Diskuse

První komentář nového uživatele se zobrazí až po schválení, další už hned.

Podepisování příspěvků: anonymní příspěvky nebo ty, které v poli jména/přezdívky budou mít titulek nebo jiný text, mohou být smazány. Příspěvky s nakopírovaným delším obsahem, který je dostupný na jiném místě, mohou být také smazány – v takovém případě uvádět pouze odkaz, případně pár vět, nikoliv celý text systémem copy&paste.

 Obnoviť

 1. Americká loď sestřelila íránský dron nad Hormuzem.
  Oznamil Trump.

  Odpověď
  • Su to stále „tvrďasi“ :-)

   Odpověď
  • Oznámil Trump. Jinak nikdo nic.

   Odpověď
   • Americká vojenská loď sestřelila íránský bezpilotní stroj, přiblížil se na necelý kilometr
    Zdroj: https://www.lidovky.cz/svet/americka-vojenska-lod-sestrelila-iransky-bezpilotni-letoun-priblizil-se-na-necely-kilometr.A190718_212528_ln_zahranici_rkj

    Odpověď
    • stejný zdroj, vše jen podle prohlášení Trumpa.

     Odpověď
     • Asi je nejpodstatnější toto prohlášení: ,,Trump zároveň vyzval ostatní země světa, aby odsoudily to, co označil za íránský pokus o narušení svobody plavby a globálního obchodu na strategické vodní cestě v oblasti Perského zálivu.“

      „…vyzval ostatní země světa, aby odsoudily…“ – kdypak USA byly v pozici, aby svět s jejich politikou souhlasil? Nikdy, stříleli jako kovboj do všech stran a byl jim u ****** svět. Nejde o to, zda to je fake, nebo pravda, ale toto prohlášení je podle mého názoru zásadní.

      https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/usa-iran-lod-trump-bezpilotni-sestreleni.A190718_212500_zahranicni_remy

      Přeložil bych si to tak ,,Světe, prosím souhlas s naší politikou, co bychom MOHLI dělat?“

      Odpověď
      • tedy hra na dvě přihrávky. Vyzval svět a svět mlčí. Lakmusový papírek k vidění každému.

       Odpověď
       • Bral bych v potaz Trumpovo znovuzvolení a jeho vlastní vnitrostátní hru. „Vidíte, svět mlčí, nebo nesouhlasí, tudíž nemáme mandát to tam začít ničit.“ USA z toho vyjde jako neakceschopný prašivý kojot, liberálům se zavřou ústa a Írán to ve světě posílí.

        Odpověď
       • Souhlasím s eM. Jde o odpis SSA coby světového hegemona. Dřív stačilo vydat jednoduchou (kdo by si dovolil zapochybovat, že pravdivou?) zprávu a druhý den se všichni v odsuzování už předháněli, ti nejpilnější by třetí den nejraději (třeba humanitárně) bombardovali, nedůležité koho.
        Dnes uposlechne jen pár slavaukrajinců a nakonec se ukáže, že šlo třeba jen o (obrazně řečeno) neškodný stroj pilotovaný desetiletým modelářem nebo třeba taky úplnou pitomost.
        Ale fakt, že podpindosové ztratili svého páníčka, tedy že se jednotná, obávaná a nikým nezpochybnitelná struktura zbortila, ten fakt už nikdo nepřehlédne. A ti chytřejší z nich se přidají k jedinému reálnému řízení, které zůstalo-tedy k Putinovu- a ti hloupější budou dál provádět svůj „cargo-kult“. I s důsledky z toho pro ně vyplývajícími – tedy-žádná loď s „cargem“ nepřijede a oni zůstanou na svém „ostrově“ neschopni samostatné obživy.

        Odpověď
        • Putinovec 19.7.2019 o 9:36

         Ona tam bude ještě jedna pastička.Až se prokáže,že Trump byl jakoby špatně informován,tak provede potřebné čistky.A nikdo nebude moct ani pípnout.

         Odpověď
         • dobrá poznámka. Další zametání v armádě.

          Odpověď
  • https://www.presstv.com/Detail/2019/07/19/601296/Iran-Araqchi-US-drone-Persian-Gulf-Strait-Hormuz-
   …Iran to popiera…

   Odpověď
  • Neztratili jsme žádný dron v průlivu Hormuz ani nikde jinde. Obávám se, že USS Boxer omylem sestřelil svůj vlastní UAS! (náměstek mininistra zahraničích věcí Iránu na twitteru)
   https://twitter.com/araghchi

   Odpověď
 2. Zajímavá událost: Muslim pod vlivem marihuany zavraždil židovku. Podle soudu není odpovědný

  https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/francie-vrazda-smrt-antisemitismus-rasismus-muslim-zid-zidovka-napadeni-marihuana-konopi-trestni-odp.A190717_152159_zahranicni_dtt

  Případ by mohl naznačovat vzkaz GP židům. Zavražděná byla 65-letá (6+5=11) učitelka mateřské školky a zároveň lékařka (obě profese jsou židům vlastní – výchova gojských národů a lékaři). Byla vyhozena z třetího patra (naznačený pád židovstva ?) zfetovaným muslimem (byl pod vlivem drog a nevěděl co dělá – náznak toho, že muslimové budou použiti jako nevědomý nástroj ? ) Soud ho osvobodil, že nebyl při smyslech …

  Odpověď
  • Asi to bude vzkaz: vrah měl 29 let (2+9=11).

   Odpověď
   • Asi áno o to horšie. Znie to ako povolenka na finálny holokaust.

    Inak je to prosto neuveriteľné. Chápem, ako je možné, že sa toto stane (pindusi, zradcovia, etc.), ale nechápem že to niektorí ľudia nevidia! Ako je možné, že niečo také, ako je táto správa nezobudí v ľuďoch kontrolku. Myslím teraz mladých liberálov. Starých nie, tí to robia pre peniaze, ale mladí to robia z naivizmu.

    Odpověď
  • Narkomani sa môžu tešiť, že za zločiny spáchané vo Francúzsku nebudú odsúdení, lebo predsa keď boli pod vplyvom, nevedeli čo robia. Ožratý vodič tiež bude nevinný, ak niekoho zabije, lebo pod vplyvom alkoholu si nemôže uvedomiť riziká.

   Odpověď
  • Nechci rozebírat drogovou problematiku do detailu ale označit někoho pod vlivem marihuany za člověka co není při smyslech je poněkud nadsazené. Příště někoho zprostí obvinění protože si před tím dal kafe?

   Tedy osobně jsem názoru že je hazardování se zdravým rozumem kohokoli osvobodit pro ovlivněnost jakýmikoli drogami, ale tohle je do očí bijící nesmysl.
   Z toho smrdí nějaký vzkaz na sto honů.

   Odpověď
   • Byla by tu možnost nechat „spravedlnost“ v božích rukou, možná by se zrychlila … i pro soudce!

    Odpověď
    • úplně nechápu smysl příspěvku. Spravedlnost přeci je v Božích rukou. Nikde na Zemi ji v rukou lidských společností nevidím.

     Odpověď
     • a ktorého boha ? momentálne je na Zemi známe množstvo cez tisíc bohov, bôžikov a pod….a všetko z hlavy človeka…toho čo si vybájil človek je garant spravodlivosti ?

      Odpověď
      • napsal jsem Boha s velkým B, těm kdo čtou alespoň základy KSB je jasné jak jsem to myslel.

       Odpověď
       • popolvár 19.7.2019 o 13:16

        …hmm. Tu sa prikloním trocha k „úškrnu“ zahadum-a.
        Môžme si to vysvetľovať a chlácholiť sa tým, že nevidíme úplne celú šírku a hĺbku tej-ktorej situácie a záležitosti, že to vidí len Boh, a preto nám nenáleží súdiť niekoho, no posudzovať určité javy a situácie nám nikto, ani Boh nezakázal. A všetci vidíme tú nespravodlivosť, to meškanie, či pokrivkávanie presadzovania objektívnej spravodlivosti. Niekoho akože Boh (isto Boh?) „tresce“ okamžite aj za malé prešľapy, a niekomu sa darí utekať pred spravodlivosťou celý život, o závažnosti jeho darebáctiev voči spoločnosti, biosfére a životu celkovo ani nehovoriac.
        Boh stvoril celé Stavbu Sveta a určité štruktúry, zodpovedajúce za ten-ktorý úsek. A tak, ako zlyháva človek po tisíce rokov nenapĺňajúc preňho dané Božie predurčenie, tak takisto, zdá sa, zlyháva aj štruktúra, zodpovedná za presadzovanie Božej Spravodlivosti rovným metrom pre každého bez výnimky a zavčasu… Mám na mysli tzv. karmu… Zdá sa, že inštitúcia Karmy bola infiltrovaná a prekvitá v nej „rodinkárstvo a kamarátkšefty“…
        Aj keď v posledných rokoch sa to trocha zlepšuje a začínajú padať aj vysoko postavené hlavy, predsa to len do ideálneho fungovania má ešte ďaleko…

        Odpověď
        • To je to samé jako kdybys napsal, že Bůh je břídil a ten svět se mu tak úplně nepovedl. To je z mého pohledu rouhání, a nesmysl. Bůh se nemýlí, z toho je třeba vycházet. Druhá věc je, že člověk často nechápe, proč se něco děje, a zdá se mu to jako zjevná nespravedlnost. To je nicméně jen proto, že se na to dívá lidskými měřítky z hlediska lidského, do určité míry defektního pohledu na svět.

         ps. v koránu jsou na tyto otázky srozumitelné odpovědi, nicméně je třeba si ho přečíst celý a pozorně, a přemýšlet nad tím co se tam říká, aby člověk pochopil ty odpovědi.

         ps2. nic jako „instituce karmy“ ve skutečnosti neexistuje.

         Odpověď
         • popolvár 19.7.2019 o 21:12

          to už je trocha posunuté do krajnosti, že Boh je břídil…
          Ale buďme úprimní sami k sebe: Katastrofa civilizácie Atlantídy – naspäť do doby kamennej a do jaskýň… za ďalších cca 13 000 rokov sme na hrane podobnej katastrofy. A otázkou je koľko takýchto katastrof ľudskej civilizácie bolo pre Atlantídou.
          A to za posledných 2000 rokov sme dostali napomenutia a inštrukcie skrze zvestovaní Ježiša a Mohammeda.
          Stále máte pocit, že ten projekt človeka je dokonalý? Nevloudila se soudruhúm z NDR nejaká chybička?
          Ak je dielo dokonalé, tak nemôže tak katastrofálne fungovať, ako funguje ľudská civilizácia.

          Odpověď
          • A jak víš že z pohledu tvůrce je to špatně, tedy například že v rámci jeho záměru nejsou při každém takovém cyklu posouvána témata řešení dál a dál a kvalita informační základny se nerozšiřuje pro použití v dalším projektu nebo cyklu, byť zdánlivě (a nutno uznat že nemáme ani potuchy o kvalitě života nebo mravních otázkách té doby) je to pořád v kvalitě stejné nebo horší?

           Tím nedokazuji opak, jen mi přijde neopodstatněné tvrdit že je to chyba.

           Odpověď
           • popolvár 19.7.2019 o 21:56

            ja súhlasím, no poviem to obrazne, čo mám na mysli – Adam a Eva v raji – dokonalá pohodička a bum! Posúvanie tém riešenia ďalej a ďalej, aby sme sa nejako posunuli ak už nie k dokonalosti, tak aspoň od sebevražedných konaní (sociálno-biosférická katastrofa)…
            Kde a prečo to zlyhalo?

            Odpověď
            • popolvár 19.7.2019 o 21:58

             Lebo vo všetkých písmach (Biblia, Korán a iné) je len konštatovanie, že ľudstvo padlo do hriechu a nie a nie sa z toho vymotať…

            • to je právě otázka záměru. Já si myslím že tuším jaký záměr tady Bůh potažmo my sleduje, ale ani zdaleka nemůžu tvrdit že to vím jistě a na základě toho tady ten výtvor soudit.

             A pokud je to tak jak si představuji, k čemu by bylo donekonečna se plácat v ráji kde je všechno dokonalé? Vynalezl by někdo kolo kdyby neměl před sebou haldu práce? Dokázal by někdo ocenit ráj kdyby nevěděl co je peklo? Jen uvažuji.

          • Například je klidně možné že v minulém cyklu byla katastrofa způsobena stovkami samostatných jedinců kteří s sebou vzali většinu ovcí, a v tomto cyklu je poměr samostatně myslících jedinců vyšší vůči davu, a v příštím to bude zase o něco lepší až nakonec dojde k odvrácení? A to je jen jedna z možností změny kvality na kterou se lze zaměřit, když už přistoupím na tvou hypotézu zakládající se na nedostatečně zmapované historii.

           Odpověď
          • popolvár 19.7.2019 o 21:47

           Tým nespochybňujem a ani sa nesnažím znižovať dokonalosť Boha- Stvoriteľa. Ja len poukazujem na jednu zvláštnosť:
           Na jednej strane absolútna dokonalosť – Boh, a na druhej strane opäť len krôčik ku ďalšej katastrofe civilizácie a biosféry Zeme. A znova reštart projektu ľudstvo. Možno…
           Dva hraničné mantinely a nič medzi nimi? Alebo, ak existujú hierarchické štruktúry Stvorenia, tak potom kto je za ten marazmus zodpovedný, kto to „posral“, ktorá úroveň?
           Ja súhlasím, že: „Boh nemení to, čo sa deje s ľuďmi, pokiaľ ľudia nezmenia svoj obraz myslenia.“
           Ale, mňa irituje to, kde sa stále berú tie obrazy v mysliach, smerujúce do zániku!
           Veď za celú dobu existencie ľudstva tu nebola ani jedna civilizácia, či už globálna alebo regionálna, ktorá by v následnosti pokolení udržateľne žila v riečišti Božieho Zámeru odolajúc vonkajším a vnútorným pokušeniam z toho riečišťa vybočiť… Každá si buď sama podpílila konár pod zadkom, alebo podľahla útokom zvonka…

           Odpověď
           • Přečtěte si Škvoreckého „Pulchru“ a Wiesnerovo „Do ráje projdeš peklem“. Obojí je na ULOZTO,Cz. Pak přivřít oči a přemýšlet. Co nám chtějí říci?

            Odpověď
          • To jsou ovšem hodnoty „tohoto světa“. Odvážím se tvrdit, že Bůh se na věc dívá úplně jinými měřítky, navíc když je nad Časem (Bůh stvořil čas a není jím omezen) a vidí tedy začátek i konec všech věcí. Lépe řečeno. Bůh JE začátkem i koncem všech věcí, z Jeho vůle vše vzniklo a vše se k Němu zase vrátí.

           Odpověď
          • Biosférická krize je otázkou posledních 50-100 let. Když se nad tím ale člověk zamyslí, zjistí že tato krize je důsledkem selhání řízení ze strany GP, protože ten plánoval omezení spotřeby a zavést stabilní, trvale udržitelný fašismus, už před sto lety. A v důsledku čeho došlo k selhání globální politiky GP, v důsledku čehož se svět nachází tam, kde se nachází? Mimo jiné, v důsledku toho, že Bohu není lhostejné co se na Zemi děje, tj. v důsledku „náhod“, působících proti plánům GP. Například onemocnění Trockého v klíčový okamžik historie, díky čemuž se mohl dostat do popředí Stalin a zaujmout pozici, nachystanou pro Trockého. Takže, vše jde jak má, tím nejlepším možným způsobem s ohledem na Boží záměr a reálný stav společnosti. Bůh se nemýlí a řekl: zvítězím Já a vyslanci Moji.

           Odpověď
         • Oracle 911 19.7.2019 o 23:00

          >ps2. nic jako „instituce karmy“ ve skutečnosti neexistuje.

          Čo tým myslíš? Že neexistuje systém ktorý zabezpečí, že každý bude žať to, čo zasial? Keď to nefunguje, tak kde je po tom spravodlivosť?

          Odpověď
          • Putinovec 19.7.2019 o 23:33

           Spravedlnost je velice gumové slovo.Tady spíš bude bližší výraz morálka.Pokud někdo škodí,tak se škoda načítá celému lidstvu,coby jedné z částí biosféry.A škodit může z toho důvodu,že mu v tom ostatní nebrání.Je to projev selhání celého lidstva.

           Odpověď
           • Podle Pjakina je spravedlnost základním kamenem KSB, takže to vůbec není gumové slovo. Právě KSB má za cíl novou spravedlivou společnost, místo dnešní „svobodné“. Pokud bys chtěl polemizovat, nejdříve by sis měl poslechnout přednášku Pjakinana toto téma.

            Odpověď
            • Putinovec 20.7.2019 o 3:30

             Jenže každý si pod slovem spravedlnost představuje něco jiného,ze svého subjektivního pohledu.Ve jménu spravedlnosti chtěl Hitler více území pro vyvolený germánský národ.Piráti chtěli svůj spravedlivý podíl z kořisti dobytého města.Migranti chtějí svůj spravedlivý podíl na výdobytcích Evropské kultury.Mstitel chce svůj spravedlivý podíl pomsty.Stačí tyto příklady?
             Ona je dnešní společnost v něčem svobodná?V čem?

            • Říkal jsem, než začneš na toto téma polemiku, vyslechni si Pjakina. V tento moment nemá význam zapájet se do diskuse.
             PS: Mimochodem, Putin v jednom ze svých projevů na výtku, že Rusko nemá žádnou ideologii prohlásil, že ji má. Tou ideologií je spravedlivá společnost.

            • Oracle 911 20.7.2019 o 9:32

             @Putinovec
             Spravodlivosť je asi tak gumový pojem, ako je pravda alebo právo.
             A teraz otázky:
             Prečo majú tieto slová spoločný koreň, čo naši predkovia vedeli?
             Akú to má spojitosť so systémom Sefirot?

            • @Honza

             Odkazovat se na autority podobným způsobem je zcela proti duchu KSB, je to přesně to co i Pjakin často kritizuje, že takto ne. Pokud nemáš čas nebo chuť zformulovat vlastní argumenty, lépe nic nepsat.

            • @Oracle

             Jen zmatení pojmů. Spravedlivost, dobro, zlo je v konkrétním případě vždy konkrétní, nikoliv relativní nebo gumové. Putinovec ale mluví o lidském subjektivním chápání spravedlnosti, kde si každý může skutečně dosadit co chce, viz jeho příklady.

            • Putinovec 20.7.2019 o 9:52

             Ty nabídky na poslech Pjakina začínají připomínat papouška.Papouškováním člověk pouze potvrzuje to,že nepoužívá vlastní rozum a podléhá nekriticky autoritám.Spravedlnost je věcí morálky a tu má každý nastavenou jinak.V naprosto stejném duchu můžu odkázat na přednášky Velička,kde tento rozdíl ve vnímání vysvětluje strojem psychiky a tím i danou morálkou každého jednotlivce.Co je pro jednoho spravedlnost,je pro jiného nespravedlnost.Takže když Vám odpovím ve stejném duchu,až přestanete papouškovat autority,tak můžeme pokračovat v diskuzi.

            • Putinovec 20.7.2019 o 10:18

             Ori,vyjádřím se asi takto.Pokud tím myslíš Spravedlnost v rámci záměru Všedržitele,tak není o čem mluvit.
             Pokud mluvíš o spravedlnosti používané lidstvem,tak ta je skutečně gumová.
             Když už je tato diskuze ,je nutno poznamenat,že kousek té první Spravedlnosti má každý z Nás v sobě,ve formě svědomí.Bohužel,naslouchat svědomí není začasto prioritou moderního člověka.
             K původní otázce na karmu.Nevím zda je projev Spravedlnosti tomu špatnému v příštím zrození vymáchat čumák v tom,co prováděl v minulém životě,pokud použiji zažitou terminologii o fungování karmy.Až příliš z toho páchne kastovní fašismus fungující už po stovky generací v Indii.Představa že Všedržitel je mstivá bestie, která má v popisu práce trestání zbloudilců je pro mne nepřijatelná.My nevíme co zažívá člověk během smrti,ale pokud je pravda to co tvrdí navrátilci z onoho světa o tom,že intenzivně prožívají svůj prožitý život a zažívají i pocity těch ostatních, s nimiž se během života střetli ,tak si myslím že tato zkušenost je dostačující.Prožít si pocity těch ostatních a chápat přitom své pochybení a zároveň lidskost musí být v mnoha případech k neunesení.Připomíná to pocit studu,když si člověk uvědomí svoji chybu provedenou přes protest svědomí.A procítit celý sled svých životních událostí i z pohledu ostatních považuji za dostatečné k napravení morálky.

            • Oracle 911 20.7.2019 o 13:08

             @Putinovec
             Samozrejme mám na mysli spravodlivosť Všedržiteľa. To je prvá vec.

             Druhá vec je,že z pohľadu duše je to stále ten istý život, takže z tohto pohľadu božský systém je spravodlivý, ale dedičný kastový systém, ktorý odvoláva na tento systém božskej spravodlivosti je falošný, fašistický a nespravodlivý hoci tvrdí o sebe opak.

        • Neumíme rovně měřit ani fyzikální veličiny, ale budeme hodnotit jestli Bůh měří rovným metrem mravnost? To jako vážně?

         Odpověď
        • Tu ide u jednotlivcoch nielen o morálku, ale aj ich konkrétne chápanie sveta. Takže veľmi chápajúci zlo-činec z morálkou kuchynského vechťa môže žiť celí život „na vysokej nohe“ ale odozvy na jeho zločinnosť k nemu prídu ak nie teraz ale raz isto.

         Samozrejme nemusíme v žiadnom prípade „tolerovať“ jeho zlovoľnosť. Ale bolo by lepšie ho predčiť v chápaní sveta, aby sa jeho zlovoľnosť ukázala pred ostatnými zatiaľ menej chápavými. potom ho jeho „karma“ dobehne oveľa rýchlejšie.

         tolerancia – je podľa mňa zlo pretože čo „Človek“ musí tolerovať? Len zlo.
         „karma“ – je len následok príčin. Ak riadením neodstrániš potencionálne následky sa následky automaticky vyplnia.

         Odpověď
         • popolvár 19.7.2019 o 21:17

          prečo sa následky u niekoho napĺňajú skoro okamžite a druhému sa to „prepečie“ celý život?

          Odpověď
          • záleží z jakého pohledu to hodnotíš. Znám ve své podstatě paraziticky žijící lidi kteří nemají žádné materiální starosti a osobní štěstí nezažívají. A v kontrastu s tím ustarané lidi upracované plné vrásek kteří každý večer zažijí dvě hodiny opravdového štěstí s rodinou. Stačí takový příklad? Je to zjednodušené ale usměrní to snad tok tvých myšlenek ohledem spravedlnosti.

           Odpověď
           • popolvár 19.7.2019 o 21:51

            máš pravdu, je to aj o tom, kto aké hodnoty si za hlavné hodnoty svojho života zvolil…

            Odpověď
            • ano, tak, ale nejen. Jsou tací kdo si za hodnoty svého života vybrali materiálno a mají ho i přes to že se nechovají k ostatním spravedlivě, ale nepovažuji to za jejich štěstí a nemyslím si že žijí šťastněji než ti kdo se k ostatním a světu chovají lépe. Mimochodem ani to není ještě podle mne dobré měřítko, jde o to jak naplňují misi nebo záměr, který tady plnit máme, a podle toho jak celý jejich život dopadne v celistvosti, včetně toho po tom hmotném životě, lze teprve posuzovat jestli je nebo není spravedlnost pro všechny stejná. A tak daleko já nevidím, jen vím že je toho víc k hodnocení než to co vidíme a o čem se tu bavíme. Ale uznávám že člověk může snadno zapochybovat když se podívá na život těch kdo nikomu nic neudělali a celý život chtěli poctivě pracovat, a jejich život začal, šel i skončil utrpením nepředstavitelných rozměrů. Nechápu zdaleka všechno v tomto stvoření a z velké části mi zatím nezbývá než věřit že to nějaký smysl má, například ponaučení a motivaci pro ty kdo usilují o lepší a spravedlivější svět pro všechny.

 3. Prečo Zelensky telefonoval Putinovi??- tel. rozhovor s Pjakinom ( nový Pjakin otázky a odpovede budú po 29.7. lebo je stretnutie na Altaji )
  https://www.youtube.com/watch?v=qUkoChA_SDE&feature=em-uploademail

  Odpověď
 4. Na www.sports.ru/hockey vyšiel rozhovor s jedným z najlepších hokejistov Ruska Artemijom Panarinom, kde sa kriticky vyjadril k Putinovi na zaklade správ z Echa Moskvy a videí Navaľného. Kriticky sa k Putinovi vyjadruje aj Nikita Zadorov, hoci nie je tak znamy.

  Odpověď
  • Ďaľší kamienok k príprave Majdanu, hoci Panarin je užitočný idiot.

   Odpověď
   • To bych nepřeceňoval. Dominátor se taky doplazil k mikrofonu a za týden o něm nikdo nevěděl.

    Odpověď
    • Panarin hrá v NHL, má 28 a momentálne je jedným z najlepších nielen ruských, ale aj svetových hráčov. Prirovnanie k Hašekovi neobstojí.
     Podľa rozhovoru nemá o procesoch v politike ani šajnu, lenže v Rusku je obľúbený
     Mimochodom, na dotyčnú stránku sa dovalili liberasti a je tam veselo. ;)

     Odpověď
     • Proč neobstojí přirovnání k Haškovi ? Můj pohled je nesrovnával po hokejové stránce , ale jako jeden z druhů nabízených celevriťv oboru “ profesionální hokejista bavící za hono-
      rář“. Porozuměli jsme si ?

      Odpověď
      • Práve o tom hovorím. Panarin má dosť peňazí, momentálne podpísal kontrakt na približne 12,5 mil. dolárov ročne s New York Rangers. Ani predchádzajúci nebol malý. https://www.capfriendly.com/players/artemi-panarin
       Okrem toho on je známy tým, že hovorí to, čo si myslí. Takže vďaka nemu majú Dožď, Echo Moskvy a Navaľnyj postarané o reklamu. Preto píšem, že je to klasický užitočný idiot.

       Odpověď
       • Tým mám na mysli, že nie je závislý na niekoho podpore ako Hašek.

        Odpověď
  • Putinovec 18.7.2019 o 20:03

   Prodejné děvky,stejně jako televizní komedianti.Nejen tady je zapotřebí narovnat nemorální zisky.

   Odpověď
 5. k diskusi před několika dny:
  https://cz.sputniknews.com/video/2019071810371409-video-dobyti-mesice-clovekem-je-za-dvermi-v-moskve-skoncil-jedinecny-mezinarodni-experiment/

  takto se eliminuje okno overtona. Přímo v nadpisu říkají, že ho ještě nikdo nedobyl :-)

  Odpověď
  • … a neptají se na souhlas strýčka Sama .

   Odpověď
   • A rusofobové v diskuzích dostávají přímo hysterické záchvaty kdykoliv někdo jen slůvkem zpochybní americký úspěch.
    Jeden kouzelný komentář, který vypadá jako vtip, ale není:(Nutno dodat, že většina ostatních se tím dobře bavila.)

    „Vážení, všeho znalí sóuzi, začínám pochybovat, že jste tu dobu skutečně zažili, že nám zde neplácáte pouze vylhané nesmysly, přečtené ve starém Rudém právu…
    V té době totiž vše Američani řídili ručně, PC měli jenom jako zálohu. Na rozdíl od rusáků, kteří chtěli být světoví a PC cpali, kam to jen šlo… “

    A jeden pokus o pohled politický:

    „No, oni tam byli sedmkrát.
    Potom to už nemělo “strategický” význam. Ukázali Rusákům co umí svobodný svět a to stačilo“.

    Nakonec i název článku sliboval lahůdku:
    „To koukáte bolševici, kdo vám chodí po Měsíci“

    Odpověď
    • Honza Větrník 19.7.2019 o 5:17

     Jako Opičí pracku k tomu poslednímu komentáři bych za pár let videl:
     „To koukáte menševíci, že nikdo nebyl na Měsíci“

     Odpověď
  • Sputnik patrí podľa Sliza ( píše pre aktuality.sk a má fakt znakové priezvisko) k dezinformačným médiam, ktoré spolu s ďalšími ruskými dezinformačnými!! médiami zarobili na youtube milióny.
   A keď to tvrdia aktuality.sk, tak to bude tak (ten prívlastok dezinformačné). Ešteže máme takých slizov, ktorí nám povedia a ukážu smer a kde je sever :-D
   https://www.aktuality.sk/clanok/709519/ruske-dezinformacne-media-zarobia-na-youtube-miliony

   Odpověď
 6. Miroslav Lajčák vystúpil v stredu vo Washingtone ako jeden z hlavných rečníkov so záverečným prejavom na konferencii s názvom „USA a stredná Európa: Oslava ucelenej a slobodnej Európy, spoločné budovanie budúcnosti,“ ktorú zorganizoval americký think tank Atlantic Council. „Sme svedkami novej hry s novými pravidlami, viac ako inokedy predtým je potrebné si jasne stanoviť, či západná civilizácia bude jedným z kľúčových hráčov na medzinárodnej scéne, alebo sa jej územie stane pomyselným hracím poľom… Svet je oveľa väčší, ako predstavuje transatlantický priestor, a preto je potrebné zasadiť sa o mierové riešenia na Ukrajine, v Sýrii, na Kórejskom polostrove, na západnom Balkáne či v iných častiach našej planéty a spoločnými silami bojovať aj proti rozmáhajúcemu sa medzinárodnému terorizmu…“
  http://www.teraz.sk/slovensko/lajcak-vystupil-na-konferencii-think/407894-clanok.html
  Miroslav Lajčák rokoval v stredu v New Yorku s predsedníčkou aktuálneho 73. zasadnutia VZ OSN Maríou Fernandou Espinosovou Garcésovou, so zvoleným predsedom nastávajúceho 74. zasadnutia VZ OSN Tijjanom Muhammadom-Bandem, i s ďalšími dvoma bývalými predsedami Josephom Deissom a Petrom Thomsonom (65. a 71. VZ OSN). Hlavným cieľom stredajšieho stretnutia bolo odovzdať skúsenosti novozvolenému predsedovi 74. VZ OSN.
  http://www.teraz.sk/slovensko/m-lajcak-rokoval-s-predsedami-vz-osn/407835-clanok.html

  Odpověď
  • Ja neviem, čo si mám o tom Lajčákovi myslieť. Niekedy mám dojem, že robí to, čo robí preto, aby nás udržiaval bdelých, aby zabránil väčšiemu zlu. Veď keď si zoberieme to, že neprešiel Istambul, Marakéš, povinné kvóty, USA základne… vždy sa to s predstihom dostalo na verejnosť, aby sa národ stihol rozhorčiť a zabrániť tomu. Ruská škola.
   Stalin bol desaťročia vnímaný ako despota a tyran, teraz vychádza na svetlo prečo robil to, čo robil.

   Odpověď
   • Povedať, že sme svedkami novej hry s novými pravidlami v rámci konferencie Atlantickej rady (cháp ako jednu z agentúr Pax Americana) znamená plynulé nadviazanie na Putinovo interview FT o konci liberalizmu. Priamo v srdci Ríše. Povedal by som, že Tatranské neformálne konzultácie OBSE a Lajčáka s Lavrovom boli plodné …

    Odpověď
    • Chcem byť optimista ako aj Ty. Ďakujem za nakopnutie. Toto ma nenapadlo. Myslím, že máš pravdu, palec hore :).

     Odpověď
  • Vím, že Lajčák je tady na diskusi jedna z velmi kontroverzních figur . Jeho veřejný projev je z hlediska své mateřské země nejasný až protinárodní . Důležité bude, zda za ním zůstane splněný hlavní úkol . Připravit podmínky pro ukončení konfliktu na Ukrajině / a v dalších potenciálních horkých bodech Evropy/ . To bylo řečeno i v tomto projevu za louží .I ČR měla svého „vyslance“ ve významné mezinárodní organizaci /NATO/ a posuzovat výsledky práce toho zeleného manekýna s prací diplomata Lajčáka prostě nepřichází do úvahy.

   Odpověď
 7. Dnes, 18. júla, sa uskutočnili telefonické rozhovory medzi prezidentom Ruska a prezidentom Francúzska. Rozhovor sa uskutočnil z iniciatívy francúzskej strany. Počas telefonátu Emmanuel Macron povedal, že „vďačne prijal pozvanie Vladimíra Putina zúčastniť sa slávnostných udalostí v Moskve 9. mája 2020 pri príležitosti 75. výročia víťazstva vo Veľkej vlasteneckej vojne“. Uvádza sa v správe uverejnenej na internetovej stránke Kremľa. Vladimir Putin a Emmanuel Macron počas rozhovoru diskutovali o situácii, ktorá vznikla po tom, čo Spojené štáty jednostranne odstúpili od Spoločného komplexného akčného plánu na riešenie situácie v oblasti iránskeho jadrového programu. Tento dokument je dôležitým faktorom pri zabezpečovaní bezpečnosti na Blízkom východe, ako aj pri zachovaní režimu nešírenia jadrových zbraní. Prezidenti tiež zaznamenali potrebu konsolidovať úsilie všetkých štátov, ktoré majú záujem o komplexný plán. Kremeľ dodal: „Pri výmene názorov o situácii v Sýrii sa zdôraznil zásadný význam dosiahnutia politického urovnania a prekonania následkov ozbrojeného konfliktu.“ V rozhovore dvoch prezidentov sa diskutovalo aj o téme situácie na Ukrajine. Zvážili sa vyhliadky na riešenie vnútorného ukrajinského konfliktu. Strany vyjadrili svoju pripravenosť zintenzívniť spoločnú prácu v tejto oblasti, a to aj v rámci „normanského formátu“.
  Pre pripomenutie – lídri Francúzska sa nezúčastnili na prehliadke víťazstva od roku 2010. Vtedy, 9. mája, bola v Moskve aj nemecká kancelárka Angela Merkelová a rovnako aj čínsky prezident Chu Ťin-tchao. Nemecká kancelárka Angela Merkelová, britský premiér David Cameron, americký prezident Barack Obama, japonský premiér Shinzo Abe a francúzsky prezident Francois Hollande odmietli prísť na 70. výročie víťazstva v roku 2015. Prítomní boli – líder ČĽR Xi Jinping a generálny tajomník OSN Pan Ki-moon.
  https://rusvesna.su/news/1563459883

  Odpověď
  • - V květnu 2015 se prezident Zeman v Moskvě zúčastnil oslav 70. výročí vítězství

   Odpověď
   • V Moskve bol tam aj R. Fico ako premiér (nebol na vojenskej prehliadke).

    Odpověď
   • Miloš Zeman dostal pozvanie od Vladimíra Putina aj na oslavy 75. výročia víťazstva nad fašizmom. Ak sa podarí aj Trumpova účasť, to by boli oslavy…

    Odpověď
    • Podle predikcí některých ruských analytiků /Panarin,Chazin/ běží příprava historické Jalty 2020 . Oslava v Moskvě má být generálkou. Mně se to jeví jako vlhký sen GP , protože by mu to velmi pomohlo v krizi jeho globálního řízení .Cílem je zónové rozdělení Světa s vysokou autonomií zón a alespoň deklarovanou „mírovou spoluprací“ mezi nimi . Lákavý sen , ale skutečný cíl je ořezání a izolace vlivu ruské alternativy globalizace. zastavit roztahování harmoniky.
     ¨Jalta 2020 by měla být jakousi globální dohodou s cílem říci Rusku „sem mi nelez se svými koncepcemi“ . A pro to GP už ve velkém předstihu vytváří potřebné info-pole .
     Jak sleduji práci neposlušného Putina , buduje dostatečné alternativní info-pole ve všech příštích autonomních zónách , aby do r.2024 jak doma , tak ve vybraných místech klíčilo nové chápání Světa /Afrika, střední a jižní Amerika /.Všichni spěchají .

     Odpověď
     • Boletus, ak chcú izolovať vplyv ruskej alternatívy globalizácie (globalizácia je objektívne nevyhnutný jav, to chápal aj Stalin, preto jeho snaha o vytvorenie zóny voľného obchodu), tak nás, štáty východnej Európy v minulosti patriace pod vplyv Sovietskeho zväzu, musia dať do zóny, ktorá nebude pod vedením Ruska. Preto to ohlasovanie Medzimoria, nostalgické spomienky na „císaře pána“ v podaní Gotta (ten len vyjadruje zámery zákulisia), či slovenské velebenie Mária Terézie. Potrebujú nás mať pod iným vplyvom, aby z nás vykorenili spomienky na dobré časy so slovanským bratom. Verím, že sa to vyvinie v náš prospech.
      Nechcel by som byť v koži Vladimíra Putina, ten musí byť pod neskutočným tlakom, v obrovskom pracovnom nasadení. Toto video, ktoré zachytáva jeho stretnutie so svojou prvou učiteľkou je vypovedajúce. Musel sa s ňou pozdraviť doslova za behu.
      https://www.youtube.com/watch?v=j9zIuwNm0R8

      Odpověď
      • Nejsme myslím ve sporu . Podstatné je, že ruská alternativa globalizace nemá hranice, naproti tomu biblický projekt je ochoten Svět rozkrájet na několik laboratoří jen proto, že už nebude schopen skutečně globálního vlivu. Limita je implicitním znakem biblické koncepce a jejím naplňovatelem je Zákon času. Tak to vidím.

       Odpověď
      • Samozrejme, že nie sme v spore. Rád by som sa dožil, aby sme sa dostali tam, kam patríme. Určite to nie je ten „povestný“ Západ, medzi anglosasov. Nikdy sme tam nepatrili, už Frankovia nás len rabovali a brali za rabov a mnoho potomkov Svätoplukových čias by lízalo zadky nástupcom franských vládcov.

       Odpověď
 8. Video: Putin a Lukašenko odešli do kláštera na ruském ostrově Valaam. Byli přivítáni růžemi
  https://cz.sputniknews.com/video/2019071810368745-video-putin-a-lukasenko-odesli-do-klastera-na-ruskem-ostrove-valaam-byli-privitani-ruzemi/

  Odpověď
  • Vladimir Putin dostal kytici bílých růží a Lukašenko dostal růžové růže.
   Prezident Běloruska přijel na Valaam i se svým nejmladším synem Nikolajem.

   Odpověď
   • Človek by povedal, že na staré kolená Lukašenko aj rozum dostane.

    Odpověď
    • Ten dostane rozum, až nebude mít jiné východisko. Zatím si ,chudák, pořád myslí , že je ve hře.

     Odpověď
 9. (1)Hlavní zpráva Financial Times:
  Rusko je připraveno dodat váhu evropskému platebnímu mechanismu Instex, pomáhajícímu Iránu obejít americké sankce.
  Jak řekl Lavrov FT, Rusko má podmínku: systém musí být rozšířen o platby za ropu.

  https://www.ft.com/content/3aa3e7ee-a8b7-11e9-984c-fac8325aaa04

  (2)V ruskej jadrovej elektrárni došlo k výpadku troch zo štyroch energoblokov
  Zrejme v dôsledku skratu v elektrickom vedení sa vo štvrtok vypli tri zo štyroch energoblokov jadrovej elektrárne Kalinin v Tverskej oblasti na severozápade Ruska.

  https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/519574-v-ruskej-jadrovej-elektrarni-doslo-k-vypadku-troch-zo-styroch-energoblokov/

  (3)„Experimentální kosmická loď Starhopper během předběžného napájení a testování motoru Raptor vzplanula. O incidentu informoval portál NASA Spaceflight.
  Tato nehoda tak odkládá testování prototypu kosmické lodi SpaceX na dobu neurčitou.“

  https://www.digitaltrends.com/news/spacex-starhopper-rocket-fire-watch/

  Odpověď
 10. „Experimentální kosmická loď Starhopper během předběžného napájení a testování motoru Raptor vzplanula. O incidentu informoval portál NASA Spaceflight.
  Tato nehoda tak odkládá testování prototypu kosmické lodi SpaceX na dobu neurčitou.“

  https://cz.sputniknews.com/svet/2019071710365270-prototyp-kosmicke-lodi-elona-muska-behem-kontroly-motoru-vzplanul/

  Odpověď
  • https://www.theverge.com/2019/7/17/20697603/spacex-starship-starhopper-raptor-engine-static-fire-test-explosion

   https://www.digitaltrends.com/news/spacex-starhopper-rocket-fire-watch/

   Odpověď
 11. V ruskej jadrovej elektrárni došlo k výpadku troch zo štyroch energoblokov
  Zrejme v dôsledku skratu v elektrickom vedení sa vo štvrtok vypli tri zo štyroch energoblokov jadrovej elektrárne Kalinin v Tverskej oblasti na severozápade Ruska.
  https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/519574-v-ruskej-jadrovej-elektrarni-doslo-k-vypadku-troch-zo-styroch-energoblokov/

  Odpověď
  • Oracle 911 18.7.2019 o 13:23

   Podpindusníci zahrávajú s GP, to pre ne skončí na popravisku…

   Odpověď
 12. Nasredin 18.7.2019 o 9:40

  Vypovídající a zajímavá diskuze mezi příznivcem kamarádčoftu se sudeťáky a velmi inteligentně se vyjadřujícím se odpůrcem tohoto sbližování, povoláním právníkem.

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Sudetaci-se-zmenili-Vy-ne-cesti-nacicci-a-bolsevici-A-pak-ucitel-dostal-tvrdou-odpoved-589403

  Odpověď
  • Jakákoliv diskuze se „sudeťáky“ je cestou do pekel…

   Odpověď
   • Diskusia ako čistý Overton.

    Odpověď
    • jeden príspevok z tej diskusie ma zaujal ,podpísal sa ako ,
     ten, co klíčema necinkal!!!

     Víte, co byla největší ,
     urážka pro Čechy z protektorátu Böhmen und Mähren? Mít za prezidenta potomka z nacistické rodiny Havlů, kteří byli za práskání na gestapu vyznamenáni nejvyšším vyznamenáním gestapa, říšskou orlicí se zlatými ratolestmi……….. http://euportal.parlamentnilisty.cz/Articles/7246-havel-si-pral-navrat-sudetskych-nemcu-i-jejich-majetku.aspx…….. http://www.parlamentnilisty.cz/arena/nazory-a-petice/Svedectvi-Havlova-vydavatele-Delegace-sudetaku-mu-libala-ruce-a-klekala-pred-nim-za-to-co-pro-ne-udelal-220912

     Odpověď
     • VO charakteru Havla vypovídající pasáž:

      „… Havla bych přirovnal k jakémusi zpupnému puberťákovi, který rodičům dělá naschvály, protože se k němu nezachovají pokaždé úplně tak, jak by si představoval. Mluvíval sice o pravdě, ale často lhal. Kupříkladu už od začátku v tom, že chtěl být prezidentem jen na přechodné období, ale šlo mu ve skutečnosti pouze o to, aby vyšaltoval Dubčeka. Adoroval lásku, ale sám ve vztahu podváděl, kde jenom mohl. Říkal, že ho restituce nezajímají, ale docílil skrze ně miliardového majetku. A jestliže z jeho úst vyšlo slovo o míru, vzápětí je pokazil souhlasem s „humanitárním bombardováním“ Srbů. A podporou Bushových válek. Anebo také podporou dalajlámy, přestože tím škodil obchodování s Čínou. Nemíním tu rozvádět všechno, v čem si protiřečil, snad jenom ještě připomenu jednu lež, kterou o sobě mohl vyvrátit: Neonemocněl totiž v kriminálu. Svůj těžký zápal plic si uhnal počátkem září 1989, když silně opilý, kdesi u Havlíčkova Brodu spadl do hlubokého potoka, v němž málem utonul. …“

      Odpověď
      • Hlavně že už je pryč . Ten smrad, co tu po něm a kámoších zůstává , se bude dlouho větrat . A rána z malého osobního přispění se hojí taky pomalu.

       Odpověď
  • Tvl, to mi zvedlo žluč.

   Odpověď
 13. Hlavní zpráva Financial Times:

  Rusko je připraveno dodat váhu evropskému platebnímu mechanismu Instex, pomáhajícímu Iránu obejít americké sankce.

  Jak řekl Lavrov FT, Rusko má podmínku: systém musí být rozšířen o platby za ropu.

  Odpověď
  • Oracle 911 18.7.2019 o 9:08

   Správa z Venezuely nižšie…

   Odpověď
  • https://www.ft.com/content/3aa3e7ee-a8b7-11e9-984c-fac8325aaa04

   Odpověď
 14. Trump presunie Guaidóovi do Venezuely financie zo stredoamerických krajín
  Vláda amerického prezidenta Donalda Trumpa presunie v prepočte približne 37,3 milióna dolárov z rozvojovej pomoci pre Guatemalu a Honduras, aby podporila výdavky lídra venezuelskej opozície Juana Guaidóa vrátane výplaty miezd. Informovala o tom vo štvrtok agentúra AFP.
  https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/519533-trump-presunie-guaidoovi-do-venezuely-financie-zo-stredoamerickych-krajin/

  Odpověď
  • Oracle 911 18.7.2019 o 8:49

   Geniálny ťah, takto odpísať celý podpindusnícky projekt…

   Odpověď
   • Davy guatemalanů a hondurasců tleskají na náměstích v rytmu samby a skandují GUAIDO,GUAIDO !
    Je to zajímavý tah , protože to naznačuje „předání“ toho zmetka do správy středoameričanů.

    Odpověď
 15. EÚ ponesie istú zodpovednosť za brexit bez dohody, vyhlásil Johnson
  Favorit súboja o post nového lídra britských konzervatívcov Boris Johnson v stredu vyhlásil, že Európska únia bude niesť istú zodpovednosť v prípade, že Británia pod Johnsonovým vedením Úniu opustí bez dohody. Informovala o tom agentúra AFP.
  https://europa.pravda.sk/aktuality/clanok/519532-eu-ponesie-istu-zodpovednost-za-brexit-bez-dohody-vyhlasil-johnson/

  Odpověď
  • O čom točí ten slamený stoh?

   Odpověď
   • Oracle 911 18.7.2019 o 8:01

    O tom, že britskú sieť treba odrezať od riadenia EU lebo porušil korporátnu disciplínu (môj stredajší článok).

    Odpověď
   • …ze chcu odíst bez dohody….

    Odpověď
 16. „Ruský prezident Vladimir Putin rozšířil nabídku ruského občanství pro všechny obyvatele Donbasu na východě Ukrajiny, informují ruská média s odvoláním na prezidentův výnos zveřejněný ve středu. Právo na jednodušší získání ruského pasu mají nově všichni Ukrajinci, kteří v dubnu 2014 měli stálé bydliště v Doněcké či Luhanské oblasti.“
  https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/510783-putin-rozsiril-nabidku-ruskych-pasu-na-cely-donbas.html

  Odpověď
 17. Pred niekoľkými dňami sýrska armáda s podporou ruských vzdušných síl vyhnala teroristov zo strategicky dôležitého okresu Hamamiyat na severe provincie Hama. Spálené obrnené vozidlá (tanky a bojové vozidlá pechoty) a pikapy, ako aj oceľou obité džihád-mobily, stoja a ležia pozdĺž cesty, kde ich zasiahli letecké bomby a delostrelecké granáty. Počas útoku tigrov v oblasti Hamamiyat nasledovali divoké boje, ktoré viedli k porážke idlibskych ozbrojených gangov a oslobodeniu osady Kornaz a výšiny Kornaz. (VIDEO)
  https://rusvesna.su/news/1563230910

  Odpověď
  • Koukám, že dnes samé dobré zprávy, dík za výběr.

   Odpověď
  • Rusko v uplynulých dnech vyslalo speciální jednotky, aby bojovaly po boku syrské armády v Idlibu. I když ruští důstojníci a vojáci byly dosud za frontovými liniemi, odkud řídily operace, používaly odstřelovače a odpalovaly protitankové rakety, je to poprvé, kdy Moskva vyslala na bojiště přímo pozemní jednotky v kampani, která začala na konci dubna.
   „Tyto speciální ruské jednotky jsou nyní přítomny na bojišti. Rusové se nyní přímo zapojují, “uvedl kapitán Naji Mustafa, mluvčí koalice povstaleckých frakcí podporovaných Tureckem. https://www.aktualnikonflikty.cz/viewtopic.php?f=19&t=6&start=8715

   Odpověď
 18. Spojené štáty pohrozili Venezuele odpojením od platobných systémov, a preto Caracas začal hľadať alternatívy k SWIFTu, píše Bloomberg. Za jednu z možností tu považujú ruský systém SPFS, ktorý sa rozširuje medzi ruskými bankami (Prvá transakcia v rámci tohto systému s názvom SPFS bola vykonaná spoločnosťou Gazprombank na konci roka 2017. A teraz prostredníctvom tohto mechanizmu sa realizuje ako 10 % všetkých finančných transakcií.) Venezuela už požiadala Rusko o informácie o tomto systéme. Caracas sa obáva, že bude blokovaný medzinárodným platobným systémom a to ešte viac zasiahne finančný systém krajiny. Keď sa prepne do ruského systému, bude potrebovať súhlas centrálnej banky Ruska.
  https://rusvesna.su/news/1563381932

  Odpověď
  • Oracle 911 18.7.2019 o 7:09

   To je politická deklarácia: „pre nás je partnerom Rusko lebo jeho ponuka zdá sa byť prijateľnejšia ako Číny alebo hocikoho zo Západu“ :
   https://www.patria.cz/zpravodajstvi/4172135/der-spiegel-jeste-nam-nedochazi-jak-cina-zmenila-svetove-finance.html

   Podotýkam nenažranci z čínskych klanov teraz utrú hubu lebo ja si myslím, že v tomto rozhodnutí hral nemalú úlohu prípad Ekvádoru, a samozrejme podpindusníci na CB ak neposlúchnu doslova sa stanú lovnou zverou lebo nejaký ten JA úradník môže najať nájomných vrahov od kartelu aby urobili s nimi krátky proces kvôli prekážkam v prijatí do ruského systému.

   Odpověď
 19. Donbass a Ukrajina sa dohodli na úplnom prímerí :
  Kontaktná skupina pre uregulovanie na juhovýchode Ukrajiny sa dohodla na prímerí na neurčitý čas na Donbase. Na záver stretnutia v bieloruskom hlavnom meste to v stredu oznámil osobitný zástupca predsedu OBSE Martin Saidik: „Trijstranná kontaktná skupina opätovne potvrdzuje svoj plný záväzok voči komplexnému, udržateľnému a neurčitému prímeriu od 21. júla 2019, 00 hodín 1 minúta kyjevského času,“ povedal.
  Na Ministerstve zahraničných vecí DNR dohodu o prímerí označili za prielom. „Naliehavo bol potrebný prielom, aby sme sa dohodli na ďalších opatreniach na posilnenie a kontrolu režimu prímeria, ktorý bude zahrnutý do spoločného vyhlásenia strán o zavedení neobmedzeného a trvalo udržateľného prímeria. Vďaka vytrvalosti a úsiliu republík a vyjednávačov – OBSE a Ruskej federácie – sa podarilo donútiť ukrajinskú stranu, aby súhlasila so všetkými potrebnými účinnými opatreniami, “povedala ministerka zahraničia republiky Natalia Nikonorová.
  https://rusvesna.su/news/1563386994

  Odpověď
  • No, doufejme že Lajčák svoji misi splní . V tom tkví velmi nevděčná role diplomata na rozdíl od role ministra zahraničí. Není příliš vidět.

   Odpověď
 20. Světloslav 17.7.2019 o 20:31

  Dne 17. července 1944, před 75 lety, pochodovaly ulicemi Moskvy, na počest úspěšného dokončení operace Bagration, tisíce německých válečných zajatců, včetně nejvyšších důstojníků a generálů Třetí říše.

  https://cz.sputniknews.com/video/2019071710363493-video-vyroci-prehlidky-porazenych-nemecti-vezni-v-moskve/

  BALŠOE SPASÍBA VAM MOLODCI, SLÁVA SOVIETSKOI ÁRMII

  Odpověď
  • Ohromuje mi, že místní obyvatelé přihlížejí klidně. Všechna čest.

   Odpověď
  • Boleslav Čech 18.7.2019 o 9:01

   https://www.youtube.com/watch?v=JC6oJURg6Pk

   Odpověď
 21. Angela Merkel slavi dnes 65. narozeniny
  „Jednou jsem liberalni, jednou konzervativni ….“
  https://de.sputniknews.com/politik/20190717325455883-65-jahre-angela-merkel/

  Odpověď
 22. Ruské lži šíří i Zeman, řekl v Kongresu USA český expert. Vlastizrada, tvrdí Ovčáček

  Atlantic Council – neoconský think tank

  https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/cesky-expert-hovoril-v-kongresu-usa-zeman-siri-ruske-lzi/r~a3127976a87111e9b6a9ac1f6b220ee8/

  Odpověď
  • Honza Větrník 17.7.2019 o 21:23

   Hlupák, očividně si přišel pro odměnu k páničkovi a ani si neuvědomuje svou krátkozrakostí, že před ním sedí část kongresmanů, kteří se řadí ke stejnému klanově korporativnímu klanu, jako je prezident Zeman. Zalezt do včelína a rozkopat uvnítř úly není nejrozumnější nápad.

   Odpověď
  • „….když došlo k útoku v Salisbury, …… Rusové začali šířit hned několik verzí toho, co se stalo, které byly v rozporu s fakty,“ řekl Kalenský“.

   Jakou verzi má expert na mysli? A hlavně jaká fakta?
   Už jich je skoro víc než kolik existuje pohlaví. :-))))))

   Odpověď
 23. Putinovec 17.7.2019 o 18:47

  Že by to už začalo?Jako poplašná zpráva takováhle informace dokáže mnohé.https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Tichy-start-krize-Lide-vzali-Deutsche-Bank-utokem-odklaneji-uspory-tvrdi-server-589365

  Odpověď
  • …ešte chvíľku strpenie….druhý dieslový agregát mi ešte nevyložili ..uviazol v colnom priestore…

   Odpověď
  • Zitra, kolem 12:00, ma byt oznamen zaver ze schuzky ministru financi a sefu Emisnich bank.
   Eventuelne ma dojit k rozhodnuti o nasmerovani budouci penezni politiky.

   https://deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/2019/07/17/3-termine-die-sie-donnerstag-beachten-sollten/

   Odpověď
 24. Německá ministryně obrany Ursula von der Leyenová, zvolená na post předsedkyně Komise EU, se bude muset před Spolkovým sněmem zpovídat za machinace na svém resortu. Opozice ji obviňuje z toho, že poradenské společnosti, které přivedla na ministerstvo, podezřele získávaly milionové kontrakty.
  Na podzim roku 2018 do médií unikly zprávy Spolkového auditního úřadu, který popisoval desítky případů porušování předpisů během najímání externích konzultantů. Případ okamžitě dostal jméno Berateraffäre (konzultační skandál).
  https://cz.sputniknews.com/politika/2019071510349916-von-der-leyenova-ma-problem-mozna-nastupkyne-junckera-v-nemecku-celi-korupcnimu-skandalu/

  https://www.politico.eu/article/the-scandal-hanging-over-ursula-von-der-leyen/

  Odpověď
  • Její legitimita je už nyní velmi slabá a tímto je dále oslabována a zpochybňována. Jde pravděpodobně o jednu ze součástí procesu pozastavení islamizace Evropy, jak o tom ostatně V.V. Pj. již několikrát hovořil v O.O.

   Odpověď
   • To vypadá, že její nominace a posléze volba má diskreditovat především nové vedení EÚ . Kdopak to asi zařizoval ? Že se pár hodin po zvolení objevilo dostatečně šťavnaté kompro ?
    Vzpomínám na Stross-Kahna / MMF /a jeho aférku s mladou pokojskou .
    Do funkce jen s povinnou hroudou másla na hlavě… Čistota = diskvalifikace.

    Odpověď
    • Putinovec 17.7.2019 o 18:56

     Ta souvislost přímo bije do očí.O EU už je zřejmě rozhodnuto.

     Odpověď
  • Jde to jeste lip :)
   Americka poradenska firma McKinsey obdrzela konktrakty v hodnote milionu Eur (insider mluvi o 70 Milionech rocne) na poradenstvi v nemeckem Bundeswehru v case ministryne obrany Ursula von der Leyen…
   https://www.spiegel.de/politik/deutschland/berater-affaere-bei-der-bundeswehr-strafanzeige-gegen-ursula-von-der-leyen-a-1233811.html
   Pro tuto americkou firmu pracuje uz 7 let jako „Acssociate“ osoba jmenem David von der Leyen.. syn Ursuly von der Leyen…
   https://www.linkedin.com/in/david-von-der-leyen-b34a2778

   Odpověď
   • Oracle 911 17.7.2019 o 17:57

    A že my sme skorumpovaný…

    Odpověď
 25. Európske a zaoceánske investičné fondy a mediálne holdingy aktívne skupujú srbské médiá.
  https://www.hlavnespravy.sk/americky-investicny-fond-ktoreho-jednym-riaditelov-byvaly-sef-cia-petraeus-aktivne-skupuje-srbske-media/1821551

  Odpověď
  • O tom se uz drive psalo… Mimo jine byvaly CIA-sef David „Kosovo“ Petraeus jako medialni mogul ve Vychodni Evrope:
   https://www.ojim.fr/david-petraeus-ex-cia-chief-new-media-mogul-in-eastern-europe-the-complete-investigation/

   Odpověď
 26. Traja Turci vrátane zástupcu generálneho konzula, boli zabití pri prestrelke v meste Erbil, iracký Kurdistan:

  https://www.rt.com/news/464380-erbil-turkish-deputy-killed/

  Odpověď
 27. https://politikus.ru/v-rossii/121043-viktor-efimov-priznalsya-v-hischenii-28-mln-rubley.html

  Jefimov sa vraj priznal k defraudacii 28 mln. rubľov.

  Odpověď
  • Projel jsem diskusi pod sdělením a je v ní mnoho pochybností . Rozhodně bych se v názorech neukvapoval .
   Případ Golunov svědčí o velkém napětí a zájmu diskreditovat Putina a veškeré jeho souputníky m.j. přes tzv.přehmaty policie a justice . Ostatně – „Stalinovy “ represe poučují.

   Odpověď
   • Když se na to podívám podle, „Podle sebe soudím Tebe.“:
    Jsem bolševik, ne dnes, ale od vždy (nějak mi to bylo dáno), zdaleka nejsem pan Jefimov (jeho práce pro většinu) …
    Může mi někdo nabídnout miliony získané (jak jinak) na utrpení druhých s tím, že převzetím peněz (je to akt souhlasu) toto utrpení přímo podporuji
    a já s tím budu souhlasná?
    Nikoliv, jesm bolševik (nějak to mám v krvi – krev je spojnice duše s tělem – to prostě nelze obejít, „přez to vlak nejede“).
    Ano, mohou tvrdit, že jsem „vzala“, můžou lhát, až se jim od huby práší, ale skutečnost je taková:
    „Povahu si vyžeň třeba bičem,
    vrátí se
    a nezmění se v ničem.“

    Odpověď
    • Lenka si múdra žena ..

     Odpověď
   • Přesně tak, neukvapovat se. V base, natožpak ruské, se každý přizná k čemukoliv. Ti nejčistší to tam mají nejtěžší. Made in USA.

    Odpověď
  • Tu zprávu zveřejnil soud na nějakém Telegram kanálu (komunikátor ala twitter), přičemž… Telegram je v Rusku postavený mimo zákon. Závěry dělejte sami.

   Odpověď
  • Сварог 17.7.2019 o 15:54

   Fake
   https://m.vk.com/feed?section=recommended

   Odpověď
   • Сварог 17.7.2019 o 16:32

    Pardon
    Ten link bol na oficialnu stranku Jefimova neviem sa k nej teraz dostat .

    Odpověď
  • Od příbuzných V. A.Jefimova je hodnověrně známo, že jeho přiznání neexistuje.

   Odpověď
 28. NATO náhodně objevilo místa, na nichž jsou skladovány americké jaderné zbraně
  Ve zprávě Výboru Parlamentního shromáždění NATO se uvádí, že daná Aliance náhodně odhalila místa, kde jsou skladovány americké jaderné zbraně. O události informoval deník The Washington Post.
  https://cz.sputniknews.com/svet/2019071710359887-nato-nahodne-objevilo-mista-na-nichz-jsou-skladovany-americke-jaderne-zbrane/

  Odpověď
  • https://sputniknews.com/world/201907171076271649-moscow-calls-on-mh17-crash-joint-invetigation-team-to-focus-on-impartial-analysis-of-available-data/
   Moskva vyzvala cez Ministra zahraničných vecí JIT (Spojeny vysetrovaci tym) aby sa sustredil pri vysetrovani konecen na analyzu dat…

   Odpověď
   • …malo to ist pod príspevok o MH17

    Odpověď
 29. Únia vyzvala Rusko na prevzatie zodpovednosti za zostrelenie letu MH17
  https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/519453-unia-vyzvala-rusko-na-prevzatie-zodpovednosti-za-zostrelenie-letu-mh17/

  Odpověď
  • Oracle 911 17.7.2019 o 12:13

   Napíšem a uverejním článok o rozpade EU (odkaz v rubrike mimo téma), a dnes sa objavuje jeden článok a správa za druhým, ktorý potvrdzuje moje závery…

   Odpověď
  • Nějak to své “ vyšetřování “ musí ukončit . Myslím , že kauza MH-17 bude také kamínkem v mozaice „Ukrainagate“ A centrála v Londýně to nepochybně ví , takže spěchá . Nabízí Černého petra nějakému zrádci v ruské exekutivě . Podobně ,jako zafungovala v dopingové aféře štětka Mutko.

   Odpověď
  • Malajzia je snáď v EU? keď ich to tak páli :D a Malajzia samotná ma iný „postoj“
   Sú to retardi v tej EU.

   Odpověď
   • EÚ , resp. její část , čeká nepříjemný vstup do vnitroukrajinského konfliktu .Sice ho nezorganizovali , ale také mu nebránili v domnění , že si líznou . Lízali a lížou dál zatím anglosasští iniciátoři , ale došel jim dech a zájem, tak tu ohlodanou kost dají k dolízání svým vazalům ve staré Evropě . No a ti se snaží navléci si roucho andělů a spolupachatelství na vraždě cca 300 lidí se na roucho nehodí . Je to směšný trik malého a slábnoucího trpajzlíka vůči Světu, který na něj započal kašlat. Už je dál a tenhle zdechýnající apendix Pax Americana /spíše Brittanica/ nechává svému osudu.

    Odpověď
 30. Trump: USA neprodají Turecku nové stíhačky F-35 po nákupu ruských S-400
  https://cz.sputniknews.com/svet/2019071610359633-trump-usa-neprodaji-turecku-nove-stihacky-f-35-po-nakupu-ruskych-s-400/
  - to by sme mohli aj my nakupit S-400

  Odpověď
  • popolvár 17.7.2019 o 10:45

   ale nám idú predať iba starý F-16-vý šrot, čiže je to len o vytiahnutí peňazí zo stredoeurópskej kolónie na finančné oživenie vlastného výrobcu leteckej techniky, takže kúpa/nekúpa S-400 SR je v tomto hľadisku irelevantná.

   Odpověď
   • nemohu se zbavit dojmu , že ten rusko-turecký handl s S-400 se domlouval dávno předem a ne ve formátu Turecko – RF . Těžko najít účinnější krok vedoucí k rozpadu NATO . Úder na citlivé jihovýchodní křídlo s mnoha multiplikátory zisku jak pro Trumpa,Tak Putina.

    Odpověď
    • Ja mám stále pochybnosti, či pokus o prevrat bol zrežírovaný tak,ako sa to doposiaľ uvádzalo.Pochybnosti mám preto, že ako aj ty uvádzaš, scenár bol zrejme s cieľom rozkladu / rozpadu NATO pripravený už skôr. Akurát tejto domnienke trochu odporuje počet uväznených.

     Odpověď
     • To si jen Erdogan mohl přihřát svoji domácí polívčičku.

      Odpověď
      • ja som si to tiez myslela, ale dost prudko sa zmenil jeho postoj voci USA. Naozaj to vyzera na pokus o prevrat a zrejme mu naozaj zachranili Rusi zadok. Predtym by urcite kvoli S-400 neriskoval ekonomicke problemy a problemy s lirou

       Odpověď
      • On měl vždy pověst despoty a ta nějakým tím statisícem uvězněných neutrpěla . V tom Ti dávám za pravdu.

       Odpověď
   • …F16 sú výplata koloniálne dane – aj ja to takto vidím.

    Plus vybudovanie servisnej infraštruktúry pre americkej techniky bližšie k ruským hraniciam. Doteraz sa museli šroty vracať do Nemecka. Teraz bude servis možný či v Prešove (zaostalé vrtuľníky) alebo v Kuchyni a Sliači (zaostalé stíhačky).

    Odpověď
  • Možná to byl od začátku skrytý záměr Turecka jak vycouvat z projektu F-35, letadla jsou předražená a mají spoustu technických problémů, a také je možné, že USA v nich má instalovaný nějaký systém, aby je nebylo možné použít proti nim. Takže jedním z cílů nákupu S-400 mohlo být mimo jiné i zbavení se nákupu těchto letadel, za situace, kdy smlouvu o dodání poruší USA a ne Turecko.

   Odpověď
  • Diskreditácia NATA a aj USA.
   Erdogan má každý deň pred očami posmrtné selfíčka Husajna a Kaddafiho s „demokratickou“ popravčou čatou.
   Preto sa snaží zachrániť.

   Odpověď
  • tu sa Žirinovský vychvaľuje, že mu Erdogan pošuškal do uška, že Turecko je pripravené odísť z NATO
   https://politikus.ru/video/121020-zhirinovskiy-erdogan-gotov-vyyti-iz-nato.html

   Odpověď
   • nepřeceňuji vychytralost Erda , ale tomuhle blbovi Volfovičovi by to mohl hlásit jen ještě větší blb. A to Erdo rozhodně není.

    Odpověď
 31. Bývalý rakúsky kancelár Kern sa stal členom správnej rady Ruských železníc
  Bývalý rakúsky kancelár Christian Kern sa stal nezávislým členom správnej rady Ruských železníc. Informovala o tom v stredu agentúra Interfax s odvolaním sa na vyhlásenie Ruských železníc.
  https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/519430-byvaly-rakusky-kancelar-kern-sa-stal-clenom-spravnej-rady-ruskych-zeleznic/

  Odpověď
  • popolvár 17.7.2019 o 10:46

   no to si vedeli koho vybrať…

   Odpověď
   • Je otazka, kdo jim ho vybral… Christian Kern je clenem Socialisticke strany Rakouska (SPÖ).
    Jako generalni manazer rakouskych drah ÖBB se na vynalozene naklady na drahy nedival, dokonce si sam zvysil plat na 700.000 Eur rocne.
    Stat vydava rocne na drahy 2,5 miliard Eur (udrzba, obnova, penze, immobilie, dokonce i podily na vodnich elektrarnach).

    Odpověď
    • Tak především je tu otázka širokorozchodné železnice až do Vídně ( jeden pás .. ). A v tomto směru může Kern být velmi užitečný ( technické normy, kontakty, neveřejné zákulisní info z Rakouských politicko-podnokateských kruhů … )

     I když nevím, jaká je současná situace na ruských železnicích, asi si vybrali dobře.

     Odpověď
     • No co se tyka technicke stranky, to si nejsem jisty. Kern vystudoval publicistiku a komunikacni vedy, takze je spis „na mluveni“, nez na techniku.
      Zalezi tedy na tom, jake ma jeste spojeni na vedeni Rakouskych drah (ÖBB) a jak vychazi s jejich novym generalnim magazerem Andreasem Matthä.

      Odpověď
   • V Rusku sa angažuje aj ďalší bývalý rakúsky kancelár, Wolfgang Schüssel z konzervatívnej Rakúskej ľudovej strany (Österreichische Volkspartei – ÖVP), ktorý viedol vládu v rokoch 2000–2007. Schüssel je od 20. júna členom predstavenstva ropnej spoločnosti Lukoil.

    Odpověď
  • imho, toto je sposob, ako Rusi ziskavaju vplyvne osoby na svoju stranu. Tie osoby im zasa zabezpecuju presadenie dolezitych veci napriek odporu Zapadu. Vid Schroeder a Gazprom….a NS2.

   Odpověď
   • Může to být i naopak , ale to vždy ukáží budoucí činy. Nasazuje si je tam globální zákulisí jako svoje koně . Dokud existuje účelové spojenectví .

    Odpověď
    • popolvár 17.7.2019 o 12:09

     súhlasím skôr s tým GP, vzhľadom na to, členmi akých strán sú, a čo za politiku doma viedli. Kern bol ešte väčšou katastrofou, než jeho predchodca Faymann…

     Odpověď
    • Taky bych tu moznost „naopak“ nevylucoval (Kern a Schuessel jako „neutralni (Rakusane)“ lide GP do dozorcich rad velkych ruskych spolecnosti)

     Odpověď
     • Mimo jine…. spoluprace (koalice) Wolfganga Schüssela (ÖVP) a Jörga Heidera (FPÖ) vedla k rozkladu FPÖ a nevyjasnene smrti Jörga Heidera.

      Odpověď
      • Bylo „Ibiza-Video“ taky pokus o rozklad silne/rostouci FPÖ ?
       Mimo jine nabizela ÖVP (Sebastian Kurz) pokracovani koalice, ale jen bez ministra vnitra Herberta Kickla, coz by se dalo jako pokus o rozpolceni FPÖ pokladat…

       A ze Sebastian Kurz je osoba GP, o tom neni pochyby

       Odpověď
       • GP má jediný vážný problém. Zatím. Že je stále více vidět a cítit…

        Odpověď
        • Ano, je to nekdy az do oci „bijici“, kdo komu slouzi.
         Dokonce – podle vlastniho vyjadreni absolutne neutralni (zeleny) – p-rezident Rakouska Van der Bellen se nechal slyset, ze kdyby se FPÖ zase dostala do vlady, ze by Herberta Kickla jako ministra nejmenoval…. Tomu se rika „demokracie“.

         Odpověď
         • To je práve to, čomu naozaj nerozumiem. Je to tak do očí bijúce a napriek tomu to väčšina ľudí nie je schopná vidieť. Pre strom nevidia les. Pre mňa nepochopiteľné…

          Odpověď
          • Mas nejaky dobry navrh na reseni ?
           Vidis treba na Evropskych volbach, jak si delaji z lidi srandu… Von der Leyen pro zadnou stranu nekandidovala… Jak to resit ? Nove volby nic nezmeni, jit nevolit taky ne…

           Odpověď
           • Mimochodem, Van der Bellen vyhral prezidentske volby jen tesne az diky „Briefwahl“ (hlasum zaslanym/odevzdanym v obalkach), kterych bylo nekolik set tisic…
            Jak je lehke tyto manipulovat nema cenu diskutovat….

            Ale pro zmenu zakonu (i volebnich – treba zakaz „obalkovych voleb“) je potreba minimalne 66%-parlamentarni vetsinu a prezident ho pak jeste taky nemusi podepsat.
            Diky hezky „rozhadanym“ a rozdelenym stranam takova vetsina asi dlouhou dobu dohromady neprijde… takze zmeny zakonu jsou hodne problematicke, proti zajmum politickych stran (treba platy, duchody politiku, podpory stran atd…) uz vubec nemyslitelne.

            To mela komunisticka strana lehci…
            Teoreticky by to tak bylo mozne… vybudovat stranu, ktera by mela tak velkou podporu obcanu… Ale na to jsou uz „paky“, aby k tomu nedoslo. Kdyz nejaka strana zacne silit, tak se diky skrytym „agentum“ rozhada a rozdeli…. Je to videt denne – FPÖ, AfD, ….

            Odpověď
            • Ja rozumiem, čo chceš povedať. Tu sa treba možno opýtať, prečo to v Rusku ide (aj keď pomaly – Putina volilo 77%). A u nás nie…? V čom je to tam iné ako u nás?

           • Ja naozaj neviem. Naozaj, …
            Mne osobne sa osvedčilo pokladať vhodné otázky tak, aby v konečnom dôsledku si človek potom odpovedal správne sám. To je najlepšie, len je to po jednotlivcoch.
            Teda vlastne pomohlo by, keby mala vláda vlastné dobré PR.
            V ČR sa osvedčila televízia Barrandov so Soukupom pre široké masy. Myslím, že to pomáha – a dosť, podľa toho, ako liberári na to vreštia. Snažím sa vysvetľovať ľuďom okolo seba. Lenže až na určité výnimky sú okolo mňa ľudia, ktorí zmýšľajú rovnako. A s neoliberálom sa aj tak rozprávať nedá, prosto má iné myslenie ako ja. TEda raz sa mi podarilo jednoho dobehnúť, keď ma obvinil z rarismu a xenofóbie. Vysvetli la som mu, že zatiaľ čo on rozdiely medzi ľuďmi považuje za problém, ktorý sa má odstraňovať, tak ja tie rozdiely považujem za to najzaujímavejšie na inej kultúre, ktorý sa má naopak podporiť. Ty máš dáky nápad? :)

            Odpověď
            • Je to urcite „beh na velmi dlouhou trat“, udelat takove zmeny v zakonech, aby opravdu odpovidaly zajmu obcanu a ne zajmu politiku, jejich poradcum a jejich „naseptavacum“.

             Prima demokracie, zruseni stran a volba jen takovych osob, ktere zname dobre z okoli a ktere jsou schopne.. a z nicht pak volba vyse… To by mohla byt moznost.

             Ale to je potreba nejdriv zacit u „osvety“, jak se rika – aby lide chapali, co se ve svete deje, proc to je tobre, proc ne, kdo za to muze… Urcite hodne smerem KSB…A k tomu je potreba obcanska media (ne verejne-“prodejna“ media).

             Takova statni televize ORF je neskutecna propaganda zapadniho neoliberalismu. FPÖ chtela zrusit nebo alespon zmenit verejne poplatky, ze kterych jsou prevazne osoby v ORF pohadkove financovany… (na poplatcich dostava ORF pres pul miliardy Eur rocne).
             Ale blyska se na lepsi casy…. ServusTV je soukroma televize Dietricha Mateschitze (Red Bull), ktera je cim dal vice v oblibe…
             Politickych poradu zatim moc jeste nema, ale pokud ano, tak jasne v podobe satiry proti zpravam ORF a masovym mediim :)
             Navic financuje Mateschitz soukromy investigativni portal addendum.org, na kterem jsou publikovamny zajimave studie a reportaze…

            • Spěchej pomalu a trpělivě. Žádné „geniální“ nápady vývoj nemění .
             V tomto směru se mi velmi líbil závěr jedné debaty s Miroslavem Zelenkou : “ Pracuj na sobě a pomůžeš svému okolí. Pracuj na svém okolí a pomůžeš i sobě“ . Je to totéž, čím končí VVPj každé OO :ber si život do vlastních rukou.
             Hraběcí rada ?

            • Nie je to hraběcí rada. Je to dobrá rada, ale to takým štýlom ide veľmi pomaly. To je jediná nevýhoda.

            • Ja na to idem takto. tento článok si ukladám a v prípade potreby použijem.
             https://www.hlavnespravy.sk/krestanske-strany-k-pochodu-hrdi-na-rodinu-podla-kdzp-sa-kazdy-pronarodny-politik-mal-postavit-za-instituciu-vdaka-ktorej-slovensky-narod-prezil-hlina-sa-pochodu-nezucastni-vadi-mu-jedna-vec/1822995

             Objaví sa volič Hlinu – kresťan – švác tu máš. Logicky vysvetlím, prečo Hlina nieje ani kresťan, ani demokrat. Väčšinou ľudia odchádzajú s úplne iným pohľadom.

 32. V Itálii chtěli proukrajinští nacisté zabít vicepremiéra Mattea Salviniho.

  http://voicesevas.ru/news/45932-ukrainskaya-gruppa-gotovilas-ubit-otkryto-prorossiyskogo-vice-premera-italii.html

  Byli zadrženi dva Italové (51, 60 let) a jeden Švýcar.
  Zadržení bojovali i na Donbase. Napřed italská policie informovala, že proti „separatistům“, potom svou zprávu upravila, že prostě bojovali na Donbase, načež to samozřejmě západní média otočila, že společně se „separatisty“.
  Sebrali jim celý arzenál zbraní.

  V této souvislosti připomínám odsouzeného Ukrajince za vraždu italského novináře a jeho překladatele na Donbasu, kterého v Itálii odsoudili na 24 let. U soudu přítomní Ukrajinci vykřikovali: „Sláva Ukrajině!“ fakticky nacistické heslo. Načež Jaroš vyzval, aby na Ukrajině zatýkali Italy a strkali je do vězení s obviněním, že bojovali na straně DLR/LLR… Připomínám, že na Ukrajině má oficiální funkci poradce velitele generálního štábu – hlavního velitele ozbrojených sil Ukrajiny. Toto své prohlášení následně smazal, ovšem jak známo, internet si pamatuje vše.

  Odpověď
  • Zbavujú sa prebytočnej svalovej hmoty, akoby povedal Pjakin.
   Takýchto nacistických psychopatov by mali vešať na námestiach.
   Inak tiež ostreľovanie ukrajinskej televízie, ktorá má(mala) vysielať dokument Ukrajina od Olivera Stona, nejak unikla naším demokrat. médiám.

   Odpověď
  • Současné italské vládnoucí elity / Berlusconi ,Salvini/projevují vlažné porozumění s Putinovým týmem v otázce sankcí a vůbec vyprovokovaného konfliktu na Ukrajině ? Do jaké míry hluboké a upřímné , ukáží horší časy . Že by banderovské silové „kádry“ sloužily podobně jako ISIL, ale v Evropě, v roli neregulérních silových složek neokonů?
   Salvini je,podle mne, chráněn globalisty jako jejich periferní kádr v Itálii . Takže ochranka zasáhla. A navíc přidala polínko do rozbíhající se aféry Ukrainagate . V hledáčku je Londýn jako skryté řídící centrum neokonů-clintonoidů / „atlantistů“ /.

   Odpověď
  • dnes na Kose k tejto téme https://vlkovobloguje.wordpress.com/2019/07/18/maly-fotoserialek-pro-jakuba-jandu/?fbclid=IwAR3ZyJ0_DxkY1qESF10efI8JyN1vA3A02jIFvuMjbk4HkX68B7UXoeoezi0

   Odpověď
   • Skvelé, posielam ďalej. Toto ale v RTVS na titulke nebude že?

    Odpověď
 33. Ursula von der Leyen uspela a bude nova presidentka EU-komise
  https://de.sputniknews.com/politik/20190716325450648-von-der-leyen-eu-kommissionspraesidentin-bestaetigt/

  Odpověď
  • Václav Klaus ml.
   3 hod ·
   Mohu Vám slíbit, že proti těmto šíleným fanatikům budeme stát a bránit normální svět, co nám budou síly (a podpora českých občanů) stačit.
   Na moři, ve vzduchu i na souši.
   https://www.facebook.com/vaclavklausml/

   Odpověď
 34. Co si myslíte o případu graffiti na Karlovĕ mostu? Podle mne je tam napsáno slovo sepsis.Dle Wikimedia to znamená celková reakce organismu na infekci.Projevil se zde český egregor ?

  Odpověď
  • Sepsa (sepsis) je ľudovo povedané otrava krvi.

   Odpověď
  • A kdo jsou ti cizinci??? cudne pojmenovani… usa, GB???

   Odpověď
   • Nene, za poslední roky začali do Prahy vpouštět stále víc a víc černochů…Jsou velice pečlivě vybíráni, protože se většinou jedná o spořádaně cestující, každé ráno do práce…S černýma na nás jdou vietnamským způsobem, vyhledávají takové slušnější a nechávají si konzervativní populaci pomalu zvykat….Holt, některé žáby je potřeba vařit velice pomalu…:-)

    Odpověď
    • Oracle 911 17.7.2019 o 10:01

     A aj tak to pôjde po našom.

     Odpověď
 35. Opět sabotáž v Rusku
  Na rodinný dům v Rusku spadlo letadlo An-2

  Čtyři zraněné si vyžádala úterní letecká nehoda v Čečensku. Na rodinný dům ve městě Novoščedrinskaja se v osm ráno místního času zřítilo malé letadlo Antonov An-2. V domě ve chvíli nehody byly dvě ženy a jedno dítě. Za pádem letadla stála podle ruských úřadů zřejmě chyba pilota.
  https://www.novinky.cz/zahranicni/510660-na-rodinny-dum-v-rusku-spadlo-letadlo.html
  Naštěstí bez zranění.

  Odpověď
  • Proč myslíš, že jde o sabotáž ?

   Odpověď
   • Proč, proč. No protože cokoliv se v Rusku stane (tragického, neúspěšného) vždy to bylo označeno za sabotáž. Vše se teď v Rusku akumuluje na nespokojenost obyvatelstva. Tam havárie ponorky, tam záplavy, předevčírem vrtulník, dnes letadlo.

    Odpověď
    • Co???

     Odpověď
    • a tuhle nehodu letadla dáváš do jedné roviny s předvčerejším vrtulníkem?
     To byl pokus o vtip?

     Odpověď
     • Akumulování negativních událostí v RF.

      Odpověď
    • Putinovec 17.7.2019 o 10:31

     Tak přesně tohle mne včera napadlo.Že je tato informace nášlapná mina a jen se čeká,kdo se první chytí.Takový dětinský způsob,jak ostatním podsunout svoji pravdu.

     Odpověď
  • Ak to nemá dohru minimálne v lokálnej politike, tak nemyslím si ze je to sabotaz.

   Odpověď
 36. Ľudí dostali na Mesiac zatiaľ len Američania, sondy aj ZSSR a Čína
  https://vat.pravda.sk/vesmir/clanok/519315-ludi-dostali-na-mesiac-zatial-len-americania-sondy-aj-zssr-a-cina/

  Odpověď
  • Když tomu věříte…

   Odpověď
  • Na Měsíci zatím nestála noha žádného člověka.

   Odpověď
   • a tak skoro ani nebude stáť…

    Odpověď
    • podla starych rukopisov mozno stala ale v minulom ani v tomto storoci to nebolo.

     Odpověď
    • popolvár 16.7.2019 o 19:55

     …a možno je všetko inak. Netvrdím, že je to tak, ale ak existujú utajené zbraňové systémy, doteraz neprezentované pred verejnosťou, tak prečo by nemohli existovať aj utajené kozmické programy?
     Ako sa vraví, „bez vetra sa ani lístok nepohne“…

     Odpověď
     • dobytí Měsíce lidskou posádkou je záležitost prestiže, ne utajování. leda že by …
      řešili něco podobného v rámci vojenského výzkumu (a to nejprve automatickými sondami a průzkumníky ) :
      https://www.dailymail.co.uk/sciencetech/article-2541410/What-mystery-object-spotted-Google-Moon-Bizarre-wedge-shaped-craft-appears-lunar-surface.html

      Ale těchto podivností je na povrchu Marsu mnohem a mnohem více, tam by byl výzkum zajímavější..

      Odpověď
      • popolvár 16.7.2019 o 22:23

       na vojenský vplyv na Zem je z Marsu trocha priďaleko, kým Mesiac je ideálny…

       Odpověď
       • Koloděj 17.7.2019 o 2:12

        nepíšu o stvoření základen s jadernými hlavicemi, na to v současné době !díkybohu! ještě nemáme technologie, ale prozkoumání artefaktů pravděpodobně jiných civilizací na Marsu a z toho plynoucí možný technický skok … do propasti

        Odpověď
      • Jako se neudrží dva magnety stejnými póly u sebe, tak ani civilizace morálního úpadku, tedy v zániku, nemůže nabýt zru_Cnosti a raz_Umu.
       Copak nevidíme ten nedostatek opravdových řemesel (viz pomalá lobotomie)

       Odpověď
       • popolvár 17.7.2019 o 10:56

        technicko-technologický progres a progres morálno-etický sú dve na sebe nezávislé javy. Avšak ich harmonická vzájomná vyváženosť, a ešte lepšie náskok morálno-etického pred technicko-technologickým, predurčuje následky toho druhého na biosféru planéty a osud civilizácie na nej… Takže morálny úpadok nie je brzdou pre technicko-technologický progres v Ni(e)kým želateľných smeroch. A ten nedostatok opravdových řemesel je tiež len Ni(e)kým želateľný úpadok s určitým cieľom v organizácii spoločenského života davu…

        Odpověď
        • popolvár 17.7.2019 o 11:25

         gramatická oprava: dva javy, nie dve…

         Odpověď
         • Každému podle jeho víry ….

          Odpověď
     • Utajené zbraňové systémy této doby jistě existují,avšak jsou stále -díky Bohu,daleko pozadu za starověkými.
      V komentáři Bhagavad-gíty takové ,jaká je, napsal Swami Prabhupáda k verši (2.23) toto:
      Dnešní zbraně, i nukleární, se řadí k ohňovým zbraním. Proti střelným zbraním se používalo vodních zbraní,o kterých dněšní věda nemá ani potuchy. Stejně tak existovaly i zbraně v podobě větrné smrště, o nichž dnešní věda rovněž nic neví.

      Mimoto Šrímad-Bhágavatam (1.8.12),je popisována bráhmastra. Tehdejší čistá AB.
      Tato purána byla písemně sestavena před více jak 5000 lety. Je popisována takto: Je jemnější a účinnější něž současná AB. Není slepá jako současné nukleární zbraně. Když vybuchne AB,nerozlišuje,koho má zasáhnout jako svůj cíl, a ničí i nevinné,neboť ji nelze ovládat. Brahmástra však taková není. Sleduje svůj cíl,který může být jak jednotlivec tak i velký celek, a nevinným neškodí. Je čistá.

      Takže, je třeba znát skutečné dějiny lidské civilizace.

      Odpověď
      • a kto je tak cisty, aby ju ovladal? ja nemam pocit, ze by ti ludia boli na takej duchovnej vyske vyspelosti, ked zanechali po sebe to co zanechali napr. v Indii

       Odpověď
       • Příteli, to je bohužel názor většiny absolventů západních univerzit. Potíž je v tom, že západní filozofie vychází z ateistické filozofie sánkhyi, kterou předložil mnohem později podvodník stejného jména jako má védský autor. Tato filozofie pojednává o základních pojmech či zákonech hmotného vesmíru a západní učenci tomuto odvětví filozofie říkají metafyzika.

        Ve skutečnosti autoritativní védská sánkhya je teistická a mnohem starší. Atorem je Šrí Kapila syn Dévahúti. Její časové rozpětí je pro nás nepochopitelné. Jsou miliony a miliardy let. Zrovna tak znalosti astronomie. Není dobré odsuzovat tuto literaturu, právě naopak. Vyplatí se důkladně ji prostudovat. To dělají mimochodem Rusové.

        Odpověď
        • To časové rozpětí milionů a miliard let je jen „ztraceno v překladu“. Lidský mozek není schopen intuitivně operovat s miliony a miliardami let, je to pro něj nepředstavitelné. Je to výplach mozku.

         Odpověď
         • Oracle 911 17.7.2019 o 13:32

          >Je to výplach mozku.

          Je to len tvoj názor, ktorý s objektívnou skutočnosťou nemusí mať nič spoločné.

          Odpověď
          • Jak přesvědčíš někoho, že se něco nemožného a nesmyslného stalo? Stačí přidat nesmyslné množství času a nemožné najednou vypadá jako pravděpodobné, protože lidský mozek „vypne“ při snaze si to nemožné množství času představit, je paralyzován.

           Odpověď
           • „Lidský mozek není schopen intuitivně operovat s miliony a miliardami let“ ak nebolo od Boha mu daná „posadnutosť“ Duchom Svätím.

            Ale tu už hovoríme o inom stave psychiky a biologie človeka aká je bežná teraz.

            Odpověď
           • Není třeba spekulovat. Měli bychom mít ale jasno ve dvou skutečnostech: jak vznikl život a o existenci Nejvyšší Osobnosti Božství. Pak bude vše snadnější.
            Na toto téma dokazování již proběhlo a to s prohrou pro ateisty.Ocituji úvod ze Sunday Times 21.srpna 1977.

            DOŽ TO!
            Doktor Abraham T.Kovoor je předsedou větve Racionální společnosti na Šrí Lance,což je organizace věnující se zvláště tomu,aby vyvrátila existenci Boha a duše.
            Dne 14.srpna 1977 list Sunday Times Colombo (na Šrí Lance) uveřejnil článek Dr. Kovoora nadepsaný: „Existuje život po smrti?“ V tomto článku se Dr.Kovoor snažil dokázat,že život je pouhý komplex chemických činností a že duše nemůže přežít smrt, poněvadž něco takového jako duše ve skutečnosti neexistuje. Článek vyvolal vášnivou diskusi v časopise Sunday Times i v korespondenci mezi Dr.Kovoorem a členy Mezinárodní společnosti pro vědomí Krišny na Šrí Lance.

            Vývoj této vědecké a filozofické debaty,dokazování a pokusů viz Knihu: Výzva moderní vědě -Život pochází ze života s.105 až 122 (Vytištěno v roce 2016)

            Tento titul je volně dostupný v elektronické podobě ve všech formátech na www.bbtmedia.com/cs
            Code:EB16CS92537P

            Odpověď
        • nijako to nespochybnujem. Ale….aj ked ludia casom klesaju k „hriechu“, deje sa to hlavne vtedy, ked sa musia sustredovat na hmotu. Viem akceptovat predstavu, ze existuju zbrane, ktore nenicia nevinnych. Ale by ma zaujimalo, na zaklade coho zbran bude brat ako kriterium nevinnost. Ma ist o bratrovrazedny suboj. Bude to utocit na tych, co su naplneni nenavistou ci strachom? a kto (okrem totalne „blbych“) taky nebude? kto ma aspon trochu pudu sebazachovy ci podlieha adrenalinu? Okrem toho, suboj nenastane len tak, ze ty si anjel a ten druhy demon. Vzdy mas tam podiel. Ako by to ta zbran rozlisovala?
         Proste chcem tym celym povedat, ze aj ked viem akceptovat, ze ti ludia boli na svoju dobu vynimocni, ta vynimocnost uz nemusi znamenat v nasich ociach to iste. A preto „cistotu“ tychto ludi nedokazuju pisma, ktore to tvrdia. Imho skor filozofia, ktora sa tam dedi. Mozno dokrutena, ale povod tam je znacny.
         Ako tu mnohi hovoria, Egypt bol vynimocny, ale davovo-elitarska koncepcia ukazuje ci naozaj by sme brali aj my faraonov tych cias ako deti bohov. No nie.
         Tak isto India so svojim kastovnym zivotom a tym, ze sa skoro vobec nepohla za poslednych 2000 rokov ukazuje, aka koncepcia tam bola a je vlozena. A z mojho pohladu to nie je v suzneni s „cistotou“ ludi, ktori dokazu pouzivat tieto zbrane.

         Odpověď
         • Je to jednoduché. Duchovní energie je vždy nadřazená hmotné energii. Přesto, že je hmotnými smysly neviditelná a nevnímatelná. Brahmástra je vytvořena duchovní energií vyvinutým jednotlivcem, který směřuje tuto energii na zdroj a je si vědomý karmických následků svého počínání pokud není v souladu se zákony Boha. Válčení takové vyspělé společnosti má zcela jinou morálku než naše společnost. Přitom existovala protiobrana druhé strany, pokud měla ve svých řadách požehnané generály a přízeň Nejvyššího pána. Její moc mohla být eliminována.

          Odpověď
          • „Duchovní energie je vždy nadřazená hmotné energii.“
           pokud vím, energie je v rámci chápání MIM jeden z druhů matérie, a pokud to tak akceptuji potom ta věta nedává jednoznačný smysl. Vlastně mi nedává žádný smysl.

           Nebo to zkusím otázkou, jaký je rozdíl mezi duchovní energií a hmotnou energií?

           Odpověď
           • Dle védské duchovní nauky jsou základními energiemi: vnitřní (neboli duchovní), vnější (neboli hmotná) a okrajová-to jest smíšená.

            Pět hrubohmotných a tři jemnohmotné prvky je osum Pánových energijí, ze kterých sestává celková hmotná energie mahat- tattva.
            Hrubohmotné prvky:země,voda,oheň vzduch a éter
            Jemnohmotné prvky: mysl,inteligence a falešné ego

            Celková hmotná energie mahat-tattva se dále dělí na 24 prvků ze kterých se skládá hmotný vesmír. A lidské hmotné tělo lze také rozdělit na 24 hmotných prvků. Viz Šrímad-Bhágavatam (5.18.3)

            Zpochybňovat védskou literaturu je ale směšné. Nebudu na podobné nesmysly odpovídat.

            Odpověď
            • nezpochybňuji, mě zajímá jakým prvotním kategoriím to odpovídá respektive jaké jsou mezi tím praktické rozdíly.

             Tedy pokud jsi to vzal jako zpochybňování, to je tvoje věc, já jsem se ptal jaký je rozdíl mezi duchovní a hmotnou energií, a otázka mě zajímá pořád. Psal jsem že mi to nedává žádný smysl s ohledem na prvotní kategorie světa tak jak ho chápu. Předpokládám že když jsi ty termíny použil tak by jsi mi to mohl i vysvětlit.

            • Ještě oprava:(5.18.33) tedy sloka třicátá třetí )

            • Putinovec 17.7.2019 o 21:49

             Působí to stejně,jako když u nás zazvoní jehovisté a podstrkávají mě časopis.Bohužel,lidé ponoření do své ideologie cokoliv jiného odmítají vnímat.A stejný je i způsob komunikace.Odpovědi jen podle svatého textu.Nikdy podle svého rozumu.

            • Indicavia 17.7.2019 o 22:52

             V pořádku. Védská literatura ok, jen bych opět chtěl podotknout, že pokud jsou dané věci Tobě známy přímým zažitím (zkušeností, intenzitou vědomí…), pak v pořádku. Pokud ne, pak budeme li k sobě upřímní, je třeba konstatovat: „Já nevím“. Protože jinak jsme prostě v oblasti věřím tomu/nevěřím tomu. A pokud je člověk s funkční inteligencí, pak je nesmysl pouze tomu věřit, stejně jako je holý nesmysl tomu nevěřit a zamítnout to. Buď vím nebo nevím. Pokud si přiznám, že nevím, pak se otevře celá plejáda možností, která umožňuje Pravdě se náležitě v poměru k danému vývoji jedince onomu jedinci sdělit.
             Drtivá většina z nás, jak jsem již dříve psal se pohybuje na úrovni tělo+mysl+emoce , o vlastních energetických možnostech už toho víme pramálo, o dalších úrovních, které se otevírají „cestou do vlastního nitra“ pomocí anihilace vlastních omezení, vlastního falešného ega, celým vnitřním procesem, o kterých hovoří všechny ty svaté knihy tvořící „naakumulované vědění“, už nevíme z první ruky, tj. z vlastní přímé zkušenosti zhola nic. Jaký význam pak má hovořit o věcech, o kterých nemám ponětí? Nepřináší to onu vlastní zkušenost „osvícením“, ale pouze to podněcuje vlastní imaginaci. A obhajoba vlastní víry v něco, o čem nemám přímou vlastní zkušenost, končí všichni víme jak.
             Tak jako vidíme ohromující rozmanitost všude kolem sebe, kde nejsou vůbec všichni lidé na stejné úrovni vnímání, tak rozmanité jsou i cesty, vedoucí k naplnění (chceme li – k osvícení).

             Co se týče modlářství a Indie, Indie nikdy v celé své historii nebyla civilizací věřících. Vždy byla civilizací hledajících. V jedné rodině vedle sebe mohli být různí lidé, kteří vyznávali stovky různých božích podob a nebyl s tím nejmenší problém, proč taky? Co funguje pro jednoho přece nemusí fungovat i pro druhého, proč by druhý nemohl jako boha uctívat třeba kámen, pokud si s ním spojí pro něj božské vlastnosti, kde je problém?
             Když se narodí dítě, má velkou tělesnou, fyzickou potřebu blízkosti matky. Pokud matka není nablízku, je to pro dítě trauma.
             Když dítě povyroste a dáte ho do postýlky, je neklidné, pokud tam není matka. Co uděláte? Dáte mu plyšovou hračku a dítě se uklidní. Ale až nastane jeho čas, samo onu plyšovou hračku odloží, jakmile vyroste a jeho zkušenost se naplní. Pokud mu však budete hračku brát násilím, ublížíte dítěti velmi v hlubokých úrovních jeho nevědomí. A stejné je to s „modlami“. Někteří lidé je potřebují, protože ještě nejsou patřičně zralí. Ale předpokládá se, že budou sami schopni je odložit v okamžiku, kdy k tomu dorostou. Je to však nutné činit násilím? Kdyby se každý snažil sám za sebe být šťastnou bytostí, Člověkem, který je schopen z první ruky zažít onu Jednotu všeho se vším, než se snažil měnit všechno okolo, byl by tenhle svět radostnějším místem.

            • „Zpochybňovat védskou literaturu je ale směšné.“
             k této tezi, jsem přesvědčen že zpochybňovat jakoukoli literaturu za použití rozumu pomocí argumentů je potřebné. Jinak je literatura přijímána dogmaticky a přijímače zakrní ve stádiu rozvoje na kterém byl ten kdo ji psal.
             Jinak řečeno, je to jako označit nějakou literaturu za dokonalou respektive bezchybnou, a pokud by to tak bylo nebylo by se kam dále rozvíjet a co dále tvořit. A mě nepřipadá že by čitatelé védské literatury byli kdy schopni nastolit společnost trvale udržitelného bezkrizového a spravedlivého rozvoje. „Praxe je kritériem pravdy“ v tomto případě tedy naopak ukazuje na to že védická literatura nepomohla lidem nastolit Království Boží na Zemi.

            • „Je to však nutné činit násilím? Kdyby se každý snažil sám za sebe být šťastnou bytostí, Člověkem, který je schopen z první ruky zažít onu Jednotu všeho se vším, než se snažil měnit všechno okolo, byl by tenhle svět radostnějším místem.“
             Naopak násilím se to samosebou jen brzdí, ale polemika není braní plyšáka násilím. Polemika a diskuse je součást kolektivního hledání pravdy a protože nikdo není schopen obsáhnout a znovuobjevit všechno naakumulované vědění, je potřeba i věřit tomu co píšou některé knihy a říkají někteří lidé. ALE je třeba to přijímat nedogmaticky, kriticky, a přehodnocovat, zpochybňovat a diskutovat o tom, ale bez informací od jiných na které si sami nesáhneme, jak píšeš, bez nich lze žít život jedince ale nelze bez nich budovat společnost. Na jedné straně s tebou souhlasím, na straně druhé vidět a vědět že kolem tebe lidi bloudí a sedět ve své bublině šťastného bytí je podle mne stejně hříšné jako svádět je sám z cesty. Je to výzva ke lhostejnosti. Budu snad sedět u silnice a dívat se jak jeden za druhým zajíc za zajícem skáčou do silnice pod kola, nebo půjdu postavit přechod pro zajíce abych je vedl cestou bezpečnější pro život? Někdo řekne že připravuju zajíce o zkušenost. K čemu mu bude zkušenost když bude tlít na metru čtverečním silnice?

            • PS: Jedna věc je nutit zajíce jít po přechodu, omezovat ho a soudit za to že nejde, a věc druhá nabídnout mu ho aby měl alespoň kudy jít když bude chtít. No musí o něm vědět.

            • Indicavia 17.7.2019 o 23:44

             eM: „A mě nepřipadá že by čitatelé védské literatury byli kdy schopni nastolit společnost trvale udržitelného bezkrizového a spravedlivého rozvoje. „Praxe je kritériem pravdy“ v tomto případě tedy naopak ukazuje na to že védická literatura nepomohla lidem nastolit Království Boží na Zemi“

             Nechápeme se. Hovořím o praxi vlastního „duchovního vnitřního rozvoje“, jehož výslednicí je přímé zažití jednoty sebe (a tady by bylo na delší povídání co je to vlastně Já) a všeho ostatního ve vesmíru. Takový člověk pak nepotřebuje žádnou „morálku“, aby nešířil násilí, blud, atd. Takový jedinec rovněž nemůže být lhostejný k ostatním, protože takový jedinec zažívá plnou spoluzodpovědnost za všechny ostatní právě přímým zažitím oné jednoty, která je pro mysl zcela neuchopitelná.

             Pouhým čtením jakékoli literatury, ať už Védské, křesťanské, islámské nebo kdovíjaké se nikdo „osvíceným“ nestane, samotné kumulované vědění v těchto knihách nemá samo o sobě moc za někoho udělat jeho vlastní vnitřní práci.

             Rovněž i tyhle internetové diskuze jsou matoucí, neboť při jejich čtení je každý vystaven pouze reakci na vlastní projekci, kde chybí „energetická“ vazba s druhou lidskou bytostí.

             Pravdu milý příteli těžko objevit přehodnocováním, diskuzí a polemikou, protože to jsou operace mysli. A obsah mysli je pouze akumulací minulosti a odpadkovým košem všeho, co do ní kdo odhodil. Podíváš li se na obsah vlastní mysli, co tam najdeš? Trochu z matky, trochu z otce, obsah školních lavic, pak všechno možné co tam nasypali všichni, se kterými si kdy přišel do styku (tady ten kamarád, tady ta přítelkyně, tady ten kolega…), všechno co jsi si kdy přečetl a všechno to tam kvasí vlastním životem a vytváří to různé projekce. Tímto nástrojem nelze nikdy POZNAT Pravdu. Tu můžeš pouze zažít, protože v té nejhlubší podstatě každého z nás dlí její podstata. Ale k jejímu zažití je potřeba jistých podmínek, anihilace veškerých mylných sebeidentifikací, rozpuštění omezeného a omezujícího (sebe sama). Pak se Pravda začne sama projevovat. Vlastně Člověk ani nemá nic „dělat“, ale umožnit tomuto procesu aby se „stal“ tím, že mu nebude překážet. Ale to je vnitřní proces. Filozofovat o něm můžeme hodiny, přesto mi věřit můžeš nebo nemusíš, poněvadž dokud v sobě člověk nezažije do morku kostí bolest nevědomosti, která ho donutí odvážit se otevřít dveře dovnitř sebe sama, aby poznal, co všechno NENÍ, nic se pro něj nezmění.

             Zde platí ono praxe je kritériem Pravdy.
             Pravdu nemůžeš uskutečnit. Království Boží na zemi není třeba uskutečnit.
             Pokud zmizí omezení, které uzavírá vnitřek bubliny od vnějšku, pak se automaticky vnitřek spojí s vnějškem a již více nelze určit, co bylo uvnitř a co bylo venku. Vše bylo a je jedním. Sebeidentifikace s oním omezením, limitujícím a dočasným na mnoha a mnoha úrovních, s onou bublinou zamezuje poznání onoho neomezeného a neohraničeného, jehož malá část je bublinou obklopena.
             A i tady píšu o něčem, co asi těžko může dávat „mysli“ smysl :)

            • Indicavia 17.7.2019 o 23:59

             A k védské kultuře, k Indii. Ještě bratru nějakých 200-300 let nazpět byla Indie jednou z nejbohatších zemí a kultur světa. Tisíce let naprosto famózní kultury. Po návštěvě bílého sáhiba z nedávné koloniální minulosti vypadá dnes tak, jak vypadá. Přesto ony neocenitelné poklady její kulturní historie nelze vymazat. Tam se setkávali všichni možní moudří všech ras a barev a vše bylo ok.

             A o jugách už jsme něco slyšeli ne? Kali, Dvápará, Tretya, Satya. Jednou je tak, jednou je hůř. To už je vlastnost tohoto dvoupólového světa. Úroveň vědomí lidstva se mění…

            • eM,
             “ „Praxe je kritériem pravdy“ v tomto případě tedy naopak ukazuje na to že védická literatura nepomohla lidem nastolit Království Boží na Zemi.“

             - Nedávno som práve nad tým premýšľal, ale v súvislosti so slovanskými védami (začal som si čítať knihu Živa od V.Kurovského a s mnohým v opísanej filozofii sa dá súhlasiť).
             Duchovný rozvoj človeka – prerod z človeka na Človeka – v hromadnom, celospoločenskom merítku je nízkofrekvenčný proces, povedal by som že značne dlhodobý. Stáva sa, že sa to podarí jedincom, a tí sú naozaj schopný životarečenia. Medzi takých mohli patriť aj mnohí starí volchvovia. Ale ako dostať tento proces celospoločenského individuálneho duchovného rozvoja na vysokú štatistickú úroveň v meradle celej spoločnosti? T.j. aby takých ľudí začalo v spoločnosti prevažovať, a bez toho, aby sa znásilňovala slobodná vôľa (alebo sloboda výberu) ľudí? Možno sa to ozaj dá nejakou osobitou kultúrou výchovy v prvých 3 rokoch života, keď sa formuje základná mravnosť jedinca. A možno je to ešte zložitejšie.
             Je možné, že stará slovanská védická spoločnosť mala k tomuto našliapnuté a bola nastavená na proces pomalého dospievania spoločnosti (dopriať spoločnosti prejsť postupnými etapami detstva až do dospelosti). Možno ich v tomto vyrušil iný vysokofrekvenčnejší proces, na ktorý bolo nutné pohotovo reagovať – kresťanské a moslimské nájazdy a vykoreňovanie „pohanstva“ – v takej situácii jediné, čo má zmysel robiť je uchovanie filozofie a znalostí pre neskoršie použitie, keď bude agresia prekonaná.
             Z ľudí totiž nemožno urobiť Ľudí na počkanie, len tým, že im odovzdám nejaké vedomosti. Vedomosti im dajú síce moc, ale ich mravnosť nezmenia, čiže cieľ sa takto nedá dosiahnuť. Niektorí volchvovia sa infiltrovali medzi agresorov, aby mohli aspoň čiastočne riadiť proces (v Rusku sa podarilo takto vytvoriť špeciálne pravoslávie, ktoré občas ignorovalo biblické dogmy a západniarom sa z toho len hlava krútila, hovorili im nie kresťania ale Moskoviti). Samozrejme, že z mnohých sa stali aj znachari, žiaľ.
             Počas tohto obdobia bolo určite potrebné z pozadia riadiť proces minimálne tak, aby si národ zachoval svojho ducha, aby bolo čo obnovovať, keď sa krajina zbaví tejto cudzej choroby.

             Ide o to, že vedomosti musia narastať vždy priamoúmerne s mravnosťou, inak to vedie ku katastrofe. Národ môže dostať len toľko vedomostí, na akej úrovni je jeho mravnosť. KSB je z tohto pohľadu len základný balíček prežitia pre národ (aj napriek tomu, že samotná KSB je masívna). S nárastom mravnosti začne relevantných vedomostí (pri vlastnom úsilí o svoj rozvoj) neúmerne narastať. Ak KSB prirovnám k semenu, tak (pri vlastnej snahe o rast) môže narásť do veľkosti rastliny, čo je X-násobok veľkosti.
             Starým védickým slovanom, a iným národom s rovnakým cieľom, sa Božie kráľovstvo na Zemi síce vytvoriť nepodarilo, ale to neznamená, že ten proces ktorý začal vtedy, náhle skončil vpádom agresorov a zdanlivým zánikom vtedajšej spoločnosti: semeno odumrelo, ale proces klíčenia a rastu rastliny neskončil. V opačnom prípade, ak nehľadíme na celý proces, by sme mohli klamlivo súdiť, že prax ako kritérium pravdy ukazuje, že aj Ježišova misia skončila fiaskom.

            • Jardob: díky, to je relevantní pohled na věc. Přesně jsi vystihl co mi na tom neštymovalo.
             Indicavia: Jardob to shrnul vlastně i za mě tím jak mi odpověděl. A já k tomu ještě doplním:
             z mého pohledu s tebou mohu souhlasit aniž by to ve mne vyvolávalo rozpory, ale musím k tomu doplnit i to B, a sice že ano, jedinec na své cestě rozvoje postupuje tak jak píšeš, ale na to aby se vyléčila z falešných představ o světě a pravdě celá společnost je potřeba dát jednotlivcům možnost na osobním rozvoji pracovat. A to ve skrytém ani otevřeném otrockém systému nejde zdaleka každému. Je tedy třeba pracovat na rozvoji společnosti dříve než se z osobního poznání pravdy stane masový fenomén, k tomu masovému fenoménu nemůže dojít když masy jsou uzamčeny v bludném kruhu výchovy světem který kolem nás objektivně existuje a přináší utrpení miliardám, a bere jim šance byť se jen zastavit a popřemýšlet o světě, natož vědomě a usilovně na tomto pracovat.

             Možná z toho není cítit že tě chápu, no já si myslím že tě chápu, to co píšeš je v mém systému chápání světa už dlouho. Ale nemohu a vlastně ani nechci se ztotožnit s tím abych pracoval na svém osobnostním rozvoji a hledání pravdy aniž bych se pokusil bezkrizově ovlivnit svět kolem sebe natolik, abych tu šanci dal dalším.

             Ne nechci nikoho nutit, tudy cesta nevede, to už jsem měl tu čest poznat, ale otevřít více a více možností v matrici stavů pro rozvoj společnosti a nejen jednotlivce, to je něco co je podle mne úkolem nejednoho z nás. A v takovém případě tady není prostor pro myšlenky „hledím si sebe a svého poznání pravdy a Království Boží na Zemi přijde jakoby samo“. Je to kolektivní práce stejně jako je kolektivní život na této planetě. Pro mě je cizí hledět si jen svého rozvoje a čekat že ostatní tím načichnou. I když uznávám že i tak to funguje.

            • Indicavia 18.7.2019 o 18:37

             eM: souhlasím s Tebou. Avšak stejně zopakuji toto: všechno, všichni, jsme spojeni navzájem, i když to pro většinu není vědomou realitou zkušenosti. Cokoli uděláš „pro sebe“, ovlivňuje i všechny ostatní. Chápu, že je zde tendence vidět spirituální práci jako něco, čím se leští ego a jedinec se staví na piedestal povýšenosti. To jsou ale nesmyslné před-stavy.

            • Rozumím.

            • I když by bylo dobré, pro lepší pochopení všech, definovat to jednoznačněji. Takto to lze pochopit tak, že když budu mít větší dům budou mít všichni větší dům. Když budu mít bohatší konto budou mít všichni bohatší konto :-)

          • jediny pripad, kedy moze bojovat vo vojne duchovne vyspela spolocnost, je pripad sebaobrany. Ale skutocne vyspela spolocnost znamena aj hmotne (naopak to samozrejme neplati). Nech uz vezmem indicku kulturu za akokolvek bohatu (a toto nespochybnujem), vidime ako sa divaju na svojich bliznych a ako sa k nim spravaju. A toto je predsa priamym dosledkom nastavenia koncepcie, ktoru tam maju 2000 rokov. Akurat ze teraz to pustili z retazi a dosiahli uz skoro 1,3 mld. ludi.
           Chcem tym povedat…..nech bol socializmus akykolvek, ak sa pozriem na to, co sa tam dialo, tak vidim, ze za tych x rokov sa pozdvihli miliony ludi z chudoby, dostalo sa vzdelania skoro vsetkym (a urcite vsetkym tym co o to stali), zacali fungovat socialne vytahy. Rusko z veku motyky a dreveneho pluhu sa dostalo do veku rakety. India si tiez presla problemami. Bola plienena GB a problemami rozvojovej ekonomiky. Ale jej dusevne nastavenie predsa nebolo za tych 70 rokov ci kolko ani najmenej napadane. Tak preco vidime to, co vidime. A ak vladnuca vrstva chape karmicke nasledky svojho pocinania, tak preboha ako to moze byt tam, kde je…..a ak ich predchodcovia boli taki cisti, koncepcia sa defacto nemenila, len lahsi zvod ludi k hriechu, ale vladnuca vrstva si stale udrziava svoje duchovne spojenie so zdrojom, tak uz vobec nicomu nerozumiem. Proste ak veris tomu, co pises, tak by si mal vidiet Indiu ako tu najuzasnejsiu krajinu a mal by si vediet nam popisat progres ktory tam vidis a v com spociva. Teraz to neber ako spochybnovanie, kritiku ci napadanie. Naozaj ma to zaujima.
           Poznam vela ludi, ktori totiz Indiu tak aj beru, len ked si spomeniem na Posledny gambit, tak to, co tam hovori ten Rus Sherlockovi v Indii, je presne to, co ja tam citim.Oni proste nevidia tu celu druhu stranu. Ale bez toho sa nemoze akceptovat koncepcia.

           Odpověď
           • Indicavia 18.7.2019 o 13:47

            Nevím, že bych zmiňoval, že vládnoucí vrstva v Indii chápe „karmické“ důsledky (mimochodem karma jako pojem je rovněž rozsáhlé téma. Díky „cementu“ karmy – akce – ovšem máme vůbec tu možnost jakéhokoli projevu, bez karmy není možná existence v těle) nebo že si vládnoucí vrstva udržuje duchovní spojení se zdrojem. V osobě Nárendry Módího tam mají po neskonale dlouhé době Člověka.
            Ale věcí k nápravě, kastovní systém (dávno nefunkční a držící miliony lidí v kleštích), celou úroveň školství co tam zanechali Britové……. Rozhodně nepovažuji Indii za ráj na zemi.

            Odpověď
            • Indie má neocenitelné poklady, její kulturní historie nelze vymazat. Tam se setkávali všichni možní moudří všech ras a barev . Nedalo se tam žít 2000 let před sahibem a nebude se tam dát žít ani 2000 let po sahibovi.

            • No, a proto jsme všichni teď tady (v KSB), protože je to to nejlepší, co máme.
             Všichni se snažíme, jak umíme, diskutujeme a v diskuzích se snažíme podělit o to nejlepší co máme, doptat se co nevíme, čemu nerozumíme …
             Víme, že i vědomosti, duchovno, jsou statky společenské (materiálno nevyjímaje), nejsou prací a zásluhou jednotlivce („Supermana“) …
             Společnost je také jeden organizmus, podobně jako člověk – víme, že člověk je složen z buňek a ty tvoří kosti, orgány atd. … prostě matrjošky v sobě vložené a tak podobně je složená společnost, kde jsou „spojité nádoby“, jedno ovlivňuje druhé, vzájemě na sebe působí …
             a zrovna tak vesmír = celý svět.
             Je důležité, kam se dopracovalo moje já, protože i to je vzájemné působení v interakci s okolím,
             ale moje já je zároveň příslušnost k společnosti, společenství, lidstvu, …
             => že je nemožné, vyčlenit moje já, jako „samostatnou uhlíkovou jednotku“.
             Já, já, já, jenom já je prostě nesmysl.
             Ezoterika a velcí mistři,
             to je sice pěkné,
             ale je to zase „jen opuchlina“,
             podobně jako vysoká inteligence, která cokoli vytvoří,
             není-li to zpracováno společností (na základě vědomí a svědomí), je – k tomu co teď = „opice se samopalem“
             a v to počítaje i ezoterické znalosti, dovednosti … vedou k úpadku z nadřazenosti a pýchy = opět „opice se samopalem“.
             Proto jsme (jako lidstvo) tam, kde jsme:
             vytěžováni parazitem, dušeni na nízké duchovní úrovni a parazit degeneruje …, je zašlapán a ničen lidský potenciál,
             kteý se rozvíjí v mírové interakci společnosti společenství, lidstva (bez vytěžování, dušení, ždímání) …
             Ezoterika není bezpečná cesta, už jen ve své uzavřenosti (postupná degenerace) a není pro každého.
             KSB je naopak pro každého, má celospolečenský záběr od „základních počtů“, až po „vysokou matematiku“ (tedy duchovno).
             Přijde mi to poněkud zvláštní:
             Práce na sobě zjemňuje vnímání …
             a pak budu „jako mistr sedět na svém obláčku, shlížet na utrpení lidstva (své součásti, svého těla)
             a plakat krokodýlí slzy nad jejich (svým) neštěstím,
             nebo ve svém nadpozemském povýšení zkamením od svého kamenného srdce?“ To je ezoterika, opuchlina spaskla a nic (vše jede dál postaru) …
             Proto mám ráda KSB a jsem za ní vděčná (všem i Bohu) – uvádí do pohybu celou společnost (i byť jen nějakým % na začátku), je otevřená všem.
             Opuchlina je i puchýř, propíchnu ho a je fuč.
             (nemám v úmyslu někoho napadat, napomínat, nebo tak, jen jsem napsala, k jakému názoru jsem došla)

            • Mluvíte mi z duše Lenko. Ostatně jako většinou. Málokterý z mužů má tolik síly jako vy.

            • Indicavia 18.7.2019 o 17:14

             Lenka : vskutku „zajímavé“ dedukce, umocněné závěrem:
             „No, a proto jsme všichni teď tady (v KSB), protože je to to nejlepší, co máme.“
             Hlas „většiny“. Chybí jen Amen.
             Dovolím si potichu vaší mentální projekci opustit. Teď jste tam „všichni mínus 1″. Ještě zjistit, kde je to TAM a kdo je VY VŠICHNI. Nebo radši ne.

            • Oracle 911 18.7.2019 o 17:30

             @Indicavia
             Trafená husa zagágala. ;-)

            • Indicavia 22.7.2019 o 11:07

             Oracle911: a) Tak jeden by řekl, že KSB je především metodologie. Tudíž tvrzení Lenky, že „Všichni jsme teď tady v KSB, protože je to to nejlepší, co máme“ mi přijde mimo misku. b) Jakmile kolem čehokoli začne kdokoli zakládat „hnutí stoupenců“, kteří to vezmou jako svatý grál, je opět zaděláno na konflikty mezi „příznivci a odpůrci“. KSB jako metodologie je tu dle mne především jako právě nástroj, jehož osvojením je člověk řadu věcí schopen lépe pochopit a dle toho pak v životě lépe jednat. c) „Je to to nejlepší, co máme“ . Kdo? Čím jménem mluví paní Lenka? Mým ne. d) Jak jsem již zmiňoval, vidět spirituální práci jako praxi posilování ega, povyšování se nad ostatní a spočinout na piedestalu vlastní důležitosti znamená nepochopit účel spirituální práce.
             „Opuštění mentálního konstruktu“ paní Lenky, jakožto symbolického vyjádření- že, za mne ta paní nemluví“ mi nezní jako „gágání trafené husy :-)“

            • Oracle 911 22.7.2019 o 11:59

             @Indicavia
             2 veci:
             -Prečo si myslíš, že momentálne nie je to najlepšie čo máme.
             -takouto reakciou si len potvrdila, že môj vstup bol správny…

            • Indicavia 22.7.2019 o 22:57

             Možná bude lepší tuhle slepou větev konverzace ukončit.

             - „Prečo si myslíš, že momentálne nie je to najlepšie čo máme.“ . Protože – Myslím si, tedy se domnívám, tedy nevím. Platí oboustranně.

             - „takouto reakciou si len potvrdila, že môj vstup bol správny…“
             Nevím o tom, že bych něco potvrdil (Nejsem žena). Ty jsi si něco potvrdil. To ano.

            • a) „všichni jsme teď tady v KSB“´= ponořeni v materiálech, ve studiu
             Co je na tom k nepochopení?
             Je to stejné jako:
             Teď jsem v kuchyni (v účetnictví, v matematice a pod.)
             Jsou toto diskuzní stránky KSB?
             Ano, jsou.
             Co je na tom nepochopitelného?
             Je to to nejlepší co máme?
             Ano, je,
             právě proto, že je to metodologie.
             Víme o nějaké jiné, lepší?
             Teď v první osobě: Já NE a nevím o nikom, kdo předkládá lepší, k tomu si troufám říct,
             že nikde není k mání VEŘEJNĚ K DISPOZICI VŠEM (a zase v první osobě: za půl století jsem nic takového nenašla, hledala jsem vytrvale pilně až s buldočím stiskem a houževnatostí,
             „kde se dalo i nedalo“).

             b) „Jakmile kolem čehokoli začne kdokoli zakládat „hnutí stoupenců“, kteří to vezmou jako svatý grál, je opět zaděláno na konflikty mezi „příznivci a odpůrci“. “
             To tu nikdo nepředvádí a jsou to pouze Vaše nesmyslné myšlenkové konstrukce – za jakým účelem je Váš problém.
             Zbytek bodu b) bez výhrad.

             c) viz. výše a)
             + Kdo? Čím jménem mluví paní Lenka? Mým ne.
             Vaším NE, o tom není pochyb.
             Řeknu Vám čím jménem,
             jménem všech odíraných, všech dobrých lidí, kterým je záměrně ničen život, kterým je odepřeno vzdělání, jsou zneužívaní, manipulovaní …, každého člověka to bolí, pokud je alespoň trochu Člověkem, škoda slov.

             d) Těžko si v kontextu Vašich příspěvků představit spirituální práci.
             Jestliže je tím míněna duchovní činnost v zájmu bližních, tak i tací mezi námi jistě jsou,
             ALE
             Ti mlčí a vědí proč.
             A to je asi tak všechno, co k tomu mohu říci.

            • Indicavia 23.7.2019 o 0:48

             Lenka :“ d) Těžko si v kontextu Vašich příspěvků představit spirituální práci.“

             To chápu. To se těžko před-stavuje. Zvláště v kontextu internetové diskuse.

             „Jestliže je tím míněna duchovní činnost v zájmu bližních, tak i tací mezi námi jistě jsou,
             ALE
             Ti mlčí a vědí proč.“

             Jeden by řekl, že jakožto člověk hledající Pravdu nemáte tu možnost dovolit si komfort úsudku, ale budete znát jen hledání a intenzitu.

             Souhlasím s vámi, že je lepší mlčet. Když víte proč.

            • Indicavia 23.7.2019 o 1:09

             Chce se mi snad jen dodat jediné.
             Kromě několika vět ve zdejším diskuzním vlákně o sobě navzájem nevíme ZHOLA NIC. A to, co si o sobě na krásně můžeme „myslet“ je jen to, co si jeden každý z nás bude vytvářet ve své vlastní hlavě. Fikce. S realitou to nemá společného zhola nic.
             Takže mi Lenko i Ori dovolte, abych si s klidným svědomím mohl dovolit nedělat si na nikoho z vás žádný názor. Ušetříme energii na vytváření nepotřebných mentalních konstrukcí a obrazů.
             A pokud prosím narazíte někdy na nějaký můj příspěvek zde, považujte ho, prosím, za pro vás bezpředmětný. Díky!

            • Oracle 911 23.7.2019 o 7:02

             @Indicavia
             Tak reakcia:
             >Protože – Myslím si, tedy se domnívám, tedy nevím. Platí oboustranně.

             Gratulujem, dávaš svoje domnienky na úroveň faktov. Pretože nielen nikto neprezentoval otvorene v prostom jazyku svoju koncepciu (dokonca ani Anastáza a ani Japonci), ale ani nikto nedal k tomu návod ako vypracovať potrebné nástroje na jeho dosiahnutie.

             >Nevím o tom, že bych něco potvrdil (Nejsem žena). Ty jsi si něco potvrdil. To ano.

             Mýlil som v tom, že si žena ale žiaľ nemýlil som v 2 veciach:
             -Máš veľké ego (podotýkam ani ja nie som bez chyby) a maskuješ to duchovnosťou, ale ako tunajšia prax ukázala je to skôr duc-hovnosť.
             -Pohŕdaš s touto komunitou a všetkými jeho členmi a všetkými jeho hodnotami, a tvoja tunajšia prax to žiaľ tiež ukázala.

           • Indicavia 23.7.2019 o 9:46

            Oracle:
            „Člověk přemýšlí v obrazech a formuluje své myšlenky do proudu
            slov, vzájemné chápání (dvou- a více jedinců) je možné jen v
            případě, pokud u druhého člověka daná slova vyvolávají stejné nebo dostatečně podobné obrazy. Toto je jeden z největších zdrojů nepochopení v komunikaci obecně, ale i vzájemných nekonstruktivních konfliktů“.

            Řízení je subjektivní proces, přičemž řídit se dají pouze objektivně reálně existující procesy. Já jsem reálná osoba, o které nevíš nic. Naprosto nic. Stejně jako já o tobě. Tvé myšlenky jsou rovněž reálně existující objekty…ALE.. jsou naplněny fiktivním obsahem o mě na základě několika mých příspěvků na zdejší diskusi.
            Proto mi řekni, jakým způsobem je smysluplné si o mně utvořit závěr, že mám zbytnělé ego a že pohrdám zdejší komunitou a jejími hodnotami, který by REÁLNĚ odrážel REÁLNÉ charakterové a mravnostní rysy mojí osoby, která nyní sedí ZDE u PC a píše tyto řádky?
            To mi uniká.
            A pokud vím, nikoho zde jsem nečastoval žádnou „nálepkou“ nebo hodnocením. Pouze jsem v případě Lenky konstatoval, že tvrzení něčeho v množném čísle je dle mého (opakuji, mého) názoru úlet (MY jsme zde, MY nemáme nic lepšího, mluvím jménem VŠECH utlačovaných apod….). Nebo čím je definována ona množina MY?
            Takže myslete si o mne, co chcete, protože je to jen fikce. A navrhuji, pokud se máme bavit o něčem, bavme se o KSB a ne o nás jako fikci. Ok? Hodnotit se navzájem můžeme, pokud se budeme REÁLNĚ osobně znát. A i tak se obávám, že pokud bude chybět onen etalon, ke kterému vztáhneme hodnocení druhého člověka, povede to zase jen k nějakému nedorozumění.

            Odpověď
       • Mart’as 17.7.2019 o 12:15

        Odpoved na svou otazku JankaS najdes v eposu Mahabharata,tam je presne popsano ,jak bratri Panduovi byli natolik ctnostni ,ze jim bohove darovali postupne zbrane,jez jim pomohli zvitezit v te velke bratrovrazedne valce na Kuruovskem poli. Mimo zminenych zbrani jsou tam rovnez popisovany letajici vozy.
        A tvoje pripominka o jejich duchovni vyspelosti ..
        V te Mahabharate ( a nejen tam)se rovnez pise o zakonu casu. Na konci toho eposu Krisna rika bratrum Panduovym,ze pomalu prichazi nova doba (jiny casovy cyklus) kdy lide postupne prestanou byt ctnostni a moralne zacnou upadat. Dokud zase neprijde novy casovy cyklus.Védy mluvi o casovych cyklech,ktere ale nejsou stejne dlouhe.
        No zkratka ta Mahabharata a Bhagavad gita rozhodne stoji za precteni.

        Odpověď
        • Není na škodu zde poznamenat, že Ježíš tyto východní prameny studoval a odmítl jako zkreslené, neodpovídající Božímu záměru.

         Odpověď
         • Mart’as 17.7.2019 o 13:18

          Jezis tedy povazoval cas za linearni ? Mohl bych Hoxi poprosit o nejaky odkaz, ktery potvruje to co pises. Diky.

          Odpověď
          • Lineární čas – bezesporu, stačí si přečíst třeba Ježíšovo evangelium.

           K ostatnímu, tyto informace pocházejí od Luxe, každý může hodnotit podle sebe, mě to zapadá do celkové mozaiky:

           Čo sa týka života Ježiša od 12.-29. roku života, o ktorom Biblia mlčí, tak je zaujímavý tzv. Tibetský apokryf, ktorý bol nájdený v budhistickom kláštore, v ktorom sa píše, že Ježiš vo veku 13 rokov odišiel s kupcami k Indu a učí sa zákony Budhu a ako 14 ročný sa presídľuje k árijcom v Indii. Dopočujúc sa o jeho múdrosti pozývajú ho brahmani v štáte Orsis a učia ho liečiť modlitbami, vyháňať z tela zlého ducha (odpájať od zlých info-algoritmických modulov v biopoli, kde je jedinec kvázi uväznený). Rôzne „nadprirodzené“ schopnosti potom aplikuje aj v praxi (čo je aj v kanonizovaných evanjeliach v Biblii).
           Neskôr Ježiš odmieta božský pôvod Véd a Purán a hlása:“Neklaňajte sa idolom, nenasledujte Védy, v ktorých je Pravda pokazená.“ Brahmani sú prekvapení a ohromení takou reakciou na ich pohostinnosť.
           Ježiš potom odchádza do rodiska Budhu a študuje sútry, čo mu vraj trvalo 6 rokov. Opúšťa Nepál a zostupuje k pohanom a zase začne rozosievať zmätok a vystupuje v roli náboženského diverzanta, revolucionára a hlása: „Opustite svoje idoly a nekonajte rituály a obrady, ktoré vás odlučujú od vášho Otca a spájajú vás so žrecmi, od ktorých sa Nebo odvrátilo.“
           Prinútil pohanov rozbiť svoje idoly a národ povstal proti žrecom, ktorí ušli. Vytvoriac celý rad povstaní religiózneho charakteru cestuje do Perzie a znovu hlása: „Neklaňajte sa Slnku, Duchu Dobra a Duchu Zla, hovorím vám, že vaše učenie je mrzkosť.“

           Odpověď
           • Mart’as 17.7.2019 o 13:38

            Diky Hoxi

            Odpověď
           • Oracle 911 17.7.2019 o 14:52

            A prečo si myslíš, že toto evanjélium nie je podvrh od GP?

            Odpověď
           • prosím tě, jak chápeš to poslední v citaci? Že sluneční kulty jsou taktéž pokroucené? Nebo že Slunce není v našem světě v žádném případě symbolem Boha jako takového?

            Odpověď
            • Že klanění se slunci je modlářství.

            • Oracle 911 17.7.2019 o 18:00

             Klaňanie hocičomu je fakt modlárstvo…

            • vlastně jsem si odpověděl už když jsem se ptal, no i tak díky :-) odpověděl jsem si stejně.

         • Indicavia 17.7.2019 o 16:06

          Tak tady si dovolím poznamenat : „Praxe je kritériem Pravdy.“

          Hovořit v této oblasti o věcech, které nejsou předmětem našich přímých zkušeností je ztráta času, neboť člověk tomu bude buď věřit a nebo nevěřit. Obě varianty (věřit tomu nebo nevěřit tomu) nemají význam. Tyto analýzy náleží“ dimenzi“, ve které se nyní nacházíme. Ani se dokonce nedotýkají dimenze, o kterých se snaží hovořit. Jakákoli projekce o dimenzi mimo přímou zkušenost je jednoduše mylná. Vytváří se tím jednoduše větší připoutání k mysli. Je vhodné pochopit, že naše ideje a myšlenky máme někdy až moc rádi. Naše filosofie, víra a ideologie pro nás tak moc znamenají. Je to však způsob, jakým se více a více posiluje připoutání k mysli.
          A tak „známe“ Boha, Boží záměr, duši a to co leží mimo naši percepci také v naší mysli. Pokud je tedy naše mysl tak grandiózní nástroj, že je dokonce schopna pojmout Boha a Boží záměr, pak je přirozené, že dochází k našemu připoutání k mysli a ne k Bohu. Pokud by naše mysl mohla pojmout Boha nebo Boží záměr, byla by tedy větší než On. Tohle je silné nevědomé pouto k mysli, která je nádherným nástrojem pro žití v této dimenzi, ve které jediné se naprostá většina z nás (tělo, mysl, emoce) pohybuje. Pro cokoli, co však leží ZA tělem, myslí a emocemi se jedná o naprosto nepoužitelný nástroj.
          Použít jednoduše tvrzení, že Ježíš odmítl sutry, Gítu apod. jako zavádějící a basta je úsměvné.
          Člověk svědčící o něčem, co přesahuje běžné sensorium jedince, tak činí vždy na základě toho komu a kdy toto svědectví předkládá. Proto je zvláště religiozni směr (a teď míním religiozitou vnitřní proces člověka jdoucí přes poznání z první ruky, že já nejsem toto tělo a nejsem ani tato mysl…) v dějinách plný na první pohled paradoxních tvrzení, kdy jeden avatar tvrdí to a druhý tvrdí kontra. Přesto mohou být oba v Pravdě.
          Pokud sútry tvrdí to, Ježíš ono, Buddha tamto, Šiva tohle a nagualové něco dalšího, lze tomu věřit nebo nevěřit. Obojí má stejnou cenu, žádnou. Obojí nikoho k Pravdě neposune ani o milimetr. Zato mysl se může rozletět k různým halucinacím spojeným s „logickými“ závěry.
          Pokud se však někdo vážně vydá na svou vnitřní cestu, cestu osvojení vlastního potenciálu, cestu Člověka, aby opravdu z první ruky VĚDĚL, může si sám ověřit co je nebo není Pravda.

          Odpověď
          • popolvár 18.7.2019 o 7:25

           čo konkrétne máte na mysli pod pojmom „dimenzia“?

           Odpověď
           • Indicavia 18.7.2019 o 10:48

            Oblasti různé energetické intenzity.
            Např. oblast, ve které je možno udržet spojení s fyzickým tělem je vymezena určitým rozsahem. Pokud je „vibrační“ pokles příliš velký, spojení s tělem se přeruší a nastane smrt. Rovněž lze vlastní životní energie dostat na tak vysokou úroveň, kdy je rovněž spojení s fyzickým tělem neudržitelné, ale zpřístupní se zcela jiná oblast, kde se Život projevuje jiným způsobem, než jak nám ho interpretuje 5 smyslů spjatých s fyzickým tělem. Takových úrovní je nepočítaně.

            Odpověď
      • popolvár 17.7.2019 o 10:58

       klimatické zbrane už dávno sú realitou a nielen tie…

       Odpověď
       • Klimatické zbraně, to je myšlenka z doby 2.sv. války-provést neobyvatelné obrovské plochy pevniny. To je takový rozdíl proti starověké zbrani, jako ve zhora uvedeném srovnání starověkých a nynějších AB. Ano generálové a materialističtí vědci jsou snaživí,ale chybí jim znalosti!

        Odpověď
        • Stretol som sa s informáciou (a vnímam ju ako pravdepodobnú), že výbuch atomovej bomby dokáže zničiť nielen fyzické telo, ale aj zdevastovať biopole človeka (t.j. ducha v terminológii KSB (jemnohmotné pole – nosič aktuálnej psychiky)). Práve v tomto má byť atomová zbraň na rozdiel od konvenčných zbraní zákerná… Narušuje a traumatizuje to teda prirodzený posmrtný proces.
         Biopole (duch) je pole, štiepny proces tiež generuje veľmi silné polia (vrátane EMP) a pracuje na tejto úrovni. V Koráne sa píše, že Boh anjelov stvoril z ohňa, človeka zo zeme (t.j. telo zo „zeme“, duch z „ohňa“ a duša je božia)

         Odpověď
   • Dr Beter a jeho audio listy,které nahrával z duvodu cenzury. https://www.youtube.com/watch?v=uGGh4XxcXhA https://www.peterdavidbeter.com/docs/all/cz/pbcz-26.html

    Odpověď
    • Indicavia 16.7.2019 o 23:23

     Citace z toho uvedeného zdroje: „V částicové paprskové zbrani jsou obrovská kvanta atomů roztrhána na kusy a vystřelována z hlavně na cíl spojitým koncentrovaným paprskem, který letí rychlostí, která se blíží rychlosti světla. Tento proces vyžaduje fantastické množství energie a účinek na cíl je také fantastický. Samotné atomy, které tvoří cíl, jsou paprskem roztrhány na kusy a cíl expoloduje.“
     Mě to teda zní jako zdroj solidních blábolů.

     Odpověď
     • DušanBe 17.7.2019 o 8:52

      >Mě to teda zní jako zdroj solidních blábolů.
      Mě ani ne, protože pod pojmem „kvanta atomů roztrhána na kusy“ se myslí jenom obyčejná ionizace. Ve finále pak vzniká plazma, která je směrována.

      Odpověď
   • ale natočili o tom pěkný film, ne ? :-)

    Odpověď
   • s jistotou bych to tvrdil jen o moderní historii, ale vzhledem ke kontextu původního příspěvku souhlasím.

    Odpověď
   • To rozhodně nemáte ověřitelné, zcela zapomínáme na mnohá pozorování „UFO“ objektů a na existenci tr3b. Dávno může být na Měsíci pečlivě instalovaný skanzen… Napsat „Na měsíci dosud nestála noha známého civilisty“ by bylo podle mne bližší pravdě

    Odpověď
    • Ověřitelnost není moc dobré kritérium pro posuzování pravdy, vlastně je to velmi špatné kritérium.

     Odpověď
  • A kdyby Kubrick nezemřel, tak by je dostali i na Mars.

   Odpověď
   • Ste ma milo pobavili.
    Tento vesmírny špás stál veľké obete na oboch stranách. Ako klamali US, tak klamali
    aj sovieti. Len na okraj… roky ukazovali sovieti ich pristávacie moduly na výstave VDNCH v Moskve, taká smiešna gula okolo 1,2 metra, popritom reálny pristávací modul bol o viac väčší,
    a mal katapult. A veta komentátora „Gagarin nebol prvý človek vo vesmíre. Bol prvý čo sa živý vrátil. 12 ich zahynulo pred Gagarinom. Muži aj ženy.“, mi rezonuje v hlave viac rokov.

    Odpověď
    • Koloděj 17.7.2019 o 2:16

     hm, a při vypouštění těch dvanácti později zahynuvších také stál celý UV KSSS, všechny televize a pionýři celé oblasti na Bajkonuru, aby jim pak nařídili to nevysílat a o všem mlčet ? Nebo jak to bylo ?

     Odpověď
     • Přesně. To, že jsou některé konspirační teorie pravdivé, ještě neznamená, že to platí pro všechny konspirační teorie.

      Odpověď
  • Putinovec 16.7.2019 o 15:09

   Snad jen zde.https://www.youtube.com/watch?v=bXIlQTur-1M

   Odpověď
   • https://www.youtube.com/watch?v=J1fGA3_9GNQ a tu tiež :)

    Odpověď
  • Iris, prosim Vas, co ma tato zprava spolecne s problematikou KSB? L.

   Odpověď
   • Putinovec 16.7.2019 o 18:58

    http://leva-net.webnode.cz/news/okna-overtona-a-americky-mesicni-program/

    Odpověď
    • Pred nejakým krátkym časom sa Pjakin vyjadril aj o poslednom pristátí Číňanov na Mesiaci / odvrátená strana dosť pochybovačne, no už sa neskôr k tomu nevracal resp. neboli k tejto téme otázky.A možno už uveril,že je to tak, ako sa to píše.

     Odpověď
   • Oracle 911 16.7.2019 o 18:59

    Skôr s riadením vo všeobecnosti…

    Odpověď
   • asi nic, ked vsetky prvenstva vo vesmire su na triku Sovietov, a jeden vymysleny tah to vsetko prevazil na stranu ssa. globalizacia pokracovala v koncepte ssa a jej jelit s tichou podporou gp, ktoremu sa to vymklo spod kontroly. takze s problematikou KSB to ma asi tolko…

    Odpověď
    • Bohužel, ale počítá se výsledek. Ať je to jak je to. Byli a nebo nebyli. Dokázali převážit většinu světové populace na svou stranu na stranu SSA a tím si prosadili svou globalizační cestu, která tady s námi ještě nějakou dobu bude.

     Odpověď
     • Lež má krátké nohy, nakonec vždy vyjde najevo.

      Odpověď
      • No krátké, jak se to vezme. Momentálně jim to dlouhodobě vychází a stejně většina lidstva ani neví co se to okolo nich děje kdy nebudou vědět ani kdo je viníkem.

       Odpověď
      • Ani Rusku si netroufne oficiálně poukázat na velký podvod a kdyby mohli už by to v dnešní době udělali.

       Odpověď
       • Protože to není úkol Ruska na něco podobného poukazovat, na to musí přijít lidé sami. Není to také žádná výhra USA, ale kostlivec ve skříni, s pomocí kterého můžou být USA ovládány z nadnárodní úrovně.

        Odpověď
        • > ale kostlivec ve skříni, s pomocí kterého můžou být USA ovládány z nadnárodní úrovně.

         A tým, že mesačný program ohlásili aj Roskozmos, India, Čína… chcú podobného kostlivca vložiť do skrine ďalším krajinám, alebo tam tento raz ozaj chcú ísť?

         Odpověď
         • Rusko to dle mého dokázat technicky může, v budoucnu.

          Odpověď
       • Tým by sa len z diskretizovali. A podla mňa dnes už je to aj tak pre mna jedno ci tam boli, alebo nie. Pretože veda kozmu, sa prv robí na planéte, nesme schopný ísť, vyťažiť, pestovať, žiť mimo planetu. Ak sa nevyužije potenciál zeme na prekonanie základných potrieb na cestovanie vesmírom, napríklad avangard.

        Odpověď
  • Pre neveriacich pridávam odkaz na ofiko archív fotiek Mesačného programu NASA: https://www.flickr.com/photos/projectapolloarchive ;-)

   Odpověď
   • Co by to mělo dokazovat, že někdo nafotil líbivé fotky?

    Odpověď
    • Čo by to malo dokazovať? Že je vygenerované* veľké množstvo originálnych fotiek. Akože dávajú si záležať. Archív sa objavil po tom čo začalo byť ľudom čudné, že „kde sú normállne fotky“ https://www.reuters.com/article/us-nasa-tapes/moon-landing-tapes-got-erased-nasa-admits-idUSTRE56F5MK20090716

     Ešte jedno video k téme:
     https://www.youtube.com/watch?v=tPXnJU20Eak

     Tuto ešte pán Docent Сурдин z Moskovskej univerzity nepriestrelnými argumentmi presvedčí neveriacich Tomášov, že USA na Mesiaci pred 50-rokmi BOLI!!! (a od vtedy už nie, lebo „a na čo“)

     Odpověď
     • Archiv fotiek nahrali v 2015 https://www.rt.com/news/317650-apollo-gallery-pictures-photos/

      Správa Reuters je z 2009

      Odpověď
      • Do roku 2015 archív fotiek Amerického mesačného programu nebol zverejnený.

       Odpověď
       • Oracle 911 17.7.2019 o 11:53

        Nech žije fotošop…

        Odpověď
 37. malostranska 16.7.2019 o 10:10

  Výkladní skříň EU, navigační systém Galileo (GNSS) má od pátku (jiné zdroje uvádí čtvrtek) výpadek.
  https://www.rt.com/news/464238-eu-galileo-gps-offline/

  Příčinu neoznámili, zatím viní italské centrum. Druhé redundantní v Německu asi nezafungovalo. Původní zdroj informace web insidegnss.com je těžko dostupný ( přetížený nebo pod útokem). Některé služby jsou i v Praze.

  Odpověď
  • Galileo system status

   https://www.gsc-europa.eu/system-status/Constellation-Information

   stale nefunkcne, od 11.7.2019

   Odpověď
   • Melo byt opraveno do 48 hodin.
    http://www.vodaksb.eu/diskuse/egregorialne-matricni-projevy/comment-page-25/#comment-238909

    Odpověď
    • Malo, ale neni. Zaujimave, ten vypadok uz je giganticky.

     Odpověď
     • NicNezNula 17.7.2019 o 8:59

      Že by sluneční bouřka?

      Odpověď
      • nemôže byť za tým dáke vydieranie Európy??

       Odpověď
    • hmmm takže konkrétne:

     The Navigation Signal Analysis and Simulation (NavSAS) Group in Italy is one group that has decided to take a closer look and has found several „curious“ things in Galileo’s signals. For one, the GPS signals are becoming gradually and consistently inaccurate.

     Viacero čudných záležitostí, zvyšujúca sa nepresnosť signálov zo satelitov spôsobila, že (ne)presnosť lokalizácie klesla až na 500m …

     hmmm, a to cieľom mala byťpresnosť na cca 1m, oproti GPS, ktoré má 3m (opravte ma, ak sa mýlim)

     https://www.theregister.co.uk/2019/07/17/europe_gps_satellites_galileo_down/

     Odpověď
  • Pokud by na navigaci Galileo už spoléhala letadla, současný výpadek by mohl skončit katastrofou, říká odborník na družice Kolář
   https://domaci.ihned.cz/c1-66608740-pokud-by-na-navigaci-galileo-uz-spolehala-letadla-soucasny-vypadek-by-mohl-skoncit-katastrofou-rika-odbornik-na-druzice-kolar

   Odpověď
 38. Ruská centrální banka odmítla s odkazem na „nebezpečí inflace a ohrožení své nezávislosti“ realizovat připravovaný zákon o národních rozvojových programech.
  http://zakonvremeni.ru/news/14-4-/40280-tsb-vystupil-protiv-zakonoproekta-o-finansirovanii-investproektov-za-schet-denezhnoj-emissii.html
  Přímý střet začal..

  Odpověď
  • Myslím si, že si v CB RF zvolili velmi nedomyšlenou rozehrávku. To je skoro nahrávka na smeč , zejména ten blábol o „ohrožení nezávislosti“ . Ale souhlas , rukavice jsou dole , akorát proti boxerovi opět stojí judista.

   Odpověď
   • Taky už mě párkkrát napadlo, zda Nabulina a celá CB není ve skutečnosti pod GP a neplní v té hře roli „krysaře“ ..

    Odpověď
    • Jo, akorát o tom neví a o to píská hlasitěji . Dost pravděpodobné vysvětlení , protože jako výstřel před útokem“hurá na něj!/Putina/ je to velmi hloupé . Putin protitahem s veřejnou kritikou brzdění zlepšení života naprosté většiny Rusů sabotáží CB získá :
     - davy příznivců, poztrácených v kauze penzijní reforma
     - zadara spoustu krys kráčejících za krysařem k propasti
     - nahrávku na odkládaný nový zákonný rámec pro CB. Doba nazrála , FED končí , lze to provést.
     jen tak dále…

     Odpověď
   • popolvár 16.7.2019 o 19:58

    niekým pošepnutú… A je dôvod spraviť poriadok s CB.

    Odpověď
  • Ruská centrální banka se odmítnutím připravovaného zákona o národních rozvojových programech v podstatě připojila k „elitě“, která na Petrohradském mezinárodním ekonomickém fóru „elita“ předložila Putinovi své ultimátum ohledně realizace jeho národních rozvojových programů. Podrobně je toto téma rozebráno V.Pjakinem v jeho Otázkách-odpovědích z 17.6.2019.

   Odpověď
   • Zdá se , jakoby zákulisí tlačilo Putinův tým k revoluční variantě . VVP je mistrem překvapení , přijde opět…

    Odpověď
 39. Tohle je velice zajímavý článek o vývoji situace ve vedení Sevastopolu od roku 2014, zkráceně pro ty, co nezvládnou ruštinu:

  http://voicesevas.ru/news/45909-dve-vlasti-odnogo-sevastopolya.html

  Alexej Čalyj – podepisoval smlouvu o přijetí Krymu a Sevastopolu do sestavy RF. Poté však odmítnul stát se guvernérem Sevastopolu a sám doporučil do této funkce viceadmirála ve výslužbě Sergeje Meňajla s tím, že sám se chce věnovat strategickému plánování rozvoje Sevastopolu.

  Stačilo několik měsíců, aby se k Meňajlovi Sevastopolci včetně Alexeje Č. obrátili zády a trvali na jeho odstoupení. Byl odejit v červenci 2016 a jako zplnomocněný představitel prezidenta byl jmenován do Sibiřského federálního okruhu, kde pracuje dosud.

  Po něm byl prezidentským výnosem jmenován zastupujícím guvernérem technokrat Ovsjannikov, který po roce vyhrál volby se 71% hlasů a stal se guvernérem. I tento guvernér však byl odejit a zase v červenci a zase dost náhle. Opět se občané i místní elita shodli v přání sesadit „cizáka“, který si sestavil tým z „pevninských“ řídících pracovníků. Stínovým lídrem konfliktu vnitřního elitářského konfliktu se opět stala skupina Alexeje Č., kterou lidé začali nazývat „kolektivní Čalyj“. (Tito lidé nosí drahé obleky a trička s nápisem „Čalyjeho tým“. Zcela nedávno vytvořili veřejnou koalici „Za odstoupení guvernéra“…)

  Na začátku byl „lidový guvernér“ s Ovsjannikovem spokojený a podporoval ho, ale již ke konci roku 2018 to dospělo k tomu, že guvernéra přímo častoval urážkami.

  A teď několik podrobností:
  11. července byl na Námořnickém bulváru slavnostní ohňostroj, kterým veřejní aktivisté a poslanci zákonodárného sboru oslavili výnos o odvolání guvernéra vyvěšený na kremelském webu. Prý to znamená naději na normální rozvoj Sevastopolu, na ukončení svévole ve výstavbě a zastavení revanše ukrajinských elit, které znovu přímo rozkvetly díky týmu „mladých technokratů“ v čele s Ovsjannikovem. Místo pro tento ohňostroj nebylo náhodné. Rekonstrukce věhlasného Námořnického bulváru byla započata díky dobročinné nadaci Alexeje Čalyjeho a zastavil ji tým Ovsjannikova. Tisíce občanů tenkrát protestovaly.

  Teď Čalyj obviňuje tým Ovsjannikova z krádeží.

  13. července Ovsjannikov přímo vysvětlil svůj odchod destruktivní činností Alexeje Č.

  Jeden z autoritativních krymských novinářů napsal: „Za půl roku bude celá ta sevastopolská sebranka na Ovsjannikova nostalgicky vzpomínat. I když v té době tu už žádná sebranka nebude, jen hezky rovné rozorané pole, jehož brázdy budou hluboké a rovné…“

  Senzací této neděle se stalo, že Čalyj stáhnul svou kandidaturu do voleb do městského parlamentu. Prý kandidoval jen pro to, aby mohl vyjádřit nedůvěru stávajícímu guvernéru, což se defakto stalo, tak to už není potřebné a prý končí se svou politickou kariérou, přičemž oznámil, že má v úmyslu dostat do nového zákonodárného shromáždění lidi, kterým „důvěřují Sevastopolci“ a kteří jsou připraveni pracovat pro zájmy města.“ Načež nezávislí odborníci předpověděli, že na podzim reálná moc v Sevastopolu s konečnou platností přejde ke „kolektivnímu Čalyjemu“.

  Předseda veřejné komory Krymu Formančuk: Ovsjannikov nedokázal získat důvěru sevastopolské veřejnosti. Neustále byl v konfrontaci s poslanci, které neustále obviňoval, že jsou pod kontrolou Čalyjeho. Celý tým sestavil z „pevninských“ lidí a nejmenoval do žádných vyšších funkcí Sevastopolce. Navíc docházelo k „hrubým a nepromyšleným“ zásahům sevastopolské vlády do oblasti byznysu, které vyvolaly „řadu rezonujících špatných nálad“: útoky na velká obchodní centra…

  Hlava regionálního oddělení Dělovoj Rossii Oleg Nikolajev: „Já jsem doslova za ruku přiváděl do města investory připravené okamžitě začít stavět podniky s mnohomiliónovými obraty, které by poskytly stovky pracovních míst a stovky miliónů rublů daňových příjmů do rozpočtu města… Ovsjannikov to odmítal s tím, že státní dotace jim stačí, a že stát je tím nejlepším investorem… Jednal s těmito lidmi, kteří v Rusku vybudovali obrovské výroby svrchu, takže se prostě otočili a odešli. Přitom takový příjem by Sevastopol zbavil jeho fatální závislosti na příjmu z výstavby.“

  Chaotická výstavba je v Sevastopolu velkým problémem, komunální bombou, která jednou musí vybuchnout (málo vody, není kam připojovat kanalizaci, nejsou parkovací místa, úzké projezdy, chybí veřejná prostranství…).

  Nízká kvalita vystavěného bydlení spojená s nízkou konkurencí. Do města se chtěli dostat stavbaři z „pevniny“ zabývající se komplexním rozvojem oblastí, ale nebylo jim to umožněno.

  Ještě jeden fakt. Alexej Č. je spolupředsedou regionálního štábu Všeruské lidové fronty. (Jedná se o strukturu založenou Putinem, která má kontrolovat práci regionálních administrativ, plnění národních projektů…)

  První náznak nové čistky zazněl již v květnu v Soči, kdy se novinářka zeptala Putina, zda ví, o fiasku federálního účelového programu na rozvoj onkologických služeb Sevastopolu. Brzy poté Medvěděv veřejně setřel Ovsjannikova: „Stávající guvernér demonstruje jakousi neuvěřitelnou bezmocnost, prostě školka hadr…“ Je třeba vysvětlit, kam zmizely federální rozpočtové peníze na výstavbu onkologického střediska, infekční nemocnice, kliniky první pomoci a dalších objektů…

  Oleg Nikolajev potvrdil v rozhovoru novinám: „Zmizely tu dvě miliardy na čističky. Staré jsou nefunkční a nové postaveny nebyly.“ Takže se teď odpadní vody čistí jen mřížemi a všechen ten odpad jde do moře a je zanášen na pláže…

  Odpověď
  • A teď co si o tom myslíte? Já bych řekla, že to je přesně názorný příklad v malém, jak musel od začátku jednat Putin. Představte si místní podnikatele, kteří už tu situaci vlastními boji o koryto dovedli cugrunt. A najednou je jim podaná pomocná ruka v tom, udělat tam pořádek a dokonce i s nabídkou financování ovšem s tím, že si na dvoreček pustí i jiné ryby, což oni ovšem přijímají s velkým podezřením a v podstatě odmítají. A tady nastupuje role manažera (celostátně Putina), který musí najít cestičky, jak jedněm i druhým ukazovat ty cesty, které budou výhodné pro obě strany a zároveň pro celý Sevastopol, jeho obyvatele. Což zřejmě ani jeden z guvernérů nedokázal. Přitom ani na jedné ani na druhé straně se nejedná o žádné beránky a všichni tvrdě hájí své zájmy. Chcete-li to lámat přes koleno, dopadnete jako oba guvernéři. Místní, co mají moc, vás prostě odrovnají. A teď si to představte v celostátním měřítku, v měřítku Ruské federace!!!

   Odpověď
   • Putinovec 16.7.2019 o 9:31

    Zřejmě je vhodná doba na hloubkový finanční audit ke zjištění,jak bylo hospodárně naloženo se státní dotací.Po tom by hodně dravých ryb mohlo na dlouhou dobu uvíznout v síti a umožnit jiným subjektům prosazovat koncepci smysluplné výstavby.

    Odpověď
   • Díky, není nad konkrétní příklad .

    Odpověď
  • A ještě bych dodala, že v osobě Čalyjeho and spol. se názorně ukazuje, jak sledování osobních mrzkých cílů může následně vést k osobní zkáze.
   On ten další konflikt, který načasoval na tuto dobu buď směřoval vědomě jako další dílek do skládačky majdanu v Rusku, nebo prostě využil situace, kterou vycítil, že teď mu to vyjde snadněji, neboť všude se najdou pomocné ruce ve věci, která přispěje k destabilizaci a hodí kydanec na Putina.
   Ale kdyby ten majdan, ke kterému si takto přihodil lopatou, nakonec úspěšně vyšel, splakal by nad výdělkem. To ale ten pitomec očividně nevidí.

   Odpověď
  • Otázkou je, co je na těch informacích pravda ?! Podobný článek je schopna napsat „ublížená“ strana i u nás v skoro každé obci nebo městě…

   Odpověď
   • Tady nepotřebujete vědět konkrétní fakta, stačí náznaky a nepopiratelné skutečnosti v podobě odvolání dvou guvernérů a očividně nepřehlédnutelné roli Čalyjeho. Jak říkám, ani na jedné straně se určitě nejedná o beránky, proto potřebují to spojující přechodné rozhradní v podobě schopného člověka, který umí urovnávat konflikty a potřebným projektům takříkajíc prorážet cestu. Konkrétně Čalyj by v tomto ohledu mohl hodně přiložit ruku k dílu, ale očividně je to člověk krajností, neschopný přistupovat na kompromisy, přičemž nevylučuji, že ideální to nebylo ani na druhé straně, ovšem už mu nevyhověli dva lidé… Což nemluví v jeho prospěch. Putin také spolupracuje s lidmi, jejichž charakter by mohl být lepší a pozice vstřícnější, přesto to dokáže… Nevím, jak bych to ještě přesněji vyjádřila.

    Odpověď
    • Nezlobte se, ale připomínáte mi soudkyni, která soudí v současnosti vedoucí sekretariátu býv.premiéra Nečase kvůli nezaplacení darovací daně za šperky, které dostala od „návštěvníků“ na předsednictvu vlády a vůbec ji nezajímá, zač ty „dary“ dostala.
     Zřejmě také k výkonu své funkce nepotřebuje konkrétní fakta, ale jen „náznaky a nepopiratelné skutečnosti“…

     Odpověď
     • Ne, já soudím podle chodu obecných věcí. Dvakrát předčasně odvolaný guvernér znamená selhání řízení a to selhání mohly způsobit jen místní a vnější (pevninské) elity, potom stačí dosadit jména. Malá násobilka.

      Odpověď
 40. Prázdná, nově postavená, města v Číně se začnou zabydlovat… ?!

  Huawei se rozhodl propustit své zaměstnance v USA

  Подробности читайте на УНИАН: https://www.unian.net/economics/telecom/10617753-smi-huawei-reshil-uvolit-svoih-sotrudnikov-v-ssha.html?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=z-boxiku

  Odpověď
  • je někde článek, že ta města existují? Chtěl bych známému ukázat, že je to opravdu realita

   Odpověď
   • Na kraji Shen Zhen jsem viděl veliká prázdná sídliště. Jsou tak velká, že jsou považovaná za města, Shen Zhen je pak spíš aglomerace.

    Odpověď
    • ….Shen Zen je pobliz Hong Kongu?

     Odpověď
     • Ano, je to hned naproti, údolím jsou z Hong Kongu vidět věžáky Shen Zhen.

      Odpověď
   • O těch nově postavených prázdných městech už několikrát mluvil V.Pjakin v Otázkách-odpovědích, mj. i v posledních z 8.7.2019

    „Také nesmíme zapomínat na to, že v Číně bylo postaveno velmi mnoho nových bytů,
    celé obytné čtvrti čekají prázdné na to, až je zaplní západní odborníci. V tom sice došlo ke zdržení, ale to začleňování Hongkongu musí pokračovat dál a dokonce i v určitém předstihu.“

    Dokonce na webu iDnes jsem nalezl o nich článek, ovšem „z jiného pohledu“…:
    https://www.idnes.cz/bydleni/architektura/miliony-novych-prazdnych-bytu-strasi-v-cine-podivejte-se-do-mesta-duchu.A110105_085121_architektura_web

    Odpověď
   • Oracle 911 16.7.2019 o 8:52

    @Tomas2
    Zadaj „ghost city of China“.

    Odpověď
 41. https://spravy.pravda.sk/ekonomika/clanok/519176-nemci-mohli-opat-vypnut-svetlo-v-europe-aj-na-slovensku/?utm_source=pravda&utm_medium=hp-box-najcitanejsie&utm_campaign=shp_rightbox

  Esteze sme v projekte medzimoria.

  Odpověď
  • „A najednou se vyjasňuje, že státy od severu: Polsko, Slovensko, Česko, Maďarsko, Rumunsko, a ještě jsem zapomněl na Rakousko, že se najednou budou znovu spojovat do jednoho státu od jednoho moře ke druhému, tedy Intermaris. Maris je latinsky moře
   v množném čísle. Že se spojí a vytvoří jednotné území, které je teď posilováno.

   O pražském centru, o okultním centru světového židovstva jsem už také nejednou mluvil. Takže tento nový státní územní útvar musí mít plnou infrastrukturní vnitřní stabilitu a to znamená také potřebné množství elektrické energie. No a jedním ze stávajících způsobů zajišťování elektrické energie jsou jaderné elektrárny, funkčním zdrojem. Proto jsou také v západní Evropě, kde má být zóna evropského islámského chalífátu tyto elektrárny zavírány a to dokonce i ty, jejichž životnost ještě neskončila, zatímco na území Mezimoří, Intermaris, jehož základ tvoří Visegrádská čtyřka, se naopak tohle všechno plánovaně rozvíjí.“

   V.Pjakin, Otázky-odpovědi 30.6.2019

   Odpověď
   • Myslím že medzimorie sa rozšíri na Trojmorie vrátane Bulharska,Slovinska,Chorvátska,možno aj Čierna Hora,Srbsko?

    Odpověď
    • Oracle 911 16.7.2019 o 10:10

     Ja by som to nevylučoval.

     Odpověď
 42. Výborný řídící tah Ovčáčka. Mluví o kandidatuře na prezidenta s jednou podmínkou. Ta podmínka bere vítr z plachet Milionu chvilek.
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Ja-se-vzdycky-bavim-kdyz-Fridrichova-z-CT-napise-Jiri-Ovcacek-se-rozpovidal-v-rozhovoru-589135

  Odpověď
 43. Agent 007 bude žena. Samozřejmě, že černá.
  https://www.idnes.cz/kultura/film-televize/james-bond.A190715_180307_filmvideo_lesa

  Prý to bylo na sociálních sítích dobře přijato.

  Odpověď
  • Tristtan 16.7.2019 o 6:31

   Mi se líbí jak Idnes ke každé kontroverzní zprávě dodá i to jaký postoj má čtenář zaujmout. Lidé na soc. siti se shodli… Vědci se shodli… Expert říká… Atd. Je mi z toho už nevolno.

   Odpověď
  • Myslím, že je třeba připomenout, že číslo 007 znamená „povolení zabíjet“. To jen pro dokreslení cynizmu, ale také aktuálního zoufalství anglosaského světa.

   Odpověď
   • Som zvedavy na Bondgirl

    Odpověď
    • Místo Bondgirl bude možná Bondboy.

     Odpověď
     • Na pohlaví přece nezáleží.

      Odpověď
    • Bondgirl ostane, ved lezba predsa.

     Odpověď
   • A 7 je biblický projekt.

    Napríklad 13 nieje nešťastné číslo, len ukáže čo je čo v skutočnosti (skutočnej činnosti). Pričom 1 je Boh a 3 je MIM. Čiže tvorenie Bohom pomocou materie,informácie a miery.

    Odpověď
  • Honza Větrník 16.7.2019 o 8:02

   To že bude vypadat jako „žena“ neznamená, že ji bude. 54 pohlaví…..možná to časem určí přesněji. Na Facebooku těch pohlaví je snad přes 70.

   Odpověď
 44. Ruský Yandex předvedl prototyp plně autonomního vozu Hyundai Sonata

  https://vtm.zive.cz/clanky/rusky-yandex-predvedl-prototyp-plne-autonomniho-vozu-hyundai-sonata/sc-870-a-199329/default.aspx

  Odpověď
 45. Veľká investičná spoločnosť v Bahrajne plánuje investovať 500 miliónov eur do objektov infraštruktúry na Kryme, pričom prvá fáza rokovaní o tejto otázke bola úspešná. Strany sa pripravujú na podrobnú diskusiu o projektoch v Moskve, rokovania by sa mali uskutočniť čoskoro. Bahrajnskí podnikatelia sú pripravení investovať do rozvoja ciest a železničnej infraštruktúry. Okrem toho sa diskutuje o možnostiach investovania do výstavby bytových objektov, závodov a energetických projektov. Strany podpísali memorandum o spolupráci a plánujú začať realizovať projekty v tomto roku.
  https://politikus.ru/events/120991-polmilliarda-evro-bahreyn-sobiraetsya-investirovat-v-razvitie-kryma.html

  Odpověď
 46. Igor Nikitin, instruktor (66), který vyučoval Putina létání na deltaplánu, zahynul při pádu vrtulníku v Moskevské oblasti.
  https://www.rbc.ru/society/14/07/2019/5d2b6f9b9a794735bcf18696

  Jestli si vzpomenete, v roce 2012, Putin, v rámci projektu „Let naděje“ pomáhal jeřábům, odchovaným v zajetí, dostat se na svobodu.
  https://www.youtube.com/watch?v=odo1cYYgeeE

  Také jsme zde rozebírali matrici, kterou tímto Putin, před svým zvolením pro Rusko vytvořil. (Někde na stránkách bude).

  Vypadá na to, že té „náhodě“ s katastrofou někdo pomohl. Nevylučuji ani GP.

  Odpověď
  • Zajímavé, leč smutné… díky za info… nejsem policajt, ale na takové náhody moc nevěřím…

   Odpověď
  • souhlas. Na to je to až moc „trefa“ do Putinova blízkého, aby to byla náhoda, i když uznávám že okolnosti neznáme. Možná i varování pro ty kdo „vedou Putina k práci s matricemi“?

   Odpověď
   • http://leva-net.webnode.cz/products/symbolika-jerabu-a-globalni-koncepce/

    Odpověď
    • Dík za odkaz, i když vidím, že samotná diskuze se ztratila na dvtr.eu.

     Ještě doplním, jeden detail. Když Putin měl každoroční konferenci s občany, Xenie Sobčak mu položila provokativní otázku na tento jeho počin. A mimo jiné řekla, že ne všichni jeřábi se k němu připojili. Co budou dělat s těmi, kteří zůstali na zemí?
     Putin jí odpověděl, že se nepřipojili méně chápaví. Ale on/Putin svůj pokus opakoval několikrát, dokud nevzlétli všichni a neletěli za nim.

     Z toho jsem usoudil, že Putinovi hodně záleží na tom, aby společnost zůstala jednotná.

     Odpověď
  • pochybujem že pokial nie je globálna situácia stabilizovaná že by GP takto tvrdo udrel na Putina,pripadá mi to skôr na akciu „pindosov“

   Odpověď
   • Já bych to také viděl na podpindosníky, něco jako výhružka jak blízko něj se mohou dostat

    Odpověď
    • To nebyl člověk z okolí Putina. Takže, jeho smrt Putina spíše zabolí, ale neznamená přímou hrozbu pro něho samotného. Navíc, nehoda se stala na vrtulníku americké výroby Robinson. Nemyslím si, že vzhledem k častým katastrofám amerických letounů, pro pindosy je tato nehoda výhodná, jelikož jen posílí nedůvěru v americkou techniku a přinese ztráty.
     Putin s Nikitinem a druhým pilotem, který včera také zahynul spolupracoval před 7 lety. Jejich smrt přímo Putina, ani stát nepoškozuje. Takže celá věc bude nejspíše souviset s tou matrici s jeřáby. Pindosům je úplně jedno, jestli Putin má, či nemá nějakou koncepci budoucího vývoje. Pro ně je podstatné, aby Rusko, ani Putin nebyli. A ta matrice přímo souvisí se zachováním národa, smíru ve společnosti a Putinovou evoluční strategii.
     Nedávno jsem vyjádřil domněnku, že GP bude tlačit na Putina v souvislosti s přijetím nové idei budoucího rozvoje a rychlého odpisu liberalismu. Chazin přímo oznámil, že Putinova evoluce nefunguje. Jenže, revoluce, či revoluční idea, po které by nastal překotný odpis liberalismu v Rusku, a my víme, že by trockisté to dokázali zařídit tak, aby po něm nezůstal kamen na kameni, by znamenala rozkol společnosti na dalších sto let a nejspíše i nástup nové totality. To nechce Putin, ale hodně by si přál GP.

     Odpověď
     • P.S. Ještě vlajka a název místa, poblíž kterého vrtulník spadl:
      https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Flag_of_Solnechnogorsk_(Moscow_oblast).png?uselang=ru

      Bývalá manželka Nikitina měla po sobě opakující se sny o jeho blízké smrtí, což může znamenat, že někdo kouzlil s matricemi.
      https://news.rambler.ru/incidents/42501971-poyavilis-novye-detali-v-dele-gibeli-instruktorov-putina/

      Odpověď
     • Souhlas. Tady jde o podstatně vyšší hru než běžný pindos vůbec chápe.
      Ovšem myslím si že pokud se GP přímo pokouší ovlivnit matrici respektive scénář vývoje který Putin zhmotnil s těmi jeřáby, výsledek se otočí proti němu.

      Ano, to s těmi sny napovídá přesně tomu co píšeš.
      ad vlajka, v základu pyramidy tři vlnky vody, a nad pyramidou slunce, to lze vyložit různě a první co mne napadá je že nad pyramidou stojí všemohoucí (slunce) a v základu informace s mírou 3.

      Odpověď
      • Ano, nejspíše ta symbolika byla takto zamýšlená.
       Ale při nezasvěceném pohledu připomíná Egypt, nemyslíš? Tedy odkaz na něčí rukopis.
       A při dalším pohledu zjistíš, že je v barvách Ukrajiny a Kazachstánu. A napadne tě, že dnes jsou nejožehavějšími problémy Ukrajina a formát Astany…a tak dále, třeba i to, že Putin sbírá území, se kterým GP má jiné plány.
       V podstatě je důležité vystihnout, jak tu symboliku interpretuje druhá strana.

       Odpověď
       • Pokud to má být pochopené jako vzkaz tak ano, já jsem se spíš snažil vystihnout podstatu kterou by to mohlo nabýt. Koneckonců GP míní, Pán Bůh mění.

        V rovině vzkazu souhlasím, pokud ovšem šlo o hru matric, mohl GP jen těžko předvídat přesně jakou symboliku a podobu jeho práce bude skutečně mít, a mohla se do toho připlést i odpověď.

        Ale jak jsem napsal, mám málo informací, a píšu co mi nabízí podvědomí spíš než fundovaný rozbor.

        Odpověď
        • Ale, vždyť já také nenabízím fundovaný rozbor, spíše hádám, co v tom může být. Proto díky za tvoji zpětnou vazbu. :)

         Odpověď
         • Jak tě znám, tak to tvoje hádání je vědomý tvůrčí proces podpořený tandemem s podvědomými rovinami ;)

          Odpověď
          • Oracle 911 16.7.2019 o 6:57

           @TauRus, @eM
           Ako Puškin povedal“ľudská myseľ je hádač“… ;-)

           Odpověď
     • Tvůj výklad mi dává smysl.
      Jen nechytám toto: „Jenže, revoluce, či revoluční idea, po které by nastal překotný odpis liberalismu v Rusku, a my víme, že by trockisté to dokázali zařídit tak, aby po něm nezůstal kamen na kameni, by znamenala rozkol společnosti na dalších sto let a nejspíše i nástup nové totality. To nechce Putin, ale hodně by si přál GP.“
      To by přece mohlo vyústit (zpovykaní trockisti) v majdan či v občanskou válku a tu teď ve vlastním zájmu nemůže připustit ani GP?

      Odpověď
      • Pokud by šlo o řízený proces (třeba obdoba „Stalinových čistek“), tak by k Majdanu nebo revoluci nemuselo dojit.

       Odpověď
       • Martin21 17.7.2019 o 0:39

        Aha. To mi nedošio. Pak tedy důvěřuji uskutečnění lepšího scénáře a přeju mu Zdar.

        Odpověď
 47. zajímá nás KSB a sledujeme Pjakina. Pro zajímavost přikládám odkaz úvodní přednášky generála Petrova – Úvod do KSB z r. 2004, kde základní koncept a pojmy vysvětluje velmi srozumitelně, s konkrétními příklady. Přednáška s českými titulky je rozdělena na YouTube na 11 krátkých dílů… je tam i první přednáška na téma KSB – trojjedinost, rozdělená na 5 dílů.
  https://www.youtube.com/watch?v=JQekI_iuQRM&list=PL83w55tb_FRGEGgOsrtFyMJY5bREPQ1rD&index=1

  Odpověď
  • Dík, s těma titulkama se to mnohem lépe sdílí. A teď vidím, že je na ně odkaz už i z hlavní stránky leva-netu, to jsem dřív přehlédl.

   A hlavně dík autorovi za překlad.

   Odpověď
   • Díky unkasi .Sice jsem o nich věděl a několik si poslechl, ale Tvoje upozornění je velmi užitečné. Pan generál Petrov vykládá srozumitelně a pro řadu nováčků je jeho introdukce do KSB vynikající. Chce to šířit a získávat další prvňáčky do „školních lavic“ .

    Odpověď
  • Je to pekné a už tu to bolo, ale patrí to do „KSB a DVTR“ alebo „Mimo téma“

   Keď už začínate tak odporúčam prednášky aj tu

   http://leva-net.webnode.cz/videa2/

   Odpověď
   • Máš pravdu. Ale nováčci začnou nejspíš v hlavní rubrice, takže to dobré věci pomůže.

    Odpověď
    • Ano, potvrzuji. Taky jsem tak začínala a pořád je ta první stránka pro mně prioritní.

     Odpověď
 48. Naše vzkvétající globální metropole

  https://deliandiver.org/2019/07/nase-vzkvetajici-globalni-metropole.html

  Pár trefných a přesných postřehů proč se Praha symbolizovaná kavárnou tak radikálně rozchází s názory provincií. Přesně tyto případy dobře situovaných pražáků „bývalých“ přátel mého kamaráda žijících v dobře chráněném exkluzivním bílém ghetu na jednom pražském sídlišti pro bohaté popisuje tento můj přítel (Tito je dnes už bývalí kamarádi nazvali svého kamaráda bývalou máničku, člověka nenávidějícího socialismus a vše sovětské putinovým agentem. Dlužno dodat, že tento kamarád dost radikálně přehodnocuje své dřívější názory na Rusko a Východ a už dnes se názorově ztotožnil se rčením „Požehnaná to doba, kdy to stálo za hovno“). Tito lidé patřící do pražské kavárny ze svého pohledu nevidí žádný problém v nekontrolovatelném přísunu primitivních, nevzdělaných a nevzdělatelných kulturně nekompatilních z větší části muslimských černochů z rovníkové Afriky.

  Odpověď
  • Pozoruhodný článek . Autor nas-re hodně lidí , ale v mnohém má pravdu.

   Odpověď
   • Velmi reálné zhodnocení současnosti, jen s tím jeho závěrem „musíme trpělivě pokračovat v práci s vědomím, že takovéto zhroucení v dohledné budoucnosti pravděpodobně není na pořadu dne“ bych si nebyl vůbec tak jistý…

    Odpověď
 49. Nasredin 15.7.2019 o 9:31

  Jak Čína uvěrovala Ekvádor. Názorná ukázka toho, že se ve financích Čína chová stejně tvrdě (ne-li tvrději) a nelidsky jako USA.

  https://www.patria.cz/zpravodajstvi/4172135/der-spiegel-jeste-nam-nedochazi-jak-cina-zmenila-svetove-finance.html

  S přesouváním globální moci do Číny je jasné, že to s Čínou nebude žádná výhra, ba naopak, Čína jako globální hegemon bude ještě horší než „rádoby“ křesťanstvím formované USA. Z toho důvodu je naší nadějí pouze Rusko v tom, že zavede snesitelný „lidský“ civilizační model globálních vztahů tak se všechny rozvojové, malé mocensky slabé státy shromáždí kolem něho jak kuřata kolem kvočny. Jestli se to Rusku povede, pak nenažraná a dravá Čína zůstane se svými penězi sama jako kůl v plotě.

  Odpověď
  • Čína je sice v dlouhodobých plánech GP posouvána do role nového hegemona, ale „hlava“ toho hegemona má zůstat sáhibovi a číňánkové budou různě rozmístěným svalstvem . V tom je , podle mne , to hlavní úskalí jeho plánu . Transplantuje ,implementuje a roubuje . Ale občas je dobré v dlouhodobé historii / a Čína ji na rozdíl od malobritánie má/ , zda roub pasuje ne správnou podnož a nekříží psa s borovicí. V tomto směru je volba Perzie nadějnější . Také velmi stará kultura , ale má plnit evolucionistickou roli euroasijského křidla a jde o to, zda bude podpírána
   koránickým anebo historicky zvráceným islámem.

   Odpověď
  • bude ještě horší než „rádoby“ křesťanstvím formované USA

   a čím je formované kresťanstvo ? resp. kto ho vytvoril a za akým účelom..ale súhlas…Čína ako nový projekt a ťahač svetovej ekonomiky bude Orwell ako vyšitý ….

   Odpověď
  • Čína sa chová presne tak ako západ. Nič viac a nič menej, len západ to robil a robí sofistikovane. Avšak týmito metódami si Čína vyrába dosť veľký problém, ktorý sa jej v budúcnosti vráti aj s úrokmi. Náboženstvo by som do toho neťahal, lebo ani západ sa neprával podľa kresťanských hodnôt. Tam skôr hraje prím mentalita a vypočítavosť. No a v tom je západ ďaleko pred Čínou.

   Odpověď
   • V případě křesťanství v tomto kontextu nejde o náboženství, ale o kulturu.

    Odpověď
  • Oni pomlouvají Čínu, protože v Číně nemůžou mít dost svých lidí (kteří by tam dělali zlodějinu tak jak u nás). Operace na šikmé oči není jen tak.

   Odpověď
 50. Trump: Kongresmanky zo skorumpovaných krajín by sa tam mali vrátiť
  Americký prezident Donald Trump vyzval v nedeľu v sérii príspevkov na Twitteri niekoľko nemenovaných kongresmaniek z radov Demokratickej strany, aby odišli z USA a vrátili sa do rodných krajín.
  Podľa neho je zaujímavé sledovať, ako „progresívne“ demokratky, pochádzajúce z krajín „s katastrofálnymi, skorumpovanými a nekompetentnými vládami“, rozdávajú rady, ako by mala fungovať vláda Spojených štátov.
  „Prečo sa nevrátia a nepomôžu dať do poriadku úplne zničené a zločinnosťou prerastené miesta, z ktorých pochádzajú,“ citujú Trumpa agentúry AP a AFP.
  Prezident ďalej sarkasticky poznamenal, že tieto miesta naliehavo potrebujú rady týchto žien, takže by mali čo najrýchlejšie vyraziť na cestu. „Som si istý, že (predsedníčka Snemovne reprezentantov amerického Kongresu) Nancy Pelosiová vám rada pomôže vybaviť cestu zadarmo,“ napísal Trump.
  https://spravy.pravda.sk/ekonomika/clanok/519154-trump-kongresmanky-zo-skorumpovanych-krajin-by-sa-tam-mali-vratit/

  Odpověď
  • Oracle 911 15.7.2019 o 6:26

   Pointa sa stratila v preklade, pôvodne povedal „crime infested places“ a to sa dá vyložiť aj ako „miesta s vysokou kriminalitou“:
   https://www.zerohedge.com/news/2019-07-14/trump-tells-progressive-dems-go-back-crime-infested-places-they-came

   Ale pravda je taká, že on to tak špecifikuje, škoda…

   Odpověď
   • ten preklad je v poho podla mna

    to co si napisal by bolo skor *places with high crime rates*

    infested je nakazeny, prerasteny, zamoreny atd. takze myslel to presne tak ako to povedal …
    *tahajte spat do svojich zlocinom zamorenych krajin rozdavat svoje mudrosti*

    Odpověď
  • No jo, ale —- jakkoliv s Trumpovými slovy souhlasím, musím položit otázku:
   Nemají USA a jiné západní země svůj podíl na těch zničených městech?

   Odpověď
 51. Karel Gott: „Intermaris“
  ,,Dnes podle něj stojí za to položit si otázku, jestli obyvatelům české kotliny nebylo lépe třeba za císaře Františka I., za časů Rakouska-Uherska. „Jestli prostě republika bylo to ono. Ta sláva, že jsme opravdu samostatní? Bylo to to ‚ono‘? Byli jsme opravdu nezávislí?“ ptal se Gott s tím, že se rád zabývá i neviditelnými silami. „O tom si rád čtu,“ prozradil.“

  Karel Gott slaví 80. narozeniny. Při této příležitosti poskytl České televizi bilanční rozhovor, který s ním vedl moderátor Michal Kubal. Snad nejslavnější český zpěvák si v jednu chvíli položil otázku, jestli by pro nás nebylo lepší, kdybychom zůstali součástí Rakouska-Uherska, protože není jisté, že jsme jako Československo byli opravdu nezávislí. V rozhovoru také složil poklonu prezidentovi Miloši Zemanovi.

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Dojaty-Karel-Gott-At-zije-pan-prezident-589000

  Odpověď
  • Trochu odbočím. Všimli jste si, že kolem Zemana (ale pochopitelně – lidé od GP se zaštiťují těmi nejlepšími) se soustřeďují ti nejlepší z nejlepších? Jágr, Pavel Nedvěd, Nohavica, Eliška Hašková Coolidge, Michal David, Lucie Bílá, Troška i ti kolotočáři Kočkovi jsou nejlepší v jejich oboru a další a znovu další a na druhé straně barikády těch „slušných“ – Hutka, Mádl, Geislerová, Banga, Svěrák, zkrachovalý Hašek a další jak by řekl Zeman „podivné zjevy“, nebo Klaus by podotkl „hmm podivní človíčci hmm“ ? :-)

   Odpověď
   • Jestli to nebude i tím že někteří ti nejlepší z nejlepších mají i rozum?
    Ale jinak samozřejmě, globalčici vědí jak řídit.

    Odpověď
    • Tak Trumpa vlastně také podporovali Clint Eastwood, Chuck Norris, Hulk Hogan, Kanye West a už si nepamatuji kdo všechno.

     Odpověď
     • Honza Větrník 15.7.2019 o 5:12

      A Hillary Clintonovou podporovala třeba Madonna, ta slibovala…..viz odkaz:
      https://thehill.com/blogs/in-the-know/301780-madonna-pledges-oral-sex-for-clinton-voters

      Odpověď
      • Oracle 911 15.7.2019 o 6:22

       A TauRus a my z Hillary a Madonny robili srandu…

       Odpověď
       • Honza Větrník 15.7.2019 o 7:41

        Jen jsem tím chtěl poukázat na dvě úrovně:
        Trump je obklopen herci ztvárňující kladné role.
        Hillary je obklopena degeneráty.

        Odpověď
        • Oracle 911 15.7.2019 o 7:59

         To sa ti podarilo.

         Odpověď
         • Dobrý postřeh .Možná jen vrána k vráně a orel mouchy nechytá.

          Odpověď
          • Oracle 911 15.7.2019 o 11:37

           Áno, môj predchádzajúci príspevok bol bez stopy sarkazmu.

           Odpověď
     • Medzi podporovateľmi Hillary bola napríklad Merryl Streep a iní špickovi herci. Antizemanovec Svěrák je majster vo svojom odbore.
      Takže v ich prípade platí skôr Boletusov výrok, hoci v prípade podporovateľov Trumpa ako Tyson, alebo Rodman možno pochybovať, že pochopili procesy vo svete.
      Skôr ma zaujalo, že Trumpa podporilo veľa černochov, hoci podľa propagandy jeho súperov, je jehopolitika namierená proti nim.

      Odpověď
      • No, mně se líbil postřeh Honzy Větrníka, který nepostihoval jen viditelnost celevriť jako kritérium jejich kvality. Poukázal na jejich postoje a role /u herců nebo režisérů/ .Takže spousta výjimek, potvrzujících jeho náhled .
       Herec může vzít roli a holywoodská hvězda má na výběr. Může také odmítnout .
       Nejlepší ukázkou , co herec může a co musí , je příklad M.Donutila. Myslíš, že musel vzít roli vypravěče upravené pohádky O Šípkové Růžence ? A že mu hrozila nějaká forma postihu v případě odmítnutí ?

       Odpověď
       • Mám to pochopiť tak, že, nspríklad Denis Rodman, alebo Mike Tyson sú vrcholom mravnosti?
        Čo sa týka českých hercov, bola spomenutá aj ich profesionalita. Čo sa týka morálky, ani, napríklad kolotočiari Kočkovci.
        Čo sa týka kladných rolí, to tiež nie je celkom pravda, napríklad si nevien spomenúť, žeby Meryl Streep hrala nejakú negatívnu rolu. To isté sa týka Roberta De Niro alebo Leonarda DiCaprio. Naopak, John Voight, ktorý podporoval Trumpa, hral väčšinou v negatívnych roliach.
        Takže tieto dôvody majú dosť vratké nohy.
        Čo da týka Donutila, a nie je sám, viď festival v Karlových Varoch, je to klasický prevracač kabátov bez akejkoľvek morálky.
        Čo sa týka Lucie Bílej. Vždy bola podporovateľom ODS, a nikdy to neskrývala. Teraz podporuje Zemana, pritim to pre ňu nie je výhodné, skôr naopak. Ako speváčka sa nám môže páčiť/nepáčiť, ale, na rozdiel od niektorých nemení názory ako ponožky (ODS Klausa a terajšia sú dve rozdielne strany).

        Odpověď
        • Ospravedlňujem da za štylistiku, na mobile sa mi zle kontroluje.

         Odpověď
         • Mohou to být výjimky, potvrzující určitou matrici sdružování veřejně známých a viditelných jedinců podle společného všem blízkého klíče. Nemá smysl se utápět v hledání jednotlivých odlišností.
          Základní omyl při posuzování dvou objektů vzniká primárním hledáním odlišností oproti smysluplnějšímu primárnímu hledání společných znaků. To první vede k rozdělování , to druhé ke spojování . Co je v konečném důsledku lepší pro celek ?

          Odpověď
   • Odhliadnuc od toho, že prvá republika vznikla z vôle Británie, USA, Francúzska, tebe by bolo lepšie ak by si sa mal klaňať cisárovi pánovi?

    Odpověď
    • Podle této logiky se mám klanět Havlovi, nebo Masarykovi? Nějak to rozveď.

     Odpověď
    • Máme sa podľa Gotta vrátiť k vláde šľachty? On nech to rozvedie čo tým myslel. Mám snáď uveriťa podriadiť sa biblickému, že je od Boha daná šľachta, aby vládla a zvyšok má znášať jej všetko si dovoľovanie a len poslúchať? Gott a jemu podobní koexistujú s každým režimom, bol za dobre s „komunistami“, už vtedy nadobudol spevom veľký majetok, po revolúcii ho znásobil závratne a môže si dovoliť byť nezávislý (svojim spôsobom). To, že sa nepridal k „podivným zjevúm“ v mojich očiach neznamená, že budem velebiť jeho tézu (kto mu ju pošepkal?) návratu k monarchii.

     Odpověď
     • Takže Tvůj návrh je jaký? Uvědom si, že jsme malé státečky bez vlivu, ale dohromady (když to budu brát od Rakouska po Rumunsko, přes Polsko) je nás dohromady 95,6 milionů a to na spolupráci s Ruskem už význam má + Ukrajina, která se připojí – 44,8 milionu = 140 milionu obyvatel. Začněme počítat od Západu: Rakousko: 8,7, ČR: 10,5, Polsko: 38,4, Slovensko: 5,4, Maďarsko: 9,7, Rumunsko: 19,6 milionu = 92,3 + část Ukrajiny a nebo celá Ukrajina = 10 – 44,8 milionů lidí. A POZOR – co takové Švýcarsko (8,4 mil. obyvatel) a dále…..co pobaltské země a co Srbsko? Netvrdím, že chci GP a jeho šlechtu a církev, ale pokud máš jinou alternativu, tak sem s ní.

      Odpověď
      • Putinovec 15.7.2019 o 7:21

       Jde o to,že Rakousko Uhersko byl konglomerát.V současnosti koexistujeme v konglomerátu.To o čem Gott mluví ,je snaha zatáhnout Nás do dalšího předem na míru ušitého konglomerátu.V podstatě je to totéž jako pro RF SSSR 2.0.Souvisí to s obnovením sloupu na Václavském náměstí.Když se nad tím zamyslíte,tak můžeme být ovce a přijímat pro Nás připravené davoelitární matrice a nebo půjdeme cestou evoluce mim.celého národa,max. celého lidstva.Upadl jste do jedné ze dvou předkládaných lží.

       Odpověď
       • Nasredin 15.7.2019 o 7:38

        Naprostý souhlas. Hospodářská spolupráce ano, ale nějaké sjednocování či delegace pravomocí do vyššího organizační celku by pro nás bylo vstupenkou do dalšího područí silnějších států.

        Odpověď
        • Oracle 911 15.7.2019 o 8:16

         A tiež nie je na škodu dohodnúť sa na spoločných pravidlách a stanoviskách, ale delegovať právomoci na xyz je fakt chyba.

         Odpověď
         • Putinovec 15.7.2019 o 10:31

          V podstatě o tomto problému zde hovoří Putin.Je to o tom,zda si ponechat svoji suverenitu,nebo sklopit hlavu a strčit ji do otrocké oprátky.http://leva-net.webnode.cz/news/v-v-putin-dnesne-rusko-sa-nechce-stat-zssr-2-0/

          Odpověď
          • Mely zeme ceske, moravske a slovenske za Rakouska-Uherska suverenitu?
           Mely ji po 1. svetove valce do konce 2. svetove valky ?
           Mely ji po 2. svetove valce do roku 1989 ?
           Maji Ceska a Slovenska republika suverenitu po vstupu do Evropske unie ?

           Ve kterem z tech ctyr poslednich obdobi byla suverenita nejvetsi ?

           Nevim, ale v ramci shruzeni Varsavske smlouvy bylo Ceskoslovensko po NDR celkem vudci prumyslovou zemi ve Vychodnim bloku, kdyz to tak nazvu. Tatra, Skoda, VZKG, OKD, Barum, Aero, Liaz, Bohemia, mnohe pivovary, Tylex Letovice, OP Prostejov, Zbrojovka Brno, Tesla Holesovice/Prelouc, Sigma Lutin/Olomouc a mnohe dalsi.. an Slovensku se taky daji mnohe najit… vsechno byly ceskoslovenske/ceske/slovenske firmy a vynosy zustavaly..
           Jak to vypada dnes ?

           Odpověď
           • Tristně. Ale to je ještě slabé slovo. České/slovenské jsou často jen podle názvu, některé ani to ne.

            Ale bohatě to některým diskutujícím z jiných webů vyváží fakt, že jsme „členy“ zdegenerovaného Západu.

            Odpověď
      • Preco by sa mala prevazna cast slovanskych narodov klanat Rakusanom? Navyse ak by vzniklo R-U 2.0, tak by o poslani armady bojovat rozhodovalo jeho vedenie. A ja si myslim, ze toto by nemalo byt zverene nikomu okrem nasej vlady (teda za nasu cast). Uz teraz je problem s polskymi potravinami, neviem si predstavit keby sa to cele spojilo do jedneho celku.
       Takze takisto, ja som za spolupracu, ale inak nech si vladne kazdy sam,

       Odpověď
       • Taky si myslim, jen EWR (Europäischer Wirtschaftsraum = Evropsky prumyslovy prostor) fungoval dlouhou dobu dobre. Ale od doby, co se k hospodarske spolupraci pripojila i politika (–> Evropska unie), jde to se vsemi staty ne od deseti k peti, nybrz jeste hur….

        Odpověď
       • Co pořád zde někteří máte s nějakým „klaněním se“? To potřebujete Boha, který přijde a vy se začnete klanět? Celou dobu nepíši o nějakém klanění se, ale čistě o číslech a občanské základně a podpoře. Nicméně nechápu, proč by se nedal GP přešachovat a nechat ho vytvořit Intermaris a v danou chvíli se vložit do jeho řízení (a nastoupit jako silný blok pod silným koncepčním vedením Ruskou cestou) – celou dobu to tak on sám dělá, nejhorší na tom všem je, že zde podávám nápovědy právě těmto kádrům, jen abych si zachoval vlastní „ego“ a nebyl zde za idiota. Já nevím, proč jsem zde poučován o rozdílu bloku a konglomerátu, píši zde o číslech a snažím se dopátrat výsledku a nějakého stabilního proudu, kterým půjdeme.

        Odpověď
        • Oracle 911 15.7.2019 o 23:46

         Tvoje pohoršenie je teraz na mieste.

         Odpověď
         • Jsem rád, že alespoň někdo mě v aktuální chvíli chápe. Konkrétně s Tebou bych se neshodl jedině na tom zda-li Sparta, nebo Slavia, to je tak maximum, ale k tomu by stejně nedošlo, poněvadž oba víme, jak fotbal funguje. Prostě jsou tu tací, kteří si myslí, že jsem ke KSB přišel včera a teď zde vypadám, jako bych věřil pohádkám, že draci byli – v pohádkách a Golem – pražský obr – je výtvorem nějakých halucinogenních představ… jak říkám…miliarda slov nemá smysl a já jaksi nemám čas se vypisovat ke každému bludu. To s tím konglomerátem vs. blokem mě rozesmálo.

          Odpověď
         • *to poučování mě, o čem je konglomerát vs. blok. Absolutně zbytečná teze a zavádění.

          Odpověď
        • No pokud chceš přešachovat GP, chce to mít lepší plán než má on. A to předpokládá minimálně že jakýkoli objekt o kterém píšeš bude poskládán bez připravených nášlapných min a vnitřních parametrů které budou limitovat možnosti pro nás nežádoucím způsobem. Chápu kam míříš těmi čísly, ale je to o těch parametrech. Jde o to že pokud se necháme dobrovolně navézt do nějakého takového plánu, musíme chápat víc než ten kdo nás do něj veze abychom potřebné limity nenechali implantovat a potom nebyli v situaci že „válku sice nikdo nebude chtít, ale bude nevyhnutelná“. Snad je to pochopitelná příměra.

         Odpověď
         • Oracle 911 16.7.2019 o 6:40

          Ono, keď sa to zoskupenie „Intermárum“ nebude sa vyhraňovať proti Rusku a jednotlivý členovia sa nebudú navzájom vyhrážať a vydierať, a budú rešpektovať jednotlivé záujmy, tak je to už výhra pretože RVHP bola v podstate oživená.

          Druhá vec je, že ani Rusi nesedia na zadku a bude záležať na to, že akú politiku budú robiť voči Intermarum a jeho členom. A ak dokážu presvedčiť 99% členov, že nie sú nepriatelia (čo pôjde pomerne ľahko) a že čínske klany sú väčším nebezpečím, tak aj my máme vyhraté a GP to odskáče.

          Odpověď
          • V podstatě popisuješ možný vývoj. GP si Intermaris chystá jako KONGLOMERÁT , ale toto může přejít vnitřním, pro všechny výhodným procesem postupně na BLOK buď neutrální anebo spolupracující s Ruskem na jeho alternativě globálního Světa. Nic není a nebude statické, ani plány a realita připravovaná GP. Doby, kdy tato síla vládla neomezeně a bez chyb jsou zjevně pryč.

           Odpověď
           • Putinovec 16.7.2019 o 9:50

            Ano,přesně o tom to je.Buďto budeme dále jako ovce vstupovat do předem připravených ohrad s bačou, který prošel castingem podle kritérií na která se Nás nikdo neptal-o Nás bez Nás,nebo se začneme chovat odpovědně a budeme prosazovat své cíle.Ta cesta která Nás čeká, ústí do různých cílů.

            Odpověď
            • Oracle 911 16.7.2019 o 10:25

             Takže to zosumarizujem:
             Ak necháme Viedeň alebo hocikoho zaviesť spôsoby z R-U alebo z doby „cisárapána“, tak zaslúžime hocičo, čo nás postihne.

          • pravda. Mířil jsem ale hlavně k tomu jaké parametry to bude mít, přes které půjde daný projekt/uskupení ovládat, ať už přes tunelové scénáře předem připravené, nebo přes vyzdvihování/pošlapávání kulturních odlišností jednotlivých členů.

           Odpověď
         • To je přesně ono. Jak píšeš: ,,musíme chápat víc než ten kdo nás do něj veze abychom potřebné limity nenechali implantovat“. To budeme MY, kdo bude muset řídit a nepůjde o otázku, zda chceme, nebo nechceme. Budeme muset – v tom je ta válka typu „nechceš, ale musíš“. Pjakin nemluví do větru, když každé video upozorňuje na studium, říká to dokola jako zaseknutá deska a říká to schválně. Ale to ty víš. MY budeme muset, nikdo jiný zde kromě nás není. Jenom loutky GP a státních elit. NIKDO jiný.

          Odpověď
        • No pokud chceš přešachovat GP, chce to mít lepší plán než má on. A to předpokládá minimálně že jakýkoli objekt o kterém píšeš bude poskládán bez připravených nášlapných min a vnitřních parametrů které budou limitovat možnosti pro nás nežádoucím způsobem. Chápu kam míříš těmi čísly, ale je to o těch parametrech. Jde o to že pokud se necháme dobrovolně navézt do nějakého takového plánu, musíme chápat víc než ten kdo nás do něj veze abychom potřebné limity nenechali implantovat a potom nebyli v situaci že „válku sice nikdo nebude chtít, ale bude nevyhnutelná“. Snad je to pochopitelná příměra.

         Odpověď
         • omlouvám se za duplicitu, zlobí mě klikátko.

          Odpověď
        • ak som nieco v poslednej dobe pochopila, tak to, ze cesta do pekla je dlazdena dobrymi umyslami. A dobrym umyslom je imho podporovat aj tvorbu noveho R-U. Klanat sa…..neznamena to, cisarovi ci Bohu, klanias sa aj bankarovi, ktory poskytne tvojmu podniku uver v tazkych casoch, klanias sa tomu, kto ti da zakazku a zaplati za nu, mozno nie fyzicky ale psychicky urcite.
         Podstatne je, kto to bude riadit a ak sa pozries na vlastnikov, tak vidis, kto to bude riadit. A ak si myslis, ze to budu riadit v nas prospech, pricom banky su nemecke ci rakuske, produktivne podniky su tiez prevazne zahranicne, tak si na omyle. Este sa nepredalo vsetko co sa tyka pody, lesov ci vody a ak sa moc dostane do ruk „vlade“ noveho statu, tak uz vidim, ako to bude prosperovat.
         Co vlastne mas proti slovenskemu samostatnemu statu? Ma 26 rokov a ekonomicky sa nam nedari az tak zle. To, ze sa stale pise o mafii akurat znamena to, ze inde su vlastnici novin viac zamerani na to, aby udrzali stat. Z egoistickych ale aj vlasteneckych popudov.V Madarsku nie su na tom lepsie, Poliaci v priemere tiez nie. To ze Pjakin povedal nieco, znamena len tolko, ze na urcite oblasti sa musi viacero mensich narodov poskladat. To neznamena, ze sa vzdame toho, o co sa snazili nasi predkovia tolko storocia.

         Odpověď
         • Oracle 911 16.7.2019 o 11:01

          Nuž, dala si dokopy totálny nezmysel, lebo skvele demonštruješ nechápanie toho, ako sa riadia sociálne supersystémy.

          Odpověď
         • A zase… „klanit se“. Společnost bude fungovat, když každý bude hrdý na svou práci a všichni okolo budou hrdí na jeho práci a zároveň hrdí na vlastní práci. Žádná pyramida „já jsem doktor a ty jen uklízíš záchody“. NEEXISTUJE. Lidé musí chodit zpříma, hrdě a sebejistě. Navzájem se uznávat a respektovat. V práci to dělám po vzoru Bati „Vy nejste můj zaměstnanec, ale spolupracovník“. Mně je úplně jedno, kdo má jakou školu, nebo má nějakou pozici. S bankéřem jsem mluvil nesčetněkrát a NIKDY jsem se před ním neklanil, naopak si tykáme a respektujeme se navzájem a věř mi, že jedno období jsem byl v pořádných s*ačkách, ale to je minulost. Mohl bych spekulovat na burze jako nedávno, ale prostě mě žralo svědomí. Jdu do práci a mám tam spolupracovníky a jestli se před někým ukloním, tak před tou uklízečkou, která tam myje záchody a to opravdu je práce respektu hodná. Ty se klaň tomu svému bankéři, který koneckonců na TOBĚ vždy vydělá – i když si s ním tykáš (jako v mém případě).

          Odpověď
         • “ Co vlastne mas proti slovenskemu samostatnemu statu? Ma 26 rokov a ekonomicky sa nam nedari az tak zle. “

          Aby som bol stručný ,odbočím na príklade poľnohospodárstva ,aké sme dosiahli úspechy za 30rokov budovania liberálno-buržoázneho projektu
          https://spravy.pravda.sk/ekonomika/clanok/437014-horucavy-a-sucho-slovensko-musi-obnovit-zniceny-zavlahovy-system
          Drahý zavlažovací systém, do ktorého sa od konca 50. rokov minulého storočia až do roku 1990 investovalo viac fako dve miliardy korún, sa však v priebehu posledných troch desaťročí rozpadol doslova pred očami celej verejnosti. Dnes sa reálne zavlažujú plodiny na ploche zhruba 60-tisíc hektárov. Devastácia takéhoto druhu nemá obdobu zrejme v celej Európe.

          Odpověď
          • samozrejme, aj ja lutujem, ze to dobre co bolo vytvorene za sociku, sa odhodilo ako zbytocnost a po 30 rokoch sa to lutuje. Tiez to, ze sa nastavil cely system sposobom straty spolocne, zisky moje+za vsetko moze stat, ten by sa mal o vsetko starat +lebo Fico+mame kapitalizmus.
           A Slovensko si preslo peklom v 90.rokoch, kedy odislo 300 tis. ludi von, dalsi sa nenarodili+na vsetkych sa to podpisalo minimalne na psychike. U niektorych tym, ze sa cuduju, ze nie su ludia, ktori by boli ochotni nechat na sebe orat ako ti predtym, druhi v tom, ze „urvi si co mozes, inak to urve niekto iny“. Ale aj tak, naozaj mate pocit, ze SK je vyrazne horsia ako HU ci PL?
           Mne slo skor o to, ze to, co sa vybudovalo (a schopnost vediet riadit stat znamena od rozpoctovej rozumnosti az po vychovu deti k hrdosti na svoj stat, co este nie je dosiahnute), by sa nemalo len tak hodit cez okno, lebo nas nie je 10 mil. CR ich ma a neznamena to velky rozdiel. Teda v zahranicnej politike, ale defacto ani v ekonomike. Takze je to skor o schopnosti spolupracovat ako blok. Plus uvedomovat si, ako sa manipuluju aj inde elity….vidiet to na Skandinavii, z neutralnych krajin, ktore spolupracovali medzi sebou a bohatli na spolupraci s Ruskom aj Zapadom sa pomaly presadzuje idea clenstva v NATO (a to este len predpokladam, ze sa odpali casovana bomba migrantov a ta ich tam zasunie uz definitivne).

           Odpověď
      • Tikal, český národ bol za R-U potláčaný Nemcami, my Slováci zas Maďarmi, podobne ostatné národy v monarchii. Prím hrali príslušníci rakúskej a nemeckej šľachty, ostatné národy ich živili. Gott prezentuje to dobro za cisára pána zo svojho postavenia príslušníka umeleckej „elity“, ktorý by sa aj ako Čech mal dobre, lebo by svojim spevom oblažoval duše rakúskej a nemeckej šľachty (hlavne) a samozrejme ako majetný spevák by potešil aj plebs. Ja beriem, že on nemá problém prísť do malého okresného mesta na Slovensku a zaspievať v malom podniku za pre neho smiešne peniaze. Ale je otázne, či by bol taký nadšený z monarchie, ak by ostal len elektrikárom.
       Veď nie je sám medzi umeleckou „elitou“, ktorému sa cnie za tými časmi. Aj našim hercom typu Lasica, Váššaryová sa určite oči zalesknú slzou pri spomienke, keď Bratislava patrila do monarchie. Oni v prvom rade nenávidia Ruský svet, lebo ten ukázal, že žiť dôstojne môžu všetci, nie len pár vyvolených.

       Odpověď
      • Pro GP je tady ve východní Evropě představa funkčního spojeneckého celku ČR+SK podle mne přímo děsivá, proto nás potřebuje upíchnout do čehokoli co bude lépe kontrolovat a v čem nás bude méně slyšet. Tzn využít naše kádry k ohnutí podle svého a vymezení mantinelů, na spásu toho co podělal ale zase ne na suverenizaci nás samých. Principiálně jak píše Putinovec, obdoba toho co se snaží udělat s Ruskem, jen v menším. Hlavně aby ti Čehuni náhodou nezačali pracovat v bloku s Ruskem.

       Ono by se totiž potom velmi snadno stalo, že naše okolí by se přidalo do stejného bloku.

       Čili pro GP je vidina celku do kterého nás upíchne ve kterém bude dost protiruských tlaků jedno z mála možných východisek.

       Odpověď
     • Tristtan 15.7.2019 o 8:05

      Myslím si, že takto to nemyslel, jak to interpretuješ.

      Odpověď
   • Ha ha, mafiáni Kočkovi, to jste teda opravdu trefila hřebíček na hlavičku, to je alita jaksepatří :-D :-)

    Odpověď
    • Kočkovi podporují Zemana, ostatně od nich bydlím asi 2 km. Bydlí na Bílé Hoře. „hahaha“.

     Odpověď
    • Je to mafie a co si myslíš? – Že Zeman není obklopen mafií? Máš alternativu? Opět se budu opakovat – sem, s ní, nebo Nejedlý atd. jsou čistí? Ale dělají tu politiku v zájmu ČR. ProBoha to se zde řešilo už několik let zpět (snad ještě na Levanetu). Politika se tvoří zásadně v kuolárech viz. Zámeček Sluncová, kde kdysi byly rušičky odposlechů, ale škoda psát.

     Odpověď
    • Vy ty Kočkovi znáte, nebo jen melete co slyšíte z TV? Já znám „druhou větev“ rodiny a odmítám kecy „to je alita jaksepatří“.

     Odpověď
  • Intermaris je v skutočnosti proti-ruský projekt globalistov.
   Franská ríša, Svätá ríša rímska, Rakúsko-Uhorsko, EÚ detto!
   Furt ten istý biblický proti-Ľudský davo-“elitárny“ projekt zameraný proti Rusku a Slovanom, iba v inej forme!
   Navyše, Ukrajina aj Poľsko sú proti-ruské štáty!
   V Poľsku a Maďarsku dnes globalisti pilujú nový typ konzervatívno-nacionalistického fašizmu, kde prebieha podobný plíživý proces ako u nás pred „víťazným februárom“.
   Toto je dôležité šíriť a nie neoprávnené a zbytočné nadšenie z novodobého RU, aby sme sa nestali pre globalistov ľahkou korisťou, aj keď nás zavlečú do RU v. 2.0, čomu sa už dnes najskôr nedá vyhnúť.

   Odpověď
   • Presne tak! Mám až husiu kožu, keď sa tu zjavím názov „intermaris“. Pomáhať si horspodársky – určite. Ale mať spoločnú zahranično politickú myslienku, alebo vojenskú je absolútne nemožné v tomto prípade. Navyše neviem, k čomu by nám hospodársky pomohol tento projekt, keď Rusko ponúka zapojiť sa to hospodárskeho projektu PRIAMO!

    Odpověď
   • Jasne formulované.

    Odpověď
    • Jádro pudla a myslím,že i této debaty je historická křižovatka se směrovkami KONGLOMERÁT a BLOK. Je dobré se obsahu obou uskupení zorientovat a potom z toho vyjde, že Intermaris anebo RU II je totéž co LEŽ 1 LEŽ 2 nebo KONGLOMERÁT 1 a KONGLOMERÁT 2 . Pravdivé směřování k BLOKU zemí se musí z debat jejími organizátory vyloučit a skrýt.
     pro lepší orientaci video
     https://www.youtube.com/watch?v=IcSpdlSo5AI
     anebo se podívat do prací VP SSSR na toto téma.
     Posuzovat dlouhodobou prospěšnost pro oba naše národy u LŽI 1 a LŽI 2 je pro scénáristy dobrou zábavou a potvrzením, že se jim zase něco podařilo . Ano , budeme pod velkým tlakem přijmout od globálního řízení jednu ze LŽÍ , ale je nás , zda ji vezmeme jako definitivu , anebo jako naši předkové vzali Boehmen und Maehren resp Slovenský štát jako přechodný stav a důvod se bránit.

     Odpověď
     • vsetci zabudate na zmenu klimy ktora sa uz davno deje a ze nase zeme sa nenavratne odvodnuju
      neviem kto tu bude zit o 20 rokov ked letne teploty budu atakovat mozno 42-44 stupnov
      a vody stale ubuda a elektricka zavislost sa bude zvysovat
      a to nehovorim o spadnuti ekonomickeho socialneho systemu-obyvatlestvo starne,nebude na dochodky a rapidne sa znizi kupna sila-menej penazi v obehu,menej dani atd
      tie podmienky sa neustale zhorsuju dlhodobo
      to ze mi europska unia postavila niekde most,opravila 100 km ciest a prispela na elektricky je mi uplne ukradnute
      my skor potrebujeme peniaze na to aby tu voda zostala, a aby sme si vycistili to co tu nas chemicky priemysel 50 rokov zakopaval do zeme
      sluzime ako skladiska, prekladiska a montazne haly
      to nehovorim o tom ze ked zapad bude pokracovat tymto welcomen tempom tak budeme radi ked si postavime znovu zeleznu oponu pred kobylkami
      zvratit cely tento stav si ziada obrovske investicie a projekty za miliardy a konat teraz

      stale dokolecka mi to vychadza tak ze ked chce vyrast zdravy silny les, ten stary musi zhoriet
      takze do 50- rokov je celkom mozna migracia smerom na vychod
      zaujimave-z vychodu sme prisli a na vychod sa zase vratime ved aj migracia pred 1500 rokmi bola z toho dovodu
      z tohto dovodu su nejake politicke zoskupenia v tomto priestore viac menej iba docasne
      samozrejme iba za predpokladu ze sa dovtedy nevyhubime sami lebo stale vyhravaju peniazky nad ekologiou

      Odpověď
  • Karel 1,poslední císař měl koncepci,kterou zhatila mafie v čele s Masarykem. Pak tu za republiky byla vojenská mise za Francie a Anglie a ta URČOVALA investice do ČSR infrastruktury.Takže byl přísný zákaz investic do pohraničí,obývaném Němci, potom Němci jednali,jak jednali. Vždy tady byla západní knuta,kromě období socialismu.A současnost je tak tristní,že to muže vyřešit jen vyšší moc. Namátkou ten black out v New Yorku..Vyšší moc,nebo satelitní uder Kosmosfér? Přírodní katastrofy,nebo klimatická válka? Už se stává nudnou statistikou skoro denní srážka auta s vlakem na přejezdu. Co se s řidičem děje v ten okamžik? Mind control,že dostane impulz zrovna psát sms,nebo brát hovor?

   Odpověď
   • Karel I. neměl ani ideu, natožpak koncepci – měl jenom sliby, kterými chtěl zachránit rozpadající se mocnářství (kakánii, jak starou říši něžně nazýval Robert Musil): Že všechny národy budou rovnoprávné apod. Falešnost těch slibů byla evidentní všem národům, které zvláště za první světové války dostávaly od státotvorného národa německého a maďarského pěkně pokouřit.

    Odpověď
  • Myslím, že úplně nezávislí jsme byly možná naposledy před Bílou horou.

   Odpověď
 52. Zlaté časy v Nemecku sa skončili. Pribúdajú zlé správy
  Exportne orientovaná nemecká ekonomika má aktuálny problém, a to v automobilovom priemysle a strojárenstve. Väčšina expertov sa však domnieva, že pokles ich aktivity nebude taký silný ako počas finančnej krízy pred desiatimi rokmi. Národohospodári žiadajú, aby vláda situáciu zmiernila začatím veľkých investícií, znížením daní firmám a bežným zamestnancom.
  https://spravy.pravda.sk/ekonomika/clanok/519129-zlate-casy-v-nemecku-sa-skoncili-pribudaju-zle-spravy/

  Odpověď
  • Národohospodáři ve stereotypu, který už nezafunguje. Zlaté časy pomalu spějí ke stříbrným , měděným a ..? Každý odevzdá nutný desátek ukradeného nadstandardu.

   Odpověď
   • Žiadať od vlády nástup veľkých investícii a zároveň chcieť znížiť dane pre firmy a zamestnancov (myslia hlavne firmy) je na prvý pohľad riadna hlúposť na „expertov“. Ak klesne výber daní z čoho sa budú tie veľké projekty financovať??? No vláda (čiže daňoví poplatníci a teda v prvom rade zamestnanci, lebo tí si nevedia ani nemôžu dovoliť „optimalizovať“ dane), sa zadĺži ešte viac a zas bude platiť privatizácia ziskov a socializácia strát. Ako pred desiatimi rokmi, keď sa straty súkromných bánk nenápadne premenili na dlhy štátov.
    Takže vidieť za koho kopú „experti“.

    Odpověď
    • To nevím, ale žijí v nedávné minulosti a nepochopili , že budoucnost není v čase posunutá minulost . Jako generálové, co se připravují na příští válku podle té minulé.

     Odpověď
     • „žijí v nedávné minulosti a nepochopili , že budoucnost není v čase posunutá minulost“
      dobře popsaný myšlenkový defekt mnohých elit.

      Odpověď
    • Oracle 911 14.7.2019 o 22:30

     Aké „prekvapivé“…

     Odpověď
  • Putinovec 15.7.2019 o 7:28

   Nejen to.Mají mnohem větší problém.Do své země sestěhovávají vnitřního nepřítele,který si zvykl na pravidelné dávky.Copak se asi začne dít,až na tyto dávky nebudou many.Německo je z mnoha stran tlakovaný papiňák.A Francie jakbysmet.Ve chvíli kdy budou odtržení od zlatého koloniálního cecku,tak je čeká strmý propad.A znovu,to vše ve chvíli ,kdy mají uvnitř státu vnitřního nepřítele,který chce pravidelně krmit.Situace jak přes kopírák.

   Odpověď
   • Inak my máme v podstate úplne rovnaký problém… myslím to platenie si určitej skupiny, aby nás neokrádala napriamo. A stále rastie.

    Odpověď
    • Přesně tak jediné co je drží na uzdě je platba vyplaneho v podobě sociálních a jiných dávek. A nedej bože kdyby jim někdo ten kohoutek chtěl zatáhnout!

     Odpověď
     • Putinovec 15.7.2019 o 11:58

      Slováci to už před lety uskutečnili.Jde to.Jen není pobírač jako pobírač.https://archiv.ihned.cz/c1-13636380-reforma-socialnich-davek-nas-nuti-k-emigraci-tvrdi-slovensti-romove

      Odpověď
 53. Komunita LGBT v Izraeli žiada demisiu ministra, ktorý ich posiela na psychoterapiu
  Novovymenovaný minister školstva v izraelskej vláde je terčom ostrej kritiky za svoje vyjadrenie ohľadom psychoterapie homosexuálov. Komunita LGBT organizuje v nedeľu večer v Tel Avive zhromaždenie, na ktorom chce žiadať demisiu ministra školstva Rafiho Pereca. Informovala o tom agentúra DPA.
  https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/519118-komunita-lgbt-v-izraeli-ziada-demisiu-ministra-ktory-podporil-konverznu-terapiu/

  Odpověď
 54. @Nasredin
  Ruské televizní kanály online bez placení
  http://rus24.tv/moya_planeta.html

  Odpověď
  • http://docron.stream/100-тв-каналов-в-1-плеере-2/

   Odpověď
 55. Rozpad NATO se blíží

  Administrace prezidenta Trumpa v nejbližší době plánuje zavést balík sankcí na Turecko kvůli nákupu ruských komplexů S- 400, oznamuje agentura Bloomberg.
  https://tass.ru/mezhdunarodnaya-panorama/6662079

  Ratingová agentura Fitch oznamuje snížení dlouhodobého ratingu defaultu pro Turecko z „BB“ na negativní „BB-“. Agentura uvádí, že hlavními důvody snížení ratingu jsou provedení opakovaných voleb primátora v Istanbulu, odvolání předsedy CB Turecka a riziko sankcí USA v souvislosti s nákupem ruských komplexů S-400.
  https://oko-planet.su/finances/financesnews/508040-agentstvo-fitch-ponizilo-dolgosrochnyy-reyting-turcii-do-urovnya-vv-s-negativnym-prognozom.html

  Odpověď
 56. Putinovec 14.7.2019 o 10:55

  Situace se dále hrotí.Zřejmě je rozpad EU nezadržitelný.https://cz.sputniknews.com/svet/2019071310335026-blokada-musi-skoncit-nemecko-chce-vytvorit-koalici-ochotnych-ktera-by-si-rozdelovala-migranty/

  Odpověď
  • Nechci být až taková pesimistka, ale když čtu ta prohlášení vlivných, nějak se blížit ten rozpad nevidím. ONI už na něco přijdou.

   Odpověď
   • Souhlasím s Putinovcem . Formulace „dobrovolný, ale závazný mechanizmus“ je jen eufemizmus pro novou zónu v EÚ. Z pohledu nedávné minulosti naprosto neuvěřitelný . A to je soft-varianta dělení . Podle mne to půjde cestou postupné nedobrovolné rezignace přikazovací politiky a rozleptávání labilních elit v jednotlivých zemích Východu EÚ jinými nástroji / 4.priorita = finance/.
    Proto je tak důležité vytvořit silné pronárodní bloky z více subjektů a touto „vozovou hradbou“ bránit korumpovaní a zradě vlastních elit. Ti chápaví politici jak v ČR tak SR tomu snad rozumí.

    Odpověď
    • popolvár 14.7.2019 o 14:49

     a preto je všetkým jasné, okrem tupcom z Aktualít, „Prečo nehájil Pellegrini záujmy Slovenska ale V4?“
     viac na: https://www.aktuality.sk/clanok/707716/tyzden-vo-svetovych-mediach-podla-babisa-pellegrini-zarezal-sefcovica/

     Odpověď
  • V té koalici ochotných nemusíme být

   Odpověď
   • To ne. Ale budeme ochotní? Slovy možná, ale skutečně?
    Když oficiálně se ještě letos tvrdí, že tu máme pouhých 12 „azylantů“?

    Odpověď
    • A kolik jich tu je?

     Odpověď
    • A kolik jich tu je?

     Odpověď
     • „Azylantů“ nevím, je možné že pouhých 12. Ale migrantů?
      Lidé bydlící v Praze či Brně (o Teplicich ani nemluvě) píší, jak jejich města „černají“ čím dál víc.

      Odpověď
      • Jano, od jistého „bodu zvratu“ se mohou tihle všichni nelegálové stát lovenou a likvidovanou masou. Já osobně si ten bod zvratu nepřeji, ale o tom nerozhoduje ani přání, ani míra vzteku. Nelegálové byli původně nástrojem globalistů /kalifát tvrdou cestou/ ale tito mění za pochodu při vzniku fázových posunů tempo a přenechávají je stranovikům jako nástroj zvyšování napětí v jednotlivýcch komunitách. Třetí síla – pronárodní síly – budou před volbou začišťování anebo pokusu začleňování podle národnostní koncepce ruské alternativy globalizace. Paralelní podobný proces poběží s židovskými diasporami , které stojí také před osudovým řešením jak pro sebe, tak pro majoritní společnost. Čili je před námi konceptuální křižovatka v obraně vlastní kultury : odmítnout a likvidovat /i za cenu občanské války/ podle davoelitárního konceptu anebo začlenit jako subkulturu se všemi atributy chování minority v majoritě a majority vůči akceptované minoritě .
       Tohle je skutečný kvalitativní skok o stupeň výše a přehození výhybky na směr národnostní politiky podle Koncepce . V podstatě model SSSR II. /pozor-nemyslím SSSR 2.0 /.
       Dnešní stav myšlení, záměrně pumpovaná matrice střetu civilizací, vůbec jiné než vzájemně násilné převzetí moci jedné kultury nad druhou nepřipopuští. A my v té matrici jsme.

       Odpověď
       • Dobrý!!!

        Odpověď
       • Díky za naději!

        Odpověď
       • Vladimir 15.7.2019 o 8:41

        Problem je v tom ,že samotne naRody su výtvor GP podla rovnice rozdel a panuj. Plan premiešania genov bol a je plánom GP. V minulosti to boli cigani a židia(alkohol, demoralizacia,parazitovanie)Slovanov oslabili dostatočne na to aby teraz mohol prisť tento frontalny uder.GP riadi aj nepriamo Americkú elitu. V tom je Pjakin uplne mimo,ked tu rozprava o tom že GP stráca kontrolu.Samotný stret s Americkou elitou je riadiacim procesom.Som presvedčený že kontroluje aj tuto komunitu (Koran),ale kľudne si nahovarajte že nie.

        Odpověď
        • Oracle 911 15.7.2019 o 9:08

         A ja som presvedčený, že si transsexuál. Keď tresneš blbosť, tak rátaj podobnou odpoveďou. To je prvá vec.

         Druhá vec je, že zákon času spôsobuje fázové posuvy už len kvôli tomu, že dopady toho ktorého riadiaceho kroku sú v dohľadnej dobe, často v rozpätí 2-3 týždňov.

         Odpověď
      • ovšem tady nejde o pantoflíčkáře, ale buď elity (movitou vrstvu cizí kultury) nebo pěšáky mafiózních struktur. Co se Prahy týče, nevidím tu ani tak arabskou kulturu jako spíš v centru „afroevropany“ lákající do bordelu nebo prodávající drogy.

       Odpověď
      • Přiznaných 1200 a nepřiznaných přibližně stejně. To je údaj od muslimů z loňska.

       Odpověď
    • Já v Praze vidím arabské turisty a Afriku, která tak různě pracuje na ulicích. Otázka je na jak dlouho tu jsou a jestli se jim tady kdy bude udělovat občanství. Osobně jsou pro soft verzi odsunu – ukončení pracovní smlouvy a odchod ze země.

     Odpověď
     • Souhlas . I odsun je pořád verze řízené národnostní politiky . Krajní . Měl jsem na mysli bod zvratu ze soft na hard-verzi a ztrátu řízení.
      Opět se vzpomínkami vracím do začátku 60.let, kdy jsem jako kluk chodil na ZDŠ-ku na Slovensku . Cikánský problém byl minimální, alespoň mimo velká města . Pracovní povinnost na straně jedné a cílená práce učitelů na straně druhé postupně gumovala tu
      „nepřizpůsobivost“ , která má být vlastní tomuto etniku . Ano, pokud společnost ovládne ultraliberální ideologie / a ta v ČSSR na začátku 60.let rozhodně nevládla/, tak nepřizpůsobivost dostává ideální prostředí a bují.
      Potom samozřejmě cikánské etnikum znovu vstupuje do hry jako nástroj globálního řízení a tvoří tu potřebnou parazitující vrstvu rozkládající kvalitativní pohyb majoritní společnosti. Stejnou roli mají dnes ti černí intelektuálové ,pracující v poti tváře na likvidaci Evropy.

      Odpověď
 57. Emanuel se asi díval na hvězdné války…
  https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/510397-macron-zaklada-vesmirne-vojsko.html

  Odpověď
  • Mamľas

   Odpověď
   • Dobytie Bastily 14. júla 1789
    Putin pozdravil Macrona s dnešným pamätným dňom na Deň dobytia Bastily
    https://russian.rt.com/world/news/649917-putin-makron-bastiliya

    Odpověď
  • V západní civilizaci běžná imitační činnost.
   Příklady:
   V knihách se píše, že společnost tvoří tvůrčí pracující a ne pracující a aby se eliminoval mj.i tento stav, je zapotřebí k zdravému fungování min. 10 milionů obyvatel.
   Nedávno jsem objevil kupu výzkumných ústavů. Chápu to tak, že počet byznysmannů a manažerů na brýlové obroučky a nadnárodních korporací pro plastové pytlíky, či vidličky, nebo kompotové lžíce a pod. se naplnil, no tak zůstává přece vesmír, kde je možné protekční úlitbu štědrých dotací pro jejich děti postavit a následně proslavit jako úspěšné SPÓRY a poté, co uvěří své dokonalosti (podnikatelský UM mu spadl přímo z nebe do klína = heuréka, objevil „díru na trhu“, je pověsit na kariérní EU žebříček.
   Tak mě již nepřekvapí, že vedle okázalého výzkumného ústavu kanálových poklopů a příborových vidliček bude stejně vizuálně okázalý i ten výzkumný ústav např. Letu na Mars nebo Mléčné dráhy,
   Opravdu vůbec ne.

   Odpověď
   • Myslím že to má hlubší konsekvence, třeba pokus ukotvit nějaký budoucí středobod Evropské obrany pod taktovkou toho kdo ovládá Francii.

    Odpověď
 58. Moze to byt aj za ten pokus na vlastnu menu……to je snaha o vlastny stat

  Odpověď
  • Pardon malo to byt k tej pokute facebooku

   Odpověď
 59. Nasredin 14.7.2019 o 8:50

  Trefná úvaha Jaroslava Bašty nad novým zákonem zavedeným šéfem českého Gestapa Hamáčkem.

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Nepekny-vyvoj-kolem-predsudecne-nenavisti-Zlo-bylo-pojmenovano-ted-je-mozne-kolem-nej-budovat-strach-obava-se-zkuseny-Jaroslav-Basta-588920

  Lidé v diskuzi správně podotýkají, že na základě tohoto zákona by měli zavřít i soudce Ústavního soudu soudící kauzu ruských turistů v Ostravě, Jakuba Jandu a ministra zahraničí Petříčka ze jejich předsudečnou nenávist k Rusku.

  Odpověď
  • Putinovec 14.7.2019 o 10:42

   A k Česku.I zde je ta nenávist markantní.

   Odpověď
  • Zákon je jedna věc, druhá věc je ten kdo bude rozhodovat o tom, zda se o předsudečnou nenávist jedná, či nikoliv. A tady vidím určitý problém.

   Odpověď
   • Oracle 911 14.7.2019 o 18:48

    Nehovorím opak, len to, že je to gumový zákon a keď príde príkaz, tak sa to použije proti Jandovi a spol.

    Odpověď
  • Jenže oni si vytvořili takovou definici předsudečné nenávisti, že oni do toho nebudou spadat :
   ….
   Zlehčují osudy obětí totalitních režimů a obětí nenávistně motivované trestné činnosti.
   Při komunikaci s veřejností využívají dezinformace a konspirační teorie.
   Stávají se nástrojem vlivového působení zemí a skupin, která nerespektují principy pluralitní demokracie.
   …..
   viz. https://vlkovobloguje.wordpress.com/2019/07/15/predsudecna-nenavist/

   Odpověď
   • Oracle 911 15.7.2019 o 6:32

    A Rusko po tom nemá demokraticky zvolenú vládu a prezidenta (OBSE to potvrdila), nešíria konšpiráciu, že pod každým kameňom je Putin a jeho ľudia a nechcú zvrhnúť Zemana a českú vládu, ktoré vzišli z riadnych tajných demokratických volieb?!

    Odpověď
   • Putinovec 15.7.2019 o 7:31

    Odepisovaný nástroj.

    Odpověď
 60. Nasredin 14.7.2019 o 8:40

  Tak teď už se k redaktorovi Weltu připojili i Britové.

  https://www.novinky.cz/veda-skoly/510395-tankova-bitva-u-prochorovky-je-mytus-tvrdi-historik-lzete-reaguje-rusko.html

  Co to je ? Je to akce globalistů na podporu Putina a Ruska, aby se hloupému světovému davu připomněla rozhodující úloha Ruska a SSSR v porážce nacismu ?

  Odpověď
  • Nemyslím.Podle mne jde o jednu z minulých,současných i budoucích bitev v informační válce a na 2.chronologické prioritě.
   Malobritánie /stranoviki- „atlantisté“/ jako skutečný řídící nástroj clintonoidů je spolu s nimi likvidována a odkrývána její skutečná role v rozpoutání Světové války ve 20.stoleti /1. a 2. sv.válka jako jeden dělený proces/ . Součástí odporu je i snaha přesunout oběť do role útočníka a útočníka do role oběti . V podstatě nová chronologie pro 20.století a úporná snaha zakrýt skutečnou historickou roli a činnost britských elit . Vzdáleným, ale důležitým cílem je zabránit historické očistě Stalina a zejména stalinizmu jako neslučitelné koncepce s davoelitarizmem .
   Myslím, že GP nebude nikdy podporovat rozvoj Ruska. Jeho mezní pozice je nutná situační podpora. Dočasné a vynucené spojenectví .
   Jen osobní pohled.

   Odpověď
   • Oracle 911 14.7.2019 o 10:39

    A tvoj pohľad nie je mimo, je celkom blízko pravdy…

    Odpověď
   • Oracle 911 14.7.2019 o 13:11

    Dodávam, že GP vládna lžou tak pozemskou, ako aj nebeskou a Rusko svojim koncepčne zdatným vedením nastavuje veci tak, že samotný vesmír likviduje ich….

    Odpověď
  • Putinovec 14.7.2019 o 10:44

   Je to drzost.

   Odpověď
  • Putinovec 14.7.2019 o 10:51

   Ovčáček odpovídá.
   https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2019071310335443-a-hitler-byl-lidumil-ktery-osvobodil-evropu-clanek-die-welt-o-tankove-bitve-u-prochorovky-rozzuril/

   Odpověď
  • Také to vidím na akci globalistů a to nejen na podporu V. V. Putina a Ruska, ale i na diskreditaci pinďos a podpinďos po celém světě.

   Nechají to chvíli vařit, občas to trochu připepří, a když už bude pokrm dostatečně ostrý, rozuměj, když už se namočí dostatečný počet pinďos a podpinďos, vystoupí nějaká vysoká autorita a vše uvede na pravou míru.

   No,necháme se překvapit.

   Odpověď

Napsat komentář

*
*

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>