Egregoriálně-matriční projevy

Podepisování příspěvků: anonymní příspěvky nebo ty, které v poli jména/přezdívky budou mít titulek nebo jiný text, mohou být smazány. Příspěvky s nakopírovaným delším obsahem, který je dostupný na jiném místě, mohou být také smazány – v takovém případě uvádět pouze odkaz, případně pár vět, nikoliv celý text systémem copy&paste. První komentář nového uživatele se zobrazí až po schválení, další již hned.

 Obnoviť

 1. Přemysl 28.1.2020 o 8:49

  Takže letadlo E-11A. Citace: Podľa afganských médií bolo na palube lietadla 83 ľudí. Afganská spravodajská stanica Ariana News uviedla, že na palube mohlo byť až 110 ľudí.

  To už máme poměrně hodně jedenáctek pohromadě. Kdo si troufne na matriční rozbor?

  https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/540355-v-afganistane-spadlo-lietadlo-s-viac-ako-80-ludmi-na-palube/

  Odpověď
 2. V Poľsku našli sovietske lietadlo z II. sv. vojny aj s kosternými pozostatkami.
  Poliak hovorí, že Rusi svojich padlých exhumovali a je málo ruských mŕtvych po Poľsku, ale za to veľa Nemcov.

  https://www.youtube.com/watch?v=XLzVZ2vuxyo&feature=emb_title

  Odpověď
  • Symbolický „kostlivec ve skříni“, vytažený v době, kdy polské elity vyvádějí (popírají historii, požadují reparace za 2.sv. od Rusů). Dobré je, že si dávají práci to odkrýt. Naznačuje to (v symbolické rovině), že v Polsku jako všude jinde probíhá odhalování skutečnosti.

   Poznámka:
   Podle mně je vhodné důsledně rozlišovat mezi subjekty řízení a objektem. Národ je objekt a elity, které jsou řídícími subjekty mají velkou setrvačnost, protože výběr elit je omezen dědičnými ne|právy na úzký okruh, a potom pro obyvatelstvo narozené a vychované v určitém informačním poli je těžké se zorientovat, tedy bylo až dosud, kdy došlo k zrychlenému oběhu informací (např.: kolik je a bylo zrádců v Rusku)
   Pokračování poznámky:
   Není vhodný pohled Poláci jsou „od přírody zrádci“, je potřeba obyvatelstvu ukazovat podívejte co vaše „elity vyvádějí“, stále vzhlížejí ke stejným zrádcům a morálním zrůdám jako dříve, národ nechrání a je jim ukradený. Touží jenom po jednom zachovat si parazitické postavení bez odpovědnosti a klidně upíšou kvůli tomu duši ďáblu (podobně jako u nás v mnoha případech).

   Odpověď
   • Ukazovat jim, ke komu vzhlížejí je neúčinné.
    Jsem v denním kontaktu s Ukrajinci, kterým dal práci v ČR ruský podnikatel, ale i tak si vedou svou protiruskou propagandu. Podle jejich plánů u Rusa budou pracovat jen do té doby, než dostanou práci u někoho jiného. Když jsem jim řekl, že jejich rusofobie mi je odporná, že na mě nefunguje a nebudu s nimi na Rusy nadávat, tak se urazili, že nechci, aby se Ukrajina osvobodila od Ruské okupace. Peníze od Rusa jim nevadí.Doktor Chocholoušek hadr.

    Odpověď
   • některé znaky chování davu i elity jsou univerzální, bez ohledu na etnickou příslušnost. Některé díky specifickým technikám a historicky kontinuální indoktrinaci vstoupí v různé míře i do genetiky . Známá je obřízka 8.den, determinující celoživotní specificky se projevující poslušnost vůči autoritě . Po několik generací aplikované odejmutí narozeného človíčka od matčina těla také zanechalo své důsledky. Jsem si skoro jist, že povyschnutí těchto zotročujících fyzických a psychických technik mají ty nejpostiženější etnika šanci . Pokud mají ještě i vůli. Také nesdílím názory chování „od přírody“ .Ta je,na rozdíl od lidského Zla ,moudrá.

    Odpověď
    • Pokud ještě mají i vůli.
     No právě. Obávám se, že už o ni přišli, sám píšeš o vstupu znaků chování do genetiky. To bude fuška to napravit, pokud to vůbec půjde.

     Odpověď
   • Pak tedy jedině hlad a zima, ale urážet by se stejně neměli, aby bylo pro ně snadnější přijít si pro pomoc. Nevnímám je jako zrádce, spíše ješitně tvrdohlavé a ve své zbrklosti se na začátku připojí k nesprávné straně a za ni „čestně“ zemřou.

    Poznámka:
    Nějaké výjimky určitě jsou, co třeba Stanislav Lem, jeho díla považují za kvalitní. Nebo čtyři z tanku a pes. Jenom snaha najít nějaký kousek dobra od kterého začít. Nemohou být úplně prohnilí, to by už je Bůh vyřadil z matrice bytí|jsoucna.

    Odpověď
    • a Sexmisia (:O))
     Jo, v tom videu naznačuje, že sa tešili ako to lietadlo vyhrabú, ale keď sa objavili pozostatky tak sa zamysleli …

     Odpověď
 3. Putin zodvihol spadnutú čiapku vojaka čestnej stráže a nasadil mu ju na hlavu. Stalo sa tak počas návštevy Izraela, konkrétne v Betleheme počas stretnutia s palestínskym prezidentom M. Abbásom.
  https://www.youtube.com/watch?v=GFxON-btlgg

  Odpověď
  • http://www.vodaksb.eu/diskuse/video/comment-page-48/#comment-281444

   Odpověď
 4. Ryba vyskočila z vody a probodla překvapenému rybáři krk

  https://www.novinky.cz/koktejl/clanek/ryba-vyskocila-z-vody-a-probodla-prekvapenemu-rybari-krk-40311058?seq_no=6&source=hp&dop_req_id=uvib0ylzcOg-202001241153&dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=z-boxiku&utm_campaign=null

  Ryba- symbol biblického projektu
  Rybář – GP

  Ty egregoriálně-matříční projevy začínají být čím dál, tím drastičtější – ryba jde po krku rybáři. GP už by se měl začít bát vlastního projektu…

  Odpověď
  • matrice vykreslená v Sherlockovi Holmesovi – hra stínů. Tam je vůbec celý příběh o svržení GP.
   https://youtu.be/rUUmadPI35Y?t=150

   „Be careful what do you fishing for“ – dávej si pozor co lovíš

   Mimochodem ne nadarmo je poslední gambit ve formě Sherlockovky.

   Odpověď
   • https://www.youtube.com/watch?v=NF9DrUXowBo
    … za zvuku této písně tam v jedné scéně Moriarty skoro zabije Sherlocka, napíchne ho na hák jako rybu a mučí a mučí. Dostane se z toho jen proto že na budovu shodí Watson komín.

    Na konci filmu se ukáže, že aniž by to kdokoli věděl tak v tomto okamžiku kdy si Moriarty myslel že má Sherlocka na háku, tak Sherlock na hák vlezl dobrovolně aby mohl Moriartymu sebrat jeho tajný záznamník, čímž mu definitivně zlomil vaz.

    Matrice pro GP jako vyšitá.

    Odpověď
   • Přesně!

    Odpověď
  • Putinovec 24.1.2020 o 15:27

   Tohle už je skutečně do očí bijící.

   Odpověď
  • „Ostré světlo podráždilo rybu zvanou jehlice v blízkosti Idulova člunu.
   Vymrštila se z vody a zabodla se mladíkovi do krku.
   Jehlice nesnáší světlo, proto vyskočila a probodla mě,
   říkal Mohamed Idul v nemocnici v Makssaru.“

   Odpověď
   • ať nad tím přemýšlím jak přemýšlím, dává to opačný význam.
    Jehlice – kostějova jehla, a světlo nemá rádo řízení GP.

    Odpověď
    • ovšem jehlice to nepřežila, kdežto rybář ano.

     Odpověď
    • Mám stejný názor. Jehlice = GP, stejně jak v rusé pohádce „Po ščučjem veleniu“, kde je GP štika. Rybář Ruská koncepce, jak tomu bylo s rybářem na olympiádě v Soči a myslím i v I Pet Goat.

     Odpověď
   • Idul – ludi (ľudia)

    Odpověď
  • Mně to přijde zaranžované. Tedy ne jako E-M projev, ale „jen“ vzkaz jedné (pozemské) entity nějaké druhé. Ale i tak je to zajímavé.

   Odpověď
   • Tak mohla by to být práce s matricemi GP, myšlena jako vzkaz „netahejte mě na světlo“ ve které se ukázala i odpověď noosféry, tedy že při naplnění svého varování on bude ten komu uříznou hlavu a zbytky vyndají v massakru. Je to přinejmenším zvláštně pomotané.

    Chlapec je Mohamed Idul, rybu má v krku (krk otáčí hlavou, řízení, zároveň v krku měl kus hlavy ryby). V zápase nakonec rybu ulovil, ale skončil v Makssaru/masakru.

    Šlo by se na to dívat tak že při tahání GP na světlo se pokusí dostat do řízení „Mohamedánství“, a skončí to masakrem který nepřežije on ale Mohamedáni ano.

    Odpověď
 5. https://www.novinky.cz/zahranicni/svet/clanek/des-z-neviditelneho-zabijaka-lide-nemaji-opoustet-wu-chan-40310848
  Čína zkouší odříznout 11milionové město od světa.

  Zprava dne. GP = nebezpecny koronavirus, vliv jeho kridla (11) bude v Cine „odrezan“. Myslim, ze symbolika (pravdepodobne od HNR) uz nemuze byt jasnejsi. GP se prepocital a vsadil karty na spatne kone (s Iranem to je jeste horsi).

  Dneska je 22. 1.

  Odpověď
  • Netroufám si, je 17 obětí a to je číslo USA.

   Odpověď
  • Může to být i zásah HNR, aby umožnil objektům vhodné řídící manévry.
   ( Například smrt Gotta ve vhodné chvíli a následný vynucený (vzhledem k jeho popularitě), ale také dobře provedený, krok vlády se slavnostním pohřbem omezil „milión chvilek“ )

   O přirozenosti vzniku viru mám pochybnosti.

   Uvidíme, jaké budou řídící akce hlavních subjektů.

   Možná, že 17 ohlašuje nakonec to odnese USA (stranoviki)

   Odpověď
   • no toto vypadá z velké části jako test poslušnosti Číňanů.

    Odpověď
    • To spíš vypadá na globální pokus snížit počet obyvatel. Proč si to myslím.
     Virus se vyskytl před oslavami Nového roku. Co to znamená. Do Číny se sjíždějí Číňané ze všech koutů světa. Po svátcích se opět rozjíždějí. Takže virus byl vypuštěn v době, kdy byli Číňané na místě a teď se nakaženi vydávají zpátky domů do celého světa. Vzpomeňte si na Bondovku, kde se tato situace vyskytla. Infekce má zasáhnout celý svět.

     Odpověď
     • Ockovaci serum proti Coronaviru az v roce 2021 podle odhadu ockovaci aliance Gavi, rekl Gavi-jednatel a epidemiolog Seth Berkley v Berline.
      https://www.salzburg24.at/news/welt/coronavirus-impfung-wohl-erst-ab-2021-82423132

      Odpověď
     • Nikdy nepochopim nymandy, co se snazi snizit pocet obyvatel planety timto razantnim zpusobem (valky, nemoci). Muzou se snazit sebevic, ale vzdy je jenom otazka casu, kdy se kazdou nemoc najde protilek, pripadne se jeji sireni dokaze zpomalit/eliminovat jinym zpusobem. Totiz ne kazdy vedec ci lekar chce pracovat s takovymto „cernym“ scenarem. To radeji bude pracovat proti nim.

      Pokud by globaliste (ci jine nelidske entity) chteli, tak je v Africe a Asii jiz davno zavedena politika jednoho ditete. Takovy scenar je naopak akceptovatelny vetsinovou spolecnosti, nebot je v principu i humanni. Nebylo by pak matematicky slozite spocitat prirozeny ubytek obyvatel (v idealnim pripade by pokles byl logaritmicky, se zakladem 2).

      Je sice fakt, ze by tento proces trval dloho, ale globaliste maji v principu casu dost. I kdyz zakon casu hraje proti nim.

      Odpověď
      • https://slobodnyvysielac.sk/2020/01/24/francuzsko-potvrdilo-prve-dva-pripady-nakazy-cinskym-virusom-v-europe/
       Francúzsko potvrdilo prvé dva prípady nákazy čínskym vírusom v Európe.

       Odpověď
      • humanni, politika jednoho dítěte???
       I dvě děti na rodinu je úbytek.

       Politika jednoho dítěte „narážela“ i v Číně na neskutečné nehumánní tendence, bylo tam mraky lidí kteří svoje děti schovávali vychovávali ve sklepě, odhadem bych si tipl obrovské množství holčiček po narození usmrcených více či méně příšerným způsobem (protože kdekdo chtěl kluka z kulturních důvodů ale dvě děti si nemohl dovolit), mohli bychom počítat další nelidské věci ke kterým taková politika vedla. Každopádně z pohledu člověka to byl masakr a zvěrstvo na lidech.

       Odpověď
      • já vlastně vůbec nechápu nikoho kdo se snaží snížit počet obyvatel planety. V celkové sumě je to nesmysl. Přelidnění určitých částí – to ano, jak vidno příroda si to reguluje sama – viz Japonsko a jejich mravní úpadek vedoucí k naprosté degradaci obyvatelstva ve výsledku vedoucí k výraznému demografickému úpadku, pokud vím momentálně největší přirozený (bez války nebo hladomoru) úpadek na světě.

       Odpověď
 6. Ve filmových ateliérech na pražském Barrandově hoří sklad filmových kulis (zpráva z dnešní 16.hodiny). Odkaz:
  https://prazsky.denik.cz/pozary/barrandov-filmove-kulisy-hasici-praha-sest-jednotek-chemicka-sluzba-ateliery.html
  Ateliéry Barrandov – založené otcem Václava Havla
  Ateliéry Barrandov – důležité středisko americké filmové produkce mimo USA
  Kulisy – Václav Havel živící se léta jako divadelní kulisák
  Sklad – zásoby; rezervy pro časy budoucí
  Datum – 22.1.2020

  Dovede někdo konceptuálně zdatnější vyvodit matriční zprávu?

  Odpověď
  • Myšleno – matriční zprávu podrobnější, než zjevně špatný vzkaz pro místní podpindosníky Elity SŠA :).

   Odpověď
  • na místě komediantů neboli kulis řízení které podporovaly a podporují kavárnu/havlisty bych si dával pozor co říkám a co podporuji. Spíš než E/M projev je to vzkaz globálních elit že je potřeba zbavit se kavárenských komediantů.

   Odpověď
  • Necítím se zdatnější, ale řekl bych, že je to celkem jednoduché: Požár (zničení) kulis, které nás (lidstvo minimálně od Egypta) obklopují. Tím nezpochybňuji pohled na to od eM, jen si myslím, že je to „vzkaz“ i v této, obecnější poloze.

   Odpověď
   • Kulisa /fyzická/ v jakékoliv podobě symbolizuje náhražku reality, v extrémním případě iluzi a lež. Kdyby je spláchla voda /nové informace/, bylo by to jistě příznivější . Majitel si je uložil „do bezpečí“ na kopci – kam voda nemůže . Tak zhynuly žehem. Škoda, že ne zásahem blesku. To by bylo velmi ilustrativní . Beru to jako pozitivní událost a spojitost s kulisákem jen zdůrazňuje ,kdo by to měl v České republice vzít vážně.

    Odpověď
   • Ak zhoria kulisy, potom aj zákulisie ostane odhalené, a zákulisné postavy sa nebudú mať kam skryť.

    Odpověď
    • teď to sem běžím napsat když jsem si spojil kulisy se zákulisím a koukám už to tu je. Pak je to v pořádku :)
     přesně to mě napadlo. Shořely kulisy, bude vidět do zákulisí.

     Odpověď
     • Aj u mňa to bolo hneď prvé, čo mi napadlo :-)

      Odpověď
      • no u mě to trvalo dva dny :)

       Odpověď
  • Budeme mít zase letiště Ruzyně :-) ?

   Odpověď
 7. https://www.topspeed.sk/na-tri-roky-z-domu-tatra-kolem-sveta-2-/17099
  Veľmi zaujímavá správa. 22.2.2020 odstartuje z Prahy expedicia Tatra kolem sveta 2. Svita nam na lepsie casy, ked sme boli uspesnym statom a mohli sme globalizaciu riadit nasim smerom?…

  Odpověď
  • Nejen matrice z roku 1987-89 , ale zejména mimořádný úspěch expedic Zikmunda a Hanzelky
   z 50. – 60.let / Tatraplán, poté Tatra 815/. Prezentace velmi silné československé výkonnosti originální road-movie formou . Budou nynější prezentátoři představovat vizi anebo torzo ČSR ?

   Odpověď
  • A bude tam Marek Havlíček, co má zkušenosti s jízdou na motorce, autě, už po světě, a zajímavě popisuje http://marekhavlicek.blogspot.com/ i s vtipem, poznala jsem ho hned podle podoby

   Odpověď
  • tak, lepší časy, řídit globalizaci…
   Naši legionáři obešli celý svět. To jsme také neřídili my.

   Odpověď
  • Nastane Změna až/než se vrátí? Doufám že k lepšímu…

   Odpověď
 8. do dnesneho dna je pre nAS S Mukacevskej 7 vyzbieranych takmer 4 miliony eur vsetky peniaze poputuju nam- nechcite to zazit, my sme byvali na 8 poschodi

  Odpověď
  • aj to vyzera, ze sa Vam ujdu peniazky na novy byt? alebo ako to bude s vami?

   Odpověď
  • bibi, mate uz nejake spravy aj o poistnom plneni? vyplati vam poistovna nejake slusne peniaze?

   Odpověď
  • Jana z Arku 23.1.2020 o 17:49

   Tak gratuluji, to je výborná zpráva, hlavně aby to stačilo na nové bydlení pro všechny, tedy alespoň ten základ.

   Odpověď
 9. Na Sibiři vzplála ubytovna pro migranty, uhořelo 11 lidí

  Zdroj: https://eurozpravy.cz/zahranicni/evropa/na-sibiri-vzplala-ubytovna-pro-migranty-uhorelo-11-lidi.55fb591d/

  Matriční vzkaz některému z křídel GP ?

  Odpověď
 10. Pozar v dome pro postizene ve Vejprtech na Chomutovsku (04:49)- 8 mrtvych, 29 ranenych, z toho 3 tezce.
  Mezi lehce ranene patri i 1 policista, ktery se nadychal koure.
  Obeti jsou muzi.
  Pracovnikum v dome pro postizene se nic nestalo.
  V nasazeni bylo nekolik desitek hasicu a policistu, bylo nasazeno 7 vozu pohotovostni sluzby. Na zachrane se podilely 2posadky z Nemecka.
  Pricina pozaru je zatim neznama.
  https://de.sputniknews.com/gesellschaft/20200119326350002-tschechien-acht-tote-bei-brand-in-behindertenheim/
  https://www.lidovky.cz/domov/v-domove-duchodcu-ve-vejprtech-zemrelo-pri-pozaru-osm-lidi.A200119_073325_ln_domov_ele

  Odpověď
 11. https://sportky.zoznam.sk/c/225519/video-navrat-hodny-krala-conor-mcgregor-predviedol-nicive-ko-v-prvej-minute
  22.vitazstvo McGregora nie je dobra sprava pre Trumpa, gp si udrzi SSA pod svojim kridlom? alebo to bol pre neho zapas WIN-WIN? pred zapasom sa vynimocne spraval k superovi s respektom, zeby aj statne elity osvietil duch svaty?

  Odpověď
 12. https://www.topky.sk/cl/11/1853163/Sok-na-zraze-motorkarov–VIDEO-Policajt-nezasiahol–no-dobre-sa-zabaval–Teraz-celi-problemom
  pripravuje sa rozdelenie Nemecka? zapadne ako chalifat a vychodne ako 4.risa?

  Odpověď
 13. Bratislava niekedy okolo 19 : na Pražskej na križovatke so Šancovou smerom do centra narazil traktor do elektrického stĺpu, v križovatke sa tvoria kolóny vo všetkých smeroch, nepremávajú trolejbusy, radšej sa úseku úplne vyhnite.
  moje doplnenie : traktor nabúral do budovy SAV (slovenskej akadémie vied).
  https://www.topky.sk/cl/10/1853669/Kuriozna-nehoda-sposobila-chaos–VIDEO-Piatkovy-vecer-v-Bratislave-nezvladol—traktor-

  Je zaujímavé, že je to na ulici pražská a že to je traktor (?). Nejako sa mi to intuitívne spája s nedávnou nehodou v Prahe kde smetiari nabúrali do starej plynovej lampy.
  Čo myslíte, čo by to mohlo znamenať ?

  Odpověď
  • ešte by som doplnil, že dnes údajne vybuchol plyn na Bartókovej ulici v Bratislave.
   Neskôr sa zistilo, že to asi plyn nebol, ale prvá správa udávala plyn. Zranených bolo vraj 5.
   Viac info tu, i keď správa je už aktualizovaná …
   https://www.topky.sk/cl/10/1853545/Vybuch-v-bratislavskom-panelaku–Hlasia-pat-zranenych–prve-FOTO-zo-zdemolovaneho-bytu

   Odpověď
   • Dan ,
    Skús si pozrieť čas nahlásenia požiaru ,čas príchodu pożiarnikov ,
    požiar nahlásil Marek Novák – kde veľmi často vyskytovanē priezvisko ?
    Požiar vznikol na ul.Mozartova 27 .
    Sklo a predmety boli vymrštené na ul.Bartokovu .

    Odpověď
  • Šancová nejestvuje (aspoň nie pre mňa) – bola to a vždy bude Malinovského ulica…

   Odpověď
   • a Trnavske myto(Stalinova) a Gerlachovsky stit(Stalinov stit) atd.. ibaze ideologia je zavisla od vladnucej koncepcie, takze si pockame na ulice Putinova, Lavrovova, Sojguho alej atd..

    Odpověď
 14. Popeláři porazili při couvání u Karlova mostu historickou plynovou lampu. Škoda dva miliony
  Mohutnou historickou plynovou lampu převrátili popeláři ve čtvrtek ráno u Karlova mostu v Praze. Škodu plynaři vyčíslili na částku okolo dvou milionů korun, nehodou se zabývá policie.
  https://www.novinky.cz/krimi/clanek/popelari-porazili-pri-couvani-u-karlova-mostu-mohutnou-plynovou-lampu-40310122?seq-no=7&dop-ab-variant=&source=article-detail

  Odpověď
  • Napadá mě, jediné… Předpokládám, že z uražené plynové lampy začal unikat plyn. Mám za to, že plyn bereme z Ruska, nebo alespoň ruský. A co se stalo teď v Rusku??? Putinovo prohlášení a z toho vyplývající změny.
   Tedy bych výše uvedené vnímal asi tak, že český egregor (Karlův most) promluvil. Díky čemuž popeláři (přinášejí užitek, neb odvážejí odpad – nenapadá mne, kdo by se skrze ně mohl projevit, snad nějací prostí, obyčejní lidé. Ale také třeba místní odnož GP – popeláři jsou nenápadní, zdánlivě obyčejná práce, ale vlastně pěkný byznis) způsobí svou nešikovností (nehodou), že se ruský plyn (informace, změny z Ruska) začnou šířit jako plyn naší Českou republikou.

   Odpověď
 15. Velbloud v Rusku běžel před vlakem a odmítal uhnout, nepomohlo ani houkání lokomotivy
  ..„Běžel 22 kilometrů v hodině, teď běží 13 kilometrů za hodinu,“ pravil strojvudce..

  https://www.lidovky.cz/relax/zajimavosti/video-rusky-vlak-hodinu-brzdil-velbloud-ktery-odmital-opustit-kolejiste.A200114_074500_ln-zajimavosti_ele

  Odpověď
  • Pokus GP brzdit Rusko pomocí Arabů vede k nahrazení záměru GP záměrem Všemohoucího?
   Jen nadhoz…

   Odpověď
   • Třináctka a 22 hned upoutala i moji pozornost, interpretaci dám čas.

    Odpověď
    • kéž by jsi mi to řekl vždycky dřív než něco plácnu :-)

     Odpověď
  • Matrice „Velbloud“ potvrdila „Zákon času“ v symbolice pochopitelné pro GP.

   Symbol velblouda – v biblické koncepci má své místo
   viz. http://www.symbolarium.ru/index.php/%D0%92%D0%B5%D1%80%D0%B1%D0%BB%D1%8E%D0%B4

   Odpověď
  • koľajnice – vektor
   ťava – Egypt, pyramídy = GP
   bežal 22km/h – GP „prichytený“ v bežnej činnosti (tandemová práca) upevňovania, vytvárania a podchytávania vektorov a procesov pre svoje plány.
   bežal 13km/h – činnosť GP vyjavená v realite (závoj padol). Ľudia vidia (chápu) činnosť GP.
   trúbenie na ťavu – GP nezavadzaj, vieme o tebe, chápajúci preberajú kormidlo.
   14.1. – 6 podriadené satanské vektory a štruktúry

   GP dobehol jeho spôsob práce. Vzhľadom na to, že je zaťažený eliminovaním a „bojom“ svojích určitých protiľudských vektorov a štruktúr sa jeho činnosť stáva stále viditeľnejšou a zreteľnejšou.

   Odpověď
   • GP(velbloud 22) se snaží utéct před ruskou koncepcí, nejdříve se bude snažit postavit se do jejího čela (převlékne se za 13 místo 22) ale zákon času jej doběhl a musí ustoupit nové ruské koncepci, lidé mu již na ten převlek na 13 neskočí a povezou se ve vlaku (vleku) s pravým představitelem nové koncepce Ruskem.

    Odpověď
   • díky. to je gramotný rozbor, na rozdíl od mého intuitivního hádání.

    Odpověď
    • Zas si predsa nenapisal hlupost a tak si aspon clovek trenuje intuiciu, ci uz to napise alebo nie a uci sa ju vnimat v co najcistejsej forme, aby si ju co najmenej mylil s nejakym naplavovym balastom.

     Odpověď
 16. v UFC bude egregorialne dalsi zapas o buducnost ameriky aj sveta. (katolik)mcgregor proti (protestantovi) Donaldovi. jeden si robi co chce(neocons) a druhy sa snazi hladat cestu(Trump). pre Donalda by to bol 51 zapas(Trump vitazne prevezme Ameriku). pre gregora by to bola dalsia prehra po Ruskej nakladacke od Dagestancov Nurmagomedov a spol.
  https://www.sport7.sk/150325/najblizsi-super-mcgregora-sa-zastava-svojho-protivnika-moze-si-robit-co-sa-mu-zachce
  https://www.youtube.com/watch?v=vzEqzhTUT34

  Odpověď
 17. Filipiny – vulkan Taal sopti – stupen nebezpeci 4
  Erupce sopky Taal, asi 100 km od hlavniho mesta Manily, zatim 1 mrtvy a 3 zraneni.
  Priblizne 14.000 lidi se ukrylo do bezpeci. Pohled je strasidelny, potoky lavy, obrovske mraky popela, kameny o prumeru 6 cm, bleskum podobne, svetelne fenomeny, ktere vedcum nedavaji zadne vysvetleni, nad kraterem. Domy a ulice v teto oblasti jsou pokryty popelem a kamenim. Nebylo mozne spat, protoze se trasly domy. V noci bylo registrovano asi 75 otresu. Mrak z popela sopky nastoupal az do 15 km. Vypary a popel jsou jedovate.
  https://www.youtube.com/watch?v=vZLuAnXR_SA
  https://www.youtube.com/watch?v=ToB1KuLtajE
  I hlavni mesto Manila je zasazeno popelem.
  Skoly, nektere urady a burza v Manile zustavaji i v pondeli zavreny.
  Na mezinarodnim letisti v Manile bylo zruseno 240 letu. Mezitim, ale byly lety castecne obnoveny.
  Sopka Taal a jeji okoli je kvuli sve krase velmi oblibene turisticke misto. Jeji krater se nachazi ve stredu jezera. Na okolnich, zalesnenych kopcich maji sve residence majetni.
  Vulkan lezi na „ohnivem okruhu“, kde na sebe v podzemi narazi tektonicke desky.
  Naposledy byla tato sopka aktivni v roce 1977. V roce 1911 zemrelo pri erupci 1300 lidi.
  https://www.krone.at/2076839

  Odpověď
  • „bleskum podobne, svetelne fenomeny“ jsou pry pruvodnim jevem pouziti geofyzikalnich zbrani…

   Odpověď
 18. Motocyklista Paulo Goncalves zahynul počas siedmej etapy Rely Dakar. Tragickú udalosť zblízka sledoval aj Slovák Štefan Svitko, ktorý sa ho spolu s Toby Pricem snažili zachrániť.

  12.1.2020
  7. etapa, 42. ročník
  276km
  Paulo Gonclaves – 40 rokov, 13. účasť na rally paríž-dakar, bol 25. obeťou za éru pretekov, apoštol Pavol, konkláve, s číslom 8 a nápisom hero.
  portugalec – za prvého portugalského pápeža (Damazus) bol konštantinopolský koncil (podľa wiki): https://sk.wikipedia.org/wiki/Zoznam_pápežov
  Pred týmto pápežom a po ňom bol protipápež (pred Félix a po Ursinus)

  Štefan Svitko – zvitky (evanjelií?), svitá…, na danej etape s číslom 19 a vyzážou Slovnaft.
  Toby Price – číslo 1 a vyzáž Redbull

  https://sport.pravda.sk/motorizmus/clanok/538645-obrovska-tragedia-na-dakare-zomrel-portugalsky-motocyklista/

  Odpověď
 19. 11-ročný žiak Miguel Ángel Riquelme
  v mexickom štáte Coahuila 2 zbraňami
  zastrelil učiteľku, zranil 6 ľudí a vzal si život.

  https://www.breakingnews.ie/world/11-year-old-kills-teacher-in-mexico-school-shooting-974738.html

  Odpověď
  • Jen takový rychlý nastřel jak by to šlo vyložit:

   11 – současný GP, 2 – křídla, učitelka – vzdělanost, 6 – tvořivost/spojovatel (tam se satan snaží ukrýt -> pokouší se ji vést nesprávným směrem), CoaHuila – záleží jak to slovo vnímají místní
   (např.: coa -> pravost, huila -> hull – trup nebo hill – kopec)

   Poslední zoufalý pokus zničit vzdělaní a tvořivost lidstva před sebevraždou.

   Odpověď
   • hmm.. a čo meno?

    Odpověď
    • (Arch)Anděl Michael…
     Riquelme:
     quelme – spálit mě
     riqueza, rico – Bohatství, bohatý

     Odpověď
    • https://www.tagesspiegel.de/gesellschaft/panorama/privatschule-in-mexiko-elfjaehriger-erschiesst-lehrerin-und-sich-selbst/25422316.html

     - 11ti lety zak, 2 zbrane, ovlivnen pocitacovou hrou „Prirozena selekce“ si oblekl kratce pred cinem tricko s timto napisem
     - guverner statu Coahuila Miguel Ángel Riquelme Solís
     (Archandel Michael – doslova znamena „Kdo je Bohu podobny“ nebo „Bohu podobny“)
     ve svem prohlaseni:
     „Zak zabil ucitele“ 11:22

     Odpověď
 20. Jak číst toto?

  Minulý rok byl nejtěžší, tvrdí Britka, která čeká dvaadvacáté dítě

  https://www.novinky.cz/zena/vztahy-a-sex/clanek/minuly-rok-byl-nejtezsi-tvrdi-britka-ktera-ceka-dvaadvacate-dite-40308968?dop-ab-variant=0&seq-no=6&source=hp&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=z-boxiku&utm_campaign=null

  Odpověď
  • Matka má 44 rokov a najstarší syn má 30 rokov. Teraz má 11 synov a 11 dcér.

   Odpověď
   • a to oko na tričku

    Odpověď
    • jde o druhou fotku
     - osoba uprostřed v tričku s okem celá v černém (nelidské záměry)
     - nepřirozená kompozice ve tvaru oka (identifikace GP jsem to já)
     - každý se dívá jinam, nikdo tam kam má – do objektivu (klam, faleš a zrada)
     - jedině oko se dívá tam kam má (kontroluji budoucnost)
     - mají na sobě cedulky (všechny očipuji)
     - polštáře mi tvarem připomínají slzy (utrpení)
     - za oknem lodě (odplouvám z británie)
     - ty stromu působí jako by utlačované budovami (dusím život a přírodu nelidskou technosférou)
     - v titulku minulý rok byl nejtěžší (může to být naopak opačně, GP vše převrací a také jak pro koho)

     čistě subjektivní pohled – působí to na mně jako krutý výsměch Británii

     Odpověď
     • Nadměrná porodnost, mlýn na vodu GP. Muže se schovat, protože lidé nemají možnost rozvinout svůj potenciál (při současné minilizaci předčasných úmrtí, se lidstvo mění do role kobylek, které sežeřerou planetu) . Rodiče mají akorát tak čas vychovat otroky a ne na vlastní tvořivost a nebo předání informací další generaci (za optimum považuji 2 až 3 až 4 – lze to snadno dosáhnout pouhou správně koncipovanou výstavbou – někde na tomto webu leva-net je uvedeno kolik procent plochy na planetě má být kultivované přírody, kolik volné, kolik obydlí, kolik průmysl, kolik infrastruktura). Přemnožení vede k nutnosti řešit ten problém nelidsky (válkami, nebo nějakým omezováním – např. jedno dítě pouze muž).

      Odpověď
      • Evropy se to přemnožování netýká, navzdory tomu jde GP primárně, protože nadměrná konzumace, o likvidaci bílé rasy, odtud primárně Slovanů. Omezení porodnosti v Africe především a v Asii by se dalo vyřešit jinou humánní cestou. Jenže pro GP jsme všichni hmyz, Slované nebezpečně inteligentní hmyz. Navíc ten barevný hmyz potřebuje na likvidaci toho bílého.

       Odpověď
    • To oko je ale v základně trojúhelníku (bez spodní strany), a vědění/paprsky jdou dolů, tedy oko mi připadá ve spod (dle výkladu předání vědění, dehermetizace, řešení jednoho křídla GP, vědění ve spodku pyramidy).
     Zároveň pro Brity, vzhledem k tomu že demografický vývoj ve všech západních zemích jde do háje, podpora tolika dětí a ještě v hojnosti (pro každého je dárek) ale zase ne v přepychu (vidím dárky jen pro děti, jinak normal skromné obydlí, žádné elity spíš vše pro děti, maximálně obětovaný život dětem) nevidím negativně. Vzhledem k tomu že žijí v jednom domě ve 24 lidech, ani to přelidnění v tom nevidím.
     Až na devítiletou která má problémy s růstem nožičky jsou zdrávi a šťastni.

     Prošel jsem si i další články o nich, fotek mají plno, všude z toho čiší sice asi náročný ale šťastný život.

     V roce 2019 přišla ona o Tatínka a on o Maminku, když už bych v tom něco hledal tak je to vzkaz že se GP vzdává částečně starých plánů a dehermetizuje, a možná i když to zní jistě bláznivě je to E/M projev a žádný vzkaz.

     3 vnoučata, děti plodí 30 let, od 13ti. Jediný problém má 9ti letá (kéž se ona brzy uzdraví). Ta čísla dávají takto celkem jiný smysl.

     Asi jsem vás překvapil opačným výkladem, ale… :-)

     PS: Článek vyšel 7.1.2020 = 3, v čase 9:13 = 13

     Odpověď
 21. Poslední úplněk nad Washingtonem byl ve 12.12 v 12:12 místního času (ET USA – Washington). Přesně 6.666 dní od pádu dvojiček.

  http://desitka.org/znamena-soubeh-cisla-12-ve-vztahu-k-uplnku-mesice-chce-nam-snad-mesic-neco-naznacit-jen-nahoda/

  Vyhodnocuji takto 12 konec cyklu (a také jedenáctka končí, přehoupla se do 12) a upozornění na ruku Satana (666) v minulém cyklu. Poznámečka nepovažuji číslo 666 za jasný důkaz, že kde se vyskytne řádil ďábel, záleží na okolnostech je to pouze idnicie, zde to sedí.

  Odpověď
  • Dni im sedia, ale hodiny a poloha nie.
   Spln bol ako píšu 12. dec. 2019, ale o 6:14 v našej časovej zóne (+1 GMT). New York je v časovej zóne -5 GMT, t.j. v tom čase by tam bolo tesne po polnoci 0:14. Čas 12:14 sa v tom čase nachádzal v centrálnom Rusku, Číne, Indonézii (+7 GMT).
   Inak je to presne 6 666 dní od 11.9.2001. Ale spln v ten deň nebol, a najbližší spln bol vtedy 2. septembra 2001, potom až 2. oktobra 2001.

   Odpověď
   • podle
    https://kalendar.beda.cz/rocni-lunarni?year=2019
    je úplněk v 6:12, při zahrnutí posunu 0:12 ve Washingtonu, pak když přivřu trochu jedno oko, tam boží prst vidím (pozor na ty lumpy z USA bažiny): 12.12 v čase 12 minut po půlnoci (12 na ručičkových hodinkách)

    Poznámka:
    je možná, že na některých webech je ne|přesnější výpočet a je to 0:14, to už neřeším

    Odpověď
  • Prešovsky panelák tuším buchol tiež 12:12

   Odpověď
   • Ten buchol 6. decembra o 12h:12m:53s
    https://www.tvkosice.sk/video/5deb877e096032080b257850

    Odpověď
 22. Jejich mravy

  Požárníci v Detroitu si udělali skupinové selfi na pozadí hořícího domu.
  Pak se vymlouvali na to, že hořící dům a okolní stavby byly prázdné.
  https://politikus.ru/events/125334-pozharnye-v-detroyte-opublikovali-gruppovoe-foto-na-fone-goryaschego-doma.html

  Až začne hořet jejich společný dům USA. kdo bude zachraňovat?

  Odpověď
  • Síla. Být občanem v jejich okrsku musí být radost.

   Odpověď
   • Místo výplaty bych jim poslal selfi účetního oddělení s dovětkem, že nikoho nezachránili..

    Odpověď
    • V USA je skutočne popredný spôsob riadenia. Pri skúmaní filmu “Neuveriteľný deň”, sme zatúžili pozrieť sa na históriu mestečka Punxsutawney, v ktorom sa sviatok konal, a natáčal sa aj film. A tam na seba obracia pozornosť miestne samoriadenie.

     Zákonodarnú moc v Punxsutawney vykonáva rada, ktorá pozostáva zo siedmich členov, volených na štyri roky. V súčasnosti do rady patrí:

     Hlava výkonnej moci — primátor, taktiež volený na štyri roky. Primátor je zároveň šéfom miestnej polície.

     Ďalšími volenými funkciami sú (všetci na obdobie štyroch rokov):

     · 1 výberca daní;

     · 6 súdnych poradcov;

     · 6 policajtov.

     Administrácii mesta šéfuje prednosta/šéf administrácie, zodpovedá sa mestskej rade.

     V meste žije okolo 6500 ľudí. Otázka k čitateľovi: pozná mesto/dedinu takéhoto typu v postsovietskom priestranstve, kde by sa volili výbercovia daní, sudcovia aj policajti? Kolektívne riadenie v Štátoch ustálo tlak trockistických globalizátorov, naháňajúcich všetkých ľudí do veľkomiest a meniacich práva občanov na prach. Preto je tam veľký počet národných podnikov, moderné družstevné hnutie

     Pozri tiež: „Neznáma história. Nový kurz Roosevelta“ – https://www.youtube.com/embed/UWBTPKc71tM

     Více zde: http://leva-net.webnode.cz/products/o-spravach-a-udalostiach-zahrat-si-patkopejkovy-boston/?fbclid=IwAR3fn1nBGaGGHsgtcdRxkKUvCvzIpMLV5NLfofozlmKn6YfmkF3AOLZc6Bs

     Odpověď
  • V Detroitu jsem bydlel, tam jsou cele ulice opustene a zapalovani domu patri k tamejsimu koloritu.Podle vseho ale tento zrovna opusteny nebyl. https://www.metrotimes.com/news-hits/archives/2020/01/03/burning-home-used-as-backdrop-for-detroit-firefighters-photo-was-not-abandoned https://youtu.be/VZdlqRNax7M

   Odpověď
 23. https://www.hlavnydennik.sk/2020/01/02/video-obyvatelia-neverili-vlastnym-ociam-ked-na-oblohe-videli-tri-slnka/
  znamenie pre GP?…
  Parhelion je jav spôsobený lomom slnečných lúčov ľadovými kryštálmi v zemskej atmosfére, ktoré zvyčajne vytvárajú žiariace gule na oblohe zhruba 22 stupňov vľavo aj vpravo od Slnka v rovnakej nadmorskej výške nad horizontom.

  Odpověď
 24. Slanobýl Ruský zneprůjezdnil Washingtonskou dálnici nedaleko Richlandu (bohatá země, země bohatých).
  https://www.novinky.cz/koktejl/clanek/slanobyl-zablokoval-washingtonskou-dalnici-40308708

  Odpověď
  • tak nazyvaju zvierata a rastliny podla ich povahy, Rusov tiez nemozno porazit. Slanobyl, Rus domaci…

   Odpověď
 25. Čína hledá příčiny záhadného zápalu plic, nakazilo se jím už 44 osob
  Čínské zdravotnické úřady se stále snaží zjistit, co způsobilo epidemii virového zápalu plic, kterým se ve městě Wu-chan nakazilo už 44 osob. Začátkem týdne bylo nakažených 27. Zatímco počet případů narůstá, na sociálních sítích kolují spekulace, že se mohl vrátit SARS z let 2002–2003.
  https://ct24.ceskatelevize.cz/veda/3020135-cina-hleda-priciny-zahadneho-zapalu-plic-nakazilo-se-jim-uz-44-osob

  Odpověď
 26. 38 letá řidička převrátila na dálnici D7 Audi Q7.
  https://www.novinky.cz/krimi/clanek/ridicka-prevratila-na-dalnici-d7-audi-q7-40308666

  Odpověď
 27. Nejsem si jist, zda to sem mohu zařadit, ale přece. Před hodinou se mi stala zvláštní příhoda.

  Když jsem do google překladače zadal ruský text k překladu do češtiny, tak to google přeložil do němčiny. Zkontroloval jsem, jestli je vše v pořádku a jestli není chyba na mé straně. Nebyla. Do jiných jazyků to překládalo bez problémů, ale když jsem zadal češtinu, byl překlad vždy německy. Tak jsem se rozhodl zavřít lištu a program přestal odpovídat. Když jsem ukončil program a překladač znovu otevřel, už bylo všechno v pořádku.

  Odpověď
  • Technicky princip chápu, také se mi stalo, že to překládalo do jiného jazyku, než zvoleného (velmi zjednodušeně v nějaké proměnné se ocitlo co nemělo – u takových případů pomáhá restart programu). Spíše bych to zařadil do rubriky jazyk životních okolností (který je podmnožinou E-M projevů). Protože ta informace byla vztažena pouze k uživateli, kterému se to stalo. Předpokládám, že to všichni chápeme stejně, že sem spíše patří projevy týkající se větších celků, územních oblastí, skupin lidí, národů, lidstva, vesmíru. Ovšem rozlišit, čeho se projev týká bude ve většině případů velmi nesnadný. Proto sem podle mne patří především výrazné do očí bijící projevy.

   Odpověď
   • Podľa mňa tu kľudne ľudia môžu dávať a spolu skúmať aj osobné matričné prejavy..
    Navyše..čím viac sa zahĺbite do vnímania, štúdia KSB/DVTR, budú sa Vám takéto veci diať, stávať častejšie. Ako dieťa, keď začína rozlišovať zvuky a postupne aj samo ROZPRÁVAŤ.
    INTERAKCIA sa exponenciálne intenzifikuje a s ňou možnosti..

    I technika sa tak dá ovplyvňovať.
    Pamätáte si na scénu z hviezdnych vojen 1.verzie,
    ako OBI-Van slovom a myšlienkou ovládne robota, stojaceho na stráži?
    To je zobrazenie až veľmi reálnej technológie v rámci úrovní myslenia, chápania.

    Raz znova nebude treba komunikačné protézy ako PC, mobily apod.
    Zostanú len ako backup pred zneužitím bežnej telepatie, telekinézy, teleportu apod..
    ktoré tu raz už masovo-elitárne boli.. a je ich schopný každý jeden človek.
    Guruovia v tom hrubo zámerne klamú, že sa to v podstate nedá naučiť a musí to byť v rodené. Nie, každý má celkovo ten potenciál a iba jednotlivé preferované špecializácie môžu byť čiastočne rodinne, kultúrne a pod. prenosné. V princípe sa ale metodicky dajú aj tak naučiť aj pre „cudzinca“. Je to iba technológia myslenia.
    Ok, zatiaľ tak..

    Je dobre si uvedomiť, že na vstupných úrovniach chápania je DVTR v podstate
    sieťovou kartou k bionetu (noosferickému internetu) a až postupne sa ju SPOLU
    s KSB naučí Človek používať ako komplexný operačný systém, s ďalšími možnosťami
    aktívnejšieho operačného vstupu do siete..

    Tvorcovia internetu prakticky všetky internetové technológie hrubo kopírovali z odvekov existujúceho infopoľa bionetu. Nič nové v podstate nevymýšľali. Iba nosiče, protézy pracne syntetizovali, hoci ich nosí každý človek od narodenia v ďaleko optimálnejšej forme prirodzene v sebe. Ten backup má zmysel iba z čisto politicko-bezpečnostných dôvodov, ktoré sme tu neraz rozoberali. A to napriek svojim ekologickým rizikám pre biosféru, ako takú..

    Odpověď
    • OK. ( Pouze jsem nabádal ke třídění osobní do jazyka životních okolností. A pak mi přišlo, že těch projevů je velké množství, tak sem dávat ty výraznější. ) Kvalitní příspěvek od Ľudo, byl pro mně přínosem.

     Odpověď
     • Ja chápem a máte v tomto zmysle pravdu,
      ale rozlíšiť jazyk životných okolností
      a (jeho) matrice je v danom kontexte takmer nemožné.
      Ide podstatou o identickú tému.

      Druhá vec by bola,
      ak by sme rubriky, resp. otázku postavili napr. nasledovne:
      „Ako rozlíšiť matrice (a ich prejavy) hierarchicky nižších úrovní,
      od matrice Vis Maior“
      (t.j., metodika, mechanika interakcie, superpozícia, definovanie miery operačnej bezpečnosti, atď.. apod..)

      Odpověď
   • Když výrazné projevy, tak já bych jeden měl.
    Na stránky levanetu chodím několik let. Dříve jsem hodně přemýšlel o čem se tady píše. No a jednou, když jsem jel na kole svůj oblíbený okruh a hlavou mi letěly myšlenky z místních debat a analýz Pjakina, tak když jsem vjel do lesa, tak za naprostého bezvětří vedle mne z výšky spadla asi dvou metrová, suchá větev. Dál to nebudu rozebírat. Není to na psani(z mobilu) je to spíš na debatu

    Odpověď
    • Áno, tam sa treba zastaviť, zavreť oči ako ráno po dôležitom sne pred prebudením
     a zrekapitulovať si, aké boli moje posledné myšlienky pred tým, atď..
     Ten postup sme tu rozoberali.
     Potom ideálne nájsť niekoho vhodného, myšlienkovo-hodnotovo blízkeho do tandemu na prípadné podrobnejšie rozobranie upozornenia systémom protodialektickych navigačných otázok.

     Odpověď
 28. Právě jsem se vrátil … od štědrovečerní pohádkové televize. Na ČT1 právě skončila pohádka Princezna a půl království. Nenáročně jsem se bavil, ale závěrečné věty mi přišly více jak symbolické: „… tak to bude jako dřív!“
  Kavárna ani netuší, jak symbolické provolání a poselství to vlastně bylo.

  Odpověď
  • Mě se dnes líbila hláška krále z pohádky „Sůl nad zlato“ :
   „Kéž bych pravdu poznal dřív, než se obrátí proti mně…“
   Nicméně tradiční pohádky, ze kterých vychází ponaučení, jsou některým jako veš v kožichu a nenechává je to v klidu:
   https://www.seznamzpravy.cz/clanek/cesi-by-se-meli-lecit-ze-zavislosti-na-pohadkach-85408

   Odpověď
  • Na tuhle „pohádku“ jsem se vydržel koukat asi 1 minutu prvních dialogů. Manželka má silnější žaludek, ale za 5 minut po mě to vzdala.

   Odpověď
   • Souhlas, další pohádková katastrofa. Tady je vidět, kam dospěli ti naši „umělci“. Měli by méně exhibovat na Letné a víc se věnovat své profesi. Úplně katastrofální byla hudba. Kam se hrabou na Tři oříšky…

    Odpověď
  • Putinovec 25.12.2019 o 9:59

   Vloni mě mile zaujala Slovensko Česká pohádka o zakletém králi a odvážném Martinovi.Byl to takový závan dřívějších schopností, natočit příjemnou pohádku bez blábolů a stálých odporných parazitů,kteří jsou cpaní do každého, s prominutím hovna.

   Odpověď
  • Mně se pohádka moc líbila. Není to úplně klasická pohádka, ale vidím v ní vtip a šarm, ale souhlasím štědrovečerní česká pohádka by mohla vypadat trochu jinak, tahle by se více hodila na Silvestra.

   (Poznámka mám problém s některými herci, kteří příliš lezou do zadku kavárně, ale když je informační základ dobrý a mám z toho nějaké poučení do života, tak to překousnu a degradační části odfiltruji).

   Nejdůležitější matrice velké části pohádek je sociální výtah, někdo z národa se dostane mezi řídící elitu. To tam je a navíc je tam dobře zobrazený proces toho výtahu (to už je méně časté). Hrdinovy nestačí pouze vykonat záslužný čin a pak zničit zrádce a pak jenom usednout na trůn a vše jde jako po drátku, protože jsem ten dobrý. Tady se musí Honza (adept na řízení) naučit v novém prostředí novým odpovídajícím způsobům, než se může začlenit do řídící struktury.

   A celková matrice je pozitivní. Národní elity (král a šlechta) zachrání národ (Honza), ale šlechtě moc nevoní jeho způsoby a tak se nechají ošálit cizákem (nadnárodní elitou), ale nakonec zjistí, že jedině spojení s národem je může zabezpečit, což správně na konci pohádky poznají a uznají.

   Humorná stránka (a dobře jsem se bavil) je postavena na konfrontaci „venkovského buranství“ (ale s dobrým morálním základem) a „vytříbeného chování“ (často maskující nelidskost), přesně jak je popisován současný stav podle KSB, kde národ má morálku, ale nemá znalosti.

   Na závěr je ukázáno žádoucí sjednocování a prolínání elity s národem (transformace davo-elitární společnosti na občinou), kdy národ získává znalosti. Což je tam zobrazeno na hezkém příkladu slabého manévru, kdy otec Honzy, otevře galantně dveře své rázné ženě – „když já ji ty dveře otevřu, tak ona s nima nebouchne“ :)

   I příklad s výměnou zbraně v závěrečném souboji mi přijde symbolický (chceš li někoho porazit, nehraj podle jeho pravidel a použij to co umíš nejlépe).

   A potrestání hlavního záporného hrdiny dle GP – hrůza bez konce :):)

   Odpověď
   • Já jsem se naopak nebavil, ale zbystřil. To „venkovské buranství“ mi přišlo zbytečně přehnané. Zbytečně? Asi jak pro koho že? Samozřejmě vykreslit venkovské rodiče charakterniho hrdiny Honzy jako přízemní ziskuchtivá zvířátka, to může být darebácký plán. A ta herečka se v té přízemnosti dost odporně rochnila. Opravdu nic moc.
    Ke konci to sice začalo vyznívat spíš jako antireklama na šlechtu, ale v závěru zase pachuť a podvraťáctví když venkovany navlíkli do livrejí. Žádoucí sjednocování? Kdepak. Podbízení a manipulace.

    Odpověď
    • Zařadil bych to do žánru pohádková komedie. Na té karikatuře to bylo postavené, bylo zvýrazněné záměrně, už to kladivo na začátku uvedlo kód, že to bude karikatura. Snažím se na filmy dívat očima dětí, říkat jim to je špatně když je to líbivé nemusí fungovat, tak alespoň zaměřuji pozornost na to co považuji za správné. Zde jsem spokojený, postavy se chovaly, tak jak se chovají ve skutečnosti (u Honzy a jeho rodičů zvýrazněné) a jak mají, tak nějak normálně, nic co bych musel opravovat. Symboly na svých místech (Honza je dobrý, drak zlý, padouch intrikuje, král se snaží zachránit národ – princezna dcera představuje národ a drak cizí uchvatitele). Plus spoustu drobných bonusů, správných algoritmů. Žijeme v davo-elitářské společnosti, tak to prostě je a děti se v ní musejí naučit žít a orientovat se v ní. Celková matrice je správná a celá je pozitivní, jak jsem psal výše. Informační pole je potřeba pomalu ohýbat. Za mně je to krok správným směrem v rámci možného, jen více takových pohádkových komedií.

     Odpověď
     • Souhlasím, podle mě je toto dobrá analýza a podvědomě to také tak cítím. Vyjádřil jsi to přesně. @Atom dík.

      Odpověď
  • Mňa zaujala táto:
   https://www.tv-archiv.sk/posledni-bohatyr-2017/posledny-bohatier
   Škoda, že v ukážke nie je záverečná scéna (už idú titulky), keď z mora (kde boli pochovaní) začali vychádzať všetci bohatieri.
   https://www.sledujteto.cz/file/59511/posledny-bohatier-2017-sk-dabing.html/

   Odpověď
 29. Kapr se vymrštil řidičce do klína a způsobil vážnou nehodu

  Vánoce nezačaly dobře pro dvaašedesátiletou ženu, která v pondělí odpoledne při projíždění obce Horní Police na Českolipsku ztratila kontrolu nad svým autem. S vozem vyjela do protisměru, přerazila dopravní značku a nabourala do betonového sloupu poté, co na ni ze sedadla spolujezdce zaútočil kapr.

  https://www.novinky.cz/krimi/clanek/kapr-se-vymrstil-ridicce-do-klina-a-zpusobil-vaznou-nehodu-40308088

  …………………………………………………

  Klidné prožití svátků Vánočních, buďte zdrávi a i v novém roce se odměňujte sebezdokonalováním! :)

  JS

  Odpověď
 30. https://www.novinky.cz/koktejl/clanek/nemec-nasel-v-hodinach-z-blesiho-trhu-50-000-marek-penize-odevzdal-40308061

  Odpověď
 31. Byt Maroša Šefčoviča zachvátili plamene, pri požiari bola celá rodina!

  Šefčovič pred pár dňami informoval o tom, že ruský plyn potečie cez Ukrajinu do Európy nepretržite aj od januára. Trojstranné rokovania medzi Ruskom, Ukrajinou a Európskou komisiou, ktoré viedol, sa totiž, podľa neho, skončili hattrickom.

  „Opäť raz musím podčiarknuť, že trojstranný formát rokovaní Rusko-Ukrajina-Európa nesklamal. Pre mňa je to ideálne ukončenie tohtoročnej pracovnej sezóny. Nasleduje trochu predvianočného zhonu a potom – verím, že aj u vás, priatelia – už len pokoj Vianoc,“

  Nekrič hop, kým nepreskočíš ..
  Klasický štýl komunikácie našich zaoceánskych „partnerov“? :) :(

  https://www.topky.sk/cl/10/1848165/Obrovska-drama-u-Marosa-Sefcovica–Jeho-byt-zachvatili-plamene–pri-poziari-bola-cela-rodina-

  Odpověď
 32. Kostým ako z Osvienčimu?
  Krasokorčuliari čelia obrovskému škandálu
  Šulepov si čiernobiely odev na motívy dozorcov z koncentračných táborov, ktorému navyše dominovala obrie Dávidova hviezda, obliekol počas novembrovej Grand Prix v Grenobli. Počas voľných jázd v ňom dokonca korčuľoval na hudbu z filmu Schindlerov zoznam.
  Medzinárodná korčuliarska únia ISU nominovala Šulepovov odev na kostým roka.

  https://sport.pravda.sk/zimne-sporty/clanok/536913-kostym-ako-z-osviencimu-krasokorculiari-celia-obrovskemu-skandalu/

  Odpověď
  • V článku se píše:

   >“Dávidova hviezda nemá mať vo svete krasokorčuľovania žiadny priestor,“ odkázala medzinárodná Liga proti hanobeniu.<

   Když vynecháme to "krasokorčulovanie", tak to zní lehce jinak. Asi se na 2.prioritě dočkáme dalších zajímavých informací.

   Odpověď
   • Ano , o 2.prioritu se rozpoutal boj . Kdo vlastní současnost, vlastní i minulost . Kdo vlastní minulost , bude vlastnit i budoucnost. Vlastnictví jako informační a interpretační monopol.

    Odpověď
 33. https://www.mojevideo.sk/video/31108/policiu_ceskej_republiky_prekvapil_snajper.html
  Co to co to, zeby sa spojili Slovaci s Cechmi v niektorych oblastiach?

  Odpověď
 34. Stalinátor se vrátí: https://www.rt.com/russia/476501-stalin-terminator-crossover-banner/

  Stalin na velkém billboardu v koženém oděvu Terminátora slibuje: „Vrátím se“. Billboard byl na fotografii zveřejněné na webových stránkách Balakhny, malého města na řece Volze severozápadně od Nižného Novgorodu. Obraz Terminátora ve stylu Stalina přichází s poznámkou oznamující 75. výročí vítězství nad nacistickým Německem, které se v Rusku příští rok oslaví. Namísto brokovnice používané postavou Arnolda Schwarzeneggera drží tento „Stalinator“ pušku Kalašnikov.

  Jinak podle wiki se jedna část Balakhny nazývá Pravdinsk (pravděpodobně podle novin Pravda).

  Poznámka: symbolů docela dost, že jo?

  Odpověď
 35. Zaoceánska loď Carnival Glory sa práve chystala zakotviť,
  keď narazila do už zakotvenej lode Carnival Legend.

  https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/536827-v-pristave-na-mexickom-ostrove-sa-zrazili-dve-zaoceanske-vyletne-lode/

  Odpověď
 36. Jeden z účastníkov leopoldovskej masakry je mŕtvy. Muža prepustili z ilavskej väznice po 31 rokoch. Na slobode bol iba dva roky. Včera tragicky zahynul pod kolesami nákladného vlaku.
  https://www.noviny.sk/krimi/497220-aktera-leopoldovskeho-masakru-bartolomeja-botosa-zrazil-vlak

  Odpověď
 37. Jana z Arku 19.12.2019 o 19:29

  Právě dávali v TN na Primě zprávu o tom, že se srazily dvě tramvaje v Praze..zajímavé jsou názvy ulic..Bělehradská a Bruselská ulice. Žeby srážka mezi řízením Východu a Bruselu? Asi ano…naštěstí bez obětí.

  Odpověď
  • Při srážce tramvají se lehce zranilo sedm lidí
   Šest dětí ve věku 8 až 10 let a jednoho dospělého převezli do Fakultní nemocnice Motol a Thomayerovy nemocnice.
   Podle ČTK se střetla tramvaj jedoucí
   na lince číslo 11 směrem z centra se soupravou linky číslo 6 jedoucí z Nuslí.
   Linka 6 je odkloněna přes Albertov, 11 a 23 přes Čechovo náměstí
   Příčinou je pravděpodobně špatně přehozená výhybka,“
   https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/nehoda-i-p-pavlova-tramvaje-praha-zraneni_1912191432_ako

   Odpověď
 38. ‚Apokalyptickú‘ húlavu v New Yorku zachytili kamery
  https://vat.pravda.sk/zem/clanok/536619-apokalypticku-hulavu-v-new-yorku-zachytili-kamery/

  Odpověď
  • sňahy zavítali do Nového Amsterdamu

   Odpověď
 39. Čejlabinský meteorit v muzeu Jižního Uralu vyvolal poplach

  Bezpečnostní kupole nad meteoritem samovolně se zvedla a spustila signalizaci. Fakt byl dokumentárně potvrzen. Mimochodem, kryt nad meteoritem je výroben z těžkého neprůstřelného skla.
  https://www.5-tv.ru/news/276218/video-celabinskij-meteorit-ustroil-perepoloh-vistoriceskom-muzee-uznogo-urala/

  Odpověď
  • mhmm. A má někdo z vědců nějaké vysvětlení?

   Odpověď
   • Putinovec 18.12.2019 o 13:40

    Určitě ano.Každý nějaké jiné.

    Odpověď
   • Já jsem to pochopil tak, že se zvedl kryt, který se jinak zvedá pomocí mechanizmu. Jakože není na volno položený. Takže pokud „selhala“ mechanika ovládání, tak pak za to můžou ruští hackeři!

    Odpověď
 40. Komentár Daga Daniša….zaujmavé čítanie…
  Takže podľa Daniša by mal byt ten dovod ,ze odhalil ich(novinárov)kooperáciu so Šantom oi….vraj narúša ich činnosť a je platený Kočnerom…a tak pekne ten článok začal a potom vedrá špiny a konšpirácií
  https://www.aktuality.sk/clanok/749830/komentar-daga-danisa-dano-nepatri-do-vazby-za-vytrznictvo-problem-je-inde/

  Odpověď
  • Pardon….prispevok mal isť do mimo téma

   Odpověď
   • cez Daniša poslali odkaz liberálom – prestaňte robiť hlúposti lebo sa vám to vráti aj s úrokmi. To bola nosná myšlienka tohto článku. Ostatné je len kulisa.

    Odpověď
 41. Šeliga a Žitňanská zo strany Za ľudí mali autonehodu…ich činy sa prejavujú v životných okolnostiach…
  https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/536475-seliga-a-zitnanska-zo-strany-za-ludi-mali-autonehodu/
  „Vrazilo do nás auto, pretože pán nezabrzdil“, opísal incident na sociálnej sieti Juraj Šeliga. Po prijatí v nemocnici oboch zröntgenovali, Šeliga podstúpil CT vyšetrenie a ďalšie lekárske úkony. Jana Žitňanská má mať podvrtnutú krčnú chrbticu, Šeliga nalomený stavec, pár modrín a boľavý chrbát. Ten dostal po ošetrení golier na krk.

  Odpověď
  • Žeby sa situácia s budúCnosťou národa
   na Slovensku vyvijala do tak katastrofického scenára,
   že sa nám museli začať znova vyskytovať
   tradiční kamikadze-hrdinovia.. JaÁnoŠíky?

   Nebezpečných zombifanatikov, absolútne nereagujúcich
   na akékoľvek vysvetlenia, zastaví asi naozaj už len hrubá sila.
   Bo neradno spoliehať sa opovážlivo výlučne na zásah Zhora..

   Je to naša záhrada, ktorú sme od predkov dostali
   a nemáme právo nechať ju páliť nejakými
   nevychovanými psychopatickými deckami.
   Možno ich naozaj zopár málo exemplárnych zásahov donúti
   masovejšie sa zamyslieť, či to za tú bitku stojí..
   Ako posledné varovanie?

   Bo keď sa Slovák raz nasere, nepozná zľutovanie,
   ako z dejín dobre vieme.. viď všemožné povstanie..
   Obávam sa pre nich,
   že nie je to veru vôbec národ holubičí,
   ako tu dáky židák furt provokatívne kričí! :)

   Odpověď
 42. Zloděj podřízl kozu z betléma a poté ji ukradl, pátrá po něm policie
  koza byla anglonubijská
  Policie pátrá po zloději, který v Jindřichově Hradci ukradl a podřízl kozu, jež byla součástí betléma. Koza zmizela 15. prosince mezi 22:50 a 23:05. Škoda činí nejméně 10 tisíc korun.
  Na volně přístupném prostranství mezi budovou svatého Floriána v Růžové ulici a zimním stadionem přelezl zloděj metr vysokou dřevěnou ohradu
  https://zpravy.aktualne.cz/regiony/jihocesky/jihoceska-policie-hleda-zlodeje-ktery-podrizl-kozu-z-betlema/r~27c4c81220b411ea9d020cc47ab5f122/?utm_source=centrumHP&utm_medium=dynamicleadbox&utm_content=default&utm_term=position-3&utm_campaign=Aktualne

  Odpověď
 43. Nacistická tematika se otevírá.
  https://cz.sputniknews.com/svet/2019121711117220-reznik-z-prahy-v-berline-neznami-pachatele-otevreli-hrob-zastupujiciho-risskeho-protektora/

  Odpověď
  • Ve světle všeho, co se v EU v souvislosti s nacismem děje (včetně těch výblitků v podání Novotného), je užitečné Čechům připomenout (připomínat) Heydricha. Možná, že na něj slyšíme a reagujeme víc než na samotného AH.

   Odpověď
  • Bylo by zajímavé vědět kdo byli „pachatelé“ vzhledem k tomu co tady Heydrich ve skutečnosti hledal. Proč otvírali právě jeho hrob

   Odpověď
   • to mne taky napadlo, že někdo něco hledá, a chtěl se ujistit zda to není tam.

    Ale obecně to zapadá do otevírání nacistické otázky v Čechách, a k tomu má matričně nejblíže Heydrich.

    Odpověď
   • Putinovec 18.12.2019 o 13:45

    Zde může být ve hře i honba za relikvií, v rámci protlačované ideologie.Ostatky svatého Heydricha.

    Odpověď
 44. shořela chata Bažina , pro lyžařské výcviky ji provozovala Základní škola Kapitána Jaroše ,padlého u Sokolova . Jako první cizinec byl vyznamenán titulem hrdiny Sovětského svazu.

  Odpověď
 45. Časostroj 16.12.2019 o 1:06

  Akosi priveľa prienikov indiánskych predikcií s DVTR. Dokonca doplnemie motivácie GP a aj toho, že má tiež svojho pánička.

  http://priznakytransformace.cz/index.php/transformace/1069-petr-chobot-pravda-o-minulosti-nasi-planety

  Odpověď
  • Děkuji, výborný materiál na procvičení KSB/DVTR v praxi.
   Napadlo mne více otázek než styčných bodů s KSB/DVTR…

   Odpověď
  • Řekl bych, že pro pana Chobota by bylo asi velmi příjemné, kdyby se lidé po transformaci (která je zřejmě objektivní a nevyhnutelná, jediná možnost Budoucnosti, má-li být vůbec nějaká) nechodili radit se svým vlastním rozumem a svědomím, ale s Indiány. A kdo nemá tu možnost .. jsou tu přece „kvalifikovaní prostředníci“(co to jen připomíná?), kteří tu řeč Indiánů dokážou přednést a správně interpretovat.

   Odpověď
   • Výstižné. Taky tak toho Chobota vnímám. Za mě je to normální byznysman.

    Odpověď
  • Pozor, pokud kliknete na odkaz (zdroj), stránky nejprve upozorní, že odcházíte z facebooku (i když na FCB nejste), a po potvrzení záměru odejít jste přesměrování na nějaké pornografické stránky.

   Odpověď
   • odkaz funguje normálně, pro jistotu si zkontroluj počítač/prohlížeč, to není úplně normální chování.

    Odpověď
    • Odkaz odsud funguje. Ale odkaz v článku na konci vede na porno stránky.

     Odpověď
  • Chobot pěstuje v lidech bezmocnost a pasivitu – smiřte se se svým osudem, vše je už dávno rozhodnuto, nic s tím nenaděláte. Usilovně pracuje na degeneraci lidí v souladu s cíli globálního parazita.
   Chobot je to šmejd!

   Odpověď
 46. Dnes som zažil zvláštnu vec. V Bratislave má tri krát obehlo auto s evidenčným číslom vozidla ktorého časť tvorili písmená DVTR potom číslo 1
  Čo by to mohlo podľa Vás znamenať.?

  Odpověď
  • U nás sa vraví tak:
   „To, že nie si paranoik,
   ešte neznamená, že po tebe nejdú“:)

   Odpověď
  • Jednotku ma najvyssi
   Takze podla teorie prevzal slovensko do rucneho riadenia

   Odpověď
   • To znamená že všetci (alebo väčšina) budeme žiť na základe diktatúry svedomia?

    Nech sa stane.

    Odpověď
  • prvé čo ma napadlo, že by to mohlo znamenať, že si šiel pomaly :)

   Odpověď
   • Nie,nie….pomaly nie. Jazdím len tak rýchlo ako rýchlo dokáže lietať môj anjel strážny:) no a v piatky už je dosť ulietaný.
    asi budem musieť aj zrýchliť a pridať v štúdium

    Odpověď
    • Možno ani toto nie je úplne zlá interpretácia Správy.. :)

     Odpověď
 47. Jana z Arku 13.12.2019 o 20:01

  Teď hlásili ve zprávách že na Slovensku zastřelili 35 vlků..zdá se mi to velmi smutné a může to být matriční událost.

  Odpověď
  • https://www.teraz.sk/slovensko/sas-ziadame-zaradenie-vlka-medzi-celor/435480-clanok.html

   Bratislava 12. decembra (TASR) – Opozičná strana SaS sa pripája k otvorenej výzve 28 mimovládnych organizácii, ktorá žiada o zaradenie vlka medzi celoročne chránené živočíchy. Informovala o tom hovorkyňa SaS Katarína Svrčeková.

   „Táto výzva je o to naliehavejšia po medializovaných informáciách ochranárov o odstrele päťčlennej vlčej rodiny v Chočských vrchoch.
   Ročná kvóta vlka dravého v poľovníckej sezóne 2019/2020 bola na Slovensku stanovená v celkovom počte 35 jedincov.

   Odpověď
  • Mne sa to po rozhovoroch s ľuďmi z Oravy a Liptova, tiež z oblasti Poľany zdá správne a ešte by mohli odbachnúť aspoň stovku medveďov. Zvierat ako takých mi je síce ľúto, ale ľudia, čo tam žijú sa boja chodiť do hôr, plus tie prípady kedy najmä medvede strácajú plachosť a schádzajú k obydliam sú priveľmi časté. Možno si niekto predstavuje, že sa nám medvede budú prechádzať po dedinách a sídliskách zarovno s našincami a detičkami. Podobné nereálne obrázky „raja na Zemi“ som vídaval vo vydaniach jehovistického pamfletu Strážna veža.

   Odpověď
   • Rozumem je obdařen je člověk . Zvířata se reprodukují na základě pudů, ale podněty člověkem řízeného okolí jím dávají buď červenou anebo zelenou . Často u nás na vsi rozmlouvám s kamarády-myslivci a mnohé mi „z terénu“ objasnili . Přemnožení černé zvěře bez přirozeného predátora najvíce uspíšil člověk nedomyšlenou tvorbou velkopločných lánů s nadbytkem bezpečné stravy /obilí,kukuřice/ . Nyní se vrací vlk jako první přirozený predátor . Mimochodem – přemnožená černá likviduje mláďata i spárkaté ,zajíců apod . Tedy nerovnováha konsekventně produkujíci v čase další nerovnováhy .
    Kůrovcová kalamita nás nakonec dostihla sice až po mnoha generacích , ale na začátku byl hospodářsky nejvýnosnější monokulturní smrkový porost /19.století/.
    A dalo by se pokračovat . Nynější masivní úbytek dospělého lesa přinese v krátkém závěsu velké přemísťování zvěře . Zejména druhů , životně závislých na velkých neporušených lesních plochách. Podobné to bude s flórou i houbami .

    Odpověď
    • Ono to znie dosť hrubo, keď som napísal, že ešte by mohli odbachnúť aj stovku medveďov.
     Je len niekoľko zbytkov divočiny na našom území. Drvivá väčšina rozlohy Slovenska i Čiech je tzv. kultúrna krajina a to vrátane lesov a vodných plôch. Človek rovnováhu biosféry narušil, človek nesie zodpovednosť, aby rovnováhu biosféry v čo najväčšej miere udržal a žiadny rastlinný a živočíšny druh nevyhubil do tej miery aby tento druh v krajine nemohol v rozumných počtoch žiť.

     Odpověď
  • Nemám rada takéto správy. Nemajú žiadnu informačnú ani vypovedateľnú hodnotu. U nás sa prezentujú ochrancovia prírody s cieľmi ako – mať čo najviac medveďov, vlkov….Trochu mi to pripomína ochranu tigra, ku ktorej sa mal hlásiť aj Putin, no pri tom išlo o symbol – ochranu GP ako najväčšej „šelmy“ na svete.
   Je pravda, že v hornatých a zalesnených oblastiach nechýbajú ani medvede, a ani vlky. Je ich dosť. O medveďoch môžem smelo povedať, že sú premnožené.
   Ide tu o zámenu cieľov v ochrane prírody. Mali by sme sa snažiť o vytváranie a udržanie rovnováhy v jednotlivých oblastiach, ekosystémoch. Dávno sú predsa známe čísla o tom, koľko a akých druhov je určité územie schopné uživiť tak, aby sa na ňom cítili dobre a aby bola vytvorená rovnováha medzi jednotlivými druhmi, ako má vyzerať potravinový reťazec, či druhová pyramída v určitom ekosystéme. Z pyramídy je napr. jasné, že dravce v ňom majú mať najmenšie zastúpenie, čo do početnosti. Keď bude dravcov veľa, tieto sa v rámci lovu už nebudú zameriavať len na choré jedince, ale budú poľovať aj na kapitálne kusy, čo neraz potvrdzujú poľovníci. Začínajú sa ozývať aj včelári, že medvede nadmerne ničia včely ako divoké tak aj chované. Včely netreba?
   Takže naši ochranári by sa mali v prvom rade zamerať na vytváranie podmienok pre vznik vyvážených ekosystémov a na udržiavanie rovnováhy v tých existujúcich.
   V dnešných dňoch vidíme výrazný úbytok lesov, ktoré sú predpokladom pre „šťastný život“ našej tradičnej fauny. Je paradoxné, že k tomuto stavu výrazným spôsobom prispeli samotní ochranári, vďaka úsiliu ktorých sa v národných parkoch premnožil kôrovec a tento sa úspešne najmä v smere vetra rozšíril do priľahlých oblastí. K tomu sa pridalo suchšie obdobie, ktoré celý proces urýchlilo, no a netreba opomenúť aj chamtivosť mnohých jedincov a snaha o maximalizáciu zisku v lesohospodárskych spoločenstvách bez ohľadu na budúcnosť (aj tu sa prejavuje zameranie na krátkodobé ciele namiesto strategických). No a naši ochranári sa z tejto situácie samozrejme chcú vyzuť a všetko hádžu na lesníkov, ktorí majú mimochodom veľmi ťažkú fyzickú prácu, zatiaľ čo ochranári sedia vo svojich kanceláriách alebo zháňajú obete na pochody do ulíc.
   Títo ochranári naďalej požadujú bezzásahovosť v národných parkoch. Ale kde to povedie? Kôrovec len tak vyhynie? Ale kdeže, keď vycicia jednu oblasť, poberie sa do susednej a s väčšou silou. Množia sa závratne rýchlo. Bezzásahovosť môžeme porovnať so zavšivavenou hlavou. Celú ošetríme šampónom proti všiam, no na ofine to ponecháme na prírodu a urobíme si tam „národný park“. Takto si tie krásne lesy neprinavrátime. Treba prijať účinné opatrenia, ktoré by proces výrazne zrýchlili. Proti kôrovcom je potrebné použiť všetko čo sa dá, a zapojiť do toho aj vedcov, aby vymysleli účinnejší atraktant na ich odchytávanie. Niečo účinné na lákanie rôznych druhov hmyzu vymysleli napr. na Kryme.
   No a keďže máme menej lesov, nemôžeme „chovať“ viac medveďov, vlkov. Tieto potrebujú svoj priestor. Ich priestor nie je v dedinách a pod. Potrebujú les, každý dravec potrebuje určité teritórium, ak ho nemá, nemôže byť spokojný, šťastný a robí okoliu problémy.
   Ešte jeden príklad, ktorý potvrdzuje nekompetentnosť našich ochranárov – kormorán. Tento druh nie je tradičným vtákom na severe Slovenska. No s ochranári boli celí paf z toho, že tu zrazu je, a nastolili tvrdú ochranu. Darmo ich rybári upozorňovali na ich vplyv na naše tradičné druhy rýb. Po niekoľkých rokoch boli aj oni nútení konštatovať, že sa výrazne znížili stavy našich vzácnych druhov rýb, ako je hlavátka. Toto je „vedecký prístup“ našich ochranárov.
   Správy o počtoch medveďov, vlkov považujem len za súčasť informačnej vojny, cieľom ktorej je zo strany ochranárov poukázať na svoju dôležitosť a „potrebnosť“ (zaistiť si financovanie) a tiež nasmerovať hnev občanov proti aktuálnej, pre niekoho nepohodlnej vláde. Lebo Fico.

   Odpověď
   • Ešte by som chcela dodať, že obnovu našich lesov by bolo možné uskutočniť na vlne boja proti klimatickým zmenám. Určite sa do tejto sféry budú nalievať peniaze. K tomu dobrovoľníci pri výsadbe, prípadne iných prácach, a za pár desiatok rokov bude naša krajina vyzerať celkom ináč.

    Odpověď
   • Ďakujem za výstižnú analýzu, vidím to podobne. Myslím si, že pri týchto správach ide o vyvolanie emócií a o prieskum, do akej miery by sa dala „ochrana prírody“ zneužiť na politické ciele.. Na Slovensku sa tzv. zelené strany naštastie zatiaľ nepodarilo veľmi spopulárniť, kým napríklad v Nemecku majú Zelení aktuálne volebné preferencie okolo 20 percent a je to zbierka najneoliberálnejších indivíduí, ktoré cez tieto témy presadzujú svoju agendu.

    Odpověď
    • :)

     Odpověď
    • Nieje treba byť ochranárom prírody (ani vytvárať funkcie v spoločnosti). Ako Človek je potrebne mať na zreteli ochranu životného prostredia/prí-rod-y pri každej svojej činnosti.

     Odpověď
     • „zreteli ochranu životného prostredia/prí-rod-y“

      trochu to rozpíšem

      „zreteli súlad zo životným prostredím/prí-rod-ou“

      Odpověď
 48. 22.11.2019
  https://www.youtube.com/watch?v=6RtUz8iopXI
  Gumáci, písnička K.Gott, M.Zeman.
  ?

  Odpověď
  • pardon, ještě proč to sem dávám. Rozumí tomu někdo?

   Odpověď
   • Na první pohled se mi to zdá jen jako primitivní špinavost zoufalých, nechápajících lidí a nic víc. Pořádají nástupy, pochodují s maketami zbraní, vztyčují vlajku .. a nechápou, že „loď s CARGEM“ už nikdy nepřipluje ..

    Odpověď
   • Imitácia 22:11?

    Odpověď
 49. Turečtí vojáci vyvěsili tureckou vlajku
  na řeckém ostrově
  v řece EuRos

  http://zvedavec.org/vezkratce/16673/

  Odpověď

Napsat komentář

*
*

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>