Diskuse

První komentář nového uživatele se zobrazí až po schválení, další už hned.

Podepisování příspěvků: anonymní příspěvky nebo ty, které v poli jména/přezdívky budou mít titulek nebo jiný text, mohou být smazány. Příspěvky s nakopírovaným delším obsahem, který je dostupný na jiném místě, mohou být také smazány – v takovém případě uvádět pouze odkaz, případně pár vět, nikoliv celý text systémem copy&paste.

 Obnoviť

 1. Na mezinárodním vojenském cvičení vojenských jednotek NATO, které se nazývalo Sabre Guardian a které se konalo v Rumunsku, se američtí vojáci ztratili na venkově. Vojáci navíc svým těžkým vojenským vybavením zničili celé pole se slunečnicí, kukuřicí a pšenicí, které patří místnímu farmáři. Když se zemědělci ptali, proč program cvičení zahrnoval i likvidaci pšenice, slunečnice a kukuřice, policie uvedla, že se američtí vojáci jednoduše ztratili. Údajně se tak stalo kvůli chybným souřadnicím. Poté, co armáda konečně zjistila, kde se nachází, dané pole opustila.
  https://cz.sputniknews.com/videoklub/2019062210195842-vojaci-nato-se-ztratili-v-rumunsku-znicili-pole-s-psenici-kukurici-a-slunecnici-a-vydesili-farmare/

  Odpověď
  • bez navigace ani krok , mapy nepotrebuju a buzolu či kompas ani nepoznaju
   - len tak dalej NATO

   Odpověď
  • Mantáci

   Odpověď
  • To jako fakt? Takže Čech s offline mapami cz Rumunska a levným mobilem je na tom líp než US Army? :-)

   Odpověď
   • Škoda, že to nebylo pole minové. Byl by klid.

    Odpověď
    • Časostroj 24.6.2019 o 11:37

     No takéto správy majú lepší účinok, ako míny. Pri takomto „cvičení“ onedlho budú bivakovať iba v kasárňach.

     Odpověď
 2. Tento týden jsem viděl na KINOSVET dokument o „slavných německý letcích“ jako byl Hartmann (352 sestřelů převážně na východní frontě), Barkhorn (301 sestřelů – rovněž Východ), Rall (275), Galland atd. ˇVe filmu se o nich mluvilo jako o vojácích – rytířích a jejich oslnivě vysoce lidském chování. Až se došlo k tomu největšímu a nejslavnějšímu letci, kterým byl Hans-Ulrich Rudel. Tento „pilot-rytíř“ a výlupek vší spravedlnosti, kterého osobně vyznamenal Hitler jako jediného vojáka rytířským křížem se zlatými dubovými ratolestmi, meči a brilianty létal celou válku na Stukách Ju-87, což byl střemhlavý bombardér. Tento německý „rytíř“ osobně zničil 519 tanků, 4 obrněné vlaky a potopil bitevní loď Marat, která svými mocnými děly bránila Leningrad.
  Dnes je 22.6.2019. Před v toto datum před 78 lety jela moje matka tehdy jedenáctiletá se svým otcem za strýcem do Žitomiru. Když šli z nádraží tak začalo bombardování města, které kromě Heinkelů 111 a Dornierů 217 prováděly i Ju-87 Stuka který pilotovával „německý rytíř a hrdina“ Rudel. Máma mi vyprávěla jak s dědou běželi ulicí a kolem nich vybuchovaly, hroutily se obytné domy plné obyvatel a hořeli lidé.

  https://www.aerovokzal.net/wp-content/uploads/2018/02/02-768×505.jpg
  Žitomir, oblast nádraží, po města obsazení Němci

  Ten obraz smrti se zapsal do psychiky tehdy jedenáctileté dívky nesmazatelným dojmem. Střemhlavé bombardéry měly na podvozku přimontované sirény, které svým děsivým řevem umocňovaly děsivou atmosféru totální zkázy do té doby pokojného a ospalého provinčního města.

  Odpověď
  • Vypadá to, že link na foto již nefunguje …

   Odpověď
   • Zkus tento odkaz. Je o začátku války se SSR a je to historie Žitomiru, což bylo „hlavní“ město československých „volyňáků“.

    https://www.aerovokzal.net/taynyi-zhitomira-vremen-vtoroy-mirovoy-voynyi-tragediya-okkupatsii/

    Odpověď
   • Funguje, ale znak ‚ב v „768×505″ treba nahradit skutocnym x.

    Odpověď
  • Oracle 911 22.6.2019 o 16:55

   Zo zverov robí propaganda hrdinov a z hrdinov zver…

   Odpověď
  • Celý den mám zapnutý rozhlas i televizi, o 22.6 41 ani slovo!!!! kurvy!!!!

   Odpověď
 3. Divím se, že to do TV ještě dají právě je v polovině na „kino svět“ film Propaganda 2012 už jsem si ho uložil.

  Propaganda 2012 -CZT _Warxtreme.com.avi
  1:35:51 589 MB
  https://uloz.to/!ScLirIDTld1Z/propaganda-2012-czt-warxtreme-com-avi

  Odpověď
 4. Jedným z najdôležitejších rozhodnutí bývalého prezidenta Ukrajiny Petra Porošenka bolo získanie tomosu o autocefálii od Konštantínskeho patriarchátu. Vtedy Porošenko obišiel takmer každý kút štátu, aby upozornil na svoju kandidatúru v predvečer volieb. Vo výsledku tomos nepomohol Porošenkovi vyhrať, ale včerajší „priatelia“ sa začali od neho odvracať. Najmä takzvaný Kyjevský patriarcha Filaret (Denisenko) oznámil rozhodnutie odstúpiť od pravoslávnej cirkvi Ukrajiny a obnoviť svoj patriarchát. Filaret odmietol tomos v katedrále zvolanej v Kyjeve a požiadal o podporu od Vladimíra Zelenského. Nakoniec môže Ukrajinská pravoslávna cirkev úplne zmiznúť. Poškvrnilo to povesť Konštantínopolského patriarchátu, ktorý podľahol politickým cieľom a dal Ukrajine šancu vytvoriť „nezávislú cirkev“.
  https://politikus.ru/events/120292-filaret-otverg-tomos-chto-stanet-s-detischem-poroshenko.html
  Politikus.ru

  Odpověď
 5. Ruský prezident Vladimir Putin podpísal v piatok 21.6. dekrét, podľa ktorého od 8. júla 2019 majú ruské letecké spoločnosti dočasne zakázané vykonávať leteckú dopravu (vrátane obchodnej) občanov z územia Ruskej federácie na územie Gruzínska
  https://politikus.ru/v-rossii/120299-putin-vvel-zapret-na-passazhirskoe-aviasoobschenie-s-gruziey.html
  Politikus.ru

  Odpověď
  • Doplnenie správy:
   Prezidentský dekrét obsahuje aj tieto úlohy:
   Vláda Ruskej federácie musí prijať opatrenia na zabezpečenie návratu občanov RF, ktorí sa dočasne zdržiavajú v Gruzínsku, ako aj ich batožiny, do RF;
   Ministerstvo zahraničných vecí Ruskej federácie spolu s ďalšími zainteresovanými federálnymi výkonnými orgánmi a organizáciami zabezpečí koordináciu s orgánmi Gruzínska pri riešení otázok týkajúcich sa zabezpečenia bezpečnosti občanov RF a ich návratu do RF.
   https://rusvesna.su/news/1561142121

   Odpověď
  • V Tbilisi už se ztěžují na pozastavení turistické sezóny.
   https://ria.ru/20190622/1555806485.html?utm_source=yxnews&utm_medium=desktop

   Ať tam na dovolenou pozvou Američany. Ale nejdříve jim vysvětlí, že takový země, jako Gruzie vůbec existuje.

   Myslím, že toto opatření bude též vadit i početné gruzínské diaspoře, která se dobře přiživuje na ruských zdrojích. Protože dalším krokem Putina může být zákaz bankovních převodů z Ruska do Gruzie tak, jak tomu bylo po roce 2008.
   Gruzíncům dali jasně najevo, že rusofóbie se bude trestat.

   Včera jsem sledoval reportáž z Gruzie. Nemohu si představit nesmyslnější zamínku pro rozpoutání protestů a nepokojů, ze kterých opozice obvinila, hádejte koho? – nu samozřejmě Putina.
   Také se nemohu zbavit dojmu, že události v Tbilisi jsou přímo spojeny s přípravou majdanu v Rusku.

   Odpověď
   • Ano. Nech si pozvu Amerikancov, alebo europanov. Ale ti sa im na ich Georgiu vy….

    Odpověď
   • Taure, máš nějakou nezávislou a věrohodnou informaci, jak to bylo s tím usazením ruského komunistického poslance Gavrilova do křesla předsedy gruzínského parlamentu ? Gavrilov tvrdí, že do toho křesla byl usazen svými gruzínskými hostiteli. Rád bych věděl, zda ty protiruské nepokoje byly vyvolány čistě gruzínskou stranou a nebo s přihrávkou od ruských zrádců. Je zajímavé, že v obou případech (v gruzínském i česko-slovenském) figurují současní ruští komunisté.

    Odpověď
    • Ne, jiné zdroje nemám. Ale to je jedno. Hlavně, že protesty byly naplánovány – je dost možné, že s přihrávkou komunisty, toť není zásadní. Protože u každého majdanu proti Putinovi komunistická strana Zjuganova zaručeně bude.

     Odpověď
    • Včera z ruských zprávách říkali, že je to běžné. Když byla loni stejná konference v Řecku, také Gavrilov seděl na místě předsedy parlamentu a nikomu to nevadilo. V té Gruzii na předsednickém místě dokonce neseděl sám, vedle něj seděl nějaký představitel Řecka. Místo mu určili gruzínští pořadatelé.

     Odpověď
    • Oracle 911 22.6.2019 o 16:52

     Už teraz máme potvrdené s úplnou istotou kto za koho kope.

     Odpověď
 6. George Soros dostal v piatok vo Viedni Schumpeterovu cenu za svoju “oddanosť slobode a podpore vedy” Schumpeterova cena sa udeľuje od roku 1991 za inovatívne činy v oblasti ekonómie, politiky a vedy. Medzi jej nositeľov patrí napríklad bývalý nemecký kancelár Helmut Kohl či predseda ECB Mario Draghi.
  https://www.hlavnespravy.sk/soros-dostal-schumpeterovu-cenu-za-podporu-vedy/1795569

  Odpověď
  • QuoVadis 22.6.2019 o 8:10

   Cena mu byla predana Ewaldem Nowotnym, Gouverneuren Rakouske nacionalni banky (Oesterreichische Nationalbank (OeNB)), takze „Vrana k vrane seda, rovneho si hleda“.
   K tomu patri:
   Ex-Generaldirektor rakouske Kontrolni banky (Oesterreichische Kontrollbank (OeKB)), Rudolf Scholten je mnohonasobnym ucastnikem Bilderbergu a patri take do jeho ridiciho gremia.

   Odpověď
  • Nejvíce mě na tom zaujala jediná informace: „vo Viedni“. Do toho mi pak logicky zapadají jména Helmut Kohl či Mario Draghi.

   Myslím, že role Vídně (a Rakouska) – mimochodem Rakousko není členem NATO – stále není dostatečně osvětlena, něco o Vídni a roli Habsburků například zde
   https://isgp-studies.com/le-cercle-pinay#origins

   Přitom ve Vídni má kořeny nejen projekt Panevropa, ale i projekt Panasia
   http://www.businessmir.ch/?p=153327&language=en

   Roli Vídně ve V4 pak mnozí přehlédli, kdo si ale všiml, jsou židé
   https://zidovskelisty.info/2018/06/26/tajne-prani-rakouska-bude-nas-ve-visegradu-pet/

   Odpověď
   • V jednom ze svých pořadů Pjakin velmi dobře roli Rakouska osvětlil jako nenápadného hráče z pozadí, nemůžu tu řeč ale najít. Jestli někdo vloží odkaz, tak předem děkuji. Byla to Pjakinova odpověď na dotaz, jestli nyní procesy v Evropě, přesněji ve střední Evropě, převzalo místo neoconů Rakousko.

    Odpověď
    • Ještě přidám odkaz na video
     Vídeň – dynastie, říše a sen
     http://www.bobina.tv/vena-imperiya-dinastiya-i-mechta/

     Odpověď
     • Vzhledem k producentovi (BBC) me napada otazka, jestli nema byt odvadena pozornost od skutecneho „puvodce“ pretvareni Evropy a sveta

      Odpověď
      • Putinovec 22.6.2019 o 11:39

       To je ten skutečný důvod.Pokud jsou tak zřetelně na očích,tak je to výkonný nástroj.Habsburkové jsou už tisíc let využívání na řízení Evropy.S tím souvisí i Český národ,který opakovaně toto řízení narušoval.

       Odpověď
    • Tusim to bolo vtedy, ked sa Putin zastvil na svadbe tej ministerky; alebo ked bola delegacia Rakuska na navsteve v Moskve.

     Odpověď
     • Krömer Karin Kneiss?
      Karin Kneissl stravila detstvi v Jordansku, kde byl jeji otec pilotem krale Husseina I.
      O jeji matce se na Wikipedii nic nepise.
      Behem jejiho studia Prag se angazovala u Amnesty International a nekolika jinych neziskovek (nejmenovany).
      Dizertacni prace ji zavedla na Hebrejskou univerzitu v Jeruzaleme, na univerzitu a do jedne banky v Ammanu a v ramci Fulbright-Stipendia take do Center for Contemporary Arab Studies, Georgetown University ve Washingtonu. 1991/92 zakoncila vzdelani programem „cycle international“ na elitist École nationale d’administration (ENA) v Parizi.

      Odpověď
      • Krömer = kdo je…

       Odpověď
    • Jedná se o tento dodaz na VVPj, v čase 01:09:59?

     „Summit projektu Iniciativa Trojmoří, který se konal 17. září v Bukurešti. Znamená účast Rakouska v tomto projektu, že byl zahájen proces převzetí kontroly nad východní Evropou od amerických a britských státních elit těmi z Rakouska a Německa, které obvykle jednají ve vzájemné součinnosti?“

     Více zde: http://leva-net.webnode.cz/products/otazka-odpoved-v-v-pjakina-ze-dne-24-09-2018/

     Odpověď
     • Ano, jedná se ten odkaz, děkuji za dohledání. S ním ale ještě souvisí i například tento:
      „…v roce 1955 SSSR z vlastní iniciativy jako gesto dobré vůle předal do řízení angloamerického konglomerátu vídeňské centrum koncentrace řízení opírající se o knihovnu Habsburků, kde bylo uloženo velmi mnoho foliantů bezprostředně se vztahujících k řízení světa a ke globální politice za dobu historie celého lidstva.“

      „Co se týká toho Československa, tak tam se nacházelo další centrum koncentrace řízení, jednalo se o okultní centrum světového židovstva, to všechno v rámci jednotného Rakousko-Uherska.“

      Je to v obsáhlé odpovědi Pjakina na dotaz hned v úvodu
      http://leva-net.webnode.cz/products/otazka-odpoved-v-v-pjakina-ze-dne-15-08-20181/

      Vkládám to jako zdůraznění významu Vídně a zdůraznění významu současného obnovování Rakousko-Uherska, to znamená současného posilování role Rakouska a Maďarska (Orbána).

      Odpověď
   • QuoVadis 22.6.2019 o 9:51

    Spojeni Coudenhove-Kalergi a Winston Churchill (z toho clanku na svycarskem webu) nabizi hodne otazek.
    Jednak pochazel Kalergi ze slechticke rodiny a jednak jeho nazory o budoucich obyvatelich Evropy: „Die eurasisch-negroide Zukunftsrasse, äusserlich der altagyptischen ähnlich, wird die Vielfalt der Volker durch eine Vielfalt der Personlichkeiten ersetzen.“ – Evropsko-negroidni budouci rasa, zevnejsku podobna te staroegyptske, nahradi rozmanitost narodu rozmanitosti osobnosti..“. ( z jeho knihy Prakticky Idealismus).

    Nastroj USA/FED byl taky vytvoren z Londyna..Takze zotroceni a porobeni Evropy (vcetne Ruska) vypada jako spolecny „aristokraticky“ plan rizeni z Londyna…

    Odpověď
    • Aristokratické kořeny rodiny Kalergiho sahají do roku 1100 a do benátské šlechty – odkaz teď nemůžu najít.

     Odpověď
 7. Už i tady kapitulovali. USA armáda se raději vyhne naší zemi
  Po kolapsu na D1 nyní jede americký konvoj raději po železnici
  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2019062110193892-po-kolapsu-na-d1-nyni-jede-americky-konvoj-radeji-po-zeleznici/

  Odpověď
  • Aspoň k něčemu dobrý je stav našich silnic a dálnic. Nebo že by to byla partyzánská akce českých vlastenců? :-)))))

   Odpověď
   • Tak ich technika nieje čo by mala byť a poľský kamión tiež si narazil na svoje :) a určite česi mali toho plné zuby

    Odpověď
 8. Zeman vyzval Ukrajinu a EU, aby zrušily sankce vůči Rusku a přiznali Krym ruským, jako definitivní akt. Přesto nedávno EU prodloužila protiruské sankce.
  Údajně v rozhovoru pro televizi Barrandov také prozradil, že postoje Merkelové a Macrona se k otázce Krymu změnily a dnes restrikce (sankce?) se tykají jen obchodu s Krymem a investicí do Krymu, a taktéž zákazu dopravy z EU do Krymu a naopak.
  https://rg.ru/2019/06/21/reg-ufo/prezident-chehii-predlozhil-ukraine-smiritsia-s-vozvrashcheniem-kryma-v-rf.html

  Že by se EU pokusila zachovat, jako chytrá horákyně? Viděl někdo ten rozhovor Zemana na Barrandově? Zní to dost optimisticky, až se mi nechce věřit. :)

  Odpověď
  • od 6:40 min sankce prosazují Američani
   Týden s prezidentem
   https://www.barrandov.tv/video/157139-tyden-s-prezidentem-20-6-2019

   Odpověď
  • zopakoval co řekl už před dobrým půl rokem. Fait acompli, hotová věc.

   Odpověď
  • https://www.hrad.cz/cs/prezident-cr/soucasny-prezident-cr/vybrane-projevy-a-rozhovory/rozhovor-prezidenta-republiky-pro-porad-tv-barrandov-tyden-s-prezidentem-92-14892

   Odpověď
 9. Zeman vyzval Ukrajinu a Západ smířit se s „návratem Krymu“ (!) do RF jako s hotovou věcí

  http://zakonvremeni.ru/news/13-3-/40006-prezident-chekhii-predlozhil-ukraine-smiritsya-s-vozvrashcheniem-kryma-v-rf.html

  Odpověď
  • Vidím, že máme stejný vkus. :)

   Odpověď
   • V pořádku, nejsem žárlivý :-)

    Odpověď
  • Putinovec 22.6.2019 o 11:23

   Zeman znovu rozdal noty dalšího směřování ,pro méně chápající.

   Odpověď
 10. Youtube
  22. júla 2019 aktualizujeme naše Zmluvné podmienky v Európskom hospodárskom priestore a vo Švajčiarsku.

  Vie niekto prosím v krátkosti o čo ide?

  Odpověď
  • Orwell

   Odpověď
  • Jde o Ramcovou smlouvu EU se Svycarskem, na ktere se nemohou obe strany dohodnout. EU tlaci na Svycary, aby se podvolili, Svycari si to nechteji nechat libit.
   Tak pry do toho asi zapoji svycarskeho presidenta Ueli Maurera (v prekladu Zednare) – dosti mocna osobnost.
   https://www.nzz.ch/schweiz/der-bundesrat-ist-beim-eu-rahmenvertrag-in-der-innenpolitik-gefangen-ld.1489945?reduced=true
   https://www.nzz.ch/meinung/rahmenvertrag-mit-der-eu-es-braucht-ein-kleines-wunder-von-ueli-maurer-ld.1490364?reduced=true

   Odpověď
   • > Tak pry do toho asi zapoji svycarskeho presidenta Ueli Maurera (v prekladu Zednare) – dosti mocna osobnost.

    Tak to je už docela „ťažká váha“.

    Odpověď
   • Jeste doplnek:
    EU odebere uznani svycarske burze, nechce ji uznat za rovnopravnou.
    Timto by mohli Svycari prijit o polovinu obchodniho objemu.
    https://deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/2019/06/21/berichte-eu-wird-schweizer-boerse-anerkennung-entziehen/

    Odpověď
    • S ohledem na roli Švýcarska v hierarchii nástrojů globální politiky je to zajímavý „nesoulad“.
     Přestavba architektury globálního řízení je podle všeho širší a nevyhne se ani tomuto článku resp jeho vztahu k objektu řízení – EÚ. Kdo je nadřízený a kdo podřízený – to je zřejmé.

     Odpověď
     • QuoVadis 22.6.2019 o 8:15

      Ze by GP presunoval i svoji „pokladnu“ ze Svycarska nekam jinam? To by pro Evropu nevypadalo zrovna nejlip.

      Odpověď
      • Oracle 911 22.6.2019 o 8:57

       Asi ide do Singapuru…

       Odpověď
       • Kapitáne Barbooozo ,vítejte v Singapúru .

        Odpověď
   • QuoVadis 22.6.2019 o 8:13

    Maurer = spis „zedník“ nez Zednar ;)

    Odpověď
    • Frei mau rer lo ge oder auch Maurer
     https://www.duden.de/rechtschreibung/Freimaurer

     Odpověď
     • oprava: … bez Loge … :)

      Odpověď
 11. The Wall Street Journal: Si a Kim se sešli, aby zatlačili na USA
  Čínský vedoucí představitel Si Ťin-pching přicestoval do Pchjongjangu, aby jednal s předákem Severní Koreje Kim Čong-unem, oznámil The Wall Street Journal…
  https://cz.sputniknews.com/politika/2019062110188807-the-wall-street-journal-si-a-kim-se-sesli-aby-zatlacili-na-usa/
  Vůdci ve shodě. Dobré vztahy mezi KLDR a Čínou posilují mír
  První návštěva čínského prezidenta v KLDR po 14 letech se koná týden před summitem G20 v japonské Ósace, kde se Si setká mimo jiné s americkým protějškem Donaldem Trumpem.
  https://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/asie-a-oceanie/vudci-ve-shode-dobre-vztahy-mezi-kldr-a-cinou-posiluji-mir_525345.html

  Odpověď
 12. Dochazi na Pjakinova slova …
  → jak vypadá skutečná demografická krize? …v Japonsku žije víc lidí starších 80 let než dětí mladších 10 let…
  https://www.zerohedge.com/news/2019-06-20/demogeddon-japan-now-has-more-people-over-age-80-under-age-10?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=z-boxiku&utm_campaign=Feed%3A+zerohedge%2Ffeed+%28zero+hedge+-+on+a+long+enough+timeline%2C+the+survival+rate+for+everyone+drops+to+zero%29

  https://prima.iprima.cz/ranni-kavicka-terezy-spencerove/21-6-2019-svet-pri-patecni-ranni-kavicce-terezy-spencerove?fbclid=IwAR2Kcxr6p4d8lHMUiDQo0G7X0_IU3i8khHuXA2IHcZEN4nRN6HiS0–1IRE

  Odpověď
  • Ja si vzdy rikam, ze s rozvojem robotizace a prumyslu 4.0 nebude s tim mit Japonsko tak velky problem, jako jine zeme. 125 milionu lidi na takovem malem ostruvku je pomerne dost…

   Odpověď
 13. USA chystaly útok na Írán jako odpověď na sestřelený dron. Trump však odvetu na poslední chvíli zrušil
  Zdroj: https://www.lidovky.cz/svet/nyt-trump-na-posledni-chvili-zrusil-odvetne-udery-na-iran.A190621_070007_ln_zahranici_krku

  Odpověď
  • Jen další odpis neokonů, vše jde jak má.

   Odpověď
   • těžko říct, ale ten scénář je podobný Venezuele, jen se hraje s vyššími kartami

    Odpověď
    • Hox píše pravdu, pokoj a kľud všetko ide ako má…žiaden útok na Irán nebol, nie je a nebude…tak ako nebude na S.Kóreu, Venezuelu, Sýriu….USA už zaútočia možno len na poriadne premnožené komáre na Floride….

     Odpověď
     • Ešte môže nastať problém pri odchode súčasného policajta.
      Jo možno budú musieť jednotky OSN (čítaj vojaci Číny a Ruska) zabezpečovať jadrové a zbraňové objekty na území minulého štátu SŠA.

      A to môže nastať nielen na území SŠA.

      Odpověď
      • k jadrovým zbraniam ich nepustia ale majú prístup k elektrickej energii

       Odpověď
       • popolvár 21.6.2019 o 21:33

        vidím, že si dobre informovaný.

        Odpověď
  • Dnes je té zprávy všude plno, otázka ale zní Cui bono? Trump je neokonštější než neokoni, protože jinak to s neokony nejde a jestli dění něco připomíná, tak je to Trumpova politika vůči S. Korei, kde to také vypadalo na válku na spadnutí a výsledek byl ten, že Trump si jen připravoval půdu pro jednání s Kimem.

   A teď tady máme „jako“ podobně vyhrocený vztah mezi Trumpem a Íránem, ale otázka je, komu (a čemu) to vyhovuje a za co vlastně Trump „kope“. Napětí kolem Íránu zvedá ceny ropy – momentálně o více než 5%
   https://russian.rt.com/business/news/643065-ceny-neft-rost

   Co si ale málokdo uvědomuje, tak stoupají i ceny zlata – momentálně jsou na více než pětiletém maximu. Přispělo k tomu i naznačené rozhodnutí FEDu, že bude snižovat úrokové sazby (=zlevňovat cenu dolaru)
   https://byznys.ihned.cz/c1-66593590-cena-zlata-je-na-petiletem-maximu-unce-stoji-vice-nez-1380-dolaru-za-jeden-den-zdrazilo-o-dve-procenta?

   A jak víme, čím vyšší ceny ropy a zlata, tím nižší hodnota dolaru. A to je dle mého správná odpověď na otázku Cui bono a odpověď i na to, za co „kope“ Trump. A kope především sankcemi na všechny strany, čímž svět nutí, aby se dolaru vzdal. Ukázkou reakce světa je článek z května, kde se m.j. píše:

   „Američtí analytici pochopili, proč Rusko a Čína nakupují stále více zlata. Cílem Moskvy a Pekingu je změnit pravidla hry ve světové ekonomice a skončit s hegemonií dolaru. Akumulace zlata povede k tomu, že se jeho cena prudce zvýší a papírové měny se změní v „hrací žetony“.
   https://cz.sputniknews.com/byznys/201905099831248-zlata-past-jak-rusko-a-cina-skoncuji-s-hegemonii-dolaru/

   Zdůrazněme, že bez sankcí Trumpa by právě proces odpisu dolaru jako světové měny nebyl možný a že do tohoto procesu maximální měrou zapadá právě napětí kolem Íránu a kolem Hormuzského průlivu.

   Děním v Sýrii Spojené státy už ztratily vliv na Blízkém východě (od roku 1973 základ pro existenci petrodolaru), nyní už tedy nic nestojí v cestě tomu, aby byl petrodolar zrušen jako světová měna – poslední to tečka v odpisu USA jako světového hegemona.

   A připomeňme si, jak to probíhalo, když se v roce 1973 dolar krytý zlatem měnil v dolar krytý ropou – tehdy až čtyřnásobně stouply ceny ropy
   https://media.dailyfx.com/illustrations/2008/05/22/Top1_5-22.gif
   a stejně prudce stouply ceny zlata
   https://amp.businessinsider.com/images/51362238eab8ea9144000002-750-375.jpg

   Za vším ale byla ropná krize a o tu teď dle mého jde i nyní a D.Trump je tím, který právě na tomto zadání pracuje. Neměli bychom se tedy utápět ve zprávách o sestřelených dronech a útocích na tankery a místo toho se na dění dívat touto vyšší optikou, kdy si musíme odpovídat především na otázku, komu a čemu vyhovuje právě spouštěná ropná krize.

   A tady musím souhlasit i s takovými názory, že za útoky na tankery v Ománském zálivu nemusely nutně stát USA, ale že to stejně tak mohly být akce Hizbaláhu či Hamásu, viz aktuálně například tento článek
   https://eurozpravy.cz/zahranicni/blizky-vychod/261196-strach-z-valky-s-iranem-zkuseny-diplomat-osvetlil-americkou-taktiku/

   Odpověď
   • Dobrá práce vitarane .Trump řeší obě zakázky současně . Posouvá halasnou rétorikou a řinčením šavličkou Spocené státy do nové role a prodává tuto image jako pilíř své prezidentské kampaně . Tím provokuje neokony / a jejich eventuelního protikandidáta/ do stále sebevražednější válečnické pozice , kterou na poslední chvíli sekne.
    Podobnou taktiku vylákávání krysiček bude asi dobré používat i zde v Evropě. Moldávie to ukázala.Že by to Letná potvrdila ?

    Odpověď
    • …pripajam sa….skvela praca….kopirujem a posielam dalej…

     Odpověď
     • Boletus a Tiwi – děkuji.

      Odpověď
    • popolvár 21.6.2019 o 21:39

     aj keby sa Trumpovi na poslednú chvíľu nejaké to vojnové dobrodružstvo iniciované neokonmi nepodarilo stopnúť, tak jeho priebeh bude len ďalšou blamážou a poriadnym výpraskom USA soldatesky, a v konečnom výsledku to len urýchli odpis USA vo svete… To už si potom USA nedovolí prelety dronov nad nijakým cudzím územím, lebo už nikto nebude otáľať s ich zostrelením…

     Odpověď
   • Myslím, že je chyba dávat do jedné roviny Hamas a Hizballah.

    Hizballah má tak úzké vazby na Irán, že platí, že ho z útoku můžeme vyloučit. Zatímco Hamas je odnož Muslimského bratrstva a jako takový je to neokonská organizace, přestože tak na první pohled nevypadá.

    Odpověď
    • Máš pravdu . I když o ideové pevnosti jakéhokoliv bratrstva z této oblasti mám trvalé pochybnosti.

     Odpověď
    • Šéf Hamasu uspořádal po dlouhé době tiskovou konferenci pro mezinárodní média – dal jsem sekce „Video“.

     Odpověď
    • Právě úzké vazby Hizballahu na Írán dávají logiku tím, že Írán je nejvíce sankcionovaný a tedy nejvíce na hegemonii dolaru doplácí. A má-li v ruce takový trumf, jakým je Hormuzský průliv, tak jakékoliv napětí v této oblasti mu může velmi vyhovovat, obzvláště pak napětí, za kterým nebude primárně stát on.

     Hamas i Hizballah jsou dále organizace, které obě stojí na straně Íránu (jsou tedy proti Izraeli), ze zřetele bychom přitom ale neměli ztrácet to, že obě organizace financuje Katar. A Katar, to je hlavní blízkovýchodní spojenec Británie. A tady se ptejme – potřebuje Británie další udržení dolaru? Můj názor je, že nepotřebuje a nepotřebuje stejně, jako nepotřebuje další existenci Izraele. A tady můžeme vidět vysvětlení, proč Putin není vůči Íránu vždy až tak vstřícný, jak by si mnozí přáli (íránské základny v Sýrii, bombardované Izraelem) a proč naopak se staví tu sice na stranu Íránu, ale tu i na stranu Izraele. V neposlední řadě – víme, že Írán je koněm GP.

     Odpověď
   • Dnešní aktuální zprávy
    https://www.denik.cz/ekonomika/cena-zlata-poprve-za-temer-sest-let-prekonala-1400-dolaru-za-unci-20190621.html
    https://www.e15.cz/byznys/burzy-a-trhy/zlato-je-nejdrazsi-za-poslednich-sest-let-1360022

    A nevynechejme tuto:
    Na rafinérii v Pensylvánii došlo k masivní explozi, vypadalo to jako atomový výbuch, zatím mám jenom tento odkaz
    https://www.ksla.com/video/2019/06/21/explosion-pa-refinery-huge-mushroom-cloud/
    Tady se snad někomu podaří otevřít více, mě počítač nechce pustit
    https://video.search.yahoo.com/search/video?fr=mcafee_uninternational&p=pennsylvania+rafinery&guccounter=1&guce_referrer=aHR0cHM6Ly92aWRlby5zZWFyY2gueWFob28uY29tL3NlYXJjaC92aWRlbz9mcj1tY2FmZWVfdW5pbnRlcm5hdGlvbmFsJnA9cGVubnN5bHZhbmlhK3JhZmluZXJ5&guce_referrer_sig=AQAAADEyUWmbecCNGfnYZel1hzmPbuXxV48tLrwI5jZc7fpYaR_avhUalTHXnGjduRE37IVSJ1vIsq_DpCZkWeJUxFlB6yH0G6Vps1q4a_9u7btOh9Zpe03ewrAnTIOWCD_FfZfpPPcXnraoZnB-ruWNCMfRHzxxfBAqpHDFsHRY0CGE#id=27&vid=38b5fd42354d74bf463b5fe59677db87&action=view

    Odpověď
    • Bylo nekolik explozi
     Podle uradu explodovala nadrz s butanem.
     Rafinerie Philadelphia Energy Solutions (PES) je nejvetsi toho druhu na vychodnim porezi. Vyrobni kapacita cini 335.000 barelu za den.
     Pozar vedl ke zvyseni cen benzinu na burze. Kurz na cervenec se zvysil o 4,5%.
     https://www.t-online.de/nachrichten/panorama/id_85968746/grossbrand-in-us-ostkueste-raffinerie-in-philadelphia-steht-in-flammen.html

     Odpověď
   • „Trump je neokonštější než neokoni, protože jinak to s neokony nejde a jestli dění něco připomíná, tak je to Trumpova politika vůči S. Korei, kde to také vypadalo na válku na spadnutí a výsledek byl ten, že Trump si jen připravoval půdu pro jednání s Kimem.“
    (citace vitaran)

    Vaše predikce vitarane se jeví jako potvrzena:

    Americký prezident Donald Trump je připraven se setkat s íránským prezidentem Hassanem Rouhanim nebo duchovním vůdcem této země Ayatolláhem Ali Khamenei bez předchozích podmínek, řekl televizní reportér NBC Chuck Todd, který rozhovor s Bílým domem.
    „Trump věří, že íránská strana zasáhla tento [americký] drone, aby nevyprovokovala odvetná opatření, ale aby zahájila dialog,“ uvádí Todd.
    Novinář řekl, že Trump vyjádřil ochotu setkat se „bez předběžných podmínek“ s „některým z nich – Ayatolláhem nebo prezidentem“. „Zdá se, že v této situaci chce vést dialog,“ dodal Todd.
    https://vz.ru/news/2019/6/22/983671.html

    A svými tvíty Doník o pomstě za sbitý dron a stopnutí „útoku“ na Írán deset minut před realizací – to neokonům pěkně zavařil (zadání splněno).
    Už to pitvá i SSA mainstream:
    https://www.msn.com/en-us/news/world/we-were-cocked-and-loaded-trumps-account-of-iran-attack-plan-facing-scrutiny/ar-AADdxj7?ocid=spartanntp

    Odpověď
  • V.Putin varuje…

   https://www.zerohedge.com/news/2019-06-20/putin-warns-attack-iran-would-be-catastrophic-us-navy-deploys-drone-crash-site

   Odpověď
  • zřejmě souvisí, velký požár v rafinerii ve Philadelphii, cena benzínu v USA roste.

   https://www.nbcphiladelphia.com/news/local/Massive-Fire-Reports-of-Explosions-at-South-Philadelphia-Refinery-Philadelphia-Energy-Solutions-I-76-Closed-511615281.html

   Odpověď
   • Omlouvám se za vložení stejné informace výše a za sebe dodám už jen tolik, že dle mého tato informace se současným děním kolem ropy a zlata velmi souvisí.

    Odpověď
 14. Jenom jako podklad k nedělní demonstraci:

  http://blog.aktualne.cz/blogy/jiri-chyla.php?itemid=34221

  Odpověď
 15. https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/516545-tisice-gruzincov-zautocili-v-tbilisi-na-budovu-parlamentu/

  Začnú sa títo ľudkovia niekedy vôbec učiť, alebo ich baví kúpať sa vo vlastnej krvi?

  Odpověď
  • Právě to taky čtu
   https://www.rbc.ru/politics/20/06/2019/5d0be6ea9a79476831e50808
   https://echo.msk.ru/blog/echomsk/2449151-echo/
   https://www.vedomosti.ru/politics/news/2019/06/20/804692-v-gruzii-shturm-parlamenta
   https://www.znak.com/2019-06-20/spiker_gosdumy_rf_vyacheslav_volodin_prokommentiroval_situaciyu_v_gruzii

   Odpověď
   • Gruzie a NATO – březen 2019
    https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/gruzie-nato-vojenske-cviceni-generalni-tajemnik-jens-stoltenberg-mamuka-bachtadze-salome-zurabisvili.A190327_153121_zahranicni_dtt

    Odpověď
  • Nasredin 21.6.2019 o 7:49

   Zrádce Ruska, stejný zrádce jako ten komunista co chtěl účastníky 1968 označit za veterány. Ten darebák to udělal na rozkaz američanů.

   Odpověď
 16. Americké spravodajské agentúry manipulujú s verejným povedomím prostredníctvom projektov Metal Gear a Echo Runet, uviedol námestník ministra obrany Andrej Kartapolov. „Internetové projekty amerických špeciálnych služieb, ako napríklad Graphic, Metal Gear, Echo Runet, zamerané na priamu manipuláciu s verejným povedomím, a najmä mladých ľudí, sú široko implementované na internete,“ povedal Kartapolov pri okrúhlom stole v Štátnej dume. „Realizuje sa niekoľko programov zameraných na vytvorenie aktívnej protestnej aktivity a nespokojnosti s orgánmi krajiny medzi mládežou,“ povedal. Námestník ministra obrany tiež počas okrúhleho stola uviedol, že Spojené štáty americké s pomocou ruských umelcov, politikov a mediálnych osobností sa snažia zničiť civilizačnú identitu Rusov a Ruská federácia je obklopená sieťou centier na území krajín NATO, ktorých cieľom je „priama diskreditácia Ruska, jeho postavenie ako autoritárskej krajiny s divokou, nevedomou populáciou a silou, ktorá nepočíta s normami medzinárodného práva.
  https://rusvesna.su/news/1561053095

  Odpověď
 17. Maria Davidenko dcera hlavy v Krasnoyarskem regionu , prosi Putina o pomoc
  ked jej mama povedala, o korupcii v tom kraji.
  https://www.youtube.com/watch?time_continue=4&v=rVpwloqygRI
  https://en.crimerussia.com/gromkie-dela/daughter-of-head-of-krasnoyarsk-region-s-audit-chamber-turns-to-putin-for-help/

  Odpověď
 18. Írán sestřelil americký dron
  https://www.youtube.com/watch?v=VQ7873-z10I
  Tady má být video, ale už je nedostupné
  https://free-news.su/proisshestviya/36568-sbit-strategicheskij-bespilotnik-ssha

  Idnes píše, že hrozí otevřený konflikt
  https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/iran-sestrelil-americky-dron-nad-svym-uzemim-hrozi-otevreny-konflikt.A190620_064114_zahranicni_niv#utm_source=rss&utm_medium=feed&utm_campaign=zahranicni&utm_content=main

  Na otevřený konflikt nevěřím, že ale v Hormůzském průlivu přituhuje, s tím souhlasím a myslím, že bude nadále přituhovat, protože nějaký ten důvod ke krizi s ropou nalezen být musí.

  Odpověď
  • Podle mého názoru bude, krom siláckých prohlášení ze strany SSA, jedinou odpovědí jedno velké NIC. S tím efektem, že to všichni uvidí .. a budou se do budoucna chovat k bývalému hegemonu podle toho.

   Odpověď
   • Také si myslím, že je to příležitost k siláckému projevu . Sestřelit cizí dron nad vlastním vzdušným prostorem je povinnost.nejde totiž upozornit, aby zmizel za hranici. Doby zahájení války se skleničkou na tribuně a tvrzením, že je v ní zbraň hromadného ničení, už dávno pominuly.
    ještě by to mohlo stát hodnost a místo nějakého lampiona v Rammsteinu .

    Odpověď
    • Toto hodnotím jako dobrý článek
     https://www.irozhlas.cz/zpravy-svet/omansky-zaliv-tankery-hormuzsky-pruliv-ropa-persky-zaliv-iran-usa-blizky-vychod_1906190700_haf

     Jen v části „Opakuje se minulost“ se dle mého zasekl v nevhodné době, protože analogie se současným děním je dle mého úplně jinde, a sice v době, kdy se dolar krytý zlatem měnil v dolar krytý ropou. A to tehdy souviselo s krizí na Blízkém východě (Izrael) a dle mého podobná krize je nutná i nyní, ovšem tentokrát s tím, že dolar už nebude krytý ani ropou. Vše už je k tomu připraveno, už zbývá jen naplno spustit ten proces.

     Odpověď
  • 27. června přitom vyprší jedno utlimátum, které dal Írán Evropě a 7. července další:

   „Šedesátidenní lhůta daná Teheránem Evropanům pro vyjednání lepších podmínek pro Írán vyprší 7. července.“
   https://eurozpravy.cz/zahranicni/blizky-vychod/260812-jaderna-dohoda-se-hrouti-iran-prekroci-limit-obohaceneho-uranu/

   Vzkaz je to jasný: „Evropo, postav se na stranu Íránu a tedy konečně naplno proti USA“.

   A když si to spojíme s dnes Mexikem schválenou dohodou s USA a Kanadou, na které Trump intenzivně pracoval m.j. přes migrační politiku
   https://www.novinky.cz/ekonomika/508204-mexiko-schvalilo-obchodni-dohodu-s-usa-a-kanadou.html
   tak svět je právě přeformátováván do zcela nových celků. Jednoho při tom ale až napadne, jestli politika migrace není prostředkem právě tohoto účelu – i když ono nejspíše jde o obojí.

   Odpověď
  • Centrum pro rizeni americkych dronu na Blizkem vychode se nachazi na US-Airbase Ramstein v Nemecku nedaleko Kaiserslauternu:
   https://www.spiegel.de/politik/deutschland/ramstein-air-base-us-drohneneinsaetze-aus-deutschland-gesteuert-a-1029264.html

   Odpověď
   • A centrum OPECu se nachází ve Vídni
    https://en.wikipedia.org/wiki/OPEC

    A Rakousko a Německo nikdy nebyly nepřátelé. A Vídeň teď tahá za nitky V4 a její hlavní postavou je Orbán. V neposlední řadě Vídeň stala za první i za druhou světovou válkou. Ve Vídni má dále kořeny také Kalergi (a jeho plán Panevropa), šlechtic rakousko-uherského původu
    https://en.wikipedia.org/wiki/Richard_von_Coudenhove-Kalergi

    Odpověď
    • Kalegri pocházel z Čech, konkrétně z Poběžovic. Vídeň si ho jako mnoho dalších (např. Porsche) přivlastnila.

     Odpověď
     • Pokud si Vídeň přivlastnila Dr. Porsche (tanky Tiger I., II., samohybné děla Fedinand, Elefant, supertank Maus), tak mně to až tak moc nevadí. Klidně ať si ho tam nechají. Bude se jim v tom rakouském chalifátu dobře hodit. O nějaké znovuvytvoření Rakousko-Uherské rádobymonarchie rovněž nestojím …

      Odpověď
      • P.S. Totéž se týká i hraběte Kalergi.

       Odpověď
      • „Je V4 počátkem nového Rakousko-Uherska?“
       Pjakin
       https://www.youtube.com/watch?v=NVzX2LjGrBI

       Odpověď
      • O tom žádná. Šlo mi o to, poukázat na imperiální manýry Vídně.

       Odpověď
    • Právě včera, 19. června, se země OPEC a non-OPEC konečně dohodly na termínu setkání ve Vídni – 1. a 2. červenec.

     Změnu termínu si z původního 25. a 26. června vyžádal ruský ministr ropy Alexander Novak. SA to podpořila.
     Očekává se, že se saudský a ruský ministr ropy se také setkají týden předtím na summitu G-20 v Japonsku, aby mohli vstoupit na schůzku 1. a 2. července s koordinovaným plánem. Ministr ropy v Saúdské Arábii, Khalid Al-Falih, se snaží spolupracovat s Ruskem a jeho masivními výrobními kapacitami při společném manipulaci s trhem.
     https://www.forbes.com/sites/ellenrwald/2019/06/20/opec-averts-scheduling-conflict-between-russia-iran-and-saudi-arabia-but-can-they-get-along/#52c949c37fe4

     Odpověď
     • Saúdská státní společnost Saudi Aramco je označována za nejziskovější firmu na světě
      https://en.wikipedia.org/wiki/Saudi_Aramco

      Když v roce 2016 SA oznámila, že 5% této národní společnosti bude privatizovat a tedy 5% bude obchodovatelných na burzách, strhl se ve světě boj o to, kdo si získá zájem Aramca
      https://www.patria.cz/zpravodajstvi/tag/1760/aramco.html

      V říjnu 2017, kdy stařičký saudský král uskutečnil historicky první návštěvu Ruska, byla m.j. uzavřena dohoda o zřízení investičního fondu v oblasti energetiky ve výši 1 miliardy dolarů s účastí Veřejného investičního fondu Saúdské Arábie, Národní ropné společnosti Saúdské Arábie Saudi Aramco a Ruského fondu přímých investic.
      https://sputniknews.com/business/201710061058018799-saudi-aramco-gazprom-russia-salman/

      Hned v listopadu 2017 na to reagoval D. Trump
      https://twitter.com/realDonaldTrump/status/926793510723796993

      a přetahovaná o Saudi Aramco pokračuje dosud.

      Nelze se tedy divit, že SA ruský návrh podpořila. A ač se z té přetahované snaží co nejvíce vytěžit a chová se v tom obdobně jako Turecko, tak vlastně ukázala, že spíše je na straně Ruska. .

      Odpověď
      • Ten stařičký saudský král, to byl ten, který přiletěl do Moskvy žebrat o ochranu před svým bývalým páníčkem, a na letišti mu přistavili „rozbitý“ eskalátor, aby musel šlapat po svých. Tím mu Rusové ukázali, kde je jeho místo.

       Ty miliardové investice SA v Rusku, to byl vstupní poplatek za schování se pod deštník.

       Od té doby Saudská Arábie „stojí vzorně po boku“ Ruska.

       https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/salman-saudsky-kral-rusko-navsteva.A171006_153850_zahranicni_aha

       Odpověď
      • SA podobně jako Turecko jsou z historického hlediska „konstrukt-státy“ .Jejich role časem mizí a mizí i jejich existence . Chování jejich lídrů tomu podle pudu sebezáchovy odpovídá /Erdogan i Sálmán/. To je ovšem pojímání vývoje podle biblického konceptu . Podle toho bylo i ČSR I konstrukt-státem a také podle toho s ním globální řízení zacházelo po celou dobu existence. Šance na vymanění se z této limitované existenční role je jen jedna- zařazení se do větve „ruského“ euroasijského Světa.To „zařazení se“ je potřebné ale nejprve obsahově pochopit a definovat.

       Odpověď
       • „Podle toho bylo i ČSR I konstrukt-státem a také podle toho s ním globální řízení zacházelo po celou dobu existence.“
        To je naprosto přesné!

        Odpověď
    • Putinovec 20.6.2019 o 20:10

     Za světovou válku v obou částí tohoto jednoho celku může Velká Británie.Ta připravovala podmínky a tahala za nitky.Tak jako se snaží tahat za nitky i dnes,jenže vzhledem ke změně informačního pole bezúspěšně.

     Odpověď
     • Možná to vitaran myslel tak, že Habsburkové byli nástrojem GP zrovna tak, jako VB, ale je pravda, že asi byli řízeni z VB, tam bylo centrum řízení.

      Odpověď
      • DoubleM, já si nemyslím, že Habsburkové byli nástrojem GP, já si naopak myslím, že Habsburkové jsou součástí toho nástroje, ba dokonce že možná jsou tím nejvýznamnějším strojem a strojem natolik významným, že dle mého řídí i Británii,tady malý základní pohled
       https://cs.wikipedia.org/wiki/Habsburkov%C3%A9

       Odpověď
       • GP nejsou veřejně známí lidé.

        Odpověď
       • Kdyby to bylo, jak říkáš, proč by GP nechával v Bělehradě zavraždit Františka Ferdinanda? Myslíš, že GP vyvražďuje sám sebe? Nebo Maxmiliána v Mexiku, to přece nedává smysl. Navíc, GP řídí bezstrukturně!
        Prostě GP neznáme, tak jak píše Hox.

        Odpověď
       • Dost pochybuji že GP předává své „vládcovství“ respektive administraci egregoru v nějaké konkrétní rodové linii. Ne vždycky jsou potomci vhodní pro to pro co rodiče.

        Odpověď
    • Hnuti Panevropa existuje stale.. Hlavnim predstavitelem je aktualne Karl Habsburg, vnuk posledniho cisare Rakouska-Uherska.
     Toto hnuti take silne podporovalo boj „proti komunismu“ v byvalych socialistickych zemich..
     https://de.m.wikipedia.org/wiki/Paneuropa-Union

     Odpověď
     • V těchto historických šlechtických liniích lze s poměrně vysokou pravděpodobností hledat onu neviditelnou nejvýše postavenou řídící periferii globálního řízení.

      Odpověď
      • Boletus: Le privilège du blanc
       https://www.babskeveci.sk/iba-sedem-zien-ma-dovolene-stretnut-sa-s-papezom-v-bielych-satach-viete-preco/

       Odpověď
       • Díky za perfektní tandem . Zejména pro ty nejzvídavější hledače a personifikátory GP. Mimikrování ve zdánlivě malých a nic neznamenajících „státečcích“ je dobrá strategie , ale Zákon času koná své .

        Odpověď
       • Takže reprezentují jedno křídlo GP, červená a bílá jako ve starém Egyptě

        Odpověď
      • …. a zajimave je, ze neapolska princezna ma vyjimku nejstarsi, uz od roku 1929.

       Kde je ale cervena? Nenasla jsem, ale ….

       Liturgicka roucha:
       - papež bílé
       - kardinálové červené
       - biskupové mají oblečení barvy fialové

       https://www.getsemany.cz/node/881

       Drive nosili papezove cervene boty, coz papez Frantisek odmitnul. Nosi cerne, ale jen na verejnosti.
       Pápež František sa rozhodol nosiť červené topánky len vo vnútri.

       https://www.lifenews.sk/15471/preco-nosi-papez-cervene-topanky

       Odpověď
       • Pápež František sa rozhodol nosiť červené topánky len vo vnútri.
        cerna
        bila
        cervena

        Odpověď
      • Skôr by som v nich videl Kisingerov svojej doby, určite nie hierofantov.

       Odpověď
       • Veď napísal perifériu.
        Ale namiesto slova neviditeľnú by som zvoli viditeľnú riadiacu perifériu.

        Odpověď
       • Díky ivdepas za upřesnění . Lidé jsou viditelní ale jejich periferní řídící role je neviditelná. Samozřejmě jsem nedával rovnítko periferie = hierofanti.
        V RF tomu není jinak v roli VVP a VP SSSR. Ale jardobův funkční temín „kissingerové“ je perfektní , zakládám si ho.

        Odpověď
        • Ok, tak som ťa asi zle pochopil, prepáč.

         Odpověď
         • Není co promíjet, upozornění na nejasnost vyjádření naopak vítám.

          Odpověď
  • Tohle bude souviset s tematem:
   USA
   V utery oznamil US-president Donald Trump, ze Patrick Shanahan nenastoupi svuj urad jako ministr obrany v Pentagonu, a to z rodinnych duvodu. Shanahan vedl urad zastupne po Jamesi Mattysovi, ktery odstoupil, protoze nesouhlasil s odchodem US vojenskych sil ze Syrie.
   Urad nyni prevezme soucasny sef vojska Mark Esper.
   Za Shanahana se zvetsovala v Golfske oblasti prezence americkych vojenskych sil, kvuli udajnemu nebezpeci ze strany Iranu. Jeste v pondeli oznamil Shanahan, ze navysi na Blizkem Vychode pocet vojska o 1000 muzu. V utery odstoupil z rodinnych duvodu.

   https://de.sputniknews.com/politik/20190620325275298-pentagon-chef-ruecktritt/

   Odpověď
  • Trump: Irán udělal velkou chybu
   https://ac24.cz/-/trump-o-sestreleni-dronu-vzkazal-iran-udelal-velkou-chybu?

   Myslím, že to je od Trumpa jen další divadlo pro neokony a pro svět.

   Odpověď
   • Trump po podpisu obchodní dohody s Mexikem a Kanadou poskočil o výrazný schůdek výš.
    Dohody obsahují i ujednání o migrační politice. Na mě to dělá dojem, že se rýsuje jedna z příštích světových „zón“ – USA + Kanada + Mexiko /Jalta II/ . Tahle zóna má jednu výhodu – řeší dlouhodobý historický konflikt mezi USA a Mexikem o ukradená území Texasu .VVPj v posledních OO dává Trumpovi v podstatě absolutní rating pro volby příští rok. Nemá konkurenci. Orlando a zatím shromážděné peníze na kampaň /více jak 2 mld USD/ ho jednoznačně favorizují. Jen neudělat nějakou fillonovskou chybu . Po tokijském G 20 bude zase jasněji.

    Odpověď
    • 2 mld to nebudu, jedine ak korun. Bolo by to mozne, ale imho neriesi to problem migracie a v podstate nic sa ani nemeni. Ja skor cakam, mozno mylne, kardinalnejsiu zmenu

     Odpověď
     • Prodávám,jak jsem nakoupil. Informace v dolarech byla ve zprávách Radiožurnálu. Je to hodně, ale co je v emerické kampani hodně?

      Odpověď
      • Posledne kampane boli celkovo 2 mld.usd. Takze aby v tejto etape uz Trump mal objem dvojnasobny ako minule, je prehnane. Inak u nasich medii je to caste

       Odpověď
 19. https://www.hlavnespravy.sk/byvaly-policajny-prezident-gaspar-bol-v-parlamente-navstivit-lubosa-blahu/1793732
  v minulom OO VVP zmienil, ze bohuzial taku analytiku ako robia oni, vo svete niet. mozno nam svita na lepsie casy.

  Odpověď
  • Tento sa k takej analytike snaží priblížiť aspoň nadpisom:
   https://www.youtube.com/watch?v=UYMoI37YCUo

   Odpověď
  • V prípade Pjakina a Fondu konceptuálnych technológií (dúfam, že som ten názov neskomolil) ide o verejnú analytiku.
   Avšak serióznejšiu analytiku si určite robia aj spravodajské/tajné služby, lenže tá nie je určená pre verejnosť.

   Odpověď
   • Určitě bude někde vyšší než u většiny veřejných analýz, ale zase nedělám si iluze že kvalita bude dostatečná pro řešení všech podstatných otázek.

    Ovoce hovoří za ně. Jsou snad tajné služby schopny nabídnout řešení jakéhokoli problému kterému čelí? Nejsou, podle mne. Jsou schopny politikům nabízet kvalitní informace pro zabezpečení bezproblémového chodu procesů na jimi spravovaném území? Nejsou. A to vycházím z toho, že buď pracují pro svůj stát, a nejsou schopni se vyhnout problémům s neokony ani GP, nebo pracují pro neokony a těm se sype všude všechno, nebo pracují pro GP a bezkrizovost jeho procesů vidíme také.

    Čili o jaké kvalitě se tam můžeme bavit?

    Odpověď
    • Putinovec 20.6.2019 o 20:20

     Nemluvě o tom,že tajná služba znamená různé skupiny pracující na různé i protichůdné cíle.Zaměření těchto skupin lze přiblížit jako vnitřní,vnější a globální,podle toho na jaké cíle pracují.Takže zatímco skupina pracující na vnitřní cíle pracuje na bezpečnost státu,tak pro vnější může být naopak výhodnější vyvolat masakr.Co dokáže globální část můžeme vidět na krimigraci.

     Odpověď
     • No, to ano, ale nic z toho se v poslední době, pokud hovoříme o objemných procesech, nedá nazvat prací založenou na kvalitní analýze situace a možností. Čili pokud podle průběhu procesů budu posuzovat kvalitu jejich analytiky (i když uznávám že je to trochu kostrbaté), tak dojdu k závěru že žádného vlastního Pjakina nemají.

      Odpověď
      • Putinovec 20.6.2019 o 20:39

       Ani nesmějí,jsou to jen nástroje.Nástroj s vlastní koncepcí už nebude nástroj.

       Odpověď
    • No podľa mňa zas až tak moc sa im to nesype (to je ilúzia), takže tá analytika zrejme nebude úplne najhoršia a z hľadiska ich egoistických cieľov bude pre nich zatiaľ dostatočná.
     Samozrejme, že ani tou od FKT nepohrdnú, ktorú najskôr využívajú na skorigovanie vlastného riadenia sveta/ľudstva.

     A kde je napísané, že sa snažia úplne (vy)riešiť problémy sveta/ľudstva?
     Keby to chceli naozaj spraviť, tak tu už dávno máme skutočný komunizmus.
     Minimálne by ľudstvu nehádzali polená pod nohy.
     Lenže to im do značnej miery odjakživa vyhovovalo, lebo ich ciele spočívajú predovšetkým v hatení pre svet/ľudstvo pozitívnych procesov, v kladení rôznych „mín“ do budúcna a v odďaľovaní/zmrazovaní problémov sveta/ľudstva (napr. čo sa týka nedostatku potravín v určitých častiach sveta, medzinárodných vzťahov, globálnej ekológie a pod., ktoré určite nemajú v pláne úplne vyriešiť).
     Oni nepotrebujú úplne vyriešiť problémy sveta/ľudstva, lebo to by znamenalo, že by prišli o moc, ktorá vlastne pramení (okrem iného) z týchto problémov, z ktorých niektoré sami zámerne vytvorili a naďalej vytvárajú.
     A o americkej „elite“ platí to isté, ešte horšie.

     Čiže podľa mňa je ich analytika určite na vyššej úrovni než anál-ýzy rôznych mejnstrímových tajtrlíkov, slúžiace čisto iba k vodeniu davu za nos (resp. k oblbovaniu davu), alebo analýzy, ktoré využívajú regionálne „elity“.

     Odpověď
     • nenapsal jsem že řeší problémy lidstva, z ničeho tak lidského je nepodezřívám. Napsal jsem zadané cíle a nastínil relevantní možné okruhy zájmů pro které pracují, a žádný se jim nedaří dostatečně kvalitně. Znovu, nevidím nikde že by byli schopni zajistit bezproblémový chod své státnosti (pokud pracují pro svůj stát), nevidím že by vycházeli plány neokonů (pokud pracují pro ně) a nevidím že by GP vycházeli jejich cíle, například formování center koncentrace řízení v potřebné kvalitě (pokud pracují pro globalisty).

      A napsal jsem i to že jejich analytika je kvalitnější než analytika většiny analytiků mainstreamových. Ovšem to je srovnávání analýzy se sny poblázněné babky.

      Odpověď
      • Ja mam skor pocit, ze vacsina tajnych sluzieb sa v mensich statoch vybija na rieseni a monitorovani vnutornych klanovych problemov, vid nas Galko. Vacsie staty mozno pokryvaju viac, ale ak maju nastavene okuliare vopred, tak vidia to, co cakali. Vid co povedali Svedi tusim Zemanovi o Donbase, ze ci nemaju Cesi tajnu sluzbu. Ostava len par, ktori pokryvaju aj sirsi okruh, ale minimum sa k tomu aj prizna

       Odpověď
      • Tak potom neviem, o čom si vlastne písal.
       Možno by si mal uviesť, že kde konkrétne sa im to „sype“.
       To že sa im nedarí všetko riadiť podľa ich vlastných predstáv, obzvlášť keď pracujú na proti-ľudských cieľoch, tak to podľa mňa nie je „sypanie“, ale naopak celkom pochopiteľné a nemyslím si, že za to až tak môže nekvalitná analytika, ktorú si nechávajú vypracovávať aj pomocou rôznych buniek tajných služieb.
       Skrátka Tvorca tiež nie je ľahostajný k tomu, čo sa deje na Zemi a svet sa takisto niekde vyvíja, avšak oni moc nehodlajú poľavovať zo svojich mocenských zámerov.

       Odpověď
       • Oprava:
        že za to údajne môže nekvalitná analytika

        Odpověď
       • píšu přesně o tom o čem to chápeš, o kvalitě analytiky.
        Jak jsem psal, je to trochu kostrbaté, ale myslím si že pochopitelné.

        Jde o to podle jaké metodiky analýzy dělají, ale když by dělali kvalitní analýzy podle kvalitní metodiky tak by nepracovali na protilidských cílech.

        S tím sypáním vycházím čistě z toho na jakou dobu plánovali jaké cíle a jak jim vycházejí. Chalífát, přesun centra koncentrace řízení do Íránu, odpis USA, přeformátování SSSR, a můžeme jmenovat dále. Jejich vlastní nástroje (globalčiků) se jim vymykají zpod kontroly.

        Odpověď
        • Lenže to stále nie je nespochybniteľný dôkaz, že top tajné služby a spolky/štruktúry vraj disponujú nekvalitnými analýzami.
         Lebo analýzy sú jedna vec a následné rozhodnutia zase druhá.
         Príklad: Kamarát mi poskytne kvalitnú pred zápasovú analýzu, ale ja sa i napriek tomu rozhodnem radšej riskovať a pôjdem si vsadiť na outsidera, pretože je na neho vypísaný väčší kurz.

         Odpověď
         • Ve tvém příkladu se právě projevila Míra mravnosti zúčastněných. Takže kvalitní analytika jim je k ničemu.

          Odpověď
         • Ani jsem se nepokoušel předložit nezpochybnitelný důkaz, je to něco co není možné s našimi informacemi dostatečně detailně zhodnotit. Nabídl jsem svůj způsob takového hodnocení, od začátku upozornil že je to docela kostrbaté, a ty jsi to doplnil o relevantní výhrady. Za mě to tak je v pořádku, nebo?

          Odpověď
      • Americká „elita“ je relatívne hlúpa a preto jej nepomôže ani kvalitná analytika od Pjakina, navyše oni si svoju moc založili na robení problémov iným, v čom im do veľkej miery bránia práve globalisti (oni sa vlastne držia pod krkom navzájom, čo je pre nás dnes výhoda).

       Odpověď
     • ,,,korigovať „diablove“ analytiky „anjelskými“ principialne nie je mozne…

      Odpověď
    • Podľa mňa je skrátka chybou domnievať sa, že najvplyvnejšie tajné služby a rôzne tajné spolky sveta nedisponujú podobnými informáciami, znalosťami a analýzami, ktoré sa dnes nachádzajú pod hlavičkou KSB a DVTR.
     Však aj táto teória vznikala v prostredí sovietskych a ruských tajných služieb (napr. v KGB a FSB), minimálne v začiatkoch, a je naivné si myslieť, že do toho globalisti vôbec nejakým spôsobom nezasahovali.
     To, že sa oficiálne tvrdí niečo iné, to ma nezaujíma.

     Odpověď
     • pokud by měli podobně kvalitní analytiky i jinde, byli by schopni podobně kvalitně hasit ohniska problémů které jim samým překážejí a nemuseli by využívat Rusko přihrávaje mu tím kompetence. Ano, můžeš argumentovat tím že počítají že z toho bude také jejich nástroj, ale zatím to tak nevypadá.

      Odpověď
      • Čiže podľa tvojej logiky, ak Rusko doteraz nezískalo plnú suverenitu, tak to dokazuje, že analýzy VP ZSSR vrátane Pjakina sú nekvalitné?

       Odpověď
       • Háček je někde jinde. A to v mravnosti zúčastněných. Analytika v rukách neokonů nebo nejvlivnějších tajných službách světa je něco jako zbraň nabitá slepými náboji. Prostě s jejich mravností nefunguje. Vidíme to na současném dění ve světě. Putin je všechny poráží. Jde to sice po malých krůčcích, ale proměnu kvantity v kvalitu vidí i slepý.

        Odpověď
       • A kvalitní analýza snad dokáže obejít čas? Trend Ruska je „momentálně směřující k suverenitě“, takže jejich analýzy jsou z toho pohledu dostatečně kvalitní.

        Moje logika respektuje že nejde všechno hned.

        Trend ostatních subjektů řízení je spíše opačný, tedy jde to z kopce a hasí se požáry za pochodu. O upevňování stability jejich řízení podle mne nelze hovořit.

        Odpověď
     • Putinovec 22.6.2019 o 11:44

      Je rozdíl mít informace a umět je kvalitně zpracovat.Souvisí to s rozlišením.Kdo jej nemá,tomu jsou informace k neužitku.Takový člověk nevnímá celou mozaiku a tím je informačně slepý.

      Odpověď
     • > Podľa mňa je skrátka chybou domnievať sa, že najvplyvnejšie tajné služby a rôzne tajné spolky sveta nedisponujú podobnými informáciami, znalosťami a analýzami, ktoré sa dnes nachádzajú pod hlavičkou KSB a DVTR.

      teď už ano, když si to můžou přečíst v KSB a DVTR. Materiály jako KSB nebo DVTR se nepíší za peníze a na povel, není to jednoduše možné.

      > je naivné si myslieť, že do toho globalisti vôbec nejakým spôsobom nezasahovali.

      Uměl bys ukázat nějakou část KSB, která je podle tebe výsledkem tohoto údajného „zasahování“, a vysvětlit proč, a jak by měla vypadat „správně“?

      z mého pohledu je naivní myslet si, že ano, protože to předpokládá přesvědčení o jejich všemocnosti, všudypřítomnosti a tak dále, zatímco v praxi se je to poněkud jinak.

      > To, že sa oficiálne tvrdí niečo iné, to ma nezaujíma.
      Myslet si máš právo co chceš, nic konkrétního nemáš. Když se Zaznobin zeptal ředitele jedné sekce KGB, Bobkova, proč KOB a DVTR nevzniklo už dávno u nich, protože na to mají informace, Bobkov odpověděl, takové věci za peníze nevznikají.

      Odpověď
 20. Ústavný súd Belgicka rozhodol, že sa z preukazov totožnosti sa odstránia definície „muža“ a „ženy“. Ústavný súd rozhodol o zmene zákona prijatého v roku 2017, ktorý umožnil Belgičanom zmeniť svoje meno a pohlavie od 12 rokov. „Zákon by nemal obmedzovať výber občana len na dve kategórie „ muž“a „žena“, uviedol súd. Dokument navrhol prepracovať zákon podľa vzoru Nemecka tým, že sa v dokumentoch okrem „pán“ a „pani“ zavedie identidikátor nešpecifikovaného rodu alebo vôbec odstrániť graf rodu z dokumentu.
  Vyhláškou sa umožňuje belgickým občanom, ktorí dovŕšili vek 16 rokov, vykonať zmeny svojho rodného listu.
  https://politikus.ru/events/120231-v-belgii-prizvali-ubrat-grafu-pola-iz-pasporta.html

  Odpověď
  • Usnadňují práci imámům. Nebudou teď muset zdlouhavě vysvětlovat navezenému „materiálu“ indoktrinovanému islamismem, že násilné a nepřátelské převzetí, zotročení a genocida původní populace a ty nepěkné věci s tím spojené jsou v souladu s jejich morálkou a lidstvím – i z té okleštěné formy takových hodnot, která v nich ještě zbyla. Ti důkazy toho uvidí pěkně přímo před očima. Myslím, že v nich fakticky vnitřně legitimizují takové jednání a obávám se, že to režiséři toho procesu dobře vědí. Jediné, co asi nevědí je to, že se po „úspěšném“ splnění své mise nebudou mít kam schovat, že budou víc nepotřební a nežádoucí.

   Odpověď
   • „Podľa miery svojho chápania pracuješ pre seba a…“

    Odpověď
    • V analýze Bohumila nevidím problém, můžeš to trochu rozvést?

     Odpověď
     • idevpas s Bohumilem souhlasí:
      “ … Jediné, co asi nevědí je to, že se po „úspěšném“ splnění své mise nebudou mít kam schovat, že budou víc nepotřební a nežádoucí.“

      „… a podle míry své nevědomosti pracuješ na toho, kdo zná více“
      (tzn., že ti, o nichž je řeč, ve své nevědomosti pracují na své sebelikvidaci).

      Odpověď
 21. Putin: Vztahy se Západem se nejspíše zásadním způsobem nezmění
  https://cz.sputniknews.com/svet/2019062010183096-putin-vztahy-se-zapadem-se-nejspise-zasadnim-zpusobem-nezmeni/
  „EU a další země přicházejí o pracovní místa a ztrácí ruský trh,“ poznamenal.

  Odpověď
  • Putinovec 20.6.2019 o 13:50

   Přímo řekl,že EU tratí 240 miliard dolarů z důvodů sankcí.EU titaniku už začíná probublávat voda na horní palubu.

   Odpověď
  • http://www.irucz.ru/cz/zpravy/1-/114000000000-ruska-federace/114001000000-centralni-fo/114001609100-moskva-hlmesto/409-politika-mezinarodni/35050-evropa-sankcemi-ve-srovnani-s/

   http://www.irucz.ru/cz/zpravy/1-/114000000000-ruska-federace/0-/0-/102-statistiky/34726-prumyslova-vyroba-v-rusku-v/

   Odpověď
 22. Jsme velmi nespokojeni. Od samého začátku šlo o politickou kampaň s cílem obvinit Rusko,“ citoval dnes premiéra malajsijský list The Star
  Zdroj: https://www.lidovky.cz/svet/malajsie-nesouhlasi-se-zavery-vysetrovatelu-o-letu-mh17.A190620_104936_ln_zahranici_ele

  Odpověď
  • Este dodam, ze nedavno bol Holandksy prezident(alebo premier) u Putina a nevyzeral byt nejako rozruseny s ohladom na Holandanov.

   Odpověď
  • Putinovec 20.6.2019 o 16:19

   Další člověk který bude za svůj názor označen za agenta Putina.
   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/MH17-Kde-se-droli-vysetrovani-Zapadu-Malajsie-A-nejen-ta-dava-na-stul-cesky-expert-z-Ruska-586156

   Odpověď
 23. Šojgu nařídil generálům, aby se připravovali na budoucí války. A zadal úkol, aby byla zpracována teorie vojenských konfliktů nové generace

  „Hlavním úkolem je dnes zpracování teorie vedení vojenských operací ve střednědobém horizontu“, řekl ministr obrany Sergej Šojgu, který v úterý zahájil vědecko-praktickou konferenci s vedením ruských ozbrojených sil. Podle vyjádření ministra současné války vyžadují nové přístupy, protože „konflikty nové generace jsou kombinací klasických a asymetrických metod vedení ozbrojeného boje, kdy jsou bojové akce rychlé a kdy prostě není čas napravovat chyby“.
  http://www.novarepublika.cz/2019/06/sojgu-naridil-generalum-aby-se.html#more

  Odpověď
  • Teď to nemůžu najít,ale jsem si jistý že před 2-3 roky na jednou tyskovu konferenci ruský ministr zahraničí Lavrov řekl že by kolem 2025 mohlo byt ve světě až 25-30 konfliktu,od občanských válek až k válkami mezi státy.
   Takže jen pokračuje příprava na to co se už ví.

   Odpověď
   • ťažko na cvičisku, ľahko na bojisku.

    Odpověď
   • popolvár 20.6.2019 o 12:35

    áno, pripraviť sa treba na tie najhoršie varianty, ak sa „zosadenie USA z úlohy svetového policajta“ nepodarí ukočírovať želateľným čo najpokojnejším spôsobom, a proces sa vymkne GP z rúk. Nie je to len proces, týkajúci sa teritoriálne USA, ale proces, týkajúci sa celej planéty. Treba si uvedomiť, že miesto po končiacom celosvetovom „pax americana“ musí prevziať iná koncepcia globálnych vzťahov. Či už to bude celosvetovo jedna koncepcia, alebo v zmysle Jalty II, bude svet „rozparcelovaný“ aj ohľadom rôznorodosti koncepcií riadenia a vplyvu ich realizátorov, tento prechod musí byť pozvoľný a zároveň kontinuálny – nikde nesmie zostať konceptuálne vákuum, lebo vždy sa nájde niekto, kto po odchode „pax americana“ bude chcieť sa na danom uvoľnenom území mocensky presadiť. Je to podobné, ako v tu zmienenom filme „Balkánska hranica“, kde po odchode srbskej armády a do príchodu ruského komanda a síl NATO sa uvoľnilo teritórium, ktoré si pre seba „začisťoval“ albánsky hrdlorez… Takže množstvo lokálnych konfliktov vzhľadom na mocenské ambície miestnych „elít“ sú viac než reálne…

    Odpověď
    • Na tenhle scénář bych vsadil . Někde bude dokonce užitečné silové „začištění“ , protože vychovávaný objekt bude nevychovatelný . Viz ISIL.

     Odpověď
 24. Dnes 20. júna bude priama línia s prezidentom
  https://russian.rt.com/russia/article/642694-pryamaya-liniya-putin-2019-translyaciya

  Odpověď
  • Jestli dobře čtu, mělo by to začinat ve 12 hodin moskevského času, tedy v 11 hodin našeho…

   Odpověď
   • Áno, áno, začína to o jedenástej nášho času.
    Pre tých, ktorí chcú pozerať, tu je odkaz: https://youtu.be/8T9SFZDP60Q

    Odpověď
   • https://politikus.ru/video/120234-pryamaya-liniya-s-vladimirom-putinym-20-iyunya-2019-goda.html

    https://russian.rt.com/russia/article/642694-pryamaya-liniya-putin-2019-translyaciya

    Odpověď
    • česká tv vysílá živě i s překladem
     https://ct24.ceskatelevize.cz/svet/2847455-sledujte-prima-linka-s-putinem-rusky-prezident-odpovida-na-dotazy-obcanu

     Odpověď
     • srovnání like-dislike (v tisících):
      2018 / 10:44
      2019 / 11:153
      youtu.be/ZFrhnDlLWH4
      youtu.be/JlJFht-e-QI
      Čarovné kouzlo ztratilo během pouhého roku prudce svou moc. Ani jeho nesporná charizma už nezabírá. p.s. počet dislike je k 1:20h noci – může doznat ještě změny

      Odpověď
      • Čarovné kouzlo? Trollové se činí?

       Odpověď
      • Pokud to není jen činnost trolů, tak to vyjadřuje jen to, že nespokojená masa s aktuální domácí situací v Rusku se zvětšuje. Ale kdybys trochu přemýšlel například na informacemi které stále opakuje Pjakin, věděl bys, že ruská „elita“ která je ve službě státní „elity“ USA cíleně vyostřuje situaci s cílem vyvolat nespokojenost obyvatel s cílem uskutečnit majdan a svrhnout Putina. Takže, nic překvapivého, jen manipulování masami, podobně jako byl například na slovensku sesazen Fico.
       Mimochodem, patologičtí fico-bijci by se mohli zamyslet nad tím, že stejně jako na Slovensku existují fico-bijci a nenávist vůči němu, tak v Rusku existují putino-bijci a nenávist vůči němu, i když my zvenku vidíme, až na některé vyjímky jak je vidět, situaci mnohem jasněji, protože na nás nedopadají účinky cíleného zhoršování kvality života v RF, které provozuje domácí „elita“, a přes kolektivní nevědomí na nás nemá vliv emoční komponenta nespokojenosti, které spousta lidí podléhá.

       Odpověď
       • QuoVadis 21.6.2019 o 9:36

        Ve zpravach v rakouske ORF bylo 4,5 hodinove prime vysilani kratce zminene a oznaceno jako „divadlo“, ve kterem se prezident Putin vyhybal konkretnim odpovedim na zaslane otazky a problemy.
        Ocividne jsou i zapadni verejnopravni „nezavisla“ media jako ORF nasmerovana pozadovanou cestou.
        V te souvislosti neni jiste bez zajimavosti, ze FPÖ chtela co nejdrive zmenit organizaci ORF – jinymi slovy zrusit „povinne“ prispevky, ktere kazda domacnost vlastnici televizi musi platit – bez ohledu na to, jestli ORF sleduji nebo chteji sledovat.
        Uspesne pracujici koalice ÖVP-FPÖ byla jak znamo svrzena a na podzim budou nove volby.

        Odpověď
      • ps. pro tebe také?

       http://www.rukojmi.cz/clanky/8239-petr-novak-pro-tebe-spravedlivy-demonstrante

       Odpověď
 25. Do roku 2030 sa počet obyvateľov Ukrajiny zníži na 40,88 milióna ľudí a do roku 2050 na 35,22 miliónov – v novej správe OSN „Perspektívy svetovej populácie“ na rok 2019.
  Najvýraznejší pokles obyvateľstva sa očakáva v Bulharsku, Lotyšsku, Litve, na Ukrajine a na ostrovoch Wallis a Futuna – až 20 % alebo viac. Počet obyvateľov Ukrajiny sa zníži o 19,9 %, uvádza sa v dokumente. Podľa OSN od roku 2019 žije na Ukrajine 43,99 miliónov ľudí. Tieto čísla zahŕňajú Krym a republiky Donbasu, ktoré medzinárodná organizácia neuznáva ako územie Ruskej federácie. Analytici predpovedajú, že do roku 2050 sa počet obyvateľov v 55 krajinách zníži najmenej o 1 %. Všeobecne platí, že podľa správy, v najbližších 30 rokoch sa svetová populácia zvýši o 2 miliardy ľudí – na 9,7 miliardy.
  Do konca storočia XXI, OSN predpovedala zníženie počtu obyvateľov Ukrajiny na 24,5 milióna ľudí.
  https://rusvesna.su/news/1561005986

  Odpověď
  • OSN je nástroj neokonů a pracuje se svými scénáři . Jedním z nich je i „odlidňování“ území Ukrajiny a převod na primitivní samozásobitelský prostor s potřebným množstvím slovanské otrocké pracující síly. Je to v přímém protikladu k scénáři Malorusko a roztažení ruské harmoniky. Jediný validní údaj z těchto věšteb je další výrazné „okotění“ Afriky a Indie. Bohužel.

   Odpověď
   • Jak rozumis tomu, ze OSN ted obvinuje saudskeho prince Salmana z toho, ze mel prsty ve vrazde novinare Kashogiho a pozaduji ted vysetrovani?
    https://blisty.cz/art/95939-osn-saudsky-princ-salman-by-mel-byt-vysetrovan-za-vrazdu-chasakdziho.html

    Odpověď
    • Salman podle všeho už nepracuje pod taktovkou neokonů, ale s ohledem na rozkolísanou situaci na BV funguje v podobném režimu jako Erdogan. Tedy bere, co je jisté, a mezi to patří i solidní vztahy s Putinem . Blisty jsou neokonský plátek a vyjadřují vztek nad postupnou ztrátou další loutky na BV. A v neposlední řadě je SA důležitým partnerem RF pří
     určování trendů v těžbě ropy a tedy i ovládání likvidace petrodolaru.

     Odpověď
     • Diky za nazor.
      se mi zdalo, ze po znovuobjeveni videa, ve kterem se prezident Putin s princem Salmanem viele vitaji, se mahle „roztrhl pytel“ s negativnimi zpravami o Saudske Arabii.. o popravach, dokonce i „deti“, ktere si dovolily proti rezimu protestovat.. no a ted „opraseni“ pripadu Kashogi.

      Odpověď
      • Kashogi, Kuciak – podobnost v tom, že jejich hlavní hodnota jako nástroje řízení spočívá v jejich neživosti.

       Odpověď
 26. Oracle 911 20.6.2019 o 7:11

  Prejav riadenia, nechápania a dvojitých štandardov pindusov lebo pokuta pre DB, ktorá robí len to čo veľké americké banky by mohla byť likvidačný pre celý finančný systém:
  https://www.zerohedge.com/news/2019-06-19/feds-investigating-suspected-money-laundering-violations-deutsche-bank

  Dúfam, že to GP bude preťahovaťdo nekonečna a stratena…

  Odpověď
  • Ja mam pocit, ze Deutsche Bank posluzi obdobne ako Bayer na likvidaciu problemov americkych spolocnosti a na uhradu dlhov, ktore po nich ostavaju. Jednu vec nechapem. Aj ked sa hovori o tom, ze sefstvo musi posluchat lebo slobodomurari apod., je evidentne ze Nemci aspon ciastocne si svoje vedia uchranit. Dokazali to po vojne, dokazuju to aj teraz (NordStream2 je nazorny priklad). Nechapem preco preberaju tieto dlhy, rovnako ako nechapem, preco prijimali migrantov alebo Montenso. Isli sa potentovat, ked sme vstupovali do EU, ochranne opatrenia 7 rokov, Ukrajine stale nedali pracovne viza. Dobre Slovanov maju za otrokov a cvicene opice, ale co Africania, Turci ci Arabi? Ti su v ich vnimani kde? Tak preco tych poslednych mozno 10-15 rokov sa takto zacalo ustupovat Amerike? Ved predtym to nebolo, Europa mala svoje stihacky atd. Co sa zmenilo?

   Odpověď
 27. Co byste řekli na tohle?

  Kadyrov spolu se svoji kavalérii a s drakem vítězí nad Lannistry (Hra o trůnech). Podívejte se na video, které se objevilo v insragramu, na účtě „Чечня 095 – Команда КРА“ (Čečensko, mužstvo KRA).
  https://www.nakanune.ru/news/2019/06/19/22544456/?utm_source=yxnews&utm_medium=desktop

  Docela hustýýý…

  Odpověď
  • Daniela I. 20.6.2019 o 22:43

   Boj na 1. priorite – boj zástupcov 2 koncepcií vývoja ľudstva
   1/ Ruská civilizácia, t.j. Civilizácia Severu (KSB) – symbol ochrancu: Drak
   2/ Súčasná civilizácia, t.j. Civilizácia Juhu ( biblická) – symbol ochrancu: Lev

   Odpověď
  • Pravdepodobne možno očakávať s postupným expirovaním mandátu súčasného ruského prezidenta podobných „popularizačných“ úkonov viac. Zapadá to do rámca pripraveného procesu, ktorého cieľom je propagácia Kadyrova ako jeho nástupcu v budúcnosti.

   Odpověď
 28. Táto správa už na majdan made by USA poukazuje priamo. Tentokrát vsadili na Cigánov a zrejme sa pripravili dokladne https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ze-zapadoruske-vesnice-vyhnali-stovky-romskych-obyvatel-napeti-mezi-etniky-v-rusku-stoupa-74422?dop-ab-variant=5&seq-no=2&source=hp

  Odpověď
  • George Soros používá Cikány jako podvratnou sílu

   https://vz.ru/world/2019/6/20/983047.html
   Pro samotného Sorose je problém Romů jen záminkou k tomu, aby vládám evropských zemí – především ze zemí východní Evropy – přinášely příznivé řešení. Téma boje za práva menšin umožňuje organizovat informační útoky na nežádoucí politiky a „spontánní“ nepokoje.

   V roce 2005, v rozhovoru na Dekádu romské inkluze, Soros výslovně uvedl, že nerespektování práv romské menšiny by mohlo vyvolat podobné nepokoje, které v té době organizovala arabská mládež ve Francii.
   Dnes, s pomocí nevládních organizací, umožňuje cikánské téma rozehřát situaci a omezit státní mocenské instituce téměř stejně úspěšně, jako při nedávné invazi migrantů do Evropy. O miliony uprchlíků z Afghánistánu, Afriky, Středního východu, jak je známo, se také staraly struktury Sorose.

   Odpověď
   • Pápež sa 02.07 stretol s predstaviteľmi rumuských cigánov. «Во имя Церкви, перед Господом и перед вами я прошу прощения за то, что на протяжении истории мы вас дискриминировали, плохо к вам относились, видели вас в неверном свете, смотрели глазами Каина, а не Авеля; за то, что не сумели вас признать, оценить и защитить ваше своеобразие»
    Ospravedlnil sa im za všetko …a za to že sa kresťania na nich dívali očami Kaina..apod..
    ale zaujímavejšie je toto:
    «Ваш народ призван взять на себя ведущую роль, вы не должны бояться делиться теми особенными чертами, которые вас формируют и отмечают ваш путь, в которых мы очень нуждаемся: это ценность жизни и семьи в самом широком смысл…..
    Váš národ mal by vziať na seba vedúcu úlohu ..nebojte sa podeliť o osobitné črty, ktoré Vás vytvárajú..
    Nuž javí sa, že spôsob života cigánov bude vyzdvihovaný…

    Odpověď
    • Výsledkem bude jen další zvýšení mezietnického napětí. Franta ví , co dělá.

     Odpověď
     • Putinovec 20.6.2019 o 13:52

      Doufám, že při té slezině přišel aspoň o hodinky.A chytil blechy.

      Odpověď
     • On byl vzdy „prodejny“ – uz za argentinske junty v 70. letech jako Jorge Mario Bergoglio:
      https://www.globalresearch.ca/washingtons-pope-who-is-francis-i-cardinal-jorge-mario-bergoglio-and-argentinas-dirty-war/5326675

      Odpověď
  • Môže to taktiež byť aj prejav skutočnosti, že toto etnikum postupne stráca a stratí ním doteraz užívanú výsadu „nedotknuteľnosti“.

   Odpověď
 29. Africký obohacovač od Litoměřic byl v ČR legálně na Hamáčkovo povolení.

  http://www.zvedavec.org/vezkratce/16367/

  Odpověď
  • další pokračování podpory majdanu skrze informační síť „alternativy“.
   Fakta podporující tyto zprávy pořád nikde.

   Aeronet jako vždycky k tomu má až neuvěřitelný gulášek pohotově připravený.
   Zákon o svobodném přístupu k informacím v Německu asi funguje tak rychle že aeronet má odpověď už za několik hodin, obdivuhodné.

   Odpověď
   • Podívejte se na předchozí článek aeronetu, v závěru se tam píše

    „A teď na závěr článku udělám jeden velký rýpanec: Pamatujete si před zhruba dvěma týdny, jaký skandál vypukl kvůli tomu, že ruská Duma chce ruským vojákům z roku 1968 udělit veteránské statusy pro zvýšení výsluhových důchodů? Pamatujete si, že i SPD kvůli tomu křičela, a dokonce i Miloš Zeman si pozval ruského velvyslance na kobereček? A přitom šlo o rozhodnutí ruské Dumy, týkalo se ruských vojáků, ruských výsluh, ruských důchodů, nemělo to nic společného s Českou republikou.“

    Už i mainstream v Česku uznal, že šlo o návrh jednoho komunistického poslance, ale aeronet pořád tvrdí, že šlo o „rozhodnutí ruské Dumy“. Což je samozřejmě lež a dezinformace. A nějak tak je to s tím aeronetem

    Odpověď
    • Po neděli a Letné bude jasno . Otázkou je, na koho pracuje současná ambasáda USA . Moldávie ukázala, že už nemusí být v rukou neokonů. A organizace majdanu může tím pádem běžet přes košer štáby zařazené pod sorošovy Open Founds. Ta termínová shoda RF a ČR /tento víkend/ je alarmující.

     Odpověď
     • Tato otázka je zajímavá i tím, že se náš prezident Zeman setkal s nynějším velvyslancem USA a zdá se, že si padli do noty. Co se na tom setkání asi Zeman dozvěděl?

      Odpověď
      • Martin21 20.6.2019 o 8:03

       Byl by odkaz?

       Odpověď
       • https://twitter.com/USAmbPrague/status/1140931942952710145
        https://twitter.com/PREZIDENTmluvci/status/1140949471330807810

        Odpověď
     • Je také možné, že jde o jakési čištění prostředí. Uspořádat akci, které se povinně zúčastní úplně všichni dostupní může být v zájmu toho, kdo už s jistotou ví, že bude tvořit nový řídící korpus a je v jeho zájmu nahnat nechápající a nekompetentní do jednoho stáda. Tím nemyslím zpitomělé facebookové bioroboty. Ti jsou programovatelní – a tedy také tedy lehce pře-programovatelní. Jde o řídící struktury, které už dostaly potřebné signály – a přesto z nějakého důvodu nechápou, nechtějí nebo nesmějí chápat. V té Moldávii prý krátce po pseudomajdanové blamáži a následném krátkém setkání s americkým velvyslancem nasedli do letadel a odletěli neznámo kam.
      Má-li se totiž stát z území bývalého Československa (V4, V4+ ?) nové řídící centrum, jeho zřizovatel si jednoduše nemůže dovolit kádry skrytě ovládané někým jiným.

      Odpověď
      • vidím to podobně, zametají se kádry, oklepává se suché listí.
       V tuto chvíli je to v náš prospěch, ale uznávám že riziko nepředvídatelných prvků procesu existuje.

       Odpověď
     • A ukazuje i Kazachstán – mainstream k tomu dokonce přinesl i video, vše s neoblomnou vírou, že stojí na správné, to znamená na neokonské straně
      https://www.seznamzpravy.cz/clanek/kazasi-se-bouri-proti-nove-hlave-statu-zatykaji-je-at-se-nedivi-kdyz-maji-takove-slogany-vzkazal-prezident-74261

      Odpověď
  • Je třeba vyčkat dalších informací, zatím to vypadá, pokud se stalo na zametání faktů pod koberec. Potřebují čas na vlastní verzi

   Odpověď
  • Putinovec 19.6.2019 o 21:26

   Zde je ukázka nelidské morálky.Oběť znásilnění by se zřejmě ještě měla omlouvat.Tak jako na zdegenerovaném západě.https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Okamuru-nas-al-CRo-Co-jsem-si-to-dovolil-rict-ze-ji-znasilnil-migrant-z-Afriky-Silena-jizda-redaktorky-doufam-ze-ten-rozhovor-odvysilaji-586066

   Odpověď
   • Pokud je to pravda a mejnstrým ještě nezačal řvát hromadně pak připravují politicky korektní krytí příběhu bez ohledu na to kdo s tím přišel jestli manipulativní Aeronet nebo jiný plátek.
    Pokud se nestalo už by to mejnstrým dávno vyvrátil, jenže oni mlčí anebo se zvedají na obranu chudáka migranta.

    Odpověď
    • uz podnietili policiu, aby lustrovala nazory na sietach, ktore su nepriatelske k dotycnemu….miesto aby riesili problem, ako to, ze dostal povolenie na pobyt.
     Pritom clanok o znasilneni sa musi hodne hladat. Ale evidentne sa pracuje na
     permanentnej nastvanosti voci vlade a statu a Hamacek v tomto vychadza tomuto
     v ustrety

     Odpověď
     • Putinovec 20.6.2019 o 13:46

      Na netu je informací o tomhle svinstvu přehršel.

      Odpověď
      • ja som mala na mysli idnes.cz

       Odpověď
    • Blíží se Big Traffic 21.6 a někdo asi potřebuje naložit pod kotel. Doporučuji chladit neokortex, může to shodit firewall….

     Odpověď
 30. Ukrajinský poslanec Dmytro Tymčuk podľahol strelnému zraneniu
  Šéf štátnej polície Serhij Kňazev uviedol, že správu o smrti Tymčuka prijali o 12.15 h miestneho času. Na mieste činu pracuje vyšetrovací tím, dorazil tam aj šéf kyjevskej polície Andrij Kryščenko a vedenie kyjevskej prokuratúry.

  Kňazev povedal, že Tymčuka našli v jeho kyjevskom byte. V inkriminovanom čase tam s ním bola nemenovaná žena. Vyšetrovatelia ju vypočuli, ako aj susedov obete. Kňazev uviedol, že medzi verziami o smrti Tymčuka sú aj nehoda, neopatrné zaobchádzanie so zbraňou či verzie trestnej povahy. Dodal, že viac informácií poskytne polícia neskôr.
  https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/516381-poslanec-parlamentu-dmytro-tymcuk-podlahol-strelnemu-zraneniu/

  Odpověď
  • Na rusvesne jeden z článkov k tejto udalosti má veľmi vypovedajúci obsah : Odpudivý ukrajinský propagandista Dmytro Tymčuk bol zastrelený pištolou, o ktorej niekoľko rokov sníval, že s ňou zabije ruského prezidenta Vladimíra Putina.
   https://rusvesna.su/news/1560942168

   Odpověď
 31. V severních Čechách znásilnil v úterý cizinec šestnáctiletou dívku. Událost sdílel na svém Facebooku i předseda SPD Tomio Okamura, který v něm zdůraznil, že šlo o migranta. Lidé v komentářích pod příspěvkem nyní muži přejí smrt. Připodobňují ho ke zvířeti, žádají, aby byl zastřelen či zašit do vepřové kůže. Redakce iDNES.cz zjišťuje, zda se policie nenávistnými výroky zabývá.
  Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/okamura-prispevek-facebook-znasilneni-v-terezine-nenavistne-komentare-nasili-na-zenach.A190619_094654_domaci_lre

  Takže Hamáček určitě začne hrát hru „udejte svého hospodského Palivce za výrok, „sraly na něj mouchy“" a odnese to celá Babišova vláda, pokud se neudělá nějaký proti krok – jeden by byl. Vyhnat z vlády ČSSD a nahradit je SPD a tak nějak s podporou KSČM v relativním klidu dovládnout a čekat na další volby. Mezitím nechat dostavit Temelín Rosatomem a vše stihnout, čas běží.

  Odpověď
  • Je to druhý případ, první/nemocnice Bulovka zametl pod koberec Stropnický

   Odpověď
  • Nemám rád humbuk založený zatím na samých nepotvrzených zprávách který nahrává majdanu.
   A toto je přesně ten případ humbuku. Ledaskomu se hodí do krámu.

   Všimněte si té linie. Ošklivý migrant, ošklivé německo. Paralela s ošklivou EU vedoucí k czexitu, a protože vláda určitě nebude pro czexit nebo jakékoli radikální kroky tak potažmo k podpoře majdanu.

   A tím nechávám stranou skutek samotný, pokud se stal, nechci ho nijak cynicky zlehčovat ani tvrdit že se nestal. Znásilnění je znásilnění a bude vždycky odporné. Ovšem zbytek prvků příběhu jsou nepotvrzené informace které člověk znalý toho jak se řídí sociální supersystémy nemůže používat jako pevný opěrný bod pro svoje postoje. Z hlediska obecného chodu věcí je to prvek podpory majdanu, v jistém smyslu sakrální oběť. Třeba přes nastrčeného kriminálníka vyslaného přes hranice z německa s jasným zadáním. Parazité jsou schopni všeho.

   Odpověď
   • Souhlas, už jsem to takhle hodnotil dříve. Promyšlená zásilková bomba před víkendovým spektáklem .

    Odpověď
    • a nutno podotknout, ten kdo tuto neověřenou informaci využil ke své podpoře je buď hlupák nebo nepřítel, Tím myslím Okamuru i jeho „rivala“ Volného.

     Odpověď
     • Nechci se hádat, ale Okamura nevlastní idnes, novinky, ČT etc. , aby tuto zprávu ozvučoval. Zde se jedná o proces oplocení hranic s Německým chalífátem, ne o Okamuru.

      Odpověď
      • Čítaj s porozumením.

       „ten kdo tuto neověřenou informaci využil ke své podpoře je buď hlupák nebo nepřítel“

       Odpověď
     • Okamura hlupák není, takže zbývá to druhé. Když si člověk vzpomene, ve které době ho zviditelňovali (byly doby, kdy byl v TV každý den) a kdo v té době byl u korýtka, tak to jasně vypovídá o jeho páníčkovi. Tikal se bude asi čílit, ale IMHO Okamura pracuje pro majdan.

      Odpověď
   • Putinovec 19.6.2019 o 21:24

    Na možnou sakrální oběť z dílny zrůd už nějakou dobu upozorňuji.Ale takhle jsem ji nečekal.

    Odpověď
    • proto mě to napadlo.
     Celou dobu ovšem vycházím z toho že na oběť ala Ukrajina v podání snipera na střeše a mrtvého demonstranta není naše infopole vhodné ani připravené, ani nátura národa.
     Tohle je způsob, v posledních letech osvědčený, jak spustit na sociálních sítích vřavu kanonády „patriotů“, a tím přilít olej do ohně. Není to protiBabišovské, ale je to protivládní a to k majdanu stačí.

     Odpověď
 32. https://www.facebook.com/SputnikNews/videos/658011308006506/

  Podivejte se na tiskovku ohledne MH17.
  To snad ani nemuzou myslet vazne.Absolutne zadne dukazy, vsechno jenom same domenky, same could and should.
  Hlavni obvineny Strelkov.

  Odpověď
  • Kdyby si radsi zametali pred vlastnim prahem…
   https://www.telegraph.co.uk/news/worldnews/europe/netherlands/7377402/Dutch-Prince-Bernhard-was-member-of-Nazi-party.html

   Odpověď
  • Strelkov: „Nebudu to komentovat“
   https://www.rbc.ru/politics/19/06/2019/5d0a190c9a79473323b0bebb

   Odpověď
  • vyjadrenie MID Ruska
   https://russian.rt.com/russia/news/642507-rossiya-mid-ssg-mn17

   Odpověď
  • Co když je to informace k vyčištění prostoru (ČR), řádnému dohledu hranic a většímu semknutí k V4.

   Odpověď
 33. Platini byl propuštěn
  https://echo24.cz/a/SnXFM/byvaly-sef-uefa-platini-byl-po-nekolikahodinovem-vyslechu-v-noci-propusten

  Teprve teď je to facka neoconům. Platini byl viněn z korupce, když už v roce 2010 prosadil MS ve fotbale pro rok 2022 v Kataru. Zájem o toto mistrovství měly Spojené státy, Austrálie, Jižní Korea a Japonsko, ale pořadatelství nakonec získal Katar. Platini nejdříve podporoval Spojené státy, pak ale přešel k podpoře Kataru. I díky Platinimu tak první fotbalové mistrovství světa, které proběhne na Blízkém východě, proběhne jako 22. ročník Světového poháru a bude zahájeno 21. listopadu 2022.
  https://www.espn.com/soccer/blog-fifa/story/3878296/platini-detained-as-part-of-2022-world-cup-probe
  https://www.marketwatch.com/story/platini-arrested-as-part-of-corruption-probe-in-awarding-2022-world-cup-to-qatar-2019-06-18?siteid=yhoof2&yptr=yahoo

  Propuštění Platiniho znamená, že trest za to, že nepodpořil Spojené státy, se nekoná. Bohužel se tak ale děje k radosti Británie a zcela jistě k nelibosti Izraele.

  Odpověď
  • „a bude zahájeno 21. listopadu 2022″ – správně má být „a bude zahájeno 21. listopadu 2022 právě v Kataru“

   Odpověď
  • Platini propuštěn, ale obvinění může následovat

   Odpověď
   • To je pravda, ale pokud se tak stane, to už dle mého nebude o neoconech, ale o Kataru v souvislosti s Británií. Odstavení Rockeffelerů totiž ještě nemusí znamenat i odstavení Rotchschilldů.

    Odpověď
    • co s tym maju sakra podla Vas tie 2 mafianske klany??

     Odpověď
     • Podle mě velmi mnoho, ovšem s tím, že nově je upřednostňována francouzská větev Rothschilldů, viz doba de Gaulla a jeho snah o odstavení dolaru a viz rok 1968 v globálním měřítku. Pokud se Vám podaří někde dohledat, podívejte se na díl „Když se měnil svět“ s názvem „Pražské jaro 1968″
      http://wartv.cz/dokumenty/kdyz-se-menil-svet/2019-05-12-10-45-00
      Tam uvidíte, že nešlo jen o dění v Praze, ale mnohem více o dění v Číně a také o dění ve Francii a celkově o dění globálním.

      Odpověď
      • A podívejte se i na dokument „Vytoužené impérium“,který není o ničem jiném, než o boji o africké kolonie
       https://www.youtube.com/watch?v=VHsPbj9KkAw

       A to je věc velmi aktuální a důkaz, že Putin velmi dobře ví, o co jde,lze mj. vidět v tomto jeho poselství
       http://kremlin.ru/events/president/letters/60578

       Odpověď
 34. tlačovka MID Ruska a MID Švajšiarska
  https://russian.rt.com/world/article/642416-lavrov-kassis-peregovory

  Odpověď
 35. Vláda schválila nomináciu Šefčoviča do Európskej komisie
  Slovensko aj do ďalšej Európskej komisie opätovne navrhne Maroša Šefčoviča. Ten je momentálne podpredsedom Komisie pre Energetickú úniu. Očakáva sa, že Šefčovič by mohol získať jeden z vrcholových európskych postov, najpravdepodobnejším sa javí miesto vysokého predstaviteľa pre spoločnú zahraničnú a bezpečnostnú politiku.
  https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/516330-vlada-schvalila-nominaciu-sefcovica-do-europskej-komisie/

  Odpověď
  • Ked si 150tis. deticiek, 50 tis. rozvedených paniciek a nejaky ten tis. chlapov, co sa im zapacila dali prednost Caputovej pred kadrom ako Sefcovic, tak to je na papier na hlavu.

   Odpověď
   • Oracle 911 19.6.2019 o 14:03

    To znamená, že 4 miliónom bolo to fuk…

    Odpověď
    • ak by ziskal ten post Šimečku aj s Benovou by porazilo : )

     Odpověď
 36. https://svet.sme.sk/diskusie/3556465/1/donald-trump-biely-dom-spojene-staty-usa-kampan-volby-2020.html

  Zaujímavá diskusia :D
  SME opäť dostáva nakladačku.

  Odpověď
 37. Včera bol na RTVS dokument o Stalinovi.Vykreslili ho ako diktátora,neľudskú zrúdu,masového vraha,klamára atď…..No grc….produkcia dokumentu západná….keď takéto a podobné programy sleduje naša mládež tak sa netreba diviť ich ruso aj sovietofóbii

  Odpověď
  • Volá sa to Apokalypsa:Stalin. A že to má viac častí

   Odpověď
   • Je to z produkcie BBC, takže viac k tomu ani netreba hovoriť natož kukať.

    Odpověď
    • ale deti to kukat budu a to je problem a preto o tom hovorit treba a s detmi na to kukat a vysvetlit im pojem propaganda skôr ako sexualnu výchovu.

     Odpověď
     • u syna v škole im učka puštala dake video Stalin a Hiltler tyranske dvojčata…totalna antiStalinska propaganda….tak som mu doma dala prednašku

      Odpověď
      • zuzka – rozprávaj sa , zo stále synom Pozri film Práče atd atd…

       Odpověď
   • Díky všem, co mne upozornili na knižního boha synergie ;-)dnes došly oba výtisky, jeden čtu, druhý budu půjčovat.. jeden z možných způsobů …ale pomalý..

    Odpověď
    • Už je to v tlačenej podobe?? Kde sa dá objednať?

     Odpověď
     • http://leva-net.webnode.cz/products/nova-kniha-buh-synergie/

      Odpověď
      • Vďaka Hox

       Odpověď
       • Cita sa to velmi dobre, neviem prestat, to uz sa mi davno nestalo.

        Odpověď
 38. PS- V Rusku chcú vyvolať majdan ,Pjakín ma pravdu .

  Krvavá masová bitka neďaleko moskovského metra: jeden zabil, niekoľko ľudí bolo zranených (FOTO, VIDEO)
  06/19/2019 – 10:12
  Krvavá masová bitka neďaleko moskovského metra: jeden zabil, niekoľko ľudí bolo zranených (FOTO, VIDEO) Ruská jar
  Jedna osoba zomrela, ďalšie tri boli zranené počas masovej bitky, ku ktorej došlo skoro ráno 19. júna pri vstupe do stanice metra Elektrozavodskaya na východe Moskvy.

  Konflikt nastal v 5:30 na Semenovského námestí, na ktorom sa zúčastnilo až desať ľudí (niektoré médiá uvádzajú ešte viac „bojovníkov“).

  Ako písať médiá, s odkazom na zdroje v presadzovaní práva, v boji sa zúčastnili návštevníci zo strednej Ázie, ktorí boli intoxikovaní.

  Prehriatí opití muži sa bijú nohami a palicami, ale to nebol koniec.

  V určitom momente jeden z bojovníkov vytiahol nôž a začal biť ostatných účastníkov v boji.

  V dôsledku toho jedna osoba zomrela, ďalšie tri boli zranené a boli hospitalizované.

  https://rusvesna.su/news/1560927232

  Odpověď
  • Vzájemná rvačka zfetovaných povalečů přivandrovalých ze střední Asie podle mého názoru majdanizační potenciál nemá.

   Odpověď
   • Nemá, ale vyvolá napětí ve společnosti, s kterou lze následně snáze manipulovat. Bitka v Kojetíně je ze „stejného soudku“…
    https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/pri-bitce-v-kojetine-byli-zraneni-dva-lide-jde-o-tri-trestne-ciny/1765944

    Odpověď
    • dávam ČTK za článok 5 – neprešli. Z článku nie je jasné zistiť kto sa pobil s kým (cigáni , vietnamci?) a teda hlaďať príčinu sporu a nebodaj ešte aj riešenie.

     Odpověď
  • Šojgu se připravuje na druhý Afgánistán:
   „Možná invaze militantů ISIL do Tádžikistánu je pro Rusko velmi skutečnou vojenskou hrozbou.
   Rusko naléhavě posiluje vojenskou pomoc Tádžikistánu, přes nějž hrozí velmi reálná hrozba rozsáhlé vojenské invaze gangů ISIL z území Afghánistánu. Pokud tomu nebude zabráněno, pak teroristé přes jiné středoasijské republiky mohou mířit do Ruska. Například pod rouškou migrujících pracovníků začnou připravovat teroristické útoky v naší zemi.“
   https://www.france24.com/en/20190527-russia-invites-taliban-afghan-officials-moscow-meet

   Rusko proto volí menší zlo a jedná s Talibánem
   https://www.france24.com/en/20190527-russia-invites-taliban-afghan-officials-moscow-meet

   Odpověď
   • První link měl být zřejmě tento:
    https://svpressa.ru/war21/article/234041/ Шойгу готовится ко второму «Афгану»

    Odpověď
 39. Venezuelský generálny prokurátor Tarek William Saab v utorok povedal, že prokuratúra začne vyšetrovať údajné obvinenia, na základe ktorých dvaja vyslanci lídra opozície Juana Guaidóa odcudzili finančné prostriedky vyčlenené na pomoc vojakom, ktorí prebehli do Kolumbie. Peniaze použili na život v luxuse. Obvinenia z korupcie podľa Saaba dokazujú, že „zákonodarca Guaidó využíva finančné prostriedky republiky odcudzené zahraničnými mocnosťami z účtov patriacich Venezuele a s týmito prostriedkami sa zaobchádza netransparentne“.
  http://www.teraz.sk/zahranicie/vo-venezuele-zacne-vysetrovanie-opozi/402315-clanok.html

  Odpověď
  • Kancelar 19.6.2019 o 8:48

   Slobodny vyber na facebooku mal k tomu zaujimavy komentar:

   Rozprávka o „čestnom“ Guaidoóvi

   Celé mesiace počúvame, aká je Venezuela skorumpovaná. Teda, skorumpovaná je, ale že náhrada súčasných socialistov bude lepšia, je pre trocha znalejších úvaha na pobavenie.

   Napriek tomu USA platia a podporujú opozíciu prezidenta Madura a propaganda nás kŕmi rozprávkami o ich „čestných“ úmysloch a o tom ako sa všetko zlepší, keď Amerika Madura zvrhne. Aj keď v tomto bode majú americkí propagandisti pravdu. Krádežami a sankciami americká vláda pripravila Venezuelu o 30miliárd dolárov. To by zamávalo každou krajinou. Keď nová vláda bude plniť príkazy USA, sankcie skončia a život sa zlepší. Ale len o podiel sankcií.

   Rozsah korupcie, ktorý sme u opozície zatiaľ mohli len tušiť, sa začína odhaľovať v obrovskom škandále pri spreneverení prostriedkov, ktoré Guaido a jeho ľudia dostali od sponzorov prevratu.

   Google a ďalšie angloamerické zdroje poctivo na túto tému mlčali, na prehliadači ste donedávna nič nenašli. Až v piatok španielsky píšúci denník PanAm Post zverejnil výbušný článok, kde editor na plné ústa popísal, čo označuje ako „verejné tajomstvo“
   https://es.panampost.com/…/enviados-de-guaido-se-apropian-…/

   Anglické zhrnutie kauzy nájdete na Mint Press
   https://www.mintpressnews.com/popular-will-embezzlement-…/…/

   Možno si pamätáte, ako americký senátor Marco Rubio písal zdesené tweety o otrave zástupcu Guaidóa a smrti jeho asistanta v Kolumbii
   https://www.businessinsider.com/freddy-superlano-poisoned-m…

   Podľa popisu života venezuelskej opozície v Kolumbii to skôr zodpovedá predávkovaniu drogami. Totiž život „čestných“ revolucionárov, najbližších spolupracovníkov Guaidóa a členov jeho strany „Popular Will“ ma ďaleko k odriekaniu. Denné výdavky ich „dolce vita“, sladkého života, boli závratné. Na prostitútky, drogy, chlast, zábavu, luxusné hotely, prenájmy áut a nákupy minuli v priemere 150tisíc dolárov. Denne. Celkove bývali v siedmych hoteloch, ale zaplatili len za dva.

   Neplatili ani hotely a výživu za prebehnutých venezuelských vojakov, hoci fondy na to mali. Z toho obdobia pochádzajú sklamané správy vojakov, ktorým nasľubovali za zbehnutie hory-doly a nakoniec z toho nevideli nič. Z hotelov sa museli potupne vysťahovať.

   Vyšetrujú to kolumbijské orgány, chystá sa tlačová konferencia – ale zatiaľ to nepreniklo viac do mainstreamových, hlavne anglicky písaných médií.

   Reakcia Američanmi riadených médií však predsa len nejaká je. V rámci odvrátenia pozornosti od škandálu, denník SME „čírou náhodou“ včera zverejnil „analytický“ článok, ako Venezuela krachuje a ako sa od nej odvracajú všetci, vrátane Ruska. Priehľadný pokus o „damage control“. A tiež zjavný dôkaz, že o obsahu denníka sa rozhoduje na istom veľvyslanectve

   Odpověď
 40. Viac ako 350 príslušníkov polície sa v spolupráci s Európskym policajným úradom (Europol) zúčastnilo na zásahoch v hlavnom meste Madrid. Španielska polícia v utorok zadržala 10 španielskych občanov sýrskeho pôvodu, ktorí sú obvinení z financovania milícií napojených na džihádistickú organizáciu al-Káida v Sýrii.
  http://www.teraz.sk/zahranicie/policia-rozbila-gang-ktory-pomahal-f/402300-clanok.html

  Odpověď
 41. Americký prezident Donald Trump v utorok na zhromaždení svojich stúpencov vo floridskom Orlande oznámil, že sa bude opätovne uchádzať o post šéfa Bieleho domu vo voľbách v roku 2020. Oficiálne tak začal svoju predvolebnú kampaň, informovala agentúra AP.
  http://www.teraz.sk/zahranicie/trump-oznamil-kandidaturu-za-prezident/402299-clanok.html

  Odpověď
  • Slyšel jsem jen ze zprávy Radiožurnálu /fujtajfl/ včera v noci , že o shromáždění v Orlandu byl obrovský zájem, přesahující možnosti haly, kde se shromáždění konalo . A druhá zpráva : Trump už od podporovatelů shromáždil údajně okolo 2 mld.USD , což v tak dlouhém období před volbami nemá v historii obdobu .
   Zjevně se nic neponechává náhodě . Vypadá to, že hlavním předvolebním tématem Trumpa bude odkrytí „bažiny“ v přímém přenosu . A Sanders by tomu mohl z druhé strany výborně sekundovat.
   To by byli nanajci k pohledání.

   Odpověď
   • Kapacita haly nestačila, někteří před halou čekali už od víkendu, čas od 11:03
    https://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10498629597-zpravy-v-10/219411010000619

    Projev Trumpa, čas od 33:35
    https://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10101491767-studio-ct24/219411058060619

    V druhém odkazu v čase 9.22 je řeč i o Golanských výšinách a Trumpovi.

    A jak říká Pjakin, není důležité, odkud informace získáváme, ale jak je zpracujeme. A jsou informace, kde není důležité, že jejich zdrojem je český rozhlas či česká tv :)

    Odpověď
 42. Dočasný minister obrany USA Patrick Shanahan rezignoval
  https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/516287-docasny-minister-obrany-usa-patrick-shanahan-rezignoval/

  Odpověď
  • je to o pár příspěvků níže

   Odpověď
   • prepáč nevšimla som si

    Odpověď
 43. Vyšetřovatelé oznámí nová zjištění o sestřelu MH17, do médií unikla jména

  Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/maljsie-rusko-sestrelene-letadlo-mh17.A190619_060613_domaci_vlc

  Odpověď
  • Velmi podrobný a aktuální rozbor události ze 17.7.2014 na:
   https://mh17web.wordpress.com/

   Odpověď
 44. Nasredin 19.6.2019 o 7:24

  A je to tady. První africké kulturní obohacení na našem území.

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Vybuch-vzteku-Trestany-African-znasilnil-ceskou-divku-A-je-zle-585952

  Odpověď
  • Zde zpráva z Deníku:

   https://www.denik.cz/krimi/divku-z-terezina-mel-znasilnit-na-poli-african-vyhosteny-z-nemecka.html?fbclid=IwAR1N4SIgJ8wF1ZqhV1bE7G_9uNkbw64QYpj4XmRcEBYCEdmKw

   Zajímalo by mne, jak fakticky probíhá to vyhoštění – ráno byl ten dotyčný ještě v DE, v poledne u nás – to je vyhošťují do ČR, nebo jak??

   Odpověď
  • To není náhoda , ale cíleně odeslaná roznětka .Blíží se plánovaná Letná a možnost hodit to na laxnost „babišovy“ policie . Sakrální oběť v měkké podobě ? Každopádně to prospěje zvýšení tlaku v papiňáku.

   Odpověď
   • Nasredin 19.6.2019 o 7:56

    Policii ale koučuje Hamáček z ČSSD, který je s muslimy a jejich snahou nás „obohatit“ ve velikem souznění.

    Odpověď
    • Hamáček a ČSSD má v současné podobě a volební matematice marginální roli : EÚ volby to daly na tapetě. Ale Hamáček je v Babišově vládě. A o tu jako celek jde. Vzpomeň si na kauzu
     odstoupení Fica. Tam šlo také zdánlivě o něj, ale ve skutečnosti o pád celé vlády a destabilizaci. Trojský kůň Bugár pomáhal svržení, ale Fico svojí „rošádou“ všem pučistům vytřel zrak. Vyhrál na 1. prioritě, ať si anál-ytici kecají co chtějí . Dnes je Hamáček podobný český trojský kůň . Cíl je stejný-puč a destabilizace.

     Odpověď
     • Jenže čas se krátí. Já se v tom snažím vidět dobré věci. Podle mne nemůžou nic získat a to, co vidíme, je jen tradiční projev odcházejících anglosasů. Jalta II už proběhla teď jen, tradičně, „na rozloučenou“ ničí, co se dá. V konci II.sv. války to bylo bombardováním průmyslu letecky, v 90. letech stačilo k podobným záměrům nasadit Havla, dnes na odchodnou poničí co nejvíc společnost, tedy to, co z ní zbylo. Mají k dispozici jednu zpitomnělou generaci, sami si ji vychovali – tak ji jistě použijí, vždy zužitkují všechen svůj „materiál“. Není samozřejmě nic pěkného se na to dívat a nemoci v podstatě nic udělat – nejde se dobývat do zavřených vrat, zbytečná ztráta sil. Důležitější je soustředit se na budoucnost. Ta generace jistě brzy „sedne na zadek“ a pak musí být někdo, kdo bude schopen nabídnout jí směr, kudy dál.

      Odpověď
      • Jalta II proběhla ?

       Odpověď
       • Myslím, že ano. Samozřejmě jen můj dojem, nic víc. Ale například průběh „Majdanu“ v Moldávii tomu nasvědčuje a těch indicií je víc.

        Odpověď
        • Domnívám se, že to jsou spíše přípravné kroky . Podle mne se čeká na 2.volební obdobi Trumpa . Tak jak jsem vypozoroval z náznaků Chazina i Panarina , bude to kvalitativně jiný proces , na úrovni začátku 21.století. Součástí by měla být i role přeformátovaných USA. Rusko není iniciátorem procesu a to je jeho výhoda. Zajímavý je termín korelující s koncem Putinova prezidentství . Domnívám se, že do té doby si jeho komanda vytvoří odpovídající pozici v řízení RF, aby nedošlo k vakuu. Ale informací málo, indicií dost . Počkám .

         Odpověď
         • Dobrý hoši, budeme to sledovat…. Teď budu koukat na bláboly o mh 17,večer interwiev s čaptavou na čt 24…raději nezapinat!!!! Jdu si číst starikova ;-)

          Odpověď
 45. OSN vyzvala Rusko a Turecko, aby stabilizovali situáciu v sýrskom Idlibe
  Generálny tajomník Organizácie Spojených národov (OSN) António Gutteres v utorok vyzval Rusko a Turecko, aby „stabilizovali situáciu“ v sýrskej provincii Idlib, informovala agentúra AFP. Intenzívne boje v Idlibe podľa OSN vyvolávajú humanitárnu krízu.
  https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/516284-osn-vyzvala-rusko-a-turecko-aby-stabilizovali-situaciu-v-syrskom-idlibe/

  Odpověď
  • Veď na tom pracujú.
   Vyhnať a ak to nepôjde vystrieľať všetky tie bandy čo tam navozili.

   Odpověď
 46. Pobaltské štáty stratili kľúčového spojenca v boji proti „Nord Stream – 2″. Vládnuca sociálnodemokratická strana Dánska prestala požadovať zastavenie Nord Stream 2. Ak predtým hovorca sociálnych demokratov o medzinárodnej politike, Nick Haekkerup, nechcel počuť o schválení žiadosti o položenie potrubia v teritoriálnych vodách Dánska, teraz ticho navrhuje čakať na závery ministerstva zahraničných vecí a pripúšťa možnosť zmeny pozície strany na „SP – 2″. Čoskoro môže zmiznúť posledná prekážka ruského plynovodu. Dánsko je jedinou krajinou, ktorá ešte nevydala povolenie na výstavbu plynovodu vo svojich teritoriálnych vodách alebo vo výhradnej ekonomickej zóne.
  https://politikus.ru/events/120186-pribaltika-poteryala-klyuchevogo-soyuznika-po-borbe-s-severnym-potokom-2.html

  Odpověď
  • Tato zpráva s tím zřejmě souvisí:

   Gazprom naposledy varoval Dánsko.

   Gazprom otevřeně varoval Dánsko, že naprosto nepřiměřené zpoždění v pokládce Nord Stream-2 v dánských vodách pro ně projde beze stop.
   Provozovatel plynovodu je připraven se soudit a požadovat náhradu za škody vzniklé v důsledku takové bezohlednosti.
   Kdy je den „X“ pro dánskou část Nord Stream 2?
   https://vz.ru/economy/2019/6/18/983020.html

   A dle mého i tato – v trochu jiné rovině:

   Dánský Dannebrog. Nejstarší stále používané státní vlajce je již 800 let
   https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/vlajky-staty-dansko-zajimavosti-800-let-dannebrog.A190613_084820_zahranicni_remy#utm_source=rss&utm_medium=feed&utm_campaign=zahranicni&utm_content=main
   Začínalo se v Egyptě
   Existence na žerdi upevněných předmětů či vyobrazení, označovaných odborným výrazem vexilloid, je doložena už na počátku třetího tisíciletí před naším letopočtem v Egyptě a v následujících stoletích na celém Blízkém východě.

   Odpověď
   • pro ně projde = pro ně neprojde

    Odpověď
   • Oracle 911 19.6.2019 o 7:00

    Asymetrická odpoveď by sa vôbec nemusel páčiť Dánom a GP…

    Odpověď
   • Zrejme ide o oblasť okolo ostrova Bornholm. Hoci je bližšie ku Švédsku, patrí Dánsku.
    Pokiaľ chce niekto v Dánskych teritoriálnych vodách budovať čokoľvek, má Dánsko právo mu toto nepovoliť. Ak neexistujú dohody, ktoré zakladajú Gazpromu právo na takúto rétoriku, potom je nemiestne hovoriť o nejakej bezohľadnosti a vyhrážať sa.

    Odpověď
    • Gazprom sa vyjadril, ze mozu posunut rury aj do oblasti mimo teritorialne vody…..caka sa skor na vyjadrenie….keby to povedali hned, uz by sa kladli. Len na sude by sa asi tazko obhajovalo, preco NS1 dostal povolenie a NS2 nie

     Odpověď
  • Dost možná, že letošní Bilderberg nebyl úplně vyčichlý . Obálky rozdány a úkoly se začínají plnit.

   Odpověď
 47. Úřadující americký ministr obrany Patrick Shanahan nechce tento rezort trvale převzít, nebude tedy usilovat o potvrzení do funkce Senátem USA

  https://www.novinky.cz/zahranicni/508067-shanahan-skonci-jako-americky-ministr-obrany.html

  Odpověď
 48. Sankcie voči Rusku sa zrušia až po obnovení zvrchovanosti Ukrajiny, vyhlásila Merkelová
  Nemecká kancelárka Angela Merkelová v utorok vyhlásila, že sankcie Západu voči Rusku sa nezrušia, kým nedôjde k obnoveniu ukrajinskej zvrchovanosti. Informovala o tom agentúra Reuters.
  https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/516241-sankcie-voci-rusku-sa-zrusia-az-po-obnoveni-zvrchovanosti-ukrajiny-vyhlasila-merkelova/

  Odpověď
  • Zámerne nesplniteľná požiadavka, lebo Krym je už naveky ruský.
   Sankcie sú darčekom pre Rusko od globalistov.

   Odpověď
   • Souhlas. Doporucuji k precteni: https://www.e15.cz/zahranicni/ruska-ekonomika-rostla-nad-ocekavani-rychle-1355993

    Podpindosum alespon praskne cevka :-).

    Odpověď
   • … zdravo mysliaci Rusi to uz tak aj v debatach v celonarodnych mediach vnimaju a siria tuto myslienku…

    Odpověď
   • popolvár 18.6.2019 o 20:56

    a „darčekom“ pre západnú Európu, kde potrebujú razantne znížiť úroveň spotreby cez pokles výroby a následnej kúpyschopnosti obyvateľstva…

    Odpověď
    • … zial snimi to postihne aj nas…

     Odpověď
     • Znižovanie životnej úrovne na Slovensku sa najskôr nechystá (skôr naopak), lebo to by narušilo stabilitu riadenia stredoeurópskeho regiónu globalistami.
      Keby sa nám podarilo obnoviť prinajmenšom potravinovú sebestačnosť, a ak sa pre našich výrobcov v budúcnosti otvoria nové trhy v rámci Euro-Ázie, tak by sa to mohlo podariť.

      Odpověď
     • Zapadni Evropa je velmi vyznamnym odbytistem vyrobku vseho druhu – pokles tohoto trhu je nutne stabilizovat zememi V4, jinak muze dojit k retezove reakci po celem svete.

      Odpověď
    • Domnívám se, že sankce jsou také zkouškou na budoucí „zónové“ rozparcelování Světa /představa globalistů, se kterou se vážně připravuje Jalta II 2024 /. Tyto zóny by měly vysokou míru samostatnosti vč.vlastní měny . Do toho by samozřejmě zapadala i cílená hospodářská politika a tedy i možnost efektivně zvyšovat nebo snižovat úroveň spotřeby „per partes“ a nikoliv globálně .

     Mně to připadá jako z nouze ctnost ,přijatá GP. Řídit Svět jako celek přes tandem 2 křídel díky tvrdému postupu Zákona času už nezvládne. V předstihu modeluje novou zónovou architekturu, která by mu mohla na čas umožnit nikoliv vítězit, ale přežívat. Pro ruskou verzi globální architektury to není zásadní nebezpečí. Míru spolupráce jednotlivých zón už nebude určovat flotila avianosců , ale úroveň zvládnutí konceptuálního řízení v těchto“zónách“ a tedy míru zvládnutí KSB jednotlivými řídícími kádry .
     Dost o Jaltě II hovoří Chazin /a to není překvapení/ .

     Odpověď
    • Cieľom GP je vytvoriť z hľadiska konzumu nenáročnú fašistickú spoločnosť, kde by boli zachované nejaké moderné technológie, avšak ktoré by spríjemňovali život iba „elite“.
     Viď napr. mix medzi spoločnosťami oboch Kóreí.
     Preto aj u nás sa namiesto rodinných domov s adekvátnym pozemkom dá do budúcna očakávať skôr výstavba nájomných bytov (v podstate „králikární“), aby sa ľudia stali podnájomníkmi vo vlastnom štáte, kde nebudú skoro nič vlastniť.

     Odpověď
 49. https://fct-altai.ru/c/ob-yavleniya-2/ob-yavleniye-o-vykhode-knigi-valeriya-viktorovicha-pyakina-o-mire-krivykh-zerkal
  V.V. Pjakin napsal knihu, nevím, jestli jste si toho všimli :) Zdravím!

  Odpověď
  • - všimli , a poniektorí ju aj majú

   Odpověď
   • Kde se dá koupit?

    Odpověď
    • Na Fct-altai je odkaz. Jinak pokud vím, tak se pracuje na překladu.

     Odpověď
    • V Rusku.

     P.S. (na českém překladu pracuje Jan Buzek zakazanevzdelani.cz)

     Odpověď
     • více lidí pomáha na překladu

      Odpověď
      • Super, tak to bude aspoň dřív.

       Odpověď
 50. Co je s Angelou Merkelovou ?
  Pri privitani Vladimira Zelenskeho v Berline a pri vojenskem defile se zacala Angela Merkel neprirozene trast… ve videu od ca. 20 vteriny:
  https://www.krone.at/1944055
  Oficialni zduvodneni: Angtela Merkel byla v tom horku dehydrovana (nepila dostatek tekutin) ?

  Odpověď
  • Jana z Arku 18.6.2019 o 17:00

   To není ona, vypadá to jako její dvojnice, není jí moc podobná.

   Odpověď
   • vypada tam divne ano, uplne jiny uces, chova se tam taky dost divne…
    Mozna v dusledku te tresavky?
    Ale pohyby, hlas… stejny…

    Odpověď
    • Jana z Arku 18.6.2019 o 17:14

     Napadlo mě,že to taky může být její klon. Podobná videa jsem viděla na You tube, oni se takhle divně třesou nebo zůstanou bez hnutí a minuty zírají, je to poškozený klon. Mluví o tom také Andrej Tjunaev.

     Odpověď
     • Tjunaev toho napovídá…:)

      Odpověď
      • Jana z Arku 18.6.2019 o 17:29

       Jo, možná to pravda není. Ale že to je dvojnice, to je podle mě hodně pravděpodobné, není to podle profilu ona.

       Odpověď
      • Jana z Arku 18.6.2019 o 17:29

       Jo, možná to pravda není. Ale že to je dvojnice, to je podle mě hodně pravděpodobné, není to podle profilu ona.

       Odpověď
       • Merkelová se třásla na schůzce se Zelenským. Jen dehydratace, je mi lépe, řekla poté
        https://www.youtube.com/watch?v=fOxgMH8zPf8
        https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/merkelova-se-trasla-na-schuzce-se-zelenskym-jen-dehydratace/r~d29fa67291cf11e9b5e8ac1f6b220ee8/?utm_source=centrumHP&utm_medium=newsbox&utm_content=default&utm_term=position-0&utm_campaign=Aktualne
        či , je to páteř či dehydratace…Zelenyký by jej nepomohl , ani ruku nepodal

        Odpověď
        • NicNezNula 18.6.2019 o 17:50

         Možná se sekal download přes implantát.

         Odpověď
        • takto sa prejavuje aj Parkinsonová choroba .

         Odpověď
         • To není Parkinson, nemohla by mluvit – artikulovat a ruce si dává vědomě k sobě na břicho, aby ten třes zastavila nebo zamaskovala.

          Odpověď
          • Tak potom ju na beton ovlada Fero tresavka

           Odpověď
     • No o Merkelove a Hitlerovi se toho pise a mluvi hodne… I to, ze Angela Merkel ma byt dcera Adolfa Hitlera… a Adolf Hitler syn anglickeho krale George V. a vnuk Salomona Meyera Rothschilda:
      Treba tady:
      https://destination-yisrael.biblesearchers.com/destination-yisrael/2012/02/will-angela-merkel-daughter-of-the-german-fuehrer-adolf-hitler-brings-the-fourth-reich-of-germany-to.html

      Odpověď
      • …kua…kávu som si vylial :) ja som vedel,že Elvis žije :)

       Odpověď
      • Jsou Rothschildove potomci cisare Nera ?
       https://archive.is/gFle4

       Odpověď
       • Bill Clinton: „Segulah Yeled Eklatosh“ – kralovsky vyvoleny syn (the Royal boy chosen)
        https://archive.is/UPFyP

        Odpověď
      • A britská Tereza je sestrou Angely?

       Odpověď
    • Nějak podobně se třásla Hillary.

     Odpověď
     • Hillary
      https://www.youtube.com/watch?v=YjQ2TKg6vSg

      Odpověď
   • Taky mi na první dobrou přijde, že to není Angela.

    Odpověď
   • Vypadá to i na paruku a je v obličeji oteklá, v těle silnější než Merkel. Pokud je to ona kdo ví co ji dali

    Odpověď
  • Putinovec 18.6.2019 o 17:10

   V posledních vteřinách se dívá po Zelenče a říká mu:kde seš.Jak na ratlíka.

   Odpověď
  • asi jej povedal Zelenský vtip . :) zabávač jeden .

   Odpověď
  • Bylo jen ukázáno, že Merkelová nevládne ani nad sebou, natož nad Německem. Třes začal se začátkem hraní německé hymny. Jo a taky se v tu dobu otřáslo Japonsko a na Honšu vypnuli jadernou elektrárnu. Na Německo se řítí tsunami. https://echo24.cz/a/Sv7qt/japonsko-vypina-atomove-reaktory-zemi-zasahlo-zemetreseni-hrozi-cunami

   Odpověď
   • na Japonsko ;)

    Odpověď
    • Přemysl 19.6.2019 o 9:48

     Ne. Myslel jsem opravdu na Německo. :)

     Odpověď
   • popolvár 18.6.2019 o 21:11

    správne. Je to len bábka, a preto sa stretá oficiálne len s ďalšou bábkou. Je neviem, čo sa Nemci čudujú:
    Server německého veřejnoprávního vysílatele Deutsche Welle začíná svůj text podivem, že „populistický italský vicepremiér“ je ve Washingtonu přijímán na tak vysoké úrovni…
    https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Matteo-Salvini-v-USA-V-EU-budou-mnozi-zurit-Padly-silne-vety-585811 (už je to tu nižšie uvedené…)

    Odpověď
  • Zařídili ji prostě třes.

   Odpověď
 51. Po filmu Černobyl a další akcích snažící se měnit názor společnosti je tu článek:
  https://www.dotyk.cz/magazin/sef-nkvd-berija-berja-stalin-20190615.html?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

  který je nepravdivý až to bolí.

  Jen podotknu, že vlastníkem deníku je skupina PENTA, která je na Slovensku úzce spjata s kauzou GORILA.

  Odpověď
  • Bože, to sú neskutočné, s pravdou nič spoločné nemajúce Ko..iny. Berija bol vysoko inteligentný a efektívny riadiaci pracovník, otec sovietskej atómovej bomby, strategickej rozviedky a kozmického prielomu. Je známe, že rehabilitoval nespravodlivo odsúdených profesionálov a obete trockistických čistiek. Berija bol všetko, len nie trockista, na rozdiel od Slava Haščáka. Poznal po mene a otcovskom mene všetkých hlavných konštruktérov krajiny, a skutočne veľkí ľudia zo sovietskej vedy a priemyslu o ňom hovorili s veľkou vrúcnosťou a sympatiami. Berijov syn aktívne bojoval a pomáhal SNP, keď zabezpečoval rádiové spojenie s Moskvou. Jednotky NKVD, ktoré podliehali Berijovi pred a počas vojny, sa vždy bili nanajvýš udatne a boli „požiarnikmi“, ktorých posielali do najrizikovejších miest. Pod NKVD spadali aj pohraničníci, napr. posádka Brestskej pevnosti. No ale čo iné od PENTY čakať, že niekedy spomenie tieto veci?
   Možno by si mal ten týždenník posvietiť na to, akú socio-ekonomickú genocídu pácha na našej krajine PENTA samontá, čo, nebude nejaká kronika? Kde je Čižnár s tým jeho „peklom“, ktoré sa chystal rozpútať? Nejak utíchlo vyšetrovanie vraždy, tuším. Pome, slušné ovce, šeci na námestia s transparentmi „Haščák zmizni“, ak chcete reálne niečo zmeniť v krajine v zmysle boja s korupciou, mafiou a oligarchiou.
   V Moldavsku sa to už podarilo. Tu však nebude stačiť len „odlet“. Tu bude musieť prísť basa. Kedysi za štátny prevrat a vlastizradu udeľovali hrdelný trest. A o tom, či Haščák pôjde do basy, rozhodnú parlamentné voľby. Lebo nateraz všetko, čo mohol Fico spraviť, sa spravilo – chytili sa vykonávatelia a medializovali sa pravdepodobní objednávatelia (slovenská oligarchia ako politický operátor americkej krajinskej elity pri vedomí a tichej podpore globalistov, Eurokomisie, Europarlamentu, tzv. „talianska stopa“ – Enel, Mochovce, Rakúsko – pozn.) Ale presadiť spravodlivosť vo vláde s Bugárom, ktorý kontroluje Ministerstvo Spravodlivosti a Čižnárom, tobôž vyšetrovanie Gorily – to všetko bude až po voľbách, ak vyhrá SMER. Aby nebolo nič ponechané náhode, musí SMER ašpirovať na minimálne 40 pc, najlepšie celých 44.
   Fico mal pravdu – potrebujú „politické školenia mužstva“, aby „ľudia vedeli komunikovať, pracovať s informáciami, hádať sa a bojovať za nás…“.

   Odpověď
   • Buďme realisti, 40% Smer mat nebude, ani 30%, možno 20. Chcem vidieť kádrov ako Raši či Smolková, aby im niekto dával politické školenie, taká predstava je smiešna.

    Odpověď
    • Oracle 911 19.6.2019 o 13:57

     Raši má už teraz problémy kvôli tomu, že Smolková „spievala“…

     Odpověď
 52. Setkání Putina s Trumpem v Praze na obzoru ?!

  Prezident republiky Miloš Zeman se v úterý dne 18. června 2019 zúčastnil v rezidenci velvyslance USA oběda pořádaného Stephenem B. Kingem, velvyslancem Spojených států amerických v České republice.
  https://www.hrad.cz/cs/pro-media/tiskove-zpravy/aktualni-tiskove-zpravy/prezident-republiky-se-setkal-s-velvyslancem-usa-14875

  Odpověď
  • Jiří Ovčáček@PREZIDENTmluvci
   před 3 hodinami
   Pan prezident na jednání s velvyslancem USA podpořil přestěhování českého velvyslanectví z Tel Avivu do Jeruzaléma. USA by takový krok uvítaly, což platí pro všechny země V4.

   Odpověď
 53. Hřbitov britských vojáků byl po připojení Krymu k Ukrajině znesvěcen
  V 90. letech podvedl ukrajinský „obchodník“ tisíce potomků britských důstojníků pohřbených na kopci Katkartov. Vydělal peníze na výstavbě nového památníku – obelisku, který se dnes rozpadá.

  „On, ten podvodník upevnil pomník ne cementem, ale slinami!“ rozhořčeně říká 88letý William Curtis, jehož předek zemřel v květnu 1855 pod palbou ruského dělostřelectva.
  http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/hrbitov-britskych-vojaku-byl-po-pripojeni-krymu-k-ukrajine-znesvecen/

  Odpověď
  • Briti =anglosasi chceli Krym celé veky pre seba .

   Odpověď
 54. To jsou mi věci …

  Bernie Sanders byl obviněn z toho, že „vykrádá“ Stalina

  A jak řekl politolog a rozhlasová moderátor Mark Levin pro Fox News, Sanders se v podstatě stal plagiátorem Stalinovy sovětské ústavy z roku 1936, takže svůj nápad ukradl.

  Nedá práci nevšimnout si, že Sanders nabízí Spojeným státům společenský skok k životním standardům a právům, která byla v SSSR téměř před 100 lety považována za normu.

  http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/bernie-sanders-byl-obvinen-z-toho-ze-vykrada-stalina/

  Mám tuto knihu v českém překladu vydanou v padesátých letech po dědovi někde v knihovně. Budu ji muset pohledat. Začíná mě to zajímat …

  Odpověď
  • PO PŘIHLÁŠENÍ JDE STÁHNOUT: PDF
   Stalinova sovětská ústava z roku 1936,
   http://www.moderni-dejiny.cz/clanek/nejdemokratictejsi-ustava-sveta-navrh-nove-sovetske-ustavy-z-roku-1936/

   Odpověď
  • http://www.vodaksb.eu/diskuse/comment-page-46/#comment-233757

   Odpověď
 55. Mart’as 18.6.2019 o 12:22

  Trump si mysli, ze vi kdo stoji za 11. zarim 2001
  https://www.rt.com/usa/462094-trump-knows-who-did-911/

  Pri rozhovoru s ABC o vikendu Trump uvedl, ze to nebyl Irak, ale ze za tim stal nekdo jiny, a ze si mysli ze vi kdo. „A Vy to mozna vite take“ dodal Trump pri pohledu na reportera ABC.
  Nikoho primo ale nejmenoval.

  Odpověď
  • Myslím, že globalisté spěchají. Byli přinuceni podpořit (v omezené míře) Putina, aby svět nepropadl do neřiditelné katastrofy, jsou zaměstnáni vypořádáváním se se svým bojovým psem utrženým ze řetězu a navíc ke „Skylle“ přibyla i „Charybda“ – z jejich pohledu – formující se ruský svět ve kterém pro ně (pro davo-elitarismus, který je esencí jejich moci) není místo. Neproplují, na jejich straně nejsou „všichni bohové olympští“.
   Na okraj perohradského fóra na žádost Si Ťin-pchinga vstoupili společně na Auroru – symbol převzetí trockistické „únorové revoluce“ bolševiky a převedení její, tak dlouho a pečlivě budované síly na opačnou polaritu. A zdá se mi, že tentokrát už nejde o nějaký trik ze strany Číny. Že chápou zkázonosnost role a představy „centra koncentrace řízení GP“ u nich v delších časových horizontech pro ně samotné a že se skutečně a upřímně přihlásili k idejím a cestě onoho ruského světa – a že pro to udělají vše. Že zkrátka chytili šanci vymanit se z otroctví za pačesy a nepustí se jí. Ta příležitost se totiž už nemusí opakovat.

   Odpověď
   • Michal 1. 18.6.2019 o 13:45

    Bohumil, nebol by som až taký optimistický čo sa týka Číňanov. Ruský svet je predovšetkým – „Mirovozrenčeský“ ( мировоззренческий ) – svetonázorový a tu pochybujem, žeby Číňania ako národ – spoločenstvo dospeli do týchto hodnôt. GP si ich vybral práve pre ich davový spôsob života, davo-elitárne hodnoty sú im vlastné. Číňania sú spoľahlivým nástrojom GP teraz a do budúcnosti. S Ruským Svetom ich držia len mocensko-ekonomické ciele.

    Odpověď
    • Jasně, netvrdím, že to „přihlášení se“ vyplývá z jejich podstaty, přirozenosti .. a také, že budou nějakým určujícím prvkem toho světa. Jednoduše se přidají, nic jiného jim nezbývá. Nelze stavět budoucnost bez koncepce (Koncepce?) a ta biblická je v koncích a oni to, podle mého názoru, chápou. KSB naprosté většině z nich bude jednoduše nadiktována bez toho, aby s ní zprvu cítili jakékoliv vnitřní souznění a chápali ji. Ale po několika generacích si cestu najde nepochybně i k nim, je-li autentická a objektivní. Já o tom nepochybuji.

     Odpověď
     • Mám dost podobný náhled na čínský postoj k nabídnuté roli lídra. Čínská kultura je velmi stará a jedním z jejich typických ,ne-li nejtypičtějších znaků, je vývoj v nízkofrekvenčním režimu roztažený na dlouhá časová období. Všechny pokusy o vysokofrekvenční řízení dopadly v posledním století mizerně a přišli na to samotní Číňané.Kulturní revoluce ,Tengovy prozápadní reformy, doktrína jednoho potomka. Je to pravý opak anglosaského chápání vývoje, postavený na rychlosti,akceleraci a agresivitě. Ten přenos „koncentrace řízení“ by mohl být jen zástěrkou ponechání řidítek nadále anglosasům, přestěhovaným na Dálný východ. Hong-Kong takhle dlouho fungoval a v kryptopodobě funguje dál. Sledovat působení Si bude minimálně stejně důležité jako působení Putina.

      Odpověď
    • …Putin na Petrohradskom fore povedal, ze Si Tin -pching dostal univeritny titul v Petrohrade opravnene, ze je to filozof….

     Odpověď
    • Oracle 911 18.6.2019 o 14:35

     Číňania možno plošne nie, ale vedenie ich klanov áno a vidia čo sa deje/dialo v SŠA.

     Odpověď
     • aj preto sa treba posnažiť, aby vyšiel preklad tejto knihy: https://konzeptual.ru/nekoronovannye-koroli-krasnogo-kitaja-klany-i-politicheskie-gruppirovki-knr-2-e-izdanie-ispravlennoe-i-dopolnennoe

      Odpověď
 56. Facebook představil vlastní měnu, bude se jmenovat libra

  https://www.novinky.cz/ekonomika/508002-facebook-predstavil-vlastni-menu-bude-se-jmenovat-libra.html

  Odpověď
  • Nejhorší je že když řeknu že si chci zrušit FB tak na mě všichni koukaji jak na blazna, rodina i přatele a řikaji, že jsem paranoidni atd.

   Odpověď
  • Ad měna, vypadá to na jasný pokus neokonů o vytvoření další platformy na odsávání. Skrz facebook a jeho popularitu nastrčit měnovou platformu mezi lidi. Jméno libra samo o sobě vypovídá, nomen omen.

   Odpověď
   • Další potvrzení , že neokoni jsou nástrojem zdánlivě neexistujícího Britského impéria . Zmizelo z očí , ale změnilo jen podobu a stále se snaží o totéž – udržení globální moci . Inu – výrok „Británie nemá stálé přátele, ale jen stálé zájmy “ v praxi .
    Je dobré vnímat ostrý střet Trumpa s neokony také tímto prizmatem . Trump je představitelem původní ideje kvakerů , s níž zakládali USA a odtrhávali se od Britského impéria. K formálnímu odtržení sice nakonec došlo , ale řízení zámořského „Nového Světa“ zůstává nadále v Londýně.

    Dát do jakékoliv měny dneška vsuvku „dolar“ je kontraproduktivní .Ale „libra“ zůstala ve skrytu zachována jako emancipovaná a solidní měna a její název se rozhodně lépe prodá.

    Odpověď
 57. Duma schválila zákon o pozastavení
  smlouvy o likvidaci raket středního a kratšího doletu
  https://www.gazeta.ru/politics/news/2019/06/18/n_13105933.shtml

  Odpověď
 58. Putinovec 18.6.2019 o 10:53

  Salvini dává najevo ukončení směřování společně se sebevražednou EU.Vidle vhozené do rozhoupané bárky nefungujícího konglomerátu.https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Matteo-Salvini-v-USA-V-EU-budou-mnozi-zurit-Padly-silne-vety-585811

  Odpověď
 59. Michel Platini bol zatknuty francuzskou policiou.

  https://www.dailymail.co.uk/sport/sportsnews/article-7153059/Former-UEFA-President-Michel-Platini-arrested-awarding-2022-Qatar-World-Cup.html

  Zacistovanie od neokonov pokracuje.

  Odpověď
 60. Americká spoločnosť Boeing v prvý deň Le Bourget Air Show vo Francúzsku neoznámila žiadne nové objednávky na svoje lietadlá. Zároveň jej hlavný konkurent, Airbus, oznámil objednávky a možnosti pre 123 lietadiel: najmä dohoda podpísaná so spoločnosťou Air Lease Corporation pre 100 lietadiel A321 a A220 (v hodnote 11 miliárd USD).
  V tejto súvislosti šéf spoločnosti Boeing Dennis Muhlenburg v rozhovore s novinárom na CNBC uviedol, že americká spoločnosť na súčasnej leteckej výstave si nekladie za úlohu získať čo najviac objednávok, ale predovšetkým očakáva, že zákazníkom a dodávateľom bude ukázať pokrok v otázke návratu k využívaniu dopravného lietadla 737 MAX.
  https://rusvesna.su/news/1560839594

  Odpověď
  • Ďalšia rana pre Boeing. Problém s motormi pre pripravované lietadlo

   Americký výrobca leteckej techniky Boeing hneď prvý deň aerosalóne pri Paríži zaznamenal ďalší neúspech.
   Jeho americký dodávateľ motorov GE Aviation totiž informoval o problémoch, ktoré budú mať dopad na nové lietadlá Boeing 777X. Európsky konkurent Airbus predstavil novú verziu svojho stroja A321neo s dlhým doletom.
   Spoločnosť GE Aviation zistila nečakané opotrebenie súčiastky pre motor GE9X, ktorý vyrába práve pre lietadlá Boeing 777X. Tento model je najväčším dvojmotorovým lietadlom na svete. Závada spôsobí oneskorenie pri výrobe lietadla o niekoľko mesiacov, keďže bude potrebné urobiť konštrukčné zmeny a nové testovanie.
   https://spravy.pravda.sk/ekonomika/clanok/516165-dalsia-rana-pre-boeing-problem-s-motormi-pre-pripravovane-lietadlo/

   Odpověď
  • Jedna z dlouho připravovaných operací odpisu USA z úrovně globální konceptuální moci.

   Odpověď
   • trochu hnidopišská otázka, USA měly konceptuální moc? :-)

    Odpověď
    • Majú čiastočnú. Inak by doteraz neboli takou výkladnou skriňou „prosperity“ západu.

     Súhlasím s analýzou zo strany VP SSSR ohľadne podstaty protestanského SŠA.

     Odpověď
     • Jde o to že konceptuální moc znamená že samostatně určuješ cíle řízení. USA jsou a byly nástrojem řízení a vývěskou a mnoho dalšího, ale žádné cíle globální politiky neurčují.

      Odpověď
    • > trochu hnidopišská otázka, USA měly konceptuální moc? :-)

     Jedna z dlouho připravovaných operací (z úrovně globální konceptuální moci) odpisu USA .

     Odpověď
     • Fascinující kolik udělá slovosled s jednoznačností textu. Ale mohlo mi to dojít.

      Odpověď
  • Putinovec 18.6.2019 o 11:07

   Taková nečekaná náhoda,jak na objednávku,kdy se ve světle reflektorů ukáže neschopnost řízení.

   Odpověď
   • …to ale nebrani Trumpovi s Pompeom aPencom napomahat rozbijaniu EU…vid navsteva Salviniho v USA vyssie…EU treba revitalizovat nie rozbijat!

    Odpověď
    • Putinovec 18.6.2019 o 12:04

     Já už na záchranu EU jako celku nevěřím.Ten konglomerát není životaschopný.Reálnější vidím rozdělení EU.

     Odpověď
     • s tou neživotaschopností to vidím podobně. Zásadní otázka je jakým způsobem proběhne rozpad/přeformátování. Skokový rozpad by byla katastrofa vzhledem k suverenitě jednotlivých částí, byly by rozebrány na globálním tržišti.

      Čili dokud nebude V4 schopna osvojit si potřebnou suverenitu a nabídnout ji pozůstatkům EU, není rozpad vhodný.

      Samozřejmě GP by kompetence daným státům rád nabídl ze svého zdroje, ale momentálně má na výběr mezi Ruskem, a mezi formující se V4 kterou nesmí přetížit. Moje prognóza: Rusko bere vše.

      Odpověď
      • Jsem egoistka a někdy bohužel, jindy bohudík už ne nejmladší.
       Myslíš, že bychom se toho „Rusko bere vše“ nebo aspoň zvyšování suverenity V4 mohli v historicky dohledné době dočkat?

       Odpověď
       • ..Školnikov na zaciatku roka tvrdil, ze sa ludstvo zenie zavratnou rychlostou do makroekonomik a silne subjekty pritiahnu k sebe vsetky staty okolo…dokonca menoval ze do sfery vplyvu Ruska spadne aj Polsko… ja som zastacom zachovania EU ako jednotnej zony obchodu a pohybu ludi, ale pri jasne stanovenej ostrahe hranic….ostatne nech zostanen na narodnej urovni….mozno by sa dalo este hovorit o urcitych sadzbach dani v spravnom garde aby boli celoeuropske… ale ide mi o taku EU, ktora je schopna byt sama sebe panom a ktora bude udrziavat dobre vztahy s Ruskom aj zvyskom sveta….pod slovom dobre vztahy rozumiem vztahy zalozene na spravodlivosti, vyvazenosti…. V4 nevidim ako nasu spasu….Poliaci su z retaze utrhnuti, a ako minule trefne povedali v jednej ruskej debate, v Polsku vzdy v case ked ziskali samostatnost zacal prevazovat sovinizmus….a fasistickeh chovanie…

        Odpověď
        • „EU která bude sama sobě pánem“ tady je otázka toho co je to EU a jaký ten pán teda bude.
         Pokud bude EU = společný konsensus všech států, potom v pořádku. Pokud bude EU = výsledek hlasování s většinovým rozhodnutím, potom jsem jednoznačně proti. A zatím se EU chová jako kombinace druhého s vazalstvím USA.

         Odpověď
       • Zvyšování suverenity V4 probíhá, je to už i vidět. Stejně tak nás. Návštěvy Babiše a Pellegriniho u Trumpety, v EU proti integračním krokům V4 ani nepípnou (což by za normálních okolností pípali, když se jim formuje silný subjekt v rámci unie), a tak dále.

        Rusko bere vše, no, nevím nechci nic predikovat a už vůbec ne s časovým milníkem, ale moc jiných možností pokud se chce Evropa vyhnout katastrofě není.

        Odpověď
     • Vývoj EÚ už postrádá řízení a běží na autopilota přijatelného pro silné nadnárodní hráče.
      Víra nehraje vůbec žádnou roli . Stačí si v retrospektivě promítnout dění v posledních cca 2 letech a závěr je zřejmý : EÚ je klinicky mrtvá a z času na čas nějaký snaživec se pokusí o elektrošokové oživení. V podstatě jediný „úd“ celé téhle zdechliny, který projevuje vitalitu, je V4 . Ale ne proto, aby zachraňovala celek, ale proto, aby zachraňovala sebe před pádem do západního „ráje“.
      Myslím, že debaty o podobu samotné evropské části kontinentu budou postupně zatlačovány snahou o účelné provázání jednotlivých segmentů /regionů/ s asijskou částí /samozřejmě včetně Ruska/. Poslední zasedání ŠOS, drze provedené před G 20, nenechalo myslící na pochybách, kde a jak se láme chleba.

      Odpověď
     • Na půdorysu EU prostě vznikne jiná organizace, a původní Unie i se svými Komisemi a Radami odumře .. to je jediný možný scénař, který se obejde bez potoků krve.
      Novou Evropu podchytí a povede asi GP, záleží jaké osobnosti a jaké charaktery se do čela nové Evropy dostanou. Není vyloučeno, že nahromaděné Evropské problémy nakonec bude řešit začleněním ( povolením začlenění ) do Ruského mira.

      Odpověď
      • Oracle 911 20.6.2019 o 0:09

       Skôr organizácie, lebo:
       -V4+;
       -Hanza;
       -obnovená Frankská ríša;
       -Škandinávske združenie;
       -Mediteránske združenie.

       Odpověď
    • popolvár 18.6.2019 o 21:20

     zabudnite všetci na revitalizáciu EÚ. Je to projekt v tichosti postavený na myšlienkach hitlerovského Nemecka. Ak je nosná myšlienka, teda os (nosný základ) chybná-protiľudská (myslím si, že nikto o protiľudskosti hitlerovského Nemecka pochybovať nebude), tak tento nosný základ musí byť odstránený – ale to sa potom rúca celá stavba a j s nadstavbou. Táto EÚ musí byť zničená. To však neznamená, že nemôže a nemá byť niečim iným, na inom nosnom základe nahradená.

     Odpověď
     • To je skvěle řečeno

      Odpověď
  • Vypadá to, že globalisti sa pohrávajú s americkou „elitou“ ako mačka s myšou:
   https://spravy.pravda.sk/ekonomika/clanok/516267-boeingu-sa-blyska-na-lepsie-casy-ma-objednavku-na-200-lietadiel-737-max/

   Odpověď

Napsat komentář

*
*

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>