Diskuse

První komentář nového uživatele se zobrazí až po schválení, další už hned.

Podepisování příspěvků: anonymní příspěvky nebo ty, které v poli jména/přezdívky budou mít titulek nebo jiný text, mohou být smazány. Příspěvky s nakopírovaným delším obsahem, který je dostupný na jiném místě, mohou být také smazány – v takovém případě uvádět pouze odkaz, případně pár vět, nikoliv celý text systémem copy&paste.

 Obnoviť

 1. Indicavia 20.3.2019 o 16:45

  Max Blumenthal odhaluje korporátní mediální lži o Venezuele na půdě Rady pro Lidská Práva Společenství národů v Ženevě 19.3.2019 v příspěvku „Humanitární krize ve Venezuele – propaganda vs realita“

  https://www.youtube.com/watch?v=WZ1vFlX5jEw

  Odpověď
 2. O propuštění německého novináře Billyho Sixe z venezuelského vězení se zasadil ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov. Informuje o tom agentura DPA s tím, že podíl na osvobození žurnalisty má údajně bavorský poslanec opoziční Alternativy pro Německo českého původu Petr Bystroň a jeho manželka.
  Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/mediahub/billy-six-sergej-lavrov-petr-bystron.A190320_101415_mediahub_jpl

  Odpověď
 3. Teď poslouchám majdanutého kazašského lídra, podpindosnika non plus ultra Muchtara Abljazova.
  https://www.youtube.com/watch?v=-8FzdTwSd58

  Z jeho projevu vyplývá, že majdan v Kazachstánu byl nachystán na 22. března, kdy Kazaši měli protestovat proti Nazarbajevovi a jeho vládě ve všech městech. Zrovna na islámský svátek Naurus – nový rok, den jarní rovnodennosti, který se letos začíná slavit od čtvrtka a pokračuje do neděle.
  Abljazov se snaží přesvědčit národ, že Nazarbajev nikam neodešel, nastrčil místo sebe loutku a potichu připravuje předání prezidentské funkce své dceři. Vyzývá, aby 22.3. lidé vyšli na náměstí, protože teď je ta pravá příležitost vzít moc (a peníze) do svých rukou. Nazarbajev musí být za svoje zločiny odsouzen, jinak se vrátí a bude to samé, co bylo. A tak dále, ve stejném duchu, tj. Nazarbajev a celá jeho banda musí pryč.

  Nazarbajev není nějaký strašpytel, aby ho hrozba nějakého majdanu jen tak rozházela. Těch pokusů za dobu svého vládnutí už zažil několikrát. Ale když dnes odstoupil, zřejmě se mu dostala informace, že se chystá krveprolití, kterému buď těžko půjde zabránit anebo bude muset učinit taková protiopatření, která následně stejně povedou k destabilizací státu.
  Samotný fakt, že majdan připravují na Naurus, svědčí o tom, že se pokusí vytáhnout národnostní a náboženskou kartu- proti Rusům. Podle všeho, majdan v Kazachstánu měl vyústit v majdan v Rusku. Plán a důvody jsou podobné, jako při majdanu na Ukrajině. Proto byl vybrán Kazachstán, ve kterém žije asi 25% Rusů, a který má nejdelší s Ruskem hranici. Proto destabilizace v Kazachstánu a případné národnostní konflikty okamžitě znamenají destabilizací v Rusku a další eskalací napětí ve světě.
  Kazašští podpindosníci a svidomí doufají, že to bouchne na jihu, tam, kde je největší procento muslimského obyvatelstva. Při takovém rozkladu, ten konflikt má potenciál přerůst i na ostatní středoasijské republiky. Předpokládám, že mají v plánu destabilizovat sever Kazachstánu, odkud ruské obyvatelstvo začne utíkat do Ruska, jih a nějaké hlavní město (Almaty nebo Astanu).

  Od svých plánů neupustili ani po odchodu Nazarbajeva. Hodně nespokojených a zmanipulovaných Kazachů po tomto jeho kroku snad ztratí chuť protestovat a dají přednost oslavám. Ale nějaké bojové jádro stejně bude odpracovávat svůj žold a pokoušet se o provokace. Co z toho vzejde, ukáží následující dny…

  Odpověď
  • Děkuji TauRusi za informace a především za ochotu a odvahu jít při jejich výkladu s kůží na trh – podobně jako třeba Pjakin. Příznak Muže ..

   Odpověď
   • …nebo blbce. :)
    Nepřeháněj, už se červenám…

    Tady ještě, poslouchám Žirinovského. Pěkně kazašským podpindosům nahrává na smeč. Hlavně v národnostní otázce.
    https://www.youtube.com/watch?v=p33WX5jsA2I

    Putin projednal s Nazarbajevem jeho odstoupení, ještě před prohlášením. Doufám, že to mají pod kontrolou.
    https://russian.rt.com/ussr/news/613068-putin-nazarbaev-kazahstan-otstavka

    Odpověď
    • To riziko tu samozřejmě je .. :-)
     Právě proto si toho vážím.

     Odpověď
    • Připojuji se k Bohumilovi . V Kazachstánu se teď bojuje nejen za Kazachstán . Tvoří se i mantinely poprezidentských procesů na Slovensku a poeurovolebních procesů v Evropě. To jen pro ty příliš zahleděné na dvojici Čaputová-Šefčovič. Větší krajíc chleba se láme tam.

     Odpověď
     • Ještě doplním . Vím, že termín „Ficova rošáda“ jsem sem kdysi zanesl já, ale toto mi připadá jako velmi podobný vyrovnávací manévr / ne řídící krok/. Dokumentuje úroveň řídících schopností Nazarbajeva , podobně jako před rokem RF/ ne Ruska, ale Fica/

      Odpověď
      • Díky oběma, důležité vědět!!!! Pozornost u nás i na slovensku nasmerovana na tu blonďatou pindu, tohle dává věci do širšího kontextu… GB i SSA vždycky hodně tlačily na rusko z jihu, ale preferenci bylo spíše kavkazsko… ruská střední asie je asi rovněž vysoce atraktivní, nepochybuji o tunách „diplomatické pošty „na správná velvyslanectví jako v minulých letech myslím v kirgizstanu.. bůh chraň gosudara i Rusko… věřím že to ustoji!!!

       Odpověď
    • Pan prezident Putin jistě nenechal nic náhodě a jsem přesvědčená, že tyto zjevné události jsou projevem dobře připraveného skrytého scénáře pod pevnou kontrolou ruských tajných služeb.Rusko si nemůže v dnešní dovolit destabilizovat svůj jižní citlivý podbřišek. Jsem přesvědčená,že tohle se ustojí.

     Odpověď
    • Pjakin to poté posoudil podobně
     https://www.youtube.com/watch?v=bRiIqeuoBgI
     To samozřejmě ještě neznamená, že to tak opravdu je. Jen, že se vaše myšlenky ubírají stejným směrem :-)

     Odpověď
     • Díky za odkaz.
      Jsem rád, že to Pjakin potvrdil. Poněvadž včera, po určitých událostech (přejmenování Astany a zvolení dcery Nazarbajeva předsedkyni senátu) už jsem začínal mít pochybnosti, jestli jsem to s tou dramatičností (plány neokonů) nepřehnal.
      Takže, teď je jasné, že Nazarbajev provádí 2 manévry najednou:
      - likvidaci podpindosníckého podhoubí,
      - předání moci vybranému následovníkovi.
      (Můj tip – jeho synovec Abiš Samat, dnes druhý po Nazarbajevovi v Radě bezpečnosti Kazachstánu).
      Ale k tomu pochopení už jsme společnými silami došli včera.

      Odpověď
      • Nemôžem si pomôcť, ale myslím si, že tento manéver bude mať širšiu koordináciu a taktiež vzťah k Lukašenkovi a Bielorusku, hlavne po jeho stretnutí s Putinom a následným negatívnym prehláseniam vzhľadom k užšej integrácií s Ruskom. Teda na jednej strane ukážkové dobrovolné predanie moci v záujme budúceho rastu, prosperity a bezpečnosti a odovzdanie moci nasledovníkom a na strane druhej sa tento príklad „ujme“ aj pri osobe Lukašenka… Teda zvýši sa zdrojová stabilita v záujme kroku ku globalizácií na ruský spôsob…

       Odpověď
  • Díky za velice zajímavý rozbor. O Nazarbajevovi se vždy pozitivně zmiňoval VVPj, a tak věřím, že i nadále zůstane hlavním subjektem řízení v Kazachstánu.

   Odpověď
  • Dobře a výstižně napsané, tak to cítím já.Ráda Vás čtu pane Taurus, patříte zde mezi ty nejslušnější a nejinteligentnější diskutéry s dobrou dedukční a informační hodnotou.Dlouho Vás sleduji a pod tímto příspěvkem jsem si dovolila vyjádřit Vám tento můj osobní obdiv.Ke studentům KSB však nepatřím, mám vlastní pozorovací úhly a chápání fungování světové moci – v mnohém se s Vámi velmi shoduji,což je mi velmi blízké a posiluje to tak moje vlastní ego při střetu s méně chápajícími.

   Odpověď
   • podpisujem :)! je to naozaj presne tak.

    Odpověď
   • Myslím hodnotenie TauRusa.

    Odpověď
  • …vdaka….

   Odpověď
  • …este ma tak napadlo, ze v tejto suvislosti iank vyznievaju odstupenia gubernatorov Čeljabinskej oblasi a Altrajskej republiky, ten druhy prehlasil ze je to dočasne a dobrovoľné a že bude vždy robiť pre ich maly narod????, aspon tak to uviela RT… vies o nom nieco Taurus?

   Odpověď
   • Он пожелал Алтаю и народу республики процветания, а также отметил, что готов «служить и дальше своей малой родине в любом другом качестве».

    Odpověď
    • ….mne tam zarezonovalo to „maloj“…. t. j. nie Boľšoj Rossii…. :-)

     Odpověď
     • Tokajev zložil prísahu – prezidentovať bude do volieb
      https://russian.rt.com/ussr/news/613177-tokaev-prisyaga-prezident-kazahstan

      Odpověď
   • Jestli si dobře vzpomínám, tak Pjakin dost kritizoval vedení Altajského kraje, hlavně kvůli ekologií.
    Dost nepopulární politik v kraji. Zde jsem na něj našel nějaký kompromat,
    http://www.mzk1.ru/2017/06/aleksandr-berdnikov/

    ale nic bližšího o jeho odstoupení nevím. Ale letos mu stejně měl skončit mandát.

    Odpověď
    • Nerikal VVPj, ze na Altaj vzhlizi Svycari, kteri nahle zacali zduraznovat jejich pres 200 let stare styky s Ruskem?

     Odpověď
     • Terajšia Ruska Federácia vlastní vo Švajčiarsku kúsok pozemku ,okolo 495 m2.
      V článku sa píše 495 m2 ruskej teritórii ,
      https://pikabu.ru/story/territoriya_rossii_v_shveytsarii_o_kotoroy_malo_kto_znaet_4521840

      Odpověď
    • …ano aj ja si to pamatam, ale Altajsky kraj a Altajska republika ako autonomny okruh su dva rozne subjekty…

     Odpověď
    • Altajský kraj a Republika Altaj sú dve rôzne veci. Myslím, že gubernátor v Altajskom kraji (Barnaul) už bol vymenený.

     Odpověď
  • „Pozoruhodná“ to první slova nového prezidenta Kazachstánu….

   Prezidentem Kazachstánu se stal Tokajev. Astanu musíme přejmenovat na Nursultan, řekl…
   https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/prezidentem-kazachstanu-se-stal-tokajev-astanu-musime-prejme/r~985fe10a4ae111e9b5e8ac1f6b220ee8/

   Odpověď
   • A dcera Nazarbajeva byla zvolená předsedkyní senátu.
    https://lenta.ru/news/2019/03/20/nazarbareva/

    Upřímně, tohle dost dobře nechápu. Oba tyto kroky vnímám, jako „vodu na mlýn“ opozice…

    Odpověď
    • Oracle 911 20.3.2019 o 11:39

     Overstag s tým, že previedli veci do extrému?

     Odpověď
     • Tokajev nenavrhl přejmenovat hlavní město, ale řekl, že hlavní město se MUSÍ jmenovat Nursultán. Pak navrhl nazvat všechna hlavní náměstí ve všech městech jménem Nazarbajeva a postavit mu monument v hlavním městě.
      Parlament tomu tleskal ve stojí!
      Pak hned na to zvolili jeho dceru předsedkyni senátu, jeho samotného doživotním vůdcem národa. V Radě bezpečnosti, kde Nazarbajev je hlavou, zástupce mu dělá jeho synovec generál.
      Tohle vše vypadá na dlouhodobou přípravu předání moci svému následovníku, s doživotním ukotvením svého vlivu.
      Proč ale to načasování všeho před plánovanými protesty? Kdyby Nazarbajev chtěl vzít vítr z plachet opozice, tak odstoupí, počká až se situace zklidní a pak provede svůj overstag.
      On naopak, hrotí situací do extrému, aby i poslednímu debilovi bylo jasné, že nikam neodchází, jen chce z pozadí vládnout dál.
      Vypadá, že chce udělat 2 věci najednou. Vypořádat se s podpindosniky a zároveň provést předání moci následovníku, kterého si zvolil on sám.
      Tudíž, můj původní předpoklad, že odstoupil, aby zabránil krveprolití, je s velkým otázníkem…

      Odpověď
      • Putinovec 20.3.2019 o 12:52

       Takže je ve hře ta možnost,že se chce Nazarbajev zpoza opony tvrdě vypořádat s klikou nepřátel a tlačí konflikt k určitému datu.

       Odpověď
      • Oracle 911 20.3.2019 o 13:05

       Ono. NN je šikovný Putinov učeň a preto jeho ďalší krok môže a asi bude asymetrický.

       Odpověď
       • Hmm, nevím…
        obávám se, že s tím kultem to myslí vážně.
        A k tomu ještě výrazné posílení vlastního rodového klanu. GP z něj asi má radost…

        Odpověď
      • Taure , dotaz od horšího ruštináře : „spiker“ je v ruštíně mluvčí anebo předseda ?
       Jde o informaci od Iris.
       https://rusvesna.su/news/1553078803

       Odpověď
       • „Spiker“ je poruštené anglické slovo „Speaker“ (Hovorca). Ale v článku tým myslia post predsedu senátu, ktorý prevzala Nursultanova dcéra, po Tokajevovi.

        Odpověď
       • Pro zajímavost – Dariga Nazarbajeva je ke všemu ještě zpěvačka:
        https://www.youtube.com/watch?time_continue=46&v=Iv4g98a40uQ

        Odpověď
      • Parlament Kazachstánu přijal usnesení o přejmenování Astany na Nursultan
       https://twitter.com/dimsmirnov175/status/1108315843828555776

       Odpověď
       • hustý. To snad nemohl chtít ani GP.

        Odpověď
        • apropo, nur-sultan, sultan významově znamená vládu, moc, nur jestli si pamatuji dobře Hoxův překlad je světlo. Tedy světlo moci, světlo vlády, světlý vládce, vláda světla?

         Odpověď
         • „nur“ znamená světlo. Např. jméno Nurmagomedov = světlo Mohameda.

          Odpověď
          • jo tak jsem si to pamatoval dobře, Nurmagomedov :-)

           Odpověď
         • Vládu Světla si GP nepřeje zcela určitě

          Odpověď
         • Putinovec 20.3.2019 o 19:39

          Světlo v tomto případě zřejmě bude znamenat významný náboženský podtext.Něco jako Osvícený vládce,neboli ten ,který vládne z rozhodnutí Nejvyššího.Vládce a zároveň i velekněz.

          Odpověď
          • Já že by se to mohlo projevit mimo rámec cílů GP. Takové kouzlo nechtěného.

           Odpověď
           • Oracle 911 20.3.2019 o 23:00

            Prečo mám dojem, že to je pôvodné meno mesta?
            Prečo mám ten dojem, že vyšinuté jedince budú vypisovať o meste Lucifera?

            Odpověď
            • A prečo ti prišla tá myšlienka? Lebo to možno je aj pravda. Podľa mňa islám je iba viera, ale nie je pravda.

            • Oracle 911 22.3.2019 o 10:35

             Nemyslím tým slovo, ale zmysel mena mesta.

       • Během necelých 30 let město změnilo název 4x :
        Celinograd – Akmola – Astana – Nursultan

        Umíte si představit, co to stálo peněz?

        Ale na druhou stranu, místní „spiklenci“ aspoň nebudou tvrdit, že Astana se rovná Satana. :)

        Odpověď
        • 3x

         Odpověď
        • NicNezNula 20.3.2019 o 17:36

         To sice nebudou, ale nějaký inferenční stroj by mohl ztotožnit na základě toho přejmenování Satana s Muxamedem.

         Odpověď
        • Takže cílem je zaměstnat lid Jan-Jachu aby měli o čem diskutovat a na čem usilovně pracovat. Téměř veselé. Spíš by mě zajímalo co to dělá na egregoriální úrovni s obyvateli. Město je sice mladé, ale stejně to přeci není bez odezvy.

         Odpověď
      • Vypadá to na vnitroklanové přeskupení s předstihem a i využitím techniky Ficova rošáda . Tam se také jednalo těsně před hlasováním o důvěře vlády a pučisté mohli akorát kopnou do otevřených dveří . Nebyl Fico školit ?

       Odpověď
       • Oracle 911 21.3.2019 o 7:37

        Ktovie, ale nečudoval by som sa, keby o tom prinajmenšom Lavrov dopočul a pri diskusií s Putinom celú udalosť nespomenul.

        Odpověď
      • Já si včera večer vzpomněl ještě na jeden fakt, proč je NN důležitý, a tím z pozice subjektu řízení nemůže zmizet. VVPj cca před dvěma roky, rokem říkal, NN převzal „žezlo“ patriarchy turkických kmenů. Po Erdovi. Řekl bych, že je to hodně důležitá pozice – nad rámcem současného politického dělení střední Asie.

       Odpověď
    • Дочь Назарбаева избрана спикером сената Казахстана
     https://rusvesna.su/news/1553078803

     Odpověď
   • Takže nový prezident chce hned přejmenovat Astanu. Pokud je mi znamo, tak Astana jest dilo GP. A pokud bude přejmenováno, mohlo by to znamenat, že vše se děje s povolením GP, ale to pak znamená, že GP je nucen měnit plány. A pokud to Tokajev udělal na příkaz jeho pánů z USA, tak si naběhl na vidle a moc dlouho se neohřeje.

    Odpověď
    • Anebo jsou určité procesy mimo GP kontrolu, krize řízení.

     Odpověď
 4. Študent KSB 19.3.2019 o 22:06

  Prezident USA Donald Trump po stretnutí s Brazilským prezidentom.

  „Mám v úmyslu dát Brazílii statut významného spojence vně NATO, nebo možná, když o tom tak přemýšlím, dokonce i spojence NATO. To výrazně posílí bezpečnost a spolupráci mezi našimi dvěma zeměmi,“

  https://cz.sputniknews.com/svet/201903199470928-trump-prohlasil-ze-zvazuje-mozne-brazilske-clenstvi-v-nato/

  Odpověď
  • Já vidím hlavní poselství tohoto jeho vyjádření v tom, že – „nebo možná, když o tom tak přemýšlí“ – spektakulárně nemá potřebu o tom mluvit s ostatními členy té organizace (NATO). Tedy cynicky a veřejně ignoruje její formální rozhodovací mechanizmy.

   Odpověď
   • Mně se to jeví jako čistý anachronizmus a brutální útok na NATO v dnešní podobě . A provedení na půdě Brazílie jako snaha rozbít BRICS a ještě více popudit protiamerické nálady nikoliv elit , ale obyvatelstva Jižní Ameriky . Souvislost s „bojem“ o Venezuelu více než zřejmá.

    Odpověď
    • Oracle 911 20.3.2019 o 9:28

     Tentoraz zdanie neklame.

     Odpověď
 5. Vážné
  Chcete zbraň? Obraťte se na mě, vyzývá šéf pražských muslimů. Ti se od něj distancují
  https://zpravy.aktualne.cz/domaci/pomuzu-vam-s-ozbrojovanim-sdelil-prazskym-muslimum-jejich-se/r~a92c7a4a4a4911e9be22ac1f6b220ee8/

  Odpověď
  • Jistě, uvědomělí čeští muslimové a debilní český národ, na který si Hamáček posvítí.

   Odpověď
  • Odzbrojit v míru žít soutěžit.Heslo mého mládí https://rutube.ru/video/1fd0a352645bd3f2dba78e973334e9e3/

   Odpověď
  • Nebylo řečeno nic o nelegálním dávání zbraní , ale o pomoci se získáním legálního zbrojního průkazu a to není nijak napadnutelné a má na to právo každý občan jakéhokoliv vyznání u nás. Dohled nad tím co se bude dít v realitě je věc čučkařů. Muslim mající legálně zbraň je při jejím použití ve stejném průměru jako kdokoliv.

   Odpověď
 6. Jaro národů 1848

  Stanislava Kučerová
  19. 3. 2019
  Hesla francouzské revoluce, Volnost, Rovnost, Bratrství, tak dobře vyjadřující přání a požadavky širokých vrstev národů (dříve i nyní), rozlétla se po celé Evropě a působila jako třaskavina. Proti útlaku šlechtických rodů a absolutistických vlád, proti korupci a chamtivé bezohlednosti vládnoucích vrstev, proti všemocné cenzuře a proti omezování svobody svědomí, svobody projevu, svobody shromažďování. Proti všemu, co prosazovala „Svatá Aliance“ panovníků ponapoleonské Evropy a čím trpěli všichni bojovníci za lidskou důstojnost. Vždyť „jen ten je šťasten, kdo může beze strachu poslouchat hlas svého svědomí.“
  http://www.novarepublika.cz/2019/03/jaro-narodu-1848.html#more

  Odpověď
 7. Průzkum na Ukrajině, ve volbách vede Timošenková 31.6 % s velkým náskokem, Zelenskij druhý, Porošenko třetí.

  Odpověď
  • ….vcera som pocuvala toto: https://www.youtube.com/watch?v=dUOkI71guyM&feature=youtu.be
   Julču podporuje Avakov a zrejme nadalej Europa….

   Odpověď
  • Tipoval jsem, že to budou Američané hrát na ženskou „měkkou“ kartu , aby dostali lidi k volbám.
   Nepřipomíná to něco ?

   Odpověď
   • Spis na kratkou pamet ……

    Odpověď
   • Slovensko… prvni zenska jako prezidentka… no neber to….

    Odpověď
   • Ženy sú v kurze.
    Ako u nás.
    Naivné blondínky :-)

    Odpověď
    • Pekne, tmavohnedooke, prebarvene ……

     Odpověď
     • Oracle 911 19.3.2019 o 16:02

      Poznám ten typ, taká používa svoju ženskosť a peroxid ako zbraň.

      Odpověď
      • ..asi trošku přeháníte,ona je jen jednou z barevných kostek v události zvané volby, nemá to nic společné s „ženskostí“sázka na“sex.přitažlivost“ u této persony je už za hranicí sci-fi.Dovolte abych se zasmála.

       Odpověď
       • Oracle 911 20.3.2019 o 0:53

        Tak po tom je to smiech nad ignoranciou niekoľkých faktov z ktorých vypichnem 2:
        -Dobrý vzhľad a príjemné vystupovanie ženu-političku predá u oboch pohlaví.
        -Existujú aj zlatokopky a niektoré z nich dotiahnú aj do významnej pozície napr. Eva Peron alias Evita.

        Odpověď
        • Najskôr by musela mať v živote nejakého Peróna, a nie toho betasamca fotografa.

         Odpověď
         • Oracle 911 20.3.2019 o 9:36

          Však má, ale to je politicko-finančný vzťah a nie sexuálny.

          Odpověď
        • Pane O-911 jste jen muž a zřejmě ne s dobrým vkusem, jinak by jste ten b.1 ani nenapsal a b.2 -“zlatokopku“ bych změnila na „všehoschopnou kriminální parazitku – exhibicionistku“

         Odpověď
         • Oracle 911 20.3.2019 o 9:32

          Liza ja so zlatokopkami pohŕdam a je to typ ženy, ktorá naozaj využíva svoju ženskosť ako zbraň.

          Odpověď
          • Oracle 911 20.3.2019 o 9:39

           A ešte jedna vec, pozrite sa na političky, 99% stará sa o vzhľad.

           Odpověď
           • to mas tazko, ked nastupila Smognerova do politiky (ja osobne si ju doteraz dost vazim), tak jedna z vytok co boli na jej adresu, ze sa o seba nestara a vyzera nereprezentativne. Ak sa stara o seba a vyzera reprezentativne, tak mas obvinenie ze pouziva svoju zenskost ako zbran:-)

            Odpověď
            • Oracle 911 20.3.2019 o 13:12

             Vraj sex predáva a teraz sa otvára otázka :
             Používala svoje vnady na to aby dosiahla svoje?
             Pýtam sa, lebo Čaputová to robí.

         • Ta pointa tam je. Při pohledu na volební výsledky prvního kola (pokud nejdou zfalšované) ně napadla přízemní myšlenka, jakým orgánem nemalá mužská část slovenské populace volila.

          Odpověď
          • Oracle 911 20.3.2019 o 10:10

           Iste vidia krásnu tváričku a príjemné a kultivované vystupovanie, ale tú bed v jej očiach nepistehli.

           Odpověď
         • Jen muž?

          Odpověď
          • Oracle 911 20.3.2019 o 10:12

           Len tak na margo, ani ženám nie je cudzie sexistické správanie. Inak vďaka za zastatie.

           Odpověď
      • Po kope uz mame 3:
       https://www.topky.sk/cl/11/1721603/Sexi-chorvatska-prezidentka-valcuje-internet–FOTO-Pravda-je-uplne-inde

       Odpověď
       • QuoVadis 20.3.2019 o 7:58

        To je ta co dostala Stipendium na Institutu v Los Alamos ()jaderna energetika) jako jedna z velice mala zahranicnich osob, pak byla velvyslankyni v USA a 2011-2014 jeste generalni sekretarka NATO (Rassmussen/Stoltenberg)…

        Odpověď
   • já si to nemyslím, to s „ženskou kartou“ nemá co dělat

    Odpověď
  • Myslím si že to není podstatné, i tak bych řekla, že vhodná pro-US persona bude vyhlášená, aťo dopadne jakkoliv.Voliči tady nic nerozhodují, protože scénář už je předepsaný – jen legitimizující loutku je třeba z toho dostat.Nic víc a nic míň.

   Odpověď
   • Budu Ti oponovat . Smyslem voleb není osoba příštího prezidenta /tky/ . Volby a primárně vysoká volební účast jsou legitimizujícím nástrojem právní kontinuity Pomajdanové Ukrajiny a paralelně delegitimizace LNR a DNR . Tím se řeší na delší dobu dva velmi významné potenciální kroky kurátorů Ukrajiny :
    1/ potvrzení Majdanu jako právně korektní změny vlády na Ukrajině . Velmi silný mezinárodněprávní dosah a povzbuzení majdanů jako alternativy voleb . Další konsekvencí je právní nárok kreditorů na všechny aktiva /úvěry apod./, které junta vůči kreditorům má.
    2/ potvrzení oprávněnosti útoku na DNR a LNR ze strany „legitimizované“ povolební Ukrajiny.
    Takže možná to „nic víc a nic míň“ platí na první geopolitický pohled. Zcela jistě ne na trošku širší a nebojím se říci globální pohled.

    Odpověď
    • Milý Boletusi, ale přece jsem v podstatě nevyjádřila nic jiné než Vy – také ráda a schutí poslouchám pana VVPjakina v jeho originální v ruštině což mi nedělá vůbec žádné potíže a náramně dobře jsem z jeho vysvětlení pochopila tu hru o legitimizaci „Kyjevskej bandy“. Jenže tak či tak nějaká persona p-rezidenta „Okrajiny“ stejně vyhlášena bude (podle stanovených direktiv z Fašingtonu) i kdyby hlasoval byt jediný Okr s předem propagandisticky deklarovanou a informačně „zajištěnou“ min.60% účastí – vše je jen trapný spektákl s tupými okrajinskými ovcemi řízený US-neocon-protektory pro pokračování nacisticko-banderovského projektu s vržením jeho sil proti Rusku do posledního okrajince – touha rozpoutat válku proti Rusku se zničením Evropy jako konkurence z hlav neocon-šílenců nikam nezmizela, ba naopak – s odpisem „Pax-Americana“ je pro ně čím dále tím naléhavější. No my to můžeme jen pozorovat, a jako statisté žádnou aktivní roli v tom sehrát nemůžeme. Jako četba hororu – může nás to jen děsit.

     Odpověď
     • Omlouvám se zpětně za tykání , je to tu u déle diskutujících běžné. Ale uznávám chybu, žena určuje tento prvek.
      K věci. Oponoval jsem jen kvůli vypíchnutí bodu 1/ a 2/ . Tam totiž končí pocitová stránka a začíná faktologická . Tedy znovu :
      1/ zavedení technologie „Majdan“ do změny řízení státnosti a její zařazení vedle voleb jako právně uznatelné formy změny. Ukrajina = polygon , vyjde to , platí všude /s výjimkou USA , malobritánie, Francie/
      2/ přirozený důsledek platnosti bodu 1/ je oprávněné ozbrojené znovu obnovení pořádku i za případné vnější účasti na „separatistických územích“ . Pokud má platit bod 1/ stvrzený dostatečnou legitimitou voleb, nemůže platit existence DNR a LNR . Výchozí parketa k odmítnutí Minských dohod .

      Odpověď
  • Od srpna 2011 byla Timosenko ve vezeni… Osvobodil ji az „Majdan 2014″, po kterem „americky“ Evropsky soud pro lidska prava ve Strasburgu usoudil, ze se Julia pri uzavreni smlouvy mezi ukrajinskym Naftogazem a ruskym Gazpromem nedopustila zadneho precinu nebo trestneho cinu.
   A ze se Julia 2010 primluvila za to, aby Stepanu banderovi byl pridelen posmrtne titul „Hrdina Ukrajiny“, to samozrejme tomu Evropskemu soudu „pro lidska prava“ nevadi….

   Odpověď
   • Súdy, súťaže, ocenenia sú v tomto zmysle a v aktuálnom režime,
    systematicky zneuźivané ako výkladné skrine
    najmodernejšej formy fašizmu = neoliberalizmu.
    Oddávna..holývúdu – Oskar – PR nástroj propagandy,
    focusácie na nové produkty manipulácie.
    A áno, občas i niečo fakt celkom dobré na celkovú kamufláž
    na povrchu, hamburgeru „preloženie“

    Česť väčšine mnohým tým slušným sudcom, umelcom, reźisérom, inžinierom,
    ktorých režim zopár inteligentných cvokov v ich tvorivosti blokuje
    a cez naivných a zapredaných (v tom poradí)
    za temno otroctva mysle(a až potom tela) lobbuje.

    Odpověď
  • Proč neuvěřitelným tempem přibývá celosvětově žen ve vrcholných funkcích od preidentek, předsedkyň vlády a ministriň. Protože žena je výkonější jak muž v plnění úkolů, což je dáno geneticky, a tím pádem je pro nadnárodní řízení mnohem výhodnější. Např.A.Merkelová a T.Mayová.

   Odpověď
   • Angela Merkel, Theresa May a take Dalia Grybauskaitė (Litva) se mely jako zenske budouci kadry poznat uz na Tavistock Institutu:
    http://brd-schwindel.ru/images/2018/10/Merkel_May.jpg
    Tvrzeni se online bude asi tezko hledat…

    Tavistock Institut:
    https://educate-yourself.org/nwo/nwotavistockbestkeptsecret.shtml

    Odpověď
   • Ženy sú majoritne (95%-Gauss) ľahšie emočne manipulovateľné
    a hlavne majú úzky(i keď intenzívny) rozptyl(diapazón)
    detekcie, vyhodnocovania a riadenia dlhodobých nosných,
    nízkofrekvenćných socionaturálnych procesov.

    Súvisí to s jej druhovým predurčením ako matky dieťaťa.
    Muž má inú nielen fyzickú, ale hlavne logickú štruktúru mozgu.
    Myslí štatisticky pravdepodobnostne predurčene viac dlhodobo
    na zabezpečenie rámca rodiny.
    Muž i žena majú tak geneticky až 2-násobne bližšie k svojim
    ekvivalentom u vyšších primátov (napr. šimpanz),
    ako navzájom vr rámci svojho druhu.

    Toto každý sociálny i asociálny inžinier dobre vie
    a preto sa na kartu feminacizmu cielene systematicky hrá.
    Keď tam totiž dosiahnete kvóty na ženy v politike,
    je nevyhnutne koniec danej kultúre, národu.
    Tých 5% žien sú výnimkami z pravidla a majú v rôznych krajinách, kultúrach
    rôzne špecifické pomenovania a nezastupiteľnú funkciu.
    To je ale uź iná náväzná téma.
    Inak má žen anezastupiteľnú funkciu aj pri výchove dieťaťa.
    Ostatne tak, ako aj otec, no inú principiálne nezastupiteľnú.

    Viď publikácie KSB I, II; Ina škola je nám treba; či Štát- to sú muži, ženy a deti; a ďalšie..
    Alebo proste príslušná odborná špecializácia n VŠ,
    či jednoducho ZSR – zdravý sedliacky rozum.

    Teda:
    ROVNOCENNOSŤ,
    nesmie znamenať
    ROVNAKOSŤ.

    Táto zámena je pre každú kultúru, národ pomerne rýchlo,
    behom 2-3 generácii fixácie daného regresného algoritmu v objekte,
    smrteĺná.

    Odpověď
    • Ľudo ,výborný rozbor . Jsem rád ,že si tu přihrávku zpracoval par excelence.

     Odpověď
    • Fantazia

     Odpověď
     • Ľudovu teorii ,,potvrzuje“ praxe.
      Společnosti, kde je uplatnění potenciálu ženy v roly matky 100%, a muži se zabývají onou ,,nadstavbou“, vidíme její úspěšnost. Tyto ,,ůspěchy“ jsou patrné ve všech sférách takovýchto společenství (ekonomika, věda, umění, kultura……………..) a toho je zářným příkladem např. islámská společnost.
      Můžeme porovnat s tradicí sovětské, potažmo ruské společnosti, kde od revoluce byl dán stejný prostor pro uplatnění intelektuálních schopností – potenciálu ženám (nikoliv nějakými kvótami) a výsledky celospolečenského kvalitativního skoku (takový potenciál rázem naroste o 50%).
      Až po II. sv. válce pomalu, od 60tých let deformovaně dochází k uplatnění žen i na západě.
      Zvolit si ..argument“ z oblasti zoologie nestojí za seriózní komentář.

      Odpověď
      • Taky mám s tím popisem problém, především s tím „úzkým rozptylem, detekcí, vyhodnocováním a řízením dlouhodobých nosných, nízkofrekvenćních socionaturálních procesů u žen“ ( ale už jsem se k tomu vyjadřovala dříve ). Souhlasím s lehčí emoční manipulovatelností.

       Odpověď
       • Napísal som to v konkrétnom kontexte a jasne označil časť výnimiek
        platnosti výroku s odkazom na ďalšie.
        Otázka je, prečo to Mira tak šialene prekrútil a zaviedol zámerne(?)
        do úplnej absurdity?
        Snáď nie ďalší talmudista, koho mozog sa nudí..

        Odpověď
        • Mira nic nepřekroutil popsal to naprosto přesně.

         Odpověď
         • Zalezi na tom, co rozumis pod „uspesnosti“ islamske spolecnosti

          Odpověď
          • Islámská společnost je jen „zářným příkladem“, je to i v jiných zemích (křesťané) – státy Afriky, Jižní Ameriky, různé ostrovní státy …

           Odpověď
         • Mira (pod?)vedome hľadal tú najhoršiu
          najabsurdnejśiu, nejdesivejśiu interpretáciu toho,
          čo som napísal.
          Najhorší možný scenár uvedených dejov.
          Pričom používajúc hrubo manipulatívnu sofistiku(=talmudistiku)
          pseudologických konštrukcii za daným účelom.

          Ľudovo povedané:
          „Maľovanie čerta na stenu“

          Chápete aspoň, źe treba najprv hľadať
          najoptimálnejší moźný scenár a potom na jeho realizaćii pracovať?
          ..
          Výchádzajúc z objektívnej reality (jej metodickej aproximácie).
          Napr. pomocou DVTR, alebo proste zdravým sedliackym rozumom.
          Istwert – Sollwert

          Odpověď
      • Pred nejakou dobou jsem videl komentar poslankyne „“, ktera kritizovala soucasny stav v Japonsku…
       doslova…tim, ze na vedoucich mistech jsou pouze muzi …
       japonska economika a spolecnost jede pouze na polovinu sve kapacity.

       A take si myslim, ze je to nejen o spolecnosti ale take o jednotlivych rodinach zekterych se spolecnost sklada.
       Tam kde se vyuziva plneho potencialu obou partneru…tam je uspech
       a vice versa

       Odpověď
       • Byly pred 20,30 a vice lety v Japonsku v politice zeny ?
        V te dobe bylo Japonsko bezkonkurencnim statem v oblasti optiky, robotiky, fotografie, aut atd…
        Pricina upadku Japonska (nebo jinych statu) bude tedy urcite nekde jinde, nez v tom, ze jsou/bylo v politice malo zen (nebo zadne)

        Odpověď
       • Ako som písal:
        Ženy majú v politike svoje nezastupiteĺné miesto.
        Kvóty sú vśak smrť celej spoločnosti z viacerých odborne dobre známych dôvodov.
        T.j., v ich aktuálnom prevedení.

        Okrem toho znova zopakujem:
        ZÁPADNÁ SPOLOČNOSŤ JE JEDNOZNAČNE
        TVRDO MATRIARCHÁLNA
        A NIE PATRIARCHÁLNA.
        a to vám zopakuje každý čo i len trochu gramotnejśí a úprimnejší
        psychológ, sociolog, či psychiater.
        „Cherchez la femme“
        čo je rovnako sociálna patológia,
        ako patriarchát v podaní poniektorých.

        Muž a žena sú tandemní partneri.
        Iank nefunguje a nemôźe fungovať ani rodina.
        Každý/á svoje zastupiteĺné a nezastupiteľné funkcie.
        Znova: prečítajte si tému fóra: KSB.
        Inak nemáte paŕu o čom diskutujete a vyzeráte fakt blbo.
        Ako študent zablúdivší na inú prednášku, lekciu,
        čo tam ide mudrovať o téme úpne mimo kontext.

        Odpověď
        • Neni zapadni spolecnost GP-Archát?

         Odpověď
         • Oracle 911 20.3.2019 o 12:56

          GP ženy zneužíva a ja musím naozaj napísať ten článok o MGTOW.

          Odpověď
    • Vyborne ,Ludo, jeste by to chtelo analyzu v kterem obdobi prevladal MATRIARCHAT.
     Zdali to nebylo v dobach kdy kolaboval jeden system /ci ideologie/a mel byt nahrazen jinym,podobne tak jako dneska…
     coz by mnohe vysvetlovalo

     Odpověď
    • Vyborne ,Ludo, jeste by to chtelo analyzu v kterem obdobi prevladal MATRIARCHAT.
     Zdali to nebylo v dobach kdy kolaboval jeden system /ci ideologie/a mel byt nahrazen jinym,podobne tak jako dneska…
     coz by mnohe vysvetlovalo

     Odpověď
     • V tých publikáciách a ďalśích je to podrobne rozobrané.
      Mám ale pociť, źe tu hlavnú tému fóra skoro nikto nečíta
      a chodia si tu ľudia len pokecať.
      Inak by boli otázky kladené inak

      Odpověď
     • Pokud by šlo o matriarchát, tak by tu to nebezpečí zdaleka nebylo tak významné. Ale zde jde o nízkofrekvenčně a dlouhodobě zaváděný FEMINARCHÁT representovaný nikoliv 98% žen-matek, ale 2% žen-nematek posaných brilantně od Ľuda skrytých za těch 98% podle přírody fungujících a vybavených . Merkel, May… Čaput.

      Odpověď
      • u Merkelove a Mayove navic posileno „egoismem“ – Jsou bezdetne, tak nemaji/neznaji pocity obav o deti nebo budouci generace… Podobne jako Macron

       Odpověď
      • Ne, tentokrát se snahou Boletuse vyhnout se napadání feministek zavedením novotvaru nesouhlasím. Chybí-li rozumná míra, jak patriarchát (současný orient), tak matriarchát (současný západ) jsou synonymy pro fašismus. Název feminarachát je zavádějící, protože i bezdětná žena je žena se vším všudy, co k ženě patří. Cožpak žena, dokud nemá děti, má mužské, nebo nějaké jiné myšlení?

       Odpověď
       • Moje poznámka nesměřovala k zavedení novotvaru , ale odlišení myšlení žen-matky /dobrovolná volba / a ženy neplnící roli matky /dobrovolná volba nebo zásah Zhora/. Ne“dokud nemá děti“ , ale „nebudu mít rodinu“. Můj názor je, že myšlení je jiné.
        Podobná odchylka v predikovatelné roli existuje i u nás mužů.
        Nejlepším praktickým dokladem je neobvykle rostoucí počet MAMÁNKů žijících v MAMAHOTELECH. Myšlení těchto mužů je rozhodně jiné než myšlení průměrných otců.

        Odpověď
        • U ženy se od malička vyvíjí vzorce chování, které by měly zajistit přežití jejího potomka. Ať se rozhodne jakkoliv, bude-li mít rodinu, či ne. Je na tuto skutečnost geneticky vybavena a žádné rozhodnutí jí genetické přednastavení nezmění.
         GP ve svém řízení nezneužívá vzorce chování pouze těch 2% žen-nematek, ale všech žen.
         Mamánci z mamahotelů jsou muži poškození jednostrannou výchovou žen, bez účasti mužů. Ano, myšlení těchto můžů je více ženské.

         Odpověď
         • 6p, kolik stran ze Základů sociologie jsi přečetl?

          Odpověď
         • Putinovec 20.3.2019 o 21:13

          Boletus zde pravděpodobně poukazuje na chybu v psychice,kdy dochází k posunu v mravnosti.Genetické nastavení je jedna věc a další vývoj psychiky utvářený kulturou společnosti a rodinou jednající podle autorit druhou.Vždy záleží na druhu psychiky a s tím odpovídající mravnosti.

          Odpověď
          • Dík, souhlas. Asi se neumím srozumitelně vyjádřit.

           Odpověď
           • Putinovec 20.3.2019 o 22:37

            Ale ano,jenže člověk který ty tlusté knihy nečte,tak ten obsah prostě nevnímá,má zúžený pohled,pro stromy nevidí les.

            Odpověď
   • jeden z nazorov, ktory ma cosi do seba, hovori, ze zeny su pouzivanie skor kvoli niecomu inemu. Ako Tereza May, bud si odmaka bordel, ktory narobil niekto iny alebo bude odhodena ako spinava handra, kedze posluzila.
    Kedze dochadza v zmene ekonomiky z „tvrdej“ na „makku“, vela zien sa snazi uplatnit sa aj v tejto oblasti. Ja by som v tom nevidela nic ine, ako k zmene paradigmy. A nebude to z patriarchatu na matriarchat ci feminichat, ale nieco nove, kde sa budu musiet ludia (vsetci) snazit u seba o spojenie svojich muzskych a zenskych stranok.
    Ani v Rusku sa nesnazia o to, aby zeny nahnali do kuchyne, koniec koncov od zaciatku 2. sv. vojny prave ony drzali z velkej casti ekonomiku (chlapi boli na fronte), napriek tomu, ze na to neboli ani fyzicky pripravovane (citala som o zenach ktore robili za Uralom vo fabrikach na zbrane, dostavali male pridely potravy, aby bolo pre armadu a hynuli od vycerpania a unavy, kedze neboli fyzicky na to stavane, ale nestazovali si).
    Takze by som to nestavala do roviny, ako muzi vedia strategicky uvazovat a zeny su emocne labilne….urcite su aj take, rovnako ako aj muzi, len u nich sa o tom neuvazuje v tejto rovine

    Odpověď
    • Mezi ženou a mužem je rozdíl a tak muž zlabilní kvůli neplnění svých záměrů a žena kvůli svým, úplně jiným.

     Odpověď
 8. https://www.rt.com/news/454200-kazakhstans-president-nazarbayev-resigns/

  zatial ziadne dalsie info

  Odpověď
  • Koncem unora vyzval vladu, aby odstoupila kvuli spatne praci ……
   https://de.sputniknews.com/politik/20190319324391012-kasachstan-praesident-ruecktritt/

   Odpověď
   • Pokracovani – Nazarbajev:
    „My jsme delali vsechno s vami, mili Kazachstanci. Podporovali jste me ve vsech volbach. Je pozehnanim byti presidentem teto zeme. Zustal jsem vam vzdy verny. Diky vam jsem se stal presidentem.“, rekl.
    Zprava v linku nahore byla rozsirena.

    Odpověď
    • Oprava: …. delali jsme vsechno spolecne …

     Odpověď
    • Taktický ústup do předem připravené pozice – šachová figurka byla odepsána v rámci ukončení její potřebnosti, řekla bych že dospěl zde čas k výměně kádru.

     Odpověď
     • S první částí souhlasit lze, s další však nikoli – nic proti vašemu úsudku, ale na zkušenosti s NN by to bylo nepřiměřeně zkratovité jednání.
      NN je spíše známý dlouhodobě plánovanými strategickými kroky, takže místo pozornosti zaměřené na historii, je vhodné podívat se, co se to vlastně skutečně „děje“, že si to „děje“ vynutilo udělat zrovna tento „krok“, který na první pohled skutečně vypadá trošku krátkozrace. Z mého pohledu by dekódování aktuálních zpráv spíše mělo směřovat k tématu blízké budoucnosti, popřípadě i akutně blízké budoucnosti…

      Odpověď
     • Putinovec 20.3.2019 o 19:47

      A je k dispozici stejně zkušený a obratný kádr?Někdo takový na stromě neroste.

      Odpověď
      • Velmi se mýlíte – tnto typ „kádrů“ nesmí být znám dříve, aby na ně protistrana nebyla připravena a oni mohli rychle a s velkou razancí a tedy také i relativně rychle provést zásadní změny.

       Zkuste si uvědomit, co bylo známo o objektu vašeho obdivu před tím, než byl „dosazen“ tak, kam dosazen měl být…

       Odpověď
       • Mělo tam být : místo „relativně rychle“ správně „relativně úspěšně“ …

        Odpověď
     • >…šachová figurka byla odepsána …<
      Myslím, že nebyla. Takové kádry se jen tak neodepisují. Možná ústup z nejvyšší ústavní pozice dá NN paradoxně do budoucna větší možnosti.

      Odpověď
  • to je velmi důležitá zpráva

   Odpověď
  • Putin volal s Nazarbajevom – snáď to majú pod kontrolou
   https://russian.rt.com/ussr/news/612985-kreml-putin-nazarbaev

   Odpověď
  • Zatím to připomíná odstoupení Jelcina.
   Ale jestli bude Tokajev kazašským Putinem, je ve hvězdách.
   Čeho jsem si všiml:
   - je absolventem MGIMO,
   - je absolventem Diplomatické akademie MZ RF,
   - v létech 1983 až 1984 byl stážistou Pekingském institutu čínštiny,
   - v létech 1985 až 1991 nejdříve druhým, později prvním tajemníkem velvyslanectví SSSR v Číně.
   - většina jeho funkcí je spojená se zahraničními vztahy.
   Что известно о Касым-Жомарте Токаеве  Об этом сообщает Рамблер. Далее: https://news.rambler.ru/cis/41896979/?utm_content=rnews&utm_medium=read_more&utm_source=copylink

   Našel jsem jeho disertační práci, zajímavé čtení:
   Внешняя политика Республики Казахстан в период становления нового мирового порядка

   Научная библиотека диссертаций и авторефератов disserCat http://www.dissercat.com/content/vneshnyaya-politika-respubliki-kazakhstan-v-period-stanovleniya-novogo-mirovogo-poryadka#ixzz5idGvKnga

   Odpověď
   • Tedy Zacharovová ho má proklepnutého .. taky dlouho pracovala v číně .. Jinak Taure, opět .. ty jsi fontána …

    Odpověď
   • A jak to u nich funguje s vyhlášením dalších voleb, nevíš prosímtě?
    Je to zajímavé hlavně po odvolání vlády (pokud jsem to dobře zachytil), tzn. kompletní výměna kádrů na vrcholných funkcích.

    Odpověď
    • Až tak kompletní výměna to nebyla. Někde rotace, někde odvolání. Kádrový hlas je snad všude.

     Teď nastane procedura podle ústavy. Nejdříve Tokajev příjme přísahu, pak, v řádném termínu vyhlásí nové volby. Ten termín neznám, hádám do půl roku.

     Odpověď
     • hlad

      Odpověď
     • Díky. Tak to je dost prostoru pro potřebné manévry. Uvidíme jaké to budou.

      Odpověď
  • Silný autokrat. Co znamená rezignace Nazarbajeva pro Rusko?

   https://www.forbes.ru/obshchestvo/373541-krepkiy-avtokrat-chto-znachit-dlya-rossii-otstavka-nazarbaeva?utm_source=smi2&utm_medium=exchange&utm_campaign=forbes&utm_content=6143237

   Odpověď
  • Tu je video s Nazarbajevovým prejavom:
   https://www.youtube.com/watch?v=pCYxdbFVcno

   Odpověď
  • překlad Google)
   „Nazarbajev opouští, ale zůstává“ – Oleg Morozov, člen Rady federace Ruské federace
   MOSKVA , 19. března 2019 , 18:56 – REGNUM První prezident Kazachstánu, Nursultan Nazarbajev, chce zajistit hladkou a stabilní transformaci moci, řekl Oleg Morozov , člen oddělení mezinárodních záležitostí Rady Ruské federace Ruské federace. Oznámil to 19. března v programu „Čas ukáže“ na Channel One.
   „Je zřejmé, že Nursultan Nazarbajev odchází, ale zůstává,“ řekl Morozov. – Po zmizení SSSR zůstává nejuznávanějším a nejúspěšnějším vůdcem mimo ruský prostor. Pokud vezmeme výsledky vývoje Kazachstánu v těchto 27 post-sovětských letech, jedná se o mimořádně pozitivní výsledky. Ten (Nazarbajev, komentátor REGNUM ) zvolil tento model právě proto, aby zajistil hladkou a stabilní fázi transformace moci po sobě jako prezidenta. Měly by být prezidentské volby, které také iniciuje. Udržuje si pro sebe příležitost tím, že spustí mechanismus politické soutěže, aby ho občas napravil, pokud si uvědomí, že auto jde někam ne. “

   Připomeňme, jak uvádí IA REGNUM , Státní duma neočekávaně zvažuje odstoupení hlavy Kazachstánu Nursultana Nazarbajeva, ale spoléhají na kontinuitu státní linie ve vztazích s Ruskem.
   „Nazarbajevova rezignace, abych byl upřímný, byla nečekaná zpráva. Je to patriarcha euroasijské integrace, jeden z nejautoritativnějších politiků v postsovětském prostoru, “ řekl Leonid Slutsky, ředitel Státního výboru pro mezinárodní záležitosti (LDPR).
   Подробности: https://regnum.ru/news/polit/2594267.html
   Любое использование материалов допускается только при наличии гиперссылки на ИА REGNUM.

   Odpověď
   • Отставка Назарбаева: Казахстан будет интегрирован в Россию“
    https://www.youtube.com/watch?v=bRiIqeuoBgI&feature=youtu.be

    Odpověď
    • Pochybuji ,že šlo o výkyv . I poslední /předposlední ? / VVPj komentoval situaci Kazachstánu jako rozcestí „východ-západ“ a Nazarbajev byl v klíčové roli. Odvolání vlády /podpindosis/ – rezignace ala Ficova rošáda – nové koště – Nazarbajev pracuje dál v pozadí – vektor sjednocení s RF ? Dávalo by to smysl a Putinovský rukopis . Nazarbajev patří k velmi schopným politikům a určitě nešlape „vedle“

     Odpověď
     • Mám tušení, že Nazarbajev odstoupil, aby eliminoval možnost vyvolání kazašského majdanu.
      Zrovna předevčírem vyšel článek o tom, jaký tlak na něho vyvolává státní elita USA. Přitom, přímo ze slov kazašského diplomata.
      https://news.rambler.ru/cis/41885159-ssha-okazyvayut-bespretsedentnoe-zakulisnoe-davlenie-na-astanu-kazahstanskiy-diplomat/?updated

      Když už se Nazarbajev rozhodl pro tento krok, tak vypadá, že majdan byl na spadnutí.
      Jinak, pochybují, že zrovna on byl pro přílišnou integrací s Ruskem. Podle kroků, které v posledních letech učinil, dá se soudit, že chtěl pro Kazachstán víc nezávislostí.

      Snad se v Kazachstánu podaří udržet pořádek, svidomí Kazaši v poslední době příliš zvedali hlavy…

      Odpověď
      • Jak jsem porozuměl dřívějším hodnocením VVPj, Nazarbajev by nepřikročil ke sjednocení z pozice vazalství a slabosti vůči RF, ale jako nutné menší zlo v situaci „na rozcestí “ . A proces , podle mne, stejně bude probíhat, ale nikoliv jako jednorázové sjednocení, ale vícekrokové sjednocování per partes
       Trochu mi to připomíná situaci Běloruska, kde je tlak Západu rovněž velký . Ovšem to bych Nazarbajeva hrubě urazil srovnáváním s baťkou .

       Odpověď
       • VVPj jsi pochopil dobře. Asi já minulý tvůj příspěvek špatně.

        Odpověď
      • Kéž mají dostatek zdravého rozumu.

       Odpověď
     • Oracle 911 19.3.2019 o 20:49

      Áno zdá sa, že je to Ficova rošáda len detaily a mierka sú iné.
      Otázka je:
      Kto koho imituje?

      Odpověď
 9. Špatná zpráva před eurovolbami. Co a kdo za tím může být?

  https://www.novinky.cz/domaci/500194-uboha-zrada-a-rozvracecska-akce-okamurovi-se-po-letech-opet-rozpada-partaj.html

  Odpověď
  • Omlouvám se, chěla jsem dát do ČR/SR politika a nějak jsem to přehlédla.

   Odpověď
  • Okamura nebude kandidovat do europarlamentu. Vnitro zpochybnilo, že by mohl přenechat mandát jinému
   Zdroj: https://www.lidovky.cz/domov/okamura-nebude-kandidovat-do-europarlamentu-ministerstvo-zpochybnilo-ze-by-v-pripade-zvoleni-mohl.A190319_102604_ln_domov_pevhttps://www.lidovky.cz/domov/okamura-nebude-kandidovat-do-europarlamentu-ministerstvo-zpochybnilo-ze-by-v-pripade-zvoleni-mohl.A190319_102604_ln_domov_pev

   Odpověď
  • Putinovec 19.3.2019 o 14:41

   Stejně jako s úsvitem.Kukačky nakladou vajíčka všude.

   Odpověď
   • Kukačky nakladou jen k Okamurovi, ne všude. Snaží se ho diskreditovat a odstavit. Pokud on sám projde tímto testem zrad a pádů, mohl by z něj být perspektivní kádr

    Odpověď
    • Putinovec 19.3.2019 o 21:28

     Kukačka je v podstatě spáč.Je aktivní jen na povel.Pokud bude potřeba,vylezou i v ostatních stranách.

     Odpověď
  • No ale jak je to doopravdy? To Volného zdůvodnění vypadá věrohodně, navíc – proč v Praze kandidoval za SPD zednářský velmistr Hynek Beran?

   https://aeronet.cz/news/tajfun-v-spd-poslanec-lubomir-volny-sokoval-na-radiu-odhalenim-procesu-infiltrace-spd-lidmi-z-okoli-prazskych-lobbistu-cssd-a-ods-brutalni-natlak-na-dosazeni-clena-rotary-klubu-na-celo-kandidatky/

   https://aeronet.cz/news/romske-elpicko-v-kadani-oloupena-zena-trpici-epilepsii-skoncila-v-nemocnici-ceska-mainstreamova-media-vydala-na-kauzu-generalni-informacni-zakaz-my-ji-prinasime-i-se-seznamem-roma-ziskovek/

   Máte někdo vhled do dění v SPD a dovedete to vysvětlit?

   Odpověď
   • Volný může být ta kukačka a Aeronet to jen rozmázne, co my můžem vědět jak to je ? Víme prd ;-)

    Odpověď
    • Právě, že vím prd, tak sháním. Volného jsem už nějaký čas sledoval na Twitteru, nepřišel mi nedůvěryhodný.

     A Beran? Vždyť dát na kandidátku zednáře je proti smyslu SPD.

     Odpověď
 10. „Jezuité. . . jsou prostě římskou armádou pro pozemskou svrchovanost světa v budoucnosti, s římským papežem pro císaře. . . to je jejich ideál. . . Je to prostá žádostivost moci, špinavého pozemského zisku, nadvlády – něco jako univerzální nevolnictví s nimi jako mistrů – to je vše, za čím stojí. Dokonce ani nevěří v Boha.“

  To mel rici Fjodor Michailovic Dostojevsky….
  Udajne v knize Bratri Karamazovi, strana 309, ma tu knihu nekdo doma nebo rika to nekomu neco ?

  Odpověď
  • jezuité možu aj klamat , majú to dokonca povolené , ked to je v záujme „řádu“
   - vraví jedno a myslí na iné….

   Odpověď
   • …a jak prozradil byvaly sef Evropske Rady Hermann Van Rompuy: „Vsichni jsme Jezuite!“
    V Bruselu to byli/jsou Van Rompuy, Juncker, Barroso, Monti, Draghi, Rajoy, ale i aktualni Papez Frantisek… a drive ? treba Marx, Lenin ?

    Odpověď
   • Vôbec si nemyslím, že by jezuiti boli dnes v princípe zlí, skôr naopak.
    Som presvedčený, źe veľká väčšina z nich to myslí dobre.
    I keď sú tam isto rôzne zákulisné záujmy kadekoho.
    Tak ako i inde v cirkvi, či v akejkolvek organizácii.
    Dokonca si nemyslím ani, že by to chudák starý Igi zakladal so zlym úmyslom.
    Podobne, ako Špitálnici.. Johaniti, Templári a pod.

    Tí paraziti, čo sa tam snažili robiť neplechu,
    ich do veľkej miery už davno opustili,
    i kvôli odporu samotných kresťanov.
    Jednotlivci a nejaké časti tebou spomínanej štruktúry sa tam ale
    asi ešte nájsť môžu..

    Prečo takto paušálne urážať drvivú väčšinu naozaj dobromyseľných
    kresťanov, muslimov, komunistov, budhistov, ..kohokoľvek?
    Cui bono?
    Navyše keď je tu dnes akútna hrozba pre vśetkých ľudí dobrej vôle – neoliberalizmus.
    Taktiež vśak nie jeho nosiči, ako takí.
    A taktiež nie mnohé dobré liberálne idei ako také.
    Ale tento anticivilizačný genocídny Ni(e)kým na kolene vyrobený dej-proces celkovo.
    Vybrané to najhorśie z najhoršieho a pekne zaobalené klasicky do pravdy a lásky na povrchu. Ako kvalitná navnada na tupé ryby.

    Tož rozlišujeme a paušalizujme čo najmenej,
    lebo CUI BONO ??
    Quo vadis QuoVadis?
    Ako, kedy ťa to napadlo, podsunuté bolo..kým?
    Dobro i zlo pomenovávať, no nerozdeĺovať ale spájať.
    Hovi neoliberalisti to ako fejk, masku používajú.
    Treba ich usvedčovať, masku im gramotne vśade strhávať.
    Aby sa sami v zrkadle pred ostatnými videli a ako Ľudia pre-hodnotili.

    Odpověď
  • V te souvislosti foto vily Villa Farnese kardinala Alessandra Farnese (1468–1549), pozdejsiho papeze Paula III (od roku 1534):
   https://i.pinimg.com/originals/f9/20/b5/f920b58398173e76b31378fedb515a64.jpg

   Taky vam to silne pripomina Pentagon ?

   Odpověď
   • K palaci Farnese, take nazyvanym vila:
    https://de.wikipedia.org/wiki/Palazzo_Farnese_(Caprarola)

    Odpověď
    • Vstupni hala Rudolfina – posledni obrazek
     https://de.wikipedia.org/wiki/Rudolfinum_(Prag)

     Odpověď
   • Putinovec 19.3.2019 o 14:45

    Spíš díru do pekla.

    Odpověď
    • Pravdu dis….
     Vatikan a Kult Dabla (Lucifera)
     https://youtu.be/NGG87yxONpw

     Odpověď
     • Prečo to akcentuješ práve teraz, v kritickej chvíli, keď sú kresťania naši snáď naši najbližší spojenci?
      I ja sa ako kresťan cítim..
      Tak som i bol vychovaný.
      Treba rozlišovat, ako v každom systéme,
      ktorého nosičmi sú ľudia.. i ho tvoria,
      čo asi dobrý a čo skôr zlým..nie od Boha v cirkvách jednotlivých jest.
      Nemám problém sa i do kostola pozrieť,
      čo je nové, ktorým smerom sa to vyvíja..

      KDH, ĽSNS, komunisti a mnohí ďalší sú nám v tomto veľmi blízki.
      A v konečnom dôsledku aj s mnohými pôvodnými liberálmi,
      ktorí len deklarujú ochotu k zmene, keď sa staré skúsenosti-stereotypy-zvyku,
      ukážu už novej realite neadekvatne, akôr bzdia a sú nepotrebná.
      Hlavne pri staĺe rýchlejšie sa meniacej logike sociálneho správania (viď DVTR)

      Máme so vśetkými týmito neporovnateľne viac spoločného, i v cieĺovom vektore,
      ako je toho, v čom sa líšime..a na čom nás chcú asociálni inžinieri rozháda´t
      a zotročiť. Po veky. To je motivácia myslieť, rozvíja´t sa, daná nám ako dar Zhora.
      Akokoľvek absurdne to moźno na prvý pohľad znie..
      Ako inak má totiž Otec dietky svoje motivovať, aby zo stromu zliezli
      a pomáhali mu konať??
      Navrhnite Bohu lepšie riešenie Quo !

      Odpověď
      • Krestanstvi a Desatero je mi porad jeste nejblizsi, ale bohuzel si myslim, ze Vatikan v tom smylu nejedna a nekona.
       Jestli tomu tak bylo vzdy, to posoudit nemuzu, ale stoupajici pocet lidi, kteri od cirkve odchazeji a odvraceji se neni jiste nahodny…

       Pricinu vidim predevsim v „Kazati vodu, vino piti“, ve mnoha skandalech „zametenych pod koberec“ (pedofilie, banka, prepychovy zivot nekterych kardinalu, nemanzelske deti a vztahy fararu,…).
       K tomu take patri v podstate to, ze pro cirkev jsou si vsichni lide rovni, ale zeny jsou ze vsech cirkevnich postu katolicke cirkve dosud vyloucene.

       Souvisi to i v mnohem s tim, ze cirkev sertvava na dogmatech starych desetileti, ja staleti a doposud nijak neragovala na zmeny lidskeho zivota…
       At je to ta situace se zenami, tak take celibat, snatky, postoj k rozvedenym, „zkostnatele“ struktury zpusobene predevsim tim, ze pro mlade lidi prestala byt tato aktualni cirkev zajimava a pritazliva a zrejme i mocenske postoje/pomery ve Vatikanu.

       A dosazovani na posty fararu v Evrope lidmi z Afriky nebo jizni Ameriky urcite resenim neni. To neni mysleno nijak rasisticky, ale predevsim problem jazykovy… Vim, o cem mluvim…

       Odpověď
       • Cirkev má vážnejśie problémy(výzvy-príležitosti),
        ako tie ćo tu popisujete.
        Vami uvedené komplikácie má asi každá organizácia,
        ktorá sa skladá z ľudí. Cirkev detto.
        Na tom nie je snáď nić neobyčajné.
        Isto sa zhodneme, źe sú mnohé verejné organizácie,
        ktoré sú na tom morálne podstatne horšie ako cirkev.
        Ba dokonca drvivá väčšina.

        Odpověď
  • knihu je možné nájsť na uloz.to. Stiahol som nejaké pdf i txt verziu ale uvedený text som tam nenašiel.

   Odpověď
   • V Rusku byly ještě natočeny stejnojmenný film:
    http://lordfilms.tv/52315-bratja-karamazovy-1968.html
    a seriál
    http://hdrezka.ag/series/drama/12010-bratya-karamazovy-2009.html

    Odpověď
   • Diky za odkazy. Je docela jiste, ze knihy a filmy dnes a pred 20, 30 a vice lety nejsou ty same.
    Jak i Pjakin porad upozornuje… cist „tluste knihy“, ale jenom ty, co byly pres KSB publikovany do cervna 2018…
    Nakonec si jeste z dejepisu pamatuji, jak Jezuite uz i drive „cenzorovali“ knihy :)

    K te Dostojevskeho knize a tomu citatu byl jeste odkaz:
    „Fyodor Dostoyevsky, The Brothers Karamazov, (New York: Random House, 1950; originally published in 1880), p. 309.“

    Na ten citat a odkaz jsem prisel z teto webove stranky (v anglictine):
    https://www.worldslastchance.com/end-time-prophecy/catholic-confidential–deplorable-jesuit-secrets-revealed.html

    Odpověď
    • Nasel jsem ten citat v teto verzi Bratru Karamazovych (v anglictine..) na strane 430:
     https://www.planetebook.com/free-ebooks/the-brothers-karamazov.pdf

     Odpověď
    • Skoro každého je možné integrovať,
     spoločné body, ciele nájsť.
     Spomeňte si na velikánov typu Gándího, Jeźiša, či Sókrata !

     Ak budete hľadať zlo, nájdete ho.
     Ak budete hľadať dobro, ..

     Na ZLO upozrňujte iba ako nástrahy,
     míny pri optimálnej ceste, ktorú každý
     aspoň ako-tak zdravý človek cíti kompasom svedomia
     a dostatočne intelektom sfunkčenej a udržovanej intuície.
     Intelektom dostatočne gramotným cielene
     korigovať chyby v emóciách, ktorými sa riadime.

     Aby sa nestávalo, že „konáme, ako cítime“,
     no prečo potom „Z daźďa pod odkvap ideme“?

     Kto nám tam mínu zakomponoval, do algoritmiky
     podvedomia prepašoval?
     Chyba od predkov ešte dietkom prebraná,
     deformy v sylaboch uciteľa,
     či dielo niektorého padlého mediálneho inžiniera..?

     Odpověď
  • Mám doma v originále. Lenže vydaní bude isto viac. Aby to vyšlo na stranu 309 presne, to by musela byť veľká náhoda. Ale pozriem.

   Odpověď
 11. Pro „pobavení“:

  https://www.youtube.com/watch?v=H6IdXM1vQss

  Odpověď
  • Pro toto je sekce Mimo téma. Ne hlavní strana.

   Odpověď
   • Díky Ludvíku, pobavilo.

    Nevím, proč se zde poslední dobou rozmohlo vzájemné umravňování diskutujících, to přísluší, když už, adminovi.

    Odpověď
    • Putinovec 19.3.2019 o 14:48

     Je to proto,aby se neucpávalo hlavní vlákno balastem.Od toho jsou po pravé straně příslušné sekce.

     Odpověď
     • Souhlasím ohledně zaplevelování diskuse, ale občasné odlehčení není na škodu. Vždyť se zde občas objeví i odkaz na hudbu, či písničku. Chodím sem už drahnou řadu let, atmosféra mezi diskutujícími , dle mého subjektivního pocitu, byla ,,milejší“…..tak asi tak

      Odpověď
    • Já naopak myslím, že upozornění (navíc asi správné) na strukturalizaci zdejší diskuse není „umravňování“ a také, že by bylo plýtváním vytěžovat tvůrčí a informační potenciál Hoxe, který nepochybně prokázal, k nějakému moderování. Na tom, že mu někdo pomůže není nic špatného.

     Odpověď
 12. Za Trumpem přijel prezident Brazílie Bolsonaro (podpindosník) a stejně jako Babiše ho nejdříve vzali do CIA.

  https://www.reuters.com/article/us-usa-brazil/bolsonaro-touts-changed-us-friendly-brazil-to-washington-idUSKCN1QZ1T0

  Odpověď
  • Copak tam s nima asi nejdřív dělají?

   Odpověď
   • Putinovec 19.3.2019 o 14:51

    Nastřelují čip?Nebo už mají novodobé norimberské trychtýře.V každém případě je vidět nepřehlédnutelné zblbnutí jedinců,kteří mají za sebou americké školení.

    Odpověď
   • MK-Ultra.

    Odpověď
 13. nový Pjakin
  https://fct-altai.ru/qa/video/vopros-otvet-ot-18-marta-2019-g

  Odpověď
  • - utok Novy Zelánd , prečo Novy Zelánd

   Odpověď
   • Ma byt letoviskem pro globalni elitu – dle noveho Pjakina.

    Odpověď
    • Takže akce neokónu?

     Odpověď
     • Oracle 911 19.3.2019 o 15:23

      Podľa všetkého áno ale týmto kopli do osieho hniezda…

      Odpověď
      • … zase novy Pjakin – globaliste prechazi potichoucku k islamu – utok se stal ve meste
       Kristuv chram (kostel) ….

       Odpověď
 14. Zakarpatský vrtuľníkový závod v Dubovom (Zakarpatie), nech je vzorovým príklad úpadku Ukrajiny. Kedysi vyrábal vrtuľníky MI-34 a zamestnával 5000 ľudí. Po víťazstve „Maidanu nezalezhnosti“ bol na kraji bankrotu, ak už nezbankrotoval. V sieti je k tomu aj „učebnicový“ článok:

  http://transkarpatia.net/transcarpathia/actual/106067-poroshenko-prezentuvav-vertoloti-viroblen-na-zakarpatskomu-zavod-selischa-dubovefoto.html

  Z wiki:

  По состоянию на ноябрь 2014 года, предприятие выпускало антенны и находилось на грани банкротства

  https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%97%D0%B0%D0%BA%D0%B0%D1%80%D0%BF%D0%B0%D1%82%D1%81%D0%BA%D0%BE%D0%B5_%D0%B2%D0%B5%D1%80%D1%82%D0%BE%D0%BB%D1%91%D1%82%D0%BD%D0%BE%D0%B5_%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B8%D0%B7%D0%B2%D0%BE%D0%B4%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%B5%D0%BD%D0%BD%D0%BE%D0%B5_%D0%BE%D0%B1%D1%8A%D0%B5%D0%B4%D0%B8%D0%BD%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%B5#cite_note-autogenerated3-12

  Odpověď
 15. nad Beringovou úžinou (medzi Ruskom a USA)
  explodoval meteorit 30x silnejšie ako bomba nad Horošimou

  https://www.cas.sk/clanok/817490/nad-kamcatkou-explodoval-meteorit-sila-vybuchu-desatkrat-prekonala-vybuch-atomovej-bomby/?AT=wgt.article_clanok-cas.c.x…B.&utm_source=aktuality.sk&utm_medium=zona-article&utm_content=box-cas-article&utm_campaign=cross

  Odpověď
  • Varování USA

   Odpověď
   • predvianočné ale…

    Odpověď
  • Událost z 18. 12. 2018

   Odpověď
  • Tu je funkčný odkaz: https://www.cas.sk/clanok/817490/nad-kamcatkou-explodoval-meteorit-sila-vybuchu-desatkrat-prekonala-vybuch-atomovej-bomby/?

   Treba to kopírovať len po otáznik.

   Odpověď
 16. Nasredin 19.3.2019 o 7:17

  Zemřel Miroslav Polreich. Zajímavý nekrolog o zajímavé osobnosti „socialistického“ rozvědčíka se zajímavými styky a zajímavými známostmi …

  http://www.novarepublika.cz/2019/03/odesla-legenda.html

  Charakterizující pasáž:
  „Mirek Polreich vždy zdůrazňoval své přátelství k USA, které však nechápal jako patolízalství a slouhovství a proto byl schopen být ke svému příteli USA kritický.“

  Zajímalo by mně, zda mu USA toto jeho přátelství nějak oplatily a zda bylo oboustranné …
  A ptám se sám sebe: Byl to jen užitečný idiot nebo globalista ? Bohužel tito „dobří a morálně skvěli“ lidé tím, že vehnali naši zemi a náš národ do „demokratické náruče“ Západu, ji přivedli tam, kde dnes je: na pokraj boje o holé přežití … Velmi smutné …

  Odpověď
  • „Cesta do pekel je dlážděna dobrými úmysly (objevuje se už v knize Ježíš, syn Širachův, nezařazené do biblického kánonu, a později v esejích Samuela Johnsona).
   Výklad : Ať se snažíme sebevíc, ať jednáme tak či onak, ať sloužíme dobru či zlu, trest či peklo nás beztak nemine.“
   https://www.odpovedi.cz/otazky/jaky-je-puvod-a-vyznam-uslovi-cesta-do-pekla-je-dlazdena-dobrymi-umysly

   Odpověď
   • DušanBe 19.3.2019 o 9:20

    S výkladem nesouhlasím. Není možné, aby potom, co člověk činí dobro, byl odměněn peklem. Nesmysl. Tento byklad pak vede k tomu, ze nemá smysl nic dělat. Klasická manipulace…

    Odpověď
    • Ano, dalo by se to chápat jen pro případ „imitace dobra“ – něco jako zprvu nic nechápající, vypočítavostí vedený, „dobro konající“ Ivánek v Mrazíkovi, pro zjednodušení.

     Odpověď
    • Žádná manipulace, konstatování faktu. Žádný z nás nemůže z řady důvodů předem vědět, zda svým jednáním vždy a ve všech případech „činí dobro“.

     Odpověď
     • Já to vidím tak, že dobro (tedy to, co za dobro považujeme) je, může být jen výslednicí Božího vedení. Tedy života člověka řízeného podle jeho vlastního rozumu a svědomí, vědomě samozřejmě očištěných od kulturou vložených pokřivení. A je-li to pak skutečné, autentické – k omylu zkrátka dojít nemůže. On chyby nedělá.

      Odpověď
      • Souhlasím. Otázkou je, kolik takových mezi námi ještě chodí a kde ?

       Odpověď
       • Já jsem upřímně přesvědčen, že je nás takových naprostá většina. Většina je ale, připouštím, stále „neočištěna od těch vložených pokřivení“. To ale přejde. „Zákon času“ je na naší straně.

        Odpověď
       • Já osobně bych se zabýval otázkou jak takový počet lidí navýšit. A nejlepší zdroj jaký jsem kdy našel je KSB, kde probíhá taková sebevýchova. Navíc, v knihách je dostatečně vyjasněno jaký je rozdíl dobrem a Dobrem. To byl ten důvod, proč jsem si dovolil nesouhlasit s výše uvedeným citátem a nechal jsem prostor k vyjádření.

        Odpověď
     • Jana z Arku 19.3.2019 o 10:04

      Rozhodující jsou vždy dobré úmysly . Pokud někdo něco koná s dobrým úmyslem a chce pomoci, nechce ublížit , tak toto je rozhodující.

      Odpověď
      • PolySaurus 19.3.2019 o 10:12

       Dobrými úmysly je vždy dlážděna cesta do pekel – zákon schválnosti.

       Odpověď
      • Práveže niesú – o tom je celé porekadlo.. Nato aby ste dokázali previesť dobrý úmysel v dobrý skutok, potrebujete v prvom rade poznanie (informácie) o tom, ako to správne urobiť!

       Odpověď
     • Putinovec 19.3.2019 o 14:54

      Na to máme svědomí.Stalo se snad někdy,že vás nevarovalo?

      Odpověď
    • Tento citát jsem před chvílí použila na FB Čaputové, kde někdo napsal:
     „Dnes sa ma jeden môj známy spýtal: tebe nevadí, že Čaputová je za adopcie detí homosexuálmi atď?…bla, bla… Moja odpoveď bola: doteraz ťa život siroty v detskom domove nezaujímal, ani či má všetko, ani či trpí a ako trpí, ale zrazu ťa trápi, či by sa páry rovnakého pohlavia mohli pokúsiť splniť podmienky pre zverenie dieťaťa do opatery… a ani si sa nikdy nezamýšľal nad utrpením detí v tzv. tradičnej ale nefungujúcej rodine, kde otec, ci matka resp. obaja praktizujú násilie voči sebe , či voči deťom… téma adopcie detí pármi rovnakého pohlavia nie je otázka hodnotová, je to iba deklarácia homofóbnosti človeka, ktorý si tú otázku kladie ako neprekonateľný problém.“

     Měl tam plno hlasů podpory. Tak jsem mu napsala:
     “ Cesta do pekla je dlážděna dobrými úmysly. Víte, jak to dopadá v zemích Evropy, kde už toto funguje? Většinou jsou děti odebírány normálním párům za vykonstruovaných důvodů ( často to bývá u cizinců, ale nejen u nich ) a předávány homosexuálním párům. Nejznámější jsou případy v Norsku, ale existuje to v celé záp.Evropě – v Anglii, Německu,.. Mě překvapily v nedávné debatě v OVM ( Otázky V.Moravce ) na ČT informace, že ve Velké Británii odebrali 200 dětí českým rodičům.
     V Bruselu se koná veletrh s dětmi, které jsou nabízeny homosexuálním párům. Tak abyste pak nelitovali.
     Navíc jsou už zkušenosti s výchovou dětí u homosexuálních párů, kdy byl zvěřejněn rozhovor s ženou, která sice nezpochybňovala lásku jejích homosexuálních rodičů, ale říká, že tam trpěla a měla pak problém v dospělosti s navázáním vztahu s mužem.
     https://www.euportal.cz/Articles/19842-v-bruselu-uz-poctvrte-veletrh-deti-pro-gaye-obchod-s-detmi-vynasi-minimalni-cena-za-novorozence-vzrostla.aspx
     Dobré úmysly jsem ale měla dát do uvozovek.

     Odpověď
     • Pedofilní liberasti!!!! to měli diskutující dobře vymyte mozky!!!

      Odpověď
   • To si tomu prísloviu (s výkladom) poriadne dokrútil ruky, nohy a hlavu….
    Pointou porekadla je, že dobrý úmysel samotný na konanie dobra nestačí – je potrebné aj poznanie (informácie), informovanosť,chápanie procesov nato, aby sa dobrý úmysel dokázal pretaviť v dobrý (prospešný) skutok…

    Odpověď
   • A dávať sem výklad toho porekadla, bez uvedenia mena toho kto napísal ten výklad, zo zavádzajúcimi úvodzovkami, z odkazom na pochybnú stránku a bez informácie že daný výklad dostal až celých 5 (päť) hlasov – je neseriózne!
    Buď si to napíšte ako vlastný názor, alebo si na pridanie autority tomu výkladu najdite serióznejší zdroj..

    Odpověď
 17. 2-й выездной семинар сторонников Концепции общественной безопасности в Горном Алтае
  https://fct-altai.ru/c/ob-yavleniya-2/2-y-vyyezdnoy-seminar-storonnikov-kontseptsii-obshchestvennoy-bezopasnosti-v-gornom-altaye

  Odpověď
 18. Den se se dnem sešel, a nastal čas na další prezidentský kvíz. Mohl by Vám napomoci v dalších diskusích.

  Takže prosím pěkně, co dělá Šefčovič proti zájmům Slovenska?

  Prosím o stručné odpovědi k tématu, odpovědi které jste schopni podložit argumenty a nestojí na domněnkách vyvozených třeba jen z Šefčovičova působení v EK. Tedy co konkrétně udělal/dělá s ohledem na otázku výše.

  Odpověď
  • pardon, dávám do správné rubriky, zde ignorujte prosím.

   Odpověď
  • Prvá otázka je vždy
   PRE
   a až druhá je
   PROTI
   (tretia je PREČO štvrtá AKO inak, lepšie)
   Pekne po poradí,
   inak algoRytmus stráca zmysel,
   ba v opak sa prevracia.
   ..
   Inak celá diskusia nedáva zmysel, ak chápete :)
   Zásady konštruktívnej diskusie starej pôvodnej,
   nedeformovanej, NEhegelovskej DIALEKTIKY.
   Ona je:
   UMENIE vedenia dialógu metódou navigačných otázok.
   Dobrá otázka = dobrá odpoveď(RIEŠENIE)
   Zlá otázka = ..

   Pekne ako v staroegyptských Domoch Života (neskôr UniVersIta),
   či doma u SóKrata (Só=Miera, Kratos=vládca)

   Odpověď
   • chápu, a souhlasím. V tomto případě jde o reakci na podle mne neopodstatněné označování Šefčoviče takměř stejným zlem jako jeho protikandidáty, a adekvátnost takového označování ukáže právě tato návodná otázka, respektive neadekvátnost v případě absence relevantní odpovědi.

    Odpověď
    • Áno, chápem a súhlasím.
     Ja to niekedy tiež tak používam,
     keď je kontext jasný.

     T.j., ak obaja, všetci zúčastnení vieme,
     čo treba robiť, ak by sme sa vzájomne zablokovali
     na nejakej „principiálnej pozícii“.
     Dal som to sem len pre zopakovanie :)

     Odpověď
     • to je vždycky dobré připomenout.

      Odpověď
  • Já jsem se setkala na FB , že někdo dával odkaz na tento článek z r.2014, čímž chce dokázat, že Šefčovič podporuje LGBT.
   https://www.webnoviny.sk/eurokomisar-sefcovic-podporuje-kultivaciu-prav-homosexualov/
   Já to beru jako jeho manévrování, protože pár dní po tom, co vyšel tento článek, zakotvilo Slovensko v Ústavě, že manželství je jen mezi mužem a ženou.
   https://www.irozhlas.cz/node/5933005

   Odpověď
 19. Turecko nedovolí změnit Istanbul na Konstantinopol, prohlásil Erdogan

  https://cz.sputniknews.com/svet/201903189461456-turecko-nedovoli-zmenit-istanbul-na-konstantinopol-prohlasil-erdogan/

  Asi je to aktuální, když cítí potřebu se k tomu vyjadřovat.

  Odpověď
  • Až bude Turecko Anatolským okruhem bude i Istanbul Konstantinopolí

   Odpověď
 20. K Novému Zélandu

  už sa nečudujem prečo tá úporná snaha stiahnuť video z obehu … nejak sa nám vlúdili chybičky

  https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10156149356648225&set=a.70358853224&type=3&theater

  Odpověď
  • Takže Holywood production v režii GP ?

   Odpověď
   • Modré zásobníky, už to zde bylo.

    https://www.youtube.com/watch?v=t3QRLLnrJXY

    Odpověď
  • Další důkaz krize GP, jsou nuceni pracovat v zrychleném režimu a dělají chyby

   Odpověď
   • PolySaurus 19.3.2019 o 10:16

    Ne GP ale US-neocons

    Odpověď
   • Co sa moze zdat ako chyba moze byt umysel.

    Odpověď
  • A Hamáček by nás chtěl sledovat za kritiku nepovedeného Hollywoodu a přitom je sám deseti miliony sledován

   Odpověď
  • malostranska 18.3.2019 o 22:56

   Ty podlahy patří 2 různým mešitám, kde měl střílet.

   Odpověď
   • V té druhé mešitě byl šedivý koberec bez ornamentů.

    Odpověď
   • https://twitter.com/asifbashirch/status/1107290039459958787/photo/1

    https://www.novinky.cz/zahranicni/500035-otec-pri-strelbe-v-mesite-ochranil-dvouleteho-syna-vlastnim-telem.html

    https://aeronet.cz/news/video-druhe-video-z-masakru-v-christchurch-odhaluje-krizoveho-herce-ktery-porusil-skript-a-predcasne-vstal-z-mrtvych-sef-volebni-kampane-hillary-clinton-prijel-tesne-pred-utokem-na-novy-zeland/

    Odpověď
 21. Prezident Ruska podpísal zákon zakazujúci šírenie nedôveryhodných spoločensky významných informácií. Odteraz je pod zámienkou dôveryhodnosti zakázané šíriť nespoľahlivé sociálne významné informácie, ktoré by mohli poškodiť život alebo zdravie a majetok ľudí, viesť k masívnemu narušeniu verejného poriadku a ohroziť verejnú bezpečnosť a fungovanie životne dôležitých podnikov.
  https://rusvesna.su/news/1552921812

  Odpověď
  • RichardCZ 18.3.2019 o 21:44

   Bingo! To by bylo dobré proti neziskovkám všeho možného ražení, které jsou podporovány nadnárodními koncerny hlavně proto, aby je neobtěžovaly..

   Cituji z připravovaného pořadu na Svobodném Universu:

   https://www.kupredudominulosti.cz/zlamalova-lenka-u-progresivisticke-lobby-jsou-neuveritelne-agresivni/

   „Lenka Zlámalová (třetí díl): Progresivistické lobby jsou neuvěřitelně agresivní
   Všimněte si, všechny velké korporace, speciálně to platí pro americké firmy, financují všechny ty LGBT aktivisty a vůbec celou tuhle neomarxistickou agendu. Kdyby to nedělali, tak vědí, že tihle velmi motivovaní lidé začnou křičet, že to jsou reakční kapitalisté, bla, bla, bla. Takže oni si kupují klid. Takže jako vždycky obchod. Potom když se bavíte s těmi lidmi z těch finančních institucí nebo z právních kanceláří, kteří tady podporují pochody Prag Pride, tak se tomu smějí. Ale oficiálně to budou dělat, protože tyhle progresivistické lobby jsou neuvěřitelně agresivní.“

   Odpověď
 22. Lajčák: EÚ žiada o obnovenie práva a ústavného poriadku na Kryme

  Všetkých 28 členských krajín EÚ vydalo v pondelok v Bruseli spoločné vyhlásenie k piatemu výročiu anexie polostrova Krym Ruskom. Viaceré krajiny vrátane Slovenska vydali aj vlastné vyhlásenia, uviedol slovenský minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Miroslav Lajčák po skončení pondelkového zasadnutia Rady EÚ pre zahraničné veci v Bruseli.
  „Pre nás je to prirodzené, lebo Ukrajina je náš sused. To hlavné posolstvo je pomenovanie vecí a zdôraznenie, že naša pamäť nie je krátka, že nezabúdame a že budeme žiadať o obnovenie práva a ústavného poriadku, pokiaľ ide o Krym,“ povedal Lajčák.

  Na otázku, aká je nádej urobiť niečo v tomto smere pri takej veľkej a silnej krajine, ako je Rusko, šéf slovenskej diplomacie odpovedal, že vždy sa dá niečo urobiť. „Dôležité je, aby tie otázky zostali na pracovnom stole, aby sa o nich hovorilo a aby sa hľadalo politické riešenie,“ opísal situáciu.
  https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/505830-rusko-si-pripomina-piate-vyrocie-znovupripojenia-krymu/

  Odpověď
  • zase dezinformace..blbost..Ukrajina může zapomenut na Krym.

   Odpověď
   • 1845 US president POLK oznamil svetu …ze zabrani TEXASU pod “”spocene staty “” USA jako nezbytnost tz.
    aby se zabranilo nezavislemu statu TEXASU aby se nestal spojencem nektereho jineho zahranicniho statu …silnejsiho nez Texas a nestal se hrozbou USA.
    Tak tomle je zduvodneni a ospravedlneni. US zahranicni politik…

    Chtel bych to pripomenout, nebot se o tom v discuzi nikdo nezminil…
    a kritika RU za obsazeni Krymu byla v tom smyslu, ze zapad by to neudelal …??

    Takze co je dobre pro husu je dobre i pro housera….

    A nebo kdyz udela jeden co druhy tak to neznamena ze je to dle jejich doctoriny spravne…???

    Odpověď
  • Ved ustavne pravo tam predsa plati.
   Nechlascu uz prilis v tej eu?

   Odpověď
  • „EÚ žiada o obnovenie práva a ústavného poriadku na Kryme“
   - Až sa obnoví ústavný poriadok na Ukrajine, odpadne aj krivá optika EU smerom na Krym.

   Odpověď
  • Psi štěkají a karavana jede dále…

   Odpověď
  • Putinovec 18.3.2019 o 21:03

   Vytvořit prokrymský výbor EU,dva tři pomocné podvýbory a to by v tom byl Putin,abychom s tím v horizontu několika desetiletí s ročním rozpočtem 50 mil. eur něco neprovedli soudruzi,totiž vlastně mnohopohlavní novoevropané .

   Odpověď
   • No jako předmět podnikání v Bruseli s penězi daňovníků to není špatný nápad. Je to jako šikovná domluva advokátů protahujících za rostoucího palmáre jednoduchý soudní spor.

    Odpověď
  • Oracle 911 18.3.2019 o 22:00

   Smrdí to tým, že členské štáty sa chcú vykrútiť Ukrajinskej blamáže.

   Odpověď
 23. Nová Hedvábná stezka? Rusko, Slovensko a Rakousko podepsaly memorandum o železnici
  Ministerstva dopravy Ruské federace, Slovenska a Rakouska podepsala memorandum o vzájemném porozumění ohledně projektu výstavby nákladní železniční tratě Košice – Bratislava – Vídeň o vzdálenosti kolejí 1 520 mm.
  https://cz.sputniknews.com/svet/201903189461800-Stezka-koleje-Rusko-Slovensko-Rakousko-koleje/

  Odpověď
  • Další doklad o globálním významu slovenské orientace.

   Odpověď
  • Odkaz neokonom na koho teritóriu by chceli vytvoriť
   “ smetisko“

   Odpověď
  • „Zeměpisná poloha znamená rozsudek.“ (Pjakin 4.5.2015)

   … dlhoročne Rusmi ponúkaný projekt výstavby naprieč Slovenskom „širokorozchodnej“ železničnej trate, ktorá by zo Slovenska spravila strategický stredoeurópsky logistický uzol pre čínsko-európsku transeuroázijskú dopravu. Náš význam by v dôsledku realizácie projektu stúpol priam mnohonásobne. …
   (Nikita, http://www.nwoo.org/2016/09/01/kontury-statneho-prevratu-na-slovensku-2-cast-2/)

   Význam stúpne, to áno. Plánovaná trasa: https://www.enviroportal.sk/eia/dokument/284265?uid=10b9c219e2af94bbc3a45c767c06b7d254b742b7
   Rovno cez Slovenský Kras. Tak snáď okrem dopadov na životné prostredie bude aj profit. Napr. nejaké poplatky za tranzit.

   Odpověď
   • Ak to bude na úkor prírody dnešné možnosti môžu to vykompenzovat, netreba na prírodu zabúdať.

    Odpověď
   • Ak to budú elektrické lokomotívy. Tak ešte by sa to dalo prežiť. Naozajstný problém bude hluk.

    Cez slovenský kras pôjde v tunely Soroška.

    ps. tam sa plánuje aj dialnica/rýchlostná cesta ale zatiaľ len v polprofile.

    Odpověď
 24. Ruský prezident Vladimir Putin prišiel na Krym v deň 5. výročia začlenenia Krymu ako súčasti Ruska. Zúčastnil sa spustenia tepelných elektrární – Balaklavskej a Tavričeskej – na Kryme na plný výkon. Spustenie tepelných elektrární znamená úplnú energetickú nezávislosť Krymu. Udalosť možno nazvať historickou – na Kryme nikdy neboli energetické zariadenia takej úrovne. Elektrárne uvedené do prevádzky v Sevastopole a Simferopole. Zabezpečí sa tým plné pokrytie potrieb polostrova aj s určitou rezervou, pričom v prípade potreby sa umožní prenos energie do susedných regiónov.
  https://rusvesna.su/news/1552910735

  Odpověď
  • Borec!!!! ;-)mám radost :-)

   Odpověď
   • Borec?! Toto mi poslala přítelkyně- ruská novinářka.
    https://sensum-club.pro/society/bajkal-prodayut-kitajtsam-1-mln-rossiyan-uzhe-zabili-trevogu

    Odpověď
    • Mne kamarát – ruský nie novinár poslal.
     Bajkalský humbuk odvodzujeme od čistej vody
     https://youtu.be/7-U7JxzygSA

     Odpověď
  • několik much jednou ranou.
   - Zvýšení soběstačnosti Krymu
   - Větší nas**ní obyvatel Ukrajiny na „svoji“ „vládu“
   - Demonstrace před západem
   - Zajištění menší krize na Ukrajině v budoucnu (přes zvýšení možností zabezpečit jí životaschopnost)

   Odpověď
   • po tom, čo si „prezieravo“ odfajčili vedenie v Chersonskej oblasti, by sa elektrina musela z Krymu asi teleportovať …

    Odpověď
    • Cožpak o to, když bude vůle, bude i vedení. Čím kratší bude mít jejich vedení vedení, tím dřív budou mít funkční vedení.

     Odpověď
  • Putinovec 18.3.2019 o 19:14

   Už slyším to skřípění zubů.

   Odpověď
  • Koloděj 19.3.2019 o 0:04

   To jsou ty elektrárny s turbínami Siemens ? hm.. Siemens Russia slíbila zavést v Rusku výrobu 100% dílů na ty jejich turbíny ( aby turbíny byly „ruské“, což je podmínkou pro to, aby se mohli zúčastnit konkurzu na renovaci noha a mnoha ruských tepelných elektráren … nj, Západ ….
   Říkali tuhle https://www.youtube.com/watch?v=dx2wefM48zg

   Odpověď
  • Krymská vlogerka – jedno z jejich videí o tom, jak se na Krymu hodně staví. Mluví i o té elektrárně. https://www.facebook.com/614525465349983/videos/253692785405676/

   Odpověď
 25. Clanek v dnesni rakouske „Krone“:
  V listopadu 2015 bylo v luxusnim hotelu ve Washingtonu nalezeno telo byvaleho ruskeho ministra a poradce prezidenta Putina Michaila Lessina. Byl i zakladatelem televize Russia Today.
  Podle americkych medii zemrel 57lety Lessin na nasledky padu ze schodu, ktery si privodil pod vlivem alkoholu.

  Podle nejnovetsich dokumentu utrpel Lessin pri padu ze schodu uplnou zlomeninu vazu.
  Ted prichazeji zapadni media s otazkou, jestli pry Lessin nechtel „zmenit fronty“ – den po „nehode“ mel naplanovany termin u americkeho ministerstva spravedlnosti.
  (jinymi slovy — „za vsechno muze Putin“).

  Lessinuv syn zije v USA a vlastni v Kalifornii nemovitosmi v hodnote nekolika milionu US dolaru.
  Clanek pise, ze je podezreni, ze jeho syn slouzil jen jako „loutka“ pro prevod otcovych penez z Ruska do USA…
  https://www.krone.at/1885103

  Odpověď
  • Proč zrovna Krone Zeitung a Rakousko? Protože Karin Kneissel se stále více projevuje „na východní frontě“. Podle mne vyvažování u stále významnějšího „želízka “ globalistů – Rakouska . Možná proto takový zájem na poslušné loutce Čaputové/tu zvládnem jako Macrona…/ namísto ostříleného absolventa MGIMO , se kterým se bude muset jednat a nejen mu zatelefonovat. Ani GP nepotřebuje příliš emancipovanou a zkušenou figuru na bratislavském Hradu…. Stačí Fico.

   Odpověď
   • GP má obrovské kádrové problémy. Podle mne je pro něho větší problém řídit blbce, než domluvit se s trochu více subjektivně fungujícím chápavým odborníkem. Ale je to samosebou jen můj názor.

    Odpověď
    • Karin si zatancovala s Putinom a za-cigaretovala s Lavrovom. Musí byť naozaj hlboká kríza s kádrami. Keď používajú ženu a takéto „obrazy“ na akože zblíženie sa, nadviazanie kontaktu, vopchanie sa do priazne.
     Mne to smrdí falošnosťou a podrazom. Niečo ako, teraz sa znížim na nízku primitívnosť, lebo na viac aj tak svojou morálkou nemám, akože obetujem pěsiaka, aby som neskôr mohol z boku vežou zobrať ovela viac. Vyzdvihnutie Rakúska ako budúceho rukavoditeľa regiónu? „Ste proti, nesúhlasíte? Ale veď pozrite. Ako dlho už tancuje s Putinom? Fajčí s Lavrovom? To sú predsa blízke, až viac než kamarátske vzťahy.“ Tak nevyskakuj a šúchaj ďalej nohami.

     Odpověď
     • Oracle 911 19.3.2019 o 11:51

      Podraz a faloš bol pre Západ vždy vlastný a čo sa prejavuje aj nedostatkom kádrov je kríza konepce.

      Odpověď
     • Karin je nadnárodný politik

      Odpověď
   • alias kdyby mu vyhovovala Čaputová, nedával by si práci s podporou Šefčoviče.

    Odpověď
    • Já Ti neoponuji, jen dokresluji u GP složitost výběru vhodného kandidáta pro následné řízení. A GP rád pracuje z pozice win-win. Jiná práce bude se Zuzankou / varianta přebroušení na blonďatého Makrona/ a jiná s profíkem Šefčovičem s nabídkou od kámošů z MGIMO spolupracovat . Šefčovič je Slovák až na druhém místě , o jeho zanícenosti /zatím/ pochybuji . Ale kdo si myslel něco o vlastenectví VVP v okamžiku vstupu ? Nejméně ti , kteří ho vybrali. Takže překvapení v okamžiku poznání, kterým směrem vítr fouká a která bárka je nejlépe vybavena – rozhodně nevylučuji . Zemanovi je za chvíli 80, Šefčo je v nejlepších letech diplomata. Má co získat a má co ztratit.

     Odpověď
     • však já taky neoponoval :-)
      složité to má, a nemůžu říct že bych to GP nepřál. Kdyby vymyslel lidštější systém, vedlo by se mu lépe. Principiálně si ale myslím že největší problém má GP s neřízenými blbci, a těch má plný svět. Dobrého diplomata si bude ještě považovat.

      Spíš si myslím že je pro něho důležitá otázka dlouhodobých plánů. Pokud vyhraje Šefčovič, je třeba mít připravený plán jak neutralizovat všechny budoucí plány na majdan, protože podpindosové a kavárna určitě nebudou čekat do příštích voleb, pokud nebudou mít ani vládu, ani prezidentské křeslo. S ohledem na to je potřeba Šefčovičovi zajistit vítězství co možná nejtěsnější, a podpindosům přihrát nějaké držhubné posty aby kvičeli co nejméně.

      Odpověď
     • Dobrá úvaha ;-)šefco je praskanej diplomat, čaputa blbka s tupym výrazem… raději prohrát s chytrakem než zvítězit s blbcem….

      Odpověď
      • „raději prohrát s chytrakem než zvítězit s blbcem“

       - toto heslo je dosť známe a chytľavé, ale v skutočnosti je zavádzajúce a programuje k prehre. Totiž, ponúka nasledovné možnosti v dueli dvoch kandidátov o výhru:
       1. Ak bude môj oponent hlúpejší než ja, mal by som výhru prenechať jemu.
       2. Ak bude môj oponent chytrejší ako ja, tak nado mnou vyhrá, alebo výhru prenechám jemu ako chytrejšiemu.
       3. Ak bude môj oponent rovnocenný, tak môžem s kľudným svedomím výhru prijať, ak budem mať to šťastie a vyhrám to ja.

       T.j. pri tejto logike je psychologicky predurčená šanca na výhru dosť nízka…

       Odpověď
       • Pravda…ale takhle se zamotalo nadnárodní vedení samo, čapka je typickým produktem moderního pseudovzdelani… protikandidát snad nějaké má plus kontakty a zkušenosti… uvidíme jak to zvládne…

        Odpověď
       • …a prakticky předjímat že se Šefčovičem něco prohrajete je neopodstatněné, naopak.

        Odpověď
       • PolySaurus 19.3.2019 o 10:25

        Těsně před soubojem samotným nikdy není vítěze jasného – až po boji se to začne hemžit chytráky a rozumbrady

        Odpověď
     • Oracle 911 18.3.2019 o 18:59

      Problém s tým čo hovoríš je to, že EU naozaj nemá kto stabilizovať z vnútra lebo:
      -Rusko je mimo a jeho kádre EU stačia len na podporu zvonka;
      -Poľsko je stále pod palcom Anglosasov;
      -Francúzsko kvôli Macronovej neschopnosti je paralyzovaný;
      -Nemecko kvôli Kanzler act, ktorý zväzuje ruky Merkel tiež;
      -Benelux nie sú čo bývali, Španielsko a Portugalsko nehodia na to;
      -Taliansko by mohol ale nestačí kvôli vlastným problémom;
      -Rakúsko a Maďarsko kádrovo nestačia;
      -Česko je ovládaná „kaviarňou“.

      Neviem ako pre teba ale pre mňa je jasné, že GP a aj Rusko potrebujú Šefčoviča v prezidentskom kresle ako soľ a preto nemôžu použiť svoje obľúbené ťahy. A alternatíva je kolaps a následná vojna v Európe.

      Odpověď
      • Perfektní, díky ori :-)

       Odpověď
      • souhlas.

       Odpověď
      • súhlasím

       Odpověď
      • PolySaurus 19.3.2019 o 10:29

       bude alternativa – tedy vojna v Evropě – zatím se hraje vabank a chytračí se o čas

       Odpověď
   • Z anglicke Wikipedie trochu vice ke Karin Kneissl:
    „Ve svých veřejných spisech a vystoupeních Kneissl často ostře kritizovala Evropskou unii a vyvolala kontroverze s poznámkami o migraci. V červenci 2016, po referendu o Brexitu, kritizovala prezidenta Evropské komise Jean-Clauda Junckera jako „cynickou moc“, „hlupáka“ a „arogantního“, který se „chová jako bruselský Caesar, který z něj učinil cíl porušit dohody.

    Citace z její knihy „Můj Blízký východ“ také vyvolala kontroverzi, když kritizovala sionismus, založený rakousko-uherským publicistou Theodorem Herzlem, jako „ideologii krve a půdy“ založenou na německém nacionalismu. v 19. století.

    V otázce uprchlíků, migrace a integrace byla také obviněna z podávání stereotypů. Na vrcholu uprchlické krize v roce 2015 Kneissl poukázal na to, že většina z nich jsou ekonomičtí migranti a že žadatelé o azyl jsou „80%“ mladí muži ve věku od 20 do 30 let. důvody pro vzpoury v arabském světě byly “tito mladí muži”, “testosteron-kontrolovaný”, “kdo už ne zvládal dostat manželku dnes” protože oni nemají žádnou práci ani jejich vlastní domov, a tak nemohli dosáhnout “stavu jako muž v tradiční společnosti”.

    Kneissl také ostře kritizovala německou kancléřku Angelu Merkelovou jako „hrubě nedbalou“ pro její selfies s uprchlíky, a později popsala dohodu o uprchlících mezi EU a Tureckem jako „nesmyslnou“.

    Odpověď
    • podstatná je její příslušnost k elitním absolventům Vídeňské univerzity , kteří tvoří skrytou součást globálních řídících elit – podobně jako ETON etc. Upozorňuje na to A.Fursov .

     Odpověď
     • Drobný doplnok, kolega. Kneisselová absolvovala ENA – École Nationale d’Administration, jezuitmi prelezené kolégium v Bordeaux, kde sa dlhodobo cielene vychovávajú kádre elít pre riadenie štátov. Okrem toho aj Jeruzalemskú univerzitu a jej tatko bol osobným letcom kráľa Jordánska.

      Odpověď
     • Pro Boletuse:
      https://de.wikipedia.org/wiki/Karin_Kneissl
      https://de.wikipedia.org/wiki/%C3%89cole_nationale_d%E2%80%99administration

      Odpověď
 26. Michal 1. 18.3.2019 o 14:43

  Fotka na HN k článku (nižšie je odkaz) je len hnusnou provokáciou a snahou zdiskreditovať p. Danka.
  https://hnonline.sk/svet/1908935-sef-ruskej-dumy-chce-vymahat-od-ukrajiny-straty-za-obdobie-kym-bol-krym-ukrajinsky

  Odpověď
 27. Střelba v tramvaji v Utrechtu.

  https://www.rt.com/news/454104-utrecht-shooting-victims-police/

  Odpověď
  • *eb*ť na nich, čo si pustili do krajiny, to majú (súdiac podľa toho čo tam jazdí električkami by som sa nečudoval keby bol strelec poriadne vyhúlený). Toto je horšie:

   https://www.hlavnespravy.sk/mlademu-romovi-z-dobsinej-5-rocne-vazenie-nepomohlo-par-dni-po-prepusteni-vrazdil/1701193

   3 vražda bieleho Cigáňom za posledný polrok. Všetko mladé asociálne výrastky do 22 rokov.

   https://www.hlavnespravy.sk/nove-informacie-o-vrazde-dochodcu-v-tisovci-tehlami-kamenmi-utocili-deti/1569766

   http://www.teraz.sk/krimi/muza-vo-zvolene-olupili-a-zobrali-mu-k/367407-clanok.html

   Dorastajú „cigánski bojovníci“ vyrastajúci v kapitalizme. A tuto hľa, akurát po školách chodí Mikloš a múti mozgy s prednáškou na tému „Sme stále postkomunistická alebo už štandardná západná spoločnosť?“ https://www.facebook.com/events/2208219122775069/

   Súdiac podľa týchto vrážd sa pomaličky, ale isto približujeme k „štandardnej západnej spoločnosti“.

   Odpověď
   • Mikloš ,Dzurinda = pracujú na scenári , čim horšie tým pre nich lepšie . Sú aj Čaputkou z jedného
    soros-košiara .

    Odpověď
  • Závěr je jasný,odzbrojit bělostné gojiim..Kdo má pod čepicí a má legální prasečí nožku,necht si pořídí bokovku nelegální,než přijdou NOVÍ esenbáci zabavovat zbraně..

   Odpověď
  • Prý 37 letý muž tureckého původu, teď na čt 24…takže klasika..

   Odpověď
   • PolySaurus 19.3.2019 o 10:31

    loutkové divadlo pro jitření ovec

    Odpověď
 28. Z holandského Utrechtu je hlásená streľba s niekoľkými zranenými
  Polícia zasahuje v holandskom meste Utrecht, kde bola ohlásená streľba s niekoľkými zranenými. Podľa svedkov strelec začal páliť v električke. Úrady na miesto vyslali protiteroristickú jednotku, nad mestom krúžia policajné vrtuľníky, napísal portál AD.
  https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/505826-z-holandskeho-utrechtu-je-hlasena-strelba-s-niekolkymi-zranenymi/

  Odpověď
  • To bude divadelní studio 3 https://rutube.ru/video/fe7a0c28c0e98f1703351a9bbe0d58d7/

   Odpověď
  • Jeden zo svedkov povedal pre RTV Utrecht, že počul niekoľko výstrelov a videl na zemi ležiacu ženu kričiacu: “Nič som nespravila.”

   Veď práve.

   Odpověď
 29. EuroRusTomas 18.3.2019 o 11:15

  Voľby prezidenta ukazujú, ako je Slovenská spoločnosť rozdelená.
  Tak zvaný Liberálny kandidáti delia spoločnosť na slušných a neslušných.
  Ich bilbordy hovoria, že bujujú proti zlu. Podľa ich prezentácie to je vláda (Smer-SD, SNS), a potom to sú extrémisti. = ĽsNS, Harabin čiže tzv „pronárodná scéna“
  Podľa toho, ako to prezentujú, je slušný a dobrý ten kto hlasuje za ich kandidátov, resp kandidátku.
  Ostatný sú neslušné zlo.
  Potom tu máme tzv „pronárodné, kresťanské hnutia“.
  Tu vidíme niečo podobné. Rozdelovanie na národovcov- kresťanov (strana dobra) a na protiNárodné hnutia (strana zla).
  Z ich postojov môžme vyvodiť, že zlom sa rozumie vláda Smer-SD a SNS, a potom to sú ešte liberálne hnutia ako SaS, PS …

  Vidíte čo ich spája?

  Tak zvaný „ProNárodný“ kandidát Harabin sa v kampani vyjadril v zmysle, že bude prezidentom všetkých a nedovolil by si odmietnuť niekoho, kto dostal mandát od voličov. (Jednalo sa o ĽsNS)
  Ale po voľbách odmietol zagratulovať víťazom a odmietol účasť v hlasovaní v druhom kole. Vymedzil sa v zmysle, že on je Dobro a finalisti sú Zlo.
  …Zrejme teda nechcel byť prezidentom všetkých.

  Tak zvaná „liberálna“ kandidátka tiež tvrdí, že chce byť prezidentkou všetkých. Ale z jej vyjadrení cítiť, že to bude s vínimkov extrémistov a podporovatelov súčasnej vlády. Vieme koho myslí extrémistom, aj keď tvrdí, že to nieje nikto konkrétny.
  Vymedzila sa, že za ňu hlasujú ľudia, ktori chcú lepšiu budúcnosť, Slušnejšie Slovensko (SS)…
  Takže kto hlasuje za iného kandidáta je neslušný, zlý…

  A tu je zakopaný pes, prečo niektorí „národovci“ podporia hlasom v druhom kole liberála, alebo ho podporia nepriamo neúčasťou.
  Ide o to, že zdieľajú spoločné hodnoty prezlečené do „libárlneho/slobodného“ kabátu slušnosti v prípade jednej skupiny. A v prípade druhom sú to rovnaké hodnoty prezlečené do „pronárodného a kresťanského“ kabáta vlastenectva.

  To je aj dôvod prečo sa pred piatimi rokmi zhodli na tom, ze než aby o obsadení Súdov, o menovaní vlády … rozhodoval sociálny demokrat, bude lepšie aby o tom rozhodol ich spoločný favorit, daňový podvodník a (pravdepodobný) pozemkový Mafián Don Kiskóne, ktorí na ministerstvo spravodlivosti menoval kandidáta liberálneho želizka vo vláde – Most-Híd

  Vyhovuje to jednej aj druhej strane, pretože pomocov funkcie prezidenzta môžu znefunkčniť súdnictvo v prospech Mafie, z čoho potom obvinia spoločného nepriatela – Vládu Smer-SD a SNS.
  Takto si prilepšia u voličov, aj za cenu poškodenia Slovenska a Slovenského ľudu.
  Záleží im na Slovensku? Alebo im ide len o hlasy, o koryto, o moc?

  Ešte sa čudujete?, že tak národovci ako aj liberáli radšej než podporiť Sociálnu Demokraciu, podporia Mafiánov a rôznych podvodníkov, zlodejov pozemkov a podobne?

  Odpověď
  • Oracle 911 18.3.2019 o 12:06

   Trefa do čierneho, môžem to uverejniť na svojom blogu?

   Odpověď
   • EuroRusTomas 18.3.2019 o 13:19

    Samozrejme.

    Odpověď
   • EuroRusTomas 18.3.2019 o 13:33

    Mám aj niečo mobilizačné:

    Niekto to berie ako hokejový zápas, kde keď vypadne jeho tím, tak už mu je finále ukradnuté.
    Nechápu že tu nejde o medialu ale o Slovensko, o nás a naše deti.
    Nemajú zodpovednosť a nechápu dôležitosť funkcie prezidenta. Vraj nepodporia zlo (lebo sú dobrý)
    ale Zlo vyhráva len preto, lebo dobrý ľudia stoja so založenými rukami.
    Než podporiť činnosťou to, čo je pre nich lepšie, radšej stoja so založenými rukami a čakajú na výsledok. = Objektívne podporia Zlo, … Lebo sú dobrý.

    Keď potom prezidentka oslobodí zlodeja pozemkov a ten ich okradne o majetok, koho to bude chyba?
    Keď im sociálka vezme deti a dajú ich homosexuálom, lebo „je to lepšie ako ústavná starostlivost štátu“… (tak sa vydrila liberálna kandidátka Čaputová)
    Komu to potom dajú na zodpovednosť, ak v tedy, keď tomu mohli zabrániť, stáli so založenými rukami?

    Odpověď
    • https://www.google.sk/amp/s/magazin1.sk/pre-caputovu-predstavuje-najvacsiu-hrozbu-rusko/amp/

     Odpověď
     • EuroRusTomas 18.3.2019 o 14:12

      Trefa. I toto treba ozvučiť.

      Odpověď
      • A topky mi tento link na diskusii dlho skúmali a potom neuverejnili.A pritom to bol rozhovor Čaputovej pre Aktuality.sk,jej názory.Len aby sa ich čitatelia,jej voliči náhodou nedozvedeli pravdu

       Odpověď
  • Omyl.Som pronárodný,proslovenský,proslovanský volič,nesúhlasím s migráciou,LGBTI agendou(hlavne adopcia,školy, prezentácia/orientácia aj partnerstvo mi je jedno/), určite skôr provýchodne orientovaný a nepotrebujem doporučenia Harabina ani Kotlebu koho a či mám ísť voliť.Voliť idem a určite to nebude ultraliberálka (beriem do úvahy všetky aj skoršie vyjadrenia + skutky kandidátov)

   Odpověď
   • Oracle 911 18.3.2019 o 14:05

    Dobre si to povedal, ale znieš ako trafená husa. ;)

    Odpověď
    • Možno ti to tak vyznelo,no je nás viacej takých čo poznám a idú voliť, a to z nich jediný sledujem V.V.Pjakina(takže za Čaputovou-štátna elita USA a za Ševčovičom GP?)

     Odpověď
     • Oracle 911 18.3.2019 o 14:37

      Robíš osvetu ohľadom Čaputove? Teraz riskujeme priveľa…

      Odpověď
     • „Zadruhé, pana Šefčoviče znám velmi, velmi dlouho, myslím si, že jeho zkušenosti s energetikou z Evropské komise jsou vynikající. Paní Čaputovou neznám vůbec. “

      https://www.hrad.cz/cs/prezident-cr/soucasny-prezident-cr/vybrane-projevy-a-rozhovory/rozhovor-prezidenta-republiky-pro-porad-tv-barrandov-tyden-s-prezidentem-80-14645

      Odpověď
   • EuroRusTomas 18.3.2019 o 14:11

    V tomto zmysle je Kľúčové slovo v mojo príspevku: „Niektorí“ …

    Takže na teba sa to nevzťahuje, ak máš iný postoj.

    Odpověď
   • EuroRusTomas 18.3.2019 o 14:14

    V druhom príspevku je hneť v úvode slovo „niekto“ = nie každý.

    Nehodil som do jedného vreca.
    Možno tam mám iné nedostatky, ale v tomto ich nevidím.

    Odpověď
 30. Co je vůbec paní ČAPUTOVA zač? U nás v ČR ji vůbec nikdo nezná.Proč se cpe za presidentku SR?Není to nová ,,Rezidentka“ ? Namísto ,,Presidentka“?

  Odpověď
 31. Ruskí a americkí diplomati budú v Ríme rokovať o venezuelskej kríze
  Ruskí a americkí diplomati sa v utorok stretnú v Ríme, kde budú rokovať o venezuelskej kríze. Uviedlo to v nedeľu vo vyhlásení ruské ministerstvo zahraničných vecí, ktoré cituje tlačová agentúra DPA.
  Rusko potvrdí svoj postoj, podľa ktorého by bola americká vojenská intervencia v tejto juhoamerickej krajine nevhodná, povedal pre miestne médiá námestník šéfa ruského ministra zahraničných vecí Sergej Riabkov.
  https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/505773-ruski-a-americki-diplomati-budu-v-rime-rokovat-o-venezuelskej-krize/

  Odpověď
  • Vypadá to na kvaitativní posun z pozice polygonu do pozice místa střetu. Takovéto schůzky se neorganizují za účelem pouhé demonstrace , ale k vykolíkování prostoru.
   Čtu právě knížku ruského autora Lucenka „Od krachu ke krachu“ , kterou jsem získal a okopíroval si s pomocí naší městské knihovny v Klatovech přímo ze Státní knihovny RF . Je to velmi zevrubný popis celé poválečné historie hybridní války Západu proti socialistickému bloku vč.SSSR. Velmi poučné dílko. Všechny formy,místa,organizátoři jednotlivých akcí studené války v chronologii a vzájemných souvislostech. Prostě zopakování historie.
   Uvádím to proto, že dění okolo Venezuely je přes kopírák syntézou mnoha akcí tohoto druhu z let 1948 – 85. Naznačuje to na jedné straně zoufalství a vztek odcházející státní elity USA z neschopnosti dosahovat těch výsledků jako dříve. Ale je tam i vážný aspekt pokušení vyzkoušet
   sílu protivníka právě na svém „zadním dvorku“ .V Sýrii prohrály. V Afgánistánu prohrály. Pokud USA prohrají i tady , je to nepřehlédnutelný projev rezignace Pax Americana. Ztráta vlivu v Jižní Americe je podobná ztrátě vlivu RF na Ukrajině . To ví všechny 3 síly : Neokoni,GP i Rusko /zastupující celý nezápadní svět/ . Po schůzce bude jasněji , ale mám tušení ,že to nebude jednoznačná výhra Madura, ale spíše plichta s orientací na kompromisní výsledek.

   Odpověď
   • Klatovak??? zdravím krajane :-D:-Dknihovnu máme hezkou… s vývody souhlas!!!

    Odpověď
    • No abych neurazil rodilé Klatováky tak přesněji před cca25 lety chalupář, který zde složil i s manželkou penzijní kosti s úmyslem to tady dožít.

     Odpověď
     • Fajn, že tu jsi ;-)hezký den… a neprestavej psát :-)

      Odpověď
  • EuroRusTomas 18.3.2019 o 14:21

   Keby sme nemali rezinta Kisku, mohlo to byť v Bratislave…

   Odpověď
 32. Vjasčeslav Matuzov, vysoký úředník ministerstva zahraničí SSSR o Perestrojce a rozvalu SSSR.

  https://colonelcassad.livejournal.com/4850611.html

  Velmi zajímavý rozhovor. Potvrzuje to, co říká Pjakin, rozval SSSR v roce 1991 byla práce trockistů, a to absolutně.

  Odpověď
  • Nultá etapa čištění . Schema „Vím, že vědí ,že vím“ , které vždy vedlo k oživení a rozmražení aktivity těch, které je potřebné korektně řečeno neutralizovat. I tady je zřejmé , že další oddalování střetu už nebude možné.

   Odpověď
  • Článek u mne vyvolává otázku, odkdy probíhal podobný „obrodný proces“ u nás ? Započal už po smrti Klementa Gottwalda nebo až odstraněním Antonína Novotného z čela státu a strany ? „Nejasnosti“, spojené z „Pražským jarem“, normalizací a rokem 1989 by se tím začaly postupně „objasňovat“.

   Odpověď
   • To je, m.j. obsahem mnou výše zmíněné práce Lucenko “ Ot provala k provalu“ , která nepracuje separátně s poválečným vývojem jednotlivých soc. zemí. Vychází z ,podle mne logického úsudku . jedna hlava =´jeden proces = jedna strategie. Obrodný proces bylo jen finále v konkrétním čase na konkrétním místě. Z hlediska Západu pozice win-win . Dojde k převratu = dobytí bez války. Zakročí SSSR /Varšavský pakt/ silou = nenávist na generace vůči okupantovi . Vyšší trumf pro přeformátování o generací později. Iniciování emigrace a posílení emigrační armády na později . Ekonomické „puštění žilou“ odchodem části inteligence na pozice protivníka. Doplnění domácích řídících postů novou trockistickou krví během normalizace . Prověrky jako dobrý prostředek nového rozmístění kádrů s potřebným malým procentem prověřených kádrů pro pozdější převrat v r. 1989 .
    Dívat se na vývoj v ČSSR bez kontextu globálního vývoje nemá smysl. I když „správní historici“ v rámci konstrukce nových dějin Československa ve druhé polovině 20.století se o to všemožně snaží.

    Odpověď
    • Tomu rozumím. V každém státu sovětského bloku ale to mělo odlišný, i když v podstatě stejný, průběh a načasování. V SSSR se to projevilo hned po smrti Stalina, u nás… ?

     Odpověď
     • Putinovec 18.3.2019 o 12:49

      Po smrti Gottwalda.První vlaštovkou byla zapřená měnová reforma.

      Odpověď
      • Měnová reforma v 1953 byla vyhlášena 30.5.1953, Klement Gottwald zemřel 14.3.1953, tzn. že již musela být de facto připravena již před jeho úmrtím.

       Po druhé světové válce proběhly peněžní reformy ve všech evropských zemích s výjimkou Spojeného království, Švýcarska, Švédska a Iberského poloostrova a tak se dalo dříve či později očekávat, že měnová reforma bude i u nás.
       V žádném případě bych ji tak nepokládal za uvedenou „první vlašťovku“, ale za předem připravenou nápravu finančních poměrů v ČR způsobených 2.sv.válkou, odstranění přídělového systému, atd., která měla za cíl obnovení čsl.hospodářství.
       https://www.abscr.cz/data/pdf/sbornik/sbornik3-2005/kap04.pdf

       Vzbudila a vzbuzuje ovšem emoce – tehdy i nyní… V žádném případě ale nevzbudila stagnaci čsl. hospodářství a společnosti, ta přišla až rokem 1968 a trvá dodnes…

       Odpověď
       • Nemusel o te menove reforme vedet, podle svedectvi v knihah z 50-tych let (ruzne ty politicke procesy) se klika uchopivsi moc snazila K. Gottwalda odstrihavat od informaci, aby byl osamocen.

        Odpověď
        • - možno by to bolo na samostatné diskusné vlákno, ale už dlhšie sa snažím tému 50-tych rokov dajako, pokiaľ možno čo najkomplexnejšie poňať. Má niekto dajaký zdroj info, ktorý by nemal uniknúť mojej pozornosti? (časom by som sa hádam pochválil mojimi závermi, ku ktorým som sa dopracoval).

         Odpověď
         • Velmi zajímavá kniha o politických procesech v 50.letech ve všech socialistických zemích: Komunistické zločiny a CIA, Stewardt Steven, Bratislava, Eko-konzult, 2015

          Odpověď
        • Tomu nevěřím…
         „Hospodářská situace počátkem padesátých let se stávala neudržitelnou a tak bylo nutné hledat nějaké řešení. Již koncem roku 1951 se začalo uvažovat o přechodu na volný trh a postupně byly vypracovány různé varianty, jak ho uskutečnit. Na podzim 1952 už bylo jasné, že zároveň s uvolněním trhu proběhne i měnové opatření, proto byly od října 1952 odděleny přípravy peněžní reformy od příprav na zrušení vázaného trhu.“

         Měnová reforma 1953 a její reflexe v české společnosti,
         https://is.cuni.cz/webapps/zzp/download/130051861

         Odpověď
         • Měnová reforma 1953 jako sklíčko. Do mozaiky nebo kaleidoskopu. Byla dlouhodobě používána jako hůl k bití psa / poválečné přeformátovávané plánované ekonomiky /. Protože nadstavba byla socialistická ,hůl pro dnešek velmi výhodná. Ale skutečný odborník na měnovou politiku a národohospodář by pravděpodobně konstatoval , že nějaká forma resetu poválečné měnové situace musela přijít bez ohledu na politickou nadstavbu.Tedy jedno z nutných mínus změny politického a ekonomického systému v ČSR. Stejná diskuse může proběhnout ke znárodnění nebo kolektivizaci . Obsah , forma , výhody a nevýhody pro většinu a menšinu , krátkodobé a dlouhodobé zisky a ztráty. Hodnocení ex-post potřebné , ale vyhlašování generálů zbytečné .
          Kdyby nebyl převraty středovýchodní Evropy v r.1989 v režii a podle not vnějšího řízení, tak všechny přechody z plánovaných na tržní ekonomiky proběhly jinak a s jiným výsledkem. To, že nám bankovní a finanční Západ „šel na ruku“ byla dobře promyšlená strategie ekonomického a politického samopodřízení až do dnešního polokoloniálního statutu.

          Odpověď
         • Menová reforma 1953 ,
          v začiatkoch vysielania Slobodný vysielač bola jedna relácia venovana menovej reforme z roku 1953 ,hosť bol Ing.Zbyšek Šustek Csc .
          / akurát moderátor Lichtner tam mal myslím poznámky k Stalinovi a boľševikom , nepamätám si už ako sa prebruslili k Stalinovi v tejto relácii /
          http://casopis.vzdor.org/?p=1716
          http://msks-senec.sk/menova-reforma-1953-myty-a-skutocnost-prednaska-ing-zbyska-susteka-csc-streda-27-02-2013-19-00/

          Odpověď
          • Díky za rychlý a kvalitní rozbor skutečného odborníka.

           Odpověď
 33. Čierne skrinky z lietadla naznačujú podobnosti medzi haváriami Boeingov 737 MAX 8

  Údaje získané z tzv. čiernych skriniek lietadla Boeing 737 MAX 8 spoločnosti Ethiopian Airlines, ktoré sa zrútilo 10. marca pri etiópskej metropole Addis Abeba, naznačujú „jasné podobnosti“ medzi touto haváriou a októbrovým zrútením lietadla toho istého typu indonézskej spoločnosti Lion Air.

  Vyhlásila to v nedeľu etiópska ministerka dopravy Dagmawit Mogesová, ktorú cituje tlačová agentúra AFP. Zistené paralely budú podľa jej slov „predmetom ďalšieho skúmania počas vyšetrovania“. Dodala, že predbežná správa o minulotýždňovej havárii letu 302, pri ktorej zahynulo 157 ľudí, bude zverejnená do „30 dní“.
  https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/505760-cierne-skrinky-z-lietadla-ktore-sa-zrutilo-v-etiopii-naznacuju-podobnosti-medzi-havariami-boeingov-737-max-8/

  Odpověď
  • Jak vznikl podvod (ojebávka) pod názvem Boeing 737 MAX:
   Když v 2010 představil konkurenční Airbus novou verzi A320 NEO, Boeing byl nemile překvapen. Letadlo se vyznačovalo vysokou úsporou paliva a Boeingu hrozilo, že by jej evropský výrobce mohl v prodejích opět předběhnout. Boeing rychle pochopili, že NENÍ ČAS NA VÝVOJ nového úsporného letounu. Takový postup je drahý a zdlouhavý. Nový typ by musel projít všemi testy a kontrolami Federálního úřadu pro letectví (FAA), nemluvě o drahém přeškolení pilotů.
   Firma se proto rozhodla JEN UPRAVIT stávající model 737 tak, aby létal úsporněji. Zároveň musela přesvědčit FAA, že je nový typ letounu podobný tomu stávajícímu, a není tak nutné přeškolovat piloty. To se firmě podařilo a úřad provoz nového letadla 737 MAX schválil. V říjnu 2018 však přichází první nehoda a začíná vyšetřování, proč nový letoun spadl jen několik minut po startu. Vyšlo najevo, že výrobce se snažil náklady a čas na výcvik a přeškolování pilotů snížit na minimum. Posádky neupozornil na rozdíly mezi modely 737 a 737 MAX. Piloti neměli ani tušení o tom, že motory letadla jsou výrazně jiné, než ty, na které jsou zvyklí. Nevěděli ani, že motory jsou na křídle umístěné jinde než u 737 (což změnilo těžiště a stabilitu). Nemluvě o změnách v řídicím softwaru (MCAS), který je obyčejnou SW záplatou na konstrukční nedostatek stroje. Za oběma tragédiemi stála snaha ušetřit: https://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/doprava/problemy-boeing-737-max-varovani-chveni-regulator/r~024a1dc6464e11e9a305ac1f6b220ee8/

   Odpověď
   • Pouhá snaha hodit „havárie“ na výrobce.

    Odpověď
    • Cože? Četl jsi vůbec text na který reaguješ, četl jsi o dalších okolnostech a názorech profi pilotů na tento boeing? Absurdní poznámka.

     Odpověď
     • Celé to směřuje k otřesení důvěry ve výjimečnost dříve nekritizovatelně výjimečných USA.
      Je v tom muliplikační efekt : dívat se na tuto část Světa se skepsí,podezřením až odporem.Na všech frontách.
      Chybí už jen veřejné poplivání mekáčů jako jedovatého fast foodu a co zbyde z amerického snu ? Staré známé pravidlo : čím výš stojíš,tím hlubší pád tě čeká…

      Odpověď
      • Putinovec 18.3.2019 o 12:54

       Tenhle pád silně ovlivní i rádoby spojence a užitečné idioty.

       Odpověď
      • Ono je to těžké, protože odepsat USA a zároveň u toho neupozornit všechny na protilidské řízení a zřízení, to je nelehký úkol. A zároveň ta největší opičí pracka pro GP. Odepíše neocony, přijde o řízení. Neodepíše neocony, přijde o řízení a chcípne.

       Odpověď
       • Jeho dlouhá staletí prováděná lineární trajektorie řízení se rychle mění na asymptotu ohraničenou ZHORA.

        Odpověď
     • Hox, když už tak rád nálepkuješ a tak můžeš také onálepkovat Pjakina. Ve volném překladu, cituji: „Budou padat letadla, v každém případě budou padat letadla, protože u všech letadel je vnější řízení a budou padat a padají pokaždé, když je potřeba někomu ukázat, že se chová špatně a nutí ho jednat ve správném směru…“.

      Odpověď
      • Oracle 911 20.3.2019 o 15:06

       Na toto nemôžem odpovedať nič slušne…

       Odpověď
       • A proč bys měl odpovídat neslušně? Podívej, já dal názor, že letadlo někdo shodil a Hox mne utřel (18.3.2019 o 7:39). V dalším příspěvku jsem uvedl, že též Pjakin má za to, že letadlu na zem někdo pomohl a řekl dokonce proč. Také jsem upozornil na neadekvátnost reakce Hox.

        Nerozumím, proč zde tak vehementně prosazujete názor, že letadlo samo spadlo a už vůbec nerozumím Tvé reakci. To můj názor je nějaký závadný pro tento web?

        Nechci brát Pjakina jako autoritu, protože skutečnost, že letadlu na zem pomohli, je zcela očividná a my se jen můžeme bavit o tom, kdo to byl. Podle mne GP, co myslíš ty?

        Odpověď
        • Napsals „pouhá snaha hodit havárie na výrobce“ za situace, kdy to letadlo má konstrukční chyby, vzniklé tím, že Boeing šetřil tam kde neměl a vyprodukoval nestabilní zmetek, který potřebuje softwarovou záplatu, aby měl stabilitu a choval se jako běžné letadlo. Boeing to v rámci ušetření ani pilotům neřekl a nikoho neproškolil, piloti o zásazích systému MCAS nevěděli a nevěděli o odlišnostech tohoto nového modelu od předchozí 737, a ty odlišnosti jsou zásadní. Část profi pilotů už před těmi haváriemi odmítala s 737-MAX létat bez řádného proškolení, které Boeing v rámci šetření nezařídil a tvářil se, že je to stejné letadlo jako předtím z hlediska chování ve vzduchu, i když není. Tvoje reakce by byla adekvátní, kdyby 737-Max bylo normální letadlo a nic z uvedeného výše by nemělo místo v realitě.
         Ještě nějaké otázky?
         Z jakého důvodu neustále přecházíš do osobní roviny vůči mě?

         Odpověď
        • Oracle 911 21.3.2019 o 6:26

         3 veci:
         -Zbytočne útočíš na Hoxa kvôli tomu, že upozornil na fakty o lietadlu.
         -To lietadlo má vážne konštrukčné chyby lebo výrobca šetril na vývoji a klamlivo tvrdil, že napriek zmenenému ťažisku a ostatným veciam medzi novým a starým strojom nie sú rozdiely.
         -Kvôli konštrukčným chybám to lietadlo je lietajúca rakva, ktorému netreba veľa pomoci aby spadlo.

         PS: To sú dôvody prečo som povedal to čo.

         Odpověď
         • Neútočím na Hoxe, protože upozornil na fakty o letadle.
          Jen jsem upozornil na to, že když Hox napadl a pošpinil mne, tak by měl také napadnout a pošpinit Pjakina, protože má stejný názor na věc, jako já. Ty nevidíš, jak Hox podrážděně reaguje? Můžeš se podívat tady: http://www.vodaksb.eu/diskuse/comment-page-26/#comment-212454 Kdyby to bylo poprvé, tak to nechám být, ale jeho poznámky ke mně (nejen) jsou podobného ražení již delší dobu. Když s názorem nesouhlasí, tak dotyčného shazuje.

          Nyní k věci.
          Ty fakta o letadle jsou jen zástěrka, která má zamlžit skutečnost, že Globální parazit zavraždil 157 lidí. I člověk s minimálním rozlišením to okamžitě vidí, leží to na povrchu, stačí to sebrat. Podloudně vydávané info o konstrukčních závadách jsou pohádky pro předškolní děti a tedy je na vás, abyste vysvětlili, proč tak vehementně obhajujete Globálního parazita.

          Odpověď
          • Na to, kdo reaguje podrážděně, mám jiný názor. Pokud bereš nesouhlas s vlastním názorem jako napadení a pošpinění, tak s tím se budeš muset vypořádat sám, k tvojí osobě se zásadně nevyjadřuju, pokud mě k tomu nepřinutíš jako například teď, ve všech těch případech jsem se vyjadřoval jen k tvým názorům.

           Odpověď
          • Co se týká samotné věci: také existuje princip „využít objektivní okolnosti k subjektivním cílům“.
           Kromě toho, to, že je to operace globální politiky neznamená, že ten technický problém a chyba v návrhu letadla tam není.

           Odpověď
          • Oracle 911 21.3.2019 o 13:24

           Aha, vidím. :/

           Odpověď
      • Ty máš nějaké problémy s vnímáním psaného textu? Můžeš ukázat, co konkrétně v tom příspěvku na který reaguješ, je nálepkování?

       Odpověď
       • Cože? Absurdní poznámka.
        Tak si to po sobě přečti, už jsem ti několikrát psal, aby jsi si sundal ten červený hadr, reaguješ jako v ringu.

        Odpověď
        • Asi neumíš rozeznat nálepkování od poznámky k meritu věci. Nálepkují se osoby, můj postřeh nebyl nálepkou k osobě a týkal se čistě vyjádřeného názoru. Co se týká toho červeného hadru, ten by sis měl sundat ty, reaguješ tak většinou když nepochopíš jak byl můj příspěvek myšlen. Můžem si klidně ty tvoje poznámky o červeném hadru za poslední 2-3 měsíce projít, byl to vždy osobní útok a přechod do osobní roviny z tvé strany, většinou dokonce v konverzaci, která se tě vůbec netýkala.

         Odpověď
   • Říká se tomu maximalizace zisku…

    Odpověď
    • „Aby kapitalisté profitovali, lidé musí umírat“.

     Výrok, pronesený veřejně váženým podnikatelem v USA v 19. století.

     Odpověď
     • „Miluj kapitalistu svojho, viac než seba samého.“

      „A pracovali na kapitalistu, až kým nepomreli.“

      Odpověď
    • Mart’as 18.3.2019 o 11:03

     Ten komentar Petra2 dava smysl. Jen odbocim od letadel k autum.
     V 2006 jsem koupil pracovni dodavku GMC (General Motors a Chevrolet) ,po sesti letech kdy jsem doplatil posledni splatku se mi zacal odloupavat lak. Kontaktoval jsem prodejce, ze to neni normalni po sesti letech,ale mel jsem smulu,uz to bylo po zaruce. Doma jsem kouknul na internet a ejhle, ten problem ma skoro kazdy majitel techto pracovnich dodavek ( jak GMC tak Chevrolet). Presne po vyprseni zarucni doby se zacal odlupovat lak. Jednalo se o miliony aut. Zjistilo se, ze General Motors ABY USETRILI nenanesli na ty vozy zadnou zakladovku a ten lak vydrzel u kazdeho auta jen okolo 6 let. GM tak usetril behem let az stovky milionu $.
     Za necelych $1000 jsem to auto nechal prestrikat a mam porad fungujici auto. Po motorove strance to jsou vynikajici vozy co opravdu vydrzi. Ale tenhle pripad s lakem je typicky priklad .. Omlouvam se za odboceni.

     Odpověď
     • Není se za co omlouvat . Střípek do mozaiky.Zpoza louže. Tady bychom o kurvítkách mohli debatovat hodiny.

      Odpověď
   • V letectví a modelářství se pohybují třicet let, pokud výrobce se znalostmi jako je Boeing řeší nedostatečnou statickou zásobu,( tj těžiště letounů je příliš blízko nulového bodu a letoun se v odezvě na řízení rozkmitáva) což je věc fyzická a lze řešit jen posunem těžiště na správné místo změnou hmotnostních poměrů v podélné ose stroje anebo změnou šípovitosti křídla, jakýmsi softwarovým hlídáním ,jedná se o vědomou masovou vraždu.

    Odpověď
    • Jinými slovy, 737-max je zmetek, který nikdy neměl do vzduchu, létající rakev. Něco jako auto, kterému by permanentně vybuchovala nádrž, a výrobce to řešil instalací systému průběžného hašení vznikající exploze sofistikovaným počítačově řízeným systémem.

     Odpověď
     • Putinovec 18.3.2019 o 12:57

      To vybuchující auto už taky existuje.Tesla motors elektromobil.

      Odpověď
      • Taky mi není jasné, jak může někdo dát 2 miliony za pojízdnou rakev, ke které se nedá po havárii přiblížit a výrobce doporučuje „polít 4 tisíci litry vody“ pro bezpečné přiblížení. No, taková samoeliminace těch, co nepobrali moc Rozlišení.

       Odpověď
       • Rovnako ako môže niekto dať 1500 € za smrťfón, na ktorom si nemôžete zmeniť ani vyzváňací tón na aký chcete. Je to skrátka „cool“ a kto to má je ťažký frajer.

        Odpověď
    • Problém nespočívá v těžišti. To je lehká desinformace, která se objevuje v některých masmedialních zdrojích a přesně potvrzuje to, že je tento průšvih Boeingu využíván při odpisu USA na maximum možného. Ve skutečnosti problém není až tak fatální – větší vstupní otvor motorů mění aerodynamické charakteristiky letadla při vyšším úhlu náběhu tak, že má tendenci zvednout nos letadla a tím dojde k dalšímu zvýšení úhlu náběhu a ke ztrátě vztlaku (stall). MCAS pak má pomocí trimu výškovky kompenzovat tohle chování letadla při vysokém úhlu náběhu. Bohužel v případě selhání čidla úhlu náběhu, dochází k tomu, že MCAS nesmyslně kompenzuje něco, k čemu ve skutečnosti nedošlo a zjednodušeně řečeno pošle letadlo k zemi, pokud na toto chování pilot nezareaguje správně – odpojením trimu výškovky.

     Odpověď
     • tedy, když selže ten hlídací systém (například selžou senzory náběhu nebo jak se to menuje), tak ten stabilizační systém pošle letadlo čumákem o beton, pokud pilot bleskově nezareaguje. To mi zní celkem fatálně, něco jako vozit sebou bombu a doufat že čidla hlídání bomby nebudou mít poruchu.

      Odpověď
     • Pointa se tím co jsi napsal nemění, jen potvrzuje: je to inženýrský zmetek, který neměl nikdy do vzduchu.

      Odpověď
 34. tak Harabinova skupina ma vyčlenila zo skupiny …snažila som sa ich jednobunkovcov presvedčiť ,aby išli voliť do druhého kola,lebo sa stavali na zadne a pištali ,že ich modla Harabin je out,no nepomohlo….. pan Martvoň sa o to postaral… tu vidieť ako budú manipulovať ľudí ,aby nešli voliť…všetkých čo boli proti neisť voliť vymazali zo skupiny…tak nech si tam plaču do vankúša a čakaju čo im ich modla povie ,aby robili…..(smejem sa ,lebo Harabin povedal ,že žiadna strana sa nebude zakladať)protištatne živly sa proste vyrojili a budu tlačiť na pílu….je to celkom nebezpečná situácia
  Anton Martvon
  6 h

  POZOR vsetci! Teraz sa nam tu nahrnu trollovia zo Sumracnej a od Sefcovica z timu, ktori budu mudrovat a presviedcat, ze koho mame ist volit v 2.kole volieb za prezidenta! Nedajme sa oklamat. Podporovali sme Stefana Harabina na tejto stranke a tak to musi aj zostat aj nadalej! Stefan Harabin zostava v SR a sam sa aj urcite vyjadri, ze ako dalej… Ci dokonca nenapadne ustavnost celej volby prezidenta za tie svinstva, co sa diali voci jeho podporovatelom a clenom komisii. Ale myslim si, ze urcite nepodpori jeho hlavneho konkurenta eurobyrokrata Sefcovica…

  Odpověď
  • pardon som sa sekla o sekciu?…možete to prosim prehodiť?…alebo môžem dať ešte raz do čr/sr?

   Odpověď
   • Zuzi, netlač na pilu . To mívá opačný účinek.

    Odpověď
  • EuroRusTomas 17.3.2019 o 19:16

   Neviem neviem. Šefčovič sa rozbehol. Čapatá bola hneť mimo trať. Len hovorila hovorila a nič nepovedala. K ničomu sa vlastne nevyjadrila. On bol priami, zrozumiteľný.
   Predstavil soc. program a má naň podporu v NR SR. Tiež sa profiluje ako proNárodný…
   Videá hovoria jasne. Slovenský Putin.?
   Samozrejme, že je to program Smeru…
   Sulíkovci a Kiskóneho profíci budú zase jačať o zlodejoch zo Smeru…. Vlastne nie … Bude to program Prezidenta… I keď oni s tým nemajú problém.

   Odpověď
  • Polovica národa voliť nebola.Musíme tú skupinu správne motivovať.

   Odpověď
   • Rastislav 17.3.2019 o 21:25

    Moja Mama pracuje 20 rokov na úrade práce a po vcerajsom vysledku volieb sa ona a jej kolegovia kolegyne, zacali obavat volieb v 2020. Pretoze ak nevyhra smer dalsie volby tak prebehnu po uradoch cistky, vymena vedenia, vymena zamestancov a tak podobne..par krat to uz zazili a vedia co nastane. Nikto predsa nechce prist o zamestanie. Bolo by fajn ak by sa uradnicka trieda takto aktivovala v najblizsich volbach.

    Odpověď
    • To aj je dôvod na obavy, lebo zatiaľ to pre Smer resp. jeho koaličný potenciál nevyzerá dobre. A opozičníci sa poskladajú hoci zo 7-ich polit. strán. Jedine nemôžu robiť masívne výmeny v úradoch, lebo nemajú vybudované štruktúry a toľko ľudí medzi svojimi nenájdu.

     Odpověď
     • Oracle 911 18.3.2019 o 15:33

      Pre tú bandu nedostatok adekvátnych náhrad nie je prekážka.

      Odpověď
  • Ve volbách vždycky rozhodovala mlčící většina, ne křičící menšina, proto bych na diskuze na internetu zatím nebral ohled. Obzvlášť když si uvědomím, kolik trollů tam může působit.
   Porovnal jsem hlasy konzervativních voličů s hlasy, které dostala Čaputová a vůbec nemám pocit, že by ten výsledek byl výrazně v její prospěch. Naopak, dostala méně hlasů, než Šefčovič, Harabín a Kotleba dohromady.
   Též je třeba si uvědomit, že všichni tři poslední kandidáti jsou velmi výraznými osobnostmi a proto nebylo mezi nimi jasného favorita, tj. takového, který by ostatní s velkým náskokem převálcoval.
   Ti voliči, kteří jim dali hlas, jsou aktivní skupinou, která se jasně vymezila proti liberálům a podpindosníkům. Tudíž je předpoklad, že nebudou chtít nového Kisku v sukní.
   Liberální voliči byli mobilizovány už při 1. kole a tak je předpoklad, že ve 2. kole nebude jejich výrazný nárůst.
   Naopak, skupina nevoličů jsou lidé otrávené politikou, ale to ještě neznamená, že se nezapojí. Množí z nich předpokládali, že z 1. kola jasný vítěz nevzejde a šetřili své síly a čas do 2. kola.
   Zatím je výsledek těsný, skoro 50:50, pokud se na volby díváme, jako na souboj liberálů a konzervativců.
   To jsou dva nesmiřitelné tábory těch, kteří si chtějí udržet status quo (nebo jsou zmanipulovaní) a těch, kteří jsou zklamáni z liberálních hodnot a volají po návratu k normálním lidským hodnotám.
   Výsledky voleb na venkově, i tam, kde zvítězila Čaputová, jasně ukazují, že konzervativní voliči jsou v převaze.
   Proto, si myslím, že nic ještě není ztraceno a výsledek 2.kola nás ještě může příjemně překvapit.

   Odpověď
 35. EuroRusTomas 17.3.2019 o 17:28

  https://www.ta3.com/clanok/1150613/postupujuci-po-prvom-kole-volieb-pred-branami-druheho-kola.html

  Duel: Šefčovič – Čaputová

  Brilantný výkon. ProNárodného kresťanského socialistu Maroša Šefčoviča. Úvod presne taký, aký som od neho očakával. Jasné vyprofilovanie sa, predstavenie programu, burcovanie k voľbám, „aby nerozhodla Bratislava“. To zdvihne k urnám. Ponúkol Slovensku prvú dámu.
  Ponúkol rehabilitáciu ĽsNS a „začlenenie“ strany k Sociálnej Demokracii. …..

  Teraz už nepochybujem, že je to tá najlepšia voľba z pomedzi všetkých kandidátov. Je to PREZIDENT SLOVENSKA, akého si táto krajina zaslúži a zároveň potrebuje.

  „“Nebudem tajiť, že zvažujem sexuálnu orientáciu. Tak ma dostal. „“

  Odpověď
  • … skvela sprava…..

   Odpověď
  • Slovenská varianta Zeman – Drahoš. Šefčovič mluví s konceptuálním přesahem (mezi řádky), podobně jako Zeman.

   Odpověď
   • … ano jednoznacne, dostal podporu …

    Odpověď
   • EuroRusTomas 17.3.2019 o 19:06

    Zuza z neho začaptala dosť rýchlo, keď poprela aj vlastné slová o homorodinkách.
    Ako jej hneť vysvetlil, že to hovorila pred prvím kolom. :D

    Odpověď
    • Daniela I. 17.3.2019 o 20:23

     TA3 – relácia V politike 17.03.2019, čas 25:39
     Z. Čaputová: p. Šefčovič je predstaviteľom kontinuity súčasnej politiky ( narážka na vládu SMERu)…
     kontra M. Šefčoviča: p. Čaputová predstavuje kontinuitu toho, čo sa nám deje v prezidentskom paláci…
     https://www.ta3.com/clanok/1150613/postupujuci-po-prvom-kole-volieb-pred-branami-druheho-kola.html

     Myslím, že M. Šefčovič to od začiatku chytil za správny koniec :-)
     Len tak ďalej, hlavne poukazovať na rozpory v jej predchádzajúcich vyjadreniach a tým ju usvedčovať o manipulácii.

     Odpověď
     • EuroRusTomas 17.3.2019 o 20:41

      http://www.rtvs.sk/televizia/archiv/14236/182173#1803

      Aj toto je fajne, ako tam Zuza zaspava a popri tom Popiera liberalizmus… :*D
      Maroš si zatiaľ ide svoje, nenechá sa prerušiť, …
      Zusa sa aj boji vôbec predstaviť tie hluposti čo reprezentuje. Doslova jej berie vietor z plachiet. A to okolo SMEčka… ,
      Či ako sa hodil do polohy obete utokov (chvilu po mej myslim, takže jej tak trochu prebral marketingovy profil.) :D
      Dostal ju presne tam, kde som ju chcel vidieť. Mimo konfortnú zónu. Krásne poukázal na jej boj proti Zlu, pričom on je za silné Slovensko…
      Akoby mi čekoval profilovky.
      Neviem, či to použijem dobre, že zjavne čerpám z rovnakého egregora. Presne tak som si u neho predstavoval druhé kolo.

      Ale musím sa brzdiť, bo toto už niečim zaváňa.

      Odpověď
 36. Vazeny priatelia,volby vyhra Caputova…Dovod ? V zahranici je jej meno pisane ako Caput…co je samozrejme aj ,,medzinarodny vyraz,, pre nieco -pokazene,nefungujuce,proste Caput…kazdy tento vyraz poznate..Dnes uz na ,,majstrime,, bola fotka novinoveho platku v Anglictine(nazov platku som prehliadol,vzhladom na zavaznoti ,,hier,,s pismenkami (prezentovana ,ako reakcia zahranicnych medii po 1 kole prezidentskych volieb…) kde boli na zaciatku vety vyjadrene klucove a nosne informacne piliere v zneni Slowakia: Caput …..bla bla bla…takze priatelia Slowakia:Caput….toto je sprava,nad ktorou sa treba zamysliet,lavne vy tu,ktory mate rozne znalosti….vypada to,ze naozaj ide,alebo v kratkom case pojde ,,do tuheho,,..Welkom missis Caput…to je signal priatelia…

  Odpověď
  • Teraz sa budú môcť prejaviť voliči Harabina a Kotlebu, ako to naozaj myslia s národnou orientáciou a štátom ako takým. Ostáva veriť, že sa pridajú k záchrane slovenskej štátnosti.

   Odpověď
   • Po zkušenostech s DEU nechodím k volbám,neb jsou vždy cinknuté..Muselo by se volit pouze jeden den a to v sobotu..Nikdo není tak vlastenecky uvědomělý,aby se namáhal volit v sobotu 2 hodiny před koncem.Kdo volí v pátek,NEVÍ,co činí,jak sdělil Ježíš. V noci se VŽDY hospodaří s výsledky..Neexistuje skupina nadšencu,co bude hlídat hackery a zapečetěné urny tu noc z pátku na sobotu.

    Odpověď
    • Myslím, že v tejto rovine to ešte u nás nie je, ale …. chcem tomu zatiaľ veriť.

     Odpověď
   • Bohužial máte pravdu,ked čítam tie ich uplakané komentáre vidím to podobne.Šefčoviča volit dnes nebudú. Verit je hlupost,treba vytvárat informačné pole,že nie je iná možnosť.Emocie do par dni vychladnú,takže treba pisat rozumne komenty všade kde sa dá. Ešte nie je nič stratené no túto stránku asi čítat nebudú že? Nepodcenujte diskusie v minulosti som pomohol spustit kauzu nekvalitne potraviny aspon neviem o nikom kto podobne veci písal dva roky pred tým čo to prepuklo. Písal som to na SME hnet po tom čo som sa vrátil z Nemecka a videl aj citil som ten rozdiel v kvalite a cene. od vtedy som už dostal asi 20 banov takže už tam nepíšem :)

    Odpověď
    • Aj ty si krútil hlavou ako je možné, že Nemci majú také platy a ceny základných potravín sú nižšie ako u nás? Výnimkou je zelenina a ovocie, ktoré sú drahšie, ale keď som si v sezóne kupoval jahody v Lidli, tak to boli jahody z poľa hneď za mestečkom a boli to fakt jahody. Aj teba sa pýtali koľko stojí u nás benzín a aké sú dôchodky a platy? Na moju odpoveď som dostal ďalšiu otázku: Ako z toho vyžijete?

     Odpověď
  • Teraz sa budú môcť prejaviť voliči Harabina a Kotlebu, ako to naozaj myslia s národnou orientáciou a štátom ako takým. Ostáva veriť, že sa pridajú k záchrane slovenskej štátnosti.

   Odpověď
  • Nevyhraje Čaputová, ale bohužel Kaputová …

   Odpověď
  • … ano ide o vela….

   Odpověď
  • NOMEN EST OMEN :-)

   Odpověď
 37. EroRusTomas 17.3.2019 o 14:57

  „Nádej ešte žije, ešte nie je skládka v paláci! Kam môžu smerovať hlasy voličov v druhom kole?“
  „Prvé kolo volieb je za nami, niektorí ľudia volili „na istotu“, iní si dovolili luxus voliť kandidáta, pri ktorom bolo síce vopred jasné, že nemá šancu, ale dali mu hlas pre sympatie. Táto hra sa však skončila, ide do tuhého: pôjde do Prezidentského paláca liberálka alebo socialista?“
  Autor: Ivan Lehotský (schopný chalaň)
  https://www.hlavnespravy.sk/nadej-este-zije-este-nie-je-skladka-v-palaci-kam-mozu-smerovat-hlasy-volicov-v-druhom-kole/1700579

  Liberálka alebo Socialista? Ale čože sa stalo? Ešte nedávno to boli obaja extrémliberális, LGBT dvojičky a podobne.
  HS Šefčoviča povýšili na Socialistu… :D

  Odpověď
  • EuroRusTomas 17.3.2019 o 16:15

   Kotleba si otvára vrátka na možnú podporu Šefčoviča.?
   Čaputovú z jeho pohľadu diskvalifikuje, že prezident je aj najvyšší velitel armády.
   Podľa jeho názoru sa na to nehodí. Tiež nemá dostatok skúseností…

   Odpověď
   • S Kotlebom neviem, dnes v o 5 min. 12 Uhrik bil do Sefcovica, akoby boli stale v kampani.
    Co este vidim ako hodne nedobry stav, je to, ze Caputova vyhrala takmer vo vsetkych okresoch. Ta komplet oranzova mapa – hrozny pohlad.

    Odpověď
    • EuroRusTomas 17.3.2019 o 17:39

     Hore som dal link. Myslím, že máme vyhrané. Ale musíme dôsledne pracovať.
     Kotlebovci dostali ponuku, ktorá sa neodmieta. Ak to odmietnu, amen im.

     Odpověď
     • … pivedal na zaver, ze on volit nebude, povedal preco, ale vraj strana volicom odporucania davat nebude

      Odpověď
 38. Facebookový komentář Ľuboše Blahy v původním znění:

  Výsledky prvého kola dopadli podľa očakávaní. Je zjavné, že Slovensko je rozdelené na dva tábory.

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Lubos-Blaha-nejvetsi-cert-fanousku-Caputove-Bojite-se-pravdy-o-vasi-favoritce-ale-ona-stejne-vypluje-na-povrch-A-bude-velmi-bolava-574300

  Odpověď
  • Pravda vyplouvající na povrch je už teď zapracována do scénáře 2. kola . A pokud nezabere, tak do dalšího prostředku potřebné „úpravy“ prezidentky podle potřeb řídících. Jí nenominovali podle schopností , ale podle kvality a kvantity kompra. To je hlavní kritérium nominace.

   Odpověď
  • Treba sa zúčasniť v 2. kole volieb.
   Tu ani city, ani rozum, ani viera nemá miesto – treba mať pud sebazáchovy štátu – štátnický inštinkt!

   Ten kto nebojuje prehral, ten kto bojuje môže prehrať.

   Odpověď
   • Pud sebazáchovy?Pochybujem.Ja som vedel,že to nedopadne dobre už len podľa svojho okolia.Stále to je to isté – len nie ficovec. Nepreceňujme svojich, mnohí nevedia čo je liberalizmus a kto za tým stojí a podporuje. Možno matovičovcom odkázať: míľnik s Kuciakom nebol marný.

    Odpověď
    • :-()…. = to ze sa pozeram s otvorenou hubou co si tu napisal….odkazat Matovicovcom, co este maju dat niekoho odkranglovat??????…. .

     Odpověď
     • Aké odkrágľovanie. Míľnik k výhre vo voľbách – najprv prezidentských a potom parlamentných. Veď Matovičovie Igorko to tiež tak myslel. Nemusíš hneď uvažovať po babsky – katastroficky.

      Odpověď
  • Volby na Slovensku probíhají podle úplně stejného scénáře jako poslední volby v ČR. Postraší voliče nevolitelnou kreaturou, v ČR Drahoš a na SK Čaputová, aby lidi zvolili toho, kterého na funkci potřebují.
   Na SK si teď zvolíte Ševčovica a budete všichni šťastní, jak to dobře dopadlo.
   Zrovna tak to probíhalo vloni u nás, lidi byli šťastní a spokojení jsou vlastně do dneška, jakého dobrého presidenta máme a to že občas pracuje proti ČR, to mu rádi odpustí, protože s Drahošem by to bylo mnohem horší.

   Odpověď
   • +++…

    Odpověď
   • příspěvek, který je výsledkem destruktivního nastavení psychiky.

    Odpověď
    • Osobní rovina, napadení diskutujícího z pozice síly. Co ty můžeš vědět o mojí psychice?

     Odpověď
     • Tvůj příspěvek předpokládá, že „oni“ mají vše pod kontrolou, vše je jen divadlo a tak dále. Je tudíž zbytečné se o něco snažit, protože „oni“ mají vše podchycené a tak dále. To neodpovídá realitě a je to postoj rezignace, což je ve skutečnosti přesně to nastavení psychiky, které chtějí „oni“ v lidech vyvolat.

      Odpověď
     • Oracle 911 18.3.2019 o 6:35

      Pravda je taká, že s Drahošom si to prestrelil a Zeman 24/7 pracuje pre Česko, žiaľ musí pritom presadzovať aj záujmy GP.

      Takže Hoxova kritika drsná ale s tým doplnkom aj pravdivá.

      Odpověď
     • Takže úplně jednoduše: Volební potenciál nastrčené pravdoláskářské blbky Čaputové se zobrazil v prvním kole – něco přes 800 000 hlasů. Elektorát je jasný a také konečný – biorobotická „elita“, mladá facebookovská zfanatizovaná telátka a zcela nevědomá, televizí a kostelem řízená část davu. Ti přijdou s vysokou mírou pravděpodobnosti také ve druhém kole a budou volit stejně. K jejímu zvolení tedy vede volební účast ve druhém kole něco pod 2 mil. voličů. To jsou jednoduché počty a jednoduchá volební technologie. K zajištění neúčasti ve druhém kole bude jistě zvolena podobná nebo stejná rétorika, kterou tady provádíš ty – tedy budování pocitu bezvýznamnosti jakékoliv volby ve zbytku společnosti. A jsem přesvědčen, že to dobře víš i ty.

      Odpověď
     • Jako kobylky, ještě se přidá někdo?

      Odpověď
      • Byly uvedeny argumenty, zkus to také.

       Odpověď
   • A hlavně, zavírá cestu k čemukoliv pozitivnímu-konstruktivnímu, jedná se o postoj dopředné rezignace. Zeman je nejlepší možná varianta prezidenta ČR v této době. Zřejmě nechápeš podstatu konceptuální moci, jinak bys nemohl napsat podobný příspěvek. Fakt, že Zemana podporuje globální konceptuální moc neznamená, že je Zeman proti ČR.
    Ale kopnout si do někoho je tak jednoduché, že.

    Odpověď
   • Vy víte ve stávajících podmínkách o někom lepším než je Zeman?

    Odpověď
    • Ano V. Klaus st.

     Odpověď
     • Oracle 911 18.3.2019 o 8:56

      Nie, lebo nevedel by urobiť „poriadok s kaviarňou“ tak dobre, ako to robí Zeman.

      Odpověď
     • Oracle níže má pravdu. Tak nonšalantním způsobem jako to dělá Zeman by Klaus st. nikdy nedokázal kavárnu převézt. Jeho současný pronárodní postoj však oceňuji.

      Odpověď
     • Putinovec 18.3.2019 o 13:10

      Zeman svojí neustálou provokací dokáže více,něž Klaus svojí nadutou nadřazeností.Provokace pomáhají odhalit parazitní skupinu i těm,kdo o nich nikdy neuvažovali a to za halasného troubení ČT,což je neuvěřitelný paradox.Nadřazenost se brzy zají a získává si jen skupinu patolízalů.

      Odpověď
      • Je to podobné dilema ,jako to, zda mi slepé střevo odoperuje lépe chirurg nebo psychiatr.

       Odpověď
   • Na výše i níže uvedené výtky odpovím zde. Jestli se nic nezměnilo, tak se by jsme se měli nacházet na stránkách KSB a DVTR. Nedílnou součástí DVTR je též tzv. Plná funkce řízení, která jak všichni dobře víme, obsahuje 7 kroků, také můžeme říkat etap.
    Pokud se nemýlím, volby jsou otázkou struktury, tedy se pohybujeme na 5. etapě PFŘ a právě tato 5. etapa PFŘ plně vysvětluje rčení, že kdyby mohli volby něco změnit, tak by je už dávno zrušily. Změny na 5. etapě ještě nikdy nic nevyřešily, důležitá je koncepce, která se tvoří na 4. etapě.

    V příspěvku výše jsem popsal scénář, podle kterého proběhli poslední volby v ČR a podle kterého probíhají nyní volby na SK, a ten jen doplním, že kdyby to náhodou GP neukočíroval a vyhrála Čaputová, tak SK pojede podle stejného scénáře, jako nyní jede Francie a Macron. GP osvědčené postupy nemění.

    Nebylo a není mým úmyslem, nabádat zde složit ruce v klín, pouze jsem popsal scénář, podle kterého se jede.
    PS: na urážky a invektivy tipu destruktivní psychika (Hox) reagovat nebudu.

    Odpověď
    • Putinovec 18.3.2019 o 13:16

     Problém v předloženém řešení je otrocké uznání nemožnosti změny,což se rovná porážce a smrti.Bavíme se o smrti celého národa.Je to podobné jako přemlouvat hasiče ať nehasí domov důchodců.Stejně už jsou staří a nemají šanci.A že je to otázka dané psychiky,tak o tom není pochyb,neboť psychika je společně s mravností základem všeho.

     Odpověď
     • Nepředkládám řešení, to by jste mohl poznat, pouze jsem popsal stávající scénář.

      Odpověď
    • Zhruba totéž co říct že je jedno, jestli by volby v Rusku vyhrál Putin nebo Medvěděv.

     Odpověď
 39. malopetr sa vytešuje
  Můžeme Slovákům závidět, zní od českých politiků. Chválí volbu prozápadních kandidátů
  Do finále volby slovenského prezidenta postoupili podle
  českého ministra zahraničí Tomáše Petříčka (ČSSD) kandidáti,u nichž je záruka, že budou bojovat proti extremismu a nenávisti.
  https://zpravy.aktualne.cz/domaci/oba-finaliste-volby-prezidenta-v-sr-jsou-proevropsti-zni-z-c/r~b6fe0b74489c11e9b9980cc47ab5f122/?utm_source=centrumHP&utm_medium=dynamicleadbox&utm_content=default&utm_term=position-1&utm_campaign=Aktualne&redirected=1552819060

  Odpověď
  • Ministr Petříček má nějaký „svůj názor“? Ten vždy jen zprostředkuje, co mu přikáže jeho „páníček“…

   Odpověď
   • GP sklizi to, co si zasel.

    Odpověď
    • Tady právě GP nezasel, ale nekoni a to je důkaz krize řízení GP

     Odpověď
     • Byl to GP kdo dal neokonum tolik moci. Naplno se to projevilo po rozpadu SSSR. A ted se jim to vymyka z ruk. A dobre jim tak.

      Odpověď
      • To je jistě pravda, jen jsem tím chtěl říci, že v dnešních podmínkách kdy GP neokony odstavuje bylo dosazení Petříčka samostatnou akcí neokonů. A v tom, že tak jako s Macronem i tady neokoni GP přehráli, se právě projevuje krize řízení GP.

       Odpověď
  • Teď jsem bleskově shlédnul mejnstrým, hýkají radostí nad vítězstvím Čaputové. Všeho do času tj. do prozření

   Odpověď
   • Kdo se směje naposledy, ten se směje nejlíp. Řečeno sportovní terminologií, radují se po vyhrané základní části, ale ještě je čeká „play off“ a to je jak víme úplně jiná soutěž.

    Šefčovič teď bude muset přesvědčit hurápatrioty, aby ho šli zvolit. HaRabín tomu svým prohlášením moc nepomohl, ale já věřím, že obyčejní Slováci vážnost situace chápou.

    Odpověď
  • Putinovec 17.3.2019 o 13:44

   Pes štěká,karavana jde dál.V tomto případě je ten pes doslovný.

   Odpověď
 40. našla som takýto prispevok v jednej diskusii len to neviem overiť… „Milko Sklenica
  2 hod ·
  Reuters uz vcera o 16:30 uviedol,ze volby vyhrala caputova… davala som to zdielat no nik sa nad tym nezamyslel ako Reuters uz davno vie kto vyhral.
  Credit Gabriela Bartokova“

  Odpověď
 41. Milí priatelia, dovoľte mi môj pohľad na 1. kolo našich prezidentských volieb.
  Tak hlavne: Nešlo o voľby,ale o prieskum verejnej mienky. Ako by povedal Piakin: Akú podporu majú národné sily. Po 30 ročnej kampani, ktorâ bola zameraná na vytvorenie zombi- človeka,ktorý večer zapne tv a hneď má „svoj názor“ a potom poslušne podľa pokynov volí. Išlo hlavne o test PÔVODNÉHO europskeho človeka. Išlo o to,ako sa zachovajú voliči SMERU. Či totálna propaganda dokáže to,čo v minulosti. ( prípad Mečiar) Bol to test GP. Vsetci liberasti a deti boli vybičovaní k aktiktivite. Dôležitá bola podpora Smeru. Názorom,ktoré reprezentuje SMER a Fico: bol prvý,ktorý sa postavil proti kvotam a dal to na európsky súd, nikto z V 4 sa nepridal. Povedal: “ Kým ja budem ptedsedom slovenskej vlády, Slovensko neprijme migrantov a Istanbulskú zmluvu.“ A zavraždili Kuciaka… My Slováci a Slovenky sme išli do1. kola podporiť Roberta a odkázať GP, že ešte nezlikvidoval archetyp pôvodného Európana a on v to dúfal ….

  Odpověď
  • Áno, bol to test národa, do akej miery je konceptualne zdatný a podrží Fica a Smer, v rámci riadenia periférie do budúcna.
   Ukázalo sa, že Fico už nemá veľkú podporu v národe a preto budú úlohy periférie zverené inej postavičke a v inej krajine. Tej, ktorá pevne stojí za svojim premiérom. T.j. Orbán.
   Ale dúfam, že sa mýlim.

   Odpověď
   • … no tak toto by malo zabrat aj na najtupsieho Slovaka…. :-)

    Odpověď
    • nezapomen , ze prumerny ovcan kazdeho statu nema ani polovinu znalosti zde diskutujicich.
     Bez kontroly nastroju“"na vymyvani mozku“" medii bude tezke vyhrat….

     Odpověď
     • potvrdzuje sa známý výrok Lomonosova, volně povedané: ak národ zbavíš histórie stratí svoju budúcnosť!!!

      Odpověď
     • presne tak, treba brať do úvahy realitu (a tá je žiaľ žalostná), nie to, čo je našim zbožným prianím. ISte máme k tomu nášmu želaniu smerovať, ale s takými kartami, s ktorými možno hrať teraz a hneď a nie čakať, či mi náhodou padne z balíka tá, čo potrebujem.

      Odpověď
   • A mám obavy,že podobne dopadnú najbližšie parlamentné voľby.Už nejakú koalíciu hoci aj zo 7-ich strán poskladajú. Aj by som to mnohým voličom aj doprial,aby sa prebrali podobne ako po dzurindovských dvojnásobných platoch, no už bude neskoro.

    Odpověď
    • Kurna, keby sme nemuseli znasat dosledky ich volieb, resp. divat sa na tie dosledky, tak by to bral clovek aj ako skolsky priklad….ale ked to vidi….

     Odpověď
 42. Klimatická Johanka z Arcu a její děti

  “ Když mladí klimatičtí aktivisté se svými požadavky uspějí, asi se jim nepovede kýžené planetární ochlazení (pokud nepřijde nová doba ledová). Zato spáchají dokonalou technologickou sebevraždu naší civilizace, kterou umocní svou budoucí nevzdělaností. Ale historie jako matka moudrosti přinesla jiný, pravděpodobnější scénář. Někteří účastníci dětských křížových výprav se nakonec do Jeruzaléma dostali – jako otroci. Organizátoři dětských pochodů je nalodili a pak prodali muslimům. Johanku upálili. To ten uhlík v polenech popravčí hranice…“

  http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/politika/jaroslav-basta-klimaticka-johanka-z-arcu-a-jeji-deti/?fbclid=IwAR0yUv5WQ_fwYoOnkwZ5Z7DdjgZJl1ALvWpw-oy9O6seJ7YGAy58RqWHqu0

  Odpověď
 43. Roste počet žáků, kteří tvrdí: „Minulost k ničemu není, neotravujte nás s dějepisem!“ – na Slovensku to nebude o nič lepšie
  https://plus.rozhlas.cz/roste-pocet-zaku-kteri-tvrdi-minulost-k-nicemu-neni-neotravujte-nas-s-dejepisem-7781793?fbclid=IwAR2nfM0KdIfQ1IRkrb8hmeYJXaLC1NfUpi5RuJFS8xRZ59bOLq-Gqc0WxT4

  Odpověď
  • Tak si dejiny zopakujú znova…

   Odpověď
   • … asi bude najlepsie, ked zacnu v otrokarskej spolocnosti….

    Odpověď
    • Ta jeste preci neskoncila…

     Odpověď
     • Veď práve

      Odpověď
     • … to mas pravdu, ale ja som myslela tu jej periodu, ked nad kazdym otrokom bol bic…., lebo niektori inak nepochopia…

      Odpověď
   • „Tak si dejiny zopakujú znova…“
    Kto sú tí „oni“? A „my“ budeme zatiaľ robiť čo? (kým oni budú opakovať) :-)
    Okrem toho, QuoVadis má pravdu – ešte stále sme „v tom“.

    Odpověď
  • Zřejmě není žádná náhoda, že dějiny českého národa, jeho národní obrození v 19. a na počátku 20.století, apod., jsou „problémem“ i pro řadu našich politiků, navenek „hájících“ české národní zájmy.

   Odpověď
   • … Pyžikov trefne minule v rozhovore o jezuitoch poznamenal, ze historia to je ideologia…. tak sa jej netreba venovat alebo ju uplne prekrutit….

    Odpověď
  • Maju aj trochu pravdy, dnesny dejepis plny faktov stoji za howno. Vobec sa neopisuje dejinny proces, ciele, riadiaca funkcia … Clovek lepsie spravi ked si vsetko nastuduje ako dospely, aspon nema pokrivene vnimanie sveta od mala.

   Odpověď
 44. Vůbec se Petru Fialovi nedivím, že nemohl vystát Václava Klause

  http://www.novarepublika.cz/2019/03/vubec-se-petru-fialovi-nedivim-ze.html#more

  Odpověď
  • Nasredin 17.3.2019 o 9:10

   Zatraceně trefný postřeh.

   Odpověď
 45. Harabin neuspel, slovenského Zemana mať nebudeme. Vyhralo zahraničie, ktoré kontroluje mediálne prostredie hlavného prúdu.

  http://volbysr.sk/

  Odpověď
  • Štefan Harabin selhal ne z důvodu, že „vyhralo zahraničie, ktoré kontroluje mediálne prostredie hlavného prúdu“, ale z důvodu, že selhal, opakovaně, slovenský národ, jako celek.
   Média v České republice při 1. i 2. přímé volbě prezidenta ČR Miloši Zemanovi také „nefandila“, ale český národ, jako celek, jejich tlak odmítl a zvolil Miloše Zemana za prezidenta ČR.

   Odpověď
   • O tom sa dá polemizovať :) Schwarzenberg je niečo iné ako Čapútová a Zeman nieje Harabin detto. Takže mir je pravdepodobne bližšie k pravde. Mediálna a politická hra na slovensku na ovplivnenie a manažovanie plebsu, bola vplnom prúde a tá je v každom dni, len pred voľbami to vrie. Peniaze majú moc ale nadnou sú informácie a tie rozhodovali.

    Odpověď
    • Drahoš.

     Odpověď
     • jj, tahle zaprodaná nula mě dokázala dost zmobilizovat a u pár lidí jsem změnil názor koho volit a zda jít k volbám
      Stejně smutný, že 35% lidí ho bylo ochotno volit

      Odpověď
      • Hlavní zásluhu na opětovném zvolení Miloše Zemana prezidentem ČR měla „mobilizace“ občanů, kteří se 1.kola voleb neúčastnili a svou častí ve 2.kole významně napomohli jeho znovuzvolení. Je třeba třeba věřit, že i na Slovensku dojde ve 2.kole k něčemu podobnému…

       Odpověď
    • Vzájemně porovnávat osobnosti, které se té určité události, v dané době, „účastnili“, nemá žádný smysl. Každý z nich měl a má své klady a zápory, schopnosti, možnosti, apod.
     Zrovna tak je zbytečné mluvit o ovlivňování občanů médii. Dělo a děje se tak vždy, v každé době a za každého systému…

     Odpověď
     • Žiaden praktický zmysel nemá ani vyjadrenie o „zlyhaní národa ako celku“.

      Odpověď
     • Ja by som chcel pochopiť každy z vektora cieľov. A v tomto hra ulohu aj osobnosť, aj medea, aj ľud, či peniaze pre osobnosť, či informovanosť medei, či voľba ľudu. Teraz sa nedá jednoducho všetko hodiť na občana. Aj keď sa človek častejšie stretáva s myšlienkov aký národ taka vláda, nie vždy je to tak jednoduché.

      Odpověď
   • Nejen to je možná varianta, ale i fakt, že se Sorošovci poučili z prezidenstksých voleb českých

    Odpověď
  • Z clanku Petra Hajka, ktery cituje „Zem & Vek“:
   „Normální lidé se musí semknout, aby v sobotu porazili neslušné zlo

   Představitelé liberálního zla se plíživým způsobem snaží ovládnout celé Slovensko. Tentokrát si na mušku vzali prezidentský palác. Tomuto cíli kromě mohutné půlmilionové kampaně pomáhají i mainstreamová média, která též prosazují tyto společnost rozkládající ideologie. Pokud se však lidé na Slovensku semknou, společně dokážou zlo porazit.

   Hlavním heslem v kampani „top favoritky“ na prezidentku (podle průzkumů veřejného mínění) Zuzany Čaputové je „Postavit se zlu. Spolu to dokážeme.“ Co představuje zlo v jejím pojetí, však blíže nespecifikovala.

   Paradoxem je, že největší zlo těchto voleb představuje právě Zuzana Čaputová. Konktrétně liberální zlo, které se snaží ovládnout post hlavy státu Slovenské republiky. Podporuje:

   - Registrované partnerství pro homosexuály
   - Adopce dětí pro homosexuály
   - Dekriminalizaci některých drog
   - Istanbulskou úmluvu
   - Globální pakt OSN o migraci

   Jako pracovnice mimovládky Via Iuris dostávala peníze i od Nadace otevřené společnosti George Sorose. Získala 170.000 dolarů od americké Goldmanovy nadace, která podporuje liberalismus po celém světě.

   Trnavský arcibiskup Orosch na její přetvářku upozornil (vydává se za křesťanku a byla – nikterak překvapivě – podpořena i Tomášem Halíkem – pozn. PP) a vyzval věřící, aby ji nevolili.

   Slováci by proto měli pořádně zvážit, komu dají v sobotu svůj hlas. Slovensko si už konečně zaslouží pro-národního prezidenta, který bude hájit zájmy Slovenské republiky a ne zájmy USA či Bruselu, jako tomu bylo posledních 5 let. Postavme se liberálnímu zlu, spolu to dokážeme.“

   Odpověď
   • Zřejmě jste „nepoučitelní“…

    Odpověď
    • Velmi často se tu diskutuje, že Slovensko má lepší kádry než ČR. Bohužel, jak je vidět, to nestačí a to jsem považoval Slováky za větší vlastence než jsou Češi. Nicméně je třeba počkat na výsledek druhého kola, držíme palce. Pokud by ta žena i vyhrála, GP může najít páky jak ji vést správným směrem

     Odpověď
     • Mnohé lze „vyčíst“ ze slov pana prezidenta při jeho posledním rozhovoru na TV PRIMA:

      „Zadruhé, pana Šefčoviče znám velmi, velmi dlouho, myslím si, že jeho zkušenosti s energetikou z Evropské komise jsou vynikající. Paní Čaputovou neznám vůbec. A pokud jde o pana Harabina, vím, že to byl významný právník, snad dokonce ministr spravedlnosti nebo předseda Ústavního soudu.“
      https://www.hrad.cz/cs/prezident-cr/soucasny-prezident-cr/vybrane-projevy-a-rozhovory/rozhovor-prezidenta-republiky-pro-porad-tv-barrandov-tyden-s-prezidentem-80-14645

      Odpověď
      • Ano, dá se říci, že prezident Zeman už naznačil s kým bude v tandemu.

       Odpověď
    • … :-((((( neznie to dobre, ale mas pravdu…

     Odpověď
  • Harabin nebol ani nahodou slovensky Zeman. On je proste nesympaticky velkemu poctu ludi a v debatach nepresvedcil. Zemana by som volil hocikedy, Harabina nie. a len tak mimochodom, zo Sorosovych penazi tazil aj Orban.

   Viac ma zaujima koho si Capata vezme za poradcov, ak prebere Kiskov team, tak je to jasne, ak bude novy, moze to byt este zaujimave.

   Kampan zacala uz pred vyse rokom vrazdou, bez nej by tie vysledky vyzerali uplne inac, ludia su sfanatizovani a polarizovani a toto je aj cesta ako uvolnit ten tlak. Nech si ludia okusia dalsie davky liberalizmu. Ked bude spolocnost pripravena na inych kandidatov, tak ich aj bude mat. Z toho co kandidovalo bolo velmi tazke si vybrat, ale ludia si vybrali. Hadam o dalsich 5 rokov budu mat media mensiu silu. A my lepsich kandidatov.

   Odpověď
   • Ani Zeman není v ČR všem „sympatický“. Řada z těch, kteří ho volili, „volili menší zlo“.
    Nevěřte tomu, že „o dalsich 5 rokov budu mat media mensiu silu. A my lepsich kandidatov.“

    Odpověď
    • „Ludvík 17.3.2019 o 9:02 Štefan Harabin selhal ne z důvodu, že „vyhralo zahraničie, ktoré kontroluje mediálne prostredie hlavného prúdu“, ale z důvodu, že selhal, opakovaně, slovenský národ, jako celek.Média v České republice při 1. i 2. přímé volbě prezidenta ČR Miloši Zemanovi také „nefandila“, ale český národ, jako celek, jejich tlak odmítl a zvolil Miloše Zemana za prezidenta ČR.“

     Uklidněte se a neberte si do pusy všechny Slováky. Tu blbaňu přece nevolil národ jako celek. Pche. Celkem od vás nehoráznost. A s tím Zemanem? Tehdy to u nás nebylo jisté až do konce. Po bitvě každý generál.

     Odpověď
 46. Sice to sem nepatří, ale tady si toho všimne více lidí, velice zajímavý rozhovor.

  Miroslav Zelenka – Co přinese rok 2019?

  https://www.youtube.com/watch?v=Msvd4estil8

  Odpověď
  • čaputka by hned škrtla vlaky zadarmo pre študentov a dochodcov, či školná jedalen pre deti
   - určite je zástupca ale len pár bohatých, taký zástupca Kisku
   Kiska je mi inspirací
   Zdroj: https://www.denik.cz/ze_sveta/kandidatka-na-slovenskou-prezidentku-caputova-kiska-je-mi-inspiraci-20190315.html

   Odpověď
   • tak, tak… jasne sa vyjadrila, ze podla nej najlepsi prezident je Kiska a najlepsia premierka Radicova… ked uz toto niekomu netrkne, tak potom uz neviem

    Odpověď
  • Díky za odkaz . Naopak- patří to sem a právě teď.

   Odpověď
 47. Slovensko – volí prezidenta. Sečteno 22% hlasů, Čaputova zatím jasně vede a Š. Harabín na 3. místě před Kotlebou.

  Odpověď
  • Až na vysoký /zatím/ zisk Čaptavé je to lepší varianta pro 2.kolo. Nízká účast – překvapuje.
   Pokud se pronárodní voliči dostaví a hodí to Šefčovičovi , snad to vyjde. 14 dní práce především pro tuto komandu.

   Odpověď
   • 50 % a Čaputová navyšuje a vede ve všech okresech! Je to neskutečné, jak lidé jsou zmanipulováni. Prostě to umí.

    Odpověď
    • Jak čtu tvůj příspěvek, tak jsem si mimoděk vzpomněl na Pjakina jak říká, že dříve stačilo občanovi umět číst, psát a počítat, dnes už to ale nestačí, je třeba znát teorii řízení lidské společnosti.

     Odpověď
    • QuoVadis 17.3.2019 o 8:01

     Z Wikipedie k Čaputové:
     „V rokoch 1998 až 1999 absolvovala komplexný cyklus tréningov pre trénerov manažmentu, certifikovaný Americkou agentúrou pre medzinárodný rozvoj (USAID) „Všeobecný manažment – manažment zmien“

     Magagement zmien.. ve smyslu svrhnuti vlad, prezidentu a tak.. Jako Ukrajina nebo aktualne Venezuela

     Odpověď
     • QuoVadis 17.3.2019 o 8:14

      Zajimave je, komu udelovala NGO Environmental Law Alliance Worldwide (ELAW) svoji Goldmanovu cenu.. vedle Caputove (Slovensko) lidem z Afriky, Asie, Ruska, Ukrajiny:
      https://www.elaw.org/award-winners

      Odpověď
    • Od svých zděšených slovenských přátel vím,že, Čaputovou volí hlavně ženy, rozhoduje to, že je to žena, je to jediné kritérium. Tu je vidět jak se díky západnímu vlivu podařilo rozvrátit kdysi zdravé/zdravější než dnes, vztahy muž-žena v naší společnosti

     Odpověď
     • … no u nas v praci to tak nie je, sme zensky kolektiv a muzi co ich tu mame, jeden captavu, jeden Sefcovica a jeden Harabina…

      Odpověď
     • praveze zo strukturovanych prieskumov vobec nevyplyva, ze caputovu volia hlavne zeny… je to viacmenej vyrovnane, rovnako tu reklamu na sampon volia aj muzi aj zeny

      Odpověď
    • Buď lidé nebo volby jsou manipulovány

     Odpověď
   • ludi su teraz naštvani a znechutení na soc.sietach píšu že druhé kolo nepojdu voliť,treba im vysvetliť že nech idú že Caputova je vacsie zlo ako Šefčovič(treba im veci vysvetliť z ich pohladu nie z konceptuálneho),zatial som za tú krátku chvílu presvedčila dvoch vyzúrených „kotlebovcov“ :),rozhodli sa že pojdu teda voliť Šefčoviča,dúfam že sa mi bude dariťtakto aj dalej :),prosím túto komunitu aby sa aktívne zapojili do diskusii na soc sieťach a skúšali ludom ich prijatelnou formou ich presvedčiť aby isli k volbam aj v druhom kole

    Odpověď
    • Keď zločinci držia pri sebe a predstavujú silu, tak čestní ľudia by mali urobiť to samé…

     Odpověď
    • Časostroj 17.3.2019 o 1:33

     Zase došlo na volbu medzi dvomi zlými alternativami.

     Odpověď
     • myslím že Sefčovič nie je zlá alternatíva ale vačšina voličov skor prijme argument že je menšie zlo

      Odpověď
      • Časostroj 17.3.2019 o 1:52

       No viac ako jeho minulosť v Bruseli mu príťaží, že je nominantom Smeru.

       Odpověď
    • Áno..
     Ak sa ľudia, ako 3 konáre Svätopluka nespoja,
     hrozí žiaľ v strednodobom horizonte
     demontáž štátu ako takého.
     To je cieľ sponzorov temna – ničenie národa.. národov
     Ako vždy, opak deklarujúc.

     Ratolesti stromu:
     Ševčovič, Harabín, Kotleba,
     + i Mikloško, Krajniak, Bugi snáď nesklamú
     Smrteľný nepriateľ je jasný:
     neoliberalizmus = nová forma fašizmu.
     Nie pobláznená Caputová, ako jeho symbol zneužitý.

     Snáď ľudia po tých 1150 rokoch prekonajú
     tú chybu troch nedospelých,
     čo sa kvôli egu dohodnúť nevedeli
     .. na spoloČnosti, na budúCnosti.

     Dobrá správa je, že sme v druhom kole
     a puč je zatiaľ zažehnaný..
     Ľudia majú ešte sancu pred poslušným morom zradným,
     akurát musia myslieť nie len srdcom, ale i mozgom rodným.
     Veď načo ho od Otca dostali ??
     Veď niet Čeloveka bez hlavy..rovnako, ako bez srdca.

     Odpověď
   • Tak nevím… buď je to cinknuty, nebo se slováci pomatli :-(každopádně s tou kravkou silné oslabování V4…

    Odpověď
    • To je první co mne napadlo, oslabení V4

     Odpověď
 48. Daniela I. 16.3.2019 o 22:59

  Len pre pripomenutie a možno aj malé povzbudenie – Pred piatimi rokmi 16.03.2014 sa uskutočnilo krymské referendum o pričlenení Krymu k RF, za ktoré hlasovalo 96 % zúčastnených voličov pri účasti 83 % oprávnených voličov.

  Odpověď
  • A rusofobové to dodnes nerozdýchali. :-)

   Odpověď
 49. Při dostavbě Temelína by jsme si měli připomenout

  Maduro: Energetiku zničily USA, pomůže nám Rusko!

  Rusko je připraveno podpořit Venezuelu a zvážit žádost o pomoc při obnově energetického systému země, řekl ruský velvyslanec v Caracasu Vladimir Zaemskij.

  „Kybernetický útok na venezuelský elektrický systém je teroristickým činem vlády USA proti lidu Venezuely. Venezuelský lid porazil teroristický útok vlády Donalda Trumpa a nyní se připravujeme na další postup, “řekl Maduro.

  http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/maduro-energetiku-znicily-usa-pomuze-nam-rusko/

  Odpověď
 50. Václav Klaus ml.
  27 min ·
  Stanovisko k vyloučení z ODS:
  1) Kdybych byl předsedou strany a měl tam řadového poslance Profesora Fialu, nikdy bych ho nevylučoval, nebál se, že mě zastíní nebo mi to pokazí nebo že má jiné názory.
  2) Toto je zároveň moje poslední poznámka k ODS. Politiku vnímám jako hájení názorů, zastupování občanů. Někdy i odvahu být sám.
  Nesnáším politiku typu „Franta je hloupý nebo arogantní nebo špatný – proto volte mě“.
  Budu se snažit nabízet vize, pozitivní program a slibuji „neměnit své názory“ – například budu vždy hájit suverenitu republiky, i kdybych byl z 10 milionů lidí poslední.
  3) Nebudu se k ODS vyjadřovat také z důvodu, že se spoustou členů budu v budoucnosti spolupracovat. Nejenom s těmi, co mě podpořili v posledních dnech.

  https://www.facebook.com/vaclavklausml/posts/876107289387164

  Odpověď
  • Že by se za chvíli založila nová strana. Podle komentářů pod statusem má Klaus mladší zantelnou podporu. Ještě se přidá Klaus starším a máme to. Poté vezme hlasy ODS, ano, top09 a starostové. A ODS půjde zase ke dnu. Nebo jak to vidíte, ostatní?

   Odpověď
   • Založit novou stranu nebo hnutí v současné době nebude ani pro Klausovy nic jednoduchého.
    Bod 3) Stanoviska k vyloučení z ODS tomu ale nasvědčuje…
    Otázkou je, jak široký okruh občanů budou chtít svou činností a programem oslovit?!
    Z nedávných vystoupení Václava Klause ml. lze dovodit, že nespokojené občany „napříč politickým spektrem“, mladé, starší i seniory.

    Odpověď
    • Proč? 1000 podpisů pro Klause nebude problém. Stanovy snad taky ne.

     Odpověď
     • Právně strana nebo hnutí vznikne registrací u Ministerstva vnitra, ale to jen začátek.
      K jejímu skutečnému vytvoření a prosazení na politické scéně je „dlouhá cesta“. Desítky politických stran a hnutí by o tom mohly u nás „vyprávět“.

      Odpověď
      • Vždyť proto se Klaus ml. už tak dlouho zviditelňuje s těmi svými „názory“, aby si u lidí udělal oko. A daří se mu to. Do toho skandální vyloučení ze strany a hlupáků, kteří jim do té nové strany naskákají, nebo je budou ochotni volit se najde dost a dost. Proboha, rodinka Klausů tu mluví o naší suverenitě, kdyby to nebylo tak absurdní… Neustále jim skákat na jeden a ten samý špek.

       Odpověď
       • bernardýn 16.3.2019 o 19:15

        Spíš bych to pojmenoval jinak – káže vodu a pije víno. Kolikrát už byl ženatý ten zastánce tradičních hodnot?

        Odpověď
       • I když mnohé už nasvědčují jeho předchozí vystoupení, je hloupost nepočkat na jeho další konání. Třeba nás ještě všechny „překvapí“….

        Odpověď
       • Vcelku souhlas, ale koho volit, pokud si odmyslím SPD kontaminovanou nasazenými nekonskými fízly, kteří ji dnes tak úspěšně rozkládají ? Podle mě nemáme jinou smysluplnou volbu. Aspoň já jinou možnost nevidím …

        Odpověď
        • Otázkou není primárně koho volit, ale kde je možné naše nebo alespoň globalistické řízení (viz Zeman, Babiš).
         A je lepší chytrý oponent než blbec se mnou souhlasející.

         Z tohoto hlediska je pro mě Klaus podobný kádr jako Zeman.

         Odpověď
       • Klause st. jsem nikdy nevolil. Ale asi se shodneme, že dělat v ČR vysokou politiku znamená naskočit na „nějakou“ vlnu. Klaus ml. na nějakou vlnu naskočil a můžu posuzovat jeho cíle, mravnost, vůli, chápání.

        Řeči o suverenitě nemají obsah, nebo si snad někdo ve sněmovně dovolí otevřít téma např. „zákon o ČNB“? Ani Zeman to nedělá.

        Odpověď
       • O čem je tady řeč? Klaus starší byl instalován pro zřízení kolonie „Česko“ a pro vytvoření otroků pro rozvoj západu. A Klaus mladší je jen pokračovatelem, stejně jako celá plejáda těch pindosů a podpindosů za třicet let devastace naší země. Má životní zkušenost mi říká, že ke svému životu nepotřebuji žádného parazita, to znamená politika, úředníka, bankéře, policajta ani zeleného bezmoska. Nikdy mi nikdo z nich můj život nezpříjemnil a neulehčil. Vše jsem musel dokázat sám a ta banda mi jen házela klacky pod nohy. Je třeba se vrátit ke kořenům a začít tvořit RODINU A ROD. To je dle mého jediná cesta, jak té hydře zlomit vaz.

        Odpověď
        • Lékaře a učitele ve škole také nepotřebuješ?

         Odpověď
         • Lékaři neléčí a kantoři na školách učí zhovadilosti.

          Odpověď
          • Oracle 911 17.3.2019 o 14:08

           Takže so zlomenou nohou pôjdeš k vedme, ktorá ti dá na to mastičku, že áno?!

           Odpověď
          • Vašek, a ľudí s ochoreniami, ktoré treba riešiť chirurgicky, necháš zomrieť alebo žiť ako mrzákov? (pruh, slepé črevo, transplantácia, komplikované zlomeniny). A kde inde ľudia získajú vyššiu kvalifikáciu a vzdelanie, než v škole. Lekár-chirurg svoje vzdelanie môže získať len v škole.
           Nevravím že tento systém je dobrý, je určite chorý: davo-“elitárne“ rozdelený. Ale zmeniť to môže jedine gramotnosť ľudí v politických a svetonázorových veciach. Zvyšovanie individuálnej a kolektívnej mravnosti. Musia sa dozvedieť, ako REÁLNE funguje štát a nadštátne riadenie. Ktoré konkrétne sú štruktúry vyššej mafie a aké metódy používa, a prečo…

           Odpověď
        • Ani stat nepotrebujes? Lebo ten potrebuje aj bankara, vojaka ci policajta. Ale ak sa ti zda, ze netreba, skus cestovat, Somalsko ci Latinska Amerika ukazuju, ako to dopadne ak stat de facto nefunguje

         Odpověď
        • Odvoz odpadků, vodovody a kanalizace, dopravní značení, elektřinu a plyn také nejsou třeba, zajistí to rodina a rod?

         Odpověď
         • Možno „neviditeľná ruka“ trhu.

          Odpověď
          • Vsade, kde funguje len neviditelna ruka trhu, vladnu gangstry a gangy a na nejaku inteligenciu sa uz nikto nehra, vyhra silnejsi, bezohladnejsi a arogantnejsi. Sice si znici aj stat, ale co uz. Vidno to na ukrajine, ake tusim uz aj Mexiko ma dobre nakrocene

           Odpověď
         • Pro Hoxe a spoustu dalších. Asi se vám s přisátou pijavicí žije šťastně a spokojeně. Nezbývá mi, jen vám popřát hodně štěstí a zdraví v dalším vašem spokojeném životě plném lží a chemtralisu. Já asi ale žiji na jiné planetě.

          Odpověď
          • Oracle 911 17.3.2019 o 14:05

           Blúzniš, lebo keby sme žili, tak by tieto stránky neexistovali.

           Odpověď
        • Hezký den. Vašek mluvil o parazitech, jestli dobře čtu.
         No je to frustrace, to je jasné. Ale neděje se nic neočekávatelného. Jdu si opět přečíst těch pár shrnutí prediktora Rosii na téma: co dělat. L

         Odpověď
         • Parazitom moze byt kazdy, policajt mozno vezme uplatok pri kontrole dopravy, zrusime kvoli tomu dopravne predpisy? Ved naco by boli, ked si aj tak kazdy kupi policajta…..kam by sme sa dostali ako civilizacia

          Odpověď
       • V podstatě souhlasím, jen bych upřesnil, že Ne sám Klaus ml. se zviditelňuje, ale že je zviditelňován. Citují ho skoro všude, dělají mu image, tak jako ve své době dělali image Tomiovi.
        Režiséři s ním počítají do nového divadelního představení. Tipuji to na humoresku, jeden Klaus president a druhý předseda vlády.

        Odpověď
   • Klaus ml. to sehrál mistrovsky a s černým Petrem vyloučení zůstala s otevřenou hubou stát celá ta fialová Udženo-soldateska. Pozice Win-Win , připomínající Ficovu rošádu a jeho nezapomenutelné „neboj sa, ja neodchádzam..“ jen ať nespěchá a nechá tu zaprodanou bandu drobet vycukat. Ale stojí před ním past. Nevstoupit do téže řeky /thatcherovské ideje/ podruhé. Hlavní partie už se hraje na jiné šachovnici.

    Odpověď
    • Z jeho předchozích vystoupení lze usoudit, že to pochopil. Další „cesta“ bude ale svízelná…

     Odpověď
  • V části mé rodiny se vždy volí ODS, jsem zvědavý co to s nimi (a s celou místní buňkou) udělá, protože je to u nich nejpopulárnější současný politik ODS … v tuhle chvíli ale je nebudu dráždit dotazy.
   Já jsem tzv. „ztracený volič ODS“, tj. z těch kdysi 30%, co je už nyní nevolí … ale jeho sleduji.

   Odpověď
  • Akce pro potopeni a naslednou restrukturalizaci (zbaveni podpindosu) a resurekci ODS pokracuje podle planu. Klausovi mladsimu fandim. Neco podobneho bude potreba i v CSSD, aby se zachranila. Verim, ze kadry typu Foldyna nakonec v CSSD zustanou a vydrzi.

   Odpověď
  • Putinovec 16.3.2019 o 18:58

   Sbohem hrobaři Fialo.

   Odpověď
   • židovský míšenec se exemplárně vypořádal s člověkem, který sice brutálním příměrem, ale mimořádně názorně ukázal na podstatu fungování Unie, ve skutečnosti slepencem ubohých, nesuverénních, vazalských lokajů. Vzkaz Fialy ostatním členům jasný: kdo by chtěl byť jen náznakem se pokusit příště bránit národní zájmy, dopadne stejně. Dloholetý expředseda české sekce Paneuropa-Union Böhmen und Mähren (Kalergiho Panevropy), s těsnými vazbami na Sudetáka Posselta, nestrpí žádného ničitele tak úžasné a skvělé myšlenky, jakou je pod jedinou vládou sjednocená, federalizovaná, promísená a národních států zbavená – barevná Evropa. ODS bude nadále mást své voliče slogany typu: my jsme přeci jiní, jsme pravicově-konzervativní, mírně euroskeptičtí. Na rozdíl od levicově-eurohujerských oranžových z ČSSD, jsme my modří! Jsme také úplně jiní než žlutí (KDU) nebo černí (Piráti). Podívej, jak fantastickou iluzi (volby) ti dává demokracie – z tolika různých barev a různých názorů si můžeš milý voliči každé 4 roky vybrat tu pravou.

    Odpověď
   • Fiala ví, že se TOP09, STAN a KDU potácí okolo 5 % (a k integraci se nemají) a jejich voliči se bojí propadnutí hlasů. Teď by mohli volit ODS, která pro ně s Klausem ml. nepřicházela v úvahu. Možná s tím Fiala kalkuluje.

    Odpověď
    • Tyhle spolky spějí jeden vedle druhého do oblasti politické mikroflóry . Společný znak – naprostá absence jakékoliv vize vývoje , korespondující s vývojem prostředí svého výskytu.
     Strategie vzájemné kopulace odpovídá páření psa s borovicí a tomu odpovídá potenciální výsledek . Představa hybridu Spjaščij-Fiala-Gazdík -Holobrádek je opravdu surreální.

     Odpověď
    • A kolik z těch kteří volívali tyhle upadající strany bude rádo následovat V. Klause u kterého by se nemuseli bát propadnutí hlasů?

     Odpověď
 51. Někdo se snaží zavařit Berlusconimu, nebo se chystá Litviněnko 2 ?
  https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/silvio-berlusconi-modelky-party-vecirky-vrazda-otrava-toxicke-latky.A190316_134047_zahranicni_lesa

  Odpověď
  • Novičok 2
   V případu mrtvé tanečnice z trestní věci Berlusconiho byla objevena ruská stopa
   https://cz.sputniknews.com/svet/201903169450342-v-pripadu-mrtve-tanecnice-z-trestni-veci-berlusconiho-byla-objevena-ruska-stopa/
   https://www.google.cz/search?q=berlusconi+Putin&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjIjvfwi4fhAhXQaVAKHaVXCjEQ_AUIDigB&biw=1536&bih=711

   Odpověď
 52. Sledujeme vás a víme, jak na vás.

  https://www.novinky.cz/domaci/499992-sledujeme-vas-a-vime-jak-na-vas-policie-varovala-verejnost-pred-schvalovanim-utoku-na-zelandu.html

  Příznačné, že zrovna na výročí obsazení republiky nacisty novodobé Gestapo znovu vyhrožuje české veřejnosti. A pouze den po té, co na toto výročí byl zrušen první WEB, který se tomuto Gestapu znelíbil. Nic nového, historie se opakuje. Starý ale oprášený a znovuvzkříšený nacismus nastupuje v celé Evropě.

  Odpověď
  • V tomto prípade je titulok výsledkom snahy presstitútov – nie polície.. Za akým účelom môžeme rozmýšľať..

   Odpověď
   • Putinovec 16.3.2019 o 16:22

    Temní elfové, čili skřeti internetu o tom předem informovali.Tohle omezování netu je dlouhodobě připravované,jen to potřebují dávkovat,bojí se otevřené vzpoury.Vítr fouká od čtvrté říše zvané EU.Nějak mi chybí protesty Pirátů nad omezováním svobody.

    Odpověď
    • Zejména pro mladší kolegy a -yně v této souvislosti vynikající 53let starý film podle románu Ray Bradburyho
     https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=5&cad=rja&uact=8&ved=2ahUKEwjT_5a__obhAhUBJ1AKHWprBM8QwqsBMAR6BAgEEAQ&url=http%3A%2F%2Fwww.zkouknito.cz%2Fvideo_156498_451-stupnu-fahrenheita-1966&usg=AOvVaw1vUcmLywDC8YJDCvY80rnB
     Nebyl internet, jen tištěné informace. Závěr filmu není jen technickým, ale filozofickým postojem ke všem snahám omezit přístup k informacím .

     Odpověď
     • Putinovec 16.3.2019 o 19:04

      Když impérium ohrožuje psané a mluvené slovo,tak už na půdě vyskakují plamínky.Šikulové z EU s pomocným personálem novoevropanů je budou čile rozfoukávat.Asi zase zapomněli na starou zkušenost,že je oheň dobrý sluha, ale špatný pán.

      Odpověď
    • Ja sa nehádam.. ano to sa pripravuje.. Ja len upozorňujem, že polícia nič podobné nepovedala a titulok je snaha presstitútov alebo diskreditovať políciu, alebo vyvolať určitú emočnú odozvu..
     Netreba nechaťzo sebou tak lacno – cez emócié – manipulovať…

     Odpověď
    • Když si vzpomenu na jakých tématech se Piráti formovali, tak je to opravdu „podivné“. Zřejmě se to neslučuje s novou doktrínou Pirátů alias odkazem Václava Havla.

     Odpověď
   • Proč je tedy stejný titulek i na Eurozpravách?

    https://eurozpravy.cz/domaci/armada-a-policie/251959-sledujeme-vas-vime-jak-na-vas-policie-si-poda-cechy-kteri-na-fb-schvaluji-utok-na-muslimy/

    Odpověď
    • To je dobrá otázka. Avšak na tom čo som napísal (že titulka nieje citáciou polície ale snaha presstitútov) to nič nemení.. Stačí si prečítať články a zistíš to.. Upozorňujem nato preto že v reakciách na novinkách to tak odhadom 80 – 90% top comentov pochopilo ako doslovnú citáciu a reagujú emočne dosť prudko..

     Odpověď
  • Jen další odpis FB. To znamená, že policie ČR má omezený přístup do FB databáze pro ČR?

   Odpověď
   • koloděj 17.3.2019 o 7:46

    Ne, FB automatem (a policie pomocí trollů ) vyhledává „klíčová slova“ nebo klíčová témata a automatem vyhedané výsledky zpracovává personál FB.cz. Závadné články jsou staženy, účet zablokován ( dočasně nebo trvale ) a nahlášen policii.

    Co je na tom nejasné ? FB ze zákona odpovídá za zveřejněný obsah. Toto jsou opatření . No, už ten zákon byl „opatřením“ … jak ( legálně ) umožnit / přinutit tyhle asociální sítě spolupracovat s fašistickými parazity.

    Odpověď
 53. Včera, 15.3., z okna budovy „Gazpromu“ v Moskvě vypadl technický specialista, který následkem úrazů zemřel.
  Důvod jeho pádu zatím není znám, případ se vyšetřuje.
  https://tass.ru/proisshestviya/6220403

  Někdo zametá stopy své kriminální činnosti?
  Je vidět, že po zatčení klanu Arašukových, management Gazpromu má problém.

  Odpověď
 54. Ruská vláda zatím nedovolila letecké společnosti „Poběda“ nakup 30 Boeingů – 737 a doporučila jí, aby raději nakoupila ruská letadla МС-21.
  https://www.interfax.ru/business/654307
  Jinak, v Rusku také platí zákaz pro let Boeingů – 737

  V tomto odkazu je video o letadlu МС-21. Kdo někdy letěl Boeingem, ocení vnitřní prostor MC -21. Myslím si, že pro svět to bude důstojná náhrada za Boeingy.
  https://inforeactor.ru//121076-prostor-i-udobstvo-chem-rossiyan-mozhet-udivit-salon-russkogo-samoleta-ms-21?utm_source=finobzor.ru

  Odpověď
  • Stále více se ukazuje signifikantní smysl zvolení amerického „rodinného stříbra “ BOEING za černou labuť pro Pax Americana . Lepší by byl FORD , ale tím se nelítá . Trumpovi to asi dělá velký problém v plánu obnovy americké domácí ekonomiky, ale tady ÚČEL SVĚTÍ PROSTŘEDKY.
   Jak u karbanu : větší bere…

   Odpověď
  • V motorech možno zvolit mezi ruským Aviadvigatel PD a americkým Pratt & Whitney, bohužel avionika je je od Honeywellu (USA), Thales (Francie) a Elbit (Izrael), takže je to s západním dálkovým ovládáním. Ale pořád lepší volba, jak čistý kamikadze Boeing.

   https://www.aeroweb.cz/clanky/5105-irkut-ms-21-dalsi-rusky-comeback

   Odpověď
   • Nemluvil o tom jednou Pjakin? Vsichni chteji Tucka, ale vyrabi se MC. Obrazek s MedVedeJevem je vymluvny. Tedy jestli si to dobre pamatuji.

    Odpověď
    • Oprava: MedVedeVem

     Odpověď
    • Nemluvil spíše Pjakin o letadlu Sukhoj Superjet?
     https://www.youtube.com/watch?time_continue=8&v=v7ADyeC7mdo

     Odpověď
     • Aha, uz si vzpominam. Diky. Motory by melo jake?

      Odpověď
   • Superjet 100 trpi podobnym problemom. A presne to je dovod, preco USA boli dat schopne stopku, ked ich chcel nakupit Iran.

    Odpověď
  • pokud se tyka vnitrniho prostoru letadla tak se jedna o configuraci sedadel.
   Pokud chce majitel aerolinky vyzdimat z letadla co nejvic a lide neprotestuji tak je tam namacka jako sardinky, ze mate kolena u brady….
   pokud nejsou majitele tak nenazrazni / treba statni linky /a lide jsou ochotni priplatit tak se tam da o 2 rady sedadel mene a cestuji dustojne jako lide.

   Odpověď
  • Škoda, že nedávno oznámili rok zpoždění MC-21.

   Odpověď
 55. Australský senátor vidí příčinu masakru na Zélandu v imigraci. Čelí kritice

  Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/australie-novy-zeland-masakr-terorismus-vrazda-rasismus-islam-muslimove-mesita.A190315_164949_zahranicni_remy

  Odpověď
 56. Pjakin česky
  https://www.youtube.com/watch?v=hau3kAO89bE

  Odpověď
  • 1. 00:34 Volodin požiadal Orješkina o podanie správy ohľadom plnenia prezidentovho poslania a národných projektov.
   2. 12:03 Pokus pracovníka veľvyslanectva SŠA preniesť mínu v kufri na letisku Šeremetevo.
   3. 27:12 Výpadok elektriny vo Venezuele. Diverzia zo strany SŠA.
   4. 31:24 Pripojenie kozmickej lode SpaceX k ISS. Projekt Elona Muska.
   5. 34:58 Úloha Zimbabwe v globálnej politike.
   6. 40:28 Nelegitímna vláda na Ukrajine.
   7. 45:52 Komunizmus – utópia?
   8. 54:50 Ako sa stať konceptuálne mocným?
   9. 56:48 Znalosti a ich šírenie ako JEDINÝ spôsob na odvrátenie vojny. VEĽMI DÔRAZNÁ výzva na samoštúdium a čítanie kníh KSB a DVTR.

   Odpověď
  • Jak se ukazuje tak i přistání Muskovi lodi nebylo tak dokonalé jak nám tvrdili.
   https://www.idnes.cz/technet/vesmir/ne-tak-rychle-na-nove-lodi-usa-pro-kosmonauty-se-musi-zmenit-padaky.A190315_101444_tec_vesmir_mla

   Odpověď
 57. Nasredin 16.3.2019 o 8:38

  Velezrádná katolická pronacistická kreatura Fischer odhodila svoji masku a ukázala svoji pravou tvář, když nazývá svoje politické oponenty prasaty. Pamatuji si jak byla v našem městě na prezidentském předvolebím vystoupení a druhý den doporučovali kněží z kazatelen věřícím, aby volili „slušného“ kandidáta.

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Zlomi-tohle-zitra-Klausovi-vaz-Na-svete-je-kontroverzni-VIDEO-574155

  Odpověď
  • Putinovec 16.3.2019 o 9:19

   Nic lepšího pro Nás a nic horšího pro sebe nemohl udělat.Už vidím Pjakina jak se směje a říká,nechte ho blba pracovat,kope si svůj hrob.

   Odpověď
   • Vzpomínkové shromáždění v pražského Domu armády večer 15.3.2019 ukázalo rozdělení vojenského velení ČR na úrovni MO i GŠ . Oficiální distanc od akce a přitom přítomnost čestné stráže a konání v ÚDA svědčí o mnohém . Zahrání slovenské a české hymny vrátilo chápání 15.března 1939 do globálníhoho a nikoli národního rámce. A to podstatné – projevy účastníků obsahovaly pláč nad minulostí , ale apel na přítomnost a budoucnost.

    Odpověď
    • oprava „..neobsahovaly pláč..“

     Odpověď
 58. aktuální situace ve Venezuele
  http://www.novarepublika.cz/2019/03/a-dalsi-vyvoj-ve-venezuele.html#more

  Prezident Maduro se setkal se zástupci Výboru pro mír z USA a Kanady, kteří byli přítomni 3 dennímu black-outu ve Venezuele, kteří jej ujistili, že budou ve svých zemích informovat o skutečné situaci ve Venezuele a že 30. března uspořádají protest před Bílým domem.
  Maduro také vyjádřil jistotu, že za kybernetickým útokem na sabotáž elektřiny stojí poradce národní bezpečnosti USA John Bolton, který kromě jiného řekl, že USA „udělají mnoho věcí v oblasti ofenzivy a naši protivníci to musí vědět, protože naše ruce již nejsou svázány jako byly za Obamy“. „V roce 2009 byla vytvořeno vedení kybernetické ofenzívy USA jehož misí je využívání technických informací s cílem prosadit zájmy USA a jeho spojenců“. Toto bylo modernizováno během vlády Trumpa.
  Comunidad del Caribe (CARICOM), složená z 15 karibských států, odmítla včera návrh Kanady, aby uznala J. Guaidó samozvaného prezidenta Venezuely, s cílem umožnit s ním navázání kontaktu a využít ho k vytvoření nástrojů k odstranění Petrocaribe (což je obchodní ropná aliance mezi Venezuelou a řadou středoamerických a karibských států, které kupují od Venezuely ropu za výhodných podmínek, založená Hugo Chávezem v r.2005.)

  Odpověď
  • to je nadejna sprava… vdaka

   Odpověď
 59. ještě česky..https://vk.com/video400813730_456239891

  Odpověď
 60. iDnes obvykle není za co chválit, ale tenhle titulek je povedený

  https://www.idnes.cz/auto/zpravodajstvi/elektromobil-aston-martin-james-bond-film-londyn-007-agent.A190315_104153_automoto_taj

  Odpověď
  • :-Д kouzlo nechtěného

   Odpověď
  • Před tím Bondesem byl cyklus filmíku s jiným agentíkem,Tento věrně vykresluje rozdělený Berlín a kšeftíky přes zed https://vk.com/video400813730_456239440

   Odpověď
  • Jsem zvědav, kdy se tyhle „díla“ přesunou ze škatulky thrillerů do škatulky komedie . Nebo jsem to zaspal ?

   Odpověď
   • takže čierny Bond v elektroaute

    Odpověď
    • Časostroj 16.3.2019 o 11:06

     Žeby obmedzený agent v presúvadle s obmedzeným dojazdom? Aké vypovedajúce o súčasnej schopnosti elít riadiť globálne procesy. Dôjsť na polcestu môže byť smrteľné. Také zhasnutie na priecestí nech je mementom.

     Odpověď

Napsat komentář

*
*

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>