Diskuse

První komentář nového uživatele se zobrazí až po schválení, další už hned.

Podepisování příspěvků: anonymní příspěvky nebo ty, které v poli jména/přezdívky budou mít titulek nebo jiný text, mohou být smazány. Příspěvky s nakopírovaným delším obsahem, který je dostupný na jiném místě, mohou být také smazány – v takovém případě uvádět pouze odkaz, případně pár vět, nikoliv celý text systémem copy&paste.

 Obnoviť

 1. Ruská armáda v Idlibe: tisíce Sýrčanov utekajúcich pred militantmi (Video):
  Tisíce Sýrčanov aj naďalej opúšťajú územia kontrolované gangami cez humanitárny koridor Abu Dhuha v centrálnej islamistickej provincii Idlib.
  Medzi mestami Tel-Sultan a Abu-Duhur pokračuje v práci nedávno založený humanitárny koridor, cez ktorý denne prechádzajú stovky Sýrčanov.
  Vďaka dohode medzi vodcami gangov a ruskými dôstojníkmi z Centra zmierenia môžu civilisti opustiť provinciu Idlib kontrolovanú islamistickými zoskupeniami a prejsť na stranu oficiálneho Damašku.
  Obyvateľstvo bolo vopred upozornené o činnosti humanitárneho koridoru prostredníctvom SMS správ, e-mailov, rádiového vysielania v FM-pásme, a vrtuľníky VVS tiež opakovane zhadzovali letáky .
  Bezpečnosť prechodu zabezpečuje vojenská polícia Ministerstva obrany RF a zamestnanci špeciálnych služieb SAR. Rusí vojenskí inžinieri spolu so sýrskymi ženistami dôkladne prehliadajú automobilové kolóny utečencov, aby zabránili pokusom o prepravu výbušnín, zbraní a streliva.
  V oblasti humanitárneho koridoru Centrum pre zmierenie bojujúcich strán vytvorilo body na prípravu teplej stravy, potravinové balíky a prvú pomoc. Tiež sú pripravené sanitné vozy, v prípade potreby evakuujú občanov do najbližších nemocníc.
  Približne 16 000 civilistov bolo schopných opustiť územie kontrolované militantami. Centrum pre zmierenie bojujúcich strán bude aj naďalej pracovať, aby im poskytlo všetku potrebnú pomoc.
  http://rusvesna.su/news/1528434830

  Odpověď
 2. Novinár Alexander Dubinskij píše, že prezident Ukrajiny Petr Porošenko sa obrátil na Ústavný súd s požiadavkou vrátiť Viktorovi Janukovyčovi titul prezidenta Ukrajiny.
  Je potrebné poznamenať, že Najvyššia Rada porušila svoje právomoci, keď prijala zákon o zbavení Janukovyča titulu prezidenta Ukrajiny.
  Porošenko podpísal tento zákon päť mesiacov po jeho prijatí. Ako sa ukázalo, bezprostredne po podpise 19. júna 2015 predložil na Ústavný súd Ukrajiny žiadosť ohľadne ústavnosti zákona o zbavení Janukovyča titulu prezidenta Ukrajiny. V podaní Porošenka sa zdôrazňuje, že zbavenie titulu prezidenta Ukrajiny Janukovyča nezodpovedá časti 2 článku 6, odseku 2 článku 8, odseku 2 článku 19, článku 85, kap. 3 článku 105 Ústavy Ukrajiny (je protiústavný). Argument Porošenka – podľa ústavy Ukrajiny, titulu prezidenta môže byť pozbavený len na základe procedúry impeachmentu, ktorá neprebehla.
  http://rusvesna.su/news/1529331931
  Podanie je tu:
  http://www.ccu.gov.ua/sites/default/files/36.pdf

  Odpověď
  • čiže ako už predtým povedal Pjakin, celá tá ukrajinská sebranka na čele s Porošenkom je nezákonná. Teraz som zvedavý, že kto vráti peniaze MMF, EÚ a ďalším inštitúciam, ktoré ich požičali Ukrajine. A to nehovorím o Minských dohodách a ďalších zmluvách, ktoré uzatvorila táto nezákonná vláda. Ale to nebude ich cieľom.

   Podľa toho to vyzerá, že proces odpisu Ukrajiny sa zrýchlil. Západ o tomto vedel, ale táto informácia bola tajná. Procesy sa zrýchlili a podľa všetkého chcú na Ukrajine vyvolať ľudové povstanie a rozpútať na celom území občiansku vojnu s cieľom zaviesť na Ukrajinu „mierové sily“ NATO. A to už bude pre Rusko veľmi silná káva.

   ak ti to nevadí posuniem túto info ďalej

   Odpověď
   • Oracle 911 19.6.2018 o 6:51

    Nijako im nevrátia lebo tie dlhy môžu vyhlásiť za nezákonné a nemorálne, a bolo by to v súlade s právnym poriadkom…

    Odpověď
    • V sulade s akym pravnym poriadkom? Akymi zakonmi?

     Odpověď
     • Oracle 911 19.6.2018 o 14:10

      Medzinárodné právo…

      Odpověď
   • Moje úvaha je tato: když bylo odvolání Janukovyče nezákonné, tak je potřebné se vrátit k mezníku, kdy na UK státnost ještě platila. Návratem se však stane viditelně nezákonným i celý majdan. Svým způsobem analogie mnichovské dohody z r.1938. Je mi celkem jedno, kdo vrátí peníze MMF – zkrátka blbě investovali, a přišli o ně. Minské dohody jsou nezpochybnitelné. Podepsali je mj. i představitelé Doněcka a Luhanska – tedy útvarů, které se nikdy nezpronevěřily původním ústavním principům. Nebude to spíš aktivace procesu Maloruska tak, jak to už kdysi říkal VVPj?

    http://literarky.cz/tema/87-tema-na-tento-tyden/19267-dokument-plne-znni-nove-dohody-z-minsku

    Poznámka: podívejte se na konci textu na signatáře – není tam žádný pohlavár popřevratové UK.

    Odpověď
   • Ještě mne napadlo: když MMF bude nucen odepsat ty vyhozené dolary (a asi jich nebylo málo), není to začátek konce „brettonwoodských institucí“, které tvoří pilíř finančního světa od konce ww2 po současnost? MMF třeba vyhlásí bankrot.

    Odpověď
    • Oracle 911 19.6.2018 o 9:23

     Nevyhlási bankrot ale naplno prejde pod čínske riadenie…

     Odpověď
  • To Porošenkovo podanie sa mi nezdá. Prezident nemá ani hlavičkový papier ? Je to napísané na čistej a4-ke, s nakresleným znakom ? Možno sa ponáhľal, keď to písal, tak si len zobral narýchlo papier. Ale nemá to ani podpis, pečiatku, dátum ?
   A mala by to byť kópia dokumentu už z archívu ústavného súdu, nie pred odoslaním. Teda po oficiálnom podaní. Takže by som tam čakal napr. dátumovku podateľne US, alebo niečo podobné. A US takýto dokument nazve ako 36.pdf a zverejní ?
   Jediné, čo je zvláštne, že ccu.gov.ua je naozaj stránka Ukrajinského US. Takže mi z toho vychádza, že si niekto dal robotu aby im to tam „zavesil“, aby to vyzeralo skutočnejšie. Ale z titulnej stránky ccu.gov.ua som cestu k archívu nenašiel.
   Ten právny názor, že Janukovič bol zosadený protiprávne je asi správny, ale neverím, že by Porošenko osobne dal takéto podanie, tu ide skôr o snahu to inak ozvučiť.

   Odpověď
   • moje řeč .. nějaké mimikry před očekávaným soudem, který jistě nastane …
    Ja nic, vždyť jsem proti tomu odvolání protestoval na US ..

    Odpověď
    • Mozno krok k spochybneniu Minskych dohovorov?

     Odpověď
     • Oracle 911 19.6.2018 o 21:02

      Urobia to, a z Ukrajiny zostane len Novorusko. ;)

      Odpověď
      • nikoliv, ale statnost, ktera se obnovi po, tentoktrat legalnim odstupyYanukovice, vyjde z vychodnich statu. To presne rekl pan Pjakin

       Odpověď
       • Oracle 911 30.6.2018 o 7:58

        Nehovorím, že sa to udeje ale ak to urobia, tak…
        Máš pravdu, mal som to napísať jasnejšie…

        Odpověď
     • … je to mozne… a moze to tam byt ako jeho o chrana a nikto sa o tom nemal dozvediez…preto k tomu nie je cesta…

      Odpověď
 3. Trump na Twitteru zaútočil na Merkelovou velmi tvrdě:

  „The people of Germany are turning against their leadership as migration is rocking the already tenuous Berlin coalition. Crime in Germany is way up. Big mistake made all over Europe in allowing millions of people in who have so strongly and violently changed their culture!“

  Německý lid se obrací proti svým lídrům, migrace ohrožuje koalici v Berlíně. Kriminalita v Německu stoupá. Velká chyba po celé Evropě, když nechala miliony lidí tak silně a násilně měnit svojí kulturu.

  Odpověď
 4. V Srbsku budú rokovať o žalobe proti krajinám NATO za bombový útok v roku 1999
  Konferencia o dôsledkoch srbského bombardovania NATO v roku 1999 je určená na prípravu materiálov na podanie žaloby proti krajinám Severoatlantickej aliancie, povedal jeden z organizátorov, právnik Srdjan Aleksič, pre agentúru RIA Novosti.
  https://ria.ru/world/20180618/1522940389.html

  Odpověď
 5. Putinovec 18.6.2018 o 15:07

  Už zřejmě zapomněli,jak dostali na prdel.https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Zautocit-na-Rusko-Na-to-musime-byt-pripraveni-rekla-ministryne-obrany-Nemecka-540545

  Odpověď
  • Kdysi někdo napsal, že jeho dědeček mu říkával: „Pouč se z chyb jiných lidí, protože na to, aby ses poučil z vlastních je život příliš krátký“.

   Ale někteří jsou nepoučitelní. K naší škodě jsou to bohužel ti vlivní.

   Odpověď
   • Angela Merkel by mohla povyprávět Ursule von der Leyen „svůj rodinný příběh“. Její babička žila za 2 světové v Berlíně a v domě měla tři toalety, ale když došli Rusi, posjala se na chodbě. Takže tak.

    Odpověď
  • „Kanonen-Uschi“ (ministryne obrany Nemecka Ursula von den Leyen) se citi „silna v kramflecich“, pote co byla podruhe zasebou na setkani Bilderbergu. Zrejme pocita s tim, ze „pohrbi“ Angelu Merkel jako kanclerku, nebot ona je cim dsal vice neunosna..

   Odpověď
  • asi zabudla čo povedal Putin Merkelke, že chyby sa stávajú a nejaká tá raketka môže „omylom“ doletieť na Berlín, Mníchov, Frankfurt atď. atď.. Merkelka to vtedy veľmi rýchlo pochopila.

   Odpověď
   • Myslim, ze se Rusum da duverovat daleko vic, nez Americanum….
    Kdyz Merkel nebo von der Leyen nebude poslusna, mohla by se jim prihodit „nemecka Fukushima“. Atmovych zbrani v Nemecku maji Americane dostatek a „zaridit nehodu“ v nejake vyrazene jaderne elektrarne taky neni problem….

    Odpověď
  • Skutečně těžká forma nemoci Creutzfeldt–Jakob. Německému ministerstvu války bych doporučil tak leda pořádat pro své vojáky zájezdy do oblastí Volgogradu, Moskvy, Kursk-Prochorovka. Určitě se najde mnoho dalších destinací.

   Odpověď
  • Putinovec 18.6.2018 o 17:07

   Tenhle výkřik do tmy je zajímavý v kontextu toho,že makrela ztrácí otěže a ostatní vlci cítí kořist na dosah.Jednotlivé klany v závislosti na daném chápání se prezentují dle své mravnosti.Výborná příležitost jak se odepsat.

   Odpověď
  • Jak to tady už napsal Putinovec. Jedná se o pokračující odpis německé vlády. Ve své nechápavosti ministrině obrany přidala další hřebíček do politické rakve současné vlády. Seehofer, prohlášení Trumpa směrem k německé vládě a teď tohle. Otázka je, jestli vůbec v Německu nyní existuje lepší alternativa.

   Odpověď
   • Ona by se našla,ale Německo je zatím stále pod nadnárodní kontrolou. K lizu pustí jen ty vydíratelné a tím pádem i řiditelné.

    Odpověď
  • Zdroj je server Berliner Express, co je satiristicky portal. Cize sprava nieje pravdiva. http://berliner-express.com/ueber-uns/

   Odpověď
   • Ano, aj z PL to už zmizlo …

    Odpověď
 6. Vysoká hra s krycím jménem „Poche“ stále pokračuje.
  Šéfredaktor MF Dnes Plesl napal zajímavou poznámku:
  „Tak uz konecne pochopte, ze Radek Pokorny toho ministra proti Nord Stream 2 fakt potrebuje.“

  Odpověď
 7. Podľa všetkého čo sledujem, tak nás opustil predstaviteľ autorského kolektívu VP SSSR V.M. Zaznobin. Česť jeho pamiatke!

  Odpověď
  • Proč někdy neumre nějaký debil,těch máme hektary… pánbůh s nim, čest…

   Odpověď
   • Jak v epopeji Port Artur po tragické smrti admirála Makarova na obrněnci Petropavlovsk (najel na japonskou minu) řekl ruský námořník: „Zlato klesne ke dnu, ale hovno vždycky vyplave …“

    Odpověď
  • Rád jsem sledoval jeho videa. Nechť mu je Zem lehká.

   Odpověď
  • krátká zpráva o jeho odchodu: http://mediamera.ru/

   Odpověď
  • 6666/11, onedlho letny slnovrat.

   Odpověď
  • je mi to ľúto

   Odpověď
  • Tak to je mi lito, smutne. At je mu lehka zem ….

   Odpověď
  • Smutná správa.

   Odpověď
  • https://vk.com/fct_altai?w=wall-64179184_183225

   Odpověď
  • Ať je mu země lehká.
   Člověk Zaznobin splnil svoji úlohu na Zemi.

   Článek o smrti Zaznobina, jako jednoho z autorů KOB jsem našel v tatarských novinách.
   https://www.business-gazeta.ru/news/385833

   To znamená, že na oficiální úrovni už padá tabu na KOB.

   Odpověď
   • Srdečná vďaka za všetko, čo vytvoril a pomohol vytvoriť. Nech odpočíva v pokoji

    Odpověď
    • Srdečná vďaka VMZ za kus skvelej práce vykonanej pre Vlasť i Ľudstvo.
     Mediálne tabu skutočne padá.

     Odpověď
     • Oracle 911 18.6.2018 o 20:39

      Ja mlčím len preto, lebo nemám slov ako vyjadriť vďačnosť…

      Odpověď
   • politikus ru správu o smrti zverejnilo
    https://politikus.ru/v-rossii/108859-umer-vladimir-mihaylovich-zaznobin.html

    Odpověď
  • Je to hodně smutné …

   Odpověď
  • Vicnaja jemu pamjat i blazenyi pokoj.

   Odpověď
   • Já v odchodu p.Zaznobina cítím silnou symboliku : končí jedna etapa KSB a začíná nová . Jakési předání štafety mladším následníkům od jednoho z „rady starších“. Tuto vizi kvalitativně nové úrovně práce jsem cítil z jeho posledních rozhovorů,zejména po zdravotním problému.Je to výzva i pro čs. učedníky a šiřitele…

    Odpověď
    • ‚…končí jedna etapa KSB a začíná nová…‘
     Súhlas, vidím to podobne. Zaslúžil sa(spolu s ďalšími) o naštartovanie informačných procesov. Bol bojovníkom na informačnom poli a teraz si už KSB žije svoj život…
     Popri učeniu sa začína etapa vedomého praktizovania tvorby, spolu s Jeho nápovedou.

     Odpověď
  • Upřímnou soustrast a díky za vše.

   Odpověď
  • Vzpomínám s vděčností.

   Odpověď
  • Čest vaší práci, pane Zaznobine. Slovy za ni neumím vyjádřit vděčnost.

   Odpověď
  • Upřímnou soustrast a tisíceré díky za to kvantum práce.

   Odpověď
  • Bože… nevím, co na to napsat… Patřil k mým nejoblíbenějším, od kterých jsem chápala, co říkají.
   Díky za všechno – to je asi vše, co zvládnu napsat…

   Odpověď
  • Česť jeho pamiatke! Odišiel Veľký Človek.

   Odpověď
  • Česť jeho pamiatke.

   Odpověď
  • Upřímnou soustrast.Člověk odešel,jeho Díl o lidem zůstává.
   Děkujeme.Čest Vaší památce.

   Odpověď
  • pokoj jeho duši

   Odpověď
  • Валерий Пякин. Памяти Владимира Михайловича Зазнобина
   https://www.youtube.com/watch?v=F9S_SWfNG-c

   Odpověď
   • stromcek doblikal dakujem

    Odpověď
   • Памяти Владимира Зазнобина, Velicko
    https://www.youtube.com/watch?v=vAqhcsvdyyw

    Odpověď
    • Šťastnou cestu vzhůru, pokoj duši

     Odpověď
 8. Kráľovská svadba, akú svet nezažil! Bratranec Alžbety II. si vezme snúbenca
  Ako informoval britský Daily Mail, v britskej kráľovskej rodine sa bude konať vôbec prvý sobáš dvoch osôb rovnakého pohlavia. Ženíchom je Lord Ivar Mountbatten, ktorý je bratrancom kráľovnej Alžbety II. a berie si Jamesa Coylea, svojho partnera a pracovníka leteckého dispečingu.
  https://koktail.pravda.sk/hviezdne-kauzy/clanok/473721-kralovska-svadba-aku-svet-nezazil-bratranec-alzbety-ii-si-vezme-snubenca/

  Odpověď
  • Putinovec 18.6.2018 o 12:44

   Strmý pád do propasti.

   Odpověď
   • Oracle 911 18.6.2018 o 12:58

    A ešte hlavou dopredu…

    Odpověď
   • Jen pro britskou monarchii, zatím ne pro LGBTI projekt

    Odpověď
    • Papez – RKC – homo pary netvori rodinu, sdelil zpravodajske agenture Ansa v sobotu 16.06.2018
     V soucasnosti se mluvi o mnoha formach rodin, ale „jen muz a zena tvori rodinu, dle obrazu boziho“. Timto vyloucil papez homo pary z definice.
     http://www.sueddeutsche.de/panorama/katholische-kirche-papst-homosexuelle-paare-sind-keine-familien-1.4018970

     Odpověď
     • U tohoto papeže překvapivě zdravý názor

      Odpověď
      • Tentoraz aj mňa prekvapil.

       Odpověď
 9. EU predĺžila sankcie proti Krymu a Sevastopolu o rok
  https://ria.ru/economy/20180618/1522902914.html?referrer_block=index_main_1

  Odpověď
  • Pro Rusko jen dobře, upevní svou zdrojovou soběstačnost. Pro ČR jako exportně orientovanou ekonomiku bohužel ne.

   Odpověď
 10. Koalícii na čele s USA pripisujú smrtiaci nálet na armádne stanovište
  Nálet vojenskej koalície pod velením Spojených štátov, ktorá v Sýrii bojuje proti organizácii Islamský štát (IS), zasiahol v noci na pondelok stanovište sýrskej armády na východe krajiny, pričom viacero vojakov zahynulo alebo utrpelo zranenia. Podľa agentúry AP to uviedla sýrska štátna televízia, ktorá citovala nemenovaného vojenského predstaviteľa.
  https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/473711-koalicii-na-cele-s-usa-pripisuju-smrtiaci-nalet-na-armadne-stanoviste/

  Odpověď
  • Nálety na provládne sily vo východnej Sýrii neprežilo 40 vojakov
   Najmenej 40 vojakov bojujúcich na strane sýrskych provládnych síl zahynulo v noci na pondelok pri náletoch vo východnej Sýrii, ktoré sýrske štátne médiá pripísali vojenskej koalícii na čele so Spojenými štátmi, vedúcej v Sýrii operácie proti militantom Islamského štátu (IS). Agentúra DPA informovala o týchto stratách s odvolaním sa na údaje mimovládnej organizácie Sýrske pozorovateľské centrum pre ľudské práva (SOHR).
   https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/473711-koalicii-na-cele-s-usa-pripisuju-smrtiaci-nalet-na-armadne-stanoviste/

   Odpověď
   • co im syrcanom a rusom prestali fungovat protiletecke systemy?

    Odpověď
   • všetky informácie od SOHR majú veľmi nízku spoľahlivosť

    Odpověď
 11. „… většina lidí v tuto chvíli přemýšlí spíše o problémech. Žijí příběhem, podle nějž to se světem jde od deseti k pěti. Působí to tak, že všude je terorismus, válka, kriminalita, příšerná nerovnost, na mnoha místech světa hladomor. A když čtu zprávy, tak to na mě taky dělá ten dojem.

  Ale pokud se podíváte na grafy znázorňující trendy, tak zjistíte skutečně překvapivou věc: Staré dobré časy prožíváme právě teď.“
  ——————–
  Tak ve Švédsku se žije skvěle. Refugees welcome? Jenže grafy nejsou všechno.

  https://www.novinky.cz/ekonomika/473676-stare-dobre-casy-ty-prozivame-prave-ted-rika-svedsky-historik.html

  Odpověď
 12. Trump telefonoval s Orbánom, hovoril s ním aj o Kimovi
  Obaja lídri sa zaviazali udržiavať americko-maďarské vzťahy pevné,“ dodal tlačový odbor prezidenta
  Agentúra MTI s odvolaním sa na hovorcu maďarskej vlády napísala, že hlavnou témou bol očakávaný príchod nového amerického veľvyslanca do Maďarska. Trump podľa hovorcu povedal, že nový ambasádor David Cornstein, ktorého v Maďarsku očakávajú počas budúceho týždňa, je skvelý človek.

  https://spravy.pravda.sk/ekonomika/clanok/473598-trump-telefonoval-s-orbanom-hovoril-s-nim-aj-o-kimovi/

  Odpověď
  • Cico Ciciak 17.6.2018 o 14:44

   Tu je krásne vidieť, že za Maďarskom a Orbánom stoja vplyvné globálne kruhy, o čom sa Slovensku alebo Ficovi môže iba snívať.

   To len pre tých chronických zaslepených besných kritikov Fica.
   Okatejšie vám to už nemohli ukázať, ale kto nechce vidieť, ten neuvidí!

   Odpověď
   • Najmä alternatíva Orbána ospevuje štýlom:To je chlap,ten si vie povedať a presadiť svoje,nie ako Fico

    Odpověď
    • Oracle 911 17.6.2018 o 18:05

     Časť alternatívy je buď na hlavu alebo je agentom GP…

     Odpověď
     • marek5501 17.6.2018 o 18:45

      Slobodny vysielač určite, Infovojna až na par vynimiek ospevuje Orbana ako chlapíka a naš Fico je len neschopný zlodej.

      Odpověď
     • marek5501 17.6.2018 o 18:45

      Slobodny vysielač určite, Infovojna až na par vynimiek ospevuje Orbana ako chlapíka a naš Fico je len neschopný zlodej.

      Odpověď
     • Je na hlavu. A to dosť silno !

      Odpověď
     • Orbán a Fico jsou z hlediska globalistů v nesrovnatelné pozici :
      -Orbán po volbách s ústavní většinou
      -Fico po rezignaci „jen“ šéf nejsilnější strany,která ale směřuje od eurohujerství k národnímu akcentu.
      Intelekt globalistů sází na vůdčí roli Orbána ve V4, mě se ale Fico jeví jako velmi silná řídící figura,která to prokázala i v praxi.Rozhodně sázím na Ficův cit pro situaci proti Orbánově hlučné deklarativní vnější politice.Jde jen o to,aby ve V4 nezačalo pracovat divide et impera.Středoevropská historie je k tomu náchylná.

      Odpověď
      • Oracle 911 17.6.2018 o 20:12

       No po stretnutí Lavrov-Lajčák v Petrohrade ani Poliaci a ani Maďari už neotvárajú ústa.
       Čo sa týka Fica, ten podľa chýrov teraz pracuje za troch a jeho terajšia práca má aj medzinárodné dopady (stále sa zúčastňuje koaličnej rady).

       Odpověď
       • Slovák nemôže s historických dôvodov vidieť v Orbánovi nič pozitívne, Maďar nikdy neuzná Slováka za seberovného, oni z toho aj maturujú, kto a čo sú Horné Uhry, ešte niekoľko generácií bude snívať svoj veľkouhorský sen, pokiaľ sa nejako podstatne Európa nezmení.

        Odpověď
        • Oracle 911 17.6.2018 o 21:49

         A kde tvrdím, že vidím v Orbánovi niečo pozitívne?! Pár dobrých vecí urobil ale…

         Odpověď
         • Moja poznámka je všeobecná, netýka sa Tvojich príspevkov.

          Odpověď
      • Moc je v praxi realizovaná schopnost řídit.
       Z toho pohledu jsou opravdu nesrovnatelní.

       Fico opravdu řídí, kdežto Orbán má často umetenou cestičku a stačí mu jet na půl plynu.

       Odpověď
       • Oracle 911 17.6.2018 o 21:53

        Iste, robí revolúciu proti EU za peniaze EU, a pritom mu viackrát vyhrážali, že ak nezmení správanie, tak príde o peniaze.
        A nikto z tých „chytrých hláv“ slovenskej alternatívy sa nepýta, že prečo.

        Odpověď
        • za takové otázky nejsou placení, a s jejich chápáním si nespočítají že v delším horizontu je to jediná šance jak přežít. Tak je to pochopitelné.

         Odpověď
         • Oracle 911 17.6.2018 o 23:05

          Je Americké príslovie, ktorý vystihuje situáciu (nepresná citácia):
          Je ťažké primäť človeka k tomu aby niečo chápal ak jeho obživa závisí od toho aby danú vec nechápal…

          Odpověď
          • no, to je na Americkou kulturu překvapivě moudré přísloví.
           Zřejmě ho málo opakují, jinak by měli o mnoho méně problémů.

           Odpověď
           • Tata Tibor 18.6.2018 o 5:24

            Oni ho neopakujú, oni ho žijú. A to je kam je tlačený celý svet.

            Odpověď
          • Jako třeba doktor západní medicíny. (Skoro kdekoliv na světě.)

           Odpověď
    • k Orbánovi: prof. Škvrnda sa raz na jednej besede rečnícky spýtal, či už niekto niekedy počul Orbána povedať niečo nie pozitívne na adresu NATO. Vraj sa to pýta aj študentov a doteraz mu nikto žiadne také Orbiho vyjadrenie neposkytol… to len k tej náklonnosti pseudoalternatívy k Orbánovi a jeho košer manželke…

     Odpověď
   • Podpora Maďarska, podpora Rakúska…
    Od 1.júla preberá SR predsedníctvo V4, kde základom predsedníctva bude jednota.

    http://www.vodaksb.eu/diskuse/politika/comment-page-34/#comment-141231
    Krajiny Vyšehradskej štvorky (V4) sú veľmi efektívne pri presadzovaní názorov ľudí stredoeurópskeho regiónu, povedal v utorok v Budapešti predseda vlády SR Peter Pellegrini (Smer) po schôdzke s maďarským premiérom Viktorom Orbánom.
    „Základom našej prosperity je jednota. Keď Slovenská republika prevezme predsedníctvo vo V4 (1. júla 2018), jednota musí byť základ. Nesmieme sa začať rozchádzať na niektorých otázkach, ale vždy si veci vedieť doma veľmi zodpovedne a priamo vyrokovať,“ dodal Pellegrini

    Odpověď
    • Oracle 911 17.6.2018 o 21:00

     Doplním reakciu na Boletusov príspevok rečníckou otázkou:
     Podľa koho nôt ide Pellegrini?

     Odpověď
  • hlavni kvalifikace velvyslance… prohlaseni amidebila ze je SKVELY clovek
   :-))))))))))))))))))))))))))))))))))))

   Odpověď
 13. Grécko a Macedónsko podpísali dohodu o premenovaní Macedónska
  Podľa dohody sa Macedónsko po novom bude volať Republika Severné Macedónsko (Republika Severna Makedonija), či skrátene Severné Macedónsko. Dohodu musia ratifikovať parlamenty oboch krajín. K oficiálnej zmene názvu Macedónska by malo dôjsť až po plánovanom referende na jeseň tohto roka. Ak by občania v plebiscite nový názov schválili, malo by dôjsť aj k úprave macedónskej ústavy. Keby sa tak nestalo, v krajine by sa mali uskutočniť predčasné parlamentné voľby, ktoré budú súčasne akýmsi referendom.

  Dohoda má svojich odporcov v Macedónsku i Grécku. Grécky premiér Tsipras v sobotu v súvislosti s uzavretím dohody s Macedónskom prežil hlasovanie o vyslovení nedôvery.
  https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/473620-koniec-sporu-grecko-a-macedonsko-podpisali-dohodu-o-premenovani-macedonska/

  Odpověď
  • podla malickeho prieskumu medzi par mecedoncami, sa vsetci vyjadrili ze to v ziadnom pripade nepodporia

   Odpověď
   • ak by sa Macedónci spojili so Srbmi v novej Juhoslávii, boli by ich na začiatok aspoň tie známe 2-3 autobusy..ale toto?

    Odpověď
 14. Nemecký minister vnútra, predseda bavorskej kresťanskej sociálnej únie (CSU) Horst Seehofer povedal, že už nemôže pracovať vo vláde Angele Merkelovej, píše Die Welt.
  „Už s touto ženou nemôžem pracovať,“ povedal vedúci ministerstva vnútra.
  https://russian.rt.com/world/news/524202-mvd-germaniya-rabota-merkel

  Odpověď
  • Na podzim budou v Bavorsku volby tak proto se Seehofer tolik snaží

   Odpověď
   • Globalisté potřebují stabilní Německo jako garanta stabilní západní Evropy.Myslím,že je to bouře ve sklenici vody.Zatím nemají vytvořenou alternativu k CDU+CSU ani k Muttermerkel.
    Die Linke ani AfD jim nedává jistotu řiditelnosti.

    Odpověď
    • To je škoda – myslím, že by Sahra Wagenknecht jakožto spolková kancléřka, politickou scénu docela osvěžila.

     Odpověď
     • - ….. bylo by velmi slunecno ……

      - Spanelsko prijalo jiz 3 lode migrantu a uprchliku pred valkou
      dnes rano italskou namorni lod Dattilo 247, pak Aquarius 630, a dalsi italska namorni lod Orion se ocekava vecer. 2320 pomocniku cekalo v pristavu, uprchliky prevzit, z toho 470 prekladatelu.
      Spanelsky priklad je novy zacatek nove faze evropske solidarity, twitoval politik Hnuti 5ti hvezd.
      https://www.krone.at/1724678

      Odpověď
  • 17. Juni 2018, 1:28 Uhr
   MIGRACE
   CSU chce akci na hranicich
   Seehofer: Nikdo nema v umyslu svrhnout Merkel
   https://deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/

   Odpověď
   • Konec Merkelové? Poslanec za CDU tvrdí, že příští týden může mít Německo nového kancléře
    https://cz.sputniknews.com/politika/201806177564356-merkelova-konec/

    Odpověď
    • Ale ne, Iris, plany poplach ……

     Odpověď
  • Dlho to odhodlanie Horstovi nevydržalo.
   Nemecký minister vnútra Horst Seehofer ustúpil v pondelok od zámeru obísť kancelárku Angelu Merkelovú v otázke sprísnenia kontrol na hraniciach, čo bolo predmetom sporu medzi ich stranami
   https://www.hlavnespravy.sk/seehofer-ustupil-od-zameru-ktory-rozdeloval-uniu-cducsu/1437270

   Odpověď
   • Oracle 911 18.6.2018 o 15:15

    Pindosi sa činia…

    Odpověď
 15. Komunita LGBTI odštartovala v Kyjeve Pochod rovnosti
  Ministerstvo vnútra oznámilo, že o bezpečnosť približne 5000 účastníkov podujatia sa postará takmer 5000 príslušníkov polície a Národnej gardy, uviedla agentúra UNIAN.
  Svoju účasť na akcii ohlásili aj nemecká europoslankyňa Rebecca Harmsová a nemecký štátny minister pre Európu Michael Roth.
  http://www.teraz.sk/zahranicie/komunita-lgbti-odstartovala-v-kyjeve-po/331626-clanok.html
  to je ten pochod degenerantov, na ktorý poslanci EU posielali Porošenka

  Odpověď
  • zadržaných 56 ľudí
   https://ria.ru/world/20180617/1522869034.html

   Odpověď
  • 5000 účastníků a 5000 ochránců. 1:1, strach z veřejnosti

   Odpověď
 16. Macron si s Pellegrinim a Babišom pripomenie storočnicu Československa
  https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/473593-macron-si-s-pellegrinim-a-babisom-pripomenie-storocnicu-ceskoslovenska/

  Odpověď
  • Oracle 911 17.6.2018 o 11:43

   Takže spojenie Česka a Slovenska do jednotného štátu bol GP-m verejne ohlásený…

   Odpověď
   • …. ze by spalene trenyrky?

    Odpověď
    • Oracle 911 17.6.2018 o 12:59

     Nie, súce to súvisí ale je to iný proces…

     Odpověď
   • Tak to by tedy byla bomba, fakt. Nicméně to asi bude běh na delší trať. Musí se vytvořit, ozvučit a kultivovat vhodná idea. To si vezme dost času.

    Odpověď
 17. Merkelová plánuje ‚minisummit‘ o migrácii. Pozve Rakúsko, Taliansko a Grécko
  Nemecká kancelárka Angela Merkelová plánuje usporiadať špeciálne stretnutie s niekoľkými ďalšími členskými štátmi EÚ, ktoré, podobne ako Nemecko, zasiahla migračná kríza. S odvolaním sa na nedeľné vydanie nemeckého denníka Bild o tom informuje agentúra DPA.
  Podľa denníka Bild by sa toto stretnutie mohlo uskutočniť pred plánovaným pravidelným summitom EÚ, ktoré je naplánované na 28. a 29. júna. Merkelová chce diskutovať o možných riešeniach migračnej otázky s Gréckom, Talianskom a Rakúskom, cituje vládne zdroje z krajín EÚ nemecký denník.
  https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/473616-merkelova-planuje-minisummit-o-migracii-pozve-rakusko-taliansko-a-grecko/

  Odpověď
  • Putinovec 17.6.2018 o 12:52

   Německo nebylo zasažené migrací kobylek.Německo bylo prodáno vlastizrádci a není samo.

   Odpověď
  • Merkelová ‚minisummit‘ o migrácii neplánuje

   „Žiadny osobitný summit EÚ nie je naplánovaný. Zvolanie takéhoto summitu je v kompetencii inštitúcií Európskej únie,“ povedal hovorca spolkovej vlády

   https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/473616-merkelova-planuje-minisummit-o-migracii-pozve-rakusko-taliansko-a-grecko/

   Odpověď
 18. marek5501 16.6.2018 o 18:50

  Provokácie začínajú.Taxi zranilo 8 chodcov v centre Moskvy

  Odpověď
  • vodič nar. 1990 chcel ujsť dolapili ho okoloidúci – video dnu
   http://новости-москвы.ru-an.info/%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%B8/%D0%B2-%D0%BC%D0%BE%D1%81%D0%BA%D0%B2%D0%B5-%D1%83-%D0%BA%D1%80%D0%B5%D0%BC%D0%BB%D1%8F-%D1%82%D0%B0%D0%BA%D1%81%D0%B8%D1%81%D1%82-%D0%B2%D1%8A%D0%B5%D1%85%D0%B0%D0%BB-%D0%B2-%D1%82%D0%BE%D0%BB%D0%BF%D1%83-%D0%B8%D0%BD%D0%BE%D1%81%D1%82%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%BD%D1%8B%D1%85-%D0%B1%D0%BE%D0%BB%D0%B5%D0%BB%D1%8C%D1%89%D0%B8%D0%BA%D0%BE%D0%B2/

   Odpověď
   • Doplním o další video:
    https://vk.com/video-70187376_456240431

    Píšou, že řidič z Kirgizie nezvládl řízení. Ale z toho videa mi to tak nepřijde.
    Většina zraněných jsou Mexičané (zatím 8 museli ošetřit doktoři).
    Policie už toho muže má, neutekl.

    Odpověď
    • dnes v Berlíně ve vlaku pobodali 2 Mexičany v doprovodu Němky.

     Odpověď
    • Kto to natočil? Akoby čakal len na to auto. S pouličnej kamery to nevyzerá.

     Odpověď
    • dnes Mexiko porazilo Nemecko 1:0

     Odpověď
 19. https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/473576-putinovi-pripomenuli-slub-o-penziach-bolo-to-davno-brani-sa/

  Vrtaju a vrtaju. Nie a nie ten majdan vyvolat.

  Odpověď
  • Pravda si rada rypne – hold tiež sú to len lokaji :-)

   Odpověď
 20. Co to znamená?

  Na frontu místo na fotbal. Švýcarští fanoušci jeli do Ruska přes Donbas.

  Skupina švýcarských fotbalových fanoušků se v pátek na východě Ukrajiny dostala do nebezpečné situace, když je navigace v automobilu navedla na silnici přes bojovou zónu v Donbasu
  Zdroj: https://zpravy.idnes.cz/fanousci-fotbal-svycarsko-donbas-rusko-ukrajina-sampionat-utkani-100-/zahranicni.aspx?c=A180616_120540_zahranicni_mko

  Odpověď
  • Pakovia co nevedia zemepis.

   Odpověď
   • GP Švýcarsko . Směrem na východ ztratí směr, sejde z biblické cesty

    Odpověď
  • Okno Overtona?, že to tam je trochu jiné, než předkládají Medea. Pumpování matric. Biblická versus KSB?

   Odpověď
  • Varování pro GP, aby zatlačilo na Ukrajinu směrem k urovnání konfliktu, jinak se dostane do nebezpečné situace, hrozící ztrátou řízení.

   Odpověď
   • Pod urovnáním konfliktu myslím vyplnění minských dohod.

    Odpověď
 21. Francie prijme cast migrantu z Aquariuse
  https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/475206-francie-prijme-cast-italy-odmitnutych-migrantu-z-lodi-aquarius.html
  https://www.n-tv.de/politik/Frankreich-will-Schiffsfluechtlinge-aufnehmen-article20481229.html

  Odpověď
  • Putinovec 16.6.2018 o 18:45

   Danajský dar,sami sobě přikládat pod kotel.To smrdí v blízké budoucnosti sociálním výbuchem.A od toho je jen krůček ke ztrátě řízení.

   Odpověď
   • Oracle 911 16.6.2018 o 19:39

    Súhlasím a asi podľa tejto matrice, to Francúzi a Briti odskákajú:
    http://leva-net.webnode.cz/products/o-spravach-a-udalostiach-zahrat-si-patkopejkovy-boston/

    Odpověď
 22. Babiš: Pocheho do vlády nenavrhnu.
  https://www.novinky.cz/domaci/475179-babis-pocheho-do-vlady-nenavrhnu.html

  Odpověď
  • Putinovec 16.6.2018 o 15:14

   Ta úporná a přehnaná snaha protlačit kolaboranta Pocheho na post ministra zahraničí je až do očí bijící.https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Kolotoc-kolem-Pocheho-se-rychle-roztaci-Hamacek-miri-za-Babisem-540313

   Odpověď
   • Neocons dusí,to je jejich člověk.Vzhledem k tomu,že zahraniční politiku v Babišově vládě bude mít na starosti Zeman/resp jeho lidé na MZ/,nemyslím že tenhle sobotkovec a březinovec projde.

    Odpověď
   • 7% ve volbách a darem MZV, to je slušný povolební sen

    Odpověď
   • Putinovec 16.6.2018 o 19:01

    A pokračování tlačenky.Zoufalci od socanů vše tlačí na ostří nože.Asi nevědí že nůž je dobrý pomocník ale špatný pán.https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Babis-pojede-za-Zemanem-s-nominacemi-ministru-Poche-zustava-na-seznamu-540344

    Odpověď
    • Babiš u Zemana v Lánech, venku asi desítka protestujících

     Odpověď
     • Babiš ráno v tisku odpálil Pocheho. Po krizové schůzce s Hamáčkem vystoupil v TRICKU před novináře.
      https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Boure-kolem-vlady-sili-Babis-rano-v-tisku-odpalil-Pocheho-Po-krizove-schuzce-s-Hamackem-vystoupil-v-tricku-pred-novinare-A-mezitim-z-Hradu-slehaji-hromy-a-blesky-540347
      Bud bez Pocheho nebo bez obleku a funkce?

      Odpověď
      • Od Zemana odjel beze slov

       Odpověď
       • Oracle 911 17.6.2018 o 18:10

        Rečnícka:
        Čo asi od neho dostal?

        Odpověď
 23. fíha – dnes vyšlo najevo, že Rusko během dubna prodalo půlku dolarových obligací: na začátku dubna drželo za 96 miliard USD, na konci dubna už jen za 47 miliard.

  https://www.rt.com/business/429931-russia-sells-us-treasuries/

  Odpověď
  • Oracle 911 16.6.2018 o 13:06

   Včera som to čítal na americkom blogu Zero-Hedge a má to aj ropnú súvislosť:
   -začali obchodovať vo vlastných menách;
   -aj oni kupujú ropu od producentov ak je Venezuela za US$, potom nastavia viskozitu a kontaminanty a predávajú ako svoju za Ruble či za hocičo iné.

   A to je geniálny ťah lebo malé štátiky majú alibi a preto štátne/regionálne elity SŠA priamo nemôžu proti nim nič podniknúť a rusko ako najväčší producent a veľmoc je chránený…

   Odpověď
   • Vedúca centrálnej banky Elvira Nabiullina urobila rezonančné vyhlásenie: bojkotovanie dolára nielen pre ruskú ekonomiku, ale aj pre celý svet.

    „Ruská mena by mala nahradiť dolár v aktívach a pasívach ruských bánk. Cieľom je rýchlo a bez straty uniknúť z dolárového systému vo výpočtoch, aby sa minimalizoval dopad americkej meny na domácu ekonomiku. “
    Rusko sa odstrihlo od dolára :-)
    http://путин.ru-an.info/%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%B8/%D1%86%D0%B5%D0%BD%D1%82%D1%80%D0%B0%D0%BB%D1%8C%D0%BD%D1%8B%D0%B9-%D0%B1%D0%B0%D0%BD%D0%BA-%D1%80%D1%84-%D0%BE%D1%82%D0%BA%D0%B0%D0%B7%D0%B0%D0%BB%D1%81%D1%8F-%D0%BE%D1%82-%D0%B4%D0%BE%D0%BB%D0%BB%D0%B0%D1%80%D0%B0-%D0%B8-%D1%8D%D1%82%D0%BE-%D0%BD%D0%B5-%D1%88%D1%83%D1%82%D0%BA%D0%B8-%D0%BF%D1%83%D1%82%D0%B8%D0%BD-%D0%BD%D0%B0%D0%BD%D1%91%D1%81-%D0%BE%D1%87%D0%B5%D1%80%D0%B5%D0%B4%D0%BD%D0%BE%D0%B9-%D1%83%D0%B4%D0%B0%D1%80-%D0%BF%D0%BE-%D1%81%D1%88%D0%B0/

    Čína odstrihnutá od dolára
    Iran odstrihnutý od dolára
    India platí zlatom
    Európa eurom
    http://новости-сша.ru-an.info/%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%B8/%D0%B4%D0%B5%D0%B4%D0%BE%D0%BB%D0%BB%D0%B0%D1%80%D0%B8%D0%B7%D0%B0%D1%86%D0%B8%D1%8F-%D0%B2%D1%81%D0%B5%D0%BC%D0%B8%D1%80%D0%BD%D1%8B%D0%B9-%D0%B1%D0%B0%D0%BD%D0%BA-%D0%BF%D0%BE%D0%B4%D0%BF%D0%B8%D1%81%D0%B0%D0%BB-%D0%B4%D0%BE%D0%BB%D0%BB%D0%B0%D1%80%D1%83-%D0%BF%D1%80%D0%B8%D0%B3%D0%BE%D0%B2%D0%BE%D1%80/

    Odpověď
    • Zřejmě je na světě plán“B“ pro světový finanční systém po pádu dolaru. Že by už započalo odpočítávání?

     Odpověď
     • Oracle 911 16.6.2018 o 16:40

      Asi kvôli tomu, že DeutscheBank je doslova pred kolapsom t.j. zatvári sa ako Lehman Brothers…

      Odpověď
      • Nedrzi ji nad vodou Cina? Uz by asi davno padla ….

       Odpověď
       • Oracle 911 16.6.2018 o 17:44

        Toľko peňazí na svete neexistuje resp. neboli ešte vytlačené na pokrytie všetkých derivátov, ktoré DB a americké banky vlastnia…

        Odpověď
        • Máš pravdu s tými derivátmi DB aj ďalších bánk.Ale DB prechádza už nejaký ten rok reštrukturalizáciou.Znižuje sa bilancia,obmedzuje sa trading.A hoci aj profesor Staněk hovoril,že už neplatí big too fail,DB je systémovo najdôležitejšia banka.Nie je to Lehman Brothers.Myslím,že ju udržia za akúkoľvek cenu a kolaps nie je žiaduci.

         Odpověď
         • Plán „B“ vůbec nemusí mít podobu pádu Bratrů Lehmanů… Teď bude přeměna finančního systému kvalitativně jiná / změna vyššího řádu/.Jde o to,že peníze/jak je známe/ nejenže ztratily hodnotu,ale i funkci . Myslím,že půjde o fundamentální změnu.

          Odpověď
         • Oracle 911 16.6.2018 o 19:09

          DB má kopu arabského zlata (a o ich morálke nerobím ilúzie), to je prvá vec.
          Druhá vec je, že banky, hlavne centrálne banky kupujú zlato (a striebro) a potom to predajú po tom, čo nechajú aspoň zdesaťnásobiť cenu zlata aby sa mohli dostať z insolvencie ale DB toľko zlata nemá…

          Odpověď
          • Honza Větrník 16.6.2018 o 20:36

           Otázkou je,kdo ty kovy od těch bank koupí?Nebo s tím banky umoří své dluhy u centrálních bank?A co ty centrální banky se zlatem?Na základě těch kovů budou emitovat nové měny?Takže to vychází na dočasný(přechodný) zlatý standard?

           Odpověď
           • Oracle 911 16.6.2018 o 20:44

            Nejde o umorenie dlhov ale zostať solventným.
            Čo sa týka zlatého štandardu, tá sa zavádza v Číne cez obchod s ropou a komoditami (zlaté certifikáty a ropné futures v Yuane/RMB v Šanghaji).

            Odpověď
            • Honza Větrník 16.6.2018 o 21:34

             Dobrá,takže zlato skončí v asii,v evropských bankách(vlastnící zlato) pro změnu skončí Yuan,ten bude sloužit k nákupu ropy-plynu.Ti co nebudou mít ani zlato,ani Yuan,budou muset vytvořit nabídku zboží,nebo chopit se poptávky po zboží směnitelném za to či ono(hedvábná stezka)?Ať počítám jak počítám,tak strůjci těchto problémů zůstanou ve hře bez toho,aniž by je někdo klepl po prstech.Anebo se najde někdo,kdo poukáže na strůjce této situace a máme tady pogrom?

            • Oracle 911 16.6.2018 o 22:48

             >Ať počítám jak počítám,tak strůjci těchto problémů zůstanou ve hře bez toho,aniž by je někdo klepl po prstech.Anebo se najde někdo,kdo poukáže na strůjce této situace a máme tady pogrom?
             Ani jedno, stačí keď strojcovia budú odstavený od pák.

    • Dolar a Euro je spojitá nádoba. Zásadní rozdíl v tom není. Majitel je ten týž.

     Odpověď
     • Stare indianske prislovi pravi, ze prave i leve kridlo patri jednomu ptaku. Takze tak …

      Odpověď
     • Six, a co když majitel je používá jen jako nástroje řídícího vlivu, a USA chce potopit a EU udržet?

      Odpověď
      • Restart světového finančního systému /přes kolaps bank a burz/ do „očištěného“ starého kabátu FEDu už nemá smysl.Je čas na kvalitativně nový systém,jinak se s prázdným džbánem opět začne chodit pro vodu…Myslím,že změna půjde ruku v ruce
       se související změnou architektury řízení Světa/konec Pax Americana/.Přechodný stav může fungovat přes Zlatý standard, ale dál : musí skončit peníze jako komodita,úrok jako generátor dluhu.Návrat k staronové funkci peněz + jejich ukotvení k celosvětově uznanému a dobře měřitelnému standardu /možná energoinvariant?/
       Větřím silný pohyb.Mimochodem-teď ve zprávách /asi Impuls/ – indická vláda projednává katastrofální situaci v dostupnosti vody. Zlatý standard nepomůže,
       možná přijde Standard H2O.
       Trochu jsem to neuspořádal,omlouvám se.

       Odpověď
       • Oracle 911 17.6.2018 o 9:10

        Indické problémy s vodou sa dajú vyriešiť dvojako:
        -návrat k tradičnému pred-koloniálnemu poľnohospodárstvu lebo súčasné metódy zvyšujú slanosť pôdy a India prichádza o stovky ha kvôli tomu;
        -návrat k tradičnému pred-koloniálnemu hospodáreniu s vodou.

        Samozrejme tieto veci spolu súvisia.

        Odpověď
        • čtenář 17.6.2018 o 11:10

         A ještě jste zapomněl na to HLAVNÍ – návrat počtu obyvatel Inde k před-koloniálnímu počtu..
         A dotaz na závěr – jestliže má nějaká země třeba 4x větší počet obyvatel než v minulosti, kolikrát asi více vody potřebuje, než v té minulosti??

         Odpověď
         • Oracle 911 17.6.2018 o 11:39

          Nič som nezabudol, ty proste chceš aby som súhlasil s genocídou lebo akonáhle sa vrátia k pred-koloniálnym praktikám, tak ten narušený vodný cyklus sa opraví…

          Odpověď
          • čtenář 17.6.2018 o 12:06

           Ne, tak to není.. Jen pochybuji, že před-koloniálním zemědělstvím uživíte 4x více obyvatel (nebo x-krát??? nevím, kolikrát vzrostl počet obyvatel Indie)..
           Je to to stejné, jakoby se naši zemědělci měli vrátit k orání koni – u nás je taky uježděná ornice traktory, takže půda nebete vodu a ta odtéká pryč..
           Hlavní problém Indie je přelidněnost a to, že když vzroste počet obyvatel, nemůže spotřeba vody zůstat stejná. Čili Váš návrat do minulosti – pokud by se nesnížil i počet obyvatel, není řešením.

           Odpověď
           • Tím H2O standardem jsem zašel do oblasti sci-fi ,ale ne technické,ale konceptuální.Je logické,že spotřeba /účelná/ vody je úměrná počtu jejich uživatelů.Dosud se historicky voda jen „odebírala“ z jejího koloběhu.Od určité hranice ji lidstvo prostě bude muset začít vyrábět průmyslově.
            Z dostupných zdrojů /vodík,kyslík/ anebo z procesů,kde vzniká jako dnes „odpadní“ bezcenný vedlejší produkt.A na to bude muset být přesměrována část energetické spotřeby.Konec konců,odsolování oceánské vody je příklad.Ale pořád tu nejde o výrobu,ale jen transformaci.
            A zde může vzniknou prostor pro nový standard-energoinvariant.

            Odpověď
            • Oracle 911 17.6.2018 o 13:00

             Aha, takže ak niekto nebude môcť kúpiť vodu, tak ten má skapať…

            • Teď jsem Ti neporozuměl.Moje úvaha směřovala k tomu,že energetická spotřeba bude více korelovat s výrobou a distribucí životně důležité vody a nikoliv s výrobou a distribucí nepotřebných konzumních statků. Potřeba vody může stimulovat orientaci spotřeby energie a ta se může stát „kotvou“ nových peněz /namísto zlata nebo ropy/
             Jde o Míru v existenčním žebříčku každého člověka .Bez auta přežiji,bez vody nikoliv.

            • Oracle 911 17.6.2018 o 15:22

             To čo navrhuješ na papieri vyzerá dobre ale v praxi by to znamenalo to, čo hovorím lebo spotreba priemyselnej výroby sa dá exaktne merať ale osobnú spotreba a poľnohospodárstvo už nie…

            • Kde se v přírodě vyskytuje vodík k průmyslové výrobě vody ?

            • Putinovec 17.6.2018 o 20:53

             V nitru země jsou nekonečné zásoby vodíku.

            • Oracle 911 17.6.2018 o 20:59

             Síce na niektorých miestach vyviera ale sa to deje dosť nerovnomerne.

           • Oracle 911 17.6.2018 o 12:57

            A ty si na hlavu?!
            A to sa pýtam vážne lebo jasne hovorím, že kvôli „moderným“ poľno- a vodohospodárskym praktikám India nielen prichádza o vodu ale aj o poľnohospodársku pôdu.
            To znamená, že ak neprestanú používať chemikálie a umelé hnojivá tak hladomor kvôli strate poľnohospodárskej pôdy a sucha bude stálym hosťom a to nevyrieši to, že sa vyhubí 3/4 ľudí…

            Odpověď
            • čtenář 17.6.2018 o 17:02

             Oracle, dneska vám to nějak nemyslí.
             Pokud mají hospodařit jak v 19.století – ekologicky a úsporně (bez chemie a hnojiv) atd.., tak nikdy neuživí tolik lidím, jak mají ted v 21.století.
             Pokud to nedokážete pochopit, tak na hlavu jste dneska vy. Tímto za sebe končím tuto diskuzi. Pěkný den.

            • Oracle 911 17.6.2018 o 19:17

             Mne to nielen myslí ale mám po kope svoje fakty. A fakty hovoria jasnou rečou tzv. moderné metódy, ktoré boli zavedené po tzv. zelenej revolúcie spôsobili degradáciu pôdy a ekosystému (od vyplavovania živín cez zasoľovanie až po veternú eróziu a ekologickej záťaže ako DDT), narušenie hydrologických cyklov a zvýšenie nákladov (pohonné hmoty, herbicídy, pesticídy a umelé hnojivá hnojivá).
             Keď k tomu prirátame, že moderné metódy na 10 kcal vloženej ráce dávajú 1 kcal v potravinách (zarátané do toho nielen pohonné hmoty ale aj rôzne chemikálie), tak nám vyjde, že súčasný stav nielen nie je dlhodobo udržateľný ale sme na pokraji katastrofy.
             A ty navrhuješ aby sme pokračovali v tom, čo nás dostal do tejto situácie.
             Ako definoval Einstein šialenstvo?

            • čtenáři, když dáš každému člověku, ani ne rodině ale člověku na téhle planetě dva hektary půdy, myslíš že se ti lidé uživí?

             A představ si že to zabere cca rozlohu texasu a zbytek bude volný.
             Když z nich polovina bude farmařit s použitím jednoduché techniky a bez chemie, například agrokruhem, a druhá polovina bude zabezpečovat zbytek infrastruktury, myslíš že to nebude fungovat a proč?

             Nebudu se pouštět do detailnějších rozborů, ale obecně, je to úplně bez problému možné. No není to ideální varianta, je to jen hypotetický návrh. Při zapracování všech dnes dostupných ekologických technologií a výběru vhodného klimatu, jde bez problémů uživit celá planeta na relativně malém území. Stačí jen neplýtvat půdou ani potravinami na nesmysly.

            • Hádáte se naprosto zbytečně, protože pravdu máte oba. Současné „moderní“ zemědělství je neudržitelné a to z mnoha důvodů, nejen kvůli práci s vodou. A naopak návrat k hospodaření z minulosti – dejme tomu počátku 20. stol. také nelze provést, protože by skutečně současnou populaci neuživilo. Je třeba vymyslet postupy nové, které budou více respektovat přírodní zákonitosti a zároveň využívat možnosti, které nám dává současná technologie.

            • Oracle 911 18.6.2018 o 11:12

             Ziim
             Európske praktiky z konca 19. by som neoživil ani za nič ale iné tradičné poľnohospodárstvo ako z Japonska, Číny, Indie atď, ktoré nielen spolupracujú s prírodou ale rovno ich využívajú by som už bral…

           • Oracle 911 17.6.2018 o 13:03

            A čo si myslíš, koľko indických farmárov používa klasický traktor?!

            Odpověď
           • Navrhuji precist
            https://sz-magazin.sueddeutsche.de/politik/ein-koernchen-wahrheit-79707
            Zrnicko pravdy
            Jak zvysit bez hnojiva a pesticidu urodu v Indii az 5x s pouzitim mensiho mnozstvi vody metodou SRI (vymyslena jednim indickym malosedlakem) a to nejen urodu ryze, ale i jinych plodin.
            Patri pod vas prispevek „Oracle dneska vam to nemysli“, kde nelze odpovedet.

            Odpověď
            • Oracle 911 17.6.2018 o 19:18

             Vďaka. :)

            • Patri pro Oriho, nejde mu odpovedet.
             Za malo Ori.:)

             Pro ostatni jeste dodatek:
             Jeste pro ty, kteri nevi, co je metoda SRI – sazet sazenice po jedne a nechavat mezi nimi misto pro plevel. Plevel se musi pravidelne plet, a tim se provzdusnuje puda. Prvni setba a udrzba plodin a pudy je nejpracnejsi, ale pak se puda regeneruje, provetra a zmekci a kazda dalsi setba a jeji udrzba je jednodussi.

  • A Čína zrušila všechny obchodní a ekonomické dohody s USA, jako odpověď na 25% zvýšení cel na čínský dovoz.
   https://politikus.ru/events/108726-kitay-razryvaet-s-ssha-torgovye-i-ekonomicheskie-dogovorennosti.html

   Odpověď
   • Zdá se že Trump opět úspěšně samolikviduje USA. Jak jsem pochopil, Trump se s čínou domluvil na jednom, byl dosažen nějaký kompromis, a pak udělal něco komplet jiného.

    Odpověď
    • Trend očekávaný,ale ta rychlost…

     Odpověď
     • Oracle 911 16.6.2018 o 16:57

      Musí lebo ekonomika SŠA je v ťahu…

      Odpověď
  • Zajimavy pro me je, ze nekdo musel koupit.

   Odpověď
   • Oracle 911 17.6.2018 o 23:00

    Inštitút na 3 písmená: FED…

    Odpověď
 24. Zaujímavá informácia o Kiskovi a Sorosovcoch na Slovensku.
  http://www.idemvolit.sk/931-kauza/kiskov-syn-ma-za-manzelku-dceru-prezidenta-sorosovej-organizacie-a-taktiez-osobu-spominanu-v-gorile/

  Chmelár je stále na čele rady starších v NOS
  http://osf.sk/o-nadacii/nasi-ludia/

  Odpověď
  • Mala oprava, nie Chmelar ale Chmel. Maly preklep, ale ina osoba.

   Odpověď
   • Jasné, ospravedlňujem sa. Reč bola o osobe Rudolf Chmel.

    Odpověď
 25. https://pastebin.com/EiZZjtfQ

  Odpověď
  • Oracle 911 16.6.2018 o 12:57

   Hocijaký -izmus=kult.

   Odpověď
  • NicNezNula 16.6.2018 o 13:13

   Obecně, ten náš exekutistán bohužel není drobné nedopatření, ale zřejmě záměr od samého počátku, se kterým ani MZ nemá moc něco udělat.

   Odpověď
  • Skála je označován jako neostalinista a přitom je to silný marxista. Takže použití pojmu neostalinismus Zemanem může být jen manévr. Zřejmě se může s Filipem lépe dohodnout než kdyby v KSČM vyhrál Skála.

   Odpověď
   • Filip je protřelá,ale ochotně spolupracující figura. Drží KSČM přesně v intencích,které zákulisí potřebuje.Skála je moc „aktivní“. Opět divide et impera.

    Odpověď
    • Vidím to jinak. V materiálu KSB „Smutné dedičstvo Atlantídy“ je vysvětlen rozdíl mezi komunisty a bolševiky. Filip je bohužel ten 100% komunista. Dnes už loutkovodiči neskrývají kdo vytvořil komunisty a kdo je ovládá. Otevřeně je to vidět v Rusku, kde vedení KS přímo spolupracuje s USA velvyslancem jako jejich hlavní součást při vyvádění talpy do akcí. U nás to zatím ta část KSČM vedená Filipem dělá skrytě, a v rámci KSČM stále přežívá bolševická část, Grebeníček a další, snad mezi ně patří i Skála.

     Odpověď
     • Skála je dost přesvědčený marxista http://www.vodaksb.eu/diskuse/politika/comment-page-7/#comment-83190
      https://www.parlamentnilisty.cz/profily/PhDr-Josef-Skala-CSc-46766/otazka/Dobry-den-pane-Skalo-119824

      Odpověď
     • Řekl jsem totéž,pročti si mne pozorněji.

      Odpověď
  • fíha, tak když už se místnímu cenzorovi nelíbil můj dodatečný komentář, tak alespoň prezidentovy výroky bez komentáře:

   https://youtu.be/bBwi2KKz9vc?t=43m18s
   https://youtu.be/bBwi2KKz9vc?t=46m23s

   Odpověď
 26. Trump okomentoval fotografiu zo stretnutia G7
  „Mám vynikajúce vzťahy s Angela Merkelovou, ale klamárske médiá ukazujú len zlé zábery z procesu rokovaní (ukazujúce hnev), kde požadujem veci, o ktoré by žiadny iný americký prezident nepožiadal!“ – napísal americký vodca.

  RIA Novosti https://ria.ru/world/20180616/1522835927.html

  Odpověď
 27. Spojené štáty majú v pláne opustiť Radu OSN pre ľudské práva
  Spojené štáty majú v pláne ukončiť svoje členstvo v Rade OSN pre ľudské práva. Podľa Washingtonu je orgán OSN zaujatý proti Izraelu. Informovala o tom agentúra AP s odvolaním sa na nemenovaného západného a amerického diplomata.
  https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/473537-spojene-staty-maju-v-plane-opustit-radu-osn-pre-ludske-prava/

  Odpověď
 28. Na Ukrajine sa nieco deje. Spominame si na nedavne vyroky o strate Odesy … Dnes prichadza sprava ze Avakov da zlikvidovat ukrajinsku SBU, vyskartuje vsetky dolezite materialy. Zacina vojna medzi Ministerstvom vnutra a bezpecnostvou sluzbou SBU. Najkritickejsia situacia je udajne v Odese, kde udajne prislusnici SBU uz nechodia sami ale minimalne po dvojiciach koli obavam o bezpecnost. Hmmmm …
  http://rusvesna.su/news/1529096948

  Odpověď
  • … vsetci velitelske kadre SBU Avakov uz dal na ciernu listinu.

   Odpověď
  • všetko podľa plánu, Ukrajina zanikne a vzniknú tri nové štáty…však to vieme už od roku 2014..ak sa sleduje dianie v danom regióne a sem tam občas počúva / pozerá Pjakin.

   Odpověď
   • Putinovec 16.6.2018 o 14:41

    Tak tohle je podle plánů neoconů.Rozdělením Ukrajiny se zachová banderovská líhen.

    Odpověď
   • pokud posloucháš Pjakina tak víš dobře že to je scénář který je potřeba nedopustit, a zatím to vypadá dobře. Uchování banderovské líhně je dobré ledatak pro GP nebo neocony.

    Odpověď
   • Ja este doplnim ze ak aktivitu prebera Avakov, tak je jasne ze too nie je nic pozitivne. Okrem toho ide o likvidaciu dokazov a pisomnosti SBU. Su tam tony zaujimavych veci za posledne roky …

    Odpověď
    • Putinovec 17.6.2018 o 7:05

     Na nějakého blbce se to hodit musí.

     Odpověď
   • … pokial pocuvas Pjakina, tak ti musi byt jasne ze ten o ziadne delenie Ukrajiny nema zaujem…. jedine, ze by iso o obnovenie historickeho Maloruska….

    Odpověď
 29. https://myslenkyocemkoli.blogspot.com/2018/06/kdo-proc-vymyslel-evropu.htmlto Vypadá to trochu ako ,,zlátanina,, ale prečítať si to,je celkom zaujímave ….

  Odpověď
  • Nabíhá mi zpráva, že uváděná stránka neexistuje.

   Odpověď
   • Stranka existuje,treba po otvorení,kliknuť na ,,Domovská stránka ,,…

    Odpověď
   • valentin 16.6.2018 o 5:18

    Nepovažujem to za zlátaninu.Na ruských weboch táto téma rezonuje. Geograficky bola Europa stanovená až koncom 19.storočia. Len heslovite: Knieža Kijeva / syn kyjevského rabína , alkoholik „Krásne slniečko“ zhajil pokresťančovanie Rusi./ Šírenie kresťanstva za Ural /Tartariu/zastavil Pugačov.

    Odpověď
    • taky ne. dobrý článek.

     Odpověď
   • Protože odkaz končí .html – nikoliv htmlto

    Odpověď
  • Z odkazu stačí odmazat poslední dvě písmena „to“. Správný odkaz:
   https://myslenkyocemkoli.blogspot.com/2018/06/kdo-proc-vymyslel-evropu.html

   Odpověď
   • Omlouvám se za duplicitní odpověď.

    Možná by se mohla udělat pravidla, jak zasílat odkazy a viditelně je vyvěsit spolu s návodem, jak opravit poškozené odkazy.

    Odpověď
   • Kto a prečo vymyslel Európu
    http://www.svarogday.com/kto-i-zachem-pridumal-evropu-dokumentalnyj-film/

    Odpověď
  • no, já si jen rýpnu, že tentýž text je na leva-netu přeložený už asi 7 let:

   http://leva-net.webnode.cz/products/stopy-tisicilete-valky/

   Odpověď
   • myšleno, že energie mohla být věnována něčemu co ještě není… ale chápu je že problém to vše usledovat, co je kde přeloženo.

    Odpověď
 30. Pjakin česky
  https://www.youtube.com/watch?v=-1sDzG-WEpk

  Odpověď
 31. Kreml okomentoval penzijní reformu: „Téma spojené s penzijní reformou je zpracováváno ruskou vládou. Prezident se neúčastní na této práci. Víte, že dál budou probíhat odborné výměny názorů, odborné diskuse, odborné studie této otázky“, řekl Peskov.
  Vyzval také počkat na konečné obrysy reformy po odborném zpracování.
  https://russian.rt.com/russia/news/523195-kreml-pensionnaya-reforma

  Vasilij Nebenzja zorganizoval setkání kolegů-diplomatů v OSN v jejich národních dresech při příležitosti zápasu Rusko-Saudská Arábie. Je tam také Lajčák, ne ?
  https://twitter.com/dimsmirnov175/status/1007495461794668544
  https://tvzvezda.ru/news/sport/content/201806150921-coza.htm

  Odpověď
  • 7. z prava

   Odpověď
  • Oracle 911 15.6.2018 o 23:54

   Inými slovami to všetko hodil na Medvedeva.

   Odpověď
  • https://tsargrad.tv/news/pravitelstvo-vkljuchilo-zadnjuju-povyshenie-pensionnogo-vozrasta-mogut-peresmotret_139699

   Vláda couvá. Návrh zákona o zvýšení věku odchodu do důchodu může být zásadně přehodnocen. Kreml vyhodnocuje reakce občanů…

   Já myslím, že reakce občanů už jsou vyhodnoceny 90% proti reformě. Putin tlačí shora a lidi zdola a už couvají :-)

   Odpověď
   • Vypadá to na novou strategii řízení.Otěže převzal v plném rozsahu Putin.Ve vládě má své lidi v silových složkách. Algorytmus řízení :
    1. Medvěděv navrhne
    2. Veřejnost odmítne
    3.Kreml na základě ohlasu zezdola pozastaví a dá možnost korekce
    4.Medvěděv koriguje /a diskredituje se/
    5.je navržena „prezidentská“ verze.
    6.Medvěděv ohlašuje tuto verzi.
    Názorně to VVP předvedl na přímé lince,kde propojil podle prastaré definice demokracie
    „démos“ s “ kratos “ a nechal je smažit.
    Vypadá to ,že vláda pojede v tomto režimu v tom předpokládaném „přechodném“ období,než se na základě „kádrového“ liftu obmění.
    velmi zajímavý postup řízení,na světě zatím asi nerealizovaaný.

    Odpověď
    • Oracle 911 16.6.2018 o 8:05

     Vo vlákne kde sa preberala tohtoročná linka na Putina som povedal, že gubernátorov a spol. postavil pred politickú popravčiu čatu a keď nebudú plniť zadania, tak sa bude „strieľať“.
     Niekto na to povedal, že zbytočne dramatizujem, evidentne mal som pravdu a dotyčný sa mýlil…

     Odpověď
    • Někde jsem četl, že „demos“ byla privilegovaná vládnoucí elita, že tehdejší a bezprávný lid se nazýval „olchos“ – tedy správně by bylo olchokracie. Pokud je to pravda, je zajímavé, co nám vlastně do našich pojmů podstrčili za matrici.

     Odpověď
     • to jsem netušil.Ale pro tuto konstrukci je vhodná tolik opěvovaná demokracie v běžném obsahovém pojetí.Ať si to demos-kraté sami přeberou.nebylo by to poprvé, co olchos krmí účelovými žvásty.

      Odpověď
     • Podle A. Horáka: O Slovanech úplně jinak, str.47… je řecký název“demokratia“ převzat z praslovanského „dámokaračijá“- doslova domácí vedení. Každá osada, obec byla samostatnou hospodářskou a organizační jednotkou, řídícím orgánem byl domácí staršina nebo něco jako starosta, ti měli k ruce odborné poradce a držitele pořádku..Po vpádu asijských tatarských Řeků bylo obyvatelstvo zotročeno, samostatnost obcí zrušena. Od 5.st.doslo ke změně systému, změnily se i složky názvů: v řečtině “ démos“ označoval poddaný lid a „krates“ (síla, násilí) označoval vládu násilím nad domácím lidem.

      Odpověď
      • Učebnicová ukázka,jak lze z vlády lidu udělat vládu nad lidem.Ale je to pořád neprůstřelné : v obou variantách vládne lid / a lepšoLid/.

       Odpověď
     • Nie celkom. Al vieš po rusky, tak význam „démos“ v starogréckom slovníku si môžeš pozrieť tu:
      http://www.imageworld.sk/images/wx7bc49jog6tfarv3ra9.jpg

      Podľa súčasnej interpretácie dejín, vraj slovo „démos“ spočiatku označovalo slobodných občanov (na rozdiel od otrokov a iných neplnoprávnych). Postupom storočí toto slovo získavalo čoraz širší význam a zahŕňalo do seba širšie a širšie vrstvy, až po tie najnižšie.

      Čo sa týka slova „ochlos“, tak to má význam „masa, dav, tlupa“. Hoci tento pojem zapadá do dnešnej davo-“elitárnej spoločnosti“, ale v ochlokracii rozhodne nežijeme. Pretože dav o ničom nerozhoduje. Dokonca aj v prípadoch, keď sa používa sila davu na zvrhnutie vlád, tak túto silu riadia iní, než predstavitelia davu. V súčasnej demokracii vládnu iba tie skupiny, ktoré svoj rozum používajú viac, ako bežný predstaviteľ davu, a aj to podľa princípu, že „každý v miere svojho chápania pracuje na seba a svoje záujmy, a v miere svojho nechápania pracuje na toho, kto rozumie a chápe viac“.

      Svojim spôsobom myšlienka demos, ako plnohodnotného slobodného občana nie je postavená zle, lebo olchos riadiť štát nedokáže, a ak chce riadiť osud svojej krajiny, musí sa stať demos – v zmysle plnohodnotného Človeka a Občana, schopného niesť zodpovednosť za spoločný osud mnohých.
      Ak sa tak stane, tak elity už demokraciu ospevovať nebudú, a budú hľadať iné spôsoby ako vládnuť nad väčšinou, ale nič už nenájdu.

      Odpověď
      • Díky,to má hlavu i patu.Takže když se vrátím k mému popisu manévru VVP v přímé lince,potom :
       - on propojil lid s „elitou“ a oběma stranám ukázal,jak na tom jsou
       -lidu umožňuje přecházet od olchos k demos /každý v míře…./ a přímo je k tomu motivuje
       -“elita“ vidí,že nic nevidí
       každopádně geniálně jednoduché .

       Odpověď
 32. https://russian.rt.com/business/news/523528-kitai-poshliny-ssha

  Čína zavádí dovozní clo ve výši 25% na 659 položek amerického zboží v hodnotě 50 miliard USD.

  Pro 545 položek v hodnotě okolo 34 miliard USD to začne platit od 6. července 2018.
  Kdy to začne platit pro zbytek bude ohlášeno dodatečně.

  Předtím USA vyhlásily, že budou zavádět cla na čínské zboží také v hodnotě 50 miliard USD.

  Čína si zřejmě zvyšuje kredit ve světě, aby se na ní vedle toho fotbalu úplně nezapomnělo.

  Odpověď
  • no nech sa na to pozeram akokolvek tak tymto ziska akurat tak europa :D
   keby sa tu prebalil americky tovar za 50 mld a cinsky tovar za 50 mld tak zarobia vsetky tri strany :D

   Odpověď
   • Co jsou vývozní komodity deindustrializovaných Spocených států ?Výrobky amerických firem v neamerickém zhraničí. Tato válka tedy potlačí tuto část americké ekonomiky-promítne se to do snížení GNP /Gross National Product/,který započítává právě produkci americké ekonomiky v neamerickém zahraničí. A bude snaha tuto část ekonomiky vrátit na území Spocených států
    /reindustializovat/ a dostat její výkon do GDP /Gross Domestic Product/.
    Podstata trumpismu a America first. Konec Pax Americana v ekonomické sféře tím pádem i globálním Světě.
    Jedoduché,ale trochu opožděné. Asi tak o 50.let

    Odpověď
 33. Rusko a Čína budou na Sibiři společně těžit zlato
  https://cz.sputniknews.com/byznys/201806157552333-rusko-cina-zlato/

  Odpověď
 34. Nevšimol som si, že by to tu už niekto dal. Idem si práve vypočuť profiláciu horúceho kandidáta na prezidenta s jeho správou o stave republiky. Len tá jeho podpora teplých..+ ďalšie pomýlenia, ale Kiskovo dno nedosiahne, Kiska latku nie znížil, Kiska ju zakopal.
  https://www.youtube.com/watch?v=M0i19-hHBUo

  Odpověď
  • Edo to je taky nas prediktor :-)

   Odpověď
 35. Kein Englisch mehr: Macron zvazuje zmenit uredni jazyk EU na francouzstinu. EU-sef komise Jean-Claude Juncker souhlasi.
  Vzpomnela jsem si na vanocni rozhovor Lavrova – francouzstina je dulezita. Bohuzel, uz nemohu najit vlakno.

  Odpověď
  • https://de.sputniknews.com/politik/20180615321172120-macron-europa-amtssprache-wechsel/

   Odpověď
  • V Petrohradě v kavárnách vůbec nemluvili anglicky, ptala jsem se mladého obsluhujícího muže jaké jazyky se učí ve škole a říkal, že němčinu a francouzštinu.

   Odpověď
   • Petrohrad bude ma pristi dovolena … uz se moc tesim.

    Odpověď
  • Preklad uvodu: Jiz zadnou anglictinu: macron …..

   Odpověď
 36. neviem, či to tu už niekde je, ak áno, ospravedlňujem sa za duplicitu. Slušní idú opäť do akcie. Šeliga podáva trestné oznámenie na Fica https://www.etrend.sk/ekonomika/iniciativa-za-slusne-slovensko-podava-na-fica-trestne-oznamenie.html a už opäť chystajú zhromaždenia

  Odpověď
  • http://www.vodaksb.eu/diskuse/mimo-tema/comment-page-50/#comment-141964

   Odpověď
   • ďakujem Iris, všimla som si už. Ach ty môj bože, koľko mliečňakov sa tam zišlo, tieto deti nemajú právo riadiť fungovanie štátu

    Odpověď
    • ….blbi a blbsi a este drzi a este drzejsi …

     Odpověď
    • Pozadie: http://osf.sk/pribehy/priciny-radikalizacie-mladeze-vo-veku-14-17-rokov/

     Odpověď
     • Cico Ciciak 15.6.2018 o 15:14

      Ak by sme aj horko-ťažko súhlasili s nejakou údajnou radikalizáciou mladých, tak nejako som si v tom „prieskume“ nevšimol, že by liberáli uviedli príčiny, ktoré sú zodpovedné za tento údajný fenomén.

      Ale ja im v tom pomôžem:
      Na vine sú hlavne oni sami a preto by mali začať najskôr od seba.

      Odpověď
  • Predseda Smeru Robert Fico víta podanie trestného oznámenia na jeho osobu. Ako povedal na tlačovej besede, teraz budem mať aspoň právo hovoriť, kto je kým platený, akí poradcovia sa tu pohybovali, ako sa pripravovali billboardy.

   „Ak to chcú, môže to byť predmetom verejnej diskusie,“ uviedol Fico s tým, že prečo tí, ktorí podali na neho trestné oznámenie, sa nevyjadrili aj k prezidentovi SR Andrejovi Kiskovi. „Hovorme o všetkých rovnako,“ dodal.

   https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/473427-iniciativa-za-slusne-slovensko-podava-trestne-oznamenie-na-roberta-fica/

   dnešna Ficova tlačovka

   https://www.ta3.com/clanok/1130027/tb-r-fica-o-navrhu-zmien-v-zakone-o-volbe-prezidenta.html

   Odpověď
   • super, paráda, presne v takúto reakciu som dúfala :)

    Odpověď
    • jeho reakce jsou v poslední době opravdu skvělé.
     Jednak je z nich cítit naprostá jistota konání, a jednak to musí všechny jeho oponenty dusit tak že se budou bát i promluvit.

     Odpověď
     • Oracle 911 15.6.2018 o 13:48

      Pred tým než podali tú žalobu a Fico urobil tlačovku vyšiel na toto téma článok na mojom blogu, Iris sem dala odkaz…

      Odpověď
      • Díky za upozornění, na tvůj blog jsem na nějaký čas pozapoměl :-)
       doplním si tedy čtení.

       Odpověď
   • Fico: „… používajte na každého rovnaký KILOMETER“ :D

    Odpověď
  • Tak za toto ich pániček nepochváli. Po Ficovom vyjadrení im už asi došlo čo vytrielili. Takto si nabehnúť.

   Odpověď
   • Oracle 911 15.6.2018 o 13:21

    Iste pod matovim príspevkom som povedal, že nabehnú:
    http://www.vodaksb.eu/diskuse/mimo-tema/comment-page-50/#comment-141964

    Odpověď
   • Nemyslim, ze by takuto vec mladeznici urobili bez panickovho prikazu alebo povolenia. Otazka je, ci chcel prave toto, alebo nie.
    A ci im doslo ? Podla mna Farska a spol. stale veria, ze tie zhromazdenia boli spontanne :-)

    Odpověď
    • Farská a spol dobre vedia, kto ich platí.

     Odpověď
  • To, že Fico by bez dôkazov také niečo nepovedal, musia ich bábkovodiči vedieť. A nielen preto, že je právnik a pozná dôsledky nepodložených tvrdení. Takéto niečo je pochopiteľné len vtedy, ak im poriadne prihára. Podľa mňa im neostáva nič iné, ako riskovať. Podajú žalobu, ktorú môžu použiť ako jednu z tém na vyvolanie ďalšieho Majdanu, a nie fakt, že „slušného“. V prípade úspechu, o čom pochybujem, by už rozhodnutie súdu nebolo dôležité, ak by vôbec bolo.
   Mimochodom, je zaujímavé, že žaloba prišla po tom, ako vznikla možnosť vysielania seriálu Spjaščie. :) Hoci neviem, kto by ho daboval…

   Odpověď
   • Stanke Ethana.

    Odpověď
   • Začem dabinga, prósto vsjo paňátno ;-)

    Odpověď
   • Oracle 911 15.6.2018 o 15:23

    Súhlasím, vedia, že im tečie do topánok, preto prechádzajú do protiútoku s tým, že ozvučenie seriálu Spjaščie robí veci viac než očividným.
    Asi doplním článok o to, že kto stojí za touto provokáciou so Spjaščie…

    Odpověď
    • Myslím si, že o tom by bolo možné napísať celú knihu a nielen doplniť článok. Ako začiatok by som zvolila vysvetlenie niektorých výrazov z oblasti psychiatrie :D

     Odpověď
  • „Teraz my zdvihneme papiere,“ začal premiér žartovať a počítal svojich kolegov z vlády, či ich je dosť na vytvorenie 12-písmenového slova. „V.L.A.S.T.I.Z.R.A.D.C.A a Laššáková bude výkričník, lebo na ňu nevyšlo písmeno,“ https://www.cas.sk/clanok/706398/pellegrini-zabudol-ze-ma-zapnuty-mikrofon-video-odhalilo-ako-si-nemiestne-utahoval-z-kisku/?AT=wgt.hp_hp-najcitanejsie-24.c.x…A.

   Odpověď
 37. brífing Zacharovej
  https://russian.rt.com/world/article/523187-zaharova-brifing-po-aktualnym-voprosam

  Odpověď
 38. Víťazstvo: Najvyšší mrakodrap na svete bol nasvietený farbou ruskej vlajky (VIDEO)
  15.1.2018 – 1:30
  Víťazstvo: Najvyšší mrakodrap na svete bol maľovaný farbou ruskej vlajky (VIDEO) Ruská jar
  Najvyššia budova sveta – mrakodrap „Burj Dubaj“ (Dubaj, Spojené arabské emiráty) – vo farbách ruskej vlajky po tom, čo vyhral ruský národný tím po tímu Saudskej Arábie v prvom FIFA World Cup stretnutia.

  Slovo Rusko bolo premietnuté na vežu a skóre zápasu. Pripomeňme, že Rusi porazili národný tím Saudskej Arábie s skóre 5: 0.

  Video bolo zverejnené ruským športovým komentátorom Vladimírom Stognienkom.

  Burj Khalifa je najvyšší mrakodrap na svete. Jeho výška je 828 m. Tvar budovy pripomína stalagmitu. Slávnostné otvorenie mrakodrapu sa uskutočnilo 4. januára 2010.

  http://rusvesna.su/news/1529013716

  Odpověď
 39. ked sa o niečo bojí tento „skřet“ tak mne to vyvoláva úsmev na tvári , že nám bude dobre
  a Mormor bude porazený :D
  „Místopředseda vlády Martin Stropnický se bojí o osud českého členství v Evropské unii.
  https://cz.sputniknews.com/nazory/201806157548966-stropnicky-evropska-unie-facebook-mir-prosperita/

  Odpověď
 40. V Srbsku sa stratil opozičný novinár. Vedel by niekto osvetlit ako možu používať stále tie iste scenare? A vždy do istej miery sláviť úspech?

  Odpověď
  • Lebo pamäť stáda (davu), je cca 2 týždne. Tak ako to bolo s pokusom o Majdan aj u nás. Najprv Kuciak a spol. a potom už sa schádzali na námestiach za každú blbosť. Naposledy aj za toho Filipínca čo dokopali na smrť v BA. Skrátka sa snažili vyvolať zhromaždenia za každú cenu, ale posledne im nato už nikdo neskočil a bolo tam cca 50 ludí

   Odpověď
  • Ten istý scenár môžu používať preto tak dlho, lebo rovnako dlho formujú verejnú mienku rovnaké médiá. To je celé.

   Odpověď
   • Oracle 911 15.6.2018 o 11:33

    Funguje to len odtiaľ-potiaľ lebo ak sa podmienky zmenia, tak celé snaženie sa môže obrátiť proti nim a to vidíme nielen v Rusku ale aj u nás či v ČR…

    Odpověď
    • Vidim iste zlepsenie. SK,UA. Ale udivuje ma ,ze zasa raz skusia. Ceny PHM,vyhrazky,prejav premiera Srbska..a teraz ten novinar. Ta Tvoja slučka sa stava modnou ikonou,kazdy ju chce mať.

     Odpověď
  • Srbský novinár na polícii vypovedal, že ho uniesli maskované osoby
   Srbský investigatívny novinár Stefan Cvetkovič, po ktorom od štvrtka pátrala polícia, vypovedal, že ho uniesli „maskované osoby, ktoré ho chceli prepraviť do Rumunska,“ informuje server Novosti.rs.
   https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/473541-srbsky-novinar-na-policii-vypovedal-ze-ho-uniesli-maskovane-osoby/

   Odpověď
 41. Ještě k tomu hlasování pro vstup do EU. Dneska litujeme, ale právě proto existuje ono přísloví „Po bitvě je každý generálem“.
  Kdo tenkrát mohl předpokládat, co z toho vzejde? Byl to čistý idealismus a teoreticky to opravdu mohlo být dobré.
  Kdo si tenkrát uvědomoval, jak mělké jsou základy sjednocené Evropy, jak snadné bude pro politiky ten ideál zmanipulovat?
  Ani nejšílenější spisovatel Sci-Fi/Fantasy by tenkrát nevymyslel jak bude ve skutečnosti vypadat 15. červen 2018…

  Odpověď
  • No, nebudu se stavět chytrým, byl jsem proti… ale einstein definoval jako šílenství opakování jedné a té samé věci, s očekáváním různých výsledků… i přes absolutní nedostatek informačních zdrojů jsem věděl, že od západu NIKDY nepřišlo nic dobrého.. 1648,1938,krizaci, jezuite… nevěřím jim ani datum, obzvlášť po jugoslávii 1999…

   Odpověď
   • Patřím k těm starším diskutérům a dovolím si štulec pro mladší kolegy.Na vlastním osudu jsem se několikrát přesvědčil,že dvojí měření je fakt dobré před finálním říznutí.Ale je rozhodně cenné,když si i ten uspěchaný a neměřící řezač uvědomí svoji chybu a snaží se ji odčinit.Těch,co mávnou rukou je totiž drtivá převaha /zatím/. A troufám si říct,že žádný z nich na zdejší diskuse nechodí. A volí ANO.Anebo EÚ.

    Odpověď
  • No víte, já si myslím, že pokud bychom masově tenkrát hlasovali NE, tak by následoval trest, který by nás z toho rychle vyléčil, ale také bychom se z toho už nemuseli zvednout stejně jako Bulhaři, když tvrdošíjně po revolucích volili bývalé komunisty. Těm zařídili pád jejich měny a už se z toho nikdy pořádně neposbírali, proto jich teď hodně brodí po Evropě za výdělkem.

   Odpověď
   • Baba,
    do Bulharska jezdim pracovne. Jsou z EU znacne nasrani, spousta obyvatel je pro-Ruska a mluvi Rusky daleko vice nez anglicky. Deziluze z EU dorazila i tam. Ale, oproti nam maji jakousi hrdost, ktera me v CR chybi, jednoduse ne vse pomeruji jen pres penize. Fajn lidi tam jsou. Chlapi jsou chlapi, zeny jsou zeny. Ale banky nasrany v kazdym malym meste treba 3, az me to udivilo oproti agregaci u nas.

    Odpověď
  • Ukrajina není v EU, NATO, ale tenkrát nebyla ve stavu jakém je dnes.
   Nebyl internet, začínal se rozjíždět (chyběly informace, což je dnes nesrovnatelné).
   USA nebyly v rozkladu a zdaleka nebyla v takovém stavu EU v jakém je dnes.
   Nebyla záplava invazistů, drzost neziskovek atd. atp.
   Tím chci říci, že posuzovat dnešní optikou (natož soudit), není zrovna to nejlepší.
   Hlasovala jsem pro vstup,
   přitom jsem věděla, že byl už v r. 89 západ před krachem a potřeboval nutně zdroje (tedy vykrádat nás).
   Jenomže v té době jsem měla velmi mnoho problémů (rodinných atd.), byla jsem unavená, vyčerpaná, neschopná používat rozum a cit, ve stavu tuposti biorobota, se schopností téměř jen vykonávat naučené, nutné fce., říká se tomu, sáhnout si na dno.
   Když jsem se probrala z „bezvědomí“ (asi za dva roky), věděla jsem, že to nebylo dobré rozhodnutí a také jsem si uvědomila stav, ve kterém jsem byla.
   Uvádím to proto, protože tato moje (velice tvrdá) os. zkušenost mi ukázala mnoho o stavu společnosti i o tom, jak je některým lidem v těžkých životních situacích ztrpčován život …
   (nejednalo se o finance, ale o zdraví, nechci to rozebírat)
   Jsem velice opatrná v souzení ostatních, protože bych mohla „dostat poučení“ od života (totiž dostat se do stavu toho, koho soudím, aniž bych o něm něco věděla).
   Neomlouvám se, (ani se nelituji) jen se snažím říci, že probouzení se z parazitického systému (trvajícího staletí) není snadné a dohadovat se (natož soudit), kdo před 15ti lety měl lepší znalosti zákulisní politiky, je přinejmenším nesmyslné (určitě je měli ezoterici, kteří vládnou), z „běžných“ lidí neměl nikdo znalosti, které má dnes, ani k nim takový přístup.
   Za sebe můžu říct, že jsem ráda, (až do pocitu vděčnosti Bohu, jsem pohan), za přístup informací lidem a na základě toho, věřím v lepší příští.

   Odpověď
   • čtenář 15.6.2018 o 13:18

    Co myslíte spojením „určitě je měli ezoterici, kteří vládnou“..
    Nemám dojem, že by ezoterici vládli a že by měli lepší kontakty na politické zákulisí. To spíše „lobbisté“, ti jsou často šedou eminencí v pozadí.

    Odpověď
    • https://www.youtube.com/watch?v=NdtWLjB1rvE&feature=youtu.be&t=43m7s

     Odpověď
   • Magnus Maximus 15.6.2018 o 13:22

    Výmluvy typu že nebyly informace a internet a já nevím co všechno chybělo k rozhodování neobstojí. Tady opravdu stačí jen selský rozum, zajímat se o historii a případně se zeptat starších lidí, kteří již něco pamatují. To je stejné jako s kuponovou privatizací. Tenkrát jsem absolutně nevěděl, co to znamená koupit si kupónovou knížku za cca 1 tis. Kč. Ale intuitivně jsem jasně cítil, že se jedná o mega podvod na lidech, a to bez jakýchkoliv odborných informací. Neuvěřitelné množství lidí tenkrát věřilo, že když si tu kuponovku koupí a stanou se z nich DIKové, tak nebudou muset pracovat, budou z nich rentiéři, na které bude pracovat někdo jiný a budou si užívat života a jezdit na Kanáry. To byla tenkrát nobl destinace. Kdo jezdil na Kanáry byl IN. Já se tenkrát ozval, že tomu sice vůbec nerozumím, ale že to musí být absolutní nesmysl, aby si člověk koupil jednu kuponovku a nemusel po zbytek života pracovat a stal se z něj boháč. Byl jsem označen za komunistu a přítele starých pořádků byt vzhledem k věku jsem samozřejmě v té partaji být nemohl. Ještě mě teklo mléko po bradě. Ale vždy jsem se řídil normálním selským rozumem a taky mě leccos řekla babka, která pamatovala císaře pána a kapitalismus za Masaryka. Takže už v prosinci 89 řekla, co bude následovat, tedy církevní, šlechtické restituce, bezdomovectví, nezaměstnanost, hypotéky, exekuce, dluhy, neúměrné nahromadění majetku a moci u malé skupiny lidí, kteří diktovat podmínky apod. A tím samým rozumem jsem se řídil při hlasování do EU. Už tenkrát mě bylo jasné, kam to směřuje.

    Odpověď
    • Oracle 911 15.6.2018 o 13:43

     Hovoríš o výhovorkách ale sám si čerpal informácie od svojej babky, takže dajako to nemáš po kope…

     Odpověď
     • @Magnus maximus: Před hlasováním o vstupu do EU už mi mléko po bradě neteklo jako Vám, o to víc si cením Vašeho postoje. Taky měla jsem naprosto jasno, jak hlasovat. Po událostech 89 mi můj otec řekl:“… zradili nás… teď přijde kapitalismus, jak ho známe ze západních zemí… bude nezaměstnanost… zbaví nás trhů a obsadí je sami… privatizace… zrušení povin. vojenské služby… NATO = ještě nás zatáhnou do nějaké války… pamatuj si, že Západ to s námi nikdy nemyslel a nebude myslet dobře (a uvedl příslušné roky a fakta) …“ On to už tehdy ze svých zkušeností věděl. A mně stačilo jen naslouchat.
      @Oracle: „… ale sám si čerpal informácie od svojej babky, takže dajako to nemáš po kope…“ Co Magnusovi vyčítáte? Že využil zkušeností a moudrosti svojej babky? Už několikrát jste si „postěžoval“, že neumíme využívat zkušeností starší generace, že mladí nejsou schopni či ochotni jí ani naslouchat, natož si něco z jejích prožitých zkušeností vzít. Nezlobte se, ale tato Vaše reakce na Magnuse je hloupá.

      Odpověď
      • Myslel to tak, že ne každý měl možnost čerpat smysluplné informace tímto způsobem.

       Odpověď
       • Tedy, tak jsem to pochopil já.

        A tudíž je to celkem od Magnuse pokrytecké.

        Odpověď
        • Oracle 911 15.6.2018 o 14:52

         Pochopil si to správne.

         Odpověď
        • Můj příspěvek houpl trochu jinam, tak tedy přesněji:
         @JS: „Tedy, tak jsem to pochopil já.“ – Ano, v tomto s Vámi souhlasím.
         „A tudíž je to celkem od Magnuse pokrytecké.“ V tomto nikoliv. Co je pokryteckého na tom, že Magnus se spolehnul na svůj selský rozum a navíc využil i zkušeností svých předků?

         Odpověď
       • @JS: Ano, v tomto s Vámi souhlasím.

        Odpověď
        • Týkalo se příspěvku JS v 15.6.2018 o 14:26

         Odpověď
      • Oracle 911 15.6.2018 o 14:42

       Nie, vyčítam mu, že používa dvojitý meter lebo nie každý mal vtedy živú babku alebo prababku, ktorá zažila tak kapitalizmus počas Masryka ako aj cisára pána…

       Odpověď
       • Čímž přímo přiznává, že nebyl dostatek VEŘEJNĚ dostupných informací, jinak by na zdroje jistě upozornil.

        Odpověď
       • Prosím Vás, Oracle, o jakém dvojím metru mluvíte? Souhlasím s Vámi, že „nie každý mal vtedy živú babku alebo prababku, ktorá zažila tak kapitalizmus počas Masryka ako aj cisára pána…“, ale dvojí metr v tom tedy opravdu nevidím. Ledaže bychom se neshodli na významu spojení „dvojí metr“.

        Odpověď
        • Oracle 911 15.6.2018 o 15:49

         Vy to asi nechcete pochopiť, Magnus mal právo použiť skúsenosti svojich predkov a svoj zdravý rozum, ALE NEMÁ právo nikoho kritizovať za to, že kvôli nedostatku VEREJNE dostupných informácií hlasoval za vstup lebo nie každý mal vtedy živú babku alebo prababku, ktorá zažila tak kapitalizmus počas Masryka ako aj cisára pána (s tým, že nie každá z nich bola ochotná poskytnúť svoje osobné skúsenosti z toho obdobia).

         A preto jeho prvé 2 vety z neho robia pokrytca:
         >Výmluvy typu že nebyly informace a internet a já nevím co všechno chybělo k rozhodování neobstojí. Tady opravdu stačí jen selský rozum, zajímat se o historii a případně se zeptat starších lidí, kteří již něco pamatují.

         A jeho pokrytectvu nasadzuje korunku toto:
         > Ještě mě teklo mléko po bradě. Ale vždy jsem se řídil normálním selským rozumem a taky mě leccos řekla babka, která pamatovala císaře pána a kapitalismus za Masaryka. Takže už v prosinci 89 řekla, co bude následovat, tedy církevní, šlechtické restituce, bezdomovectví, nezaměstnanost, hypotéky, exekuce, dluhy, neúměrné nahromadění majetku a moci u malé skupiny lidí, kteří diktovat podmínky apod. A tím samým rozumem jsem se řídil při hlasování do EU. Už tenkrát mě bylo jasné, kam to směřuje.

         Odpověď
         • Oracle 15:49: Proboha, Oracle, to přece není pokrytectví. Tedy pokud se shodneme na významu toho slova. Jistě bychom mohli diskutovat o tom, zda Magnusův výrok je výčitkou voličúm pro EU nebo ne (pro někoho ano, pro jiného nikoliv), ale pokrytectví je přece něco úplně jiného.

          Odpověď
          • Oracle 911 15.6.2018 o 18:11

           Ako to, že nie je?!
           Tvári sa, nielen ako keby vtedajší informačný stav spoločnosti bol rovnaký ako dnes ale aj sa tvári tak, ako keby vtedy každý mal rovnaký prístup k internetu a alternatívnym informáciám t.j. ako keby informačná asymetria neexistovala.

           Ak to nenaplňuje definíciu pokrytectva, tak čoho?

           Odpověď
           • - pokrytectví to je, pokud si Magnus uvědomuje že tehdy nebyla rovná příležitost pro všechny dostat se k informacím, ale tvrdí opak
            - pokud si neuvědomuje že v době voleb do EU neměl každý stejnou možnost pochopit o co jde, to je jiný problém, patří mezi 5 druhů sociální…
            - tvrdit že v době 2003 byl stejný přístup k internetu a informacím pro všechny je za hranicí idiocie nebo ignorantství, těžko říct čeho víc, viz například:
            http://archiv.brezen.cz/2003/clanky/2003/03/8319_0_0_0.html
            nebo
            „Teď už ale ke slibované vybavenosti domácností Internetem. V posledním čtvrtletí roku 2003 jich mělo připojení k Internetu (v celostátním průměru) pouze 15 % , zatímco o rok později to bylo již 19 %.“
            podotýkám že 82% z toho byl dial-up kde proserfovat hodinu denně znamená dostat hodně nafackováno od mámy.
            https://www.lupa.cz/clanky/internet-v-domacnostech-podle-csu/
            - poslední poznámka je že sehnat vyvážené informace, případně ideologicky nezatížené informace o EU nebylo snadné, mnoho toho bylo tendenčního a znamenalo to studovat podstatně déle než bylo času na přemýšlení. Někdo měl babku která zažila to co ta jeho a mohla poradit, i když o EU nevěděla nic, někdo měl rodiče nadšené marxisty a představa byrokratické EU jim musela připadat skvělá, někdo měl velkýho bráchu nácka a vstup do EU pro něj byl jasným nesmyslem. Výchozí podmínky pro pochopení situace měli lidé diametrálně odlišné.

            Magnus dělá jako by v té době každý klikl a měl vyvážené informace o EU a podobných režimech na dosah ruky, což je absolutně absolutní nesmysl. Bazírovat v takovém případě na tom jestli Oracle při kritice použil slovo pokrytectví nebo frázi o dvojím metru správně je úplně mimo mísu, podle mne, protože cíl a obsah kritiky je pochopitelný.

            Odpověď
            • promiň Ori, mělo to jít pod Amálku.

            • @eM 18:30
             Proti vstupu do EU tehdy hlasovalo cca 25 %. Na základě čeho se tedy tito lidé rozhodli pro „ne“, když mnozí neměli starší předky, s nimiž nemohli konzultovat, a internet nebyl moc rozšířený?

            • Oracle 911 15.6.2018 o 21:13

             Amálka, ktovie ale medzi nimi bol aj Magnus, ktorý mal lepšie informácie ako zbytok ale aj boli taký, ktorým celá myšlienka nepáčila…

            • Vždyť to Amálko přímo vyplývá z diskuse výše + existuje mnoho dalších faktorů. Zopakuju a přidám namátkou:
             - o západu a kapitalismu informovaní předci kteří poučili
             - znalost informací ze zákulisí
             - prakticky všichni voliči KSČM a ostatní proRusky orientovaní
             - nacionalisté obecně
             zkušení a znalí lidé kteří v tom sami uviděli byrokracii, totalitu a podobně
             - lidé informovaní o podobných projektech ze západu

             To by bylo aby to dohromady nedalo 22 a kus procenta které bylo proti. Vzhledem k propagandě kolem EU která byla dobře připravená massmédii, politiky a všemi kdo měl vliv na formování infopole (včetně všech sil GP, včetně všech sil neocons, bez nich by to tak nedopadlo), tak s ohledem na to je těch 22% lidí jasně a trvale orientovaných jinam, nebylo to o tom že by se bez hlubších znalostí v krátké době natolik informovali ad-hoc.

     • Magnus Maximus 15.6.2018 o 17:28

      Oracle 911 koukám, že ty asi trpíš dyslexií. Přirovnání mléka po bradě platí pro rok 1989 a nikoliv pro rok našeho vstupu do EU. To dobou Internet už byl. To za prvé. Za druhé v roce 89 nebylo nutné se ptát přímo své babky nebo dědka. V roce 89 v populaci ještě bylo dost lidí, kteří tu dobu pamatovali, přinejmenším Masaryka. Stačilo se zeptat klidně nějakého jiného staršího člověka nebo rodičů a rodiče takové měli informace zase od svých rodičů apod.

      Odpověď
      • Oracle 911 15.6.2018 o 18:00

       A ja zas vidím, že neuznávaš vlastné pokrytectvo. Pretože nielen sa tváriš ako keby informačný stav celej spoločnosti bola rovnaká ako dnes ale aj sa tváriš ako keby vtedy mal každý rovnaký prístup na internet a k alternatívnym médiám. To je prvá vec.

       Druhá vec je, že nie každá babka bola pracovne aktívna za Masaryka resp. nezažila jeho kapitalizmus alebo nerozprávala o tom období. Napr. môj starý otec v 1989 bol už 5 rokov po smrti a moja babka bola ročníkom 1922 t.j. z toho Masarykovho kapitalizmu veľa nezažila aj s tým, že začala pracovať v 14 a čo sa dialo pred vojnou príliš nerozoberala ani po 17.11.1989…

       Odpověď
    • No vidíte, já s vámi v tomhle naprosto souhlasím, až na to hlasování o EU. Je totiž třeba také brát ohled na vnější prostředí a my jsme tenkrát neměli šanci se ubránit a kdybychom to zkusili (jako že na to u nás vůle byla tak jako tak minimální) tak bychom si to pěkně s prominutím „vyžrali“. A z tohoto pohledu jsem já tenkrát hlasovala pro. I Putin musí manévrovat, což teprve my. Nechtěla jsem abychom dopadli jako Jugoslávie nebo Bulharsko a myslím, že jsem tenkrát udělala vzhledem k okolnostem dobře. Ovšem je rozdíl volit tak z nevyhnutelnosti s ohledem na okolnosti nebo s lichou nadějí či naivitou, že se nám díky tomu začne dařit lépe, či že tam na nás někdo čeká s otevřenou náručí. Tenkrát šlo o volbu špatnou a ještě horší. Zaráží mě, kolik lidí tady ty vnější okolnosti a naše možnosti a možné důsledky ignoruje. To jsem tedy napsala o tom, jak jsem to viděla tenkrát a teď po seznámení s KSB a vůbec Pjakinem je tu ještě i ta okonost, že působit na chod něčeho zvenku a zevnitř se diametrálně liší. Takže je lepší působit zevnitř, než se potýkat s důsledky zvenku. Je to tak trochu obdoba těch Minských dohod. Dokud trvají, má Rusko právo do něčeho mluvit, jestliže by nebyly, bylo by vyšachováno. Stejně tak bychom na tom byli my, kdybychom zůstali mimo EU navzdory tlaku nadnárodního řízení. A bude-li někdo poukazovat, že některé státy mimo zůstaly a žádné důsledky to pro ně nemělo, tak je to opět mimo, protože my bychom jejich výsadní postavení nezískali.

     Odpověď
     • Souhlasím. Vzpomínám, že jsem kalkulovala s tím, že jsme ve středu Evropy a to nám dává šanci přežít, že se nemáme o koho opřít, rozhodování bylo těžké. V té době ještě nebylo tolik invazistů a je otázka, z jakého důvodu je jich u nás „málo“ (i to je víc než dost). Určitě to není „pro naše krásné oči“, ani zásluhou politiků „těch našich“.

      Odpověď
    • Ale, mluvím o širších okolnostech, naprosto se nejednalo o zbohatnutí (hmotné statky), protože to, o čem píšete jsem také věděla. Je to, jako kdybyste řekl, že je lepší rozbít si hned hlavu o zeď, než hrát šachy. Možná by bylo dobré uvažovat nad tím, proč je Sýrie pro RF novým Stalingradem (co a jak s čím souvisí). To je zase můj pohled na věc. Klidně si tomu říkejte výmluvy, či jak se Vám zachce (nezlobím se na Vás, je to Váš názor).
     Ještě dodám, že vědomí společnosti má „určité parametry“ a „většinu nepřepereš“,tzn., že problém (jeho řešení) je vícevrstvé, protože i náš svět má více vrstev, které je třeba brát v potaz.

     Odpověď
     • Omlouvám se, patří to pod Magnus Maximus.

      Odpověď
    • otec chodil kamiónom do celej západnej Európy, už v roku 1985 nám hovoril,že je to tam divné…všade bezdomovci, ľudia čo prišli o prácu a neschopný splácať hypotéky a pod…a hlavne mu bolo divné,že obchody a sklady boli napratané až po strechy a nikto nič nekupoval…a v roku 1988 v Mníchove mu nejaký známy povedal,že no…Peter…za chvíľku budeme zase spolu…a otec sa pýtal ako zase a kto my….a on veľavravne povedal no…my a vy…“žid“ to ide zase umelo a účelovo spojiťdo celku v rámci kšeftu…a čo sa dialo..vieme všetci…..

     Odpověď
     • Magnus Maximus 15.6.2018 o 17:34

      No v roce 89 byl takový názor, že kdyby socialistická soustava států vydržela asi tak 5 let, tak by kapitalistický Západ šel do kolen s celým kapitalismem nebo do války proti nám, protože byl před krachem.

      Odpověď
 42. Naďalej nevyriešený spor o podobu budúcej azylovej politiky nemeckej vlády, ktorý trvá medzi lídrami strán únie CDU/CSU, spolkovou kancelárkou Angelou Merkelovou a šéfom spolkového rezortu vnútra Horstom Seehoferom, vytvoril v Berlíne dramatickú vnútropolitickú situáciu. Spolkový minister vnútra chce v pondelok v Mníchove získať poverenie predsedníctva svojej CSU, aby v prípade potreby – hoci aj bez súhlasu kancelárky – rozhodol na úrovni ministra o vracaní časti utečencov už na nemeckej štátnej hranici.
  https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/473344-migrantov-budem-vracat-na-hraniciach-hrozi-seehofer-situacia-v-nemecku-sa-vyhrocuje/

  Odpověď
  • „Na německé státní hranici“ – teoreticky možné, že z naší stany vzniknou lágry čekajících.

   Odpověď
 43. Prezident USA Donald Trump nařídil agentuře pro mezinárodní rozvoj USAID a ministerstvu zahraničí USA vyčlenit 6,6 milionů dolarů pro podporu organizace Bílých přileb v Sýrii. „Prezident nařídil vyčlenit přibližně 6,6 milionů dolarů na pokračování životně důležitých záchranných operací Bílých příleb a mezinárodního nezávislého a nezaujatého mechanismu OSN.“
  https://cz.sputniknews.com/svet/201806147547263-trump-usa-syrie-osn-penize/

  Odpověď
  • Dal im bozk smrti v medzinárodnej arene.

   Potom ako samy seba Američania cez Trampa odstrihujú z nadnárodného riadenia. Predtým bi to všetci prešli bez „povšimnutia“. Teraz budú mať dôvod na ďalšie odstrihovanie SŠA z nadnárodného riadenia.

   Odpověď
 44. Trump měl na setkání G7 prohlásit, že Krym je ruský, protože každý, kdo tam žije, mluví rusky.
  Tvrdí to americký server BuzzFeed, který se odvolává na dva anonymní diplomatické zdroje.
  „Není jasné, zda byl Trumpův komentář zběžnou poznámkou pronesenou žertem, nebo zda jde o signál radikálního ústupu od dosavadní americké zahraniční politiky“
  https://zahranicni.eurozpravy.cz/amerika/227357-nevhodny-zert-trump-prohlasil-ze-krym-je-rusky-protoze-kazdy-kdo-tam-zije-mluvi-rusky/

  Američanka Laura Ciccoová se preventivně soudí s NASA o vlastnictví zkumavky s měsíčním prachem. Ten dostala jako desetiletá od astronauta Neila Armstronga.
  Posudek předložený soudu uvádí, že zkoumaný vzorek může pocházet z Měsíce –
  jeden z testů totiž zjistil shodu s materiálem dovezeným z Měsíce, jiný zase našel složení odpovídající pozemskému. V závěru posudek uvádí, že vyloučit měsíční původ by bylo složité a že je možné, že skutečný měsíční prach se později smísil s pozemským.
  https://zahranicni.eurozpravy.cz/amerika/227324-americanka-se-soudi-s-nasa-o-prach-z-mesice-pry-ho-dostala-od-armstronga/

  Odpověď
  • Že by začínala mediální diskuze o „měsíčním“ programu NASA? To by mohlo být hodně zajímavé.

   Odpověď
   • Skôr už to len viac vidno. A pokračuje pripomínanie.

    Z moje ho pohľadu sa silné ozvučovanie začalo minimálne, keď vyšiel tento klip.

    https://www.youtube.com/watch?v=Rr8ljRgcJNM

    Ak si všimneš na videu speváci nemajú prilby pri spievaní na mesiaci, ale prilba je na spevákovy keď je na „obežnej dráhe“.

    Rammstajn bude asi kultúrny globálny projekt.

    Odpověď
    • Video je 14 let staré… text odsuzuje „amerikanizaci“ světa. Všichni musí tancovat podle američanů….

     Odpověď
     • Oracle 911 15.6.2018 o 11:17

      To tu ako mi je známo nikto nepopiera ALE veľká časť klipu sa odohráva na Mesiaci…

      Odpověď
    • Ramstein (s jednim „m“, podobnost ciste nahodna ?) je take znama zakladna americke US Air Force nedaleko Kaiserslautenu. Podle Wikipedie jde o nejvetsi zarizeni US Air Force ve svete, ktere se nachazi mimo uzemi USA…

     Ramstein je take ridicim strediskem pro americke a NATO bezpilotni letouny (drony) v Africe a na Blizkem Vychode, nejvetsi americkou „krizovatkou“ mezi USA a oblastmi na jih, sever a vychod od Nemecka.

     Vedle toho neni zadnym tajemstvim, ze v Ramsteinu skladuji Americane svuj atomovy arsenal…. Paradoxni je, ze Nemecko jako porazena strana z 2 SV zadne atomove zbrane vlastnit nesmi :)

     Odpověď
     • Oracle 911 15.6.2018 o 13:39

      Pri meste Ramstein bola veľká nehoda a týkala to lietadiel SŠA a preto sa kapela menuje tak, ako…

      Odpověď
      • aha, to jsem nevedel..
       No porad lepsi, nez „Die Toten Hosen“ s jejich „Willkommen“-kulturou ala Merkel.

       Odpověď
       • Oracle 911 15.6.2018 o 14:37

        Mýlil som sa, neboli to lietadlá SŠA ale Talianska, ale pilot helikoptéry bol Američan:
        https://en.wikipedia.org/wiki/Ramstein_air_show_disaster

        Odpověď
      • Co si vzpomínám, bylo to v 88 na leteckém dnu, ve vzduchu se srazili Italové z Frecce Tricolori a jeden stroj dopadl mezi diváky. Mrtvých byly desítky. Později o tom natočili zajímavý dokument. Američané tam nechtěli pouštět německé sanitky a jejich infuze navíc nepasovaly na německé kanyly, byl tam docela bordel a chaos. Někteří lidé asi mohli přežít.

       Odpověď
    • Amerika je bajecna,
     Amerika, Amerika

     Kdyz se tanci, chci vest,
     Take, kdyz vas sama tocim,
     Nechte se trochu kontrolovat,
     Ukazi vam, jak se to spravne dela,
     Vytvorime mily popevek,
     Svoboda hraje na vsech houslich,
     Musika prijde z Bileho domu,
     A pred Parizi stoji Mickey Maus,

     Znam kroky, ktere jsou velmi vyhodne,
     Budu vas chranit pred slapnutim vedle,
     A kdo v konci nebude chtit tancit,
     Jeste nevi, ze tancit bude muset,
     Vytvorime mily popevek,
     Ukazi vam smer,
     Do Afriky prijde Santa Claus,
     A pred Parizi stoji Mickey Maus

     Amerika je bajecna,
     Amerika, Amerika,
     Coca-Cola, bajecna,
     Amerika, Amerika

     Amerika je bajecna,
     Amerika, Amerika,
     Coca-Cola, nekdy valka,
     Amerika, Amerika

     Odpověď
 45. číslo mrtvych v Nikarague vrámci protestov dosiahlo 154
  https://ria.ru/world/20180614/1522741721.html

  Odpověď
 46. SMI: Krajiny EÚ podporujú plán zavedenia dovozných ciel na americký tovar
  „Štáty Európskej únie vo štvrtok jednomyseľne podporili plán zavedenia dovozných ciel na tovar z USA vo výške 2,8 miliardy EUR ako odpoveď na americké clá na európsku oceľ a hliník,“ píše agentúra.
  https://russian.rt.com/business/news/522921-strany-es-poshliny-ssha

  Odpověď
 47. Európsky mechanizmus pre stabilitu (ESM) schválil prevod pôžičky vo výške 1 miliardy EUR z Grécka z programu vonkajšej finančnej pomoci. Toto bolo uvedené v tlačovej službe spoločnosti.
  https://russian.rt.com/world/news/522958-kredit-greciya-esm

  Odpověď
 48. Mám malej námět k diskuzi: Poslední měsíce se otevřelo téma „rušení“ Benešových dekretů, několikrát to proběhlo i zde v diskuzi. Jestli se to téma skutečně podaří prosadit jako politickou agendu, tak, myslíte, bude možné se vyhnout referendu o czexitu a pro jakou stranu tohle téma hraje?

  Odpověď
 49. Rusko – Saudská Arábie 5:0

  Odpověď
  • Rusko porazilo ISIL. Znovu.

   Odpověď
   • :-))))…. dobre ponate…

    Odpověď
 50. Erdogan je teda „šibal“:
  Turecký prezident Recep Tayyip Erdoğan navrhl ruskému prezidentu Vladimiru Putinovi společnou výrobu protileteckých systémů S-500.
  https://cz.sputniknews.com/svet/201806147543333-erdogan-putin-s500/

  Odpověď
  • Co bude dodávat? Turbany? :)

   Odpověď
   • marek5501 14.6.2018 o 18:56

    Kebab pre Ruskoj saldatoj.

    Odpověď
   • inside informace o technice NATO? ;-)

    Odpověď
  • Stačilo napsat Erdogan, klidně i bez háčku nad gé. Já teda jinýho neznám. Když už jste tak akurátní, proč nepíšete také celé jméno Vladimira Vladimiroviče ? On Vám za to nestojí a ten pošuk tureckej ano ?

   Odpověď
   • nespavost alebo promile v krvi ked ta toto trapi o druhej v noci?
    ved zase sa tu nesekajme koli prkotinam…

    Odpověď
 51. FIFA President Gianni Infantino starts his speech in Russian, saying ‚dear friends, welcome to Russia!‘
  „Today, football will conquer Russia, and Russia will conquer the entire world.“

  https://www.rt.com/sport/429755-fifa-2018-world-cup/

  Odpověď
  • Vzkaz od GP, ze dobude Rusko a skrze Rusko bude ridit zbytek sveta?

   Odpověď
   • To si GP jen myslí, Rusko pracuje na vlastní vizi řízení. GP míní Rusko mění.

    Odpověď
  • … tu je to video zacina skvelym Putinovym otvaracim prihovorom…

   Odpověď
   • https://russian.rt.com/sport/article/522875-ceremoniya-otkritiya-chm-futbol

    Odpověď
    • Chcela som sa včera pozerať na otvárací ceremoniár ale sa mi nepodarilo nikde nájsť priamy prenos. Televíziu nepozerám…nemáte niekto odkaz na video ?

     Odpověď
  • Tak dana veta byla ponekud jina a nabyva diametralne odlisneho vyznamu: „Football will conquer Russia, and from Russia, football will conquer the world.“

   Myslim, ze dalsich slov netreba, kazdy si to rozsifruje sam.

   Odpověď
   • Tedy pro neanglictinare: „Fotbal dobude Rusko a z Ruska dobude fotbal cely svet.“

    Odpověď
    • inak ten kocúr vybral Rusko ako majstra sveta vo futbale – niekde na ruských médiách som to čítala

     Odpověď
     • Otazka je, jeslti ten kocour Rusko opravdu vybral a nejedna se pouze o medialni informaci se zrejmym cilem.

      Odpověď
      • To jsem to zase zmotal. Kocour bude vybírat až mezi dvěmi týmy, co postoupí do finále.

       Odpověď
     • Ten kocour bude vybírat až vítěze ve finále. Tedy mezi dvěmi týmy finálovými tými.

      Odpověď
   • Díky za opravu. Že by to na RT.com zprostředkovali / přeložili naschvál s tímto přešlapem… Hm, tak už jen proč?

    Odpověď
  • Na otevření se objevil Fénix – Pták Ohnivák…

   Odpověď
   • Pták ohnivák není Fénix.

    Odpověď
    • …aký je rozdiel medzi Vtákom Ohnivákom a Fénixom ?

     Odpověď
     • Zásadní.

      Viz starší diskuse ještě na Leva-net.

      Odpověď
      • Ani já nevím, jak to tam vyhledávat. Můžete stručně charakterizovat výsledek, či přiložit odkaz? Díky.

       Odpověď
     • Minimalne ten, ze Fenix je z recke mytologie a Ohnivak z ruskych pohadek.

      Odpověď
   • Na otvorení spievali operná speváčka Aida Garifullina a Robbie Williams. Na internete sú už fotky Williamsa, kde ukazuje prostredník na pozadí majstrovstiev.

    Inak si treba pripomenúť zvláštnu záľubu britských skupín a spevákov, dávať si do textov Rusko. Spomeňme napríklad na Beatles a ich Russians love their children too (Aj Rusi majú radi svoje deti) a Williams len toť nedávno spieval, že Party like a Russian (Oslavuj/zabávaj sa ako Rus).

    Pozvanie Williamsa vnímam tak, že Rusi len „nechali svojho nepriateľa samého so zrkadlom“. Teda, že sa napriek všetkej snahe zhovadil aj sám, podobne ako členovia britskej vlády. Uvažujem však, ako to celé súvisí s faktom, že ho pred týždňom evakuovali z horiaceho hotela.

    Odpověď
    • https://media.sport.cz/images/gallery/0000000009990667/jJB2Pb7-uGIUuJUGnk59ow/5b2281165b8ce87594610100-257616.jpg?20180614171229

     Vsimli jste si barev Williamse a Aidy? Asi neni nahoda, ze bile kridlo reprezentuje Ruska a cervene Anglican…

     Odpověď
    • Z hotela : Mandarin Oriental, epicentrum požiaru: Knightsbridge pred 16 hodinou
     Mandarin – Čínsky riadiaci feudál
     Knights – rytieri – elitný stav so špeciálnym výcvikom
     bridge – most – spojenie, prechod
     16 – 7 – biblický projekt

     Odpověď
 52. Tak ten vzkaz je celkem jasný, když si vzpomenete, kdo je vyvěsil a kdo za tím stál. Už jim to dal tak, že pochopit by to měla i paní knihovnice

  Odpověď
 53. Zeman před novináři spálil červené trenýrky.

  Odpověď
  • Já se tak nasmál :-D

   Odpověď
   • otázkou je co to mělo být za symboliku a pro koho byla určena.

    Odpověď
    • … pre vsetkych co oslabuju samostatnost CR… ze sa snazia zbytocne…hovoril predsa o prezidentskej standarde ako o symbole statnosti… myslim, ze si to umyselne nastavil na otvorenie MS vo Futbale na minutu presne

     Odpověď
     • Pan prezident řekl novinářům, že je otevřená komentovaná výstava naší státnosti, kam se mohou přesunout (nejspíš tím mínil dovzdělat se, protože upozornil, že st. symboly nepatří jednomu prezidentu – ti „trenýrkáři“ prostě nechápou, že haní národ a vlast …)

      Odpověď
    • To je signál definitivního konce „kavárny“ respektive zastoupení neocons v ČR. Toť můj výklad.
     Dnes je 14.6.2018, 11.11

     Lepší Zemanovu tiskovku dlouho nepamatuju!!! :-)

     Těším se na reakce blbounů nejapných.

     Odpověď
     • Znovuziskani statnosti?

      Odpověď
      • Tak k tomu je daleko. Ale eM to uchopil správně. Je to direkt na bradu „kavárně“. „Politiku už nebude určovat spodní prádlo (kavárna), ale věcné argumenty“. :) Geniální Zemanův tah a dokonce na matriční úrovni.

       Odpověď
  • spalil trenýrky ,a v tom samém čase začlo MS ve fotbale 2018
   -trenýrky tam má na sobě každý fotbalista….
   -ohen čistí

   Odpověď
  • Sledoval jsem přímý přenos na iDNES. Jakmile se obul do novinářů, tak přímý přenos přerušili a nahradili to pár fotografiemi.

   Odpověď
   • Ovšem na závěr ta pozvánka na prohlídku st. symbolů zdarma s výkladem dala tomu všemu skutečně korunu.

    Odpověď
  • video
   https://tv.idnes.cz/milos-zeman-spalit-cervene-trenyrky-dvm-/domaci.aspx?idvideo=V180614_165339_zpravodaj_heli

   Odpověď
   • To je geniální. :)

    Co asi symbolizují ti dva hasiči?

    Odpověď
    • Že kavárna je pálena zcela kontrolovaně?

     Odpověď
     • respektive že je zcela pod kontrolou a z jejich „pálení“ už nevzniknou žádné škody.

      Odpověď
      • Připomíná mi to, jak jsem před volbou prezidenta šel na Vítkov a z nějakého důvodu jsem si pouštěl již poněkolikáté, ten den poprvé v životě, píseň Debakl od Aleše Brichty, kde se zpívá:
       „… Vůbec nic z vás nezbyde, už jsme zkrátka takoví, dnes vás pěkně proženou vzteklí vlci hladoví, je to smůla pánové, dostat bůra, to jest pět, takovejhle debakl, není vám co závidět…“

       http://www.karaoketexty.cz/texty-pisni/hattrick/debakl-421862

       Miloš spálil červené trenýrky ve stejný čas, jako začalo fotbalové MS, Rusko dalo Saudům bůra, stejně jakožto výrazně přispělo ke zničení IS… Hle, ono to zapadá do sebe!

       Odpověď
      • Pamatujete ten předvolební pesimismus zde na diskusi?

       Odpověď
       • Oracle 911 15.6.2018 o 6:35

        Iste ale tá sa týkala liberálnych veľkomiest…

        Odpověď
  • ČT to raději ani neuveřejnila…
   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Akce-podpalene-cervene-trenyrky-jede-dal-Zeman-nachcal-do-mraveniste-a-pochcani-mravenci-uz-kvici-Jindrich-Sidlo-omdlel-v-CT-to-radsi-ani-nepustili-540082

   Odpověď
   • Omlouvám se, ale už jen při čtení linku na PL mi vyhrkly slzy smíchem :D

    Odpověď
   • A u tohoto článku si všimněte času vložení.

    https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Prestante-argumentovat-spodnim-pradlem-a-venujte-se-necemu-uzitecnejsimu-Prezident-Zeman-u-Soukupa-pronesl-razny-vzkaz-k-akci-podpalene-cervene-trenky-540118

    Odpověď
    • Pro případ, že by se to později změnilo, uvádím, ze je tam 22:22 14.6.2018

     Odpověď
     • A je tam fotka z 1.Týdne s prezidentem po prezidentských volbách, kde byl v červeno-bílé.

      Odpověď
   • Ztohoven nevynikají vysokou inteligencí, ale i tak by měli vědět, že prezidentská standarta není osobní vlajka nebo prapor, ale jeden ze šesti státních symbolů,“ připomněl Zeman s tím, že kdyby někdo vyloupal drahokamy ze svatováclavské koruny, tak by dostal poněkud tvrdší trest než v tomto případě. „Přitom je tento trestný čin svojí povahou totožný,“ kroutil hlavou.

    Že novináři předem neodhadli, o čem brífink nakonec bude, prý Zemana do jisté míry pobavilo a překvapilo. „Oni kvůli tomu budou asi rozčílení, že na to nikdo nepřišel. Scénářů bylo hodně, to svědčí o jejich malé fantazii. Někteří budou asi zklamaní, že jsem neoznámil, že jsem umřel, nebo že jsem těžce nemocný, nebo že rezignuji,“ dodal s úsměvem.

    Odpověď
  • Nechápající (symbolizovány trenýrkami) budou „spáleni“.

   Odpověď
  • Zeman umí zužitkovat všechno co proti němu podniknou a ještě je tím umlátit.

   Odpověď
  • Vyjádření Zemana na TV Barandov k dnešní akci „pálení trenýrek“.
   https://www.barrandov.tv/video/128880-tyden-s-prezidentem-14-6-2018

   Odpověď
 54. Omluva
  Dnes je 15. výročí referenda o vstupu ČR do EU. Hluboce se vám všem omlouvám, že jsem hlasoval pro vstup.

  Odpověď
  • Neměli jsme informace, jen propagandu. Žádná alternativa oficiální mediím vlastně neexistovala.

   Odpověď
   • Přesně, já si jen pamatuji, jak nějakou dobu před referendem, media krmila ovčany pohádkami o levných autech pro všechny, po vstupu do EU. D*vky prodejne, špinave.

    Odpověď
   • Nesouhlasím, informace byly k dispozici a lépe dohledatelné než teď. Internet ještě nebyl tak podchycen a zahlcen úmyslnými nesmysly.
    Kdo chtěl, věděl o co jde už tehdy.

    Vše je o lidech a jejich chápání reality. Tento stát skutečně mohl dávno předstihnout Německo. Ale pro některé je vrcholem úspěchu být kolonií, a to i teď.

    Odpověď
    • No, ona je také otázka, jak to hlasování skutečně dopadlo. Na jedné demonstraci bylo prohlášeno, že hlasovací lístky z referenda byly hned druhý den skartovány.

     Odpověď
    • A kolik procent lidí ten internet mělo, a kdo provozoval jaké mainstreamu alternativní servery, kde byla jaká sociální síť kde se masově vyměňovali informace o probíhajících procesech?
     Já nesouhlasím s tebou, situace byla úplně jiná. Naopak dnes máme nevídané informační možnosti oproti tehdejší době.

     Co se týče poslední věty, desítky let jsme byli kulturně zpracováváni aby nikdo ani nepomyslel na to že můžeme být suverénní samostatný a jakkoli světově významný stát který může jít proti proudu. Vždyť k tomu být součástí kdejakého paktu jsme byli vyloženě vychováni.

     Mluvit o jednotlivcích a možnostech je sice hezké, ale z hlediska řízení je relevantní jaký byl informační stav společnosti jako celku, většinový stav.

     Zároveň souhlasím s JanaK, nikdo neví jak vlastně hlasování dopadlo. I když já si myslím že vstup byl legitimní, jen by výsledek nebyl tak přesvědčivý.

     Odpověď
     • taky proto je nám umožněna démonkracie v té podobě v jaké ji máme, aby mohl rozhodovat dav a nebyla tak velká příležitost pro ovlivnění jednotlivci. V dobře zpracovaném davu není vůbec potřeba volby falšovat, vstup do EU a jiné volby jsou toho důkazem. V podstatě jakékoli spekulace coby-kdyby jsou ignorováním toho jak takový systém funguje.

      Odpověď
      • Pamatuji jak to tehdy bylo, vím jak funguje a proč byla zavedena tzv. demokracie, co muselo být splněno aby byla zavedena… Vím jak funguje vstřebávání informací, jak se vytvářejí bloky v paměti proti „nevhodným“ informacím atd.. To byly v té době dostupné informace.
       Proto jsem napsal: Kdo chtěl ten věděl. A to platí i dnes.
       A nic na tom nemění fakt, že potenciál této země byl téměř zlikvidován leností lidí chápat, či vymanit se ze stereotypního mýšlení.

       Ta bezmoc zkoušet vysvětlit lidem jak to funguje, když víte proč jim to vysvětlit ani nemůžete, protože mají zablokované informační kanály, zablokované i pro vysvětlení funkce těch informačních bloků…a to se nezměnilo do dnes.
       Nejdříve musí být zájem pochopit. A někteří musejí nejdříve rýt držkou zem, aby začali přemýšlet. Otázkou je, proč jejich míru chápání mají odsírat ti, co je na to předem upozorňovali.

       Ano, tehdy se debatovalo o reálném výsledku voleb do EU kolem 50/50

       Odpověď
       • „Otázkou je, proč…“ chápu tě.
        Protože je kolektivní záležitostí kam se náš národ posune.
        Procházíme různé doby, a při dostatečném chápání nezbývá než si uvědomit že doba je taková a taková a co mohu změnit je příprava na dobu tu či onu.

        Jsem na tom podobně prakticky celý život, v tom smyslu že se těžko smiřuju s tím co vidím kolem sebe. Mimo jiné proto jsem trpěl ekzémem. Ale je to jen nepochopení toho v jaké době žiju, co ta doba žádá, a že všechno má Bohužel i Bohudík svůj čas.

        Odpověď
     • „aby nikdo ani nepomyslel na to že můžeme být suverénní samostatný a jakkoli světově významný stát, který může jít proti proudu“ – velice výstižné.

      Pokud si dobře pamatuju, tak v době hlasování o vstupu do EU (já tehdy ještě fracek, byť už s hlasovacím právem) jsem uvažovala po ose: „Nezvládne se dohodnout ani vláda mezi sebou, tak jak se mají dohodnout státy. Nebude to fungovat. Ale když tam jsou „všichni“, tak bychom asi měli taky“. Hlasovat jsem tenkrát nebyla. A postupně to začala být vážně jízda…

      Odpověď
      • jj, byl jsem v podobném věku. Pro mě to bylo první možné „volení“, tím víc jsem se na to těšil, že je to poprvé co mohu vyjádřit názor, zcela neznaje jak to funguje a jak a kým jsem zneužíván. Politicky informovaný blbec co si myslel že tomu rozumí.

       Odpověď
    • Já třeba internet tehdy ještě neměl vůbec.
     Ale také jsem ještě zdaleka neměl volební právo.

     Tehdy jsem se nechal ovlivnit otcem a myslel si, že to je dobrý krok.
     Tento názor mě již zcela opustil asi dva roky po vstupu.

     Tehdy jsme byli se spolužáky, myslím, že to byl rok 2006, na exkurzi v cukrovaru, kde jsem se dozvěděl, že cukrovar brzy koupí Francouzi a zavřou ho.

     Takže z naší školy jsme byli poslední ročník, co tam byl.

     Odpověď
  • Vážím si Tvého příspěvku.Já byl sice v těch cca 25% proti,ale dneska se ke svým krokům nikdo nepřihlásí.Já taky seděl na Národní v 1.řadě a dneska bych se s chutí nakopal do zadku,kdybych to technicky svedl.Ne proto,že bych minulý systém adoroval jako ideál,ale protože jsem byl jednou z ovcí.

   Odpověď
   • Když k nám do školy přinesli petici za Havla prezidentem, nadšeně jsme podepisovali. Doma mi táta řekl, co o Havlovi vím, že za něj podepisuji petici. Tehdy se mi to nelíbilo, zdálo se mi, že nic nechápe, dnes bych dala facku.

    Odpověď
  • k tomu se rád připojuji.

   Odpověď
   • K omluvě se také připojuji. Naivně jsem si myslela, že vstup je zárukou míru v Evropě. Bohužel, myslím, že miliony ,,nových“ evropanů, a další miliony, co jsou na příchod připraveni a vskutku přijdou, vytvoří ,,nadkritické“ množství neúnosnosti a dojde k násilné odpovědi domácího obyvatelstva…….Záměrné neřešení problému, ba spíše jeho podpora elitami těžko může dopadnou jinak. Nebo jsou na západě již opravdu ztraceni..?…snad nás nestrhnou s sebou……

    Odpověď
    • To je sice hezké, že hodně lidí dnes prozřelo a omlouvají se… Nechci být škodolibá, ale určitě všichni, kteří tehdy hlasovali pro vstup, dnes chápou bezmoc, kterou cítili ti, kteří hlasovali proti…

     Odpověď
     • Trošku škodolibosti v Tvé odpovědi je, ale uvědom si, že EU, pro kterou jsme hlasovali, byla dost jiná, od té doby …Lisabonská smlouva a další stohy nařízení a pod. To za prvé.
      A za druhé MÍRové soužití na kontinentě mně stále připadá jako dobrý lidský princip. Byl, myslím, v té době pro mnohé ten rozhodující.

      Odpověď
      • Myslím, že mám na to právo… Co jsem si tehdá, musela vyslechnout já, se tady nedá ani opakovat… Divné, že 25% lidí, kteří hlasovali proti, se nedali tak lehce ošálit…
       Takže byste v rámci svého pokání měli nějakou tu výtku snést…

       Odpověď
       • Pracoval jsem na vysokém postu ve velké firmě. Jediný proti, smetli mne. Dnes zírají, já ne.

        Odpověď
       • To je úsměvné, opravdu.
        A to právo je právo čeho? Pomsty, schlazení dávno popálené žáhy, právo typu „já to říkala“, nebo?

        Mě se to samozřejmě nijak nedotýká, jen by mě zajímalo z čeho by to právo rýt do někoho kdo se tehdy mýlil mělo vycházet.

        Taky mne napadá, je to právo přenosné, takže jakmile se ukáže že jsi se v něčem mýlila, je to automaticky právem do tebe rýpat, případně se ponižovat, s tím že to budeš muset ve svém pokání vydržet?

        To co si tehdá museli vyslechnout někteří odpůrci je totéž co si dnes vyslechnou někteří příznivci. Obojí je dáno existencí davo-“elitárního“ typu společnosti a těžko na tom lze zakládat právo být škodolibý aniž bychom projevili sociální idiocii. Mira celkem shrnula tehdejší pohled i za mě, bez hlubší znalosti zákulisních plánů nebo rizik daného typu sjednocení ve větší celek, které je jinak přirozenou součástí objektivní globalizace.

        Navíc, „Lisabon“, jakožto největší problém, se přidal později, byť už předtím to mělo mouchy.

        Odpověď
        • Vidím, že ty nejsi schopen, na rozdíl od jiných, ani pokání…

         Odpověď
         • Oracle 911 14.6.2018 o 23:01

          Ty nechceš priznanie toho, že sa mýlil ale aby si mohla ukojiť svoju pomstychtivosť…

          Odpověď
          • To není o pomstychtivosti ale o tom, že by nejspíš ráda cítila ten hřejivý pocit zadostiučinění, že ona je lepší člověk, protože ona na rozdíl od jiných hloupých a pomýlených udělala tu správnou intuitivní volbu.

           Odpověď
           • Oracle 911 15.6.2018 o 6:15

            Máš pravdu…

            Odpověď
          • Když by Aksal stačilo přiznání omylu, jistě by si všimla že jsem začal tím že jsem se připojil k omluvě. Takže s první částí před „ale“ souhlasím, část za „ale“ je asi zbytečná.
           https://youtu.be/tNeLtCemUnA?t=12

           Odpověď
           • eM: Vaše pošťuchování mě někdy fakt baví.
            Doufám, že to ani Aksal nebere příliš vážně. :)

            Hádej, ktereý Tvůj výrok mě rozesmívá stále již několik týdnů?

            Ale teď vážně, nejsme tu proto, abychom se nad někým povyšovali. Nebo snad ano?…

            Odpověď
            • „nejsme tu proto, abychom se nad někým povyšovali“
             v žádném případě, nejen tady. Něco takového Člověku nepřísluší, a Člověka z humanoida nedělá.

             Hele nevím JS :-) pamatuju si že jsem tě něčím rozesmál, ale čím už ne.

            • eM: Ono toho bude asi víc, ale tohle mě rozesmálo tak, až bych tu hlášku označil za posilovací cvik, který posiluje břišní a obličejové svaly zároveň:

             „vegetarián=muslim, a jejich nejznámější zástupce je Hitler.“

            • no vidíš jak se mi občas nedaří. Zrovna tohle nemělo nikoho rozesmát.
             No tak alespoň něco jsem přinesl…

            • eM: No nic, vzal jsem si z toho poučení.
             Jít příkladem a nikomu neznechucovat rostlinnou stravu fanatismem.
             I když rostlinným fanatikem jsem rozhodně nebyl ani předtím.

            • To je fajn příklad. Ono to není o vegetariánství ani ničem jiném konkrétním. Buďto člověk dělá to co dělá proto aby to dělal, a nebo proto aby to někomu dokázal. Podle toho se to taky projevuje, jak směrem k němu, tak směrem k ostatním.

         • čtenář 14.6.2018 o 23:03

          Aksal, nebuďte až takto osobní, to zde nepatří. Soudit může jen ten nahoře, protože i vy se můžete plést, resp,. nemusíte mít pravdu. Mějte se..

          Odpověď
         • To je poněkud zvláštní od někoho, kdo mě poučuje o tom, že sport je obecně špatný, protože vždy někdo musí (téměř vždy, s výjimkou například remízy ve fotbale) prohrát…

          …A pak se tu stavíš do role vítěze, který hledí shora na poražené a vyzýváš je, aby se káli a v kleče prosili o odpuštění?

          Odpověď
        • Díky eM za střízlivý pohled na věc. Také jsem tehdy hlasoval pro a je otázka, jestli bych i se znalostí dnešního stavu věci šel hlasovat v roce 2003 proti vstupu. Možná bych hlasovat prostě nešel vůbec. Rozhodně si nemyslete, že by ČR v té době do EU nevstoupila. Buď by se výsledek hlasování nějak „zařídil“, nebo by se v ČR zařídil majdan. Vždyť co bylo rozbuškou majdanu na Ukrajině… A co by následovalo po takovém majdanu v ČR, je otázka, ale určitě by to nebylo lepší, než je současný stav.

         Odpověď
         • čtenář 14.6.2018 o 23:07

          Přesně tak, pokud byl záměr z nás udělat montovnu pro Německo, tak nebylo síly, která by tomu mohla zabránit. Dtto rozdělení státu – pokud by to neprošlo „po dobrém“, určitě by neváhali použít jugoslávský scénář. Nejsme Rusko, abychom tenkrát mohli vzdorovat jejich záměrům (snad, zatím a v budoucnu bude vše jinak..)

          Odpověď
         • Ano, to jsem chtěl naznačit tím davo-“elitarismem“. Těžko se zlobit nebo povyšovat na někoho kdo neměl dostatek vzdělání v davo-“elitární“ společnosti, to by bylo jen projevem dnešního nepochopení toho jak to chodilo a chodí.

          Dav byl zcela cíleně nasměrován ke vstupu do EU, proto se tu o EU psalo jak se psalo, a proto o tom dav věděl tolik kolik věděl a hlasoval jak hlasoval. Lidé kteří byli proti vstupu jako je Aksal neměli adekvátní vzdělání aby byli schopni někoho přesvědčit, a osobním postojem a pocity to nejde, a lidi kteří to vzdělání měli jako třeba Klaus zase neměli manévrovací prostor. Příprava voličského davu byla dostatečná ze strany subjektů řízení, a já byl toho davu členem.

          To pokání, pokud je vůbec potřeba což si nemyslím, je každého osobní věc, není to nic na čem by mohl někdo parazitovat s postojem „to já měl pravdu a vy jste mě všichni tehdy křivdili“. To je jen další pokračování nepochopení toho jak by měla společnost fungovat a o čem to je. Já svoje pochopení proč ta volba byla špatná našel, a to je z hlediska další práce dostatečné.

          Odpověď
          • Souhlas eM, to pochopení a vyvození dalšího byl ten důvod, proč jsme se k tématu vyjádřili.

           Odpověď
          • Pěkné shrnutí. Souhlas

           Odpověď
        • NicNezNula 15.6.2018 o 0:31

         Nevím jestli nás to uklidní nebo rozčílí, ale i kdyby nás tehdy bylo více proti, tak měli stejně prostředky výsledek zfejkovat. Takže Klaus jel v rámci mantinelů, a když chtěl poněkud více vybočit, tak ho smetli.. A myslím, že se nejedná o hřejivý pocit pravdy, ale spíš vztek na tu tehdejší všeobecnou slepotu. Škoda, že Klaus neuměl trochu lépe pracovat s informačním polem jako to dělá MZ, mohl do toho o něco účinněji házet vidle.

         Odpověď
         • Na druhou stranu máme zase o jednu zkušenost s pitomým režimem navíc. Myslím že do budoucna máme v paměti národa velmi mnoho obdobných zkušeností, jak se subjekty které nás chtějí jakkoli pohltit, tak se svým vlastním chováním v takových situacích.

          Věřím že každá taková zkušenost je a bude nám k užitku.

          Však se podívejme jen za poslední století:
          - Rakousko-Uhersko
          - Protektorát
          - Socialistický blok (pod vládou trockistů)
          - EU
          a zároveň můžeme srovnat s tím jak se nám žilo/žije v
          - ČSR
          - ČSFR
          -ČR/SR

          a vyvodit z toho v budoucnu patřičné postoje, zformovat co nejlepší možné cíle, z každého vzít to nejlepší, to umíme. Vše je to ještě jako živé, nebo živé.

          Odpověď
     • Aksal,
      „určitě všichni, kteří tehdy hlasovali pro vstup, dnes chápou bezmoc, kterou cítili ti, kteří hlasovali proti…“
      - pred podobnými pocitmi mohli teoreticky stáť autori KSB, keď čelili prognóze a tendenciám rozpadu ZSSR. Avšak pocit bezmocnosti tu moc nepomôže, a veští skôr to, že človek nevie ako ďalej, nemá koncepciu rozvoja a spolieha iba na to, že presvedčí čo najviac ľudí, ale to je iba jedna z ciest a málo pravdepodobná… Čo je prípad väčšiny bežných ľudí…

      Autori VP ZSSR to vzali cestou slabého manévru, s tým že vypracovali koncepciu rozvoja a rátali, že možno sa im ZSSR nepodarí zachrániť, ale ďalší vývoj by mal nadviazať na najlepšie myšlienky socializmu (spravodlivá spoločnosť bez vykorisťovania človeka človekom) a viesť k súladu s ešte hierarchicky vyššími ideami (v súlade s HNR)

      V osobnom živote, ak je človek vnímavý k životu, tak môže dosiahnuť, že život prebieha harmonicky a všetko sa viac-menej darí, život prebieha akoby „na vlne“ a nemusí s životom zápasiť. No v spoločnosti existuje akási kolektívna zodpovednosť (odtiaľ: „Všetko prebieha najlepším možným spôsobom úmerne mravnosti a etike všetkých účastníkov“), a preto nie vždy sa spoločnosť rozhoduje tak ako je nám príjemné, a často čelíme dôsledkom takýchto rozhodnutí väčšiny, t.j. spoločnosti.
      Asi viac ako zápasiť s emóciami je mať vlastnú koncepciu toho, čím chcem prispieť k zmene k lepšiemu, bez ohľadu na to, ako dlho to bude trvať. T.j. aby sa situácia mohla časom zvrátiť. Rečou podnikateľa „Mať vypracovaný svoj podnikateľský plán a začať ho realizovať v danej východiskovej situácii, na ktorú je šitý“. Na to ale potrebujem mať k budúcnosti ciele. Na to aby som mohol správne vybrať ciele, potrebujem vidieť tendencie budúcnosti, čo možno najpresnejšie.
      A práve preto je schopnosť predpovedať budúcnosť jedna z najdôležitejších v živote. Je aj základnou otázkou filozofie KSB. Je to niečo, čoho je objektívne schopný každý človek, ale má to určité podmienky: minimálne vôľu sa učiť a pracovať na sebe; komunikácia s HNR a schopnosť naladiť sa na jeho etiku a Zámer. Získať správny „kľúč“.

      Žiť iba v minulosti je umierať za živa. Žiť iba v prítomnosti, znamená stále riešiť iba minulosť, lebo to čo sa stalo teraz a dnes, je dôsledok toho, čo bolo zasiate včera a predvčerom. Preto, ak sa človek nepozerá aj do budúcnosti, nezaujíma sa kam dnešok tečie a nemá plány kam by mohol tiecť, vlastne vôbec neriadi ani svoj vývoj ani vývoj ľudstva, ale ponecháva túto možno iným – hŕstke „elít“, ktorú si tu námahu dávajú, pre svoje sebecké davo-“elitárne“ blaho. A tak vývoj ľudstva stagnuje.

      Emócie sú len indikátory, spätná väzba informujúca o aktuálnom stave vecí, spolu s intuíciou. A rozum môže byť nástrojom, ktorý nájde cestu. Ak jeden rozum nestačí, lepšie bude použiť dva. A dva sa môžu stať aj základom pre vytvorenie štruktúry kolektívneho intelektu, ktorý zvláda riešiť naozaj zložité úlohy. Nie vždy viditeľné procesy sú tie najdôležitejšie.

      Odpověď
      • Zaujimave, napokon Aksal bude vinna za to, ze sme vstupili tam, kam to dnes vsetci lutuju. Kazdy chodil do skoly. Obycajny mamon, kazdy si chcel urvat co najvacsi zirny kusok, slubmi harvardskych fondov pocinajuc, hlasom hnr konciac. Statnost sme predali, ziadna nevedomost.

       Odpověď
       • Myslím že zbytečně přeháníš, a kde jsi vzal z jardobového příspěvku to co jsi napsal první větou zůstane asi záhadou.

        Odpověď
       • vidlak,
        neprekrúcaj, prosím ťa. Napríklad ja som na tom referende nebol, vtedy ma politika nezaujímala. Ale tiež som mal vtedy skreslené predstavy o plusoch a mínusoch vstupu do štruktúr Západu.

        Tu sa len snažím poukázať na to, na čo je z pohľadu KSB dobré sa zamerať… Že emócie sú dobrý radca ale zlý pán, a že vždy treba konať a konať správne (t.j. v súlade so svedomím), nestrácať vieru, aj keď všetci ostatní budú robiť opačne.
        Keď sa to tak vezme, politické povedomie a gramotnosť národa pomaly ale iste rastie.
        Ja som tiež vďačný za každú svoju aj cudziu životnú skúsenosť.

        Odpověď
  • Oracle 911 14.6.2018 o 18:27

   Nie si sama…

   Odpověď
  • Já tenkrát neměla žádné informace, ale nekompromisně jsem hlásala, že je to špatně, prostě jsem to cítila, okolí si klepalo na čelo, dnes bych mohla já, ale co je nám to platné, když jsme byli přehlasováni.

   Odpověď
   • Já se také rozhodovala intuitivně…Rozum máme na to, aby přemlouval podvědomí a intuici, pokud svědomí nepouští…

    Odpověď
   • Ano, to je logické, intuice zřejmě mnoha ženám správně říkala, jak EU bude za 15 let vypadat. A přesto není zdaleka jisté, že „prostě jít volit proti“ bylo v té době jediné správné rozhodnutí. Do EU bychom totiž nejspíš vstoupili tak jako tak.

    Odpověď
  • Taky jsem byl přesvědčen, že vstupem do EU získáme jasná a transparentní pravidla, která vyloučí jakoukoliv korupci. Takový jsem byl blb.

   Odpověď
  • Jo, jo – taky se přiznávám, a hluboce toho lituji. Nicméně jako slabou omluvu dodávám, že ještě perverzní lisabonská smlouva, která v sobě schovala v referendu neprošlou ústavu eu, neplatila. Platila relativně volnější pravidla, které stanovoval maastricht a návazné smlouvy.

   Odpověď
   • A teď si představ, že za 30 let, kdy tady bude chalifát, napíše nějaký současný sluničkář, že toho lituje, že podporoval migranty, že nemohl tušit a bla, bla, bla… Co mu na to odpovíš?

    Odpověď
    • Úder na solar plexus, Aksal :-)

     „Každý v míře svého chápání … , a v míře svého nepochopení pracuje pro ty,co chápou více“.

     Míra mého chápání byla tehdy nízká, proto jsem hlasoval „ano“. Abych to odčinil, budu šířit myšlenky KSB a alternativního pohledu na historii kde to jen půjde. Však už to i dělám.

     Odpověď
    • Magnus Maximus 14.6.2018 o 23:45

     Já taky tenkrát hlasoval proti EU. K tomu není potřeba žádná KSB. Stačí mít zdravý selský rozum a trochu číst. Tentokrát souhlasím s reakcí Aksal z 21:42.

     Odpověď
     • „K tomu není potřeba žádná KSB.“
      Ak si selský rozum nechceš vytúniť, tvoja vec.

      Odpověď
    • Že národ poloidiotů, kteří se ani po všech těch negativních zkušenostech nebránil a nechal všechny ty hajzly dále provádět své manipulace, nemá nárok na existenci!

     Odpověď
 55. Európsky parlament prijal uznesenie, v ktorom žiada predĺženie sankcií proti Rusku
  Európsky parlament (EP) na zasadnutí vo francúzskom Štrasburgu prijal rezolúciu vyzývajúcu členské štáty EÚ, aby predlžila sankcie proti Rusku a vyzvala Moskvu, aby prepustila Olega Sentsova a ďalších 70 ukrajinských občanov. Uznesenie bolo prijaté 485 hlasmi proti 76 a 66 sa zdržalo hlasovania.

  RIA Novosti https://ria.ru/world/20180614/1522720176.htmlи

  Odpověď
  • Stiahnite sa z okupovaných území v Gruzínsku, vyzýva Moskvu europarlament
   Poslanci Európskeho parlamentu (EP) vo štvrtok v Štrasburgu vyzvali Ruskú federáciu, aby ukončila okupáciu gruzínskych území – Abcházska a Južného Osetska. V uznesení sa spresňuje, že Moskva musí naplno rešpektovať územnú celistvosť Gruzínska.
   https://europa.pravda.sk/aktuality/clanok/473328-stiahnite-sa-z-okupovanych-uzemi-v-gruzinska-vyzyva-europarlament/

   Odpověď
   • :-))))…. mozu teraz vyzyvat na co len chcu ich hlas zanikne v reve stadionov….

    Odpověď
   • Oracle 911 14.6.2018 o 18:30

    Podpindusníci a takto sa Brusel stáva irelevantným…

    Odpověď
  • EP takto veřejně se přihlásí ke své impotentnosti… Jsou hloupější, než jsme doufali.

   Odpověď
 56. Putinovi odovzdali list od Kima
  https://russian.rt.com/world/news/522849-putinu-pismo-kim-chen-yn
  „V prvom rade mám tú česť a poctu, aby som vám odovzdal úprimné pozdravy od predsedu Štátnej rady KĽDR Kim Čong-ne “ povedal Kim Yong Nam a podal mu veľkú obálku s listom.

  Odpověď
  • Putin potvrdil pozvanie Kima na návštevu Ruska
   https://russian.rt.com/world/news/522833-putin-kim-chen-yn-rossiya

   Odpověď
 57. Zdravím všechny! dnes mne zastavili na náměstí nějací mladíci a slečny z pražského!!!!! gymnázia. dotaznikova akce .téma :sudetští němci… otázky nevtirave, nenavodne, podsouvani oboustranného odškodnění… Nedávno tu psali o vytváření informačních polí a rušení benešových dekretů… podotýkám že jsem ze západních čech…

  Odpověď
  • …takze deti uz maju na to odpoved, ktoru dostali v skole nez vysli do ulic…..niekedy by som najradsej dala nahravat co tym deckam cpu do hlav!…..a mozno by to bolo aj narokovatelne….kde aky telefonicky hovor je nahravany, tak preco nie ucitelia!

   Odpověď
  • Na teplickém gymnáziu povinně čtou knihu Vyhnání Gerty Schnirch – líčí vraždění malých dětí při odsunu atd. , je to veskrze lživá propaganda.

   Odpověď
   • Asi výměna za z osnov povinné literatury staženého Čapka „Válka s mloky“

    Odpověď
  • 2018-06-12 – Studio Lipa – Letom svetom internetom
   12.6.2018 20:12

   http://svobodne-radio.cz/2018-06-12-studio-lipa-letem-svetem-internetem/
   hovoria tam o druhej svetovej a hovorí tam aj pán Laš ktorý musel pochovávať občanov Lidic -.
   Je to poučné pre tie zmanipulované decka ,aby si to vypočuli.

   Odpověď
   • http://svobodne-radio.cz/2018-06-12-studio-lipa-letem-svetem-internetem/

    Hovoria tam o druhej svetovej a zo záznamu pustili svedectvo svetka -hovorí tam pán Laš , ,ktorý musel pochovávať občanov Lidíc -.
    Je to poučné treba to pustiť tým zmanipulovaním decka, nech si to vypočujú.
    ps- oprava

    Odpověď
  • http://leva-net.webnode.cz/news/odsun-nemcu-po-2-svetove-valce/ – je to tam velice dobře popsáno. Stojí za to si článek přečíst. Jenom zmíním pár zajímavých poznámek z výše uvedeného textu:
   1.) Duchovním otcem ideje odsunu byl nikoliv prezident Beneš, ale Neville Chamberlein – ano ten, co mával tím divným papírem při návratu z Mnichova do Londýna
   2.) Prosadil to prostřednictvím Konzervativní strany v britském parlamentu
   3.) Britská vláda pak přesvědčila spojence – SSSR a USA o nutnosti realizace tohoto plánu
   4.) Bylo to stvrzeno ex-post v aktu mezinárodního práva -protokolu z Postupimi
   5.) Logistiku odsunu zabezpečovala Mezispojenecká komise

   Odpověď
   • Ještě dodávám – dekrety nelze právně zrušit. Musel by se nejspíš dodatkem upravit postupimský protokol, což je absurdní. Rovněž rozhodnutí Mezispojenecké komise – de facto správního orgánu – jsou nezrušitelné. Tolik právní laik.

    Odpověď
 58. K tématu mluvil i Pjakin – ruská vláda schválila zvýšení věku odchodu do důchodu https://russian.rt.com/russia/news/522795-kabmin-zakonoproekt-pensionnyi-vozrast

  Na zahajovacím ceremoniálu MS vrcholem bude duet operní pěvkyně Aidy Garifullinové s Robbie Williamsem, ke kterému přiletí na Ptáku Ohnivákovi. https://www.lidovky.cz/putinuv-velky-sampionat-rusky-prezident-zahaji-nejdrazsi-fotbalove-mistrovstvi-v-dejinach-i02-/noviny.aspx?c=A180613_224233_ln_noviny_ele
  https://www.instagram.com/p/Bj9t3qEhwRp/?taken-by=aidagarifullina
  Zahajovací ceremoniál začne v 16:30 hod ( stejně jako bude mít Zeman brífink ).
  MS se bude odehrávat v 11 ruských městech.

  Odpověď
  • Jsem fakt zvedavy, jeslti toto Putin podepise. Vzdyt to je prima vyzva lidem: „Pojdte do ulic“. Nevim, pod jakym tlakem Putin je, ale tohle bych smetl od stolu.

   Odpověď
   • Medvedev oznámil začiatok reformy s cieľom zvýšiť vek odchodu do dôchodku od roku 2019
    „Chápeme, že tieto zmeny sú oneskorené, sú potrebné,“ povedal Medvedev na schôdzi vlády.
    https://russian.rt.com/russia/news/522774-medvedev-pensionnaya-reforma

    ukážka toho, ako im záleží na ľuďoch – ako povedal Pjakin, nech všetci vidia

    Odpověď
    • Jojo, podobne to bylo i tehdy u nas a byl to taky duvod, proc strany ODS a TOP09 skoncili kde skoncili.

     Bojim se, aby to nevyhnalo Rusy do ulic a nedavali vinu nakonec Putinovi (podpindosnici to dokazou hodit na vrub nekoho jineho…). Uvidime, snad navrh takoveho zakona nakonec neschvali.

     Odpověď
  • Pokud jsem dobře slyšel tak ten návrh je o tom, že od roku 2028 bude platit pro muže odchod do důchodu v 65 a pro ženy v 63. DPH z 18 procent se zvýší na 20 procent. Přičemž pro mnoho nutných komodit zůstane snížená sazba. No i ten nový návrh zákona je defakto to, co máme my tady.

   Odpověď
   • Pokud se nemylim, tak tyto reformy prave donutily vyjit pres 100 tisic lidi v Praze do ulic… Si predstavte v Moskve 10x tolik.

    Odpověď
 59. https://www.rt.com/uk/429688-fire-lewisham-grenfell-anniversary/

  Na vyrocie poziaru veziaka v Londyne, hori dalsi dnes v Londyne.
  Asi pozdrav od GP pre malu britaniu.

  Odpověď
  • Oracle 911 14.6.2018 o 13:23

   Buď to alebo matrica…

   Odpověď
   • Alebo odkaz, aby si dali malobriti a ich „poskoci“ v Rusku pohov. Kedze zacinaju MS vo futbale.

    Odpověď
  • …nuz je zrejme ze aj ten prvy poziar bola „nahoda“….

   Odpověď
 60. Zeman dnes na 16:30 svolal briefink pro novináře ke vchodu do Lumbeho zahrady, v níž je vila, kde bydlí prezidentský pár.

  Téma briefingu Pražský hrad neoznámil. Po vyjádření hlavy státu nebudou novinářům umožněny dotazy. Mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček podle televize Prima řekl, že vyjádření se bude týkat „příjemné události“.

  Bude se týkat schůzky s Trumpem?
  Lepšolidé samozřejmě spekulují o abdikaci a podobných věcech.

  Odpověď
  • stal se dědou ?

   Odpověď
  • Nasel se Peroutkuv clanek?

   Odpověď
  • Setkani Putin/Trump v Praze

   Odpověď
   • 11-12.7. bude summit NATO v Bruselu kam má namířeno Trump, mohl by předtím nebo potom zaletět do Prahy

    Odpověď
    • Biely dom: V Bielom dome pozerajú na Rakúsko ako jednu z možných miest na stretnutie Trumpa s Putinom
     https://russian.rt.com/world/news/522722-belyi-dom-putin-trump
     takže by to mohla byť aj Praha :-)

     Odpověď
   • dnes má Trump narodeniny – blahoželal mu Putin

    Odpověď
    • ….on je blizenec?….uz rozumiem tomu jeho chovaniu… :-)))

     Odpověď
     • Oracle 911 14.6.2018 o 15:14

      Iste, v jednom momente soptia ako sopka a o druhom sa tvária, že nič sa nestalo…

      Odpověď
  • http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/prezident-zeman-dnes-promluvi-na-tiskove-konferenci-videoprenos/1632216

   Odpověď
  • Berou se i sázky na to, co to bude za zprávu. https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Prijede-Donald-Prijede-Kim-Cong-un-Vice-o-tom-co-dnes-Zeman-oznami-540013

   Odpověď
  • „Lepšolidé samozřejmě spekulují o abdikaci a podobných věcech.“ :D :D

   Odpověď

Napsat komentář

*
*

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>