Diskuse

První komentář nového uživatele se zobrazí až po schválení, další už hned.

Podepisování příspěvků: anonymní příspěvky nebo ty, které v poli jména/přezdívky budou mít titulek nebo jiný text, mohou být smazány. Příspěvky s nakopírovaným delším obsahem, který je dostupný na jiném místě, mohou být také smazány – v takovém případě uvádět pouze odkaz, případně pár vět, nikoliv celý text systémem copy&paste.

 Obnoviť

 1. starý doktor 24.6.2018 o 11:12

  Velmi pěkný shrnující článek, pro mnohé nic překvapivého, ale problematika konzistetntně podána.
  Pohled na Evropu, a nejen na ni – zvenčí
  Překlad rozhlasového vystoupení Ditrije Jevstafjeva (1966) – politologa, arabisty, profesora Vysoké školy ekonomiky v Moskvě na stanici Vesti FM
  http://www.novarepublika.cz/2018/06/pohled-na-evropu-nejen-na-ni-zvenci.html

  Odpověď
  • popolvár 24.6.2018 o 12:35

   Ak si spomenieme na základnú poučku – a pravdivú, podotýkam – z čias socialistického školstva, že: „Politika je koncentrovaný výraz ekonomiky!“, a z tejto tézy budeme vychádzať pri čítaní a posudzovaní daného článku, tak dokážeme nazrieť ešte hlbšie do danej problematiky a odhaliť, že autor čo-to „trocha“ nepochopil. Pretože aj to rozširovanie EÚ systémom požierania ďalších krajín, je navonok politikou, no v podstate len odráža vlastné sebecké ekonomické záujmy „starej“ Európy – t.j. ako udržať vlastný blahobyt a aj sociálny zmier – a to sa dá len na úkor iných, v myslení „starej“ Európy, druhotriednych krajín a národov – ich vykorisťovaním…
   A tak isto aj politika USA, Číny je o tom istom – v pozadí sú ekonomické záujmy. Ale pozor – tie sú tiež len nástrojom, prostriedkom na dosiahnutie moci, presadenie svojho vplyvu, záujmov, cieľov…
   A ak sa na to pozrieme ešte pohľadom KSB berúc do úvahy 6 kategórií zovšeobecnených prostriedkov riadenia, tak politika je len odrazom, zmesou prejavu jednotlivých kategórií ZPR.

   Odpověď
   • Aj my, východná Európa, financujeme islamizáciu západnej Európy.

    Skrze to, ako nás západ ekonomicky kolonizoval – priemysel patrí poväčšinou západným firmám a tak hodnota (zisk) v takýchto závodoch vytvorená odchádza na západ, tak majú dosť peňazí aby si mohli dovoliť financovať bohaté sociálne systémy, ktoré sú hlavné lákadlo pre moslimské a africké kobylky.

    Cez tento mechanizmus Slováci, Česi… (východná Európa) financuje islamizáciu (likvidáciu) Západu.

    Odpověď
    • Oracle 911 25.6.2018 o 9:44

     Podľa tohto rozhovoru v dohľadnej dobe sa to skončí:
     https://www.ta3.com/clanok/1130614/orban-v-ta3-s-narodne-citiacimi-politikmi-sa-dobre-spolupracuje.html

     Odpověď
     • Je to možné, len V4 musí postupovať tak, ako Slovensko pred rozdelením ČSFR; aby vina za rozdelenie a dôsledky z toho vyplývajúce nepocítila iba SR.

      Odpověď
 2. Putinovec 24.6.2018 o 9:45

  Několikrát se zde probíral Zaorálek-zadorálek jako jeden z možných použitelných kádrů pro řízení.Zde je vidět co je to za prodejnou kreaturu.A nejen on,i Středula se ne prvně začíná vybarvovat.Je vidět že je Středula jednou z loutek kterou budou chtít podstrčit jako budoucího prezidenta zmanipulovaným ovcím.https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Skoncime-na-Balkane-v-nejake-euroasijske-autokracii-Zaoralek-dramaticky-strasil-co-se-stane-kdyz-nebudeme-v-EU-poslouchat-Pak-se-pridal-Zenisek-A-zeleny-lateril-ze-se-EU-malo-propaguje-541247

  Odpověď
  • Putinovec 24.6.2018 o 9:46

   Omlouvám se.špatně zařazeno.

   Odpověď
  • Nejvyšší čas vyvolat referendum o vystoupení z EU a Nato. A vůbec, na Balkáně mám pár dobrých přátel a jsou tam skvělí, srdeční a otevření lidé.

   Odpověď
   • Faktem je, že Zaorálek je takový, kam vítr, tam plášť, jak se říká.

    Odpověď
   • A potom co?

    Odpověď
    • Oracle 911 24.6.2018 o 18:37

     No veď, preto treba ísť na to chytro…

     Odpověď
 3. https://myslenkyocemkoli.blogspot.com/2018/06/spiknuti-proti-vede-metodika-praxe.html?m=1

  Odpověď
  • Putinovec 24.6.2018 o 9:33

   Zajímavý a na svou dobu vizionářský článek.

   Odpověď
   • viz různé instituce typu Akademie věd. Hezky to mají podchycené, aby vše objevené důležité odešlo na západ a hlavně se nebádalo tam kde to je zakázáno. Tuhle stoku, z které vylezl Drahoš, je nutno zrušit.

    Odpověď
 4. Včera na jedné diskuzi jsem našla tyto dva odkazy:

  https://myslenkyocemkoli.blogspot.com/2018/05/operace-nemyslitelne-1-cast.html
  https://cs.wikipedia.org/wiki/Operace_Unthinkable

  Omlouvám se, vím, že by to patřilo spíš do Otázek a odpovědí nebo do „Mimo téma, ale tady se snad k tomu vyjádří více lidí.
  Nšjak se mi nechce věřit, že by sebešílenější politik plánoval novou válku (nebo spíš pokračování) necelé dva měsíce po skončení 2. světové. I když se dnes všeobecně ví, jak Západ přistupuje k dohodám.
  ——–
  Události a fakta popsané v tomto článku se zdají neuvěřitelné a nemyslitelné. Je opravdu těžké jim uvěřit, protože normální člověk nepochopí zradu toho, koho považoval za spojence a přítele. A přesto tomu tak bylo.

  Třetí světová válka měla začít 1. července 1945 překvapivým útokem spojených sil Anglosasů na sovětská vojska… ….“

  (autor: Pavel Krasnov
  zdroj:
  https://www.kramola.info/vesti/vlast/operaciya-nemyslimoe-plan-napadeniya-soyuznikov-na-sssr-v-1945-godu

  A jeden mimořádně odporný komentář k článku z prvního odkazu:

  „Škoda, že k tomu nedošlo. Nemuselo zahynout víc, než 20 miliónů Rusů Stalinovým terorem, hladomor na Ukrajině
  a následně 40 let komunistického teroru ve východní Evropě, včetně Československa. Ten absurdní článek „Nemyslitelné“ je sice totální hovadina a věřit tomu může akorát blbec, přesto si myslím, že je škoda, že se
  tak opravdu nestalo. L.M.

  Odpověď
  • Rusová a Američani si rozdělili atomové zbraně, jež jim předal Hitler výměnou za klidné dožití v Argentýně. Proto se západ neodvážil zaútočit na Rusko. A k tomu komentáři netřeba komentáře.

   Odpověď
  • http://leva-net.webnode.cz/products/operace-nemyslitelne/

   Odpověď
   • Díky, Daso. Taky mě mohlo napadnout, že bych to na Leva našla. No, nenapdlo! :-)

    Překvapil mě totiž ten časový údaj (9. květen – 1. červenec) – v jednom roce zahájit druhou válku! To jsem si fakt připadala jak v blázinci.

    Odpověď
  • Putinovec 23.6.2018 o 23:01

   Druhá sv. válka se vedla mimo jiné i proto aby Německo a SSSR vykrváceli.A to doslova.Všechna zvěrstva která se prováděla by byla použita na všechny slovanské země.Západní země tehdy i dnes fungují jako nástroje genocidy.

   Odpověď
 5. Macron navrhuje zaviesť finančné sankcie proti krajinám EU, ktorá odmietajú migrantov
  https://ria.ru/world/20180623/1523281119.html

  Odpověď
  • … videla som to a prve co ma napadlo, ze ma za ulohu rozbit EU….

   Odpověď
  • Zajímavé bude sledovat,jaký tomu dají právní rámec. A jakým způsobem ho zapracují do „evropské“ legislativy. Ŕekl bych to Oriho stylem : Emanuel si došel pro krumpáč a lopatu,vyměřil jámu a začal kopat hrob.

   Odpověď
  • Putinovec 23.6.2018 o 23:02

   Doma mu hoří koudel u zadku a jinde chce rozdmýchávat plamínky.

   Odpověď
  • Oni to mají ještě svázané s prosazením jedné „věci“ a tou je vázaný státní rozpočet.
   „Lídři“ Německo+Francie chtějí uzákonit, aby se národní rozpočty všech členských zemích schvalovaly v Bruselu. V praxi to znamená, že náš parlament schválí nějaký rozpočet, pošle ho do Bruselu a tam ho mohou předělat dle svého. Třeba my se rozhodneme, že zvýšíme finance např. do školství – a v Bruselu řeknou „nenene, vy to dáte na zbrojení a na příspěvky uprchlíkům“.
   O tomto se sice mluví již delší dobu, ale Macron s Merkel o tom jednali i nyní jako o jedné z nutných věcí pro „společnou migrační politiku“. Píše o tom německý tisk:
   https://russian.rt.com/inotv/2018-06-23/SZ-12-stran-ES-vosprotivilis

   Odpověď
  • No a V4 by měla zavést sankce proti Francii a Německu za každého … dovezeného z Afriky. Konečně by bylo na důchody.

   Odpověď
 6. Západ potřebuje dehonestovat úspěšné MS ve fotbalu… Na tapetě zase Ruský doping…
  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/rusky-doping-na-mistrovstvi-sveta-mimoradna-kondice-fotbalistu-vyvolala-nove-podezreni-49990?dop-ab-variant=3&seq-no=2&source=hp

  Odpověď
  • Vidím letící bumerang.Věřím,že Rusko to má ošetřené ,ale Mutko zakleknut čeká na startovní výstřel .Něco určitě zkusí.Tady bude muset zapracovat i GP v mediální oblasti.Opakovaná drama se často stává fraškou.

   Odpověď
 7. Viac ako tisíc teroristov sýrskej „al-Káidy“ v noci prešli do útoku na pozície jednotiek 9. tankovej divízie sýrskej armády v blízkosti osídlenia Dama a Dejr-Dama vo východnej časti južnej zóny deeskalácie. Vládne jednotky, ktoré utrpeli straty, boli nútené odstúpiť z mnohých obsadených línií. „Straty vládnych jednotiek dosiahli 5 mŕtvych a 19 zranených. Okrem toho, pod útokmi teroristov sa ocitli obyvatelia týchto osád, „- ministerstvo obrany RF.
  Rad poľných veliteľov oddielov nezákonných ozbrojených skupín sa obrátil na vládu Sýrskej arabskej republiky o reguláciu ich právneho postavenia a účasť vo vojenských operáciách proti radikálom z teroristickej organizácie ako súčasť vládneho vojska.
  Za týchto podmienok sú sýrske vládne jednotky nútené prijať primerané opatrenia na odrazenie ofenzívy a vyhradiť si právo na použitie sily a likvidáciu jednotiek Džebhat an-Nusra.
  Napriek uistenia zo Spojených štátov o ich kontrole nad situáciou v južnej zóne deeskalácie a zabráneniu bojom SAA v rámci oslobodzovacích operácií, teroristické skupiny naďalej porušujú prímerie. Skupina Džebhat an-Nusra od bombardovania civilných osád prešla k provokáciám proti jednotkám SAA. Súčasná situácia poukazuje na neschopnosť USA konať ako ručiteľ bezpečnosti na území Sýrie. Súčasne s tým stále ostrejšie vyvstáva otázka boja proti teroristickej skupine Džebhat an-Nusra v južných syrských provinciách. A velitelia jednotiek „Slobodnej sýrskej armády“ sú pripravení pomôcť vládnym jednotkám v boji proti teroristom.
  http://rusvesna.su/news/1529754430

  Odpověď
 8. VZ OSN podporilo výzvu na stiahnutie ruských vojakov z moldavského Podnesterska
  Valné zhromaždenie OSN podporilo výzvu Británie, Moldavska, Gruzínska, Ukrajiny a siedmich ďalších krajín, aby Rusko stiahlo svojich vojakov zo separatistického moldavského regiónu Podnestersko.
  https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/474422-vz-osn-podporilo-vyzvu-na-stiahnutie-ruskych-vojakov-z-moldavskeho-podnesterska/

  Odpověď
  • Ve Státní dumě okomentovali rezoluci VS OSN o Podněstří
   https://cz.sputniknews.com/svet/201806237600703-duma-rezoluce-osn-podnestri/

   Odpověď
   • z asijského kontinentu podpořilo RF: Bělorusko, Arménie, Irán, Sýrie, Barma. Opravdoví spojenci, o které se může Rusko opřít. https://colonelcassad.livejournal.com/4271358.html

    Odpověď
 9. Trumpove clá pripravia Slovensko o 100 miliónov eur
  Slovenskú ekonomiku pripravia o 100 miliónov eur, nemeckú o 5 miliárd eur ročne. Trump clá oznámil v piatok, v rovnaký deň, ako začali platiť európske odvetné clá na americké motorky, alkohol či kukuricu. Týmto krokom sa však EÚ len bránila voči americkým clám na európsku oceľ a hliník.
  https://spravy.pravda.sk/ekonomika/clanok/474370-cla-americke-motorky-zdrazeju-o-stvrtinu/

  Odpověď
 10. Z jednej zo stredoeurópskych krajín prepašovali na Ukrajinu rádium 226, tvrdí SBU
  Útvar kontrarozviedky Ukrajinskej bezpečnostnej služby (SBU) v rámci viacstupňovej špeciálnej operácie zabránil predaju jadrového materiálu v krajine. Išlo o rádium 226 prepašované na Ukrajinu z jednej zo stredoeurópskych krajín. Informovalo o tom v piatok tlačové oddelenie SBU.
  Operatívci objavili tento veľmi nebezpečný materiál vo dvore nemenovanej domácnosti. Kontajner bol umiestnený v špeciálne vybudovanej skrýši dva metre pod zemou. Počas razie bolo zadržaných šesť členov organizovanej skupiny. Súd uvalil väzbu na troch podozrivých.
  Ako informovala agentúra UNIAN, Inštitút pre jadrový výskum Národnej akadémie vied Ukrajiny potvrdil, že predmetný jadrový materiál je rádium 226. Zistil aj zdroj pôvodu rádioaktívnej látky. Bola vyrobená v 30. rokoch 20. storočia firmou Radiumchema so sídlom vo vtedajšom Československu.
  https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/474394-z-jednej-zo-stredoeuropskych-krajin-prepasovali-na-ukrajinu-radium-226-tvrdi-sbu/

  Odpověď
  • Šlo pravděpodobně o „zapomenutý“ materiál pro medicínské účely.Použití pro špinavou jadernou nálož je iluzorní.Tady je k dispozici mnohem dostupnější materiál z moderní jaderné energetiky.
   Ale SBU má asi za to pochvalu před nastoupenou jednotkou.

   Odpověď
 11. Poslankyně píše zákon o eutanázii… Další pokračování naší genocidy… U těžce nemocných to začne, kde to skončí?
  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/pacienti-chteli-at-jejich-zivot-ukonci-poslankyne-ano-ted-pise-zakon-aby-lide-mohli-zadat-o-smrt-49944?dop-ab-variant=3&seq-no=2&source=hp

  Odpověď
  • Měla by se radši zabývat řešením problémů v naší společnosti, aby lidé měli vůli žít. Nikoliv hrát si na Doktora Smrt…

   Odpověď
   • Někdy ale ze závažných důvodů lidé tu vůli žít ztratí a dnešní praxe udržovat živoření za každou cenu je snad ještě horší.

    Ve VB případ toho dvouletého chlapečka – mluvil o tom i V.V-.Pjakin. umíral odpojený od přístrojů 5 (slovy pět) dní
    .
    Byl tu případ z USA Terri (na příjmení si už nevzpomínám) 15 let ležela v kómatu, šance na život nebyla. Nakonec zemřela tak, že ji odpojili od přístrojů a vlastně zemřela hladem a žízní.
    Ale společnost byla spokojená – zemřela „sama“, společnost ji „nezabila“.
    To je odporné pokrytectví a žádná „ochrana života“ – prý od narození do přirozené smrti.
    Dnes medicina dokáže udržet lidi při životě dost dlouho, takže o „přirozenou smrt“ často nejde.

    Odpověď
    • Putinovec 23.6.2018 o 12:04

     Zde jde ruku v ruce postupná genocida lidí.Přes úmyslně vyvolávanou masovou bídu,stres,konflikty,zavádění zvrácených zvěrstvech jako obdivovanou normu,poškození genotypu jednotlivých ras,umělé blbnutí lidí pomocí svinské TV a reklamy vedoucí k duševním zkratům.Tohle je ten poslední článek,který má efektně nahradit pomalejší likvidaci pomocí alkoholu a drog.

     Odpověď
     • Ne, s tím nemůžu tak úplně souhlasit.
      V případě toho dítěte je to možné, v případě té Američanky už nevím, jak se do stavu dostala, ale jednak jde o to odporné pokytectví, kdy „přehumanizovaná“ společnost se děsí „zabít“ člověka, ale klidně se dívá, jak ten dotyčný a bezmocný místo aby vlastně v pohodě zemřel za několik minut, umírá nejen hodiny, ale i dny.

      Za druhé – člověk nemá jen tělo, ale i duši – psýchu. A zdá se, že tu psychiku nikdo neuvažuje. To znamená – NIKDO, ani psychologové se nemohou vcítit do konkrétního člověka a určovat, jaké má mít priority, pocity apod. Okecávají to čekáním na zázrak (který se s největší pravděpodobností nebude konat), jenže umírá-li třeba osmdesátiletý člověk na rakovinu, ani zázrak z něho nemůže udělat zdravého.
      Mám kamarádku, které poměrně nedávno zemřel bratr na rakovinu slinivky. Kdykoliv ho navštívila v nemocnici (a chodila tam téměř denně), vždycky jeho největším přáním bylo, aby už byl konec. A měl ohromné bolesti, takže ani ty řečičky, že dnes má medicina prostředky, že nikdo trpet bolestí nemusí, jsou opravdu jen řečičky těch, kteří nevědí, neznají a věří všemu, čím je lékaři uklidňují.
      Dokud nedojde na vlastní zkušenost, ale pak bývá pozdě.

      Odpověď
      • yup, krok za krokom smerom do pekla … Vlastne, možne je dobre, že sa už ani na nič nehráte …

       Odpověď
   • JS promiňte, ale to jsou kecy. Zřejmě jste neviděl/a lidské trosky s proleženinami umírat ve velkých bolestech. Já osobně jsem pro eutanazii, myslím tím pro svou, pokud to budu potřebovat.

    Odpověď
    • Problém je v zneužitelnosti zákona.
     Navíc myslím, že většina lidí, kteří jsou nemocní a trpí, stejně doufá, že se najde nějaký lék a že se uzdraví. Odcházet se většině nechce. A píšu ze zkušenosti z rodiny, kdy to dospělo do fáze ochrnutí, proleženin, bolestí ,… ale stejně byla velká vůle k životu.

     Odpověď
     • Ano, to je častá námitka. Ale zneužít se dá všechno, i dobrá věc. A eutanasie samozřejmě není povinná.

      Pokud by mohl člověk v době, kdy ho duševně ještě neovlivňuje nemoc, sepsat prohlášení jak postupovat při stavu, kdy už o sobě rozhodnout nemůže, které by bylo pro jeho okolí (lékaře, rodinu) závazné, pak by měl mít a jistě by měl možnost toto prohlášení také odvolat. To znamená – závazné pro lékaře a rodinu, ne však pro nemocného. Názor může svobodně změnit kdykoliv.

      Ale pouze on sám. Sebepečlivější rodina, sebe vzdělanější psycholog se do jeho situace nikdy nemůže vcítit.

      Odpověď
      • A jak víš, že takové prohlášení někdo nevytvoří v době, kdy nemocný nebude moci o sobě rozhodovat? Zfalšovat se dá všechno. Tak například v Holandsku chtějí eutanazii i pro ty, kteří nejsou smrtelně nemocní a některé organizace požadují právo na eutanazii pro lidi , kterým bylo 70 . Je to takové otevírání Overtonová okna. https://www.novinky.cz/zahranicni/417359-nizozemsko-chce-eutanazii-i-pro-ty-kteri-nejsou-smrtelne-nemocni.html
       https://www.euportal.cz/Articles/14776-nizozemi-konecne-vyresilo-problem-s-duchodci-eutanazie-pro-lidi-nad-70-let.aspx

       Odpověď
       • To samozřejmě nevím a taky píšu, že zneužít se dá všechno.

        Ale nepovažuji za správné, aby kvůli tomu museli třeba lidi po mrtvici ležet i léta nemohoucí, pokud mohli a jsou-li toho schopni i později projevit přání život ukončit.
        A ještě bych to viděla takhle – zatímco nikomu nemůžeš přikázat, aby eutahazii podstoupil, ti ostatní naopak nutí k životu ty, kteří si to z nejrůznějších důvodů nepřejí.

        Odpověď
      • … zneuzitelne… 20 rocny mlady muz spise nieco podobne…nieco sa mu stane… a situacia ani nemusi byt taka vazna a niekto to zneuzije, lebo vsak organy su dobre predajne…je tazke povedat, kde je hranica… sama mam traumu z tazkeho a bolestiveho umierania v rodine, ale nevidim to s uzakonenim eutanazie jednoznacne…ludia umierali aj v minulych storociach….

       Odpověď
       • Presne tak, začne to takýmito akože zvrátene logickými prípadmi, a potom čo …
        napríklad nútená eutanázia nevyliečiteľných otrokov biblického projektu? Aj tak nám niet pomoci a zbytočne by sme zaberali miesto v novom krásnom bezbožnom svete, kde sa morálka tvorí za pochodu *dohodou* spoločnosti.

        Odpověď
    • Zřejmě jste nepochopila, co jsem tím chtěl říci.
     Prevence přeci začíná dávno předtím, než se člověku chce umřít, protože je těžce nemocný a už nemá vůli žít.

     To je přeci celoživotní proces a mnohé se dá udělat, aby lidé měli důvod žít, když jde o dlouhodobou práci, nemyslíte?

     Tak mě tu prosím neurážejte, že to jsou kecy.
     Děkuji.

     Odpověď
     • Ano, v tom máš pravdu.
      Ale ta možnost eutanázie by tu být měla.Možnost – ne povinnost.

      Odpověď
      • samovražda a ani nemusí byť eutanázia uzákonená ,
       je tiež Možnosť .

       Odpověď
     • Ano, zřejmě jsem vás nepochopila. „Měla by se radši zabývat řešením problémů v naší společnosti, aby lidé měli vůli žít.“
      Když například člověk s rakovinou plic umírá – se dusí 3 dny až do úplného zčernání těla (zkušenost) a stačilo by mu na začátku tohoto procesu prostě „zastavit“ srdce, tak o jaké prevenci dávno před tím a vůli žít píšete?

      Odpověď
      • Kto to srdce zastaví? Trúfneš si?

       Odpověď
       • Může i ten dotyčný sám, jsou možnosti.

        Odpověď
        • Aké, buď konkrétna. Kto sa stane vrahom?

         Odpověď
         • Nikdo!

          Odpověď
          • Aha, ako pri potrate? Zbytočné sebaklamy … Niekto to bude musieť stlačiť. Vidíš, ani ty nemáš gule na to aby si povedala, že to urobiš. Nevidím tie tvoje spomínané možnosti?

           Odpověď
           • Vyhledejte si na netu různé články o eutanazii, např. jak může sám dotyčný zmáčnout knoflík.

            Odpověď
            • Možno by bolo lepšie sa pomodliť za milosť pokojnej smrti, namiesto hľadania návodov na samovraždu.

            • Leno, můžu se prosím zeptat, kolik je Vám let? Jen přibližně?

            • hammer – vy mi připomínáte matku Terezu, která, když nemocní a umírající křičeli bolestí, jim říkala – že “ je Bůh líbá“ a odpovědí jí bylo „Tak ať už přestane“.

            • Kladu si otázku, co Vás vede k takovým obavám ze smrti? Těžká osobní zkušenost s někým blízkým, zprostředkované informace od někoho jiného? Co Vás vede k vyhledávání takové informace? Zdá se mi, že pokud nejsme bezprostředně ohroženi na životě, je dobré se zabývat životem samotným, ne jeho koncem. Život sám a jeho samotné prožívání je přípravou na smrt. Ale respektuji, že se člověk může nalézat na životní cestě v různém rozpoložení.

            • Myslím, že to je urban legend s tou matkou Terezou, ale keby aj, ako inak by im mohla uľahčiť v tej strašnej chudobe bez liekov? Mala ich dorážať lopatou? Lena, niečo je s Vami nie je dobre, vlastne ani neviem, čo je ešte dobre?

            • Hammer, jaký má smysl uměle prodlužovat nesmyslné utrpení, jestli se můžu zeptat?
             Dříve by to měl člověk například rychle za sebou, dnes ho napojí na přístroje a nechají ho zmítat v bolestech klidně měsíce, ačkoliv si dotyčný nepřeje nic jiného, než už odejít.

            • Pro Hoxe: Neprodlužovat utrpení a eutanázii vnímám jako dvě odlišné záležitosti. Jedna věc je, jak přistupovat k nevyléčitelně nemocným a druhá urychlovat jejich odchod intervencí zvenčí.
             Nikdo z nás neví, co se odehrává v tomto mezidobí mezi životem a smrtí, co se děje s duší a kolik času ta která duše k odchodu potřebuje. My tady podle mne posuzujeme pouze záležitost pouze z pohledu fyzického těla.
             Nedá mi to a přidávám odkaz na pro mne poučné povídání https://www.youtube.com/watch?v=A7zKBs3epQc

            • Danielo, mockrát děkuji za tvůj názor. Čtu to tady – a je mi z toho docela smutno…
             Před mnoha lety, v dobách blogů na Seznamu, jsem si dovolila pod oslavným článkem na eutanazii napsat nesouhlasný komentář. A dopadlo to strašně – pro mě. Sesypali se na mě jak vosy, nazývali mě všelijak, prý jsem „nelidská stvůra“, co chce týrat lidi – atd. Tenkrát mi přispěchal na pomoc nějaký člověk ze Seznamu (dodnes jsem mu vděčná protože to pro mě bylo psychicky hodně těžké, ještě jsem neměla zkušenosti s netovými diskusemi a tak jsem si to příliš brala) a „umírnil“ je. No a já dodnes své stanovisko nezměnila – právě kvůli těm okolnostem, o kterých píšeš nyní i ty.
             To, že ten nemocný člověk trpí a nemá žádnou naději – to vidíme my. Ale jak to prožívá ten, kterého se to týká? To neví nikdo z nás, protože v té situaci ještě nebyl.
             Eutanázie a na druhé straně zrůdnost mermomocí „oživovat“ někoho, kdo už evidentně odchází – to jsou dvě naprosto odlišné (a stejně zrůdné) věci. A mám dojem, že současný lékařský systém je nejen zastaralý, ale také protilidský, takže možným uzákoněním eutanázie se to ještě více zvrhne.
             Dobře píšeš svůj příklad s osmdesátiletým dědečkem. Tak to je. I když toho dědečka budeš mít doma a smrt si pro něj přijde před tvýma očima, i když je s ní děda smířený a na odchod se již připravil – ty musíš zavolat sanitku a doktora a ti mu budou jeho odchod násilně stěžovat po další dny. Z mého pohledu je to nelidské týrání.
             Na druhou stranu lidé nevyléčitelně nemocní, ale se smrtí ještě nesmíření, budou bojovat do poslední vteřiny. A doufat, že vyhrají. Ta bolest při pohledu na ně je naše bolest – ne jejich. Oni to prožívají jinak. Smrt a její okolnosti je pro nás ještě ohromnou neznámou a tak zavádět cosi jako eutanázii vidím jako krok proti Bohu.
             A ještě k těm argumentům, co jsou „pro“:
             - Prý by si měl každý rozhodnout, kdy odejde. Jenže spousta lidí v tomto stavu není schopná nejen cosi svému okolí sdělit, natož sama o sobě rozhodnout.
             - Zneužitelnost obrovská. Starý člověk je vůči svému okolí bezmocný jako dítě a já už vidím jeho příbuzné, kteří se ho chtějí zbavit a tak ho přivedou k podpisu eutanázie. Starých lidí jsou plné ústavy. A myslí si snad někdo, že např. člověk s alzheimerem, o kterého je velmi těžké se starat a málokdo to psychicky zvládne, že on sám chce umřít a že si snad umí o tomto sám rozhodnout? Přitom tyto případy, kdy „odejde“ mozek, ale tělo je stále fit, jsou nejrozšířenější a přitom nejnáročnější na péči.
             - Jsou známé případy, kdy se po mnoha letech někdo probral z kómatu a pamatoval si, jak se jeho rodina přela u jeho postele mezi sebou o tom, zda ho odpojit či ne. A jaká to byla pro něj hrůza – že ho jeho vlastní rodina chce zabít. Jak už jsem psala – ti lidé jsou „jinde“ a žijí jiným životem a své okolí vnímají, ač nemohou nijak reagovat.

             Uzavřu to. Dle mého názoru si eutanázií zas člověk přivlastňuje „něco“ co mu nepřísluší. V duchovní literatuře se tvrdí, že odchod z tohoto světa je mnohem důležitější, než příchod. Způsob odchodu z tohoto světa má svůj význam a věřím Bohu natolik, že pro každého má odchod takový, jaký potřebuje a také zvládne. Tedy – pokud se do toho nezačnou plést doktoři.

            • Putinovec 23.6.2018 o 23:34

             Lin,děkuji za hlas rozumu v této džungli ohlasů.Považuji uzákonění smrti v biblické společnosti za první krok k tomu,aby se časem mohl k asistované sebevraždě rozhodnout a provést ji kdokoliv,lhostejno v jakém věku.Mám pocit že zde spousta lidí špatně četla Jefremovu Hodinu býka.I tam se protilidská vláda oficiálně zbavovala tímto způsobem pro ni nadbytečných lidí.To co se tím vytváří spadá plně do morálky GP.

            • Putinovče – zaplať pánbůh, že tu nejsem jediní s tímto názorem – že je nás víc.
             Nedávno jsem si dělala v debatě se známými srandu, že nám místo důchodu dají v určitém okamžiku bezplatnou poukázku k veterináři – na uspávací injekci. Jak blbá „sranda“ to byla, když si to člověk pospojuje…
             Někdo tu argumentoval případem potratů – vždyť právě proto, jak moc se nyní, po letech, potraty zneužívají, to je zářný příklad toho, k čemu povede i uzákonění eutanázie. I potraty byly uzákoněné pod humanistickými hesly jako pomoc ženám v nouzi.
             Napadá mě ještě další způsob zneužití a to u mladých lidí, kteří „nechtějí žít“. Takových je nyní díky „stavu společnosti“ docela dost. Na zdravé a mladé orgány přece čeká tolik lidí a není nic jednoduššího „přesvědčit“ člověka v hluboké depresi a beznaději, aby to tu zabalil.
             Jinak – v té duchovní literatuře jsem se dočetla, že délka umírání je přímo závislá na způsobu života, jaký člověk vedl a jak moc se staral o svou duši. Co je na tom pravdy – to samozřejmě nevím…

            • Připojuji zde odpověď/potvzení ku hammerovi (http://www.vodaksb.eu/diskuse/comment-page-33/#comment-143326)
             Ta modlitba, když je upřímná, opravdu pomáhá a anděl milostivé smrti si pospíší.
             Problém naší kultury je, že jsme zapomněli, k čemu nakonec dospějeme, a hlavně že na poslední nástupiště je povolen hladký vstup pouze po vyrovnání všech závazků/dluhů. Tedy ze strany odcházejícího odpoutání se od hmotného a smíření se s přicházející skutečností a také hlavně „rozloučení“ se s budoucími pozůstalými. Tedy psychické přerušení stávajících vazeb.

             Velmi časté, a zároveň těžké provinění, spočívá také na pozůstalých, kteří odcházejícího stále mentálně zdržují, protože oni sami nejsou schopni se s nastávající změnou srovnat. Zde dokáže pomoci – vyrovnání se, odpuštění, poděkování, rozloučení … (třeba i jen mentální a na dálku).

             Z těchto důvodů např. v Tibetu přicházejí k umírajícímu mniši předčítat návodné texty z „knihy mrtvých“. Nebo také pomáhá přeříkávání Mritjumdžáji mantramu. Pomáhá to k přerušení dalšímu postupu překážejících posledních vazeb.

            • Pro Danielu a hammera – k matce Tereze.

             Jsou to samozřejmě jen novinové zprávy, ale četla jsem, že matka Tereza nedovolovala pacientům podávat léky a tišicí prostředky, ale když sama onemocněla, léčila se prý ve Švýcarsku.

            • Já Ti Lin také děkuji za Tvůj názor, já už jsem nějak neměla sílu dále reagovat.

            • Putinovec 24.6.2018 o 9:16

             Přesně tohle jsem měl na mysli Lin,zneužití smrti pro mladé lehce ovlivnitelné pitomečky.Stačí si vzpomenout na ty zrůdy,kteří přes net vedli děti a mládež k sebepoškozování a sebevraždám.Tohle by bylo podobné ,jen pod kuratelou fašistického státu ,celostátní hnutí.Stačí si jen uvědomit jak moc působí na mladé ti novodobí hlasatelé zvaní jutubeři.Už takhle stačí málo a člověk v beznaději udělá pitomost,natož když mu bude propaganda promývat mozek s tím,že je to jeho morální povinnost a svoboda.K tomu už chybí jen tresty pro ostatní,kteří by jim v tom chtěli zabránit.

            • Zavedení euthanázie předcházelo zavedení interupce. Napřed žvásty o humanismu a nakonec obchod se smrtí. Stejně jako u agendy homosexualismu a na ní navazující propagandy pedofilismu. Podobnost není náhodná. Prostředky různé, cíl je stejný – genocida národů.

            • Když to shrneme celkově, tak naše technoGENní civilizace při přechodu z eufórie k blízkému zániku (prostě žádná religie ani módní styl netrvá věčně), věří všemu možnému, např. že si někdo nepřeje žít, a že smrt lze vypočítat a život jedince úředně vymezit na konkrétní dny, přitom se berou do výpočtů tyto konstatnty:
             dvě ruce
             dvě nohy
             věk
             a nebere se do výpočtů smysl existence a úloha takového jedince na Zemi (byť nakrátko nemocného)
             Po zapracovávání dalších dat – přírodních RODů a KONů, by šla všem hlava kolem a nedávalo by to smysl a řeklo by se proč to počítat, když se to vypočítat lidskými technikami nedá, jelikož je to všechno přesně zapsáno dávno Tvůrcem, co bylo a bude galaktickými silami neměnně vždy přesně nastaveno pro každý případný vývoj (negace/pozitivum) a žádní parazité to nemají šanci ovlivnit., takže jsem naprosto klidný.

      • Jsou nicméně i lidé, kteří jsou vyléčitelně nemocní, ale nemají už vůli žít. Takovým by pak pomohla jiná pomoc, než eutanázie.

       Pokud jde o utrpení, ze kterého se už člověk nemá šanci vyléčit a trpí obrovskými bolestmi, tam je nesmyslné trápení prodlužovat…

       Otázky mám dvě:
       Kdo objektivně rozhodne o (ne)vyléčitelnosti choroby?
       Kdo a jak provede eutanázii?

       Odpověď
       • Vôbec sa zaoberať samovraždou? Začíname adaptáciu na kultúru smrti? Najskôr vlastné *nechcené* deti, potom vlastní nechcení *chorí*, *starí*. Potom psychické choroby? Napríklad dorazíme neúspešného zraneného samovraha?

        Nevidíme Overtona tak trochu? Tak trochu dosť …

        Odpověď
        • Ano, možnosti, kam se toto okno může posunout, jsou úžasně hrozivé.

         Myslím, že jde o problém, který, jak jsem již dříve řekl, vyžaduje celostní přístup, nikoliv hašení požáru až ve finálním stádiu.

         Odpověď
       • Pro takové případy je tady hospic, kde s bolestí umí zacházet. Dokážou upravit medikaci tak, že převážnou část konce je člověk utlumen, ale přesto ještě zčásti vnímá a může komunikovat adekvátně svému k rozpoložení. Takové instituce by se měli podporovat, odborníky na paliativní péči. Ale eutanázie je mi proti srsti.

        Odpověď
   • Řeknu to jinak. Celý problém eutanazie, její nekonečné probíráni ze všech stran je, podle mého, především prostředek k udržování lidí v matrici biblického projektu, kdy jsou všemi kulturními a informačními prostředky utvrzováni v základní a nosné lži, že život je ohraničen narozením a smrtí fyzického těla. Takoví lidé totiž (což je cílem)nemohou prožít šťastný život. Nejprve se pohybují ve (předem prohrané a ne-lidské) spirále získávání – majetku, zábavy, sexu, postavení v hierarchii a když pak zjistí, že to vede jen k prohlubování nespokojenosti a životní bezvýchodnosti začnou prožívat druhou část podstrčeného biblického pekla: Začnou (a už nikdy v rámci této matrice nepřestanou) pomýšlet na konec svého života, na způsoby jak jej prodloužit a na „právo“ ho mít delší a „radostnější, než ti druzí. Tím přirozeně svůj nedobrý úděl jen prohlubují a k radosti majitelů Projektu pomáhají rozvracet možnosti druhých a celé společnosti na cestě k Člověku. Člověk totiž nikdy není zkroušen faktem svého odchodu. Jako samozřejmost vidí a radostně očekává nové úkoly v jiné a lepší roli po své fyzické smrti. A podle toho také žije svůj současný život – alespoň tu část, která mu byla dána v podmínkách takového uvědomění.

    Odpověď
  • Z filozofického hlediska vidím rozpor v přistupu k hodnotě nazývané život.Pravo ženy na zabití nenarozených dětí obhajuješ a právo dospělých svépravných lidí na své svobodné rozhodnutí nikoliv. Osobně bych takové právo uvítal. Z duchovních směrů jsem se s podobným pohledem setkal u OSHeho. Pak tuším že právo na sebevraždu uznávají anglikanští protestanti a džinismus dobrovolnou smrt vyhladověním považuje jako k prostředek k posílení vůle.
   Jistě je to kontroverzní téma a otazka je kde to muže skončit a co je smyslem zákona. Když bych měl rozhodovat sám za sebe byl bych pro. Moderní medicína může prodlužovat utrpení nemocných velmi dlouho ,bez šance na uzdravení. Zemřít ti nedovolí i když v běžných podmínkách by to dávno přišlo.

   Odpověď
   • Myslím, že je to velmi individuální. Zažila jsem u blízkého dlouhodobou onkologickou diágnózu. 6 let tvrdé léčby, nespočet chemoterapií a dotyčná bojovala do poslední chvíle o každou hodinu života. Okolí nechápalo, jak je možné něco takového vydržet, i samotný konec byl dlouhý, ale velmi pokorný a dotyčná byla vděčná za každý den.
    Naopak jsme v rodině zažili nečekaný konec po embolii, týdenní kóma a zjevně žádný boj dotyčného o návrat zpět. Po týdnu nastala mozková smrt, kdy po konzultaci s rodinou, byl dotyčný odpojen od přístrojů a život (pokud se to tak dá ještě nazývat, protože pro mne už šlo pouze o udržování fyzické schránky) v klidu odešel.
    Nicméně vnímám jako amorální když 80ti letý stařeček s konečnou diagnózou, užívá ještě podpůrnou medikaci na srdce a další medikamenty a při odchodu je nakonec ještě zcela zbytečně oživován, protože lékař má tuto povinnost. To je zvrácenost.

    Odpověď
    • Však právo trpět až do konce nikdo nikomu upřít nechce.
     Mě se vybavuje debata se známou co pracuje v nemocnici na oddělení nevylečitelně nemocných. Ptal jsem se ji co ji motivuje tu praci dělat a jak tam vydrží. Říkala že je často dobrodružství jak ty lidi vrací do života. Tedy v principu je nenechají odejít, protože ani nesmí. Prodlouží jim utrpení o par hodin dní, nebo i měsíců a ti lidé přitom často chtějí jen pravý opak. V souvislsti s nedávným odsouzením zdravotní sestry , která to nevydržela a dostala 4 roky za vraždu mi to přijde skutečně k zamyšlení.

     Odpověď
     • Torge,
      taky si to myslím. V obou komentářích jsi to popsal naprosto přesně.

      Odpověď
      • Pak by myslím stačilo přistupovat k nevyléčitelně nemocným v poslední fázi morálněji s větším citem, ale důvod k eutanázii jako takové nevidím.

       Odpověď
       • A také je to o zajištění provozu, dostatek dobře placených sester atd. Proleženiny jsou výsledek nedostatečné péče, dnes už existuje dostatek pomůcek, při důsledné péči pacient proležený být nemá.

        Odpověď
        • Ano, ale pořád je tu ta „duše“ – psýcha.

         Např. – nevím, jak k tomu přistupují/přistupovali jiné církve, ale církev svatá katolická vždycky dřív dávala přednost nesmrtelné duši před hříšným tělem.
         Dnes se zdá nejen že dělá opak, ale vypadá to, že duši člověk vůbec nemá. S tou se nepočítá.

         Je to osobní záležitost každého jednotlivce, ale mohu zodpovědně prohlásit, že kdybych byla neschopná pohybu třeba po mrtvici, neměla bolesti a kolem mě plno soucitných, ochotných lidí ať z rodiny nebo i profesionálů, raději bych volila eutanázii – právě proto, že až taková péče by mi byla krajně nepříjemná.

         Jenže nikoho nežádám, aby se cítil stejně, zatímco ostatní MNĚ zákomen přímo nařizují, co musím a co nesmím.

         Odpověď
         • Ale mi přece nevíme, jak se v takové situaci cítí duše. Schodneme se na tom, že tělo by se mělo ošetřit, tak aby zbytečně netrpělo, ale ten komu se to příčí je náš rozum a také strach z nemohoucnosti. Ale to nemá s duší nic společného. Snad není troufalé, když napíšu, že právě možná naše duše si takový stav vynutila. A že způsob našeho odchodu je naše největší životní zkouška.

          Odpověď
          • Presne tak. Prečo si ešte priťažiť si na záver.

           Odpověď
          • Promiň Danielo, s tou „duší“ jsem asi zašla příliš daleko.
           Myslela jsem tím spíš něco jako povahu.

           Jak se cítí duše, to samozřejmě nemohu vědět, ale jak bych se cítila já, to si dovedu zatraceně dobře představit.

           Odpověď
           • Omluva není vůbec na místě. Věřím, že vaše rozpoložení je důsledek nějaké zkušenosti, možná i traumatu a především strachu, pro který mám pochopení.
            Já z vlastní zkušenosti vím, že i když se už konec blíží a dotyčný má za sebou již dlouhé léčení, bolest není přítomna nonstop. A ty chvíle mezi ní, mohou být velmi pozitivní a obohacující pro odcházejícího i blízké. Vím, že tyto chvíle jsou i pro nemocného radostné a velmi láskyplné a odcházejícímu pomáhají odejít ve větším smíření.
            Kdyby to bylo tak jednoduché, tak by přece umírající sahali po sebevraždě ve větší míře a to se neděje. Je tedy téměř jisté, že mi o svém konci můžeme nějak smýšlet, ale lze jen těžko odhadnout míru statečnosti a pokory, kterou v posledních chvílích dokážeme projevit.

            Odpověď
   • … pravo na samovrazdu… sa u mna celkom nezhoduje s eutanaziou…

    Odpověď
   • Nekde jsem cetl, ze u eskymaku, kdyz nemohouci jedinec ziska dojem, ze je svemu kmeni na obtiz, odejde do more, kde zmrzne/utopi se.
    V tech drsnych oblastech to asi ani jinak nejde …

    Odpověď
    • I Indiáni to tak dělali, odešli někam do ústraní, přestali přijímat potravu, uvedli se do nějakého meditativního stavu a pomalu vědomě utlumili své tělesné funkce. To už je velmi vědomý a pokročilý odchod.
     Bylo by krásné, kdyby naše životy, společnost byla na takové úrovni, aby toto byl běžný konec. Vycítit svoji poslední hodinku a pokojně odejít.
     Mám kamarádku, která pracuje s umírajícími a tvrdí, že smrt přichází různě a může být i krásná, ač okolí a blízcí to vnímají odlišně.
     My můžeme pouze předpokládat, jak bychom se v různých situacích cítili, ale reálný okamžik můžeme nakonec vnímat jinak.

     Odpověď
     • Eutanazia nie je problem umierajucich, ale zivych. Je to podobne, ako ked sa tu riesilo mnhozenstvo. V spolocnosti s ludskym typom psychiky to nie je problem. Kazdy respektuje volu ineho, nechce jeho utrpenie a nikto to nezneuziva.
      Ale v nasej spolocnosti, aj ked by sme chceli trpiacim ulahcit, bojime sa hlavne zneuzitia. Takze sa bojime … seba ?

      Odpověď
 12. Krásne zábery: Ruská armáda a Sýrčania si uctili padlých vo Veľkej vlasteneckej vojne a vo vojne v SAR (video)
  „Sviečka pamäti“ je medzinárodná akcia, ktorej účastníci každoročne od roku 2009 v predvečer Dňa pamäti a smútku 22. júna a v iné pamätné dni zapaľujú sviečky na počesť 27 miliónov, ktorí zomreli vo Veľkej vlasteneckej vojne v rokoch 1941-1945 a všetkých padlých za bojoch za vlasť.
  Počas akcie na Námestí priateľstva v Aleppe vojaci Centra pre zmierenie a Vojenskej polície VS RF, zástupcovia ruskej komunity a študenti si uctili pamiatku obetí minútou ticha, zapálili symbolické sviečky a položili kvety pri pamätníku ruských a sýrskych vojakov, ktorí padli v boji proti medzinárodnému terorizmu. Aj počas akcie bolo na veľkej obrazovke vysielané video s fotografiami mŕtvych ruských a sýrskych vojakov.
  http://rusvesna.su/news/1529688714

  Odpověď
 13. https://www.hlavnespravy.sk/svojich-vazalov-si-vydrziavajte-sami-moskva-nema-pochopenie-pre-americku-viziu-resuscitacie-ukrajiny-na-ukor-projektu-nord-stream-2/1442060
  :-)

  Odpověď
 14. Projekt opätovne použiteľnej rakety je v Rusku pripravený:
  Ruské vedecko-náročné podniky si naďalej udržujú najlepšiu pozíciu vo výskume vesmíru: súkromná ​​spoločnosť Elon Musk «SpaceX» je bezpochyby pripravená generovať nové unikátne projekty, ale v blízkej budúcnosti sa dostane do tieňa národného programu tvorby raketovo-kozmického systému ultraľahkej triedy opakovaného použitia.
  Vyhnať konkurentov zo Spojených štátov je možné kvôli unikátnemu projektu „Roskosmosu“ a „Spoločnej leteckej stavebnej korporácii“ (UAC). Ruskí odborníci už dokončili vytvorenie projektu navracajúceho sa raketového bloku. Prvé prototypové testy sú naplánované na rok 2022. Expert vysvetlil, že rakety tejto triedy budú spustené do vesmíru zo špecializovaných mobilných komplexov.
  Prevádzkový režim je významne odlišný od SpaceX: prvá vratná nosná fáza sa oddelí od hlavnej konštrukcie vo výške 60-65 km a presne bude klesať na vzletovú a pristávaciu dráhu v oblasti základne komplexu vypúšťania. Do „tela“ rakety je vstavané obdĺžnikové krídlo obrovského rozsahu a klasické plochy chvostovej časti. Unikátne vypracovanie umožní umiestniť na obežnú dráhu náklad celkovej hmotnosti až 600 kilogramov, celkové náklady na takéto operácie budú 1,5-2 krát lacnejšie ako u amerických konkurentov.
  Paradigma zvládnutia vesmíru sa vo veku moderných technológií výrazne zmenila. Predtým sa predpokladalo, že tvorba opakovane použiteľných rakiet nie je ekonomicky opodstatnená, ale dnešná realita ruského vedecko-technického komplexu môže výrazne minimalizovať straty na výrobu a v konečnom dôsledku získať produkt prevyšujúci novinky konkurencie tak v nákladoch na vývoj, ako aj v technických charakteristikách. Ruská federácia si pevne udržiava vedúce pozície v kozmose a vďaka realizácii nového projektu bude na čele nového smeru: v organizácii plnohodnotného toku nákladov do vesmíru.
  https://politikus.ru/industry/108957-kak-tebe-takoe-ilon-mask-v-rf-gotov-proekt-mnogorazovoy-rakety-nositelya.html

  Odpověď
  • Je to součást „průlomu“ v technosféře,který VVP ohlašoval Dumě.Podobně to vidím i v prudkém zrychlení v dopravním letectví. RF má šanci za posledního /kdoví?/ období VVP úplně „odskočit“ Západu v klíčových oblastech technosféry.

   Odpověď
   • Dobre, lenže… ak sa to udeje formou spoločného podniku so západom, tak je jasné, u koho bude know-how, patenty, … o 10 rokov a kto bude žiť iba z predaja nerastných surovín. Rusko musí začať rozširovať svoj vlastný Ruský svet, aby nebolo obklopené nepriateľmi, a to čo najskôr. V poslednom čase tu na Slovensku máme jasné správy o tom, že nás západ nehodlá pustiť. Podľa všetkého ešte stále nie sú ochotní pustiť ani Ukrainu…

    Mimochodom:
    „Slovenský futbalový klub ŠK Slovan Bratislava sa predsa stretne s českou Slaviou Praha. Obidva tímy odohrajú v metropole Česka prípravný zápas namiesto Česko-slovenského superpohára.
    Ten sa mal uskutočniť v piatok 29. júna v Bratislave, mestská časť Nové Mesto však po konzultácii s Policajným zborom SR podujatie z bezpečnostných dôvodov zrušila. „Federálna“ konfrontácia sa uskutoční v rovnaký deň od 18.30 h na štadióne Slavie v Eden Aréne.“
    https://futbal.pravda.sk/ostatne/clanok/474383-slovan-napokon-v-prahe-proti-slavii-v-rovnaky-den-si-zahra-aj-proti-petrohradu/

    Odpověď
    • Putin jasně formuloval průlom v technosféře . Ruský výzkum a vývoj a ne orientace na vytváření joint-ventures se západními firmami. Ruský svět musí být opřen o Ruskem vytvářenou technosféru-a ta by měla mít jiné než sebedestruktivní ziskové zaměření.
     Já jsem jeho vizi „průlomu“ vnímal jako komplementární posun kvality života v Rusku

     Odpověď
    • Oracle 911 23.6.2018 o 9:02

     Keďže stále máme s čím porovnať, tak sa mi staneme súčasťou ruského sveta a to napriek tomu, že budeme tvoriť iný politický blok…

     Odpověď
    • Ale tam nie je písané, že by šlo o spoločný podnik so Západom. Je to spoločný projekt dvoch ruských megaspoločností:
     Rosskozmos
     a
     toto: https://cs.wikipedia.org/wiki/Sjednocen%C3%A1_leteck%C3%A1_korporace

     Odpověď
     • Nemyslel som konkrétne spoločný podnik v tomto prípade, ale za posledný rok bolo takých spoločných projektov ohlásených viacero – ak sa dobre pamätám, tak aj tie dodávky skvapalneného plynu z Ruska do sveta cez ten nový prístavný terminál – je spoločný projekt. Taktiež spoločný projekt s Čínou na ťažbu zlata na Sibíri atď… A myslím, že aj turecké pokusy o spoločné vojenské projekty s Ruskom – raketové systémy a pod… Ja by som im neveril ani „Dobrý deň“!

      Odpověď
 15. Ve Francii se domnívají, že pokud se nenajde společné řešení otázky migrantů, povede to k rozpadu EU. Mluvil o tom oficiální zástupce vlády Francie Benjamin Grivois. https://russian.rt.com/world/news/526942-franciya-migranty-raspad-es

  Odpověď
  • https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/475856-dalsi-nechtena-lod-s-migranty-ve-stredozemnim-mori-italie-zada-maltu-o-otevreni-pristavu.html

   Loď drážďanské charity Mission Lifeline v mezinárodních vodách v blízkosti Libye, kde operují libyjská a italská pobřežní stráž, vyzvedla migranty ze dvou přeplněných gumových člunů. Italové sice informovali posádku, že zachráněné má vyzvednout loď libyjské pobřežní stráže mířící do oblasti, charita se je však přesto rozhodla vzít na svou palubu. …….„Nechtěli jsme čekat na loď libyjské pobřežní stráže, protože lidé byli v nebezpečí,“ hájil čtvrteční záchrannou operaci.

   Záběry však ukazují, že k lodi Lifeline se už ve čtvrtek přiblížila loď libyjské pobřežní stráže.

   Odpověď
   • PROČ italská pobřežní stráž operuje v blízkosti Libye? Nemají snad chránit vlastní, italské pobřeží???

    Odpověď
  • Dovolím si jeho tezi upřesnit : povede to k rozdělení EÚ na umírající Afro-Evropu a zbytek.Kritérium = podíl novoevropanú v celkové populaci a ochota bránit se všemi,zdůrazňuji
   všemi prostředky novoosídlení.Novou Evropou rozhodně nebude Afro-Evropa,ale západní kout
   pomalu vznikající Euroasie.

   Odpověď
  • Že by som sa ešte takého šťastia dožil?

   Odpověď
  • Objavuje sa stále viac správ, ktoré napovedajú, že Európu chcú skutočne rozdeliť. Nemusí to byť právne, to by nestihli, no V4 na čele s Kurtzom, armáda na hraniciach ČR a Rakúska proti migrantom, pápež už zas vyzýva na integráciu migrantov, predaný klobúk Napoleona, ktorý mal pri prehratej bitke pri Waterloo, pričom ho kúpil Francúz (nepokoje majú začať práve tam), správy o možných bio alebo chemických útokoch… nejako sa nad západom zaťahuje obloha. Vyzerá, že sa v blízkej dobe udeje niečo konkrétne.

   Odpověď
   • Ešte doplním zaujímavý čriepok – dnes (22.6.) bol v Úradnom vestníku EU publikovaný Dohovor Rady Európy o predchádzaní terorizmu (z 22.10.2015) plus jeho dodatok, jeho praktické využitie pri boji s reálnymi, ale zrejme najmä akože teroristami, bude asi dosť široké. https://eur-lex.europa.eu/legal-content/SK/TXT/?uri=OJ:L:2018:159:TOC

    Odpověď
    • AE vyslovil poplašnou hypotézu, která však zní tak děsivě a depresívně,že se jí jen těžko dá uvěřit. Přijde prý něco mnohem horšího než Dublin IV – ten je ostatně již dnes mrtev. Prostě jej šikovně obejdou. Místo Dublinu IV budou v sev. Africe, v odlehlých místech (aby tam neměla přístup média) mezi dunami zřízeny sběrné hotspoty – tohle řešení má podporu kupř. Rakouska, ale i zemí V4. Tam migranti dostanou od Bruselem pověřených neziskovek a OSN dokumenty, které legalizují jejich pobyt v EU. Do EU budou proudit nočními letadly z nově zbudovaných letišť – v rámci řízené mnigrace a to již zcela legálně. Budou přistávat na speciálních letištních oddělených terminálech, kde je přísný zákaz vstupu nepovolaných osob, a kde se nedostanou ani novináři. Veřejnost nebude v médiích vidět žádné gumové čluny, žádné záchranné lodi neziskovek ani pochodující davy po cestách. Za zády voličů tak politici v KLIDU, tichosti a nenápadně provedou výměnu svého poněkud vzdorovitého obyvatelstva.

     Odpověď
     • To je tedy temi letadly vyjde pekne draho. Ale co, tak aspon treba prestanou praskovat chemtraily, az budou muset presouvat dopravni kapacitu :) Ale jinak nevim nevim, verejnost ani tak nedrazdi to ze by videla kudy sem ti krimigranti presne lezou (coz uz nevidi ani ted), jako to ze jich porad pribyva a chovaji se jako zver. Takze k deportacim driv nebo pozdeji dojde tak jako tak (s tim ze cim driv, tim nizsi mira krvavosti…), a jestli si ted jeste vybuduji dalsi infrastrukturu na presun, tak to jiste pujde i dobre vyuzit opacne…

      Odpověď
     • Podívej se na Spjaščie.Tam se s weby typu Aeronet pracuje jako s tzv,“strašilkami“.Mají šířit strach a paniku mezi sledovateli allternativy a rozšiřovat deefétizmus a pocit beznaděje. Pan VK je přímo vyškolen na tuto práci.Je to vyzkoušená součást psychologické války a odvrácená strana svobodné internetové diskuse a šíření informací.
      5% pravdy /v tomto případě přesun kontroly potenciálních migrantů na jejich domovské území/ a 95% fikce /zapojení státních aparátů do neviditelného přesunu migrantů do Evropy/.Migrace byla,je a bude-je to objektivní proces . Co není objektivní,je její použití v rámci plánů typu Koudhove-Kalergi apod.A už vůbec není objektivní požadavek přijetí migrace domácím obyvatelstvem jako „vymahatelné lidské právo“. Zkoušek typu kvót,Dublinů apod bude ještě řada,ale to podstatné je,že v současnosti Evropa odmítla afrikanizaci a ta část,která je ještě čistá, buduje aktivní obranu /V4/ .Ta „infikovaná“ je na tom špatně i s těmi migranty /cca 3 mil/ ,co je uvítali. Proto je třeba zůstat ve střehu a nepadat strachy na zadek z některých strašilek.

      Odpověď
      • Když je „bláto na hřišti“, zápas je předem prohraný.

       Odpověď
      • Pan vedoucí kolotoče měl ve stejném pořadu včera večer ještě jednu hlášku: hodnotil genetiku různých národů (taky naši českou) a o Rusech se vyjádřil tak, abychom se jich báli, neviděli v nich naději pro budoucnost. Prý tam vládne tvrdý patriarchát a Rusové běžně mlátí ženy a chlastají o dušu.

       Odpověď
       • domácí násilí na ženách v RF nijak zvlášť nevybočuje při srovnání se státy vyspělého světa. Při srovnání s Evropou ovšem ano. https://xpertink.com/2017/05/18/stop-violence-against-women/

        Odpověď
        • Z článku nijak nevyplývá to, co tvrdíš. Celý ten článek je podezřelý, vypadá to jako příprava na istanbulskou smlouvu, která je taky proti násilí na ženách a tiše pro odebírání dětí z rodin jak v Norsku.

         Odpověď
     • Předpoládají slepotu evropského obyvatelstva. Ale jak pozoruji Prahu už se něco podobného asi děje, Praha se afrikanizuje

      Odpověď
 16. Brífing Min. obrany a MID
  https://russian.rt.com/world/article/526911-brifing-rassledovanie-himataki-siriya

  Odpověď
  • …ukazuju chemicke zbrane najdene v Dume, vyrobene na zapade :-)

   Odpověď
 17. www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/ukrajina-chce-mit-jaderne-zbrane-a-rakety-ktere-zasahnou-moskvu/

  On to Pjakin o tom Turčynovovi říkal už před lety, že je to takový šílenec, který špatně skončí. A teď si to myslím podepsal.

  Odpověď
  • Jde videt, ze nema vsech pet pri smyslech. Takova myslenka pro jaderne ozbrojeni by neprosla snad ani u neoconu.

   Odpověď
 18. Dnešní návštěva Mun Če Ina v Moskvě:
  Jižní Korea chce železniční spojení s Ruskem přes KLDR………….
  více Sputnik CZ

  Odpověď
 19. Co si myslet o tomto?
  V4 nepojede na summit o migraci. Se závěry bychom nesouhlasili, řekl Babiš

  Zdroj: https://zpravy.idnes.cz/andrej-babis-minisummit-v4-nepojede-nikdo-ji-nezval-f82-/zahranicni.aspx?c=A180621_155219_zahranicni_kha

  Odpověď
  • Možná je to konstatování, že V4 realizuje v této oblasti svou zahraniční politiku.

   Odpověď
   • Dovolím si přidat : je to vícerychlostní EÚ v praxi. Bez eufemismu = rozklad.

    Odpověď
    • Oracle 911 22.6.2018 o 7:01

     Kto bude rýchly a kto pomalý je už rozhodnuté, otázka je len, že v čom.

     Odpověď
   • Přijde mi ,že prohlašení Merkelové, o odsunu, Byla slušná nahrávka v procesu, který se začíná rýsovat. Uvidíme jak se bude proces dál rozvíjet. Okamuru k řízení pustit nechtějí,proto ho Babišovi zakázali , ale rozdělení EU na V4 a “ pokrokovou“ část “ vyspělejších“ států se začíná realizovat.

    Odpověď
    • V tom smyslu, že se chystá velká změna, ale nechtějí ztratit kontrolu nad procesem. Proto ji realizuje vydíratelný Babiš , boj o Pocheho, ale hlavně žádný Okamura.

     Odpověď
     • Okamurův čas jistě přijde. Na vítězném Zemanově pódiu nebyl náhodou. Jen na to ještě není správný čas. Při té změně, o které mluvíš, dojde totiž nevyhnutelně k jedné věci: K rozbití informačně-propagandistického monopolu Kavárny – a Okamura pak vstoupí na scénu už při změněném informačním poli. Emoce současné, televizí ovládané masy jsou zatím nastaveny proti němu a vůbec by neposlouchali, co vlastně říká. Jen by nenávistně hýkali podle svých osvědčených rozhýkávačů.

      Odpověď
      • Ano, souhlasím, že je to možná varianta.Je možné , že ho drží záměrně bokem. Do jaké míry na tom Makrela spolupracuje si nejsem jistý. Jestli ho Andrejovi zakazala, protože Tomia šetří na vhodnou dobu, nebo ho tam skutečně nechce se uvidí. Osobně si myslím, že ho tam skutečně nechtějí.Makrela musí plnit zadání, ale taky nechtějí ztratit své páky v procesu.

       Odpověď
      • Okamura určitě politicky vyzrává.Je potřebné,aby nabaloval do národního týmu další spolupracující důvěryhodné osobnosti / ne konkurenty/podle vzoru VP CCCP.Ten také pracuje na týmovém principu.Na SPD je sympatické,že není hnutím „jednoho města“ /jako TOP 09/ nebo regionu /jako černozadničáři/ .Má solidně rozloženou základnu voličů po celé republice.

       Odpověď
       • Za SPD bude do senátu kandidovat generál Blaško ( dříve kandidoval za SPO ) https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/General-Blasko-kandiduje-za-SPD-do-Senatu-Tato-strana-je-pry-presne-tim-co-zeme-nyni-potrebuje-540826

        Odpověď
  • Leopardus 21.6.2018 o 19:17

   Někde jsem četl, bohužel už onen článek nemohu najít, že ve věci boje proti migraci se spojili země V4, Itálie, Maďarsko, Rakousko a snad i Dánsko. Na společném jednání byl i pan Okamura. Konkrétní závěry zatím nejsou k dispozici, čeká se na Rakouské předsednictví ..

   Odpověď
  • Hrabiš ví, komu dělá správce majetku a Makrela to není. Dobré je, že jsme s V4 dostali zatím čas, ale to je tak asi fšecko. Mě v tom nesedí je spíš Okamura. Žeby Čezký Macron?

   Odpověď
  • Na summit nepojede, ale Marakéš podepsal a Istanbul hodlá ratifikovat.

   Odpověď
   • Pořád má asi ještě více vodítek. Záleží, kdo v danou chvíli víc zatahá.

    Odpověď
  • ja som to z nejakeho clanku pochopila tak, ze vlastne Macron s Merkelovou si zvolali na uzsiu schodzku 7-8 statov k migracii (myslim, ze tie juzne, najviac zasiahnute migraciou) a zvolat ofocialne ich ma Juncker… urcite v tom zozname ziadny stat V4 nebol … skusim najst link (myslim, ze to bolo na Parlamentnych listoch)

   Odpověď
   • nie je to ten spominany clanok, ale v podstate je tam to, co som tiez citala… skratka minisummit vybranych „zainteresovanych“ statov
    https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Evropska-komise-svolala-k-migraci-na-nedeli-do-Bruselu-minisummit-540854

    Odpověď
   • On Babiš ještě ráno prohlašoval, že tam pojede a že si ČT vymýšlí: „Nevím, kde zase média vzala informaci, že nějak neletíme. Já jsem vždycky překvapen, co všechno se od vás dozvím. Tak zkuste se mě příště zeptat. Nevím, proč Česká televize vysílá, že neletíme do Bruselu,“ https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Andrej-Babis-CT-rika-nepravdu-Jedu-resit-migraci-Co-psaly-noviny-me-nezajima-540903

    Odpověď
    • mohlo dojst k tzv. informacnemu sumu… po tom minisummite bude riadny summit, kam samozrejme pojdu vsetci premieri, ale ta miniseslost vybranych statov ma byt pred tym… v Budapesti sa premieri V4 dohodli s rakuskym premierom Kurzom (ktoreho prizvali), ze na minisummite bude tlmocit aj nazor V4…
     mne z toho vychadza, ze na minisummit neboli premieri V4 prizvani, zrejme sa to dozvedeli na poslednu chvilu, tak operativne sa dohodli s p.Kurzom, aby ich spolocny nazor tlmocil

     Odpověď
     • Pravděpodobně to není šum.
      „My jsme se domluvili, že není důvod se účastnit,“ řekl Babiš. Ještě ve čtvrtek ráno před odletem do Budapešti Babiš tvrdil, že na schůzku do Bruselu jet rozhodně hodlá. „Pozvání bylo otevřené pro všechny,“ zdůraznil. Po rozhovoru s premiéry V4 ale změnil názor. „Jsem solidární s kolegy,“ zdůvodnil změnu názoru.
      „My máme příští týden Evropskou radu (vrcholnou schůzku EU), kde vlastně o tom budeme jednat. Takže není důvod jít na (nedělní) summit, který pravděpodobně chce přijmout závěry, se kterými my nesouhlasíme,“ dodal premiér. https://zpravy.idnes.cz/andrej-babis-minisummit-v4-nepojede-nikdo-ji-nezval-f82-/zahranicni.aspx?c=A180621_155219_zahranicni_kha

      Odpověď
     • Loranko, četla jsem to stejné. Na PL dokonce včera byla jakási výtka od poslance KDU Gabala, co je to za způsoby od Merkel, že nejsme pozvaní na tu schůzku.
      https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Nacisticka-baba-padlo-o-Merkelove-Pritvrzuje-i-Hrad-Ivan-Gabal-nadava-Cechum-Od-Bakaly-zni-Kecy-Okamury-neposlouchat-540880

      Odpověď
   • Francúzska vláda kritizuje bojkot minisummitu zo strany krajín V4

    Hovorca francúzskej vlády očakáva, že summit Európskej únie koncom júna, venovaný predovšetkým imigrácii, bude obtiažny, a to najmä kvôli „bojkotu“ nedeľného minisummitu krajinami vyšehradskej skupiny (V4), ku ktorým patrí aj Slovenská republika.

    Tieto krajiny, ktoré zaujímajú tvrdú líniu v oblasti prisťahovalectva, sa vo štvrtok rozhodli nezúčastniť sa nedeľného minisummitu v Bruseli k tejto téme. Tým podľa AFP zneistili možnosť dosiahnuť konsenzus, ktorý si želajú predovšetkým Nemecko a Francúzsko.

    Podľa provizórneho pracovného dokumentu, ktoré má agentúra k dispozícii, účastníci nedeľnej schôdzky predpokladajú vytvorenie „účinného mechanizmu solidarity“ s povinnými kvótami prerozdeľovania migrantov medzi členskými krajinami únie.

    To krajiny V4 ostro odmietajú.„Pokiaľ ide o krajiny vyšehradskej skupiny, ktoré užívajú výhody (z členstva) Európskej únie, finančne …, čo je úplne legitímne, nemožno tieto výhody využívať bez rešpektovania základných hodnôt a solidarity medzi európskymi krajinami,“ povedal Griveaux.

    https://europa.pravda.sk/aktuality/clanok/474425-francuzska-vlada-kritizuje-bojkot-minisummitu-zo-strany-krajin-v4/

    Odpověď
  • Putinovec 21.6.2018 o 22:00

   Ještě tam proběhla informace o tom,že za V4 tam jede Rakouský premier.To považuji za důvod,proč byl loutce Babiš vydán zákaz jet.Rakousko je před očima celého světa prezentováno jako lídr odpůrců migrace.Jsou uměle vyváděni do světla,což znamená že jsou protlačováni do funkce lídra zemí,které se časem odtrhnou pro neřešitelné spory od zbytku zdechávající EU.Manáskové divadlo a zároven nápověda dalšího vývoje pro dav poskoků.

   Odpověď
   • Na té informaci je asi podstatné, že zaznělo, že „rakouský premiér tam jede za V4″ – protlačování Rakouska.

    Odpověď
    • Odstavili Fica a teraz nás má zastupovať Rakúsky politik ,ale ja tým Rakúšanom akosi nedôverujem.

     Odpověď
     • Oracle 911 22.6.2018 o 8:35

      Nie si sama, ale aj keď Kurz je génius skúsenosti zatiaľ nemá. A ak nie je koncepčne zdatný tak, ako Putin a Fico (podľa krokov to tak súdim), tak veľa toho neurobí…

      Odpověď
      • Putinovec 22.6.2018 o 11:04

       I to byl možná účel jeho nasazení.Má se předvést,otrkat a přitom ho nikdo z ostatních dravců nebude brát na zřetel.Takhle jednoduše se dá s V4 manipulovat.Na projevu Babiše pojedu-nepojedu je znát,jak jsou loutky poslední dobou stále víc ručně postrkovány.

       Odpověď
       • Oracle 911 22.6.2018 o 13:07

        Minimálne Zeman prekukol túto manipuláciu s tým, že to možno prekukol aj Fico, Pellegrini a Orbán…

        Odpověď
 20. Príhovor od FKT
  https://fct-altai.ru/c/ob-yavleniya-2/pamyati-zaznobina-vladimira-mikhaylovicha-2

  Odpověď
  • Aku mal hodnost?

   Odpověď
   • Uz viem, kapitan druheho ranga.

    Odpověď
   • дойдя до звания капитана 1‑го ранга
    kapitan 1. triedy VMF – v armáde tomu zodpovedá plukovník

    Odpověď
 21. Netanjahuovu ženu obvinili ze zneužití peněz při objednávkách jídla.

  Netanjahu se evidentně ZATÍM odmítá domluvit s GP na likvidaci Izraele. Tak to alespoň chápu.

  https://zpravy.idnes.cz/sara-netanjahu-obvineni-penize-objednavky-jidlo-izrael-pin-/zahranicni.aspx?c=A180621_141744_zahranicni_bur

  Odpověď
  • Chápeš to dobre. Dnes AP uverejnili asi ohľadom horeuvedeného takúto správu : „…veterinár sa v súčasnosti pokúša leva uspať“.
   https://www.cas.sk/clanok/709102/zoologicku-zahradu-museli-evakuovat-z-klietky-utiekol-lev/
   Lev mi totiž príde ako predstaviteľ chrámových otrokov v biblickom projekte.

   Odpověď
   • Když o tom píše AP, tak to rozhodně nebude jen tak. Lev-chrámoví otroci-leviti? Kamenní lvi, z kterých měl hrůzu jevrejský genius Jevgenij z Měděného jezdce? Bude tedy třeba uspat tyto lvy?

    Odpověď
    • Lev je i náš symbol, a naše státnost podporuje Izrael. Ovšem nevnímám že by byla naše podpora Izraele pro GP nežádoucí.

     Odpověď
     • Nebude to s tým levom podobne ako s farbami vlajok? V našich končinách predsa lev nežil a lev je v znaku Spojeného kráľovstva, podobne bol na vlajke aj v znaku Najjasnejšej benátskej republiky ako predchodcu Britského impéria – v rámci sťahovania bieleho krídla GP https://sk.wikipedia.org/wiki/Ben%C3%A1tska_republika.

      Odpověď
      • se lvem je to asi takto. 2 : 45 https://www.youtube.com/watch?v=IAE5aC9G-9c
       je to jen moje teorie, ale přemyslovský stát, vznikl a ekonomicky fungoval na obchodě s otroky, kteří byli přes židovské kupce posílaní do arabských zemí. Trhy s otroky z nepokřestanštěných zemí jsou v Praze doloženy a celý stát byl na něm ekonomicky a politicky založen . Dále,červeno bílý lev a stejně tak ekonomická ,a vojenská síla Přemysla Otakara II v celo evropské/té doby globální/ politice ukazují zcela jasně jedním směrem.Stejně jako Benatky, Švýcarsko, potom Polsko a jejich červeno bílá vlajka u nás a ještě k tomu se lvem, který mu byl udajně přidělen za vojenské zásluhy na blízkém východě ukazují na toho, pod koho český stát spadal .

       Odpověď
      • KL,
       prečo si myslíš, že Benátčania alebo Briti patrili k „Bielym“?

       Odpověď
 22. Mladý pouliční závodník pohrdající dopravními předpisy vzal se sebou další 2 – 3 lidi na onen svět. Moskva, včera ..
  http://voicesevas.ru/news/39107-novaya-drama-na-kutuzovskom-mazhory-sgoreli-zazhivo.html

  Odpověď
  • Oracle 911 21.6.2018 o 14:17

   Koľko z nich bolo turistov?

   Odpověď
   • Ani jeden. Zhorel vodič so spolujazdcom a zrejme žena, čo prechádzala cez cestu.

    Na prvý pohľad jasné – mladí, blbí, nebezpeční, šli 200 km rýchlosťou.
    Na druhej strane – je tam povolená 80-tka, takže asi prechod pre chodcov tam nebol, staršia žena (58)prechádzala cez cestu a možno ešte jedna (59) o tretej v noci…

    Odpověď
    • Řidič s muslimským jménem, 22 let. SPZ jeho auta 444 777…

     Odpověď
    • Co se stalo. Mladí ve 3 v noci jeli tajný závod… vedle sebe jely dvě vozidla. Jedno zachytilo paní (59 let, silnici přebíhala mimo přechod), kterou usmrtilo. Řidič ztratil kontrolu nad vozidlem a to vyletělo do protisměru mikrobusu (ambulance), který převážel 3 pacienty… Všichni jsou v těžkém stavu. Řidič mercedesu uhořel ve vozidle, jeho spolujezdce se povedlo vytáhnout, ale byl už mrtvý…

     Odpověď
  • Přičinlivý chlapec – v 21 letech již majitelem Mercedesu…

   Odpověď
 23. Breivik sa sťažoval na nehumánne podmienky, vo veci rozhodne súd
  https://www.ta3.com/clanok/1130407/breivik-sa-stazoval-na-nehumanne-podmienky-vo-veci-rozhodne-sud.html

  Na európskom súde pre ľudské práva v Štrasburgu sa vo štvrtok očakáva verdikt v prípade nórskeho vraha Andersa Breivika. Extrémista sa sťažuje na zlé podmienky vo väzení. Breivik ich považuje za nehumánne a izoláciu označuje za porušovanie ľudských práv.

  Nemůže být rozhodnutí tohoto soudu vzkazem globalistů, jaké bude další směrování Evropy ?

  Odpověď
  • Súd v Štrasburgu zamietol odvolanie nórskeho masového vraha Breivika

   https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/474174-sud-v-strasburgu-zamietol-odvolanie-norskeho-masoveho-vraha-breivika/

   Odpověď
  • Putinovec 21.6.2018 o 12:11

   Potřebují novodobého ádu připomínat.Někdo má v plánu použít ho v dalším vývoji situace.

   Odpověď
 24. Skutečně lze omylem vypustit falešnou informaci o tom, že někdo zabil 5 lidí? Neokoni to ještě zkouší, stále nepochopili.

  https://zpravy.idnes.cz/televize-abc-paul-manafort-vrazda-mylna-zprava-fla-/zahranicni.aspx?c=A180621_061802_zahranicni_jn

  Odpověď
  • Z diskuse na idnes:

   Ano,, byla to chyba, ale asi jinak, než je nám předkládáno. Ne že nějak omylem to vzniklo a v důsledku toho omylu to bylo odvysíláno.

   Vzniklo to záměrně drželo se to pod pokličkou připravené a omyl spočíval v tom, že to někdo chybně pustíl do vzduchu. V tom spočíval omyl: Nikoli že by si někdo něco spletl, nýbrž v nesprávné manilulaci s vědomou lží. Ale opakuji: s vědomou lží.

   Neumím si představit, že zpráva o zavraždění pěti lidí jedním veřejně známým člověkem může vzniknout nějakým omylem.

   Omylem mi někdo může například připsat mimomanželský vztah s Monikou, která je skvělá kamarádka, ale nic více. Když nás někdo spolu uvidí u stánku s občerstvením, jak si kupujeme klobásu a potom každý tu svou jíme, povídáme si při tom a smějeme se, může z toho vzniknout dojem, že ta atmosféra odpovídá schůzce dvou milenců. Ale neumím si představit, jak by někdo mohl omylem usoudit, že jeden z nás, tedy buď já, nebo Monika, je pětinásobný vrah. Jak vůbec by na něco takového mohl přijít?

   Nebyla to chyba zpravodajská, bylo to nezvládnutí vědomé lži.

   Odpověď
 25. Parádní diskuse za článkem, dostávají stoprocentní kartáč :)
  https://zpravy.idnes.cz/milos-zeman-spalil-cervene-trenyrky-ztohoven-galerie-dva-miliony-korun-1of-/domaci.aspx?c=A180615_133817_domaci_hell

  Odpověď
  • Zato pod tímto článkem diskuze hrozná. Na iDnes to vypadá, že na určité články někoho blokují a na některé ne. https://zpravy.idnes.cz/zeman-trenky-prezident-ztohoven-mimoradny-brifink-hrad-lumbeho-zahrada-vila-1we-/domaci.aspx?c=A180614_134927_domaci_kop

   Odpověď
  • Jak říkal Terazky.. „a takých parazitov u nás máme ešte veľa… treba ich prevychovať…

   Odpověď
 26. Nasredin 21.6.2018 o 7:54

  Trump chce zničit NATO ? Dobrý odhad, přesně to dělá. Bývalé státy východního bloku podle smlouvy s Gorbačovem v NATO být neměly. Rusko jako zákonný nástupce SSSR důsledně trvá na splnění této smlouvy. Vyhodit nás z NATO nemůžou takže jediná cesta jak tuto smlouvu naplnit je zrušení NATO.

  https://zahranicni.eurozpravy.cz/amerika/227764-trump-se-snazi-znicit-nato-z-washingtonu-zni-tvrda-slova/

  Odpověď
  • Nasredin: vcera na nasej TA3 bezala dolu sprava, ze Stoltenberg povedal, ze dobre vztahy Us a Eu nemusia pretrvat. Uz ziadne reci o tom, ako musime byt jednotni…

   Odpověď
  • Ne, že bych nesouhlasil, ale jen pro přesnost. Žádná taková smlouva nebyla podepsaná. Jednalo se jen o ústní garanci. Západ si dělá z huby trhací kalendář. Čekat, že bude dodržovat nějaké ústní dohody je naivita. Chybou Gorbačova bylo, že to nechěl písemně.

   Odpověď
   • „Chybou Gorbačova bylo, že to nechěl písemně.“
    Čo sa pre niekoho javí ako chyba, pre niekoho iného môže byť cieľ.

    Odpověď
   • Chybou bylo, že se nepodařilo zlikvidovat Gorbačova i s Raisou na Krymu. To byl poslední pokus o zvrat, neboť se již vědělo, kam se vše řítí.

    Odpověď
    • Dobrý den,
     Mohla byste uvést odkaz na nějaký dokument nebo zprávu k události o které se zmiňujete?

     Odpověď
     • Nemám odkaz z tisku. Vím to „odjinud“.

      Odpověď
     • Za výrazné pomoci armády byl 19. srpna 1991
      učiněn pokus o puč, ustavil se státní
      výbor pro mimořádný stav (Gosudar-
      stvennyj komitět črezvyčajnogo položenija, GKČP), který podpořilo osm
      představitelů klíčových sovětských
      institucí včetně všech silových rezortů (hlavním mluvčím byl Gorbačovův viceprezident Gennadij Janajev.
      Gorbačov byl v té době na dovolené na Krymu. Nezdařilo se.

      Odpověď
      • zadržiavaný na dáši ( chate) ale ,nebolo to neskôr !?

       Odpověď
       • Byla jsem tehdy v srpnu 1991 na návštěvě v Moskvě, pamatuji si na to.

        Odpověď
    • No neviem či by to by riešilo problém. Kádre sa nedajú rýchlo nahradiť , skôr by som to potom videl na plnohodnotnú občiansku vojnu už pripravených a vybratých oligarchov.

     Nemyslím že by to dobre dopadlo.

     ps. samozrejme atomovky by mali riadnu ochranu. Tých by sa nemohol nikto ani dotknúť.

     Odpověď
   • …ja som presvedčená, že o naivitu u Gorbačova nešlo….bol to umysel, aj keď to mnohi tak vidia…..treba si pozrieť par filmov o ňom na YouTube… o tom ako začali fungovať po jeho navrate z Britanie spoločnosti, ktore tovary nakupene na domácom trhu za regulovane ceny predavali v zahraniči za neregulovane a tržby nechavali na zahraničných účtoch a potom sa nam pred očami prezentoval ZSSR, kde ľudia nemali čo jes, lebo tam končilo 70 % produkcie…Gorbačov je ZRUDA najvyššieho zrna!….ale to ludi okolo neho v case ked sa to zacalo diat ani nenapadlo….

    Odpověď
    • Nenapadá je to ještě ani dnes.

     Spousta lidí opakuje názor, že socialismus/komunismus se zhroutil sám od sebe, protože nebyl schopný konkurovat kapitalismu.
     Jak se mi to jeví po létech a po x zprávách o Gorbim, socialismus skončil s koncem SSSR a SSSR skončil (byl prodán) Gorbačovem.

     Odpověď
     • Leopardus 21.6.2018 o 20:23

      K Vaší poznámce bych si dovolil připomenout knihu: „Kapitalismus, socialismus a budoucnost: aneb Mikeš už přišel.
      Ilona Švihlíková, Miroslav Tejkl“, případně video: https://www.youtube.com/watch?v=5n9nloE2aqk

      Odpověď
     • Leopardus 21.6.2018 o 21:03

      Ještě bych doplnil .. https://www.youtube.com/watch?v=JD6RxvHwyJY&t=53s. Cca od 11. minuty charakteristika současného kapitalismu.

      Odpověď
    • Ne nadarmo mu Bůh dal znamení přímo na čelo

     Odpověď
     • Nebylo to nic platné…

      Odpověď
     • … vzdy som sa sama seba pytala co a preco to tam a v tom tvare ma…znervoznovalo ma to…

      Odpověď
      • Já jsem tam viděl Afriku. Taky jsem z té skvrny neměl dobrý pocit.

       Odpověď
   • Opět přemýšlím odkud to mám (VVPj?). Bylo řečeno, že v nejvyšší západní diplomacii je zcela závazné i nepísemné stvrzení dohody. Tento výrok ovšem platí jen tehdy, pokud obě dvě strany vnímají to druhého, že je na stejné úrovni / postavení. Gorbačov byl nejspíš vnímán jako loutka, a pro zástupce loutkovodiče z toho žádný závazek tudíž nevyplýval.

    Kde to bylo? Na Maltě? Třeba poseděli u dobrého vína. Tam mu řekli: „Gorby, udělej to, my ti pomůžeme zachovat tvář“.

    Odpověď
 27. Ruská spoločnosť Aviastar-SP v Uľjanovsku bude pokračovať vo výrobe lietadla An-124 Ruslan. Dôkazom toho sú doklady uverejnené na portáli štátnych nákupov Ruska.
  Spoločnosť Aviastar hľadá dodávateľov, ktorí budú analyzovaťmožnosti zariadenia závodu na výrobu An-124, ako aj modernizovanú verziu An-124-1-M. Okrem toho spoločnosť Aviastar žiada, aby sa určilo, či je prípustné demontovať časť zariadenia na výrobu An-124.
  Ako je známe, produkcia Ruslanu sa zastavila v roku 2004. Boli dávané do hromady v Aviastare a v ukrajinskom závode Antonov. Celkovo bolo vyrobených 55 lietadiel An-124. Niekoľko krát sa opakovali pokusy o obnovenie výroby. Teraz sa spoločnosť „Aviastar“ zaoberá servisom „An-124″, vykonáva záručnú a pozáručnú údržbu leteckého zariadenia.
  http://rusvesna.su/news/1529513971

  Odpověď
  • Nasredin 21.6.2018 o 7:45

   Ano, také jsem ten článek zachytil a s radostí musím říci, že jsem se těžce mýlil :D. Podle tohoto textu a doprovodných odkazů jsem zjistil, že projekt znovuzrození ruského Ruslana je v plném proudu a rozhodně se nejedná o žádné propagandistické fake. Rovněž jsem se šeredně spletl v tvrzení, že Rusové nemají klíčovou věc pro znovuvzkříšení tohoto projektu a tím je supervýkonný turbodmychadlový motor, jehož vývoj by trval roky. Rusové ten motor mají už v závěrečné fázi vývoje a do sériové výroby bude připraven do pěti let. Motor vyvíjí Permský letecký závod pod názvem PD-35. Motor má špičkový tah 35-40 tun (Pro srovnání: ukrajinský Lotarev D-18T, který pohání původní Ruslan (AN-124) a Mriju (AN-225) má mezní tah 23 tun. Z uvedených parametrů se dá odhadnout obrovský nárůst výkonu a parametrů vzkříšeného Ruslana. Kromě motorů pro Ruslan (a možná i Mriju :D ) se v Permu kromě svěrchklassnovo PD-35 vyvíjí celá řada dalších nových motorů různých výkonů (PD-14, PD-24, PD-28 – číslo znamená mezní tah motoru),

   http://rt.vk34.ru/storage/app/uploads/public/5a0/ad3/56d/5a0ad356db58d291565746.jpg

   což neklamně nasvědčuje, že se Rusko připravuje k masové výrobě dopravních a transportních letadel všech možných výkonových kategorií. Je jasné, že západní svět tento vývoj s velkým znepokojením sleduje a snaží se mu všemožně zabránit. Zcela jasně tak přichází doba velkého návratu ruských dopravních letadel na světový trh, po kterém si Boeing i Airbus ani neškrtnou. Rozjetou ruskou těžkotonážní lokomotivu ruského leteckého průmyslu teď už nic nezastaví.

   Odpověď
   • Boeing a airbus nemaju sancu. Tie mozu prepravovat tak akurat slamu alebo perie.

    Odpověď
   • Včera jsem viděl v Praze tramvaj pokrytou reklamou na Aeroflot.

    Odpověď
 28. https://spravy.pravda.sk/ekonomika/clanok/474059-odvetne-cla-na-americky-tovar-v-eu-zacnu-platit-v-piatok/

  pekny datum v piatok. 22.6.2018

  Odpověď
  • R. Romanov k danej veci https://www.youtube.com/watch?v=r0SiKLGZ7zM

   Odpověď
 29. Likvidace proEU a proněmeckých kádrů na Slovensku …

  https://cz.sputniknews.com/slovensko/201806207585095-sulik-internet-sebeuspokojeni/

  Odpověď
  • https://www.youtube.com/watch?v=nFE8_s5iOyw
   3:32
   Riško uz balónik nedrží :-D

   Odpověď
  • Cico Ciciak 21.6.2018 o 2:30

   > „Videa z Evropského parlamentu dodává externí dodavatel na základě zadání. Dodává služby nejen pro Richarda Sulíka, ale i pro další europoslance, přičemž používá vlastní techniku,“ vysvětlovala mluvčí pro Čas.sk. <

   Prečo by to nemohla byť pravda?

   Ďalej, prečo by chcel niekto odpisovať Sulíka práve pri tomto videu?
   Iba ak by chcel odviesť pozornosť od toho, o čom Sulík vo videu rozpráva!

   Spomalenie cirkulácie informácií v západnej davo-"elitárnej" spoločnosti vyhovuje jak americkej regionálnej "elite", tak dnes už i globálnej "elite".
   Čína sa nestáva globálnym centrom riadenia sveta iba tak zo srandy.
   Na západe to aj plýživo pôjde v niektorých aspektoch čínskym smerom!

   Odpověď
   • Cico Ciciak 21.6.2018 o 2:57

    > http://www.teraz.sk/najnovsie/l-blaha-vyzyvam-lavicu-aby-sa-vratila-k-/332427-clanok.html

    Tento človek určite nemá záujem o prehodnotenie Marxizmu.

    Odpověď
    • https://www.youtube.com/watch?v=JrknYH7eTp0 (ešte som to nestihol pozrieť)

     Odpověď
   • Myslíš čínskou verzi fašismu.

    Odpověď
 30. Vracíme se do doby, kdy si musíme dávat pozor „na pusu“? Budeme se bát znovu projevit svůj názor?

  Nevracíme. Už v ní nějaký čas jsme.

  https://zemavek.sk/je-tu-cenzura-ti-lepsi-mladi-lide-akademik-neuprosne-o-dnesnim-cesku-zejmena-praze/

  Odpověď
  • Výborně a srozumitelně napsané, ale děsivé.

   Podle různých diskuzí soudíc – se pousta lidí domnívá, že pokud se ozbrojí a naučí střílet (nic proti tomu, tím se nemůže nic zkazit), jsou „za vodou“.

   A absolutně nechápu ten postoj vrcholných evropských politiků. Co je k tomu vede? Proč něco takového (migraci takového rozsahu) podporují, není možné, aby si nikdo z nich neuvědomoval, že to semele i je!

   Odpověď
   • Tendenční, ozbrojování, držení zbraní a zákazy. Pumpování matrice nacionalismu a s tím spojené zvyšování napětí. Nedávno tu proletěl návrh o zakotvení držení zbraní v zákoně. A že to semele i je, si asi neuvědomují. Věřím, že hodně lidí to prokoukne a nic s toho nevyjde.

    Odpověď
  • Pěkný článek, autor kdysi navštívil i školení jedné neziskovky, pokládal nevhodné dotazy a pak z toho napsal report.
   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/nazory-a-petice/Pavel-Cimbal-Hate-Speech-aneb-Jak-umlcet-hlas-Internetu-502608

   V tomto aktuálním článku mě zaujaly dvě věci :

   - postupná islamizace Rakouska, že je tam hodně muslimů jsem věděl, ale že už je to kolem 10% jsem nečekal (ověřoval jsem to ještě podle oficiálních statistik na internetu a +- to číslo odpovídá)
   - islamizace, vznik ghet v některých částech Prahy

   Odpověď
 31. Pro vyhnání Němců ze zemí střední a východní Evropy po druhé světové válce podle kancléřky Angely Merkelové neexistovalo morální ani politické ospravedlnění, i když tehdejší události byly následkem nacistické diktatury
  https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/475594-pro-vyhnani-nemcu-po-valce-neni-ospravedlneni-rekla-merkelova.html

  Odpověď
  • Putinovec 20.6.2018 o 15:09

   Tahle amorální zrůda je schopna čehokoliv.Ne nadarmo nemá děti.

   Odpověď
   • Putin by měl pozvat Angelu na přehlídku Rudé armády na Unter den Linden a byl by v Evropě dalších 70 let klid.

    Odpověď
   • Je to jen póza, součást řízení. Ani ona není tak pitomá aby takový názor myslela vážně.

    Odpověď
    • Po tomto výroku Merkelové je jasné, že se vazby mezi Českem a Německem začínají rozpojovat. Zatím na politické úrovni (výrok Merkelové je rozbuškou a možná i testem síly českého národního povědomí a uvědomnění) a později i na úrovni hospodářské a ekonomické. Tento výrok Merkelové jen zapadá do Zemanova symbolického spálení novodobé „státní standardy“ – rudých trenek.

     Odpověď
     • a tady je reakce Zemana a v závěsu Babiše
      https://www.novinky.cz/domaci/475610-neospravedlnitelny-odsun-nemcu-vyrok-merkelove-vytocil-zemana-i-babise.html

      Odpověď
   • ani ja nemam deti a nie som zruda nie velmi citlive povedat zenam ze su zrudy lebo nemaju deti- snad ste to tak nemyslel ale treba by v tejto otazke velmi citlivy , zeny preto ze nemakju deti nie su zrudy nie sme v stredoveku

    Odpověď
    • Myslím si, že takto to Putinovec zcela jistě nemyslel.

     Odpověď
  • Pokud by tehdy v zemích střední a východní Evropy převládal v populaci zvířecí typ psychiky, mohlo to dopadnout úplně jinak, než „jen“ vyhnáním. Kdo jí radí, aby vypouštěla takovýhle věci?

   Odpověď
   • …tí čo potrebuju anulovat Benešove dekréty….

    Odpověď
   • Německo zdevastovalo Evropu a je vinno za 66 milionů mrtvých. Tento stát neměl vůbec právo na další existenci po roce 1945 a Němci měli být rozprášeni. Tahle čubka je už opravdu nechutná.

    Odpověď
    • QuoVadis 21.6.2018 o 8:57

     Jen by se nemelo zapomenout na to, ze Nemecko a Hitler byli hodne silne podporovani Wall Streetem…
     Existuje o tom kniha od anglickeho ekonoma, historika a spisovatele Anthony C. Suttona – Wall Street and the Rise of Hitler (Wall Street a vzestup Hitlera(.
     K tomu treba kratce i tady:
     http://www.ostrava-online.cz/blogy/bankeri-pomohli-hitlerovi-a-nacistum-k-moci

     Odpověď
  • asi jej treba dostatočne razantne pripomenúť plány, ktoré mali nacisti s Európou po svojom víťazstve.

   A možno by nezaškodilo jej pripomenúť dátum 22.06.1944 a sovietske víťazstvo, ktorého rozsah šokoval aj západných spojencov a zdráhali sa tomu uveriť.

   Odpověď
   • QuoVadis 21.6.2018 o 9:01

    „Ein Volk, ein Reich, ein Führer“ (jeden narod, jeden stat, jeden vudce) – to bylo heslo nacistu ….
    Jak je to se snahami Bruselu a zvlastne poslednimi pozadavky o dalsi „upravy“ od Merkelove Macrona ? (jeden financni ministr, jedna danova politika, …)

    Odpověď
    • Presne ako píšeš, len doplním, že nacisti mali nadčasové riešenia a veľa z nich sa zase začalo používať. Napr. taký program T4 (ak sa nemýlim v názve). Podstatou toho bola likvidácia zdravotne a mentálne postihnutých ľudí v Nemecku. No a prednedávnom bola zverejnená informácia, že v Dánsku sa skoro nerodia deti s autizmom. A prečo asi sa nerodia? Liečbou to nebude.

     Odpověď
     • QuoVadis 21.6.2018 o 9:55

      Nacisti a jejich sympatizanti urcite nezmizeli, ale poucili se z 2. SV a delaji to ted jinak, ne tak okate… Jen CIA pomohla odhadem 7.000 vedcum a specialistum (nacistum), co pracovali pro Hitlera, utect do Ameriky (severni a jizni) – operace Paperclip nebo Overcast.

      A likvidace postizenych a nemocnych deti, lidi, nevhodne rasy (napr. planovana sterilizace), romu, homosexualu atd… Tato myslenka se neobjevila u nacistu poprve… Eugenika byl uz predtim i v USA znamy pojem (treba v Kalifornii ve 20. letech)

      Odpověď
  • Odsun Němců byl proveden na základě Postupimské dohody. Beneš byl pouze vykonavatel. Nerozhodoval o tom.

   Odpověď
   • Nedávno jsem to tady zmiňoval. Ale zopakuji, protože je to velmi důležité téma viz. http://leva-net.webnode.cz/news/odsun-nemcu-po-2-svetove-valce/ .

    1.) Odsun řídila Mezispojenecká komise (správní orgán vítězných mocností). Otázkou hodnou zamyšlení je, kam by asi Beneš Němce odsunoval, kdyby neměl souhlas spojenců, a postupoval by pouze na základě vlastního rozhodnutí. Maximálně tak na hranice ČSR s Rakouskem či Německem.
    2.) Benešovy dekrety jsou defacto dekrety Nevilla Chamberlaina, který je politicky prosadil u všech spojenců
    3.) Jak správně Zuzano uvádíš – stvrzeno v postupimském protokolu vítězných mocností. Což je významný akt mezinárodního práva, který řešil i další závažné věci.

    Odpověď
   • … ano, ale tak ako zrusili Jaltu zrusia aj Postupim, nakoniec ho prehlasia tiez za amoralny….

    Odpověď
   • weissbach 20.6.2018 o 20:35

    Odsun byl proveden naprosto v souladu s mezinárodním právem a úmluvami. Že došlo i k lidským tragédiím nikdo nezpochybňuje, nicméně plnou odpovědnost za to nese nacistický režim a jeho neoprávněné nároky na československé území, zpočátku podporované zejména Velkou Británií. Přes milion sudetských Němců dostalo za rozbití Československa nejvyšší říšské vyznamenání a drtivá většina z nich volila Henleinovu stranu řízenou z Berlína. Dopustili se vlastizrady a válečných zločinů, patřili k nejhorším katům českého národa. Vraždili, kradli a po válce byli najednou všichni nevinní a o ničem nevěděli. Díky odsunu tu byl 60 let mír a klid a nyní opět vylézají na světlo z děr zrádci a zaprodanci za potlesku svých sponzorů z Bavorska a Berlína.

    Odpověď
    • No… dokonce jsme za ten odsun dostali nějaké mezinárodní ocenění a zcela určitě ocenění o mezinárodního červeného kříže – za bezvadné a vysoce humanistické provedení „akce“.
     Je docela zvláštní, že se vůbec nemluví o těch odsunech z jiných zemí -např. z Francie, z Polska, Nizozemí, Jugoslávie.
     Ona vůbec ta válečná a poválečná doba je dobou tzv. „politických odsunů“, kdy se různé země zbavovaly národnostních menšin, se kterými mohly vznikat konflikty. Tohle píšu na podporu tvého faktu o mezinárodních úmluvách a právu. Takto se totiž neodsunovali jen Němci, ale např. také Rumuni, Maďaři, Italové a slovanská podkarpatská etnika.
     Odsun Němců z našeho pohraničí tedy nebylo nic mimořádného, ve světě nevídaného a ojedinělého.
     A já pořád nechápu (tedy – chápu), proč se o neexistenci „morálního a politického ospravedlnění“ píše jen v souvislosti s Československem a ne v souvislosti celku tohoto „jevu“, který byl zakázaný OSN až v r. 1962.

     Odpověď
    • Ta vlastizrada je jednoznačná. Žili v Československu, a přitom provolávali „Heim ins Reich“. Nicméně jsem si vzpomněl na jedno povídání VVPj z dřívějška. Bylo to o přemístění tuším Čečenců proto, aby se předešlo jejich kolaboraci. Vysvětloval, že přesun do budoucna vyřešil spoustu problémů, a navíc byl podle tehdejších úředních záznamů korektní, i když už byla válka. Jako paralelu dal odsun Němců z Brna, kde zmínil, že tento už tak moc lidský nebyl, že ho šlo provést jinak. Tenkrát mne to trochu zarazilo, ale pak jsem tady v diskuzi našel příspěvek, kde někdo říkal, že ty individuální excesy měly určitý cíl – poznamenat do budoucna česko-německé vztahy (vložení „dračího vejce“). Problém byl, že ty individuální případy krutostí asi stát netrestal, čímž si svým způsobem naběhl. Tímto vysvětlením jsem sdělení VVPj tak nějak pochopil.

     Odpověď
  • To je podpora samostatnosti střední a východní Evropy.

   Odpověď
   • To je fakt.

    Odpověď
    • Myslím,že Mutter bude stále víc používána jako tlampač.Její vysílací koncese končí,splnila,co měla /1,2 mil afros jen ve vlastním Heimatu/ a tak se s ní bude stále více vytírat zaneřáděná západoevropská podlaha.Hledá se nástupce.
     Postupim podepisovaly 4 země,3 z nich mohou odstoupit,ta čtvrtá drží její platnost.Stejné, jako s Minskem.Jen Spocené státy se stále utvrzují v tom,že po jejich stažení podpisu padají automaticky i podpisy ostatních účastníků.Ještě chvilku jim to bude docházet.Osud retardátů.

     Odpověď
    • Další důvod k odseknutí se od Německa

     Odpověď
  • Mě přijde, že tohle její prohlášení je přesně načasováno například s tímto https://zpravy.idnes.cz/stop-soros-madarsko-parlament-schvalil-zakon-nelegalni-migrace-pwd-/zahranicni.aspx?c=A180620_153935_zahranicni_kha
   Věděla moc dobře co říká a hlavně, jaký to bude mít dopad. Odklon východních zemí V4 od „vyspělého“ západu. Navíc velmi povzbudivé jsou diskuze jak pod články o výroku Merkelové, tak o novém zákonu v Maďarsku, tady multikulti pšenka nikdy nepokvete. Takže osobně výrok Merkelové vnímán pozitivně, resp. jeho dopad.
   Jinak to ovšem vnímá třeba naše ČT, pozvali si do studia nějakého kecala a plakali tam nad rozhodnutím Maďarska. Tomu se říká nestrannost (já vím, že mě to nesmí překvapovat …).

   Odpověď
   • Problém nestrannosti je v tom (rusky je страну(strana)=štát), že aká je to nestrannosť. Ak je to nepríslušnosť k štátu alebo národu je to ešte v poriadku. Ale ak je to nestranosť v zmysle nebyť človekom ani ničím iným tak je to nezmysel.

    Takže pozor na zmysel a konštrukciu jazyka.

    Ten kecal ani nieje vlastizradca (lebo on nezrádza svoju vlasť on nieje vlastencom ČR), ale zrádza ľudskosť. (a je jedno či vedome alebo nevedome)

    Odpověď
  • Když Sudeťáci vyhnali Čechy z pohraničí, to bylo nemorální a nehumánní, ale odsun Němců po válce bylo jediné spravedlivé řešení a to mohli být rádi, že mohli odejít, Němci se tak s Čechy a jinými národy tak nemazlili, buď na nucené práce, do lágru nebo přímo do plynu. Asi v bývalé NDR kde žila zrovna chyběla ve škole, když v dějepise probírali 2 sv. válku. Ona bude asi také nemorální likvidace islámského státu. Nemci mozu byt radi ze boli len vysidleni z okupovanych ceskych uzemi lebo podla vtedy platneho prava mali byt popraveni

   Odpověď
  • Makron a Angela sa „dohodli“ na spoločnej politike a odobratí možnosť riadiť migráciu jednotlivým štátom.

   Myslím že to zapadá do celkového pohľadu na odstrkávania V4 od západu.

   Odpověď
   • „riadiť migráciu jednotlivým štátom“ – Myslím členom EU.

    Odpověď
    • Oracle 911 21.6.2018 o 8:52

     Inými slovami fakt dochádza na moje slová…

     Odpověď
     • Prikladám odkaz.

      Ale tam nieje rovnako tvrdo ako to bolo v jednom českom rádiu.

      https://zpravy.idnes.cz/macron-merkelova-nemecko-francie-migrace-spoluprace-f9j-/zahranicni.aspx?c=A180619_175028_zahranicni_ksu

      Asi to ten pán na idesu Adam Hájek zjemnil.

      Odpověď
   • Na ZeroHedge je článek „It’s A New Chapter For Europe“: Merkel, Macron Unveil Plan To Reform Europe – „To je nová kapitola pro Evropu, Merkleová a Macron odhalil plán jak zreformovat Evropu“
    V diskusi jim všichni spílají. Nějak H-O-W říká:
    It’s absolutely amazing how these two cunts think they speak for Europe.
    Even more amazing is how the media treat it as fact.
    Poland, the Czech Republic, Hungary, Slovakia, Slovenia, Austria and Italy have a different take.
    Je absolutně úžasné jak tyhle dvě kundy si myslí, že mluví za Evropu.
    Ještě úžasnější je, jak to média berou jako fakt.
    Polsko, Česká republika, Maďarsko, Slovensko, Slovinsko, Rakousko a Itálie to vidí jinak.

    Odpověď
  • Putinovec 21.6.2018 o 12:25

   Reakce přímo na tělo.http://www.novarepublika.cz/2018/06/jaroslav-stefec-21.html

   Odpověď
  • https://sk.wikipedia.org/wiki/Zmluva_o_kone%C4%8Dnom_usporiadan%C3%AD_vo_vz%C5%A5ahu_k_Nemecku

   Odpověď
 32. Ruský komentátor při fotbale vyslovil jméno Navalnyj, v televizi skončil.

  https://zpravy.idnes.cz/leonid-sluckij-komentator-rusko-egypt-alexej-navalnyj-pga-/zahranicni.aspx?c=A180620_105200_zahranicni_aha

  Odpověď
  • Informace obsahově i formálně odpovídá tomuto kanálu/mediálnímu/.

   Odpověď
  • Tomas2 a ten hnoj čo ste sem hodil..čo s tým teraz ? chceli ste poukázať na nejakú absurditu ? alebo máte zvrátený zmysel pre humor ?
   v meste Leeds v južnom Texase videli živého Elvisa ako jedol v miestnom fastfoode…

   Odpověď
 33. Macedónsky premiér naznačil impeachment prezidenta Ivanova
  Macedónsky premiér Zoran Zaev naznačil impeachment konzervatívneho prezidenta Gjorgeho Ivanova v prípade, že neakceptuje dohodu dosiahnutú s Gréckom o budúcom oficiálnom názve Macedónska.
  https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/474046-macedonsky-premier-naznacil-impeachment-prezidenta-ivanova/

  Odpověď
  • Nech prezident vyhlási referendum a má to odobrené občanmi.

   Odpověď
 34. Ve stejný okamžik, kdy ruský prezident Vladimir Putin zahajoval mistrovství světa ve fotbale,
  oznámil premiér Dmitrij Medveděv, že vláda se dohodla na zvýšení věku odchodu do důchodu.
  Naprostá většina Rusů je proti tomu.
  Pokud by se zachovala současná délka života, penze by se nedožilo 40 procent mužů a 20 procent žen.
  https://archiv.ihned.cz/c1-66172310-penze-se-v-rusku-nedozije-az-40-procent-muzu-zeme-zvedla-vek-odchodu-do-duchodu
  a, že tu už dávno zvyšili vek odchodu do dochodku o tom sa nikdo nezmieni, ani niesu žiadne štatistiky kolko sa u nás toho dožije žien a mužov dochodku….
  - a ,čo u nás to je „tichá“ genocída či sa bude znižovat odchod do dochodku….

  Odpověď
  • Jen doplnění po poslechu posledního VVP. Zvýšením hranice odchodu do dúchodu se „dosáhne dvou negazivnívh efektů :
   1/ určité významné procento pracující většiny lidí se nedožije důchodu a zaslouženého odpočinku po produktivním věku
   2/oddálí se přirozená generační obměna kádrů a naruší tolik potřebný masivní „kádrový lift“.
   A o ten jde zahraničním partnjoram RF.
   Jen analogii – stejného efektu se dosahuje i prudkými společenskými zvraty s následnou masivní
   emigrací vesměs vzdělanější části národního genofondu / U nás r.1948,1968/.
   Podobné je to s posunem zakládání rodiny a přirozené reprodukce.Po převratu došlo k „přirozenému“ posunu o 10-15 let a ztrátě mnoha tisíc „mláďat“ pro budoucnost.
   Je to velmi zákeřná a nízkofrekvenčně realizovaná genocida.

   Odpověď
   • Jeste bych pridal, ze to zvyseni hranice odchodu do duchodu je na Zapade doprovazeno neustalymi zmenami skolskeho systemu, aby se tak zarucilo, ze mladez vychazejicic skolu na praxi a povolani a reseni problemu byla pripravena co nejmene :)
    Takze i kdyby starsi generace mista opoustely a prepoustely rychleji, tak budou mit mladsi generace problem s jejich nahrazenim… moderni genocida …

    Odpověď
    • Tak… u nás již jdeme v jejich stopách a také věčně „inovujeme“ vzdělávací systém a ten pak chrlí naprosto nepoužitelná individua. Jeden takový „produkt“ našeho vzdělávacího systému tu mám. Jakýsi student fakulty sociálních studií vedl debatu s profesorem na téma „svoboda umění“ (o té šílené hře brněnské Husy na provázku):
     https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-Statni-vlajka-by-se-nemela-hanobit-natoz-vytahovat-z-vaginy-A-neni-to-subjektivni-hodnoceni-Profesor-Osolsobe-debatoval-s-mladickym-studentem-a-velmi-casto-neveril-vlastnim-usim-540834

     Odpověď
     • Putinovec 20.6.2018 o 22:43

      Četl jsem to,ten smrad je zralý ne na pár facek ,ale na plácanec lopatou na uhlí.

      Odpověď
   • Souhlas – a jen bych chtěla doplnit.
    Masivní emigrace u nás proběhla také cca před 10 – 15 lety, kdy byla velká nezaměstnanost, velmi nízké příjmy (jak mzdy, tak důchody) a společenská situace beznadějná. Odešlo spoustu mladých lidí – počínaje doktory a sestrami a šikovnými řemeslníky konče. Prostě – kdo „něco“ uměl, ten šel vydělávat „ven“. Myslím si, že i Slovensko si takovou novodobou „emigrační vlnu“ prožilo a nyní mu chybí profesní odborníci (jako nám). U nás je to hodně vidět právě na tom zdravotnictví.
    A co se týká toho zvyšování důchodového věku…
    Podle mého to má více „efektů“, třeba i to zvýšení věku pro zakládání rodin a rození dětí.
    Ono bylo těžké i za socíku zajistit hlídání dětí, aby máma mohla do práce a „nezameškávala“. Dneska je to o to horší, protože doba si vyžaduje mnohem více starostlivosti rodičů. Tím narážím třeba na to, že díky „bezpečnostní situaci“ je třeba děti doprovázet i do školy a ze školy, na kroužky či ven na pískoviště. Důchodová babička a děda by se šikly – jenže… když oni chodí ještě do práce. Když je dnešní strop u nás 65 let, tak už zrovna moc pomoci s vnoučaty nezastanou- a to i když jsou v tomto věku ještě fit. Vnoučata je totiž už moc nepotřebují, protože jim je minimálně 10 let. A největší pomoc potřebují rodiče právě s těmi dětmi do deseti let.
    To je jedna stránka věci. Druhá je ta, že dnešní svět a dnešní práce jsou velmi stresující. Ze stresu pochází mnoho nemocí a člověk může leccos zachránit, pokud změní životní styl a rytmus. Ale to jde hodně těžko, pokud člověk stále ještě musí pracovat. Zdůrazňuji, že je rozdíl mezi „musí x může“ a také mezi profesemi. A cosi „zachraňovat“ v 65 letech? To se člověk ani dožít nemusí.
    Posuzovat nějaký „věk dožití“ je velmi ošemetné, protože co se může dožít jedna generace, druhá už nemusí a to i přes vývoj v lékařské péči. Záleží to na podmínkách, ve kterých ta generace žila a ten životní stres v tom hraje ohromnou roli – když pominu výživu a množství „otravovadel“ v potravinách. Však se na to podívej, kolik lidí dneska skolí infarkt nebo mrtvice už někde ve třiceti.
    Optimální vidím věk, co jsme my měli dřív a Rusové stále ještě mají = 55 let ženy a 60 muži.
    Kdo chce a může – ať pracuje dál. A ten, kdo potřebuje regeneraci nebo už má vážné zdravotní potíže, ať může již zůstat doma a odpočívat. On ten odpočinek není o válení se, ale hlavně o vyhýbání se stresu a hektice.

    Odpověď
    • Tak, správně. Za „socíku“ jsem slýchávala (od politiků) – odchod do důchodu je právo, nikoliv povinnost.

     Odpověď
    • Ja som toho živím príkladom. Otec aj mama museli pracovať, tak isto babka (dedko zomrel pred mojím narodením).
     Ako malý od 17 mesiacov!, som musel každé ráno vstávať 6:30, hodinu cestovať do jaslí/škôlky a stráviť tam celý deň. Keď som mal asi 2 roky, tak som si uzatvoril srdce (problémy v spoločnosti/vzťahy, prejav emócií…) a následky sa nabaľovali 25 rokov, až kým som to v 27 rokoch nezačal riešiť cez rodinné konštelácie.

     Týmto som chcel, len ukázať aké dosahy to môže mať a keby to neriešim, tak takéto poškodené vzorce prenesiem aj na budúce generácie.

     Odpověď
     • Hezké je, že díky tomuto uvědomění, to nepřenášíme dál.

      Odpověď
    • Lin-.suhlasim s tím optimalnym vekom
     - inak možno niektorím aj docvakne,
     ked aj dnes v Rusku chodia ženy v 55 rokoch a 60r. muži do dochodku,
     že v tom Rusku sa maju lepšie než na západe
     - ked ten článok písal Soukup- verím,že sa to otočí proti nemu
     a ludia sa začn§ ozývat. či sa aj na naších ludí myslí či sa dochodkov dožijú….

     Odpověď
     • To máš úplnou pravdu. V „tom Rusku“, o kterém nám média píší, jaká je tam bída, hlad, chudoba a zaostalost. A ejhle – oni si mohou dovolit ten luxus, že odchod do důchodu mají pořád při starém – i přesto, že jak se píše v článku, do systému odvádí zhruba půlka pracujících.
      To jméno novináře (Ondřej Soukup) mi nic neříká – ale asi to žádný lumen nebude, když tohle napíše. Pokud kdo z našich lidí přemýšlí, pak si hravě dovodí, co já nebo ty = že ani u nás nebyl žádný důvod pro zvyšování věku odchodu do důchodu. Tedy – krom toho, že to chtěl „západ“, konkrétněji MMF, který takto likviduje a rozkládá všechny země, které si od něj vezmou půjčku.
      Jinak -moc dobře chápu, proč je článek takto laděný. Jak to dobře vysvětlil Pjakin = hodit tento krok na Putina a rozdělit tím ruskou společnost. Kdo ještě neposlouchal, prozradím. Putin je totiž proti zvyšování věku odchodu do důchodu a dokonce na „přímé lince“ řekl, že k tomuto kroku nejsou ani ekonomické důvody. A Medveděv to do Dumy vnesl, ačkoliv zná prezidentův názor. Proto chtějí demonstrovat liberálové, ačkoliv zvyšování důchodového věku je přímo v jejich programech = „Putinova vláda nedrží slovo, jde proti národu“.
      A to všechno načasováno právě do doby MS ve fotbale, kde jsou lidé v ulicích a velké „emoce“ – ve smyslu, jak psal Taurus.

      Odpověď
      • popolvár 20.6.2018 o 19:56

       Súhlasím, že je to pokus diskreditovať Putina a rozoštvať národ, využijúc emócie na pozadí MS vo futbale. No môže sa to obrátiť presne proti Medvedevovi…
       Neviem, aký systém definitívneho schválenia zákonov je v Rusku, ale asi posledné slovo by mal mať prezident – svojim podpisom ten zákon schváliť, alebo podpísať odmietnuť.

       Takže ja si počkám na oficiálnu reakciu V.V.Putina.

       Odpověď
       • Poslouchala jsem tu relaci Solovjova, o které se zmiňoval také „poslední“ Pjakin. Neschválí to teď hned. I poslanci jsou v názorech rozdělení, takže se zatím bude „diskutovat“. Pokud zákon půjde ke schválení, tak říkali, že tak asi za rok.
        Z toho je celkem jasně vidět, že to Medveděv udělal schválně a ještě právě v první den šampionátu. Mohl klidně počkat na září – když už měl takovou „potřebu“…

        Odpověď
 35. Všimli ste si …? Pri Báálovych hrách v Rusku ( MS 2018 ) chýba s celkom neznámich dôvodou tzv . “ Nosná pieseň “ teda skladba,ktorú zatial mali všetky Majs.sveta vo futbale…vždy brilantene navrhnutá a produkovaná v hudobných štúdiach sociálnych mágov…valiaca sa 24 hodín denne s rádií,televízií,mobilou,tabletou …otázkou teda zostáva …že prečo je tomu tak ??? Slovami klasika ,,Kam zmizel ten starý song ,, ???

  Odpověď
  • Asi tam, kam zmizelo i logo MS. Při zprávách problikne tak rychle, že si tam to nápis RUSSIA 2018 ani člověk nestihne přečíst.

   Odpověď
   • …ani Lidl nepredával trička a mikiny, ako bežne, napr. pred majstrovstvami sveta vo futbale v Brazílii….však by to neprežili, keby celá Europa chodila s napismi Rossia

    Odpověď
    • „….však by to neprežili, keby celá Europa chodila s napismi Rossia“ :-D :-D :-D

     Odpověď
  • Maji song dokonce dva jeden je Live it up a hraje pokazde kdyz padne gol… Je na to i videoklip na youtube.

   Odpověď
   • https://youtu.be/DEkNFao5IdU

    Odpověď
    • popolvár 20.6.2018 o 20:18

     …my vieme, kde je pravda… …sme v hre…
     - textovo aj klipovo veľmi zaujímavá pieseň

     Odpověď
     • Jsem moc ráda, že sis všiml. :-)

      …Víme, kde je pravda, ty jsi náš tým,
      a ten tým bez tebe vysoko nevzletí,
      bez tebe nikdy nezvítězí… Jsme ve hře!

      Poslouchala jsem dneska tu písničku několikrát a to nejen proto, že má celkem chytlavou melodii. Jo – a tímto děkuji „ajvnd“ za odkaz, protože jsem neznala. Šampionát otevírali Čajkovským.

      Odpověď
   • Tom123,Tiwi…vdaka za vaše postrehy…Tristan…tak predsa ten song majú…akurád,ešte som ho osobne nikde nepočul…západné sračkometače ho evidentne ignorujú…ale dakujem ,za upozornenie…

    Odpověď
   • Natália Oreiro, tiež naspievala clip k MS 2018, spieva v tradičných ruských šatách a tiež s tradičným ruským kokošníkom na hlave. V troch jazykoch – ruštine, španielčine a angličtine spieva o mieri, láske, kamarátstve, porozumení a dôležitosti zjednotenia všetkých dobrých ľudí United By Love.
    https://www.hlavnespravy.sk/divoky-anjel-natalia-oreirova-prezentovala-videoklip-united-love-venovany-futbalovym-majstrovstvam-v-rusku/1429594
    Neviem ako sa to robí, vytiahnuť z článku to video, tak dávam link na celý článok.

    Odpověď
    • aby si vedela nabuduce:
     1-KLIK pravym tlacitkom mysi na video-objavi sa tabulka
     2-KLIK do tabulky na moznost-kopirovat adresu/hned to prve/lavym tlacitkom
     3-OTVORIT nove okno prehliadaca
     4-ZADAT do riadku pre adresu: skratku CTRL+V alebo moznost mysou: lave tlacitko a vybrat z tabulky vlozit alebo prilepit
     5-STLACIT ENTER
     ak nieco nevies opytaj sa urcite ti niekto poradi bez problemov
     ps: dakujem za video :)

     Odpověď
     • Vďaka za návod, ukladám si ho a budem skúšať, ale na iných stránkach, aby som to tu svojimi stareckými pokusmi nekazila :-o)).

      Odpověď
    • https://www.youtube.com/watch?list=PLWwCX2NAH1KoE-_m9XP-1H4v1tOVyIYuG&v=s8d0-1dk8os

     Odpověď
     • …ale ked uz sme pri Natalii Oreiro a jej songu pre MS2018 v Rusku….vsimli ste si na uvodnych zaberoch, ked ide „domov“ do chatrného ruského domceku vyrazne cislo 2030?

      Odpověď
 36. Zumpa OSN
  USA opousti OSN-Radu pro lidska prava
  https://rp-online.de/politik/ausland/rueckzug-der-usa-aus-un-menschenrechtsrat_aid-23514277

  Odpověď
 37. Cítíte také to krásné NIC ? Já vím – hloupá otázka. Jenže v Rusku probíhá MS ve fotbale – vrcholná akce vrcholného nástroje řízení davu biblické koncepce. A – NIC. Už měl přeci dávno probíhat Majdan, chaos, násilí, úžas (v ruském (a správném) vyznění toho slova). Namísto toho miliony lidí z celého světa (navíc sociální skupina „fotbalový fanoušek“, mající dostatek peněz. volného času a krystalickou čistotu nevědomosti) vidí mírnou, prosperující zemi plnou přátelských, přirozených lidí. Pravý opak toho, co jim od kolébky tloukli do hlavy. Vidí svůj sen, zatím uložený v podvědomí- ale nesmazatelný. A ti všichni pak přijedou domů a budou mluvit – už navždy něco úplně jiného než před tím. Je to strategická porážka Západu.

  „A chytračili oni, a chytračil i Bůh. A Bůh je nejchytřejší z chytrých“ …

  Odpověď
  • Souhlas. Nicméně turnaj potrvá ještě 3 týdny, tak věřme, že budou probíhat stejně dobře, jako týden první. Jinak zatím dobré výkony, krásné góly, plné stadiony. Co víc si přát? Možná za mě, abych nebyl tak moc pod vlivem fotbalového egregoru :)

   Odpověď
   • To není egregor fotbalu, ale přímo GP.

    11 na 11.

    Odpověď
  • Zatím bych na optimismu ubral. „Vrcholná akce vrcholného nástroje řízení davu biblické koncepce“ ještě není u konce a domnívám se, že bezpečnostní složky mají plné ruce práce s odhalováním příprav teroristických útoků, nepokojů, chaosu a násilí. Do Ruska nepřijeli jen nevinní zevlouni fotbalových zápasů, ale i lide s konkrétními, nedobrými cíli. Navíc, už nám burcují společnost různí pseudopatrioti na akce odporu proti penzijní reformě. Je to jejích poslední šance něco změnit. Atmosféra je velmi hustá a budu rád, až vše bude za námi. Napadlo vás, proč Zaznobin zemřel zrovna v době konání těchto oslav? Emoce davu je věc ošemetná. A ten, kdo umí s nimi nakládat, je může využit ku svému prospěchu… Biblický egregor je v těchto dnech obzvlášť silný.

   Ale pevně doufám a věřím, že tvoje poslední slova se naplní na 100%. Bůh je nejchytřejší z chytrých a nejmocnější z mocných.

   Odpověď
   • souhlas, většina je ještě před námi. A tím spíš že odešel pan Zaznobin, je to o to víc na nás na všech.

    A na nejchytřejším z chytrých.

    Odpověď
   • „….na akce odporu proti penzijní reformě.“
    Myslíš tím zvýšení věku pro odchod do důchodu, jak o tom mluvil V.V.Pjakon?

    Odpověď
    • Ano, zrovna tohle mám na mysli. Asi jsem to špatně pojmenoval, úplná reforma to není.

     Odpověď
     • Ale to jsem pochopila tak, že ti pseudopatrioti jsou proti. A myslím, že i řadoví občané. Tak, jak to vysvětloval Pjakin – i u nás je to podobné. Staří neodcházejí a mladí tedy nemají šanci získat potřebné odbornosti.

      Odpověď
   • Předně – musím připomenout, že to nejsou moje slova, nechtěl jsem jen zdrojováním té věty odvádět pozornost jinam. A pak – jsem si vědom, že je ještě dlouhá doba mistrovství před námi, že se ještě o něco mohou pokusit (nakonec toto mistrovství je jejich takový „all-in“ pokerovou terminologií), ale s postupujícím časem, každým dnem, každou hodinou se efektivita takové akce nejen výrazně snižuje, ale přímo obrací proti nim. Bylo pro ně, podle mého názoru, naprosto nezbytné ty akce provést v samém počátku mistrovství nebo i těsně před ním tak, aby informační zkratka toho turnaje byla do budoucna jen a pouze hrůza, děs a chaos. I samotné zpoždění, pokud se jim nakonec přece jen něco podaří provést je podle mne obrovským vítězstvím v informační válce.

    PS: Ještě jedna spekulace k tomu zpoždění: Nemůže s tím nějak souviset ten „strašně rychlý katamaran“ ve Volgogradu a jeho osazenstvo ?

    Odpověď
    • Oracle 911 20.6.2018 o 15:08

     Matrične áno ale nepoznáme dosť detailov tej havárie aby sme vyniesli konečný verdikt…

     Odpověď
    • A to hořící letadlo s fotbalisty Saudské Arábie je nic? Kdyby šťastně nepřistálo, už by bylo po mistrovstvích… Myslím, že někdo využil dálkové ovládání…

     Odpověď
   • popolvár 20.6.2018 o 20:23

    „…Napadlo vás, proč Zaznobin zemřel zrovna v době konání těchto oslav?…“
    už včera som sa podobným smerom zamýšľal a skrzla hneď vo mne myšlienka, že niekto (niečo) postupne likviduje verejne prezentujúcich a verejne známych autorov a propagátorov, či sympazitantov KSB…
    Veličko by si mal dať pozor, je na rade…

    Odpověď
    • popolvár,
     Ja som uvažoval smerom, že podľa posledných Zaznobinových videí, čo sa tu viac rozoberali kde bol viac negatívnejší vo svojich progózach a pripisovalo sa to tomu, že možno očakával rýchlejšie tempo šírenia, pôsobenia koncepcie než aktuálne videl. Rovnako s poslednými Vianocami, možno niečo tušil, cítil očakával. Alebo ako človeka s veľkou zodpovednosťou…

     Odpověď
     • popolvár 22.6.2018 o 21:08

      „…možno očakával rýchlejšie tempo šírenia, pôsobenia koncepcie než aktuálne videl… …človeka s veľkou zodpovednosťou…“
      - no je to už vyše 20 rokov, pomaly 30, čo KSB uzrelo svetlo sveta…
      - takisto platí, že ak proces nemôžeš zastaviť, tak sa postav do jeho čela a zvráť ho, pokaz ho, zveď z pôvodnej cesty…
      - autori, zakladatelia KSB sú už seniori za zenitom svojich síl a pomaly sa porúčajú jeden za druhým. Ak budú všetci na onej strane, kto bude arbitrom, že ktoré myšlienky KSB sú tie pravé, pôvodné, a ktoré pokusom o falzifikáciu? – tak ako „vykladači“ Koránu ovládli moslimský svet a prekrútili pôvodný islám, takisto nastúpi éra „vykladačov“ KSB so snahou prekrútiť ho. – možno kvôli tomu bol Zaznobin tak nespokojný s tempom šírenia a najmä zo žiadnej oficiálnej štátnej podpory šírenia KSB.
      Na druhej strane aj odporcovia KSB vedia koľká bije, a že ak premeškajú ovládnutie procesu šírenia KSB a jeho prekrútenie, tak už bude navždy neskoro, a preto sa možnosť ovládnutia procesu snažia urýchliť aj zrýchlením odchodu zakladateľov KSB…
      Môžem sa mýliť, ale príliš veľa odchodov a nehôd okolo predstaviteľov KSB v posledných rokoch…

      Odpověď
      • Treba si spomenúť vždy na to, že Boh sa nemýli…
       Nemá zmysel sa trápiť nad tým, čo nemôžem alebo neviem urobiť, ale skôr tešiť sa z toho, čo urobiť môžem, viem a chcem… a postupne s pomocou Zhora rozširovať tento potenciál… Jeden človek nemôže zastúpiť celý svet, vyhrať za všetkých… To víťazstvo, splnená misia – bude kolektívne, každý svojim dielom prispeje…

       PS: Ježiš s jeho schopnosťami tiež musel vidieť, čo sa stane behom nasledujúcich storočí… čo spravia z jeho učenia… A určite neklesal na duchu, neprestal kvôli tomu veriť Bohu. Bol jedným z mnohých, ktorí vykonali dôležitý manéver v dejinnom procese. Zrejme videl svoj riadiaci vplyv a jeho následky v celom procese duchovnej evolúcie ľudstva. Ak sa pozeráme len na krátke etapy, môžeme vidieť smutné veci. Ale ak sa pozeráme na celé procesy, tak vyhliadky sú vždy pozitívne, lebo Zámer nemožno zmariť. Otázka je len, nakoľko Ho chápeme.

       Odpověď
       • Děkuji jardobe za skvělou formulaci toho, co jsem cítil i sám .. a neodvážil se napsat.

        Odpověď
       • popolvár 23.6.2018 o 0:55

        jardob, ja neklesám na duchu a ani to nevidím čierne. Ja len, poukazujem na jednu možnosť vysvetlenia toho, čo je za smrťou Zaznobina.

        Odpověď
        • Pokial gp kobovcom pomagajet, ostava hnr.

         Odpověď
         • vidlák,
          a ty si myslíš, že Iblis HNR nepomáha? (Nie preto, že by chcel, ale preto, že HNR jeho vysokofrekvenčnú koncepciu dokáže zapracovať do svojej nízkofrekvenčnej-nosnej.)
          Myslíš, že zbrane slúžia len agresorom, a nemôžu byť využité aj proti nim? Že nástroje biblickej koncepcie globalizácie nemôžu slúžiť na jej oslabenie a víťazstvo konkurenčnej koncepcie globalizácie?

          Odpověď
          • Co vieme o hnr? Nic. Nepozname ani hietarchiu bohov. Nasi predkovia hovorili o tom, co poznaju. Radsej o hnr taktne pomlcim. Banov som tohto roku dostal dost.

           Odpověď
           • Polyteismus? Šiř ho laskavě jinde.

            Odpověď
            • Co je Velickov Satan alebo Iblis?

            • vidlák,
             ja neviem či má zmysel hovoriť štýlom, ktorému rozumieš možno len ty, a pár ľudí. Rovnako aj nižšie ten komentár o Veličkovom Iblisovi… Môžem len hádať, čo konkrétne máš na mysli (tá veta sa dá vysvetliť viacerými spôsobmi). Rovnako ako nedávno ten komentár 6666/11 (odkiaľ si to číslo nabral je pre mňa záhada).
             Čo sa týka našich predkov, o čom hovorili: nie je najdôležitejšie spoznať pravú podstatu a zákonitosti reálneho stavu vecí? sveta v ktorom žijeme?
             To, čo hovorili oni bude mať význam, až keď pochopíme, čo tým presne mysleli, a v čom boli blízko objektívnej pravde a v čom sa mýlili. No dnes, po toľkých storočiach a pri mizivom nedostatku informácii o tej dobe, viac ako inokedy platí: Dvakrát do tej istej rieky nevstúpiš.
             Pritom človek má schopnosti a potenciál (a spojením hláv o to viac) spoznávať Objektívnu realitu v určitých zovšeobecňujúcich mierach rozlíšenia (tak ako jeden pixel na fotografii dokáže rámcovo zastúpiť milion ďalších detailov)

            • Ešte mi napadla jedna vec:
             Z DVTR je známe, že: zdrojová stabilita supersystému je tým vyššia, čím menej sa líši (informačná) skúsenosť jednotlivých elementov supersystému od skúsenosti supersystému ako celku…
             T.j. ak nie je spoločnosť ľudí dostatočne a korektne informovaná o všetkom, čo sa reálne odohralo v štáte pri jeho interakciách s vonkajším a vnútorným prostredím, tak výrazne stráca svoju stabilitu a je krehká.
             - ak sa ľudia vrtajú len v minulosti o ktorej majú iba mizivé a skreslené informácie, a chcú na ňu aj napriek tomu nadviazať (obroda slovanstva), pričom supersystém ako celok a určité jeho elity majú presné informácie o hlbokej minulosti, tak potom o akej informačnej stabilite v takomto supersystéme môže byť reč? Najmä vtedy, ak elementy tohto supersystému nemajú plnú a korektnú informáciu ani o prítomných a blízko minulých udalostiach, čo sa odráža v rôznej demagógii pri komentovaní aktuálnych politických udalostí…!
             Postupnosť a poradie etáp pri plánovaní má svoj dôležitý význam.

            • Hnr, hierarchicky najvyssie riadenie, povedz mi priklad nizsieho.

            • „Hnr, hierarchicky najvyssie riadenie, povedz mi priklad nizsieho.“
             - napríklad na úrovni egregoru (ktoré sú tiež hierarchicky usporiadané)
             - biosférické zákony, od ktorých závisí život všetkých druhov na zemi.
             - štátnosť, ktorá výrazne určuje spôsob života ľudí
             - tvoj šéf v práci.

            • Tusil som, ze sklznes niekde sem. Najlepsie bude ukoncit plne vlakno, idem si radsej precitat nieco z kob.

        • popolvár,
         reagoval som hlavne na tieto slová:
         „autori, zakladatelia KSB sú už seniori za zenitom svojich síl a pomaly sa porúčajú jeden za druhým. Ak budú všetci na onej strane, kto bude arbitrom, že ktoré myšlienky KSB sú tie pravé, pôvodné, a ktoré pokusom o falzifikáciu? – tak ako „vykladači“ Koránu ovládli moslimský svet a prekrútili pôvodný islám, takisto nastúpi éra „vykladačov“ KSB so snahou prekrútiť ho. – možno kvôli tomu bol Zaznobin tak nespokojný s tempom šírenia a najmä zo žiadnej oficiálnej štátnej podpory šírenia KSB.“

         - ak to zákon času vôbec umožní, tak možno prídu aj falošní vykladači KSB. Ale to nie je vôbec podstatné. Na rozdiel od všetkých zásahov Zhora do globálneho dejinného procesu s cieľom pozitívnej korekcie, KSB korekcia dáva to, čo žiadna iná predtým nedávala, a to je metodologický základ = DVTR, teda nástroj ako možno riadiť globálny dejinný proces, bez ohľadu na to, koľko falošných vykladačov sa vyrojí…
         Koniec koncov je jedno či sa ľudská koncepcia bude do života uplatňovať pod názvom KSB alebo nejakým iným… Jadro vždy prežije, a ono bude vedieť čo treba robiť. Aj keď nevidno hríby, podhubie je plné života.

         Odpověď
         • Kolka sme to civilizacia?

          Odpověď
          • Myslíš na planetě Zemi nebo obecně v naší sluneční soustavě?
           Neboť pořadové číslo n-té civilizace na Zemi a n-té civilizace v naší sluneční soustavě je logicky rozdílné.
           A které bude větší?
           Jinak mám nastudovanou představu, že jsme cca 13 ve sluneční soustavě a 7 na Zemi. A je toto vůbec podstatný údaj?

           Odpověď
        • Inak osobne si myslím, že na Zaznobinov pesimizmus v poslednom roku života mohla práve tá jeho choroba. Možno to bola jeho „Гефсимания“, ktorá aj jemu na nejaký čas skreslila úsudok.

         Odpověď
       • Leopardus 23.6.2018 o 7:43

        jardob -> PS : to bolo pekne povedané ..

        „Bože, dej mi vytrvalost, abych překonal věci, které změnit nemohu, dej mi sílu, abych změnil věci, které změnit mohu, dej mi moudrost, abych tyto věci dokázal rozlišit.“ — Aischylos

        Odpověď
      • Netreba myslieť negatívne, to nás naučili vlastníci biblického projektu. Myslím si, že je jasné, že Zaznobin svoju misiu na Zemi splnil, štafetu preberú ďalší. Aby sa vyhli prekrúcaniu KSB, alebo aspoň v rámci prevencie, vypracovali jej teoretický základ v lexikálnej forme, čiže vždy bude možné vrátiť sa ku koreňom. Možno len končí doba „vody mŕtvej“ a začína doba „vody živej“. Veľa procesov v Rusku tomu napovedá. Čo sa týka samotného Zaznobina, vzhľadom k jeho kvalitám je dosť možné, že aj v momente svojej smrti poslúžil vlasti a stiahol na seba zlú energiu, ktorú chystali na MS vo futbale na seba a s ňou aj odišiel.

       Odpověď
 38. Skupina senátorov zo Spojených štátov príde do ruského hlavného mesta. Chcú na mieste pochopiť, ako zlepšiť vzťahy medzi oboma krajinami. Je možné, že potom bude nasledovať stretnutie prezidentov – v polovici júla v Európe. Americkí diplomati vyjadrujú opatrnú nádej na obnovenie kontaktov, prerušených od roku 2014.
  Traja senátori zo štátov, ktorí v prezidentských voľbách volili prezidenta Donalda Trumpa – Richard Shelby z Alabamy, John Neely Kennedy z Louisiany a John Hueven zo Severnej Dakoty – balia svoje kufre. Všetci traja silní republikáni, presvedčení konzervatívci, rovnako zmýšľajúci ako vodca Bieleho domu. Politici, ktorých je veľmi obtiažne podozrievať zo zvláštnych sympatií pre Rusko, sa chystajú prekročiť oceán aby navštívili Moskvu na konci júna a začiatkom júla.
  https://ria.ru/world/20180620/1523016747.html

  Odpověď
  • vyslanci pre hľadanie cesty k dohode?

   Odpověď
   • Tři Marco Polové 21.století…Nějak se začít musí a začít musí ten,co to způsobil.

    Odpověď
  • dufam, ze si na to rusi daju pozor, aby sa senatorom v Rusku nic nestalo, inak by z toho mohla byt dost zla situacia…

   Odpověď
 39. Rusko zavedie odvetné clá na vybrané americké produkty
  Nové clá začnú platiť už čoskoro, dotknú sa však iba tovarov, pre ktoré existuje domáca alternatíva. Oreškin neuviedol žiadny príklad.
  http://www.teraz.sk/ekonomika/rusko-zavedie-odvetne-cla-na-vybrane/332219-clanok.html

  Odpověď
 40. Mottom predsedníctva SR vo V4 bude Dynamický Vyšehrad pre Európu
  Program nadchádzajúceho piateho predsedníctva Slovenska vo Vyšehradskej skupine bude postavený na troch prioritách – silnej Európe, bezpečnom prostredí a inteligentnom riešení. Na stredajšom zasadnutí by mala program navrhnutý ministerstvom zahraničných vecí schváliť vláda. Slovensko bude na čele V4 rok, a to od 1. júla 2018 do polovice roka 2019. Za motto si zvolilo slogan Dynamický Vyšehrad pre Európu. Návrh programu bude predložený na schválenie predsedom krajín V4.
  http://www.teraz.sk/slovensko/mottom-predsednictva-sr-vo-v4-bude/332210-clanok.html

  Odpověď
  • Už je na čase přestat ztotožňovat Evropu s Evropskou unií. EÚ si dožívá svůj vlastní život,ti prozíravější tvoří novou tvář Evropy jako součásti Euroasie.

   Odpověď
   • QuoVadis 20.6.2018 o 8:22

    Soihlasim. Spusta Bruselskych „es“ (Merkel, Juncker, Macron, Barroso etc) radi spojuji pojmy EU a Evropa dohromady a pouzivaji to k ruznym hrozbam… Treba jako „Pokud nebude solidarita mezi EU staty ohledne utecencu, je to nebezpecne pro Evropu“ a pod…

    Odpověď
   • Politický projekt EU je slepou uličkou. Našťastie končí. Tiež by som rád videl budovať projekt novej európy. Takej, kde by si človek nemal problé povedať s hrdosťou „som európan“.

    Odpověď
    • A ešte s väčšou hrdosťou: SOM SLOVAN! Európan, to ma neidentifikuje. Bez príslušnosti k národu budeme iba ovce.

     Odpověď
     • Oracle 911 20.6.2018 o 15:57

      Európan, to je skôr postihnutie ako národnosť…

      Odpověď
   • Oracle 911 20.6.2018 o 8:34

    Súhlasím.

    Odpověď
 41. Spojené státy odcházejí z Rady OSN pro lidská práva

  Spojené státy oficiálně oznámily, že odcházejí z Rady OSN pro lidská práva. Tento orgán, který má dohlížet na dodržování lidských práv ve světě, není hoden svého názvu, prohlásila americká velvyslankyně při OSN Nikki Haleyová a dodala, že Rada si tropí z lidských práv posměch.

  Ve dvanáctileté historii Rady OSN pro lidská práva zatím žádná členská země orgán neopustila dobrovolně.

  Zdroj: https://zpravy.idnes.cz/usa-spojene-staty-rada-osn-lidska-prava-izrael-f49-/zahranicni.aspx?c=A180619_232230_zahranicni_hm1

  Odpověď
  • QuoVadis 20.6.2018 o 8:05

   Hezky to prekroutila, ta Nikki Haley.
   Rada OSN pro lidska prava nebyla hodna sveho jmena prave kvuli clenstvi USA v teto rade, nebot maji USA vyjimku ohledne moznych trestnych stihani u mezinarodniho soudu v den Haagu, pred ktery zadny americky obcan nemuze byt postaven, at se jedna o jakehokoliv hrozneho valecneho zlocince…

   A jsem zvedav, co bude delat Izrael, nebot veskera rozhodnuti rady proti Irzaeli byla vetovana USA.

   Odpověď
   • 2 dnešné správy: :)
    - Rusko navrhuje kandidatúru do výboru OSN pre ľudské práva:
    http://rusvesna.su/news/1529471488
    - Generálny tajomník Rady Európy Thorbjørn Jagland ide do Moskvy prosiť o peniaze:
    http://rusvesna.su/news/1529472616
    Nová doba, host vyhazuje vrchního.

    Odpověď
   • Izrael hodený cez palubu

    Odpověď
    • QuoVadis 20.6.2018 o 8:47

     Pokud USA odejdou, zalezi to pak na Rusko, to ma taky pravo Veta…
     Bude zajimave sledovat vyvoj v Izraeli, jestli se vlada Netanyahu udrzi a jesti bude „Bibi“ castym hostem v Kremlu, nebo jestli probehne v Irzaeli nejaka „barevna ci sametova“ revoluce.

     Odpověď
     • Morozov: “ Spojené štáty by chceli mať slobodu konania a nepozerať na Radu. Američania sú kritizovaní za to, že všade porušujú ľudské práva, najmä v tých krajinách, v ktorých majú politický vplyv. Väznica v cudzej jurisdikcii – Guantanamo, ktorú Obama sľúbil uzavrieť tajné väznice CIA v Európe,nečestné konanie za účelom zadržania občanov rôznych krajín na cudzích územiach , súdenie podľa vlastnej jurisdikcie, pokus rozširovanie vlastných právnych predpisov, sankcionovanie nezákonných politík – to všetko je hrubým porušovaním ľudských práv. Myslím si, že tento súbor faktorov ovplyvňuje skutočnosť, že USA urobili takéto rozhodnutie, „vysvetlil Morozov.
      Zároveň poznamenal, že stiahnutie USA je istým druhom samo izolácie.
      „Svet je taký, že naopak je potrebné dohodnúť sa o tom ktorom probléme na medzinárodných miestach. Ak chcete odísť do úzadia, sedieť doma v bytoch – je to zlé „, – uzavrel Morozov.
      https://russian.rt.com/world/news/525846-ssha-vyhod-iz-spch
      a článok z denníka PRAVDA
      https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/473981-spojene-staty-vystupuju-z-rady-osn-pre-ludske-prava/

      Odpověď
      • Ztotoznuji se s nim.
       Na jedne strane je reorganizace stavajici OSN vic, nez potreba, na druhe strane je vystoupeni USA ukazka jejich „charakteru“…
       Jejich elita nechce pristoupit na zadnou reorganizaci ve spravedlivem smyslu…

       Muze to byt jejich elitou i zneuzito… Zvysenim aktivity pri „majdanizaci“ a nepokojich a pod. muzou po opusteni OSN poukazovat na to, ze za jejich pritomnosti v OSN s „policajtovani sveta“ takove problemy nebyly.

       Odpověď
   • Izrael bez americké ochrany o krok blíže k finálnímu zúčtování

    Odpověď
 42. Rusko: Egypt 3:1

  Odpověď
  • Na 3:0 dával gól hráč s číslem 22

   Odpověď
  • Rusko s vysokou pravděpodobností postupuje do osmifinále MS, kde se s trochou štěstí může potkat s Íránem, spíše však se Španělskem nebo Portugalskem.

   Odpověď
   • Zato Poláci potupně prohráli vlastním gólem se Senegalem… To je až matriční…

    Odpověď
    • Oracle 911 20.6.2018 o 0:07

     V posledných mesiacoch bolo viac než dosť matríc, ktoré hovorili, že Poľsko padne na hubu vlastným pričinením…

     Odpověď
  • Takže egyptská koncepce poražena?

   Odpověď
   • Už to tak vypadá…

    Odpověď
    • Oracle 911 20.6.2018 o 0:06

     Sláva Bohu! :)

     Odpověď
   • A nebo chce Někdo vepsat Rusko do role výkonného orgánu koncepce?

    Odpověď
    • Spis mi to tak pripada, ze Rusko prebira fungovani bileho kridla GP.

     Odpověď
     • Na TA3 ozvučili, že Rusi zdolali faraónov :)
      https://www.ta3.com/clanok/1130325/rusi-maju-na-dosah-osemfinale-faraonov-zdolali-tromi-golmi.html

      Odpověď
      • Ta uvodni fotka je vice nez vypovidajici :-)

       Odpověď
       • Áno, 22 a 11. :) Ako keby to redaktor schválne vyberal. A ešte k tomu tá voľba titulky. :)

        Odpověď
 43. … pri Verchovnej rade su protesty, biju policajtov… poniektori ucastnici protestov ich odtial vyvadzaju pid svojou ochranou :-) http://rusvesna.su/news/1529398768

  Odpověď
  • Zaujímavé, všetko sú tam muži stredného a staršieho veku.

   Odpověď
   • a toto je prvý krát po rokoch, čo tam nevidím vlaku fašistov z PS. Staršia generácia ešte má rozum. Ale čo bude po nej?

    Odpověď
 44. Biely dom sa chystá oficiálne oznámiť odstúpenie od Rady OSN pre ľudské práva (UNHCR). Bloomberg to uviedol s odkazom na vysoko postavené zdroje.
  Očakáva sa, že administratíva amerického prezidenta Donalda Trumpa oznámi rozhodnutie 17:00 hodine miestneho času (polnoc v Moskve), ale oficiálne ani ministerstvo, ani stála zástupkyňa USA pri OSN Nikki Haley neposkytujú na túto tému žiadne komentáre.
  http://rusvesna.su/news/1529428721

  Odpověď
  • Podľa mňe celá OSN stojí za howno. Polovica je na výplatnej listine USA a Izraela, štvrtina tam sleduje svoje diktátorské záujmy a celý svet im je u riti, štvrtina sa niečo akože snaží a občas sa aj trafí do správneho gombíka. Reálne a s víziou tam maká jedine Rusko.

   Odpověď
 45. Merkelová sa stretla s Macronom, chcú sa dohodnúť na reformách EÚ
  Nemecká kancelárka Angela Merkelová v utorok privítala na rokovaniach francúzskeho prezidenta Emmanuela Macrona so zámerom vypracovať reformy, ktoré dokážu zastaviť „rozpad“ EÚ, oslabenú populistickými silami a hlbokými nezhodami ohľadom imigrácie. Informovala o tom agentúra Reuters.
  https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/473949-merkelova-sa-stretla-s-macronom-chcu-sa-dohodnut-na-reformach-eu/

  Odpověď
  • Nemecko a Francúzsko podporili vytvorenie skupiny po otázkam rozvoja EÚ
   Nemecko a Francúzsko uprednostňujú vytvorenie „skupiny mudrcov“, ktorá by sa zaoberala otázkami finančnej architektúry rozvojovej politiky EÚ a boli predložené návrhy Európskej rady v decembri,
   https://ria.ru/world/20180619/1523028548.html
   Nemecko a Francúzsko podporili zriadenie Európskeho migračného úradu
   Nemecko a Francúzsko súhlasia s vytvorením európskeho úradu pre migráciu s cieľom zosúladiť migračnú legislatívu v členských štátoch a organizovaní procesa udeľovania azylu na vonkajších hraniciach – vyhlásenie o výsledkoch nemecko-francúzskych medzivládnych rokovaní
   https://ria.ru/world/20180619/1523028342.html

   Odpověď
   • Zdá se,že „nědějespasobnosť“ pilířů staré EÚ kulminuje. Ale mám dojem,že ani loutkovodiči nemají jasno,a tak nastává obvyklý folklor = nekončící sumity o nekonečném rozvoji klinicky mrtvého organizmu.Je čas začít s vlastní,zatím domácí, politikou pro pracující většinu.

    Odpověď
   • Putinovec 20.6.2018 o 6:36

    Hrobaři.

    Odpověď
    • Tihle dva zcela určitě

     Odpověď
 46. Rusko začalo projektovat novou železnici, která bude napojena na most na ostrov Sachalin…
  https://politikus.ru/v-rossii/108850-nachalos-proektirovanie-zh-d-podezdov-k-mostu-na-sahalin.html

  Odpověď
  • Oracle 911 19.6.2018 o 21:03

   Rýchlovlakom z Moskvy do Tokia…

   Odpověď
   • Příprava na normalizaci a rozvoj vztahů RF-Japonsko .Příspěvek Ruska do nové architektury
    Dálněvýchodní Asie. Akorát Spocené státy tam budou jaksi „přebejvat“.

    Odpověď
    • Jsem na to zvědavý z technologického úhlu pohledu. Zatímco most Eurasie-Sachalin bude dlouhý přibližně 10 km a tudíž jen mírně delší, než most na Krym, pak most Sachalin-Hokkaidó by vyžadoval délku minimálně 35 km, a tak dlouhý most přes průliv pokud vím dosud neexistuje. Šlo by zřejmě o rusko-japonský projekt a velkou výzvu pro inženýry obou států.

     Odpověď
     • V tom spočívala moje poznámka : od nepřátelství ke spolupráci.Na Východě to půjde snáze s ohledem na fundamentálně historicky odlišné civilizační kořeny,než na Západě.
      Tam se davo-elitarizmu žije a daří lépe.V konsensuálním modelu společnosti se podaří
      postavit i most 35 km dlouhý, v konkurenčním modelu se před koncem poperou,kdo bude první. A most nedostaví.

      Odpověď
      • Souhlasím. Snad to vyjde. Železniční spojení Evropa-Rusko-Čína doplní spojení Evropa-Rusko-Japonsko.

       Odpověď
 47. Pád image „giganta“.

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Na-svetlo-lezou-dalsi-pikantnosti-o-Vaclavu-Havlovi-Milenka-a-potrat-Bezstarostny-zivot-elit-v-disentu-vecirek-stridal-vecirek-francouzske-syry-540706

  To jejen dílčí proces. A s tím jdou ruku v ruce nastartované procesy rozpadu NATO.
  https://cz.sputniknews.com/politika/201806197579117-nato-stoltebnerg-usa-trump-evropa/

  Ty procesy byly spuštěny po setkání zástupců dědiců Jaltské konference a dohod, které byly učiněny Gorbačovem při jednání se Západem, který po rozpadu SSSR a Východního bloku nabyl přesvědčení, že je nebude muset plnit a dodržet.

  Podle mě to referendum bude a nebude nám hrozit osud Bulharska o kterém zde mluvila paní Irena.

  https://www.tyden.cz/rubriky/domaci/anketa-co-si-myslite-o-referendu-o-odchodu-z-nato-a-evropske-unie_484298.html

  Západ bude muset dovolit vytvoření „sanitárního“ kordónu z bývalých zemí Východního bloku podél hranic Ruska plynoucích ze závazků daných Gorbačovovi.

  Odpověď
  • Oracle 911 19.6.2018 o 19:24

   Inými slovami dochádza moje slová.

   Odpověď
  • Jenom…, trochu opatrně s termínama. „Sanitární kordon“ se většinou používá s cílem US elit oddělit Německo od Ruska a blokovat tak jejich spolupráci.

   Odpověď
   • Řekl bych, že ten původní „sanitární kordon“ nejspíš vychází od Pilsudského (Polska od morze k morzu – zmiňoval to kdysi VVPj). Toto řešení by se asi dost líbilo neokonům. Nicméně podmínky a síla k řešení tohoto divného projektu už nejsou – jak USA, tak i Polsko mají svých problémů do budoucna docela dost.

    Odpověď
  • Ano, vypadá to tak, útok na Havla, Bakalu…, jsem zvědavý v jak velkém záběru to bude probíhat.

   Odpověď
 48. „Úspešnosť“ likvidácie Ukrajincov na 5. priorite :
  Úmrtnosť na Ukrajine ku koncu apríla 2018 prevýšila pôrodnosť takmer dvojnásobne. Agentúra UNIAN s odvolaním sa na odhady OSN – uviedla, že počet obyvateľov Ukrajiny by mohol do roku 2050 klesnúť o viac ako šesť miliónov, a to na 36,4 milióna.
  https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/473946-ukrajina-vymiera-umrtnost-prevysila-porodnost-takmer-dvojnasobne/

  Odpověď
  • Oracle 911 19.6.2018 o 19:28

   A Mikloš a Dzurinda majú problémy…

   Odpověď
   • … budu musiet najimat na pracu migrantov, v tomto pripade budu rozdavat podu migrantom z Izraela…

    Odpověď
 49. Babiš poslušně podle Merkelové. Obnovení hranic kvůli migrantům je nepřijatelné.https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/babis-se-postavil-za-merkelovou-obnoveni-hranic-kvuli-migran/r~3190374e73bf11e8aa580cc47ab5f122

  Odpověď
  • Putinovec 19.6.2018 o 17:20

   Ve chvíli kdy Němci postaví stráž na hranice,tak nám okamžitě začnou posílat zpět ty danajské dary.A hned se ukáže kolik přes nás putuje kobylek.Nehledě na to,že se o ně bude muset stát postarat a zároven propuknou bouře odporu.Narušte jeden článek a vše se zhroutí.Každá země okamžitě obsadí hranice a bude po kamarádšoftu.

   Odpověď
 50. :-D a helemese.
  https://www.novinky.cz/domaci/475471-rozhadana-cssd-zacina-couvat-zaoralek-misto-pocheho.html
  Zaorálek je chápavý, ví odkud a kam fouká vítr. Z hlediska řízení bude dostatečně kontrolovatelný.

  Odpověď
  • Kontrolovatelný ano, chápavý většinou, inteligentní ne

   Odpověď
   • Podle čeho tak soudíš? Ne že by bylo potřeba se o tom přít…
    Já pochybuji o jeho morálce, i když jistotu kde stojí nemám…

    Odpověď
    • Kontrolovatelný , proto asi přijatelnější pro Zemana. Když chtěl tak chápal např. jeho výrok, že nelze vlítnout to cizí země a vybombardovat to tam. Přirozeně inteligentní není jen jakžtakž chytrý, vím od lidí ze MZV.

     Odpověď
     • ok.

      Odpověď
      • … no vsak ste ho uz mali ako ministra zahranicnych veci… a teda v rozhodujucich situaciach sa teda ako diplomat podla mna neprejavil, ako koruhvicka sa tocil aj so slabym vetríčkom….tak ja neviem…

       Odpověď
      • Možná šlo od samého začátku o Zaorálka na dvě přihrávky.Přiměřeně neschopný,velmi poslušný a dobře z minulosti pro všechny přečtený.Zahraniční sestavovatelé české vlády hrají na jistotu.Takový český Emanuel.

       Odpověď
       • Macron, ne Moravec.

        Odpověď
  • Putinovec 19.6.2018 o 17:00

   Vypadá to,že akce Poche má za úkol mimo jiné vyčistit chlív u socanů.

   Odpověď
   • souhlasím. Ony všechny akce ČSSD od doby příprav voleb nutí člověka zamyslet se „tohle opravdu myslí vážně?“.
    Čili všechno co se tam děje celou tu dobu je podle mne čistka.

    A protože Zaorálek byl u jejího začátku, očekávám že tohle bude blízko i jejímu vyvrcholení.

    Celé to protahování sestavení vlády je krom jiného i za tímto účelem, stimul k vnitřním změnám. Neustále mají vidinu šance vládnout/zachránit se, a neustále mají nějaký vnitřní nebo vnější problém. A Soukup celou dobu pálí do oligarchů s nimi spřažených.

    Odpověď
  • No nevím, nevím … Svými postoji k převratu na UK se docela dost zdiskreditoval. Navíc má své, už ne tajné vzory: https://www.novinky.cz/domaci/449430-zaoralek-sedel-jsem-krvacel-a-myslel-na-trockeho.html .

   Prestiž našeho mzv nezvýší, nicméně bude dobře řiditelný. Pokud jenom z Hradu, tak budiž.

   Odpověď
   • Oracle 911 20.6.2018 o 7:16

    Iste, česká MZV bude na nič kým tam nenastúpia naši odborníci zo Slovenska. ;)

    Odpověď
 51. Ještě bych rád jako vzpomínku na V.M. Zaznobina připomněl Hoxem otitulkovaný rozhovor z roku 2013. Je víc o nízko-frekvenčních procesech a tak zcela aktuální.

  https://www.youtube.com/watch?v=k0fglpjuiks

  Odpověď
  • Přimlouval bych se za prohrábnutí archivů a shromáždění kompaktnějšího souboru práce pana Zaznobina. Velmi hezky to řekl VV Pjakin ve vzpomínce „Dokud je tu s námi jeho práce,je s námi i on“..

   Odpověď
   • voda KSB má předurčenou velkou životnost v noosféře, pokud to dobře chápu.
    A to je moc dobře.

    Odpověď
 52. Zatím se to jeví, jako dobrý krok.

  Stát půjčí mladým rodinám do 36 let na rekonstrukci nebo pořízení nového bydlení až dva miliony korun. Úroková sazba bude jedno procento s garantovanou dobou 20 let, maximální doba splácení bude ve výjimečných případech 25 let.
  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/na-byt-pro-mlade-bude-stacit-mensi-hypoteka-stat-prida-az-dva-miliony-korun-49668

  Odpověď
  • To je veľmi slušná ponuka.1% úrok mať garantovaný 20 rokov,to už nie je veľký krok od bezúročnej pôžičky.A 2 milióny Kč to je cca 80.000€

   Odpověď
  • Bohužel, touto půjčkou od státu nejde splatit již čerpanou hypotéku. Takže je to pro rodiny bez hypotéky. Aspoň něco.

   Odpověď
   • To je hnus no ja taky nemohl cekat nez se stat rozhoupe a musel do hypoteky… To se asi nebude libit nadnárodním bankám co prijdou timto krokem vlady o slušné vypalne…

    Odpověď
  • Stejná prasárna jako „kotlíkové dotace a kádě na dešťovou vodu“. To zase bude korupce při „výběru“ těch šťastných. Nájemní byty by měl vlastnit ve většině stát a pronajímat za přiměřený nájem. (Česko jich má nejméně v Eropě).

   Odpověď
   • …dúfam, že tu nejde o pôžičky budovateľom nájomných bytov, ale naozaj rodinám, aby byt mohli vlastniť…

    Odpověď
    • Nájomné byty mala v prvom aj poslednom rade budovať samospráva. Ale nie, ona si povedala, že veď to nechá na trh a súkromníkov. A podľa toho to aj vyzerá. Teraz sa spamätali…

     Odpověď
  • Víc by se mi líbilo systémové řešení: byla by státní hypotéční banka, která by poskytovala klasické hypotéky, ovšem za základní úrokovou sazbu ČNB s fixací řekněme na 5 let – to jest v termínu konce fixace by bylo možné refinancovat stávající hypotéky. Samozřejmě komerční banky ať si dál nabízejí svoje hypotéky.

   K tomu jednoduchý anti-lichvářský zákon, že jakýkoli úvěr jehož úročení převyšuje řekněme 4 násobek základní úrokové sazby ČNB je lichva a je nezákonný.

   Odpověď
  • Je to sice hezké, ale zároveň obrovské nebezpečí pro lidi, kteří si tu podporu od státu vezmou. O pár let se může klidně stát, že nebude dostatek bydlení pro migranty a stát může nařídit, povinně do takových bytů a domů brát migranty… Takže člověk bude splácet státní půjčku a zároveň bude mít migranta nastěhovaného v baráku… Pokud by náhodou někdo nemohl splácet, dům se mu vezme a předá „potřebným“, tj. migrantům… A stát bude mít vystaráno, kam s nimi…

   Odpověď
   • Něco podobného mě napadlo také, ale měl jsem to spojené s výchovou dětí.

    Odpověď
    • Já myslím, že tenhle tah by zároveň uchránil „elitu“ od této povinnosti… Tj. od státu sme si nepůjčili, tak nám nebude nařizovat… Lidé by si měli zopakovat přísloví, napr: „Kdo platí, tvrdí muziku“…

     Odpověď
   • Oracle 911 19.6.2018 o 19:16

    Ospravedlňujem sa za tón, ale musím to povedať takto:
    Ak Česi zvolia takúto vládu tak sú takým istým tupým pracovným dobytkom ako Západniari.

    Odpověď
 53. Navaľnyj chce 1. júla organizovať mítinky proti zvýšeniu odchodu do dôchodku v 20 mestách, kde neprebiehajú MS, Jabloko 3. júla v centre Moskvy, Udaľcov (Ľavá fronta) 4. júla, tiež v Moskve.
  https://www.vedomosti.ru/politics/articles/2018/06/19/773175-navalnii-obyavil-vserossiiskuyu
  http://www.interfax.ru/moscow/617549
  https://meduza.io/news/2018/06/19/levyy-front-podal-zayavku-na-miting-v-moskve-protiv-povysheniya-pensionnogo-vozrasta
  Nebudem prekvapená, ak Udaľcova podporí Grudinin.

  Kto chce psa biť, palicu si nájde. V tomto prípade mám ale pocit, že to nie je palica, ale bumerang.

  Odpověď
  • Pjakin sa tejto téme venuje dosť dlho v novom vydaní otázok a odpovedí

   Odpověď
   • K tomu zvysovanie; to bol zatial navrh. Je to uz na schvalenie?

    Odpověď
   • Ten „oslí můstek“ ruský národ nespolkne. Je to příliš okaté. Také myslím, že jistý judista s tou tupou velkou nahromaděnou masou ve vhodnou chvíli bolestivě třískne o tatami ..

    Odpověď
  • Grudinin už ho dávno podpořil. Byl kandidátem strany KPRF a KPRF je v koalicí s frontou Udaljcova. Tudíž, KPRF, potažmo Gtrudinin je stejná pakáž, jako Udaljcov, která se otevřeně hlásí k tomu, že Rusko potřebuje převrat a novou revolucí (občanskou válku).

   Odpověď
   • To je jasné, ja mám ale na mysli otvorenú podporu mítingu, Majdanu a nielen všeobecné frázy.
    Teraz počúvam Pjakina a je mi z toho dosť smutno. Ako sa hovori, umierajúca kobyla kope najviac… . Len aby, nedajboh, neožila.

    Odpověď
    • V poriadku. Ale z Putinovek hlavy zbysovanie beku odchodu do dochodku nie je. Cize to moze vyuzit proti idiotom co o to usiluju.

     Odpověď
     • Vysvetli to davu.

      Odpověď
      • Oracle 911 19.6.2018 o 15:45

       Navalnata nie sú ba to aby chápali ale tých je minimum…

       Odpověď
  • Najväčšia sranda je,že liberáli(Navaľnyj a tlupa čo je za ním) sú proti zvyšovaniu odchodu do dôchodku.

   Odpověď
   • vynikajúca poznámka…

    Odpověď
   • Ne, to jen předstírají. Jsou to dvě chapadla jedné chobotnice. Hodný a zlý policajt.y Už bychom jim neměli takové jednoduché návnady polykat.

    Odpověď
    • … suhlasim, cele to ma na starosti len jednu vec … ludia v uliciach, ale zda sa ze ich teraz Putin obohral… lebo, ze sa bude riestit tento problem vedeli uz pred volbami….vlada plne liberalna, treba ju nejak vylepsit, tak mu mozno Navalnyj nakoniec pomoze… :-))))

     Odpověď
   • Výborná poznámka. Navalný jako liberál bude „bojovat“ proti zvyšování důchodového věku – to je ironie! Z toho je jasně vidět, v režii koho se právě nyní vnesl takový návrh do Gosdumy.
    Jak už tu někdo psal – Pjakin to v poslední relaci docela podrobně vysvětluje = co to obnáší pro společnost a kdo za tím je.
    Poslouchala jsem toho „Solovjova“, o kterém se zmiňuje i Pjakin – a bylo to pro mě docela utrpění. Zastánci mají úplně stejnou argumentaci, jako mají ti u nás. Tací, kteří by nejraději nechali lidi umírat na pracovním místě.
    Do Gosdumy byl zatím jen vnesený návrh a bude se nad tím „diskutovat“ = nic není schválené. A já jen doufám, že to schválené nebude.
    V debatě u Solovjova mě jako Pjakina „užasla“ ta dáma, která „argumentovala“ tím, že pro ženu je to v dnešní době skoro urážka – chtít, aby v 55 letech mohla odejít do důchodu. Prý – dnešní ženy žijí jinak a v tomto věku mají ještě své plány i ambice a bláblá. Bože… Naopak mě příjemně překvapil diskutující jménem Nilov (ani nevím, kdo to je).
    Chtěla bych jen připomenout, že zvyšování důchodového věku je právě „idea“ liberálů a neslouží k ničemu jinému, než ke genocidě.

    Odpověď
    • … plany si mozu plnit aj vo volnom case na dochodku, ked budu pracovat na ciatocny uvazok…alebo prilezitostne a dajme tomu budu robit to po com cely zivot tuzili, ale najprv pre starostlivost o rodinu nemali mnohokrat priestor a neskor uz nevladzu chodit do prace aj naplno zit…

     Odpověď
  • …ano…určite mu nahrali….a už to prešlo Dumou?

   Odpověď
 54. https://www.rt.com/usa/430161-tesla-fire-musk-sabotage/

  Musk vyzyva zamestnancov na bdelost:-)
  Poziar; sabotaz v Telse.

  Odpověď
 55. Merkelová pozvala Orbána – schôdzka bude preňho uznaním, tvrdí denník Népszava

  Avšak Merkelová minulý týždeň v jednom rozhovore povedala, že hraničnými zábranami na svojej južných hraniciach chráni Maďarsko celú Európsku úniu, a teda aj Nemecko – čo je možné podľa denníka považovať z jej strany za vážne pozitívne gesto.

  https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/473853-merkelova-pozvala-orbana-schodzka-bude-prenho-uznanim-tvrdi-dennik-nepszava/

  Odpověď
  • Oracle 911 19.6.2018 o 14:16

   Inými slovami dochádza na moje slová, lebo v minulosti som tvrdil, že GP a európske priemyselné elity priškrtia migráciu…

   Odpověď
   • Tak, zdá sa, že „záchrana“ migrantov z pobrežných vôd Líbie sa na počudovanie dá realizovať aj smerom späť do Tripolisu.
    Takmer 200 migrantov zachránili príslušníci líbyjskej pobrežnej stráže z dvoch lodí v pobrežných vodách západne od metropoly Tripolis.
    https://www.hlavnespravy.sk/pri-pobrezi-libye-zachranili-dve-lode-s-takmer-200-utecencami/1438628
    Že by prvá lastovička, alebo iba náhodný plesk na zalepenie očí?

    Odpověď
    • Oracle 911 19.6.2018 o 15:26

     Záleží, že kto z koho ale ako veci stoja, tak Anglosasi v tomto prípade ťahajú ten kratší koniec…

     Odpověď
   • marek5501 19.6.2018 o 17:16

    Priškrtia ale nezastavia aký je v tom rozdiel? žaba sa bude pomaly v tej vode variť

    Odpověď
    • Putinovec 19.6.2018 o 17:21

     Získáme čas.

     Odpověď
     • Oracle 911 19.6.2018 o 18:04

      Ktoré sa teraz meria zlatom…

      Odpověď
 56. Mikloš reaguje na Vladimíra Palka: “Majdan nebol prevratom a už vôbec nie fašistickým”
  Bývalý slovenský minister financií Ivan Mikloš v súčasnosti pôsobí ako poradca ukrajinského premiéra Volodymyra Hrojsmana. Najnovšie vyhlásil, že názory, že kyjevský Majdan z roku 2014 je fašisitickým prevratom šíri proruská propaganda.
  https://www.hlavnespravy.sk/miklos-reaguje-na-vladimira-palka-majdan-nebol-prevratom-uz-vobec-nie-fasistickym/1438032

  Odpověď
  • Oracle 911 19.6.2018 o 10:04

   Iste, že to popiera lebo keby sa k tomu priznal…

   Odpověď
   • … ak by sa priznal, znížili by mu gážu.

    Odpověď
  • No jasne. Vsetko bolo „podla“ ustavy.
   Tie fasisticke bataliony, tie boli potom prelud. Aj hajlujuci idioti s faklami v uliciach.
   Miklosovi, tej arogantnej s.ni prajem fasisticku pohostinnost. Dufam; ze sa mu jej dostane coskoro.

   Odpověď
 57. Trump pohrozil Číne ďalšími clami
  Americký prezident Donald Trump požiadal Úrad obchodného splnomocnenca USA o vyčlenenie čínskeho tovaru v hodnote 200 miliárd dolárov, na ktoré by Spojené štáty uvalili desaťpercentné clo. V noci na utorok o tom informovala agentúra Reuters s tým, že Trump svoju požiadavku zdôvodnil neprijateľnou čínskou politikou. Čínske ministerstvo obchodu už podľa agentúry Reuters varovalo, že na prípadné nové americké opatrenia rozhodne odpovie.
  https://spravy.pravda.sk/ekonomika/clanok/473839-trump-pohrozil-cine-dalsimi-clami/

  Odpověď
 58. Letadlu fotbalistů Saudské Arábie při přeletu do Rostova na Donu, začal hořet jeden z motorů…
  https://politikus.ru/v-rossii/108845-u-samoleta-so-sbornoy-saudovskoy-aravii-zagorelsya-dvigatel-na-puti-v-rostov-na-donu.html

  Odpověď
  • …nepriíjemné na tom je, že prevoz zabezpečovala letecká spoločnosť Rossia ( pre tých čo sa im nechce čítať).

   Odpověď
   • Oracle 911 19.6.2018 o 9:20

    A matrica potom hovorí, že Saudi kvôli objektívnym okolnostiam nepoletia na ruských krídlach…

    Odpověď
    • :-) tak by to bolo ok….

     Odpověď
  • Letecká společnost Rossija uvedla příčinu incidentu s letadlem saúdského mužstva

   Přistání letadla probíhalo v obyčejném režimu. Při přistání letadla na letišti Rostova na Donu poplach vyhlášen nebyl. Informace o požáru, který údajně vypukl v motoru, neodpovídá skutečnosti,“ prohlásili v letecké společnosti.
   https://cz.sputniknews.com/worldcup-2018-archive/201806197576053-fotbal-mistrovstvi-svet-arabie-letadlo/

   Odpověď
   • Aha, takze se jedna pouze o medialni klam, ale svou informacni hodnotu splnil na jednicku.

    Odpověď
   • https://youtu.be/fuQJFZs6ny8

    lepsi by bylo nelhat

    Let saudských futbalistov do Rostova na Done mal nádych dobrodružstva – A319 spoločnosti Rossia pravdepodobne nasal vtáky a došlo k požiaru pravého motoru. Lietadlo bezpečne pristálo, cestujúci a posádka sú v poriadku, okrem vtákov sa nikomu nič nestalo.

    nad dráhou tesne pred/po dosadnutí (klapky vysunuté, spoilery, elerony a interceptory hore, aerodynamické /vzdušné brzdy zatiaľ zavreté)

    https://politikus.ru/uploads/posts/2018-06/1529358219_df_vtatx4aiw73d.jpg

    Odpověď
    • nehorel motor iba vtákov spieklo – evidentne sa to deje pri letoch

     Odpověď
 59. Trump dal pokyn Pentagónu na vytvorenie vesmírnych síl :-)
  Podľa prezidenta USA budú Spojené štáty lídrom vo vesmíre, ktorý považuje za otázku národnej bezpečnosti s tým, že nechce, aby Ameriku v tomto smere predbehli Čína a Rusko a iné krajiny.
  http://www.teraz.sk/zahranicie/usa-trump-dal-pokyn-pentagonu-na-vytvo/331945-clanok.html

  Odpověď
  • Oracle 911 19.6.2018 o 7:08

   Na odpis amerického vesmírneho priemyslu je to ideálne lebo treba sa opýtať odkiaľ zoberú motory.

   Odpověď
   • elektromotory od Muska? :-)

    Odpověď
    • Oracle 911 19.6.2018 o 13:53

     Vzhľadom na to, že autá Tesla horia dosť dobre, tak áno. :)

     Odpověď
     • Mohli by radšej zvážiť tie trampolíny, ktoré im na lety do kozmu odporučil pán Lavrov.

      Odpověď
  • Buzz Aldrin nevěřícně kroutil hlavou. Ten přece něco musí vědět o tom, jak se hezky běhá po Měsíci. :)
   Jak jsme to dělali bez vesmíru? Trump perlil, Buzz Aldrin trpěl. Pak si z prezidenta vystřelil
   https://magazin.aktualne.cz/kuriozity/jak-jsme-to-delali-bez-vesmiru-trump-perlil-buzz-aldrin-trpe/r~ea08c7e460b711e7b2b5002590604f2e/

   A je zajímavé si počíst diskuzí na Aktualitách
   https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/trump-chce-ozivit-americke-vesmirny-program-pentagon-vytvori/r~3ff37328731a11e886d70cc47ab5f122/v~diskuse/

   Přispívatelé si berou slova Trumpa smrtelně vážně a kvitují jeho nápadu s vesmírným programem. Ruské motory a rakety si prý už vůbec neškrtnou… Chtěl bych být u toho, jak jím spadne sanice, až pravda vyjde najevo.:)

   Odpověď
  • Trochu mi to připomíná akci, která proběhla před dvěma měsíci, kdy Trump vzkázal Rusům – Připravte se na naše rakety, jsou krásné a nové. A jak reálně dopadl útok v Sýrii, víme.

   Takže to vidím tak, že Trump vyhlásil národní cíl, tento cíl je rozhlášen po světě, aby o tom všichni slyšeli, rozdají se úkoly v Pentagonu a bude se čekat. A asi tak za dva roky (nebo dříve, protože dnes informační procesy běží rychleji), se dozvíme, že Pentagón nebyl schopen tento úkol vyplnil. Mezitím se dané téma ozvučí ještě několikrát, protože téma národní obrany před Ruskem je žádané. Přijde Trump a zeptá se:“Tak pánové, kde jsou ty vesmírné síly? Už na tom makáte dva roky a nic. Díky vám vypadáme před světem (zase) jako břídilové. Jste neschopní! Teď mi to zaplatíte!“ A bude následovat kádrová čistka?

   Odpověď
   • Oracle 911 19.6.2018 o 15:24

    Nebude to trvať 2 roky, skôr 3-6 mesiacov…

    Odpověď
  • Rusi ich spojili s vojenským letectvom a PVO a Amíci ich oddeľujú. Pokiaľ sa nemýlim tak v súčasnosti tie vesmírne sily v USA spadajú pod velenie USAF, takže oddeliť by ich nemal byť problém. Plány sú to odvážne, ale ako ich chce uskutočniť je otázne. Možno odpoveďou sú Trumpove slová, že americký vesmírny program uviazol v dôsledku politiky a stúpajúcich nákladov. Žeby návrat NASA k pôvodným koreňom a zosekanie súkromného biznisu?

   Odpověď
   • Putinovec 19.6.2018 o 17:06

    Jedno řešení bych pro ně měl.https://www.databazeknih.cz/knihy/podivuhodne-cesty-cesta-kolem-mesice-202914

    Odpověď
    • ááále no! Nesranduj príliš veľa strán na čítanie a pochopenie textu.

     Odpověď
  • Aj keď je to rok starý článok, má súvis. U Pacnera nastupuje starecká idiocia, ten článok je plný perál, napr:
   Jednou z dlouho utajovaných informací, kterou v knize zmiňujete, je hypotéza, že se Rusové připravovali na sestřelení Apolla 11 po jeho startu. Co je na tom pravdy?

   To je informace z velmi spolehlivého ruského pramene, nicméně Američané to nikdy nepotvrdili.

   Čili to skutečně byl jeden ze scénářů Sovětů?

   Ano, mohl to být jeden ze scénářů. Tento ruský zdroj zjistil, že USA vydaly několik stovek milionů dolarů na nějakou tajnou operaci, takže to mohla být ona.

   Co říkáte oblíbeným konspiracím, že Američané na Měsíci v červenci 1969 nepřistáli a vše natočili v ateliérech?

   To jsou naprosté nesmysly, dávno vyvrácené. Zajímavé je, že s tím přišel jako první Američan. Když vydáte knihu a dáte tomu takovýto název, tak je jasné, že se stane bestsellerem. Čili šlo o ryze zištné důvody. Kdyby to byl podvod, tak bychom se o tom dověděli z první stránky ústředního sovětského komunistického deníku Pravda. A potom by to neustále přemílala sovětská propaganda.

   Nyní se velmi mluví o novém závodu o Měsíc, jenž by se měl odehrát mezi USA, Ruskem a Čínou.
   Rusové nemají techniku ani peníze, aby se toho zúčastnili. Číňané jsou třicet let pozadu.
   Takže to opět budou Američané?

   Ti mají dostatečně širokou průmyslovou základnu, aby toto zvládli. Vyvíjejí jak loď, tak rakety, které by návrat člověka na Měsíc umožnily. Jsem přesvědčený o tom, že když Trump řekne: „Začneme chystat let na Měsíc,“ tak tam do osmi let přistanou. V 60. letech stačilo USA osm let od chvíle, kdy tento cíl vyhlásil Kennedy…

   https://magazin.aktualne.cz/karel-pacner-tajny-zavod-o-mesic-vesmir-kosmonauti/r~622471d830d911e7b9de0025900fea04/

   Odpověď
   • Pan Pacner žije v minulosti /asi tak mínus 15 let/ a je velký obdivovatel americké first-doktríny. Realita je úplně jinde. /viz „široká prúmyslová základna“/

    Odpověď
    • Oracle 911 20.6.2018 o 11:01

     Ja by som povedal, že je to skôr 30 rokov v minulosti…

     Odpověď
 60. Nový Pjakin…
  https://www.youtube.com/watch?v=Pg2Evn1LJsg

  Odpověď

Napsat komentář

*
*

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>