Diskuse

První komentář nového uživatele se zobrazí až po schválení, další už hned.

Podepisování příspěvků: anonymní příspěvky nebo ty, které v poli jména/přezdívky budou mít titulek nebo jiný text, mohou být smazány. Příspěvky s nakopírovaným delším obsahem, který je dostupný na jiném místě, mohou být také smazány – v takovém případě uvádět pouze odkaz, případně pár vět, nikoliv celý text systémem copy&paste.

 Obnoviť

 1. Sarkozyho pustili, ale je pod dohledem.
  http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-svet/531911/exprezidenta-sarkozyho-po-dvou-dnech-vyslechu-pustili-prispel-mu-kaddafi-na-kampan.html

  Odpověď
 2. Chtěl bych jen připomenout, že dnešním týdnem vznikl velký tlak a útok na Facebook (sociální sítě). Akcie spadly Facebooku o -$34 mld.

  Stvořili jsme psychologickou zbraň, přiznává datový analytik, kvůli kterému padají akcie Facebooku
  https://archiv.ihned.cz/c1-66086160-stvorili-jsme-psychologickou-zbran-priznava-datovy-analytik-kvuli-kteremu-padaji-akcie-facebooku?utm_source=ihned&utm_medium=otvirak&utm_content=id-66086160

  Já bych jen dodal, že stvořili zbraň hromadného ničení.
  Neurolog Jan Stránský (USA), „je potvrzeno, že čím více Facebooku tím více zklamaných lidí a sebevražd“.
  Zkráceně vysvětlí funkci mozku a do toho přidá, jak nás ovlivňují moderní technologie okolo nás s podloženým vědeckým měřením.
  https://youtu.be/nZwxIftsCvA?t=2199

  Souvislosti

  The Rise of the Weaponized AI Propaganda Machine
  https://scout.ai/story/the-rise-of-the-weaponized-ai-propaganda-machine

  Data, jež obrátila svět vzhůru nohama
  https://a2larm.cz/2017/02/data-jez-obratila-svet-vzhuru-nohama/

  Je to zabiják voleb. Vědci varují před programem, který vyhrál Trumpovi volby a teď míří do Evropy
  https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/politicka-kampan-ktera-vyhrala-trumpovi-volby-miri-do-evropy/r~dfe047b4e95311e6b2310025900fea04/

  Odpověď
  • Pridám ešte túto správu:
   Spoluzakladatel aplikace WhatsApp, který vydělal miliardy na prodeji své společnosti Facebooku, podpořil svou kampaň proti této americké sociální síti.
   https://cz.sputniknews.com/byznys/201803217001393-facebook-whatsupp-internet/

   Odpověď
  • Přidám ještě
   Sociální sítě škodí duševnímu zdraví, připustil vůbec poprvé Facebook

   Sociální sítě mohou vyvolávat zejména v mladých lidech deprese a poruchy sebehodnocení. Připustila to o víkendu poprvé společnost Facebook. Jako recept ovšem paradoxně doporučila větší aktivitu na síti, včetně intenzivnějšího psaní komentářů a častějších aktualizací profilů.

   https://www.novinky.cz/internet-a-pc/458244-socialni-site-skodi-dusevnimu-zdravi-pripustil-vubec-poprve-facebook.html

   Odpověď
   • čtenář 21.3.2018 o 22:18

    A dále i na NOvinkách
    https://www.novinky.cz/veda-skoly/466834-pedagogicke-dny-hradecke-univerzity-zvou-na-prednasku-o-vlivu-digitalnich-medii-na-mozek.html

    Pokud bude přednáška dostupná na YOU , bude vhodné si ji poslechnout..

    Odpověď
   • Zjevný souboj elit na půdorysu sociálních sítí.Tyto jako fenomén odpovídající úrovni a rychlosti šíření informací v 21.stoleti nezmizí, ale jde o to ,komu budou sloužit.Já jsem,naštěstí,jen divák

    Odpověď
  • A ještě jedna informace

   Mainstream – Exmanažer Facebooku: Sociální média jsou sračky. Prostě vás programují
   Webový systém Facebook měl k červnu 2017 dvě miliardy aktivních uživatelů.

   Sociální média ničí základy fungování společnosti a lidé by si od nich měli dát pauzu. Takto se během vystoupení na Stanfordské univerzitě vyjádřil bývalý viceprezident společnosti Facebook pro růst uživatelské komunity Chamath Palihapitiya. Dodal, že za to, jaké prostředí pomohl vytvořit, cítí obrovskou vinu.
   https://www.tyden.cz/rubriky/media/internet/exmanazer-facebooku-socialni-media-jsou-sracky-proste-vas-programuji_458586.html

   Odpověď
   • Když už je to i v největším bulváru idnes, jde do tuhého…

    Je čas smazat Facebook, vyzývá zakladatel WhatsAppu

    https://mobil.idnes.cz/brian-acton-whatsapp-cas-smazat-facebook-fdx-/mob_tech.aspx?c=A180321_140324_mob_tech_oma

    Odpověď
    • Facebook (sociální sítě), který hromadně formátuje několik miliard lidí jde jasně proti rozvoji lidstva každým dnem, hodinou, minutou a sekundou.

     Např. když vejdu do restaurace dost často obsluha nejprve doťuká s očima na displeji telefonu velmi důležité sdělení a pak pomalým krokem se zasněným oblyčejem (co zas odpoví) jde se zeptat co si přeji. Samozřejmě, že na zpět jde zas okolo placky, aby koukla co přišlo. Prostě zombie.

     Odpověď
     • Ano přesně tak. Táta měl pro tyto zombie své označení, když viděl, že jde někdo se sluchátky v uších – „je řízen na dálku“ a měl svatou pravdu…aniž by tušil o jádru toho všeho…měl svatou pravdu…řízeni na dálku.

      Odpověď
      • … treba si hladat alternativu na komunikaciu…. tu proste ide o izolaciu ludi, ktori sa cez socialne media aktivuju aj proti tym, ktori ich chceli zneuzivat…

       Odpověď
  • O použití psychometrie pri prezidentských voľbách v USA podrobne od Emila Páleša tu:

   https://www.youtube.com/watch?v=cm760YiQBYg&t=4s

   Odpověď
   • Zde je doznání ohledně technologie psychometrie vědce Kosinského ve švýcarském magazínu Das magazine. Dnes provedli aktualizaci článku, ale už je uzavřený. Ještě nedávno byl přístupný.
    Článek byl publikován 3.12.2016
    https://www.dasmagazin.ch/2016/12/03/ich-habe-nur-gezeigt-dass-es-die-bombe-gibt/?reduced=true

    Odpověď
    • tu máš cz verziu http://myslenkyocemkoli.blogspot.sk/2016/12/jak-big-data-dvojice-vedcu-zajistili.html
     Včera som si o tom práve čítal na RT https://russian.rt.com/world/article/494237-facebook-skandal-cukerberg , pričom ma zaujalo načasovanie, vzhľadom na to, že sa o tom vie už pomerne dlho (ale nateraz som si nikde nevšimol, že by niekto otvorene spochybňoval Trumpovu legitimitu…). Vďaka záveru v článku na RT som si spomenul na kriváka Teda Cruza http://www.stripkyzesveta.cz/cz/media/1530/thierry-meyssan-ted-cruz-ze-psyops , To by mohlo znamenať, že sa napokon niekto môže pozrieť na paprče aj iným – napr. Amazon … no a ako by to bolo, keby v tejto hre nefigurovali aj starí známi z Goldman Sachs, že áno…
     ps. pokiaľ ide o degeneračný dopad moderných technológii, tak jednoznačne odporúčam knihy M. Spitzera a N. Carra.

     Odpověď
     • Oracle 911 22.3.2018 o 9:08

      Konkrétne ktorí´í a približne o čom sú.

      Odpověď
     • Oracle 911 22.3.2018 o 9:25

      Po prečítaní prvej časti článku myslím si, že môžem povedať toto:
      http://www.vodaksb.eu/diskuse/comment-page-6/#comment-122978

      Odpověď
  • Facebook se doznal
   Šéf Facebooku přiznal chyby a slíbil větší ochranu osobních dat

   Šéf internetové společnosti Facebook Mark Zuckerberg ve středu připustil, že společnost udělala chyby v kauze tajného získání dat jejích uživatelů firmou Cambridge Analytica a slíbil zlepšení ochrany osobních dat. Uvedl to ve svém vůbec prvním veřejném komentáři k aféře, která otřásla důvěrou klientů Facebooku.
   https://www.novinky.cz/internet-a-pc/466910-sef-facebooku-priznal-chyby-a-slibil-vetsi-ochranu-osobnich-dat.html

   Odpověď
  • Jestli chtějí poslat k vodě Facebook, tak to by znamenalo, že už ho nepotřebují, protože mají něco lepšího. Že by za jeho zrušením stály nějaké ušlechtilé myšlenky se mi nechce věřit.

   Odpověď
   • Jo presne. Alebo im už nadmieru vadí. Príliš rýchli je obeh informácií v spoločnosti.

    Odpověď
    • Oracle 911 22.3.2018 o 6:21

     A do tretice, odoberú jeden nástroj ovládania od regionálnych/štátnych elít SŠA.

     Odpověď
     • Oracle 911, já si myslím, že o to teď tady hlavně jde! Je to mocenský nástroj pro ovládaní velké části světové populace. Někdo si velmi dobře uvědomil co způsobil a chce udělat korekci. Boj se SkyNetem započal…

      Odpověď
    • Dusan, suhlasim. Vyvoj predbieha aj legislativu, i ked na niektore veci sa predsalen myslelo dopredu, napriklad zakaz klimatickych zbrani v OSN, ktory plati uz davno.

     Odpověď
    • Tiež to tak vidím. Neviem či je niekto z vas na FB, ja som a postrehla som, že akurát keď sa spustila akcia Kuciak, FB zrarz zrušil testovaciu funkcionalitu, spočívajúcu v samostatnom sledovaní príspevkov priatelov a komerčných/reklamných príspevkov. Pri tejto separácii človek mal prehlad, čo si priatelia navzájom zdielajú. Po vypnutí sa ten prehlad stráca, lebo sa stratí v mori komerčných príspevkov. Náhoda?

     A to Slovensko patrilo medzi pár vybraných zemí, kde toto testovanie prebiehalo, spolu s Bolíviou, Guatemalou, Kambodžou, Srbskom a Srí Lankou … zaujímavý výber nie?

     Odpověď
     • Oracle 911 22.3.2018 o 10:14

      Ak sa niečo tam zomelie, tak… :)

      Odpověď
 3. Bože… tak si představte, že o Trumpovi už se zase v USA špekuluje. Stačilo k tomu jeho blahopřání Putinovi. A bývalý šéf CIA Brenan (foneticky) už špekuluje, že Rusko musí mít na Trumpa nějaký kompromitující materiál. Jinak to prý není možné – protože Trump se Putina evidentně bojí. Trump se prostě bojí s Putinem mluvit z pozice síly a naopak se chová velmi smířlivě. A to je dle mínění toho pána velmi podezřelé….
  https://russian.rt.com/world/news/494591-brennan-rossiya-tramp

  Bože… jak dlouho ještě tihle magoři budou cosi „sdělovat“… Už to začíná být trapné a nesnesitelné. Však – jak asi může Trump mluvit s Putinem „z pozice síly“? Však není magor! Jak asi spolu mají mluvit „šéfové“ dvou jaderných velmocí? Nebylo by pro svět snesitelnější, kdyby spolu mluvili jako přátelé a pak zašli třeba na ryby?

  Odpověď
  • Naopak Trump tím ukázal že má navrch před neocons. Je jasné že budou kvičet. Navíc je to určitě divadélko při kterém jich pár uloví a odstraní.

   Tyhle divadélka zpoza oceánu budou určitě ještě chvíli trvat.

   Odpověď
  • Na HS je k tejto téme článok:
   Amerického prezidenta Donalda Trumpa v inštruktážnych materiáloch varovali, aby sa vyhol blahoželaniu ruskému prezidentovi Vladimírovi Putinovi k znovuzvoleniu, ale on to predsa len urobil. V stredu to pre tlačovú agentúru AP vyhlásil vysokopostavený predstaviteľ Trumpovej administratívy.
   https://www.hlavnespravy.sk/trump-dostal-v-instruktaznych-materialoch-radu-negratulujte-putinovi/1348352

   Odpověď
 4. Trump tweetuje:
  I called President Putin of Russia to congratulate him on his election victory (in past, Obama called him also). The Fake News Media is crazed because they wanted me to excoriate him. They are wrong! Getting along with Russia (and others) is a good thing, not a bad thing…….

  Odpověď
 5. https://www.rt.com/uk/421930-boris-johnson-skripal-election/ Ten Boris to je … Srovnává Putina s Hitlerem…

  Odpověď
  • weissbach 21.3.2018 o 20:17

   Je to poslušný a aktivní lokajíček.

   Odpověď
   • Samozřejmě a problém diskutujících je ten, že si málo kdo uvědomuje, že VŠICHNI politici (až na malé výjimky) jsou herci a že jim byli přiděleny určité role. Politik hraje svou roli a když jí hraje dobře, dostane od páníčka cukrátko, když jí hraje špatně, brzy skončí. Boris i s tou pipkou hrají své role a hrají je dobře, dostanou cukrátko.
    Na naší politické scéně je to stejné, každý herec dostal svou roli a tu hraje. Pokud je herec dobrý a chápavý (např. M.Zeman), dostává od páníčka více prostoru ke svému projevu. Páníček mu svým způsobem povolí vodítko a naopak, když se nějakým způsobem od role odchýlí, páníček nejprve přitáhne vodítko a když to nepomáhá, tak ho tím vodítkem páníček pěkně švihne. V určitých případech, když je to pro páníčka výhodné, pejsánka na vodítku zhoupne. Asi tak.

    Odpověď
  • A není to msta za dnešní nářez? (půjčil jsem si tuto větu od Lin)

   Odpověď
 6. K dnešní odpolední debatě ohledně nedostatečného množství Putinem ohlášených nových zbraní a tím i nedostatečné připravenosti Ruska na možný útok západu, pro uklidnění přikládám link s velmi podrobným rozborem skutečného stavu výzbroje ruské armády včetně jejich PVO a dalších zajímavých skutečností. Čte se to velmi dobře.
  https://www.tartaria.sk/pravda-dnes/vojenske-zalezitosti/459-daaria-sa-vracia

  Odpověď
 7. Prosím, chytí se někdo okomentování toho dnešního diplomatického nářezu v Moskvě? Já se z toho pořád vzpamatovávám, protože… protože takhle jasnou a drsnou řeč už dlouho nebylo slyšet. Být „západem“, tak snad už nikdy nevystrčím hlavu na veřejnost. Taková ostuda pro ně…
  A pořád mi zní v hlavě tahle písnička:
  https://www.youtube.com/watch?v=Rr8ljRgcJNM

  :D

  Odpověď
  • Já dnes koukal chvíli na NBC a mluvila tam nějaká demokratická členka kongresu, no měl jsem pocit, že pro USA svítí slunce…

   Odpověď
   • Pochybuju, že by cosi takového pustili v americké TV divákům. :-) Ono se o této události všeobecně nějak neinformuje…

    Odpověď
    • Lin, ona hovořila o těch zbraních, resp. o tom, že jako USA jsou bezbranní a jak oni k tomu příjdou, že nemají navrh nad Ruskem :-) Velice mě ta nabubřelost po pobavila…

     Odpověď
    • nie nie..tam by sa tri hodiny museli učiť základy zemepisu, kde je Ázia, kde je Rusko atď…to bežný Američan nepotrebuje vedieť.

     Odpověď
     • K tomu zeměpisu. Ona i ta nová mluvčí amerického ministerstva zahraničí není v zeměpise o moc lepší, než Psaki. Nedávno tvrdila, že rozhovory o Donbase byly v Litvě. Ten americký novinář Matt ji opravil, že rozhovory byly v Minsku a ten je v Bělorusku. A ta důra si trvala na svém, že ne, že to bylo v Litvě, protože to má tak napsané v materiálech. Prostě – ta ubohá Psaki aspoň připustila svůj omyl, ale tahle důra se ještě hádá a „zatne“ každého, kdo se jí snaží na omyl upozornit.

      Odpověď
      • Oni zeměpis nemají šanci pochopit, dokáží popsat kde je Francie, Británie a Španělsko…zbytek světa je mimo jejich chápání. Island si pletou s Madagaskarem.

       Odpověď
  • krásná matrice odpisu jejich vládnutí světem i jejich „vesmírného“ programu.
   Dobré připomenout :-)

   Odpověď
   • Podívej – tady je vcelku vydařená ruská verze:
    https://www.youtube.com/watch?v=8p9w2lZW94c

    Svého času jsem některé jejich písničky ráda poslouchala a tahle k nim patří.

    Odpověď
    • Jen pro ostatní ještě ještě krátký překlad začátku:
     „Svět byl vymyšlený Amerikou, byl nám Amerikou darovaný, nebeský dar“

     Odpověď
    • :-) povedená práce. To ani neznám…
     jojo, i když ten styl hudby je mi proti srsti, obsahově to je dobrá práce.
     I když třeba fruhling in paris je i hudebně moc hezké.

     Odpověď
    • Mí oblíbení Rammstein, báječný koncert v Praze… oni vždy měli co říct, i když bez servítků.

     Odpověď
  • Jak vraždy, tak potom celá ta komedie, slouží k urychlení diskreditace Británie a tím i k urychlení přenosu řízení Euroatlantického křídla do Číny. Čím větší ptákoviny vypadnou z představitelů Velké Británie, tím rychleji se od ní ostatní státy odvrátí. Průběh tiskovky to jen potvrzuje.

   Odpověď
 8. Rusko předložilo náměstkovi českého velvyslance důkazy o možném zpracování novičoku na území ČR.
  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/201803216999460-rusko-cesko-a234/

  „Chci zvláště zdůraznit, že nešlo o žádná obvinění České republiky ze strany Ruska,“ dodal Vladyševskij.

  to znamená, že nějaké skupiny nebo společnosti bez vědomí vlády na něčem takovém pracují na našem území.

  Odpověď
  • Ono to souvisí s vysokou úrovní našich laboratoří – s ničím jiným.

   Odpověď
   • Tomu rozumím, že takové vědce jen tak někde nenajdou, ale čekal bych že všechna pracoviště kde je možné s něčím takovým pracovat jsou „pod kontrolou“.

    Asi k tomu není důvod, ale celkem mne to překvapilo.

    Odpověď
    • popolvár 22.3.2018 o 12:53

     nesúvisí výbuch chemičky v Kralupoch s týmto? zametá niekto stopy?

     Odpověď
     • http://www.vodaksb.eu/diskuse/politika/comment-page-26/#comment-123050

      Odpověď
   • PS: Další věc je, že pokud takové pracoviště si hraje s novičokem a není to pod řádnou kontrolou, kdo zajistí že se nestane žádná nehoda a neuteče co nemá? A co dalšího tam mixujou?
    Nechci na to ani myslet.

    Odpověď
    • Proč myslíš, že to není pod kontrolou?

     Odpověď
     • kdyby to bylo pod kontrolou státu, tak nepíšou
      „Chci zvláště zdůraznit, že nešlo o žádná obvinění České republiky ze strany Ruska,“ dodal Vladyševskij.

      a taky by to znamenalo že pracujeme na něčem co není mezinárodně povolené, pokud vím.

      Odpověď
      • „Otravné látky se u nás vyrábějí jen pro testy,“ říká vojenský expert. http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci/2422723-otravne-latky-se-u-nas-vyrabeji-jen-pro-testy-rika-vojensky-expert-nazev-novicok
       Takže existuje možnost, že se látka v rámci NATO dostala kamkoli.
       Dnešní prohlášení znamená: víme, že by se taková látka u vás mohla vyskytovat, ale neříkáme, že jste to udělali.

       Odpověď
       • Putinovec 21.3.2018 o 23:06

        Rusové dali všem ochutnat jejich medicínu.Prokáží skutečnost o tom,že označené země mají možnost látku vytvořit.Takže podle západní logiky jsou viníci všichni.

        Odpověď
       • aha, to mi uniklo. Potom to popírá
        https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/201803186976567-jed-novicok-cesko-informace-stropnicky-slechtova/

        Odpověď
  • Novi čok je bosensky Nová křeč

   Odpověď
 9. Podpindosnoci všech zemí spojte se!

  Co si ty novinářské krysy dovolují, už nemá obdoby.
  Dnes poslaly do důchodu Lavrova. Dočetl jsem se to na „nové republice“. Prosím vás ověřujte si všechny zprávy i ty, co pochází z ruských médii. Tam také pracuje hodně krys, které útočí ze všech stran!

  Lavrov opustí post ministra zahraničních věcí
  http://www.novarepublika.cz/2018/03/lavrov-opusti-post-ministra.html

  Tak aby bylo jasné, Lavrov nikam neodchází a ani to nemá v úmyslu. MZ RF dementoval tuto novinářskou kachnu (jsou to jen něčí vlhké sny):
  Источник в МИД России опроверг сообщения в СМИ о том, что глава внешнеполитического ведомства Сергей Лавров собирается покинуть свой пост.
  https://www.gazeta.ru/politics/news/2018/03/21/n_11314813.shtml

  Odpověď
  • Jediné, z čeho může být Lavrov unaven je to trapné halekání o tom, že se Rusko vměšuje do všech voleb v celém světě, které nedopadnou podle vizí neokonů. Z toho už je ale unaven snad každý člověk, který má mozek a vidí, co se děje. Sílu nejvíce bere srážka s blbcem. Vysvětluj blbci, že 1+1 jsou 2, když ti blbec řekne, že jsi blbec a že 1+1= porouchaná mikrovlnka s pohonem na 4 kola.

   Odpověď
   • Ta „kachna“ byl „dárek“ pindosů“ Lavrovovi k jeho dnešním narozeninám…

    Odpověď
  • Uff ! Zrovna jsem to četl a hrklo ve mně. To je fakt dobrá zpráva !

   Odpověď
   • No ulavilo sa mi, lebo ma napadlo – to nemôže byť pravda! Lavrov je svetový diplomat, prajem mu dobré zdravie!

    Odpověď
  • A není to msta za dnešní nářez?

   Odpověď
 10. Spindoktoring predstavuje techniku jednostranného a zaujatého predkladania informácií verejnosti v záujme politických subjektov.
  http://www.infovojna.sk/article/ludvik-nabelek-spindoktoring-a-moralna-panika

  Odpověď
 11. Tak už je to tady ! Byla to Lin (?), která mluvila o této „hypotetické“ možnosti ? :D

  Otrávení špióna Skripala souvisí s ruskými volbami, tvrdí šéf britské diplomacie

  https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/466885-otraveni-spiona-skripala-souvisi-s-ruskymi-volbami-tvrdi-sef-britske-diplomacie.html

  Odpověď
  • Ja som myslel ze bude rovnica:
   Putin nevyhrá =žiadne sankcie, chemia,vsetko akože nic,
   Putin vyhrá = pokracuje sa vo vymysloch

   Odpověď
  • Oracle 911 21.3.2018 o 18:20

   Boris je klinický pripad, preto ho tam dali.

   Odpověď
 12. Omlouvám se, že nevhodně ruším diskuzi k vážným tématům, ale tohle (z jiného webu) se mi líbilo:

  Odposlechnuto: Vítězství Putina dokazuje, že Rusové zasahovali do voleb
  i v Rusku! :-)

  Odpověď
  • Jsou čím dál tím drzejší… :D

   Odpověď
  • Jak uz jsem driv psal, tentokrat se z toho Putin nevyvlece. Natocili ho primo ve volebni mistnosti.

   Odpověď
  • Oracle 911 21.3.2018 o 18:18

   Je to neuveriteľné čo tí Rusi dovoľujú. :D

   Odpověď
  • Vy sa smejete priatelia, ale ja som toto počul na vlastné uši a mienené nanajvýľ vážne. Moji priatelia s ktorými trávim silvestre mi presne takto argumentovali že v Rusku nie je demokracia a pluralita. Pre nich proste nie je normálne aby mal niekto podporu 70% a toto percento považujú za dôkaz, že Putin nejedná čestne a že v Rusku opozícia nemá priestor a je utláčaná. na záver mi ako bombónik jeden z nich povedal, že OK? však nech ten Putin vyhrá s 52 percentami, ale nech prepána je tam opozičník s 48 percentami ako je to bežné v štandartých demokraciách … pripadal som si jak idiot pri týchto argumentoch. Ak som spomenul že podpora opozície je dlhodobo na úrovni ôštatistickej odchýlky“, tak som dostal nasledovnú reakciu: “ Tak vidíš, že opozícia je tam utláčaná..“ Proste nie, oni žijú v inom svete. prijali hodnoty, oproti ktorým každá odchýlka je nenormálna a nedemokratická. To im stačí ako dôkaz. Tí priatelia nie sú žiadni hlupáci. Naopak … maximálne inteligentní ľudia.

   Odpověď
   • Duj 68, myslím, že svojich priateľov hrubo preceňuješ. Toto by naozaj inteligentný človek nepovedal. Zjavne sú odborníkmi vo svojej profesii a tým to aj končí. Takíto ľudia si väčšinou myslia, že vedia viac a sú viac, lebo sú vzdelaní. No ja za seba Ti poviem, že u nás na dedine hocaký drevorúbač a predavačka vie viac, ako oni a má väčší rozhľad o živote. A ešte na dôvažok nezabúdajme, že takíto lepšolidi (ako to nazval Ovčáček) sú aj v samotnom Rusku. Prečo si im nepoložil otázku: „a čo keď ho NAOZAJ CHCE 3/4 národa, napadlo vás to vôbec? Čo,ak vy nemáte pravdu, čo potom?“

    Odpověď
    • samozrejme som tie otázky položil. Odmietli to s tým že to je blbosť. Potom spomenuli vraždu Nemcova … Tým sme to aj tak nejak ukončili, nikam to neviedlo.

     Odpověď
     • Duj, no vidíš. Inteligentný človek vie, že nič nevie a minimálne by sa aspoň nad tým zamyslel. :) Každému je daný dar rozmýšľania a intuície. To, že tieto svoje možnosti niekto nepoužíva a nechá za seba rozmýšľať druhých a následne ich názor prevezme (zjavne čítajú len tie „správne denníky“.) nesvedčí o ich inteligencii, skôr naopak. A niekto to vedieť nechce, radšej bude žiť vo svojej bubline – hlavne, že má pokoj.

      Odpověď
      • Ano, resp. ono je to asi vec definície čo je inteligencia. Bola niekde spomínaná taká vec že inteligencia a múdrosť sú 2 odlišné veci. Myslím že tu je povedaná podstata. Inteligencia má veľa spoločné so vzdelaním a súvisí viac s materializmom, múdrosť je viac spojená s morálkou a svedomím, duchovnom (v zmysle jemnejšieho vnímania udalostí a triedenia informácií).

       Odpověď
       • Oracle 911 22.3.2018 o 8:59

        Hrubý preklad slova „inteligencia“ je chápavosť, a keď pozriem na našu súčasnú inteligenciu, tak mnoho z nich nielen, že nepobral veľa chápavosti ale sú k tomu ešte aj nafúkanci.

        Odpověď
        • Súhlasím s oboma. Moje skúsenosti mi vravia z bežného života, že tí najinteligentnejší ľudia sú vždycky aj najskromnejší. Lebo vedia, že nevedia :).

         Odpověď
       • Z mého pohledu je nutné při podobných rozhovorech najít/určit dominantní egregor konkrétní party.
        Jednou jsem měl možnost naladěnou partu na víno + ženy + zpěv+ americký sen, konfrontovat s názorem Rusko vs Západ.
        Celá tato 3 členná parta (cca 35-40 let) byla pro americká vládl americký sen (někteří měli i rodiny v USA)
        Konfrontoval jsem jejich základní egregor – světonázor a jako argumenty jsem používal fyzikální a přírodní příklady.
        To znamená, že není dobré začít konfrontovat cokoli, když nemám schovaný hmatatelný trumf jako příklad, který mají před očima.
        Ke konci už jen konstatovali „to má logiku …“
        Zavládlo mlčení, pak se otřepali, a začali dávat i otázky :)

        Odpověď
     • dujky prestan sa snimi rozpravat o politike, ked sa chces snimi nadalej stretavat. Pripada mi to,ako ked som venčila psa v čase volieb prezidenta , a jeden student mi argumentoval prečo nechce volit Zemana . Anexia Krymu, vojna na Ukrajine , a bla bla..sleduje len CT a aktualne cz…nedohladava informacie. Je ako gramofon s ohranou platnou. Klapky na očiach a nepozerat sa ani dolava ani doparava. Akurat zacal mat agresivny ton ,ked som povedala,ze ja Zemana.
      Pjakin raz davnejsie povedal ,ze niektore zmeny si ludia ani nevšimnu…
      Ked sa zmeni retorika v TV tak aj takyto ludia zmenia retoriku….Takze myslim,ze tomu daval 2roky , ked sa to zmeni retorika aj v TV aj v novinach..tak do 2rokov sa zmenia aj ludia sledujuci tento dnesný zapadny smer

      Odpověď
      • Moje řeč. A jen doplním: Je to úplně stejné, jako s drogovou závislostí. Ti lidé musí v první řadě sami chtít přestat (analog. něco se dozvědět). Pokud jim sáhnete na jejich drogu (fanatická dogmata) když nechtějí, jsou schopni vás třeba zabít – a drogovat určitě nepřestanou.
       Myslím, že nám teď všechno hraje do karet. Jen musíme být trpěliví a myslet na cestu vpřed (napredovať, jak pěkně říkají Slováci), ne na osobní satisfakci.

       Odpověď
 13. Stalo se, co se dalo očekávat. Moskva obvinila Londýn z atentátu na Skripala s cílem využít tento případ jako klacek k bití Ruska. Ani bych se moc nedivil, kdyby měli nějaké eso v rukávu a jen čekali, až jim Londýn naběhne na vidle. Byla by to mistrná hra, nechat hrát brity kartami fingovaného atentátu v předvečer prezidentských voleb v Rusku a využít jejich špinavost jako mocný impuls pro povbuzení Rusů k podpoře svého prezidenta ve volbách a po té jim ve finále zlomit vaz výbušnými informacemi získanými ruskou rozvědkou. Něco mi říká, že toto divadlo bude mít několik dějství. Ruská rozvědka je už od revoluce 1917 zatraceně dobrá. Pokud by to byla pravda, Západ by dostal takovou ránu v prestiži ze které by se už nikdy nevzpamatoval. Aby se tak náhodou tato věc nestala podnětem k natočení nových dílů „Sedmnácti zastavení jara“ … :D

  https://lenta.ru/news/2018/03/21/mid_zayavil/

  Odpověď
  • Jamail Yareshi 21.3.2018 o 15:21

   :-) Nasredin, suhlas zo vsetkym, tiez sa na to tak pozeram……, no cas ide dalej a o dva – tri tyzdne rabske davy Imperia a jeho kolonii aj tak uz o nicom nebudu vediet, lebo ako nahle sa to v mainstreamu pojavilo, tak rychle to aj zmizne…. a aj tak medialnu scenu zaplni iny in-deformacny vbros.
   Huja ho…., cort znajet ! :-)

   Odpověď
   • https://www.youtube.com/watch?v=OSa9kGy2M-k

    video o tu vami preberanej téme , vyjadrujú sa RUSKý generál,
    Генерал РФ прямым ТЕКСТОМ про БЕСПРЕДЕЛ США

    Odpověď
  • Jedna věc je co řekne Rusko, druhá co se dostane do západních médií.

   Odpověď
  • … si tiez myslim, ze ked dosli k takemu vaznemu obvineniu… co z ruskej strany nebyva zvykom, maju dokazy….

   Odpověď
  • Presne to povedal, že použitie takýchto jedov, by viedlo k mnohopočetným obetiam na mieste použitia. Stále som uvažovala, ako mohli otráviť toho agenta Litviňenka rádioaktívnou látkou -polóniom – v čaji, ktorý mu podali v hoteli. A tí jeho spolustolujúci mu to dali v protichemickom obleku a rukaviciach? Čo urobili so šálkou, čašník ju zobral, dali ju do umývačky riadu k ostatným?
   A hoteloví hostia vymreli aj s personálom.

   Odpověď
   • Včera jsem sledovala ruský dokument o osudu svědků v případu Litviněnko a všichni jsou již po smrti…

    Odpověď
    • ako zomreli?

     Odpověď
     • Různě, autonehody, pády z oken, majitele restaurace prý „zapíchl“ jeho vlastní syn. Takže se jednou ranou zbavili otce i syna…

      Odpověď
      • Dík za informáciu, len som poukazovala na to polónium, tak som myslela, či tiež nie nejak na následky otravy.

       Odpověď
 14. Jamail Yareshi 21.3.2018 o 14:55

  moja uvaha ku teme priatelka Taurusa:
  „Nove ruske zbrane“ ;-)

  Bohuzial…. zatial tieto nove zbrane nie su v takom pocte, aby boly mohly vyrazne dominovat, to je celkom – byt pociatocny – vsak velky sucasny problem, ktory v pripade „zahlteni mnozstvom“ pri realizacii planu utoku „Global Strike“ za pouziti az 100 tisic rakiet zrazu zo vsetkych smerovych uhlov, neriesi efekt stita ,
  …… v tejto fázy mozu byt nove Ruske zbrane uzite iba ako zbran konecnej odplaty a to este nie v dostatocnom pocte, lebo taky pripravovany prekvapivy – neocekavany utok Aliancie (SSA-NATO) v tomto planu rata z vyradenim viac ak 2/3 bojoveho arzenalu a vacsiny veleni v prvych minutach od ich vypaleni, nasledovany mohutnym leteckym uderom vsetkou leteckou kapacitou Aliance. Vzdusna prevaha by bola skorem 10 : 1. Neviem si po pri predstave tohoto scenara (takych 110-120 tisic letiacich cielov ) predstavit akukolvek ucinnu obranu. Vojna z tohoto pohladu ( ta najsuperhorucejsia) by bola skoncena v priebehu 20 – 30 minut.

  I ked by bolo vela lietajucich zbrani zapadneho nepriatela znicenych, v pripade takeho zahlteni raketami a lietadlami Aliancie pri sucasnom jadernom armagedonu na zemi by akakolvek obrana Ruska bola fakticky znicena. Rusko by bolo nutene uzit svoje ostavajuce „zbrane posledneho-sudneho dna“ iba ako akt definitivnej odplaty, a vlastne aj konca ludstva .
  V tomto zmysle tieto nove ruske zbrane v sucasnom mnozstve v tomto casovom horizonte nic neriesia – su hlavne zrealizovanym strasiakom – prevazne v tej chvili psychologickym.

  Rusko potrebuje teraz cas, naozaj velmi vela potrbuje cas. Cas aspon 2 – 3 roky pre efektivnu produkciu a kvantitativny narast ich poctu pre potreby obrany ak „stita aj meca“. Z pohladu neoconskych sil a elit „Pax Americana“ – tento cas zas predstavuje pre nich smrtelne nebezpecenstvo pre realizaciu ich vizie NWO pod ich diktatom.
  Ak budu dosť sialeni a presvedceni o ohrozeni ich cielov, neda sa vylucit, ze ak sa ma uskutocnit ich plan vojnoveho utoku na znicenie Ruska , je to prave teraz – tento rok je tym naozaj najvyhodnejsim. Beh veci s kazdym dnom prosperujuceho Ruska predstavuje pre nich dalsi klincek do ich rakvi a oni vedia, tak ako Rusi – ze cas je teraz ich najvacsim nepriatelom.

  Preto ta ich besnota a valecnicka retorika okolo nas, preto ta sialena psychologicka manipulacia a masiracia rabskych davov Aliancie ( imperia a ich kolonii ) do pripravy na celosvetovu vojnu, preto to horuckovite ohlupovanie celosvetovej verejnosti udajne vedeckymi tvrdenimi o fakticky neskodnej jadrovej vojne, preto tie hordy „afro-arabskych migrantov“ co by hlavnej zivej sily vojsk Aliancie pre postup a kolonizaciu dobytych a radioaktivno zamorenych oblasti Ruska – to oni maju ako prvy kolonisti a rabi pre dobyvanie surovin Ruska zdochnut za svojich otrokarov. Preto sa tu do Europy valia v neztencenom mnozstve ako mravce z presnym oprogramovanim vo vizii „Drank nach Osten“ – vas zivotny priestorom budu rozlahle ruske zeme, tam bezte a berte vsetko co vam padne.

  Svetovladny zido-saxonsky psychopati teraz v tomto case hraju vabank, no zatial nie je sily ktora by ich vedela – ak sa rozhodnu – zastavit. Zelam Rusku aj nam v tomto case vela stastia a Rusku vela uspechov v posilovani svojej vojenskej sily a svetovej moci. ;-)

  Odpověď
  • Za prvé -při tomto scénáři by to byl konec všeho pro všechny strany
   Za druhé – v současnosti tato drobnost ,,tsunami“ viz Jakov Kedmi
   19. min.:
   https://www.youtube.com/watch?v=8pbgfrdiZTc

   Odpověď
  • Celé je postavené na premise že („Global Strike“ za pouziti az 100 tisic rakiet ) a tá je úplne mimo technickej reality, to nieje v ich silách.
   Po ďalšie je to pohľad symetricky a vobec nezohľadňuje napr radio-elektronicky spôsob obrany. Plus nutnosť prípravy a koncentrácie do palebného postavenia.
   Takže tak.

   Odpověď
  • Prosím vás, a vy víte, kolik těch zbraní už mají? To jsou z vaší strany celkem směšné předpoklady. Navíc Putin jasně řekl, že vůbec nemluvil o všem, co mají k dispozici. A z toho, co vyjmenoval… Tak například ty podvodní droníky, vyřadí okamžitě veškeré plovoucí skořápky včetně těch ponorek, co se tak jeden americký generál bil v prsa, že jim prý stačí. Vůbec bych se nedivila, kdyby každá taková skořápka už měla jeden v závěsu, včetně těch jejich slavných ponorek. Další věc, letadla obvykle létají z letadlových lodí, ty jsme vyřešili a z letišť, které jsou z vesmíru sledované a pod kontrolou. Při rychlostech, jakými jsou schopni nyní útočit, jim vyřadí většinu podobných hnízd než bys řekl švec… atd. atd….

   Odpověď
  • Honza Větrník 21.3.2018 o 15:59

   A co EMP?Jeden takový jaderný výbuch ve stratosféře?

   Odpověď
  • použitie viac ako 100 000 rakiet súčasne pri masívnom raketovom útoku na Rusko znamená koordináciu všetkých časových pásiem sveta.
   Koordinácia takto masového útoku by trvala cca 5 rokov, stála minimálne 150 mld usd, zapojené by bolo toho pri minimálnom počte asi 80 000 ľudí.
   V žiadnom prípade by takáto obrovská akcia neušla rozsiahlej a špičkovej ruskej rozviedke ktorá je nasadená do všetkých bodov ľudskej civilizácie na planéte Zem.
   Už pri jej zárodku a prvých plánov by Rusko viac alebo menej skryto sabotovalo tieto akcie.
   Rusko monitoruje všetky nosiče jadrových zbraní, ich obsluhy, vedenia, počasie,telekomunikačné rozvody atď..
   Rusko sa nedá poraziť bez toho aby bola nenávratne zničená Zem aj so všetkým živým.

   Odpověď
  • Som síce v tomto úplný laik, no myslím, že Rusko má zamerané všetky navádzacie satelity a tak nie je treba zameriavať 100 000 rakiet.

   Odpověď
   • Rusku pak stačí zmáčknout jeden čudlík, a amíkům nevyletí žádná raketa…

    Odpověď
  • Jamaile, už tě začínám podezírat, že moc sleduješ sci-fi produkci Hollywoodu.

   Jak jsi přišel na to množství raket, které USA údajně mohou odpálit na Rusko? Mají vůbec takové množství raket?, mají dostatek nosičů pro ty rakety, aby je mohli najednou použit?
   Existuje nějaký zdroj, ze kterého čerpáš informaci nebo je to jen otázka tvé fantazie?

   Slyšel jsi něco o tom, že obrovské množství balistických raket USA jsou tak staré babušky, že nikdo nemůže garantovat, jestli vůbec vzlétnou a jestli ty nálože v nich jsou ještě funkční? To samé se tyká nosičů těchto raket.

   Mám za to, že máš velmi zkreslené představy ohledně možnosti obou zemí USA a RF, v neprospěch RF. Vyvracet se něco dá, jestli předložíš ověřená fakta a argumenty. Na fantazii se těžko odpovídá. Nezlob se.

   Odpověď
   • Základný fakt je obohacovanie uránu a spracovanie plutónia. Putin ohlásil ukončenie spracovania plutónia Ruskom pre USA a v krátkej dobe na to išiel do krachu Westinghouse a stále sa hľadajú riešenia na oživenie spoločnosti.
    https://www.reuters.com/article/us-toshiba-accounting-westinghouse-bankr/exclusive-westinghouse-reaches-deal-to-resolve-bankruptcy-sources-idUSKBN1F62WG
    http://www.bbc.com/news/world-europe-37539616
    https://www.sott.net/article/332646-Russia-US-plutonium-reprocessing-deal-no-longer-in-force-after-Putin-signs-bill
    Niektorí tvrdia, že SŠA nemá technológie na kritické obohacovanie uránu ani na spracovanie plutónia t.j. nevedia vyrobiť atomovú bombu. Je to v podobnom duchu ako neschopnosť vyrobiť raketové motory pre ťažké rakety a chýbanie vesmírnych technológií.
    články na www.prezidentpress.ru

    Odpověď
  • Tata Tibor 21.3.2018 o 18:07

   Asi pozeráš príliš veľa holywoodskych budovateľských filmov typu Star Wars. :-)
   Nič v zlom, ale jedna z tých nových rakiet ktorá doletí nad územie USA má dostatok nosičov na to aby totálne vyradila všetky dôležité centrá.
   Ďalej keď Putin hovoril o týchto zbraniach nehovoril o obrane, ale o odvete. Už sa to aj tu objavilo dávnejšie že Rusko dokončilo obranný kruh okolo celého svojho územia, takže tie rakety vystrelené na nich nemajú šancu.
   A nakoniec určite si nikdy neslúžil v armáde, lebo by si vedel že už Napoleon povedal „Územie na ktoré nevkročila noha nášho vojaka nie je dobyté“. Uvedom si že oni nepotrebujú z Ruska urobiť púšť na ktorú by sa nedalo minimálne päťdesiat rokov vstúpiť, oni potrebujú suroviny a to hneď. Všetko sú to len bezzubé vyhrážky a neopodstatnené špekulácie.

   Odpověď
   • RichardCZ 22.3.2018 o 8:16

    Je třeba si uvědomit, že Rusové nemají zapotřebí někam vstupovat, protože prakticky vše, co potřebují, mají na svém území. Je vůbec nějaká surovina, kterou Rusko musí kupovat v zahraničí, jako byla svého času uranová ruda z Čech a NDR?
    Rusové určitě nebudou mít zájem USA okupovat, takže jim je fuk, v jakém stavu budou USA po jejich odvetném úderu. A naopak – americké elity potřebují Rusko ve stavu vhodném k vyloupení přírodního bohatství. Radioaktivní ropa jim je na houby.

    Odpověď
  • Celá debata o „všemocném Rusku“ a nějakém „jednom tlačítku“ je stejně směšná a absurdní jako USA s jejich Promt Global Strike.

   Odpověď
   • …Rusko ? pcheee…to je len obor na hlinených nohách, stačí kopnúť a celé sa to rozsype….

    Adolf Hitler.

    Odpověď
  • Západ má k dispozici necelých 10k raket (všech typů – Tomahawk, Pershinga pod. ) . Budou tak úspěšné jako při útoku na Shairat ?
   Letouny: V USA, Německu Británii stoji polovina letadel pro nedostatek náhradních dílů ( 20-30 let staré F16 ) a kanibalizují je.

   Rusové dokáží ovlivnit GPS, jak již prosákly zprávy, kdy v Moskvě a v Černém moři poblíž Krymu byly chvílemi pozorovány zmatené údaje GPS systémů. ( posun o 30 až 60 km ). To stačí, aby strategicky důležité cíle byly raketou nenalezeny.

   Rusové mají jen pár kindžalů, to ano .. moc jich ale nepotřebují. Jsou určené na zničení letadlových lodí. Těch má Amerika v provozu 10 ? Británie jednu ? Na ostatní bude stačit Bastion a torpéda Škval ( 700km/h pod vodou ).

   Rusové nemají dost konvenčních zbraní, aby porazili (dobyli) USA. Ale útok přežijí a jsou schopni Západu zasadit nepřijemně drahé rány.

   No a jaderných zbraní – Putin na tom projevu hovořil o 380 strategických nosičích ( raketách ) .. x minimálně 5 jaderných hlavic v jednom a to je už nepříjemně dost, aby se zatáhly obřezané ocásky.

   Válka nyní hrozí, jedině že by nějakým psychopatům ruplo v kouli, a oni měli dojem, že to přežijí. Ale válku si kromě nich nikdo nepřeje … jak budou reagovat na amerických ponorkách po povelu k jadernému útoku ?

   Odpověď
   • Mozek průměrného anglosasa není schopen zpracovat jediný výbuch po úderu raketou
    za vlastními humny.V historii zažili jako maximum útoky V1 a V2, ale tato generace už prakticky nehovoří.Šok z náznaku ohrožení vlastních domečků nadčlověků je silný brzdící faktor.Já bych se taky bál.

    Odpověď
 15. Pozerám online tlačovku ruského MZV pre zahraničné veľvyslanectvá s účastím jedného generála o aktuálnej situácii okolo kauzy Skripaľa.
  Pánečku, to je odpis riadny. Rusi na nich vytiahli malajzijský Boeing.
  Vedúci departmentu kontroly nad nešírením ZHN na dosť „nediplomatický“ výpad (vlastne škandalózny) predstaviteľa US Embassy – „Solidarizujeme sa s Veľkobritániou…bla-bla…Rusko je podozrivé a postavíme Rusko k zodpovednosti“ – spýtal, či sa USA nechystajú solidarizovať so srbským národom, ktorému v mene demokracie zhadzovali na hlavu bomby s ochudobneným uránom. A potom vytiahol ten žolík o Boeingu, čo spadol na Donbase. Povedal, že USA má celú informáciu o tom, kde ako a prečo padlo lietadlo.
  Už ste sa o ňu podelili s Holandskom či Malajziou – spýtal sa.
  Ešte to sledujem, ale je to sila…

  Odpověď
  • Prosím Vás, je to niekde len v ruštine? stále tu blačí aj angličtina a ruší ma to, nejde to vypnúť

   Odpověď
   • už mám, netreba :)

    Odpověď
    • kde?

     Odpověď
     • https://russian.rt.com/russia/article/494461-mid-rf-vstrecha-posli-skripal

      Odpověď
  • Ja bych si prosil link v anglictine, dekuji.

   Odpověď
   • nižšie dal link človek o 14:18

    Odpověď
  • Štengrujú hada bosou nohou.

   Odpověď
  • Prosím, může tu tlačovku někdo přeložit?

   Odpověď
 16. 40 ton chemických zbraní ponechaných militantmi nájdených v Sýrii – ruské ministerstvo obrany
  Zariadenia na výrobu chemických zbraní boli objavené v oblastiach oslobodených od militantov v Sýrii, hovorí ruské ministerstvo obrany.
  https://www.rt.com/news/421919-chemical-weapons-militants-syria/

  Odpověď
 17. Ministerstvo zahraničí Ruska (MFA) právě svolává všechny velvyslance, asi jim něco důležité sdělí.
  https://www.facebook.com/RTnews/videos/10156580650124411/?notif_id=1521633131636801&notif_t=live_video

  Odpověď
  • Je to ve věci Skripala.

   Odpověď
   • Ruské ministerstvo pozvalo na popoludnie všetky veľvyslanectvá akreditované v Moskve na schôdzku s expertmi pre prípad otravy bývalého dvojitého agenta Sergeja Skripaľa a jeho dcéry v anglickom meste Salisbury. Londýn z otravy obviňuje Moskvu, tá všetku vinu popiera a naopak naznačuje, že použitá látka mohla pochádzať z iných krajín.

    Zo zastúpenia Európskej únie sa stretnutia podľa agentúry TASS zúčastní zástupca šéfa diplomatickej mi­sie.
    https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/463128-britsky-velvyslanec-nejde-na-moskovsku-schodzku-pre-kauzu-skripal/

    Odpověď
    • Britský velvyslanec se nechtěl účastnit velmi bolestivého veřejného výprasku, který udělilo ruské MZ Británii před zraky akreditovaných velvyslanců z celého světa.
     Večer k tomu něco napíši, jestli to ovšem Lin nestihne udělat za mně. Protože, jak pozorují, své marodění si řádně užívá inhalováním světových informací. :)

     Odpověď
     • Teď to skončilo. Ale musím si to pak pustit od začátku – viděla jsem příliš málo. A byl to výprask, skutečně… tvrdý a nekompromisní. Za všechny – USA. Velvyslanec se tam naparoval, že „Rusko se bude ze všeho zpovídat“ – a dostal takovou čočku, že … že je škoda, že kamery nebyly namířené do sálu. Za všechno řečené: „My se konkrétně vám z ničeho zpovídat nebudeme!“

      Odpověď
     • Jamail Yareshi 21.3.2018 o 15:05

      …take chovanie typickeho sprosteho zlostneho skolacika co daco zku*vil a teraz sa ku tomu nehlasi, iba hlasito vrieska ak potrafena maupa a pak utecie do svojho temneho kuta, kde ho vraj nikto nevidi – naozaj ubohe, hlavne ze im to ovce zeru…… :P

      Odpověď
   • https://russian.rt.com/russia/article/494461-mid-rf-vstrecha-posli-skripal
    live ale nejde mi to

    Odpověď
    • v AJ tady:
     https://www.rt.com/news/421917-skripal-case/

     Jsem zvědav, jak se k tomuto vystoupení, respektive k informacím tam uváděným, postaví čeští rusobijci (včetně politiků).

     Odpověď
    • viděl jsem cca 30 min na konci.Hovořil /hlavně/ expert MZRF,tedy spíše odpovídal na monotónní mantru „jsme solidární s VB a koukejte se přiznat…“.Protože nešlo o brífink pro
     média,ale o oficiální setkání na diplomatické úrovni,byla dikce odpovědí MZ RF nesmírně
     tvrdá a strohá /vše ovšem v mezích diplomatické slušnosti/ Zatím nejzřetelnější projev
     změny po volbách ze strany RF vůči Západu. Megyn Kelly byla limonáda.

     Odpověď
    • ….zachytila som asi posledných 30minút a ked som si chcela video pustiť odznova začalo mi pískať, takže mi to prekrýva o čom tam išla reč >>>> https://youtu.be/awQK1WMZrVA teraz neviem, či to je novodobá cenzura či chyba je v mojom počítači…..slová, ktoré tam odzneli sú jasné a ostré ako britva…zachytila som tam aj zmienku na Slovensku, len pretože začiatok som nepočula, neviem v akej súvislostí. Teším sa keď si tto budem môcť celé znova vypočuť. Ten chlapík, ktorý to viedol je perfektný. Keď ma Rusko takých ľudí, tak sa o jeho budúcnosť netreba báť…

     Odpověď
  • …už aj zdelilo….“Britska vlada ma problem zabranit teroristickym utokom tohto typu, alebo sa na nom sama podielala“

   Odpověď
   • ak niekto uloví to video prosím dajte link – ďakujem ( buď to pozerá celý svet, alebo to niekto blokuje )

    Odpověď
    • Mně to normálně funguje, ale neviděla jsem to od začátku. Slovenská zástupkyně zadala dotaz a odpověď byla v tom smyslu, že když se mluvilo o Slovensku a Česku, bylo myšleno ještě Československo a odvolávali se na profesora Matouška a jeho publikaci z r. 1994.
     Ve stejnou dobu byl zástupce Ruského velvyslanectví navštívil české MZ a předložil údaje, které potvrzují odůvodněnost prohlášení MZV RF o možnostech Česka na výrobu látky. „Chci zvláště zdůraznit, že nešlo o žádná obvinění České republiky ze strany Ruska,“ https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/201803216999460-rusko-cesko-a234/

     Odpověď
    • Já to poslouchám asi 5 minut a je to hodně výživné. Na RT určitě bude celkový záznam – až bude, dám ho sem.
     Teď mluví o bombardování Jugoslávie – a je to hodně silné.

     Odpověď
    • Iris,Tvůj předešlý link funguje a jde to znovu ze záznamu.
     Začátek jsem neviděla,jdu se kouknout.Ale to,co jsem zatím shlédla,ve mě zanechalo velice silný dojem.
     A jsem zvědavá na reakce jednotlivých zemí.Tedy těch potrefených,jejichž zástupci tak ostentativně vyjadřovali souhlas s VB.
     Je mi hanba i za to,že už pohotově ČR už má vytipované Rusy z velvyslanectví,které vypoví,podle toho,jak se vyvrbí situace …

     Odpověď
  • Teď zadala dotaz slovenská velvyslankyně.
   Mimochodem, my zřejmě nemáme teď žádného velvyslance v RF, Remek se už vrátil, ale nový ještě nenastoupil. https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/remek-se-vratil-zpet-do-ceska-v-rusku-ho-vystrida-novy-velvyslanec_1802082240_dp
   https://www.mzv.cz/moscow/cz/o_velvyslanectvi/organizacni_struktura_1/organizacni_struktura.html

   Odpověď
  • je-li bitka nevyhnutá, zaútoč jako první

   Odpověď
 18. Putinovec 21.3.2018 o 12:48

  Spencerová dloubla do vosího hnízda.Anglie podávala otravné látky svým vlastním občanům.https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/A-uz-couvaji-pise-Tereza-Spencerova-ve-veci-Skripal-528919

  Odpověď
  • Neskutočné farizejstvo západu. Vlastne, nič sa nestalo. Voľby v Rusku dopadli pre nich katastrofálne a len somár teraz bude búšiť do Ruska teraz keď už je po funuse a navyše v situácii keď je všetkým stranám úplne jasné že vo co go. Putin dobre vie že je to klamstvo. Vie to aj západ. Putin vie že západ to vie a západ zas vie že Putin vie že západ to vie :)
   Takže asi tak. Neuveriteľný spolok bláznov, pokrytcov a degenerátov najrôznejšieho druhu táto EU.

   Odpověď
   • Сварог 21.3.2018 o 13:39

    Ano topiaci sa aj slamky chyta. Citia ze umieraju (obrazne). Ich domcek z karat pada . Každým dnom jedno poschodie

    Odpověď
  • Tu je zdroj jej info o tom, že UK si sama práškovala ľudí https://www.theguardian.com/politics/2002/apr/21/uk.medicalscience

   Odpověď
   • Oracle 911 21.3.2018 o 13:24

    Robila to aj SŠA, a ak dobre viem aj, tak aj doteraz robí…

    Odpověď
 19. Ukrajina získala do rozpočtu všechna aktiva Gazpromu v zemi
  https://cz.sputniknews.com/byznys/201803216998174-ukrajina-gazprom-rozpocet-pokuta/
  - kdo by chcel po tomto , dnes podnikat na Ukrajine?

  Odpověď
  • To není všechno. Soud západní civilizace si vycucal z prstu pokutu 6 miliard USD a napsal to do soudního rozhodnutí a opatřil úředním západním razítkem.
   Západní civilizace v zániku není k smíchu ale k pláči.

   Odpověď
 20. Tři čtvrtiny (74%) Američanů se domnívají, že v USA existuje „nevolená skupina vládních nebo vojenských představitelů“, která tuto zemi řídí.
  http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/vetsina-americanu-se-domniva-ze-zeme-je-ovladana-nevolenou-skupinou/

  Odpověď
  • a napriek tomu tretina z nich volila Clintonovú … majú v tom dobrý hokej tí amíci. „Too much hamburgers“, povedal by klasik.

   Odpověď
  • A kto ho vie či už američania prišli na to, odkiaľ ľuďom nohy rastú.

   Odpověď
   • nedělal bych si z nich legraci. Fakt že vnímají zákulisní vládu je vzhledem k jejich informovanosti a vzdělání pozitivní. Druhá věc je že nemají ani šajn o tom jak ta zákulisní vláda funguje. Chce to ještě čas než u nich budou překlady VP SSSR k mání.

    Odpověď
    • Putinovec 21.3.2018 o 12:43

     Tady bych viděl zásadní problém.Kolik z těchto knih může pochopit běžný Američan,vzhledem k úrovni jejich školství.

     Odpověď
     • Souhlas, bude to chtít čas.
      NA druhou stranu byli bychom překvapeni kolik američanů se samostudiem dostalo celkem daleko.

      Je jasné že v první fázi to bude čitelné pro pár procent populace, a ještě s obtížemi, ale základní teze pochopí každý. Spousta těch informací není tak složitých. A jak budou kroužit po těch jednodušších, budou se dostávat více a více do jádra.

      Odpověď
     • Honza Větrník 21.3.2018 o 15:31

      Pokud Američan bude mít socialisticko-východoevropské vzdělání,tak pochopí a může vysvětlovat :-)

      Odpověď
  • Zadal som do googla otázku: Kto za koho kope, na SK a dobrý múdry googel mi vyhodil zoznam ľudí a organizácii od roku 1968 do dnes. Fuj, ani nejdem pokračovať. Trapné! Bežný slušný slovník sa nehodí.

   Odpověď
 21. Proti novým ruským hypersonickým zbraním neexistuje žádná obrana.

  Včera, v Senátu USA hlava Strategického velení Pentagonu ( U.S. Strategic Command) generál John E. Hyten prohlásil, že proti novým ruským hypersonickým zbraním, o kterých 1.3.2018 mluvil Vladimir Putin neexistuje žádná obrana.
  “ Rusko a Čína vyvíjejí nové hypersonické zbraně. Viděli jsme, jak je zkoušeli“,- poznamenal generál.
  „Nemáme žádnou obranu, která by mohla zabránit použití takových zbraní proti nám“,- přiznal Hyten.
  https://russian.rt.com/world/article/494339-pentagon-nesposobnost-protivostoiat-giperzvukovoye-oruzhie

  P.S. Když už to přiznal generál Pentagonu, tak jednou to snad přiznaje i ČT. :)

  Odpověď
  • Nabízí se otázka, proč onen generál jednoduše nemlčel ? Že by příprava k „MUSÍME se s nimi začít domlouvat“ ?

   Odpověď
   • alebo ,len podpora dalsieho navysenia rozpoctu pre pentagon….?

    Odpověď
   • A jaký by byl smysl v mlčení? Světová politická elita ví, že Putin má pravdu. To už jí vysvětlili vojenští poradci. Takže stejně vyvodí svoje závěry o tom, s kým se má domlouvat.
    John E. Hyten musel donést zabedněným senátorům USA o tom, jaké je potkalo štěstí, že USA už nejsou světovým hegemonem, aby nenatropili víc škody, než užitku hlavně pro USA.
    V jistém smyslu to uvolňuje ruce Trumpovi, který už může jednat se světovými velmocemi o vyklizení pozic USA a rozdělení světa na sféry vlivu. Ale kdyby Amerika o tom odmítla jednat, tak by stejně došlo k vytlačení USA, akorát s horšími následky pro ně samotné s definitivní ztrátou tváře. Nikdo přece nebude čekat, jestli poražený přizná svoji porážku nebo ne.
    Všichni už USA a jejich politiky mají plné zuby, proto tu tendencí okopávání kotníků Americe ze všech světových stran, oni už stejně nemohou zastavit.

    Odpověď
   • Anebo „přisypte do korýtka,my něco vyvinem“

    Odpověď
  • podľa logiky západu je teraz s USA amen lebo imprerialistické a dobyvačné Rusko nevyhnutne zaútočí USA alebo Európu. Nedáva predsa zmysel aby dobyvateľ zbrane nepoužil a mal ich na okrasu. Sa inak divím že Rusko už dávno nezaútočilo aspoň na Ukrajinu … ale však počkajme si.

   Odpověď
   • Dujky, proč by mělo Rusko útočit na Ukrajinu?

    Odpověď
    • Duj hovorí o logike Západa :)

     Odpověď
     • jojo, rusi majú navrch a teda zaútočia. Lebo inak by nefungovala komplet argumentácia západu že musí udržiavať NATO a bojovú pohotovosť kôli ruskej agresii. Takže teraz je ten čas. Rusko už len čaká na vhodný moment :)

      Odpověď
      • OK. Chtěl jsem jen upřesnit. :)

       Odpověď
     • Argumentují podle své logiky, „podle sebe soudím tebe“.

      Odpověď
    • To byla od Dujkyho ironie.

     Odpověď
   • když si to dá američan dohromady s interview s Megyn Kellyovou a přečte si vojenskou doktrínu Ruska a porovná s americkou, nic takového ho nenapadne.

    Osobně si myslím že v tom interview dal Putin jasně na srozuměnou, jazykem normálnímu američanovi pochopitelným, že Rusům o nic takového nejde, že si hledí svého.

    Odpověď
  • Odpoveď na tie hypersonické zbrane RF majú odpoveď : Pravda, láska, priateľstvo,skromnosť…..A tak nikdy nebudú použité.

   Odpověď
 22. Člověk 21.3.2018 o 9:20

  Trump popřál Putinovi a spustil tím neuvěřitelnej jekot v USA. Link dodám později.

  Odpověď
  • http://www.vodaksb.eu/diskuse/comment-page-6/#comment-122523

   Odpověď
  • Toho si byl, musel být, jistě dobře vědom. Podle mého tím jen určil (přesněji řečeno síly za nm určily) čas a místo rozhodujícího střetu.

   когда драка неизбежнa …

   Odpověď
  • Teď ten link:
   https://www.rt.com/usa/421865-shock-horror-trump-congratulates-putin/ (v AJ). Některé komentáře na twitteru:

   Zachary Cohen (redaktor CNN): „Oba, jak Trump tak Kim Jong Un pogratulovali Putinovi k jeho vítězstí“.

   Adam Rawnsley (Daily beast): „Trump pogratuloval Putinovi k jeho volebnímu vítězství jen pár dní po té, co Velká Británie usoudila, že se ruská rozvědka pokusila zavraždit dva lidi a zranila policistu, použitím zbraně hromadného ničení na britské půdě“.

   John McCain (americký válečný zločinec): „Jakýkoliv americký prezident nevede svobodný svět tím, že gratuluje diktátorům k vítězství ve volbách. Gratulací Vladimíru Putinovi prezident Trump urazil všechny ruské občany, kterým bylo upřeno právo volit ve svobodných a férových volbách“.

   Sarah Sanders (tisková mluvčí Bílého domu) dostala na tiskové konferenci otázku: „Věří Bílý dům, že byly volby v Rusko svobodné a čestné“? Odpověď S. Sanders: „My se staráme o naše volby, neovlivňujeme fungování ostatních zemí.“ :)

   Odpověď
   • Jano Mek Kainov syn, nech skúsi vysloviť ídeu, ktorú by podporilo jednaký počet hlasov ako tú Putinovú.

    Odpověď
 23. Lavrov: Stretnutie Putina a Abe v máji sa stane hlavnou udalosťou roka
  Podľa neho sa vzťahy medzi Ruskom a Japonskom rozvíjajú dynamicky.
  https://russian.rt.com/world/news/494329-lavrov-putin-abe-vstrecha

  Odpověď
  • Je mezi Ruskem a Japonskem platná mírová dohoda?

   Odpověď
 24. Doporučuji. Prima o Sorosovi
  http://www.zvedavec.org/vezkratce/15214/

  Odpověď
  • Takže rodiče dětí mohou hromadně podat trestní oznámení na ředitele škol, že zneužili své pravomoci ke konání protistátní činnosti ve prospěch oligarchů, které platí neziskovky zaměřené protistátně.
   Otázka, zda to policie pod kuratelou fašistů odloží, či nikoli, je vedlejší.

   Odpověď
   • Jé, to patři pod Petr2 o malinko níže

    Odpověď
  • Na zvědavci je jen odkaz, video je uloženo na https://vimeo.com/261028542 a trvá cca 2,5 min.

   Odpověď
 25. http://g.cz/tragedie-v-polsku-se-zritil-dul-na-bitcoiny-desitky-mrtvych-zavalenych-horniku-pres-sto-z-nich-se-pohresuje/
  Bezstrukturní řízení se projevuje i tak, že začínají prosvítat katastrofické články nějakých změn v podobě humoru. Srandičky začnou houstnost a společnost se připravuje na mírnější dopad skutečné události.
  Mimo to, všímám si neustálého růstu akciových trhů, např. hodnota Nasdaq je násobná, než byla v roce 2008. Připadá to jen mě, že se začal připravovat velký otřes mezi bankami pro veřejnost?
  Nebo vlaštovky typu „peněžní důl padl“ jsou zatím určeny jen nějaké specifičtější skupině lidí?
  https://preview.ibb.co/grZvnx/graf.png

  Odpověď
  • Já si občas přečtu scifi B.Fulforda a tenhleten „věštec“ /podle mě velmi sofistikovaně sděluje
   zrnka reality v 95% fantazijních komstrukcích/ už dost dlouho ozvučuje jak střet globalistů
   a neokonů, tak přestavbu finančního světového systému/dedolarizace,kryptoměny.akciové
   bubliny/Pracuje sice formou fabulací a thrilerů,ale pro milovníky fantasy v jejich jazyku dává informace,které tato cílová skupina stráví.Někomu řekne víc pohádka nebo přísloví, než sáhodlouhá a obsažná analýza.Důležité je najít těch cca 5% reality a nevidět ji v těch 95%
   bondovky.

   Odpověď
   • K Fullordovi. Zas majú neokoni na kahánku, melú z posledného a prebiehajú masové zatýkania vysokopostavených osôb z radov neokonov? Ďalší dostali posledné varovanie? :)

    Odpověď
    • Já jen reagoval na příspěvek Petra H.Nedělám nábor pro jakékoliv zdroje informací,ten poměr mezi realitou a fabulemi si musí každý najít individuálně. Pro mě je spíše zajímavé
     to,že informace lze sdělovat v různém žánrovém spektru /thriller,pohádka,komedie,anekdota/ pro různé cílové skupiny a docilovat tím potřebného efektu. Manželku potěším kytkou ,vnučky pamlskem.

     Odpověď
    • Oracle 911 21.3.2018 o 8:51

     O tom som počul a nie od Fullforda.

     Odpověď
     • Viděli jste film „Obchodník s deštěm“ ?

      Odpověď
      • Oracle 911 21.3.2018 o 12:57

       Nie, prečo?

       Odpověď
       • Připomínal Fulforda :-)

        Odpověď
        • Oracle 911 22.3.2018 o 9:38

         :)

         Dodávam, že to mám z iných zdrojov ako Fullforda, hlavne tú časť keď som dopočul, že polícia nielen zatkla pedofilov/satinstických pedofilov ale aj oslobodila niekoľko tisíc detských sex-otrokov.

         Odpověď
   • jaké knihy jsou dobré? Kde je najdu?

    Odpověď
  • A čo píše v románoch o kryptomenách?

   Odpověď
  • Příprava na hospodářskou krizi – přeskupení nepotřebných financí

   Odpověď
 26. zničení školství úspěšně provedeno (začalo to zrušením osnov, završeno inkluzí). Odbornice-učitelka v rozhovoru s Kapalem o stavu výuky a znalostí žáků na Sv. rádiu: youtu.be/fYbZl8CHdAI

  Odpověď
 27. Našla sa filmová dokumentácia z procesu so Slánskym.
  https://www.hlavnespravy.sk/v-starej-vyrobnej-hale-v-cesku-nasli-filmovy-material-z-politickych-procesov/1347090

  Odpověď
  • Cico Ciciak 21.3.2018 o 2:47

   A?

   Odpověď
  • Má nos jako mladý Dienstbier.

   Odpověď
   • Cico Ciciak 21.3.2018 o 9:32

    O čo vlastne išlo v tom procese so Slánským a spol., viete to niekto?
    11 židov/sionistov (trockistov?) popravených, to už niečo naznačuje.

    Odpověď
    • https://www.youtube.com/watch?v=nSWkYvohLw4
     myslím, že bez chápania 50. rokov nepochopíme adekvátne 68., čím nám uniknú niektoré procesy v 89. a aj dnešok…

     Odpověď
    • Pohledů na proces se Slánským bude asi víc. Objednala jsem si trilogii Operace únor 1948, srpen 1968 a listopad 1989, zatím jsem ji nepřečetla, ale moje mamka ano, a co mi řekla, tak podle autora ( Vladimír Čermák https://www.youtube.com/watch?v=H-navGkkdvQ ) Slánský posílal přes zákaz Stalina do Izraele zbraně.
     Jiný zdroj http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/trochu-jinak-o-jednom-vyroci-trochu-jinak-o-viteznem-unoru-1948-1

     Odpověď
    • No, Cico… o těch procesech zrovna moc nevím a také se dneska těžko hledají nějaké informace – proč se to stalo. Dají se najít jen takové pitomosti, že šlo o pomstu židům, protože po pomoci v založení Izraele Stalin počítal se sovětským vlivem – a židi ho zradili. Nebo prý – „likvidace nevinných vlastenců“.
     To vše jsou dle mého naprosté pitomosti a nejpravděpodobnějším základem je léčka „západu“ jménem Marshallův plán. Už v r. 1945 bylo na jednání v Postupimi jasné, že USA se cítí jako jediný vítěz války a z této pozice taky hodlá se SSSR jednat. Co USA nedosáhly vojensky, chystaly se dosáhnout ekonomicky.
     Zde článek, ze kterého se dá leccos vyčíst:
     http://dejinyasoucasnost.cz/archiv/2007/7/odmitnuti-marshallova-planu-/

     Odpověď
     • Tento článek dobře vysvětluje skutečné záměry Marchallova plánu:
      План Маршалла — как отражение библейского проекта закабаления мира
      http://inance.ru/2016/04/plan-marshalla-02/

      Země – příjemce Marchallova plánu musely se zavázat, že odstraní komunisty z vlády, uznat rezervní měnu – dolar, přistoupit na rozmísťování amerických základen na svém území, politicky a ekonomicky se podřídit USA.

      Počáteční vklad 20, ve skutečnosti 17 mlrd. dolarů zajistil Američanům hegemonii v západní Evropě a Japonsku, ze které vyplynuli mnohonásobně větší zisky.

      Odpověď
    • Řekl bych, že se jednalo o začišťování trockistů, což GP nerozdýchal a nechal poté na jaře otrávit jak Stalina, tak i Gottwalda.

     Odpověď
     • Cico Ciciak 21.3.2018 o 11:21

      > Řekl bych, že se jednalo o začišťování trockistů…
      Kým, Stalinom?

      Odpověď
      • Gottwaldem na popud Stalina. A 11 mrtvých slouhů jako vzkaz GP. Z toho co jsem četl o Gottwaldovi mi vychází, že to nebyl žádný tydýt, ale uvážlivý člověk a Stalin byl pro něj vzor.

       Odpověď
     • Môže to byť aj podľa princípu: Mouženín posloužil Moužením múže jít.

      Podľa mňa to Slansky prehnal. A také rýchle „odhalenie“ „socializmu“ nebolo v pláne.

      Odpověď
    • V podstatě zákruty vývoje československého státu vysvětluje dr. Vladimír Čermák v serii svých publikací: Operace Únor 48, Operace Srpen 68, Operace Listopad 89. Vám, čtenářům KSB to nemusí příliš podrobně vysvětlovat, zdrojuje to velmi podrobně pro lidi neznalé. Samotného mne to překvapilo, protože jsem neměl patřičný rozhled, ale dodatečně jsem si mnohé potvrdil. Dávám mu za pravdu, jeho verze dává smysl.

     Odpověď
  • Mohlo by to vniesť trochu svetla na vtedajšie udalosti, ak sa toho chytia správni ľudia (čím nie som si istý, lebo nepoznám tých ľudí, ktorý to skúmajú a správu priniesli „Hospodárske Noviny“(v češtine) a „Český Rozhlas“ (v angličtine)).
   Z politického hľadiska je to dôležité. Máme tu odpis liberálnych buržujov a neokonských štruktúr, ktorí socializmus demonizujú. Z pohľadu GP by sa mala presadzovať určitá konvergencia, vybrať to najlepšie zo socializmu a kapitalizmu, a zahodiť to nežiadúce. Preto bude pre nich potrebné trochu očistiť myšlienky socializmu.
   Tie roky procesu so Slánskym a Gottwaldovej smrti sú prelomové. Tiež nie som odborník na toto obdobie, ani na históriu celkovo, ale intuitívne to vnímam po svojom, v hrubých rysoch
   Dnes zo Slánskeho robia obeť represii, ale vyzerá to tak, že vtedy sa dialo niečo podobné ako v 68, pokus o infiltráciu strany osobami s iným pohľadom na socializmus (s destabilizujúcim prvkom). Príprava na to, čo nastalo po Stalinovej smrti, na čele s Chruščovom, a podobnými osobami v krajinách satelitoch. Tá Gottwaldová smrť tesne po Stalinovej zrejme nebola náhodná, aj keď sa mu snažia pripísať všetky možné a nemožné choroby.
   To obdobie je stále nejasné, a prelomové roky minulosti stále využívajú naši nepriatelia proti nám. Bolo by dobré dôkladne pochopiť minulosť (z pohľadu globálnej politiky), a urobiť zopár článkov ako protiváhu propagande, ktorú šíria média hlavného prúdu.

   Odpověď
 28. Tak… u této zprávy budu potřebovat trochu pomoci s objasněním causy Litviněnko. Nemám o ní moc informací.
  Na RT je krátká zpráva o vyjádření otce otráveného Alexandra Litviněnka.
  https://russian.rt.com/world/news/494269-litvinenko-smert-ubiica

  Otec A.Litviněnka uvádí, že vrahem jeho syna je Alex Goldfarb. Našla jsem si, že Goldfarb byl tehdy v Rusku předsedou nějaké sdružení občanských svobod (netuším, co to je) a byl to on, kdo pomohl Litviněnkovi k anglickému azylu. V článku se píše, že Litviněnko utekl nejdříve do Turecka a odtudmu pomohl do Anglie Goldfarb (Litviněnko nebyl zavřený, ale nesměl opustiti zemi do vyšetření případu). No a Goldfarb pocházel z oligarchického kruhu Berezovského a jakýsi Achmed Zakajev o něm tvrdil, že je rovněž agentem CIA.
  Andrej Lugovoj, který byl v Británii z vraždy obviněný, je podle Litviněnkova otce nevinný. Našla jsem si, že Lugovoj býval kdysi osobním strážcem tehdejšího ruského premiéra Jegora Gajdara. A Gajdar byl také otráven. V irském Dublinu – na ekonomickém fóru. Zajímavé, že zemřel až za tři dny – po svém návratu domů.
  Zajímavé také je, že u Litviněnka angličtí doktoři nejprve uváděli „otravu jídlem“, po nějakém čase to změnili na „otravu thaliem“ a nakonec skončili u „otravy poloniem“.
  Litviněnkův otec je přesvědčený, že jeho syna trávili na několikrát – a dokonce i v nemocnici.

  Můžete k tomu někdo doplnit nějaké info? Díky předem.

  Odpověď
  • Биография Алекс Гольдфарб
   http://persones.ru/biography-11154.html

   В 2005 году Гольдфарб и другой сотрудник ФГС, Юрий Фельштинский, были привлечены генеральной прокуратурой Украины для дачи показаний по делу об убийстве журналиста Георгия Гонгадзе. Представители Березовского обвинили бывшего майора Государственной службы охраны Украины Николая Мельниченко в фальсификации записей, которые тот предоставил следствию.
   http://www.peoples.ru/state/statesmen/alex_goldfarb/

   ОСОБАЯ СТАТЬЯ – Расследование века. Луговой против Великобритании / Андрей Луговой / 31.01.16
   https://www.youtube.com/watch?v=o1iDTLXy9Nw

   Литвиненко, Александр Вальтерович
   https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9B%D0%B8%D1%82%D0%B2%D0%B8%D0%BD%D0%B5%D0%BD%D0%BA%D0%BE,_%D0%90%D0%BB%D0%B5%D0%BA%D1%81%D0%B0%D0%BD%D0%B4%D1%80_%D0%92%D0%B0%D0%BB%D1%8C%D1%82%D0%B5%D1%80%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D1%87

   Odpověď
   • Já nevycházím z údivu… Však s Litviněnkem to bylo úplně stejné, jako nyní předvádějí se Skripalem! A i tehdy mediální články „Polonium může pocházet jen z Ruska“ nebo „Rusko jako jediné mělo důvod otrávit Litviněnka“ – a to všechno bez důkazů.
    A další, velmi zajímavá „věc“ – jak postupně ztráceli životy hlavní svědci či vyšetřovatelé. Hlavní svědek, majitel baru, byl ubodán vlastním synem. Hlavní anglický expert na radiaci spáchal sebevraždu a to tak, že sám sebe třikrát bodl (ruka, krk, břicho). Sám Berezovský dopadl neslavně, dodnes je jeho sebevražda jen málo pochopitelnou pravděpodobností.
    Díky moc.

    Odpověď
   • Jej… ještě jsem se chtěla zeptat na jednu důležitou věc.
    V tom rozhovoru je ukázka vyjádření nějakého anglického potentáta, který tam říká, že Rusko prodává polonium do indických textilek. Proboha – k čemu se v textilkách užívá polonium? Nemůže mi to někdo vysvětlit?

    Odpověď
  • Goldfarb byl prava ruka Berezovskeho.
   V tomhle dokumentu se chvali, jak dokazali zorganizovat oranzovou revoluci na Ukrajine.
   https://youtu.be/ZLPxyDlQfBc

   Odpověď
   • Díky moc, ale nemůžu využít, protože neumím anglicky.

    Odpověď
 29. !!! Vřele doporučuji si vyslechnout Nicka Archera (britský velvyslanec v České republic) komentář ke kauze Skripal v pořadu Události komentáře ČT24 ze včerejšího dne 19.3..
  I panu Borkovi spadla čelist až na kravatu.
  http://www.ceskatelevize.cz/porady/1096898594-udalosti-komentare/218411000370319/video/608189

  Odpověď
  • Já ten dojem nemám. Z čeho tak soudíš?

   Odpověď
  • Kail, dnesni Pjakin vysvetluje. Pokud jsem tomu dobre rozumela, je to dalsi trest za ucast Rusu na Olympiade pod bilou vlajkou.

   Odpověď
  • Už jsem to poslouchal dvakrát a čelist padá jen při zívání.

   Odpověď
   • já do toho podruhé nešel a zíval jsem také

    Odpověď
    • Já zívala již při prvním

     Odpověď
  • Jamail Yareshi 20.3.2018 o 20:45

   je to ako zaseknuta gramofonova doska, uz ma to unavuje …psy stekaju, karavana ide dalej, len stupidna a na nic hodna medialno-informacna sumicha,….. zasvateny sa tym ani nezaobieraju, lebo je jasne ze ide vela dymu z explozie fake-granata prebiehajucej infovojny…idiotismus, debilita….skoda casu ;-)

   Odpověď
  • Kail, 12 minút nudného videa. Toto už prosím nerob.

   Odpověď
   • Rozumím, jen jsem chtěl ukázat, jak Britové na nás zatlačili, aby jsme udělali vyhoštění ruských diplomatů. Už to neurobím.

    Odpověď
    • Zde o tomtéž od 16. minuty mluví Radim Valenčík na Svobodném rádiu a používá stejný obrat – Borkovi spadla čelist. Až zde jsem si uvědomil, že to v původním rozhovoru bylo. Sledovat tu rozpravu celou mě i jiné ukolébalo, a proto to zívání. Kail, máš pravdu, ale měls uvést minutu a bylo by jasno, takto jsme to důležité přeslechli a prozívali.
     https://www.youtube.com/watch?v=m6xkNS3SF24

     Odpověď
    • V pohode Kail, len si mohol napísať hneď, čo ťa na tom videu zaujalo. Takto som čakal nejakú senzáciu :-)

     Odpověď
  • Po shlednuti jsem se pouze utvrdil, ze Stropnicky i s jeho jablkem svaru je uplny debil.To neni ale nic prekvapiveho, aby mi spadla celist.Nebudes ty hen ten troll?

   Odpověď
 30. Spojené nádoby.
  Sarközi byl zatčen za porušení zákona při financování své volební kampaně v roce 2007, kdy bral peníze od libyjského vůdce Kaddafího.
  http://zakonvremeni.ru/news/13-3-/34511-vo-franczii-vzyali-pod-strazhu-nikolya-sarkozi.html

  Syn Kaddafího Seif-al Islam prohlásil, že bude kandidovat na prezidenta v příštích volbách.
  http://zakonvremeni.ru/news/13-3-/34510-syn-kaddafi-ballotiruetsya-v-prezidenty-livii.html

  P.S. Původně jsem tuto zprávu umístil do nesprávné rubriky (ČR&SR), prosím o smazání.

  Odpověď
  • je zde souvislost s Kiskou?

   Odpověď
   • Proč zrovna s Kiskou? Kiska se nějak v Libyi angažoval?

    Odpověď
    • vyšetřování financování kampaně

     Odpověď
     • Oracle 911 20.3.2018 o 20:12

      A jav rezonancie. :)

      Odpověď
  • Tak… a já ti odpověděla tam. :-)

   Odpověď
  • Seif-al Islam bude kandidovat ve Francií ? :-)

   Odpověď
 31. Trump volal Putinovi s gratulací
  http://abcnews.go.com/International/wireStory/latest-trump-calls-putin-election-victory-53877443

  Odpověď
  • Nielen to.
   Plánuje sa s ním dokonca onedlho aj osobne stretnúť ohľadom pretekov v zbrojení:
   https://www.rt.com/usa/421843-trump-putin-meeting-arms-race/

   Odpověď
   • Kim pozdravil Putina
    https://russian.rt.com/russia/news/494215-kim-putin-pozdravleniya

    Odpověď
    • Berlusconi – tiež pozdravil 20.3.
     https://riafan.ru/1037999-berluskoni-pozdravil-putina-s-pobedoi-na-vyborakh-v-rossii

     Odpověď
   • Výborná záminka…

    Odpověď
  • Zde Trump a jeho osobní komentář k telefonátu a setkání s Putinem, které – jak on očekává – proběhne v co možná nejbližší době.
   https://russian.rt.com/world/news/494255-tramp-razgovor-putin

   Jenže – jeho administrativa zatím nemá žádné plány, kdy a kde by mohlo setkání proběhnout. Ano – chtějí spolupracovat a pohovořit si o některých tématech – ale – budou nadále zastávat tvrdou pozici ve vztahu k Rusku a samozřejmě – sankce.
   Toto se dá „přeložit“ také tak, že „musíme počkat, až bude mít Putin volný termín“.

   Odpověď
 32. Juncker vyzval Putina na spoluprácu na obnove bezpečnosti v Európe
  https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/463024-juncker-vyzval-putina-na-spolupracu-na-obnove-bezpecnosti-v-europe/
  Zaujímavé vyhlásenie: ,,pozitívne vzťahy medzi Európskou úniou a Ruskou federáciou majú kľúčový význam z hľadiska bezpečnosti starého kontinentu.“
  Snáď to znamená začiatok transformácie vzťahov s RF.

  Odpověď
  • A ti zmetci se teď budou tvářit, že bezpečnost v EU je to nejdůležitější. Kožichy jim vyprášit. Obušku, z pytle ven.

   Odpověď
   • kyticou s prhľavy po holom zadku aspoň 30x a makrele 72x, a to si myslím že je málo!

    Odpověď
  • pamatajte na to vyhlasenie F. Gala po volbach v cesku…caka sa na velmoc…potom nasledovala prezentacia zbrani plus volby v rusku, dockali sme sa, velmoc je tu.

   Odpověď
 33. Stropnický si kvůli slovům o novičoku pozval na kobereček ruského velvyslance

  https://www.novinky.cz/domaci/466756-stropnicky-si-kvuli-slovum-o-novicoku-pozval-na-koberecek-ruskeho-velvyslance.html

  Stropnický asi nečetl tohle: Otravné látky se v České republice vyrábějí výhradně pro laboratorní účely, kvůli otestování jejich vlastností, řekl ředitel Vojenského výzkumného ústavu v Brně Bohuslav Šafář. Pokud se vůbec nějaké připraví, tak pouze v malém množství v řádu gramů, zdůraznil. Reagoval tak na vyjádření Ruska, že látka Novičok, kterou byl otráven bývalý ruský agent Skripal, by mohla pocházet z Česka.

  http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci/2422723-otravne-latky-se-u-nas-vyrabeji-jen-pro-testy-rika-vojensky-expert-nazev-novicok

  Odpověď
  • He… Stropnický si pozval ruského velvyslance – ruský ministr zahraničí Lavrov zase velvyslance všech zemí v Rusku. Zítra. Není to sice „kobereček“, je to pozvání – ale symetrické k reakci podpindosích zemí.
   https://russian.rt.com/world/news/494236-zaharova-mid-posly

   K tomu jedna zpráva. Švédsko si také pozvalo ruského velvyslance na „kobereček“. A událo se přesně to, co se pravděpodobně bude dít na všech takových „koberečcích“ ohledně Skripala a „obvinění“ od Zacharovové. Přišel, porozprávěl – a všichni byli spokojení…. :-)
   Ne – velvyslanec vysvětlil, že Zacharovová měla na mysli to, že jed se mohl dostat do Británie odkudkoliv a že je nutné společně vyšetřit všechny možné zdroje a mít přístup k informacím. Švédská strana se s tímto spokojila, ovšem trvá na tom, že vyjádření Zacharovové bylo neopodstatněné a nepřijatelné.
   https://russian.rt.com/world/news/494222-posol-rossiya-mid-shveciya

   Odpověď
   • Ano, bude mu cist „levity“. Mozna mu i Shakespeare zahraje …

    Odpověď
 34. Polský prezident nepogratuluje Putinovi k vítězství ve volbách
  https://cz.sputniknews.com/svet/201803206991314-Polsko-prezident-Putin-vitezstvi-volby/

  Odpověď
  • Putinovec 20.3.2018 o 17:12

   To je ostuda.Nemyslím tu gratulaci,ale geneticky nastavenou latku na opětovné šlapání na hrábě pro cizí zájmy.

   Odpověď
  • A co p_rezident Kiska? Odváží se?

   Odpověď
   • O takych idiotov by Putin gratulaciu ani neprijal…gratulacie prijima od politikov, nie od sluhov.

    Odpověď
    • od rezidenta Kisku to ani nik neočakáva, proste kiska finito!

     Odpověď
     • Kiska sa neodvazi ani zagratulovat, ani prehlasit ze hodla Putina odignorovat. Proste neurobi nic. Je to narodna katastrofa tento ujo.

      Odpověď
 35. Hodnocení výsledků prezidentských voleb v Rusku bývalým diplomatem v Rusku a USA Petrem Kolářem a „novinářkou“ z neLidových novin Petrou Procházkovou.

  „Běžní Rusové mají největší noční můry z jelcinovského období. Tehdy se začalo říkat demokracii děrmokracija, slušně to lze přeložit jako lejnokracie. Když viděli reklamy na úžasné výrobky, chtěli se mít dobře, ale moc to nevyšlo, takže si vytvořili legendu, že je Západ přišel okrást. Nechtějí si připustit, že sami nezvládli transformaci“.

  „Pro celou Evropu je vytvářen dojem, že je Rusko poslední pojistkou křesťanských hodnot před tím Západem, který je zmítán homosexuály, devianty, Sorosem a tak. Bakalu v Moskvě ještě neidentifikovali. Jde o strach v nás a Putin s ním umí pracovat. Navíc má mezi námi trojské koně, co mu pomáhají. Svým angažmá v Sýrii prodlužuje migrační krizi, odvádí pozornost od Ukrajiny, udržuje chaos v Evropě, ale také podporuje zdejší extremistické síly a tak dále. Kdybychom byli sebejistější, tak bude mít menší vliv,“ sdělil s ironií a postesknutím Kolář.

  https://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/kauzy/Petra-Prochazkova-Volby-v-Rusku-byly-predem-rozhodnute-Lide-nevyslyseli-vyzvy-k-bojkotu-Petr-Kolar-Rusove-nezvladli-demokracii-90-let-a-vini-z-toho-Zapad-528780

  Pláč podpindosníků a liberastů většinou zní jako rajská hudba, ale když si uvědomíme, že byl p. Kolář českým diplomatem, už to moc k smíchu není.

  Odpověď
  • Co velvyslanec. Stačí se podívat na naše „ministry zahraničí“, jeden „lepší“ než druhý. Z ostudy kabát.

   Odpověď
  • Pro doplnění, kdo je Petr Kolář.

   https://cs.m.wikipedia.org/wiki/Petr_Kol%C3%A1%C5%99_(diplomat)

   Odpověď
  • Putinovec 20.3.2018 o 16:05

   Číst bláboly těchto zrůd je zbytečnou ztrátou času.Zkuste p.Krejčího,ten mluví k věci přímo a jasně bez blábolení .https://www.parlamentnilisty.cz/arena/politologove/Profesor-Krejci-Rusove-by-byli-blazni-kdyby-zabili-Skripala-A-my-proste-verime-spojencum-jako-pri-bombardovani-Jugoslavie-Jsou-zde-veci-o-Putinovych-volbach-ktere-se-u-nas-nevi-528739

   Odpověď
  • Kolář je echt darebák, stejně jako Votápek. A Kolářův syn nepadl daleko od stromu, je to ten gauner, místostarosta Prahy 10 (?), který se tam moc angažuje v kauze odstranění sochy maršála Koněva.

   Odpověď
   • Prahy 6

    Odpověď
   • Putinovec 20.3.2018 o 17:06

    Kolář je pasák pornohodnoty Jandy.Tak jak říkala Škopková echt gold,tak jsou oba echt lůzři.

    Odpověď
 36. Anton Krasovskij, ktorého vyhodili zo štábu Sobčak, keď im pripomenut 93 rok, volľby v 96 roku, vďaka komu sa dostal Putin do čela Ruska, napísal veľmi rozumný článok https://echo.msk.ru/blog/anton_kr/2168618-echo/#.Wq_xia5d1E0.twitter
  reakcia na neho vysvetľuje, prečo Putin vždy prevezie svetlo demokracie :D

  Odpověď
  • Má pravdu … Síce hovoří o poražení Putina, ale stylem být lepší než on, dělat pro Rusko víc než on … zajímavé

   Odpověď
 37. Válka na Donbasu se většinou na Západě prezentuje jako konflikt, kde Ukrajina čelí hybridní ruské agresi, protože se Rusko zmocnilo Krymu. Všichni si to však nemyslí, dvaapadesátiletý novinář Ruslan Kocaba dlouhodobě tvrdí, že jde o válku občanskou, a proto vyzýval lidi, aby odmítali mobilizaci. Byl za to stíhán a Amnesty International ho označila za prvního ukrajinského vězně svědomí. „Pro vládu je teď výhodné podporovat válku,” řekl Kocaba v rozhovoru pro Novinky.
  https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/466434-lidi-vedli-na-jatka-rekl-novinkam-ukrajinsky-vezen-svedomi-k-mobilizaci.html

  Odpověď
 38. Francouzská policie zadržela Nicolase Sarkozyho kvůli financování kampaně z roku 2007.
  https://www.rt.com/news/421768-sarkozy-french-president-custody/

  Odpověď
  • Daniela I. 20.3.2018 o 10:37

   - Nicolas Sarkozy v máji 2007 v druhom kole prezidentských volieb porazil kandidátku Socialistickej strany Ségoléne Royalovú (53,06 % hlasov)
   Francúzska polícia zadržala Nicolasa Sarkozyho kvôli financovaniu prezidentskej kampane v r. 2007.

   - Andrej Kiska v marci 2014 v druhom kole prezidentských volieb porazil kandidáta SMER-SD Róberta Fica (59,38 % hlasov)
   (P)rezident Kiska v ústavnej funkcii prezidenta SR dodnes neposkytol uspokojivé vyjadrenie – vysvetlenie ohľadom financovania jeho volebnej kampane v r. 2014.

   Francúzsky Žolík do rúk predsedu strany SMER-SD . Predseda strany R. Fico bude vedieť ako s ním naložiť, ako ho použiť :-)

   Odpověď
   • Oracle 911 20.3.2018 o 12:19

    Po tom čo nevymenoval Pelegriniho vládu…

    Odpověď
  • Aj ja jaj ….. Prave jsem to sem chtela dat, byl jsi rychlejsi.
   Drzte si kloboucky, jedeme z kopce ….

   Odpověď
   • bodaj by a pekne od začiatku … od tzv. p-rezidenta SR

    Odpověď
   • Kvuli Lybii byl zatcen byvaly prezident Francie Sarkozy
    pisou
    https://deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/

    Odpověď
    • Je podezrely, ze prijal na svuj volebni boj v roce 2007 temer 50 mil. Euro od Muammara al-Gaddafiho.
     Justice ma nescetne indicie, ale zadne dukazy.
     http://www.sueddeutsche.de/politik/frankreich-sarkozys-lybien-al-gaddafi-affaere-1.3913623

     Odpověď
     • Kadafiho syn Sajf chce kandidovat vo voľbách v Sýrii na prezidenta, dnes ohlásila RT
      https://www.rt.com/news/421764-gaddafi-saif-libya-presidential-race/

      Odpověď
      • Putinovec 20.3.2018 o 17:18

       Jestlipak viníkům smrti jeho otce začíná běhat mráz po zádech.Ten konec který mu připravili se nezapomíná.

       Odpověď
      • v Lybii nie v Syrii

       Odpověď
      • Omyl, ne v Sýrii, ale v Lýbii.

       Odpověď
  • Že by „usměrňovač“ pro Macrona? Ten kluk lítá od jednoho k druhému

   Odpověď
  • aktuálne sa k Sarkozymu vyjadril aj Pjakin https://www.youtube.com/watch?v=L3TehTyVHH4
   dáva to do širšieho „elitárneho“ kontextu ešte s Medvedevom a vojnou v Gruzínsku…
   (tu by som sa chcel spýtať, či niekto dobre počul/rozumel tej anekdote na záver, ktorú použil v súvislosti s kádrovou prácou GP ? .. )

   Odpověď
   • co říkal?

    Odpověď
    • že takéto udalosti vždy predstavujú istý signál elitám … (ťažko je počuť to, čo vraví od 5:00 min,..)

     Odpověď
   • Cikán posílá syna pro mléko a hned mu dá i pohlavek. Syn se ptá proč? Cikán odpoví, kdybys cestou zpátky mléko vylil…

    Odpověď
 39. Nasredin 20.3.2018 o 8:54

  Další výborná analýza Putinova vítězství. Z textu:

  „… Západním „elitám“ se tak pomalu hroutí domeček z karet. Rusko nesmí být konkurencí, politickou, ekonomickou, vojenskou, kulturní ani žádnou jinou. Naopak, musí být poslušným slouhou, co mu teta Příroda nadělila slušné bohatství a strýc Sovětský svaz zanechal hromadu vzdělaných dětí.

  Jenže ani v příštích šesti letech Rusko nebude nosit přiožralou tvář Borise Nikolajeviče nebo někoho podobného, ale důstojnou podobu člověka, který své lidi nezrazuje.

  Proč je to pro Západ velký problém? Čas běží, dluh roste a velkovýroba nemyslících konzumentů (nejcennějším zdrojem kapitalismu je totiž debil) se začíná obracet proti samotným investorům: algoritmizovaná omezenost se v nejnovější generaci projevuje nejen v neschopnosti řešit úlohy všeho druhu, ale také v absenci loajality a smyslu pro odpovědnost. To může znamenat, a ostatně už znamená, erozi základních struktur západní společnosti – a pak nezbývá, než víc a víc válčit, krást a loupit. …“

  http://www.eurasia24.cz/analyzy/item/2776-posledni-a-nejtezsi-ukol-vladimira-putina

  A tato věta zasluhuje pozlatit: “ … nejcennějším zdrojem kapitalismu je totiž debil … „

  Odpověď
  • … to o najcennejšom zdroji trhovej ekonomiky sme samozrejme tušili všetci, prvýkrát som to explicitne počul od Velička (Katasonova) https://www.youtube.com/watch?v=8c3GzAZWC8I&t=2310s

   Odpověď
 40. Nasredin 20.3.2018 o 8:37

  Vlka od jisté doby vůbec nemusím, ale tento analytický článek plný nesmírně zajímavých ekonomických grafů o ruské ekonomice je to asi nejlepší věc, co jsem v českém kyberprostoru v posledních dnech o presidentských volbách v Rusku četl.

  https://vlkovobloguje.wordpress.com/2018/03/20/zase-putin/

  V tomto článku udělal Vlk velmi dobrou sumární analýzu.

  Odpověď
  • Přidávám se.Velmi dobrý je poukaz na nesmyslnost hodnocení ekonomických agregátů přes „světový“ USD.Přes kurzovou „intervenci“ lze dojít k úplným nesmyslům.Domácí měna v neturbulentním inflačním prostředí dává reálný obraz.

   Odpověď
  • Vlk štval a štve mnoho lidí svými protibabišovskými články a i mě svými protizemanovskými články. Ale jedno musím vždy uznat, že ve svých článcích i ve svých výstupech na Slobodnom vysielači své názory vždy jasně vyargumentovává, jsou to vždy názory podložené racionální úvahou, a každý, kdo s nimi nesouhlasí, má možnost a je nucen hledat a najít slabé místo ve Vlkově argumentaci, a tak přemýšlet!!!, a tím pádem nenechat se smýkat vlastními i cizími emocemi!!!

   Jeho web https://vlkovobloguje.wordpress.com/ pokrýval ukrajinskou krizi naprosto jedinečným způsobem, Vlkův seriál ke kauze lithium je naprosto jedinečný…

   I pod Vlkovým vlivem zastávám názor, že Babiš se stále nevyhranil, že dostává protichůdné příkazy loutkovodičů, a tak je stále možné a pravděpodobné, že se v mnoha směrech ukáže jako Kalouskova kopie, která může být v lecčems naprosto stejná, ne-li horší než Kalousek originál, i když pro veřejnost už léta předstírají zásadní názorový střet.

   Rozdíl mezi nimi je jenom ten, že Kalousek nám otevřeně nutí program likvidace státu a spořádané národní sebevraždy, a nadává nám do nacistů a xenofobů, když nejásáme, zatímco Babiš o tom jenom nemluví, ale vychází taky ze základní představy, že my – dolních deset miliónů – jsme občané páté kategorie (1. oligarchové a úředníci EU; 2. migranti; 3. LGBT a jiné menšiny; 4. občané západoevropských stabilních demokracií; 5. východoevropské human resources), kteří mají nanejvýš právo pracovat v jejich podnicích za mzdu, z níž nelze zaplatit téměř ani bydlení, a pak spořádaně bez potomků zemřít, a uvolnit tak místo vyšším kategoriím.

   Odpověď
   • Boj nanajských chlapečků?

    Odpověď
    • Souhlasím a vysvětlím:
     Kalouskovým úkolem bylo, aby z finančních úřadů odešli lidé, kteří tam byli v podstatě od jejich vzniku a kteří byli odborně na úrovni. Zařídil to tak, že jejich platy vzhledem k inflaci stagnovaly a tito lidé, zejména v Praze slušní odborníci, sami od sebe odešli do soukromé sféry.

     Na konci svého působení na MF a s nástupem Babiše, nabrali na FÚ lidi nové, mladé a schopné, tedy spíše všeho schopné, které si vychovali podle svého a které v současné době také dobře platí.

     Před nástupem Kalouska na MF, se správa daně prováděla podle zákona, v dnešní době se provádí podle vnitřních pokynů ministra, přičemž za posledních cca 10 let prošel zákon takovými zásadními změnami, že nyní správci daně mohou všechno a plátce daně či poplatník, mohou akorát držet hubu a krok.

     Váš postřeh, že se jedná o boj nanajských chlapečků, je úplně správný a vzhledem k tomu, že oba mají stejného páníčka, to není nic překvapivého. Kalousek připravoval půdu pro Babiše a i v současné době, mu svými výroky vytváří informační prostor pro opatření, která jsou mezi podnikateli značně nepopulární. Je to jeho práce, na to byl, po odchodu z MF, páníčkem zaúkolován.

     Odpověď
   • Ten poslední odstavec, to je názor váš nebo to tvrdí Vlk? Ať je to kdokoliv, je to pěkná kravina, to si jistě Babiš nemyslí…

    Odpověď
    • No… vzhledem k tomu, jak Babiš zachází se svými zaměstnanci, to vyjádření zas tak daleko od pravdy nebude.

     Odpověď
     • Mě na něm nezáleží, ale nedokážu si představit, že by základní představou člověka, který má nakročeno stát se českým premiérem bylo, že dolních deset miliónů jsou občané páté kategorie a jeho představa o kategoriích je následující – 1. oligarchové a úředníci EU; 2. migranti; 3. LGBT a jiné menšiny; 4. občané západoevropských stabilních demokracií; 5. východoevropské human resources, kteří mají nanejvýš právo pracovat v jejich podnicích za mzdu…

      Odpověď
    • Babiš myslí stejně jako Koalousek, jen nám to neříká každý den. EET na drobné živnostníky zavedl, spravedlivě zdanit oligarchy a nadnárodní korporace se však nechystá. Vítal by Sorosovu univerzitu i migranty, sociální vyloučení exekuovaných ho nezajímá. Důchody by zrušil a důchodce poslal do práce, jak nás potěšil ústy svého spolustraníka a exministra Pilného.
     https://www.parlamentnilisty.cz/arena/nazory-a-petice/Josef-Provaznik-Pravdolaska-definitivne-splynula-s-Babisem-Mame-se-na-co-tesit-482825
     https://www.euportal.cz/Articles/18020-babis-a-ano-jsou-napojene-na-zlocince-georga-sorose-ktery-stoji-za-planem-masove-imigrace-do-evropy-a-jehoz-chce-orban-vypraskat-ctete-desiva-fakta.aspx
     http://a2larm.cz/2017/06/upracujeme-se-k-smrti/
     https://a2larm.cz/2018/01/babis-normalizace-kapitalismem-jako-remen/
     http://literarky.cz/komentare/ostatni/24755-vznika-v-esku-gangstersky-stat
     http://www.zvedavec.org/komentare/2017/10/7393-biopaliva-a-bioblazni.htm
     https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Sorry-jako-Castecny-soupis-toho-co-hnuti-ANO-ze-sveho-programu-neprosadilo-477144
     A teď můžete argumentovat vy, jak se Babiš zasloužil o stát a národ…

     Odpověď
 41. nový Pjakin
  https://fct-altai.ru/qa/video/vopros-otvet-ot-19-marta-2018-g

  Odpověď
  • poprosím o krátký souhrn až to někdo zhlédne

   Odpověď
 42. Výborný článok s profesorom chemických náuk Леонид Ринк jedným z tímu, ktorý bol pri vzniku “ Novičok“ v časoch ZSSR.
  https://ria.ru/world/20180320/1516727641.html

  Odpověď
  • A co je na něm výborného?

   Mluvčí MZ Zacharova několikrát v televizi a na brífincích oznámila, že ani v SSSR, ani v Rusku žádný plyn s názvem „Novičok“ se nevyvíjel, ani nevyráběl. Vyrábělo se něco v SSSR, ale NIKDY to nemělo název „Novičok“. To slovo na západě vymysleli. Mimo jiné, proto je z ruské strany požadavek, aby Británie předložila vzorek plynu.
   Najednou, se objeví nějaký profesor, který začne tvrdit opak. Kde ho vzali? Sám se přihlásil nebo ho někdo do těch novin přivedl?
   Je snadné nabídnout nějaký rozhovor novinám, aby ho ještě otiskli? Kdyby někdo přišel, aby potvrdil slova Zacharové, měly by redakce určitých novin zájem o takový rozhovor?
   Proč některé ruské noviny neslyší hlas MZ RF, ale slyší někoho, kdo tvrdí opak? Na čí zájmy pracují? Vždyť vzniká situace, že logicky uvažující člověk si nutně musí položit otázku: Kdo lže? Zacharova nebo profesor?
   A ještě jedena nuance. Johnson nedávno souhlasil s tím, že Británie bude spolupracovat s Ruskem na šetření případu Skripala. Merkelová špitla něco v tom smyslu, že by bylo správné Rusko pustit k vyšetřování. Najednou, dnes čtu, že Merkelova prohlásila, že Rusko musí (nějak) dokázat, že neotrávilo Skripala, protože západ je přesvědčen, že to udělalo.

   Podíval jsem se, které noviny převzaly článek s Leonidem Rinkem. ria.ru mě nepřekvapuje. Už dávno zde upozorňuji na to, že pracují na cizí zájmy. Kp.ru, regnum.ru, rbk.ru se převzetím tohoto článku podepsaly na tom, že pracují proti ruským zájmům v době, kdy proti Rusku se vede špinavá zpravodajská hra. A je jedno, že ten profesor tam ukazuje prstem na Británii. Podstatné je, že zpochybňuje slova ruského Ministerstva zahraničí.
   Toho profesora někde našli, zaplatili mu hlavně proto, aby potvrdil lež Británie a kolektivního západu ohledně brendu „Novičok“. A je fuk, že zbytek toho, co řekl obsahoval 90% pravdy.

   Odpověď
   • vdaka za objasnenie TauRus aj Pjakin to potvrdil v novom videu

    Odpověď
   • Jamail Yareshi 20.3.2018 o 12:19

    Zmyslanie a chovanie zapadnych j-elit a mocenskych figur je ako popri inkvizicnom tribunale – obet sa sama musi volaako vyvinit – staci podozrenie, ohovorenie, dvihnuty palec a v ten okamih je iba na obeti, aby prinesla vyvinujuce dokazy – fantasticka tisicrocna prax , no v tomto pripade nemaju v rukach nastroje pre vynutenie doznania, ktore v takych pripadoch s uchylackou radostou v ten raz uzivali …krvilacny uboziaci a debilovia….skoda komentovat, sami sa odpisuju…… :-(

    Odpověď
   • Na Zero Hedge se píše, že vědci z Porton Down, kteří se tím teď zabývají, prohlásili, že nejsou schopni identifikovat, že by nervový plyn byl vyroben v Rusku. Přinutili je pouze k formulaci, že se jedná o „typ vyvinutý Ruskem“, nic víc z nich nedostali: https://www.zerohedge.com/news/2018-03-19/porton-down-scientists-under-extreme-pressure-confirm-nerve-gas-russian
    Takto se o tom píše na zerohedge, nevím jestli v originále mluvili o SSSR, protože fakt je, že to Rusko nebylo. Spíš by mělo být „typ vyvinutý Sovětským Svazem“…
    Čili vládě UK asi kvůli tomuto přehmatu poteče do bot. Počítám, že Labouristi si nenechají líbit útok konzervativců na Jeremyho Corbyna, který požadoval důkazy, že jde o ruský nervový plyn. Důkazy, které samozřejmě neexistují…

    Odpověď
 43. Bezprostředně po inauguraci Putina proběhne jeho „přímá linka“. Přesné datum zatím není stanoveno.

  https://riafan.ru/1037607-pryamaya-liniya-s-putinym-proidet-posle-ego-inauguracii-peskov

  Řekl bych, že slova a vyhlášení tam vyřčená budou odpovídat „Putinu bez kravaty“ ve volebním štábu. To je přesně ten zásadní rozdíl mezi těsným a drtivým výsledkem ve volbách, jak o něm asi před měsícem mluvil Pjakin.

  Odpověď
  • Ahoj.Pamatujete prezidentovo vystoupení v televizi Barandov ? Překvapilo mě jeho oblečení.Rozepnutý,světle hnědý svetr,bílá rozhalená košile a bez kravaty. ,,Co tohleto je ? říkala jsem si. A ejhle : symbol . Krk je o mluvení . A že to tedˇjede odevšad. Jen nevím co ten Babiš.Jestli sundá kravatu.

   Odpověď
   • Kravata symbolizuje zotročení. Otrok si sám uvazuje rituálním způsobem škrtidlo na krk. Dává tím najevo, že jeho osud, včetně samotné fyzické existence odevzdal do rukou svého otrokáře. Je to zobrazeno i v literatuře – pocit závratného štěstí Winstona Smithe v 1984. Štěstí ve chvíli vlastní vraždy z rukou svého páníčka ..

    Odpověď
    • weissbach 20.3.2018 o 12:09

     To je příliš jednostranné pochopení. Významy mohou být různé.

     Odpověď
     • Rád se přiučím ..

      Odpověď
      • Tata Tibor 20.3.2018 o 18:33

       Kravata pochádza od talianskej tajnej spoločnosti Karbonari. Mimo povinnosti byť ozbrojení skladali tiež sľub mlčanlivosti (čosi ako omerta talianskej mafie), a ako pripomienka čo ich čaká keď zradia bolo nosenie sľučky na krku. V širšom rozsahu to znamená že slúžia vyšším zámerom ktorým nie vždy musia rozumieť, ale musia poslúchať.
       Pokiaľ by sme sa bavili o rímskych otrokoch, tí na krku nosili tabuľku kde bolo jasne uvedené kto je ich majiteľom a komu slúžia (nie vždy tá istá osoba, keďže napríklad senátori zapožičiavali svojich vzdelaných gréckych otrokov do verejnej správy).
       To len tak v skratke aby sme si neplietli dojmy s pojmami.

       Odpověď
       • Velmi správně. Pojmy s dojmy bychom si neměli plést. Když například jeden mluví o symbolice nějaké věci a druhý o encyklopedické klasifikaci jejího vzniku může vzniknout falešný DOJEM, že oba mluví o tom samém. Z hlediska POJMU zase fakticky o dvou různých věcech.
        Leda, že bych si to vysvětlil tak, že v současné společnosti probíhá epidemie uctívání kultu „Karbonari“ a neexistuje otroctví. To by přece ti otroci museli mít na krku pověšenou tabulku s nápisem, komu patří. To dá rozum.

        Odpověď
 44. ospravedlnujem sa ak to tu uz je.
  https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/462812-za-pasovanie-zbrani-zatkli-v-izraeli-zamestnanca-francuzskeho-konzulatu/

  Odpověď
 45. Bezpečnostná rada OSN zasadá o situácii v Sýrii naživo
  https://www.youtube.com/watch?v=NFNHczzgokM
  Zvolali bezpečnostnú radu a nevedia prečo :) Zjavne im chýba pôvodne naplánovaná príčina, tak to zahrali na porušovanie ľudských práv Sýrskym „režimom“.

  Odpověď
 46. jen tak mimochodem, neví někdo jaktože ještě nejsou dopočítány všechny hlasy?
  Ne že by to mohlo něco změnit, jen mne to udivuje.

  Odpověď
  • Že by pokus ještě uspat mystického Setha? Svádí se obrazně boj mezi anděly a démony. Tak to bude zajímavé :)

   Odpověď
  • možno to chcú ohlásiť až 22-ho :-)

   Odpověď
   • spíš mne napadlo že to někdo nebo nikdo zdržuje a chystá nějakou kouřovou clonu než se to vyhlásí, ale nechci nijak strašit.

    Odpověď
  • je to jednoduché, Rusko nie je Slovensko. Je to obrovská zem, veľa časových pásem, oblasti odrezané od sveta kde žije 5 ľudí na 500 km, a čaká sa aj na ohromné množstvo hlasov zo zahraničných konzulátov a veľvyslanectiev.

   Odpověď
 47. Předpověď Vangy – Evropa se stane pustinou ?

  https://cz.sputniknews.com/svet/201803196988154-baba-vanga-vize-putin-vladce/

  Odpověď
  • Dovedu si představit, že islámští militanti ve státech Evropy povstanou a udělají z metropolí Evropy druhé Aleppa. Zbraní na to zřejmě mají dost.

   https://youtu.be/24ynHOSYEac

   Takové sklady jsou po celé Evropě, u každé mešity.

   Odpověď
   • O vysokej miere nebezpečenstva teroristických útokov v krajinách Európskej únie informoval v pondelok v Sofii riaditeľ Europolu na tlačovej konferencii po druhom stretnutí spoločného parlamentného výboru pre kontrolu tejto európskej policajnej inštitúcie. Podľa jeho slov sa v Európe zdržiava približne 30.000 ľudí, ktorí sú potenciálnymi členmi teroristických sietí.
    http://www.teraz.sk/zahranicie/sef-europolu-v-europe-je-okolo-3000/314732-clanok.html

    Odpověď
    • Řekl bych, že Evropě už nehrozí teror, ale regulérní válka. Stejného typu, kterou předvedlo pár odhodlaných pákistánských týpků v Bombaji.

     https://cs.wikipedia.org/wiki/Teroristick%C3%A9_%C3%BAtoky_v_Bombaji_v_listopadu_2008

     Prý existuje bezpečnostní odhad, že cca 300 samopaly vyzbrojených mobilních maníků (samozřejmě každý s báglem plným zásobníků, granátů a radiostanicí nebo dnes chytrým telefonem) by ovládlo celou Prahu. A v Česku žije odhadem 20 000 muslimů. Kolik z nich je natolik fanatických, že by bylo ochotno jít do takové to akce ? Troufám si tvrdit, že pár tisíc z nich by toho bylo ochotných jít.

     Odpověď
     • Podle čeho tak soudíš?

      Odpověď
      • Statistický odhad z už proběhlých incidentů. V detenčním a azylovém centru u Brna bylo tuším 12 obyvatelů, všichni měli o těchto Vánocích vycházky a tři z nich měli ozbrojený konflikt, který jen taktak neskončil smrtí. Ještě před tím, byla vzpoura osazenstva jiného zařízení. Obdobná událost se stala i na Slovensku. V té skupině dvaceti tisíc lidí v Česku bude poměrně velká část lidí schopná se přidat a účastnit se násilí proti domacím obyvatelům pokud se tam objeví nějaká silná vůdčí osobnost a povede je. Nemám o tom pochyb. Bavil jsem se s několika lidmi, Čechy, kteří prošli uprchlickými zařízeními, zda se někdy vzbouřili, kvůli zacházení, jídlu nebo omezením pohybu, nikdo z nich nic podobného nezažil. Je to v lidech, v té kultuře a je to umocněno tou formou islámu, kterou příchozí vyznávají. Pokud jejich počet u nás poroste (a vypadá to, že ta tendence tady je), stanou se pro nás nebezpečnými. Jak vypadá nenávist muslima vůči jenověrci nebo nevěrci, dobře vím. Zažil jsem to na dovolené v Egyptě na vlastní kůži. V době Ramadánu. A také jsem poznal jejich lidskou faleš a proradnost. Směje se na tebe, ale pohrdá tebou. Jde mu čistě jen o tvoje peníze.

       Odpověď
       • Hmm…, nevím. Muslimové, jak jsem je měl možnost poznat, nejsou až takoví hrdinové. Většinou napadají v tlupě. Aby šli proti někomu, musí si být vědomí své přesily nebo být zfanatizovaní a ještě nadrogování. Ten, se kterým jsi měl problém, byl u sebe doma a věděl, že mu přijdou na pomoc, kdyby něco.
        V azylovém zařízení, kde tropili nepořádek, asi byly v převaze. Nebo vykalkulovali, že nedostanou adekvátní odpor.
        Tady, v Čechách, se mi nezdá, že by mohly mít pocit převahy nebo beztrestnosti. Protože okolí je vůči ním dost nepřátelské. Muselo by jich být víc, aby se o něco pokusili.
        Mohou napadat jednotlivce, ale pokusit se o něco ve velkém?
        Leda pod patronátem cizích tajných služeb. Ale sami od sebe asi těžko.
        Tady i Čečenci byli zkrotlí. A to je mezi nimi trochu jiná sorta.

        Odpověď
       • I když jsem měl před cca 3 roky dost živý sen, že arabské tlupy terorizují ochromenou Prahu samopaly a granáty, tak tomuto scénáři nevěřím. Oni potřebují své bílé otroky, úplně blbí nejsou, aby si nespočítali, kdo na ně pracuje a proto své oběti nechají pracovat na jejich dávky s tím, že občas někoho zabijí, nebo napadnou, dokud nebudou ve většině. Pokud budou ve většině, začnou zabíjet Evropany a pak si začnou vyřizovat účty mezi sebou navzájem. Otázka je o tom, nenechat je ve většině, nenechat to zajít do takové míry jako tomu bude tímto tempem zanedlouho na západě. Kdekoli ve světě se začne ve městech rozrůstat černá komunita, tak bílá komunita se stěhuje z centra na sídliště, ze sídlišť na periferie, z periferií na venkov, klidné soužití těchto ras je v praxi neuskutečnitelné. V lepším případě se běloši „integrují“ v černé komunitě tak, že se z nich stane white trash (bílý odpad), u nás pojem „bílý cikán“.

        Odpověď
        • Když cikán vyrůstá mezi pracujícími bělochy, poznamená ho to. Když běloch vyrůstá v ghettu mezi cikány, poznamená ho to.

         Odpověď
        • Nasredin 20.3.2018 o 7:28

         Že „.. úplně blbí nejsou ? …“ Podívej se na tento zdokumentovaný rozhovor dvou muslimů. Jednoho fanatika, parazitujícího ve Švédsku s civilizovaným muslimským televizním reportérem.

         https://www.facebook.com/video.php?v=10200388805479240

         Oni budou nás budou mučit a zabíjet tak dlouho, dokud se z nás nestanou jejich souvěrci. A peníze, které těmto budoucím vrahům dnes na Západě umožňují parazitovat, ty přece nedělají Švédové, ty přece dává Alláh, to je přece nad slunce jasné … Oni jsou zde na církevní misi a každý misionář, který dělá bohulibou práci mezi nevěřícími, přece zasluhuje spravedlivou odměnu !

         Odpověď
         • Fakt je, že osobně vycházím ze zkušeností z centra Prahy a tam už jsou ti „inteligentnější“ muslimové, kteří šmelí peníze, šmelí valuty a ti „tak blbí“ nejsou, ti na to jdou právě tak, jak jsem popisoval – ti jsou vůči těm ostatním „šlechta“ a mají moc říct těm ostatním ,,šmelte, parazitujte, nebo zabíjejte“. Muslimská „šlechta“ v Praze musí být na očích a kontrolována – ti mají vliv na tu komunitu, myslím si, že je to stejné ve všech městech Evropy. „Šlechtě“ se musí nabídnout podmínky, aby kázala odchod muslimů ze „špinavé pohanské díry jménem Evropa“ a „šlechta“ na tom vydělávala, nebo jednodušeji, zničit rovnou „šlechtu“ a zavřít hranice.

          Odpověď
     • V tomto případě by to muselo být za tichého souhlasu těch ve státní službě, protože jen díky nim zde mohou dýchat a dostávat monitorované kapesné a bez jejich „souhlasu“ si tito netroufnou jít do akce.
      Souhlas těch ve státní službě by byl dán v případě, kdyby se na našem území vyskytovaly zbraně + munice + teroristi.
      Vzpomeňme na Kyjev, kolik podmínek (velitelé policie, armády a td..) muselo být splněno od služebníků státu – zrádců národa, aby jim vyšly ty krvavé jatka na náměstí.

      Odpověď
      • Oprava: kdyby se v konkrétní zóně vyskytly zbraně + munice + teroristi.
       Pokud poslední info máme, tak je zatím ujištění, že se nic takového v budoucnu neočekává.

       Odpověď
       • tak hlavně nejen jestli jsme poslouchali posledního Pjakina, tak víme proč u nás krimigranti nejsou. A taky nezaměňujme migranty za teroristy, to není to samé. migranti jsou nevědomý dav poslaný za lepším, teroristi jsou dav poslaný vědomě v utajení připravovat válku. Jedni se schovávají za druhé, ale zaměňovat to nejde.

        Zpátky k tématu. Posledních dvacetpět let se tu udržuje ekonomický příjem na minimu, sociální dávky jen tak tak aby zvládly vytvořit problém s nemakačenky ale nelákaly nikoho z ciziny, obyvatelstvo se tu neperzekuuje za militantní způsob života (300 tisíc držitelů zbraní, možnost chodit v maskáčích, mladí řádí po lesech s kuličkárnama a chodí na veřejnosti v mundůru jako swat s imitací M4A1 na zádech, a tak dále), politika je diverzifikovaná a vždycky byla, ekonomika je bržděná jen na povrchu ale za ní jsou robustní zdroje (přenosová soustava elektřiny, plynu, spousta vody), je celkem viditelné že náš stát nebyl v posledních pětadvaceti letech připravován na zhnědnutí ale naopak na možnost během krátké doby obnovit soběstačnost, případně mít kde brát díky diverzifikované politice. Když tyto faktory porovnáme s Německem například, jsou to nebe a dudy, a když s Francií, tím spíš. Všechno u nás probíhající pod taktovkou neocons je na povrchu a směřuje jakoby do náruče EU, a v hloubi je vše v klidu udržováno (jakoby neaktivní formát V4) a směřováno jinam zákulisím ve spolupráci s místními. Je to samozřejmě pohled jen na některé aspekty a můžeme hodnotit i jiné které by ukazovaly jiný obraz.

        Odpověď
        • Oracle 911 20.3.2018 o 6:20

         Dobrý postreh.

         Odpověď
      • Ale ty se na muslimy díváš z evropského pohledu. ONI na souhlas těch ve státní službě kašlou, ONI dostanou příkaz odjinud.
       Ukrajina, ať se tam už dělo cokoliv pořád zůstává mentalitou, výchovou, tradicí evropská.
       Zbraně a munici mají, výcvik taky a rozkaz přijde ve vhodnou dobu. Tomu stát nezabrání, když nedělá nic ani teď.

       Odpověď
       • Podle mého se mešity monitorují a pokud imám jen cekne, letí domů.

        Odpověď
       • Možná kašlou, ale je pro ně rozhodující, protože bez kolaborace evropských vlád by si ani neškrtli.

        Odpověď
  • Rusko se rozvíjí a vládne to trefila přesně.
   Rusko má velkou šanci změny psychiky. Odhaduji, že budou mít příznivější „pole“
   U Evropanů tyto zvířecí instinkty půjdou vytloukat z hlavy velmi ztuha. Všimněte kolik mladých propadlo módě nevratného sebepoškozování. Jak si můžou tito nevratně sebepoškození vážit jiných až budou ve vysokých funkcích?

   Odpověď
   • u anglosasov to nevytlčieš nikdy, majú to v zdegerovaných génoch !

    Odpověď
    • geny (genetický systém člověka) se mění spolu s přijímanými informacemi, tak jako každý systém.

     Odpověď
     • áno, súhlasím, ale vieme aké majú info anglosasi !

      Odpověď
      • ano, třeba rozhovor Putina s Megyn Kellyovou, nebo film olivera stonea Putin, nebo…
       chápeš kam mířím? :-) oni sami si lepší informace pravděpodobně nevyprodukují ve velké míře, ale můžeme jim pomoci, pokud budeme chtít.

       Odpověď
   • Jak si může Zeman který se sebepoškozuje kouřením vážit občanů?
    Jak může někdo kdo se sebepoškozuje přestat kouřit nebo pít?
    Tam jsou odpovědi, podle mne. Nic není černobílé, i když statistiky ukazují věci černě.

    Odpověď
    • Ano takové to klasické společenské pití a pro někoho občasné kouření, to jsou věci lehce (co oko nevidí srdce nebolí) napravitelné a pro psychiku lehce omluvitelné.
     Ovšem co když si takový člověk uvědomí chybu v případě např. tetování přes hruď, břicho, na krku, díry v uších a pod.? Přejde to mávnutím ruky, vysvětlí dětem, že byl hňup a že ony jeho děti to nesmí?
     Tatérů je, jak hub po dešti a dělají skvělou osvětovou práci k následnému čipování zombiků.
     Ostatně ještě není všemu konec. Je neuvěřitelné, jak zacílili v tomto proti Putinovi. Tyto zatím skryté, ale již v prezidentských volbách skryté trumfy, budou použity v souvislosti s čipizací proti Putinovi. Fuj tajxl!

     Odpověď
     • Jak říkám, nic není černobílé.
      Ozdoby na těle, dokonce nesmyvatelné a bez trvalých následků nesundatelné jsou tu tisíce let. Je to o míře.

      Pravda je že je to na mnoha místech světa s různými neduhy velmi přehnané, ale to neznamená nenávratně přehnané.

      Jsou děti kuřáků které nekouří „natruc“. Jsou děti pijanů které nepijí. Jsou děti tatérů které chodí kolem jehel obloukem.

      Všechno lze změnit k lepšímu pokud zůstaly elementární zbytky svědomí a lidskosti, ono si to vždycky prodere cestu na světlo když je k tomu příhodný prostor, a k jeho vytvoření máme všechny potřebné nástroje. Jde to i přes špatný příklad zvrátit za jednu dvě generace, a nebo taky za jednu dvě generace dohnat k záhubě. Je to na nás.

      Určitě se ale neztotožňuji s myšlenkou že je západní člověk ztracený. Ano, jejich kultura dosáhla nebývalých limit úpadku, obecně jsou západní společnosti velmi extremistické, ale ztracené to není. Potřebují jen dobrý dobře fungující příklad, který mohou následovat. Jejich elity jim dávají příklady k nežití a s pomocí kulturního aparátu z něho dělají normu, obecně ale i lidé na západě samo tuší že je to všechno špatně, jen nemají žádnou nauku o tom kde je problém a jak to napravit.

      Místo jejich házení přes palubu bychom jim měli takovou alternativu nabídnout, příklad jak se z toho dostat, kde začít, pomoci jim najít kde je v jejich společnosti ten civilizačně-ničivý postoj, matrice které je vedou k záhubě.

      Odpověď
      • Honza Větrník 20.3.2018 o 8:55

       Nemyslím si,že je třeba někomu něco nabízet,stačí objektivita medií a lidé si sami zvolí cestu.
       Mně taky nikdo nic nenabízel,bylo je a bude to jen právo volby.Ale k tomu sou zapotřebí informace.

       Odpověď
      • Daniela I. 20.3.2018 o 9:35

       eM, súhlasím s tvojim názorom a zdieľam :-) skutočne nič nie je stratené….

       Odpověď
  • Zajímavé je taky to, co řekla o USA. Měsíc před smrtí, na otázku o osudu USA, odpověděla, že žádnou zemi, jako USA nevidí. Naopak Rusko má být mocné, bohaté a vojensky velmi silné. Nám má být velmi nápomocné v dobrém slova smyslu. Ještě je zajímavé, že předpověděla návrat socialismu, nejspíš toho moderního tzn. mix státního plánování a soukromého podnikání.
   To, že měla úspěšnost 85% a ne 100% bylo způsobeno buď únavou anebo jejím fatalismem. Osud člověka není neměnný, dá se změnit.

   Odpověď
 48. peter nie troll 19.3.2018 o 20:27

  Už od včera pozerám vystupenia a rozhovory s V.V. Putinom, neviem či ste si to všimli, ale zakaždým hovorí že nebude pracovať za klanové záujmy, ale za záujmi národa.

  Tak to bude ako, sa povie po česky NÁŘEZ pre klanovo-korporátne grupirovky.

  Odpověď
  • Toho jsem si všiml také. Moc slibný začátek.
   Putin také vyzval, aby ty klanovo-korporativní grupirovky nekopaly za svoje zájmy, ale za zájmy Ruska.

   Odpověď
 49. Tak… Trump prý se nechystá blahopřát Putinovi. Dokonce ani telefonát nechystá. Řekl to dnes člen administrativy Bílého domu.
  https://lenta.ru/news/2018/03/19/white_house/

  Odpověď
  • oficiálne hrá formu

   Odpověď
   • Biely dom nie je prekvapený výsledkami prezidentských volieb
    Podľa neho orgány plánujú rozvíjať vzťahy, ale kde Moskva ohrozuje záujmy Washingtonu, bude „nútená platiť“.
    „Budeme tiež hľadať oblasti, v ktorých môžeme spolupracovať v tých prípadoch, keď slúži našim záujmom,“ povedal Gidli novinárom
    https://ria.ru/election2018_news/20180319/1516797406.html?referrer_block=index_main_1

    Odpověď
    • Tento slovník (nutená platiť) možno pochádza od Pompea. Ak si spomeniete, bol to on, kto povedal, že ak Rusi nebudú poslúchať, budú sa vracať domov v čiernych igelitových vreciach. A evidentne sa tento sľub aj snažil dodržať, ak vezmem do úvahy Alexandrovcov, Churkina a všetkých zabitých v Sýrii.

     Odpověď
 50. Putin ohlasi zmeny vo vlade po inauguracii…dobre som rozumel? Hlavne sa novinari pytali na premiera.

  Odpověď
  • Tak – podle toho, co píšou, nebylo řeči o změnách ve vládě, ale změnách obecně – ve společnosti, v zákonech.
   Co jsem slyšela a četla já, tak naopak řekl, že zatím nemá v plánu ani změny v Ústavě, ani ve vládě.

   Odpověď
   • změny v ústavě odmítá a odmítal vždycky, dokonce snad řekl že nikdy nebude takové změny iniciovat, ale to si jistý nejsem. I s Megyn Kellyovou to říkal, že nic takového nechystá (ptala se na vzor Číny s neomezeným mandátem XinPinga).

    Odpověď
   • Nejefektivnější jsou změny „neviditelné“ ve veřejném a mediálním prostoru.Intuice/ale mužská
    a tedy slabá/ mi říká že se začnou dít věci ve finančním systému /Čína spouští po 23.březnu
    petrojuan/.Je to zdánlivý soft-power,ale možná že půjde o tandemový postup Číny i RF
    tímto směrem. Největší slabinou USA je totální závislost na dolarovém uspořádání světa
    a jakékoliv oslabení dolarové pozice je silnější zbraní než Kalibr,Kinžal nebo Sarmat.USA
    má slabou lokální reálnou ekonomiku a Trumpova idea návratu reálné ekonomiky na území USA je podmíněna velkými dolarovými výdaji.

    Odpověď
  • …á… tak pardon… omlouvám se. Řekl to a blbě jsem si to přečetla. Je tam „no“ – což je „ale“.
   - Uvedl, že zatím neplánuje žádné ústavní změny, ale přemýšlel nad možnými změnami ve vládě.-

   Odpověď
 51. Několik zpráv, které spíš připomínají zprávy z „jiného světa“ (rozuměj – blázince).
  Ukrajinský Klimkin požaduje od EU sankce na Gerharda Schrodera, bývalého německého kancléře. Řekl to pro německý Bild. Schroder je prý nejdůležitějším lobbistou Putina a prosazuje jeho zájmy po celém světě. Je jeho přítelem a měl by tedy přehodnotit vztah k němu. Pro EU je prý velmi důležité, aby byli potrestáni všichni, kdo nějakým způsobem prosazují Putinovy projekty ve světě.
  Schroder odpověděl:
  „Proč bych měl nějak přehodnocovat svůj vztah k Putinovi? Naše vztahy jsou založené na osobním přátelství a to není nijak svázané s politikou. Samozřejmě, že nebudu nic měnit. Ostatně – s podobnou kritikou se musím vyrovnávat i v Německu. “
  https://russian.rt.com/world/article/493771-klimkin-shreder-sankcii

  Klimkin dneska „objasnil“, že neměl na mysli přímo osobnosti, jako Schroder (přitom to pro Bild řekl). Chtěl jen, aby EU bděla a nedovolila Rusku v Evropě žádné projekty.
  https://russian.rt.com/ussr/news/493889-klimkin-shryoder-sankcii

  Další zpráva, které jsem neporozuměla:
  Merkelová oznámila, že bude snižovat závislost Německa na ruském a norském plynu. Bude stavět terminály na zkapalnělý plyn (сжиженного природного газа).
  Tak… pokud jsem si to dobře přeložila, pak jsem nepochopila, čí plyn bude Německo zkapalňovat. Svůj?
  https://lenta.ru/news/2018/03/19/rus_gas_ger/

  Třetí zpráva, vymykající se mému chápání:
  May dnes vystoupila s prohlášením, že Rusko mělo nejen příležitost, ale i motiv a úmysl otrávit Skripala. Jaký – to neuvedla. Řekla jen, že jde o „ruský model chování, který můžeme vidět na vlastní oči po celé Evropě“. Na podporu svého tvrzení uvedla, že „všichni mezinárodní spojenci Anglie ukázali svou sílu v bezpodmínečné podpoře Anglie a v uznání toho, že veškerá odpovědnost leží na Rusku.“
  https://russian.rt.com/world/news/493876-mei-rossiya-motiv-skripal

  Eh… tak nakonec ten Johnson bude ještě nejnormálnější v celé Anglii…

  Odpověď
  • „vymykající se mému chápání:“
   Lin, máš „problém“, že máš zdravý rozum :-) – na rozdiel od „všichni mezinárodní spojenci Anglie“. :-(

   Odpověď
  • bláznivej Terke a Borisovi /odkiaľ to meno vzal?/ never, iba blufujú, lebo raz to budú musieť dokázať, alebo sa ospravedlniť !
   Myslím, že tak nejak to povedal aj Putinov „komorník“ :-) Peskov.

   Odpověď
  • Německo bude na těch terminálech přijímat tankery se zkapalněným plynem, takže ne ten plyn zkapalňovat, ale naopak. Chyba v překladu.

   Odpověď
   • Oracle 911 19.3.2018 o 22:39

    Plyn z Ruska, či to bude cez amerických kšeftárov.

    Odpověď
    • Oracle 911 19.3.2018 o 22:42

     Doplním:
     Či to bude cez amerických kšeftárov to neviem povedať.

     Odpověď
    • Attacke proti Rusku: O Britanii se vede energeticka-valka
     Deutsche Wirtschafts Nachrichten | Veröffentlicht: 14.03.18 15:54 Uhr
     Aktualni napeti mezi VB a Ruskem neprichazi prekvapive. O ostrov se vede en. valka, pri ktere chteji Americane obrat Rusy o podilech na trhu.
     https://deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/
     Bohuzel se do clanku uz nedostanu, je to placene. Clanek uplne dole.

     Odpověď
     • Jedna se o trasu Jamal -Isle of Grain.

      Odpověď
     • Oracle 911 20.3.2018 o 6:13

      Zväčš to bude ruský plyn a otázne je len či to bude s americkými priekupníkmi/kšeftármi alebo bez.

      Odpověď
   • Tak jo, pune – díky za opravu. Říkám si, jak ale ten překlad změní podstatu věci = odkud ten plyn bude. Německý určitě ne.
    A pokud se (opět) nepletu, tak i USA odebírá zkapalnělý plyn z Ruska. Tak odkud ho bude brát Německo? Jak tím vyřeší svou „energetickou závislost na Norsku a Rusku“?
    Tohle jsem hlavně měla na mysli…

    Odpověď
  • K tomu plynu : možná půjde o „přerazítkovaný “ bezejmenný zkapalněný plyn ze severoruského
   závodu /viz nedávné dodávky Rusko-Rotterdamm-Boston/ .Opět chytrá horákyně.

   Odpověď
   • Díky – to jsem právě myslela.
    O té „chytré horákyni“ si myslím, že jde hlavně o servání projektu Nord Stream 2. Hlavně kvůli Polákům (protože ty ještě potřebují ve své „hře“). Ukrajinci taky prskají, ale nevím, zda je ještě někdo potřebuje = kvůli nim se to neděje.
    Pak také – posílila by i ČR, která již podala žádost o distribuci z Německa (do jiných států). Ani nevím, jak ta žádost dopadla. Takže pokud by ČR uspěla, stala by se tranzitní zemí a příjmy z tranzitu by nebyly zanedbatelné. A o to možná také jde.

    Odpověď
 52. Zjuganov se vytahoval, že Grudinin ve svém vlastním kolchozu získal 55% a 66% hlasu. Ale víte, kde byl největší nárůst hlasu pro Putina?
  Tram-ta-da-dam ……………………… v Londýně! :)

  27,7% v roce 2012
  51,7% v roce 2018

  A celkem v zahraničí, Putin dostal 84,4 %. Tj. ještě víc, než v Rusku !

  Západní technologové dokázali, že neexistuje větších idiotů, než oni. :)

  Margarita Simonjan: https://twitter.com/m_simonyan

  Odpověď
  • A rovnako to bude aj s Ficom v budúcich voľbách. :)

   Odpověď
   • Fico vyhrá s prehľadom !!!

    Odpověď
    • Oracle 911 19.3.2018 o 22:39

     To sa myslí samosebou. :)

     Odpověď
  • Oracle 911 19.3.2018 o 19:54

   A koľko je z tých voličov oligarchov? :)

   Odpověď
  • No ty dva, Zjuganov a Grudinin vůbec byli dobří. Ještě na začátku toho sčítání (když mu ukazovali 15,6), prý my vedeme paralelní sčítání, které nám ukazuje 17,5 % a je to špinavost připisovat nám jenom 12,14% a ve volebním obvodu toho jeho „Sovchozu“ prý měl Grudinin 55% a Putin jen 38,5%. To prý je reálný vztah obyčejných pracujících žijících v tomto sociálním městečku ke Grúďovi. Oni bojovali s ohromnou státní mašinérií, která má neskutečné peníze… To byl Zjuganov a Grudinin jasně naznačoval, že oni prý mají daleko více hlasů, volby prý jsou nedokonalé a nespravedlivé, což prý všichni vědí. Bože je mi z něj na nic. Tohle že by mělo být ruský prezident? Doufám, že nikdy. Nabubřelé držky jsou to, žádní bolševici.

   Zde k vidění od 23:23
   https://www.youtube.com/watch?v=XPG-Z1fvAIY

   Odpověď
   • Nepochybuji o tom, že zrovna pro Grudinina nějaké hlasy byly ukradeny od Žirinovského (ten má více méně stálou voličskou základnu kolem 10%) a možná i od Putina.
    Jinak souhlas. Oba dva jsou nepříjemní – Zjuganova bytostně nesnáším právě pro jeho nabubřelost, Grudinin je trapný žid, který se maskuje za bolševika.

    Odpověď
   • Libor Smetana 19.3.2018 o 23:50

    Až dnes jsem se podíval na 3 krátká videa s Grudininem. Působil na mě jako amatér, v kolektivu se nijak charismaticky neodlišoval a pořád „baltal“ naučené věty. Proboha, ten chlap snad ani nezná ani základy praktické psychologie, sociologie, no ničevo nepolučílos:-) KPRF si, spolu se Zjuganovem, myslím střelila kulku přímo do hlavy.

    Odpověď
  • Grudinin skončil s 11.77% Prozrazuje matrice, čí je figurou a co pro něj znamená? Nebo GP potvrzuje to, co říká V.V.Pj., kdyby mu náhodou někdo nevěřil?

   Odpověď
 53. Veľmi dobrý spôsob, som zvedavý na jeho aplikovanie do reality:

  Státní duma chce projednávat uzavření syrského vzdušného prostoru
  Musíme pečlivě prozkoumat návrh generálplukovníka ve výslužbě Ivašova na uzavření vzdušného prostoru nad Sýrií pro všechny země, s výjimkou těch, kterým Sýrie dala k jeho využití svolení. Je to nový důležitý krok k nastolení míru v této dlouho zkoušené zemi. Dříve, předseda pro mezinárodní záležitosti výboru Rady federace Konstantin Kosachev, řekl RIA Novosti, že kroky USA a jejich partnerů v Sýrii by mohly vést ke zhoršení situace v této zemi a v souvislosti s tím, že Ruská federace se může rozhodnout rozšířit své vojenské uskupení v Sýrii.

  https://ria.ru/syria/20180319/1516785991.html

  Odpověď
  • No mě by spíš zajímalo, co s tím má co dělat Státní duma, podle mne by takové věci měl rozhodovat generální štáb a Putin po dohodě se Sýrií, takže to spíš vypadá na provokaci, nebo si chce pan Ivašov nahrabat politické body na něčem, co není v jeho kompetenci.

   Odpověď
   • Oracle 911 19.3.2018 o 19:47

    Nie tak celkom asi ide o ozvučenie niečoho, čo niekto v aktívnej službe nemohol urobiť.
    V podstate je to také varovanie aby niektoré štáty prestali tam vystrájať.

    Odpověď
  • Oracle 911 19.3.2018 o 19:43

   Pristrihne niekoľkým štátom krídla… :)

   Odpověď
 54. Európska únia neuzná voľby prezidenta na Kryme
  https://russian.rt.com/russia/news/493891-es-rezultaty-vybory-krym

  Odpověď
  • Daniela I. 19.3.2018 o 19:14

   Hlas EÚ – starej, zelgebetkovanej, zgenderovanej, chronicky unavenej a trpiacej syndrómom vyhorenia, ktorý zaznel z Bruselu nie je rozhodujúci a dokonca ani zaujímavý.
   Oficiálne vyhlásenia v podobnom duchu ako pred 18.03.2018.

   Odpověď
  • Chytrá /spíše blbá/ horákyně

   Odpověď
  • Hlavná vec je, že obyvatelia Krymu sú šťastní !

   Odpověď
  • nic jiného jim ani nezbývá, aby si zachovali jakž takž původní politický postoj. Bude těžké to ale o něco opřít.

   Odpověď
  • Tata Tibor 20.3.2018 o 1:51

   Putin im povedal jasne ešte pred voľbami: Na Ruskom území budú dodržiavané zákony ruskej federácie. (a na nejakú EU sa on môže z vysoka…)

   Odpověď
   • Tata Tibor 20.3.2018 o 1:52

    Sorry, aby si to niekto zle nevysvetľoval – z okna dívať. :-)

    Odpověď
 55. Libor Smetana 19.3.2018 o 18:31

  blahopřeji V.V.Putinovi k výsledkům voleb, předčil můj odhad o 5% což je super. Teď bude mít 6 let prostor vypeáskat značnou část páté kolony, která se projevila už na volbách:-)

  Na you tube jsem si přehrál reakce kandidátů po volbách, omluvte moje možné některé výrazy:

  Sobčak-ubohá press a mediální pornohvězda, jak řekl komik Žirinovský, totální duračka, proč nejde do divadla?

  Grudinin a jeho spolupracovníci v KPRF: tam se odkopali hloubostí a sebestředností všichni, až je mi KPRF líto

  Žirinovský-takový celkem sympatický komediant, ani se mi nechce věřit, že by škodil Rusku záměrně, snad nevědomě z důvodů nepochopení globální politiky. Když nebude mít vysoké politické funkce, může být užitečný jako lakmusový papírek (myšleno v dobrém)

  P:S: Jde nějak nastavit, aby mi byly případné reakce doručeny na tel, nebo na email? Děkuji za odpověď.
  Libor.

  Odpověď
 56. SYRIE „Beznadejna situce”
  Zoldaci ve Vychodni-Ghoute chteji jednat se Syrii o kapitulaci
  Syrska armada je obklicila.
  Dle informaci izraelske web. stranky DEBKA jednanji zoldaci o podminkach kapitulace.
  https://deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/2018/03/19/soeldner-ost-ghouta-verhandeln-ueber-kapitulation/Tak ted to pujde uz rychle.

  Odpověď
  • nehučí a nerobí tá Británia chaos v súčasnosti v prvom rade preto, že žolďáci sú hlavne ich, USA a NATO- upriamujú pozornosť celého sveta všade, len nie na Sýriu ?

   Odpověď
   • myslím, že dobrý postreh Iris, ďakujem za nápovedu

    Odpověď
 57. Totálně jim to nandala Margarita Simonjan. Kdo umí rusky a anglicky, užije si to.
  https://politikus.ru/articles/105702-margarita-simonyan-vy-vklyuchili-v-nas-rezhim-russkie-ne-sdayutsya.html

  Odpověď
 58. Agentura AP, hlavní médium GP tvrdí, že Putin obdržel masivní mandát pro provádění národně orientované politiky.

  https://www.apnews.com/f447c4e387a54298925d307850f68468/Putin-gains-massive-mandate-for-nationalist-policies

  Odpověď
  • …což je info pro všechny globalisty, aby co nejvíc svazovali ruce Putinovi zvnějšku.

   Odpověď
   • Súhlas. AP vydala príkaz.

    Odpověď
    • To proplutí mezi Scyllou a Charybdou/ Pjakin/ se GP nevyvedlo,sázka na Grudinina jako víceméně oslabující faktor rovněž ne,budou se snažit o neutralizaci velmi silného mandátu.
     Zevnitř není jak,zvenči to jde proti záměru používat Putina jako stabilizátoru světové politiky.Docela těžká pozice i pro GP.

     Odpověď
  • Tak šťastného Putina jsem ještě neviděla. Štěstí z něj sršelo každým pórem…

   Odpověď
   • Jinak bylo ozvučeno, že Grudini dostal v jednom obvodu 55 a ve druhém 66%… hezká čísla GP…

    Odpověď
    • Možno len na nejakom okrsku. Čo sa týka oblastí a krajov, tak podľa tej grafiky zo Sputniku jeho najvyšší zisk bol 27.25, nikde nezískal viac.

     Odpověď
     • Ve svém vlastním kolchozu.

      Odpověď
  • Západ začal dneškem ve velkém skupovat ruské cenné papíry…

   Odpověď
   • Ty začali skupovat hlavně korupčníci a oligarši, kteří si nakradli miliony a utekli před spravedlností do Velké Británie. Úředníci VB po nich chtějí, aby dokázali, že přišli legálně ke svému majetku nad 50 000 dolarů (nebo liber?) Prostě hrozí jim úplné propadnutí majetku ve VB, kdežto s Putinem se ještě dá domluvit, aby jim něco (z nakradeného) nechal.

    Odpověď
    • P.S.: Myslel sem ruské korupčníky a oligarchy.

     Odpověď
 59. Gratulace Zemana Putinovi
  http://www.zemanmilos.cz/cz/tiskova-sdeleni/prezident-republiky-zaslal-gratulaci-ruskemu-prezidentovi-524314.htm

  Odpověď
  • Super. Už se těším na zprávy v mainstreamu :)

   Odpověď
   • Už to začalo na diskuzích. Prej Zeman gratuloval svýmu šéfovi. To je jen takové hloupé lokální blábolení, ale jak tak pročítám web, tak nám pocit, že spousta západních politiků a elit teď sedí s otevřenou hubou a nevěří, co se to děje. Proč? Od páníčka zpoza louže chodí protichůdné instrukce díky boji globálních a státních elit, v Sýrii se provokace nekoná, důkazy k obvinění Ruska z chem. útoku v Británii stále nikde a teď, místo plánované 50-60% podpory VVP dostane přes 76%. Totální selhání rossionských elit a plánů s Gurudinem. Navíc problém s gratulací Putinovi a tím pádem uznání Krymu (nějakej blb na iDnes napsal komentář, že Putinovi vyhrál volby Krym. Poslal bych ho zpátky na základku probrat si počty). Oni teď prostě nevědí co dělat. Tak snad neudělaj, nebo se nenechaj dotlačit páníčkama k nějaké větší pitomosti než doteď.

    Odpověď
    • když to ale vezmeš tak, že Putinovi u všech občanů RF vyhrálo volby jak se postavil ke Krymu, tak ta věta dává smysl.

     Pochybuji že to myslel tak že Krym mu počtem hlasů vyhrál volby.

     Odpověď
     • Takže nebýt Krymu, tak Putin volby nevyhrál?

      Odpověď
      • to netvrdím já, jen vysvětluji jak to mohl myslet daný komentátor. Myslím tím že mu nešlo o aritmetiku počtu hlasů (z Krymu versus RF) ale o motiv volby všech Rusů.

       Odpověď
    • Putinovec 19.3.2018 o 16:37

     To je tlak na nervy.Minuty letí jako splašené,je nutno se ke světovým událostem vyslovovat jinak se odsunou do politického zásvětí a pokyn nikde.Ted bych chtěl vidět jejich konečky nehtů.

     Odpověď
   • už sa aj Makrela zobudila a gratulovala Putinovi
    https://russian.rt.com/russia/news/493904-merkel-pozdravila-putin-pobeda

    Odpověď
    • Probudila, nebo se probrala z kómatu? :-)

     Odpověď
  • Super čakám este zo Slovenska niekoho samozrejme okrem p-rezidenta

   Odpověď
 60. Vrchní skopčák přes zahraniční politiku si zoufá nad drtivým vítězstvím Putina. Pochopil, že jejich čas skončil a rozjetý parní válec Ruska už nezastaví … :D

  http://zahranicni.eurozpravy.cz/eu/218578-putinuv-triumf-rusko-zustane-slozitym-partnerem-zoufa-si-nemecky-ministr-tisk-je-jeste-ostrejsi/

  To pochlebování Seehofera zemím V4, že je s nimi nutno jednat slušně je jen podvod. Těm zločincům a darebákům se nedá věřit ani pozdrav. A zvláště je potřeba defaultně nevěřit Němcům, všemu, co řeknou.

  Odpověď
  • Čaroděj 19.3.2018 o 15:03

   Stále myslím na 15.3. a nacismus. Němci už nikdy nebudou stát na straně Slovanů. Souhlasím s tím nic jim nevěřit a vnímat naše německé sousedy podle kritérií minulého století.

   Odpověď
   • To je nejhorší výchozí pozice jakou můžeme k našemu sousedovi zaujmout.
    Jaké na tom myslíš vzniknou vztahy? Jaké vztahy je z této pozice vůbec možné budovat?

    Přemýšlejme proč Putin nazývá USA partnery i přes jejich značné nepřátelství, z toho je dobré se poučit.

    Neříkám nedávat si pozor, ale vztahy nabízet rovnocenné a partnerské.

    Odpověď
    • Máš pravdu.
     A ještě jednu poznámku k datu 15.3.1938, které se tu často objevuje. Snad se nepletu, nechce se mi to teď hledat, r. 1938 byla podepsána Mnichovská dohoda, ale ta až někdy koncem září 1938 a něm. armáda obsadila ČSR 15. 3. 1939, takže buď den a měsíc, nebo rok jsou k těm událostem přiřazeny špatně.

     Odpověď
     • Den 15.3.1938 se nic podstatného nestalo. Byla až v září mobilizace a později Mnichov.
      https://www.youtube.com/watch?v=JPrWqSERKaM
      Naše republika stále existovala, i když okleštěná a se „správci“, schválenými Hitlerem. Ale ještě se Slovenskem.
      Den, kdy nás Němci zabrali, byl 15.3.1939 – takže ten den jsme si tu sice připomínali, ale výročí bude až za rok. Ten den vznikl protektorát Bohmen und Mahren a Slovensko se odtrhlo.
      Čarodej ve svém příspěvku ale rok nepsal – jen konstatoval datum a svou obavu.
      A pro Čaroděje:
      Obavy z Němců jsou sice na místě, ale jde spíš o politiku, kterou jejich mocní zastávají. Před 2. válkou bylo v tzv. Sudetech mnoho Němců, kteří se nikdy nestali občany Říše, netoužili po tom a přísahali věrnost Československu. Tito se po boku našich účastnili předmnichovských bojů za naši hranici (když henleinovci pronikali na naše území a páchali teror) – a umírali tam. Tito byli také první, koho „říšští“ zatýkali po obsazení Československa. První v koncetrácích a na popravištích. Dneska se něktěří „takyhistorici“ ohánějí fotkami ze Sudet, jak tam na náklaďáky nahánějí „německé obyvatele Sudet“ a odvážejí k popravám – prý – českoslovenští vojáci. Ty fotky jsou staršího data a jde sice o nahánění německých občanů na náklaďáky, ale – „říšskými, nacisty, henleinovci… a to právě po zabrání Československa.
      Už jsem tu psala několikrát, že tito Němci jsou jedinými Němci, před kterými jako Češka cítím vinu, prosím je za odpuštění a hluboce se před nimi skláním. My jako okleštěná republika jsme je totiž jako běžence ze Sudet odmítli přijmout (po Mnichovu – do 15.3.39) a posílali je zpět – na jistou smrt. Prý – z obav před Hitlerovou mstou. Jak tragické…

      Odpověď
      • Děkuji za obsáhlé doplnění.

       Odpověď
     • 14.3. Bolo ako prvé obsadene ostravsko, všetky oceliarne.

      Odpověď
    • Čaroděj 19.3.2018 o 16:45

     Pravda. Ani nevíš jak se mě to dotklo. :) Všechna jednání budou probíhat tím nejlepším možným způsobem v závislosti na etické a mravní vybavenosti všech účastníků. Přes moje rozhořčení posledních dnů na to zapomínám. Někde se ovšem začít musí. Děkuji za potravu pro hlavu.

     Odpověď
     • tak určitě jsem se tě nechtěl dotknout, spíš důrazně nabídnout jiný pohled na věc.

      Odpověď
    • Honza Větrník 19.3.2018 o 17:06

     Nevím proč Putin nazývá USA partery,ale možná jen proto,aby je rozčaroval.Třeba se mu doneslo,jak jej nazývají oni(možná despota,tyran,diktátor apd),a tím jim nastavil zrcadlo?

     Odpověď
     • to je hodně zúžený pohled.
      Jde o to že čím déle jeho rovnocenné nabídky trvají, a oni trvají neomezeně dlouho, tím více samotní američané (normální občané) vnímají jací vlastně ti Rusové jsou.

      Od svých elit slyší jednu výhružku na adresy všech ve světě za druhou, a od Putina, toho „obávaného a zlověstného lídra Ruska“ slyší jednu nabídku spolupráce za druhou.

      V tomto kontextu byl interview s Megyn Kellyovou pastva pro ucho, chladivo pro horké hlavy.
      Jednoznačná po x-té opakovaná nabídka seriózní spolupráce založené na seriózních argumentech, vztahu založeném na věcech odlišných od mediálních výkřiků.

      Jinak řečeno, co říkáš, to vytváříš (do jisté míry), takže to že je Putin nazývá partnery znamená, že vytváří daný obraz Ruského pohledu na jejich vzájemné vztahy. NLP v praxi.

      Odpověď
     • Podle mně jim pořád nabízí možnost jednat spolu jako rovný s rovným, jedna velmoc s druhou. A dokonce „bez ztráty kytičky“, což už prokázal i tím, jak jim před časem nabízel takovou možnost v Sýrii – tj. připojit se a být spolu těmi, kteří definitivně zlikvidují ISIS.
      Lin nebo Taurus by si jistě vzpomněli na podrobnosti.
      Odmítli, přesto ta nabídka trvá. Co víc nebo co cennějšího by jim mohl kdokoliv jiný nabídnout?

      Odpověď
     • Když vstupuješ do jednací místnosti, s kým budeš jednat? Je to „protivmík“, anebo „partner“ v jednání? Jak se k tomu vnitřně postavíš, tak také bude celé jednání pro tebe méně či více úspěšné. Je to o magii, síle skryté ve slovech.

      Pozn. na okraj – je nutné si to neplést s jiným zaužívaným termínem, tzv. „životní partner“, ten má jiný význam.

      Odpověď
     • Putin to hovoril prečo partneri sa ho na to pýtali v nejakom rozhovore nebudem to cit. si to presne nepamätám, ale že chce s nimi komunikovať preto partnermi sú, ak už nebude s nimi možné komunikovať tak nimi nebudú, tak nejak v skratke – tzn. k dohode

      Odpověď
  • tak,tak,já to včera sdělil trochu jinak

   Odpověď

Napsat komentář

*
*

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>