Diskuse

První komentář nového uživatele se zobrazí až po schválení, další už hned.

Podepisování příspěvků: anonymní příspěvky nebo ty, které v poli jména/přezdívky budou mít titulek nebo jiný text, mohou být smazány. Příspěvky s nakopírovaným delším obsahem, který je dostupný na jiném místě, mohou být také smazány – v takovém případě uvádět pouze odkaz, případně pár vět, nikoliv celý text systémem copy&paste.

 Obnoviť

 1. nový Pjakin
  https://www.youtube.com/watch?v=9BMjBmifwSM

  Odpověď
  • 0:37 Situace s Golunovem, podstata kauzy, její situační objasnění se svazánými souvistlostmi.
   27:10 Smysl prohlášení Medvěděva o čtyřdenním pracovním týdnu s propojením na penzijní reformu.
   33:41 O platbě penzí pracujícím migrantům.
   40:26 Útok na tankery v Ománském zálivu.
   48:02 Význam „svátku“ – 12.červen. O státní vlajce – trikolóře.
   54:07 O vytvoření funkčního systému řízení s orientací na národní státnost.
   55:37 Proč jsou pozitivní fakta historie Ruska zamlčována v médiích? Nenávist liberálů k éře SSSR, mlčení k epoše Mikuláše I, očerňování Ivana IV. Hrozného, Stalina.
   1:05:50 Význam akcí Brežněva ve vztahu ke kosmickému programu SSSR.
   1:09:04 O politické krizi 1993 – Jaké byly cíle Západu v souvislosti s ostřelováním Bílého domu (budovy parlamentu)?
   1:12:11 O politické krizi 1993 – Proč stříleli snipeři do lidí?
   1:13:28 O politické krizi 1993 – Kdo stál/realizoval krizi – stranoviki nebo globalčici?
   1:14:11 O politické krizi 1993 – Změna ústavy a posílení prezidentské moci je bojem mezi klany nebo jedním z cílů Západu?
   1:15:07 Proč globalčiky ještě neuzavřeli kanál FCT-Altai na YouTube? Opravdu potřebují analytika z FCT-Altai?
   1:19:00 Závěr – význam Zákona času v řízení.

   Odpověď
 2. V Nórsku vybuchla vodíková stanica. Otrasie to dôverou v palivové články?
  V pondelok 11. júna došlo totiž na takejto čerpacej stanici v meste Sandvika neďaleko Osla v popoludňajších hodinách k explózii.
  https://auto.pravda.sk/magazin/clanok/515725-v-norsku-vybuchla-vodikova-stanica-otrasie-to-doverou-v-palivove-clanky/

  Odpověď
  • Časostroj 18.6.2019 o 7:01

   Výbuch 11. ? Okamžité zastavenie predaja áut s vodíkovym pohonom. Qui bono? My tie baterkové autá do ludí natlačíme stoj čo stoj.

   Odpověď
   • QuoVadis 18.6.2019 o 8:31

    Blackout v Argentine, Paraguay …. uz nekoho napadlo, co by takovy Blackout znamenal, kdyz vetsina aut bude elektro ?

    Odpověď
    • Áno,keď nie je elektrina nejde nič,no ani čerpačky na benzín a naftu či plyn

     Odpověď
     • Tak som de hlavne o skladovanie energií. Na benzín máš bandasku na plyn máš bombu a na ele.e. máš batérie.

      Odpověď
      • Nebo ebonitovou tyč a liščí ohon. :-))))

       Odpověď
 3. Dámi a Páni,vítajte na pojednávaní o vnútorných záležitostiach : https://aeronet.cz/news/schwerpunkt-ceske-zpravodajske-sluzby-znepokojuje-politicke-napojeni-milionu-chvilek-na-lobbisty-a-ceske-spojence-sudetonemeckeho-landsmancaftu-nekteri-z-nich-byli-dokonce-hosty-skoleni/

  Odpověď
  • Putinovec 18.6.2019 o 0:30

   Aeronet nezklamal.V podané informaci je i porce jedu.V jednom sledu potopit Okamuru i s nově vznikající stranou Klausů.Konec konců o tom i píší.Roztříštit v ČR možné vlastenecké strany a neumožnit jejich případnou spolupráci.

   Odpověď
   • Ono je vždy dobré rozlišit , co je vlastně „obsahem“ a co „obalem“ podávané informace . Tady je to zřejmé .Bohužel ne každému čtenáři . V tom tkví podstata práce řízené alternativy.

    Odpověď
    • Putinovec 18.6.2019 o 7:36

     Ano,mohou se snažit hrát na krev.Nicméně přes prázdniny žádný protest dlouhodobě neudrží.

     Odpověď
  • Zdá se, že došli k závěru, že jejich čas nastane po příštích parlamentních volbách.

   Odpověď
 4. „Ministerský předseda Indie Naréndra Módí navrhl uspořádat schůzku ve formátu Rusko-Indie-Čína na okraj summitu G20 v Japonsku. S tímto návrhem přišel indický premiér v Biškeku na schůzce s prezidentem RF Vladimirem Putinem. Oba se účastní summitu ŠOS.“

  “ Je důležité, že se schůzka bude konat ne kdesi jinde, ale před očima prezidenta USA Donalda Trumpa, podotkl v interview pro Sputnik ruský odborník: „V jistém slova smyslu je to ostentativní krok.“

  „To je gesto ukazující blízkost pozic tří velkých zemí – Ruska, Číny a Indie. K demonstraci blízkosti pozice dojde na pozadí de facto rozpadávajícího se systému mezinárodní součinnosti, a to nejen politické, ale i ekonomické. Obchodní války, které iniciovaly USA, vážně podkopaly systém mezinárodních ekonomických vztahů. Schůzku RIC můžeme chápat jako poselství ostatním účastníkům G20. V každém případě, když se taková schůzka uskuteční, stane se významnou politickou událostí.“
  https://ac24.cz/-/cina-rusko-a-indie-mohou-dat-zapadu-silny-signal-z-osaky?

  Odpověď
  • Vedle již zmíněného je to také políček umělému konstruktu „G 20″ . Chleba už se láme a bude lámat jinde a v jinačích „formátech“ .Proto ta konference ŠOS před G 20 .

   Odpověď
  • Trump dnes ozvučil rozehraný ping-pong pro média se střetnutím s Xi Jinpingem na G20 příští týden přes svůj tvít – více zde:
   https://ct24.ceskatelevize.cz/ekonomika/2846144-trump-se-na-summitu-g20-sejde-s-cinskym-prezidentem

   Odpověď
 5. Všimla jsem si, že se v Praze koná velký hudební festival Metronom. Zvláštní „náhodou “ se koná zrovna když ženou lidi na Letnou.
  https://metronomefestival.cz/

  Odpověď
  • buď presun ludí z festivalu na Letnú alebo naopak

   Odpověď
  • Anebo také odlákání lidí z Letné?

   Odpověď
   • ono nie je to súčastne,festival je 21-22 a letná 23 takže tam bude množstvo mladých ludí ktorí si po skončení festivalu môžu odskočiť „zakrepčiť“ na Letnú.

    Odpověď
  • Koná se to od 21.6. do 22.6. takže vidím cíl shromáždit v Praze co nejvíce mladých snadno zmanipulovatelných lidí, včetně cizinců /víme co je mezi nimi radikálů/ a použít je. Demonstrace je 23.6. tedy bude po festivalu a budou řádně zpracovaní.

   Odpověď
  • Putinovec 18.6.2019 o 0:03

   Do té doby budou potřebovat natlakovat dav.Zatím něco menšího,sakrální oběťzřejmě plánují na listopad.

   Odpověď
   • Tím si nejsem jist. V létě a na festivalech je optímální uvolněná atmosféra. V zimníku to už tak nešlape.

    Odpověď
   • V podstatě se první událost kryje s letním slunovratem, je to tedy časově významné období … silná energie. A svatojánská noc začíná vlastně 23. večer. Souhlasím s Galateou. Co s tím lze dělat?

    Odpověď
   • Dějinné algoritmy by tomu napovídaly. Taky si myslím že v létě na to nebude dost sil, natož po nějakém fesťáku, to se každý na nějakou demonstraci vykašle.
    Uvolněná atmosféra není vše.

    Je ovšem možné že podpindosům teče tolik do bot že do listopadu čekat nebudou.

    Odpověď
 6. Česko si kvůli ubohosti s Nočními vlky u památníku v Lidicích uřízlo mezinárodní ostudu

  „Vše se odehrávalo za účasti vysokých představitelů České republiky. Byla přítomna ministryně spravedlnosti Marie Benešová či předseda Parlamentu ČR Radek Vondráček.“
  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2019061710166582-cesko-si-kvuli-ubohosti-s-nocnimi-vlky-u-pamatniku-v-lidicich-urizlo-mezinarodni-ostudu/

  Tak nevím, neměli by ti demonstranti z „Milionu chvilek“ nosit Marii Benešovou spíše na ramenou ? Není to, spolu s Radkem Vondráčkem z ANO, nakonec „jejich člověk ? A Andrej Babiš to „divadlo“ pro veřejnost řídí…!

  Odpověď
  • Putinovec 18.6.2019 o 0:00

   Ta zaslepenost zločincem Babišem Vám ubírá rozhled.To k čemu došlo byla plánovaná provokace určená k diskreditaci zúčastněných.Nevyšlo to jen proto,že nedošlo k očekávané reakci poškozených.Snaží se tlakovat hrnec.A každý kdo skáče na hrábě zvané lotr Babiš je podporuje.

   Odpověď
  • Pomohli si ukrajinci, když si vyskákali svržení Janukovyče?
   Myslíš že si český národ pomůže, když si vyskáče odstřel Babiše? Myslíš že ten záměr skutečně je svéprávné informované rozhodnutí masy lidí, nebo jen ovcí, bečících na povel podle notiček sociálních inženýrů, kteří plní cíle nepřátelské naší republice a její budoucnosti a prosperitě?

   V současné době se podobně jako proti Babišovi chystá i Majdan proti Putinovi v Rusku. Pomůžou si Rusové, když se nechají zmanipulovat k tomu, aby si vyskákali svržení Putina?

   Ovce se vyvádějí na náměstí ne proto, že by mohly něco změnit, ale jen pro vytvoření mediálního obrazu, který pak může být použit nátlakovým způsobem pro odstřel legitimní vlády, která něčím vadí objednavatelům této akce. Například proto, že tato vláda se snaží hájit v míře větší než akceptovatelné ekonomické a dlouhodobé strategické zájmy naší země. Například tím, že dostavbu Temelín nechce dát Westinghousu, ale Rosatomu.

   Už svítá, přihořívá?

   Odpověď
 7. Mursí zemřel, údajně zkolaboval u soudu… tak mu podekovali…

  Odpověď
  • http://www.vodaksb.eu/diskuse/globalni-politika/comment-page-13/#comment-234013

   Odpověď
   • Aha, dík, opoždění

    Odpověď
 8. Írán přestane dodržovat Smlouvu o nešíření jaderných zbraní, pokud nedojde k záchraně jaderné dohody

  Jak říkal před rokem Pjakin: odstoupení Trumpa od smlouvy umožní Iranu opatřit si jadernou zbraň

  Zdroj: https://www.lidovky.cz/svet/iran-mozna-prestane-dodrzovat-smlouvu-o-nesireni-jadernych-zbrani.A190617_171411_ln_zahranici_ele

  Odpověď
 9. Prvé stíhačky MiG-35 boli odovzdané VKS RF. MiG-35 je jedným z mála lietadiel, ktoré je schopné vykonávať komplexné, viacúčelové úlohy v kontexte neustále sa meniaceho prostredia na bojisku. Bojovník je vybavený high-tech vybavením, ktoré umožňuje pilotovi zistiť a sledovať až 30 vzdušných cieľov vo vzdialenosti až 160 kilometrov. V prípade potreby môže naraz zasiahnuť až 6 cieľov vo vzduchu a štyri pozemné ciele.
  https://politikus.ru/v-rossii/120144-pervye-istrebiteli-mig-35-postupili-na-vooruzhenie-vks-rf.html
  Politikus.ru

  Odpověď
  • Skvely koncept aj uroven na ktoru dostali drak aj avioniku… Skoda ze v Rusku takmer nepredajne ( linku a zavod podrzali a objednavka je na 6ks rocne) urcene hl. zahranicnym zaujemcom.

   Odpověď
 10. Společná rusko-japonská cvičení Sarex 2019 skončila v zálivu Petra Velikého. Za nejtěžších povětrnostních podmínek posádky úspěšně dokončily pátrací a záchranné operace na vodě. Vojáci měli osvobodit rukojmí z plavidla uneseného teroristy. Hlavním úkolem mariňáků bylo provedení útoku a neutralizování nepřítele.
  https://cz.sputniknews.com/foto/2019061710165052-pirati-neprojdou-v-zalivu-petra-velikeho-probehla-rusko-japonska-vojenska-cviceni/

  Odpověď
  • Další krůček japonské emancipace.

   Odpověď
 11. Zástupcovia OBSE sa stretli v Bratislave, témou je aj umelá inteligencia
  https://www.ta3.com/clanok/1157710/zastupcovia-obse-sa-stretli-v-bratislave-temou-je-aj-umela-inteligencia.html

  Odpověď
  • V. V. Putin: Kto ovládne umelú inteligenciu, ovládne svet. – SK titulky
   https://www.youtube.com/watch?v=LzC_J6lBM2I

   Video, ktoré zobudí svet – David Icke – SK titulky
   https://www.youtube.com/watch?v=M9cd3vUAyto

   Odpověď
   • Dobrodej 18.6.2019 o 6:48

    Mohol by mi niekto v krátkosti vysvetliť, čo je na tej umelej inteligencii tak hrozne skvelé. Čo na tom všetci vidia?

    Odpověď
    • Tu ide o to, že niektoré svinské kruhy sa snažia ľuďom navŕtať do hlavy myšlienku, že AI je a bude skvelá.
     A ako už poznám ľudí, tak sa zase nechajú poľahky presvedčiť.
     Oni už dokázali ľuďom „nakukať“ aj napr. takú absurdnú predstavu, že keď dvaja chlapi spolu „chrápu“, tak že je to vraj úplná normálka.
     Vždy je to asi iba o tom, presvedčiť menšinu a u väčšiny docieliť to, aby sa minimálne nebúrila.

     Odpověď
    • AI bude v skutočnosti len extrémne rýchly avšak stále sprostý čip. Nikdy to nebude skutočná inteligencia ktorá potrebuje ducha a slobodnú vôľu aby bola tým, čím je. Je to len poetický výraz pre kus šrotu aby mal človek pocit že už dosiahol úroveň Boha. Šeredne sa mýli.

     Odpověď
     • Však preto sa tomu hovorí iba umelá inteligencia.
      Aj u človeka sa možno až 95% všetkých operácií vykonáva na podvedomej úrovni za pomoci určitých algoritmov/programov a možno len zvyšných 5% predstavuje viac-menej vedomé operácie.
      Čiže človek je v podstate taký bio-robot prípadne android, avšak omnoho omnoho komplikovanejší.
      Umelá inteligencia sa nikdy ani len nepriblíži tej skutočnej od Boha.
      Ľudský mozog je až príliš komplikovaná vec na to, aby ju vedci dokázali presne okopírovať a zostrojiť.
      Navyše vedomie človeka zrejme sídli mimo ľudský mozog, kde ateisticko-materialistická veda nemá povolenie vstúpiť, a keby aj mala, tak by to nikdy nedokázala pochopiť, lebo je oproti celému Univerzu a Bohu až príliš primitívna.

      Odpověď
   • Ak globalisti nerozbijú aspoň polku USA, alebo svet nepostihne nejaká náhla katastrofa, tak vývoj v oblasti IT a AI sa už nebude dať zastaviť.
    Záleží iba na tom, že kto a ako bude tento proces riadiť, a koľko ľudia znesú (a ako ich poznám, tak znesú hodne).

    Odpověď
    • Keď si zoberiete napr. Rusko, tak to tiež nemôže ignorovať tento objektívny proces, podobne ako napr. v minulosti vývoj balistických rakiet.

     Odpověď
    • QuoVadis 18.6.2019 o 8:16

     V prosinci 2018 se ba Twitteru Andree Hilla objevila video-zprava od Lindy Moulton Howe, ze v japonske AI-firme, ktera se specializuje na vyvoj autonomnich valecnych robotu, bylo 4 takovymito roboty zabito 29 inzenyru teto firmy.
     Samozrejme byla zprava oznacena hned jako fake a zadna media se ji nevenovala. Overovat se da asi tezko.
     https://twitter.com/andreliftss/status/1074828621418647552/video/1

     Odpověď
    • ´…kto a ako bude tento proces riadiť…´

     O to ide. Či majú mať výhodu v rukách šalení neokoni a im podobní, alebo ten proces treba podchytiť a napredovať rýchlejšie ako oni. Tak ako napríklad rusi vedia svojími zbraňami vypnúť bojovú techniku protivníka a tď.

     Odpověď
     • Presne tak.
      To je ako s atómovými bombami, raketami a pod.
      Optimálnym riešením je, aby aj IT a AI technológie opanovali štáty, kde ľudia disponujú vyššou mierou ľudskosti/mravnosti, čím sa zásadne zníži miera zneužitia týchto technológií v podobe zbraní rôznymi šialenými „elitami“.

      Odpověď
      • Alebo komu budú slúžiť a komu prinesú pravý opak, https://www.youtube.com/watch?v=QILNSgou5BY&list=PLoTgUlDfeP3MErPDUx6w8ZW-DN8cTeUjb ,

       Odpověď
 12. Mayová chce začít s rozmrazováním britsko-ruských vztahů, uvažuje o schůzce s Putinem

  Zdroj: https://www.lidovky.cz/svet/mayova-uvazuje-o-schuzce-s-putinem-pise-britsky-tisk.A190617_090628_ln_zahranici_ssu

  Odpověď
  • Putinovec 17.6.2019 o 14:07

   Pozor na novičok.Putin jako bývalý agent jej může mít rafinovaně v prstenu.

   Odpověď
   • Jen aby Britové nakonec při tom rozmrazování nezjistili, že Novičok byl neškodná marmeláda v bio-kvalitě. :-)))

    Odpověď
    • Zajímavé, že Teryna přišla s rozmrazovačkou při odchodu z čela vlády. Že by pověření ?

     Odpověď
     • Putinovec 17.6.2019 o 23:50

      Jsou v krizi.Po tom co americká ambasáda už netahá kaštany z ohně,mají jen dvě možnosti.Buď jít do přímého útoku bez prostředníka a nebo vyjednávat.

      Odpověď
     • uz nepotrebuje odvadzat pozornost a ruske peniaze by sa hodili…..ale kto by ich pchal do Londyna po tychto skusenostiach….ake tvaria sa ako keby ich prosili Rusi

      Odpověď
 13. Venediktov: Zánik NATO v roku 1991 s Varšavskou zmluvou by bol logický
  Severoatlantická aliancia je prežitkom studenej vojny a bolo by logické, keby bola v roku 1991 ukončila svoju činnosť dobrovoľne spolu s bývalou Varšavskou zmluvou. Vyhlásil to v rozhovore pre nedeľňajšie vydanie denníka Rossijskaja gazeta námestník tajomníka Rady bezpečnosti Ruskej federácie Alexandr Venediktov, ktorého citovala tlačová agentúra TASS.

  „(Generálny tajomník NATO) Jens Stoltenberg sa hrá na prešibaného, keď hovorí, že sila Aliancie tkvie v jej schopnosti meniť sa. Aliancia bola a stále je prežitkom éry studenej vojny. Najlogickejším koncom dejín Severoatlantickej aliancie by bolo jej dobrovoľná zrušenie spolu s Varšavskou zmluvou,“ uviedol.
  https://www.teraz.sk/zahranicie/venediktov-zanik-nato-v-roku-1991-s-va/401891-clanok.html

  Odpověď
  • NATO je poslední formální svorník /zdůrazňuji,že formální/ tzv. jednoty západní civilizace . Až padne , bude pro jednotlivé evropské entity výběr : euroasijský tedy ruský koncept spolunažívání, nebo globalistický odchod k přeformátování na Evropu II /politický kalifát, etnicky afroevropané/.
   Výhodou střední Evropy je, že přijetí varianty ruského světa i přes odpor zuřivých obhájců „patříme na Západ a ne na Východ “ nebude činit velké potíže. Oddělení slovanské části Evropy od staré skutečně atlantistické Evropy je cesta k renesanci.Pane profesore Fialo,vemte si prášek.
   Nevím proč mne napadl název amerického filmu podle románu Johna Steinbecka „Na východ od ráje“ . Natočen v polovině 60.let. Asi jen asociace v názvu.

   Odpověď
   • Ono jich snad bude na prášek víc… rohlikarka němcová, gazdik a vypoulenec rakušan ;-)doufám, že tvá prognóza vyjde ;-)

    Odpověď
   • [osobní rovina, přesunuto https://pastebin.com/raw/i4HQ2UK4]

    Odpověď
 14. RichardCZ 16.6.2019 o 23:37

  Ten Beria jim ale leží v žaludku..

  https://www.dotyk.cz/magazin/sef-nkvd-berija-berja-stalin-20190615.html?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

  Schopný manažer, galantní gentleman a pozorný milenec.

  Zastřelili ho doma, pravděpodobně z ulice, pomocí velkorážného kulometu a Žukov nechal před akcí tankovou divizí zablokovat kasárna NKVD, aby si nedošli pro šéfa..

  Odpověď
  • 43 miliónov obetí…to je kreténizmus. J. V. Stalin bol pri moci cca 30 rokov, čo je 1,5 milióna ročne. Keď si niekto dokáže tak cucať čísla z prsta a ostatní tomu veria, tak to je diagnóza.

   Odpověď
   • Doznívání operace „Anti-Stalin“ , nejdelší operace v historii britské MI-6 /od r. 1943/ . V Rusku svého cíle nedosáhla a Stalin se v povědomí nejen Rusů, ale i dalších národů a národností bývalého SSSR vrací na suverénně 1.míst historického významu . Zbývá Svět , tomu se ještě nějakou dobu bude Stalin „prodáván“ jako největší řezník historie . Je to stále průhlednější .

    Odpověď
   • Belgické kongo min. 10 mil mrtvých… sto tisíc hareru v namibii jenom od němců…

    Odpověď
    • Leží, mám s tím osobní zkušenost. Četl jsem dva životopisy Beriji (bohužel oba špatné, ale chtěl jsem si udělat aspoň dílčí představu o životě tohoto nesmírně zajímavého člověka) Na základě těch informací si dost dobře nedovedu představit, co by se dělo, kdyby v roce 1941 Stalin neměl po ruce Beriju. Kdo by zorganizoval záchranu a přesun klíčového průmyslu za Ural. Existence tohoto průmyslu se podstatnou měrou podílela na záchraně SSSR. Vnímavý Berija okoukal vysoce organizované a promyšlené chování Britů za občanské války v Azerbajdžánu při okupaci Baku, když si uvědomil klíčovou důležitost organizovaného postupu v jakémkoliv válečném konfliktu. Berija dostal maršálský titul zcela oprávněně.

     Odpověď
     • Pred nejakým časom -asi v r.2018(?)- dávali na ČT2 (alebo Prima Zoom?) film o Berijovi a vôbec nevyznieval v jeho neprospech.

      Odpověď
  • Riško tieto „fakty“ vymysleli pre Ukrajincov, anglosasi a ohováranie je im vlastné .

   Propaganda proti Putinovi a Rusku teraz v našom čase je totožná a metóda tá istá .

   Odpověď
  • Putinovec 17.6.2019 o 7:31

   Když někde pomlouvají Stalina jako masového vraha,tak vhodím informaci o tom,že nechal povraždit 300 milionů Rusů.Většina lidí to bez mrknutí oka spolkne jako fakt.Až teprve když se někdo přemýšlející ozve s otázkou 300 milionů?,tak teprve začnou uvažovat o tom ,co je špatně.Potom už jen stačí poznamenat,tak takhle Vás zpracovává propaganda.

   Odpověď
   • A hele, to je dobrá metoda rozrušení dogmatu. Dík.

    Odpověď
   • Doporučuji suvorov, očista…. šedesát tisíc povrazdenych vojevudcu je také blábol… Suvorov -rezun je prebehlik, ale tuhle knihu stojí za to přečíst..

    Odpověď
 15. https://www.seznamzpravy.cz/clanek/je-katastrofou-pro-britskou-metropoli-trump-se-znovu-obul-do-londynskeho-starosty-74227?dop-ab-variant=13&seq-no=1&source=hp

  Prezident vyjádřil svůj názor v twitterovém příspěvku v reakci na násilnosti, při kterých během 24 hodin zemřeli v Londýně tři lidé. Několik dalších bylo zraněno.
  „Londýn potřebuje co nejrychleji nového starostu. Khan je katastrofa – a bude to jen horší!“ napsal ve svém textu Trump.

  Starostův mluvčí sdělil, že Khanovy myšlenky jsou nyní s rodinami obětí a že nebude „plýtvat časem odpovídáním na takový druh tweetů“.

  Ty myšlenky jsou „je suis….“ v muslimském provedení?
  Ale my přece víme, že to nějak nefunguje.

  Odpověď
  • Oracle 911 16.6.2019 o 19:51

   A tak končí sláva Londýnskej city…

   Odpověď
   • Putinovec 17.6.2019 o 7:33

    Ještě ne,ještě si to budou muset vyžrat do dna.Ještě budou hodně slavní.

    Odpověď
    • Oracle 911 17.6.2019 o 8:58

     Hovorím, že končí a nie, že už skončil.

     Odpověď
  • Trump je perfektne trolli :-)

   Odpověď
 16. Trump obvinil denník New York Times z vlastizrady
  Z „vlastizrady“ obvinil americký prezident Donald Trump denník New York Times, ktorý zverejnil článok o údajných kybernetických útokoch USA na ruskú elektrická rozvodnú sieť. Uviedla to v nedeľu agentúra AFP.

  „Verili by ste, že zlyhávajúci New York Times práve zverejnil článok, že USA výrazne zintenzívnili kybernetické útoky na Rusko,“ napísal Trump na Twitteri. „Toto je vyložene vlastizrada kedysi vynikajúcich novín, ktoré zúfalo potrebujú článok, nejaký článok, aj keď uškodí našej krajine,“ pokračoval.
  https://www.teraz.sk/zahranicie/trump-obvinil-dennik-new-york-times-z-v/401793-clanok.html

  Odpověď
  • „Trumpovina“, myslím. Je přece s NYT na ostří nože,
   neohlašuje přes ně své zásadní řídící manévry, nepletu se, že ? :-)
   http://www.vodaksb.eu/diskuse/comment-page-45/#comment-233011

   Odpověď
   • Vymyká sa azda dáky plátok z praxe,
    že z pohľadu nadnárodného riadenia
    sú v ňom potrebné tak, ako v akejkoľvek výkonnej štruktúre,
    vzhľadom na rôzne potreby v rôznom čase, rôzne „frakcie“?

    Odpověď
  • Řekl bych, že ten masivní blackout v Latinské Americe s touto záležitostí souvisí.

   Odpověď
  • zdroj:
   WASHINGTON – Spojené státy zintenzívnily digitální invaze do ruské elektrické rozvodné sítě varováním před prezidentem Vladimirem V. Putinem a ukázkou toho, jak správa Trumpů využívá nové úřady k agresivnějšímu nasazení kybertoolů.
   https://1url.cz/5MCoa

   Odpověď
  • zvláštně o tom píše Aeronet

   Zkušební kybernetický úder ponořil Argentinu a Uruguay do tmy, výpadek elektřiny postihl téměř 50 milionů lidí! Americký list The New York Times o tom informoval v předstihu několika hodin, že americké orgány nainstalovaly do ruských elektráren a rozvodných terminálů mikrokódy škodlivého softwaru, který naráz může vyřadit elektrickou síť v Rusku! O pár hodin později je Argentina a Uruguay bez elektřiny! Donald Trump zuří, novináři se prý dopustili vlastizrady publikováním těchto informací, vzápětí ale dodal, že informace NYT není pravdivá!

   https://aeronet.cz/news/zkusebni-kyberneticky-uder-ponoril-argentinu-a-uruguay-do-tmy-vypadek-elektriny-postihl-temer-50-milionu-lidi-americky-list-the-new-york-times-o-tom-informoval-v-predstihu-nekolika-hodin/

   Odpověď
   • Oracle 911 16.6.2019 o 20:02

    Trump the troll…

    Odpověď
  • Myslím, že článek na teraz.sk není přesný – Trump použil výraz „treason“, a to znamená „zrada“, nikoliv „vlastizrada“. Celý překlad jeho slov má zřejmě správně znít takto:

   „Myslíte si, že upadající New York Times mohl uvést článek, který uvádí, že Spojené státy významně zintenzivňují kybernetické útoky proti Rusku? Jedná se o virtuální akt zrady velkými novinami, které jsou tak zoufalé, že hledají příběh, nějaký příběh, i když je to pro naši zemi škodlivé. “
   http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/usa-pronikly-do-ruske-energeticke-site-trump-to-popira-ale/

   A to zřejmě celou událost staví do zcela jiného světla: Pokud se nemýlím, tak dle Pjakina jsou NY Times novinami globalistů. A pokud tyto noviny přišly s odhalením amerických-neoconských plánů o útoku na ruské na elektrárny těsně před tím, než byl tento plán jako výstraha realizován v zemích jižní Ameriky, pak ve skutečnosti mohlo jít o varování Rusku. A kdo reakce Trumpa pozoruje, ten už ví, jak často jedno říká a jiné míní. A tak to, co oficiálně označil za „zradu“ NY Times, ve skutečnosti může vítat jako to nejlepší, co tento deník globalistů mohl pro Rusko udělat.

   Že Trump ve skutečnosti jen trollí, to si myslím i já. A pro úplnost – o zradě a ne o vlastizradě se píše i ve zdroji, ze kterého První zprávy čerpaly
   http://alles-schallundrauch.blogspot.com/2019/06/usa-haben-sich-ins-russische-stromnetz.html

   Slovo „zrada“ přitom vnímám „jako“ zpronevěření se původnímu poslání deníku a nikoliv jako „vlastizradu“ USA

   Odpověď
   • Ještě zdůrazním tato slova Trumpova tweetu:
    „Jedná se o virtuální akt zrady velkými novinami“.
    A zdůrazňuji s tím, že právě v těchto slovech vidím trolling Trumpa.

    Odpověď
    • Hodnotím to jako velmi dobrou tandemovou práci . NYT to jistě ustojí a pověst Spocených států jako světového gangstera je spolehlivě posílena. A vzhledem k tomu , že emeričtí neokoni jsou služebníky staré dobré Anglie , je to repete boje za nezávislost USA od Anglie .
     Zdá se, že kvakerské myšlenky otců zakladatelů ožívají… Až teď ta mozaika dává smysl.

     Odpověď
     • Nejdříve Trump obvinil NYT, v reakci na to NYT obvinil americkou vládu, že k publikování článku dala souhlas:

      „Newyorský list v reakci na prezidentovy útoky na twitteru napsal, že před zveřejněním kritizovaného článku byli s jeho obsahem seznámení bezpečnostní experti americké vlády, kteří proti zveřejnění nic nenamítali. Hlavní bezpečnostní poradce Bílého domu John Bolton odmítl na dotazy listu odpovědět.“
      https://eurozpravy.cz/zahranicni/evropa/260814-usa-chteji-polozit-energeticky-system-ruska-moskva-vyvraci-obavy/

      https://www.rbc.ru/politics/17/06/2019/5d06c2749a7947a8798d1833
      https://twitter.com/NYTimesPR/status/1140091848255578112?ref_src=twsrc%5Etfw

      Tandemový ping-pong odehrán, Rusko informováno, svět také, účel splněn, NYT to ustojí.

      Odpověď
 17. Moldavské média dnes chrlia správami, v krajine to ozaj vrie. Včera večer a dnes z hlavného mesta Kišiňov odletelo hneď niekoľko súkromných a „biznis“ lietadiel. Krajinu opustil oligarcha Vladimír Plachotňuk, ktorý v ostatných rokoch urobil z Moldavska „súkromný podnik“ a vládol tvrdou rukou. Z republiky utiekli aj niektorí ministri jeho vlády a vysokí funkcionári. Podľa všetkého, Plachotňuk a spol. priznali svoju porážku a v Moldavsku na prekvapenie prehráva miestny majdan.Moldavské média uvádzajú, že utiekol diktátor Plachotňuk, najlepší priateľ Petra Porošenka, ktorého však v Rusku dali na zoznam hľadaných zločincov. V ostatných dňoch to v Moldavsku bolo ako na hojdačke a často sa zdalo, že definitívne zvíťazí tá alebo iná strana. Plachotňukovi ľudia, ktorých oligarcha (moldavský Kiska) nasáčkoval prakticky na všetky úrady a vysoké funkcie, odmietli uznať novú vládu, ktorú podporil aj prezident Igor Dodon. Nečakane ju, okrem Ruska a iných „neslniečkarských“ vlád, podporila aj Európska únia.
  Rýchlo kvasená „vláda“, ktorú sa pokúsili zostaviť Plachotňukovi ľudia, včera podala demisiu. V Moldavsku jedno za druhým pokračujú prekvapenia. Po dlhších rokovaniach sa na vytvorení vlády dohodla „proruská“ strana podporovaná prezidentom Igorom Dadonom a proeurópska strana. Číže došlo k niečomu, čo sa pred 3,5 rokmi stalo na Slovensku, keď sa stalo nemožné a spojili sa sily z odlišných pólov – Smer-SD, SNS a Most-Híd.
  https://www.hlavnespravy.sk/v-moldavsku-vrie-zapad-slnieckari-su-v-smutku-vitazi-antimajdan-oligarcha-plachotnuk-utiekol-z-krajiny/1789138

  Odpověď
  • Putinovec 16.6.2019 o 16:39

   Vypadá to na plánovanou masírku neokonských slouhů.Nechat situaci vygradovat,kdy se odhalí maximální počet spáčů a následně převzít nečekaně kontrolu.Návod pro všechny ostatní země,které se snaží o odhození okovů konglomerátu.Je to v podstatě v politice reklamní akce,kde je předvedena slabost neoconů.

   Odpověď
   • Novinkou v moldavském spektáklu je otevřený rozkol ve svazku malobritánie + USA . Předpokládaná tandemová podpora Plachetňjuka /jejich kůň / se nekonala . Ambasáda USA podpořila spolu s RF a EU novou koalici . A to je fakt těžká pecka . Zjevně tam sedli už jiní diplomaté .

    Odpověď
 18. Mega-Blackout v Latinske Americe:
  Argentina, Uruguayi uplne bez proudu, casti Brasilie, Chile i Paraguaye. Momentalne neni jasny rozsah a zpravy jsou spore.
  https://de.sputniknews.com/gesellschaft/20190616325245338-mega-blackout-in-lateinamerika-argentina-und-uruguay-voellig-ohne-strom/

  Odpověď
  • príprava na to čo som písal na začiatku tohto roku, prvá fáza testu.

   Odpověď
   • No, len tak-tak ti vychádza, lebo jar o 5 dní končí :-)

    Odpověď
  • Jaké to jásání a naděje v našich médiích vzbudily zprávy o několika blackoutech ve Venezuele. Nyní „zavládlo ticho“… Až jsem si položil otázku, jaké by zřejmě zavládlo, kdyby podobný blackout postihl nás.

   Odpověď
   • V Argentine zacina zima a topi se tam vetsinou el. proudem, takze to moc vesele neni.

    Odpověď
 19. https://www.seznamzpravy.cz/clanek/dalsi-problemy-boeingu-piloti-maji-obavy-kvuli-bezpecnosti-dreamlineru-74225?dop-ab-variant=13&seq-no=1&source=hp

  „Kdyby došlo k požáru motoru na transatlantickém letu a letadlo mělo jeden z vadných požárních spínačů, pak bychom letěli s hořícím křídlem až tři hodiny, než bychom mohli bezpečně přistát,” řekl Guardianu nejmenovaný pilot britské letecké společnosti.
  Firma uvedla, že systém selhal pouze v „malém počtu“ případů.

  V malém počtu!!!
  Takže vlastně o nic nejde. Pár desítek ohrožených lidí – proti ziskům zanedbatelné!

  Odpověď
  • to je blbost “ letěli by s hořícím křídlem až tři hodiny“
   pan Tau by na křídle ohen hasil aby se nerozšířil…když se nehasí automaticky…

   Odpověď
  • Jj tři hodiny…. asi jako Concorde….

   Odpověď
 20. T.Spencerová:

  Trump na Twitteru varoval, že pokud nebude příští rok znovu zvolen prezidentem, čeká Ameriku velký ekonomický krach

  https://twitter.com/realDonaldTrump/status/1139891393252474880

  Bernie Sanders, mezitím předložil svůj návrh „zákona o ekonomických právech“, který počítá s právem na práci a odpovídající mzdu, za niž se dá slušně žít, právem na kvalitní zdravotní péči, právem na kompletní vzdělání, právem na dostupné bydlení, právem na čisté životní prostředí a právem na zajištěné stáří
  Ihned byl obviněn, že opisuje ze Stalinovy sovětské ústavy z roku 1936

  https://www.zerohedge.com/news/2019-06-15/bernie-plagiarizes-stalin-economic-bill-rights

  Odpověď
  • Sanders je tiez GP?

   Odpověď
  • A ono “ právo na práci a odpovídající mzdu, za niž se dá slušně žít, právem na kvalitní zdravotní péči, právem na kompletní vzdělání, právem na dostupné bydlení, právem na čisté životní prostředí a právem na zajištěné stáří“ není v těch USA samozřejmostí ?
   Milion chvilek na svých úterních shromážděních přece tvrdí, že na tom je založena „americká demokracie“, jejich cíl i u nás…

   Odpověď
   • Vypadá to, že americké volby budou skutečným zážitkem. Myslím, že podruhé se jim už Sanderse nepodaří odstřelit a mohl by tvořit úspěšný ledoborec pro Trumpa. To by byla typická globálščikovina.

    Odpověď
    • Oracle 911 16.6.2019 o 21:51

     Dobrý postreh, Sandersa porazila Hillary len vďaka podvodu…

     Odpověď
    • Doufám, že proti Trumpovi se postaví Tulsi Gabbard. Ta je zajímavá tím, že poměrně pravdivě popisuje americké války.

     Odpověď
     • Tej to imho nedovolia. Bola vo vojne v Iraku, ta by s vojenskopriemyselnym komplexom zamietla a museli by ju dat zavrazdit. To nepotrebuju

      Odpověď
 21. Český rozhlas – Afrika, Nairobi
  Na dvou a půl kilometrech čtverečních tam působí přes 700 neziskových organizací.

  Pomoc Africe nemá smysl. „Spíš to škodí, než pomáhá,“ tvrdí bývalá ředitelka neziskovky Hindráková
  https://dvojka.rozhlas.cz/pomoc-africe-nema-smysl-spis-skodi-nez-pomaha-tvrdi-byvala-reditelka-neziskovky-7962769

  Odpověď
  • To dnes snad už ví každý- je to totiž logické. Přitom to někteří různí „filozofové“ prezentují jako bůhví jaký objev. Tedy mimo neZiskovek, které na tom parazitují.

   Kdo bude dělat těžkou a nezajímavou práci, když nemusí. Na něco takového není třeba vysoké IQ.

   Odpověď
 22. Ešte jedna správa na dnes otvorenú tému Japonska:
  Japonská vláda nezdieľa názor USA o zapojení Iránu do útoku na ropné tankery v Ománskom zálive, uvádza Kjodo, citujúc zdroje v kabinete. „Vláda nezdieľa názor USA o zapojení Iránu do útoku na tankery pri Hormuzskom prielive a, ako sa ukázalo, apelovala na americkú stranu, aby poskytla ďalšie dôkazy. Domnievame sa, že nároky USA nie sú dostatočne presvedčivé. “ – Ria Novosti uviedli vyjadrenie japonskej agentúry
  https://russian.rt.com/world/news/641433-yaponiya-ssha-iran-

  Odpověď
 23. Bylo zjištěno, že čínská společnost vyrábí plošné spoje pro americkou stíhačku F-35. Exception PCB, Číňany vlastněná společnost se sídlem v anglickém Gloucestershire, vyrábí plošné spoje, které kontrolují motory, osvětlení, palivo a navigační systémy letounu F-35. Britské ministerstvo obrany trvá na tom, že se není čeho obávat.
  https://cz.sputniknews.com/byznys/2019061510146047-cinska-spolecnost-vyrabi-soucastky-pro-americkou-stihacku-f-35-trapny-objev-vyhrocuje-hysterii-se/

  Odpověď
  • Oracle 911 15.6.2019 o 18:49

   Vyhlásenie Britov je dobrý a drahý vtip…

   Odpověď
  • Pochybuji, že by Američany někdo nutil, aby v letadlech F-35, a jiných výrobcích, používali čínské součástky. To pro ně přece není žádný problém, vyvinou a vyrobí si za „několik“ roků svoje. Svět na ně, „z vděčnosti“, jistě počká…

   Odpověď
  • NicNezNula 15.6.2019 o 20:34

   Alespoň potvrzení pro škarohlídy, že v tom není Arduino.

   Odpověď
  • Ted jen pockat na tweet od Donalda ;-)

   Odpověď
  • „Britské ministerstvo obrany trvá na tom, že se není čeho obávat.“

   Správně, Čína se F-35 opravdu obávat nemusí :P

   Odpověď
 24. Spotrebiteľské úvery v Ruskej federácii dosiahli historické maximum. V apríli 2019 predstavovala priemerná výška spotrebiteľských úverov vydaných ruskými bankami 207 tisíc rubľov, čo je historické maximum. Od začiatku roka 2019 sa tento objem zvýšil o 47 tisíc rubľov a tento mesiac o 24 tisíc. V pokrízovom roku 2015 bola priemerná suma 87 tisíc rubľov.
  https://politikus.ru/v-rossii/120087-uroven-potrebitelskogo-kreditovaniya-v-rf-dostig-istoricheskogo-maksimuma.html
  K tomu ešte táto správa :
  Ruské banky vnucujú študentom úvery – vezmite si pôžičku na učebnice, kúpte si nový prístroj alebo oslávte promóciu s eleganciou. Ruské banky ľahko schvaľujú kreditné karty pre nepracujúcich 18-ročných.
  https://politikus.ru/video/120075-rossiyskie-banki-navyazyvayut-kredity-shkolnikam.html

  Odpověď
  • Ake maju sadzby neviete? Lebo ked som bola v Petrohrade uz po devalvacii rubla, tak hypoteky boli tusim od 9.9%. Spotrebak potom odhadujem na 20%

   Odpověď
   • Koloděj 16.6.2019 o 0:35

    světoobčan Gref nabízí ( nějaké ty kličky jsem nenašel) za 11,9%
    https://www.sberbank.ru/ru/person

    Odpověď
 25. NASA bude potrebovať ďalších 20 – 30 miliárd dolárov na realizáciu lunárneho programu -náklady na projekt Artemis, ktorý zahŕňa pristátie astronautov na Mesiaci do roku 2024 – oznámil riaditeľ NASA.
  https://politikus.ru/video/120086-nasa-potrebuyutsya-dopolnitelno-20-30-mlrd-dlya-realizacii-lunnoy-programmy.html

  Odpověď
  • A bioroboty na prolet Plasma Van Allenovych radioaktivnich pasu na ceste k Mesici…

   Odpověď
   • pasma

    Odpověď
   • Pasy su z plazmy :)

    Odpověď
    • :) Ceho jsem si vsiml, automaticka korekce mi na iPadu ted „opravuje“ (dela z toho nejaky paskvil) opravdu kazde slovo, ktere tady napisu. Pred par tydny to bylo kazde 3-5 slovo…

     Odpověď
     • Oracle 911 16.6.2019 o 11:12

      Aké jazyky máš nainštalované na jazyky? Skúšal si to prepnúť?

      Odpověď
      • Mam nemcinu, cestinu, anglictinu.
       Jeste vyzkousim menit poradi…

       Odpověď
       • Oracle 911 16.6.2019 o 14:46

        Asi zmena poradia pomôže.

        Odpověď
     • … ja so si tiez vsimla, ze na nom napisane, ked sa k tomu co som napisala vratim overit ci niekto na to nereagoval. je zrazu moj prispevok plny „preklepov“ a chyb…?

      Odpověď
    • Jinak je k tomu zajimavy clanek na Wikipedii v anglictine:
     https://en.m.wikipedia.org/wiki/Van_Allen_radiation_belt
     Protonove pasy obsahuji protony s energii mezi 100keV az do 400MeV.
     Protony s touto energii proniknou ochrannou stenou z olova tloustky 143 milimetru..

     Apollo-mise se podle tohoto clanku vyhnula „nebezpeci techto radiacnich pasu“ tim, ze proletela velkou rychlosti hornim Van Allenovym pasem- a sice v mistech, kde je pas nejslabsi a zcela se vyhnula spodnimu Van Allenovu pasu.
     Proste byli Americane pred 50 lety daleko chytrejsi, schopnejsi a mocnejsi, nez dnes…

     Odpověď
     • Ne že bych neměl pochyby o mýtu přistání na Měsíci. Ale Van-Allenovy pásy byly objeveny vzápětí po vyslání prvních družic a vzhledem k toroidnímu charakteru je nimi skutečně vhodnou volbou trajektorie možno bez problémů proletět. Na moři také plachetnice nepluli schválně vždy přímo středem hurikánu. Myslím si že koncem 60.let už byla americká kosmická technologie na dostatečné úrovni aby člověka ve zdraví dopravila na Měsíc – ale ne zpět. A proto měli sice kvalitní snímky a data z lunárních sond, a záběry astronautů ve stavu beztíže v kabině kosmické lodi (na oběžné dráze kolem Země), ale zbytek pilotovaného přistání museli dotočit v kulisách (http://avalonlibrary.net/How_Stanley_Kubrick_Faked_the_Apollo_Moon_Landings_Alchemical_Kubrick_II_Jay_Weidner.pdf) a vzorky upéct v laboratořích, jinak by na Měsíci SSSR i přes všechny sabotáže vedení přistál dřív.

      Odpověď
 26. Turecký minister zahraničných vecí ostro kritizoval pokusy USA zaviesť ultimátum o Turecku na nákup ruských systémov protivzdušnej obrany S-400. Zástupkyňa hovorcu nemeckej vlády Ulrike Demmerová povedala, že Berlín uprednostňuje, aby Ankara odstúpila od dohody s Ruskom. Pozície Berlína a Washingtonu voči S-400 sa však v Paríži nestretli v veľkým porozumením a francúzske ministerstvo zahraničných vecí pripomenulo ostatným štátom, že Turecko má zvrchované právo kupovať vojenské vybavenie, ktoré potrebuje. „Nákup vojenského materiálu Tureckom je zjavne suverénnym rozhodnutím. Integrita aliancie NATO nie je o nič menej dôležitá a je pre neho dôležitá interoperabilita vojenských spôsobilostí spojencov, “ uviedlo ministerstvo.
  https://politikus.ru/events/120088-franciya-vstala-na-storonu-turcii-po-voprosu-s-400.html

  Odpověď
 27. Tokio hodlá pokračovat v nákupu íránské ropy. Ve středu to oznámil prezident Islámské republiky Hasan Rúhání po schůzce s japonským premiérem Šinzó Abem.

  https://cz.sputniknews.com/karikatury/2019061310136972-iranska-ropa-jede-do-japonska/

  Odpověď
  • Oracle 911 15.6.2019 o 13:10

   Vztýčený prst pindusom, a aj keď zablokujú prieplav sú tu ruské ropovody a terminály…

   Odpověď
  • První vlaštovka po nástupu nového panovníka .Emancipace sice japonsky nenápadná započala.

   Odpověď
   • Nic není náhoda, i v tomto případě se projevují dopady jednání o denuklerizaci Korejského poloostrova a jednání Ruska s Japonskem o uzaření míroé smlouy.

    Odpověď
    • …o uzavření mírové smlouvy.

     Odpověď
  • len aby sa Japoncom zase niečo niekde “ nezatriaslo “ HARP je sviňa..

   Odpověď
 28. V Dušanbe sa koná samit Konferencie o opatreniach zameraných na interakciu a budovanie dôvery v Ázii. Na plenárnom zasadnutí sa zúčastnil ruský prezident Vladimir Putin, ako aj vedúci delegácií z ďalších 26 krajín – účastníci združenia a 13 pozorovateľov vrátane zástupcov medzinárodných organizácií.
  https://russian.rt.com/world/article/641290-plenarka-sammit-svmda-rossiya
  Pred oficiálnym začiatkom samitu Vladimir Putin zablahoželal čínskemu prezidentovi Xi Jinpingovi k jeho narodeninám a daroval mu ruskú zmrzlinu. Prezident ocenil úlohu Xi Jinpinga v rozvoji bilaterálnych vzťahov a úspech jeho nedávnej štátnej návštevy v Rusku „uviedol Peskov.
  https://russian.rt.com/russia/news/641295-putin-podarok-si-czinpin
  Rusko vyzýva ostatné krajiny, aby sa vzdali obchodných vojen a „boja bez pravidiel“ vo svetovom obchode, povedal ruský prezident Vladimir Putin počas samitu. „Vo svete sa bohužiaľ objavujú skutočné obchodné vojny. V skutočnosti existujú boje „bez pravidiel“ so zastrašovaním a odstraňovaním konkurentov netrhovými metódami. Teraz je viac ako kedykoľvek predtým potrebné naše kolektívne úsilie na nájdenie cesty z tejto situácie,“ povedal ruský líder. Putin v prvom rade vyzval odstrániť z obchodných a sankčných obmedzení sociálnu a humanitárnu sféru : základné tovary, lieky a zdravotnícke vybavenie.
  https://russian.rt.com/business/news/641301-putin-torgovye-voiny

  Odpověď
  • Jen tak pro zajimavost:
   14. cervna se narodil Trump a 15. Xi.

   Odpověď
  • Video ze summitu, s podrobnostmi:
   https://www.youtube.com/watch?v=Gw-TCE9QcyY

   Mě osobně překvapilo, že se tam sešli hlavy států, kteří představují 90% obyvatelstva planety. Tak to už je síla!

   Odpověď
 29. Sýria: ruských vojakov vítajú ako osloboditeľov (foto)
  Ruské centrum pre zmierenie vojnových strán dodalo viac ako dve tony humanitárnej pomoci do lokality Qabr-Es-Sit v provincii Damask. Miestni obyvatelia privítali ruskú armádu veľmi srdečne. Väčšina ľudí žijúcich v Qabr-Es-Sit sú ženy a deti. Mnohých spája tragédia – muži zomreli v boji proti medzinárodnému terorizmu. Staršina osady povedal, že ani v takej ťažkej situácii sa nevzdávajú. „Samozrejme je to pre nás ťažké bez silných mužských rúk. Vojna vždy berie silných. Pozri sa, kto žije v našom meste. Tieto ženy musia znášať smútok a obnoviť mier v našej krajine pre budúce generácie. Je dobré, že s pomocou Ruska máme mier. Ďakujeme vášmu prezidentovi a bratskému ruskému ľudu. Vaši synovia tiež zomreli za našu krajinu. Modlíme sa za vás a vaše rodiny každý deň, “ povedal staršina Asam Deruši. Takéto teplé slová sú počuť od Sýrčanov všade. Ruskí vojaci sú vítaní ako osloboditelia. Úsmevy a smiech detí sú hlavnou odmenou za splnenie vojenskej povinnosti v Sýrskej arabskej republike. Mestečko Qabr-Es-Sit postupne získava svoj predvojnový vzhľad. V prvom rade sa pozornosť venuje spoločensky významným objektom. V súčasnosti fungujú 2 nemocnice, poliklinika pre deti a škola. Staršina, v mene všetkých obyvateľov, poďakoval ruským vojakom za ich pomoc a pozval ich na slávnostné otvorenie novej vzdelávacej inštitúcie pred začiatkom školského roka.
  Sýria a Rusko spolupracujú v 345 lokalitách s cieľom obnoviť a opraviť 2 463 obytných budov, 219 škôl, 166 predškolských zariadení a 203 zdravotníckych zariadení.
  https://rusvesna.su/news/1560544491

  Odpověď
 30. Hlava MZ Srbska Ivica Dačič v rozhovoru pro deník Izvěstija prohlásil, že
  Srbsko je přípravno poslat svá vojska na území Kosova v tom případě, jestli mezinárodní síly nebudou schopny zajistit bezpečnost srbského obyvatelstva v regionu.

  Politik poznamenal, že albánská strana záměrně podniká v regionu provokace s cílem vyhnání Srbů ze severu Kosova. Také připomenul, že mezinárodní síly pod vedením NATO, zodpovědné za zajištění stability v Kosovo (KFOR), jsou povinny bránit Srby.

  «Jestli mezinárodní společenství nebude reagovat tak, jak je psáno v rezoluci OSN, jestli na Srby budou podnikány pohromy, jestli na ně budou útočit, potom Bělehrad bude nucen reagovat a Srbsko je na to připraveno. Ale doufám, že to nebude potřeba», — prohlásil Dačič. Kromě toho poděkoval ruské straně za podporu.
  https://iz.ru/888815/2019-06-13/v-mid-serbii-zaiavili-o-gotovnosti-vvesti-voiska-na-territoriiu-kosovo

  Prozápadní politik Vučič je nejdříve pečený, vařený u Putina. Pak se uvede do kin film „Balkánský ruběž“ (Balkánská hranice), aby se ruskému obyvateli připomněl ojedinělý hrdinský čin v době Balkánské války, kdy Rusové ukázali NATOvcům co proto.
  Mimochodem, v ruském prostředí je dosud živý pocit viny za to, že nedokázali pomoct Srbům a zároveň velký pocit ponížení od anglo-sasů.
  Potom Vučič prohlašuje, že je jakoby smířený s faktem ztráty Kosova, které v zájmu míru (a ještě něčeho) Srbsko asi bude muset uznat… Hned na to, jako na potvoru, učiní Albánci v Kosovu pogrom na Srby. Nu nechtějí Albánci, aby je Vučič uznal. Vučič chce, ale Albánci ne. A copak teď má chudák Vučič dělat, aby u sebe doma úplně neztratil tvář? Přece bránit svoje občany v Kosovu, to dá rozum. Nebo to za něj udělá proruský Šešelj.
  Anebo to bylo trochu jinak?:)

  Infopole pro návrat Srbů do Kosova (nebo aspoň nějaké jeho části) je připraveno. Stabilizace Evropy není možná, dokud v ní bude existovat hnízdo neokonovského terorismu. Na tom, si, myslím shodnou všichni: GP, Trump, Rusko, Čína i Brusel. Zde už ani křečovité snahy krvavé Madly s otevíráním pomníku neokonům nepomůžou…

  Odpověď
  • Hnízdo má sídlo na Downing Street a rozkrývání tohoto faktu běží poměrně rychle . Putin udělal kus práce demaskováním Churchilla před světovou veřejností v nedávné přelomové tiskovce před petrohradským fórem . Byla to facka malobritánii v přímém přenosu a navíc zasazená do trapného normandského spektáklu oslavujícího přínos anglosasů k ukončení 2.svv. Znovu upozorňuji kolegyně a kolegy na Tebou avizované video Igora Panarina a jeho pořad „Světová politika“ .
   https://www.youtube.com/watch?v=odMQC_4P_AY
   Je to brilantní analytická práce velmi dobře osvětlující historickou roli malobritánie v kryptořízení atlantistů .

   Odpověď
   • Boletus, moja ruština nie moc dobrá, ale zostal som zaskočený, že krvavú podobu revolúcie v Rumunsku v 1989 má na svedomí specslužba Británie.

    Odpověď
    • Nebyl jsi sám. Ale pokud se blíže seznámíš s dlouholetou prací Panarina /věnuje se právě práci tajných služeb Britů a následně i Američanů proti Rusku,SSSR a znovu Rusku /, překvapení zmizí. On sám vyšel jako vojenský psycholog z kruhů končící KGB .

     Odpověď
    • … ano aj mna to prekvapilo a hlavne to, ze rumunska prokuratura to podla jeho slo riesi uz tri toky… nikde ani slovicko v nasej tlaci… Nikdy som Causeska neobhajovala, svojho casu vidiac nedostatok potravin v obchodoch (aj ked dnes su mi uz jasne technologie ako a preco sa to robilo), ale to co urobili s Causeskom a jeho zenou si pyta uz roky sud!… a to pre tych co vrazdili, aj tych co tuto vrazdu iniciovali!!!

     Odpověď
   • kde se dá v češtině nebo angličtině přečíst nebo podívat to o demaskování Churchilla?

    Odpověď
    • Například Starikov:Kdo přinutil Hitlera přepadnout Stalina

     https://zakazanevzdelani.cz/

     Odpověď
     • … aj Fursov o tom hovori, davala som to medzi videa…

      Odpověď
     • Ano to jsem četl. Myslel jsem že to řekl přímo Putin v Petrohradu

      Odpověď
      • On si ho VVP vzal do úst jednak v projevu na petrohradském fóru, jednak na velké tiskovce se světovými médii před Petrohradem . Byl to úmysl , protože veřejným pojmenováním naprosté věrolomnosti modly Britů a pojmenováním tohoto bezcharakterního politického lavírování pojmem „praktický politik“ dal omílané britské kolébce demokracie facku před celým Světem. To bylo ponížení malobritánie par excellence .

       Odpověď
  • Do toho infopole patří i tento vzkaz. Začalo vojenské cvičení Slovanské bratrství začalo v pátek v srbském městě Pancevo. Účastní se ho přes 1000 vojáků z Ruska, Běloruska a Srbska.
   https://www.almasdarnews.com/article/slavic-brotherhood-2019-military-exercises-begin-in-serbia/

   Odpověď
  • Zajímavé je, že k událostem v Kosovu dochází v době, kdy jsme ČT informováni o nálezech pozůstatků predátorů na Sibiři (srovnej Události ČT ze dne 12.6. či rubriku Em projevy). Dvounozí predátoři nenechávají nikoho na pochybách, že jsou fascinováni dílem zkázy a bez studu jej dále vysávají až do morku kosti.
   Vždyť není to tak dávno,
   co na webu o vlcích bylo psáno, tehdy NATO v Praze zasedalo.
   Na právech, Hradě o trumfech, blafování se diskutovalo.
   Čas tří měsíců ukázal, kdo lídr a kdo taxonem se stal.
   Rovněž je zajímavé, že ve čtvrtek byl na Hrad ke konzultaci pozván ruský velvyslanec. Následující den Události informovali o ledové tsunami na sibiřském Jeniseji.
   Ledy se hnuly, etalony časů se posunují,
   co neměnné se zdálo, z vyšší vůle se formuje.
   Oči k Severu se upínaji, Vesmir blíže se zdá
   a pravda o Měsíci na dosah.

   Pozn. srovnej také TauRus ze dne 13.6. o 22:41

   Odpověď
  • Keby globalisti chceli, tak by tá židovská špina už dávno zatrepala bačkorami.

   Odpověď
   • Teda sionistická, aby som neurazil židov.

    Odpověď
    • urážka není to hlavní . jde o rozlišení zdroje zla v židovstvu jako celku . Analogie u dalších národů a kultur jsou po ruce. Zlo se rádo mimikruje.

     Odpověď
   • Čiže asi niečo cez ňu riešia/riadia.

    Odpověď
 31. Student střední školy Petr Doubravský, který se sám sebe označuje jako levičák, feminista, vegan, aktivista a homosexuál, se na svém twitterovém profilu vyjádřil k tomu, že odmítl absolvovat debatu s politikem SPD Ladislavem Jaklem.

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/S-Jaklem-se-bavit-nebudu-Student-bojujici-za-klima-odmitl-televizni-duel-585465/diskuse?parent=16730462

  Šílené čtení … Muslimové budou mít s evropany velmi lehkou práci.

  Odpověď
  • Lehce Osvalen 14.6.2019 o 22:04

   Je zajímavé, jak v naší domovině bleskurychle zlidověl výraz „greténismus“ označující ty nejindoktrinovanější a nejvyšinutější psychtrockistické revolucionáře (popírače klidného, nekrvavého evolučního pohybu vpřed) a jejich průhledňoučkou „klimatickou“ doktrínu, kterou nás hodlají dotlačit k fašismu, který samozřejmě v různých dobách nazývají různě. V diskusi pod tímto článkem se to greténismem a gretény jen hemží. Kolektivní duch národa čelícímu opětovnému pokusu o anihilaci (jak „překvapivě“ opět z vlastních řad) je prostě stále přítomen, demonstruje se i v této podobě a jedním trefným slovem vystihuje, s čím máme co do činění.

   A chazar Doubravský ve stoprocentně „ekologické“ lněné buzní košilce od Gucciho nepochybně aspiruje na jednoho z nejvýraznějších představitelů všech těchto greténů. Kdokoliv si mohl dovolit luxus toto stvoření byť jen dvě minuty poslouchat, musel zkonstatovat, že je prázdné, floskulovité a naprosto neadekvátní. Nejen Láďa Jakl, ale každá druhá hajzlbába z Hlaváku by ho ve vteřině argumentačně rozdrtili, takže mu nezbývá než tvrdit, že pro debatu mu někteří spoluobčané prostě nejsou dost dobří. Bude si tedy sám vybírat.

   Nejhorší na tom všem je, že i Petr Doubravský se narodil jako čisté a nevinné stvoření, které mohlo a mělo být milováno a svými rodiči, okolím, školou a veřejnými vzory vedeno koridorem Božího záměru. Je vinnou nás VŠECH, že jsme část mladé generace nechali napospas sociopatickým predátorům, kteří ji s gustem využívají k prosazování svých deviantních a utopistických společenských vizí. V tomto směru máme hodně co napravovat.

   Odpověď
   • Putinovec 15.6.2019 o 7:37

    Kolektivní vina?Připomíná to hrnec medu,ve kterém na konci číhá žihadlo.

    Odpověď
    • Oracle 911 15.6.2019 o 7:50

     Kolega nie je ďaleko od pravdy, ľudia sa len prizerali ako sa im krivia deti ale na druhú stranu často musia/museli riešiť existenčné otázky, a v takomto prostredí málokto dával pozor čo sa deje s deťmi aj keď niekto sa ozval, tak stádové inštinkty primäli umlčať tú osobu.

     Dodávam, že väčšinu ľudí ani nenapadla hľadať Božiu spravodlivosť.

     Odpověď
     • Cíl současného vzdělávací procesu. Rodiče zaměstnáni starostmi o ekonomické přežití a děti vydány na pospas systému, cesta k nápravě je však možná

      Odpověď
      • Oracle 911 15.6.2019 o 12:46

       No, to si trafil…

       Odpověď
      • … ale zlozita a dlha… to je ako prevratenie verieceho na ateistu a naopak… Tiez sa mi to stalo…

       Odpověď
    • Také jsem opatrný při využívání plurálů . Dávám přednost konkrétně vyjádřeným singulárům. Neznám zploditele toho chudáka , ale nepochybně by si měli drbat kebuli ONI a nikoliv celá komunita . Spousta rodičů si svoji roli zastala a zastává příkladně. Ale obsahově to kolega vystihl i podle mého gusta , takže to nerozporuji. Jen tu generalizaci.

     Odpověď
    • Vina je VŽDY kolektívna tak, ako i naša osobnosť.
     Až potom možno priraďovať jednotlivým osobám
     konkrétnu vahu zodpovednosti za nejaké konkrétne
     „šťastie“, či „nešťastie“.

     Tak tzv. „právo“, ako aj humanitárna pseudopsychológia
     je samozrejme zámerne smerovaná opačne.
     Pre deformáciu vnímania objektívnej reality
     a tak neschopnosť spoluriadenia osudu populáciou.
     Paralýza obete.

     Loď je spoločná a tak čokoľvek sa na nej udeje,
     vśetkých sa v príslušnej konkrétnej miere týka.
     Rovnako, ak jedinec niečo urobí, týka sa to ostatných.
     Sú to klasické spojené nádoby,
     kde jedna nemôže bojovať proti druhej,
     ale spolupracovať.
     V opačnom prípade ide o ich smrť
     a ovládnutie ich zdrojov tými,
     ktorý im vnukli samovraźednú myšlienku
     sveta „boja protikladov“.

     Začína to už vštepovaním do detí na škole:
     „Aký je rozdiel medzi týmito dvoma spisovateĺmi?“
     namiesto
     „A čo majú spoločné..“

     HľADÁME SÚVISLOSTI V ODLIŠNOSTIACH.
     To je zmena algoRytmu jadra operačného systému
     kolektívneho podvedomia v novej logike sociálneho správania,
     ktorá objektívne nastúpila v II.pol XX.stor.

     Preto staré algoritmy riadenia (manažmentu) z dôvodu zákona zrýchľujúceho sa času prakticky prestali fungovať.

     Odpověď
     • V použití plurálu v tomto konkrétním případě /zodpovědnost rodičů za mravní vývoj dětí / jsi mne nepřesvědčil . Vyvinění v mnoha případech začíná záměnou JÁ za MY VŠICHNI .
      To byl smysl mé poznámky a v podstatě i souhlasu s Putinovcem. Neodmítám spoluzodpovědnost, ale začínám u sebe a pak teprve hledám spoluzodpovědné. A ve výchově potomstva obzvlášť.

      Odpověď
      • Není to tak jednoznačně dané, různě se to prolíná a vzájemně ovlivňuje.
       Část nevyřešených problémů rodu se přenáší na nového zrozence. Je potom na něm zda si s tím v životě poradí, či neporadí. Mezi tím, rodiče starostí o postižené či nemocné dítě, obnovili u sebe schopnost milovat (kvůli lásce na sobě zapracovali a změnili se). Dítě se také počalo přirozeně měnit, nebyly už důvody v absolvování daného osudu. Osud se změnil nejen rodičům, ale i dítěti. Jejich duše posílily a potom případný negativní vliv společnosti na jejich rozvoj již neměl negativní vliv, ale naopak posilující (slabou duši překážky oslabují, silnou duši posilují).

       Existuje spousta možných variant a změna osudu je možná v podstatě kdykoli a to samé platí i pro zhoršení. Je dokonce možné, že rodiče se nemění, ale dítěti po absolvování negativních zkušeností se obnoví láska v jeho duši a dojde ke změně jeho osudu. To má nepřímý vliv i na jeho rodiče (rodový problém je vyřešen) a i jim se začne měnit osud. A tento kamínek se pozitivně odrazí i v mozaice kolektivního vědomí dané společnosti. Čím výše hraje a má vliv daný rod v společenské roli, tím větší je jeho zodpovědnost jak osobní, tak i společenská a i následky či prospěch, z toho plynoucí. Proto přeskakovat uměle schody se nevyplácí a začínat se změnou je potřeba vždy od sebe.

       Odpověď
       • Díky za přesnější vyjádření. Je to společný osud vytvářený jednotlivými rody a rodinami. Souhlas.

        Odpověď
        • To je pôvodný zmysel tzv. Dedičného „hriechu“.
         (Je to bug, chyba, vírus.)
         Na rozdiel od zvráteného chápania externej autoprojekcie,
         že človek sa akože uź rodí hriešny.. v korporátnej terminológii
         „osobné zlyhanie“
         To je starý mannažersky triK prenosu čo najväčšej moźnej miery
         zodpovednosti na samotnú obeť agresie.

         Symbolika vody tam tiež nie je len tak..
         I keď aj tú zvrátili do absurda:
         kvapka na dieťa a akože je vśetko bez námahy poriešené.
         Nie je.

         Jednou z našich úloh vyzerá byť,
         dať čo najmenej chybných stereotypov, algoritmiky
         na vlastné deti, vnukov.
         Ba čo viac, i tú pomerne dobrú, neustále vzhľadom
         na zrýchľovanie času optimalizovať.

         Optimus Prime.

         Odpověď
         • Říká se: „Pán bůh (Bůh je o něčem jiném) Ti to vynahradí na dětech.“
          V čase minulém jsem se tím docela „prokousávala“
          a „přiřadila“ si k tomu „zákon padajícího ho…“
          Je to v podstatě úmyslně naprogramovaný chybný systém výchovy a výuky generací,
          který se vštěpuje (dočista jako štěpy) a vytváří algorytmy vnímání chápání světa, společenského chování … zvyklosti,
          automaticky působící v jedinci, rodině, společnosti, společenstvích …
          Těmhle nepravostem (neobstojí před kritickým myšlením) říkám (trošku jedovatě) ano, z hlediska obecně platných společenských norem to tak je (to ale vůbec není ukazatel toho, že je to dobré).
          Tady mne zaráží následující:
          Svět dospěl ke katastrofě, příčina je malá duchovnost lidstva – orientace na hmotu, víra v materializmus, která se odráží i v 72 pannách v ráji muslimú, hojnosti v ráji křesťanů, odpustcích, hmotných výhodách a moci kultů a pod., čímž došlo k drancování zdrojů (všech i lidských).

          No, jo, ale Bůh stvořil člověka k obrazu svému, tj. jako tvůrce a správce, kde člověka obdařil svobodnou vůlí
          a nejen jeho. V celém ekosystému planety mají druhy (formy života) svobodnou vůli v rámci svého druhu, nebo společenství v mezích ekosystému (př. přebytek potravy = přemnožení, nedostatek potravy = snížení populace, až vymření, podobně je tomu i s rostlinami). Planeta je živá knihovna a to všechno jsou nejen hmotné statky, ale zároveň duchovní.
          Zrovna tak výchova, vzdělávání, vědění, umění, …
          jsou opět statky duchovní, které parazitický systém zneužívá k mrzačení pokolení lidí, obracejíc je k materializmu, kde jakoby usekává Lásku, vědění, moudrost, tj. deformuje člověka tím, že utvoří ZVYKLOSTI.
          Ty jsou dobré i špatné = jsou jen nástroj.
          A zase se vrátím k: „na počátku bylo slovo“.
          Protože jsou to myšlenky lidí, jejich světový názor, jejich představy o budoucnu, které budoucno tvoří
          a tvoří právě toto budoucno na základě NAPROGRAMOVÁNÍ výchovou, vzděláváním, obecně platnými společenskými normami.
          Proto je studium tlustých knih tak důležité.
          Je to obtížné a obtížnější, protože to boří naučené algoritmy „chovného zvířete“. Pak se můžeme ptát, „co je lež a co pravda?“
          Až po dalším a dalším čtení (studiu!), začneme pomalu chápat, že je jen lež č. 1 a lež č. 2,
          ale to už nám svítá
          a rozbřesk nám vykouzlí úsměv na tváři.

          Odpověď
          • Ano, realita, jazyk Boží je fajn.
           Rozlíšiť..dobré zvyky-emócie rozvinúť
           a chybné opraviť.

           Loď, planétu, dom spoločný, dom všetkých,
           sveDomJe neustále v rámci evolúcie kultúry myslenia
           vylepsovať, rozvíjať.

           Rozvoj je kategória morálne podmienená,
           podľa cieľa de-finovaná.

           Dom je predkami postavený.
           Stači sa naučiť strechu svojpomocne opravovať
           a dom udržiavať.
           Inak ho motivačné „živly“ dejín rozmätú.

           Odpověď
 32. Dost mě překvapilo, že si Norové dovolili rozhodnout ve svůj prospěch navzdory nelibosti USA. http://www.novarepublika.cz/2019/06/norsko-pochopilo-ze-neexistuje-zadna.html#comment-form

  Odpověď
  • Putinovec 14.6.2019 o 20:33

   NATO se drolí.Už to půjde rychle.

   Odpověď
  • Krásna správa

   Odpověď
  • ak to nie je hoax, tak zaujímavé, že v Hormuzskom prielive bol zasiahnutý práve nórsky tankér (+ japonský, práve keď tam bol Abe, aby zabezpečil obnovenie rozhovorov medzi Teheránom a WASHINGtonom)

   Odpověď
 33. Dosť závažné pritvrdenie cenzúry na internete, konkrétne na youtube
  https://www.youtube.com/watch?v=Mm2Lx3AsH8M

  Odpověď
  • Putinovec 14.6.2019 o 20:02

   Dobrý důvod proč je opustit.

   Odpověď
 34. Ruské ministerstvo spravodlivosti začalo pracovať na návrhu zákona, ktorý umožní zhabať štátnym zamestnancom prostriedky na bankových účtoch, ktoré neuviedli v daňovom priznaní a u ktorých nemôžu doložiť ich legálny pôvod.
  http://www.teraz.sk/prave-teraz
  14:05

  Odpověď
 35. Bola postavená prvá železničná trať krymského mosta.
  https://politikus.ru/v-rossii/120061-postroen-pervyy-zheleznodorozhnyy-put-krymskogo-mosta.html
  Politikus.ru

  Odpověď
 36. Ruská armáda zachraňuje obete amerických koncentračných táborov (reportáž Russkoj Vesny, foto):
  Ruskí vojaci Strediska pre zmierenie bojujúcich strán uskutočnili humanitárnu akciu s poskytnutím lekárskej pomoci v provincii Hama pre utečencov z tábora Er-Rukban nachádzajúcich sa pri americkej vojenskej základni et-Tanf. Vďaka vojakom Ozbrojených síl Ruskej federácie boli títo nešťastní ľudia schopní opustiť moderný koncentračný tábor. V stredisku dočasného ubytovania každej prichádzajúcej rodine poskytujú potrebnú lekársku starostlivosť, základné potreby, matrace a prikrývky. Na prvom poschodí budovy sa nachádza dočasné zdravotné stredisko. Jedlo sa podáva trikrát denne. „V tábore Er-Rukban nie je čistá pitná voda, preto má mnoho ľudí problémy s pečeňou. Tovary privážali veľmi zriedka – kilogram ryže stojí 600 lír, chlieb 800 lír a vrece múky 25 000 lír. To je pre nás veľa peňazí. Mám štyri dcéry, dve z nich sa narodili v tábore. Pri pôrode manželka nemala zdravotníckeho pracovníka, pomáhali ženy, ktoré žili v susedstve. Ak chcete získať lekársku starostlivosť, musíte vystáť miesto, ale aj tak v ňom militanti o všetkom rozhodovali. Ak máte peniaze, dostanete lieky a lekárske vyšetrenie. Teraz, vďaka vláde Sýrie a Ruska, sme v poriadku. Je tu strecha nad hlavou, posteľ, jedlo a čistá voda, “povedala hlava rodiny Sadyq Chir Nažla.
  Pri pohľade na ruských vojakov ľudia žijúci v centre neskrývajú emócie a úsmevy. Mnohí sa delili o svoje dojmy z toho, že sú v tábore. „Získanie jedla bolo veľmi ťažké. Z americkej strany neexistovala takmer žiadna humanitárna pomoc. Banditi v tábore odniesli peniaze, bili ľudí. Nemôžete opustiť tábor bez súhlasu amerických vojakov alebo militantov. Americkí vojaci do tábora nikdy neprišli, nachádzali sa vo vzdialenosti od tábora. Ak sa niekto pokúsil dostať von z tábora, začali strieľať na ľudí. V blízkosti tábora je obrovský cintorín ľudí zabitých teroristami. Nepúšťali nás tam. Chvála Bohu a sýrskej vláde, že sme teraz v poriadku. Ďakujem Bohu za takého priateľa ako Rusko, “ povedal Muhamad Alla Min.
  Existuje veľa takýchto príbehov. Napriek času strávenému v tábore sa ľudia usmievajú a radujú sa. Sú šťastní, že môžu ísť na prechádzku, dobre sa najesť, spať a dostať zdravotnú starostlivosť. Deti behajú po dvore a smejú sa.
  V centre žije asi 350 utečencov. Každý týždeň prichádzajú noví ľudia. Mnohí v centre, ktorí sa zotavili z násilia militantov, sa vracajú do svojich domovov. Po skončení akcie ruskí vojaci ubezpečili, že budú naďalej poskytovať pomoc sýrskemu ľudu.
  https://rusvesna.su/news/1560364673

  Odpověď
  • Uff. Teď budou vyplouvat hrůzy.

   Odpověď
  • Pokud lze vůbec použít v mezilidských vztazích termín „investice“ /prosím ,nemyslím to cynicky, ale naopak, jako vklad hodnoty na správné místo /, potom ruský vstup do Sýrie r.2015 byla investice do vztahu k BV na mnoho generací. V historii neexistuje příklad obdobné investice ze strany anglosasů. Výsledky se musí zákonitě /podle Zákona času/ dostavit . Kéž bychom si tuhle historickou vlastnost Rusů co nejvíce osvojili. V minulém režimu bylo mnoho mist na Zemi , kde
   slůvko „ček“ vyvolávalo úsměv a přátelství. Teď máme šanci si tuhle latentní slovanskou empatii k příchozím v míru oživit . U Slovanů, kteří jdou k nám za prací.Momentálně jsme na tom lépe než oni , ale není to naší výjimečností , ale skrytým globalistickým řízením .

   Odpověď
   • Boletus, aj v ekonómii existuje takýto pojem – sociálny kapitál (investovanie do vzťahov …. s dlhodobým ekonomickým a spoločenským prínosom)

    Odpověď
   • Takovou investici vlozili i k nam, pred 75ti lety. Trvalo 60 let propagandy a stejne jsme na to vetsinove nezapomneli. Myslim ze po radeni islamericanu budou Rusy oslavovat na vecnost.

    Odpověď
    • Suhlasum. Nehovoriac o tom, ze prave BV a Afrika bol preslaveny tym, ze pomoc vzal, aj podakoval, pochvalil, ale nakoniec sa obratil k Zapadu. Naco to vsetko? Pritom mozno keby tolko penazi neslo na pomoc, mohla byt , v Rusku vyssia uroven a nebol by taky sklon ku gladnosti a perestrojke

     Odpověď
   • Putinovec 14.6.2019 o 20:12

    Je tam ještě jedna důležitá věc.Bylo zde dáno měřítko mezi teroristy a USA vojáky.Obě skupiny vůči civilistům používají chování, které OSN nazývá genocida.Takže USA voják je vlastně terorista a tím vzniká povinnost všech ostatních států zasahovat aktivně proti teroristům.Časy kdy si Americká armáda na dobytém území mohla dělat co chce je minulostí.

    Odpověď
 37. První skupiny občanů DNR a LNR dostavaji ruské pasy
  14. června první skupina obyvatel DNR – 34 lidí-obdrželo ruské pasy ve specializovaném centru, otevřené v regionu Pokrovsko Rostov.
  Současně ve specializovaném centru města Novoshakhtinsk (Rostovská oblast) ruské pasy obdrželo 30 obyvatel LNR.
  Zdroj: https://rusvesna.su/news/1560504158

  Odpověď
 38. Ruské zaostávajúce regióny s nízkymi ekonomickými ukazovateľmi dostanú za kurátorov ministrov. Píšu o tom „Vedomosti“ s odkazom na list podpredsedu vlády Vitalija Mutka premiérovi Dmitrijovi Medvedevovi. Autentickosť tohto dokumentu už potvrdili traja federálni úradníci. Podľa publikácie sa tak pre regióny, ktoré spadajú do zoznamu zaostávajúcich, určia prioritné smery rozvoja a potrebná infraštruktúra. Povinnosťou kurátorov bude koordinácia práce ministerstiev a výber prioritných projektov. Do práce sa plánuje zapojiť rôzne ministerstvá a úrady. Ministerstvo hospodárstva už identifikovalo regióny s najslabšími ekonomikami, ktoré potrebujú pomoc. Kurátori pre nich sú menovaní spomedzi členov vlády.
  Ministerstvo objasnilo, že výber sa uskutočnil podľa nasledovných kritérií: podiel obyvateľstva s príjmami pod hranicou životného minima, miera nezamestnanosti, priemerný príjem na obyvateľa a investície do základného kapitálu. Minister hospodárskeho rozvoja Maxim Oreškin sa stal kurátorom Altajskej republiky, Karélie a Tuvy. Prvý podpredseda vlády – minister financií Anton Siluanov dostal Kurganskú oblasť. Minister poľnohospodárstva Dmitrij Patrushev bude pracovať pre Adygeju. Minister výstavby Vladimir Jakušev bude dohliadať na Marij El a minister práce Maxim Topilin bude dohliadať na Altaský kraj. Kurátori budú skladať účty vláde. Priama kontrola nad ich prácou je zverená podpredsedovi vlády SR pre výstavbu a regionálny rozvoj Vitalijovi Mutkovi. Regióny severného Kaukazu a Ďalekého východu neboli zaradené do zoznamu regiónov s nízkymi ekonomickými ukazovateľmi, pretože ich riešia jednotlivé ministerstvá.
  Ako bude prebiehať hodnotenie práce a či budú existovať sankcie za neplnenie stanovených úloh, ešte nie je jasné. Úrady o tejto otázke stále diskutujú.
  https://rusvesna.su/news/1560501220

  Odpověď
  • zajímavé . jeví se mi to jako sofistikovaná etapovitá výměna exekutivy bez použití krizových momentů . Kus po kusu . Je to technologie Trumpa a zdá se, že to je i technologie Putina . To, že by příslušní kurátoři prokázali kompetentnost téměř vylučuji.
   Putin takhle ve zpomaleném režimu čistí „generálský chlív“ , naposledy 2 kousky sežrali vlastní
   navařené provokační žrádlo v kauze Golunov.

   Odpověď
   • Oracle 911 14.6.2019 o 18:22

    Nielen to tak vyzerá, ale ním aj je. Ono totiž GP potrebuje Rusko, a na to treba rozohnať podpindusníkov a liberastov a Putin vybral mäkkú formu namiesto tvrdej t.j. čistky robené generálnou prokuratúrou a uponáhľanou náhradou kádrov. Zdá sa, že zas vyfúkol jedno víťazstvo z rúk GP.

    Odpověď
   • Putinovec 14.6.2019 o 20:15

    Zajímavá je tato věta.
    Kurátori budú skladať účty vláde.
    To je bič na úředníky a pozvánka pro schopné kádry.

    Odpověď
    • Je to metóda ktorú viedol Stalin a tiež stále hovoril,že základ sú kádre….

     Odpověď
 39. Putin vyjmenoval na vrcholovem setkani Sanghajske organizace pro spolupraci hlavni ukoly politicke regulace v Syrii

  „Prvoradym ukolem je nyni zajistit uplne odstraneni stavajicich teroristickych lozisek, predevsim v Idlibu“, rekl Putin.

  Zaroven by se mela zvetsit humanitarni pomoc a zvetsit spolecny prispevek k hospodarskemu obnoveni Syrie ze strany mezinarodnich spolecentsvi.
  Na zaklade toho zduraznil: „Mohlo by se dosahnout realnych vysledku v mezinarodnim boji proti terorismu.“
  Pritom osvetlil:
  „Predevsim diky vsestranne pomoci Ruska legitimni syrske vlade jsou bojovnici teroristickych formaci porazeni“.
  https://de.sputniknews.com/politik/20190614325234963-putin-hauptaufgaben-politische-regelung-syrien/

  Odpověď
 40. EU a Rusko zacinaju rokovat o spolocnom obchodovani bez dolara

  https://sputniknews.com/business/201906141075867449-eu-russia-reportedly-agree-ditch-dollar-bilateral-transactions

  Russian Finance Minister Anton Siluanov and Maros Sefcovic, vice-president of the European Commission for the Energy Union, have agreed to set up a working group that will deal with a transition to using the rouble and euro in bilateral payments, Russian media outlets reported, citing Siluanov’s spokesman, Andrei Lavrov.

  Odpověď
 41. Všimli jste si, že v Čechách probíhá dost agresivní kampaň proti ruské jaderné energetice?
  Poté, co byl do kin uveden americký seriál „Černobyl“, není snad dne, aby zde nezveřejnili lživý článek o hrůzách, které byly po havarii stejnojmenné jaderné elektrárny na Ukrajině. Toto je jeden z nich:
  400 Hirošim. Toxicita černobylského mraku byla děsivá.
  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/400-hirosim-toxicita-cernobylskeho-mraku-byla-desiva-podivejte-se-na-animaci-73787

  Za půl roku se má rozhodovat o tom, která firma vyhraje tendr na dostavbu Temelínu. Souvislost seriálu a článků o Černobylu s tímto tendrem je víc, než zřejmá.

  Odpověď
  • ovšem zajímalo by mne co je tedy cílem.

   Spojit podvědomě dodavatele JE z východu s katastrofou, a obrátit lidi na podporu západních technologií? Nic jiného mne nenapadá.

   Smrdí to tím že je to příprava na nějaký manévr, který teprve přijde, kterého se někdo ujme. A klidně by to mohlo probíhat na linii nějaké plánované katastrofy na nějaké JE stavěné Rosatomem.

   Odpověď
   • Zřejmě se mýlíte, současné geopolitické procesy ve světě spíše „ukazují“ na stavbu prováděnou např. firmou Westinghouse Electric Company…

    Odpověď
    • Nerozumím příspěvku, nezapadá do kontextu toho mého.

     Odpověď
     • Čemu nerozumíte ? Že v současnosti je na řadě zhroucení USA ?

      http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/americky-kongresman-usa-se-zhrouti-jako-sssr/

      Odpověď
     • eM,asi je to myslené tak že havária bude skôr na reaktoroch Westinghouse

      Odpověď
      • … dufam, ze tato firma zlym palivom zase nevyvola havariu na Ukrajine v Zaporozi…

       Odpověď
      • ano potom je to pochopitelné, díky andreo.

       Odpověď
       • Z rozhovoru s kamarádem Honzou. Pro přiblížení: Honza je můj nový spolupracovník a kamarád, vysokoškolák, profesí specialista na SQL databáze. Pochází z vesnice, z malorolnické rodiny, kterou komunisté násilně kolektivizovali. Honza sám nenávist svého dědy a otce vůči komunistům až tak zase nesdílí. Sám mi řekl: „zůstaly nám záhumenky, na kterých jsem musel jako mlaďoch po nátlaku prarodičů a rodičů makat jak šroube. Kolem mě chodili mí kamarádi z vesnice s děvčaty ke splavu a já jsem zatím musel kydat hnůj. Jednoho dne jsem se vzepřel a na tu práci jsem se vysral …“ Tento můj kamarád nedávno za mnou přišel, oči navrch a řekl mi: „Viděl jsi Černobyl ?“ Uže jsem věděl, že HBO něco takového vypustila. Honaza nadšeně vykřikoval: „To musíš vidět, má to na CSFD neuvěřitelný rating 97 procent ! Je to skvělý ! A strašně smutný a beznadějný ! Jak ti rusáci tam umírají, jak je posílají na smrt. Jak se jim díky ozáření rozpadají obličeje. To je skvělý seriál !“ Řekl jsem mu: „Ty Honzo, příběh Černobylu znám prakticky na zpaměť a vím (a je to na 100 procent), že to byla diverze. Ty operátory prostě direktivou z Moskvy přinutili záměrně vypojit všechny ochrany, co ta elektrárna měla, aby došlo k výbuchu. A cílem bylo zničení SSSR. Sama Drábová svého času řekla, že se ten reaktor bránil do poslední chvíle, aby nevybuchl, ale nakonec podlehl. A víš, že celá ta havárie měla pouze 34 mrtvých ?“ Honza: „Ty to není možný, tam zahynuly desítky tisíc lidí, vždyť to tam bylo !“ „Honzo, to je seriál HBO a ten je tak pravdivý, jako původ postav v dalším seriálu „Olympští bohové“, kde jsou všichni ti řečtí bozi černoši a stejně tak v seriálu o francouzké královně z Anjou, která je také černoška. Copak si myslíš, že když HBO falšuje historickou pravdu v těchto seriálech tak se pravdy drží v seriálu Černobyl ?“ „No, jo já vím, ale když to je tak skvělý seriál a tak sugestivní a pravdivý …“ Viděl jsem, že je to zbytečné a tak jsem se zeptal pana Google, na případ pravicového novináře Březiny (toho človka zrovna nemusím) versus Zelení, který jsem kdysi četl na Blistech v době, kdy se ještě daly číst. Březina tehdy použil oficiální materiály WHO (World Hospital Organization), které dokládají, že při katastrofě v Černobylu PROKAZATELNĚ zahynulo 28 lidí (+17 na následky nádoru štítné žlázy – tedy celkem 45 mrtvých) a desítky tisíc mrtvých a znetvořených lidí a dětí jsou naprosto vylhané pohádky.

        Zdroje:
        https://g.cz/vecny-otaznik-kolik-lidi-zabil-cernobyl/
        https://g.cz/cernobyl-tricet-let-zelenych-lzi-ktere-zabijely-deti/
        https://g.cz/vyroci-jaderne-havarie-cernobyl-cesko-nijak-neohrozil/
        Kompletní zpráva WHO o jaderné havárii v Černobylu:
        http://www-pub.iaea.org/MTCD/Publications/PDF/Pub1001_web.pdf – počet obětí je na straně 6 této zprávy

        Poslal jsem všechny tyto údaje svému novému kamarádu Honzovi, ale viditelně bez úspěchu. Pořád si mele svou. Před lety (bylo to ještě dávno před tím, než jsem přišel na Levanet) jsem tyto materiály poslal několika přátelům, se kterými jsem vedl spor o počty obětí v Černobylu. Dodnes se mi smějou. „Tak jenom 45 ?“ říkají se smíchem. Já na to: „Ano jen 45. A stojím si zatím, protože to mám podložené oficiálními údaji WHO. „A čím to máte podložené vy ?, ptám se jich … Jak už jsem to zde párkrát napsal, Západ má obrovskou výhodu v ovládání medií. „Zatímco se pravda obouvá, lež už sedmkrát oběhla Zemi“ A když se podívám na zpět, tato pravda platí v případě legendy o desítkách a stovkách miliónů obětí sovětského komunismu, lži které vypustil Solženicyn a vpřípadě legendy o krvežíznívém Stalinovi a zvrhlém Berijovi. Ale nepodléhám pesimismu a pevně věřím, že pravda jednou vyjde na světlo světa …

        Odpověď
        • Soráč, psal jsem to z hlavy, údaj 34 obětí má být sprvně 28+17 (45), přehlédl jsem to.

         Odpověď
         • Pokud se smíříš s holým faktem, že Zákon času nebere ohled na délku Tvého nebo mého života , pak tito honzové a jejich potomstvo k poznání dojdou. Nám stačilo 30let, abychom pochopili, do jak velkého lejna jsme dobrovolně došlapali . Oni potřebují také trochu času k poznání a rozlišení.

          Odpověď
   • jako příprava infopole pro nějakou inscenaci kapesní havárie a zejména její mediální rozmáznutí by to mohlo být. „Nevýhodou“ tohoto možného diskreditačniho plánu je velmi dlouhý a spolehlivý provoz všech JE v ČR i SR . Ale nedávné zlanaření pí.Drábové do partičky liberálů /kandidatura ve volbách/ by svědčila o pečlivé přípravě odborného“ posuzování “ technologií dodavatelů.

    Odpověď
    • Něco chystají a to je zřejmé. To nejmenší by bylo stupňování tlaku na členy vlády a komisi, která o tendru má rozhodnout.
     Už vidím, jak podpindosnici mávají takovými novinovými články v parlamentu, jako pádnými argumenty a je toho plná televize. Jako bonus Sorosovské děti na náměstích.

     Odpověď
     • Putinovec 14.6.2019 o 20:20

      Můžeme doufat že dojdou fondy a tím i užiteční idioti.

      Odpověď
   • riziko bych viděl hlavně u toho kdo bude zajišťovat bezpečnost a ostrahu (resp. jeho „páníčka“). Ten pak bude mít na případnou sabotáž ideální podmínky…

    www.idnes.cz/jihlava/zpravy/elektrarna-jaderna-dukovany-temelin-ostraha-agentura-zakazka-vit-barta-bezpecnost-nbu-spravni-soud-v.A190104_448679_jihlava-zpravy_mv

    (pozn. asdf != ASDF)

    Odpověď
  • Pět let po jaderné havárii elektrárny Fukušima Dajči.
   https://www.youtube.com/watch?v=3ntui793YzM
   Dodavatelé technologie jaderné elektrárny Fukušima: reaktory 1, 2 a 6 dodala firma General Electric, reaktory 3 a 5 firma Toshiba a reaktor 4 firma Hitachi.
   Od havárie v jaderné elektrárně Fukušima, kterou způsobila ničivá vlna tsunami, v březnu uplyne šest let. Úroveň radiace v poničených blocích zůstává stále vysoká. V jednom z reaktorů dokonce japonská společnost Tepco naměřila vůbec nejvyšší hodnoty záření od roku 2011. V tlakové nádobě jednoho ze tří reaktorů poškozených během ničivé havárie elektrárny naměřila společnost záření v hodnotě 530 sievertů za hodinu. Jedná se o absolutní rekord v měření, který mnohonásobně překonal poslední naměřené maximum (73 sievertů za hodinu)…
   https://www.info.cz/magazin/ve-fukusime-namerili-nejsilnejsi-zareni-od-jaderne-havarie-v-roce-2011-4137.html

   Odpověď
   • Majitelem Westinghouse Electric Company je Tohiba.

    Odpověď
    • Lehce Osvalen 14.6.2019 o 15:06

     Ne. Toshiba přede dvěma lety přivedla Westinghouse Electric Company. Nyní je společnost Westinghouse vlastněna světově působícím Brookfield Business Partners se sídlem v Torontu. Brookfield velmi pravděpodobně ovládají Saúdové, konkrétně korunní princ Mohammad Bin Salman Al Saud. Však víte – to je ten ohavný padouch, na kterého západní média uspořádala štvanici za údajnou likvidací Džamála Chášukdžího na saúdské ambasádě v Turecku. No a doslova pár dní po této dramatické kyselinové kauzičce Bin Salmánovi VVP srdečně třese tlapou na G20 v Buenos Aires. Skoro jakoby dával najevo, že příběhu o umanutém princátku vyžívajícím se v řezání cizích paciček tak nějak nevěří, že.

     Připomínám, že Saúdové (a především pro Rusy a GP perspektivní Bin Salmán) momentálně, dočasně a účelově požívají ochrany nejen Kremlu (viz. relativně nedávná a monstrózní oficiální návštěva Saúdů v Moskvě, která přijela PROSIT), ale i přízně Trumpova křídla v D.C. (Jaredovi Kushnerovi Saúdové měli finančně hodně pomoci). Tím, koho se nyní Saúdové skutečně BOJÍ, jsou psychopatické státní elity USA, jejich bývalý a dlouholetý parazitický „přítel“ do nepohody. Ty jsou v zásadě schopni provést v SA převrat a použít přímou kontrolu nad saúdským ropným průmyslem k vydírání a udržení vlastních mocenských pozic. Síly by na to ještě zřejmě měly, ale jejich šance se vlivem spojování jejich protivníků hodně rychle zmenšují.

     Pokud věci nahlížíte touto „vyšší“ perspektivou, můžete zůstat ledově klidní. Sféry vlivu v oblasti budování jaderných energetických celků ve světě jsou již přeformátovány. Westinghouse půjde dosavadním ruským zájmům v České republice z cesty. Nadále dodávat palivo a také dostavovat bude Rosatom, i kdyby se celá kavárna postavila na hlavu a Drábová s ní.

     Odpověď
     • >Bin Salmánovi VVP srdečně třese tlapou na G20 v Buenos Aires
      Take jsem si toho vsimla a oba se velmi smali ….

      Odpověď
    • Lehce Osvalen 14.6.2019 o 15:07

     Doplnění/ oprava: Toshiba přede dvěma lety přivedla Westinghouse Electric Company na mizinu.

     Odpověď
     • Mam pocit, ze to bolo naopak, Fukusima sposobila, ze Westinghouse defacto skrachoval, tak ju hodili na krk Toyote a ta kedze si s tym neporadila, tak to predal tym fondom. A americki diplomati kade chodia, tade tlacia na biznis. Tak v Temeline ako aj na Ukrajine. Imho, Cernobyl je teraz vytahovany ako negativna reklama, nikto si totiz prilis nedovoli dat zakazku Rosatomu

      Odpověď
      • Dôvera verejnosti po havárii na 2 bloku JE Three Mile Island v jadrovú energiu, (najmä v USA), prudko klesla. Bola to hlavná príčina poklesu jadrovej výstavby v 80. a 90. rokoch minulého storočia.

       Odpověď
  • Ano, všimli. A do do diskuzí nastupují vycvičení trolové.
   Proto jsem připomněla dokument z r. 2017. http://www.vodaksb.eu/diskuse/video/comment-page-39/#comment-232281

   Odpověď
   • Jo, dík za připomenutí. Možná by ten dokument stál za zveřejnění.

    Odpověď
  • HBO je nástroj GP, v tomto případě řeší úkol odklonu od jaderné energetiky v západním světě, Černobyl posloužil jako dobrý příklad.
   Nemyslím si, že bude využit jako strašák ruských technologií.

   Neoconi u nás tlačí, aby se jádro nestavělo vůbec, protože vědí, že seriozní uchazeč je pouze Rosatom, ostatní takové úrovně nedosahují. Číňani nemají licenci na reaktor v EU.

   Odpověď
  • Je to jinak. Kolega, ktery pracuje v teto oblasti pracuje mi psal, ze je mozne ze stavbu dalsiho bloku dostane Westinghause. V Temeline byla delegace z Westinghausu na jednani. A ta delegace byla vyhradne slozena z …Cinanu. Westinghause ma svou asijskou pobocku. Americky Westinghause uz pred mnoha lety zkrachoval. Americane jen chteli ziskanim zakazky na dostavbu Temelina zvysit prodejni cenu zapadni divize Westinghausu. Takze at zakazku dostane ten ci ten, Americane dostavovat nic nebudou. Ted se jedna pouze o to, jestli dostavbu budou realizovat Rusove nebo Cinane. Ten serial plni svou ulohu v procesu, ktery popsal TauRus.

   Souvisi s procesem odstavovanim jadernych
   elektraren na Zapade. f

   Odpověď
   • Oprava. Ne Taurus ale Tomas2.

    Odpověď
    • Takže ve finále budou hlavní roli hrát stejně Rusové .Globalistická pročínská habaďůra s cílem zadrápkovat svého koně ve střední Evropě. Čínská JE ala Westinghouse je něco jako Boening 737 vyrobený v Papui. Ještě bude u Havlíčků a Petříčků na ministerstvech veselo.

     Odpověď
     • Podle V. Pjakina (a urcite to neni blud) jsou veskere cinske technologie prevadeny uz delsi dobu v ramci prenosy koncentrace rizeni ze Zapadu do Ciny.
      Proc by tedy za jadernou energii nemeli stat ti sami, co drive byli v cele Westinghouse… o vojenske technologii jako 5G ani nemluvim (Huawei).

      Odpověď
      • Orientace globalistů na Čínu je zdánlivě sázka na správného koně. Ale dosud nikdo z „bílé“ části Světa plně nepochopil kulturu a tím i fundament myšlení dálněvýchodních
       Asiatů . A pokud si to někdo myslí , jsou to vesměs velmi povrchní úsudky. U Anglosasů obzvláště povrchní .
       Už někdo slyšel o anglosaských kamikadze ? Já tedy ne. To není ochota islámských fanatiků odejít do ráje za slíbenými pannami. To je vyjádření hierarchie priorit v myšlení Číňana , Korejce nebo Japonce. Velmi silná zbraň.

       Odpověď
       • syn pracovne mával jednania s korejskými managermi hovoril že z nich doslovne cítiť pohrdanie aj ked sa navonok usmievali v podstate nás berú ako niečo menejcenné.Taký príklad ked išiel po chodbe korejský manager išiel po strede chodby a neuhol ked išiel oproti slovák.taktiež dohodnúť s nimi podmienky spolupráce bolo dosť náročné

        Odpověď
        • To vyhodnotil přesně podle evropských kritérií majících pro tento projev a chování synonymum „pohrdání“ anebo „nadřazenost“ .Ne , to tam není. My jsme prostě „cizí“ a „jiní „. Přirozeným projevem je nedůvěra a pocit, že se na ně díváme stejnou tedy jejich optikou . Pro Slovana je tahle předběžná nedůvěra a pocit permanentního ohrožení těžko přijatelná . Anglosas reaguje přímo a útočně.
         Je sice ve zdánlivé momentální výhodě a může vyhrát, ale dlouhodobě těžce prohrává. Zůstává mu jen ta 6.priorita.
         Hodně o tom vím z vyprávění a zápisků otce. Strávil v této části Světa skoro 8 let ve vrcholné diplomacii. I přes tyto velké odlišnosti mentality si udržel velmi pragmatický vztah k těmto zemím.

         Odpověď
         • Ja by som to chcela pochopit. Pragmatizmus je jedna vec a priatelstvo druha. Aki su skutocne teda aziati? Ked si odmyslime pragmatizmus

          Odpověď
          • nejlépe to vyjádří pojem „jiní“ . Hledat univerzální klíč je obtížné. On i ten pragmatizmus je anglosaská kategorie . Snaha proniknout do myšlení cizích kultur je odvěká touha právě bílých . Domnívají se, že je to spolehlivá technologie vedoucí k jejich ovládnutí . Občas vyšla /Indiáni a ohnivá voda, Afričané a korálky / , ale často ne /ruská duše/. Úspěšnější je zůstat celoživotním pozorovatelem bez predátorských úmyslů . Pak se pochopení alespoň přiblížíš.

           Odpověď
 42. Přeložený Pjakin
  https://youtu.be/IiQDL4A2Uuc

  Odpověď
  • 1. 00:35 Zelenskijho ,,plagiát“ Porošenkovho prejavu.
   2. 12:00 Návšteva Si Ťin-pchinga v Rusku.
   3. 24:56 30. výročie udalostí na námestí Nebeského pokoja v Pekingu.
   4. 29:27 Petrohradské medzinárodné ekonomické fórum 2019.
   5. 37:02 Spôsob finančného ohodnotenia ministrov. Potreba nesenia zodpovednosti za kvalitu práce.
   6. 41:50 Námorné incidenty medzi Ruskom a SŠA vo Východočínskom mori dňa 07.06.2019.
   7. 46:34 Prečo GP doteraz nezablokoval kanál FKT na YouTube?
   8. 50:19 Znalosti a ich šírenie ako JEDINÝ spôsob na odvrátenie vojny. VEĽMI DÔRAZNÁ výzva na samoštúdium a čítanie kníh KSB a DVTR.

   Odpověď
 43. Problém začíná mít i Praha.Stala se výcvikovým trenažérem ZOO SOROŠ pro výcik opiček,kam plnit návody ideožumpy přichází prázdní lidé,kteří chtějí vyniknout alespoň v ZOODAVU a zaplnit tak osobní prázdnotu.A tak se v ,,Sektě ideožumpy Soroše“ mění na poslušná zvířátka,lehce ovladatelná,učící se demo-n-strovat a připravovat se na další demo-akce demokracie demagogie.Vyniknou tak alespoň v davu zoo soroš.Nestačily dluhové pasti nových otroků,ideově oblbovat,vynulovávat mozek a mrzačit lidské duše.Soroš spolu s TOP-09,ODS,STAN a Piráty vytváří další Sorošsektu ,,Milionchvilek sekty soroše“ v Praze.

  Odpověď
  • Děkujeme za kvalitní analýzu situace a myšlenku dne. Taky jste všichni tak nadšeni jako já?

   Odpověď
  • V podstatě jestli tomu dobře rozumím, je Praha jejich poslední nadějí rozhoupat V4

   Odpověď
 44. President Trump si vymenoval s kralovnou Alzbetou nejake stribrne darecky …
  Stribro stoupa.

  Odpověď
 45. Premiér Chán: Pákistán uvažuje o ruských zbraních
  Co byste chtěl říct našemu mezinárodnímu obecenstvu?

  Vždy jsem věřil, že svět má kráčet k rozšíření obchodu, pomoci chudým. Svět se má sjednotit, aby skoncoval s chudobou. A tohle zmírní napětí ve světě. Všechny tyto rozpory na Blízkém východě, v muslimském světě… Mohu říct jen to, že tento svět je stále sužován válkami a krveprolitím. Jsem ale pacifista, který věří, že válka není způsob překonání problémů v dnešním světě. Za posledních 10-15 let, po zapojení se do amerického boje s terorismem, si toho měl Pákistán hodně vytrpět. Naše země ztratila 70 milionů lidí, ekonomika také utrpěla ztráty ve výši několika miliard dolarů. Moje vláda má za to, že chceme být zemí, která spojí jiné státy a která bude hrát úlohu v urovnání rozporů mezi nimi. Nikdy bychom nechtěli být zemí, která se připojí ke každé vojenské koalici. Chceme hrát úlohu ve sjednocení zemí, v dosažení míru a harmonie. Jsem idealista a věřím v to.
  https://cz.sputniknews.com/svet/2019061410134663-premier-chan-pakistan-uvazuje-o-ruskych-zbranich/

  Odpověď
 46. V Sýrii zhoreli tisíce hektárov nepozbieranej úrody
  https://russian.rt.com/world/video/640921-siriya-sgoreli-tysyachi-gektarov-selskohozyaistvennyh-ugodii
  príčina nie je známa

  Odpověď
  • To samé se děje i v Iráku. IS s podporou Turecka zapaluje úrodu Kurdům.

   Odpověď
 47. Miroslav Lajčák rokoval v Kyjeve so Zelenským o prímerí v Donbase
  https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/515737-miroslav-lajcak-rokoval-v-kyjeve-so-zelenskym-o-primeri-v-donbase/

  Odpověď
  • http://www.vodaksb.eu/diskuse/comment-page-46/#comment-233350
   Atevi urobila dobrý výcuc z posledných udalostí

   Odpověď
   • Zelenskyj si stanovil hlavný cieľ mier na Dombase po stretnutí s Lajčom
    https://russian.rt.com/ussr/news/641060-zelenskii-mir-donbass?utm_source=browser&utm_medium=push_notifications&utm_campaign=push_notifications

    Odpověď
 48. tak už to začína: USA predstavili “ dôkazy“ účasti Iránu na incidente na tankeroch
  https://russian.rt.com/world/news/640972-voennye-ssha-video-ataka

  Odpověď
  • Zafír ocenil snahu USA: “ Skutočnosť, že Spojené štáty okamžite využili príležitosť na tlačenie obvinení proti Iránu bez akéhokoľvek skutočného alebo nepriameho dôkazu, len objasňuje, že skupina B sa sťahuje do Plánu B: pokusy o sabotáž diplomatického úsilia, vrátane (japonského premiéra) Abe Shinzo, ako aj zakrývanie hospodárskeho terorizmu proti Iránu, “napísal na Twitteri.
   https://russian.rt.com/world/news/640968-zarif-obvineniya-ssha-iran
   13 júna zaznela správa, že dva ropné tankery sú v núdzi v Ománskom zálive. Neskôr sa objavili informácie, že k výbuchom došlo na tankeroch a začal sa požiar. Tento incident nastal na počas návštevy v Teheráne, predsedu vlády Japonska Abe Shinza.

   Odpověď
   • https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/515718-eu-vyzvala-na-zdrzanlivost-po-incidente-v-omanskom-zalive/
    Pompeo obvinil z útokov na tankery v Ománskom zálive Irán

    Odpověď
    • Oracle 911 14.6.2019 o 6:56

     A hneď sa objaví článok v ktorom skonštatujú, že útočníci mali ruské zbrane a preto spoluzodpovednosť nesie aj Putin…

     Odpověď
   • …no pokial ide o tie tankery, tak ma napada (neviem preco) aj divadelna verzia, namiesto sabotaze…

    Odpověď
    • Ja si myslím, že všetkých 44 námorníkov (z toho 11 ruských) bolo tajne predčasne evakuovaných, neverím, že nemali (Irán, Rusi?) info o pripravovanej sabotáži, zvlášť keď už predtým sa o niečo podobné pokúšali.

     Odpověď
   • …pravdepodobne nasli ohorene pasy….ked to vedia tak rychlo…

    Odpověď
   • Putinův přelomový petrohradský projev začíná „žít“ . Trump získal velmi cenné body po dohodě s Mexikem a to mu neokoni nemohou prominout. Takže obvyklý algoritmus napínání strunky, tentokrát u Omanů … České zamini sídlí již delší dobu „za mořem“ a malopetr je jen jeho mluvčím. Musíme to ještě chvíli vydržet, i když to dá fušku.

    Odpověď
    • …. bude dulezite sledovat, co se deje mimo ramec tohoto spektaklu ….

     Odpověď
     • USA odeslaly do Ománského zálivu raketový torpédoborec
      USA odeslaly do Ománského zálivu raketový torpédoborec Mason. Jedná se o reakci na útok na tankery, informovalo americké centrální velení CENTCOM.
      https://cz.sputniknews.com/svet/2019061410139477-usa-odeslaly-do-omanskeho-zalivu-raketovy-torpedoborec/

      Odpověď
     • …velmi spravne…len podotykam v cele Omanu je homosexualny panovnik, ktory je chory a ma silne vazby na VB… meno nástupníka ma byt v zalepenej obalke, ktoru otvoria po jeho smrti…

      Odpověď
  • Já jsem přesvědčen, že se jedná jen o „divadlo“, zcela lhostejné kdo jej režíruje. To se stejně, podobně jako v případě sestřelení nizozemského letadla nad Ukrajinou, zřejmě nikdy spolehlivě nedozvíme.
   Mina, torpédo, křídlatá raketa – „k smíchu“…. Kdyby něco takového o tankerů „narazilo“, tak už tankery nejsou a posádky by se nestačily ani „vysmrkat“. Před lety se u Číny „jen“ srazil iránský tanker s čínskou nákladní lodí, následoval okamžitě výbuch, rozsáhlý požár, desítky obětí… Záběry z 2.sv.války, kdy německé ponorky zasáhly torpédy tankery v konvojích, také „mluví za vše“….

   Odpověď
 49. Krvavá Madla zo Smíchova odhlila v Kosove pomník sebe samej….

  https://www.hlavnespravy.sk/madeleine-albrightova-sa-kosove-zucastnila-odhaleni-pomnika-seba-samej/1787425

  Odpověď
  • Sviňa

   Odpověď
   • Oracle 911 13.6.2019 o 22:15

    Zažalujem ťa za urážku svíň. ;-)

    Odpověď
   • Krátké, výstižné a přesné!!!! ještě tam chyběli humanitární bombardaci havel, bobek a pochcaldoplen alias SD hajaja

    Odpověď
  • Jako vrah se obvykle vrací na místo činu, tak i tyto váleční zločince táhnou do Kosova stejné pohnutky: „Do Kosova prišli americkí politickí dôchodcovia, všetci s prívlastkom „ex“: exprezident Bill Clinton, exministerka zahraničných vecí Madeleine Albrightová, exveliteľ síl NATO v Európe Wesley Clark a ďalší „ex“.
   Akorát vraha nenapadne na tom místě nechávat svůj podpis, natož si stavět pomník. Tlupa hyjenovitých si zřejmě buduje alibi, asi tuší svůj špatný konec…

   Odpověď
   • Madla
    https://www.youtube.com/watch?time_continue=368&v=j1TPqn1EvFQ
    https://uploads.disquscdn.com/images/2fe1e838d80259b5de1370e974c4dfc557e86f2c09a96028c66459517eab67b3.jpg

    Odpověď
   • QuoVadis 14.6.2019 o 9:13

    Myslim, ze se neda mluvit o „vraceni se na misto cinu“, nebot jak „bloody“ Madeleine tak Wesley Clark patri k nejvetsim podnikatelum v Kosove (immobilie, telekomunikace)…
    A takovy stat by se mel stat clenem EU ?

    Odpověď
  • Putinovec 13.6.2019 o 23:08

   K tomu budeme ze svých zdrojů udržovat kolonii mafiánů.USA už nemá dost drobáků,tak byl loutka Petříček pobídnut k akci.https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Vztahy-s-Kosovem-se-dynamicky-rozvijeji-oznamil-Petricek-Chce-posilit-obchod-585281

   Odpověď
   • Vím, že je marioneta, ale stejně je to ču.ák!!!!

    Odpověď
  • Pro některé který nezvládají ruštinu a nebo srbštinu,jsou už české a nebo slovenské titulky

   https://www.titulky.com/Balkanskiy-rubezh-313112.htm

   https://www.csfd.cz/film/670684-balkanskij-rubez/komentare/

   velice velice zajímaví film o Kosovu a událostech v Jugoslávii v roce 1999

   Odpověď
   • http://online.sktorrent.eu/video/3322/balkanskij-rubez-2019-csfd-86

    Odpověď
 50. Americký kongresman: USA se zhroutí jako SSSR

  http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/americky-kongresman-usa-se-zhrouti-jako-sssr/

  Jeho prognóza je přesná …

  Odpověď
  • Putinovec 13.6.2019 o 23:12

   Doufám, že se náš systém zhroutí stejně klidně jako sovětský,“ dodal kongresman.
   Jinak řečeno,doufám že nebude občanská válka.Varování.Vaše možnosti se převracejí na stupnici od nejhorší po katastrofu.

   Odpověď
   • …nuz dufat moze….je tu jeden taky maly rozdiel…mentalita…Rusi nie su utocny narod, na rozdiel od niektorých iných … budem rada, ked sa budem mylit

    Odpověď
    • stačilo pozorovať čo sa dialo počas hurikánu K.

     Odpověď
  • Podchycený kádr GP

   Odpověď
  • veru má pravdu:
   Nominanti SNS odmietli pristátie amerických vrtuľníkov. Stalo sa to prvýkrát od vstupu do NATO:
   https://dennikn.sk/1498151/nominanti-sns-zastavili-pristatie-americkych-vrtulnikov-stalo-sa-to-prvykrat-od-vstupu-do-nato/?ref=tit1&fbclid=IwAR3DotkV7bGz1I3rmsUw9mK0th3ZC7r1Z3HNuRhCcF4U63M6XbhvmJRsRcs

   hneď má človek lepší deň :D

   Odpověď
 51. 28. septembra 2018 druhý prezident Ukrajiny a jeden zo signatárov Minských dohôd, Leonid Kučma, odstúpil z funkcie splnomocnenca Ukrajiny v kontaktnej skupine pre urovnanie konfliktu v Donbase
  https://rusvesna.su/news/1538132812
  3. júna 2019 prezident Ukrajiny Vladimír Zelensky vyhlásil, že ex-prezident Leonid Kučma opäť zastupuje Ukrajinu v Trojstrannej kontaktnej skupine. „Stretol som sa s našimi partnermi z USA, Francúzska, Nemecka a ďalších krajín EÚ. Diskutovali sme veľmi dôležitú otázku pre každého Ukrajinca – otázku vojny v Donbase. Máme spoločnú pozíciu – tou je obnovenie našich rokovaní o Donbase v normanskom formáte a odblokovanie Minského procesu, “ povedal Zelensky.
  https://rusvesna.su/news/1559558921
  13.6.2019 OBSE víta obnovenie pracovnej atmosféry na poslednom zasadnutí Trojstrannej kontaktnej skupiny za mierové urovnanie situácie v Donbasu a podporuje iniciatívy vyjadrené zástupcom Ukrajiny Leonidom Kučmom. Uviedol to predseda OBSE Miroslav Lajčák na spoločnom brífingu s ukrajinským ministrom zahraničných vecí Pavlom Klimkinom v Kyjeve. „Vítame pracovnú atmosféru, ktorá sa obnovila v tripartitnej kontaktnej skupine, a tiež vítam štyri iniciatívy, ktoré vyjadril druhý prezident Kučma. Majú potenciál zmeniť celú rétoriku konfliktu a dúfame, že všetci aktéri v tejto aréne podporia tieto iniciatívy, “povedal Lajčák. Poznamenal, že účelom jeho návštevy na Ukrajine je, ako inšpirovať nové vedenie krajiny, aby spoločne premýšľali o tom, ako zmierniť humanitárnu situáciu v Donbase v záujme obyvateľov Ukrajiny. „Samozrejme, dôležitým a nevyhnutným predpokladom na dosiahnutie pozitívneho vývoja je garantované a trvalé prímerie,“ povedal predseda OBSE.
  Pripomeňme, že Kučma navrhol nový režim: nestrieľajte naspäť a tiež zaviedol zákaz ostreľovania civilných objektov.
  https://rusvesna.su/news/1560448675
  13.6.2019 Po niekoľkých ostrých výpadoch na adresu Ruska je ukrajinský prezident Vladimír Zelensky pripravený prijať bezprecedentné opatrenia. Vyšiel v ústrety Moskve a je pripravený prepustiť všetkých Rusov zadržaných počas konfliktu v Donbase. Zatiaľ zatiaľ ide len o politickú vôľu, a nie o rozhodnutie. To je však dôležitý krok smerom k riešeniu jedného z kľúčových problémov v sporoch medzi Kyjevom a Moskvou. Možné dojednania boli ozvučené po stretnutí ruskej ombudsmanky Tatjany Moskalkovej a zástupkyne Najvyššej rady pre ľudské práva Ľudmily Denisovej. Diskutovali o otázkach týkajúcich sa zatknutých občanov oboch krajín. „Mohli by sme zjednotiť úsilie, vy v Rusku a my na Ukrajine, keďže existuje dobrá vôľa prezidenta Zelenskeho prepustiť všetkých.“ „Nehovoríme o výmenách, hovoríme, že krajina zmenila rétoriku, náš prezident hovorí o oslobodení, rada by som s vami o týchto podmienkach diskutovala, “povedala Denisova.
  https://rusvesna.su/news/1560357206

  Odpověď
  • myslím, že je tu cítit intenzivní zákulisní práce Lajčáka . Bez ohledu na jeho vlažný ministerský přístup k domovině se bude jeho další osud odvíjet od jeho mise v OBSE.

   Odpověď
   • Oracle 911 13.6.2019 o 22:11

    A v OBSE zas odvádza skvelú prácu t.j. zaistil si kariéru…

    Odpověď
    • …ja sa na to pozeram tak, ze tu pracu odvadza pre USA, Francuzsko, Nemecko….nie pre obyvatelov na Donbase, (aj ked by ma nesmierne tesilo zastavenie bojov) ….uz nevedia ako sa k Donbasu vojensky dopracovat tak skusaju mier ….

     Odpověď
     • Oracle 911 14.6.2019 o 7:46

      Prečo mám ten dojem, že ignoruješ všetky naše argumenty z predchádzajúcich diskusií o Lajčákovi?

      Odpověď
      • …neignorujem, preco? zial stale mne osobne nedava mi ziadny dovod mysliet si nieco ine… ak chces hovori ku mnevedomie aj podvedomei…

       Odpověď
       • Oracle 911 14.6.2019 o 13:55

        Pozri sa na výsledky.

        Odpověď
     • Zkus posuzovat procesy . Lajčák je moderátor a nikoliv jejich tvůrce . Změna prezidenta Ukrajiny neznamená změnu režimu, ale otevření prostoru pro iniciativu RF přes Malorusko . Zelenský nebyla výhra , ale je to zpackaný scénář vnějšího řízení a dovoluje
      Putinovi převzít v procesu nejprve stabilizace a potom přeformátování Ukrajiny iniciativu .
      A Lajčák je momentálně jediná diplomatická figura, schopná tento proces moderovat.
      Žádný západní diplomat by si v jeho roli ani neškrtnul.
      Proces jde sice pomalu, ale správným směrem . Podle mne bude další fází vytlačování neokonů s řízení oligarchátu /Kolomojský and comp./ a nabidka spolupracovat jako účelový spojenec v úsilí Ruska. Tedy převzetí kádrové báze / z nutnosti!! / neokonů pod své řízení . Ústupky budou samozřejmě na 4. prioritě v podobě hospodářského rozparcelování území. Záměrně nepoužívám pojem „stát“ . Cílem globalistů i Putina je vyřazení Ukrajiny z rejstříku „horkých “ bodů na Zemi a ponechání jejího vývoje směrem k nárazníkovému neutrálnímu území. Pomalé, ale jedině možné.
      Vítězný pochod na Kyjev nebo plošná občanská válka pro- a proti-banderovců je prohra všech.

      Odpověď
      • …prajem si aby to bolo ako pises Boletus v zavere, to ze je moderator pisem aj ja, pokial ide o tu cast, ze zapadny „moderator“ by si neškrkol suhlasim, ale aj z druhého dovodu, lebo by bol pre neprijatelny pre postavší Donbas…

       Odpověď
 52. US-ministr zahranicnich veci Pompeo: Iran je zodpovedny za napadeni tankeru v Omanskem zalivu
  a obvinil Iran z neakceptovatelne exkalacni kampane.
  Bezpecnostni rada OSN v New Yorku se zabyva timto pripadem „noveho coku“.
  https://de.sputniknews.com/politik/20190613325233219-us-aussenminister-pompeo-iran-fuer-tanker-angriffe-im-golf-von-oman-verantwortlich/

  Iranskemu ministru zahranici Dschawadu Sarifu z tohoto pripadu zmodraly oci a ma podezreni ……
  https://de.sputniknews.com/politik/20190613325230589-golf-von-oman-sarif/

  Odpověď
 53. Možná už to tady vloženo bylo, tak se omlouvám, ale k Putinově „druhému mnichovskému projevu“
  https://www.youtube.com/watch?v=LQWEinacZUc
  aktuálně i video se slovenským překladem
  https://ac24.cz/-/putin-ohlasil-doktrinu-ktera-nemam-obdoby-jeho-slova-otrasly-americany-i-zapadnimi-partnery?redirect=%2Fweb%2Fac24%2Fuvod%3Fp_p_id%3Dcom_liferay_asset_publisher_web_portlet_AssetPublisherPortlet_INSTANCE_6LN4ieZ8eFrT%26p_p_lifecycle%3D2%26p_p_state%3Dnormal%26p_p_mode%3Dview%26p_p_resource_id%3DgetRSS%26p_p_cacheability%3DcacheLevelPage%26_com_liferay_asset_publisher_web_portlet_AssetPublisherPortlet_INSTANCE_6LN4ieZ8eFrT_currentURL%3D%252Fweb%252Fac24%252Fuvod%26_com_liferay_asset_publisher_web_portlet_AssetPublisherPortlet_INSTANCE_6LN4ieZ8eFrT_portletData%3D%26_com_liferay_asset_publisher_web_portlet_AssetPublisherPortlet_INSTANCE_6LN4ieZ8eFrT_portletAjaxable%3D1%26_com_liferay_asset_publisher_web_portlet_AssetPublisherPortlet_INSTANCE_6LN4ieZ8eFrT_doAsUserId%3D%26_com_liferay_asset_publisher_web_portlet_AssetPublisherPortlet_INSTANCE_6LN4ieZ8eFrT_cmd%3Dadd%26format%3Dfeed%26type%3Drss

  Odpověď
  • Díky, boletus ten projev zminoval, teď ho čtu poprvé, přeposilam ;-)

   Odpověď
   • Rádo se stalo. A já také šířím.

    Odpověď
  • To je tlak, keď to už “niekto” povie takto pekne na plnú hubu.
   Vďaka za info

   Odpověď
   • …připojuji se s poděkováním

    Odpověď
  • Díky za materiál. Projev je velmi dobrý. Článek příliš často zmiňuje “společně s Čínou”. Propagace na úkor Ruska je velmi intenzivní ve velké části “alternativy”. Řekl bych, že se blíží doba, kdy se ukáže kdo z koho(Rusko – GP). I v případě Venezuely byla prezentace působení Ruska upozaděná a po krizi začala být zmiňovaná Čína…. Cokoliv Rus vyřeší, je informačně pokrýváno Čína, Čína ….

   Odpověď
   • GP se snaží, ale čas běží. S Číňany jsem byl pracovně nějakou ve styku. Nejsou schopni podobně jako Japonci individuálních manažerských schopností. Fungují pouze v rámci tlupy, typický rys asijské kultury.

    Odpověď
    • Oracle 911 14.6.2019 o 6:54

     Inými slovami chýba im tvorivý prístup takpovediac od prírody.

     Odpověď
     • To byl také hlavní důvod , proč se globální moc tak zhlédla v čínském nositeli globálního řízení. Podobně, jako Londýn sice zmizel jako metropole hegemona a místo ní byl nasunut obrázek Bílého domu. Stejně tak to mělo být s Čínou . Tvořila by výkonný aparát /svaly/, ale mozek by nadále zůstal v rukou anglosasů. /Panarin hovoří o Novém britském impériu/ .Čína je lákala právě svojí schopností plošné fašizace společnosti a snadnému stádnímu řízení . Generálkou byla kulturní revoluce, která ukázala průchodnost masové fašizace .
      Přímý útok Putina /se souhlasem globalistů/ na Londýn, uskutečněný v jeho petrohradském projevu a využívající modly Churchilla rozlítil atlantisty /držitele Pax Americana/ do běla . Proto ta prudká akcelerace událostí : Hong Kong , Moldávie, Golunov , pražská majdanizace, Omán … a další budou následovat .
      Ze zdánlivého tandemu USA-Británie se rychle stává solitér malobritánie a někdejší spojenec USA /trumpisté/ přecházejí do triumvirátu Rusko-Čína-USA II . Společný nepřítel v Londýně musí být zlikvidován , to je spojuje. Karty jsou už zjevně na stole a je jasné , kdo bude hrát durcha a kdo betla . Pokud se nepokusí ten stolek raději „převrhnout“.

      Odpověď
      • Jen doplněk : pod pojmem „USA II“ míním přeformátované USA z hegemona na regionální velmoc . lepší varianta pro Američany , horší je „žádné USA“

       Odpověď
       • Oracle 911 14.6.2019 o 9:44

        Myslím si, že práve tie odpovede na Putinov útok na Londýn bude mať za následok to, že GP nebude môcť používať Čínu ako svoj nástroj.

        Odpověď
        • >odpovede na Putinov útok na Londýn

         Iranskemu ministru zahranici Dschawadu Sarifu z tohoto pripadu zmodraly oci a ma podezreni ……
         https://de.sputniknews.com/politik/20190613325230589-golf-von-oman-sarif/

         Odpověď
  • Stačí skrátený link : otáznik a všetko za ním odstrániť:
   https://ac24.cz/-/putin-ohlasil-doktrinu-ktera-nemam-obdoby-jeho-slova-otrasly-americany-i-zapadnimi-partnery

   Odpověď
 54. Náznak, že Boeing půjde ke dnu ?

  https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/podmorsky-park-bahrajn-boeing.A190612_102221_zahranicni_vlc

  Odpověď
 55. Hlavní predstavitelia DNR a LNR, Denis Pušilin a Leonid Pasečnik, oznámili významný nárast dôchodkov a platov štátnych zamestnancov a zamestnancov rozpočtových organizácií v oboch republikách. Začne sa v druhej polovici roku 2019 a bude pokračovať aj v roku 2020. „Vo verejnom sektore a vo verejnej službe republiky sa od 1. júla 2019 plánuje zvýšenie platov o 35 %, a v rovnakom čase sa plánuje zvýšenie dôchodkov o 25 % ,“ informoval Pušilin. Objasnil, že sa plánuje aj zvýšenie platov určitých kategórií zamestnancov silových štruktúr, sociálnych dávok, poistného. Od januára 2020 sa plánuje ďalšie zvýšenie platov štátnych zamestnancov a štátnych zamestnancov a dôchodkov. Platy budú rásť o 35 %, to znamená, že celkový nárast v porovnaní so súčasným stavom bude 70 %. Od začiatku budúceho roka sa dôchodky zvýšia o 27 % – ich celkový rast v porovnaní so súčasnou úrovňou dosiahne 52 %, “dodal Pušilin.
  Podobné nárasty sa očakávajú v LNRC.
  https://rusvesna.su/news/1560415875

  Odpověď
  • Chyba: štátnych zamestnancov a zamestnancov príspevkových organizácií

   Odpověď
 56. Ruský prezident Vladimir Putin prepustil dvoch generálov, ktorí viedli tie oddelenia ministerstva vnútra, ktoré sa dopustili porušení počas zadržiavania novinára Ivana Golunova a začatia trestného konania proti nemu (neskôr zrušené pre nedostatok dôvodov). V.V.Putin odvolal Jurija Devjatkina, vedúceho odboru kontroly obchodovania s drogami centrálnej správy Ministerstva vnútra Moskvy a Andreja Pučkova, vedúceho oddelenia vnútorných vecí západného administratívneho okruhu centrálnej správy Ministerstva vnútra RF v meste Moskva.
  Minister vnútra Ruska Vladimir Kolokoľcev požiadal prezidenta o ich odvolanie .
  https://rusvesna.su/news/1560423957

  Odpověď
  • Golunov – dovod sa aj elegantne zbavilt liberálnych krys

   Odpověď
 57. Spesnina
  Na prosbu Ankary: ruska letadla bombarduji pozice teroristu v Idlibu.
  Odplata za napadeni tureckeho vojska, sdeluje ministr obrany Ruska dnes.

  https://de.sputniknews.com/panorama/20190613325227008-russische-flieger-bombardieren-terroristen-in-idlib/

  Odpověď
  • Ono to hned nesecvakne , ale spolupráce „NATO “ a Ruska jako vyšitá . To by manekýna Pavla asi zklátilo.

   Odpověď
   • Ano je to perfektní rána do zad NATO.

    Odpověď
 58. NATO věří, že zabíjení Srbů a zničení Srbska bylo legitimní a nezbytné!
  http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/nato-veri-ze-zabijeni-srbu-a-zniceni-srbska-bylo-legitimni-a-nezbytne/
  Historie ukázala, že bombardování Jugoslávie v roce 1999 bylo nezbytné a legitimní, protože zastavilo násilí a uprchlíci se mohli vrátit domů, zatímco KFOR pomohl vytvořit bezpečné a prostředí v Kosovu pro všechny, včetně srbských komunit, tvrdí Stoltenberg.
  http://www.novarepublika.cz/2019/06/nato-veri-ze-zabijeni-srbu-zniceni.html
  NATO chce zvýšit „vzdělanost“ v Srbsku, ale jde o vymývání mozků
  http://www.prvnizpravy.cz/language=cs/zpravy/zpravy/nato-chce-zvysit-vzdelanost-v-srbsku-ale-jde-o-vymyvani-mozku/preview=true/

  Odpověď
  • Tak když NATO „věří“, musíme věřit i my?

   A historie ukázala, že se uprchlíci mohli vrátit domů – hezké.
   Pozdější historie zas ukazuje, že z Kosova se prchá i nadále – a to jsou pod ochranou americké vojenské demokratické základny.

   Divné. Koho by bylo třeba bombardovat dnes?

   Odpověď
 59. VB vydala Assange do USA.

  Odpověď
  • https://www.rt.com/news/461749-assange-uk-extradition-us/

   Odpověď
   • Britský ministr vnitra podepsal dokument o extradici Assangeho
    https://cz.sputniknews.com/svet/2019061310132474-britsky-ministr-vnitra-podepsal-dokument-o-extradici-assangeho/

    Odpověď
    • Domnívám se , že Assangeovy akcie pro Trumpův tým rostou před očekávaným čelným střetem s neokony . Musí ho mít doma a ohlídaného , protože v malobritánii by mohl onemocnět a umřít .Jestli je Jalta II na rok 2020 už skutečně dohodnuta a trio Si-Putin-Trump začíná otevřeně spolupracovat /Panarin,Chazin/ , pak je cca 18 měsíců na ofenzívu a porážku neokonů . Hlavní štáb neokonů nesídlí ve Washingtonu /bažina/, ale v Londýně. To je to pravé sídlo Pax Americana a to bude i likvidováno. Mozek = Londýn, svaly = Washington

     Odpověď
     • Hlavní štáb neokonů nesídlí ve Washingtonu /bažina/, ale v Londýně

      Presne tak. Londyn vytvoril sionizmus a pomocou neho riadi Washington.

      PS: Potvrdilo sa to pri prvom stretnuti Trump vs. Alzbetka, kde Trump umyselnym porusenim protokolu varoval Alzbetku (Saxe-Coburg Gotha), ze sa jej prilis nechce potopat City of London.

      Odpověď
      • navenek vystupují malobritánie a USA jako spojenci, podstata vztahu je ale daleko prozaičtější a drsnější . Britové se nikdy nesmířili s rolí „opuštěného“ někdejšího hegemona po osamostatnění Nového světa a stále usilují o udržení si role skrytého řídícího subjektu v atlantické alianci. Velmi dobře tuto chameleonskou politiku personifikovanou v osobě zrůdy Churchilla popsal ve svém několik dní starém, ale už historickém projevu Putin na tiskovce se světovými médii. Byla to otevřená facka Britům v přímém přenosu a téměř okamžitě následovaly dva protiúdery : Hong-Kong / proti Číně/ a Moldávie /proti Putinovi/
       Ale v případě Moldávie došlok šokujícímu a velmi mnoho znamenajícímu posunu sil.
       Původní rozložení na šachovnici bylo :
       - Tzv. demokraté jako předpokládaní chráněnci USA + malobritánie
       -socialisté jako kůň RF
       - eurofilové jako koně EÚ
       a Dodon jako člověk Putina.
       Během pokusu o puč však nečekaně ambasáda USA / zřejmě už Trumpem obsazená/
       podpořila souhru RF + EÚ a přidala se k podpoře jejich koní . Malobriti zůstali bez spojence za mořem a ostrouhali .
       Tímto momentem se odkrylo nyní už otevřené spojenectví triumvirátu Trump-Putin-Si a společný nepřítel = Londýn. Velmi významná fáze globálního šachu.
       Velmi dobře s tím pracuje Igor Panarin – kdo čte rusky, mrkněte do sekce video na upoutávku od Taruse. Stojí fakt za to.

       Odpověď
 60. V Ománském zálivu byly napadeny dva ropné tankery
  V Ománském zálivu byly napadeny dva ropné tankery. O události informovala televizní stanice Press TV.
  Uvádí se, že členové posádky dvou napadených ropných tankerů již byli evakuováni a nyní se nachází v bezpečí. S odvoláním na své vlastní zdroje to uvedla agentura Reuters.
  Podle informací jeden z tankerů, který byl napaden u pobřeží emirátu Fudžajra ve Spojených arabských emirátech (SAE), Front Altair, patří norské společnosti Frontline a plaví se pod vlajkou Marshallových ostrovů. Druhý tanker, Kokuka Courageous, je registrován v Panamě. V současné době je známo, že jeden z členů panamského tankeru utrpěl zranění.
  https://cz.sputniknews.com/svet/2019061310132403-v-omanskem-zalivu-byly-napadeny-dva-ropne-tankery/

  Odpověď
  • Neoconi chtějí svoji válku proti Iránu

   Odpověď
  • A co na to ceny ropy?

   Odpověď
  • „… v oblasti, k němuž došlo v incidentu, se nachází i lodě Námořnictva Spojených států amerických,..“

   Pozoruhodné, opět zřejmě „nic neviděli, neslyšeli“. Podobně jako při sestřelení nizozemského letadla nad Ukrajinou….

   Odpověď
   • Načasování je „citlivé“ – protože v Íránu je právě nyní japonský premiér Šinzó Abe.

    Ve středu, po rozhovorech s íránským prezidentem Hassanem Rouhanim, Abe varoval, že je třeba se vyhnout jakémukoli „náhodnému konfliktu“, který by mohl být zapálen uprostřed zvýšeného napětí mezi USA a Íránem.
    https://www.msn.com/en-us/news/world/us-navy-assisting-2-tankers-targeted-in-gulf-of-oman/ar-AACOE2E?ocid=spartanntp

    Odpověď
    • O návštěvě Šinzo Abé v Íránu a tom, že načasování události nemohlo být náhoda, hovoří dokonce David Borek pro čt24
     https://ct24.ceskatelevize.cz/svet/2841239-v-omanskem-zalivu-hori-ropne-tankery-media-mluvi-o-utoku-a-explozi

     Odpověď
  • Jeden z tankerov sa potopil
   https://russian.rt.com/world/news/640719-smi-tankery-omanskiy-zaliv

   Odpověď
   • „americké námořnictvo pomáhá“

    Cmdr. mluvčí námořní flotily Joshua Frey řekl, že americké námořnictvo pomáhá oběma plavidlům, které označil za „zasažené“ v „oznámeném útoku“.
    Neřekl, jak byly lodě napadeny nebo kdo byl podezřelý z tohoto útoku.
    https://www.msn.com/en-us/news/world/us-navy-assisting-2-tankers-targeted-in-gulf-of-oman/ar-AACOE2E?ocid=spartanntp

    Odpověď
   • Irán zachránil všetkých 44 námorníkov z tankerov
    https://russian.rt.com/world/news/640704-iran-spas-moryakov-tankery

    Odpověď
    • Potom komu alebo čomu pomáhajú američania? Ľudí zachránil Irán, 1 tanker z dvoch sa potopil… niekde sa stala chyba… na smiech to ale nie je.

     Odpověď
     • Putinovec 13.6.2019 o 12:44

      Oni pomáhají.Tomu kdo to v jejich žoldu provedl.

      Odpověď
      • Bud stejna (Al Kaida, Blackwater, Academi, IS,..) nebo nejaka nova „extrateritorialni“ armada USA :)

       Odpověď
      • Joshua Frey pomaha ….

       Odpověď
     • Čluny s „uprchlíky“ směřující do Evropy to nebyly, tak proč se snažit.

      Odpověď
    • Medzi nimi bolo 11 Rusov.
     https://russian.rt.com/world/news/640767-rossiyane-tanker-osmanskii-zaliv

     Odpověď
     • Hmm a ako teraz z toho obvinia Putina??

      Odpověď
      • Oracle 911 13.6.2019 o 17:42

       To by si sa čudovala, čo všetko dokážu posplietať média kontrolované pindusmi ako CNN.

       Odpověď

Napsat komentář

*
*

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>