Egregoriálně-matriční projevy

Podepisování příspěvků: anonymní příspěvky nebo ty, které v poli jména/přezdívky budou mít titulek nebo jiný text, mohou být smazány. Příspěvky s nakopírovaným delším obsahem, který je dostupný na jiném místě, mohou být také smazány – v takovém případě uvádět pouze odkaz, případně pár vět, nikoliv celý text systémem copy&paste. První komentář nového uživatele se zobrazí až po schválení, další již hned.

 Obnoviť

 1. Žeby HS menili kurz? Pozitívne o Stalinovi :-) https://www.hlavnespravy.sk/trockij-verzus-stalin-nich-inspiroval-novodobych-progresivnych-liberalov/1986592

  Odpověď
 2. Pri záťahu proti pedofilnej sieti na WhatsApp zadržali v 11 štátoch 33 ľudí
  Španielska polícia v spolupráci s policajnými organizáciami Europol a Interpol podnikla rozsiahlu operáciu, počas ktorej v 11 krajinách sveta zadržala 33 osôb podozrivých z účasti na šírení detskej pornografie prostredníctvom komunikačnej aplikáce WhatsApp. Informovala o tom agentúra EFE.
  https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/535677-pri-zatahu-proti-pedofilnej-sieti-na-whatsapp-zadrzali-v-11-statoch-33-ludi/

  Odpověď
 3. Lajčák s Pellegrinim otvorili nový generálny konzulát v New Yorku
  https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/535682-lajcak-s-pellegrinim-otvorili-novy-generalny-konzulat-v-new-yorku/

  Odpověď
  • toto malo ísť do šuflíku ČR/SR

   Odpověď
 4. Počítačový vírus ochromil v Česku nemocnicu, skolabovali prístroje aj sieť

  Prevádzka benešovskej nemocnice ochromil počítačový kryptovírus, ktorý v noci na stredu napadol nemocničný počítačový systém. Nemožno spustiť žiadny prístroj vrátane počítačovej siete, všetky plánované operácie sú zrušené. Na náprave intenzívne pracujú IT špecialisti.

  Nemocnice žiada pacientov, aby si k návšteve vybrali iné zariadenie, povedal dnes ČTK hovorca nemocnice Petr Ballek. Nemocnicu ponúka pomoc Národný úrad pre kybernetickú a informačnú bezpečnosť (NÚKIB).

  Výpadok sa začal o 02:17 v chirurgickej ambulancii, kde sa spomaľovali počítače, a o 02:50 už neboli IT systémy funkčné v celej nemocnici. Vírus prekonal ochrannú bránu – firewall a dva aktuálne antivírusové systémy.
  https://spravy.pravda.sk/ekonomika/clanok/535689-pocitacovy-virus-ochromil-v-cesku-nemocnicu-skolabovali-pristroje-aj-cela-siet/

  Odpověď
  • Další měkký cíl napaden .

   Odpověď
   • Neřekl bych, že cíl, benešovská nemocnice asi nikoho příliš nezajímá. Spíš test, jeden z testů, jako součást přípravy na něco mnohem důležitějšího. Dlouho už přemýšlím nad tím, co by se asi stalo ve společnostech silně infiltrovaných (reálným) islámem na jedné straně a multi-kulti ideologickým „blátem“ na druhé straně téže společnosti, na jednom území – ve chvíli např. dlouhodobého (v řádu týdnů) výpadku el. energie. Třeba ve Francii, Německu, Švédsku ..
    Reakci těch lidí asi není příliš složité vymodelovat. Ani společnost, kterou by taková „příhoda“ za stávajících podmínek dokázala vygenerovat. Podle mého by taková událost byla sice méně hlučná, ale mnohem, mnohem efektivnější, než někde střílet z děla. Ti „vojáci“ už přece dávno „znají svůj manévr“ a „nepřítel“ už dávno odzbrojil sám sebe.

    Odpověď
    • Putinovec 11.12.2019 o 12:12

     Taková situace je popisovaná v knize Kronika zániku Evropy.

     Odpověď
    • myslel jsem měkký cíl jako kategorii . Je jasné, že si Benešov nevolili podle významu, ale zřejmě si ho vysledovali jako optimální variantu . Nedávný útok Lídy Rakušanové na Benešovy dekrety – zajímavá souvislost.

     Odpověď
     • Benešovsko/Benešov bylo od roku 1942 výcvikovým prostorem prostorem jednotek Waffen SS – Čechy.
      Dnes má na idnes debatu čestný občan Řeporyjí. Z odborného hlediska může objasnit trauma ze ztráty paměti.
      Souvislosti mezi zmíněnými lokalitami a prezidenty by se nepochybně daly vyhledat i další.

      Odpověď
 5. Vědci popisují erupci na White Islandu jako v zásadě okamžitou.
  5 mrtvých, 20 zraněných a více než 20 pohřešovaných..

  https://www.lidovky.cz/relax/veda/vedci-popisuji-erupci-na-white-islandu-jako-v-zasade-okamzitou.A191210_095311_ln_veda_ape

  Odpověď
 6. Řeporyjské čuně to schytává.

  Egregor zla koná

  https://www.idnes.cz/praha/zpravy/praha-reporyje-pozar-skanzen.A191210_055951_praha-zpravy_bur

  Odpověď
  • Absolutně vše jde proti němu.

   Odpověď
   • Už je to hrozně dávno, kdy jsem četla nějaký příběh ženy, která přežila (bez následků) atomový výbuch v Japonsku, na místě, kde to teoreticky nebylo možné (byla to nějaká pečovatelka o své bližní).
    Nevím, jestli je to pravda, nebo ne, (není to důležité) pravdou je, že se takové příběhy stávají, i opačné, kdy z čista jasna náhle …, pravděpodobně se jedná o Boží soud.
    Tento Boží soud, není nic jiného, než přírodní zákon,
    kdy hraje největší roli vnitřní nastavení člověka (Člověka), jakýsi „magnet“ silové pole dané jednotky, či skupin.
    „Kdo ovládá druhé,
    má moc.
    Kdo ovládá sebe,
    má sílu.“
    „… jsou i malé hvězdičky, kol nichž se velké točí …“ (Neruda)
    Možná je to proto, že naše oči nevidí silové pole,
    v případě toho, kdo má sílu, ten jí pravděpodobně i vidí.
    Poznámka pro šťouraly: Ano, silové pole se „nevidí očima“, ale je vnímáno celým silovým polem jednotky.

    Odpověď
  • Doufejme, že se Řeporyjští vzpamatují, hoří jim u zadku

   Odpověď
   • Áno, ak ho neodstránia, sami na seba nešťastie privedú.
    Zodpovednosť idôsledky sú vždy kolektívne.
    Ako keď vo firme, lietadle, či v rodine niekto neplechu robí.

    Ostatne podobne, ako napr. na Slovensku
    toľko opakovane spomínaná
    podobná situácia s Hlinom u bývalého(?) KDH..

    Odpověď
 7. Americký služobník – Demeš !!!

  https://www.extraplus.sk/clanok/americky-sluzobnik/?fbclid=IwAR1Y94Ng9h-gNvFFs9larG2Ymunc6PyfMWiTjeio39_hJ469eAlo9vnWCLI

  Odpověď
  • On je asi najhlbšie presvedčený, najfanatickejšie oddaný fašista na Slovensku-
   Spolu s Dostálom a ich známym stádom pypyniek i fetiek..

   Odpověď
 8. NicNezNula 9.12.2019 o 23:39

  ..pětiletá holčička se svým 18měsíčním bráškou, když urazili téměř kilometr v 35stupňovém mraze a šťastně našli pomoc u svých sousedů, uvedla televize Sky News. Neuvěřitelný příběh se odehrál v neděli na Aljašce ve vesnici jménem Venice.

  https://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/clanek/petileta-divka-na-aljasce-usla-pres-kilometr-v-35stupnovem-mraze-s-braskou-v-naruci-40306397?seq-no=6&dop-ab-variant=100&source=article-detail

  jen podezření na MU, nejsem si jist, orig. článek jsem nehledal

  Odpověď
 9. Já vím, že tato událost byla zmiňována zde: http://www.vodaksb.eu/diskuse/mimo-tema/comment-page-86/#comment-268629 , ale zpráva je tu zase.

  Společnost, která tiskne britské bankovky a měnu pro 140 dalších zemí, vydala varování před možným kolapsem a uvedla, že existuje „závažná pochybnost“ o její budoucnosti.
  198 let starý De La Rue tiskl bankovky pro Anglii od roku 1860. Je to největší komerční tiskárna na světě a prostřednictvím smluv se 140 centrálními bankami produkuje asi třetinu světových bankovek. Odkaz: https://www.rt.com/business/475016-worlds-largest-money-printer/

  Poznámka: patří to do této rubriky? V roce 1821 zemřel Napoleon Bonaparte (2019-198). Tím se uzavírá jedna epocha globalistického sjednocení Evropy. V roce 1860 Garibaldi zahájil ozbrojené povstání na Sicílii. Byl to mocný impuls ke vzniku sjednocené Itálie. Garibaldi byl nejspíš politickým neumětelem (anebo byl vhodně řízen :-) ), a tak jeho akce byla nejspíš přihrávkou Sardům k dokončení díla.

  Odpověď
 10. „V pondelok (9. 12.) hneď ráno na základe nášho rozhodnutia príde na účet mesta Prešov prvý jeden milión eur, z ktorého mesto bude môcť sanovať všetky potrebné záležitosti. Zajtra (v sobotu 7. 12., pozn. TASR) urobím rozhodnutie o pridelení týchto prostriedkov z rezervy predsedu vlády. Už som telefonoval s ministerstvom financií, aby peniaze naozaj v pondelok na účte mesta Prešov boli,“ informoval Pellegrini po zasadnutí krízového štábu v súvislosti s piatkovým výbuchom jednej z prešovských bytoviek. „Ľudia ešte v šoku odišli k svojim rodinám a blízkym, domnievajúc sa, že zajtra sa budú môcť v pokoji vrátiť do svojich bytov. Žiaľ, pravdepodobne to nebude možné a do bytovky ešte dlhý čas nebude môcť nikto vstúpiť,“ vysvetlil premiér situáciu.
  https://www.parlamentnelisty.sk/arena/monitor/VIDEO-Pellegrini-Uz-v-pondelok-pride-na-ucet-Presova-milion-eur-320112

  Odpověď
  • Pomôžte ľuďom postihnutým včerajším nešťastím v Prešove
   Zbierka prebieha prostrednictvom zaslania prazdnej sms (niekomu ide odosla prazdna, niekto musi dat aspon medzeru, ci bodku) na cislo 855. Cena sms je 3 eura. Ani mobilni operatori, ani nadacia si z vyzbieranej sumy nic nenechavaju. Zbierka trva do buduceho piatku, cize do 13.12.. Je riadne zaregistrovana na Ministerstve vnutra pod číslom 000-2019-012455. Po skonceni zbierky ju nadacia musi ministerstvu vyuctovat. Dnes okolo obeda bola vyzbierana suma 160-tisic eur (uzasne!). O tom, na co budu vyzbierane peniaze pouzite, bude rozhodovat mesto Presov. Vytazok zbierky bude poukazany bud na transparentny ucet mesta alebo sposobom, ktory urci mesto. Nadacia zriadila tuto sms zbierku, lebo mame skusenosti, ze ludia chcu pomoct a chcu tak urobit jednoducho a rychlo (ale doveryhodne) a zaroven sa obcas akoby ostychaju poslat na ucet napr. 3 eura. ( som to skopírovala len v podstatnej časti )

   Odpověď
   • Je to zbierka nadácie JOJ. Tu o tom píšu:
    https://www.noviny.sk/slovensko/494221-cez-sms-zbierku-nadacie-tv-joj-sa-uz-vyzbieralo-160-000-eur

    Odpověď
    • Jana z Arku 8.12.2019 o 23:19

     Z České republiky můžeme také posílat SMS na pomoc Prešovu a lidem že zbořeného domů na číslo 855 ? Prosím o radu, jak to udělat správně. Děkuji.

     Odpověď
    • Jana z Arku 8.12.2019 o 23:19

     Z České republiky můžeme také posílat SMS na pomoc Prešovu a lidem že zbořeného domů na číslo 855 ? Prosím o radu, jak to udělat správně. Děkuji.

     Odpověď
    • Jardobe,prosím Tě ,zkus zjistit, zda je zaslání pomoci do Prešova tak jednoduše proveditelné i z Čech . Připojuji se k dotazu Jany z Arku . Děkuji Ti.

     Odpověď
     • To skrátené číslo z ČR nebude fungovať. Nadácia Joj má na Ministerstve Vnútra zaregistrované iba toto číslo v tej zbierke. Treba to skúsiť inak. Inak cez SMS už vyzbierali vyše 500 tis eur. A na účet mesta už ľudia poslali takmer 2 mil eur. Štát poskytol tie milión.
      Tu je FB skupina ohľadom pomoci v tejto veci:
      https://www.facebook.com/groups/2376868609309122/?fref=mentions&__tn__=K-R

      Odpověď
 11. Na Mukačevovej ulici v Prešove v 12 poschdovej bytovke vybuchol plyn. Hrozí zrútenie celej bytovky. Sú tam aj uväznení ľudia, lebo sa zrútilo aj schodisko.
  https://www.ta3.com/clanok/1170901/bytovkou-otriasol-velky-vybuch-ludia-su-uvazneni-hrozi-kolaps.html

  Mukačevo má zaujímavú históriu: https://cs.wikipedia.org/wiki/Muka%C4%8Devo

  historický erb Mukačeva: https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/3/36/Mukacheve_Coat_of_Arms.jpg
  súčasný erb: https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/a/af/Mukachevo_gerb.png

  Odpověď
  • Mukačevskej

   Odpověď
  • Prešov je okrem iného partnerské mesto Mukačeva. S Ukrajinou to nevyzerá dobre, je možné, že sa opäť rozpadne. Podkarpadská Rus je jeden z horúcich adeptov na oddelenie. Inak tá správa má v sebe veľa 12. Bolo by zaujímavé vedieť meno bývajúceho, resp. vlastníka bytu, kde sa to stalo.

   Odpověď
   • https://sk.wikipedia.org/wiki/Muka%C4%8Devo

    Odpověď
    • Dnes je Mikuláš
     https://sk.wikipedia.org/wiki/Mikul%C3%A1%C5%A1_z_Myry

     Odpověď
     • V erbe nie je sv. Mikuláš ale sv. Martin https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%93%D0%B5%D1%80%D0%B1_%D0%9C%D1%83%D0%BA%D0%B0%D1%87%D0%B5%D0%B2%D0%B0

      Odpověď
      • Počet obetí výbuchu bytovky v Prešove stúpol, zomrelo sedem ľudí
       https://spravy.pravda.sk/regiony/clanok/535277-poziar-po-vybuchu-plynu-v-bytovke-v-presove-sa-podarilo-uhasit/

       Odpověď
  • Vsimol si tez nekto vo videu akoby tlakova vlna vystrelila neco zo zeme pri dome nesom si tym isty ale mne sa to tak javi. (druha fotka TU – https://www.markiza.sk/spravy/domace/1984154_vybuch-bytovky-v-presove-ma-zatial-sedem-obeti-policia-zacala-trestne-stihanie#) Toto je jeden koment z Fb s ktorym sa stotoznujem co sa techniky vybuchu stalo, kedze sa tam konali vykopove prace a zjavne buchol plyn. Mimochodom vsimite si Jozef Mallinerits (autor ) sa o vybuchu dozvedel 3:30
   Jozef Mallinerits=
   „celkom fundovaný názor ku tragédií::: 3:30 som videl prve zabery a vedel
   okamzite ze to NEBOL vybuch plynu zapricineny JEDNOU pripojkou v byte, alebo jednym sporakom! Ano.., som z nesuvisiaceho technickeho oboru a vseobecny prehlad mam TOP! Takze..: ked niekto necha v byte pusteny plyn [schvalne, alebo nahodne] a doslo by k explozii v jednom byte, moze vytlacit PANEL na jeho byte, okna v celej bytovke, ale NIKDY to nevytlaci PANELY na 3och poschodiach a nezruti strechu! Ked som videl na fotkach okolo 15:00 v troskach pred bytovkou vykopane rigole, bolo mi na zvracanie ale neklepal som si po pleci ze som pricinu rospoznal ako „laik“ na dialku! Udialo sa toto: robotnici potuzeny cajom v rume, bez dozoru, alibisticky a fuseracky [dobrych ludi niet uz NIKDE!] „krtkovali“ = prerazali vodnym tlakom diery popod chodniky aby nemuseli zdlhavo kopat obtiazne miesta! Pritom pod zemou a mimo ich optickeho kontrolneho bodu natrafili na panelovy zlab kadial vedu pripojky k bytovke [teplo/plyn]. Vysokym vodnym tlakom prerazili plyn. potrubie, jeho zvar/ alebo koroziou oslabene miesto plyn.potrubia! Pod zemou bolo to miesto, odkial hadicou prerazali, zasypane mokrou zeminou, a unik plynu smerom k robotnikom bol minimalny. Pre plyn bolo jedine miesto uniku v panelovom kanali veducom k STUPACKAM do bytovky! Nie k vytah sachte! Do stupaciek, tam su rozvody plynu, a kanalizacie. Je to zvycajne v umakartovom jadre medzi kuchynou a WC/ kupelnou. Ide o uzavrety priestor zo zlou ventilaciou. Plyn, kedze je lahsi ako vzduch unikal smerom k stupackam a tam nahor v minimalne 4och [kazde nad sebou stojace byty maju vlastnu stupacku] vetvach nahor! Ze ho bolo citit aj z pivnic, sacht v pivnici a automaticky aj vo vestibule, vchode je normalne. Priklopy nie su vzduchotesne. Mylia sa vsetci [vacsina] kto si mysli ze vela plynu znamena velky vybuch! Vela plynu = plyn NEVYBUCHNE, nevznieti sa! Je ho potrebne mat 5az 15% spolu so vzduchom [kyslikom] aby sa dokazal aj malou iskrou vznietit! V jednom samostatnom byte ktory sa naplni plynom nad 25% k vybuchu nedojde! Plynari sa boja vzdy IBA PRAZDNYCH potrubi! Lebo vedia ze pomer vzduchu a neakeho zvysneho plynu okolo 5% im zapricini aj pri statickej iskre na svetri vybuch ktory ich zabije! Kedze tie 4ri stupacky v bytovke maju objem nasobne vacsi nez jeden byt, namiesalo sa tam niekde v bytovke 10tky kubikov takych akurat 5 do 15% plynu. A vtedy stacilo privolat vytah, zazvonit zvoncekom alebo najpravdepodobnejsie.., zasvietit ci zhasnut vypinac v jednom umakartovom WC. Vtedy ked niekto isiel pozriet ci ten plyn neprichadza od stupaciek! Viac netrebalo! Stat sa to teorerticky moze vsade na svete, ale iba na Slovensku som zazil alibizmus, zatlkanie, „nerobenie problemov“ [nebudeme nikam volat, budeme radsej cusat!].. a inych postojov kde NIKTO z muzov nevedel prebrat zodpovednost. Videl som pod Tatrami ako raz zasadal krizovy stab, hasici, policajti,atd.. a dohodlo sa ze cesta sa bude regulovat kedze po topiacom sa snehu je pre auta neprejazdna! Zapisnica sa spisala, policajti si s hasicmi potriasli ruky, a kazdy isiel vecer domov! Cesta sa sama NEODregulovala a rano na tom mieste vazna nehoda! Nebolo toho kto by prebral zodpovednost a ZACAL tu premavku regulovat! Tak ako tu v piatok na obed na Mikulasa nebolo toho kto by z plynarni vyrazil k havarii cez obed, a uz vobec nie v hlavach robotnikov ktori mali zalarmovat VSETKY zlozky hodinu- dve pred vybuchom! „Skutok sa NESTAL“ tak ako som ho opisal, vsetci budu nevinni, vrtulniky neboli dotankovane [tak ako stihacka] a tak stali poziarnici s policajtmi vo vreckach pred bytovkou a 3ja hasili! Technika im nefungovala, krajina vytunelovana! “
   Jozef Mallinerits

   Odpověď
   • el-sabí 8.12.2019 o 0:07

    Kto píše o stupačkách a plyne ,ktorý sa hromadil ,
    prečo sa nachádzajú na strechách výškových budov odvetrávacie otvory ?

    Odpověď
    • Asi tam neboli. Bytovka sa zrejme prerábala a hasiči im nechceli dať na to revíziu.
     https://www.hlavnespravy.sk/potvrdenych-obeti-uz-sedem-preco-museli-hasici-so-zachranou-ludi-mukacevskej-cakat-nekonecne-2-hodiny/1980096
     Ukázalo sa však, že stavebné úpravy celého bytového domu z roku 2017 hasiči nikdy neodsúhlasili, nakoľko boli v príkrom rozpore s predpismi.
     …z revízneho dokumentu z r. 2017 k bytovke, ktorý prezentoval Goliáš, vyplynulo, že „viacero stavebných a technických riešení bolo v absolútnom rozpore s bezpečnostnými predpismi, vrátane odvetrávania a prístupnosti evakuačného schodiska a stavu prívodných šácht. Kombinácia z toho plynúcich nepriaznivých okolností nasledujúcich po explózii znemožnila hasičom začatie hasiacich prác o viac, ako dve hodiny.“
     „Spor hasičov s vlastníkmi budovy trval viac ako dva roky a včera sa napriek prítomnosti príslušnej hasebnej techniky na mieste dve hodiny museli sústreďovať len na záchranu ľudí prostredíctvom plošín. Riešenie požiarnej bezpečnosti budovy bolo v príkrom rozpore s predpismi a okrem priameho ohrozenia obyvateľov došlo pri záchranných prácach aj k ohrozeniu zasahujúcich a tiež obyvateľov okolitých panelákov,“

     Odpověď
    • Bez odvětrávání kanalizační stoupačky nebude dobře fungovat splachovací záchod. Dále tam budou i vývody kuchyňských digestoří.

     Odpověď
   • https://maps.app.goo.gl/bWFeBStqpsDNsCPa7

    Odpověď
  • Aj v Odese bol piatok požiar budovy vysokej školy, ktorá vyhorela
   Источник: https://rusvesna.su/news/1575742240 sú obete https://rusvesna.su/news/1575742240

   Odpověď
 12. Devastačný výbuch plynu v Prešove, hrozí celkový kolaps budovy. https://slovensko.hnonline.sk/2053928-devastacny-vybuch-plynu-v-presove-na-miesto-mieri-vyse-20-hasicov?fbclid=IwAR3oVw6cKxgiCAszlK0LwtNnNyeGlwwZ0BggU88aKsSXafRMxcQHcMTx42U

  Odpověď
  • strasne smutne cosi… chudaci ludia takto pridu pred vianocami o strechu nad hlavou
   vraj tam ich zopar uslo na strechu
   su tam vidno na fotke vylietavajuce steny panelaku… som zvedava na pricinu, lebo ten devastacny ucinok vyzera ako po obrovskom vybuchu, co si neviem predstavit pri beznom uniku plynu

   Odpověď
   • nie je problem takto naraficit akoze nahodny vybuch plynu, v armade sa ucia taketo zaskodnicke akcie s velkou nicivou silou, a bez potreby pouzit velke mnozstva vybusin. ked si pozries loranka spravy zo sveta kde vybuchol plyn, tak dost casto sa cely cinziak zruti. matricne spojenie – plyn z Ruska, Mukacevo – zapadna ukrajina – fasizmus.

    Odpověď
    • Souhlas matriční událost.

     Odpověď
     • 12. mesiac, 12 poschodi o 12tej hodine.
      jeden z vyznamov znie takto – 12 – istota, definitívny koniec, alebo koniec pred novým začiatkom. tri krat – MIM.

      Odpověď
      • ano… ta 12-ka mi tiez udrela do oka

       Odpověď
      • odkial cerpas info o 12tke teda okrem nej aj k inym cislam ?

       Odpověď
      • Pribudla 9 – výbuch 9 poschodie. 9.12. je normanský formát.

       Odpověď
      • Časostroj 7.12.2019 o 16:19

       K vybuchu došlo o 12:12
       https://m.topky.sk/cl/10/1844257/Bezpecnostna-kamera-restauracie-zachytila-moment-vybuchu-v-presovskej-bytovke–Dve-desive-VIDEA

       Odpověď
 13. Píšem síce neskôr, ale predsa. V deň, keď Mečiar ohlásil, že sťahuje svoju kandidatúru, t. j. 29.11. doobeda, sa krátko potom udiala nehoda na Svatoplukovej ulici v BA. Zrážka trolejbusu, linky 202, taxíka a nákladného auta. Noosféra sa z nás ide zblázniť. Svatoplukove prúty nie a nie držať spolu. https://www.bratislavskenoviny.sk/aktuality/ruzinov/57400-foto-hroziva-nehoda-na-svatoplukovej-zrazili-sa-tu-trolejbus-mhd-nakladne-auto-a-taxik

  Odpověď
  • Áno.
   Ak sa nezjednotíme, nespojíme,
   naozaj hrozí koniec.
   Nielen štátu a jeho občanov,
   ale i národa.
   Aj fyzicky.

   Navyše bordel v strede Europy
   ohrozuje i samotnú Európu, Euroáziu
   a tak dnes žiaľ i svet.
   Cui bono?
   Prečo sa tak bojíme dospieť?

   Keď rodičia potrebujú decko prefackať,
   bo chodí na tenký ľad tancovať,
   musia spolu držať.
   Inak fafrnok neprestane
   a aj ostatných do bažiny so sebou stiahne,
   hoc sa len „zahrať“ chcelo..

   Odpověď
   • Tak vám poviem, len dúfam, že to bude ako v Pánovi prsteňov, keď zlobri či obri chceli grilovať hobitov a títo mohli len naťahovať čas, pokým nevyjde slnko a nevnesie do všetkého svetlo a tak ich oslobodí.

    Odpověď
    • Pre KL
     Tak to je krásne napísané, ja si teraz uvedomujem, že v podstate uvažujem takisto. Tak mne ste teraz svetlo vniesli :)

     Odpověď
     • :)

      Odpověď
     • A) Ostali ale hobiti azda iba pasívni? :)
      B) Nie sme mi skôr niečo ako elfovia?
      ..hm elf..el-even.. 11
      C) no čo ak je ČLovek viac ako 11?

      Odpověď
      • Myslím že každý, kto si je vedomý v akom stave je spoločnosť a aj svet, sa snaží v rámci svojich možností robiť čo môže. V prvom rade pracujeme na sebe a ovplyvňujeme informačné pole trebárs na diskusiách.
       Čo sa týka vlády, ukazuje sa, že vie hrať aj s málo kartami, ako nám to dokázali napr. s tým zlatom.

       Odpověď
 14. pozri titulok knihy
  (MERA proti proudu)
  2:44

  https://www.idnes.cz/hry/magazin/smash-young-adult-v-komiksech.A191204_162252_bw-magazin_oz

  Odpověď
  • Vydáva to DC

   Odpověď
   • Tú knihu?

    Odpověď
    • Kniha v CZ je napr. tu https://www.databazeknih.cz/knihy/mera-proti-proudu-422738
     a tu je DC https://www.dccomics.com/tags/mera-young-adult-graphic-novel

     Odpověď
 15. Na základně Pearl Harbor se 3 dny před výročím japonského útoku střílelo, zemřeli 3 lidé.
  Voják na americké vojenské základně Pearl Harbor na Havaji zastřelil 2 lidi a jednoho dalšího zranil. Sám po činu spáchal sebevraždu.

  Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/pearl-harbor-havaj-utok-utocnik-sebevrazda-zakladna-americka.A191205_061537_zahranicni_rko

  Odpověď
 16. V Zabajkalskom kraji RF sa zrútil autobus do zamrznutej rieky. 19 ludí zahynulo, 21 sa zranilo, celkovo bolo v buse 44 ludí.
  https://www.topky.sk/cl/11/1842641/VIDEO-Tragicka-nehoda-autobusu–zrutil-sa-z-nadjazdu-do-rieky–Pocet-obeti-stale-stupa

  Odpověď
 17. Taliansky poslanec 33-ročný Flavio Di Muro (Muro=kocúr), počas zasadania v parlamente požiadal o ruku Elisu De Leo (Leo=lev). Tá ponuku prijala. Ďalšia ponuka pre spoluprácu s GP. (U nás Blaha na kandidátke č. 11.)
  https://www.topky.sk/cl/11/1842419/Najromantickejsi-poslanec-na-svete–Pocas-zasadania-parlamentu-urobil-nieco-absolutne-necakane-

  Odpověď
 18. Co sa to deje v nasej spolocnsoti? Zacali sa ludia vzdelavat? Alebo sipia systemove nastroje na krivenie pravy?
  https://www.hlavnespravy.sk/zamlciavana-zasluha-josifa-vissarionovica-stalina-zachrane-ruskej-kultury-pravoslavia/1972307

  Clanok ako cvlanok, ale tie komentare. Este pred pol rokom HS za taky clanok ziskala komu hejtu nadavaok atd … ale teraz? Triezve komentare o tom, ako propaganda systemu nakydala tony hnoja na Stalina? neskutocny posun v myslenie spolocnosti.

  Odpověď
 19. 29. novembra (TASR) – Vo Vysokých Tatrách prišli o život dvaja ukrajinskí horolezci. O tragédii, ktorá sa stala vo štvrtok (28. 11.) popoludní, informovala Horská záchranná služba (HZS) na svojej webovej stránke.
  https://www.teraz.sk/regiony/v-masive-lomnickeho-stitu-prisli-o/432941-clanok.html

  Odpověď
 20. Fico blahoželal slovenskej futbalovej legende.
  https://www.facebook.com/robertficosk/videos/738139183370052/

  PS: Odporúčam si pozrieť tento príbeh. Na čo asi chcel Fico poukázať?

  Odpověď
  • Bravo , skvělý pohled na skutečný chlapský sportovní život . To , co v úvodu Dušan Gallis vyjádřil jako vzpomínku na své dětství podepisuji . Jsem jen o rok mladší.

   Odpověď
   • Presne tak. Zdravý, mravný pohľad na športový život.

    Ide o to, že GP riadi egregoriálno-matrične. Popri inom hľadá matričné styčné body v minulosti, o ktoré by mohol oprieť (podporiť) plánovanú budúcnosť a na tie viaže svoje riadenie. Futbal je jedna z najdôležitejších súčastí egregoriálno-matričného riadenia v oblasti športu.

    Tento príbeh poukázal na určitú formu egregoriálneho prejavu, ktorá sa dá povahovo v skratke zhodnotiť ako nadpriemerne mravná oproti dnešným pomerom, zdravou snahou ísť za svojím cieľom, tímovú prácu a nevzdávať sa.

    Tento prístup Dušana Galisa ho spolu s jeho tímom doviedol k týmto výsledkom: https://www1.teraz.sk/najnovsie/futbal-majster-europy-a-uspesny-tr/431669-clanok.html
    Proti Anglicku 30. októbra 1975 dal gól, vďaka ktorému Československo postúpilo na európsky šampionát do bývalej Juhoslávie. Zo šampionátu si v roku 1976 odniesol európsky titul. (ďalšie výsledky v článku)

    Týmto príbehom Fico poukázal na matričný bod, na ktorý plánuje naviazať a zároveň ho ponúka globalistom. Tento bod (aj)im pomocou SR môže pomôcť pri odpise Anglicka (a k nemu naviazaného riadenia) a súčastne stabilizovať Európu. Aby sa táto matrica dala dotiahnúť do požadovanej formy, musí spoločnosť spĺňať náležité egregoriálne kvality.

    PS: V 1975 sa stal prezidentom ČSSR Gustav Husák.

    Odpověď
 21. На Земле Франца-Иосифа ученые нашли череп арктического единорога
  https://разведданные.онлайн/news/na-zemle-frantsa-iosifa-uchenyie-nashli-cherep-arkticheskogo-edinoroga/
  Единорог возвращается в Россию?
  https://разведданные.онлайн/news/edinorog-vozvraschaetsya-v-rossiyu/

  Odpověď
 22. https://www.aktuality.sk/clanok/744817/v-poprade-zavrazdili-prokuratora/?fbclid=IwAR2VEe_0aM4aIz26GSSffdUca6hQdD6Vw6u_Pqt8JRElVdar0mO3MvItrR8 Prokurátor Ján Škovránko je však podľa informácií Denníka N po napadnutí nožom nažive.

  Odpověď
 23. Blaha dostal na kandidátke Smeru číslo 11. Veľmi zaujímavé číslo…

  Odpověď
  • popolvár 27.11.2019 o 20:21

   No Blaha svojimi statusmi je takým, nazvime to, neoficiálnym hovorcom strany SMER. A že na kandidátke je pod číslom 11, sa dá tlmočiť, že je momentálne, vzhľadom na jeho marxizmom šmrncnutú rétoriku, tu diskutovaný pobyt na Kube, aj „hovorcom“ euroázijského krídla GP…
   Ohľadom súdov a najmä ústavného súdu: niekto tu poznamenal, že je tam dosť liberálnej čvargy. Vychádzajúc z tvrdenia, že súdna moc je piatou zložkou vnútrosociálnej moci, ktorej úlohou je chrániť vládnucu koncepciu riadenia, a riadenie na našom území je podľa koncepcie, ktorej majiteľom je GP, pre ktorého je jedným z aktuálnych cieľov riadenia vysporiadať sa s liberalizmom, tak buď doteraz nepochopivší sudcovia veľmi rýchlo pochopia, čo sa od nich očakáva, alebo prebehne čistka od tých jemnejších metód až po „neočakávané samovražedné“ pády z okien…
   A prebehne to najneskôr do konca januára…

   Odpověď
 24. https://www.hlavnespravy.sk/zosnula-herecka-potokarova-rozhovore-adelou-hovorila-depresivnych-ulohach-ktore-musela-ventilovat-rtvs-relaciu-stiahla-archivu-snd-obnovilo-profil/1968628
  Neviem či sa to tu hodí ale myslím si že je to odobna matrica.

  Odpověď
 25. Airbus ruského Aeroflotu nouzově přistával s umírajícím pilotem..

  https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/rusko-letedlo-nouzove-pristani-infakt-kopilot.A191124_182015_zahranicni_chtl

  Déjà vu?

  Odpověď
 26. Rachelle její násilná smrt malým a mírumilovným mikronéským ostrovem v západním Pacifiku otřásla. Během 4let, co na ostrově ležícím východně od Filipín bydlela, se žena stala nedílnou součástí jeho malé komunity o 11 tisících lidech.
  Odlehlým ostrovem otřásla vražda Američanky, zastřelili i jejího psa
  https://cs.wikipedia.org/wiki/Yap
  https://cs.wikipedia.org/wiki/Rai_(pen%C3%ADze)
  Seznámila se tady se svým manželem, německým pilotem Simonem,
  na ostrově pracovala jako úřadující generální prokurátorka.

  Rachelle 33 let zemřela ranami z brokovnice.
  První ji trefila zezadu do ramene a druhá do stehna,
  právě když z auta vykládala psa.. Třetí rána pak usmrtila psa.
  „Pojmenovali jsme jí Rachelle, což znamená malé jehně. “
  Na ostrově se s Rachelle přišlo rozloučit více než 300 lidí včetně guvernéra Henryho Falana.
  https://www.bbc.com/news/world-asia-50204229?ocid=socialflow_twitter

  Odpověď
 27. В небе над Лос-Анджелесом загорелся самолёт (ВИДЕО)
  https://rusvesna.su/news/1574398708

  Odpověď
 28. Dnes ráno 21.11. našli v Bratislavskom obvode 2 telo mladej ženy (rovnaký odvod ako v prvom prípade z 11.11.) V akom stave bola nájdená polícia bližšie neuviedla. https://www.topky.sk/cl/100370/1840243/MIMORIADNE-Po-nasilnej-smrti-Violy—34–policia-objavila-v-Bratislave-telo-dalsej-zeny?fbclid=IwAR1W15Xp3amt9MzIjXiRhIn1PXT5PNQSqTiB4JghcdWiHhkUvx9KG1gTdLY

  Odpověď
  • 11.11.-“zvláštny“ dátum,modelka,fotografka,takíto ludia sa väčšinou radia k liberálnej kaaviarni,žeby odkaz.Uvidí sa kdo bol druhá obeť.Nech odpočívajú v pokoji : (

   Odpověď
   • Jsem zvědav co policie vyšetří, to vypadá na sériovou akci plus ten student, který tam kolem běhal a údajně se také postrádá jak už zde níže zmiňováno

    Odpověď
  • Poblíž obou nálezů je prý imigrační centrum.

   Odpověď
   • A ještě se postrádá 20 letý student, který tudy chodí běhat.
    https://www.cas.sk/clanok/9….

    Odpověď
   • Velmi bych si dal pozor na záměrnou provokaci a /rychlou“ linku na pachatele-imigranta : Vše souvisí se vším a předvolební vzedmutí s následným splasknutím může velmi poškodit pronárodní strany.

    Odpověď
    • Ta brutalita by na to ukazovala.

     Odpověď
     • Môže to aj ukazovať na prácu tajnej služby. A teraz nemyslím SIS.

      Odpověď
      • Celé to může mít úplně jiné pozadí, než kriminální . Jen tři body : volby ,Kuciak-Kušnírová , integrace proslovenských stran .
       Stačí si retrospektivně projít vývojem před a po vraždě obou sakrálních obětí , podívat se na historické reakce veřejnosti před 30 lety na zprávu o smrti studenta Šmída a poučení je zjevné. Pronárodně orientovanému elektorátu se podsune verze „vraždícího“ migranta a včas cca 14 dnípřed dnem D se k tomu přizná slovenský Pepek Vyskoč . Zklamání připsané na vrub „nesprávného“ vztahu k imigrantům .
       Jasný průnik do volebního výsledku.

       Odpověď
     • len aby ste neboli prekvapeny ze to spravil beloch ,vzorny otec rodiny,vzdy pozdravil,usmievavy,chodi do kostola- takych seriovych vrahov je napr v USA 99 percent

      Odpověď
   • Slovíčko „prý/vraj“ nie je argument. Chcelo by to poznať zdroj, nejaké bližšie info… A čo je myslené pod imigračným centrom? Infoservis na Grosslingovej? Alebo nejaká neoficiálna ubytovňa pre cudzincov?

    Odpověď
    • Bratislavu neznám, ale v diskusi to zmínil jeden z diskutujících, co bydlí poblíž a chodí tudy každý den. Jak jsem koupil, tak jsem prodal. Takže jako Slovák máš možnost zapátrat.
     A mimochodem, argument to byl, akorát si ho nevyvrátil, jenom zpochybnil. To znamená nedokázal jsi opak.

     Odpověď
    • Nemusíš se s hledáním namáhat. Tady je adresa: Africké kulturné a integračné centrum Ružinovská 4814/1, Bratislava. No a oběti byly nalezeny v Ružinově.

     Odpověď
     • Policie místo činu prohledala a našla vibrátor.

      Odpověď
      • To je zajímavá informace. Pokud prosákla ven, tak to byl záměr.

       Odpověď
       • Je to celé nějaké divné, že téměř po 14 dnech jdou teprve prohledávat místo a najdou jakýsi gumový vibrátor a píší “ Našli vražednú pomôcku?“ Přitom modelka byla dobitá na celém těle, kotnících (což bych viděla na svázání) , měla zlomený i obratel – gumovým vibrátorem?

        Odpověď
        • Já bych na ty informace expost, nebral jako fakt. Důležité je to, co bylo řečeno hned. Teď jsou už fakta profiltrována.

         Odpověď
        • Ako sa u nás povie ľudovo vibrátoru? Robertko…

         Ale ako píše Honza nižšie, je to neskorší informačný vhod. Presne ako s Kočnerom, kde sa Denník N snaží naňho našiť veci, ktoré nemusia byť pravdivé a ťahať tak falošné karty.

         Odpověď
        • tak policia miesto urcite prehladala hned po naleze tela a nie po 14 dnoch

         Odpověď
     • Nejak som moc tento prípad nesledoval, ale v článkoch píšu, že telo Violy našli v prístave, a ten je od Ružinovskej 1 pomerne ďaleko, hoci je to jedna mestská štvrť.
      Prečo práve Ružinovská 1? To už môže byť rovno aj centrála Smeru, ktorá je o dve uličky vedľa, a jej predseda je Róbert (vibrátoru sa ľudovo hovorí aj „Róbertko“)

      Odpověď
 29. 3 deti odfotené pred 120 rokmi pri ťažbe zlata v Yukone švédskym fotografom Erikom A.Heggom.
  Najstaršie z detí vyzerá ako Gréta ThunBergová.

  https://noizz.aktuality.sk/zaujimavosti/greta-thunberg-ma-dvojnicku/h9836eg?utm_source=cas.sk&utm_medium=zona-hp&utm_content=box-noizz-hp&utm_campaign=cross

  Odpověď
  • Samozrejme stoka aktuality.sk sa nezaprie. Tu je časť vety z toho článku:
   O Grete už vzniklo množstvo nezmyselných konšpirácií predovšetkým v súvislosti s tým, kým je platená a podobne
   Samozrejme, ak sa nastolí otázka, kto je v pozadí, tak hneď konšpirácia. No nie, ona sa sama rozhodla ísť na protest zo svojej školy a sama sa prepracovala až k prejavu OSN… tupci z aktuality a im podobní už väčšiu konšpiráciu ani dať nemôžu.
   Ale ak by šlo o Fica, tak budu splietať väzby aj 30 rokov dozadu.

   Odpověď
 30. https://www.topky.sk/cl/10/1839851/Bratislave-bude-zavidiet-cele-Slovensko–VIDEO-obrovskej-atrakcie–nic-pre-strachopudov
  od. 22 novembra do 22. decembra bude v Bratislave pristupne 33 metrove ruske kolo

  Odpověď
  • proč se tato konstrukce jmenuje „ruské kolo“ ? Je jedinečné v tom, že účastníkovi umožní pohled na „Svět okolo“ z různých „pater“ včetně nejvyššího . A za druhé : nelze z něj bez zákroku správce atrakce vystoupit.

   Odpověď
   • Podstatné je to „RUSKÉ“ na Slovensku (BRATislava RU(s)-Ži(je)-Nov(á)), a číselná symbolika 22/11.
    Okrem toho z Ruska prúdi koncepcia, ktorá reálne poskytuje pohľad do všetkých poschodí riadenia. (Každý riadiaci cyklus by mal byť riaditeľom dotiahnutý do konca. Výmena šoférov za jazdy je nebezpečná)

    Odpověď
 31. Byl jsem v Pripjati a zarazil mě tenhle pohled. Nevím jestli tomu někdo nepomohl, ale přišlo mi to symbolické. Každopádně smutné místo.

  https://ibb.co/5FJJNBz

  Odpověď
  • rozhodol si sa byť dobrovoľným testerom na účinky radiácie po určitom čase? Dokonca bez toho, aby si dostal za to ako tak zaplatené?

   Odpověď
   • 110 000 lidí ročně. Ve skupině byli tací, kteří vám byli víc než 2x. V samotné elektrárně pracuje na 4000 lidí. Dál jsem to do této rubriky kvůli té mapě, jinak bych psal do Mimo téma. Jo a ještě jsem za to zaplatil.

    Odpověď
   • Cesta do Černobylu: Kontaminované části elektrárny

    https://www.youtube.com/watch?v=I2oFdQdy-Eg

    Odpověď
  • Zajimava asociace …
   https://de.wikipedia.org/wiki/Prypjat_(Stadt)#/media/Datei:Pripyat_-_Abandoned_funfair.jpg

   Odpověď
 32. Ako to vidíte po 17.11. ?!
  ———————–
  Voliť či nevoliť !

  Pomaly ale isto sa blížia parlamentné voľby 2020. V ponuke je rôznorodosť „starých“ i „nových“ politikov a občania si tvoria názor po svojom na základe informácií z médií, SMSiek z THREEMY, GORILY, stretnutí so známymi, atď.

  Politická zodpovednosť nie zodpovednosť v pravom slova zmysle. Politici sa chvália, čo všetko dokázali. Treba sa pozrieť ale, čo všetko nasľubovali a nespravili to ešte, lebo to, čo dokázali bolo ich povinnosťou, pretože to sľúbili a zaviazali sa tomu. Potom sa treba spýtať, čo s tým chcú ešte robiť – to asi začnú výhovorky „aj sme chceli, ale tí ostatní boli zlí“. Každý, kto prijíma moc, je zodpovedný pred národom nielen za maximálnu bezchybnosť svojho konania, ale aj za kompenzáciu následkov chýb.

  Prax je kritériom pravdy.

  Tvorí sa predvolebný egregor, resp. egregory. Ľudia majú rôzne postavenie v rôznych egregoroch. Ak je niekto v jednom egregore hoci aj programátorom, v inom môže byť v postavení biorobota ale aj zombie a pod. Dobré by bolo zostať Človekom aby sa tvorila Súbornosť (egregor s ľudským typom psychiky človeka).

  V nadchádzajúcich voľbách vyvstane nejaká situácia. Nech už vznikne také či onaké zoskupenie, nedovládne do konca volebného obdobia. Ja voliť nepôjdem, čím sa nepodrobím algoritmike aktuálne prebiehajúcich procesov tvorených narkomanmi, čo chcú byť premiérmi, alebo opilcami, čo už nimi boli,… Nie je dobré nabíjať zlé egregory vlastnou energiou a vyčerpávať sa.

  Čím menej ľudí príde voliť, tým lepšie. Vzhľadom na mravné štandardy „falošných prorokov“ (Chráňte sa falošných prorokov: prichádzajú k vám v ovčom rúchu, ale vnútri sú draví vlci. Poznáte ich po ovocí) snažiacich sa získať moc, dôjde k ich eliminácii ich vlastnými silami.

  Všetkým prajem uvoľnenie / pohodu a pozornosť, rozlíšenie a dostatok miery.

  Odpověď
  • Tobě též.

   Odpověď
  • - takže nepojdeš k volbám. A keď vyhrá „ten“ ktorého si nechcel. Povieš..že si ho nevolil ?
   Práve preto tam bude „ten“ lebo si mu TY nedal hlas .
   Budeš sa ma’t tak ako si zaslužiš. Ako si volil .
   Preto bude zbytočne sa ztažovat. Bude tam človek zvolený vetšinou .
   Ak by si chcel ukázat , že nesúhlasiš s volabami máš dat prázdny volebný lístok do obálky.
   Chlap je obránca rodiny , vlasti . Číta tlsté knihy aby mal prehlad a mohol volit – vlastným rozumom a nie tým , čo mu tlačia TV či noviny .
   Tým ochráni aj rodinu a vlasť . Dnes nevoli – len zbabelec či vrah národa po ludch chce .
   Takže jeden chytračil až dochytračil a dopadlo to ako vždy.
   Ja sa chránim falošného proroka , čo nabáda nechodit k volám . Tvári sa ako ovca – schovaný je ale vlk v tom v ovčom rúchu .
   Takže ako to vidím ? VOLIT rozhodne

   Odpověď
   • presne tak daska,
    voli aj ten co nevoli… tomu sa uniknut neda

    Odpověď
   • za 1 +.

    Odpověď
   • K volbám jít ale nevolit. Do Urny má přijít lístek s rozhodně něčím jiným než poslušnou volbou z nabídky. Do urny má přijít lístek s ručně napsanými přáními, co si volič od budoucího systému přeje, a co si naopak nepřeje. Vysvětlovali ten princip už jinde a je to podle mne pravda. Cílem je učinit skutečné autory systému plně odpovědnými za všechno, co jejich systém lidem poté napáchá. Kdo jde k volbám i kdo nejde vědomě podporují vznik špatného systému a proto nesou sami odpovědnost za to, co se jim poté stane. Ti, kteří jim to udělají, nesou odpovědnost jen minimální. Aneb kdy ti mohu dát přes hubu a odpovědnost za to máš ty sám? Když mi to na můj dotaz předtím sám dovolíš! A volby, to je jen takový vychytrale skrytý dotaz na lidi, jestli chtějí dostat budoucím systémem přes hubu. Kdo jde k volbám a napíše stejně vychytrale lístek do urny že nechce, ten učiní odpovědnými ty, kteří se ta hrozně moc potřebují schovat. Kdo tohle chápe, ten už pochopil.

    Odpověď
    • Sleduješ osobní alibi dosažené výrazně infantilizovanou podobou . Připomínáš mi r.1977 a schůzi ROH s hlasováním o Antichartě . Jeden kolega nezvedl ruku ani „pro“ ani „proti“ a ani „zdržel se “ . A pak se vyhlásil za hrdinu , který to provedl nejhrdinštěji ze všech . Dodnes je ta sketa / bez ohledu na předmět hlasování / určitě o svém dobovém hrdinství přesvědčena. Proč si mi jej asi připomněl ?

     Odpověď
  • takéto „navádzanie“ nevoliť tu bolo pred prezidentskými volbami,zdá sa mi že „spjašče“ sa opäť začali budiť :)

   Odpověď
   • Buď si jistá, že se probudí i demoliční Čtyřka .Musí to zkusit zakalit drobet vodu /informace/.
    Pročpak asi tak najednou během cca týdne „vysmrděla“?

    Odpověď
  • Smradíš tu, aspoň si zmeň text. To má byť výzva? Ja a moja rodina pôjde voliť! Choď do prírody, prevetraj si mozog a nezabudni si vziať pohár na kyslík.

   Odpověď
  • uz zasa? stale to iste? cim menej ludi pojde volit, tym menej ludi sa moze potom stazovat a cudovat, kam to cele vedie……pripadas mi ako clovek, ktory vidi ze lod ma problemy, ale presadzuje, aby nikto nesiel ku kormidlu ho viest….bude lepsie, ked sa lod sama prevrati, prip. chyti sa kormidla niekto dostatocne agresivny, aby vyhadzal polovicu lode, aby ju odlahcil a sam sa zachranil…..a potom co budes pisat? ze maju byt uvolneni?
   Kazdy kto hodi listok cisty alebo s inymi menami, ako su kandidati, tam nemusi ani chodit. Povazuje sa ten hlas za neplatny a teda dotycny volil za buduceho vitaza volieb!!

   Odpověď
   • Putinovec 20.11.2019 o 16:44

    To je problém těch, kteří nemají luxus vlastního názoru.Musejí sloužit jako hlásné trouby.Až do vlastního sebezničení.

    Odpověď
  • „Všetkým prajem uvoľnenie / pohodu a pozornosť, rozlíšenie a dostatok miery.“
   to je dobře, bohužel pro tebe jakmile má někdo pozornost, rozlišení a dostatek míry (i když to poslední nedává smysl, asi jsi myslel smyslu pro míru) tak jednoznačně zhodnotí tvoji výzvu jako záškodnickou, ve své podstatě podvratnou činnost.

   Nejít volit znamená podkopávat svoji státnost. To je užitečné jen pro ty jejichž státnost jim škodí. Vaše státnost Slovákům neškodí, ale naopak momentálně chrání vaše národní zájmy. Chceš přijít o to co chrání tvoje národní zájmy? Potom piš podobné nesmysly.

   Odpověď
  • Pozor na démonizmus medzi študentami KSB ( http://leva-net.webnode.cz/products/v-jefimov-o-demonizme-medzi-studentmi-ksb/ !)

   Existuje metrologická preukázateľnosť.

   To „neísť voliť“ (možno nízka účasť vo voľbách) znamená, aby si akýkoľvek politici (noví, starí, staro-noví,…) nedovolili hovoriť „zvykajte si“.

   Akákoľvek nová vláda bude pri moci 1,5 až 3 roky. Nedovládne celé obdobie. Veľa vecí to ukáže, resp. vyplavia sa na povrch – bude to možno niečo ako znamenia
   -memorandum MO a žid. obce – https://www.uzzno.sk/dnes-predstavitelia-uzzno-podpisali-memorandum-o-spolupraci-s-ministerstvom-vnutra;
   -sme súčasťou EÚ ale aké miesto má v nej – https://www.youtube.com/watch?v=y1fUe_2-WI8 ;
   -takto sa EU naozaj môže rozpadnúť- https://www.hlavnydennik.sk/2019/11/21/putin-vesti-zaciatok-rozpadu-eu-v-roku-2028-odidu-staty-vychodnej-europy/;
   -Slovanská konfederácia – http://www.hlavnydennik.sk/2019/11/20/slovanska-konfederacia-sa-americanom-nepaci-dmitrij-minin/;
   - https://www.youtube.com/watch?v=2F27IZU1FzE;

   Tento čas je možné využiť na skutočnú prácu aj vnútorne

   Odpověď
   • „Pozor na démonizmus medzi študentami KSB“

    Tento výrok jsi adresoval komu? Předpokládám, že všem ostatním, kromě sebe.

    Odpověď
   • Docela oceňuji tvoji bleskovou mimikraci /viz řada kaleidoskopicky seřazených odkazů/ . Tady je dost gramotných nejen čtoucích, ale i myslících, kteří Tvé příspěvky pochopili. Sám se k nim také řadím. Takže zůstanu jen u popřání dostatečné MÍRY , pokud s ní pracuješ . Argumentů pro aktivní volební postoj tu zaznělo dost a všechny se vztahovaly k současné situaci a situaci v nejbližší době a nejen na Slovensku . A především k uchování a posilování slovenské státnosti .

    Odpověď
  • Odkaz na „démonizmus“ ako to opísal V. Jefimov, je adresovaný každému, pozrel som si ho aj ja a viackrát – ak sa niekoho dotkol na spôsob trafená hus zagága, mrzí ma to a nie je to tak myslené.

   Mimikrizácia (a iné „izmy“) na rôzne linky nie je účelová vytvoriť „kaleidoskop“.
   - ak niekto povie ešte k tomu blesková, tak príspevok bol daný 11:06 a reakcia naň o 11:52, čiže za necelú trištvrte hodiny sa asi ťažko dá pozrieť si jednotlivé linky v kontexte (napr. Pjakina)napr.:
   - pozornosť MVn. židovskej komunite a posledná relácia V. V. Pjakina, kde okrem iného spomenul zánik židovského štátu a nenápadný nástup nejakého nové celosvetového holokaust, prehlásenie USA o židovských osadách na území Palestíny?! Zdôrazňujem, že je to konštatovanie a nie rasizmus alebo iné podobné veci;

   Slovenská štátnosť(sústava / organizácia inštitúcií a úradov štátnej a verejnej moci !)
   - štátnosť máme v nejakom stave, či je komplikovaná, resp. sa dá zefektívniť, atď. je určite na diskusiu;
   - štátnosť nie je to isté ako suverenita, ktorú „de jure“ máme (ústava, zákona, parlament, platné hranice…);
   - nemáme napr. ekonomickú suverenitu (zdroje – plyn, ropa,…, 4. priorita)
   - potravinová sebestačnosť poklesla pod 40% oproti spred 30 rokov, kedy bola na viac ako 90% (preto ten odkaz na vystúpenie M. Uhríka v EP vo väzbe na dotácie do poľnohospodárstva); čiastočne 4. priorita ale i 5. priorita vo väzbe na kvalitu potravín (dvojaká v EU).
   - atď.

   Odpověď
   • Mně se výrok nedotkl. Já jsem se diskuzi neúčastnil.
    Akorát mě zarazil způsob vedení diskuze.
    Když vidím, že se mnou diskutující nesouhlasí, upozorním nejdříve kolegy na démonismus studentů KSB a pak, jako by nic, naservíruji linky na podporu svých argumentů k volbám.
    Jak volby souvisí s démonismem studentů KSB je mi záhadou. Ale bylo mi jasné, že jsi ho použil, jako argument proti svým názorovým oponentům, protože se ti nelíbily jejich reakce. Proto jsem ti položil upřesňující otázku. Jen proto, aby ses také uměl zamyslet sám nad sebou.

    Odpověď
   • Zůstanu u jádra polemiky. Tím, aspoň já ho tak cítím, je hamletovsko „volit či nevolit“. I když obsahově velmi nehamletovské . Tvůj názor, že neúčastí ve volbách 2020 pomohou nuúčastníci pozitivnímu směřování Slovenska /pozitivnímu z hlediska naprosto majoritní populace / nejenže nesdílím, ale ho považuji za kontraproduktivní . Dobrý či nedobrý úmasl nehodnotím a ta spousta kaleidoskopických odkazů, z nichž jsem většinu už předtím četl, na tomto mém názoru nic nemění . Před nějakou dobou jsem něco podobného sdělil i nickům „vitaran“a „jb“ .Množství odkazů negeneruje argumentační sílu. Na tu je někdy dostatečný i selský rozum.

    Odpověď
  • Pozeral som TB na TA3 – p. Kiska o tom, ako sa opozícia nevie dohodnúť (mali by byť zverejnené na https://www.ta3.com/kategoria/147/tlacove-besedy.html ). Niečo mal aj R. Sulík. Niektorí sa tam jednoducho nedostanú a tí ktorý prejdú do parlamentu (myslené ako tzv. súčasná opozícia), nebudú vedieť spolupracovať. Najsilnejšia strana podľa prieskumov je Smer. Škandálnosťou nie je Smer iný od Kisku, Trubana, atď. Po voľbách 2020 nebude schopný stabilnej vlády na celé volebné obdobie nikto.

   Ak treba ísť voliť, pýtam sa aj sám seba, komu by som dal hlas. Neviem si odpovedať. Možno Socialisty.sk, SNS, PS, SMER, KDH, ĽSNS, Vlasť, OĽANO, Slovenská liga, … ? Nech skúsi niekto poradiť. Taktiež nech povie prečo? Nie kvôli mne. Ja som rozhodnutý. Bude dobré pre ostatných diskutujúcich, aby si vedeli odpovedať ani nie tak na otázku ísť čí neísť voliť, al aby si odpovedali na otázku Koho voliť a prečo?

   Odpověď
   • Každý normalný človek sa vie socialne zaradiťa podla toho si volí zástupcu…ak nevolím tak som spokojný s predpokladaným vývojom alebo je to lenivosť či porucha psychiky

    Odpověď
    • Drahý Milan – nie je nutné sa uchyľovať až k tomu, že som psychicky zle na to a neviem sa zaradiť. Čo potom tí, ktorí sa zaradia k Trubanovi, čo sa verejne priznal k užívaniu drog – ako sú takí psychicky na tom? Alebo „zaradenie sa“ do smeru, oľano, apod.

     Čo je lepšie? Skrátka povedz, resp. poraď, koho by bolo dobré voliť a prečo, napr. strana taká a taká, pretože v praxi ukázala to a to (prax je kritériom pravdy). Skús nebyť lenivý a poraď.

     Odpověď
     • Feťaci sú priamo pod egregorom Trubana…a či sú na tom zle? No ja si myslím že ano lebo svoju energiu dávajú na fet… Ak som bežný pracujúci otrok čo zažil socialistické zriadenie kam patrím? Medzi liberálov čo mi hádžu ohlodané kosti?EE.

      Odpověď
      • Tiež som robil od 14 rokov ako učeň za socializmu a cez prázdniny som musel odrobiť jeden mesiac ako prax. Žiadne dva mesiace prázdnin. Potom 2 roky vojna. Robil som a študoval popri robote dalej a tak som sa sám pričinil o to, aby som sa nespoliehal na trubanov, komunistov, atď.

       Keď si spomenul egregor – pozri si, čo je to súbornosť a potom sa ešte raz pozri na môj pôvodný príspevok, prečo môže byť dobré vynechať voľby 2020. Ja som rozhodnutý, ostatní nech urobia ako uznajú za vhodné

       Odpověď
      • Technická informace: nicky „M.J.“ a „Ivona“ jsou jedna a tatáž osoba.

       Odpověď
       • Nečudujem sa. Ak by šlo len o klasickú pomýlenosť v chápaní politických procesov, tak nech… Ale tu jasne vidno „špinavé praktiky“ ako psychologizovanie, t.j. podprahové formy psychického nátlaku so zámerom posunúť osobu k určitému rozhodnutiu obídením jej vedomia:
        Napr. „démonizmus medzi študentami“ alias „démonizmus medzi oponentmi“,
        alebo veta „mojím rozhodnutím neisť voliť sa snažím byť sám sebou, teda vyčleniť sa samostatným myslením zo „stáda“ nesamostatných“ alias „kto ide voliť, patrí do stáda nesamostatných“.
        To sú psychologické podprahové podpásovky, ktoré apelujú na ľudský pud „nebyť čiernym petrom“.

        A keď niekto navyše potrebuje ešte jeden nick, aby cez neho obhajoval ten prvý, tak to hovorí už samo osebe.

        Odpověď
       • Mám dojem, že si to hlásil už i v minulosti . Jen jsme na to zapomněli.
        Vozová hradba funguje a to je dobře.

        Odpověď
    • Čo si konkrétne myslel tou psychickou poruchou.

     Odpověď
     • Stavať sa do pozície že len moj názor je správny a vytvárať o tom infopole

      Odpověď
      • To som ale nepovedal a nie som žiadna nezpochybnitelná autorita.

       Odpověď
   • Je milé, že myslíš na dobro ostatních diskutujících . Už jsi tu narazil na dotaz do diskuse „koho mám jít volit a proč ? “ Já ne , a ze zkušenosti tady na levanetu vím, že pokud ano, tak je to ojedinělé . Diskutují tu docela samostatní účastníci . A diskutují proto, aby se vyčlenili samostatným myšlením ze stáda nesamostatných .
    Nebo máš pocit, že tu budou všichni slovenští diskutéři volit podle návodu nějaké autority ? A která by to měla být ?
    Nech těch starostí o rozum bližních a pěstuj vlastní .
    nějak ale mizí ten Tvůj původní apel – seďte a nechoďte k urnám.Nebo se mýlím ?

    Odpověď
    • Čo sa týka „pôvodného apelu“, mojím rozhodnutím neisť voliť sa snažím byť sám sebou, teda vyčleniť sa samostatným myslením zo „stáda“ nesamostatných. Tu predsa nie sú autority – sú tu diskutujúci so samostatným myslením. Ak niekto chce, vyjadrí sa a ak nie, tak sa nevyjadrí. Nemal som problém vyjadriť sa, že nepôjdem voliť i napriek rôznym iným názorom.

     Odpověď
    • Boletus,
     tie nové a nové otázky/témy, ktoré tu M.J. vkladá, majú za cieľ pritiahnuť pozornosť čitateľov k tomuto vláknu, prečítať si o čom je a zamyslieť sa nad tým, či nie je naozaj lepšie nejsť voliť.

     Ideálne by bolo, keby na ten provokačný príspevok nikto nezareagoval. Tak by rýchlo zapadol pod ostatnými. Lenže tým, že sem vkladáme nové a nové odpovede (do ktorých sa nechávame zatiahnuť), tak len priťahujeme pozornosť čitateľov (tú väčšinu, čo číta a nepíše) do tohto vlákna, čo nie je ku prospechu.

     Odpověď
     • Putinovec 21.11.2019 o 20:47

      Zkráceně nekrmit..

      Odpověď
     • Máš recht a dobrý čich .

      Odpověď
   • M.J.
    pamätám si ťa, keď si pred prezidentskými voľbami agitoval za to isté: Nejsť voliť.
    Naozaj k voľbám prišlo historicky malé množstvo ľudí. Do prezidentského kresla sa elegantne dostala elegantná „progresívne liberálna“ pani Čaputova. To ti vyšlo.

    Teraz sa blížia parlamentné voľby. Tým, že lobuješ práve na tomto fóre, odrádzaš znova tých, ktorí by volili pronárodne orientovaných, a teda nie liberálov a liberálnych kolaborantov. T.j. odrádzaš voličov prevážne Smeru, Vlasti, Ligy a ĽSNS.
    Takže, zdá sa, že potrebuješ, aby nielen prezidentský úrad, ale aj exekutíva prešla do rúk liberálom (čím menej pronárodne orientovaných príde voliť, tým väčší podiel kresiel z celkového kvóra získajú liberáli). Toto je objektívny vektor cieľov, na rozdiel od deklarovaného, na ktorom pracuješ. No, ďakujem pekne! Neprosím!

    Odpověď
  • Uvolněte se hezky do pohody a nevolte („eutanazie jinak“, stejně je všechno marnost nad marnost). Tak jsem si vzpomněl na komentář jednoho návštěvníka pohřebního veletrhu v Nizozemsku, který si ve virtuální realitě vyzkoušel sebevražednou rakev. „Byl to opravdu zážitek a zvláštní pocit. Ale velmi hezký a klidný. Člověk při tom pozoruje měsíc a moře. Je to velmi klidné.“

   Odpověď
 33. Teraz sa castejsie stava, ze vo filmovej produkcii z USA sa objavia rozne riadiace manevre ako napriklad priprava informacneho pola na dalsie udalosti.
  Keby si chcel niekto oddychnut od studovania DVTR a inych materialov mozem odporucit film, ktory pekne ukazuje prstom na firmy zoldakov v USA a ich zamery (aj medzinarodne). Sice informacia sa predava formou znamou zapadnemu divakovi, cez strielacky, ale dej filmu velmi presne odraza skutocny stav.
  https://www.csfd.cz/film/477553-angel-has-fallen/prehled/

  Odpověď
  • prezident Trump – bull

   Odpověď
   • …ktorý sa podobal na Obamu

    Odpověď
    • ani moc nie,iba otieňom..

     Odpověď
 34. https://bratislava.dnes24.sk/cudzinec-bez-vahania-skocil-do-petrzalskeho-jazera-aby-zachranil-labut-346439

  Odpověď
  • Ten cudzinec bol Rus Dimitrij zo Sibiri

   Odpověď
  • Není labuť náhodou ptákem slovanské bohyně Lady, četl jsem to v nějaké pohádce

   Odpověď
   • Tu je video z Pompejí, kde odkrývajú fresku Lédy a labute v dome zpod nánosov horniny. Ide o bájku, kde boh Jupiter v podobe labute oplodnil človeka=smrteľníka, mladú ženu. Vraj toto vyobrazenie bolo bežné v domoch v rímskych časoch..

    https://youtu.be/pLw2jP-6Q68

    Odpověď
 35. V Tiesňavách vo Vrátnej spadli na cestu skaly, hrozilo vyhlásenie mimoriadnej situácie
  Z brala nad jedinou prístupovou cestou do Vrátnej doliny a Štefanovej sa v noci z utorka na stredu uvoľnili veľké kusy skaly. Dopadli nielen do miestneho potoka, ale aj na cestu. https://www.zilinskyvecernik.sk/clanok/v-tiesnavach-vo-vratnej-spadli-na-cestu-skaly-hrozilo-vyhlasenie-mimoriadnej-situacie-foto/10234/

  Odpověď
  • 13.11. o 6:30
   Poblízku je Terchová, rodisko Jánošíka. Ktože to vystupuje zo skalného brala?
   https://slovakia.travel/pamaetnik-juraja-janosika-terchova#prettyPhoto[gallery1]/0/

   Niečo podobné.
   https://lnk.sk/yIRZ

   Odpověď
   • Neviem prečo ma napadla mimovládka Člověk v tísni. Pozerala som je aj u nás.

    Odpověď
 36. 3 ženy z Revúcej zachránili pred 2,5 m vodou 30 psíkov
  a potom sami v tme zablúdili, riečka Slaná ich strhla a utopila..

  Čo nám môže hovoriť táto tragédia?

  https://spravy.pravda.sk/regiony/clanok/532678-tela-dvoch-zien-ktore-strhol-prud-rieky-v-revucej-stale-nenasli/

  Odpověď
  • nadviazal by som na Nikitu 3 + 30, to strieľam od boka, neviem prečo Nitra je 33

   Odpověď
  • Táto tragédia ešte neskončila, dnes som išiel po R1 a tam pri jednom nákladiaku dve rozmliaždené osobáky.

   Nikita si udalosť pri Nitre naviazal na seba, čo je samozrejme nezmysel, pretože inak by sa aj nehoda v Břeclavi a pri Mělníku stala kvôli nemu.

   Pozoruhodné na tomto celom je vybíjanie egregora a to sa deje stále a bude sa diať zrejme aj po výročí v nedeľu. Totiž, zajtra slávnostne premenujú časť nám. SPN na námestie Nežnej revolúcie. No a dnes sa tam stal požiar, priamo v semeništi slniečkárov https://spravy.pravda.sk/regiony/clanok/532842-hasici-zasahuju-pri-poziari-v-starej-trznici-evakuuju-ludi/, v Starej tržnici. Začala im horieť kuchyňa (príznačnejšie to nemohlo byť!).

   Môj názor je, že sa vybíja ten tutlaný konflikt, kedy sa potláča realita 17-teho novembra, mnoho ľudí si uvedomuje priepasť medzi vtedajšími ideálmi a terajšou pochmúrnou realitou. Výsledok sú nešťastia všetkého druhu, obdobne, ako sa na Tatrách vtedy „vyblbla“ výchrica.

   Živia to žial obe strany. Liberáli to hecujú po svojom a tí, ktorí majú iný názor, sa ho zas boja v tejto atmosfére povedať nahlas. Neuvedomujú si, že liečenie bez bolesti neexistuje. Ani zázračná tabletka, po ktorej sa zobudím a zlý pocit bude preč.

   Odpověď
   • P.S. a keď už spomínam tú pamätnú výchricu, pozrite akú výstrahu vydal pre tieto dni SHMÚ

    https://www.aktuality.sk/clanok/741578/shmu-upozornuje-na-vietor-na-horach-najma-v-banskobystrickom-a-zilinskom-kraji/

    Odpověď
    • Uvidíme kdo se bude zítra prohánět po letenské pláni.
     https://www.youtube.com/watch?v=6nmzEuTZQTM

     Odpověď
     • Letná je přece dnes, ne?

      Odpověď
      • Plánovači plánují, a věci se dějí. Ne vždycky se dějí všechny věci tehdy kdy je plánovači plánují. A ne všechny věci jsou vidět na první pohled :-)

       ne nechci být nijak tajuplný, ale zjevně nám demonstrují ksindlové, no skrytě se v noosféře trhají ledovce.

       Odpověď
 37. Zase děti a jejich průvodce do dospělosti umírá.
  https://www.novinky.cz/krimi/clanek/dalsi-tragicka-nehoda-autobusu-s-detmi-srazku-s-nakladakem-na-melnicku-neprezila-ucitelka-40303596?dop-ab-variant=100&seq-no=1&source=hp
  nejsem zběhlý v E/M projevech , ale tohle křičí . Útok na směřování ke společné budoucnosti ?

  Odpověď
  • Asi neni náhoda, že dve podobné a tragické nehody boli v krátkom čase…. na SVK aj v CZ…

   Odpověď
   • aj ráno na Morave. Autobus na moste zadržali zvodidlá.

    Odpověď
  • Jako ateista musím konstatovat, že tento týden (a ještě není u konce) se vznášel na Česko Slovenskem duch smrti. To malé dítě z pondělní havarie na Moravě také dnes zemřelo – pátá obět.

   Odpověď
   • Ateista materialistický nebo idealistický? Tady na tomto fóru moc ateistů, tuším, nebude….

    Odpověď
    • Já sem nechodím diskutovat, jen někdy nahlédnu.

     Odpověď
   • Však prý ještě bude „veselo“
    „Pro svět bude asi nejnáročnější astrologická situace mezi 23. a 26. listopadem, kdy se dostane Mars pohybující se znamením Štíra do opozice na Urana ve znamení Býka. Výsledkem pak mohou být řádění živlů přírodních i teroristických, vyloučit nelze výbuchy sopek, zemětřesení, tsunami a možné jsou i velké výkyvy na burzách. Vyloučit nelze ani výpadky rozvodných i počítačových sítí nebo útoky hackerů na bankovní systém.“

    Zdroj:
    http://www.stribrny.cz/strib.clanek.php?clID=2264

    Odpověď
  • 1 mrtvý, – učitel – vědomosti
   7 dětí zraněných – budoucnost
   Mělník v 9. a 10. století centrem slovanského kmene Pšovanů –https://cs.wikipedia.org/wiki/P%C5%A1ovan%C3%A9
   https://cs.wikipedia.org/wiki/Slavibor
   - přibližně v místě dnešního zámku se nacházelo hradiště Pšov – rodiště svaté Ludmily. (žlta barva Vatikanu)
   Barva – žluta, červená
   https://cs.wikipedia.org/wiki/M%C4%9Bln%C3%ADk

   Odpověď
  • Nehody autobusov s deťmi sa začali množiť v našom regióne už pred pár rokmi, a táto pri Nitre bola asi najvýraznejšia.
   Z môjho pohľadu JŽO tým celkom jasne dáva našim národom najavo, že ak nepodchytíme včas školstvo (3. a 2. priorita), tak môžeme stratiť naše deti, a pre naše národy to môže znamenať tragédiu.

   Odpověď
   • souhlasím. Ta liberální výchova a propaganda zaměřená na mládež celkem kastruje naši kulturu z hlav naší budoucí generace.

    Odpověď
   • Áno Jardob, ničenie mladej generácie pokračuje ďalej. Film „Kto je ďalší? “ ten autor psychopat pretláča do škôl. Stanovisko odborníkov je v petícii.
    https://www.ktojedalsi.sk/
    https://www.peticie.com/vyzva_mvva_sr_na_preskumanie_vhodnosti_filmoveho_diela_kto_je_ali_pre_kolske_predstavenia

    Odpověď
 38. Nehoda autobusu pri Nitre si vyžiadala 12 obetí, z toho štyri deti
  https://spravy.pravda.sk/svet/

  Odpověď
  • Prve spravy, ktore som videl, doplnali cislo 17 k poctu zranenych, medzicasom je to uz 20.

   Odpověď
   • Niečo sa dialo posledné dva-tri dni. Pociťoval som silný nepríjemný egregoriálny tlak a myšlienky boli jak v šalenom dome. Včera večer to totálne vrcholilo. To bola pecka, až mi trochu vlásočnice v očiach popraskali. Dnes ku večeru sa konečne dá normálne dýchať.

    Odpověď
    • bol som na tom podobne a vcera vecer to akoby vrcholilo, niekto potrebuje prerusit obnovovanie nasej statnosti po tom, co Attila Vegh pre nas vybojoval velke vitazstvo. Velka Morava 2 vs. R-U 2.

     Odpověď
     • Tak to mi připomenulo zprávy obyvatel v blízkosti technických zářičů, kde si stěžovali na jejich výkon, který se při odrazu od reflexních vrstev v ovzduší projevuje negativně na psychice (hovořili až o stavech pološílenosti. Tyto případy byly zaznamenány tuším loni v Polsku a také někde jižně cca kolem Rumunska

      A nehoda u Nitry, na silnici 56, ke Zlatým Moravcům:
      K náklaďáku, který manévrem natvrdo přejetím do protisměru doslova urval celý zadek z papundeklu, moc údajů není. Podařilo se mi projít pár článků a vyzněly takto:
      a)
      - s přívěsem
      – s návěsem
      b)
      - byl to kamion
      – byla to tatra
      – byla to Tatra
      – bylo to Iveco,
      který:
      c)
      - byl přetížen
      – jel moc rychle
      – rozkmital se
      – přejel do protisměru

      Odpověď
     • Zbojnik – hodně z vás bere zápas Attila – Vémola jako znamení. Všimněte si jak se oba prezentovali před zápasem. Attila jako milující syn svých rodičů, milující manžel… Karlos mluvil jen o svém snu, lvech, krokodylech…
      Pokud by tedy ten zápas měl něco znamenat, tak lidskost a pokora má naději.

      Odpověď
    • to som rada v úvodzovkách že nie som sama kdo mal taký pocit,predvčerom v noci to bol nepríjemný zážitok,myšlienky leteli hlavou ale rýchlostou víchrice,nedalo sa ani zachytiť aké myslienky to sú ani ten proces zastaviť.Včera som sa až bála ísť spať aby sa to nezopakovalo ale už bolo všetko ok.Neviem si to vysvetliť takýto zážitok som mala prvý raz a bol hrozný

     Odpověď
    • Veľmi podobne, doma nekľud, v rodine nekľud. Pripísal som to splnu.

     Odpověď
     • Asi sa niečo deje v noosfére.
      Pápež Ján Pavol II. :,,Slovensko má veľkú úlohu pri budovaní Európy tretieho tisícročia. Dobre si to uvedomte. Je povolané ponúknuť svoj veľmi významný príspevok k pravému pokroku európskeho kontinentu svojimi tradíciami, kultúrou, svojimi mučeníkmi a vyznávačmi, ako aj živými silami svojich nových generácií“
      Dnes sa spájajú pronárodné strany, aby zabránili zlu. A zlo sa búri. Včera pršalo, dážď bol tichý, no boli tu také zápchy, ako keby kolabovala doprava. A na prechode zrazilo auto chlapca. V Bratislave to bolo tiež otrasné. Zať hovoril, že mu to pripadalo, ako keby vyšiel na aute každý, kto má auto.

      Odpověď
      • To vyhlásenie JP2 bolo zásadné. Držím sa ho už 10 rokov a pracujem v rámci toho.

       Odpověď
      • Vodič nákladného auta mal byť poliak

       Odpověď
     • A zase víchrica vyčíňala. Ale tentokrát v Belianskych Tatrach

      Odpověď
   • Slovensko si uctí obete nehody, vláda vyhlásila na piatok štátny smútok v piatok od 8:00 do 20:00. Okrem toho, ministerka Gabriela Matečná dnes na mimoriadnom rokovaní vlády požiada predsedu vlády, aby sme si v rámci zajtrajšieho štátneho smútku pripomenuli aj udalosť, ktorá ukazuje hrdinstvo 3 žien, ktoré sa snažili zachrániť životy zvieratám v núdzi a pritom zahynuli.
    https://www.hlavnespravy.sk/piatok-statny-smutok/1955394

    Odpověď
  • když jsem koukal na novinky, bylo tam 13 a 20.

   Odpověď
   • Tiež ma zaujalo, že väčšinou všade hovoria o 12, ale napríklad aj Pellegrini má už dlho na statuse 13.
    https://www.facebook.com/pellegrini.peter/photos/a.412244665609610/1434955060005227/

    Odpověď
  • Vo večerných správach RTVS1 upresnili počet obetí na 12, z toho 4 deti. Ďalej ešte uviedli, že pri nehode pomáhali všetci okoloidúci vodiči áut, vrátane miestneho majiteľa žeriavu, ktorý pomohol vytiahnuť autobus z priekopy . Viac ako mesiac i ja som cítila rastúce napätie pri pomyslení na eskalujúce udalosti v našom verejnom živote, najmä v súvislosti so sedemnástym novembrom, pričom mi tam viackrát vyskočil obraz nejakej matričnej dopravnej nehody so silným pocitom úzkosti, ktorý som zaháňala s vierou, že sa nič také nestane… Ale napätie narastá intenzívne už 2 týždne, od nedele tohto týždňa ešte viac, v utorok som kdesi čítala takú vetu, že nie je nič horšie ako keď rodič prežije svoje vlastné dieťa, silne to vo mne zarezonovalo, tak som hneď riešila, čo to nemôže byť v súvislosti s mojimi deťmi, ale tam bol pokoj. Keď som v správach počula, že v Jelenci zriadili psychologické centrum pre príbuzných obetí, zrazu mi tá veta znova prišla na myseľ, nič horšie ako keď rodič prežije svoje vlastné dieťa… Ešte sú v kritickom stave aj ďalšie obete nehody…Necítila som uvoľnenie po oznámení tejto nehody, to viem, že ešte nie je koniec, len som nevedela, či v súvislosti s ďalšími zranenými alebo sedemnástym…Tak som čakala na ďalšie správy a v noci dali oznam o tej Revúcej, kde vyčíňali vodné živly v rieke Muráň a ďalšie 3 obete. Hrozné, smutné, desivé. Napätie ale trvá, ale môže to byť už aj moje vlastné napätie, lebo hoci niekedy viem konkrétne viac, teraz iba v predtuchách a keď sa to stane, vždy to mnou otrasie a musím sa s tým sama vyrovnať. Je mi to veľmi ľúto, kvôli nám, Slovensku, rodičom obetí. Hlbokú, úprimnú sústrasť…

   Odpověď
   • Prosím o opravu: „vodné živly v rieke Slaná pri obci Muráň“

    Odpověď
  • treba brať do úvahy aj dátum, spolu zahynulo 12+3+1 Slovákov v deň 13.11.=1+3+1+1=6.

   Odpověď
 39. Hlasy ktore by inak prepadli
  https://www.hlavnespravy.sk/nechcu-aby-sa-slovensko-vydalo-cestou-liberalizmu-konzervativne-pronarodne-strany-avizuju-dalsie-spajanie/1953745
  S Harabinom az po volbach vo vlade
  Skoda tej tragickej udalosti plnej symbolov,slovensko aby prezilo plati mladou krvou
  Bolo mi z toho do placu

  Odpověď
  • Nový režim nás stál už státisíce obetí..
   Upracovaných na smrť v pracovných táboroch kolónie
   zbytočne predčasne infarktom a rakovinou.
   I odídených a nenarodených.
   Podstatne viac mŕtvych ako II.svetová.

   Najnovšia forma fašizácie Europy
   kulminuje v najstrašnejšej ideológii,
   aká tu kedy bola, v neoliberalizme.

   Bez podpory mladých rodín a škôl niet budúCnosti národa.

   Odpověď
 40. https://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/clanek/v-usa-uderil-sibirsky-expres-prinasi-tuhe-mrazy-40303222?dop-ab-variant=13&seq-no=2&source=hp

  To by mohl být matriční projev, ne?

  Odpověď
 41. https://www.hlavnespravy.sk/kotleba-vytiahol-dodavku-rtvs-bahna/1951430
  Ani netrreba rozoberat

  Odpověď
  • Mně zaujala značka Zetor na traktoru . Ta matriční vyznění jen podtrhuje.

   Odpověď
   • Samozrejme z bahna sa da niekoho vytiahnut/pomoct len ked to sam chce lebomuseli spolupracovat
    Zetor ceskaznacka vlastnena slovakmi http://www.zetorengineering.sk/sk/projekty/gerlach-obrnene-takticke-vozidlo/

    Odpověď
 42. Nastupující generace.
  Klíčové termíny: Maturita, Maturitní stužka.
  (neodpustil jsem si počáteční úvod systému rámcového vzdělávání ) :))
  Z jednoho akčního filmu se mi vybavuje příklad popisu něčeho, co se těžko vyjadřuje-popisuje slovy a toto slovní vyjádření má být odpovědí na otázku (přibližně): „Kdo, nebo co, to je?“
  Odpověď (přibližně): „Chceš vědět, kdo to je? Tak vezmi všechny nejlepší vlastnosti, o kterých jsi slyšel a kdy viděl, „smíchej“ je do jednoho a nebudeš ani na dostřel!“
  Nedávno jsem zahlédl výsledek Kolektivní práce nastupující generace.
  Moje první reakce, (vycházející z uměle zabudovaných algoritmů Vášnivosti do mé psychiky a tedy naprosto chybná) byla: „Proč si dali tento obrázek na tak významný (jednou za život) Akt?“
  Jejich učitel jim v průběhu školního roku pravidelně, kdy zastupuje jiného učitele, dává stále stejnou úvodní otázku:
  „Tak co je nového?“ Reakce je cca „nulová“ a tedy pokračuje: „Nic? Jak to že nic? Vy byste to měli přece vědět, protože jste nejlepší ze všech široko daleko, jinak byste tady nestudovali!“
  A tedy výsledek kolektivní práce: Maturitní stužka, která se skládá z:
  – menšího kruhového odznáčku s bílým podkladem, na kterém je nakreslena tenkými černými čarami, polovina koně cca od poloviny břicha k oháňce (zadek koně)
  – bílá stužka. na které je další projev jejich jiného učitele, který se jim zřejmě „usadil“ natolik, že byl nejvýznamnějším prohlášením ze všech možných a je tedy na bílé stužce, hned pod odznáčkem: „Postup je to sice správný, ale nikam nevede!“
  Další dvě stužky sytě rudě červené a jedna s datem 2020.

  Odpověď
 43. a další… víme co také symbolizuje kozel.
  https://www.novinky.cz/koktejl/clanek/pohadka-o-pratelstvi-tygra-s-kozlem-skoncila-40302939

  Odpověď
  • Ano, to je zaujímavé, ale možno nie až tak prekvapivé.
   Žeby sa niektorí „rovnejší“ Číňania pokúsili o to isté,
   ako ekvivalentní američania?

   V danej fáze procesu Zmeny logiky sociálneho správania,
   by sa to však stalo asi v každom národe, kultúre,
   ktorý/á by bol dostaný/á do podobnej pozície.
   To by malo byť i GP jasné, a mal by byť na to v jeho pozícii pripravený, či? :)

   Ibažeby sa „ďalšia chybička vloudila“..
   Vyhrávanie jedných s druhými okolo Pacifiku
   môže byť totiž v danej situácii podstatne horšie,
   ako poskakovanie na hrane noža..
   ..totiž nachádzanie sa na hrane pracujúceho Meča.

   Dávno idú na rezervu a nevidím asi u nich zatiaľ zmysluplný plán.

   Odpověď
  • kozel symbolizuje len to k comu ho pripisali ludia

   Odpověď
   • což lze říci do velké míry o všech symbolech, vlastně vůbec nechápu co tím chceš říct.
    Že máme po letech začít ignorovat symbolickou rovinu většiny věcí kde je jisté že význam připsali lidé?

    Odpověď
 44. Matričně zajímavý most:
  https://www.novinky.cz/vase-zpravy/clanek/novy-cesko-slovensky-most-zahajuje-provoz-propojuje-dve-pamatky-velkomoravske-rise-40301050

  Odpověď
  • Dobrá zpráva. Otázkou je, jestli se dá považovat za egregoriálně-matriční projev (?). Jen doplní, že k otevření došlo 29.10.2019 ve 12:00.

   Odpověď
 45. Ďalší krok na šachovnici
  ..a odkrývanie kariet.
  I k Pištovi už kapky vzlinuli?
  Že by sa pronárodné sily už konečne spájali?

  https://www.aktuality.sk/clanok/738664/stali-proti-sebe-teraz-sa-zblizuju-ak-sa-kotleba-a-harabin-spoja-mohli-by-teoreticky-porazit-smer-aj-kisku/

  http://dennikpolitika.sk/archiv/88946

  No hľa na logo „Slovenskej ligy“..
  Čo si o tom myslíte?
  Čo spôsobiť môže?
  Ktože ho Vladkovi podsunul?

  Ostatne, preto som to do tejto rubriky umiestnil.
  .. ako cvičenie.

  Odpověď
  • Ajaj.. toto som tam nahodiť zabudol,
   bo to nerozlučne patrí k tomu:

   https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/532115-odmietanie-smeru-sa-moze-opozicii-vypomstit/

   Odpověď
  • Logo je hexagram, inak povedane Davidova hviezda. Co mi pripomina, preco uz niekolko rokov u nas systematicky renovuju synagogy, resp. dostavaju za to ocenenia za architekturu Ce-za-ar.

   A uz vobec nehovoriac o tom, ze v strede loga je pyramida. Inak, nemusel nikto nic podsuvat, drviva vacsina grafikov, ktori navrhuju taketo loga, nemaju bud patricne vzdelanie alebo vedomosti o symboloch, ich vyzname. Oni vedia len vo fotosope zbastlovat nejake pekne farbicky, dobre ich predat a ide sa dalej. Hlavne, ze sme cool. Ze su vdaka takemuto pristupu lahko ovladatelni (aj egregorialne – vid moja poznamka o Ce-za-roch/Cha-za-roch), je samozrejme.

   Vdaka za nadhodenie lopticky, Ludo.

   Odpověď
   • https://www.google.com/search?q=logo+recyklacie&tbm=isch&source=iu&ictx=1&fir=UTDVfmiORXqouM%253A%252CsjQ2wLV3QE5wzM%252C_&vet=1&usg=AI4_-kSIYyBW09F-ayOOBWW3ZwaS9EQ8OQ&sa=X&ved=2ahUKEwiV8IanwuXlAhUCYlAKHbqeCyoQ9QEwAnoECAkQDA#imgrc=UTDVfmiORXqouM:

    Odpověď
   • Touché! :)

    Isto, väčšina operácii ide na podprahovej úrovni
    a áno, i grafici sú hlavne printrami príslušných kulturologických matríc.

    Pokiaľ si aspoň tieto základ sociologickej mechaniky
    niekto neuvedomuje, prejde to plynule ako trojan do jeho podvedomia.

    Vedomie je v 1.rade aktívny antivirák.
    Preto ho masovo programovo pri inFormačnom útoku
    rôznymi kauzami, kauzičkami a hlavne absurditami, „akčnými“ blockBustermi, blockformermi paralyzujú, vypínajú.
    V každej vražednej revolúcii boli kanonenfuttrom, delovými guľami hlavne „študenti“..

    1) Moderne: „osobné zlyhanie“ – projekcia viny mannažera na obeť agresie – Viď Základy tzv. „Hodnotového manažmentu“(jeden z najvražednejších eufemizmov)
    2) Kedysi: ritualizačné formulky .. DOWNLOAD želanej projekcie „Moja vina, moja vina,moja preveľká vina“, či jej aktualizačnej „korekcie“ do operačného systému kolektívneho podvedomia cieľovej skupiny.. fixácia matrice absurditou vyšachujúcou ex-post budiace sa, situáciu hodnotiace, brániace (s)vedomie: „Preto prosím blahoslavenú Máriu, vždy Pannu“ (Isis, Ištar, Eset) atď. apod.. len zopár ukážok z praxe starých inžinierov v pribehu procesu „ochočenia“ pôvodného kresťanstva na jeho otrokársku verziu podobne, ako mnoho iných relígii(komunikačných operákov s Vis Maior) predtým..

    Banalita.. a ľudí na odvedenie pozornosti strašia počitačovými hackermi, ako „strašnou hrozbou“(falošným cieľom) pre momentálne znefunkčnenie Antivíraku, jeho okamžité zahltenie. Pekne podľa identifikovaných sociálnych kolektívnych prahov vnímania. Kulturspezifisch.

    Raz sa základy BOZP sociálnej hygieny, sociálneho inžinierstva budú učiť deti na ZŠ.
    2.stupeň (11.rok – 5.trieda) to už v pohode chápe, ak je im to podané v prijateľnej forme.
    Žiadna zložitejšia matika.
    Ide iba jednoDuché algoRytmy vlastné každému prirodzene od narodenia.
    Stačí si ich u-Vedomiť.

    V 12.-13.roku sa jadro psychiky druhu uzatvára.
    Preto je toľkých pôvodných kultúrach mladý človek vo veku 12. rokov
    symbolicky prijímaný do kruhu dospelých.
    Otázkou je len, či nie je infernálny..
    Inak sa prirodzene práve u tých najchápavejších tínejdžerov spúšťa nevyhnutne
    tzv. „protestná kultúra mládeže“ – hlavne paralýza tých najšikovnejších
    dôsledne vybranými psychotropnými látkami. (znova Kulturspezifisch)
    I nasleduje prvý prípitok.. rituál vstupu do ochočenej kolektívnej osobnosti Otroka
    - Džin, Spirit,..
    Mnoho pyramídových kultúr má svoje rituály
    zahŕňajúce „svoju“ látku, pod latku..

    A oni strašia „neurolingvistickým programovaním“ – BU-BU-BU
    i opičky z dženderfuckúlt zasvätene ako somárikovia kyvkajú tekvičkami
    na školení pred pochodom Za Poslušné sLovensko :) :(

    Seriózna politická strana by však mala mať
    aspoň trochu povedomia o Základoch informačnej bezpečnosti.
    Zvyšuje to jej koaličný potenciál.
    Viď publikáciu na tému práce s a v politických stranách pre záujemcov:
    IPC (O informačno-provokačnej činnosti)
    Na stiahnutie na Leva-net.

    Teda pre politicky aktívnejších záujemcov,
    ktorí by chceli ísť do akejkoľvek strany,
    včítane sliniečkárskych .. a prípadne prevziať v nich tak trochu liace :))
    Stručne a prakticky.

    Odpověď
    • Teraz znie otazka, kto to povie Meciarovi, co to ma v logu (pyramida, hexagram, recyklacia)?

     A ked aj, mam pochybnosti, ci by v tejto faze to logo vymenili za schopnejsie. A mozno vymenili, ked ani meno strany nie je este velmi verene zname.

     Odpověď
     • Stačí drobná jednoDuchá úprava loga.
      Rovnako ako u loga PEACE a je to ok.
      Operácia Rotácia.
      Fázový posuv o 180°
      (na časovej osi jednotkového kruhu)
      MaThématicky deFinované :)

      Ona k nemu príde, len či nemá priveľa káblov na krku..
      Súťaž o prvé spriechodnenie je vypísná,
      benefit nemalý :))

      Odpověď
     • Ok, upresním.
      Jednotkový kruh je vlastne symbolom generátora.
      Pri vykonaní fázového posuvu o 180° môžeme z na prvý pohľad protichodných
      frekvencii vykonať pulzáciu, ako základ predpoKladu autosynchronizácie.
      V tomto prípade nosných frekvencii pri vytváraní funkčného kolektívneho podvedomia
      cieľovej skupiny, ak chápete, kam mierim..
      (Základy frekvenčnej analýzy socio-naturálnych javov a princípy sociologickej mechaniky)

      Ono niekedy stačí, keď danú inFormáciu pochopí, si uvedomí
      kritické množstvo ľudí, dosiahne(nasýti) sa tak potrebná energetická hladina
      infopoľa cez emócie ich predstáv (projekcii) a následne si z HNNR matrice vyvolaná(presnejšie spriechodnená) „kráľovská“ informácia
      nájde k adresátovi cestu poľom neraz i sama. V rôznych podobách (formách).
      Tzv. kritická hladina je účelovo špecifická
      a pri dobrej príprave (dostatočnej celkovej úrovni morálky, chápania a vôle dotyčných – hodnoty v prípade potreby určíte, definujete komparáciou) môže ísť aj len o niekoľko jednotlivcov, či jedno inDiviDuo, ako sa vraví.. (kebych zámerne poupravil, posunul aj to skloňovanie:)

      Predstavte si, ako keby ste boli v tmavej miestnosti
      a niekomu sa podarí otvoriť zaseknuté okno.. i príde lúč svetla,
      následne vykuknete z okna a vidíte lúku, les a krásny jarný, letný deň.
      Rano.
      Keď už teda z dôvodu aktuálnej situácie možno radšej neuvedieme
      iný klasický príklad rovnakého javu:
      uvoľnenie stavidla zavlažovacieho kanálu oázy v púšti..

      Ak by sa ale našiel „fyzický“ poSol,
      môže to samozrejme proces urýchliť.
      Bo nie vźdy je adresát(a jeho okolie), hlavne v takejto vyhrotenej situácii dostatočne naladený/í. Ich osobné matrice totiž potom musia správu vyššej inštancie neraz opakovane hlavne v snoch pre nich osobne reinterpretovať v im blízkych obrazoch.
      Tak vzniká zas tam časový posuv, oneskorenie.
      Preto isto, ako ste správne naznačil, vzniká otázka možno
      i priameho infokanálu a spomínaného benefitného konkurzu na neho :)
      Existujú ale i ďalšie moźnosti a operačné kombinácie..
      atď. apod..

      Odpověď
      • Tvoje poeticko-logická vysvětlení jsou lahůdková. Sice bys je určitě svedl i ve 3-4 větách, ale, prosím tě, nedělej to . Moc je mnoho z nás /promiňte mi plurál/ potřebuje.
       Dobře to nedávno zhodnotil Nikita jako nutný vklad do komplementarity řeči na levanetu .Tedy , děkuji Ti za ně , rozumím jim výborně.

       Odpověď
       • Škoda, že tak mnohí stále dostatočne nechápu,
        čo za „machina“ sa vlastne ku ním vo forme
        operačného systému DVTR(resp. KSB) dostala
        a odkladajú si osvojenie tohto univerzálneho nástroja .. :(
        Akoby v dnešnej dobe zaryto odmietali PC.

        Aké obrovské ľudské možnosti im
        na tejto etape rozvoja spoloČnosti do rúk dáva.
        Konečne samy môže efektívne o osude svojom
        a svojich detí, svojich vnukov s pomocou Boźou rozhodovať.

        Jeho/jej konštruktéri odviedli naozaj dobrú prácu.
        A to si dovolím tvrdiť s tým, źe automatizácia a riadenie
        je moja študijná špecializácia.

        I preto ale zčasti chápem, že nejeden
        hneď nepostrehne, aké rozsiahle možnosti
        by mu to v osobnom i spoločenskom živote ponúklo.
        Jeho osobný jedinečný potenciál uvoľnilo.
        A je úplne jedno, v akej oblasti pracuje.
        I mnoho, mnoho ďalších dverí, o ktorých nemal poňatia,
        sa mu po jeho/jej osvojení postupne otvorí.
        Exponenciálne.

        Ako keď niekto kedysi netušil,
        že sú aj svety mimo jeho krajinu
        a poprvé na loď nastúpil..
        Potom sa plavčikom, kapitánom stal,
        vlastnú loď si zadovážil.

        Vedeli sme, že niečo také musí, muselo vzniknúť
        a podľa viacerých parametrov i kde zhruba.
        Roky sme hľadli a nakoniec sme vďaka ii-netu našli,
        bo naše kapacity vtedy nestačili
        na skonštruovanie podobného socio-logického operáku.

        Možno sa to mnohým nezdá,
        no stojí za tým obrovská prác,
        veľa ľudí a veľa rokov..
        Vďaka všetkým tichým neznámym hrdinom
        konca 20. a začiatku 21. stor v tomto zmysle

        Odpověď
 46. Jevany a sídlo všech možných celebrit… I těch co pouštějí do éteru nejrůznější exkrementy, že by zpráva pro ně, nejenom na výročí republiky ale i na přicházející 17. listopad ?

  https://www.idnes.cz/praha/zpravy/jevany-fekalni-vuz-v-rybnice-hasici-vyprostuji.A191108_125139_praha-zpravy_rsr

  Odpověď
  • Ano, velmi výmluvné, mediální prostor je fekáliemi přímo zaplaven a kolektivní nevědomí (rybník) kontaminováno.

   Odpověď
 47. V Plzni nalezli tělo muže.
  Tělo objevili strážníci městské policie při pochůzce a leželo v drenážní trubce pod mostkem před starým židovským hřbitovem situovaným na Lochotíně na východ od Lidické ulice

  https://www.krimi-plzen.cz/a/v-plzni-nalezli-telo-muze/

  Odpověď
  • - a teraz , čo mám vidiet v tej zpráve..prečo , si to sem dal ?

   Odpověď
   • Myslíte tuhle „zprávu“ ?
    http://www.vodaksb.eu/diskuse/comment-page-75/#comment-264544

    Odpověď
 48. Kolona s ministrom zahraničia USA mala v Nemecku nehodu

  https://www.lidovky.cz/svet/kolona-s-ministrem-zahranici-usa-mela-v-nemecku-mensi-nehodu-odnesly-to-jen-plechy.A191107_171216_ln_zahranici_ele

  Odpověď
  • Kolóna 40 vozov s Mikeom Pompeom narazila,
   keď bol na 2-dennej návšteve v dedine Modlareut
   (reuten – kajať sa, ľutovať), ktorú volajú aj malý Berlín,
   keďže bola rovnako na 2 časti rozdelená..
   Po 30-tich rokoch sa stla znovu uzavretou oblasťou.

   (Modl v nemčine aj v zmysle model, vzor, prizma, či modulátor;
   T.j., nie len ako projekcia v slovienskych jazykoch, no aj.
   Bo ide o jednu z čiastočne pôvodne sloviensky osídlených spolkových krajín.)

   Odpověď
   • Trosku poopravim: reuen – kajat sa, lutovat

    reuten nebo take rode znamena:
    vymytit, vyklucit
    - vykopat parezy i s koreny, vytahnout repu
    - vycistit pudu pro jine ucely nebo pro nove osazeni

    https://www.duden.de/rechtschreibung/roden
    https://www.duden.de/rechtschreibung/reuten

    Anglicky: to clear (land); to lift; to uproot
    https://www.sign-lang.uni-hamburg.de/galex/konzepte/l449.html

    Modla – idol

    Mne z toho vychazi vycistit pudu (zem) pro nove osazeni.

    Odpověď
    • O: roden

     Odpověď
    • Dalsi vec je, ze nikoliv Modla, ale Mödla – vyznam slova Mödla nemohu najit :)

     Odpověď
     • Isto..to je jeden z prepisov :)
      Pozri napr. Mödling:
      Der Ortsname wandelte sich im Laufe der Zeit von medilihha über Medelikch und Medling zu Mödling. Die Wurzeln des Namens stammen aus dem Slawischen; bezeichnet wird damit ein langsam rinnendes Gewässer (wörtlich: träger Fluss)..

      ..a reute, reuten je aj v holandštine..nizozemštine
      myslím ako (be?)reuen.. admirál de Reuter..či tlačová agentúra REUTERS
      ..a áno, v niektorých „dialektoch“
      aj niečo ako entwurzeln..vykoreniť..

      Tu už ale zachádzame možno príliš do detailov,
      aspektov, faziet jednej a tej istej primárnej matrice.
      Že by nám teda podstata neunikla.
      Alebo ľudovo:
      „Lepšívrabec v hrsti, ako holub..“
      či ako to bolo :)

      Odpověď
      • Podstata nam neunikla :) a diky za vysvetleni Mödla, Ludo.

       Odpověď
  • Konštrukciu a konšteláciu danej matrice asi netreba bližšie vysvetľovať,
   bo je asi každému zdravo mysliacemu človeku dostatočne jasná i v detailoch

   Odpověď
 49. V Košiciach sa zrazil osobný vlak s lokomotívou. Pozrite si video
  https://spravy.pravda.sk/regiony/clanok/531912-po-zrazke-osobneho-vlaku-s-lokomotivou-sa-zranili-dvaja-ludia/

  Odpověď
 50. Slávie překvapivě remizovala v Barceloně a prý má letos dobře našlápnuto v Lize mistrů. Fotbal nesleduju, ale tohle potěšilo

  https://www.sport.cz/fotbal/liga-mistru/clanek/1160253-spanelska-media-o-slavii-trpisovsky-svlekl-barcelonu-do-naha-na-stopery-mirili-jezdci-apokalypsy.html#hp-sez

  Odpověď
  • Jak průhledné. Nejprve basketbalisté, teď fotbalisté.

   Odpověď
 51. V Kyjevě praskl teplovod. Voda vytvořila kráter a pohltila dvě auta

  Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/kyjev-havarie-vody-dopravni-chaos.A191105_211806_zahranicni_zaz

  Odpověď
  • Putinovec 6.11.2019 o 8:33

   Když vodu řadíme jako nosič informace, tak kam zařadíme horkou vodu.Viděl bych to jako prudký informační skok, který smyje nános tlející lži.

   Odpověď
   • - v Kyjeve nič neopravujú (nielen Kyjev celá Ukrajina je v rozpade ). Všetko čo tam je (nemyslím obchodné centra hotel Kličko) cesty, infraštruktura bolo vystavené za SSSR . Takže v sučastnosti je v žalostném stavu. Havárie rozných typov potrubia sú preto v Kyjeve častým jevom.
    Neopravujú nič -či len nutné havárky a ešte sú schopný nadávat ,že akoto „tí za socializmu “ postavili zle, že to nedrží …..
    Kolko robotníkov odišlo z Ukrajiny… Kdo tam ostáva..zblbnutá mládež, starí ludia. banderovci..oligarchovia…a kdo bude robit ?….
    Teraz si chcália oligarchu (ktorí chce využit mozgy pre seba ) „že kiež by každý tak premýšlal“….zabudli , že za socializmu bolo školstvo zdarma
    https://www.info.cz/svet/v-kyjeve-vznika-unikatni-projekt-oligarcha-stavi-novou-ctvrt-pro-velke-byznysy-a-mlade-talenty-43493.html
    takže toto nieje matričná zpráva , ale zpráva o katasrofalnom stave najchudšej zemi v Europe do ktorej sa dostala za pomoci západních partnjorov

    Odpověď
   • Urcity druh desinfekce ……

    Odpověď
 52. Zlatna medalja umesto Ruskinji greškom uručena američkoj klizačici /video/
  Zlatou medaili ruské krasobruslařky Aljony Kostorné v omylem odevzdali Američance, která byla až třetí. Ta si chyby všimla a medaili pověsila na krk skutečné vítězce.
  https://www.youtube.com/watch?time_continue=3&v=apNkpGpP4No
  https://rs-lat.sputniknews.com/zivot/201911031121117941-zlatna-medalja-umesto-ruskinji-greskom-urucena-americkoj-klizacici-video/

  Odpověď
 53. Príbeh orlice Aničky a jej druha Arnolda sa ešte nekončil.
  V hniezdnej lokalite pravdepodobne najznámejšej slovenskej orlice sa totiž ochranárom podarilo koncom júna na základe záletov do lesného porastu nájsť novopostavené hniezdo v hustej korune smreka.
  Presný Aničkin číselný kód sa však podarilo odčítať až začiatkom augusta.
  Zároveň potvrdila, že párik slovenských orlov úspešne vychoval opäť jedno mláďatko.

  Minulý rok sme dali solárnu vysielačku bocianovi Vavrincovi a ten sa už nevrátil, takže pravdepodobne zahynul počas zimovania v Afrike.

  https://spis.korzar.sme.sk/c/22186124/pribeh-orlice-anicky-a-jej-druha-arnolda-sa-este-nekoncil.html

  Odpověď
 54. „Jako konzervu“ a to prý byl „jen“ zemný plyn.

  https://www.lidovky.cz/svet/pri-explozi-plynu-na-palube-tankeru-v-rusku-zemreli-tri-lide-podle-svedka-vybuch-rozerval-palubu-jak.A191102_143204_ln_zahranici_ele

  https://handofmoscow.com/wp-content/uploads/2019/11/08b109c27cffb0e7e4bfbb13e73637a4.png

  Tanker Zaliv Amerika byl spuštěn na vodu v roce 1989. Vybaven je zdvojeným trupem, jeho hermetičnost nebyla podle agentury Interfax porušena. Do lodi podle záchranářů neteče voda.

  Zaliv Amerika“ – zajímavý název Ruské lodě;
  1989“ – Rok kdy byly aktivovány všechny plánované kontrolované převraty v Socialistických zemích s cílem přechodu z pod jedného centra řízení pod druhé;
  spušten na vodu“ – materializován v info-poly;
  se zdvojeným trupem“ – se zdvojnásobenou vnější ochranou;
  hermetičnost“ – uzavretosťAmeriky se svým komplexem hegemona, „ja, ja jedině ja“;
  do lodi – podle záchranářů – neteče voda“ – neproudí k nim informace a znalosti.

  Odpověď
 55. Legendárny hrad Šuri na Okinawe vyhorel do základov
  https://www.lidovky.cz/svet/video-rozsahly-pozar-postihl-japonskou-pamatku-ze-seznamu-unesco-ztratili-jsme-nas-symbol-rekla-star.A191031_075257_ln_zahranici_ele

  Odpověď
  • http://www.vodaksb.eu/diskuse/mimo-tema/comment-page-84/#comment-262543

   Odpověď
 56. Twitter zakáže od 22. novembra 22.11 všetku politickú reklamu
  https://www.teraz.sk/zahranicie/twitter-zakaze-od-22-novembra-vsetku/427397-clanok.html

  Odpověď
  • Souboj o výklad obsahu pojmu „politická reklama“ mezi Twittrem a Facebookem /o tom je podstata článku/ ukazuje na nastupující boj i v mediálním prostoru mezi stranoviki a globalisty v USA. Dosud média ovládala clinton-bushovská deep-state. Ostatně, termín 22.11 hovoří jasně, pod čí vlajkou je tento krok proveden.

   Odpověď
   • Oracle 911 31.10.2019 o 17:52

    A teraz ma napadá, že vtedy už pokus o Impeachment Trumpa bude pravdepodobne ukončený a Trump prejde do útoku v nasledujúci deň hromadnými zatýkaniami…

    Odpověď
 57. Masová střelba v Kalifornii během halloweenské párty: 3 mrtví, 9 zraněných
  K incidentu došlo v obytné budově v oblasti Long Beach.
  Záchranáři zasahovali v 7. ulici poblíž Temple Avenue od 22:44 hodin místního času
  -CBS uvádí, že v domě, ve kterém se střílelo, probíhala oslava Halloweenu.
  https://cz.sputniknews.com/svet/2019103010894840-masova-strelba-v-kalifornii-3-mrtvi-9-zranenych/
  -Halloween /ˌhæləʊˈiːn/ je anglosaský lidový svátek
  https://cs.wikipedia.org/wiki/Halloween

  Odpověď
 58. Po rokoch suchôt otvorili nový most cez Moravu.
  29.10.2019 V utorok slávnostne odovzdali do užívania lávku cez rieku Moravu, ktorá spojila moravskú obec Mikulčice a slovenské Kopčany
  https://spravy.pravda.sk/regiony/clanok/530914-lavku-medzi-mikulcicami-a-kopcanmi-oficialne-spristupnili/

  Odpověď
 59. toho Vk z Aeronetu stale pozyvaju do slobodneho vbysielaca?

  Odpověď
 60. https://www.youtube.com/watch?v=DySrkHsrzVo
  nevsimol som si ci sa tu uz rozoberal zapas Vemola-Vegh, kazdopadne v tom vidim velku matricnu udalost regionalneho charakteru. v zapase Chabib-Mcgregor sa ukazalo, ze zapadny svet je v upadku a Rusky svet(duch) je neporazitelny. v tomto stretnuti sa bude rozhodovat a spoluziti nasich narodov, kto vyhra – ten sa stane centrom riadenia v CS a strednej europe. za vsimnutie stoja Vemolove slova, ze levy zeru ako prvi(1.priorita, bez toho aby o tom vedel). navyse jeho domovsky klub je v Londyne, co v pripade jeho vyhry vyzera na pokracovanie benesovstiny a havelovstiny. nevylucoval by som ani remizu, aj ked na nete sa vela Cechov priklana skor k Attilovi kvoli jeho skromnosti a este by sa jeho vyhrou mohli normalizovat Slovensko-Madarske vztahy, oproti poslednemu futbalu, kde sa stal presny opak.

  Odpověď
  • ..kde BOL STANÝ presný opak :)
   Staré známe infernálne kruhy znova roztáčajú u nás maďarskú kartu podobne,
   ako v Čechách podĺa potreby nemeckú.
   A ako vždy, aby zmĺkli a museli začať „prepočítavať“,
   stačí zvýšiť sázky..

   Ostatne podobne, ako v boji o NASMEROVANIE neoliberálov,
   či pri podsúvaní kvapiek kotlíkovcom,
   ak sa teda naozaj chcú chopiť príležitosti
   a hybnou silou národného obrodenia, ROZLÍŠENIA stať..

   https://dennikn.sk/1633960/kotleba-meni-slovnik-holokaust-sa-udial-snp-je-vyznamna-udalost-nasej-historie/

   Odpověď
   • Dobrá to správa, že kvapky majú žiadaný liečebný účinok.

    Odpověď
   • ad link: Už bolo načase.

    Odpověď

Napsat komentář

*
*

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>