28 krajín EÚ, nesúhlasí s nepriamym uznaním predsedu venezuelského parlamentu Juanom Guaidom za dočasného prezidenta až do nových volieb, čím blokuje návrh predložený Švédskom na ministerskej schôdzi v Bukurešti. Tieto informácie španielskej tlačovej agentúry Europapress boli potvrdené talianskej tlačovej agentúre Ansa prostredníctvom jej „európskych diplomatických zdrojov“. Ako uviedol v piatok Europapress s odkazom na vlastné diplomatické zdroje, sa členské štáty EÚ rozchádzajú pri uznaní Juan Guaido za dočasného prezidenta „z právnych aj politických dôvodov“.
  Napríklad Taliansko, Rakúsko, Grécko, Cyprus a Slovensko sú údajne medzi krajinami, ktoré na rozdiel od Španielska, Francúzska, Veľkej Británie a Nemecka odmietajú „priame uznanie“ Guaida súčasnou hlavou štátu.
  Švédska ministerka zahraničných vecí Margo Wallströmová vo štvrtok navrhla svojim kolegom „uznať úlohu Guaida ako predsedu Národného zhromaždenia za prípravu voľných a spravodlivých volieb“. Podľa informácií španielskej tlačovej agentúry to nebolo formálne uznanie, „ale jemu blízke“, s ktorým súhlasili všetky krajiny zúčastnené na samite, s výnimkou Talianska.
  http://rusvesna.su/news/1549044809

  Odpověď
  • V El País napísali o tom, ako USA požadovali, aby Španielsko a EÚ zastavili akýkoľvek dialóg s Madurom:
   Administratíva amerického prezidenta Donalda Trumpa vopred upozornila španielsku vládu, že Juan Guaido sa vyhlási za prezidenta Venezuely, píše El País. Následne americké orgány vyvíjali nátlak na Madrid a Európsku úniu, aby uznali Guaido a prerušili všetok dialóg s Nicolasom Madurom. “ Sme pod obrovským tlakom. Nechcem vám povedať, kto to robí, ale viete si predstaviť, kto – aby sme hlasovali proti vytvoreniu tejto skupiny, “ povedal minister zahraničia Josep Borrel Španielskemu snemu v narážke na navrhovanú európsku skupinu na podporu dialógu vo Venezuele.
   Správy, že hovorca venezuelského národného zhromaždenia sa vyhlásil za prezidenta Venezuely, sa španielsky minister zahraničných vecí dozvedel na stretnutí so svojim portugalským náprotivkom Augustom Santosom Silvom. Obaja Madrid a Lisabon majú vážne záujmy vo Venezuele, pretože z milióna Európanov žijúcich v tejto krajine Latinskej Ameriky je takmer polovica Španielov a Portugalcov.
   Podľa zdrojov vo vláde sa ministerstvo zahraničných vecí Španielska a ministerský predseda na začiatku odlišovali vo svojich názoroch na to, čo sa stalo vo Venezuele. Sanchez nechcel byť bokom, pretože jeho politickí protivníci vo vnútri krajiny by použili odmietnutie podporiť Guaida proti nemu.
   https://russian.rt.com/inotv/2019-02-01/El-Pas-rasskazal-o-tom

   Odpověď
  • Časostroj 2.2.2019 o 12:14

   Blaha opäť naložil Lajniakovi, po práve.
   https://www.hlavnespravy.sk/blaha-lajcakovi-venezuele-porusovanie-suverenity-sa-moze-svete-rozsirit-mor-jedneho-dna-mozno-niekto-pouzije-podobny-argument-aj-proti-slovensku-zbavi-nas-slobody/1657744

   Odpověď
 47. http://agenda.ge/en/news/2019/306?fbclid=IwAR0A9CABBSunPymnF2rsDco0W3lQbZ2Xh5_8FNI8eQFANIzo-nhlgYfpU-Q
  Rusko “musi” zaplatit 10mil € za zadrzeni a vyhosteni Gruzinu v letech 2006-2007.

  Odpověď
 48. Konferencia biskupov Slovenska by chceli maťprávo zapájať sa do pripomienkového konanie k jednotlivým zákonom.

  Podľa Beblavého je návrh, aby KBS mohla pripomienkovať zákony, “nesprávny a nesystémový”
  https://www.hlavnespravy.sk/podla-beblaveho-je-navrh-aby-kbs-mohla-pripomienkovat-zakony-nespravny-nesystemovy/1656730

  Odpověď
  • Oracle 911 1.2.2019 o 20:22

   Duch Tisa sa vracia…

   Odpověď
   • … vsak ho tu mnohi vcera vzyvali?…. alebo sa mylim…

    Odpověď
 49. Nasredin 1.2.2019 o 19:51

  Proroctví o papežích, někdy nazývané i Proroctví o posledním papeži, je připisováno sv. Malachiášovi a jedná se o seznam 112 krátkých frází v latině. Každá z frází jakoby popisuje jednoho z římsko-katolických papežů, počínaje papežem Celestýnem II. (zvoleným do úřadu r. 1143) a konče posledním (patrně později přidaným) papežem, jmenovaným jako „Petr Římský“ – Petrus Romanus, jehož pontifikát skončí zničením Říma.

  https://cs.wikipedia.org/wiki/Proroctv%C3%AD_svat%C3%A9ho_Malachi%C3%A1%C5%A1e

  Za poslední týden tyto zprávy o katolické Církvi:

  https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/vatikan-jeptisky-knezi-znasilneni-tehotenstvi-potrat-deti-cirkev.A190201_114710_zahranicni_kha
  https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/vatikan-papez-knez-sexualni-obtezovani-rezignace.A190130_132422_zahranicni_fort
  https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/papez-italie-vatikan-celibat-katolicka-cirkev-brazilie.A190128_153424_zahranicni_dtt
  https://eurozpravy.cz/zahranicni/amerika/247898-cirkvi-v-usa-otrasa-novy-skandal-300-knezi-zneuzilo-tisice-deti/

  Ten trend je naprosto jasný: Institut papeže končí a tím pádem je k zániku nasměrovaná i katolická Církev.

  Odpověď
  • Poláci ukázali mapu církevní pedofilie. Případy zneužívání jsou i v Česku
   https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/cirkev-mlzi-sexualni-zneuzivani-deti-duka.A181201_125318_domaci_kuce
   https://www.google.com/maps/d/viewer?mid=1TI2LZ3-yGVVWdJ5quw0Biy9ZPxKAXNfA&shorturl=1&ll=51.95915783685253%2C19.351318686073455&z=7

   Odpověď
  • Časostroj 1.2.2019 o 21:56

   Také katolické #MeToo.

   Odpověď
  • Brány pekelné Cirkev nikdy nepremôžu.

   Odpověď
   • Oracle 911 2.2.2019 o 0:05

    Hlavne keď samotná cirkev je brána…

    Odpověď
    • Máš pravdu, je brána do nebeskej vlasti.

     Odpověď
     • Oracle 911 4.2.2019 o 19:21

      Skôr brány pekelné vychádzajúc zo škandálov so sexuálnou tematikou napr. znásilnenie mníšok, zneužívanie detí a podľa toho čo počujem aj pranie peňazí CEZ VATIKÁNSKU BANKU z obchodu s drogami, „bielim mäsom“ či ľudskými orgánmi…

      Odpověď
   • idevpas 2.2.2019 o 0:31

    A k čomu ti je takáto cirkev, ktorú navyše autentický Ježiš (ktorý asi žil a bol to pravdepodobne židovský aktivista) vôbec nezaložil, keď zomrel skôr, než vznikla?
    Nechápem toto fanatické pridržiavanie sa niečoho, čo je objektívne špatné.

    Odpověď
    • Ale založil, pri poslednej večeri.

     Odpověď
    • To nie je fanatické sa pridŕžanie ,, niečoho ,, , ale pridŕžanie sa Pravdy. A že sú v RKC problémy a infiltrácie, nič nemení na jej stáročnom učení.

     Odpověď
     • Eyrinka, zde diskutují studenti KSB. Tito studenti by měli ovládat jazyk mezioborový, tj. jakzyk, který v klidu, slušně a bez emocí vysvětlí, jak je to a proč každému podle jeho víry.

      Odpověď
     • Do Království Božího každý svým úsilím vstupuje. Žádná brána církevní mu takovou cestu neusnadní, a s ohledem na historické zkušenosti vnímám spíš opak, tedy že víra ve spásu která přijde z církve a jejího učení vede člověka k apatii a čekání na spasitele nežli k tomu úsilí které ho do Království Božího na Zemi přivede.

      Odpověď
     • Oracle 911 4.2.2019 o 19:25

      Vedela si, že v Brazílií cirkev podporovala nielen otrokárstvo ale aj to, aby statkári brali za ženu čierne otrokyne?
      Výsledok bolo to, že rozdiel medzi otrokom a otrokárom nebol rasový.

      Odpověď
  • Doufám, že to má arménský katolikos Gagerin promyšlené. Stádo bez hlavního pastýře může být zmatené, a tím i neřiditelné.

   Odpověď
  • idevpas 2.2.2019 o 0:35

   Aj Kotleba v poslednom videu na YouTube portáli ĽSNS nepriamo naznačil, že RKC nebráni kresťanské hodnoty a vlastne kolaboruje s nepriateľom.
   Teda aspoň ja som z jeho prejavu nadobudol taký dojem.
   Vypadá to, že s tou RKC je to vážne.

   Odpověď
   • hej,videl som to
    dost zvlastne to bolo a toto je na uvahu a nie tie hluposti ako sidlo strany a uniformy

    Odpověď
 50. „Nečekaně“ vyplula historka s venezuelským zlatem, které údajně vyváželo Rusko.
  Na publikaci v ruském tisku, o které jsem psál zde:
  http://www.vodaksb.eu/diskuse/comment-page-14/#comment-199428
  se odvolal John Bolton, který prohlásil, že Venezuela platí Rusku zlatem za vmešování do svých záležitosti. A Maduro okrádá vlastní národ ve snaze udržet se u moci.
  Přitom, o krocích vlastní vlády, která zmrazila účty venezuelského národa a Anglické banky, která odmítla vydat venezuelské zlato, cudně pomlčel.
  https://oko-planet.su/finances/financesnews/476866-bolton-goloslovno-zayavil-chto-maduro-platit-zolotom-za-rossiyskoe-vmeshatelstvo.html

  Už by bylo na čase začít trestat novináře a noviny za výrobu fejků. Ta zpráva o vývozu venezuelského zlata ruskými letadly byla výrobená schválně, aby se Bolton mohl ve svém prohlášení o něco opřít. Tj. zde vidíme jasné příznaky spolčování s nepřítelem ve snaze poškodit vlast, tudíž, vlastizráda.

  Odpověď
  • Pokud budou media controlovany druhou stranou
   a uroven vzdelani KSB zustane na soucasne urovni
   tak bude velmi obtizne vyhrat.

   Odpověď
   • -lastovička
    http://www.vodaksb.eu/diskuse/politika/comment-page-60/#comment-199540

    Odpověď
   • Pokud budou lidé takovým mediím dodávat energii skrze svou pozornost, a tím je podporovat, stávají se spoluzodpovědnými za to, co taková media šíří. To je svobodná vůle každého člověka, každý ať dělá co chce – na vlastní zodpovědnost. Ať se pak ale nediví, že okolní svět se tomu podobá.

    Odpověď
  • Na jednu stranu stačí jeden hlupák kterému to někdo šikovný podstrčil, ovšem když by byl novinář více odpovědný za vydání fejku, šéfredaktor jakbysmet, vypadalo by to jinak. Potom bychom nečetli „podle důvěrných zdrojů kolem Donalda Trumpa…“ a podobně.

   Odpověď
 51. Poľský minister zahraničných vecí Jacek Čaputovič vyzval Spojené štáty, aby v Európe nasadili jadrové hlavice. Uviedol v rozhovore pre nemecký Der Spiegel. „Je to v našom európskom záujme, aby sa na kontinente rozmiestnili americké jednotky a rakety s jadrovými hlavicami,“ povedal diplomat. Minister zahraničných vecí nevylúčil, že v Poľsku budú nasadené jadrové arzenály NATO. Podľa neho to bude závisieť od „toho, ako sa Rusko bude správať v budúcnosti.“
  http://rusvesna.su/news/1549037006

  Odpověď
  • Tj. ministr zahraniší Polska jasně vzkázal svému lidu: V případě války Ruska s USA chceme být první na ráně a položit své životy za americké zájmy.

   Odpověď
   • Pokračování polské historie věčné „trávy boje“ v Evropě.

    Odpověď
   • Jednym slovom k…t.

    Odpověď
  • Inak je veľká škoda, že Rusvesna sa nenamáha zdrojovať svoje články. Tu je originál, kto má záujem a vie po nemecky
   http://www.spiegel.de/politik/ausland/inf-abkommen-polnischer-aussenminister-fordert-us-atomraketen-in-europa-a-1251157.html

   Odpověď
   • Z článku vyplývají dva provázané cíle odstoupení od smlouvy
    - rozklížit evropské členy NATO a nahradit je 1-2 věrnými americkými spojenci /Polsko,Pobaltí?/ Je to levnější a splní to stejný účel pro cíle preventivního protiúderu.
    - vyčistit si kvůli „neochotě“ sdílet osud „trávy boje“ cestu k marginalizaci
    americké plošné vojenské přítomnosti v Evropě . Konec NATO bez hluku a pozornosti.
    Pro Pentagon je stejně evropský kontinent zajímavý jen jako kolektor pro dostatečný masivní raketový preventivní protiúder. Na to mu postačí omezený počet věrných hlupáků s dostatečnou plochou území pro rozmístění raket. Polsko je VELIKÉ.

    Odpověď
 52. Slovensko navštívi šéf americkej diplomacie Pompeo
  Február bude pre Slovensko diplomatickým mesiacom. Podľa informácií Pravdy by približne o dva týždne mal do Bratislavy pricestovať americký minister zahraničných vecí Mike Pompeo. Od roku 2005, keď sa konal summit prezidenta USA Georgea Busha a šéfa Kremľa Vladimira Putina, Slovensko nenavštívil taký vysokopostavený predstaviteľ americkej vlády.
  https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/500660-slovensko-navstivi-sef-americkej-diplomacie-pompeo/

  Odpověď
  • Asi donesie inštrukcie k nasledujúcim voľbám, ako počítať hlasy, aby vyhral ten správny kandidát…

   Odpověď
  • Časostroj 2.2.2019 o 12:15

   Ďalší nátlak ohľadom jadrového paliva?

   Odpověď
   • No., ktovie ci nie skor rakety…..polsko im nemusi stacit

    Odpověď
 53. Peter Krumpál 1.2.2019 o 17:22

  Autor by mohol byť kvapôčku zretelnejší a menej „preintelektualizovaný“.

  Odpověď
 54. USA odstupuji od raketové smlouvy z Ruskem z roku 1987.
  https://www.novinky.cz/clanek/usa-odstupuji-od-raketove-smlouvy-s-ruskem-z-roku-1987-40269853

  Odpověď
  • Nasredin 1.2.2019 o 17:16

   Dobře,
   zrušila se smlouva o raketách středního doletu podepsaná Gorbačovem a Reaganem, budou se rušit a revidovat i další dohody a smlouvy včetně těch tajných ? Jako předání zemí Východního bloku do vlivové sféry Západu, smlouva o sjednocení Německa a smlouva o rozpadu SSSR ? Svého času mluvil Pjakin o velkém a riskantním manévru který musí udělat GP. Co tím asi myslel ?

   Odpověď
   • … jedna z dohod bolao odsune cervanej armady z Ceskoslovenska, tiez nie je dodrzana nasa neutralita…

    Odpověď
  • Zatial len na 180 dni

   Odpověď
   • jakože 180 dní je mohou vyvíjet a pak ne? No to dává vyloženě smysl.

    Odpověď
    • Toho pol roka ma platit od zajtra s tym, ze pompeo povedal, ze pokial rusko v ramci sestmesacneho obdobia neobnovi uplne a overitelne dodrziavanie zmluvy tym, ze preukazatelne znici tie rakety, ktore porusuju pravidlá tej zmluvy, ich odpalovacich zariadeni a suvisiaceho vybavenia, zmluva sa skonci.
     Ale v tom ceskom clanku sa uz klasicky nepise, ze tie rakety boli predstavene odbornej verejnosti, novinarov, ale amici sa s pompeznostou odmietli zucastnit.
     Takze si myslim, vsetko ide ako ma, znedovernit ich vo svete pokracuje, vyslovene ludom na ociach porusuju a nedodrzuju zmluvy ci medzinarodne zakony.
     https://www.rt.com/news/450329-usa-inf-treaty-russia-arms/

     Odpověď
     • takže jako vydírání, alias jak poštvat Evropu s prosíkem k Rusku.
      Ti budou překvapení až dostanou odpověď „charašo. Do půl roka je všechny nahradíme avangardem a omlouváme se za porušení.“

      Odpověď
    • ….180dni…. aby ich mohli ešte viac premiestniť do europy

     Odpověď
  • Rakouská ministryně zahraničí Karin Kneisl vyzvala Rusko a Washington, aby vedly spolu dialog s cílem zachovat Smlouvu INF. Ministryně vyjádřila znepokojení nad rozhodnutím Washingtonu o odstoupení od smlouvy. Podle jejího názoru je důvodem nesouladu mezi ruskou a americkou stranou ohledně smlouvy INF, „nedostatek vzájemné důvěry“.
   https://russian.rt.com/world/news/598562-avstriya-ssha-rossiya-drsmd

   Odpověď
   • Nasredin 1.2.2019 o 18:35

    Před pár týdny jsem zde dal prognózu: USA odstoupí od INF (za potlesku neokonů) a bude se připravovat k rozmístění raket středního doletu v Evropě namířených proti Rusku —> Evropské země včetně Německa po celoevropské mediální kampani (přece nebudeme kvůli USA terčem ruských raket, no ne ?) to odmítnou —> USA se „urazí“, obviní evropské země z toho, že se nechtějí podílet na vlastní obraně proti Rusku a po kampani proti „nevděčným evropanům“ v USA Trump s podporou obyčejných američanů dá povel vystoupení z NATO. A pak zazvoní zvonec a evropskému angažmá USA bude konec (apoň zjevnému, vazalská smlouva Německa vůči USA pravděpodobně zůstane platná). Není to moc optimistická pohádka ? :)

    Odpověď
    • :-) pekna prognoza, nie nerealna. Uvidime co bude za dva tyzdne, zevraj sam velky pompik ma k nam prist na navstevu, to zas bude v alejich naslintano. Uvidime ako sa zachovaju v4.

     Odpověď
    • Nedovedu si vybavit žádnou evropskou exekutivu, která by kývla na podobnou „nabídku“ Pentagonu. Možná Priština.

     Odpověď
     • Lenze oni uz rakety na svojom uzemi uz maju, tych da to netyka….len novych. A amici ich nepustia, skadial by tiekli peniaze, poliaci ich tolko nemaju

      Odpověď
    • Ciste hypoteticky – jestli ten spolek Nemecka s Francii neni o tom, jak by se Nemecko mohlo vyvazat z vazalske smlouvy. Ne nahodou vyhrala Francie MS ve fotbalu, aby se to mohlo zastresit.

     Odpověď
     • Jestli se Němci z toho Kanzler-Aktu vyvážou, tak by to mohl být dobrý základ pro budoucí spolupráci od Lisabonu po Vladivostok

      Odpověď
      • Na to jsem take myslela, rekl jsi to za me. :)
       Lavrov – proc je francouzstina dulezita ……

       Odpověď
       • To nebude jenom aktivita F+DE :-) …

        Odpověď
    • Časostroj 1.2.2019 o 22:02

     No minimálne poľský pančovači potravín si nechajú zamoriť krajinu amerikánskym jadrovým odpadom.

     Odpověď
 55. Itálie nepřizná Guaida „dočasným prezidentem“ Venezuely, protože je proti vnějšímu vmešování do vnitřních záležitosti jiného státu. Prohlásil náměstek MZ Itálie Manlio Di Stefano ve vysílání TV2000.
  «Itálie neuzná Guaida, protože jsme absolutně proti takové skutečnosti, kdy země nebo skupina třetích zemí mohou určovat vnítřní politiku jiného státu», — cituje ho Il Giornale.

  Di Stefano poznamenal, že ve vztahu k Venezuele musí být hlavním zájmem zamezení války a vývoje podle „libyjského scénáře“.

  «Stejnou chybu udělali v Libyi a dnes to přiznali všichni. Musíme se výhnout tomu, aby se to samé stálo ve Venezuele“,- vysvetlil Di Stefano.
  https://russian.rt.com/world/news/598331-italiya-guaido-venesuela

  Jsem zvědavý, co na to řeknou politruci v Bruselu. Zdá se, že jednota je fuč.

  Odpověď
  • Trump tím, že se postavil do čela toho procesu doslova zamíchal všemi kartami. Vystavil taktiku a chování clintonoidů na odiv celému světu, ti nemohou vůbec nic dělat a jen nečinně přihlížet, jak ten, proti kterému byl celý projekt zaměřen, ho s velkou pompou vede do zkázy. Oni jistě tuší, že to dělá úmyslně, ale jsou, byli vmanipulováni do situace, kdy nemohou nijak reagovat nebo to zastavit a uchovat tím jejich struktury pro budoucí použití.
   A Maduro teď v klidu ukáže národu a celému světu kdo jsou ti elitáři v jeho opozici, kam a v koho zájmu jsou připraveni zajít a také to, že SSA je možné říct NE a následky, které by něco takového mělo ještě před pár lety se nedostaví.

   Odpověď
  • Vynikající postoj, jejich role v EU je zajímavá jak někde poznamenal Zeman.
   Ovšem:
   „Di Stefano poznamenal, že ve vztahu k Venezuele musí být hlavním zájmem zamezení války a vývoje podle „libyjského scénáře“.“
   tohle slyšet od Itálie, která sice neměla na vybranou ale byla hlavním podrazákem Lybie, to je silný kafe. Lybii bombardovali letadly která létala z jejich letišť, na Itálii spoléhal Kaddáfí nejvíce jako na nejbližšího partnera, a hlavně nepočítal s tím že Itálie je takový sebevrah aby nechala padnout režim který je jediný chránil před migranty. Tomuhle říkám smíšené pocity.

   Odpověď
   • On to asi celé zkoordinoval ten hyperaktivní spratek Sarkozy (s vhodným zázemím). Aniž bych teď Taliány nějak obhajoval, tak se možná nechali vmanévrovat do něčeho, co jim úplně nebylo po vůli.

    Odpověď
   • Za války s Libyi se na odpor nezmohli nebo nechtěli, vládla jiná garnitura politiků. V Rusku také vládl Medvěděv, který USA odkýval, co jim na očich viděl.

    Odpověď
    • Souhlasím. Jde o to že jestli tu historii zná, tak odkazovat na Lybijský scénář je z Italských úst cynické. Nebo bych to zkousnul když by v té větě i uznal, že v Libyi to dopustili a znovu už nesmí. Kdyby to řekl Medvěděv, znělo by to podobně odporně (no možná hůř, protože Medvěděv měl podstatně větší možnost tomu zamezit).

     Odpověď
     • Já bych jim tu karmu o Libyi, upatlanou předchozí vládou, smazal :)
      Současná Italská vláda, která je naprosto z jiného těsta, než ta za akce Lybie, má rovněž postaráno o to, že proti ní nenastoupí lid do ulic, pač lidé v Itálii dosáhli na institut finanční bezpečnosti (v příjmech) a tak mají záda ze zdola krytá.

      Odpověď
      • Ale jo, já je za to nesoudím, ale asi chápete o čem mluvím. Se znalostí vlastní historie bych byl v takových prohlášeních řekněme diplomatičtější.

       Odpověď
    • Pokud vím Itálie se aktivně účastnila bombardování… To prohlášení by mohlo otevřít zajímavou vnitrostátní debatu v Itálii…

     Odpověď
    • Libye byla italskou kolonií. To mohlo hrát taky roli. Když se schylovalo k útoku, tak si možná někdo v Itálii vzpomněl na krásné imperiální časy po roce 1923, kdy jim v Lausanne toto území přiklepli. Kdo ví.

     Odpověď
   • Ještě k té Itálii:
    - Někde jsem slyšel, že důležité zakládací smlouvy EHS / EU spravuje italské ministerstvo zahraničí
    - Velká země, která vznikla jako jednotný stát nedávno – cca 1860
    - Má Benátky a Janov. Přece jenom Anglie není kontinentální, a Holandsko je opticky malou zemí.
    - Hlavní město Řím může vyvolávat pocit historických vazeb na antickou říši.

    Odpověď
    • …a ma na „svojom uzemi“ Vatikan….

     Odpověď
   • vlada v dobe Lybijske valky nebyla v Italii stejna jako dnes, neni ITALIE co podrazila Lybii, ale jeji svobono zednarske slozky

    Odpověď
    • Maduro se od Cháveze-coby pronárodního ideového lídra – ohromně liší. Maduro představitel zkostnatělé byrokracie. Když ho naznačili jako nástupce, upřímní chávisté plakali. Věděli, že je konec. Adios. Byrokracie rozhodla, že peníze v době zlaté éry Chavese se nemají investovat do průmyslu, ale blaha národu („projedly se“). Nyní se už výdobytky (i kosmetická stomatologie zdarma!) z dob Chavese pomalu odbourávají. Situace už došla tak daleko, že tým Maduro hovoří, aby se pozvali ruští ekonomičtí „specialisté“ – typu Gajdar, aby ti pozvedli svými radami upadající ekonomiku: youtu.be/mksVmT05eFU

     Odpověď
     • Dvě poznámky :
      1/Maduro určitě není ikona k bezmeznému obdivu a uctívání. Ale je symbolem pokračujícího, i když kulhajícího chavizmu. Jeho odstranění neznamená změnu osoby, ale změnu společenského uspořádání a zásadní zakopnutí v procesu likvidace Pax americana. Jako vždy- nejde o figuru, ale proces.
      2/ Maduro může odejít regulérní cestou v rámci právního státu = ve volbách. Pokud chavistické kruhy vygenerují Chaveze II , pk je to normální politický proces.
      Samozřejmě že o tento regulérní politikcý průběh neokonům nejde. V nich totiž nejsou schopni ani vygenerovat validní a kredibilní politickou personu a už vůbec nejsou schopni ji lidovým voličským masám prodat.
      Ledaže by prezidenta volili jako kdysi u nás – na hajzlech Posranecké sněmovny.

      Odpověď
  • Ja len pripojim zaujimave, pre mna usmevne, video z kongresu, kde sa ich blogger pyta resp. si z nich urcitim sposobom utahuje, na situaciu vo venezuele, ci sa amici miesaju do veci venezuely, anglicky jazyk s titulkami.
   https://www.youtube.com/watch?time_continue=273&v=BrapYLtkBhY
   Su tam fakt perly. Hned prvy si nemysli, ze sa tam miesaju lebo oni su supervelmoc.
   Ale tato je fakt dobra, ze oni podporuju ludi a to co potrebuju, aby sa stalo, takze si mysli, ze je to dobre od nich (amikov) lebo su baštou slobody.

   Odpověď
 56. Německá vláda zakázala společnosti Rheinmetall vývoj mobilního protivzdušného systému spolu s Ukrajinou.
  https://cz.sputniknews.com/svet/201902019086740-nemecko-spolecny-vyvoj-protivzdusny-system-ukrajina/

  Odpověď
 57. Juan Guaido, ktorý sa nazýva dočasným prezidentom Venezuely, povedal, že zmena moci v krajine je prínosom pre Rusko a Čínu, hlavných partnerov zahraničného obchodu Nicolasa Madura. Guaido tvrdí, že sa už pokúsil nadviazať komunikáciu s Moskvou a Pekingom. „Rusko a Čína by mali organizovať stabilitu a zmenu súčasného režimu,“ povedal Guaido. „Maduro nechráni záujmy Venezuely, nechráni nijaké investície, a preto by nemal byť prospešný pre tieto krajiny,“ cituje samozvanca Reuters.
  Guaido ubezpečil, že ak opozícia zvíťazí, nová vláda splní všetky svoje záväzky voči veriteľom a majiteľom štátnych papierov, medzi ktorými sú aj ruské spoločnosti.
  Podvodník Guaido, aktívne podporovaný Washingtonom, bol uznaný ako prezident Venezuely väčšinou krajín Latinskej Ameriky, Kanady, Maroka a Gruzínska. Rusko, Čína, Turecko, Kuba stále považujú za legitímneho prezidenta Nicolasa Madura .
  Taliansko odmietlo uznať prevrat vo Venezuele. Taliansky námestník ministra zahraničných vecí Manlio Di Stefano uviedol, že Rím neuznáva Juana Guaida ako legitímneho vodcu Venezuely, pretože talianske úrady považujú zásahy do iných krajín za nemožné – Il Giornale. Hlavnou úlohou svetovej komunity je podľa Di Stefano prevencia občianskej vojny alebo iného ozbrojeného konfliktu vo Venezuele.
  http://rusvesna.su/news/1549000509

  Odpověď
  • Venezuela plánuje v týchto dňoch dodať 15 ton zlata z rezerv centrálnej banky Spojeným arabským emirátom (SAE) výmenou za eurá.

   Cieľom je zabezpečiť si na najbližšie obdobie financie na dovoz základných potrieb. Uviedol to zdroj z venezuelskej vlády oboznámený s informáciami, ktorý si však neželal byť menovaný.

   Podľa zdroja plánuje Venezuela predať do SAE do konca tohto mesiaca 29 ton zlata, pričom s predajom začala v januári, keď do SAE vyviezla tri tony zlata. Vývoz zlata realizovala vláda aj v minulom roku, keď celkovo vyviezla zlato za 900 miliónov USD (783,43 milió­na eur).

   https://spravy.pravda.sk/ekonomika/clanok/500640-maduro-chce-predat-zlato-spojenym-arabskym-emiratom/

   Odpověď
   • tu sme to vcera troska nahlodali, ze na tom nieco moze byt
    http://www.vodaksb.eu/diskuse/comment-page-14/#comment-199428

    Odpověď
  • Pěskov popřel, že by se Guaido snažil nějak spojit s Kremlem. A i kdyby, bylo by mu to houby platné. Ruská vláda už prohlásila, že uznává jen zákonně zvoleného prezidenta.

   Odpověď
 58. Nasredin 1.2.2019 o 11:33

  „… Ochrana palubní elektroniky proti vzlomu (hacknutí) je považována za „strašně nízkou“. V podmínkách síťově zaměřené války, pro kterou byl F-35 navržen, nepřítomnosti silných prostředků elektronického zachycení a potlačení, může taková bezmocnost přichystat americké armádě mnoho překvapení. Například bitevnik může použít zbraně proti svým vlastním, poslouchat příkazy zvenku a nevěnovat pozornost pilotovi sedícímu v kokpitu. Jediná věc, která v této situaci může být pro piloty trochu úlevná, je, že palubní zbraňový řídicí systém letadla také pracuje velmi špatně.

  Nakolik elektronika F-35 „žije svůj vlastní život“ je prokázáno v práci logistického systému ALIS, ke němuž je ve zprávě věnována samostatná část. Bylo plánováno, že tento systém shromaždí informace o nedalekých F-35 a v případě potřeby je zavolá. Program by měl také sledovat stav letadla, posílat upomínky pozemní službě a objednávat náhradní díly. Ve skutečnosti ALIS považuje všechna letadla na zemi jako „nebojeschopné“ a nelze ji počítat jako podporu pilotům F-35. Ještě nebezpečnější je situace na letadlových lodích, kde elektronika přeskočí letové trasy a vstoupí do sporu s dispečery. A nakonec, při objednávání náhradních dílů ALIS informuje, že nezbytná část „bude k dispozici po několika letech“ a personál leteckých základen musí kontaktovat dodavatele telefonicky. …“

  http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/zapadni-tisk-je-zdesen-americka-stihacka-f-35-je-silena/

  A tito srandisti chtějí válku s Ruskem ?

  Odpověď
  • Dobrodej 1.2.2019 o 12:32

   Tesla je nepodarený, predražený iPhone na kolesách a F-35 je nepodarený predražený iPhone na krídlach :)

   Odpověď
   • no z těch jejich produktů, těžko říct jestli bych lítal raději na iOS nebo na Windows, každopádně neumějí to. A tato zpráva krásně zapadá do folklóru poslední doby, tedy konec Ameriky tak jak ji známe.

    Odpověď
  • ty jo na čem jedou? To ty systémy vyvíjejí v BASICu? (programovací jazyk starý jak metuzalém).

   Odpověď
   • Na dolaroch. Tak to dopada, ked prvoradym cielom je zarobit, a az nejakou vedlajsou cinnostou z toho moze vypadnut nieco uzitocne.

    Tak dopadnu spolocnosti, ked chce kazdy byt manazer, pravnik, alebo obchodnik. Ti, co to robili analyzy a programovali to, boli len „ludske zdroje“, ktore sa daju nakupit.

    Odpověď
    • Jojo, když by alespoň těmi „manažery“ opravdu byli, respektive když by alespoň něco věděli o zavádění nových technologií do praxe, bylo by z toho alespoň něco. Ale jak píšeš, celý vývoj je stavěný jen tak, aby ho americká vláda kupovala. A nepočítali moc s tím, že to někdy budou potřebovat plně funkční a když tak už budou daleko.

     Odpověď
  • Nechtějí, všechny války vždycky prohráli.. pokud nevalcili proti divochum s klacky a kopimi… takhle grazdanskaja vajna, to by bylo….

   Odpověď
 59. - len tak na nich :)

  Odpověď
 60. Nasredin 1.2.2019 o 9:51

  Búúúúú, jáááá to řeknu mamince !!!

  https://twitter.com/i/videos/1091020456725864448?embed_source=facebook

  Ruská stíhačka ohrozila americkou, donutila ji změnit směr
  https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/496154-ruska-stihacka-ohrozila-americkou-donutila-ji-zmenit-smer.html

  Co už ty české mediální štětky neřeknou a co je podstatné, že ruské sůčko doprovázelo vládní letadlo (z něho se to video pořídilo) kolem kterého se ten americký šmejd motal nebezpečně blízko, takže Rusové museli zakročit …

  Odpověď
  • Co měl ruský VLÁDNÍ letoun co dělat v prostoru, kde právě americké letectvo plnilo závažné úkoly? :-)

   Čím to může být, že jsem ještě nikdy nikde nečetla, že americký letoun ohrozil ruský? :-)

   Odpověď
  • ach ti všehoschopní Rusové, donutí je k čemukoli. Vybrat jiného prezidenta, změnit směr:)

   Odpověď
   • Vybrat jiného prezidenta – možná už to cvičně zkoušejí ve Venezuele.

    Odpověď
    • Nene, to není práce Rusů :-)
     ti jen pomáhají.

     Odpověď
  • Smejdi…!! dík za info, to s vládním letadlem vůbec nezmiňuji..

   Odpověď

Napsat komentář

*
*

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>