Diskuse

První komentář nového uživatele se zobrazí až po schválení, další už hned.

Podepisování příspěvků: anonymní příspěvky nebo ty, které v poli jména/přezdívky budou mít titulek nebo jiný text, mohou být smazány. Příspěvky s nakopírovaným delším obsahem, který je dostupný na jiném místě, mohou být také smazány – v takovém případě uvádět pouze odkaz, případně pár vět, nikoliv celý text systémem copy&paste.

 Obnoviť

 1. Dnes 3 díl – Ztracená brána / režiser Jiří Strach – /židovská mystika magické Prahy/politika/tajné služby/Ilumináti/ – to vše verbirovka pro zednáře. Zajímalo by mě, kolik pitomců se na toto chytí …

  Odpověď
  • malostranska 29.8.2019 o 22:19

   Trochu OT, znám povrchně jeho bratra. Netuším, jestli je zednář, ale lékař je to dobrý.

   Odpověď
  • tak Strach je silne veriaci katolik. Takze mozno skor ukazka, ze sice slobodomurari nie su ziadne obludy, ale normalni ludia, ale na druhej strane, ich cesta moze viest az k zniceniu ich samych.

   Odpověď
 2. Do Hongkongu přijely čínské obrněné transportéry.

  https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/cinska-armada-dojela-do-hongkongu-obavy-protesty-demonstrace.A190829_091230_zahranicni_kha

  Odpověď
  • Sranda skončila

   Odpověď
   • Oracle 911 29.8.2019 o 17:16

    Práve naopak, lebo podľa toho čo som dopočul, tak cirkus tam robia potomkovia Vietnamských utečencov s Hongkonským pasom na popud pindusov.

    Odpověď
    • Pokud tomu tak skutečně je, tak nepochybuji, že je Číňané pošlou expres „domů“.

     Odpověď
     • Oracle 911 29.8.2019 o 19:59

      Len tých akože vodcov a „roztlieskavačov“ v žltých helmách…

      Odpověď
   • Něco mi říká, že globalisté nabídnou Číně právě Hong-Kong jako polygon pro univerzální řešení clintonovských majdanů všude po planetě. Nemusí to být zrovna stoprocentní silová varianta, ale kombinace cukru a biče , pokud v tomto případě nějaký cukr mají k dipozici .
    Pokud to projde v Hong-Kongu Číně, je s majdany i jinde konec . Silně se domnívám.

    Odpověď
    • To si úplně nemyslím. Nevím jestli je Čína natolik vývěskou demokratických procesů aby to fungovalo jako příklad pro svidomé ze všech zemí. O Číně se snadno řekne „no jo, Čína, tam je možné všechno, rozjezdit lidi tanky…“

     Na to aby to zastavilo majdany všude, na to by museli halasně a exemplárně rozjezdit tanky kurátory toho majdanu. Pak by byl klid. Ona taková klintonová namotaná na pásu tanku by přivedla hodně polobláznů k zamyšlení.
     Tedy ne že bych po tom volal, jen teoretizuji.

     Odpověď
     • Já si nemyslím, že „čínské“ zpacifikování majdanu v Hong-kongu bude kopií Tian-men.
      Právě proto jsem použil termín „polygon“s tím, že podle mne už scénář mají připravený a bude se realizovat po krocích . Podle principu po každé ráně do nozder přijde pofoukání .
      Ta příležitost , kterou si podpindosové v Hong-Kongu zkonstruovali , je pro GP neopakovatelná . Ve smyslu demo-ukázky pro tento typ pouliční demokracie i jinde.

      Odpověď
      • tedy myslíš jako příklad pro řídící kádry, jakou technikou se s tím vypořádávat?

       Odpověď
       • Pan učitel to oddemonstruje u tabule a bude záležet na individuálních schopnostech
        žáčků . Tedy to co říkáš.Jde o to, zda má pan učitel za zády i celý učitelský sbor, anebo jede na vlastní triko . A tady, aspoň doufám, ten sbor nechybí . Je to jedinečná přiležitost pro soft přesdržku s profylaktickým účinkem.

        Odpověď
      • @Boletus,
       Souhlas, rana do mordy a pohlazeni po ouskach..a dalsi rana…az do vystrizliveni

       Odpověď
    • Novy Panarin (31. cast) to rozebira
     a jeste oznamil, ze jeho porad bude nove take v nemcine.
     https://www.youtube.com/watch?v=Rke1oAo4fSQ

     Odpověď
     • Právě jsem ho dosledoval . Výborné doplnění OO .

      Odpověď
   • Myšleno tak, že sranda skončila pro zaoceánské a britské organizátory. Konec podobných srandiček na světě. Čínské řešení by mohlo být ukázkové

    Odpověď
 3. Za mě asi klasická opičí pracka. Ohledně vyšachovaní Salviniho a udržení si koryt a hlavně v rámci setrvačnosti nastavených procesu jako promigracni politika a pro bruselska filozofie. Možná hra na dva tahy. Nevím, že by si salvini nepohlidal, že má dostatek hlasů na vyhlášení nových voleb?
  https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/italie-salvini-vlada-koalice-conte-i-maio-volby-kabinet-mattarella.A190828_193627_zahranicni_remy

  Odpověď
  • Podle italské exekutivní tradice opět dočasné řešení . Je to všude stejné, běží celoevropský boj strukturně řízených elit stranoviků, řízených vnějším dožívajícím řízením s globalistickým posilujícím bezstrukturním řízením . A do toho více-méně úspěšně zasahuje „třetí síla“ patriotických hnutí .
   Čili Conte nebude produkt vítězství , ale dočasný kompromis. Salvini bude připraven převzít ve správnou chvíli žezlo a políbit prsten.

   Odpověď
   • Oracle 911 29.8.2019 o 13:25

    Otázka:
    Koho prsteň v konečnom dôsledku pobozká, prsteň GP alebo Putinov či koho?

    Odpověď
    • V konečném důsledku ? Salvini podle mne nemůže pokročit dále, než k prstenu globalistů .
     V počáteční etapě je každá i dílčí emancipace vůči dosavadnímu vnějšímu strukturnímu řízení krokem se společným zájmem jak globalistů, tak VVP . Až v dalších etapách padne kosa na kámen.

     Odpověď
     • Pozor, Dragi bude koncit a slysela jsem, ze ma nahradit Salviniho. Tak se nechame prekvapit.

      Odpověď
      • I pokud by ho nahradil , to pro další osud Salviniho nebude podstatné . Ten je už na soupisce jako odzkoušený kádr . Trochu mu domluví , naučí ho občas se uklonit a půjde do první linie. Kádrů málo a ty s veřejnou podporou jsou obzvlášť cenné. Každý je ke koupi, liší se jen v ceně.

       Odpověď
       • Oracle 911 29.8.2019 o 23:26

        Nielen veľkosť ale aj kvalita ceny sa ráta. Inak ku Salvinimu: GP mieni a pán Boh mení… :)

        Odpověď
  • Rozbor P.Novaka.Salviny ulohu splnil. Conte je na rade.
   https://www.facebook.com/100000491120287/posts/3461966633829673/?app=fbl

   Odpověď
   • V jednom s tímto jinak výstižným komentářem nesouhlasím .Ani Salvini, ani Okamura neprahnou prvoplánově po zařazení mezi kádry globálního řízení, ale pomalu vytvářejí „třetí sílu“ reálných patriotů . Ten černobílý obrázek GP vers. neokoni brzy vyšumí a na scénu se začnou tlačit právě tato „třetí síla“ . Pravda, je z hlediska řídících schopností v mnohém ještě v plenkách , ale pro koncept BLOKového uspořádání mají rozhodně větší šanci, než poslušní poskokové globalistů anebo obou /Macron, Conte/, připravených pro nové KONGLOMERÁTY.
    Salvini to podle mne ví a má čas.

    Odpověď
    • Oracle 911 30.8.2019 o 10:41

     Ono, otázka je, že na akom koncepte to pôjdu…

     Odpověď
 4. Dámi a páni…a je vymalované…Miško od Kováčov junior, dostal diplomatickú pozíciu v Spojených arabských emirátoch…Zuzka začína úradovať v prospech „svojich ľudí „….https://slovensko.hnonline.sk/1996853-caputova-vymenovala-novych-velvyslancov-je-medzi-nimi-aj-michal-kovac-mladsi

  Odpověď
  • 2x usvedčený zlodej – raz kauza Technopol, raz Taiwan

   Odpověď
  • Zuzka se musí nějak odvděčit. Více takových akcí a je bez masky.

   Odpověď
   • Z môjho pohľadu je to poriadne za čiarou. Či jej nemá kto pošepnúť, že to bude príliš? Ale zrejme musí byť mladý Kováč naďalej mimo dosah médií, aby sa ho nikto na nič nepýtal, ako tomu je už vyše 20 rokov.

    Odpověď
    • Oracle 911 29.8.2019 o 19:23

     Hovorím, nie je tam aby chápala ale aby plnila príkazy a periféria GP na Slovensku zámerne vedie slniečkárov a liberálov do extrémnych pozícií…

     Odpověď
     • aj mne to celé pripadá že je to na deštrukciu, lebo najprv ten Truban potom rekcie denník N, Zuza v nemecku ako rohožka, proste za každú cenu nas.ať občanov dúfam že tí zaspatý sa včas prebudia

      Odpověď
      • Oracle 911 29.8.2019 o 20:21

       Časť z nich sa neprebudí, len prepne do opačného extrému a ďalšia časť bude trvať na starom…

       Odpověď
       • Oracle 911 potom GP bude mať ďalší problém

        Odpověď
        • Oracle 911 29.8.2019 o 23:47

         Áno a to nám dá šancu prevziať riadenie a liečiť postihnutých po našom…

         Odpověď
  • … na koho návrh ho vymenovala ?

   Odpověď
 5. Poděkování vnučky maršála Koněva dobrovolníkům, kteří očistili sochu osvoboditele Prahy a přínesli k pomníku květiny.

  http://www.zvedavec.org/vezkratce/16481/

  Příznivci a podporovatelé Ruska to nemají v životě jednoduché. Mojí matku, českou Volyňačku na pracovišti její nadřízení nenáviděli, protože ona byla ta z Ruska a Ruska, která je po roce 1948 (naše rodina se vrátila z Volyně v roce 1947) připravila díky komunismu o jejich soukromé podnikání, živnost a dobrá bydla. Můj vlastní otec mi neustále vyčítal, když jsem jako malý kluk, lézl po škole na sovětské tanky, které se v našem posádkovém městě vykládaly na železniční vlečce. Bylo to po roce 1968. Moje matka, volyňská Češka, hluboce milující kulturní prostředí ve kterém vyrůstala (dodnes mluví plynně ukrajinsky a rusky) ty výčitky mého táty velmi těžce snášela.

  Odpověď
 6. „Královna Alžběta II. vyhověla žádosti premiéra Borise Johnsona k přerušení zasedání parlamentu od poloviny září do 14. října. Johnson ale popřel, že to má poslancům zabránit v narušení jeho brexitových plánů. Johnson chce za každou cenu vyvést Británii z Evropské unie k 31. říjnu. Opozice Johnsonův postup označila za „puč proti parlamentu“.
  Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/britanie-eu-vlada-parlament-brexit.A190828_114603_zahranicni_luka

  Odpověď
  • Oracle 911 28.8.2019 o 19:58

   Radšej viackrát ako ani raz…

   Odpověď
 7. A je to:

  Queen schvaluje žádost Borise Johnsona o pozastavení Parlamentu před brexitským termínem
  https://www.msn.com/en-us/news/world/queen-approves-boris-johnsons-request-to-suspend-parliament-ahead-of-brexit-deadline/ar-AAGrNq8?ocid=spartanntp
  Královna Alžběta II schválila žádost předsedy vlády Borise Johnsona ve středu zavřít Parlament na několik týdnů před nadcházejícím britským odchodem z Evropské unie.

  Odpověď
  • Ako to krasne ide, ked je clen ich rodiny uchyl.

   Odpověď
   • Jak víme, že jen „jeden z rodiny je úchyl?“ Andrew může být jen první vlaštovka

    Odpověď
    • Ako vravieval jeden dostojnik z cias CSSR. (Ospravedlnujem sa za cestinu.)
     “ je to pudova zalezitost. Bud to pude, nebo to nepude“

     Odpověď
   • Oracle 911 28.8.2019 o 19:41

    A to je niečo, čoho sa nevyvlieknu…

    Odpověď
   • Bolo také podozrenie, že Jack Rozparovač mohol byť z kráľovskej rodiny.

    Odpověď
    • Je možné, že film From Hell s Johny Deppom, Heather Grahamovou a Ianom Holmom nebola až tak fantázia autorov, ako náznak na skutočného vinníka (kráľovská rodina).

     Odpověď
   • Zase je vše trošinku jinak. A podstata je v tom (jak říká Pjakin), že vše bylo a je už dávno připraveno.

    Něco jsem psal zde http://www.vodaksb.eu/diskuse/comment-page-58/#comment-245296 , něco přidal Tomas2 tady nedávno http://www.vodaksb.eu/diskuse/comment-page-57/#comment-243715

    Datum Brexitu 31.10. není vůbec náhodné, má symbolický význam a vše bylo sladěno do zájmu GP včetně výsledků voleb do EU.

    Odpověď
 8. Ruská leasingová firma je prvá, ktorá súdi Boeing za ušlý zisk, v SRo dnes vraveli, že je napojená na štátne podniky a že sa k nej pridajú zrejme ďalšie ruské firmy
  https://edition.cnn.com/2019/08/27/business/boeing-737-avia-lawsuit/index.html

  Odpověď
 9. Čínske úrady odmietli umožniť americkej strane, aby loď amerického námorníctva vstúpila do prístavu Qingdao.
  Podľa agentúry Reuters mala americká loď doraziť do prístavu v nedeľu, Čína však povolenie neudelila. Vojnové lode amerického námorníctva naposledy neplánovane vstúpili do prístavu v Číne v roku 2017. https://rusvesna.su/news/1566982271

  Odpověď
 10. Višinskij na slobode
  https://rusvesna.su/news/1566982653

  Odpověď
  • Podle všeho se provádí zatím málo viditelné kroky k pacifikaci situace na 6.prioritě . Po nich by měly následovat ty vyšší .Nedořešená Ukrajina je nyní zásadní překážkou v zahájení tvorby prostoru „od Lisabonu po Vladivostok“ a stále vlivnou baštou stranoviků z londýnsko-washingtonské bažiny na evropském kontinentu.

   Odpověď
 11. https://svet.sme.sk/c/22199882/johnsonova-vlada-poziada-kralovnu-aby-pozastavila-fungovanie-parlamentu.html

  Odpověď
 12. Přiznáním konce hegemonie Západu se Macron dopustil vážné chyby -zní titulek.

  Emmanuel Macron prohlásil konec západní hegemonie ve světě a nazval hlubokou strategickou chybou odpuzování Ruska od Evropy.

  Vyzval k přehodnocení strategie Evropy jako celku s použitím způsobů jak se přiblížit k naší zemi (Rusku). Nedávno francouzský prezident hovořil o tom, že demokratický systém byl degradován a kapitalismus se zbláznil. Co je příčinou této řady přiznání francouzského prezidenta?

  Slušně popsáno zde https://vz.ru/world/2019/8/28/994643.html
  s doplněním zde http://www.vodaksb.eu/diskuse/otazka-odpoved-v-v-pjakina/comment-page-2/#comment-247876 v čase 00:40:06
  a bližším upřesněním zde http://www.vodaksb.eu/diskuse/otazka-odpoved-v-v-pjakina/comment-page-2/#comment-247198

  Odpověď
  • Liberast je zhrozeny :-)

   Niektori mantaci v diskusiach su zufali. EU nas zapreda Rusom. Merkelova koketuje s NS2, Macron o zruseni sankcii. Aj UA pichaju nozikom do chrbta :-)

   Odpověď
  • Když se ti nějaký proces nelíbí, tak se postav do jeho čela a sabotuj to.

   Odpověď
   • Oracle 911 28.8.2019 o 19:02

    A ešte lepšie je, keď zabetónuješ do tejto pozície činorodého hlupáka…

    Odpověď
 13. nový Pjakin
  https://www.youtube.com/watch?v=QNOqi2YSvRo

  Odpověď
  • 00:01:11 Den státní vlajky RF – propaganda fašismu

   00:28:07 Putinovo setkání s hlavami regionů produkujících uhlí

   00:40:06 G7: všichni se hádali se všemi… kvůli Rusku

   00:58:08 Rezignace velvyslance USA v Rusku Jona Huntsmana – porážka „clintonoidů“?

   01:02:19 Chléb a sůl – po izraelsku (v Ukrajině)

   Odpověď
  • V.V. Pjakin je dost vytočený. Ale zřejmě je to lepčí, když to ze sebe dostane hned. Směna návyků společnosti je ale na dlouho.

   Odpověď
   • Proto ho mám rád s jistotou, že nic nepředstírá . Vychcánků mluvících newspeakem s ksichtem mokrých hadrů je víc než dost.

    Odpověď
   • Od 40′ se uklidnil, když nemusel komentovat vnitřní záležitosti v Rusku a v průběhu komentování
    o G7 ve 48″ a roli Putina už mu jiskřily oči, no i hrdost jsem tam slyšel, když řekl, že v současnosti je Rusko bodem kontrolující hlavní světové procesy a Putin provádí suverení globální politiku, absolutně, globální ne mezinárodní myšleno.

    Odpověď
    • Oracle 911 28.8.2019 o 19:38

     Putin resp. ruská civilizácia teraz rieši satanistov t.j. vyznávačov diabla ku ktorým patrí podľa všetkého aj Clinton a jeho rodinka. A tu je odkaz v AJ na psychotropické účinky metabolitov adrenalínu (a ich nepríjemné vedľajšie účinky):
     http://magaimg.net/img/7d6d.jpg

     A len pre silné žalúdky (stránku treba niekoľkokrát obnoviť):
     https://www.zerohedge.com/news/2019-08-14/epstein-tapes-emerge-jeffrey-epstein-describes-his-lifestyle-unearthed-recordings?commentId=ab0da4c8-a434-488e-8152-018f83d649fa

     Odpověď
  • Dobrý den,
   Víte někdo více o tom zákoně, který VVP rozebírá? Nepochopil jsem jestli byl již přijat nebo se “chystá”.

   Odpověď
 14. https://koktail.pravda.sk/hviezdne-kauzy/clanok/523944-zena-obvinila-princa-andrewa-zo-zneuzivania-u-epsteina-v-case-incidentu-mala-17/

  Andrew, Andrew. Ty prasa. Kralovna bude smutna.

  Odpověď
  • Preco? Jej manzel tiez nebol ziadne neviniatko. Ta rodina je cela skazena.

   Odpověď
 15. https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/523940-velka-generalka-vojenskej-prehliadky/

  Posilujeme bojoveho obranneho ducha.

  Odpověď
 16. Pracovník velkého investičního fondu Hermitage Capital Management Sergej Magnitskij, jehož obvinili ruské právní orgány z daňových machinací, zemřel ve vyšetřovací vazbě v listopadu 2009 poté, co byl ve vazbě téměř rok. V prosinci 2012 přijaly USA zákon Magnitského o sankcích vůči občanům Ruska, kteří se podíleli podle názoru amerických úřadů na porušování lidských práv. Později byl zákonu přidělen status globálního zákonu, a sankce se už neomezují na občany RF, ale mají se uplatňovat vůči všem zemím, jejichž občané porušují podle názoru USA lidská práva.
  Aktuálne: ESLP ve Štrasburku zamítl stížnost příbuzných Sergeje Magnitského, kteří se domnívali, že auditor fondu Hermitage Capital byl zbaven svobody „svévolně“. „Evropský soud uznal zjevnou neodůvodněnost stížnosti na svévolný ráz zbavení Magnitského svobody a uznal, že jeho zadržení a vzetí do vazby odpovídaly v plné míře požadavkům stanoveným Úmluvou.“ ESLP se zároveň usnesl o zaplacení 34 tisíc eur příbuzným auditora jako morální kompenzaci. Soudcové dospěli k závěru, že okolnosti soudní vazby Magnitského podléhají paragrafu Úmluvy, který zakazuje mučení. Soudní rozhodnutí nenabylo zatím platnosti. V průběhu tří měsíců plánuje ministerstvo spravedlnosti vyřešit otázku odvolání proti němu.
  https://cz.sputniknews.com/svet/2019082710587569-evropsky-soud-pro-lidska-prava-zamitl-zalobu-pribuznych-magnitskeho/

  Odpověď
  • Celý ten fond je podivný.

   Odpověď
  • Putinovec 27.8.2019 o 23:03

   Co Quantánamo,Tam už zákon Magnitského nedosáhne?

   Odpověď
   • smrt nastala v důsledku soustaveného týrání, kterým byl záměrně vystaven ve vazbě pracovníky min. vnitra: youtu.be/mdmsFDXpbr0

    Odpověď
    • Mafiánství „90.let“ organizované,realizované a až do dnešních /i příštích dnů / MI6 a CIA.
     Stačí si srovnat v hlavě, že KGB na konci 80.let velel agent MI6 Kulagin . Magnitský byl a je
     kuciakovštinaa a po použití musel být režiséry utracen.Jeho „mrtvolná“ hodnota se projevuje dodnes . Logicky ho vytáhli teď jako protiváhu rozkrytí obrovských krimi – případů v zemích vyvolených -malobritánie,USA a Izrael.

     Odpověď
    • Tak jistě… a Němcova zardousil ručně Putin pod stěnami kremlu, že? Jakou pohádku tam máš dále, o svatém caru Mikuláši?

     Odpověď
  • ked zamietol staznost, preco Rusi musia platit? co je to za logiku?

   Odpověď
 17. Rabování českých lesů pokračuje, kůrovec nekůrovec…, Babiš-neBabiš…

  „Nákladní vlak se dřevem, který patřil soukromé firmě K-Rail a měl namířeno do hornofalckého městečka Wiesau, stál minulý čtvrtek odpoledne v Chebu. Před vagóny byly zapojeny dvě dieselové lokomotivy – Siemens ER20 a Vossloh G 1700. Právě při spojování obou lokomotiv zřejmě jeden ze strojvůdců udělal chybu, po které se vlak rozjel.“
  https://www.novinky.cz/zahranicni/clanek/bavorskem-se-ritil-nikym-neovladany-vlak-cestu-zacal-v-chebu-40294542

  Odpověď
 18. Další epizoda odpisu USA ?

  Boeing čelí první žalobě kvůli zakázce na 737 MAX

  https://www.novinky.cz/ekonomika/clanek/boeing-celi-prvni-zalobe-kvuli-zakazce-na-737-max-40294514

  Odpověď
 19. Lula z vězení říká světu, že je zpátky ve hře.

  Mezitím se ohně v Amazonii a brazilský prezident Bolsonaro staly terčem globálního rozhořčení.

  Luiz Inacio Lula da Silva, prezident Brazílie od roku 2003 do roku 2011 https://cs.wikipedia.org/wiki/Luiz_Inácio_Lula_da_Silva . Právě poskytl vzácný vězeňský rozhovor Pepemu Escobarovi s dvěma kolegy.

  Obrázek ohňů v Jižní Americe
  https://img22.rajce.idnes.cz/d2202/16/16169/16169394_46dacb977cfeff2eb2adac82d8d31f02/images/OhnJinAmarika26.8.2019.jpg
  a názor na věc bývalého brazilského prezidenta „Lula“, dnes ve vězení.
  Vnořené video s ním (portugalsky – za týden prý v angličtině) v popisu a rozboru Pepe Escobara ve spojitosti s Bolsonarem, G7, atd. – lokálně i globálně – zde https://www.asiatimes.com/2019/08/article/lula-from-jail-tells-world-hes-back-in-the-game/

  Odpověď
  • Související:

   Čína se musí vyhnout úloze při ničení Amazonie.
   Peking by mohl být navždy pošpiněn, kdyby dělal „špinavé obchody“ s Bolsonarovou vládou v Brazílii.

   „Brazílie je dnes privilegovaným pěšákem v nejdůležitější geopolitické hře 21. století: střetu mezi USA a strategickým partnerstvím mezi Ruskem a Čínou.
   Poslední věc, kterou Peking potřebuje, pokud jde o celosvětové vztahy s veřejností, je být označen za komplice zničení Amazonie“ …píše Pepe Escobar zde https://www.asiatimes.com/2019/07/article/china-must-avoid-a-role-in-destruction-of-amazon/

   Odpověď
   • Hmm, i Vlk má dnes na webu velice tklivý článek, že svatá Gréta měla pravdu (s tímto alarmickým snímkem). Podle mě je to ale časosběrná fotografie …

    https://vlkovobloguje.files.wordpress.com/2019/08/vc3bdstc599ic5beek-19.jpg

    https://vlkovobloguje.wordpress.com/2019/08/27/desiva-fotografie/

    Odpověď
    • Tu je tá stránka:
     https://firms2.modaps.eosdis.nasa.gov/map/

     Odpověď
     • není to zdaleka tak žhavé, jak by se zdálo z těch map z dálky a z vlkova článku. Stačí si zazoomovat i na tu nejvíce postiženou oblast afriky a ukáže se, že hoří jen malé procento území.

      Odpověď
      • stranka je dost pochaba, kedze aj na Slovensku je 6 bodiek, a nikde som sa o ziadnych poziaroch nedocital. a zase je tu dvojity kilometer, ked vsetky media ospevuju Amazonku, pricom najvacsia zasobaren kyslika su Sibirske lesy, ktore horia na mnohonasobne vacsej ploche. ale to je v poriadku, to je len zaostale rusko… https://refresher.sk/68253-Poziare-na-Sibiri-uz-pohltili-lesy-o-rozlohe-Grecka-dymovy-oblak-je-uz-vacsi-ako-Europska-unia
       alebo to drzia v tichosti aby sa mohli popasovat s podpindosmi. v juznej amerike hlasno a v Rusku po tichu

       Odpověď
       • https://fires.ru
        na spresnenie

        Odpověď
       • Nevyprodukují náhodou nejvíc kyslíku mikroorganismy v mořích a oceánech?

        Odpověď
        • Mart’as 28.8.2019 o 12:05

         Z mori a oceanu se dostane do atmosfery okolo 21% kysliku. Amazonsky prales produkuje pry mene nez 6% kysliku …
         https://www.novinky.cz/veda-skoly/clanek/amazonsky-prales-plicemi-planety-mytus-40294554

         Odpověď
         • myslel jsem si to.
          Přičemž největší ekologickou katastrofou z hlediska produkce kysliku je znečištění moří a oceánů, antibiotika, nanostříbro, plasty, protože to hubí právě bakterie které produkují kyslík.

          Odpověď
          • ved to je to, a mikroplasty neodstranime, to sa uz len mozme spoliehat na matku Zem. lesy vieme vysadit v pocte miliard stromov, ak by bol zaujem, ale ani to nie je v zaujme satanistickej jelity, lebo jedine co vedia je nicit a trapit a to ich naplna radostou, ked cele zivocisne a rastlinne druhy likviduju a citia sa tak mozno ako vo svojom mytickom zabetonovanom sivom pekle. a hraju sa na boha, ze oni mozu urcovat kto bude zit a kto nie.

           Odpověď
      • Tá červená farba totiž nie je iba oheň. Sú to aj teplotné anomálie.
       Fires and Thermal anomalies.

       Odpověď
       • bohvie ako to rozlisuje, vychodoslovenske zeleziarne su cervene, a ine fabriky nie.

        Odpověď
 20. Brazília odmietla pomoc G7 v boji proti požiarom v amazonskom pralese. Vplyvný poradca brazílskeho prezidenta Jaira Bolsonara, Onyx Lorenzoni, odkázal francúzskemu lídrovi Emmanuelovi Macronovi, aby sa staral o svoju krajinu a svoje kolónie. (TASR)

  Odpověď
  • http://www.teraz.sk/zahranicie/brazilia-odmietla-pomoc-g7-v-boji-proti/415045-clanok.html

   Odpověď
   • Oracle 911 27.8.2019 o 8:22

    Tá ponuka bola urobená tak, aby bola odmietnutá a pochybujem, že toto Macron chápe…

    Odpověď
    • Ved ale 20 milionov. Smiesna suma od super bomba spica G7 :-)
     To nech si strcia do zadnice.

     Odpověď
     • Oracle 911 27.8.2019 o 8:48

      Tá ponuka by bola odmietnutá aj keby ponúkali asi 10 násobok, totiž G7 sa odpisuje…

      Odpověď
      • a s tím vlastně ta suma souvisí taky.
       Mimochodem, na pitomej notre dame dávali víc i jednotlivci.

       Odpověď
       • Oracle 911 27.8.2019 o 10:57

        No suma, je druhoradá záležitosť, tu išlo o princíp odpisu G7.

        Odpověď
       • Proč pitomej Notre Dame? Kdyby vyhořela katedrala Sv. Víta , tak by to bylo též pitome?

        Odpověď
        • No tak jistě že ne, protože to je náš posvátný domeček, tamto byla jejich plesnivá barabizna.

         Dělám si samozřejmě legraci, a nechci žádnou dámu srovnávat se Svantovítem, v kontextu šlo o to že na jakejkoli barák se skládají hordy peněz a na ekologickou katastrofu hrst drobných. Jo kdyby šlo o sirotčinec nebo domov pro seniory…

         Odpověď
         • něco k tématu :)

          http://leva-net.webnode.cz/galerie/#kob-035-vtip-nase-vase-jpg1

          Odpověď
          • Dobře jsi poznal z čeho jsem čerpal :-)

           Odpověď
         • No, nevím jestli jste někdy navštívil katedrálu Notre Dame, chrám Sv. Víta , Sv. Štěpána ( Vídeň) , katedrálu Narození Panny Marie v Miláně a nebudu všechny jmenovat, ale člověk k těmto úžasnym historickým stavbám , by měl přistupovat ne s pohledu plesnivych staveb, ale s úctou , co lidé vytvořili pro budoucí generace.
          Ničení historických památek , pomníku ( jak jsme nyní svědky v Praze 6) není ničím jiným , než vymazat z paměti minulost.

          Odpověď
          • Putinovec 28.8.2019 o 13:25

           Tyto památky byli vytvořeny otrockou prací našich předků,pro větší slávu tehdejší ideologie.Jsou to relikty sloužící k ovládání davů.To je jejich skutečná funkce.

           Odpověď
           • Otazka je, ci je to dovod ich zburat a zabudnut, alebo naopak, ponechat a pripominat. Ja som za riesenie ponechat.

            Odpověď
            • Putinovec 28.8.2019 o 16:55

             Samozřejmě je nechat jako memento doby a zároveň umu našich předků.Nemluvě o tom,že je to obraz historie,který je neradno zapomenout a muset si ho znovu připomenout novým prožitkem.

           • Plně chápu , k čemu sloužily tyto stavby , ale to neznamená , ze se na ne budeme dívat , jako na plesnive , nepotřebné barabizny. I dnes mají vysokou vypovídající historickou a uměleckou hodnotu.
            Proto je třeba se na tyto stavby dívat nejen pohledem ideologie, ale komplexně .

            Odpověď
            • „…jejich plesnivá barabizna.

             Dělám si samozřejmě legraci…“

             co na tom nebylo jasné?

             Jasně jsem řekl že jsem na to reagoval v kontextu s něčím co lidstvu přináší podstatně větší užitek a je na tom podstatně více závislé, a to je biosféra.

             A ještě dodám, památky jsou sice ve špatném stavu, ale biosféra v tragickém.

             A ještě dodám, souhlas s Putinovcem, mnoho těch památek je přímo spojeno s biblickým projektem. Některé jako je Chrám Svantovíta jej dokonce přesahují a z mého pohledu si zasluhují větší úctu, některé ne. Podle toho se odvíjí i moje úcta k nim.
             Samozřejmě nejsem fanda jakéhokoli ničení historické paměti, která je uložena na fyzických nosičích-kulturních památkách, ovšem cynismus s jakým jsou přehlíženy vážné problémy planety v kontrastu s odhodláním nejen celebrit zachraňovat Notre Dame mě nutí do toho občas rýpnout.

             Takže nejsem s tebou v rozporu, ale jak píšeš, dívat se na to komplexně, to jsem přesně udělal. Komplexně je řadím do celé mozaiky světa i s jim náležející mírou. Jsem pro jejich zachování, ale jestli nějaký špinavý sabotér lidstva tam hodil sirku, pláču kvůli tomu mnohem méně než kvůli statisícům dětí postižených pijanstvím rodičů.

            • Ještě si dovolím malou poznámku k tomuto tématu . Vycházím z toho,že všechno se vším souvisí . Včera hořely budovy, dnes hoří lesy a zítra bude hořet co? Člověk ? Tím chci povedet , ze se nemá podcenit ani jedna skutečnost .
             Pjakin též upozornuje, že zdánlivé maličkosti souvisí s velkými věcmi .

           • mas pocit, ze ak by zlikvidovali katedralu sv. Vita a postavili tam nejaku modernu budovu, bolo by to prinosnejsie?

            Odpověď
  • Nevidím dôvod, aby nezasadla OSN pre takýto krízový stav (jedná sa o celú planétu – pľúca planéty), vydala rozhodnutie (BR OSN) a nabehlo sa do Brazílie s tým, že Brazília prejde pod administratívu OSN (dočasne – až po čiastočné zalesnenie pralesa), všetko klčovanie pralesa sa zastaví bez ohľadu na klany a ich záujmy alebo prezidenta atd. Keď NATO/USA rozbombardovali bývalú Juhosláviu bez mandátu OSN, tak o to viac je zásah v Brazílii v záujme celého ľudstva.

   Odpověď
   • Putinovec 27.8.2019 o 9:45

    Tohle je návrh z pera tvůrců ,Vybombardujeme a uvidíme.Vždy je lepší stavět na vzájemné spolupráci.Brazílie je ve společenství BRICS,takže ta výhodná nabídka spojená s ochrannou amazonského pralesa pokud ještě nepřišla,tak je jistě na pořadu věci.A to z toho důvodu,že se to týká Nás všech.

    Odpověď
    • @Ak tá ponuka príde – kam sa podejú tie peniaze, kto ich bude spravovať,
     @Kedy tá ponuka príde – aby nebolo neskoro, pretože môže nastať urč. bod zvratu, kedy niet cesty späť,
     @BRICS – jej členovia sú súčasťou OSN, čiže na pôde OSN je možné ukázať postoj, ako to kto myslí.

     Odpověď
     • Putinovec 27.8.2019 o 10:08

      Tady přece nejde o peníze.Jde o vzájemně prospěšný obchodní vztah,který zabezpečí a zastabilizuje ekonomiku spolupracujících zemí.Jde o nabídku která se pro svoji výhodnost neodmítá.Proč se likviduje prales?Z nelidské chtivosti a nenasytnosti.Prosazovat něco na šesté prioritě,když se nabízejí řešení na vyšších prioritách ,je cestou do pekla.Ve stejné logice k Nám může poslat OSN komando,které bude mít na starosti vytěžení lithia.A to z důvodů potřeby pro rozvoj elektro automobilů.

      Odpověď
      • Len malá poznámka, aby to neskĺzlo niekde ako pred týždňom – vzájomne výhodný obchod v davoel. spoločnosti a peniaze (kreditno-fin. systém) a pod. vs biosféra (http://leva-net.webnode.cz/galerie/#objektivne-zakonitosti-jpg1 ).

       Odpověď
       • Putinovec 27.8.2019 o 10:58

        Pořád se točíte v oblasti podmínek konglomerátu.Já píšu o vzájemně prospěšné spolupráci uvnitř bloku.Zkuste se podívat na toto video,případně si zde vyhledat další informace související s touto tematikou.
        http://leva-net.webnode.cz/products/konglomerat-a-blok-video-ke-kaspickemu-summitu-2014/

        Odpověď
        • Aktualita k tématu „Kaspik“ – Kaspický klid se stává ruským
         http://www.iarex.ru/articles/69131.html

         Odpověď
     • Jo a zrovna Francie má na srdci „blaho“ civilizace, ne? Dějiny nás ničemu neučí? Podle mne tady probíhá vyjasňování si silových pozic vedené částečně i v rovině BRICS versus G7. Proto také ty narážky na kolonialismus… Váš čas skončil. A proto také Putin jasně ve Francii dal najevo, že jednání se povedou v rovině G20 a žádná G7 se z toho vymykat nebude, bude se muset dohodnout s ostatními a to pěkně jednotlivě a ne jako blok.

      Odpověď
      • Role Macrona je stále více komická . Našel v tornistře podstrčenou maršálskou hůl /vede G7/, a kráčí v čele tohoto nepotřebného marginalizovaného spolku. Ale vážně – ve staré Evropě je i tento chudák „jednooký mezi slepci“.

       Odpověď
  • Mám pocit, že ide o riadené vytvorenie precedensu – aby bolo možné zasahovať do vnútorných záležitostí krajín už nielen na základe tzv. hrozby terorizmu, porušovania ľudských práv atď., ale aj z dôvodu ochrany klímy. Na to musia byť katastrofy poriadne – tak sa teda také vyrábajú.

   Odpověď
 21. «Союз МС-14» с роботом FEDOR пристыковался к МКС
  https://russian.rt.com/science/news/662371-soyuz-fedor-mks

  Odpověď
  • Na našich médiích „ani slovo“…

   Odpověď
   • https://vat.pravda.sk/vesmir/clanok/523825-kozmicka-lod-s-ruskym-humanoidnym-robotom-sa-uspesne-spojila-s-iss/

    Odpověď
    • Zaplať pánbůh, že se to povedlo, sabotéry hozený klacek pod nohy se díky inteligenci a aktivní improvizaci ruských kosmonautů podařilo vyřešit. Darebáci neměli okoučované úplně všechno.

     https://youtu.be/baIDFvXxZk8

     Odpověď
     • Otázkou je, zda se v tomto případě jednalo o „improvizaci“ nebo spíše o předvedení schopností pracovníků řízení letů, připravenosti kosmonautů a technické úrovně ruských Sojůzů ?

      Odpověď
  • Dobrodej 27.8.2019 o 9:32

   Robot Fjodor si ešte aj zavtipkoval ohľadne meškania na ISS.
   „Ospravedlňujem sa za meškanie, uviazol som v zápche“
   https://cz.sputniknews.com/svet/2019082710586338-robot-fjodor-zavtipkoval-ohledne-zpozdeni-pri-dokovani-s-iss/

   Odpověď
  • - robot Fedor zverejnil na Twitteru prispevek, ve kterem se za zpozdeni omlouva.
   „Zpozdilo se to. Jsem pripraven na dalsi praci.“

   - k napojeni doslo nekolik minut pred vypocitanym casem. ISS se prave nachazela nad Cinou.

   - Roskosmos – Rogozin
   Rogozin sledoval cely proces a mezi jinym vysvetloval, proc se nepovedl MS-14 prvni pokus pripojeni. Podle nej byla technika napojovaciho systemu mimo provoz.
   „Technika neodpovidala na signaly lodi, ale tahle technika je 10 let stara a nepochazi z ruske produkce.“
   Podle udaju z verejnych pramenu – vyrobeno na Ukrajine.
   V souvislosti s nepovedenym napojenim slibil Rogozin vytvoreni komise, ktera se bude zabyvat vyhodnocenim stavu stanice a vsech stavajicich bloku a podekoval vsem specialistum za jejich profesionalitu.

   https://de.sputniknews.com/panorama/20190827325657542-sojus-roboter-fedor-iss-video/

   Odpověď
   • Stále si ale myslím, že stavět humanoidního robota je trochu zcestné. Vytvořit něco v podobě pavouka, čtyřkolky( nebo čtyřpásovky ) je mnohem praktičtější, než u humanoidního vzhledu řešit stabilitu, vyvažování, překračování překážek a podobně.
    Jasně,. pokud se jedná o výzkum ( právě těchto aspektů lidské motoriky), to ano .. ale pro ty praktické činnost ( oprava kosm. stanice, budování např. měsíční základny … ) tak je humanoidní tvar příliš složitý a nepraktický.

    Odpověď
    • Co vy víte ? Až se robot Fjodor bude pohybovat po Měsíci, tak po něm třeba nezůstanou na povrchu Měsíce „žádné“ stopy. To bude „divení“…

     Odpověď
    • Testování nosiče 2.1a, důvod k použití robota Fjodora ?

     „Rusko od roku 2002 používalo na dopravu lidské posádky na ISS rakety Sojuz-FG. Od roku 2020 chce však přejít na Sojuzy 2.1a, které dříve využívalo pouze pro dopravu nákladu a satelitů na oběžnou dráhu. Roskosmos letem s Fjodorem na palubě testuje nosič 2.1a pro starty s lidskou posádkou.“
     https://www.ctidoma.cz/zpravodajstvi/2019-08-27-rusko-jejich-vesmirny-android-uspech-lodi-sojuz-jeste-nekonci-52502?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

     Odpověď
  • Robot Fjodor je zřejmě předzvěstí „dokladu“, že američtí kosmonauti nemohli být před cca 50 lety ani jednou, natož opakovaně, na Měsíci… To bude „bomba“ !

   Odpověď
   • preco? na zaklade coho?

    Odpověď
    • „Do budoucna se také předpokládá, že by mohl pracovat na místech, která jsou pro lidi příliš nebezpečná, nebo že by mohl být vyslán na dlouhé kosmické cesty.“

     https://www.novinky.cz/veda-skoly/clanek/sojuz-s-ruskym-androidem-fjodorem-zakotvila-u-vesmirne-stanice-40294458

     Odpověď
 22. Macron oznámil summit v „normandském formátu“

  Prezident Francie Emmanuel Мacron řekl, že v brzké době se bude konat summit v „normandském formátu“ na řešení situace na Ukrajině.

  „Dohodli jsme se, je to tam v krátkém závěrečném textu [summitu], že uděláme setkání na úrovni hlav států a vlád v normandském formátu v září,“ – řekl Маcron na závěrečné tiskové konferenci G7, dle TASS.

  Francouzský lídr nejmenoval konkrétní datum, ale poukázal na to, že projednal příslušné plány s ruským protějškem Vladimirem Putinem a ukrajinským prezidentem Vladimirem Zelenskim.
  https://vz.ru/news/2019/8/26/994433.html

  Odpověď
  • makron dostal „noty“ od Putina

   Odpověď
   • nebo Trumpa.

    Odpověď
    • Možná od obou . Jeho úloha obecního posluhy „na vědomost se dává…“ je už víc než zřejmá.

     Odpověď
     • Oracle 911 27.8.2019 o 7:27

      A túto rolu zvláda celkom dobre, žiaľ jeho riadenie musí byť kádrovo a zdrojovo kompenzované inak by Francúzsko a Európa už horela. Niežeby mi vadilo, že GP má takéto výdavky, lebo menej zasahuje do iných dôležitejších záležitostí, ale „B“ musím povedať…

      Odpověď
     • Pro 6:49-frantíci mají dichotomický gen.

      Odpověď
      • „pravidelně se větvící na dvě víceméně stejné větve“

       Odpověď
     • sluha dvou pánů. Leta se naběhá a pak ho zahodí jako ojetou podrážku z boty.
      Na to aby se zachránil „o Putina“ nemá buňky.

      Odpověď
  • V septembri sa bude konať summit v normandskom formáte, oznámil Macron
   https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/523812-macron-oznamil-ze-v-septembri-sa-bude-konat-summit-v-normandskom-formate/

   Odpověď
   • ešte ku G7
    Účastníci summitu G7 přijali závěrečné prohlášení. Stačila jedna stránka
    https://cz.sputniknews.com/svet/2019082610586050-ucastnici-summitu-g7-prijali-zaverecne-prohlaseni-stacila-jedna-stranka/

    Odpověď
    • Oracle 911 27.8.2019 o 8:14

     Ono, G7 sa odpisuje…

     Odpověď
 23. Ondřej Hejma: Piráti se začínají odkopávat, nic neumí. Jsme opět v propagandistické válce západ východ, tentokrát nám lže západ
  Zastal se prezidenta a uznal jeho mat pro ČSSD
  https://www.televizeseznam.cz/video/podtrzeno-secteno/hejma-63953776

  Odpověď
 24. Ruský prezident Vladimir Putin usporiadal stretnutie o ekonomických otázkach, počas ktorého vyjadril nespokojnosť s pomalým rastom príjmov obyvateľov Ruska. Stretnutia sa zúčastnili vedúci prezidentskej administratívy Anton Vajno, sekretár prezidenta Andrej Belousov, minister financií Anton Siluanov, minister hospodárskeho rozvoja Maxim Oreškin a predsedkyňa centrálnej banky Elvira Nabiullina. „….aj vzhľadom na zvyšovanie platov v ekonomike reálne príjmy ľudí rastú pomaly. Tento stav vecí nemôže vyvolávať obavy. Chcel by som počuť váš názor na to, aké konkrétne kroky plánujete podniknúť na zvýšenie príjmov občanov, a dodať udržateľnejšiu dynamiku rastu samotnej ekonomike,“ uviedol ruský prezident na úvod schôdze.
  https://rusvesna.su/news/1566822307

  Odpověď
  • opravujem: nemôže nevyvolávať obavy

   Odpověď
  • Putin sa ich medzi riadkami opytal „ste nepriatelia naroda“?

   Odpověď
 25. GLONASS přestal být globálním GPS systémem. V současné chvíli pracuje pouze 22 družic z 24 nutných k pokrytí celého zemského globu. Tento fakt dost podstatně snižuje vojenské schopnosti Ruska, protože pomocí tohoto systému jsou řízeny všechny vysoce přesné zbraně ruské armády. Toto je už několikátá „náhoda“ náhoda v řadě za kterou je zodpovědný Rogozin. Tento proamerický bastard je nesmrtelný ?

  https://lenta.ru/news/2019/08/26/glonass/

  Odpověď
  • Těch náhod je v poslední době v kosmickém odvětví Ruska viditelně nějak moc. Chce někdo cílevědomě vyvolat v této branži atmosféru podezřívavosti ? Zopakovat si rok 37 a zlikvidovat klíčové vlastenecké vědecké kádry a ponechat tam jen zrádce ? A paralyzovat tak celý ruský kosmický průmysl ?

   Odpověď
  • Nedávno měl týdení výpadek navigační systém Galileo
   https://www.idnes.cz/technet/kratke-zpravy/galileo-konec-vypadku-vypadek-aktualizace-software.A190718_143922_tec-kratke-zpravy_mla

   Odpověď
   • Ale ten je ryze civilní. Pokud vím, všechny přesné zbraně NATO jsou řízené americkým GPS.

    Odpověď
    • Jistě, zatím je pouze civilní. A proč ho tedy civilisté nepoužívají?
     :-)

     Galileo je jeden z důkazů přípravy na osamostatnění Evropy, který je všem na očích.

     Odpověď
  • Zajímalo by mne, kde a kdy jste získal informaci, že systémem GLONASS jsou v současnosti řízeny vysoce přesné zbraně ruské armády “ a jejich držba „snižuje vojenské možnosti Ruska“ (odkaz ?). Mj. webu lenta.ru není radno věřit vše…

   Odpověď
   • K poslední větě: Taky mám už delší dobu ten pocit a nerozumím, proč ho konceptuální server zakonvremeni.ru používá jako svou informační, zpravodajskou bázi.

    Odpověď
    • Podobný pocit mám také např. u sputniku.cz.

     Odpověď
   • Oprava: údržba

    Odpověď
   • Kde jsem získal informaci že systémem GLONASS jsou v současnosti řízeny vysoce přesné zbraně ruské armády ? :) Asi se moc nezajímáš o military oblast, že ? No není to za tak složité. Jednak se o tom standardně mluví prakticky na všech militay webech, navíc je to cca tak 8-9 let zpět (přesně to bylo 2011), kdy se o tom psalo na všech zpravodajských webech, kdy Putin slavnostně oznámil plný globální provoz GLONASSu právě z tohoto důvodu.

    https://cs.wikipedia.org/wiki/GLONASS

    Na svtě jsou v plném provozu 4 GPS systémy:

    GPS (USA)
    GLONASS (Rusko)
    Galileo (EU)
    Baidou (Čína)

    První dva + ten čtvrtý a poslední mají kromě civilního využití i to vojenské tj. přesné navádění vysoce přesných zbraní se vším, co k tomu patří – zvýšená přesnost nedostupná pro komerční uživatele, odolnost proti rušení či oklamání přijímatele podvržením zkreslených dat, atd ….

    Odpověď
    • „odolnost proti rušení či oklamání přijímatele podvržením zkreslených dat“ to pokud vím pro GPS neplatí ani ve vojenské sféře.

     Odpověď
     • Ano, probíralo se to tady cca před 2-3 roky, že se Rusům zřejmě nějakým způsobem podařilo hacknout GPS systém (přímo ovládací software družic) a tuším, že Saudi dík hacknutému systému GPS (a zřejmě to nebyl podvržený falešný signál, ale přímo zkreslený signál poslaný z družice GPS) vybombardovali svoje vlastní jednotky.

      Odpověď
    • Moc se mi nezdá, že by ruská armáda, ale i americká, závisela na jednom navigačním družicovém systému. Určitě mají „náhradní řešení“ nebo „zálohu“…

     Odpověď
     • To je dost složité. Předpokládám že Ruské řešení umí využívat v nouzi GPS pro svou práci, a pravděpodobně další odlišné způsoby, ale opak neočekávám.
      Jinak pozicování je bez satelitní navigační sítě taky možné, ale vyžaduje celkem husté pokrytí na zemi. Jde o trigonometrii a záleží tedy na výšce letu, podle toho lze odvodit jak hustá síť je třeba pro pokrytí třemi body vysílání.
      Pak by to šlo podle magnetosféry, ale ta je pokud vím za některých podmínek (které nelze podle mne všechny předvídat) proměnlivá a tudíž na ni nelze spoléhat. Potom jedině automatické optické pozicování, které s dnešním SW a HW taky není problém, ale potom je nutná dokonalá znalost prostředí ve kterém se navigovaná technika pohybuje, například nahrané satelitní snímky se kterými je porovnáváno.

      Odpověď
     • Nasredin 27.8.2019 o 8:53

      Ale jistěže. Všechny významné ruské rakety (např. křídlaté rakety mají nezávislý tzv. inerciální náváděcí systém) založený na gyroskopech, kde se složitou matematickou cestou vypočítává momentální poloha rakety (zde GPS (zde tím nemyslím americký GPS ale technologii) navedení používá jako doplněk podle kterého se korigují data inerciálního systému. Ale pokud nefunguje, systém jede v pohodě dál). Pokud by byl GLONASS v globální válce zničen (a s tím se počítá) ruská armáda tedy všechny její podstatné síly budou fungovat dál a jsou schopny fungovat dál. Ovšem inerciální systém je velice komplikovaná, velká a drahá věc, která se nedá jen tak jednoduše umístit na každou leteckou bombu nebo menší raketu. Tím že GLONASS přestal fungovat jako globální síť s tím můžou mít problém ruská vojska v Sýrii, protože nebudou mít data k přesnému zaměření bomb. No a v nepslední řadě s tím můžou mít problém všichni ruští odběratelé chytrých ruských zbraní, protože ty jsou návaděny primárně pomocí signálu GLONASS. Takže to je pro Rusko velmi nepříjemné z hlediska obchodního. Mimochodem, když už jsme u toho po rozpadu SSSR Ukrajina jako uživatel tehdy špičkových křídlatých střel CH-55 prodala Iránu tuto střelu a Irán z ní vydoloval právě to srdce – inerciální naváděcí systém a tak prakticky zadarmo přišel k technologii, kterou by sám vyvíjel desetiletí. Ruský nebo sovětský naváděcí systém je dnes srdcem všech hlavních iránských raket.

      Odpověď
      • myslim, ze to bol generalmajor Konasenkov, ktory tvrdil ze nalety na teroristov robili spolocne Glonass+gps pre lepsiu presnost. ako sa vedia Rusi branit voci zkresleniu udajov z gps nevedno, ale lietadlu s polskym prezidentom sa to nepodarilo.
       https://cz.sputniknews.com/svet/201510221473164-system-glonass-cizinci/
       https://cz.sputniknews.com/svet/201510061308513-rusko-naramek-spionaz-glonass-gps/
       mimo tema-sputnik je uz horsi ako novy cas, 3 spravy z 10tich su ukazala cecky, nadra, vnady.

       Odpověď
     • ….dalsi gps system bude bez potreby pouzitia druzic,
      vyuzivat bude gravitacne vlny

      Odpověď
      • a ako to bude robit? nerypem, len sa pytam

       Odpověď
       • http://www.sib-science.info/ru/ras/putin-vruchil-gospremii-uchenym-12062019

        Odpověď
        • Pozoruhodné…. Na čem pracují nyní ?!

         Odpověď
         • https://fastsalttimes.com/sections/technology/1422.html

          Odpověď
        • Ten projekt vytvárania gravitačným máp s vysokou presnosťou znie zaujímavo.

         Ohľadom projektu LIGO, ktorý meria skôr vonkajšie gravitačné vlny, prichádzajúce z Vesmíru, tak ramená laserových tunelov majú dlžku 4km, pričom sa meria ich relativistické skrátenie o veľkosti menej ako je veľkosť atómu. Udajne dokážu zmerať zmenu dĺžky laserového lúča s presnosťou tisíciny veľkosti protonu alebo neutronu.
         https://cs.wikipedia.org/wiki/LIGO

         Zaujímavé je, že hoci to ľudia považujú za americký projekt a úspech, veľkú zásluhu na ňom mali aj ruskí vedci. Tak ako aj na mnohých iných amerických projektoch s medzinárodnou účasťou.

         Odpověď
         • Oracle 911 28.8.2019 o 6:47

          K celému konceptu gravitačných vln sa nebudem vyjadrovať…

          Odpověď
          • https://fastsalttimes.com/sections/technology/1422.html

           Odpověď
           • Oracle 911 28.8.2019 o 19:56

            Ako sa vlní a ohýba priestor?

            Odpověď
            • http://arxiv.org/pdf/1602.02872v1.pdf

            • Oracle 911 29.8.2019 o 0:31

             Nie, už len kvôli tomu, že veda sa degradovala na „hlásanie jedinej správnej pravdy“ (a na to som alergický):
             https://www.youtube.com/watch?v=SFJjrD5pq_I
             https://www.youtube.com/watch?v=G2xEmFoc_0U
             https://www.youtube.com/watch?v=J3Hoax81rkI

             A síce je to inžiniersky husársky kúsok, ako to ilustruje dokumentárny film (slovenské titulky sa dajú nastaviť), ale celé ohýbanie priestoru je nezmysel:
             https://www.youtube.com/watch?v=iphcyNWFD10

            • Oracle 911: „ale celé ohýbanie priestoru je nezmysel“ – rád bych s Tebou souhlasil, ale nenašel jsem důvod. (Video jsem si pustil dvakrát a myslím, že jsem tomu vpodstatě rozuměl.)

            • https://thequestion.ru/questions/468750/kakim-obrazom-uchenye-obosnovyvayut-iskrivlenie-prostranstva-s-chego-oni-vzyali-chto-prostranstvo-iskrivlyaetsya

            • Таким образом, гравитация не «притягивает». Это пространство

            • Oracle 911 29.8.2019 o 8:55

             Boris, ktoré video si spustil, posledné?
             Tá práve nezodpovedá na otázku ako sa môže ohýbať koordinačná sústava, ktorým smerom v priestore plynie čas atď., ale zodpovedá na otázku aká teória sa používa a aký husársky kúsok sa inžinierom podaril.

             Takže pozri si prvé 3 videá.

            • Ano, pustil jsem si poslední.
             Ta první tři videa bych potřeboval v dostupnějším jazyku. Zkus mne aspoň nasměrovat na které a na který čas bych se měl soustředit. Stačí jen pasáž, která zpochybňuje ohýbání prostoru. (Díky. Projdu to o víkendu. Teď jsem v práci.)

            • Oracle 911 29.8.2019 o 12:10

             @Boris:
             2. video okolo 1:40, tam sa rozoberá chyba Einsteina, asi 5:30 ako je Big Bang recyklovaný Biblický koncept a ako potrebujeme novú vedeckú paradigmu a financovanie vedy.

             1. video okolo 1:42 priznanie, že nevedia čo je to hmotnosť (mass), od 2:00 chyby modernej fyziky, asi od 5:42 prečo musí gravitácia šíriť rýchlejšie ako svetlo, 6:18 upozornenie na to, že nikto nevysvetlil ako sa ohýba časopriestor, 6:40 akademici nechápu čierne diery (v podstate sa upozorňujú na 2 lži GP), asi 7:52 aký vedecký nezmysel je čierna diera (nekonečne veľká hmotnosť v 0 objeme), asi 8:48 podvod v časticovej fyzike, asi 9:15 Einstein povedal, že čierne diery neexistujú, 9:50 praxom potvrdená teória o formovaní hviezd a planét.

             3. video od cca 1:25 cirkus okolo gravitačných vĺn a kritika „vedeckej“ obce a tlači, asi 6:41 prečo gravitácia musí šíriť rýchlejšie ako svetlo, asi 9:00 kritika teórie o čiernych dierach a na ne naviazanej kozmológie, 9:30 začiatok alternatívneho vysvetlenia, asi 10:28 ako Einstein ignoroval to, že fyzikálne vákuum má dielektrickú konštantu a nič nevlní t.j. éter existuje, asi 10:50 čo je éter/fyzikálne vákuum asi 11:59 ako Einstein nevysvetlil čo je to gravitácia a ako hmota ohýba priestor, 12:50 ako všeobecná teória relativity a kvantová mechanika sa navzájom vylučujú.

            • Oracle 911 29.8.2019 o 12:16

             @Boris
             A ešte niečo tie videá sú otitulkované a dá sa zapnúť preklad tituliek.
             A video o tom ako neutrónové hviezdy tak, ako veda prezentuje nemôže existovať:
             https://www.youtube.com/watch?v=jL8m_v60Bk0

            • Ori,
             minule som práve nad tým premýšľal. Einstein vysvetľoval gravitáciu ako zakrivenie priestoru, ktoré má vysvetľovať napr. obežný pohyb telies okolo iných veľkých hmotných telies. Pokiaľ sú tie telesá v pohybe, tak by to ešte sedelo. Ale nešlo mi do hlavy, ako môže iba zakrivenie priestoru (bez dodatočnej kynetickej energie) rozhýbať stojaci predmet tak, aby sa rozbehol k hmotnejšiemu telesu (napr. držím na streche budovy v ruke jablko, a pustím, a ono padne na zem). Tie modely s gumenou plachtou a oceľovými guľôčkami na ten účel používajú aj gravitáciu zeme, nie iba zakryvenie plachty. Je to trochu zavádzajúce. V realite tam musí byť viac ako len zakryvený priestor. Silové pole prenášajúce energiu.

            • Oracle 911 30.8.2019 o 0:15

             @Jardob
             Ak je to pole (a podľa mnou odkazovaných prvých 3 videí to aj je), tak po tom to je interakcia hmoty cez polia a ohyb priestoru je asi taký matematický konštrukt, ako čarovanie s pravdepodobnosťou pri teórií s „magickou guľkou“ ktorý zabil Kennedyho…

            • Ori,
             vďaka. Potom je otázne, čo sa im v LIGO podarilo zmerať… Gravitačná vlna z fúzie vzdialených čiernych dier to asi nebude.

            • Oracle 911 30.8.2019 o 18:27

             @Jardob
             Podľa všetkého rozpad plazmoidu v magnetickom poli Zeme, ktorý spôsobil zmenu elektrického prostredia.

 26. Nemecká kancelárka Angela Merkelová sa vyjadrila v prospech konania rozhovorov medzi rVladimirom Putinom a Vladimirom Zelenskym. „Chcem, aby sa teraz uskutočnili rokovania medzi ukrajinským prezidentom a ruským prezidentom,“ uviedla počas tlačovej konferencie s prezidentom USA Donaldom Trumpom v Biarritzi. Merkelová označila situáciu na Ukrajine za veľký problém a vyzvala na pokrok v tejto otázke.
  https://russian.rt.com/world/news/662188-merkel-putin-zelenskii
  A podupala si aj nohami?

  Odpověď
  • Oracle 911 26.8.2019 o 15:45

   Ide o predaj Ukrajiny do správy Ruska, a Pjakin nazval Ukrajinu kufrikom bez rúčky…

   Odpověď
   • ked to tam na Ukrajine zacalo, tak som hovoril kolegyni ukrajinke, ze sa vysrali na vychod a hovno im pride zo zapadu. ach ten jej vyraz tvare :D a teraz ich uz nikto nechce.

    Odpověď
  • Angela Merkelová si v podstatě může přát co chce, na to má bezesporu právo. O tom zda, v jaké formě a obsahu, kdy a kde se rozhovor mezi Vladimírem Putinem a Vladimírem Zelenským uskuteční rozhodne bezesporu ruský prezident. Pochybuji, že o stát, kde se fašismus plně projevuje ve své čisté podobě bude ze strany Ruska v současnosti zájem…
   Minské dohody Angele Merkelové, na kterých se mimo jiných podílela, už jí nic neříkají ?

   Odpověď
  • potom, co sprivatizuju vsetko, co na Ukrajine este je? kto by potom platil nahradu zahranicnym majitelom, zasa Rusko?

   Odpověď
   • Návrat Ukrajiny do SSSR II je dlouhodobý proces , možná na 1-2 generace, pokud má mít trvalé kořeny a pokud má proběhnout evolučně. V této dynamice bych klidně vsadil na to , že už žádní „zahraniční hostinští“ prostě nebudou . Ten proces podle mne etapovitý je a bude pevně vepsán do objemnějšího globálního procesu tvorby nové architektury Světa a s tím také nových mezinárodních vztahů . Optimista ?

    Odpověď
    • Možná bych v první fázi – tedy než by Ukrajina vstoupila do SSSR II – viděl přechodné řešení v podobě neutrálního státu, kde by neutralita byla schválena RB OSN. Na tom by se pak možná dalo lépe stavět.

     Odpověď
     • netroufám si odhadnout , ale vzhledem k požadovanému evolučnímu průběhu normalizace Ukrajiny je ta neutrální fáze skoro jistota. Příklon k „matce Rusi “ pak dlouhodobý proces návratu ztraceného zbloudilého dítěte domů. Velmi bude záležet na podobě prostoru od Lisabonu po Vladivostok. Tam se utká koncepce BLOKU /ruská/ s koncepcí KONGLOMERÁTU / globalisté/ . Rusko bude v nesporné výhodě už proto, že koncept BLOKU v prostoru od Vladivostoku po Lisabon zásadně rozbíjí koncept globalistů postavený na dvou KONGLOMERÁTECH s jasně určenými metropolemi. A prostor od Lisabonu po Vladivostok toto zásadně nejen geograficky bourá.

      Odpověď
    • Oracle 911 29.8.2019 o 9:24

     Skôr realista a to je dôvod prečo Rusko nebude členom G8, len stálym hosťom/pozorovateľom lebo G20 je jedna z platforiem, ktorý vytvára toto nové usporiadanie.

     Odpověď
   • el-sabí 29.8.2019 o 9:12

    Rusko dlhy Okrainskeho režimu / 1991 – ? / platiť nebude .
    Ak má prísť k preformátovaniu Planéty / viď aj tu v diskusii spomenutý výrok Macron de Rotschild / .
    Západné štáty by mali naprávať zločiny ,ktoré napáchali za približne 500rokov vykradania Planéty / keďže sme tu v diskusii , vieme približne aké sily stály aj v riadení Kolektívneho západu / .
    Alebo otázka ,bude mať Kolektívny západ neustále pod kontrolou finančný systém Planéty ?aby tlačil na splatenie natlačených ,ničím nekrytých papierikov poskytnutých aj Ukraine ?

    Odpověď
    • Myslíme na totéž . Nový dům nebude stavěn na zcela shnilých základech. Ale může být zbourán cihla po cihle postupně anebo odstřelen ve vteřinách . A budou i snaživci toužící po menší rekonstrukci..
     jde o to , kdo vyhraje „výběrové řízení“ na projektanta a stavbyvedoucího.

     Odpověď
     • Oracle 911 29.8.2019 o 13:26

      Vieme kto aký má lobing… :)

      Odpověď
 27. Americký prezident Donald Trump začal tvrdú debatu s ďalšími hlavami štátov G7 o otázke možného návratu Ruska do formátu G8 – píše britský denník The Guardian, citujúc diplomatické zdroje, ktoré sú oboznámené so situáciou na samite G7 vo francúzskom Biarritzi. Podľa vydania počas sobotňajšej večere pozíciu Trumpa v prospech návratu Moskvy do skupiny G8 podporil iba odchádzajúci taliansky premiér Giuseppe Conte a šéf japonskej vlády Shinzo Abe sa zdržal hlasovania. Ostatní členovia skupiny G7 boli proti takejto iniciatíve. Potom sa „situácia začala zahrievať “, uviedol zdroj. „Väčšina ďalších predstaviteľov trvala na tom, že je to rodina, klub, spoločenstvo liberálnych demokracií, a preto povedali, že prezidentovi Putinovi, ktorý to nezosobňuje, by sa nemalo umožniť vrátiť sa,“ uviedol zdroj. Diplomat vysvetlil, že Trump nezdieľa tento prístup, a podľa neho to „už nie je také dôležité“, ako vylučovať Rusko z diskusií o otázkach týkajúcich sa Iránu, Sýrie a KĽDR.
  Trump sa opakovane vyjadroval v prospech návratu k formátu G8, ktorý zabezpečuje účasť Ruska. Túto pozíciu demonštroval na samite G7 v roku 2018 v Quebecu aj v predvečer súčasného stretnutia vrcholných predstaviteľov G7. V nedeľu 25. augusta tiež uviedol, že táto otázka je na programe.
  https://russian.rt.com/world/article/662127-tramp-g7-vozvraschenie-rossiya

  Odpověď
  • Ale nech idu do r… aj s G7(G8)

   Odpověď
  • Rusko nikdy nenastolilo z vlastnej iniciatívy otázku svojho návratu do G8, nikdy nikoho o nič nepožiadalo, vyhlásil ruský minister zahraničia Sergej Lavrov
   “Po všetky tieto roky sme ani raz nenastolili iniciatívne tému osmičky v kontaktoch s kýmkoľvek, a úprimne povedané, vôbec sme to nemali na mysli, keď sme pracovali na svojich zahranično-politických plánoch,” vyhlásil minister na tlačovej konferencii k výsledkom rokovania s ministrom zahraničia Angoly Manuelom Augustom.

   Lavrov poznamenal, že na osmičku si zrazu spomenuli západní kolegovia, pričom ihneď vo verejných komentároch. “Vzniká dojem, že členovia G7 začali sami jeden druhého o niečom presviedčať, alebo naopak, niečo jeden druhému rozprávať. Nemáme s tým nič spoločné,” povedal.

   “Nikoho sme o nič nežiadali. Ako som už povedal, dozvedeli sme sa o tejto téme z verejných vyhlásení niektorých západných kolegov, ale žiadne vyhlásenia ohľadom toho sme nerobili, a nehodláme to robiť. Život kráčal ďaleko vpred. Ako povedal prezident Putin v Breganconu, nevyhýbame sa kontaktom s krajinami, ktoré patria do G7, ale dnes sa riešia hlavné otázky, ak ide o svetovú ekonomiku, svetovú politiku, vrátane tej finančnej, v G20. Do tej patria všetci členovia G7, a všetci členovia BRICS, a naša pozícia v G20 závisí na prístupoch, ktoré sa koordinujú v združení BRICS,” zdôraznil minister.

   V Kremli okomentovali návrh Trumpa ohľadom návratu Ruska do G8

   Tlačový hovorca prezidenta Ruskej federácie Dmitrij Peskov vyhlásil, že v Kremli nepovažujú za provokáciu vývzu USA Donalda Trumpa vrátiť Rusko do G7, avšak na návrh jednej krajiny to nie je možné.

   “Nie, nie,” odpovedal Peskov novinárom na otázku, či Kremeľ považuje za provokáciu Trumpov postoj ohľadom návratu RF do G7 s ohľadom na protichodné názory na túto tému medzi inými členmi sedmičky.

   V pasáži o eventuálnom pripojení k G7, ak je to pozvanie nie od všetkých, ale len od niekoľkých účastníckych krajín, alebo konkrétne od Trumpa ako hostiteľa na budúce stretnutie, zdôraznil: “Návrat do sedmičky len na pozvanie jednej krajiny nie je samozrejme možné, pretože sa tam všetky rozhodnutia prijímajú konsenzom.”

   Formát G8 existoval od roku 1998. V roku 2014 sa z neho stal G7, keď jeho členovia prijali kvôli udalostiam na Kryme rozhodnutie, že nepôjdu na riadny summit v Soči a zišli sa bez Ruska v Bruseli.

   Západné štáty obvinili Rusko zo zásahu do záležitostí Ukrajiny a zaviedli sankcie. Moskva podnikla odvetné opatrenia, neraz odmietla všetky obvinenia, a vyhlásila, že je kontraproduktívne hovoriť s ňou v reči sankcií. V poslednej dobe znie na Západe stále častejšie názor o nutnosti zrušenia protiruských sankcií.
   https://www.hlavnespravy.sk/lavrov-rusko-nikdy-iniciativne-nenastolilo-otazku-svojho-navratu-do-g8/1866346

   Odpověď
   • Americký prezident Donald Trump na tlačovej konferencii uviedol, že pozve ruského prezidenta Vladimíra Putina na ďalšiu schôdzu formátu G7, ktorá sa uskutoční v Spojených štátoch.
    „Teraz sú podmienky, samozrejme, veľmi zložité. Bol súčasťou G8, potom ho odtiaľ vylúčili. Je to samozrejme veľmi hrdý človek. Samozrejme, že ho pozvem, ale myslím si, že nemusí prísť,“ povedal.
    Ako Trump uviedol, Rusko bolo vylúčené z G8 a obvinil z jeho vylúčenia svojho predchodcu, Baracka Obamu.
    Trump predtým naznačil, že prítomnosť Ruska na nasledujúcom samite G7 by bola užitočná.
    Kremeľ zdôraznil, že v prípade Ruska, návrat do tohto formátu nie je samoúčelný a krajina nemá v úmysle vynucovať si svoju účasť.
    https://russian.rt.com/world/news/662254-tramp-putin-g7

    Odpověď
  • Putinovec 26.8.2019 o 22:57

   Tady je vidět,jakým směrem se které uskupení odtrhne.

   Odpověď
 28. Neuvěřitelné … Opolčenci se se setkali „v diskuzi“ s vrahy pokojných obyvatel Donbasu VSU ve studiu Rossie24.

  https://rusvesna.su/news/1566749837

  Rossija24 by mohla zorganizovat setkání bývalých vojáků Rudé armády s žijícími členy trestních praporů SS, které vypalovaly vesnice a vraždily pokojné obyvatelstvo na Němci obsazeném území SSSR.

  Odpověď
  • Lenže Rusko potrebuje Ukrajinu s normálnymi – priateľskými vzťahmi obyvateľstva s Ruskom. Očakávať že každý jeden čo slúžil v armáde Ukrajiny počas tých 5 rokov bude súdený a odsúdený je nerealistické.. Banderovské psy budú začistené tak či tak.. Podľa mňa je to viac pozitívna ako negatívna správa..

   Odpověď
   • Jozef, tve vysvetleni mi pripada velmi rozumne.

    Odpověď
    • Já nesoudím ty jednotlivé vojáky VSU, co byli v tom studiu. Jestli byli vinní nebo nebyli to jednou rozhodne spravedlivý soud. Ale snad se shodneme na tom, že vojáci ATO se zúčastnili tažení proti civilnímu obyvatelstvu Donbasu, které jimi bylo každý den bombardováno a zabíjeno. Podle mě ten pořad má za úkol navodit mezi ruskými diváky pocit, že ukrajinští členové ATO byli v podstatě vojáci z donucení, obyčejní kluci, kteří za nic nemohou. Mám kamaráda Rusína a ten mi řekl, že mladí z jejich vesnice před verbirovkou utekla do lesů, aby na ATO nebyli posláni. Takto to udělala většina a ti, kteří to neudělali, se vrátili za pár měsíců v dřevěných spacácích. Podle mě ta akce Rossie24 má za úkol vyvolat sympatie k vojákům ATO a oslabit tak jednou budoucí vyšetřování válečných zločinů, které mají tito „běžní ukrajinští chlapci“ prokazatelně na svědomí.

     Odpověď
     • Stejné jako posadit do jednoho studia členy komanda Boko Haram a zbylé hrstky obyvatel vyvražděné vesnice. Taková je skutečná práce psychodynamického stroje TV.

      Odpověď
     • Přečetl jsem si pár položek v diskuzi na rusvesne pod článkem a většina diskutujících to vidí stejně jak já. Takže asi nejsem úplně blbej …

      Odpověď
      • Včera som to videla, ale mala som z toho veľmi zlý pocit.

       Odpověď
      • Jak by se melo pokracovat na Ukrajine, aby uz byl konecne mir?
       Ti lide diskutovali dobrovolne nebo je do toho nekdo natlacil?
       Nekde se zacit musi, vzdyt i v Syrii vznikaji „centra usmireni“. Vim, je to tezke a tezce predstavitelne, ale dialog je nutnost.

       Odpověď
       • Podle mě v tom studiu měli být civilní obyvatelé z Ukrajiny a civilní obyvatelé Donbasu. A měli by mluvit o tom, co se jim za těch bojů děje. A přenášet by to měly obě státní televize Ukrajiny i Ruska. Toto by nějaký význam mělo. Pokud jsou jen v ruské televizi účastníci ATO a opolčenci je k ničemu. Takto jsou propagandisticky masírovaní pouze Rusové, že ti příslušníci ATo, jsou vlastně jen normální lidé. Hlavně řeckokatolická Západní Ukrajina by měla vědět, že na Donbasu jsou zabíjení civilisté, kteří nikomu nic zlého neudělali.

        Odpověď
        • Tito lidé by měli být ve studiu Rossie24 + Ukrajinské státní televizi v hlavním vysílacím čase:

         https://youtu.be/q2H7xi3S12Q

         Odpověď
  • Ak tam neprišli úprimne oľutovať svoje činy, ktoré si uvedomili, tak podľa mňa to môže byť skôr nebezpečné „okno Overtona“ na uchovanie podhubia banderovského fašizmu.
   Proste tam vetrím nejakú „levárnu“ (ako vždy pre istotu).
   Bude záležať, kto z koho.

   Odpověď
  • Možno s rovnakým cieľom :
   Na festivale „Dneprovská Hranica“, ktorý sa konal v Altaji, pre divákov sa konala streľba do zradcu vlasti. Dva výstražné signály, ktoré uvádzajú v článku: „podujatia“ sa zúčastnili deti a „erdžanie degenerátov v pozadí. Bavte sa.“
   https://politikus.ru/video/122043-rekonstrukciya-rasstrela-predatelya-rodiny.html

   Odpověď
 29. Nasredin 26.8.2019 o 8:26

  Sojuz MS-13 se dnes úspěšně připojil k ISS. Sojuz MS-14 s robotem Feďou který odstartoval ráno 22.8.2019 se pokusil 24.8.2019 neúspěšně připojit k ISS se o to pokusí dnes a pokud se to nepodaří, bude naveden řízeným pádem do oceánu. Robot za 300 miliónů rublů tak bude nevratně zničen.

  https://lenta.ru/news/2019/08/26/souz/

  Zcela jasná diverze s cílem zabránit Rusku získání zaslouženého kosmického prvenství.

  Odpověď
  • Nasredin 26.8.2019 o 8:28

   Podrobnosti:

   https://www.kosmonautix.cz/2019/08/sojuz-ms-14-dostane-za-dva-dny-druhou-sanci/

   Odpověď
  • NicNezNula 26.8.2019 o 9:02

   Někde psali, že je pojištěn na 4,4 mld. Ru(!).

   Odpověď
  • «Союз МС-13» успешно перестыковался к другому модулю МКС — видео
   https://russian.rt.com/science/video/662094-soyuz-perestykovka-modul-mks

   Odpověď
  • Pokud rozumím té informaci dobře, tak byl (ruskou stranou) opraven a zachráněn robot Feďa (FEDa ?) odsouzený k zániku (tvrdmu dopadu), který odstartoval 22., a na druhý pokus se spojil s lodí MC (římských 11) – 13 (číslo objektivní reality).
   Mně to celé přijde jako dobrá, takřka matriční zpráva.

   Odpověď
   • Já sice kosmickým hračkám ani trochu nerozumím, ale zprávy jsem pochopila tak, že když se Sojuzu MS-14 (to je ten s Feďou) nepodařilo připojit k předem určeným „dvířkám“ ISS, uvolnili mu dnes ráno jiná, na kterých byl dosud zaparkován Sojuz MS-13, a zítra zkusí MS-14 připojit znova.

    Odpověď
   • Ano, je to matricni zprava uz od zacatku.
    22. (11:11) startoval, 24. (6) se mel napojit, ale byl varovan, at se napoji az 26. ((8) No, provedli 24. neuspesne.

    Vesmirna lod Sojus MS-13 s Rusem – Alexanderem Skworzowem, Italem – Lucou Parmitanem a Amricanem – Andrewem Morganem na palube se odpojila od modulu „Zvezda“ (hvezda) a napojila se na modul „Poisk“ (hledani). Operaci Skvrozov provedl manualne. Posadka nasadila z bezpecnostnich duvodu skafandry. Die Besatzung trug aus Sicherheitsgründen die Raumanzüge „Sokol“.
    Tak Fedo, stastne pristani a stastny dlouhodoby pobyt (8) …….

    https://de.sputniknews.com/panorama/20190826325650951-fedor-sojus-ankopplung-iss/

    Odpověď
    • Omluva za chybku.
     Skafandry Sokol
     Hvezda, Hledani, Sokol …..

     Odpověď
    • Yori mohl by jsi prosím vysvětlit význam dat podrobněji? Co činí matriční zprávu matriční zprávou?

     Matriční – rozumím jako měnící povědomí o daném objektu / realitě. Zde ve smyslu ruského vesmírného programu.

     Chápu správně?

     Díky

     Odpověď
     • Me spis napada otazka, jestli lidstvo potrebuje humanoidy.

      Odpověď
      • Lidstvo určitě ne, ale GP ano

       Odpověď
       • Souhlas… Pro vybranou „smetanku“ (aby bylo mozno udrzet jejich vice nez nadstandartni zivotni styl) je na svete prilis mnoho lidi, tolik otroku ani nepotrebuji, navic bude mozno i lidske otroky nahradit cyborgy..

        Mene lidi znamena taky potreba mene prirodnich zdroju, mene energie, mene vyroby, mene jidla, vody…Same „kladne vlivy“ na „Zemekouli“.

        Takovyto smer mysleni mohou mit jenom „nelide“, ale bohuzel na Zemi existuji a jsou presvedceni, ze jejich plan mohou uskutecnit.

        Odpověď
        • no, lenze roboti im kupovat nic nebudu….a oni potrebuju predavat, inak klesaju aj sami, staci ze ich prislusne vlady odstrcia od zdroja a idu dolu…..su v mori zralokov a staci, aby zacali krvacat a ostatni si tiez pridu hryznut. To je podla mna dovod, ze ludstvo stale preziva.

         Odpověď
         • Ja myslim, ze v te „smetance“ jsou lide, kteri na nejakem „prodavani“ nejsou zavisli. Spousty milionaru a miliardaru jsou pouzi smelinari, pardon bankovni spekulanti, kteri se pomoci virtualnich penez dostanou ke skutecnym hodnotam – vlastnictvi/spoluvlastnictvi bank, pojistoven, vlastnictvi tovaren, bytu, zdroju prirodnich surovin, zemedelskych ploch,…

          Jsou tedy sfery, jedinci, ktere na prodej nejakych produktu nejsou odkazane/odkazani…A jim staci, aby byli sobestacni s potravinami, vodou, energii … a to se pomoci desitek, stovek, tisicu otroku da zaridit…
          Na co potreba 8 miliard lidi a potencionalnich zakazniku, kdyz uz nejsou suroviny pro vyrobu zbozi, ktere bych jim vnucoval a prodaval…

          Stejne by mel podle moznosti postupovat kazdy, nejen ta „smetanka“ – co mozna nejvetsi sobestacnost v bydleni, potravinach, surovinach, elektrine… Vse tady uz bylo, ale za komunistu (spis trockistu?) se veskere soukrome vlastnictvi v podstate zrusilo, vyvrorily se spousty problemu, aby lide sokrome vlastnictvi a samoobzivu nemeli…

          Odpověď
          • QuoVadis – s prvou castou sa da suhlasit, ale k tvojej poslednej vete – sukromne vlastnictvo nie je zarukou samoobzivy. Ale je jednym zo zakladnych atributov davoelitarizmu. (Aj ked davoelitarizmus moze byt, a je, postaveny aj na inych veciach.)
           Socializmus ludi netrestal stratou sukromneho vlastnictva. Naopak, myslim si, a myslim to vazne, nie ironicky, ze socializmus ludi od sukromneho vlastnictva odbremenil. Ked nemusis pre svoje prezitie vynakladat ziadnu energiu na MAŤ, mozes vsetko venovat tomu – BYŤ.
           Jasne, ze teoretizujem, prax bola … rozna :-), ale ten posun a ten potencial tam bol.

           Odpověď
           • Mozna, ze jsme si nerozumeli ….
            Ja pochazim z te doby, kdy jsme jeste smeli mit zahradu a domaci zvirata – pro vlastni obzivu, maximalne pro vymenu se sousedy, kteri meli treba neco jineho..
            Zahrada, par zahonu, ovocnych stromu, keru, slepice, kraliky, nejake to prase, ovce,kozu, vlastni mliko, vajicka, zeleninu, v lete jsme sbirali ovocne plody, houby, susili byliny – aby bylo na zimu pro vlastni potrebu.
            Dokonce jsme si o prazdninach jako deti mohly vydelavat brigadami, sbiranim papiru, skla, bylin – a nikdo to za vykoristovani deti nepovazoval a taky to detem vubec neuskodilo… Od mala mely pojem o tom, co znamena si vlastnimi silami a usilim vydelat nejake penize a jak setrit na nejaky vysneny predmet (hracky, knizku, sportovni potreby, obleceni, pozdeji treba walkman, kazetak,…)
            Za mych detskych casu byli lide jeste skromni, penez bylo malo, a presto matky byly schopny zustat doma s detmi a vyzilo se jen z otcova platu. Deti tenkrat vyrustaly i bez televize a auta, pocitace, tablety, iFouny a (a)socialni site pro „vychovu deti“ jeste diky bohu neexistovaly.

            Nejaka emancipace nebyla znama a pro zeny byla starost o deti a o domacnost „prace na plny uvazek“. Tak to bylo i u duchodu… Byly sice male, ale dalo se s tim vyzit. A duchody dostaly i zeny, ktere stravily roky doma se starosti o deti a domacnost… ve srovnani s dneskem…

            Bohuzel se casy hodne zmenily – hodne zavinene vnejsimi vlivy – jednak vyvoj cen (z otcova jednoho opravdu normalniho platu dnes zadna rodna nevyzije), ale taky vyvoj vztahu mezi lidmi a posuzovani na spolecnenskem zebricku podle majetku..

            K tomu souktomemu majetku:
            Nemam na mysli takove dnesni „soukrome“ majetky/vlastniky jako cirkev nebo nejake nadnarodni agrarni a chemicke koncerny, ktere skupuji veskerou pudu a agrarni podniky a pres EU na subvencich dostavaji miliony v podstate od jinych danovych poplatniku.

            Odpověď
            • sukromne vlastnictvo je čisto “ Rimsky „zákon.Sukromne vlastnictvo je parazitizmus na ukor ostatných .Ani jedna prirodna kultura nepoznala sukromne vlastnictvo. Kolektivizácia a znárodnovanie bol logický krok k tomuto návratu .Bohužial sa k nám otroctvo vrátilo v plnej sile. ROD žije v priRODe . Nie je to ani jeho je to dar od stvoritela.ROD nepozná sukromne vlastnictvo . Preto sa vytvorili narody z vetiev jedneho stromu aby vznikol chaos a boli osamotene vetvičky lepšie ovladané. Rozdel a panuj. Samozrejme sa bavíme o bielom RODe.

         • JankaS,
          rozmýšľaš ako Mikloš,
          Neustály rast spotreby na Planéte s konečným zdrojmi / myslené na našu techno civilizáciu /
          Treba naštartovať lokálnu ekonomiku na začiatku ,aby sme neskôr mohli obnoviť TESLU Piešťany / TESLA ,myslené vysoké technológie / .
          a lokálnou ekonomikou sa pokúsiť zastaviť konzumné šialenstvo .

          Odpověď
          • ale nie, ja suhlasim s tebou. Samozrejme, ze nie je mozne zvysovat populaciu Zeme donekonecna a cudovat sa, ze deti umieraju hladom a na znecistenie.
           Ja len upozornujem, ze take tie ciernobiele videnia su kontraproduktivne. Pretoze keby slo o to, zredukovat populaciu Zeme, tak stacilo rozsirit SARS v Azii, pridat nieco v Afrike ci Juznej Amerike a maju vystarano.
           Takze tak ako si mnoho ludi na Zapade myslia, ze na Novom Zelande su za vodou v pripade konfliktu, tak maju aj iluziu, ze oni su ti bohati a ich sa to netyka. proste pyramida nepusti, ked zlikvidujes zakladnu, akurat sa to cele posunie. A prave toto ukazuje, ze GP neuvazuje takto linearne, inak by uz bol tento problem vyrieseny. Dokonca by to ani nikdy nepripustil, aby nastal

           Odpověď
      • Při cestě na Mars, kde bude obdělávat pole?
       https://politikus.ru/video/122039-v-rossii-ispytali-unikalnogo-robota-i-eto-ne-fedor.html

       Odpověď
      • Videl by som dva dovody, preco ludia tvoria humanoidne roboty. Prvy je prakticky. Ludia utvaraju svoje prostredie tak, aby vyhovovalo ludom. A ak ma byt do neho (prostredia) vsadeny robot, najlepsie „zapadne“ ak bude vyzerat ako clovek. Moze sa dobre pohybovat v priestore dizajnovanom pre cloveka, pouzivat bez uprav ludske naradie, soferovat auto atd. Plus vyzor stroja je sucast jeho „interface“. Ak sa budeme s robotmi rozpravat, je to prijemnejsie a pocitovo prirodzenejsie, ked vyzeraju aspon zhruba ako ludia, nez keby mali kolesa a desat chapadiel.

       Druhy pohlad je iny. Ta snaha, tuzba (?) ludi vyrobit vlastnu repliku, nielen prirodzenym mnozenim, ale vytvorit homunkula je velmi stara. Aspon vo fantazii, asi najznamejsi je Golem, zaradil by som sem aj Frankeinsteinov vytvor, aj ked to je este o inom.

       Tarch – GP sa mozu hodit roboty (alebo roboti) ako vykonna sila nahradiaca ludi. Ale myslim, ze z jeho pohladu je jedno, ci budu humanoidne, alebo akekolvek ine.

       Odpověď
       • Možná máš pravdu, ale čím více inteligence se vloží do robotů a AI tím více se sníží inteligence u člověka a stane se Home Utor. Myšlení člověk přenechá na AI. Už jsem četl, že se přemýšlí, že části moci soudní převezme AI.
        Viz už dokazatelné.

        Navigace. Čím častěji člověk používá navigaci tím je pravděpodobnější, že bez ní není pomalu schopen dorazit na určené místo.

        A je to ještě pokrok?

        A na všechny další otázky s předloženými důkazy vám odpoví Emil Pále.

        RNDr. Emil Páleš, CSc. (* 24. január 1966, Bratislava) je slovenský vedec a predstaviteľ sofiológie, ktorá sa usiluje o syntézu rôznych prameňov poznania (zjavenia, rozumu a zmyslovej skúsenosti) Predmetom jeho výskumu sú psychologické, kultúrne a prírodné vzorce tvorivosti a ich časové zákonitosti v individuálnych biografiách, vo svetových dejinách a v evolúcii prírody.

        Ariadnina niť 77 – 2019-03-22 Čo je pokrok ? Novoelejská psychológia ekonomiky 1
        https://hearthis.at/slobodnyvysielac/ariadnina-nit-78-2019-04-02/

        Ariadnina niť 78 – 2019-04-02 Čo je pokrok ? Novoelejská psychológia ekonomiky 2
        https://hearthis.at/slobodnyvysielac/ariadnina-nit-78-2019-04-02/

        Ariadnina niť 79 – 2019-04-16 Čo je pokrok? Novoelejská psychológia ekonomiky 3
        https://hearthis.at/slobodnyvysielac/ariadnina-nit-79-2019-04-16/

        Ariadnina niť 80 – 2019-04-30 Čo je pokrok? Novoelejská psychológia ekonomiky 4
        https://hearthis.at/slobodnyvysielac/ariadnina-nit-80-2019-04-30/

        Ariadnina niť 81 – 2019-05-14 Čo je pokrok? Novoelejská psychológia ekonomiky 5
        https://hearthis.at/slobodnyvysielac/ariadnina-nit-81-2019-05-14/

        Ariadnina niť 82 – 2019-05-28 Čo je pokrok? Novoelejská psychológia ekonomiky 6
        https://hearthis.at/slobodnyvysielac/ariadnina-nit-82-2019-05-28/

        Odpověď
        • Sledujem jeho prácu už dlho, ale popravde pri jeho Angeológii neviem presne čo z toho je konzumovateľné. Jeho výpočty zarážajúco “sedia”, ale je tu jedno ALE. Opiera sa pri nich o tradičnú (oficiálnu) históriu, vrátane napr. Mongolského jha atď.
         Na druhej strane ocenenie Bludný balvan nedostal len tak prenič-zanič. Môj názor.

         Odpověď
         • no z mojho pohladu dostal Bludny balvan za to, ze rozbija logiku popisu historie….miesto toho, aby vsetko riadili ciste instinkty a materializmus, hovori o inej vrstve vplyvu a reakcie ludi na to. Preto aj vysvetluje rozpor „fyzika“-astrologia. Vo vseobecnosti ludia si myslia, ze astrologia znamena „priame ovplyvnovanie“ a preto sa tomu smeju. Pales vysvetluje, ze je to skor ako kalendar, ked je v kalendari stranka s jarnou tematikou, povacsinou rastu snezienky. Neznamena to, ze kalendar sposobuje rast snezienok. Ale ani to neznamena, ze snezienky rastu, ked je v kalendari jul.

          Odpověď
          • Paleš je pokračovatel Blavackej ,skůr ako dostal balvan dostal cenu karlovej univerzity a až potom založil tu svoju spoločnost sofia. jemu dlaždil cestu GP neviem prečo,ale skôr preto aby dost prebudených duši sa zapodievalo celý svoj život jeho bludmi ako hladanim pravdy.takých siekt a kde akých smerov vzniklo stovky. veriacich je na svete kopec. su tu aj svedkovia KOB či KSB . berte to ako vtip skôr ako sa niekto rozhodne fanaticky bránit konceptualne učenie.Ale že je tu kopec fanatikov je realita a to už vtip nie je. Preto sa tento koncept nerozšíri ani nemôže rozširovat.Svoju prácu už urobil. Nedávno som si pisal s Ukrajincom,ktorý mi tvrdil že na Ukrajine hovorí Rusky 60% ludí.sam sa považoval za Ukrajinca ale povedal že on hovorí Rusky.Nakoniec sme prešli na politiku a ani neviem ako som spomenul Pjakina. Povedal len jednu vetu KOB je infiltrované od vtedy čo zavraždili generála.Je to informácia nič viac.generál bol staroverec volal sa Petrov

           Odpověď
           • Máš na tu „jen informaci nic víc“ vlastní názor, nebo z jakého důvodu ji zde uvádíš, vlastně přebraný názor někoho dalšího, bez přemýšlení?

            Odpověď
           • Zrejme myslel infiltráciu konceptuálnej strany „Jedinenie“ (jednota), nie KSB.
            KSB je teória, ľahko porovnať všetky jej verzie od roku 1992, a nie je vidno žiadny rozdiel medzi tým, čo rozprával generál Petrov vo svojich prednáškach, a tým, čo je písané v KSB.

            No generál Petrov bol zakladateľom strany Jedinenie, a pokúšal sa takýmto spôsobom pripravovať ruské kádre. Za jeho života to možno fungovalo, ale po jeho smrti sa do nej pochopiteľne infiltrovalo množstvo psychotrockistov. A možno aj pred smrťou, ešte neprejavených. Je to úplne prirodzené smerovanie každého pokusu vytvoriť konceptuálnu stranu v súčasných davo-“elitárnych“ podmienkach. Obrazne povedané, treba pochopiť, že KSB nefunguje na úrovni „bunky“, ale na úrovni užitočného „vírusu“, kde každý flexibilne pozná svoje miesto, vie čo má robiť, a spolu pôsobia systémovo ako jeden organizmus aj bez priameho riadenia (štruktúry).

            Odpověď
         • Také mě zarazilo, že jeho výpočty pasují na iluzorní historii.

          Odpověď
  • Tak spojil se, nebo se nespojil? Sojuz MS-13 je překlep, nebo je to jiný Sojuz, než Sojuz MS-14 s Feďou?

   Odpověď
   • NicNezNula 26.8.2019 o 9:59

    Sojuz MS-13 se musel přendat z modulu Hvězda na modul Poisk, aby měl Sojuz MS-14 volný stykovací uzel na modulu Hvězda. Provedeno v ručním režimu A. Skvorcovem za účasti astronautů z NASA a ESA.

    Odpověď
   • Sojuz MS-13 přivezl na ISS současné tříčlenné osazenstvo ISS v červenci a je zde od té doby „zaparkovaný“. Kapitán Skvorcov jej dnes ráno v ručním režimu úspěšně přeparkoval na jiné místo ISS, aby uvolnil místo „Feďovi“. :-)

    Odpověď
    • A táák. Tak držme palce. Tedy dnes má druhý pokus k připojení.

     Odpověď
    • Nevite, jestli bude mozne 2.pokus sledovat nekde live?

     Odpověď
     • Tu: https://www.youtube.com/watch?v=tmcgAL4i2HU
      Bude to prebiehať 27.8 okolo 5:12 ráno

      Odpověď
  • No vidíte a minulý týden z toho byla sabotáž.

   Odpověď
   • Podla mna nebola. Posra.i to iba Amerikanci.

    Odpověď
    • Oracle 911 26.8.2019 o 12:23

     Alebo Američania to sabotovali.

     Odpověď
     • Asi si v case pripajeni MS-14 na ISS prave proverovali stav jejich bankovniho konta :)

      Odpověď
      • Ne, ta dama, ktera kontrolovala svou manzelku tam tentokrat nebyla :)

       Odpověď
       • :) Ja vim, ale pravidelne kontrolovani stavu konta a majetku a jejich srovnavani se sousedy je oblibenou aktivitou ve volnem case v USA :)
        Nechci rici, ze u vsech, ale pres drivejsi praci a caste navstevy USA jsem se dostal i do lepsich spolecnosti, kde sice na zacatku jsou vsichni mili a zvidavi, ale s konecnou platnosti se drive nebo pozdeji rozhovor zacne tocit na temata kdo, kolik a jaka ma auta, jachtu, kolik bytu a vil maji, kde byli letos na nejake luxusni dovolene, na ktere elitni univerzite jejich deti studuji, kolik desitek tisic dolaru je to kazdy semestr stoji atd…
        Bylo opravdu zazivne poslouchat takoveto hovory, ale dovedly me tak daleko, ze jsem dal u te firmy vypoved a v USA od roku 2010 nebyl.

        Odpověď
        • Neni jen tam, znam – prcham :)

         Odpověď
         • Tak to mas pravdu, bohuzel se uz i spolecnost v Evrope hodne „amerikanizovala“.

          Odpověď
     • Amerikanskaja firma Tranceptor Technology pristupila k proizvodstvu computrov ‚ Personalny Sputnik’. I’ve got the power hey yeah heh :-)

      Odpověď
  • Podle mě je problém s připojením Sojuzu MS-14 s Feďou uměle vytvořený, aby nakonec celá operace úspěšného připojení MS-14 k ISS, 27.8 v 5:12 získala větší pozornost médií. Sledování v přímém přenosu je připraveno: https://www.youtube.com/watch?v=tmcgAL4i2HU

   Odpověď
   • Souhlasím! Přesně se stalo to co se stalo, všude se o tom píše a hovoří. I u nás na firmě. Spojí se, nespojí se? Jak to dopadne? Je tam robot Feďa.
    Kabrňáci! Tady už propadali sabotážní panice.
    Za dva měsíce budou vyrábět figurku Feďu a prodávat přes celou Evropu. :-)

    Odpověď
    • Moje analýza se potvrdila, Sojuz MS-14 s Feďou je úspěšně připojen k ISS.
     https://russian.rt.com/science/news/662371-soyuz-fedor-mks
     Živý přenos začal před čtyřmi hodinami. Záznam z připojení od 48:44 na: https://www.youtube.com/watch?v=tmcgAL4i2HU

     Odpověď
 30. Hlava americkej asociácie kontroly zbraní Daryl Kimball pripravil správu o situácii okolo Zmluvy o všeobecnom zákaze jadrových skúšok (CTBTO). „Každé porušenie zmluvy o všeobecnom zákaze skúšok zo strany Ruska, ktoré ju podpísalo a ratifikovalo, alebo inými signatárskymi štátmi, sa stane vážnym problémom. Administrácia Trumpa však doteraz neposkytla presvedčivé dôkazy na podporu týchto tvrdení, “ – Kimball.
  Nedávno na MZV USA uviedli že Rusko údajne nedodržiava moratórium na jadrové testy. Podľa ministerstva niektoré spravodajské údaje z USA naznačujú, že RF testovala jadrové zbrane a nedodržala štandard nulovej kapacity.
  V máji generál-plukovník Robert Ashley, ml., hlava správy spravodajstva amerického ministerstva obrany, povedal, že Moskva údajne „porušuje“ CTBTO. Podľa neho je tento predpoklad založený na americkom chápaní vývoja atómových zbraní.
  Podľa Kimballa administrácia Donalda Trumpa uvádza takéto obvinenia, aby podkopala samotnú CTBTO a „oslabila tabu o jadrovom testovaní“. „Obvinenia môžu prinútiť niektorých úradníkov z administrácie Donalda Trumpa, aby obhajovali vystúpenie Spojených štátov zo skupiny 184 signatárskych štátov. V roku 2002 poradca pre národnú bezpečnosť Trumpa – John Bolton – ktorý potom zastával vysoké postavenie v štátnom ministerstve, odporučil takýto krok, “píše Kimball.
  https://russian.rt.com/world/article/662079-ssha-rossiya-narushenie-dvzyai

  Odpověď
 31. Možná vás někoho zaujme je to dlouhé já zatím dočítám druhou část……..
  … článek..: „ Scénář války Ruska a Západu.“ Článek byl napsán před rokem a ukazuje zlom ve Velké geopolitické hře.
  Od této chvíle jsme se přiblížili ke své závěrečné fázi, proto vám doporučujeme seznámit se s 1. a 2. částí …
  Část 1 https://1url.cz/nMSPM
  Část 2 https://1url.cz/EMSPa

  Odpověď
 32. Michail Chazin: Je potrebné meniť ekonomický model https://izborsk-club.ru/17600

  Hovoriť o „hegemónii“ USA nie je celkom správne, na začiatku 80.rokov (to znamená ku začiatku reaganoekoniky priviedol životnú úroveň obyvateľov čisto po materiálnej spotrebe na 70% americkej.

  Odpověď
 33. Zatiaľ čo ruský humanoidný robot Fjodor sa snaží dostať do ISS, nemenej zaujímavá novinka bola testovaná na zemi – prvý domáci priemyselný robot – kombajn s bezpilotným riadením.
  https://politikus.ru/video/122039-v-rossii-ispytali-unikalnogo-robota-i-eto-ne-fedor.html

  Odpověď
  • Jeden takový kombajn tu v ČR byl také, navigován GPS. Nějak ale nepočítali s tím, že na poli by mohla být skruž… škoda asi 1,5 milionu. Lidský faktor je stále nezastupitelný, obzvlášť při řešení nezvyklých, předem těžko definovatelných rozhodnutí.

   Odpověď
  • Úplne ideálne by bolo, keby takéto kombajny (ale aj traktory a iná veľká PH technika) dokázali levitovať. Nedochádzalo by k ubíjaniu a zhutňovaniu pôdy.

   Niečo podobné som videl v jednej z epizód seriálu Stargate SG1. Tam takúto techniku používala jedna nepriateľská rasa, ktorá dobývala planéty tým spôsobom, že najprv obyvateľom planéty ponúkla priateľstvo, podelila sa s nimi o technológie (čím ich ohúrila), no neskôr rozšírila na planete potichu vírus, vznikla pandémia, a táto rasa im ponúkla protiliek. No vedľajším účinkom tohto protilieku bola sterilita. Populácia na planéte sa tak drasticky zredukovala. Na planete ponechali len malé agrárne stáda ľudí, ktorí sa starali o polia s obilím. Príšelci si chodili so žacími strojmi len po úrodu. Toto agrárne obyvateľstvo postupne zabudlo všetko, čo kedysi vedelo. Zabudlo na svoju minulosť (najmä stratou schopnosti čítať).

   Odpověď
   • Oracle 911 26.8.2019 o 12:54

    Tá rasa ponúkala aj biologické zbrane a očkovanie proti starobe, ktorá spôsobovala sterilitu.

    Odpověď
   • Tak to by moli být příbuzní GP

    Odpověď
    • Nebo spíš GP-eho vlhký sen.

     Odpověď
  • V te souvislosti bych pripomenul vyrok z roku 2016, ktery pronesl sef Siemensu Josef Käser:
   „Digitalizace znici stredni vrstvu. Z 10 pracovnich mist soucasne stredni vrstvy jich 9 bude donuceno „sestoupit“ (nizsi platy, horsi pracovni podminky), jen jeden z 10 si polepsi….“
   https://www.borncity.com/blog/2016/06/19/dld-jo-kaeser-digitalisierung-wird-mittelschicht-vernichten/

   Do roku 2030 bude diky digitalizaci v Nemecku primo „zniceno“ (lidsky zamestnanec nahrazen robotem) 18,4% pracovnich mist, vazne ovlivneno (pracovni doba, platy,…) dalsich 35,8% pracovnich mist.

   Na Slovensku to ma byt v obou kategoriich pres 30% (zniceno a vazne ovlivneno):
   https://www.welt.de/wirtschaft/article175180209/OECD-Studie-Roboter-bedrohen-die-Karrieren-Tausender-Teenager.html

   Odpověď
  • Diskuse u toho je vyborna?
   napr.:
   Vedecke mysleni kraci vpred sedmimilovymi kroky. A najednou nekdo nauci roboty brat uplatky. Koho pak zavrou do vezeni?

   Odpověď
 34. Premiéri štyroch východných spolkových krajín Nemecka – Saska, Durínska, Brandenburska a Saska-Anhaltska – vyzvali na obnovený dialóg s Ruskou federáciou, píše nemecký denník Die Welt. Nemecký minister zahraničných vecí Heiko Maas kategoricky odmietol všetky takéto požiadavky.
  https://russian.rt.com/inotv/2019-08-25/Die-Welt-glava-MID-FRG

  Odpověď
  • Zřetelný signál . Ossis prozřeli.

   Odpověď
   • Oracle 911 26.8.2019 o 6:54

    A teraz len počkať na Westies…

    Odpověď
    • Ori, bily terier, Vestik, je palicaty….. :-)

     Odpověď
 35. https://www.novinky.cz/zahranicni/svet/clanek/usa-uz-nevladnou-indickemu-a-tichemu-oceanu-souperi-tam-s-cinou-40294302

  Jedním z důvodů, proč vyklízejí Spojené státy pozice je to, že se po konci studené války soustředily příliš na boj s nejrůznějšími vzbouřenci a až nyní se soustřeďují na růst vojenské moci Číny, uvádějí experti. …….
  Zpráva především upozorňuje na rozsáhlý arzenál čínských raket, „které ohrožují základny USA i amerických spojenců, které by mohly být prvních hodinách konfliktu vyřazeny z provozu přesnými údery“……

  Amerika je atrofující mocnost, která není adekvátně připravena a vybavena pro velké soupeření sil,“ uvedla zpráva a dodala, že velký počet současně probíhajících modernizačních programů „je nad možnosti rozpočtu“. Zpráva současně upozorňuje, že schopnost globálního dosahu závisí na ekonomické síle.

  Odpověď
  • To jsou věci, novinky.cz šíří „dezinformace“….

   Odpověď
  • no, skor ide o to, ze musia zivit taku obrovsku armadu a tolko zakladni po celom svete. Ja byt Americanom, tak by som to tazko znasala

   Odpověď
 36. Život je jen společenská hra…
  I vítězné figurky jdou na konci zpátky do krabice…
  Dago . (Také milé a velmi rozumné :)

  Odpověď
  • Znie to vtipne a rozumne, ale nepaci sa mi na tom, ze to podsuva myslienku, ze pocas hry vlastne na nicom nezalezi.

   Odpověď
   • okrem ineho, ak cela vola a snaha sa redukuje len na to, ze som figurkou, ktorou niekto iny taha podla seba, tak to ubije aj tu figurku

    Odpověď
  • Prečo?

   Odpověď
  • Možno stačilo iba povedať: „Nikto na svete nie je tak Veľký, aby sa do truhly nezmestil“ :-)

   Odpověď
   • „And when they burn your body
    All that’s left is sand crystals
    Two tiny handfuls
    All the rest is water, water, water, water
    All you need to know
    Is you were born of water
    You are made of water
    You are living water, water, water, water“
    https://cloudcult.com/track/222706/when-water-comes-to-life

    Odpověď
 37. No, podívejme:

  Emmanuel Macron, právě vytáhl obrovské překvapení na své hosty G7, že prý přizve íránského MID Javada Zarifa.

  Emman se nám rozjel…

  Odpověď
  • Zaríf nečakane navštívil miesto konania summitu G7
   https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/523647-lidri-g7-su-proti-navratu-ruska-do-skupiny-tvrdi-nemenovany-diplomaticky-zdroj/

   Odpověď
  • Letadlo, které provází íránského MID Mohammada Javada Zarifa stojí na asfaltu na letišti ve francouzském přímořském letovisku Biarritz na jihozápadě Francie, během summitu G7 v Biarritz, 25. srpna 2019 na druhý den letošního summitu.

   Íránský ministr zahraničí Mohammad Javad Zarif přistál v Biarritzu během summitu G7, řekl mluvčí svého ministerstva. Francouzský úředník řekl, že Zarif nebyl pozván na rozhovory G-7.

   Místo toho se setká s francouzským ministrem zahraničí Jean-Yvesem Le Drianem.
   Oficiální představitel odmítl říci, zda se Zarif také setká s Macronem.

   https://www.msn.com/en-us/news/world/irans-zarif-turns-up-in-biarritz-on-french-invite-g-7-update/ar-AAGgCkW?ocid=spartanntp

   Odpověď
   • https://img22.rajce.idnes.cz/d2202/16/16169/16169394_46dacb977cfeff2eb2adac82d8d31f02/images/MacronTrump.jpg

    Odpověď
    • Oracle 911 26.8.2019 o 0:05

     Aký vysmiaty chlapček… ;)

     Odpověď
     • Aby ne,
      http://www.vodaksb.eu/diskuse/comment-page-57/#comment-244164
      že ano
      https://oracle911blog.wordpress.com/2019/08/21/otazky-a-odpovede-c-45/
      …už to začíná zapadat?

      Odpověď
      • Oracle 911 26.8.2019 o 7:03

       Ono mne to zapadlo dosť dávno…

       Odpověď
  • No jo, proto už dopředu bylo oznáméno, že se letos žádné společné komuniké podepisovat nebude, aby Trump nedojel předčasně jak loni.
   Tvíty od Dona ale budou zajímavé…

   Odpověď
   • … neodjel…

    Odpověď
   • A druhý důvod, hlavní a zásadní, vidím zde http://www.vodaksb.eu/diskuse/otazka-odpoved-v-v-pjakina/comment-page-2/#comment-247198

    Odpověď
  • Televizní kanál Al-Džazíra:
   Kanál objasnil, že Zarif nemá v úmyslu uspořádat schůzky nebo jednání se zástupci americké delegace.
   Bezprostředně po příjezdu do Biarritzu začaly rozhovory mezi Zarifem a francouzským ministrem zahraničí Jean-Ivem Le Drianem.

   Připomeňme, že dříve se hlavy států a vlád členských zemí „Skupiny sedmi“ rozhodly, že jednání jménem G7 s Íránem povede prezident Francie Emmanuel Macron.
   https://vz.ru/news/2019/8/25/994222.html

   Odpověď
 38. Tohle jste věděli? Čtu o tom poprvé a nějak se mi to nezdá.
  Proč až dnes taková publicita?

  https://www.novinky.cz/historie/clanek/himmleruv-maser-zachranil-60-tisic-veznu-40294288

  Odpověď
  • Protože nacisti byli takoví milí kloučci, naši kloučci, kteří si jen tak trošku hráli na vojáčky a pak přišel zlý Rus a našim chudáčkům naplácal na zadeček. Asi tak nějak.
   I PRÁVO ukazuje, na čí straně stojí.

   Odpověď
  • Nejdříve podsouvají, že maséři nácků byli dobří lidé a za chvíli zjistíme, že i ti náckové nemohli být špatní když měli hodné maséry, že

   Odpověď
  • Jakým způsobem mohl zachránit 60 tisíc lidí?

   Odpověď
 39. …a takéto ježibaby klamárky lietajú v Cechách…všimnite si aké gesto urobila v min: 3:47 …čo to akože malo byť? A bola si toho úplne vedomá,urobila to vedome,ako odkaz…chvýlu neskôr,jej tie ruky znovu „vystrelili“ do podobného prekríženia…žeby teda Havloidná vetva Scull§Bones ??? Ved posúdte sami … https://www.youtube.com/watch?v=JFKGvvraAZ8

  Odpověď
  • Jana z Arku 25.8.2019 o 12:59

   To je gesto jako když faraon držel ty žezla , překřížila ruce jako egyptský faraon. Otázka je, jestli úmyslně nebo nevedome. Na koho že je napojená. A ty slova o zabíjení…řekla o zabíjení..To my nemůžeme…To je fakt ošklivá čarodějnice, chci být slušná, víc psát nechci o ní.

   Odpověď
   • Všimli jste si jak vrusta do podoby allbrightove??? nechápu, jak na tuhle uschlou debilni větev mohou lidé koukat v tv nebo v kině…. fuj!!!

    Odpověď
    • Putinovec 25.8.2019 o 16:05

     Taky je ze stejného košíku jako krvavá madla.

     Odpověď
     • Z Wiki:
      Holubová trpí endogenními depresemi, které byly podle ní důvodem jejího alkoholismu. Podle svých tvrzení v roce 2006 se ze své závislosti na alkoholu vyléčila.

      V roce 2019 v rozhovoru potvrdila svá soužení, mimo jiné i obavy z průběhu války proti Islamskému státu, s odovoláním na syrskou rodinu Marthy Issové, kvůli kterým navštěvovala vojenského psychologa.
      xxxxxxx
      Mám tomu rozumět, že byla přívrženkyní Islámského státu? To snad ne!

      Odpověď
      • Myslím, že rozumět tomu můžete tak, že dotyčná stále nasává

       Odpověď
      • Pri pohľade na Holubovú by sa aj satanista prežehnal.

       Odpověď
   • Uvedomte si, že je to alkoholicka.. nebýt havla, dělá tak akorát hajzlbabu u tygra…

    Odpověď
  • Jana z Arku 25.8.2019 o 12:59

   To je gesto jako když faraon držel ty žezla , překřížila ruce jako egyptský faraon. Otázka je, jestli úmyslně nebo nevedome. Na koho že je napojená. A ty slova o zabíjení…řekla o zabíjení..To my nemůžeme…To je fakt ošklivá čarodějnice, chci být slušná, víc psát nechci o ní.

   Odpověď
  • Ony ty fešandy jsou oprrravdu z davu extra vybírané https://rutube.ru/video/83a5f5da65cddc5e403c33320a3fbbce/ https://rutube.ru/video/1246ab18b5baa690a3a406e4054bd108/ Ten siochazariát má plné ruce pazouru,je to prostě honička,vybrat TY PRRRAVÉ.

   Odpověď
   • Horší je, že už nemají nikoho vhodnějšího. :)

    Odpověď
   • Majú, napríklad Danielu Kolářovú, ktorá tiež podporovala Drahoša. Ale ona, na rozdiel od Holubovej a podobných, zďaleka nemá také tupé výroky, a zaoberá sa filantropiou nielen na papieri. Je predsedníčka správnej rady nadácie Duha, ktorá sa stará o dospelých ľudí s mentálnym postihnutím, jej najstarší syn pracuje v Jedličkovom ústave založil kapelu Tip Tap Top, v ktorej hrajú mentálne postihnutí ľudia, a kde je kapelníkom.
    P.S. Infu o Kolářovej som si prezrela po opätovnom prezretí seriálu Taková normální rodinka. A nielen o nej.

    Odpověď
    • Tip Tap Top to je pěkná blbost, kapela se jmenuje The Tap Tap a někteří jsou telesne handikepovani nikoliv mentálně.

     Odpověď
     • Prepáč, pomýlila som sa v maličkostiach, dôsledne som to nepozrela, keďže mi šlo o samotnú Kolářovú.

      Odpověď
  • Boze na nebi.. Po setkani s Olgou Havlovou se tato pani „stala obcankou“….
   No obcanka moc obsahu nema, to je fakt, dnes je to jen maly kousek potisteneho plastu…

   Odpověď
 40. Lídri G7 obhajujú dialóg s Ruskom
  Lídri skupiny G-7 sa dohodli na posilnení dialógu a koordinácie s Ruskom pri riešení prebiehajúcich kríz. AFP to uvádza s odkazom na diplomatické zdroje.
  https://russian.rt.com/world/news/661889-g7-rossiya-dialog

  zato náš denník Pravda má zdroj ( jedna tetka povedala – asi tak sa dá hodnotiť- nemenovaný zdroj )

  Lídri G7 sú proti návratu Ruska do skupiny, tvrdí nemenovaný diplomatický zdroj
  https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/523647-lidri-g7-su-proti-navratu-ruska-do-skupiny-tvrdi-nemenovany-diplomaticky-zdroj/
  a Trump dal vyhlásenie o možnom pozvaní Putina na stretnutie G8 do USA 2020
  https://russian.rt.com/world/news/661868-tramp-putin-g7-ssha

  Odpověď
  • Rusku je daleko lépe mimo G8 než v ní. Stejně má v ní sice ex offo, ale klíčový vliv. Ví to Trump i Putin .

   Odpověď
   • Přesně – jak o tom píše Jan Cambell.

    http://vasevec.parlamentnilisty.cz/komentare/jan-campbell-kdyz-ptacka-chytaji

    Asymetrická účast RF v G8 by ukotvila boj jednoho proti sedmi v pokračování historie a politiky Drang nach Osten, se současnou ztrátou ČLR. Proč ČLR a Indie nejsou kandidáty na členství v G7-8 je bez pochyby zajímavá otázka.

    Popření historické pravdy Rusů o růstu, integraci a nutnosti spolužití s Islámem, Anglosasové řídící EU a NATO by dostaly podporu pro iluzi, že mohou rozbít a rozdělit RF, podobně jako Balkán v konci minulého století. RF jako suverénní stát se proto jeví brzdou migrace, jako následku občanské války na Východě.

    Trilaterální projekt – Severní Amerika, Evropa a Asijsko-tichooceánský blok nepočítá s RF. Již proto nedává žádný smysl se zamýšlet nad G8. Připomínka prezidenta Macrona prezidentu Putinovi o Evropě od Lisabonu do Vladivostoku, a současné nepřipomenutí projektu Od Atlantiku k Uralu, autora Charles de Gaulle (1890-1970) neznamená nic jiného, než past a cíl: Integrovat RF do Evropského bloku ve smyslu Trilaterálního projektu a tím konec RF, suverenity RF, ruské kultury a národa.

    Účast RF v G8 by představovala rehabilitaci projektu Paříž – Berlín – Moskva, s připojením na projekt Washington – Londýn – Berlín. Rehabilitace projektu by se realizovala pod dočasným vedením Francie z důvodu neschopnosti kancléřky Merkel a SRN v krizi. Umožnila by prezidentu Macronovi být častěji a blíže prezidentu Trumpovi a nenápadně, ale efektivně pracovat na integraci ruských zdrojů pod kontrolou transnacionálních korporací, de-populaci RF a přesídlení zbytku obyvatel RF do megapolisů, podobných Moskvě. Tím by přispěla i k záchraně anglosaského společenství bez aktivní účasti států, jako například Itálie nebo Kanada. To a více je popsané v již neutajovaném Anglofrancouzském dokumentu z prosince roku 1917.

    Jakákoliv smysl, diskuze a realizace globalizačních plánů není a nikdy nebude v zájmu národů, suverénního státu a spojenectví, která nemají svůj vlastní projekt (například EU), a která podlehla mýtu o de-ideologizaci na konzum orientované společnosti. Neoliberalismus není projekt, ale ideologie oligarchů a neviditelných loutkovodičů vylučující národní zájem a lidskou důstojnost jako civilizační hodnotu.

    Z uvedeného vyplývá, že prezident Putin má následující možnosti: 1) Přijmout případné pozvání na účast v G8, a tím souhlasit se ztrátou suverenity RF, kultury a národa rychle, nebo pomalu. 2) Odmítnout případnou pozvánku G7. 3) Dát podnět k právnímu ocenění konání výlučně západně orientovaných neoliberálů a jejich podporovatelů.

    Odpověď
    • Putinovec 25.8.2019 o 16:39

     V tohoto autora moc důvěry nemám.G7 je seskupení o ničem,protože nemají vliv na dlouhodobé procesy ,natož je ovlivňovat potřebným směrem.Tuto možnost má nyní oficiálně odklepnutou RF,k tomu mají dostatečnou zdrojovou stabilitu a tým globálně velice schopných lidí.
     Pokud by RF znovu vstoupila do G8,tak by se situace odvíjela od těchto základů.Byl by zde přímý vliv na činnost těchto zemí a to tím spíše,že vzrůstají možnosti BRICS jsou pro ně přímou hrozbou.
     Pozice G7 je asi tato-Kdo chvíli stál,ten teď stojí opodál.

     Odpověď
     • Jan Campbell se mi podle „ovoce“ dobře zařazuje vedle Chazina i Fursova / Izoborský klub / . Za předlistopadového režimu jsme tomuto typu řídících kádrů dali přezdívku ŘEDKVIČKY . Navrchu červené, uvnitř bílé. Na ruské scéně historiků a analytiků jednoduché černobílé dělení dost pokulhává , srdcařů jako je VVPj je nemnoho .
      V názoru na „váhu“ G7 shoda , oni by rádi , Voloďa se směje .

      Odpověď
      • Pripomenul si mi kriminálny žargón z jedného ruského filmu. Bola tam taká skvelá hláška: „Tак он же на этом скачке расколется! Редиска! При первом же шухере…“
       https://www.youtube.com/watch?v=ivrBbVvrQng

       Tu je rozuzlenie tej šifry:
       https://www.youtube.com/watch?v=Am03kYAx030

       «On sa pri tom „skoku“ „rozkolí“! Reďkovka! Pri prvom „šume“!» (skok=krádež; rozkoliť=zradiť; reďkovka=krysa; šum=hrozba, nebezpečenstvo)

       Odpověď
       • Myslím,že jsme ve shodě. Jde jen o to, co je v této informační branži „zrada“ ?

        Odpověď
   • Zjisti si co znamená ex offo, ať nepises blbosti.

    Odpověď
    • Děkuji za kritickou poznámku rád blbost vysvětlím. V kontextu mého příspěvku „zvenčí stanovený“ , jinak stanovený z nadřazené úrovně řízení. V právnickém kontextu / a ten se v mém přispěvku neobjevil / je to samozřejmě mimo , mísu. Jak by si přiléhavěji označil vliv Putina na G7 , aby to vystihlo tuto konstelaci a neznělo to po mém vysvětlení jako blbost ? Přiznám se, že někdy píši vyjádření a mám pocit, že můj náhled je srozumitelný . Hodnocení menší srozumitelnosti pro některé čtenáře ještě nemusí být „psaním blbostí“ . Pokud každé nepochopení smyslu a kontextu použitých výrazů začneš klasifikovat jako projev blbosti pisatele /přijatelnější je slušné upozornění anebo vybídnutí k vysvětlení /, skončí kultivovanost zdejších debat.

     Odpověď
     • Boletus, Tvojim príspevkom vždy rozumiem veľmi dobre, ďakujem za ne. Takéto výpady sa tu objavujú sporadicky so zrejmým cieľom

      Odpověď
    • Pavel: Ex offo … Podle „Učení 20-30″, kde nejlepší studenti výměnou za obrovskou ztrátu tvůrčího potenciálu = promrháním času, dosahují titulů v doktorandských disciplínách v rámcovém „vědění“, a ti nejlepší pro Systém_cz/EU, Západní regionální civilizace, i CSc. a DrSc. atd., je termín „EX OFFO“ jednoznačným. Každý si tedy rychle zjistí, že termín „ex offo“ v umělém jazyce, je významem „úřední povinnost“. Povinnosti jsou 1. úřední a za 2. úřední. Je však nutno je důsledně posuzovat hlavně z pohledu 5. typů sociální idiocie, 5 typů moci, objektivních zákonů, atd atd. a hlavně s výhledem na 500 a 1000 let dopředu.
     Uvedu příklad výsledků rámcového vědění, kdy si všichni plní 100% povinnosti tzv.: ex offo (úřední klapky na očích, řídím se platnou vy.Hláškou a směr.NIC.í )) a výsledek? = tzv. Italská stávka, která dokáže položit každý systém svým dominovým efektem při důsledném dodržení povinností ex offo.
     Takže jsou úřední povinnosti a také úřední povinnosti.
     Jestliže v Západní regionální civilizaci zadrhává nástroj řízený důsledným systémem ex offo, je to tím, že se dodržuje ex offo, které není kompatibilní s zá.Kony. Z toho jasně vyplývá, že každá činnost Západní regionální civilizace, provedená na základě striktně dodržených prIncipů zásad ex offo, nemá oporu v metrologické průkaznosti, čili odporuje (zá)KONům a poukazovat na správnou jeho výslovnost či aplikaci, podle rámcového vědění je …

     Odpověď
     • Děkuji Atevi i Lubossovi za projev chápání informací ne podle definic, ale podle jejich smyslu . Na to první stačí wikipedie . Připomnělo mi to v jedněch OO Pjakinem zdůrazněné rozlišení dvou podobných slov „slišať“ a „slušať“ , tedy zaslechnout a poslouchat.

      Odpověď
      • No ono právě definice pojmu určuje jeho smysl, takže užití tohoto pojmu bylo zcela jistě mimo. Jinak mě stejně překvapuje kolik zdejší komunita užívá ať už anglických nebo latinských výrazů, když se zde všude píše jak slovanské jazyky zvláště ruština jsou nejbohatší a nejlepší nástroj k vyjádření myšlenek. Už jen ta legrace globální prediktor, koncepce, egregor atd.

       Odpověď
  • Tuck kategoricky odmieta návrat Ruska do G7 a navrhuje prihlásiť Ukrajinu na G7
   https://russian.rt.com/inotv/2019-08-25/Figaro-vmesto-vozvrashheniya-Rossii-Tusk

   Odpověď
   • Macron ponúkol, že krajiny G7 sú pripravené pomôcťs hasením požiarov v Amazónii
    Macron zároveň poznamenal, že Francúzsko patrí medzi deväť amazonských krajín a uvádza zámorské departementy – Francúzsku Guyanu.
    https://russian.rt.com/world/news/661949-makron-g7-pozhary-amazoniya

    Odpověď
   • Nad osudem Tuska se stahují mraky. Pokud dostane účet od svých spoluobčanů, nebude vůbec hezký . Měl by táhnout zpátky za louži, odkud přismrděl.

    Odpověď
    • No, v tomto nechtiac Rusku pomaha, nikto sa nemusi tvarit diplomaticky a minat cas aj energiu na rozmotavanie problemov bez ktorych by to slo, keby tam neboli

     Odpověď
   • Oracle 911 25.8.2019 o 17:32

    Poľský podpindus…

    Odpověď
   • Tusk velmi pobavil: Není nic přirozenějšího, než návrh, že by se jednání sedmi nejvyspělejších zemí světa (samozřejmě toho liberálního) měla zúčastnit země ze všech liberálních zemí světa nejvyspělejší (měřeno mírou korupce – což je nejpřesnější, ačkoliv málo popularizované měřítko liberálnosti každého režimu), čili Ukrajina. Mohl ovšem navrhnout taky Litvu nebo Gruzii.

    Tusk tak diskredituje stávající Evropskou unii téměř stejně jako ožralý Juncker. Tohle bude Petříčka s Čaputovou strašně mrzet, že na to nepřišli první.

    Odpověď
  • Myslím si, že situaci, kdy Macron i Trump žadoní, aby se Rusko, čili Putin, zapojilo do práce G7, není adekvátní popisovat způsobem, jakým to činí Jan Campbell, čili že to pro Rusko bude znamenat ovládnutí západem, že ruské liberální elity se konečně spojí se západními elitami, že Putin bude bojovat proti přesile sedmi liberálních papalášů atd.

   Myslím si naopak, že Putin si nyní může klást podmínky, za kterých převezme vedení toho jejich zoufalého spolku sedmi neschopných, a že ho na setkáních nečeká boj, ale nastoupená třída sedmi učňů z polepšovny. A když se nebudou chtít podřídit, no tak čau.

   V Mnichově 2007 jim Putin sám nabídl spolupráci na hospodářském prostoru od Lisabonu po Vladivostok, a tehdy s ním vyběhli. Teď GP prosí a škrábe na dveře.

   Odpověď
   • suhlasim, navyse to, ze by Rusko bolo clenom G7 neznamena, ze zrazu bude posluchat. V 2014 sa tiez na vsetkych vykaslalo, pritom prozapadni kricali na cely svet a hrozili peklom. Ci bude sucastou G7 alebo nie, znamena ze Putin pojde na par stretnuti viac a mozno sa bude snazit neostrit veci verejne. Ale keby pocuval co mu vravia, tak by uz ziadne Rusko mozno ani nebolo.

    Odpověď
 41. Študent KSB 25.8.2019 o 10:47

  Členovia Republikánskej strany splnili sen svojho lídra a prezidenta Spojených štátov Donalda Trumpa: pričlenili ostrov Grónsko k USA. Zatiaľ však iba neoficiálne, keď vytvorili „budúcu mapu Spojených štátov“

  Spoločný štát USA a Grónska, zvýraznený farbami zástavy Spojených štátov, zobrazili na tričkách, ktoré sa ponúkajú na internetovej stránke Republikánskej strany. Podobný netradičný marketingový ťah urobil Národný výbor Republikánskej strany, ktorý podporuje ideu o „privatizácii“ ostrovu.

  https://www.hlavnespravy.sk/splnil-sa-sen-donalda-trumpa-gronsko-priclenili-k-usa-zatial-neoficialne/1864708

  Odpověď
  • Mentálna úroveň tejto stojí za to (z diskusie pod článkom):

   Avatar
   TIGRICA19937 • pred hodinou

   Cennim si boj Danskeho kralovstva proti ruskym zaujmom ale co su to vlastne tie ruske zaujmy? Zotrocit a uvalit do chudoby polovicu europy?

   Jej odpoveď na ďalšieho podobne obdareného :
   Jozef • pred hodinou • edited

   Nech na to zoberú ruskú logiku…..máme tam základňu,tak si to územie jednoducho obsadme“…..lenže to by muselo USA klesnúť na úroveň Ruska….a to sa dúfam nikdy nestane

   TIGRICA19937 Jozef • pred hodinou

   Presne, USA sa nikdy neponizi na uroven Rusov a dakujme Amerike ze drzi toho Ruskeho otroka ako tak na uzde, inac by si zas robil zalusk na celu Europu.

   Odpověď
   • To bude rozčarování, až to přijde. Je úžasné sledovat, jak se sami sebe snaží přesvědčit, že USA jsou „království nebeské“ a Rusko „východní Mordor“, ale přitom cítí ten rozpor mezi předstvanou a realitou.

    Odpověď
   • Sú to nasadení trolovia

    Odpověď
    • Ak si zakódovala do nicku dátum narodenia – júl 1993, tak je to dobrý obraz degenerácie vzdelanostnej úrovne po 1989 a (a)sociálni inžinieri si mädlia ruky nad dosiahnutým výsledkom. Pri posudzovaní dôležitostí ministerstiev je veľmi otázne čo je viac – financie a hospodárstvo, vnútro a obrana či kultúra a školstvo.

     Odpověď
    • Taky to tak z dikce a invence komentářů cítím. Je to průhledně blbé.

     Odpověď
  • USA dostaly chuť zmocnit se, na úkor Dánska, Grónska a posílit svou pozici při budoucích jednáních o rozdělení Arktidy. Zatím je to jen jejich „zbožné přání“, geopolitická situace ve světě se změnila.
   Otázkou mj. je, zda na to budou v současnosti mít dost sil. Na podmanění Sýrie, Iráku, Afghánistánu, KLDR, Venezuely, apod. je už nemají…

   Odpověď
   • NicNezNula 25.8.2019 o 14:29

    VVP to vysvětluje v posledních OO, že se jedná o určitou brzdu směrem k Číně (a následně směrem k Rusku). Takže zdrojově na to USA sice nemají, ale když na to přijde, tak se ten proces zformalizuje raz dva a spíše je to asi akce globalistů, než státních elit. Pokud jsem to dobře pochopil. Takže Trump teď „hází špeky do davu“ a podle reakce se uvidí, jak se to zařídí.

    Odpověď
    • Vzhledem k tomu, že Čína již v Grónsku investuje, začala stavět ledoborce, apod., naskýtá se otázka, zda USA nejsou v případě „koupě“ (hospodářském ovládnutí) Grónska nyní až na druhém místě… „Nervozita“ amerického ministra zahraničí Mike Pompea by tomu napovídala.

     https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/pompeo-kritizoval-ambice-ruska-a-ciny-v-arktide/1753088

     Odpověď
  • Putinovec 25.8.2019 o 15:44

   Teď jde ještě o to,která část z dnešních USA si bude chtít Gronsko ponechat.

   Odpověď
   • USA ještě Grónsko nemají, ve „hře“ o ně jsou zcela určitě další „hráči“…
    „Trump nevyjádřil přání koupit Grónsko, on se pouze zajímal o otázku, zda by bylo možné takový prodej realizovat…“(Ojakin, O.-O. 19.8.2019)

    Odpověď
    • Oprava: (Pjakin, O.-O. 19.8.2019)

     Odpověď
    • Putinovec 25.8.2019 o 16:25

     Já o tom vím.Tohle je jedno z mnoha Trampových plácnutí do vody.A zatímco ostatní vzrušeně sledují kruhy na vodě,Tramp si kráčí za svým cílem.

     Odpověď
   • Poznámka k věci, souhlas . Paušální nahlížení na USA jako homogenní státnost v podstatě končí. Ve vnitřní , vnější a globální politice tohoto odpočítávaného hegemona je namístě použití přesnější identifikace mocenských skupin.

    Odpověď
 42. Prosím, nemáte niekdo inormácie týkajúce sa:
  http://gurdjiefflegacy.org/70links/search.htm
  dakujem moc dopredu

  Odpověď
  • Ahoj, venujem sa tomuto uz dlhsiu dobu…Gurdjieff bol velmi zaujimavy clovek a na zoznamenie so stvrtou cestou by som doporucil syntezy niektorych jeho ziakov. Jednak Maurice Nicoll (Jednoduche vysvetlenie idei prace) a P.D. Ouspenski (hledani zazracneho)…Snad pomoze.

   Odpověď
  • Zajímavý dílko na téma Gurdžijev …Meetings with Remarkable Men
   https://m.youtube.com/watch?v=uYhv0O0gUTk

   Odpověď
   • Gnostik a Archal, moc ďakujem za doporučenia. Našla som na mape Uzbekistanu miesta označené ako Sarmung monsterio, ale budú to asi len hypotetické miesta…

    Odpověď
    • Co je archal?

     Odpověď
     • @Janka S – co jsem vyhledala, protoze me to take zajima na books.google ….v Pauly’s Real-Encyclopädie der classischen Altertumswissenschaft, kdyz jsem zadala Archal nebo i Jarabbaal vyznam, psano svabachem v nemcine a v rectine, takze mi to dalo zabrat.
      Upozornuji – jedna se o vytah z textu:

      - fenicky Archal, recky Herakles, etrusky Hercule = bozi bojovnik = Israel

      dalsi vysvetleni:
      Archal je treba rozdelit do dvou slabik -
      - prvni slabika znaci „ohen“ nebo „silneho“ ve smyslu prastare sily vztahujici se na bozstvo
      - druha slabika „vitezstvi“ – pripomina boj v ringu
      jako treba Herkules se lvem apod. vzdy jde ale o boj dvojity, napr. na nebi a na zemi

      bozi bojovnik Fenicanu Jarabbaal = Ball pecuje – ma take co spolecneho s Hebreji

      Je to tak zhruba ze starych podkladu. Snad jsem to pochopila a prelozila dobre.

      Odpověď
 43. Hlava CB Anglie Mark Carney na setkání s různými hlavami CB různých zemí světa a vedením sekcemi FEDu v americkém Jackson Holeu prohlásil, že dolar má destabilizační vliv na ekonomiku světa a je třeba se zamyslet nad vytvořením nové rezervní měny.
  Situace s dolarem připomíná události na začátku 70. let, kdy padl vytvořený v roce 1944 Bretton-Woodský systém fixace dolaru ke zlatu.
  http://zakonvremeni.ru/news/14-4-/40755-glava-tsb-anglii-predlozhil-zamenit-dollar-novoj-rezervnoj-valyutoj.html

  Trump nazval hlavu FEDu hlavním nepřítelem Ameriky.
  http://zakonvremeni.ru/news/14-4-/40764-tramp-nazval-glavu-frs-ssha-vragom-ameriki.html

  Odpověď
  • Mluvčí hlavy soudobého světového finančního systému . FED je touto hlavou ovládán.
   Dedukuji, že nutný odchod dolaru ze světové do regionální role budou chtít stranoviki použít jako zbraň v ekonomické části volební kampaně Trumpa . Trochu to vypadá paradoxně – místo aby dolar bránili , podtrhnou ho co nejdříve, aby zkomplikovali volební tažení Trumpa do druhého prezidentského období . Globalisté budou, podle mne , nuceni požádat jak Putina, tak i Si , aby na období 2020 zeslabili tlak na dolar /ten je objektivně už na odchodu/ a podrželi pozici Trumpa .Proto také dostala Basilej III odklad .

   Odpověď
   • Človekom, ktorý by chcel najviac dolár oslabiť, je práve Trump, ktorý neustále vyplakáva, ako mu Powell (šéf Fedu) nechce toto jeho želanie splniť.

    Hra na dobrého policajta Trumpa a zlého policajta Powella nie je nič iné ako divadlo pre masy. Nezabúdajme, že Powella nominoval na šéfa Fedu práve Trump (nomináciu schválil Senát). Obaja dobre vedia, že sú na samovražednej misii – hrajú koncovku súčasného finančného systému, teda aj dolára ako svetovej rezervnej meny, a teda aj privilégium USA tlačiť zelené papieriky a dostávať za ne reálne tovary a služby. (Keď hovorím o samovražednej misii, mám na mysli stratu povesti u verejnosti, nejaké vážnejšie dôsledky týmto dvom členom verchušky prakticky nehrozia.)

    Odpověď
    • Oracle 911 26.8.2019 o 7:05

     Ďalšia možnosť je, že Powell prešiel do tábora Clintonoidov.

     Odpověď
 44. Princ Andrew objasnil svoje bývalé priateľstvo s Epsteinom
  Britský princ Andrew v sobotu opäť odmietol tvrdenia, že sa podieľal na trestných činoch sexuálnej povahy, ktorých sa údajne dopúšťal jeho niekdajší priateľ a odsúdený pedofil Jeffrey Epstein. Ten bol obžalovaný z kupliarstva a sprisahania a vo väzbe spáchal samovraždu. Informovala o tom agentúra DPA.
  http://www.teraz.sk/zahranicie/princ-andrew-objasnil-svoje-byvale-pri/414688-clanok.html

  Odpověď
  • Oracle 911 24.8.2019 o 22:43

   Áno a Iris je po tom Mata Hari…

   Odpověď
  • Tak jednoduché to mít Andrew asi nebude, nad impériem zapadá slunce

   Odpověď
   • QuoVadis 25.8.2019 o 9:10

    V dnesnim rakouskem deniku Krone (Tisk) je kritizovan Prinz Harry s manzelkou Meghan a ditetem…
    Udajne se oba hodne zasazuji o ochranu klimatu…V kratke dobe byli ovsem minimalne 3x privatni letadlem na vyletech na nobl-mistech ve Francii, na Ibize a na Sicilii. Tam mel dokonce Harry projev na nejake klimaticke konferenci.

    O zalezitosti pise uz i anglicky tisk, tak se do toho musel vlozit pritel Harryho – Elton John. Omlouva Harryho – udajne to byla jeho myslenka, aby Harry s Meghan a ditetem vzali privatni letadlo ;)

    Odpověď
    • Putinovec 25.8.2019 o 15:50

     Jedna zrůda se zastává jiné.

     Odpověď
 45. Odporúčam prečítať
  Ruský minister obrany Sergei Šoigu odovzdal moldavskému prezidentovi Igorovi Dodonovi nedávno odtajnené dokumenty týkajúce sa oslobodenia Moldavska od fašizmu v roku 1944.
  https://разведданные.онлайн/news/shoygu-peredal-moldavii-rassekrechennyie-dokumentyi-i-boevyie-znamena-vremen-velikoy-otechestvennoy-voynyi/

  „Toto sú skutočné dokumenty tej doby, ktoré hovoria o tom, čo sa stalo v Moldavsku, “povedal Šojgu “
  „Bol urobený obrovský pokus zničiť moldavskú kultúru,“ povedal Šojgu.

  Odpověď
  • https://разведданные.онлайн/news/shoygu-peredal-moldavii-rassekrechennyie-dokumentyi-i-boevyie-znamena-vremen-velikoy-otechestvennoy-voynyi/

   Odpověď
  • Link?

   Odpověď
   • Zkus to vylepšit, prosím Tě.

    Odpověď
    • link jde použít jen se musí zkopírovat.

     Odpověď
     • niektoré linky mi proste inak nejdú skopírovať- ak robím niekde chybu poraďte – vdaka

      Odpověď
      • podle mne neděláš chybu, ten server má adresu v Ruské kódové stránce, jen na to nereaguje místní diskusní software a neudělá z toho klikací link.
       Možná je na to potřeba nějaký doplněk do wordpressu ale nejsem v tom tak zběhlý.

       Nevidím v tom problém, link stačí zkopírovat a otevřít jde v pořádku. Tedy mě bez problémů.

       Odpověď
      • i link níže viz
       http://www.vodaksb.eu/diskuse/comment-page-60/#comment-247113
       mi funguje bez problémů.

       Odpověď
       • Jsem v IT oblasti zaostalá fosílie. Jak dostanu při běžné práci s klávesnicí na chvíli azbuku ? Pak samozřejmě můj problém zmizí . Pokud můžeš pomoci , hoď to do „mimo téma“ .Díky.

        Odpověď
        • Otevři si překladač Google, klikni na RUŠTINA a pak na malou ikonku s obrázkem klávesnice. Psát ale na ní musíš myší.
         https://translate.google.cz/?hl=cs#view=home&op=translate&sl=ru&tl=cs

         Odpověď
         • Děkuji Ti.

          Odpověď
          • Ja používam
           http://rusklaviatura.com/

           Buď priamo píšeš na klávesnici alebo klikneš na znaky na pravej strane.

           Odpověď
         • Taky pomůže http://cyrilice.cz/rusky/

          Odpověď
          • Také dík Tobě .

           Odpověď
           • Môžeš si pridať ruskú klávesnicu a potom ju zobraziť na obrazovke – a prepínaš medzi klávesnicami podľa potreby

            Odpověď
            • Děvčata , všechna tři , moc jste mně potěšila . Příkladná mezigenerační péče . Zkusím všechny tři varianty .

            • Boletusi, asi se na to ptáš z jiného důvodu, ale pro otevření toho odkazu od Iris nic z toho nepotřebuješ (Ruskou klávesnici)
             stačí odkaz označit, kliknout pravým a dát kopírovat, a vložit ho do adresní řádky nového okna. Mohu popsat i detailněji.

       • Postupoval jsem dle Tvého návodu a úspěch se dostavil .Dík.
        Ale tu ruskou klávesnici si nainstaluji .

        Odpověď
        • Šťastný to člověk, že víš co na ní psát :-)

         Odpověď
 46. Nějak se to množí dnes v 18:20
  V blzkosti Oděsy svítí dětské zábavní centrum (VIDEO)
  . Rusvesna.su/news/1566663428

  Odpověď
  • Hoří … kontroluj co sem dáváš, prosím

   Odpověď
 47. Trump spřádá další plány ohledně Grónska. Chce tam otevřít konzulát
  Vláda Donalda Trumpa má v plánu otevřít příští rok v Grónsku nový konzulát. Informovala o tom v sobotu agentura AP s odvoláním na ministerstvo zahraničí, podle kterého je tento krok součástí širší arktické strategie Spojených států.

  Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/donald-trump-usa-dansko-gronsko-koupe-prodej-nakup.A190824_095229_zahranicni_vlc

  Odpověď
  • Trump: Dánsko neplatí príspevky NATO
   https://разведданные.онлайн/news/tramp-daniya-ne-doplachivaet-vznosyi-v-nato/

   Odpověď
 48. Nový Pjakin česky
  https://www.youtube.com/watch?v=kyVMRm3RRe4
  děkujeme

  Odpověď
  • 1. 00:13 Kniha V.V. Pjakina – O svete krivých zrkadiel.
   2. 01:25 Trumpov záujem o ,,kúpenie“ Grónska.
   3. 25:34 Projekt Intermarium/Medzimorie ako hrozba pre Rusko.
   4. 38:46 GP a ekologická kríza.
   5. 52:58 Zákon zakazujúci demonštráciu nacistických symbolov v Rusku.
   6. 01:09:38 Nakoľko je možné zjednodušovať idey KSB, aby im deti ľahšie porozumeli?
   7. 01:16:45 Znalosti a ich šírenie ako JEDINÝ spôsob na odvrátenie vojny. VEĽMI DÔRAZNÁ výzva na samoštúdium a čítanie kníh KSB a DVTR.

   Odpověď
   • Vydá někdo u nás tuhle knihu????

    Odpověď
    • Ladislavk 25.8.2019 o 6:19

     Jan Buzek (vydal „Kdo přinutil Hitlera přepadnout Stalina“) mi psal, že na překladu pracuje a na podzim by snad kniha mohla vyjít.

     Odpověď
    • ano – překláda se

     Odpověď
 49. Ve francouzském Biarritzu startuje summit G7
  https://cz.sputniknews.com/videoklub/2019082410571321-ve-francouzskem-biarritzu-startuje-summit-g7/

  Odpověď
 50. Pravděpodný původce navrtaných děr do návratového modulu ISS je asi pěkná ptíca.

  https://www.tyden.cz/rubriky/veda/nasa-vysetruje-prvni-obvineni-z-trestneho-cinu-ve-vesmiru_530453.html

  Odpověď
  • Takže Amíci si môžu pripísať ďalšie prvenstvo v kozmonautike.
   Prvá lesba vo vesmíre a prvé obvinenie zo zločinu vo vesmíre.
   No pekne….

   Odpověď
 51. Sojuz MS-14 s Feďou se nemohl připojit k ISS z důvodu podivných vibrací. Série sabotáží pokračuje ?

  https://lenta.ru/news/2019/08/24/oscillation/

  Odpověď
  • Na diskuzích píší, že je to konečná, že se Sojuz s Feďou nemá šanci připojit … Svině !

   Odpověď
   • Není možné připustit, aby Rusko získalo nějaké prvenství v dobývání kosmu po rozpadu SSSR od dob letu Gagarina. Žádné a za jakoukoliv cenu !

    Odpověď
   • Oracle 911 24.8.2019 o 15:12

    A Kail povie, že je to ďalší príklad šlendriánstva… :/

    Odpověď
    • Ori, bohužel totéž, co tvrdí Kail, říkají i mnozí Rusové. A mám docela fušku je přesvědčit, že to není žádná náhoda, když najedou přestane fungovat věc, která bezchybně fungovala i v dobách po rozpadu SSSR.

     Odpověď
     • Oracle 911 24.8.2019 o 17:40

      Ono, to je dôsledok mediálneho tlaku a ja sa im nečudujem…

      Odpověď
      • Třeba je to jeden z úkolů jak si poradit při problému. ;-) Je dobré občas prověřit tým spolupracovníků. Občas udělám takový náhodný problém i zaměstnancům na firmě. Nabourat stereotyp! Hned vidíte kdo má kreativitu a neztrácí nervy a dokáže si okamžitě poradit. Minule jsem prověřil, jak firma se vypořádá s dvoudenním výpadkem internetu. A poradili si.

       Odpověď
       • NicNezNula 24.8.2019 o 20:08

        Sabotáž? Ne vlastně, řízený šlendrián :)

        Odpověď
        • Těší mě, že jsem vás pobavil.

         Odpověď
      • ano, je to porad o tom samem.
       Kdo v dobach studene vojny kontroluje media ten…..no at se nemusim opakovat….
       Nasredinu ci Oraclu mame desitky ale <<ovcany,, muzeme pocitat na statisice.

       Odpověď
  • Následně ruská strana objasnila, že problémy nejsou způsobeny kosmickou lodí, ale zesilovačem systému automatického dokování na stanici.

   Odpověď
  • Loď Sojuz MS-14 se měla připojit v automatickém režimu v 7:30 SELČ. Když však byla ve vzdálenosti 96 metrů od stanice, začala se od ní náhle oddalovat. Podle serveru americké vesmírné agentury NASA již dostala ruská posádka na palubě ISS instrukce k opravě vadné součásti navigačního systému a pokusí se ho do příštího pokusu o připojení zprovoznit.

   Odpověď
   • dalsie pripojenie bude v pondelok rano

    Odpověď
    • A teď se ukáže kreativita techniků, jak se vypořádají s problémem. A oni se vypořádají!
     Držme jim pěsti-štěstí.

     Odpověď
     • Zvladnu to. V pondelok.

      Odpověď
 52. MH17 – Malaysije
  MH17-konference v Kuala Lumpur Malaysiji-zada nove vysetrovani a spravedlnost
  Oznameny proces, ktery vedou Holandane spolu s mezinarodnimi vysetrovateli ve veci MH17 proti udajne ctyrem podezrelym, by mel byt zastaven.
  https://de.sputniknews.com/politik/20190824325640833-boeing-ukraine-abschuss-malaysia-konferenz/

  Odpověď
 53. Macron uvedl, že “ kapitalismus se zhoršil a zbláznil se“
  https://tass.ru/mezhdunarodnaya-panorama/6793858
  Francouzský prezident také vyzval k reformě systému mezinárodních vztahůFrancouzský prezident také vyzval k reformě systému mezinárodních vztahů.

  Jakoby bych v tom vyjádření cítil něco z Fort de Brégancon, že jo?

  Odpověď
  • Omluva za zdvojení (mobil se také zbláznil)

   Odpověď
  • Francouzská společnost CMA CGM odmítla používání Severní mořské cesty
   https://tass.ru/ekonomika/6794094
   Dle novin Figaro, takové prohlášení bylo učiněno hlavou společnosti Rodolphem Saadém v průběhu jednání, které se konalo v pátek v Elysejském paláci setkání prezidenta Francie Macrona s francouzskými podnikateli.

   Lodě CMA CGM nepojedou podél Sibiře
   http://www.lefigaro.fr/societes/les-bateaux-cma-cgm-ne-longeront-pas-la-siberie-20190823
   Zatímco tání ledu postupně zpřístupňuje tři křižovatky Arktického moře, CMA CGM se zavazuje neprojíždět žádnou s jeho 500 lodí. Obzvlášť na severovýchodní ose hraničící se Sibiří.

   Putin ve Fort de Brégançon?

   Odpověď
  • Doplněk aktuálního pohledu od Pjakina – současná role Macrona ve vnější a Globální politice s hlavními souvistlostmi http://www.vodaksb.eu/diskuse/video/comment-page-41/#comment-247065

   Odpověď
 54. Tím ukrajinského prezidenta hlása „veľkú privatizáciu“. Celý štátny majetok sa ocitne v rukách zahraničných majiteľov
  https://www.hlavnespravy.sk/tim-ukrajinskeho-prezidenta-hlasa-velku-privatizaciu-cely-statny-majetok-sa-ocitne-v-rukach-zahranicnych-majitelov/1864314

  Odpověď
  • - ako inák ľudom povedať : MY UŽ NEMÁME NIČ
   - bud je to v rukách oligarchov ukrajinskych či v zahraničních rukách

   Odpověď
   • To je tak, keď majú osvedčených poradcov Mikloša s Mikim. Veď ich úspechy práve kvôli privatizácii všetkého možného doposiaľ nezanikli; ceny na Západe preberajú doposiaľ. Zrejme sa jedná aj o ich rukopis na UA.

    Odpověď
 55. Trump opäť tvrdo kritizoval šéfa Fedu
  http://www.teraz.sk/zahranicie/trump-opat-tvrdo-kritizoval-sefa-fed/414547-clanok.html

  Odpověď
  • Oracle 911 24.8.2019 o 9:13

   Obul do Fedu?
   Skôr povedal pravdu.

   Odpověď
  • Ak je šéf FEDu na strane štátnej elity a pôjde proti záujmom mäkkého pristátia dolára,tak môže byť prvý odídený šéf FEDu.
   - Nie je úplne jasné, čo mal Fed podľa Trumpa urobiť, keďže v Jackson Hole sa koná len konferencia a zasadnutie menového výboru (FOMC) sa uskutoční až v septembri.-
   Ale práveže je úplne jasné čo mal FED urobiť. V Jackson Hole malo jasne zaznieť, že úroky pôjdu dolu, trh počíta určite so septembrovým znížením a ďalším do konca roka. Ak nie, akciový trh sa môže zosypať a to rozhodne neprispeje k Trumpovemu znovuzvoleniu. Burziáni pozorne sledujú rétoriku, každé jedno slovo, ktoré vo svojom prejave Powell povedal. V auguste 2009 bolo práve v Jackson Hole ohlásené QE2 Benom Bernankem.

   Odpověď
   • Lenze aspon podla ukazovatelov ekonomika je v dobrom stave, nizka nezamestnanost, vysoko indexy, ak teraz znizia o pol percenta a este parkrat, co budu robit buduci rok, ked sa usa budu borit s nasledkami obchodnej vojny, prip.ak budu naozaj stahovat vyrobu do usa, pride aj s rastom cien, ked uz kvoli nicomu inemu, tak naklady na presun a vystavbu fabrik niekto zaplatit musi.

    Odpověď
    • JankaS, tých možností je dosť. Ku krízovým úrovniam 0,25% má FED ešte 2%, čiže 8 x 0,5%. Ďalší krok je QE, ktoré sa môže vzťahovať len na štátne dlhopisy, potom sa to môže rozšíriť na korporátne. Skupovať môžu všetky v investičnom pásme, čo je od AAA až po BBB+. Dokonca môžu použiť aj na „hulváta“ nákup samotných akcií, BoJ to má odskúšané. A hlavne, FED môže tieto kroky dávkovať synchronizovane na striedačku s ECB, BoE, BoJ.
     Za posledné desaťročie, napriek tonám múdrych komentárov finančných analytikov, ekonómov, burziánov, dosiahli centrálni bankári najdlhšie obdobie nepretržitého rastu. Tým nemyslím rovnomerné rozdelenie bohatstva (to predsa nechcú), ale obdobie, kedy sa aj v krajinách s nízkymi mzdami ako je Slovensko, zvyšovala zamestnanosť a klesala nezamestnanosť. Pred krízou v 2008 sme u nás mali nezamestnanosť tesne pod 9%, teraz sme pri 5%. To, že z tejto konjuktúry ľudia práce (to som aj ja) veľa nemajú, skôr im práveže rapídne narástli dlhy, to je iná vec.

     Odpověď
  • Šéf centrální banky Anglie navrhl nahradit dolar novou rezervní měnou
   https://www.rbc.ru/economics/23/08/2019/5d6047959a794749734d223f

   Odpověď
   • pise o tom i Guardian…
    https://www.theguardian.com/business/2019/aug/23/mark-carney-dollar-dominant-replaced-digital-currency

    Odpověď
 56. Tak dalsi Overtonovo okno: na CTart davaji Lolita od Nabokova. Zvedl se mi u toho kufr… musi to davat zrovna verejnopravni tv?

  Odpověď
  • Oslava pedofilie….mam dceru v podibnem veku a vnimam to znacne nechutne.

   Odpověď
   • Oracle 911 23.8.2019 o 23:55

    Uprostred škandálu s Epsteinom, to nie je Overtonovo okno ale benzín na oheň…

    Odpověď
    • marlienka 24.8.2019 o 19:02

     Co si myslis o tomto videu? Je mozne, ze Trump bude “upratovat”? Kiezby, vsetky tie bestie v ludskej kozi odhalili a potrestali…

     Odpověď
    • marlienka 24.8.2019 o 19:03

     Co si myslis o tomto videu? Je mozne, ze Trump bude “upratovat”? Kiezby, vsetky tie bestie v ludskej kozi odhalili a potrestali…

     https://m.youtube.com/watch?v=nHkBuMxP6T0

     Odpověď
     • Padla dalsi “konspiracni teorie” – temer na konci videa rika soudce a CIA poradce Robert David Steele k cemu opravdu slouzi skoro tech tisic vojenskych zakladen USA po celem svete…

      Odpověď
      • Oracle 911 24.8.2019 o 21:12

       Vôbec ma to neprekvapuje…

       Odpověď
   • o take uz pedofili nemaju zaujem-pedofila pritahuju deti bez pohlavnycgh znakov-14 rocne pod to nespadaju

    Odpověď
  • Je to záměrné hrocení davu /tzv.veřejného mínění/ při připravované veřejné „popravě“ pedofilů/otázkou je ,zda i pedofílie/ po celém Světě . Obvyklá přípravná fáze globalistů před každým globálním procesem . Sinusoida tlaku je na vzestupné fázi , stačí si vzpomenout na francouzskou revoluci /jakobínství/ , mccarthysmus v USA anebo hony na „staré struktury“ po
   listopadu 89. Staré technologie v nových konkrétních podmínkách a nástroj sloužící každému, kdo zaplatí /ČT/ poslušně plní zadání…

   Odpověď
   • Oracle 911 24.8.2019 o 10:41

    Hovorím, benzín na oheň…

    Odpověď
 57. Pařížský prokurátor oznámil, že zahájil vyšetřování případu zneužívání dívek v souvislosti s Jeffrym Epsteinem.

  Epstein udržoval luxusní byt na Avenue Foch v centru Paříže.

  Homayra Sellier, zakladatelka a prezidentka Innocence en Danger, francouzská skupina pro ochranu dětí, řekla FT, když poprvé vyzvala k vyšetřování, že Francie byla donedávna zvlášť tolerantní k sexu mezi muži a nezletilými dívkami, což mnozí považují „chic“.

  „Byli to elita, byli intelektuálové, takže to bylo v pořádku, a stíhání mocných bylo dosud téměř nemožné,“ řekla a nazvala to, „prostitučním prstencem“ vytvořený Epsteinem a jeho spolupachateli.

  Odpověď
  • https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/523531-francuzsko-zacalo-vysetrovat-sexualne-zlociny-proti-detom-suvisiace-s-epsteinom/

   Odpověď
   • Oracle 911 23.8.2019 o 20:08

    Takže včera spomínaný prípad lekára nebola tak celkom výstraha ale prvá lastovička…

    Odpověď
 58. Najvyššie velenie armády a ozbrojených síl SAR dnes vydalo vyhlásenie o vyčistení kotla na juh od deeskalačnej zóny Idlib
  https://rusvesna.su/news/1566570923

  Odpověď
  • Skvělá zpráva, dík za ni. K dokonalosti jí chybí jen to, že turecké stanoviště zůstalo obsazené a bude blokovat další pohyby SAA.

   Odpověď
   • V.V. Putin mluvil telefonicky, dle tiskove sluzby z Kremlu, s R.T. Erdoganem o regulaci syrske otazky. Telefonicky rozhovor se konal z popudu Erdogana.
    Oba statnici se dohodli, ze spolecne zesili snahy ohledne odstraneni hrozby terorizmu.

    https://de.sputniknews.com/politik/20190823325640525-kreml-lueftet-details-von-putin-erdogan-telefonat/

    Odpověď
    • Starý vyděrač Erdogan potřebuje něco do korýtka , Turecko zrovna ekonomicky nevzkvétá.
     Je to podraznickej hajzlík , tohle má nastudováno a odzkoušeno perfektně . Putin, podle mne jako vždy, zainvestuje na 2-3 tahy dopředu.
     Nejsem rozhodně obdivovatel Erda, ale uznávám, že to nemá doma jednoduché a zatím se s tím pere docela úspěšně . 5.kolona v Turecku rozhodně nesedí s rukama v klíně.

     Odpověď
     • Ano, Erdo je vyděrač a křivák.
      Hraje to sobecky na všechny strany pro sebe, tedy špatně. Viz komentář Pjakina v posledním pořadu. Takže to úspěšně spíše v uvozovkách – nebo dle toho, z které strany se to vezme, zřejmě.
      V těchto dnech frčí za Putinem a následně sledujeme, jak bude manévrovat a něco změní.

      Odpověď
 59. Médiá nedávno uviedli, že na území Ukrajiny sa objavilo prepuknutie infekcie, veľmi podobnej moru. A armáda, ktorá je na hranici s Ruskom, je je ňou nakazená. Po objavení sa týchto informácií o nákaze vojakov v Avdejevke, v Doneckej oblasti, Rospotrebnadzor monitoruje situáciu. Na hranici sa prijali ďalšie opatrenia na posilnenie kontroly nad karanténou. Úrad uviedol, že predtým na tomto území neboli pozorované ložiská morovej infekcie. Rospotrebnadzor tiež uviedol, že RF je pripravená poskytnúť potrebnú pomoc pri diagnostike a liečbe ukrajinskej armády. „Rospotrebnadzor je pripravený poskytnúť potrebnú pomoc pri diagnostike a zmierňovaní epidemiologickej situácie, pri úplnom vykonávaní protiepidemických a preventívnych opatrení,“ uvádza tlačová služba ministerstva.
  https://politikus.ru/events/121981-rossiya-usilila-kontrol-na-granice-s-ukrainoy-vspyshki-bolezni-u-ukrainskih-voennyh.html

  Odpověď
  • Ukrajina sa stala (okrem iného) krajinou, v ktorej CIA a spol. vyvíjajú a testujú biologické zbrane. Je zaujímavé, že sa veľa hovorí o raketách, jadrových zbraniach, o konvenčných armádach – ale zbrane, ktoré sú schopné – pravdepodobne aj rasovo cielene – vyvraždiť veľkú časť obyvateľstva, sa skromne mlčí.

   Odpověď
   • Oracle 911 23.8.2019 o 23:53

    Mlčí sa pred verejnosťou ale experti na bezpečnosť, nuž vedia svoje…

    Odpověď
 60. Rusko prijme opatrenia na zabezpečenie svojej bezpečnosti po tom, čo USA odstúpia od zmluvy o INF. Uviedol to Vladimír Putin na stretnutí s členmi Bezpečnostnej rady Ruskej federácie :
  18. augusta Washington zorganizoval testy rakety s plochou dráhou letu s pozemnou základňou. Americká armáda uviedla, že raketový dosah presahuje 500 kilometrov, čo priamo porušuje Zmluvu o INF. „Okrem toho, použitie univerzálnej odpaľovacej rampy Mk-41 počas testu plne potvrdzuje platnosť tvrdení, ktoré ruská strana počas kontraktu vyjadrila Spojeným štátom americkým,“ uviedol Putin. Prezident tiež poznamenal, že nedávne Washingtonské vypustenie rakiet zakázaných podľa zmluvy neboli vôbec improvizáciou Spojených štátov. To bol iba „ďalší odkaz“ v sérii amerických provokácií. Spojené štáty obvinili Rusko z porušenia zmluvy, čím zakrývali svoje vlastné porušenia a hľadali spôsoby, ako porušiť „nepríjemnú“ dohodu. Putin poznamenal, že Moskva by sa nechcela zúčastniť ďalšieho závodu v zbrojení. Bezpečnosť krajiny však bude zabezpečená na primeranej úrovni. V tejto súvislosti boli ministerstvo obrany, ministerstvo zahraničných vecí a ďalšie oddelenia poverené analýzou úrovne ohrozenia a prijatím vhodných opatrení na prípravu reakcie.
  https://politikus.ru/events/121989-ne-improvizaciya-putin-gotovit-otvet-na-raketnye-ispytaniya-ssha.html

  Odpověď
  • „Američania zrežírovali propagandistickú kampaň“: úplné vyhlásenie V. V. Putina o zmluve o INF
   https://russian.rt.com/world/article/661410-tekst-zayavlenie-putin-drsmd-ssha

   Odpověď
  • Momentalne sa bude ako protiopatrenie riesit, zkratenie doby odpovedi na pripadny utok inak povedane, asi to speje ku opatovnej instalacii rakiet niekde kde odpal a dopad bude do 15minut (Kuba?).

   Odpověď
   • …alebo Venezuela

    Odpověď
    • Ved staci nejaka ponorka v medzinarodnych vodach blizko pobrezia USA.

     Odpověď
     • Ruské námořnictvo v roce 2020 poprvé za 28 let obdrží šest ponorek najednou
      https://tass.ru/armiya-i-opk/6790504?utm_source=yxnews&utm_medium=desktop

      Odpověď
    • V této oblasti od kubánské krize nastal tak velký technologický a logistický pokrok , takže oprašování starých receptur zejména na straně Ruska je zbytečné .
     Spíše je zajímavé hledat původní řídící kroky na vyšších prioritách / konkrétně čtvrté/, které tyhle svalová cvičení na 6. prioritě iniciují. Podle mne je to velký dohodnutý spektákl , který má pomoci Trumpovi ve volební kampani / nasycení zbrojní lobby a prezentace vlastenectví Trumpa/. Po jeho předpokládanémzvolení se v rámci Jalty 2020 začne reverzní chod , opět s plusovými body pro Trumpa i Putina . Jediné, co mě na tom spektáklu zneklidňuje , je záměrné držení Číny bokem / záměr GP/. Jalta 2020 není ve scénáři globalistů, naopak, byl by to pro ně velmi nebezpečný příznak ztráty řízení . Na straně druhé je to velmi užitečný krok pro všechny 3 lídry Velké trojky . To Putin dobře ví.

     Odpověď

Napsat komentář

*
*

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>