Diskuse

První komentář nového uživatele se zobrazí až po schválení, další už hned.

Podepisování příspěvků: anonymní příspěvky nebo ty, které v poli jména/přezdívky budou mít titulek nebo jiný text, mohou být smazány. Příspěvky s nakopírovaným delším obsahem, který je dostupný na jiném místě, mohou být také smazány – v takovém případě uvádět pouze odkaz, případně pár vět, nikoliv celý text systémem copy&paste.

 Obnoviť

 1. Gibbon v r. 1775 : The History of the Decline and Fall of the Roman Empire (Historie úpadku a pádu Římského impéria)
  http://www.novarepublika.cz/2017/12/podivna-souvislost-soucasnosti-s-dilem.html

  Pád Říma byl řízen stejnou technikou jako nyní pád „bílé“ civilizace

  Odpověď
 2. Ještě jeden postřeh k velké tiskové konferenci. Bylo tam řečeno, že regiony jsou často zadluženy kvůli tomu, že nevyužívají možnosti financování od státu s nižší úrokovou sazbou, ale dají přednost tomu vzít si úvěr od banky za vyšší úrokovou sazbu. No a banky jim samozřejmě ochotně půjčují (na rozdíl od podnikatelů, kteří musí plnit přísná kritéria, chtějí-li úvěr), neboť vědí, že za regiony ručí stát a že se jim ty peníze vrátí. Putin přímo řekl, že se to dá vysvětlit jedině komplotem, tj. de facto jde o okrádání státu. Hodlají to teď řešit zpřísněním podmínek a určitým zastropováním možnosti si takové prostředky půjčovat a opět ani slovo o tom, jaká tedy byla přijata opatření, k jaké odpovědnosti byli pohnáni ti, kteří to dosud takto praktikují. Na druhé straně jedno z opatření pro mladé rodiny je, že se jim bude přispívat na hypotéku (za určitých podmínek, ne plošně). Nové hypotéky snad mají být omezeny 6% a na již uzavřené bude stát doplácet bance, jsou-li úroky vyšší. Což mi s prominutím zavání opět zbytečným financováním bank na úkor státu. Proč nemůže stát těm rodinám poskytnout ty peníze bezúročně? Pouze s nějakým poplatkem za správu hypotéky? Proč mají pořád ti lidé krmit banky? To je východisko? No alespoň, že už jim tam ty sazby šly trochu dolů, ono ani 6% není žádná selanka.

  Odpověď
  • Putinovec 17.12.2017 o 19:54

   Je možné,že bankovní systém bude v nejbližší době narovnán také.Pokud RF spustí obchody za vlastní měnu,tak si udělá pořádek i v bankovních domech nosatců.Pro začátek podporou pouze státní banky.Pokud zákonem zavedou několika málo % úrok,tak nosatci zabalí fidlátka.

   Odpověď
   • Cico Ciciak 18.12.2017 o 0:32

    Presne tak – banky bude nutné skôr-či-neskôr chytiť pod krk.

    Odpověď
    • Podle mě se čeká na vyostření napětí k nosatým (viz téma globální holocaust). Jakmile budou nosatí chtít pomoci od Ruska, bude správný čas udělat obchod.

     Odpověď
     • Putinovec 18.12.2017 o 8:49

      Já mám takový pocit,že nosatci přijdou o zlaté prasátko globálně a to už hodně brzy.To okrádání už je dlouhodobě neudržitelné.

      Odpověď
 3. V.V.Putin telefonicky děkuje D.Trampovi za informaci od CIA, která vedla k zadržení teroristů, připravujících bombový útok v Sankt-Petěrburgu a slibuje, že spolupráce s CIA v oblasti výměny informací o teroristech bude z ruské strany pokračovat.
  http://www.vesti.ru/doc.html?id=2966975

  Odpověď
  • Takže nejaká časť CIA začala spolupracovať? To je ale veľmi dobré znamenie.

   Odpověď
 4. Chtěl bych dát do pozornosti zajímavý článek z novin Politikus (odkaz je níže). Podle něho dne 23.11.2017 došlo v nebi nad Sýrií k symbolickém události jak z politického, tak i vojenského hlediska. Ten den ruský letoun blízké palebné podpory SU-25 vykonával údery na pozice Daeše v blízkosti města Majadin (východ Sýrie). Ve splnění úkolu se mu nebezpečným manévrováním a imitací vzdušného boje snažil zabránit americký stíhací letoun F-22. Ruské velení do oblasti vyslalo stíhací letoun SU-35, který americký letoun zahnal. Z politického hlediska se jednalo o další potvrzení skutečnosti, že USA s islámskými teroristy nejen spolupracují, ale i je chrání. V článku se však zajímavě rozebírají i vojenské závěry z popsané události.

  Letoun F-22 (alias Raptor) náleží do tzv. 5. generace a SU-35 do generace 4++, tj. F-22 má mít teoreticky technickou převahu. Ta je dána především jeho radarovou neviditelností, radarem s dlouhým dosahem a raketami s dlouhým dostřelem. I přesto se SU-35 nepozorovaně dostal k F-22 do takové blízkosti, že se pro F-22 stal reálnou hrozbou. Americký pilot proto urychleně odletěl do vzdušného prostoru blízkého Iráku a přitom pro jistotu vypustil tepelné klamné cíle – evidentně se obával, že SU-35 na něj vypustí raketu.

  Autor článku spekuluje, že pilot SU-35 se nepozorovaně dostal do blízkosti F-22 buď nasazením rušičky Chibiny, která zmátla americký radar, nebo příletem v nízké výšce, kdy radarový odraz SU-35 zanikl mezi odrazy od pozemních objektů. V každém případě tato událost prakticky potvrzuje, že vychvalovaná americká F-22 je v praktickém boji docela zranitelná.

  Američanům se dostalo dalšího potvrzení, že vojenské střetnutí s Rusy by pro ně mohlo skončit fiaskem. Popsaný incident také dobře vykresluje i charakteristiky armád obou států. Z hlediska bojové morálky se ruský pilot SU-25 snažil splnit svůj úkol i přes agresivní chování pilota F-22. Na druhou stranu americký pilot vzal okamžitě po zaječích, když zjistil, že je v zaměřovači SU-35. Světová veřejnost si tak opět potvrdila, že Američané jsou zbabělci, kteří si dovolují jen na slabší a bezmocné. A pokud se na to podíváme z hlediska techniky, tak i když nám různí vojenští „experti“ otloukali o hlavu technickou převahu amerických zbraní, tak nyní vidíme, že asymetrickým přístupem, vycvičeností vojáků a taktikou lze význam i těch nejmodernějších amerických zbraní na výsledek střetnutí podstatně snížit. USA a její armáda tak od Rusů dostaly další umravňující facku.

  Podrobnosti na:
  https://politikus.ru/articles/102764-vzyali-teplenkim-raptor-retirovalsya-podzhavshi-hvost.html

  Odpověď
 5. Nasel jsem tento udajny dopis V Putina do Evropskeho parlamentu. Je opravdu zneklidnujici. Vite o tom nekdo? Neni to podvod?

  https://www.lajkit.cz/zpravy/item/625-sokujici-dopis-prezidenta-putina-poslancum-evropskeho-parlamentu-zbyvaji-4-minuty-do-katastrofy

  Odpověď
  • Podľa mňa fake.

   Odpověď
  • Článek je ze srpna 2016. Už se to tu před rokem rozebíralo, že je to fake.

   Odpověď
 6. Bývalý britský premiér David Cameron zasadne na čelo vznikajúceho fondu na podporu čínskeho projektu Hodvábnej cesty. Iniciatíva Pekingu má Čínu dopravne a obchodne prepojiť s väčšinou Ázie a tiež s Európou a s Afrikou.
  https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/451640-britsky-expremier-ziska-vyznamne-miesto-povedie-fond-na-podporu-cinskeho-megaprojektu/

  Odpověď
  • Tak toto nie je dobrá správa, ak takýto rusofóbny hajzel dostane takúto významnú pozíciu od GP… tak to GP so spoluprácou s Ruskom nemôže myslieť vážne… Ten Pjakin mal asi pravdu, keď povedal, že v čase budovania novej hodvábnej cesty Rusko už pôvodne v predstavách GP nemalo existovať…

   Odpověď
   • GP je vynútený prispôsobiť sa podmienkam Ruska ohľadom hodvábnej cesty. Resp. vektor cieľov GP a Ruska sa v tomto bode zhodujú. Obaja budú spolupracovať. Čínsky projekt hodvábna cesta bude nakoniec zavŕšený podľa Ruských pravidiel. Cameron zmení rétoriku. Určite ho už preškolili.

    Odpověď
   • Cico Ciciak 18.12.2017 o 0:35

    GP trpí nedostatkom kádrov, a Cameron je len poskok.

    Odpověď
    • … ostava verit, ze to Cameron po…. tak ako aj ine veci…..

     Odpověď
 7. Myslím, že stojí za pozornost myšlenka uveřejněná na zakonvremeni.ru.

  http://zakonvremeni.ru/analytics/10-6-/33643-tramp-snova-pomogaet-putinu-formirovanie-novyx-podrazdelenij-barmaleev.html

  Zjednodušeně a v míře mých překladatelských schopností lze shrnout tak, že nové, USA organizované soustředění a výcvik bojovníků (tedy toho, co z nich zbylo) v Sýrii je v zájmu Sýrie a Ruska. Je pro ně totiž mnohem přijatelnější je mít pěkně pohromadě, než dlouhé roky nahánět po celém území malé ozbrojené bandy terorizující vesnice.

  Odpověď
 8. MOV zakázal ruským športovcom, aby vystúpili na olympijských hrách vo forme národných symbolov
  Označenie krajiny a znak Ruska by mali byť nahradené olympijskými kruhmi, RUS zmena na OAR – nа Olympic Athlete from Russia.
  Treba poznamenať, že použitie jednej alebo dvoch farieb národnej vlajky je povolené s predchádzajúcim súhlasom MOV, ale niektoré znaky a prvky by sa nemali pridávať aby skladali národnú vlajku.
  https://russian.rt.com/sport/news/461474-rossiya-simvolika-oi2018-mok
  stojí to športovcom za to???

  Odpověď
  • Oni ti vysvetlia, ze budu bojovat za vlajku, Vlast, rodinu (Kovalcuk), ze budu mat Vlast vo svojom srdci atd. podporia ich zurnalisti, ako napr. Jerykalov, alebo Sevcenko, ktori, nahodou, su opozicne ladeni, posledny so vsetkym, co k tomu patri. A ak im povies nico ine, vrcholne sa urazia.

   Odpověď
 9. Dovolte krátkou reportáž z místa Paralelní Polis, kde jsem byl účasten na vánočním večírku.

  Jedná se o třípatrovou budovu na Praze 7, oficiální sídlo organizace Stohoven /mimo jiné červené trenky místo zástavy/, kde ve sklepních prostorech se nacházejí 3D tiskárny, v přízemí je kavárna, v 1. poschodí kanceláře a v druhém konferenční místnost s obrovským nápisem „Institute of Cryptoanarchy“.
  Přízemní kavárna je specifická tím, že zde nezaplatíte jinou než kryptoměnou. Je zde „bankomat“, kde směníte své peníze za krypto podle aktuálního kurzu /+3% poplatek, jinak je všech free a decentralizační/.
  Cílem projektu je, dle slov jednoho z hlavních představitelů Petra, boj proti systému, vytvořit ve společnosti alternativu k současnému společenskému uspořádání, kde se bude lépe žít /bez hesel, anonymně, nezávisle/ a vysvětloval, že samotný název znamená žití paralelně v jiné společnosti. Myšlenkově navazují na podobná uskupení minulých režimů, např. Charty. Organizace funguje bez grantů, dotací apod.
  V celém objektu se nachází množství fotografií odkazujících na největší úspěchy tohoto uskupení, kterými byly již zmíněné rudé trenky a atomový hřib ve vysílání ČT.
  Do politiky prý vstupovat nechtějí. Na moje otázky ohledně systémů zdravotnictví, školství apod. Petr ale ochotně odpovídal.

  Přestože se jednalo o večírek finančních poradců, nenašel se ve skupině nikdo, kdo těmto myšlenkám nějak podlehl. Zdálo se mi, že to všichni přijali střízlivě jako rozšíření obzorů a měl sem dokonce dojem, jakoby celý večer proběhl v mnohem větším poklidu, než by jinak proběhl (z jakési ostražitosti).

  Toť můj nedávný zažitek. Věřím, že i pro některé z Vás může být v něčem poučný.

  Odpověď
  • Vloni v té kavárně proběhlo první čipování lidí. https://www.lupa.cz/clanky/prvni-lide-v-cesku-maji-v-tele-cip-plati-s-nim-za-kafe-a-oteviraji-dvere/

   Odpověď
   • tak koukám, že jsem spletl jméno. Byl to ten Jan, toho času mnohem neduživější, s propadlýma očima.

    Odpověď
 10. Skutečnost, nebo dezinformace ?
  https://www.lajkit.cz/zpravy/item/1951-vojenska-sila-laserove-zbrane-niceni-dum-kalifornie

  Odpověď
  • Jana z Arku 17.12.2017 o 12:07

   Tak to vypadá věrohodně. Jak to , že hoří domy a auta a les ne ? A jak z toho roztaveného
   auta tečou ty pruhy.. to je tedy svinstvo. Zkoušet to na vlastních lidech, hrozné je to, že
   se o tom nemluví, nepíše, nikdo neburcuje.

   Odpověď
   • nejak mi nejde do hlavy aby majitel takejto superzbrane bol zaroven majitelom aj padajucich hamrov z neba ci nefungujucich stihaciek..

    Odpověď
   • Dolezal ,ktorý je na slobodnom vysielací cz , každú stredu práve hovoril,ze tak strašia ľudí.Maju ich potom tam,kde chcú.Podpaluju domy zámožných Kaliforcanov,(o chudobnejších nemajú záujem)ti majú väčší záber,poznaju správnych ľudí.A ti potom ovplyvnia celú spoločnosť.Napriklad keď treba vtlct do hláv,ze za tým stojí zmena klímy,katastrofalne otepľovanie apd.Inak Dolezal žije v Kalufornii.

    Odpověď
    • Jo, znám ho, sem tam si ho poslechnu. A tady o tomto mluvil teď v posledním rozhovoru na Svobodném vysílači?

     Odpověď
     • Áno,dost obšírne.(v archíve 13.12.)A lepšie,ako som to tu v skratke popísala.

      Odpověď
  • tady jsou i obrázky stromů , které hoří zevnitř

   http://tadesco.cz/valka-jinou-civilizaci-asi-zacala-blizi-se-armagedon-jsou-niceny-zatim-domy-pedofilu-zlocincu-vlady/

   Odpověď
   • ty požáry jsou velmi nezvyklé a nedávající smysl, nicméně hliníkové disky je v moci hořící pneumatiky roztavit.

    Odpověď
  • Cico Ciciak 18.12.2017 o 0:37

   Lajkit je nedôveryhodná stránka.

   Odpověď
 11. Slováky pobouřilo porno natočené v kostelích v Prešově

  Věřící po celém Slovensku pobouřila informace, že se ve třech kostelích v Prešově ve východní části země natáčelo porno. Případ už vyšetřuje slovenská policie.

  https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/458088-slovaky-pobourilo-porno-natocene-v-kostelich-v-presove.html

  Odpověď
  • Jako lakmusový papírek to není špatné, takový ideál je, aby vyvolalo pobouření natočení porna kdekoliv.

   Odpověď
   • to si ještě pár let počkáme, soudě podle postoje chlapů kolem třicítky.

    Odpověď
    • Ale třeba se toho i dočkáme za našich životů a možná ani ne na sklonku, ale relativně brzy – třeba za 10-15 let. :)

     I já vidím na sobě pokroky, těší mě, že svést jsem se nedávno nenechal i když jsem sám a vůli a mravnost hodlám upevňovat i nadále.

     Odpověď
     • Určitě se na sklonku dočkáte. Až Vám bude 70, 80 let, tak se už budete dostatečně pohoršovat tak, jako všichni ti 80-ti letí páprdové ve Vatikánu.

      Odpověď
      • To bych určitě jako pravdilo nebral. Znám několik starých páprdů, dalo by se říci na sklonku, a jejich mravnost není ideál. Sice se stydí za to na co koukají a nechávají si to „pod pokličkou“, ale osobní mravnost to není.

       Odpověď
       • Tak nějak…spíš o tom mnozí starší muži spíš už na sklonku života jen málo mluví, protože jim to přijde ve stáří trapnější.
        A kolik je takových, co se navenek, pohoršují nad něčím a přitom sami tu věc dělají více, než jejich okolí? Myslím si, že velmi mnoho.
        Však ono nemusí jít jenom o porno, ale třeba i topení plasty nebo kradení dříví sousedovi.

        Srovnání s páprdy ve Vatikánu je velmi urážlivé, nicméně beru to sportovně, protože myslím, že mě s nimi nelze nijak srovnávat. :)

        Odpověď
        • To určitě ne, protože páprdové ve vatikánu dělá mnohem horší věci než jaké si umíme představit.

         Jinak souhlas, starší skupina je vychována nechávat si to pod pokličkou, mladší se za to nestydí ani na veřejnosti.

         Odpověď
      • Nemravy, nemravné. :)

       https://www.youtube.com/watch?v=7fVrJtz4DMQ

       Odpověď
  • Z článku: Právníci konstatovali, že slovenské právo nezná pojem zneuctění kostela.

   A ono se v kostele souložit nesmí? Nejsvatější je ten, kdo nesouloží vůbec. Neboli čistému vše čisté.

   Odpověď
 12. Taurus tu moc dobře shrnul podstatu Putinova projevu na každoročním setkání s novináři (moc děkuju). A já se pokusím něco k tomu přidat – z diskuse.
  Bylo tam mnoho zajímavých momentů.

  Byl tam ředitel nějakého závodu na lov a zpracování ryb. Tedy… na setkání mohou jen novináři a tento člověk se za novináře vydával, aby se na konferenci dostal (a přiznal se k tomu). Potřeboval Putinovi říct, jak šíleným způsobem úředníci vyplňují cca před rokem přijatý zákon o rybolovu – a jiným způsobem se k němu nedostal. Přišlo mi, že je to jak za „starých časů“, kdy se takto lidé „probojovávali“ ke Stalinovi, aby mu řekli, jaká je praxe. Co jsem si z toho vyvodila? Obrovská důvěra k Putinovi. Lidé se zajímají o fungování „věcí“ – když někdo svou „prací“ škodí (tady úředník), je potřeba to napravit. A tento člověk šel důsledně „po stupínkách moci“ – a když se nápravy nedočkal, „došel“ až k Putinovi, kterému věří, že on už ty úředníky srovná. Tedy – nerezignoval (že to jako „úřad je úřad“), ale se svou stížností se nakonec k Putinovi probojoval.
  A teď by mě zajímalo, jestli třeba u nás je možné se se stížnostmi „probojovat“ třeba na slyšení v parlamentu – když nereagují „stupínky moci“ a prezident má u nás okleštěné pravomoci (mnohem menší, než Putin). Myslím si, že ne – a bylo by potřeba to změnit. Jinak se náš parlament nikdy nedozví, jak je to s občanskou „spokojeností“, protože obracet se na jednotlivé politiky zrovna moc nefunguje.

  Dále tam byl „svidomita“ Ukrajinec který se do Putina pustil, „kdy už přestane vraždit na Donbase a nechá UA na pokoji. Nebyla to otázka – byl to proud obvinění a jak později Putin řekl – byl to postoj. Putin neodpověděl, nechal to tak – a já si myslela, že tím to končí. Jenže pak vystoupila Sobčaková se svým obviněním „potlačování opozice“, že chudák Navalný se nemůže „politicky realizovat“, v Rusku je nesvoboda – a přilepila k tomu ještě i Ukrajinu. A Putin Sobčakové odpověděl. Navalný je cosi jako Sakašvili – a toto pro Rusko chcete? Aby tu pobíhaly desítky takových Sakašvili? Zrádců národa? Sakašvili kdysi tvrdil, že on je „hrdinným Gruzínem“ a vyvede zemi z ruského otroctví. Zemi přivedl k válce – a nyní je zase „hrdinným Ukrajincem“ a chce „vyvádět“ Ukrajinu. Sakašvili je zrádce, ne „opozice“ – a „my nikdy nepřipustíme, aby se něco takového dělo v Rusku“.
  Co jsem si z toho vyvodila? Putin ví, o čem je opozice. Opozice VŽDY musí pracovat pro blaho národa – nikoliv ho zrazovat. To je také stěžejní osnova, na kterou se shodne s „koalicí“ . To je základ, platný vždy a všude, aby opozice mohla spolupracovat na vládě země. Bez toho tu máme dvě znepřátelené „strany“, jedna „hot a druhá čehý“ – takže to ve výsledku vypadá jako u nás – když se po volbách změní rozložení sil, tak momentálně vládnoucí rozkope vše, co bylo za předchozí roky vytvořené. A bez ohledu na to, zda to fungovalo nebo prospívalo – prostě – „musí to pryč, protože je to od soupeřů“. Správná a funkční opozice drží „při zemi“ vládnoucí strany a dohlíží na to, aby jejich kroky „neujížděly“ nežádoucím směrem. A ti, kteří svou zemi prodávají do otroctví, jsou vždycky zrádci – a nikdy jinak. A je jedno, zda je to momentální „opozice“či vládní „koalice“. Vždycky jsou to zrádci, když koukají na svoje prebendy a společnost, celá země, jim je šumák (styl „po nás potopa“).
  Putin se tam poté rozmluvil i na téma, které vnesl „svidomita“. Krátce tam vypověděl celou „historii“ UA – včetně jejího umělého založení, umělého pěstování nenávisti k Rusům, ač jsou jeden příbuzný národ (a rýpl si do „svidomity“, jak krásně a plynně mluvil rusky), se společným vývojem i historií. Připomněl historii starověkou – nejen od Kyjevské Rusi – a skončil tím, jak byla vyhlášená svazová republika a nezákonně (bez schválení Sovětu) „darovaný“ Krym. Zakončil tím, že jeho osobně přímo fyzicky bolí srdce z toho, co se na UA děje – a na UA by se měli zamyslet, co dělají a že budoucnost není v nenávisti k Rusku. V podstatě tam jinými slovy řekl, že se tam perou mezi sebou a zabíjejí se z nesmyslných důvodů.
  Pro mě to byl zajímavý moment. Neodpověděl „svidomitovi“ přímo, ale „oklikou“ – ale odpověděl.

  Nakonec ještě přetlumočím jednu myšlenku z Taurova postovaného videa. Je na téma rozdílu ruské a „západní“ civilizace:
  Člověk ruského světa (tím myšleno nejen Rus, ale všichni, kdo hodnoty ruské civilizace zastávají) myslí především na to, že je jakési vyšší morální předurčení (člověka). Proto člověk ruského světa nemyslí jen na to, co je dobrého pro něj (i když všichni se staráme, aby se nám osobně dobře vedlo), ale především na to, co je dobré pro ostatní. Hodnoty „západu“ jsou postavené na osobních úspěších a společnost je jako úspěchy hodnotí (přiznává). Čím víc je v osobních věcech člověk „západu“ úspěšnější, tím více je společností jako úspěšný hodnocený. Ale v ruském světě je toto velmi nedostatečné. Takže bohatým lidem, kteří jsou „hrdí“, že vydělali miliony a miliardy, je pokládaná otázka – a co dál? Čeho víc jsi dosáhl? Samozřejmě – „ruský“ člověk je méně pragmatický a „ekonomický“, než člověk „západu“. Ale zato má duši – širokou, štědrou duši.
  V dnešním globálním světě probíhají obrovské změny a ohromná výměna informací. A ruský svět, který si bezesporu má co „vzít“ (za příklad) od jiných zemí, má také co nabídnout. Ruská civilizace se v průběhu věků opírala o své vlastní hodnoty, které nikdy nezklamaly – a ještě se nám velmi budou hodit.
  Toto shrnutí „rozdílu“ pokládám za jedno z nejlepších. Dává totiž odpověď i na „západní nechápání“, které se čas od času objevuje i tady na diskusi. Není úspěšný ten (jedinec, národ), který nahromadil „pod sebe“ civilizační „blaha“ – vily, auta, prachy, funkce, posty, hadry, dovolené. Daleko úspěšnější může být „děda z dřevěnice“, který má doma hliněnou podlahu a topí v peci. Úspěch tkví v tom, kolika lidem pomohl být šťastnějšími, jak „spolužil“ se svým okolím a to včetně přírody. Jak a komu třeba slovem pomohl orientovat se v životě.
  Mám pořád „před očima“ diskusi z dávnější doby, kdy mi jedna Slovenka oponovala, že nyní se mají lidé na Slovensku lépe, protože i na vesnicích stojí před každým domem auto. To ano – i u nás stojí. A přesto jsou lidé nespokojenější a „prázdnější“, přímo ubití tím „blahem“.

  Odpověď
  • Děkuji Lin za příspěvek, skvěle napsáno.

   Odpověď
   • Ano. Hlavne tie pozitky, o com ludia rozpravaju, ze mame sa „lepsie“. Ako som povedal nedavno kolegovi, dnes necakame na mandarinky , ale cakame v autokolonach:) ludia maju v kazdej izbe lcd tv, v rodine po dve auta, kazdy tyzden si kupia nieco „noveho“, vraj si robia „radost“. A paradoxne sa stale hlbise a hlbsie utapaju v depresii. Marazmuz zapadnej civilizacie. Preto vravim, Putin a par ludi v jeho okoli, by mali viest dalej Rusko a postupne vylepsovat myslenie ludi tam a cast toho prejde aj do celeho sveta.

    Odpověď
  • Lin, díky za obsáhlou zprávu.

   ***

   K té zpětné vazbě v českých podmínkách, kterou zmiňuješ na začátku.

   Myslím si, že „formální pravomoce“ jsou v tomto smyslu relativní. Zcela jistě by byly všechny procedury za předpokladu právně ukotvené moci rychlejší, na druhou stranu, je třeba pracovat s tím, co je k dispozici. Co je hlavní – víme, že „moc je v praxi realizovaná schopnost řídit“.

   Vidím to tak, že v případě Zemana, který aktivně odjížděl republiku, by bylo možné mu sdělit své problémy. Zcela jistě by se tím „pozemanovsku“ zabýval, ale zabýval.

   Tímto způsobem několik vyřešených problémů ze strany přímo zvoleného prezidenta bude dobrým „pressem“ pro ostatní (parlament, zastupitelé, kontrolní úřady…) a silou je donutí pracovat více v zájmu občanů, národa.

   ***

   Žel, Zeman tím člověkem, jež by masově takto řešil problémy „obyčejných lidí“ nebude (kdoví, třeba překvapí Andrej).

   Alespoň se mi to tak jeví.

   Česká společnost je v mnoha ohledech unikátní a „česká názorová polarita“ je jedním z faktorů, který zabraňuje určité konsolodaci společnosti.

   Jinak řečeno, velká část společnosti vzhledem ke svému nechápání Zemanova jednání mu tu důvěru kvůli vlastní omezenosti prostě nedá.

   Třeba se ale mýlím, uvidíme.

   Odpověď
  • Děkují, Lin, za smysluplné doplnění.
   Ještě k tomu hromadění majetku. Je prokázáno, že nejvíce trpí na deprese lidé bohatí, třeba hodně bohatí. Od dětství mají vše, nač si vzpomenou. Ale žijí v umělém světě, za vysokou ohradou, obklopení bodygardy, odtržení od reality. Nepoznají skutečnou lásku, protože buď si vybírají mezi svými nebo mezi různými zlatokopkami a zlatokopy, které mají ve svém okolí.
   Ta lhostejnost k cizím osudům se jím vrací bumerangem zpět. Nikdo je nemá rád za to, jací jsou, ale kvůli obsahu jejích peněženek. A tak prožívají permanentní zklamání v osobních vztazích. Stačí si připomenout osud princezny Diany nebo vnučky oligarcha Onasisa. A takových je mnohem víc.
   Navíc, napojení na egregory satanismu, které mnozí z nich praktikují, je samotné vyčerpává a vysává.
   Nemají vyšších cílů, než hromadění majetku a touhy po moci a proto, jsou neustále v rozporu se záměry NHR, který jím to na každém kroku připomíná jazykem životních okolnosti. Točí se v bludném kruhu a nevědí, jak z toho ven. Hledají uspokojení v drogách, promiskuitě, různých satanských praktikách a nenachází, proto si někteří sáhnou na život. Jiní, naopak, se bojí smrtí a setkání s bohem natolik, že neustále podstupují operace na výměnu orgánů nebo vlévají do sebe hektolitry krve děti i tech nenarozených, čímž jenom znásobují svoje utrpení. Protože podvědomě cítí, že po smrtí budou muset prožít všechna utrpení, které způsobili jiným. A v příštím svém životě budou muset to utrpení odčinit nebo prožít sami.
   Nepíši to proto, abyste ty chudinky začali litovat, i když skutečně jsou k politování. Protože neprožívají nic opravdového, nic, co by je povznášelo a přineslo jím uspokojení na duši.
   Život není o tom, abychom si pro sebe zajistili ty nejlepší podmínky. Ale o tom, abychom přes lásku směřovali k harmonií – nejdříve v sobě, pak v sloužení Rodu, náRodu, lidskému Rodu a Zemí, a potom, když projdeme tyto zkoušky, ve sloužení Vesmírnému procesu šíření lásky a harmonie, tak jak je v záměru NHR.
   V žádném náboženství vám nikdo nic neřekne o tom, že vaše duše je odsouzená ke zdokonalování se pro náročnější úkoly. Žádný ráj a blaženství, jak o tom mluví v křesťanství, žádné gurie, jak o tom mluví v islámu, ani věčná nirvána, jak o tom mluví v budhismu, nebude. To je největší klam, který nám servírují různí služebníci náboženských sekt. Jenom práce na sobě, zdokonalování se a přiblížení se k NHR, který nás stvořil ke své podobě a obrazu, abychom sloužili, jako On v šíření dobra, lásky a harmonie. A pomáhali mu v budování Vesmíru.
   NHR nestvořil miliardy duši jen kvůli tomu, aby v materiálním světě prošly nějakým martyriem a pak se usadily někde na obláčku ve věčném blaženství. K čemu by byla taková práce a námaha? K vypěstování dalších parazitů, kterým by musel zajišťovat vše potřebné? :) Jaký by to mělo smysl? Představa nějakého ráje, jak nám podsouvá křesťanství na různých obrazech s Ježíšem, dětmi a bílými ovečkami na zelené louce nebo v islámu – neustále souložícími s guriemi bojovníky džihádu, nebo v budhismu – v deliriu nirvány – může být smyslem existence Vesmíru a života v něm?
   Každé náboženství nám podsouvá falešný smysl naší existence, našeho života, naších snah a oddaluje nás od hlavní podstaty, která tkví hlavně ve zdokonalení sebe sama, kvůli nekonečnému cíli sloužení Vesmírnému programu, založenému NHR.

   Odpověď
   • Proč se někteří lidé rodí s tak těžkým postižením, že nejsou schopni se o sebe postarat a jsou odkázáni na pomoc druhých?
    Proč některé lidi naplňuje způsobovat utrpení ostatním?
    Proč někteří lidé mají v sobě odmalička obrovskou míru Lidskosti, aniž by na sobě museli nějak zvlášť pracovat?

    Kdo nebo co určuje to, s jakými dispozicemi se člověk narodí? Kdo způsobuje tuto nespravedlnost? Bůh? Proč by to dělal? My sami? Proč bychom to dělali?

    Odpověď
    • jen v teoretické rovině…
     Ohledně míry krutosti v podstatě geneticky dané píše Sidorov.
     Hledej v materialech výraz Dasju
     A k první otázce.
     Protože lidem okolo postiženého to umožňuje rozvíjet svou lidskost a zároveň postižený je nucen s pokorou přijímat pomoc druhých.
     Pěkně to popisuje Edgar Cayce ve svých knihách
     https://www.youtube.com/watch?v=4OlMHAgXgXI

     Odpověď
     • „Protože lidem okolo postiženého to umožňuje rozvíjet svou lidskost…“ To jsou ptákoviny. Znala jsem jednu mladou paní, která se musela 24 hodin starat několik let o postižené dítě. Unavená, nevyspalá… nakonec musela vyhledat pomoc psychiatra, protože už nemohla dále. Bylo to kritické, pak bohužel dítě zemřelo, protože jiný verdikt neexistoval. Paní si poplakala a do roka se zotavila a je z ní úspěšná žena.

      Odpověď
      • proto jsem napsal v teoretické rovině a odkazal na knihy od cayceho tam jsou podobné příklady popsány.

       Odpověď
       • Podobně to popisuje Lazarev. Nikomu to nenutím, ale pokud někdo klade otazky může v jejich knihách hledat odpovědi.

        Odpověď
      • Podstatné je, že ta paní se naučila dávat.

       Odpověď
       • No, nevím, paní byla velmi blízko k sebevraždě a další dítě již ze strachu neměla.

        Odpověď
        • Můžeme k té paní cítit litost a projevovat empatii nebo jí něčím pomoct, ale nemůžeme objektivně posoudit, nakolik to, co jí potkalo, je otázkou vyšší spravedlnosti, a nakolik to prospěje jejímu vlastnímu růstu.

         Odpověď
    • Začnu z poslední otázky.
     „Kdo nebo co určuje to, s jakými dispozicemi se člověk narodí? Kdo způsobuje tuto nespravedlnost? Bůh? Proč by to dělal? My sami? Proč bychom to dělali?“
     Proč hned mluvíš o nespravedlnosti? Třeba, naopak, je v tom vyšší spravedlnost. My nic nevíme o cestě, kterou už ta duše prošla a co vykonala nebo nevykonala za minulého života. Posuzujeme „spravedlnost“ z pohledu materiálního světa a přes materiální tělo.
     Čím lepší startovní podmínky, tím je to spravedlivější? Proč se potom často stává, že lepší „startovní podmínky“ vedou k rychlejší degenerací? Krasavice se stane kurvou, zlatokopkou nebo krasavec alfonsem (příživníkem) nebo pasivním homosexuálem…, a za svého života se nestane Člověkem.
     Nebo naopak, člověk postižený dokáže nemožné a je vzorem i pro zdravé lidí ve své houževnatosti, cílevědomosti a lidskosti.
     Fakt, můžeme podle „startovních podmínek“ posuzovat ke komu byl NHR spravedlivější?
     „Proč někteří lidé mají v sobě odmalička obrovskou míru Lidskosti, aniž by na sobě museli nějak zvlášť pracovat?“ – třeba se k tomu dopracovali svými minulými životy?
     „Proč některé lidi naplňuje způsobovat utrpení ostatním?“ – třeba proto, že ještě nepochopili smysl vlastní existence v souladu se záměrem NHR?
     Tak, jako tvůj pes nemůže postihnou tvoje záměry, ani ty nemůžeš na 100 % postihnou záměry NHR, ale jen se k ním maximálně přiblížit přes různá zjevení, která NHR posílá lidem přes svoje proroky.

     Odpověď
     • ještě bych přidal k tomu s jakým postižením se kdo narodí. Je tu i jisté RODové a náRODní ponaučení, a nikdo se nebabrá v tom jak se chovala maminka a tatínek ke svým tělům před početím a při těhotenství, nikdo už se nehrabe v tom v jakém prostředí žijí, co všechno do sebe maminka nechala dát nevědomky za svinstva převlečená za léky, nevědomky. Z hledání odpovědí na tyto otázky by myslím vyplynulo moho odpovědí proč se někdo rodí tak nebo tak. A TauRus samozřejmě krásně popsal „karmické“ zatížení, i když slovo karmické není nejpřesnější, vystihuje přibližně to o čem mluvíme. Rodový dluh, osobní dluh, a tak dále.

      Odpověď
     • Dobře, že jsi zmínil ty proroky. To je taky jedna věc, která mi vrtá hlavou.
      Pokud Bůh chce, aby lidé nosili v hlavě nějakou nezkreslenou informaci, tak proč jim ji jakožto všemohoucí do té hlavy prostě nevnukne? Proč používá tak neefektivní způsoby komunikace jako je zprostředkování informace přes proroky a řeč životních událostí? Riskuje tím nedorozumění, překroucení, manipulace a tím v podstatě opičí pracku.

      Co se božího Záměru týče – Jestli Bůh chce, abychom dosáhli určitého stavu (Lidskosti), proč nás tak prostě nestvořil rovnou? Proč nás nutí bolestivě procházet vývojem? Bůh jakožto dokonalá „bytost“ nemusí nic dělat proto, aby byl Bohem (kdyby musel, tak by nebyl dokonalý a nemohl by tudíž být Bohem), ale po nás chce abychom se mořili tady v tom marasmu.

      Odpověď
      • Čeho si víc člověk váží, toho, čeho dosáhl vlastním přičiněním nebo toho, co mu spadlo do klína darem?
       A padlí andělé tě ničemu neučí?
       „Bůh jakožto dokonalá „bytost“ nemusí nic dělat proto, aby byl Bohem (kdyby musel, tak by nebyl dokonalý a nemohl by tudíž být Bohem), ale po nás chce abychom se mořili tady v tom marasmu.“
       Ty to nevíš. Třeba náš NHR je právě takovou „duši“, která dokázala, že je schopná se postarat o svůj kousek Vesmíru. My jen něco málo víme o tom vesmíru, který vznikl velkým třeskem. Nic nevíme o tom, co tomu předcházelo.

       Odpověď
       • TauRus: Zajímavá myšlenka…že i náš „HNR“ by mohl být jen částečkou něčeho většího.

        Odpověď
        • V Hovorech s Bohem sám Bůh říká, že on je druhý.
         V jiné části té samé trilogie říká že už dlouho neudělal žádnou chybu. Z toho vyplývá, že dokonalým dříve nebyl, ani netvrdí že nikdy žádnou neudělá.

         Například hovoří o nedostatečném ukotvení hranic vesmíru pro pohyb duší, kdy se stalo že některé duše vypadly ze stávajícího prostoru a ani on jim nedokázal pomoci. Je to docela dobré k zamýšlení nad těmito otázkami.

         Odpověď
         • A co se s těmi dušemi pak stalo? To jako zanikly?

          Odpověď
          • To netuším, tam to bylo popsáno jako že se dostaly do prostoru kde neplatí zákonitosti, do chaosu kde jim nebylo pomoci. Od té doby že ustavil strážce bariér. Nepamatuji si to přesně.

           Pochopil bych to jako že se dostaly kvůli chybě v programu mimo náš prostor MIM ve kterém nebyly schopné se pohybovat, a v rámci tohoto světa neexistoval algorytmus který by je navrátil zpět. Proto byly vytvořeny egregory které tomuto brání. Ale je to nad mé chápání i potřeby chápání.

           Odpověď
           • Na zamyslenie to môže byť, ale pripustil by som skôr tu možnosť, že autor „Hovorov…“ nekomunikoval s najvyšším, ale niekym iným. Stáva sa to bežne u ľudí pracujúcich s channelingom. Tam nie je záruka, že ten kto sa vám predstaví, ním naozaj aj je.

            Veď znie divne, ak Tvorca všetkého povie, že niečo sa mu vymklo kontrole.. že urobil chybu.

            Čítal som len časť jednej knihy, nie celú. Napríklad v časti, kde odpovedá na otázku, „čo od nás chce Boh?“
            - že vraj nič. Tak toto neladí s realitou. Z hľadiska riadenia, ak by od ľudí nič nechcel (t.j. boli by mu ukradnutí), tak by nenadväzoval spojenie s jedným z nich. Pretože komunikácia je vždy akt riadenia, či si to uvedomuješ alebo nie, a touto komunikáciou s autorom knihy ho objekt na druhom konci kanálu v podstate riadil, a ovplyvňoval.

            Tým nechcem povedať, že tá kniha je bezcenná, to určite nie. Vo všetkom môžeš nájsť komu cenných myšlienok. Dokonca aj v Biblii, Koráne, Sútrach alebo iných knihách, vo forme fragmentov. Avšak je potrebné si uvedomovať, akú informáciu nesie kniha aj ako celok.

            Odpověď
            • Je to možné. Já to chápu tak že Bůh se kterým komunikujeme nemusí být HNR, to za A), ale HNR v rámci našeho vesmíru. Za B) i on se tudíž vyvinul ve vyšší realitě a tudíž prošel vývojem s chybami i úspěchy. V určitém stadiu se dostal na úroveň kdy mu bylo umožněno tvořit opravdu velké věci a stvořil tak ve svém rámci tento vesmír, ne s fatálními no ale na začátku třeba s chybami na kterých pracoval až do „vyladění“ ideálního kódu/algorytmu/sady vesmírných zákonů.

             Neopírám se o to jako o mantru, no často se zamýšlím nad některými modely z té knihy a srovnávám s nimi, i přes to že už je to hezká řádka let co jsem je četl.

             To že po nás Bůh nic nechce chápu asi tak, že v rámci jeho programu je výsledek v podstatě naprogramován, a kdo a kdy se postaví do role matric které je potřeba vyřešit je jemu úplně jedno. Ne cynicky že je mu jedno kdo trpí/netrpí, ale jdno ve smyslu že z jeho pohledu kde není čas je mu jedno jak dlouho se tu budou rodit tytéž duše v různých kombinacích a variacích a obsazovat stále tytéž matrice dokud je nevyřeší. Z jeho pohledu kde neexistuje čas je celý ten proces v jednom okamžiku.

             Proč by měl tedy po někom vyloženě něco chtít?

             Zda člověk půjde v řečišti záměru a nebo z něho bude vystupovat a neustále překračovat dopuštění a opakovat a opakovat je z hlediska takového procesu opravdu jedno. Pokud zákony nám dané, tedy kony/cykly v rámci daného algorytmu se mohou opakovat pro nás věčně, pro něho v jednom okamžiku.

            • Ještě dodám, a neberte mě v žádném případě cynicky:
             pokud je tělo věc pouze této hmotné reality, pokud duše nemůže žádným konáním(opakováním cyklů) tady zaniknout, pokud všechny naše prožitky tady se znaménkem + nebo – jsou z jeho pohledu jen prožitky které realitu nezničí, duše nezničí, matrice nezničí, výsledek neohrozí, proč by měl po někom něco chtít když ví že zákonitě se nakonec po mnohých ztrápených opakováních všichni rozhodnou naplnit to jediné co vede k cíli, tedy jít v řečišti záměru?

            • PS: Knihu je i za předpokladu že mluví s naším HNR potřeba brát s rezervou, kniha sama upozorňuje že ji píše člověk a informace jsou propasírovány přes jeho osobitý filtr.

            • eM,
             chápem ako to myslíš. Ja osobne to cítim tak, že moja duša vnútorne túži po prepojení so skutočne Najvyšším-Bezchybným (reprezentujúcim úplný celok aj každú časť celku), a vždy bude hľadať práve toto spojenie. Nezáleží mi na tom, či je tesne nad týmto vesmírom, alebo oveľa ďalej nad svetmi svetov. Záleží mi len na vnútornom prepojení s Ním. To stačí.

             Vieš čo je zaujímavé? Ak sa pozrieš na hmotu, tak čím je menšia, tým väčšie rýchlosti dosahuje. Kým ťažšie kúsky majú podsvetelnú rýchlosť, foton sveteľnú, tak sú častice ktoré prekonávajú tisícky parsekov za okamih, ako bolo empiricky potvrdené jedným z ruských vedcov (uvedené v prácach VP, meno si už nepamätám).
             My ako informačné objekty dostávame informácie zo všetkých úrovní bytia – z telesnej, cez zmyslové orgány a pamäť; z úrovne ducha-psychiky cez emocie napojené na podvedomie a kolektívnu pamäť; a z hlbín duše (etická pamäť/svedomie a intuícia + rozlíšenie od Boha)
             Tá informačná sieť každého živého objektu je ako mnohorozmerná pavučina, kde sa žiadna dôležitá informácia nestratí, a každý tvor, spoločnosť, druh, sa má možnosť vo svojom životnom cykle rozvíjať, a ak by sa stalo, že nejaký hierarchicky vyšší proces tento cyklus predčasne pretne, tak sa v nejakom novom čase a novom mieste zopakuje. Najvyšší nerobí chyby, je to istota hlavných matríc predurčenia, ktoré to neumožňujú, a ak na nižšej úrovni dôjde k chybe, ktorá spôsobí škodu na nižšej úrovni, tak bude napravená v inom evolučnom cykle (aj keby to trvalo miliony rokov, na čase vôbec nezáleží, život je večný).

            • jj, rozumíme si. Hezky jsi to popsal.

            • Ještě mne napadá takové potvrzení toho že je to jedno jestli náš HNR je HNR všehomíru.
             Pokud nám svědomí a řeč životních okolností radí jak jít v souladu se záměrem HNR, potom je jedno kterého, protože s největší pravděpodobností, pokud je nad „naším“ HNR ještě další level, jsou tyto levely dávno v souladu a harmonii.

            • eM,
             ten súlad zaisťuje aj tá skutočnosť, že objekty na rôznych hierarchických úrovňach zvyknú mať rozdielne vnímanie času. Čím je svet jemnejší a menší, vnímanie času sa zrýchľuje. T.j. buniek je rýchlejší ako človeka, život elementárnych častíc ešte rýchlejší. Kým dožije planéta, na jej povrchu sa vystrieda x geologických období a stovky, možno tisícky civilizácii. Kým sa prípadná chyba na úrovni hviezd, ľudský druh prejde potrebnou evolúciou. A na subúrovniach tiež prebehne celá evolúcia za jeden ľudský život. Základné etické zákony rozvoja sa kopírujú do všetkých vložených matríc, a v každej z nich prebieha evolúcia rôznou rýchlosťou, práve cez mnohovariantnosť vývoja v každej z nich, učia sa na omyloch a tak zbierajú vedomosti. Situácie sa opakujú, až kým si neosvoja všetko potrebné a nenastavia svoj život tak aby minimalizovali riziko všetkých možných chýb.

        • Podľa predstaviteľa „temných síl“, keď odpovedal ruským poslucháčom:

         „В самом Начале, есть только Беcконечный Единый. Это есть Источник Всего Сущего. Разумная Бесконечность. Это недиффиренцированный абсолют. В Нём — бесконечный потенциал, который ждёт «становления». Для иллюстрации можете сравнить с «необработанным камнем» в традиции Даосизма.
         Бесконечный Разум, начиная «осознавать» Себя, ищет путь испытать Себя, и так «рождается» или «проявляется» Единый Бесконечный Создатель. (В вашем 3-х Плотностном восприятии это воспринимается как «Пространство»). От этого, «Создатель», как точка сфокусированного Бесконечного Сознания или Осознания, «проявляется» как Бесконечная Разумная Энергия. Так, Единый Бесконечный Создатель осознаёт Самоё Себя, и ищет испытать Себя как Создатель, и так начинает следующий шаг вниз по спирали Творения. Единый Бесконечный Создатель, фокусируя Бесконечную Разумность, становится Разумной Энергией (которую можно назвать Великим Центральным Солнцем), и разделяет Себя на меньшие части Себя, которые в свою очередь могут испытать себя как Создатели (или Центральные Солнца). Другими словами, каждое Центральное Солнце (или Создатель) является «шагом вниз» в Осознании (или следующей волной) Первоначальной «мысли» Творения. Таким образом, «В Начале» было не «Слово», а «Мысль.» Слово есть выраженная мысль, которая проявляет себя как Творец.

         „Na samom začiatku je len nekonečný jediný. Toto je Zdroj všetkého existujúceho. Rozumné nekonečno. Toto je nedeliteľné (nerozlíšené) absolútno. V ňom je nekonečný potenciál, ktorý čaká na „vznik (tvorenie)“. Pre ilustráciu si to môžete porovnať s „neobrobeným kameňom“ v tradícii taoismu.
         Nekonečný rozum, který si začína „uvedomovať“ sám seba, hľadá spôsob ako zažiť sám seba a tak sa „Jediný nekonečný Stvoriteľ“ narodí alebo prejaví“. (Vo vašom chápaní je to vnímané ako priestor).
         Z tohoto „Stvoritel“, ako bod sústredeného nekonečného vedomia alebo povedomia, sa prejaví ako nekonečná inteligentná energia. Jeden nekonečný Stvoriteľ tak spoznáva sám seba a snaží sa zažiť sám seba ako tvorcu a tak začína ďalší krok dole po špirále tvorenia. Jeden nekonečný stvoriteľ, sústreďujúc nekonečný rozum, sa stáva rozumnou (inteligentnou) energiou (kterú môžeme nazvať Veľkým centrálnym slnkom) a rozdeľuje sám seba na menšie časti, ktoré sami seba prežívajú ako Stvoritelia (alebo centrálne slnká). Inými slovami, každé centrále Slunko (alebo Stvoritel) je „krok dole“ v uvedomení (alebo ďalšej vlne) prvotnej „myšlienky“ stvorenia. Tak „Na počiatku“ nebolo „Slovo“, ale „Myšlienka (informácia?). Slovo je vyslovená myšlienka, ktorá se prejavuje ako Stvoriteľ“.

         Odpověď
         • Ďalej tento predstaviteľ „Tamtých“ hovorí, že náš Stvoriteľ je Jahve a Ich Stvoriteľ je Lucifer. Zaznobin však v jednom videu podotkol, že to je blbosť, že sú to ľudia ako my.

          Odpověď
         • ypsilon,
          jediná nevýhoda toho textu je, že používa METS a biblické termíny, ktoré mnohým môžu skreslovať jadro myšlienky.

          Ten neotesaný kameň, ťažko ako prirovnanie opíše čo znamená potenciál. Nekonečný potenciál, je že v ňom existujú všetky predobrazy možného stvorenia, archetypy všetkých informácii a mier, ktoré sa vôľou Najvyššieho zhmotňujú – materializujú. Z Najvyššieho vychádzajú prototypy novej úrovne bytostí, ktorým prepožičiava vedomie (zbavené pamäte), aby sa cez nich znovuučil všetkému nanovo vo svojom stvorení. Aby znovuobjavoval a preciťoval, to čo už vie nanovo, skrze tvorenie (ako človek s 24h pamäťou žije každý deň život nanovo, a vždy je ten deň iný. Ako človek, ktorý všetko vie, a chce nájsť znovu radosť z objavovania, tak zabudne a objavuje všetko odznovu. Tvorca to robí cez prepožičiavanie vedomia dušiam, spojené s amneziou, a znovuobjavovanie cez reinkarnácie).
          Tieto stvorené bytosti tvoria nové svety, a bytosti v nich ďalšie svety. Rozdielne vnímanie času v rôznych úrovniach zaručuje dostatočný interval na evolúciu v každej úrovni. Po každej chybe sa situácia opakuje, až kým nie je osvojená mudrosť.
          To, čo však v texte nebolo uvedené, je to, že ide o rekurzívny proces, že duše prechádzajú úrovňami a napokon sa znova spoja s Najvyšším, keď dosiahnu plnosť poznania a etiky. Pohyb duší je ako pohyb siločiar, vychádzajúcich z magnetu (Boha) a vracajúcich sa napokon do neho. A tento proces neustáva.
          Všimol som si, že gnostici majú podobný pohľad, ale pritom nejako zamuchlaný a zneprehľadnený tajuplnými frázami (akoby šmrcnutými s budhizmom), dedenými z generáciu na generáciu gnostikov, kde sa vytráca logika a etický zmysel.
          Tá negatívna sila je určitým spôsobom súčasťou HNR, no on si pre Seba a Zámer vybral pravdovernú etiku. (Boh by nebol dokonalý, ak by určitým spôsobom v sebe neobsahoval aj nedokonalosť). A v tvorení sa zobrazuje nielen dobrý princíp zahrnutý v Zámere, ale aj negatívny princíp (disharmonia), ktorý je motorom tvorenia. Ide o to, že duša túži po poznaní, a jediný spôsob ako v stvorenom svete poznávať, je učiť sa cez chyby a omyly. Chyby vytvárajú disharmoniu v širšom prostredí i spoločnosti, a tá vytvára tlak a spätnú väzbu na samotnú spoločnosť a množinu jedincov, ktorí majú tento problém riešiť. Chybami vznikajú aj závislosti na pôžitkoch, čo je aktivovanie vnútorných démonov (negatívnych princípov), ktoré sa ťažšie napravujú, z toho sa kriví mravnosť jedincov a spoločnosti (podmienená aj nízkym poznaním), a tieto negatívne princípy pomáhajú vyvíjať spoločnosť takým spôsobom, že tá ak chce žiť lepšie (a kto sa nerozvíja ten hynie – zákon vesmíru) tak musí problém pochopiť, a zaplátať všetky diery, cez ktoré sa množia chyby. Život reaguje na všetky chyby a stagnáciu, o to sa stará negatívny princíp realizovaný cez rôzne nerozvinuté bytosti, a ženie neustále k vývoju. Zlo chce robiť zlo, ale v konečnom dôsledku len slúži ako palivo pre dobré ciele, lebo pomáha civilizáciam sa učiť a rozvíjať. A napokon zvíťazí jedine Zámer a jemu adekvátna Etika. To každý živočíšny druh posúva na novú inkarnačnú úroveň evolúcie a bližšie naspäť k Bohu.

          Odpověď
          • Ešte k tej „amnézii“, skôr ako bolo čokoľvek stvorené, musela najprv existovať matrica (scenár s určením hraníc od do) Predurčenia. Lebo nemá zmysel sa vzdávať pamäte, ak si dopredu presne neurčím cestu kam chcem prísť, s nejakou šírkou možností, ale jasným cieľom (ako koryto rieky, môže byť široké 10 metrov alebo kilometer, možno na ňom teda manévrovať v člne, ale rieka ma aj tak spoľahlivo dovedie do delty, lebo brehy nepustia a prúd (Zámer) udáva smer). Takže ak bol určený cieľ i pravidlá konceptu Tvorenia (v podstate možno porovnať s plnou funkciou riadenia), bolo možno začať ľubovoľne tvoriť a všetko prebiehalo v širokom koryte (plnom možností) rieky (tvorenia) až do delty (cieľa). Ak je zaistená cesta, potom sa možno naplno venovať postavám v scenári (aj s podstúpením amnézie), v podstate bez strachu, že sa niečo vzhľadom k hlavnému cieľu HNR pokazí. Z toho je odvodené „Boh sa nemýli“ a „Všetko sa odohráva najlepším možným spôsobom vzhľadom na mravnosť všetkých účastníkov procesu“.

           Odpověď
        • HNR je hierarchicky najvyššie riadenie. Ak vravíš že nad HNR je niečo vyššie, tak ide o logickú chybu, oxymoron. To, znamená, treba odhaliť všetkých bôžikov a modly (ku ktorým osobne radím aj JHV) a nadviazať spojenie s NAJVYŠŠÍM riadením (Pričom reálne môže prebiehať všetko prúdenie informácií v Bohu a jeho Vesmíre, ako v uzavrenom kruhu, a všetko bude v logickom súlade)

         ad: „Bůh jakožto dokonalá „bytost“ nemusí nic dělat proto, aby byl Bohem (kdyby musel, tak by nebyl dokonalý a nemohl by tudíž být Bohem), ale po nás chce abychom se mořili tady v tom marasmu.“

         - ak by Boh v sebe určitým spôsobom nezahrňal aj nedokonalosť, tak by nebol dokonalý a úplný. Preto v tejto úplnosti nemusí, ale jednoducho si volí to správne, lebo môže a chce! (som o tom subjektívne presvedčený) …aby bol tak živým vzorom pre všetky svoje stvorenia.
         - Na druhú stranu, aký veľký je rozdiel medzi On a my? Čo ak medzi našou reálnou životnou podstatou (bez ohľadu na to kým sme teraz ako duša+duch+telo (a povinne plníme nejakú materiálno-karmickú úlohu), a za koho sa považujeme) a Božou životnou podstatou nie je rozdiel?
         Potom by v najhlbšej podstate My znamenalo aj On, a On (personalizovaný vo všetkom čo má vedomie) by zároveň tvoril, znovuobjavoval všetko čo už vie (aj cez chyby bytostí, ktoré ešte nedisponujú múdrosťou) a zároveň aj všetko cítil cez nich. T.j. nemožno ho viniť, za to čo robí sám sebe. A odpoveď na to „prečo?“, je práve v tej Božej múdrosti, ktorú znovuobjavujeme a je ucelená v Bohu ako celku a jeho slobodnom rozhodnutí.
         Je to podobné, ako človek keď sa ponorí do svojho vnútorneho sveta, do svojej fantázie a žije životom postáv, ktoré si sám vo vnútornom svete vytvorí. V tomto sme na jeho obraz, a aj v mnohom inom.

         Predstav si, že ako bytosť dosiahneš maximum vedomostí a múdrosti… Čo ťa ešte môže tešiť, ak už všetko vieš?!!!

         Potom má zmysel už len všetku tuto múdrosť vyskladať znova, inkarnovať sa do množstva postáv skladajúcich mozajku múdrosti od nuly. A aby šlo všetko k jedinému cieľu a nevymklo sa z trasy, tak musí všetko prebiehať v základnej matrici Predurčenia, ktorá umožňuje množstvo scenárov, ktoré rôznymi cestami vedú k jednému konečnému cieľu. V tejto matrici aj subjektívne zlo slúži ako poučenie, stimul pre korekciu života k harmonii.
         Takže ak sa Boh, presnejšie čiastočka jeho vedomia v duši, ktorá začína od nuly (v objavovaní znalostí a etiky) vzdá dočasne pamäte, a zabudne že je časťou Boha, môže si užívať tvorenie, a tešiť sa zo všetkého znovuobjaveného, z každej jednej múdrosti, znovu a znovu. A duša vo svojej hlbke cíti, čo je skutočná múdrosť, čo si Boh vyvolil ako správne a čo tvorí jeho harmonický Zámer, ktorý je jadrom dejinného Vesmírneho procesu. Vie to, na úrovni emocii. A slová a iné dorozumievacie prostriedky, ktoré v živote objavuje, sú len odvodeninou jazyka Života, preto nevystihnú jednoznačne a naplno vystihnúť obsah komprimovanej informácie v emocii. Napriek tomu sa o to pokúšame :-)

         Odpověď
         • „HNR je hierarchicky najvyššie riadenie. Ak vravíš že nad HNR je niečo vyššie, tak ide o logickú chybu, oxymoron. To, znamená, treba odhaliť všetkých bôžikov a modly (ku ktorým osobne radím aj JHV) a nadviazať spojenie s NAJVYŠŠÍM riadením (Pričom reálne môže prebiehať všetko prúdenie informácií v Bohu a jeho Vesmíre, ako v uzavrenom kruhu, a všetko bude v logickom súlade)“

          Jardobe, mluvíš o nám známém Vesmíru nebo i o tom (teoreticky), co je za hranicemi toho známého Vesmíru?
          Teď, samozřejmě neřeším různé modly a „božstva“, jako Jahve a spol.

          Odpověď
          • Hlavne o našom Vesmíre, hoci teoreticky by to malo platiť aj mimo neho (ale nie zaručene). Vesmír ako taký je logicko-algoritmický systém, je určitým spôsobom súčasťou HNR, nie naopak. HNR je hierarchicky nadVesmírou úrovňou.

           Ono znie to divne, ak by som rozšíril známu logiku a algoritmiku aj na nadVesmírnu úroveň, na nad Bohom by boli ďalšie úrovne, čo nemáme ako posúdiť (sme mimo dostupných informačných dráh k tomu potrebných), tak znelo by absurdne nazývať Boha Hierarchicky Najvyšším Riadením, ak by bol len vloženou súčasťou vyšších úrovní.

           Buď je tam iný druh logiky, nekompatibilnej s nám známou logikou, alebo sú základy logiky univerzálne všade, aj mimo MIM-Vesmír a niečo skryté nám uniká, alebo je HNR skutočne Najvyšší a celý systém je uzavretý iným spôsobom.

           Odpověď
           • Díky.

            Odpověď
            • Нечто, являющееся Бесконечным не может быть «иным», или «множеством». Бесконечный Создатель (HNR) знает лишь Единство. Поэтому, основываясь на Собственном Бесконечном Разуме, Бесконечный Создатель создаёт замысел, основанный на конечных принципах Свободы Воли Осознания и суб-уровневых Созданий, которые в свою очередь, могут осознавать себя, и испытывать себя как Создатели. И таким образом эксперимент «Матрёшки» всего Сущего передаётся «вниз» дальше и дальше, на Уровни Творения внутри Уровней Творения.
             Единый Бесконечный Создатель (или Великое Центральное Солнце) трансгрессирует в разные Плотности\Вибрации Свою Бесконечную Энергию, чтобы стать Логосом. Логос, в свою очередь, создаёт обширные Универсумы Пространства (пока нематериализованные), трансгрессируя и снова разделяя Себя на Логосы, иными словами на множества Центральных Солнц, каждое из которых становится Логосом (или «со-творцом») Своего собственного Универсума, в каждом из которых своя уникальная индивидуализированная часть Единого Бесконечного Создателя, содержащая в своей сути Разумную Бесконечность.
             Используя Закон Свободы Воли, каждый Универсальный Логос (Центральное Солнце) задумывает и создаёт Свою собственную версию или перспективу «физической реальности», в которой он(о) познаёт Себя как Создателя. Трансгрессируя вниз, Он(о) фокусирует Свою Разумную Энергию, и создаёт непроявленные формы Галактик внутри Себя, а также разделяет Себя на ещё больше частиц «со-Творцов» («Суб-Логосов» или Солнц), которые в свою очередь создадут и проявят свои собственные идеи о физической реальности в форме точек Разумного Осознания, которые мы [находясь в 3-й Плотности\Частоте] называем Звёздами и Планетами.

            • ypsilon,
             v určitom zmysle je to pravda, ale nejednoznačnosť termínov napísaného umožňuje viacero spôsobov ako text pochopiť. Mne sedel jeden z týchto variantov, ako ho možno pochopiť.

             Osobne mám problém s pojmom nekonečnosť. Súčasné kresťanstvo nazýva Boha nekonečným, ale ťažko niečo také potvrdiť. Je to logicky neuchopiteľné. Síce matematika pracuje aj s nekonečnými poliami, ale tam ide skôr o prácu s množinou s neurčitým počtom členov.
             Nekonečno možno chápať buď ako nemožnosť definovať presnú formu, alebo ako neprerušovaný prítok nových a nových informácii bez uvedenia zdroja týchto informácii. Nekonečnosť teda musí mať aj zdroj nekonečnosti, zdroj neustáleho prítoku informácii, čo spochybňuje hierarchicky najvyššiu pozíciu HNR v takomto ponímaní. Takže HNR je buď pre náš intelekt a logiku v súčasnom stave nášho ľudského vedomia neprístupný – k pochopeniu jeho presnej a úplnej formy (ako intelektu kozy intelekt človeka), alebo nehovoríme o reálnom HNR. Alebo je naša ľudská logika v tomto slabá.

             Rovnako pod pojmom Logos-Slovo si možno predstaviť všeličo (či už z biblie alebo kabaly, alebo niečo hlbšie).
             Avšak zamlčané v texte je hlavne to, že jediným Zdrojom živého vedomia vo všetkých ním stvorených vesmíroch je stále iba HNR. T.j. žiadny výtvor, ako algoritmický model, nemôže si reálne uvedomiť sám seba, živo vnímať. Je to možné len vtedy, ak každá takto stvorená „bytosť“ je prepojená z živým Božím Vedomím, ktoré tvorí základ každej duše, na ktoré sa nabaľujú rôzne duchy (psychiky) a telá, tvoriace rôzne materiálne bytosti s rôznymi charaktermi.
             Je to podobné, ako o človeku bez duše, nemožno tvrdiť že je živý. Ak aj je biologicky živý, napr. v kome, tak nie je pri vedomí, nevie čo sa s ním deje. Ani o umelej inteligencii nemožno hovoriť ako o živom tvorovi, lebo nie je nositeľom živého vedomia, iba algoritmicky imituje živú bytosť. Informácia z „mozgu“ stroja neprechádza priamo k Bohu, tak ako sa to deje u človeka cez telesné zmysly do psychiky (biopoľa), z psychiky do duše a od duše priamo k Bohu. Ak si predstavím nejaké postavy v mysli, tak bezo mňa by živé neboli. Môžu byť živé, len vďaka tomu, že som živý ja a že mňa v misii Homo Sapies oživuje živé Božie vedomie. Ani postavy v knihách sú mŕtve, ako písmená na papieri, kým ich neoživí myseľ čitateľa vo svojej mysli atď.
             Aspoň taký je môj súčasný názor na vec :-)

            • Jardob,
             ten pôvodný text je dlhší, dal som len časť, ale aj v tej časti sa niekoľkokrát opakuje, že v každej duši (predstavujem si pod tým živú bytosť) je čiastočka HNR, resp. každý sme malinkou čiastočkou Jediného Stvoriteľa. To, že „nekonečného“ beriem ako si napísal – nepoznajúc jeho formu, niečo nás presahujúce, a preto ťažko pomenovateľné.
             Okrem toho, tento pohľad na Stvorenie je od človeka, s ktorým by som nerád prišiel do styku, preto to filtrujem, ale práve táto časť jeho odpovedí na otázky mi príde blízka aj mojej skladačke vnímania sveta.

            • ypsilon, OK:-)
             Ja som tiež iba napísal svoj názor. Nemal som v úmysle poučovať.

       • Máš pravdu. Mně prostě vadí to utrpení, které člověk absolvuje v tom procesu dosažení Lidskosti. Já nechci způsobovat utrpení a ani aby mi bylo způsobováno. Ale to je v této realitě prakticky nemožné.

        Moje duše asi podváděla a přeskočila několik úrovní, když se inkarnovala do tohoto světa. Já cítím, že sem nepatřím, nenaplňuje mně to tady. Celá ta forma existence je z mého pohledu špatně. Člověk MUSÍ něco dělat, aby se mu nedělo utrpení. A někdy se mu děje, ať dělá co dělá… :-(

        Odpověď
        • Člověk nemusí procházet utrpěním, pokud se ve svém životě pohybuje v souladu s božím záměrem. Ale, jednak je člověk zvídavý tvor a s tím souvisí tvořivost a fantazie, a také je mu dána svoboda v rozhodování.
         Kdyby člověk byl shora naprogramován, jako dokonalá bytost, tak asi by to omezilo jeho tvůrčí potenciál.
         Třeba i zde na Zemí v dokonalé přírodě se snažíme vytvořit ještě krásnější formy a obrazy, máme fantazií. Nevím, jestli by toho byl schopen naprogramovaný robot nebo počítač. A v tom je asi také smysl naší existence – učit se tvořit.

         Odpověď
        • Člověk nemůže z logiky věci nikdy procházet žádným utrpením např. „. udělal jsem to a to a za to mám utrpení..“, čí „..ať dělám, co dělám, trpím jako pes..“,
         Podmínkou je, že věří HNR a jeho činy PROKAZATELNĚ odpovídají zachování a rozvoji Rodu a příRody a tato činnost čloVěka je prokazatelná alespoň na 100 let dopředu. No k tomu je nutné použít raz_Um nikoli psané falešné teze (j)elit.
         A v tomto vidíme hned rozpor:
         Dodržovat vzorně každou psanou tezi (j)elit, i když je naprosto zlá, přináší degradaci a ničení Rodu a příRody, tedy i smrt a utrpení nejen Tobě i Tvému okolí.
         Takoví si to pochopitelně odskáčou, že dodržel tezi (j)elita. Každý má volbu: dělej zlo, jsi li zlý, nebo věř HNR a dělej dobro, jsi li dobrý.
         Je vůbec možné věřit HNR a dělat zlo? Podle mě ne.
         A jsme u toho pohybování se v rámci HNR, nebo mimo rámec.

         Odpověď
         • Omlouvám se = mělo být:
          1. osoba množného čísla:
          … nám a našemu okolí ..“
          nikoli 2. osoba jednotného: Tvému či a pod..

          Odpověď
      • Vůle. Všechno je potřeba dělat tak aby nebyla omezena svobodná vůle. Tu si navzájem potlačují lidé, HNR nikomu z lidí nikoli.

       Odpověď
       • eM,
        sloboda nikdy nie je absolútna, t.j. nemôže existovať ako všetko-si-dovolovanie (liberalizmus). Sloboda je ten maximálny možný priestor daný človeku, v ktorom môže všetko ostať vo vzájomnom súlade. T.j. je to druh kompromisu medzi jedincom a celkom, ktorého je súčasťou. A maximálnu možnú slobodu dosiahneš len, ak žiješ v súlade s najvyšším celkom – HNR a jeho Vesmírom (Zákonmi).

        Sloboda je v prvom rade obmedzovaná, ak jedinec „hýčka svojich démonov“, t.j. ak je od detstva vychovávaný tak, že rozmaznáva svoje zmysly a hľadá všemožné potešenia (miesto aby žil v prirodzenej rovnováhe. Napr. Jem aby som žil (a chuť jedla je len bonus), nie – žijem aby som jedol (žil pre rozkoš)). Potom sa stáva otrokom svojich démonov – závislostí, a tie ho okrádajú o vôľu, a človek sa stáva slabochom, neschopným plniť vyššie ciele (v prevažnej štatistike). Takéto slaboštvo uberá jedincovi silu vôle nielen na to, aby zmenil svoje správanie a charakter, ale dokonca berie silu potrebnú nato, aby sa postavil na odpor iným jedincom-tyranom, ktorý si zbytok jeho vôle podriaďujú pod seba. Stádo slabochov – to je základ zdrojovej stability pre davo-“elitarizmus“.

        Preto stojí za zamyslenie aj to: Ako môže z dieťaťa vyrásť človek s pevnou vôľou, ktorí dokáže byť slobodným od svojich zvieracích inštinktov, ak je od útleho veku, takmer denne, svojimi rodičmi a starými rodičmi nacpávaný čokoládou a všelijakými sladkými maškrtami…!!! Deti ich majú radi, ano, veď kto by nemal rád sladké… Robíme im radosť, a tým robíme radosť aj sebe, ale pomáhame im stať sa slobodnejšími ľuďmi a budujeme tak lepšiu budúcu spoločnosť?

        Odpověď
        • To je dobrá poznámka. Já jsem spíš mluvil o tom že HNR nikomu nenutí co má dělat, má zákonitosti které ho udrží v korytu záměru tak aby nezboural celý systém. Ale nenutí mu směr kterým se má ubrat, jen radí.

         S tím sladkým, ano, na to by měl myslet každý rodič, je to jedna z nejtěžších věcí k zvládnutí aniž bych se separovat s rodinou do ústraní.

         Odpověď
        • PS: Nenutí nikoho dělat správnou věc která pomůže celku, má mecfhanismy jak ho odstranit z celku aby celek fungoval dál, ale nenutí ho se zapojit. Odmění za správné zapojení, odřízne při velmi špatném zapojení.

         Odpověď
         • Áno súhlas, ten môj komentár bol iba na doplnenie tvojho.

          Odpověď
          • jo díky :-) já v tom hledal rozpor.

           Odpověď
      • Nach: Co se božího Záměru týče – Jestli Bůh chce, abychom dosáhli určitého stavu (Lidskosti), proč nás tak prostě nestvořil rovnou? Proč nás nutí bolestivě procházet vývojem?
       Boh nic nechce, dal nam zakony a podmienky v ktorych mozeme existovat a vyvyjat sa spravnym smerom. vyvoj znamena, ze nemas nic zadara lebo to by nefungovalo. Vazis si a skutocne hodnotne prezijes len to, do coho vlozis svoju energiu. zase nic komplikovane na pochopenie. Nevidis prave v tychto jednoduchych veciach dokonalost boha v celej velkosti?

       Odpověď
       • HNR nám dává Kony.
        Zá_Kony nám dali Ti, co v nás mají zdroj (vyžvýkat, zlikvidovat)

        Odpověď
        • Luboss,
         ako chápeš výraz čloVěk? (to delenie slabík). Používajú to niektorí kolegovia, ale nestihol som sa ich ešte spýtať na ich chápanie významu.
         V ruštine je „čelo“+“vjek“, čo by sa dalo v správnej kombinácii významov preložiť ako „brána do večnosti“ (čelo=vstupný otvor; vjek=večnosť, storočie)
         Ako to vidíš ty?

         Odpověď
         • Pominu-li ten masakr věrozvěstů s armádami písařů s háčkama a čárkama,..
          já v tom vidím obrazce:
          1))
          Celo + vek
          Celo = celý, úplný, kompletní tedy bezchybný kód DNA
          Vek = období – nekonečno
          2))
          celo vek_y celé věky věků t.j na věky věků …

          Odpověď
     • „Kdo nebo co určuje to, s jakými dispozicemi se člověk narodí? Kdo způsobuje tuto nespravedlnost? Bůh? Proč by to dělal? My sami? Proč bychom to dělali?“

      No jedine MZ SAMI rozhodujeme o dispoziciach a podmienkach v ktorych sa narodime. Co je na tomto nepochopitelne? Boh nam dal zakony a my sa pohybujeme v ramci nich. samostatne a slobodne sa royhodujeeme a nesieme len nasledky svojich royhodnuti. Dokonala spravodlivost. pre mna je toto zaklad vesmiru a vsetkeho. Nic nie je nahoda.

      Odpověď
  • „Mám pořád „před očima“ diskusi z dávnější doby, kdy mi jedna Slovenka oponovala, že nyní se mají lidé na Slovensku lépe, protože i na vesnicích stojí před každým domem auto.“

   Tady si ovšem paní především spletla technických pokrok s výsledky společenského zřízení. Technický pokrok by se nezastavil, kdyby tady zůstal socialismus a to auto by tam stálo také ovšem bez takových stresů, jaké sebou přináší toto společenské zřízení, které nás nutí bojovat individuálně za to, co bychom si společně dávno byli schopni zajistit.

   K té tiskové konferenci, přestože vím, proč to tak je z hlediska řízení, tak nějak se s tím nedokážu smířit z hlediska lidského. Jedná se o Putinovu odpověď na Rodčenkova, kdy řekl, že se stala chyba a ví, kdo za ní může, ale na tom skončil. Takže to nevypadá, že by za to někdo měl nést osobní odpovědnost (za dosazení takového člověka do čela ruské protidopingové agentury) a to si myslím, že už je trochu moc. Ano, on díky tomu může v klanově-korporativních hrátkách získat nad těmi lidmi výhody, které asi dokonce i z hlediska řízení převáží osobní potrestání viníků, ale mě se takový způsob prostě nelíbí. Dokud ti lidé nezačnou nést osobní odpovědnost, tak nevidím východisko z té spirály neustálých ústupků, kompromisu a nátlaku, který tam stále funguje a nevím, zda by mě taková odpověď jako ruského občana uspokojila.

   Možná by se měl jednou pro změnu obrátit on k lidem a říci jim, že potřebuje také jejich plošnou pomoc a sami by se měli snažit o to zlepšení poměrů v místě, kde sami působí. Začít u sebe. Přestat trpět korupci s tím, že týká-li se to jich osobně, jsou najednou ochotni k ústupkům (dát dopravákovi úplatek místo pokuty apod.). Aby se sami zamysleli, jakou zemi chtějí předat svým dětem. Byla tam otázka na násilné přebírání byznysu úředníky a silovými strukturami. Putin řekl, že si mu policejní šéf postěžoval, že na jednom místě snad pozavírali celou skupinu takových policistů, nabrali nové a rozjelo se to všechno znovu. Jak je to sakra možné? Protože si to lidé nechají líbit, protože něco takového považují za normu. Že někdo někomu dělá „kryšu“, kryje mu za úplatu, či protislužby záda, nebo ho tak jednoduše vydírá. Určitým nástrojem je v tomto ohledu Všeruská národní fronta. Měl by lidi vyzvat, aby projevili v tomto ohledu větší iniciativu a sami nedělali druhým to, co nechtějí pocítit na sobě, protože se jim to jednou stokrát vrátí. Aby projevovali ve svém okolí v tomto ohledu větší iniciativu a nebyli lhostejní k tomu, děje-li se to před jejich očima někomu jinému.

   Odpověď
   • Irena, dovolím si niekoľko poznámok k tretiemu a štvrtému odstavcu v tvojom predchádzajúcom príspevku. Spomeň si, že ak chceš v procese niečo zmeniť, tak treba vstúpiť do riadenia a prebrať alebo aspoň ovplyvniť riadenie. Hneď za tým uvádzaš pekný príklad z praxe čo sa môže stať, ak „klin klinom vybíjaš“. Ľudia, ktorí „sú dobrí“ zo strachu, nie sú skutočne dobrými. A fungovanie sociálneho systému „obdareného“ takýmito elementmi má dosť ďaleko od ideálu, však?

    Odpověď
  • Jen malou technickou: poslanci parlamentu mají ze zákona nařízený každý týden jeden tzv.“poslanecký den“ (obv. pondělí), kdy jsou osobně přítomni v kanceláři svého volebního obvodu a kdokoli z obyvatel je zde může navštívit. Krom toho mají svého asistenta, který je v jeho kanceláři k dispozici i v ostatní dny a může případně schůzku s poslancem dojednat i mimo poslanecký den.
   Nápad: pokud by se domluvilo více lidí v různých obvodech a o svém společném návrhu (stížnosti, požadavku) přesvědčili své poslance, myslím, že by tu byla cesta, jak určitou věc do parlamentu dostat. A pokud by se nezadařilo, je tu důvod tohoto konkrétního poslance už příště nevolit. (Jsem to ale naivka, co?)

   Odpověď
   • „svět patří snílkům“.
    Vůbec ne naivka, naopak navrhuješ legislativně správný postup, který při aktivizaci většího množství občanů bude fungovat zcela jako přímá demokracie. V takovém případě není ani potřeba, naopak je na škodu hledat cestu věčných referend o kde čem.

    Odpověď
 13. „Odložte telefony. Američtí zdravotní úředníci varují před rizikem rakoviny a neplodnosti“
  https://www.rt.com/news/413401-cellphone-cancer-risks-warning/

  Odpověď
  • Přednáška Jana Martina Stránského.
   Je český lékař, neurolog, vysokoškolský pedagog, vydavatel a politik.
   Zkráceně vysvětlí funkci mozku a do toho přidá, jak nás ovlivňují moderní technologie s podloženým vědeckým měřením.
   4. Broumovské diskuse / 2. panel
   https://youtu.be/nZwxIftsCvA?t=2199
   Např. čím více facebooku tím jsou lidé frustrovanější a páchají více samovražd. Velmi apeluje, aby dětem do dvou let se v žádném případě nedával mobil, table, pc.

   Odpověď
   • Jo, nejlepší je, když si někdo 10-20 let „nahřívá vejce“ notebookem s wifi na klíně a pak se diví, že je problém aby mohl mít děti. Ono obecně, ten elektromagnetický smog je časovaná bomba, nyní se rodí první děti, a dospívají, pod permanentním ozařování několika wifi sítěmi v okolí a desítkama 3g-4g zářičů v okolí, nikdo ve skutečností neví, jaké to má a bude mít důsledky, ale jsou signály, že velmi špatné.

    Odpověď
    • :-) Souhlasím a do toho se jim nevyvíjí mozek jak by měl příčina virtuální svět.
     Připomenu, že se na nás ještě pohrnou další zářiče WiFi ve stovkách tisíc ks a tím je IoT – internet věcí. Budou se montovat skoro všude.

     Odpověď
     • ten smajlík mě nějak k tomu řádku nesedí. Neber to zle, já jen že je to opravdu vážné.
      A nejhorší na tom je to na co upozorňuje Hox, že to téměř nikoho vůbec nezneklidňuje.

      Myslím že je to na dobré cestě, články se objevují v poslední době i v mainstreamu, a míří na nejcitlivější místo, plodnost, rakovina.
      Ovšem nedovedu si představit jak dlouho bude trvat ty technologie nahradit.

      Třeba takový pitomý T-Mobile nahrazuje všude optiky svými „inovativními“ bezdráty, hnus. A není sám. Nepochopitelný hnus.

      Odpověď
    • Hoxi, ještě něco. Mobilní telefony vyzařují větší energii než WiFi.
     Mobil cca 2W
     WiFi cca 30mW

     Odpověď
     • WiFi 100mW vyzareneho vykonu dle normy, ne kazdy to ale dodrzuje

      Odpověď
     • Je tu další aspekt: Podle mých znalostí (nemusí být správné) úroveň záření lineárně klesá s výkonem a exponenciálně klesá se vzdáleností od zdroje. Tedy – rozdíl mezi 2W přímo u hlavy a 30mW ve vzdálenosti několika metrů je v oblasti mnoha řádů.

      Odpověď
      • sakra, mobil nezáří 2W, kdes to vzal ? 2W může mít celkovou spotřebu, a vyzáří to ve formě tepla maximálně .. baterka v dobrem mobilu (4.8V, 4000 mAh /* 4000mAh znamená, že baterie dodá 1mA ( miliampér ) 4000 hodin nebo 1 ampér 4 hodiny */ ) vydrží cca 6 hodin „zábavy“. Mobil tedy odebírá 4000/6= 666 mA při 4.8V ( Výkon = proud*napětí) je 3.2W.

       3.2 W je velmi optimistický výsledek, protože napětí baterie se časem ( vybíjením ) lehce snižuje … Tento výkon je počítán za situace, kdy svítí displej, a buď brouzdáte internetem nebo jinak aktivně mobil využíváte.

       Mobil položený na stolku se zapnutými SIM, WiFi vydrží funkční ( než se baterie vybije ) i týden. Takže 2W cha cha

       Odpověď
       • cha cha si nech, ty počítáš příkon a výkon, ale původní čísla odhadem hovořila o SAR, tedy W/Kg. cha cha

        Odpověď
       • https://cs.wikipedia.org/wiki/Specifická_míra_absorpce

        Odpověď
    • Magnus Maximus 17.12.2017 o 11:51

     Tak s tím naprosto souhlasím. Nikdo mě nepřesvědčí o tom, že různá ta záření ať už z Wi-Fi nebo telefonů apod. jsou neškodná. Podívejte se na prudký nárůst rakovin všeho druhu, a to u čím dál mladších ročníků. A vše se svádí na kouření. Ano, proti škodlivosti kouření nemám námitek. Ale dnes kouří zlomek populace než třeba před 60 lety. Ale přitom rakovin je více. K tomu určitě přistupují éčka v potravinách. Tráví nás jak se dá, a to na všech frontách.

     Odpověď
  • Odložte facebook
   Mainstream – Exmanažer Facebooku: Sociální média jsou sračky. Prostě vás programují
   Webový systém Facebook měl k červnu 2017 dvě miliardy aktivních uživatelů.

   Sociální média ničí základy fungování společnosti a lidé by si od nich měli dát pauzu. Takto se během vystoupení na Stanfordské univerzitě vyjádřil bývalý viceprezident společnosti Facebook pro růst uživatelské komunity Chamath Palihapitiya. Dodal, že za to, jaké prostředí pomohl vytvořit, cítí obrovskou vinu.
   https://www.tyden.cz/rubriky/media/internet/exmanazer-facebooku-socialni-media-jsou-sracky-proste-vas-programuji_458586.html

   Odpověď
   • Cico Ciciak 18.12.2017 o 0:52

    No hej, lenže keď ten článok ukážeš človekovi, ktorý pokladá za sociálne média aj tzv. konšpiratívne weby (údajnú ruskú propagandu), tak mu dáš do ruky ďalší „argument“, na základe ktorého bude
    ešte viac odmietať alternatívne médiá.
    Ten článok tiež ide brať aj ako určité negatívne „okno Ovetona“, aj ako útok na Facebook, t.j. americkú regionálnu/štátnu „elitu“ (za predpokladu ak som správne FB zaradil k americkej „elite“).

    Odpověď
 14. Vzpomínáte?

  lcc 30. september 2015 o 19:35

  Tak Rusko spravilo tu tragickú chybu a nechalo sa vtiahnuť do druhého Afganistanu. Denne budeme zaplavovani správami o 100 a 1000coch mŕtvych žien a detí, ktoré zahynuli pri náletoch. Médiá roznesu Rusko na kopytach. Rusko sa nepoucilo a ťažko zaplatí. Putin si týmto podpísal ortieľ. Ako malý chlapec sa nechal vtiahnuť do konfliktu, ktorý nemôže nikdy vyhrať. Zase raz USA dosiahli čo chceli.

  lcc 30. september 2015 o 20:07

  Ty nie si moc v obraze. Médiá z Rusov urobia vrahov nevinných žien a detí. Dnes to už začalo v správach. Doteraz sa snažili mať image “dobrých “, teraz to posrali, západ si zgustne, na toto čakali. Verejnosť to ako v prípade Vietnamu nestravi. Od teraz sa začal pád Putina. zapis si to za uši ty dilino.

  lcc 30. september 2015 o 20:35

  V tom je umenie politiky…….. boli vmanevrovani do situácie, kedy iné robiť nemohli. Vykrikuju ako Porosenko vraždí ľudí na Donbase, teraz budú médiá to isté písať u Rusoch. Veľká chyba, veľká. Pripravili sa o morálne právo niečo vyčítať Ukrajine. Darmo každy národ má urcite vzorce správania a myslenia. USA vedeli presne ako budú Rusi reagovať. Je to cele len dobre zahrana dráma zo strany USA, Rusi možno sú dobrí sachysti, ale zlí herci. Ak by sa dal konflikt v Sýrii vyhrať, boli by vyhrali už v Afganistane. Západ jedná chladne, Rusi emocionálne. US stratégiovia typu Brzezinskeho to vedia. Stalin sa musí v hrobe obracať, akých volov po sebe zanechal.

  lcc 30. september 2015 o 21:52

  Inak túto stránku môžete zrušiť., Rusko samé práve svojim počinom znegovalo celú vašu teóriu DVTR i KSB Došlo vám to vôbec?

  lcc 30. september 2015 o 23:46

  No vidíš, nakoniec mi dáš za pravdu . Mozgové trusty na oboch stranách konfliktu sa snažia vyvodiť závery z toho čo sa práve deje , komu čo ublíži a čo prospeje a vy tu s ľahkosťou “ranního ptáčete” viete , že ako bude Rusko na tom super. Do prdele, že vám ten Friedman nezatelefonuje !!!! Friedman nie je žiadna nula ,aj keď podľa tunajších je to piate kolo u vozu.

  Ápropo Friedman ………v tom jeho rozhovore je povedané všetko, tam je alfa a omega všetkého , netreba riešiť GP a DVTR a iné kraviny. Friedman jasne povedal o čo ide USA, bez zatajovania, otvorene. Mohol si to dovoliť len preto, že ich to neohrozí. Tak majú situáciu v moci,že otvorene prehlásia, že najväčšou traumou pre USA by bolo spojenie Nemecka a Ruska . To znamená, že tomu vedia zabrániť.A Rusko s tým nepohne. Ukrajina je toho dôkazom. Aj kauza VW je toho dôkazom. To všetko sú pripravené kroky , rôzne varianty .

  TauRus 1. október 2015 o 0:36

  Icc, už jsi vytvářel “zaručené prognózy, Dost mi připomínáš Petra. Nejste jedna a tatáž osoba? Nebo aspoň dvojčata? Jako kdyby jste si od sebe opisovali:

  „lcc | 26.02.2014
  Problem tu je ten , ze akekolvek kriticke,resp.triezve hodnotenie je automatiky hodnotene ako negativne. Tu sa nosi len optimisticke ,nekritcke uvazovanie. Pripadam si ako Alenka v risi snov. Zatial som nenasiel jediny pozitivny signal,ktory nasvedcoval,ze situacia sa meni. Eeste aj na Kryme je to problematicke a nejednoznacne. Nejaka previerka pohotovosi nariadena Putnom vobec nic neznamena. Cokolvek by sa Rusko pokusilo urobit,bude oznacene ako agresor. To nebudu riskovat,na to nemaju gule. Je to mlatenie slamu. Ukrajina je stratena nateraz, to ci sa potom vplyvom ekonomickych potiazi raz navrati k Rusku je vo hviezdach. Zatial vstko nasvedcuje tomu, USA rozohrali skvelu sachovu partiu a to na vsetkych frontoch,v Syrii kde chystaju velky protiutok,vo Venezuele,kde su uz tiez mrtvi. Z Ruskej strany to nevyzera ani len na remizu.To nie je pesimizmus,to je realita.“
  Více zde: http://leva-net.webnode.cz/products/zmena-scenare-na-ukrajine/

  No vidíš, a dnes opět dvacet pět, to biš nekritické přeceňování USA schopnosti, podceňování Ruska a vysmívání se “naivním” oponentům…

  P.S. Pentagon už popřel, že by mluvil o mrtvých civilistech po ruských zásazích v Sýrii, v OSN přiznali, že použili neprověřenou informací. I kdo jím po tom všem bude ještě věřit? Už teď nevěří, stačí se podívat do diskuze na Novinkách.cz.

  Odpověď
  • Oracle 911 16.12.2017 o 23:40

   Petrovi pritakával nielen Icc ale aj Jester…

   Odpověď
   • Interbulo 17.12.2017 o 0:03

    A kde sa tie hoväda dnes skrývajú? Prepáčte za hrubší tón.

    Odpověď
    • právě, ten hrubší tón je v posledních dnech nějak častý. Zbytečně to provokuje roztržky a zaneřáďuje diskusi.

     Odpověď
    • Souhlas s eM, podobný tón je vždy kontraproduktivní.

     Odpověď
  • Je dobré si občas udělat takovou rekapitulací. I pro Icc, Petra nebo Jesetra a dalších by to mohlo být hodně poučné. :)

   Odpověď
   • Souhlas. To listování archivem diskusí je občas zajímavé, třeba osobní vývoj diskutujících. Když jsem zahlédl pár příspěvků Júliuse z roku 2015, tak mě jen napadlo „kdo ho ukradl“ popřípadě „co se mu stalo“, od té doby… každý může posoudit sám:

    Július 30. september 2015 o 22:01

    Icc – Peter,
    pozri na to takto. Všetky tie tvoje námietky, že Rusko urobilo chybu teraz v Sýrií a tvoje dovody už boli dávno analyzované Ruskom, veď majú vlastné analytické teamy a ešte skor ako sa tam rozhodli ísť.Politika Ruska je založená na geostrategických záujmoch. Je to Krym a teraz je to Sýria a v oboch sú ruské základne. Až sa Putin tak rozhodol urobiť, tak mal svoje dovody a tvoje námietky na tom nič nezmenia.Či je to omyl alebo nie ukáže až budúcnosť.Mediálne prostitútky západu budú stále Rusko špiniť. Na zásah Ruska v Sýrií má Putin na svojej strane medzinárodné právo a pozvanie legitímnej syrskej vlády.A uvedom si jedno, Rusko nie je odkázané na západnú mediálnu mienku a nerobí politiku podĺa toho, čo tam píšu mediálni prostitúti.Na Ukrajinu Rusko nebolo pozvané, aby zasiahlo.Do Sýrie bolo pozvané.Žiadna pasca nesklapla, keď už teraz je zapojená Čína a ďalšie štáty. Nebude z toho žiadny druhý Afganistan.Čas ukáže, kto z nás má pravdu.A nezabudni, že západný mediálny vplyv klesá a doveruje mu čoraz menej ľudí aj v západných krajinách.

    Július 1. október 2015 o 10:02

    Peter, nerob zo seba vola a trocha sa kroť…) Ukrajina sa stala práve pre taktiku Ruska, ktorá je zdĺhavejšia, lebo nie je zameraná na priamu agresiu a chaos, ako používajú amíci. Teória chaosu bola vypracovaná na mieru USA a pre ich potreby. Lenže pokiaľ sa im nepodarí ju dlhodobo uplatňovať a meniť režimy na dlhé obdobia vo svoj prospech, tak im nepomože, iba krátkodobo. A to nebude stačiť. Čo má cenu je dlhodobé riešenie. A vidieť to, že sa im nedarí tak, ako by si želali, napríklad v Arménsku im nevyšla farebná revolúcia, v Číne, na Ukrajine je to zamrazené a tiež ešte nevyhrali, v Líbyií a Egypte to tiež vrie, atď. Rusko novú taktiku uplatňuje len od Putina, a to je iba 15 rokov, Pritom sa čakalo,k že Rusko už dnes nebude existovať. A ako vidíš, nielenže existuje, ale tvrdo sa bráni USA a má aj víťazstvá. Takže trocha uvažuj, keď nechápeš, aký boj hrá Putin a jeho Rusko s inými štátmi proti hegemónií USA, tak je to tvoj problém.

    Odpověď
    • V tejto retrospektíve – naozaj ide o jedného a toho istého „Júliusa“? čo sa mu stalo?

     Odpověď
     • Oracle 911 17.12.2017 o 8:34

      Posadol ho egregriálny bes…

      Odpověď
    • No… právě pro „toto“ je mi moc líto – Julka a toho, co se „najednou“ stalo. Julek mohl být přínosem pro naší diskusi – hlavně v otázkách hodnocení náboženství. To mohla být jeho parketa, pokud by se dokázal přenést přes „církevní dogma“. Škoda…

     Odpověď
     • uletelo mu ego to je cele
      nikto na svete ti neprizna ze cely zivot veril a travil v sekte
      namiesto toho aby takyto ludia ukazali svoju nabozensku,ideovu velkost tak sa utiekaju k egoistickym praktikam-ohovaranie,nenavist,zloba.. ake nabozenske spravanie…..
      vsetci pandrlaci na internete co sa ohanaju nabozenstvom su rovnaki, vsetko ako cez kopirak-odcituje ti nabozenske texty,zahrnie ta vedomostami a ked mu slapnes na ego tak chrli nenavist,zlo a nalepkuje,odsudzuje,ponizuje…ake bozske,ake nabozenske..
      dakujem neprosim taketo induvidua nech sa to tyka akehokolvek nabozenstva, oni si ani neuvedomuju aku velku antihodnotu davaju tomu comu tak slepo veria

      Odpověď
    • Hox: „To listování archivem diskusí je občas zajímavé, třeba osobní vývoj diskutujících.“
     Tak to je asi ten najzaujímavejší pozorovania hodný atribút virtuálnej „diskusie“ :-)

     Odpověď
  • Tony Clifton 17.12.2017 o 2:07

   Vzpomínáme, vzpomínáme:

   Jamail Yareshi 4. september 2016 o 19:59
   ..so zaujmom toto dianie – vyklad islamu – sledujem uz velmi dlhu dobu. Toto bol zasadny a dolezity uder wahabismu a takfirismu na medzinarodnom polu ( na ktory som naozaj dlho cakal a veril ze pride) a konecne byla zasadne zosilnena matricia spravneho vnimania islamu v ramci sveta, ako nabozenstva milosrdenstvia, lasky, rovnosti a spravodlivosti – systemu zákonov a predpisov, ktere meni cloveka k lepsiemu – ku obrazu laskaveho Allaha. Verim ze tak bolo ucinene v ten najlepsie nacasovany okamih vo spolecnej rezii z gosudarom. :)

   Odpověď
  • Tony Clifton 17.12.2017 o 2:33

   https://www.emimino.cz/diskuse/problem-migrace-do-eu-229506/strankovani/4700/

   TauRus 7.4.2017 o 12:58

   Cena dolaru jde dolů, ropy – nahoru!
   Odpověď

   Jamail Yareshi 7.4.2017 o 13:05

   prirodzene, to sa dalo ocakavat
   Odpověď

   peter 7.4.2017 o 12:55

   Citam v nytimes, ze Trump a T-rex neupozornili Rusko. Pentagon tvrdi, ze ano. Bohus by povedal“jezis maria to je bordel“. Alebo som to zle prelozil? Kto to kurna v US riadi?
   Odpověď

   Jamail Yareshi 7.4.2017 o 13:04

   …..nebojte sa, vsetko prebieha vo vzaujemnoj suhre, mainstream sa potrebuje predviest a Trump potrebuje politicku ustojcivost – no a europski podpindosovia ztratia posledne zbytky sebakontroly a zacnu vystrajat, proces de-podpindosacie Europy sa moze rozbehnut naplno……v zaujmu Europy samotnej.
   Vsjo idot charaso……
   Odpověď
   peter 7.4.2017 o 13:09

   Ano, ano len je to trosku priehladne. Ludia na forach diskutuju o co ide Trumpovi a podobne blbosti :)Trump to prezentuje ako svoju akciu, ale pentagon robi nieco ine? Dava informacie ake? :) proste bordel v USA

   Odpověď???

   Odpověď
   • Tony Clifton 17.12.2017 o 3:28

    …….netreba brat vazne ! (?)
    Jamail Yareshi | 17.06.2016

    …mozno ide o stav extazie ci deliria….., mozete mi prezradit co si pred tym slahnuli?..velmi by ma to zaujimalo, mozno by som to aplikoval na mojich kralikov pred odchodom na patelku

    Odpověď
  • Tony Clifton 17.12.2017 o 4:03

   Jox 12. august 2016 o 14:53
   Aspon bolo vidno, že jeden č lovek používa nicky peter, petrus, jamail a rado.podľa mňa tá vydráždená téma pokračovala u tohto jedinca kvôli diskusii na levanete a potom tu ku članku o technologii pisania svätého písma a mojmu zážitku s popisom technologie krstu.

   Odpoveď
   andrej 12. august 2016 o 15:08
   jox bol by na teba nejaky kontakt prosim ?
   mam par otazok ohladom tonglen
   dakujem

   Odpoveď
   Jox 12. august 2016 o 15:27
   Andrej môžeš napísať na mimo téma a ak chceš vedieť viac človek, ktoré veľa z týchto vecí organizuje má nick Ivan Ivanov na fejzúku ma ako fotky psa a mačku, ten Ti bude vedieť dať aj konkrétny tréning. So mnou len anonymne, bohužiaĺ doba si to vyžaduje…

   Odpověď
  • To je počteníčko, děkuji za připomenutí. Ty úvahy o „druhém Afghánistánu“ byly časté i u mých rusofobních kolegů v práci. Dnes se k tomuto tématu moc nemají a snaží se hrát „olympijskou kartu“. Už teď se dobře bavím.

   Všechno se zkrátka děje tím nejlepším možným způsobem při té míře morálky a etiky, která je vlastní všem účastníkům procesu.

   Odpověď
 15. Betlémské světlo je v Česku. Skauti ho dovezli vlakem z Vídně

  Betlémské světlo, jeden z novodobých symbolů Vánoc, dorazilo do Česka. Z Vídně je krátce po půl sedmé večer přivezli rychlíkem Joseph Haydn skauti do Brna. V neděli skauti přinesou světlo do katedrál v Praze, Brně i Olomouci, aby je poté znovu vlakem rozvedli po celé České republice.

  https://www.novinky.cz/domaci/458071-betlemske-svetlo-je-v-cesku-skauti-ho-dovezli-vlakem-z-vidne.html

  Odpověď
  • Putinovec 16.12.2017 o 22:44

   Skauti jsou dnes nepřátelskou organizací.https://www.google.cz/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwitqLuYwI_YAhXsPZoKHZs4CbwQFggoMAA&url=http%3A%2F%2Fwww.white-media.info%2Fskauti_druha_antifa.html&usg=AOvVaw1dBjUOI3ZzECjPdumX7fzO

   Odpověď
   • a vzdycky byli

    Odpověď
    • Taky si myslím…

     Wikipedie:

     „Skauting vznikl v roce 1907 v Anglii na základě myšlenek zakladatele Roberta Baden-Powella, významného britského generála, hrdiny druhé búrské války. Hnutí se postupně šířilo do dalších států a bylo také ovlivňováno dalšími osobnostmi (např. Ernest Thompson Seton ve Spojených státech).“

     Cojeco.cz :
     Druhá búrská válka
     Ozbrojený konflikt mezi Velkou Británií a jihoafrickými búrskými republikami (1899–1902). Po první búrské válce byla roku 1887 v horách na búrském území objevena naleziště zlata, což vedlo k přílivu zlatokopů z Británie. Búrská vláda jim odmítala udělit občanství a občanská práva, na což Británie reagovala posilováním vojenských posádek v jižní Africe. Napětí postupně rostlo, boje zahájili Búrové poté, co Británie odmítla odsunout své jednotky umístěné v blízkosti búrských hranic. V první fázi války Britové utrpěli několik porážek (u Ladysmithu, Kimberley a Mafekingu), situaci na frontě změnil až příchod posil pod vedením lorda Kitchenera. Búrové se poté během roku 1900 uchýlili k partyzánské válce, Kitchener v boji proti nim začal používat taktiku spálené země a systematicky ničil jejich farmy. Poprvé v dějinách byly zřízeny koncentrační tábory, do kterých byla internována většina búrských civilistů (za tyto postupy byl Kitchener později kritizován). V květnu 1902 Búrové kapitulovali, 31.5. pak byla uzavřena mírová smlouva v Vereenigingu. Búrské republiky na jejím základě zanikly a byly začleněny do britské koloniální říše. Tento fakt byl kompenzován slibem samosprávy, který byl částečně splněn roku 1910 vytvořením dominia nazvaného Jihoafrická unie.

     Odpověď
     • https://cs.wikipedia.org/wiki/Robert_Baden-Powell

      Odpověď
      • Interbulo 17.12.2017 o 0:07

       Skauti vždy boli 5.-ta kolóna, Spracovávajú mladé duše na spôsob scientistov, sektári!

       Odpověď
       • Toto je strašně zjednodušené a ploché vyjádření.

        Odpověď
        • Ano taky si myslím, mám v okolí krásný příklad skautů, už jsem ho sem dával. Trhli se od tradiční organizace už dávno a vychovávají děti aby se o sebe uměly postarat, aby pomáhaly, aby se vyznaly v historii, přírodě atd.

         Odpověď
 16. Dne odpoledne jsem v centru města v Husově ulici viděla Geerta Wilderse jak šli s manželkou zavěšeni do sebe směrem ke Karlovu mostu. Je to usměvavý sympaťák. Považuju to za dobré znamení, že jsem je potkala.

  Odpověď
  • Možno bol tiež na stretnutí… (Okamura, Le Pen)

   Odpověď
   • Interbulo 17.12.2017 o 0:10

    Ozaj, som zvedavý, čo hovorili. Zatiaľ boli videá bez prekladu.

    Odpověď
   • Myslím, že určitě tu byl na tomto setkání a v odpoledních hodinách si šel prohlédnou vánoční Prahu.

    Odpověď
 17. Tisková konference Putina.
  ¨
  Zdá se mi, že této tiskovce zde bylo věnováno málo času. Přitom, v mnoha věcech byla zásadní.
  Tiskovku vysílala mnoha světová média online se simultánním tlumočením, dokonce i v Čechách nebo CNN. Dříve bylo praxi tuto pravidelnou tiskovou konferencí buď jen komentovat ve specifickém klíči, který umožňoval překroucení významu Putinových slov s jeho následnou démonizací anebo ukazovat jen úryvky konference, takové, které při správném podání vyznívaly tak, že v Rusku je všechno špatně, lid trpí, vláda nic nedělá.
  Při zveřejnění celé konference, si divák vytváří úsudek sám a prostor k manipulací společnosti se téměř rovná nule. Mimochodem, museli jste si všimnout, že komentářů k této konferenci v českém mediálním prostoru bylo žalostně málo. Jakoby byla snaha, co nejdříve na ní zapomenout.
  Co to znamená, proč došlo k tomu, že světová veřejnost měla možnost uvidět celou konferencí Putina?
  Za prvé, dochází k drastickému sníženi vlivu neokonů (státní elity USA) na světový mediální prostor. Za druhé, svět přiznal lidství Putina, jako nejsilnějšího politika současné doby, bez kterého není možné dnes vyřešit žádný světový problém.
  USA, jako hlavní aspirant na světového hegemona svojí válku s Ruskem prohrál. Prohrál jí v Sýrií, kde se dvě velmoci srazily v boji na život a na smrt, a který skončil prohlášením Putina na syrské základně Chmeymim o vítězství ruských a syrských sil nad ISIL (podporovaným USA). Sankce, které vyhlásily USA a podpořily západní státy také nepřivedly k izolací Ruska, spíše naopak, k postupné izolací Ameriky a krizi v západním společenství, především zemích NATO a rozkolu v samotné aliancí. Protože padl mýtus o neporazitelnosti amerických zbraní.
  Tisková konference Putina byla věnována především vnitřním záležitostem Ruska, nicméně, zazněly na ní signály i směrem k světovému společenství. Rusko vychází z krize posilněné a Rusko směřuje do budoucnosti, kterou vidí v rozvoji vědy, techniky, lidského potenciálu a v mírovém soužití všech kultur a národů na planetě.

  V této souvislosti je zajímavá reakce přední světové agentury Bloomberg na tiskovou konferencí Putina:
  „Ruský prezident Vladimir Putin dnes jedná se Západem stejně, jako Západ jednal s pozdním SSSR. USA jednaly se Sovětským svazem jako „vítěz s poraženým“.
  V poslední době znovu přichází na přetřes slib Západu, daný Gorbačevovi po sjednocení Německa o nešíření NATO směrem k hranicím SSSR, který byl Západem porušen. V univerzitě Georga Washingtonu vyhledali a analyzovaly četné, nedávno odtajněné dokumenty, které dokazují, že nejvyšší představitelé USA, Německa a Velké Británie skutečně garantovali Gorbačevovi a Ševarnadze nešíření NATO k ruským hranicím. Přitom, jak sleduje z těchto dokumentů, západní politici měli na myslí země východní Evropy.
  O tom také píše Bloomberg.
  https://russian.rt.com/inotv/2017-12-14/Obozrevatel-Bloomberg-obeshhanie-ne-rasshiryat

  Zajímavá situace – americká univerzita sama hledá a nachází důkazy toho, že Západ porušil své sliby dané posledním čelním představitelům SSSR. A americké noviny o tom čestně informují. Nevídaná upřímnost a sebemrskačství!
  Sami od sebe pozřeli a chtějí přispět ke spravedlivému narovnání vztahu?
  V žádném případě! K pochopení důvodů, proč najednou Západ projevuje takovou starostlivost o napravení starých křivd, je v těchto slovech:
  „Ruský prezident Vladimir Putin dnes jedná se Západem stejně, jako Západ jednal s pozdním SSSR. USA jednaly se Sovětským svazem jako „vítěz s poraženým“.
  Jinými slovy, – Západ přiznal porážku. A nic jiného mu ve světle nových reálií nezbývá, než se pokusit zachránit aspoň část svých výdobytků po porážce SSSR. Aspoň to „atlantické jádro“ – západní Evropu a anglo-saský svět.
  „Ano, ano, jsme vás podvedli, zachovali jsme se nečestně, přiznáváme. Ale aspoň to Německo a západní Evropu nechte v naší sféře vlivu! Vždyť takhle zněly naše dohody!“
  Pozdě. Zapomněli na historickou ZÁKONoMĚRNOST. Ruská civilizace po každé prohrané bitvě nebo v době „smuty“ se smršťuje, jako harmonika nebo pružina, která potom se vymrští takovou sílou, kterou už nikdo nezastaví. Ruská civilizace i když ustupuje, tak stejně jde kupředu. Protože idee spravedlnosti, které nese s sebou ruská civilizace jsou blízké a přijatelné pro každého normálního člověka kdekoli na planetě, bez rozdílů jazyků a vyznání. Pro člověka tvůrčího, pracovitého, nePARAZITA. A takových je na planetě většina.

  Na závěr jsem pro vás vybral video, ve kterém v koncentrované formě jsou ozřejmeny hlavní rozdíly mezi západním a ruským světonázorem, který se neměří ani penězi, ani osobním úspěchem. A proto je blíž k božímu záměru.
  https://vk.com/page-33963853_48666912?z=video-33963853_170846226%2F7f7d6901b11016c375

  P.S. Západ, de facto přiznal porážku, která přivede k přeformátování světa podobnému, jako po porážce Hitlerova Německa. Akorát s tím rozdílem, že ve vítězné koalicí už nebudou země bývalé a současné západní koalice – USA, Velká Británie a Francie. V současné době jen doznívají procesy porážky západní koalice, při kterých vidíme poslední kopance chcípající kobyly – neokonů (státní elity USA). K těm „kopancům“ patří i vyloučení ruského týmu z Olympijských her nebo různé manifestace Sorosovských neziskovek v Evropě.

  Odpověď
  • opr. -vyhledali a analyzovali

   Odpověď
  • Jana z Arku 16.12.2017 o 16:19

   Taure, pěkný a pozitivní
   příspěvek….děkuji

   Odpověď
  • Děkuji!

   Odpověď
  • Interbulo 16.12.2017 o 18:34

   Brilantný súhrn! Viď aj dnešné video s p.Pjakinom v preklade pani Irenky, za ktoré jej srdečne ďakujem! Ináč, po toľkých reláciách, napočúvaných, som zistil, že už ten preklad, až tak nepotrebujem, sem, tam si ním vypomôžem.

   Odpověď
  • Já bych řekl, že rozumnější lidi na Západě si uvědomují, že budou v dohledné době potřeboval dobré vztahy s Ruskem. Jak USA tak západní Evropa, každý z trochu jiných důvodů.
   A uvědomují si, že jejich minulé vlády napáchaly vůči Rusům mnoho zla a špinavostí.
   Je jim jasné, že Rusové nezapomněli a pokud s nimi budou chtít něco dohodnout, tak budou muset přiznat, že se stala křivda, omluvit se a nabídnout nějakou kompenzaci.
   Teprve potom až to Rusové akceptují a stráví tak s nimi bude možná další debata.

   Anebo je to další kolo finty na ošulení Rusů, ale v tom případě je to předem odsouzeno k neúspěchu, protože oni nejsou tak pitomí a pamatují si co se dělo a jaké to mělo důsledky.
   Po omluvných slovech budou žádat konkrétní činy k nápravě situace a teprve potom budou k něčemu ochotni.

   Odpověď
  • Já všem děkují, že jste měli s mým příspěvkem takovou trpělivost. :)

   Odpověď
   • Oracle 911 16.12.2017 o 20:00

    Čo si myslíš, naplní sa moja predpoveď o Jalte 2.0 v Prahe? :)

    Odpověď
    • Ori- ja si myslim,ze naplni
     a ked si spomenieš na sen jox- sochy , Praha
     tak to tomu tiež nasvedčuje

     Odpověď
     • Oracle 911 16.12.2017 o 20:37

      Viem, že to bol prorocký sen len, kedy a či vôbec sa to udeje?

      Odpověď
    • Ori, a kdo by se tam s kým sešel? Někdo kdo je v koalicí s Ruskem nebo vítěz s poraženým?
     Vždyť v této proxy válce Rusko oficiálně nebylo v koalicí s nikým. Svět také není v situací, jako před koncem II. světové – západ & východ.
     Svět se rozpadne na více sfér vlivu a každý si vezme tolik moci, na kolik bude mít schopností.
     Podle KSB – moc je reálná schopnost řízení.
     Pochybují, že Putin se bude s někým domlouvat, jestli přenechá Evropu (západní) Číně nebo Americe. Ten trh se měl konat před několika léty. Což se nestálo. Tudíž dnes, už nebude přesného rozdělení hranic sfér vlivu. Elity západní Evropy se budou snažit plnit zadání GP a spadnout do sféry vlivu Číny. Rusko se bude snažit, aby se tak nestalo, protože do budoucna to pro Rusko znamená velké bezpečnostní riziko. Tudíž Rusko je nuceno se rozšiřovat až do Lissabonu a nedovolit Číňanům převzít „kontrolní balík“. Podobný proces probíhá i na Blízkem východě. Tam, dle plánů GP, měly zvítězit Čína a Írán, což se nestalo, z stejného důvodu – bezpečnostní riziko pro Rusko.
     Takže, něco na způsob Jalty-2 ani nečekám. I když dříve jsem se vyjadřoval jinak, tak dnes jsem dospěl k jinému názoru. Ale je možné, že se v Praze sejde Trump s Putinem, aby třeba projednali stažení amerických vojsk z evropského kontinentu. Je možné, že stáhnou vojska prozatím jen z Východní Evropy a bude to součásti nějaké bezpečnostní rusko-americké dohody. Nevím. Může to jít i bez setkání, jakoby samo sebou. Každopádně, USA a celý svět už musí počítat s novými reáliemi. A ty reálie jsou takové, že USA dnes nejsou schopny bránit Evropu žádnými svými radary, ani raketami „patriot“.
     Vše bylo vyzkoušeno v Sýrií a obě strany vědí, jak se věci mají. A nejen ony. Ví to celý svět.

     Odpověď
     • Oracle 911 16.12.2017 o 20:51

      Takže hovoríš, že nebude Jalta 2.0 ale stretnutie Putin-Trump pod patronátom Zemana je možná.

      Odpověď
      • Fakt nevím. Bude hodně záležet na suverenitě samotného Trumpa. :)

       Odpověď
       • Oracle 911 16.12.2017 o 21:02

        Tak potom to bude, ak dobre rátam tak do 2 rokov. :)

        Odpověď
       • Reagan to s Gorbačovem vyjednal až ve svém druhém období.

        Ta schůzka by mu možná udělala Trumpovi problém v předvolební kampani. … tak uvidíme, zda to půjde rychle (nebo pro nás nepředstavitelně pomalu a budem si muset cca 4 roky počkat).

        Odpověď
     • To je dobrá poznámka. Napadá mě ale, že bude potřeba určité „divadlo“ pro elity GP i neGP, ve kterých bude vyjasněno jak se věci mají aby přestaly tak zmatkovat jako teď.
      Řekněme do doby než to Rusko zvládne plynulým manévrem pohltit. V takovém případě by se taková „vyjasňovací schůzka“ typu Jalta 2.0 konat mohla, a myslím dříve než za dva roky.

      Odpověď
     • Podľa Petra Staneka Planéta bude rozdelená do šiestich blokov v budúcnosti.
      Každý blok bude mať vlastnú valutu.
      Takže Oracle má pravdu ohľadom rušenia USD ako rezervnej globálnej valuty.len nie o dva či tri roky.
      Šesť blokov by malo byť reálne existovať k roku 2054 .takže podľa plánu, USD by nemal byť globálnou valutou v roku 2054.
      Samozrejme treba brať do úvahy ,že proces bude postupný do roku 2054.

      Odpověď
      • Kdepak. Rezervní měna se vytvoří mnohem dříve. Ten horizont roku 2054 by znamenal, že neokoni si udrží vliv až do té doby. To si GP nemůže dovolit.

       Odpověď
       • P.S. A ještě, zachování rezervní měny přímo souvisí s americkou spotřebou, která je velkou zátěží pro ekologií. Trpět dalších skoro 40 let drancování planety nikdo nebude. Rezervní měna zde bude do konce volebního období Putina. GP při takovém zásadním kroku nemá na koho se opřít, kromě Putina.

        Odpověď
        • Do konce příštího volebního období Putina.

         Odpověď
       • Souhlasím. I když Peter Staněk se dobře poslouchá a rozhodně s ním lze v mnoha věcech souhlasit, tento předpoklad mi přijde buďto neaktuální nebo mylný. Navíc tak přesný dlouhodobý předpoklad by to chtělo dost přesně podložit.

        Přežít další desítky let pod vlivem neocons si nemůžeme dovolit nikdo.

        Odpověď
        • eM,
         veď som napísal,že proces bude postupný .a zavŕšený úplne by mal byť okolo roku 2050-2054.cely integračný proces .
         Okolo roku 2042 klesne počet bieleho obyvateľstva v USA pod 50% .čiže už aj z tohto je jasné ,že biele/+sionisti ? / obyvateľstvo bude mať v budúcnosti iné problémy .aj možno také ,aby si udržali v rukách riadenie USA na dnešnej úrovni .

         Odpověď
         • JAk říkám, to je dost neaktuální podle mne.
          Když by šlo vše podle STARÝCH not GP, potom by se to tak asi vyvinulo, ale tyhle notičky se úplně změnily příchodem Putina na scénu a nerozdělením RF na surovinové přívěsky, jestli to chápu dobře.

          Odpověď
          • Oracle 911 17.12.2017 o 11:04

           Chápeš to dobre ale v starých notách bol aj krach na burzách v 1998. :)

           Odpověď
           • Jo tak do toho nevidím, monetární systém je spíš tvoje parketa :-)

            Odpověď
            • Oracle 911 17.12.2017 o 12:51

             Namiesto toho, bol krach v roku 2000 t.j. okolo nástupu Busha Jr.

       • Stanek sa nezaoberal v tom videu myslím vôbec USD /ja som možno videl len časť jeho videa/
        K tomu roku 2054 alebo okolo 2050 už nebude USD rezervná valuta.takže je samozrejmé,že konkrétne ohľadom USD ,rezervná valuta už nemusí byť omnoho skorej .
        Ten rok 2054 treba asi chápať ,že budú zavŕšené integračné zoskupenia ,centrá riadenia .
        Cez týchto šesť blokov pravdepodobne Globalisti sa pokúsia neumožniť vznik nových USA ,ktoré by sa im opäť pokúšali vymknúť spod kontroly/to Stanek nepovedal /
        A každý blok by mal byť zdrojovo sebestačný .

        Odpověď
      • Oracle 911 16.12.2017 o 23:21

       Čína podniká konkrétne kroky: od ropných futures v RMB, cez CIPS (alternatíva k SWIFT), ktorý používa RMB a Ruble až po zlaté futures v RMB. Takže ja sa pýtam, že kde si bol doteraz, lebo články o týchto veciach som sem pravidelne dával?!

       Odpověď
       • Oracle ,
        2050-2054 -zavrsenie integrácie šiestich blokov na Planete ,šesť centier Riadenia už bude fungovať .nie že USD až v roku 2054 presne prestane fungovať ako globálna valuta .
        navyše si pozri aká bude skladba obyvateľstva v USA okolo roku 2042,
        http://sk.metapedia.org/wiki/Spojené_štáty_americké

        Odpověď
        • Oracle 911 17.12.2017 o 0:48

         Mal si to presnejšie formulovať…

         Odpověď
      • Nevím kdo to je Petr STANEK, ale o tom plánovaném rozdělení světa se dali sehnat informace před 20 lety. A jsou to plány NWO.

       Odpověď
       • dej na youtube hledat „Otvorená myseľ a srdce – Peter Staněk“
        docela se to dá poslouchat.

        Odpověď
       • Six,
        Prof.Perer Stanek , ekonomický ústav SAV.
        Je aj prognostik ,ako aj prezident Zeman je z prognosťáku .
        Bol poradca V.Mečiara 1994-1998.
        V prvých dvoch Ficovych vládach bol tiež ekonomicky poradca .
        http://www.ekonom.sav.sk/sk/pracovnici/peter-stanek
        http://panobcan.sk/tag/prof-peter-stanek-csc/
        alebo skús si pozrieť :
        Vratimovsky seminár

        Odpověď
     • Interbulo 17.12.2017 o 0:18

      Asi tak!

      Odpověď
   • TauRus: Četl se dobře a jde o podstatné informace, takže spíše díky za tvůj čas při jeho psaní. :)

    Odpověď
    • Rádo se stalo. Při tom psaní si tříbím i svoje vlastní myšlenky. :)

     Odpověď
  • Ďakujem za pozitívny súhrn. Verím, že ten Lisabon – Vladivostok vyjde. Je to aj v našom bezpečnostnom záujme – do budúcna. Už je naozaj potrebné eliminovať všetky potenciálne hrozby do budúcna, ktoré bude možné, lebo sa znovu bude všetko točiť dookola. No a dokedy? Dokedy by sme to vládali ustáť? My, slovanské národy, obyčajní ľudia, ktorí veria, čakajú, že raz bude lepšie. Mladé generácie už nemajú skúsenosť so socializmom, aj keď nedokonalým. Budú schopní ubrániť sa, keď tu už nebudú „socialistické“ generácie?
   Ja len sledujem, či nespúšťajú kalifát alebo nacistický – Brejvik projekt. Pokým niet ani jedného ani druhého, je dobre pre Európu aj pre nás. Situácia zatiaľ zrejme neumožňuje ani jedno ani druhé. Čas nahráva Rusku, a KSB.

   Odpověď
   • Interbulo 17.12.2017 o 0:22

    Jasné, dokonca Rusku pomáha čas! Čas je prevít!

    Odpověď
  • Vďaka Taurus. Ešte by som dodal, že tá rekapitulácia dokumentov, ohľadom sľubov Gorbačovovi, je počinom v riečišti globálnych elít. Kým štátna elita USA ešte stále vsádza na zvrhnutie Putina po voľbách pred MS, ako to bolo vysvetlené v poslednej Otázke/Odpovedi, tak globálne elity sa snažia hasiť tento problém, lebo Putina potrebujú na riešenie globálnych otázok, keďže ich kádre dosadené v krajinách, ktoré majú hrať kľúčové riadiace úlohy v globálnych procesoch, svoju úlohu nezvládajú ako by mali. Pritom globalistom samozrejme nevyhovuje, že Putin si razí úspešne svoju globálnu politiku, tak ho podľa možností brzdia.
   To zverejnenie prísľubu, je jednak to, čo hovoríš, t.j. snaha vyťažiť nejaké devízy pre seba, a zároveň je to ďalšie poleno pod nohy neokonom. Takéto informácie znižujú dôveru západu v razení tej agresívnej politiky, ktorá bola stvárňovaná od Busha staršieho až po Obamu. Takže pax amerikana sa pomaly odpisuje, a usa idú podľa scenára perestrojky.

   K tým kopancom zomierajúcej kobyly by som pridal aj zotrvačnosť vojsk usa v línii starých plánov. Totiž sú informácie, že že ISILakov prevážajú do Afganistanu, a tam ich chcú ďalej trénovať, vytvoriť novú sýrsku slobodnú armádu:
   https://vz.ru/politics/2017/12/16/899893.html
   Lenže tento projekt podľa mňa nemá potenciál reálne uspieť. NATO sa pomaly rozpadá, Europa sa od USA pomaly odkláňa. Takže podobné projekty ich môžu nanajvýš vyčerpať, a Trump môže časom Pentagonu demonštrovať neefektívnosť takýchto plánov a pokračovať v čistkách. Z rovnakého súdka môžu byť aj tie reči, o plánoch USA navýšiť vojenský rozpočet. Myslím, že tým len vyvolá ešte väčšie znepokojenie a obavy u svojich zahraničných partnerov. Trump sa navonok chová ako nespoľahlivý a nevypočitateľný partner, ale to je len súčasť plánu na izolovanie usa a demontáž pax amerikana.

   Odpověď
   • Díky, Jardobe za doplnění. Ano, je to tak, jak píšeš, za odtajněním dokumentů stojí globální elity. I když to zvenčí vypadá, jako neskutečná schizofrenie, v Americe probíhají dva paralelní procesy, řízené globálními elitami a neokony, i když vliv posledních na mezinárodní politiku výrazně oslabil.
    Hezky se to projevilo na téže tiskovce, když americká novinářka položila Putinovi otázku, zda Rusko bude pomáhat Americe vyřešit konflikt se Severní Koreí. Putin jí odpověděl něco v tom smyslu: „Jste divní lidé, Američané. Nejdříve nás zařadíte do jedné „osy zla“, spolu s Íránem a Severní Koreou, pak na nás uvalíte sankce a pak po nás žádáte, abychom vám pomáhali se Severní Koreou a jejím jaderným potenciálem. :)
    Kdo z principu odmítá globální, nadstátní řízení, v životě nepochopí, proč politici USA jednají, jako smyslů zbavení. Kdo chápe princip konceptuální moci ví, že do „osy zla“ Rusko zařadila americká státní elita, sankce uvalila také ona, ale o pomoc v otázce Severní Koreí žádají globální elity, část z kterých také žije v Americe.
    Též souhlasím, že otázka Afgánistánu se v nejbližší době bude muset také řešit, spolu s Libyí. Afgánská vláda dokonce sama žádá Rusko o pomoc při likvidací teroristických skupin. A na téže tiskovce Putin o Afghánistánu mluvil v tom smyslu, že bez mezinárodní pomoci Afghánistán svoje problémy sám nezvládne. Ovšem to nesmí být taková „pomoc“, jakou mu poskytují neokoni – stěhování zbytku jednotek ISIL na území Afgánistánu.
    Na tiskové konferencí Putin též pochválil Trumpa za jeho ekonomické úspěchy a úspěchy v oblasti reforem. Ale západní tisk si nepovšiml, že hned druhý den Trump volal Putinovi a děkoval mu za slova uznání.

    Odpověď
  • Česká tv odvysílala část, pak uvedla že celá konference bude v archívu. V archívu je ale nějak černo, nějaká závada, nebo co si o tom myslet?
   http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10997918455-mimoradne-porady-ct24/217411034000119-vyrocni-tiskova-konference-ruskeho-prezidenta-vladimira-putina

   Odpověď
   • Pak jedině spojit toto ruské video
    https://www.youtube.com/watch?v=96aZjH_sAdA&feature=youtu.be
    a z české televize k němu brát jen zvuk se simultáním tlumočeněním

    Odpověď
  • Děkuji za tenhle pozitívní souhrn a přeji mírové nebe nad hlavou všem lidem.

   Odpověď
  • „v Sýrií,
   kde se dvě velmoci srazily“
   http://www.presos.org.es/wp-content/uploads/2017/12/siriabandera.jpg
   Desfilan soldados rusos ante sirios
   con bandera -vlajka s kosákom a kladivom-
   la hoz y el martillo.

   Odpověď
 18. Pjakin česky
  https://www.youtube.com/watch?v=Vo3zHFXJ3Ts

  Odpověď
 19. Odpis juvenilky?:
  https://www.novinky.cz/domaci/457947-nema-laskyplne-emoce-napsala-o-matce-pracovnice-socialky-videla-ji-jednou.html

  konkrétní případ nehodlám hodnotit, ale procesně to poukazuje na příliš jednoduché hodnocení sociálky při rozhodování.

  Odpověď
  • Oracle 911 16.12.2017 o 13:05

   Mám odpovedať na rečnícku otázku? ;)

   Odpověď
  • Já bych řekl i odpis školského vzdělávacího systému kádrů řízení státu:
   https://www.youtube.com/watch?v=ifQ4Z1LhF-8

   Odpověď
 20. Další odpis USA.
  Hodně zbraní IS pocházelo z amerických a saúdských dodávek syrské opozici.

  https://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-vychod/458023-hodne-zbrani-is-pochazelo-z-americkych-a-saudskych-dodavek-syrske-opozici.html

  Odpověď
  • Oracle 911 16.12.2017 o 11:57

   Nielen SŠA ale aj SA.

   Odpověď
 21. Jamail Yareshi 16.12.2017 o 10:13

  „Mír prostřednictvím síly“

  http://www.eurasia24.cz/analyzy/item/2685-mekkou-silu-uz-americe-nikdo-neveri-nastava-doba-pravdy-a-brutality

  Měkce to nepůjde !
  Kapitalismus po likvidaci jediné životaschopné moderní civilizační alternativy uvrhl planetu do spirály globální barbarizace a mentální degradace, jejímž výplodem jsou jedinci jako Clintonová nebo Trump. Neméně bezohlední, egoističtí, hrubí, citově otupělí, agresivní a vyšinutí, než jakými byli vůdci mocností před sto lety.

  Mír prostřednictvím síly !
  Mocenští předatvitelé SŠA (globální predátor) chtějí šířit svůj vliv zcela mimo rámec práva, nejen mezinárodního, ale i amerického, tedy právem vojensky „nejsilnějšího“ (na 6. prioritě)

  Jak tomu bude v praxi, ukazuje syrský „pilotní projekt“:

  1) Po psy-ops přípravě vysadíme na zájmovém území vojsko, aniž bychom se kohokoliv ptali – ale budeme to popírat.
  2) Když už to nebude možné ututlat, přiznáme, že tam máme tisíce vojáků a nastavěné základny, ale budeme opakovat, že na to prostě máme právo a tečka.
  3) Když se k nám kterýkoliv „revizionista“ jen přiblíží, obviníme ho, že „přeletěl řeku“ a tím „narušil náš vzdušný prostor“ a případně ho sestřelíme.

  Přesně takto si Američané v Sýrii počínají (jak dokazují i poslední incidenty s provokacemi ruských bitevníků americkými Raptory). A navzdory ruskému vítězství nemůže být pochyb, že si tam uhájili dost „svého suverénního území“ – nejméně 30%.
  A ejhle, světe čum s otevřenou hubou – vyšlo to a hlavně funguje to !!! ….. ;-)

  Želam mier v dusiach vsetkym skutocnym slovanskym nerabom

  Odpověď
  • Blbost a ne analýza.

   Odpověď
   • Jamail Yareshi 16.12.2017 o 11:02

    ….iba konstatacia realnej skutocnosti, skutocny vysledok bijuci viditelne vsade do ocu – ste azda slepy ?
    „Blbost“ to moze povedat iba iformacne slepy ci kto zamerne nechce uvidiet – to je pak azda o niecom inom….. :-O

    Odpověď
    • Oracle 911 16.12.2017 o 11:13

     Aj ja mám výhrady k tomuto príspevku, konkrétne:
     -faktologické chyby;
     -samé fakty ale chýba adekvátna metodológia ich spájania.

     Odpověď
  • Článek je bezcenný, ale co mě zaujalo:
   „…. Svět se nyní v moha ohledech dostává do podobné situace, v jaké byl před první světovou válkou…“
   Co vím, tak se na základkách moc o první světové válce nevyučovalo. Děti měly v hlavě zmatek. Když jsem chytil náhodou v této souvislosti nějakou dostupnou historickou literaturu v regálech knihkupectví, tak období I. světové zcela chybělo.
   Takže už mě svítí výstražné světýlko :)

   Odpověď
   • Oracle 911 16.12.2017 o 11:15

    Áno, hore som zabudol dodať, že článok je bezcenný.

    Odpověď
  • Táto správa to potvrdzuje:

   http://www.fort-russ.com/2017/12/russia-us-is-training-new-batch-of.html?m=1

   Odpověď
   • je to aj na HS:

    Ministerstvo obrany RF: USA formujú z bojovníkov IS nové ozbrojené útvary v Sýrii

    Odpověď
    • zabudol som link:

     https://www.hlavnespravy.sk/ministerstvo-obrany-rf-usa-formuju-z-bojovnikov-nove-ozbrojene-utvary-v-syrii/1243816

     Odpověď
 22. Asi se chtěli vetřelci vrátit domů, tak jim v tom Francouzka policie na nádraží zabránila a vytlačila je ven z prostor.
  https://video.twimg.com/ext_tw_video/937652148338270208/pu/vid/1280×720/UzlH7OgO-3zQBOHl.mp4

  Jen ať lidé vidí co se to děje ve Francii s vetřelci.

  Odpověď
  • Oprava URL
   http://1url.cz/AtXNi

   Odpověď
   • Presne tohle video sem videl tak pred tydnem na Zvedavci a tam to popisovali jako demonstaci proti negrofobii.

    Odpověď
    • https://www.rt.com/in-motion/411901-massar-french-police-arrest/

     Krátený preklad komentáru k videu z RT.com:

     Zrážka polície s demonštrantmi v parížskej stanici Gare du Nord počas protestu proti smrti mladého [mloka], ktorá údajne nasledovala po jeho zatknutí políciou.

     Odpověď
 23. Celou noc jsem nespal. Chci vidět Le Penovou a nedá mi to spát, jak malému klukovi před Vánoci. Vlastně i to setkání v Praze je před Vánoci :-)

  https://zpravy.idnes.cz/konference-spd-wilders-le-penova-demonstrace-okamura-p0t-/zahranicni.aspx?c=A171215_081429_zahranicni_evam

  Odpověď
  • 18 Sorošových miliard se již investuje:
   Aktuálně.cz
   Evropští „Ultras“ na pozvání Okamury v Praze…
   Tzv. aktivisté organizují protestní akce. První protestní akce proběhly v pátek a dnes to pokračuje. Organizuje jakýsi Jonáš Kreisinger, moc hezké české jméno.
   „Další protesty plánují aktivisté na sobotu. Mimo jiné chtějí blokovat přístup k místu konference v Top hotelu.
   Praha – Proti setkání představitelů evropských protiimigračních stran v pátek v Praze protestovaly podle policie asi tři stovky lidí, převážně levicových aktivistů. Ze Starého Města prošly za skandování hesel odsuzujících ultrapravicové názory, odpor k přijímání migrantů a obecně xenofobii a nacionalismus až na Jungmannovo náměstí.“
   Pitomci než by si dali pohov před svátky. Dětičky dostaly i hračičky – bubny a sound systémy, aby je bylo slyšet. Sešlo se jich totiž 300, to je obrovská masa na desetimilionový národ, není liž pravda.

   Odpověď
   • To je lidí, to je lidí.
    Když před deseti lety na demonstraci proti radaru přišlo 3500 lidí tak lžiDnes psala že je to nevýznamná hrstka.
    Jestli je jich i se všemi dovezenými rozbíječi 300, tak to znamená naprostou ignoranci národem. Doufám že Policie bude konat v mezích zákona.

    Odpověď
    • Nevšimli jste si, že jsou tam samí nosatí?

     Odpověď
  • Mám radost, že se v Praze sejdou odpůrci imigrace a to zejména proto, že to vypadá, že ta síla, která Okamuru dostala do vrcholné politiky, nemá zájem na likvidaci českého národa.
   Jen tak dál chlapci, ještě udělejte něco se zvrhlou kulturou, omezte chlast, podpořte porodnost a bude zase fajn.

   Odpověď
   • Té „síle“ je nějaký český národ úplně ukradený. Pouze odpovídá na poptávku společnosti po „nějakém“ (to je dosti zásadní faktor) řešení , přičemž cíle jsou pořád stejné.

    Odpověď
 24. Rakúski Ľudovci a Slobodní sa dohodli na vytvorení vlády
  Nový kabinet by mal podľa APA zložiť prísahu do rúk prezidenta Alexandera Van der Bellena v pondelok.
  https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/451552-rakuski-ludovci-a-slobodni-sa-dohodli-na-vytvoreni-vlady/

  Odpověď
  • Vždy, když přijde řeč na Rakousko, vybavím si své známé Araby z Opletalky v Praze. ,,Rakušáci jsou nejhloupější národ, tady vy Češi jste liberální!“ A moje odpověď je vždy stejná ,,Rakušáci už vás mají plné zuby a jsou pro vás debilní národ proto, že si chtějí zanechat své zvyky, ale u nás to bude taky tak…teď mi dej ty valuty Eura pod cenou Kádire, jedu do Vídně hochu.“ Takže tak…na ně opravdu člověk musí být přímý a ostrý, pokud si je pustím k tělu, tak mě sežerou. Nesnášejí bílého člověka z principu.

   Odpověď
   • Nesnáší jen bílé muže. Bílými ženami sice pohrdají (protože pro ně nikdy nebudou dostatečně morálně čisté i kdyby měly první sex až po svatbě), ale zato jim rádi mažou med kolem pusy, svádí je, oplodňují a balamutí, aby konvertovaly k islámu a oslabily tak rasu a civilizaci, ze které vzešly. A bohužel spousta naivních Evropanek jejich rafinované přetvářce podlehne.

    Odpověď
  • Rozebrali tady valuty a ten systém. Vnucují mi své zvyky. Nedovedu si představit, že kdyby Číňané měli pod palcem valuty v Praze, tak by mi nutili ať slavím rok draka, nebo tygra. Toto dělají pouze Arabi. Je to zajímavá sociální analýza z ulice. Proč mají tendenci nás umravňovat Arabi, nikdy mi větnamec neřekl, že mám jíst hůlkami. Vždy Arab má tendenci “vychovávat’.

   Odpověď
   • Protože povinností každého muslima je šířit Islám.

    Odpověď
    • Jamail Yareshi 16.12.2017 o 10:45

     …su tak indoktrinovani a naprogramovani teroristickou ideologiou Koranu uz od svojho narodenia -pre nich naprosto prirodzene chovanie.Polozit zivot za sirenie islamu v mene Allaha z pozicie Jihadu je cielom napredovani kazdeho skutocneho muslima. No to neznamena, ze to musime tolerovat a prinimat ako tupe ovce,robit zo seba neschopnych a poslusnych rabov ci si dokonca preto nechat odrezat vlastnu palicu. Poslednych najmenej tisic rokov his-torie evropskych narodov a ich obeti v bojoch z touto naplavou jasne hovori, co treba robit a urobit,akym jazykom je treba hovorit, ked nam v nasich domoch chce kto hovorit a rozkazovat ako sa tam mame my sami mame spravat. Tu uz ide o princippudu sebazachovy – aj pes hryznie ak ho z vlastnej budy na silu vyhanaju !
     Bratia, Slovania – proberte sa, je treba hryznut !
     Mor ho!

     Želam odvahu a rozhodnost vsetkym skutocnym slovanskym nerabom ! :-(

     Odpověď
   • Tikale, to není tendence vychovávat to co Arabové mají, to je tendence ovládnout.

    Odpověď
    • Putinovec 16.12.2017 o 22:38

     To je drzost a na tu je osvědčeným lékem hůl.A pořádně přitlačit.

     Odpověď
   • Pravda. Číňani by tě nechali vyznávat co chceš při otročení na jejich plantážích.
    Ty si prostě pořád neuvědomuješ že každý se v davo-“elitárním“ uspořádání chová prostě tak jak káží elity a tradice, že ne? Problém není v arabech, našinci se chovají úplně stejně jako oni, tedy podle tradic a autorit. Cesta ven je pro všechny společná a není v tom moc rozdíl mezi arabem a Čechem, všichni musíme opustit davo-“elitarismus“ a nebo nás budou zotročovat a posílat proti sobě pořád dokola podle stejných principů, jen v jiném převleku.

    Odpověď
 25. Oracle, máš pravdu s tím finálním holokaustem. Už se to rozjíždí…

  Čestný profesor Universiteit Utrecht (Holandsko) Jan Tollener v televizním pořadu TV kanálu Canvas (Belgie) prohlásil:
  „Židé jsou špatné lidé a necítím k ním žádný kladný vztah… Jsou parazité, spekulanti a zlí lidé“.
  Také zpochybnil množství obětí v posledním holokaustu.
  http://mignews.com/news/disasters/world/151217_204920_32572.html

  Odpověď
  • P.S. Noviny, na které jsem dal odkaz, jsou židovské, kdyby něco.
   Komentáře tomu odpovídají.

   Odpověď
  • Berlínská policie zakázala na demonstraci vlajky USA a Izraele kvůli hrozbě antisemitských projevů
   https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/berlinska-policie-zakazala-na-demonstraci-vlajky-usa-a-izrae/r~62a003e0e1c111e7adc2ac1f6b220ee8/?redirected=1513386252

   Odpověď
   • Oracle 911 16.12.2017 o 8:40

    Vôbec ma neteší, že sa to deje. Snáď Putin dosiahne to, že len tá iredentistická ideológia vo všetkých mutáciách bude zlikvidovaná.

    Odpověď
   • Putinovec 16.12.2017 o 22:42

    To se to rozjíždí z kopce.Jestlipak nosatci chápou finální hrozbu,či snad bude mít u nich navrch nadutost a pýcha na vyjímečnost.A jak známo,pýcha předchází pád.

    Odpověď
 26. Tony Clifton 15.12.2017 o 23:44

  Vlastník tohoto webu (www.dvtr.eu) zakázal vaši IP adresu

  Uďo, Uďo….

  Odpověď
  • jsou čím dál tím víc nervóznější

   Odpověď
  • nazrel som zaujimave
   EGO je svina-plati to pre vsetkych bez vynimky,obe strany SKLZAVAJU tam kam nechcu a potom pouzivaju praktiky ktore si navzajom vytykaju-ten kto to nevidi by si mal dat vazne oddych lebo je to do oci bijuce
   nemam zaujem nikoho potlapkavat ani nikoho urazat,vela ludi sa uvidi v mojom prispevku,je na kazdom ako s tym nalozi a ako sa s vlastnym egom vysporiada,iba cas ukaze..

   Odpověď
   • Jamail Yareshi 16.12.2017 o 10:26

    dlhy cas som iba pozoroval a robil si svoju mozaiku ,a teraz zmyslam a hovorim to same ….
    Ano,asi uz som stary unaveny dedo a pretahovat sa s kvazi-inteligentnymi hovady ma naozaj unavuje a zbytocne vycerpava moj ostavajuci zivotno-energeticky potencial. Ano, dospel som k nazoru teraz uz aj to dobre viem – ide tu naozaj o ztratu casu a keby som tom teraz uz nebral z nadhladom, nostalgiou a skepticistickym humorom, uz by som tu ani nechodil.

    Želam mier v dusiach vsetkym skutocnym slovanskym nerabom :D

    Odpověď
    • Tony Clifton 16.12.2017 o 11:58

     ;)

     Odpověď
    • Tony Clifton 16.12.2017 o 20:37

     Jo Jamaile, jeste k tomu tvemu prani. Vyser si voko ;)

     Odpověď
     • Nejsme na seznam diskusi, ne?

      Odpověď
   • Tony Clifton 16.12.2017 o 12:05

    Vzdyt se to pise i v tom kalendari (22.9.) :))

    Odpověď
  • Vlastník tamtoho webu zakázal IP adresy mnoha dalším lidem, například mě, Taurusovi a dalším. Asi neví, že existuje google translate nebo anonymizační proxy :)

   Odpověď
   • Proč lézt někam, a věnovat tomu svůj čas a kdovíco, když mě tam nechtějí. Hoxi, co s tím příspěvkem o Hovorech s bohem ? Nevoní ?

    Odpověď
    • Občas tam pro pobavení nakouknu. Ad Hovory s Bohem, ještě jsem to po pravdě nečetl, ale mám to v hledáčku, dám vědět.

     Odpověď
   • Tony Clifton 16.12.2017 o 16:31

    Jj, taky Jamailovi popreju :)

    Odpověď
    • Tony Clifton 16.12.2017 o 19:25

     Tak ne. Nenecha me tam psat. Cert to vem. Kolodej na scenu :))

     Odpověď
 27. Oracle 911 15.12.2017 o 21:59

  Pôvodne som to chcel dať do rubriky globálna politika ale radšej dám to sem lebo niečo mi hovorí, že to patrí sem. Ide o to, že po prvýkrát v moderných dobách ambasáda bude obohnaná vodnou príkopou:
  http://www.zerohedge.com/news/2017-12-14/why-does-new-1-billion-us-embassy-london-need-first-moat-medieval-times
  Trocha väčšie rozlíšenie:
  https://2.bp.blogspot.com/-bK4cq-AV01k/Uyih_mEoF5I/AAAAAAAAC3Y/tomLVyVlYck/s3200/NewUSEmbassyRender02.jpg

  Rečnícka otázka:
  Čo asi tuší zadávateľ?

  Odpověď
  • Tento článek jsem chtěl původně do „Zdraví a zahrada“, ale možná zde je souvislost?
   http://extrastory.cz/lide-ve-stredoveku-meli-jiny-styl-chuze-video-vas-ho-nauci.html

   Odpověď
   • Oracle 911 15.12.2017 o 22:25

    Maximálne ten stredovek ale video bolo poučné.

    Odpověď
   • Já s dovolením budu reagovat v rubrice Zdraví a zahrada, ať tu nejsem OT

    Odpověď
    • Ono téma (nejen) bosé chůze je jinak moc zajímavé.

     http://www.vodaksb.eu/diskuse/zdravi/comment-page-9/#comment-96966

     Odpověď
  • Borgové…

   Odpověď
   • Oracle 911 15.12.2017 o 22:33

    Možno šéf komisie bol fanúšikom Star Treku…

    Odpověď
 28. Hlavné správy.sk
  Babiš „::… v debate o migrácii boli „niektorí dosť agresívni“ a dodal, že podľa jeho názoru sa krajinám, ktoré odmietajú migrantov, podarí získať ďalších spojencov. Sú to predovšetkým krajiny zo stredu a východu EÚ.
  Dle mého názoru tím co dodal de facto oznámil, že se bude znova formovat bývalá (sovietská )střední a východní Evropa a to nejspíše opět do jednoho celku.

  Odpověď
  • Prostě babiš zabodoval v Bruselu.

   Odpověď
  • Oracle 911 15.12.2017 o 21:27

   Kurnik šopa, mne to vychádza. Tak o 5-10 rokov máme to čo som opísal:
   https://oracle911blog.wordpress.com/2017/11/24/jadro-je-mrtve-nech-zije-jadro/
   https://oracle911blog.wordpress.com/2017/12/15/kiska-stale-nechape/

   Odpověď
  • Jak jsem predikoval novy vychodni blok.

   Odpověď
   • Oracle 911 15.12.2017 o 23:09

    Spomínal to aj Pjakin a nie raz. Otázka bol len účel, kto a akým spôsobom to oživí.

    Odpověď
    • btw: Kdysi jsme tu rozebírali, už dávno, jen variantu že to oživení přijde z Pražského centra koncentrace řízení naplněného Slovenským slovem. Babiš je jen předskokan ale já si myslím že matrice mu musí drtit hlavu ze všech stran.

     Odpověď
     • Oracle 911 16.12.2017 o 0:01

      Iste, pamätám si tú diskusiu (asi z júna-keď Zeman urobil to vyhlásenie ohľadom Prahy ako centra EU a ten Rakúšan s ním súhlasil). Vtedy som povedal niečo v tom zmysle, že GP po odpise „kaviarne“ bude napĺňať kádre zo Slovenska lebo tie české nebudú z ideologických dôvodov vyhovovať.
      Možno ty alebo JS (bol to na betón Čech) na to zareagoval dosť ostro lebo vtedy mal nejaké problémy v práci.

      Odpověď
      • taky, ale myslím ještě starší diskusi, určitě přes rok. Rozebíralo se funkční princip tandemu Češi-Slováci.

       Odpověď
   • Myslím, že se k nám přidají i Litevci, Lotyši a Estonci…prostě bývalý východní blok. Jen ti DDR oněmělí Slované – tedy Němci asi zůstanou mimo.

    Odpověď
  • Tak proto se teď ozvučuje Adama B. Bartoš, jakožto antisemitická figura. On je člověkem GP, produktem Rotary klubu, ikdyž z něj vystoupil.

   Odpověď
 29. Zajímavý článek o „oběti komunismu“ Miladě Horákové.
  https://berwidbuquoy.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=403886

  Odpověď
  • Už se v těch informacích o Miladě ztrácím. Co je vlastně návnada, co je pravda, co je lež a co hoax.

   Odpověď
   • Britská rozvědka v Praze hledala dobrovolníky, kteří by zvrátili výsledek nastoupené cesty po roce 1948, Slánský a Horáková byli možná největší naděje. Oba nebyli hloupí a asi věděli, že to nemá smysl jenže už se nechali chytit do sítě. Dopadlo to jak to dopadlo. Nakonec Anglosasové, ti co je naverboval proti nim údajně sami dodávali důkazy, aby soud nepřežili. Potřebovali se zbavit nepoužitelného materiálu. Zrovna tak britská rozvědka byla za „neobjasnitelnou“ smrtí mladého Masaryka. Odmítal je poslouchat, asi věděl více než naivní Beneš.

    Odpověď
  • Oracle 911 15.12.2017 o 21:23

   Ak výpovede a fakty sú pravdivé, tak celý prípad Horákovej je ušpinený od otlačkov GP.

   Odpověď
   • Hej vyzerá to rovnako ako tá akcia s juhoafrickou baňou, unesenie Kováča mladšieho, zostrelenie Štefánika.
    A teraz sa spochybňuje politická vražda. (už ten súd s horákovou bol pre národ problém)

    Všetko sú to akcie ktoré nikdy neboli plne vyšetrené nieje sa čoho oprieť a ak aj je tak sa podtrhnú nohy. napr. „lekár povedal že ja som len podpísal protokol len podpísal“

    Otázky sú dve:
    1. prečo sa objavujú takéto články? aj keby boli zo strany pisateľa neboli písané zlovoľne (ale nezabúdajte „kto chápe menej……..“)
    2. kto vytvára tieto psi ops. na bezštrukturálne riadenie t.j. stresuje sa obyvateľstvo (táto otázka je len rečnícka)

    Odpověď
    • Oracle 911 16.12.2017 o 9:55

     Nie, Kováč ml. bola práca Americkej Ambasády.
     Čo sa týka 1. otázky môj mám 3 typy:
     -HNR potrebuje aby vyšla pravda najavo;
     -GP potrebuje totálne odpísať SŠA a prípad Horákovej na to hodí na 100%;
     -kombinácia oboch hore uvedených možností.

     Odpověď
     • „Kováč ml. bola práca Americkej Ambasády.“
      Netvrdil som že to bola práca GP aj keď to môže v budúcnosti použiť.

      Na tú odpoveď na prvú otázku súhlasím. Treba si všímať kto sa do toho pustí. A aj poradcov.

      Odpověď
      • Oracle 911 16.12.2017 o 11:38

       Mohol si to sformulovať lepšie ale moja intuícia našepkáva, že GP uvoľní včas pred Mečiarovým súdom informácie o tom, že kto skutočne uniesol Kováča ml. a akú rolu hrala v únose vtedajšia opozícia a prezident Kováč.
       A liberasti celý ten hurhaj môžu ďakovať sebe.

       Odpověď
 30. k dnešnému dňu 23 kandidátov na Ruského prezidenta
  http://rusvesna.su/news/1513336274

  Odpověď
 31. Ukrajina podľa prokurátora zrejme vydá Saakašviliho Gruzínsku
  Ukrajina pravdepodobne vydá bývalého gruzínskeho prezidenta Michaila Saakašviliho na trestné stíhanie do Gruzínska. Súdený by ale mohol byť aj na Ukrajine, ak by sa jeho odvolanie ohľadom povolenia pobytu v krajine preťahovalo.
  Podľa agentúry Reuters to povedal ukrajinský generálny prokurátor Jurij Lucenko.
  Saakašvili sa v septembri vrátil na Ukrajinu, hoci bol predtým zbavený ukrajinského občianstva. V Gruzínsku je stíhaný pre podozrenie zo spáchania štyroch trestných činov, vrátane zneužitia úradu.
  https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/451541-ukrajina-podla-prokuratora-zrejme-vyda-saakasviliho-gruzinsku/

  Odpověď
  • Oracle 911 15.12.2017 o 19:13

   Ako vidím z toho druhého majdanu pre Avakova(?) nič nebude.

   Odpověď
 32. Doufam, ze nas Jezisek je normalni .., :-D

  „Toto je Santa Claus,“ začíná pohádková kniha spolu s portrétem muže tmavé pleti. „A toto je manžel Santy Clause, pan Claus,“ pokračuje v pozadí s obrázkem bílého vousatého muže, který usrkává horkou čokoládu. „Jsou svoji,“ doplňuje.

  Těmito slovy popisuje na blogu organizace Hate Free knížku Lukáš Houdek, koordinátor projektu HateFree Culture. U zrodu knížky stál prý vtip. V jednom z obchodních domů v Minnesotě rozdával dárky Santa Claus tmavé pleti. Spisovatel Daniel Kibblesmith zavtipkoval, že jejich potomky naučí, že Santa je černoch a gay k tomu. Jak je vidět, stalo se. Kniha je na světě.

  V knížce najdeme ilustrace, na kterých spolu spokojeně pojídají cukroví Santa Claus a jeho manžel pan Claus. Sem tam se spolu zamilovaně manželsky políbí.

  Někdo vám možná řekne, že Santa Claus přeci nemůže mít manžela, jenže představy o kouzelné bytosti, která nosí dárky v anglosaském světě, se prý vyvíjí a dnes už je dokonce možné tvrdit, že má kouzelný Santa za manžela Afroameričana.

  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/VIDEO-Tato-detska-kniha-se-vazne-prodava-Santa-Claus-je-cerny-gay-a-ma-manzela-belocha-Libaji-se-piji-kakao-A-jsou-svoji-516385

  Odpověď
  • Oracle 911 15.12.2017 o 18:35

   Spomínalo sa to tu ale neviem v ktorej rubrike.

   Odpověď
  • Dvaja perverzní dekadentní Santovia , ešteže u nás chodí Mikuláš .

   Odpověď
   • RichardCZ 16.12.2017 o 10:27

    U nás chodí Ježíšek :D

    Odpověď
   • Je to sice o trochu lepší než homosanta, ale pořád je to biblický projekt na 100%.

    Odpověď
 33. vladimír 15.12.2017 o 18:10

  Opět podvod s přistáním? https://www.seznamzpravy.cz/clanek/primy-prenos-z-mysu-canaveral-nasa-posila-do-vesmiru-raketu-falcon-9-40805?dop-ab-variant=&seq-no=1&source=hp
  Do 8:57 minut mě to přijde ještě reálné, poté, dle mého soudu, následuje virtuální grafika…

  Odpověď
  • NicNezNula 16.12.2017 o 7:49

   Severní Koreje a USA, zdá se, občas vypomáhá stejný soudruh Pho-Tong-Shopng.

   Odpověď
 34. Čína vyzýva, aby sa východný Jeruzalem stal hlavným mestom nezávislej Palestíny
  https://www.rt.com/news/413326-china-palestine-independent-state/

  Odpověď
  • Oracle 911 15.12.2017 o 18:09

   Takže Trumpovo vyhlásenie mal nielen podkopať SŠA na BV ale aj nadhodiť loptu na vznik Palestíny, nakoniec to MÔŽE poviesť k vojne, ktorá podľa plánov GP skončí finálnym holokaustom.
   Teraz ma neteší, že moje predpovede sa napĺňajú.

   Odpověď
   • neboj se, oracle, rf to nedopustí…
    mír je velice křehká věc, ale bez něj se nedá existovat, rozvíjet se, atd…

    lidi toho už mají dost..

    Odpověď
    • Oracle 911 15.12.2017 o 22:08

     Veronika, Putin aktívne bráni fin. holokaustu, to ale neznamená, že všetko je už v suchu.

     Odpověď
     • Putin také uznal Západní Jeruzalém hlavním městem Izraelu. V podstatě udělal to samé, co Čína.

      Odpověď
      • Oracle 911 15.12.2017 o 23:03

       Iste ale vyslovene hovorí o západnej časti a to znamená, že mlčky uznáva východnú časť ako hl. mesto Palestíny. No a teraz otázka je ako zabráni tomu aby židia a Palestínci nešli navzájom po krku.

       Odpověď
       • Nechci to příliš zjednodušovat, ale Izrael ví co umí Ruské zbraně, a když budou vědět že má RF dobré vztahy s Palestinou a uznávají jejich část města, a zároveň nikdo nebude platit v Palestině teroristy, bude klid, ne?

        Trochu problém bude možná jak zbavit Izrael atomovek, to bude oříšek.

        Odpověď
        • Oracle 911 16.12.2017 o 11:22

         Nesúhlasím.
         Práve kvôli tým atómovkám môže Izrael myslieť, že vyhrá lebo môže nimi vydierať Európu ale stačí sabotáž resp. iný zásah GP a Izrael skončil. A potom o tie atómovky postará Irán alebo Pakistan či Rusko.
         Samozrejme, predpokladom toho aby vypukla tá vojna je to, aby Bibiho nahradil klinický debil kalibru Macron, ktorý by bol aj krvilačný.

         Odpověď
         • Myslíš že jsou tak mimo že si myslí že tím porazí Rusy? Vždyť na celé území Izraele by stačilo protlačit štítem pár kalibrů, a když neprojdou kalibry tak zirkony ty projdou vším.

          Ne že bych to považoval za řešení, ale jako odstrašení by jim to mělo stačit?

          Odpověď
          • Oracle 911 16.12.2017 o 12:32

           Hovorím, že tie rakety s jadrovými hlavicami stačia na to aby vydierali Európu a zbytok som už napísal.

           Odpověď
  • Cico Ciciak 16.12.2017 o 5:19

   Pred pár dňami ma napadla taká „kacírska“ myšlienka, že či nie je to „Trumpovo“ rozhodnutie aj takým „oknom Overtona“ k vytvoreniu samostatného štátu Palestína, a vypadá to že áno.

   Odpověď
 35. Bonus pro ruské olympioniky. :)

  WADA podezírá ještě 300 ruských sportovců v používání dopingu.
  Sděluje o tom deník (?) «Inside The Games». Nejzajímavější na všem je , že všichni tito lidé jsou podezřelí jen kvůli tomu, že agentura nemůže překontrolovat jejích testy. Mimochodem, někteří sportovci z tohoto seznamu se připravují na Olympiádu-2018.
  Jedná se o sportovce, jejíchž pozitivní testy byly jakoby vyměněné z negativní během období mezi dubnem 2012 a říjnem 2015.

  Inside The Games dodává, že hlavní důkazy byly předloženy bývalým hlavou Moskevské antidopingové laboratoře Grigorim Rodčenkovem. Celkem v seznamu bylo okolo 10 tisíc jmen, ale experti WADA zredukovali seznam na 300 mezinárodně nejznámějších sportovců.
  http://www.5-tv.ru/news/172148/

  Už se musím smát. Sotva Putin na tiskovce vyjádřil pochybení o psychickém zdraví Rodčenkova a svém podezření, že ho zpracovávají agenti FBI psychotropními látkami , jak Rodčenkov předložil světu nový důkaz o své pomatenosti. Těch 10 tisíc jmen i podvodníkům z WADA se zdálo přemrštěné, a tak museli ten seznám zredukovat na „přijatelných“ 300.
  Jsem zvědavý, kdy ruští „bílovlajkáři“ pochopí, že jedou někam, kde je chtějí před celým světem jen vyválet v bahně. Poněvadž speciálně pro ně, jsou připraveny hry bez pravidel. Jak tam chtějí masírovat svá ega…?

  Odpověď
  • bastardius 15.12.2017 o 19:33

   Upřímně jsem rád, že jedou. Mám takový pocit, že se něco chystá, tedy na OH. Mohla by nastat velmi jednoduchá rovnice. OH bez Ruska + teroristický útok = pachatel je podle první signální Rusko. A v tomto směru bude ještě zajímavější MS ve fotbale.
   Upřímně nevím co si mám myslet o současné aféře, Rodčenkovův popis toho, jak to probíhalo je mírně řečeno divný, ale ne nemožný. Spíš jsem v souvislosti s tímto pátral po průběhu aféry kolem Marion Jonesové a společnosti Balco, kdy zjištění o dopingu přinesla až anonymně zaslaná stříkačka s látkou, kterou ona a pár další významných amerických sportovců používali. Zvláštní na tom je, že zjistit tuto látku byli dopingový komisaři schopni až teprve potom, když se dozvěděli, co vlastně mají hledat.

   Odpověď
  • Podľa mňa by ma Putin dať Rodčenkovovi a WADA metál. Takto vynútiť športovcov predviesťsa v plnej paráde a seba odkopať, to sa tak ľahko nevidí :D A Putin toho bude vedieť využiť.

   Odpověď
 36. Za každým trůnem je něco většího, než král:
  https://nstarikov.ru/club/87608

  Článek na blogu N. Starikova o tom, kdo byl Bernard Mannes Baruch. Stál za vznikem FEDu, spolupracoval se sověty a financoval výstavbu závodů v Rusku a přivedl k moci Hitlera.Dovedl k svět k uznámí USD jako rezervní měny. Přitom vypadal jako prostý člověk, procházel se po parku a nikdy nebyl viděn s ochrankou. A ještě jedna zajímavá věc – neví se nic o jeho následovnících.

  To skoro vypadá na GP, nebo hodně blízko.

  Odpověď
 37. Uljukajev uznán vinným.
  https://twitter.com/annanews_info/status/941646733158895616

  Odpověď
 38. Nejde iba o Jeruzalem
  Americký prezident Donald Trump podpísal v utorok zákon o vojenskom rozpočte na budúci rok. Ráta s uvoľnením 692 miliárd dolárov na potreby armády. Je to prvýkrát po siedmich rokoch. Zároveň plánuje zvýšiť počet príslušníkov armády a rozšíriť ich nasadenie v zahraničných „misiách“
  https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/451455-nejde-iba-o-jeruzalem/

  Odpověď
  • Tak kde potom je to stahování USA ze světové scény?

   Odpověď
   • Kladu si tutéž otázku. A nenapadá mě nic jiného, než úlitba neokonům.

    Odpověď
   • Neviem ci to nie je ak kvoli zamestnanosti v usa. V niektorych statoch je totiz strasna chudoba a toto je moznost zamestnania sa. Samozrejme tam bude viac cielov…

    Odpověď
    • Putinovec 15.12.2017 o 15:38

     Jeden z cílů může být i nasazení armády v domácích misích.

     Odpověď
    • Interbulo 16.12.2017 o 11:49

     Prese na to som myslel. Lenže dlhodobo nezamestnaní strácajú pracovné návyky, takže, čo to bude za armádu?

     Odpověď
   • Cico Ciciak 16.12.2017 o 5:23

    Tiež netreba zabúdať aj na to, že politik často jedno tvrdí a druhé robí, čiže z Trumpovej strany to môže byť aj divadlo pre plebs a niektoré klany, a následná skutočnosť bude vypadať „trochu“ inak.

    Odpověď
  • Honza Větrník 15.12.2017 o 16:01

   Zvýšení nákladů=rychlejší bankrot?Peníze jsou prostředkem k moci ne?Pokud o ně příjdou,ztratí nejspíš státní elita vliv.

   Odpověď
 39. „Inými slovami preberáš Júliusovu rétoriku a síce pochybujem, že to robíš zámerne ale keď ťa budem musieť ešte raz upozorniť na toto (otvorila si túto tému druhýkrát a aj vtedy som ti povedal, že sú to 2 rozdielne veci), tak v horšom prípade budem nútení naložiť s tebou tak, ako to robím s Júliusom. A to by som nerád robil.“

  Oracle, na základě čeho se povyšuješ a hodnotíš jiné diskutující, když jsi sám jen jeden z diskutujících? Není žádné „my“. Z jakého titulu tu chceš někoho soudit a vyhazovat? Teď tě zablokuju a co uděláš? Ten příspěvek je pro mě jak z jiné planety, nechápu jak vůbec mohl vzniknout.

  Odpověď
  • Oracle 911 15.12.2017 o 13:11

   Aké „my“ tam spomínam?!
   Ja s ňou naložím V HORŠOM PRÍPADE ako s Júliusom ak bude problematiku dovozu pracovnej sily tak naozaj nešťastne otvárať a aj to nerád lebo jej názory na ostatné veci cením. Vo vlákne je aj to, že to vyznelo ako by z toho vinila Fica, čo považujem za nespravodlivé a to ma mierne povedané podpichlo.
   Dodávam, že táto moja poznámka bola na hrane (ale z druhej strany) lebo takto vynadať žene, ktorá má panický strach je nesprávne ale ako som písal, že aj mne zatemnili myseľ emócie.

   PS: Čo urobíš s legionárom, ktorý prejavil v tom vlákne svoju „inteligenciu“?

   Odpověď
   • „budem nútení“ – také se mi nejdříve zdálo, že mluvíš v množném čísle. až následně jsem si uvědomil, že ve slovenštině je to jednotné číslo.

    Nicméně, ta výhrůžka, že s někým naložíš, je i podle mě, mimo mísu.
    Sám nevím, jak bych na ní reagoval. Asi bych tak smířlivý, jako Rajka, nebyl.

    Odpověď
    • Oracle 911 15.12.2017 o 14:20

     Spätne uznávam, že som to prehnal (ak by to ešte nebolo jasné) a moja vyhrážka vzťahovala len pre ten konkrétny prípad (otváranie dovozu prac. síl) čo je fakt zločin proti národu.
     Dodávam, že tá jazyková bariéra, ktorá vznikla po rozdelení sa nepríjemne prehlbuje ako to dokazuje tvoj a aj Hoxov príspevok.

     Odpověď
    • Budem nútený
     Budeme nútení

     Odpověď
     • Oracle 911 15.12.2017 o 15:19

      Vďaka, pravopis nie je moja silná stránka (Iris a Popolvár o tom vedia svoje).

      Odpověď
   • Zkus mi ještě jednou vysvětlit, na základě čeho tu někomu dávaš ultimáta jak s ním naložíš, když nesplní tvoje představy o tom, jak má správně diskutovat a jaké názory a příspěvky jsou povolené a nebude následovat perzekuce.
    Tvůj přístup je absolutně nepřijatelný a je mi divné, že to vůbec musím vysvětlovat, nemá nic společného ani se souborností, ani s konstruktivní diskusí, ani se slušností, a už vůbec ne s KSB, jedná se o ukázku démonismu popřípadě psychického trockizmu.

    Odpověď
   • Co se týká legionáře, toho momentálně neřeším, ale pokud se on chová nějak, neznamená to že ty můžeš taky.

    Odpověď
    • Oracle 911 15.12.2017 o 15:18

     Pozri Rajkin príspevok vyznel tak ako by dával to čo sa deje v Trnave za vinu Fica:
     http://www.vodaksb.eu/diskuse/comment-page-26/#comment-96334
     Povedal som jej, že nech rozlišuje t.j. nech zapojí rozum:
     http://www.vodaksb.eu/diskuse/comment-page-26/#comment-96334
     Ona na to, že má strach:
     http://www.vodaksb.eu/diskuse/comment-page-26/#comment-96334
     A ja na to: „Rajka znie to tak, ako by si obviňoval Fica z toho, že sem potajomky vozí černochov.“ ktoré pokračuje tým čo odo mňa cituješ.
     Pritom veľmi dobre viem, že to Július robí zámerne a Rajka zo strachu ale na panikáriace ženy som „alergický“ a vtedy aj moje reakcie sú emocionálne.

     Mimochodom prečo riešiš problém, ktorý bol ešte včera večer vyriešený a neriešiš legionárov príspevok z dneška?
     http://www.vodaksb.eu/diskuse/comment-page-26/#comment-96448

     Odpověď
     • Možno preto, že od teba sa očakáva viac, ako študenta KSB. Práca s vlastnými emóciami nie je ľahká, ale držím ti palce :-)

      Odpověď
     • To je právě ten problém, Oracle. Ty hodnotíš Rajku na základě toho co napsala, místo abys s ní diskutoval jako rovný s rovným, vysvětlil případně kde se mýlí, demonstroval svoje chápání. Ale tvoje reakce byla v komletně jiné rovině: ještě jednou a uvidíš. To je úplně mimo, absolutně neslučitelné s principy mezilidské komunikace.

      Odpověď
      • Oracle 911 15.12.2017 o 15:44

       Máš pravdu a preto sa ospravedlňujem Rajke ale hlavne tejto komunite.

       Odpověď
       • Jana z Arku 15.12.2017 o 16:19

        Mám z toho všeho nepříjemný pocit, že “ to “ – zemětřesení na Ostravsku, výbuch v Rakousku,vichřice – prostě útoky na všech frontách, i na duchovních ,měly vliv na hodně lidí. Já jsem na sobě včera pozorovala bezdůvodnou agresivitu a vztek – na slovní rovině – přitom jsem neměla důvod. Venkovní vlivy pokračují,.nevím jestli psychologické zbraně nebo záření hvězd.

        Odpověď
        • Oracle 911 15.12.2017 o 16:42

         No, keď to tak hovoríš aj ja som bol na to podobne ale to ma ospravedlňuje tak na 10%…

         Odpověď
         • Jana z Arku 15.12.2017 o 16:58

          To, že proti nám používají psychotropní zbraně a záření hvězd nám dává
          zabrat, je známé. Já jsem byla hodně držkatá a slovně protivná na manžela
          a nemohl za to. Vychylovala jsem kvůli něčemu, za co nemohl. Večer
          už jsem se uklidnila a dnes mě to mrzelo. Nebyla jsem sprostá. Ale zbytečně
          jsem zkazila klid. Jsme jen lidé, ne andělé. Každý udělá někdy chybu a důležité
          jí poznat, uznat a omluvit . To je přece ta lidská stránka psychiky. Ne nedělat
          chyby, ale umět jí poznat a omluvit. Nedávno jsem JS řekla něco na způsob
          “ chudáci jeho děti“ – jednalo se o vánoce , o Ježíška, jestli se to má říkat dětem. Pak mě to taky moc mrzelo, omluvila jsem se taky. Každý někdy
          něco řekne nebo napíše blbě. Na tebe jsou kladeny vyšší nároky kvůli tomu,
          že umíš dobře predikovat, dobře rozpoznávat děje, ale jsi člověk a to člověk
          omylný. Jako každý z nás. Nic si z toho nedělej. Já už jsem si ten protivný včerejšek odpustila, jako mi to odpustil manžel, že jsem byla “ drzý čert“,
          jak mi z legrace někdy říká.

          Odpověď
          • Ahoj Janka, ak sa môžem opýtať, tie schopnosti, ktoré si spomínala, ti nepomáhajú nejako odhaliť to, čo sa deje v tebe samej? Týka sa to len vonkajších udalostí?

           Odpověď
          • Jana z Arku: A mluvíš tedy se mnou nebo jsem na černé listině? :)

           Nevím, možná jsem byl zabrán prací, také ostatními myšlenkami, které jsou zde zatím spíše okrajového zájmu, každopádně, necítil jsem poslední dva dny žádné významné negativní emoce.
           Naopak jsem se cítil lépe, než minulý týden.
           Zajímavé.

           Odpověď
         • HNR pálí do biblické koncepce seč může, a GP kope na všechny strany aby nikdo necítil vítr všemohoucího. Je logické že se to projevuje na všech frontách.

          Stačí se podívat na počet nehod, požárů, smrťáků a jiných z našeho pohledu neřízených jevů za posledních pár týdnů.

          Třeba dneska dostala biblická koncepce globalizace facku od trojky, kdo ví?
          https://www.novinky.cz/ekonomika/457969-globus-dostal-od-antimonopolniho-uradu-rekordni-pokutu-183-milionu.html
          Každopádně je to dost markantní, a 22ka už nebude monopolem?

          Odpověď
          • Oracle 911 15.12.2017 o 20:50

           Nielen nebude monopolom ale dostane aj zlú reklamu…

           Odpověď
          • eM: Asi jsem nějak mimo.

           Včera i dnes krásně svítilo slunce, byl příjemný vzduch… :)

           Odpověď
           • Ano, v podstatě o tom mluvím. Vítr roztrhal mraky a i přes to že velmi silně foukal, slunce hezky hřálo.

            Odpověď
           • Ještě jinak řečeno, to že monopol jedné koncepce globalizace ve zjevné rovině skončil, je dobré nebo špatné?
            A tak s tím souvisí i to slunce. Protrhalo se přes biblická mračna.

            Odpověď
            • ale to souviset může, a nemusí :-) nechci zase dávat do souvislosti všechno, ale tak to vnímám. Tedy velmi těžké období protože se třese půda pod nohama, na které stále stojíme (biblická koncepce) a nutí nás to pod tlakem rychleji přeskakovat na pevnější půdu KSB. Tedy vítr nás žene celkem rychle, díky ztrátě řízení GP je potřeba rychle přepnout, jinak projdeme sebelikvidací. A protože to nabralo znovu vyšší obrátky, projevuje se to všude drobnými požáry, nehodami, a tak dále.

             Samozřejmě se můžeme ptát proč se to projevuje takto zrovna u nás v ČR i přes to že to podle mne odráží globální proces, svoje závěry mám, ale nechám je zatím jiným.

            • Spíš přemítám nad tím, proč jsem necítil strachy a napětí.
             Bude to asi tím, že nemám obav o budoucnost i když vím, že je před námi mnoho, někdy příjemné a jindy i méně příjemné práce.

            • Každý žijeme ve svých podmínkách, a zkušenosti máme svoje, zkoušky také, a tudíž i jiný pohled na věc k tomu potřebný. To nejde srovnávat, v tom se těžko shodneme stejnými zážitky. Každý máme i jiné vnímání, každý jinou úroveň chápání.

        • Pravidelně sportuji a jsem vždy psychicky, fyzicky a duševně vyrovnaný. ;-)

         Odpověď
         • Oracle 911 15.12.2017 o 17:51

          Jana, Kail ďakujem za podporu. :)

          Odpověď
          • Za mě taky dobrý, ale upozornění od Hoxe sis zasloužil :-)
           dám příklad ze své praxe:
           Když se mi daří, ego povyroste, a já si začnu dost vyskakovat. Potom jsem moooc rád za každého Hoxe který je po ruce a „nafackuje“ mi.

           Nevím jestli to tak vnímáš taky, jen mi to připadalo povědomé.

           Odpověď
           • Oracle 911 15.12.2017 o 21:29

            Ja to vnímam ako oprávnený úder do „solárky“. Inak áno, aj mne sa stáva to, čo si opísal.

            Odpověď
            • Což je pochopitelné vzhledem k tvým publikačním výsledkům. Jen tak dál, pokud mohu za sebe hodnotit :-)

            • Oracle 911 16.12.2017 o 0:03

             eM vďaka. :)

           • :)

            Odpověď
        • Potvrzuji, cítím od včerejška to samé a ještě dnes to doznívá.

         Odpověď
  • HOX konecne

   Odpověď
  • Cico Ciciak 16.12.2017 o 5:26

   „Rajku“ som istý čas pokladal za plateného trola, teraz je to také neurčité, uvidím do budúcna, kam si ju zaradím. :)

   Odpověď
   • Bóóóže! :) Ja som sem chodila už vtedy, keď bol leva-net zameraný na Levašova.
    Nie som chrapúň, čo dokáže za peniaze predať vlastnú mater. Ja sa ich skôr vzdám, keď zistím, že je niečo zle. Záleží mi na rodine a na Slovanskom Rode. To si mohol z mojich občasných príspevkov zistiť.
    Prekvapil si ma.

    Odpověď
 40. Nevím, jestli to prošlo českým/slovenským tiskem (každopádně jsem to nikde neviděl), v ruských zprávách píši, že Vyšehradská čtyřka odmítla systém kvót a místo toho navrhuje zaplatit ochranu hranic EU částkou 35 mln. euro.
  Včera to prohlásil Fico.
  https://rg.ru/2017/12/14/vostochnaia-evropa-namerena-otkupitsia-ot-migrantov.html

  Junker nevylučuje možnost protlačení systému kvót většinovým hlasováním, ale Tusk ten systém považuje za neefektivní, rozdělující EU.
  https://ria.ru/world/20171215/1510995895.html

  Odpověď
  • http://www.vodaksb.eu/diskuse/globalni-politika/#comment-96296

   Odpověď
  • Ano, včera sa o tom pisali. Napríklad aj tu https://hnonline.sk/svet/1091878-premieri-v4-vratane-fica-sa-stretli-s-junckerom-a-gentilonim-zaoberali-sa-libyou

   Odpověď
  • Oracle 911 15.12.2017 o 11:41

   Pred asi 3/4 som to počul v správach.

   Odpověď
  • Tady něco je (vydáno před půl hodinou):

   http://www.parlamentnilisty.cz/politika/vlada/Andrej-Babis-se-ozyva-z-Bruselu-Visegrad-dal-drzi-proti-kvotam-spolu-sdelil-PL-516386

   Odpověď
  • Nedá se nic dělat, V4 musí vydržet a klást odpor dále. Oni brzy zjistí, že nám prd mohou udělat.
   Na ty jejich nařízení a rozhodnutí soudů se jim brzo pes vy.. víme co.

   Dnes ještě není jisté jak bude v Německu vypadat vláda a jestli nebudou nové volby.
   V Německu už taky sílí nespokojenost jak mezi lidmi, tak v politice, takže není jisté, jestli výkřik bývalého alkoholika neudělá tečku za jeho politickou kariérou. Oni v té SPD taky nejsou všichni úplně na hlavu nebo zaplacení.

   Odpověď
  • Pridalo se i Lotyšsko:
   https://twitter.com/annanews_info/status/941665427608006658

   Odpověď
 41. Americký prezident Donald Trump poďakoval svojmu ruskému náprotivku Vladimírovi Putinovi za uznanie ekonomických úspechov Spojených štátov – reakcia na press-konferenciu Putina, uviedla vo vyhlásení pre RIA Novosti hovorkyňa Trumpovej Sarah Sandersová.
  Vo štvrtok lídri oboch krajín uskutočnili telefonický rozhovor, počas ktorého diskutovali o bilaterálnych vzťahoch a o situáciách v krízových bodoch a venovali osobitnú pozornosť Kórejskému poloostrovu.
  Ako uviedla tlačová služba Kremľa, telefonický rozhovor sa konal z iniciatívy americkej strany. Dohodlo sa na pokračovaní kontaktov.
  RIA Novosti https://ria.ru/world/20171215/1510996513.html

  Odpověď
 42. Odtajnené dokumenty: Gorbačov dostal prísľub, že Severoatlantická aliancia nebude expandovať na východ

  http://www.infovojna.sk/article/odtajnene-dokumenty-gorbacov-dostal-prislub-ze-severoatlanticka-aliancia-nebude-expandovat-na-vychod

  Odpověď
  • Pokud byl Gorbačov na „výplatní listině“ USA (a zdá se, že byl), proč by mu něco nepřislíbili pro uklidnění veřejnosti. O problémy nikdo nestojí, když se jim může vyhnout.

   Odpověď
  • Tohle je známé už cca rok či dva a nejde o žádné odtajněné dokumenty, jen o znovu puštění si starých tiskových konferencí.
   Představitelé USA a Německa slovně opakovaně dali Gorbačovovi záruku – ta vyhlášení si pamatuji, slyšel jsem je naživo (či opakované ve zprávách).

   Dnešní představitelé USA a Německá jen tvrdí, že to jsou ústní záruky a ne písemné – takže žádné PÍSEMNÉ záruky nejsou porušeny.

   NATO tvrdí, že tam rozhoduje konsenzem, takže pokud USA a Německo během hlasování o přijetí nevyjádřilo své námitky (na základě ústních slibů), je z jejich pohledu vše OK.

   Gorbačov i Ševarnadze se vyjádřili, že je nenapadlo, že ústní záruky stačit nebudou.

   P.S.
   Pamatuji, že jednání probíhala několik měsíců … za tu dubu se radikálně změnila situace.
   Zpočátku při každém jednání dostali tyto ústní záruky.
   V době podpisu o pár měsíců později jsem se sám divil, že se to v konečné verzi smlouvy neobjevilo s odůvodněním, že by jí to příliš zesložitilo a že těch záruk už přece dostali dost.

   Odpověď
   • Já si to taky pamatuju.
    Jmenovitě se tím zaklínal ministr zahraničí ve vládě Bushe staršího James Baker a západoněmecký ministr zahraničí Hans-Dietrich Genscher hlavní viník pozdější války v Jugoslávii.
    Představitelé NATO si takzvaně nevidí do huby co říkají.
    Vlastně tím sdělují světu, že si klidně udělají z huby (_!_) a jejich sdělení a dohody, které nejsou na papíře doručeném oficiální cestou nic neznamenají a nelze je brát vážně.
    Jenže k tomu se automaticky přidružuje otázka, jak moc se dá při takovémto přístupu spoléhat i na psané dohody.
    Mohlo by se jim stát (a už se jim to občas stane) že se jejich dřívější partneři raději jdou domluvit s někým, jehož postoje jsou čitelné, řeč je v rámci diplomatických zvyklostí jasná a kdo nenechává svoje spojence padnout a nepodráží je kdykoliv se mu to zrovna hodí.
    Erdogan je toho učebnicovým příkladem.

    Odpověď
    • Hans-Dietrich Genscher i Helmut Khol ale několikrát vyhlásili, že se diví rozšiřování NATO o země s kterými Rusko nesouhlasi, když SSSR ty záruky dostal.
     Situace je diametrálně odlišná u politiků Německa nové generace.

     James Baker III. ale prohlašoval, že žádné PÍSEMNÉ záruky nedal a vše je v pořádku.

     Odpověď
     • Každá výmluva dobrá. Tohle je ale výsměch a velmoc typu USA by si ji rozhodně neměla dovolit, když jde o tak závažnou věc.

      Odpověď
     • Jestliže tedy pro západního politika slovní příslib před svědky nic neznamená, tak potom slovo čest je pro ně prázdný pojem. Na to musí mít člověk buď uspané svědomí a nebo notnou dávku drzosti.

      Odpověď
      • Případně kombinaci obojího.

       Odpověď
 43. Cico Ciciak 14.12.2017 o 21:54

  V. Putin: USA by mohli chcieť využiť militantov v boji proti Asadovi
  ——-
  http://www.teraz.sk/zahranicie/putin-nejde-do-volieb-ako-stranicky-kan/297909-clanok.html

  Pomerne dlhý článok na slovenskom mejnstríme, kde figuruje Rusko a V. Putin, že?

  Ide z neho vidieť, že Rusko si už v dnešnom globálne sformovanom informačnom poli, kde to pre USA vôbec nevypadá ružovo, môže dovoliť priamo obviniť USA z ich špinavej hry, v tomto prípade potenciálnej špinavosti, hoci my už vieme, že to USA presne takto robí aj v skutočnosti.

  Odpověď
 44. Dopující Froome – definitivní zkáza cyklistiky. Nebo ne?
  https://www.tyden.cz/rubriky/sport/ostatni-sporty/dopujici-froome-definitivni-zkaza-cyklistiky-nebo-ne_458947.html
  Britský cyklista s keňskými kořeny dokázal už čtyřikrát vyhrát nejslavnější závod na světě. Letos navíc Chris Froome přidal i triumf na španělské Vueltě. Svými výkony se bezpochyby zařadil mezi nejlepší závodníky na světě. Jenže teď má možná problém, který může ovlivnit celou cyklistiku. Zároveň ale minulost ukazuje, že to tak vůbec nemusí být.

  Pravidla jsem neporušil, test není pozitivní, hájí se Brit Froome
  Froome, který je rovněž čtyřnásobným šampionem slavné Tour de France, odevzdal během Vuelty 7. září po 18. etapě vzorek moči, v němž bylo více salbutamolu, než je tolerovaná hranice této látky 1000 nanogramů na mililitr. Dvaatřicetiletý rodák z Keni se hájí, že je astmatikem od mládí, pravidla moc dobře zná a neporušil je.

  Odpověď
  • Pravidla jsem neporušil, test není pozitivní, hájí se Brit Froome
   https://www.tyden.cz/rubriky/sport/ostatni-sporty/pravidla-jsem-neporusil-test-neni-pozitivni-haji-se-brit-froome_458888.html

   Odpověď
   • No ono, tito nasi zapadni partneri sportovci vzdy vytiahnu tu svoju astmu. To uz pozname. Cez vsetkych tych australskych plavcov, americkych lahkych atletov a pod.

    Odpověď
    • Branislav 14.12.2017 o 22:25

     U nich takmer každý špičkový športovec je astmatik.

     Odpověď
     • Jojo, to astma je opravdu těžká choroba. Ani za to ti chudáci nemohou…
      https://media.licdn.com/mpr/mpr/shrinknp_800_800/AAEAAQAAAAAAAAkVAAAAJDUxZDNkZTAzLWY0OTQtNDk5OC1iZTQ1LTlhZGJmZGM0ZjNiZA.jpg

      Odpověď
      • PS: Na obrázku je právě Froome, chudák astmatik.

       Odpověď
  • Ještě dobrá nemoc je epilepsie.

   Prášky s ní bojující zabraňují křečím …. takže se můžete vydat přes svůj limit, zdravý člověk dostane křeče, ale nemocný ne.

   Odpověď
  • S astmatem má problém mnoho špičkových sportovců:
   http://isport.blesk.cz/clanek/vip-sport/182692/sprostarna-kvitova-prichazi-o-miliony-sponzorum-vadi-jeji-astma.html

   Odpověď
   • http://www.extra.cz/hackeri-si-neberou-servitky-odhaleno-je-dalsich-25-dopingovych-hrisniku-mezi-nimi-je-i-petra-kvitova

    Odpověď
 45. EU prodlouží sankce proti Rusku. Stále stejná písnička.

  Odpověď
 46. Utečenecké kvóty nemajú medzi krajinami EÚ väčšinovú podporu. Povedal to koncom novembra predseda Európskej rady Donald Tusk v rozhovore so šiestimi európskymi periodikami. Migranti by podľa neho mali byť kvôli previerkam možných teroristických hrozieb držaní až 18 mesiacov, čo je v súlade s európskym právom. Pokiaľ ide o presídľovanie osôb či ďalšiu fázu prerozdeľovania utečencov, v Európe nezískate väčšinovú podporu. A nielen kvôli východnej a strednej časti Európy, ale kvôli mnohým ďalším krajinám. Politika otvorených dverí voči prisťahovalcom, ktorú uplatňuje kancelárka Merkelová, je podľa Tuska „nebezpečná“. Tusk pripravil aj pracovný dokument na túto tému – všetko smeruje k decembrovému samitu EÚ.
  https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/375747-tusk-utecenecke-kvoty-nemaju-v-eu-vacsinovu-podporu/
  Tieto jeho vyjadrenia za ER (ktorá zastupuje volených predstaviteľov krajín EÚ) vyvolali veľký hnev u Európskej komisie, ktorá síce nepredstavuje volených predstaviteľov, je to v podstate úradnícky „personál“, ale s ambíciou šéfovať všetkým. Prvý sa ozval eurokomisár zodpovedný za migráciu Dimitris Avramopulos , ktorý označil obsah pripravovaného dokumentu za „neeurópsky“ a „neprijateľný“.
  http://www.teraz.sk/najnovsie/eurokomisar-avramopulos-ostro-kritizova/297603-clanok.html
  Potom sa ozvala EK ako taká – kritizovala predsedu ER Donalda Tuska za obsah minulotýždňového listu lídrom členských štátov EÚ týkajúci sa utečencov – ústami hovorcu Margaritisa Schinasa namietala voči Tuskovmu tvrdeniu, že relokácia bola ako reakcia na migračnú krízu neúčinná. Komisia nesúhlasí ani s tvrdením, že otázka prerozdeľovania viedla k rozdeleniu Únie.
  http://www.teraz.sk/zahranicie/ek-sa-ohradila-voci-slovam-predsedu-eu-o/297801-clanok.html
  Slovenský premiér p. Fico uviedol, že Slovensko v rámci debát o migrácii na summite EÚ podporí názor predsedu ER Donalda Tuska. Podľa Fica Tusk presne pomenoval to, čo je pravda, že kvóty sú naozaj neefektívne. Pripomenul, že tu nejde len o samotnú technickú podstatu kvót, ale aj o politický aspekt, lebo rozhodnutie ministrov vnútra zo septembra 2015 o zavedení dočasného mechanizmu kvót bolo prijaté kvalifikovanou väčšinou, čo výrazne rozdelilo krajiny EÚ. „Chcem varovať, a poviem to aj dnes, že nerobme podobné chyby do budúcnosti. Podobne dopadlo aj rozhodnutie o premiestnení agentúr EMA a EBA z Londýna, keď sa nové členské krajiny nedočkali ani naplnenia nastavených kritérií, ani spravodlivejšieho delenia medzi staršie a nové členské štáty, lebo obe dôležité agentúry sa ocitli na Západe „u tých najväčších a najsilnejších“.
  http://www.teraz.sk/slovensko/r-fico-na-summite-budem-v-debatach-o-mig/298020-clanok.html

  Odpověď
  • Oracle 911 14.12.2017 o 21:01

   11.12.2017 sme mali útok Júliusa, ktorý dušoval, že podmienkou byť v jadre EU budú povinné kvóty na migrantov a budú ich sem voziť v húfoch. Tie kvóty neprejdú a nielen kvôli Ficovi ale aj kvôli ostatným politikom.

   Zaujímavé je, že má Fica plnú hubu ale Kisku, ktorý navštevuje Sorosa, kráti dane, zastáva LGBTI, porušuje ústavu atď necháva na pokoji.

   Odpověď
   • Musím reagovať. Nie ako obhajoba Júliusa, lebo Fico naozaj tie kvóty odmieta, ale černochov sem vozia akože pracovať do závodov, napr. v PSA v Trnave sú Somálci. A keďže chcú stavať automobilku aj pri Piešťanoch, aj keď nemá kto robiť v Trnave a Nitre, bude sa to tu černochmi hemžiť aj bez prijímania utečencov. Aj vlk sýty, aj ovca celá. Lenže na Slovensku už nebude bezpečne.

    Odpověď
    • Oracle 911 14.12.2017 o 22:34

     TREBA ROZLIŠOVAŤ medzi kvótami EU a tým čo sem navozia pracovné agentúry zväčša na „žiadosť“ neziskoviek fin. Sorosom.
     Dodávam, že to zmienené agentúry môže skončiť zle, vrátane Somálcov a úradníkov.

     Odpověď
     • Tony Clifton 14.12.2017 o 22:40

      Ta vyznacena cast, mluvi za sebe

      Odpověď
     • Oni sa nedajú rozlíšiť. Ja keď vidím černocha, tak vidím černocha. Skrátka sú tu. To je jedno, ako sa sem dostali, podstatné je, že sú tu.

      Odpověď
      • Oracle 911 14.12.2017 o 23:05

       Rajka znie to tak, ako by si obviňoval Fica z toho, že sem potajomky vozí černochov. Inými slovami preberáš Júliusovu rétoriku a síce pochybujem, že to robíš zámerne ale keď ťa budem musieť ešte raz upozorniť na toto (otvorila si túto tému druhýkrát a aj vtedy som ti povedal, že sú to 2 rozdielne veci), tak v horšom prípade budem nútení naložiť s tebou tak, ako to robím s Júliusom. A to by som nerád robil.

       A teraz dodávam, že nie je to jedno ako sa sem dostali lebo za ich príchod zodpovedajú konkrétni úradníci (vydali povolenie) a spolupracovníci firiem (vybavili ich povolenia). Takže v prípade potreby môžu padať hlavy a podávať žaloby.

       Odpověď
       • Netvrdím, že je na vine Fico. Píšem to preto, lebo mám obavu, možno až strach. Vtedy argumenty akosi neúčinkujú. Do Nemecka chodili Turci za prácou a /možno že aj/ všetci tam zostali. Nájdu si tu nejaké blbky, čo chcú mať niečo exotické, s ktorými sa oženia. Už som videla také páriky. Oni si hlúpe neuvedomujú, že to nieje láska, ale trvalý pobyt v EU.

        Odpověď
        • Oracle 911 14.12.2017 o 23:44

         Takých žien je u nás minimum, to je prvá vec.
         Druhá je, že imigračná politika Slovenska a ostatných krajín V4 je pomerne prísna.
         Tretia vec, ak tu pracujú znamená to, že doma chcú dosiahnuť niečo napr. uživiť rodinu, postaviť dom atď.
         Posledná vec, sú tu na pracovné víza, t.j. prechodne a ak vyvedú niečo končia v EU.

         Odpověď
         • Bohužiaľ sa tá masa zväčšuje – chytia ich na našom území a máme ich na krku aby ich nevrátili požiadajú o azyl úplne smiešne dôvody, napr. aj tých čo im v Rakúsku ušli tu chytili máme ich na krku a peniaze v tomto prípade štátne a nie Sorošove idú na takúto agendu . Súdy tejto azylovej agendy majú viacej a viacej a ak nerozhodnú v prospech Najvyšší súd to ruší – klika nosatých na čele s ministerkou (ne)spravodlivosti.

          Odpověď
          • Oracle 911 15.12.2017 o 7:53

           Je tam aj Švecová. Dodávam, že zatiaľ nie sú tu desaťtisíce a rozhodnutie sa dá zrušiť, hlavne keď tú liberálnu kliku odstavia.

           Odpověď
         • Tiež z toho nejdem hneď obviňovať Fica, ale musím povedať, že mám rovnaké obavy ako Rajka a náplavy si tu neželám.
          Zároveň si pozorujem, že si príliš optimistický v tom, že takých žien je u nás minimum a z iných diskusií, že máme dosť kvalitných kádrov. To, že kvalitné kádre chýbajú je vidno všade. Degradácia hodnôt a školstva od r. 1989 urobila svoje. Je tu celá nová generácia, ktorá rozmýšľa inak – totálne prozápadne, liberálne. Že to sú partneri, ktorí nás bez mihnutia oka pošlú do trubiek ako v roku 1938 to dochádza iba niektorým. Nejaké kádre máme lepšie len preto, lebo západ už zblbol takmer totálne.
          Tiež, prosím nepíš Rajke, že s ňou naložíš ako s Júliusom.
          Človeka doslova zabolí, keď vidí, ako sem vozia cudzincov, aby pracovali, potom sa tu usadia, rozmnožia a po 100 rokoch tu bude úplne iné obyvateľstvo, úplne iná krajina. Také tendencie treba hasiť v zárodku.
          Súhlasím, že ako píšeš nižšie, rozhodnutie sa dá zrušiť, keď odstavia liberálnu kliku. Klika sa však brániť bude a jej prehra nie je zaručená na 100% a ak prehrá, za aký čas ešte stihne znásobiť škody. Alebo poviem to inak – stavebník znečistil susedný pozemok – krásnu ornú pôdu štrkom, čistili to ako vedeli, ale niečo zostalo, už to nebolo ako predtým.

          Odpověď
         • Abychom se nedivili. Ony to ty ženské mají tak nějak v podvědomí, táhnout za všelijakými exotickými typy. Spousta jich už na to doplatila, protože v mimoevropských kulturách po nich jdou chlapi zcela programově, nejenom kvůli sexu, ale i kvůli možnosti dostat se do Evropy (a mít ještě více sexu).

          Jedna moje kamarádka se na dovolené v Turecku seznámila s nějakým místním týpkem a chtěla se kvůli němu rozvést a odstěhovat se za ním do Turecka. Je asi dvacet let vdaná a mají dvě dospělé děti. Přitom její manžel je naprosto pohodový dobrosrdečný borec. Nakonec to vyšumělo.
          Bývalá kolegyně si zase v práci narazila Makedonce. Měla ve městě kavárnu (zařízenou za peníze vydělané manželem) a ve vedlejším baráku mají Makedonci fast food. Do kavárny jí moc lidí nechodilo, tak se tam asi nudila. Jednou za ní ten exot přišel k nám do práce. Vizáž taková, že kdyby mě na ulici oslovil a zeptal se kolik je hodin, tak bych měl kudlu v ruce dřív než to dořekne. Přitom má manžela slušňáka který maká a mají malou holčičku.

          Odpověď
          • Zjavne sú nato ženy bezštruktúrne programované. Treba odhaliť mechanizmy pomocou akých to na ženy pôsobí.

           Odpověď
           • Stačí se podívat na „50 odstínu šedi“ (částečně toto dílo rozložilo i mojí rodinu, dokonala ji ordinace, naštěstí zůstala u neexota). A celkově se stačí podívat na vymývárny v TV, kterou 3 roky nemám, ale když ji někde zahlídnu, chce se mi zvracet. Tož tak.

            Odpověď
          • Oracle 911 15.12.2017 o 10:38

           Liberálna klika sa zdiskredituje ideologicky a budú mať na výber medzi prehodnotením svojich hodnôt alebo likvidáciou. To isté bude platiť pre novú generáciu. Čo sa týka žien, mám tú skúsenosť, že mojej generácií (1984) cudzinci príliš nevonia (prirovnali Arabov k cigánom).
           Čo sa týka kádrov, Rusi a v podstate všetky štáty býv. vých. bloku riešia ten istý problém rôznou mierou úspešnosti.

           A migrantov sem vozia „kapitalisti“ Česka a Slovenska ako na to poukázal Kail:
           https://www.youtube.com/watch?v=uumOU0BrBOc

           Odpověď
           • Oracle 911 15.12.2017 o 10:45

            Je to odpoveď na Kamilov príspevok.

            Odpověď
           • Ori .mas pravdu :) nevonia, ani ja nepoznam ziadnu zenu,ktora by bola s černochom ci cikanom…z mojich rocnikov
            su vynimky, to ano…
            a potom,čo su mlade tak su „zblbnute“ mediami , reklamy a chcu aj vyskušat..
            Pokial je muž slušny, žena si nehlada ineho
            -ked opadne liberalna klika- vsetko sa vyčisti,,
            -kolko byva v Košiciach cikánov a neznamena že Košičanky za tie roky budu snimi žit :) prave naopak

            Odpověď
           • Tie kádre sú aj športovci a ich chápanie, ako píšeš o Rusku, prejavilo sa to v situácii s olympiádou. Keď sa Putin nemôže o nich oprieť – všetci chcú ísť pod bielu vlajku a musí manévrovať.
            To video zodpovedá mysleniu tých ľudí, strašne ma to serie, ako môže byť niekto tak odtrhnutý od svojich koreňov a nenažraný zároveň. Títo psychotrockisti, ich reči, že sú nutní, „bez nich se neobejdeme….“
            Žiadna viera vo vlastné schopnosti, žiadny záujem o našich ľudí o ich všestranný rozvoj. Len naviezť chudákov a zodrať aj ich…..Toľko úbohosti v tejto tiede ľudí, národ ich raz za to obesí, ak bude ešte vládať.

            Odpověď
        • Americké statistiky ukazují, že i přes dlouhodobé soužití na jednom území vznikají rasová ghetta a nedochází k výraznému míšení ras.

         A Rajka, ano vystihla jsi to dobře. Strach brání přijímat argumenty. A není to správný přístup. Jak už jsem psal nedávno, je třeba hlídat si jakým informacím a v jakém množství se vystavuješ. Kdybych četl všechny maily které mi denně přijdou a všechny alterweby informující o imigrantech, byl bych na tom asi podobně. Je třeba dodržovat jakousi informační hygienu, a jakmile tě ovládne strach, chce to dát si pauzu a počkat až začneš přemýšlet beze strachu, jen normálně opatrně, kreativně vzhledem k tvým cílům. Strach paralyzuje a brání kromě přijímání argumentů i správnému formování cílů.

         Odpověď
         • eM, máš pravdu, dám si pauzu. Poupratujem a napečiem k Vianociam. :)

          Odpověď
          • Dělám to podobně, když je toho na mě moc. Dokud není náš typ psychiky člověk, je toto dobré řešení. :-) a rodina je skvělé místo k odreagování prací.

           Odpověď
          • PS: Nemyslím že je potřeba pauza i od této diskuse, je rozhodně pozitivní a vcelku uklidňuje. Je tu mnoho pozitivních výhledů do budoucna, řečeno zjednodušeně. Ale masmédia, mnoho alterwebů a hromadné maily vnášejí dost nepohody do přemýšlení.

           Odpověď
          • Frank Herbert

           „Nesmím se bát. Strach zabíjí myšlení. Strach je malá smrt přinášející naprosté vyhlazení. Budu svému strachu čelit. Dovolím mu, aby prošel kolem mne a skrze mne. A až projde a zmizí, otočím se a podívám se, kudy šel. Tam, kam strach odešel, nic nezůstane. Zůstanu pouze já.“

           Odpověď
       • TO CO PíšETš JE SMĚšNé, KDE JSOU TI SOUDCI, O KTERýCH PíšETE? caps lok omylem zapnutý…podívejte se do souzdníctví kdo tam sedí pak mluvte a argumentujte. A krom toho včeradávali v TV správách i obrázkový šot, kde uvádeli, že takoví „Somálci“ pracovníci z automob.závodú 4,000 jich nemá kde bydlet. Věřím Rajce, ano, jsou tu i bez „pravdy od Fica“. Prax odlišná od teorie. Na tom nezměníte žádnou výhružkou, jenom snížíte úroveň stránky. Pekný den.

        Odpověď
        • Oracle 911 15.12.2017 o 8:25

         na TV nepozerám, tie ich správy sú klamlivé. Na najvyššom súde sedí Švecová a spol., ktorých má americká ambasáda pod palcom. Takže premena pracovníkov na azylantov ide ako po masle, presne podľa želania Sorosa ale akonáhle sa odpíšu liberáli, situácia sa diametrálne zmení.

         Dodávam ak moje príspevky znižujú úroveň stránok, tak takéto emocionálne výlevy ako si vyprodukovala znižujú ich dvojnásobne.

         Odpověď
      • Kdybych vycházel z toho co vidím, potom bych řekl že jich tu je 6 na 1000. Z toho by mi vyšlo že jich je v celé ČR 60 000.

       A ona je přitom jen v naší vesnici ambasáda jakési Africké země a jsou tu dvě rodiny ambasadorů.

       Chce to přemýšlet.

       Odpověď
       • Já se obávám, že Afriku nám sem navážejí v obrovských počtech, protože pomalu není v Praze ulice, tramvaje, metra kde by člověk nepotkal černouška an tento slušně oděn s taštičkou spěchá někam do práce. Pozoruji to denně a kromě toho je tu k nim – zřejmě za účelem zakládání rodin – naváženo čím dál více afrických slečen.
        Tímhle plánují je tady usazovat v afrických párech, protože české holky až na sluníčkářky se pomalu probírají, typicky česká domácí podvojná výchova začíná fungovat – díky Bohu za ty dary.
        Ti co je sem navážejí evidentně doufají, že ČR podlehne tlaku EU co se migrační politiky týče. A dokud se tak oficiálně nestane budou je sem prostě importovat za našimi zády, jednoho sem, druhého tam….

        Odpověď
        • Bonmot:
         „Když jsem před lety četl, že následkem globálního oteplování mohou Evropu zaplavit invazivní subtropické druhy, měl jsem za to, že jde o rostliny.“
         - Miloš Zeman

         Odpověď
         • Oracle 911 15.12.2017 o 12:52

          Tento bonmot rozžeraví „kaviareň“ do biela. :)

          Odpověď
         • Ten výrok je poměrně známý, nicméně zrovna teď by se hodilo jej znovu připomenout. Je na to vhodná doba – co největšímu počtu lidí je potřeba ozřejmit, koho volit, aby to tu za chvíli nevypadalo jako v Paříži.

          Odpověď
       • Jsem z Prahy, a vidím to samé co Adina.
        A jako ona jsem si také všimla, že přibývá afrických slečen.
        Pokud zajdete do obch.centra do potravin, vidíte exotické páry i rodiny s dětmi a s plnými vozíky potravin. To NEJSOU turisté.

        Odpověď
        • Ale ani krimigranti. Problém je to odlišit, a paušálně apriori přiřazovat k té horší skupině je dost pavědecké. Tím se nikam nedobereme.

         Jinak taky jsem z Prahy a žádný byť můj osobní pocit nárůstu oproti posledním letům nevidím. Praha je už dlouho a staletí byla multi-kulti, ovšem v jiném smyslu než vnuceném EU. Prostě tady vždycky bylo mnoho etnik, jazyků a tak dále.

         Odpověď
         • S tím nemohu souhlasit, já jsem v Praze tolik černochů suverénně se pohybujících neviděla nepamatuju. Pozoruju to od loňského léta jak se jejich počty radikálně navyšují. To se mi nestávalo abych za 2 hodiny ve městě potkala Afriku 5x a to ve všech pražských čtvrtích. „Praha je staletí mutlitkulti, “ – dovolte abych s zasmála. To ano, ale ne takhle. Nebyla nikdy tak prošpikovaná Afrikou jako nyní. A že vím, o čem mluvím.Za socialismu tu bylo hafo afrických studentů, ale tolik nikdy. Vím to, 6 let jsem dělala FFUK a bydlela jsem na kolejích kde byli i oni. Ne, tohle je jiný návoz.

          Odpověď
      • Rajka,
       ono je dobre keď časť zodpovednosti za svoje záujmy prevezmú aj samotní občania. Možno aj pomocou infozákona, ak by sa gramotne sformulovala otázka, by sa dalo zistiť o akých štátnych občanov sa jedná a s akou agentúrou pracujú. Vravím možno, lebo až tak podrobne som sa infozákonom nezaoberal. Alebo pomocou iných nástrojov a fínt. „Sluchy“ môžu byť aj pravdivé, no môžu mať aj celkom iné pozadie.

       Treba skrátka pochopiť, že sme vo veľkej studenej globalizačnej vojne „kolektívneho Západu“ a Ruska, kde mnohé krajiny sú pešiaci na poli, a pešiak ak chce prežiť a zároveň pomaly meniť miestnu situáciu vo svoj prospech, tak musí najprv pomôcť zmeniť celé bojové pole, a až potom ten svoj rodný kúsok.
       Vidno ako ťažko sa to rodí na domácej scéne Ruska, a RF je pritom veľký globálny hráč. Putin ma tri volebné obdobia za sebou, urobil veľké veci najmä na globálnom poli, a doma sa už ťažšie robia poriadky, všetko chce svoj čas.

       Fico má tiež za sebou tri volebné obdobia, a držíme sa ako krajina zatiaľ dobre. No je jasné, že nad Západom nezvíťazíme skôr ako Rusko, t.j. hlavný globálny protihráč Západu. Mnoho vecí je poprepájaných v politike, existuje mnoho dohôd medzi politikmi, biznisom, klanmi a zahraničných dohôd. Nesprávny krok, a domček z karát sa zosype, preto túto hru treba hrať precízne a nie uponáhľane.

       Existuje mnoho provokačno-imitačných hier na patriotov, ktoré hrajú do karát Západu. Napr. poslanec Dumy Fjodorov, X-krát dával na schválenie v parlamente návrh nacionalizácie Centrálnej Banky… Nápad hodný Patriota… Lenže problém je v tom, že sám si dobre uvedomuje, že politická situácia v krajine a zahraničí ešte na takýto krok nedozrela, no zato on si populisticky buduje cez toho v národe povesť patriota jak bič, a zároveň ukazuje, že vláda je nepriateľ, lebo zákon nechce prijať. Potom agituje ľudí do Národného osloboditeľského hnutia, vraj nech ich je veľa a ukážu Putinovi podporu, aj napriek Dume ovládanej z USA (ako vraví). Takto si omotal dav ľudí, a na povel zo Západu, cez nejakú krvavú provokáciu ich môže nahuckať aj proti vláde, aj proti Putinovi a vyvolať štátny prevrat.

       Toto isté mi pripomína aj situáciu s hurá-“patriotmi“ AntiFICO. Keď vediac, že politika sa nikdy nerobí priamočiaro, a niektoré veci nedozreli, aby ich bolo možné aplikovať bez narobenia ešte väčších škôd – huckajú ľudí, že Fico dopustil toto, a Fico neurobil tamto… Robiac z ľudí nerozumiacich politike svojich „užitočných idiotov“ aby cez masovosť nálad v národe zaistili dosadenie do vlády svojho kandidáta, a akým spôsobom, to už je jedno…cez voľby alebo majdan…

       To najlepšie, čo môže človek robiť, je zvyšovať svoju politickú gramotnosť a pomáhať aj iným. A tiež byť aktívny, a nenechávať všetko len na úrady a politikov. Veď táto krajina je náš domov, sami môžme odhaľovať špinavosti v okolí, ale nie ako to robí opozícia – aby odpálkovala súčasnú vládu, ale aby vláda mala spätnú väzbu a mohla konať, a tiež aby sa prostredie stalo príliš transparentným na špinavosti rôzneho druhu.

       Už roky sa chytáme za hlavu, ako sa Merkelica môže chovať tak antinemecky, protinárodne, no odpoveď vo veľkej miere spočíva v chápaní a povahe samotného národa. My Slováci a Češi máme výrazne iné politické chápanie, názory a náturu, ako samotní Nemci… Preto naši politici reagujú inak ako nemeckí. A aj keby mal nejaký nemecký politik x-krát viac rozumu a mravnosti ako nemecký národ, tak nemôže sa otvorene chovať výrazne odlišnejšie, než ako je nastavená mentalita a chápanie samotného národa. Chápanie a mravnosť národa nastavujú výšku latky pre politikov, tí sa ďaleko od tejto hodnoty hýbať nesmú, lebo sa ako politici neudržia.

       Odpověď
       • Rozumiem. No dám si tú pauzu, lebo budem mať z tej politiky v hlave guláš. :)

        Odpověď
        • Ďakujem Rajke, Aksal a aj ostatným ženám prispievajúcim do diskusií na týchto stránkach. Niekedy tu vidím také reakcie ostatných, s ktorými sa vo svojom okolí stretávam aj ja. Mimoriadne je to vtedy, keď začnem mám strach, vyslovím svoje obavy nahlas, okolie ma obviní z toho, že som negatívna a po čase sa ukáže, že ten strach bol opodstatnený. My citlivejšie ženy to máme niekedy veľmi ťažké, avšak vidím, že hovoriť nahlas o svojich obavách má význam, aj napriek odmietaniu, výsmechu alebo vyhrážkam, pretože sa rozprúdi myslenie, diskusia a niekedy sa prejavia aj skryté sklony, o ktorých niekedy ani sám vlastník nevie, že sa v ňom tieto nachádzajú. Zároveň ďakujem všetkým mužom, ktorí prejavia dobrú vôľu vypočuť, vysvetliť a pomôcť ohľadom objasnenia okolností a situácii, pri ktorých sa prebúdzajú u žien strachy v dôsledku ochrany potomstva. Prajem nám všetkým veľa zdravia.

         Odpověď
         • Johanko, na tom samotném vyjádření obavy není nic hrozného, pokud ta obava nepřeroste v nějaký druh fóbií, při které člověk už nechce slyšet žádné argumenty.
          To je potom destruktivní chování, kterým může nakazit i ostatní.

          Odpověď
          • …áno, je to tak…je potrebné skúmať, kde je tá hranica, kedy to prerastá do fóbie a kde tie strachy sú naozaj oprávnené…čas väčšinou prehodnocuje všetky argumenty. Ďakujem.

           Odpověď
     • K tým mimovládkam, treba si uvedomiť, na akom spôsobe fungujú a kto v nich je. Dovolím si tvrdiť, že je v nich prevaha mladých ľudí, ktorí tam skončia rovno po škole. Teda nemajú pracovnú skúsenosť z iného normálneho zamestnania (zodpovednosť, svedomitosť, výsledky). Typický príklad je toto https://www.amo.cz/lide/, obrovská kopa 20-30 ročných „analytikov“.

      Tieto organizácie fungujú na grantovom systéme, to znamená že jednak musia pracovať na projektoch, na ktoré už dostali financie, ale zároveň sa musia uchádzať o nové, pričom v niektorých prípadoch nevedia, či ich dostanú. Čo je rozdiel oproti podnikaniu, pretože tam vieš svojou šikovnosťou a kontaktami uzavrieť obchod, kdežto tu len píšeš projekty o dušu a veríš, že časť z nich výjde. Ako dávka zo samopalu, veríš, že aspoň jedna guľka trafí cieľ. Skutočne dobrá stratégia práce…
      Netreba spomínať, že ich dostaneš len vtedy, keď sa donorom uráči (ako si svojich pánov pekne pomenovali). Podstata je však v neistote, keď mnohé projekty majú dobu trvania len rok a po roku nemusia dostať ďalšie peniaze. V dvadsiatke je to pohoda, zdvihnem kotvy a odídem inde, čiže do inej mimovládky, pretože normálnu robotu, kde treba mať výsledky si hľadať nebudem. Ale potom príde rodina a hypotéka, čím začne klesať tvoja tolerancia vysokej neistoty a máš psychický problém.

      Na psychiku tlačí aj fakt, že mnohé z projektov sú samoúčelné. Napríklad sa spraví za drahé peniaze webstránka a nikto si ani len nedá tú námahu, aby meral jej dosah a návštevnosť. Robia sa veci pre veci, tlačí sa tona informačných materiálov atď. Na to sú samozrejme nabalení ľudia z blízkeho okolia, ktorí dostávajú tieto subdodávky, v tejto komunite sa to hemží fotografmi a grafikmi, samí umelci.

      Takže v mimovládkach som optimista. Vyrástlo nám ich tu veľa, ale tí ľudia dorastajú do veku, kedy sa míňajú granty a musia začať makať, inak sa neuživia, nieto ešte prípadnú rodinu. Chytia sa do vlastnej pasce a každý sa v tých organizáciách nemôže stať vedúcim pracovníkom. Nateraz ešte majú prísun čerstvého materiálu v podobe naivných študentov, ale tým, ako dorastá generácia mimovládkarov, ktorí prežili ničotný život a na konci majú prd makový, je tu šanca, že si v rámci komunity povedia perspektívy a časť sa rozhodne z mimovládok odísť. Pre časť mladších a naivnejších to bude stále práca snov – minimálny tlak, žiadna zodpovednosť, pohoda a klídek zaprdeného kanclu.

      Problém vidím v tom, že keď ustanú peňazotoky od pánov, zostane tu masa ľudí z vymasírovanými mozgami a zlými pracovnými návykmi. Vrátiť ich späť nebude vôbec ľahké, pokiaľ si sami nepriznajú, že odpísali 20 rokov svojho života ničomnosťou a neprekonajú to.

      Odpověď
      • Krásně napsané. Byl jsem v nevládce na civilce, mladý a naivní, měli jsme vskutku revoluční nadšení a to jsme dělali spíše ekologii než politiku, teda aspoň jsem to tak vnímal..
       Není to samozřejmě černobílý, ale podstatu jsi vystihl přesně.

       Odpověď
       • Ďakujem za tvoj komentár, ten moment nadšenia je asi podstatný a dokáže načas ľudí udržať. Do tohoto sektora mám relatívne dobrý vhľad, tak som len spísal to, čo som odpozoroval.

        Plus, tie najškodlivejšie mimovládky väčšinou sídlia v hlavných mestách, kde sú zhodou okolností aj najvyššie náklady na život. Fakt budú mať problém uživiť sa.

        Odpověď
      • No ja to tak optimisticky nevidím, ale s tvojim záverom súhlasím: takto nastavený systém produkuje masy mladých ľudí s vymletými mozgami a zlými pracovnými návykmi. Ak je pravda, že charakter človeka sa formuje do veku 23-25 rokov (ženy skôr) a potom už zostáva takmer nezmenený (je nutné zažiť výrazný extrém na to, aby to človeka zmenilo – vážne nehody, tragédie…), tak šanca takýchto biorobotom pretvoriť v ľudí je minimálna. Tiež si správne napísal, že stratili 20 rokov ničomnosťou a čas už nevrátiš – mladosť tela, sexuálny apetít, plodnosť… a sme pri tej našej nízkej pôrodnosti, vymieraniu obyvateľstva a „nutnosti dovážať imigrantov z Afriky a Mongólska“.

       Odpověď
       • Oracle 911 15.12.2017 o 11:45

        No v našej dobe biorobot sa buď zlikviduje samého seba alebo sa zmení…

        Odpověď
    • Cico Ciciak 14.12.2017 o 22:56

     Už vidím, ako černoch bude pracovať, to by hneď tie firmy skrachovali, takže zbytočne nestraš.
     Voziť sem budú nanajvýš bielych Ukrajincov, Rumunov, Bulharov a pod., čo súvisí so súčasným typom (neo)liberálnej ekonomiky a s kapitalizmom ako takým, pretože zisky musia byť aj keby neviem čo. Bohužiaľ.
     A tých údajných Somálcov sem vozia po tisícoch, ako by sem vozili černochov z Afriky a moslimov z Blízkeho východu a Ázie, keby boli schválené EÚ kvóty na imigrantov?
     Nejako som tomu tvojmu príspevku moc neporozumel.

     Odpověď
     • Cico Ciciak 15.12.2017 o 1:49

      Alebo si to myslela tak, že by ich sem vozili pod zámienkou pracovania, ale v skutočnosti by nepracovali, ale namiesto toho by boli zavretí v utečeneckých táboroch, alebo by sa potulovali niekde po Slovensku a to niekoľko rokov bez toho, aby si to niekto čo i len všimol, alebo proti tomu protestoval?
      Podľa mňa ide o málo pravdepodobný scenár, lebo to by sa vládne strany načisto odkopali.

      Odpověď
  • Branislav 14.12.2017 o 22:29

   A kde bol s kvótami Tusk doposiaľ? Nevyjadril sa zrejme ani raz takto ako teraz.

   Odpověď
   • Cico Ciciak 14.12.2017 o 22:44

    Aby sa takto mohol vyjadriť, najprv museli byť k tomu vytvorené príslušné podmienky a informačné pole – hovorí sa tomu aj reálna politika:

    http://cicociciak.blogspot.sk/2017/02/jak-funguje-realna-politika-z-netu.html

    Odpověď
 47. F22 z US Army vystrelili svetlice aby vyhnali ruské lietadlá z časti sýrskeho vzdušného priestoru, ktorá bola pridelená američanom… Načo im Rusi podpisovali takéto dohody? O to ťažšie sa im teraz v Sýrii bojuje a o to ťažšie bude američanov ztade vyhnať.

  https://sputniknews.com/middleeast/201712141060005982-us-f22-warning-flares-russian-jets-syria/

  Odpověď
  • Oracle 911 14.12.2017 o 20:18

   2 veci:
   -objektívne okolnosti nič iné nedovolili;
   -teraz Rusi majú výhovorku prečo vyhnať Američanov.

   Odpověď
  • flares se vystreluji jako ochrana pred zasahem teplem navadenych raket… je to klamny cil

   Odpověď
   • „… F-22 fighter aircraft fired warning flares to chase Russian Su-25 jets away from the airspace…“

    áno tiež mi to tak dáva väčší zmysel, ale asi sú aj svetlice ako spôsob posledného varovania – aspoň tak to vyplýva z článku. Alebo sú to tie isté svetlice, ale dôvody ich použia môžu byť rôzne.

    Odpověď
  • Tak a teraz ruské min. obrany poprelo predošlú správu od CENTCOM-u (US centrálne velenie, min. obrany) – 2 ruské stíhačky SU-25 zabezpečovali ochranu humanitárneho vzdušného konvoja , 1 F-22 priletela a vystrelila svetlice, SU-25 sa priblížila k F-22 a tá sa následne od konvoja vzdialila.

   https://sputniknews.com/world/201712141060010151-moscow-denies-russian-jet-intercepted-fighter-in-syria/

   Odpověď
   • Su-25 není stíhačka ale bitevní letoun pro útoky na pozemní cíle.
    Já jsem to četl v jiné verzi:
    Dvě Su-25 se snažily útočit na ,,humanitární“ konvoj islamistů a americká F-22 se jim v tom snažila zabránit tím, že proti nim nalétávala a naznačovala útoky na ně.
    Sůčka neměly podvěšenu žádnou výzbroj pro boj proti vzdušným cílům a nejsou to nijak mimořádně obratná letadla, aby mohly vést manévrový boj s jiným strojem a použít proti němu pevně lafetovaný kanon.
    S tím se dá maximálně sestřelit malajský boeing, který letí rovně a nebrání se.
    V okamžiku, kdy se přiblížila přivolaná stíhačka Su-35, která byla schopna situaci efektivně čelit, tak se Američan zdekoval.

    Ruští a američtí piloti mají sice zákaz napadat se navzájem, ale k ,,cenění zubů“ často dochází, hlavně když se Američané snaží chránit konvoje islamistů, mezi nimiž jsou i jejich lidé, proti útokům ruského a syrského letectva.
    Američané se už před měsícem snažili z islamistických jednotek na západním břehu Eufratu vytahat za použití helikoptér svoje lidi, aby nebyli v předpokládaných finálních bojích u Abú Kemalu zabiti nebo zajati a nedostali se tak do rukou a před objektivy syrské armády.
    Část jich zachránili, zbytek si zřejmě islamisté stihli vzít jako rukojmí a vynutit si s jejich pomocí zajištění odchodu ze zóny kde hrozilo obklíčení.
    Proto Američané takto riskují – kvůli nějakým kozošukům by nehazardovali s nejdražší stíhačkou na světě.
    Rus by na něj asi nevystřelil, ale dal by mu zblízka pocítit svou manévrovací převahu a pokud by se F-22 po těsném přeletu Su-35 před jeho přídí dostal tzv. do úplavu, do proudu horkého a tím i mnohem řidšího vzduchu z trysek motorů ruské stíhačky, navíc zvířeného, mohlo by dojít k prosednutí a pokud by pilot situaci nezvládl tak i ke ztrátě stroje.

    Odpověď
    • máš pravdu, aj Sputnik píše o stíhačke SU-35, ktorá odplašila F-22, už bolo pozde v noci, akosi sa mi tie lietadlá poplietli :)

     Každopádne, v Sýrii dochádza naďalej k premiestňovaniu teroristov, ktorých Rusi a Sýrčania likvidujú, američania sa im v tom snažia zabraňovať.

     Odpověď
 48. Turecko naznačilo otvorenie veľvyslanectva v Palestíne
  Turecký minister zahraničia Mevlüt Cavusoglu naznačil, že jeho krajina plánuje otvoriť veľvyslanectvo vo východnom Jeruzaleme, hneď ako svet uzná nezávislý palestínsky štát.
  https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/451403-turecko-naznacilo-otvorenie-velvyslanectva-v-palestine/

  Odpověď
 49. https://youtu.be/sJh6Lzy_UKk

  Apollo trochu inak(pre anglictinarov).Celkom zaujimave video-dokument o „chybach“ zo strany NASA pri divadielku o ceste a pohybe astronautov po povrchu mesiaca. Dvihanie za lanka, zvuky po uderoch kladivom a nakoniec radiacia a par rozhovorov s terajsimi astronautami :) radi by sme sli dalej ako je obezna draha Zeme. Napr na Mesiac :)

  Odpověď
 50. Doplním dnešné vyjadrenia V.V.Putina – nenašla som ich v článkoch, na ktoré odkazujú dnešné linky (smerujú ostro proti Olympijskému výboru a ruským pindosom, a príznačne ich zverejnila Pravda):
  Načasovanie dopingového škandálu v súvislosti s ruským športom – škandál má ovplyvniť tamojšiu politickú scénu pred marcovými prezidentskými voľbami. Priznal, že vinu na afére nesie čiastočne aj Rusko, pretože reálne prípady dopingu boli skutočne odhalené. Budeme ale hájiť ruských športovcov, a to aj na občianskych súdoch. Obvinil americké agentúry z manipulácie s dôkazmi od hlavného informátora o dopingu na olympijských hrách v Soči v roku 2014. Bývalý riaditeľ moskovského antidopingového laboratória Rodčenkov sa nachádza pod kontrolou amerických agentúr vrátane FBI. Čo tam s ním robia? Dávajú mu nejaké látky, aby povedal, čo je potrebné? Putin dodal, že Rodčenkov v prvom rade nikdy nemal byť poverený vedením moskovského antidopingového laboratória. Bola to chyba zo strany tých, ktorí to urobili, a viem, kto to urobil.
  https://sport.pravda.sk/zoh-2018/clanok/451374-putin-priznal-chybu-a-tvrdi-dopingova-kauza-bola-politicky-nacasovana/

  Odpověď
  • Všimli jste si dotazu novináře z deníku „Kommersant“?
   Novinář se ptal, s kým Putin půjde do voleb, s jakou stranou (každá strana je vitrinou nějaké klanovo-korporativní struktury)?
   Dokonce svojí otázku formuloval tak „S kým jste, Vladimire Vladimiroviči“?
   Tj. ruské klany jsou nervózní a nutí Putina, aby si mezi nimi zvolil vítěze, který bude vládnout po něm.
   Putin odpověděl, že jde sám za sebe a doufá, že ho národ podpoří.
   Mimochodem, když poprvé ohlásil svůj záměr kandidovat na prezidenta, také se zeptal, jestli ho národ podpoří.
   Což znamená, že v příštím volebním období Putin půjde po klanovo-korporativní strukturám, které se zformovaly po rozpadu SSSR. Přitom, se bude snažit udržet rovnováhu politické scény tak, aby se klany nespojily proti němu. Bude se snažit využívat antagonismů mezi klanovými strukturami a přitom se opírat o národ, který mu v příštích volbách dá mandát, a který ty klanovo-korporativní struktury doslova nenávidí.
   Bez odstranění klanovo-korporativních struktur „rossionské elity“, která pořád kouká na západ a vytvoření nových, patriotických, nezkorumpovaných kádrů, se nikam nehneme.
   Takže, příští volební období bude hlavním cílem pro Putina zformování nové kádrové základny.
   „Kádry rešajut vsjo“.

   Odpověď
   • Oracle 911 14.12.2017 o 21:46

    A bude ako Zeman, nech sa postaví proti nemu ktokoľvek, bude Putinovi robiť reklamu. A kampaň sa bude prebiehať na základe organizácie JPP a na fórach a soc. sietiach.

    Odpověď
   • Magnus Maximus 14.12.2017 o 22:02

    Brilantní postřeh. Tohle jsem zaznamenal taky. Putin jednoznačně nechce být spojován s žádnými klany. V určité rovině jde, dalo by se říci ve šlépějích Stalina. Třeba se v určité rovině pokusí dokončit jeho dílo, které už Stalin nedokončil, protože ho otrávili. Jen taková drobnost. Ilja Erenburg, který nenáviděl Stalina až za hrob, konstatoval ač velmi nerad, že řadoví vojáci a prostý lid v době války šli za Stalinem jako jeden muž. Lid Stalinovi rozuměl. Horší to bylo u určité části velitelstva. Dále uvádí, že když Stalin dával rozhovor nějaké západní tiskové agentuře, tak v naprosté většině agentuře AP. A podle Pjakina víme, koho je AP hlásnou troubou. Tehdy to nikdo nedokázal pochopit. Ani Erenburg, ani novináři z jiných agentur, například z agentury United Press. Jak to do sebe zapadá. Erenburga doporučuji číst i když neměl rád Stalina, protože právě díky své omezené míře chápání asi nechtěně na takovéto skutečnosti ve svých knihách upozorňuje.

    Odpověď
 51. Dostala jsem tip na web, kde by se možná daly najít zajímavé informace:

  http://www.exanpro.cz/

  Uvedený web měl založit bývalý analytik jedné z našich informačních služeb a jsou zde uveřejněny analýzy zpracované způsobem, jakým to zpravodajští analytici dělají.

  Neměla jsem bohužel ještě vůbec čas se na to podívat podrobněji, jen tak zběžně – jsou zde i témata, kterými se zabýval Pjakin, a bylo by zajímavé oba typy zpracování porovnat, zda se nějak informačně překrývají, a zda by se tedy i informace z těch stránek daly využít.

  Muž se na 2-3 analýzy díval a informačně to sedělo se zdroji, které si sám dohledal a s pomocí překladače přeložil (lokální blízkovýchodní tisk). Konkrétně muže celkem zaujala analýza Fajádova případu.
  Podle jeho názoru ten člověk (ti lidé) v sobě kulturu pracovníka takové informační instituce má, ten styl, způsob a forma zpracování by tomu asi odpovídaly.

  Teď ještě, aby to nebyla provokačně-imitační činnost, ale to můžeme zkusit nějak zhodnotit.

  Odpověď
  • Díky za odhalení! Rád se večer podívám podrobněji.

   Odpověď
  • Jana z Arku 14.12.2017 o 16:43

   Já si myslím, že to je dobře a pravdivě napsané. Pro mne to je důvěryhodné.

   Odpověď
  • Exanpro na svobodném vysílači s hosty z Exanpro.
   http://www.svobodny-vysilac.cz/2017-12-09-komentovane-udalosti-tydne-25-ans-a-exanpro-suverenita-140-minut/

   1/ Trumpovo vyjádření k migraci a jeho kolize s připravovaným Kompaktem ze strany OSN
   2/ Brusel zažaluje ČR kvůli nepřijímání migrantů
   3/ Nová Evropa podle Schulze
   4/ Německé MZV vyzvalo Evropu, aby se nepodřizovala politice USA
   5/ Trumpovo vyjádření ke stěhování US ambasády do Jeruzaléma jako nového hl. města Izraele
   6/ Rusko oznámilo kompletní vyčištění Sýrie od teroristů IS
   7/ vyloučení Ruska ze ZOH v Jižní Korei

   Hosté: JUDr. Hais Karel
   Ing. Tichý Jaroslav
   Ing. Wagner Jiří

   Odpověď
  • Zajímavé ale zní to trochu jako nový sektor Scientologie: ´produkty, vzdělávání´… a hlavně ten vědomostní test… Stejná lákavá argumentace. Uvidí se co se tam časem oběví…

   Odpověď
  • tvoja posledná veta to vystihla. provokačně-imitační činnost. stačilo si prečítať o Turecku a Ukrajine

   Odpověď
   • Tony Clifton 14.12.2017 o 22:24

    Souhlas

    Odpověď
    • Prosím, chtěli byste být konkrétní?
     (Budu vděčná za postřehy, volného času je málo – rodina.)

     Odpověď
 52. Ruský súd zamietol žiadosť Siemensu, dodávka turbín na Krym platí
  Arbitrážny súd v Moskve zamietol žiadosť nemeckej firmy Siemens, podľa ktorej bol jej predaj turbín ruskej firme Technopromexport neplatný vzhľadom k tomu, že technológia sa nakoniec proti vôli výrobcu ocitla na Kryme.
  https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/451364-rusky-sud-zamietol-ziadost-siemensu-dodavka-turbin-na-krym-plati/

  Odpověď
  • Tak to bude zajímavé – pokud začnou v zahraničí zpochybňovat rozhodnutí ruských soudů, mohli by Rusové začít zpochybňovat rozhodnutí zahraničních soudů.
   Tak schválně, kdo s tím přide (jestli s tím tedy někdo přijde) :-)

   Odpověď
  • To je jenom šaškárna aby si Siemens na Západě ,,zachoval tvář“.
   Ve skutečnosti, kdyby trvali na demontáži turbín a vrácení do Německa, tak by to asi prosadili, ale značně by si poškodili renomé v Rusku a příští dodávky turbín by šly od někoho jiného.
   Až tak moc jim ten Krym zase na srdci neleží.
   Neznám obsah smlouvy, ale v případě že smlouva zakazovala reexport do další země tak v Rusku těžko nějakou státní instituci přesvědčí, že Krym není součástí RF.

   Odpověď
  • podla mna len potrebovali alibisticky papier na to aby sa vyvinily z tohoto obchodu, lebo sankcie… ale byznis je byznis

   Odpověď
 53. Jamail Yareshi 14.12.2017 o 13:53

  Když „dobro“ vítězí ve jménu GP (globálního parazita-predátora) = fyzického boha=Antikrista …. upoutávka na stav lidského světa současnosti:

  „Říká se, že největším trikem, který se bohu fyzického světa, Ďáblovi (a tedy GP) kdy podařil je to, že přesvědčil lidský svět o tom, že neexistuje. V tomto duchu je pak největším vítězstvím Antikrista to, že přesvědčil lidi, že není ničitelem, nýbrž spasitelem fyzického lidského světa (tzn. všudypřítomného na mamonu a konzumu cíleně jím budovaného světa zajišťující tak především JEMU jeho vlastní parazitární a bezpracnou existenci)

  Známky přítomnosti Antikrista – přítomnosti vnitřního zla – odčlověčení – davové psychoprogramování ve vektoru JEHO cíle:

  - Bude se maskovat jako Velký Humanista a bude mluvit o míru, prosperitě a hojnosti, a to ne jako o prostředcích, které nás vedou k Bohu, ale jako o cílích samotných o sobě.
  - Bude psát knihy o novém pojetí Boha, které budou vyhovovat tomu, jak lidé žijí.
  - Bude propagovat víru v astrologii či scientologii aby za naše hříchy neodpovídala naše vůle, nýbrž hvězdy či technologie
  - Vinu bude psychologicky omlouvat jako potlačený sex a přinutí lidi, aby se styděli, budou-li o nich jiní říkat, že nejsou dost tolerantní a liberální.
  - Toleranci bude zaměňovat za lhostejnost a dobro za zlo.
  - Bude podporovat rozvody pod záminkou, že mít dalšího partnera je „nutnost“.
  - Bude zveličovat lásku k lásce a snižovat lásku k lidem.
  - Bude vzývat náboženství, aby náboženství zničil.
  - Bude dokonce mluvit o Kristu a říkat, že to byl největší člověk, který kdy žil.
  -Bude tvrdit, že jeho posláním je osvobodit lidi od otroctví pověr a fašismu, které nikdy nedefinuje i když jsou jeho základním nástrojem
  - Při vší své zdánlivé lásce k lidstvu a uhlazených řečech o svobodě a rovnosti bude mít jedno velké tajemství, které nikomu nesvěří, že sám je Bohem
  - Protože jeho náboženstvím bude bratrství bez Božího otcovství, dokáže svést i vyvolené.
  - Zřídí anticírkev, která bude napodobeninou Církve, jako je ďábel opicí Boží. Bude to mystické tělo Antikrista, které se všemi vnějšími znaky bude podobat Církvi, mystickému tělu Kristovu.
  - Moderního člověka, ve své osamělosti a frustraci zoufale potřebujícího Boha (vyšší záměr), povede k tomu, aby stále více hladověl po členství v JEHO komunitách, které člověku poskytnou smysl života bez nutnosti osobního obrácení a přiznání osobní viny a zodpovědnosti.

  Již teď je lidský svět zaplaven láskou jen ke zlatému teleti, všude vládne barbarství a osobní prospěch, zničen je institut rodiny i školy, posílena je svátost fyzických požitků, ro-zvráceny jsou mravní zákony a Život se žije bez Svědomi.
  Není to hezký pohled, jen druh sebereflexe.“

  Želám mier v dusiach vsetkym skutocnym slovanskym nerabom

  Odpověď
 54. Tak nam na Zapade zistili, ze predsa len slubili, ze NATO sa na vychod rozsirovat nebude:

  NATO Expansion: What Gorbachev Heard (Rozsirenie NATO: Co pocul Gorbacov) https://nsarchive.gwu.edu/briefing-book/russia-programs/2017-12-12/nato-expansion-what-gorbachev-heard-western-leaders-early

  Odpověď
  • Takže členům NATO-OTAN, kteří stojí u Ruských hranic a čekají na povely, nezbáývá nic jiného, než pro sprosté lhaní, podvody, schizoidní psychobludy nadřízených zahodit zbraň a emigrovat do Ruska, jako to udělali někteří němečtí vojáci za II. světové války. To je myslím dobrá opičí pracka fašistům.

   Odpověď
 55. https://www.seznamzpravy.cz/clanek/primy-prenos-do-prahy-prijely-tanky-vytahuji-z-vltavy-trosky-zricene-lavky-40754?dop-ab-variant=&seq-no=1&source=hp je to debilita nebo záměr ten titulek. Jistě se dal zvolit jiný slovosled…

  Odpověď
  • Asi si autor myslí, že vymyslel zajímavý titulek.
   Původně jsem se domníval, že je pojem vyprošťovací tank nad jeho síly, ale ve čtvrtém řádku to má, takže to zřejmě zvládl.

   Odpověď
  • Vidíš a já si myslel, že nám dovezli tu demoKracii, jak to dělají všude tam, kde se jim to hodí. Nicméně je jasné že nadpis je provokace.

   Odpověď
 56. Bakalovky zveřejnili velmi rozsáhlého analytického pavouka vztahů (vypadá to na profesionální práci, výstup z nějakého zpravodajského software pro analýzy) – mapu konspiračních zdrojů na internetu, figuruje tam jméno paní Irenky Aneri, Jardoba, Hoxe :D , nicméně tam chybí Levanet (aspoň já ho tam nenašel) na který je odkaz v každém jí přeloženém Pjakinovi. Hoši se vyhýbají Levanetu jako čert kříži … :D

  https://zpravy.aktualne.cz/domaci/mapa-dezinformacnich-kanalu-na-ceskem-youtube/r%7E4e00f2c429e711e7a4f4002590604f2e/#

  Odpověď
  • Když se tak dívám na vlákna vztahů paní Ireny, docházím k jednoznačnému závěru: to, že tam není Levanet není žádná náhoda, je to záměrné. Cílem není informovat veřejnost, že na českém kyberprostoru jsou „proruské“ zdroje“. Cílem této zprávy na Aktuálně je zastrašení těch, kteří jsou původci a zdroji informací. Je to psyops, aby znervóznili aktivní lidi, aby u nich vyvolali nepříjemný pocit, že jsou sledováni.

   Odpověď
   • Neni to jen podle kanalu na trubce?

    Odpověď
  • Tak cílové zaměření je jasné, pač tam jsou pravda o očkování, očkování a svoboda, ochrana dětí, weby o zdraví a tímto je jasný jejich záměr

   Odpověď
  • Opravdu důkaz, že se levanetu velmi bojí. To je dobře. :)

   Odpověď
  • Je tam ešte poznatelnoe.ru Je to rusky takže väčšina plytko zmýšľajúcich si to radšej nepozrie.

   Tú svoju subjektívnu pravdu ale riadne okliešťujú.

   Odpověď
  • Ale i tak jim děkuji. Tohle je pro mě perfektní nástroj k orientaci a vyhledávání „dezinformací“. :)

   Odpověď
  • Uvedený pavouk obsahuje pouze účty na YouTube, proto tam není zmínka o Levanet.

   Odpověď
  • Mna vzdy fascinovalo, ze existuju jedinci, ktori maju nutkanie robit „zavadove zoznamy“. Ci uz v 1939, v 1948, 1968, dnes… ten typ osobnosti je vzdy ten isty.

   Odpověď
 57. Vyšehradská štvorka pomôže pri ochrane hraníc v Líbyi

  Štyri stredoeurópske krajiny sa dohodli vyčleniť na tento projekt 35 miliónov eur.

  https://svet.sme.sk/c/20718765/vysehradska-stvorka-pomoze-pri-ochrane-hranic-v-libyi.html

  Odpověď
  • Jak jsem předpokládal.

   Odpověď
   • Oracle 911 14.12.2017 o 12:45

    A to znamená, že nielen Rusko si tam robí dobré meno ale aj my. Preto nechcem byť teraz v koži Francúzov a ostatných Európanov…

    Odpověď
    • Víš ono to může byt dvojsečné, obavam se aby V4 nebyla z něčeho onviněna skrze SSA. V tom smyslu, že jednaji bez mandátu OSN nebo něco v tom smyslu. Je třeba byt opatrny a je treba aby zaznela podpora k teto akci I směrem od V. Putina a bylo to ozvučeno.

     Odpověď
     • Áno a preto musí byť jasne ozvučené že spolupracujeme s oficiálnou vládou Líbii na dobrej veci.

      Preto ten útok o zlom sa staraní utečencov a využívaní utečencov ako otrokov. Myslím že človek v tiesni? A nedávno bolo v éteri predpríprava s rovnakou informáciou.

      Odpověď
     • Podpora tam je. Předminulý týden uzavřelo Rusko s Egyptem smlouvu o využití základen na egyptském území. Jedna z nich je od Lybie co by granátem dohodil a zbytek došel.
      Najděte si na břehu moře Sidi al Barani. Druhá má být někde na Sinaji.
      Přilehlou část Lybie ovládá Lybijská národní armáda generála Haftára, který má o podporu proti islamistům zájem. Generál hovoří rusky a když před časem plul okolo lybijských břehů Admirál Kuzněcov, tak si dal na jeho palubě kafe s ruským ministrem obrany.
      Když to zjistil prezident Súdanu, tak nelenil, sedl do letadla směr Moskva a nabídl Putinovi, že u nich si ruské letectvo a námořnictvo taky může uspořádat ostré střelby.
      Ale tam se asi zatím nepohrnou, všechno má svůj čas, pěkně jedno po druhém.
      Anebo si na území Súdánu zřídí tzv. podskok, pomocné letiště, kde letadla přistávají k doplnění paliva a bomb, aby nemusela stále létat až na hlavní základnu. Tam se vracejí až po skončení akce.

      Odpověď
 58. Putin se odpoutal od stranu jednotné Rusko. Bude kandidovat jako nezávislý …

  https://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/rusko-a-okoli/budu-kandidovat-jako-nezavisly-oznamil-putin_458890.html

  Odpověď
  • Kurnik, o čem to ten Putin mluví ? Co je to ten pláč Jaroslavny ? A mluví o předpovědích Mayů nebo o nějakém politickém vyhlášení ?

   https://lenta.ru/news/2017/12/14/ykazu/

   Odpověď
   • Z Babišovek:
    https://zpravy.idnes.cz/rusko-putin-kampan-prezident-tiskova-konference-fbj-/zahranicni.aspx?c=A171214_080012_zahranicni_aha

    Odpověď
   • Veď je to v tom linku: Майские указы — 11 документов с поручениями правительству, реализация которых призвана повысить качество жизни россиян, были подписаны Путиным весной 2012 года. Указы определяют основные ориентиры развития страны на несколько лет, в первую очередь в социально-экономической сфере. – Dokumenty, ktoré majú zvýšiť kvalitu života v Rusku ..a odkaz na plač Jaroslavny,,,je odkaz na epos o Pluku Igorovom, kde Jaroslavna je žena Igora.. http://www.ctenarskydenik.unas.cz/index.php?autdilo9=neznami http://jan-k-celis.webnode.cz/news/alexandr-borodin-knize-igor/

    Odpověď
   • Majske ukazy . to sú dekréty, ktoré podpísal Putin v máji 2012 a týkali sa rozvoja strany do roku 2020. Plač Jaroslavny je báseň zo Slova o pluku Igorovom, ale tu je to samozrejme bonmot, pretože do plnenia týchto dekrétov sa nikomu nechcelo a celkový dojem je, že ich sabotujú. Ale teraz Putin hovoril, že sa plnia uspokojivo.

    Odpověď
   • plač jaroslavny- basen
    http://www.literaturus.ru/2016/03/tekst-plach-jaroslavny-slovo-o-polku-igoreve.html
    slovo o pluku igorovom.slovensky
    http://cdn.srv.rtvs.sk/a542/file/item/sk/0001/slovo_o_pluku_igorovom.TdcH.pdf

    Odpověď
    • Tak báseň sa začína „На Дунаи Ярославнынъ гласъ…“

     Na Dunaju Jaroslavnin hlas…..

     Takže alebo je to v súčasnom Poľsku 18° 50′ 05,3″V, 52° 33′ 34,7″S, Rakúsku, Slovensku, Maďarsku, Srbsku, Bulharsku.

     Odpověď
   • Pláč Jaroslavny:
    Kyjevský kníže Jaroslav Moudrý provdal svoji dceru Annu (tj. Annu Jaroslavnu) za tehdejšího francouzského krále Jindřicha I Kapetovce. Jak už to bývalo, sňatek se dohodl diplomatickými kanály a nevěsta přijela do Francie až na svatbu. S hrůzou zjistila o kolik horší jsou ve Francii hygienické návyky a jak slabá je tam vzdělanost i u významných lidí, například její nastávající neuměl ani číst.
    A tak napsala svému otci dopis ve smyslu: Tatínku, k jakým barbarům jsi mě to poslal?
    Až se vyplakala, tak se k problému postavila čelem a začala s tím něco dělat. Postupně dala do pořádku státní záležitosti, protože přečetla všechny listiny co měl její manžel a co se jí zdálo v nepořádku tak s ním probrala, aby to změnil. Krále od té doby nemohli dvořané, šlechta ani církev odrbávat, protože si dokázala zkontrolovat, co se opravdu píše na listinách, které mu předkládali ke schválení. Tehdy se nepodepisovalo ale pečetilo.
    Kapku pohnula i s tou hygienou. Ve Francii je dodnes velmi uznávána.

    V Rusku se to užívá jako označení situace, kdy někdo zbytečně nebo opožděně naříká nad něčím s čím mohl počítat nebo s čím se nedá nic dělat.

    Odpověď
    • Ha, teď se dívám, že je tu ještě jiné vysvětlení, z čeho to pochází.
     Já jsem někde četl tu verzi co jsem popsal.
     Jestli to není správně, tak se omlouvám.

     Odpověď
 59. Dnes bude veľká press-konferencia Vladimíra Putina
  https://russian.rt.com/russia/article/459942-putin-press-konferenciya

  Odpověď
  • akreditovaných 1640 novinárov z celého sveta

   Odpověď
   • práve začína – pozerajte

    Odpověď
    • Co se to děje, na ČT24 je živě s tlumočením

     Odpověď
     • Neuveritelne…

      Odpověď
      • Niektorym trkvasom konecne dochadza kto tu pracuje na zachvani mieru, pokroku a ludskosti.

       Odpověď
       • Skôr vedia s kadiaľ začal vietor fúkať. A kabáty si už chystajú otočiť.

        Odpověď
     • ČT24 tyhle výroční tiskovky dává rok co rok se simultánním tlumočením, takže se nejedná o žádnou novinku nebo změnu směru.
      Nicméně na TV dají vždycky jen první hodinu a tu pak náležitě okomentují za pomoci nějakého toho správného a hlavně nezávislého komentátora, kterého si k tomu přizvou.
      Celou konferenci lze sledovat pouze na webu:
      http://www.ceskatelevize.cz/ct24/svet/2332519-rusy-ceka-tradicni-putinova-show-novinarum-mohl-prozradit-detaily-prezidentske

      Odpověď
  • Pobavily mne dva momenty.
   Pěkně usadil americkou žurnalistku. Prý na jedné straně jste zařadili do osy zla Irán, Severní Koreu a Rusko a na druhé straně chcete, aby Rusko pomohlo umravnit Severní Koreu. Je to podle gosudara jakési podivné myšlení.
   Druuý moment byl, jak zlomyslně pochválil Trumpa. Ten to zase schytá od kongresu.

   Odpověď
 60. Biely dom: Nie je vhodný čas na rokovania so Severnou Kóreou
  So Severnou Kóreou nemožno viesť žiadne rokovania, kým nezlepší svoje správanie, uviedol v stredu hovorca Rady pre národnú bezpečnosť v Bielom dome. Podľa agentúry Reuters sa tým spochybňuje ponuka amerického ministra zahraničných vecí Rexa Tillersona na začatie rokovaní s Pchjongjangom kedykoľvek a bez predbežných podmienok.

  „Ak zoberieme do úvahy najnovší severokórejský raketový test, tak zjavne nie je teraz ten správny čas,“ povedal hovorca Rady pre národnú bezpečnosť pre Reuters.
  http://www.teraz.sk/zahranicie/biely-dom-nie-je-vhodny-cas-na-rokovanie/297858-clanok.html

  Odpověď
  • Oracle 911 14.12.2017 o 7:54

   Bodla Bieleho Domu to nie je vhodná doba ale podľa Rusov áno. :)

   Odpověď

Napsat komentář

*
*

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>