Diskuse

První komentář nového uživatele se zobrazí až po schválení, další už hned.

Podepisování příspěvků: anonymní příspěvky nebo ty, které v poli jména/přezdívky budou mít titulek nebo jiný text, mohou být smazány. Příspěvky s nakopírovaným delším obsahem, který je dostupný na jiném místě, mohou být také smazány – v takovém případě uvádět pouze odkaz, případně pár vět, nikoliv celý text systémem copy&paste.

 Obnoviť

 1. Igor Teleky však uviedol, že médiá spomenuli len sekundárny problém. Prezident v USA je priamo voleným najvyšším orgánom a má aj exekutívnu moc, preto podľa neho má rozhodujúce slovo aj na ministerstve pre národnú bezpečnosť a “pani ministerka neplnila úlohy, tak ako si od predstavoval”.

  https://www.hlavnespravy.sk/odbornik-spojene-staty-problemom-su-nelegalni-migranti-americania-su-nahnevani-ze-dostavaju-benefity-ktorych-sa-nesniva/1723852

  Odpověď
 2. Loňské vydání údajného ruského hackera Jevgenie Nikulina do USA, ke kterému došlo rozhodnutím ministra spravedlnosti Roberta Pelikána, bylo protizákonné. Konstatoval to v úterý Ústavní soud (ÚS). Jeho rozhodnutí je ale zřejmě jen akademické, Nikulin totiž už sedí v americkém vězení, kde mu po přezkoumání jeho psychického stavu hrozí až 30 let vězení.
  https://www.novinky.cz/domaci/502099-vydani-hackera-nikulina-do-usa-bylo-protizakonne-rozhodl-ustavni-soud.html

  Odpověď
  • Pro Pelikána by zatraceně nemělo být akademické!

   Odpověď
   • Pokud už neleží v lehátku na Floridě. Ale určitě by to nemělo žádného právníka v ČR, pokud se cítí být právníkem, nechat klidně spát. Je to kydanec smradlavého trusu na profesní čest /pokud ovšem žije/

    Odpověď
    • Nevím jaké lehátko máš přesně Boletusi na mysli, ale pokud to u moře a se slunečníkem, dlouho mu jistě nevydrží. Zrádci a jiné děvky jsou materiál na jedno použití, často dostanou i za své služby zaplaceno, ale vděku a lásky se nedočkají nikdy. A od pindosů mohou očekávat spíš pravý opak toho. Jsem si skoro jist, že ten elitářský fracek už teď nedokáže udržet tu sebejistou masku na své pokřivené hubě.

     Odpověď
     • je to každopádně právní precedens , který by se měl patřičně fruktifikovat.

      Odpověď
      • Dočetla jsem se, že se houby fruktifikují (tento výraz neznám, prosím objasnit), znamená to, že vydávají plody – tvoří plodnice?,
       zhodnocují se?
       Omlouvám se, ale kouše mne zvědavost.

       Odpověď
       • Zhodnotit, zuzitkovat ….

        Odpověď
       • Rád Ti podrbu svědění. Je to termín z mykologie, ale už jsem se s ním setkal i v jiných oborech . Otrocky přeloženo = přináší ovoce.
        Co se týče toho zmetka Pelikána , jeho proemerická partyzánština by měla být po zásluze zfruktifikována do „ovoce“ odstrašujícího rozsudku pro zneužití pravomoci veřejného činitele s následkem ohrožení lidského života a krácení občanských práv.
        A rodina Nikulina by z té svinské kreatury dostávala po dobu arestu Nikulina v USA patřičné odškodnění .
        Pelikán pak jako výsledek fruktifikace zkompotován na Borech . Nebo zkompostován ?

        Odpověď
        • Jen podotýkám, že k chápání implikace, že vydání do právního systému SSA=ohrožení života máme ještě asi kus cesty, ale třeba to už není daleko .. :-)

         Odpověď
         • Děkuji, jen mám ten dojem, že to nebyla partyzánština, jen našli vola, který to podepsal, ještě jinak, spíše mu poručili.
          Podobně u vydání katarského prince a pod., takový blbý důležitý Petříček
          a stejně tak u církevních restitucí:
          Kdo by se postavil Vatikánu, nepochybuji, že na ty všelijaké zaprodance mají dostatečné kompro (vyhrabali by i mrtvolu, kdyby nebyl kriminálník).
          Dobré je, že nazrává doba, tak bude i odstrašující příklad,
          nastane fruktifikace (když ne dnes, tak v nejbližší době určitě – budou další „Dalíci“ i jeich šéfové – sklidí co zaseli)

          Odpověď
          • Souhlas. Toho partyzána z něj asi učiní v rámci nalezení obětního berana.
           Příspěvek od Zighartice dává ex post celé téhle hanebné partii podstatně širší rámec . http://www.vodaksb.eu/diskuse/comment-page-31/#comment-219373 A v jeho rámci byl Pelikán jen ta výkonná loutka.

           Odpověď
           • Právě jsem to dočetla a souhlasím. Jsou to zoufalé ubohé špíny, až se z nich dělá šoufl.
            Je to až zvláštní, takový kontrast – tito a v tak krásném světě (ve všech možných životních formách v propojených ekosystémech na Zemi).

            Odpověď
  • akokolvek je odsudeny ale sud ktory ho odsudil musi brat do uvahy& rozhodnutie ustavneho sudu, cize nevidim problem obnovit proces

   Odpověď
   • uz davno je v Amerike, ta nie je viazana rozhodnutiami sudov inych statov

    Odpověď
    • Oracle 911 9.4.2019 o 16:05

     Teraz primárne nejde o Rusa, ale o českého podpindusa…

     Odpověď
  • Co na to premiér Babiš, jeho nadřízený ? „Umyje si ruce“…. ?!

   Odpověď
   • On nic on muzikant, byl přece na dovolené pokud nepletu

    Odpověď
    • Oracle 911 9.4.2019 o 19:06

     Takže odnesie to ten podpindusník.

     Odpověď
     • To je otázka ! Třeba mu slíbili „beztrestnost“…

      Odpověď
      • Oracle 911 9.4.2019 o 22:33

       No, sľuby sa sľubujú, blázni sa radujú a chlieb sa je…

       Odpověď
  • Zighartice 9.4.2019 o 21:17

   Kdo nemá rád úvahy tohoto typu, nečtěte dále. Píšu „úvahy“, někdo by řekl „konspirační teorie“, já jsem ale spíše pro „syntézu sestavenou ze známých faktů“.

   Trošku chronologie v datech (nevyhýbám se přitom citaci Wikipedie, a to v případech, že jde o známé informace snadno dohledatelné v ostatních otevřených zdrojích, jen tady jsou v koncentrované podobě):

   27.7.2016 je jmenován ředitelem BIS Michal Koudelka – „V polovině roku 2016 jej navrhl premiér Bohuslav Sobotka na post ředitele BIS potom, co předchozí šéf BIS Jiří Lang oznámil, že chce ve své funkci skončit. Dne 14. července 2016 doporučil vládě jeho jmenování jednomyslně i Výbor pro bezpečnost Poslanecké sněmovny PČR. Vládou České republiky pak byl jmenován 27. července 2016 a úřadu ředitele se ujal 15. srpna 2016“ https://cs.wikipedia.org/wiki/Michal_Koudelka

   20.9.2016 uvádí pro MfD prezident ČR Miloš Zeman – „Kdybych byl americkým občanem, volil bych Trumpa, řekl prezident Zeman“ https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/rozstrel-prezident-milos-zeman.A160920_090500_domaci_pku Jak známo, byl tak jediným čelným představitelem zemí EU, který vyjádřil podporu Donaldu Trumpovi a tím si vysloužil příslib pozvání do Bílého domu. Jenže věci mají rychlý spád, který tuto vizi poněkud hatí.

   5.10.2016 je v Praze zatčen Jevgenij Nikulin – „V roce 2016 se vydal autem přes Bělorusko a Polsko do České republiky. Dne 5. října byl v Praze na základě zatykače vydaného USA a ve spolupráci s FBI zatčen českou policií; po zadržení byl pět dní hospitalizován v Psychiatrické nemocnici Bohnice a pak umístěn do vazby v pankrácké věznici. Dne 19. října byla o jeho zadržení zpravena ruská ambasáda, o tři dny později jej kalifornský soud obvinil z hackerského útoku, krádeže a spiknutí napadením serverů firem LinkedIn, Dropbox a Formspring. Ze serveru LinkedIn údajně odcizil data z více než 167 milionů účtů; způsobené škody odhadoval LinkedIn na 5 milionů dolarů, Dropbox na 514 000 dolarů a Formspring na 15 000 dolarů.

   Dne 12. listopadu 2016 byla zamítnuta Nikulinova stížnost proti ponechání ve vazbě. O čtyři dny později požádala ambasáda USA v Praze o jeho vydání; ve stejný den o jeho extradici požádalo i Rusko, které na něj vydalo zatykač pro drobnou internetovou krádež z roku 2009. Nikulinův případ se brzy stal citlivým mezinárodněpolitickým tématem.

   Dne 5. dubna 2017 pražské městské státní zastupitelství předalo Nikulinovu kauzu k soudu. Dne 11. května bylo jednání o přípustnosti vydání odročeno; Nikulin prohlásil, že jej agenti FBI při výslechu žádali, aby se přiznal k proniknutí do emailové schránky Hillary Clintonové na příkaz prezidenta Vladimira Putina. Dne 30. května rozhodl Městský soud v Praze, že vydání Nikulina do USA i do Ruska je přípustné; Nikulin se svým právníkem Martinem Sadílkem podali proti rozhodnutí stížnost a dne 24. listopadu 2017 Vrchní soud v Praze rozhodnutí potvrdil. Sadílek oznámil, že v USA Nikulinovi hrozí až 54 let vězení, naopak obžaloba odhadovala jeho trest v USA v rozmezí 12–14 let. V listopadu 2017 Nikulinův případ projednával Vladimir Putin s Milošem Zemanem při společném setkání v Soči. Koncem roku 2017 Nikulin podal k ministerstvu vnitra žádost o azyl; žádost byla později zamítnuta.

   V lednu 2018 ruský list Izvestija psal o vážném zhoršení zdravotního stavu Nikulina v pankrácké věznici; české úřady tuto zprávu popřely. V půlce ledna 2018 kauzu projednával na osobní schůzce s advokátem Martinem Sadílkem kancléř Vratislav Mynář. Dne 23. ledna byla zamítnuta Nikulinova ústavní stížnost proti vazbě. V únoru 2018 podle listu Izvestija požádala Nikulinova matka Ljubov Sokirdonovová prezidenta Miloše Zemana o propuštění svého syna a Nikulin podnikl další právní kroky – podal druhou ústavní stížnost proti přípustnosti svého vydání do USA a žalobu proti zamítnutí jeho azylu ministerstvem vnitra. Podle ministra spravedlnosti Roberta Pelikána u něj Miloš Zeman začátkem roku 2018 dvakrát neúspěšně intervenoval za vydání Nikulina do Ruska; premiér Andrej Babiš naopak preferoval vydání do USA. O zajištění Nikulinova vydání do Ruska se u Roberta Pelikána snažil i advokát Stanislav Mečl, bývalý Pelikánův poradce.

   Dne 13. března 2018 Ústavní soud odložil vykonatelnost soudního rozhodnutí, podle něhož je Nikulinovo vydání přípustné, dokud sám nerozhodne o Nikulinově stížnosti. O tři dny později bylo soudně potvrzeno rozhodnutí ministerstva vnitra, že nemá nárok na český azyl. Dne 27. března byla Nikulinova ústavní stížnost odmítnuta jako zjevně neopodstatněná; ve svém rozhodnutí Ústavní soud konstatoval i důvodnost americké žádosti o extradici. Jeho vydání do USA bylo hlavním tématem pražské návštěvy předsedy Sněmovny reprezentantů Paula Ryana koncem března 2018; Ryan o případu jednal s vícerými českými politiky. Nikulinova kasační stížnost k Nejvyššímu správnímu soudu z 27. března zůstala ke konci března, resp. k okamžiku jeho vydání nerozhodnutá.

   Vydání a proces v USA

   K extradici Nikulina došlo v noci na 30. března 2018, aniž by bylo předem známo, že o tomto kroku bylo rozhodnuto; Nikulin odletěl na palubě letadla amerického ministerstva spravedlnosti. O Nikulinově vydání nebyl podle svých slov předem informován ani jeho advokát Sadílek, který tento krok považuje proto za nezákonný a proti rozhodnutí ministra Pelikána hodlá podat ústavní stížnost. Vydání do Spojených států vyvolalo kritickou reakci Ruska, prezidenta Zemana a jeho spolupracovníků (mluvčího Jiřího Ovčáčka i kancléře Mynáře), i bývalého prezidenta Václava Klause; naopak jej ocenila americká administrativa,Paul Ryan nebo bývalý ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil.

   Hned 30. března Nikulin stanul u amerického soudu, kde prohlásil, že se cítí nevinen. Na dalším slyšení dne 4. dubna se mělo rozhodnout o jeho vazbě a možné kauci, ale jednání bylo odloženo na zatím nestanovený termín.“ https://cs.wikipedia.org/wiki/Jevgenij_Nikulin

   Tahle informace Wikipedie by však nebyla úplná bez tehdy aktuálních zpráv z českého tisku – zde Blesk – „Třetí nejmocnější muž USA povečeří s Babišem, za Zemanem nepůjde: Kdo je Paul Ryan? Autor: ČTK, simao – 26. 3. 2018 11:55“ – všimněte si, prosím, toho data ve světle informací Wikipedie. A z textu tohoto – „Paul Ryan, předseda Sněmovny reprezentantů amerického Kongresu, se má dnes v Praze setkat s českým premiérem v demisi Andrejem Babišem (ANO). Svůj pobyt v Česku naplánoval jako soukromou návštěvu, většina jeho programu je proto neveřejná.“ https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-politika/532688/treti-nejmocnejsi-muz-usa-poveceri-s-babisem-za-zemanem-nepujde-kdo-je-paul-ryan.html

   Tož tak nějak se konají „soukromé návštěvy“ politiků USA ve svých koloniích. Posloupnost dat je do očí bijící, jak se čeští potentáti, včetně soudních, dokonce ústavně soudních, kterým jinak trvá měsíce nebo spíše léta, než se „vymáčknou“, mohou přetrhnout, aby vyhověli návštěvníkovi z „metropole“.

   Pokud byste chtěli vědět, co se s Nikulinem děje nyní v USA, pak si přečtěte tohle „Pamatujete na vydání ruského hackera Nikulina do USA? Věc pokračuje“ – https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Pamatujete-na-vydani-ruskeho-hackera-Nikulina-do-USA-Vec-pokracuje-576383 i když to je spíše o tom, co se ohledně něho děje právě teď u nás – Nález ÚS ohledně jeho ústavní stížnosti proti rozhodnutí tehdejšího ministra spravedlnosti Pelikána, kterým Nikulina vydal do USA (sic! po více než jednom roku po uskutečnění vydání – znáte to – „Boží mlýny“), kdežto v samotných USA „Soud v USA rozhodne o procesu s Nikulinem v dubnu 19.4.“ https://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/amerika/soud-v-usa-rozhodne-o-procesu-s-nikulinem-v-dubnu_516644.html – tedy, ne „meritorně“ o „zločinech“ Nikulina, ale to tom, zda lze Nikulina soudit, protože se zkoumá (má být do 9.4. přezkoumána psychiatrem jeho příčetnost (dosavadní posudek dělal jenom psycholog/).

   A teď podstata mých úvah.

   Myslíte si, že jsou americká justice, ale spíše „Deep State“, zvědaví na to, jak „nějaký“ Nikulin hnije 30 roků v base? No tak to raději tu o perníkové chaloupce.

   K čemu tak nutně potřebovala americká administrativa „nějakého“ ruského hackera, aby pro něho přiletěl zvláštním letadlem sám „třetí muž USA“, předseda Sněmovny reprezentantů Paul Ryan a odvezl si ho s sebou za situace, kdy ještě nebyla dokončena zákonná procedura ohledně jeho vydání ausgerechnet do USA (o jeho vydání žádala také Ruská federace, a prezident Zeman podporoval právě tuhle cestu extradice). Možná, že jednodušší čtenáři mainstreamu fakt budou přesvědčeni, že tomu bylo tak, aby „se mu dostalo spravedlivého trestu“. Ti, co čtením mainstreamu a sledováním žumpy ještě nezblbli, vědí docela přesně, že Nikulin je neskonale cenný, než aby byl někde v base. Nikulin toho ví (má nepochybně zdokladováno) hodně o zákulisí moci v USA, a také o zákulisí moci v Rusku. Natolik hodně, že je zatraceně VIP osobou, pokud přistoupí na spolupráci. Ten kriminál by hrozil, kdyby nepřistoupil.

   Vy byste šli dobrovolně na třicet let do amerického kriminálu?

   A teď ta poslední – největší, jahůdka na londýnském patrovém dortu Jiřího Kodeta – „EXKLUZIVNĚ: Bez kamer a v přísném utajení. Šéf tajné služby dostal medaili CIA“ – https://www.lidovky.cz/domov/bez-kamer-a-v-prisnem-utajeni-sef-tajne-sluzby-dostal-medaili-cia.A190403_204109_ln_domov_vlh Pominu-li, že si autor plete pojmy „rozvědka“ a „kontrarozvědka“, myslím, že se jakoby rozednilo. Přestože to v článku absentuje – tedy důvod toho ocenění. A presstituti si tu otázku ani nedovolí sami nastolit.

   A protože čtenáři tady většinou nepatří k těm, kdo by nechápali, tak si myslím, že teprve teď se „kruh informací“ uzavřel, dílo je dokonáno.

   Už víme, bez toho, aby nám někdo lhal, za co byl pozván na kus řeči do „oválné pracovny“ Andrej Babiš – viz z Wikipedie výše – „Andrej Babiš naopak preferoval vydání do USA“, a za co dostal „nejvyšší čučkař“ Koudelka medaili (i bez střílení do chocholů, protože na něho na rozdíl od Antona Špelce zbyla), a už také víme, proč je cesta Miloše Zemana do jedové chýše bílé barvy uzavřena.

   Ale samozřejmě se mohu plést, nikomu svůj názor nevnucuji, ale já si to přesvědčení v každém případě ponechám.

   Odpověď
   • Díky, velmi kvalitní analytika.

    Odpověď
    • Zidhartice, i ja dekuji a smekam

     Odpověď
     • Jeste maly dodatek, pripomina mi to situaci kolem W.Churchil
      ktery po skonceni 2 svetove valky odesel z vlady aniz by obdrzel „vyznamenani.“…ale po svem znovuzvoleni….2 tydny po smrti Josefa Stalina
      v Unoru 1953. byl povysen do rytirskeho stavu/knighted with the order of the GARTER/ proc asi?
      ze by to byla pouze nahoda?
      Jak vite tak J.Stalin byl otraven by „“cyanid acid „“podle Dr. Rusakov,ktery delal anatomii

      Odpověď
      • Myslím, že to píše VVPj ve své knize nebo jsem to četl jinde, už nevím, ale Stalin otráven nebyl, byl otráven jeho dvojník.
       Bylo to tak, že Josef Vissarionovič zemřel neočekávaně a klany nebyly na jeho smrt připraveny. Chruščov byl předvídavý a měl připraveného dvojníka, kterého otrávili a potom ještě 3 dny drželi v kómatu, dokud se nedomluvili.
       Když přivedli k lůžku Stalina dvojníka jednoho z jeho synů, zeptal se, kdo to je?

       Odpověď
    • Nepovažuji se za analytika, ale jsem stejného názoru ohledně Babiše … a pan Zeman dobře ví proč čučkař (čučkař provděpodobně neví a je na sebe přímo hrd). To je děs a běs tihle slouhové. Babiš bude tam, kde si udrží majetky.

     Odpověď
     • i když s analýzou výše souhlasím, s Babišem to nevidím tak jednoduše. Buďto o něho probíhá brutální přetahování, v tom případě klobouk dolů že tam ještě je, nebo hodně lavíruje dobrovolně. Ale hodit ho do jednoho pytle s podpindosy mi nejde stejně jako hodit ho do jednoho pytle s globalčíky.

      Odpověď
      • To se přece nevylučuje, nevím, jestli je to horší, nebo lepší.
       Kdo ho lépe využije, pokud bude k užitku,
       no a charakter, „štěstí je krásná věc, ale prachy si za něj nekoupíš“.

       Odpověď
   • snad jediné co v té mozaice chybí a také ji dokresluje ve stejném duchu je jak se hned (7.4.) po vydání (30.3.) pan ministr Pelikán rozhodl nepokračovat v další vládě.
    https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/robert-pelikan-ano-konci-v-politice-ministr-spravedlnosti.A180407_123924_domaci_fer

    Odpověď
   • „…teprve teď se „kruh informací“ uzavřel, dílo je dokonáno.“

    Po dnešním rozhodnutí ÚS bych si to nedovolil tvrdit. „Hra“ zřejmě pokračuje…

    Odpověď
   • Dobrodej 10.4.2019 o 7:34

    „Nikulin prohlásil, že jej agenti FBI při výslechu žádali, aby se přiznal k proniknutí do emailové schránky Hillary Clintonové na příkaz prezidenta Vladimira Putina.“
    Veď je to jasné, potrebovali Nikulina nie preto, že by mal nejaké citlivé informácie, ale preto, že s neho potrebovali urobiť Putinovho hackera. Živý dôkaz o zasahovaní do vnútorných záležitostí USA. Umelo vytvorená kauza sa mala nafúknuť do obrích rozmerov na spôsob „Novičok“. Zeman ích jednoducho prekukol. Bolo potrebné celý proces vydania Nikulina čo najviac zdržať, tým sa spôsobil fázový posun, ktorý nakoniec znemožnil výrobu tejto kauzy.

    Odpověď
    • Putinovec 10.4.2019 o 8:27

     Tenhle scénář je opravdu pravděpodobný.Následkem toho se sesypala celá kauza ovlivňování USA voleb RF,kdy Putin převlečený za kamelota osobně rozdával ve státech letáky podporující Trampa.Teď ještě co s Nikulinem,když jeho záruční doba už vypršela a stal se tím nestravitelný pro ovlivňování amerických ovcí.

     Odpověď
     • S odstupem času a otázce Cui bono: nemohlo jít o koordinovanou akci části tajných služeb cílenou na získání Nikulina jako potřebného whistleblowera k likvidaci celé té clintonovské Russiagate ? Pracovali neokoni a využili globalisté /každý podle míry../.
      Každopádně se jednalo asi o hodně velkou rybu, když se rybáři tolik snažili ji ulovit a dát do „akvárka“ Akorát , že je to divná ryba. Mluví.
      To na sviňáctví Pelikána a všech českých slouhů nic nemění.

      Odpověď
     • Myslím že Nikulin by si měl dávat pozor co jí a pije. Novičok je zákeřná látka, a téměř pro každého je smrtelná.

      Odpověď
    • Taky předpokládám, že to byl hlavní důvod zatčení Nikulina – možnost útoku na Trumpa ( Paul Ryan je liberál, který Trumpa často kritizoval ).
     Viz též twít Ovčáčka: „Moc dobře víte, že jde. Prostě jsme do Washingtonu poslali munici na Trumpa. Řečičky o spojenectví jsou jen balast“ https://twitter.com/PREZIDENTmluvci/status/980000796396937217

     Odpověď
    • Ja si zasa márne lámem hlavu, prečo vytŕčal päty z Ruska.

     Odpověď
   • Zajímavá chronologie zdánlivě banální události. Díky za rozbor.

    Odpověď
   • Dík z souhrn

    Odpověď
 3. Vydání hackera Nikulina do USA bylo protizákonné, rozhodl Ústavní soud.

  https://www.novinky.cz/domaci/502099-vydani-hackera-nikulina-do-usa-bylo-protizakonne-rozhodl-ustavni-soud.html

  Odpověď
  • Takže ted hezky pana Pelikana k soudu ,,tady se nic protizakonneho přeci nesmi dělat a každy vinik musi byt potrestan !!!

   Odpověď
 4. Lajčák: OBSE vie pomôcť krajinám, ktoré majú záujem
  Kirgizsko je jediná krajina regiónu Strednej Ázie, ktorá si v roku 2010 zvolila formu parlamentnej demokracie, a to sa prejavuje na tamojšej otvorenej spoločnosti, nezávislých médiách a veľmi aktívnej občianskej spoločnosti. Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák takto v utorok zhodnotil situáciu v krajine v závere svojej návštevy Biškeku.

  „Sú krajiny, ktoré majú s Organizáciou pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe aj trošku problém, pretože majú pocit, že im niekto pozerá pod prsty. Kirgizsko takouto krajinou nie je,“ upozornil Lajčák, ktorý je v Biškeku v rámci svojej cesty po stredoázijskom regióne v pozícii úradujúceho predsedu OBSE.
  http://www.teraz.sk/slovensko/lajcak-obse-vie-pomoct-krajinam-k/389048-clanok.html

  Odpověď
  • Oracle 911 9.4.2019 o 14:42

   GP urobil ťah…

   Odpověď
   • Nedopíšeš?

    Odpověď
    • jestli to chápu dobře, myslel tím že GP skrze Lajčáka udělal z OBSE štít, za který se mohou schovat státy před oranžovou revolucí při čistce podpindosů ve svém vlastním státě.

     Odpověď
     • Oracle 911 9.4.2019 o 15:36

      Áno aj, ale procesy na mobile sa rozpisujú ťažko.

      Odpověď
     • Oracle 911 9.4.2019 o 18:54

      Takže dodatok:
      OBSE bude v takej či onakej forme použitý na odhalenie podpindusníkov, čo povedie k čistkám. A GP chce práve tieto čistky využiť na presadenie svojich kádrov a cez ne prevziať riadenie v tomto regióne.

      Odpověď
 5. Putin o rozvoji Severnej morskej ceste
  https://russian.rt.com/world/article/619646-putin-arktika-forum

  Odpověď
  • Medzinárodné fórum “ ARTIKA“- teritória dialógu

   Odpověď
 6. Chystá Rusko „zlaté” překvapení pro dolar? Devizové rezervy země překonaly pětiletý rekord
  Devizové rezervy Ruska dosáhly hodnoty 487,8 miliard dolarů.
  https://cz.sputniknews.com/svet/201904089592088-chysta-rusko-zlate-prekvapeni-pro-dolar-devizove-rezervy-zeme-prekonaly-petilety-rekord/

  Odpověď
 7. „Nekryté peněžní systémy zkrachují.“ Čeká nás obnovení zlatého standardu?
  https://cz.sputniknews.com/nazory/201904099592808-nekryte-penezni-systemy-zkrachuji-ceka-nas-obnoveni-zlateho-standardu/

  Odpověď
  • Poklička se opatrně nadzvedává a vůně nového pokrmu se začíná šířit po kuchyni….

   Odpověď
 8. Nacista, miestny šéf centra strany Sloboda Vasilij Gabor, poslanec zastupiteľstva Technopolskej oblasti ktorý organizoval násilné prevzatia pravoslávnych kostolov v prospech falošnej ukrajinskej cirkvi je mŕtvy po vážnej autonehode. Po 10 dňoch skonal v nemocnici.
  https://rusvesna.su/news/1554736634

  Odpověď
 9. nový Pjakin
  https://www.youtube.com/watch?v=ls8jSihy8io

  Odpověď
  • Učitelka, o které je řeč, kterou propustili
   https://brl.mk.ru/social/2019/03/24/seksualnuyu-uchitelnicu-iz-barnaula-uvolili-za-foto-v-kupalnike.html

   Odpověď
  • Z diskuze k videu:

   Starý muž Borovichok
   před 3 hodinami
   Deska u vchodu do univerzity: „Zničení jakéhokoliv národa nevyžaduje použití atomových bomb nebo použití raket na dlouhé vzdálenosti. Vše, co je potřeba, je pokles kvality vzdělávání a povolení oklamat studenty ve zkouškách. “ Pacienti umírají v rukou takových lékařů. Budovy jsou zničeny v rukou těchto inženýrů. Peníze jsou ztraceny v rukou takových ekonomů a účetních. Lidstvo umírá v rukou takových náboženských učenců. Spravedlnost je ztracena v rukou takových právníků a soudců … Řízení je ztraceno v rukou zákonodárců. „Zhroucení vzdělání je zhroucení národa.“ Postarejte se o své zdraví, svou rodinu, své lidi, svou zemi a věnujte maximální čas volnému vzdělávání. Znalosti – moc! Obecná gramotnost v oblasti řízení je klíčem k řešení všech problémů.

   Odpověď
   • Nasredin 9.4.2019 o 10:19

    Prosím, kde přesně je tento komentář ?

    Odpověď
    • Старичок Боровичок
     před 3 hodinami
     Табличка на входе в университет:
     «Уничтожение любой нации не требует использования атомных бомб или использования ракет дальнего радиуса действия. Требуется только снижение качества образования и разрешение обмана на экзаменах учащимися».
     Пациенты умирают от рук таких врачей.
     Здания разрушаются от рук таких инженеров.
     Деньги теряются от рук таких экономистов и бухгалтеров.
     Человечество умирает от рук таких религиозных ученых.
     Справедливость утрачивается от рук таких юристов и судей …
     Управление теряется в руках законодателей.
     «Крах образования – это крах нации».
     Берегите своё здоровье, свою семью, свой народ, свою страну и посвящайте максимум свободного времени САМООБРАЗОВАНИЮ. Знания – Власть! Всеобщая управленческая грамотность – ключ к решению ВСЕХ проблем.

     74

     Odpověď
     • Nasredin 9.4.2019 o 12:12

      Potřeboval jsem adresu, nemohu tento komentář v diskuzích najít.

      Odpověď
      • Ten komentář je na adrese https://www.youtube.com/watch?v=ls8jSihy8io
       Už je tam cca 500 komentářů a tak přeji úspěšné hledání…

       Odpověď
      • https://www.youtube.com/watch?v=ls8jSihy8io&lc=UgzE0UCi1idYyW_aw6h4AaABAg

       Odpověď
     • Valentin Rusnak 9.4.2019 o 12:55

      Len chcem poďakovať pánovi Ludvíkovi za perfektný preklad a samozrejme za správny pohľad na dnešnú situaciu. Prdávam k sa k názoru.

      Odpověď
   • …a umožnit studentům podvádět u zkoušek.

    Odpověď
  • Dovolím si upozornit na jednu větu v čase 46:48 – 46:58:
   „Projekčně kostrukční hospodářství se může stát historickým pouze v rámci ruského světa, západní to nedovoluje.“
   Vrátilo mne to k převratu 89, k éře ODS Václava Klause – k jeho propagované „ideologii“ (k tomu všemu, co se dělo v naší zemi (nastavování procesů likvidace ve všech odvětvích, v celé společnosti …).
   Tato mluvící hlava (Klaus), nemohl být a není vlastenec a ani jeho tanečky kolem Lisabonské smlouvy to nezachrání. Už tenkrát bylo jasné, kam nastavované procesy směřují (i bez vědomí toho, že existuje KSB).
   Teď se svět Otáčí, díky Bohu.
   Poznámka: Neuvádím to proto, abych si prosazovala „svou pravdu“, ale proto, že stojí za to, vrátit se (v mysli) v čase a znovu si všechny události prohlédnout (při poslechu tohoto dílu).

   Odpověď
   • Když zajdeme ještě dál a odpovíme si přímo k udalostem 1918: Jsme historicky vytvořen(é) stát(y) nebo projekčně kostrukční geopolitické body pod vlivem jiného centra řízení? Zistíme, že v 1989 šlo jen o předání řízení z jedného centra do druhého. Tak jak se to již předtím událo v 1945. A dnes taky jde o přesně totéž. Jenže obom do toho fušuje ješte i národní elita SŠA. Chceme zachovat domianci SŠA? Nebo chceme vybudovat dominanci Iránu a Číny, zůstat projekčně kostrukční hospodářství a možná jako národy vzhledem k celkovým plánům vymizet? Nebo radši se chceme stát historicky sformovaným národem a zachovat svou kultúru? Volba je na mravnosti každého zúčastněného.

    Odpověď
    • Vyprávěla mi kamarádka, že když šla studovat, doma jí řekli:
     „Když se nebudeš učit, budeš fabričkou“ (dělnicí v továrně)
     povinně mazala o prázdninách do továrny na brigádu.
     (tím nechci vůbec snižovat práci dělníků, jen každý není vhodný pro každou práci a lenost se nevyplácí)

     Odpověď
   • cim to je? preco to zapadne nedovoluje?

    Odpověď
    • Svojí podstatou. Aby mohli parazitovat, musí si udržet moc (nadvládu).
     Kdežto ruská civilizace upřednostňuje svéprávné jedince (celky, státy),
     představují mnohem větší možnost rozvoje (využití lidského potenciálu).
     Západní civilizace je otrokářská, kde je stejným nevolníkem otrok i otrokář (ten je v podstatě otrokem svého postavení – musí si hlídat majetek i ty pod sebou),
     nedává vzdělávání (samostatnost), tím brzdí rozvoj, zase za účelem udržení si moci.

     Odpověď
 10. V Anglicku sa toto každoročne opakuje….
  https://www.youtube.com/watch?v=cjRNJOjkRxs
  Veľká Británia má za sebou jeden z najväčších dostihových sviatkov roka.
  No nič sa tam nezmenilo a anglické paničky stále nemajú dosť.
  Vulgárnejšie fanúšičky by sme hľadali ťažšie, ako triezvu ženu na Veľkej národnej v Aintree.
  https://sport24.pluska.sk/ostatne/foto-najvulgarnejsie-fanusicky-opat-vystrajali-spite-mol-otrcali-hole-zadky-zagrcane-zemi.html
  Dekadence spoločnosti a oni to ešte oslavujú

  Odpověď
  • Boletus 9.4.2019 o 8:51

   S trochou smyslu pro černý homor lze o tomto umírajícím kdysiimpériu říci ,že kadence dekadence se zvyšuje…

   Odpověď
  • Časostroj 10.4.2019 o 9:52

   Živé pripomenutie Titanicu, ktorý sa potápa, ale na hornej palube sa ešte tancuje.

   Odpověď
 11. Po dvou letech propusten šéf trumpovy ochranky…???? teď v čt 24

  Odpověď
  • občas je potřeba udělat šachy když jsou špičky kompromitovány.

   Odpověď
 12. A na pozadí světových událostí soud s gangem navázaným na Clinton family.

  https://www.zerohedge.com/news/2019-04-08/allison-mack-pleads-guilty-nxivm-sex-cult-case

  Odpověď
  • Americká herečka se přiznala, že získávala nové členky pro sexuální kult
   https://www.seznamzpravy.cz/clanek/americka-herecka-se-priznala-ze-ziskavala-nove-clenky-pro-sexualni-kult-69951?seq-no=6&dop-ab-variant=&source=clanky-home

   Odpověď
 13. Čo si myslíte o p. Lajčákovi, ako o ministrovi ZV SR, na rôznych diskusiách sa do neho riadne navážajú, až nechutne sprosto. /zradca, podrazák a pod/, napr pri jednaniach s USA o finančnej „pomoci“.
  Mne neide do hlavy, že osobný priateľ p. Lavrova , obaja študovali MGIMO v Moskve v rôznom čase, by týmito jednaniami išiel defakto proti Rusku.
  Vopred ďakujem za názory

  Odpověď
  • odkial mas ze je Lajcak osobny priatel Lavrova

   Odpověď
  • odkial mas ze je Lajcak osobny priatel Lavrova

   Odpověď
   • https://www.noveslovo.sk/c/Cestny_doktorat_MGIMO_Miroslavovi_Lajcakovi
    Tohto roku prišiel osobne na Slovensko rektor MGIMO .
    Asi pre pekné Lajčákove oči …..
    Lavrov +Lajčák sú dobrí známy

    Odpověď
    • no dobri znami neznamena priatelia.Inak ja si myslim, ze v tejto situacii ani nemozu byt.Lajcak by urcite neobetoval svoje zivobytie kvoli spoluziakovi z vysky. Podla mna Lajciak piska ako vanu vetry, kym vladnu USA a ich system vo svete, bude sa snazit prezit v nom, ak to padne, prisposobi sa. A ja to nekritizujem, je diplomat svetovych organizacii, nemoze inak. Voci Rusku ma podla mna neutralne postoje, chape jeho silne aj slabe stranky.
     Co sa tyka postoja voci Slovensku, to podla mna nieco podobne ako Sevcovic. Je to jeho rodna krajina, urcite nam nepraje cielavedome nic zle, ale prosto berie normalne, ze vsak to tak vzdy a vsade bolo. Pritom si zober, pred rokom 2014 by to asi vsetci akceptovali, mozno by sa nam to nepacilo, ale vlada by to akceptovala. Teraz sa uz aj odvazia o tom aspon pisat. Ak by sa karta otocila a EU by zosilnela s tym, ze ziadnych Amikov tu nechceme, tak by to akceptoval a robil by zmluvu s Bruselom.

     Odpověď
    • … podla mna ho Lavrov vola „drahy priatel“ z podobneho dovodu ako niektori muzi hovoria zenam „draha“… rozhovor co dal Prochazkovej na ceskom denniku N hovori za vsetko…

     Odpověď
   • https://www.mzv.sk/aktuality/vsetky_spravy/-/asset_publisher/Rp2fPY0svzsu/content/minister-m-lajcak-odcestuje-na-pracovnu-navstevu-ruskej-federacie?p_p_auth=tMKu5k0B

    Odpověď
  • Ide o klasické žabomyšie vojny určené pre dav.
   Proste handrkovanie sa oviec.
   Tu (v linku nižšie) sa dejú zásadné veci, ale teľciam sa predhadzuje seno na odvedenie ich pozornosti od podstatných tém:
   http://www.vodaksb.eu/diskuse/globalni-politika/comment-page-11/#comment-218613
   Teľce len dokazujú, že sú stále iba teľce. :)

   Odpověď
   • Hej, Idevpas,
    Clanek od Kmeta/preklad of Boletuse a clanok? o Medvedevovi? o osobni zodpovednosti to su udalosti kolem ktorych by sa mala tocit diskusia….a najit dalsie doplnujuce info.

    Odpověď
   • Žiadni finanční analytici (u nás) ani čiarku k tomu. Ani tí, čo obhajujú zlatý štandard ako spásu.

    Odpověď
    • pisalo sa o tom uz tri tyzdne dozadu na zerohedge. Tam bolo aj to upozornenie (v komentaroch), ze kasa sa neje taka horuca, ze tam bude haircut (predpokladam, ze pojde o vankus likvidnych aktiv) 85%. Takze zlato nebude horuca tema ako taka. Ale ako Oracle pisal, nie je nulova pravdepodobnost, ze zasa casom sa haircut znizi az na nulu….a ked sa pritom bude drzat zaporna urokova sadzba z vkladov (co uz teraz v niektorych krajinach Europy je), tak defacto institucie budu viac vsadzat na zlato, kedze tym padom to bude nahradzat klasicke peniaze. Okrem toho Amici pravdepodobne skor ci neskor zasa spustia QE, co zasa skor podpori cenu zlata.
     Na druhej strane sa zacina viac hovorit o jednotnej mene pre cely svet, spekuluje sa o MMF, prip. o kryptomene, ktoru by vydaval len on.

     Odpověď
     • el-sabí 9.4.2019 o 11:34

      JankaS,
      Lajčák tu bol rozoberaný už niekoľko krát v minulosti . Neustále sa opakujúce, Lajčák ,Blaha ,Kotleba . Ako vraví Prof.Staněk – všetko je len náhoda …..
      Dosť často sa tu rozoberá ten ktorý riadiaci káder,nie len z pohľadu sympatií …..
      Neviem kde v diskusii ,je to len povedané ,neviem to dokázať ,
      sa poslanci SMERU vyjadrili ,že Lajčáka dostali / ako darček ,chceli-nechceli /
      Lajčáka tu v diskusii dobre opísal nick Boletus .

      Odpověď
     • Žádná polemika . Pro mne sice „basilejský převrat“ / velmi dobrý příměr od Putinovce/ taky ještě stále zní jako krok ve finančním systému. ALE : jeho smysl tkví v uvolnění globálního pohybu dominového efektu ve více směrech. Soustřeďovat veškerou pozornost na monetární dopad je také jedním z cílů iniciátorů. Čumte tam, kam máte !
      Já spíše sleduji paralelní pohyby na politické globální aréně :
      - obrat v USA ve zkoumání Russiagate ne zkoumání Ukrainagate
      - Haftárův nástup ke stabilizaci Afriky
      - pokles ratingu a významu Guaidá ve Venezuela
      - nepřímé vojenské angažmá Číny vedle RF v této zemi
      - potvrzení kontraktu na S400 / a nejen to/ při poslední návštěvě Erda v Kremlu
      - další návštěva Bibiho v Kremlu
      - nástup nového císaře v Japonsku
      a další sklíčka . Mozaika se vybarvuje rychle a mnohdy dost nečekaně.

      Odpověď
      • a co ti z toho vychadza, hlavne to necakane? (okrem toho, ze je stale viac zapajane Rusko)

       Odpověď
       • si zober ze omietnutim turecka na nakup f-35tiek je tazka rana pre ich priemysel a rozpocet kedze ten predrazeny nezmyse ktory sa furt sere sa potrebuje zaplatit za vyvoj nech aspon nieco kapne…ale takto nekapne…a niesu jediny kto ich odmietol.

        Odpověď
      • Nečekaně = pořadí a rychlost . Přiznávám, že subjektivně občas nestíhám skládat sklíčka.

       Odpověď
       • + u nás toto: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Bezpecnostni-expert-Bohbot-z-Izraele-k-nejnovejsimu-napadu-Piratu-Ti-lide-jsou-hrozba-pro-spolecnost-Rekl-bych-i-jine-slovo-ale-jsem-slusny-clovek-577067

        Odpověď
      • Malinko doplnim:

       - korunovace krale v Thajsku
       - navsteva Evo Moralese (Bolivie) u Putina 11. cervence (uplne zapadlo)
       http://www.vodaksb.eu/diskuse/globalni-politika/comment-page-11/#comment-218942

       Odpověď
       • Yori, ten výlet Evo Moralese určitě nezapadne. Ale 11.července bude mít jinou hodnotu než 9.dubna. Tak rychle procesy běží.

        Odpověď
     • Sme 10 rokov od pádu finančných trhov. Pred pádom bola základná úroková sadzba v USA 5,25%, v EU 4,25%. Dnes je v USA 2,25% a po poslednom decembrovom zvýšení dal FED spiatočku a z tohtoročných očakávaných 3-4 zvýšení nič asi nebude. Trump koncom roka ostro vystúpil proti ďalšiemu zvyšovaniu sadzieb, FED odkázal, že je nezávislý, ale plány na tento rok radikálne prehodnotil.
      ECB ani neplánuje tento rok zvyšovať nulové až záporné sadzby, ale posledne SuperMario (Draghi) povedal, že majú v zálohe opatrenia, aby záporné sadzby neškodili bankovému sektoru. Na finančných portáloch už sú úvahy o totálnom odstránení hotovosti a o systéme, v ktorom by bola mena delená na elektronické $ (a iné meny) a hotovostné, ktorých hodnota by sa pri napr. -3% úrokových sadzbách koncom roka o 3% znížila.
      Pri nezávislých kryptomenách (na centrálnych bankách) si myslím, že za ich vznikom stoja práve kruhy riadiace centrálne banky. Presne v duchu, že lepšie ako hasiť následky vzniknutých problémov, je im predchádzať. Aby nestratili ten dlhodobo budovaný monopol vydávania peňazí, vytvorili projekt nezávislých, samo riadiacich sa peňazí, privedú ho po určitý stupeň rozmachu, tak, aby do toho bolo zapojené väčšie množstvo ľudí. Potom ten projekt potopia v chaose, aby sa ukázala nevyhnutnosť regulácie centrálnymi autoritami. Pre banky je dôležité testovanie technológie, na ktorej sú kryptomeny postavené.

      Odpověď
      • s kryptomenami suhlassim. Hotovost, to nie je potrebne, je evidentne ze skutocna inflacia ma od teoretickej na hony daleko. Nemusia nic a stracas hodnotu. Byty, potraviny, sluzby, v podstate vsetko rastie a nie 3% rocne. Citia to aj Nemci, aj na Zapade. Ak sa ale zavedie ciastocna elektronizacia vsetkych penazi (comu neverim, aj politici potrebuju skryvat svoje uplatky), tak zaporne uroky nepotrebuju osetrovat.
       Problem je a vsetci su si toho vedomi, ze je proste vo svete prilis vela natlacenych penazi a dlhov, z ktorych tieto pochadzaju. Ako to vyriesis? zapornymi sadzbami nie, inflacne riesenie je na dlho, okrem toho vzhladom k silnej socialnej demokracii, na rozdiel od USA by musela EU dorovnavat dochodky, zdravotne naklady atd., takze sa to neoplati ani v tomto. Ako si chce europska spicka uchovat hodnoty? aj oni potrebuju vyriesit problem dlhov a ja nevidim ziadne riesenie. Cina je uz zadlzena, pred 10 rokmi vzala bremeno spotreby na seba, teraz uz si to nebude moct dovolit.

       Odpověď
       • JankaS, záporné sadzby v kombinácii s len bezhotovostnými peniazmi poriešia to, že správcovia systému donútia dav použiť úspory buď na spotrebu, alebo „investovanie.“ Lebo ak bude mať niekto na účte 10.000 a koncom roka namiesto hoci smiešneho úroku mu z účtu ubudne 300, tak buď si niečo kúpi (telefón, auto, pozemok, čokoľvek), alebo ich dá na finančný trh s vidinou rýchleho zbohatnutia.
        Toto platí pre kapitalizmus, ak by sme konečne začali budovať spoločnosť, v ktorej bude vykorenené vykorisťovanie človeka človekom, tak také problémy, ako dosiahnuť zisk z úspor, odpadnú

        Odpověď
        • nie nevyriesia, zabezpecia len to, ze ludia nebudu mat uspory. Takze nasledujuca hyperinflacia im nic nezoberie. Lebo aj clovek sa moze zadlzit len pokial vie splacat. Potom to uz nema zmysel ani pre veritela. Vidno to u nas s mnozstvom ludi, ktori sa nezamestnaju, lebo by im aj tak exekutor vsetko vzal. Co s tym? co s mnozstvom firiem, ktore nezarobia nic alebo skoro nic, su zadlzene az po usi a beru si dalsie uvery, aby splatili stare dlhy?
         Problem uz je v tom, ze dlhy maju staty az nad hlavu, sice mozu manipulovat sadzbami a oddalovat den zuctovania, ale veritelmi su sukromne banky a tie nemozu fungovat, ze potom sa to zmaze a ideme znovu.

         Odpověď
         • Myslím, že se oba dva příliš zapouzdřujete v malém segmentu velké změny.
          Monetární stránka těchto procesůje důležitá, ale je jen jedním střípkem mozaiky. Padá , podle všeho , celé staré paradigma /nejen finančního systému/ a přechází se postupem per partes k novému paradigmatu. V něm hledat opravné,korekční, metody pro starý finanční systém nemá smysl. Vede to jen k dalši honičce za vlastním ocasem.
          Pokud má být nový monetární systém dlouhodobě funkční ,nemůže znát svaté relikvie toho starého = zisk,úrok,exekuce,nekryté peníze,kvantitativní uvolňování atd.
          Nový dům na podemletých a zkorodovaných základech sice mohu postavit, ale dlouho se z něj těšit nebudu.
          Jen provokace : jak nejlépe srazím celosvětovou spotřebu zdrojů per capita o řád? Zavedením měny striktně kryté měřitelnou hodnotou . A zlato je v této fázi ideální. Je limitované,vyzkoušené a také už rozmístěné podle předpokládaného nového uspořádání Světa. Definitiva ne, ale pro přechodný stav proč ne ?

          Odpověď
          • Boletus, presne tak. Nový finančný systém nemôže mať nič spoločné so starým – jedným slovom sa to volá úžera. Zlatý štandard by asi preklenul krátke obdobie chaosu, možno niekoľko mesiacov.
           Ako hovoria hrubé knihy, mnohým veciam nerozumieme nie preto, že náš rozum je slabý, ale preto, že nové pojmy nie sú v našom okruhu poznania.

           Odpověď
          • na jednej strane mas pravdu, na strane druhej stale mame kapitalizmus. Kedze ani v Rusku to nie je ine, neviem si dost dobre predstavit, ze bude fungovat system bez urokov. Ako sa rozlisi a podnieti, ze toto sa oplati stavat a tamto nie? kto zaplati tie straty, ked sa investuje do niecoho, co pri najlepsej voli sa ukaze nedostatocne? ved to bolo aj jednym zo slabych miest socializmu, na vsetko boli komisie, kym tie o niecom rozhodli, uz to bolo casto aj pase….a teraz nehovorim o postaveni elektrarne ci huti, ale o elektronike, obleceni apod.

           Odpověď
           • inak uz len na zaver, ohlasom zlata a basil III, vyzera to tak, ze skor chcu stiahnut cenu zlata dolu. https://snbchf.com/2019/04/weiner-basel-iii-gold-moon-report-2-apr/
            kedze zlato bude ako tier1 s narokom na kapital 0 vtedy, ak budu vlastnit papierove derivaty na short (alebo druha moznost je stiahnut tieto banky z koze, ked sa to vymrsti na druhu stranu:-)

            Odpověď
            • Pochybuji,že je na Světě režisér celé téhle vícekomponentní transformace , který to má nastudováno od A do Z .

  • Boletus 9.4.2019 o 0:09

   Už mnohokrát byl Lajčák probírán . Podle mne už delší dobu kádr nadnárodního globálního řízení jmenovaný sice na Slovensku, ale plnící úkoly vyššího řádu ,v nichž hraje vlast podružnou roli.
   Momentální nasazení jako moderátor Evropy na neokony ovládané Ukrajině ho staví značně vysoko. Vůbec bych ho nehodnotil jako slovenského exekutivce. Pokud se mu mise „Ukrajina“ podaří /vytěsnit vliv neokonů a dostat ji do řiditelného nemilitantního stavu pod vliv globalistů /,může z něj být významný nástroj nadnárodního řízení ještě méně vlastenecky motivovaný, než dosud.

   Zní to blbě , ale posuzovat ho tvrdošíjně v prvé řadě jako ministra zahraničí SR je omyl. Očekávat od Lajčáka totéž co o Lavrova nejde . Ne proto, že by tam byl nějaký výrazný profesionální odstup, ale proto že Lavrov je RUSKÝ ministr a Lajčák jen SLOVENSKÝ.

   Odpověď
   • Z dlhodobého pohľadu Lajčák robí pre Slovensko, len to nie je vidieť. Dospieť k tejto konštatácii nie je ľahké, ale pri dobrej vôli a hlavne vnútornej mravnosti sa k tomu dá dopátrať.

    Odpověď
    • Tondo, to je síce pekné keby to tak bolo ale čo z toho keď kôli nemu padá Smer a ľudia ho majú za najväčšieho podrazáka? Ja mu tiež neverím. Ak by sa nerozpútalo na poslednú chvíľu peklo s Marakéšom, naklusal by na stretnutie a potvrdil dohodu. Bojoval do poslednej chvíle jak drak, červený bol jak paprika … bránil sa zubami nechtami od prvej do poslednej chvíle na zahraničnom výbore. Ak robí pre Slovensko a nie je to vidieť, je to tiež chyba. Tak ako obal predáva, ako reklama predáva, presne tak je rovnako dôležité aby sa osoba „vedela predať“ (v dobrom). Ak to nedokáže lebo hrá na 30 smerov a ani divá swiňa sa v ňom nevyzná, je to chyba. Pretože Smer sa bude čoskoro uchádzať o voličov. Faktom je, že Lajčák Smeru body nepridá. Otázka je, či robí pre Slovensko tak veľa, že to stojí za tú stratu hlasov. Ja len uporozňujem na riziká, nejdem sa hádať či Lajčák v skutočnosti pracuje na Slovensko či Soroša. Možno sa mýlimale tak to proste vyzerá.

     Odpověď
     • Niektoré kroky nie je možné dopredu povedať, pretože by to ohrozilo celú architektúru. Veľa krát o tom hovorí aj Pjakin, že keď dôjde na to čas, tak to povie sám. Ale naozaj, z otvorených a dostupných zdrojov je možné si vyskladať za koho kope Lajčák a ja som si to vyskladal tak, že kope pre Slovensko a nie len pre Slovensko, ale pre ciele, ktoré nás majú udržať pri živote.

      Odpověď
   • K tomuto názoru sa nedá nič iné, len pridať sa. Aj ja to cítim tak, že Lajčák je tam predovšetkým pre zahraničné účely RF. Bodaj by bola pravda aj to, že pracuje pre nás viac ako je viditeľné. No stále visí veľký otáznik nad tým, že je to minister v demisii.

    Odpověď
  • QuoVadis 9.4.2019 o 10:49

   Z webove stranky neopresse:
   https://www.neopresse.com/politik/soros-hack-top-10-der-manipulation/

   Z dopisu Georga Sorose Hillary Clinton:
   „Milá Hillary,
   V Albánii vznikla vážná situace, která potřebuje naléhavou pozornost na vyšších úrovních vlády USA. Možná víte, že opoziční demonstrace v Tiraně v pátek měla za následek smrt tří lidí a zničení majetku. Existují vážné obavy z dalších nepokojů spojených s protidemonstrací, které by ve středu uspořádala vládnoucí strana, a následnou událostí opozice o dva dny později, aby si pamětníci obětovali…“

   Soros pokračoval ve svém dopise, kdo by měl použít jako prostředník v těchto nepokojích: Carl Bildt, Martti Ahtisaari a Miroslav Lajcak. A Clinton to udělala přesně pro Sorose….

   Odpověď
 14. Americkí republikáni z Trumpovho tábora požadujú tresty pre klamárov aféry “Russiagate”
  Portál iarex prináša informáciu o tom, že americký Kongresman Devin Nunes, člen Snemovne reprezentantov USA, požaduje, aby sa začalo trestné stíhanie proti klamárom z radov Demokratickej strany, ktorí klamali v otázke zasahovania ruského vplyvu do amerických volieb a obviňovali amerického prezidenta Donalda Trumpa zo spolupráce s Ruskom
  https://www.hlavnespravy.sk/americki-republikani-z-trumpovho-tabora-pozaduju-tresty-pre-klamarov-afery-russiagate/1722627

  Odpověď
 15. Teraz v rade Europy Nemecko,Finsko, a Holandsko dali navrh na hlasovanie o tom aby z Ruska boli vziate sankcie a Rusko sa vratilo do rady Europy-je tam toho viac okrem ineho ze sa Nemci nie velmi pekne osopili na Ukrajincov -https://www.youtube.com/watch?v=kSEXgds2k-w

  Odpověď
  • lepsie povedane Nemci sprosto vynadali Ukrajincom

   Odpověď
 16. Irán chce zaradiť medzi teroristické organizácie jednotky USA na Blízkom východe
  Iránsky minister zahraničných vecí Mohammad Džavád Zaríf vyzval v pondelok na zaradenie Centrálneho velenia americkej armády (CENTCOM) na iránsky zoznam teroristických organizácií.
  Urobil tak v reakcii na predchádzajúce vyhlásenie amerického prezidenta Donalda Trumpa, podľa ktorého USA zaradili elitné iránske Revolučné gardy na svoj zoznam „zahraničných teroristických organizácií“. Informovala o tom agentúra AP.
  Svoju výzvu zaslal Zaríf podľa iránskej štátnej agentúry IRNA formou listu iránskemu prezidentovi Hasanovi Rúhánímu.
  Pod Centrálne velenie americkej armády (CENTCOM) spadajú jednotky USA rozmiestnené v oblasti Blízkeho východu, Egypta a Afganistanu.
  https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/508299-iran-chce-zaradit-medzi-teroristicke-organizacie-jednotky-usa-na-blizkom-vychode/

  Odpověď
  • Roztomilé kočkování a hra na zavilé nepřátele.

   Odpověď
   • JJ, a mezitím Syrie pronajala Iránu přístav v Latakii.

    Odpověď
 17. Tlačovka Putina s Erdoganom
  https://russian.rt.com/world/article/619422-putin-erdogan-press-konferenciya

  Odpověď
 18. Haftarova armada premistuje mobilni raketovy komplex „Kvadrat“ do Tripolisu, pise v pondeli „Rossijskaja Gaseta“, protoze protivnik vlastni lehka bojova letadla typu L-39 z ceskoslovenske vyroby i G-2 Galeb jugoslavske vyroby.
  Kvadrat 2K12, sovetske vyroby – exportni verze s omezenymi bojovymi moznostmi, dodavana do arabskych zemi v 70-tych letech, (NATEM pojmenovana SA-6 Gainful), bude proti temto letadlum dostacujici.
  https://de.sputniknews.com/politik/20190408324627151-haftar-armee-fla-raketenkomplexe-verlegung/

  Odpověď
  • Vaše údaje jsou zřejmě nepřesné. Na letišti v Tripolisu, příp. na dalších letištích, jsou také letadla MIG-21,23,25, Mirage F1. SU-22, dopravní letadla a vrtulníky.

   https://cs.wikipedia.org/wiki/Libyjsk%C3%A9_letectvo

   Odpověď
   • Pise Rossijskaja Gaseta.
    V podstate je clanek o tom, ze je rozmistovan raketovy destnik.
    Jak ucinny je sovetsky Kvadrat nemohu posoudit, nejsem znalec vojenskych zbrani.

    Odpověď
    • je dostatočne účinný ….

     Odpověď
    • Časostroj 10.4.2019 o 10:16

     Je to systém maleho dosahu na pásoch, niečo ako mobilná Neva. V roku 2003 úspešne zostrelila Poliaka nad Baltom na Su-22, ak sa nemýlim.

     Odpověď
 19. priprava na farebnu revoluciu v Libanone
  https://www.zerohedge.com/news/2019-04-07/secret-document-reveals-plans-civil-war-lebanon-israeli-false-flags-invasion

  aj keby ten plan nebol ukazany predstavitelom Libanonu, chovanie Pompea na veceri ukazuje, kam sa to cele zenie…fakt sa musia odpisovat, tolko vojenskych uloh naraz by nikto ani len nespomenul ako ciel, to musi byt ciste sialenstvo

  Odpověď
  • myslím si, že farby sa už minuli ! :-)

   Odpověď
 20. Na čt 24 :haftar velí odpadlicke a samozvane armádě ;-)

  Odpověď
  • „Generál se staví do pozice vůdce obnovujícího pořádek a zachraňujícího sekulární charakter státu, podobně jako v Egyptě prezident Abdal Fattáh Sísí.
   „Na nepřátele lze aplikovat jen vojenská řešení. Na Islámský stát, al-Káidu nebo extremisty, jako je Muslimské bratrstvo. To jsou nepřátelé, se kterými nelze vést dialog. S nimi nelze jednat jinak než zbraněmi,“ prohlásil.
   https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/libyi-dobyva-prorusky-general-ktereho-kaddafi-nenavidel-jako/r~f137969a59ed11e998d70cc47ab5f122/

   Tak to by měla česká armáda začít bojovat, stejně jako v Afghánistánu, po boku maršála Halfara, proti teroristům z Islámského státu, al-Káidy, apod. v Lýbii… Pozoruhodné…

   Odpověď
   • Oprava: …maršála Haftara,…

    Odpověď
   • Pritvrzuje se… ať je řídí kdo chce, tihle nejsou liberální kňouralove ….

    Odpověď
 21. Zachar Prilepin v relacii Pravo vediet-https://www.youtube.com/watch?v=C6q3VzrZF4U

  Odpověď
  • Donbasu ma hlboko v… kto bude na Ukrajine prezidentom

   Odpověď
  • Tyhle odkazy z poslední doby patří všechny do rubriky Video. Hlavní diskuse by měla být vyhrazena opravdu důležitým zprávám. Berte to, bibi, jako konstruktivní kritiku. :)

   Odpověď
   • …lidi jsou lidi .. a nemůžou dělat víc, než čeho jsou schopni (Jan Werich)

    Odpověď
    • Tak Jana werich by som veľmi nedával ako príklad.

     Odpověď
 22. Zachar Prilepin v relacii Pravo vediet-https://www.youtube.com/watch?v=C6q3VzrZF4U

  Odpověď
 23. Kedmi ak by nebolo Stalina nebol by Norinbersky proces,bol to Stalin ktory donutil svojich spojencov aby vobec Norinbersky proces bol-https://www.youtube.com/watch?v=ifjrfNf8qHI

  Odpověď
 24. Maria Zacharova ako vzdy vyborne,https://www.youtube.com/watch?v=wHKsMTps8IY

  Odpověď
 25. 4.april Netanjahu opat v Kremli -https://www.youtube.com/watch?v=Hgyv6gohZ8o

  Odpověď
  • mimo ine tam vravia ako sa speznazovci dostali k hrobu Izraelskeho vojaka,

   Odpověď
 26. Sergej Viktorovic ako vzdy uzasny – je to z roku 2017 ale plati stale – ak by sme boli taky mocni ,vybrali sme v USA prezidenta,v Nemecku dosadzujeme prezidentov po celom svete,ak by sme boli tak mocni,tak krajiny okolo Ruska by sa k Rusku spravali inac,vysporiadali by sme sa s Polskom s pribaltikov-ked sme si poradili s volbami v USA aky by bol problem poradit si s krajinami okolo Ruska? https://www.youtube.com/watch?v=GQBLnUWybXw

  Odpověď
  • Nesouhlasím, Sergej Viktorovič v žádném případě nebyl a není „úžasný“, tedy v pravém slova smyslu.

   Odpověď
   • nerozumiem ale nevadi

    Odpověď
    • V ruštine slovo užasný znamená hrozný,strašný

     Odpověď
     • a vies ze mi to napadlo ze to bude v tom slove ,tak uz teraz rozumiem no tak vyborny ,skvely

      Odpověď
      • ja som vazne posledna ktora by Lavrova chcela takto urazit-on je moja srdcovka

       Odpověď
       • Oracle 911 8.4.2019 o 15:11

        Došlo nám ako si to myslela.

        Odpověď
       • Jde o jazykovou diverzi.
        http://leva-net.webnode.cz/products/jazykova-diverze-aneb-pozor-na-uzasne-veci/
        – Ráno když lidé na mši jdou
        v úžasu státi zůstanou.
        Hrob jeden dutý nahoře,
        panna v umrlčí komoře
        a na každičké mohyle
        útržek z nové košile. –
        http://www.vodaksb.eu/diskuse-archiv-3/comment-page-6/#comment-52132

        Odpověď
        • Možno nastal čas dávať pozor na hlbší význam slov. Určite sa pokúsim zaviest si toto pravidlo do svojho života. Som rada,že sa o tom začalo diskutovať.
         Nebyť poznámky pod Bibinym príspevkom ani by ma to nenapadlo.A určite je to dôležitá vec

         Odpověď
        • Mimo téma: Hox mohol by si prečistiť od tých sračiek v príspevkovníku, ktoré tam dal nejaký robot (človek alebo softvér?)?
         http://leva-net.webnode.cz/products/jazykova-diverze-aneb-pozor-na-uzasne-veci/

         Dík.

         Odpověď
       • Bibiano, právě proto jsem Vás upozornil. Zde i na Sputniku odvádíte dobrou práci, ale také je potřeba se vzdělávat, bez základů to prostě nejde. Nestačí to jen dobře myslet, musí se to také dobře napsat. Znáte to: cesta do pekel je dlážděna dobrými úmysly.

        Odpověď
      • Putinovec 8.4.2019 o 23:16

       Ve staré české literatuře slovo úžasný znamená stav,kdy je člověk hrůzou bez sebe.Stál v hrůzném úžasu a krve by se v něm nedořezal….

       Odpověď
     • el-sabí 8.4.2019 o 16:09

      slovo úžasný používa p-rezident Kiska

      Odpověď
     • Zdislava 8.4.2019 o 16:35

      Trošičku těmi významy zamíchám – tu sochu Františka Bílka miluju a v žádném případě to není hrůza, ale nekonečný údiv:

      https://www.youtube.com/watch?v=cJgnK9KAbPg

      Odpověď
   • Krátky slovník slovenského jazyka
    úžasný príd. m.
    1. vzbudzujúci úžas, ohromujúci: ú. výjav;
    ú. výkrik strašný
    2. expr. veľmi veľký, nesmierny: ú. strach, ú-á rýchlosť, ú-é tempo rozvoja
    3. expr. znamenitý, vynikajúci, výborný: ú. človek, ú-é jedlo;

    Odpověď
    • Zabudla som k tomu dodať toto:
     Bibi to napísala správne. Neviem, prečo je k tomu potrebné pliesť ruštinu, keď to písala po slovensky. V slovanských jazykoch sa stáva, že to isté slovo (alebo rovnako znejúce) má opačný význam. Ako príklad by som uviedla slovo páchnuť a voniať.

     Odpověď
     • RP – preto, lebo, ako pise trikl vyssie… treba si precitat ten linkovany clanok
      Jde o jazykovou diverzi.
      http://leva-net.webnode.cz/products/jazykova-diverze-aneb-pozor-na-uzasne-veci/
      my, co sme tu dlhsie uz to neriesime, lebo si (vacsinou) davame pozor na zvolene slova, ale novsi navstevnici to chapu ako zbytocne slovickarenie … lenze tu ide o povodnu energetiku konkretnych dnes prekrutenych slov

      Odpověď
     • i páchnout a vonět je zvláštní, chápal bych posun významu, ale úplně opačný význam páchne také diverzí.

      Odpověď
     • Oracle 911 8.4.2019 o 18:18

      Dodávam, že „ja snáď žasnem“ má dosť negatívnu anotáciu…

      Odpověď
 27. V Moskve začali rokovania Putina s Erdoganom
  https://russian.rt.com/world/news/619317-moskva-peregovory-putin-erdogan

  Odpověď
  • Erdogan a Netanjahu chodia do Kremla jak na husle

   Odpověď
 28. V tomto videu J. Kedmi, ktorého stojí za to sledovať, v čase cca 3:00 rozpráva o úlohe Vatikánu v evakuácii nacistov, esesákov a nacistických kolaborantov (Pobaltie, Banderovci, Ustaši) na konci vojny cez Chorvátsko a Terst a Severné Taliansko do Kanady, Argentíny a Čile.
  https://www.youtube.com/watch?v=08-tfyzb_f0

  Zarezonovalo mi to s tým, čo hovoril v posledných „Otázkach-odpovediach“ Pjakin o úlohe Tisa v povojnovej histórii Juhoslávie. Že to bol práve on, kto vytvoril základy pre jej neskorí rozpad. A v inom ruskom dokumente o vyhladzovacom tábore Jasenovac som počul, že vraj Tiso po vojne zabránil – po dohode s vatikánskym legátom – nielen poriadnemu vyšetreniu a medializácii zločinov kolaborantov v Juhoške, potrestaniu tých, ktorí nestihli utiecť, ale aj zriadeniu memoriálneho komplexu na území tohto vyhladzovacieho tábora.

  Odpověď
  • Pardon, preklep! OPRAVA – samozrejme myslím TITA, Josipa Broz TITA.

   Odpověď
  • akurat ho teraz sledujem

   Odpověď
  • To fakt chceš veriť židovi / mossadu?

   *Ľsťou a klamom* nevadí keď treba opľuť Tisa…

   Odpověď
   • a kde tam vravi o Tisovi?

    Odpověď
   • Dvojitý zásah mimo terč.

    Odpověď
   • el-sabí 8.4.2019 o 13:44

    hammer,
    teraz Ťa Nikita dobehol …..

    Odpověď
    • nuž … nepochopili, nevadí

     Odpověď
     • Ale pochopili.

      Odpověď
  • Nikita, k tomu pamätníku Jasenovac: https://www.spomenikdatabase.org/jasenovec
   (s Pjakinom vo veci hodnotenia Tita súhlasím… hoci, bol by som veľmi rád, ak by sa mi tento názor niekto pokúsil vyvrátiť).

   Odpověď
  • len dodam nielen Kedmiho aspon ja by som tiez odporucla sledovat ale napr aj Dmitry Abzalova ,Sergeja Micheeva,a je ich tam viac

   Odpověď
   • Kedmi plní úlohy, ktoré mu boli zverené klanovo-korporatívnou skupinou, ktorá ho zastrešuje. Kedmimu nejde o Rusko ako také, ale o Rusko ako prostriedok prežitia a dosiahnutia cieľov danej skupiny. A ak sa nemýlim aj o prežitie Izraela.

    Odpověď
   • el-sabí 8.4.2019 o 16:15

    Kedmi bol jeden z mnohých ,ktorí mal organizovať vysťahovávanie “ sovietskych židov “ do Izraela .
    A následne bude organizovať sťahovanie “ sovietskych židov “ z Izraela do Ruska .
    “ sovietskych židov “ do Ruska ,ktorý sú už preformátovaní liberalizmom.

    Odpověď
    • Vyznat se v jednotlivých figurách representujících izraelské mocenské skupiny není jednoduché . To není členění na podpindosy,globálščiky a patrioty, ale daleko pestřejší spektrum. Ostatně – jako celý Izrael a jeho jednotlivé klanové diaspory po Světě. To platí i o Kedmim. Zatím se jeví jako ostrý odpůtce militantních jestřábů , kteří zemi vedou, ať už vědomě nebo nevedomě na jatka. To samozřejmě navozuje trochu naivní představu, že je to příslušník „vyvolených“, který prohlédl. Ale rozhodně patří k figurám, které budou schopné jednání. Pokud budou mít čas…

     Odpověď
    • koloděj 8.4.2019 o 19:33

     náčelník cestovky SioTour ?

     Odpověď
     • Kedmi – Sio Tour
      B.Nemcov /+/ – Sľubotechna
      Čubajs -genetický odpad Ruska
      D.Medveďev – dima Ajfon,Ajfončik
      Surkov – kremeľská krysa
      koloděj ,
      prispel si prezývkou Kedmiho, k prezývkam ostatných partňjorov v ruskon nete -diskusiách

      Odpověď
 29. aky rozdiel medzi Porosenkom a Zenenskym ohladom Donbasu ziadny jeden ho bombarduuje druhy krasne posielal peniaze ATO-co sa bude diat na Ukrajine ked obidvaja prast jak uhod?

  Odpověď
  • Bibi – Zelensky je človekom Kolomojského, ktorý podporoval likvidáciu Donbasu, po čase sa stal „klanovým“ nepriateľom Porošenka, ktorý zabezpečil zoštátnenie banky Kolomojského. Teraz ide v skutočnosti o mocenský súboj medzi Kolomojským a Porošenkom – a vyhrá ten, koho vyberie USA.

   Odpověď
   • spekuluje sa ale aj o tom, ze ak USA presadia Porosenka a ten opat zlyha (akoze urcite) v „reformach“, este viac to znizi image USA u ludi….a aj ked Amici sa tym velmi nezatazuju, predsa je tam urcite este par vysoko postavenych ludi, ktori vidia dalej, nez len na koniec nosa a su si vedomi, ze coskoro mozu skoncit ako ZSSR aj tym, ze im proste ludia prestanu verit a potom uz sa prejavi aj hmotny nosic….tak ako u ZSSR.

    Odpověď
 30. 08.04.2019 Italia – Milano
  Mezinárodní konference
  EVROPA DOBRÉHO SMYSLU – Národy zvedají hlavu.

  https://www.facebook.com/salviniofficial/videos/2440823879284673/

  Odpověď
  • Na HS svieti nadpis: Príde európska jar, ako voľakedy prišla Dubčekova Pražská jar?

   Celkom trefné, sama sa znenazdajky kde-tu vyskytne, tak ako sa nenápadne zrazu vyskytla v 68om u nás. A ľudia uveria, že to oni sami vyvolali. Veď kto iný?

   Odpověď
   • to je jedno -dolezite je urobit poriadky s EU ,ak uz nie je neskoro

    Odpověď
    • to je jedno??

     Odpověď
    • Nechcem to hodnotiť, ale si skôr zachovať pozorovateľský pohľad. Nakoniec, nevieme, aké poriadky budú urobené a čo príde potom.

     Odpověď
     • Jako starší ročník souhlasím. Tyhle kampaňovitá „jara“ vesměs nekončily dobře…

      Odpověď
      • Netreba byť ani starší ročník. Veď nám v priamom prenose prebieha „arabská jar“.

       Odpověď
    • el-sabí 8.4.2019 o 14:24

     bibi ,
     to nie je jedno .nepotrebujeme vnútiť ďalší rok 68

     Odpověď
    • Putinovec 8.4.2019 o 23:29

     Takové pořádky se za jásotu davů už v Evropě nejednou projevili.
     https://cs.wikipedia.org/wiki/Adolf_Hitler
     https://cs.wikipedia.org/wiki/Napoleon_Bonaparte
     https://cs.wikipedia.org/wiki/Inkvizice
     Takže slovo jedno je v podstatě zločin v morálce.

     Odpověď
 31. Dislokace americké armády ve světě :
  https://www.dmdc.osd.mil/appj/dwp/dwp_reports.jsp

  Odpověď
 32. USA vyzvali Haftara na zastavenie bojov v Líbyi, Rusko blokovalo vyhlásenie v OSN
  Americký minister zahraničných vecí Mike Pompeo povedal, že USA sú „veľmi znepokojené bojmi v blízkosti Tripolisu“. Všetky zúčastnené strany sú podľa neho zodpovedné za urýchlenú deeskaláciu situácie, ako to 5. apríla zdôraznila Bezpečnostná rada OSN a ministri skupiny G7.
  https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/508175-situacia-v-libyi-sa-vyhrocuje-osn-ziada-humanitarne-primerie/

  Odpověď
  • Boletus 8.4.2019 o 8:20

   To, že Haftár má za zády nejen Rusko, ale i GP , je zřejmé . Náhlé prudké oživení jeho silového projevu by jinak nešlo vysvětlit . Ale pořád nevidím cílový stav v Libyi pro GP . Spíše je tam vidět velmi silné angažmá RF. Oba dva tandemisté zjevně s chutí likvidují proamerickou neokonskou agenturu na severu Afriky . Souvislost postupného přebírání vlivu nad „světem ropy “ z rukou tiskařů petrodolarů je asi nejrychlejší varianta euthanasie Pax Americana . Venezuela,Írán,Irák a teď Libye. “ Neni love , neni láska“. A vše zjevně souvisí s basilejským převratem jako pojistkou likvidace „petrodolarového“ finančního systému světa. Zajímavé a poučné : GP ho vytvořil / pro svůj nástroj řízení USA/ a GP ho také likviduje. Plná funkce řízení v plné parádě.

   Odpověď
   • Svět se usilovně připravuje na opuštění systému SWIFT
    https://topcor.ru/7545-soperniki-ssha-sami-gotovjatsja-k-otkljucheniju-ot-swift.html
    Myslím, že to souvisí. Mimochodem – někde tady (myslím, že tady) zaznělo, že od 1.4. má být ve zkušebním provozu (ale tedy plně funkční) spuštěn ruský (rusko-čínský ?) analog toho systému.

    Odpověď
   • „Ale pořád nevidím cílový stav v Libyi pro GP“
    podle mne ve střednědobém horizontu stabilita jako bariéra Afriky vůči EU (odložená realizace chalífátu), v krátkodobém zlomení vazu podpindosům přisátým na Libyjské zdroje a další demonstrace politické impotence USA, v dlouhodobém těžko říct, on GP moc nových dlouhodobých plánů asi nemá a stále záplatuje. S variantou že Libye padne předčasně a bude ji muset dávat zase do kupy podle mne moc nepočítal. Spadne do Ruského vlivu stejně jako jiné země které musí Rusko zachraňovat kvůli pokaženým plánům GP. Tudíž lze očekávat snaha všude naklást miny a nechat otevřená zadní vrátka pro budoucí potřeby.

    Odpověď
  • Z obavy o bezpečnost USA se rozhodly vyvést svá vojska z Libye. Prý zatím dočasně.
   https://www.vesti.ru/doc.html?id=3134827

   Odpověď
   • A v Sýrii se o svou bezpečnost nebojí? Nějak nevidím ten rozdíl, proč v Libii ten rychlý odsun a v Sýrii ne. Co my uniká?

    Odpověď
    • V Syrii ide zrejme aj o Izrael, ten sa vystahovat neda. V Lybii nie je dovod nechat sa zabijat, na boj stacia peniaze, politicky vplyv a zoldnieri.

     Odpověď
  • Boje v jižním Tripolisu si vyžádaly 11 mrtvých, uprchlo 2200 lidí
   https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/boje-v-jiznim-tripolisu-si-vyzadaly-11-mrtvych-uprchlo-2200-lidi/1742436

   Odpověď
 33. Africom stahuje „podpůrný americký kontingent „na obojzivelnych vozidlech z tripolisu ;-)italská „ropná „společnost a „konzultanti „osn též… Hm, hm…

  Odpověď
  • Oracle 911 8.4.2019 o 6:56

   Citát od Pjakina to vystihuje:
   http://www.vodaksb.eu/diskuse/comment-page-31/#comment-218811

   Odpověď
   • „Změň jméno a ten příběh bude o tobě.“
    Snad už každému musí být jasné, že EU je hanbinec (oslíčku otřes se, za službičku) a volby konkurz na …
    Třeba toto: https://www.youtube.com/watch?v=W_CUqP29AuI
    znají (u nás) snad všichni starší. Vede k zamyšlení, co je důležité v proměnách času a takových „drobností“ je kolem nás spousta. Všechno na nás mluví, pokud nejsme biorobot (viz. Martička).

    Odpověď
    • Velmi výstižné přísloví. Řadu úvah Pjakina lze aplikovat na situaci u nás, jen to chce „vůli“.

     Odpověď
 34. Tak jsem si kliknul na INFORMNAPALM.ORG
  a prohlidnul si tabulku umrti ruskych generalu od roku 1991….
  37 kousku…/hodne sebevrazdy???.ale dle fotek nevypadali jako psychicky nemocni….vypada to na peknou cistku..
  otazkou zustava ….QUI BONO“"“"

  Odpověď
 35. Srdečně zveme v úterý 9. dubna 2019 v 15 hod. na přednášku s tématem „Gustav Husák – životopis psalo 20. století“, přednáší PhDr. Lukáš Karnet. Přednáška se koná v Denní centrum Táborská, Táborská 171, Brno-Židenice. Přednáška je určena široké veřejnosti a VSTUP je ZDARMA.

  Symbol normalizace, převlékač kabátů, poskok Moskvy. Tak je často označován poslední komunistický prezident Gustav Husák. Takový pohled je ale velmi povrchní. Husák byl totiž složitá postava československé politiky a ve 30. letech byl na vysoké škole označován jako milý společník, který nezkazí žádnou legraci. Až později jej věznění v 50. letech úplně změnilo. Byl to muž, který politikou žil, ale zároveň musel manévrovat v mantinelech vyhrazených Moskvou, která ho bedlivě sledovala. Asi nejvíce jej charakterizuje věta, kterou řekl novému místopředsedovi federální vlády v prosinci 1989 Jánovi Čarnogurskému: „Nerobte procesy!“

  https://www.facebook.com/events/371575743569768/

  Odpověď
  • NicNezNula 7.4.2019 o 22:53

   Zajímavé. Jsem jeho „dítě“. Šel bych, ale Šalingrad je daleko. Bude prosím zvukový záznam?

   Odpověď
   • Hrdo sa hlásim k Husákovím deťom, ale veľmi málo o ňom viem, čo sa týka pôsobenia mimo oficiálnej tézy. Rovnako privítam záznam

    Odpověď
  • Trochu černého humoru https://www.youtube.com/watch?reload=9&v=AQ092rRTrfE

   Odpověď
 36. Putin dorazil ako velky SEF na ruskom aute do zavodu Mercedesu v Podmoskoví
  https://video.img.ria.ru/Out/Flv/20190404/2019_04_04_Putin2_mxcsr4v5.v41.mp4

  Odpověď
  • https://cz.sputniknews.com/video/201904049566439-putinuv-efektni-cin-v-tovarne-mercedesu-prijel-ruskym-autem-video/

   http://www.vodaksb.eu/diskuse/comment-page-30/#comment-217911

   Odpověď
 37. Líbyjské médiá hlásia urýchlenú evakuáciu amerického vojenského a civilného personálu z Tripolisu
  https://www.hlavnespravy.sk/libyjske-media-hlasia-urychlenu-evakuaciu-americkeho-vojenskeho-civilneho-personalu-tripolisu/1722090

  Odpověď
  • Oracle 911 7.4.2019 o 19:40

   Ak pravda, tak veci naberú celkom zaujímavý spád…

   Odpověď
   • preto som to napisala aby som vedla tvoj nazor,a aj ostatnych

    Odpověď
  • Libyjský maršál Haftar podnikl první nálet na Tripolis, OSN žádá příměří
   Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/libye-tripolis-marsal-chalifa-haftar-osn-primeri.A190407_164559_zahranicni_rko

   Odpověď
   • Par dni zpátky byl generál ?

    Odpověď
    • NicNezNula 7.4.2019 o 20:37

     Třeba byl povýšen telefonicky (event. přes globální projektor). Hlavně, aby už skončilo vypravování plaváčků.

     Odpověď
    • https://www.info.cz/svet/dobrodruzny-pribeh-kontrarevolucionare-ktery-chce-vladnout-libyi-a-moskva-mu-v-tom-pomaha-7251.html

     Odpověď
    • to je pointa textu ci je general,marsal,vojin ?

     Odpověď
   • Haftar má letectvo????

    Odpověď
    • Už nějakou dobu….

     https://www.eurasia24.cz/aktualne/item/2365-uspech-libyjske-narodni-armady-za-pomoci-letectva-vytlacila-islamisty-z-ropnych-pristavu-foto-video

     Odpověď
     • Díky, to mění tedy situaci…

      Odpověď
   • Putinovec 7.4.2019 o 21:03

    Ale,byla OSN tak rychlá pří prvním bombardování Libye?

    Odpověď
    • Osn vůbec rychlá nebyla, u kaddafiho bylo zřejmě času dost….

     Odpověď
  • Kratce z Süddeutsche k Libyji a Haftarovi:

   Obe strany tvrdi, ze se vzajemne letecky napadly.

   Ministri zahranici statu G-7 vyjadrili na svem setkani ve Francii sve „nejhlubsi obavy“, OSN rada bezpecnosti pozaduje zastavit „vsechny vojenske cinnosti“. I podporovatele Haftara na nej vyvijeji, prinejmensim retoricky, tlak. Egyptsky president Abdelfattah al-Sisi prohlasil, ze by mela mezinarodni spolecnost ucinit vse, aby zastavila eskalaci. Rusky vice ministr zahranicnich veci Michail Bogdanov rekl, ze chce Moskva v Libyji politicke reseni.

   OSN chce od 14. do  16. dubna uskutecnit ve vychodolibyjskem Ghadamesu narodni konferenci, ktera povede k dohode o podeleni moci v rozpolcene zemi a k volbam. OSN zmocnenec pro Libyji Ghassan Salamé trva dosud na tomto terminu.

   Komando US armady stahlo z Tripolisu svuj personal kvuli spatne bezpecnosti. A i OSN vyvedlo cast sveho personalu z Libyje.

   Vlada narodni umluvy Serraje se drzi v Tripolisu jen proto, ze se ji vice milic podvolilo, predevsim sily z mocneho a bohateho pristavniho mesta Misrata.

   Uspesnym utokem na Tripolis by se Haftar stale vice priblizil svemu cili privest celou zemi pod svoji kontrolu, zvlaste pak Centralni banku a Narodni ropnou spolecnost, a tim ty nejdulezitejsi hospodarske zdroje. Od zacatku roku ma jiz pod kontrolou strategicky dulezite oblasti na jihu zeme vcetne ropnych poli.
   https://www.sueddeutsche.de/politik/libyen-gefechte-bereits-in-vororten-von-tripolis-1.4399728

   Odpověď
   • Oracle 911 8.4.2019 o 0:34

    Ako som povedal, veci nabrali zaujímavý spád. :)

    Odpověď
 38. Premiér Afganistanu pozval Rusko aby pomohlo s rozhovormi medzi oficiálnym Kábulom a bojovníkmi radikálneho hnutia „Taliban“
  https://russian.rt.com/world/news/619123-rossiya-afganistan-peregovory

  Odpověď
  • Zdá se, že bude vymalováno.

   Odpověď
   • „1. března přišla zpráva o tom, že na jednu americkou základnu zaútočili bojovníci Tálibánu,
    a že přitom útoku padlo, nebylo raněných, ale padlo! 25 amerických vojáků. Zdálo by se, že jde prostě jen o další z takových útoků a popsali, jak probíhal. A jak to bylo dál? Až po dvou
    dnech se přišlo na to, když uplynulo už více než 40 hodin! Že ten boj tam stále ještě probíhá.
    Že ten boj o tu základnu stále probíhá! Skutečnost, že si prakticky za celé dva dny americké velení nebylo schopné poradit s útokem bojovníků na základnu, dokládá jak kvalitu amerických vojáků, tak i kvalitu velení amerických vojáků. Za tu dobu již bylo možné
    je obklíčit a rozprášit. Jenže to by muselo dojít k výsadku vojáků, kteří by museli bojovat!
    A to oni neumí. Oni šli do armády kvůli penězům, aby zabíjeli, ale umírat? To nikdo za ty peníze nehodlá. A velení si nedokázalo poradit ani jinak.

    Takže v tom Afghánistánu to vůbec není tak jednoduché, už dávno by odtamtud rádi utekli.
    Jenže utéct z Afghánistánu znamená nechat ho přejít do sféry ruského světa. Což znamená, že se Afghánistán plně přimkne k Rusku, protože oni již mají zkušenosti s přítomností Ruska. Už zde nefiguruje ta ideologická složka, která vyvolala válku místního obyvatelstva, neboť přestože byla podporována ze Západu, tak v ní tehdy bojovali i místní.“
    (Pjakin, 4.3.2019)

    Odpověď
 39. Slovensko
  Na Slovensku vyloučili možnost přítomnosti amerických vojáků v zemi

  Předseda slovenského parlamentu Andrej Danko prohlásil, že Bratislava hodlá trvat na vyškrtnutí ze smlouvy o slovensko-americké spolupráci bodů o rozmístění vojsk USA na území republiky. V neděli o tom informoval slovenský rozhlas.
  https://cz.sputniknews.com/slovensko/201904079581219-na-slovensku-vyloucili-moznost-pritomnosti-americkych-vojaku-v-zemi/

  Odpověď
 40. O telefonickém rozhovoru zvláštního zástupce prezidenta Ruské federace na Blízkém východě a v Africe, náměstka ministra zahraničních věcí Ruska Michail Bogdanov s velitelem Libyjské národní armády H.Haftarem

  „Zdůrazněna byla i potřeba konsolidace úsilí v boji proti terorismu a extremistické ideologii.“

  http://www.mid.ru/ru/foreign_policy/news/-/asset_publisher/cKNonkJE02Bw/content/id/3603131

  Odpověď
  • Jde do tuhého… ?

   https://cz.sputniknews.com/svet/201904079584039-jde-do-tuheho-usa-premistily-sve-jednotky-v-libyi-video/

   Odpověď
 41. Americania chcu lepsie vztahy s Rusmi?
  https://www.zerohedge.com/news/2019-04-06/war-russia-not-inevitable-keep-repeating (diskusie okolo Trumpa o uznani Krymu)

  Odpověď
 42. Spojené štáty dočasne stiahli vojenský kontingent z Líbye
  https://russian.rt.com/world/news/619076-ssha-kontingent-liviya

  Odpověď
 43. Brit, ktorý bol vystavený účinkom novičku, žiada o stretnutie s Putinom
  https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/508134-brit-ktory-bol-vystaveny-ucinkom-novicku-ziada-o-stretnutie-s-putinom/

  Odpověď
 44. Dámi a páni,nedávno sme spomínali nový videoklip od kapely Rammstein s názvom Deutschland….už ho teda vzhliadol aj pan VK s Aeronet….a tu mame vysledok :) https://aeronet.cz/news/deutschland-saracenska-cerna-kralovna-nemecka-prichazi-vyhubit-bilou-rasu-zeny-prestanou-rodit-deti-a-budou-misto-nich-chovat-psy-kralovna-sezere-hlavu-bileho-bojovnika-a-zustanou-jen-bili-otroci/

  Odpověď
  • Asi cital nase komtare tu.

   Odpověď
   • Tradiční Aeronet a jeho „Křížová výprava“ proti všem, kteří se nespokojí s mainstreamovou insterpretací světa kolem.

    Odpověď
    • Dal jsem si práci a projel „analýzu“ skladby a klipu Deutschlandod od pana VK. Nese jasné znaky fabrikátu vytvořeného a dodaného do AE News. Ani náznak vlastního názoru a kritického myšlení. Skladba a klip je podle „analýzy “ z této osvícené hlavy průzračně jasný od první do poslední minuty. Až mě napadlo, zda tvůrci skladby a klipu se přímo nepropojili
     s Aeronetem /ha ha ha / za účelem správného výkladu své práce.

     Odpověď
  • Aber NEIN https://rutube.ru/video/161a382805a3e6fe668e628570d15d8e/?ref=search Rozjásaný youtuber KOVY dostane za přímluvu Pirátu řád od prezidenta republiky..Holt to chce JEN pozorovat https://rutube.ru/video/38f61076968dc358d62ef650eb353c71/

   Odpověď
  • QuoVadis 7.4.2019 o 12:46

   Mozna zajimave, ze zakladatele kapely Rammstein – Richard Kruspe a Till Lindemann – pochazeji z byvale NDR – ze Schwerinu.
   Jak rika i Pjakin, mezi obyvateli byvale NDR a NSR je jeste velky rozdil… a to nejen ve vysi platu nebo duchodu, jak Rammstein ukazuje.

   Odpověď
   • Zdá se , že ten rozdíl není jen v platech a důchodech , ale také v historii a to velmi dávné . Jinak souhlas. Východ Německa projevuje jako jeho jediná část známky známky života , zbytek upadá do katatonického stavu a představa demonstrujícího Bavoráka v lederhoznách je přímo bizarní…

    Odpověď
    • QuoVadis 7.4.2019 o 16:59

     I kdyz to zni paradoxne, obcane byvale NDR by nekdy mohli jeste litovat, ze je NSR „spolkla“.

     Odpověď
     • Putinovec 7.4.2019 o 17:38

      Myslím že už dlouho litují.

      Odpověď
    • Jiný kulturní i jiný prapůvodní genetický kód.

     Odpověď
    • Hitler, jako stoupenec hörbigerovskeho učení vecneho ledu dokonce planoval elitní mrazuvzdorne jednotky ss v krátkých lederhosen… h.pickering, rozhovory u kulatého stolu…

     Odpověď
     • Dobre,že si upozornil na toho pána Horbigera…je to naozaj zaujímavé čítanie …

      Odpověď
  • Nedělní intermezzo v sérii špíny proti SPD? :P

   Odpověď
   • Je asi načase přestat číst výblitky pana vedoucího kolotoče a ukončit tak zvyšování návštěvnosti tomuto ser_veru :-o
    Dost bylo jeho bulvárního “ Víme první ! “ a podobného vytahování a předvádění se.

    Odpověď
 45. Nejvyšší vůdce Íránu vyzývá Irák, aby zajistil stažení amerických vojsk co nejdříve
  Nejvyšší vůdce Íránu Alí Chameneí vyzval během setkání svého iráckého kolegu, aby Bagdád co nejdříve zajistil odchod amerických vojsk. Je to uvedeno na jeho oficiálních stránkách.
  „Musíte se ujistit, že Američané stáhnou své vojáky z Iráku co nejdříve, protože jejich odchod bude více obtížnější, když bude jejich vojenská přítomnost v zemi dlouhodobá,“ uvedl Chameneí.
  https://cz.sputniknews.com/svet/201904069579175-nejvyssi-vudce-iranu-vyzyva-irak-aby-zajistil-stazeni-americkych-vojsk-co-nejdrive/

  Odpověď
 46. Pápež: Dôvodom, prečo je na svete tak veľa vojen, je, že bohatá Európa a Amerika predávajú zbrane
  „Bez dodávok zbraní by v Sýrii, Jemene a Afganistane neboli nijaké vojny. Krajina, ktorá vyrába a predáva zbrane, má na svedomí smrť každého dieťaťa a zničenie každej jednej rodiny. Sme to my, kto to môže zmeniť,“ vyhlásil pápež František.
  https://www.parlamentnelisty.sk/arena/monitor/Papez-Dovodom-preco-je-na-svete-tak-vela-vojen-je-ze-bohata-Europa-a-Amerika-predavaju-zbrane-311704

  Odpověď
  • QuoVadis 7.4.2019 o 11:44

   …hmmm. Bank of Vatican s tim nema ale vubec nic spolecneho….Proc byl asi „predcasne odsunut do duchodu“ nemecky papez Benedikt, ktery byl proti homo-snatkum, proti genovym technologiim a mimochodem se zacal „prilis stourat“ v obchodech Bank of Vatikan ?

   Odpověď
 47. NATO zničí samo sebe
  V Nizozemsku stíhačka F-16 vystřelila a zasáhla sama sebe
  https://cz.sputniknews.com/svet/201904069577409-v-nizozemsku-stihacka-f-16-vystrelila-a-zasahla-sama-sebe-/

  Odpověď
 48. Stalo se téměř neuvěřitelné! :)

  Medvěděv prohlásil o osobní zodpovědnosti ministrů za národní projekty. Více – premiéři a ministry budou nést osobní zodpovědnost za realizaci národních projektů.
  Efektivita práce gubernátorů bude hodnocena podle seznamu, schválenému prezidiem Státní rady, poznamenal Medvěděv.
  «Dnes vytváříme personální indikátory pro více-premiéry a ministry, aby před očima měli srozumitelný seznam toho, za co oni odpovídají. To jest, nejen za rozvoj toho, či onoho odvětví jako celku, ale i konkrétní čísla, kterých musí dosáhnout. To je OSOBNÍ ZODPOVĚDNOST na každé úrovní“,- prohlásil premiér.

  Подробнее на РБК:
  https://www.rbc.ru/economics/06/04/2019/5ca86e0d9a79476f2890a5e1

  Hádám, že v prostředí vládních úředníků a jejich podřízených nastala panika. Vznik instrumentu k výměně nekvalitních podpindosnických kádrů na kvalitní a vlastenecké je ohlášen. Buď pracuješ na blaho vlasti nebo jdeš…, třeba i do chládku. :)

  Odpověď
  • Niečo z podobného súdka ohlásil Pellegrini včera:
   http://www.vodaksb.eu/diskuse/comment-page-30/#comment-218352

   Odpověď
   • Oracle 911 6.4.2019 o 22:39

    GP spustil proces, ktorý síce prejavuje všade trochu inak ale podstata je rovnaká.
    Otázka je, že ako to pre GP skončí.

    Odpověď
    • Pakliže to spustil GP, tak ve svých predictive/rozhodovacích mechanismech bude mít definovaný cíl. Anebo ta poznámka je myšlena tak, že GP už neřídí a jen tak se veze …?

     Odpověď
     • Oracle 911 7.4.2019 o 0:23

      Chcem tým povedať, že veci môžu vymknúť kontrole GP.

      Odpověď
   • .. a chudera Tlodova, co nepochopila sa na tom bavi…

    Odpověď
  • el-sabí 6.4.2019 o 22:10

   Майские указы Путина в нынешнем контексте понимаются совсем иначе. Россия убегает от нефтяной модели экономики всеми способами. Включая политические реформы и смену элит.
   http://www.iarex.ru/articles/65626.html
   …..politické reformy a zmenu elít .
   Krátky preklad tohto článku previedol nick Boletus

   Odpověď
  • Myslim, ze bureakratum /aparatcnikum dnes moc chutnat nebude a dobre vysledky se za par let dostavi ….

   Odpověď
  • Reakce na zatčení bývalého ministra Michaila Abyzova (viz Pjakin 1.4.2019) ?

   Odpověď
  • QuoVadis 7.4.2019 o 12:27

   A za co ponese zodpovednost Medvedev a komu se bude zodpovidat, to neprozradil?

   Odpověď
   • Putinovi:-)) a urcite mu lepi:-)) ten bude riadne dupat ostatnym po hlavach, ciele sa musia plnit:-))

    Odpověď
 49. pro neruštináře jsem hodil přeložený výcuc z článku avizovaného kolegou kmetem Týká se zcela razantního posunu v likvidaci dolarového systému . Rubrika „Globální politika“ . Není to doslovný překlad, ale spíše přeložený výtah, takže prosím o tolerantní hodnocení. Ale je to krutě aktuální a
  a velmi důležitý vklad do mozaiky příštích měsíců. Řada otázek prostě zmizí.

  Odpověď
  • Mohl bys prosím rozvinouti úvahu ‚“Řada otázek prostě zmizí“ = zajímá mě to téma, tvůj vhled. Ď.

   Odpověď
   • Boletus 7.4.2019 o 0:07

    Pokud si přečteš buď originál nebo stručný přeložený výtah ,asi si odpovíš sám. Ta věta „řada otázek prostě zmizí“ je moje a je to závěr ,který mě po přečtení a přeložení napadl. Tak zásadní dopad bude podle mne akce Baruchovy BIS-banky na celé spektrum událostí mít.

    Odpověď
    • Pozeral som na TRIM Alfa čo je čisto finančný server, tam nie je ani ťuk o tomto. Ani v správach, ani v analýzach…

     Odpověď
     • Boletus 7.4.2019 o 8:04

      Potvrzuje v článku řečené.Globální krok minimální viditelnosti a maximálního a zejména dlouhodobého účinku.Žádný z velkých hráčů nepotřebuje publicitu, naopak.

      Odpověď
      • Oracle 911 7.4.2019 o 8:45

       Práve to som chcel povedať, lebo kto potrebuje malého človeka t.j. člena davu ako konkurenciu?
       Nikto lebo zlato v tomto prípade je kotva starého fin. systému, základ toho nového a uchovávateľ bohatstva.

       Odpověď
       • Základ toho nového – možná. Ale jen za předpokladu, že udrží moc na vyšších prioritách. Zlato má totiž cenu jen v podmínkách, že všichni okolo VĚŘÍ, že tu cenu má a i bude mít a bude prostřednictvím jeho držby možné ovlivnit osud svůj a svých dětí – zamlčeno, že na úkor těch druhých, jak jinak. Ale v reálu (když to trochu zjednoduším) – osobně jsem zlato nikdy k ničemu fakticky nepotřeboval ..

        Odpověď
        • potreboval si peniaze, hotovost alebo digitalnu, predchodcu zlata. Jeden problem totiz cela biblicka koncepcia ma, ludia sa vzdy nechaju nakoniec ovladnut chamtivostou (aj ked je otazkou po com, vacsinou je to peniaze a moc) a ta ich privedie casto k tomu, ze vlady minu viac ako mozu a to sa riesi hyperinflacious. Uz stari cinski cisari vydavali papierove potvrdenky (v podstate dnesne bankovky). Okrem toho, zlato nikdy neriesi problem uroku a urok tu bol aj pocas zlateho standardu (kedze kto by pozicial a riskoval zadarmo). Jedine ako sa dal urok zaplatit bolo dobytie noveho uzemia, takze porazeny nemohol uz platit urok svojim veritelom a tym padom sa dlh defacto zrusil alebo pouzitim vyspelejsej techniky ako v Britanii za obdobia pary. Ked ti ale dojdu tieto sposoby, zasa je zlato problematicke, lebo naozaj tvori kotvu, v dobrom aj v zlom. Mozno teraz bude pre nas pomocou, aby sme sa vymotali z tych dlhov, co su. Snad bez katastrov ludskych, ekonomickych, ci vojenskych

         Odpověď
         • el-sabí 7.4.2019 o 12:47

          JankaS,
          Už teraz je mladá generácia nebadane tlačená ,aby žila ,
          sociálne siete
          cestovanie / nemyslené len presúvanie lietadlami /
          zábava ,byť doslova dieťaťom do 30 rokov ,myslené ziť ako tínedžer do 30r.
          a mladej generácii bude propagované nebažiť za majetkami .
          plus virtuálna realita
          Im budú stačiť len peniaze na míňanie.
          To všetko v mene znižovania nadspotreby .

          Odpověď
          • ano, to je pravda. Vcera som sa stretla s dcerou svojej priatelky, vsetci su zrazu vegani. Veganska nahrada mlieka (spolu s mnozstvom ecok) je v poriadku, lebo ked beru kravam mladata, tak im z toho casto sibe (co je asi pravda). Veganska nahrada masa – soja, strukoviny, oriesky, semiacka.
           Na jednej strane tomu tlieskam, kedze naozaj by sa znizila spotreba masa a vsetkeho s tym spojeneho, na druhej strane mam z toho pocit, ze je to take klamstvo samemu sebe. A napriek KSB mam stale zatial pocit, ze maso dava vnutornu „silu“, nieco vdaka comu sme napr. neskoncili ako v Indii, aj ked mozno nie najlepsim sposobom

           Odpověď
           • Áno, americká sója s GMO je určite tá správna náhrada masa…

            Odpověď
            • Zadna soja neni spravna nahrada masa, ani ta „nejkvalitnejsi“… Soja dela z muzu zeny.

        • Zlato přesně odpovídá chápání hodnoty v davoelitárním systému . V Lidském systému nebude měřítkem hodnoty držba fyzického fetiše jak průkazu příslušnosti k vyšší elitářské vrstvě. Hodnotou bude držba a reprodukce moudrosti a schopnosti řídit vlastní komunitu k jejímu prospěchu . Jakési intelektuální perpetuum mobile . Ale to si ještě počkáme…

         Odpověď
        • Oracle 911 7.4.2019 o 12:22

         Iste zlato má zmysel len v nejakom ekonomickom systéme, ktorý čiastočne stojí aj na dôvere…

         Odpověď
 50. Správa „Prvá polosúkromná loď na Mesiac odfotila odvrátenú stranu“ – no prosím, a už „nadštátne riadenie“ zbiera kompromat na Číňanov (pozerali či tam ozaj pristáli).

  http://dsl.sk/article.php?article=22342

  Odpověď
  • Ta zidovska lod by mala kruzit okolo mesiaca a fotit jeho povrch?

   Odpověď
  • Ta lod se jmenuje hebrejsky Berešit, v prekladu „Zrozeni“ …..

   Odpověď
   • Je to prvé slovo Tóry („Na počiatku…“).
    Neviem či je to novinárska chyba alebo zámer, ale predvčerom bol Mesiac v nove, a zo Zeme neviditeľná strana Mesiaca bola osvetlená, kým privrátená časť Mesiaca je v tieni. Takže na tej fotke (s Mesiacom v tieni) môže byť nanajvýš privrátená (k Zemi) strana mesiaca, nie odvrátená.

    Odpověď
    • Ano, jardobe, je to tak, diky za upozorneni a opravu.

     Ten clanek byl prevzat pravdepodobne z tohoto zdroje:
     http://www.israelheute.com/Nachrichten/Artikel/tabid/179/nid/35031/Default.aspx
     a tam stoji doslova –
     Lod se jmenuje „Bereshit“ (Genesis), jmeno prvni knihy Tory (1. Buch Mose).

     Odpověď
     • NicNezNula 6.4.2019 o 22:57

      Tak nevím, která transkripce je lepší, zda #Beresheet nebo „Bere(shit)“. Vypadá to celé jako žertík.

      Odpověď
      • :) take jsem si toho vsimla …. hebrejsky je Berešit, vyslovnost stejna …..

       Odpověď
 51. Už leze pravda ven i na mainstreamových médiích. Program HAARP měl za cíl vytvořit zbraň hromadného ničení prostřednictvím manipulací s vnější atmosférou a schopnou destabilizovat zemědělský a ekologický systém kdekoliv na světě.

  Zdroj: https://eurozpravy.cz/veda-a-technika/technika/254086-neuveritelne-znicujici-zbran-dokaze-us-army-manipulovat-s-pocasim/

  Odpověď
  • ano, je to zname.
   Myslim, ze ty povodne a hurikany to nezklidnilo ale spise naopak.
   A jak se rika, kdo druhemu jamu kope sam do ni pada“

   Odpověď
   • Predpokladam, ze HARP byl zrusen jen proto, ze existuje dustojna nahrada.

    Odpověď
    • Oracle 911 6.4.2019 o 22:54

     Určite je náhrada ale nikto ju nepoužije, lebo to zabije tak túto civilizáciu ako aj biosféru.

     Odpověď
    • ked si vezmes, ze najviac to udrelo na americky kontinent, ja byt us farmarom, asi idem niekoho zahlusit:-)

     Odpověď
 52. Boeing po dvoch haváriách dočasne obmedzuje výrobu modelu 737 MAX
  https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/508093-boeing-po-dvoch-havariach-docasne-obmedzuje-vyrobu-modelu-737-max/

  Odpověď
 53. Saudi hrozia, že prestanú používať dolár pri obchode s ropou
  https://spravy.pravda.sk/ekonomika/clanok/508083-saudi-hrozia-ze-prestanu-pouzivat-dolar-pri-obchode-s-ropou/

  Odpověď
  • Samotní Saudi o ničom nerozhodujú.
   SA je kolónia City a Washingtonu.

   Odpověď
   • https://www.youtube.com/watch?v=rXiSafSqXAY
    a mozno sa este stale musia hrat na tu koloniu :)

    Odpověď
 54. QuoVadis 6.4.2019 o 15:20

  Napric jeste neuzavrenym jednanim o Brexitu jsou cestovni pasy v UK vydavany od 30. brezna bez udaje „European Community“ na titulni strance nahore.. A navic v jine barve… modre, jak bylo pro tuto kolonialni mocnost i drive zvykem:
  https://www.krone.at/1898423

  Odpověď
  • QuoVadis 6.4.2019 o 15:22

   Oprava..ty modre pasy se budou v UK vydavat az od konce letosniho roku podle toho clanku v Krone…

   Odpověď
  • V Británii začali vydávať nové pasy bez nápisu Európska únia
   Veľká Británia začala 30. marca vydávať pasy, ktoré na obale neobsahujú nápis Európska únia, a to i napriek tomu, že Británia z EÚ 29. marca nevystúpila, ako bolo pôvodne naplánované. Informovala o tom v piatok na svojom webovom portáli stanica BBC.
   „Prekvapilo ma, že zaviedli zmeny, hoci sme z EÚ ešte nevystúpili,“ povedala pre tlačovú agentúru Press Association (PA) Susan Hindleová Baroneová, ktorá svoj nový pas dostala v piatok.
   https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/508080-v-britanii-zacali-vydavat-nove-pasy-bez-napisu-europska-unia/

   Odpověď
 55. mozno sa opytam hlupo ale na ceskej verzii sputniku sa dozviem iba okliestene info ked idem na anglicku verziu je tam toho omnoho viac-je to zamer alebo je to iba lenivost ceskych spravcov stranky?

  Odpověď
  • Je nutné vychádzať z tézy, že akékoľvek mééédiá robia účelovo selektívnu pressTitúciu.
   Ďalšia vec: s peniazmi by problém nemal byť, môže byť s počtom pracovníkov.

   Odpověď
  • No rekl bych ze usili venovane jednotlivym jazykum je asi primo umerne poctu ctenatu. Navic o tom, ze je dulezita ekonomika, se da usoudit z toho, ze pred casem zrusili slovenskou mutaci (pokud si to s necim nepletu).

   Odpověď
  • míroslav 6.4.2019 o 19:16

   dle vyjadreni samotnych reporteru sputniku maji zpravodajstvi tvorit z vetsiny domaci zpravy…je dany dokonce jakysi procentualni pomer…predpokladam, ze je to tak na vsech mutacich….anglicka je hlavni, tak je tam tech info nejvic

   Odpověď
 56. Zpráva není z dneška omlouvám se pokud zde už byla stále zde tápu jak najít téma o čem se kde píše.
  ……….Dolar a zlato….
  BASEL-3: REVOLUCE, KTEROU SI NIKDO NEVŠIML
  Alexander Chaldea
  4. dubna 2019 (mizerný překlad Google)

  Nicméně „doporučení“ BCBN, která byla vydána 29. března 2019 s klapnutím pat, okamžitě přijala realizaci všech centrálních bank světa….Jeho podstata je jednoduchá. Svět zrušil systém monopolní dominance dolaru vytvořený v roce 1944 v Bretton Woods a reformoval v roce 1976 na Jamajce, kde bylo zlato uznáno za neplatné ekvivalentem světových peněz. Dolar se stal světovými penězi a zlato se stalo běžnou devizovou komoditou, jako je kov nebo cukr, obchodované na komoditních burzách v Londýně. Je pravda, že počasí zde určovaly pouze tři firmy z londýnského Pool, které patřily ještě méně majitelům, avšak dolar nebyl naplněn zlatem, ale olejem….. A teď „jen jednoduše“ se rozhodl zařadit zlato ne třetí, ale v první kategorii. A to znamená, že ji můžete odhadnout ne na 50, ale na 100% své hodnoty. To vede k přecenění rozvahy. A když se použije na Rusko, to znamená, že můžeme nyní klidně, ze všech legitimních důvodů, nalít do ekonomiky téměř 3 biliony rublů.

  https://1url.cz/rMVh5
  http://www.iarex.ru/articles/65626.html

  Odpověď
  • Oracle 911 6.4.2019 o 14:42

   Pred cca rokom som dopočul, že aj veľké Západné CB nakupujú vo veľkom fyzické zlato cca pred mesiacom a prinajmenšom pred 2 týždňami som dopočul, že 1.4. zlato bude bezrizikové aktívum=emancipuje sa ako US dlhopisy.
   A posledný fakt som spomenul v piatkovom článku.

   Odpověď
   • Ja ale mam pocit, ze to nebude take priamociare….pise sa ze haircut pre zlato podla basil iii sa zvysil z 50 ns 85%. Znamena to pre zlato plus alebo je to len ofajc a pise sa len jedna strana mince? Lebo haircut by mala byt poziadavka na vankus a ja som teda nepochopila, ci to znamena,ze potrebujes viac inych aktiv na to aby si mohol mat zlato alebo ako?

    Odpověď
    • Oracle 911 6.4.2019 o 21:14

     Ani nemôže to byť také priamočiare ako som to nechtiac naznačil.
     Ide totiž o to, že tie prebytočné US$ treba premeniť na ostatné aktíva nehovoriac s tým, že treba niečo čo umožňuje rýchlo previesť medzinárodné platby.
     To celé ale nič nemení na tom, že cez US$ a US dlhopisy sa odstrihávajú pindusi a proti tomu nevedia urobiť nič, lebo to GP pred rokmi to ošetril.

     Odpověď
     • to sme ale uz vedeli predtym, teraz ide o to, ci zlato naozaj predstavuje buducu hodnotu alebo je len lakadlo, na ktore sa navabi cast penazi a potom sa to zrusi, lebo sa zisti, ze je to tiez len komodita s ktorou sa da manipulovat. Mne islo hlavne o tie 3 bil. rublov, ak to nie je take priamociare, tak sa nemozu vyemitovat

      Odpověď
      • el-sabí 7.4.2019 o 10:24

       peniaze sú kryté zlatom a inými aktívami štátnej banky Československej.

       Odpověď
      • Oracle 911 7.4.2019 o 10:26

       Toto o zlate bola pravda do 1.4.2018, a to len za predpokladu, že niekto kupoval opcie bez doručenia a zlaté a strieborné ETF. Ale keď niekto kupoval posledné roky zlato a striebro, kupoval to hlavne kvôli tomu, že videl tie isté vzorce, ktoré predchádzali fin. resetom napr. Weimarské Nemecko, porevolučné Francúzsko atď. a vtedy drahé kovy celkom dobre poslúžili ako uchovávatelia bohatstva.

       Ďalšia vec je, že teraz medzinárodný obchod na prevedenie platieb potrebuje niečo, čo sa nedá volne tlačiť a zlato a na ňom založené čínske zlaté certifikáty tomu vyhovujú.
       A to vyhovuje presne plánom GP a presne to sa dialo pred Bretton-Woods a teraz otázka je, či to skončí rovnako. Ak to bude závisieť od nás a Ruska, tak nie.

       Odpověď
       • Mně se jeví tento manévr bazilejské BIS / ruky GP/jako dílčí cíl . Nějak musí ten na dolaru stojící Pax Americana definitivně „odstrojit“ a nezpůsobit riziko globálního
        finančního a následného politického tsunami . Při známém apetitu GP postupovat bezstrukturně, tedy co nejvíce skrytě, jeho krok učiněný přes historicky nejstabilnější a nejspolehlivější nástroj – Švýcarsko – odpovídá vážnosti a naléhavosti situace. Je to povalení kostky domina, které začne padat více směry. A to je typická práce globální moci : jeden tah- více cílů. Především uvolní zablokovanou situaci pro Trumpa,Putina i své nástroje v Evropě. Je tu konečně silný argument, proč se musí lídři setkávat a jednat. A po Muellerově kapitulační zprávě o vlivu Putina na odpis clintonoidů a „staré“ Ameriky je tu otevírající se prostor pro dialogy, trialogy, tetralogy atd.
        O to směšnější je huhlání liberastů- internacionálů z politického záhrobí o ruském nebezpečí a snahy ho z těchto arén vyloučit.
        To není projev nezřízeného optimizmu stárnoucího diskutéra, ale výsledek anylytické trojčlenky.

        Odpověď
        • Oracle 911 7.4.2019 o 12:13

         Neriadený optimizmus by bol, keby si povedal, že kvôli tomu sa automaticky presadí ruská koncepcia. Našťastie ty to nerobíš, lebo si uvedomuješ, že môže sa presadiť ten istý systém v bledomodrom, čo sme tu mali 40+ rokov.
         To znamená, že musíme teraz zatlačiť a šíriť tie informácie, ktoré zabránia tomu aby sa zopakovala situácia v 1944/1971.

         Odpověď
      • el-sabí 7.4.2019 o 11:35

       Je možné tvoriť budúcnosť dnešnými inštrumentami riadenia / myslené aj na finanćny sektor / ?
       Otázka je ,či globálne sily do budúcnosti potrebujú medzinárodný obchod v dnešných objemoch.to znamená prevážať obrovské množstvo výrobkov-budúci odpad po Planéte .
       Ak nie ,koľko “ papierovej hotovosti „- nekrytej hotovosti , nebude treba ? to je len malý čriepok na znižovanie množstva nepotrebnej papierovej hotovosti.
       Ak má pravdu profesor Staněk , približne vytvorenie 6. hospodárskych blokov na Planéte do roku 2054 ,
       - každý blok bude mať vlastnú valutu
       - každý z blokov bude mať približne rovnakú zdrojovú stabilitu
       // to nebude životná úroveň USA / aj kolektívny Západ / ,ale USA sa spotrebou budú
       približovať iným regiónom Planéty //
       - vzájomne zúčtovanie medzi 6mi blokmi budú prevádzať sily ,ktoré bloky vytvorili
       - jednotlivé bloky by mali byť sebestačné v uspokojovaní potrieb obyvateľstva
       Je potom možné rozmýšľať iba o nejakých lakadlách ohľadom zlata ? navyše aj tu v diskusii bola debata o energovariantoch .

       Odpověď
       • Oracle 911 7.4.2019 o 12:20

        Energoinvarianta nie je zlá vec, ale skôr hodí na emitovanie vlastných peňazí a reguláciu zahraničného obchodu a nie na samotný obchod, hoci to nie je neriešiteľný problém len o tom treba aspoň 1 systém, ktorý vyvažuje veci.

        Čo sa týka zón, pán Staněk je síce inteligentný človek ale nechtiac podporuje to, čo chce GP…

        Odpověď
        • el-sabí 7.4.2019 o 12:51

         Oracle,
         obľadom Staněka zčasti súhlasím.
         Sám sa nedávno vyjadril ,že veľa času sa nachádza v zahraničí .
         Tak už aj preto by sme mali sledovať trendy ,ktoré ohlasuje Staněk .

         Odpověď
         • to je otázka. Jde o to jestli má informace o aktuálních trendech, nebo má dvacet let v hlavě neměnně zafixované cíle GP.

          Odpověď
          • el-sabí 7.4.2019 o 14:06

           Prof.Staněk bol poradca Mečiara.
           V rokoch 90. Mečiar rozprával o Slovensku ako o druhom Švajčiarsku.
           Pre mňa úplne nová info bola prednedávnom od Mečiara , Švajčiarsko malo záujem vybudovať finančný sektor na Slovensku v rokoch 90. Podobné finančné centrum na Slovensku ako vo Švajčiarsku / ak som správne pochopil/
           Mečiar / Staněk / – švajčiarske bankovníctvo – glavňuki

           Odpověď
        • „Čo sa týka zón, pán Staněk je síce inteligentný človek ale nechtiac podporuje to, čo chce GP…“

         taky mi už několikrát připadalo, že to bere jako hotovou věc.

         Odpověď
       • v objemoch asi nie, je urcite pravda, ze dovazat nase jogurty do Spanielska a ich k nam je na hlavu. Na druhej strane podla Palesa, jupiterska konstalacia (a teda globalizacia ako jeden z jej prejavov) by mala vydrzat do 2061. Mne globalizacia prinasa skor naozaj ine veci, ktore u nas nikdy neboli, kedze neboli zivotne dolezite, ale v nasich sirkach to nebolo a pestrost. Koreniny, ovocie, stravovanie, ale aj iny sposob uvazovania. Jednotlive bloky vedu k tomu, ze na jednej strane sa rozvija tvorivost (kedze nieco nemas), na druhej strane uzatvara sferu, kedze s tym inym sa nestretavas. Problem vidim, ze zasa bduu ludia snivat o tom, co maju ti druhi.
        Ja by som bola rada, keby sa kapitalizmus v nasich sirkach skor historicky znemoznil a ani nase deti by neziadali a nesnivali o tom, ze sa dostanu za hranicu a kupia si tam dzinsy alebo fotak.
        S energovariantami mas rovnaky problem ako so zlatom. Ked sa tazi bitcoin v lacnej krajine (ktora sa pritom snazi o zvysenie svojej zivotnej urovne a teda nechava lacnejsiu elektrinu), tak sa v skutocnosti zvysuje spotreba a plytvanie elektrinou ale ako ukazovatel vyvoja, by deformoval menu. Navyse v neskorsich stadiach vyvoja ekonomiky spotreba skor klesa, kedze sa prechadza o hrubohmotnej k jemnohmotnej ekonomike (to je reklama, vyvoj, obchod, bankovnictvo, filmy atd.). Na rozdiel od tu viacerych pritomnych, ja si nemyslim, ze je to len dosledok parazitovania na praci inych, skor logicky vyvoj. Ani v socializme sme nedufali v to, ze budeme kopat na Marse motykou alebo montovat pri pasoch auta. Ak prebehne robotizacia, velka cast hrubohmotnej prace zmizne, ostava ta jemniohmotna a ta, ktora je skor o starostlivosti o ludi apod. Otazka je teda skor, kam to povedieme, aby sme neskoncili ako v Hrach o zivot ani ako idioti, ktori ani netusia co sa deje vo svete okolo nich ale su uzavreti vo virtualnej realite.

        Odpověď
        • el-sabí 7.4.2019 o 13:14

         JankaS,
         Problem vidim, ze zasa budú ludia snivat o tom, co maju ti druhi.

         Výrobky budú rovnaké pribliżne po celom svete .rovnaké oblečenie si kúpiš po celej Planéte / džínsy / s prihliadnutím na miestne špecifiká .obohatenie trhu napr. o koreniny ,nebude problém .ak dovezieš aj lietadlom 50ton korenín na Slovensko , za aký čas spotrebujeme 50ton korenín ?
         Bloky budú pravdepodobne vytvorené preto ,aby bolo zabránené situácii , vytvoriť nové USA s USD kdekoľvek na Planéte.

         Odpověď
         • otazka je, ci sa bloky neuzavru do seba, tak ako to bolo predtym. Koniec koncov, vzdy sa najdu ti, ktori chcu vladnut svetu

          Odpověď
          • el-sabí 7.4.2019 o 13:59

           bloky uzavrieš do seba ,
           ak zatvoríš obojsmerne tok informácií .

           Odpověď
           • Oracle 911 7.4.2019 o 14:15

            To ale zaváňa koncom civilizácie…

            Odpověď
            • el-sabí 7.4.2019 o 15:05

             Ja som len reagoval na situáciu ,ohľadom blokov / neuzavrú /
             “ Koniec koncov, vzdy sa najdu ti, ktori chcu vladnut svetu “
             Ašpirantov na “ vládnutie “ na Planéte je veľa .najmä v davovo -elitarnom systéme .

            • Oracle 911 7.4.2019 o 19:07

             Viem ako si to myslel, ale davo-elitárna spoločnosť končí pomaly ale isto (spomaliť sa tento proces dá, zastaviť už nie) a ašpirantov postaví GP na svoje miesto.

  • Tak tohle je výbuch yellowstonské megasopky ve světovém finančním systému . Ruštináři přečtěte , pokud bude dnes v noci čas – přeložím .
   Nezbývá , než konstatovat . Takhle se provádí globální řízení .

   Odpověď
   • Najlepšie riadenie je také, ktoré nie je vidieť.
    Už dávnejšie som predpokladal, že dolár bude vo svete nenápadne vytlačený a bežní ľudia to ani nepostrehnú a Amerika bude v ich očiach stále „wunderbar“.
    Väčšina ľudí na svete vôbec nechápe, čo je to v skutočnosti dolár, že ide o hlavný nástroj amerického imperializmu a parazitizmu.

    Odpověď
   • Hej vozko, prr, pribrzdi kone…..Je toho najednou moc, ..
    Doufam, ze Mr.Trump jiz odstavil Psychopaty od cervenych knofliku…..
    Ano je to spravna strategie, ..ranu na “”solar plexus””= Syria, az jde protivnik do predklonu,,, nechat ho nadechnout a jak se sebere bang…dalsi primo na bradu…/Venezuela/. a dalsi. BASEL /BIS / …$$$ & zlato….ano vyborne ….ale ne moc rychle
    …nebot zoufali lide delaji zoufale ciny.. postupne, krok za krokem. doprat jim trochu casu na nadechnuti …..a zhodnoceni situace…ale porad drzet pevne oprate….
    Neunahlene kroky by nas mohly privest ke katastrofe na kterou bychom doplatili vsichni…
    Myslim, ze nejsem spatny clovek ale jsem mstivy,
    ve smyslu ze za zlo odpovidam 2x zlem””….je v tom neco hojiveho….. a jiz ten pocit kdyz se probudi “”krvava Madla a podobni do dalsiho dne plnych podobnych zprav mne naplnuje stestim./ za vsechny nevinne deti , zeny i muze co byli zavrazdeni na uzemi byvale Jugoslavije.

    Odpověď
  • „Curyšští kovkopové“ nestvořili tento svět proto, aby jej Spojené státy proměnily v radiační popel a tak budou kropeny studenou vodou jako poškozený reaktor a svět zažije nejvíc globálních transformací za posledních několik století. Revoluce, na kterou někteří čekali, mluvili o ní a nebo se jí báli, začala. Zapněte si bezpečnostní pásy a nekuřte, kapitán a posádka vám přejí příjemný let.

   Odpověď
  • Něco o Bance Baruchů https://myslenkyocemkoli.blogspot.com/2018/11/baruchuv-klan-skutecni-pani-penez-jsou.html

   Odpověď
 57. .. a mezi tím :-) .. ve Venezuele oznámili uzavření 11-ti (!) strategických dohod s Ruskem ..
  http://zakonvremeni.ru/news/13-3-/39100-v-venesuele-zayavili-o-podpisanii-s-rossiej-11-soglashenij-strategicheskogo-kharaktera.html

  Odpověď
  • americania s toho opupinkuju

   Odpověď
   • Pokud myslíte státní elitu, tak ano, pokud myslíte Trumpa a jeho partu, tak ne.

    Odpověď
    • ano tych som myslela ,myslim ze nemusim presne ozvucovat koho myslim ze to tu viete

     Odpověď
     • … a co čaptavi, alebo „anglicky“ nobodies?

      Odpověď
  • Doplnuji:
   Výsledkem práce mezivládní komise na vysoké úrovni Rusko — Venezuela bylo podepsáno 11 dohod strategického významu, týkajících se ropy, financí, zemědělství, obchodu, kultury, školství, vědy a techniky.
   Diskutovano bylo o řadě dalších otázek, včetně energetiky, rybolovu a medicíny.

   Odpověď
 58. Vzdušné síly libyjské vlády zaútočily na Haftarovy jednotky
  https://cz.sputniknews.com/svet/201904069575412-vzdusne-sily-libyjske-vlady-zautocily-na-haftarovy-jednotky/

  Odpověď
  • dufam ze sa velmi nestrafia, a ze to nijak velmi postup neovplyvni

   Odpověď
  • Libyjská vláda má vzdušné síly ? Kde je získala, když Kaddáfího vzdušné síly byly NATO zničeny, obranné systémy i velitelské a kontrolní sítě vážně poškozeny, atd. …?

   Zdroj: https://www.denik.cz/ze_sveta/kaddafi-pry-prisel-o-letectvo-veri-se-v-rychly-kon.html

   Odpověď
   • ved ide o libijsku vladu podporovanu zapadom tak im asi nieco dodali nie, ? to ze kadafi priseil o letectvo je jedna vec ,to ze lietadla maju terajsi pudlici zapadu je vec druha

    Odpověď
    • Aj OSN vyzýva Haftara, aby zastavil postup na Tripolis. Toľké krvavé peniaze z nelegálne ťaženej ropy tam môžu stratiť tí, ktorí sa tvária, že je tam akože nejaká „legitímna vláda“ mimo maršala Haftara. Tí istí dodali tejto pseudovláde aj lietadlá. Alebo to boli priamo neoznačené letecké sily západných krajín.

     Odpověď
     • skor by som povedala ze mas pravdu s tymi neoznacenymi leteckymi silami

      Odpověď
     • Guterres opousti Lybii s tezkym srdcem, tezce znepokojen presto doufa na mirove reseni
      OSN-zvlastni poverenec pro Lybii, Ghassen Salamé spolu s Guterresem, byli prijati v patek generalem Khalifou Haftarem ve vychodolybijskem meste Radschma. Haftar rekl generalnimu tajemnikovi OSN, ze jeho vojska budou i nadale bojovat proti ozbrojenym skupinam, ktere ovladaji Tripolis.
      https://de.sputniknews.com/politik/20190405324603043-un-guterres-libyen-konflikt/

      Odpověď
     • Замглавы МИД России провёл разговор с ливийским маршалом Хафтаром
      https://russian.rt.com/world/news/618770-zamglavy-mid-rossii-haftar-peregovory
      Ministerstvo zahraničných vecí poznamenáva, že Haftar sa podelil o informácie o aktivitách LNA s cieľom zintenzívniť boj proti tým, ktorí sa nachádzajú v rôznych častiach krajiny (vrátane hlavného mesta Tripolisu) teroristických a extrémistických skupín.

      Odpověď
  • Pred navstevou Kaira Lavrov o Libyji
   Rusky ministr zahranici Sergej Lavrov prohlasil, ze je NATO svymi intervencemi odpovedne za trvaly valecny chaos, instabilitu a vytvoreni hnizda terorizmu v Libyji.
   Lavrov v Interviu pro egyptske noviny „al-Ahram“ pred svou navstevou Kaira.
   https://de.sputniknews.com/politik/20190406324603518-libyen-nato-eskalation-schuld/

   Odpověď
  • Putinovec 6.4.2019 o 17:50

   Tak to možná koupí S400. A ty fantomová letadla se rázem rozplynou.

   Odpověď
 59. Mezi tím v Libyi – maršál Haftar obsadil Tripolis, včetně letiště, přístupových cest k moři, prozápadní bojovníci se hromadně vzdávají, pindosové šílí a svolávají OSN, v samotném Tripoli zřejmě uvízlá velká skupina různých významných západních „poradců“ .. a také důkazů o podpoře terorismu, o přesné organizaci tamějšího seřadiště migrantů .. atd, atd.
  https://topwar.ru/156473-haftar-ob-idee-vstrechi-s-saradzhem-v-oon-nezachem-vstrechatsja-s-proigravshim.html
  https://topwar.ru/156466-armija-marshala-haftara-vzjala-ajeroport-tripoli-i-otrezala-puti-otstuplenija-protivniku.html

  Odpověď
  • Oracle 911 6.4.2019 o 11:02

   Rusi a Haftar spolu s deťmi Kaddafyho vytlčú z toho poriadny kapitál…

   Odpověď
   • Co že to vykřikují u těch tzv. restitucí?
    „Co bylo ukradeno, musí být vráceno!“ (jak hmotné, tak nehmotné)

    Odpověď
    • Oracle 911 6.4.2019 o 12:04

     Presne toto som myslel…

     Odpověď
  • Vzdušné síly libyjské vlády zaútočily na Haftarovy jednotky
   https://cz.sputniknews.com/svet/201904069575412-vzdusne-sily-libyjske-vlady-zautocily-na-haftarovy-jednotky/

   Odpověď
   • To průběh nezmění. Jen možná někdo chce víc krve a chaosu ve kterém vidí svou poslední šanci.
    A Sputnik svou terminologií jasně ukazuje za koho kope.

    Odpověď
    • dufam

     Odpověď
    • neviem za koho kope

     Odpověď
     • za Rusko nie drahá bibi

      Odpověď
      • Mne sa vidí, že Sputnik je čiastočne ovplyvnený tzv. „bielym projektom“, ako volá Pjakin ruských monarchistov. Za zmienku stojí veľký priestor a informačná podpora, ktorú poskytli Harabinovi.

       Odpověď
      • mne je divne napriklad ze na ceskej verzii sputniku nedozviem info ktore sa dozviem na anglickej verzii, je to zamer alebo je to iba lenivost redaktorov ceskej verzie-

       Odpověď
   • Jen dávám na vědomí, že se zkopírováním mých příspěvků zde do diskuse Sputniku nemám nic společného.

    Odpověď
  • Haftar podobně jako Sisí bude zatím lavírovat mezi vlivem RF a globalistů . Je to tedy spíše půlkrok než celý krok . Ale půlkrok přesahující daleko severoafrický region.
   Není mi jasný vektor řízení globalistů pro sever Afriky /cíle,prostředky/. Zdá se, že zjevná je snaha zlomit i tady vaz clintonovské agentuře a zřejmě svůj díl si odnese „sarkozyovská “ historie Francie . Je možné, že si GP pěstuje jako správce a nástroj řízení salviniovskou Itálii. proto ta podpora,proto vstřícnost Itálie vůči Hedvábné stezce, proto dobré signály Salviniho i Berlusconiho vůči Rusku. A pro Itálii příležitost k zvednutí se z marasmu posledních desetiletí.

   Odpověď
   • Mimo jiné to zřejmě povede k uzavření dalšího naleziště „americké „břidličné ropy“ a tím zastavení finančních toků na ni navázaných a ztrátě zdrojové stability různých projektů, které tím byly financovány – v první řadě pátých a šestých kolon všude po světě. Myslím, že to celé spadá do jednoho rámce spolu se Sýrií, Venezuelou, zatýkáním vrcholných podpindosů v samotném Rusku, …
    A otěže má Putin – byly mu předány, lépe řečeno. Určitě ne z dobroty globalistů, spíš z donucení.

    Možná se pletu, ale myslím, že máme ten pravý fičák právě před sebou.

    Odpověď
    • Otázkou je, zda a jak s tím souvisí zamýšlený průnik lodí NATO do Azovského moře?

     https://www.youtube.com/watch?v=gu8_-RbSbcM

     Odpověď
     • do Azovskeho mora sa da dostat iba cez kerchensky prieliv to su vysostne vody ruska ,to si Natovci vazne mysliaze im to Rusy dovolia?

      Odpověď
    • Bohumil,10.43 & 12.29 nepletes, moc dobre zhodnoceni

     Odpověď
   • Oracle 911 6.4.2019 o 12:34

    Také menšie doplnenie, síce obaja páni manévrujú medzi GP a RF, ale budujú strategické spojenectvá s RF.

    @Bohumil Súhlasím.

    Odpověď
    • Ještě dotaz : je Sísí také voják ? Pokud ano, pak je zjevné, že do politiky se vrací „vojenská morálka“ a zmizí prodejní liberální „dívky z E50″ /klidně si to zaměňte za kurvy ve smyslu profesním/. To je dobrý signál.
     Manévrování Sísího i Haftára nebude odrazem morálních kvalit, ale řídících schopností obou.

     Odpověď
     • Ano a s celkem rozsahlym vojenskym vzdelanim.
      https://de.wikipedia.org/wiki/Abd_al-Fattah_as-Sisi

      Odpověď
      • Oracle 911 6.4.2019 o 14:18

       Vďaka Yori a to znamená, že v Egypte už prebiehajú resp. prebehli čistky v úradníckom zbore…

       Odpověď
  • Celkom zaujímavé načasovanie Haftarovej ofenzívy po Bazeli III. (tiché zrušenie nadvlády petrodolaru). Každopádne, nie je to nič náhodné, celé to plánovanie operácií a spolupráca veľkých spojencov na pozadí je masívna vec.

   Odpověď
   • Oracle 911 6.4.2019 o 22:55

    Dobrá poznámka.

    Odpověď
 60. Několik zpráv
  Syna Rogozina propustili z vysokých pozic, a to z funkce viceprezidenta Jednotné korporace  leteckého stavitelství  pro dopravní letectví a z funkce  generálního ředitele Leteckého komplexu  Iljušina. V obou případech jsou pracovní místa zrušena z důvodu optimalizace, což znamená snížení počtu zaměstnanců.
  https://politikus.ru/v-rossii/118109-syna-rogozina-sokratili-s-vysokih-dolzhnostey.html

  Ruské ministerstvo obrany poprvé ukázalo novinářům vojenskou základnu „Severního Cloveru“ v Arktidě. Objekt, ke kterému se lze dostat pouze vrtulníkem, se nachází na ostrově Kotelnyj, který je součástí souostroví Novosibirských ostrovů.
  https://politikus.ru/army/118147-minoborony-rf-vpervye-pokazalo-zhurnalistam-voennuyu-bazu-severnyy-klever-v-arktike.html

  USA plánují odmítnout ruské raketové motory RD-180. Velitel amerických kosmických sil, John Raymond na slyšení Kongresu   řekl, že Spojené státy po roce 2022 plánují zastavit nákup ruských raketových motorů RD-180. Američané plánují používat své motory, které vyrábí Jeff Bezos Blue Origin.
  https://politikus.ru/events/118145-ssha-planiruyut-otkazatsya-ot-rossiyskih-raketnyh-dvigateley-rd-180.html

  Ankara prohlásila, že transakci s Ruskem nelze zrušit. Washington se opakovaně snažil zabránit Ankaře a Moskvě v získání systému protivzdušné obrany S-400.
  Ministr zahraničí Mevlüt Cavuşogуlu prohlásil, že dohoda o pořízení systémů byla dokončena a není již možné ji zrušit. Dodávka protiletadlového raketového komplexu bude provedena na podzim roku 2019.
  https://politikus.ru/events/118169-ankara-zayavila-zapadnym-partneram-o-nevozmozhnosti-otmeny-sdelki-s-rossiey.html

  Odpověď
  • Rychlost a razance procesů je značná. Těžko říci, která z „kytice“ uváděných zpráv je významnější. .

   Odpověď
  • Putinovec 6.4.2019 o 18:05

   Takže předstírání kosmického programu v USA je u konce.

   Odpověď
   • este asi nie, otec predsa dalej sefuje, skor sa cudujem, ze este neusiel aj s taskou tych planov, co vsetko Rusi uz urobili…..ale asi to nie je pre neho jednoduche. Ked sa hovori o tom atomovom pohone, to by bol zdroj, uz by us nemuseli kupovat ruske motory:-)

    Odpověď
    • koloděj 7.4.2019 o 21:44

     Pokud nedokázali okopírovat ani ruské 50 let staré motory, nejsem si jist, na co by jim byly plánky k atomovému motoru. Mmchodem, utohoto motoru pamísto hoření směsi palivo+okysličovadlo dochází k ohřevu vstupujícího vzduchu v atomové „peci“. Technologicky o jednu dvě generace náročnější záležitost. Zejména jde o výrobu opravdu houževnatého materiálu, který i při 3000`C vydrží ohromné pnutí a tlaky ve „spalovací“ komoře.. vystupující plyny mají rychlost 8 machů oproti 4 machům klasických motorů. Američané tento motor testovali už v 1964( to ještě u nich žili nacističtí konstruktéři W. v. Braun, atomoví fyzici a další, -přesídlení v rámcí operace Paperclip a Epsilon – kteří amíkům vyvinuli pověstnou Saturn V ) nakonec byl projekt zastaven.

     https://jamsedlacek.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=212166

     https://www.popularmechanics.com/space/rockets/a26013658/saturn-v-rocket-wernher-von-braun/

     https://en.wikipedia.org/wiki/Operation_Epsilon

     Nedovedu si představit, jak za situace, kdy si pomalu nedokážou vyrobit palivo do atomových elektráren, vyrábějí takto náročné jaderné raketové motory.

     Odpověď

Napsat komentář

*
*

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>