Egregoriálně-matriční projevy

Podepisování příspěvků: anonymní příspěvky nebo ty, které v poli jména/přezdívky budou mít titulek nebo jiný text, mohou být smazány. Příspěvky s nakopírovaným delším obsahem, který je dostupný na jiném místě, mohou být také smazány – v takovém případě uvádět pouze odkaz, případně pár vět, nikoliv celý text systémem copy&paste. První komentář nového uživatele se zobrazí až po schválení, další již hned.

 Obnoviť

 1. Divná zpráva. Na Moravě se snědlo 22 kilo nakaženého masa. Po tepelné úpravě by maso nemělo ohrozit zdraví. Hovězí se však často konzumuje syrové či se bakterie při přípravě masa mohou přenést na kuchyňské nástroje a z nich na jiné potraviny. V brněnské Jídelně Kocourek v Křenové ulici v Brně odebrali 170 kilogramů, z nichž se snědlo přes devět kilogramů.
  https://www.novinky.cz/ekonomika/497889-na-morave-se-snedlo-22-kilo-nakazeneho-masa.html

  Odpověď
 2. 13 nabouraných aut kolem 13 hodiny, náklaďákem který se snažil projet uličku do které se nevešel. Zajímavá zpráva. Těžko říct co by mohla znamenat kromě řidičovy slabé mysli.
  https://www.novinky.cz/krimi/497861-nakladak-se-v-praze-nevesel-do-uzke-ulice-ridic-naboural-13-aut.html

  Odpověď
 3. Na HS sa objavila zvláštna správa, ktorej pôvodným zdrojom má byť agentúra AP (neviem dohľadať a overiť) :
  Chorvátska polícia našla v mrazničke telo ženy, ktorá bola nezvestná viac ako 18 rokov. Po Jasmine Dominičovej bolo vyhlásené pátranie v roku 2005, ale posledný raz ju videli ešte v roku 2000. Podľa polície sa jej telo našlo v sobotu v rodinnom dome Dominičovcov. Zadržali Jasmininu sestru. Rodina v minulosti povedala polícii, že Jasmina žije v zahraničí.
  https://www.hlavnespravy.sk/chorvatska-policia-nasla-telo-zeny-ktora-bola-nezvestna-viac-ako-18-rokov/1673960
  Uvedené roky a obsah správy majú svoj význam – čo sa stalo v rokoch 2000 a 2005 v Chorvátsku ? (v správe spojené s mŕtvolou, uložením v mrazničke, a fiktívnym pobytom v zahraničí). Tie roky sú pre bývalú Juhosláviu – Chorvátsko, ale aj Srbsko dôležité – všetko vo vzťahu k liberalizácii, EÚ a Haagskemu tribunálu OSN:
  Chorvátsko: Od roku 2000 prešla krajina liberálnymi reformami, v roku 2005 začali prístupové rokovania EÚ s Chorvátskom (až v tom čase začalo Chorvátsko plne spolupracovať s haagskym tribunálom OSN pre vojnové zločiny v bývalej Juhoslávii). Dôvodom odkladu bol bývalý generálplukovník chorvátskej armády Ante Gotovina, obvinený tribunálom OSN z vojnových zločinov, ktorých sa mal dopustiť počas operácie Búrka v auguste 1995. Gotovinu sa podarilo chytiť až v decembri 2005 na ostrove Tenerife. V apríli 2011 ho tribunál OSN odsúdil na 24 rokov odňatia slobody, ale v r. 2012 ho senát tribunálu v odvolacom konaní zbavil všetkých obvinení a nariadil jeho prepustenie. (pozn. Chorvátsko potom vstúpilo do EÚ v r. 2013).
  Srbsko: V r. 2000 padol Slobodan Miloševič (v r. 2001 unesený do Haagu, v r. 2006 zomrel vo väzbe, Haagský tribunál v r. 2016 oslobodil Miloševiča v celom rozsahu). V roku 2005 sa začali rokovania s EÚ. Hlavnou prekážkou pre podpis Stabilizačnej a asociačnej dohody s EÚ bola problematická spolupráca Srbska s Medzinárodným trestným tribunálom pre bývalú Juhosláviu v Haagu (ICTY). (Pozn. prístupové rokovania Bruselu so Srbskom sa začali v r. 2014)

  Odpověď
 4. V cernobilske uzavrene zone hori sucha trava asi na 5 ha.
  Hlasi ukrajinsky Urad pro ochranu civilu.
  Hasici byli alarmovani v 15.40 h MEZ.
  Pozar vypukl na pozemku Lesnickeho zavodu „Ditjatkowskoje“ nedaleko obce Bytschki.

  V nasazeni je 18 pozarniku a 3 pozarni vozy.

  https://de.sputniknews.com/panorama/20190217324010807-tschernobyl-wald-brand/

  Odpověď
 5. V Petrohrade sa sčasti zrútila budova univerzity.Podľa agentúry TASS sa piate poschodie prepadlo na druhé. V budove aktuálne vykonávali rekonštrukcie. Ruské médiá ďalej uvádzajú, že pod sutinami môže byť až 21 osôb.
  Z objektu evakuovali 60 ľudí.
  https://www.hlavnespravy.sk/petrohrade-sa-scasti-zrutila-budova-univerzity-sutinach-21-ludi/1672089

  Odpověď
  • https://russian.rt.com/russia/news/603164-obrushenie-peterburg-universitet-video
   video

   dnu je časový sled a stála aktualizácie situácie
   https://russian.rt.com/russia/article/603133-itmo-perekrytiya-sankt-peterburg

   Odpověď
 6. https://www.hlavnespravy.sk/strelec-zabil-vo-firme-aurore-5-ludi-zranil-5-policajtov/1671651
  Že by odpálená velká únorová revoluce v SSA?

  Odpověď
  • Oracle 911 16.2.2019 o 8:14

   Tú odpálil Putin prednedávnom, toto je jeho americká ozvena…

   Odpověď
   • Maximilián Takajetotu 16.2.2019 o 9:02

    Žeby rušný víkend? :)

    http://www.aurora-service.eu/aurora-forecast/

    Odpověď
   • Tak jsem to myslel.

    Odpověď
    • Oracle 911 16.2.2019 o 9:43

     OK a zdá sa, že víkend bude aj u nás rušný…

     Odpověď
 7. Výbuch v muničnom sklade
  v Luxembursku usmrtil 2 osoby

  https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/502198-vybuch-v-municnom-sklade-v-luxembursku-usmrtil-dve-osoby/

  Odpověď
  • Zajímavá zpráva , až trochu neuvěřitelná . Pyrotechnická jednotka pracující v muničním skladu-co k tomu říct . Lucembursko patří k nejužšímu základu EÚ a je to taková „šedá eminence“ spolku.
   „Výbuch“ v centru způsobený neopatrnou manipulací / s čímkoliv/ vypovídá něco o schopnostech manipulujících.

   Odpověď
   • Oracle 911 16.2.2019 o 9:35

    Inými slovami Brusel to má zrátané…

    Odpověď
 8. Na dálnici D5 poblíž Rokycan se ve čtvrtek odpoledne ve směru na Plzeň čelně srazila dvě auta. Jedno auto jelo v protisměru, podle policie ho řídil 83 (11)letý muž, který zřejmě najel na dálnici v opačném směru u Rokycan.

  Auto řidiče v protisměru jelo ze západu (Plzeň) do Prahy. Do opačného směru řidič pravděpodobně najel u exitu 67.
  Druhý účastník nehody byl ročník 1993 (22).
  Zajímavé, že uvedli ročník řidiče a ne jeho skutečný věk, jako u prvního.
  Jako kdyby v této zprávě šlo o to, aby se tam zobrazila 22.

  Odpověď
  • „.. Jako kdyby v této zprávě šlo o to, aby se tam zobrazila 22 ..“ – to znamená, že nejde o E-M projev, ale o řízený tok informací, nějaký vzkaz či něco podobného. Ale výhradně lidského. Tady by bylo asi dobré vědět, kdo (a proč) takovou zprávu vydal. Z toho by se pak dalo něco vyvozovat.

   Odpověď
   • Tohle může ovlivnit i egregor.
    Podle všeho tu zprávu se dá vyložit, že atlantické křídlo GP zde šeredně narazí.

    Odpověď
    • Je to možné, navíc může narazit z objektivních (exit 67 (13)) příčin.

     Odpověď
     • čísla 83 a 38 je priorita finančná, podla mojich odpozorovaných JŽO, a čísla s 9 koncentrácia riadenia

      Odpověď
  • Třiaosmdesátiletý senior, který jel ve čtvrtek v protisměru na dálnici D5 a naboural do jiného auta, v noci na pátek zemřel.
   https://www.novinky.cz/krimi/497466-v-nemocnici-zemrel-senior-ktery-havaroval-v-protismeru-na-dalnici-d5.html

   Odpověď
 9. ZA SCÉNOU: hostem bude Jiří Adamec.

  „Místo ideologie dnes tvůrce tlačí peníze.“

  https://tv.idnes.cz/zive/za-scenou-hostem-bude-jiri-adamec-misto-ideologie-dnes-tvurce-tlaci-penize.V190213_001044_idnestv_mase

  Odpověď
  • Zajímavá je i část s producenty, jako rozhodčími v castingu herců. Kdy na plátnech opravdu vidíme dnešních vyvolených cca 10 herců. Nakonec si Hanzlík s Adamcem film zaplatili sami, což ukazuje možnou cestu financování dnešních braků…

   Odpověď
   • ..a následne i v ďalších náväzných čánkoch projekčnej série,
    že „hercov musí byť obsadzovaných viac“
    (nie len 10) :)

    Odpověď
 10. Porota v meste New York uznala v utorok za vinného bývalého šéfa mexického drogového kartelu Sinaloa Joaquína „El Chapa“ Guzmána. Informovala o tom agentúra AP.
  Porota po 5 dňoch rozhodovania uznala Guzmána za vinného vo všetkých 10 bodoch obžaloby. Obžalovaný bol z viacerých ťažkých zločinov vrátane vrážd a únosov, ako aj prepašovania vyše 155 ton kokaínu do Spojených štátov za obdobie 25 rokov.
  Proces, ktorý sa začal v novembri 2018, vzhľadom na Guzmánovu povesť prebiehal za mimoriadne prísnych bezpečnostných opatrení, do ktorých americká vláda investovala niekoľko desiatok miliónov dolárov.
  - strážilo okolo 700 príslušníkov ochranky, a to vnútri objektu i v jeho okolí.
  https://www.aktuality.sk/clanok/666764/americka-porota-uznala-narkobarona-guzmana-za-vinneho/?AT=wgt.article_clanok-podclankom.c.x…A.
  https://refresher.cz/61916-87lety-paserak-ktery-pro-kartel-El-Chapa-prevazel-tuny-kokainu-vydelal-vic-nez-milion-dolaru-rocne

  Odpověď
 11. Uzavřený největší most v Bratislavě, jmenuje se Přístavní, je součástí trasy D1 a E58 a E75 (1,13,3), vede směrem do Rakouska (uzavřen tímto směrem, na Rakousko). Most začíná tímto směrem nad ulicí Bajkalskou, a vede směrem k Vídeňské. Tuším že to bude mít co do činění s aktuálním děním na Slovensku?
  https://cz.sputniknews.com/slovensko/201902129183616-bratislava-slovensko-most-nehoda/

  Odpověď
  • (Odklon od Ruska (Bajkalská) směrem k Rakousku (GP) se nepovede)

   Odpověď
  • Ten most je pravidelne miesto havariek a tukancov, kedze sa nan napaja vela pripojov z mesta a petrzalky pri dopravnych spickach najviac v odpoludnajsich a podvecernych hodinach, ked ludia idu z prace.
   Tuto nehodu zverejnili asi preto lebo je to hlavna dopravna tepna.

   Odpověď
   • je to pravda, ale obvykle se takové zprávy na Sputniku neobjevují.

    Odpověď
  • Nevolá sa prístavný- je to Most hrdinov Dukly! Nikdy sa už inak ani volať nebude…

   Odpověď
   • Každý ho pozná a volá Prístavný … Kedysi sa volal Most hrdinov Dukly.

    Odpověď
 12. Syn jel na pomoc zraněné matce téměř 300 kilometrů, dorazil dřív než záchranka

  Když Angličanovi Marku Clementsovi volala jeho 77letá matka a sdělila mu, že upadla a nemůže se pohnout, neváhal a zavolal záchranku. Poté se vydal na zhruba 300 kilometrů dlouhou cestu, aby zraněnou matku navštívil. Když však dorazil na místo, nevěřil vlastním očím. Záchranka stále nedorazila, upozornil server BBC.

  https://www.novinky.cz/koktejl/496667-syn-jel-na-pomoc-zranene-matce-temer-300-kilometru-dorazil-driv-nez-zachranka.html

  Odpověď
  • Kontakty pro nouzové případy Anglie:
   TELEFONNÍ ČÍSLO: 999

   Odpověď

Napsat komentář

*
*

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>