Diskuse

První komentář nového uživatele se zobrazí až po schválení, další už hned.

Podepisování příspěvků: anonymní příspěvky nebo ty, které v poli jména/přezdívky budou mít titulek nebo jiný text, mohou být smazány. Příspěvky s nakopírovaným delším obsahem, který je dostupný na jiném místě, mohou být také smazány – v takovém případě uvádět pouze odkaz, případně pár vět, nikoliv celý text systémem copy&paste.

 Obnoviť

 1. Zajímavý tweet zaorálka :)

  Lubomír Zaorálek
  ‏ @ZaoralekL
  19h19 hours ago

  Tomahawky udeřily v Sýrii: vlk se nažral a koza zůstala celá. Donaldu Trumpovi zřejmě generálové rozmluvili pouštět se do něčeho většího a Rusům se zase brnklo předem. Viděli jsme divadelní demonstraci síly bez valného smyslu a dlouhodobějšího plánu. Chudáci obyčejní Syřané!

  Odpověď
  • Tak měl mluvit, když byl ministrem zahraničí a ne teď, kdy je z něj politická nula…

   Odpověď
   • … presne ako hovoris Aksal, par krat som ho pocuvala pri ceste do Prahy na Radiozurnale v nejakej pravidelnej relacii a nadavala som az mi auto nadskakovalo…

    Odpověď
    • Jde o to,koho myslel těmi obyčejnými Syřany.

     Odpověď
   • Já mu vždycky říkal „Zaostálek“.Vždycky dobíhal se zpožděním informační peleton.Taky tak ministroval/bruselský ministrant/

    Odpověď
    • Putinovec 15.4.2018 o 12:41

     Jeho hodně známá přezdívka je Zadorálek.

     Odpověď
  • Jo Zaorálek…
   Přemýšleli jste někdy kdo vedl ČSSD dolů když v rámci čistky podpindosů šel Babiš nahoru?

   Odpověď
 2. Vypne už někdo konečně toho trolla ?
  Pojďme hlasovat, já jsem pro :-)

  Odpověď
  • Kaile, máš jiný názor, než drtivá většina čtenářů tohoto webu. To jsem pochopil po přečtení tvých cca 5 příspěvků. Vše navíc je zbytečné a bohužel v tomto množství i otravné. …. chtěl jsem si po návratu z práce přečíst novinky a je to na 2 hodiny. Šetři nás.

   Navíc se jedná o věc, kterou nemůžeme zde nijak ovlivnit – jde o autonomní rozhodnutí Putina a Ruska. My zde nemáme jeho informace.
   A i kdyby se rozhodl špatně, tak za ním stejně budeme stát.
   Jenže on se v drtivé většině podobných případů rozhodl správně (byť to bylo evidentní třeba až po několika letech.

   Můžeš prosím svoje dnešní extempore nějak zakončit?

   Odpověď
   • Oracle 911 15.4.2018 o 8:02

    Aj aj, tak ako Kail by som poslal ihneď ku dnu ten šrot čo sa prezýva americká námorná flotila ALE veľmi dobre viem, že čo by boli následky. To tvrdím na základe toho, že je to politická munícia pre šialencov vo vedení SŠA a tým pádom buď by začala tretia svetová vojna s atómovými zbraňami lebo by previedli „preventívny úder“ alebo by začala ďalšia občianska vojna (napriek tomu, že sa tam situácia ukľudňuje, ten potenciál sa nikam nezmizol) s tým, že v tomto prípade nielen nikto nezaručí 100% bezpečnosť atómových zariadení (hoci mechanizmy na to sú) ale ani to, že nejaká tá raketa s atómovou hlavicou nepoletí smerom Číny, Ruska alebo Európy.

    Odpověď
   • Oracle 911 15.4.2018 o 8:03

    PS: Odpoveď aj pre xycht.

    Odpověď
  • Valentin 15.4.2018 o 7:28

   Odpoveď RF na koalíciu USA, Británia, Francia a ich útok na Síriu už má koncept odpovede. V pondelok tj zajtra to má Duma schváliť. Na ruských weboch je obsah zverejnený. Odpoveď je morálna, obchodná, ekonomická. Koalícia je vyhlásená ako teroristická. Všetky ostatné štáty, ktoré sa pridali budú mať svoj podiel na sankciách, ktoré pripravila tentokrát RF s podprou štátov BRICS.

   Odpověď
   • ….fiha…u nas by mohli nejak sankcionoval Lajcaka, lebo sa mi zda, ze len on sa ponahlal urobit nadpracu , cely on https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/466065-zasah-v-syrii-vnima-slovensko-ako-snahu-zamedzit-pouzivaniu-chemickych-zbrani/

    Odpověď
    • Oracle 911 15.4.2018 o 8:21

     Ty si myslíš, že ten tlak pindusov a ich poskokov niekam zmizol?!
     Veľa manévrovacieho priestoru nemáme, preto každý robí mierne protichodné vyhlásenia aby po nás nevyštartovali pindusi, preto je dôležité, že čo v tejto situácií urobíme.

     Odpověď
  • zde Kail 14.4.2018 o 22:10,mám stejný názor,jsem trollllll? )))Čtu vás všechny ale nepíšu sem,nejlépe mi vychází příspěvky Nasredina a Tauruse.

   Odpověď
  • Já ne ,pokud je to na hraně,nechť Hox uváží zváží-li upozornění konkrétní osoby.

   Odpověď
 3. Další úder? BREAKING : Latest image from what seems to be an #Hezbollah-#Iranian base near #Aleppo. #SyriaStrikes
  V južnom Aleppe to naplno schytali iránci. Údajne letecký útok Izraela. Minimálne 20 zabitých iránskych dôstojníkov. Zatím nepotvrzeno.
  https://twitter.com/AlbertBatlayeri
  http://www.aktualnikonflikty.cz/viewtopic.php?f=19&t=6&sid=b5d9f0fc5f3e1c35f4490c1252dd330d&start=5220

  Odpověď
  • Oracle 911 15.4.2018 o 7:50

   Podľa mňa to je ďalšia provokácia, ktorú americký šialenci vo vedení hodili na Izraelcov.

   Odpověď
  • Hizballáh popřel Izraelské útoky u Aleppa na své pozice, s tím, že to je propaganda po neúspěšných leteckých útocích z předešlé noci

   Odpověď
 4. Teď jsem se dival na ČT 24 a tam byl nějaký Petr Cibulka a jeho (Volte pravý blok) a poprvé v životě jsem myslel že jsem otráven plynem a nebo zdrogovan.
  Jsem se tak sladce sladce nasmal jako nejlepší komedie,když řekl že Rusko vyvolalo 1 světovu válku vraždou v Sarajevu a založilo agentske státy jako jsou Srbsko a Černá Hora aby mohly ten útok provést a pak obsadit celou Evropu.
  Ale taky jsem pochopil že je to duševně zdraví to nejdůležitější!
  Pěkný večer všem!

  Odpověď
  • Omlouvam se,mělo to jít mimo téma!!!

   Odpověď
  • Cico Ciciak 15.4.2018 o 3:41

   Psychopata Cibulku poznám z YouTube:
   https://www.youtube.com/channel/UCnXxiLQbPvyViJtR8DA1Deg/featured

   Odpověď
   • Ano,je to on.
    Já nerozumím jak takový psychopat může dostat čas na státní tv,a tam neni problem ta nenávist?
    Asi protože je směřována k Rusku!

    Odpověď
    • To jen ukazuje na zoufalství ČT. Pro nedostatek rusobijců, aby se tam neukazovaly stále stejné tváře, jsou nuceni povolávat i psychopaty.

     Odpověď
 5. V Řecku se demonstrovalo proti útoku v Sýrii:

  Až 7000 lidí se v Aténách zúčastnilo protestu proti nočnímu spojeneckému úderu na Sýrii. Podle agentury AP to oznámila řecká policie. Protest na aténském náměstí Syntagma svolali komunisté.

  Demonstrovalo se i u nás? Rád bych podpořil.
  https://www.novinky.cz/

  Odpověď
  • Opětovný souhlas s příspěvkem.

   Odpověď
 6. Spojené štáty vynaložili viac ako 200 miliónov dolárov na útok v Sýrii s prakticky nulovým efektom, pričom utrpeli porážku a stratu reputácie – doktor vojenských vied Konstantin Šivkov. Jedna taká raketa stojí asi dva milióny dolárov. Vypustili 103 rakiet a z toho im 71 zlikvidovali. Je to ohlušujúca porážka Spojených štátov. Bol raz a navždy položený kríž na myšlienku, že americké zbrane sú neporaziteľné. Preto sa otázka o bezkontaktných vojnách odstráni raz a navždy, táto vec, ktorá dominovala vo vedomí vojakov počas štvrť storočia, „povedal expert.
  http://rusvesna.su/news/1523731827

  Odpověď
  • U mě mají i mínus (na škodu) i PVO RF v Sýrii když generálmajor deklaroval jasně červenou linii, že zasáhnou i rakety letící na cíle v Damašku kde se nacházejí ruští vojenští specialisté. No a PVO RF nezasáhly i když měly šanci ukázat 100% úspěšnost a účinnost PVO S-400. Žádná eskalace by tím nevznikla. Ba navíc by to bylo významné plus pro Rusko, že když vytyčí červenou linii tak jí alespoň může z poloviny ji dodržet. A nepodsouvejte mně, že bych chtěl, aby ničili nosiče (lodě) vypálených raket a tím eskalovali konflikt! Někdo zas napíše, že ustoupili, aby získali více. U mě získali mínus. Přeci jen by si RF měla svoji pozici a prohlášení o červené linii bránit. Bouhžel se s většinou diskutujících rozcházím v názoru na úder na Sýrii. Snad někdy konfliktní názory nejsou na závadu.
   Aby bylo jasno v diskuzi jsem na straně rozumu, a Ruska, a neonálepkujte mě trollem, jak už se i stalo!

   Odpověď
   • Na straně rozumu, a poněkud monotématicky.

    Odpověď
    • Ono i monotématicky je vychvalování druhé strany, jak lišácky nic neudělala.

     Odpověď
   • Kail, kľud, ničím som Ťa nenálepkovala. Odborný názor vojenského odborníka som si prečítala, preložila a tu uverejnila.

    Odpověď
    • Děkuji za překlady. No tak Atevi, klid, asi už je toho dnes na tebe moc. Copak já jsem tě označil, že jsi mě onálepkovala?

     Odpověď
   • Dnes jsem četl výstižný demotivator:
    Škoda, že všichni, kdo vědí, jak bojovat, už pracují, jako taxikáři nebo kadeřnice.
    https://cont.ws/uploads/pic/2018/4/1.11.jpg

    a ještě jeden:
    „Rada Bezpečnosti“ tweeteru ostře kritizuje Putina za sliv 3. světové.
    https://cont.ws/uploads/pic/2018/4/1.9.jpg

    Kdyby se Rusko řídilo tvými radami, tak ne Trump by slil neokony, ale neokoni uškrtili Trumpa. Nech ho ještě žít, když je to takový užitečný kádr. I tak mu nadávají. Viz. příspěvek Lin dole. :)

    Odpověď
    • Pěkně jsi upustil páry. Taure, opravdu se nemusí řídit a ani to neočekávám, aby se řídili. Jen, aby se ústup RF a ubírání z červené linie nevymstilo. Už se ponížili na olympiádě a hned se jim to vymstilo. Příjde mně to až zázračné, že z vaší strany co udělá RF a prezident Putin je vše na 110%. Je to takové zvláštní. Byz jediné chyby, zaváhání a do vždy do černého. Jak kdyby měli nadliské schopnosti. Omluv mě, ale já to prostě tak občas nevidím.

     Odpověď
     • A víš v čem je rozdíl mezi tvým vnímáním Putina a vnímáním TauRuse? V tom, že Putin hraje hru v dlouhodobém horizontu, ale ty tuto hru vnímáš jako naši politici, kteří tu hru vidí jen v horizontu svého volebního období… Když se díváš jen v krátkém horizontu, tak mnoho věcí ti nedochází…Chceš mít výsledky hned teď a když je nevidíš, považuješ to za chybu…
      Vzpomeň si na rok 1968, tenkrát z krátkodobého hlediska to vypadalo, jako chyba a přitom z dnešního hlediska nás to zachránilo na 20 let od multikulti…
      A naopak, vstup do EU se nám jevil jako to nejlepší, co nás mohlo potkat, ale dnes už hodně lidí zjistilo, že to byla chyba…

      Odpověď
     • Na kritiku Putina jsou zde jiní. Já se ho snažím pochopit a podržet. Protože vím, že on se rozhoduje na základě takového množství informací, které já mít nikdy nebudu. A rozhodnout se musí tak, aby neuškodil svému lidu.

      Odpověď
    • Ano ,dokonce jsem četl ,že vyměnil generály pro jejich nesouhlasné stanovisko s Kremlem v postoji okolo Sýrie,možná máte pravdu a my ostatní jsme ti netrpěliví.

     Odpověď
     • Martin21 15.4.2018 o 8:20

      Ano, vy dva jste velmi netrpěliví.

      Odpověď
    • TauRus: Připomněl jsi mi tuhle scénu z Bitvy u Thermopyl:

     https://www.youtube.com/watch?v=yJa5zV7Qjaw

     Odpověď
   • tri bodky 15.4.2018 o 1:37

    pri takomto odpale boli isto vo vzduchu americké lietadlá REB a čakali na možnosť oťukať si S-400 v ostrom nasadení.zosnímať jej činnosť vo všetkých možných pásmach.také informácie sú na nezaplatenie a pre takú „hlúposť“ sa to neoplatí riskovat ani náhodou.

    Odpověď
    • Pracovní módy S-400 je třeba ještě na čas utajit.

     Odpověď
   • Pro Kail: https://vlkovobloguje.wordpress.com/2018/04/15/nevtip-na-tento-den-86/

    Co když by 100% sestřel byl proti scénáři? ….. Jako, že Trump potřebuje taky mít doma možnost prezentovat úspěch a ukázat fotečky.

    Odpověď
  • Vytešovať sa z toho, koľko dolárov USA vynaložili na vojnu v Sýrii a nedosiahli úplne, čo chceli, je zbytočné. Ak USA má kedykoľvek možnosť ktorúkoľvek vládu (s výnimkou Ruska, Číny, Iránu a Venezuely) prinútiť kúpiť cenné papiere FED-u, kým existuje súčasný svetový finančný systém, trh s menami krajín, kým USA môžu prinútiť krajiny ako Slovensko predať lacno sovietske vrtuľníky a stíhačky a nakúpiť od USA draho rovnako staré, americké… tak USA vždy bude mať dosť dolárov na vedenie vojny. A vojenský komplex vyrábajúci zbrane a strelivo si bude vždy pochvaľovať akúkoľvek objednávku za nimi diktovaných cenových podmienok.

   Odpověď
   • Velmi správný postřeh.

    Odpověď
    • Já už jenom čekám, až vytáhneš kulatý razítko… Blikají mi červené kontrolky.

     Odpověď
     • Promiň. Paranoik?

      Odpověď
      • Promiň. Jak vidím grafomana, co má názor na vše… tak blikají.

       Odpověď
       • Já nemám názor na vše, hodně přeháníš. Mám jen názor na dnešní úder proti Sýrii.

        Odpověď
       • nezlobte se ,že vám oponuji ale já na kailovi nic špatného nevidím,natož aby zasíral stránku/y.Čtu zde příspěvky každý den i vícekrát,nacházím zde zajímavé odkazy ale s reakcemi na pisatele některých z vás zde nesouhlasím a to už delší čas,doufám,že Hox vaše poukazování vidí jinak.

        Odpověď
     • … mne od rana….

      Odpověď
 7. Dneska je opravdu mimořádný den. Jakýsi zlom… a já netuším, jestli k horšímu nebo lepšímu…
  Patriarcha Kiril z vlastní iniciativy telefonoval s papežem Františkem. Poprvé v historii spolu besedovali představitelé pravoslavné a římskokatolické církve. O náletech na Sýrii a velmi nebezpečné situaci pro svět. Pak besedoval také s ostatními představiteli církve pravoslavné ve světě.
  http://rusvesna.su/news/1523730260

  Dnes proběhlo mimořádné zasedání OSN. Katastrofa… dost mě to dostalo dolů, nějak jsem podlehla emocím… Ti tři váleční dobrodruzi se tam roztahovali, jakoby se nic nestalo – a ještě kázali o „lidských právech, pomoci trpícímu syrskému lidu a válečných zločinech Asada“.
  Hejli dokonce řekla, že „čas na rozhovory vypršel“ – načež jí bolivijský zástupce připomněl, že zde je v OSN a základní úlohou OSN je vést rozhovory „do posledního dechu“.
  Rezoluce, předložená Ruskem, neprošla. 3 pro, 8 proti, zbytek nehlasoval.
  Představitel Sýrie byl docela smutný. Řekl, že dnešek je pro OSN přelomový smutný den. Připomněl, že USA, stálý člen OSN, nezákonně okupují třetinu jeho země a ještě k tomu ji bombardují bez jakékoliv právní příčiny. A OSN není schopná tuto agresi alespoň odsoudit. Připomněl Kuvajtu, že to byla Sýrie, kdo ho v těžkých dobách podpořil a pomohl mu – a představitel Kuvajtu nyní hlasuje proti rezoluci, souhlasí s agresí USA. Připomněl USA, že to byly ony, kdo způsobil v jeho zemi válku, trvající už 6 let. Že to ony podporovaly a podporují teroristy, dodávají jim zbraně i poradce a zabíjejí syrské vojáky, aby jim zabránily teroristy vyhnat. Připomněl Francii, že když tedy její tajné služby měly jakoby informaci o „tajných syrských laboratořích“ už v r. 2013, proč nesplnila svou povinnost a neohlásila vše jak v organizaci pro zákaz chem.zbraní, tak v OSN? Proč tajila tuto informaci a použila ji až nyní? Nemůže se pak divit, že to vypadá účelově. Proč Francie mluví o útoku jako „schváleném světovou veřejností“, když šlo o úmluvu mezi třemi státy a OSN, která jediná má k něčemu takovému právo, svůj souhlas nedala? Dále připomněl Anglii, že zrovna její „politika“ vůbec neodpovídá chartě OSN a po staletí se drží kolonialismu – viz Malvíny.
  Pak také prohlásil, že po dnešku už Sýrie nemůže považovat státy, které hlasovaly proti revoluci, za své partnery a přátele.
  Nebenzja mj. řekl, že státy útočné koalice neustále mluví o „nutnosti zastavení bojů a o příměří“ – přitom by stačilo dát rozkaz své „příruční“ teroristické armádě – a byl by klid.
  Řekl toho více zajímavého, ale to zasedání má přes dvě hodiny – upsala bych se…
  Zástupce Bolívie – výborný proslov.
  https://russian.rt.com/world/article/503438-zasedanie-sovbeza-oon-siriya-udari

  Do třetice – jak se útok odrazil na dění v USA.
  Demokrati obviňují Trumpa, že dal příkaz k útoku, přičemž nemá žádnou strategii pro dění v Sýrii. Bombardování Sýrie v pár hodinách nemůže nahradit komplexní strategii.
  Obviňují ho, že to udělal jen pro svůj „píár“ – aby si zlepšil pozici. Obviňují ho, že neměl souhlas Kongresu. Obviňují ho, že může USA zatáhnout do nebezpečné situace, konfliktu.
  Demokraté sice zastávají „tvrdou pozici“ v otázce Sýrie a ani to bombardování neodsuzují – ale nelíbí se jim, že se to událo právě takto.
  https://russian.rt.com/world/article/503446-siria-tramp-ataka-demokraty

  Odpověď
  • Když demonkraté nadávají, znamená to jen, že Trump svůj manévr provedl dobře.
   Všechno jde, jak má. Image Ameriky neúprosně klesá. Jak je nazval Nebenzja, chuligáni? :)

   Odpověď
  • Díky Lin za výstižný popis dění.
   Také jsem sledovala, musím se ztotožnit s tím, že z vystoupení některých představitelů je člověku dost divně. Zástupkyně Nizozemska a Švédska mně při svých obvinění a volání po odsouzení zločinných chemických útoků a přivedení k zodpovědnosti, bez jakých důkazů připadali jako jiný živočišný druh. To nemluvím o USA a VB, či Francii, tam je to jasné.
   Pro rezoluci RF hlasovala Čína, i její vystoupení bylo jednoznačné.
   Jako lokajové USA opět ,,bodovali“ Poláci.
   Kazachstán přes ,,korektní“ požadavek diplomatického řešení Ruskou rezoluci nepodpořil a zdržel se.
   Zástupci Afriky se vyslovili proti vojenskému řešení, ale pak se také zdrželi, dělalo to na mne dojem jakoby neměli odvahu se postavit za, asi dobře vědí proč.
   Tak jak píšeš zástupce Sýrie vypadal utrápeně a i tak nějak beznadějně, bylo mi z toho smutno.
   A ještě na okraj, něco jiného. Jestli mne neklame paměť Clintonovi hrozilo odvolání z funkce kvůli skandálu s Lewinskou, pak se hodilo bombardování Jugoslávie na odvedení pozornosti (samozřejmě to nebyl hlavní důvod). No a teď má problém Trump- pornoherečka, nějaká miss, či svědectví vrátného o jakémsi levobočkovi…….a vyšetřování Trumpova právníka, který jim měl penězi zavřít ústa……Podobnost čistě náhodná?

   Odpověď
  • Shodneme se, mě stačilo poslechnout si Něbenzju a podívat se na výsledek hlasování, aby mě to také dostalo dolu.

   Kousek z jeho vystoupení:
   USA a jejich spojenci pokračují v demonstraci do nebe volajícího pohrdání mezinárodním právem, přestože jako stálí členové Rady bezpečnosti by měli obzvláště tvrdě hájit ustanovení stanov OSN. Bylo ostudné poslouchat, jak byl při odůvodňování agrese uváděn článek ústavy OSN. My ctíme právo každého státu mít v úctě svůj základní zákon. Ale je na čase, aby se ve Washingtonu naučili, že mezinárodní kodex chování ve vztahu k použití síly je upraven stanovami Spojených národů. Zajímalo by mě, jak národy Velké Británie a Francie přijmou, že jejich vedení se při své účasti v protiprávních vojenských avantýrách řídí americkou ústavou. Neustále vás to táhne k neokolonialismu. S pohrdáním přistupujete k ústavě OSN a Radě bezpečnosti, které se hanebně snažíte zneužívat pro své špinavé cíle.

   Odpověď
   • „při odůvodňování agrese uváděn článek ústavy OSN“
    - nemalo byť náhodou „ústavy USA“

    Odpověď
    • Ano, omlouvám se. Upsala jsem se.

     Odpověď
   • Zástupce Sýrie předal znění Charty OSN – dva výtisky v angličtině a jeden ve francouzštině ,,spolku“ USA, VB, Francie.
    ,,……..kodifikuje Charta základní principy mezinárodních vztahů – od suverenity a rovnosti mezi státy až po zákaz užití síly při řešení mezinárodních sporů.“

    Odpověď
  • Ale pohled z druhé strany,to kolik zástupců nehlasovalo,už to je úspěch. Chce to čas.

   Odpověď
 8. No dvojsmysl této zprávy je patrný okamžitě.

  Stropnický skončil s páteří v nemocnici. Z problémů ještě není venku.

  http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-politika/536569/stropnicky-skoncil-s-pateri-v-nemocnici-z-problemu-jeste-neni-venku.html

  Odpověď
  • Potíže s nedokrvováním mozku… Hm, HNR mu dává jasné vzkazy, on ale nereaguje…

   Odpověď
  • A v r. 2012 skončil v nemocnici s „nedokrvením mozku“.
   Nejdřív mozek, pak páteř – zajímavé, ale nepřekvapivé. :-)

   Odpověď
  • Další po Pelikánovi

   Odpověď
  • Jak může být hospitalizován s něčím, co nemá? To je jistě nějaký omyl.

   Odpověď
 9. Připadá mi to jako společné cvičení Usákú, angličanů, možná frantíků, syřanů a rusů. Přesně dle technicko-taktickeho plánu: stanoveni cílů, zaměření, vypuštení raket dle stanovené metodiky, zaměření raket útočníka, vstřelení raket protivzdušné obrany, likvidace útočných raket, konec cvičení, zpátky do kasáren, vyhodnocení, vyznamenání nejlepších. Zlikvidovaly se rakety s prošlou záruční lhůtou a obou stranách. No a teď už je na řadě jen propaganda.

  Odpověď
  • Jamail Yareshi 16.4.2018 o 21:32

   tohle nemá chybu

   Odpověď
 10. Stály zástupca Ruska v OSN Vasilij Nebenzja dnes počas mimoriadneho zasadnutia Bezpečnostnej rady OSN priamo:
  „Mohli by ste zastaviť konflikt v Sýrii za 24 hodín. Za týmto účelom stačí Washingtonu, Londýnu a Parížu dať povel svojim „ručným“ teroristom zastaviť boj proti zákonným orgánom.“
  http://rusvesna.su/news/1523726286

  Odpověď
 11. Jeden z vodcov sýrskej ozbrojenej opozície, vodca skupiny „Jaish al-Islam“ Mohammad Alloush vyjadril svoje rozhorčenie z útoku USA, Britov a Francúzov proti Sýrii, nazval jej výsledky „fraškou“. Allush zdôraznil, že jeho nepriatelia – sýrske vojská- v skutočnosti neboli poškodené dopadom najnovších zbraní NATO.
  http://rusvesna.su/news/1523729471

  Odpověď
 12. Švýcarská státní laboratoř Spiez lab potvrdila, že látka použitá na Sergeje Skripala byl agent zvaný BZ, který se nikdy v Rusku nevyráběl, ale byl v použivání US, UK, a dalších NATO států. Laboratoř Spiez lab zpracovávala vzorky, které Londýn předal OPCW.
  https://www.rt.com/news/424149-skripal-poisoning-bz-lavrov/

  Odpověď
  • http://www.vodaksb.eu/diskuse/comment-page-17/#comment-129632

   Odpověď
   • Omlouvám se, přehlédl jsem.

    Odpověď
 13. Tady někde dole, dnes ráno 14.4.2018 o 4:57 středoevropského času, když ještě většinou všichni spali a nikdo sem nic neposílal, jsem já v Austrálii přemýšlel, co se asi bude dít a co to vše znamená. Poslal jsem zde článek Craiga Robertse (který je sice na správné straně, ale je trochu fantasta), ve kterém rozebírá jaké jsou možnosti ruské odpovědi na americký útok. Říkal jsem si, že po procitnutí do tohoto průseru mnozí z nás budeme potřebovat číst o možnostech, které se proti tomuto zlu naskýtají. To byl ten moment překvapení, kdy jsme na to zírali a nevěděli jsme co se stane… A ze všech těch možností, které Roberts uvádí, jsme si nikdo neuvědomoval, že jedna možnost chybí! A při tom je to ta nejdůležitější, a tak jako po bitvě je každý generálem, teď už je snadné si uvědomit, co Roberts (ale ani my – jinak bychom byli Pjakinové, že?) ve svém výčtu opomněl: že totiž je ještě jedena možnost: Rusové jim ukáží, že jsou schopni eliminovat většinu jejich „chytrých“ rachejtlí. A dokonce to ani nemusí provádět oni – stačí když to jsou přátelé, kteří mají jejich technologii!!! Sami Syřané jim sestřelili většinu jejich „chytrých“ bomb!!!

  Odpověď
  • Jedna záležitost je domluvené divadlo pro celý svět s aktéry RF a USA a druhá záležitost je opravdový válečný bojový útok, který se zatím nestal a doufám, že i nestane. Já tomu říkám cvičné ostré střelby PVO Srie pod dohledem a kontrolou VKS RF proti usa a koalici. Něco jako sportovní zápas. Myslím si, že došlo k vyzkoušení a ověření vojenských komunikačních kanálů pro případ nechtěného kritického incidentu ze strany usa. Akce útoku a obrany si prověřila ve vojenství více úrovní řízení.

   Odpověď
   • čtenář 14.4.2018 o 19:52

    Asi máte pravdu – opravdový ostrý válečný útok by se neoznamoval dopředu. To je stejné, jako kdyby zloděj dopředu oznámil, že dotyčného přijde vykrást….

    Odpověď
  • … mna zaujalo vo vyhlaseni ruskeho generala, ze utok francuzskych stihaciek nebol zaznamenany?… vieme o tom nieco viac…

   Odpověď
   • Co jsem se dozvěděla z Rossija24. Francouzské stíhačky nestartovaly ze Středozemního moře, jak by se očekávalo, ale z Francie… Pak se o nich nic neříká, akorát to, že nedoletěly… Takže útok provedli jenom Anglosasové… Francie měla hodně řečí, ale skutek utek… Před útokem Macron volal Putinovi…

    Odpověď
 14. iDnesáci už řadí zpátečku:
  https://zpravy.idnes.cz/chemicky-utok-syrie-usa-francie-velka-britanie-bombardovani-asad-pxx-/domaci.aspx?c=A180414_143950_domaci_hell

  Odpověď
  • Aktuálně.cz také jsou dnes podezřele pružní
   Kdyby to byl novičok, už jsou oba mrtví. Skripalovy otrávila látka BZ, tvrdí ministr Lavrov
   https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/skripalovi-nemohli-byt-vystaveni-novicoku-ten-by-je-zabil-re/r~bc31ee3c3ff911e8a72bac1f6b220ee8/

   Odpověď
   • Cakam, ze aj na Slovensku zaradia spiatocku. Zatial je to podla nasich blbeckov kolosalny uspech Trumpa :D

    Odpověď
    • …je to v poho
     https://www.hlavnespravy.sk/trump-nariadil-uder-proti-syrii/1372144

     Odpověď
   • no nevím Aktualne.cz je hlásná trouba neoconů v Česku, žádný jiný mainstream takto nenakládá. Možná ještě Seznam zprávy

    Odpověď
   • video Stropnicky – no . schvalne si ho vypočujte

    https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/zahrmelo-ale-boure-nebude-zapad-tlaci-na-putina-kvuli-asadov/r~f8f15ae43ff711e89efbac1f6b220ee8/?utm_source=centrumHP&utm_medium=dynamicleadbox&utm_content=recombee1&utm_term=position-1&redirected=1523723418

    Odpověď
    • - už si nepamatam kdo dnes napisal :-…kdežto Stropnický se tváří jako bychom útočili sami.“
     suhlasim

     Odpověď
    • Chvíli jsem Stropnického poslouchal, a nezbývá mi než položit otázku (řečnickou) – Fakt tomu věří, nebo opravdu tak b…ej??

     Odpověď
     • Já si myslím, že tomu už přestáva věřit, ale musí.

      Odpověď
  • diskuse je výživná,nenašel jsem nikoho uvědomělého.

   Odpověď
 15. OSN – mimořádné zasedání, už probíhá:
  https://russian.rt.com/world/article/503438-zasedanie-sovbeza-oon-siriya-udari

  Odpověď
 16. Ve Francii protesty proti politice Macrona. Píše se, že již přerostly do bojůvek s policií:
  https://russian.rt.com/world/news/503439-franciya-protest-makron

  Odpověď
 17. video ukazující ruské letecké údery ve východní Ghouta, které údajně zabily 200 Američanů
  https://www.youtube.com/watch?v=Wa-Ff75dMzw&feature=youtu.be

  Odpověď
  • Čím to po nich pálej? Divný zvuk…

   Odpověď
  • no to bude nejaky druh kazetovej municie,pri dopade sa rozmeta na tisice malych kuskov, to ked sa tym pokryje cela stvrt mesta z ruin tak tam musi byt ucinnost obrovska
   na tom videu si od zaciatku vsimnite ako tie bomby odrezavaju cast mesta, po minute sa pali do stredu toho odrezania-ak je skutocne niekto v pohybe na tych uliciach ked tam zacne lietat toto tak s velkou pravdepodobnostou je aspon zraneny

   Odpověď
 18. Lavrov: Podľa údajov vedcov zo Švajčiarska sa v Salisbury použila látka BZ
  Výskumné centrum vo švajčiarskom meste Spiez po vyšetrení vzoriek odobratých na mieste prípadu v Salisbury dospelo k záveru, že pri otravách Skripaľovcov bola použitá látka BZ, ktorá bola vo výzbroji Británie a Spojených štátov. Uviedol to ruský minister zahraničia Sergej Lavrov. Podľa ministra sa Rusku podarilo získať dôverné informácie od švajčiarskeho centra pre rádiologické a chemicko-bakteriologické analýzy v meste Spiez. „Špecialisti tohto centra dokončili štúdiu o vzorkách z 27. marca, ktoré im boli zaslané z OPCW, vzorky, ktoré boli po línii OPCW odobrané na mieste incidentu v Salisbury,“ povedal Lavrov.
  Minister uviedol doslovne závery vedcov do OPCW, pričom uviedol, že vo vzorkách boli zistené stopy chemickej BZ.
  „Na základe výsledkov vyšetrovania boli vo vzorkách zistené stopy toxických chemických látok BZ a ich prekurzorov, ktoré sa týkajú chemických zbraní druhej kategórie v súlade s Dohovorom o zákaze chemických zbraní. BZ je nervový agent, ktorý dočasne zablokuje osobu. Psychotoxický účinok sa dosiahne tridsať až šesťdesiat minút po aplikácii a trvá až štyri dni. Táto receptúra bola v arzenále armády USA, Veľkej Británie a ďalších krajín NATO. V ZSSR a v Rusku neboli vyvinuté žiadne takéto chemické zlúčeniny, „uzavrel Lavrov.
  https://russian.rt.com/world/news/503432-lavrov-shveitsariya-himikat-solsberi

  Odpověď
  • V ý b o r n é!
   Den po útoku taková dobrá zpráva. :)

   Odpověď
  • Zdá se, že GP byl nucen zapracovat ve prospěch Ruska…

   Odpověď
 19. Vystúpenie Lavrova, asi pred hodinou,
  https://www.youtube.com/watch?v=dHcr36SrkDQ

  Odpověď
  • zlé video asi ?

   Odpověď
   • Áno, ospravedlňujem sa, bolo to video, ktoré som pred tým pozerala, naši mladí spjaščie na školení. Trochu expresívny názov videa, ale informácia zaujímavá.

    Odpověď
 20. Z posledního článku aeronetu:

  „Svět se přiblížil k systému řízení procesů na 6. prioritě a naštěstí to zachránila hrozba vyslaná Američanům od ruského generála“

  rozumí někdo, co chtěl básník říct? :)

  Odpověď
  • Kdo je ten nadějný básník? :)

   Odpověď
   • VK, pochopitelně

    Odpověď
    • Hox, vlož video https://www.youtube.com/watch?v=tablF5klO2U do článku na http://leva-net.webnode.cz/products/divadelni-predstaveni-jmenem-raketovy-utok-usa-na-syrii/

     Odpověď
  • Putinovec 14.4.2018 o 17:11

   Rozumím,už včera jsem dával odkaz na VK,kde se usilovně snažil vykreslit Putina jako slabocha,za kterého musí situaci zachranovat generálové.http://www.vodaksb.eu/diskuse/politika/comment-page-29/#comment-129269

   Odpověď
  • Zní to jako od google překladače. Už to říkám podruhé, ale VK je podle mne UH.

   Odpověď
   • Jana z Arku 14.4.2018 o 20:17

    Co to je UH..děkuji za odpověď.

    Odpověď
    • Asi uplny hnup :)

     Odpověď
    • no, opak umělé inteligence. Umělá Hloupost. Omlouvám se, vlastní termín s nadsázkou.
     Jde mi o to že ty články jsou někdy takový guláš že to navozuje dojem že je snad ani neskládal nikdo při smyslech. Je to asi přehnaná doměnka, ale už několikrát ve mne navodily dojem že jsou strojově skládané.

     Ovšem inteligence tomu chybí, proto s nadsázkou UH.

     Odpověď
   • Kdo může mít zájem na tom, aby se jeho čtenáři nedozvěděli pravdu?

    Buď je to hlupák nebo nepřítel. Já se spíš kloním k tomu druhému.

    Odpověď
    • Souhlasím, za mě taky varianta 2.

     Odpověď
 21. Pro zajímavost – reakce z českého prostředí na dnešní útok. Nezklamal ani nepřekvapil ani jeden z dotázaných. Je jasné už nějaký čas, kdo je kdo.
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Kdyby-OSN-fungovala-musela-by-se-ted-spojit-proti-teroristickym-statum-USA-Velka-Britanie-a-Francie-I-to-padlo-po-uderu-v-Syrii-531978

  Odpověď
 22. déja vu?
  http://leva-net.webnode.cz/products/uder-tomahawky-po-syrske-zakladne-byl-spickovym-koordinovanym-manevrem-globalni-politiky/

  Odpověď
  • ps. skoro na den přesně před rokem.

   Odpověď
 23. Trump se ve svém tweetru pochlubil:
  «Ideálně vykonaný úder minulou noc. Děkuji Francii a Spojenému království za jejich moudrost a sílu jejich ozbrojených sil. Lepší výsledek ani nemohl být. Mise je splněná!“
  https://russian.rt.com/world/news/503379-tramp-siriya-missiya-vypolnena

  Hora porodila myš…

  Mnoho zemi EU a Brusel útok podpořilo, jako odpověď na nedávný chemický útok v Sýrii.
  Ruská strana, naopak, tvrdí, že útok byl vykonán, kvůli tomu, aby inspektoři OZCHO, kteří už jsou v Sýrii, svoje vyšetřování útoku ani nezačali.

  Inspektoři OZCHO ale prohlásili, že i přes raketové údery koalice, mise zahájí svoji práci a chem. útok bude vyšetřen.
  https://russian.rt.com/world/news/503355-ozho-siriya-udar-zapad

  Do budoucna se rýsuje taková situace, že údajný chemický útok se nepotvrdí a tím pádem země, které uskutečnily a podpořily dnešní útok na svrchovaný stát, budou označeny za agresory. Z čehož vyplyne zodpovědnost politiků těchto zemí, kteří z větší míry jsou podpindosníci. Takže, instrument na hromadný odpis neokonů a podpindosníků už existuje. Veřejné míněni není na jejich straně a takový odpis přivítá.
  Skutečně, kauza Skripalových a „chemický útok“ v Sýrii jsou nejdůležitějšími a nerozhodujícími událostmi, které zahýbají světovým politickým děním.
  Trump dává dobré nahrávky na smeč. Jsem rád, že se obě strany dohodly. Znamená to do budoucna, že odpis USA proběhne bez větších otřesů pro svět.
  Mimochodem, velvyslanec USA v Rusku Jon Huntsman potvrdil, že se USA s Ruskem před útokem na Sýrii dohodly .
  https://russian.rt.com/world/news/503342-hantsman-rossiya-udar-siriya

  Pokud by podpindosníci nebyli takovými klinickými idioty, nikdy by nevydali podobná prohlášení, jako Stropnický.
  Kdybychom dále vyčkávali, byli bychom spolupachateli, obhajoval zásah Stropnický
  https://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-vychod/469173-kdybychom-dale-vyckavali-byli-bychom-spolupachateli-obhajoval-zasah-stropnicky.html

  Odpověď
  • Syrská armáda našla ve Východní Ghútě chemickou laboratoř a chlór
   https://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-vychod/469175-syrska-armada-nasla-ve-vychodni-ghute-chemickou-laborator-a-chlor.html

   Odpověď
  • Máš pravdu, problém však je, že Babiš i Stropnický jsou loutky a tedy zbavení se „podpindosnických“ loutek problém neřeší. Loutkovodič vymění loutky za jiné a jede dál. Podle mne je potřeba začít se zaměřovat na místního loutkovodiče.

   Odpověď
   • oni jsou loutky nemístního loutkovodiče.
    Místní loutkovodič v jejich případě neexistuje, a nemístního loutkovodiče nás právě zbavuje Trump & co.

    Odpověď
    • Řekl bych, že Putin a GP přes Trumpa. :)

     Odpověď
     • Hm, takhle jsem nad tím nikdy nepřemýšlel. Jako že Trump je až tak nechápavý, jen velmi velmi vhodný na své místo…?

      No, ale jo, dobrá myšlenka :-)

      Jinak napsal jsem to jako by to byla práce čistě Trumpa, Trump & co. jsem myslel všechny kdo jednají globálně a odepisují je.

      Odpověď
      • Poradcem Trumpa je Kissinger, jeden ze stařešinu, kterého GP používá strukturně.

       nevím, nakolik sám je inteligentní, ale nepřeceňoval bych ho…

       Odpověď
       • Já bych ho ani úplně nepodceňoval, pochybuji, že by si GP do takové funkce pěstoval pitomce. A v analytice O zprávách a událostech se o Trumpovi mluví jako o představiteli egregoru amerického snu, takže vlastně o entitě částečně nezávislé na GP.

        Odpověď
    • Trefa do černého. Mimo desítky jiných případů mě v tom ujistil i vystresovaný Vondráček předevčírem u Soukupa při duelu s Okamurou, když se chabě snažil vysvětlit, proč s SPD nechtějí jít do vlády, tak se zmohl jen na nevěrohodné klišé o jakési záchraně ČR před totálním rozvratem a chaosem po vystoupení z EU, na kterém prý Okamura nekompromisně trvá, a to prý oni nemohou připustit. Bylo na něm jasně vidět, ostatně tak jako na Babišovi, že se raději totálně znemožní než by překročil striktní zákaz jakéhokoli spolupráce s SPD. Jsou hrůzou úplně hysteričtí, i když to špatně skrývají.

     Odpověď
    • Chcete všichni říci, že nás GP & co zbaví českých tajných služeb, které zde v ČR dosazují kádry a určují jim role?

     Odpověď
     • Jak jsi přišel na to, že české tajné služby zde dosazují politiky?

      Odpověď
      • Mám takové poznatky, více však nebudu rozvádět. Ber to jako možnost.

       Odpověď
       • Tata Tibor 14.4.2018 o 20:27

        Tajné služby nikdy nevládnu, len slúžia

        Odpověď
       • NicNezNula 14.4.2018 o 20:36

        Patrně ve smyslu projevu vůle klanově korporativních skupin že, nikoliv, že by si to samy vymýšlely.

        Odpověď
        • Ne, právě naopak, klanově korporativní skupiny jsou jimi vytvořeny.

         Odpověď
         • Ale, ale, ale…
          To by tady zavládl klid a mír. :)

          Odpověď
        • Tajné služby jsou také klanově korporativní skupina. Mají určité možnosti, ale ne neomezené. Nějaké politiky mohou dosadit, ale určitě jen omezenou část.

         Odpověď
       • Suhlasim s touto moznostou,ved po 89 sa chopili moci a su tu stale.

        Odpověď
       • Řídí jeprachy a hlavu to má na ostrovech.Ukrajina.

        Odpověď
  • Teď jsem se vrátil z Leva-netu a při čtení mě napadlo přirovnání k písničce 99 Luftballons…

   http://www.karaoketexty.cz/texty-pisni/nena/luftballons-10504

   Odpověď
 24. jedným z podnetov na bombardovanie bolo tzv. použitie chemických zbraní Syriou ale to že zbombardovali / teda tak píšu/ továreň na výrobu chemických zbraní spravili čo ? tie chemikálie po zásahu rakiet čo tam akože boli, utiekli pod zem alebo ich niekto vypil?

  Odpověď
  • Továrna byla nefunkční. Sýrie už chem. zbraně nevyrábí a zásoby dávno zlikvidovala.
   Takže, USA koalice bombardovala prázdné továrny a sklady.

   Odpověď
   • Tú továreň nezničili, iba poškodili, takže asi sa tam bude dať zahájiť vyšetrovanie.

    Odpověď
    • A potvrdia, že tam nič nebolo.

     Odpověď
   • Na ČT24 gen. USA McKenzie – všechny rakety zasáhly cíl, Syrie vypálila 40 obraných raket – žádná amer. nebyla zasažena, byla zničena výroba chem. zbraní, v nich se nacházely látky chlor i sarin……..
    Je tam mluvčí amer. min. zahr. – opět mluvící hlava bez mozku. Na úvod prohlášení se několikrát odvolávala na mezinárodní právo. Tiskovka ještě probíhá….

    Odpověď
    • oprava-mluvčí min. obrany

     Odpověď
    • o tomto píšem, ľudia čo sa nevedia-nedozvedia že tam nič nebolo a LOGICKY by mali myslieť bombardujú chemickú továreň za to že niekto použil chem. látky …. ale veď tie látky predsa niekam museli tzv. uletieť do ovzdušia“ takže zabili resp. prinajmenšom zamorili aj oni uzemie…. je to CHORÉ jak celá koalícia

     Odpověď
     • https://www.focus.de/politik/ausland/syrien-wurde-trump-zur-militaer-offensive-gedraengt-die-wichtigsten-fragen-und-antworten_id_8766888.html
      Odpoved jednoho chemika – Tohle me tady rozciluje, jak je s pojmy jedovate plyny fabulovano
      Studoval jsem plyn. techniku a dost tomu rozumim, vyjma sachinu, phosgenu a jinych nicivych bojovych plynu.
      Vsechny obvykle plyny jsou jedovate, jedna se jen o jejich konzentraci. Co2, N2, So3, chlorovy plyn atd., take O2 muze byt jedovaty.
      Jsou to vsechno plyny, ktere se pouzivaji pro technicke ucely. Chlorovy plyn k cisteni vody od bakterii. To nejsou zadne plyny, ktere se vyrabi k valecnemu nasazeni. Kdyz pak slysim komentare Macrona a americkych generalu atd. tak se ve mne vsechno prici. Kazda zeme potrebuje chlorovy plyn . Pokud byly ted tyto zarizeni zniceny, ma obyvatelstvo v Syrii problem s cistenim vody a nejen to.

      Odpověď
      • oprava: byla znicena

       Odpověď
      • Kdyby lidé věděli, jaké choroby má na svědomí chlorování potrubní „pitné“ vody, tak je tato technologie již dávno zakázána. Jenže tato chyba opět někomu velmi vyhovuje.

       Odpověď
       • Co takhle cistit vodu zeolithem?, pokud by ho bylo dost.

        Odpověď
   • dik pozeral som tlačovku ja viem ale aj tak …..

    Odpověď
 25. USA svými akcemi v Sýrii v podstatě podporují teroristy, oznámil Putin
  https://cz.sputniknews.com/svet/201804147152180-usa-syrie-podpora-terorismus-putin/
  Prohlášení prezidenta Ruské federace Vladimira Putina
  http://kremlin.ru/events/president/news/57257

  Odpověď
 26. Jak reagovala Slovenská vláda?

  Odpověď
  • tarzanislav 14.4.2018 o 15:03

   Premiér Peter Pellegrini: “Zásah spojencov v Sýrii vnímam preto predovšetkým ako výstrahu a snahu zamedziť ďalším takýmto útokom. Musíme však vyvinúť všetko diplomatické úsilie, aby sme vždy mohli uprednostniť mierové riešenia konfliktov pred vojenskými.”
   https://www.hlavnespravy.sk/pellegrini-pouzitie-chemickych-zbrani-voci-civilnemu-obyvatelstvu-je-nepripustne/1372490

   Odpověď
   • písala som mu na FB že tým v podstate akceptuje porušenie medzinárodného práva… zatiaľ tam má asi 15 príspevkov v rovnakom duchu… dufam, že si to prečíta a zamysli sa nad tým

    Odpověď
    • tarzanislav 14.4.2018 o 15:18

     Myslím si, že až také zlé vyjadrenie to nebolo. Druhou časťou vyjadrenia v podstate negoval prvú a skrýva sa tam aj kritika vojenského riešenia, ktoré bolo použité:
     „Musíme však vyvinúť VŠETKO diplomatické úsilie, aby sme VŽDY mohli uprednostniť mierové riešenia konfliktov pred vojenskými.”
     Zvýraznil som dôležité upresňujúce slová.

     Odpověď
     • Oracle 911 14.4.2018 o 17:31

      Súhlasím a pindusi a ich poskokovia stále vyvíjajú tlak, takže to je maximum čo teraz od neho dostaneme.

      Odpověď
      • … len ten koniec mnohi domaci uz nedocitaju…

       Odpověď
   • Rakousky kancler Kurz ma take porozumeni pro zapadni spojence. Zaroven navrhuje deeskalaci konfliktu.
    Tak nejak stejne noty.

    Odpověď
    • Link:
     https://derstandard.at/2000077935018/Moskau-drohtWashington-London-und-Paris-mit-Konsequenzen
     V prispevcich to same, jak pise loranka.

     Odpověď
    • A jeste:
     Německo, NATO, Izrael a Turecko podpořily útok na Sýrii, Británie ho obhajovala
     https://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-vychod/469167-nemecko-nato-izrael-a-turecko-podporily-utok-na-syrii-britanie-ho-obhajovala.html

     Odpověď
 27. https://www.youtube.com/watch?v=tablF5klO2U
  Preložený dnešný brífing Minoborony RF k situácii po americkom bombardovaní Sýrie.

  Odpověď
  • Výborně – a díky za tu rychlost.

   Odpověď
  • Putinovec 14.4.2018 o 15:57

   Zajímavá je ta zmínka o zpětném rozhodnutí dodat do Sýrie S 300.To válečné zrůdy zabolí.

   Odpověď
   • Hovorca MinObrony nehovorí „dodáme ich“, hovorí „sme ochotné začať znovuprehodnocanie dodávky S-300″ (možno, asi, snáď.. ich dodáme).

    Odpověď
    • ej, tieto moje preklepy :)

     Odpověď
 28. Co říkáte dnešní smrti Formana?
  Forman byl symbolem směřování ČSSR po roce 1968. Emigroval do USA. Hodně lidi se s ním a jeho postoji ztotožňovalo.
  Zemřel v den úderu amerických raket na Sýrii. Také symbolické. Západ ztrácí svou tvář a sympatie.

  Podle deníků DEUTSCHE WIRTSCHAFTS NACHRICHTEN polovina Němců dává vinu Západu za zhoršení vztahů s Ruskem a jen čtvrtina viní za to RF. Ani rusofobská propaganda nezabírá.

  Odpověď
  • Nech mu je zem kalifornska mexicka, ci aka lahka…

   Odpověď
  • dobrá úvaha. Taky jsem přemýšlel nad souvislostí, jsou to obě výrazné informace.

   Odpověď
  • Když Forman natáčel Vlasy,prosadil po dlouhých tahanicích mohutný kompars US ARMY,křičel a oháněl se ustavou..https://www.youtube.com/watch?v=fhNrqc6yvTU V davové scéně je onen symbol Not War,čili ZÁMĚRNĚ zpraseně obrácěný ALGIZ,vedoucí k destrukci..Po letech kvituji tento záměr Bernarda Russela a jednoho britského dustojníka,jako pozitivní čin,který vibračně zničil onu eru hippies,která nastarovala pád tradičních rodinných hodnot. Se smíšenými pocity hodnotím projev Miloše Formana na RFE,kde se halasně přimlouval za to,aby Havel byl prezidentem ČSSR..A to bylo vysíláno v prosinci 1989…

   Odpověď
   • Algiz znamená ochranu a v obrácené poloze symbolizuje ,že jsme nechráněni a zranitelní. Přesně to vlastně vyjadřují lidé nošením znaku při protiválečných demonstracích. Jsme bezbraní ,máme holé ruce ,nastavujeme vašim zbraním svou hruď a odmítáme válčit!

    Odpověď
  • Náš milý Miloš Forman tak upěl pod kumunistickým karabáčem,že prostě musel uprchnout na vysněný Západ..Pokochejte se tím rudým peklem https://rutube.ru/video/e800694131895e6eed7ff0f629f21874/?ref=search

   Odpověď
   • weissbach 14.4.2018 o 17:56

    Forman se jako mnoho jiných mohl stát slavným díky tomu, že mu to umožnil nenáviděný socialismus, kde každý člověk zdola mohl uplatnit své schopnosti. Neboť pohyb ve společnosti byl nejen horizontální ale i vertikální pro všechny. Dnes se vše v pohybu vertikálním umrtvuje a veškerý společenský pohyb se konzervuje v úrovni horizontální-pro elitu a její potomky edukační, kulturní a ekonomická nadvláda, pro otroky obslužný koloběh, pro střední úroveň řízení vybrané a prověřené kádry zdola skrz síť grantů, stipendií, NGO…

    Odpověď
  • Prezident Novotný,alias Krásný Tony byl hlavních propagátorem oživení zejména kulturního života,sociálního postavení rodiny…Po březnu 1968 nastal tlak USA a Západu,který byl zakončen invazí v srpnu 1968..Jako očitý svědek událostí ze srpna u rozhlasu musím NYNÍ konstatovat SPRÁVNOST tehdejšího zásahu..Byl oddálen tak cílený rozklad infrastruktury ČSSR až do toho prokletého listopadu 1989..Malý detail,jak to,že v březnu 1968 se cpe nějaká soudružka tím zatraceně nedostatkovým banánem? Co NATO soudruhu Štetino,topícím v zimě odporným ruským plynem? https://rutube.ru/video/55f463aaba42f97a08e83be88f4f4774/

   Odpověď
   • Srpen 68 dnes už vidím stejně jako Vy, díky němu jsme dostali 20 let klidného a slušného života.
    Začátek kolonizace, rozkradení a zotročení se posunul do roku 89.

    Odpověď
   • weissbach 14.4.2018 o 17:48

    Mám stejnou zkušenost a dospěl jsem k obdobnému závěru, pane kolego.

    Odpověď
   • … ja to vidim tak uz roky, hoci v 68 som bola len dievcatko …..ale pretoze nam ti Rusi ktori prechadzali okolo nic zle nerobili kyvali sme im z kopceka pri ceste s usmevom a oni nam…

    Odpověď
  • Symbol havlovského napojení na USA a západ. Smrtí druhu lidí jako Forman, Tříska tento druh vazby končí.

   Odpověď
 29. Dobré pro šíření

  http://outsidermedia.cz/vse-co-potrebujete-vedet-o-zasedani-rb-osn-podle-jedne-ceske-tv/

  Odpověď
  • Tohle fakt ČT vysílala? Bože… A co to všechno okolo? Vystoupení zemí, které mluvily o porušování samotné charty OSN, o využívání OSN k jednostranným zájmům některých zemí, zhodnocení situace syrským vyslancem… bože…

   Odpověď
   • … pacil sa mi Bolivijec, ktory vzdy plne vyuziva svoju docasnu poziciu…

    Odpověď
 30. Podívejte se na toho darebáka Babiše.

  https://www.tyden.cz/rubriky/domaci/utok-byl-nevyhnutelny-tvrdi-babis-hrad-tento-nazor-nesdili_475739.html

  Toto že je premiér svrchovaného státu ? Tento ubožák s nasazenou ohlávkou vedený tam, kam mu ukážou jiní ? Ve své době jsem nesnášel Husáka, Štrougala, Jakeše, Biľaka, Korčáka ale ti byli naprosto zlatí proti této pakáži, co zde vládne dnes …

  Odpověď
  • No vida další pozitivní důsledek útoku – odhalování podpindosníků.

   Odpověď
   • To byl bezpochyby jeden z cílů.
    A helemese kdo se profiluje na jinou stranu:
    https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/201804147153776-hamcek-utok-syrie/
    celkem slušné prohlášení. I když ho dělá jen kvůli vnitropolitickým cílům.

    Odpověď
   • …kdežto Stropnický se tváří jako bychom útočili sami.

    Odpověď
  • Daleko horší je vyjádření Teličky. „Zaútočilo NATO – zaútočili jsme i my.“ Katastrofa, hnus!

   Odpověď
   • Ty troubo Teličko , já neútočila , já bránila .

    Odpověď
   • Podle Washingtonské smlouvy je NATO obranný pakt = smlouva, nikoliv vojenské těleso. Podle čl. 5 v případě napadení členského státu je na každém členu rozhodnutí, zda podnikne nějaké kroky a zda vůbec. K napadení členského státu nedošlo, takže věta : Zaútočilo NATO – zaůtočili jsme imy. je holý nesmysl. Ten by se sice Teličkovi i našim americkým přátelům líbil, ale neodpovídá skutečnosti.

    Odpověď
    • Telička je jeden z lidí, s kterými nejsem schopen poslouchat jejich debatu ani 10 vteřin. Přímo mě jímá hnus už když jej vidím.

     Odpověď
  • Gustav Husak bol dobry kader. Som dosledom jeho projektu:)
   Vdaka Gusto za byty, nemocnice, skoly, skolky, ktore este teraz vyuziva cela moja rodina.
   Za priehrady, infrastrukturu, inzinierske siete, elektrarne…
   Este stale z toho zijeme.

   Odpověď
  • Sešup dolů se zrychluje. Blíží se volnému pádu. Nevím,nevím,jestli nakonec nebude vytvářet vládu s Kalouskem and company.Politicky malomocný kádr.

   Odpověď
  • nelze jinak než souhlasit,babiš je americká podržtaška ,rychle odjel když vykulili Nikulina a poté LHAL,že o tom nevěděl,pro Babiše typické.

   Odpověď
 31. Syrské video dopadu amerických raket
  https://tvzvezda.ru/news/vstrane_i_mire/content/201804141318-uwb1.htm

  Podle 1. záběru raketa spadla tam, kde nikomu nemohla uškodit. Taková videa budou přibývat…

  Odpověď
  • Ide jar, kto nezoral na jeseň, musí teraz. Každá pomoc je vítaná.

   Odpověď
   • :D

    Odpověď
   • To vyzera skor na zakladanie vinohradu, ale ze by bola nutna az taka hlboka rigolacia, mozno kalifornska metoda. :)

    Odpověď
 32. https://svet.sme.sk/diskusie/3283832/22/Minuta-po-minute-USA-spolu-s-Britaniou-a-Francuzskom-zautocili-v-Syrii.html

  Idioti smetiari:
  „USA sa vracaju na midle east“.
  :)))

  Odpověď
 33. Pratele, ziju uz dlouho v zahranici a chci se vratit domu, vyuzit zkusenosti i za daleko mensi plat. Koupil jsem pozemek. Lidi co byli driv mi kamaradi, i stale jsou, vetsinou mysli dost negativne. Proto bych Vam vsem rad podekoval, lidem co delaji tyhle stranky a vsem co prospivaji. Delate HODNE MOC.

  Odpověď
  • Výborné rozhodnutí.

   Odpověď
  • Ahoj Milane
   Je na vic co se nas vratilo domu, dobre rozhodnuti.
   Tady nas je ted potreba.
   At se dari

   Odpověď
  • Tvá volba je dobrá, nejen že přineseš domů své zkušenosti, ale také se vrátíš ke svým kořenům, což je velmi posilující/silné. Říkám to z vlastního poznání.
   Přeju Ti vše dobré.

   Odpověď
  • Přeji příjemný a ničím nerušený návrat domů! Mám to za sebou 7 let, založil jsem rodinu a je to to nejlepší, co jsem v životě udělal.

   Odpověď
 34. Brífink Ministerstva obrany RF o raketovém útoku na Sýrii.

  Vystřeleno 103 rakety z nosičů USA a VB. Francie se útoku neúčastnila. VB vystřelila 8 raket.
  Všichni rakety vystřelené na funkční vojenské objekty Sýrie byly sestřeleny starými, sovětskými prostředky PVO Sýrie (S-200 atd.). Ruské prostředky PVO nebyly použity. Na ruské objekty úder nebyl veden. Celkem bylo sestřeleno 71 raket. Oběti na životech nejsou hlášeny.
  https://russian.rt.com/world/article/503258-brifing-ministerstva-oborony-siriya

  Charakter útoku vypovídá o vzájemné dohodě mezi účastníky bojových akcí, která dovolila Trumpovi zachovat si tvář. Z americké strany bylo slyšet, že se jednalo o jednorázovou akci.

  Ruské vedení přehodnotí svůj slib daný USA a zváží si dodání Sýrii modernějších prostředků PVO. Mluvilo se o S-300.

  Odpověď
  • Co na bombardování říkají Syřané ? Odpověď je naprosto všeříkající …

   https://pbs.twimg.com/media/DatwHwFX0AAzV-9.jpg

   Odpověď
  • Jestli si pamatujete na podobnou habaďůru před nějakou dobou, kdy USA zaútočily na Sýrii podobným způsobem (vše dopředu dohodnuto, vlk se nažral, koza přibrala) pro účely odvedení pozornosti od Koreje, toto byla akce z téže řady. Lze jen pogratulovat V.V.Putinovi a Trumpovi ke kvalitnímu řízení a tomu, že nebyly ztráty na životech.

   Odpověď
   • od čeho se odváděla pozornost nyní?

    Odpověď
    • setkání s Kimem /prakticky dohodnuto/ a paralelní jednání mezi KLDR a Jižní Koreou. To bude vícekolové,ale už zahájení kontaktů znamená velký posun a zuřivost neokonů.USA se z této oblasti nejprve diplomaticky a poté i vojensky pomalu stahují

     Odpověď
     • každý si prihrial svoju polievočku, aj futbalový globalisti z FIFA http://www.vodaksb.eu/diskuse/comment-page-17/#comment-129433

      Odpověď
     • ještě dodám pro nespokojené „kovboje“ :Nejůspěšnější je válka,která se neodehraje a a soupeři dosáhnou svých cílů. Po zhodnocení divadla
      a zveřejnění faktů /2-3 dny/ to bude zřejmé.

      Odpověď
   • Tvář si Trump zachoval, a horké hlavy pochopily že vojenská převaha je tatam. Tohle hodně posílí jeho pozici v USA.

    Jsem zvědavý jak o tom budou „informovat“ západní média.

    Pro američany bude velké zklamání že jejich „krásné, nové a chytré“ rakety sundal 51 let starý systém PVO.

    Odpověď
    • Z článku Semjona Pegova: „Pohled z Ruska: Apokalypsa se odkládá …“ (překvapivě uveřejnéném na dost protirusky zaměřeném Pravém prostoru)::

     Parafrázovaný výrok – „Američané štěkají a Rusové si kráčejí přes Sýrii za svým cílem „.“

     Odpověď
  • Pokud dojde na přehodnocení slibu ohledně S-300, tak to bude asi největší benefit pro Sýrii z tohoto „útoku“.

   Odpověď
  • Ešte taká otázočka, kam sa podeli všetky systémy PVO z bývalého Československa a kto sa na nich nabalil? Išlo o desiatky komplexov malého, stredného a ďalekého dosahu, ktoré sme ľahkovážne evaporizovali bez akejkoľvek náhrady.

   Odpověď
   • Dobrá to otázka. Ja jen vím, že ten náš VU se přesťohoval s PVO systémy na Slovensko.
    U PVO sloužilo cca 15 000 vojáku. Celkem síla na mále Československo.

    Odpověď
 35. Chtěla bych reagovat na některé dnešní názory svým názorem.
  Proč Rusko nezareagovalo a „neukázalo svaly“ svých nových zbraní? No protože napadeno nebylo Rusko – v tomto případě jeho základny a vojáci v Sýrii. Pokud jsem totiž pochopila správně, co říkali minulých dnech, tak Rusko by použilo své zbraně v případě, kdyby se cosi přihodilo ruským vojákům nebo ruskému vybavení v Sýrii.
  Dle mého názoru – byla napadena Sýrie a syrské objekty, tudíž obranu si vedla Sýrie sama. A jak je vidět – celkem úspěšně.
  Ta „koalice děbilů“ si dala velký pozor, aby se Rusům nic nestalo. Píše se (v našich médiích), že prý Amerika Rusko nevarovala, že to byl „překvapivý úder“. Zas tak překvapivý ne – vzhledem ke ztrátám a celkovým škodám. Minimálně Francie varovala – a myslím si, že i po vojenských kanálech mezi USA a Ruskem komunikace probíhala – jen byla před americkými pitomci utajena. Ne všichni v Pentagonu jsou žhaví do nějaké války, protože na rozdíl od politiků a „papírových generálů“ vědí moc dobře, o čem válka je – a že s Rusy to není jako s pasáky koz kdesi v Afghánistánu (nehledě na to, že i tam mají amíci ohromné problémy).
  Dnes bylo vystoupení MO Ruska se shrnutím, co se stalo. Náčelník genštábu Rudský tam řekl, že bombardovala pouze letadla USA a VB, francouzská nikoliv. Ta tam (snad) vůbec nebyla – prostě se nepodílela. Také válečné lodě USA si několikrát vystřelily.
  Ruská letka je v bojové pohotovosti a nyní hlídá vzdušný prostor Sýrie. Náčelník štábu také ozvučil, že úder byl vedený právě v době, kdy měla začít práci speciální skupina vyšetřovatelů z organizace pro zákaz chem. zbraní. Takže cíle, které uvádí útočná „koalice“, jsou lživé – ve skutečnosti jim jde o to, aby žádné vyšetření nemohlo proběhnout.
  https://russian.rt.com/world/article/503258-brifing-ministerstva-oborony-siriya

  No a vzhledem k tomu, že už se vyjádřil i Putin a Rusko svolává mimořádné zasedání OSN, nezbývá než počkat, co se stane.
  PS: Nasredine – ptal ses, pokusím se odpovědět. Samozřejmě, že tuto jakoby „pasivitu“ Ruska se budou chtít použít proti Putinovi. Ale jak jsem psala výše – použití ruských zbraní bylo deklarováno pod úplně jinými podmínkami. Že se Rusku budou někteří smát a někteří v Rusku budou řvát, že Putin je slabý a jen mele pantem? Samozřejmě – budou. Ale Putinovi to neuškodí, naopak to znemožní ty, co se smějí nebo řvou.
  Trumpovi se také smějí a už ho i na psychiatrii posílají- pro jeho „twíty“ a jakoby nechápání politiky. A co nyní Trump? Může udělat přesně to, o čem jsme se už bavili = říci „vidíte, já udělal, co jste chtěli – a teď vypadáme ještě slabší a neschopnější, než ve skutečnosti jsme“.

  Odpověď
  • Nesouhlasím s tebou Lín! Vysvětli mně, jak vojáci PVO RF v Sýrii můžou vědět když raketa míří a letí na Damašek (je před Damaškem), že nezasáhne ruské vojenské poradce? To by mě opravdu velmi zajímalo, jak to věděli.
   Když někdo z velení a tím byl generálmajor Gerasimov prohlásil.
   Parafrázuji, „Budeme sestřelovat rakety i nosiče v případě útoku na Damašek kde se nacházejí naši vojenští poradci“. Když už je po bitvě, přijdou s prohlášením, že všech 100 raket letělo v bezpečné vzdálenosti od PVO RF. Tyhle dvě prohlášení si silně odporují.

   Gerasimov jasně deklaroval podmínky odpovědi na útok proti Sýrii, které jasně začaly platit když trajektorie raket směřovala na Damašek. Tady prostě o tom nemůže být pochyb.

   V žádném případě nemuseli sestřelovat nosiče (lodě), ale rakety!!! Měli šanci ukázat, jak vyčistí nebe nad Sýrii a tím by ukázali jasný signál pro neocony.

   A ptám se. Proč nepomohli obraně Damašku když zaznělo tak silné vyjádření generálmajora Gerasimova, které jednoznačně vešlo v platnost?
   RF má rozpor ve vedení?
   Hlavně tady nepleťte úspěšnost PVO Sýrie zas.

   Odpověď
   • „Vysvětli mně, jak vojáci PVO RF v Sýrii můžou vědět když raketa míří a letí na Damašek (je před Damaškem), že nezasáhne ruské vojenské poradce“?

    Mezi ruským Gen. štábem a Pentagonem existuje přímý vojenský kanál, prostřednictvím kterého to bylo dohodnuto. Kdyby Pentagon nedodržel dohodu a vystřelil na ruské vojenské objekty, viděli bychom masakr USA nosičů ve Středozemním moři.
    Podívej se na brífink. Ruský generál přesně ví odkud, co a kolik toho letělo. Všichni objekty USA a koalice byly na mušce ruských zbraní a systémů PVO.

    Odpověď
    • Díky – dokázal jsi to vysvětlit líp.

     Odpověď
    • Kdyby Pentagon nedodržel dohodu a vystřelil na ruské vojenské objekty, viděli bychom masakr USA nosičů ve Středozemním moři.

     Nevideli by sme žiadny taký masaker. Prípadná ruská odpoveď by bola podstatne slabšia.

     Odpověď
     • Oracle 911 14.4.2018 o 11:36

      Ako vtip dobrý…

      Odpověď
      • Stalo sa to už? Stalo.

       Pentagon nedodržal dohodu a vystrelil na ruský vojenský objekt v Sýrii Su-24 a hej, videl som ‚masaker’. Masaker slov.

       Odpověď
     • Seš insider z ruského Generálního štábu? :)

      Odpověď
      • Tak vidím ako sa ruskí ‚gosudarstveni‘ predstavitelia správajú.

       Nech nám slúži ku príkladu osud ‚S-300 pre Sýriu‘ pripomenutý dnešným oznámením MinOborony RF:

       ‚možno, asi, snáď S-300 dodáme… keď viete, Američanom sa to nepáči. No, ešte uvidíme či sa im to náhodou zrazu nezačne páčiť’.

       Poslucháč musí počúvať to čo je hovorené, nie to čo poslucháč chce počuť.

       Odpověď
       • Mir , ten Ničitel se právě těmi masakry živí .Na tom stojí ta pyramida strachu . ten vrchol si musí stále doplňovat základy , aby se nesesypal . Netřeba ho krmit ,není-li to nevyhnutelné .

        Odpověď
        • Ještě doplním .Opakem lásky ,dobra, není zlo (to už je projev/, ale strach .

         Odpověď
     • mir: ešte šťastie,že US army nezdieľa Váš mylný názor :)

      Odpověď
    • navíc k tomu přičtěme podle mne obrovský psychologický efekt toho, že zasáhl jen tak starý systém. Ty myšlenky co by se stalo kdyby zasáhly nové systémy musí být děsivé, pro ty co nechápou že šlo o koordinovanou akci, tedy (nejen) americký dav.

     Odpověď
     • a ještě dodám, při ceně jednoho tomahawku bude i zajímavé sledovat jak budou v americe počítat efektivitu vynaložených prostředků.

      Odpověď
    • http://www.vodaksb.eu/diskuse/comment-page-17/#comment-129515

     Odpověď
   • Kaile, nejsem voják, neznám podrobnosti o fungování raket – co je a není možné.
    Jestliže Gerasimov řekl „na Damašek, kde se nacházejí naši vojenští poradci“ – tak rakety, namířené na Damašek, byly sestřelené – a dokonce ruským zbraněmi, i když z dob SSSR.
    Ty útoky – podle všeho, co se zatím zveřejnilo – byly vedené buď do již zničených (a tedy neobydlených) oblastí – nebo na vojenské budovy a letiště, také již zničené a syrskou armádou nepoužívané. Jediní zranění jsou hlášení z Dúmy – právě z objektu, který teroristi používali jako chemickou laboratoř. Tito lidé objekt hlídali – a byli při bombardování zranění.
    Před rokem se také udál „koaliční útok“ a byl v tom samém duchu. Na tom zasaženém letišti zbyl jen šrot, neschopný letu.
    Nevím, jak víc objasnit své názory. Řídím se tím, jaké byly napáchané škody a kolik lidí zemřelo, bylo zraněno.

    Odpověď
    • Lín, děkuji za tvůj čas, trpělivost a odpověď pro mě.
     Ano, útoky byly vedené tam kde nikoho neohrozily. Takže předem domluvené s RF a možná i předběžná trajektorie raket byla předána.

     Vojáci uSa ať jsou jací, nejsou určitě takový děbili, že by se netrefili kam potřebuji. Nepodceňujme až tolik nepřítele a nezlehčujme si ho přespříliš

     В Минобороны показали карты нанесения ударов США по Сирии
     https://tvzvezda.ru/news/forces/content/201804141225-svm8.htm

     Odpověď
     • Kaile – a o tom to je. Vůbec amíky nepodceňuju a vím, že se dokážou strefit přesně. No a právě proto je dvojitá „náhoda“ jejich neškodných úderů přinejmenším divná. Z toho tedy usuzuju, že musela být dohoda a musela probíhat komunikace mezi skutečnými vojáky z obou stran – navzdory těm „papírovým tygrům“.

      Odpověď
      • Pak „útok“ byl vlastně taková zorganizovaná a kontrolovaná hra (fraška) pro „papírové tygry“ a plebs. Z toho mně vychází, že ti kteří řídili útok – uSa byli velmi rozumní a nikdo, jakože nechtíc nenaprogramoval nízkoletící rakety na jiné cíle (skutečné) i to se mohlo stát. Neopěvujme jen RF, ale i vojáky uSa, kteří zařídili to co jsme viděli a měli vidět!
       Ten útok musel přijít i když ty jsi odhadovala, že nepřijde, ale přišel. uSa si to nemohla dovolit po takových žvástech před světem.

       Odpověď
       • Ale Kaile… asi tak trochu nedorozumění. Když budu mluvit sama za sebe:
        1. Když tu občas mluvím o „blbých a neschopných amících“, tak mám na mysli hlavně sociopaty = neokony = současné politické mocipány. V žádném případě Američany samotné – všeobecně. To samé platí pro všechny země, mj. i Británii. I včera jsem v jednom komentáři psala (v jiném kontextu), že když je někdo „….“, tak je jedno, pod jakou (v textu náboženskou) vlajku se postaví, protože se vždy bude chovat nelidsky. To platí i tady. Jestli je někdo naprogramovaný jako sociopat, je úplně jedno, v jakém státě a pod jakou hlavičkou – vždy to bude sociopat.
        Co včera udělala britská TV Sky News? Měla v přímém vstupu vojenského vysloužilce, náčelníka vojsk v Iráku a ptala se na chemický útok v Sýrii. A on stačil říci snad dvě věty – že Asad neměl jediný důvod a že to zveřejněné video vůbec neodpovídá tomu, co se jako mělo stát. Vypnuli ho – úplně sprostě a v přímém přenosu ho vypnuli.
        Takže v každé zemi jsou sociopati, lidé a Lidé.

        2. Samozřejmě, že ti američtí vojáci (velitelé), kteří jsou schopní komunikace i přes šílenou situaci v diplomatických vztazích, zasluhují díky a uznání. A jsem si téměř jistá, že toto uznání včetně díků mají i od svých ruských partnerů. Žádný skutečný voják válku nechce (protože by ho mohla stát život) a dělá vše proto, aby žádná nebyla.

        3. Američtí vojáci jsou dobří v boji „na dálku“ – tj. s technologiemi, kde nemusí sami stát v terénu a bojovat. Takže oproti Rusům jsou v nevýhodě, protože těm není boj „muže proti muži“ a ani tzv.partyzánská válka na překážku. Jenže… on právě ten partyzánský boj je stále rozhodující – i přes technologie – což ukázala třeba i Sýrie. Navíc Američané nemají v boji to, co naopak Rusové mají = ideu, vyšší smysl, lidskost. Spíše tedy – u Američanů bychom mohli mluvit o jednotlivcích, kteří tím vládnou – kdežto u Rusů jsou to jednotlivci, kteří toto postrádají. Proto Rusové prohrají jen tehdy, když je zradí a prodají jejich vlastní „elity“. Jinak ne.

        4. Přišel útok – nikoliv konflikt nebo dokonce nová válka. Já dodnes předpokládám a odhaduji, že nebude žádný konflikt a žádná válka. Útok – a ještě pod takovýmto scénářem – je něco jiného, než konflikt, kdy by už Rusové skutečně museli odpovědět třeba tím sestřelením letadel nebo potopením lodí. To se – díky Bohu a všem rozumným lidem na všech stranách – nestalo.

        Odpověď
        • Lin, opět děkuji a vážím si tvého času, který mně věnuješ.
         Ale, mrzí mně, že se nikdo nezmínil v téhle kilometrové diskuzi o uznání a pochvale uSa vojáku v tomhle vysoce nebezpečném bojovém manévru. Jak kdyby ho nechápali. Jen se opěvuje jedna strana Sýrie a RF, jak dali na prdel amíkům. Jak ty staré PVO systému jsou super, ale chyťme se za nos a pišme vyváženě a nestraně. Ono to opravdu tak není i na té druhé straně uSa boji možná i s námi. ;-)

         Odpověď
         • A nestačí, že to děláš ty?

          Z pohledu mezinárodního práva jsou američtí vojáci agresory. Proč by je měl někdo opěvovat a jak by to prospělo formování informačního pole, potřebného pro odpis USA?

          Odpověď
          • Občas Taure, občas připomenout a od tebe by to sedělo daleko více než ode mně. ;-) Ne jen jednostranně. A pravda to je, že napomáhají i vědomě.

           Odpověď
           • Zdá se mi, že zaměňuješ pojmy.
            Američtí vojáci nikomu nepomáhají. Naopak, jím je pomáháno, aby neztratili tvář a beze ztrát na životech a technice vycouvali z bitevního pole.

            V čem je jejich zásluha? Že zaútočili na svrchovaný stát? Nebo, že před útokem se dohodly s Rusy? Ta dohoda byla z nouze ctnost ne jejich dobrá vůle.

            Odpověď
            • Kdyby měli tu možnost beztrestně zaútočit se vším všudy, tak to provedou bez jakékoli „spolupráce“. Jen strach je nutí takto jednat.
             A dobrá vůle Rusů jim to umožnila.

             Nedělej z nich bůhví, jaké mírumilovné hrdiny, které se pečou o světové blaho.

            • Spíš to bylo něco jako pud sebezáchovy.

   • Tata Tibor 14.4.2018 o 20:53

    Odpoviem podstatne kratšie ako Taurus. Vyjadrenie ministerstva obrany pre americké noviny jasne zdôrazňuje že pred útokom presne oznámili rusom kde budú strieľať. A na druhú otázku ako mohli vedieť kam rakety dopadnú sa spýtam „hovorí ti niečo pojem balistika?“ Americké rakety Tomahawk nedokážu meniť dráhu letu. Tie ktoré to dokážu neboli odpálené, lebo by boli okamžite a nekompromisne zostrelené. Zato bol „útok“ dopredu dohodnutý.

    Odpověď
  • Souhlas se tvým hodnocením. Ještě dodám, že tentokrát americké rakety byly konfrontovány se zastaralými sovětskými systémy PVO. Ta konfrontace pro USA dopadla potupně. Všichni vojenské objekty Sýrie byly ochráněny, rakety, které tam letěly, sestřeleny. Jestli zbytek nechali spadnout v poušti a nechali zasáhnout pár budov (bez obětí na životech), tak to jsou opravdu mizerné škody, po takovém mohutném útoku. Trump dostal dobrý argument pro jednání s válečnými štváči v Kongresu, kteří by neváhali zaútočit na ruské vojenské cíle. Teď už budou váhat.
   Připomnělo mi to Puškinovou pohádku o „Popovi a jeho robotníkovi Baldě“, který čertovi navrhl, aby než začne bojovat s ním, zkusí nejdříve porazit jeho mladšího bratra.
   Koalice USA se v Sýrii střetla s ruským mladším bratrem…

   Odpověď
   • Fakt, že Sýrie prastarými sovětskými PVO komplexy sestřelila 71 ze 101 raket bude vodou na mlýn pro Trumpa. Dovedu si představit poradu se členy sboru náčelníků. Dovedu si představit, až se jich na to Trump zeptá: „… Vy chcete jít do války s Ruskem po zuby vyzbrojených komplexy S-300/400/500, když v Sýrii nám ukázali, co dovedou jejich staré zbraně proti našim novým chytrým Tomahawkům ? Pánové, vy jste se asi zbláznili, ne … ? …“ Je jasné, že Rusko v těchto událostech rozhodně poraženo nebylo.

    1. Ukázalo před celým světem svoji rozvahu a zodpovědnost za světový mír. Že kvůli zachování míru je schopné rozumně ustoupit. Rusko znovu jasně před celým světem ukázalo, jak mu hluboce záleží na světovém míru. USA a a celý Západ naopak znovu ukázal svoji nemorálnost a nezodpovědnost.
    2. Formálně přenechalo veškerou slávu a prestiž z výsledků tohoto střetu Sýrii vedenou Asadem. Tohoto faktu si všimnou všechny loutky ve vedení USA podřízených států, které ta podřízenost vůči USA uráží a štve. Přitom významnost role Ruska v Sýrii tímto krokem neutrpěla. A těch loutek je přehršel. Budou mít motivaci a zájem radši spolupracovat s Ruskem, které jim dá možnost „vyniknout“ před národem a neponíží je. (podívejte se do diskuzí (idnes, tyden, novinky, eurozprávy, jak lidi nadávají Stropnickému a vládě, že se chovají jak nechutné loutky)
    3. Opět se ukázala síla a kvalita sovětských/ruských zbraní v boji proti nejnovějším americkým zbraňovým systémům. Lepší reklamu si Rusko nemůže přát.
    4. Rusko má teď politicky rozvázané ruce pro dodávku systémů S-300 do Sýrie. Izrael, který nejvíce brojí proti dodávce S-300 do Sýrie se sám znevěrohodnil při posledním bombardování letiště T-4 v Sýrii.
    5. Poslední bombardování Sýrie v celé nahotě ukázalo zločinnost Západu a nastartovalo jeho naprostý úpadek ve světové politice. Rapidně se sníží jeho vliv na dění ve světě. Ode dneška se bude celý svět dívat na Západ jako na bandu prolhaných, po zuby ozbrojených gangsterů jejichž jediná moc je ve strachu udržovaném násilí. Západ tímto útokem ztratil pozitivní a konstruktivní moc a vliv ve světě a od této chvíle začíná jeho zrychlený úpadek.
    6. Po této akci se Rusko stalo lídrem celého mírumiluvného a civilizovaného světa.

    Výsledky této USA zpackané a nepromýšlené akce uvidíme ve světové politice už velice brzy.

    Odpověď
    • Do budoucna se zúročí ještě ten fakt, že koalice, vedená USA (+ Francie a VB) několikrát útočila na svrchované státy bez mandátu OSN, což je zařadilo mezi válečné zločince.
     Bude mezinárodní soud a bude se řešit zodpovědnost těchto zločinců…

     Odpověď
     • Dobře jste to,chlapci, zhodnotili.Palec nahoru.Na jedné straně ovoce dozrává,na druhé zahnívá.

      Odpověď
    • Na zaklade výsledkov myslim ze zacne vymena generálov.

     Odpověď
    • …+++++ velmi dobre zrnutie…

     Odpověď
    • K tej päťke- po zuby ozbrojených prakmi a kde nájsť niečo na nich je tiež zrejmé- S300/400.

     Odpověď
   • ďalším podstatným prínosom je, že táto akcia pozdvihla sýrske sebavedomie. obstáli v skúške proti mocnému USAtanovi a jeho pudlíkom

    Odpověď
  • Lin, naprosto dokonalé zhodnotenie situácie a reálne zvažovanie prečo sa to deje ako sa to deje.
   peknú sobotu.

   Odpověď
  • vdaka Lin za perfektny rozbor,
   dufam, ze ti nebude vadit, ked tvoj text pouzijem v rozvasnenych diskusiach na FB

   Odpověď
 36. Tlačovka MidOboroni:
  - 103 rakiet pustenych
  - 71 zostrelenych
  - Francúži sa nezúčastnili
  - Rusi zamýšľajú dodať S-300

  https://www.youtube.com/watch?v=lzq4x-dr8lQ

  Odpověď
  • Á – tak než jsem to napsala, dala jsi to sem – omluva.

   Odpověď
 37. Utok na Damasek je dukaz toho, ze Trump musel udelat neco. Utok byl pripraveny dlouho pred tim, ta lod tam plula nekolik dni. Jak se rika, kdyz proces nemuzes zrusit, tak se postav do jeho cela. Tim ze utocili na Damasek, sami sebe znemoznili, utocili na civilni obyvatele. Rusove to podle me vedeli doredu. Trump podle me palec nahoru, dobra prace

  Odpověď
  • Já tě chápu Milane, ale pak nechápu pan Gerasimova s joho silným prohlášením. Parafrázuji, „Budeme sestřelovat rakety i nosiče v případě útoku na Damašek kde se nacházejí naši vojenští poradci“. Když už je po bitvě, přijdou s prohlášením, že všech 100 raket letělo v bezpečné vzdálenosti od PVO RF. Tyhle dvě prohlášení si silně odporují. Hlavně nechoďte s trumfem, že to zas nemůžou, že by nepříteli předali trumfy o tajemství co se týče S-400 a pancir-S1.

   Odpověď
   • Tohle prave ocekavam, co Rusove udelaji. Protoze jejich vyhlaseni, ze sestreli vsechno a budou utocit na zdoje raket, nemuzou nechat jenom tak. Nevim co bude, ale neco asi ji, Jenom jsem chtel rict, ze mohli utocit na nejake letecke zakladny, ale utocili na hlavni mesto, a to je velky rozdil. Prehnali to a to je bude stat hodne. Lidi jim prestanou verit, to je pomaly proces

    Odpověď
   • Vypadá to na dohodu nebo „dohodu“ (ta ani nemusela proběhnout na fyzické úrovni) …. USA útočilo na předem vyklizené pozice (a to sice i na předměstí Damašku).
    Předpokládám, že morální ztráta USA bude daleko větší, než morální ztráta Ruska a pára pod hrncem 3WW byla upuštěna.

    P.S. Přijde mi to, jako kdyby Barcelona přijela na Spartu a ty jsi chtěl ne aby Sparta v zápase vyhrála, ale aby se nepovedlo Barceloně ani jednou vystřelit na bránu.

    Odpověď
   • Kail napíšem to s použitím caps:
    RUSOV DNES V NOCI V SÝRII CHRÁNILI USA, VB VIACEJ AKO SA ONI SAMI CHRÁNILI !!!
    NAJMENŠÍ ZÁUJEM SKRIVIŤ RUSOVI ČO I LEN VLAS MALI USA A SPOL !!!
    AKO MALI REAGOVAŤ ? POTOPIŤ POLOVICU STREDOZEMNÉHO MORA ???
    TERAZ TU SEDÍŠ A SLOBODNE PÍŠEŠ VĎAKA ROZVAHE A NADHĽADU RUSKEJ FEDERÁCIE.

    ospravedlňujem sa za caps ale text je lepšie “ viditeľný “ :)

    Odpověď
    • máš úplnú pravdu. iba neviem, či Kail nechápe, alebo provokuje. tu ani capslock nepomôže…

     Odpověď
     • …. naozaj uz neviem ako to s nim je, kol dokola pise to iste…. Ze sa dohodli a ze Rusi mali pouzit svoje prostriedky… ani s jednym tvrdenim nesuhlasim…uz som sa mu to pokusala vysvetlovat… chova sa ako troll z mainstreemu…

      Odpověď
    • Snáď už pochopí. Kail píše stále to isté dookola. Číta, ale nevidí. Počuje, ale nepočúva. Myslí, ale nedomysla. Kail, nemyslím to zle. Len Tvoje príspevky sú stále na tú jednu nôtu. Ti čo ti odpovedajú sa snažia Ti pomôcť. Prosím, neuraz sa. Naozaj nemám vôľu Ta ponizovat. Len sa snažím Ti očko otvoriť. :)

     Odpověď
     • Děkuji pěkně jsi to napsala. Kail asi není troll. Musíme se spolu bavit normálně.

      Odpověď
    • Ženeš to do extrému. Poopravím tě, nejen RF, ale poděkujme i USA, že se rozumně dohodli. Já vám plně rozumím co mně chcete říci.

     Jen jsem chtěl poukázat, že dvě velmoci RF a USA zorganizovali dnešním dnem divadlo pro svět a domácí scénu na kterou se plně předem domluvili.

     Vůbec bych nedával za geroje PVO Sýrie, když věděly kdy, v kolik a kam poletí rakety. Pak už za tím monitorem u radaru je to brnkačka když víte, že se vlastně nic neděje a raketa neletí na vás. Nejste pod žádným psychickým tlakem.

     A nevyzdvihoval bych ty staré systémy PVO jak jsou super. Zajímalo by mě, jak bylo americkým vojákům když programovali nízko letící rakety na nesmyslné souřadnice v Sýrii. Taková trochu potupa.

     Odpověď
     • „A nevyzdvihoval bych ty staré systémy PVO jak jsou super“ – svoju prácu urobili. Či sú super alebo nie o tom rozhodnú iní odborníci ako ty alebo ja, mne stačí výsledok.
      „Taková trochu potupa“ – to hej, musia si zvykať. Bude jej stále viac a častejšie.

      Odpověď
      • Souhlasím, svoji práci pro plebs udělaly.

       Odpověď
   • … GERASIMOV nakreslil na mape pomyselnu cervenu ciaru….nevieme ake prostriedky maju Rusi na zachytenie rakiet v urbanizovanom prostredi…

    Odpověď
 38. Tereza Spencerová:

  pokus o první shrnutí:
  …tři západní státy v rozporu s mezinárodním právem „legitimně“ (tvrdí Francie) zaútočily na Sýrii. A přitom své rakety:
  – nezamířily „politicky“, tedy vyhnuly se útoku na Bašára Asada, prezidentský palác atd atp.
  – nezamířily ani proti Íránu a jeho objektům v Sýrii.
  – nezamířily ani na objekty libanonského Hizballáhu.
  – nezpůsobily žádné citelné škody ani syrské armádě.
  – a velkou oklikou se vyhnuly základnám ruským.
  Takže „hora porodila myš“, jak praví arabské přísloví. Útoky sice byly, ale jen symbolické, větší škody nenapáchaly a situaci v reálu nijak ani neeskalovaly. Lze to vnímat i tak, že ty tři útočící státy ve skutečnosti projevily slabost a uznaly meze svých skutečných možností. Nebo se jen jejich lídři pokusili rohlíkem opít své skutečné „jestřáby“? Čert ví.
  Pokud chtěl „kdosi“ filmíky a fotografiemi z „chemického útoku v Dúmě“ rozpoutat třetí světovou, nepochodil. A k tomu bylo zapotřebí shody všech zúčastněných, především ale Trumpa i Putina… a to je vlastně vynikající zpráva.

  Odpověď
 39. https://www.rt.com/news/424111-putin-us-strikes-syria-violation/

  Putin utoky voci zvrchovanemu statu Syriu su „znasilnovanim“ medzinarodneho prava, boli vedene bez mandatu OSN… Rusko zvolava zasadanie rady bezpecnosti OSN pre tuto agresiu:
  https://russian.rt.com/world/article/503131-tramp-prikaz-siriya-udary

  Odpověď
 40. Velmi dobře si poslechněte co říká náčelník ruského gen. štábu Gerasimov. Zmiňuje se o úderu uSa na Damašek a že odpověď bude. Budou sestřelovat rakety a i nosiče! A proč? Protože v Damašku mají své vojenské poradce ve vládních budovách, ale oni neví jestli ta raketa před Damaškem doletí na vládní budovu nebu do nějakých trosek. Nejednali vojensky? A poč nejednali? Kdo tady couvl? Prostě jasná dohoda.
  https://vimeo.com/264528272

  Odpověď
  • RF nemusela sestřelovat nosiče uSa, ale světu mohli ukázat tajemnou zbraň S-400, Pancir-S1 a radioelektroniký systém REB, jak vyčistí nebe nad Sýrii. Byl by to velmi dobrý vzkaz pro neocony a podpindošníky ve světě. Prostě my máme a umíme. A věřím, že by nedošlo k eskalaci napětí.

   Odpověď
   • … Sputnik teraz prisiel so spravou, ze bolo zostrelenych 71 rakiet…?

    Odpověď
    • počty
     zostrelené z počtu
     4 zo 4
     12 z 12
     18 z 18
     12 z 12
     5 z 9
     13 zo 16
     spolu 64 zo 71 proti letiskám
     dve centrá v Damašku
     7 z 30
     Spolu 71 z 101 celkovo 103 vypustených – dve sa teda niekde „stratili“

     Odpověď
     • Děkuji za matematematické vyjádření. Je to hezká úspěšnost, ale rakety sestřelovaly jen PVO Sýrie. Myslím si, že se měly zapojit do sestřelování i vojenské síly PVO RF v Sýrii. Velmi mě mrzí prohlášení a jsem z něho zklamaný.

      MO RF: Ani jedna z vypuštěných raket neletěla zónou odpovědnosti ruské protivzdušné obrany
      https://cz.sputniknews.com/svet/201804147151266-ministerstvo-raketa-obrana-syrie-rusko-usa/
      Nás se to netýká, ať si někam doletí.

      Odpověď
      • Kaile, toto ještě nemusí být konec, proč dávat všechny trumfy z rukou teď, kdy ještě o „nic“ nejde…

       Odpověď
      • Mě to přijde jako prověrka PVO /mínus 30 let/ syrské armády.Takové malé vojenské cvičení.Rudskoj řekl jednu velmi důležitou větu : na přání některých zainteresovaných zemí jsme
       nedodávali naše nové systémy PVO do zemí na B.východě, ale ve světle těchto událostí se k jednáním o dodávkách vrátíme /Irán,Libanon/.Jeden z důležitých tichých „výstupů“ z komedie.

       Odpověď
      • … nemali!…. Rusi nechcu zmenit este stale lokalny konflikt na tretiu svetovu…. a ak to uz budu chciet, tak to bude koniec nas vsetkych…

       Odpověď
       • Můžeš mně vysvětlit. Když RF sestřelí letící rakety na serské cíle, jak můžou vyhrotit situaci na konflitk 3W? Nějak mně podstata změny vyhrocení utíká.

        Odpověď
     • Ty dvě ztracené sestřelily syrské hospodyňky svými mikrovlnkami.

      Odpověď
   • Oracle 911 14.4.2018 o 10:08

    Zabudaš na to, že takto by dali do rúk nepriateľa tromf, ktorý by použili tzv. preventívnom útoku na Rusko.

    Odpověď
    • Co ti na to mám říct? Chystají S-500 a jsou už před dokončením. Až tak velký trumf už to není když S-400a Pancir-S1 už prodávají do světa. Ten tvuj argument neberu.

     Odpověď
     • Oracle 911 14.4.2018 o 11:48

      A ty si myslíš, že systém na export je ten istý, ktorý používajú na ochranu seba a svojich základní?
      Zďaleka to nie je tak, síce majú spoločné komponenty ale nie je tu 100% zhoda.

      Odpověď
      • 100% není ten jistý. Myslíš si Oracle, že v sýrii mají ten pravý S-400? Já ne.

       Odpověď
       • Nevím, jak se s tím Oracle vyrovná. :-)

        Odpověď
       • Oracle 911 14.4.2018 o 13:08

        Povedz mi jeden pádny dôvod prečo by Rusi nepoužili na ochranu VLASTNÝCH vojenských a námorných základní S-400 na domáce použitie?
        A odpoveď typu „lebo z nich teraz nestrieľali“ neberiem.

        Odpověď
        • Lebo jsou mimo území RF. ;-)

         Odpověď
         • Oracle 911 14.4.2018 o 13:31

          Alebo mačka je chlpatá a neholí sa. ;)

          Odpověď
          • Odpovídám tak, jak odpovídáte Vy pán Oracle. Hraji vaší hru. ;-)

           Odpověď
           • Oracle 911 14.4.2018 o 15:47

            Teraz vážne, nevidím dôvod prečo by rusi svoje sýrske základne nechránili S-400 určený na domáci trh.

            Odpověď
            • Přeci jen ochrana systému S-400 v Sýrii není tak chráněná, jak na území v RF. Existují speciální válečná komanda, která jsou určena přesně pro takovou diverzní akci v týle nepřítele. Za mě to tak alespoň bylo a věřím, že i bude dodnes. Navíc jsou systémy S-400 v ohrožení prozrazení své elektronické stopy při nutné obraně, kterou v žádném případě nemůžou vyloučit a proto je vážný důvod použít jiný typ S-400. ;-) Už v době před 89 vždy měli rusové odlišný typ zbraně na našem území než na svém vlastním.
             Stačí tak nějak? Prostě vím to Oracle. Mám výměnné pobyty s PVO obranou, jak na západním okruhu tak i v poušti Karakum.

            • Oracle 911 14.4.2018 o 17:58

             Kail a koľkokrát ti mám pripomenúť, že aj Rusi majú pasívne radary kompatibilné s S-400?!
             Takže ja tvrdím, že je to originálne S-400 s tým, že je to na ich vlastnej základni (čiastočne lebo je to modulárny systém).

            • Tvrzení proti tvrzení. Dál se nepohneme. Možná máš pravdu Ty a možná i já. Vše dobré v životě.

            • Tam nejde jen o pasivní radar, tam jde hlavně i o elektronickou komunikaci s vypálenou antiraketou ze systému S-400, se kterou musí obsluha komunikovat po dobu její dráhy do času dopadu. Samozřejmě si chtějí oskenovat i vlastní navádění rakety na cíl. Právě na to američené čekají.
             Proto se i silně domnívám, že si dovezli a nasadili jiné moduly S-400 kdyby k takovému incidentu došlo, aby si protivník nenaskenoval elektronickou komunikaci, ze které by pak měl možnost dohledat zranění systému. Prostě si neodkryjí své trumfy doma na svém uzemí Oracle. Polopatě pro tebe vysvětleno. Už snad chápeš.

            • Oracle 911 14.4.2018 o 19:54

             A prečo si myslíš, že aj normálna S-400 má len jeden spôsob komunikácie s raketami lebo v dnešnom čase stačí ak sa zmení software a celá doteraz naskenovaná komunikácia je na nič lebo to moderné komunikačné prostriedky z hardware-ovej stránky umožňujú.

             Primitívny príklad sú moderné mobilné telefóny.

            • Nemusí mít jen jeden komunikační kanál pro řízení a zpětný monitoring. Určitě bude mít i záložní komunikační kanál.
             Napíšu to podle vlnových délek
             - radio vlny nejlepší dosah a prostupnost prostředím někde tady posazený kmitočet
             - infra vlny horší
             - mikrovlny ještě horší
             - laserový na krátkou vzdálenost.
             Přeci jen antiraketa z S-400 lítá 3 – 400 km, výška dosahu 38 km

             Komunikace antirakety s řídícím střediskem PVO S-400 určitě budou mít i řízení střely přes satelit.
             U střely můžeš dělat několik korekcí.
             Hlavní korekce je když by ti měla raketa spadnout do obytné civilní oblasti, musíš ji co nejdříve zničit ve vzduchu než dopadne. Jak jsme viděli onehdy (cca 2 týdny nazpět) se uvedený manévr nepovedl kdy raketa vystřelená ze sytému Patriot zasáhla civilní oblast a vybuchla. Děje se to u jakéhokoliv PVO systému.

             Ano můžou měnit šifrování, ale komunikační protokol je jasně dopředu daný. Co mě napadá, komunikační protokol, který je uvnitř šifrování, může být u jednotlivých systému S-400 odlišný.
             Něco jako rozšíření systému. Tyto komunikační protokoly musí být kompatibilní napříč jednotlivými vojenskými útvary. Posádka S-400, letadla, satelity, centrum řízení. Dokonce vojenské letadla můžou nahradit výpadek jiného komunikačního kanálu (zarušeného) když jsou poblíž v nějakém okruhu letící antirakety. Je toho mnoho a nebudu tě tím zatěžovat. Vím, že bude obsahovat bojový komunikační protokol a cvičný komunikační protokol. Tak jsme to měly i u našich ruských starších PVO systémů. Tehdy ještě neexistovaly data-linkové spojovací protokoly napříč jednotkami.

            • Sluzil som svojho casu u S-200 Vega, co popisujete ako potrebu neustale komunikovat s antiraketou, tak na to rychlo zabudnite. Asi vam nic nehovoria rozne systemy navadzania rakiet na ciel, predpokladam, ze ten system z Vegy znacne zdokonalili. Mozno spoluziaci na S-300 by vedeli povedat viac.

            • Rozšířím tuto diskusi o tuto ilustraci z jiné oblasti. Otázka zní, proč vznikla řada počítačů typ PC-kompatibil, postavená na mikroprocesoru Intel, když v té době v USA již byla rozjetá výroba počítačů Aple postaveném na procesoru Motorola, který byl již kompletní a PC jej doháněly ještě cca 10-15 let, včetně vývoje i operačního systému přes MS-DOS až do Windows podoby a doplnění o kancelářské balíky?
             Odpověď:
             Neboť Motorolu amíci (armáda) použili v řídících systémech raket a proto nařídili přísný zákaz vývozu všech zařízení s Motorolou ven mimo území USA. Důvod: věděli, že když je získá nepřátelská strana, bude schopna je analyzovat a určitě také bude moci vyvinout zařízení na jejich rušení (paralýzu).
             V této technické diskusi stojím za Kailem.

            • Oracle 911 14.4.2018 o 23:19

             A práve na to som narážal HW S-400 na ruských základniach a doma je prakticky ten istý ale software je iný lebo technológia spred 30 rokov neumožňoval to čo v súčasnosti.

            • Hades, jasně, že se neustále nekomunikuje s antiraketou, ale v případě potřeby ano. Nezdůraznil jsem to. Samozřejmě antiraketa má i svou umělou inteligenci a dokonce komunikuje i mezi dalšími raketami letícími na cíl. Určí se, která je master a které jsou slave. Jedna zasáhne cíl a další si můžou převzít další cíle, které ještě nejsou zničeny a sami si je mezi sebou rozvrhnou. Zapomeňte na to, že mezi sebou nekomunikují. Komunikují, ale občas, zřídka.

            • Oracle 911 14.4.2018 o 23:25

             @badatel, ja hovorím o S-400 systémoch na ruských základniach a nie o S-400 systémoch určených na predaj.

            • Badateli, pěkně a výstižně popsáno. Alespoň jedno zastání. Vážím si ho.

            • Badatel, ten vas argument ohladom Motoroly stoji ani nie na vratkych hlinenych nohach, ale na vode. To akoze Sovieti nemali ambasadu v krajinach, kde sa Jablko predavalo? A bolo na zbrojny pas alebo inu evidenciu? Tak ak ste si zodpovedali tieto odpovede, tak viete, o com ste argumentovali. K procesoru Motorola sa aj za dob sociku dalo dostat aj inak, ako kupou predrazeneho Applu.

            • Hades, když už máš zkušenosti s S-200 můžeš mně vysvětlit, jak syrská PVO mohla setřelovat nízko letící cíle s S-200 když rakety tomahawk jsou nízkoletící cíle, výška letu je 15–30 m? S-200 je pro rozsah výšek 0,5 – 40 km. Cituji, „je určen k likvidaci prostředků vzdušného napadení jako jsou taktické a strategické bombardéry, balistické střely a vrtulníky letících ve velkých a středních výškách“

            • S-200 nie je určená na postreľovanie NLC, jej PÚP je v rozsahu 300m až 40.8 km. Takže tie sekery museli lietať pekne vysoko, alebo S-200 sa zostreľovania ani nezúčastnili.

   • Oracle 911 14.4.2018 o 10:11

    PS: Ty si naozaj myslíš, že tá raketa smerujúca na Damašek dopadla na ruiny len tak?!

    Odpověď
    • Pak ať pán Gerasimov nevyhrožuje s ničením raket a nosučů. Však už i budou prodávat S-400 do Turecka a Saúdské Arábie.

     Odpověď
    • Nemyslím, že dopadla jen tak. Cile se jednoznačně domluvily a odsouhlasily mazi RF a uSa.

     Odpověď
     • Oracle 911 14.4.2018 o 13:28

      A prečo by mali použiť S-400 keď bolo jednoznačne povedané, že rakety NATO sú zacielené na Sýrske ciele a nie na ruské? To je prvá vec.
      Druhá vec je, že nevieme aké prídavné funkcie majú radary originálnych S-400 a nikde som napovedal, že S-400 boli vypnuté.

      Odpověď
      • Tak to je opravdu parádní útok (válečný akt) když dopředu je vše jasné a když vše proběhne začneme vyzdvihovat 30 – 51 let starou PVO Sýrie. Není to tak trochu přehnané? Ano klobouk dolů měly velmi dobrou úspěšnost zachycení „cvičných cílů“! Neměli by jsme tomu spíš říkat cvičné bojové střelby mezi uSa a Sýrií pod kontrolou RF?
       S-400 nebyly vypnuté byly v plném bojovém postavení.

       Rád bych tě požádal o odpověď na otázku.
       Proč Rusko přistoupilo na divadlo a nechalo zastřílet si uSa, VB na syrské pozemní cíle? Proč neřekli a dost? Co kdyby byly oběti na civilistech. To nelze vyloučit.

       Odpověď
       • Třeba proto?
        http://www.vodaksb.eu/diskuse/comment-page-17/#comment-129583

        Odpověď
       • Kaile, musíš si uvědomit, že dnes se řeší hlavně odpis USA s co nejmenšími otřesy pro svět.

        Kdyby USA dostaly v Sýrii nakladačku, znamenalo by to jejích rychlý a překotný odpis s velmi pravděpodobnou revoluci v samotných USA, ale i v Evropě. Umíš si představit krvavost takových procesů?
        Tak, jak to bylo provedeno, dává Trumpovi do rukou instrumenty pro přirozenější a pomalejší odpis nejen USA elit, ale i jejich podpindosníků. Revoluce nikdo nepotřebuje, svět se musí přizpůsobit změnám.

        Odpověď
        • Toure, i tobě děkuji za tvůj čas, který věnuješ mně a téhle kilometrové diskuzi!

         Nedokáži si teď představit když se setkají vojenští generálové usa a vyhodnocují úder v Sýrii jako PERFEKTNÍ. Poklepávají si na ramena a připíjejí si šampusem na oslavu skvělého úderu.. Pak tady mně něco nehraje.
         To je taková divadelní přetvářka. Zajímalo by mě, jak se teď vedou ve válečném bunkru v usa opravdová jednání generálů.

         Odpověď
         • Generálové jsou rádi, že nebude válka. Mezi nimi jsou normální lidé, řekl bych, že je jích víc v Pentagonu, než v Kongresu USA. Oni jsou o stavu USA armády informováni podstatně lépe. A také dobře vědí o stavu armády RF. Pamatují se na jedno video, kde takový generál z Pentagonu odpovídal na otázku od kongresmana, co by udělal, kdyby dostal příkaz k útoku na Rusko jadernými hlavicemi. Odpověděl, že takový zločinný příkaz by nikdy nesplnil.

          Odpověď
       • Oracle 911 14.4.2018 o 15:52

        Netvrdím, že sýrska a ruská armáda nevedela dopredu kam letí ale len to, že to bol systém S-200 čo zostreľoval tie rakety a aj tak 71 zo 101 vystrelených je výkon.

        A na zbytok odpovedal TauRus.

        Odpověď
    • Ori- a , čo pišu na aktialne.cz ?
     - Raketový útok zničil centrum pro vývoj chemických zbraní v Damašku :)

     Odpověď
   • Kaile, Putin má o dost víc informací (tajných), než my všichni a rozhoduje na základě těchto informací a ne na základě „horké hlavy“…
    Pokud nedal pokyn k útoku, znamená to, že ztráta by byla větší, než přínos… Vždyť USA (neoconi) si právě toto přejí… Kdyby zareagoval, ukázal by tím, že situaci neřídí on, ale neoconi… Oni udělali další pokus a zase bez úspěchu… Úspěchem by pro ně bylo, kdyby Rusko reagovalo… Přece jim Rusko nebude pomáhat v jejich snažení…

    Odpověď
    • Aksal souhlasím.
     Pak tohle divadlo bylo sehrané uSa a RF pro svět. Předem domluvené. Jinak by musely jednotky PVO v Sýrii konat a nevymlouvat se, že rakety letěly mimo dosah PVO RF.

     Zatím se vždy oznámil útok dopředu a nechal se protivníkovi čas na rozvinutí a zasílaní bojového postavení. Jinak by dopadla matematika kdyby byl útok neoznámen a veden z nenadání. Takhle se opravdu vojenské útoky nevedou. Tohle bylo takové představení pro svět.

     Odpověď
     • … ja si skor myslim, ze sa nedohodli a cervena ciara o ktorej sa hovorilo, bolo zasiahnutie ruskej zakladne a armady….Rusi len ostrazito napomahali zostrelit co najviac rariet syrskymou PVO…a ak je pravda, ze zostrelili 71, tak toje skvele a preto ludia v Damasku oslavovali …

      Odpověď
      • Ale Tiwi, to nemá co dočinění s válečnými bojovými střelbami. Prostě jiný ten počet sestřelení bude v době válečného překvapení a navíc pokud by zařadili taktické odpalování raket s plochou dráhy letu tak je to úplně jinde, odhaduji úspěšnost 40 – 50 %. Opět manipulace s jásajícími lidmi, ale dokážu pochopit, že pro lidi v Sýrii a i pro jiné je to skvělý výsledek.

       Odpověď
 41. Letisko Dumeir vo východnej časti Sýrskeho Damašku bolo napadnuté 12 raketami, ktoré boli zostrelené leteckými jednotkami Sýrie. Všetkých 12 rakiet bolo možné zachytiť s pomocou sovietskych protilietadlových raketových systémov.

  СЮЖЕТ: ВОЕННЫЕ УДАРЫ США ПО СИРИИ
  Системы ПВО Сирии сбили все 12 запущенных по аэродрому Думейр ракет

  https://iz.ru/732092/2018-04-14/sistemy … meir-raket

  Damašek.
  Islamský štát (ISIS) využil posledný útok USA koalície na spustenie silnej ofenzívy v južnej časti Damasku, informoval dnes ráno sýrsky vojenský zdroj Al-Masdar.

  Podľa vojenského zdroja začal islamský štát ich útok útokom sýrskej armády pozdĺž západnej osi okresu Al-Qadam.

  https://www.almasdarnews.com/article/is … mbs-syria/

  Odpověď
  • FIFA využila situáciu, kam bude v sobotu 14.4.2018 celý svet pozerať a v predvečer amerického útoku, piatok 13.4.2018 menovala do svojho čela černošku:

   https://www.rt.com/sport/424076-fifa-secretary-general-fatma-samoura-collymore/

   Neviete, či je aj slobodná matka?

   Odpověď
  • Ohledně toho útoku ISIS na jihu Damašku to znamená jediné, že dny téhle enklávy jsou sečteny a do měsíce bude zlikvidována. Podle mě je velení vojenských operací USA v Sýrii plně v rukou Trumpa a GP a vše probíhá v dohodě mezi USA, Ruskem a Sýrií. Že se na mediální scéně chová USA jinak může mít víc důvodů. Např. to, že GP nechce posilovat pozici Ruska víc než je nezbytně nutné. Nebo proto, že v Gosdepu mají stále velké zastoupení neokoni.

   Odpověď
 42. Odpal raket
  https://www.youtube.com/watch?time_continue=2&v=GeBdDwdx-Ps

  Sestřel raket
  https://www.youtube.com/watch?v=2PbIEXclYcs

  Damašek ráno
  https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=iXI6R69hUxY

  Odpověď
  • no vidíš Kail, pohoda nie ? ja tam vidím jedno trápne fiasko ktoré média spracujú pre blbých podľa potreby….pokojne ako ďalšiu verziu „Ramba “ :)
   ja tam vidím pomerne drahý ohňostroj a keby to nebolo do plaču tak je to taká ohromná fraška až by jeden padal od smiechu :)
   ….detičky sa vytrucovali dostali hračky a môžu si umyť zúbky a ísť hajať….teraz prídu na rad dospelí a ich práca….peknú sobotu pane :)

   Odpověď
   • Spomínaš ramba, toto video mi dnes vybehlo, keď som pozeral videá zo Sýrie. Je to 2 roky stará úderka od amerického vazala Francúzsko a jeho štátnej telky France 24:

    Meet Abu Azrael, ‘Iraq’s Rambo’, the most reknown fighter in Iraq
    https://www.youtube.com/watch?v=0NAvTEQ9eXQ

    Generácia čo si pamätá film Rambo pomali vymiera.. lol

    Odpověď
   • Vďaka

    Odpověď
   • S dovolením jsem sdílela na FB videa od Kaile a tvůj vtipný komentář pro své přátele. Snad to nevadí… Díky.

    Odpověď
 43. … vcera tu bol odkaz video s dvomi ucastnikmi provokacie v Duma, ktori popisovali ako sa to vsetko zbehlo, neviem to najst, vie mi niekto z vas pomoct… vdaka..

  Odpověď
  • http://www.vodaksb.eu/diskuse/comment-page-17/#comment-129416

   Odpověď
  • video:
   http://www.vodaksb.eu/diskuse/comment-page-16/#comment-129211
   preklad :
   http://www.vodaksb.eu/diskuse/comment-page-16/#comment-129276

   Odpověď
 44. A ještě jedno videjko z dnešního syrského rána – přímo z prezidentských fejsbúkovských stránek:
  https://www.facebook.com/SyrianPresidency/

  Bašár jde do práce…
  (srolujte níže – do sekce „příspěvky“)

  Odpověď
 45. Dmitrij Taran k útokom:
  https://www.youtube.com/watch?v=n3_kJqp3TmI

  Čo bolo cieľom útokov:
  - Západ si zachováva tvár
  - Moskva neodovedá na útoky…..aspoň teda v informačnom poli, tým sa vytvára situácia na kvikot podpindosov vnútri Ruska (pozrite, robia si s nami čo chcú)
  - Mediálna hystéria

  Odpověď
  • velmi dobrý střízlivý a chápajíci komentář

   Odpověď
 46. Bez komentára :)

  Damašek dnes ráno

  https://www.youtube.com/watch?v=iXI6R69hUxY

  Odpověď
  • Tož kdy tam začneme zase jezdit na montáže? :-)

   Odpověď
  • Nasredin 14.4.2018 o 9:18

   Vlk se nažral a koza zůstala celá :D

   P.S.
   Teď je ale potřeba toho vlka sejmout, aby už dal pokoj !

   Odpověď
   • Dali mu nažrat proto,aby po něm nepřišel někdo horší . Teď by měla zabrat ta válka slov.

    Odpověď
  • https://www.youtube.com/watch?v=EU-o6QnS5tM Reportáž ruského Prvého kanálu, ktorá krásne sumarizuje situáciu zo včera, 13.4.2018:

   „Útoky na Sýriu vytvoria ďalšiu vlnu migrantov a ďalších negatívnych procesov, od ktorých sa môžu ochrnáiť iba tí, ktorí sú chránený oceánom“, povedal Lavrov

   Dnes majú prísť inšpektori z OPCW, včera prišli do Libanonu.

   Odpověď
 47. Mě tedy na celém útoku zneklidňuje jediná věc a to slova ruského vylevyslance v USA:
  „Je to urážka Putina.“

  Odpověď
  • Nasredin 14.4.2018 o 9:25

   Taky jsem nad tím přemýšlel. Jakou hru tento člověk hraje. Připadá mi to jako domluvená hra s velvyslancem v Libanonu, který před útokem pustil do éteru info, že Rusko zničí americké nosiče a v podstatě tak zavázal Putina k válce s USA. Už tehdy mi to prohlášení připadalo divné a nelogické. Zdá se mi, že se teď se budou všichni Putinovi vysmívat.

   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Tato-slova-vypustil-rusky-velvyslanec-ve-Washingtonu-po-utoku-USA-Francie-a-Britanie-na-Syrii-531972

   Zajímal by mě názor na tuto věc od Jardoba, Lin, Taura a Hoxe a samozřejmě Pjakina.

   Odpověď
   • Je to oslabení pozice Putina, to je snad bez debat.

    Odpověď
   • Nepodceňuj Rusy a jejich úsudek.
    Trump sliboval útok novými silnými a chytrými raketami.
    Rakety přiletěly. Ne moc silné a vůbec nechytré. Zvládly je zastaralé systémy sovětské výroby.
    Pro koho je to potupa?

    Odpověď
  • … ano aj ja som to tu uz pisala… Ale bolo to tweetovane a messengetovane… Aksal tu dala zdroje… Zacharova naposledy vysvetlila, aku to ma zavaznost a aj kto za tym moze byt… v pripade Trumpa jeho dcera…

   Odpověď
  • Na první pohled se mi to prohlášení jeví tak, že Rusko sice právoplatně obviňilo UK z chemického útoku a správně odsoudilo vojenskou agresi, no pořád je Putin diktátor, „vůdce“ aka Kim… svého zachránce světe hledej jinde – není v USA, v RF..v Číně/Iránu?

   Že by omezení manévrování pro ruské vedení? Kdyby to prohlášení bylo formulováno opatrněji ve smyslu, že např.: „útok je urážkou všech, kdo se snaží o mírová jednání v Sýrii“ – tak bez ohledu na pravdivost se to stále jeví jako daleko přijatelnější varianta.

   Odpověď
   • Jenom pro nás ostatní kdy nebyl putin za posledni roky „tyran“ :D Co pockat co rusko odpovi? Zazim, vzdy, pro tebe naprikladu vyslancurusko ceka nejakej tyden, kdy pripravuje odpoved co nasere tak ze druha strana, vi ze stratili vic nez ziskala.

    Pokazde se zatim spise zmensuje manevrovaci prostor Britanie, francie a USA. To je na tom to nejvtipnejsi…

    Co treba Kim a jeho moznosti vs moznosti zapadu, kdy ted klidne muze rici, ze si jadro necha a cina bude pravdepodobne souhlasi, protoze kdyz by pa k byl konflikt, byl by korea vs USA a ostatni by se smali, kdezto, kdyz by se cina zavazala tak by musela bojovat ona a diky tomuto zasahu, muze adt ruce pryc :D

    Myslim, si já, ze na zapade uz strili od boku, protoze zacinaji mit nejake problemy o kterych nevime a vychod mlci a ceka, az se ukazou a nevyvolali konflikt s ruskem co by pak svedli na nej…

    Takze se spise boj co prijde na zapade a snazi se to zapad zakryt :(

    Odpověď
 48. Nový Pjakin česky
  https://www.youtube.com/watch?v=ni6KANkFH5Q

  Odpověď
  • vďaka…a peknú sobotu prajem

   Odpověď
   • tiež dakujem ,aj pani Irene za titulky

    Odpověď
  • Jana z Arku 14.4.2018 o 9:02

   Děkuji paní Ireně i vám

   Odpověď
 49. Fiasko USA: vojenské zariadenia SAA boli evakuované pred útokom, tretinu rakiet zostrelili, Sýrčania oslavujú zlyhanie agresora (FOTO, VIDEO)
  Reuters uvádza, že sýrske vojenské zariadenia boli evakuované po varovaní z Ruska a pred útokom americkej koalície. Preto západná armáda väčšinou napadla prázdne budovy. Sýrčania vyšli na námestie v Damasku, aby sa radovali z porážky Západu, ktorý uskutočnil neefektívnu agresiu. Ľudia vyjadrujú podporu Rusku a sýrskej armáde. Podľa sýrskej štátnej tlačovej agentúry SANA zranení v Homse v dôsledku raketového útoku na zariadenia v Homse boli 3 osoby. Sýrska letecká obrana (PRO) dokázala zostreliť približne tretinu všetkých strelných zbraní. Zároveň boli všetky britské strely neutralizované a zostrelené, hlási SANA.
  Dôstojník PRO SAR povedal v rozhovore pre SANA, že to bol „vážny neúspech“ pre rakety Storm Shadow.
  Informácie potvrdzujú, že sýrske vojenské vybavenie a letectvo prakticky neboli poškodené, od 11. do 12. apríla boli evakuované na ruské základne.
  Je známe, že jeden z hlavných cieľov pod Damaskom – letecká základňa Dumeir netrpela.
  Ruské ministerstvo obrany oznámilo, že pri odrazení útoku sa na raketovej sýrskej vzdušnej obrane sa podieľali C-125, C-200, Buk a Kvadrat. Tieto systémy protivzdušnej obrany boli vytvorené pred viac ako 30 rokmi v Sovietskom zväze.
  Vojenské ministerstvo uviedlo, že Spojené štáty, Veľká Británia a Francúzsko odpálili viac ako 100 rakiet na ciele v Sýrii.
  http://rusvesna.su/news/1523680276

  Odpověď
  • Trump sa zachoval pred svojimi ludmi ako „Hero“. A Syria za pomoci RF bude oslobodena. Pokracuje sa dalej. Vsetko ide ako ma.

   Odpověď
   • Jiří N 14.4.2018 o 8:20

    Je to tak, teď jsem si prohlížel videa a pročítal diskuze. Trump jako „hero“ a jasný vítěz voleb 2020, Putin a Rusové jako „losers“, kteří jen vyhrožují. Američané se cítí opět jako ti, kteří rozhodují o světě. To, že domy byli prázdné a obyvatelé schovaní budou brát jako ruskou propagandu.

    Vlk se nažral a koza zůstala celá.

    Odpověď
    • A to je špatně, že opět si myslí, že rozhodují o světě.

     Odpověď
     • Jiří N 14.4.2018 o 8:38

      Myslet si to můžou, je to pořád bezpečnější, než kdyby o něm skutečně rozhodovali. Trump upustil páru hurápatriotům i neokonům, navíc nikde není psáno, že se to nakonec neotočí proti nim samotným, jako fiasko a nehorázná fušeřina a neschopnost.

      Odpověď
   • Útok byl proveden večer v pátek, kdy Američané sedí před televizí. Měli to vše v přímém přenosu a měli postaráno o večerní program… Prostě Trump plní své předvolební sliby, „Amerika first“…

    Odpověď
    • … a juhoslovenski vrahovia Clintonovci sa zatial schadzaju s Dianinou svekrušou, ktora určite vedela, že ju dal jej muž zabiť a kuju pikle kdesi severnom Irsku…

     Odpověď
    • Jiří N 14.4.2018 o 8:45

     Součástí America First je i klidný průběh perestrojky USA, tedy žádná válka.

     Odpověď
     • Žádná válka v USA…

      Odpověď
      • Očekávané divadlo nakonec proběhlo. Obě strany bilancuji náklady a výnosy .Je brzy na zhodnocení,emoce /i moje/ jsou nahoře a chce to počítat aspoň do deseti.Ale některé plusové dopady jsou zřejmé už teď : NATO v autu a jeho kredit padá , tandem Francie-Německo
       utrpí ,Rusko má volné ruce k odvetě /ne na 6.prioritě/ a pochybuji,
       že opět nepřekvapí. Hraje se o víc,než jen tvář amerického kovboje
       s kolty proklatě nízko…

       Odpověď
       • Branislav 14.4.2018 o 14:09

        Predpokladám, že si to opäť odnesú intenzívnym bombardovaním teroristi v Sýrii.

        Odpověď
  • Typický Erdogan: Turecké ministerstvo zahraničia uviedlo, že Ankara je „spokojná“ s operáciou Spojených štátov, Británie a Francúzska.
   https://russian.rt.com/world/article/503131-tramp-prikaz-siriya-udary

   Odpověď
   • … Erdogan je chudak, ale toto nemusela byt jeho robota… Cavusoglu… je spina…

    Odpověď
    • Anebo je informovaný o „dohodě“ a mohl to myslet úplně jinak.

     Odpověď
     • Ano souhlas, ta „spokojenost“ dává možnost vícero výkladů…

      Odpověď
   • No vzpoměla jsem si na Kadáfiho výrok na zasedání států arabské ligy , myslím.. Dnes zabili jeho a zítra to můžeš být Ty, ja… Vzpomínáte, jak se mu všichni smáli?

    Odpověď
    • Já si vzpomínám – na to se snad ani nedá zapomenout. Rok 2009 – v arabské Lize.
     A taky si vzpomínám, že mezi těmi, kdo se Kaddáfímu smáli, byl i Asad…

     Odpověď
  • Podle Rossija 24 byl útok proveden z důvodu znemožnění vyšetření chemického útoku v Dúmě. Specialisté měli začít s vyšetřováním dnes. Byl zasažen sklad a laboratoř chemických zbraní džihádistů v Dúmě, který objevily Syrské jednotky…

   Odpověď
   • Na to, že cieľom je zahladiť dôkazy, upozorňovali v RF pred útokom

    Odpověď
    • Ano, tím se to potvrdilo…

     Odpověď
   • Souhlasím, ale i částečné znemožnění RF.

    Odpověď
    • … ake?

     Odpověď
     • Alespoň pomoc se sestřelováním 100 rakat. Alespoň v okolí Homsu. Věř, že není to sranda. 100 letících raket na tebe zaměstná nekolik desítek jednotek PVO.
      A nikdo z těch kluků sloužících u monitoru radaru, neví zda jedna z nich neletí na tebe! Věř, že jsou to velmi strasující minuty a sekundy, které jdou velmi rychle.

      Odpověď
      • Kaile, ty to bereš jenom z technologické stránky (6.priorita). Ale to není jen o technologii, nad technologii jsou další řídící stupně… Podle výše škod je vidět, že toto vyšší řízení funguje. A tím nejvyšším je Putin. Když neměl možnost tomu zabránit, postavil se na čelo procesu a odklonil ho na přijatelnou míru…
       On ví, co je Trump zač a prostě mu zase pomohl v jeho situaci zachovat tvář, aby mohl pokračovat v přestavbě USA…
       A co si myslí amíci je vedlejší, celý svět vidí, že jsou USA kolos na hliněných nohách… Vzpomeň si na pohádku Císařovi nové šaty…

       Odpověď
   • Přesně tak, Aksal. Inspektoři dorazili na místo už včera večer (našeho času), takže tato akce „rychlé roty válečných štváčů“ má za cíl (mj.) znemožnit jakoukoliv prověrku přímo na místě údajného chemického útoku.
    Úspěchem Ruska bylo vůbec přesvědčit inspektory, aby na místo přijeli a v takto relativně krátkém čase (protože čím déle po útoku, tím více se stopy po chemikáliích ztrácejí). Inspektoři do této doby odmítali, protože „je tam velmi nebezpečno“. Rusové jim předvedli, že ve městě je jejich vojenská policie a že se tam už vůbec nebojuje. Oni souhlasili – tak musely přijít rakety.
    Ten útok mě po ránu vyděsil, ale nyní, po přečtení několika zpráv, jsem klidnější. Zatím píšou, že mrtví nejsou, jen zranění, z toho 6 těch, kteří hlídali objevenou laboratoř teroristů v Dúmě. Dále byly rakety namířené na civilní objekt – jakési vyšetřovací centrum (nevím, kde leží).
    A podle všeho to vypadá na stejný „útok“, který už provedli před rokem. Píše se, že Francouzi dopředu na útok upozornili velení RF – takže se spoléhám na to, že v Sýrii cíle znali a stačili „něco“ udělat. Osobně si myslím, že tento „útok“ byl také jakýmsi vycouváním západu z jeho silných řečí z posledních dnů (to o nové válce atd.).
    Sama jsem zvědavá, jak se situace bude vyvíjet dál. V Damašku probíhá demonstrace na podporu Asada, před Bílým domem zas demonstrace proti bombardování Sýrie.

    Odpověď
    • Makron včera telefonoval V. V. Putinovi. Oficiálne :
     posudzovali situáciu v Sýrii
     https://russian.rt.com/world/news/502942-putin-makron-situaciya-siriya

     Odpověď
  • Troufli si a takhle to dopadlo

   Odpověď
   • Oracle 911 14.4.2018 o 8:12

    A to boi cca 30 ročné systémy, nie tie najmodernejšie. Asi vsetci vieme ako by dopadli útoky na Rusko.

    Odpověď
  • http://www.vodaksb.eu/diskuse/comment-page-17/#comment-129359

   Odpověď
  • Opatrně s tou jednostranou propagadou. Já to dělím dvěma

   Odpověď
   • Informácie sú propaganda? Ak máš iné informácie, tak ich zverejni.

    Odpověď
    • MO RF: Ani jedna z vypuštěných raket neletěla zónou odpovědnosti ruské protivzdušné obrany

     Vlastní zkušenost.
     Tohle plácnutí do vody mě v žádném, ale v žádném případě nepřesvědčilo.
     Vy nemůžete čekat na poslední fázi letu když monitorujete křižující raketu s plochou dráhou letu. Musíte jednat velmi rychle!! Ta vzdálenost vypuštění rakety a dopadu byla krátká. Nevíte jestli poletí na Tartus nebo na Homs (města jsou v topologickém zákrytu od moře), a ani zda má v poslední fázi program zpětného oblouku, a zásahu cíle než si myslíte. Homs a Tartus jsou od sebe 80 km. Udělejte si kružnici 100 km okolo Tartusu. Kolik kilometrů je zéna odpovědnosti? 10 km 20 km 50 km? Jen připomenu rakety dopadaly i na Homs. Něco málo mám nastříleno na nízkoletící cíle v poušti Karakum. Dokážete si představit když letí okolo vás a na vás 100 raket? Jakože budete v klidu? A ruské PVO, VKS byly v klidu.

     Bylat to jasná dohoda uSa s RF o místech dopadů raket s plochou dráhou letu!
     Pro mě RF podlehlo tlaku uSa a NATO a nechalo je zastřílet v Sýrii. Mohli sestřelovat a vyzkoušet si S-400 a Panci-S1. Neučinili tak, ale mohli. Proč? Dodávám, nemuseli ničit nosiče (loďě).

     Tak proč by si nezastřílely staré sýstémy a neprověřilo se vojsko PVO Sýrie.
     Divadlo pro svět.

     Odpověď
     • Kaile, Kaile, tvůj kaleidoskop je obdivuhodný: „Pro mě RF podlehlo tlaku uSa a NATO …“ Ty se snad vůbec nevzděláváš.

      Odpověď
      • Já bych Kaila neodsuzovala, máme tady vzorek, jak se na tyto události dívají běžní občané… Nic se s tím nedá dělat, jenom se snažit těmto lidem pomoct pochopit… Už to je dobře, že Kail je mezi námi a ne mezi rusofoby…

       Odpověď
      • Souhlasím. Zde též velmi výstižně:
       Aksal 14.4.2018 o 9:01
       Kaile, ty to bereš jenom z technologické stránky (6.priorita). Ale to není jen o technologii, nad technologii jsou další řídící stupně… Podle výše škod je vidět, že toto vyšší řízení funguje.
       (atd., viz výše, pardon dal bych odkaz přímo na příspěvek Aksal, ale nevim jak na to)

       Odpověď
    • podle CNN bylo zasaženo zařízení na předměstí Damašku. Nechce se mi věřit, že předměstí Damašku není pod kontrolou ruské PVO

     Odpověď
     • … vsak sa bojovalo predtym aj na predmestiach Damasku, vsak este tot pred 1,5 tyzdnom z Duma ostrelovali Damasok, ak trafili na to iste miesto, ktore uz bolo v ruinach tak skoda to riesit…

      Odpověď
   • … skus vysvetliť o čom hovoriš, lebo to vyzera ako obyčajný trolling?!

    Odpověď
    • Běžte někam s tím trollingem. Jakmile nejsem občas na stejné vlně, jak zdejší smýšlející diskutéři tak ustřihnete kus samolepky a letíte mě onalepkovat TROLL. Kolikrát to ještě bude?‘
     Můžu mít i občas i jiný názor a pohled na události?

     Odpověď
     • Kaile, řekni přímo, co chceš říct a nechoď kolem horké kaše. Já ti prostě nerozumím, tak to řekni polopaticky…

      Odpověď
      • Můj názor je, že Rusové se měli jednoznačně zapojit do setřelovaní raket. Ne ničení nosičů! Tak, jak si zastřílel Trump na Sýrii, měli si Rusové zastřílet na letící rakety. Pro svět by byla pak informace stravitelnější než když nepomohli. A znovu opakuji u Homsu to mohli udělat, ale neudělali i když rakety letěly v blízkosti PVO RF v Tartusu.

       Pokud to tak nebylo pak se jednoznačně dohodli. Vy si zastřílejte na předem domluvené cíle a my si to tady budeme jen kontrolovat zda běží všechno jak má.

       Odpověď
       • A není lepší, že se domluvili, než by problém víc eskalovali a nakročili k 3.sv. válce? Západ si zachoval tvář, a rusové světu ukázali, že bojují, jenom když je to nevyhnutné a není třeba se jej obávat… Zřejmě to nevyhnutné nebylo, což ukázali i výsledky boje. Sýrie si poradila sama… A to je dobře. Rusko se zachovalo jako dobrý rodič. Nechalo jednat dítě (Sýrii) a přitom mu stálo za zády, jako záštita…

        Odpověď
        • Já neříkám, aby ničili vojska RF nosiče (lodě)! Já píšu, aby pomohli ničit rakety odpálené debilami. Pro informační pole by to bylo daleko přijatelnější a výhodnější. A navíc by nedali trumfy trollum. Něco jako. „Generálmajor Konašenko hrozí a pak nic. „Ani nizkoletící rakety moderní PVO S-400 nedokáže sestřelit.
         Já nevidím, že by vznikla eskalace tím, že by jim sestřelili pár raket. Ba naopak, obě strany by si zachovali tvář před širokou veřejností, která neví která bije.

         Odpověď
     • … nerozculuj sa, hovorim aby si to vysvetlil… o akej vlne hovoris?… ked prichadzas s inym nazorom ako diskutujuci pred tebou, tak by si mal vysvetlit co ta k tomu vedie… to je snad normalne… Mozno ti nasledne dame za pravdu…. Toto nie je diskusia v mainstreeme…

      Odpověď
  • Obyvatelia Damasku sa zišli v centre sýrskeho hlavného mesta na spontánnom mítingu, aby vyjadrili svoju podporu vláde krajiny a Bašárovi Assadovi. Protestujú proti politike Spojených štátov, ktoré spolu s Veľkou Britániou a Francúzom vypustili v sobotu večer viac ako 100 rakiet na územie SAR. (FOTO)
   https://russian.rt.com/world/foto/503199-stihiinyi-miting-v-damaske

   Odpověď
  • Stalo se přesně to co predikovala ve svém čtvrtečním článku i Spencerová. Bohužel se nereakcí Ruska na útok prohlubuje krize mezi prezidentem Putinem a vrchním velením.

   Odpověď
   • Všechno je důsledek dohody GP, jehož jménem jedná loutka Trump, a Putinovského Ruska. Je třeba jestřáby americké státní elity a jejich slouhy nechat projevit a znemožnit. Kdo teď bude kývat na jestřábí hesla, že Rusko je agresivní a ohrožuje státy NATO?
    Neodpověď Ruska na raketový útok je jasná a zdůvodnitelná. Neprohlubuje se krize mezi Putinem a ruským vrchním vedením, jenom se zviditelňuje propast mezi Putinem a ruským vrchním vedením na jedné straně a podpindosy toužícími rozpoutat poslední válku na druhé straně.

    Odpověď
 50. MO RF: Ani jedna z vypuštěných raket neletěla zónou odpovědnosti ruské protivzdušné obrany
  https://cz.sputniknews.com/svet/201804147151266-ministerstvo-raketa-obrana-syrie-rusko-usa/

  Odpověď
  • Tohle plácnutí do vody mě v žádném, ale v žádném případě nepřesvědčilo.
   Vy nemůžete čekat na poslední fázi letu když monitorujete křižující raketu s plochou dráhou letu. Musíte jednat velmi rychle!! Ta vzdálenost vypuštění rakety a dopadu byla krátká. Nevíte jestli poletí na Tartus nebo na Homs (města jsou v topologickém zákrytu od moře), a ani zda má v poslední fázi program zpětného oblouku, a zásahu cíle než si myslíte. Homs a Tartus jsou od sebe 80 km. Udělejte si kružnici 100 km okolo Tartusu. Kolik kilometrů je zéna odpovědnosti? 10 km 20 km 50 km? Jen připomenu rakety dopadaly i na Homs. Něco málo mám nastříleno na nízkoletící cíle v poušti Karakum. Dokážete si představit když letí okolo vás a na vás 100 raket? Jakože budete v klidu?

   Jednoznačná dohoda!

   Odpověď
   • áno..pokoj…GP prácička …trafilo a netrafilo sa to čo bolo dopredu dohodnuté…

    Odpověď
   • Oracle 911 14.4.2018 o 8:28

    A odkiaľ berieš tu bohorovnú istotu, že poznáš všetky parametre ruských protiraketových systémov?!

    Odpověď
    • A kde ty bereš tu jistotu, že to tak není? Já měl nekolik let zkušenosti s PVO RF.

     Odpověď
     • Oracle 911 14.4.2018 o 9:00

      Aké staré boli tie systémy? A poznamka: moderné ruské PVO má aj pasívne radary.

      Odpověď
      • Ty jsme už měli taky. Pozice víš přesně kde momentálně se nacházejí PVO RF s Sýrii. Mají to velmi dobře zmapované. 30 let. Rychlosti PVO raket se až tak nezměnily, aby vyčkávali na poslední chvíli tomu opravdu nevěřím. Byli si až velmi jisti. Velmi jisti.
       A znovu ti zopakuji. Křižující raketa s plochou dráhou letu se může obloukem vrátit na tvé postavení. Každá z těch raket byla vysoce nebezpečná pro vojenské rozvinuté postavení RF v Sýrii, hlavně u Tartusu. Jen si spočítej čas zásahu když budeš mít zónu odpovědnosti 50 km a věř, že to není jen o zmáčknutí tlačítka.

       Odpověď
       • Oracle 911 14.4.2018 o 10:04

        A kde tvrdím, že ciele neboli dohodnuté? Mne vadí, že:
        -používaš 30 rokov staré udaje;
        -myslis si, že pasivne radary neboli zapnuté.
        Prvá nemusí byť už pravda a druhá predpokladá, že Rusi nečakajú nejaký podraz.

        Odpověď
        • Já bych ty tajemné PVO RF až tak nepřeceňoval. Měli bezpečnou možnost se předvest v sestřelování raket a nepředvedli. Pak ať pan Gerasimov nehrozí o sestřelování raket a nosičů. Pro mě je to jasné oslabení vojenské pozice RF ve světě, ale i oslabení pozice prezidenta Putina
         Viz http://www.vodaksb.eu/diskuse/comment-page-17/#comment-129437

         Odpověď
         • Ale předvedli Kaile, jen jsi to přehlédl. Použili S-200 a BUKy. Dobré zbraně. Podle dostupných informací měly asi 70% úspěšnost. A tebe mrzí, že Rusové nepotopili západní flotilu ve Středozemním moři s tisíci mrtvými ? To jsi úplně zešílel ?

          Odpověď
          • Ne mě mrzí, že uveřejnili:
           MO RF: Ani jedna z vypuštěných raket neletěla zónou odpovědnosti ruské protivzdušné obrany
           https://cz.sputniknews.com/svet/201804147151266-ministerstvo-raketa-obrana-syrie-rusko-usa/

           V žádném případě nejsem pro potopení lodí!!! A navíc ať nedělají prohlášení:
           Parafrázuji, „Budeme sestřelovat rakety i nosiče v případě útoku na Damašek kde se nacházejí naši vojenští poradci“. Když už je po bitvě, přijdou s prohlášením, že všech 100 raket letělo v bezpečné vzdálenosti od PVO RF.

           Odpověď
           • Tak nevím. Z jedné strany tvoje (už dnes mnohokrát) opakované nářky nad nesplněnými ruskými hrozbami (sám sebe vidíš jako konečnou autoritu definující přesné vyznění těch slov) a současně říkáš, že nejsi v žádném případě pro potápění amerických útočících lodí. Tak co by bylo podle tebe správné ?

            Odpověď
          • Ano souhlasím je to velmi slušná úspěšnost.

           Odpověď
          • Bohumile, Bohumile. Čti co jsem psal a nepodsouvej mně jiné závěry!
           Nechci, aby potápěli usa loďstvo. Proč neparalizovali REB systémem lodě rakety když už nám to jednou předvedli?

           Odpověď
           • Protože tam byla dohoda s Trumpem…Přece Putin neudělá z Trumpa úplného blbce… nechal ho, ať si zastřílí a upokojí situaci doma…Až půjde skutečně do tuhého, tak se použije vše…

            Odpověď
         • Oracle 911 14.4.2018 o 11:31

          Kail my tu rozprávame o systémoch S-200 a spol. ktoré má sýrska armáda ale nie o systémoch ako S-300 a S-400, ktoré tam majú Rusi.
          Inými slovami, Rusi situáciu monitorovali (a možno aj zakročili, viď raketa na Damašek dopadla na ruiny) ale boli to 30 ročné Sýrske PVO, ktoré zostrelili tie rakety (a viac než 70% úspešnosť od tak starého systému je poriadny výkon).

          Odpověď
     • A s akymi ak smiem vediet? S S125 Neva, ci nebodaj s este starsimi mobilnymi Kubmi? Tak dnes je uplne ina technika a tvoje skusenosti simmozes dat zaramovat, podobne ako ja svoje s S-200 o ktorej sa ti ani nesnivalo, hocikto sa k nej nedostal.

      Odpověď
      • S mobilní Kubmi. Hades, ano nesnívalo a přiznávám ti, že máš navrh.
       Ale, aby MO RF informovalo, že byly použity S-200 proti tomahawkům je dost zavádějící. Někde ráno jsem četl, že podle způsobu odpalu raket a trajetorii byly pravděpodobně i použity i S-400, ale to není ověřené. Jasně, že museli vyzdvihnout PVO Sýrie, chápu a udělat okolo toho takový humbuk, jak udělali.

       Odpověď
       • Podľa dostupných údajov priamo od veliteľa Buku, ktorý pár indiánskych sekeriek dal dole, tak skutočne leteli hoooodne vysoko, čo opäť evokuje, že sa všetko robilo pre neúspešnosť misie cti.

        Odpověď
      • Ty jsi měl štěstí, že ses dostal k S-200 a já měl štěstí, že jsem se dostal ke speciálnímu PVO vojsu a jeho určení. Nikde jsme nebyli vedeni a nikdo o nás moc nevěděl.

       Odpověď
 51. Chronologicky – Mezinárodní úder na Sýrii
  Sledujte živě
  https://www.lidovky.cz/mezinarodni-uder-na-syrii-09i-/online.aspx?online=1006906

  Odpověď
 52. Británie svůj útok na Sýrii označila za legální a úspěšný
  https://cz.sputniknews.com/svet/201804147151443-britanie-utok-syrie/
  - hyenizmus

  Odpověď
  • Všetky britské rakety boli neutralizované a zostrelené – riadne fiasko, a to 30-rokov starými vojenskými zariadeniami. Nech si to vyskúšajú na tie najnovšie ruské zbrane. bola to riadna príučka

   Odpověď
 53. Tak tu mame pretlakovy ventil. Je tam toho. Toto ma byt utok? Skoda ze tomahawky nepouzivaju aj na boj s ISIL, ale to by strielali na vlastnu armadu.

  Odpověď
  • PVO Ruska se nezúčastnilo. Útok odrážely jenom syrské jednotky S100, S200, Buk a Grad, všechno zbraně ještě z doby SSSR. Velkou část raket sestřelily…Zdroj Rossija 24

   Odpověď
   • Otazka je, preco nepouzili nove POV. Ale pockajme ako to pojde dalej. Ja si myslim, ze sa nam opakuje situacia z minuleho roku. Trump bude hero, ale Syria bude Syriou a dalej sa bude oslobodzovat za pomoci RF.

    Odpověď
    • Takze jasne. Mimo uzemie POV.

     Odpověď
    • toto bol prvý „úder “ …

     Odpověď
   • Zasaženo 9 cílů…

    Odpověď
   • Vojenští experti hlásí, že USA použily vůbec poprvé v boji „neviditelnou“ raketu vzduch-země AGM-158 JASSM s dlouhým doletem. Je určena k ničení dobře chráněných pozemních cílů vysoké hodnoty. Rakety byly vypuštěny z bombardérů B-1B.

    treba nakalibrovat PVO na nove rakietky pustene na vopred urcene ciele-myslim ze je jasne kto tym zase ziskal
    a zaujimave je to ze Trump to tweetoval,on ich varoval prakticky,prezradil im co sa ide robit

    Odpověď
   • Aksal vy tomu věříte? Já ne.

    Odpověď
    • To není o víře. To je o tom, že ten proces je řízen a je řízen Putinem… To je pro mě nejdůležitější… Ty zpravodajské tanečky je jenom divadlo…

     Odpověď
 54. Člověk 14.4.2018 o 6:19

  Už to začalo, tak snad i brzy skončí bez, nebo s minimem obětí.

  Odpověď
 55. Mimořádná zpráva
  Zločinci z uSa spustili útok na Sýrii. Rakety dopadly na Damašek, něco málo bylo sestřeleno PVO Sýrii. Všechny zdejší anýlýz s tím nepočítaly a zločince jsme podcenili. Zatím se nikde nepíše zda Rusko zasáhlo, ale asi nezasáhlo.

  Na Sýrii dopadly rakety USA, Británie a Francie. Nebe nad Damaškem zoranžovělo
  https://www.novinky.cz/diskuse?id=522478&articleId=/zahranicni/blizky-a-stredni-vychod/469159-on-line-na-syrii-dopadly-rakety-usa-britanie-a-francie-nebe-nad-damaskem-zoranzovelo.html&sectionId=743

  Odpověď
  • Člověk 14.4.2018 o 6:24

   Byl jsi rychlejší, prosím o smazání příspěvku nad. Jinak PVO sundala asi třetinu raket. Agresoři se dušují, že nijak nenarušili ruskou přítomnost v Sýrii. Snad jde skutečně o poslední štěk válkychtivé „elity“.

   Odpověď
  • Trump nařídil úder proti Sýrii (FOTO, VIDEO)
   https://cz.sputniknews.com/svet/201804147151099-Trump-uder-Syrie/

   Odpověď
  • … ja som pred par dnami tvrdila, ze z toho ako sa veci vyvijaju som presvedcena, ze zasiahnu a je len otazne, kedy a v akej sile a na co…a ze dovodom su ich vlastne chemicke laboratoria (hovoril o nich Pjakin),ktore bude treba znicit, aby ak sa podari OPCW aj do Syrie prist (sak sa bombarduje, podobne ako na Donbase ked zapad rukami Ukrajiny zostrelil MH17), tak tam najde uz akukolvek latku…

   Odpověď
  • Reakce RF?
   Generálmajor Igor Konašenko?
   Pomohli a nebo nepomohli Rusové (VKS síly) s PVO obranou Sýrie?
   Bylo domluvené válečné divadlo uSa s RF za cenu civilních obětí?
   Západ ukázal, že je odhodlaný čehokoliv a ani RF to nezastaví.
   I Kadmin se mílil.

   Odpověď
   • …? …https://www.hlavnespravy.sk/moskva-stanovila-americanom-cervenu-ciaru-v-syrii/1370950

    Odpověď
    • Dík. Za cenu civilních obětí se dohodli.

     Odpověď
     • … neviem, davam otaznik, Peskov nie je celkom cisty hrac…zaujimalo by ma ci Antonov naozaj povedal, ze je to urazka Putina… videla som uz jeden zaznam z jeho vyhlasenia a tam to nebolo… v zasade, moze ist o podsuvanie cohosi od liberalnych Rusov?

      Odpověď
      • Tady k tomu PrtSc:
       https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Tato-slova-vypustil-rusky-velvyslanec-ve-Washingtonu-po-utoku-USA-Francie-a-Britanie-na-Syrii-531972

       Odpověď
      • Tak „urážkou Putina“?

       Je tak hloupý nebo jenom vlastizrádce?

       Odpověď
       • Přečetl sis jeho vyjádření na jeho postu, který je v článku výše?

        Odpověď
        • „Insulting the President of Russia is unacceptable and inadmissible.“

         Odpověď
     • Mrtví zatím hlášeni nejsou, 3 zranění…

      Odpověď
  • Tomahawk je křižující střela s plochou dráhou letu. Nikdo předem neví, jaký cíl si vybere, a jak tak čtu informace o útoku na Sýrii, síly VKS RF nezasáhly. Tím se domnívám, že divadlo bylo domluvené předem a cíle zásahu byly známé, jinak křižující raketu musíte sestřelit jelikož nevíte zda přiletí na vás a nebo na souseda.

   Odpověď
  • PŘEHLEDNĚ:
   Úder na Sýrii 3 cíle spojené s chemickými zbraněmi. 100+ vypálených raket. USA: Rakety Tomahawk z lodí a „neviditelné“ rakety AGM-158 JASSM z bombardérů B1-B. Británie a Francie: stíhačky Tornado a Rafale s raketami Storm Shadow.
   https://twitter.com/VojtechGibis/status/985007932290093057/video/1

   Odpověď
  • Trump měl pravud s upozorněním o chytrých raketách a úderu na Sýrii.
   Vojenští experti hlásí, že USA použily vůbec poprvé v boji „neviditelnou“ raketu vzduch-země AGM-158 JASSM s dlouhým doletem. Je určena k ničení dobře chráněných pozemních cílů vysoké hodnoty. Rakety byly vypuštěny z bombardérů B-1B.

   Odpověď
   • pomerne mizerna, dvacet let stara konstrukce, kdovijak pomala a bez prodlouzeneho doletu skoro k nicemu, s vyjimkou akci typu „teroristicky utok na pentagon“ v ramci spektaklu 9.11

    Odpověď
  • http://www.vodaksb.eu/diskuse/mimo-tema/comment-page-46/#comment-128558

   Odpověď
 56. http://rusvesna.su/news/1523653762
  … Syrijska armada nasla vo vychodnej Ghute chemicke laboratorium….dole video… a osobne si myslim, ze to nie je posledne…,

  Odpověď
 57. Tohle říká P.C. Roberts před několika dny (http://www.novarepublika.cz/2018/04/deset-dni-pred-koncem-sveta-kazdy-je.html)

  Kriminálně choromyslné vlády USA, Britanie a Francie vysílají flotilu lodí s raketami, ponorek s raketami a jednu mateřskou letadlovou loď k břehům Sýrie s cílem tuto zemi napadnout – a to vzdor ruskému varování. Jaké jsou pravděpodobné důsledky této skandální agrese, která je znepokojivější a nebezpečnější, než cokoliv spáchané nacistickým režimem v Německu?

  Z evropských vlád se ale žádný protest neozývá. Na ulicích evropských a amerických měst se žádní protestující nesrocují. Americký Kongres Trumpovi nepřipomenul, že mu k útoku na suverénní zemi, který může vznítit 3. světovou válku, žádné pověření neposkytl. Každý je, jak se zdá, s vyhlídkou na konec světa spokojen. A imbecilní americké presstitutky tuto amorfní náladu přiživují.

  Zde jsou možné důsledky nastalé situace:

  1) Rusové v zajetí své klamné víry, že fakta a důkazy bere Západ přece jen v úvahu a že zdravý rozum přece jen nakonec získá vrch, útok flotily na Sýrii přijmou. Tato reakce je ze všech nejnebezpečnější, protože povzbudí Západ k útokům dalším, pokračujícím tak dlouho, až Rusku, zahnanému do kouta, nezbude jiná možnost, než přímý nukleární útok na USA.

  2) V doutnajícím konfliktu převezme Rusko iniciativu a bude americký torpédoborec s raketami Donald Cook eskortovat ještě dřív, než na místo plánovaného srazu dorazí celá flotila. Poté vyhlásí obvodovou linii, po jejímž překročení se lodě flotily stávají terčem útoku. To by měla být situace, jež povede k měření sil mezi Trumpovou válečnickou vládou a americkým Kongresem, který by Trumpovu pravomoc zatáhnout USA do války poté zpochybnil.

  3) Rusko zeskortuje torpédoborec Donald Cook ze scény a současně z ní vymaže i vojenskou kapacitu Saudské Arábie a Izraele, čímž přibližující se flotile odejme její nezbytné pozemní základny. To mu pomůže získat náskok a Západu tím současně dá najevo, že je připraveno i k útoku a nebude tedy jen trpně čekat na jeho akce.

  4) Rusko v klamavé víře, že je povinno dokázat, že je v právu, útok na Sýrii i s jeho nepředvídatelnými škodami přijme – a teprve po něm na něj odpoví. Tato reakce je stejně špatná jako první, protože vyřazuje možnosti 2 a 3, jež přece jen dávají Američanům potenciální příležitost uplatnit zdravý rozum.

  5) Vysocí němečtí politikové budou premiérku Merkelovou informovat v tom smyslu, že britská a francouzská podpora amerického útoku na Sýrii by mohla do války s Ruskem zatáhnout celou alianci NATO. Protože Němci svou zkušenost s válkou proti Rusům už jednu mají, mohli by premiérku Merkelovou dotlačit k tomu, aby Německo z aliance stáhla. Zděšeni z takovéto možnosti by Američané mohli svůj útok Sýrii-Rusko zastavit.

  6 )Americký spojený sbor náčelníků štábů by se ctí i snadno mohl vydat zprávu, že případnou ruskou odpovědí na útok proti Sýrii může být i ztráta celé flotil, včetně mateřské letadlové lodi, která by znamenala ponižující porážku pro celou americkou ozbrojenou moc. Z tohoto důvodu se tedy Americký spojený sbor náčelníků štábů proti provedení útoku na Sýrii vyslovuje. (Možná dokonce, že se tohle už skutečně událo a osvětlovalo by to jisté Trumpovy pochybnosti, jež lze v jeho posledních tweetech vystopovat).

  I kdyby se nadějné vyhlídky 5 a 6 dostavily, jsme dnes zajatci nadmíru nebezpečné situace, jež k životu vyvolaly ty kruhy v americké a britské vládě, které zinscenovaly domnělou otravu Skripala i domnělý Asadův chemický útok.

  Že se něco takového mohlo vůbec stát, dokazuje že nemáme dnes ani demokracii a ani skutečně nic významného, co by svévolné počínání našich vlád mohlo v jakékoli smyslu omezovat.

  Překlad: Lubomír Man

  Odpověď
  • Co se stane teď, kdy se dozvídáme, že útok začal, zatím ještě nevíme. Tento článek od Robertse přidávám to jen pro představu, co by se mohlo stát… Berme ho však s rezervou – víme, že Roberts je někdy trochu moc pruďas a fantasta.

   Odpověď
 58. Smejdi zasrani, ty jejich chytre rakety dopadaji do obytnych ctvrti v Damasku.

  Odpověď
 59. Na iDnes dostávali zastánci neokonů a západu tvrdě naloženo pod článkem „Za chemickým útokem v Sýrii stojí Londýn, tvrdí Rusové“. …. byla tam např. věta, že Rusové obvinili VB z výroby důkazů

  Pak se něco změnilo a z článku je https://zpravy.idnes.cz/duma-podle-ruska-zinscenoval-chemicky-utok-londyn-syrie-pks-/zahranicni.aspx?c=A180413_175208_zahranicni_lre
  se změnil titulek na „USA mají důkaz, že Asadova armáda v Dúmě použila chemické zbraně“

  Kde se VB ohrazuje vůči Ruskému tvrzení, že by provedla v Dumě chemický útok.

  Koukám, že teď to už zas znovu přepsali.

  Odpověď
 60. „Mimořádná událost.“ Izrael oslaví svůj vznik na Hradě pod záštitou Zemana
  Prezident Miloš Zeman převzal oficiální záštitu nad oslavou 70. výročí vzniku Izraele, která se bude na konci dubna konat ve Španělském sále Pražského hradu. Zeman se oslav zúčastní a během večera vystoupí s proslovem. Serveru Aktuálně.cz to řekl prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Izraelské velvyslanectví si prezidentovy záštity podle své mluvčí Mahuleny Červené velmi váží, pozváno je 1200 hostů.
  https://www.tyden.cz/rubriky/domaci/mimoradna-udalost-izrael-oslavi-svuj-vznik-na-hrade-pod-zastitou-zemana_475716.html

  Odpověď
  • Já to vidím tak, že podvědomý sen Jevgenije z Měděného jezdce „Odvrhnout komplex bohovyvolenosti (zakódovaný jim na „Sinajském čunru“) a stát se národem“ se může naplnit. Že žádný finální holokaust se konat nebude. A také, že Zeman není jen panákem globalistů, že chápe víc. Mám z té zprávy radost.

   Odpověď

Napsat komentář

*
*

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>