Diskuse

První komentář nového uživatele se zobrazí až po schválení, další už hned.

Podepisování příspěvků: anonymní příspěvky nebo ty, které v poli jména/přezdívky budou mít titulek nebo jiný text, mohou být smazány. Příspěvky s nakopírovaným delším obsahem, který je dostupný na jiném místě, mohou být také smazány – v takovém případě uvádět pouze odkaz, případně pár vět, nikoliv celý text systémem copy&paste.

 Obnoviť

 1. Chápu, následující se zdá to být trochu mimo mísu, ale chci se pokusit opětně apelovat na administraci:
  Bylo by velmi účelné, kdybyste upravili software, které obhospodařuje tyto diskuse, aby bylo možné editovat a zpětně opravovat příspěvky, které sem zasíláme. Již jsem to před časem navrhoval, mám za to, že námitky byly liché! Nevidím nic záporného na tom, moci se např. následujících 30 minut vrátit do vlastního příspěvku a opravit nějakou tu chybu, překlep nebo doplnit důležitou skutečnost na kterou člověk zapomněl. Prosím zvažte to.

  Odpověď
  • Načo ? Netreba sa vracať späť ani opravovať. /Môj názor/

   Odpověď
   • ja si to tiež myslím, ale taký vyhľadávač by bol dobrý :) nie všetko mi nájde google

    Odpověď
    • Já bych velmi uvítal, kdyby se dalo nějak rozumně vyhledávat. Často se snažím vracet k diskuzím, které jsem již četl a po nějakém čase je to hledání v kupce sena. Vyhledávání by bylo přínosné. Často by se lidi neptali na věci, jež byly už v minulosti diskutovány. Přispělo by to k zpřehlednění.

     Odpověď
  • Zlepsit vyhladavanie urcite. No editovat nie. To robi tuto stranku vynimocnou. Nic sa tu neupravuje. A pri konfrontaciach je vsetko jasne.

   Odpověď
  • za A to sníží sebekázeň (proč se snažit napoprvé když mohu opravovat) a za B to nahraje takovým kteří opraví nesmysl a budou do smrti smrťoucí zatloukat že nic takového nenapsali. SW by musel umožňovat i prohlížet historii editací, aby se dalo dohledat.

   Někdo dá příspěvek, napíše nesmysl, zareagují na to tři lidi, a dotyčný nesmysl opraví a jaký smysl potom bude mít to vlákno? Nesmysl.

   Několikrát už tady ale zaznělo jaký SW je používán, a proč to u něho možné není. Od toho lze odvodit jak pracné by bylo něco takového zprovoznit.

   Mimochodem zkuste navrhnout opensource neděravý SW na vedení diskusí který má funkce o které je zájem. Tedy SW na vedení diskusí, který umí to co tento, umí řídit přístup, umí umožnit změny a editace do 30 minut od vložení, a umí dobré vyhledávání, a zároveň není potřeba login a zároveň je bezpečný? Jsem zvědav co najdete.

   Odpověď
 2. Zajímavé procesy na periferiích.

  Ministryně energetiky Bulharska T, Petkova prohlásila, že realizace projektu jaderné elektrárny „Belene“ v Bulharsku není možná bez účasti státní korporace „Rosatom“.
  https://oko-planet.su/finances/financesnews/525318-bolgariya-zayavila-o-nevozmozhnosti-stroitelstva-aes-belene-bez-rosatoma.html

  Prezident Kirgizii S. Žeenibekov nemá zájem o přechod země na latinku.
  «Kulturní a vědecký potenciál naší země dosáhl podstatných úspěchů v podmínkách, když se opíral o cyrilici. Netřeba ztrácet čas na zbytečné diskuze. Musíme využit existující možností pro dosazení naplánovaných cílů a rozvoje“,- poznamenal hlava státu.
  https://politikus.ru/events/122676-prezident-kirgizii-ne-zainteresovan-v-perehode-na-latinicu.html

  Odpověď
  • Oracle 911 18.9.2019 o 11:35

   Liečba funguje, zablúdilci sa vracajú domov…

   Odpověď
  • Vďaka za link na dokumenty o sovietskej vojenskej prítomnosti v Afganistane. Je naozaj obsiahly, len ja rusky viem poslabšie, tak to budem musieť pozrieť viackrát a v kľude.

   Odpověď
   • …kde je ten link prosim?

    Odpověď
    • Tu je na prvú časť, potom už ponúkne aj ostatné:
     https://www.youtube.com/watch?v=Y71AR3kgq-c&list=PL4G7fxPhIJL3QXrIMQk7GmMkJ13tTa6mC&index=1

     Odpověď
   • Rádo se stalo.
    Dokument je dost faktograficky nabitý, ale chyběly mně některé politické akcenty, třeba i na úlohu Gorbačeba v procesu nebo sabotáž těch, kteří měli vstup vojsk připravovat, když už se tam rozhodli vstoupit (i když to v umlčení zaznělo). Poněvadž není možné, aby sovětská generalita zapomněla, jak se bojuje v podmínkách partyzánské války, nehledě na to, do jakých otřesných (nepřepravených) podmínek poslali mladé, nezkušené vojáky.
    Ale doufejme, že je to jen první vlaštovka.

    Odpověď
    • Áno, okrajovo to bolo spomenuté, že Afgánci, ktorí bojovali proti sovietskej 40. armáde, nikam neodchádzali, boli doma a bojovali z presvedčenia. Kdežto sovietski vojaci po odslúžení doby odchádzali a prichídzali stále noví, mladí a neskúsení vojaci. Tzv. vojaci veteráni, tí ktorí sa rozhodli podpísať kontrakt po uplynutí doby povinnej vojenske služby, to bola len malá časť vojsk.
     Kladiem si otázku, kto našepkal najvyššiemu sovietskemu vedeniu v 1979 vstúpiť s vojskom do Afganistanu. Pretože v dokumente zaznela Brzezinského veta po vstupe sovietskych vojsk o sovietskom Vietname. Jednoznačne to nahralo Západu, aby mohli potopiť autoritu ZSSR, či už vojenskú, alebo socializmu ako takého. Kto bol ten povestný vrah národa…

     Odpověď
     • Velmi dobrá práce protistrany , která, podobně jako Pražské jaro připravovala Afgánský vstup dlouho dopředu jako „lovušku“ Velmi dobře to rozebirá I.Panarin v První světové informační válce .Zajímavá je role jak Brzezinského , tak Kissingera jako bezpečnostních prezidentových poradců . Je třeba brát do úvahy, že v KGB pracovala už řada rezidentů zejména MI6 a také CIA.
      Odkaz na ruský originál jsem dával QuoVadis-ovi, ale milerád ho sem dám znovu . Je to e-knížka a je velmi čtivá.

      Odpověď
      • Děkuji za nabídku a odkaz. Rád si tu knížku přečtu.

       Odpověď
       • Pro Ludvíka i ostatní rusky čtoucí odkaz na knihu První světová informační válka
        http://www.x-libri.ru/elib/panrn000/00000058.htm#
        Je to katalyzátor k pochopení nejen minulosti, ale i současnosti.

        Odpověď
      • Budu oponovat. Nedomnívám se že Pražské jaro, Afghánistán a další byly dobrou prací protistrany, ale špinavostí vedení „komunistických“ stran SSSR, ČSSR a dalších satelitů po smrti Stalina v roce 1953. Protistrana jim v tom pouze „pomáhala“…

       Odpověď
       • …no ja si dovolim oponovat tebe, lebo osobne myslim, ze tak ako 89 bol 68 pripraveny protistranou, ktora dirigovala, ale hlavne platila nevelke skupinky zradcov….

        Odpověď
        • „…nevelke skupinky zradcov..“ A kdo v „nevelkých skupinkách“ byl, co myslíte ? Celý ÚV KSČ, ministři, generálové státní zaměstnanci, … ? Před rokem 1968 nebo i po něm ? To by se nedoplatili….

         Odpověď
         • Odporúčam knihu Splinter – oddeleni
          https://uloz.to/file/U54C9gWqCAyg/vybusnina-operace-cia-splinter-faktor-steward-steven-1974-pdf
          bri
          O co tu jde? Výbušnina vypráví o prímém podílu americké CIA na procesech v padesátých letech v Madarsku, Polsku, Bulharsku a v Ceskoslovensku. Odhaluje, proc práve Ceskoslovensko bylo nejkrutuji postiženo v zájmu globální strategie americké politiky.Akce Splinter Factor, která je dodnes svými puvodci nejprísneji utajována, prokazuje úcast CIA a
          konkrétne Allana Dullese na vyvolání procesu proti významným funkcionárom komunistických stran zemí strední a východní Evropy

          napísané na základe britských a amerických zdrojov..Dullesove heslo..urobiť to tak aby komunisti zabíjali najlepších komunistov tak aby národ odvrhol komunizmus.. Odporúčam prečítať..dobrý čriepok do mozaiky dejov.Ako získavali ľudí z tajných služieb na svoju stranu..ako vypúštali dezinfo do systému social. strán apod..

          Odpověď
          • Mám staženo . Škoda jen, že je to chronologie jen do poloviny 70.let .

           Odpověď
          • http://www.nwoo.org/download/knihy/Vybusnina_Operace-CIA-Splinter-Faktor–Steward-Steven-1974%E2%80%A6.pdf
           http://www.nwoo.org/2016/06/30/ke-stazeni-stewart-steven-vybusnina-operace-cia-splinter-factor/

           Odpověď
       • Zkusím Ti odpovědět jen logikou . Pokud bych považoval za „protistranu“ jen britské a americké tajné služby MI6 a CIA , kam bys tedy zařadil domácí zrádce . Jako třetí stranu ?
        Je jasné, že protistranou je vždy celek, tedy velení i jejich nízké šarže z řad domácích zrádců . Aťuž vědomě zrazující / a pro své páníčky pracující/ anebo nevědomě zradě pomáhající . Cíle a vektor řízení má tato protistrana společný .
        Stačí jako vysvětlení mé úvahy?

        Odpověď
        • Rozumím, ale ti „domácí zrádci“ stáli a stojí za to…

         Odpověď
       • Putinovec 18.9.2019 o 18:21

        Vnitřní zrádci fungují jako pátá kolona idiotů,najmutá na špinavou práci.Čekat od nich samostatnou konceptuální činnost, je ztráta času.Je to jen sebranka na jedno použití.

        Odpověď
    • Lebo súdruhom muselo byť známe, čo zaznelo vo filme 9. rota: Túto krajinu ešte nikto, nikdy nedobyl.
     Afgánske obyvateľstvo žilo v úplne inom svete, bolo úplne oddané islamu a islámskym duchovným vodcom. Myslieť si, že vojenskou silou udržia režim naklonený socializmu, bol nezmysel. Myšlienky socializmu, komunizmu boli Afgáncom úplne cudzie.

     Odpověď
     • Myšlenky socialismu a komunism ale s islámem určitě kompatibilní být mohou, jak se ukazuje v pracech VPSSR. Viz nakonec i třeba Kaddáfího Lybie, kde to bylo dokonce úspěšně uvedeno do praxe (zelená kniha….). SSSR měl i přes to že byl do války v Afgánistánu zákeřně vtažen šanci vyjít vítězně, a to ne pouze jen ve smyslu vítězství vojenského jako hlavně společenského. Byl ale v 80.letech již tak prolezlý zrádci a oslaben že tento scénář neměl moc velkou šanci na realizaci a byl aktivně sabotován. I tak se ale SSSR v Afgánistánu choval nepoměrně lépe než o dvacet let později ssa, jak přiznávají i samotní afgánci.

      Odpověď
    • Sovětská generalita, štáby, důstojníci a prostí vojáci v roce 1979 už zdaleka nebyli těmi, kteří ve Velké vlastenecké válce odrazili útok Německa a jeho satelitů na Sovětský svaz a došli vítězně až do Berlína. Na sovětské armádě se nutně projevily nedostatky v řízení SSSR po smrti Stalina, čistky Chruščova a Brežněva, narůstající problémy ve výcviku a zajištění vojsk, atd. Intervence SSSR v Afghánistánu byla předzvěstí jeho řízeného rozpadu ze strany jeho politického a vojenského vedení…

     Odpověď
     • Putinovec 18.9.2019 o 18:24

      Zapomínáte na to nejdůležitější.Je rozdíl bojovat za vlast,či bojovat jako okupant bez přesvědčení.

      Odpověď
      • Samozřejmě, proto je tam Brežněv a spol. také poslal…

       Odpověď
  • Ruský plyn v obejití Ukrajiny půjde přes Bulharsko
   https://vz.ru/world/2019/9/18/998467.html
   Bulharsko, které se před několika lety vzdalo „Jižního potoku“, začíná stavět „Balkánský potok“. O den dříve Sofia uvedla, že jadernou elektrárnu „Belene“ nelze postavit bez Ruska.

   Oba projekty Bulharsko svého času zastavilo sobě na úkor po požadavcích USA. Pro Sofii je plynovod nepochybně výhodný. A Rusko získává nové příležitosti pro dodávky plynu jižní Evropě oobejitím Ukrajiny. Bulharsko začíná výstavba plynovodu „Balkánský potok“ s ruskou účastí.

   Odpověď
 3. FED – Federální rezervní banka v New Yorku oznámila plány na injekci dalších 75 miliard dolarů
  do amerického finančního systému, když se obchodování obnoví ve středu,
  den poté, co provedl svůj první takový zásah ve více než deseti letech, aby zmírnil tlaky na financování na krátkodobých úvěrových trzích.
  https://www.ft.com/content/2c11a972-d941-11e9-8f9b-77216ebe1f17

  Odpověď
 4. Pro anglicky hovořící upozorním, že dnes jsou všechny články na Financial Times FT.com zdarma, lze je stáhnout i do PDF pro pozdější čtení.

  Odpověď
 5. Knihy, ktoré zmizli
  http://afinabul.blog.cz/1909/knihy-ktore-zmizli

  Odpověď
  • A nejaké videjká ako vňať:
   Řád německých rytířů a první genocida Slovanů – Úvod
   https://www.youtube.com/watch?v=w7-9mJ2YZ50
   Nebude nikdy žiadny Slovan
   https://www.youtube.com/watch?v=CJhCbH300ps
   Židoprejav:
   https://www.youtube.com/watch?v=Na_3d0Kjmaw

   Odpověď
  • a už sa aj našli, tu sú linky na stiahnutie oboch kníh:

   https://archive.org/details/PolandUnderNaziOccupation

   https://archive.org/details/SecretNaziPlansForEasternEuropeAStudyOfLebensraumPolicies_201609

   Odpověď
 6. Jak jsem psal dneska v noci, už jim ta ropa padá. Víte co mě štve? Že nikdo za poplašné zprávy a mediální kachny není zodpovědný.

  https://www.kurzy.cz/komodity/ropa-brent-graf-vyvoje-ceny/index.asp?A=5&idk=38&on=5&curr=USD&default_curr=USD&unit=&lg=1

  Odpověď
  • Omlouvám se, mělo to jít pod Oriho odpověď, toto nepatří na hlavní vlákno.

   Odpověď
  • Oracle 911 18.9.2019 o 0:09

   Nuž, aj americká burza padá, asi to je ten dôvod…

   Odpověď
  • Nebyly by lepší obecně vyšší ceny ropy?

   Odpověď
   • Oracle 911 18.9.2019 o 10:41

    Pre reálnu ekonomiku nie.

    Odpověď
 7. Nejaké výbušné obdobie…
  V Rusku vybuchlo Štátne výskumné centrum virológie a biotechnológie (Vektor), ktoré ako jedno z dvoch na svete uchováva pravé kiahne a ďalšie smrteľné vírusy.
  https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/526067-vybuch-plynu-v-rsuku-poskodil-centrum-uchovavajuce-nebezpecne-virusy/

  Posledné kopnutia clintonoidov?

  Odpověď
  • Oracle 911 17.9.2019 o 21:38

   A reklama na očkovanie už dáva zmysel…

   Odpověď
  • doslo k tomu pocas rekonstrukcie. Takze predpokladam, ze viry boliniekde uplne inde premiestnene

   Odpověď
   • Viry jsou prý umístěné v trezorech v podzemním prostorách.

    Odpověď
    • samozrejme ze su umiestnene v trezoroch virus pravych nestovic je najnebezpecnejsi biologicky virus aky vobec na zemi existuje

     Odpověď
   • Oracle 911 18.9.2019 o 11:37

    Ale takéto udalosti sa dajú využiť na záškodníctvo a krádež…

    Odpověď
    • skor zasa na jednu spravu ake je Rusko nemozne, este nedaju pozor ani na vyskumak nebezpecnych virov

     Odpověď
 8. Putin se dnes účastní kongresu izraelského fondu Keren ha-jesod, který se koná v Moskvě. Ve svém vystoupení prohlásil, že : „Izrael považujeme za rusky mluvící stát“.
  https://twitter.com/dimsmirnov175/status/1173929007965974528

  Odpověď
  • Tak to vypadá, že Židi přecházejí pod kuratelu řízení Ruska. Viz. Koněvova socha a spousta dalších lakmusových papírů.

   Odpověď
   • Oracle 911 18.9.2019 o 6:45

    Súhlasím.

    Odpověď
   • Oracle 911 18.9.2019 o 6:46

    A snáď len dodám, že Putin šikovne využíva kroky GP.

    Odpověď
   • Túto konkrétne sa priznám, že si to neviem spojiť dokopy. Môžeš ma nakopnúť? VĎaka.

    Odpověď
    • Oracle 911 18.9.2019 o 8:50

     Nuž väčšina z nich uvedomuje buď budú žiť podľa ruskej koncepcie alebo zomelie ich finálny holokaust s tým, že mafia nechce meniť svoje spôsoby aj napriek varovaniam a to ich predurčuje k nebytiu (budú ich likvidovať Židia a okolnosti).

     Odpověď
     • jj, to chápem. Ja nechápem tu súvislosť s Konevom.

      Odpověď
      • Konev oslobodil Osvietim . A židia nato nedajú dopustit.
       Kedže sa pľuje na Koneva , osloboditela nielen Osvetimu ale aj Prahy atd…
       tak to dvihne zo stoličky nielen rusov ale aj židov.
       - ako hodila chlieb od ukrajincov na zem maželka Netanjahua
       -tak sa budu rozprávat aj s fašistíckým starostom Praha6 a jeho nochledom

       Odpověď
       • Oracle 911 18.9.2019 o 10:58

        A pražská „kaviareň“ sa má na čo „tešiť“…

        Odpověď
       • Vďaka Dáši, DušanBE ž mi to vysvetlil ;).

        Odpověď
    • DušanBe 18.9.2019 o 8:51

     Nápověda v tomto vláknu:
     http://www.vodaksb.eu/diskuse/politika/comment-page-95/#comment-252298

     Odpověď
     • aaaahaaa! Dikes!

      Odpověď
      • Dokonce si dovolím odhad . Banánová slupka „Koněv“ pro uklouznutí podpindosů byla jen v první místní přihrávce zacílena na osvobození Prahy . Druhá ,globální přihrávka směřovala k Osvietimi . Tedy útok na Koněva = znesvěcení dosud svatého holokaustu v průběhu 2svv. A tady už ke stolu přicházejí vyšší figury než nějaký Kolář.

       Odpověď
       • Oracle 911 18.9.2019 o 10:52

        Nielen väčší ako Kolář, ale dokonca väčší ako celá pražská „kaviareň“.

        Odpověď
       • áno, to bude Kolárova smrť v priamom prenose (myslím obrazne, nie fyzicky) a želám mu to. S poletia všetci! Skvelá práca.

        Odpověď
   • Podle mne jde od Putina o vyslání „vzkazu“ – Rusko nebude pomáhat Íránu ve zničení Izraele, tedy šířeji řečeno – Rusko nemá zájem zlikvidovat Izrael nebo někomu v tomto pomáhat

    Putin si židy pod kuratelu řízení brát nebude, ale může jim pomoci.
    Viz – Putin vyzval evropské židy, aby se přestěhovali do Ruska https://www.rbc.ru/politics/19/01/2016/569e66669a794733927094ea informace z roku 2016.

    Odpověď
    • Putin dělá pořád jedno a totéž. Opakuje zásadu, na níž stojí ruská civilizace a prodlouženě i ruská verze globálního uspořádání Světa . A tuto stránku metodologicky objasňuje KSB . Tedy namísto konkurence nabízí konsensus /BLOK/ a je jedno , jestli jde o Židy nebo Němce /také použitý nástroj/. Pokud by k nim Stalin přikročil „po anglosasku“ , tak je prostě zdecimoval stejně, jako Truman úderem na Hirošimu a Nagasaki. Naivní možná tehdy , dnes díky Zákonu času atraktivní koncepce soužití jako protiklad hegemonského Světa.

     Odpověď
  • @JanaK

   Historie se opakuje – co je nachystáno na židy, je opět jen předstupněm toho, co je nachystáno na Slovany a Putin to ví.
   https://www.eurabia.cz/Articles/33391-muslimove-lyncovali-zidy-v-polsku-uz-poradaji-hony-na-zidy-i-na-vychode-evropy.aspx

   „Vyhlašuji tímto Svatou válku, moji muslimští bratři! Vražděte Židy! Všechny zlikvidujte!“ vyzýval spojenec Hitlera
   https://cs.wikipedia.org/wiki/Am%C3%ADn_al-Husajn%C3%AD
   To ovšem byla doba, kdy Hitler musel za muslimy cestovat, zatímco dnes je má Německo doma, ba co víc, v Evropě jsou jak na severu (Švédsko), tak na jihu (Turecko jednou nohou už v EU plus Turci v Německu).

   Dnešní židobijci si libují ve výrazu „chucpe“ a libují si v kritizování Pjakina (o Pjakinovi čas od 6:13)
   https://www.youtube.com/watch?v=ALnQtjjgMzs
   ve skutečnosti ale dělají všechno proto, aby banderovci likvidovali tzv. „židobolševiky“, tzn. Rusy.

   A svět tím, že se staví proti Izraeli a podporuje islám/Palestinu dělá totéž. A stačí se podívat, kdo všechno je proti Izraeli např. v otázce Golanských výšin: Organizace spojených národů, Evropská unie, Británie, Liga arabských států, Mezinárodní výbor Červeného kříže, Amnesty International, Human Rights Watch
   https://cs.wikipedia.org/wiki/Golansk%C3%A9_v%C3%BD%C5%A1iny

   Odpověď
   • Pro úplnost – „Chucpe“ Chodos školí banderovce k tažení proti židům
    https://www.youtube.com/watch?v=GPLvbLn4u3A&feature=youtu.be

    Odpověď
   • tzv. „židobolševiky“, tzn. Rusy

    mezi židobolševiky a Rusy rovnítko? To jako vážně?

    Odpověď
   • Putinovec 19.9.2019 o 15:26

    Ten výraz židobolševik má znamenat co?To už není ani nebe a dudy,to co zde ostatním podstrkujete.
    Ano,každý člověk se svojí mravností může stát bolševikem ať už je jakékoliv národnosti.
    Vámi odkazovaný výraz je z doby,kdy židovská strana práce BUNT nalezla mezi hnutí bolševiků pro převzetí moci,tak jak to židovští bioroboti činí po tisíce let.
    Být bolševikem znamená bojovat za rovná práva pro všechny,ne jen pro židovskou mafii.Takové výrazy si schovejte pro Aeronet.

    Odpověď
 9. Rusové dokončili 700km dálnici z Moskvy do Petrohradu, vznikla z ničeho v bažinách

  http://www.autoforum.cz/predstaveni/rusove-dokoncili-700kilometrovou-dalnici-z-moskvy-do-petrohradu-vyrostla-z-niceho-v-bazinach/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

  Odpověď
  • Pražský okruh nebude hotový dřív než za deset let. Přeložení trasy je mimo hru
   První část Pražského okruhu slavnostně otevřeli ještě komunističtí pohlaváři v září 1983. Zatím poslední část se otevřela před devíti lety. Práce na posledním úseku přitom mají začít nejdříve v roce 2026
   https://zpravy.aktualne.cz/domaci/prazsky-okruh-nebude-hotovy-driv-nez-za-deset-let/r~ae3c3e10d3c111e99ec9ac1f6b220ee8/
   Pražský okruh, 83 kilometrů dlouhý obchvat metropole, se má skládat z jedenácti úseků. Sedm z nich je už hotových, zbývají čtyři – jeden na východě Prahy, zbylé tři na severu. Tyto čtyři nedokončené části však zároveň dohromady tvoří větší část celého okruhu, celkem 42 kilometrů. Úseky, které jsou už v provozu, měří 41 kilometrů.

   Odpověď
   • …podobne to vyzera aj so slovenskou dialnicou Bratislava – Košice….useky Žilina -Martin a usek okolo Ružomberku :-)

    Odpověď
 10. Doslovný Putinův citát z Koránu ohledně S-400:

  ,Pamatujte na milosrdenství Alláha. Kdysi jste byli nepřáteli, Alláh smířil vaše srdce a udělal z vás bratry’.

  https://ac24.cz/-/putin-vtipne-vzkazal-saudum-chcete-byt-v-bezpeci-kupte-od-nas-s-300-nebo-s-400-?redirect=%2F
  https://russian.rt.com/world/news/668780-putin-predlozhil-saudovskoi-aravii

  Odpověď
  • Preklad mal byť?:
   ,Pamatujte na milosrdenství Boha. Kdysi jste byli nepřáteli, Boh smířil vaše srdce a udělal z vás bratry’.

   Neviem nájsť originál ako to povedal.

   Ináč ako som si myslel. To zahladenie akcie GP bolo ešte horšie ako som si myslel. Jo útok na svetonázorovej 1 úrovni.

   Odpověď
 11. Záhada útoku na rafinériu v S.Arábii može byť celkom reálne rozkrytá v článku od Areonet,resp.v jeho druhej polovici :SaudiAramco a príprava evaluácie (IPO) cien akcíí pred vstupom na burzu…https://aeronet.cz/news/polsko-vyhlasilo-plynovou-valku-nemecku-ceske-republice-a-dalsim-zemim-v-evrope-ktere-odebiraji-rusky-plyn-z-plynovodu-opal-evropsky-soud-vyhovel-polske-firme-a-opal-musi-snizit-dodavky-o-polovinu/

  Odpověď
  • Tady je v diskuzi http://www.vodaksb.eu/diskuse/comment-page-64/#comment-251629 odkaz na konkrétnější článek o Saudi Aramco a další zdroje a odkazy v souvislosti s Aramcem a SA. Dost dobré a výpomocné – dle mého, jak jsem se přesvědčil „na vlastní oči“ .

   Odpověď
   • A širší souvislosti v procesu „hoří Saudi Aramco“, tety také o tom, jak je saúdská událost spojená s Británii, Íránem (mluví o nich zrovna tak Pjakin ve 23′ v odpovědi na jemenské drony v posledním vydání) mimo jiné, bylo probíráno zde http://www.vodaksb.eu/diskuse/comment-page-64/#comment-252083 na zdejší diskuzi.

    Odpověď
  • @PESS
   Článek je dezinformační – vyznívá, jako by si kdokoliv mohl tento státní a na světě nejbohatší podnik koupit. SA s prodejem přišla v listopadu 2017, k čemuž ji tehdy blahopřál i Trump (pamatuji si to, protože to bylo v den Nového roku Chasidů a v den, kdy oznámil, že americkou ambasádu přestěhuje do Jeruzaléma a dále v den, kdy vešly v platnost nové sankce proti Íránu)
   https://twitter.com/realDonaldTrump/status/926793510723796993

   A přišla poté, co měsíc předtím podepsaly Gazprom a Saudi Aramco společné memorandum
   https://sputniknews.com/business/201710061058018799-saudi-aramco-gazprom-russia-salman/

   SA však nikdy nezvažovala větší prodej, než 5% akcií! A i ten oddalovala a letos a v příštím roce akcie obchodovat chtěla, ale nově už pouze 1%!
   „Saúdská Arábie plánuje nabídnout akcie ropné firmy Saudi Aramco na domácím trhu v letošním a příštím roce. Nabídnout by měla v obou letech jedno procento akcií. Firma je ve státním vlastnictví, už několik let se ale mluví o uvedení jejích akcií na burzu. Aramco nyní plánuje uskutečnit mezinárodní primární veřejnou nabídku v příštím či přespříštím roce.“
   https://www.patria.cz/zpravodajstvi/4216955/aramco-ipo-bude-brzy-a-prioritne-doma.html
   Ač i to představuje velké bohatství, v žádném případě to neznamená, že Saudi Aramco by mohlo změnit majitele tak, jak uvádí článek.

   Odpověď
  • Pripájam sa k vitaranovi, kúpiť celé Aramco je čistý nezmysel. Saudi plánovali získať cca 100 miliárd USD za 5% podiel, takže žiadny odpredaj štátnej firmy, len slušné prilepšenie do štátneho rozpočtu za malý balík akcií. Kontrolovať ho budú Saudi, len je otázne či by dostali tých 100 miliárd.

   Odpověď
   • svojho casu boli clanky aj o tom, ze ropne zasoby Aramca nie su take, ako to prezentuju. Keby isli na burzu a potom to prasklo, museli by tazko platit. Od tych cias sa s tym Saudi krutia, ja mam pocit, ze raz je to tak a raz naopak. Chcu aj vlastnit, aj peniaze. Je mozne aj to, ze to bola akcia na ovplyvnenie cien derivatov. Predpokladalo sa, ze cena ropy bude klesat, kvoli problemom s Cinou a bliziacej sa krize, takze derivatov na pokles bolo urcite dost. Ak protistrana mala dosah na Pentagon, mohlo to byt naozaj aj vyuzitie s tym, ze sa zabije viac ran jednym tahom. Trump bude otestovany, ako sa zachova, ropa vyleti, vynuluju sa derivaty (premie boli vyplatene), zlepsi sa na chvilu situacia frakovacich firiem v USA, obvini sa Iran (mozno sa niekto prida zo sveta), svet sa vystrasi, ze Iran ma vyborne drony, takze treba rychly vyvoj dalsej generacie zbrani proti. V podstate to nikoho prilis vela nestoji, SA nevytazi danu ropu vtedy, vytazi ju inokedy, ekologicke skody nikoho nezaujimaju. Mozno to da zamienku bud na dalsiu podporu vojny s Jemenom (imho nepravdepodobne) alebo naopak, konecne dotiahnu korunneho princa k mierovemu stolu a uvolnia sa ruky Pentagonu na ine.

    Odpověď
    • S tymi zasobami ropy je to take osemetne, stare vrty co sa nechaju par dekad odpocivat sa znova naplnia.

     Odpověď
     • Oracle 911 17.9.2019 o 21:24

      No, keď sa ale z nich čerpá viac ako sa stačia plniť s tým, že na miesto ropy sa pumpuje voda aby sa zvýšila tlak, tak…

      Odpověď
   • Aeronet je řízená „alternativa“ a už se zcela odkryla . Pan VK je už profláknutý pojem a nemá smysl sem vnášet systematicky jejich dezinfo jako seriozní informační vstupy . Taky si ho občas přečtu, ale s velkou selekcí .

    Odpověď
 12. K novému pořadu TV:

  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/duel-mluvciho-prezidenta-ovcacka-a-odbornika-na-dezinformace-gregora-ct-chce-bojovat-proti-fake-news-jak-se-ji-to-dari-78969?dop-ab-variant=16&seq-no=1&source=hp

  Právě Jiří Ovčáček, ale třeba i prezident Miloš Zeman by mohli být námětem pro pořad. Jiří Ovčáček totiž na svých sociálních sítích rád sdílí informace z ruského propagandistického webu Sputnik, kterému dal i rozhovor. Sám prezident Miloš Zeman v minulosti šířil nepravdivou zprávu, když v reakci na otravu agenta Skripala uvedl, že jed Novičok se vyráběl v Česku.

  Novičok – to už tu dlouho nebylo.
  A pokud podle článku „Česká televize cílí na publikum 50+“, pak ti už možná tu zprávu dávno zapomněli.:-)))

  Odpověď
  • Omlouvám sem, nepochopil jsem. Co jste tím chtěla nám „říci“ ?!

   Odpověď
   • Obojí ironie.

    Dvě věci – Novičok opět z hlubin zapomnění (paměť davu je +/- 14 dní) na scéně

    Za druhé – pořad správně cílí na občany 50+, neboť každý ví, že jsou už dementní, nic nechápou a měli by poslouchat a řídit se názory a radami mladých a nejmladších. Třeba sv. Grétou.

    Odpověď
  • Celkem vtipné, to si asi poslechnu.
   Snažit se uvařit z vody že Ovčáček a Zeman jsou jakkoli významným zdrojem s ohledem na fake news, z toho by mohla vyjít dobrá komedie.

   Odpověď
 13. OSN vyzýva ukrajinské orgány, aby schválili zákon o právach národnostných menšín a domorodého obyvateľstva, povedala Matilda Bognerová, vedúca pozorovateľskej misie OSN v oblasti ľudských práv na Ukrajine.
  https://russian.rt.com/ussr/news/668943-oon-ukraina-nacmenshinstva

  Odpověď
 14. Už je to tady! Švédský vědec nazval kanibalismus cestou k záchraně planety

  Na Gastro summitu, který probíhal začátkem září ve Stockholmu, švédský profesor (ekonomiky) Magnus Söderlund přečetl doklad na téma: „Jídlo budoucnosti: žížaly, konipásci nebo lidské maso“? Ze všech nabízených alternativ „vědec“ rozhodně vybral poslední.
  Dle názoru Söderlunda, který dostal velkou reklamu ve švédských médiích, „je načase probudit lidstvo k pochopení nutnosti jíst lidské maso“. Tabu na kanibalismus vědec považuje za předsudek. Nevyzývá k zabíjení lidí, jen navrhuje jíst jejich mrtvoly – to musí výrazně zmenšit souhrnnou „uhlovodíkovou stopu“ v atmosféře… „Odpor k pojídání lidského masa – to je problém, který se dá řešit postupně, krok za krokem. Prostě nabízet lidem, aby to zkusili“, – pověděl Söderlund.
  https://vz.ru/world/2019/9/15/997631.html
  https://tvzvezda.ru/news/vstrane_i_mire/content/2019910333-ExkDK.html?fbclid=IwAR166AgrTfSeNv9nodK9Ql6-Kzr2GprgU5sRqmHWh2cV_jLUxUGNaSM8ycc

  „Krůček za krůčkem“ – to je ono!

  Odpověď
  • Putinovec 17.9.2019 o 11:05

   Švédsko k těmto hodům má už i dostatek materiálu.To je to proklamované obohacení.Severské národy poslouží na testy až do hořkého konce.

   Odpověď
   • Honza Větrník 17.9.2019 o 11:13

    Jakou barvu pokožky ten materiál má? Mám v tom hokej…

    Odpověď
    • Putinovec 17.9.2019 o 12:15

     Řekl bych,že to bude směs.

     Odpověď
    • …aby to nebol ako prvy pan profesor….. co si na nom niekto pošmakne!

     Odpověď
  • Teraz by si mohol pán „vedec“ z ekologických dôvodov urobiť eutanáziu skokom z okna, a odľahčil túto planétu od jeho uhlíkovej stopy, a zároveň poslúžil ako vzorný príklad, ako jedlo budúcnosti pre ekofašistov.

   Odpověď
  • Určite to ešte „zdokonalia“, napríklad okrem mŕtvol bude riešenie pojedanie nechcených novorodencov. Jednak sa tým môžu rapídne znížiť, možno až úplne odstrániť potraty (by sa aj cirkev mala pridať) a bol by to ekvivalent k teľacine, jahňacine, malým prasiatkam. Labužníci si pochvaľujú mladé, jemné mäsko.
   Naozaj to nie je dezinformácia? Toto mi už hlava neberie…

   Odpověď
   • Prý to bylo na švédském TV. Informují o tom skoro všechna média v Rusku. A zde je originál publikace:
    https://www.thenewamerican.com/world-news/item/33334-swedish-scientist-s-idea-for-saving-the-planet-eat-humans

    Odpověď
   • https://www.hlavnespravy.sk/cesky-novinar-sa-pustil-populacnych-alarmistov/1879759

    Odpověď
  • Že by kombinace dvou procesů? Euthanazie a kanibalismus? Brrr.

   Odpověď
   • Putinovec 17.9.2019 o 12:18

    Nedávno jsem vzal děti na pouť.U vchodu byla podpisová petice za podporu eutanázii.Žádný velký úspěch neměli.

    Odpověď
    • Tak tu bych podepsala a nedám si to vymluvit.

     Ti, kdo jsou proti (DOBROVOLNÉ, VYŽÁDANÉ!!!) asi ještě nikdy neviděli umírat člověka za pomoci dnešní „vědy“, kdy žádné léky na bolest už nezabírají, veřejnost je chlácholena řečmi, že moderní medicína disponuje takovými prostředky, že nikdo bolestmi trpět nemusí a dotyčný člověk, ač evidentně umírá, je udržován při „životě“ co nejdéle.
     Je to lež, často i ty silné, bolest tišicí prostředky už nezabírají. Potvrdili mi to i dva lékaři. Takže oni to vědí.

     Odpověď
     • Putinovec 17.9.2019 o 17:39

      Vždy záleží na tom,s jakým cílem je proces prosazován.Vy vidíte pomoc trpícím,já zde vidím možnost snižování nadbytku populace.Představte si uzákonění práva na eutanázii pro kohokoliv, jako projev svobody rozhodování.A proti tomu ideologii,která přesvědčuje mladé lidi o tom,že je potřeba snížit vlastní uhlíkovou stopu.
      Vzpomínáte si na Hodinu býka,planetu Tormans,kde se nechtěný přebytek obyvatelstva řešil ideologickou sebevraždou?Spojte si to s příspěvkem od TauRuse,o kanibalství.A vyjde Vám ucelenější pohled na možné procesy.

      Odpověď
      • Ano, to je velmi dobrá poznámka, o Tormanťanském konci spodní vrstvy společnosti.
       Dobrovolný odchod do sebevraždária při tanci a zpěvu.
       K tomu je eutanázie respektive právo na dobrovolný odchod ideální přípravkou.

       Odpověď
       • Pořád za tím ale nevidíte člověka připojeného na hadičkách, odkázaného kompletně a doživotně na něčí péči, neschopného ani provedení té sebevraždy.

        No nevím, kdo by uvítal třeba jen dva tři měsíce takového živoření třeba v LDN. A pokud ano, nikdo mu v tom nesmí bránit.
        Hospiců je jak šafránu a než se uvolní místo, často je už pro ně pozdě.

        Odpověď
        • O žádného člověka na hadičkách nejde. Jde o nástroj proti lidem. Jak už tady Putinovec i eM vysvětlili.

         Odpověď
         • Tomu jsem rozuměla, ale právě že o něho jde. Nechat živého člověka trápit se takovými konci kvůli zrůdné ideologii?
          Nenašly by se jiné možnosti jak takovvý nástroj zlikvidovat?

          Odpověď
          • já samozřejmě chápu humanitární stránku problematiky, právě do takové problematiky se nejsnáze implantuje i škodlivá ideologie, protože přeci nikdo není takový nelida aby nějakému chudákovi odebral možnost řešit svou trýznivou situaci.

           Minimálně mne napadají další souvislosti které do diskuse patří:
           - duše odchází z těla ve chvíli, kdy chce sama
           - je možný dobrovolný odchod z tohoto světa bez sebepoškození (těla)?
           - je lepší odejít ze života kvůli trápení, nebo trápení lidsky prožít? Co je užitečnější pro následný život po životě?
           - jde povolit eutanasii zabezpečenou posudkem rady lékařů (ne jednoho) aniž bychom propagovali ideologii „práva na smrt“?

           Odpověď
           • >právě do takové problematiky se nejsnáze implantuje i škodlivá ideologie
            To si myslím, že je jádro problému.
            Jenom tak na okraj k těm smrtelně nemocným a zraněným a pomoci jim od života. Vymyslím si takový případ, kdy osoba má vážné poranění míchy, lékaři říkají, že teda už bude jenom ležet do konce života. A tady lze aplikovat to „právo na konec života“. Osoba umře, vše jasné. A opačný příklad, kdy jiný člověk, co si prošel stejným zraněním se rozhodl neumřít a „zázrakem“ ze své vůle se pomalu uzdravil. Přemýšlím, co je více hodno následovat a vzít si jako příklad. Pochopitelně netuším, jak toto řešit u osoby s velmi obtížnou nemocí, kde se fakt už jenom čeká…tady to vidím jako práci Nejvyššího, že má to nějaký význam, smysl.

            Odpověď
            • Myslím že žádný takový případ nejde jakkoli paušalizovat nebo škatulkovat, v tom je etická hloubka problematiky. Každý člověk je v unikátní situaci s unikátními možnostmi, podle mne.

             Jakmile se tím ale jakkoli systematicky zabýváme, je třeba rozlišit kde se zabýváme problematikou a kde propagujeme tu možnost overtonovým oknem.

             Nechci působit příliš tvrdě ale nemohu to neříct. Jestli je někdo ve stavu kdy nechce žít ale zároveň si nedokáže sám pomoct, je to mezi ním a Bohem, a jakékoli zasahování do toho ve prospěch odchodu ze světa je plně svědomitá odpovědnost toho kdo toto koná. A zcela záměrně neříkám kdy je to dobře nebo špatně. Zakrýt tuto svědomitou záležitost, toto osobní rozhodnutí někoho zabít nebo nezabít, pod pokrývku zákona který z někoho dělá jen vykonavatele zákonného postupu na žádost odcházejícího, je přinejmenším prapodivné.

            • eM – „… je to mezi ním a Bohem…..“ až na to, že meni NÍM a Bohem stojí lékaři a lege artis.
             A proč by v tom případě měli mít lékaři (stát, společnost) větší právo rozhodovat než ten, koho se to týká a Bůh?

       • PS: Tím ale nechci nikoho přemlouvat ke změně názoru. Je to názor výhradně můj a jen vysvětluji, jak jsem k němu došla.
        Resp. došla jsem k němu už dávno a případy, o kterých jsem slyšela a pak i poznala z mého blízkého okolí mě v tom názoru jen utvrdily.

        Odpověď
        • Metoda Overtonových oken u Tebe tedy zabrala . Ten zlom je vždy vypočítán na prvotní impulz „z mého blízkého okolí “ .

         Odpověď
         • To tedy nezabrala. Vidím to jako dvě odlišné věci.

          Nebo myslíš, že empatie k nemocným a umírajícím je totéž jako kanibalismus?
          Máme se chovat kvůli nějakým zvrhlým názorům psychopatů jako sadisti k vlastním lidem?

          Odpověď
          • Souhlasím že je to částečně o tom o čem píšeš. Ale jen částečně. Jde o to že s takovou problematikou si nelze zahrávat na základě názoru několika lidí nebo party expertů. K tomu musí proběhnout celospolečenská diskuse jejímž výsledkem musí být jednoznačná převaha jednoho postoje. Legislativu v tak citlivé věci podle mne není správné měnit na základě 51% většiny, nebo rukou vlády která konkrétně k takovému kroku nedostala mandát.

           Nechci působit jako nelida, ale osobní utrpení každého odráží jeho světonázor, filosofii života, jeho odolnost, osobní odvahu a tak dále. Jsou lidé kteří v takové situaci neztratí úsměv z tváře a do posledního dechu žijí. A pak jsou lidi kteří ve stejné situaci poslední měsíce života jen živoří a povídají o tom jaké je jejich trápení. Cítíš v tom tu podmíněnost osobním postojem k životu? Myslím že podstatně více bychom se měli zaměřit na světonázor potažmo životní filosofii dalších generací než na to jak pomoci umřít jedincům. I když uznávám že i pomoc těm nešťastným z nás je na místě.

           Odpověď
          • Rád jsem Tě popíchl k opatrnosti . Na rozplizlosti hranice mezi jednotlivými okny je celá technologie OO postavena . A nepracuje s fakty, ale především s emocemi . Ani já nemám vyhraněné rozlišení , kdy ano a kdy ne . A především používám stejný metr u blízkého nebo zcela neznámého člověka.
           S mojí ženou lékařkou vedeme na toto téma asi celoživotní dialog. Téma individuálního rozlišení kdy ano a kdy ne.

           Odpověď
           • To je dobře.
            Myslím, že právě tohle je úlohou diskuze.
            I když jsem názor nezměnila, rozhodně jsem tu získala další – nebo spíš jiný pohled, nad kterým je vhodné se zamyslet.

            Odpověď
            • Pozrel som sa na diskusiu o eutanazii a nejako ma rozosmutnila. Ja osobne suhlasim s Janou@, ale nejde mi teraz o to.
             V pristupe, ze ked je v tom riziko (zneuzivania), tak radsej zakazat, zrusit, nepovolit a radsej o tom ani nehovorit, aby sme neodchylili OO, akoby mi chybala Miera.
             A pri vyjadreni (eM) „… osobní utrpení každého odráží jeho světonázor, filosofii života, jeho odolnost, osobní odvahu a tak dále.“, teda inak povedane, kazdy, kto trpi si za to moze sam a zasluzi si to, tak preco mu pomahat, tak tu mi chyba aj ludskost, to Clovecenstvo, casto tu spominane.

  • Je nebezpečné jesť ľudské mäso najmä kvôli priónom. Pred približne 50 rokmi bolo v Papue-Novej Guinei pre jednu skupinu ľudí, zvanú Fore, zvykom jesť ich milovaných, keď umreli. V dôsledku konzumácie ľudského mäsa sa u mnohých ľudí rozvinula choroba zvaná Koru alebo „smiešna choroba“.
   „Ochorenie“ je spôsobené bielkovinami v ľudskom tele zvanými „prióny“, ktoré sa nedajú zničiť teplom. Prióny zabíjajú nervové bunky v mozgu, takže mozog je plný dier ako špongia.
   https://www.info.sk/sprava/129833/toto-by-sa-stalo-s-vasim-telom-keby-ste-jedli-ludske-maso/
   Nás to učili ešte na zdravotke.
   Ďalej- lekári, ktorí pitvali mŕtvoly a nedezinfikovali si ruky, prenášali infekciu na pacientov, hlavne na rodičky, ktoré následkom toho zomierali na horúčku omladnic.
   https://cs.wikipedia.org/wiki/Hore%C4%8Dka_omladnic
   Bol o tom natočený aj film. (pre pamätníkov, názov si nepamätám)

   Odpověď
   • choroba sa vola Kuru

    Odpověď
   • ano prionove choroby mozgu kde patri Kuru,BSE a Fatalna familiarna insomnia ta posledna je geneticka a je to najhorsie geneticke ochotenie podla lekarov ,postihnutych je nastastie len 30 rodin po svete -prepac ze som tak odbehla mimo

    Odpověď
   • Putinovec 17.9.2019 o 12:20

    https://cs.wikipedia.org/wiki/Bovinn%C3%AD_spongiformn%C3%AD_encefalopatie

    Odpověď
   • je nebezpecne jest mouzog ,tym neobhajujem jedenie ludskeho masa- kuru ci bse sa dostanu do ludskeho organizmu bunkami mozgu, kuru bolo dosledok kanibalizmu kde mozgy jedli v kmenoch vacsinou zeny ,muzi jedli len vyberove a choroba bse sa v Uk rozsirila preto lebo masiari ktori porcovali dobytok pouzili jeden a ten isty noz resp noze na rezanie mozgu aj masa,tym sa prionami z mozgu nainfikovalo aj maso

    Odpověď
   • Film se jmenuje Doktor Semmelweis, natočený v roce 1952

    Odpověď
  • ono si clanok treba precitat ,on to chce tak ze sa odoberie vzorka s ludskeho masa a vypestuje sa resp vyslachti v labaku cize je to kanibalizmus ale nie ze sa budu jest mmrtvoly,-ale pestovanie masa v labaku je tiez sprostost

   Odpověď
   • To je len zásterka pre hlupákov dať punc „odbornosti“ pre niečo totálne choré a zvrátené. Načo pestovať ľudské mäso v laboratóriu kvôli konzumácii, keď môžme pestovať bravčové, hovädzie, akékoľvek….

    Odpověď
    • a preco pestovat? bude naozaj nizsia uhlikova stopa a zdravsi produkt, ako ked sa nechaju kravy chovat na lukach za dedinou?

     Odpověď
     • EuroRusTomas 17.9.2019 o 18:41

      Zdá sa že som sa nemílil, keď som počas zavádzania pojmu „bezuhlíkové“ hospodárstvo hovoril o to, že to je v preklade žiadne hospodárstvo. Pustina bez akejkoľvek formy života ako ho poznáme. Života na báze uhlíka.
      „Možno plánujú vytvorenie života na báze kremíku“
      Podľa portálu Space sa vedcom z Kalifornského technologického inštitútu (Caltech) v americké Pasadeně podarilo na baktériach prvý krát dokázať, že príroda môže prinútiť uhlíkové molekuly, aby do seba začlenily kremík.

      Odpověď
      • Toto není žádná novinka. Mořské řasy sestávají přece z křemíku. Stačí se projít po pláži v Anglii a nedopatřením stoupnout bosou nohou na vysušenou řasu a člověk se může pořezat. Suchá řasa je podobná tenkému sklu. A sklo je křemík.

       Odpověď
   • Myslím že to bolo aj v jednej scifi poviedke. O spoločnosti kde sa jedlo ľudské mäso. A skoro nik to nevedel.

    Odpověď
    • Altamirský beránek – povídka ze sbírky Tichá hrůza.

     Odpověď
     • Armistranský… pokud by někdo hledal. „Tichá hrůza“, to je klasika a opravdu stojí za přečtení.

      Odpověď
      • Díky za opravu , je to už skoro 50 let, co jsem knížku četl.

       Odpověď
      • Ďakujem za tip na knihu.
       - dobrý tip aj na darček pod stromček…pomaly :)

       Odpověď
     • „Tichá hrůza“ je klasika. Je i namluvena na YT, i když není nad vlastním čtenářským zážitkem
      https://youtu.be/YcPhV02Gk18

      Odpověď
      • https://www.youtube.com/playlist?list=PL3PjJTZWjITL9kZu9hMbzyDHGSsCWnqbr
       Nejsou tam všechny povídky, které jsou v knize.

       Odpověď
  • Pan profesor Magnus Söderlund měl být tedy na onom Gastro summitu uvařen, rozporcován na menší kousky a podáván s rýží, či kuskusem, jako vzorek.
   Neboť příklady táhnou.

   Odpověď
  • Šílené myšlenky šíleného vědce se zvrhlým mozkem. Takhle to dopadá když se všude šíří panika z uhlíkové stopy, potom slabomyslné lidi pod tlakem strachu napadají takové kraviny.

   Odpověď
  • Dost riskují. Co když budou sežráni jako první?

   Odpověď
  • vepřový 2.0 a strejčka hoď do kompostu…..úžasný

   Odpověď
 15. Skupina menších opozičných strán začala viesť rozhovory o ukončení politickej krízy vo Venezuele s vládou prezidenta Nicolása Madura bez súhlasu opozičného lídra Juana Guaidóa podporovaného Spojenými štátmi.
  https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/526036-venezuelska-opozicia-oznamila-ukoncenie-rozhovorov-s-madurovou-vladou/

  Odpověď
 16. Putin přišel s elegantním řešením pro SA

  Na tiskovce v Ankaře Putin nabídl vládě Saúdské Arábie, aby přijala „moudré státní rozhodnutí“ a nakoupila komplexy S-400, a ochránila tím svoje objekty infrastruktury.
  Poznamenal, že Turecku Rusko prodalo S-400 a Íránu S-300.
  Na doraz novináře, co je lepší koupit Er-Rijádu S-300 nebo S-400, odpověděl: „Ať si vyberou“.
  http://zakonvremeni.ru/news/16-6-/41092-putin-predlozhil-saudovskoj-aravii-posle-ata

  Odpověď
  • Ešte im spomenul citát z Koránu. :-)

   Odpověď
   • Lišák jeden. :-)

    Odpověď
    • …takže Rusi (a spolu s nimi Iran a mozno aj Turecko) presne vedia kto za tym bol…

     Odpověď
     • Geopolitická příhoda /dronový útok v rámci regionální války/ má globální vyústění . Jak jinak . Nevyužít takovouhle nahrávku si VVP nemůže dovolit.

      Odpověď
      • Nechci nijak rýpat, ale jaký je důvod se domnívat, že šlo o tok dronů ? Jen ten, že to vyhlásil náš starý dobrý známý „spolek pravdomluvných“ ? A že to prý letělo z Íránu ? Celkem asi 15 kousků velkých dronů (musí přese umět spolehlivě trefit a zničit velké cíle a především doletět minimálně 4oo km – to nenacpete do krabičky od sirek). A hlavně to všechno bez povšimnutí válečné techniky SSA v Perském zálivu a vyhledávacích prostředků sadúdských Patriotů .. Řekl bych, že pokud bychom se zeptali vojáků naší (bývalé) armády, tak by řekli, že beznadějně zastaralé sovětské KUBy, které máme snad ještě (přes nepříčetný vztek naší nové „elity“) dosud ve výzbroji, by takový úkol hravě zvládly. Rozhodně by nepřipustily stoprocentní úspěšnost takového útoku.
       Mně ta verze s drony zkrátka přijde od začátku jako analogie cestovního pasu Muhamada Atty vypadlého z ohně tavícího ocel.

       Odpověď
       • Oracle 911 18.9.2019 o 7:14

        Nie si sám, ktorý položil túto otázku a vyjadril pochybnosti, lebo na AJ blogu pod jedným článkom som čítal, že podľa fotiek každá nádrž bola poškodená na rovnakom mieste. Takže buď to boli drony vypustené zo Saudského územia, tak aby smer sedel alebo prilepili na nádrže výbušniny a možno použili nejaké lietadlové modely aby vzbudili dojem útoku s dronmi.

        Skratka, bol to útok pod falošnou vlajkou a pindusom/neoconom GP síce nakukal, že im a Saudskym spojencom pomôže pri zakrytí vysychania ropných polí a naplniť štátnu kasu, ale táto akcia nielen nemá tento účinok a má potenciál na to, že obráti proti strojcom ale v skutočnosti pomôže izolovať SA od SŠA.

        Odpověď
  • Outsidery pro Globalisty (v tomto případě Izrael plus SA – viz můj komentář níže) Putin získává na svou stranu.Prostě mistr bojových umění ve stylu „tam, kde boxer nastavuje boxerky ,tam mistr kung fu nastavuje prostor, o který se boxer umlátí sám“. A procesy jsou dynamické,nikoliv statické

   Odpověď
  • lavrovka 17.9.2019 o 9:53

   Saudská Arábia pritom od prvej vojny v Iraku vlastní americký protivzdušný systém Patriot. Ten ju však zjavne nedokázal ochrániť ani pred technologicky zaostalými dronmi-Ja to beriem ako rypnutie od Putina

   Odpověď
   • Na stranu Ameriky, ano. Ale jinak, je to zcela konkrétní nabídka SA, aby přešla pod ruský deštník.
    (Se všemi vyplývajícími z toho důsledky)

    Odpověď
    • no ved ano smerom k USA

     Odpověď
   • Možná ani tyto velké systémy PVO nejsou vhodné pro likvidaci dronů – v Sýrii je sundávali střelbou z kanónů Panciru. Říká se, že velice efektivní byly i systémy REB. Ty se ale neprodávají.

    Nicméně jako důvod pro nabídku S300 nebo S400 rozhodně ano. Napadá mne ještě další sekundární efekt – znemožnění amerických sil na lodích a základnách v okolí za to, že nepomohly „spojencům“. Trump může začít podepisovat rozkazy k penzionování …

    Odpověď
  • To je zajímavé, jak ty útoky hrajou Putinovi do karet. Tak nějak bych se nedivil, kdyby ty drony tam poslal sám Vláďa.

   Odpověď
   • Putinovec 17.9.2019 o 10:52

    Nebo Jára.

    Odpověď
   • Oracle 911 17.9.2019 o 11:01

    Skôr šikovne využíva pindusmi/clintonoidmi ponúkané príležitosti.

    Odpověď
    • No upřímně to by byla moc velká náhoda. Navíc drony jsou z ruské kolonie Iránu. Spíš bych zde při hledání původce útoků řídil starým dobrým Cui bono?

     Odpověď
     • Ruská kolonie Irán? Nikdy mě to ani nenapadlo, máš pro to nějaké podklady?

      Odpověď
     • Bez komentáře.

      Odpověď
     • Oracle 911 17.9.2019 o 11:46

      Neviem na čom fičíš, ale je to dosť silný matroš keď napíšeš takýto výplod celkom vážne bez emotikónov. ;)

      Odpověď
     • Putinovec 17.9.2019 o 12:24

      A pro který Cui bono pracuje Jarda?

      Odpověď
     • …ako vieš že boli iranske? …. to že sa k nim prihlasil „USAMA BIN LANIN“ …. neznamena že to bol on…

      Odpověď
   • Prekvapenie pár dní pred zasadaním OPEC , si akože zaútočia na rafinérie !

    A Putin vie o čo im ide , a beťár jeden ponúkol im
    S 400 .

    Odpověď
   • Na rozdíl od Západu, Rusko podobné metody nepoužívá. Práce GP to být může.

    Odpověď
    • Pjakin teraz o tom hovorí v otázkach a odpovediach

     Odpověď
    • To jsi napsal hezky, všichni to používají jen Rusko ne:) Protože strejda Putin je hodný člověk on nás má všechny rád:)

     Odpověď
     • Prečo by Vás mal mať rád? Troll musí mať problém žiť aj sám so sebou.

      Odpověď
     • Mozes sa presnejsie vyjadrit, ako to myslis teda? Vazne obvinujes Rusko,ze naraba iranskymi rukami na Blizkom vychode a ze zautocilo na rafinerie v SA aby im mohlo predat svoju PVO? Ak by tomu tak bolo, tak by Rusi asi znacne plienili Iran, nie? teda ked hovoris, ze Iran je ruska kolonia. Tak co tam robi Cina? co tam robili vsetky tie europske firmy? ci koloniou sa stali len teraz nedavno, po uvaleni sankcii? to by sa malo prejavit na cislach, ale ked si pozries, tak tak Rusko nepredstavuje ani jednu z prvych troch krajin v obchodnej bilancii.
      Alebo to myslis tym, ze im treba rast ceny ropy? Netvrdim, ze sa to nezide, ale ako primarny motiv?

      Odpověď
     • Nekrmit.

      Odpověď
     • ano, Putin má všechny rád a je to hodný člověk. Lépe bych to neshrnul.

      Jen na opravu, všichni to nepoužívají. Nevím o tom že by ČR někomu bombardovala ropná pole.

      Odpověď
   • Tímto způsobem Putin nejedná, o co by potom byl lepší než GP nebo neokoni?
    Jeho genialita spočívá právě v tom že každý si uvědomuje ten podstatný rozdíl mezi partnerstvím s USA nebo partnerstvím s Ruskem. Rusko partnerům infrastrukturu neničí, teroristy domů neposílá.

    Putin jen velmi šikovně využil nabídky na přetažení SA pod Ruskou vizi bezpečnosti.

    Odpověď
 17. Putinovec 17.9.2019 o 9:26

  Přímý účastník pražského povstání hovoří o tehdejších událostech.Opakované hovoří o vlasovcích.Poslechněte si to video a až Vám někdo bude říkat,že Prahu neosvobodila Rudá armáda,omlaťte mu to o hlavu.
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/VIDEO-Konev-se-v-Praze-stretl-s-SS-rika-pametnik-A-general-sokuje-novou-informaci-596268

  Odpověď
  • Omlátit o hlavu?
   Těm, kteří už nazpamě znají a citují nový DějeBis nepomůže, ani kdybyste jim tu hlavu rozbil.

   Odpověď
 18. Kancelar 17.9.2019 o 7:42

  Vybuch a poziar vo virologickom laboratoriu v Novosibirsku (vraj rekonstrukcne prace)

  Bohuzial neviem skopirovat link z RT

  Odpověď
 19. V Izraeli sa začali predčasné voľby, ktoré rozhodnú o politickom osude Netanjahua
  V Izraeli sa v utorok začali predčasné parlamentné voľby. Očakáva sa, že premiér Benjamin Netanjahu a jeho strana Likud zvedie opäť tesný súboj s centristickým blokom Modrá a biela bývalého náčelníka generálneho štábu Bennyho Ganca.
  https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/526057-v-izraeli-sa-zacali-predcasne-volby-ktore-rozhodnu-o-politickom-osude-netanjahua/

  Odpověď
  • Všechno souvisí se vším – blíží se svátek Jom kipur,letos připadne na 8. říjen. V roce 1973 o svátku Jom kipur Izrael doplatil na to, že dolar se měnil v petrodolar, do sedla byla posazena Saúdská Arábie. Dnes, kdy už jde o odepisování i petrodolaru, jde o odepisování jak SA, tak i Izraele. Netanjahu to ví a hlavně to ví Rusko.

   Opětovně vkládám graf ropného šoku z roku 1973 – „Prudký vzestup ceny ropy (červeně) následně prudký pokles hodnoty dolaru (modře)“
   https://media.dailyfx.com/illustrations/2008/05/22/Top1_5-22.gif

   Tato akce Globalistů pod vedením H. Kissingera tehdy šla ruku v ruce s cenami zlata, jehož cena vzrostla z 30 na 200 dolarů za unci, graf zde
   https://amp.businessinsider.com/images/51362238eab8ea9144000002-750-375.jpg

   „Celá krize byla vyřešena tím, že po několika jednáních se zeměmi OPEC z let 1971–1973 bylo dosaženo toho, že ropa byla na mezinárodních trzích obchodována exkluzivně v amerických dolarech – dolar se stal petrodolarem“.
   Zdroj obrázků a citace zde
   https://aeronet.cz/news/jak-se-dolar-menil-v-petrodolar-a-jak-k-tomu-poslouzil-izrael-zopakuje-se-s-koncem-petrodolaru-krize-1973-a-s-ni-i-valecny-konflikt-proti-izraeli/

   A zkráceně šlo o toto:
   „6. října 1973 využily Egypt a Sýrie největší židovský náboženský svátek „Den smíření“ (hebr. Jom kipur) a vojensky napadly Izrael. Po krátkém šoku se židovský stát rychle vzpamatoval, převzal iniciativu a za pouhé tři týdny stály jeho vojska jen 100 kilometrů před Káhirou a 60 kilometrů od Damašku. Tváří v tvář další trpké porážce se arabské státy rozhodly použít svou poslední, ale velice účinnou protizbraň – ropu.

   V reakci na válečný konflikt se již 17. října 1973 rozhodla „Organizace států vyvážejících ropu“ (OPEC) snížit o 5 % svou nabídku ropy proti zářijové úrovni. Protože již tehdy arabské státy kontrolovaly velkou část ropného trhu a v organizaci měly hlavní slovo, nebyl pro ně žádný problém využít „ropnou kartu“ k politickému a ekonomickému nátlaku. Arabští vývozci prohlásili, že výrazně utáhnou své ropné kohoutky na tak dlouho, dokud Izrael nevyklidí zabraná území a nebudou obnovena „práva palestinského lidu“. Spojené státy a Nizozemí, které arabský svět tradičně považoval za největší přátele Izraele, musely dokonce čelit totálnímu ropnému bojkotu.
   https://www.penize.cz/nezamestnanost/15178-ropna-krize-v-roce-1973

   Jen zbývá doplnit, že stejně jako tehdy, i dnes jde o řízené dění, nikoliv tedy o dění spontánně samovolné. Zlato trhá rekordy a kde ceny ropy nezvedlo dění kolem Hormúzského průlivu, tam se došlo k tomu, že OPEC po události na Saudi Aramco snižuje vývoz ropy. A jako tehdy, i dnes v tom jde i o Izrael.Prohlášení Netanjahua, že zvítězí-li ve volbách, bude anektovat západní břeh Jordánu, je ve stylu „Nejlepší obrana je útok“
   https://www.irozhlas.cz/zpravy-svet/izrael-zapadni-breh-jordanu-anexe-okupace-benjamin-netanjahu_1909101900_jak

   Odpověď
   • @ Vitaran
    Diky za vynikajici analyzu . Ano tak nejak to tenkrat bylo

    Odpověď
   • s jakým cílem se to vše dělo? V té době už ze strany GP probíhal odpis USA jako hegemona, a tak posílení statusu dolaru jako rezervní měny nedává smysl.

    Kdo to tedy řídil a co tím sledoval?

    Odpověď
    • @eM
     Na úplný odpis USA bylo brzy – kulturní revoluce v Číně z roku 1968 (do které se Británie zamíchala děním v Praze a Globalisté zastavili de Gaulla s jeho snahou o odpis dolaru) ještě nepřinesla potřebné změny. Jakmile ale byl dolar zachráněn co by petrodolar, okamžitě se v tom pokračovalo – tento článek z roku 2011 to říká jasně
     https://nazory.aktualne.cz/komentare/pribeh-americkeho-upadku-nixon-v-cine-tim-to-zacalo/r~i:article:709377/
     Globalisté tehdy prostě ještě potřebovali svou „dvacetiletku“ (1989) až „padesátiletku“ (2019)

     Odpověď
     • keby nebol petrodolar, pad zapadu by nastal podstatne skor a tym padom pad vychodu by bud nenastal alebo by sa to cele zmenilo, to nemohol nikto z nich potrebovat. USA akurat precenili svoju dolezitost pre GP, sami sa stotoznili s tymi, co vladnu. Uverit vlastnej propagande je vzdy najvacsia chyba pri riadeni

      Odpověď
      • JankaS,
       z pohľadu globálnych síl majú zmiznúť obe hlavné ideológie 20.storočia ,
       marxisticky socializmus a liberálno buržoázny projekt .

       Odpověď
       • iste, ideologia je krytie, zmiznut moze, otazka je, co potom ma nastat. Mna by fakt zaujimalo ale jedno, kam to cele chce vlastne dotiahnut GP. Predstav si, ze zijes defacto vecne a nie si zainteresovany v klasickych bojoch, ktorym venujeme cely zivot. Ludia su pre teba ako blchy alebo psy. Si financne zabezpeceny, takze praci sa nejako velmi nevenujes (resp. len rozumnou mierou). Nemas ale ziadny ideal, nechces sa vyvijat smerom k Bohu. Utrpenie ludi ti sice mozno nevadi a mozno ta aj tesi, ale po tolkych tisicoch rokov, je aj toto uz jedno. Ciel zabranit ludstvu stat sa Clovekom, nie je pre zivot dostatocny, to je ako zabranit niekomu, aby vyrastol. Tym, ze ho dosahujes, neziskavas nic, max.utechu, ze niekto je na tom horsie ako ty. Tak co ho motivuje? Preco sa neunudi na smrt a nevykasle sa na to? ci uz sa to neda?Osamely, bez lasky, mozno bez emocii, naco tu je? Technika mu ziadnu radost neprinesie, moc ma tisice rokov, peniaze su nepodstatne.

        Odpověď
        • Jsou chvíle, kdy mi Země připadá jako velká laboratoř plná Petriho misek s lidskými kvasinkami či mikroby. Každý stát či společnost je přece zcela unikátní svou odlišnou kulturou, historií, myšlením, genetickým složením, filosofií, náboženstvím. Vrchní laborant (Satan, či Globální příživník) se baví sledováním rozdílných vývojů. Kombinuje rozdílné vzorky a zajímá ho reakce. Malá narážka je v biblické knize Job, ta mne k této představě inspirovala.

         Odpověď
         • myslím, že doba bezmezného obdivu k možnostem GP nenávratně končí. A je si toho určitě vědom i on . Má lecos, ale nemá to podstatné – inovaci své tisícíleté koncepce řízení Světa . Ta je na konci . BLOK likviduje pravidlo „divide et impera“ , které se tak úspěšně používá v KONGLOMERÁTU.
          GP dlouho fungoval jako ta královna v pohádce Šípková růženka . „Zrcadlo,zrcadlo, kdo je na Světě nejkrásnější ? “ A jednoho dne zrcadlo odpovědělo jinak…

          Odpověď
          • Nejpřednější šlechtě všichni líbali ruce, šlechta líbala ruce Papeži. Šlechta není a Papež končí, GP nemá kádry a stárne spolu se svou koncepcí, ani Islám mu nepomůže.

           Odpověď
          • Ten světový parazit je v koncích ještě z jednoho důvodu. A to proto, že už se o jeho existenci ví a že lidé přestávají věřit na náhodné události. Také nevím, jak si chce poradit s dnešní situací, když to nezvládl v dřívějších dobách, kdy bylo méně lidí, daleko méně znalostí mezi nimi a situace byla mnohem jednodušší. Při jeho možnostech – vždyť je to spolek nesoudných diletantů, hrajících si na Boha.

           Odpověď
           • Diletanti to rozhodně nejsou, jsou velice inteligentní a mají možnosti přístupů do tzv. 13. komnat, mají velice specifické znalosti, ale je pravda, že nejsou Bůh a jdou proti němu a proto pomalu umírají. Nechci aby to znělo, že k ním vzhlížím, ale vytvořit takový parazitický systém, zkrátka stvořit pyramidu a posadit se na její vrchol….to není diletant, ale asi jsem Tě chytil za slovo – oba víme o čem se bavíme. I kdyby zítra měl padnout, tak vymyšlené to měli (a zatím ještě mají) dokonale…o tom snad nebudeme nikdo pochybovat (vybudovali a nechali zničit říše jako Řecko, Řím, VB, USA….).

            Odpověď
            • @Tikal
             „Člověk (Homo) je rod živočichů z čeledi hominidi (Hominidae), k němuž patří jediný současně žijící zástupce člověka – člověk moudrý (Homo sapiens sapiens) a jeho blízcí vyhynulí příbuzní. Samec člověka se nazývá muž, samice žena, mládě člověka dítě. Odhaduje se, že rod je asi 2,8 milionu let starý. Vznik rodu Homo se datuje do stejné doby, kdy se také objevují první kamenné nástroje, a tedy v době, kdy začíná nejstarší paleolit.

             Všechny druhy, vyjma člověka moudrého, vyhynuly. Člověk vzpřímený vyhynul před 50 000 až 35 000 lety, Homo neanderthalensis asi před 30 000 lety.
             https://cs.wikipedia.org/wiki/%C4%8Clov%C4%9Bk

             Doteď se neví, jak vyhynuli Neandertálci, v době před cca 30 000 lety však začal svou cestu Homo sapiens. Vrcholem jeho vývoje podle všeho byla Atlantida, kterou zničilo „něco“, proti čemu byl Homo sapiens bezradný. Co ale s největší pravděpodobností přežilo, je povědomí o tom, že něco jako Atlantida (či dokonce jako zmizení Neandertálců) se může zopakovat i v budoucnu. Pyramida nové moci, která se pasovala na Boha, je o tom, jak planetu řídit místo Boha a hlavně řídit tak, aby příští podobnou katastrofu světová moc přežila jak v bezpečí, tak s dostatkem zdrojů.

             Průšvih je, že světová moc lekci, uštědřenou Vesmírem přes Atlantidu, nepochopila – tehdy totiž byla šance nabrat jiný směr, zatímco nyní už je pro světovou moc příliš pozdě a nečeká ji nic jiného, než konec. Zatímco lidstvo čeká nový začátek – vývoj na další stupeň, kterým předčí schopnosti Homo sapiens. Takový je zákon vesmírných cyklů, odrážející se v DNA – nikoliv přímka, ale vždy nový kruh o stupeň výše.

            • O dataci se nedá opřít, o povídačky o čeledi hominidae také moc ne (příliš nejasností v nedoskládané vývojové linii), a lekce kolem Atlantidy jsou dost nejasně popsané. Nějak nevím co si z toho vzít.

             „jak planetu řídit místo Boha“ nejsem si jist jestli ambicí Boha bylo nebo je řídit planetu. Když by to jeho ambicí bylo, nemohl by to řízení převzít někdo kdo chápe méně.
             Ambicí Boha bylo podle mne stvořit někoho kdo to nakonec dokáže stejně božsky jako by to dělal on sám. Ale to „nakonec“ ještě nenastalo a tak jsme momentálně ve fázi pochopení že něco takového dělat vůbec máme.

            • Taky nevím co si z toho vzít…

            • no, za mna plati, Boh este nepovedal posledne slovo a ani evolucia cloveka sa neskoncila. A GP pravdepodobne nemoze pocitat s tym, ze to bude platit aj pre neho. Mozno preto vlastne straca svoj naskok

      • @JankaS
       „a tym padom pad vychodu by bud nenastal alebo by sa to cele zmenilo, to nemohol nikto z nich potrebovat“
       Právě Globalisté potřebovali, aby pád východu nastal – myšleno ovšem Východ jako Rusko (SSSR), protože v té době bipolárního světa by se místo USA stalo vůdčí silou Rusko a nikoliv Čína. A o to Globalisté samozřejmě nestáli stejně, jako o to nestojí dosud. Proto raději udržovali hegemonii USA i přes petrodolar, dokud Čína nebude připravena (a nejlépe tak, že se stejně jako USA stane antiruskou). A dnes jim ten čas podpory USA velmi chybí – proto Greta Thunbergová křičí „není čas“: příliš mnoho zdrojů bylo za uměle udržované dominance USA „sežráno“

       Odpověď
       • Putinovec 17.9.2019 o 18:01

        To je náhled pouze na jednu z mnoha hran.Vycházet z toho co vykřikuje postižená Gréta nemá smysl,je jen projevem jednoho z více scénářů logicky jdoucí po sobě ,nyní nuceně odepisovaných z důvodu projevu zákonu času.
        Pokud si uvědomíte že socialismus měl odstranit kapitalismus,pak pro globalisty bylo jednodušší rozvíjet určitou formu socialismu,která by po odstranění kapitalismu přešla v jakoukoliv fašistickou ideologii.Jenže zákon času….

        Odpověď
 20. Babiš sa chystá stretnúť so Zelenským v New Yorku počas zasadnutia OSN
  https://russian.rt.com/world/news/668872-premer-chehiya-zelenskii-peregovory

  Odpověď
 21. nový Pjakin
  https://fct-altai.ru/qa/video/vopros-otvet-ot-16-sentyabrya-2019-g

  Odpověď
  • https://www.youtube.com/watch?v=N1xk8hkOI4A

   Odpověď
   • Pjakin odpověděl ve 23′ na otázku ohledně sobotního útoku „jemenských“ dronů v SA dosti všeobecně. Nemůže být konk|rétnější v zájmu Ruska a jeho strategie.

    Odpověď
    • Myslím si, že Pjakin odpověděl velmi konkrétně: Ten dronový útok nebyla černá známka Saudské Arábii (ta není subjektem řízení, ale umělým státem řízeným zvnějšku), ale černá známka Spojeným státům: 1) Ukázala se neschopnost amerických zbraní a technologická převaha dronů, kterými bylo zaútočeno; 2) a v důsledku byly Spojené státy odříznuty od zdrojů ropy, takže byly nuceny začít spotřebovávat své strategické zásoby. Pjakin nekonkretizoval, kdo prodal drony Jemencům, ale vyšel z mainstreamem šířené informace, že to byly íránské drony, z čehož vyvodil, že americká státní elita byla upozorněna, že případný útok na Írán nebude tak jednoduchou záležitostí jako válka v Afgánistánu.

     Odpověď
     • Oracle 911 19.9.2019 o 6:37

      Alebo to bol útok pod falošnou vlajkou aby sa zvýšila cena ropy, tak či tak pindusi sú po krk v tom…

      Odpověď
  • 00:56 propuštění Boltona

   23:32 útok jemenských dronů na rafinérii v Saúdské Arábii

   29:08 zvěsti o odstavení Avakova

   35:20 Zelenskij prodává zem (pozemky) Ukrajiny

   48:27 Lavrov: válka v Sýrii skončena. Netanjahúv přilet k Putinovi.

   52:21 Medvěděvovo „splnění“ příkazů od Putina

   53:49 změnil se Váš názor na letadlo Suchoj Superjet?

   57:21 kádrové výtahy

   Odpověď
 22. Jaká je situace s plynem do EU.
  https://www.youtube.com/watch?v=jthjiuyA2Ew

  Odpověď
  • Polská politická garnitura připomíná tu „naší“ pražskou. Na druhou stranu bych si docela přál, aby Rusové vypnuli plyn. Ono by to ihned celou rozmazlenou evropskou společnost vrátilo nohama na zem, aby doslova ta společnost vychladla a zamyslela se nad tím věčným „bojem s Rusy“, to by se hned vědělo, kdo koho reálně potřebuje (samozřejmě to myslím s nadsázkou, není to tvrzení založené na reálném uplatnění globální politiky, jen takové jízlivé podotknutí z mé strany).

   Odpověď
   • Ono by to určitě schladilo největší antirusisty , ale po pauze by z toho byla opičí pracka . Chce to judo a tu jejich negativní energii využít proti nim. Debata, která se rozběhla po vhození Koněva je myslím dokladem. Proces střízlivění už běží , i když pomalu.

    Odpověď
    • Oracle 911 17.9.2019 o 7:05

     Nemusí pršať, stačí keď kvapká…

     Odpověď
    • koloděj 17.9.2019 o 8:12

     Celá situace s plynem na první pohled nahrává Ukradině ( fakticky Něftogazu – Hunterovi Bidenovi) Že Polskou stížnost vlastně řídí stranovická soldateska a vykonávají užiteční idioti – netřeba zdůrazňovat. Taktéž na první pohled ultimatizuje Rusko jen pár dní před započetím prvních kol jednání o tranzitu a dodávkách plynu na období po 2019.
     Provokatéři a jejich mopslíci zejména však asi netuší, na jaké hrábě si šlápli ( rukojeť stále ještě nedopadla na jejich nenávistný ksicht).
     Jak to vidím já, Rusové žádné smlouvy s Ukradinou podepisovat nemusí, a prostě na příští rok dojednají dodávky jen o uměle sníždné kapacite OPALu s poukazem, že s Neftogazem se dohodnout nedá a Evropa má přenosové kapacity, které úmyslně blokuje, což ale není ruský problém. Buď Jewropané zatlačí na Ukradinu, nebo přestanou dělat nesmysly – nebo bodou mrznout. Jejich věc. Rusko není v pozici aby se nechalo bezostyšně vydírat chudou a neschopnou řeládkou nadlidí…

     Odpověď
     • Oracle 911 17.9.2019 o 10:06

      A na konci rukoväte je hlava sekery…

      Odpověď
     • Podle 3. energopaketu EU může do Evropy přepravovat plyn pouze nezávislý operátor – ti dva vitamínci z Naftogazu (Kobolev a Vitrenko) měli cca 4 roky na jeho ustanovení a zdárně je odsabotovali. Není nezávislý přepravce – není s kým podepsat smlouvu o dodávkách plynu.

      Odpověď
      • Vitamínek Kobolev v rozhovore pre pravda.sk z roku 2014,
       https://spravy.pravda.sk/ekonomika/clanok/337412-sef-naftogazu-nas-hlavny-problem-je-na-slovensku/

       Odpověď
 23. Vladimir Putin Saudske Arabii v pondeli navrhnul koupi S-400 nebo S-300
  Putin komentoval nalety na ropne rafinerie uryvkem z Koranu. Poukazal na to, ze ve svate knize je zduraznena neprijatelnost jakehokoliv nasili s vyjimkou, kdyz se jedna o obranu vlastnich obyvatel.
  „K ochrane lidu a vlasti jsme pripraveni SA nabidnout primerenou pomoc“, sdelil Putin pri schuzce s presidentem Turecka a Iranu v Ankare.
  Podle ruské hlavy státu by postačilo, kdyby království „vydalo moudré rozhodnutí státu“ poridit si systémy S-300 nebo S-400.
  „Budou spolehlive ochranovat veskere objekty saudske infrastruktury“, slibil.
  https://de.sputniknews.com/wirtschaft/20190916325739681-putin-bietet-saudi-arabien-s-400-systeme-an/

  Odpověď
  • http://www.vodaksb.eu/diskuse/comment-page-64/#comment-252082

   Odpověď
 24. Zajímavá událost: ukradli Churchillův hajzlík pojmenovaný „America“ z ryzího zlata z jeho bývalého rodného domu v Oxfordu. Ve zprávě je zdůrazněn čas krádeže. Jako kdyby tam byl nějaký vzkaz …

  https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/britanie-italie-usa-zachod-kradez-muzeum-kriminalita-zajimavost.A190916_163343_zahranicni_luka

  Nedávno jsme zde diskutovali nad podivnou krádeží obří zlaté mince s podobiznou královny Alžběty.

  https://www.idnes.cz/ekonomika/zahranicni/z-berlinskeho-muzea-byla-ukradena-stokilova-zlata-mince.A170328_154151_eko-zahranicni_ozr

  Odpověď
  • Británia a US sú čoskoro hajzli.

   Odpověď
   • „v“

    Odpověď
    • Ale platí komentár aj v prvej verzii, akurát nie čoskoro ale dlhodobo.

     Odpověď
   • Taky pro to dílo vymyslel umělec příhodný název. :-))))

    Odpověď
 25. Ruský stály predstaviteľ pri OSN Vasily Nebenzja usporiadava brífing o správach o útokoch údajne spôsobených ruskými lietadlami na de eskalačnej zóne Idlib v Sýrii
  https://russian.rt.com/world/article/668767-zasedanie-sovbez-oon-situaciya-iemen

  live

  Odpověď
 26. https://imgprx.livejournal.net/c593ddae29523f9de6ddef9a8e9e91edba8304e9/IGrzU7TJq-yM8ukzrM4BOY13EKr3KbjMVKhjH89a6U-V5wN47cEBmoiwJrqUW-j3SNtnIhX-eLMTfud8kgGsVY5ZtMFVhimXRC9ZSO1YuQ1cwsr0Z7RHuyMGmFgDMvVvQL9s4ipsTdj7m5cHawMvkepAI2tHyJhcK10PL0cMqjYLXiwCMmWe4s-h5b4Wju6u

  Irina Alaškevičová odstoupila. Zde je její srdceryvný dopis. Putin ale není z těch, který by bezdůvodně odsoudil člověka. Pokud on řekl, že má jít, pak to měl podloženo.

  https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1394487327419495&id=100005747227576

  Odpověď
  • http://www.vodaksb.eu/diskuse/comment-page-64/#comment-252034

   Odpověď
   • Vím, četl jsem to, ale na tom FB je její další vyjádření …

    Odpověď
    • tak keď je téma začatá, tak pod treba dávať všetky dostupné informácie

     Odpověď
 27. Juncker: Eurokomisia je stále prístupná britským návrhom k dohode o brexite
  Britský premiér Boris Johnson sa dnes kvôli demonštrantom nezúčastnil plánovanej tlačovej konferencie pod holým nebom po schôdzke s luxemburským premiérom Xavierom Bettelom v Luxemburgu. Podľa britskej tlače na Johnsona čakalo hneď za plotom sídla luxemburského premiéra niekoľko stoviek demonštrantov, predovšetkým krajanov, z ktorých niektorí vopred ohlasovali zámer Johnsonovo vystúpenie prerušiť za pomoci megafónov.

  Z davu sa ozývali výkriky ako „hanba“, „povedz pravdu, zastav puč“ alebo „zachráň nás, Bettel“, hlásili britskí reportéri z miesta.
  https://europa.pravda.sk/aktuality/clanok/525926-johnson-bude-s-junckerom-rokovat-o-brexite/

  Odpověď
 28. Putin a Rúháni rokujú v Ankare
  https://russian.rt.com/world/news/668683-putin-ruhani-ankara
  Ruský prezident Vladimir Putin považuje za neprijateľné rozdelenie Sýrie na zóny vplyvu. Uviedol to na trojstrannom samite za účasti prezidentov Turecka a Iránu Erdogana a Hassana Rouhaniho, ktorý sa koná v Ankare.
  https://russian.rt.com/world/news/668743-putin-siriya-zony-vliyaniya

  Ruský prezident Vladimir Putin požiadal svojho tureckého partnera Recep Tayyip Erdogana, aby „reagoval čo najskôr“ na návrh medzivládnej dohody o urovnaní v národných menách, ktorú ruská strana odovzdala 3. septembra.
  https://russian.rt.com/world/news/668721-putin-erdogan-nacvalyuty

  Odpověď
  • Zloženie je úplne definované “: Putin o vytvorení sýrskeho ústavného výboru Sýrie
   https://russian.rt.com/world/article/668730-peregovory-putin-prezident-iran-turciya

   Odpověď
   • Ruský prezident Vladimir Putin po trojstrannom summite s prezidentmi Iránu a Turecka, Hassanom Rouhanim a Recepom Tayyipom Erdoganom, navrhol, aby Saudská Arábia nakúpila ruské protilietadlové rakety S-300 alebo S-400 na zaistenie bezpečnosti svojho územia.
    https://russian.rt.com/world/news/668780-putin-predlozhil-saudovskoi-aravii

    Odpověď
    • Putin vyzval Trumpa, aby dokončil rozhodnutie o stiahnutí vojsk zo Sýrie
     Ruský prezident Vladimir Putin po trojstrannom samite s prezidentmi Iránu a Turecka Hassan Rouhani a Recep Tayyip Erdogan vyzvali prezidenta USA Donalda Trumpa, aby dokončil rozhodnutie o stiahnutí amerických jednotiek zo Sýrie.
     https://russian.rt.com/world/news/668777-putin-tramp-ssha-siriya
     a tlačovka
     Neexistuje žiadna iná alternatíva k politickému procesu. “: Putin na tlačovej konferencii v nadväznosti na výsledky trojstranného samitu o Sýrii
     https://russian.rt.com/world/article/668761-press-konferenciya-putin-ruhani-erdogan

     Odpověď
     • tlačovka sa oplatí vypočuť

      Odpověď
 29. Irina Alaškevičová, šéfka tlačovej služby vlády irkutskej oblasti, která urážala obyvateľov Tulunu postihnutého povodňami a V. Putin o nej prehlásil, že môže prísť o svoju funkciu. Hovoril o tom aj V.V. Pjakin v OO zo dňa 9.9. 2019 (24:55) : V.Putin ju označil za bezcharakterného človekja a povedal, že hlava regiónu musí zodpovedajúcim spôsobom zakročiť, pokiaľ úradníčka vyslovila takúto urážku.
  Dnes sa objavila správa, že Alaškevičová napísala svoju rezignáciu.
  https://rusvesna.su/news/1566367973

  Odpověď
  • Oracle 911 16.9.2019 o 19:37

   Čistka aj na tejto úrovni štátnej správy, to pre GP nevyzerá dobre…

   Odpověď
 30. https://www.novinky.cz/zahranicni/clanek/firmy-se-do-syrie-derou-i-pres-sankce-40296613 Firmy se do Sýrie derou i přes sankce

  Odpověď
  • … biznis v krajine znicenej vojnou, na predaji aj pozickach aby bolo za co kupovat…

   Odpověď
   • skor je to o tom ze sa kasle na sankcie a normalne tam v Damasku prebieha veletrh s najmodernejsdimi vecami od aut cez,tv atd-vidno kde maju americke sankcie

    Odpověď
    • @ Lavrovka
     Spravne, zakazy a prikazy nikdy nic nevyresily….nekdy to pracuje i proti jejim osnovatelum…
     mozna ze to kvuli tomu prave vydavaji?…aby si urcita scpectra spolecnosti namastili ci nenamastili kapsy. ?..ale na to je Syrie prilis mala, ze ano?

     Odpověď
 31. Krok ku konfederácii? Rusko a Bielorusko zjednotia dane aj občiansky zákonník
  Rusko a Bielorusko sa dohodli na jednotných daniach, občianskom zákonníku a ďalších oblastiach hospodárskej integrácie. Zmeny majú začať platiť od roku 2021. S odvolaním sa na doteraz neuverejnený program zjednocovania ekonomík oboch krajín o tom v pondelok informoval denník Kommersant.
  https://spravy.pravda.sk/ekonomika/clanok/525990-krok-ku-konfederacii-rusko-a-bielorusko-zjednotia-dane-aj-obciansky-zakonnik/

  Odpověď
  • Proč ke konfederaci? Bělorusko prostě nakonec vstoupí do RF.

   Odpověď
   • len Lukasenko by si uz mal ujasnit kde patri

    Odpověď
    • a bude tam ešte Lukašenko?

     Odpověď
     • to záleží na něm. Pokud přivede BěloRusko do Ruska, tak mu stačí schovat se před pomstou podpindosů pod křídla FSB. Pokud ne, neschová se nikde. Buď ho sejmou stejně podpindosové, nebo ho sejme národ.

      Odpověď
      • Putin právě tímto postupem /přes konfederaci/ velmi účinně demonstruje podstatu uspořádání BLOKU států . Tedy o pozici a následném osudu Lukašenka ve vznikajícím BLOKU SSSR II rozhodně samotný Likašenko .

       Odpověď
       • dik,lebo Lukasenka ine vravi pred Putinom ine vravi do novin,kruti sa jak cerv

        Odpověď
       • Myslím, že tomto postupu vytvoření konfederace bychom měli věnovat pozornost. Mohl by se stát příkladem pro vytvoření konfederace států střední Evropy s naší účastí.

        Odpověď
       • myslím, že Lukašenko sa už rozhodol. Pochybujem, že sa rozhodne podľa vôle národa.

        Odpověď
     • neviem ale teraz sa vyjasdruje tak ze Rusko ide Bielorusko sezrat

      Odpověď
    • Kým sa to všetko utrasie, ešte Lukašenko neraz niečo vypotí.

     Odpověď
     • Baťa sa chváli, že mu Musk daroval auto tesla
      https://politikus.ru/events/122629-lukashenko-sovral-chto-ilon-mask-podaril-emu-avtomobil-tesla.html

      Odpověď
   • To už tady bylo, Rusko dvakrát do „stejné řeky“ nevstoupí…

    Odpověď
 32. Proč média lžou a vyvolávají paniku…?!

  „Na světových trzích stouply ceny ropy v pondělí dopoledne středoevropského letního času o 20 procent.
  Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/iran-saudska-arabie-utok-ropa-incident-trump-rezervy.A190916_092114_zahranicni_remyҬ

  V pondělí ráno byla cena za 1 barel ropy, oproti stavu v neděli kdy se prodávala za cca 60$/barel, vyšší o cca 10% a od té doby spíše klesá než stoupá ! V současnosti je 65,37$/barel…
  https://www.kurzy.cz/komodity/ropa-brent-graf-vyvoje-ceny/index.asp?A=5&idk=38&on=2&curr=USD&default_curr=USD&unit=&lg=1

  Odpověď
  • Asi proto, že média jsou zaprodány neoconům a liberalismu, že je to v nich samý podpindosnik, řečeno jednoduše mými slovy.

   O tom, o co jde v procesu „hoří Saudi Aramco“ je něco „z pohledu na věc“ rozebráno v této části diskuze“
   http://www.vodaksb.eu/diskuse/comment-page-64/#comment-251629

   Odpověď
   • Na pozadí útoku drony na výrobní kapacity saúdské Saudi Aramco – největší světové společnosti v oblasti těžby ropy – Rusko soustředí a posílit úroveň zabezpečení zařízení na těžbu ropy oznámil ministr energetiky Alexandr Novak.
    https://vz.ru/news/2019/9/16/997967.html
    Ministr energetiky Alexander Novak poznamenal, že útok dronů na Saudi Aramco ovlivňuje celosvětovou energetickou bezpečnost. Současně je dostatek světových zásob ropy, aby kompenzovaly ztráty z poklesu výroby v důsledku této mimořádné situace, uvedl šéf ministerstca energetiky.

    Dodal, že tato otázka má být projednána s ministrem energetiky Saúdské Arábie princem Abdel Azizem Ben Salmanem.

    V odpovědi na otázku o tom, zda Rusko kompenzovat výpadek těžby, řekl: „Nyní vše závisí od včasného posouzení dopadů, které provádí saúdští kolegové, od toho bude možné chápat měřítko vlivu na objem těžby“.. Novak uvedl, že v současné době je komerčních zásob pro to, aby e střednědobém horizontu pokryly nedostatek ropy dostatek. „V současné době není třeba přijímat nějaká nadčasová opatření,“ řekl.

    Odpověď
    • Ruské ministerstvo zahraničí odsoudilo USA za prohlášení o útoku na Saudi Aramco
     https://iz.ru/921924/2019-09-16/v-mid-rossii-osudili-ssha-za-zaiavleniia-po-povodu-ataki-na-saudi-aramco
     MID Ruska vyzvalo USA, nespěchat s prohlášeními o tom, kdo stojí za útoky na rafinerii v Saúdské Arábii. Diskuse o odvetných silových opatření v ůřadech nazvalo nepřijatelnými.

     V MIDe zdůraznili vyhodnocení proběhlé události jako přímého důsledku vojensko-politické krize v Jemenu. Úřad uvedl, že je nutné co nejdříve normalizovat situaci v zemi.
     Dříve 16. Září americký prezident Donald Trump uvedl, že Spojené státy předpokládají, kdo stojíl za útokem na rafinérii v Saúdské Arábii. Podle něj je americká strana připravena k rozhodné zodpovídající akci, ale že čeká na potvrzení svých údajů z Rijádu.
     Odpovědnost za útok na podnik převzali následovníci jemenského povstaleckého huthského hnutí „Ansar Alla“. Nicméně, americký ministr zahraničí Mike Pompeo, navzdory jejich tvrzením, obvinil Írán z útoků dronů na ropné zařízení. Íránský ministr zahraničí označil Pompeo za lháře.

     Odpověď
     • @jb
      Je to paradox, ale jedním z největších spojenců Íránu je Británie. A stačí se jen podívat, kdo eskaluje napětí v Hormúzském průlivu – viz například tato zpráva
      https://www.novinky.cz/zahranicni/clanek/dalsi-napeti-v-hormuzskem-prulivu-iran-oznamil-ze-zadrzel-britsky-ropny-tanker-40290505

      Spojencem Íránu je Británie dále v tom, že podporuje Hamás a Hizbaláh, tzn. organizace, které pracují na likvidaci Izraele. Útok na Saudi Aramco tak může být dílem Británie, protože když je Británie proti Izraeli, je i proti SA. A logicky pracuje i pro zájmy Jemenu – spojence Íránu.

      A co nevyšlo Hormůzským průlivem, o to může být snaha přes Saudi Aramco – což se zřejmě podařilo, protože účelem je zvedání cen ropy s cílem odepisování dolaru. D.Trump se to snaží změnit dodáním amerických zásob ropy na trh, čímž zachraňuje pozici dolaru.

      Odpověď
      • Británie a Hamas a Hizballah
       https://pbs.twimg.com/media/Di9I7A7W4AEUjdH.jpg
       Teresa May a Katar
       http://www.propertyalliancegroup.com/wp-content/uploads/2017/04/Theresa-May-Qatar.jpg

       Odpověď
       • „jedním z největších spojenců Íránu je Británie.“

        V Británii je nejvíce globalčiků v nadnárodní řízení, říkal nějak tak Pjakin…tak tam a odtut bude rovněž nejvíce objektů a nástrojů řízených v rámci
        globální politiky GP, dle mého.

        Odpověď
        • @jb
         Existuje někde nějaký odkaz, kde by Británie byla proti jaderné dohodě s Íránem? Já o žádném nevím. O spolupráci Británie s proíránským,tzn. s protiizraelským Katarem, nemluvě.

         Odpověď
      • @vitaran
       Zajímavé pro mne je, že dnes vyšel tento článek od TS
       https://prima.iprima.cz/komentare/komentar-terezy-spencerove-zacala-velka-hra-o-saudy-a-iran-ale-hlavne-o-ropu-a-ropu-a-ropu a v jeho závěru je poslední podkapitola nazvaná „Hra o saúdskou budoucnost“, kde se v jejím závěru píše (citace)

       „Najednou se může stát, že saúdský návrat na světové trhy nebude vůbec snadný, neboť zájemců o uvolněný „koláč“ bude mnoho. Najednou se může opravdu stát, že Saúdové přinejmenším ukončí svou agresi proti Jemenu, kterou OSN označuje za největší humanitární katastrofu současnosti, protože přiznání prohry je víc než hmatatelné. Najednou se může stát, že kromě prohry v Jemenu přijde na přetřes i politicko-vojenská prohra v Sýrii, neschopnost přimět k poslušnosti vzpurný Katar, faktický zánik kdysi vlivné Rady pro spolupráci zemí Perského zálivu (GCC), zánik kdysi vlivné saúdské role v Afghánistánu a další neúspěchy, proti nimž vzpurný MbS vlastně není s to postavit jediný úspěch. Rijád zničehonic může poznat meze svého vlivu, což bude pro vládnoucí rodinu naprostou novinkou. Nepříjemnou novinkou.“ (konec citace)
       Jak vidno, tak budoucnost SA od TS je obsahově shodně (skoro) popsána jako mnou popsané vidění procesu „hoří Saudi Aramco“ cirka v prostředku mého komentáře níže v diskuzi, jenom přesně v opačném gardu – v duchu známého – co se někomu jeví jako prohra, pro jiného může toto býti cílem.
       Dost mne to dnes překvapilo, tedy ten obsah. To, že je to v opačném gardu chápu – TS nebere v potaz Putina s jeho koncepcí a rolí v globální politice.

       Odpověď
       • Jo, za vším hledej trubky a trubky a trubky… A to souvisí právě i se Saudi Aramco a více nemám co k Vašemu komentáři dodat

        Odpověď
        • Ještě jsem si vzpomněl na jeden „špíček“.
         Rok dva zpátky nabízel Saudům tucet nebo kolik atomových elektráren z USA pro zářné zítřky SA. V Kongresu bylo tenkrát pozdvižení vzhledem k jaderným technologiím.

         Tak si myslím, že to už Salmani pochopili, že tudy cesta nevede do budoucnosti ruku v ruce s USA. :-)
         A Putin to možná měl snažši při vysvětlování MbSkovi o co jde a která bije.

         Odpověď
         • Nabízel to Donald
          samozřejmě

          Odpověď
     • Ivan Drabálek 16.9.2019 o 20:19

      Pro US je úspěšný útok na saudskou energetiku pomocí dronů fiaskem systému Patriot. Podle RT Hútiové údajně nejdříve vyřadili radarové systémy Patriotů a potom nerušene zaútočili na rafinérii a naleziště. Proto musí za útokem být „ten hrozný, podlý a mazaný“ Irán a ne parta vzbořenců ze zanedbatelného Jemenu. Zajímavé je, že zásahy na satelitních snímcích USbyly na východní straně objektů, což neodpovídá legendě tlustého Mika.

      Odpověď
  • Oni teraz neklamú, len nehovoria úplnú pravdu. Brent otvorila v noci veľkým gapom o 20% vyššie ako v piatok zavrela, to kam pôjde nasledujúce dni, závisí od toho ako dlho bude saudom trvať obnovenie plnej kapacity ťažby. Tu už ide o výpadok 5,7 miliónov barelov denne, to už je poriadna položka. Lýbia pred demokratickým rozbitím exportovala cca milión barelov denne, Irán exportoval pred jednostranným odstúpením USA od jadrovej dohody 2,5 milióna barelov, teraz len okolo 300 tisíc.
   Takže niekto vedel kam a ako veľmi treba trafiť.

   Odpověď
   • Kde jste vzal těch 20% ?
    https://www.kurzy.cz/komodity/ropa-brent-graf-vyvoje-ceny/index.asp?A=5&idk=38&on=5&curr=USD&default_curr=USD&unit=&lg=1

    Odpověď
    • citace z Financial Times:

     Oil prices rose as much as 20 per cent to above $71 a barrel — the biggest percentage spike in almost three decades — as markets reopened after an attack on Saudi Arabia’s oil infrastructure that cut more than half the country’s production.

     Odpověď
     • Zřejmě si to Financial Times „vycucali z prstu“ a ostatní média to bez „přemýšlení“ převzala. Reálný kurz ropy je o něčem jiném…

      Odpověď
      • Nie je to vycucané z prsta. Futures kontrakt s najbližšou splatnosťou na Brent
       (ticker BZX9) sa v prvej predobchodnej hodine dostal až nad 71 USD/barel.

       Odpověď
   • … zda sa … okrem toho asi USAci maju enormne strategicke zasoby, ked Tramp hned reagoval tym ze vlastne su k dispozicii …

    Odpověď
    • Zřejmě je potřebují prodat. „Jemenské“ drony přiletěly „jak na zavolanou“…

     Odpověď
     • Alebo sa má to tak zdať, že to bol nápad neokonov.

      Odpověď
      • … je to pravdepodobne a riesil tym otazku svojho vydierania… som zvedava co k tomu Pjakin…

       Odpověď
      • … aha co pise SME: https://svet.sme.sk/c/22213604/saudska-arabia-iran-jemen-povstalci-siiti-husiovci-husiovia-scenare-ropa-cena.html
       … keby to cele nebolo tragicke, bolo by to smiesne…

       Odpověď
  • Zajímavý článek z 13.9.2019, tj. 2 dni před příletem „jemenských“ dronů na saudskoarabská ropná pole, ve kterém se píše : „Nejistota kolem vývoje obchodních vyjednávání mezi USA a Čínou by mohla poslat ropu až na 45 dolarů za barel.“ To v současnosti zřejmě „nehrozí“…
   https://www.kurzy.cz/zpravy/498360-budoucnost-ropy-maji-ve-svych-rukou-spojene-staty-a-potazmo-rusko/

   Odpověď
   • Ceny ropy jsou v akci „Aramco“ podle mne až druhotné . Prvotní je vytažení SA do procesu postupné likvidace resp. přechodu ze strany nástroje bažiny na stranu globalisty velmi popostrkovaného Íránu . Rusku proces vyhovuje a vzhledem k vazbám Íránu na vývoj v Sýrii a pacifikaci Turecka přes dodávku S-400 ho má i pod kontrolou. Hraje svojí hru s GP na hraně možností, ale hraje ji. Ceny ropy stejně dříve či později nebude určovat OPEC + , ale Rusko .
    A nikoliv přes výši těžby , ale přes úspěšné vytlačování petrodolaru z plateb. A přes sílící vliv na další producenty -Venezuelu, Libyi . Hraje první housle, ať se to protivníkům líbí či nelíbí.
    Zaobírat se detaily útoku na Aramco vede spolehlivě ke geopolitice. Ten byl sice realizován jako geopolitický , ale fruktifikován je a bude globálně.

    Odpověď
    • Včera som počul silné vyhlásenia Iránu. To že ich dali v ?Slovenskom rádiu SRo? je jasné odkiaľ vietor fúka. Neokonom (oni zaútočili dronom) nabaláchali ohľadne výhodného predaja drahšej ropy. (neokoni prakticky hodili cez palubu spojencou v SA). Ozvučil „cieľ“ Trump (to bol nôž pod rebrá Neokonom).

     Plus sa trochu prihriala polievočka novému centru koncentrácie riadenia Iránu.

     Rusi vrámci nivelizácie akcie GP ponúkli S400 SA. A tím si z nich urobili možných budúcich priateľov.

     Odpověď
  • Ropa bude levnější, tento mediální tlak vyvolá ve spekulantech na burze postoj „prodat, prodat, prodat“, no jejich problém…začnou prodávat ropu a ta bude ztrácet na ceně. Samozřejmě, že nás tady budou pár týdnů tahat za nos a zdražovat pohonné hmoty i když ropa půjde dolů. Zanedlouho se stav stabilizuje – stejně nemají prostředky na to, aby pohonné hmoty zdražili například i na 500 dolarů za barel, celá tato mediální kachna bude mít stejný osud jako záchrana klimatu ve jménu Gréty. Dochází jim taktika, jak udržet lidi v otroctví a už nevědí, jak by z nich tahali peníze a drželi je ve stoce. Pokud by zdražili ropu, tak by to byl jejich konec, všechno by se jim sesypalo, tudíž pokud chtějí spadnout, tak ať to udělají, ale půjdou ke dnu zároveň s „plebsem“.

   Odpověď
   • Oracle 911 17.9.2019 o 7:14

    Celý ten útok pod falošnou vlajkou bol nápad GP, ktorú podstrčil pindusom aby ich dostal do takej situácie z ktorej niet dobrého resp. existuje pre ne katastrofické východisko.

    Odpověď
    • Oracle 911 17.9.2019 o 7:15

     Dodávam, že im to vyšlo.

     Odpověď
    • Přesně tak, GP nikdy nedovolí aby ropa byla pro „vyvolené“, NIKDY.

     Odpověď
 33. Lehce Osvalen 16.9.2019 o 11:15

  Kdo nezaregistroval, včera večer se zmaterializovalo další veledílo fašounských hajzlíků z Kavek: televizní pořad „To se ví“ o tzv. dezinformacích, neboli o názorech většiny lišících se od postojů menšinové prosudeťácké havlistické kliky, která zde již 30 let nesnesitelně otravuje vzduch.

  Diskuse pod pořadem na stránkách iVysílání – v rámci té jejich „liberální demokracie“, kterou si divák tvrdě platí, ale může tak akorát držet hubu – byla od začátku znemožněna nebo zrušena, takže lze předpokládat, že široké vrstvy obyvatelstva asi napsaly svoje. Možnost ocenit kvalitu pořadu jednou hvězdou z pěti stále lze (i když nepochybně i tuto statistiku nakonec zfalšují).

  Kejklířská sběř si v pořadu báječně notovala a „spontánně“ si zaplivala na Zemana a Babiše, napravila Wericha a jeho „údajný“ výrok o muslimech, připomněla Peroutku a jeho „údajný“ výrok o Hitlerovi, udělala si báječnou legraci z Jaromíra Soukupa, řekla své fujky fujky k soše osvoboditele maršála Koněva, zdvihla prst k „drzému“ Ruskému velvyslanectví a tak podobně. Prostě opotřebované recykláty svědčící nejen o tom, že to kejklířští úchyláci nemají v hlavě v úplně pořádku (pud sebezáchovy a panický strach před profesním živořením po změně společenských poměrů je evidentně zcela nepřítomen), a že již melou z posledního.

  Jediná pravdivá věta zazněla snad až na konci – „nesmíte věřit všemu, co vidíte na internetu“. Televize jim z toho ovšem jaksi vypadla.

  V dalších dílech pořadu se dá očekávat prskání a ňafání na celou alternativu, podle aktuální politické situace a páníčkova operativního zadání. Pseudoumělecká pakáž v rámci pyramidy dále poslušně plní svou společenskou roli.

  https://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/12884096665-to-se-vi/319291310230001/

  Odpověď
  • Oracle 911 16.9.2019 o 11:49

   Alebo pud sebazáchovy im káže, že dvojnásobok toho istého hnusu im zachráni krk…

   Odpověď
  • Jestli sáhli k takovéhlemu triku, tak už jsou opravdu zoufalí a melou z posledního.

   Staré české přísloví praví: „Když kobyla dodělává, nejvíc kope.“

   Odpověď
 34. Odpis „havlerky“ v přímém přenosu:

  „Zeman umře?“ Sranda z Babiše a Soukupa: To jste si předplatili na ČT. Nový pořad
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-Zeman-umre-Sranda-z-Babise-a-Soukupa-To-jste-si-predplatili-na-CT-Novy-porad-596128

  Ti už nevědí kudy kam.

  Správně se říká: Koho bůh chce potrestat, zbaví ho rozlišení…

  Odpověď
  • Putinovec 16.9.2019 o 10:42

   Tohle na proces odpisu volně navazuje.
   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/politologove/Odporne-Vy-malomestaci-Zdenek-Zboril-ke-konci-kauzy-Capi-hnizdo-Je-to-plan-Putina-596143

   Odpověď
  • Prý humor a nadsázka. Dělat si šašky z něčí smrt mi ale dvakrát vtipné nepřipadá.

   Taky je velká otázka, kdo rozhoduje co je fake a co pravda. Považují za důležité „přinutit diváky o zprávách a médiích kriticky přemýšlet“, ale ty zprávy už jim předkládají správně ideologicky předžvejkané.

   Ale úspěch to mít bude.
   Jak se někdy říká – nic nepotěší (v tomto případě nepobaví) víc, než neštěstí druhého.

   Odpověď
 35. Po fiasku v USA Tálibán jedná s Rusy
  Vyjednavači afghánského islamistického hnutí Tálibán po krachu rozhovorů s Američany obracejí pozornost k Rusku. Delegaci radikálního hnutí přijal koncem minulého týdne Zamir Kabulov, zvláštní zmocněnec ruského prezidenta pro Afghánistán.
  https://www.novinky.cz/zahranicni/clanek/po-fiasku-v-usa-taliban-jedna-s-rusy-40296569

  Odpověď
  • → to američtí vojáci jsou v Afghánistánu a nikoli mudžáhidové ve Washingtonu, válku nelze vyřešit jinak, než jednáním, ale pokud Západ chce, budeme bojovat klidně i sto let, vzkázal Taliban „svobodnému světu“ z Moskvy https://www.rt.com/news/468745-taliban-war-hundred-years/ , kam jeho delegace vyrazila krátce poté, co Trump na poslední chvíli zrušil mírovou dohodu… současně Taliban odvolal zákaz činnosti Mezinárodního Červeného kříže https://news.yahoo.com/taliban-revoke-ban-red-cross-055012036.html , nově naopak jeho pracovníkům garantuje plnou bezpečnost… kábulská armáda s podporou amerických náletů v provincii Paktika prý zabila 85 bojovníků Talibanu https://www.reuters.com/article/us-afghanistan-attack/afghan-u-s-forces-kill-taliban-governors-fighters-idUSKBN1W00BM?feedType=RSS&feedName=worldNews&utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=z-boxiku&utm_campaign=Feed%3A+Reuters%2FworldNews+%28Reuters+World+News%29 , včetně jeho dvou „stínových“ guvernérů… Taliban čísla popírá coby silně přefouklá a přidává své údaje o více než dvaceti zabitých vládních vojácích… Uvádí zdroj https://prima.iprima.cz/ranni-kavicka-terezy-spencerove/16-9-2019-svet-pri-pondelni-ranni-kavicce-terezy-spencerove

   Odpověď
   • O Afhánistánu z pohledu nedávné i budoucí perspektivy uvádí pozorovatel a novinář Pepe Escobar tyto informace ve svém článku pod názvem – Jak zabít 10 milionů Afghánců a nevyhrát https://www.asiatimes.com/2019/07/article/how-to-kill-10-million-afghans-and-not-win/ Bagram je v Impériu základen neocenitelným přínosem pro sledování vyvíjejícího se strategického partnerství mezi Ruskem a Čínou. https://mapy.cz/zakladni?x=68.1056058&y=34.5916740&z=6&source=osm&id=91794154 Jediné možné řešení pro Afghánistán je pan-Eurasie mechanismus pokročilý Šanghajské Organizace pro Spolupráci s Ruskem a Čínou v čele, Indie a Pákistánu jako řádných členů a Íránu a Afghánistánu jako pozorovatele. Afghánistánu pak bude plně integrována jako uzel Nové hedvábné stezky nebo-li „Pás a Cesta Iniciativy“ jako součást Čína-Pákistán, ekonomický koridor, stejně tak jako indický mini-Silk Road, přes Afghánistán do Střední Asie od Íránského přístavu Chabahar.
    To je to, co všichni hlavní hráči Eurasie chtějí. Takhle vyhraješ válku https://www.asiatimes.com/2019/06/article/russia-india-china-will-be-the-big-g20-hit/ A to nás přivádí k Chabaharu, což představuje zajímavou otázku. Chabahar je hlubokomořský přístav v Ománském zálivu a klíčové místo v indické Mini-Hedvábné stezce vize. Indie investovala hodně do Chabaharu – má spojení s dálnicí do Afghánistánu a Střední Asie a v budoucnu železnicí na Kavkaz. To vše proto, aby Indie mohla obejít Pákistán, pokud jde o obchodní trasy. Chabahar se však může také stát důležitým uzlem Nové hedvábné stezky neboli Iniciativy „Pás a Silnice“. Indie a Čína – stejně jako Rusko – jsou členy Šanghajské organizace pro spolupráci (SCO). Írán se dříve či později stane také plnohodnotným členem SCO. Jeví se pak možnost „možná“ – a důraz je kladen na „možná“ – otevření (Chabaharu) pro ruské a čínské námořnictvo občas zajet na Chabahar, ale zatím ještě ne – používat jej jako předsunutou vojenskou základnu. https://mapy.cz/zakladni?x=60.6611201&y=25.3096571&z=10&source=osm&id=1033945095 Chabahar na mapě:

    Odpověď
    • Jak vidno, zatímco USA jsou „uspávány“, hlavní hráči Euroasie se integrují – například o tom, jak se ruský prezident Vladimir Putin, čínský prezident Xi Jinping a prezident Íránu Hassan Rouhani zúčastnili zasedání Šanghajské Organizace pro Spolupráci (SCO, ŠOS) v Biškeku 14. června 2019 se píše v tomto článku – Írán v centru euroasijské hádanky https://www.asiatimes.com/2019/06/article/iran-at-the-center-of-the-eurasian-riddle/ . Po celém Západě je prakticky neznámé, že ŠOS (Indie, Kazachstán, Kyrgyzstán, Čína, Pákistán, Rusko, Tádžikistán a Uzbekistán) je předním euroasijským politickým, hospodářským a bezpečnostním spojenectvím.
     Dále (kromě osmi hlavních členů) jsou zde čtyři pozorovatelské státy – Afghánistán, Bělorusko, Mongolsko a především Írán – plus šest dialogových partnerů: Arménie, Ázerbájdžán, Kambodža, Nepál, Srí Lanka a především Turecko. ŠOS se bude do roku 2020 výrazně rozšiřovat, přičemž bude možné plné členství Turecka i Íránu. Poté bude představovat všechny hlavní hráče integrace Euroasie. https://cs.wikipedia.org/wiki/Šanghajská_organizace_pro_spolupráci

     Odpověď
   • Lehce Osvalen 16.9.2019 o 11:36

    Pro doplnění a jako zajímavost uvádím, že pokud jde o Táliban (jiná témata nechme stranou), zcela se naplnilo dlouholeté Žirinovského přesvědčení (založené na výborné znalosti místních poměrů), že s Táliby je třeba úzce spolupracovat s ohledem na stabilizaci celého regionu. Na tom mají samozřejmě zájem nejen RF, ale i Írán a kavkazské státy. VVŽ několikrát jasně řekl, že nepotřebují Střední Asii, ale svůj Paštunistán a vyzýval administrativu k proaktivnímu postoji. Až dosud totiž Rusové v podstatě „přenechávali“ Tálibán americké státní elitě, jejíž totální neschopnost nakonec způsobila, že Tálibán bude nadále jednat již jen s RF. Jestli je někdo schopen na jižní hranici federace udržet pořádek (eliminovat zbylé igilovce, které americké státní elity momentálně rozdistribuovávají po celém středoasijském regionu s cílem rozhýbat masy k pohybu na sever), tak je to Táliban.

    Odpověď
    • Oracle 911 16.9.2019 o 12:05

     Zaujímavé je, že som predpovedal v čase prerušenie rokovania Američanov s Talibanmi lov na ISIL/ISIS Talibanmi ešte predtým ako si uviedol názor Žirinovského.

     Odpověď
     • Lehce Osvalen 16.9.2019 o 12:58

      Ano, je to tak. Táliban samozřejmě na igilovském „islámu“, mohu–li to tak říci, nemá sebemenší zájem a hodlá jej zničit. Pro ně jsou aktivity paznehtů v černém doslova znesvěcením islámu. Tím spíše, že nejde o autentickou islámistickou skupinu, z nichž mnohé tolerují, ale o nepravidelnou armádu Spojených států. To by tak hrálo, aby nepřítel prováděl mimikry a narušoval jejich ideomonopol (výklad toho správného výkladu Koránu) v oblasti!

      Odpověď
      • Rusko /Putin/ pravděpodobně velmi dobře chápe fakt, že kdo utvoří status-quo s Táliby, zajistí regulované vztahy v celém „měkkém podbšišku“ RF . Je velmi dobré, že se pracuje na vyšší než 6.prioritě a Rusko vstupuje do jednání jako „nezúčastněný“ účastník . Má jednací kapacity /silnou čtyřku Putin-lavrov-Šojgu-Patrušev / . zejména přibrání Patruševa velmi ulevilo Lavrovovi, který může lépe prodávat civilní agendu vnější politiky RF.
       To je obecně výhoda jedné strany jednání , pokud může prokazatelně prezentovat jako motiv jednání oboustrannou bezpečnost a nikoli zájem o surovinové zdroje druhé strany.

       Odpověď
       • Oracle 911 16.9.2019 o 23:12

        Putin resp. ruská štvorka vybehne s GP…

        Odpověď
 36. Pomalá fašizácia právneho systému.
  U nás je pripravovaný zákon o zákaze prijímania neočkovaných detí do škôlky (podobný v Čechách už platí). Keďže neočkované dieťa JE ZDRAVÉ, zakazovať jeho vstup do škôlky je vo svojej podstate čistý prejav ideológie fašizmu, ktorá nadraďuje vyvolenú skupinu ľudí nad inou – tu NADRAĎUJE očkovaných nad neočkovanými (a to bez akýchkoľvek dôkazov, ako je u fašistov zvykom).
  A bojovníci za práva menších v poslaneckých laviciach mlčia..

  Odpověď
  • Je to tak. Však dlouhá léta pracovali na tom, aby z vakcinace dětí vytvořili to správné náboženství. Lidi už jsou zpitomělí v absolutní většině. Rád bych ještě připomenul, že věda je v dnešní době nejregulovanější obor lidské činnosti.

   Odpověď
   • proč se bojí pouštět neočkované (jakoby nemocné) děti mezi ty očkované? Vždyť ty očkované mají být přeci imunní – proti nemoci mají protilátky. Více vysvětluje Тумсо z Polska: youtu.be/ilWP1mfa2Wg

    Odpověď
    • openeyes 16.9.2019 o 8:52

     Správne, „ochrana, imunita, protilátky“ sú len háčiky pre rodičov. Poďme sa zamyslieť na informáciami z „overených“ zdrojov: Napr. časopis Zdravie 11/2018 sa v článku „Kritický polrok“ zaoberá chrípkou u dojčiat a prípadnou „ochranou“ očkovaním. Výňatok:
     „6 mesiac (veku dieťaťa) je zlomový. Dieťa získava od mamy imunoglobulíny, ktoré ho chránia pred infekciami. Ochranu poskytuje aj dojčenie. Po 6 mesiacoch však ich hladiny klesajú. U dieťaťa sa rozvíja vlastná obranyschopnosť. AŽ V DRUHOM POLROKU SI ZAČNE BUDOVAŤ IMUNITU SAMO“…
     Takže vývoj vlastnej imunity u detí začína až po 6. mesiaci života (volajú to aj imunologické okno). A logická otázka rodiča znie: Ktorá časť NEEXISTUJÚCEHO imunitného systému dieťaťa má reagovať na vakcíny podané po 3. resp. po 6. mesiaci života?

     Odpověď
    • Petr2,
     oni to vysvetľujú tak, že neočkované dieťa neohrozuje tie očkované, ale tie, ktoré zo zdravotných dôvodov nemohli byť zaočkované:

     „Kolektívne zariadenie vytvára podmienky, ktoré uľahčujú zavlečenie a šírenie nákazy. Neočkované deti v kolektíve môžu byť prameňom pôvodcu nákazy pre vnímavé deti, ktoré nemôžu byť očkované pre kontraindikáciu alebo sú neimúnne pre neschopnosť organizmu vytvoriť si protilátky.“
     https://www.health.gov.sk/Clanok?povinne-ockovanie-ochrana

     „Dôvody neočkovania – kontraindikácie očkovania môžu byť trvalé alebo dočasné. Pri trvalých nemôže byť jedinec očkovaný vôbec (napr. je imunokompromitovaný, alergický na niektorú zložku vakcíny, príp. vakcína u neho nedokáže navodiť želanú odpoveď). Pri dočasných ide o odklad na rôzne dlhý čas.“
     http://www.sprievodcaockovanim.sk/caste-otazky-o-ockovani/kedy-je-mozne-odlozit-ockovanie.html

     Je otázne, či je štatisticky viac detí, ktoré nemôžu byť očkované, alebo detí, ktoré vakcinácia zmrzačila. To by bolo dobré vedieť.

     O tom novom zákone bola pred mesiacom reč aj tu: http://www.vodaksb.eu/diskuse/politika/comment-page-92/#comment-246852

     Odpověď
  • Řešili jsme to tak, že hlavou zeď nerozbijem, ale uhnout se dá.

   Dá se očkování posunout a částečně se dá vynout kombinacím vakcín a místo toho očkovat postupně. Což jsou dvě věci s nejhorším rizikem:
   - očkování v době, kdy ještě imunitní systém není vyvinutý
   - kombinace vakcín, protože na něco takového ani imunitní systém není stavěný

   Odpověď
   • Sehnali jste monovakcíny?

    Odpověď
   • Ufff, tohle bylo u nás doma téma dobré dva roky…Máme ale štěstí na doktorku, která při povinné vakcinaci ochotně koukne stranou…Prcek dostal tedy dost času na rozvoj a první vakcínu do něj vstřelili v roku a půl…a pak se šlo s pauzami a postupně, přičemž poslední dostal až těsně před školkou, tak aby nám ho do ní vzali…

    Odpověď
  • EU-komisariat pro zdravotnicvi: pokud se lide nebudou nechavat ockovat, bude zavedeno povinne ockovani
   EU-Kommise a Svetova organizace zdravotnictvi WTO chteji bojovat proti odporu a skepsi proti ockovani v Evrope
   https://www.derstandard.at/story/2000108541996/eu-gesundheitskommissar-impfen-notfalls-zur-pflicht-machen

   Odpověď
  • Tedy pravda je, že se očkuje zbytečně a vakcín stále přibývá. Nakonec dojde i na obyčejnou rýmu, ze které se stane smrtelná choroba.

   Na druhou stranu díky očkování neznáme obrnu, černé neštovice, záškrt, tuberkulózu (která se zas vrací)…..
   Dali byste přednost třeba obrně s následným trvalým zdravotním postižením?
   Nebylo by lepší neodmítat všechno, ale vybrat to důležité a zkušeností prověřené a odmítnout třeba očkování proti chřipce nebo spalničkám, resp. VŠEM tzv. dětským nemocem?

   Odpověď
   • 1. Pravé neštovice nezničilo očkování
    Doporučuji např. najít a přečíst článek z New York Medical Journal – Vaccination in Italy (rok vydání 1899) o „úspěšnosti“ očkování proti pravým neštovicím v Itálii (jak z hlediska onemocnění, tak úmrtí)

    2. Záškrt očkování taky nezničilo
    Očkování je použito proti toxinu a ne proti nositeli.
    Navíc i lidé očkovaní proti záškrtu na něj umírají – viz např. lokální epidemie záškrtu v Brazílii v roce 2010. Nakazilo se 27 lidí. 1 dospělá – částečně očkovaná, 26 dětí – 16 částečně očkováno, 10 plně. Zemřely 3 děti – 1 částečně a 2 plně očkovány.
    Plně očkovány znamená, že obdržely všechny dávky DTP dle Brazilského očkovacího kalendáře.

    3. Dětská obrna – zde si z hlediska omezení rozšíření připisuje body očkování živou vakcínou (ta se u nás v současné době nepoužívá), ale zároveň ona sama je původcem obrny způsobené vakcinačním kmenem – v současné době máte větší šanci onemocnět dětskou obrnou způsobenou vakcinačním kmenem než divokým kmenem.
    Navíc už v čtyřicátých letech dokázal doktor Klenner úspěšně léčit dětskou obrnu vysokými injekčními dávkami vitamínu C

    Odpověď
    • svata sprostoto,odporucam Vam dostat prave nestovice a ako sa z nich vylizete bez ockovania

     Odpověď
     • No to je panečku argument. Skoro kandidát na vědeckou esej.

      Jak můžeš diskusi o tak složitém tématu nakopnout takovým strašícím blábolem? To je přesně klasický neargument všech kdo na očkování vydělávají.

      Odpověď
     • Putinovec 16.9.2019 o 15:02

      Jednou z nejnebezpečnějších dětských chorob byl záškrt.
      Možná Vám ta skutečnost ušla,ale největší problém není v očkování,tím prošli starší ročníky,ale ve skutečnosti,že dnešní očkovací vakcíny nejsou vytvářeny ku prospěchu očkovaných.
      Ať už z důvodů peněz chtivosti,anebo úmyslné genocidě obyvatel.

      Odpověď
      • dobrá poznámka. Vlastně tím předcházíš klasickému rozporu očkující/neočkující, kdy se diskuse stočí na téma očkovat nebo neočkovat namísto čím očkovat a proč neočkovat tím co sem dodává západ.

       Odpověď
       • Ano, ono to totiž tak stojí:
        zda očkovat, čím očkovat, proti čemu očkovat, kdy očkovat. K tomu zvážit obrovský tlak systému v případě, že se rozhodnete neočkovat.

        A při tom mít na paměti, že očkování do krve proti nemocem, které se do organismu dostávají sliznicemi je také dost problematické.

        Odpověď
       • Stopro souhlas. Zbraň 5.priority, o níž se díky odporu veřejnosti započne nejen hovořit, ale k tomu bude nutné doložit i fakta . Důkazní břemeno je na výrobcích.
        Farmaceutické mega – konglomeráty jsou nejen oporou GP, ale stejným dílem i protivníka . Když dva se perou – co kdyby se tu objevily vakcíny a postupy očkování úplně odjinud a úplně jiné ?

        Odpověď
     • lavrovko, co takhle předložit nějaké argumenty? Jak může očkování proti pravým neštovicím zlikvidovat danou nemoc, když očkovaní lidé pravé neštovice přesto dostávali a i na ně umírali?

      Odpověď
      • …a prakticky totéž platí o černém kašli. Očkovaní ho normálně dostávají. Zcela metrologicky neprůkazně na to lekaři hovoří, že bez očkování by samozřejmě průběh byl mnohem horší.

       Odpověď
       • cize radsej dostat zo spalniciek zapal mozgu a skapat,

        Odpověď
        • měl jsem zápal mozkových blan po spalničkách.

         Odpověď
     • A já Vám doporučuji se seznámit s údaji v této knize (knihách – má to i druhý díl):

      https://knihy.heureka.cz/ockovani-jeho-ucinky-nasledky-a-jejich-lecba-i-ludmila-elekova/

      Možná Vás ten radikalizmus přejde. Velmi zajímavé čtení s historickými souvislostmi.

      Konkrétně k obrně tam uvádí, že oficiálně vymizela, ale zároveň vzniklo x nových onemocnění s různými složitými názvy, jejichž příznaky jsou mnohdy minimálně velmi podobné jako u obrny. Pokud se s tím dneska setká průměrný doktor co nevybočuje z řádku, tak to jako formu obrny nediagnostikuje (pač ta přece je dnes úspěšně potlačena), ale šoupne to do kolonky jedné z těch nových chorob. Asi tolik k příspěvku očkování na vymizení obrny.

      Očkování velmi pravděpodobně poškozuje obecnou imunitu, kterou potřebujeme na odolnost proti všemu ostatnímu (proti klíštové encefalitidě vás spolehlivě ochrání očkovací přípravek z TV reklamy, nebo bilbordu, ale proti borelioze vám doporučí nechodit do lesa, do parku, na zahradu a nejlíp se vyhnout i nějakému květináči doma na balkoně).

      Odpověď
     • openeyes 17.9.2019 o 0:52

      Re:lavrovka:
      A moru sa nebojíte? Veď mor bol vždy metlou ľudstva, je vysoko infekčný. A nedávno nedávno sa vyskytol na Madagaskare: http://www.uvzsr.sk/index.php?option=com_content&view=article&id=3290:informacia-o-epidemii-moru-na-madagaskare-anonvyskyte-moru-na-seychelach-kn20-10-2017&catid=68:epidemiologia&Itemid=76
      No a takýto majster-zabijak si z Európy len tak vymizne, a to BEZ OČKOVANIA…

      Odpověď
      • Oracle 911 17.9.2019 o 7:03

       A taká drobnosť, mor a ostatné stredoveké choroby sa vracajú do súčasnej doby v meste Los Angeles.

       Odpověď
    • K obrne: existuje aj zvieracia obrna, ktorá sa vyskytuje napr. u kôz a jej priebeh je iný ako u človeka (zviera najprv oslepne, a potom sa začnú prejavovať neurologické problémy). Zaujímavé na tom je tiež to, že zverolekári ju liečia podaním vitamínu B1. Treba to ale podchytiť čím skôr, aby sa zviera dokázalo vyliečiť bez následkov. Pri neskoršom liečení už nemusí byť liečba dosť účinná.

     Odpověď
   • Putinovec 16.9.2019 o 13:36

    Hodně chorob ustoupilo díky pravidelné hygieně a především dostatku stravy.Remargue popisoval ve své knize Tři kamarádi vzestup tuberkulozy po první světové válce z důvodu podvýživy v době dospívání.

    Odpověď
   • spalnicky nie su detska nemoc Spalničky jsou vysoce nakažlivá virová choroba a jedna z hlavních příčin smrti malých dětí. Příznaky se objevují 10-14 dní po nakažení virem. Patří k nim rýma, kašel, zánět v očích, vyrážka a vysoká horečka.

    Součástí nekomplikovaného průběhu spalniček je zánět průdušek. Existují však i různé komplikace, které mohou zhoršit zdravotní stav pacienta. Patří mezi ně zápal plic a dokonce i zánět mozku.
    „Nejvíc obávanou komplikací je takzvaná subakutní sklerotizující panencefalitida, což je vzácný, ale vždy smrtelný následek spalničkové nákazy, který se typicky objevuje až po šesti či sedmi letech po předchozí infekci. Rizikovým faktorem je prodělání spalničkové infekce do dvou let věku, kdy ještě imunitní systém není úplně zralý. Je to vlastně pomalá postinfekční virová nákaza centrálního nervového systému s mimořádně nepříznivou prognózou a fatálním koncem za několik let od nákazy,“ upozorňuje docent Rastislav Maďar.

    Odpověď
    • „Rizikovým faktorem je prodělání spalničkové infekce do dvou let věku, kdy ještě imunitní systém není úplně zralý.“
     ano a proto dáme všem dětem prodělat toto onemocnění v půl roce, sami jim ho píchneme do žil.

     Odpověď
     • „No to je panečku argument. Skoro kandidát na vědeckou esej.
      Jak můžeš diskusi o tak složitém tématu nakopnout takovým strašícím blábolem?“

      Odpověď
      • co je špatného na ironickém vypíchnutí teze, která protiřečí smyslu textu?
       Poukázal jsem myslím celkem jasně na něco co by mělo samo o sobě podporovat neočkování v útlém věku.

       Odpověď
    • … spalnicky, po slovensky osipky som prekonala ako 12 rocna (3 tyzdne v teplotach cez 39, mozno odvtedy je moja imunita imunitkou)okrem mna to mali este 2 skoro rovesnice a jedna pani cez 30 rokov ( hovorim o ludoch z mojho okolia), ktora na to skoro umrela…. v nemocnici bola mesiac, takze?????

     Odpověď
     • akoze neboli ockovane?

      Odpověď
      • … nie neboli, v CSSR sa ockovalo cca od roku 1970…

       Odpověď
     • ja som bola ockovana, samozrejme ze priebeh bol aj s teplotami ale nebo taky aky by bol bez ockovania,-som ockovana a zijem nema ani autizmus ani iny zmus,ale asi je to v tom ze dnes su tie ockovacie latky ine- ale ockovanie autizmus nespusta,kto ho ma dostat ho dostane prejavuje sa okolo troch rokov-

      Odpověď
      • spalničky jsem měla v šesti letech , zrovna tak je měli v dětství moji vrstevníci a nepamatuji se ,že by na spalničky někdo umřel,běžná dětská nemoc asi týden teploty.

       Odpověď
       • … ano v detskom veku prebieha choroba mnohokrat bez komplikacii… treba si o tom precitat nieco aj v zdravotnickej literature…

        Odpověď
      • jedna věc je že adjuvants jsou jiné, a další věc je že nikdy nepoznáš jestli by něco nefungovalo lépe bez toho očka (a nebo taky hůře, tvrdit lze obojí). Jisté je že hliník obsažený v adjuvants dříve i nyní je prokazatelně škodlivý, a dodnes nikdo věrohodně neobhájil potřebu jeho užití ve vakcínách. Alespoň z mého pohledu.

       Odpověď
       • Potřeba hliníkových sloučenin ve vakcínách souvisí s tím, že se u některých vakcín nepouživají živé viry ale jen části virů (aceluární vakcíny). Jenže tělo by na tyto kousky virů nereagovalo (není blbé), protože pro něj nejsou nebezpečné.
        Tudíž se přidává hliníkový adjuvant, a tělo na tento koktejl už pak reaguje.

        V současné době se používají (tuším) dva různé hliníkové adjuvanty do vakcín, přičemž každý má trochu jiné vlastnosti ale rozhodně nevíme vše o tom, co vlastně všechno v těle způsobují …

        Odpověď
      • teda z vás padají moudra :-(

       „ale ockovanie autizmus nespusta,kto ho ma dostat ho dostane prejavuje sa okolo troch rokov“

       http://kockovani.info/files/pdf/MUDr_Jana_Gandalovicova_-_Autismus_a_ockovani.pdf – prezentace doktorky Gandalovičové (matka autistického syna) v poslanecké sněmovně

       Odpověď
    • lavrovko, zkuste se do tématu více ponořit a například přečíst články Petera Tuhárskeho a Jana Vavrečky – odkazy najdete např. zde:
     http://kockovani.info/#spalnicky

     Spalničky můžou být problém, pokud nemocný má špatnou imunitu, podvýživu, deficit vitamínu A a C. Nicméně pro vaši pozornost uvedu, že na Madagaskaru v loňském a letošním roce probíhala ohromná epidemie spalniček. A podle zprávy WHO (z ledna 2019) nejméně 49% nemocných bylo proti spalničkám očkováno!!!

     Odpověď
     • no vdaka ak by som mala dieta urcite nebudem riskovat aby dostalo zapal mozgu Zhruba po 10 dňoch inkubácie sa ochorenie začína katarálnym štádiom, ktoré trvá 4 dni. Po ňom nasleduje exantémové štádium s typickými kožnými vyrážkami. Osýpky sú veľmi nákazlivou vírusovou chorobou, prenášanou vzdušnou cestou z iných pacientov. Ich nákazlivosť vrcholí v katarálnom štádiu; v exantémovom štádiu klesá a po niekoľkých dňoch prestáva. Katarálne štádium sa prejavuje zápalom nosovej sliznice a očných spojoviek, vysokou horúčkou a kašľom. Typickým nálezom sú červené škvrny na mäkkom i tvrdom podnebí a drobné belavé škvrny na ústnej sliznici. Osýpkové vyrážky sa po 3 – 4 dňoch začínajú zjavovať za ušami a na krku, odkiaľ sa šíria na tvár, hrudník a končatiny. Exantém nadobúda sýtočervenú farbu, na trupe a tvári môže splývať do väčších plôch a po 3 – 4 dňoch sa začne postupne strácať. Niekedy majú osýpky miernejší priebeh, inokedy zasa ťažší. K zvyčajným príznakom sa pridruží vysoká horúčka a blúznenie, prípadne i krvácanie slizníc a zápal pľúc alebo mozgu.

      Odpověď
      • lavrovko, vy jste jak zaseknutá deska…

       Jaká je u nás (ČR/SR) pravděpodobnost, že dítě dostane encefalitidu? Zkuste odpovědět bez vytáček.

       Jste si vědoma toho, že očkovaní lidé dostávají spalničky? A že spalničky dostávají i malé očkované děti, u nichž těžko může dojít k vyprchání imunity?
       http://www.kockovani.info/proockovanost.html
       http://kockovani.info/files/pdf/Ockovani_proti_spalnickam_a_propaganda.pdf

       Odpověď
       • Tam vzniká ilúzia toho, že ak dostane osýpky očkovaný človek, tak priebeh je bez komplikácií, ale to je iba ilúzia.

        Odpověď
      • Odporúčam Vám prečítať si príbalový leták k vakcíne MMR, a ak vydržíte, tak aj toto
       https://www.slobodavockovani.sk/tags/MMR/
       Myslím, že potom už budete dosť informovaná zo strany odporcov alebo opatrných užívateľov očkovania a bude Vaše rozhodovanie relevantnejšie.

       Odpověď
       • ja som ockovana ,pred 45 rokmi a nijaky autizmus som nedostala tak ako ani dalsich miliony ludi v tej dobe,to ze su dnes ockovacie latky ine je vec ina,ale mna sa to uz netyka, kto nechce dat decko ockovat nech neda,kto chce nech da,zodpovednost matky len nech potom neplacu, spalnicky nie su detska choroba ale velmi nebezpecna choroba, a autiozmus dieta dostane ak ho ma dostat

        Odpověď
        • To ti nedochází, že když ptáčka lapají… Před 45 lety byly vakcíny skutečně určeny k účelu, na který byly vyvinuty. A hlavně byly vyrobeny v socialistickém státu, který se zajímal o děti a rodinu.
         Dnes je situace jiná. Zdravá rodina jim překáží. Vakcíny se vyrábí na západě a ze západu k nám NIKDY a NIC dobrého nepřišlo. Pokaždé se nás pokoušeli podvést a udělat nám škodu. Pokud se mýlím, dokaž opak. Takže kvalitními socialistickými vakcínami byla otupěna bdělost lidí no a západ to využil a postupně do vakcín začal přidávat látky, které škodí víc, než pomáhají. Množství autistů je prostě fakt. To, že ty nejsi autista dokládá jen to, že vakcína, kterou jsi dostala byla ještě v pořádku. Byla socialistické výroby.

         Odpověď
         • … +++++…. Este ziju ludia co to vyrabali…. nejde o nic zlozite…

          Odpověď
         • Časostroj 19.9.2019 o 13:16

          Mnohým nedochádza, že postup GP a jeho poskokov proti ľudstvu je konzistentný, nevynechávajúc žiadny aspekt života. Teda ani zdravie plebsu, čo mu „vyžiera“ zdroje, prečo si naivne myslia, že mu v tejto oblasti na nich záleží? Stačí sa pozrieť na otraviny, „lieky“ a iné priemyselné „dobroty“, aby mal premýšľajúci človek jasno aj v otázke prínosu očkovania pre jjeho zdravie. Jeho modus operandi sa nemení, len formy sú rôzne. Celé stovky generácií ľudstva prežili bez očkovania najťažšie epidémie, voči ktorým by aj súčasná lekárska „veda“ veľa nezmohla, a premnožila sa nad pre zdroje rozumnú úroveň. Napriek tomu si pár degenerátov vymohlo právo „bojovať“proti chorobám nezmyselným sposobom pícháním rôznych chemických koktailov bez znalosti fungovania zložitého komplexu buniek zvaného človek. A mnohí robia službu užitočných idiotov zadarmo.

          Odpověď
         • Časostroj 19.9.2019 o 13:37

          A ešte dodatok, ak dnes žije dnes niekto v ilúzií, že za socíku to bolo inak, tak blúzni. Bola to len druhá strana mince od GP, len s trocha akože ľudskejšou tvárou. Ale stále projekt v jeho réžii. Toto pochopiť vzhladom k prežitému mi pomohlo pochopiť až KSB. V roku 1979 mi zomrel 10-mesačný úplne zdravý brat 2 dni po očkování. Len vtedy z nedostatku informácií a zdieľania skúseností naprieč zemeguľou sme si to s očkovaním nespájali. Dnes vďaka dostupnosti štúdií a informácií od rodičov môže obhajovať tento zákrok iba čistý ignorant. V tomto sa to GP akosi vymklo, presne podľa motta Lincolna ze nedá sa ľudstvo klamať večne. Zákon času.

          Odpověď
          • mojej mame zomrel bratranec, vecer este tancoval, rano bol mrtvy, na zaskrt. Mal 5 rokov. Za socializmu zaskrt ako taky vpodstate zanikol.
           Ludstvo ako take prezilo epidemie, ale ho aj riadne zdecimovalo. Tak som zvedava, co by si robil, keby ti z 5 deti 3 neprezili (lebo sme sa „premnozili“), lebo cierny kasel ci kiahne (tie prave, ktore sa vdaka ockovaniu prakticky zlikvidovali, ale na ktore sme este my ockovani boli). Potom mozes hovorit rodicom, ze nemaju mat vela deti, sam vies co ti povedia.
           Ako je tu uvedene nizsie, jedna vec je ockovanie, druha vec cim, v akom veku dietata a na kolko chorob naraz. Ale pausalne vsetko nie, je tiez cesta imho do pekiel

           Odpověď
           • Časostroj 19.9.2019 o 19:34

            Mnohé štúdie poukazujú na to, že zníženie až vymiznutie počtu chorých na infekčné ochorenia idú na vrub skôr zlepšeniu životosprávy a hygieny ako chemickým koktailom obchádzajúcich prirodzené Bohom dané bariéry organizmu.

            Odpověď
           • Časostroj 19.9.2019 o 19:52

            A o tom čiernom kašli riadne zavádzate, epidémia zúrila napr. v Kalifornii najviac medzi očkovancami.
            http://rizikaockovania.sk/dok/mercola/Priciny_zlyhania_ockovania_proti_ciernemu_kaslu.pdf

            Odpověď
            • Časostroj 19.9.2019 o 20:10

             A niečo aktuálne
             https://vedomec.com/2019/04/10/najvacsim-nebezpecenstvom-pre-ludstvo-nie-su-neockovani-alebo-ti-co-poukazuju-na-rizika-vakcin-ale-neochota-priznat-potencialne-skodlive-ucinky-ockovacich-latok/

        • Putinovec 16.9.2019 o 17:03

         Tak ještě jednou a čtěte pomalu.Ten rozdíl v očkovacích látkách tehdy a dnes byl v tom,že dříve systém pracoval na zdravém člověku,dnešním trendem je nepřímá genocida obyvatel,z důvodů nadměrného výskytu zbytečných otroků.
         Pokud je Vám jedno,že současné chemické koktejly ohrožují životy a zdravý dětí,pak Vám není pomoci.
         A s tou myšlenkou ,že ten kdo trpí autismem tím trpí zaslouženě, raději přestaňte.Takový způsob myšlení Vás raz dva může posunout za hranu dopuštění.

         Odpověď
        • Lavrovko, už ti to napsali jiní – a já se připojím.
         Problém není, že se proti něčemu očkuje. Problém je v té směsi látek, co do dětí (nás) cpou.
         Bylas očkovaná za socíku a to byly vakcíny:
         - pečlivě vyvíjené (výzkum trval roky) a hlídané
         - obsahovaly jednu protilátku proti jedné nemoci
         - „nosiče“ nebyly život ohrožující chemikálie, ale látky, se kterými si tělo hravě poradilo.
         Tak se nediv, že ti to „nic neudělalo“, protože tak to mělo být, tak to ve valné většině bylo a dětí s komplikacemi bys na prstech ruky spočítala (nadneseně řečeno).
         Dneska jsou vakcíny:
         - vyráběné „na koleně“ – tj. nějaký „výzkum“ probíhá někde na myších a když do měsíce myš nechcípne, dávají to dětem (a obecně jako „léky“ lidem) – bez důkladného dlouhodobějšího výzkumu
         - obsahují několik protilátek proti několika nemocem, takže tělo se nepere s jednou nákazou, ale hned s několika najednou. Pamatuju si na trapná zdůvodňování tohoto „systému“, když začínal – že jako „nebudeme mučit děti několika očkováními, když jim to můžeme napíchat najednou“.
         - v „nosičích“ jsou nejen nebezpečné látky jako hliník, ale jsou tam i různé „zmutované“ substance (GM vakcíny). „Nosičem“ může být i olejovitá látka a ta prokazatelně způsobuje chronické záněty v těle a může být původcem mozkové dysfunkce včetně autoimunitních onemocnění (výzkumy teprve probíhají, ale vakcína se již delší dobu prodává – v Evropě a ve světě – v USA je zatím zakázaná).
         Takže znovu:
         Problém není, že „nezodpovědní rodiče odmítají očkování“ svých dětí – problém je, že rodiče odmítají „očkování“ svých dětí jedy = jejich dobrovolné mrzačení.
         A to vůbec nesouvisí s „EkoBioEtno“ matkami (rodiči). Strach z očkování mají všichni rodiče, protože o problémech vědí a mnozí znají ze svého okolí případy, kdy bylo úplně zdravé dítě očkováním zmrzačené (minimálně tou dneska tolik rozšířenou hyperaktivitou).

         Odpověď
        • Tata Tibor 16.9.2019 o 18:28

         Jednoducho mi nedá než reagovať.
         Jednak pracujem v poli zdravotníctva už dlho, a dosť dlho aj s autistami, na to aby som vám mohol oznámiť „prevratnú novinu“: Autizmus nie je ani bakteriálna ani virózna infekcia. Takže váš argument že „autizmus dieťa dostane ak ho má dostať“ je a prepáčením totálna sprostosť!
         Navyše aj keď sa teraz starám o svoje vnúčatá a nie o svoje deti, aj tak sa o ne starám a rady ľudí čo chcú vychovávať deti iných, zatiaľ čo nevychovali deti vlastné mi pripadajú ako prázdne tliachanie.

         Odpověď
         • Děkuji, moudrý postoj. Od taky-dědečka.

          Odpověď
         • … chcem len v suvislosti s autizmom (nie v suvislosti s ockovacimi latkami, to dostatocne vysvetlila Lin… ) uviest, ze podla niektorych vyskumov v priamej korelacii rastie pocet autistov s uzivanim paracetamolu pocas tehotenstva …. Ked sa pozrieme do blizkej historie, tak za cias zrazania teploty, sice tiez problematickym acylpirinom, sme o nom nevededeli???

          Odpověď
      • Píšete nesmysly, spalničky nebyly považovány za nebezpečnou chorobu.
       O nebezpečnosti se začalo kecat tak asi před 4 lety, kdy došlo k nákazám očkovaného zdravotnického personálu, tehdy byli věkem do 40 let.
       Starší personál byl zdravý, protože očkovat se začalo až v 70 roku minulého století.
       Pokud jsou spálničky nebezpečné, tak co jsou potom zarděnky, které prokazatelně poškozují vyvíjící plod u těhotných. Těhotná žena, která v dětství prodělala zarděnky, byla chráněna doživotní imunitou.
       Dnes je očkovaná narozdíl od minulosti, takže je možné, že imunita není co bývala.
       Dětská obrna, pravé neštovice jsou snad méně nebezpečné?
       Úmrtnost na dětské choroby byly potlačeny už v 60 letech minulého století.
       Československo patřilo k zemím s rozvinutým zdravotnictvím už brzy po válce i vzhledem k náhradní dětské kojenecké výživě.

       Odpověď
    • marlienka 16.9.2019 o 19:20

     To znie ako od agenta Big Pharmy…
     Osypky prekonala cela moja generacia a sme tu. Treba si precitat pribalovy letak MMR, najlepsie ten anglicky. V casti adverse reactions, co znamena nepriaznive, alebo neziaduce reakcie sa nachadzaju mozne reakcie detskeho organizmu, ktorych vypocet je desivy. Posudte sami, hoci aj s prekladacom.
     https://www.merck.com/product/usa/pi_circulars/m/mmr_ii/mmr_ii_pi.pdf

     Odpověď
  • odporucam precitat si o ockovani Neumyvakina. obidenim vsetkych obrannych systemov sa virus dostava priamo do krvi, to by nebol problem, problem je ten balast ktory ho obaluje(hlinik, ortut…). a zo zdraveho imunitneho systemu sa stane nefunkcny s tym, ze je odolny na 7 veci proti ktorym je zaockovany. a najhorsie choroby vznikaju v mestach a premnozenych oblastiach, cim sa biosfera samoreguluje.

   Odpověď
 37. Díval jsem se na posledního Pjakina a trošku (kecám, zatraceně hodně moc) mě mrzí jeho tvrzení, že pro Čechy je „sovětský voják okupantem“. Bože můj, copak je to pravda ? Ten jeho názor plyne z dění okolo sochy Koněva ? Oficiální statistka v tomto nebyla provedena. Neoficiální statistika na PL na otázku: Jste pro zachování sochy maršála Ivana S. Koněva na původním místě v Praze 6 ? má do teď 95 % Ano a 5 % ne z 23796 hlasujících lidí má aspoň nějakou vypovídající hodnotu.

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/A-tohle-jste-o-marsalu-Konevovi-a-jeho-armade-vedeli-Vojensky-analytik-prehledne-shrnuje-jak-to-skutecne-bylo-v-kvetnu-1945-595086

  Snažím se na ruských serverech bojovat za naši zemi seč jen můžu (a je to sledováno), ale toto Pjakinovo vyjádření mě hluboce ale hluboce zraňuje, že jsem připraven se ozvat. A ozvu se …

  Odpověď
  • Dobře @nasredin… absolutně souhlasím!!! je nespravedlivé vytvářet názor na základě zfetovanych blbecku odkojenych bruselem a us embassy…. koneckonců nebýt gorbacovu, jakovlevu, jelcinu a kozyrevu, nikdy by se to tu neotocilo, i bez ohledu na chyby v řízení lido demo bloku…

   Odpověď
   • Gorbačovové a další darebáci nebyli až tak důležití. Hlavní roli sehrála dlouhodobá a cílevědomá příprava národů východního bloku k nenávisti a odporu k propagované ideologii. Místo skutečné historie a faktům byla předkládána do omrzení nezáživná marxistická ideologie. Kdyby byla lidem dána k dispozici například kniha „Bůh synergie“ nikdy by nedošlo k 68 ani 17.11.1989.

    Odpověď
    • Pjakinovi bych nic nevyčítal. Vím, že se to blbě poslouchalo (i mně to trochu nadzvedlo). Ale vem si naše media, naše politiky, mimisterstvo zahraničí, politické strany , neziskovky. NATO a Západ vyzdvihují do nebe, Rusko zadupávaj do země – tak to prostě je. A teď to hlavní: kdyby se udělal poctivý celostátní průzkum, tak to zastánci Ruska projedou na celé čáře (moje zkušenosti s veřejným míněním). Je pravda, že některým lidem už svítá, ale jde to zatraceně pomalu.

     Odpověď
     • Nasredin 16.9.2019 o 8:43

      Nehodlám Pjakinovi nic vyčítat. Jen mu napíšu, že mě to jeho hodnocení hodně mrzí a udělání si vlastního obrazu mu pošlu odkazy na fotografie Nesmrtelného pluku v Praze, na videa dění okolo sochy Koněva včetně podpory prezidenta Zemana, na vyznamenání Nohavici Putinem, na články o úspěchu koncertního turné Alexandrovců v Česku, na diskuze, kde se lidé vyjadřují k současnému Rusku. Je mi jasné, že nemůže vědět a sledovat všechno, ale to jeho vyjádření není přesné a pokládám ho za mylné. A to, že Češi a Slováci v dobrém vzpomínají na Rusko svědčí i neustále rostoucí proud turistů z Ruska, který přivádí k zuřivosti nepřátele našeho národa.

      https://www.icot.cz/aerolinky-ural-airlines-spoji-prahu-s-ruskym-permem/

      Odpověď
      • Nasredin 16.9.2019 o 9:03

       http://files.locenasek.webnode.cz/200000543-c893ac98dd/Sojuz%2028%20-%20zn%C3%A1mka%20-%20200.jpg
       https://vlkovobloguje.files.wordpress.com/2015/04/lav2.jpg?w=640&h=427
       http://media.novinky.cz/730/487309-original1-uojy3.jpg
       http://media.novinky.cz/727/487275-original1-a1dfy.jpg
       http://media.novinky.cz/730/487308-original1-lsz5e.jpg
       https://www.idnes.cz/ostrava/zpravy/bitva-o-ostravu-po-sedmdesati-letech-valecni-veterani-meli-slzy-v-ocich.A150430_193150_ostrava-zpravy_jog
       http://www.kultura21.cz/aktualne/13172-alexandrovci-zahajili-turne-v-brne-s-velkym-uspechem-a-ovacemi-ve-stoje
       https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Stovky-lidi-se-na-Hradcanech-ucastnily-pochodu-za-padle-ve-valce-434665
       https://youtu.be/qCSfOldUnHM
       http://cdn2.img.cz.sputniknews.com/images/328/33/3283355.jpg
       https://cms.parlamentnilisty.cz/image.ashx?w=1600&h=1200&f=A8_636077288563504940.jpg&id=115709
       https://aeronet.cz/news/wp-content/uploads/LVA6307b5_9313092002_10206430710590194_1928806.jpg
       https://aeronet.cz/news/wp-content/uploads/14319-praha-metro-andel-1200×900-700×525.jpg
       https://youtu.be/6CUQ2vyfLfw
       https://pbs.twimg.com/media/DKCFzF9VAAALYmS.jpg:large
       https://cms.parlamentnilisty.cz/image.ashx?w=1600&h=1200&f=DSC_9180-1_636468819163358102.JPG&id=127677
       https://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/auto/dva-cesi-projeli-svet-v-ziguliku-v-rusku-navstivili-tovarnu/r~c8be1a30086e11e880d30cc47ab5f122/r~6c998b18086911e894960cc47ab5f122/
       https://eurozpravy.cz/domaci/politika/214541-ondracek-skala-a-dalsi-cesti-politici-na-krymu-pozovali-s-vojaky-a-ruskou-vlajkou/
       https://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/kauzy/FOTO-Ac-ateista-rikam-ze-Putin-je-pro-Rusko-bozi-dar-stejne-jako-Zeman-pro-Cesko-Pravda-o-vyprave-ceskych-politiku-do-Stalingradu-523096
       https://d-clarence.livejournal.com/221794.html
       http://vasevec.parlamentnilisty.cz/sites/default/files/imagecache/primary_318x221/images/2595/sokolovo_votava.jpg
       https://youtu.be/0oOlsowOJQE
       https://youtu.be/8ZxnJ0xUKHM
       https://youtu.be/P5DeIKmmaBo
       http://www.ladavesta.net/news/1054-kak-chehi-darili-muzeyu-avtovaza-unikalnuyu-kopeyku.html
       https://www.youtube.com/watch?v=uOKR3C7dnug&feature=youtu.be
       http://www.novarepublika.cz/2018/12/muj-krym-pf-2019.html
       https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/201905089834613-prahou-prosel-nesmrtelny-pluk-zdravici-mu-poslal-zeman/
       https://www.facebook.com/photo.php?fbid=2783727728307271&set=a.655600977786634&type=3
       https://www.facebook.com/photo.php?fbid=2783727728307271&set=a.655600977786634&type=3&theater
       https://www.novinky.cz/domaci/clanek/demonstrace-u-koneva-nebyla-povolena-organizatori-vybirali-penize-na-pokutu-40295146
       https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/FOTO-Rezba-u-Koneva-Ty-svi-e-pustili-se-do-sebe-zastanci-a-odpurci-sochy-Porvali-se-i-duchodci-Pojd-ty-mrcho-Dostanes-594623
       https://www.youtube.com/watch?v=cmwpLb70Y9M&feature=youtu.be
       https://vimeo.com/357895205

       Které z nerusky mluvících národů se můžou pochlubit něčím podobným jako Češi a Slováci ?

       Odpověď
       • Díky Nasredine.
        To je záslužná iniciativa. Má to smysl!!!

        Odpověď
       • Pekne si to dal starky!

        Odpověď
  • Bohužel dnešní levice Je protiruská. Starší generace pamětníků vymírá…..

   Já odhaduji poměr tak 2:1 … Tj. Převahu rusofobů

   Odpověď
   • To není jen o levici. Hodně politicky inertních českých lidí si začíná uvědomovat, co pro nás udělalo Rusko v 68 roce a hlavně, že nás zachránilo od úplného vyhubení v roce 45. A lidé starší a středního věku pořád tvoří v národě většinu.

    Odpověď
    • Podle mého názoru myslel V.V. Pjakin všeobecnou statistiku návyků-chování a ty se mění s nástupem dalších generací.Teď se pohybuji pracovně na Praze 6. A můžu odpovědně konstatovat, že nejen o maršálu Koněvovi, ale zahájit nějaké vážnější téma mimo pracovní okruh, které přesahuje věcnou stránku „chichi chacha, tak se rozhostí obrovský psycho-neklid, takže jsem se neodvážil ani pípnout a to se jedná o kolektiv tzv. „vzdělanců“
     Za celý týden se odehrál pouze jeden kolektivní rozhovor na téma skutky po opilství jejich kolegy, druhy požitého alkoholu.

     Odpověď
    • Nezapomeňte, že hlasování na radnici Prahy 6 bylo 33:1 A to 1 je jen proto, že Piráti chtěli referendum … to je jediné z čeho může Pjakin vycházet.

     Průzkumy celorepublikové nejsou k dispozici – tj. i já s tím 2:1 jen hádám.

     Odpověď
    • Nasredine, za ten výrok se Pjakinovi nemůžeme divit. Uvedu jen několik bodů protiruské strategie.
     Dopisem z 15.srpna 1871 seznamuje generál Albert Pike „osvícené ze Společnosti moudrých mužů Sionu“,jak ovládnout svět pomocí tří světových válek. Těmito skupinami stratégů byli Rusové označeni jako národ určený k likvidaci. (BOGEYMAN)

     Po 2.sv.válce Margaret Tatcherová britská ministerská předsedkyně prohlašuje: Populace Rusů bude redukována na 15 milionů a kteří budou pracovat u vrtných souprav a v dolech.
     Poradce vlády VB profesor John Beddington: Hitler spackal genocidu na východě, která v budoucnu musí být provedena na vyšší vědecké úrovni a více tvrději. Koncepce likvidace Ruska je stále platná.

     A co na to my Češi oficiálně? Viz prognózu vývoje příštích desetiletí, kterou vypracovalo Sředisko bezpečnostní politiky Univerzity Karlovy. Ta byla zveřejně v týdeníku Euro počátkem roku 2006 před volbami prezidenta Běloruska. Jejich prognóza tvrdí, že v průběhu příštích desetiletí Rusko zanikne. A v současné době -co se děle kolem sochy Koněva, to nebudu komentovat.

     Odpověď
   • Me mysleni rozhodne neinklinuje k levici, prave naopak. A podle meho okoli spadam do kategorie „rusofilu“. Toz tak :-)…

    Odpověď
  • Děkuji za to, že za nás bojujete. Je nás hodně, co ty lži a dezinformace nemohou poslouchat. Stydím se za to, jakou úroveň mají naši představitelé. Ale snad v Rusku pochopí:
   https://www.vesti.ru/doc.html?id=3188929#

   Odpověď
  • Ankety na PL nejsou příliš vypovídajícím vzorkem populace

   Odpověď
  • СлавЯн 15.9.2019 o 22:19

   Už v originále jsem nad tím pozastavil, ale pokud to člověk nebere osobně, může vidět, oč Pjakinovy jde.

   Odpověď
  • S ohledem na sledovanost VVP by opravdu bylo záslužné se ozvat. Ostudu nám Praha 6 udělala pořádnou o tom žádná, ale vemte v potaz protiruskou mediální masáž českého národa přes media. Denně něco o Hitlerovi (dokumenty na ČT skoro každý den a zbytek je na komerčních TV), dále 68 atd. S ohledem na to se v mem okolí vztah k Rusku spíše zlepšuje. Takže i taková informace by se k VVP měla dostat a mohl by ji také zmínit. Prostě obyčejní češi si rusů váží i když v médiích je toto zamlcovano.

   Odpověď
   • СлавЯн 15.9.2019 o 22:48

    Bez Ruska nemá civilizace smysl a ani budoucnost a vážím si ruské odvahy, nicméně Rusové trpí určitou ukřivděností a Pjakin ji má také, kde by mohli být a co by mohli mít, kdyby jim nebyly házeny klacky pod nohy a nebyli očerňováni, a z toho, že svět nechápe jejich nezbytnost. A je to pochopitelné, celou svoji existenci čelí válce, ale nejvíc jim ubližují vlastní zrádci, ta ukřivděnost má směřovat divnitř, ne ven. Nejvíc je pak zraňuje postoj těch, které zachránili a nic na tom nezmění skutečnost, že půlka z těch díky nim žijící si to uvědomuje. Stát a národ jsou posuzovány dle svých představitelů a s ohledem na sledovnost: Pjakin se „opírá“ do kdejakého státu, to neze brát příliš osobně, jen do té roviny vyburcovat potenciálně konceptuálně schopné v daných krajinách. Rusko potřebuje rovnocenné partnery, ne závislé vazaly. Nechce šlápnout na stejné hrábě. A ruku na srdce, zachránili nás a pak přijde amík s hamburgrem a komerčním televizním kanálem a my začneme po Rusku plivat.

    Odpověď
    • Vše co jste napsal bych podepsal, bohužel i to s tím hamburgrem. Šlo mi jen o to aby se i taková informace k VVP dostala a jestli se o ní zmínil tak jedině lépe. Protože pocit ukrivdenosti je nutné korigovat, jinak vznikají domněnky a může následovat nedorozumění. To není v našem ani ruskem zájmu.

     Odpověď
     • Oprava: Ne zmínil, ale zmíní

      Odpověď
     • … myslim, ze Pjakin je v obraze, ako je to medzi ludmi, ale protest proti rozhodnutiu ziadny rozhodny nevidi… tych 20 ludi co sa zisli protestovat je zial na milionovu prahu malo!!!

      Odpověď
    • Slavjane-byli to anglosaští úředníci, kteří byli vysláni do Ruska po tisících a ti také v té době v Rusku vládli. Do vysokých funkcí jmenovali lidi jim oddané a nenávidějící Rusko. To bylo jediné kritérium. Ti drancovali a zadlužovali Rusko. Počítalo se s tím, že Rusko nebude schopno splatit dluh u MMF ani za 100 let. A mnozí z nich doposud v Rusku vládnou. Opíšu pár vět z knihy Konspirační čítanka Al Hidell/Joan d´Arc

     Nevětším jablkem sváru je otázka Mezinárodního měnového fondu, které byly uplatněny vůči Rusku a ostatním následnickým státům bývalého Sovětského svazu. Londýn zde požaduje,aby Rusko bylo i nadále pleněno v souladu s původně dohodnutou „šokovou terapií“….
     Postoj Britů v podstatě spočívá v tom,že je třeba v plenění Ruska v rámci šokové terapie MMF pokračovat za každou cenu,protože výnosů je třeba ke krytí mezinárodních spekulací s cennými papíry obchodovatelnými v budoucnosti, na nichž jsou bezprostředně zainteresovány hlavní londýnské banky.

     Je s podivem, že se z toho RF dokázala vymanit, neboť škody způsobené R F a bývalým států SSSR, převýšily několikanásobně sumu, kterou národům SSSR způsobila druhá sv. válka.

     Odpověď
    • No, jen malou korekci, jinak si to vystihl . Rusko netrpí „určitou ukřivděností“, ale zcela konkrétní a historicky nejtěžším možným způsobem verifikovanou KŘIVDOU /přes desítky milionů zemřelých/ části Světa, kterou si jiná část Světa vyhlédla jako koříst nutnou k vlastnímu přežití a dnes jen k DOBRÉMU ŽITÍ . Věčný lovec ze zálohy vers. věčné štvané zvíře. Nemám v oblibě relativizující zkratky, vedou často k opačnému účinku.
     Jediným zdrojem táhle nevirtuální ukřivděnosti obyvatel RF/ tedy nejen etnických Rusů/ je RUSKÁ DUŠE . Proto se právě na její likvidaci smaží hamburgery a točí STAR-WARS.

     Odpověď
     • СлавЯн 16.9.2019 o 21:10

      Zdebňku a Boletusi, souhlasím. A skutečně jsem se dopustil zavádějící zkratky a děkuji za doplnění. V zásadě chci upozornit na to, že jak na venek probluvává ruská ukřivděnost, tak stejně tak na venek probluvává česká nevděčnost. A proto je důležité zdržet se emocí, protože obojí má objektivní důvod, ale je přiživované právě emocemi. Pro mne je 68. selhání již plně marxistického sovětského vedení otálejícího, dokud nebyla jedinou možností korekce na šesté prioritě. K zamyšlení ale také je, jak je možné, že anglosasi, sice proradní, ale v ničem lepší než rusové (a díky chudému jazyku i jednodušší mentality) mohli popisované dokázat. To Rusové sami to umožnili, bohužel. Na druhou stranu, je ale nutné si uvědomit, že čelí neutuchajícímu tlaku, chápu to tedy a chápu i Pjakinův vyjádřený postoj. A jen egregor ruského světa dokázal ze sebe vydat Stalina a Putina, nemusí tak světu nic vysvětlovat vč. toho, co by bylo, kdyby nebylo rakovinotvorného bujení uvnitř těla ruského světa. A kdyby se ukázalo, že ta chápající část nerusů je proti ní lékem, přijme jej?

      Odpověď
  • Lehce Osvalen 15.9.2019 o 23:26

   Emoce stranou. Valerij Viktorovič neřekl, že „sovětský voják je okupantem“ pro většinu Čechů nebo dokonce pro všechny Čechy. On pouze řekl, že pro Čechy je sovětský voják okupantem, což je holá pravda minimálně v případě zfanatizované a zfašizované kavárny a rovněž v případě zoufalců, kteří si nevidí na špičku nosu a dodnes si kvůli osmašedesátému hryžou klouby. Nepochybně jde o menšinu, ale ta se – díky stupňujícímu se zoufalství „českých“ pseudoelit a zesilující rusofobní propagandě – momentálně zvětšuje. Jeho vyjádření je proto třeba chápat jako povzdech nad tímto neblahým TRENDEM v české společnosti, nikoliv jako paušalizující tvrzení o Češích. Vůbec se nedivím, že ho (a Rusy obecně) ten neuvěřitelný nevděk a falšování historie irituje. Je to prostě jen na nás. Kdy naposledy se lidé v Praze ve větším počtu shromáždili, aby si připomněli výročí osvobození? Příští rok máme 75 let, tak s tím něco udělejme a vyvažme informační pole!

   Odpověď
   • Díky za inspiraci, to datum mě uniklo a podruhý zato, že můžu dál lenivět. Nějak tak podobně jsem to taky taky chtěl „sesmolit“

    Odpověď
   • Souhlasím s účastí, ale ne vyvažme zlo, ale měli by jsme zlo převážt. Nejsme vidět a zlo jde vidět více a více. Většina národů se bojí a stydí. Pracovní problémy, osobní problémy.
    Něco jiného je tady si psát a něco jiného jít a vyjádřit nesouhlas se zlém.
    Zastavit zlo už musíme ne jen písmenkami, ale osobní účastí a podporou dobra. Nerod hloupne a nečekejte, že se to zlepší. No nezlepší se to.

    Odpověď
  • S výjimkou СлавЯн a Lehce Osvalen tady jen všichni rozhořčeně konstatujete, že jsme ovce. Vzdělaná ovce je pořád ovce. Když dáme Pjakinovi najevo jaké je u nás procento vzdělaných ovcí, nic se tím nezmění. Mimochodem určitě to procento zná lépe, než my.

   Jediné, co by mělo smysl (tedy jak to vidím já) je – přestat být ovcema. Snažím se o to vlastně celý život a když jsem objevil levanet, myslel jsem, že jsem mezi svými …

   Dal jsem několika lidem tip na levanet. Většina z nich si to ani neotevřela a naopak si dávají pozor na to, aby ani omylem … ! K čemu jsou takoví lidé. Jen tvoří bezcenné stádo.

   Odpověď
   • Oracle 911 16.9.2019 o 7:48

    Môžeš nazývať v tejto komunite ovcou tak akurát samého seba. Inak súhlasím, kopa ľudí, ktorí si myslia, že aký sú samostatný sú v skutočnosti ovcami pasenými „alternatívnym“ bačom.

    Odpověď
    • Jsi mě rozesmál. Ale, prosím, nepokračujme v této přestřelce mezi mámi dvěma. Raději napiš, jak z toho ven.

     Odpověď
     • Oracle 911 16.9.2019 o 8:34

      Koňa môžeš priviesť k vode, ale neprinútiš ho napiť. Či ako je tá ľudová múdrosť.
      Chcem tým povedať, že máš vysvetliť svoj postoj alebo položiť otázku, ktorá rozbije zažité vzorce myslenia, a zbytok je na tvojom partnerovi či sa strane uvažujúcim človekom alebo zostane ovcou.

      Odpověď
     • Pracovat jak nejlépe umíme a trpělivě čekat kdo se přidá. Šířit informace neboli řídit ve prospěch Člověka. Poukazovat na cíle těch co stádo pasou a šířit o tom informace.

      Odpověď
      • Obsadit Český rozhlas a Českou televizi, jinak to nepůjde.
       Stádo raketově hloupne.
       Přibývá více hlupáků než lidí, kteří procitli.
       Jen aby jsme se dočkali klidného přechodu.

       Odpověď
       • Oracle 911 16.9.2019 o 10:00

        Nechcem rozvádzať to, ako veľmi a prečo je to scestná myšlienka.

        Odpověď
       • Putinovec 16.9.2019 o 10:20

        Přesně na takovou záminku čekají.

        Odpověď
       • Nemyslím si. Českou televizi a Český rozhlas pomalu a nenápadně obsadí rozumní lidé a tak to bude nejlepší.

        „Přibývá více hlupáků než lidí, kteří procitli.“ nemyslím si. Hlupáků je pořád stejně a vzdělaných a přemýšlivých přibývá a bude.

        Odpověď
        • Kde se vezmou?

         Měli by jsme založit nějaké noviny, aby bylo místo, kde by naše novinářské kádry vyrostli.

         (tento tvz. „Pochod institucemi“ mají např. zelení velmi dobře rozpracovaný. Jejich kádry začínají v A-kontra, dostaávají na to od ministerstev dotace a pod.

         Odpověď
         • Putinovec 16.9.2019 o 10:37

          V době internetu nemá smysl zakládat noviny,to je přežívající instituce.A můj soukromý názor je ten,že agenda zelených brzy skončí na politické gilotině.A nebo tam skončí ten,kdo se opírá o jejich řízení.

          Odpověď
          • Oracle 911 16.9.2019 o 11:04

           Prečo buď-alebo výber?

           Odpověď
        • V Poslanecké sněmovně leží neschválené Výroční zprávy ČT. Stačí, aby sněmovna 2 neschválila a je konec. Vypadá to tak, že Babiš čeká na konečné vyřešení Čapího hnízda (ještě 3 měsíce) a uvolní se mu ruce. Tedy pokud vrchní státní zástupce nezmění výrok o stažení žaloby.
         Pak začnou v ČT padat hlavy. Stačí aby spadly dvě a ostatní už dostanou rozum. Pokud budou chtít zůstat u koryta.

         Odpověď
         • Ano to je ta poklidná cesta a Babiš zaútočí.

          Odpověď
        • @eM No nevidím, že by přibývali. Já vidím spíše zmatené lidi, kteří tápají.
         Evidentně a prokazatelně školy chrlí naformátované lidi, kteří zlu nadbíhají a podporují. Viz Peříček, Hamáček, Kolář, porno herec a další, kteří přebírají v řízení státu a dostávají se do klíčových pozic a už teď vidíme co způsobili. Slušní a znalí lidé se nikam nehrnou a momentálně minimálně něco ovlivňují.
         Politické kádry nejsou
         Když už chtří študaci jsou jdou pryč mimo stát.
         Už ani řemeslníci nejsou, myslím opravdu řemeslníky napříč obory.

         Nejsou a nebudou napříč celou zemí a když budou bude to opět trvat desetiletí něž se ta spoušť opraví, ale ještě nejsme v bodu obnovy. Stále klesáme.

         Odpověď
         • To je ale snůška poraženectví.
          Víš jak je to s tou sklenicí, co jí jeden vidí poloplnou a druhý poloprázdnou…

          „Peříček, Hamáček, Kolář, porno herec a další, kteří přebírají v řízení státu a dostávají se do klíčových pozic“
          takoví lidé se dostávají právě tam kam mají a urychlují tím odpis některých tendencí, myslím že je to u nich vidět. Janda odepisuje cokoli co kdo nazve evropskými hodnotami, hamáček drží ČSSD v poloze ležícího lazara, Petříček hraje divadlo podle scénáře který dostal a Kolář pracuje velmi dobře nevědomky na tom aby tu Sovětského vojáka brali zase všichni za hrdinu.

          Čeho oni prosímtě přebírají řízení? Neřídí ani svou kancelář natož něco většího, jsou to loutky pracující pro toho kdo drží opratě, a sami ani nevidí kdo je vlastně drží.

          Záleží jak a kam se díváš, já vidím mnoho lidí kteří si zaslouží obdiv, protože i přes to jak je náš stát připravuje jsou velmi schopní. Vidím spousty rodičů kteří dětem čtou spousty fajn pohádek, vidím lidi nadšeně se zabývající kdečím bez myšlenky na honorář, prostě jen proto že jsou nadšenci, vidím stát a národ plný lidí schopných si poradit s věcmi na které američan potřebuje tři dodavatele, vidím důchodce aktivní na internetu píšící romány lepší než ledaskterý profesionální novinář, vidím politiky kteří jdou proti proudu, vidím tuny lidí kteří nejdou na demonstrace i přes to že Babiše rádi nemají, vidím spoustu pozitivních věcí. Těch pár negativních které pořád někdo opakuje mi to ani trochu nekazí.

          Odpověď
       • СлавЯн 16.9.2019 o 10:50

        To je jen demotivační iluze. Hlupáků nepřibývá, jen je jim dáván větší mediální prostor a s rostoucí ztrátou rozlišení jsou hlučnější. Nechme je být, a zničí se sami.

        Odpověď
        • Taky si to myslím. Jen hlasitěji řvou, takže se zdá, že jich je víc.

         Ale všimla jsem si, že i v diskuzích tzv. mainstreamových (všechny samozřejmě neznám) už začínají převažovat ty vůči Západu kritické hlasy.

         A další -rusofobní propagátoři přepisované historie začínají být čím dál nervóznější a agresivnější (naštěstí jen slovně, víc nemohou), což mi připadá jako dobré znamení do budoucna.

         Tak „jen je nechme, ať se bojí“. :-)))))

         Odpověď
        • Ale jakou spoušť zanechají. Spoušť, která se bude napravovat desetiletí.

         Odpověď
         • A pamatovat na to ponaučení se bude staletí. Na všechno se dá dívat negativně tak jak to děláš ty, nebo pozitivně.

          Odpověď
      • Trochu pozitivního nadhledu . Většina z těchto debat vč. krátkého a kontextově dobře podaného výroku VVPj se odvíjí od minulosti . Pro mladší z nás a pro další generace se bude formovat vztah k Rusku z podstatné části podle toho , co BUDE jako globální hráč č.1 VYTVÁŘET a z méně podstatné a jen dokreslující části z toho , co jako rovněž globální hráč v minulosti TVOŘILO . Takhle prostě myšlení funguje : 90% CO JE a 10% CO BYLO. A v tomto směru nemám o pozitivní prezentaci Ruska žádnou obavu , jen to nedokáže tak rychle a dominantně , jak bychom uvítali.
       Myslím, že právě velký a existenční strach z budoucnosti / tady sedí pojem rusofobství/ je hlavním motorem libovolně velkého antirusizmu . Ten je totiž logickým metabolitem rusofobství.

       Odpověď
       • СлавЯн 17.9.2019 o 20:47

        Díky, že to zaznělo.

        Odpověď
   • Putinovec 16.9.2019 o 10:34

    Já ve svém okolí posun v myšlení vidím.Stačí jen vnímat a běžně komunikovat.Odkaz na levanet má smysl jen tehdy,pokud někdo shání dílčí informace.A počet ovcí skutečně ubývá,úměrně s tím jak roste počet probuzených.
    Proč myslíte že paraziti vyšilují rok od roku víc okatě?Souvisí to s pro ně stále více nepohodlným prostředí ve společnosti.

    Odpověď
    • To si taky myslím.

     Ale někteří extra neprobuzení musí být opravdu a to bez jakékoliv nadsázky klasickými psychopaty.
     Minimálně od doby ukrajinského majdanu opakují stále stejné „argumenty“ (pominu-li všechny urážky a nadávky oponentům, vydávající je za argumenty), že nové hodnocení situace ve světě i v Rusku – dokonce už i Západem, se jich nijak nedotkne, neregistrují nikde žádnou změnu.

     S takovými tedy je skutečně nejlepší pohovořit jen o počasí.

     Odpověď
  • Hlasování na radnici 33:1 …. žádný jiný průzkum či hlasování není k dispozici.

   Co si má Pjakin myslet?

   Odpověď
   • … Praha 6 by mala pozadovat impičment neofašistu a jeho kumpanov…

    Odpověď
  • Trochu tím Pjakin provokuje, trochu má pravdu. Právě proces kolem sochy Koněva toto vrací pomalu do normálu, tedy otevírá veřejnou diskusi o tom kým je vlastně pro Čechy sovětský voják? A proto si myslím že Pjakin trefně toto téma podporuje.

   Odpověď
   • Možno trepem ale Pjakin povedal tie slová zámerne aby nás viac nakopol do (boja) za tú správnu vec.

    Odpověď
    • Vůbec o tom nepochybuju. Ví dobře jakou tady má sledovanost, a ví dobře jaké názory tady panují. Má pravdu protože dlouhodobě je tady takový názor na sovětského vojáka většinový.

     Chápu že se to někomu nelíbí, chápu že někdo kdo má štěstí na své okolí to vidí jinak, ale celkově s ním souhlasím. To byl koneckonců taky jeden z důvodů vstupu vojsk v 68mém. Aby tady na sovětského vojáka přestali koukat jako na hrdinu. Málem se povedlo…

     Odpověď
     • Přesto i Pjakin potřebuje nějakou zpětnou vazbu a Nasredinova iniciativa je víc než na místě.

      Myslím, že pro práci i nejschopnějšího a nejinformovanějšího člověka je máloco horšího, než pocit, že mluví do prázdna, bez jakékoliv reakce.

      Odpověď
      • Nejsem si jist. Myslím že pokud chce Pjakin trochu vyprovokovat zvětšení diskuse na toto téma, potom to poslední co přinese užitek je diskutovat o tom s ním. Jeho manévr plně chápu a podporuji a nevidím důvod mu na to něco psát, podle mne to dělá velmi dobře. Jako by mezi řádky řekl „Češi, ujasněte si co pro vás znamená Sovětský voják“. A nic lepšího k tématu podle mne říct nemohl.

       Odpověď
       • A co vědomí, že jeho „hlas“ se dostal správně na místo určení, byl slyšen a pochopen?

        Odpověď
        • kontraproduktivní říkat to ostatním. Ztratilo by to smysl.
         Co bys napsala?
         „Děkujeme, pochopili jsme a budeme o tom diskutovat“?

         Nechápej mne prosím zle, Pjakin obecně ví velmi dobře co říká i kdo ho slyší.
         Jestli mu dobře rozumím, on osobně nemá potřebu slyšet že ho někdo slyší a chápe. On si to umí zjistit sám podle reakcí (mimochodem si myslím že někdo od nich občas mrkne i na naši diskusi i na leva-net, když o nich ví).

         Odpověď
       • Přesně. Chtěl jsem to sem napsat v podobném duchu, ale to vlákno je tak dlouhé, že ještě nejsem ani na konci. Pjakin trefil hřebíček na hlavičku a jediné co má smysl, je zamyslet se nad tím, nikoliv vyplakávat a brát věci osobně. Mluvil především o našich zástupcích, které našinec volí. Mluvil o tom, jaká „zpětná vazba“ se k nim od nás po léta od našich politiků (vyjma Zemana a Klause) a řadových ouřadů z radnice dostává.

        Odpověď
  • Inu i mistr Pjakin se někdy splete.

   Odpověď
   • … v com teraz konkretne?

    Odpověď
 38. Izrael sa aj za pomoci Spojených štátov stáva rasistickým režimom, ktorý podporuje politiku apartheidu. V nedeľu to počas zasadnutia Organizácie islamskej spolupráce (OIC) v saudskoarabskej Džidde vyhlásil turecký minister zahraničných vecí Mevlüt Čavušoglu (TASR)

  Odpověď
 39. Pompeo: USA obviňujú Irán z toho, že s dronmi atakoval Saudskú Arábiu
  Existuje názor, že Irán by mohol spôsobiť tento úder Saudom. Rovnakú myšlienku verejne vyjadril minister zahraničných vecí USA Michael Pompeo. Okrem toho vyzval všetky civilizované krajiny, aby odsúdili takýto prejav údajne iránskej agresie. je to očividné klamstvo
  https://politikus.ru/events/122598-v-ssha-obvinili-iran-v-udarah-po-saudovskoy-aravii-vopiyuschaya-lozh-pompeo.html

  Odpověď
  • Muj nazor je ten, ze by v tom mohl mit prsty GP, aby snaze uvolnil cestu Iranu na ukor Saudu
   stat se leaderem tezby blizkovychodni ropy. Uvidime, jak zareaguji trhy.

   Odpověď
   • Oracle 911 15.9.2019 o 20:20

    Nie, skôr si myslím, že je to práca Saudov na popud GP, a to sa po tom využije proti nim…

    Odpověď
  • Ruské médiá píšu o Iráne naše o Iraku
   Irak odmietol tvrdenia o tom, že drony zaútočili na Saudskú Arábiu z jeho územia
   https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/525913-irak-odmietol-tvrdenia-o-tom-ze-drony-zautocili-na-saudsku-arabiu-z-jeho-uzemia/

   Odpověď
   • aha vyjasnenie
    Kancelária irackého premiéra reagovala na skoršie vyhlásenia predstaviteľov USA o tom, že minimálne jeden zo sobotňajších útokov dronmi na Saudskú Arábiu bol uskutočnený z územia Iraku, kde operujú Iránom podporované šiitské milície.

    Odpověď
    • Irán poprel obvinenia USA, že stál za útokmi v Saudskej Arábii
     https://www.teraz.sk/zahranicie/iran-poprel-obvinenia-usa-ze-stal-za/418571-clanok.html

     Odpověď
  • SA potřebuji dražší ropu a Rusku stávající cena ropy vyhovuje, viz jednání Ruská a OPEC. USA potřebuji také dražší ropu, aby se alespoň trochu zahojili s tím svým frakováním. Takže podle mě si to SA zapálila sama, možná po dohodě s USA.

   Odpověď
  • … a co americke vojenske elity za pomoci Izraela?

   Odpověď
 40. Uskutecneni dodavky dilu druhe baterie ruskeho protiletadloveho komplexu S-400 „Triumph“ do Turecka je ukonceno, sdelilo v nedeli turecke ministerstvo obrany.
  https://de.sputniknews.com/politik/20190915325734848-s-400-tuerkei-militaer-ende-lieferetappe/

  Odpověď
 41. Západ skrýva poslednú časť mozaiky pádu MH-17
  Vyhlásenie technického odborníka Jurija Antipova vrhlo nové svetlo na haváriu letu MH17. Tvrdí, že pred haváriou na palube lietadla došlo k výbuchu.

  Первоисточник публикации: https://politikus.ru/events/122603-zapad-skryvaet-poslednyuyu-chast-mozaiki-po-delu-mh-17.html
  Politikus.ru

  Odpověď
 42. odposluchy FSB origarchov z 90 rokov
  https://politikus.ru/video/122581-proslushka-fsb-berezovskogo-rossiyskih-oligarhov-i-politikov-90-h-godov.html

  Odpověď
 43. Mart’as 15.9.2019 o 14:52

  Pres 100 farností Ruske otodoxni cirkve ve Francii a dalsich zapadoevropskych zemich prechazi pod spravu Moskevskeho patriarchatu pote, co odmitli prikaz z Constantinopole k rozpusteni farnosti.
  https://www.rt.com/news/468838-orthodox-western-europe-split/

  Odpověď
  • Oracle 911 15.9.2019 o 16:18

   Časť plánu GP funguje, ale…

   Odpověď
 44. Zatiaľ čo sa v Rusku robia prehliadky v Navaľného strane tak on si uletel do USA
  https://politikus.ru/v-rossii/122577-navalnyy-uletel-v-ssha.html

  Odpověď
  • KP píše, že si údajně koupil letenky do Helsinek.
   https://www.kp.ru/daily/27029.7/4092253/?utm_source=yxnews&utm_medium=desktop&utm_referrer=https%3A%2F%2Fyandex.ru%2Fnews

   Jestli je to pravda, tak USA ho vůbec nemusí přijmout a Navalný se může stát předmětem trhu a „nakonec i důkazovým materiálem“ ve věci ovlivňování vnitřně-politických záležitosti jednotlivých států ze strany neokonů.
   Každopádně, je to dobrá zpráva.

   Odpověď
 45. Rusko, Cina, Indie – euroasijsky trojuhelnik se upevnuje.

  Tisice raket. Vojenska smlouva mezi Ruskem a Indii
  Podepsána rusko-indicka smlouva na nákup tisíce leteckých raket různého určení, zprávy 30. červenec Interfax-АВН s odkazem na Federální služby pro vojensko-technickou spolupráci (ФСВТС) Ruska.
  na regnum.ru a
  Rusko dodá Indii asi tisíce leteckých raket různého určení sdelily RIA Novosti Federální služby pro vojensko-technickou spolupráci.
  https://ria.ru/20190730/1556997878.html

  Odpověď
  • Oprava: patrilo pod:
   vitaran 15.9.2019 o 9:30

   Odpověď
 46. https://www.novinky.cz/zahranicni/svet/clanek/britove-pomozte-zoufaly-hongkong-se-kvuli-cine-obraci-na-byvalou-kolonialni-mocnost-40296505?dop-ab-variant=15&seq-no=2&source=hp

  Obyvatelé Hongkongu si po zkušenosti s Čínou vzpomněli na Brity. Stovky lidí demonstrují před britským konzulátem v Hongkongu a požadují, aby Británie jako někdejší koloniální správce zajistila autonomii města.

  Stovky lidí – to je od jednoho sta do tisíce. To je tedy síla!!! Kolikže obyvatel má Hongkong? :-))))))))

  Odpověď
  • Přesně jak to řekl Pjakin. Čína ukazuje jakoby slabost, ustupuje ….
   Demonstranti zašli ke svým loutkovodičům pro pomoc s útokem, kde pak budou rozdrceni (stačí těch demonstrantů pár natočit a chytnout při domluvách se svými kurátory).

   Odpověď
   • Pjakin 9.9.2019:
    „Je nutné vzbudit dojem, že moc začíná ustupovat. Všechny ty protesty se začínají rozrůstat. Nikomu už nezáleží na ústupcích, rozhořívají se nové etapy. Protože pravidla majdanu jsou všude pravidly majdanu. Jen si vzpomeňte, jak to fungovalo na Ukrajině. S majdanem se nedá dohodnout. S ním je možné se vypořádat pouze jako na Náměstí nebeského klidu, jiné varianty neexistují.

    Takže došlo k tomu ústupu. A co se stalo před tím? Před tím došlo k takové velice zajímavé události. Čínská policie pro rozehnání demonstrantů použila obarvenou vodu. Obarvila ty protestující dříve, než ustoupila. Takto na jedné straně majdan neutichne a na druhé straně získali možnost velmi rychle všechny vyřadit. Nepotřebují žádné rozpoznávání obličejů a tak podobně, ten důkaz je očividný: „Jsi obarvený modrou barvou!“ „

    Odpověď
   • Oracle 911 15.9.2019 o 11:37

    A s extra bonusom, že Anglosasi budú v regióne určite znemožnený a GP asi týmto položil pod svoje nohy mínu…

    Odpověď
  • NicNezNula 15.9.2019 o 15:59

   S tématem to jaksi úplně nesouvisí, ale chtěl bych upozornit na zajímavé megalitické pozůstatky v okolí:
   https://www.megalithic.co.uk/modules.php?op=modload&name=a312&file=index&do=showpic&pid=118440

   a pak na okružní cestu dronu nad ostrovy
   https://www.youtube.com/watch?v=Ff5Bu0Gi2b4
   (fascinující a poněkud odporné zároveň, těžko popsatelná atmosféra)

   Odpověď
 47. 29. září se budou v Rakousku konat předčasné volby. Rakouská strana svobodných (FPÖ) zvolila na sjezdu předsedou Norberta Hofera. Průzkum zveřejněný na webu Politico přisuzuje Svobodným podporu 19 procent. Volby podle průzkumu vyhrají lidovci (ÖVP). Mohli by si polepšit o 3,5 procentního bodu, což by znamenalo podporu 35 procent voličů. Na druhé místo respondenti staví sociální demokraty (SPÖ) s 22 procenty, což je o pět méně než před dvěma roky.
  https://ct24.ceskatelevize.cz/svet/2924426-rakouske-svobodne-povede-za-dva-tydny-do-voleb-stranicky-ideolog-hofer

  Odpověď
 48. Seehofer chce prijmout kazdeho ctvrteho uprchlika, ktery byl zachranen na mori.
  Jde take o to, abychom ulehcili nove italske vlade.
  https://www.sueddeutsche.de/politik/fluechtlinge-seenotrettung-italien-mittelmeer-1.4599747

  UNHCR vita Seehoferovu nabidku k prijeti migrantu z Italie.
  https://de.sputniknews.com/politik/20190914325733301-unhcr-angebot-migrantenaufnahme/

  Odpověď
  • Na doplneni:
   Itálie má novou vládu a nového premiéra Giuseppeho Conteho. Jak zásadní změnu to podle vás pro Itálii znamená? Znamená to vstřícnější přístup k Evropské unii i migrantům ze strany Itálie tak, jak by si to Brusel přál?
   Samozřejmě znamená, protože už proběhlo jednání premiéra Conteho s Donaldem Tuskem. Výsledek jednání je, že Itálie otevře přístavy migrantům a budou se přerozdělovat do dalších zemí.
   Ostatně bych rád zdůraznil, že nový koaliční partner Hnutí pěti hvězd – Demokratická strana – je programově sociální demokracie, v podstatě odpovídá ČSSD. A právě Hnutí pěti hvězd se před loňskými volbami, které do čela katapultovaly Mattea Salviniho a jeho Ligu, ostře vymezovalo jako hlavní protivník proti zkorumpované zprofanované demokratické straně, která do té doby vláda, což jsou sociální demokraté. Hnutí pěti hvězd hodilo za hlavu to, na čem získali volební výsledek a domluvili se s Demokratickou stranou. Přitom Matteo Salvini, tehdy ministr vnitra, jasně řekl, že podmínkou jednání s Hnutím pěti hvězd bude přísný postoj k migraci.
   Samozřejmě v tom hrálo roli, že Matteo Salvini měl preference kolem čtyřiceti procent a Hnutí pěti hvězd se bálo prohry ve volbách. Hnutí pěti hvězd tedy zradilo občany a domluvilo se s názorově opačnou stranou, proti které se před volbami vymezovalo. Podle mého názoru to skončí tak, že v příštích volbách, které ovšem budu až za delší dobu, takže mohou nastat nevratné změny ohledně migrace, Matteo Salvini drtivě vyhraje.
   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Tomio-Okamura-predvida-co-rozpouta-v-Evrope-nova-italska-vlada-bez-Salviniho-Jde-o-migranty-596045

   Odpověď
   • Itálie je premiant ve střídání vlád . Salviniho odstřel může být dohodnutý oddechový čas poskytnutý politické scéně Itálie. Ta se zjevně se staronovou Conteho vládou sebelikviduje, takže bych volby čekal dost brzy. Salvini zcela určitě nemizí. Je to kádr připravený k instalaci .
    Panarin mu dokonce přisuzuje pozici nejen italskou, ale i evropskou. Nepřipomíná vám to odchod Miloše Zemana na Vysočinu po zradě ve vlastní straně ? Mně tedy zatraceně moc.

    Odpověď
    • Oracle 911 16.9.2019 o 12:07

     A ty si tento vývoj predpovedal cca mesiac-2 dopredu…

     Odpověď
 49. Útoky dronov znížili ťažbu ropy v Saudskej Arábii o polovicu
  Skoršie informácie svetových médií potvrdil saudskoarabský minister energetiky, princ Abdalazíz bin Salmán, informovala agentúra Reuters. Zníženie zodpovedá asi polovici dennej ťažby Saudskej Arábie a viac než piatim percentám globálnych dodávok ropy. USA oznámili, že sú pripravené uvoľniť ropu zo svojich strategických rezerv.
  https://spravy.pravda.sk/ekonomika/clanok/525863-utoky-dronov-znizili-tazbu-ropy-v-saudskej-arabii-o-polovicu/

  Odpověď
  • Oracle 911 15.9.2019 o 10:35

   Myslím si, že je to útok pod falošnou vlajkou aby:
   -zakryli to, že ropné polia sú de facto vyčerpané;
   -naplnili štátnu kasu, ktorá kvôli rozkrádačkám a Jemenskej vojne sa vyprázdnila.

   Môj osobný názor je, že ak toto je vo veci, tak to sa obráti proti nim.

   Odpověď
   • https://www.sueddeutsche.de/politik/oelfelder-in-saudi-arabien-weltgroesste-oelproduktion-nach-drohnenangriffen-eingebrochen-1.4601090
    Horici komplexy rafinerie – ohromne plameny zpusobuji „husta oblaka dymu“, ktera sahaji az do 150 (6) km v SA.
    - deset dronovych naletu trefilo v sobotu nejvetsi ropnou rafinerii v SA. hori.
    - Ridad udava, ze timto nasledkem klesla svetova produkce na polovicku
    - Huti-rebelove z Jemenu se priznali k utoku. Pompeo ale obvinuje primo Iran.
    - svetove ropne trhy jsou t.c. dobre zasobeny, je dostacujici mnozstvi na sklade, sdeluje Mezinarodni energeticka agentura

    Odpověď
    • „nasledkem klesla svetova produkce na polovicku“ – ne celosvetová, pouze Saúdská produkce klesla na polovinu. Celosvetove tento pokles delá okolo 5%.

     Odpověď
     • Diky, to jsem prehledla.

      Odpověď
 50. Nemělo by zapadnout:
  https://cz.sputniknews.com/svet/2019091210659750-britsky-general-promluvil-o-nebezpeci-nove-velke-hry-s-ruskem/

  Obzvláště v souvislosti nejen s 11.9., ale také s tím, že Afgánistán v srpnu oslavil 100. výročí své nezávislosti
  https://www.afghanpulse.com/2019/08/25/afghanistan-100th-independence-day-a-century-of-false-hope/

  A dále v souvislosti s tím, že Trump odvolává, co slíbil a slibuje, co odvolal – viz mírové rozhovory s Tálibánem. A to nehovořím o Kašmíru…. Tolik jen narychlo, více dopovím.

  Odpověď
  • Je to přirozená obranná reakce rychle padajícího a marginalizovaného mozku globální moci . Proces malobritanizace .Tedy,nelze podcenit a mávnout rukou . Ale britská moc byla vždy založena na neexistenci spojenců a přátel a proti tomu existenci trvalých zájmů . Éra této globální strategie nenávratně končí a odhaluje se jako při striptýzu. Kdo by tohle britské snažení podporoval a hlavně – PROČ ? Nejlepší odpovědí je diplomatická politika RF představovaná prací
   silné Čtyřky Putin-Lavrov-Šojgu- Patrušev . Sílu téhle zdechýnající ostrovní Říše zla /jak podobné Atlantidě/ nejlépe ilustruje odchod mladé královské krve do černé Afriky .

   Odpověď
   • Russian Security Council Secretary Nikolaj Patrushev, o kterem casto mluvi Panarin.
    Zde na fotografii – je sice z roku 2018, ale vypovidajici:
    https://www.rferl.org/a/us-russia-bolton-meeting-moscow-lavrov-putin-trump-inf-nuclear-gorbachev/29556555.html

    Odpověď
   • Pákistán patří pod Británii
    https://cs.wikipedia.org/wiki/P%C3%A1kist%C3%A1n
    je součástí Commonwealthu
    https://cs.wikipedia.org/wiki/Commonwealth

    Pákistán je jedna ruka s Tálibánem.
    Pákistán je druhá nejlidnatější islámská země na světě (první je Indonésie).
    Pákistán je jaderná velmoc a právě běží další ze sporů o Kašmír mezi Pákistánem a Indií – další jadernou velmocí
    https://www.irozhlas.cz/komentare/kasmir-a-dzammu-afghanistan-indie-narendra-modi-islam-pakistan-taliban-komentar_1908091922_gak
    A zvítězí islám nebo Indie?

    Pouze úvaha.

    Odpověď
    • Oracle 911 15.9.2019 o 10:46

     Zvíťazia Rusi, to je odpoveď na tvoju dosť hlúpo položenú otázku.
     Totiž, s Britániou to ide dole vodou a Putin/Rusko kvôli vyriešeniu Indicko-Pakistánskej kríze a dobrých spomienok na Rusov v Afganistane (ostatne s Talibanom stále komunikujú) má v regióne navrch s tým, že Indií predávajú svoje zbraňové systémy.

     Odpověď
     • http://www.vodaksb.eu/diskuse/comment-page-64/#comment-251675

      Odpověď
     • @Oracle
      Rusko s Tálibánem kominukuje – opět komunikuje:
      MOSCOW, 13. září – RIA News. Zamir Kabulov, zvláštní zástupce ruského prezidenta pro Afghánistán, ředitel druhého asijského odboru ruského ministerstva zahraničních věcí, přijal delegaci radikálního hnutí Taliban v Moskvě, ruská strana zdůraznila potřebu obnovit jednání mezi USA a Talibanem“
      https://ria.ru/20190913/1558680310.html

      V Afgánistánu se blíží prezidentské volby, od roku 2014 je v čele Afgánistánu člověk Globalistů, kterého Tálibán neuznává – ruská jednání s Tálibánem mají logiku. Obzvláště když jde o plynovod, který má v zájmech Globalistů Rusko vyšachovat. Ono totiž nejde jen o Británii a její zájmy.

      Odpověď
      • Hlava delegace Tálibánu pro RT :
       https://russian.rt.com/world/video/667976-glava-delegacii-talibov-v-intervyu-rt
       K tomu Trump:
       http://www.vesti.ru/doc.html?id=3189163&cid=9

       Ale na druhou stranu:
       https://tj.sputniknews.ru/asia/20190914/1029861800/taliby-prigranichny-uchastok-tadjikistan.html

       Odpověď
      • Oracle 911 15.9.2019 o 16:39

       Vôbec, niekedy prestali spolu rozprávať?

       Odpověď
 51. Vojvodkyňa Meghan dala princovi Harrymu ultimátum!
  Britská vojvodkyňa Meghan Markle dala princovi Harrymu ultimátum. Má si vybrať, medzi ňou a zvyšnými členmi svojej rodiny. Tvrdí to magazín Life & Style s tým, že Meghan chce, aby Harry nadobro opustil kráľovskú rodinu a presťahoval sa s Meghan do Afriky.

  Meghan údajne tvrdí, že sa už nedokáže vyrovnať so stresom, ktorý so sebou prináša pozícia vojvodkyne. „V tejto chvíli je to ona alebo jeho rodina a Harry si vybral svoju ženu,“ píše magazín s tým, že sa princ Harry dlho nerozmýšľal, pretože v Afrike sa vždy cítil dobre.
  https://www.hlavnydennik.sk/2019/09/14/nahly-koniec-vojvodkyna-meghan-dala-princovi-harrymu-ultimatum/

  Odpověď
  • Rozklad Windsorů pokračuje . Po Dianě a islámu je tu Meghan a její pravlast.

   Odpověď
   • Nech idu do horucich pekiel, paraziti.

    Odpověď
   • Meghan si Harryho Trotla hezky omotala kolem prstu. Na plesnivou ježibabu Alžbětu a královskou rodinu prší rána za ránou jako krupobití, stejně na starýho Procházku a habsburský rod.

    Meghan to pěkně roztočí „v černošském rytmu“ a celá slavná Velká/Malá Británie dostane co jí patří – tj. přes držku takovou silou, že jí tu ostudu už nikdo neodpáře. A Afrika si vezme zpět co jí patří.

    Odpověď
    • Za 30 let to bude kontinent obývaný většinovou snědou populací. Z pohledu řízení teprve tehdy bude možno začít pracovat na nenapjaté úrovni spolupráci. Až City padne…

     VP SSSR naprosto adekvátně pracoval na analýze islámu a možnosti spolupráce abrahámských učení v budoucnu.

     Odpověď
     • Za 30 let bude kontinent na západ od Aše pravděpodobně obývaný snědou populací, ale kolik jich bude? Nastane takový úbytek populace (hlavně v Británii a Německu), že budou skoro prázdné. Dle informací (které bohužel nemohu nějak prokázat) nastane ve světě opravdu velký úbytek obyvatelstva – Velká čistka a nebude to výmysl ani práce GP, ale ještě vyšších úrovní.

      Jsou studie, které se zabývaly ekonomickou uskutečnitelností komunismu a vyšlo jim, že by se komunismus dal uskutečnit (díky technologiím) už dnes a opravdu pro všechny, ale jen za podmínky, že na planetě Zemi nebude více než 2 miliardy obyvatel. Ale dobrou zprávou je, že obyvatel české kotliny (Česko, Slovesnko, část Maďarska a Rakouska) by měla přežít minimálně polovina obyvatel.

      Alespoň se s námi do budoucna počítá (což o sobě Angličané říci nemohou).

      Odpověď
      • Honza Větrník 15.9.2019 o 13:09

       Proč by komunismus nemohl být reálný s nynějším počtem obyvatel? Pokud by se jednalo o komunismus v čisté podobě (království Boží na Zemi), tak si troufám říct že Země uživí mnohem více Lidí něž je dnes.

       Odpověď
       • Oracle 911 15.9.2019 o 16:47

        Dobre položená otázka-polovica odpovedi. Inými slovami vyvrátil si tú tézu…

        Odpověď
        • Ono i na kapitalismu se da postavit (relativne) spravedliva lidska spolecnost. Stejne tak se na ideologii komunismu da postavit „peklo na zemi“ (viz. vsichni jsme si rovni, jen nekdo je rovnejsi). Staci jen trochu pozmenit zakladni parametry kapitalismu (napr. snaha o maximalizaci zisku na ukor lidskosti a teorie nekonecneho rustu) a hlavne – mit spravne politicke a ekonomicke kadry na spravnych mistech.

         Odpověď
         • Každá dobrá myšlenka byla v dějinách lidstva zneužita. Záleží jen na lidech a na jejich změně. Potom je jedno, jestli budeme tomu systému, která si vytvoříme říkat kapitalismus, socialismu, komunismus, utopie, demokracie nebo království boží na zemi.

          Odpověď
          • Souhlasim. Кадры решают все…

           Odpověď
         • Oracle 911 15.9.2019 o 20:32

          No, tento trend v SŠA naberá na sile…

          Odpověď
          • Bylo by hezke, kdyby i ve zbytku sveta…

           Odpověď
       • Omlouvám se, dostal jsem se k internetu až teď, takže nyní odpovím na otázku.

        Komunismus není v této chvíli uskutečnitelný ze dvou důvodů:

        1. nynějšího vysokého počtu obyvatel
        2. jejich „nepřipravenosti“ (morální, duchovní)

        Předpokládejme, že na planetě bude 8,5 možná i 10 miliard lidí. S tím bude souviset i nedostatek zdrojů včetně toho základního, tj. vody. Co se týče obyvatelstva Evropy, už je téměř nemožné pokojnými a nenásilnými prostředky udržet pronikání lidí zcela odlišné kultury a náboženství na kontinet. Devastace planety bude pokračovat vzrůstajícím tempem (pominu fakt, že drtivá část planety už zdevastovaná je a zcela vynechám politické kašpary typu Gréty a greténů) vzhledem k vzrůstajícímu počtu obyvatel a jejich touze po vzrůstu životní úrovně s životním postojem jenom brát a nic nedávat.

        Touha po vyšší životní úrovni se výrazně změnila s dostupností informačních prostředků a tím i informovanosti o životní úrovni v jiných oblastech planety. Lidé na druhé straně světa nemají co jíst, ani střechu nad hlavou, ale mají IPhony a internet a vědí co se děje na zeměkouli. Ti lidé na komunismus nejsou připrtaveni, jelikož celý život se prali jako kkrysy v kádi a neví jak je možné že něco takového může fungovat a změnit se k lepšímu také nechtějí.

        Ale, dobrá, předpokládejme, že by se všichni ti lidé mávnutím kouzelného proudku náhle změnili a mohl by být uskutečněn komunismus. Ti lidé musí někde bydlet, něco si obléknout a něco jíst, a zdroje planety na to prostě nebudou stačit. Nekontrolovaná porodnost nede k husté urbanizaci (západní Evropa, Čína, Korea, Japonsko, Indie a arabský svět), zvyšuje teplotu a v létě mění města na rozpálené železobetonové peklo. Dochází k vzniku obrovského množství odpadů, tepla a masivní spotřebě vody. To nesmírně zatěžuje planetu jako takovou a byla by zničena její úžasná biodiverzita (flóry i fauny). Máme poušte, stepi, tajgy, tundry, tropické deštné pralesy, hory, lesy mírného pásu, arktické oblasti, jezera, rašeliniště, oceány … všechno na jednom místě. Taková biodiverzita je pro planety vzácná, většina planet ve vesmíru je jako Tatooine z Hvězdných válek. A tato biodiverzita jenž se vytvářela miliony let by byla zničena. Proto nás musí být o něco méně.

        Nikdy předtím v dějinách se nestalo, že by byla planeta pokryta civilizací zdánlivě stejného typu a celoplošně. I za podmínek komunismu (demokracie, utopie, království božího na zemi … každý to nazýváme jinak, ale máme na mysli to samé), by byl život pro většinu velmi težký. Pokud by tu zůstalo 7,5 miliardy lidí s výhledem na 10 miliard za deset let a měli by mít všichni průměrnou životní úroveň odpovídající průměrné úrovni evvropské civilizace, tak by to byla pro planetu neúnosná zátěž.

        Když vzpomenu na Atlantidu „zlatého věku“, tak to bylo jedinné známé historické období, kdy fungoval skutečný komunismus na všech úrovních (hospodářské, morální i duchovní). Na planetě bylo však mnohem méně lidí, kteří nepotřebovali tolik zdrojů (logicky 1 miliarda spotřebuje méně než 10 miliard) a civilizace byli jen malými ostrůvky civilizovaného života s technologiemi (Atlantida, Hyperborea, Lemurie, …). Zbytek (90% planety) byla ryzí příroda a čistá divočina, kde žili max. přírodní národy.

        Odpověď
        • PS: Kromě toho by planetě i lidem velice prospělo, kdyby společnost opustili, paraziti, psychopati, „démoni“, „zvířata“ a jiná verbež. Stejně jako je třeba „očistit“ společnost, musí se „očistit“ i planeta a to nejspíše bez „snížení stavů“ nepůjde.

         Odpověď
        • Já jsem odkojenec sci-fi starýho socíku…jsem pro myšlenku frnknout ke hvězdám, než řešit nějaký miliardy.

         Odpověď
         • A ve hvězdách se skrývá tajemství, které už dlouho čeká na své odhalení.

          Odpověď
          • To byl takovej „z talmudštiny“ petit. Já si ale nejsem zcela jistej, jestli ho chápeme aspoň podobně, podle toho co jsi napsal vejš.

           Odpověď
           • Ovšem, že ano. Jenom jsem u té příležitosti naznačil. ješte napovím, že to je klíčem ke změnám, které se chystají. To hlavní však závisí jen na NÁS.

            Odpověď
   • Putinovec 14.9.2019 o 22:58

    Nepřipravují si tím budoucí azyl v části Afriky?Musejí chápat,že malobritánie se mění v ostrov lidožroutů, se vším všudy.

    Odpověď
    • Oracle 911 14.9.2019 o 23:50

     Žiaľ aj to je možnosť…

     Odpověď
     • Jana z Arku 15.9.2019 o 10:15

      Slyšela jsem teorii o klimatické změně má planetě, kdy Amerika má být pod vodou, v Evropě má být velká zima a jedno z míst, kde bude přijatelná teplota, bude Sibiř, severní část Ruska a právě Afrika. Takže je možné, že tam Harry s Meghan založí a připraví místo pro černou šlechtu a královský anglický rod, jakousi odnož, která bude v budoucnosti sloužit jako možné místo k přestěhování. Tím, že tam budou teď žít, připraví vše pro budoucnost anglické královské rodiny.

      Odpověď
      • Leopardus 15.9.2019 o 18:59

       … též Grónsko.

       Odpověď
      • Jen jestli budou žít tak dlouho, aby to stihli.

       Odpověď
  • Jenže oni se do Afriky chystají dlouhodobě … tohle je bulvární podání dlouhodobě známé informace.

   Pjakin o tom mluví dlouho, že Britská státní elita nebude mít problém se přesunout jinam (na rozdíl od US státní elity)

   Odpověď
   • Jen jestli budou žít dost dlouho, aby to stihli. Rozdíl bude v tom, jestli se chtějí přesunout, aby mohli dále ovládat a manipulovat nebo aby se jen uklidili do ústraní a v klidu dožili.

    Odpověď
 52. 66-ti letý muž byl v sobotu ráno zatčen v souvislosti s krádeží zlaté toalety nazvané „America“ z ze zámku Blenheim v Oxfordshire. Plně funkční záchod byl přímo naproti místnosti, kde se narodil Winston Churchill. Záchod byl vytržen z potrubí, což způsobilo značné škody. Policie záchod za 1 mil liber zatím nemá.

  „Due to the toilet being plumbed in to the building, this has caused significant damage and flooding.”

  „The golden toilet was named ‘America’ and was part of a contemporary art exhibition at the palace. Created by Italian artist Maurizio Cattelan, it was plumbed into a wooden chamber opposite the room where former UK prime minister Churchill was born, and visitors were able to queue up to use it. “

  https://www.rt.com/uk/468827-golden-toilet-stole.

  Odpověď
  • Winston Churchill v roce 1924 nečekaně pro sebe dostal 2. funkcí ve státě – kancléř st. pokladny (tak nějak jsem to přeložil „Канцлера казначейства“).
   V této funkcí se vyznamenal neúspěšným pokusem převodu britské ekonomiky na „zlatý standard“, což Británii přivedlo k deflací, nezaměstnanosti, ekonomickému poklesu a v roce 1926 hromadné stávce.
   https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A7%D0%B5%D1%80%D1%87%D0%B8%D0%BB%D0%BB%D1%8C,_%D0%A3%D0%B8%D0%BD%D1%81%D1%82%D0%BE%D0%BD

   Odpověď
   • Oracle 911 14.9.2019 o 21:18

    Takže zlatý štandard na britský spôsob je pasé…

    Odpověď
   • Jen tak off-topic:

    Tvrzení ve stylu „… což Británii přivedlo k deflací, nezaměstnanosti, ekonomickému poklesu a v roce 1926 hromadné stávce“ … je klasickým příkladem manipulace, který se dodnes na VŠ daří udržovat.

    Odpověď
    • Přechod na zlatý standard nebyl důvodem poklesu britské ekonomiky nebo máš na myslí něco jiného?

     Odpověď
     • Je to ale mimo hlavní myšlenku tvého vlákna.

      Ta problematika je obsáhlejší, kvůli vzájemné vloženosti a provázanosti ekonomických faktorů.

      Primárně mi šlo o jedno, a sice, že je deflace uměle spojována (pouze) s negativními dopady, přičemž je to objektivně nesmysl.

      Dlouhodobě řízená jednotková deflace je ve skutečnosti pro většinu populace žádoucí, to ale mluvíme o jiné (lepší) společensko-ekonomické formaci.

      Je to jak se vším, plebsu (mě se to netýká, mě to nezajímá části populace) jsou klíčové termíny (nejen) v rámci pseudoEkonomické vědy interpretovány způsobem, který odpovídá biblické koncepci řízení.

      V praxi se to dá ověřit jednoduše- stačí se zeptat jakéhokoliv „ekonoma“ na otázku: Proč je deflace nežádoucí?

      Odpověď
      • Motáš hrušky a jabka. Je třeba důsledně rozlišovat deflaci v systému, který je založen na dluhu a půjčování peněz do existence, a je životně závislý na zvyšování objemu peněžní zásoby, aby nezkolaboval.
       A je třeba rozlišovat snižování cen v důsledku zvyšování efektivity produkce v systému, který NENÍ založený na půjčování peněz do existence.

       Odpověď
       • „Dlouhodobě řízená jednotková deflace je ve skutečnosti pro většinu populace žádoucí, TO ALE MLUVÍME O JINÉ (lepší) SPOLEČENSKO-EKONOMICKÉ FORMACI“.

        Dále zmiňuji skutečnost cíleně defektní interpretace termínů (tj. izolovanou interpretaci, ne maximálně komplexní) a nakonec narážím na „ekonomy“, pro které má termín deflace stejný význam slova jako průšvih (za všech okolností), neboť nejsou ochotni pojem odvázat od současné formy fungován ekonomiky.

        Co ale zmiňuji úplně na začátku, je, že je dané téma off-topic.

        Jablka a hrušky nemíchám.

        Odpověď
        • Aha, vidím, že můj komentář (dole) byl zbytečný.

         Odpověď
        • Já myslím že ano. Deflace totiž není totéž co snižování cen v té jiné ekonomické formaci.
         Ve formaci která není založená na úroku, se peněžní zásoba nemění nebo zvyšuje, ale ceny klesají, při zvyšování produktivity. To byla ekonomika Stalina v letech 1947 – 53, šířeji od 30 do 50. let.

         Deflace v současné formaci s penězi založenými do úroku a půjčovanými do existence, je deflace způsobená tím, že se ekonomika zpomalí a subjekt si přestanou brát uvěry a hypotéky, čímž se zmenšuje peněžní zásoba, lidé nemají peníze a nenakupují. Producenti tak musí snižovat ceny aby něco prodali, ale stále musí platit tytéž úvěry jako předtím, takže to zase přenáší na zaměstnance a tlačí dolů mzdy atd. Takže je to skutečně průšvih.

         Odpověď
         • Já myslím že ne.

          Deflace = růst kupní síly peněz. Deflace je deflací v jakékoliv společensko-ekonomické formaci. Pokud bude docházet k poklesu cenové hladiny z jiných příčin, než je změna peněžní zásoby, tak se stejně tak jedná k deflaci jako v případě, kdy k ní bude docházet z důvodu změn v peněžní zásobě.

          Ve skutečnosti jsou konstrukty ohledem deflace pouze strašákem, a to je to, na co jsem narážel v prvním příspěvku.

          Každý kdo prošel základy mikro a makroekonomie si musí

          Odpověď
          • vybavit kantora neschopného oddůvodnit, proč je v deflaci problém – tedy za předpokladu, že se ho zeptal.

           „Deflace v současné formaci s penězi založenými do úroku a půjčovanými do existence, je deflace způsobená tím, že se ekonomika zpomalí a subjekt si přestanou brát uvěry a hypotéky, čímž se zmenšuje peněžní zásoba, lidé nemají peníze a nenakupují. Producenti tak musí snižovat ceny aby něco prodali, ale stále musí platit tytéž úvěry jako předtím, takže to zase přenáší na zaměstnance a tlačí dolů mzdy atd. Takže je to skutečně průšvih.“

           Mýtus o „zlé deflaci“ stojí na Velké hospodářské krizi z roku 1929, což je jediný případ v historii, kdy se dá mluvit o „vazbě“ mezi deflací a recesí. Drtivá většina historických deflačních epizod nebyla spjato s ekonomickým poklesem.

           Svým příspěvkem ten mýtus přiživuješ.

           Odpověď
           • Myslím že důsledky toho, když se v ekonomice založené na stále rychlejším půjčování peněz do existence, stane, že přísun nových prostředků se naopak zpomalí, si umí každý spočítat.

            Problém je že označuješ slovem deflace to, co deflací z principu není a nikdy nebylo – zvyšování produktivity výroby a snižování cen na zboží.

            Odpověď
       • Domnívám se, že v odstavci :“Dlouhodobě řízená jednotková deflace je ve skutečnosti pro většinu populace žádoucí, to ale mluvíme o jiné (lepší) společensko-ekonomické formaci“ ADM měl na myslí něco na způsob ekonomiky Stalina nebo přímo ji. Takže si v zásadě neodporujete, jen jsi to lépe vysvětlil.

        Odpověď
       • Oracle 911 15.9.2019 o 11:15

        Iste, ak sa pyramídová hra narazí na nejakú hranicu či už umelú (ako zlatý štandard) alebo prirodzenú (hranice našej planéty), tak buď nasleduje kolaps alebo ako v tomto prípade vážne narušenie činnosti, ktoré takmer viedlo ku kolapsu systému.

        Podľa časovania by som povedal, že to zorganizoval GP aby celosvetová marxistická revolúcia, ktorá vtedy už mala naplno zúriť v Európe a v ktorom by mal krvácať Ruský národ mohla preliať tak na Britskej ríše ako aj do oboch Amerík…

        Odpověď
        • By som namiesto „umelú“ napísal vnútro sociálnu.

         Odpověď
         • Oracle 911 15.9.2019 o 23:11

          To nevystihuje podstatu.

          Odpověď
   • Návrat k zlatému štandardu počas Churchillovho ministrovania nedopadol katastrofálne kvôli samotnému oživeniu „poctivej“ libry, ale kvôli nesprávne určenému kurzu libry k zlatu, a teda aj k doláru (v tom čase 1 dolár mal fixnú hodnotu 20-tiny unce zlata). Namiesto toho, aby použili v tom čase platný trhový kurz (v roku 1920 1 libra = 3,40 dolára, neskôr trochu zosilnela), Briti sa vrátili k predvojnovému kurzu 1 libra = 4,87 dolára v snahe obnoviť predvojnové postavenie impéria voči USA a svetu. Keďže tento kurz nezodpovedal ekonomickej realite povojnovej Británie, ľuďom sa oplatilo vymeniť svoje libry za zlato alebo doláre (v pre nich výhodnom kurze 1 libra = 4,87 dolára) a tie následne použiť na nákup tovarov v zahraničí. Aby boli britské vývozy pri novom kurze konkurencieschopné, do roku 1925 museli byť ich ceny znížené o cca. 10 %. To malo za následok zvýšenú nezamestnanosť a generálny štrajk v roku 1926. https://www.bullionvault.com/gold-news/churchill_gold_120120104

    P.S.: Z podobného dôvodu sa vždy, keď sa uvažuje o hypotetickom budúcom návrate k zlatému štandardu, nepoužíva aktuálna cena zlata cca. 1,5 tisíca dolárov za uncu, ale najmenej 8-10 tisíc dolárov za uncu.

    Odpověď
 53. https://youtu.be/cgbmr9K-SXU

  Putin opat v rucnom rezime v zatopenych oblastiach Tulunu.
  Ti skurv..syni sa vykrucaju ako zmije.

  Odpověď
  • … mali by v dosledku tej potopy pristupit k obzalobe z trestneho cinu na Deripasku a zostatnit mu hydroelektrarne poprve a podruhe zalovat aj tych co nechapu rucny rezim…

   Odpověď
 54. Už toho majú plné zuby. Z Nemecka sa ozval český spisovateľ: o Grete, zákazoch mäsa, Zelených a AfD
  ROZHOVOR Pokles príťažlivosti sociálnodemokratických strán je celoeurópsky fenomén, aj keby do svojho čela postavili svätého Jána, tak ich neschopnosť nájsť vlastné odpovede na aktuálne otázky dneška to nevyrieši. V Hannoveri už štyridsať rokov žijúci český spisovateľ Luděk Frýbort, autor románu Pod znamením půlměsíce, upozorňuje, že ľavicovo zameraná časť nemeckej spoločnosti sa sklamala v sociálnej demokracii a hľadá náhradu v Zelených, ktorým prischla prezývka strana zákazov. Ale prostý ľud už má výziev, aby prestal jazdiť autom alebo konzumovať mäso, a ďalších receptov na záchranu planéty plné zuby a šestnásťročným dievčatkám odporúča, aby si radšej vypracovali svoje školské úlohy a spásu planéty si nechali na čas, keď si zarobia svoje prvé euro pravidelnou prácou.
  https://www.parlamentnelisty.sk/arena/rozhovory/Uz-toho-maju-plne-zuby-Z-Nemecka-sa-ozval-cesky-spisovatel-o-Grete-zakazoch-masa-Zelenych-a-AfD-317120

  Odpověď
  • Liberalismus, veganstvi, LGBT, pseudo-levice, „omezovani“ spotreby plebsu a dalsi vyplody nemocnych lidi se pomalu, ale jiste, odepisuji.

   Odpověď
   • Oracle 911 14.9.2019 o 17:11

    Skratka, naše vývody sú správne…

    Odpověď
   • Prepáčte, ale vegánstvo alebo vegetariánstvo nie je výplodom chorých ľudí. To, že sa to zneužíva na ideologické účely, je vec iná, ale nezneužívajte to na útoky proti tým, ktorí mäso nejedia buď z etických, prípadne aj zdravotných dôvodov.

    Odpověď
    • plny suhlas, Atevi … veganstvo a vegetarianstvo sa v tejto suvislosti hrubo zneuziva … ci uz vedome alebo nevedome

     Odpověď
     • loranka: Vegetarianstvo akceptujem u dospeleho cloveka bez vyhrad, ale pokial niekto praktizuje veganstvo, tak je podla mna ideologickym otrokom.

      Odpověď
     • Oracle 911 14.9.2019 o 21:17

      Súhlasím, elita propaguje vegánstvo a vegetariánstvo ako normu pre dav, ale sami si doprajú ten najšťavnatejšie hovädzie mäso. Ale dav nie je 100% zblbnutý a pomaly ale isto čoraz viac vníma pokrytectvo elít…

      Odpověď
      • aj ja by som si dala ak by sme na to mali,za socikuz sme mali hovadzinu pravidelne bola lacna a nasa

       Odpověď
    • Taktéž plně souhlasím. Masový chov a zabíjení zvířat ve velkém nejde dohromady s typem psychiky Člověk. Lidstvo si tímto přístupem, který leckdy odpovídá týrání, zadělává na velký problém, který mu brání v dalším vývoji.

     Vegetariánství i veganství jsou způsob, jak nevyužívat utrpení jiného k vlastnímu obohacení. Dalo by se i velice polemizovat o působení masa a mléčných výrobku na zdraví jednotlivce i celé populace – např. vznik onkologických onemocnění, vliv na psychiku, atd…

     Vzpomněl jsem si na hezké video od pana Jefimova – https://www.youtube.com/watch?v=89J3FM2KRmI

     Odpověď
     • mnam taky dobry bocik,ci krkovicka-by som umrela od hladu ak by som mala jest rastliny,ako prilohu snad ale urcite nie ako hlavnu zlozku,nechcem byt chora maso sa nahradit neda

      Odpověď
     • S podporou veganství bych byl trochu opatrnější. Je libo jogurtík? Tak proč ne, ale jedině z těch nejlepčích kalifornskejch madlí o velikosti mniššich varlat. To si raději koupím choceňskej smetanovej a navrch přihodím pixlu bobulí jesetera sibiřkýho.

      Odpověď
     • >…zabíjení zvířat ve velkém nejde dohromady s typem psychiky Člověk…

      O tomhle jsme tady jiz drive disktovali a vetsina se shodla, ze je to blabol. Kristus taky jedl ryby. A takovy Hitler byl vegetarian. Staci pohledat.

      > Dalo by se i velice polemizovat o působení masa a mléčných výrobku na zdraví jednotlivce i celé populace.

      Naopak, je historicky dokazane, ze s narustem konzumace masa se rozvijel i samotny mozek cloveka. A maso (pocitam do toho i vnitrnosti v syrove/nesyrove podobe) obsahuji VSECHNY mineraly a latky, co clovek k zivotu potrebuje.

      Taky doporucuju si neco nastudovat o karnivorske diete – skoro 100% konzumace masa mnoho lidi, kteri tuto dietu aplikuji, vylecila ze zdravotnich problemu. To je naprosty check-mate pro fanaticke vegany a vegetariany, co tvrdi, ze maso je skodlive.

      O karnivorske diete mluvi o napr. doktor Peterson: https://www.facebook.com/drjordanpeterson/photos/a.540348442695962/2496499977080789/?type=3&theater

      Na druhou stranu je fakt, ze jidelnicek, skladajici se z prevazne masa a zivocisnych produktu, leze vice do penez…

      Odpověď
      • To ještě zapomínáte na jednu věc. Proteiny jsou jediným „stavebním“ materiálem pro obnovu buněk. Sacharidy a tuky jsou jen „provozním palivem“, tam tu proteinovou vazbu nenajdete ani omylem a tělo ji neumí vytvořit. Nedostatkem proteinů ve stravě vzniká situace, jako byste chtěli postavit dům z benzínu. To umořené dítě matky-veganky to jen potvrzuje a kolega s poukazem na 100% masovou dietou také. Spočítejte si, co byste museli/musíte sníst, když obilniny mají asi 10 g proteinů na 100 g, zelenina a ovoce s výjimkou sóji prakticky žádné (max.do 5 g) a doporučený příjem proteinů má být od 0,8 g do 1,5 g (různí autoři se liší) na 1 kilogram vaší váhy! Podle mne mají nápady na jakoukoli stravu s nedostatkem proteinů přispět (tak jako očkování) k depopulaci či degeneraci lidí. To je také dle mne i jedním z důvodů velkého rozšíření rakoviny, která není nic jiného než vadně fungující buňky.

       Odpověď
       • Leopardus 15.9.2019 o 19:15

        Jednou z nejvážnějších příčin nejen rakoviny, ale i mnoha dalších nemocí je dlouhodobé překyselení organismu.

        Odpověď
       • Az na to ockovani s vami souhlasim.

        Odpověď
      • milujem mlieko a na mna posobi velmi dobre,kazdy den aspon pol litra

       Odpověď
       • na otázku “ proč nepiješ mlíko?“ je pro mě jedna odpověď, nejsem tele. Naštěstí nám příroda nadělila celou paletu kvasnejch procesů, abych teletem nemusel být

        Odpověď
        • Mlíko piju vyjímečně, na „vášeň“….pro takový telecí nápady…

         Odpověď
         • mlieko pijem lebo mi nezakrpatela mliecna zlaza cize mozem, ludia maju tu vyhodu na rozdiel od mladat zvierat,ktore ju uz v dospelosti nemaju-

          Odpověď
         • Mlieko je užitočným zdrojom energie, bielkovín, vápniku, fosfátu, vitamínov skupiny B a jódu. Znamená to, že ľudia s mutáciou mali historicky väčšiu šancu byť zdraví a splodiť viac detí, než tí, ktorí trpeli intoleranciou laktózy.

          https://primar.sme.sk/c/8186736/viete-ako-sa-stravovat-pocas-dojcenia.html?ref=av-center

          Odpověď
        • Jak odpovídáš na otázku, proč nejíš maso? „Nejsem vlk?“ Nebo maso jíš? Tahle logika jaksi nefunguje, je to jen takový bonmot pro pobavení.

         Odpověď
         • Ach jo, ptačí jazyk… omluva. Kravské mléko je ideální pro tele. Pro mne je ideální konzumovat mléka od všech domestikovaných přežvýkavců k tomu kulturně využívaných až po určité minimálně přijatelné operaci.

          Čerstvý míko piju jen odstátý a přecezený, právé na tu vášeň. Představuju si jak jsem přisátej na ten kravskej cecek a zažívám ten stejnej gurmánskej „orgáč“, jako to tele z toho, co mu ta mamka uvařila. To ale nejde s krabicákem.

          Odpověď
          • ….maso jím omezeně, raději vnitřnosti.

           Odpověď
           • …a k tomu vlkovi, takový syrový játra z čerstvě složený lesní kozy….právo všech co je mají ve správě.

            Odpověď
        • Mimochodem, tele určitě není hloupé, že pije mléko :)

         Odpověď
         • Pokud tele pije mateřské mléko od své matky krávy, určitě hloupé není a prospívá mu to. Pokud však žena matka krmí své děťátko kravským mlékem namísto svého mateřského, a o tom zde snad mluvíme, nemůže se pak divit, že se její děťátko nevyvíjí správně, protože to, co je dobré pro krávy, už z principu nemůže být dobré pro člověka.
          Jsou situace, kdy matka své mléko nemá a musí hledat náhradu, ale neměla by v žádném případě volit kravské mléko, ale například kozí nebo ovčí.

          Odpověď
        • Predpokladám, že matka vegánka nebráni kojencovi piť mlieko, pretože jej dieťa nie je teľa.

         Odpověď
         • Podľa vegánskej logiky by ani matka vegánka nemala kojiť svoje vegánča lebo to jej mlieko je tiež živočíšneho pôvodu, tak včuľ, babo raď…

          Odpověď
          • Etikou sa to podľa mňa zrieknutie sa mlieka, vajec atď. nedá zdôvodniť (ak sa farmári o zvieratá dobre starajú), je to len vec osobnej voľby v oblasti stravovania.

           Odpověď
      • Leopardus 15.9.2019 o 19:12

       … resp. paleodieta. Dost výrazně mi pomohla řešit některé zdravotní potíže/nedostatky.
       Jedním z problémů konzumace masa může být stresový hormon (hormony smrti) vznikající krutým zacházením se zvířaty na jatkách.

       Odpověď
     • Naprosto souhlasím: „Masový chov a zabíjení zvířat ve velkém nejde dohromady s typem psychiky Člověk.“ Když jsem zde před lety nastolil tuto tezi, byl jsem masožrouty ukamenován.
      Nicméně, ze své zkušenosti mohu potvrdit, že pokud by „lidé“ nejedli maso, jejich agresivita by se snížila na takovou úroveň, že by nebyly žádné války a většina rozporů a roztržek mezi nimi by vyšuměla.

      Odpověď
      • > Nicméně, ze své zkušenosti mohu potvrdit, že pokud by „lidé“ nejedli maso, jejich agresivita by se snížila na takovou úroveň, že by nebyly žádné války a většina rozporů a roztržek mezi nimi by vyšuměla.

       Ano, stali by se ovladatelnyma oveckama, doslova pasoucima se na trave. Presne tak by to ta „elita“ nejak chtela :-).

       Odpověď
       • A jeste lepe, nahradit maso sojovymi boby! Muzum ubyde testosteron, narostou jim prsa a mezi muzem a zenou uz opravdu nebude zadny rozdil… Pak se vlhky sen liberalistu o unisex zachodech stane skutecnosti :-).

        Odpověď
       • Tak to tedy nevím, Hitler nejedl maso a nezdá se, že by byl nějak velký lidumil, spíš naopak.

        Odpověď
        • Veganští rodiče mučili dítě (19 měsíců) dietou: Batole nemělo zoubky a vážilo jen 5 kg
         https://www.extra.cz/vegansti-rodice-mucili-dite-19-mesicu-dietou-batole-nemelo-zoubky-a-vazilo-jen-5-kg

         Odpověď
         • v hlave nasrate s prepacenim,

          Odpověď
         • Tu to vyzerá na to, že matka svoje dieťa ani nekojila (ak by kojila, zúbky by malej iste stihli narásť) ale rovno ho kŕmila nejakým rastlinným „mliekom“. To už je na hlavu.

          Odpověď
      • Mojžíš jedl maso, Ježíš jedl maso, Mohamed jedl maso a neměl s tím problém, Hitler si naopak agresivitu moc nesnížil. Nedávno jsem četl, jak nějaká fanatická veganka utrápila své dítě skoro k smrti veganskou dietou, a přitom si myslela, jak je skvělá matka a co dobrého pro své dítě nedělá.
       Taky jsem dlouho nejedl maso a ze své zkušenosti můžu říct, že mi začít jíst občas maso prospělo.

       Odpověď
       • Ano, všiml jsem si, že se tvé názory mění, jako by jste byli dva!?

        Odpověď
        • To je snad normální, že člověk během svého života mění své názory?

         Odpověď
         • …. jinak by tu byl zbytecne, kdyby se nevyvijel.

          Odpověď
         • Ano, jistě, měnit názor je normální, ale pokud člověk, který již vyzkoušel několik let nejíst maso, začne masojedení propagovat, to už tolik normální není, protože ten, kdo opravdu několik let nejedl maso, poznal blahodárné účinky na svůj organismus a proto je velice nepravděpodobné, že by se k masojedení vrátil. Už je ten hnilobný zápach z úst po ránu nebo voňavé větry mu to nedovolí.

          Pokud se shodneme, že člověk je zástupcem Boha na zemi, nevím, proč by se člověk měl podílet na zabíjení jiných biologických druhů. Ano, mohou existovat situace, kdy maso může člověku zachránit život, ale ty budou velice řídké. Tak jako ve všem, je potřeba hledat míru – необходимо и достаточно.

          Ale aby nedošlo k omylu, já zde žádné veganství nebo vegetariánství nepropaguji. Ať si každý jí, co chce, jen mi nejezte ovoce a zeleninu, protože to by mi pak zdražili.

          Odpověď
          • Nic nepropaguju, jen píšu vlastní zkušenost a jak to vidím.

           Odpověď
        • „Len hlupáci a mŕtvoly nemenia svoj názor.“ — James Russell Lowell

         Odpověď
        • Kolik je tebe? :)

         Odpověď
      • Leopardus 15.9.2019 o 19:21

       S tím tak úplně nesouhlasím. Na lidskou psychiku, resp. chování lidí negativně ovlivňuje mnoho dalších faktorů. Různá el.mag. záření, jedy v potravinách, chemikálie ve vodě, znečištěný vzduch. V neposlední řadě též stále se zrychlující tempo doby.

       Odpověď
     • Putinovec 15.9.2019 o 12:00

      Už se to zde probíralo nesčetněkrát.Ať si každý jí to,co mu chutná.Zeleninu,hmyz,maso nebo čerstvě posekanou trávu.Vnucovat komukoliv svoje přesvědčení nemá smysl,pouze tím vzrůstá odpor vůči diktátu.

      Odpověď
      • mne maso chuti,potrebujem ho,krvna skupina b ak niekto nechce nech neje ,ja sa z travy nenajem, iba ako priloha aaj to aby sa nepovedalo-krvne testy mam vyborne ,choleterol vyvborny, nic mi nechyba,aj teraz si idem opiexct kus krkovicky

       Odpověď
       • fakt nevie co by som jedla ak by som nemala maso,pisem maso je u mna hlavne samozrejme ziem aj salat,ale jest salat a zeleninu kazdy den brrr,ale zas je mi jedno ked ludia maso nejedia ,len nemam rada ked podaktori z nich ma otravuju ,sorry ja maso jest neprestanem,mozem ho obmedzit ale prestat jest v ziadnom pripade

        Odpověď
      • Súhlasím. Nie je dôležité, čo do úst vchádza, ale čo z nich vychádza. (prevzatá pravda)

       Odpověď
       • Mýlíš se, důležité je obojí.

        Odpověď
      • Novorozenci vědí, co je pro ně dobré.
       https://www.flowee.cz/clovek/4801-novorozenci-vedi-co-je-pro-ne-dobre-jejich-vyzivu-kazi-rodice-a-marketing?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

       Odpověď
       • Verím tomu, ale toto bude asi najdôležitejšia veta, ktorá tam je: „Můžete věřit nezkaženému dětskému apetitu, že si vybere celistvou dietu, pokud mu nabídnete ROZUMNOU rozmanitost a rovnováhu PŘíRODNÍCH a NERAFINOVANÝCH jídel, která dané dítě momentálně rádo jí,“
        T.j. žiadne sladkosti a mňamky marketingovo zacielené na detského zákazníka, ktoré zblbnú chuť, vytvoria závislosť, a deti by ich jedli najradšej od rána do večera.

        Niekedy aj pokiaľ ide o normálnu stravu, majú deti predsudky. Nenútil by som deti jesť, čo im nechutí, ale mali by každé jedlo aspoň ochutnať, aby vedeli ako chutí. Až keď ho ochutnali a nechutilo im, potom by som to rešpektoval.

        Odpověď
 55. Prieskum: V prípade konfliktu USA s Ruskom, by viac Slovákov chcelo stať na strane Ruska
  Podľa prieskumu verejnej mienky, ktorý skúmal názory ľudí z vybraných 14-tich krajín Európskej únie vysvitlo, že Slováci by sa v prípade konfliktu USA-Rusko, radšej pridali na stranu Ruska. Úplne najviac v každej krajine však vyplynulo, že ľudia chcú byť v takomto hypotetickom konflikte neutrálni
  https://www.hlavnespravy.sk/prieskum-v-pripade-konfliktu-usa-s-ruskom-viac-slovakov-chcelo-stat-na-strane-ruska/1884552

  Odpověď
 56. Trump potvrdil smrť syna Osama ben Ladena
  https://russian.rt.com/ussr/news/668231-volker-minskie-soglasheniya

  Odpověď
 57. Volker prikázal vyplniť všetky body Minských dohovorov
  https://russian.rt.com/ussr/news/668231-volker-minskie-soglasheniya

  Odpověď
  • U Minských dohod je důležité plnění ve stanoveném pořadí . A také kdo na to bude dohlížet . Teď se teprve vyjeví poslední volby jako krok k legitimizaci protiústavního převratu 2014 . Podle všeho nastává nejobtížnější fáze procesu obnovy Ukrajiny .

   Odpověď
 58. Plávajúci jadrový blok Akademik Lomonosov zakotvil v meste Pevek
  https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/525833-plavajuci-jadrovy-blok-akademik-lomonosov-zakotvil-v-meste-pevek/

  Odpověď
  • Pevek je město v ruském Dálněvýchodním federálním okruhu, nejsevernější město na území celé Ruské federace. Leží v Čukotském autonomním okruhu na severním okraji Čukotky na břehu Východosibiřského moře; 640 kilometrů severozápadně od Anadyru. V roce 2010 mělo město přes čtyři tisíce obyvatel. https://mapy.cz/zakladni?x=169.7194288&y=69.5667268&z=9&source=osm&id=91826166 To má spojitosti s tímto, níže vypsaném, jak se mi se mi jeví:

   Prohrává Amerika Severní mořskou cestu? Zní název článku http://mixednews.ru/archives/154304 v kterém se píše… Pokus Donalda Trumpa koupit největší ostrov světa – Grónsko, byl zesměšňován on-line, ale jeho zájem o toto území není tak absurdní a hloupý, jak se zdá. A záležitostí není ani tak v přírodním bohatství Grónska, jako spíše cíl – oznámit světu o záměrech Ameriky uchytit se v Arktidě (viz. Pjakin: Trump-Grónsko-Artic-region https://img22.rajce.idnes.cz/d2202/16/16169/16169394_46dacb977cfeff2eb2adac82d8d31f02/images/Articregion.jpg – pozn autora) a využít výhody polárních námořních tras v rozsahu tání arktického polárního ledu. Amerika je však spíše opožděná, aby přišla do tohoto regionu. Rusko a Čína tam už zakotvily a oznámily záměr vytvořit potřebnou infrastrukturu pro provoz Severní mořské cesty spojující přes Sibiř severo-východní Asii se Severní Evropou. Expert na politiku v polárních oblastech Dr. Mark Lantejn říká, že v případě Arktidy Čína poskytuje peníze a Rusko — logistiku…Čína a Rusko dělají dlouhodobou sázku. Vědí, že led rychle ustupuje a za 20-30 let se tato cesta bude používat mnohem častěji. Jako další opatření pro případ nepředvídaných okolností v doplňku k přístavům a železnicím které chtějí obě země rozvíjet investují do způsobylých a odolných lodí pro přepravu zkapalněného plynu a do moderních ledoborců. Rusko jich má více než 40, Čína má dva. A Amerika má jen jeden, je mu více než 40 let a je ve špatném stavu.

   Ještě prý mají „jeden ledoborec“, který slouží jako zdroj pro náhradní díly tumu prvnímu na němž stále něco odchází a je poroucháno – říkal Pjakin, tak nějak – mými slovy. A když mluvil o změně klimatických pásů na Zemi, tak k tomu vyšly dva pěkné články ladící ve shodě s Pjakinem…“V Arktidě byly nalezeny oázy sedmikrásek a pampelišek“…a nahrávající kartám v rukách Ruska…“ Expedice severní flotily označila nový ostrov v Arktidě na mapě“ http://zakonvremeni.ru/news/13-3-/41025-v-arktike-obnaruzhili-oazisy-romashek-i-oduvanchikov.html

   Odpověď
   • „Rusko a Čína tam už zakotvily a oznámily záměr vytvořit potřebnou infrastrukturu pro provoz Severní mořské cesty spojující přes Sibiř severo-východní Asii se Severní Evropou. Expert na politiku v polárních oblastech “

    → Rusko s Čínou a USA soutěží o ovládnutí rozmrzající Arktidy, jejíž surovinové bohatství se odhaduje na 35 bilionů dolarů… a tak ruská severní flotila rozmístila na ostrově Nová Země první baterie protiraketových systémů S400…píše dnes TS zde https://prima.iprima.cz/ranni-kavicka-terezy-spencerove/19-9-2019-svet-pri-ctvrtecni-ranni-kavicce-terezy-spencerove

    Odpověď
    • link na zdroj https://www.zerohedge.com/geopolitical/battle-arctic-russia-deploys-s-400-missile-defense-systems-control-new-frontier s dispozičními obrázky map okolo ostrova Nová Země

     Odpověď
  • https://russian.rt.com/russia/video/668257-plavuchii-atomnyi-energoblok-akademik-lomonosov-chukotka

   Odpověď
   • Rusko jádru věří. Zatímco například Německo od jaderné energie po havárii v japonské Fukušimě ustupuje a stávající elektrárny hodlá do roku 2022 uzavřít, Rusko sleduje zcela jiný plán. Celkově má země v provozu více než tři desítky jaderných zdrojů. Kromě toho Moskva investuje do nových jaderných elektráren prostřednictvím společnosti Rosatom zejména v bývalých sovětských republikách. Firma, která po celém světě zaměstnává na 250 tisíc lidí, plánuje výstavbu jaderné elektrárny také v Indii, Bangladéši a Turecku.

    Pokud bude projekt plovoucí elektrárny úspěšný, mohly by vzniknout další. Velký zájem zaznívá z jihovýchodní Asie. Ruští experti se proto domnívají, že Akademik Lomonosov je jakousi vzorovou jadernou elektrárnou pro potenciální zájemce. Podobnou začala stavět koncem roku 2016 také Čína, která počítá s nasazením do provozu v roce 2020.
    https://ct24.ceskatelevize.cz/svet/2924504-prvni-ruska-plovouci-jaderna-elektrarna-dorazila-na-cukotku

    Odpověď
    • Německo zatím nemá tolik suverenity, aby samo ustupovalo . Jako pseudo- lídr staré Evropy dostalo včas Befehl ke strukturální energetické „přestavbě“ a podle toho jede. Pro JankuS je tady jedna z odpovědí – proč Fukušima ?
     Plovoucí, přesněji řečeno mobilní energetický zdroj je inovace 1.řádu , která se promítne i do dalších zatím nesledovaných oblastí . Zatím jsme to znali jen v malém – dieselagregáty.
     Překvapující na tom je, že s tím nepřišli Američané, ale Rusko . I to svědčí o tom, kdo hraje a bude hrát první housle.

     Odpověď
     • Oracle 911 15.9.2019 o 8:04

      A keď Rusi použijú taký typ reaktora, ktorý môže byť nechaný bez dozoru, tak úspech tohto reaktora je zaručený.

      Odpověď
 59. Na dvě ropná zařízení Saúdské Arábie měly zaútočit drony. Hořelo největší ropné pole světa
  https://prima.iprima.cz/zpravodajstvi/na-dve-ropna-zarizeni-saudske-arabie-mely-zautocit-drony-horelo-nejvetsi-ropne-pole
  Ministerstvo vnitra Saúdské Arábie v sobotu ráno informovalo, že dvě jejich ropná zařízení, mimochodem jedno z nich je vůbec největší na světě, měly zasáhnout střely z dronů. Ty způsobily požáry. O události informovala agentura AP. Podle ministerstva vnitra saúdského království ohně na ropných zařízeních státem vlastněného ropného giganta Aramco způsobily útoky dronů.

  Možná to bude mít souvislost (řekl bych, když se výše píše o Aramcu-SAE a ceně ropy) s tímto, na co je poukázáno v článku nazvaném „Rusko a Saúdská Arábie se rozdělily v ceně ropy“ v bližších souvislostech zde:
  https://vz.ru/economy/2019/9/12/997215.html , kde se např. uvádí…Trh s ropou je horečnatý: černé zlato je dražší, pak jde dolů. Mnozí čekají na pokračování poklesu cen ropy. Rusko však není tak znepokojeno jako Saúdská Arábie. Saudové potřebují dražší ropu, zatímco ruská ekonomika se cítí poměrně stabilní v běžných cenách. Co očekávat od černého zlata?…Ve čtvrtek se bude konat zasedání výboru OPEC+. Řada událostí přinesly intriky – zdalipak na zasedání bude rozhodnuto o hlubším snižování těžby než je teď, aby se postrčila cena ropy z 60 na 70-80 dolarů za barel. Takováto otázka bude projednána na zasedání, řekl Iránský ministr pro ropu. A za druhé doslova ze dne na den byl změněn ministr energetiky SAE…královská rodina SAE byla nespokojena s bývalým ministrem energetiky právě proto, že se nepodařilo udržet ceny ropy více komfortní pro saúdskou ekonomiku…

  Podrobnější návazností a detailněji o SAE, Rusku, OPEC+, OPEC, ceně ropy Brent, USA, atd. a podobně v některých souvislostech na toto téma – viz. odkazovaný článek.

  Odpověď
  • SAE nebo Saudská Arábie ?

   Odpověď
   • toto bude riadny uder pre SA. Na moonofalamaba.org je clanok, kde uz pri prvom udere blizko ropnych poli, hovoril autor o prehre vojny s Jemenom zo strany SA. Teraz to je definitivne potvrdenie, budu musiet rokovat a ukoncit vojnu. Nic im to neprinieslo, ktovie ako to dopadne s korunnym princom

    Odpověď
   • Uf uf, krpa – chyba.
    Saúdská Arábie.
    Omlouvám se a díky za upozornění na renonc.

    Odpověď
  • Honza Větrník 14.9.2019 o 15:46

   https://www.patria.cz/zpravodajstvi/4216955/aramco-chce-letos-na-domacim-trhu-nabidnout-procento-akcii.html

   Jestli ono to nebude souviset s akciemi Saudi Aramco.

   Odpověď
   • Asi ty akcie budou tím hlavněšim důvodem, když se na to zahledím z pozice globální politiky a vyšší perspektivy.
    V první věci jde přece o posilování role Íránu jako CKŘ.

    Írán dodává drony Jemenu, psalo se a v poslední době jich má Jemen neurekom, jak je vidět a patrno.
    Tímto se odepisue SA a zároveň také USA, které podporovaly Saudy proti Jemenu, vše tedy v zájmu GP.
    A budoucí cenu ropy stejně určuje v OPECu ve Vídni Rusko, jak bylo uváděno před pár měsíci a zpětně se mi to vybavilo. Takže asi takhle to v tuto chvíli vidím…

    Odpověď
    • …a na ose Írán-Jemen-Huthi jim zahořelo v Abqaiqa a Khurais, aby si moc nevykakovali se zvyšováním ceny ropy a s výměnou ministra energetiky SA se královská rodinka v čelé s MbSkem může jít vyfotit.

     Odpověď
    • A budoucí cenu ropy stejně určuje v OPECu ve Vídni Rusko…“

     Toto bylo zmiňováno před měsícem a něco, jak vidím – copy/paste z předešlého linku
     http://www.vodaksb.eu/diskuse/globalni-politika/comment-page-14/#comment-242483
     Rusko zvítězilo nad Saúdskou Arábií v boji o asijské trhy.

     Jak vysvětlil vedoucí mezinárodní trejdingové společnosti SBI Markets Sam Barden, Rusko si samo určuje, kdy a kolik ropy bude těžit, řídí situací na trhu, a ne v podmínkách dohody OPEC+. Moskva si dobře uvědomuje, že Saúdská Arábie je vynucena dodržovat ustanovení dohody, aby ukazovala příklad ostatním členům OPEC. Více zde http://mixednews.ru/archives/152936

     Odpověď
  • Huthiští rebelové z Jemenu se hlásí k zodpovědnosti za ranní útoky; bezpečnostní týmy tvrdí, že požáry v Abqaiqa a Khurais jsou nyní pod kontrolou – píše se zde https://www.asiatimes.com/2019/09/article/yemeni-drones-spark-fires-at-saudi-aramco-oil-depots/
   Rostoucí útoky ukazují jak saúdská infrastruktury včetně ropných zařízení jsou stále více ohroženy útoky rebelů čtyři roky poté, co Saúdská koalice zahájila vojenskou intervenci v Jemenu. Nejnovější útoky přicházejí na SA, špičkového světového expotéra v zrychlených přípravách na tolik očekávanou ůvodní veřejnou nabídku Aramca. Mamutí IPO tvoří základní kámen reformního programu, který zavádí faktický vládce království, korunní princ Mohammed Bin Salman, syn krále Salmana, aby zbavil Saúdskou ekonomiku závislosti na ropě.

   Mapka s polohou Abqaiqa a Khurais v Saudské Arábii
   https://img22.rajce.idnes.cz/d2202/16/16169/16169394_46dacb977cfeff2eb2adac82d8d31f02/images/AbqaiqandKhurais.jpg

   Odpověď
  • @jb
   Myslím, že podstatu jste zmínil jen okrajově a ta podstata se jmenuje Saudi Aramco a něco málo k tomu říká tato zpráva:¨
   „Byla uzavřena dohoda o zřízení investičního fondu v oblasti energetiky ve výši 1 miliardy dolarů s účastí Veřejného investičního fondu Saúdské Arábie, Národní ropné společnosti Saúdské Arábie Saudi Aramco a Ruského fondu přímých investic“, více zde
   https://aeronet.cz/news/saudsky-kral-v-moskve-setkani-s-rozhodujicim-vlivem-na-svetove-ceny-ropy-spojenec-usa-ktery-udrzoval-hegemonii-dolaru-na-historicke-ceste/

   Další dobré informace můžete najít zde
   https://www.patria.cz/zpravodajstvi/tag/1760/aramco.html

   Odpověď
   • @vitaran
    Děkuji za podklady, zdroje a nasměrování. Mrknu se na to a později se ozvu. Buď s doplněním popisu situace nebo s doplňujícími otázkami k věci.

    Odpověď
    • @vitaran
     Možná mi budou také nápomocny známé obrázky https://img31.rajce.idnes.cz/d3101/15/15559/15559952_b8481c31cd58cc72df7865de3bd6d18c/images/putin-mbs.jpg k rozuzlení situace https://img35.rajce.idnes.cz/d3501/15/15986/15986439_14abf56746bab8fcb56ddc358ef6a5d1/images/ruskoarabskforum16.4.2019.jpg
     copak se nám to předvádí za kulišárnu.

     Odpověď
     • „copak se nám to předvádí za kulišárnu“
      Středozemní moře, Černé moře, Kaspické moře, Perský záliv, Hormuzský průliv, Ománský záliv, Arabské moře, Adenský záliv (spojenec Jemen), Perský záliv – Írán má mít přístup na všechny vody, obzvláště pak v souvislosti s Hedvábnou stezkou, obrázek zde
      https://aeronet.cz/news/wp-content/uploads/GulfCrop.png

      Na Středozemní moře Írán už přístup má přes Sýrii, o Adenský záliv se bojuje (Jemen) a pokud jde o Černé moře, tam má Írán svého historicky blízkého spojence Arménii
      https://www.presstv.com/Detail/2016/12/21/500790/Iran-Rouhani-Armenia-Kazakhstan-Kyrgyzstan

      Pokud jde o Kaspik, tam to Putin pořešil Kaspickou dohodou
      https://ct24.ceskatelevize.cz/svet/2564155-staty-kaspickeho-more-po-20-letech-jednani-uzavrely-historickou-dohodu

      Zájmem dále je, aby do Evropy šel íránský plyn místo ruského (na tom se pracuje od dob nerealizovaného Nabucca). Jemen jsou šiité, stejně jako Sýrie a Libanon, proto je spojencem Íránu. A ta „kulišárna“ se SA může být o tom, že Putin opět jednou míchá kartami Globalistů – na jednotlivé účastníky dění, především pak kolem ropy, se proto nelze dívat staticky: SA na americké straně není totéž, co SA na ruské straně.

      Tak nějak tak to vidím.

      Odpověď
      • @vitaran
       Zkusím doplnit popis situace a děje. Nahrubo. Začnu ale ze široka. Díky za připomenutí, že děje-procesy jsou dynamické. Obzvláště, co se týká států a jejich vedoucích činitelů. A hlavně děkuji za zaslané zdroje, hned se je o co opřít.
       Ale k věci. Dle mého, jak vyplývá ze zdrojů a mého chápání měl Trump (USA) skvělé vztahy se SA. Zbraně, ropa frčely, vše OK do května roku 2017 se Saudama v SA, užíval si to a na návštěvě byl moc spokojený…
       https://img22.rajce.idnes.cz/d2202/16/16169/16169394_46dacb977cfeff2eb2adac82d8d31f02/images/Sissi-Salman-Trump.jpg Ale zapracoval Putin (asi přes MbSka), vysvětlil něco z toho, jak se věci mají a v říjnu 2017 přijel king Salman už zpracovaný a rozhodnutý do Moskvy za Putinem…
       https://img22.rajce.idnes.cz/d2202/16/16169/16169394_46dacb977cfeff2eb2adac82d8d31f02/images/Salman-Putin.jpg
       A bylo vymalováno. Viz. zaslané odkazy v diskuzi výše. Vše se otočilo a SA je na straně Ruska místo USA, jinak než bejvávalo. Přes oboustrannou spolupráci Ruska – SA v celkové strategické spolupráci od současného (nebo od října 2017) k budoucímu – v této konkrétní chvíli zviditelněné přes firmu Saudi Aramco, dále navazující přes petrochemickou firmu SABIC, a tak dál – ostatní souvislosti vynechávám, nejsou předmětem popisu – míří Putin výhledově k získání a podchycení vlivu na území GCC. https://img22.rajce.idnes.cz/d2202/16/16169/16169394_46dacb977cfeff2eb2adac82d8d31f02/images/GCC.jpg Míchá kartami GP.
       Akce dronů na Saudi Aramco byla dle mne akcí jestřábích neoconů. Ztrácejí vliv v SA, tak kopou a ještě navíc provokují Írán a hází to na něj. Pompeo je toho zářným dokladem, jak to v médiích rozbalil a ozvučel.
       Zato Peskov útok komentoval v klídku, že Putin byl se situací samozřejmě seznámen, a že prý si SA poradí, tak jim ani nebudou nabízet pomoc… Vědí, která bije a nerozviřují situaci.
       Před chvíli vyšlo, že ten humbuk s odstávkou těžby nestál ani moc za to – zítra pojede třetina těžby a deficit se dožene. https://vz.ru/news/2019/9/15/997895.html stejnak mají rezervy pro trh v zásobnících.

       Takže tak nějak…zatím…z mého pohledu – proces „hoří Saudi Aramco“.

       Odpověď
       • Zajímavé pro mne je, že dnes vyšel tento článek od TS
        https://prima.iprima.cz/komentare/komentar-terezy-spencerove-zacala-velka-hra-o-saudy-a-iran-ale-hlavne-o-ropu-a-ropu-a-ropu a v jeho závěru je poslední podkapitola nazvaná „Hra o saúdskou budoucnost“, kde se v jejím závěru píše (citace)

        „Najednou se může stát, že saúdský návrat na světové trhy nebude vůbec snadný, neboť zájemců o uvolněný „koláč“ bude mnoho. Najednou se může opravdu stát, že Saúdové přinejmenším ukončí svou agresi proti Jemenu, kterou OSN označuje za největší humanitární katastrofu současnosti, protože přiznání prohry je víc než hmatatelné. Najednou se může stát, že kromě prohry v Jemenu přijde na přetřes i politicko-vojenská prohra v Sýrii, neschopnost přimět k poslušnosti vzpurný Katar, faktický zánik kdysi vlivné Rady pro spolupráci zemí Perského zálivu (GCC), zánik kdysi vlivné saúdské role v Afghánistánu a další neúspěchy, proti nimž vzpurný MbS vlastně není s to postavit jediný úspěch. Rijád zničehonic může poznat meze svého vlivu, což bude pro vládnoucí rodinu naprostou novinkou. Nepříjemnou novinkou.“ (konec citace)
        Jak vidno, tak budoucnost SA od TS je obsahově shodně (skoro) popsána jako mnou popsané vidění procesu „hoří Saudi Aramco“ cirka v prostředku mého komentáře níže v diskuzi, jenom přesně v opačném gardu – v duchu známého – co se někomu jeví jako prohra, pro jiného může toto býti cílem.
        Dost mne to dnes překvapilo, tedy ten obsah. To, že je to v opačném gardu chápu – TS nebere v potaz Putina s jeho koncepcí a rolí v globální politice.
        http://www.vodaksb.eu/diskuse/comment-page-64/#comment-252126

        Odpověď
       • S tím, že útok dronů byl akcí neoconům jsem odhadl špatně zřejmě. Pjakin včera říkal, že to bylo proti nim a USA v rámci jeho přeformátovávání. Tedy odstavení USA od zdrojů ropy a aby se nepletli Trumpovi do řízení v tom úkolu přeměny USA. A za akcí stojí Británie, jak naznačil – „britské Imperium“.

        Zase Británie, v dnešní době stále, kde jde o ropu a Írán.. a zase o ropu, trubky, trubky a trubky, tak v pozadí je Británie.

        Odpověď
        • Oracle 911 17.9.2019 o 14:13

         Je tu ešte jedna možnosť, GP použil nástroje neocon ov a zneužil ich hlúposť aby pretlačil svoje.

         Odpověď
        • ale preco teda neovplyvnila Britania USA, aby sa ta zmluva nerusila? mali by vacsi vplyv na Iran, zaroven by presvedcili aj beznych ludi, ze sa im da verit….takto nevidim, ze by nieco tymto celym ziskali

         Odpověď
      • Ruské ministerstvo zahraničí odsoudilo USA za prohlášení o útoku na Saudi Aramco
       https://iz.ru/921924/2019-09-16/v-mid-rossii-osudili-ssha-za-zaiavleniia-po-povodu-ataki-na-saudi-aramco
       MID Ruska vyzvalo USA, nespěchat s prohlášeními o tom, kdo stojí za útoky na rafinerii v Saúdské Arábii. Diskuse o odvetných silových opatření v ůřadech nazvalo nepřijatelnými.

       V MIDe zdůraznili vyhodnocení proběhlé události jako přímého důsledku vojensko-politické krize v Jemenu. Úřad uvedl, že je nutné co nejdříve normalizovat situaci v zemi.
       Dříve 16. Září americký prezident Donald Trump uvedl, že Spojené státy předpokládají, kdo stojíl za útokem na rafinérii v Saúdské Arábii. Podle něj je americká strana připravena k rozhodné zodpovídající akci, ale že čeká na potvrzení svých údajů z Rijádu.
       Odpovědnost za útok na podnik převzali následovníci jemenského povstaleckého huthského hnutí „Ansar Alla“. Nicméně, americký ministr zahraničí Mike Pompeo, navzdory jejich tvrzením, obvinil Írán z útoků dronů na ropné zařízení. Íránský ministr zahraničí označil Pompeo za lháře.

       Odpověď
      • Zdroj http://www.vodaksb.eu/diskuse/comment-page-64/#comment-252111
       a copy/paste komentáře od Yori:

       Vladimir Putin Saudske Arabii v pondeli navrhnul koupi S-400 nebo S-300
       Putin komentoval nalety na ropne rafinerie uryvkem z Koranu. Poukazal na to, ze ve svate knize je zduraznena neprijatelnost jakehokoliv nasili s vyjimkou, kdyz se jedna o obranu vlastnich obyvatel.
       „K ochrane lidu a vlasti jsme pripraveni SA nabidnout primerenou pomoc“, sdelil Putin pri schuzce s presidentem Turecka a Iranu v Ankare.
       Podle ruské hlavy státu by postačilo, kdyby království „vydalo moudré rozhodnutí státu“ poridit si systémy S-300 nebo S-400.
       „Budou spolehlive ochranovat veskere objekty saudske infrastruktury“, slibil.
       https://de.sputniknews.com/wirtschaft/20190916325739681-putin-bietet-saudi-arabien-s-400-systeme-an/

       Odpověď
       • Načasovaný Putinův judistický úkrok stranou a využití síly protivníka pro zisk převahy v přímém přenosu – vedoucí k zisku územního vlivu GCC a v
        Investiční fond v oblasti energetiky s účastí Veřejného investičního fondu Saúdské Arábie, Národní ropné společnosti Saúdské Arábie Saudi Aramco a Ruského fondu přímých investic v blízkém horizontu, řekl bych.

        Odpověď
      • O tom, že Saudi koupí S-400, se dohodli Putin a král Salman v říjnu 2017 století, během návštěvy krále v Moskvě (i když je zřejmé, že předběžné dohody bylo dosaženo ještě dříve, v rámci jednoho z rozhovorů prince Muhammada s ruským prezidentem)
       Píše se v článku Petra Akopova pod názvem „Rusko bude tlačit USA v arabském světě s pomocí C-400″ https://vz.ru/world/2019/9/17/998285.html
       Před dvěma lety se uskutečnila první návštěva saúdského krále v Rusku. Navíc Putin a Salman pravidelně telefonují. A co je nejdůležitější – od léta 2015 princ Muhammad pětkrát byl v Rusku naposledy v červnu loňského roku na mistrovství světa ve fotbale. Pokaždé se setkal a vyjednával s Putinem.
       V článku se potvrzuje hodně z toho, o čem se psalo zde http://www.vodaksb.eu/diskuse/comment-page-64/#comment-251833 v diskuzi před par dny.
       A cílem Putina v této části světa bude sféra vlivu nad tímto https://img22.rajce.idnes.cz/d2202/16/16169/16169394_46dacb977cfeff2eb2adac82d8d31f02/images/GCC.jpg , tzv. GCC ve zkratce.
       Včera se objevila zpráva, jakou cestou se Rusko sbližuje se SAE. Jeden by nevěřil, ale mne se to zdá reálné a taktické. Doplním později…

       Odpověď
      • → po útocích na saúdské rafinerie se Indie kvůli dodávkám ropy obrací k Rusku https://www.rt.com/business/469086-india-oil-imports-russia/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=z-boxiku …saúdský korunní princ MbS si také už volal s Putinem http://en.kremlin.ru/events/president/news/61557 , aby spolu (kromě útoku) probrali situaci na ropných trzích a plánovanou Putinovu cestu do Rijádu…píše se zde mimo jiné https://prima.iprima.cz/ranni-kavicka-terezy-spencerove/19-9-2019-svet-pri-ctvrtecni-ranni-kavicce-terezy-spencerove

       Odpověď
       • Oracle 911 19.9.2019 o 17:11

        A tvoj záver je (prosím vlastnými slovami bez odkazov a citácií)?

        Odpověď
        • Závěr k čemu k MbSkovi a volání s Putinem? K ropným trhům a souvisejícímu OPEC ve Vídni? Plánované cestě Putina do Rijádu?

         Vše z tohoto (nejenom) je součástí procesu, který se vyvíjí a někam směřuje. To sleduji a předpovídám v tomto směru ze strany Putina vektor cíle tento – sféra vlivu nad územím GCC.

         Do tohoto společenství patří i SAE, kde už Rusko na tom pracuje. A jak na tom pracuje jsem měl v plánu sem do diskuze dnes do diskuze přidat v komentáři, aby byl čitelný a pochopitelný nejen z mého subjektivního chápání, ale i pro širší veřejnost v rámci informovanosti, ale z důvodů malicherných výpadů bez informační hodnoty a mojí slabou vůlí si toho nevšímat a nereagovat, jsem se dnes k tomu nedostal a rovněž mě přešla chuť ke kolektivní spolupráci v předávaní informací – pro dnešek.
         Snad mi ji spánek vrátí.

         Odpověď
         • Skoro radši ne.

          Odpověď
         • Oracle 911 20.9.2019 o 22:25

          Bola to jednoduchá požiadavka, ale nebyť schopný napísať krátky sumár je viac než vypovedajúci…

          Odpověď
      • Hutiové oznámili ukončení útoků proti Saúdské Arábii
       https://www.interfax.ru/world/677330
       Jemenští hutští rebelové v pátek oznámili, že již nebudou bombardovat rakety Saúdské Arábie, protože Rijád jim nabídl příměří. O tomto informuje arabský informační portál Al-Masdar.

       Odpověď
       • …zde trochu drsněji – Hutiové pohrozili Saúdské Arábii «smrtícími údery v hloubce území»
        https://vz.ru/news/2019/9/21/999049.html
        Koalice pod vedením Saúdské Arábie by měla přestat s bombardovánímt a blokádou Jemenu, v opačném případě bude čelit „s ještě větším bolestivým, smrtícím a účinným úderúm v hloubce území, které ohromí nejdůležitější ekonomická a ropná zařízení,“ uvedl lídr hutiú.

        Odpověď
 60. Nema nekdo E-mail na Pjakina?
  prosim.?
  pokud ano tak vam necham poslat moji adresu pres Hoxe.
  Dekuji.

  Odpověď
  • Dotaz můžeš po zaregistrování položit zde:
   https://fct-altai.ru

   Odpověď

Napsat komentář

*
*

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>