Egregoriálně-matriční projevy

Podepisování příspěvků: anonymní příspěvky nebo ty, které v poli jména/přezdívky budou mít titulek nebo jiný text, mohou být smazány. Příspěvky s nakopírovaným delším obsahem, který je dostupný na jiném místě, mohou být také smazány – v takovém případě uvádět pouze odkaz, případně pár vět, nikoliv celý text systémem copy&paste. První komentář nového uživatele se zobrazí až po schválení, další již hned.

 Obnoviť

 1. Teďka na ČR rozhlasu byla zpráva, že v Pardubicích se našel objekt, který by mohla být nevybuchlá americká nebo britská puma. Zatím neví, co to je. Moc se mi „líbilo“ slovní spojení, že puma se sem dostala při spojeneckém bombardování, kdy se jich na Pardubice vysypalo 11 000. Pak byl přehled míst, která jsou ohrožena (a to už jsem nedával moc pozor), ale bylo tam zmíněno mezinárodní letiště.

  Odpověď
  • Ano, v Pardubicích je nevybuchlé munice nejspíš ještě spousta…

   Mimochodem, je zajímavé, že pardubický hokejový klub, bezkonkurenčně nejhorší v této sezóně hokejové extraligy, také stíhá skandál za skandálem.
   Nedávno, myslím, že obránce, Čáslava usvědčen, že bral kokain.
   A pak Svoboda (bývalý brankář, trenér brankářů) opilý boural autem. Svoboda, v tomto případě takové to americké Freedom and Independence?

   Svoboda nicméně v klubu zůstal, jelikož je prý minoritním vlastníkem.

   V Čáslavi je, mimochodem, letiště, kde jsou i „naše“ Gripeny.

   Odpověď
 2. Dobrodej 15.1.2019 o 7:05

  Včera sa stal nôž obľúbeným nástrojom psychopatov.

  Všetci sme už počuli o včerajšej verejnej poprave Poľského liberálneho starostu Gdanska Paweła Adamowicza. https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/498482-v-polsku-zabijala-nenavist-obetou-je-gdansky-starosta/

  Ale včera sa sa vraždilo nožom aj vo Viedni. https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/498505-po-utoku-nozom-zomrel-na-stanici-vo-viedni-jeden-clovek/

  A nožom sa včera vraždilo aj v Číne. https://cz.sputniknews.com/svet/201901148940024-utok-cina-smrt-nuz/

  Žeby to nejako egregoriálno-matrične súviselo?

  Odpověď
  • Oracle 911 15.1.2019 o 7:18

   Synchronizácia procesov…

   Odpověď
 3. Veľkou mešitou v Mekke, najsvätejším miestom pre islam, sa prehnal obrovský roj kobyliek.

  https://www.hlavnespravy.sk/biblicka-rana-islamskou-mekkou-sa-prehnali-obrovske-roje-kobyliek/1637980?fbclid=IwAR2b7UCYC53ybD6_OpCvqGOzDbvgadBj-TRw6tyvKbJAv8qeAbAhFeRDRyg

  Odpověď
  • a objavujú sa tam aj klasické čísla: Na odstránenie hmyzu z týchto priestorov boli zvolané špecializované tímy, takmer 150 ľudí pracujúcich v 22 skupinách so 111 kusmi vybavenia na eradikáciu hmyzu, ako sa uvádzalo vo vyhlásení.

   Odpověď
  • diskusia k teme aj tu:
   http://www.vodaksb.eu/diskuse/comment-page-10/#comment-193329

   Odpověď
 4. Padnú múry medzi Českom a Slovenskom?
  V Bratislave sa zrútili dva oporné múry. O 11.00 h sa na magistráte uskutoční zasadnutie krízového štábu.
  Jeden na ulici Ľudovíta Fullu v bratislavskej Karlovej Vsi. Ľ. Fulla – Je považovaný za jedného zo zakladateľov moderného maliarstva a grafiky na Slovensku. Inšpiroval ho najmä slovenský folklór. Fullove tapisérie sú považované za základné diela tohto umenia na Slovensku. Ako ilustrátor sa zapísal do povedomia výtvarným spracovaním ľudových rozprávok Pavla Dobšinského. (WIKIPÉDIA)
  Druhý múr -na Vančurovej ulici v mestskej časti Nové Mesto. Asi to bude Vladislav Vančura – Vladislav Vančura (* 23. jún 1891, Háj ve Slezsku – † 1. jún 1942, Praha) bol český spisovateľ, dramatik, filmový režisér, pôvodným povolaním lekár.
  Pracoval ako lekár v Zbraslavi (od roku 1974 časť Prahy).
  Bol členom a prvým predsedom Devětsil (1920), prívržencom poetizmu. Od roku 1919 publikoval v mnohých časopisoch – Červen, Kmet, Host, Panorama. Bol predsedom českej filmovej spoločnosti.
  Počas okupácie viedol spisovateľskú sekciu „Výboru inteligence“ – ilegálna odbojová organizácia pri Národnom revolučnom výbore. V máji 1942 bol zatknutý počas heydrichiády a 1. júna popravený v Kobylisách. (WIKIPÉEDIA)

  https://www.ta3.com/clanok/1145801/v-hlavnom-meste-sa-na-dvoch-miestach-zrutili-oporne-mury.html

  Odpověď
 5. Hneď mi to prišlo ako matričná správa.
  https://spravy.pravda.sk/regiony/clanok/498245-rumun-obiehanie-nezvladol-takmer-zabil-2-slovakov/

  V piatok 11. januára popoludní na obchvate okolo Bánoviec nad Bebravou došlo k nehode. Rumunský (!) vodič predbiehal kamión, a takmer sa čelne zrazil s autom idúcim v protismere, v ktorom cestoval slovenský manželský pár. Duchaprítomnosť slovenského vodiča však zabránila čelnej zrážke, keď posledný natlačil svoje vozidlo na zvodidlá, a preto zrážka išla po dotyčnici. Slováci sa „druhýkrát narodili“, rumunské auto sa po zrážke roztočilo a za kamión, ktorý Rumun predbiehal, ho zachytil a tlačil ďalej nejakých 20 m, pričom Rumun na mieste zraneniam podľahol.
  Ako sa dá táto správa interpretovať na úrovni druhej významovej rady? Zrejme ide o varovanie HNR adresované GP v kontexte budúcnosti EÚ a rumunského predsedníctva. Slovensko, aj keď zďaleka nedisponuje plnou suverenitou a plnou funkciou riadenia, predsa len za svojho predsedníctva v EÚ dokázalo formovať vlastné platformy dialógu, z úst Fica vtedy zaznelo viacero smerodajných momentov, svedčiacich o tom, že SVK pod jeho vedením smeruje k obnoveniu svojej ideologickej a konceptuálnej suverenity. Na mňa osobne asi najviac zapôsobila jeho veta, prednesená počas cyrilometodských osláv na Devíne v r. 2017, a totiž – že naša vlasť zohrávala (viď – mala by zohrávať) rovnocennú (viď – s Vatikánom) úlohu v otázkach VIERY…“
  Nuž, slovenský manželský pár, t.j. symbol tradičnej rodiny, cestoval z Bratislavy k sebe domov do obce so zaujímavým názvom „Vestenice“. Je to veľmi symbolické. Bratislava – miesto, ktoré je viac „európske“, než slovenské, podlieha riadeniu tak GP, ako aj podpindosníkov. Spomínaní Slováci, tak ako aj Fico čoby líder národno-oslobodzovacieho hnutia, sú nútení pracovať v tejto Bratislave, doslova „ťahať s čertom káru“, ale pritom sa čoraz viac prejavuje samostatné smerovanie tohto hnutia smerom k „obnove“ toho, čo je a bolo naše pôvodné a autentické (viera? – pozn.) PREDTýM, NEž SLOVENSKO A UHORSKO PADLI DO PODRUčIA GP v podobe Habsburgovcov roku 1741. Práve o tomto „návrate ku koreňom“ napovedá názov „Vestenice“. Koreň tohto pojmu, resp. jeho spoluhlásková kostra je VST alebo aj BST. V „starovekom“ Egypte bolo jedným z dvoch hlavných miest, konkrétne metropola Horného Egypta – Théby, ktoré sa nazývali aj „WASET“. V mojich skorších článkoch o „Novej Chronológii“ som už písal, že onen „Horný Egypt“ sa dá v skutočnosti stotožniť s konglomerátom miest Budín-Devín-Viedeň a zahŕňa malú Uhorskú nížínu a Žitný ostrov, ktorý sa na starších mapách písal „Insel Schuett“ alebo „Cituorum Insula“. „Schuett“ sa číta ako „ŠIT“, dtto aj „CIT“ – jeden koreň. No a po grécky sa „Horný“ Egypt nazýval „THIS“, čo je zrejme len obrátené „ŠIT“/“CIT“. Navyše, na mape A. Ortelia „Pannoniae et Illyriae veteris tabula“, ktorú som tiež nejedenkrát uverejňoval, je v oblasti medzi dnešnou Viedňou a Bratislavou vyznačené etnikum „CYT-ni“. V tomtéž Egypte existovalo božstvo Bast alebo Bastet, jedna z bohýň tzv. „ogdoady“, ktorá bola znázorňovaná ako mačka – symbol Bohyne-Matky, ochrankyne rodinného pokoja. Zrejme práve „ženský element“ bol dominujúci v našej starej, pred-habsburgovskej (čítaj pred „RE“-katolizáciou – pozn.) viere, čo sa prejavovalo v uctievaní mariánskeho kultu a taktiež kultu Márie Magdalény/Metoda. Odkazom týchto skutočností v slovenskom názvosloví sú napríklad priezviská Bašternák, Baštek, Baštic a mnohé iné, rovnako aj spomínaná obec „Vestenice“.
  Takže, slovenskí manželia (Slovensko) cestovali preč od Bratislavy – područia GP – smerom k Vesteniciam, t.j. obnoveniu ideologicko-konceptuálnej suverenity. Toto naše smerovanie je vystavené smrteľnému ohrozeniu zo strany oproti idúceho RUMUNA. T.j. GP a EÚ pod rumunským predsedníctvom. Asi všetci súhlasíte, že Rumunsko má nulovú suverenitu, čo sa aj ukázalo na príklade toho, ako najprv eurobyrokracia Rumunov karhala za „neschopnosť zhostiť sa predsedníctva“, a o týždeň neskôr, keď v Bukurešti euro-elita dostala akési zábezpeky či garancie (inak povedané – zlomila RUmunov), už jej boli zrazu dobrí. Aj bez toho, aby sme sa hlbšie ponárali do plánov eurobyrokracie, vidíme, že zrejme zamýšľajú počas rumunského predsedníctva nejaký prudký a nebezpečný manéver, o to viac, že im je to pri súčasnom nastavení európskeho systému dovolené. V správe sa totiž píše, že predbiehanie je v danom úseku povolené.
  Ako to skončí, sa môžeme domnievať. GP sa vymyká z rúk riadenie a „Slováci sa druhýkrát narodia“, zrejme v tom zmysle, že obnovíme a upevníme našu (možno aj spoločnú s ČR – pozn.) štátnosť na úplne nových základoch a vyšších prioritách riadenia.
  Čo si o tom myslíte?

  Odpověď
  • Aha, ešte doplním jeden dôležitý moment – nehoda sa stala pri Bánovciach nad Bebravou.
   Toponym „Bebra-va“, rovnako ako priezviská – Bober, Vavro, Bobáľ, Bubáľ – sú odvodené od koreňa „BBL“, čo značí „Babel“ či „Babylon“. O „Slovanskom Babylone“ som už písal, tuná spomeniem len, že v kontexte Bohyne-Matky sa dá „Babylon“ alebo „Babilon“ dešifrovať aj ako „BAB“ + „Ilo(n)“, t.j. „Bohyňa BABA“. Ktovie, či táto udalosť nie je v istom zmysle predzvesť, varovanie HNR o konci BIBL-ického konceptu riadenia, hm. Kiežby tak.

   Odpověď
   • A dnes autobus s deťmi
    https://www.ta3.com/clanok/1145808/autobus-plny-deti-sa-na-orave-zrazil-s-osobnym-autom.html
    Zranený bol iba vodič auta. V autobuse bolo 47 detí z 51 cestujúcich.

    Odpověď
    • Niekde som čítal interpretáciu IS- RA – EL, inú ako tú egyptskú historku. Ale ako miesto medzi tromi riekami. ISter, RA(Volga), ELba. Čo si o tom myslíte?

     Odpověď
     • V Evangeliu Ježíše od učedníka Jana se Izraelité nazývají Děti světla.

      Odpověď
      • Uff … leželo to přímo před očima ..

       Odpověď
 6. ochranca 14.1.2019 o 8:24

  toto som našiel je to článok z 9.januára 2019, kde Tesla vs humanoidný robot, ma prekvapil názov robota V4.
  O jedného z týchto šikovných pomocníkov však spoločnosť prišla po zrážke s Teslou Model S. Robot modelu V4 sa podľa hovorcu ruskej firmy práve chystal k presunu na miesto veľtrhu, kde sa konalo predstavenie najnovších technologických produktov.
  https://fontech.startitup.sk/bizarna-autonehoda-zrazku-s-autonomnou-teslou-neprezil-pokrocily-robot/

  Odpověď
  • Oracle 911 14.1.2019 o 9:41

   Robot V4-to v mojej interpretácii znamená, že tí, ktorí idú podľa programov skončia pod kolesami Američanov/technokratickej civilizácie/technosféry…

   Odpověď
  • V4 je zatiaľ dosť krehká, keď stačilo malé „ťuk“ a porucha. Zatiaľ ešte nie je pripravená na otvorený zápas s globálnymi „brojlermi“.

   Odpověď
 7. Ponorka UC-61 podle historiků potopila 11 lodí – buď torpédy, nebo minami. Na své poslední plavbě opustila Zeebrugge v Belgii a vydala se k francouzským přístavům Boulogne-sur-Mer a Le Havre, kde měla položit miny. Najela však na mělčinu a 26členná posádka se vzdala Francouzům.

  Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/francie-pobrezi-ponorka-vrak-odliv.A190112_114344_zahranicni_jn

  Odpověď
  • Putinovec 12.1.2019 o 21:46

   Kdopak to dostává varování.

   Odpověď
 8. Dnes rano doslo v Parizi k silne explozi. Nejmene 20 zranenych. Situace je nejasna. Mozna plynove vedeni.
  Exploze se udala na Rue de Trévise im 9. Arrondissement (obvodu), hori.
  https://de.sputniknews.com/panorama/20190112323564441-paris-explosion-live/
  https://www.nzz.ch/panorama/explosion-in-pariser-innenstadt-ld.1450947

  Odpověď
  • Áron – prorocký, osvícený, světlý…

   Odpověď
   • V Bibli bratr Mojžíše…

    Odpověď
  • Arrondissement znamena francouzsky ctvrt, obvod, okres.

   Odpověď
 9. Mekku zaplavili kobylky

  https://www.rt.com/news/448614-locust-swarm-plagues-mecca/

  Local authorities have assigned 22 teams, each consisting of 138 people and armed with 111 pieces of specialized equipment, to curb the infestation.

  Odpověď
  • Oracle 911 12.1.2019 o 14:18

   Žeby koniec historicky sformovaného Islamu a nástup Koranického?

   Odpověď
   • Anebo nový správce svatých míst ohlašuje Saudům převzetí Mekky a Mediny pod svá křídla.

    Odpověď
    • Oracle 911 12.1.2019 o 20:24

     A kto by takto oznamoval, že prevezme od nich, predchádzajúci rod, ktorý mal na starosti mesto?

     Odpověď
     • HNR. Teď bez ohledu na to, že jsou Iránci koněm euroasijců. Třeba mají k obrodě Islamu dobré historické předpoklady: Iránci-Peršani-Ariáni-Hyperborejci

      Odpověď
      • Oracle 911 12.1.2019 o 22:03

       OK, vyjasnili sme si to.

       Odpověď
  • … a saudští představitelé prohlásili, že invaze kobylek se vztahuje k migraci

   Odpověď
 10. V poslední době se neuvěřitelně ozvučuje číslo 5. V numerologické mřížce je pětka bod ve středu mřížky, ze kterého se rozcházejí cesty(informace) všemi směry. Od nového roku je veliký nárůst informačních toků oslabujících pozice neokonů. Je snad za tím bezstrukturní řízení GP?

  Odpověď
 11. Snad nás to zaplavení sněhem ušetří jiných záplav.

  13:42
  Boží Dar vyhlásil kalamitní stav:

  Město Boží Dar vyhlásilo kalamitní stav na celém svém území. Důvodem je neustálé sněžení. Do města pustí jen auta se zajištěným parkováním.

  Odpověď
  • Takže na Božím Daru je největší metelice jo?

   Odpověď
   • Trochu ma mrzí, že sme tento silvester/nový rok nezorganizovali domáce čítanie „metelice“, tak ako v minulých rokoch. Niektorí možno nezabudli, a mnohí možno áno… Ešte stále je dôležité podporovať ruskú matricu, aby ľudia podporovali Putina.

    Odpověď
    • tak abych se přiznal, i když je to ostuda, já jsem si ji nastudoval a přečetl teprve letos, a to na nový rok. Poslechl, přečetl, a nastudoval souvislosti. :-)

     Odpověď
    • ja som tu Metelicu od Puškina čítala na Silvestra ,niekto ju sem dal ako malý dar..a som mu veľmi vďačná….bolo to krásne čitanie

     Odpověď
 12. 11.1.2019
  V areálu americké ambasády v Praze hořelo
  V areálu americké ambasády na pražské Malé Straně v noci hořelo. Tři jednotky hasičů zde zasahovaly u požáru stavební buňky.
  https://www.novinky.cz/krimi/494175-v-arealu-americke-ambasady-v-praze-horelo.html

  Odpověď
  • Spor o múr odstavil americkú ambasádu na Slovensku
   V USA už tretí týždeň majú takzvaný government shutdown – znamená to, že štátne inštitúcie nedostávajú peniaze.
   https://domov.sme.sk/c/22025867/dobre-rano-trump-zatvoril-v-bratislave-ambasadu-v-usa-maju-odstavku.html#ixzz5cIQzRE5F
   -toto bolo už aj tu na vodaksb ale neviem teraz najst ten odkaz….
   - takže tu máme „ochromené“ americké ambasády v Česku aj na Slovensku

   Odpověď
   • To by mohly neziskovky zajít na úbytě (bez not i mincí). A nejen ony, lokajíčci bez ochrany?
    K tomu hedvábná stezka z Rakous bez nás? To jako, my bez Číny.
    Máme to chápat tak, že se zohledňuje rozdělění po II. sv. válce? Asi ano.

    Odpověď
   • http://www.vodaksb.eu/diskuse/comment-page-9/#comment-191772

    Odpověď
    • dakujem…presne to som hladala a nenašla :)

     Odpověď
 13. Německý strojvůdce řídil rychlovlak ICE s 2,5 promile alkoholu. Během úterní jízdy z Hamburku do Lipska pouze projel stanicí ve Wittenbergu potvrdila policejní mluvčí Chris Kurpiersová.Spoj ICE 993 měl v úterý ve 22:11 SEČ zastavit ve Wittenbergu ve spolkové zemi Sasko-Anhaltsko, ale strojvůdce nádražím jenom projel.
  https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/nemecky-strojvudce-ridil-rychlovlak-s-2-5-promile-zapomnel-z/r~2fd3b79814df11e9a78e0cc47ab5f122/?utm_source=centrumHP&utm_medium=dynamicleadbox&utm_content=default&utm_term=position-0&utm_campaign=Aktualne
  zastavili v Bitterfeld – prumyslova oblast NDR
  -dnes už oblast byla důležitým centrem chemického průmyslu a těžby hnědého uhlí.
  Po sjednocení Německa došlo k zániku mnoha pracovních příležitostí, počet obyvatel se snížil z více než šedesáti tisíc na současných zhruba čtyřicet tisíc.
  https://cs.wikipedia.org/wiki/Bitterfeld-Wolfen
  a tady policie opilce z vlaku vyvedla. Společnost Deutsche Bahn strojvedoucímu odebrala oprávnění k řízení vlaku

  Odpověď
  • Pár střípků:
   Wittenberg je město, kde působil Martin Luther. Zde zveřejnil své teze, které odstartovaly reformaci. Studoval zde i slovensko-český učenec a politik Ján Jesenský, rituálně popravený roku 1621 na Staroměstském náměstí (vyříznutí jazyka, stětí, rozčtvrcení a vpletení do kola).

   Bitterfeld – v roce 1953 velké protivládní povstání, a v roce 1959 se zde konala Bitterfeldská konference, která stanovila hlavní zásady kulturní politiky NDR.

   Odpověď
   • - práve preto ma hned napadlo – západ nezvláda riadenie (opitý mocou )
    a v bývalej NDR prevezmú riadenie

    Odpověď
    • Oracle 911 11.1.2019 o 20:53

     Ak to je pravda, tak sa to NSR nebude páčiť.

     Odpověď
 14. Anglickou kanalizaci ucpal tukovec větší než boeing.

  Obří tukovec – hrouda směsi tuků, použitých ubrousků a špíny – ucpal na jihozápadě Anglie kanalizaci. Nechutná směs se objevila v pobřežním městě Sidmouth a měří přes 60 metrů.

  Odpověď
 15. Stará sovětská dieselová lokomotiva musela pomáhat americké od GE s nákladem, který běžně tahá sama.
  https://cz.sputniknews.com/svet/201901098895878-Ukrajina-lokomotiva-Rusko-USA/

  Odpověď
 16. Pri hraniciach Francúzska so Švajčiarskom sa stratila stíhačka s dvoma pilotmi
  Na východe Francúzska blízko pri hraniciach so Švajčiarskom sa v stredu stratila z radarov stíhačka francúzskej armády Mirage 2000 na cvičnom lete s dvoma pilotmi na palube.
  Informovala o tom hovorkyňa leteckých síl francúzskej armády. K strate stíhačky došlo okolo obeda v oblasti francúzskych departmentov Doubs a Jura. Stroj vyštartoval okolo jedenástej predpoludním z vojenskej leteckej základne Nancy-Ochey. Po jeho osude zatiaľ bezúspešne pátrajú, dodala hovorkyňa. Pátranie brzdí sneh a nízka viditeľnosť, o pilotoch nie sú žiadne správy.
  https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/497920-pri-hraniciach-francuzska-so-svajciarskom-sa-stratila-stihacka-s-dvoma-pilotmi/

  Odpověď
  • Jak se může ztratit stíhačka/vojenská se dvěma piloty, jako malajský boeing?

   Odpověď
   • No někdo po ni třeba v Sýrii vystřelí když tam je na cvičném letu a ona spadne na hranicích se Švýcarskem. Co je na tom divného? :-)

    Odpověď
 17. Jeden malý postreh, celkom zaujímavý.
  Niekedy v minulom týždni v TV bežal film Doktor Martin: Záhada v Beskydách. V jednej zo záverečných scén, letí malé lietadlo, pilotujete slovák, ďalší štyria cestujúci sú česi. Lietadlo je preťažené, nenaberá výšku, hrozí že spadne. V lietadle vezú aj nájdený poklad, zlaté busty Štefánika a Masaryka. Rozhodnú sa busty/poklad vyhodiťa zachrániť sa. Po ich vyhodení lietadlo začne bezpečne stúpať.
  Dva národy sa zbavia/odhodia spoločnú, z časti kontroverznú minulosť a začnú spolu stúpať do bezpečia.

  Odpověď
  • DušanBe 9.1.2019 o 12:28

   Díky za vhled. S ženou jsme ten film nemohli dokoukat. Viděli jsme z toho jenom prvních 10 minut a déle to nešlo. Seriál je v pohodě, ale film je odpad. Tolik urážek, řvaní a bezdůvodného urážení postav (obzvláště starších lidí) jsem vydržel 10 minut. Prostě ani jedno pěkné slovo.

   Odpověď
  • Tak to je hezké poselství.

   Odpověď
   • Chapu-li to dobře, tak kromě Kultu Havla, s čímž se již započalo, se vypořádat i s Kultem Masaryka… To zní zajímavě.

    Odpověď
  • popolvár 10.1.2019 o 14:23

   vzhľadom na to, že je to s Donutilom, a čoho symbolom sú pre jednoduchých ľudí, neštudujúcich KSB a nezaujímajúcich sa veľmi o skutočný charakter hlavných protagonistov histórie ich národov (lebo v ich povedomí sú Masaryk – tatíček, (rozumej zakladateľ) novodobého českého národa a jeho štátnosti, a to isté platí aj o Štefánikovi), tak si myslím, že odkaz je úplne opačný: „Zbavte sa ich a budete v bezpečí.“
   A prečo zlaté busty:
   1. lebo sa v nedávnej minulosti vyhadzovali busty Lenina a iných socializmom navyrábaných búst – navodenie názoru, že Masaryk aj Štefánik sú také isté haraburdy ako socialistické busty Lenina a ďalších…
   2. zlaté busty – mládež nie je zaťažená na tradičné hodnoty a cennosti starej generácie, a preto odhodenie zlatých búst je aj odhodením toho, čo mladí na rozdiel od ich predkov nepovažujú za dôležité a skutočne hodnotné, ale
   3. v zamlčaní „Debili, vyhadzujete to, čo je skutočne cenné a ocitnete sa „v oblakoch“. Možno by bolo lepšie pristáť na zemi a prehodnotiť vhodnosť dopravného prostriedku a samotnú cestu, ak si chceme uchrániť aj to cenné – svoju národnú identitu…
   Ale na presnejšiu analýzu by bolo potrebné ten film si pozrieť a zachytiť a porozumieť celkovej scéne s vyhodením búst aj v detailoch.

   Odpověď
   • Putinovec 10.1.2019 o 15:28

    Ne nadarmo se ČT říká donutilka.Donutil je už delší dobu značně neoblíben.Ta pohádka o příliš bílé Sněhurce mu nalomila vaz.

    Odpověď
   • ja som to pozerala…. cele to bolo tak, ze nasli „pachatelku“ aj so zlatymi bustami (dolapili ich 2 policajti a Donutil ako lekar). Donutil musel byt za 20 minut niekde inde, lebo musel ist k terapeutovi kvoli manzelke (a hrozil rozvod). Tak miesto toho, aby zavolali posily, sputali pachatelku a nechali ich tam, kde boli poevdzme s jednym policajtom (ked uz tak velmi musel druhy policajt, ktory vedel aj pilotovat lietadlo letiet s Donutilom na to stretnutie), tak vliezli vsetci do lietadla (pricom Donutil mal vlastne male dieta so sebou a pritom vedel, ze dotycny pilot ma male letecke skusenosti), nasledne leteli, kedze ale uz nemali kde pristat, vyhodili tie busty inde. Ani neviem ako to okomentovali u sefov (koniec uz som nevidela).

    Odpověď
   • popolvár 10.1.2019 o 18:00

    Tak som si tú scénu v širšom kontexte pozrel, a musím uznať, že aj Juel má svojim rozborom scény pravdu. Kľúčovou bola tá hádka medzi slovenským a českým policajtom v lietadle. Jednou symbolickou rovinou je rovina, ktorú poskytla Juel: „zahoďme staré spory a spolu budeme v bezpečí“
    Druhou je tá, čo som popísal v tom prvom príspevku.
    Inak nielen táto scénka, tento film, ale aj celý seriál „šľape“ na vlne myšlienky znovuzjednotenia.

    Odpověď
 18. Zpráva ze 07.01.2019

  V liberecké ZOO uhynula dvě lvíčata

  https://www.frekvence1.cz/clanky/zpravy/obrovska-tragedie-dve-lvicata-v-liberecke-zoo-uhynula.shtml?ref=strossle

  Odpověď
  • Oracle 911 9.1.2019 o 7:05

   Najprv v Severnej Karolíne lev zabije upratovačku voliéry:
   http://www.vodaksb.eu/diskuse/egregorialne-matricni-projevy/comment-page-21/#comment-188184
   A teraz 2 mláďatá leva pošli na dni s biblickým číslom a to nielen pre pindusov a „kaviareň“ neveští nič dobré ale ani pre GP.

   Odpověď
   • A zbylo jich v Evropě 65 (11).

    Co pro nás znamená lev? A proč zrovna lev berberský?

    Ztráta mateřského mléka se zdá důležitým střípkem této zprávy.

    Odpověď
    • Pověst o Bruncvíkovi, který putoval po světě, aby získal lepší znak pro svůj erb. No a někde zachránil život lvovi, který bojoval s drakem.

     Podobnou legendu mají i Němci. Hlavní roli tam hraje saský a bavorský vévoda Jindřich Lev z Brunšviku (Braunschweigu).

     Proč berberský to nevím. Našel jsem jen, že tento druh lva se už nevyskytuje ve volné přírodě.

     Odpověď
     • popolvár 10.1.2019 o 14:28

      berberský – nájdi si kde žili a žijú Berberi. Nomádske kmene Blízkeho východu a severného pobrežia Afriky… Lev – Leviti… Lev na anglickej kráľovskej zástave…
      Docvaklo?

      Odpověď
      • O tom spojení lev – Leviti jsem přemýšlel už dřív. Ale nevím jak Leviti souvisejí s naší kotlinou. Kvůli historicky okultní Praze? Povídání o Bruncvíkovi je sice jenom legenda, ale jak se to říká: „Na každém šprochu pravdy trochu?“.

       Odpověď
    • Ještě dodávám, že Bruncvík získal zázračný meč. Tento meč je pojí s další pověstí o blanických rytířích.

     Odpověď
     • Tam kde dnes stojí u Karlova mostu jeho socha stával prý kdysi slovanský chrám. Je tam silná energie.

      Odpověď
     • A je v reklamě na pivo.

      Odpověď
    • Lvi berberští jsou nádherní, majestátní zvířata. Hypoteticky to může být typ lva z českého státního znaku. Pak ztráta mléka pro jejich výživu může znamenat, že jsme bez dostatku zdravé potravy – duchovní.

     Odpověď
 19. V Ceskoslovensku vyrabena, dvouplastova nakladni lod „Wolga-Balt“,

  nyni plujici pod panamskou vlajkou,

  http://de.ship.org.ua/ship/sell/1572

  se potopila v 8 hod. v Cernem mori 80 km od turecke provincie Samsun.
  Posadka – 13 lidi, 11 Ukrajincu a 2 Azerbajdzanci.
  6 lidi prislo o zivot.
  Puvodne hlasila tur. agentura, ze byli na palube i Rusove. Ruska ambasada toto dementovala.

  https://de.sputniknews.com/panorama/20190107323514465-schiff-seeleute-tuerkei/

  Odpověď
  • zajímavé, a dnes v Dardanelách mrtvý Ruský kapitán, zatím z neznámých příčin. Co to tam chystají amíci? Včera nebo kdy tam připlula blízko USS loď.

   Odpověď
  • Oracle 911 7.1.2019 o 17:59

   Je to veľmi matrica pre projekt Ukrajina…

   Odpověď
   • Jaka matrice, Ori?

    Odpověď
    • Oracle 911 7.1.2019 o 18:37

     Loď je biblický symbol, 11 je symbol 1 krídla GP a 13 symbolizuje objektívnu realitu t.j. kvôli objektívnym dôvodom projekt „Ukrajina“ sa potopí. Otázka je len, že čo ten projekt nahradí.

     Odpověď
     • Diky, Ori, to ano, ale ze jsi psal „velmi matrica“ …… :)

      Odpověď
   • Dobrodej 8.1.2019 o 6:35

    Presne tak Ori, ukrajinská matrica.
    Loď totiž viezla uhlie a 13-člennú posádku (najmenej dvaja mŕtvi, 11 ich teda pravdepodobne prežilo, 7 už zachránili a po zvyšných 4 sa ešte pátra), smerovala do mesta Samsun z Ruského prístavu AZOV. Loď sa pri potápaní rozlomila na dve časti.
    https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/497569-v-ciernom-mori-sa-potopila-nakladna-lod-zomreli-dvaja-clenovia-posadky/

    Odpověď
    • Rozlomená loď by mohla znamenat rozdělení UA.

     Odpověď
     • Oracle 911 8.1.2019 o 7:25

      To by znamenalo zachovanie projektu liahne banderovcov, čo je zas výhodné pre GP…

      Odpověď
     • Anebo projekt na rozdělení UA se potopil.

      Odpověď
      • To zní líp :-)

       Odpověď
       • Oracle 911 8.1.2019 o 9:21

        Súhlasím.

        Odpověď
      • popolvár 10.1.2019 o 15:24

       áno, lebo AZOV – nielen názov prístavu ale aj karateľskovo bataliona – AZOV

       Odpověď
  • Aj lod ktorej katastrofa je matricne rozobrana na hlavnej stranke bola vyrobena v Ceskoslovensku. (obe asi Komarno inde sme take lodenice nemali) Lod mala nazov Ukrajina. Mna este napadla v tejto suvislosti vrazda nasho Branislava, pod kamerami nemeckeho velvyslanectva ktory isiel branit slava ukrajinca.

   Odpověď
   • Lodenice boli a su aj v ceskom Decine, Usti ci Melniku, vyrabaju aj tankery s dlzkou nad 100 m.

    Odpověď
 20. Po svatbe s „Miss Moskau“ Oxanou Woewodinou, ktera se konala pred dvema mesici, se zrekl malajsijsjy kral Muhamad V. trunu. Duvod neudal.
  Pro Malajsiji je to ojedinely jev.

  https://de.sputniknews.com/panorama/20190106323510885-malaysia-koenig-muhammad/

  Odpověď
  • Oracle 911 7.1.2019 o 17:29

   Nie som si istý, že čo mu povedala periféria GP ale vzhľadom na to aký vplyv majú ruské ženy na mohamedánskych panovníkov (Roxelána) by som povedal, že ich reakcia je pochopiteľná.

   Odpověď
   • ona sa zriekla právoslavia on trónu

    Odpověď
    • Mne to pripada jako znameni prechodu na „mirny islam“, protoze z te oblasti, odkud on pochazi je snad nejprisnejsi islam na svete.

     Odpověď
  • Malaysia airlines?

   Odpověď
  • Řekl, lásko má já stůňu,
   svoji pýchu já jen hrál,
   kvůli vám se vzdávám trůnu,
   klenotů i katedrál.

   Odpověď
   • https://www.youtube.com/watch?v=EJlY1M65Xao

    Odpověď
   • tak to by byla dobrá matrice. Všechno ve filmu skončilo zrušením nerovnoprávnosti žen ke vstupu na Karlštejn (symbol moci) aniž by někdo přišel k úhoně.

    Odpověď
   • Nebo také:

    Ženy jsou krásný a cudný,
    mnohá se ve mně zhlídla.
    Oči jako dvě studny,
    vlasy jak havraní křídla.

    Dobře vím, co znamená pád
    do nástrah dívčího klína,
    někdo má pletky rád,
    já radši sklenici vína.

    Odpověď
 21. Ako som si ráno surfoval medzi „konceptuálnymi“ videami na youtube, dvakrát mi to prerušila reklama na nový film „Hovory s TGM“, tak som si ju pozrel.
  Ide o sfilmovanie rozhovorov („neznámy príbeh slávneho rozhovoru) medzi spisovateľom K. Čapkom a prezidentom medzivojnovej ČSR. Zaujali ma už úvodné titulky – „Bedna Films“ (rozumej pod tým, čo chceš…), FANTOMAS Production (rozumieme veľmi presne…). Konečná veta z reklamy z úst Masaryka – „Pravda EXISTUJE. Len vyzerá inak, než ako si ju väčšina ľudí predstavuje…“
  Iné perly znejú nasledovne, napr. – „Já jsem se v 1918 nevracel z Ameriky jako demokratický prezident, ale jako diktátor“. Odporúčam prečítať si zoznam „partnerov a sponzorov“ filmu na konci, veľmi pôsobivé. Žeby GP čiastočne uvoľňoval tok zatajovaných info o 1. ČSR? Každopádne, príde mi zvláštne, že tento film sa bude vysielať až roku 2019, hoci to bolo zrejme ladené k storočnici. Žeby improvizovaná úprava scenára „na chodu“ tak, aby viac reflektovala stav informačného poľa v Čechách a na Slovensku? Rozhodne si ten film budem chcieť pozrieť.

  Odpověď
  • Pardon, link: https://www.youtube.com/watch?v=4cpp4LUf4QA

   Odpověď
  • Zapomněl jsi zmínit Karla Janečka.

   Odpověď
 22. Jak bude postupovat konceptuál – KOBu, pokud by byl na jejich místě? :) :
  Máme před maturitou a tak, jako ostatní i my, se jdeme v předstihu informovat o budoucím pomaturitním vzdělání na některé VŠ. A tak zavítáme např. na 1. lékařskou v Praze. Po příjezdu do Prahy se musíte se zatajeným dechem prodrat přes tlupy kuřáků „snad všeho, co omamně hoří“, po 100 metrech narážíte na skupinu značně opilých, kteří přímo na Vás reagují gesty a hlasitým hulákáním, ale C2H5OH účinkuje, takže zrychlíte a míjíte je jen tak tak ..
  Po chvilce hledání mezi domy nás uvítá honosným zlatým nápisem Pohřební ústav a teprve poté si všímáme Vámi vyhledané fakulty lékařské.
  Po prohlídce vstupu a jeho přilehlých prostor budovy a prostudování presentačních materiálů, následuje přednáška, na kterou jste zvědaví nejvíce. Po boku představitelů děkanátu, jsou i zkušení studenti, takže se m.j. od nich dozvídáte hodně o volnočasových aktivitách na „Fausťáku“.
  Zástupce fakulty, jenž tuší názory posluchačů, raději hned vyrovnává: „…. ale posluchači se musí i učit a to si zkouškami kontrolujeme..“
  Kdo byl Faust: https://cs.wikipedia.org/wiki/Faust
  Na místě dnešního paláce bylo kdysi pohanské obětiště
  https://cs.wikipedia.org/wiki/Faust%C5%AFv_d%C5%AFm
  Adept po všem tom shonu, neznaje KOB prohlašuje: „První … , je tou poslední, kam bych chtěla!“
  :)

  Odpověď
 23. Boletus 5.1.2019 o 8:00

  Opět ta voda ! Informace ve velkém množství vyvrženy na veřejnost a zrovna v Holandsku. A po havárii jejich nositele /loď/ . Některé měly zůstat ukryty /kontejnery/ , některé se utopily a některé byly nebezpečné /nebezpečný náklad/. A současně s tím velký hackerský útok .
  http://www.vodaksb.eu/diskuse/comment-page-7/#

  Odpověď
 24. Přemysl 4.1.2019 o 14:43

  Čínská sonda přistála na odvrácené straně Měsíce. Nefritový králík 2 opustil sondu ve 22:22 pekingského času. Připadá mi to, jako už naprosto záměrná manipulace s čísly. Chce tím Čína říct, že již má plnou funkci řízení jako nové centrum koncentrace řízení? To je jen jejich zbožné přání.
  https://ct24.ceskatelevize.cz/veda/2696369-nefritovy-kralik-se-uz-projizdi-po-odvracene-strane-mesice

  Odpověď
  • Oracle 911 4.1.2019 o 15:17

   Skôr oznámenie, že koho koňom sú a to pre dotyčných neskončí dobre…

   Odpověď
  • Čína jako centrum koncentrace řízení nemá mít plnou funkci řízení, plnou funkci řízení chce skrze Čínu realizovat GP jako skrze mnoho jiných nástrojů.

   Ale jo, ty čísla nebudou omylem a pravděpodobně tím chtějí říct že jsou v přízni globálního zákulisí. Copak tam asi nefritový králíček najde? :-)

   Odpověď
   • Přemysl 6.1.2019 o 13:48

    Tak samozřejmě, špatně jsem to formuloval.

    Odpověď
  • Člověk 4.1.2019 o 21:19

   Myslíte, že tam Číňané skutečně přistáli? Pamatuji si před lety, jak vyslali svého prvního tajkonauta do vesmíru a na videu s ním z oběžné dráhy byla vidět letět kolem jeho skafandru bublinka, takže to vypadalo, že je tajkonaut někde ve vodě a rozhodně ne ve stavu bez tíže. Takže otázka zní – když se dokázalo falšovat už tolik světových „událostí“, nefalšuje se tato také?

   Odpověď
   • Časostroj 4.1.2019 o 21:27

    No ak chce GP z nich mat centrum moci, tak ziadne prostriedky nie su dost podle. Vid Cesta na mesiac(do hangárov rejžu Kubricka), aby udrzal ušiakov pri sile. Odvrátená strana Luny je ideálna destinácia, nik to neoverí.

    Odpověď
    • No, ja skor predpokladam, ze si kupili expertov, ktori im tam pomohli, dalsi skandal pri sucasnej polovojne s USA imho nepotrebuju a teraz sa vsetko prilis rychlo prevali

     Odpověď
 25. Že by GP ztratil masku a byl odhalen.
  https://www.garaz.cz/clanek/11-nikdy-nejetych-bmw-e34-nalezeno-v-bulharsku-21000820?dop-ab-variant=5&seq-no=1&source=hp

  Odpověď
  • Oracle 911 4.1.2019 o 12:37

   Skôr by som povedal, že GP vsadil na Bavorský motor pre Európu. Pochybujem o tom, že to dopadne tak, ako to plánovali…

   Odpověď
 26. BlueScreener 2.1.2019 o 21:45

  Moderátor Honza Musil spadl 21. 12. 2018 v garáži ze žebříku. Poranil si páteř a propíchl plíci.
  Zřejmě bude mít problém chodit. Uveřejněno 2.1.2019.

  https://stars24.cz/celebrity/ceske-celebrity/6849-honza-musil-skoncil-ve-vaznem-stavu-v-nemocnici-zprerazel-si-pater-a-mozna-uz-nebude-chodit

  Že by konec podpory LGBT v čechách?

  Odpověď
  • On není zrovna vývěskou takových lidí. Mohlo to být sdělení jen pro něho.

   Odpověď
   • Moderoval pořady typu aféry – „výkalní“ skříň lidských vztahů.

    Odpověď
    • A v článku ho citují, že se snaží jít hlavou proti zdi…

     Odpověď
    • jo já vím, v tom mi právě přijde spíš když už tak varování před tím šíleným „reality“-bulvárem, ale nemám pocit že by v tomto tak moc překračoval dopuštění aby dopadl tak tvrdě.
     Opravdu si spíš myslím že jde o nějakou jeho osobní věc do které nevidíme.

     Kdyby byl mediální hlavou ba přímo strůjcem nějaké nové šílené kultury potom bych to možná i pochopil, ale takhle by to odskákal i za jiné, například za Soukupa který to všechno provozuje a profituje na tom.

     Odpověď
    • Aféry sú vyslovene bulvár. Ale „nebezpečné vzťahy“ sú skôr o normálnych problémoch zo života. Ja tieto veci síce nepotrebujem sledovať, ale sledujem to pasívne popri práci na PC. Musil síce svoju orientáciu netají, ale ani nejako špeciálne nepropaguje. V relácii zastáva celkom rozumné postoje, zodpovedné voči rodine, žiadne liberálne extrémnosti.

     Odpověď
     • Nevím. Teď jsem přečetl, že vážná varování doprovází Musila už delší dobu. Rakovina uzlin, pak leukémie a teď ošklivý pád. Zřejmě, ty dvě předešlé nemoci nebral, jako vážná varování a nepřehodnotil svůj dosavadní život. Proto ten nebezpečný úraz, možná s trvalými následky.
      Ten, kdo působí na lidi, měl by mít i vyšší zodpovědnost a nejspíše tomu tak i bude. Možná právě tím, že Musil působí „normálně“ má větší negativní dopad na ty, které ovlivňuje. Jestli je nějaká úchylka odpudivá, lidi to přirozeně odrazuje. „Normálnost“ úchylky otupuje ostražitost a podporuje tolerantnost k ní.

      Odpověď
      • Je to pravda, těch varování měl hodně. Loni se u něj objevil další zdrav. problém – celiakie.
       eM píše, že Musil není vývěskou LGBT. Ale Musil má gay hospodu Club 21 v Římské ulici https://www.klub21.cz/fotogalerie/#praguepride2015-jpg , založil internetový portál Gaylife, psalo se, že chce s partnerem adoptovat dítě, ale že je problém s legislativou.
       Na spoustu lidí může působit jako takový „hodný chlapík“ ( na mě působil vždy tak, že jsem mu nevěřila ani slovo ).
       https://www.ceskatelevize.cz/porady/1186000189-13-komnata/207562210800010/

       Odpověď
       • Putinovec 3.1.2019 o 21:16

        Je to průkopník reg.part. homosexuálů.Není hloupý a jistě věděl jaké má přijít pokračování ohledně adopce dětí tvory se zvrhlou psychikou.Mám ho zařazeného jako nebezpečného otevírače oken.Každý kdo se sápe po dětech, je pro mne nebezpečná zrůda.

        Odpověď
        • tam souhlas. Pokud si vzpomínám, má svoje děti s ženou, ale to je jen matná vzpomínka, a tak jsem mylně předpokládal že je spíš obětí tohohle blbnutí hlav.

         Podle info od JanaK (šílený fotky) je to jasné a beru zpět výše uvedené.

         Odpověď
       • v tom případě tam ten zakopaný pes asi bude, to jsou věci které jsem nevěděl. Posuzoval jsem ho podle mediálního obrazu kde tento svůj aspekt tolik nevyzdvihuje.
        Tady je zcela jasná iniciativa ohledem propagace deviace.

        Odpověď
       • Tak o tomto som nemal ani potuchy. TauRus má zrejme pravdu v tom, že čím navonok v TV pôsobí ľudskejšie, o to účinnejšie sú Overtonové okná.

        Odpověď
        • Tím nebezpečnější je, pokud i tebe zmátl. Bohužel jsem výše zmíněné Aféry, nebo jak se to jmenovalo, viděl nedobrovolně víckrát a všiml jsem si, jak je na povrch rozumný a předstírá, že zná míru, ale uvnitř je prohnilý, zkažený a cynický.

         Odpověď
         • Boletus 5.1.2019 o 7:42

          Ďábel si také občas oblékl potřebné roucho.Čím milejší ksicht,tím vyšší opatrnost…

          Odpověď
  • Na facebooku na sebe většina lidí práskne, co jsou zač. Sice nevyšiluje proti Zemanovi, ale podpora kapely lucie s davidem kolerem v čele je jasná známka úrovně jeho myšlení.

   Odpověď
   • Také psal dříve blog. Tam se pohoršuje nad článkem Hájka, že „Václav Havel byl v satanových službách a byl nástrojem lži a nenávisti.“
    http://www.honzamusil.cz/blog/1-blog/813-havel-slouzil-satanovi-klaus-pravde-a-lasce-napsal-vicekancler-hajek

    Odpověď
  • BlueScreener 4.1.2019 o 16:50

   Ještě mne zaujalo číslo 9 žeber. Musel jsem si najít kostru, abych se přesvědčil, že jich na jedné straně je opravdu tolik.
   Někde jsem zachytil, že v numerologii je 9 číslem změny, ale co je na tom pravdy netuším.
   Nicméně těch čísel je tam spousta. Proto mne zpráva zaujala a domnívám se, že se jedná o skryté poselství.
   Všem děkuji za poučné příspěvky v diskusi.

   Odpověď
   • Miroslav Dugis 4.1.2019 o 18:14

    Myslíš, že ak by to posolstvo pochopil, tak by zistil, že vlastne nie je homosexuál, a že to bola len jedna epizóda jeho života v pobluznení mysle? Lebo, bol ženatý, s manželkou ma dve deti, myslím, že dcéry, manželstvo vraj bolo šťastné a zrazu vyjde s tým, že je homosexuál, že ním vždy bol, ale to tajil a bla, bla. Možno je homosexuál na baterky a v pobluznení mysle len vedome či nevedome plnil zadanie.

    Odpověď
    • Boletus 5.1.2019 o 9:18

     Nazýváš ho „homosexuálem na baterky“ a to sedí. Smyslem téhle masivní transsexuální kampaně /nejen v Česku/ není vymezení pohlaví , ale naprosté rozmazání hranic nejprve „muž-žena“ a posléze legitimizovat klouzavé pohlaví podle vzorce „dneska ráno kluk -zítra ráno holka – pozítří večer tak napůl -etc.“ Tím nejspolehlivěji rozbiješ model heterosexuální podstaty manželství a rodiny . Honzíček s milou tvářičkou to jen zviditelňuje a možná ani nechápe, o co běží. HNR mu pro jistotu zlomilo pár žeber, třeba ho to trkne…

     Odpověď
 27. V Moskve, v parku Gorkého sa počas prvých sekúnd nového roka (hymna RF v pozadí), zrútil drevený most s divákmi.
  https://www.mojevideo.sk/video/2eb52/novy_rok_v_moskve_nezacal_najlepsie.html

  Odpověď
  • Oracle 911 2.1.2019 o 17:55

   O aké spojenie príde RF?

   Odpověď
   • o most?

    Odpověď
   • Písnička Wind of Change od Scorpions začíná zmínkou o „Gorki Park“.
    https://www.youtube.com/watch?v=ohOtDA3dTAA

    Odpověď
 28. 30.12.2018, v přírodním zooparku amerického státu Severní Karolina z voljéry unikl lev a zabil 22- letou stažérku Alexandru Black, která zrovna prováděla úklid teritoria.
  https://ria.ru/20181231/1548944438.html
  originál zprávy: https://eu.usatoday.com/story/news/nation/2018/12/30/lion-attack-worker-killed-after-lion-escapes-north-carolina/2445734002/

  Podařilo se mi nalézt 2 osobnosti se jmény Alexandr Black.
  První je americký herec Alexander James Black, známý z filmu A Hologram for the King, s Tomem Hanksem.
  https://en.wikipedia.org/wiki/Alexander_Black_(actor)

  Druhý je také americký herec Alexander Anthony „Alex“ Black, hrál v několika známých filmech, které mohou být klíčem k rozlučtění matrice.
  https://en.wikipedia.org/wiki/Alex_Black

  Jinak, v obecné rovině ta matrice vypadá tak, že při likvidací instrumentů řízení (úklid teritoria), GP odhálí své řízení, čímž přivodí svůj konec.

  Ještě připomínám případ rozřtvrcené žirafy Mariuse v zooparku, skrmení jeho těla lvům a následné zabití těch lvů.
  Tentokrát naopak, lev zabijí 22-letou pracovníci zooparku.

  Odpověď
  • a zase ten lev. Lev mi opět napovídá že to má co dělat s námi. Mimochodem, ten druhý black se narodil v 1989, u nás je taky Alexandr Černý, komunistický poslanec a zastupitel z Olomouce, otec nějakého Davida Černého (ovšem domněnka zda to není ten kontroverzní umělec se mi nepodařila ani ověřit ani vyvrátit).

   Odpověď
   • A nemohl by ten lev ukazovat třeba na levity? To asi jsou instrumenty řízení gp.

    Odpověď
    • to netuším. My respektive naše státnost a další věci u nás jsou také instrumenty řízení GP, no netvrdím že to musí s námi souviset ale těch lvů je v poslední době nějak moc, a souvislostí s námi taky.

     Odpověď
    • mne este napadlo, ze lev ako znamenie by odkazovalo na obdobie od 23. júla do 23. augusta…

     Odpověď
   • Také mi přišlo, že tato událost má s naší zemí souvislost.

    Odpověď
   • Jani.Janka 2.1.2019 o 19:32

    A. Černý, komunistický poslanec – rok nar. 1953,
    D. Černý ( kontroverzní umělec) – 1967.

    Odpověď
    • aha tak ti spolu nesouvisí :-)

     Odpověď
  • Mně jméno Black evokuje film „Seznamte se, Joe Black“. https://www.csfd.cz/film/933-seznamte-se-joe-black/prehled/
   kde Joe je mladík, jehož podobu si vzala zosobněná smrt ( hrál ho Brad Pitt ). Přišla si pro bohatého magnáta, ale udělá mu zcela vyjímečnou nabídku – časový odklad za možnost přiučit se něco o lidech.

   Odpověď
   • Nasredin 2.1.2019 o 19:58

    Toho bohatého mediálního magnáta Billa Parrishe hrál Anthony Hopkins. To by mohlo souviset s tím, co zde uvedl Taurus. Bill – účet, Joe Black – smrt. Je tam takový dialog: Daně a smrt.

    Odpověď
 29. Časostroj 2.1.2019 o 10:28

  Pri čítaní tohto radobyúsmevného príbehu
  http://zvedavec.org/humor/2018/12/7792-dracek.htm
  som si uvedomil, že GP a celá jeho suita pomocníkov už celé tisícročia úspešne deštruuje slovanské ochranné symboly a cez rôzne „udalosti“ dosahuje zákaz ich používania. Je to určite riadený útok na existenciu Slovanov, veď dnes mnohí z nás ani netušia, k čomu tieto nie raz akože „vulgárne“ symboly slúžia. Diskusia pod článkom mi to len potvrdila.

  Odpověď
  • Jo a tenhle je taky dobrej, takové znamení doby :

   Na gymnázium přijde nový učitel.
   Jmenuji se Pavel, a jsem demokrat. A nyní se každý postaví a představí se, jako já.
   Jmenuji se Marie, a jsem demokratka.
   Jmenuji se Petr, a jsem demokrat.
   Já jsem Honza, a jsem komunista.
   Honzo, proč jsi proboha komunista?
   Moje máma je komunistka, můj táta je komunista, můj brácha je komunista, moji přátelé jsou komunisté, i já jsem komunista.
   Honzo, a kdyby byla tvoje máma prostitutka, tvůj táta kriminálník, tvůj brácha narkoman a tvoji přátelé homosexuálové, co bys pak byl ty?

   Pak bych byl demokrat.

   :-D :-D

   Odpověď
   • :D

    Odpověď
   • :-D tak ten byl za sto bodů.

    Odpověď
    • „Liberál“ tam sedí více, přece jen, deformovat význam slova demokrat asi nechceme, ale na liberály to sedí jak hrnec na zadek :)

     Odpověď
    • teď si vybavuju, slyšel jsem ten vtip prvně z ruského prostředí, kde nebyl komunista a demokrat, ale stalinista a liberál. Na ruské liberály to sedí stoprocentně, na české demokraty, jak na které, ale dát tam havlisty.. :D

     Odpověď
     • :-) no, to je výzva, škoda že takovej vtip je na leva-net příliš málo seriózní.
      S tím demokratem souhlas, sedí to na liberály, a protože tomu slovu tady nikdo nerozumí tak havlista je přesný.

      Odpověď
      • tak už jsem rozeslal.) Nakonec jsem pro největší poučnost napsal „liberální demokrat“.

       Odpověď
  • Jaký význam tento symbol měl než se stal vulgárním?

   Odpověď
   • no mezi staroslovanskými symboly jsem ho rozhodně neviděl :-)

    Odpověď
   • jak málo se ví,o ochranných tvarech,zpodobňující tento kosočetverec,ať již vyřezaných,či nakreslených.Kosočtverce se zpodobňovaly,vyřezávaly,obkládaly na vstupních dveřích do domů,jako ochranný amulet,odrážející negativní myšlenkové formy energií narážející do domu.Svým způsobem to z člověka zčesává unavenou energii(pro někoho dá se říci magnetismus) a nepouští ji do domu.Prostý lid si byl moc dobře vědom,těchto znalostí,ale církev tyto znalosti potlačila,předávalo se to jen v uzavřených cechách,mistrů,stavebníků,kde se různě působilo na energetiku domu,podle daného místa,ve fasádových tvarech různých vlnek,vlisů,ap.Některé domy,jsou bohatě jimi obdařeny .
    Záleží i v jakých energetických zónách domy stojí,na zlomech,vodních pramenech,křížení dračích sil ap.Proto, ať už člověk kreslí tento symbol v podstatě s přidanou čárkou ,snaží se prolomit tento ochranný symbol,v podstatě útočí i na ženu, jako takovou,zpodobňující tuto bránu,dveře i do svého lůna a vyslaná myšlenková forma se zajisté v negaci zesílená vrátí ke svému autorovi.I přes jeho hrubou neznalost, autora a jeho díla.
    Nevychovaného jeho podvědomí,často vázaného na pitoreskní astrální energie entit,
    duchů ap.vázaných na energetické tělo daného jedince autora vyškrábaného díla na zdi.
    Symboly
    https://slovanskakultura.cz/symbolika/25-slovanske-symboly
    https://www.jaks.sk/sk/slava/Oberegy
    vyšivky
    http://tartaria.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=110&Itemid=148

    Odpověď
    • Časostroj 2.1.2019 o 14:41

     Ako dlho by trvalo dnes NAKA pri nakreslení symbolu kolovratu na veraje dveri, než by mi ich vykopla a obvinila z extrémizmu?

     Odpověď
     • myslím že když bys použil kolovrat tak by neměli šanci. Ani u pravotočivé svastiky by si ani neškrtli, jde o to nepoužít tu nacistickou (i když chápu že i jí je škoda). Je potřeba symboly rehabilitovat všechny, které jsou naše, a dát jasně najevo že jsou naše a budeme je používat dle tradic i dle libosti.

      Odpověď
      • Ak to použiješ v ornamente, oni nepochopia :) https://www.tartaria.sk/dedicstvo-predkov/kultura-a-tradicie/113-slovanska-obradova-magia

       Odpověď
       • souhlasím. :-) já osobně to nepoužívám jen proto, že si zatím nejsem jist zda podklady které používáme nejsou zfejkované, tedy nevím jak správně symboly použít bez napáchání škod. Zákona bych se určitě nebál, když člověk nenosí nacistický náramenník nebo nemá hákáč na triku s nápisem ve švabachu, nebude to v ČR až takový problém (jak to je na Slovensku netuším).

        Odpověď
 30. Zdravia všetkým vospolok. K novoročným prianiam LáSKY, DOBRA a MIERU pripájam niekoľko postrehov k nedávnej vianočno-silvestrovskej filmotéke.
  Chvalabohu za Pyšnú princeznú, Wericha v cisárovom pekári, Popolušku, Princeznú so zlatou hviezdou, a najnovšie aj za dvojdielny „Ako vytrhnúť veľrybe stoličku“ a „Ako dostať tatínka do polepšovny“. Tieto filmy neskutočne posilňujú tú časť kolektívneho česko-slovenského egregoru, s ktorou práve my by sme mali pracovať.
  Avšak, ako už dlhšiu dobu, neušlo sa to bez toho, aby vysielanie týchto čistých, pozitivistických filmov nebolo hojne preriedené cudzím živlom. Konkrétne ma zaujala trojséria „Fantomas“, vysielaná na ČT2 vo večernom prime-time. Podobne, ako som to nie tak dávno opisoval v tejto rubrike na príklade filmu „Le cerveau“ (Veľký šéf – pozn.), som aj po pozornom zhliadnutí tejto série naďabil na viacero zaujímavých z hľadiska glob. pol. momentov, ktoré mi istotne unikli, keď som tento film pozeral ako decko. Také menšie déja-vu.
  Roky výroby:
  1. séria – „Fantomas“ – 1966
  2. séria – „Fantomas řádí“ – 1967
  3. séria – „Fantomas contra Scotland Yard“ – 1968/9

  Predvečer „študentskej revolúcie“ 1968 a zvrhnutia de Gaulla, predvečer toho, ako korporatokracia započala svoj triumfálny pochod naprieč národnými štátmi Západu, zbavujúc ich suverenity na ekonomickej, ideologickej a vyšších prioritách (viď, napr. globálne koordinovanú deštrukciu vzdelávacieho systému, napr. v prednáškach Fursova – pozn.). Rímsky klub a podobne. Predtým som už bol poukázal, že film „Le cerveau“ sa dá vlastne vnímať ako politická satira, resp. výsmech de Gaullovi zo strany globálnej moci v podobe filmového štúdia Gaumont, ktorý veľkého generála zobrazili ako hlavného „zločinca“ vo filme – plukovníka s padajúcou hlavou. Nuž, v prípade „Fantomasa“ môže ísť o podobný prípad, a totiž, že sa v ňom, Fantomasovi, personifikoval GP.
  Len sa pozrite – Fantomas je niekto, kto disponuje priam futuristickými technológiami, obrovským aparátom vedcov a „mozgov“, vysokotechnologicky realizuje svoje zločiny. Pritom je vždy o krok dopredu, vysmieva sa francúzskej polícii (Funés je síce komik, ale z pohľadu KSB vlastne niekto, kto – nechápajúc to – vysmieva a dehonestuje svoj vlastný národ, hm..), s ľahkosťou všetkým prechádza cez rozum, má nesmierne bohatstvá a moc, disponuje akýmsi diabolským, ideologicky motivovaným plánom. Pritom je PRESVEDčENý o svojom práve robiť to, čo si zaumieni.
  „Čo je to dobro a zlo? Dobro je len to, čo urobím ja…“ T.j. zjavná auto-deifikácia, stáva sa v roveň Bohu. Typický rukopis GP. Niektoré prerieknutia sú priam fantastické.
  Ukážkové sú rozhovory Fantomasa s novinárom (Jean Marais) z prvej časti trilógie…
  „Podarí sa mi vždy všetko, čo si zaumienim.“
  „Pochopil som však, že k úspešnej realizácii svojich plánov je nevyhnutné ovládať TLAČ.“
  „Hovoria, že chcem zničiť ľudstvo…Pche. Prosím Vás, veď je to len jedno veľké divadlo (kde je divadlo, je aj „režisér“ – pozn.)..“
  Fantomas si nepotrpí na to, aby ho niekto urážal, a rozhodne sa použiť mozgy novinára, ktorý ho vysmial, na sfunkčnenie svojho projektu – robot s mozgom. (!!). AI a podobne. Ako to nazval sám Fantomas – DOKONALý OTROK. Toto jeho svetonázorové delenie na pánov a otrokov je symptomatické. V ďalších častiach, napr. v trojke, už Fantomas nezakryte „navrhuje“ (t.j. dáva ponuku, ktorá sa nedá neprijať – pozn.) HLAVáM NAJBOHATšíCH SVETOVýCH RODíN a KRIMINáLNYCH KLANOV, aby dobrovoľne platili jemu, Fantomasovi, „daň za život“, inak ich postihne strašný údel. Ako si tu nespomenúť na to, ako Ch. Lagardeová roku 2014 menom IMF oznámila, že zrejme dôjde k zoštíhleniu finančného systému a „odňatiu mladých peňazí“ (viď ruinovanie ruských oligarchov v London-grade) ? Alebo na na Fursovovu info o tom, že Bill Gates venoval väčšiu časť svojho imania na „účely svetového blaha“, čo interpretuje ako vklad do budúceho záchranného balíka pre „vyvolených“? Alebo správy o budovaní obrovského plávajúceho mesta, ktoré by malo pojať na 200 tis ľudí (zrejme vrcholec americkej krajinskej elity – pozn.), a ktoré by plávalo v oceáne a požívalo exteritorialitu? Tu sa aj proti vôli zamyslíš.
  V druhej časti Fantomas unesie vedca, profesora Marchand-a anonsuje svoj zámer zostrojiť HROZIVú ZBRAŇ a stať sa pánom sveta. Zaujala ma veta – „Jeden mozog dokáže viac než miliarda (peňazí)…“ Oblasť výskumu uneseného vedca – hypnóza, vysielanie „telepatických paprskov“ NA VZDIALENOSť, DIšTANčNé KONTROLOVANIE MYšLIENOK. Jednoducho, ovládanie mysle ľudí. Ďalej, druhý vedec, ktorý pracoval s Marchandom, má cestovať na kongres svetových expertov v danej oblasti do Ríma (…). Kongresu predsedá Švajčiarsko (…), ktorého predstaviteľ hovorí – „Vieme, čo všetko dokáže a dáva veda. Treba sa spojiť proti spoločnému nepriateľovi“. Nuž, element „večného boja s niekým“ je symptomatickú pre Západnú civilizáciu.
  Tuším práve v tejto sérii Fantomas hovorí väznenej novinárovej snúbenke – „Prosím Vás, čo je to DOBRO a ZLO? Dobro je to, čo chcem JA…“.
  Domovom Fantomasa, pána so zahalenou tvárou a skrytou identitou, ktorého nie je vidieť, ktorý môže vystupovať (t.j. zrejme narážka na kádrové zázemie GP – pozn.) pod rôznymi identitami, ovládať rôzne remeslá (od šoférovania vlakov po lietanie – pozn.), a ktorý – ako sám vraví – ZABIJE TýCH, POD IDENTITOU KTORýCH VYSTUPOVAL – t.j. elementárne vyžmýka a odhodí všetkých, čo mu slúžia – nuž teda, domovom tohto nepolapiteľného Fantomasa je DNO MORA, KDE BOLO PREDTýM MESTO.
  ATLANTíDA. Rozumieme si.
  A posledné z jeho frazeologizmov – „Čo je to krutosť? Veď ide len o vedu…“. Mengele by mal radosť.
  Toľko k „Fantomasovi“. Dneska som ešte kukal na Markíze film „Božský Evan“, čo je pokračovanie „Božského Bruce-a“. Evan je bývalý Bruceov kolega, ktorému šliape kariéra a ktorý sa stal z televízneho novinára kongresmanom, podľa typickej americkej receptúry – politika = showbusiness. Stelesnenie americkej krajinskej elity a jej pseudocností. Oportunista a pozér. Zjaví sa mu Boh a povie, aby staval archu, ako Noe, podľa Gen. 6:14. Ten sprvu nechápe, ale keď za ním začnú všade pobehovať tlupy zvierať z každého druhu pár, začne stavať archu. Znemožní sa v Kongrese a ľudia ho majú za blázna. Nakoniec sa pretrhne nádrž pri Washingtone a on sa s rodinou a zvieratami zachráni. Jednak reminiscencia na to plávajúce mesto pre elitu, jednak možno nejaké alúzie na Trumpa ako nesystémového kandidáta, ktorý dostal obrovskú zodpovednosť, ktorému sa vysmievajú do bláznov a ktorý dostal úlohu odizolovať USA od globálneho riadenia, akoby loď od MORA, a preformátovať na úplne iných princípoch.
  Zostáva porozmýšľať, nakoľko je vysielanie horeuvedených filmov tomto období nahodilé.
  Veľa podnetných nápadov a všetko dobré v novom Roku prajem!

  Odpověď
  • Zajímavá analýza,díky. Poprvé jsem o vánocích 2018 sledoval Fantomase s tím, koho že to vlastně představuje.

   Odpověď
  • Nikito, díky za analýzu.

   Vzpomínáš na tu scénu, kde má Funes třetí ruku? „Přece tu na břiše.“
   Co by to mohlo znamenat? (Fantomase už jsem mnoho let neviděl.)

   Odpověď
  • Dobry postreh Nikita

   Odpověď
  • DušanBe 2.1.2019 o 22:13

   Díky Nikito, i když jsem Fantomase dlouho neviděl, mám z Tvého popisu pocit, že by mne zaujaly podobné souvislostí. V poslední době už sleduju všechny filmy tímto analytickým způsobem a je to hrůza, protože téměř všude vudim GP. Manželku s tím už dost otravuju, když se snažím na něco poukázat a tak se dost krotím a komentuju pouze ty nejvíce viditelné souvislosti. Stejně tak nesmím moc komentovat zprávy. Ale občas něco doplním a žena na to pokaždé Hmmm…to jsem, nevěděla. Zprávy doplňují tím, co se tady dočtu.

   Odpověď
   • No, to s tou Tvojou polovičkou dokonale chápem :) Treba si holt dávať bacha, aby ti to neprerástlo cez hlavu…

    Odpověď
   • Člověk 3.1.2019 o 1:26

    DušanBe, stejné to mám já doma. Prý za vším „něco“ vidím :) Dávám si pozor na pusu, ale když už něco vyřknu, nebo jsem tázán, tak se to snažím vysvětlit. Naposledy jsme vedli debatu, proč ve dvou nekonečných seriálech z lékařského prostředí, které vysílají komerční televize, a které si vlastně navzájem konkurují, vystupují v rolích hrdinů (doktorů) postavy z Ukrajiny. Vlastně tam byly vpašovány po Majdanu na Ukrajině. Tak jsem ženě vysvětlil něco o bezstrukturním řízení a programování davů :) Snažím se to vysvětlovat pokládáním návodných otázek. Někdy to funguje, někdy ne, ale naše debaty nekončí pokaždé jako dříve oznámením: „Ty zas za tím vidíš něco víc“ :) Ať se daří.

    Odpověď
    • DušanBe 3.1.2019 o 9:30

     Člověče, ty oznamovací věty Tvé polovičky, co jsi napsal, znám moc dobře od té mojí. Zvláště pak ta poslední, kde si velmi živě vybavuji intonaci :D
     Já jsem naposledy ženě trošku zkazil Hrabalův film Postřižiny, kde jsem ukazoval, že film je pouze pěkným obalem pro pivo a sex. Prakticky v každé scéně je objevuje jedno nebo druhé a mnoho postav je dost ovládáno libidem…třeba scéna, kdy Hrušínský starší nastaví tvář, aby mu byla pomazána rukou od krve mladé slečny. Bohužel, po krátké úvaze musela žena uznat, že jsem měl pravdu ale to už pak ženě kazilo prožitek z jinak celkem dobrého filmu, takže (jak píše Nikita) jsem toho raději nechal, protože těch scén tam je plno. Jo, kdybych rozebíral pana Taua před ženou, tak to bych skončil…
     P.S. – Pojem „bezstrukturní řízení“ u nás v domácnosti nesmím říkat nahlas.

     Odpověď
     • DušanBe 3.1.2019 o 9:55

      Mám hroznou chybu:aby mu byla pomazána rukou od krve mladé slečny.
      Spíš jsem měl napsat:aby mu byla pomazána rukou mladé slečny od krve prasete.

      Odpověď
     • Ber to jako dobromyslné rejpnutí. Tvoje paní řídí domácnost strukturně a nebo bezstrukturně ? Samozřejmě nevědomky.

      Odpověď
      • Neberiem to takto. Tiež doma musím kontrolovať „tok informácii“ – čiže MIERU, ale v zásade sme s manželkou zajedno. Rozdiel je len v tom, že ona si tie veci pomenúva inak a intuitívne. Jediná klaciská trecia plocha je, že nie všetky ženy vždy chápu chlapské „hobby“ (a ZÁROVEŇ rovnako nie všetci muži nie vždy chápu emotívnosť a intuíciu žien). Ona to občas vníma ako mrhanie času, za ktorý som mal radšej niečo opraviť na dome a pod. Keď to robím harmonicky je ( koľké to prekvapenie ;-) ) doma pokoj.

       Sú to však len drobné manželské zádrapky a v celkovom pohľade veríme rovnakým cieľom a cítim v nej dlhoročnú podporu v bezštruktúrnej práci, ktorá stojí čas a neplní domácu kasu…

       Odpověď
      • Člověk 3.1.2019 o 23:18

       Snaží se strukturně, ale má to s náma chlapama poměrně těžké. Řekl bych, že si nevědomky vytyčila nesprávný vektor cílů :)

       Odpověď
   • Člověk 3.1.2019 o 1:27

    P.S. Pan Tau je taky dobrá studnice k rozboru symboliky a předkládaných informací :)

    Odpověď
    • to už jsem si taky říkal. To je tak bizarní záležitost že nic jiného bych ani nečekal.

     Odpověď
 31. 1.1.2019 – Z trosiek bytového domu v Magnitogorsku vyslobodili 11-mesačné dieťa
  https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/496933-patranie-po-nezvestnych-v-zrutenom-dome-v-magnitogorsku-museli-zastavit/

  Odpověď
  • Záchranári z trosiek domu zničeného výbuchom plynu v Magnitogorsku vyslobodili jedenásť mŕtvych tiel. 30 ľudí je stále nezvestných. (ČTK)

   Odpověď
 32. Zajímavé údálosti ze Silvestrovské noci v Plzni.

  „Víš, kdo je to Putin!?“ vyhrožoval a skončil na záchytce

  https://www.krimi-plzen.cz/a/silvestr-rvacky/

  Těžce opilý vyrazil na Americkou na sekačce Mountfield (původně česká firma, nyní vlastní Číňané).

  https://www.krimi-plzen.cz/a/sekacka/

  Odpověď
 33. Uz 15 let je na obalu Toblerone bernsky medved (znak mesta Bern) na Matterhornu. Mnohymi, kteri se nedivaji pozorne, vsak zustal medved nezpozorovan.
  Nyni si medveda vsimnul 6-ti lety chlapec a na internetu je z toho poprask.

  https://www.nau.ch/news/europa/bar-auf-toblerone-packung-sorgt-fur-aufregung-im-internet-65468297
  https://de.sputniknews.com/panorama/20181230323453979-toblerone-schokolade-verpackung/

  Toblerone je svycarska znacka cokolady, kterou od roku 1990 vyrabi americky vyrobce Mondelēz International (drivejsi Kraft Foods) a dovazi ji do 12 zemi sveta. Puvodne byla Toblerone vyrabena firmou Tobler & Cie. Jedina tovarna na svete, ktera vyrabi Toblerone je v Bernu (hl. mesto Svycarska).
  https://de.wikipedia.org/wiki/Toblerone

  Ze by kvuli „odkrytemu“ medvedovi pokazili slozeni cokolady? ;)

  Odpověď
  • Toho medvěda tam nakreslil Putin. :)

   Odpověď
   • Spis jim leze na Matterhorn …. ;)

    Odpověď
  • To jen odráží jak dlouho už má Rusko podporu shora v dominování matricím GP, respektive v lidském (medvědím) usměrnění globalizace.
   Uvědomme si že je to už od dob Puškina, co se na světě děje tento proces, takže pár desítek let stará čokoška co to má v logu není zas takové překvapení. :-)

   Odpověď
   • Oracle 911 31.12.2018 o 8:27

    A ešte k tomu švajčiarska t.j. ruský koncept má podporu HNR poriadne dlhú dobu…

    Odpověď
  • K těm medvědům musím dát tyto dva odkazy:

   Kanadské rychlé občerstvení:
   http://www.banffgifts.ca/media/catalog/product/cache/1/image/650×650/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/M/U/MUG016_Mug_Fast_Food.JPG

   Jak Kanaďani odhánějí medvědy ze svého pozemku:
   https://www.youtube.com/watch?v=6O33JRDumOM

   Odpověď
   • Skvělé video. :) Hned jsem ho poslal dál.

    Odpověď
 34. My zde ( http://www.vodaksb.eu/diskuse/comment-page-6/#comment-187065) o technologiích Overtona a matrice nám znovu posílá znamení:

  Ve čtvrtek, 27.12. zemřel jeden z nejstarších lidi v USA, veterán 2.světové války Richard OVERTON.
  https://tass.ru/obschestvo/5960495

  Autor teorií „oken Overtona“ zemřel dříve, v roce 2003, ve věku 43 let, při pádu letadla. Samotná technologie, jak posunout rámce společenského vnímání morálky, byla nazvána jeho jménem.

  Odpověď
  • Ještě je tu jedno zajímavé úmrtí.
   Ve věku 79 let zemřel na rakovinu izraelský spisovatel Amos Oz.
   http://tn.nova.cz/clanek/zemrel-spisovatel-amos-oz-79-drzitel-nekolika-cen-za-literaturu.html

   Odpověď
 35. Indonéská sopka Krakatoa se po výbuchu z velké části zhroutila

  Indonéská činná sopka Krakatoa, která před několika dny vybuchla a způsobila vlnu tsunami, při níž zemřely stovky lidí, při explozi přišla o výrazný kus svého masivu. Dokládají to nejnovější satelitní snímky ostrova i sopky samotné.

  Místní vulkanologický ústav podrobně zkoumal celou řadu snímků z několika různých satelitů. Z nich mimo jiné zjistil, že sopečný kužel, dříve dosahující výšky 340 metrů, má po výbuchu „pouhých” 110 metrů.

  https://www.novinky.cz/zahranicni/svet/493094-indoneska-sopka-krakatoa-se-po-vybuchu-z-velke-casti-zhroutila.html

  Odpověď
  • Hrůza a temnota krakatitu ztrácí na síle.

   Odpověď
  • Tato sopka „vyrostla“ jako „dcerinna sopka“ po vybuchu jeji „matky“ Krakatoa 27. srpna 1883, pri kterem byl ostrov, na kterem se sopka nachazela v podstate znicen a vzniklym tsunami zahynulo na to dobu nevidany pocet obeti…kolem 36 000.
   Zajimave, jak se sopecna aktivita zvysuje.. Asie, Evropa, jizni Amerika.. Je mozne neco podobneho v Yellowstonu?

   Odpověď

Napsat komentář

*
*

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>