Diskuse

První komentář nového uživatele se zobrazí až po schválení, další už hned.

Podepisování příspěvků: anonymní příspěvky nebo ty, které v poli jména/přezdívky budou mít titulek nebo jiný text, mohou být smazány. Příspěvky s nakopírovaným delším obsahem, který je dostupný na jiném místě, mohou být také smazány – v takovém případě uvádět pouze odkaz, případně pár vět, nikoliv celý text systémem copy&paste.

 Obnoviť

 1. Dnes si v Rusku uctili pamiatku námorníkov jadrovej ponorky Kursk, ktorá sa potopila 12. augusta 2000 v priebehu cvičenia v Barentsovom mori. Všetkých 118 členov posádky zomrelo.
  http://rusvesna.su/news/1534082499
  Krátke video na pamiatku posádky Kurska:
  https://politikus.ru/video/110640-pamyati-ekipazha-apl-kursk.html

  Odpověď
 2. Vypadá to, že v přímém přenosu probíhá odstřižení Turecka od západního finančního systému.
  Erdogan dnes prohlásil, že útok na liru je „cizí“ operací.
  Turecká lira ztratila vůči dolaru za rok 41 procent své hodnoty.
  Zároveň se údajně obrátil na Rusko, Čínu a Katar aby poskytli ekonomice Turecka potřebné půjčky.

  NATO „spojenectví“ se hroutí.

  Odpověď
  • Oracle 911 12.8.2018 o 23:44

   Keby len to, lebo Turecko nemá zdroje na takéto cirkusy a Tureckým elitám nezostáva nič iné ako urobiť z Turecka ďalší federálny okruh RF…

   Odpověď
  • jen aby se Erdo „neutrhl z řetězu“ .Potřebuje krátké a pevné vodítko…

   Odpověď
 3. Ruský ministr financí uvažuje nad částečným odmítnutím dolaru. Americký dolar je nespolehlivý nástroj pro transakce v mezinárodním obchodu.
  https://cz.sputniknews.com/svet/201808127877039-Rusko-ministr-odmitnuti-dolar/

  Odpověď
 4. Zástupcovia ministerstva obrany Ruskej federácie pri zvukoch hymny vyzdvihli ruskú štátnu vlajku nad pozorovateľským miestom v blízkosti Golanských výšin, v blízkosti sýrskej hranice s Izraelom. Vojenská polícia ministerstva obrany rozmiestnila 8 pozorovacích stanovíšť v blízkosti demilitarizovanej zóny v Golanských výšinách, ktorá sa nachádza na sýrsko-izraelskej hranici. Plukovník Viktor Zajcev povedal, že vojenská polícia je zárukou bezpečnosti pre obyvateľov tohto regiónu.
  http://rusvesna.su/news/1534033735

  Odpověď
  • Návštěvy Bibiho v Moskvě dostávají reálné obrysy. Rusko výrazně zvyšuje suverenitu. V podstatě je garantem klidu v této oblasti. Po hvězdných pruzích ani vidu ani slechu. Bibi pochopil,kdo velí.

   Odpověď
   • Ale Golany ostávajú Izraelu. Či iba zatiaľ?

    Odpověď
    • Oracle 911 12.8.2018 o 20:05

     Je to okupované územie a Izrael tam robí bordel nerešpektujúc medzinárodné právo…

     Odpověď
     • A pride chvila ked odtial budu musiet vypadnut, po dobrom alebo po zlom.

      Odpověď
      • Na to je ještě brzy , ale nakročení to je. Velký ozbrojený konflikt po excelentním výkonu v Sýrii by byla prohra. Myslím , že Izrael vrátí Golany za validní protihodnotu
       ještě velmi rád. Třeba jako podmínku přežití.

       Odpověď
       • Bez Golan jsou pejzatci nahraný, kde by vzali tolik vody co odtamtud berou? Obsazení Golan bylo jen kvůli vodě, na principu dělení vody jsou organizované pouštní společnosti po tisíciletí. No a celý takzvaný úspěch je jen v krádežích toho nejdůležitějšího společnostem co je v poušti nutné pro přežití a prosperitu. Vodě. Můžeš okolo polí dělat co chceš, když není voda nic ti nevyroste.

        Odpověď
        • Čaroděj 13.8.2018 o 6:26

         Vodu berou z Turecka

         Odpověď
  • Teď jim budou koukat zblízka pod prsty, nevím zda je to nadchne… :-D

   Odpověď
   • Putinovec 12.8.2018 o 20:59

    Má to i tu skutečnost,že Izrael pálil přes hranice ostošest.Ted už se budou muset bedlivě rozhlížet,v zájmu vlastního přežití.

    Odpověď
 5. Nepoučiteľní : Zelených mužíčkov bolo treba zlikvidovať v r. 2014 – Kučma
  Ex-prezident Ukrajiny Kučma vo vysielaní kanálu ICTV povedal, že Ukrajina stratila Krym kvôli slabosti ukrajinských orgánov. Keby sme my so „zelenými mužíčkami“, keď obsadili krymský parlament, urobili to, čo robilo Rusko v Beslane … „Zelení mužíčkovia“ sú teroristi. S teroristami by mal byť zodpovedajúci rozhovor. A keď vidia, že si slabý, tak sa k tebe správajú,“ povedal Kučma.
  Pre pripomenutie: Ukrajinu na rokovaniach v Minsku zastupoval Kučma
  http://rusvesna.su/news/1534080728

  Odpověď
  • Výrok jakékoliv osoby z „establišmentu“ Ukrajiny je výrokem zcela nesvéprávného slouhy . Ukrajina nemá slabé kádry.Ukrajina nemá žádné kádry.

   Odpověď
   • Putinovec 12.8.2018 o 18:19

    Ukrajina má pouze importované příživníky.

    Odpověď
    • Oracle 911 12.8.2018 o 18:51

     Zo zahraničia importovaných viď Mikloš, Dzurinda atď.

     Odpověď
     • Putinovec 12.8.2018 o 19:24

      A myšák s okousanou kravatou.

      Odpověď
   • Bartuska, zaměstnanec MZV hlásal, že s odbojnymi opolcenci z donbasu by naložil jako v oděse, tzn.zastřelit či upálit, a na ukrajině by byl klid… myslím že si s kucmou a saakasvilim nezada…

    Odpověď
  • He…tak zlikvidovat, jo? A s kým čím a jak? :-)
   Však se o to pokoušeli a neuspěli.
   Nezlehčuju to, ale UA má armádu na desetkrát nižší úrovni, než má Rusko. Tím myslím nejen technologicky, ale hlavně vojensky = výcvik, morálka, velení, motivace, bojový duch atd. Koneckonců – je to vidět právě na Donbase. Po vojácích neuspěli záložáci i bažanti. Ti osmnáctiletí kluci raději „zběhnou“ do jiné země, než aby nastoupili vojenskou službu.
   A co UA nyní ze všeho nejvíc potřebuje – to je vrátit se na zem a nesnít v nějaké jiné „realitě“. A s Kučmou nebo Tymoškou to teda fakt nevyhrajou…
   O Tymošce se už nyní mluví jako o budoucí prezidentce. Prostě – „maťuška UA“. Bude z ní takový malý Lukašenko v sukních…

   Odpověď
 6. Ohnisko afrického moru prasat (ASF) ve východní Evropě zapadá do celkového systému, ve kterém USA používá biologické zbraňě pro třetí světovou válku, píše zpravodaj Sputniku Lotyšska Alexandr Chrolenko. Podle jeho názoru USA v tomto systému udělují zvláštní roli pobaltským zemím, které působí jako hlavní zkušební místo. Aby potvrdil svůj výrok, cituje novinář několik faktů.
  https://cz.sputniknews.com/svet/201808127874858-Pobalti-USA-zbrane/

  Odpověď
  • No vida , jak je Pobaltí dúležitý partnjor Spocených států ! Jistě jsou na to patřičně hrdí.

   Odpověď
 7. Zdravím, nevíte někdo kdo provozuje stránky s názvem Fórrum 24?to sislani schválně, vypadá to jak bláboly ozivleho veškrny von láhev…

  Odpověď
 8. Obrat v azylovem trendu?
  12.08.2018 14:52
  Maroko odstranuje migranty os stredomorskeho pobrezi.
  Marocke bezpecnostni sily odchytly v poslednich dnech stovky migrantu a presunuly je na jih zeme. Ocividne jim ma byt zabraneno v prevozu po Stredozemnim mori do Evropy.
  https://www.krone.at/1753906

  Odpověď
  • Oracle 911 12.8.2018 o 18:18

   GP pracuje…

   Odpověď
   • Jedine tak sa to dá vysvetliť, keďže neviem o žiadnej dohode EÚ s Marokom.

    Odpověď
    • A. Merkel tam vyjednavala o navratu migrantu, ale nic nevyridila. Protoze Maroko patri pod USA, tak zapracoval asi GP.

     Krome toho zprava ze vcera – Ruske valecne lode Severni flotily Marsal Ustinov a lovec ponorek Severomorsk propluly uzinou Gibraltar do Stredozemniho more.
     https://de.sputniknews.com/panorama/20180811321915896-nordflotte-mittelmeer-uebungen/

     Po svrzeni Gaddafiho zuri v Libyi obcanska valka. Libye vola o pomoc Rusko.
     https://de.sputniknews.com/zeitungen/20180810321900754-libyen-russland-krieg-hilfe/
     12:26 10.08.2018 – zajimavy cas a datum

     Odpověď
 9. Tram chtel pri svem prezidenstskem slibu prisahat na svoji vlastni knihu „The Art of the Deal“, nechtel prisahat na bibli

  https://de.sputniknews.com/panorama/20180812321925156-trumps-ex-beraterin-offenbarungen/

  Odpověď
  • Oprava: Trump

   Odpověď
   • Trochu bych to zmírnil – spíše sondoval u této poradkyně tuto možnost. Zajímavé , že 14.srpna vyjde tato čerstvě „memoárová“ knížka zmíněné ex- poradkyně . Podpora protitrumpovského infopole anebo naopak potvrzení, jaký že to náš prezident je exot a silná osobnost ? Přípravy na podzimní střet v plném proudu.

    Odpověď
  • Žeby kvakerské princípy stále hovoriť pravdu? Preto kvakri neprisahajú na bibliu.

   Odpověď
   • Zajímavé vysvětlení. Trump k tomuto historickému kořenu nemá daleko.

    Odpověď
   • … ke Kvakerum:
    http://www.kvakeri.cz/kdo-jsme/

    Odpověď
    • nemyslím vnějším projevem , ale /domnívám se / vnitřním uspořádáním .Stačí se podívat na jeho postoje v mládí . To je také hlavní důvod nenávisti Deep state – instinktivně cítí , že není „jejich“ a jediná cesta je jeho násilné odstranění /atentát/

     Odpověď
 10. Belgické štatistiky ukazujú stále narastajúce vykonávanie eutanázie, zlegalizovanej v krajine v roku 2002. V roku 2004 bolo na želanie usmrtených 349 ľudí, v roku 2016 bol počet 2028 a v minulom roku 2309. Injekciou aplikovanou do žily v súčasnosti usmrcujú v Belgicku denne 6 až 7 ľudí.
  https://www.hlavnespravy.sk/eutanazia-v-belgicku-znepokojivo-narasta-denne-usmrtia-6-az-7-ludi/1490020
  Pôvodný článok :
  https://www.vaticannews.va/sk/svet/news/2018-08/eutanazia-v-belgicku-znepokojivo-narasta.html

  Odpověď
 11. Minister obrany RF Sergej Šojgu poradil Nemecku, aby nehovorilo s Ruskom z pozície sily, ale pamätalo na poučenie z histórie. Odpovedal tak v sobotu vo vysielaní Rossija 24 na otázku reportéra, aby sa vyjadril k vyhláseniu na nemeckej ministerky obrany, že s Ruskom treba hovoriť s pozície sily. „Čo sa týka konverzácií z pozície sily: opäť – vráťte sa k histórii. Ak sami nečítate, opýtajte sa svojich starých otcov, aké to je hovoriť s Ruskom z pozície sily. Určite to budú schopní povedať, „poradil Šojgu.
  http://rusvesna.su/news/1534014937

  Odpověď
  • Němec bude vždycky jen němec!!!! Nic dobrého k nám od nich nikdy nepřišlo!!! Nevím kdo pase geršáckou ministryni obrany, ale oni to mají prostě v povaze… dav si opravdu pamatuje jen čtrnáct dní nazpět… šojgu a v.putin jim to museli opakovat už několikrát… šikovný kluci!!!

   Odpověď
 12. Turecko přejde na obchodování s partnery v národní měně
  „Chceme přejít na obchodování v národní měně s našimi největšími obchodními partnery jako je Čína, Rusko, Írán a Ukrajina.
  Jestliže se evropské země také budou chtít zbavit okovů dolaru, Ankara je připravena přejít s nimi na analogické obchodování,“
  řekl Erdogan během svého vystoupení v Rize.
  https://cz.sputniknews.com/politika/201808117873499-turecko-mena-obchod/

  Odpověď
  • tak ked bola lira ko tak zdrava tak to nepotrebovali, teraz ked sa lira sype tak Ankara je pripravena :D

   Odpověď
   • -presne
    http://www.vodaksb.eu/diskuse/comment-page-45/#comment-152363
    Nepokoje v Turecku
    Odpor proti Erdoganovi
    Lira se rozpousti jako svicka.

    Nemecke banky v Turecku prichazi o 21 mld. Euro – problem dolarove kredity

    Odpověď
  • Řekl to na půdě eurozóny , Hm,hm..A nezmínil EÚ jako celek ,což do výčtu velkých obchodních partnerů určitě patří. Vypadá to jako přímý atak na dolar. Erdo je výkonná ruka GP , tak vytrubuje a vytrubuje. Asi ví , že ho pán podrží.

   Odpověď
   • Oracle 911 12.8.2018 o 23:09

    Takého hlupáka nepodrží nikto, len použije raz lebo:
    https://www.zerohedge.com/news/2018-08-12/furious-rant-erdogan-lashes-out-trump-we-see-same-youre-playing-we-dare-you

    Odpověď
    • Podrží, Rusko. Vždyť Erdogan vede Turecko plnou párou vpřed do Euroasijského svazu.

     Poté, co Trump sdělil o zvýšení cel na turecký hliník a ocel, Erdogan zavolal Putinovi, aby projednal rozvoj ekonomické spolupráce s Ruskem.

     Odpověď
     • Oracle 911 13.8.2018 o 0:07

      Dokedy lebo Rusko má záujem na tom aby Turecko bolo stabilné a stalo sa súčasťou Ruského sveta alebo priamo RF, ale Erdoganova hlúposť je takto veľká:
      https://www.zerohedge.com/news/2018-08-12/lira-crashes-through-700-erdogan-urges-turks-not-pull-money-out-banks

      Odpověď
      • Lidé mizí ,státy zůstávají. Zatím je Erdo docela pod kontrolou a maká.To je dobře.Že to je prodejná děvka , to všichni vědí. Takže mu nezbývá nic jiného , než si vzít bližší košili a po vzdáleném kabátu jen pokukovat..

       Odpověď
       • Oracle 911 13.8.2018 o 7:39

        Síce maká ale na nebití Turecka ako samostatného štátu.

        Odpověď
 13. Babiš na eurovodítku
  https://www.eurabia.cz/PrintArticle/32250-andrej-babis-se-setkal-s-prazskymi-velvyslanci-muslimskych-zemi-a-jednal-s-nimi-o-spolecnych-zajmech-.aspx

  Odpověď
 14. V MaloBritanii sa pripravuje informačné pole zákazu nosenia burky…
  http://www.dailymail.co.uk/femail/article-6050835/Rachel-Johnson-apologise-brother-Boris-didnt-NEARLY-far-enough.html

  Odpověď
  • Pár podobných zákazů a vůdce typu Tommyho Robinsona má cestu otevřenou

   Odpověď
  • Boris Johnson srovnava zeny v burce s postovni schrankou nebo s loupezniky

   https://de.sputniknews.com/panorama/20180807321865919-grossbritannien-boris-johnson-frauen-burkas-gesichtsverschleierung-verbot/

   Odpověď
   • Podpořil ho veřejně Mr.Bean, herec Rowan Atkinson

    Odpověď
 15. https://deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/
  11.08.2018

  Dublin nefunguje
  Merkel: Teoreticky by nesmel prijit do Nemecka zadny migrant.
  Spolkova kanclerka Merkel – Dublinsky-system pro zadatele o azyl v Evrope selhal.

  Nepokoje v Turecku
  Odpor proti Erdoganovi
  Lira se rozpousti jako svicka.

  Nemecke banky v Turecku prichazi o 21 mld. Euro – problem dolarove kredity.

  Izrael – autoritarsky stat?
  Horke rozlouceni s demokracii

  Svycarsko
  Kvuli menove krizi stoupa hodnota Svycarskeho Franku. Euro – Sfr. 1:1?

  Monsanto a Bayer
  Po onemocneni rakovinou
  Milionova pokuta proti Monsantu v US-glyfosatovem procesu

  Odpověď
  • Dublin nefunguje, ale kancléřka tu skutečnost komentuje opravdu vtipně:
   „Dublinský systém je podle Merkelové „dobrá myšlenka“, ale „neschopná života“.

   https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/480342-dublinska-pravidla-pro-uprchliky-jsou-mrtva-tvrdi-kanclerka-merkelova.html

   Odpověď
   • Dublinsky system byl selhan … :)

    Odpověď
  • NicNezNula 11.8.2018 o 21:37

   Loď Aquarius v italských přístavech kotvit nebude, vzkázal Salvini

   https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/480340-lod-aquarius-v-italskych-pristavech-kotvit-nebude-vzkazal-salvini.html

   Cca před 11-15 dny vyplul Aqaurius z Marseille a směřoval k pobřeží Lybie, přičemž různě vypínal transponder, takže nebylo možno zcela aktuálně sledovat jeho polohu a teď najednou zase úlovek. No to je tedy náhoda. Otázka, jak je to s těmi čluny. Je jasné, že bez nějakého telefonního nebo radiového spojení s pašeráky není možné na čluny jen tak natrefit. Kdo byl na moři ví, jak to vypadá. Moře kolem dokola a na horizontu občas nějaká větší loď. Možnost náhodně trefit nějaký člun je bez synchronizace prakticky nemožné. A je vůbec otázka, zda gumové čluny nebyly jen někdy nafoceny jako součást takové „performáns“. Daleko pravděpodobnější se mi jeví, že CARGO přivezou k lodi remorkéry (myslím, že i Pjakin něco takové naznačoval, že gumové čluny jsou jen spektákl). A Salvini má u mě jedno menší plus, po tom švejkovském vyjádření k přímému leteckému mostu z Eritrei.

   Odpověď
   • Pjakin tvrdil, že všechen ten opicinec pochoduje pěšky, turecko, balkán, především albánie a kosovo… lodičky a utopené dětičky jsou jen tyatr…

    Odpověď
  • Monsanto se „prohne“. Má zaplatit 289 mil. dolarů. Soud vyhověl stížnosti pana Johnsona z Kalifornie, který jejich přípravek „Roundup“ používal dnes a denně na hubení nežádoucích travnatých porostů, např, trávy prorůstající dlažbou chodníků a pod. Na balení nebylo žádné varování, přestože je výrobek rakovinotvorný.

   Nejsem si jistý, ale Monsanto stál tehdy tuším i za výrobou nechvalně známého a ve Vietnamu hojně používaného „Agent Orange“. To jen tak na okraj… Důležité je, že je zde konečně vůle „pustit mu žílou“. Kalousek jako chemik a Babiš jako výrobce a největší uživatel pesticidů u nás, by měli minimálně zpozornět :)

   Odpověď
   • Putinovec 12.8.2018 o 7:50

    To je málo.Je potřeba tisíce podobných žalob,aby podobná zrůdnost zmizela z povrchu země.

    Odpověď
    • Bayer-Aktie po Glyphosat-zalobe ve volnem padu
     Americky soud odsoudil dcerinu spolecnost Monsanto v souvislosti s Glyfosatem k milionove pokute.
     Burziani ocekavaji dalsi zaloby.
     https://diepresse.com/home/wirtschaft/boerse/5479460/BayerAktie-nach-GlyphosatKlage-in-freiem-Fall

     Odpověď
   • Oracle 911 12.8.2018 o 7:55

    Monsanto vyrábal Agent Orange, ktorý bol znečistený dioxinmi…

    Odpověď
    • Když jsme tady před časem hovořili o té taškařici s novičokem, a v mediích se řešilo, jestli se to mohlo vyrobit u nás nebo ne, tak jsme vzpomněli československé chemičky viz. např. https://cs.wikipedia.org/wiki/Spolana . Tam v 60.letech vyráběli a vyváželi jednu ze substancí agenta orange – sodnou sůl kyseliny 2,4,5-trichlorfenoxyoctové. A ví se, že Spolana měla s odpadními dioxiny docela velké problémy.

     Teď Spolanu vlastní polský Orlen.

     Odpověď
     • Oracle 911 13.8.2018 o 14:21

      Problém pre Poliakov.

      Odpověď
   • Jen doplnění : Monsanto před časem skoupil tuším německý Bayer . Vypadá to ,že nepěknou koncovku opět zaplatí němečtí daňoví poplatníci anebo odejde ze světa jako bankrot-korporace.

    Odpověď
    • Přemýšlím, jestli těch kostlivců nevypadne víc: kvůli Monsantu se může ozvat Vietnam – Agent Orange a napalm jsou tam pořád hodně citlivé pojmy. Bayer, jakožto nový vlastník Monsanta, patří spolu s BASF a už s přetransformovaným Hoechstem (tuším na Sanofi-Avensis) k základním pilířům nacistické velkochemičky IG Farben. Někdo si možná vzpomene na ne-neznámý výrobek IG Farben – Cyklon B, a jeho použití v koncentrácích. I když jako výrobce cyklonu B najdeme jinou firmu, je třeba si uvědomit, že v 3.říši všechny významné chemičky byly sdruženy pod holding IG Farben.

     Asi budou mít Němci problém.

     Jenom pro zajímavost přikládám pár let starý odkaz: https://www.kolinskypres.cz/clanek-nevadsky-plyn-se-v-koline-stale-vyrabi-uz-z-doby-pred-druhou-svetovou-valkou

     Odpověď
     • Oracle 911 13.8.2018 o 8:40

      >I když jako výrobce cyklonu B najdeme jinou firmu, je třeba si uvědomit, že v 3.říši všechny významné chemičky byly sdruženy pod holding IG Farben.
      Len dodávam, že pod IG farben patrili aj ropné rafinérie ako Bratislavské Apollo (po ktorom je most pomenovaný), ktorú Američania koncom vojny zbombardovali.

      Odpověď
 16. Koukám na nepokoje v rumunsku… agresivní zakukleni demonstranti, obrovské vlajky (kdo si je s sebou bere????) policajti rezany dlazebnimi kostkami… hodně podobne majdanu a la ukrajina… ale možná se pletu..

  Odpověď
  • Putinovec 11.8.2018 o 19:51

   Nepletete,každá akce která má za heslo Boj proti korupci je pokusem o majdan.

   Odpověď
   • Dík za souhlas, snad to ustoji… kopou kolem sebe… brady, kuciak, vietnamec… ber kde ber… teď budu muset vynechat televizi, sabbath k 21.srpnu… příjemný podvečer..

    Odpověď
    • Putinovec 11.8.2018 o 20:55

     Lži bednu vynechávám už dlouhá léta,k vlastní spokojenosti.

     Odpověď
     • Ochrana dusevniho zdraví, nelze než souhlasit…

      Odpověď
 17. https://www.youtube.com/watch?v=QiVip_32yio
  Fursov analýza Nemecka z 6.8.2018. Práve som sa vrátil z Berlína a sedí vec.

  Odpověď
 18. Začátkem srpna Rusko a Pákistán uzavřely dohodu o tom, že pákistánští vojáci budou přijímáni ke studiu na vojenské školy Ministerstva obrany RF.
  https://cz.sputniknews.com/svet/201808117871510-Pakistan-spojenec-Rusko-Asie/

  Odpověď
  • Čiže Pakistan asi pripadne do zóny Ruského vplyvu.

   Odpověď
   • Pakistan už patří Číně,

    Odpověď
    • Putinovec 11.8.2018 o 19:54

     Ale mohou s nimi mít přátelské vztahy,které do budoucna mohou přinést své ovoce.

     Odpověď
    • Síce hej, zabudol som, máš pravdu. Veď sa buduje Čínsko – Pakistánsky ekonomický koridor.

     Odpověď
    • СлавЯн 11.8.2018 o 22:31

     Už ne zcela.

     Odpověď
 19. Niekoľko investorov podalo žalobu v súvislosti s jeho nedávnym senzačným vyhlásením o plánoch skúpiť akcie od akcionárov spoločnosti Tesla a premenu spoločnosti na súkromnú spoločnosť Elona Muska. Žalobca William Camberline verí, že Elon Musk porušil federálne zákony a dosiahol umelé zvýšenie hodnoty akcií spoločnosti Tesla. Podľa Wall Street Journal americká komisia pre cenné papiere a burzu skúma, či Musk ​​mal skutočné dôvody na takéto vyhlásenia a či nezavádza akcionárov o dostupných finančných prostriedkoch spoločnosti na odkúpenie akcií za oznámenú cenu. Podľa ekonomického komentátora BBC Simona Jacka, ak sa ukáže, že v skutočnosti Tesla nemá dostatok peňazí, aby odkúpil akcie v oznámených cenách, Elon Musk môže byť obvinený z pokusu o manipuláciu s cenami akcií spoločnosti. Je to veľmi vážne obvinenie, ktoré hrozí väzením.
  http://rusvesna.su/news/1533998864

  Odpověď
  • Pripravujú informačné pole na odpis vlajkovej lode USA zvanej TESLA. Prečo mám taký pocit že sa to všetko zleje na september – október?

   Odpověď
   • Musk pred casom prehodil vyhybku a zacal podporovat agendu Trumpa. To sa mnohym nepaci, tak sa ho chcu zbavit.

    Cim prednedavnom zdvihol tlak mnohym bol jeho navrh, ze zasponzoruje vytvorenie agentury, ktora by sa zaoberala pravdivostou informacii uverejnovanych tradicnymi mediami. Navrhol nazov „Pravda“…

    Odpověď
   • Asi proto , že podzim je tradiční období sběru úrody… kdo bude úspěšný sadař a zahradník ?

    Odpověď
   • СлавЯн 11.8.2018 o 22:39

    Nemáš sám ten pocit. Některé dílčí procesy musí kulminovat současně, dopad se znásobí a nevyšumí do ztracená. Je to ale nebezpečné, je potřeba synchronizace, které bylo v Helsinkách dosaženo.

    Odpověď
 20. Nevím nevím jestli je možná ještě náprava.
  Ať žije queer komunismus! Sledujte VIDEO, jak Prahou procházejí menšiny
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/At-zije-queer-komunismus-Sledujte-VIDEO-jak-Prahou-prochazeji-mensiny-547316

  Odpověď
  • Proboha, proč se tím hnojem vůbec zabýváš?

   Odpověď
  • https://www.imgup.cz/images/2018/08/11/index.jpg

   Odpověď
  • Má někdo vysvětlení proč se to nazývá průvod HRDOSTI??? Pořád mi není jasné, na co jsou vlastně hrdí = pyšní? Nikdo přece nemůže být hrdý na to, o co se nijak nezasloužil nebo „nezasloužil“.

   Odpověď
   • Obsad dům, neplat nájem sexistickym prasatum… S národem jděte do prdele… pirátské vlajky… fuuj… rozbití společnosti pokračuje plnými obratkami, to jsou občané čr, nebo ty magory navazeji ze západu??

    Odpověď
    • NicNezNula 11.8.2018 o 17:45

     Odpad ze širšího okolí +kdo se motá okolo NGO to má možná povinně.

     Odpověď
     • Dali si záležet, letošní účast o 5000 osob vyšší. Údajně je svážejí i z ciziny.

      Odpověď
      • Putinovec 12.8.2018 o 7:54

       Tahle sebranka je většinově z ciziny.To je důvod,proč tahle zvrácenost nemůže vystupovat ve více zemí Evropy najednou.Tolik těch zrůd pohromadě nemají.

       Odpověď
       • Letošní novinka přejatá z USA. Na čele tzv. průvodu jeli tři maršálci s duhovými šerpami, každý ve svém autě. Maršálky se pro letošek stali dětský psycholog Václav Mertin za respektující přístup k duhovým rodinám, lesbická seniorka Jana Kociánová a nizozemská modelka Loiza Lamersová, která se narodila jako chlapec. Maršálkovský titul je prý pro lidi, kteří mohou pro komunitu LGBT i ostatní představovat vzor.
        Dětský psycholog na čele průvodu Sodoma Gomora, heslo rodina. Chceš-li porazit nepřítele vychovej jeho děti.

        Odpověď
   • Čím více času a své pozitivní energie budeš věnovat „pochopení“ duše loutek, tím méně Ti toho zbyde k pochopení toho , jak se loutkou nestat. Zachraňovat bližního je naší povinností, ale zachraňujme ty z množiny 4% , kteří do průvodu “ hrdost i“ nešli a váhají,zda neudělali chybu.Tedy polotovary čekající na svého loutkovodiče. Jandu nebo Moravce nemáš z čeho a proč zachraňovat.

    Odpověď
    • NicNezNula 11.8.2018 o 17:57

     Jenom doufám, že ve světové dělbě práce nedostala Praha předurčení jako centrum homoturismu, zatím to tak vypadá.

     Odpověď
    • Nehodlám je zachraňovat ani pochopit.
     Jen nevím, co je myšleno tou „hrdostí“. Každý je nějak sexuálně orientován, příp. je asexuální – zrovna tak,jako někdo modrooký, hnědooký, zelenooký atd. Kde a proč by měla existovat nějaká „hrdost“ zrovna modrookých. :-)

     Odpověď
     • jsou vyvolení k redukci nadbytečného lidstva. Každá vyvolenost ve stádu vede k pocitu
      hrdosti . Začínalo se u pocitu lítosti nad 4%-ní menšinou ,další fází byla a je nas…nost z expanze společenské role / v té jsme zhruba teď/ , a pak pomalu k holokaustu / až splní svoji roli alternativy k rodině a reprodukci./ 7. fáze plné funkce řízení = likvidace nepotřebných nástrojů . Trpělivost , dočkáte se.

      Odpověď
      • Díky. Ano, to vypadá velmi, velmi pravděpodobně.

       Odpověď
       • PS:
        Já sama jsem si to vysvětlovala tak, že tvoří-li homosexuálové asi 4% populace (dnes možná trochu víc), v každém případě jsou výjimkou z – řekněme – běžného přírodního řádu.
        Jsou-li výjimkou, pak se zřejmě cítí být výjimečnými, vydělující se z šedi obyčejnosti a vlastně jakési bezvýznamnosti, ve které se nachází většinově hetero společnost.

        Čili jen jejich potřebou se vymezit proti té „beztvaré“ nudné hetero-většině. Ale s tvým vysvětlením to nabývá širšího významu. A už mi do toho zapadá i ta masivní podpora ze strany státních institucí.

        Odpověď
      • Zatím jsem pesimista, že bychom se dočkali konce jejich karnevalů. Pokud je GP sám homosexuální a z plánu redukce lidstva neustoupí, nedočkáme se tak hned.

       Odpověď
       • Máš pravdu,já se toho určitě nedočkám.

        Odpověď
   • Putinovec 11.8.2018 o 18:45

    Maska pro dav.

    Odpověď
   • СлавЯн 11.8.2018 o 22:44

    Hrdosti na svoji zvrácenost. Opěvování nelidství.

    Odpověď
    • pod přezdívkou „Pochod prasat“
     http://www.skrytapravda.cz/domaci/1817-prague-pride-vitaji-pirati-ods-top-09-je-to-obohace

     Odpověď
     • A to jsem říkal, že už jsem zvracel dost.

      8% nakažených…8% homosexuálů nebo 8% všech obyvatel?

      Odpověď
     • Koloděj 12.8.2018 o 1:57

      článek psal hlupák nebo zaplacený blb … Neví co je AIDS. AIDS se nepřenáší, přenáší se HIV. ( Human Imunodeficience Virus – Virus selhání imunity ). HIV doposud nikdo neviděl. Máme snímky vírů eboly,. a kdoví čeho, ale HIV je asi dobře maskovaný. Přítomnost HIV v těle se provádí chemickým rozborem krve, kdy se hledají genové sekvence vírusu. Genové sekvence jsou ovšem určeny statisticky – protože vir zatím nikdo neizoloval, tudíž ho nelze ani analyzovat. Lidem nemocným AIDS prostě odebírali krav a pátrali po nezvyklých sekvencích organických látek, a ty, které našli nejčastěji jsou ( statisticky ) označeny jako sekvence toho víru. Test na HIV pozitivitu je tudíž jen loterie. AIDS je … shluk projevů selhávající imunity organismu. Přesně to název „nemoci“ označuje : Acquired Immune Deficiency Syndrome, česky Syndrom získaného selhání imunityhttps://cs.wikipedia.org/wiki/AIDS. Syndrom je v medicíně je soubor příznaků, který charakterizuje určitou nemoc https://cs.wikipedia.org/wiki/Syndrom. Podstata je tudíž stále nejasná, ale nebudu to tady rozvádět.
      Tolik k AIDS/HIV.
      další perla :
      Praha už dosáhla definičně koncetrované epidemie, to znamená v Praze už je 8% nakažených, což je například každý dvanáctý gay.
      Má tuto větu cenu rozebírat ? Nemá. Skrytá pravda je podle mně zase součástí projektu na diskreditaci alternatívy. ( založí nekdo časopis s nežádoucím obsahem ? My jich založíme třicet s podobným ale falešným obsahem a ten jeden pak nebude mít prakticky žádný dopad – PSM )

      A už k tomu dost.

      Odpověď
      • https://www.energiezivota.com/co-za-cim-je/lekarka-hiv-aids-je-podvod-svetoveho-rozsahu/

       Odpověď
       • Mart’as 12.8.2018 o 13:43

        Diky za ten odkaz – tak to je teda bomba,takovej podvod.

        Odpověď
       • Taly je mozne ze se jedna o umele vyrobenou biologickou zbran, tim by se atypicnost pusobeni a rozsireni take vysvetlovala.
        www.guerrillafunk.com/thoughts/doc002012aids.html

        Odpověď
 21. Nově zpřístupněné tajné záznamy popisují proces výslechu, při kterém CIA mučila vězně. Z těchto záznamů vyplývá, že na mučení se podílela i současná ředitelka CIA Gina Haspelová.
  https://cz.sputniknews.com/svet/201808117870919-cia-usa-muceni-haspelova/

  Odpověď
 22. Mart’as 11.8.2018 o 14:22

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Metafyzici-musi-vyhrat-nad-materialisty-jinak-se-svet-bude-ubirat-satanistickou-cestou-Stalin-byl-metafyzik-Pro-PL-promluvil-vudce-motocykloveho-klubu-Nocni-vlci-546888

  Vůdce mocného ruského motorkářského klubu Noční vlci Alexander Zaldostanov se vubec nevyjadruje jako nejakej motorkar, ale rekl bych spise jako nekdo,kdo to ma v hlave srovnane .. . Zajimavej rozhovor

  Odpověď
  • Zaldostanov, narozen 19. Januar 1963 in Kirovohrad na Ukrajine (SSSR) – otec Ukrajinec, matka Ruska, oba lekari. Vyrustal v Sevastopoli. Zvolil to same povolani, jako jeho rodice a studoval medicinu v Moskve. Nasledne se stal specialistou v oboru posttraumaticke deformace obliceje na zubni klinice, coz mu prineslo pozdeji prezdivku „Chirurg“.

   https://de.wikipedia.org/wiki/Alexander_Sergejewitsch_Saldostanow

   Odpověď
   • osobnost , zvyšující společenský kredit lékařů i motorkářů . Samozřejmě jen u těch chápavých.

    Odpověď
 23. Mladý Putin nadáva na boľševikov

  https://www.youtube.com/watch?v=cRcGvbjhOg0

  Odpověď
  • video: klamstvo, zavádzanie, slová vytrhnuté z kontextu. úbohá snaha potupiť Putina. skús niečo lepšie

   Odpověď
  • Už tenkrát existovali mobily a byl internet,ze? No nekup to

   Odpověď
  • Putin nadává na bolševiky ? Nezdá se mi. Putin pouze říká, že federalizace Ruska, které nastala po bolševické revoluci v říjnu, naložila časovanou bombu do budoucnosti. Ale v tomto je názorově konzistentní až do dnešní doby. S tímto názorem se Putin nikdy netajil a má naprostou pravdu. Navíc v tomto zřejmě účelově nastříhaném videu jsou spleteny různá Putinova vyjádření takovým způsobem, aby ho to zdiskreditovalo. Někdo si dal dost důkladnou práci … :D To jen signalizuje, že v naší zemi probíhá mezi lidmi myšlenkový posun, který se tímto videem „NĚKDO“ snaží narušit.

   Odpověď
  • Jezuitske kladivko stale provokuje :)

   Odpověď
 24. Stalinova posmrtná maska bola vydražená za 6x vyššiu cenu (13.500 libier) ako sa očakávalo. Dražba prebehla v britskom Canterbury Auction Galleries.
  https://www.rt.com/business/435672-stalin-death-mask-auction/

  Odpověď
  • nenašel jsem ,kdo je nový majitel. Zajímavé .Posmrtná maska zaručuje autenticitu tváře . Z ní lze dělat i autentické kopie . Autentická „tvář“ Stalinovy práce se začne šířit ?

   Odpověď
  • To je ten dvojník nebo Stalin?

   Odpověď
 25. Aaaa jedeme…
  Vy máte dolary, my máme boha, řekl Erdogan a žene zemi do měnové krize. Evropa se začíná bát o své banky

  https://zahranicni.ihned.cz/c1-66214230-nemocny-muz-na-bosporu-turecko-se-riti-do-menove-krize-evropa-zacina-mit-obavy-o-sve-banky

  Odpověď
  • Oracle 911 11.8.2018 o 9:28

   Fakt robí z Turecka členský štát RF…

   Odpověď
  • To není z Erdoganovy hlavy . Odvahy dost,rozumu prost . Čistý objekt řízení . Rozkládá NATO a rozhoupává i finační systém . A má doma v záloze cca 2 mil potenciálních migrantů.
   Kdo ho asi tak momentálně řídí ? Ale myslím si ,že na konci zase bude strýček Sergej a táta Vladimír . GP už neumí řídit procesy při zvýšené rychlosti a předává volant a řadící páky.

   Odpověď
 26. Přitlačili na pilu invaze.
  Přišel čas pro černého Bonda. Kdo je na roli favoritem?
  https://www.tyden.cz/rubriky/kultura/film/prisel-cas-pro-cerneho-bonda-kdo-je-na-roli-favoritem_491991.html

  Odpověď
 27. Sahra Wagenknechtová, spolupredsedníčka Ľavicovej strany Die Linke, kritizujúc politiku strany v poslednom období poukázala na to, že vedenie strany sa vzdalo nekompromisného boja a chce iba pokojný život v parlamente. Preto vypracovala program nového hnutia Aufstehen (Vstávanie), zjednotila vyše 40 vplyvných ľudí, ktorí majú rovnaký postoj, a 4. augusta vyhlásila, že nové hnutie začalo svoju činnosť. Hlavné ciele hnutia – zvíťaziť nad liberálnym mainstreamom a vybudovať sociálny štát v záujme väčšiny obyvateľstva.
  https://www.hlavnespravy.sk/nemecka-politicka-vytvorila-nove-hnutie-aufstehen-vstavanie-mieni-urobit-pozitivne-zmeny-v-europe/1489408

  Odpověď
  • Jaké myslíš, že jsou jejich cíle?

   Ten název mi něco připomíná… Kdo uhodne?

   Odpověď
   • NicNezNula 11.8.2018 o 9:57

    https://www.csfd.cz/film/235755-stmivani/prehled/ ??

    Odpověď
 28. V celém mainstreamu jsou hlavními články klesající popularita Putina. Prý mů nyní důvěřuje 62 procent obyvatel.
  Neoconi asi opravdu opět zkusí převrat, tohle je informační příprava.

  Odpověď
  • Přání otec myšlenky. Ledaže je to součást vysoké hry P+T – vyprovokovat je k akci současně v USA i V RF.

   Odpověď
   • Nebo také možná jen hlášení propagandy svému páníčkovi o splnění úkolu.

    Odpověď
 29. Vo Veľkej Británii v továrni na vojenské zariadenia v blízkosti mesta Salisbury nastal výbuch, po ktorom nasledoval požiar. V dôsledku mimoriadnej udalosti jedna osoba zomrela, stav druhej obete sa považuje za kritický. Incident sa vyskytol na Chemring Counter Measures. Nachádza sa severne od Salisbury a 5 km od vedecko-technického laboratória britského ministerstva obrany v Porton Down.
  V Salisbury došlo k záhadnej otrave bývalého dôstojníka GRU Sergeja Skripaľa a jeho dcéry Julie.
  http://rusvesna.su/news/1533968452

  Odpověď
  • Oracle 911 11.8.2018 o 9:05

   Obvinenie Ruska z výbuchu a masovej otravy novičokom (ktorú väčšina záhadne prežije) o 3…2…1

   Odpověď
   • Dobrodej 11.8.2018 o 9:14

    now we choke comedy season 3

    Odpověď
   • + Zahlazování stop.

    Odpověď
   • Putinovec 11.8.2018 o 9:45

    Už vědí kdo to udělal.Z toho se Putin nevyvlékne.http://www.starypaky.cz/2016/01/von-stierlitz-aneb-sedmnact-zastaveni-jara/

    Odpověď
 30. Podľa mňa veľmi zaujímavý rozhovor:
  https://www.youtube.com/watch?v=TplWbv8Od2k
  Bill Warner tu dobre definuje fašistickú podstatu politického, ak chcete nekoránického islamu.
  Tvrdí, že islam vzniknuvší v Mekke bol mierumilovný, ale neskorší sa až z 20% venuje neveriacim. Vyzerá to tiež tak, že Mohamed nebol nejaký veľký ľudomil. V prípade, že má Warner zlé zdroje, a Mohamed objektívne ľudomil bol, aj tak to nič na veci nemení, že islam si tu pustiť nesmieme.
  Reálne čelíme tomu druhému – nekoránickému islámu, ktorý radí všetkých neveriacich do podradeného postavenia voči moslimom. Liberalizmus s niečim takým ako je islam vôbec nepočíta a nevie sa s tým vysporiadať. Slovensko bolo 150rokov pod touto skazou, takže my tomu dobre rozumieme. Islam u nás nemá čo hľadať.

  Odpověď
  • Islam vzniknuvší v Mekke nebol mierumilovný z toho dôvodu, že ženy nepovažoval za rovnocenné mužom a že dovoľoval mužom przniť a znásilňovať ich už v detskom veku.

   Odpověď
   • Oracle 911 11.8.2018 o 9:25

    Okrem pred-kresťanských Slovanov/Árijcov nebral ženy ako plnohodnotných ľudí ani kresťanský svet, a čo sa týka prznenia nuž, niektoré židovské rody napísali o tom celé knihy…

    Odpověď
    • Je to tak aj v 21. storočí?

     Odpověď
     • Oracle 911 11.8.2018 o 11:44

      No, teraz deti prznia existencie ako Podesta či Clinton. A čo sa týka žien, kresťanský svet bol dotlačený do opačného extrému…

      Odpověď
      • To je argument typu „A vy zase bijete černochov.“.

       Odpověď
       • Oracle 911 11.8.2018 o 13:44

        Ak si z toho vyvodil záver, že schvaľujem to, že mohamedáni berú ženy ako podradné tvory, tak si na veľmi zlej adrese…

        Odpověď
   • Byl by odkaz na příslušnou sůru/áji ?

    Odpověď
    • Stačí, že Mohamed si zobral za manželku malé dievčatko. Dieťa, ktoré potrebovalo ešte lásku a starostlivosť svojej matky, bolo odovzdané pre potešenie starému chlipníkovi.

     Odpověď
     • Byl by odkaz na příslušnou sůru/áji ?

      Odpověď
      • príslušnú čomu?

       Odpověď
       • Ozdrojovat svá tvrzení, pochopitelně. A nejlépe Koránem. Nakonec také – čím jiným ? Tvrzeními různých vykladačů s nejasnými cíly ?

        Odpověď
        • Nezobral si Mohamed za manželku dieťa?
         Korán nevlastním, ani nemám potrebu ho študovať. Viem, čo viem. Ty niečo vieš, alebo máš len niečo naštudované? Máš skúsenosti mimozmyslové, alebo mimotelové? Nie som odkázaná veriť papieru.

         Odpověď
         • Děkuji za odpověď.

          Odpověď
         • Oracle 911 11.8.2018 o 11:46

          A ty veríš Britom, ktorí prišli s týmto tvrdením?
          Ty niečo vieš, alebo máš len niečo naštudované? Máš skúsenosti mimozmyslové, alebo mimotelové? Nie som odkázaný veriť papieru.

          Odpověď
          • A nie je to pravda? Veď doteraz si berú za manželky deti, podľa vzoru Mohameda.
           Áno, ja mám s tým skúsenosti.

           Odpověď
           • Mám kamaráda Jemence, jeho otec velký znalec celoživotní badatel koránu. Podle nich verze o nezletilé manželce Proroka pravdivá.

            Odpověď
            • Z koránu se člověk o věku Aiši nic nedozví.

            • Oracle 911 11.8.2018 o 13:34

             TARCH
             Jemen bol britskou kolóniou a boli to Briti, ktorí prišli s verziou, že Mohamed sprznil dieťa. Jednak britská elita je plná sexuálnych deviantov a jednak Briti boli a čiastočne aj sú nástrojom GP.

             Tým ale nechcem popierať to, že Arabi neprznia deti odvolávajúc sa na britskú lož o Mohamedovi…

           • Oracle 911 11.8.2018 o 13:28

            O veku Aishy v koráne nie je ani mäkké ň, to je prvá vec.
            Druhá vec je, že podľa zvyklostí vtedajšej doby dievčatá sa vydávali v 15-16 rokoch (ak niekto dožil 60-70 bol považovaný za dlhovekého lebo sa zomieralo skôr) a Aisha bola dcérou jeho priateľa.
            Tretia vec je, že ak by bol Mohamed vodcom pedofilného ringu, tak by sa nemohol etablovať ako vodca v 2 mestách.
            Štvrtá vec je, že Aisha sa vydávala ako dieťa pohádza od Britov, a všetci vieme koho nástrojom boli a ešte čiastočne aj sú Briti.

            Odpověď
            • Předal jsem jak jsem dostal

            • > bol považovaný za dlhovekého lebo sa zomieralo skôr

             Toto je popularny omyl. Priemerny vek dozitia bol nizsi, pretoze bola obrovska detska umrtnosti, co taha vysledok do extremu. Pokial vsak niekto prezil toto kriticke obdobie, dozival sa podobneho veku ako sa dozivame dnes.

            • Putinovec 11.8.2018 o 14:11

             Tehdy byla dívka považována za ženu od první menstruace.

            • Oracle 911 11.8.2018 o 16:34

             @TARCH-netvrdím opak.
             @Putinovec-ak pravda, tak sme nachytali Britov na klamstve inak.
             @dub-netvrdím, že nebola veľká detská úmrtnosť, ale vojny a púšť urobili svoje.

     • > Mohamed si zobral za manželku malé dievčatko.

      Lež, šířená anglosasy. Celé toto obvinění stojí na tvrzení jednoho člověka, který řekl, že jeho pra pra pra pra předek PRÝ řekl, že Aiša měla 6 nebo 8 let, když si ji Mohamed vzal. Ve skutečnosti existují reálné historické důkazy, indikující že Aiša měla 16 nebo 18 let v době, kdy začala s Mohamedem manželský život. Jedno pochybné údajné tvrzení versus reálné historické důkazy.

      Doporučuji se nevyjadřovat bez znalostí, pokud si člověk nechce naběhnout.

      Odpověď
      • A určite ho neskonale milovala, keď sa za neho vydala…

       Odpověď
       • Tebe nezajímá, že skáčeš někomu na špek a stavíš na něčem, co se nestalo? Účel světí prostředky?

        Odpověď
        • Veď to robia doteraz. Muslimka si môže vybrať manžela?

         Odpověď
         • alebo takto?
          https://www.youtube.com/watch?v=Aq7-kEVAqtE

          Odpověď
         • Cože? Řeč byla o tom, že Mohamed si údajně vzal Aišu, když jí bylo 8 let nebo kolik. Tohle tvrzení je založené na jednom výroku zaznamenaném spoustu let po smrti Mohameda, ve kterém se praví, že jakýsi současník Mohamed prý řekl, že měla 8 let. Přičemž reálné historické fakta mluví o tom, že měla 18 let, když se přestěhovala do domu Mohameda a začala s ním manželsky žít. Předtím byl sňatek 3 roky jen formální.

          Proč si radši nezjistíš něco o tom, jak to mezi Araby chodilo předtím, než jim byl seslán korán? Proč si nezjistíš něco o životě Mohameda? Brání ti něco?

          Odpověď
          • Ako sa teda pravý islám stavia k ženám? Mám za to, že žena je tam podriadená mužovi.

           Odpověď
           • Genesis 3:16

            Ženě řekl: „Velice rozmnožím tvé trápení i bolesti těhotenství, syny budeš rodit v utrpení, budeš dychtit po svém muži, ale on nad tebou bude vládnout.“

            Odpověď
            • …nuž, tak to nie je ,,pekný program“ pre ženy
             …nepoznám žiadnu ženu, ktorá by po takom živote túžila

            • Souhlas, po takovém „dychtit“ určitě nebudeme…

            • Povedený špíček, Hoxi … :-)

            • Johanka, Aksal, to je citát z Biblie (1. kniha Mojžišova).

            • Biblia – Genezis, kapitola 3:
             https://biblia.sk/citanie/seb/gn/3

            • Fakt, se povedlo. :)

            • Ja som sa pýtala, ako je to v koráne.

            • …a kto to žene povedal v tom citáte z biblie ?

             …naozaj si myslíte, že Boh sa vyžíva v rozmnožovaní utrpenia ?

            • Johanka, fakt, se povedlo. :)

            • Oracle 911 11.8.2018 o 16:38

             Rajka, máš tak rada Bibliu a podľa toho čo v nej je, nielen by si mala poslúchať na slovo svojho manžela (aj keď je tyran) ale aj trápiť sa keď rodíš…

            • Tá debata o tom, ktorá knižka a fanklub ktorej knižky je lepší (či biblia alebo korán), bez snahy hľadať Pravdu ako takú, loviť ju zo subjektivity písmen všelijakých ujov (cez filter svedomia, filter maozaiky rozvíjajúceho sa poznania a mravnosti), ktorí knihy zostavovali a ručne prepisovali, je podobná scénke dvoch ľudí pri okne, ktorí sa nevedia dohodnúť, či otvoriť okno a vyvetrať vydýchaný vzduch za cenu vpustenia dnu riadnej zimy. Prvý je za vyvetranie, a chvíľa zimy mu nevadí. Druhému zima veľmi vadí a vraví: „Smrádek ale teplúčko“

             Lipnúť na historicky sformovanom Islame je rovnako škodlivé, ako lipnúť na historicky sformovanom kresťanstve, či inom pseudonáboženstve. Ide o to, že ľudstvu je Zhora predurčené aby sa rozvíjalo, a zbavovalo deformácii, nečistôt a klamstiev vo svojej ideológii. Inak stagnuje, a také sa v dejinách netoleruje, ale podlieha zániku. Je to akoby sme sa v živote nekúpali, a špinu na tele by sme považovali za svoju súčasť.
             Ľudia aj ľudstvo má hľadať svoj najoptimálnejší zmysel života, ktorý sa prejaví v tom, že napätie v spoločnosti klesne na minimum, a rovnako aj napätie medzi ľudstvom a prostredím (vrátane HVOR a HNR) klesne na minimum. To bude indikátorom optimálneho rovnovážneho napredovania k Zámeru (k Zámeru ľudstvo napreduje aj keď sa stavia na zadné, ale napreduje veľmi pomaly).

             Ťažko budeme vedieť hodnotiť spravodlivosť globálnych procesov, keď posudzujeme len z uhlu pohľadu vlastného ega, vlastných strachov a zaujíma nás len náš vlastný prospech a nanajvýš prospech vlastnej rodiny, ale čo by bolo dobré pre spoločnosť, ľudstvo, biosféru, a čo je vlastne Zámer HNR, to už nás nezaujíma…! Ak sa my takto staviame k dejinám, potom rovnako bezohľadne sa aj dejiny stavajú k nám!

            • Oracle 911, ja nemám ani Bibliu preštudovanú, iba niečo, a niečo si pamätám z náboženstva. Ale to asi väčšina spoluobčanov. Náboženský fanatik nie som, no vďaka životným skúsenostiam už niečo viem.
             Bolestivý pôrod je len v hlave. Ak žena nemá komplikácie, a berie to ako normálnu vec, pociťuje bolesť iba ako pri zastavených vetroch.
             Ježiš nekázal žene byť podriadenou mužovi.

            • Oracle 911 11.8.2018 o 17:31

             @Rajka
             >Bolestivý pôrod je len v hlave. Ak žena nemá komplikácie, a berie to ako normálnu vec, pociťuje bolesť iba ako pri zastavených vetroch.

             To v tomto živote nebudem môcť posúdiť.

             >Ježiš nekázal žene byť podriadenou mužovi.

             Ale cirkev odvolávajúc sa na Bibliu áno, nehovoriac o tom, že žena u židov je nečistým tvorom počas menštruácie a má sa podriaďovať mužovi s tým, že ani staroveký Gréci nie sú na tom oveľa lepšie….

            • O mojom vzťahu k cirkvi a náboženstvám som sa už vyjadrila. Všade nájdeme manipuláciu.

            • Oracle 911 11.8.2018 o 19:03

             @Rajka
             Ak to vieš, tak prečo pŕskaš na Islam?

         • Korán je zcela odlišný od reálně zformovaného islámu, který si ho dal do vývěsního štítu, také a především proto, aby ho pošpinil. Tolik v jednoduchosti věc, kterou tvrdohlavě odmítáš pochopit. A nabývám dojmu, že to nechápání jen předstíráš. Třeba proto, abys legitimizovala své nekonečné opakování a tím i další šíření toho nesmyslu.
          Protože někdo se prostřednictvím té lži snaží vnutit světu nikdy nekončící válku nevědomých s nevědomými. Jediným správným řešením totiž je prokázat lidem, zaštiťujícím se Koránem jejich faktické ODPADLICTVÍ od Koránu podsunuté jim zrádnými, pro cíle Západu pracujícími imámy.

          Odpověď
          • Nejde odpovedet Orimu, tak to davam sem.

           Bolestivý pôrod je len v hlave. Ak žena nemá komplikácie, a berie to ako normálnu vec, pociťuje bolesť iba ako pri zastavených vetroch.

           Ori, kolik deti jsi porodil, ze to tak dobre vis? Ach jo …..

           Odpověď
           • To som písala ja. :)

            Odpověď
           • Oracle 911 11.8.2018 o 18:04

            Obviňuješ ma z ničoho čo som neurobil…

            Odpověď
           • Oracle na to odepsal: „To v tomto živote nebudem môcť posúdiť.“
            To, co cituješ o bolestivém porodu, je citace Rajky.

            Odpověď
            • Ori, zase ti nejde odpovedet, tak sem.
             Preji tvoji zene bezbolestny porod, i kdyz to jsou vyjimky.
             Za mych mladych let zadna anestezie u porodu neexistovala a ani bych ji nechtela. Presto nemohu porod prirovnat k vetrum. Ani jeden ze tri.
             At se ti dari. :)

      • weissbach 12.8.2018 o 12:39

       Mrtvým se dá hodit na krk cokoli… S tím se při přepisování dějin pracuje dnes a denně. Včera prorok, dnes pedofil, zítra kdoví co…

       Odpověď
   • Z kontextu vyplýva, že Warner mal v otázke mierumilovnosti zmeneného islamu na mysli hlavne vzťah k nemoslimom.

    Odpověď
    • Keď bol islám v začiatkoch, keď ich bolo ešte málo, nemohli vyjsť s celou ich ideológiou von, lebo by boli pravdepodobne zlikvidovaní. Naplno sa začali prejavovať až keď ich boli milióny a začali sa cítiť neohrození.

     Odpověď
     • Keď bolo křesťanství v začiatkoch, keď ich bolo ešte málo, nemohli vyjsť s celou ich ideológiou von, lebo by boli pravdepodobne zlikvidovaní. Naplno sa začali prejavovať až keď ich boli milióny a začali sa cítiť neohrození.

      Odpověď
      • Ja tvrdím, že kresťanstvo je ideálne? Ideálne je naučiť sa komunikovať s Bohom a nie počúvať názory cirkevných fanatikov.

       Odpověď
       • Jestli tvrdíš že křesťanství je ideální to nevím, ale argumentuješ demagogicky ohledně začátků islámu, znásilňuješ realitu, v bojovné neznalosti.

        Odpověď
        • Nie je ideálne, no keby všetci ľudia žili podľa desatoro, bol by na zemi raj.

         Desatoro Božích prikázaní

         1.Ja som Pán, Boh tvoj! Nebudeš mať iných bohov okrem mňa, aby si sa im klaňal.
         2.Nevezmeš meno Božie nadarmo.
         3.Spomni, aby si deň sviatočný svätil.
         4.Cti otca svojho i matku svoju.
         5.Nezabiješ.
         6.Nezosmilníš.
         7.Nepokradneš.
         8.Nepreriekneš krivého svedectva proti blížnemu svojmu.
         9.Nepožiadaš manželku blížneho svojho.
         10.Nepožiadaš majetku blížneho svojho, ani ničoho, čo jeho je.

         Odpověď
         • Puvodni prvni prikazani: miluj boha

          Odpověď
      • Islam ma koncepty ako „kitman“ a „taqiya“, ktore krestanstvo nemalo. Krestanstvo do seba zaclenovalo existujuce pohanske prvky, uz rozsirene medzi obyvatelstvom, aby bolo pre nich akceptovatelne.

       Odpověď
       • Islám zase nemá koncepty jako vyvraždit původní obyvatelstvo celého kontinentu. Co tím chtěl básník říct?

        Pointa je, že výklad Rajky ohledně počátku islámu je jednoduše naprosto lživý, asi totéž, jako současné tvrzení, že Stalin zavraždil 150 milionů Rusů. To neříká nic o tom, co se z islámu stalo později, o tom nemluvím.

        Odpověď
        • > Islám zase nemá koncepty jako vyvraždit původní obyvatelstvo celého kontinentu. Co tím chtěl básník říct?

         Skus taketo nieco nespominat v niektorych krajinach, od Srbska, cez Armensko po Indiu (tam sa tiez vyhni menu Tamerlan, alebo aj „mec Islamu“, pokial chces mat prijemny zvysok navstevy). Koniec-koncov ani v byvalom Uhorsku. Kazda jedna risa vrazdila na dobytych uzemiach, kazda jedna to zdovodnovala „vyssim dobrom“, zvycajne nabozenstvom. Takze ano, taketo koncepty ma.

         Dalsi rozdiel je, ze dnesni Stalinovi stupenci nemaju v ziadnom pripade v umysle robit to, co je Stalinovi pripisovane. Na rozdiel od toho, dnesni stupenci Islamu veria, ze je spravne robit to, co je pripisovane Mohamedovi.

         Odpověď
         • To stále nemění nic na tom, že interpretace Rajky ohledně začátků islámů je lživá.

          Odpověď
          • Bol si pri tom, keď vznikal islám? Alebo kresťanstvo? To všetko, čo sa prezentuje, je len z druhej ruky. My môžeme posudzovať to, čo vidíme, ako dôsledky toho, čo bolo.

           Odpověď
           • Podle chování církví dnes, podle křížových výprav budeš posuzovat Ježíše?

            Odpověď
            • Nie. Ja som sa ešte nikde nedočítala, že by Ježiš kázal, alebo odporúčal zabíjať, alebo dobíjať. To robila iba cirkev.

            • pardon, dobýjať

            • Pointa je v tom že tvrdíš:

             Keď bol islám v začiatkoch, keď ich bolo ešte málo, nemohli vyjsť s celou ich ideológiou von, lebo by boli pravdepodobne zlikvidovaní. Naplno sa začali prejavovať až keď ich boli milióny a začali sa cítiť neohrození.

             takže obviňuješ nějaké lidi na základě toho, co se stalo desítky nebo stovky let po jejich smrti, a přisuzuješ jim zpětně motivaci na základě budoucnosti, která se ještě neodehrála.

             To je naprosto totéž, jako obviňovat první křesťany, kteří byli pronásledováni, že se jen přetvařovali, a svoji ideologii, která se projevila v církvi a křížových výpravách, upalování jinak myslících a podobně, jen zákeřně utajovali.

             Z tvého pohledu tedy první křesťané byli zákeřní mocichtiví fanatici, kteří se jen přetvařovali, dokud jich bylo málo. Historie je důkazem.

          • Nepouzil by som slovo „lziva“. Skor „nepotvrdena“, alebo „neista“. Rovnako ako kazda dalsia interpretacia.

           Objektivne nevieme povedat, ktora je pravdiva a ktora nie.

           Odpověď
           • Pravda je vždy konkrétní, a verze Rajky je doložitelně lživá. Druhá věc je, že ani ona, ani ty o tom nemáš dostatek informací na zhodnocení.

            Odpověď
            • Zaujimala by ma cast „dolozitelne“. Nech si doplnim moj nedostatok informacii na zhodnotenie.

            • Informací o začátcích islámu je už dnes dostatek, stačí se na to nezaujatě podívat.

            • Prepac, ale to je argument niekoho, *kto veri* svojej samo-zjavnej verzii. Nieco podobne pouzivaju dnesni SJW, ked hovoria o privilegiu bielych.

            • Oracle 911 11.8.2018 o 21:55

             @dub
             A to terajšie argumentovanie je na spôsob SJW=slniečkárov, dôjdu argumenty, nastupujú nálepky…

            • dub: ve skutečnosti jsi popsal sebe a svoji víru v to, jak to tehdy bylo. Protože neznáš základní fakta a znát je nechceš, jednodušší je pro tebe setrvávat ve svém přesvědčení a nevědomosti. Já říkám jen jednoduchou věc, že kdo chce začátky islámu soudit, musí si o tom něco nastudovat, nelze se vyjadřovat k něčemu, o čem člověk nemá informace. No zjevně s tím má někdo problém. Ty sem napíšeš zjevný nesmysl, blábol kterému se může člověk který má informace, jen zasmát, a pak reaguješ, jako by tvoje verze byla zjevená pravda a historické údaje a záznamy neexistovaly.

            • @oracle911 – na rozdiel od slnieckarov, ja som napisal zdovodnenie k nalepke. Diskusia sposobom „ja mam pravdu, najdi si to na internete“ nie je diskusia. Ten, kto nieco tvrdi, ma podlozit svoje tvrdenie, a nie prehodit hladanie zdovodnenia na diskutujuceho.

             @hox – kedze teda nepoznam zakladne fakty, poziadal som ta o ne. Ty si to odmietol, vraj si ich mam najst sam. To za prve vyvracia tvoje tvrdenie, ze ich poznat nechcem, a po druhe to oslabuje tvoje tvrdenie, ze je to tak, ako tvrdis ty, pretoze to odmietas niecim podlozit.

            • Oracle 911 12.8.2018 o 15:54

             @dub
             Na leva-nete je dosť prác od VP ZSSR na tému Mohameda, Hox vysvetlil svoje postoje x+1-krát, ale ty neustále opakuješ lož šírenú Anglosasmi ako zaseknutý gramofón. A keď ti povie, že nech si pozrieš internet, tak ho de facto označíš za slniečkára.

            • Kdybys měl zájem, najdeš si bez problémů co potřebuješ sám, přes google najdeš literaturu o životě Mohameda asi za 30 vteřin. Kromě toho, níže jsem odkaz dával a ty ses na žádné zdroje nezeptal.

          • …ako vieš, že interpretácia Rajky ohľadne začiatku islamu je klamlivá ?

           …koľko ľudí v dnešnej dobe naozaj vie ako to v tej dobe naozaj bolo ?

           …ak boli začiatku islamu iné a v súčasnosti jeho ,,vyznávači“ žijú inak, tak problém je potom niekde inde a nie v interpretácii Rajky, pretože ona vychádza z toho čím sa prezentujú.

           ……aj pre mňa je dôležité ako ľudia žijú práve teraz v tejto dobe a na čo sa odvolávajú, aby zdôvodnili svoj spôsob života a vždy je to tak, že práve skutky potvrdzujú výšku mravnosti Človeka.

           Odpověď
           • Rajka tvrdí, že muslimové byli od začátku zlí zákeřní mocichtiví fanatici, kteří se jen přetvařovali do té doby, než jich byla většina a mohli ukázat svou pravou podstatu. To je jednoduše nechutná lež, projev arogance, zaslepenosti a ignorance.
            Prvních zhruba 10 let znamenalo být stoupencem Mohameda jen útrapy, perzekuce a hrozby ze strany většinové společnosti a mocných, korán přijímali ti nejlepší lidé, ti co rozpoznali pravdu, a nic z toho neměli. Byli pronásledováni a zabíjeni. A Rajka toto interpretuje jako zákeřnost ze strany těch, kteří raději zemřeli, než by odstoupili od pravdy, kterou pochopili. Na hlavu postavené.

            Odpověď
            • …myslím, že to je len Tvoje pochopenie Rajkiných príspevkov

             …vždy vychádzala z poznatkov/zo skutkov, ktorými sa vyznavači islamu v súčasnosti sami prezentujú

            • Co na tomhle výroku je podle tebe k nepochopení? Co chápu podle tebe „nesprávně“?

             „Keď bol islám v začiatkoch, keď ich bolo ešte málo, nemohli vyjsť s celou ich ideológiou von, lebo by boli pravdepodobne zlikvidovaní. Naplno sa začali prejavovať až keď ich boli milióny a začali sa cítiť neohrození.“

             tvrdí jednoznačně, že se od samého začátku přetvařovali s cílem získat moc a nadvládu.
             První křesťané se zřejmě přetvařovali úplně stejně, pacholci zákeřní, aby o 1000 let později mohli církve začít své perzekuce a vraždění ve jménu Ježíše.

             Pokud Rajka vychází se současnosti a hodnotí začátky islámu, o kterých nic neví (což se dá odstranit například tímto: http://www.koran.sk/Prvy%20stat%20muslimov%20A5.pdf ), tak je to její problém, nikoliv můj.

            • …bavíme sa o tom ,,pôvodnom islame“ alebo o tom súčasnom ?

            • Řeč je o hodnocení začátků islámu.

            • >Řeč je o hodnocení začátků islámu.

             Rajka však popisuje prejavy, ktorými sa prejavuje súčasný islam.

             …a aké boli začiatky ,,pôvodného islamu“ sa môžeme iba domnievať, resp. môžeme vychádzať zo zachovaných zdrojov, ktoré sú k dispozícii a tie môžu byť pravé alebo nemusia

            • Obvinit první muslimy v tom, že se přetvařovali a skrývali svou ideologii, je totéž jako obvinit první křesťany, že se přetvařovali a skrývali svou ideologii. Původní křesťanství se změnilo na systém podpory davo-“elitarismi“, původní islám se změnil na systém podpory davo-“elitarismu“. Je na tom něco složitého k pochopení?

             Pokud se Rajka vyjadřuje k současnému islámu, jak tvrdíš, pak by nemohla napsat něco jako:

             „Keď bol islám v začiatkoch, keď ich bolo ešte málo, nemohli vyjsť s celou ich ideológiou von, lebo by boli pravdepodobne zlikvidovaní. Naplno sa začali prejavovať až keď ich boli milióny a začali sa cítiť neohrození.“

             Komu je ku prospěchu šířit lež, že islám byl od začátku špatný?
             Je takový problém uznat omyl?

            • > Komu je ku prospěchu šířit lež, že islám byl od začátku špatný?

             …to teda naozaj neviem, komu prospieva, že sa my tu bavíme a míňame energiu na to, aby sme sa pochopili, či sa bavíme o začiatkoch ,,pôvodného alebo súčasného islamu“

             > Je takový problém uznat omyl?

             …nerozumiem …kto má uznať omyl …a aký omyl.

            • Cieľom islámu je, aby sa celý svet klaňal Alláhovi a chcú to dosiahnuť po dobrom, či po zlom.
             Na hlavu postavené? Skôr 5x denne si trieskať hlavu o zem je na hlavu postavené. Môže nastať poškodenie mozgu.

            • Na hlavu postavené je tvoje tvrzení, že když někdo kdo má moc tyranizuje slabého, tak vina je na straně toho slabého. Přehazování viny na oběť, přesně v duchu biblického projektu. Za znásilnění je odpovědná žena, to je tvoje logika.

            • ,,Za znásilnění je odpovědná žena, to je tvoje logika.“
             To je logika islámu.

            • To je zároveň tvoje logika, když tvrdíš, že první muslimové, kteří byli ze strany mocných mučeni a zabíjeni, byli ve skutečnosti zabíjeni oprávněně, protože se jen přetvařovali.

            • Hox, ja nie som proti tomu, aby muslimovia vyznávali svoju vieru, ale nech to robia doma, vo svojich štátoch. My máme svoj spôsob života, tak nech sa nám do toho nemiešajú. Budú spokojní oni, aj my.
             Na dnes končím.

            • Rajka,
             „Hox, ja nie som proti tomu, aby muslimovia vyznávali svoju vieru, ale nech to robia doma, vo svojich štátoch. My máme svoj spôsob života, tak nech sa nám do toho nemiešajú…“

             V tomto sme zajedno asi všetci na tejto diskusii. Problém ale je, že nemôžme skostnatieť v tomto „našom štýle života“ – pseudokresťanstve (náboženský ateizmus) alebo klasickom ateizme… Musíme sa rozvíjať, lebo v opačnom prípade ako národ zanikneme, a našim ničiteľom môže byť aj niečo oveľa horšie, než súčasný reálne sformovaný islam… To je daň za stagnáciu.

            • > Prvních zhruba 10 let znamenalo být stoupencem Mohameda jen útrapy, perzekuce a hrozby ze strany většinové společnosti a mocných, korán přijímali ti nejlepší lidé, ti co rozpoznali pravdu, a nic z toho neměli. Byli pronásledováni a zabíjeni.

             Mohamed bol lupic a neskor bojovnik. Byt jeho stupencom znamenalo mat podiel na koristi. Cisty materializmus.

            • Vysvětlení pro jednoduché lidi, aby nemuseli sami přemýšlet.

            • …má vôbec niekto právo povedať, že je v niečom lepší od jednoduchých ľudí ?

            • Používat vlastní rozum je lepší, než ho nepoužívat.

            • …myslím, že aj jednoduchí ľudia používajú svoj rozum najlepšie ako vedia

            • Pointa je v tom, že to co napsal dub je povrchní lež, určená ke konzumaci masám, podobně jako je lež určená ke konzumaci to, že Stalin zavraždil 150 milionů lidí.
             Komu toto jednoduché vysvětlení stačí, které zbavuje nutnosti přemýšlet, nechť tomu klidně věří – na vlastní nebezpečí.

          • Není lživá úmyslně, je jen formována tím co o islámu ví. Lidský názor formují získané znalosti. Česká arabistika islám takto prezentovala na UK ještě nedávno, dnes nevím.
           Koncept vyvraždění kontinentu islám měl vždy, jinak by naši předkové nebojovali u Vídně.

           Odpověď
           • Oracle 911 11.8.2018 o 17:24

            Problém je, že Viedeň bola síce náboženská vojna ale bola primárne o kontrole nášho územia a o následnej našej tichej genocíde.

            Odpověď
            • Na rozdiel od toho, kolonizacia Ameriky (predpokladam ze to si myslel na zaciatku) nikdy nebola nabozenska vojna; bolo to ciste dobyvanie zdrojov a kontrola uzemia. Neslo ani o tichu alebo otvorenu genocidu, ale o prevzatie kontroly a odstranenie prekazok k jej prevzatiu.

            • Oracle 911 11.8.2018 o 20:49

             Aj v predkolumbovskej Amerike dochádzala ku genocíde, ALE mal živelný charakter a po príchode Európanov GP zorganizoval tam genocídu stačí si spomenúť na činnosť Jezuitov aj v Kanade.

             Čo sa týka Turckej ríše tá využívala náboženstvo na expanziu a neskôr na ekonomickú genocídu, stačí si spomenúť čo robili Grékom a Bulharom…

            • Ano, chápu ten islámský koncept dobytí kontinentu jako nástroj kontroly a ovládání GP již tehdy

            • Oracle 911 12.8.2018 o 9:57

             Však, Turecko bolo nástrojom Benátok, kde do napoleonských vojen sídlila centrum koncentrácie riadenia jedného krídla…

 31. starý doktor 10.8.2018 o 22:04

  Zajímavá informace z Aeronetu – budou ověřovat.
  Charta 77 byla sepsána v Mnichově v prosinci 1976 skupinou agentů rozvědného zpravodajství 1. Správy, které StB vedla pod kódovým sylabem “S-103”, který naše redakce získala před několika dny z anonymního zdroje a materiál se pokusíme ověřit, rozpracovat a závěry uvést v extra článku.
  https://aeronet.cz/news/infiltrace-ceske-vlady-neziskovym-sektorem-nema-prakticky-obdoby-zmapovali-jsme-cinovniky-neziskovek-primo-v-okruhu-vlady-a-spadla-nam-celist-havlerka-a-umelecka-smira-zautocila-na-karla-gotta/
  S ohledem na průběh 17. listopadu a dění po něm to myslím je možné, zvláště když zdroj se zdá být napojen na bývalé pracovníky rozvědky……
  Jinak AE moc nemusím, ale jejich tlak na neziskovky vítám.

  Odpověď
  • AE je imitačně provokační projekt GP, už to zde zaznělo mnohokrát.

   Odpověď
   • a) jak to víte ? Máte k tomu nějaké důkazy ? Nebo je to jen blá blá ?
    Ano, zaznělo – a všichni to zde také poslušně papouškují ;-)
    b) S tou chartou do dává smysl a když se na to díváme s odstupem času, pěkně to do sebe zapadá.

    Odpověď
    • Když se tak rozčiluješ, umíš vysvětlit tuto větu, která je označená zvýrazněným písmem, jako název poslední části článku, na který „starý doktor“ dal odkaz?

     „Pád vnitřního prediktora v SSSR a jeho pupeční šňůry ve středoevropských satelitech“

     Co to vůbec znamená a jaký vztah to má s tématem?

     - byl v té době v SSSR vůbec nějaký „vnitřní prediktor“, jmenoval se tak a byl spojený „pupeční šňůrou“ se středoevropskými satelity?
     - o čem nebo o kom VK vůbec mluví? Proč ten název logicky nenavazuje na obsah odstavců?
     - k čemu to tam vůbec napsal?

     Já vím o kolektivu autorů KSB- vnitřním prediktorovi SSSR ( bez předložky „v“), který v časech, sepsání Charty ještě nebyl zformován a neměl vliv na probíhající globální procesy.
     Ale neznám ani osoby, ani instituce v bývalém SSSR, které by se takto jmenovaly. Ty ano?

     Tak prosím tě, pověz mi, z jakého úleku připletl VK nějakého „vnitřního prediktora V SSSR“ k machinacím STB s chartisty?

     Nezlob se na mě, ale celé to vypadá, jako pokus o diskreditací vnitřního prediktora SSSR (kolektivu autorů KSB).
     Spousta lidí teprve buď se různými způsoby seznamuje s terminologií KSB anebo o ní nemá ani ponětí. Ale pokud si přečte článek VK, bude si pamatovat, že v minulosti se vnitřní prediktor podílel na rozbíjení států a státností. Jak to ovlivní jejich vztah ke KSB, kterou sepsal vnitrní prediktor? Kvůli tomu VK zakomponoval tu nesmyslnou větu do celkem pravdivého článku? Tak co je to jiného, než imitačně-provokační činnost? My přece víme, kolik % pravdy musíš říct, abys protáhl „malinkou“ lež. A čím je ta lež na vyšší prioritě, tím víc pravdy musíš sdělit.
     Takže ano, VK se dobře pustil do neziskovek a já bych mu za to i tleskal, nebýt té kontroverzní věty, která tam vůbec nemá co dělat, protože nedává žádný smysl (kromě provokačního) a navíc, je celá lživá od začátku až do konce.
     Kdo ještě z globálních hráčů má zájem na likvidací neziskovek? … no přece GP, protože jsou nástrojem neokonů, které on chce odstranit od řízení.
     A kdopak má největší zájem na tom, aby zastavil šíření KSB? … opět GP, protože to ohrožuje samotnou jeho existencí.
     A jestli umíš dát 1 a 1 dohromady, pochopíš, koho projektem je Aeronet.

     Já ho skoro nečtu, ale když se tam podívám, skoro vždy vidím nějaký nesmysl, spojený s KSB. A zrovna v tomto článku je to přímo ukázkový příklad.

     Odpověď
     • Taure , když on je Aeronet určen právě čtenářům , co si 1 + 1 sečíst nedovedou a nebo jim vyjde 3 .

      Odpověď
     • Putinovec 11.8.2018 o 7:52

      Takhle podstrčená mina je specializace kolektivu zvaným VK,protože uvěřit tomu že jde o jedince je sklouznutím do duševní prostoty.Už delší dobu mám při přečtení označení VK rozsvícenou červenou kontrolku.V každém svém výpotku se snaží nenápadně rozkopnout část mraveniště.

      Odpověď
     • Rozebral jsi to dobře. To spojení současné terminologie KSB s negativním procesem v minulosti navíc řízeném tehdejším GP..není náhoda.
      Musím přiznat že mě to takhle dalece nedocvaklo, i když jsem se u té fromulace a smyslu chvíli zastavil.

      Odpověď
     • СлавЯн 11.8.2018 o 11:38

      AE mělo i vytrvalou reklamu od ČT, i to o ledasčem vypovídá.

      Odpověď
     • Plně souhlasím s Vámi. Ještě bych přidal i Svobodný vysílač a v něm pana Hlávku a jeho „hosty“. Excelentní vymývači mozku Jarda Chvátal a insaidr Petr. Dělají stejnou práci jako pan V.K. a jsou za to placeni ze stejné kasy, nejspíše CIA.

      Odpověď
    • Putinovec 11.8.2018 o 8:00

     Až ta Vaše poslední věta je zajímavá.Pěkně to do sebe zapadá.Dá se říci,že jste sežral špek i s pastičkou.Manipulátor pracuje tak,že zahrne obět fakty,kde jí následně podstrčí rozpor.A poté kdy je psychika jedince ve stavu zmatení a zahlcení podstrčí virový prográmek.Ti nejlepší dodají 99% pravdy a jedním % to celé postaví na hlavu.Zafungoval jste jako lakmusový papírek.Budte rád,příště už se tak lehce za nos tahat nenecháte.Taková zkušenost je k nezaplacení.

     Odpověď
     • Naprostý souhlas, podle mého je to dáno tím, že hodně lidí bere Aeronet jako důvěryhodný zdroj informací…když je v článku v průměru 80% pravdy, tak to celkově působí pravdivě => línější čtenář nemá potřebu si informace ověřit…sám jsem to před pár lety zažil..co mi pomohlo, byla kritika Aeronetu na tomto serveru, přesně to, co dělá TauRus…uvádí věci na pravou míru a vysvětluje jejich lži/manipulaci…čím více se budeme snažit, tím více lidí prozří

      Odpověď
      • Také souhlasím. Kus poctivé, kvalifikované a tolik potřebné práce od TauRuse to byl. On také Pehara mu jistě srdečně poděkuje, až se vzbudí.

       Odpověď
  • Aeronet ne! Klidně ho čtěte, ale jen tak, jako se přebírá hrách, kdy jedno procento je hrách a 99 procent jsou zaječí bobky.

   Odpověď
 32. https://www.novinky.cz/domaci/480316-nikdo-nebude-beztrestne-zabijet-ceske-vojaky-tvrdi-armada-v-afghanistanu-chysta-odplatu.html

  „….pro nás je zásadní, že nikdo nebude beztrestně zabíjet české vojáky v Afghánistánu,“ řekl Opata.
  ——–
  Zatímco když cizí vojáci beztrestně zabíjejí Afgánce v Abghanistánu je to OK.

  Odpověď
  • Naivní, aby nedostali odplatu za odplatu

   Odpověď
  • A všichni zlí kluci v Afghánistánu-banánistánu už se strachy podělali, jak jim „šéska fójak – tóbra fójak“ natrhne zadnici :-D :-D :-D

   Odpověď
  • Putinovec 11.8.2018 o 8:12

   I tohle může být způsob jak urychlit vypakování okupantů z Afghánistánu.Vyhrocením situace,kdy povstane i zbytek země a situace pro agresory se stane neúnosná.Vzniklá škoda bude převyšovat dosažené výsledky.A samozřejmě ten kdo má zájem na odstřižení USA od světové politiky tomu dodá odpovídající politický dopad.To, co jsme sledovali při osvobozování Sýrie ,kdy armáda RF vybombardovala údajně v jednom městě už třístou nemocnici,se najednou začne valit ze všech stran na okupanty.

   Odpověď
 33. Metafyzici musí vyhrát nad materialisty, jinak se svět bude ubírat satanistickou cestou. Stalin byl metafyzik. Pro PL promluvil vůdce motocyklového klubu Noční vlci
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Metafyzici-musi-vyhrat-nad-materialisty-jinak-se-svet-bude-ubirat-satanistickou-cestou-Stalin-byl-metafyzik-Pro-PL-promluvil-vudce-motocykloveho-klubu-Nocni-vlci-546888

  Odpověď
 34. Bratislava a elektrina 2x
  V noci zhorel elektromobil..za cca 55 tis.€ – okolo polnoci
  https://www.aktuality.sk/clanok/613881/po-polnoci-horel-v-bratislave-elektromobil/
  naobed zase horela trafostanica v Ruzinove..a veľký výpadok prúdu v BA.
  https://www.topky.sk/cl/10/1730099/Vypadok-prudu-ochromil-Bratislavu–FOTO-Drama-v-trafostanici–pozname-pricinu
  Matrica či odkaz?

  Odpověď
  • fyzika, prehriatie trafostaníc následkom silného odberu ( napr. klimatizácie ), prehriatie následkom extrémne vysokej teploty kedy sa elektrovodiče rozťahujú a sú menej stabilné v spojoch….. fakty známe už niekedy okolo roku 1880.

   Odpověď
  • Rovnaká náhoda ako výhra nad holandským super fudbalovým klubom našim slovenským futbalovým klubom. (fudbal globálna hra odraz spôsobu riadenia GP + holandsko časť centra atlantické krídla GP)

   Výhra bola dosť zásadná a prekvapivá (holandský súper bol oslabený pre choroby)

   Odpověď
 35. Prezident Vladimir Putin schválil konfiškáciu „mimoriadnych ziskov“ metalurgov a chemikov. Túto myšlienku navrhol poradca prezidenta Andrej Belousov, pričom predtým úrady sľúbili, že nezvýšia dane z podnikania. Ide o konfiškáciu viac ako 500 miliárd rubľov zo ziskov baníckych a metalurgických, chemických a petrochemických spoločností. Ministerstvo financií, ministerstvo priemyslu, ministerstvo energetiky, ministerstvo hospodárstva a ministerstvo životného prostredia majú vláde predložiť návrh správy o tejto otázke do 17. augusta. Finančné prostriedky sa plánujú použiť na realizáciu projektov podľa nového májového prezidentského dekrétu. Predtým sa niečo podobné udialo v roku 2016, kedy sa pri plnení rozpočtu použilo stiahnutie dodatočných príjmov ropných a plynárenských spoločností. Vtedy to prinieslo do štátneho rozpočtu asi 600 miliárd rubľov za dva roky. V minulom roku podľa výpočtov Belousova v dôsledku trhovej konjunktúry v roku 2017, metalurgovia a chemici Ruskej federácie získali celkovo viac ako 1,5 bilióna rubľov. EBITDA (zisk pred výpočtom percenta úrokov, daní a odpisov). Zároveň je daňové zaťaženie pre nich len 7%, zatiaľ čo pre ropné spoločnosti – 28%.
  http://rusvesna.su/economy/1533879785

  Odpověď
  • Budou peníze na technologický skok, který Putin slíbil.

   Odpověď
 36. WTO podporilo Rusko v rámci sporu s EÚ o treťom energetickom balíku. Svetová obchodná organizácia v rámci sporu medzi EÚ a Ruskom o treťom energetickom balíku považovala za protiprávne poskytnúť „diskriminačné výhody“ projektom infraštruktúry v prípade dodávok plynu, ktoré nie sú z Ruska. „Rozhodcovská skupina uznala nezákonnými … diskriminačné pravidlá certifikácie prevádzkovateľov prepravných sietí pre plyn, ktoré kontrolujú zahraničné osoby v Litve, Maďarsku a Chorvátsku; ako aj poskytnutie diskriminačných výhod projektom infraštruktúry a poskytnutie štatútu „projekty spoločného záujmu“, ak sú zamerané na dodávku plynu nie z Ruskej federácie“, uviedlo Ministerstvo hospodárstva RF. Tretí energetický balík reforiem v oblasti plynu a elektrickej energie, schválený v Európskej únii v roku 2009, je zameraný na liberalizáciu trhu s elektrickou energiou a plynom.
  https://russian.rt.com/business/news/544205-vto-rossiya-es

  Odpověď
 37. Taliansky minister vnútra, podpredseda vlády Matteo Salween, dal pokyn zmeniť oficiálne definície v úradnom dotazníku „rodič 1″ a „rodič 2″ na tradičné „otec“ a „matka“. Definície „rodič 1″ a „rodič 2″ sa objavila v talianskych oficiálnych dokumentoch potom, čo začali registrovať v príslušných komunálnych službách deti homosexuálnych párov. „Minulý týždeň mi povedali, že vo zverejnenom dotazníku na stránkach ministerstva vnútra, ktorý musí byť vyplnený pre elektronický občiansky preukaz, boli označenia „rodič 1″ a “ rodič 2″. Okamžite som dal príkaz, aby sa obnovili definície „matka“ a „otec“. Je to malý krok, malý signál, ale budem robiť všetko z moci ministra vnútra tak, ako je stanovené v ústave. „Budeme chrániť prirodzenú rodinu založenú na zväzku medzi mužom a ženou. Na to využívam všetky svoje právomoci, „dodal minister.
  http://rusvesna.su/news/1533906924

  Odpověď
  • Matteo Salvini

   Odpověď
   • Ďakujem – za opravu preklepu

    Odpověď
   • Jojo, nic není takové jak se zdá býti – ani ten slavný odpírač Salvini, tady si vychvaluje dovoz čmoudů leteckým koridorem přímo z Afriky :
    http://www.zvedavec.org/vezkratce/15638/

    No ale nic si z toho nedělejte, Zvědavec je úúrčitě jen zlé imitačně-provokační ošklivé káčátko, milé děti ! :-) :-)

    Tedy jestli se tomu fašounskýmu zdroji
    https://www.tagesschau.de/ausland/fluchtkorridore-italien-101.html
    dá věřit, může to být účelová lež. Ale jinak to vypadá, že https://zive.azet.sk/forum/poradna-hardver/387549/smeruje-to-tu-do-riadnej-pice/
    :-o

    Odpověď
 38. Ve Washingtonu dříve informovali o přípravě nového balíku sankcí proti Rusku kvůli incidentu v britském Salisbury. Ruský senátor Sergej Rjabuchin reagoval, že Moskva může omezit dodávky raketových motorů RD-180. NASA odmítla komentovat možné omezení dodávek raketových motorů RD-180 v reakci na nový balíček amerických sankcí. Agentura se odvolala na nutné dodržení smluvních závazků.
  https://cz.sputniknews.com/svet/201808107864068-nasa-hrozba-motor-usa-rusko-rd180/

  Odpověď
 39. Tak tohle jsem si myslel celou dobu, že to je nenávratná strategická chyba:
  https://www.hlavnespravy.sk/putinov-poradca-glazjev-rusko-urobilo-obrovsku-strategicku-chybu-mali-sme-oslobodit-cely-juhovychod-ukrajiny/1488318

  Odpověď
  • No-myslím, že pan Glazjev lecos nechápe. Nebo předstírá, že nechápe. Jedno, úplně do očí bijící „nepochopení“ je jeho faktické potvrzení západní rétoriky tím, že Rusko „osvobozovalo“ DNR/LNR – (měli jsme přece pokračovat !). Durak ili vrag ?

   Odpověď
   • Vyzerá to tak, že väčšina diskutujúcich nepochopila tiež a ani nepredstierajú, že nepochopili.

    Odpověď
   • Glazjev není malý pán. Proč s tím přišel teď? Strategie pomalého „přesunu“ celé Ukrajiny na východ / v 1. kroku Malorossija/ je zřejmá a vypadá to ,že si v tom kývli i Putin s Trumpem. Je to snaha clintonovců hodit do této strategie vidle a použili proto “ Hluboko spjaččeho “ Glazjeva ? To jeho odkopání je nepřehlédnutelné. Zajímavé budou další kroky.

    Odpověď
   • Glazhev je sluha „vraga“ – Čubajse.

    Odpověď
  • Kdyby to Rusko udělalo, byla by to ta největší chyba. Minimálně by došlo k rozdělení Ukrajiny a proti Rusku by se postavil celý svět. Takto Rusko získá Ukrajinu celou a svět tomu ještě bude tleskat. Glazjev se ale tímto odhalil a ukázal za koho vlastně bojuje.

   Odpověď
   • Súhlas. Zdása že je to vrag. A činí imitačno provokačnú činnosť.

    Tie návrhy na 4.priorite boli dobré ale teraz sa odkopal.

    Odpověď
   • Putinovec 10.8.2018 o 15:15

    Větší chyba už by udělat nešla.Vstup na šestou prioritu dle cizího projektu a řízení.Takhle útočník doslova vyčerpává sám sebe a nemá možnost jak sám skončit před vlastním vyhořením.

    Odpověď
   • Boj o Ukrajinu není obyčejný boj. Ukrajina má smysl pouze pokud zůstane celá, včetně té západní části, která je převážně řeckokatolická (kromě Rusínů, kteří jsou pravoslavní a z tohoto důvodu lnou k Rusku). Na Ukrajině se tedy vede boj o srdce lidí a to co teď tvrdí Glazjev by už navždy znamenalo rozkol a dělící čáru v srdcích západních Ukrajinců. A tady je na místě trpělivost. Pouze ta zajistí, že Ukrajina a ukrajinští Rusové se spojí s mateřským Ruskem a opět to bude jedna země. Až se tak stane, Rusko se stane opět supervelmocí. Na Západě to vědí a proto tomuto spojení hází klacky pod nohy. Ví to GP a rovněž se snaží tomu zabránit. Ví to i Čína a i ta snaží se tomu rovněž nenápadně zabránit. V případě Glazjeva jsem si jen potvrdil své niterné přesvědčení, že každý Rus studující na Západě se stane zrádcem své země. A to platí i pro Čechy, Slováky, Poláky a já nevím koho dalšího.

    Odpověď
  • Ukrajinci musia pochopit niektore veci. Je to na nich, ako dlho to potrva, ked to bude 100 rokov, tak to bude 100 rokov. Je nutne nechat im ten cas, ktory na to potrebuju.

   Odpověď
   • Ano, mějme ale na paměti, že celé jejich „nechápání“ je ve velké míře výsledkem západního teroru – viz. třeba:
    http://leva-net.webnode.cz/products/tabor-smrti-talerhof-aneb-utrpeni-halice/

    Při osobním kontaktu s Ukrajinci se povětšinou setkávám v jádru se srdečnými, hodnými lidmi ve kterých je, pod občasnou vrstvou zjevné a cílené degradace u některých, vidět pravý slovanský a ruský základ. Važme si každého bratra a pokud něčemu nerozumí, snažme se mu to všemožně (tj. i přiměřeně) vysvětlit. Tak, jak třeba KSB zase lecos vysvětluje nám. Ponecháním jich „svému osudu“ bychom neudělali dobrou věc.

    Odpověď
    • Iste, ale pomahat sa da len tam, kde je to vitane. Mozes kona priviest k vode, ale napit sa musi sam. To je jedna z veci, ktore sa mi pacia na KSB – ide tam, kde ma dvere otvorene a nesnazi sa ist tam, kde nie je vitana. Kazdy z nas je tu, pretoze tu chceme byt, nie preto, ze by nas k tomu niekto dotlacil alebo „vysvetloval“.

     Pochopenie nie je to len o Ukrajincoch. Aj Slovaci alebo Cesi maju v tomto ohlade co robit.

     Odpověď
     • Ano, souhlasím. Snažil jsem se to zkrátit slůvkem „přiměřeně“.

      Odpověď
  • najväčšia chyba akú by Rusko spravilo by bolo pristúpiť na hru ktorú mu chystajú agresívne sily a na nete schvaľujú tzv. “ gaučoví generáli“
   Je to už aj škoda hádam tisíckrát vysvetľovať za všetko len jeden fakt,že minimálne vojna v rozsahu EU a európskej časti RF by tu teraz kulminovala…
   Nehovoriac o tom,že múdry stratég nechá nepriateľov aby si svoje “ dobyté “ územia chovali a platili sami….ak by Rusko vojensky podniklo tzv. záchranu juhovýchodu Ukrajiny omnoho viacej krvi by sa prelialo,keďže Ukrajina by šla na doraz, koľko NATO žoldnierov by tam nasáčkovali….polovicu Ukrajiny by muselo Rusko chovať ..atď…atď…
   Odstavenie Ruska na plnej čiare v medzinárodnom merítku a odpojenie EU od dodávok plynu a ropy a iných komodít by napáchalo nenapraviteľné škody, tisíce padlých Rusov by doma hnalo vodu na mlyn piatej kolóny ktorá by burcovala národ do občianskej vojny.
   Rusko robí najdokonalejšiu vec….čaká…na ich strane je čas a pravda..oni majú čas a prostriedky aby to prestáli..druhá strana nemá ani čas ani prostriedky….Ukrajina musí sama chcieť sa zbaviť dosadených lotrov a minimálne ich povešať.
   Ak zahynulo kopec ľudí tak je to bohužiaľ “ menšia “ daň ako keby zahynuli milióny pri oveľa väčšom konflikte ktorý by zanechal Ukrajinu v troskách kde by vznikli totálne nekontrolovateľné mini regióny ktoré by ohrozovali nonstop Rusko a rozdrobili by tak ochrannú sieť ktorú má RF vybudovanú na Ukrajine ako štíť a dohľad nad mierovým procesom. Aj keď to mozgoví mrzáci nevidia ale Rusko skryte a neústupne drží nad Ukrajinou dáždnik ktorý chráni aj EU.
   Rusko na Ukrajinu pôjde vojensky len vtedy kedy bude bezprostredne mať istotu,že bude ohrozený svetový mier. čo sa týka genocídy na východe to bude riešené pozdejšie v štýle vojenských tribunálov ktoré sú bližšie ako si niekto myslí.
   Na Ukrajine denno denne spácha “ samovraždu “ nejaký veterán ATO ktorý preukázateľne spáchal vojnové zločiny. Ruský specnaz nespí…Rusi konajú skryto…tvrdo. …efektívne….to,že zdenek49 dnes mohol písať na net je toho dôkazom. Ak by sa Rusko chovalo zbrklo tak je dnes už dávno minulosťou a minulosťou by bola možno aj naša matička Zem..
   Glazjev vidí zajtrajšok….niektorý vidia o rok…. vedenie RF rozohráva budúcnosť sveta na sto rokov dopredu.

   Odpověď
  • Tento článek není ozdrojován (u mě červená kontrolka).
   https://www.hlavnespravy.sk/putinov-poradca-glazjev-rusko-urobilo-obrovsku-strategicku-chybu-mali-sme-oslobodit-cely-juhovychod-ukrajiny/1488318
   Glazjev vo svojom vystúpení pred účastníkmi mládežnícko-vlasteneckého tábora „Donuzlav“ na Kryme ….
   Dohledala jsem si přednášku a doporučuji vyslechnout.
   https://www.youtube.com/watch?v=Yo7IZyR9T9o

   Odpověď
   • To znamená, že je vlastenec a tím článkem se z něj zrádce kdosi snaží v myslích ostatních vytvořit ? Neptám se proto, že bych si myslel něco jiného, opravdu nevím, nejsem znalec ruských reálií. Jen bych rád měl jasno, když už jsme to téma nakousli.

    Odpověď
    • Chtěla jsem jen upozornit, že pouze na základě článku v HS „zaškatulkovat“ člověka, je přinejmenším předčasné. Nějak se mi nechce věřit, že diskutující v tomto vlákně na 100% věří Mohoritovi. Já raději ověřuji – tedy pokud to jde.
     Link na Glazjevem řečené
     https://www.youtube.com/watch?v=SiO0DZpC0ww
     A až teď si mohu udělat na Glazjeva názor.

     Odpověď
  • Raz vidieť je lepšie ako trikrát počuť:
   https://mediamera.ru/post/25291
   … V článku Glazjev s Čubajsom a Uljukaevom na spoločnej foto zo stretnutia, kde sa chlapci liberálni spolu školili.

   Odpověď
 40. Poslední „čínské“ varování:
  Nové americké sankce bude Rusko považovat za vyhlášení obchodní války

  Sankce USA, které se dotknou ruských bankovních operací nebo devizového obchodu, bude Rusko považovat za vyhlášení obchodní války, řekl v pátek podle místních médií ruský premiér Dmitrij Medveděv. Moskva na americké sankce podle něj odpoví politicky i ekonomicky nebo dalšími prostředky, bude-li to nutné.
  https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/480235-nove-americke-sankce-bude-rusko-povazovat-za-vyhlaseni-obchodni-valky.html

  Myslím si, že poslední přípravy na odstřihnutí od dolaru už začaly. Putin na schůzce zemí BRIKS prohlásil, že Rusku dolar, jako světová měna vyhovuje, ale jen za předpokladu, že USA nebudou Rusku činit problémy v devizových a bankovních operacích. V USA Putina pozorně vyslyšeli a rozhodli se Rusku takové problémy učinit. A jako záminku zvolili nejblbější případ posledních měsíců – otravu Skripalových v Británií. Asi neuvěřili, že ruské liberální křídlo, které ovládá ruský bankovní sektor, si něco vůči USA dovolí. Proto oznámení o vyhlášení obchodní války přichází od představitele ruského liberálního křídla – Medvěděva. Který tímto USA oznamuje: dotlačili nás, nemůžeme nic dělat, košile je bližší, než kabát.

  V diskuzí pod článkem naběhlo spousta trollů, kteří se vysmívají prohlášení Medvěděva, což jenom dokládá, že téma je závažné a je pod drobnohledem českých podpindosniků.

  Odpověď
  • oni (neokoni v sša) si stále myslia, že im sa nič nestane….
   Ved kolkokrát provokovali RF a nič sa nestalo…
   Či , sú pri hraniciach s RF a nič
   Či , boli predtým sankcie ..a nič vážneho sa nestalo..Oni si myslia, že zase oslabia rubel a oslabia tak zničia obchodne RF .
   takže tie prípravy na odstihnutie RF od dolaru , to oni ani nezaznamenali , lebo to berú ako https://www.youtube.com/watch?v=i0DWoWVCizM
   .

   Odpověď
   • odstrihnutie RF od dolaru berú ako dopad ich sankcií

    Odpověď
  • Tak tady mozna lezi zakopany pes, na ktereho jsem se pred par dny ptal… Uz vidim duvod, proc se GP odhodlal k takovemuto kroku. Dekuji za komentar.

   Odpověď
  • Možná opět slyším trávu růst , ale mám dojem , že hlavní režiséři představení /Putin i Trump/ postupují v tandemu. Zvyšují reakční teplotu i tlak na obou stranách a vyvádějí příští odsouzence na jeviště. A oni jdou a hrají a hrají : Medvěděv and comp. vers. clintonovci. Jsou už zcela objekty řízení a oba režiséři je postrkují do sebe.
   Rád bych se nemýlil. Něco podobného propuká na Slovensku v boji pravice , v Česku v boji liberálů v TOP 09 , a propukne to i po odebrání části chechtáků českým NGO / geniální strategie – vezmi kus a ostatní se poperou o zbytek žvance/ Divide et impera v reálu.

   Odpověď
   • Řekl bych, že nejsi daleko od pravdy.

    Odpověď
   • V ČR měly NGO za Sobotky 10,3miliard, za Babiše přes 13 mld, pokud jim bere 3 mld mají to co měli.

    Odpověď
    • Naja, a všichni hňupové budou zas Bureše plácat po ramenou jakej je borec a jak to těm darmožroutům nandal. A on se zas bude smát, jak s národem vyjebal, až mu to tam vohnouti ve volbách zas naházej :-)
     … Kluk jeden šikovnej slovenskej estébáček …

     Odpověď
     • Není důležitá výše dotací, ale jejich struktura, kam ty peníze jdou. Do těchto čísel jsou zahrnuty i peníze na sport, na neziskovky, které pomáhají starým lidem, atd. Já věřím, že bude omezován příděl neziskovkám jako Člověk v tísni a pod.
      Babiš to nedělá sám od sebe, ale je k tomu zřejmě dotlačen. Já si o něm nemyslím nic dobrého, ale okolnosti nepustí ….. vzpomeň na fotku z Financial Times, kde ho zachytili, jak jde od prezidenta se zkroušeným výrazem a jakoby kravatou pevně utaženou kolem krku.

      Odpověď
      • Babiš stále na několika vodítkách. President to svoje utahuje

       Odpověď
     • Já to věděl , že se dříve nebo později k Burešovi přilepí to kouzelné dráždící slůvko „slovenskej “ Žeee, pehara .

      Odpověď
   • Putinovec 10.8.2018 o 19:39

    Toto přirovnání nedávno použil Štěpán Kotrba.Pohodlně se posadte a sledujte ,jak se poperou o zmenšující se koláč.

    Odpověď
 41. Michail Chazin: Nie som si istý, že vláda dožije do sviatkov v novembri https://zen.yandex.ru/media/businessgazeta/ne-uveren-chto-pravitelstvo-dojivet-do-noiabrskih-prazdnikov-5b6d3f2c914d0f00ac8007c9?from=feed

  To znamená, že sa Putin stále mýli? (myslia sa slová Putina, niekoľkokrát povedané na verejnosti, že prielom v ekonomike bolo možné spraviť aj bez represií – pozn.)
  Nemýli sa. Proste oznamuje nejakej skupine nejaký odkaz: nechcem začať teror, no aj vy musíte pochopiť, že treba pre štát niečo robiť, ak nie, teroru sa nevyhnúť. V skutočnosti im Putin dáva ponuku, ktorú nemožno odmietnuť, no oni odmietajú. A zajtra ich posadia so slovami „tak veď vám vraveli!“.

  Odpověď
  • Oracle 911 10.8.2018 o 12:18

   „Chytrému napovedz, hlupáka nakopni.“
   Dodávam, že potrebné množstvo kopancov by neprežil nikto z ruských podpindusníkov…

   Odpověď
  • To není Putin, kdo dává nabídku. Chazin má kontakty na globální struktury.

   Putin teror nezačne, ale GP (též -Generální prokuratura) může.

   Odpověď
 42. zdenek49 9.8.2018 o 23:48

  dnešní debata v Rossija1 k novým sankcím:
  https://www.youtube.com/watch?v=bOrHYQG6pdw

  Odpověď
 43. https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/479889-po-rakete-v-estonsku-sa-stale-patra-manevre-nato-pozastavili/

  :D

  Odpověď
  • Veru, mocné rakety má NATO
   (neodpustil som si… ;-) )

   Odpověď
   • vo futbalovom žargóne sa tomu hovorí vlastenec :D

    Odpověď
  • Zdá se, že „… lietadlá chrániace vzdušný priestor pobaltských štátov…..“ nejvíc ohrožují ty které mají chránit. :-)

   Odpověď
  • СлавЯн 10.8.2018 o 20:04

   Příprava infopole k rozpuštění zločinecké paktu v plném proudu.

   Odpověď
 44. Разведданные ТВ. Пякин В.В. Система образования элит… 9.8.2018
  V. V. Pjakin – Systém vzdělávání elit …

  00:15 – Škodlivost posledních návrhů zákonů a jejich skutečný cíl.
  02:18 – Balíček zákonů Jarové.
  03:42 – Rozvoj IT a co s tím?
  12:39 – Reforma vzdělávacího systému nebo jeho systematické ničení?
  13:43 – Kasty v systému vzdělávání.
  16:05 – Existuje nějaká tajná dohoda učitelů a repetitorů?
  17:29 – Význam Stalinových učebnic.
  18:25 – Je nutná reforma vzdělávacího systému.
  20:50 – Ruská kosmonautika, byli nebo nebyli Američané na Měsíci.
  22:45 – Návrat ke stalinskému systému vzdělávání a jeho další rozvoj.
  23:45 – Je možné vyjít z slepé uličky jen na základě sebevzdělávání?
  25:08 – Srovnání stalinského a moderního vzdělávání.
  26:08 – Co dělat, aby se lidé stali subjektem řízení?
  27:38 – Korunovace Alžběty II 2. června 1953.
  37:10 – Zájmy poststalinské elity.
  38:35 – Lidé musí požadovat právo na normální vzdělání!

  Odpověď
  • zdenek49 9.8.2018 o 23:38

   Podobné v délce 66 minut s Dmitrijem Taranem:
   https://www.youtube.com/watch?time_continue=3541&v=plesy5GmFLc

   Odpověď
   • Část je totožná se S.Budkovem ,část je nová. Každopádně po dobu přestávky v OO vřele kolegům-ruštinářům doporučuji.

    Odpověď
  • Link?

   Odpověď
   • Omlouvám se.
    https://www.youtube.com/watch?v=jz64ka0B_KE,

    Odpověď
  • Možná bychom mohli poprosit paní Irenu… Je to celá kupa zajímavých témat, kdybychom tak měli překlad :)

   Odpověď
   • „Poprosíme paní Irenu“ – tak trochu kouzelná formulka se z toho stala :-)
    Jsou i jiné cesty. Paní Ireně patří samozřejmě obrovský dík za to, co dělá, ale uvědom si, že bez znalosti Ruštiny (analog. KSB) budeš trvale řízen tím, kdo ti co přeloží (analog. poví o KSB). To někdo jiný než ty bude vybírat témata a směřování tvých myšlenek.
    A věř, že zdaleka ne všechna řízení jsou k lidem tak přátelská jako překlady Ireny nebo (zas analog.) třeba komentáře a analýzy V.V.Pjakina. V jejich případě jsme jen byli „ve správnou dobu na správném místě“, ale budoucnost se na tom stavět nedá. Nakonec i ten půlden času, co na tom Irena stráví jistě dovede sama využít lépe.

    Odpověď
    • Jen doplním : naučit se rozumět „pa ruski/ je skutečně snadné. Nebo si tu překládáme i češtinu a slovenčinu ? A poslechová ruština je jen o málo pracnější . My /starší ročníky/ jsme ji zvládali už ve 4.třídě ZDŠ. Tak do toho , mládeži.

     Odpověď
     • Biely otec 10.8.2018 o 21:25

      Zdravím Boletus. Vami navrhovaný spôsob štúdia má rozhodne svoje výhody a prednosti. Pri všetkej úcte , pripomína mi to však systém ,, Hop na kravu, už je teľa“.
      Bohužiaĺ.
      S úctou Biely Otec

      Odpověď
      • Díky za upřesnění . Jako způsob studia určitě ne . To bychom se zdravých „telat“ nedočkali. Ale pro ty hladové studenty KSB, kterým chybí jen ta hovorová ruština, to cesta je . A je kompatibilní s podstatou KSB . Je to jedna z potřebných „tlustých“ knih .
       Promiň to tykání , já to beru jako jako „dobrozvyk“ na levanetu .

       Odpověď
     • nejhorší je naučit se rozumět automatickým titulkům, když sotva slyšíte ..

      Odpověď
      • To je jako když jsme ve školce hráli Tichou poštu. :)

       Odpověď
    • СлавЯн 10.8.2018 o 20:09

     Na škole, kam nastoupilo mé dítě, byla do nedávná, kdy se bohužel změnilo vedení, v 9.ročníku ruština povinná. Vedení bylo změněno, protože škola produkovala příliš schopnou, zdravou a vzdělanou mládež :(

     Odpověď
     • Vydržte. Po omezení moci neziskovek se změní informační pole i ve vzdělávacím systému.

      Odpověď
  • …dobre…. a navyse doplnene dobovými videami so zradcom Gorbacovom a ozralom Jelcinom…

   Odpověď
 45. Informace od afghánského tlumočníka ke smrti našich vojáků potvrzuje náš názor, že to nebyla náhoda, ale pečlivě připravený čin s jasným cílem…
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Afghanci-vedi-ze-jim-Cesi-pomahaji-sdelil-tlumocnik-a-manzel-Petry-Prochazkove-547037

  Odpověď
  • Přemysl 9.8.2018 o 19:22

   Předevčírem jsem k tomu napsal v jedné diskuzi tenhle koment: Ještě bych rozvedl trochu ten kontext, že útok přišel den po jednání američanů s táliby. Před dvěmi měsíci schválila naše sněmovna zahraniční vojenské mise. Trump chce stáhnout vojáky z Afgánistánu (am. státní elita ne). Čeští vojáci byli na společné misi ještě s jedním Američanem a dvěma Afgánci. Američan a Afgánci utrpěli jen zranění, útok směřoval na české vojáky. Den po tom jednání dojde k útoky na vojáky ze země, ve které je obyvatelstvo ve srovnání s jinými zeměmi NATO naladěno velmi protinatovsky a proti zahraničním misím zejména té v Afgánistánu. Náhoda? Nemyslím si.

   Odpověď
   • Kdyby jen jeden nebo dva, ale všichni tři. Útočník šel najisto.

    Odpověď
 46. V meste Kusa v Čeľjabinskej oblasti bol nájdený pamätník Stalinovi, ktorý bol zlomený a hodený do vody v 50 rokoch. https://twitter.com/A_Gasparyan/status/1026368205697294337

  Odpověď
  • Oracle 911 9.8.2018 o 17:58

   Je to asi v rubrike E-M prejavy…

   Odpověď
   • Keď som si prezerala tému, nevšimla som si to. Ak áno, ospravedlňujem sa.

    Odpověď
    • Oracle 911 10.8.2018 o 12:10

     To sa stane aj tým najlepším…

     Odpověď
 47. Ve stredu bylo sdeleno, ze sla Asma al-Assad do nemocnice. Byl u ni diagnostikovan zhoubny nador prsu v pocatecnim stadiu.

  Asma al-Assad se obraci na Syrany:
  Citi se soucasti syrskeho lidu, „ktery predvedl svetu, co je stabilita, sila a prekonani tezkosti. Moje odhodlani cerpa silu z vasi odhodlanosti a stability po dobu vsech minulych let“, rekla prvni dama Syrie.

  11. srpna 1975 v Londyne narozena Asma Fauaz al-Akhras studovala informatiku na King`s College a pracovala pote jako financni analyticka u Deutsche Bank a JPMorgan Chase&Co.

  V roce 2000 se provdala za Baschara al-Assada, kratce po jeho nastupu do vlady. Manzele maji 3 deti.

  https://de.sputniknews.com/panorama/20180809321885106-asma-assad-syrer/

  Prejeme brzke uzdraveni!

  Odpověď
  • Jí i celé sýrii!!! připojuji se…

   Odpověď
 48. RichardCZ 9.8.2018 o 13:34

  Paní Gabriela Filipi zajistila propuštění 2 německých pracovníků neziskových organizací :D

  https://zpravy.idnes.cz/cesko-vyjednalo-s-asadem-propusteni-dvou-evropanu-fw6-/zahranicni.aspx?c=A180809_123701_zahranicni_lre#utm_source=rss&utm_medium=feed&utm_campaign=zpravodaj&utm_content=main

  Výživná diskuse a vtipná pod článkem. Diskutéři na Novinkách nemají pochybnosti o jejich pracovním zařazení.

  Odpověď
  • Hamáček je první ministr zahraničí členského státu EU po sedmi letech války oficiálně přijel do Sýrie a oficiálně jednal se svým místním protějškem, čili s režimem, který Západ sedm let zkoušel „změnit“… čímž fakticky znovu potvrdil legitimitu tamní vlády… převzal přitom jednoho Němce a jednoho Australana

   Odpověď
  • Přemysl 9.8.2018 o 17:26

   Paní Filipi dělá excelentní práci, zejména za doby války v Sýrii. Je to obdivuhodné i z toho hlediska, že jí mnozí politici u nás házeli klacky pod nohy, i někteří z ČSSD. A teď si jede smetánku slíznout Hamáček (z ČSSD).

   Odpověď
   • meli je tam nechat zhnit!

    Odpověď
    • Přemysl 10.8.2018 o 7:19

     Chápej to v kontextu globální politiky. Co se vlastně stalo? Zatímco Merkelová „zmizela“ česká diplomatka vyjedná propuštění dvou Němců a český ministr je přiveze do Česka. Co si asi řeknou Němci? „Tak po Merkelové neni vidu ani slechu a její práci dělají Češi?“ Odpis Merkelové.

     Odpověď
     • Schopný český ministr zahraničí by dokázal využít i jinak, Hamáček nevím.

      Odpověď
     • Oracle 911 10.8.2018 o 8:27

      Keby len to, ale v podstate aj posilnenie roly Česka v rámci V4 a obnoveného Česko-Slovenska…

      Odpověď
   • Eva Filippi má po celou dobu působení v Sýrii kromě oficiální diplomatické práce /brilantní/ ještě pověření z „vyšších“ řídících míst. Určitě ji čeká další významný post , možná MZV.
    To je můj tip.

    Odpověď
    • Byla by to výborná ministryně

     Odpověď
    • Přemysl 10.8.2018 o 7:20

     Za celou dobu syrského konfliktu předváděla skvělé diplomatické schopnosti. Takový kádr „vyšší řídící místa“, jak píšeš, jistě uplatní na vyšším postu.

     Odpověď
   • Putinovec 9.8.2018 o 23:12

    Byl hodně velký tlak na odvolání paní Filipi ze strany kolaborantů.

    Odpověď
    • Putinovec 10.8.2018 o 19:32

     Ten tlak pořád pokračuje.https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Michael-Zantovsky-je-pobouren-Pritomnost-ceske-velvyslankyne-v-Syrii-vrha-hanbu-na-nas-vsechny-547227

     Odpověď
     • zvyšuje její veřejný kredit.Míšo,Míšo, nepřestávej !

      Odpověď
 49. V důsledku zavedení nových sankcí proti Rusku spadl Rubl na dvouleté minimum, padá také burza RTS index spadl o 3,5 procenta, nejníže od dubna.

  Washington dle Financial Times požaduje, aby Rusko předložilo spolehlivé důkazy, že již nepoužívá chemické a biologické zbraně a vpustilo do země inspekci OSN, která by to prokázala.

  Pokud tak Rusko neučiní, má pry nastat druhé kolo sankcí, kdy údajně budou zakázny lety Aeroflotu do USA. Akcie Aeroflotu spadly o 12 procent, jsou nejníže od srpna 2016.

  Odpověď
  • Logické , ale ještě netáhl bílý.

   Odpověď
  • Přemysl 9.8.2018 o 13:14

   Tak na rozdíl od USA má Rusko oficiální štempl i s pochvalou od příslušných orgánu OSN, že všechny chemické a biologické zbraně zlikvidovalo, dokonce s předstihem. USA se pořád jen vymloují a ještě zásoby nezlikvidovyly.

   Odpověď
 50. Centrální volební komise RF schválila 3 otázky k možnému provedení referenda ohledně penzijní reformy. Požadavek na provedení referenda postoupil hned od třech iniciativních skupin: KPRF Altajského kraje, Spravedlivého Ruska z Moskvy a společenským aktivistou z Moskevského kraje.
  http://tass.ru/politika/5438854

  Jedno ty otázky mají společné – jsou formulovány tak, jako kdyby je překládal Google. Takže nejsem si jistý, jestli je to krok správným směrem nebo jen pokus o další vyhrocení situace kolem reformy. Obávám se, že spíše to druhé.
  Teď iniciativní skupiny mají 30 dní na to, aby sehnaly 2 mln. podpisů na svoji podporu, což je sám od sebe šibeniční termín a požadavek.
  Nepamatují si přesně, co říkal Pjakin o komunistech z Altaje, ale nezdá se mi, že by se o nich vyjadřoval nějak moc lichotivě.

  Nicméně, ať ta motivace iniciátorů referenda je jakákoli, byla by zde možnost převzetí řízení a nasměrování procesu tak, aby o zásadní věci rozhodl národ. Problémem ale je, že nejaktivnější skupina voličů – současní důchodci už mají od Medvěděva přislíbeno s novou reformou okamžité zvýšení důchodů o 1000 rublů. Takže, věc je dost komplikovaná, trockisté dělají vše, aby národ rozdělili a popudili proti vedení…

  Odpověď
  • Domnívám se ,že Putinův tým má připravenou variantu B penzijní reformy. V ní využije slibu
   Medvěděva /tedy ponechá zvýšení / , ale další kroky budou reformy budou mít silné ekonomické
   zázemí. Medvěděvova verze je úplně na ekonomiclé vodě. Její cíl je iniciační.To je její rozhodující slabina.
   K úvaze mě vedou dvě skutečnosti :
   1/ Putin se přihlásil k potřebě reformy penzijního systému / avizoval vstup do řídícího procesu/
   2 / vyjádřil se jednoznačně negativně ke zvýšení věkových hranic. /ukázal mantinel svého řízení/
   Teď může nechat pracovat Medvěděva a jeho poskoky a před eventuelním referendem převzít řízení / dát k dispozici variantu B/. Na konci roku pak provést první kroky ve změně exekutivy.

   Odpověď
   • Tak v to pevně doufám.

    Odpověď
 51. Co je to za blbost https://zahranicni.eurozpravy.cz/evropa/231720-ceho-se-boji-putin-muz-ze-cia-ma-jasno-a-doporucuje-jednat/

  Odpověď
 52. RichardCZ 9.8.2018 o 8:35

  Aeronet prý psal panu Babišovi..

  Na každý pád zajímavá informace o amerických NGO – musí doma být striktně nepolitické ale venku si mohou dělat co chtějí..

  https://aeronet.cz/news/hutkuv-vyblitek-nastartoval-odvetu-hradu-a-andreje-babise-proti-neziskovkam-podnety-a-vyzvy-aeronetu-zasilane-poslancum-tak-konecne-padly-na-urodnou-pudu-vlada-chce-seskrtat-vice-jak-3-miliardy/

  Odpověď
 53. Právník a profesor Aleš Gerloch kandidát do Senátu. Uvažuje o změně Ústavy. Rád by do Ústavy také včlenil, že bez existence českého národa by neexistovala Česká republika jako stát.
  https://zpravy.idnes.cz/volby-senat-kandidati-ales-gerloch-ustava-praha-12-metro-d-pkh-/domaci.aspx?c=A180803_150717_domaci_bja
  …… v Ústavě by bylo zakotveno, že ČR je vlastí českého národa a národnostních a etnických menšin, které jsou s ní trvale spjaty. Právním výrazem této vazby je institut státního občanství.
  Při určitém zvyšování kvantity těch, kteří nepatří k českému národu, by došlo k proměně podstaty státnosti. Národ je fakticky státotvorný a je otázkou, proč by existovala Česká republika, když neexistuje český národ s jeho jazykem, historií a kulturní identitou.

  Odpověď
  • NicNezNula 9.8.2018 o 8:54

   Je to divné, nějak jsem to nepochopil. Je to právní posvěcení budoucího rozpuštění ČR? Právníci jsou ku***.

   Odpověď
   • Boletus 9.8.2018 o 9:57

    Citím to opačně .Posílení vazby stát/+ státnost/ – národ. Opakem je stát / „stádnost“/ – multikulturní kulajda . Gerloch se projevuje jen občas, ale vždy s myšlenkou. Podle mne je v periferii GP.

    Odpověď
    • NicNezNula 9.8.2018 o 11:46

     Je to divně formulované, jako v nějakém židovském vtipu pro ovce. Tzn. nyní je nás více než 50,1%, tak můžeme mít dejme tomu nárok na češtinu jako úřední jazyk, i když to není nikde právně ustanovano, a až nás bude jen 49,9% tak rozpouštíme ČR ve prospěch nějakého vyššího celku a ještě si to s nadšením teď odhlasujeme prostřednictvím zákonodárců. Tak jsem to bohužel pochopil a nechci nikomu páchat křivdu. Připadá mi to, jako když ten „komik“ Cohen říká onomu nešťastnému senátorovi z Georgie (tuším), co ho roztrhaly mediálně na kusy, že 13 let jsem NEbyl v Mossadu a ten poslouchá napůl ucha a horlivě přikyvuje.

     Odpověď
     • Já bych z toho vzal vektor procesu a tím je podle mne posílení národní báze státu a státnosti. Bude diskuse , ale směr bude dán.

      Odpověď
      • NicNezNula 9.8.2018 o 12:57

       Kéž by tak bylo a tak se staniž!

       Odpověď
   • …žiaľ mne sa na prvé počutie tiež javí tak ako tebe….

    Odpověď
    • Přiznám se , že jsem spíše přesvědčen dobrým úmyslem než logikou věci. Ale evokovalo mi to velkou bitvu o znění tzv.“evropské ústavy“ , kde v článku 1 /preambuli/ mělo být ,že EÚ jako státní celek má křesťanský fundament /tak nějak/ . Trochu mi to připomíná i tuto debatu ,jen místo českého národa /národnost/ je tam kultura/křesťanství/

     Odpověď
 54. Někdejší ministr zdravotnictví Ivan David chystá politický comeback. Bude kandidovat do Senátu pod záštitou SPD Tomia Okamury. Drtinová s ním natočila rozhovor. David byl dobrý. Ke konci rozhovoru Drtinovou zahnal do koutu.
  https://video.aktualne.cz/dvtv/kandidat-spd-david-rusove-krym-zabrali-spravne-bis-lze-a-min/r~d91f89d29a5811e895620cc47ab5f122/

  David má výhodu, že skoro nemá žádnou mimiku, neprojevuje emoce, nenechá se rozhodit nějakou proplacenou presstitutskou husou a řeže pravdu – matku přímo do oči. Dobrá kádrová posila pro SPD. :)

  Odpověď
  • Kliďas!

   Odpověď
   • Boletus 9.8.2018 o 7:45

    Je to psychiatr…

    Odpověď
  • Jen tak mimochodem, p. David byl jediný z vlády v 1999, který nehlasoval pro souhlas s přelety NATO při bombardování Jugoslávie.

   Odpověď
  • Boletus 9.8.2018 o 7:14

   Všechno sedí , ještě bych u něj doplnil : disponuje intelektem a umí ho použít. Drtinová tuhle starost nemá.

   Odpověď
   • ešte , aby sa Drtinová niečím takým zatažovala…
    https://www.youtube.com/watch?v=57vFwxyPtVU

    Odpověď
   • Tak touto hlaskou jste mi spravil naladu, diky

    Odpověď
  • SPD tyto kádry potřebuje

   Odpověď
   • Nejen SPD, celá spolo_Cnost potřebuje kádry na správných místech.

    Když bude takových odvážlivců víc, kteří bez ohledu na své zatím dočasné osobní výhody půjdou do boje s hydrou nespravedlivosti = sundají klapky falešnosti (mám se dobře ostatními se nezabývám…. ) = zbaví se osobní pomstychtivosti,… nebudou početně stačit okultistům a silám zla jejich špinavé pracky na to, aby tyto upřímné srdečné kádry zdola vystupující zase zatlačovat do svých výkalů.

    Odpověď
  • Vtipné bylo, jak jí David řekl: „Ale vy nejste naivní, vy se jenom děláte naivní“. Odpovědí mu byl nejistý afektovaný úsměv.

   Odpověď
   • Tentokrát byla dost vzteklá a skákal mu stále do řeči, ví, že jejich doba končí

    Odpověď
    • Daniela 9.8.2018 o 9:01

     Ano, celé jsem shlédla s velkým sebezapřením, protože skakání do řeči od paní moderátorky bylo neúnosné, zrovna tak její vyhrocené emoce a pohrdání druhým a jiným názorem prostupuje celou její osobu.

     Odpověď
     • Bohumil 9.8.2018 o 9:31

      To je ale právě moc dobře. Účinnost jejich řízení byla založena na tom, že bylo nerozpoznatelné pro lid (objekt řízení). Takovéto, už zcela čitelné „rozhovory“ jsou jen projevem buď úplného zoufalství bývalého „subjektu řízení“ vršícího pod tlakem chybu za chybou anebo řízeným odstraněním staré řídící struktury (7., poslední krok podle Plné funkce řízení). Nebo také (a nejspíš) kombinace obojího-v závislosti na míře chápání účastníků procesu. Do které takové skupiny patří Drtinová je vidět i příliš ne-pozorným okem ..

      Odpověď
     • Oracle 911 9.8.2018 o 9:36

      A tomu celému David nasadil korunu keď povedal, že ho nesklamala a tá hlupaňa ešte za to aj poďakovala…

      Odpověď
      • Oracle 911 9.8.2018 o 9:37

       Sorry, malo to ísť pod Tomasov príspevok.

       Odpověď
      • Česká Megan Kelly /jen ksichtem/ .Ta emerická nána byla alespoň profesionálně slušná.
       Výkon Drtinové byl čistě hypotetický /od slova hypotéka – to pro Aksal/

       Odpověď
  • Typický fašistický výslech, když si představíte uniformu, vrátíte se k seriálům 17 zastavení jara a pod.
   Z reakce zastánců totalitních režimů a fašounů je tímto jasné, kde je jejich bolavé místo. Elity, zejména doktory a pod. si totalitní režim vždy hlídali v ohrádkách. Tento vyběhl z elektronického konclageru ven, přičemž začaly blikat červené světla a hučí sirény. Dozorčí orgány konclageru zahájily svou služební akci …….

   Odpověď
  • DVTV jsem delší dobu přestala sledovat, protože jsem Drtinovou nedávala bez vážných negativnich pocitů. Měla jsem ještě dost práce na sobě/zbavit se strachů ze směřování veřejného života/ a ty mi DVTV vždy hojně vygenerovalo :-( Rozhovor s p.Davidem mi ukázal praxi, kterou jsem dávno znala, ale která se mi nedařila právě ve veřejném poli. On je nad emocemi, protože je plně koncentrován na rozlišování, tj. na otázku, logiku a důkazy a tuhle schopnost mně dnes přes obrazovku předal právě pro tu veřejnou, společenskou a politickou sféru, prostě to dnes udělalo „cvak“ i tady! Takže díky za odkaz na rozhovor, který bych jinak prostě neshlédla.

   Odpověď
 55. Sankce proti Íránu a atentát na Madura -VVPj.
  https://www.youtube.com/watch?v=–NfhEd9x4Y

  Odpověď
 56. Americký senátor Rand Paul doručil do Moskvy list prezidenta Spojených štátov Donalda Trumpa adresovaný ruskému prezidentovi Vladimirovi Putinovi. „Pre mňa bola česť odovzdať list od prezidenta Trumpa administrácii Vladimíra Putina.“
  V liste sa zdôrazňuje dôležitosť ďalšej spolupráce v rôznych oblastiach vrátane boja proti terorizmu, rozšírenia dialógu v legislatívnej oblasti a obnovy kultúrnych výmien. Dmitrij Peskov, prezidentov tlačový tajomník, potvrdil, že bol Putinovi poslaný list „diplomatickou cestou“, ale ešte nebol predstavený v Kremli. Tento týždeň prišla do Moskvy delegácia amerických senátorov, v ktorej okrem Paula bol senátor za Texas Don Huffines a prezident Cato Inštitútu Peter Gettler. V pondelok a utorok sa stretli s ruskými poslancami. Paul posúdil s poslancami situáciu v Sýrii a Donbase, ako aj situáciu zatknutej v Spojených štátoch rusky Marie Butiny.
  http://rusvesna.su/news/1533743293

  Odpověď
 57. USA zavedou další sankce proti Rusku kvůli Skripalovym

  Odpověď
  • Sankce by mely vejit v platnost kolem 22. srpna. Hra GP? Muze mi nekdo schopnejsi objasnit cil teto hry? Dekuji.

   Odpověď
   • budou tlačit na pindosy

    Odpověď
    • Boletus 9.8.2018 o 7:17

     Sankce jsou spolehlivý a vyzkoušený bumerang. Méně chápaví je stále považují za „obušek“.
     Takže se jim občas podstrčí.

     Odpověď
     • Oracle 911 9.8.2018 o 8:53

      Áno a po tom sa čudujú, že buď veci nejdú tak ako si to predstavujú alebo sa to zneužijú proti nim…

      Odpověď
     • Tak tak, a nemecke strojarske firmy, ktore u nas vyrabaju, veselo vozia do Ruska cez Lichtenstein. A vedia to vsetci ich zamestnanci, pretoze ti Rusi si k nam chodia na kontrolu dodavok aj jednania.

      Odpověď
     • To je jasne. Stale by me vsak ale zajimalo, jaky je cil techto sankci, kdyz je ocividne odehral GP? Dalsi odpis kredibility a zdraveho rozumu v USA (no efekt to ma, staci se podivat na diskuse ke zpravam u jinak prozapadnich deniku)? Jak odpovi Rusko a co se bude snazit ziskat pro sebe? Mate nejake napady?

      Odpověď
      • Cíl je jasný, Rusko výrobky dovážet nebude, tak firmy budou nuceny postavit fabriky v Rusku a vyrábět na místě spotřeby… Zároveň tyto investující firmy odčerpají kapitál v USA a zrealizují ho v Rusku… Rusko tím zase zvýší svoji zdrojovou stabilitu…
       Když nemůže Mohamed k hoře, přijde hora k Mohamedu…

       Odpověď
       • Dobrá a logická úvaha.

        Odpověď
 58. https://politikus.ru/video/110491-sergey-budkov-i-valeriy-pyakin-pro-pensii.html

  Sergey Budkov a Valery Pyakin: O dôchodkoch -nové video

  Odpověď
  • Doporučuji , přehledné.

   Odpověď
  • Preklad asi nebude však ze

   Odpověď
 59. Bulharský ústavný súd v piatok 27. júla hlasoval za vyhlásenie istanbulskej konvencie za protiústavnú.
  https://www.euractiv.com/section/future-eu/news/istanbul-convention-unconstitutional-in-bulgaria/
  v slovenčine: https://www.hlavnespravy.sk/ustavny-sud-bulharska-istanbulsky-dohovor-protiustavny/1481236

  Odpověď
 60. Rusko je priateľom Spojených štátov, píše novinár David Swanson na stránkach Foreign Policy Journal. Podľa Swansona nemôže Moskva nebyť priateľom Ameriky jednoducho preto, lebo Moskva sa počas novej a nedávnej histórie zmierovala s agresiou Spojených štátov bez toho, aby na ňu odpovedala.
  https://russian.rt.com/inotv/2018-08-08/Amerikanskij-zhurnalist-Rossiya–nash

  Odpověď

Napsat komentář

*
*

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>