Diskuse

První komentář nového uživatele se zobrazí až po schválení, další už hned.

Podepisování příspěvků: anonymní příspěvky nebo ty, které v poli jména/přezdívky budou mít titulek nebo jiný text, mohou být smazány. Příspěvky s nakopírovaným delším obsahem, který je dostupný na jiném místě, mohou být také smazány – v takovém případě uvádět pouze odkaz, případně pár vět, nikoliv celý text systémem copy&paste.

 Obnoviť

 1. Dostala jsem tip na web, kde by se možná daly najít zajímavé informace:

  http://www.exanpro.cz/

  Uvedený web měl založit bývalý analytik jedné z našich informačních služeb a jsou zde uveřejněny analýzy zpracované způsobem, jakým to zpravodajští analytici dělají.

  Neměla jsem bohužel ještě vůbec čas se na to podívat podrobněji, jen tak zběžně – jsou zde i témata, kterými se zabýval Pjakin, a bylo by zajímavé oba typy zpracování porovnat, zda se nějak informačně překrývají, a zda by se tedy i informace z těch stránek daly využít.

  Muž se na 2-3 analýzy díval a informačně to sedělo se zdroji, které si sám dohledal a s pomocí překladače přeložil (lokální blízkovýchodní tisk). Konkrétně muže celkem zaujala analýza Fajádova případu.
  Podle jeho názoru ten člověk (ti lidé) v sobě kulturu pracovníka takové informační instituce má, ten styl, způsob a forma zpracování by tomu asi odpovídaly.

  Teď ještě, aby to nebyla provokačně-imitační činnost, ale to můžeme zkusit nějak zhodnotit.

  Odpověď
 2. Ruský súd zamietol žiadosť Siemensu, dodávka turbín na Krym platí
  Arbitrážny súd v Moskve zamietol žiadosť nemeckej firmy Siemens, podľa ktorej bol jej predaj turbín ruskej firme Technopromexport neplatný vzhľadom k tomu, že technológia sa nakoniec proti vôli výrobcu ocitla na Kryme.
  https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/451364-rusky-sud-zamietol-ziadost-siemensu-dodavka-turbin-na-krym-plati/

  Odpověď
  • Tak to bude zajímavé – pokud začnou v zahraničí zpochybňovat rozhodnutí ruských soudů, mohli by Rusové začít zpochybňovat rozhodnutí zahraničních soudů.
   Tak schválně, kdo s tím přide (jestli s tím tedy někdo přijde) :-)

   Odpověď
 3. Jamail Yareshi 14.12.2017 o 13:53

  Když „dobro“ vítězí ve jménu GP (globálního parazita-predátora) = fyzického boha=Antikrista …. upoutávka na stav lidského světa současnosti:

  „Říká se, že největším trikem, který se bohu fyzického světa, Ďáblovi (a tedy GP) kdy podařil je to, že přesvědčil lidský svět o tom, že neexistuje. V tomto duchu je pak největším vítězstvím Antikrista to, že přesvědčil lidi, že není ničitelem, nýbrž spasitelem fyzického lidského světa (tzn. všudypřítomného na mamonu a konzumu cíleně jím budovaného světa zajišťující tak především JEMU jeho vlastní parazitární a bezpracnou existenci)

  Známky přítomnosti Antikrista – přítomnosti vnitřního zla – odčlověčení – davové psychoprogramování ve vektoru JEHO cíle:

  - Bude se maskovat jako Velký Humanista a bude mluvit o míru, prosperitě a hojnosti, a to ne jako o prostředcích, které nás vedou k Bohu, ale jako o cílích samotných o sobě.
  - Bude psát knihy o novém pojetí Boha, které budou vyhovovat tomu, jak lidé žijí.
  - Bude propagovat víru v astrologii či scientologii aby za naše hříchy neodpovídala naše vůle, nýbrž hvězdy či technologie
  - Vinu bude psychologicky omlouvat jako potlačený sex a přinutí lidi, aby se styděli, budou-li o nich jiní říkat, že nejsou dost tolerantní a liberální.
  - Toleranci bude zaměňovat za lhostejnost a dobro za zlo.
  - Bude podporovat rozvody pod záminkou, že mít dalšího partnera je „nutnost“.
  - Bude zveličovat lásku k lásce a snižovat lásku k lidem.
  - Bude vzývat náboženství, aby náboženství zničil.
  - Bude dokonce mluvit o Kristu a říkat, že to byl největší člověk, který kdy žil.
  -Bude tvrdit, že jeho posláním je osvobodit lidi od otroctví pověr a fašismu, které nikdy nedefinuje i když jsou jeho základním nástrojem
  - Při vší své zdánlivé lásce k lidstvu a uhlazených řečech o svobodě a rovnosti bude mít jedno velké tajemství, které nikomu nesvěří, že sám je Bohem
  - Protože jeho náboženstvím bude bratrství bez Božího otcovství, dokáže svést i vyvolené.
  - Zřídí anticírkev, která bude napodobeninou Církve, jako je ďábel opicí Boží. Bude to mystické tělo Antikrista, které se všemi vnějšími znaky bude podobat Církvi, mystickému tělu Kristovu.
  - Moderního člověka, ve své osamělosti a frustraci zoufale potřebujícího Boha (vyšší záměr), povede k tomu, aby stále více hladověl po členství v JEHO komunitách, které člověku poskytnou smysl života bez nutnosti osobního obrácení a přiznání osobní viny a zodpovědnosti.

  Již teď je lidský svět zaplaven láskou jen ke zlatému teleti, všude vládne barbarství a osobní prospěch, zničen je institut rodiny i školy, posílena je svátost fyzických požitků, ro-zvráceny jsou mravní zákony a Život se žije bez Svědomi.
  Není to hezký pohled, jen druh sebereflexe.“

  Želám mier v dusiach vsetkym skutocnym slovanskym nerabom

  Odpověď
 4. Tak nam na Zapade zistili, ze predsa len slubili, ze NATO sa na vychod rozsirovat nebude:

  NATO Expansion: What Gorbachev Heard (Rozsirenie NATO: Co pocul Gorbacov) https://nsarchive.gwu.edu/briefing-book/russia-programs/2017-12-12/nato-expansion-what-gorbachev-heard-western-leaders-early

  Odpověď
  • Takže členům NATO-OTAN, kteří stojí u Ruských hranic a čekají na povely, nezbáývá nic jiného, než pro sprosté lhaní, podvody, schizoidní psychobludy nadřízených zahodit zbraň a emigrovat do Ruska, jako to udělali někteří němečtí vojáci za II. světové války. To je myslím dobrá opičí pracka fašistům.

   Odpověď
 5. https://www.seznamzpravy.cz/clanek/primy-prenos-do-prahy-prijely-tanky-vytahuji-z-vltavy-trosky-zricene-lavky-40754?dop-ab-variant=&seq-no=1&source=hp je to debilita nebo záměr ten titulek. Jistě se dal zvolit jiný slovosled…

  Odpověď
  • Asi si autor myslí, že vymyslel zajímavý titulek.
   Původně jsem se domníval, že je pojem vyprošťovací tank nad jeho síly, ale ve čtvrtém řádku to má, takže to zřejmě zvládl.

   Odpověď
  • Vidíš a já si myslel, že nám dovezli tu demoKracii, jak to dělají všude tam, kde se jim to hodí. Nicméně je jasné že nadpis je provokace.

   Odpověď
 6. Bakalovky zveřejnili velmi rozsáhlého analytického pavouka vztahů (vypadá to na profesionální práci, výstup z nějakého zpravodajského software pro analýzy) – mapu konspiračních zdrojů na internetu, figuruje tam jméno paní Irenky Aneri, Jardoba, Hoxe :D , nicméně tam chybí Levanet (aspoň já ho tam nenašel) na který je odkaz v každém jí přeloženém Pjakinovi. Hoši se vyhýbají Levanetu jako čert kříži … :D

  https://zpravy.aktualne.cz/domaci/mapa-dezinformacnich-kanalu-na-ceskem-youtube/r%7E4e00f2c429e711e7a4f4002590604f2e/#

  Odpověď
  • Když se tak dívám na vlákna vztahů paní Ireny, docházím k jednoznačnému závěru: to, že tam není Levanet není žádná náhoda, je to záměrné. Cílem není informovat veřejnost, že na českém kyberprostoru jsou „proruské“ zdroje“. Cílem této zprávy na Aktuálně je zastrašení těch, kteří jsou původci a zdroji informací. Je to psyops, aby znervóznili aktivní lidi, aby u nich vyvolali nepříjemný pocit, že jsou sledováni.

   Odpověď
   • Neni to jen podle kanalu na trubce?

    Odpověď
  • Tak cílové zaměření je jasné, pač tam jsou pravda o očkování, očkování a svoboda, ochrana dětí, weby o zdraví a tímto je jasný jejich záměr

   Odpověď
  • Opravdu důkaz, že se levanetu velmi bojí. To je dobře. :)

   Odpověď
  • Je tam ešte poznatelnoe.ru Je to rusky takže väčšina plytko zmýšľajúcich si to radšej nepozrie.

   Tú svoju subjektívnu pravdu ale riadne okliešťujú.

   Odpověď
  • Ale i tak jim děkuji. Tohle je pro mě perfektní nástroj k orientaci a vyhledávání „dezinformací“. :)

   Odpověď
  • Uvedený pavouk obsahuje pouze účty na YouTube, proto tam není zmínka o Levanet.

   Odpověď
  • Mna vzdy fascinovalo, ze existuju jedinci, ktori maju nutkanie robit „zavadove zoznamy“. Ci uz v 1939, v 1948, 1968, dnes… ten typ osobnosti je vzdy ten isty.

   Odpověď
 7. Vyšehradská štvorka pomôže pri ochrane hraníc v Líbyi

  Štyri stredoeurópske krajiny sa dohodli vyčleniť na tento projekt 35 miliónov eur.

  https://svet.sme.sk/c/20718765/vysehradska-stvorka-pomoze-pri-ochrane-hranic-v-libyi.html

  Odpověď
  • Jak jsem předpokládal.

   Odpověď
   • Oracle 911 14.12.2017 o 12:45

    A to znamená, že nielen Rusko si tam robí dobré meno ale aj my. Preto nechcem byť teraz v koži Francúzov a ostatných Európanov…

    Odpověď
    • Víš ono to může byt dvojsečné, obavam se aby V4 nebyla z něčeho onviněna skrze SSA. V tom smyslu, že jednaji bez mandátu OSN nebo něco v tom smyslu. Je třeba byt opatrny a je treba aby zaznela podpora k teto akci I směrem od V. Putina a bylo to ozvučeno.

     Odpověď
     • Áno a preto musí byť jasne ozvučené že spolupracujeme s oficiálnou vládou Líbii na dobrej veci.

      Preto ten útok o zlom sa staraní utečencov a využívaní utečencov ako otrokov. Myslím že človek v tiesni? A nedávno bolo v éteri predpríprava s rovnakou informáciou.

      Odpověď
     • Podpora tam je. Předminulý týden uzavřelo Rusko s Egyptem smlouvu o využití základen na egyptském území. Jedna z nich je od Lybie co by granátem dohodil a zbytek došel.
      Najděte si na břehu moře Sidi al Barani. Druhá má být někde na Sinaji.
      Přilehlou část Lybie ovládá Lybijská národní armáda generála Haftára, který má o podporu proti islamistům zájem. Generál hovoří rusky a když před časem plul okolo lybijských břehů Admirál Kuzněcov, tak si dal na jeho palubě kafe s ruským ministrem obrany.
      Když to zjistil prezident Súdanu, tak nelenil, sedl do letadla směr Moskva a nabídl Putinovi, že u nich si ruské letectvo a námořnictvo taky může uspořádat ostré střelby.
      Ale tam se asi zatím nepohrnou, všechno má svůj čas, pěkně jedno po druhém.
      Anebo si na území Súdánu zřídí tzv. podskok, pomocné letiště, kde letadla přistávají k doplnění paliva a bomb, aby nemusela stále létat až na hlavní základnu. Tam se vracejí až po skončení akce.

      Odpověď
 8. Putin se odpoutal od stranu jednotné Rusko. Bude kandidovat jako nezávislý …

  https://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/rusko-a-okoli/budu-kandidovat-jako-nezavisly-oznamil-putin_458890.html

  Odpověď
  • Kurnik, o čem to ten Putin mluví ? Co je to ten pláč Jaroslavny ? A mluví o předpovědích Mayů nebo o nějakém politickém vyhlášení ?

   https://lenta.ru/news/2017/12/14/ykazu/

   Odpověď
   • Z Babišovek:
    https://zpravy.idnes.cz/rusko-putin-kampan-prezident-tiskova-konference-fbj-/zahranicni.aspx?c=A171214_080012_zahranicni_aha

    Odpověď
   • Veď je to v tom linku: Майские указы — 11 документов с поручениями правительству, реализация которых призвана повысить качество жизни россиян, были подписаны Путиным весной 2012 года. Указы определяют основные ориентиры развития страны на несколько лет, в первую очередь в социально-экономической сфере. – Dokumenty, ktoré majú zvýšiť kvalitu života v Rusku ..a odkaz na plač Jaroslavny,,,je odkaz na epos o Pluku Igorovom, kde Jaroslavna je žena Igora.. http://www.ctenarskydenik.unas.cz/index.php?autdilo9=neznami http://jan-k-celis.webnode.cz/news/alexandr-borodin-knize-igor/

    Odpověď
   • Majske ukazy . to sú dekréty, ktoré podpísal Putin v máji 2012 a týkali sa rozvoja strany do roku 2020. Plač Jaroslavny je báseň zo Slova o pluku Igorovom, ale tu je to samozrejme bonmot, pretože do plnenia týchto dekrétov sa nikomu nechcelo a celkový dojem je, že ich sabotujú. Ale teraz Putin hovoril, že sa plnia uspokojivo.

    Odpověď
   • plač jaroslavny- basen
    http://www.literaturus.ru/2016/03/tekst-plach-jaroslavny-slovo-o-polku-igoreve.html
    slovo o pluku igorovom.slovensky
    http://cdn.srv.rtvs.sk/a542/file/item/sk/0001/slovo_o_pluku_igorovom.TdcH.pdf

    Odpověď
    • Tak báseň sa začína „На Дунаи Ярославнынъ гласъ…“

     Na Dunaju Jaroslavnin hlas…..

     Takže alebo je to v súčasnom Poľsku 18° 50′ 05,3″V, 52° 33′ 34,7″S, Rakúsku, Slovensku, Maďarsku, Srbsku, Bulharsku.

     Odpověď
   • Pláč Jaroslavny:
    Kyjevský kníže Jaroslav Moudrý provdal svoji dceru Annu (tj. Annu Jaroslavnu) za tehdejšího francouzského krále Jindřicha I Kapetovce. Jak už to bývalo, sňatek se dohodl diplomatickými kanály a nevěsta přijela do Francie až na svatbu. S hrůzou zjistila o kolik horší jsou ve Francii hygienické návyky a jak slabá je tam vzdělanost i u významných lidí, například její nastávající neuměl ani číst.
    A tak napsala svému otci dopis ve smyslu: Tatínku, k jakým barbarům jsi mě to poslal?
    Až se vyplakala, tak se k problému postavila čelem a začala s tím něco dělat. Postupně dala do pořádku státní záležitosti, protože přečetla všechny listiny co měl její manžel a co se jí zdálo v nepořádku tak s ním probrala, aby to změnil. Krále od té doby nemohli dvořané, šlechta ani církev odrbávat, protože si dokázala zkontrolovat, co se opravdu píše na listinách, které mu předkládali ke schválení. Tehdy se nepodepisovalo ale pečetilo.
    Kapku pohnula i s tou hygienou. Ve Francii je dodnes velmi uznávána.

    V Rusku se to užívá jako označení situace, kdy někdo zbytečně nebo opožděně naříká nad něčím s čím mohl počítat nebo s čím se nedá nic dělat.

    Odpověď
    • Ha, teď se dívám, že je tu ještě jiné vysvětlení, z čeho to pochází.
     Já jsem někde četl tu verzi co jsem popsal.
     Jestli to není správně, tak se omlouvám.

     Odpověď
 9. Dnes bude veľká press-konferencia Vladimíra Putina
  https://russian.rt.com/russia/article/459942-putin-press-konferenciya

  Odpověď
  • akreditovaných 1640 novinárov z celého sveta

   Odpověď
   • práve začína – pozerajte

    Odpověď
    • Co se to děje, na ČT24 je živě s tlumočením

     Odpověď
     • Neuveritelne…

      Odpověď
      • Niektorym trkvasom konecne dochadza kto tu pracuje na zachvani mieru, pokroku a ludskosti.

       Odpověď
       • Skôr vedia s kadiaľ začal vietor fúkať. A kabáty si už chystajú otočiť.

        Odpověď
     • ČT24 tyhle výroční tiskovky dává rok co rok se simultánním tlumočením, takže se nejedná o žádnou novinku nebo změnu směru.
      Nicméně na TV dají vždycky jen první hodinu a tu pak náležitě okomentují za pomoci nějakého toho správného a hlavně nezávislého komentátora, kterého si k tomu přizvou.
      Celou konferenci lze sledovat pouze na webu:
      http://www.ceskatelevize.cz/ct24/svet/2332519-rusy-ceka-tradicni-putinova-show-novinarum-mohl-prozradit-detaily-prezidentske

      Odpověď
  • Pobavily mne dva momenty.
   Pěkně usadil americkou žurnalistku. Prý na jedné straně jste zařadili do osy zla Irán, Severní Koreu a Rusko a na druhé straně chcete, aby Rusko pomohlo umravnit Severní Koreu. Je to podle gosudara jakési podivné myšlení.
   Druuý moment byl, jak zlomyslně pochválil Trumpa. Ten to zase schytá od kongresu.

   Odpověď
 10. Biely dom: Nie je vhodný čas na rokovania so Severnou Kóreou
  So Severnou Kóreou nemožno viesť žiadne rokovania, kým nezlepší svoje správanie, uviedol v stredu hovorca Rady pre národnú bezpečnosť v Bielom dome. Podľa agentúry Reuters sa tým spochybňuje ponuka amerického ministra zahraničných vecí Rexa Tillersona na začatie rokovaní s Pchjongjangom kedykoľvek a bez predbežných podmienok.

  „Ak zoberieme do úvahy najnovší severokórejský raketový test, tak zjavne nie je teraz ten správny čas,“ povedal hovorca Rady pre národnú bezpečnosť pre Reuters.
  http://www.teraz.sk/zahranicie/biely-dom-nie-je-vhodny-cas-na-rokovanie/297858-clanok.html

  Odpověď
  • Oracle 911 14.12.2017 o 7:54

   Bodla Bieleho Domu to nie je vhodná doba ale podľa Rusov áno. :)

   Odpověď

Napsat komentář

*
*

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>