Diskuse

První komentář nového uživatele se zobrazí až po schválení, další už hned.

Podepisování příspěvků: anonymní příspěvky nebo ty, které v poli jména/přezdívky budou mít titulek nebo jiný text, mohou být smazány. Příspěvky s nakopírovaným delším obsahem, který je dostupný na jiném místě, mohou být také smazány – v takovém případě uvádět pouze odkaz, případně pár vět, nikoliv celý text systémem copy&paste.

 Obnoviť

 1. Tak uz nejenom Norsko :-(

  Britové odeberou polským rodinám stovky dětí ročně. Kvůli trestům i bytům

  Několik set malých Poláků je ročně v Británii odebráno rodičům a předáno do anglických pěstounských rodin. Často kvůli věcem, které by v Polsku nevzbudily pozornost. Britským úřadům vadí například údajné nepřiměřené fyzické tresty nebo malé byty, ve kterých musí děti žít.

  http://zpravy.idnes.cz/britanie-odebirani-polskych-deti-d4b-/zahranicni.aspx?c=A170815_345285_zahranicni_ert

  Odpověď
  • Problémy s malými byty .. To je ve Velikobritánii standardní postup. V Základech sociologie 2 je popsáno, jak demokraticky (to víte, kolébka demokracie je kolébka demokracie) řešili problém snížení přebytečné populace dělníků: Nejprve tedy zcela demokraticky odhlasovali zákon stanovující trest smrti oběšením za potulku a pak (to víte-pokrok, zvýšení produktivity práce a tak ..) velkou část z nich propustili z práce, takže nemohli platit za bydlení. Ale pozor ! Všechno svobodně a demokraticky ..

   Odpověď
   • Jeste drive byla v Britanii politika „ohrazovani“, kdy statkari meli prao ohradit pozemek a udelat z nej pastvinu, lide zijici na uzemi byli vyhnani.
    Tresty za potulku byly 3:
    -bicovani
    -otroctvi
    -smrt
    Je to peclive popsano v knize „dejiny revolucniho hnuti“ vcetne politickeho pozadi, kdy kral byl „uklizen“ (tusim Ludvik XIV, ale nevim jiste) a slechta prijala „reformy“.
    Jak se to uci v modernim dejepise nyni:
    (proces ohrazování = uzavírání polí) – dochází tím k uvolnění pracovních sil ze zemědělství, rolníci získali osobní svobodu, stali se svobodnou pracovní silou, byli zbaveni výrobních prostředků a půdy;

    Odpověď
    • J.V.Stalin o právech a svobodách člověka v jednom interview promluvil takto:

     „Je pro mě těžké si představit, jakou může mít „osobní svobodu“ nezaměstnaný, který chodí hladový a nenachází možnost uplatnění své práce. Skutečná svoboda je jen tam, kde je zlikvidováno vykořisťování, kde neexistuje utlačování jedněch lidí druhými, kde není nezaměstnanost a chudoba, kde se člověk nebojí že zítra může přijít o práci, bydlení nebo jídlo. Jen v takové společnosti je možná skutečná, a ne papírová, osobní a jakákoliv jiná svoboda.“ (z besedy s Royem Howardem, 1.března 1936)

     Více zde: http://leva-net.webnode.cz/products/ford-a-stalin-o-tom-jak-zit-lidsky-18/

     Odpověď
  • Putinovec 16.8.2017 o 8:48

   V západních zemích se tohle děje už delší dobu.Jen se o tom veřejnost neinformuje.Norsko bylo vybráno jako první zkušební polygon pro vytváření generací nelidí,kdy malé děti úmyslně umístují do péče pedofilů a proto jsou v Norsku následky nejvíce vidět.Ale znovu opakuji,pracují na tom všechny západní země.Zajímavá je statistika úmrtí dětí v Norsku,které byli ukradené rodičům a předané pedofilům na objednávku.Každé úmrtí je vedené jako sebevražda a to i dětí starých několik měsíců.

   Odpověď
 2. bolo tu uz foto auta z utoku v CHARLOTTESVILLE? ide o spz auta….

  http://www.msn.com/en-us/news/us/%E2%80%98charlottesville-might-be-changed-for-me-forever%E2%80%99-students-contemplate-return-to-school-after-deadly-rally/ar-AAq5mqr?li=BBnb7Kz&ocid=DELLDHP&fullscreen=true#image=3

  Odpověď
  • a este toto
   https://www.youtube.com/watch?v=UutFKgo72a0

   Odpověď
  • Oracle 911 15.8.2017 o 19:55

   Smrdí to ako provokácia GP a preto mám ten dojem, že vyjde najavo, že ten chlap je z anti-fa a slniečkár.

   Odpověď
   • no tak to sa uz vsade pise , okrem maestrimu ze je antifa a antiTrump…

    Odpověď
    • Oracle 911 15.8.2017 o 20:19

     A mainstream v SŠA prakticky NIKTO UŽ neberie vážne. :)

     Odpověď
  • Dodge Challenger
   https://www.eurweb.com/wp-content/uploads/2017/08/james-alex-fields-car-dodge-charger.jpg

   Odpověď
 3. Predseda vlády SR Robert Fico (Smer-SD) nemôže súhlasiť s pokusmi za každú cenu destabilizovať túto krajinu. Nemôže tiež súhlasiť s rôznymi názormi o predčasných voľbách, lebo to by bol koniec akýchkoľvek nádejí na udržanie sa Slovenska v jadre EÚ. Vyhlásil to dnes na pôde ministerstva zahraničných vecí v odpovedi na novinárske otázky, či pod vplyvom vládnej krízy prichádzajú do úvahy aj predčasné parlamentné voľby. Zároveň avizoval, že ďalší postup sa dohodne na Koaličnej rade.
  http://www.teraz.sk/slovensko/premier-predcasne-volby-su-koniec/275451-clanok.html

  Odpověď
 4. Takže toto som napísal predvčerom v noci…
  * Ani netušíte, sprostí hlupáci, s KÝM sa zahrávate… Vymenili jedného pána na druhého? Len aby ste ešte nebanovali. Hráte na dve strany.
  A ešte máte odvahu tu čosi publikovať a jazdiť na Moscow Security Conference? (Hrnko)
  Ešte máte odvahu niečo pyskovať?
  SIS zaútočila na Fica? Cez SIS-ku? Oficiálne kladiem tieto vcelku racionálne otázky, a dožadujem sa na ne menom celej občianskej spoločnosti odpovede.
  Keby len ten Paška držal jazyk za zubami…
  Psycholingvistika a psychoanalytika mu zrejme nič nehovorí? Keby nepovedal to – „…prajem p. premiérovi neviem akési uzdravenie…“ Držal si mať hubu, Paška. Celému národu si ukázal, že vieš, čo je za tým, pretože na pozadí ostatných Tvojich komentárov v predmetnom interview z… to doslova vyznieva, ako pohŕdavý výsmech Ficovi, TVOJMU HLAVNÉMU A JEDINÉMU PROTIVNÍKOVI.
  JEDINÉMU, kto stojí v ceste Tebe a Tvojej nenažranej bande zlodejov, všakovakých prisťahovalcov, mafiánov a vršiteľov osudu nás Slovákov a la Trabelssie, korupčníkov,
  Otvorene sa mu posmievaš za tento atentát, ktorý ho má buď odstrániť alebo prinútiť ho pristúpiť na Vaše podmienky. Výpalníci ste a grázli, to o Vás, sukiny deti, Jožo Ráž spieval v „Che Guevarovi“… Nemám slov. Tak to čo sme, štát či banda mafiánska, jak na Ukrajine, keď si SIS-ka pod vatikánskym vedením dovoľuje robiť podobné veci?
  ZNAMENÁ TO LEN TOĽKO, ŽE HRA SA VEDIE ÚPLNE BEZ PRAVIDIEL.
  UROBILA TO SISKA. NIK INÝ NEMOHOL. ALE MUSELA NA TO DOSTAŤ SANKCIU ZHORA. KTO DAL SANKCIU?
  VATIKÁN.
  Fica nemá kto obhájiť, nemá kto obrániť jeho čestné a statočné meno, meno OBČANA, pred slinou brýzgajúcimi výtrusmi Vašej mediálnej kamarily. Teda, nie Vašej, národniari, ale momentálne všetci idete svorne v jednom šíku s atlantistami a robíte Kiskovi, celej US-linked opposition obrovskú službu. CHOLOPY!
  Teraz o Plavčanovi… Gadili i ranshe. Rada pre vedu a výskum, výpoveď 47 expertov, najali pár právnikov, špecializujúcich sa na výpovede zo zamestnania a pár krízových manažérov. Zrušenie mnohých projektov. OTVORENÁ SABOTÁŽ. Plavčan je sviňa a aj tak vyzerá. Bog šeľmu metit. ATENTÁT NA FICA BOL PLÁNOVANÝ UŽ OD KAUZY PLAVČANA? ASI nie, nepíš.
  prípisok o súčasnej koaličnej kríze, Dankovi, Ficovom onemocnení a hnusnom psovi Paškovi.
  Že je to pomsta GP za to, že Fico sa odvážil nastoliť otázku o kryptonacizme. Robí to GP, tí, čo vedú Junckera – kontinentáli, a Vatikán od GP. Vatikán kontroluje SNS. Už radšej nejakú normálnu tupú pravicovú stranu a la Matovič. Už radšej predvídateľného Bugára. Ale nedá sa predvídať trajektoria lavírovania Patriotov. Ešte aj Mečiar nahráva Kotlebovi. To čo má byť?
  Čo je SNS? Takže Hrnko – dáva interview „Denníku N“. Vás Fico upozornil – Hrnka a Gašparoviča. Fico to pochopil, už dávno. Preto nepozval Danka na Devín. Preto išiel na MO SR. To znamená obrovské straty, stratu kontaktov. Obryvaet kontakty i sredstva vozdejstvia.
  Liahen 5 kolóny na MO SR. Psychotyp Ondrejcsák.
  Galko a kalašnikovy. Veď sa ešte dopyskuješ, ty hajzel.
  Krádež materiálu z vojenského skladu pri Trenčíne.
  O čom bola kauza. Súvisí to s pádom nášho špeciálu. Terorizovanie MO SR.
  Generál MAXIM by mal dostávať NAŠE VYZNAMENANIA, a nie francúzske. Za akéže služby, v prospech Francúzskej Republiky?
  Patrioti si pília konár, na ktorom sedia. Budú definitívne zdiskreditovaní. Ide sa do tuhého. Je to mnogochodovka
  odpis patriotov, pomsta GP, informačne šecko. Nahrávanie ĽSNS. Patrioti jediné útočisko je SMER. Len vtedy sa podarí realizovať väčšiu časť z toho, čo zamýšľate. Všetko ostatné je tak či inak – SMRŤ. Len pekne zakamuflované a naservírované pod výveskou neviemčoho. Vot on, Babylon. Oblbovanie.

  VEDOMOSTI SÚ MOC. VEZMITE TÚTO MOC DO SVOJICH RÚK.

  Odpověď
  • Nikita, dúfam že chápeš že sa to čo si napísal ťažko číta.

   Myslíš že tá indispozícia Fica bola z atentátu. Alebo na neho doľahla zrada zo strany Danka?

   Odpověď
   • Podstatne, ze sns kadehakuje, Hlina vyvija aktivitu najma medzi mladymi, zbohatlicka verchuska s cinskym tovarom sa spaja, kontakty ostali, Meciarova poradkyna pre vsetko nie.

    Odpověď
    • BOL TO ATENTÁT. A tie KURVY treba TERAZ DOCHYTIŤ. Práve teraz treba, alebo som už úplný debil…

     Odpověď
     • Oracle 911 15.8.2017 o 19:53

      Kľud, kapitán Danko celý tento cirkus ukončil mailom, asi dostal telefón „stačilo s týmto cirkusom, zašiel si priďaleko“ a Danko sklapol podpätky, zasalutoval a zaslal mail.
      A teraz rozmýšľam, či Danko patrí k liberálnej vetve SNS alebo nie lebo týmto ťahom periférie GP de facto odpísali liberálov aj to je isté.

      Odpověď
      • Práve TERAZ je to zaujímavé.
       Let’s observe…
       Danko uz DOPREDU prehral.
       Je to OBOSRANEC.
       Kiška tonka.
       Trus.
       Akože všetko, čo mám na jeho adresu. Ľutujem KAŽDÚ MINÚTU, ktorú míňam na tieto kurvy.

       Odpověď
       • Oracle 911 15.8.2017 o 20:15

        Sadni si a daj si bylinkový čaj.

        Odpověď
       • Nikita,
        presťahuj sa k nám, na juh stredného Slovenska /slovenská Tartária / ,tu zatiaľ Matovičovci,miklošovci ,kalouskovci a pod. liberalne- neliberálny kádre neoperuju a nikdy nebudú mať navrh nad nami .tento región je pre nich z hľadiska rabovania zdrojov nezaujímavý.oni tu neprežijú ,ale „my “ áno .
        Konečne treba začať pracovať na preberaní moci čo najskôr,a nepozerať na naše poslanie len z hľadiska zatiaľ nášho ľudského života /70-80rokov /,ale pozerať sa na systém ako globálne kádre .

        Odpověď
        • Ďakujem, el-sabí.
         Asi aj prídem.
         Na dolniakoch šťavnato.
         :)

         Odpověď
 5. Slovenský minister zahraničných vecí Miroslav Lajčák sa 19. septembra stretne s prezidentom USA Donaldom Trumpom. O stretnutie požiadal Trump.

  https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/438382-lajcak-sa-stretne-s-trumpom/

  Odpověď
  • Velmi zaujimava informacia. Fico sa nezucastnil otvorenia novej centraly NATO a ani schodzky ohladom Trojmoria v Polsku (Trump tam bol).

   Odpověď
   • Fico nemusí robiť gašpara. То JEHO BUDÚ PROSIŤ O AUDIENCIU. To JEHO budú prosiť, či si láskavo nenájde pár minút.
    Ja neviem, či sa chápeme šeci.
    KÝM FICO A ZEMAN ŽIJE, môžeme PUBLIKOVAŤ.
    Akonáhle budú preč, koniec – VŠETKÝM NAŠIM ÚSILIAM. Fašisti si na nás zgustnú.
    Preto FICO a ZEMAN M U S I A žiť, musia sakumprásk!
    Boha toto ma reálne vzalo!
    Mohol som to byť ja…
    On, Fico, si to celé za NÁS ODSIERA.
    Panebože, POMÔŽ MU!

    Odpověď
    • ja sa priznám,že moc som nechápala…..dosť dlho., ale v srdci som stále verila Ficovi.,

     Odpověď
   • Na schôdzke Trojmoria bol Andrej Kiska,ktorému už nevadilo,že musí ísť na cestu hoci bude jeho manželka rodiť.Na oslavy štátneho sviatku 5 júla to nešlo.

    Odpověď
    • Oracle 911 15.8.2017 o 20:13

     Kiska je nielen zradca ale aj debil (a to som bol ešte zdvorilý).

     Odpověď
    • graul tá už porodila
     https://www.cas.sk/clanok/569786/prezident-kiska-sa-stal-patnasobnym-otcom-emotivne-zabery-ktore-hovoria-za-vsetko/

     Odpověď
  • Oracle 911 15.8.2017 o 19:49

   Trump asi v mene GP rozdá úlohy.

   Odpověď
 6. Igor Teleky spolupracovník TA3 v USA o situácii v Charlottesville a situácii v USA za Trumpa – zaujímavý rozhovor

  http://www.ta3.com/clanok/1110892/host-v-studiu-i-teleky-o-usa-v-casoch-donalda-trumpa.html

  Odpověď
  • Oracle 911 15.8.2017 o 17:31

   Celkom pravdivý reportáž.

   Odpověď
 7. http://www.teraz.sk/zahranicie/rusi-zadrzali-na-kryme-ukrajinskeho-ta/275398-clanok.html
  To odpisovanie súčasnej verchušky na Ukrajine je realitou. Dokonca Tasr dnes uviedla pre mainstream neslýchanú správu o tom, že FSB, hlavná ruská spravodajská služba, v dnešnom oznámení napísala, že agent ukrajinskej špionážnej služby pricestoval na Krym tento mesiac a plánoval poškodiť káble elektrického vedenia na južnom pobreží polostrova, následkom čoho by desaťtisíce ľudí zostali bez elektriny. Podľa FSB agent plánoval takisto založiť požiar v lese a zablokovať cestu. Správa prevzatá od tlačovej agentúry AP.
  K tomu samozrejmé potrebné ornamenty, ako – na krymskom polostrove, obsadenom Rusmi a ešte Rusko anektovalo ukrajinský Krymský polostrov – aby tú správu trošku zmiernili.
  Takéto správy boli doteraz k dispozícii len z ruskojazyčných zdrojov.

  Odpověď
  • Tady je video ze zadržení a z výslechu
   https://ria.ru/incidents/20170815/1500383653.html
   https://russian.rt.com/ussr/news/419249-video-doprosa-zaderzhannogo-ukrainca

   Odpověď
  • Oracle 911 15.8.2017 o 17:33

   Kyjevskú bandu odpisujú…

   Odpověď
 8. Ruské školy budou pracovat podle nových vzdělávacích norem

  Pár bodů z článku:
  Bude snížen počet povolených učebnic, kterých je teď téměř 1470.
  Na základě prezidentova příkazu musí být do konce srpna předložen jasný odborný systém výběru respektive schvalování učebnic. Pro každý předmět by měly fungovat 2-3 linie: základní + odbornější.

  Školy postupně od řízení místními obecními úřady přejdou pod regionální. Nový model řízení především předpokládá, že regionální úřady budou mít na starost kádry a budou odpovídat za jednotnou obsahovou část učebního programu.

  Finanční náklady na každé dítě by v rámci regionu měli být stejné.

  Více peněz bude vyčleněno na vesnické školy.

  Bude fungovat národní systém odborného růstu učitelů, který předpokládá povinnou atestaci a zvyšování kvalifikace.

  Součástí fyziky bude v 10-11 třídě astronomie – minimálně 35 hodin.

  Ve školách musí být pět neplacených kroužků: literární, vědecko-technický, sportovní, hudební a šachy.

  Jednotná státní zkouška se rušit nebude. Ministryně zdůraznila, že je to výkonný sociální výtah, který umožňuje dětem ze Sibiře a Dálného Východu studovat na nejlepších vysokých školách v zemi. V moskevských univerzitách je teď přibližně 65% studentů z regionů a 35% Moskvanů. Před zavedením jednotné státní zkoušku tomu bylo přesně naopak.

  V 9. třídě nově bude ústní zkouška z ruštiny…. Kromě toho je v plánu, že od roku 2020 se bude v celém státě povinně dělat zkouška z dějepisu. (Teď je ovšem otázkou z jakého, že?)

  Proběhne indexace, tedy zvýšení stipendií .

  „Vysoké školy by se měly stát střediskem ekonomického, sociálního a kulturního života regionu“, domnívá se ministryně. „V tomto roce k 11 již fungujícím, jsme vybrali ještě 22 referenčních vysokých škol, které získají doplňkové financování….

  Projekt: Moderní digitální vzdělávací prostředí – zřizování online učebních programů, za které budou udělovány reálné zápočty.

  Pro učitele projekt: Ruská elektronická škola – metodická podpora, doplňkové moduly k předmětům. Virtuální muzea, knihovny, divadelní představení. V současné době je to zkoušeno na základě moskevské elektronické školy.

  https://rg.ru/2017/08/07/rossijskie-shkoly-nachnut-rabotat-po-novym-obrazovatelnym-standartam.html?ref=rt.com

  Tak si myslím, že nějaký posun dobrým směrem už je tam celkem znát.

  Odpověď
  • Tak toto jim opravdu zavidím … 35 hodin astronomie. Našlápli si na perspektivní budoucnost. Jen by mě zajímalo, zda se v nějaké formě vrátí ke kvalitním sovětským učebnicím ..

   Odpověď
   • No já bych to viděla tak, že teď přinejmenším sjednotí učební osnovy, centralizují všechny procesy, a jestliže se jim nepovede je úplně převzít a přesměrovat (ale určitě přinejmenším trochu posunout žádoucím směrem), tak na tom budou postupně pracovat a potom jim vlastně stačí převzít již připravený centralizovaný systém, kde bude možné provádět potřebné změny daleko rychleji a efektivněji.
    Navíc je to vidět i na výsledku té jednotné státní zkoušky, díky které se jim tedy podle deklarovaných výsledků již podařilo protlačit do výběrových škol děti, když ne přímo neelitářské, tak alespoň již i z regionů, což už znamená širší výběr schopnějších kádrů.

    Odpověď
    • Putinovec 15.8.2017 o 15:06

     Takže teze kuchařčiných dětí přestává platit.

     Odpověď
 9. Havel je zrůda a mocní tráví lidi zubní pastou. Kdo radí státu s byznysem v Číně?

  Ředitel státní agentury CzechInvest, která láká zahraniční investice, má nového poradce pro Čínu – podnikatele Pavla Frosta. Muže, který podle všeho psal na weby konspirační články o spiknutí mocných.

  Dnes už je na internetu k nalezení jen torzo z toho, co vše Pavel Frost napsal. O hloupém – jak tvrdí – přístupu Česka k porušování lidských práv v Číně. O „amorální zrůdě“ Václavu Havlovi. Nebo o tom, jak různá polotajná sdružení byznysmenů a politiků usilují o nadvládu nad světem.
  https://www.seznam.cz/zpravy/clanek/havel-je-zruda-a-mocni-travi-lidi-zubni-pastou-kdo-radi-statu-s-byznysem-v-cine-35686?seq-no=6&dop-ab-variant=&source=article-detail
  ¨
  Dříve by takovou informací vůbec nepustili ven. Rozhodne, by se s tím nezabýval mainstream. I takto lze měnit informační pole v Čechách. Útok na Frosta, ve skutečnosti znamená odpis liberálních elit na plné obrátky.
  Nebo novináři jsou tak hloupí, že sami řežou pod sebou větev?

  Odpověď
  • Ano, je to zřejmě Overtenovo okno. Přesunutí myšlenky z kategorie „zcela nemyslitelné“ do kategorie „možné“.

   Odpověď
  • Putinovec 15.8.2017 o 14:09

   Obojí bude pravda.

   Odpověď
 10. Predsedovia vládnych politických strán sa po včerajších a dnešných konzultáciách dohodli na riadnom priebehu a na schválení programu zasadnutia vlády SR, ktoré sa uskutoční v stredu 16. augusta 2017. Informovala o tom hovorkyňa premiéra. „Rovnako sa dohodli na časovom harmonograme prípravy dodatku ku Koaličnej zmluve s osobitným zreteľom na ďalšie priority Programového vyhlásenia vlády SR,“ dodala s tým, že vzhľadom na blížiace sa voľby do VÚC vyjadrili záujem vytvoriť konzultačné mechanizmy aj na nižších politických úrovniach. „Berúc na zreteľ výsledky včerajších a dnešných konzultácií, plánovanú Koaličnú radu nie je potrebné uskutočniť,“ vysvetlila.
  http://www.teraz.sk/slovensko/predsedovia-vladnych-stran-sa-dohodli/275395-clanok.html

  Odpověď
 11. Takže ta akce s hacknutým GPS není podvod:

  http://rusvesna.su/news/1502726053

  Je to tam včetně snímků GPS terminálu americké lodi, která si to podle přístrojů hasila centrem pobřežního města. Kuci emeričtí MAJÍ opravdu velký problém !

  Odpověď
 12. Sýria: Daesh na hrane plného obkľúčenia v centrálnej Sýrii. Do veľkého kotla sa dostávajú značné sily protivníka na prelome oblastí Rakka/Homs.
  http://rusvesna.su/sites/default/files/styles/orign_wm/public/karta_centr_sar.jpg
  http://rusvesna.su/news/1502712991

  Odpověď
 13. Dnešní titulka Financial Times:
  Více než 30 velkých společností, které jsou listovány na burze v Hongkongu (více než 1 trilion dolarů tržní kapitalizace) si do hlavních firemních dokumentů tento rok přidaly frázi, která dává na první místo komunistickou stranu a nikoliv Čínu jako stát.

  Přesná citace:

  China’s Communist party is writing itself into the articles of association of many of the country’s biggest companies in a blow to investor hopes that Beijing would relax its grip on the market.

  More than 30 Hong Kong-listed state-owned enterprises, representing more than $1tn in market capitalisation, have this year added lines to their central documents that place the party, rather than the Chinese state, at the heart of each group.

  New phrases injected into the articles of association in recent months include describing the party as playing a core role in “an organised, institutionalised and concrete way” and “providing direction [and] managing the overall situation”.

  The changes are being billed by the companies as part of Beijing’s efforts to improve efficiency and productivity at SOEs, which account for about a fifth of the country’s economic output. The revisions followed the annual meeting of China’s rubber-stamp parliament in March, although a handful of companies altered their articles last year.

  Odpověď
 14. Oznam z fct-altai: Уважаемые посетители нашего сайта!
  Следующий выпуск передачи Вопрос-Ответ будет опубликован после 28 августа 2017 г.
  C уважением, редакция «ФКТ-Алтай».
  Najbližšie otázky a odpovede budú po 28.08.2017

  Odpověď
  • Теraz zrejme pôjde do NAJHORSIEHO.
   Putinovi prajem ROVNAKO VELA SILY, ako
   Ficovi v tom, aby prekonal tento – už neviemkoľký v poradí – ŠTÁTNY PUČ.
   Poradíme si, nenecháme so sebou VYDRBAŤ. Dobre, bratia, TOTO SOM JA.
   https://www.aktuality.sk/clanok/496178/dovoz-pracovnikov-zo-zahranicia-je-krajne-riesenie-tvrdi-fico/
   Vydržíme, vydržíme to! Fico Ježiš asi práve prežíva MUKY.
   Dúfam, že to prežije.

   Odpověď
   • Danko a tá banda za ním asi práve teraz DORUČUJE podmienky.
    Grázli a vydierači, nemám slov. Mám to teda uverejniť, či nie?
    Najbližšie 3 hodiny sú kruciálne.
    Uvidím, ako sa bude ksichtiť Danko, a podľa toho UVÁŽIM. Fakt ma zaujíma, či sa boja. LEBO TAKÝ MATERIÁL IM DÁM, že budú IHNED, OKAMŽITE odpísaní.
    To o nich spieval Jožo Ráž v piesni:
    https://www.youtube.com/watch?v=SF7FMm0tUMU

    Odpověď
    • Andrej Danko zrušil účasť na dnešnej Koaličnej rade
     http://www.teraz.sk/slovensko/andrej-danko-zrusil-ucast-na-dnesnej-koa/275372-clanok.html

     Odpověď
     • Tá p. ministerka za SNS sa mi dlhšie pozdáva – keby ju nasadili namiesto „kapitáňa“ Danka bolo by to poriešené:
      „Pracujeme ako predtým. Žiadne krízy by nemali ohrozovať chod ministerstiev. Sme tu normálni úradníci a naša odbornosť je zárukou, že aj počas krízy tieto ministerstvá fungujú,“ uistila. Podľa Matečnej je kríza len v tom, že „tí muži sa nevedia dohodnúť a povedať si, čo ktorý potrebuje a čo je pre nich v tejto chvíli podstatné“.
      http://www.teraz.sk/slovensko/g-matecna-ziaden-pokyn-nedostavit/275383-clanok.html

      Odpověď
     • Predsedovia vládnych politických strán sa po včerajších a dnešných konzultáciách dohodli na riadnom priebehu a na schválení programu zasadnutia vlády SR, ktoré sa uskutoční v stredu 16. augusta 2017. Informovala o tom hovorkyňa premiéra Beatrice Szabóová.

      http://www.teraz.sk/slovensko/predsedovia-vladnych-stran-sa-dohodli/275395-clanok.html

      Odpověď
    • Nikita, zatial nedavaj, nech sa Danko odkope maximalne…
     (cize nech sa zverejni, preco zrusil ucast)

     Odpověď
  • moze byt, ze ma proste Pjakin dovolenku ;)

   Odpověď
   • Oracle 911 15.8.2017 o 13:06

    A má na to nielen právo ale je aj povinný ísť na dovolenku.

    Odpověď
 15. https://www.reddit.com/r/MapPorn/comments/6t41vm/eu_would_you_feel_comfortable_if_your_child_was/

  Evropanům byla kladena otázka, zda by se cítili komfortně, kdyby si jejich dítě domů přivedlo postupně: černocha/černošku, asiata/asiatku, muslima/muslimku, žida/židovku.

  ČR i SR jsou jak ostrovy v moři „netolerance“. Průzkum a pole, které vytváří, může sloužit jako podklad pro větší nátlak na naše země, zatímco v mnoha našich lidech bude spíš vyvolávat pocit hrdosti a nadšení.

  Odpověď
  • ..ostrovy v moři „tolerance“ – tak je to významově správně

   Odpověď
   • A to tam nebyla možnost „cikán“. Obávám se, že by do svého grafu v takovém případě museli přidat tmavě hnědou barvu.

    Odpověď
  • Smějící se, netolerantní bestie. :))

   Odpověď
  • No a z toho je vidět, že my se nikdy se západem nesejdeme…jsme hrdí na skutečné lidské hodnoty na rozdíl od nich

   Odpověď
 16. Nasredin 15.8.2017 o 9:09

  Merkelistán: Jak němci milují svojí führerin.

  https://youtu.be/sHNZhMR9i5M

  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Vyrvali-Angelu-Merkelovou-Zde-cerstve-VIDEO-500031

  Odpověď
 17. Maďarská vláda dnes odoslala list EK, v ktorom reaguje na právne konanie súvisiace so sporným zákonom o mimovládnych organizáciách a s novelou zákona o vysokých školách: Ide o politické záležitosti, diskusia medzi EK a Maďarskom nemá vôbec odborný charakter. Maďarský kabinet nemôže za to, že novela vysokoškolského zákona naráža na záujmy amerického finančníka Georgea Sorosa. Soros nemôže stáť nad maďarskými zákonmi. Dúfame, že aj EK sa vráti v tejto diskusii na právnu pôdu, pretože aj tieto pravidlá sú právne podložené. Vláda vo svojom liste okrem iného uvádza, že vysokoškolské vzdelávanie je v rámci EÚ v kompetencii národných vlád, preto je zasahovanie Bruselu v tejto oblasti diskutabilné. Viaceré občianske organizácie vo svete financované zo zahraničia zasahujú do politického diania. Na tieto organizácie neplatia zákony o politických stranách, napriek tomu ovplyvňujú verejnú mienku. Podobný zákon platí aj v Spojených štátoch a v Izraeli, dokonca aj EÚ pripravovala podobnú právnu normu.
  http://www.teraz.sk/zahranicie/madarsko-odmieta-pravne-konanie-zo-str/275275-clanok.html

  Odpověď
 18. Nemecká spolková vláda nechá preskúmať minulosť úradu kancelára a iných ústredných orgánov štátnej správy, a to ich vývoj od obdobia nacizmu až po povojnové časy. Štátna ministerka pre kultúru Monika Grüttersová avizovala pre tento výskumný program uvoľnenie štyroch miliónov eur do roku 2020. Tak napríklad univerzita z Kasselu sa bude – pod titulom Nové elity-etablovaný personál – venovať skúmaniu podielu ľudí robiacich kariéru už za vlády Adolfa Hitlera na novom začiatku krajiny po roku 1945.
  http://www.teraz.sk/zahranicie/nemecko-preskuma-minulost-ustrednych/275319-clanok.html

  Odpověď
 19. Polícia ukončila vyšetrovanie poslanca Národnej rady SR a predsedu hnutia OĽaNO Igora Matoviča obvineného z ohovárania premiéra Roberta Fica (Smer-SD) v kauze údajného účtu v daňovom raji Belize. Vyšetrovateľ navrhne obžalobu Matoviča. Informoval o tom hovorca Prezídia Policajného zboru Martin Wäldl.
  http://www.teraz.sk/slovensko/policia-ukoncila-vysetrovanie-i-mato/275282-clanok.html
  „Trnavský Maťko“ už dlhodobejšie nevystupuje na verejnosti, toto mu nepridá. P. Fico možno vyrieši súčasne aj „vládnu krízu“ a aj opozičného kaukliara

  Odpověď
  • Namiesto „trnavského Maťka“ sa zviditeľnuje Veronika Remišová

   Odpověď
   • Oracle 911 15.8.2017 o 8:36

    Ten „trnavský Maťko“ si myslí, že k babe budú voliči zhovievavejší. To platí nanajvýš o médiách a o voličoch, ktorí používajú dolnú polovicu teľa na rozmýšľanie.

    Odpověď
 20. Lídri koaličných strán sa zídu v utorok v hoteli Bôrik
  Koaliční lídri sa zídu v utorok (15.8.) večer o 19.00 h v hoteli Bôrik. TASR to potvrdila hovorkyňa predsedu vlády SR Beatrice Szabóová. „Po dohode lídrov troch koaličných strán sa Koaličná rada bude konať zajtra, t.j. v utorok o 19.00 h v hoteli Bôrik,“ uviedla.
  http://www.teraz.sk/slovensko/koalicia-lidri-sa-zidu-v-utorok-o-19/275283-clanok.html

  Odpověď
  • Nezidu, Danko esemeskoval, ze nepride.

   Odpověď
   • Danko uz mi zacina pripominat trucovite male decko… nejak mu ta funkcia prerastla cez hlavu

    Odpověď
 21. Prezident Miloš Zeman se domnívá, že účet za válku s Němci by se neměl otevírat. Odmítá tak, aby se Česko připojilo k Polsku s požadavkem na reparace. Píší to dnešní Lidové noviny a server ParlamentniListy.cz.
  Co tím Zeman sleduje? Je jasné, že Němci dnes už nemají moc čím zaplatit, jejich peníze holt zůstaly v USA…..ale co tímto výrokem míní Zeman to zatím nechápu. Mejnstrým to vítá a alternativa označuje tento výrok Zemana za vlastizrádný…jenže Zeman je liška podšitá tak nevím

  Odpověď
  • Jana z Arku 14.8.2017 o 18:54

   Mě napadlo, že to souvisí se sudetoněmeckým spolkem…že nechce otevírat žádné dohody o finančních nárocích, jak z naší strany, tak z německé. Bylo by lepší to nerozvrtávat a nechat to vše uzavřené. Proto to možná odmítá. Možná…

   Odpověď
   • To vypadá logicky. Už vzhledem k tomu, kolik současných politiků (navzdory těm, kteří to sice hlasitě odmítají, ale potom…..) by uvítalo být 17. spolkovou zemí Německa.

    Odpověď
   • To je asi ten pravý důvod, ony Benešovy dekrety jsou poslední cár státnosti co nám ještě zbývá a Zeman to ví.

    Odpověď
    • Jak to myslíš s tím posledním cárem?

     Odpověď
     • Myslím to tak, že už nám toho celkem moc nezbylo pokud jsme kolonií-montovnou západu a Němci si na naši hranici dovolí dát ceduli „zemská hranice“ místo státní, ministři a předsedové stran vyjednávají s potomky nácků a vláda v podstatě neprotestuje, náš nejbohatší důchodce(Špidla) se netají tím, že bychom mohli být dobrou „další“ spolkovou zemí a evropský (již téměř) chalífát nás chce trestat za ne-kvoty.
      Ano, stále máme presidenta( na jehož likvidaci se usilovně pracuje jak doma tak v zahraničí) země zvané Čechie s hranicemi otevřenými dokořán, máme vlajku a státní znak( a ano, díky Bohu za ty dary i když z bývalé slávy jsou to pouze cáry) a Benešovy dekrety( na jejich eliminaci se taktéž usilovně pracuje doma i v zahraničí). Tak to by byly ty cáry, pokračovat nemá smysl.
      Avšak ať už je situace jakkoliv tristní máme i něco co na západ od nás nemá nikdo a co nám po tisíce let umožňovalo přežít plánovanou genocidu – sílu Ducha ná-ROD-a. A ta, jak doufám, nám jednou za příhodnějších podmínek pomůže tu naši pocuchanou státnost znova kompletně obnovit cáry, necáry

      Odpověď
      • Rozumím co tím myslíš. Díky za vysvětlení.

       Odpověď
   • …tiez si to myslim…otvorilo by sa tym vracanie majetku…Benesove dekrety… posledna vikendova Pravda napr. uverejnila clanok (zaujimave by bolo pocut odpoved na otrezku PRECO?) ako Britania koncom 20-tych rokov cez niektorých politikova a kvazi odbornikov (meno si teraz nepamatasm, ale pozriem) hecovala Madarov k spatvzatiu juznych oblasti Slovenska v ramci Československa uverejnovanim clankov o „nespravodlivom“ rieseni pre kralovstvo ktorym Uhorsko bolo uz 1000 rokov dozadu (Madari sa to podla clanku snazili najprv dohodnut s Hlinkom) ..nakoniec sa pod to nepriamo v Mnichove podpisal britsky premier…. ???? tiez

    Odpověď
  • Torge Tareg 14.8.2017 o 19:29

   Pokud napadne česko reparace, budou napadeny Benešovy dekrety.Pokud s tím přišli poláci bude to zřejmě forma vydírání německa a né z jejich hlavy. Obrátí se proti nim.

   Odpověď
  • poliaci si koleduju poslednu dobu
   je to od nich provokacia, ktora ich takto z cista jasna „napadla“ na nemenovanej ambasade
   Zeman vie ze netreba sprtat do druhej svetovej vojny a Nemecka, pretoze Benesove dekrety
   alternativa ukazuje odkial je platena , neoconi si pomahaju kde mozu :)

   Odpověď
  • Putinovec 14.8.2017 o 22:22

   Další jakoby náhodná akce,která má narušit vztahy mezi národy a vytvářet nejistotu.Když se nad tím zamyslíte,co mají dnešní Němci společného s Nacismem?Komu tím prospějeme,když budeme navzájem na sebe kydat špínu.Jen tím paradoxně podpoříme kolaboranty typu Halík,Herman,Bělobrádek,kteří na tomto základě rozjedou vlastní špinavou akci na likvidaci České republiky.

   Odpověď
   • Jana z Arku 14.8.2017 o 22:32

    Pěkný a pravdivý dodatek…rozeštvat a nastolit atmosféru strachu ☹

    Odpověď
   • Souhlasím. Těmi „reparacemi“ by se zas společnost rozdělila – a to jak naše, tak německá. A rozdělená, rozhádaná společnost si nevšímá důležitých věcí, které zatím jí za zády „někdo“ provádí.
    Přihlásit se po tolika letech o nějaké náhrady škod – to je hodně blbé, když jsme to neudělali doteď.
    A pak si nejsem jistá, zda právě tohle už kdysi po válce nebylo řešené = že majetky odsunutých Němců jsou naše – místo reparací.
    Takže dávám za pravdu těm, kdo spojil reparace s Benešovými dekrety.

    Odpověď
    • U nás na Slovensku je aktuálna téma Benešove dekréty ktorej sa už chytili naše maďarské strany – to je „dobré“ spojenie „naše“ a už po zrušení amnestií Mečiara si trúfajú resp. dúfajú v ich zrušenie. To by som chcela ale vidieť ten právnický guláš čo by z toho vznikol, Benešove dekréty ak by boli zrušené iba v ČR alebo iba v SR , ale tie kruhy čo to potrebujú sa právom nezaťažujú sú nad ním – myslia si.

     Odpověď
  • Hezky si tady notujete. Nemělo by nakonec zaplatit Česko Německu? Obsazení a správa protektorátu jistě stály fašisty nemalé náklady.

   Odpověď
   • Putinovec 15.8.2017 o 10:15

    Některá přezdívka může mít matriční ozvěnu,která může i nepříjemně zabolet.

    Odpověď
    • Použitím argumentu plytčejšího než argumentum ad personam jsi dosáhl dialektického dna.

     Odpověď
     • S tou přezdívkou má pravdu, jakkoli ti to připadá plytké. To bylo od něho přátelské upozornění.
      No tvůj příspěvek k tomu nahrával, diskuse o reparacích probíhá celkem seriózně a ty to doháníš ad absurdum. To že dneska nebudeme chtít po vnucích platit za hříchy dědečků je celkem lidské a rozumné i mimo výše uvedeného, a ty to obracíš jako by šlo o patolízalský postoj namísto lidského.

      Odpověď
   • Jana z Arku 15.8.2017 o 16:20

    Ono to svádí..že jo..penízky by se hodily..věřím, že malá část lidí takto uvažuje. Ale ty peníze za to nestojí, za ty problémy co by s tím byly. Navíc jestli někomu záleží na penězích pro stát, což takhle se pokusit zachránit peníze z akce Janečka – lithium .
    to je aktuální a bylo by to dobré. I když co se zdá dobré, tak to tak nakonec nemusí být.

    Odpověď
    • Lithium je státu a Janeček má těžební práva. Detaily neznám, ale standardní těžební práva něčeho co patří státu fungují tak, že ten kdo to těží dostává prachy za práci, ale zisk z prodeje suroviny jde státu.

     Janečka tím neobhajuji, jen si myslím že není na Cínovci zas tak velkým pánem.

     Odpověď
     • Tak původně se psalo, že firma, která bude těžit ze zisku zaplatí státu 10%. To není ani almužna, když si představíme, že po skončení zůstane zdevastovaná krajina státu na krku.
      Ale podrobnosti taky neznám.

      Odpověď
    • Penízky by se hodily – ale stát by z nich asi mnoho neměl, pokud vůbec něco. Nejspíš by skončily na účtech našich „potřebných“ schopných oligarchů a politiků.

     Odpověď
 22. Co všechno se dá shrnout pod heslo „boj s korupcí“.
  Zvláštní zakázku na „tendr“ vyhlásila USAID, což je organizace, přímo spadající pod americkou vládu.
  V Srbsku prý mají vysokou korupci, takže se hledá organizace, která tam bude dohlížet na úředníky, státní úřady i vládu – a bude o tom podávat informace do USA.
  Zvláštní, že sama srbská premiérka pro USAID pracovala několik let – a nyní se ta samá organizace zaměřuje na „její“ vládu jako na zkorumpovanou?
  Politolog Sergej Samujlov, si myslí něco jiného:
  - Jde o hrubé vměšování do vnitřních záležitostí státu. Cílem tohoto grantu je odstranit z vedoucích pozic politiky a vlivné lidi po záminkou, že jsou korumpovaní. Budou zavírat ty, kteří nejsou pro NATO a chtějí se více orientovat na Rusko. –
  https://russian.rt.com/world/article/418659-ssha-grant-serbia-korrupcia

  Odpověď
  • ahoj, zcela souhlasím, Nedávno jsem byl delší dobu pracovně v Srbsku – pohodoví, otevření lidé, nezkažení západomaterialismem. Jejich názor na NATO a EU odmítavý, kritický. Pravda, mluvil jsem většinou se státními zaměstnanci a obyčejnými lidmi z ulice apod.

   Odpověď
 23. Moc pěkně řečeno. Anglosasové mají problém nejen s Putinem, ale s celým Ruskem …

  http://zahranicni.eurozpravy.cz/amerika/198056-problemem-neni-jen-putin-je-to-cele-rusko-domniva-se-novinar/

  Odpověď
  • Že by veřejné oznámení, že 5. a 6. kolona není schopna splnit své zadání ? Že je tedy nepotřebná ? To pro ni nevěstí nic dobrého.

   Odpověď
  • No, ako raz niekto napísal – nie Rusko je putinské, ale Putin je ruský.

   Odpověď
  • To byla všeobecná výhrůžka 74 let sovětské komunistické vlády. (11)

   Odpověď
 24. Další odpis Kyjeva?

  Kimovy nové rakety pohání ukrajinské motory, píše New York Times

  http://zpravy.idnes.cz/kldr-severni-korea-rakety-motory-ukrajina-fjj-/zahranicni.aspx?c=A170814_141958_zahranicni_aha

  Odpověď
  • Hmm, zajímavé. Teď mají USA velmi silnou záminku k tvrzení, že Ukrajina napomohla KLDR k možnosti jaderného úderu na Guam, Japonsko a celé Západní pobřeží USA a to už je pro odpovědné politiky Ukrajiny docela velký průser. Za to by je mohli v USA i zavřít.

   Odpověď
   • A ani bych se nedivil, že Južmaš ty motory do KLDR prodal na příkaz američanů … :D

    Odpověď
    • KLDR ty motory má už delší dobu a teprve až teď se to účelově vytáhlo.

     http://www.kosmonautix.cz/2017/03/severni-korea-testuje-novy-motor/

     Odpověď
     • …nic to nemeni na tom, ze to mohlo byt na ich prikaz.. ako pises….tiez ma to napadlo…a veci sa vytahuju ked im to vyhovuje….za 2 tyzdne nam daju vediet, ze to urobili ruski „hackeri“…

      Odpověď
  • tak to nie je odpis
   ale rozsudok smrti

   Odpověď
  • GP touto akciou okolo KLDR zabije viac múch jednou ranou.

   Odpověď
 25. Kandidát na správu roka:
  Generál Haftar sa na stretnutí s Lavrovom vyjadril že by bol rád keby Rusko prijalo účasť na sprostrednovaní národného zmierenia v Lýbii. Zároveň dodal, že 90% Lýbie je aktuálne pod kontrolou generála. Inými slovami, aktuálna ponuka Rusku je v znamení silného mandádu. Aj preto to považujem za vážnu správu.
  http://rusvesna.su/news/1502713151

  Odpověď
  • Ako doplnok do cekovej mozaiky dávam nasledovné 2 správy:
   1/Rusko čoskoro začne do Iraku dodávať tanky T-90 a dáva ponuku na ďalšiu vojenskú spoluprácu
   http://rusvesna.su/news/1502710845
   2/ https://cz.sputniknews.com/svet/201708145796794-ruske-mzv-stazeni-vojaci-afghanistan/

   Odpověď
   • Ta 2) to je hodně povedenej trolling USA ze strany MZV RF. :)

    Odpověď
  • Teď už chápete, k čemu je dobrá korejská krize?
   Dokud se celý svět, spolu s USA zabývá Kimem, Rusko si v klidu řeší blízkovýchodní krizi. :)

   Odpověď
   • Já jsem si říkal proč to Lavrov a Zacharovová podporují (viz prohlášení o velkém riziku střetu s ohledem na Korejskou krizi).

    Odpověď
   • přesně můj dojem, když to před pár dny začali zase masírovat, opět kouřová clona. Tak už víme proč :)

    Odpověď
    • Izraelci v posledních týdnech létají do Moskvy jak diví – takže to značí, že podmínky okolo Sýrie jsou vyjednávané na všech „frontách“. A dost možná se i jednání chýlí ke konci – proto tuto zprávu „pustili“.

     Odpověď
     • Tak to som fakt zvedavý ako sa dohodnú ohľadom okupovaných Golanských výšin.

      Odpověď
      • Putinovec 14.8.2017 o 22:29

       Jednoznačně je budou muset vrátit.Jinak by vznikl nebezpečný precedens .Proto se židi tak kroutí.

       Odpověď
      • No… ono z těch rozhovorů nic podstatného neprosakuje – a spíš se i zprávy o nějakých jednáních objevují „mimochodem“, že buď už proběhla – nebo jen lakonická zpráva „přiletěl na jednání“.
       Co zatím prosáklo je, že Izrael má „velké obavy“ z Íránu a případné jeho spolupráce se Sýrií, či dokonce z možnosti, že by nějaké íránské jednotky mohly v Sýrii zůstat. Další „velké obavy“ má Izrael z Hámásu, který je jednak legálním hnutím a jednak úspěšně bojuje proti isilákům. Izrael chce záruky, že když bude hodný, že mu jednak Írán nevrátí jeho výpady a podrazy (jeho = izraelské) a až se Hamás, zocelený v syrské válce, vrátí domů, nezačne osvobozeneckou válku Palestiny.
       Co si osobně myslím je, že bude muset dojít také k obdobnému smíření a vzájemnému uznání – včetně vrácení palestinského území.

       Odpověď
   • Inak, tiez ma napadol suvis s korejskou krizou. A napadla ma zaroven aj taka konspiracna myslienka, ci to nie je aj po dohode s Tumpom. Dava mu to zaroven sirsi priestor na manevrovanie pri uvolnovani priestoru na blizkom vychode. Hmmm. V kazdom pripade rusi rozohravajju zasadnu hru na viacerych frontoch blizkeho vychodu pri sucasnom vitaznom tazeni v Syrii. Ak do toho zaratame nedavny Trumpov stop na financovanie a cvicenie umiernenej opozicie co je zasadny zlom, dostavame pomerne siroky obraz toho, co sa realne odohrava v zakulisi. Kiez by to rusom vyslo.

    Odpověď
   • Korejská krize a Ukrajina spolu velmi souvisí.

    Odpověď
  • Díky dujky- výborná zpráva. Však se k tomu už nějaký čas schylovalo a „v koutku“ jsem doufala, že Libye bude očištěná podle „syrského scénáře“.
   A ještě doufám, že takto „dopadne“ i Afghánistán, protože tam také již nějaký čas probíhají rozhovory. Už by si to za ta desetiletí války zasloužili…
   A když se na „věc“ podívám objektivně, pak mě nenapadá nikdo jiný, kdo by v dnešním světě byl schopný vyjednat podmínky smíru – a to tak, aby se nikdo necítil odstrčený nebo ukřivděný.

   A kéž by ten Haftar, dneska jediný muž v Libyi s nějakou autoritou, dokázal zemi znovu pozvednut a sjednotit. Kaddáfímu to dluží – má šanci odčinit to své hrozné selhání.

   Odpověď
   • mne vcera prisli take myslienky (mozno som odchytila z noosfery), ze sa chysta v Lybii nejake zmierenie a stabilizacia … prislo mi to v suvislosti s touto spravou od atevi http://www.vodaksb.eu/diskuse/comment-page-26/#comment-63148
    a najma tato veta mi zarezonovala …
    Nemecká humanitárna skupina Sea-Eye dnes oznámila, že podobne ako organizácia Lekári bez hraníc pozastavuje záchranu migrantov v Stredozemnom mori pre údajné ohrozovanie zo strany Líbye.

    Odpověď
    • Ano, uz druha organizacia ktora za dovod oznacila ze po nich z Lybie strielaju a brania im v nalodovani migrantov. Veci sa asi zacali naozaj hybat. Ono, emigracia nie je ziaduca v casoch stabilizacie ale naopak, pracovna sila je nutna doma, na obnovu hospodarstva.

     Odpověď
     • Souhlasím, že „ledy se pohnuly“. Viz nedávné vyjádření Lavrova, že i přes rusofóbii Kongresu se daří s americkými diplomaty pragmaticky spolupracovat.
      Nebo tady – málem mi oči vypadly – pokus o vyvážený článek na Novinkách, který pokládá správnou otázku, proč bitva o Mosul trvala několikrát déle, než bitva o Aleppo, kde bylo mnohem více isiláků. Podprahová otázka o nesrovnatelném počtu zabitých civilistů a úplné devastaci Mosulu.
      Přitom to není tak dlouho, kdy v OSN zněl jekot o „ubohých civilistech v Aleppo, vražděných Assadovci a Rusy“ a o humanitární katastrofě, vyžadující „okamžitý zásah demokratických států“. O Mosulu „cudně“ mlčí a jen velmi neochotně z nich lezou nějaká čísla…
      https://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-vychod/446036-mosul-kruta-cena-cernobileho-pohledu.html

      Na závěr ještě záběry z osvobození poslední bašty isiláků z provincie Homs:
      https://russian.rt.com/world/news/419004-video-operaciya-es-suhna

      Odpověď
      • Dík za link, to porovnanie Mosulu a Aleppa je sila. Obratom to posielam mojim „mainstreamovým a demokratickým“ priateľom …

       Odpověď
      • „Toto město bylo nezbytné zničit, abychom je zachránili.“

       Odpověď
       • Putinovec 15.8.2017 o 10:22

        Člověk jenom v úžasu zírá,na tu lidskost.A slovo úžas jsem použil úmyslně.

        Odpověď
    • Loranka, keď som tú správu písala, tak som si pomyslela na toho generála a aj to, že v pozadí bude možno Rusko/p. Putin, ktorý s ním majú kontakty, ale nenapísala som to, myslela som, že je to predčasné. Ešte v počiatkoch migračnej krízy a besnenia EÚ so sankciami p. Lavrov povedal, že môže Rusko pomôcť s migrantami.

     Odpověď
     • takze uz to viselo vo vzduchu, ked tento obraz pritiahol (nielen) tvoju a moju pozornost
      ten obraz treba posilnovat a pritiahnut do reality

      Odpověď
   • Lybia je navyse klucom k rieseniu migracie. napada ma merafora: „len raz capil, 7 ich zabil“. Kiez by to vyslo, drzim palce aby to zacalo realne smerovat k perspektive, ze ludia z krajin blizkeho vychodu konecne pocitia nadej a najdu zmysel zivota bez potreby vyrastat s nenavistou v srdci a zbranoiu v ruke.

    Odpověď
  • A to je jen první vlaštovka na tohle téma. Tahle zpráva je jen první oficiální sdělení toho o čem Rusové a Lybijci již delší dobu vyjednávají.
   Ruská přítomnost v Lybii je konečná pro invazi do Evropy a utrum pro pašeráky z neziskovek.
   Jedna ruská loď u lybijského pobřeží a všichni odtamtud pomažou

   Odpověď
   • Putinovec 14.8.2017 o 22:33

    To je přesně to,čemu neZiskovky budou okamžitě rozumět.

    Odpověď
 26. “ Bývalá sovětská republika Moldávie se může skutečně stát dalším opěrným bodem amerických ozbrojených sil v Evropě. Stavební velitelství amerického námořnictva pro Evropu, Afriku a jihovýchodní Asii (NAVFAC EURAFSWA) plánuje vybudovat osm výcvikových zařízení pro vojenské operace v městském terénu na výcvikové základně Bulboaca v Moldávii. Fakt, že je do toho zapojeno americké námořnictvo, dává důvod věřit, že na tomto zařízení budou umístěny jednotky americké námořní pěchoty. “

  http://www.zvedavec.org/komentare/2017/08/7344-moldavie-se-ma-stat-opernym-bodem-americke-armady.htm

  Odpověď
  • zdroj správy:
   https://www.strategic-culture.org/news/2017/08/10/moldova-become-foothold-us-military.html

   Odpověď
  • V Moldávii probíhá ostrý boj mezi proruským presidentem a americkými podpinďos, reprezentovanými vládou a poslanci vládní koalice.
   Za nejdůležitější informaci v článku považuji sdělení, že „Mezitím USA zastavily financování projektu.“ V.V.Pjakin by řekl, vše jde podle plánu, Donald Trump plní dohody.
   Zajímavější na článku je, proč Stvora ozvučuje něco, co už je bezpředmětné.

   Odpověď
   • Dávala jsem tady zprávu minulý týden – nebo ještě dřív? (o tom, že bývalý ministr obrany chystá na Dodona žalobu za vlastizradu – kvůli tomu, že „nechce NATO“).

    Odpověď
 27. Irak ďakuje Iránu.
  Irácký minister vnútra Qasim al-Araji povedal, že Iránska islamská republika sa významne podieľala na nedávnych víťazstvách irackej vlády, a že Irak je v tomto ohľade zaviazaný Iránu.
  :-)
  Viete, KTO rozhodne o realizácii a reálnych výsledkoch Kurdského (Kurdistan) referenda ?
  Irán.

  Odpověď
  • https://www.almasdarnews.com/article/iraqi-govt-appreciates-irans-effective-role-recent-victories-daesh/?utm_medium=ppc&utm_source=push&utm_campaign=push%20%notificationss&utm_content=varies

   Odpověď
  • Ešte trochu demokracie ku Bielym prilbám v Sýrii :

   Washington oficiálne vyjadril svoje sympatie rodinám siedmich nedávno zosnulých mužov, ktorí patrili k organizácii spojenej s terorizmom, ktorá sa maskuje ako sýrska pohotovostná služba a.k.a. Biele prilby.
   Biele prilby boli opakovane obvinené za spoluprácu s džihádistami a islamskými ozbrojenými frakciami v Sýrii, a za svoju organizovanú propagandu zameranú na démonizáciu damašskej sýrskej vlády. Obvinenia boli doložené mediálnymi dôkazmi ….
   Demokratickí „mierotvorní záchranári“ – Bielej prilby sú bojovníci na čiastočný úväzok v skupinách spojených s Al-Káidou a Moslimskými bratstvom, a to Jabhat al-Nusra (teraz Ha’yat Tahrir al-Sham) a Ahrar al-Sham.

   https://www.voanews.com/a/us-condemns-murders-of-7-syrian-white-helmets/3984041.html

   Odpověď
 28. https://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/446193-neonaciste-v-usa-nejsou-vitani-prohlasil-po-teroristickem-utoku-guverner-virginie.html

  Matka útočníka prohlásila, že si myslela, že její syn jde na demonstraci proti Trumpovi ..

  To, myslím, stojí za pozornost.

  Odpověď
  • Už je to odhaleno, kdo to byl. http://yournewswire.com/charlottesville-hillary-soros/

   Odpověď
  • Je to člen Antify a podporovatel Hilary Clintonové.

   Odpověď
 29. Má někdo další informace k tomuhle?

  Malorusko nevznikne, přiznal zklamaně šéf separatistů z Donbasu

  https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/446189-malorusko-nevznikne-priznal-zklamane-sef-separatistu-z-donbasu.html

  Odpověď
  • ja som niekde tuto spravu citala, ale uz si nepamatam kde, takze link nemam… ale islo o to, ze len ten nazov Malorusko je nepriechodny a to sa dalo v sucasnej cistuacii na UA cakat

   Odpověď
   • Souhlas. Zacharčenko přiznal, že na názvu (Malorusko) nového státního útvaru netrvá. Nicméně neznamená to, že se něco mění na koncepcí nového státu.

    Odpověď
    • Ale mainstreamu se to moc hodí. Vypadá to, že CELÝ projekt zkrachoval. Paralela s BRICS – ve sdělovácích o tom už dlouho žádná zpráva – a přijde-li na to občas řeč, dozvím se, že BRICS zkrachoval.

     Odpověď
     • mainstream len robi dymovu clonu
      ludia si to prestanu vsimat a nebudu tomu venovat pozornost,pripadne z toho budu chciet vytrieskat kapital politicky
      bez pozornosti potom moze prist dalsia sprava, ako bolo ozvucenie tohoto projektu

      Odpověď
  • el-sabí 14.8.2017 o 9:33

   „ruský novinár “ Jevgenij Kiseljov mohol ešte doplniť,
   Putin snova slil.
   Toto téma tu bolo dosť obšírne rozoberane.prečo napr. táto aktivita nebola koordinovaná s “ Luganskymi “ .a Kremeľ musel byť už úplne pomimo tejto aktivity.
   bolo dôležité sa pri vytváraní infopoľa ohľadom Maloruska vyhnúť všetkým možným politickým činiteľom v DNR a LNR .vytvorenie Maloruska -Novoruska musí ísť zdola ,od obyvateľov ,spoločenských organizácií ,priateľov Novoruska a pod. /viď kádre ako Pušilin,alebo slovenský INESS a ich projekt vlastnej výchovy štátnych zamestnancov /.a nie od novinárov kyjevského režimu a podobných pohrobkov.

   Odpověď
  • Je to v diskusii z predchádzajúcich dní:
   http://www.vodaksb.eu/diskuse/comment-page-25/#comment-62464
   Novinky určite neposkytnú pravdivú informáciu. Názov štátu je niečo iné ako štát.

   Odpověď
  • Oracle 911 14.8.2017 o 9:36

   LOŽ ako vyšitá.

   Odpověď
  • too netreba ani analyzovať, na 1 pohľad hlúposť. Zacharčenko nie je nie je idiot aby pustil s fanfárami do éteru nejakú kačku.

   Odpověď
 30. Nasredin 14.8.2017 o 8:57

  Provedlo Rusko praktický test nové kyberzbraně na válečných lodích USA ?

  http://www.novarepublika.cz/2017/08/pentagon-strnul-tajna-ruska-zbran.html
  http://eer.ru/a/article/u123259/2017/08/12/62151?utm_campaign=transit&utm_source=mirtesen&utm_medium=news&from=mirtesen
  https://www.newscientist.com/article/2143499-ships-fooled-in-gps-spoofing-attack-suggest-russian-cyberweapon/

  Pokud ano, jsou kuci američtí tak trochu v bruseli …

  Odpověď
  • Možnosti dôvodov:
   1/ dezinformácia z ľubovoľnej strany zúčastnených
   2/ opäť súvislosť s množiacimi sa „záhadnými“ a „pomaly skoro bežnými“ nepresnosťami Anglosasov v bojových zásahoch/leteckých úderoch, raketových sálvách a pod. – navádzaných cez elektroniku (100% demokracie)
   3/ „príprava“ matrice pre gójov na niečo väčšie a ničivejšie, napr. a.k.a. neoconi si hrajú na WW3

   Riešenie: vyriešiť vnútropolitickú situáciu v USA=riešiť perestrojku USA

   Odpověď
   • No, na dezinformaci to moc nevypadá, protože server https://www.newscientist.com je ve vědecko-technickém světě docela pojem, asi tak jako https://www.nature.com ve světě přírodovědeckém. Jestliže to newscientist.com komentuje, tak se ta událost natuti stala …

    Odpověď
  • No já si spíš myslím, že to mělo napomoci hezky zchladit některé horké hlavy v USA.

   A podpořit další politiku:

   https://russian.rt.com/world/news/418833-rossiya-ssha-afganistan

   Zvláštní představitel ruského prezidenta pro Afghánistán, ředitel druhého departmentu pro Asii na ministerstvu zahraničí Zamir Kabulov prohlásil, že americká vláda by měla vyvést svůj kontingent z Afghánistánu a ukončit svou neúspěšnou vojenskou kampaň: „Moskva nikdy nenaléhala na USA, aby jejich armáda opustila Afghánistán. Ale vzhledem k tomu, že tam americká armáda není schopná dosáhnout prakticky ničeho, ať ho opustí. Americká kampaň v Afghánistánu úplně pohořela.“

   Přitom diplomat zmínil, že Rusko je proti tomu, aby tam pravidelnou americkou armádu nahradili žoldáci ze soukromých společností, jak o tom stále častěji uvažuje vláda USA.

   Odpověď
   • Dôležitá informácia, díky.
    :-)

    Odpověď
  • Troll Hunter 14.8.2017 o 18:48

   Mohlo ísť o test systému Ryčag, ktorý je určený na „oslepenie“ (zarušenie) prostriedkov protivníka s dosahom niekoľkých stoviek kilometrov, vrátane kozmických prostriedkov.

   Odpověď
 31. Jenom zajímavost: včera jsem si dlouho povídal s rusem pracujícím při ruském velvyslanectví v Praze.

  1. Výrazně stoupá zájem o turistické cesty do Ruska

  2. Zvedla se velká vlna zájmu o výuku ruštiny

  3. Je velký zájem o studium na univerzitách v Rusku přes Rossotridnicestvo

  Odpověď
  • Oracle 911 14.8.2017 o 9:03

   Ďalší dôvod prečo sú podpindusníci tak vybudení.

   Odpověď
   • Rád by som niečo povzbudivé aj z našich končín, no bohužiaľ ochranná ruka Západu nás drží ešte veľmi silno. Či to je aj naša zásluha?

    Odpověď
  • K tomu se hodí tento odkaz
   http://www.irucz.ru/cz/zpravy/1-/102000000000-ceska-republika/000-/102000008000-moravskoslezsky-kraj/413-vzdelavani/32515-evropane-se-vraceji-k-rustine/

   Odpověď
  • Mně osobně potvrdil nedávno totéž jeden mladý Čech student střední školy cestovního ruchu, která má zavedenou ruštinu jako jeden ze dvou hlavních jazyků a studují ji všichni a rádi.

   Odpověď
 32. Britská vláda považovala irácký vpád do Kuvajtu v roce 1990 za „bezprecedentní možnost“ prodeje zbraní zemím Perského zálivu, píše list The Guardian s odvoláním na odtajněné dokumenty Národního archívu.
  https://cz.sputniknews.com/svetovytisk/201708135793683-guardian-britanie-zisk-valka-persky-zaliv/

  Odpověď
 33. Náhodou mi teraz na stránke Tasr padol pohľad na interesantnú ponuku s názvom: „Politická akadémia chce vzdelávať budúcich vrcholových politikov“. Obsahom ponuky je : poskytnúť nástroje a zručnosti na správu vecí verejných bez ohľadu na ideológiu chce Politická akadémia, nestranícky expertný vzdelávací program pre budúcich alebo súčasných politikov, atď. Svojou činnosťou tak plánuje zlepšiť situáciu na Slovensku, kde vzdelávanie budúcich vrcholových politikov chýba. TASR o tom informovala riaditeľka programu Veronika Fajbíková z občianskeho združenia Inštitút politicko-ekonomického vzdelávania (IPEV).
  http://www.teraz.sk/slovensko/politicka-akademia-chce-vzdelavat-bu/275141-clanok.html
  Keďže občianske združenie v našich reáliách je jasný vektor a k tomu ešte inštitút, našla som si uvedené združenie a na základnej stránke týkajúcej sa partnerov (inak povedané finančné toky) som našla naozaj nezávislé inštitúcie – jedna nezávislejšia ako druhá (stoja za nahliadnutie):
  http://politickaakademia.sk/partneri/
  Tým anglosaským elitám naozaj tečie do topánok s našou opozíciou.

  Odpověď
  • Za toto Ti dakujem , je to sprava dna….
   buduci vrcholovy politici…znie tak prediktivne , velmi by ma zaujimali absolventi , ale podla mna prvy zaujemca bude Lojzo Hlina a hadam ani kpt.Danko nepohrdne :-)

   Odpověď
  • Oracle 911 14.8.2017 o 0:15

   Poloblázni a hlupáci, Fico ich charakterizoval skvele. :)

   Odpověď
  • Tu stránku sa vcelku oplatí preklikať… Samé „zaujímavé“ tváre a info. Organizátor je INESS a minulý rok v novembri mali pilotný ročník v jednom hoteli kúsok od BA. Prednášal tam Dzurinda a mnohí ďalší… Tento rok Radičová, Topolánek a kopu ďalších ľudí z branže.

   Odpověď
  • …a co húře, studentami na této škole jsou prominentní „děti“ loajálních soudcú, advokátú, vyšších soudních zaměstnancú, byť i poškozené menálně. skoušky unich jsou předem jasné, doma se jim dostane „správné“ výchovy a úřední šiml má pro ně ve stáji správné místečko, na věky…

   Odpověď
 34. Fake nebo pravda?
  Profesor Yaleské univerzity a poradce Trumpa David Gelernter v rozhovoru pro Science Today, údajně měl prohlásit:
  “ How can we manage to organize a U.S.-crewed orbital Mars mission by the mid-2030s when we never even went to the moon? The idea is laughable, as was Obama’s administration, if I may add ”
  Něco na způsob – jak oni chtějí v roce 2030 organizovat misí na Mars, když nikdy nebyli na Měsíci?
  Píši o tom v deníku http://worldnewsdailyreport.com/trump-science-advisor-denies-apollo-moon-landings-ever-happened/comment-page-3/#comments

  který sice nemá valnou pověst, ale v diskutéři pod článkem vůbec nevypadají na to, že by pochybovali o tom, že David Gelernter tato slova skutečně řekl.
  Kontroloval jsem, je to reálná osoba.¨
  http://www.yalescientific.org/2011/02/david-gelernter-b-a-m-a-76/

  Odpověď
  • Podle reakcí nejde nic soudit, to je takový plátek, že tam se zcela vážně lidé baví pod články typu „chtěl znásilnit pitbulla, přišel o přirození“ nebo „žena vyhledala lékařskou pomoc, v zadku jí uvízla veverka“.
   Čili klasické satirické blbosti. Čili on to určite neřekl, ale neznamená to že to zveřejnění nic neznamená :)

   Odpověď
  • nebo: členové trpasličího gangu odsouzeni za 55 vloupání :D
   http://worldnewsdailyreport.com/boston-members-of-midget-crime-gang-suspected-of-55-break-ins/

   Autoři mají divokou fantazii, diskuse je lakmusový papírek americké blbosti. Pokud to tedy nejsou najatí komparzisti :)

   Odpověď
   • Pobavilo. :D
    Obzvlášť ta nafouklá hlava nebo zmenšený obličej a dvířka pro psy a kočky. :))

    Odpověď
   • To je sice pravda, ale nevím o tom, že by zkoušeli citovat reálné osoby.
    Většinou používali podobná jména. Třeba, jako Konstantin Zjuganov, místo Gennadij. A zde je foto a jméno reálného člověka + jeho citace. I když všichni vědí, co je ten deník zač, ale tomu člověku se vůbec nemusí líbit, že si berou do huby zrovna jeho. Amerika je zemí advokátů. Soudí se tam i kvůli mnohem menším prkotinám.
    Buď je to dost drsná provokace nebo je vše jinak. Třeba ten Gelernter tato slova neřekl v rozhovoru pro Science Today, ale někde v privátní besedě nebo na katedře, nebo ještě někde.

    Odpověď
    • Souhlasím, že to může být záměr, testování nebo příprava infopole. Podobný „deník“ je přesně to pravé proto, aby se dalo vždy říct, podívejte se kde to vyšlo. Ale zároveň se to bude šířit na sociálních sítích atd. Takže tímhle je myslím odpovězeno i na otázku, proč podobné deníky existují a o co šlo autorům té zprávy.

     Odpověď
   • neodolal jsem a klikl na odkaz, mimo jiné tam píšou „člen mexického vězeňského gangu zemřel, když pašoval v prdeli M-16″
    M-16 je neforemná, ca. metr dlouhá útočná puška . . .
    kvalitní zdroj informací :)

    Odpověď
  • … a poradce Trumpa ….

   Bingo!
   TO je riešenie celého sarkazmu. Nedivil by som sa, keby ten US_plátok bol výstup zo sociopat projektov CIA …
   Veľa zdravia všetkým.
   :-)

   Odpověď
 35. Nemecká humanitárna skupina Sea-Eye dnes oznámila, že podobne ako organizácia Lekári bez hraníc pozastavuje záchranu migrantov v Stredozemnom mori pre údajné ohrozovanie zo strany Líbye. Podľa vyhlásenia – citovala ho dnes agentúra AP – prijali toto rozhodnutie “s ťažkým srdcom”, urobili tak však v záujme bezpečnosti posádky svojho záchranného plavidla. Poukázali pritom na “zmenenú bezpečnostnú situáciu v západnom Stredomorí” po oznámení vlády v Tripolise, že líbyjské zložky budú zasahovať aj mimo zóny pri pobreží tejto krajiny.
  http://www.hlavnespravy.sk/zachranu-migrantov-v-stredozemnom-mori-pozastavila-dalsia-organizacia/1100684

  Odpověď
  • Dobrá zpráva.

   Jak vypadá vnitřní situace v Libyi?

   Odpověď
  • “ v záujme bezpečnosti posádky svojho záchranného plavidla“.

   A já vždycky myslela, že pro záchranáře je záchrana zachraňovaného na prvním místě. :-) :-) :-)

   Odpověď
   • …tak to jste vedle, nejdříve musí být bezpečný život záchranáře a až potom zachraňuje, protože „mrtvý záchranář“=žádná pomoc, je to i logické…

    Odpověď
 36. Oracle 911 13.8.2017 o 21:16

  Neviem kam to patrí ale pre istotu dávam to sem (a odkazy nemám).
  Dnes som počul, že maďarské železnice prestali pripájať jedálenské a lôžkové vozne u zahraničných vlakov. Vyšlo to najavo po tom, čo Bulhari protestovali a maďarské železnice tieto vozne pripojili naspäť. Oficiálne je to úsporné opatrenie (ušetria na plate 60 ľudí).
  Neoficiálne to sa nedá nazvať inak ako sabotáž podpindusníkov lebo v Maďarsku sa blížia voľby. A síce nad ním drží ruku samotný GP chcem upriamiť na jednu pozornosť, u nás podpindusníci nezašli tak ďaleko. A dôvod je jednoduchý, Fico je schopnejší politik a šikovne obracal tie útoky proti pôvodcom.

  Odpověď
 37. Podľa sýrskych zdrojov, ktoré citujú veliteľa žoldnierov FSA frakcie „Jaysh Maghawir al-Thawra“, dostanú jeho bojovníci záruku od USA, že budú bezpečne vrtuľníkmi prepravení do Ash-Shaddadi v gubernii Haskah.
  mapa: https://www.google.sk/maps/@36.0551354,40.7073496,6018m/data=!3m1!1e3?hl=sk

  USA totiž chce nasáčkovať žoldnierov z FSA, ktorí sú združení v oblasti pri základni Al-Tanf na prechode s Irakom teraz do Ash-Shaddadi v gubernii Haskah. Majú zabrániť, pod zámienkou boja s ISIS (tak ako vždy) tomu, aby sa v povojnovom usporiadaní dostali sýrske územia na východnom brehu Eufratu späť do rúk Sýrie a jej vlády … Ash-Shaddadi je teraz pod kontrolou kurdských síl v oblasti na východnom brehu Eufratu. Uvidíme.

  https://www.almasdarnews.com/article/us-coalition-will-secure-safe-passage-al-tanf-militants-hasakah/

  Odpověď
 38. PrimaMAX – ruská pohadka Dračí princ.

  Odpověď
  • Čína je krajinou, ktorá má v symbole draka. Má symbolizovať táto ruská rozprávka zbližovanie sa medzi Ruskom a Čínou ? V starých slovanských rozprávkach sa s drakom vždy bojovalo…

   Odpověď
 39. Přečtěte si, co píše tento darebák, novinář a publicista Vladimír Kučera, známý např. z pořadu Historie.cs České televize. Jak mu je proti srsti myšlenka nvšeslovanské unie. Pro mě je fakt, že se o ní zmiňuje důkazem, že to někdo velice mocný, považuje za velice nebezpčnou věc …

  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Ze-nas-zachrani-vseslovanska-unie-To-muze-tvrdit-jen-idiot-nebo-vlastizradce-pise-tvar-z-CT-499841

  Odpověď
  • Koho „nás“??

   Odpověď
  • Nakonec se postupně všichni pěkně odkopávaj…

   Odpověď
  • …podla mena ho nepoznam, ale nasla som si vizual, pamatam si ze mi v nejakom programe uz zdvihol mandle…myslim, ze ulohou krajin leziacich „v srdci Europy“ chovat sa vdaka osvete ktorej sa nam v historickom procese dostalo byt naozaj srdcom a teda spajat aj lavu aj pravu stranu (vychod a zapad)… a nezapudat, ze sme narody, ktore to srdce naozaj maju…

   Odpověď
   • Jak jsem včera sledoval ten diskusní pořad kde probírali vraždu Stalina, signifikantní bylo, že šlo stoprocentně dopředu podle „držky“ a sympatičnosti určit, jestli to bude demagog-sluníčkář nebo zdravě myslící člověk.

    Na straně „potíračů Stalina“ – slizské existence, advokát-metrosexuál a podobně, neschopnost argumentace, šablonovitosti, Taurus to popsal dobře: ječeli jako kdyby je někdo smažil.

    Na druhé straně lidi s úplně jinou energetikou, např. pravnuk Stalina, Starikov, Prudnikova, pár historiků a veteránů.

    Odpověď
    • Můžeš prosím hodit link na ten pořad? Dík.

     Odpověď
     • https://russia.tv/video/show/brand_id/5169/episode_id/1177474/video_id/1143046/

      Odpověď
  • Velmi zajímavá je diskuze pod článkem. Pár placených fízlů-provokatérů a havloidů dostává kapky od většiny diskutujících

   Odpověď
 40. Rostislav Iščenko téma Ukrajina-banderovci – oligarchie
  http://www.eurasia24.cz/analyzy/item/2545-odhalene-tajemstvi

  Odpověď
 41. Neslávný konec „užitečných idiotů“.
  V Sýrií, ve městě Sarmin (severovýchod Idlibu), neznámí útočníci zvěrsky zavraždili 7 představitelů (celá noční směna) „Bílých příleb“ a sebrali jejích zařízení.
  Teroristi ze skupiny Tachrir aš -Šam (odnož An-Nusry) vyhlásili hon na vrahy „Bílých příleb“. (I podle toho je vidět, komu „Bílé přílby“ prospívaly)
  https://tvzvezda.ru/news/vstrane_i_mire/content/201708131104-fnh0.htm

  Syrská válka končí, a s ní i potřeba v „užitečných idiotech“ – zbytečných svědcích prolhaností západní mediální kampaně. Proto bude docházet k likvidací všech, kdo by jednou mohl promluvit a poškodit „dobré jméno“ západu.

  Odpověď
  • Mozno si mysleli ze s kvalitnou prilbou na hlave su nezranitelni.

   Odpověď
   • https://aawsat.com/sites/default/files/styles/article_img_top/public/1502551580528184200.jpg?itok=IJPxk8sQ
    publi: 13. aug 2017

    Odpověď
  • Tak, tak, a dočkáme sa ešte prekvapení a rozuzlení …

   Hodne zdravia všetkým.
   :-)

   Odpověď
  • Putinovec 13.8.2017 o 18:23

   Za co bojovali,to dostali.

   Odpověď
 42. Přátelé, mám dotaz na Amway. Máte s tím zkušenost? Co je to za společnost? Jaký mají záměr? Děkuji za komentář.

  Odpověď
  • Existuje ešte táto spoločnosť? Mala som s ňou skúsenosti pred viac ako 20 rokmi, je to americká (pyramídová) spoločnosť, ak ten čo sa zaregistruje a má pod sebou dosť ľudí, ktorí nakupujú a predávajú výrobky tejto značky a ďalších nakupujúcich a predávajúcich pod seba registrujú, tak tí čo sú nad nimi potom úúúžasne zarábajú a majú sa veeeľmi dobre. Dodnes používame jednu fľašku na riedenie saponátu k umývaniu riadu, a občas si pri pohľade na ňu spomeniem ako nám vymývali mozgy…

   Odpověď
   • Oracle 911 13.8.2017 o 15:38

    Existuje a je to typický MLM marketing a keby tie koncentráty predávali v obchodoch, tak by aj tak zarobili.

    Odpověď
  • mé zkušenosti jsou takové, že souhlasím s tímto článkem – materialistický satanismus, posilování ega , rozdělování lidí a naprostá ztráta času – mám na mysli čas pro normální život s rodinou – „úžasný“ americký sen , kterému bohužel mnozí lidi propadli a teď se mi nedaří dohledat článek, ve kterém se psalo, že tato firma sponzoruje teroristy a války ve světě … byla jsem na víkendovém semináři v Praze a hlavním mluvčím byl bývalý poradce prezidenta Bushe , tak to snad vypovídá dostatečně – otřesná vymývárna a posilování ega, s jakou jsem se před tím, ani poté , nikdy nesetkala … BRR

   Je Amway nástroj satana?
   http://skristem.cz/je-amway-nastroj-satana/

   Odpověď
 43. Chtěl bych se zeptat slovenských přátel, zda je pravda, že slováci milují EU a nechápou český odpor k ní ?

  http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/politika/slovaci-se-smeji-cechum-eu-miluji-odpor-k-ni-nechapou_441880.html

  Odpověď
  • Slovaci su urcite „stastim bez seba“. Hlavne ked si porovnaju co kupili za 1000 korun a za 33 eur hned po prijati eura.

   Odpověď
  • Myslím, že to celkom tak nie je.

   Odpověď
   • …to že sa Slováci smejú Čechom

    Odpověď
    • Oracle 911 13.8.2017 o 15:36

     Súhlasím, Slováci sa kvôli tomu Čechom nesmejú. Naše postoje voči EU vychádzajú z toho, že nám po vstupe do EU v priemere stúpla životná úroveň lebo prišli zahraničné firmy a skokovo sa znížila nezamestnanosť.

     Odpověď
     • … to moze byt, ale len kratkodobe…. tak ako tie automobilove manufaktury prisli, tak rychlo mozu odist..myslim vsak, ze Slovaci su na tom tak, ze EU ok, ale na ferovych zakladoch a za sucasnych zdravych nadstandardnych vztahov s Ruskom….samozrejme su tu trolovia, ale bezni ludia maju vskutku este stale rozum…

      Odpověď
      • Oracle 911 14.8.2017 o 0:22

       Odídu a kam?!
       Do Rumunska a Bulharska sa im neoplatí, tak isto do pobaltských krajín a Rusko ich s takými podmienkami nepríjme.
       Inak súhlasím.

       Odpověď
       • A co Maďarsko, Ukrajina?

        Odpověď
    • Putinovec 13.8.2017 o 18:26

     Ale někdo pracuje na tom,aby to tak bylo.Rozděl a panuj.Perte se a žerte se.

     Odpověď
  • Článok je, slušne povedané, manipulatívny. Po zoznámení sa s jeho obsahom ma takmer prešla chuť odpovedať – ale predsa: Informačné pole v Čechách a na Slovensku sa v mnohých oblastiach značne líši. Tento stav pretrváva už niekoľko desaťročí. Takže „názory“ príslušných skupín obyvateľstva na oboch stranách hraničnej rieky zodpovedajú tomuto stavu.

   Odpověď
 44. Nejméně jeden člověk zemřel a dalších 19 utrpělo zranění poté, co do demonstrantů ve městě Charlottesville v americké Virginii najel neznámý útočník s osobním vozem. Informovala o tom agentura AP. Ve městě došlo ke střetům mezi ultrapravicovými extremisty a jejich odpůrci. Virginia vyhlásila mimořádný stav, prezident Donald Trump násilnosti odsoudil.

  Odpověď
  • https://www.rt.com/usa/399430-car-plows-through-protesters-virginia/

   https://www.rt.com/usa/399417-fighting-far-right-charlottesville/

   https://www.rt.com/usa/399437-intentional-attack-eyewitness-virginia/

   Odpověď
   • Tristtan 13.8.2017 o 9:44

    Profesionální potestující, kdo je asi zaplatil…

    Odpověď
  • na internetu se objevila pomerne kvalitni fotografie ridice v aute – na 4chanu ho dokonce uz mozna vystopovali. Zatim to vypada, ze tenhle false flag nezustane neodhladen, prestoze MSM budou nepochybne mlcet.

   Co je, myslim si, dulezite je to, kdo za tim stoji? Statni elita, ktera to chce pouzit jako strelivo na Trumpa? Nebo GP (ktery to vykonal rukama statni elity), ktery tim dale upoutava pozornost USA na jejich domaci problemy?

   Odpověď
   • Ha a dva zasahujici policiste kratce na to zemreli pri nehode v helikoptere. To uz snad netreba komentovat.

    Odpověď
   • Proces perestrojky USA podľa vzoru: `ZSSR` sa stal vysokofrekvenčným procesom, a ten D. Trump na to ide výborne, lebo používa kinetiku procesov neoconov, ktorí organizujú demonštrácie na urýchľovanie perestrojky, t.j. pre seba, mimochodom vlastnosť ruského Gosudara. ;-)

    Zaujímalo by ma iba, na akú dlhú dobu GP_think tank pôvodne plánoval prestrojku USA …
    teraz už iba stačí, aby tým Američanom niekdo nasypal do toho katalyzátor, a dôjde k explozívnej reakcii. Určite sa už tým zaoberajú kompetentní „mierotvorcovia“, priateľskí ku USA…
    ;-)

    Odpověď
    • Oracle 911 13.8.2017 o 12:56

     Od čias vraždy Stalina, možno skôr a začali ju implementovať v rokoch 70.keď Kissinger sa dohodol s Číňanmi lebo dohoda s ropnými monarchami bola o posilnení SŠA na úkor ZSSR.

     Odpověď
     • To znamená pôvodne na dlhé desaťročia, teraz sa to vymklo …. občanska vojna je teraz variantom.

      Odpověď
      • Oracle 911 13.8.2017 o 15:10

       Preformátovanie SŠA malo začať podľa plánov GP v období po prasknutí „dotcom“ bubliny a mal to začať Al Gore. Lenže rátali s inou bublinou ako internetovou a internet nielen pomohol odhaliť ich plány ale ako prostriedok na ovládanie masy je na nič.

       Odpověď
      • Napätie zvyšujú aj užitoční idioti ako bola K. Griffinová. Teraz je to americká televízna moderátorka, spisovateľka, herečka a režisérka Chelsea Handlerová, ktorá vyzvala amerických generálov, aby zorganizovali vojenský puč proti prezidentovi Donaldovi Trumpovi. Uviedla to na svojej stránke na Twitteri (11.8.) : Napísala: „Pre všetkých generálov, ktorí obklopujú nášho hlavného idiota. Čím dlhšie budete čakať, než ho odstránite, tým sa negatívnejšie zapíše vaše meno do histórie“
       https://twitter.com/chelseahandler
       článok na HS:
       http://www.hlavnespravy.sk/americka-televizna-moderatorka-chelsea-handlerova-oznacila-donalda-trumpa-za-idiota-vyzvala-generalov-k-vojenskemu-pucu-proti-nemu/1100462

       Odpověď
   • Ačkoliv není třeba za vším hledat symboliku, tak minimálně SPZ auta je zajímavá : GVF 1111
    Včerejší datum 12.8. = 11

    Odpověď
  • Pripomenulo mi to knihu Stevena Kinga, Mercedes. Len s tym rozdielom, ze tam utocnik vrazil do ludi, ktori cakali na pracu.

   Odpověď
 45. Může mi někdo, prosím, zkráceně říct, co je stránka „DVTR.EU“?
  Něco mne při otevření napadlo, ale nechci rychle soudit, ani se tím dlouze prokousávat.

  Odpověď
  • Starší diskuse, která byla propojena s levanetem.
   Před nějakým časem admin diskuse na dvtr.eu tuto domény uzmul a byla zřízena místo ní vodaksb.eu.
   Na staré diskusi zůstali – já ani nevím, nechodím tam.

   Osobně jsem se zapojil až do zdejší diskuse, ale pamatuji si, jak na levanetu býval odkaz na dvtr.eu.

   „Služebně starší členové“ nebo přímo Hox určitě řekne více.

   Odpověď
   • Oracle 911 12.8.2017 o 23:01

    Ono sa to rozdelilo po slovenských parlamentných voľbách v 2016.

    Odpověď
    • Zajímavá souvislost. To mi uniklo, to se rozebíralo?

     Odpověď
     • Oracle 911 12.8.2017 o 23:28

      Ak si to dobre pamätám, tak sa to stalo v septembri ale napätie bolo cítiť od marcových volieb a rozdelenie spôsobilo hádka medzi mnou, Cicom t.j. „odporcom“ Kotlebu a jeho zástancami ako Július a admin tých stránok J.

      Odpověď
      • Aha, takže tak to bolo. Zmiatlo ma, že sa vôbec bavíš s „kopírovačom“ Cicom, ten predsa neuznáva diskusiu na svojom blogu.

       Odpověď
   • Oba dva jste to akorát domotali. Majitel domény dvtr.eu kdysi nabídl, že tam zřídí diskusi pro leva-net, po nějaké době, kdy tam asi rok běžela diskuse patřící ke stránkám leva-net, se zbláznil a podrazem si to přisvojil, přebarvil namodro a dal prostor různým pomlouvačům a manipulátorům, pochybným existencím, pro které je KSB mravně nepřijatelná, ale nejsou schopni formulovat žádné konkrétní argumenty, takže jim zbývá dělat jen to, co dělají, a poplácávat při tom po zádech jak jsou dobří.
    Původní komunita se přesunula sem, nic se nerozdělilo.
    Také tam zavedl IP-blokaci na původní aktivnější členy diskuse a rozdal bany všem, kdo vyjádřil odlišný názor, takže uspěl ve vytvoření akvária, kde vlastně ani nevědí o co jim jde, kromě toho, že provozují stalking tohoto fóra a rozebírají tam, co tu kdo řekl.

    Plus, ještě šíří různé nesmysly a dezinformace, kterýma je tam krmí pár profi manipulátorů.

    Odpověď
    • Oracle 911 12.8.2017 o 23:40

     Takže moja hádka s J. a Júliusom bola len výhovorka.

     Odpověď
    • Hox: Omlouvám se za nepřesnosti, zachytil jsem jen kusé informace.

     Odpověď
    • Děkuji všem. Došel jsem na ni tím, že v příspěvku jednoho nepříliš solidního diskutujícího byla dvtr.eu dána do jednoho „balíčku“ s leva-netem. Průhledný trik, bez velké naděje na jakýkoliv úspěch .. ale asi už z nouze zkouší, co se dá.

     Odpověď
     • Oracle 911 13.8.2017 o 10:26

      Asi Tony Clifton (alebo ako to píše)

      Odpověď
  • Velká část tam diskutujících se chlubí tím, že „ty druhé jsme odhalili, bez toho, že by museli číst tlusté knihy“.

   Odpověď
   • :)

    Odpověď
   • Nejmilitantnější útočnice na KSB a osoby šířící KSB – nick „NN“ jásala, jaké je to štěstí, že k „odhalení KSB“ došlo dříve, než ona si nechala za@rat mozek knihami VP SSSR. :)
    A teď vypadá, že našla smysl svého života v „konceptuálním“ boji s koncepcí, o které nemá ani šajnu. Taková je úroveň antikoncepčníků – do nebe volající primitivismus. :)
    Myslím si, že to každý pozná, kdo jen chvíli bude číst jejích „plodnou“ diskuzí.

    Odpověď
    • Tím jen hlásí svému páníčkovi, že je stále dokonale zotročena a tedy vhodná k plnění úkolů. To je jen takový jejich „elitářský“ rituál, nic víc. Znám ho ze svého okolí.

     Odpověď
    • Toľko zloby, ktoré z nej ide, som už dávno necítila. Je to chudera.

     Odpověď
     • Tak, tak. Spíše vzbuzuje litost, než vztek.

      Odpověď
     • „To potvrzuji“
      Obcas tam mrknem a ta osoba ma fakt prekvapuje. A pozeram ze nie som sam kto si vsimol ze naozaj trepe 2 na 3. Nasla si akusi antiteoriu a tu razi hlava nehlava. Je to divne … a tak ako povedal Taurus, trosku mi je jej luto. Akoby stratila zmysel a nanovo sa hladala. Sposob ktory pritom voli vsak podla mna nie je spravna cesta. Akurat sa dalej este viac zamota …

      Odpověď
     • Malé, ale zbesilé:-)
      https://youtu.be/ysnbg7z07kw?t=7s

      Odpověď
      • Chudák pes, cítí se zahnán do kouta.

       Odpověď
     • Volá po ľudskom cite, ale nevie ho prijať…
      https://www.youtube.com/watch?v=Lh90xpGWE30
      A tak jej tesáčiky slúžia páničkom… (vo videu pre pobavenie; v živote na horšie veci)

      Odpověď
      • Ti psíci jsou tak malí, křehcí a téměř bezbranní, až přehnaně reagují a jsou velmi agresivní.

       Odpověď
    • Mě pobavilo když jsem se dozvěděl že věta:

     „Všemocný sa nemýli a život človeka má prúdiť v súlade s Ním a s Jeho úmyslami. – Pochopenie tohto jednoduchého faktu prináša človeku vnútorný mier, potrebu žiť, pracovať a konať dobro s otvorenou dušou.“

     „není součástí KOB“, ale přidali si ji do DVTR „zlopřejícníci“, „sekta svědků KOB“, a existuje ta správná KOB, Putinova (kterou nikdo neviděl), a „svědkové KOB“ si tuto správnou Putinovu KOB přivlastnili a zdeformovali a teď s tím motají hlavy lidem.

     Tj. proti KOB už nevystupují, teď přešli na taktiktu že KOB je správně, ale to co je veřejně dostupné není KOB. Člověk neví jestli se má smát nebo brečet :)
     viz diskuse pod http://blog.hlavnespravy.sk/1953/16-2-dvtr-uvod/

     Odpověď
     • :-D :-D :-D tak ta diskuse mne fakt „rozbila“. Odkdy nosíš turban? :-D

      Odpověď
      • Myslíš https://goo.gl/QKYv5T ?

       asi tak 365x méně často než naše „milá“ kolegyně odvedle :D

       Odpověď
      • ps. mrkni na dvtr.eu teď, to tě teprv rozseká :)

       Odpověď
       • Hmm, no rozsekalo taky, ale už ne tolik pobavilo. S jakou motivací to může být děláno? Nikdy by mne nenapadlo marnit svůj čas tím že udělám webovky které budou hodnotit jiné webovky. Vždycky jsem si říkal že to ty lidi přestane bavit za pár týdnů, ale čím déle to funguje tím méně to chápu.

        Přemýšlím, to že ještě fungují v rámci dopuštění, mohlo by to znamenat že jejich návštěvnost je tak mizerná že ničemu neuškodí? Nebo mohou být nějakým způsobem přínosní jako příklad extrému?

        Odpověď
        • chvíli jsem si okrajově pohrával s myšlenkou, že jde o výtvor zdejších adminů – ‚koukněte co za debily jsou ti, kteří jsou proti nám‘ :)
         zjevně tomu tak nebude, kdybyste tomu věnovali takové úsilí, tak by se zde dvtr.eu dostávalo mnohem větší reklamy

         Odpověď
        • > S jakou motivací to může být děláno?

         Jsem si jistý že „J.“ vůbec nechtěl, aby se z toho stalo to, co je z toho dnes, původně chtěl diskusi jen ukončit.

         Podle jeho slov, „nepřekousl“ že jsem dal ban Gumlirerovi, ale jaksi nevěděl za co, viděl jako admin jen fakt, že ho dostal (a pokud to věděl – tím huře pro něj). To bylo tak. Stano zase jednou rýpal a Gumlirer se dal na jeho stranu a napsal hnusnou věc na adresu komunity, něco ve stylu, že co se s náma Stano zahazuje, že jsme pomatenci („…čo možeš čakať, tu sú pomatenci“).
         Řekl jsem si tehdy, dobře, když nemáš zájem tady s někým diskutovat jako rovný s rovným, tak není důvod abys tu byl přítomný. Gumlirer pak napsal pár ublížených příspěvků, ze kterých plynulo že nechápal, proč dostal ban, ale vzhledem k tomu co napsal jsem neměl chuť se s ním vůbec bavit, takže jsem nereagoval. „J.“ viděl ty příspěvky čekající na schválení a zdálo se mu to jako „do nebe volající nespravedlnost“ (jeho slova), ale už se jaksi nezeptal, proč Gumlirer ten ban dostal. O několik měsíců později došlo k tomu co známe, beze slova vysvětlení a pokusu o komunikaci zablokoval přístupy a začal se chovat, jako by mu ta diskuse patřila, čímž došlo k tomu že se diskuse a komunita přesunula sem.

         Odpověď
         • Díky za další osvětlení i když většinu vím, však už jsi to vysvětloval. Moje otázka šla spíš do hloubky, obecně jak se může stát že někdo takovou dobu udržuje tuto aktivitu nadále, tedy aktivitu čistě založenou na reakčním chování. Je to už docela dlouho, člověk by čekal že když už je omrzel KOB tak budou chvíli pomlouvat a pak to celé vyhasne, a místo toho tam sepisují „vědecké elaboráty“ které se tváří že dokazují cosi kolem KOBu. Zajímá mne, protože se nad tím určitě občas zamyslíš, co k tomu ty lidi vede, co myslíš? Přeci není normální aby někomu ten vztek vydržel tak dlouho.

          Kdybych neměl ponětí o egregorech tak bych si byl jistý že mu za to někdo platí, ale určitě to má i jiná vysvětlení.

          Odpověď
          • Případ Osud.cz a odhod části jeho předplatitelů k Osud.biz znáš?

           Odpověď
           • cože? :D
            tak to je masakr.

            Odpověď
       • http://cs5.pikabu.ru/images/big_size_comm_an/2015-11_5/14481306751155293.gif

        https://www.completewebresources.com/wp-content/uploads/such-quality.jpg

        Pobavilo mě, že hned v popisku hází hnůj na levanet a KSB, ale o sobě neříkají nic.

        Nuda.

        Jako staré klevetnice, žijící jen z pomlouvání jiných.

        Odpověď
        • Proč, jako? Ty aktivnější z nich už jsou babky. :)

         Odpověď
         • Každopádně, pocit jsem měl takový…že je to celé bez energie, o ničem a nebýt Hoxe, tak by ani neměli „smysl existence“.

          Taky je mi jich spíš líto. Vážně.

          No, nekrmit trolly.

          Odpověď
     • Putinovec 13.8.2017 o 18:32

      Takhle nějak propagovala církev nutnost upalovat nevěrce.Posedlost.

      Odpověď
 46. Obejmi si svého vraha …

  http://zahranicni.eurozpravy.cz/eu/197898-obejmete-teroristu-dansko-chce-zaclenit-islamske-radikaly-zpet-do-spolecnosti/

  EU naprosto ztratila pud sebezáchovy a začala se chovat jako kamikadze.

  Odpověď
  • 77 panen bude taky?

   Odpověď
   • Všude píší, že jen 72. Ty zbývající si asi bude muset každý obstarat sám. :-)

    Odpověď
 47. Rumunský hacker Marcel Lechel Lazar , známy pod pseudonymom Guccifer, v rozhovore pre Fox News povedal, že kybernetické útoky počas volebnej kampane v Spojených štátoch viedli samotné orgány USA. „Myslím, že Guccifer 2.0 je dielo samotných Američanov. Guccifer 2.0 – to je práca ľudí z ministerstva zahraničia, velenia kybernetickej NSA a projektu Vault 7 CIA, „- povedal Lazar. Podľa neho k tomuto záveru prišiel na základe svojej 15-ročné skúsenosti hackera.
  http://rusvesna.su/news/1502565535

  Odpověď
 48. Lekári bez hraníc pozastavili záchrannú misiu v Stredozemnom mori. Organizácia odmietla dodržiavať kódex správania, ktorý vypracovalo talianske ministerstvo vnútra v súvislosti s podozrením, že aktivisti svojím konaním napomáhajú prevádzačom a podnecujú k ďalšej migrácii. Zdôvodňuje to údajným ohrozujúcim konaním líbyjskej pobrežnej stráže, ako aj obmedzovaním zo strany talianskej vlády.
  http://www.teraz.sk/zahranicie/lekari-bez-hranic-pozastavili-zachran/275036-clanok.html

  Odpověď
  • Martin_007 13.8.2017 o 9:01

   huráááá :-)

   Odpověď
 49. V souvislosti s touto zprávou z Berlína moc nechápu jak se Německo odpoutává od neokonů:
  …12.8.2017 Berlín / Německo
  Německá kancléřka Angela Merkelová (CDU) podporuje návrh přijímání více uprchlíků do Evropské Unie, než bylo naplánováno doposavad.
  V pátek vystoupila Angela Merkelová veřejně s podporou návrhu zdvojnásobit v celé Evropě odsouhlasená místa pro uprchlíky z 20 000 na 40 000. Podle Merkelové je to počet, který Evropa zvládne.
  Že by se na jedné straně odpoutávali od USA a na druhé straně postupovala podle plánu GP islamizovat – ten plán má být nyní přece pozastaven-
  Zdroj: Freedom Media for Europe

  Odpověď
  • Mne sa Merkelova vobec nepozdava a mam dojem ze by rada postupne vratila stare dobre casy – smer nova diktatura:
   http://www.hlavnespravy.sk/merkelova-na-predvolebnom-mitingu-hovorila-o-potrebe-posilnovat-europsku-jednotu/1099776

   Odpověď
 50. Sýria.
  V noci sýrske vojská použili po prvý krát v tomto roku parašutistov – svoje letecké jednotky špeciálnych síl na úspešnú čistiacu operáciu na juhovýchode kraja Al-Raqqa pre potreby postupu SAA. Výsadkové komando bolo zhodené v tyle nepriateľa, za obrannými líniami ISIS v púšti a mestami Khirbat Makman a Al-Kadeer. Zapojenie výsadkárov pre zabezpečenia tylu v postupe SAA signalizuje prípravy na rozsiahly útok Sýrskej armády na Deir-EzZeir …
  https://www.almasdarnews.com/article/syrian-paratroopers-land-behind-isils-lines-liberate-20km-territory-near-raqqa/

  Odpověď
  • Ďalšie podrobnosti z operácie a video:

   https://southfront.org/details-appear-tiger-forces-airlanding-operation-behind-isis-lines-photos/

   Odpověď
 51. Výrobca dopravných lietadiel Suchoj Superjet 100 – „Suchoj Civil Aircraft“ (SCAC) – pripraviť dokumenty ktoré zaslalo na Úrad pre kontrolu zahraničných aktív (Úrad pre kontrolu zahraničných aktív, OFAC) amerického ministerstva financií. Zaslanie predmetných dokumentov tvorí žiadosť o schválenie dodávok týchto lietadiel do Iránu. Tieto lietadlá sú totiž vyrábané v RF s použitím amerických komponentov pri ich stavbe. Vzhľadom na súčasnú hystériu vo vnútri USA nemusia Suchoj na toto dostať povolenie Američanov ….

  … a preto tak odmietavo reagoval VV. Pjakin na ich vývoj, na tieto lietadlá všeobecne , preto sa hneval, že prečo sa radšej nepokračuje vo vývoji ťažkých Iljušinov alebo Tupolevov, ktoré sú natívne ruské a nikoho netreba žiadať a prosiť o povolenie ich predaja tretej strane. Podpindusnici v RF odviedli svoju prácu a výsledok všetci vidia …

  Irán je stále ochotný kupovať práve ruské dopravné lietadlá (a aj vojenské) v obrovských množstvách a teda miliardových obchodoch.
  https://lenta.ru/news/2017/08/10/gss_ofac_superjet/

  Odpověď
  • … ano novy MS-21-300 je vsak uz produktom zjednotenej leteckej korporacie s vacsinoovou ucastou statu… zatial ma americke motory, ale pocita sa s ich nahradou za povodne ruske…

   Odpověď
 52. Marina Gojko je pracovníčka miestneho orgánu samozvanej Luganskej republiky činného v trestnom konaní.
  Bezpečnostné služby Ukrajiny vzali v minulých dňoch ako rukojemníkov jej neplnoletú dcéru spolu s jej rodičmi, keď dcéra bola na prázdninách u nich. Za návrat dieťaťa a život svojich rodičov žiadajú vyzradenie niektorých skutočností, tvoriacich štátne tajomstvo LR.
  :-(

  https://mgblnr.org/media/d04c256a-de25-4c92-b720-590e18b8e1e7

  Odpověď
  • Zástupcovia samozvanej Doneckej ľudovej republiky sa obrátili na Organizáciu Spojených národov v súvislosti s hrozbami, ktoré dostávajú od bezpečnostnej služby Ukrajiny práve príbuzní členov milícií. Príbuzní milicionárov majú bydlisko na území pod kontrolou Kyjeva,

   РИА Новости https://ria.ru/world/20170812/1500248868.html

   Odpověď
  • …. toto iste robia ludom z Krymu, ktori pridu na navstevu na Ukrajinu za rodinou…

   Odpověď
 53. http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Odmitam-pripustit-ze-by-to-Herman-rekl-hadal-se-Drahos-s-muzem-v-publiku-o-nemz-ostatni-septali-putinovec-Kdo-je-Herman-vypadlo-pak-z-mlade-divky-499759

  Živá diskuse se uskutečnila za přítomnosti asi dvou stovek převážně mladých lidí. Drahoš se přihlásil k odkazu Václava Havla,
  —————–
  Chrtěla jsem na ukázku přidat pár „perel“, ale to bych musela zkovírovat aspoň půl článku. Tak jen jednu (tedy od těch převážně mladých licí):

  Diskutující:
  „Tady je samá chvála. Chtěl bych nějaké ostřejší odpovědi. Jak se třeba díváte na návštěvu pana Bělobrádka u Sudetských Němců?“ Bylo vidět potutelné úsměvy v davu. „… kde je oslovoval „milí krajané“ a lezl jim tím někam. Nebo pan Herman prohlásil, že by se mu líbilo, že bychom byli jednou z republik Německa.“ „Putinovec,“ šeptalo se o diskutujícím. Drahoš na to: „Nezlobte se, toto jsem nikdy neslyšel. Prosím, abychom nezaměňovali to, co je napsáno na internetu, s pravdou. Na internetu je úplně všechno. Já jsem nikdy od ministra Hermana takový výrok neslyšel ,“ reagoval na to již značně rozčileně Drahoš. „Velmi bych se divil, kdyby to vůbec řekl nebo naznačil a ani nevěřím, že by si to myslel!“
  „Kdo je ten Herman,“ táže se mladá studentka politologie, „frčící“ na facebooku a evidentně nesledující diskusi, své sousedky…

  Odpověď
 54. Pan profesor Drahoš názorně ukázal, kdo je a čí zájmy zastupuje:

  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Odmitam-pripustit-ze-by-to-Herman-rekl-hadal-se-Drahos-s-muzem-v-publiku-o-nemz-ostatni-septali-putinovec-Kdo-je-Herman-vypadlo-pak-z-mlade-divky-499759

  Dikuze pod článkem ukazuje, že ho většina diskutujících prohlédla …

  Odpověď
  • Omlouvám se, než jsem to nadatlovala, odkaz je tu.
   Ale ten článek je tedy „výživný“. Pan kandidát opakuje všechno z mainstreamu, těžko věřit, že má přesně stejný názor. Asi „koho chleba jíš …..“

   Odpověď
  • Díky (oběma) za upozornění na ten článek. Jen víc takových debat – člověk si aspoň udělá vlastní obrázek „kdo je kdo“.
   U toho Drahoše je varovným prstem už to, že je členem Římského klubu (snad je to i nějaký činovník). Pak není divu, že chválí Kisku a není proti přijímání migrantů (sice píše, že jako „po prověrce“ – ale to jsou jen uklidňující řeči). Římský klub je totiž o snížení populace a zastavení hospodářského růstu zemí – což se určitě při taktice „migranti“ podaří. Drahoš sám říká, že jakýmsi „přínosem migranta“ je fakt, že jsou to „skromní lidé, schopní žít za dolar na den“.
   Řeči o tom, jak migranti opouštějí Afriku, protože jim vysychají studny, mají hlad a zkorumpované vlády, jsou z mého hlediska manipulací, protože ti migranti nevypadají jako lidé sužovaní hladem a žízní.
   O Hermanovi – škoda slov. Charismatický Havel – bez komentáře. Mašíni jako bojovníci proti komunismu – hrůza.

   Odpověď
 55. Novinára RBK odsúdili na 3 roky podľa paragrafa o extrémizme.
  http://www.rbc.ru/society/10/08/2017/598b29969a79470689446f35?utm_source=taboola&utm_medium=referral

  Spolu s ním odsúdili na 4 roky aj Jurija Muchina, šéfredaktora časopisu Duel. Inak veľkého zástancu Josifa Stalina.

  Odpověď
 56. Vystupenie Sergeja Lavrova na celoruskom stretnuti mladeze Territoria zmysla… (myslim, ze to tu zatial cele nebolo)… kvalina diskusia hlavne vdaka Lavrovovi… myslim ze Rusku mozeme zavidiet mladych, ktori sa v tak sirokom rozsahu a kvalite orientuju a angazuju v politickych a medzinarodnych otazkach: https://m.youtube.com/watch?v=dqDlTSkZuh8

  Odpověď
 57. Pjakin 7.8. CZ
  https://www.youtube.com/watch?v=MlldLZrchxc

  Děkujeme

  Odpověď
 58. Do ruštiny preložený článok Edwarda Lucasa pre The Times.

  Okrem iného sa v ňom píše, citujem:
  „Posúďte sami: jej ekonomický model je zjavne spiatočnícky ekonomika je zaloźená na NEZASLÚŽENÝCH príjmoch z ťažby a predaja prírodných zdrojov. Pokusy putinského režima diverzifikovať ekonomiku skrachovali“
  https://ria.ru/mediawars_opinion/20170724/1499028954.html

  Odpověď
  • Kdyby ty zdroje vlastnili Američané, tak by to určitě byly ZASLOUŽENÉ příjmy.
   Podobně už se o ruském bohatství vyjadřovala Thatcherová .
   Jinak, článek je od shora dolů jedna velká lež.
   Putinovi se POVEDLO diverzifikovat ekonomiku, obzvlášť v oblasti zemědělství, což je vedle zbraní a energií, strategická oblast. Čímž učinil Rusko NEVYDÍRATELNÝM ze strany západních chytrolinů, tudíž oni, se svými sankcemi si mohou akorát utřít zadel, což je asi nejvíce štve.

   Odpověď
   • Bohužiaľ, originál článku je len len pre predplatiteľov The Times, údajne je tam viac periel.

    Odpověď
   • To byla čubka Albraitová, co řekla, že není spravedlivé, aby bohatství Sibiře patřilo jenom Rusku.

    Odpověď
  • Oracle 911 12.8.2017 o 13:43

   Ten článok je smrteľný ortieľ pre ruských podpindusníkov. A teraz otázne je len či to urobili z vlastnej iniciatívy alebo majú v tom prsty odchádzajúci americký „diplomati“ či je to práca GP.

   Odpověď
  • Путин рассчитывает на появление новых масштабных проектов в Арктике с иностранным участием
   http://tass.ru/ekonomika/4310589?utm_source=vk.com&utm_medium=social&utm_campaign=smm_social_share
   Starsi clanok, Putin pokrstil LPG tanker ladoborec „Кристоф де Маржери“ projektu LPG Jamal. Bude ich 15. Prva plavba s plynom … Korea. Vlastne Putin vytrel kocura Poliakom s ich pristavom pre americky plyn. Netreba mu ani rur. Vlastne, je aktualny Nordstream2?

   Odpověď
 59. … aha…. pozrite si video s vycvikom commandos: http://www.hlavnespravy.sk/co-ocakava-americanov-v-pripade-vojny-severnou-koreou/1099550

  Odpověď
  • Tiwi: Tvrdý trénink, tvrdí chlapi.
   Jeden takový by tady v pohodě zmlátil celou diskotéku.

   Odpověď
   • Ak sa americania vylodia, je s nimi amen. Dovtedy mozu hrat na silu.

    Odpověď
    • Este doplnok. Takze za par poslednych dni sa na pripadnu vojnu voci okupantom prihlasilo cca 3,5 mil. chtivych mladeznikov. http://rusvesna.su/news/1502526576

     Odpověď
     • Severní Korea má dle Wikipedie 25,37 milionů obyvatel…

      To je síla!

      Mají Severokorejci tolik zbraní, vybavení a vší potřebné infrastruktury po výcvik a ubytování?

      Odpověď
      • Seznam zemí podle počtů vojáků a personálu v armádě:
       https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_number_of_military_and_paramilitary_personnel

       Severní Korea má nejvyšší počet záložáků na celém světě – dle tohoto starého údaje to je 6 300 000, což může být teď až kolem 10 000 000.

       47,4 aktivního vojáka na 1000 obyvatel. V USA je to 4,2 aktivního vojáka na 1000 obyvatel, v RF 5,8, v Číně jen 1,6, nicméně to dělá přes 2 miliony, v ČR pak 2,1, v SR 2,9. Velkou armádu má také Indie, která je co do počtu druhá za Čínou, nicméně, mají pouze 1,1 aktivního vojáka na 1000 obyvatel.

       Odpověď
   • mozne to je ,ale nemohol by som byt na tej diskoteke ja :-)

    Odpověď
    • Chodíš na diskotéky?

     Odpověď
     • nie , napisal som to len preto ze taketo propagacne videa spec.jednotiek nic neznamenaju , natacaju ich aj emericania,rusi,cinania,gb,poliaci…
      Nikto nema precenovat-docenovat protivnika podla promo videa.
      a ja viem ze by som vymlatil celu diskoteku takychto korejskych specialistov :-)

      Odpověď
      • To je pravda. Ale také je chybou protivníka podceňovat.

       Odpověď
      • miro: Ano, je pravda, že jde o propagační video – ukázka těch nejlepších.
       Myslel jsem to i tak, že na diskotéce jsou zpravidla lidé opilí, což snižuje jejich schopnosti.

       Zajímalo by mě, jak bys to udělal a kde sis všiml jejich slabin – já spíš koukal na tříštění cihel apod., takže mi nejspíš uniklo mnoho podstatného, každopádně, odpovídat nemusíš.

       Odpověď
       • kto sa zauujima aspon trochu o bojove umenia vie, co dokazu azijci. Radim dobre, nenaserte ich. Maju to proste v krvi a to nehovorim o oddanosti a prevedceni s akym bz isli do boja. Na toto amici nemaju ani zdaleka. Zopakujm ze ak by amikov napadlo vylodit sa, su vsetci synmi smrti.

        Odpověď
        • duj68: Souhlasím, jejich sveřepost a oddanost je něco, co Američané určitě nemají.
         Obzvlášť, potom, co v Koreji vyvraždili Američané miliony civilistů, jako by to ani pro ně nebyli lidé.
         Taková genocida se nezapomíná.

         Neznám však mirovy schopnosti.
         Více skromnosti by ale neškodilo. :)

         Odpověď
    • … Waw… To by sme ta chceli vidiet v akcii…

     Odpověď
  • Putinovec 13.8.2017 o 6:54

   Amíci přece nebojují muž proti muži.Raději mají letadla proti civilistům.

   Odpověď
 60. Dnes uplynulo přesně 17 let od katastrofy ponorky Kursk.
  http://voicesevas.ru/news/33400-segodnya-17-let-so-dnya-gibeli-k-141-kursk.html

  Odpověď

Napsat komentář

*
*

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>