Diskuse

První komentář nového uživatele se zobrazí až po schválení, další už hned.

Podepisování příspěvků: anonymní příspěvky nebo ty, které v poli jména/přezdívky budou mít titulek nebo jiný text, mohou být smazány. Příspěvky s nakopírovaným delším obsahem, který je dostupný na jiném místě, mohou být také smazány – v takovém případě uvádět pouze odkaz, případně pár vět, nikoliv celý text systémem copy&paste.

 Obnoviť

 1. Nedávno došlo k haváriím Boeingů 373 – jedná se o nejnovější verzi MAX. V listopadu loňského roku vyšel na Týden.cz https://www.tyden.cz/rubriky/domaci/nejslabsi-letadlo-boeing-737_503746.html článek Rozhovor TÝDNE – „Nejslabší letadlo? Boeing 737″.
  Formou dotazů probíhá rozhovor s leteckým mechanikem Martinem Zenkerem, který trvale pracuje v Berlíně. Článek je zajímavý, stojí za přečtení a Martin Zenker vůbec nepomlouvá ruská letadla na kterých kdysi převážně pracoval. Zde je jeden z dotazů:

  Létá dnes v Česku nějaké letadlo, jež považujete za rizikové?
  Rizikové ne. Ale z mého pohledu je nejslabší Boeing 737. Na tomhle letadle dělám už dvacet let, a vždycky mě něčím překvapí. Jeho konstrukční řešení, myslím, není příliš šťastné, hlavně rozvržením elektroinstalace a kabeláže. Podle mě to tam nacpali, jak jim to přišlo pod ruku. Ale i když je Boeing 737 pro mě jako mechanika létající průšvih, piloti si ho chválí coby tažného koně…

  Odpověď
  • Vlastníkem letadel Boeing 737 MAX 8 je i Travel Service a létají s nimi Smartwings.

   Boeing 737 MAX 8 – Nový letoun v barvách Smartwings
   https://www.smartwings.com/novinka/boeing-737-max-8-novy-letoun-v-barvach-smartwings/

   Uf, minulý měsíc jsem s nimi letěl a bezpečně přistál v silném nárazovém větru.

   Odpověď
  • Nevytvárajte zbytočné nové vlákno.

   Odpověď
 2. Rakousko požádalo Slovensko o pomoc s převozem obětí letecké havárie v Etiopii,
  kde zemřeli i čtyři Slováci
  https://cz.sputniknews.com/slovensko/201903119422518-rakousko-slovensko-pomoc-obeti-havarie-prevoz/

  Odpověď
 3. Slovensko
  Nečakané drsné rozhodnutie koalície nemodernizovať vojenské letiská na Slovensku – alebo zvolebnieva sa ??
  https://warsonline.slobodnyvysielac.sk/2019/03/11/necakane-drsne-rozhodnutie-koalicie-nemodernizovat-vojenske-letiska-na-slovensku-alebo-zvolebnieva-sa/

  Koaličný Most chce vedieť, prečo Gajdoš ukončil rokovania s USA
  https://domov.sme.sk/c/22072483/koalicny-most-chce-vediet-preco-gajdos-ukoncil-rokovania-s-usa.html

  Odpověď
 4. Americký velvyslanec v Německu napsal tamnímu ministru průmyslu dopis, ve kterém pohrozil omezením sdílení informací mezi rozvedkami pokud Německo povolí, aby se Huawei podílel na budování 5G sítě. Píše Financial Times.

  Je to další z řady výhrůžek po dopise ohledně Nord Stream 2 a tweetem o iranskych sankcich.

  Nahrávka Merkel k dalšímu odpoutani se od USA.

  Odpověď
  • Takže ďalšie odpútavanie SŠA od Europy.

   ps. Z globálnej politiky: 5G bude a jedno na akom základe. Plánovaná kontrola zlatej miliardy/0,5 bude prebiehať verejne (viď čína) Žiadne zadné vrátka nebudú potreba. Aj keď možno aj tie vrátka budú pre prípadné potreby.
   To je plán…. Neľudí.

   Odpověď
 5. Asi by to mělo být mimo téma. Pořád se tu řeší gender. Tohle je snad úsměvná odpověď: https://www.youtube.com/watch?v=l6vH0cMLWJ8

  Odpověď
  • Spíš sekce „Video“.

   Odpověď
  • Pavčo, prosím Tě, zkus pochopit aspoň „Od antropoidnosti k Ľudskosti“. Není to možná úsměvné, ale odpověď to je. Nikoliv však Tvůj příspěvek.

   Odpověď
 6. https://svet.sme.sk/c/22072441/niektore-aerolinie-novy-boeing-stahuju-ine-lietaju-dalej.html?ref=trz

  22 aerolinii boeing stahuje.

  Odpověď
  • Výsledek umělé inteligence?

   U Boeing vždy mohl pilot převzít kompletní ruční řízení letadla. Asi něco nového zavedli u 4-té generace 737 MAX.

   U Airbusu nikdy pilot nemohl převzít kontrolu nad letadlem, veškeré řídící pokyny od pilota jdou přes počítač, který se rozhodne, jak bude korigovat pilotové řídící pokyny. Airbus nelze přepnout na ruční řízení.

   Odpověď
   • NicNezNula 11.3.2019 o 23:15

    Ne UI, ale patrně MCAS.
    nick VIHOR napsal v diskusi na Blesku:
    … Boeing 737 má totiž určitou konstrukční chybu už od svého prvopočátku. Původní model 737-100 byl konstruován pro motory typu turbojet, bez velkého větráku před turbínou. Pak se ale přišlo na to, že je efektivnější, když část vzduchu nejde do turbíny, ale pouze ji obtéká, a k tomu je potřeba větší větrák. Na to ale u 737 nebylo dost místa mezi křídlem a zemí, protože byl původně určen pro regionální letiště, kde není obslužná technika pro vysoká letadla. Takže u typu 737-300 to vyřešili charakteristickým, ze spodu „placatým“, vstupem motoru. Teprve 737 MAX prošel konstrukční změnou, která umožnila montáž velkých motorů a odstranění toho zplacatění. Jenže najednou zjistili, že ty velké motory posunuly těžiště letadla a způsobují jeho nestabilitu při nízké rychlosti. Tak vymysleli ten nový systém MCAS, který má nestabilitu počítačovou regulací vyvažovacích klapek (trim) odstranit. Jenže takový systém nedovoluje pilotovi plně ovládat letadlo v kritických situacích a když se odpojí, projeví se ještě o to hůř konstrukční nestabilita letadla. A s tím má Boeing evidentně problém, protože na tom celý 737 MAX stojí a doslova padá. Proto se to snaží svalovat na chybu pilota, chybu techniků, atd. V podstatě si to lze představit jako systém jízdní stability ESP u auta. Při průjezdu zatáčkou se zhoršenou přilnavostí systém zasáhne a auto srovná, může ho ale za určitých situací dostat do neovladatelného smyku a havarovat. Pokud se vypne až v tomto okamžiku, řidiči už nic nepomůže. Kdyby ho ale řidič mohl vypnout ještě před zatáčkou, o které ví, že v ní ESP selže, havárii by se vyhnul. Systém MCAS v Boeingu 737 MAX ale vypnout předem asi nejde, protože je podmínkou schválení letuschopnosti, a v tom je asi ten obrovský problém tohoto stroje a příčinou, proč v některých situacích padá.

    Kopíruji, aniž bych se s tím aprioi ztotožňoval, ale připadalo mi to zajímavé na případné prozkoumání. Pokud je to k něčemu duplicitní, tak se omlouvám.

    Odpověď
    • Omlouvám se NicNezNula – dal jsem můj příspěvek o Boingu 737 z Týden.cz výše. Měl jsem ho dát sem, jako doplněk k vašemu zajímavému příspěvku…

     Odpověď
    • V tom případě pokud selže MCAS je stroj člověkem v podstatě neovladatelný ,není v lidských silách a hlavně rychlostech reakce ukočírovat rozkmitávající se nestabilní mnohatunových stroj.Pokud stroje podle svědků při startu několikrát změnil rychle úhel náklonu …… A jinak tohle řešení by normálnímu výrobci neprošlo.

     Odpověď
     • Ešte to môže byť zdôvodnenie pre tlupu. V skutočnosti mohli prísť príkazy od zinakadiaľ aby imitovali hore popisovanú „chybu“.

      Uvidíme ako to bude prebiehať ďalej. Hlavne ma zaujíma ako bude SNS ďalej postupovať v akcii obnovy letisiek za „americké“ peniaze.
      Pričom len tak mimochodom by sa postavili raketové silá ako v Rumunsku.

      Odpověď
  • DušanBe 12.3.2019 o 8:40

   Akcie Boingu spadly o 11%. Včera v Událostech na ČT to řekli.

   Odpověď
  • Něco odborných detailů o letadle B737MAX:
   https://www.planes.cz/cs/article/203077/boeing-musi-presvedcit-o-bezpecnosti-modelu-max-update-12-3-6-25

   z článku:

   letadlo, které se nyní zřítilo, bylo prakticky nové – mělo nalítáno pouhých 200(!) hodin.
   Dále:
   „Jak známo, 737MAX se liší od předchozích modelů kromě jiného právě dodatečným software MCAS (Maneuvering Characteristics Augmentation System), který automaticky zasahuje do řízení, pokud je bezpečnost letu ohrožena vysokými úhly náběhu nebo při nebezpečném poklesu rychlosti. Letové charakteristiky předchozích 737 a nových MAX se tím odlišují. Boeing se dostal koncem roku pod palbu kritiky úřadů i asociací pilotů, že o této změně byli piloti poprvé informováni teprve po katastrofě Lion Air. Piloti přitom neměli možnost nacvičit situaci na trenažérech. Havárie ET302 zesílí podezření, že tu něco není v pořádku.“

   Odpověď
   • Podívejte se na obrázek 3 – průběh stoupání vzhledem k časové ose: během 20 sekund (pravá část grafu) letadlo vystoupalo o 800 stop – cca 244 metrů, 12,2 m/s.
    Jste tu, prosím, někdo technik, dokázali byste zhodnotit? Mně to stoupání mi přijde hrozně rychlé.

    Vůbec ten průběh křivky stoupání: propady a stoupání.

    Chudáci cestující + posádka, museli prožívat peklo :-(

    Odpověď
 7. Tak toto je velmi zajímavá zpráva. Ta v podstatě potvrzuje domněnku, že příprava na převrat v roce 1989 běžela už dávno před tímto datem.

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Byvaly-sef-policie-Novotny-Listopadovy-prevrat-byl-dlouho-dopredu-pripravovan-Archivy-byly-vybrakovany-uz-pred-rokem-1989-573487

  Odpověď
  • Pan Novotný má svůj vlastní pořad Na prahu změn na rádiu Slobodný vysielač

   https://slobodnyvysielac.sk/relacie/na-prahu-zmien/

   Odpověď
 8. Albrightová na PF UK v Praze.
  … Putin hraje malými kartami velkou hru …
  33 dnes datum v čísle má, Praha magická.
  Piková dáma však svoji roli sehrála, tvůrce „faraona“ přehrála,
  díky Bohu.

  Odpověď
  • Dnes jí odpovídá Zeman: Schválení aliančního bombardování Jugoslávie byla chyba.

   https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/milos-zeman-prezident-rozhovor-jugoslavie-afghanistan.A190311_173116_domaci_klf

   Odpověď
   • přesně. No, on mluví o NATO a speciálně i o bombardování Jugošky už několik týdnů (asi s ohledem na výročí připojení), a tuším že spíš Albrightová snesla svůj vzácný zadek do našich končin právě proto že na to reaguje a něco hasí. Její kopanec do Zemana že nemáme politika velikosti Havla je opravdu směšný.

    Spíš mne zarazilo Zemanovo volání po rozšíření mise, s dovětkem že kdyby odešli Američané tak tam nemůžeme zůstat. Když to dám dohromady s Pjakinovým tvrzením že už by odtamtud Američané rádi odešli, tak mi to připadá že tam vlastně drží Zeman USA v šachu, protože odchodem by vlastně podrazili spojence, a pokud to udělají bude to tak i náležitě informačně využito.

    Odpověď
    • Pjakin ale dodává, že utéct z Afghánistánu znamená nechat ho přejít do sféry ruského světa.
     A to globální prediktor vůbec nemůže potřebovat. Proto tam raději cedí krev a drží se tam. A my nejsme v postavení, abychom se tomu vzepřeli.

     Odpověď
     • Jistě, Zeman tím pracuje na tomto cíli, a taky na dalším vysilování neokonů. Ale asi také ví že USA odtamtud stejně budou muset odejít, je jen otázka kdy, jak, a jaké to pro ně bude mít následky. To že se to řeší podle mne znamená přinejmenším že brzy, a že je ten proces usměrňován nějakým směrem.

      Odpověď
     • Avšak věčně se tam držet nemůžou, ne vše GP vyjde, vždyť pobyt us vojsk tam stojí už v podstatě jen na makových polích

      Odpověď
   • Hmm, takže okupace Afgánistánu mu nevadí a odejití porovnává s Mnichovem. Má to nějak obráceně.
    Nemám potřebu hledat za jeho každým výrokem génia. Holt slouží svým.

    BTW.: už jednou úspěšně použili jeho dceru ke korekci správným směrem.

    Odpověď
   • Ani ne tak chyba jako zločin, ale tento výraz ani Zeman nemůže zatím použít

    Odpověď
   • Ale on byl ten co to schválil :( a teď mi neříkejte že to musel!

    Odpověď
    • Nevím, co bys dělal v takové situaci Ty
     http://www.novarepublika.cz/2019/02/jak-ceska-vlada-jednala-o-bombardovani.html

     Odpověď
     • Ať přemýšlím a uvažují o tom z více úhlu,tak vždy je víc možnosti,ale nema smysl to pořad dokola rozebírat.
      Vždy je lehčí si říct musely jsme.

      Odpověď
      • no neber to nijak osobně, ale taky se říká že po bitvě je každý generál. A proto si jeho momentálního pokusu otevřít o tom diskusi vážím. Mohl by mlčet. A pokud by byl jakkoli vinen, mlčel by nebo by mluvil jinak.

       Taky se dá říct že politik manévruje tam kam ho lid pustí, a když by ho lid nenechal podepsat, nepodepsal by. A já věřím že by děkoval Bohu nebo stromům nebo čemu věří že ho lid nenechal podepsat, protože na ty kterým by se z nepodepsání zodpovídala celá ČR by podle mne platil jen kolektivní nesouhlas občanů naší země. V dané situaci. A i to by mohlo vyvolat celkem výrazné pokusy o násilné ovlivnění našich postojů, no určitá šance by tu byla. Kdybychom se k tomu jako národ, jako lid, postavili více aktivně. A k čemu je nám dneska se za to soudit? Já jsem pro širokou diskusi nad tímto tématem hlavně z důvodů osvěty, aby v případě další takové situace si lidé víc uvědomovali jak moc je to na nich.

       Odpověď
       • S tímto souhlasím,že je zapotřebí diskusi a to hlavně jak říkáš z důvodu osvěty,protože je taková další situace možná,ale nemusí byt.

        Odpověď
    • To už jsme rozebírali a našla se argumentace pro to že musel než pro to že chtěl. Nerad bych to absolvoval znovu, a i přes to že v každém jeho výroku nehledám génia tak se ukazuje postupem času že ve většině výroků byl. Tedy že postoje které zastává jsou z jeho pohledu nejlepší možné v dané situaci s ohledem na to aby nám tu nezařídili další sametový majdan. A i přes to že jsem kdykoli připravený být k němu kritický tak nechci předbíhat alespoň do doby než daný manévr skončí.

     Co se Jugoslávie týká tak například výšeuvedeným prohlášením otevírá otázku správnosti takového zásahu a nabízí odpověď, a při diskusi tím vyvolané zákonitě přijde na řadu i otázka legálnosti takového zásahu. A dále už je to na tom komu budou sloužit soudy co to budou soudit. Z hlediska řízení pro to (vyvození důsledků z krvavého zločinu v Jugoslávii) dělá maximum které může. Otevírá téma.

     Odpověď
 9. Video v RJ:

  Docela zajímavé (aspoň pro mě) povídání o národech, národnostech, rodech, rodinách, státu, státnosti, obščinách, rituálech, výchově, řízení, zdraví, vlasti a jiném.

  https://www.youtube.com/watch?v=KeuN4EqwGxY

  Odpověď
 10. Test Nikulin, verze 2.
  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/201903119421463-Ginzburg-zadren-dodavatel-kosmodromu-Vostocnyj/

  Odpověď
  • Ginzburga v Rusku obvinili ze zpronevěry více, než 680 mln. rublů a nevyplatě mzdy zaměstnancům v hodnotě 16 mln.rublů.
   https://www.kommersant.ru/doc/3907893#id1265411

   Pod zadkem Rohozina přihořívá…

   Odpověď
   • na Vostočném kosmické sumy byly rozkradeny. Tuhle podvodem 1 mld. rublů: youtu.be/MdfrSshAI7g

    Odpověď
    • Neříkáš nám nic nového, zde to pokud ne všichni, tak většina lidí ví, minimálně ti, co poslouchají Pjakina.

     Odpověď
   • To je také dobrý aspekt zatčení. Potom jsem zvědav na obojí, okolnosti vydání do RF, i co k tomu Lžimitrij řekne.

    Odpověď
 11. Na Západě začal proces „prozření“.

  V Británii v listopadu loňského roku vychází kniha dvou politologů T.J. Colese a Matthew Alford Union Jackboot: What Your Media and Professors Don’t Tell You About British Foreign Policy, ve které se uvádí, že Británie považuje Rusko za nepřítele už od začátku XX. století. Přitom byla to právě Británie, která s jinými mocnostmi provedla intervenci do Ruska na podporu Bílé armády, při které dokonce provedla chemický útok. Při tom útoku zahynulo hodně Rusů, ale Churchill ho nazval „správným lékem“. V této souvislosti je zajímavé, že dnes všichni mluví o tom, jak Moskva vyhrožuje západu svým „Novičokem“.
  V knize jsou uvedená další fakta, které svědčí o tom, že reálný důvod nenávisti západu k Rusku je ten, že Rusko nedělá to, co mu Západ nařizuje.
  https://ria.ru/20181110/1532509183.html

  A včera německý politik Horst M. Teltschik (zajímavé slovanské jméno) v rozhovoru pro Der Spiegel pověděl, že to byl právě Západ, který ve vztahu s Ruskem udělal hromadu chyb (společná bezpečnost, společná ekonomická zóna, které Putin už dávno navrhuje).
  https://ria.ru/20190311/1551679105.html

  Odpověď
  • http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/kohluv-poradce-politika-merkelove-vuci-rusku-je-spatna/

   Odpověď
   • Už i na Novinkách lehce otáčejí korouhvičku.
    Pětasedmdesátiletý zpěvák obdiv k Vladimiru Putinovi nikdy neskrýval.
    Italský zpěvák Albano Carrisi, který se proslavil popovými hity jako například Felicità, má zákaz vstupu na Ukrajinu, napsala agentura DPA. Hudebník vystupující pod jménem Al Bano, který se netají svým obdivem k Rusku a k tamnímu prezidentovi Vladimiru Putinovi, se ocitl na černé listině, kde jsou osoby, jež jsou považovány za ohrožení národní bezpečnosti.

    A ještě informace z diskuze, kterou jsem neznala – dost zajímavá, další kamínek do mozaiky. Viz :

    Tom Bukovsky, Polná
    Po, 11. března 2019, 17:36:41  | 
    Souhlasím  |
    Nesouhlasím  |
    +60 / -5
    Tento stát tzv Ukrajina neexistuje a nemá právo existovat.Ostatně soudím, že od Perejeslavského dogovoru 1654 či li smlouvy je existence Ukrajiny nelegální a neprávní. ( tento dokument je více právně platný..než jako třeba podklad – edikt císaře Ferdinanda II. pro nedávné církevní restituce – z roku 1627 – v ČR dnes – aby nikdo neřekl, že je to dávno ) Jde o vzpouru nacismus využívajících individuí, které s pomocí podpory demokraturních totalitních zemí Záchodu a US rozpoutali vojnu, nenávist, bídu, frustraci a návrat do roku před podepsáním Perejeslavského dogovoru. Tento vztah vznikl na základě dobrovolného a vlastního přání a volání o pomoc Ruské zemi a ruskému caru od obyvatel tzv ruské Okrajiny – tedy země na hranici Ruska s další zemí a říká: – že Okrajina bude na věky věkův až do skonání světa tělem a duší matičky Rusi , chválu vzdávat patriarchovi moskevskému a báťuškovi carovi. Pokud ne, ať Okrajinu stihne mor a bída, ať pomřou synové a dcery té země. Tak to stojí ve smlouvě.

    https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/499526-ukrajina-dala-na-cernou-listinu-autora-hitu-felicita.html

    Odpověď
    • Takovou smlouvu by podepsal jen padouch.
     Ty bys svým dětem přál smrt, když propadnou ve škole?

     Odpověď
     • Mohlo to byt prehlasenie zvykove. Ked to nie je pravda, nech sa tu priamo na kamen obratim apod. Ale je mozne, ze sa tym vytvoril program, ktory teraz toto strazi a mozno aj to by vysvetlovalo, preco prave tato cast vzdy tak velmi platila ludskymi zivotmi.

      Odpověď
     • Poněkud ukvapený závěr.

      Odpověď
     • Možno v tej dobe ľuďom z Maloruska ani nenapadlo, že ich v budúcnosti zneužijú proti Rusku, a tie slová boli úprimné a zaväzujúce. Zmluva v takomto znení naozaj pôsobí ako egregoriálny záväzok, niekto by povedal kliatba. Dnes, keď ju porušili, sa to plní.

      My sme niekoľko desaťročí veľmi často počuli heslá: „So Sovietskym zväzom naveky, a nikdy inak!“. Vyzerá to, že aj toto zaklínanie malo svoju silu. Napriek všetkej demokratúre a západnej propagande sú naše putá s Ruskom stále pevne, a stále nás to ťahá naspäť na východ. Veď mnoho ľudí vyslovovalo tie heslá z úprimného presvedčenia vo viere v svetlú budúcnosť, plnili ich skutočnou energiou.

      Odpověď
 12. K diskuzi o vizualizací prezidenta. zde:
  http://www.vodaksb.eu/diskuse/egregorialne-matricni-projevy/comment-page-22/#comment-207620
  Dávám to nahoru, aby nezapadlo.

  6p se mě zeptal, jestli by nebylo možné dohledat, průběh ankety o prezidentovi v Rusku.
  http://www.vodaksb.eu/diskuse/egregorialne-matricni-projevy/comment-page-22/#comment-210236

  Prosbu jsem vyslyšel, dokonce mi nedalo moc práce takovou informací dohledat. O tom, jak probíhala anketa o volbě prezidenta, jsem našel podrobný článek:
  Штирлиц — наш президент
  https://openuni.io/course/2/lesson/20/material/300/

  Nejdříve, týdeník Kommersant-Vlast inicioval anketu, „jaké vlastnosti by měl mít příští prezident“? Ta nedopadla dobře. Obyvatelé Ruska se nedokázali shodnout na vlastnostech budoucího prezidenta.
  Potom, rok před volbami, v roce 1999, změnili otázku a zeptali se: Pro jakého filmového hrdinu byste hlasovali v prezidentských volbách?
  Lídry ankety se stali: vyšetřovatel Gleb Žeglov ( film „Místo setkání neměnit“), rozvědčík Schtirlitz (seriál „17 zastavení jara“) , legendární maršál Žukov (bylo víc filmu, kde se ta postava objevila) a Petr I., o kterém byl v Rusku natočen stejnojmenný film.
  Na prosbu redakce Kommersantu 2 průzkumných centra „VCIOM“ a „ROMIR“ položili otázku “ Pro kterého z filmových hrdinů byste hlasovali na prezidentských volbách“?
  Nejzajímavějším na všem bylo, že Schtirlitz obsadil jen 4. příčku. První 3 obsadily personálie, které dosahovaly svých cílů krutějšími způsoby. Nicméně, ve volbách vyhrál lidštější typ – Putin – Schtirlitz. Zřejmě do všeho zasáhla prozřetelnost – boží vůle.

  Odpověď
  • Omlouvám se, dal už jsem to do jiné rubriky a prosím Hoxe to zde vymazat.

   Odpověď
  • Dobra analyza,a zkusme se podivat na nase problemy s podobneho uhlu.
   Jake vlastnosti by mel mit nas pristi predseda vlady?v pripade, ze AB poda demisi a bude to ridit ze zakulisi?
   Protoze mam limitovane znalosti o CZ. politice tak by mne zajimal nazor zdejsich studentu . dik.

   Odpověď
   • Ja by som to este posunula. Ktoreho filmoveho hrdinu by sme chceli za prezidenta alebo premiera?

    Odpověď
 13. Babiš: „Já založil protikorupční hnutí.“ Já nic, já muzikant…

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Faltynku-boj-se-boj-Babis-promluvil-a-deji-se-i-horsi-veci-573468

  Odpověď
  • Kde to jen ten V.Pjakin říkal, že GP má k „umravnění neokonů“ potřebný nástroj – prokuraturu, v našem případě státní zastupitelství ?!

   Odpověď
 14. A je to tady.
  Nechte Boeingy 737 MAX na zemi, vyzvala Čína po dvou haváriích nejnovější verze letadla

  Po havárii Boeingu 737 MAX 8 v Etiopii, která si vyžádala přes 150 obětí z více než 30 zemí světa, vyzval v pondělí čínský úřad pro civilní letectví, aby všechna letadla stejného typu provozovaná čínskými aerolinkami až do odvolání zůstala na zemi.
  https://www.novinky.cz/zahranicni/svet/499432-nechte-boeingy-737-max-na-zemi-vyzvala-cina-po-dvou-havariich-nejnovejsi-verze-letadla.html

  Odpověď
  • Symbolický protiútok za Huawei. Uvidíme, jaká bude reakce u nás.

   Odpověď
   • Presne to mi napadlo, len sa treba pozrieť na akcie Boeingu. Pozoruhodné je, že zatiaľ nepadajú, ale US má ešte noc. Uvidíme poobede.

    Odpověď
  • http://www.vodaksb.eu/diskuse/comment-page-24/#comment-210129

   Odpověď
  • Svycarsky Blick:
   Letadlo nestesti neni ve Svycarsku.
   Jsou tato letadla take ve Svycarsku? „Letadla typu Boeing 737-800 Max nemame ve Svycarsku registrovana. Toto letadlo zde v zemi nebude nasazeno“, rika Urs Holderegger, vedouci komunikace Spolkoveho uradu pro civilni letectvi (Basilej).
   https://www.blick.ch/news/ausland/mit-mehr-als-150-menschen-boeing-737-von-ethiopian-airlines-abgestuerzt-id15209148.html

   Odpověď
  • V Rusku už otevřeně píši, že v katastrofě letadla může být na vině novější automatický systém řízení The Maneuvering Characteristics Augmentation System, který se samovolně vměšuje do řízení pilotu.
   Podle slov ruského pilota Kirilla Ryčkova, v odborných kruzích zaznamenali, že Boeing 737 v Etiopii se choval divně, kdy mu při startu několikrát poklesl předek, což je právě známkou, že řízení ovlivnil automat.
   https://www.krsk.kp.ru/daily/26951/4004344/

   Vypadá, že přijdou na přetřes všechny katastrofy s Boeingy, obzvlášť ty případy, kdy pády letadel ovlivnily politiku různých zemí.
   V etiopské katastrofě zahynuli občané 35 zemí, včetně politiků. Z tohoto důvodu vyšetřování této katastrofy může vyústit v obvinění ze státního terorismu USA. Myslím si, že doba, kdy takové obvinění může být průchodné, už nastala.

   Odpověď
   • Od nevyjasneneho „zmizeni“ malajskeho letu MH370 8. brezna uplynulo taky prave 5 let.
    Zvlastni, ze se Americane tenkrat sotva ozyvali. Pritom bylo letadlo podle ociteho svedka spatreno nizko letici nad jiznimi Maledivami, ktere jsou jen nejakou hodinu letu severne od americke vojenske zakladny Diego Garcia, ktera je vybavena pro mezipristani i tech nejvetsich letadel pri transoceanskem preletu (Indicky ocean) – tedy i radarove, takze meli jiste o pohybu MH370 informace.

    Ale na ostrovech Diego Garcia je take podobna veznice jako Guantanamo na Kube…
    Kdy prijde cas na vyjasnovani ?

    Odpověď
   • To pisi i v Blicku, zajimave je, ze toto zarizeni by se melo dat vypnout a pilot by ridil letadlo sam, ale asi se nestalo ……

    Odpověď
    • Boeing, Honeywell a Raytheon uz dlouho pracuji na dalkovem ovladani Boeingu… a to i takovem, ze do nej piloti nemuzou zasahovat:

     Odpověď
    • To zařízení, o kterém mluví ruský pilot, se prý vypnout nedá.

     Odpověď
     • Aha, vcera jsem o teto moznosti cetla, dnes uz z clanku vypadla. Najit se mi nedari.

      Nove:
      - Podezreni na novy Software
      - Nasli Black-Box

      Jinak Nemecko nevidi duvod, proc by melo toto letadlo stahnout z programu. Zadny duvod k panice.

      Odpověď
  • NYT píše, že nejméně 22! obětí pracovalo pro OSN.

   Odpověď
   • Neklamali ale odkaz odovzdali.

    Odpověď
   • Verze MAX 8 je nejprodávanějším typem letounu v celé historii americké Boeing. Už je závazně objednáno 4500 ks. Úsporný a tichý letoun pro krátké a střední vzdálenosti. A během 1/2 r MAX 8 – vlajková loď- 2x spadne. A oba podobně. Novinka je provozována necelé 2 roky a právě dostala lehký KO. V novém modelu se musí vychytat mouchy – je to životně nutné – zatím se tak děje ale jen za cenu lidských životů. Nat Geo časem jistě uvede dokument o příčinách těchto pádů v nějakém dokumentu z cyklu „Vyšetřování leteckých neštěst“ http://docronika.ru/100-тв-каналов-в-1-плеере-2/

    Odpověď
   • těch pracovníků pro OSN mohlo být ještě o +1 více. Spozdil se ale o 2 minuty: https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-svet/599589/nastvany-sef-se-domahal-vstupu-na-let-kde-zemreli-i-slovaci-rozhodly-dve-minuty.html

    Odpověď
 15. Jen na okraj… ale může to být významné: http://aeronet.cz (AE News) již asi 24 hod nefunguje.

  Odpověď
  • Funguje

   Odpověď
   • Díky, spadl mi kámen… obával jsme se, jestli to není začátek nějakého generálního útoku… Já jsem nad druhé straně světa, earonet mi nefunguje, no snad se to rozběhne.

    Odpověď
    • pokud by byl generální útok na takové jako aeronet, asi bych si klidně přispal. Jen nevím kdo by ho provedl.

     Odpověď
     • snad jedině šedí andělé.

      Odpověď
      • Čekal jsem tyhle kecy – ale jde o to, že to jsou jedni z alternativních zdrojů a proto jsem ve zprávě zdůraznil, že by to mohlo být významné. Všichni máme obavy, že to jednoho dne udělají. Nejde přeci o to ventilovat zde názor na aeronet, bylo by to na jiné vlákno.
       Ať už je to jak chce jsou na „stejné lodi“ v diskusi jsou tam názory debilů i špičkové a je nesporně zajímavé tam číst. Nešlo mi vůbec o posuzování. Prostě jestli earonet nejde, je to jeden z větších serverů a jistě si nepřejeme, aby je někdo zasekl, protože na řadě pak budou další. Však to znáte – nejdříve přišli pro… a já nic nedělal protože nejsem…

       Odpověď
       • tady nejde o žádné kecy. Proto jsem se jasně ptal kdo by to měl jako udělat?
        Ty tu hovoříš o tom že by „někdo“ „něco“ vypnul. Jde o to že jediný „někdo“ o kterém se tu bavíme by těžko vypnul aeronet když je to alternativní zdroj naprosto mu vyhovující, který nám neřekne nikdy nic co by jeho řízení ohrozilo. Aeronet je prostě projekt globalistů, který vyří jim vyhovující guláše které nikomu k pochopení procesů nepomůžou.

        Takže znovu, kdo by to měl jako vypnout? Při odpovědi na tu otázku ti bude jasné že to nebyly „kecy“.
        Jestli někdo vypne aeronet, znamená to že buďto nám jej chceš podstrčit jako důvěryhodný zdroj a vypne ho stylem false-flag, nebo to nebude GP ale nějaký jeho nepřítel.

        Odpověď
        • To je podobné ako s financovaním alternatívy. Stále každý mesiac sa nájdu dobráci, ktorí prispejú zo svojho účtu, aby to nezávislé, slobodné médium mohlo fungovať aj ďalší mesiac. Lebo informujú len na báze dobrovoľných príspevkov ;-)

         Odpověď
        • Já se tebou o tom nehodlám dohadovat. V aeronetu je diskuse a kdybys jí četl zjistíš, že lidi zdaleka nežerou, co se tam podává. Tedy jde o tříbení názorů a místo, kde to lze provádět. K pochopení procesů něco z toho definitivně pomáhá. Tak proč bych na to nadával nebo byl rád, když jim zatnou tipec?
         S tím podstrkáváním důvěrných zdrojů, když už si ke mně tohle dovoluješ mi můžeš leda políbit prdel.

         Odpověď
         • Stačilo se zeptat jak to myslím a to by stačilo k tomu abych si všiml že se mi tam dostalo „š“ které tam být nemělo. Nemyslel jsem tebe že nám chceš podstrčit, ale že nám (i tobě) GP chce podstrčit, a za překlep způsobený rychlým psaním se omlouvám.

          S líbáním prdelí se tedy, prosím, obrať na někoho kdo se v takové libůstce vyžívá.

          Odpověď
          • Já to beru eM, chyby se stanou. Ale fakt i pochybné, či částečně pochybné stránky jsou přínosné k tříbení názorů. Všímám si, že nejsem sám, kdo se na earonet dívá a sem-tam něco dodá. Není nutné brát existenci AE vyloženě negativně. Hlavní je boj, škola argumentace, předávání solidních argumentů svému okolí, umět okomentovat nebo oponovat!
           Tak promiň eM. Zapomeň na to, já čtu rád tvé příspěvky, kež by každý z nás byl na takové úrovni!

           Odpověď
           • všechno dobrý, já se taky omlouvám, ten překlep z toho udělal silnou kávu v osobní rovině a to nebylo cílem.

            S hodnocením AEronetu jako testovacího polygonu souhlasím, to je dobrá poznámka, a jako takový je velmi užitečný. Spekuloval jsem hlavně s tím kdo by ho chtěl vypnout, a podle mne GP určitě ne protože stojí o guláše, a zároveň stojí o jedince kteří se do jisté míry naučí řídit, jen by asi stál více o možnost tu míru regulovat ale to má smůlu:)

            Když někdy poslouchám svobodný vysílač, tak mi to připadá podobné. Takový ten starý pán co to vede mele podle mne úplné nesmysly, ale hosty zve výborné a diskusi otevírá užitečnou.

            Odpověď
            • Dík :)

            • Myslíš svobodné rádio alebo svobodný vysielač CZ?

            • Hm, Dušane to jsem se tedy asi dopustil nepřesnosti, nevím. Moderuje to vždycky takový, relativně sympaticky působící starý pán. Já to nesleduji pravidelně jen občas čuchnu k nějaké přednášce nebo posezení na youtube, na které narazím díky vyhledání konkrétních lidí. A aniž bych proti tomu pánovi něco osobně měl, z jeho otázek jsem několikrát dospěl k názoru že i přes rozsáhlé faktické znalosti to nemá správně poskládané.

             Zpětně se tedy omlouvám svobodnému vysílači, podle toho jak namátkou koukám po youtube tak mluvím o svobodném rádiu.

       • A vieš skadiaľ sú tí šedí andelé?

        Mnou podaná otázka nieje namierená proti nikomu len by som bol rád aby aj tieto pojmi boli známe psychike.

        Odpověď
       • AE je asi taková alternativa jako rub mince oproti líci.

        Odpověď
    • Aeronet je žumpa

     Odpověď
    • Aeronet v této chvíli jen zobrazuje poslední diskuzní příspěvek krátce po půlnoci uložený.Take se domnívám,h že jde o technický zásah.

     Odpověď
     • Nejen to, předposledním příspěvkem o podrobnostech v kauze o Kapschi šlápl AE, asi nechtíc, do vosího nebo spíše přímo do sršního hnízda, že dneska musel i Babiš, sic velmi nerad, hodit Faltýnka přes palubu (viz parlamentní listy), pokud mu nezbude jiná možnost. Ten kybernetický útok je silný, že stálí přispívatelé se tam nemohou do teď dostat, jen náhodní, kteří nebyli zapojeni do diskuzí a nemají zde zaznamenánu svoji emailovou adresu….
      Faltýnku, boj se, boj. Babiš promluvil a dějí se i horší věci
      https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Faltynku-boj-se-boj-Babis-promluvil-a-deji-se-i-horsi-veci-573468
      Hamáček překvapivě mírní tlak na Faltýnka: Platí presumpce neviny
      https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Hamacek-prekvapive-mirni-tlak-na-Faltynka-Plati-presumpce-neviny-573506

      Odpověď
     • Mně nejde vůbec. Co se jeho kvality týče témata mají dobrá, aktuální, články však slátaniny. Diskuze není nejhorší i tam jsou jedinci, kteří zdá se chápou

      Odpověď
      • Našel jsem na Twitteru: https://twitter.com/aeronet_cz?lang=cs

       AE News @aeronet_cz 10. 3.
       V datacentru došlo k závažné havárii, která postihla i mnoho dalších serverů ve stejném kolokovaném railu jako je umístěný náš server. Odešly raidové řadiče a vyhořel zjevně celý power grid v railu. ETA opravy zatím není známa, budeme vás informovat.

       Odpověď
  • Chvíli mu to trvalo, ale nakonec se rozběhl …. něco se tam nejspíš děje.

   Odpověď
   • Bezpečnostní ověřování, proto ta prodleva.

    Odpověď
 16. Jana Matyasova 11.3.2019 o 6:13

  Trochu optimismu do noveho tydne.Nase zeny jsou statecne.Zdravotni sestry v Motole zpacifikovaly nebezpecneho strelce, vraha.Stalo se tak 8.3. na MDZ. Vidite vtom take symboliku,ze to s nami jeste neni tak zle ,ze si lide dokazi poradit ,kdyz je treba

  Odpověď
 17. Míting za slobodný internet v Moskve – 5,5 človeka
  https://politikus.ru/v-rossii/117388-miting-za-svobodnyy-internet-v-moskve.html

  Odpověď
  • Euronews spravila z toho drsnú reportáž. Som si normálne aj ja povedal, že „dosť ľudí“ :D

   https://www.euronews.com/2019/03/10/thousands-of-russians-protest-against-internet-restrictions

   Odpověď
   • Člověk 11.3.2019 o 9:21

    Teď to dávali na ČT24 a přišlo jim moc důležité zmiňovat počty účastníků té „demonstrace“. To už je takové zoufalství podpindosů tady, že se tomu může jeden smát.

    Odpověď
  • Otázka tzv. „síťové neutrality“ je globálním problémem, týkající se i RF.

   Odpověď
 18. Dav zástupcov Žltých Viest zničili Masonsku ložu vo francúzskej dedine Tarbes.
  https://www.rt.com/news/453477-yellow-vests-masonic-lodge/

  Odpověď
  • To Tarbes až zase taková dědina není, je to okresní město veliké přibližně jako Mladá Boleslav.
   Soudím, že tam žluťásky poslali proto, aby ukázali světu, že je možné a i chválihodné začít židy bít.

   Odpověď
   • I když svobodné zednářstvo je nástroj vládnutí sionistů i GP, a ve svém názorovém výkladu chápání světa používá velmi mnoho prvků ze Starého zákona, tak ale není organizováno jako židovský vývěsní štít. Proto to podle mě nebude přesně tak, jak to zjednodušuješ.
    Podle mě spíše nyní probíhá boj o další ovládání tohoto společenství mezi neocony a GP a někomu z organizátorů nepokojů tak trochu povolily nervy. Případně nevědom si toho, co se děje, šlápl vedle a pocítí to. I přes vnitřní disciplínu u zednářů, myslím či cítím, že i v jejich řadách to již začíná vřít. Na nižších úrovních, tedy lokálních, určitě.

    Odpověď
    • moze byt co pises, Ja len jedno info Ti dam co som cital v knihe Sad roste sam? zasvatenie 1-33 pre vsetkych, 33-66 len zidia 66-99 len rabini

     Odpověď
 19. Čínski leteckí dopravcovia boli upozornení, aby dočasne nepoužívali lietadlá Boeing 737 MAX po tom, ako moderné lietadlo v priebehu päť mesiacov druhýkrát havarovalo, uviedli miestne médiá Caijing.
  Čínska administratíva civilného letectva údajne naliehala na svoje domáce aerolínie, aby dočasne prestali prevádzkovať prúdové lietadlo najnovšej generácie spoločnosti Boeing a na mnohých trasách už lietadlo bolo nahradené staršími generáciami 737-800, publikované správy, citujúce zdroje leteckej spoločnosti
  https://www.rt.com/business/453487-china-grounds-boeing-737-max/

  Odpověď
  • Etiópske aerolinky pozastavili lety Boeing 737 -8
   https://russian.rt.com/world/news/609927-ethiopian-airlines-boeing-priostanovka

   Odpověď
 20. Netanjahu: Izrael nie je štátom všetkých svojich občanov, iba Židov
  https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/504942-netanjahu-izrael-nie-je-statom-vsetkych-svojich-obcanov-iba-zidov/

  Odpověď
  • Iris , nejak jsi se rozepsala..ale kdyz jsi zminila Izrael tak bych navazal.
   Jak vite tak USA chteji prevest ambasadu do Jerusalema, taktez p.Zeman se stavi k myslence pozitivne… dale Babis byl za p. Trumpem. ale hlavne jednal. s hlavou“"BIS ve Virginii v Languy kde je sidlo CIA… Dale „“cistic Franta“" jak ho nazval vtipne Boletus cisti Vatikan… a tak mne napadlo, neni to vsechno o tom, ze se Vatikan bude presouvat do Jeruzalema???? a USA a CZ mu k tomu zametaji cesticku????
   Zda se to pritazene za usi“" pravda“"? ale nemaji vsechny tyto kroky spolecneho jmenovatele?

   Odpověď
   • Globální procesy už neobsahují jako prvotní znak jen změny místa fungování , ale změnu kvality procesů. Změna kvantity za „bodem zvratu“ přechází na změnu kvality .

    Odpověď
  • Oracle 911 11.3.2019 o 6:57

   Síce Netanjahu priznal očividné, ale otázka je, že čo s tým a čo sa po tom udeje.

   Odpověď
   • QuoVadis 11.3.2019 o 9:15

    Je Netanyahu Sionista nebo sluha GP, resp. je to to same nebo ne (je Sionismus nastroj GP ?)

    Odpověď
    • Netanyahu se přinejmenším tváří jako sionista, na druhou otázku odpovědět nedokážu.
     Jen si vzpomínám, jak se Netanyahu vyjadřoval pozitivně o Masarykovi jako o zakladateli moderního sionismu.

     Odpověď
    • Sionismus jako nástroj používají různé síly a také s různými cily…

     Odpověď
    • Otázkou je, kto je kto. Chasid či sionista a boj medzi nimi.

     Odpověď
  • Putinovec 11.3.2019 o 12:46

   Takže už otevřené dělení na původem zasloužilé židy a ten ostatní povl co se časem přidal.Nějak mě nenapadá,jak účinněji zatlouct klín do jedné ideologie.

   Odpověď
  • Toto si u nás nedovolí povedať ani Kotleba.
   Hlavne, že ho liberálna mafia nazýva, že „anti-systémový“ kandidát.
   Komédia.

   Odpověď
 21. Silný vítr zasáhl Česko.
  Na Karlovarsku odnesl střechu finančního úřadu

  https://www.lidovky.cz/Fviiiitr19/VLH79e654_P201903100584101.jpg?url=https%3a%2f%2fwww.lidovky.cz

  Odpověď
  • http://www.vodaksb.eu/diskuse/egregorialne-matricni-projevy/

   Odpověď
  • To je špatné znamení pro lichvářsko-finanční systém v ČR. Vítr/síla očisty jim odnesla střechu tj. byl smeten jejich vrchol pyramidy

   Odpověď
   • no, ja neviem. Dane vybera stat, mne to pripada skor ako zle znamenie, ale nechcem kuvikat zle veci.

    Odpověď
 22. 2019-03-10 – JUDr. Štefan HARABIN, kandidát na prezidenta SR – host studia Midgard

  https://www.svobodny-vysilac.cz/2019-03-10-judr-stefan-harabin-kandidat-na-prezidenta-sr-host-studia-midgard/

  Odpověď
 23. kolkobudešžiť 10.3.2019 o 21:52

  Študent KOB, ktorí ašpiruje na chápanie riadenia zložitých sociálnych systémov, potrebuje mať veľmi široký záber vedomostí v súvislostiach… A tak zároveň ďakujem stránke i mnohím prispievateľom, že ma posunuli ďalej.
  A tak zase prikladám časť vedomosti pre tých, ktorí chápu, čo znamená veta ruského vedca M.V. Lomonosova – podľa, ktorého je pomenovaná najväčšia univerzita na svete…
  „Ak zmeníte národu dejiny, zmeníte jeho budúcnosť“. Ak nepoznáte to meno, je to len ďalšie merítko deštrukcie vzdelávania, čo si musíte nahradiť samovzdelávaním.
  A tak pokiaľ sa mnohí zaujímajú o rôzne banality a teda i banálne skončia, pre Vás tých 2%tných zadávam nevyvratiteľné dejinné svedectvo prostého človeka, ktoré nádherne v krátkosti ukazuje minulé a znovu „historikov“ stavia do zločinného svetla i keď z inej strany ako vedecké práce ruských vedcov A. T. Fomenka a pod. angl. prof. Thomsona…
  Čo som zadal nižšie 9.3. si tiež okopírujte, ušetrí to Váš čas.
  „Dobrý deň! Môj prapradedo sa učil vo vojenskej škole v Turecku a dokonca pred ním aj jeho otec sa tam učil! A tomuto môjmu praprastarému otcovi bolo veľmi veľa rokov, on sám nevedel koľko, ale hovoril, že viac ako 6 po dvadsať (Čečenci majú dvadsiatkový systém výpočtu). Vypočítali sme, že má najmenej 135 rokov!
  Učili sa tam od 20 do 27 rokov a toto vzdelávanie bolo najprestížnejšie! Poznal štyri jazyky mimo Čečenského (arabčina, turečtina, nejaký podobný čínskemu a 4. povedal nejaký Slovjansky mimochodom, hovoril, že je to nejaký zmiešaný) a teraz rozprával dejiny. Tie, čo sa oni sami učili na hodinách dejepisu a tie, ktoré on sám zažil! A tu je jeden z jeho príbehov o katastrofe:
  „V rokoch 1150-90 po arabskom kalendári, je to asi 1700 rokov v našom. V Turecku, áno i po celom svete začalo snežiť počas prvého kosenia (marec) a sneh padal prakticky 6 kosení (1,5 roka). Vtedy prvý raz uvideli sneh i v Čečensku a pocítili zimu! Spočiatku každý bol prekvapený tej divočine, ale potom začali prinášať pece z ulíc (od dávnych čias používali Čečenci zaujímavé pece, ale nie v dome, ale na ulici i samotná kuchyňa bola tiež na ulici.) Po pár mesiacoch sa ľudia začali zhromažďovať vo veľkých domoch, i dobytok na jedno miesto! Po pol roku začali používať vidiecke potravinové zásoby (v takmer každej dedine existovali sklady, kde sa určité percento úrody zozbieralo na na horšie časy. Mimochodom, v niektorých dedinách starší ľudia to stále robia len vyberajú peniaze), takže bolo toľko snehu, že už začali robiť tunely v ňom, lebo už nebolo síl ho odhrabávať! A na začiatku to nebol biely, ale sivý špinavý sneh! Spočiatku vždy existoval konštantný pocit, že sa zmráka, teda slnko nevideli a bolo veľmi zamračené, až potom boli dni jasnejšie a jasnejšie! A potom, za čas, sneh prestal padať a otepľovalo sa, až začal pršať veľmi špinavý dážď, veľmi dlho to trvalo (ako sme počítali v našom detstve tri mesiace) a potom prestalo pršať. Celá dedina sa stala blatom, celý reliéf sa zmenil, i hory plávali! Mnoho ľudí zomrelo, dokonca aj na poliach bol zápach zhnitého mäsa, ľudia spaľovali mŕtvoly na špeciálne pridelených miestach a tam zvážali tisíce ľudí z celého Čečenska! A bahno pochovalo celé dediny! Ale to najstrašnejšie postihlo východ, tam bol zničený prakticky celý najsilnejší a najbohatší štát! (Neviem, ako sa to prekladá, ale ukazuje sa, že to je Tartária) A tak, keď počet ľudí upadol, začalo veľké prerozdelenie zeme! No, keď v krátkosti, tak takto! Ale on hovoril o tom, ako to bolo opísané v knihách a o tom, čo mu jeho starý otec rozprával! Ak to napísať všetko je to nadlho, mal knihu s mapou, a povedal, že do prvej zimy nebolo možne kráčať bez namočenia nôh. A tiež hovoril o tom, že každý rok je teplejšie a príde k tomu, že zima takáto príde!!! Príbeh nie je môj, čítal som to sám a rozhodol som sa ho zdieľať s vami.“
  Pozn. A milí priatelia, to je príbeh vzdialeného miesta od Tartárie, ale popisuje dejiny preživších v období, keď bola rozbombardovaná Tartária, zem bola výbuchmi vyrvaná do výšok, skaly a kamene boli rozdrvené na prach – to všetko začalo padať na zem zamrznuté, zarovnávalo to celý reliéf Sibíre, zanášalo doliny, len vrcholky hôr oholené zostávali ako nemí svedok. Tak vznikol sloj „večnaja merzlota“, sloj i stovky metrov hrubý, pretože touto dejateľnosťou sa zmenil atmosférický tlak na ohromnom území a v súlade s fyzikálnymi zákonmi p1T1=p2T2 sa zmenou tlaku znížila teplota-na zemi v oblasti centra Tartárie až do mínus 150 stupňov celzia, niekde podľa výpočtov i viac. A tak práve vtedy zamrzli tie „mamuty s trávov v ústach“, ktoré nomádov a Rusov obsadiacich Sibír desiatky rokov potom zásobovali mäsom…

  Odpověď
  • kolkobudešžiť 10.3.2019 o 22:16

   nezadal som lomítka- p1/T1=p2/T2

   Odpověď
 24. Dianie v Alžírsku niekto sleduje?
  Chaos v Alžírsku bude strašnejší ako chaos v Líbyi
  https://www.pravda.ru/world/1409237-Algere/

  Odpověď
  • Sleduji, velké protesty v ulicích mnoha měst po celé zemi, revoluční scénář jako obvykle, zase používají studenty, nevím, zda všude, ale bylo i vyhlášeno volno, aby na univerzitách nebyly demonstrace.
   Zajímalo by mě, jestli Buteflika a jeho případní nástupci dokáží udržet stabilitu země…

   Odpověď
   • Skor by som povedal, ze bolo vyhlasene volno na univerzitach aby mohli nahnat studentov do ulic. Mladi, hlupucki, lahko manipulovatelni, idealni pre majdan.

    Odpověď
  • Neokoni se snaží otevřít další migrační bránu do Evropy

   Odpověď
  • Kde je nejaké memečko Francúzska, ako je vystrašené z toho ide dostať ďalšiu vlnu „futbalistov“.

   https://www.youtube.com/watch?v=0FBBmeU6F6E

   Odpověď
   • V 0:27 tam maník v záběru mává červenou kartičkou. Červená barva může být i poznávací znamení organizátorů, viz „rozlobený“ maník v 1:06.

    Odpověď
  • Internetový hoax „zabil“ alžírského prezidenta Boutefliku
   https://en.mediamass.net/people/abdelaziz-bouteflika/deathhoax.html

   Odpověď
 25. Pri páde etiópskeho lietadla zahynuli manželka a syn poslanca Antona Hrnka
  https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/504893-na-trase-medzi-etiopiou-a-kenou-sa-zrutilo-lietadlo-so-157-ludmi/

  Odpověď
  • + dcéra

   Odpověď
   • hej teraz citam heho FB

    Odpověď
  • kto je Hrnko ?
   https://www.youtube.com/watch?v=BHiQqgzhTVg

   Odpověď
  • Opět Boeing 737 MAX

   Odpověď
  • http://www.vodaksb.eu/diskuse/comment-page-24/#comment-209888

   Odpověď
  • - Všetky tieto nové Boeingy sú ovládateľné na diaľku.
   - Ten čo spadol nemal ani rok, presnejšie mal 4 mesiace.
   - SNS je poslednú dobu „zásadová“ čo sa týka nestavania americkej základne na Slovensku
   https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/504904-danko-sns-odide-z-vlady-ak-budu-prijate-financie-z-usa-na-letiska/
   - status o úmrtí https://www.facebook.com/hrnkoa/posts/2256668067709631
   - fb syna: https://www.facebook.com/mhrnko
   - fb dcéry: https://www.facebook.com/michala.hrnkova.3

   Odpověď
 26. Tak tato událost je pro mě hodně smutná. Dnes již 84-ročný patřil do první skupiny 20 kosmonautů spolu s Jurijem Gagarinem a Vladimírem Komarovem. Během letu kosmické lodi Voschod 2 vystoupil 18. března 1965 jako první člověk do volného kosmu.

  https://cz.sputniknews.com/video/201803186974709-sssr-leonov-vesmir/

  Ta fotografie se stala v té době ikonickou, protože událost se stala symbolem myšlenky o ovládnutí kosmu lidstvem. Svět byl tehdy prodchnutý pozitivní nadějí o socialismu jako světlé budoucnosti lidstva, které díky pokroku bude expandovat do vesmíru. V té době byly všechny časopisy plné článků s vizemi o letech do vesmíru, o kolonizaci měsíce a nejbližších planet. To nadšení tehdy zachvátilo celý svět. V celém Východním bloku vycházely skvělá sci-fi na toto téma. Celý svět byl díky tomu naplněn nadějí a očekáváním, které ale nakonec zabilo a zničilo pár koupených, proradných a zrádných darebáků na rozhodujících místech ve vrcholových řídících funkcích SSSR. Svět zešedl a zdegradoval. Po pádu komunismu nastala chvilková renesance náboženství, zvláště křesťanství, které ovšem kromě dědičného hříchu a strašením zavržením nemá dnešnímu modernímu člověku jinak co nabídnout. Dnešní moderní uspěchaný člověk ale už ani neumí pořádně hřešit. Lidstvo je bez naděje a jeho hlavním bohem jsou peníze a dočasné požitky o které má tento moderní člověk neustálý strach. Dnes v Rusku vycházejí romány typu Metro 2033 a postkatastrofické filmy tohoto typu:

  https://www.youtube.com/watch?v=IjJmTeBSEzU

  Dnes se mě jeden kamarád (je to starý cynik ) ptal, zda si myslím jestli je Západ a zvláště EU reformovatelná. Odpověděl jsem mu, že si myslím, že ano za předpokladu, že do ní vstoupí Rusko. Usmál se tomu, protože všichni kolem ví, jak pro Rusko horuji (musím si dát na to pozor, protože přílišný tlak na pilu vede k opaku zamýšleného – mohu tím lidi znechutit) . Dnešní západní svět má podle na výběr ze tří variant:

  1. Násilná islamizace a smíchání evropských národů s afričany a dalšími primitivy a návrat této kolébky civilizace o tisíc let zpět
  2. Čínská cesta totalitního kreditního společenského systému
  3. Ruská cesta spočívající v obnově myšlenek o vývojovém skoku do nového lidství prorocky popsaného v Jefremovových románech.

  Osobně bych volil variantu 3 a byl bych šťastný, kdyby ji zvolil i náš národ. Bude to zatraceně těžká cesta, ale žádnou jinou možnost už nevidím.

  Odpověď
  • Chyba, toto mělo přijít pod Taurovu zprávu o Leonovovi …

   Odpověď
   • Není to chyba.
    Mezí tímto a Taurovým komentářem už proběhla další diskuze na jiná témata, tvůj by už mohl tzv. „zapadnout“ a to by byla škoda.

    Odpověď
   • https://www.youtube.com/watch?v=cZmVauQxsZY
    Odkaz o Leonovi, pre ruštinárov.

    Odpověď
  • Kéž by…. jsem skeptik… tolik blbosti a hnusu kolem jsem v životě neviděl. nostalgicky vzpomínám na šedesátá léta… v sedmdesátých jsem četl d.bilenkina, strugacke, lema… amici měli jen postkatastrof.věci… vzhledem k obecnému úpadku vzdělávání a inteligence vůbec máme k něčemu podobnému naslapnuto… :-(ale s tvým příspěvkem absolutně souhlasím kamo

   Odpověď
  • Milý Nasredine. Věci se neustále zlepšují. Jen to není ještě tak patrné. Jsem naprostý optimista. Je těžké se udržet na této pozici – vždyť o těch dobrých posunech se málo dá číst. Nenechme se vydeptat.
   Přeji vše dobré. Lumír

   Odpověď
  • Putinovec 10.3.2019 o 18:15

   Já zde vidím ještě čtvrtou možnost,roztahující se chapadla fašismu.

   Odpověď
  • Vycházejí také zajímavé knihy od Lukjaněnka, a jistě i dalších zajímavých autorů. Strugačtí, Vasiljev, nebo mi přišel zajímavý Max Frai, což je pseudonym. Tohle tedy u nás, v Rusku jistě více.

   Odpověď
 27. Ethiopian Airlines Boeing 737 MAX carrying 149 passengers crashes on way to Kenya
  https://www.rt.com/news/453451-ethiopian-airlines-flight-crashes-on/

  Odpověď
  • https://russian.rt.com/world/news/609609-samolyot-efiopiya-krushenie

   Odpověď
   • Letadlo etiopské letecké společnosti se v sobotu zřítilo na trase do Nairobi. Na palubě bylo podle mluvčího Ethiopian Airlines 149 pasažérů a osmičlenná posádka. Úřad etiopského premiéra oznámil, že si nehoda vyžádala lidské životy. Později na Twitteru vyjádřil soustrast rodinám obětí.

    Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/etiopie-letadlo-pad-nairobi-mrtvi.A190310_093248_zahranicni_pmk

    Odpověď
    • Nove lietadlo boeing 737.
     Lietadlo malo ani nie 2 roky.
     A EA su kvalitne aerolinie.

     Odpověď
     • to bude další odpis USA, v Indonésii pozůstalí již žalovali Boeing.

      Odpověď
     • Je to už druhe letadlo této 4. generace, série Boeing 737 MAX

      Odpověď
    • Pád lietadla Etiópiou a Keňou nikto neprežil, na palube boli najmenej dvaja Slováci – zdroje informujú, že ide o syna a manželku nášho politika
     V lietadle typu Boeing 737 sa podľa tohto oznámenia nachádzalo 149 cestujúcich a osem členov posádky. Stroj vzlietol o 07.38 h SEČ a havaroval šesť minút po štarte.
     Na palube boli najmenej dvaja Slováci. Podľa informácií Pravdy pravdepodobne ide o manželku a syna známeho slovenského politika.
     Podľa informácií denníka Plus jeden deň ide o poslanca Národnej rady. Naše ministerstvo zahraničných vecí zatiaľ túto informáciu nepotvrdilo.
     https://www.hlavnespravy.sk/lietadlo-etiopskych-aerolinii-havarovalo-kratko-po-starte-nairobi-na-palube-boli-najmenej-dvaja-slovaci/1693169

     Odpověď
     • Na palube boli aj najmenej dvaja Slováci. Podľa informácií Pravdy sú medzi obeťami manželka a syn známeho slovenského politika. Denník Pravda pozná totožnosť oboch obetí zo Slovenska. Z úcty k pozostalým však nebude informovať o ich menách skôr, ako to nezaznie oficiálne.

      Odpověď
     • Nieže by som videl trávu rásť. Ale Nieje to čudné že práve teraz pred volbami umreli pri lete medzi etiopiou a keňou.

      Egregoriálně-matriční prejav alebo Egregoriálně-matriční prejav zariadený CIA.

      Odpověď
      • Pri páde etiópskeho lietadla zahynuli manželka a syn poslanca Antona Hrnka
       https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/504893-na-trase-medzi-etiopiou-a-kenou-sa-zrutilo-lietadlo-so-157-ludmi/

       Odpověď
       • Bojím se dedukovat souvislost . To by byla velmi silná káva. /SNS-americké opravy letišť?/. Že by spadl nový Boening náhodou ?

        Odpověď
        • … zial tiez ma to napadlo…

         Odpověď
       • I Hrnkova dcéra tam zahynula

        Odpověď
       • Hrnko je jeden z normálnych pronárodných politikov ktorého mám rád. Chcel by som vyjadriť úprimnú sústrasť, musí to byť hrozný šok. A prajem mu veľa síl, aby túto hroznú udalosť prekonal. Uf ..

        Odpověď
        • Připojuji se k Tvému vyjádření i postoji .

         Odpověď
        • Upřímnou soustrast, připojuji se

         Odpověď
      • V prvom rade uprimnu sustrast p. Hrnkovi. Aj rodine p. Olexovej.
       Ak tato nehoda nebola nahoda, urcite tam bolo viac cielov, ako obvykle hovori aj Pjakin. Ak v tom bol „odkaz“ smerujuci na Slovensko, neviem ho presne definovat, ale intenzivne sa mi vybavuje situacia, ked sa utopil (alebo bol utopeny ?) Martin Filko tesne po volbach 2016.

       Odpověď
  • Tam snad bylo z 33 různých zemi oběti.

   Odpověď
   • občania z 35 krajín boli na palube havarovaného lietadla
    https://russian.rt.com/world/news/609747-samolyot-efiopiya-grazhdane
    dnu je tabuľka

    Odpověď
    • Díky já všude četl 33 :-(

     Odpověď
     • Povodne v článkoch naozaj uvádzali 33 krajin

      Odpověď
      • Pri leteckej nehode v Etiópii bol zabitý člen vlády talianskej oblasti Sicílie – významný archeológ Sebastiano Tuze. Letel do Kene kde bol účastníkom v projekte UNESCO
       Zdroj: https://rusvesna.su/news/1552234145

       Odpověď
       • Pan Tusa mal zaujímavý objekt bádania, zaoberal sa legendárnym kovom, ktorý mal pochádzať z Atlantídy, podla Platona – Orichalcum (angl.)
        https://www.google.com/search?ei=Vk6FXObGFYzQwQKZ04HgDg&q=sebastiano+tusa+atlantis+2018+new+findings&oq=sebastiano+tusa+atlantis+2018+new+finding&gs_l=psy-ab.1.0.33i21.2800.20795..22913…8.0..0.232.2945.8j17j1……0….1..gws-wiz…….33i160.ClRJwk4FeWU

        Odpověď
        • tu je video z jeho objavu
         https://www.alltimeconspiracies.com/did-atlantis-exist/

         Odpověď
         • Trochu k téma Atlantída – v článku, na ktorý ste dala odkaz je zmienka o Ignatiovi Donellym. Jeho knižku Atlantida som pred pár dňami zakúpila v Levné knize v Brne/TESCO. Zaujímavý titul.

          Odpověď
          • v strede článku sú nafotené tie kamene, ktorými sa zaoberal
           https://www.ancient-origins.net/news-history-archaeology/rare-orichalcum-metal-shipwreck-legendary-atlantis-020158

           Odpověď
       • … a 3 rakousti odborni lekari v rozmezi 30-40 let, kteri meli po navsteve Keni z pracovnich duvodu navstivit Zanzibar.
        https://www.krone.at/1880017

        Odpověď
        • Na palube lietadla boli zamestnanci OSN
         https://russian.rt.com/world/news/609810-oon-krushenie-efiopiya

         Odpověď
         • Putinovec 10.3.2019 o 21:27

          Nebylo nějaké vyšetřování válečných zločinů ze strany OSN?

          Odpověď
          • Šlo o pracovníky Světového potravinového programu OSN https://www1.wfp.org/

           Odpověď
         • Pri páde Boeingu zahynuli traja ruskí občania
          Alexander a Jekaterina Poljakovi – pričom Alexander získal ocenenie za «За возвращение Крыма».
          Okrem nich zahynul profesionálny parašutista
          Источник: https://rusvesna.su/news/1552247024

          Odpověď
      • ako vedia že 33? veď tam 3-ja cestujúci cestovali na OSN pasy (neznáma národnosť). Takže číslo bude skorej všetkého signál.

       Odpověď
 28. USA vyzvali Kosovo na zrušenie kontroverzného cla na srbský tovar
  Námestník amerického ministerstva zahraničných vecí pre politické záležitosti David Hale vyzval v sobotu predstaviteľov Kosova, aby zrušili kontroverzné clo na tovary dovážané zo Srbska. Informovala o tom agentúra AP.
  https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/504864-usa-vyzvali-kosovo-na-zrusenie-kontroverzneho-cla-na-srbsky-tovar/

  Odpověď
  • Oracle 911 9.3.2019 o 22:10

   Albánci to odmietnu a prtezident Serbie bude mať výhovorku prečo ich neuzná za štát…

   Odpověď
   • Podezřele velký zájem o Balkán . Že by šlo o nějaký větší handl? Bez základny Bond Steel nevydrží Kosovo delší dobu.

    Odpověď
    • Oracle 911 10.3.2019 o 10:29

     Balkán je doteraz sudom plný pušného prachu, ktorá dokáže buchnúť tak s pindusmi, ako aj bez nich a preto bez Ruska to sa nedá vyriešiť…

     Odpověď
   • Putinovec 10.3.2019 o 21:29

    Jako bys to přivolal.http://www.novarepublika.cz/2019/03/dalsi-konflikt-v-kosovu-srbove-odmitaji.html

    Odpověď
 29. QuoVadis 9.3.2019 o 17:55

  Skandal ve Vidni:
  V souvislosti s pozadavkem Donalda Trumpa, aby s zapadni staty „vyzvedly“ ze Syrie zajate bojovniky IS, vyplaval na povrch jeden skandal (urcite ne jediny), ktery ukazuje, jako „bordel“ panuje u rakouskych uradu a tajnych sluzeb (i kdyz mozna, umyslne „udrzovany stav“, clovek nikdy nevi).
  Jak se ukazalo, jeden ze zajatych IS-bojovniku s rakouskym obcanstvim, ale puvodem z Turecka, bojuje v Syrii uz od roku 2013 na strane Islamskeho statu. V roce 2014 byl zranen, tak prijel ze Syrie zpatky do Vidne, kde se nechal vykuryrovat. Po tu dobu (rok) pobiral socialni davky v nezamestnanosti (14x 885 Euro) a take absolvoval na ucet danovych poplatniku nejake kurzy poradane pracovnim uradem.
  Po roce a vykuryrovani se vratil zpatky do Syrie do rad IS.
  https://www.krone.at/1878303

  Odpověď
  • Oracle 911 9.3.2019 o 19:14

   A sny Viedne pripojiť sa k V4 sú v ťahu…

   Odpověď
   • QuoVadis 9.3.2019 o 19:37

    No ono je to podobne i v Nemecku.
    Minuly tyden se zminili o jedne zene, ktera emigrovala ze Syrie, kde byla nejakym IS-bojovnikem znasilnena. Po nejakym case pobytu v Nemecku neverila svym ocim, kdyz tohoto nasilnika videla v jejim meste v Nemecku, kam prisel taky jako uprchlik….

    Pri dotazech bylo zjisteno, ze bylo prevazne zenami podano pres 5000 zalob na trestne ciny a znasilneni, ktere se staly v Syrii. Z techto pres 5000 jich nemecke urady zpracovaly „plnych“ 129 za nekolik let. Jako duvod bylo uvedeno absolutni nedostatek uredniku pro zpracovani pripadu a nemoznost overeni cinu v Syrii.

    V reportazi nebylo vylouceno, ze se do Evropy s vlnami nekontrolovane migrace dostaly spousty osob , ktere tyto a jine ciny spachaly nebo pro IS bojovaly.

    Odpověď
    • Oracle 911 9.3.2019 o 21:42

     Inými slovami Viedeň a Nemecko predstavujú bezpečnostné riziko pre V4 a toto kombinované s tým, že časť obyvateľstva rakúske elity príliš v láske nemá…

     Odpověď
     • Aj hadí jed možno v medicíne veľmi zdravo,
      pri dôslednom opatrnom dávkovaní použiť.

      T.j., keď máme hada pod kontrolou..
      ..pre začiatok pravdepodobne aspoň v teráriu

      Odpověď
      • Dokiaľ sa ho naučia ľudia spoľahlivo účelovo syntetizovať.. :)

       Odpověď
      • Oracle 911 10.3.2019 o 7:34

       Lenže aj oni z času na čas uštipnú svojho chovateľa…

       Odpověď
       • Prísna karanténa.
        Ako pre besných psíkov :)

        Skoro každý jed
        je v PRIMERANÝCH množstvách liek.

        Odpověď
        • A pokiaľ sa ho ľudia celoplošne nenaučia syntetizovať,
         bude im chýbať.. a možno i esenciálne.

         Taký účinný liek nestačí, keď ho bude vedieť
         syntetizovať len pár..obćanov.

         Musí byť všeobecne dostupný.

         Odpověď
        • Oracle 911 10.3.2019 o 10:01

         >Prísna karanténa.
         Ako pre besných psíkov :)

         A to bude práve osud Viedne v rámci V4+ a Medzimoria, lebo naša morálka, svetonázor a návyky riadenia nepustia..

         Odpověď
         • Vzhledem k cinnosti a aktivitam Sebastiana Kurze bych si taky troufal povazovat Rakousko jako „trojskeho kone“ v moznem vytvoreni noveho evropskeho spolku na jinem, nez na bruselskem zaklade.

          Odpověď
          • Oracle 911 10.3.2019 o 10:38

           To aj bude, len koncepcia je otázne.

           Odpověď
          • V Bratislave sú zasa nemalé priame, veľmi intenzívne dlhodobé
           skúsenosti s nimi, a nielen u starých klanov, ktoré sa odtiaľ fyzicky nikam moc odvtedy nepohli..
           T.j., i oď čias, keď bola po stáročia hlavný mestom nášho Uhorska.
           (i keď čo-to do Pešti prešlo, no na výslní stihla byť potom len zopár desaťročí)

           Do Vindobony je to na skok, ani nie hodina cesty.
           Preto Duálna monarchia.

           Boli 2 hlavné mestá, ako i v iných krajoch v staroveku..

           Praha mala predsa len trochu inú pozíciu,
           i keď nejaký čas tiež ako hlavné mesto Ríše..

           Odpověď
         • Mnohí hadi, psíkovia po pomerne krátkej výchove vzhľadom
          na objektívne okolnosti precitnú a bude možné ich
          z „akvárka“ pod dohľadom občas vypustiť.
          Neskôr možno úplne, ak sa osvedčia.

          Odpověď
          • Oracle 911 10.3.2019 o 12:48

           To nikto súdny by nemal vylučovať, len treba byť opatrný…

           Odpověď
     • koloděj 10.3.2019 o 8:00

      Myslím, že nás, V4 se nikdo na náš názor na Vídeň a Budapešť ptát nebude. „Pozůstalí“ po IS budou pro zamýšlené nové státní uskupení – ovládané nově příchozími z nejdemokratičtější země BV – úderkou, která utlumí naše protesty vůči nově příchozími a „vylepšenou životní úrovní“. Budou je ovládat stejně jako banderovce na Ukradině, ale banderovci jsou proti „pozustalým IS“ svatoušci.

      Odpověď
      • Oracle 911 10.3.2019 o 9:58

       A ja si začínam myslieť, že si vôbec nečítal DVTR alebo ostatné práce VP ZSSR lebo si VYPUSTIL Z ÚST TOTÁLNU HOVADINU.
       Hovorím to na základe toho, že tu ide o riadenie procesov a politické manévre a to nám ide. Nehovoriac o tom, že Orbán a Maďarské elity chcú zachovať svoj národný charakter t.j. imigrantský odpad nám len tak nenasáčkujú a GP úspešne blokuje snahy pindusov použiť bánd IS v Európe.
       A taká drobná pripomienka: v 2016 pred parlamentnými voľbami prebehlo u nás cvičenie ohľadom rozmiestnenia hraničných zátarasov na hranici s Rakúskom.

       Odpověď
       • to jsou všechno podle mne správné poznámky.

        Odpověď
  • Čistky se nevyhýbají ani Rakousku. Rakousko musí pracovat na „pritiimigrační image „, pokud má získat jakoukoliv pozici vedle V4. A to bude fuška, hrát chytrou horákyni.

   Odpověď
   • QuoVadis 9.3.2019 o 19:50

    Je to jako v kazdem state. Pokud by se melo posuzovat podle clenstvi a ucastnictvi v organizacich jako Bilderberg, Trilateralni komise, Council of Foreign Relations a podobne, tak je jasnou „vedouci silou“ ve spolupraci se zapadnimi mocenskymi strukturami SPÖ – socialiste a hned za nimi Kurzova ÖVP (lidovci). Kurz sam je clenem European Council of Foreign Relations.
    Veskerou praci na odstraneni nasledku nekontrolovane migrace dela v Rakousku ministr vnitra Kickl a jeho FPÖ (svobodni), ktera zatim zadne zastoupeni u Bilderbergu a pod. nemela…

    Odpověď
    • Áno..aj kopa „osviežujúcich“ myšlienok :)
     ..ale u FPÖ treba tiež dôsledne rozlišovať,
     čo asi áno a čo zrejme skôr nie..
     Podobne, ako kedysi u Haidera, či BZÖ.

     Odpověď
     • Politické strany jsou jen chlívky na roztřídění volně pobíhajícího ovčanského materiálu.
      Řízení na 3.prioritě. A bačové mohou přecházet coby političtí turisté podle potřeb svých Ober-bačů z jednoho chlívku do druhého. Takže ANO,FPO,ODS… jeden nástroj jest.
      Z čeho má ale každý z Ober-bačů strach jsou ty volně pobíhající OBČANÉ bez nutkavé potřeby teplého ustájení.

      Odpověď
      • 100% souhlas. FPÖ byla vytvorena po rozporech v byvale Haiderove strane BZÖ, ktera ziskavala stale vetsi podporu obyvatelstva a Haiser si dokonce verejne (v televizi) dovolil napadnout banky jako hlavni pricinu veskereho „zla“.
       Strache tenkrat odporoval Haiderovi a vytvoril Novo stranu – FPÖ.
       Takze delat si iluze o absolutni „oddanosti“ teto strany obcanum jasne nema smysl.
       Jak pises, oberbacove si v kazde strane schovavaji sveho bacu, ktery se drive nebo pozdeji jasne projevi.

       K takovym bacum bych priradil byvaleho kandidata na prezidenta Hofera ve strane FPÖ. Jako Minister dopravy a infrastruktury se zabyva misto dulezitych veci takovymi kravinami jako testovani,jestli rychlost 140km na dalnicich je mozna a muze nahradit 130km-limit. A taky se silne stavi za co nejrychlejsi prosazeni prostredku genocidy obyvatelstva – site 5G v Rakousku.

       Odpověď
       • Hej, tie banky a trochu negativny postoj k NATO
        ho stály život.
        Jeden z mnohých prípadov klasickej politickej vraźdy na Západe.

        Preto sú naši politici tak vys..tí,
        keď postupne v priebehu rokov pochopili, kam sme to vstúpili.

        Proste tzv. sovieti(presnejšie Čeka-BUND) takto okato,
        otvorene pred kamerami nevraždili.
        Potom maximálne skôr zamlčiavali a robili problémy zo štúdiom a tak..
        a nie že nekonečne v médiách preťahovali a dehonestovali
        i celú širokú ďalekú rodinu: za tatom nekonečne verejne vyplakáva
        jeho akožebuzipriateľ, tato drogoval..či akožepomery s maloletými atď. apod.

        Čo si budeme nahovárať..naši západní partneri
        sú proste zrúdy urćite horšie Pol Pota, či Kim Ir Sena.
        Celý ten stáročný kolonializmus, jeho metódy
        a stámiliónu mŕtvych a zotročených..

        Tož teraz kóšer kóSSiar náš SSio&co.
        Spolok vlkov..besných.
        Otázka, čo s tým?
        Bo plakať nad rozliatym mliekom neradno..

        Odpověď
 30. Dnes by mal Gagarin 85 rokov
  https://rusvesna.su/news/1552117324

  Odpověď
  • Nestarnuci vtip… otec karha syna – „Ked som mal ja tolko rokov, co Ty, Gagarin letel do vesmiru. A co si dokazal Ty??!“
   :)

   Odpověď
 31. Pracovník ambasády USA chtěl v Moskvě na letišti pronést neúplnou minu.

  Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/moskva-letiste-mina-pracovnik-ambasada-usa-velvyslanectvi-rusko-zavazadlo-pronesl.A190309_142712_zahranicni_pmk

  Odpověď
  • Moskva: Zaměstnanec americké ambasády chtěl na letišti pronést minometný granát v kufru
   https://cz.sputniknews.com/svet/201903099406287-moskva-zamestnanec-ambasada-USA-letiste–minometny-granat-kufr/
   „Vypadá to, že se Spojené státy snaží otestovat ruské bezpečnostní schopnosti nejen zvenčí, když posílají válečné lodě a letouny na provokativní mise u našich hranic, ale i zevnitř, a to dokonce i za účasti vlastních zaměstnanců velvyslanectví,“ uvedli Sputniku na ruském MZV.

   Odpověď
  • Američan, dopadlo to jako vždycky

   Odpověď
 32. Ruský kosmonaut Alexej Leonov v únoru odcestoval do USA, údajně na plánované léčení (podle některých zpráv kvůli provedení dialýzy).
  Zajímavé, že cesta Leonova do USA následovala hned po zatčení Michaela Calvey, zakladatele fondu Baring Vostok za podezření z podvodu (2,5 mlrd. rub.), jehož konzultantem Leonov byl.
  https://news.rambler.ru/community/41741720-kosmonavt-leonov-pokinul-rossiyu/?updated

  Vzhledem k tomu, že Leonov byl v Rusku největším zastáncem teorii „pobytu amerických astronautů na Měsíci“ a taktéž jedním z účastníků letu Sojuz-Apollo, mám podezření, že Američané ho včas uklidili – dílem z vděčnosti za služby, dílem z obav, aby nezačal mluvit.
  Vždyť i samotný oficiální důvod jeho cesty do USA – léčení (dialýza) mi přijde přitažený za uši. Kosmonaut, který má v Rusku zdravotní péči na úrovní členů vlády v síti klinik, zdravotních center a sanatorií nemusí kvůli léčení jezdit do ciziny.

  Odpověď
  • „Léčení“ v USA, to je osud všech podpinďos. Posloužil jako živý, … Snad se mýlím.

   Odpověď
   • zřejmě půjde o definitivní doléčení.

    Odpověď
    • a nakoniec sa posmykne vo vo vani a obesi na snure od dialyzy..

     Odpověď
  • Ještě pro zajímavost:
   Zde Putin mluví o nemožnosti posílat živé buňky na jiné planety kvůli tvrdé radiaci:
   https://www.youtube.com/watch?v=k435_x_-nj4

   A zde Leonov přesvědčuje, že Američané byli na Měsíci:
   https://www.youtube.com/watch?v=k435_x_-nj4
   https://www.youtube.com/watch?v=s5rSMcjGbgk

   Zde se prořekl, že ve výšce 500 km začíná radiační pas:
   https://www.youtube.com/watch?v=GLDCWHRA9Aw

   Odpověď
   • QuoVadis 9.3.2019 o 18:25

    Ne nahodou se mezinarodni stance ISS pohybuje na Orbitu ve vysce 330, maximalne 435km.
    Musk resp. ti, kdo za nim stoji, vedeli asi dobre, proc posilaji jejich modulem k ISS napoprve vycpanou figuru a ne zadneho ziveho kosmonauta.
    To by byla asi dost spatna reklama, kdyby hned u prvniho letu nekdo zahynul. Asi tu ruskou technologii nemaji stoprocentne zvladnutou….

    Odpověď
   • koloděj 10.3.2019 o 8:39

    ale číňani (PRÝ) nechali na měsíci růst rostlinky a plísně a kdoví co ještě .. v odstíněné komůrce asi lze Van Allenovy pásy překonat, a za nimi už je bezpečno, nebo ne ?
    Z těles, připadajících v úvahu na osídlení nebo alespoň krátký pobyt ( Měsíc, Mars ) Měsíc nemá atmosféru, která by tlumila UV záření Slunce, Mars má, ale řídkou. UV ztlumí i tenké sklo. O čem konkrétně Putin hovořil nevím, šot je krátký vytržený z kontextu a automatické titulky mi moc nepomohly. Kosmická loď je živá klec (?) a není zabezpečená kosmickou lodí ( ? ) .. no to je jedno …

    Odpověď
    • Oracle 911 10.3.2019 o 10:08

     Dodnes Západ a ani Čína nemá adekvátne tienenie na to aby hocičo živé prežilo mimo radiačné pasy inak ako spóra či v hibernácií (až na pár baktérií, ktoré potrebujú radiáciu).

     Inými slovami Čína fejkuje a Putin dáva najavo, že o tom vie (tak, ako tí čo vedia dať 1+1 dokopy).

     Odpověď
  • QuoVadis 9.3.2019 o 18:40

   Tady jeste jedna webova stranka, co si vsima spojeni „leceni“ Leonova s fondem Baring Vostok a zatcenim jeho americkeho sefa Michaela Calveyho:
   https://en.crimerussia.com/financialcrimes/soviet-cosmonaut-leonov-associated-with-baring-vostok-left-russia/

   Odpověď
  • koloděj 10.3.2019 o 8:19

   Taurusi, Ty máš ( a poskytuješ tady ) velmi široký ráběr vědomostí o čemkoliv, o čem píšeš. Vždy ozdrojováno, vysvětleno v širších souvislostech … velmi profesionální přístup k čtenářům. Použužil bych i slovo novinářský, ale to je dnes skoro nadávka… tak profesionální.
   Tvě srdce tě ale občas svede k nesprávným závěrům – mně to šlehlo přes oči
   Američané ho včas uklidili – dílem z vděčnosti za služby … Ne, z vděčnosti určitě ne. Buď ho hodlají ještě použít a jel na školení – nebo tam utekl sám.
   Leonov sám ( o Měsíci jinak ) „mluvit“ nebude, celý život říká jedno a nejednou že by otočil ? V té kauze Baring Vostok – kdyby se výryzně podílel, už má klepeta. Možná jeho provinění nebylo tak velké, aby ho zadrželi, možná ještě o jeho hříších nevědí vše – ale uklidil se sám nebo na doporučení. Možná jim při dialýze skoná na nečekanou alergickou reakci na americkou krev – pokud něco ví. Ale „vděčnost“ a „Americká moc“ to rozhodně nejde dohromady.

   Jinak – jak píšu – tvé články a příspěvky je radost číst.

   Odpověď
   • Koloději, děkuji ti za pochvalu, snad zaslouženou.

    Ale teď k věci. Nemyslím, že Američané si mohou dovolit jen tak okatě odstranit Leonova. Je to příliš velká ryba, člověk globálního významu, navíc, hned po Gagarinovi nejvíce mediálně “ раскру́ченный “ kosmonaut.
    Samozřejmě nelze vyloučit, že tam může zemřít přirozenou smrtí, vždyť je to už starší člověk. Ale mám za to, že mu ve vlastním zájmu poskytnou nejlepší možnou péči, aby se tomu tak v nejbližší době nestalo. A to z prostého důvodu – jejich závislost na ruském know-how v oblasti kosmonautiky a výzkumu vesmíru. Jestli do světa vyšlou signál, že jim nezáleží na osudu jejich agentů, těžko potom někoho přimějí ke spolupráci.
    Nějaká smrtelní nehoda s Leonovem by pro Ameriku přinesla víc škody, než užitku. A mohla by se stát jedině v tom případě, kdyby GP se rozhodl otevřít téma pobytu astronautů na Měsíci a „опустить Ameriku ниже плинтуса“, tj. zdiskreditovat „kosmickou velmoc“ na úroveň prachobyčejných podvodníků.
    V této souvislosti je vidět, že útěk Leonova víc hraje na ruku globálním elitám a svým způsobem i Rusku a funguje, jako varování státní elitě USA. Protože kdykoli je možné začít se ptát: jaké má zázemí sovětský kosmonaut Leonov v Americe?, co s ní má vůbec společného?, proč konzultoval zatčeného amerického investora?, proč ten investor mu poskytl ve své firmě zázemí?, atd… až do: proč ho Američané odstranili?

    Zajímavý dopis plukovníka kosmických vojsk ve výslužbě Subetto A.I. byl zveřejněn, v roce 2010, jako reakce na kopnutí Leonova do SSSR, díky kterému získal všechno, co dnes má. Jsou v něm o Leonovi prorocká slova:
    „zdá se, že on ani nechápe, že bude navěky stát u „sloupu hanby“ historie Ruska – SSSR „.
    http://maxpark.com/community/129/content/3480455

    Odpověď
 33. Zdravím všechny,

  objednal jsem si zase nějaké knížky od KSB, již několik let se zajímám o GP, procesy v kultuře a řízení, ale stále „něco“ chybí. Nevíte prosím někdo, zda byly publikovány také materiály, jak se tyto věci ( procesy, defekt světonázoru ) také projevují „v praxi“ s níž se člověk setkává denně, tím myslím zejm. jejich fixaci v tzv. „měkkých oborech“ ( politologie/sociologie, jejich normování chování občana na systémově racionální a nikoli, současná sociální psychologie, filosofie, psychologicko/psychiatrické teze ), které se nebožákovi snaží vykládat, jak funguje „občanská společnost“ a kde má ( u sebe ) „chybu“, která ho dělí od „štěstí jako v reklamním poutači“. Ve vědomí ovčana se musí nejprve překonat a demaskovat tyto otrocké pavědy, z úrovně na níž k němu denně promlouvají a které na ekonomickou krizi předepisují farmaceutické medikamenty, sáčkují občany podle podmíněné statistiky a pořád fantazírují, zavření do sebe a dogmat, o „otevřené společnosti“, o tom co by kdo měl, zatímco děti ve škole trápí drilováním na sociální spravování se, které bylo platné do poloviny 20. století ( potom proč je mládež zničená..) a místo autentického bytí jsou naplňováni různými „identitami“.

  Pokud KSB nedostaneme na tyto úrovně, tak jsme zjistili, jak a proč máme krtky na zahradě, napsali o nich esej a … nechali je dál tunelovat kořeny společnosti.

  Dan

  Odpověď
  • Některé jsem ještě nedočetl ale KSB v praxi obecně v tématech ve kterých píšeš, jestli tě chápu dobře, jsou zejména knihy Základy sociologie, a Potřebujeme jinou školu. Je tam na mnohých dobrých příkladech osvětleno kde jsou ve společnosti a ve výchově zakořeněné problémy o kterých píšeš. Ale jako u všeho, přesný obrázek ve velkém detailu něčeho co tě zajímá je potřebné udělat si na základě osvojených znalostí sám, případně vytvořit na základě obecných znalostí a tvých konkrétních vlastní text který by se tím zabýval a dostatečně problematiku osvětlil.

   Odpověď
   • ,,Potřebujeme jinou školu“ – tu mám právě objednanou:-). Jinak v zásadě s postupem, který jsi popsal, souhlasím…

    Odpověď
  • To je nepochopení, KSB funguje tak, že člověk změní sebe a tím vykazuje vliv na své okolí. Nejde to nikomu „vnutit“. To co píšeš, náprava těchto věcí, bude důsledek toho, že statisticky významná část populace změní svou mravnost, změní sebe. Ty změny budou důsledkem změn ve společnosti, ne jejich příčinou.

   Odpověď
   • To je trochu idealismus. Změnit sebe – jasný – proti tomu nic, ale vliv na mé okolí vykazuje především historicky z(de)formovaná a konceptuálně – mediální manipulace. To se mohu změnit tisíckrát, ale budu jen atom v univerzu a ukřižují mě. Nikomu nic nevnucuji, to se už podařilo za ty tisíce let jiným „mistrům“, lidem dnes netřeba cokoli vnucovat, protože zásadní procesy jdou – zásluhou těch mistrů – mimo jejich vědomé chápání – pacient ani neví o operaci. Takže proto bych rád měnil některé osnovy, to doufám za vnucování nepovažuješ, protože když se změním jen tím způsobem, že „budu dobrý člověk na své zahrádce“, tak se může stát, že mi tam od těch jElit, které neslyší na ,,dobré lidi a už vůbec skutky“ spadne napalm a sousedi tomu ještě zatleskají jako ,,humanitární operaci“.
    Nejlepší cesta je dobrý příklad – ty lidi svojí mravnost nezmění na zahoukání sovy. Je zapotřebí aktivní operativec v prostředí, kde je třeba dlouhodobě podkopávat aktuální škodlivé koncepty. A to i formou jejich zesměšnění a ponížení, tak jako to vždy dělali oni v minulosti. Hloupý příklad: Stalin loupil a plundroval, aby bolševici získali prostředky pro změny, určitě si nemyslel, že když se stane dobrým člověkem, tak před ním smekne car, tajná policie a zahraniční kabala, v důsledku čehož sami odstoupí ze svých pozic a umožní dobrým lidem, aby si sami vládli. Jak říkám, toto mi připadá poněkud jako idealismus to je, jak víš, úroveň řízení na ideologické prioritě (3)… Obávám se, aby nepřišly úplně jiné změny, než o kterých hovoříš. Aby statisticky významná část populace změnila sebe ( svojí mravnost ) a k tomu se nenechala zase napálit musí přijít správné podněty, jinak jejich změny stejně absorbuje GP a další. Ve vadných osnovách totiž i dobří lidé dělají pro špatné věci, přesvědčení, že konají dobře. Podle mě toto moc zjednodušuješ…

    Odpověď
    • Hloupý příklad se Stalinem, opravdu.

     Odpověď
    • Zighartice 9.3.2019 o 16:26

     Otázky, které si přítel klade jsem si kdysi kladl také. Jediné k čemu to vede je frustrace. Je potřeba pochopit, že tyhle změny se nedělají od stolu. V rámci politických či občanských hnutí a už vůbec ne snahou o jakési legislativní změny v od sklepa až po půdu shnilém systému. Mohu-li příteli skromně radit, soustředil bych se pouze na tu práci, kterou umí. A tou je vytváření informačního pole v rámci tohoto webu. Žádná politika a občanský aktivismus v mezích. Ono totiž vzdělávat národ je možná více, než trochu marné snahy o reformu nereformovatelného systému. Změna může přijít pouze na základě změny myšlení širokých mas. A to je ten zatracený úkol, který každý z nás, kdo trochu nahlédl na dno králičí nory může řešit svým dílem a na své úrovni. Jeden zatraceně slušně psaný blog nebo web vydá za tunu aktivismu.

     Možná to Pjakin a další „vykladači“ KOBu myslí trochu jinak. Platí tady Schillerovo, že ušlechtilá duše pozná, co je dobré. Jinými slovy společnost jedinců s liskou psychikou bude jednat v souladu se záměrem NHR ve prospěch společnosti v režimu autopilota.
     Moje nechuť ke kolektivistickému principu doposud pramenila z toho, že to vždy byla jakási elita, která určovala, co je pro společnost dobré. A většinou jen proto, aby mohla získat individuální, či skupinové výhody na úkor ostatních. Ale co když nastane situace, kdy teze že „rozvoj spoločnosti musí mít prednosť před zájmem jednotlivce“ bude vycházet z individuální potřeby každého jednotlivce i egregoru lidí ve skutečně lidské společnosti? Tedy ve společnosti, kde převládá jedinec řízený „diktaturou svědomí?“

     A ještě jednu blbou radu… Nechť si přítel nenechá tíhu světa přistát na zádech. Vykašle se na pár týdnů na tento web a vše kolem. Zahodí mobilního debila, tablet i computer, uteče do lesů. Dýchá a přemýšleje…. Pak se vrátí a zjednoduší to. Věnuje se jedné aktivitě místo tisícům. A nenechá se uhnat. Ještě jeho vnuci to budou řešit…

     Odpověď
    • Kdopak si je sám sebou jistý,že je dobrý a koná dobře? Bude období,kdy jedinec odhodí všechny knihy a poučky a používá intuitivně třetí oko,kdy je mu zodpovězeno vše,jak konat…Začátek je ve volbě rodiny,národa..Z metavědomí je několik doporučení..Inkarnát se setkává s lidmi z minula,kde řeší problémy,vztahy,které se nevyřešily v minulých životech..Nadcházející konečné řešení lidské otázky se urychluje a každému přijde učtování,nemilosrdné..Primitivní barometr,který měří tu takzvanou dobrotu,je reakce psu a malých dětí..Lidé neví,co činí a Pravda na konci je dostane do kolen..https://rutube.ru/video/457e89ad9a50270261741b06b2e634dd/?ref=search

     Odpověď
     • „třetí oko“ je svedomie. Prosím použivaj tu zavedenú slovnú zásobu.
      Rovnako platí aj o „metavědomí“

      Odpověď
      • S tým nesúhlasím. Svedomie má centrum v srdci. Tretím okom vidíš, čo iní nevidia. Naozaj vidíš, aj so zatvorenými očami.

       Odpověď
       • Vidíš a už je problém z mierov.

        Odpověď
        • Nerozumiem… prečo s mierou?

         Odpověď
         • http://leva-net.webnode.cz/products/pridi-na-pomoc-mojej-neviere-o-podstate-dianetiky-a-scientologie-24/

          Ide konkrétne o

          Slovo — tо je jedna z mier: «Na počiatku bh1 slovo a slovo bh u Boha………»»» (Ján, 1:1).

          Odpověď
      • tretí oko je sídlem mysli,soustredenim na toto centrum je možné mysl a její produkty ovládnout dle požadavku pozorujícího vedomí- Já; sídlem vedomí je Srdce na pravé strane hrudi 4 cm od stredu ve výši prsní bradavky /muži neklesají bradavky/ženy pozor/ soustredením na toto centrum oživujeme své Já/ svého boha.
       diskutujici fohat – výborný odkaz

       Odpověď
       • „diskutujici fohat – výborný odkaz“
        Ak chceš vidieť ako by to nemalo vypadať. A tie šiva egregori a podobné veci nejdu smerom k pravovernosti.

        Odpověď
     • No ještě tohle sem i s nahrávkou kázání od Guru? Stejné reakce jako ten guru z nahrávky vidím u jedné osoby, praktikující kun..líní jógu. Normálně se někdy zdá, že když by měl slyšet nepříjemnou věc raději vyskočí z okna, utíká pryč.

      Odpověď
    • Daniel,
     pozeráš sa na celú vec veľmi zjednodušene. Pri pohľade na povrch mora si treba uvedomovať aj všetku jeho hĺbku. Ak sa budeš KSB zaoberať dlhšie a osobná mravnosť ti to dovolí, otvoria sa ti iné obzory chápania vecí a možností ako meniť realitu.

     Odpověď
    • Putinovec 9.3.2019 o 18:46

     Ta statisticky významná část populace je cca 5 až 10%.A každý člověk svojí mravností ovlivňuje svoje okolí.Co jsem vypozoroval v praxi, tak současného člověka mravnost démona ovlivní asi jako kamínek vhozený do vody.Lidé jsou zaplavováni po celý život tolika špínou,že už ji vnímají přes filtr.Udělají se kruhy a hladina se vyčistí.Mravnost člověka která je podpořená zhora,vyvolává vlnobití tím,že lidé začínají pociťovat své svědomí.Mám tím na mysli rozdíl mezi střelou z praku a děla.

     Odpověď
    • Kammerer 9.3.2019 o 19:29

     „To se mohu změnit tisíckrát, ale budu jen atom v univerzu a ukřižují mě.“

     Ale každý atóm je dôležitý. Je lepšie zapáliť malé svetlo, ako preklínať tmu. – Lao´C

     Odpověď
  • Kádry řeší vše. Samo se to nestane.

   Odpověď
 34. Ludvík 9.3.2019 o 8:51

  https://www.info.cz/nazory/analyza-babis-dostal-od-americanu-jasnou-otazku-na-ci-stojite-strane-pane-premiere-40756.html

  Slabá to „analýza“… Věta „Americký tábor ovšem už není tábor Evropské unie. „, a další, svědčí, že její autor má k pochopení současných geopolitických změn ve světě dost daleko.

  Odpověď
 35. Nasredin 8.3.2019 o 20:05

  Prý už visí ! Feri, Langšádlová a Adamová ! Máme se přijít podívat ! :D

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Uz-visi-Feri-Langsadlova-a-Adamova-podporili-Tibet-Kalousek-sdili-Jacques-dekuje-573248

  Odpověď
  • Tak by mě zajímalo, jestli ta lidská práva, za která tak hrdinně bojují někdy prodiskutovali s pamětníky tibetské teokracie. A tím nemyslím lámy, ale jejich otroky.

   Odpověď
  • Doporučuji shlédnout videa od Colina Golnera:Za Dalajlamovým úsměvem.

   https://www.youtube.com/watch?v=MmkM7ffbzt8
   https://www.youtube.com/watch?v=Pp_oCe0mtYI
   https://www.youtube.com/watch?v=DpaYtwXnWZQ
   https://www.youtube.com/watch?v=wvMydzsjplI

   Odpověď
   • Tak som tých lámov hltal…ich poznanie…ale čo s ich poznaním vybudovali pre
    bežných ľudí a ich život…aké je vlastne ich poznanie.

    Odpověď
  • Putinovec 8.3.2019 o 21:21

   Půjdu se podívat,až zmíněné kreatury budou skutečně viset.

   Odpověď
 36. Jana z Arku 8.3.2019 o 19:13

  Co říkáte na akci, kterou právě ohlásili v televizi….zřejmě bude zatčen pan Faltýnek…je to útok na ANO ? Nebo na p. Babiše, snaží se ho zmáčknout a vydírat, aby dělal to, co někdo chce ? Zdá se mi to v souvislosti s úmrtím lvů a malých dětí jako další útok na naší politickou stabilitu. Jen mi není jasné, jestli je to v režii GP, aby očistil politickou scénu nebo nebo podpindosniku, kteří tady chtějí chaos ? Co si myslíte, že je cílem této akce ?

  Odpověď
  • cílem akce je odpis americké statní elite v cesku…rezii GP..

   Odpověď
   • Jana z Arku 8.3.2019 o 19:33

    Děkuji

    Odpověď
   • Putinovec 8.3.2019 o 21:22

    To je dost uspěchané vyjádření.

    Odpověď
    • Český lev zastřelen: ČR symbolizovaná lvem zabita. Včetně březí lvice (znovuzrození nemožné, už nepovstane). Úřady zcela nepochopitelně a naprosto nevídaně roky tolerovaly nepovolený chov šelem a jejich veřejné procházky (!) „Neschopnost“ úřadů konat umožnila matrici. Otec tvrdí, že syna do klece někdo strčil, že šlo o vraždu. Časová osa – to je fofr:
     5.3. český lev zabit
     5.3. Babiš odléta za hranice
     6.3. Babiš už v USA, jedná
     7.3. Pravá ruka Babiše zahájena (policie provádí razie). Sarajevo 2

     Odpověď
     • - pamatate na situaciu v ČR , ked bol Klaus v zahraniči 2011 – pero

      Odpověď
     • Jsem přesvědčen, že u těch zabitých a chcíplých lvů, jejichž chov se tu po převratu roku 1989 rozmohl, naprosto nejde o „českého lva“ symbolizujícího náš stát.

      Lev, stejně jako ostatní kočkovité šelmy, představuje parazity finančního systému, finanční internacionály, která se u nás po roce 1989 velmi dobře zabydlila a cucá nás prostřednictvím zahraničních bank i exekutorské mafie dokonce víc než naše sousedy stejného osudu (Slováci, Poláci, Maďaři, východní Němci atd.), jak to exaktně doložil Piketty. Takže podle mě matrice dává zřetelně najevo, že ten, kdo končí, není český stát, ale paraziti, kteří ho vytrvale vysávají.

      Odpověď
      • A rovnice Babiš=ČR je až tak zjednodušená, že je vlastně naprosto nesmyslná.

       Odpověď
     • Podle čeho jsi dal dohromady Odlet a jednání Babiše s mrtvým Lvem?

      Odpověď
     • To jsou poněkud unáhlené závěry

      Odpověď
     • Putinovec 9.3.2019 o 18:16

      A ti zabití lvi,měli dvojitý ocas, tak jako Český lev?

      Odpověď
     • Ve skutečnosti lev zabil svého „chovatele“, poté byl spolu s lvicí zastřelecn policií.

      Tj. lev se vzepřel svému „chovateli“, který jej věznil v jemu nepředurčených podmínkách/prostředí.

      Dostatečně symbolické.

      Odpověď
    • Boletus 9.3.2019 o 8:18

     Taky si myslím. K pochopení složitějších dějů jsou potřebné , kromě jiného, dvě věci : dostatečný objem kvalitních informací a čas k jejich nekaleidoskopickému pochopení.
     Jinak se diskuse změní v soutěž “ kdo dřív“ .

     Odpověď
   • DoubleM 9.3.2019 o 4:36

    Prokázal patriot Tomio Okamura svůj geopolitický cit, anebo se v něm projevila jeho příslušnost k americké státní elitě?
    https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/201903089402402-zapojime-se-do-valky-na-ukrajine-okamura-rozlustil-prohlaseni-ze-setkani-babise-s-trumpem/

    Odpověď
    • Boletus 9.3.2019 o 8:35

     To druhé bych vyloučil , to první sleduje , podle mne, už předvolební cíle kampaně do europarlamentu. Nový vztah ČR ke Spojeným státům a Spojených států k ČR krystalizuje podle výsledku perestrojky USA a konsekventní perestrojky řízení v ČR . Je dobré sledovat tyto dvoustranné kontakty nejen u nás, ale v celé V4 + 1.A tam to rozhodně nevypadá na rozhodnutou partii.
     Poslední projevy zejména rakouských exekutivců /Kurz, Kneisselová/ ukazují na úpornou snahu globalistů převzít řízení ve střední Evropě a směrovat ho k budování projektu Mezimoří.V jeho budování mají s neokony společný zájem, ale s odlišným cílem .Proti tomu stojí zatím latentní, ale sílící /zejména zespodu/ tendence oprášit a renovovat vazbu na ruský svět. To nebude lehký a krátký proces . Mezimoří bude budováno na koncepci davoelitarizmu /jak jinak /, ruský svět na koncepci koexistence a spolupráce. Nebude důležité, jak budou výsledné celky geograficky zkoncipovány, ale kterou koncepci přijmou jejich obyvatelé jako perspektivní a sobě vlastní.
     Pokud to bude koncepce blízká KSB , obnově státu a státnosti česko-slovenské bude přáno. V opačném případě budou všichni proti tomu, aby ve střední Evropě znovu vznikl silný a životaschopný česko-slovenský stát.

     Odpověď
     • Oracle 911 9.3.2019 o 10:24

      Áno, veľa ľudí cnie za „starými dobrými časmi“ len aby to nebolo zneužité proti nám.

      Odpověď
     • Před časem zde proběhla diskuse na téma vizualizace prezidenta. Mám dojem, že egregor tohoto procesu se plní a zviditelňuje. Dokladem toho jsou události, ke kterým dochází/šlo u nás a za oceánem.
      Na návštěvě Babiše v Bílém domě mě zaujala poznámka Trumpa o hezkých botách Babiše. Babiš z Bílého domu neodešel bos. Připomnělo mi to jinou situaci (už nevim přesně o jakou šlo akci), kdy chlapce zaujaly Putinovy hodinky; Putin sundal z ruky hodinky a věnoval je chlapci. Zajímavé také bylo, jak po příjezdu k Bílému domu Melanie T. „zkoukla“ Moniku B (Melanie v kabátě za cca 30.000,- Kč a, Monika v kabátě v hodnotě téměř 5x vyšší). Z toho dovozuji, že Babiš nevěnoval Trumpovi příhodný dar. Babišovi se nejspíš v oválné pracovně zatočila hlava. Dostal školení na téma Ford a Stalin: O tom, jak žít lidsky. Střelby není třeba, navíc ze zbraně zdobené lipovou ratolesti, kdo má být střelen? Svět po harmonii prahne, předán měl být dar Z Nového s(S)věta.
      Nebýt vstupu Specnaz a VKS do Sýrie, byla by Evropa podrobena dalšímu exodu. Kde by skončila Východní Evropa?
      Pokolikáté již stejný scénář, plánovaná je půl miliardy lidí. GP chce žít, bárka tak za majákem putuje, jeho světlo třeba nám všem k další pouti.
      Veslaři, co loďkou u nás houpou, zdaleka ne vše chápou, na „Pax Americana“ připoutáni jsou. Iluzionista za oponou nespí, hůlkou mávne a zatvrzelým vesla v rukou láme.
      O změnu kurzu usilovat ne toliko rozumem, nýbrž celým svým životem. Není totiž náplní Života, být slámou v cizím slamníku, sadařem – člověkem se stát, o ráj na Zemi usilovat.

      Odpověď
  • Kdyz odjel Trump do Hanoje na jednani s Kimem tak Cohen proti nemu vypovidal v senatu….
   Kdyz odjel Babis do na jednani sTrumpem tak policie vysetruje Faltynka a ANO….
   Podoba ciste nahodna by mohla slouzit k posileni pozic vyse uvedenych zde tak jako za oceanem.

   Odpověď
   • Putinovec 9.3.2019 o 18:23

    To můžou být akce různých protichůdných sil.Je jisté,že jedna strana bude konat a druhá se nebude jen dívat.Tah a proti tah.

    Odpověď
   • Tak jsem se mrknul na Proti-Proud a komentar P.Hajka.
    Zajimave zhodnoceni.
    Taktez se mi libi titulni fotka kde ma Andrejko krvave prave oko…zde bych prosil o komentar p,YORI ??

    Odpověď
    • A jeste neco, v pripade ze Andrejko odstoupi a dosadi si tam svoji figuru kterou bude ze zakulisi ridit…..tak kdo by prichazel v soucasnosti v uvahu???

     Odpověď
    • http://www.protiproud.cz/politika/4313-tajna-schuzka-v-centrale-cia-opravdu-nikdo-nevi-o-cem-andrej-babis-v-langley-jednal-ct-plna-usmevu-a-gratulaci-od-kolegu-agentu-spustil-istvan-sarajevo-proti-ab-opet-prilis-zbrkle-temne-stinovani-v-bilem-dome-co-prijde-ted.htm

     Odpověď
  • V káznici veřejně vyvěsili vypranou pruhovanou teplákovou soupravu. Začnou obchody.

   Odpověď
 37. Agentura AFP: Papež František v pondělí oznámil, že Vatikán příští rok v březnu otevře archívy papeže Piuse XII z druhé světové války.

  To může leckomu znít zlověstně.

  Odpověď
  • http://www.msn.com/cs-cz/zpravy/newsworld/vatikán-otevře-tajné-papežovy-archívy-z-druhé-světové-války/ar-BBUnWip?MSCC=1552062107&ocid=spartanntp

   Odpověď
  • … mozno hlavne pre Vatikan a katolicku cirkev… v ramci jej odpisu, ktory sytematicky Franta vykonava….napr minuly rok (hovoril o tom napr. Fursov v jeho prednaske z 20. 2. 2019, kde presiel najvyznamnejsie a najzaujimavejsie udalosti roka 2018 vid. link od Iris medzi videami) zrusil v nejako clanku vatikanskych novin PEKLO, ti co sa nedostanu do raja, sa len stratia…. takze cirkev otvara brany konaniu ZLA…. alebo som Frantika zle pochopila?

   Odpověď
   • Boletus 9.3.2019 o 8:42

    To je nečitelné i pro Fursova. Franta obrací katolicizmus naruby a likviduje historická církevní paradigmata . Líbá nohy mohemedánu a odstraňuje strašáka PEKLO . Jediné, co mi z toho vychází , že je to Franta-čistič.

    Odpověď
    • Oracle 911 9.3.2019 o 9:54

     Keby Franta-čistič (dobrý výraz) len obracal katolicizmus naruby, tak by to ešte bolo v rámci kontrolovaného odpisu RKC a ich ideológie, lenže on stiera rozdiely medzi vnútrajškom a vonkajškom. A kvôli tomu si myslím, že GP vykoledoval opičiu pracku.

     Odpověď
    • QuoVadis 9.3.2019 o 11:03

     Tento „Franta-Cistic“ ale taky mel pomahat CIA a jejich podporovane vojenske junte v 70.letech v Argentine „cistit“ i v radach jeho spolubratru, kteri s vojenskou juntou nebyl srozumeni…
     https://www.globalresearch.ca/washingtons-pope-who-is-francis-i-cardinal-jorge-mario-bergoglio-and-argentinas-dirty-war/5326675

     Odpověď
     • Panta rei, vše v pohybu . Jezuita, a v 70.letech ještě nebyl jmenován do funkce čističe .
      Jeho minulost je dost nejasná /asi záměrně/ .
      Tím čističem nemyslím bohulibý úkol nápravy padlých katolíků, ale likvidaci této odnože globální moci.

      Odpověď
      • QuoVadis 9.3.2019 o 12:58

       Je mozne, ze nema na vybranou – jako mnoho osobnosti, ktere pri stoupani na jejich karierovem zebriku hodne vysoko nasbiraji do jejich „skrine spousty kostlivcu“ a mysli si, ze se na ty kostlivce zvlaste po delsim case zapomene.

       Ale „evidence kostlivcu“ a nasledne vydirani je po dlouhou dobu osvedcenou taktikou politiky/rizeni.

       Odpověď
       • Co se asi ukrývá v argentinské paměti z období před koncem války?

        Odpověď
        • QuoVadis 9.3.2019 o 13:32

         To netusim, ale to plati o kazdem state… Treba i o Ceskoslovensku a novejsich dejinach… rozdeleni, „Samet“, privatizace,…. Tam je taky urcite ukryta spousta „kostlivcu“, ktere nekdo nekdy ze skrine vytahnout muze, ale taky nikdy nemusi.

         Odpověď
    • Kancelar 9.3.2019 o 14:40

     Strasak peklo, dava ti zmysel aby dusa bola odsudena na vecnost v pekle/nebi na zaklade jedneho naozaj kratkeho zivota v ktorom je clovek ako vidime neustale klamany a ovplyvnovany? Mne nie. Niekomu ano?

     Odpověď
     • Ani vzdáleně má mysl nekoketuje s církevní představou Nebe a Pekla. Ale u ortodoxních a praktikujících věřících to může být velmi jinak. Ty pase Franta.

      Odpověď
 38. Rogozin na Twitteru gratuloval Muskovi

  https://twitter.com/RussianSpaceWeb/status/1104029652945915904?s=19

  Odpověď
  • Oracle 911 8.3.2019 o 18:27

   Za to, že úspešne okopírovali ruskú techniku v použiteľnej forme?

   Odpověď
  • Rozogin vzorovo podpindosí.

   Odpověď
   • Iba deň pred tým, 7.3.2019, Musk chválil ruské vesmírne technológie (a zaťahoval Rusov do jeho hry s „viac-krát použiteľnými nosnými raketami“):

    Russia has excellent rocket engineering & best engine currently flying. Reusable version of their new Angara rocket would be great. https://t.co/6RLvf5R4ni
    — Elon Musk (@elonmusk) March 7, 2019

    https://www.rt.com/news/453295-musk-russia-rocket-engines/

    Odpověď
 39. Rakouská ministryně zahraničí Karin Kneisl, na jejíž svatbě byl Putin: „Možná příští týden budu v Moskvě a budu s ním znovu tancovat. On je opravdu dobrý tanečník. Kdysi jsem tančila s britským ministrem zahraničí Huntem, ale s veškerou úctouk němu, Putin je lepší tanečník
  https://twitter.com/dimsmirnov175/status/1103904501503713280

  Odpověď
  • Jinými slovy, Rakousko kašle na Malobritánií, bude tancovat s Ruskem. :)

   Odpověď
   • Na téma “ kdo je Karin Kneissel “ velmi dobrá vysvětlivka A.Fursova v debatě
    https://www.youtube.com/watch?v=xB-DXqFIVIY zhruba 1hod 20 min.
    Stojí za poslech , mnohé to i do budoucna vysvětlí.

    Odpověď
  • :)

   Odpověď
  • Původní zpráva https://www.tt.com/ticker/15409315/frauentag-kneissl-tanzt-vielleicht-wieder-mit-putin

   Odpověď
 40. Trump navrhuje satelitům v EU platit 150% nákladů amerických vojsk!
  Mezinárodní tisk zaujalo prohlášení prezidenta Donalda Trumpa, že každá země v Evropské unii, kde jsou umístěni američtí vojáci umístěni, bude muset Spojeným státům platit 150% nákladů na jejich údržbu.
  http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/trump-navrhuje-satelitum-v-eu-platit-150-nakladu-americkych-vojsk/

  Odpověď
  • NATO, sbohem!!!!!!!!!!!!!

   Odpověď
   • Jak zpráva o zvýšení cen může potěšit. :)

    Odpověď
    • Ale stejně, je to k smíchu.
     Trump, sotva nastoupil funkcí, prohlásil, že NATO nepotřebuje. Nato se ozvalo bečení hlav států EU, že NATO je jedinou zárukou míru.
     Pak se ozval Putin, že NATO je na prd a žádnou záruku nemůže poskytnout. V EU zabečeli ještě hlasitěji, až nakonec jim vyhověli a předložili účet. Peníze a hrubá síla – to jsou dvě věci, kterým v Evropě rozumějí nejlíp. Jsem zvědavý na pokračování… :)

     Odpověď
     • Jo, jenže velikáni typu Petříček, Hamáček, Kalousek…. udělají vše aby se jim to zaplatilo, i kdyby to byl trojnásobek.
      Otázka je, zda počet relativně normálních politiků již převážil. Pokud ne, extra zaplatíme.

      Odpověď
    • :-)

     Odpověď
   • Dĺho Vás čítam, ale fakt nepredpokladám do súčasnej doby, že môžem rozhodnuť kde je istinná pravda vo vašich v takz. spoločenských témach. Vo výklade, ktorá vraj akože sa tu už viac tisícročia rokov presadzuje bez iných protivorečení presadzuvaný názor, viac v osobnej imtimnej rovine oklamaných individulií vo väčšej, či menšej miere , môžem len povedať, nič okrem zdravomyslia v prospech odovzania pravomocí neexistuje.

    Odpověď
  • 150% ??????
   Tedy 100% uhradí veškeré náklady a 50% navrch – ty půjdou domů???

   Odpověď
   • Nasredin 8.3.2019 o 20:01

    Samozřejmě, byznys je byznys, to je přece odjakživa americké heslo, nebo ne ? :D

    Odpověď
 41. Přeložený Pjakin
  https://youtu.be/fpjPWWNRrN0

  Odpověď
  • 1. 00:35 Konflikt medzi Indiou a Pakistanom. Úloha Afganistanu.
   2. 24:57 Stretnutie Trumpa s Kim Čong-unom vo Vietname.
   3. 38:16 Prehlásenie Kremľa o nenesení zodpovednosti za obsah na štátnych TV kanáloch.
   4. 44:25 Možné varianty udalostí po ukrajinských prezidentských voľbách.
   5. 54:43 Odmietnutie Ukrajiny účastniť sa Eurovízie ako signál začiatku sťahovania Západu z Ukrajiny.
   6. 59:13 Znalosti a ich šírenie ako JEDINÝ spôsob na odvrátenie vojny. VEĽMI DÔRAZNÁ výzva na samoštúdium a čítanie kníh KSB a DVTR.

   Odpověď
   • Velmi přínosný, zejména první dva body .

    Odpověď
 42. Roskosmos pověděl o přelomovém objevu, ke kterému přišel společný rusko-německý tým při experimentech s plazmou ve stavu beztíže ve vesmíru a na MKS.
  Zjistilo se, že ve stavu beztíže s vyloučením zemské přitažlivosti, plazma má tvar trojrozměrné krystalické mříže, což naprosto změnilo představu vědců o jejich vlastnostech.
  Přičemž, tvar plazmy opakuje galaktickou stavbu Mléčné dráhy a při jejím ochlazení vzniká kopie stavby DNA.
  https://www.interfax.ru/russia/653449

  Odpověď
  • :-O
   to je pecka. Fraktální vesmír v živých barvách.

   Odpověď
   • Áno, treba sa zamerať na vnímanie stavby vesmíru na základe skúmania fraktálovej geometrie. Prvý materiál som zachytila ešte pred dvadsiatimi rokmi. Táto teória poskytuje priestor aj pre existenciu paralelných vesmírov, o ktorých viem už od detstva. Toto je naozaj prelomový poznatok.

    Odpověď
    • Vezmeme-li symboly a znaky Tripolské či Egyptské civilizace a srovnáme-li je s informacemi o paralelních světech, o tunelování, o meditaci „Astrální zrcadla“ – No ovšem, rekurze ve fyzice! Co je to ten astrální tunel? To je klasický příklad nekonečné rekurze, pouze v jiné dimenzi… Dvě zrcadla, postavená naproti sobě, vytváří dva koridory ze slábnoucích odrazů zrcadel – to je ve fyzice známý příklad nekonečného opakování fraktálu. Přihlédneme-li k tomu, že ve mnohých případech staré ornamenty skutečně opakují geometrii prostorů, vychází nám z toho, že v dávné minulosti lidé znali o všech těch procesech mnohem více než my, a to navíc z praxe, a ne z teorie!

     Odpověď
  • Člověk 8.3.2019 o 11:39

   Nemaj k tomu nějakou fotku? :)

   Odpověď
   • Nemaj. Vzít na ISSko fiťák měli za úkol američani ale místo toho přivezli Ripleyovou.

    Odpověď
   • tu je video Roskozmosu k tomuto z 2012 aj s obrázkami https://www.boardea.com/watch?v=L4rP6vSfhhM#67

    Odpověď
    • https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D1%8B%D0%BB%D0%B5%D0%B2%D0%B0%D1%8F_%D0%BF%D0%BB%D0%B0%D0%B7%D0%BC%D0%B0

     https://habr.com/ru/post/203460/

     2012 – 2013 roky toto

     Odpověď
  • Má to kromě technické stránky ještě jeden globální rozměr . Společný rusko-německý tým. Pan George Friedman se asi orosil….

   Odpověď
   • :-D
    to každopádně.

    Odpověď
   • G. Friedman tu informaci o „zabránění rusko-německé spolupráci“ ohlásil se zlomyslným úšklebkem…

    Odpověď
  • Nová metologie obklopuje Zemi,
   HČP do nenávratna mizí,
   lítost za ním není,
   vždyť život s ním byl jen kaleidoskopické snění.

   Kdo nerozumí těmto řádkům,
   ať ruský jazyk studuje,
   mozaiku spatří,
   a skončí doba jeho obrazového půstu.

   Odpověď
   • Možná ano, možná ne,
    kdopak určí pořad dne?
    Někdo metodiku hledá,
    někdo jenom mety sbírá,
    mě to ale stejně nedá,
    když mě něčí překlep sžírá.

    Alias metologie a metodologie je podstatný rozdíl který by básníkovi utéci neměl. ;-)

    Odpověď
    • Drobná vada na kráse. :)

     Odpověď
    • Rád jsem, em se ozval,
     překlep ho k verši vyprovokoval,
     obsahově se v jeho stati však ztrácím,
     o nové koncepci snad pochybnosti nemá?

     Samozřejmě, jde o překlep. Správně má být HEČP a metodologie.

     Odpověď
     • V tomto verši prostém hledati hlubokého smyslu netřeba jest. :-)
      pravdu ale díš, že na vzpomínky milé přivedl jsi mne z doby kdy slova do rytmů hravých, hrany zaoblené maje, skládal jsem rád.

      Odpověď
     • Nedávejte psům, co je svaté. Neházejte perly před svině, nebo je nohama zašlapou, otočí se a roztrhají vás. Matouš 7,6

      Odpověď
      • a kdo je pes nebo svině? O kom prosím toto „Matoušovo“ „moudro“ má být?

       Odpověď
 43. Fínska vláda pravého stredu podala demisiu pre krach zdravotnej reformy. (ČTK)

  Odpověď
  • Prezident Fínska udobril demisiu vlády
   https://russian.rt.com/world/news/608993-finlyandiya-prezident-pravitelstvo

   Odpověď
 44. Zeman: Nevpustenie člena ruskej delegácie do ČR je hlúpa provokácia

  Za hlúpu provokáciu považuje český prezident Miloš Zeman nevpustenie člena delegácie ruského ministerstva priemyslu a obchodu do Českej republiky. Zeman to vyhlásil vo štvrtok večer v televízii Barrandov. Zároveň varoval, že to môže narušiť hospodársku spoluprácu, informoval spravodajský portál Novinky.cz.
  „Ja to považujem za hlúpu provokáciu, pretože viem, že ruská delegácia dokonca uvažovala, že sa otočí a vráti sa späť,“ povedal prezident a dodal: „A pretože tu bola medzivládna komisia, ktorá má pre dobré hospodárske vzťahy svoj význam, tak by to na dlhú dobu narušilo hospodársku spoluprácu.“
  Zeman tvrdí, že nad touto situáciou sa nedá mávnuť rukou. „Sú ľudia, ktorí nerobia nič iné ako hlúpe provokácie,“ dodal.
  https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/504700-zeman-nevpustenie-clena-ruskej-delegacie-do-cr-je-hlupa-provokacia/

  Odpověď
  • Zase to asi odse-e malopetr. Věřím , že režisjoři v pozadí to vzali jako užitečnou skeč. Zeman to správně rozmazává.

   Odpověď
   • Musí, když to tak rozmazává Maria Zacharovová. To nejde jen tak přejít.

    Odpověď
    • Důvod smést Maalopetra i s Pochem? Ale koho tam, toť otázka…

     Odpověď
     • Domnívám se, že plní roli kanalizační jímky na výbornou. Vyhovuje oběma stranám, ale musí si ho hlídat . V aktivovaném /odjištěném/ stavu není bezpečný . Dal si ho tam silák Hamáček , tak ať sklízí ovoce.

      Odpověď
      • Já si myslím že Hamáček jen neměl páky jak ho tam nedat, ale to je spíš moje hodnocení vnitřního fungování ČSSD. Jinak souhlasím s tím že vyhovuje oběma stranám, takový špinavá nástroj, pokud je dobře ovladatelný, je pro aktuální situaci velmi vhodný. „role kanalizační jednotky“ je vynikající příměra Boletusi :-)

       Odpověď
       • Alias žumpič ;-)

        Odpověď
       • Zeman v Týdnu s prezidentem k složení vedení ČSSD po sjezdu:
        1. Lidé mění názory
        2. Hlavní je změnit orientaci a vrátit se k tradičním voličům
        3. Kdyby ČSSD v eurovolbách získala pod 5 %, tak se ve straně vzbouří ti, kteří byli proti vstupu ČSSD do vlády. A protože dalo hodně práce složit tuto vládu, tak bych byl nerad, aby se ta vláda kvůli tomu rozbila.

        Připomínám text E.Besta: https://1url.cz/SMF9s
        Očista bude probíhat, ale nebude to hned.

        Odpověď
 45. Venezuelu postihol výpadok elektriny, Maduro z toho obvinil USA
  Dlhotrvajúce výpadky prúdu, ktoré postihujú rozsiahle časti Venezuely, dal prezident juhoamerickej krajiny Nicolás Maduro vo štvrtok za vinu „americkému imperializmu“. Informovala o tom agentúra DPA.
  Blackout vo Venezuele je podľa Madurovho vyhlásenia na Twitteri „elektrickou vojnou ohlásenou a riadenou americkým imperializmom proti nášmu ľudu“.
  https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/504703-venezuelu-postihol-vypadok-elektriny-maduro-z-toho-obvinil-usa/

  Odpověď
 46. Na https://www.marketscreener.com/STANDARD-CHARTERED-4003394/news/Standard-Chartered-Russian-economy-to-dethrone-Germany-s-by-2020-ndash-Report-27881566/ je zpráva o růstu ruské ekonomiky:
  Podle Standard Chartered PLC, britská nadnárodní bankovní a finanční společnosti se sídlem v Londýně, I přes západní sankce již v příštím roce by se Rusko mělo stát pátou největší ekonomikou světa, a předběhnout Německo a Velkou Británii, uvádí Standard Chartered.
  Světová banka minulý týden očekávala ve svém ekonomickém výhledu růst tempa růstu hrubého domácího produktu Ruska (HDP) na 1,8% v roce 2020 a 2021.
  Ruská ekonomika v loňském roce zaznamenala 1,6% růst, a měla „poměrně nízká a stabilní inflaci a zvýšenou produkci ropy“, navzdory zpřísněným hospodářským sankcím platným po celé roky, uvedla Světová banka.
  Mezinárodní měnový fond (MMF) také pro letošní rok zvýšil prognózu růstu HDP Ruska na 1,8%.

  Odpověď
 47. Dnešní Tereza Spencerová: Ruský parlament schválil zákon o fake news, který počítá s vysokými pokutami a blokováním webů za šíření „nedůvěryhodných“ informací a za „neúctu“ ke státu a jeho institucím… co je a co není důvěryhodná informace má v gesci generální prokuratura, která rozhodne i o oné „neúctě“… zákon se nevztahuje na „tradiční“ média…
  https://prima.iprima.cz/komentare/832019-svet-pri-patecni-ranni-kavicce-terezy-spencerove

  Odpověď
  • Neviem či je to dobrá správa, cenzuristi v EU dostali ďalší argument. A dostaneme to ministerstvo pravdy a zákony. Takže GP zas v plnej paráde so svojou dvojtvarou vychcanou politikou. Všetko, len nie pravdu …

   Odpověď
   • Oracle 911 8.3.2019 o 12:33

    Kríza riadenia tak pindusov a ich poskokov ako aj GP…

    Odpověď
 48. DOKUMENT: Společné prohlášení Donalda Trumpa a Andreje Babiše.

  Já tady cítím silný tlak neoconů.

  https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/babis-trump-prohlaseni-dokument.A190307_225902_zahranicni_maka

  Odpověď
  • Boletus 8.3.2019 o 8:23

   Jaké prohlášení mohlo v této době a v tomto formátu návštěvy přijít? Odpovídá to diplomatickému vyjádření pokračování spolupráce mezi oběma zeměmi. Žádný zásadní průlom nenastal / a ani nemohl/. Nejednaly dvě suverénní země srovnatelné váhy ve Světě , ale dlouholetý vazal s chazjajinem. Na zvýšení významu ČR musí zapracovat české řídící kádry a neohlížet se příliš dozadu, jestli s tím kterým krokem souhlasí i chazjajin. Ten má starostí dost u sebe a v důležitějších /pro něj/ částech světa . Žijeme v permanentním konfliktu /studené válce II/ a porážku si zařizujeme sami vlastním defétizmem a neschopností řízení a až potom silou protivníka.Takže drobet víc optimizmu a spolehnutí se na sebe. Současné řídící kádry dožívají svoji „zlatou éru“ nejen u nás / ČR a SR /, ale v celém Světě . Na budoucnost nemají/ až na nečetné výjimky/.
   K tomu optimizmu jeden podpůrný argument : to, aby proběhly dvě váhově reciproční návštěvy
   RF u nás a premiéra v Bílém domě by se před 5 lety nemohlo stát. Už pouhé vyvažování těchto událostí svědčí o změnách vektoru směrování Evropy.
   Pan VK to asi vidí jinak…

   Odpověď
   • >Na zvýšení významu ČR musí zapracovat české řídící kádry a neohlížet se příliš dozadu, jestli s tím kterým krokem souhlasí i chazjajin<

    Velmi dobře řečeno. Líbila by se mi i situace, kdy české a slovenské řídící kádry pracují společně na zvýšení významu Česka a Slovenska.

    Odpověď
   • Je to velký ústup USA (domluvený předem), protože před nedávnem by se něco takového nestalo. Stačil by telefon. Teď se to obešlo jen vrácením jednoho delegáta od hranic (pro formu). Asi mají Petříčka jako kašpárka na upoutání pozornosti a on to dělá rád (ve své vlastní důležitosti).

    Odpověď
   • čtenář 8.3.2019 o 8:54

    Kdo je prosím ten RF??

    Odpověď
    • V tomto textu Ruská federace. V textu ze slovenské politiky to může být Robert Fico.

     Odpověď
     • čtenář 8.3.2019 o 9:54

      Hm, ale RF k nám asi těžko přijede (tedy Ruská Země..). Pokud měl kolega na mysli nějaké konkrétní osoby z RF, mohl je uvést. Vím, jsem hnidopich, ale léčím se..

      Odpověď
      • Ještě se uvidí kam RF přijde a kam ne. A na konkrétních osobách zas tak nesejde. Mezitím budu číst knihy a tak. L

       Odpověď
      • Potrefený houser se ozval : tím „RF“ jsem měl na mysli ministra Manturova na jednáních s ministryní Novákovou. Příště budu konkrétní . Neuvedl jsem to ,protože tu o tom byla dost podrobná debata.

       Odpověď
       • čtenář 8.3.2019 o 13:20

        Ale pánové, nemohu za to, že mám lepší jazykový cit..
        Stačilo napsat „DELEGACE z RF“ a je vše v pořádku.. Jinak přeji pěkný den a pozor na studené meze, aby jste nechytili opravdového housera..

        Odpověď
 49. „Poté, co Američané přinutili Evropu postavit terminály LNG, zdá se, že Američané poskytli Rusku skvělou službu: v únoru dodal Novatek do Evropské unie rekordních 1,41 milionu tun, čímž odsunul Qatar na druhé místo.

  https://ria.ru/20190306/1551559537.html?utm_source=smi2obmen&utm_medium=banner&utm_campaign=rian_partners%C2%A8

  Odpověď
 50. Světloslav 7.3.2019 o 21:08

  Kdo si troufne :-) rozkódovat poselství toto;

  Ludwig van Beethoven – Óda na radost 9. symfonie (tzv. „é éfrobská hymna“)

  https://youtu.be/dnyJt8MDMek

  Odpověď
  • Asi tady jsem to četl..Náš milý Ludwig da van Beethoven byl tak okouzlen Napoleonem,že na jeho počest složil EROICA..Ovšem jako vždy byl posléze znechucen,co vlastně provedl a velmi toho litoval..Prrroto,vážení,svou energii věnujte své intuici,čili svému Atmanu a nikoliv jiné živé bytosti,jako např. politikum..

   Odpověď
   • Lépe to nebylo možné napsat. Naprostá souhlas. Jako Ódu na radost jsme zvonily klíči a dnes čumíme, jak s náma ta banda oře.

    Odpověď
 51. Nemecká kancelárka Angela Merkelová odmietla „provokovať“ Rusko v Kerčskom prielive, uvádza Bloomberg, citujúc tri zdroje, ktoré sú oboznámené s priebehom rokovaní. Podľa údajov agentúry, americký viceprezident Mike Pence vo februári v rámci Mníchovskej bezpečnostnej konferencie vyzval Merkelovú, aby poslala lode do Kerčského prielivu, aby Rusku demonštrovala zámer Západu zachovať prístup k týmto vodám.
  https://rusvesna.su/news/1551986171

  Odpověď
 52. V predvečer Medzinárodného dňa žien sa ruský prezident Vladimir Putin vydal na koni spolu s pracovníkmi 1. operačného policajného pluku moskovskej Štátnej univerzity ministerstva vnútra. Hlava štátu navštívila túto jednotku na pozvanie spolupracovníkov konskej a turistickej polície. Putin urobil niekoľko kôl v aréne na hnedom žrebcovi menom Zlatý Lúč, sledoval jazdeckú exhibíciu a zablahoželal ženám-policajtkám k 8. marcu. Na konci návštevy prezident daroval pluku klusáka a dostal podkovy pre šťastie.
  https://russian.rt.com/russia/foto/608810-putin-konnaya-policiya

  Odpověď
  • Naváži na Vladímíra Putina. Mám ohromnou radost z toho, jaký je dnes nával v květinářstvích. Je to odpověď všem těm LGBT. Čím větší tlak, tím větší protitlak. Vážené dívky a ženy. Dovolte mi, abych se připojil k V.P. a srdečně vám popřál vše nejlepší k vašemu svátku. Zasloužíte si obrovské uznání a naši (chlapskou) lásku.

   Odpověď
   • U nás slaví celá firma, to nebývalo

    Odpověď
 53. Ruského veľvyslanca vyzvali k ministrovi zahraničných vecí SR
  Российского посла вызвали в МИД Словакии
  https://russian.rt.com/world/news/608871-posol-mid-bratislava

  Odpověď
 54. Proč český premiér Andrej Babiš navštívili centrálu CIA v Langley?https://aeronet.cz/news/proc-cesky-premier-andrej-babis-a-sef-cuckaru-z-bis-michal-koudelka-navstivili-centralu-cia-v-langley-navsteva-probehla-na-zaklade-pozvani-od-sefky-cia-giny-haspelove-a-nikdo-nevi-co-oba-dva-delali/

  Odpověď
  • Ježiš to je blábol. Takže nyní je to podle nich agent Buresh?
   Čili z agenta sovětského svazu/StB udělali najednou agenta protistrany? Dobrá schýza.

   Odpověď
   • Je to jen hra..Na světovém šapito nehraje roli podřadné divadlo pro dav,zvané pravice,levice,volby..Namátkou zacházení US ARMY s Němci v Plzni a pohrdaní ČS orgány,kteří do toho zasahovali..

    Odpověď
    • Politikaření s Mesiášem..Je to prastaré pletichaření s politikou..A když mohl být Gehlen,či Globke titulárním zasloužilcem přes odpornou nacistickou minulost,Bureš má také co nabídnout,že… https://rutube.ru/video/bc3ce6eece85055eddc6a4ed03fb1889/

     Odpověď
  • DoubleM 8.3.2019 o 6:03

   Myslím, že Huawei je pouze zástěrka, nicméně v tom, že Babiš je agentem CIA má Aeronet pravdu. Ty miliony na „privatizaci“ mu nedali jen tak pro nic za nic, byl si pro pokyny.
   Že mu president Zeman objasnil globální politiku a on začal trochu pracovat pro GP na tom nic nemění. Jsem zvědav, jestli skončí jako všechny nepotřebné nástroje.

   Odpověď
   • Oracle 911 8.3.2019 o 8:20

    Tie milióny má vďaka konexiám Švajčiarska, a všetci vieme pod koho krídla patrí/patril Švajčiarsko…

    Odpověď
 55. zaimave,neide o puč https://www.novinky.cz/domaci/499246-policiste-zasahuji-ve-faltynkove-dome-v-prostejove-vzali-si-jeho-pocitac-a-telefon.html

  Odpověď
 56. EÚ spúšťa propagandistický kanál na ruskom jazyku. V prvom období bude vysielať na internete, hlavnou úlohou nových médií bude priniesť západnú interpretáciu udalostí vo svete rusky hovoriacich obyvateľov. Projekt bude financovaný zo zdrojov EÚ aj od súkromných investorov. Novinári by mali byť rozmiestnení vo všetkých regiónoch Ruskej federácie, aby boli spravodajské námety pripravené čo najskôr a nestratili význam. EÚ už dávno chcela urobiť niečo podobné, aby európska interpretácia udalostí bola v rozpore s prezentáciou informácií v ruských štátnych médiách. EÚ očakáva, že priláka ruských novinárov z opozičných vydaní, aby spolupracovali.
  https://rusvesna.su/news/1551940636

  Odpověď
  • Je to jako kdyby teď v ČR a SR spustilo vysílání Svobodná Evropa + Hlas Ameriky. Pro koho?

   Odpověď
   • Kulantní propaganda RFE z roku 1987 U mikrofonu JAK JINAK Pavel Kohn https://rutube.ru/video/18938b721ee6f9b6a404a33e6f9dde2c/?ref=search

    Odpověď
  • Mam pocit, ze take uz tam maju…..nic nove. Onehdy pisal the Saker, ze prave pristup k zapadnej propavande ne rozdiel oproti casom ZSSR. Teraz vraj sa tam tolko leje, az sa z toho Rusi smeju

   Odpověď
 57. Pellegrini sa má stretnúť s Trumpom. V Bielom dome. „Americká administratíva má záujem o priame stretnutia s lídrami spojeneckých členských krajín NATO. Platí to aj o vašom štáte. Téma Pellegriniho návštevy je v štádiu pokročilých konzultácií,“ reagoval nemenovaný predstaviteľ Washingtonu.
  https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/504656-pellegrini-sa-ma-stretnut-s-trumpom-v-bielom-dome/

  Odpověď
  • bola by som spokojnejšia keby tam išiel Fico

   Odpověď
   • Oracle 911 7.3.2019 o 18:23

    Aj ja, lenže ak ho nezoberie Pellegríni, tak nie je dôvod aby aj Fico tam šiel.

    Odpověď
    • Vyloučeno .Pokud bude formát setkání podobný návštěvě Babiše, nelze provést . Fico je platnější v zákulisí.

     Odpověď
     • Fico odchazel velmi rad, vedel, ze si tim uvolni ruce a bude moct pracovat bez neustalych utoku mimovladek, medii a jinych tlaku. On by tam asi ani nepatril, nepotrebuje se fotit s hlavama jinych statu, vydavat prazdna prohlaseni po setkani, toho si uz uzil dost. Politici jsou vyveskami sil, co delaji politiku v zakulisi, oni o nicem az tolik, jak si myslime nerozhodujou, hlavne v nasich zemich, ktere nejsou svobodne. Akorat se muzou snazit manevrovat. Neco jako herci, co jdou s kuzi na trh a nechaji si nadavat, nekdy riskuji i mnohem vic. Je zbytecne se na ne spolehat, oni ani kdyby chteli, tak moc nemuzou. Musime se polehat sami na sebe.

      Odpověď
 58. To bude řevu: Itálie podpořila Čínu a chce s ní dělat kšeft
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/To-bude-revu-Italie-podporila-Cinu-a-chce-s-ni-delat-kseft-572888

  Odpověď
 59. V Itálii zavedli nepodmíněný základní příjem
  http://zakonvremeni.ru/news/14-4-/38717-v-italii-vveli-bezuslovnyj-dokhod-dlya-maloimushchikh.html

  Jak má vypadat, je stručně nastíněno v tomto článku:

  Italům nastaly zlaté časy. Kdo si neumí vydělat, dostane 20 000 Kč měsíčně
  Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/italie-vlada-nepodmineny-prijem-duchodovy-vek.A190118_110907_zahranicni_baje

  Odpověď
  • To nie je nepodmienený príjem. Je tam toľko podmienok….. Jediný skutočný nepodmienený príjem je ten, ktorý dostane človek s občianstvom daného štátu automaticky. Jediná podmienka je, že sa musí narodiť a/alebo obdržať občianstvo daného štátu.
   Toto, čo opisujú v článku, je iba ďalšia sociálna dávka, ktorá počas života človeka zaniká. Navyše ju za neho poberá firma, takže občan ju ani nedostáva celú.

   Odpověď
  • Taliansko je po Grécku ďalšie na hunte. Zadlžené až po uši. Z čoho to chcú financovať?

   Odpověď
   • No právě. Mám dojem, že díky zavedení ZP chtějí radikálně snížit spotřebu.
    Nevím, v prvním nebo druhém článku byla informace o tom, že stejně dostanou i migranti. Takže, jestli přijde druhá vlna migrace, s ekonomikou západu je definitivně ámen.

    Odpověď
    • Migranti budu mať nárok až po desiatich rokoch pobytu v Taliansku.

     Odpověď
     • Zde píši o pěti letech
      https://rg.ru/2019/03/07/v-italii-vveli-bezuslovnyj-dohod-dlia-maloimushchih.html

      Odpověď
    • nijaka druha vlna migracie do Talianska nepride pokial tam bude Matteo Salvini Migranti ktori su tam tolko dostanu az po 10 rokoch pobytu v Taliansku

     Odpověď
    • Putinovec 7.3.2019 o 17:10

     Těch změn je víc.Je tam i snížení odchodu do penze.A peníze jsou jen dočasně pod podmínkou práce.

     Odpověď
    • Zavedeni ZP ma hodne dusledku. Zvysi se prijem nekterych chudych, coz je fajn. Imigranti dostanou, to same.
     Bude se to tam mlit jako v socialisticke republice, protoze spousta lidi zjisti, ze je pro ne lepsi byt na davkach, nez pracovat. A to ma dalsi rozmer. Lidi na socialnich davkach jsou velmi poslusni, mozna vic nez ti, co maji hypoteku

     Odpověď
     • poslusni nebylo spravne slovo, ovladatelni a zneuzitelni

      Odpověď
   • Taliansko davalo len rocne na prepychove byvanie jedlo na kazdy den ,pre migrantov 5 miliard eur a ludia im byvali v garazach a v autasch- Salvini robi radikalne kroky tak odtial budu mat peniaze ,nebude sa davat ilegalnym a falosnym migrasntom ale talianom ale to by ste museli ak sledovat Salviniho co vsetko robi

    Odpověď
    • Problém není ani tolik v migrantech, ale v tom, že ZP je iniciativa globálních struktur. To je, jako se samotnou globalizaci, jako jevem objektivním, ale záleží na tom, kdo procesem globalizace řídí.
     Nebo příklad: socialismus Stalina & socialismus Chruščova – název stejný, výsledek opačný.
     Tj. v případě Itálie mě v první řadě zajímá, kdo řídí procesem zavedení ZP do života – samotný Salvini nebo majitele peněz?
     Salvini může mít nejlepší úmysly, ale majitele peněz mají jiné cíle, než zpříjemňovaní života konkrétně občanům Itálie a dalším 7 miliardám lidi na planetě. Tudíž, i na ZP se musím zatím dívat z jejích uhlu pohledu, tj. brát na zřetel jejich konečné cíle.
     A z toho pohledu se mi ZP jeví, jako sýr v pastičce na myši.
     A vzhledem k tomu, že za a) Itálie není suverénní zemí, nemá zajištěnou potřebnou stabilitu a je zadlužená, za b) její vedení neprovádí vlastní konceptuální politiku, může se stát, že dobře míněný záměr se může kdykoli zvrtnout. Jak se zvrtl například, v Libyi nebo v SA.
     Dalším varovným signálem může posloužit záměr Zelených v USA zavést ZP, ve spolupráci s FEDem (!!!). A jsme opět na začátku. Je možné doufat v to, že majitelé peněz se stali lidumily a chtějí pro občany USA jen to nejlepší? Oni natisknou potřebné množství peněz, ale nejdříve něco za něco – občané se vzdají svých některých výsad a pak peníze spolkne hyperinflace…
     A potom přijde diskreditace samotné myšlenky ZP.

     Odpověď
     • Putinovec 7.3.2019 o 19:32

      Tak ZP už zkušebně a zároveň vynuceně v USA funguje.Miliony občanů dostávají potravinový příjem.https://www.e15.cz/byznys/potraviny/misto-poukazek-krabicky-s-jidlem-trump-se-chysta-prekopat-system-potravinovych-listku-1343457
      Já vidím zavádění ZP jako pojistku proti sociálním bouřím.Ale zároveň jako volnější dýchání z pohledu finanční nouze.Jako vždy záleží na úmyslu toho kdo řídí.

      Odpověď
      • excelent pratele, vynikajici zavery

       Odpověď
     • - mne to pride ako neziskovky…platime ich z vlastnej kassy a tak budemem mat menej penazí , zaplatíme vlastizradcov ,ktorých si najal niekdo iný ale on nás oslabí aj na 4. priorite…
      a to isté bude v Taliansku. vyčerpat , čo najrychlejšie ich už dnes tak velmi zadlženu štatnu pokladnu.

      Odpověď
      • O plánech radikálně snížit spotřebu prostřednictvím ZP už se podělil kabalista Leitman v tomto videu:
       https://www.youtube.com/watch?v=N3cA1XSQfRc

       Ostatní je jen otázkou strategie a taktiky.
       Buď půjdou formou zvyšování daní pracujícím nebo inflace, jedno je jisté – člověku zůstane jen tolik, aby neumřel hlady.
       Aby pracující se měl o moc lépe oni nedovolí, protože cílem není zlepšení úrovně nemajetných, ale sníženi spotřeby všech.

       Já jsem dlouho přemýšlel, jak GP chce snížit spotřebu razantně a bez velkého chaosu? Už před časem mě napadlo ZP a teď se v tom jen utvrzuji.

       Odpověď
       • P.S. V Rusku s myšlenkou zavedení ZP přišel Siluanov. Nu neberte to od něho. Celým svým životem dokazoval, že mu jde jen o blaho občanů. :)

        Odpověď
        • Díky moc, Zuzko, za vysvětlení, za odkaz.
         Ale nechápu, že když je vše posouváno tím nejlepším možným způsobem, tak proč na toho „GP“ nadáváte?

         Odpověď
         • Má odpovědět Zuzka nebo já? :)

          Odpověď
         • Díky. Možná Váš názor trochu chápu. Ale nepasuje mi, nechápu rozhodnutí „GP“ zotročovat. Když morální pozice je neperspektivní, a mnohokrát z minulosti takto potvrzená, tak proč má tento postoj. A jaký má vlastně „GP“ plán – cíl.

          Odpověď
       • Je to zajímavá myšlenka. Ruku v ruce s tím by také museli zabezpečit že nebudou vznikat paralelní ekonomické struktury, šedá ekonomika která nebude systém kontroly spotřeby narušovat.

        Odpověď
       • Putinovec 7.3.2019 o 21:52

        Ani tak se nevyhnou sociálním nepokojům.

        Odpověď
       • Taurus
        suhlasim s tym co si napisla ohladom ZP , Ja som na strane oponentov ZP a len by som dodal ze cielom ZP je aj udrzat ludi v systeme (zrat, srat kukat TV). Ja vyjdem von pred barak a vidim tolko prace co ziadny stroj nechce robit…

        Odpověď
        • To je ta druhá strana stejné mince.

         Odpověď
        • idevpas 8.3.2019 o 3:23

         Ciele NZP sú dva:
         1. ľudský = napr. väčšia životná istota a sloboda v rozhodovaní, a
         2. proti-ľudský = dosaďte si sami.
         Ten druhý cieľ sa snažia dosiahnuť indivídua, ktoré dnes ešte stále vládnu svetu.

         A neviem, ako iný, ale ja osobne by som sa s NZP vo vačku (teda s takým veľmi dobrým pocitom na duši a pocitom oslobodenia) snažil vyvíjať dokonca i nejakú dobrovoľnícku činnosť alebo externe študovať, ak by som zrovna vtedy nechodil do štandardnej práce na „píchačku“, ktorej pravdepodobne bude v blízkej budúcnosti čoraz menej.
         Lebo pri dnešnom a budúcom stupni vedecko-technologického rozvoja (VTR) všetci ritky starým ľuďom vytierať môcť nebudeme, ani zametať chodníky a pod.
         A nechcel by som, aby sa úroveň VTR vrátila niekde do feudalizmu, keď sme sa už dostali tak ďaleko – veď to by bola obrovská škoda.
         My objektívne nie sme biogénna ale naopak technogénna/technokratická spoločnosť, z čoho pre nás vyplýva množstvo výhod a preto by sme tieto výhody mali využívať v prospech toho, aby sme sa postupne stávali ľuďmi a nie „príveskami“ k technike.

         Čo sa týka samotného NZP, tak jeho forma by zo začiatku mohla byť rôzna – napr. by mohlo ísť o stravné lístky na slovenské výrobky (ako potraviny, hygienické potreby alebo oblečenie), potom o hromadnú dopravu zdarma alebo nájom zdarma pre pracujúcich v ubytovniach alebo štátnych nájomných bytoch, a pod.
         Treba len zapnúť mozog a nebáť sa ho používať.
         NZP je v podstate občianska dividenda zo súčasného stupňa VTR a je lepšie, keď sa táto dividenda buď priamo alebo nepriamo prejaví na zlepšení životnej úrovne človeka, ako by sa tieto peniaze mali nejakým spôsobom rozkradnúť, alebo odsať rôznymi mafiami.

         Avšak skôr než zaviesť NZP, by som sa dnes snažil znížiť dennú alebo týždennú pracovnú dobu (hlavne vo fabrikách, montovniach a predajniach – samozrejme so zachovaním aspoň aktuálnej výšky mzdy), aby ľudia mali viac voľna pre seba (na oddych a osobnostný rast) a rodinu, a aby sa mohlo zamestnať viacej ľudí s ohľadom na postupujúcu automatizáciu a robotizáciu výroby.

         Ďalšia vec je, že konzum je skutočne nutné postupne znižovať na normálnu úroveň a to hlavne ukončením výroby nepotrebných „serepetičiek“ a zvýšením životnosti esenciálnych výrobkov (v prvom rade ide o bielu a čiernu elektroniku).
         Lenže to nie je možné v dnešnom usporiadaní spoločnosti – teda v liberálnom kapíku a pri aktuálnom type ekonomiky, hospodárstva, a type myslenia a morálky ľudí.

         Problémy sú jasne pomenované, ale majú dnes obyčajní ľudia snahu ich nejako riešiť?

         Odpověď
         • dobre postrehy mas, v zasade sa o vydobitky VTR treba delit zo spolocnostou, tie veci su pre kazdeho o tom niet pochyb. V NZP je zabalena ale aj urcita davka jedu (ako vsade) tu treba odfiltrovat.

          Odpověď
         • Presne, najprv znizovat pracovny cas, zvysovat odpocitatelne polozky pre zamestnancov, ale sme v kapitalizme, kto to bude presadzovat, Trump? Ved keby to mali byt vlastnici fabrik, tak to ju mozu prestahovat domov a nie sem, ved oni neprisli sem, aby u nas ludia pracovali 4 dni do tyzdna

          Odpověď
         • Už dlhší čas sa zamýšľam nad nasledovným:

          Najväčší podiel na výdajoch rodiny je v podstate výstavba bývania. Myslím tým zásadné výdaje pri dodržaní kvality a minimálnych požiadavkách na plochu bývania. Bežné mesačné výdaje sa pre jedného človeka v pohode zmestia do 1000-1500 čistého. (ak si zoberiete nebiodegeneratívne potreby pri súčasných cenách). Ale do týchto peňazí nieje možné zarátať náklady na získanie bývania (okrem bežných výdajoch ako údržba(oprava omietky malej plochy,…..), a spotreba (vodné/stočné,….).

          Výstavba bývania by mala byť štátnou/spoločenskou záležitosťou (aj domy aj bytové domy)
          Pričom štát by zabezpečil a „financoval“.
          - Oblastné projekčné združenia projektantov – projekcia plánov oblastí, projekcia obytných budov vhodných pre to ktoré územie (prírodné podmienky), potreby výchovy detí a žitia dospelích, stavebný úrad, testovanie/vytváranie čo možno najefektívnejšie najtrvácnejšie projekty domov/testovacie domy
          -majstri murári, vodári, na každého jeden pomocník ktorý sa zaúča ….
          - výroba a veľko dodávky hrubého materiálu tehly, okná,……
          - stroje (buldozére, žeriavy ťažké zbíjačky a dopravu(aj malé obecné dodávky) )
          -rekonštrukcie po dobe životnosti budov(častí technológie) prípadne obnovu bývania na najnovší kvalitatívny štandard vyplývajúci z vývoja a výskumu nielen združenia projektantov
          - rozdelenie pôdy podľa účelu používania (som za zrušenie vlastníctva pôdy ale v súčasnosti by z toho bola katastrofa) – viď rozdelenie podľa Doksiadisa http://leva-net.webnode.cz/galerie/photogallerycbm_731945/20/#kob-trvale-udrzitelny-rozvoj-jpg1

          Čo by si zabezpečil stavebník /hospodár (užívateľ bývania) /vlastník v zmysle DVTR (nie v zmysle presunu peňazí a zmluvy), vedúci občiny / vedúci družstva
          -farby, obkladačky, batérie,…. , lustre,… podľa osobných odtieňov potrieb
          -pomocnú „nekvalifikovanú“ prácu pri výstavbe
          -malé nástroje na malé opravy a údržbu užívaných budov

          Odpověď
     • koloděj 7.3.2019 o 22:04

      najisto je to krůček k tomu, že ZP bude vyplácen na kartu, ze které nebude možno ZP měnit na peníze. Z tohoto ZP bude možno platit nájem v králikárně, (p)otraviny a základní potřeby.

      Před mnoha lety jsem četl scifi .. nepamatuji si název a děj jen v kostce, ale budoucnost byla bezhotovostní. Každý ovčan dostával na svůj účet ( žádné karty, jen otisk prstu ) svůj základní příjem v černých bodech. Kdo pracoval, dostával navíc zelené body, elitní zaměstnání vynášelo i zlaté body. Oficiálně nebyly směnitelné.

      např. ve veřejné toaletě byla očista pitnou vodou za zelené body, za černé jen užitkovou vodou atd .. Myslím, že autor dobře odhadl ( odhalil ?) vývoj ..

      Odpověď
      • Škoda. že si nepamatuješ jméno autora. Třeba bychom se dozvěděli, že byl Nobelovým laureátem.

       Odpověď
      • Janus A. Zajdel – Limes Inferior U nás v antikvariátě mají tři kusy. Zrovna včera jsem je tam viděl.

       Odpověď
       • https://www.databazeknih.cz/knihy/limes-inferior-132414

        Odpověď
     • Už jsem to sem dal, ale je to k nalezení až někde dole i když to patří sem. Dávám to sem tedy znovu, když tak tu kolpii dole smažte:

      Helicopter money! Setkal jsem se s inteligentními lidmi, kteří jsou přesvědčení, že je to dobrá věc! Myslím, že jsou vedle jak ta jedle – jako každé navýšení příjmu nepracujících, to okamžitě způsobí značné zvýšení cen atd.

      Odpověď
  • zial terajsia vlada a Salvini musia napravat co napachala na Talianoch ich predosla vlada ,Salviniho im zoslalo samo nebo,ten nekeca ale robi pre talianov ,Taliani su na orvom mieste nie co povie brusel- ako povedal treba eu zmenit radiklane zvnutra a v majovych volbach podaktori v EP budu velmi plakat ale Salvini ani Le pen to nebudu

   Odpověď
   • Salviniho nezoslalo nebo, ale GP

    Odpověď
   • Putinovec 7.3.2019 o 17:12

    Nebe jim ho rozhodně neseslalo.Snaží se pouze udržet nahnuté řízení Evropy.I za ním stojí zájmy určitých skupin.

    Odpověď
   • Možná, že se ten Salvini nakonec vyprofiluje jako nový Duce.

    Odpověď
  • To je ranec prachu..To je součet našich manželských duchodu…

   Odpověď
   • Nezapomenout na naklady na bydleni, el. energii apod., to je cenove o necem jinem. Ta castka neni ani k zivotu, ale ani k smrti.

    Odpověď
    • QuoVadis 7.3.2019 o 18:27

     To je fakt, normalni najmy uz za male byly jsou kolem 500 Eur, v najmu casto neni zapocitana voda a elektrina. O jidle a hygiene mesicne ani nemluvim. A takove veci jako Telefon, televize, pojisteni….
     Jak pises, pro mnohe dostatecne na smrt, ale malo k zivotu (Genug zum Sterben, zu wenig zum Leben).

     Odpověď
     • A jsou snad u nás podmínky jiné? Copak u nás není 500 E, tj. cca 12 tisíc Kč, obvyklý čistý nájem za malý byt? A běžné věci – jídlo, hygiena, telefon, TV… – ty byly na srovnatelné úrovni už v 90. letech. Itálie není Německo, obyčejní Italové, kterým se o vlastním bydlení může jen zdát, jsou v průměru dávno stejně chudí nebo dokonce chudší než Češi, takže dávka 1000 E je podle mě hodně velkorysý krok.

      Odpověď
      • Pokud jsem dobre cetla, jedna se o 780 €, cili 20.000 CZK, ne o 1.000 € = 25.640 CZK.

       Odpověď
       • Ano, omlouvám se za nepřesnost. I tak je to pěkná cifra.

        Odpověď
       • V Česku má uprchlík základní příjem (kapesné) 21 300 Kč zřejmě čerpaných z nějakých fondů EU přes patřičné organizace.

        Odpověď
      • RichardCZ 8.3.2019 o 9:03

       Lidi, nelámejte prosím hůl nad konceptem Základního nepodmíněného příjmu.

       Základní příjem je především vratka DPH – Je třeba dokoukat ten film o Základním příjmu až do samého konce ( https://www.youtube.com/watch?v=PUYTtluGu4A )

       Základní příjem především spočívá v tom, že je zrušena daň z příjmů a odvody na sociální a zdravotní pojištění, které enormě prodražují lidskou práci zde, v „Lokálním Blízku“ a stejně vchází do ceny každého výrobku. Tyto daně a odvody jsou v Základním Příjmu nahrazeny vyšší DPH. A aby byla do tohoto systému včleněna solidarita bahatých a chudých, bezdětných a rodin s dětmi a.t.d., tak část této DPH je vracena ve formě Základního nepodmíněného příjmu.

       Jde o to, že:
       - Daň z příjmů fyzických osob je velice složitá a její výběr neefektivní.
       - Sociální a zdravotní pojištění je na tom podobně.
       - DPH se vybírá a kontroluje velmi snadno, jednoduše a levně.

       Největší kouzlo Základního příjmu ale spočívá v tom, že:
       - sociální náklady dané země přenáší i na výrobce v Globálním Daleku
       - a snímá je z beder těch, kdo ještě mají zde, v Lokálním Blízku, kde pracovat.

       Dnes Globální Daleko likviduje pracovní místa a nezaměstnané, důchodce, děti, provoz státu nechává na bedrech těch, kdož ještě pracují..

       Zavedení Základního Příjmu tedy radikálně zlevní lidskou práci a najednou se zjistí, že:
       - spousta výrobků se dá vyrábět u nás, v Lokálním Blízku, namísto v Globálním Daleku,
       - zahraniční dělníci, kteří nepobírají základní nepodmíněný příjem přestanou brát práci místním lidem, protože místní budou pobírat mzdu jakoby „nižší“ o základní příjem, tedy, že část svých živorních nákladů pokryjí právě oním základním příjmem, který zahraniční dělníci mít nebudou..
       - hodně žen zůstane doma a bude rodit a vychovávat děti
       - zeštíhlí se státní aparát a tihle zbyteční a neproduktivní lidé začnou něco produkovat, nebo alespoň přestanou škodit.
       - zvýší se mobilita pracovní síly, protože nikdo nebude o hladu, nebude nucen dělat podřadnou práci.
       - bude hodně lidí, kteří půjdou cestou samozásobitelství a příležitostných přivýdělků, zkrácených pracovních poměrů a podobně.

       Ten film sice Základní Nepodmíněný Příjem popisuje dobře a přesně, ale byl natočen tak, aby od zavedení Základního příjmu spíše odrazoval. Je to sabotáž.

       Odpověď
       • Nepodmienený príjem je absolútna nevyhnutnosť a to čo vidíš po svete ten informačný šum nie je niš iné len ozvučovanie toho čo príde. Len sa ešte hľadá forma a testujú sa nálady obyvateľstva. To je všetko OK. Problémom vyvstáva hlavne v súvislosti s migráciou – tu reálne hrozí viacero nebezpečenstiev vyplývajúcich zo zrovnoprávnenia migrantov s domácim obyvateľstvom a takisto s defacto zjednotením sociálnej politiky v rámci celej EU. Inými slovami, 2 základné podmienky pre plnú a definitívnu integráciu prišelcov. Takže nateraz hovorím NIE! Najprv vyriešenie migrácie, čiastočne problémov Afriky a blízkeho východu aby sa zastabilizovala sitluácia tam a potom poďme „do toho“.

        Odpověď
        • Presne tak, plus riesenie ekonomiky u nas. Ked sa zrusi napr.pre zamestnancov dan z prijmu a odvod, plus alebo aj bez vratky dph, tak krajine vznikne obrovsky vypadok v rozpocte. Z coho to chcete platit, pravnicke osoby, ktore platia gro dani, nam nepatria, maju danove prazdniny, tam sa ta zataz presunut neda.

         Odpověď
         • RichardCZ 8.3.2019 o 10:15

          Janko, Jde jen o to, aby se ty daně a odvody přesunuly až do konečné ceny výrobku, aby se zrovnoprávnilo to, co vyrobili v Číně s tím, co se vyrobilo zde doma..
          Všechny současné daně a odvody dnes PRODRAŽUJÍ TEN VÝROBEK POSTUPNĚ V CELÉM VÝROBNÍM PROCESU A TAK HO PRODRAŽUJÍ PROTI VÝROBKŮM VYROBENÝM V ZEMÍCH, KDE JE LIDSKÁ PRÁCE LEVNĚJŠÍ.

          Tedy, K ŽÁDNÉMU OBROVSKÉMU VÝPADKU V ROZPOČTU NEDOJDE.

          NAOPAK, ZJISTÍ SE, ŽE SE OD „NAŠINCŮ“ NEMUSÍ VYBÍRAT TOLIK, protože dovážené zboží podraží a bude spolufinancovat sociální výdaje země, ve které probíhá spotřeba.

          Odpověď
          • Kriste pane, ak zrovnopravnim vsetky ceny, to znamena, ze sa zvysia u nas ceny na uroven povedzme Nemecka. Teda, ak chces zrusit povedzme odvody a dan z prijmu, ktora robi v statnom rozpocte tusim 1/3, tak zvysis dph na 40%, aby si to dorovnal. Tych 40% chces vratit obyvatelom ako ZP. Takze podnikatelia usetria, nemusia zvysovat platy. Zamestnanci maju miesto vyplatu, ako bol ich hruby prijem, ale odvody zamestnavatela vypadnu, pre stat to je -36%. Na strane dph usetria v priemere mozno -15%, kedze potraviny su 10%. To co zaplatia po novom sa im vrati. Kedze u nas nie je az tak veka cudzincov, vracia sa vsetkym, robi, nerobi. Na druhej strane stat musi vyplacat dph aj ludom, ktori nerobia, ale konzumuju, vypadok na odvodoch ma 36%, ktore nema z coho kompenzovat, kedze pre neho rast prijmu nie je, skor rast vydavkov. Plus je vypadok na dani z prijmu fyzickych osob, pravnicke optimalizuju an tak…..kde na to Slovensko vezme? Navyse pre firmy super, rastu zisky, kedze vyrobne naklady v Cine su teoreticky nizsie, ale ceny v eu rovnake, takze rast zisku na odkup akcii a odmeny pre management, hadam nebudu z toho platit dane. Kto je v tomto trohuholniku poskodeny? Mam ty niekde logicku chybu? mozno mam, len ju nevidim

           Odpověď
           • Plus samozrejme vypadok dph z rozpoctu, neviem, ci je 1/2 alebo 1/3. Dochodky da vyplacat musia, zdravotne a dochodkove pre ostatnych uz nie je, maju si na to nasetrit

            Odpověď
           • Pardon ta sadzba dph moze ostat aka je, kedze aj tak sa vrati. V kazdom pripade stat uz dph de facto v rozpocte nema

            Odpověď
  • Helicopter money! Setkal jsem se s inteligentními lidmi, kteří jsou přesvědčení, že je to dobrá věc! Myslím, že jsou vedle jak ta jedle – jako každé navýšení příjmu nepracujících, to okamžitě způsobí značné zvýšení cen atd.

   Odpověď
 60. Co si myslíte o tomhle
  https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/muslimove-rusko-tretina-obyvatelstva-rusko.A190307_094554_zahranicni_remy

  Odpověď
  • RichardCZ 8.3.2019 o 9:13

   Popis demografické reality současného Ruska a vlhký sen globalistů.. Jenže V.V. Putin se snaží tento trend zvrátit a věřím, že se mu to povede.

   Je třeba si uvědomit, že ti Kavkazané, kteří sice jsou schopni rodit 8 dětí v rodině, postrádají na genetické úrovni schopnost fyzicky pracovat. Arabové a Afričané, ale i naši Romové, tedy kočovné a pastevecké národy obecně, jsou na tom stejně.

   Jen národ, který po stovky generací obdělával půdu, má schopnost fyzicky pracovat, plánovat, hospodařit.

   Odpověď
  • V rusku jsou muslimové stovky let.

   Odpověď
  • Počet obyvatel Čečenska se za rok 2018 zvýšil o 10710 , Ingušska o 4656 obyvatel.
   akdar.org/chislennost-naseleniya-chechni-za-god-uvelichilas-na-10710-chelovek-a-v-ingushetii-na-4656-chelovek/

   Loni počet obyvatel se v Čečensku zvýšil o 22100. Tudíž přírůstek obyvatelstva oproti roku 2017 se naopak snížil.
   http://chechnya.gov.ru/page.php?r=126&id=21070

   Celkový počet obyvatel v Čečensku se blíží k 1,5 mln. Je to zhruba 1% od celkového počtu obyvatel v Rusku.

   Neumím si představit, jak jejich porodnost může za 30 let zásadně změnit demografii Ruska.

   Odpověď
   • Ide o rozdúchavanie národnostných rozbrojov.

    Je to jasne nad slnko.

    Odpověď

Napsat komentář

*
*

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>