Diskuse

První komentář nového uživatele se zobrazí až po schválení, další už hned.

Podepisování příspěvků: anonymní příspěvky nebo ty, které v poli jména/přezdívky budou mít titulek nebo jiný text, mohou být smazány. Příspěvky s nakopírovaným delším obsahem, který je dostupný na jiném místě, mohou být také smazány – v takovém případě uvádět pouze odkaz, případně pár vět, nikoliv celý text systémem copy&paste.

 Obnoviť

 1. https://svet.sme.sk/c/22167316/v-new-yorku-doslo-k-rozsiahlemu-vypadku-elektriny.html?ref=trz

  Odpověď
  • 13.7.
   Len sa pozrime co sa stalo 13. Jula 1977 v NewYorku.

   Odpověď
  • technologie majdanizace bude podle všeho i součástí volební kampaně 2020 v USA. Stará známá
   „lebo…“ kam si mají ovečky podle místa působiště doplnit Trump, Putin,Fico atd. Je to samozřejmě velmi nebezpečný bumerang. Pokud cílená oběť disponuje vyšším řídícím intelektem oproti útočníkovi , tak ten dopadne zle.
   Výborná ilustrace v tomto krátkém šotu ze Spjaščich II
   https://www.youtube.com/watch?v=X0t7n7p_syw

   Odpověď
   • To krátké video vysvětlí „majdany“ lépe a názorněji než sebedelší vysvětlování.

    Odpověď
  • Postizenych bylo asi 70.000 obyvatel tech casti New Yorku. Mimo jine se tam nachazi Broadway a Rockefeller Centrum

   Odpověď
  • Zajímavý je i přesný čas výpadku 22:47 GMT 22:(4+7=11).

   Odpověď
 2. Koho zajímá historie druhé světové války nechť si přečte knihu od Nikolaje Viktoroviče Starikova: Kdo přinutil Hitlera přepadnout Stalina. Opravdu stojí za to.

  https://ksbpress.cz/produkt/kdo-prinutil-hitlera-prepadnout-stalina/

  Jsem asi v polovině a začínám chápat, proč Beneš na konci války nenáviděl brity. Celá existence naší první republiky opravdu připomíná podle příměru Starikova tučnou krůtu, která byla v daný čas předhozena Hitlerovi, aby se nažral. Všechna Starikovy vývody jsou podepřena hojně citovanými zdroji pouze z poloviny ruskými. Nejvíc mě štve, že tyto fakta byla známa už dříve, ale nikdy nebyla předložena veřejnosti. Kdyby se tak stalo, nikdy by nemohlo dojít k listopadu 1989. Deprimující je pro mě vědomí, že moje země a moje vlast dnes opět slouží západním mocnostem jako toaleťak se kterým si znovu vytírají svůj zadek stejně jako to udělaly v roce 1938. A část oklamaného národa tomu ještě tleská.

  Odpověď
  • Knihu jsem už úspěšně dočetl jedním dechem a musím říci, že se jedná super část skládačky pro doplnění mozaiky. Jen mi zní bylo trochu smutno, kvůli tomu, že nás použili jako palivo pro německou mašinu, kterou vyslali na sssr.

   Odpověď
   • Já mám tuhle mozaiku složenou z prací jiných ruských autorů /Fursov,Panarin/ a zejména z prací VP SSSR : Ona není smutná jen pro naše národy , ale pro řadu dalších národů a regionů.
    Smutná mozaika možná každého z těch úspěšných, co ji složí spíše a lépe posune dopředu a motivuje ,aby přispěl k obratu. Veselá uklidní a uspává. Ale podepisuji oba vaše pohledy.
    jen perlička, která něco hovoří . Po Praze někdy v zimních měsících t.r. jezdila dost dlouho tramvaj s reklamou na Starikovovu knihu . Zajímavé , že .

    Odpověď
    • @boletus… vím ;-)a hysterická reakce debilku z hlidaciho psa, vč. jejich dojemné starosti, že tato kniha má narušit svaté atlantické vazby a vyvolat nedůvěru ke spojencům z nato, to je prostě bomba ;-)ing. buzek prý překládá další starikovy, takže uvidíme… zdravím

     Odpověď
   • Čtu to už potřetí a jako česká kruticka, vykrmena nota bene legionarskym zlatem z ruska, nemám zrovna dobrý pocit… ale pořád je to bomba!!!! na druhé straně kouknu do šifrina, a pookreji, když vidím jak lampasakum klesly brady před šíleně odvážným l.svobodou a jeho sebevražedným útokem v kyjevě…

    Odpověď
  • Nasredin 14.7.2019 o 8:37

   Dnes už mi je jasná ta pověstná Hitlerova „genialita“ v předvídavost v dění před válkou a na jejím začátku (například: rozhodnutí o vojenském obsazení demilitarizovaného Porůří, ze kterého měl tehdejší genštáb Wehrmachtu panický strach, protože přímo a vojensky uvažující němečtí generálové vůbec netušili, že akce je politicky domluvena s vládci tehdejšího světa).

   Odpověď
  • Nie moja, knihu som necitala, ale v skolach sa ucil dejepis pomerne spravne, pravda nehovorili nam o bankaroch, ale o vladnucej elite, ktora ponukala Hitlera, o zrade VB a FR, samozrejme zidov tam sme nemali, nechceli nenavist, ja som sa az divila, z coho to bolo…..ale 89. To bolo pre mnohych uz davno, vsetci obdivovali Rakusko a chceli to. Vcera dokonca v telke bolo ze aj herci, ktori hrali s babkami Ratafaka plachtu v tv usli do Rakuska. No, zrejme sa im aj tam darilo, tak to cela Blava zozrala. Hlavny handicap vsetkych bol, ze nevideli cenu toho co dostali, kedze v Rakusku dostali este viac, a zrali propagandu

   Odpověď
  • Malo by to byť ako povinné čítanie pre mladú generáciu…najlepšie na Pohode pod stanom…mimochodom, minule tu niekto rozoberal tie „22″ a „11″, v knihe je ich viac ako dosť…aj v case tvojho príspevku…hmm

   Odpověď
 3. FAKE NEWS
  СМИ узнали о планах наводнить медиа очередной ложью о Путине
  Первоисточник публикации: https://politikus.ru/v-rossii/120930-smi-uznali-o-planah-navodnit-media-ocherednoy-lozhyu-o-putine.html
  Politikus.ru

  Odpověď
 4. Z twitteru ovčáčka, tohle mě pobavilo:

  https://pbs.twimg.com/media/D_RfC04UIAgSh-c.jpg:large

  Odpověď
  • Oracle 911 13.7.2019 o 16:56

   Neviem kto to vyrobil, ale trafil klinec po hlave…

   Odpověď
  • Fakt dobrý. :-)))))))))

   Odpověď
  • :-D elitní troling!

   Odpověď
 5. U Prochorovky to bylo jinak. Němci nám kradou tankovou bitvu, zuří Rusko
  Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/bitva-u-prochorovky-rusko-nemecko-die-welt-propaganda.A190712_488519_zahranicni_kha

  Odpověď
  • Tak nevím.
   Konala se tam bitva? Konala.
   Vyhrálo ji Rusko nebo Německo?
   Rusko/SSSR, tak jaká „propaganda“? Jaká „ukradená“ bitva?

   Jak s tím souvisí počet tanků na jedné a druhé straně?
   Jestliže Německo mělo k dispozici 186 tanků a Rusové 672, proč německé velení nepřehodnotilo šance a nezměnilo taktiku?

   Odpověď
   • Pardon – aby to nevyznělo jinak, opravuji formulaci:

    „Jaká bitva, kterou si dovolují oslavovat (tj. ukrást) Německu Rusové“?

    Odpověď
    • @jana… svině, pracují na vyšších prioritách, přepis historie… do berlína ustoupili zřejmě z nudy, stýskalo se jim po jejich adolfovi…

     Odpověď
    • Bojujeme na chronologické prioritě .Nic víc a nic míň . Je snaha nás dodatečně dotlačit do zá
     padního /rozuměj hitlerova/ tábora s tím, že Hitler bránil Evropu před vpádem SSSR a my mu /rozuměj kolektivnímu Západu/ máme dodatečně projevit vděčnost . A popřípadě jako prjev díků vrátit Sudety a omluvit se náš historický omyl.
     Emoce josou zbytečné. Každý musí v tomto boji podle svých možností obstát a pomoci a podpořit ty slabší a váhající.

     Odpověď
     • Odhad správný, bez emocí nelze… úkol pro sisyfa.. nebo jiráska :proti všem…

      Odpověď
  • Ako protiodpoved by to chcelo z Ruskej strany clanok typu
   „Vtedy nas rozostvali proti sebe, zabijali sme sa navzajom a teraz nas znova stvu proti sebe na zaklade minuleho nasho bratovrazedneho boja. Kto nas to stale stve proti sebe?!“

   Odpověď
  • Znovu jsem pečlivě zabořil nos do Gambit mahátmu,Ivo Wiesner.. Je to i zde https://docplayer.cz/18091010-Gambit-mahatmu-ivo-wiesner.html Nějak tam chybí fotky,například obr.69.Prochorovka,epicentrum atomového výbuchu,označené černou hvězdičkou,obr.70 Tygr projíždí epicentrem atomového výbuchu,v pozadí ožehnutý výbuchem sovětský těžký tank KV.

   Odpověď
   • popolvár 13.7.2019 o 18:51

    vieš dať, prosím, linky aj na ostatné diela I. Wiesnera v elektronickej voľne dostupnej podobe? Jedná sa mi predovšetkým o diela do roku 2004. Ďakujem.

    Odpověď
    • Mám knihu,druhé vydání,ostatní se snad sežene v pdf,nevím přesně,jen jsem hodil naslepo jeden odkaz.

     Odpověď
    • Třeba jsi něco z toho nečetl. https://www.ulozto.cz/hledej?q=ivo+wiesner

     Odpověď
    • sibirsky rosomak 14.7.2019 o 14:31

     https://ulozto.cz/!KCrzW6gVr/sv-i-wiesner-rar

     Odpověď
 6. Mart’as 13.7.2019 o 13:56

  Holandsky milionar a sef mistni zidovske komunity v Holandsku byl v noci kdyz spal prepaden,bodnut a mucen „waterbordingem“ oblibenou metodou CIA, dokud nedal ctyrem zlocincum cislo sejfu.
  https://www.rt.com/news/464058-dutch-jewish-community-leader-tortured/
  Zaroven se v clanku pise,ze pan je take honorarni konsul Izraele.

  Odpověď
  • Součást odpisu izraele????

   Odpověď
   • Spíše „výstraha“ podobným z jeho klanu. Izrael a jeho diaspory po světě jsou také zmítány bojem elit . A jde také o to, zda šly do sejfu zrovna pro peníze…

    Odpověď
  • Pokud je toto vůbec pravda, na ne prostý „antisemitismus“ spojený s inkasem od pojišťovny, tak bych řekl, že se jednalo o práci jeho soukmenovců – kdoví, co měl v sejfu a koho tím vydíral. Ty metody by tomu nasvědčovali.
   Žádnej nezaměstnanej John z rozpadajícího se baráku přece nepůjde s kumpány z pubu do bytu milionáře, vyvoleného a ambasadora světového morotrusa bavit se mučením starýho páprdy.

   Odpověď
 7. Omlouvám se, že to dávám na hlavní vlákno, ale nechci, aby to zapadlo:
  Má někdo ze zdejších přispívajících PRAKTICKOU zkušenost s příjmem ruských otevřených a NEKRYPTOVANÝCH satelitních programů v naší destinaci ? Nezajímají mě international verze (RT mám, ale to je v podstatě CNN v ruské verzi) , ale zajímají mě čistě ruské programy: Россия1, Россия24, Красная Звезда а РЕН ТВ. Třeba z takového satelitu jako je Jamal 401:

  https://www.parabola.cz/satelit/yamal-401/
  http://satellit-key.ru/satellite-tv-channels/6481-ren-tv-satellite-tv-from-russia

  Chtěl bych vědět jaká má být minimální velikost paraboly a minimální citlivost konvertoru.

  Odpověď
  • Můžeš zkusit https://www.kartina.tv/, je to sice IP televize, ale dá se to pustit na normální televizi. Najdeš tam snad úplně všechny ruský kanály, včetně regionálních. Připojení k internetu na to ale potřebuješ.

   Odpověď
  • Okolo 300/mesic…

   Odpověď
  • Ještě je tu možnost – O2 tv – tam je Rossija 1 …

   Odpověď
   • Pro začátek… https://live.russia.tv/channel/1

    Odpověď
  • NicNezNula 14.7.2019 o 11:28

   Toto platilo pro Jamal 200, jestli jsem to správně pochopil (starší článek)
   https://www.parabola.cz/clanky/1320/atraktivni-ruske-programy-na-satelitu-yamal-90e/

   Tedy talíř 140 cm, jestli ne raději větší a extrémně nízký elevační úhel, kde může vadit zástavba. Teď ještě upevnit tak, aby to vydrželo nějaký ten větrný poryv.
   Navíc všechny ty jmenované kanály lze sledovat přes internet, ostatní kanály jedou produkci Hollywodu dabovanou nebo titulkovanou, jestli se nepletu.

   Odpověď
  • Ruské televizní kanály
   http://rus24.tv/moya_planeta.html

   Odpověď
  • NicNezNula 14.7.2019 o 14:59

   + Ren TV (Chren TV, jak přezdívají kritici) nelze sledovat přímo na ren.tv, protože je tam kdovíproč omezení na region, ale oklikou třeba přes http://www.ontvtime.ru/general/rentv.html

   Odpověď
 8. Přeložený Pjakin z 8.7.2019

  https://www.youtube.com/watch?v=BNud_Gnw7hE

  Odpověď
  • 1. 00:36 Návšteva Putina vo Vatikáne. Dary, ktoré si vymenili Putin s pápežom.
   Prečo Putin meškáva na stretnutia?
   2. 13:06 Tragédia ruských námodníkov v Barentsovom mori.
   3. 30:03 Prečo nepokoje v Hongkongu posilňujú Čínu ako centrum koncentrácie riadenia?
   4. 37:09 Judášov hriech 20. zjazdu (kniha v českom preklade k zakúpeniu tu: ksbpress.cz/produkt/nastal-cas-o-stalinovi-pohovorit-jidasuv-hrich-20-sjezdu/ ).
   5. 43:40 Čo robiť pre stabilizáciu Ruska, aby GP nedokázal zničiť Rusko, až ,,Rusko splní svoju úlohu“. Ako sa vysporiadať so ,,Smerďakovcami“.
   6. 52:32 Znalosti a ich šírenie ako JEDINÝ spôsob na odvrátenie vojny. VEĽMI DÔRAZNÁ výzva na samoštúdium a čítanie kníh KSB a DVTR.

   Odpověď
   • Nový vvpj bomba!!! díky ireně

    Odpověď
 9. Facebook dostal v USA rekordnú pokutu päť miliárd dolárov
  Internetová spoločnosť Facebook dostala v Spojených štátoch pokutu približne päť miliárd dolárov za porušenie ochrany súkromia. Informoval o tom dnes denník The Wall Street Journal (WSJ) s odvolaním sa na zdroje oboznámené s prípadom. Podľa denníka o rekordne vysokej pokute rozhodla Federálna komisia pre obchod (Federal Trade Commission – FTC). Firma ani komisia sa k trestu oficiálne nevyjadrili.
  https://spravy.pravda.sk/ekonomika/clanok/518980-facebook-dostal-v-usa-rekordnu-pokutu-pat-miliard-dolarov/

  Odpověď
  • Facebook dostal pokutu, pretoze vyskakoval. Si myslel, ze on si bude robit co chce nezavisle od systemu, ktory ho vytvoril. Tiez mazanie nepohodlnych kritickych prispevkov atd … Teraz uz sklopi nos.

   Odpověď
   • Oracle 911 13.7.2019 o 9:47

    A ešte príde zákon, že tieto sociálne siete vyhlásia za verejné miesta a zrušia pre ne výnimky z telekomunikačného zákona t.j. za cenzúru (skrytú či otvorenú) mastná pokuta…

    Odpověď
 10. Ahojte rodino mam tu zopar postrehov o ktore sa rad podelim cize vezmime to po poriadku

  najprv video s trasucou sa Angeou od TR – https://www.youtube.com/watch?v=377Bl3EgZVo

  A teraz vasu pozornost upriamte na jej usta od 00:30sek. a vsimnite si ze Angela nieco rozprava. Spieva si?aebo rozprava sama so sebou?alebo rozprava nieco vedla stojacemu?no tazko sa to tu sudi (mimochodom trochu odcitania z pier a znalosti nemciny a tak na 50 na 50 viete co vravi).

  Potom ale, je tu tak ako ostatne vsetko v zivote iny uhol pohladu a tentokrat od BBC takze sa na to pozrime spolocne

  teda ,,uhol,, od BBC – https://www.youtube.com/watch?v=OR7Ug5y-va8

  A tu od 00:12 opat sedujte usta a premyslajte co rozprava a kto vie po nemecky, tak nech skusi pred zrkadlom vyslovit ,,entschuldigung sie,, a porovna to s mimikou tvare Angeli. Zopakuje to na tomto zabere myslim 3x pricom opakovala to dokokola ako vidno so zaberoch na RT. Nejdem tu konspirovat ale myslim ze kazdemu kto sem chodi a uz mu co to do mozaiky zapadlo prave docvaklo uplne jasne co vidi.

  Mimochodom este jedno video ktore s tym suvysi a to tak ze absolutne, deticky su proste uzasne a vidia viac nez mi …

  od 01:30 sledujte dieta a tu uz netreba vobec nic pisat – https://www.youtube.com/watch?v=akSKf2T8fXw

  Odpověď
  • k tomu poslednemu videu: mozno ano ale mozno aj nie-pozri to video este raz/ tu scenu z dialky a uvidis sam/

   Odpověď
  • Odezíral jsem. 3x zopakovala jedno slovo. Začíná na Sch.., ale přestože německy umím, slovo jsem neidentifikoval .

   Odpověď
   • a teraz vyvstava otazka a nech vravela hocico, komu to vravela a s kym sa to rozpravala?

    Odpověď
    • Boletus a teraz si pusti zaber z RT este raz! To iste slovo opakuje od 0:30 do 1:15 to iste sovo!! Sleduj jej usta je to jedno a to iste slovo celych 45sekund, pri vysloveni ma pokazde tu istu mimiku tvare opakuje to iste slovo dookola a pretoze entschuldigung sa vysovuje tak ze sa tam to -en strati vyslovujes to ako? schudigung- ak to urobis pred zrkadlom tak lica das ku sebe a pery ako ked bozkavas… Vravim je to len moj postreh, kazdy nech si urobi vlastny zaver.

     Odpověď
     • Rika „ich schaffe es“ a je to zretelne videt, nevim kdo prisel na entschuldigen sie.
      Uz byl o tom i clanek.

      Odpověď
      • Je to možné ze dvou důvodů :
       - známe historický výrok Angely “ Wir schaffen das “ /my to dokážeme,zvládneme/
       - ich schaffe es /dokážu to / by tomu odpovídalo . To“ ich“ netvoří rty , ale dechem.
       Může hovořit sama k sobě /sebepovzbuzení/ , anebo odpovídat na vnější impulz .
       Entschuldigung /omluva/ nemá vůbec smysl .

       Odpověď
       • Je jedna zajimava vec:
        - v EP zustali sedet z protestu nekteri poslanci pri EU-hymne
        - M. se trese vzdy pri nemecke hymne
        - ted byla v Dansku a jiz pri hymnach obou zemi sedela
        https://www.welt.de/politik/deutschland/article196642739/Merkel-ueber-ihr-Zittern-Ich-weiss-um-die-Verantwortung-meines-Amtes.html

        Odpověď
   • Nejbližší jsou záběry BBC. Pustil jsem si je vícekrát a musím souhlasit s Boletusem. Podle mě jasně a opakovaně říká: Scheisse, Scheisse… Čili doslova německy „hovno“, kterýžto výraz Němci používají např. také, když se jim něco vymyká z rukou nebo nedaří, ve smyslu „do prdele“. Takže podle mě si kancléřka slovně ulevuje nad tím, že se jí nedaří ovládnout vlastní tělo. Nic víc bych za tím nehledal.

    Odpověď
    • Nejlepší odpověď na tuto otázku dají myslím v nejbližší době její činy.

     Odpověď
    • Putinovec 13.7.2019 o 9:38

     Při morálce s kterou vládla se dá těžko očekávat litování vlastních skutků.

     Odpověď
     • Jak víme, že ta morálka, se kterou vládla, je skutečně její. Což když neměla od kolonizátorů na vybranou, to je hypotéza ne obhajoba.

      Odpověď
      • Putinovec 13.7.2019 o 16:52

       Díval jsem se na její pohrdavý úsměv,když při jejím projevu Němci hlasitě protestovali.

       Odpověď
      • Opět doporučuji Krylova „Marat ve vaně“ . Angela zvolila přežití /sebe,Německa/ ? Ale karma jí ani je nemine .

       Odpověď
   • Ts, ts, ts, podle toho jak jste tu svini Hitlerovu dceru (a já myslel, ž6e je to

    Odpověď
    • Pardon nějak se mi to přešmiklo a zveřejnilo se dříve než jsem chtěl, tedy znovu:
     Ts, ts, ts, podle toho jak jste tu svini, Hitlerovu dceru (ať už opravdovou nebo fiktivní), bránil proti nevinnému vtipu zde níže (spolu s dalšími), měl jsem dojem, že jí dobře rozumíte a nebude pro vás problém tu hanebnou kur..u nám objasnit.

     Odpověď
     • A prosím nenuťte mě, abych vám zde začal dokazovat, že to hanebná svině je a že vstoupí do světových dějin po boku těch nejhorších Quilsingů a podobných.

      Odpověď
      • Máte zcela pravdu, vždyť to stvoření je odporné již od pohledu a to o něčem také svědčí (jak se říká – každý má takový ksicht, jaký si zaslouží). Pokud by tato kreatura a parodie na člověka měla jen špetku cti, dávno by z politiky odešla, zejména tehdy, pokud by měli pravdu její početní obhájci zde (skoro by se mi chtělo říci „sluníčkáři“) :-o

       Odpověď
     • Tvoje kritika je hodne levna…. Nevis, jaky „nuz mela na krku“, kdyz delala rozhodnuti, ktera ocividne byla proti Nemecku i Evrope… Co ty vis, kdyby je neudelala, jestli by nemelo Nemecko svoji „Fukushimu“. Atomoveho arzenalu je na uzemi Nemecka „neurekom“, jenom nepatri Nemcum.
      Ta jeji tresavka posledni dobou je podivna. Doufam, ze to neni vliv nejakeho dlouhodobe ucinkujiciho nervoveho jedu za to, ze obhajuje Nord Stream 2.

      Odpověď
      • Paní Merklová žádná svá rozhodnutí nedělala, plnila jen příkazy. Je hodně nízko v pyramidě a na vrcholu asi nebude pozemšťan.

       Odpověď
       • Na to, ze jen plnila neci prikazy, na to se asi nebude moci vymlouvat, zatim ji to urcite nikdo neuveri. Treba nekdy v budoucnosti, kdyz historie bude zase historie a ne prepsane „pohadky ovci babicky“.
        Pro Nemce i Evropany zatim bude a zustane to „plneni necich prikazu“ jako jeji rozhodnuti.

        Odpověď
        • Já jsem tím jen chtěla říci, že kdyby tam nebyla p. Merklová, tak jiný kancléř by dělal to samé, to není o její osobě.

         Odpověď
         • Ja vim, pochopil jsem….Jak se rika, nikdy neni tak spatne, aby nemohlo bejt hure ;)
          I Karel Plíhal to zpival (Blanicti rytiri)
          https://www.youtube.com/watch?v=_LteWg45LhY

          Odpověď
         • Jak jednou rikal Pjakin: v ramcich moznosti to dela dobre.

          Odpověď
      • OK tak to je fajn, podle tebe bychom to můžeme říct o komkoliv, protože prý nevíme kdo jí držel jaký nůž na krku a kdo jí asi dává příkazy. A co když třeba ona drží nůž jiným…?
       A co třeba zrádcové národů jako pan Hitler Leno? Kdo asi jemu držel nůž na krku? A co takhle nebožák pan Heydrich? Ten jistě neměl jinou možnost, že? Nebo třeba pan Bendera z Ukrajiny… Stejně jako pan Quisling z Norska…
       Jděte se vycpat, omlouvat takovou haupt svini! Já doufám, že je smrtelně nemocná a bude sakramentsky trpět, jako dnes trpí např. malé holčičky v Německu nebo ve Švédsku, když je gangy musulmanů znásilňují a nakonec je podříznou jak zvíře, což je pro ně úleva! To je totiž všechno vina Frau Angely Merkelové. A BUDE HŮŘ!!!

       Odpověď
  • ja vidim ,že hovorí scheisse…

   Odpověď
  • VítězslavK. 14.7.2019 o 9:19

   V posledním čase došlo k odpojení všech portálů napojených na kostely sajících energie z lidí,jsou nyní mrtvé,to stejné se děje i s Angelou M.Přestává být ovládanou,je z ní jen prázdná loutka,třesoucí se,stav abstinenční ,jak po užití drog,Lidé, jak v kostelech,dostávali vždy něco za něco,od falešnýho boha,v domnění,že byly obdařeni milostí.Stav Angely i s vypnutím své osobnosti,ovládána přímo z vyšších míst,tento komunikační kanál se uzavřel.Závěr si každý již může udělat sám,jak se dál bude její osobnost rozvíjet,veškeré myšlenky co jí byly do hlavy vkládány,přestaly,tzn.,že bude její okolí zneklidněno,jak bude teď reagovat na podněty okolí,bude číst z papírků,z ušních vysílaček,větší konflikty s její ochrankou ap.To stejné se bude dít i s jinými politiky,se stavem vyhoření,a v nedostatku přísunu peněz ze strany ovládajících,jejich chování.

   Odpověď
   • Světloslav 14.7.2019 o 9:48

    Prosím o info – zdroj ..
    o jaké kostely se jedná?

    Odpověď
   • V podstatě si myslím totéž .Nezajímá mne až tolik viditelná a řekněme technická stránka jejího
    stavu . Jde o signál jejich řídících subjektů, jak politici / a -čky/ ze škatulky MERKEL dopadnou po dosloužení . Hillary také v době kampaně procházela zajímavými projevy.
    Karma zdarma.

    Odpověď
  • Podľa mňa tiež hovorí „entschuldigung“, hlas svedomia sa zosilňuje, Merkelová nevie ujsť a má už len málo času napraviť časť svojej viny pred smrťou.

   Odpověď
   • To není žádný hlas svědomí, to je po tom, co vedle stojící pán k ní stočí oči.

    Odpověď
 11. USA oznámily boj proti Nesmrtelnému pluku

  Americké orgány se rozhodly začít bojovat proti jejímu rozšiřování mimo Rusko. Řekl to Sergej Naryškin, ředitel Služby zahraniční rozvědky RF, uvádí agentura RIA Novosti.

  http://www.novarepublika.cz/2019/07/usa-oznamily-boj-proti-nesmrtelnemu.html
  https://360tv.ru/news/mir/ssha-objavili-borbu-s-bessmertnym-polkom/

  Odpověď
  • Už ty ku.vy neví co by… mohou chodit s fotkami mc caina a krvavé madly kolem havlovy busty!!!

   Odpověď
  • Putinovec 13.7.2019 o 7:22

   Jiný způsob jak něco prezentovat.

   Odpověď
   • Přesně. Nejlepší PR , zejména pro mladší odbojnější generaci, je zákaz. Ukázka řízení objektu, který se domnívá že je sám subjektem řízení.

    Odpověď
  • Pekne pumpovanie matrice … niekto asi v Rusku vie co robi, lebo to ako Rusi zacali menit matricu v poslednom case, to sa casto nevidi … amici najskor ani nevedia co matrica je

   Odpověď
   • vědí. Součástka do lisu.

    Odpověď
 12. https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/518965-ilegalni-migranti-obsadili-panteon-v-parizi/

  Takze cierne vesty :-)
  Pjakin nedavno spomenul panteon.

  Odpověď
  • Francie a německo končí… pád říše římské…

   Odpověď
 13. Italský soud odsoudil příslušníka dobrovolnického „karatelského“ batalionu s it. pasem Vitalije Markiva k 24 letům vězení za vraždu fotoreportéra Andreje Rokelliho na Donbase v květnu 2014.
  http://zakonvremeni.ru/news/16-6-/40245-24-goda-za-ubijstvo-v-donbasse-sud-italii-prigovoril-ukrainskogo-voennogo.html

  Myslím, že u nás různým Štětinům, Petříčkům a podobným začíná přituhovat.

  Odpověď
  • Kéž by..!!!

   Odpověď
  • Putinovec 13.7.2019 o 7:24

   Zrovna Štětina svojí podporou fašismu má zaděláno na doživotí.

   Odpověď
 14. Rozdiel platov západných a východných Nemcov = 3340 : 2790 eur

  Zamestnanci vo východnom Nemecku sa musia pripraviť na nižšie mzdy a príjmy, než aké majú ľudia pracujúci na plný úväzok v západnej časti krajiny, hoci rozdiel v mzdách sa v poslednom období trochu znížil.
  Vyplýva to zo štúdie, ktorú uverejnili v piatok. Vypracoval ju na objednávku spolkového ministerstva hospodárstva norimberský Ústav pre výskum pracovného trhu a povolaní (IAB).
  V štúdii sa uvádza, že ľudia vo východnom Nemecku, ktorí pracovali na plný úväzok, zarábali vlani priemerne 2790 eur. Ich príjem predstavoval 84 % príjmu v západnom Nemecku. Tam bol vo výške 3340 eur. V roku 2017 dosahoval príjem východných Nemcov 81 % úrovne priemeru západných Nemcov.
  https://spravy.pravda.sk/ekonomika/clanok/518959-rozdiel-platov-zapadnych-a-vychodnych-nemcov-3340-2790-eur/

  Odpověď
  • Východné Slovensko : dvanásťhodinové smeny, denné a nočné, norma cca 12 ton materiálu ručne uložené, výbušné prostredie, prašnosť, hluk cca 110 dB, teploty 30 stupňov, krátkodobo 50 stupňov, občas sa nadýchnete lúhu alebo kyseliny. Plat 670-720 eur v čistom. Gütten tag.

   Odpověď
   • Vychodne slovensko , max 8 hod smena, volna pracovna doba. Moznost vybrat si volno kedy potrebujem takmer nazavisle od zamestnavatela. Ziadne tlaky v praci, odmeny 2X rocne , plat 2500E + . Gütten tag.
    Treba ist s dobou, treba sa pripravovat na zamestnania, ktore su najviac vyzadovane a trvalo nezastupene v danej spolocnosti a nie studovat manazerstvo, socialnu pracu, krajcirku atd …

    Chapem, ze aj krajcirka aj pekar aj ine zamestnania su podstatne v spolocnosti, ale to vsetko mozu vystriedat roboty. Zato takeho kvalitneho IT technika, elektrikara, strojara, alebo iny technicky smer uz vobec ale voebc nie je mozne len tak lahko vystriedat robotom. A o to tu ide! Netreba byt leniva opica v skole, netreba sa bat matematiky, fyziky, elektrotechniky a vyberat si idiotske humanitne vedy, ktore nie su metrologicky preukazatelne. Treba sa donutit studovat a potom nebude problem s pracou. Ale lenivec v skole, lenivec v zivote a potom plac ze ma nizky plat. O celozivotnom uceni nemoze byt ani rec. Terajsi 50 rocni sa ucili tak maximalne na vysokej skole, odvtedy nic ani cic. Treba prechadzat na ine zamestnania nove , nebat sa …. ale lenivost a zauzyvany stereotyp, kto by opustil take pohodlie …

    Odpověď
    • To je ovšem pohled z pozice davo-elitarizmu. A celé tyto stránka jsou m.j. o tom, že právě takové společenské schema je viníkem současné velmi nízké úrovně rozvoje člověka a lidské společnosti. Jde o to, že nelze klást vinu na oběti. Ti „líní a hloupí“ ve skutečnosti vůbec nemusí být línější a hloupější než třeba ty nebo já. Jsou jen většinou zdřilejším produktem degradačního a debilizačního procesu vytvářeného školstvím, „kulturou“ .. a v následných generacích i již takto „zpracovanými“ rodinami. Systémem násilně vnuceným cizí, nepřátelskou, proti-Lidskou mocí.
     A myslím, že si neuvědomuješ, že nechápáním toho procesu a jásáním nad vlastním individuálním „úspěchem“ v takovém systému pracuješ mimo jiné i sám proti sobě.

     Odpověď
    • Putinovec 13.7.2019 o 9:28

     Tenhle návod připomíná agendu 2030.https://cs.wikipedia.org/wiki/C%C3%ADle_udr%C5%BEiteln%C3%A9ho_rozvoje

     https://www.euportal.cz/Articles/14375-tohle-je-velmi-velmi-mrazive-i-kdyz-na-prvni-pohled-to-vypada-lakave-je-to-celosvetovy-plan-desive-posudte-sami.aspx

     Odpověď
    • Ferry,prekvapuje ma že človek ktorý chodí na túto stránku dokáže vypustiť to čo si povedal,pripomína mi to Beňovú tá ludom hovorila na soc. sieťach to isté,nie ste náhodou kamarádi ;-)

     Odpověď
    • To nie je o lenivosti (niekedy určite áno). Ale Boh nás všetkých nestvoril, aby sme boli IT-čkári, elektrikári, strojári. Ani nejde o to, aby sme mali všetci rovnako. Majú sa ísť pásť tí, ktorých intuícia ťahá k tým neatraktívnym povolaniam? Čo robiť ak niekto robí nastavovača CNC strojov (to sú tie roboty) a nebaví ho to ani za mak… Ide o to, aby aj upratovačka na východnom Slovensku, Ukrajine, či v Bangladéši mohla dôstojne žiť. Myslíš si, že nemecký IT-čkár za 2.500€ brutto vstane ráno z postele? A švajčiarsky elektrikár za 5.000 frankov mesačne? Mimochodom, južné Nemecko, 3 roky dozadu, predavačka v Lidli, nástupný plat 11,50€/hodinu. Takže dnes po automatickej každoročnej valorizácii je to o cca 10% viac. Skús sa opýtať slovenskej ženy v nemeckom Lidli na Slovensku koľko má. Guten Tag!

     Odpověď
    • Podme vsetci skladat lego. Budeme vediet postavit paradny dopravnikovy pas a mozeme sa na nom odviezt rovno do pece.

     Odpověď
    • Švajčiarsky elektrikár (s dlhoročnou praxou) 80 frankov/hodinu. Samozrejme, že nepozná čo to je robiť nadčasy, Bože chráň cez víkend. Pri 150 hodinách to je 12.000 brutto, čo mu aj pri vyšších životných nákladoch bohato stačí. No slovenskému elektrikárovi vo Švajčiarsku stačí 40 frankov/hodinu.
     Nemecký VW vyplatí nemeckým radovým zamestnancom v Nemecku 4.750€ bonus k platu ako podiel na zisku. Opýtaj sa bratislavských zamestnancov nemeckého VW, koľko dostanú. Ja som mal v Nemecku väčší bonus ako oni a to som robil v malej firme a nie vo svetovom koncerne.
     https://www.autoviny.sk/novinky/119450/volkswagen-rozda-radovym-zamestnancom-v-nemecku-po-4-750-eur-dalsie-znacky-este-viac

     Odpověď
     • https://www.idnes.cz/ekonomika/zahranicni/volkswagen-slovensko-bonusy-odmeny-vratit-zamestnanci-chyba-softwaru.A190712_111017_eko-zahranicni_are

      Odpověď
    • Harmonický stav nastává, když každý člověk může uplatnit a naplno rozvinout svůj genetický potenciál. Co to znamená.
     Ten kdo se narodil s talentem na elektrotechniku, ať pracuje jako elektrotechnik, kdo má vysoký stupeň empatie, ať pracuje v sociální sféře s lidmi, kdo má umělecký talent, ať pracuje v umělecké sféře (tady myslím výtvarné umění, kaligrafii, poezii, sochařství a další umění, ne herectví).
     Vše je v pohádkách, stačí se ještě jednou podívat na Pyšnou princeznu. Hlavně na poslední obrazy a písničku. Každá práce je důležitá. I práce té uklízečky. Všichni víme, jak to vypadá, když se týden neuklízí. A protože je každá práce důležitá, měla by být každá práce ohodnocena stejně. Někomu se to může zdát neadekvátní. Ale ten, který má k něčemu talent ví, že v tom případě se práce stává hobby a radostí a vykonává ji s lehkostí. Když ale někdo není na svém místě a dělá práci, která jej nebaví, je pro něj hodně vysilující a nemá pocit naplnění. V životě jde primárně o to, aby každý člověk našel své místo na slunci.

     Odpověď
     • Honza,pekne si to napísal,pasuje mi k tomu aj táto pieseň https://www.youtube.com/watch?v=W-GfjYleff4

      Odpověď
    • @Ferry. Ani netušíš, že svým názorem podporuješ nový fašistický kastovní systém (jaký funguje v Indii). Přesně toto se elita pomocí digitální společnosti snaží protlačit ve vzdělání. Víc v tomto videu.
     https://www.youtube.com/watch?v=BZfOmKyQNBk

     Odpověď
    • aj u nás v práci dali preč 8 operátorov od jedného stroja kde ich “ nahradila “ automatická linka rameno triedy AKE…atď….ide to horko ťažko rok a za tú dobu to viacej stálo a boli pri tom servisáci aj celé zmeny a ak to vtedy robili robotníci 5 000 ks za zmenu tak toto čudo čo stálo 250 000 € nespraví ani za týždeň..teraz k tomu pridelili na stálo troch mechatronikov ktorý do toho nonstop pchajú notebooky aby to neustáli aktualizovali..robí to scrap..často stačí milisekunda výpadku elektriky a už to skolabuje a nejde to tri dni….8 operátorov zarobilo 580 € a vyprodukovalo 5 000 kusov za jednu zmenu..to je 3 x 5000 za den 15 000 x 5 dní….a teraz to nespraví ani 5000 za týždeň !!! jeden mechatronik…dilino IT vek 22 rokov berie cca 2200 € to je 6600 € čo berú tie deti a nevedia kde je sever…skvelá budúcnosť Ferry…nebudeš aj Ty taký “ R.obot “ ? :)))) pekný deň

     Odpověď
 15. Americký Fed se lekl zlatého standardu
  Předseda Výboru guvernérů Federálního rezervního systému USA Jerome Powell prohlásil, že návrat zlatého standardu hrozí americké ekonomice obrovskými problémy, včetně nekontrolovatelné inflace a růstu nezaměstnanosti. Takto zareagoval šéf Fedu na myšlenku znovu spojit dolar se zlatem, aby byl zachován jeho status světové rezervní měny.
  https://cz.sputniknews.com/byznys/2019071210324046-americky-fed-se-lekl-zlateho-standardu/

  Odpověď
  • Ani desetinásobné podložení dolaru zlatem / zřejmě ve formě futures/ ho nemůže dostat zpátky do hry. Ten pán nechápe základní souvislosti měny a globální politiky . Anebo chápe , ale musí zpívat podle kancionálu.

   Odpověď
  • Pekne … si krach z roku 1973 len odlozili o dalich 50 rokov :) Kto by to vtedy povedal, ze sa im to vrati aj s urokami.

   Odpověď
   • Putinovec 13.7.2019 o 9:34

    Ke krachu došlo,zrovna tak i v roce 1986,jen nebyl politicky přijatý.Ale máte pravdu,před objektivní skutečností se nedá nepřetržitě utíkat.Teď jde o to,vyhnout se globální finanční katastrofě.Ty karmické úroky se bohužel týkají Nás všech.

    Odpověď
  • Ano, „obrovské problémy“, což jinak znamená: všichni tvrdě pracovat, nevyhazovat peníze za mnohonásobně předražené zbraně a jejich vývoj, neudržovat stovky základen po celém světě, nevydržovat množství agentur sloužících k utlačování vlastního národa atd. Je toho tolik, co by museli změnit, že se nedivím, že si uvědomují, že to nepůjde – nemohli by přeci dále parazitovat a okrádat ostatní svět! Na vlastní záchranu nepomýšlí anebo nemají síly – tak se to bude muset jít tou tvrdou cestou…

   Odpověď
 16. Švédsko nepodpíše Zmluvu o zákaze jadrových zbraní
  Švédsko nepodpíše Zmluvu o zákaze jadrových zbraní (TPNW), ale bude sa usilovať o pozíciu pozorovateľskej krajiny. S odvolaním sa na piatkové vyhlásenie švédskej ministerky zahraničných vecí Margot Wallströmovej o tom písali agentúry DPA a AP.
  https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/518956-svedsko-nepodpise-zmluvu-o-zakaze-jadrovych-zbrani/

  Odpověď
 17. 12. júla, v rámci plnenia zmluvných záväzkov, Ministerstvo obrany Ruska doručilo prvú dodávku materiálu zo zostavy protilietadlového raketového systému S-400 do Turecka.
  https://politikus.ru/v-rossii/120913-otpravka-pervoy-partii-zrs-s-400-v-turciyu.html
  Politikus.ru

  Odpověď
 18. Dnes prvé C-400 dorazili do Turecka
  https://rusvesna.su/news/1562935982

  Odpověď
  • Panarin v posledním vydání Světové politiky komentuje dodání S-400 jako počátek rozpadu NATO . Je vidět koordinace kroků v globální politice po zřejmě uzavřeném triumvirátu Trump-Putin-Si a koordinovaný postup k uskutečnění Jalty 2020 . GP bude nucen velmi pozorně sledovat práci tohoto triumvirátu. Co kdyby..

   Odpověď
   • Oracle 911 12.7.2019 o 23:48

    Myslím si, že v dnešnej dobe je to skôr „určite tak“ lebo sa poučili, ale „ako to k sakru“ s tým, že nevedia ako zasiahnuť bez toho aby nevyvolali ešte väčší problém.

    Odpověď
 19. Minister práce USA oznámil rezignáciu
  https://russian.rt.com/world/news/649513-ministr-truda-ssha-otstavka

  Odpověď
  • USA:
   A z Obamova muže Bidena je rasista a sexuální loudil
   Amerika se mění před očima, co bylo včera normální, je dnes na společenské upálení. Ukázal to i případ Joea Bidena, viceprezidenta za časů Baracka Obamy. Z minulosti na něj vytahují rasismus a obtěžování žen. Za Obamy byl v pořádku. Demokraté se cpou tak doleva, že by dnes odsoudili i staré Obamovy výroky. Zatáčka opozice je dárkem pro nynějšího prezidenta Donalda Trumpa.

   Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/joe-biden-bily-dum-donald-trump-barack-obama.A190711_488262_zahranicni_kha

   Odpověď
  • Ministr práce USA Acosta rezignoval, udělal to kvůli Epsteinově kauze
   https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/usa-spojene-staty-ministr-prace-rezignace-alex-acosta-prezident-donald-trump.A190712_160713_zahranicni_dtt

   Odpověď
 20. Ukrajinský parlament schválil zákon o povinnej kastrácii pedofilov
  Ukrajinský parlament – Najvyššia rada – schválil vo štvrtok zákon, ktorý zavedie povinnú chemickú kastráciu odsúdených pedofilov. Písala o tom spravodajská stanica Rádio Slobodná Európa (RFE/RL).
  Súčasťou chemickej kastrácie nie je chirurgický zásah. Zákrok je uskutočňovaný injekčnou aplikáciou chemickej látky, ktorá na určitý čas otupuje libido. Procedúra povinnej chemickej kastrácie by sa však nemala vzťahovať na osoby mladšie ako 18 a staršie ako 65 rokov.
  https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/518942-ukrajinsky-parlament-schvalil-zakon-o-povinnej-kastracii-pedofilov/

  Odpověď
  • Jsem zvědav co na to čeští a slovenští lidskoprávníci

   Odpověď
  • Překvapivě pozitivní krok.

   Odpověď
  • „zvláštne“ že to zverejnilo naše médium a práve v tomto čase,predtým bolo o tom čo sa deje na Ukrajine dosť ticho ;)

   Odpověď
   • pravda nieje az take sme

    Odpověď
   • Oracle 911 12.7.2019 o 20:42

    Moja špekulácia sa potvrdila…

    Odpověď
  • Putinovec 13.7.2019 o 7:33

   Smyčka se zatahuje.Předhození pedofilní lobby davu řádně provětrá členskou základnu neokonů.Plná funkce řízení,bod 7-V případě nutnosti likvidace stávajících struktur, nebo jejich udržování v provozuschopném stavu do doby jejich dalšího použití.

   Odpověď
   • Kéž by to s sebou vzalo i homolobby

    Odpověď
    • koloděj 13.7.2019 o 7:55

     to chce čas .. nepůjde to hned

     Odpověď
     • Putinovec 13.7.2019 o 8:03

      Naopak to může vzít velice rychlý spád.Je to o odepisování nepotřebného nástroje.Ten kdo se uchytí na čele tohoto procesu,může ovládnout řízení davu.Politické téma č.1.

      Odpověď
      • Oracle 911 13.7.2019 o 10:56

       Blaha už na tom pracuje…

       Odpověď
    • Putinovec 13.7.2019 o 7:57

     Pořád je to otázka morálky.Pokud to společnost jednoznačně odmítne,bylo by protlačování pedofilie ztraceným bojem s objektivitou.A to si nikdo kdo chce řídit procesy nemůže dovolit.

     Odpověď
   • koloděj 13.7.2019 o 7:55

    Myslím, že injekce hrozí slušnému počtu vykecáváčů a amatérských boxerů ve Verchovnoj radě. Kdesi jsem viděl dokument o Ukrajinských „elitách“ a je to tam jeden pederast vedle druhýho.

    Odpověď
    • Putinovec 13.7.2019 o 7:59

     Pedofilie byla a zřejmě pořád je zábavou smetánky.Dělat to,co je ostatním zakázáno.

     Odpověď
     • Ubližování bezbranným je vhodná „technologie“ pro udržování pocitu nadřazenosti a neomezeného ultraliberalizmu . Je to ale v případě odhalení rychlá cesta do nebytí.
      Zkušenosti z nápravných zařízení ukazují, že první. koho vězeňská komunita bez ohledu na bachaře zlikvidovala, byli sexuální vrazi dětí. Takže, kluci a holky,máte se na co těšit.

      Odpověď
      • Putinovec 13.7.2019 o 9:18

       Já věřím tomu,že likvidace probíhá za přispění bachařů.Vůbec mně to nepohoršuje.

       Odpověď
  • A proč zrovna chemickou kastraci? Aby to nebolelo? A co nebohé děti, ty to také nebolelo? Nebylo by vhodnější použít dvě cihly…?

   Odpověď
 21. Generálny riaditeľ spoločnosti Volvo Hakan Samuelsson sa v rozhovore pre denník Svenska Dagbladet sťažoval, že výrobca automobilov postupne stráca svoju atraktivitu pre zahraničných technologických expertov a inžinierov, ako aj top manažérov. Problém podľa neho čiastočne spočíva v tom, že odborníci sa zdráhajú presťahovať do druhého najväčšieho švédskeho mesta Göteborg, kde sa nachádza sídlo spoločnosti Volvo, a to z dôvodu vysokej miery kriminality. Spoločnosť sa zároveň zamýšľa nad presunom svojho sídla do inej lokality – prípadne aj mimo Švédska – ak sa situácia nezmení.
  https://www.hlavnespravy.sk/sef-volvo-upozornil-spolocnost-kvoli-vysokej-kriminalite-rozmysla-aj-presune-sidla/1816964
  Predpokladám, že rast kriminality je vyvolaný novými obyvateľmi – postupne sa prejavujú dôsledky vznikajúceho islamského chalifátu na severe Európy. Tristné je, že aj polícia je už tak zdegenerovaná, že šéf polície tieto vyjadrenia považuje za nespravodlivé a kritizuje Samuelsona za to, že čerpá skreslené informácie zo sociálnych sietí.
  Pôvodný článok: https://www.rt.com/news/463964-volvo-high-crime-rate-sweden/

  Odpověď
  • Oracle 911 12.7.2019 o 17:28

   Východné Nemecko t.j. bývalé NDR alebo my?

   Odpověď
   • To by už bola riadna komédia s tými automobilkami u nás.

    Odpověď
    • Oracle 911 13.7.2019 o 9:37

     Sranda musí byť. ;-)

     Teraz vážne, mal som na mysli V4.

     Odpověď
 22. Japonskou burzu kryptoměn pravděpodobně napadli hackeři. Burza oznámila neoprávněný výběr 32 milionů dolarů financí firmy i jejích zákazníků. Bitpoint zjistil, že jeho online peněženka je prázdná, když chtěl provést platbu v kryptoměně ripple a dostal chybovou hlášku (FT)

  Odpověď
  • rok a pul stare?
   https://www.lidovky.cz/byznys/firmy-a-trhy/hackeri-pripravili-japonskou-burzu-kryptomen-o-pul-miliardy-usd.A180127_193455_firmy-trhy_krku

   Odpověď
   • https://spravy.pravda.sk/ekonomika/clanok/518912-hackeri-ukradli-krypromeny-z-burzy-v-japonsku/

    Odpověď
 23. Tri správy z Ukrajiny z 11.7. 2019:
  Prezident Ukrajiny Vladimir Zelensky predkladá návrh zákona o rozšírení zákona o očistení moci (o lustrácii) na prezidenta, poslancov, ministrov a ďalších najvyšších predstaviteľov, ktorí zastávali funkcie od 23. februára 2014 do 19. mája 2019.
  https://rusvesna.su/news/1562847892
  Vo štvrtok 11. júna po zvážení sťažností Súd Európskej únie zrušil sankcie EÚ, pre bývalého prezidenta Ukrajiny Viktora Janukovyča a jeho syna Alexandra predĺžené v rokoch 2016 – 2017 a pre rad jeho spolupracovníkov – predĺžené v roku 2018.
  https://rusvesna.su/news/1562852913
  Ukrajinský televízny kanál „112 Ukrajina“ oznámil vysielanie štvordielneho dokumentárneho filmu Olivera Stonea „Odhalujúci Ukrajinu“ (Revealing Ukraine).
  Vo filme sa hovorí, že v roku 2014 sa na Majdane uskutočnil štátny prevrat s podporou agentov CIA. Neskôr to viedlo k rozdeleniu na Ukrajine a k vojne v ruskom Donbase. Americký režisér Oliver Stone bol aj producentom filmu. Tvorcom filmu je aj americký režisér ukrajinského pôvodu Igor Lopatenko. Podľa mediálnych správ Lopatenko uviedol, že americký finančník George Soros sa podieľal na rozkývaní situácie na Majdane. Generálny prokurátor Ukrajiny Jurij Lucenko už urobil vyhlásenie a pohrozil televíznemu kanálu „112 Ukrajina“ trestným stíhaním za uvedenie tohto filmu.
  Súčasne však platí, že generálny prokurátor už musí premýšľať o tom, čo mu hrozí po vyhlásení prezidenta o rozšírení zákona o očistení moci. Lucenko je tiež uvedený na zozname lustrácií, ktoré dnes navrhol Zelensky.
  https://rusvesna.su/news/1562849961

  Odpověď
  • … s Pution si dohadoval kam bude moct ujst, pred zlobou lustrovaných?

   Odpověď
  • jen ke generálnímu prokurátoru J.Lucenkovi . To už asi bude člověk v ukrajinské periferii GP. On svým interview v americkém plátku The Hill/?/,někdy před 3-4 měsíci, otočil pozornost po ukončení sledování Russiagate /Muellerova zpráva/ na zahájení šetření spolupráce ukrajinských spjaščich s britským zpravodajcem MI6 Steelem a započal tzv. Ukrainagate. Takový „neopatrný“ whisttleblower . Takže to jeho vyhlášení může být spíše součástí PR akce.

   Odpověď
   • K Lucenkovi: pred nejakým časom Zelensky požadoval od Lucenka, aby odstúpil, ale on to odmietol.

    Odpověď
 24. Čína zareagovala na slova Čaputové o porušování lidských práv
  Čína se ve čtvrtek ohradila vůči kritice ze strany Slovenska a Velké Británie, ohledně dodržování lidských práv. Informovala o tom agentura AFP.
  Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová na středečním setkání s ministrem zahraničních věcí Čínské lidové republiky Wang Imem vyjádřila obavy ze zhoršující se situace v oblasti ochrany lidských práv v Číně. Britský ministr zahraničí Jeremy Hunt také upozornil na věznění aktivistů a uvedl, že země, které zneužívají novinářů, by měly zaplatit „diplomatickou cenu“.
  https://cz.sputniknews.com/politika/2019071110323049-cina-zareagovala-na-slova-caputove-o-porusovani-lidskych-prav/

  Odpověď
  • Dostane Blava ako darček ďalšiu bitku chuligáňov?
   Alebo požiar?
   Alebo rovno dostane po nose naša rezidentka?

   Odpověď
   • Oracle 911 12.7.2019 o 13:01

    Nechcem byť v koži jej „poradcov“.

    Odpověď
   • …ma ho velky, bude to poriadne boliet…..

    Odpověď
 25. Link: https://www.podpisem.sk/petition/peticia-zastavte-propagaciu-pedofilie-a-chrante-nase-deti/?utm_campaign=shareaholic&utm_medium=email_this&utm_source=email

  Peticia pre obcanov SR.

  Odpověď
  • Rozkliknul jsem to. Nelíbí se mi požadavek naprosté identifikace petenta . To, alespoň pro mne, smrdí sběrem osobních informací a možnosti zneužití.

   Odpověď
   • Pre moj primarny ciel ochrany deti, som ochotny to aj tak podpisat.
    Sekundarny ciel je odpis liberalov. Treba ich totalne zadupat do zeme aj s ich zvrhlym komandom uchylakov.

    Odpověď
    • Jo a vytiahnuť hore „správnych“ konzervativcov.

     Odpověď
     • Ako predlozis inak zakon?

      Odpověď
      • Ja som reagoval
       „Treba ich totalne zadupat do zeme “

       Ide o to aby sme nešli do krajnosti.

       Odpověď
    • > Treba ich totalne zadupat do zeme aj s ich zvrhlym komandom uchylakov.

     Putin hovoril pre Financial Times niečo iné.

     Odpověď
    • > Pre moj primarny ciel ochrany deti, som ochotny to aj tak podpisat.

     Deti už zničili TV, Internet a rodičia, ktorí nemajú čas na výchovu svojich ratolestí, lebo musia drieť od rána do večera za pár šupiek.
     Na vine je hlavne dnešný systém.

     Odpověď
    • Zkusím vyplnit fiktivní e-mail . Petře , nepolemizuji s Tebou o správnosti konání , ale o míře nebezpečí z toho plynoucího. Může jít o velmi jednoduchou mucholapku , kterou instalují samotné „mouchy“ .

     Odpověď
     • Aby byla jakákoli petice platná, musí ze zákona obsahovat náležitosti: Jméno a příjmení, adresu bydliště. E-mail povinný není, ale ten je tam z důvodu informovanosti a většinou se i přes odpověď e-mailem potvrzuje hlas petenta.

      Odpověď
   • v kažej petícii čo som doteraz podpisovala bolo treba uviesť meno,bydlisko a mail.Nie so tým nadšená presne kôli možnosti zneužitia ale asi jedine takto sa dá predísť falšovaniu a umelému nahnaniu hlasov.

    Odpověď
    • Oracle 911 12.7.2019 o 11:52

     A taká drobnosť, cookies a IP adresa nestačia na to, aby zabránili falšovaniu.

     Odpověď
     • aha,to som netušila

      Odpověď
      • Oracle 911 12.7.2019 o 13:24

       Cookies sa dajú zmazať a IP adresa maskovať…

       Odpověď
    • Ako bude podpisane dostatocne mnozstvo ludi, chytia sa toho viacere strany aj smer. A pojdu do kampane prave s takymto zakonom. A zaroven to bude zbran na liberalov v predvolebnej kampani.

     Odpověď
     • Už jsem právě petici podepsala.

      Odpověď
   • Ale treba vyvíjať protitlak na tlak,nie?

    Odpověď
    • k Boletusovi., lebo ja podpisujem skoro všetko,čo Aliancia za rodinu mi posiela na mail.

     Odpověď
   • Dnes takéto veci sa dejú všade. Pamätám ako jeden chlapec (asi 12rokov) porozposielal email a dokonca si zaobstaral web inzerciu na nejakú službu, či produkt banky. Za malé peniaze sľuboval voľačo. A zistilo sa že ten chlapec mal len rád browser hry :). Zneužitie to nieje, ale špekulácia, ale keďže to urobil jeden násťročný, môžeme len hádať čo dosiahnú dvaja ITčkári. Dnes vo svete webu, nemusíte nič vypisovať do kolónok na internetovej sttránke a ľudia keď chcú získajú o vas aj to čo jete :)

    Odpověď
   • popolvár 12.7.2019 o 20:39

    Stojím si za svojim názorom aj svojou pravou identitou. Preto som to podpísal. A stretnúc osobne tohto tajtrlíka, čo tento článok napísal, by som sa ho najpr spýtal, prečo to napísal. Iba jedna odpoveď (vybudiť občanov z letargie a konečne zaujať jasne odmietavé stanovisko voči liberálnym zvrátenostiam) by ho ochránila pred pár ranami medzi oči.

    Odpověď
  • podpísala som, pán Chromík mal už viac petícií ochraňujúcich rodinu a podpisujem väčšinu

   Odpověď
  • Já nerozumím cílům takové petice. Pedofilie je (alespoň myslím v ČR) automaticky kvalifikována jako zločin pohlavního zneužívání. A ten nebo ti, kteří ji propagují spadají pod ustanovení TZ o „nadržování“ nebo „schvalování“ zločinu, tr. činu. Nechápu smysl petice požadující, aby příslušné orgány konaly podle svých zákonných poviností. To je přece samozřejmost. Petice jen svým způsobem může legitimizovat, dělat společensky přijatelným, pokud tak nečiní.

   Odpověď
 26. tlačovka Putina s prezidentom Bolívie
  http://kremlin.ru/events/president/news/60982/videos

  Odpověď
  • Putin dává najevo podporu bloku proti OAS / neokonská dosavadní řídící struktura pro Latinskou Ameriku/ . Bolívie,Nikaragua a Venezuela jsou lídři. Zajímavé, že je v něm i Mexiko. A to dalo nedávno mezivládní smlouvou s Trumpovou administrativou najevo, s kterou částí exekutivy USA bude lépe vycházet.

   Odpověď
 27. Líbya žiada od Paríža vysvetlenie prítomnosti rakiet na Hatfarovej základni
  Medzinárodne uznaná líbyjská vláda vo štvrtok vyzvala Paríž, aby čo najrýchlejšie vysvetlil nález francúzskych protitankových rakiet na základni neďaleko Tripolisu, z ktorej sa predtým stiahli jednotky samozvanej Líbyjskej národnej armády (LNA) poľného maršála Chalífu Haftara. V noci na piatok o tom informovala agentúra AFP.
  https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/518877-libya-ziada-od-pariza-vysvetlenie-pritomnosti-rakiet-na-hatfarovej-zakladni/

  Odpověď
 28. Velmi dobrý zásah od prezidenta Trumpa, který jde do protiútoku.
  Trumpova pomsta za Rusko? Tereza Spencerová: Clintonovi v nebezpečí. A čeští politici také mají problém

  OKNO DO SVĚTA TEREZY SPENCEROVÉ Byl Bill Clinton na palubě letadla, kde se obviněný americký miliardář Jeffrey Epstein „muchloval“ s nedospělými děvčaty? Analytička Tereza Spencerová by to považovala za poslední hřebíček do rakve jeho manželky Hillary. A pokud se ukáže, že se orgií účastnili i další vysocí američtí Demokraté, může nakonec jít o pomstu Donalda Trumpa za aféru Russiagate. Po jejím skončení, jak uvádí Spencerová v rámci pravidelného shrnutí týdenních událostí na ParlamentníchListech.cz, má nyní americký prezident příležitost splnit slib a stáhnout americká vojska z Afghánistánu. Co to znamená pro české politiky?
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/politologove/Trumpova-pomsta-za-Rusko-Tereza-Spencerova-Clintonovi-v-nebezpeci-A-cesti-politici-take-maji-problem-588579

  Odpověď
  • Po delší době ucelený solidní komentář TS . Je to sice převážně kompilát , ale má to logicky poskládané .

   Odpověď
 29. Trochu iného českého a slovenského „humoru“, ktorý stojí za zamyslenie sa, pretože oni to majú úplne v paži, že my sme smejúce sa beštie : http://www.zvedavec.org/komentare/2019/07/7957-boj-o-podobu-nasi-ekonomiky-v-90-letech-min-stoleti-a-jeho-nasledky.htm

  Odpověď
  • Velmi hutný rozbor průběhu a řízení polistopadové kolonizace Československa a poté ČR a SR .
   Je tam postižena hlavní linie procesu dobře vyfutrovaná některými kvantitativními údaji . Je velmi aktuální i dnes . Nerozpoutal se sice boj o zdroje /ty už byly ukradeny/ , ale o jejich udržení anebo postupné znárodnění.

   Odpověď
 30. https://youtu.be/IdeIY5RhzQk

  Vyzva na uzakonenie zakazu propagacie pedofilie a inych uchyliek.

  Odpověď
 31. Putin po prvý raz telefonoval so Zelenským
  Vladimir Putin absolvoval telefonický rozhovor s prezidentom Ukrajiny Volodymyrom Zelenským. Podľa hovorcu Kremľa Dmitrija Peskova sa rozhovor uskutočnil z iniciatívy ukrajinskej strany.
  „Diskutovali o otázkach regulácie na juhovýchode Ukrajiny a spoločnej práci na návrate osôb držaných na oboch stranách… Bolo dohodnuté pokračovať v tejto práci na expertnej úrovni… Diskutovali aj o možnosti pokračovania v kontaktoch v normandskom formáte,“ uviedol Peskov.

  Putin: Rusko je pripravené rokovať o Ukrajine po vytvorení novej vlády
  Moskva je pripravená na akékoľvek rozhovory o Ukrajine, ale v Kyjeve by sa mala najprv vytvoriť nová vláda, uviedol vo štvrtok pre novinárov ruský prezident Vladimir Putin.
  „Nikdy sme neodmietali viesť akékoľvek rozhovory vrátane rozšírenia normandského procesu,“ reagoval Putin na otázku o iniciatíve ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského usporiadať stretnutie, na ktorom by sa zúčastnili – okrem Ruska a Ukrajiny – aj predstavitelia Spojených štátov, Británie, Francúzska a Nemecka.
  „Najprv je však potrebné dôkladne pripraviť proces normandského summitu… Po druhé, o veciach bude možné diskutovať až po vytvorení novej ukrajinskej vlády a po parlamentných voľbách v krajine… Po tretie, neviem, ako budú ostatní účastníci (normandskej štvorky) reagovať,“ poznamenal ruský prezident.
  Putin poukázal na to, že britská premiérka Theresa Mayová čoskoro odstúpi z funkcie a on nevie, či je pripravená prijať takéto pozvanie.
  „Aká bola reakcia americkej administratívy? Nevieme… Ako budú reagovať Nemecko a Francúzsko? Toto sú otázky, ktoré potrebujú odpovede,“ poznamenal šéf Kremľa.
  „Nikdy neodmietame budovať kontakty, ak majú zmysel. Takže táto iniciatíva sa môže ukázať ako zaujímavá,“ dodal Putin.
  https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/518839-putin-rusko-je-pripravene-rokovat-o-ukrajine-po-vytvoreni-novej-vlady-v-kyjeve/

  Odpověď
 32. V Londýně hoří filmové ateliéry, kde se natáčel Harry Potter.
  https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/510237-v-londyne-hori-filmove-ateliery-kde-se-natacel-harry-potter.html

  Odpověď
  • … tak toto dnes znie mnohoznacne….

   Odpověď
   • Oracle 911 11.7.2019 o 22:41

    Hej, mágia Londýna je preč…

    Odpověď
 33. To jsou mi věci ! Práce českých globalistických pindosů ?

  Dáma jezdila vykládat školákům, jak byla zavřená v sovětských táborech. Úplně si to vymyslela, dokazuje teď historik

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Dama-jezdila-vykladat-skolakum-jak-byla-zavrena-v-sovetskych-taborech-Uplne-si-to-vymyslela-dokazuje-ted-historik-588614

  Docela by mě zajímalo, z jakých kruhů se tito čeští „globalščici“ rekrutují. Zednáři vysokého stupně zasvěcení ? Nic jiného mě totiž nenapadá …

  Odpověď
  • Nějak nechápu termín „globalistický pindos“, co tím máš na mysli?

   Odpověď
   • Předběhl si mne.

    Odpověď
   • Je to mé vlastní vyjádření. A měl jsem na mysli český globalistický frontend. Předpokládám, že globalisté mají nějakou hierarchii. Minimálně regionální. Ten historik musel od někoho dostat noty, tip a hlavně záštitu, že se mu nic nestane. Dnes je za publikaci něčeho takového téměř jistý vyhazov. Předpokládám, že to nedostal od někoho, kdo komunikuje přímo s GP ale od někoho místního, v Česku. Nebo se mýlím ?

    Odpověď
    • Motiv k této „úpravě“ historie mají samozřejmě autoři a prolongisté operace „Anti-Stalin“ .
     A tu stvořila už v průběhu 2.sv.v. britská tajná služba jako reakci na selhání původního plánovaného průběhu 2.sv.v. Pojem“gulag“ je v běžné nemyslící populaci podprahově spojen se jménem Stalin. Takže bych to spojoval s podpindosy ,kteří tuto historickou „munici“ stále používají . Pro globalisty v tom nevidím žádný bonus. Také prostředí, které tato veš zvolila, odpovídá sorošovské starosti o mladé pokolení.

     Odpověď
     • Asi každý čteme něco jiného. Podívej se prosím do diskuze:

      takových lhářů je, vipera, 11.07.2019 20:01:27
      a tak, na základě lží se tvoří dějiny

      Věra Sosnarová, Jamščik, 11.07.2019 19:19:46
      to je takový malý český Alexandr SoLŽEnicyn. Čím více hrůz, čím více mrtvol – tím vyšší jidášský groš pro SoLŽEnicyna. A tak se SoLŽEnicyn snažil zavděčit. Ale stačilo by pravdivě napsat knihu a blahu americké demokracie na základně Guantánamo, a i přehnané hrůzy Souostroví GULAG by se staly nevinnou romantickou četbou. Ústav pro studium totalitních režimů by se měl správně jmenovat Ústav pro přepisování dějin podle požadavků lokajů západních grázlů aneb Ústav, kde blbé tele poučuje starou krávu o životě.

      Co pak to nevidíš, jak to ti lidé pochopili ?

      Odpověď
      • Vidím a pokud bylo cílem poslat podobné věrozvěsty do pryč / a diskuze tomu odpovídá/, tak ho bylo dosaženo .
       Pak souhlas.

       Odpověď
    • Aha. Jde o to že „pindos“ znamená slengově „američan“, takže ten výraz nedává smysl. Odtud „podpindosník“ podle vzoru „podkulačník“, a podkulačník byl vymahač dluhů kulaka, gorila.

     Odpověď
     • MICHAILOV 11.7.2019 o 21:17

      Trochu na odľahčenie ak by ste to tu nepoznali.

      Proč Rusové nazývají Američany „pindosové“?
      http://outsidermedia.cz/proc-rusove-nazyvaji-americany-pindosove/
      http://politikus.ru/articles/politics/34937-pochemu-amerikancev-zovut-pindosami.html

      Odpověď
  • Putinovec 11.7.2019 o 23:23

   Ten člověk má zřejmé duševní postižení.

   Odpověď
  • knihu som si svojho času kúpila, pre názor z druhej strany. Popravde presne mi prišlo čudné, ako popisovala, že ju nútili slúžiť na lodi a podobne. Proste mi to nepasovalo – ako zajatec z gulagu môže robiť na lodi alebo po družstvách. Nechápala som to, teraz už chápem. Veľmi pekne ďakujem za odkaz, tlačím článok a priložím do knihy. Bude to geniálna výuka pre moje deti až sa dostanú do veku, kedy to budú schopné pochopiť. Prosto čisto praktický príklad propagandy zo západu. A praktické príklady sú najlepšie. :)

   Odpověď
   • náhodou nemá niekto predplatné denníku N, že by sem nakopíroval celý článok?
    https://denikn.cz/161940/ceska-roky-lici-hruzy-ktere-prozila-jako-obet-gulagu-nikdy-v-nem-nebyla-odhalil-historik/
    dakujem

    Odpověď
 34. .. EU zrusila sankcie voci Janukovicovi, clenom jeho rodiny a viacerym clenom vlady, ktora bola na Ukrajine pred februarom 2014… http://www.vesti.ru/doc.html?id=3167194

  Odpověď
  • Já být v kůži Janukoviče, tak ani poté mezi své – přátele, bankovní účty .. – na ten Západ nejezdím.

   Odpověď
   • … tiez ma napadlo, ze ho chcu vylakat….

    Odpověď
    • Janukovyč má totiž smysl jako poslední legálně zvolený prezident a personální „můstek“ při soft- obnově státnosti Ukrajiny. Politicky je to mrtvola .Ale jeho smrt by byla juntě i zainteresovaným kruhům na Západě velmi vhodná.

     Odpověď
     • … ano, ano… a preto tu moze byt zaujem zbavit sa ho… a to ze on je dostatocne veky truhlik (neviem ci neurazam Truhlika cesky Pytlika ( myslim) z Ferda Mravca..

      Odpověď
 35. … podla viacerych ruskych medii Putin uskutocnil dnes so Zelenskym prvy rozhovor… rozhovor sa konal na ziadost Zelenskeho… preberal sa Donbas a normandsky format, napr. tu: http://www.vesti.ru/doc.html?id=3167256

  Odpověď
 36. popolvár 11.7.2019 o 18:11

  zaznela tu informácia v súvislosti so spravodajstvom Markízy, a konkrétne, že tragicky zahynuvší ruskí námorníci ponorky zachránili svet pred globálnou katastrofou. Nebol som tu pár týždňov, vie mi niekto ohľadom tej tragédie niečo viac povedať, alebo dať link, kde sa to preberalo? Ďakujem.

  Odpověď
  • Pjakin z tohto týždňa o tom hovorí

   Odpověď
  • Panuje tvrdé informační embargo a to co se objevuje, jsou domněnky a takě úporná snaha pseudopatriotů a 5.kolony propojit Kursk a Lošarik s cílem vyprovokování majdanu.
   Jediné,o čem není pochybnost , je diverze.

   Odpověď
 37. https://www.nytimes.com/2019/07/11/science/moon-apollo-11-archaeology-preservation.html?action=click&module=Top%20Stories&pgtype=Homepage

  50. výročie Apolla 11 sa nám blíži.
  16.7.1969

  Odpověď
  • Ak som správne pochopil, niektoré organizácie v USA chcú miesta pristáti Apolla „ochrániť“ a zakázať navštíviť :D
   Aby tieto „pamiatky“ neboli v budúcnosti zničené, ak sa tam rozhodne niekto pocestovať a tieto miesta pristátí navštíviť :D

   P.S.
   Nieže rozkopete tie stopy v mesačnom prachu po Nielovi Armstrongovi !

   Odpověď
 38. Severně od Moskvy hoří tepelná elektrárna. Ze zařízení poblíž Mytišči šlehají přes 50 metrů vysoké plameny a stoupá hustý černý dým.

  https://www.irozhlas.cz/zpravy-svet/moskva-rusko-tepelna-elektrarna-pozar_1907111110_dbr

  RT hlásí 11 zraněných

  Odpověď
  • studená vojna prebieha a prebiehala.

   Odpověď
  • A zástupce šéfa vedení Penzijního fondu Ruska zatkli pro podezření z braní úplatků
   http://voicesevas.ru/news/russia/45820-zamglavy-pensionnogo-fonda-zaderzhali-po-delu-o-vzyatke.html

   To skoro vypadá na jednu z akcí páté kolony a jednu z protiakcí GP (v obou významech :-).

   Odpověď
 39. Íránské lodě se pokusily zajmout britský tanker. Po důrazném varování se stáhly.

  https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/iranske-lode-se-pokusily-zajmout-britsky-tanker-po-duraznem/r~768974b0a3a111e9a049ac1f6b220ee8/

  Odpověď
  • https://www.presstv.com/Detail/2019/07/11/600654/Iran-IRGC-Britain-oil-tanker
   Iran to popiera

   Odpověď
 40. Dnešný deň stretnutie Putina s prezidentom Bolívie.
  Včera boli rokovania na úrovni MID.
  https://russian.rt.com/world/article/648993-evo-morales-vizit-putin

  Odpověď
 41. Príkaz porušuje ľudské práva – poľský súd nevydal ruského občana, ktorý si odviezol svoje deti, do Švédska:
  Denis Lisov, rodák z Chabarovska, sa presťahoval so svojou ženou do Švédska v roku 2012. O dva roky neskôr manželka vážne ochorela a dostala sa do nemocnice. Vtedy do súkromia rodiny zasiahli švédske orgány poručenstva. Domnievali sa, že samotný otec sa nedokázal vyrovnať s rodičovskými povinnosťami, vzali mu tri dcérky a umiestnili ich do pestúnskej rodiny pochádzajúcej z Libanonu. Dievčatá často plakali, pretože príkazy pestúnskej moslimskej rodiny im boli cudzie. Denis sa počas nasledujúceho stretnutia rozhodol ukradnúť svoje deti. Dostal sa do Poľska trajektom. Na varšavskom letisku už čakal na odlet do Moskvy, ale bol zadržaný na základe medzinárodného zatykača. Varšavský okresný súd prípad vydania ruského občana Denisa Lisova do Švédska preskúmal. Sudca sa rozhodol Lisova prepustiť, aby zabránil jeho vydaniu a jeho odlúčeniu od rodiny. Vo Švédsku čelí ruský občan trestu – štyrom rokom väzenia. „Súd sa domnieva, že európsky zatykač vydaný švédskymi orgánmi v tomto prípade porušuje slobody a práva občana Denisa Lisova,“ uviedol sudca. Lisovov právnik pre RT povedal, že súd vydal takýto verdikt, vedený potrebou zachovať rodinu. „V Poľsku neexistuje taký zákon, na základe ktorého by sa mohol súdiť otec, ktorý nie je zbavený rodičovských práv, za to, že si vzal svoje deti od cudzích ľudí. Okrem toho, Poľsko spočiatku vychádzalo zo skutočnosti, že rodinu nemožno oddeliť. Súd tiež nechcel vydať Denisa, pretože čelí štyrom rokom väzenia vo Švédsku – tam sa vypočutia v trestnom konaní konali za zatvorenými dverami, ale naši právnici tam pracovali a robili všetko možné. Po rozhodnutí súdu o vydaní zatykača, bol Lisov zaradený na medzinárodný zoznam, “povedal advokát. Vysvetlil, že teraz, na základe rozhodnutia súdu, príslušné orgány činné v trestnom konaní dostanú žiadosť a medzinárodné pátranie po Denisovi bude čoskoro odstránené. Podľa rozhodnutia súdu, ani jedna európska krajina Lisova nebude vydávať, zatknutie mu bude hroziť len vo Švédsku. „S týmto verdiktom som veľmi spokojný. Zachránili sme rodinu. Lisov je otec, nie zločinec. Všetci v Poľsku – poručnícke orgány, prokuratúra, polícia, príslušníci pohraničnej stráže boli proti oddeleniu rodiny a túto možnosť nedovolili. V júni sa prokurátor rozhodol, že Lisova do súdneho procesu nebude zadržiavať, hoci obvykle vždy zadržiavajú kvôli hrozbe úteku. Ja sám som otcom troch dcér, takže prípad Lisova je mi veľmi blízky, “zhrnul právnik.
  https://russian.rt.com/russia/article/648908-rossiyanin-lisov-ekstradiciya-polsha-shveciya-deti
  Nie je to prvá ruská rodina, ktorá prišla o deti u severanov. Na konci dňa, keď treba chrániť deti, utekajú domov. To rozhodnutie poľského súdu však jasne ukázalo tektonickú hodnotovú deliacu líniu medzi strednou a východnou Európou (rovnako Poliakov aj Rusov), a jej západnou časťou (najmä nevyliečiteľne chorým severom) .

  Odpověď
  • Není to totéž, ale napadlo mě vydání Nikulina od nás do USA – stačil pokyn a naše soudy nejen že byly bezzubé, ony to snad ani nepostřehly.
   Až ex post se začaly ozývat hlasy, že to bylo porušení našich právních předpisů, ale přání USA je zřejmě nad veškeré právo.
   Polákům v tomto případě tleskám.

   Mmch – a proč do libanonské rodiny? Schválně nebo jinou nenašli/nehledali? Nemají muslimské rodiny snad dostatek vlastních dětí?

   Odpověď
   • Juvenilní justice jako nástroj rozbíjení poslední silné bašty společenské stability /to je tradiční rodina/ potřebovala / a stále potřebuje/ svůj historický polygon. Skandinávské národy díky vysoké izolovanosti postupně /nízkofrekvenčně/ degenerují. Nabídka genetické záchrany v prostředí umělého nasycování afro- a arabo-geny má idealní prostředí, které je k tomuto nelidskému násilnému křížení nejen svolné,ale i motivované . Proto norský Barnevernet, proto protirodinná politika švédských vládnoucích elit. Skandinávci nejsou tvůrcem, ale nástrojem tvorby specifické odrůdy „rodinného“ fašizmu /krytého zrůdným heslem ochrany dětí/ . pro mne je novinkou jen to předávání štafety z Norska do Švédska. Ale že tomu tak je, to mám z první ruky od dcery, která tam /zatím/ žije a má i českou rodinu.

    Odpověď
    • Putinovec 11.7.2019 o 11:35

     Nejen ve Norsku je tahle ideologie dlouhodobě plíživě zaséváná.Je to 2-3 roky kdy jsem zde četl článek ,kde byla statistika,kolik dětí bylo odebráno rodičům za pět let.Švédsko bylo oproti Norsku v předstihu o 50% ukradených dětí.Být na místě Vaší dcery,prchám pryč.

     Odpověď
     • Ja sa tiež úprimne veľmi čudujem, že sa tí ľudia neboja. Moja kolegyňa tam má dcéru s vnukom. O to nebezpečnejšia situácia, že otec vnuka bol domorodec a zomrel. Takže je tam sama vdova s polo Nórom. Kolegyňa sa bojí veľmi, mladá krúti hlavou a klopká si na čelo, že preháňame.

      Odpověď
     • Já bych tam ani nejel. Ale bohužel, vliv na- 40leté univerzitně vzdělané Čechy mám minimální . Odjeli tam ještě v době relativně klidného Švédska a teď jsou v situaci pomalu vařené žáby. Asi tak.

      Odpověď
  • Putinovec 10.7.2019 o 23:21

   Ta oddělující zeď od prozápadních šílenců se rýsuje stále zřetelněji.

   Odpověď
  • Seveřané byli vždycky poněkud namrzli, ale tohle je děs!!! Předávat slovanské děti islámským opičákům je ZLOČIN!!!!

   Odpověď
   • V pořádku to není, ale nejsou to opičáci, jsou to lidi. Lidi jiné kultury, také zmanipulovaní a v podstatě vyštvaní ze svého prostředí. Je nutné se proti tomu samozřejmě bránit, ale takové výrazivo bych si odpustila, to ničemu, kromě vybičovávání vzájemné antipatie, nenapomůže.

    Odpověď
  • …zda sa, ze napriek tomu aky obraz si robime o Poliakoch pod vplyvom vyhláseni ich predstavitelov, ziju tam aj LUDIA

   Odpověď
   • To vnímam ako silné posolstvo v tomto rozhodnutí súdu

    Odpověď
 42. Novinář Sven Felix Kellerhoff, vedoucí redaktor historické rubriky Die Welt, zveřejnil článek, v němž vyzval ke zbourání pomníku vítězství na Prochorovském poli, jenž byl postaven na počest vojáků, kteří tam zahynuli v červenci 1943.

  https://cz.sputniknews.com/svet/2019071010311341-nemecky-novinar-navrhl-zbourani-pamatniku-bitvy-v-kurskem-oblouku/
  https://lenta.ru/news/2019/07/10/bundes/

  Dost dobře to nechápu … Pokud to není idiot (a ten by asi neseděl v globálním Weltu), co tím chtěl dosáhnout a kde ? V Rusku asi ne … Diskuzi v Německu, nebo v celé Evropě ?

  Odpověď
  • Typický němec… mají to prostě v sobě!!!!! germán respektuje pouze ruku, která mu uštědřila výprask, a to jen tak dlouho, dokud rány jeste bolí…

   Odpověď
   • Taková zobecnění, podle mého názoru, bývají vždy nepřesná, zkreslující, vyplývající z nepochopení – a vyvolávající nepochopení. A to pak vždy vede ke škodě nebo je zneužito proti jeho nositelům.
    Germán nepotřebuje žádnou pevnou ruku, potřebuje hlavně pochopit – spolu s námi.

    Odpověď
   • podle jmena to German neni….

    Odpověď
  • No čo chce a chcú ? Prepísať dejiny ,zmanipulovať ich ,robia to stále a systematický ,však to je očividné !

   Odpověď
 43. „Německá policie pátrá po šprýmaři, který přes bluetooth zapíná Angele Merkelové Venušiny kuličky při slavnostních ceremoniálech,“

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Pozor-drsny-a-sprosty-cesky-humor-Merkelova-a-jeji-zdravi-A-co-kdyby-to-byl-Trump-588521

  Nějaký ruský hacker ? :)

  Odpověď
  • Díky za tip na knihu „Odhalujeme Putinovy lži“.

   https://www.knihcentrum.cz/odhalujeme-putinovy-lzi

   Odpověď
   • To vyzerá na paródiu na agentov Jandu a Šabatovú :-)

    Odpověď
  • Nevím,zda je to drsné, každopádně nevkusné a navíc spojující síly, které se snaží objektivně zhodnotit činy a roli té ženy, s buranským primitivizmem.
   Neměli bychom takové věci pomáhat šířit.

   Odpověď
   • ALenotaaak, keby priznala, že je chorá, bolo by to na hranici. Ale tvrdí, že jej nič nie je, nuž tak,…
    Mám kamaráta, ochorel na rakovinu. Robil si z nej srandu a nás nútil k tomu istému. A tak sme mu ju všetci pomohli poraziť, humorom za hranicou (a že to dakedy bolo naozaj drsné) ;).

    Odpověď
    • DušanBe 11.7.2019 o 9:58

     Ale to je trošku jiná situace, protože vy jste na tom srandování dohodli všichni.
     Jinak za mě souhlas s Bohumilem. Tento typ urážejícího humoru mi nepřijde důstojný pro nikoho.

     Odpověď
   • Ale, snad nebudeme takoví cimprlich. Malá legrácka byť přisprostlá na účet politika, který svým rozhodnutím tak těžce postihl celou Evropu, snad trochu rozptýlí tu chmurnou atmosféru tohoto velmi smutného světa.

    Odpověď
    • Nemám nic proti rozptýlení, jen to podle mého názoru překračuje Míru. A věc bez Míry se vždy automaticky stává jinou věcí nebo přestává existovat.
     Můj pohled, který nikomu nechci vnucovat.

     Odpověď
     • to Bohumil – mám stejný názor, to není humor, to je sprosté.
      Nejnovější – Německá kancléřka Angela Merkelová ve čtvrtek při uvítací ceremonii v Berlíně spolu s dánskou premiérkou Mette Frederiksenovou seděla, takže to asi nebude dehydratace, ale něco vážného.

      Odpověď
    • súhlasím,myslím že humor vždy dokáže zlepšiť deň,ja osobne som sa na tom pobavila ; )

     Odpověď
    • Miery máme rôzne :).
     Toto je tesne na hranici. Ale stále je to len humor.
     KeĎ si spomeniem na Českú sodu, to bol iný level :D.

     Odpověď
     • To je presne ako z českej sody: Tereza Spencerová dnes:

      pár staletí let poté, co Evropané ovládli Austrálii, by se za tři roky mělo konat referendum o tom, zda do ústavy zařadit uznání původních obyvatel, kteří na kontinent dorazili někdy před 50 tisíci lety… není nad vyhlášenou západní humanitu…

      https://prima.iprima.cz/ranni-kavicka-terezy-spencerove/11-7-2019-svet-pri-ctvrtecni-ranni-kavicce-terezy-spencerove

      Odpověď
      • Nikdy nezapomenu na hodinky výuky německého jazyka „Alles gute“ a na prací prášek Árijec, po kterém jsou vaše děti opravdu bílé. A na dovětek: že při nákupu většího balení dostanete malého plastového esesáčka zdarma ! Takový humor se už dnes v televizi neobjeví. Vládne totalitní hyperkorektnost, Němci jsou naši zachránci, osvoboditelé a spojenci a Hamáček vyhrožuje národu zavíráním za „předsudečnou nenávist“. Ještě nedávno byla Soda na YTB dostupná celá, dnes je tam už jen zlomek.

       https://www.youtube.com/watch?v=jOK-U0dTCB0
       https://www.youtube.com/watch?v=hvt6TYVF_eY

       Smutná doba …

       Odpověď
       • to je fakt stiahnuté!? ty kokos, keby som vedela v 90-tých rokoch, že pozerám budúci samizdat,…
        Ako vraví moja kolegyňa: „Tu už sa svet do guli leje!“

        Odpověď
       • nezapomenutelná reklama na Škodovku Henline a převyprávění pohádky o pejskovi a kočičce jakožto parodie sudeťácké nenažranosti také nelze nepřipomenout :-) raději si to uložte než to smažou…
        https://youtu.be/oR6O0FQKoXc?t=949
        https://www.youtube.com/watch?v=imNicp6rvGk

        Odpověď
      • Toto nemá s „vyhlášenou západní humanitou“ nic společného, problém je, že Aboriginal Australians jsou na své vývojové cestě někde uprostřed mezi Hominidy a Homo sapiens sapiens.

       Odpověď
       • Cože? To pán myslí vážně?

        Odpověď
       • To je z „České sody“, nebo jste se zbláznil?

        Odpověď
       • Mýlíte se, nenechte se odradit tím jak vypadají

        Odpověď
       • Hox, Lena, TARCH, není to o tom, jak vypadají, je to o tom, jak myslí, jak jednají. Naši Rómové jsou proti nim slušní a inteligentní lidé. Mého příbuzného zmlátili železnou tyčí, že ho z toho doktoři jen tak tak dostali. Měl jsem co do činění též osobně, dva na mne šli s nožem v noci na liduprázdné zastávce v Perthu (a to nebyla no go zona). Nejhorší jsou kříženci. Jak nám říkali ve škole, v Perthu, mozek Abošů, jak jim důvěrně říkají místní, je o proti člověku cca poloviční. A nesmí alkohol, jak si dají jen kapku, všechno se jim v hlavě pomíchá a pak jsou schopní se pozabíjet navzájem.

        Vidím, že jsem způsobil pobouření, to jsem vůbec nechtěl.
        Třeba máte někdo s Aboriginals lepší zkušenosti, tak je prosím napište, nechci tu být za nějakého rasistu.

        Odpověď
        • To s tím polovičním mozkem se mi nezdá, vždyť to nemají ani pygmejové.. to možná tak ten homo habilis. Ale aboriginci jsou prostě normální homo sapiens, a hlavně ať by byli jacíkoliv a jakkoliv technologicky nerozvinutí (ovšem dá se o naší technologické civilizaci říct, že má šanci vytrvat 40000let?), tak tam jsou doma. Takže i to zmlácení tyčí, ač se tato interpretace může zdát na první pohled hnusná, lze brát jako oprávněný boj proti okupantům (narozdíl od kriminality „našich“ cikánů či snad dokonce nově se vtírajících krimigrantů). Nebylo to napadení ale náhodou spíš tím vlivem alkoholu? To by dávalo smysl, alkohol je absolutní svinstvo, ohledně negativního vlivu na ostatní (agrese) je nejhorší ze všech drog (i víc než heroin), ne nadarmo je to tak oblíbená zbraň genocidy… a zvlášť u ras co na něj nejsou zvyklé (rozuměj, ještě jich nevymřela naprostá většina aby zbyli jen nejodolnější) může natropit hroznou paseku.
         A kříženci takto odlišných ras také musí „mít v mozku pěkný maglajz“, to věřím… vždyť jsou ty mozky v důsledku desítek tisíc let divergentního vývoje natolik odlišné.. to ta psychika potom musí vypadat. A opravdu není pravidlem že se po rodičích z obou ras nutně musí vždy zdědit to lepší, často to bývá i naopak. A u kříženců navíc s r1b vraždicími anglosasy bych něco takového i očekával.
         Křížení ras opravdu není obecně dobrý nápad, zvlášť u takto vzdálených.

         Odpověď
      • Žilo tam podle místních domorodých průvodců 500 velkých kmenů a jazykových skupin, dnes zbyly 4.

       Odpověď
   • Bohumile, toto je Český humor, který Vám osobně nevyhovuje a máte na to právo. Ale ať tak nebo tak, je to informační válka a nepřátelům tento Český humor působil a působí “ztráty”. Kdopak nás to označil za smějící se bestie. Jedna z největších zrůd světa, kterou takto Češi “beze zbraně” pokořovali. Ještě že ten humor máme.
    Je nám obecně těžko – jistě – pouze tisícinky toho, co zažívali naši Češi za Heydricha, tak vtipkujem. Někdo se zasměje, někdo pokrčí rameny…. Za mě vtip dobrý a na správný cíl. Ta paní mnoho slitování zatím neprojevila a její kroky pár životů již stály …

    Odpověď
    • S tím nemohu souhlasit. Jednak myslím, že se podobný styl humoru dostal do naší kultury až s polistopadovou degradací a pak, především myslím, že hrůzu skutků na kterých se-ať z donucení nebo s radostí- podílela, takové „vtipkování jen rozmývá a ještě k tomu devalvuje i nositele takového humoru. Tedy, že působí přesně opačně.

     Odpověď
     • Myslím, že jsem to napsal jinak. Ze skutků si ani nikdo “kuličkami” špásy nedělal. Tam opravdu patří pomoc, soucit a vše co dokáže zmírnit následky. A naopak k Vašemu názoru, takový styl humoru dle odpovídajícího období i stejně drsný dle aktuálních “technických” prodtředků a pojmosloví byl v Čechách vždy. Stejně jako se našli ti, kdo ho sdíleli a ti které popuzoval ….

      Odpověď
     • Podstatné je, že řídíci subjekt má zájem veřejně a široce demonstrovat možný postup při likvidaci již opotřebeného nástroje . Převod do komické roviny mu vyhovuje, protože rozšiřuje spektrum sledujících i o vyznavače komedie a černého humoru. To ale nic nemění na velmi vážném varování, vyslaném dalším adeptům-nástrojům.
      Technická stránka věci je rovněž zajímavá, ale alespoň pro mne nepřevyšuje svou důležitostí to výše sdělené .

      Odpověď
     • Bohumile, dnes jsem ten mnou upravený košilatý vtip s Markelovou a s ruským hackerem použil ve dvou případech. Po volejbale v rozjařené společnosti u piva a v druhém případě na obědě u stolu, kde seděl obchodní ředitel našeho konglomerátu. V obou případech sklidil mezi publikem bouřlivý úspěch. V tom druhém případě jsem si téměř jist, že onen ředitel bude ten vtip šířit dál mezi svými obchodními partnery kolegy. A musím ti říci, že mě hřeje u srdce, že se mi v očích a myslích těch lidí podařilo ponížit prestiž Merkelové, co by německé kancléřky a prestiž Německa. Není nad silnější informační zbran než je vtip se silným politickým nábojem byť je na první pohled přisprostlý. V tom je česká tradice politických vtipů světovým unikem.

      Odpověď
      • Chápání humoru asi společné nemáme – žádná tragédie .. volejbal ano .. :-)

       Odpověď
  • Putinovec 11.7.2019 o 11:43

   Při sledování Pjakina jsem překvapeně vnímal,jak mluvil o stavu Merkelové.O tom ,že Zelenskyj ,pokud by byl člověk,podepřel by ji a odvedl z ceremoniálu.Já sám bych ji s velikou chutí nejraději pořádně nakopl.Ale zpětně jsem si uvědomil,že má Pjakin pravdu.Pokud budeme projevovat anglosaskou morálku a kopneme si do nemocného člověka,stanou se morální zrůdy i z nás.

   Odpověď
   • No a zadny z tech tri se ani nehnul …..
    http://www.vodaksb.eu/diskuse/egregorialne-matricni-projevy/comment-page-25/#comment-238200

    Odpověď
   • mas pravdu ale oficialne nie je chora
    prvy shake bola udajna dehydratacia
    druhy shake bola psychicka trauma z prveho shaku/dehydratacia padla kedze bolo vidiet ze odmietla vodu/
    treti shake-po jalovych vysvetleniach prvych dvoch, dostava priestor cierny humor a konspiracie viac ci menej absurdne

    ak by priznali ze je chora nikto by sa z nej nesmial resp. nie v takej miere
    ak teda hovoria pravdu a chora nie je tak ju niekto ovlada ci uz priamo neurologicky alebo psychologicky lebo tento shake vystup je uz dost napadny a podla toho ako sa angelina tvari jej to prijemne moc nie je

    Odpověď
    • Mozna je to alergie na nemeckou hymnu :)

     Odpověď
     • :D dnes mám blbý deň, vďaka za vylepšenie :D
      Ešte by to mohla byť alergia na tých blbov vedľa nej. Pri VVP sa jej to nestalo .

      Odpověď
      • :)
       Mozna na tom neco bude… jak se rika, „Nejvetsim nestestim je srazka s blbcem“
       Mozna, ze je to nova forma komunikace Angely Merkelove, jak takove nestesti dat bezeslovne jinym najevo :)

       Odpověď
     • Třeba je to alergie německé hymny na Merkelovou. Hymna se nabíjí energii národa a ten vědomě Merkelová ničí.

      Odpověď
      • pri hymne sa bude koli angeline sediet
       najnovsie video s danskou premierkou
       https://www.youtube.com/watch?v=EGbpVlfn1zI

       Odpověď
 44. Kamikadze Čaputka začala pěkně zvostra. Zřejmě na radu nějakého sluníčkářského chytrolína se rozhodla šťouchnout do kobry holou nohou. Na Slovensku zřejmě brzo budou prezidentské volby.

  https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/slovenska-prezidentka-zuzana-caputova-kritizovala-porusovani-lidskych-prav-v-cine-cinsky-ministr-zah.A190710_165139_zahranicni_niv

  Odpověď
  • Zástupkyně odboru komunálního odpadu v pezinoku… a zároveň expert na čínu a přilehlé asijské oblasti… IQ jak major maisner :$

   Odpověď
  • To si pěkně naběhla

   Odpověď
   • To je teraz trend na Slovensku, nechat hovorit liberalov co si myslia az sa sami zdiskredituju do urovene ludskeho odpadu. Zacalo to Kiskom, kedy povedal „pokusim sa o DRUHY prevrat v krajine“, (mimochodom taketo vyjadrenie je na basu za vlastizradu), pokracovalo to SME s ich pedofiliou a ide to dalej s vyjadreniami Caputovej o ludskych pravach v cine. Nuz ked chces znicit hlupaka staci ak ho nechas hovorit co si mysli :D

    Odpověď
    • Presne, stačí osvetliť reflektorom.

     Odpověď
     • Nájdu sa aj takí, ako napríklad Galko zo SaS, čo ten reflektor zasvietia na seba sami:
      Galko, ktorý bol za vlády Ivety Radičovej ministrom obrany a spájali sa s ním odpočúvacie škandály a ktorý je v súčasnosti nominovaný svojou stranou na post podpredsedu NR SR, na Facebooku uviedol, že podporuje iniciatívu kontroverzného denníka SME spojenú s pedofíliou.
      https://www.hlavnespravy.sk/galko-kvituje-clanky-s-agendou-o-pedofiloch-rozsirili-mi-vedomosti-narodili-sa-taki-spolocnost-ich-mala-podporovat/1815385

      Odpověď
      • Jedna kopa hnoja ten článok písala a druhá kopa hnoja si rozšírila obzor. Ten primitivizmus mal 10 riadkov, bez jediného faktu. Ako musí byť Galko tupý, keď mu to rozšírilo vedomosti?

       Odpověď
   • Blaha jej pravom strasne nalozil.

    Odpověď
  • …vyraz Kamikadze je trefny, lebo ona nesedi v súlade s Ustavnym zakonom SR v pionierskom palaci….inauguracia vôbec nemala prebehnut….

   Odpověď
   • …dobre to vysvetluje Meciar, myslim ze tu: https://www.youtube.com/watch?v=lHM3zRprM4A

    Odpověď
 45. Lajčák: Slovensko je připraveno provést setkání normandské čtyřky na nejvyšší úrovni.
  https://cz.sputniknews.com/politika/2019070910309414-lajcak-slovensko-je-pripraveno-provest-setkani-normandske-ctyrky-na-nejvyssi-urovni/

  Odpověď
  • Ako som uz skor spominal, toto nie je merkela, toto je niekto iny…. kto vie ten vie, kto nevie nech si skusi domysliet.

   Odpověď
 46. Německá kancléřka Angela Merkelová se opět začala třást. Potřetí během několika týdnů.
  https://cz.sputniknews.com/svet/2019071010310907-nemecka-kanclerka-angela-merkelova-se-opet-zacala-trast-potreti-behem-nekolika-tydnu/

  Odpověď
  • http://www.vodaksb.eu/diskuse/egregorialne-matricni-projevy/comment-page-25/#comment-238176

   Odpověď
  • Putinovec 10.7.2019 o 23:23

   A znovu při hymně.

   Odpověď
   • Tancuje !!!

    Odpověď
    • Putinovec 11.7.2019 o 11:46

     Já nevím.Biblická koncepce se třese v základech.Nová voda vyplouvá na povrch a pije ji stále více lidí.To co se Merkelové děje,může být projev egregorů.

     Odpověď
 47. Velvyslanec VB ve Washingtonu rezignoval.

  Odpověď
  • https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/518655-odstupil-britsky-velvyslanec-v-usa-ktory-kritizoval-trumpa/

   Odpověď
  • „Soucasna situace mi neumoznuje vykonavat ukoly mne sverene tak, jak bych chtel“, napsal Darroch.
   Britsky velvyslanec v USA Kim Darroch odstoupil po hadkach s Donaldem Trumpem.
   https://de.sputniknews.com/politik/20190710325413922-nach-streit-mit-trump-britischer-botschafter-tritt-zurueck/

   Odpověď
   • Vyzerá to tak, že sa môže zbaliť aj šéf FED-u, ak neprejaví dostatok pochopenia pre zníženie sadzieb v najbližšej dobe, ktoré požaduje Trump. Bol by prvým odídeným šéfom FED-u. A Saxo Bank sa vyplní prognóza.

    Odpověď
   • To je v diplomacii dost neobvyklá situace . Vždy se dodržovalo pravidlo odvolání /byť po předchozí „tiché“ rezignaci pro neschopnost plnit roli/. Tohle je otevřená roztržka na úrovni nejvyšší , tedy rukavice hozená Trumpem vůči momentální britské exekutivě. A ještě s gustem veřejně rozmáznutá . Tedy vybubnovaná stylem „..na vědomost se dává..“

    Odpověď
    • Oracle 911 10.7.2019 o 18:14

     Čo si myslíte, je za tým obvinenie Epsteina?

     Odpověď
     • Putinovec 10.7.2019 o 23:26

      Tam bude více akcí,které MI6 na povel ve světě rozjíždí.Pohár přetekl.

      Odpověď
      • Oracle 911 11.7.2019 o 6:33

       Tiež si myslím, ale po počiatočných úspechoch MI-6 bude odhalený a Briti vypráskaní…

       Odpověď
       • Docela dokreslující indikátor ostrosti střetu Trumpa s neokony /výkonným nástrojem britských stranoviků-“atlantistů“/ byla „drzá“ vojenská přehlídka na Den nezávislosti /..na britské koruně /, kterou Trump po mnoha desetiletích prosadil.
        Upozornění , že přátelské transatlantické vztahy lze utužit v případě nutnosti i 6.prioritou. Moje dedukce.

        Odpověď
 48. Přeložený Pjakin z 30.6.

  https://www.youtube.com/watch?v=nsWO5jHU5Jo

  Odpověď
  • 1. 00:34 Samit G20 v Osake. Význam formátu G20, G7 atď.
   2. 06:34 Rozhovor Putina s Financial Times (celý rozhovor v ruštine s ang. titulkami: https://youtu.be/FbY0VpyjtuI ).
   Putinom oznámený koniec epochy liberalizmu (slovenské titulky: https://youtu.be/UYQmF0wL0eU ).
   3. 20:43 Je možná dohoda GP s ruskou ,,elitou“?
   4. 40:49 O výstavbe jadrových elektrární v Maďarsku. Projekty Vyšehradskej štvorky, Medzimoria/Intermaris.
   5. 45:20 Návrat hlasovacích práv Rusku v Parlamentnom zhromaždení Rady Európy.
   6. 55:10 Hrozí vojna medzi SŠA a Iránom?
   7. 01:02:41 Znalosti a ich šírenie ako JEDINÝ spôsob na odvrátenie vojny. VEĽMI DÔRAZNÁ výzva na samoštúdium a čítanie kníh KSB a DVTR.

   Knihy vnútorného prediktora SSSR nájdete na leva-net.webnode.cz, dotu.ru alebo si ich môžete kúpiť na ksbpress.cz.

   Odpověď
 49. Korupce je podstatou liberální demokracie. Zelenskyj může traumatizovat pražskou kavárnu. A Kazachstán… – Campbell
  https://cz.sputniknews.com/nazory/2019071010304201-korupce-je-podstatou-liberalni-demokracie-zelenskyj-muze-traumatizovat-prazskou-kavarnu-a/

  Odpověď
  • Dobrý komentář. Campbell sice „nedotahuje“ informace do konce /podobně jako Chazin-asi stejné zařazení/, ale jeho hodnocení nového kazašského prezidenta Tokajeva je podle mne vyvážené. Je to pochopitelné – formát Astana . Potřeba stabilní bašty ve Střední Asii je v zájmu jak GP , tak i VVP. A Kazachstán je centrem vlivu „atlantistů“ na celou střední Asii. MI6 velmi aktivní.Na likvidaci tohohle semeniště nepokojů mají zájem všichni tři silní hráči.
   Hodnocením Zelenského se asi nemá smysl zabývat podobně jako hodnocením podobně kvalitní figury z bratislavského Hradu.

   Odpověď
 50. Zdá sa, že informačná blokáda bola prelomená. TV Markiza dnes pustila správu o zadržaní Lolitaexpres sionpedofila Epsteina a spomenuli aj lety Bill Clintona. Druhá správa bola o odvrátení globálnej katastrofy ruskou posádkou tragickej ponorky.. Vskutku nevídané správy na mainstreame..

  Odpověď
  • Oracle 911 9.7.2019 o 22:46

   GP zatlačil, a vzhľadom na to, čo urobil SME…

   Odpověď
  • Kellner chce získat Markízu, koupě už je prý na spadnutí
   Už před několika měsíci se začalo mluvit o tom, že společnost CME se bude prodávat. Slovenský Denník N nyní uvedl (s odvoláním na pět zdrojů), že skupina PPF bude kupovat slovenskou televizní stanici Markíza.
   https://cz.sputniknews.com/slovensko/2019070910309300-kellner-koupe-majetek-cech-nejbohatsi-markiza-slovensko-obchod/

   Odpověď
   • Co to znamena? Ake media vlastni v CR?

    Odpověď
    • Oracle 911 10.7.2019 o 12:20

     Podľa toho, kam veci idú, tak by som povedal, že pri informovaní verejnosti posledné slovo bude mať periféria GP…

     Odpověď
  • Zaujimave, ze dohadovat tie dievcata mu mala aj Kosicanka Nada Marcinkova

   toto je viac nez 4rocny clanok este z afery princa Andrewa: https://www.theguardian.com/us-news/2015/jan/07/jeffrey-epstein-former-accomplices-property-prince-andrew

   nejake info z twitteru: https://twitter.com/macfinn44/status/918617256262762502?lang=en

   vyzera to, ze mohla pilotovat Lolita Express

   https://www.thedailybeast.com/jeffrey-epsteins-alleged-accomplices-where-are-sarah-kellen-nadia-marcinkova-adriana-ross-and-lesley-groff

   Odpověď
 51. https://youtu.be/0huewAJyrYg

  Bravurny vyklad Putina o historii Gruzinska neschopnym novinarom.
  Gruzinci na uliciach by mali zavriet tie svoje blbe drzky. Inak prestanu existovat vlastnym pricinenim.

  Odpověď
  • Není to sice úplně k tématu, ale všiml jsem si, že je to zpráva otitulkována v angličtině. Proto bych rád upozornil ještě na jeden zdroj otitulkovaných ruských zpráv a pořadů, o kterém možná nevitě – Vesti News
   https://www.youtube.com/channel/UCa8MaD6gQscto_Nq1i49iew

   Dost se bavím čtením diskuzí západních diváků. :)

   P.S. A ještě k tématu – Putin odpověděl víc, než důstojně.

   Odpověď
   • No schůzce ve Vatikánu obdržel VVP /aniž by se o ně ucházel/ další kompetence. Dobře to komentuje i VVPj v posledních OO. Ten globální „baťoh“ na zádech gosudara je už nepřehlédnutelný a nemá se s kým o něj podělit. Zdá se, že euroasijci jako ctitelé evolučního historického řízení získali / asi dočasně/ větší díl kompetencí oproti revolučním silovým Atlantistům. Proto Vatikán a Bergoglio. Riziko globálního konfliktu je velké, je to vynucený důsledek . A ukázka fungování Zákona času .

    Odpověď
   • Putinovec 10.7.2019 o 23:29

    Nejsou nějaké informace z monstrprocesu Jefimova.

    Odpověď
  • „Gruzinci na uliciach by mali zavriet tie svoje blbe drzky.“
   nevidím důvod tak mluvit o pošukaných ovcích, nejsme diskuse na novinkách, ne?

   Odpověď
 52. Obchodní řetězec LIDL chystá ZCELA obejít platební systém VISA či MASTERCARD.

  Lidl chystá vlastní platební systém, obejde karetní firmy. Lidl Pay nasadí i v Česku
  https://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/lidl-chysta-vlastni-mobilni-penezenku-konkurovat-s-ni-bude-a/r~0d4cd5aca18311e9b6a9ac1f6b220ee8/

  Očekávají brzké zhroucení systému a chtějí přežít s minimem ztrát?

  Odpověď
  • Jak Visa, tak i Mastercard jsou americke firmy. Jedna se pouze o pomale (ale jiste) odrezavani am. vlivu v Evrope.

   Zhrouceni systemu nebude.

   Odpověď
  • korendor 9.7.2019 o 21:24

   Jediná výhodička mizerného duchodu spočívá v jediném a sice nechat bance jen nutné platby a ostatní platit pouze hotově.Jsem snad jediný exot,co nelouská slevové noviny,nemá věrnostní karty a zustává tak alespon trochu inkognito..

   Odpověď
   • Tak to jste opravdu výjimka…

    Odpověď
   • nie si jediný je nás viac :)

    Odpověď
  • Už teď Lidl vydava společně s CSOB vlastni kartu, kterou se dá platit v restaracích a Lidlu při nákupech. Pidotýkám, že to nutně neznamená odklon od EMV standardů. Mastercard nebo Maestro či cokoliv může být klidně dále “nosná” a Lidl jen “branding” …

   Odpověď
  • Ne, nechce se jim platit 3% z tržby někomu jinému, a počítají s tím že si to mnoho zákazníků pořídí. Jsem zvědavý jakou nabídnou protislužbu. Žeby diskriminační výhodnější akce s trváním po dobu lákání oveček?

   Odpověď
   • Napadá mě (chápu, trochu divoká spekulace), že Lidl může být plánovám- díky své poměrně husté síti- jako jakési distribuční centrum pro případné období přechodu mezi jednotlivými fin. systémy a ta Lidl-karta (nebo jak se to jmenuje) zas jako elektronická platforma pro distribuci a uplatňováiní potravinových lístků, které možná bude nutno v tom období zavést. Nasvědčovalo by tomu také to nezvyklé budování obchodní autonomie, jak o tom píše kulich níže.

    Odpověď
    • …uprimne povedane mn azatial vzdy v tejto suvislosti napadli uplne ine veci v suvislosti s ich sialene sa rozrastajúcou sa sietou na Slovensku….uplne ovladnutie vsetkych potravinových distribucnych sieti a potom terorizmus obyvatelstva hladom…

     Odpověď
    • nestraš s potravinovými lístky :-) ale jinak myšlenku chápu, tak katastroficky to ale nevidím. Teda, je to spíš v rovině „doufám“.

     Odpověď
     • Nemám v úmyslu strašit. Myslím ale, že „shození“ vlastního finančního systému s cílem vyvolat chaos (jako jednu z posledních šancí na svou záchranu) je naprosto reálné. A pokud má mít šanci na „úspěch“, musí být provedeno ještě dříve, než dojde k plynulému a bezkonfliktnímu převedení na systém nový, který je budován. A v takovém případě jsou problémy se zásobováním naprosto očekávatelné.

      Odpověď
   • …ak daju o nizsie ceny…tak si kartu zaobstarame…. :-) v Nemecku to co stoi na Slovensku 1,19 EUR stoji 0,99 EU…

    Odpověď
  • Nie je to len o dedolarizácii. Ono je to aj o tom, že siete sústreďujú viac a viac aktivít do svojich rúk. Podobne ako Babiš, ktorý kontroluje celý výrobný reťazec od výroby hnojív a postrekov, cez farmy až po pekárne, tak to dnes robia všetci veľkí hráči. Lidl má na mnoho produktov vlastnú výrobu, preto sa tie ich produkty volajú čudnými menami. Čo si vyrobia, to si aj sami predajú. Nevyužívajú ani služby externej reklamnej agentúry (na letáky atď ako Coop Jednota), majú vlastné reklamné oddelenie aj grafikov. Skrátka, robia si maximum vecí vo vlastnej réžii. Vlastná platobná karta je logickým vyústením. Detto automobilky, tie sú dnes už bankami a svoje vlastné autá ponúkajú vo vlastných finančných lízingoch.

   Funguje to aj pri menších prevádzkach, príklad jeden zmrzlinár v Rakúsku. Robí zmrzlinu, nuž si hneď vedľa chová kravy, z ktorých má mlieko a smotanu. K tomu tácková jedáleň, nejaký bufet, zážitkové zoo, aby ľudia videli, ako sa tá zmrzlina robí, zarobí na celom reťazci hneď niekoľkokrát.

   Odpověď
   • Oracle 911 10.7.2019 o 7:27

    Niečo také spomínal aj Ľudo…

    Odpověď
   • Nic nového pod sluncem. Už Baťa před cca 90 lety s tím u nás přišel…

    Odpověď
  • imho to bude skor platobna karta spojena s vernostnou, obdobne ako to ma Tesco s Clubcard. Ale Tesco pracuje s HomeCredit , kym lidl si to bude obsluhovat sam. Bude mat lepsi prehlad kto co kupuje asi v takej miere akou sa to realizuje teraz pri internete (a budu im podsuvat prislusne akcie). Okrem toho usetria na poplatkoch Visa/Mastercard.
   Nemyslim si, ze by vedeli zabrat priestor pri pripadnom ekonomickom pade. Ak by nastal, jedna z prvych veci, co by to odnieslo, by bola cena nafty a tym padom si neviem predstavit tie presuny potravin po Europe

   Odpověď
 53. Zdravím Vás priatelia.Dajte si trochu oddych od všetkej tej „tématiky“ a pozrite si odľahčenú debatu (avšak na nie jednoduchú tému ) od celkom milého pána a milej moderátorky…Jedná sa samozrejme o kontext,ktorý je iste všetkým tu dobre známi,avšak skúsme sa zamysliet znovu (..a znovu,a znovu,a ….)…a znovu,to všetko do seba krásne „zapadá“ …https://video.aktualne.cz/dvtv/existujeme-jen-tady-a-ted-minulost-a-budoucnost-je-trochu-il/r~ef0d3084a0c211e9b16b0cc47ab5f122/?fbclid=IwAR1-R8wheYP_B0LTyq2FwWNp4TvZQgRLVFTHhb9D2rMEiphVku20Uz4GzIE

  Odpověď
  • http://www.vodaksb.eu/diskuse/video/comment-page-39/#comment-238100

   Odpověď
 54. Boeing oznámil prudký pokles dodávok komerčných lietadiel
  Americký výrobca lietadiel Boeing v utorok oznámil prudký pokles dodávok komerčných strojov v 2. štvrťroku 2019. Dôvodom bolo uzemnenie modelov 737 MAX. Koncern je tak na ceste k strate titulu najväčšieho svetového výrobcu lietadiel.
  https://www.teraz.sk/ekonomika/boeing-oznamil-prudky-pokles-dodavok/406347-clanok.html

  Odpověď
  • Přišel na psa mráz, už bylo na čase.

   Odpověď
  • Jeden hore, druhý dolu. Airbus po rokoch predbehol Boeing
   Európsky výrobca lietadiel Airbus oznámil, že v prvej polovici tohto roka zvýšil svoje dodávky o 28 %. A prvýkrát za osem rokov v počte dodaných lietadiel predstihol svojho amerického rivala Boeing. Dôvodom sú problémy s uzemnením jeho modelov Boeing 737 MAX.
   https://spravy.pravda.sk/ekonomika/clanok/518603-jeden-hore-druhy-dolu-airbus-po-rokoch-predbehol-boeing/

   Odpověď
 55. http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/saxo-bank-predpovida-opakovani-globalni-krize-70-let/

  „Před kolapsem je celý svět, protože ti, kteří řídí Macrona, řídí i pád dolaru. A to bezbolestné nebude pro nikoho. Jestli se naplní scénář z doby, kdy se dolar měnil v petrodolar a šok z roku 1973, tak prudce stoupnou ceny ropy. A to bude znamenat nárůst ceny benzínu a dál není třeba nic dodávat.“
  Více
  http://www.vodaksb.eu/diskuse/comment-page-50/#comment-237706

  Odpověď
  • Oracle 911 9.7.2019 o 18:04

   Toto, čo teraz predpovedá Saxo-bank predpovedal kde-ktorý nezávislý analytik asi tak 10-15 rokov dozadu. To je prvá vec.
   Druhá vec je, že tí, ktorí riadia Macrona riadia tak akurát svoju samovraždu, lebo skúšajú starú „dobrú“ receptúru vojen a revolúcií, čo ale blokuje Rusko spolu s GP, ktorý ani šajnu nemá ako problém vyriešiť bez Ruska.

   Odpověď
   • Naprosty souhlas.

    Odpověď
  • Saxo Bank vydáva každoročne svoje odporúčania pre investorov s názvom 10 šokujúcich predpovedí.
   Čo z toho výjde a v akej miere je vždy otázne, priznám sa nikdy som to po prečítaní spätne neporovnával so skutočnosťou.

   Odpověď
   • Zprávu beru jako doplnění toho, co si už dlouho myslím, viz můj text. A můj názor není reakcí na zprávu Saxo Bank, mám to naopak – nedohledávám, co kdo předpoví, ale to, co mi potvrdí moje předpovědi. Ve zprávě Saxo Bank sice nic potvrzujícího není, ale zmiňuje rok 1973, ve kterém vidím analogii se současností, viz ropa a dolar
    https://pbs.twimg.com/media/DYHhJ55XkAE0c8X.jpg
    V důsledku válek na BV cena ropy (i zlata) prudce stoupla,
    ve skutečnosti ale války byly účelem pro „dolar je mrtvý, ať žije petrodolar“
    https://thefallingdarkness.com/wp-content/uploads/2015/03/petrodollar_scam_breaking_down.jpg

    Už od roku 71 přitom Kissinger vozil Nixona do Číny a začal vývoz amerických technologií – přesouvání centra řízení.
    https://nazory.aktualne.cz/komentare/pribeh-americkeho-upadku-nixon-v-cine-tim-to-zacalo/r~i:article:709377/
    Dnes je téměř hotovo, už chybí jen opět nějaký ten ropný šok. Předpověď Saxo Bank je dle mého nyní velmi reálná.

    V tehdejší krizi dolaru Rusko údajně mělo šanci aby se světovou měnou stál rubl, ale přišel ten 68 a s ním m.j. i ruská kapitulace před Británií, tak snad tentokrát ze situace vytěží víc.

    Odpověď
    • Nasredin 9.7.2019 o 21:04

     V USA předpokládají krach na září tohoto roku …

     https://lenta.ru/news/2019/07/09/usa_default/

     Odpověď
     • Ano,
      to asi bude velmi pravděpodobné. Já sleduji výstavbu továrny Tesly v Šangaji a výstavba pokračuje extrémně rychlým tempem, zcela mimořádným i na Čínské poměry. V Březnu tohoto roku začali stavět tempem 24h 7dní v týdnu, včetně státních svátků. Nyní je již továrna postavena a instalují se výrobní linky pro výrobu modelu 3. Spuštění výroby má být do září tohoto roku. Všichni se podivují rychlosti výstavby, ale nikdo si nepokládá otázku, proč to tak šíleně ženou, když plánováná výroba je jenom několik tisíc kusů týdně, což je pro Čínský trh plivnutím do moře.
      Podle mého názoru mají Číňani informace o kolapsu v USA na podzim a předlužené firmy jako Tesla rychle skončí a oni chtějí jejich techologie, hlavně autonomní řízení.
      Stavbu továrny finacuje prakticky kompletně čínská banka.
      Až Tesla v USA zkrachuje, celá továrna jim spadne do klína, ale musejí to stihnout rozeběhnout před krachem.

      Odpověď
  • Šokujúce predpovede Saxo Bank pre rok 2019:

   ECB sa vracia k výkupu dlhopisov

   Apple poskytne financovanie spoločnosti Tesla

   D. Trump oznamuje J. Powellovi: „Máš padáka“

   Novým britským premiérom sa stáva J. Corbyn. Menový pár GBP/USD to posiela na paritu

   Kríza na trhu korporátnych dlhopisov. Po GE bude nasledovať Netflix

   Austrália znárodní štyri veľké banky a spustí záchranný program problematických aktív

   Nemecko upadne do recesie

   Slnečná búrka spôsobí chaos a škody vo výške dvoch biliónov dolárov

   Prudké oteplenie klímy donúti vlády k zavedeniu celosvetovej dane z dopravy

   MMF a Svetová banka sa rozhodnú zastaviť meranie HDP a namiesto toho budú hodnotiť krajiny podľa ich produktivity

   Odpověď
   • Bod, o zavedení celosvětové daně z dopravy byl dnes v EU ozvučen. To znamená, že se na tom už pracuje.

    Odpověď
    • Myslí sa individuálna doprava automobilmi (žiadúce, donekonečna ukrajovať z úrodnej pôdy na úkor parkovísk sa nedá), alebo doprava celkom aj hromadná?

     Odpověď
     • Podle dnešního vyjádření EU se začne s leteckou přepravou.

      Odpověď
 56. Dotaz – množství politických pojmů používá čím dál větší množství politiků (nemluvě o komentátorech) jako nadávku, aniž by jim vlastně rozuměli a věděli, co představují. Bylo by užitečné mít obecně platné definice, vystihující ideologii a používané formy vládnutí společenské formaci.
  Ví někdo – mohl by zpřístupnit – zda a jak to definuje KSB a Pjakin?
  Jedná se o fašismus, nacismus (německá forma fašismu – co bylo pro něj charakteristické a čím se lišil od fašismu italského nebo španělského?), většina nás starších dokážeme definovat kapitalismus, socialismus, komunismus, s bolševismem a trockismem už je to ale asi horší…. a k těm historickým pojmům by bylo namístě také definovat Korpokracii jako vládnoucí formu v USA přinejmenším od 80. let, platné i pro Evropu, a pravicí rafinovaně vymyšlený termín neomarxismus, který právě slouží zájmům korpokracie, ale jelikož název ho přiřazuje k levici, hněv lidu se obrací proti levici místo proti pravici, která tahá za provázky….
  Příklad – socialistický režim ve Venezuele – nesmysl, socialismus nikdy ve Venezuele neexistoval, protože tam stále trvá soukromé vlastnictví výrobních prostředků, nikoliv státní – což je základní podmínka socialismu. Je tam tedy stále kapitalismus, kde vláda klade zvýšený důraz na sociální aspekty života obyvatel, nic víc

  Odpověď
  • Honza Větrník 9.7.2019 o 17:56

   Ford a Stalin, strana 138.

   Odpověď
   • http://leva-net.webnode.cz/products/ford-a-stalin-o-tom-jak-zit-lidsky/

    Odpověď
   • * * *
    Národní uvědomění – uvědomění svébytnosti (unikátnosti) svého národa (především jako nositele kultury) a odlišnosti své kultury od kultur jiných národů, také disponujících svébytností a významem ve všem společné historii lidstva.
    Nacionalismus – uvědomění si neopakovatelné svébytnosti svého národa a jeho kultury, v součtu s odmítáním, z větší části bezmyšlenkovitým, unikátnosti a významu pro lidstvo a jeho budoucnost jiných kultur a národů.
    Nacismus – pokusy likvidace jiných kultur a/nebo národů které je vytvořily.
    Takové chápání nacionalismu a nacismu znamená, že se mohou ve společnosti realizovat při monarchii, při republice (druhy státnosti), i při otrokářství, feudalismu, kapitalismu nebo socialismu (ekonomické uspořádání). Nacionalismus a nacismus mohou obepínat jak konkrétní skupiny obyvatel, tak i celou společnost.
    Internacizmus – ve své podstatě to stejné co nacismus, ale v mafiózním provedení různorodých mezinárodních diaspor (především židovské diaspory), a ne v provedení nějakého národa, který spadl do nacismu, který podporuje jeho státnost.
    Socialismus jako ekonomické uspořádání života společnosti předpokládá, že mnohé potřeby každé osobnosti, a také každé rodiny se mohou garantovaně uspokojovat na úkor přímého nebo nepřímého pokrytí odpovídajících výdajů státem, vystupujícím v roli představitele společnosti celkově a garanta práv a svobod jedince v té společnosti.
    V širším smyslu slova v sobě socialismus zahrnuje i mnohé vněekonomické aspekty života společnosti a jednotlivých lidí. Především je to mravnost a jí podmíněné typy struktury psychiky, světonázor a etika, projevující se v socialistickém ekonomickém uspořádání, pro které je právě on nejvhodnější a bezpečný pro život společnosti a každého jedince.
    Orientace výrobně-spotřebního systému na garantované uspokojování potřeb lidí od kořene určuje plánovitý charakter socialistické ekonomiky. Plánovitý princip v systému společenské výroby doprovází omezení soukromého podnikání v určitých typech činnosti na základě soukromého vlastnictví výrobních prostředků; mohou být zakázány nějaké druhy činností obecně1. Při socialismu se také nevyhnutelně zavádí omezení na maximální příjem členů společnosti, což se odůvodňuje nutností ochrany společenského uspořádání a každého z jemu loajálních občanů od zneužití ze strany neloajálních jak podnikatelů-individualistů, tak i dalších osob, jejichž vysoké příjmy jsou přebytečné ve vztahu ke státem přiznávané úrovni výdajů, odůvodněné životními potřebami jedince a rodiny v dané společnosti.
    Omezení takového druhu vedou časem k tomu, že státní sektor ekonomiky začne dominovat, ačkoliv se v něm výrobní prostředky mohou nacházet stále ne ve veřejném, ale v soukromě-korporativním vlastnictví. V důsledku soukromě-korporativního charakteru vlastnictví výrobních prostředků ve společnosti, která mravně-eticky nedozrála do socialismu (v širším smyslu než jen ekonomickém), mnohá omezení státně-socialistické ekonomiky vyjadřují zájmy státní oligarchie a ukazují se společensky neopodstatněnými a neméně škodlivými pro společenský rozvoj než kapitalismus na základě živlu soukromého podnikání – individuálního nebo oligarchicky-korporátního.
    Komunizmus – uspořádání života společnosti, ve kterém zmizí parazitismus menšiny na většině, všechny potřeby se budou garantovaně a bezplatně uspokojovat podle principu „od každého podle schopností, každému podle potřeb“ na základě panování spravedlivosti ve společnosti, stabilně reprodukované kulturou v následnosti pokolení. Bude to možné jako důsledek celkového růstu výrobních kapacit všech odvětví, a také proto, že dojde k transformaci kultury a do života vejdou nové generace lidí, s jinou mravností a psychikou, pro které nutnost práce, osvojení profesionálních návyků a znalostí, samotná účast v pracovní činnosti společnosti, nebude mít negativní vliv v důsledku osvobození tvůrčího potenciálu každé osoby v transformované kultuře společnosti, nyní zotročeného u většiny dospělých lidí jejich nepravou a deformující výchovou v dětství. V komunistické společnosti nebude práce prvotní životní potřebou, jak to tvrdila marxistická propaganda. Prvotní potřebou se stane osobnostní a společenský rozvoj a činnost v řečišti Božího Záměru, a nutná práce zaujme v tom procesu své přirozené místo.
    Kapitalizmus v jeho prvotní podobě je především ekonomické uspořádání života společnosti, ve kterém panuje buržoazně-individualistický (nebo korporativní) způsob organizace výroby a distribuce na základě práva soukromého vlastnictví a formální rovnosti všech občanů před zákonem, a řešení životních problémů jedince a rodiny se z větší části vkládá na samotnou osobu, rodinu, a na různorodé nestátní fondy a společenské organizace. Jako každé jiné společenské uspořádání i je kapitalizmus podmíněn mravně-eticky, a vyjadřuje Já-centrické chápání světa.
    Dokonce při fungování progresivního zdaňování při kapitalismu prakticky neexistují omezení na příjmy a majetek, zůstávající po zaplacení příslušných daní, a státní sektor ekonomiky je obslužný ve vztahu k sektoru, konajícímu na základě soukromého vlastnictví výrobních prostředků, v důsledku čehož se pod řízením státu ocitají málo rentabilní a ztrátové (při zformovaném zákonu hodnoty) odvětví a výroby, bez kterých však nemůže společnost fungovat.
    Nacionál-socialismus – socialismus ve smyslu ekonomického uspořádání a právního statusu pro určité (jeden nebo více) národy konkrétně, ale na představitele jiných národů nebo členy dané mnohonárodnostní společnosti smíšeného původu se garance a normy nacionál-socialismu, platné pro občany nacionál-socialistického státu a jejich rodiny, nevztahují2.
    Internacionál-socialismus – nikoliv alternativa nacionál-socialismu, jak to tvrdí marxisté-internacisté, ale „výhodový socialismus“ pro mafiózně organizovaných mezinárodních diaspor v mnohonárostním a formálně rovnoprávně-socialisticky organizovaném státě. Jinými slovy, internacionál-socialismus je jedna z forem internacismu.
    Alternativou jak nacionál-socialismu, tak i internacionál-socialismu je „mnohonárodnostní socialismus“, v němž se skutečně zabezpečuje svoboda osobního rozvoje a rovnost práv občanů různého etnického původu při absenci mafiózně organizovaného „výhodového socialismu a komunismu“ pro mezinárodní diaspory a „národnostní menšiny“.
    Marxismus — věrouka imitačně-provokačního charakteru, vyhlašující nevyhnutelnost přechodu lidstva v globálním měřítku od „vykořisťování člověka člověkem“ ke „království svobody“ – nejprve k socialismu a pak ke komunismu.
    Ideály spravedlivosti v socialistické a komunistické společnosti, vyjadřované tak, jak jsou vyjádřeny v marxismu, nebo vyjádřeny nějak jinak, jsou přitažlivé pro většinu těch kdo žijí svou prací a jsou utlačováni parazitismem vládnoucí menšiny, proto v konkrétních historických okolnostech se dav stává přístupný sloganům, ve kterých vidí vyjádření svých tužeb lepšího života bez parazitismu a utlačování většiny ze strany menšiny.
    Avšak jak ukazuje historie, zdaleka ne všechny slogany se v životě realizují těmi, kdo je předhazuje davu, ale těmi, kdo reaguje na výzvy a upřímně pracuje na realizaci těch výzev v životě. A probíhá to zdaleka ne vždy proto, že ideály prohlašované ve sloganech jsou objektivně nemožné, a vůdci jsou licoměrní pokrytci. Z větší části to probíhá proto, že pro realizaci vyhlašovaných ideálů zákulisní političtí scénáristé, kteří sledují vlastní cíle, vůdcům a davu záměrně předhazují nepoužitelné a nefunkční prostředky, kteří jejich nevhodnost nejsou schopni včas rozpoznat. To se týká i marxismu.
    Imitačně-provokační podstata marxismu se projevuje v tom, že za prvé, ve filosofii marxismu je otázka o řešení úlohy předvídatelnosti mnohovariantní budoucnosti, ležící v základě jakékoliv moci a jakéhokoliv řízení, zaměněna „základní“ otázkou o prvotnosti hmoty nebo vědomí; za druhé, politická ekonomie marxismu je metrologicky neprůkazná, a není jí možné spojit během reálné hospodářské činnosti s účetnictvím a statistikou ani na mikro, ani na makro úrovni ekonomiky. Díky těmto dvěma principiálním vlastnostem marxismu dav, který věří v marxismus, se ocitá rukojmím majitelů marxismu, kteří disponují nějakým know-how realizace vlastní ideologické a ekonomické moci.
    Trockizmus – to není jeden z druhů marxismu. Charakteristickým rysem marxismu v komunistickém hnutí, které fungovalo ve 20. století „pod podpatkem“ marxismu, byla kompletní hluchota trockistů k obsahu kritiky vyslovované na jejich adresu3, v součtu s přívržeností principu potlačování v životě deklarací, vyhlašovaných trockisty, systémem zamlčení, na jejichž základě reálně fungovali, sjednocení přes kolektivní nevědomí.
    To znamená že trockizmus je psychický jev. Trockismu v jeho upřímném osobním projevu dobrých úmyslů ze strany jeho přívrženců je vlastní konflikt mezi individuálním vědomím a nevědomím jak individuálním, tak i kolektivním, vytvářeným všemi trockisty dohromady. A v tom konfliktu zlobně vítězí kolektivní nevědomí trockistů, čímž potlačuje osobní vědomé dobré úmysly každého z nich součtem činnosti jich všech.
    To je zvláštnost psychiky těch, komu se „poštěstilo“ stát se trockistou, nikoliv vlastnost té či oné konkrétní ideologie. Psychotypu „trockista“ mohou odpovídat nejrůznější ideologie. Právě z tohoto důvodu čistě psychického charakteru jsou rovnoprávné vztahy s trockismem a trockisty osobně na úrovni intelektuální diskuse, argumentů a protiargumentů – neplodné a nebezpečné4 pro ty, kdo vnímá trockizmus jako jednu z ideologií5 a nevidí jeho reálné POD-ideologické podhoubí, nezávisející na konkrétní ideologii, kterou může psychický trockista nejednou během života upřímně měnit6.
    Intelekt, ke kterému se obrací v diskusi v úsilí přivést diskusního partnera k rozumu, nebo najít spolu s ním pravdu, na jejímž základě by bylo možné překonat předchozí problémy ve vzájemných vztazích, – je jen jedna z komponent psychiky celkově. Ale psychika celkově (v případě jejího trockistického typu) nepřipouští intelektuální zpracování takové informace psychickým trockistou, která je schopná změnit tu doktrínu, kterou v daný okamžik odpracovává ta z mnohých ideologicky zaobalených větví trockismu, ke které psychologicky patří konkrétní psychický trockista.
    Tato psychická zvláštnost7, vlastní mnoha jedincům, je historicky dřívější jev, než historicky reálný marxistický trockizmus v komunistickém hnutí 20. století. Pro tuto vlastnost psychiky jedinců se v minulosti nenašlo jiné slovo, než „posedlost“. A v epoše panování materialistického světonázoru se pro tento jev obecně nenašlo v jazyce slovo, odpovídající podstatě tohoto typu psychické škodlivosti, a byl nazván znovu, ne podle své podstaty, ale podle pseudonymu jednoho z jeho nejvýraznějších představitelů v komunistickém hnutí 20. století.
    Trockizmus je ve své podstatě schizofrenní, agresivní politicky činná psychika, která se může maskovat libovolnou ideologií, libovolnou sociologickou doktrínou.
    Proto marxismus je odpočátku projevem psychického trockizmu. Marx a Engels byli psychickými trockisty. Hitler byl také psychickým trockistou: o jednotě vztahů hitlerizmu a marxizmu trockistické verze k mnohým jevům života společnosti jsme psali v práci „Ohlédni se ve hněvu…“. Psychickými trockisty antikomunistického druhu byli na sklonku SSSR disidenti. A nyní jsou psychickými trockisty většina aktivistů proburžoazních reforem v Rusku a jejich oponentů z řad různého druhu patriotických stran a všech údajně komunistických stran, neschopných se zřeknout marxismu.
    Bolševismus, jak učí historie KSSS, vznikl v r. 1903 na II. sjezdu RSDRP8. Jak tvrdili jeho protivníci, bolševici do r. 1917 nikdy nereprezentovali sami skutečnou většinu členů strany, a proto oponenti bolševiků v té době vždy namítali proti jejich vlastnímu pojmenování. Ale takový názor pramenil z nechápání podstaty bolševismu menševiky různých druhů.
    Bolševismus není ruská varianta marxismu a není to stranická příslušnost. A už naprosto nesmyslný je obrat „židovský bolševismus“, použitý Hitlerem v Mein Kampf, protože bolševismus je projev ducha Ruské civilizace, nikoliv ducha nositelů doktríny biblického globálního otrokářství na rasovém základě.
    Bolševismus existoval před marxismem, existoval v ruském marxismu, nějak existuje i nyní a bude existovat i v budoucnosti.
    Jak prohlašovali sami bolševici-členové marxistické strany RSDRP(b)9, právě oni vyjadřovali v politice strategické zájmy pracující většiny obyvatel mnohonárodnostního Ruska, v důsledku čehož jen oni měli právo nazývat se bolševiky. Nezávisle na tom, nakolik bezchybně bolševici vyjadřovali strategické zájmy pracující většiny v teorii a praktické politice, a nakolik si sama pracující většina uvědomovala své strategické zájmy, podstata bolševismu nespočívá v početní převaze stoupenců nějakých myšlenek nad stoupenci jiných myšlenek a nemyslícím davem, ale v následujícím:
    V upřímném usilování vyjádřit a uvést do života dlouhodobé strategické zájmy pracující většiny, přející si, aby nikdo neparazitoval na její práci a životě. Jinými slovy, historicky reálně v každé epoše spočívá podstata bolševismu v aktivní podpoře přechodného procesu k mnohonárodnostní lidskosti Země budoucí éry od historicky zformovaného toho či onoho davo-“elitarismu“ jako způsobu realizace parazitického panování menšiny nad pracující většinou.
    Menševizmus představuje opak bolševismu, protože objektivně vyjadřuje usilování k parazitismu na práci a životě prostých lidí – tj. většiny – všech, kdo je přesvědčen o svém „elitárním“ statusu. Marxismus je i druhem menševizmu, nejen psychický trockizmus; psychický trockizmus je vždy menševizmus.
    Fašismus je jeden z typů kultury společenského samořízení, možný výlučně v davově-“elitární“ společnosti. Fašismus je jeden z projevů psychického trockizmu.
    Podstata fašismu jako takového nezávisle na tom, jak se nazývá, jakými myšlenkami se kryje a jakými způsoby realizuje moc ve společnosti, spočívá v aktivní podpoře davem „malých lidí“ – na základě jejich ideového přesvědčení nebo bez-ideovosti na základě živočišně-instiktivního chování – systému zneužití moci „elitární“ oligarchií, která:
    představuje nepravost (nespravedlivost) jako údajnou „spravedlivost“, a na tom základě deformuje světonázor lidí, veškerou svou mocí kultivuje nespravedlivost ve společnosti, bráníce lidem realizovat se v kvalitě člověka;
    pod různými záminkami vší svou mocí potlačuje všechny a každého, kdo pochybuje o spravedlivosti jí samé a jí realizované politiky, a také potlačuje ty, koho v tom jen podezřívá.
    Dav v definici V.G.Belinského je „množina lidí, žijící podle tradic a soudících podle autorit“, tj. dav = množina jedinců, nežijících podle svědomí a žijících ve své podstatě bez přemýšlení, automaticky, nebo pod vnějším řízením svého chování. Není důležité, zda vládnoucí oligarchie vystupuje veřejně a ceremoniálně, vyvyšujíc se nad společností (tak je tomu ve fašistických diktaturách); nebo se vyvyšuje mlčky nebo v neuvědomělé pýše, veřejně předstírajíce pokoru a sloužení davu, který nazývá národem (pseudokomunistické režimy); nebo koná skrytě, přesvědčujíc společnost o své údajně neexistenci, a v souladu s „neexistencí“ – o své nečinnosti, v jejímž důsledku se vše v životě společnosti odehrává údajně „samo sebou“ (buržoazně-liberální demokracie), a ne cílevědomě podle scénářů konceptuálně zdatných kurátorů dané oligarchie10.
    Tento popis, tato definice fašismu v sobě nezahrnuje do očí bijící a strach nahánějící příznaky jeho projevů v činnosti: symboliku; ideologii, vyzývající k násilí a likvidaci těch, koho majitelé fašismu určili pro roli nenapravitelného společenského zla; výzvy k vytváření politických stran s pevnou disciplínou a systémem teroru, oddíly militantů atd.
    O protilidské podstatě fašismu bylo na základě lekce, udělené německým fašismem všem, řečeno po roce 1945 mnoho.V důsledku hrůz fašismu období 1933–1945 se může někomu zdát, že námi daná definice je lehkovážná, odtržená od reálného života, abstraktní, a proto neodpovídající úloze ochrany budoucnosti před fašismem.
    Ve skutečnosti právě tato definice je definicí fašismu podle jeho podstaty, a nikoli podle místa vzniku a zvláštností jeho projevů v životě společnosti, což ji kvalitativně odlišuje od dříve uvedené „definice“ „fašismu“, dané Velkým encyklopedickým slovníkem a podobných „definic“.

    * *
    *

    Odpověď
    • Díky za odpověď a zdroj. Škoda jen trochu těžkopádného překladu do češtiny, kdy se často ztrácí smysl textu.
     Pro zajímavost k italskému fašismu to základní z Mussoliniho manifestu:
     - fašismus pohrdá snadným konzumním životem, protože se chápe jako duchovní hnutí, v němž jednotlivec nese nadindividuální poslání a jeho existence má transcendentní charakter;
     - fašismus stojí proti všem individualistickým ideologiím a naukám, protože nejvyšší pozemské určení člověka najdeme pouze ve státě;
     - protože stát je kvalitativně vyšší hodnota než pouhé společenství občanů, demokracie jako prostý součet hlasů není kompatibilní s fašismem;
     - stát dává národu vůli a určení, stojí proto nad ním jako jeho forma;
     - fašistický stát představuje novou formu sebe-organizované kolektivní vůle, která se své podstaty je výbojná ukázněným a sebeobětavým způsobem, proto je stát nejen tvůrcem zákonů, ale vychovatelem k duchovním hodnotám;
     - všechny mírové snahy, které chtějí mír jako první a nejdůležitější hodnotu, nejsou slučitelné s fašismem jako vzepjetím vůle a života;
     - fašismus je zásadně proti marxismu: odmítá jak jeho teorii třídního boje, tak i marxistické vysvětlení dějin jako pouhé nadstavby materiálních a ekonomických podmínek;
     - fašismus dále odmítá všechny liberální ideologie založené na primátu osobní svobody a individuální cesty za štěstím;
     - instituce všeobecného hlasovacího práva představuje mechanické sečtení hlasů malých tyranů, kteří tím skládají mechanismus velké tyranie;
     - odmítnutím demokracie fašismus současně odmítá: politické rovnostářství dané pouhou úmluvou, zlozvyk kolektivní nezodpovědnosti, mýtus nekonečného štěstí a pokroku;
     - fašismus definitivně a absolutně odmítá liberalismus, a to jak politický tak ekonomický;
     - fašismus se nemůže vrátit před Francouzskou revoluci do mýtu zlatého věku daného klerikálně a monarchisticky;
     - fašismus vládne ve společnosti totalitárně, ale to nemá nic společného s policejním typem státu;
     - základním znakem fašismu je jeho revoluční koncepce státu, který chápe jako duchovní a etickou entitu;
     - stát zajišťuje ekonomické a kulturní formy, v nichž se dále vyvíjí národ a jeho úkolem je manifestace ducha;
     - jestliže liberalismus mluví o individualismu, fašismus zdůrazňuje vládu; fašistický stát je jedinečný výtvor, který není reakční, ale naopak zcela revoluční;
     - fašistický stát představuje organické těleso všech občanů, sdružení a sil, ale jejich osobní svobody mají menší hodnotu než svoboda státu jako celku;
     - fašistický stát uznává náboženství, zejména římsko-katolické, jako základní a nejhlubší projev lidského ducha, proto bude náboženství vždy chránit a upevňovat;
     - imperiální moc státu je etické a duchovní povahy, vyžaduje disciplínu, sebeovládání, oběť a ducha sebeobětování.
     „Nyní lidé jako nikdy předtím touží po autoritě, nasměrování, řádu. Jestliže měla každá doba svoji vůdčí doktrínu, pak dnes nespočetná znamení ukazují, že doktrína naší doby je právě fašismus.“

     Odpověď
  • Pjakin už o fašizme hovoril:
   https://www.youtube.com/watch?v=tVBvgypgD1s

   Odpověď
 57. Roztržka mezi Trumpem a velvyslancem VB v USA se vyostřuje. Poté, co „unikly“ depeše, ve kterých velvyslanec Kim Darroch psal, že Trump je nestabilní a neschopný, zahájil Trump ofenzivu na Twitteru.

  Dnes mimo jiné nazval velvyslance, praštěným, hloupým. Prý ho nezná osobně, ale zaslechl něm, že je pompézním bláznem. Poté napsal, ať mu vzkáží, že USA mají nejlepší ekonomiku i armádu na světě a obojí neustále roste a sílí.

  https://twitter.com/realDonaldTrump/status/1148559442885185536
  https://twitter.com/realDonaldTrump/status/1148559443845668864
  https://twitter.com/realDonaldTrump/status/1148559446030921728

  Plánovaný odpis britských elit?

  Odpověď
  • Oracle 911 9.7.2019 o 18:18

   A neplánované odštartovanie boja židovského národa a židovskej mafie…

   Odpověď
  • Honza Větrník 9.7.2019 o 21:30

   Ta Trumpová ramena mi připadají jako projev předvolební kampaně.

   Odpověď
   • Oracle 911 9.7.2019 o 22:42

    Jeho komunikácia a mediálna osobnosť je práve takto agresívna.

    Odpověď
 58. Štátna duma na plenárnom zasadnutí jednomyseľne prijala vyhlásenie o možných dodatočných ekonomických opatreniach v súvislosti s protiruskými provokaciami v Gruzínsku.
  https://russian.rt.com/ussr/news/648436-gosduma-ekonomicheskie-mery-gruziya

  Odpověď
 59. Parlamentní shromáždění Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě uznalo zajaté ruské námořníky jako válečné zajatce

  Подробности читайте на УНИАН: https://www.unian.net/politics/10611372-v-pa-obse-priznali-zahvachennyh-rossiey-ukrainskih-moryakov-voennoplennymi.html

  Odpověď
  • Putinovec 9.7.2019 o 12:56

   Ukrajinské námořníky a důstojníky tajné policie.

   Odpověď
  • QuoVadis 9.7.2019 o 13:01

   Ruskem zajate ukrajinske namorniky….
   Jsou Rusko a Ukrajina oficialne ve valecnem vztahu ? Vyhlasila Ukrajina Rusku valku nebo naopak ? Pokud ne, tak se nejedna o zadne valecne zajatce….

   Odpověď
   • „Válečný stav je stav, kdy dvě a více stran jsou ve vzájemném ozbrojeném konfliktu. Jedná se především o stav vzniklý mezi státy nebo jinými subjekty mezinárodního práva.“
    https://cs.wikipedia.org/wiki/V%C3%A1le%C4%8Dn%C3%BD_stav

    Formulace poněkud vágní (nepřesná, nejasná..)

    Odpověď
    • QuoVadis 9.7.2019 o 13:37

     Wikipedia nemecky:
     Kriegszustand ist im völkerrechtlichen Sinne ein durch Abgabe einer Kriegserklärung geschaffener Zustand zwischen zwei oder mehreren Staaten

     Valecny stav je ve s myslu mezinarodniho prava vyvinuta situace mezi dvema nebo vice staty, ktera vznikla vyhlasenim valky…..

     Z anglicke Wikipedie:
     A declaration of war is a formal act by which one state goes to war against another.
     The declaration is a performative speech act (or the signing of a document) by an authorized party of a national government, in order to create a state of war between two or more states.

     Vyhlaseni valky je formalni akt, kterym vstoupil nejaky stat do valky proti jinemu statu.
     Vyhlaseni je bud mluvne/proslovem nebo podepsanim dokumentu odpovedne osoby nebo vlady statu, cimz vznikne valecny stav mezi dvema nebo vice staty….

     Odpověď
  • To je možná úlitba juntě za „nepovedené“ hlasování v Radě Evropy o vrácení Ruska. Krok vpřed,krok vzad.

   Odpověď
  • Ženevské konvence spolu s dodatkovými protokoly v současné době vyhlášení válečného stavu a další formality nezajímají. Jsou platné pořád a „mezinárodní společenství“ si vyhrazuje právo „trestat“ za jejich porušení kohokoliv, bez ohledu na tom, je-li smluvně vázán, či nikoliv.

   V současném právu je důležitá interpretace, realita je druhořadá, třetiřadá .. a proto se v tom nemá cenu babrat.

   Odpověď
   • QuoVadis 9.7.2019 o 14:17

    To neplati jen pro den Haag / UNO a konvence, to plati o zakonodarstvi temer vsude…
    V nemcine existuje krasny pojem „Gummiparagraph“ = gumovy paragraf; Kazdy pravnik si je podle prani „zakaznika“ ohne/zahne, jak potrebuje.
    Cim bohatsi „zakaznik“, tim vetsi „radius zahnuti“ mozny :)

    Odpověď
 60. Putinovec 9.7.2019 o 12:37

  V Gruzii se dál přikládá pod kotel,zlý Putin vyhodil moderátora.Další polínko na vyvolání občanské války.
  https://cz.sputniknews.com/svet/2019070810303013-gruzinskeho-moderatora-ktery-nadaval-putinovi-vyhodili-z-prace/

  Odpověď
  • Prezidentka Gruzie vyzvala Rusko aby nereagovalo na provokácie gruzínskych radikálov
   https://russian.rt.com/ussr/news/648454-gruziya-prezident-rossiya-provokaciya

   Odpověď
   • malo ísť sem
    http://www.vodaksb.eu/diskuse/comment-page-51/#comment-237974

    Odpověď
   • Nasredin 9.7.2019 o 13:22

    Zvláštní, proč ale ta dáma pod ten kotel nenávisti neustále přikládá ?

    Odpověď
    • Protože je papoušek, jako většina těchto (kde všude, proto jací jsou, jsou tam, kde jsou – byli užiteční idioti, „mouřenín posloužil, může jít“).

     Odpověď
     • Papoušek je roztomilej, zurabisvilova je havloidni pí.a!!!

      Odpověď
      • Omlouvám se papouškovi, nedala jsem úvozovky (ani nepoužila slovo jako – tedy ne úplně).

       Odpověď
       • @lenka… její projev a hlas mi připomíná hillary.. jen chybí blond přeliv… holt bratranec bagration…

        Odpověď
    • Putinovec 9.7.2019 o 14:44

     Je to sociopatka a má to v popisu činnosti.

     Odpověď
     • @lenka @putinovec… souhlasím s oběma ;-)

      Odpověď
   • vyjadrenie Putina
    https://vk.com/video-70187376_456243601
    https://rusvesna.su/news/1562677244

    Odpověď

Napsat komentář

*
*

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>