Egregoriálně-matriční projevy

Podepisování příspěvků: anonymní příspěvky nebo ty, které v poli jména/přezdívky budou mít titulek nebo jiný text, mohou být smazány. Příspěvky s nakopírovaným delším obsahem, který je dostupný na jiném místě, mohou být také smazány – v takovém případě uvádět pouze odkaz, případně pár vět, nikoliv celý text systémem copy&paste. První komentář nového uživatele se zobrazí až po schválení, další již hned.

 Obnoviť

 1. Toto bolo na FB v rámci vtipu, no na niečo to poukazuje: Čo dostanete, keď otočíte Covid-19 opačne? 6l-pivo s vitamínom C. Náhoda?

  Odpověď
  • :)) ľudia by už mali ísť pracovať…

   Odpověď
   • Ale ĺudia přece pracujů.
    Prezident = p_rezident
    Práci = p_ráci(o)
    Takže činnost jen za účelem činnosti, nemusí znamenat nutně RÁCIO = mj. rozUm.
    Naopak zdánlivá (ne)činnost může být RÁCIO, které na první pohled má znaky lenivosti, ale ta může způsobit přehodnocení, ohlédnutí se.
    Kdo má zájem, aby lidé se nezastavili a neohlédli se (RYCHLE DO PRÁCE!!) zpět a i sami se uvrhujjí sebemrskačskou, sebecenzurní disciplínu k práci, která poškozuje planetu Zemi jen, aby lidé nemysleli tvůrčím způsobem.
    Žadateli o radu je oznámeno: „Mistr Vás nepřijme! Pracuje“
    „Jak to? Viděl jsem, že sedí za stolem a nic nedělá!“

    Odpověď
 2. Bill Gates se zenou Melindou koupili vilu v Kalifornii primo na plazi za 43. mio USD.
  Sidlo ma okolo 540 m² (9) obytne plochy a nachazi se v bezprostredni blizkosti konske farmy, kterou par koupil v roce 2014 za 18 (9) mio. USD.
  Par nyni bydli v rezidenci na jezere Lake Washington nedaleko Seattle. Jak se ale ukazuje, budou obcas chtit bydlet v teple Kalifornii.
  Jeho momentalni jmeni je odhadovano na 102 mld. USD, a tim je „druhym“ nejbohatsim clovekem sveta hned za sefem Amazonu, Jeffem Bezosem.

  Odpověď
  • https://www.krone.at/2141169

   Odpověď
 3. Do sekce „E-M projevy“ jsem postnul prohlášení od Naděždy Petrovny Tokarevové. Diskuzi prosím tam.

  http://www.vodaksb.eu/diskuse/egregorialne-matricni-projevy/comment-page-29/#comment-309948

  Odpověď
  • Sakryš, nepřepnutá rubrika, prosím smazat…

   Odpověď
 4. Copak se nám tu někdo snaží sdělit?
  https://www.novinky.cz/koronavirus/clanek/dva-cinsti-lekari-nakazeni-koronavirem-ztmavli-40321201
  Stav druhého lékaře je vážnější. Urolog Chu je upoután na lůžko už 99 dní. Jeho ošetřující lékař Li Šu-šeng uvedl, že má obavy o jeho duševní zdraví. Byl napojen na systém ECMO od 7. února do 22. března a od 11. dubna je schopen mluvit. Nadále však zůstává na jednotce intenzivní péče.

  Odpověď
 5. Džungľa nových náboženstiev a siekt. Najlepšie je si prebehnúť relevantné skupiny podľa stĺpca type.
  1. Odporúčam zaregistrovať pentecostalism – na hudbe založený klon kresťanstva, ktorý nadobudol pomerne veľké rozšírenie v USA a Afrike (mám pocit, že to vychádza zo Saleziánstva, je to v podstate to isté, ale dotiahnuté do šialeného extrému), v SR je pentestoalism šírený tzv. letničným hnutím, ktoré aktívne oslovuje a verbuje rómsku komunitu. táto štruktúra je hodná preštudovania, lebo Rómovia by mohli byť ovládanou silou, ktorá prekazí akúkoľvek snahu o národnú politiku v rámci demokratickej republiky. Rómov sa snažia spracovať tak imperiálni katolícki, ako aj slobodomurárski protestantskí politruci.
  2. Ďalej stojí za povšimnutie Neo-pagan – sem patria všetky neo-slovanské sekty a komunity, napr. „Anastasia“ zakladateľa V.Megre, táto sekta bola nasunutá najprv do Ruska, teraz infiltrovala ČR a z ČR sa rozšírila do SR. Sekta Megreho je zameraná primárne na zisk z predaja rôznych kultových predmetov, medzinárodný obchod vedie dnes jeho dcéra, sám Megre myslím už zomrel.
  významným neo-slovanským aktivistom v Rusku bol Levašov a stále je Trechlebov, Levašov je zdokumentovaný slobodomurár, žil v USA a existuje foto z družného stretnutia s Lawrenceom Rockefellerom. Všetky neo-slovanské hnutia sú riadené z USA. V Rusku pomaly dohasínajú, v SR sa sústreďujú na menej vzdelaných ľudí, ktorí si to nevedia dohľadať, kto ich riadi.
  3. Ďalej vypichujem neo-Rosicrucianism
  Rozekruciáni boli rád založený na templárskej tradícii, ktorý z filozofického prúdu nemeckého slobodomurárstva bol podchytený neskôr slobodomurármi v Británii a má svoje miesto v histórii tajných spolkov londýnskej City
  https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_new_religious_movements
  Celkovo je tu doslova explózia nových náboženstiev pod slobodomurárskym vedením.

  Odpověď
  • 2. O tom hovorí aj Nadežda Tokarevová.
   Tvrdí, že slobodomurári sa snažia vytvoriť nové náboženstvo založené na védizme, a že všetci hlavní propagátori (vrátane Levašova) prišli z Ameriky, a že si na to máme dávať pozor a nebudovať náboženstvo. Skúsim nájsť video v ktorom to hovorí.

   Odpověď
   • Nie všetci védisti sa chytajú do pasce nového náboženstva. Tu je spomínané video:
    https://youtu.be/pNeOSdWfqvo?t=979

    Bolo mimoriadne vyhlásenie Rímskeho klubu o novom sve tovom poriadku s novým náboženstvom s prvkami védizmu. Po prvé, je to falošné oznámenie. Po druhé, je to vhoz na zistenie reakcií národa, na to, čo budeme robiť. Všetci vieme o tom, že Rímsky klub zavádza svoj vlastný nový sve tový poriadok. To už dávno vieme.

    Chcela by som upriamiť našu pozornosť na to, že oni navrhujú nový sve tový poriadok práve na základe náboženstva s prvkami védizmu. Keď som to začala skúmať, pochopila som, že títo projektanti veľmi dobre vedia, že egregoriálne štruktúry všetkých možných náboženstiev, ktoré tu existujú, boli zničené. A všetky náboženské štruktúry podliehajú zničeniu. Preto sa podujali založiť náboženstvo na základe védizmu. No takéto náboženstvo je stále len náboženstvo.

    Nemali by sme sa chytiť na slovo védizmus. Védizmus, ktorý eistuje u nás v Rusku, bol v princípe dovezený zo Západu. Páter Dij Alexander Chinevič získal svoje znalosti v Amerike. Tie isté znalosti získal Trechlebov a Levašov. Traja „bratia“, ktorý získali svoje poznanie a boli k nám poslaní z Ameriky do Ruska. Levašov začal vytvárať akúsi vlastnú líniu, tak ho odstránili. Keď Trechlebov začal svoju samostatnú činnosť, tiež na neho vypustili všetky svorky psov. Preto ľahol na dno.

    Jediný, kto dodržiava všetky pravidlá, nejaký čas nedodržiaval, ale teraz dodržiava, a na národ navlieka určité poznanie, je páter Dij Alexander. Prišiel sem do Ruska so znalosťami védizmu, ale do tohto poznania boli zavedené prekrútenia a presmerovania energií nejakým nesprávnym smerom. Nejaký čas sme skúmali symboly bukiev, ktoré prináša páter Dij Alexander a videli sme, že niektoré symboly boli jednoducho zakorenené v nulovej rozmernosti, do ktorej vôbec nezachádzame. Tam je úplne zakázané čo i len nahliadať (pretože je to nebezpečné), a niektoré symboly tam boli zakorenené. Ak vás zaujímajú podrobnosti, pozrite si naše skoršie semináre, ktoré sme uverejnili. Teraz už s týmito védickými symbolmi nepracujeme, ideme vyššie, ďalej, a už pracujeme s vyššími energiami.

    Védizmus. Tie védické skupiny, ktoré poznám v Rusku, žiadne nevedú Slovania. Okrem toho, skupiny sa medzi sebou hádajú a nedokážu nájsť širšiu koncepciu pozdvihnutia (vzostupu). Preto do týchto skupín špeciálne dosadzujú iných, než Slovanov. Na Ukrajine je to Kurovský. On tiež pracuje na to, aby na seba pretiahol národ a nepustil ho do druhých védických skupín. Je to rozdelenie Rusov, je to rozdelenie ľudí. Ja naopak hovorím, mali by sme sa zjednocovať, konsolidovať sa. Keď sa rozprávam s predstaviteľmi skupín, tak mi nedávno jeden predstaviteľ védickej školy potvrdil, že tí, ktorí sa nachádzajú v prostredí védického náboženstva, sa všetci navzájom hádajú. Vyložene nám ponúkajú vojsť do náboženstva na základe védizmu, v ktorom už teraz v úvodnom štádiu niet zhody a niet dobrých vzájomných vzťahov.

    Prečo zaviedli tieto rozdielne pohľady v rámci skupín? Ide o to, že védizmus je založený na veľkej knihe Védy, ale interpretácia každého vedúceho ktorejkoľvek skupiny je jeho vlastná. Je to špeciálne urobené kvôli rozdeleniu a nasmerovaniu všetkých jedného proti druhému.

    Na internete je veľmi veľa o takzvanom „poznaní“ védizmu. Málokto ale spomína čisté istenné poznanie. Podľa mňa je potrebné priniesť védizmus, védy, v čistom poznaní. A na osnove Véd je zakázané zakladať akékoľvek náboženské konfesie. Kurovský, o tom viem, na základe Véd zakladá vlastné náboženstvo. Páter Dij Alexander na základe Véd zakladá vlastné náboženstvo. Predovšetkým, noví zavádzatelia nového sve tového poriadku, alebo starí projektanti nového sve tového poriadku, poslali špeciálne do Ruska obrovské množstvo falošných spojení s védami, to znamená, aby na základe akýchkoľvek mylných predpokladov všetkých tých, kto nesprávne chápe védy, na to, aby najskôr na základe tých silných mocných energií véd, tam je akoby umiestnené ohromné množstvo energií, prebudiť tie energie, skaziť ich a postaviť tieto energie jedného proti druhému, nás, Človekov, Človečenstvo.

    Všetci tí, ktorí s penou na ústach zakladajú svoje domnienky o pôvode védizmu, tým navrhujem sa jednoducho ukľudniť a začať sa na to pozerať zdravomyslenne. Ak nám teraz Rímsky klub ponúka nový sve tový poriadok na základe prvkov védizmu, to znamená, že už nám pripravili novú pascu. Do pasce sa máme, podľa nich, chytiť orientujúc sa na to, že je nám to známe. A nám je to známe, ihličkami duše prijímame všetko poznanie Véd. Celé poznanie véd sa ozýva v každom z nás. A ak túto krásnu energiu vložíme do vnútra pasce, tak veľké množstvo vojde, podľa ich názoru, do nového sve tového poriadku. Pod touto výveskou „védizmus“ je možné priniesť všetko čo si želáte. To po prvé.

    Po druhé, čo ma potešilo, je, že oni už viac nezakladajú nový sve tový poriadok na základe kresťanstva, islamu, judaizmu atď., to znamená, že si uvedomili, že všetky tieto relígie sú už ukončené (prežité). Druhou vecou je, že sme spoločne povinní prijať svoju vlastnú veľkosť a nepoddať sa tomuto krásnemu elementu (v pasci), védizmus je vlastne veľmi energeobjemná štruktúra, ale to, čo oni interpretujú z védizmu, to, podľa mňa, bude na základe Konu sveta, všetko bude trestné. My sa nesmieme poddať tomuto lákadlu skrz védizmus, vojsť do nového sve tového poriadku, ktorý nám ponúka Rímsky klub.

    Odpověď
    • Ostatní védisti jsou fuj fuj, ale mě můžete věřit, myslím to s váma dobře…

     Odpověď
     • To sa dá povedať o každom. Vidím určité prieniky KSB a Véd. KSB je silno zameraná na ľavú hemisféru mozgu a Védy a Tokarevová na pravú. Obidve strany prinášajú hodnotné informácie, ktoré nikde inde nie sú a obidve strany sa zároveň mýlia. Pri Védach by sme mali byť opatrnejší, pretože boli zmanipulované. Zároveň nemôžu byť úplne nepravdivé, pretože by to k nim inak ľudí neťahalo. Odmietnutie ktorejkoľvek z týchto dvoch strán znamená pripraviť sa o širšie/hlbšie pochopenie toho, čo sa okolo nás deje a o nájdenie východiska zo súčasnej situácie. Ak sa budeme riadiť heslom prax je kritériom pravdy, tak si myslím, že dokážeme oddeliť zrno od pliev celkom spoľahlivo.

      Odpověď
     • Okrem toho, poukazovať na to, že akékoľvek náboženstvo je len forma ovládania, je podľa mňa v poriadku. Či už sa jedná o abrahámske náboženstvá, východné náboženstvá, scientológiu, védické náboženstvo…

      Odpověď
      • To, jestli je podobný výrok pravdivý nebo naopak lživý, záleží na tom, co kdo konkrétně chápe pod slovem „náboženství“.

       Odpověď
      • A samozřejmě, házet do jednoho pytle například křesťanství a scientologii je silná káva, svědčící o nechápání podstaty, ale operování jen s nálepkami.

       Odpověď
       • Primitívne metódy ovládania prostredníctvom abrahámskych náboženstiev sa naozaj nedajú porovnávať s vyspelými prostredníctvom scientológie. Preto GP propaguje scientológiu ako nástupcu.

        Ale ty si narážal na to, že abrahámske náboženstvá boli pôvodne inšpirované Bohom. O tom by sa dalo diskutovať. Isté je, že boli inšpirované jehovom a alahom. Jedine Ježiš bol s istotou inšpirovaný Bohom (po ovocí poznáte ich).

        Odpověď
        • popolvár 19.4.2020 o 11:35

         scientológia je momentálne už pár rokov u GP v režime „OFF“, kvôli tomu, že ju ako svoj nástroj pod svoju plnú kontrolu prebralo CIA v područí štátnej elity USA.
         A navyše, aj keby GP po čistkách previedol scientológiu do režimu „ON“, tak je to už viac-menej pasé – čas uplynul a navyše je medzi ľuďmi už jej predstaviteľmi dosť sprofanovaná – u nás napr. Kiska.

         Odpověď
        • Každý ve všem najde jen podle míry svého chápání. Jen by mě tak zajímalo, máš přečtenou bibli a korán, nebo soudíš cizím umem o něčem, co neznáš? Zhnusit někomu náboženství nesprávným výkladem je lehké, je to metoda manipulace, ku škodě manipulovaných.

         Odpověď
         • Presne tak. Každý podľa miery svojho chápania. Malé deti veria na jehovu a na alaha. Dospelí sa na to pozerajú inak.

          Odpověď
          • Zvláštní, já to vidím úplně jinak. Jsi si jistý, že tvůj odpovídá na sto procent realitě?

           Odpověď
           • Je v poriadku, že to vidíš inak. Odpoviem ti otázkou. Si si istý, že tvoj pohľad zodpovedá na sto percent realite?

            Odpověď
        • Ty asi nevíš že, že v hebrejštině slovo YHVH znamená „Bůh“, a v arabštině slovo Alláh znamená „Bůh? Nevadí, už to víš. Řekl jsi vlastně tuto krásnou větu:

         „…O tom by sa dalo diskutovať. Isté je, že boli inšpirované Bohom a Bohom. Jedine Ježiš bol s istotou inšpirovaný Bohom (po ovocí poznáte ich).“

         Odpověď
         • Židovský boh je jahve. jahve nie je Boh! Moslimský boh je ahah. alah nie je Boh!

          Odpověď
          • Něco takového nejde tvrdit jen tak deklarativně. Naopak všechno zapadá do toho že jde o jednoho a toho samého Boha. Z čeho vyvozuješ opak?

           Odpověď
           • Z toho, že pri čítaní Biblie je vidieť boha trestajúceho (jahve) a Boha milujúceho. Z toho, že pri čítaní koranu je vidieť boha nenávistného (alaha) a boha, ktorý dáva nejaké vyššie znanie (možno archanjel Gabriel, ktorého tu v minulosti niektorí spomínali). Je možné, že jahve a alah je ten istý.

            Odpověď
            • Tomu rozumím ale to podle mne neznamená že jsou to 3 bozi, ale to že ne každý popis je správný a ne každý člověk chápe správně (větší problém je hlavně to druhé).

             Žijeme v jednom světě, jen těžko tu mohou být 3 nejvyšší stvořitelé, ale zato je tu mnoho pomlouvačů Stvořitele, proto tolik balastu. Staletí to dělají právě tak že se snaží přesvědčit všechny že to není ten samý Bůh. No rozděl a panuj, ale na to už dneska podle mne nikdo nemůže skočit, to by musel ignorovat tisíce zkušeností s obdobným modelem ale to je možné leda tak s psychotrockistickou poruchou chápání.

            • 1. Boh Stvoriteľ je len jeden. Ale sú tu aj ním stvorené bytosti. Napríklad archanjeli nás poznaním mnohonásobne prevyšujú. A je tu aj jeden anjel s menom Lucifer.

             2. Boha chápem ako milujúcu bytosť. Taký Boh nebude trestať a žiarliť. Preto je v Biblii buď ešte niekto iný, síce nie Boh, ale za neho sa vydávajúci, alebo tzv. prorok nebol dostatočne čistý a Božie zjavenie prekrútil k obrazu svojmu.

             3. Žiadne náboženské knihy nie sú pôvodné. Všetky boli zmenené, upravované a zmanipulované, čo tiež mohlo zohrať úlohu v tom, že sa to javí ako viac zdrojov zoslaných zhora – pomiešaných dohromady za účelom manipulácie a ovládania ľudí.

            • rozumím, potom s tebou mohu (tady) souhlasit, ale z toho nevyplývá že alláh a jahve je někdo jiný, ale to že se někdo pokusil aby to tak vypadalo. Z mého pohledu kostra těchto zdrojů hovoří o stejném subjektu HNR. Překrucováním, a taky infiltrováním lidských myslí tím rozděl a panuj vytvořili ideální podmínky aby v těch textech lidi hledali místo společných rysů (ze kterých by krásně poskládali obraz Boha i smyslu existence) hlavně ty rozdíly a díky tomu to shodili ze stolu všechno. Šikovná praktika, hlavně když na ní většina skáče.

            • S tým „rozdeľuj a panuj“ súhlas. Ale pri uvedomovaní si toho, že jahve a alah sú to isté, lebo majú spoločné črty, treba povedať nahlas aj to, že to ešte neznamená, že s tým automaticky príjmem aj všetko, čo je v tých Písmach o nich popísané. Veď tú rozdielnosť ideológii, plodiacu efekt „rozdeľuj a panuj“, dosiahli práve tak, že v každej z Písem Boha vykreslili s iným charakterom a mravnosťou.
             (Lebo takto to medzi riadkami pôsobí: „Ahá! Veď Jahve a Alah je vlastne ten istý a jeden pravý Boh. Takže Biblia aj Korán majú vo všetko čistú pravdu… Antivir s karanténou netreba“. Pritom ku všetkým historickým knihám bez výnimky treba pristupovať s rozvahou a analyticky)

             Už L.N.Tolstoj sa kedysi pokúsil poodmetať z kresťanstva nánosy lží a prekrútení, čo nie je ľahká úloha, a Tolstoj tiež to zrejme neurobil bez chýb, ale mnohé vystihol dosť presne. Tu je jeho vlastné vyjadrenie:
             https://ulozto.sk/file/UFpVWvmezoan/l-n-tolstoj-preco-krestanske-narody-a-najma-rusky-sa-dnes-nachadzaju-v-zalostnom-stave-doc

            • Rozumím, jen mi přijde nablblé to pořád opakovat. Do diskuse se pouštím pokud někdo kategoricky odmítá informace z takových zdrojů generálně, a nenabádám k hltání těch zdrojů bez filtru. Určitě je dobré to občas připomenout ale nejsme ve školce abych musel přidávat „používejte hlavu i u tohoto zdroje, používejte hlavu také u tohoto zdroje, atd…“

             čili měl by jsi spíše upozorňovat ty co to zahazují paušálně jako celek, a ne ty kdo doporučují nezahazovat to (ale nevyzývají k nekritickému přijímání).

            • v tomto případě pokud někdo generálně skáče na to rozděl a panuj a proto zahazuje všechny tyto zdroje, což je jeden z cílů druhé strany.

            • Ak by VP ZSSR omrzelo pri písaní svojich sa vyjadrovať dostatočne jednoznačne (aj na úkor dlhšieho textu a opakovania sa), tak kvalita tých kníh by bola oveľa nižšia. Vidím to napr. u Jefimova. Vyjadruje sa oveľa jednoduchšie a nie je tak dôkladný vo svojich knihách. Pritom to nie sú knihy len pre konceptuálov, ale pre všetkých. Tak ako aj túto diskusiu čítajú tisícky rôznych očí, nie len ten, komu odpovedáme.
             Ide o to, že zo zle pochopených slov vnikajú nedorozumenia medzi ľuďmi. A tomu sa dá predísť, ak si dá človek záležať ako sformuluje svoje myšlienky. Môžeme sa o to aspoň snažiť a ísť príkladom.

            • oprava: Jefimov sa vyjadruje nie jednoduchšie, ale strohejšie, ako keď sa učiteľ v škole snaží zhrnúť látku z troch zameškaných hodín do jednej hodiny.

          • Je ti známo, že v koránu se slovem Aláh označuje existence, mající všechny atributy Boha? Všudypřítomnost, všemocnost, všeznalost a tak dále.

           Odpověď
           • Oracle 911 19.4.2020 o 13:01

            Hox písmená YHWH (číta sa Jahve) nie je meno Boha ale skratka „som, kto som“ t.j. skutočné meno sa tají…

            Odpověď
           • Židovský boh sa tiež vydáva za Boha. Ďalšou vecou je, že z pohľadu žiaka základnej školy sa profesor na univerzite tiež javí, že všetko vie.

            Odpověď
            • :)

             za Boha se nelze vydávat.

             Otázka, myslím tak úrovně 1. třídy mateřské školy:

             pokud něco vypadá jako pomeranč, chutná to jako pomeranč a má to všechny vlastnosti pomeranče, pak to je, nebo není pomeranč?

            • Hox:Možno je to mandarínka……z pohľadu bežného smrteľníka aj anjel môže vyzerať ako Boh.

            • Tak ako píše JankaS. Z pohľadu bežného smrteľníka sa aj pomarančový džús javí ako džús, aj keď je to len zafarbená a ochutená voda.

            • A k vlastnostiam, aj umelý pomarančový džús ti uhasí smäd.

            • JankaS: myslíš mandarin orange / mandarínský pomeranč? To potom jo :)

            • Oracle 911 19.4.2020 o 13:45

             @Hox
             A predsa kresťanom GP podstrčil Kristus=Boh…

            • Oracle: ano, ale Ježíš se za Boha nevydává. To je jen ohovárání třetích stran.

            • Oracle 911 19.4.2020 o 14:05

             @eM
             Celá biblia (akože Vulgata) a RKC ohovára Boha…

            • Oracle: rozumím, jen jsem chtěl vypíchnout rozdíl mezi „vydávat se za Boha“ a „tvrdit že je někdo Bůh“.

             Je možné že zřejmě z nějakých důvodů to úplně opravdu nejde.
             Třeba v knihách „Hovory s Bohem“, kde je celkem slušný kus pravdy a do toho vmanipulovaných pár vrcholných zvráceností, i tam ten kdo hovoří za Boha odpovídá že je „druhý“. Bez toho aniž by to chtěl rozvádět. Což je divné když celá kniha je psaná v duchu toho že odpovídá pravý a jediný Bůh.

             Stejně tak mnoho channelingů, buď to tam je bez odpovědi a to že je hovořeno s Bohem si vymyslí příjemce, nebo je sdělení předáno jiným jménem. Neznám případ kdy by v informaci channelingem přijaté bylo „jsem Bůh, a sděluji ti toto…“. Není to žádný důkaz, jen uvažuju.

            • Oracle 911 19.4.2020 o 17:15

             @eM
             Doplnenie o (možno vymyslený) príbeh Šaula/Paula z Tarzu…

            • Oracle, můžeš mne prosím odkázat někam :-D
             myslím tím abych si osvěžil toho Šavla, něco málo si pamatuju ale…

            • Oracle 911 20.4.2020 o 15:46

             @eM
             Oslepnutie Saula na 3 dni na ceste do Damasku, kde mal loviť prvých kresťanov.

    • Vyborny postreh. Mam taky isty pocit ohladom vedizmu. Ono aj ked sa pozrieme dozadu, tak pohanstvo to je nabozenstvo, ktore vzniklo z vedizmu. Vedizmus by sa dal nazvat zaklad ponimania sveta. Velmi blizko istiny. Ale ako ma civilizacia urcite cykly vyvoja, tak sa tato istina pretvara v naboznestvo a potom naspat v istinu. Podla mna pred 10 tis rokmi vedizmus ako svetonazor existoval, bol velmi detailne prepracovany, dokazal vysvetlit aj nam nezname veci v tomto svete ale neskor ako roky ubehli tak lenivy sarlatani vytvorili nabozenstva zalozene na vedizme. Neskor totalna doba temna krestanstvo este aj ten zbytok poznania v pohanstve zahrabalo pod zem. Teraz ide civilizacia smerom opacnym … krestanstvo ako tmarstvo zahadzuje, vracia sa pomaly k neopohanstvu atd …. ale ani to nebude stacit pre uhasenie otazok ludi a casom sa aj cez neopohanstvo preklenu spat blizko k istinnemu poznaniu… a tak dokola. Otazka je, ci je to prirodzeny proces alebo je ten proces podmieneny niecim.

     Odpověď
     • Oracle 911 19.4.2020 o 10:40

      >lenivy sarlatani vytvorili

      To vôbec neboli lenivci a ani šarlatáni, a GP snaží návrat k istine odkloniť zabrzdiť cez neopohanstvo/scientológiu…

      Odpověď
     • Technická. Který systém je více tmářský, ten kde jsou například lidské oběti a rituální kanibalizmus, nebo ten kde nejsou?

      Odpověď
      • Úpadok Slovanov nastal s príchodom kresťanstva. Teraz nám hrozí ešte väčší úpadok v súvislosti s islamom.

       Odpověď
       • Zřejmě jsi tam byl a máš to z první ruky, tak jo, proti tomu se nedá nic namítat :). My, co neumíme cestovat do minulosti, se musíme spolehnout na intuici a rozum.

        Odpověď
        • Ty to máš asi tiež z prvej ruky, keď si naznačoval ľudské obete a rituálny kanibalizmus. My ostatní sa musíme spoľahnúť na intuíciu a rozum.

         Odpověď
         • Lidské oběti a kanibalismus je podle některých zdrojů historický jev projevující se i v končinách, které někteří předkládají jako „prastarý Slovanský ráj“ (parafrázuji). Z toho celkem jasně vychází že Slovanům se v historii takové manýry nevyhnuli. Takže ta prastará víra zřejmě také nebyla bezchybná a imunní vůči nelidským zvěrstvům.

          A ty mícháš podle mne dohromady dvě věci do jedné. Příchod institucionalizované víry z Vatikánu není to samé jako příchod křesťanství, respektive křesťanství jako základ víry Bohu tu podle všeho byl mnohem dříve než institucionalizovaná církev RKC/RPC v dnešní podobě. Klidně to mohlo být tak že tady Slované také praktikovali různé takové (nelidské) kulty v určité části své historie, pak přišlo křesťanství které je vrátilo k původní víře Bohu (přibližně husitské nahlížení na Boha a člověka), a pak přišly satanské kulty v podobě dnešních církví a zase to podělaly.

          Odpověď
          • Přesně tak. Dodám jeden střípek, který jsem se dozvěděl před pár dny. Husité sami sebe nenazývali Husité a označení Husité pro ně byla nadávka. Husité sami sebe označovali jako věrné Čechy nebo pravé křesťany. A co dělali praví křesťané a věrní Češi? Bojovali proti Vatikánu.

           Odpověď
          • Mart’as 19.4.2020 o 16:11

           Lidske obeti a kanibalismus u Slovanu ? Hmm, a to mas odkud ?
           „podle nekterych zdroju“ – jakych ? muzes uvezt ..
           „nekteri predpokladaji“ – to ze neco nekdo predpoklada jeste neznamena, ze z toho musi celkem jasne neco vychazet

           Odpověď
           • Pavel Dvořák to popisuje v jednej časti Stopy dávnej minulosti. Ale boli vyberaní chorí členovia spoločenstva.

            Odpověď
            • Tak ono to môže byť že v určitom čase to bolo vo väčšine sveta…..Tak ako otroctvo. Minule písali že za Veľkej Moravy bolo otrokarstvo….ale je pravdepodobná, že to bolo vo väčšine sveta. Niekde sa presadili jeho zrušenie a niekde možno až neskôr, tak ako ľudské obete Aztekov. To ale bolo ešte v 15.stor.

          • Teoreticky mohlo, teoreticky… Ale je vôbec dôvod niečo také o Slovanoch predpokladať? Je nejaký seriózny dôvod z toho Slovanov plošne podozrievať? Pretože ak nie, potom je to len špekulácia, a šitie faktov na konfekčnú veľkosť biblie.
           Keď použijem informácie z „Prečo sa písma robia svätými“, tak tam tvrdili, ak si dobre pamätám, že slovanský védický pohľad na svet sa veľmi dobre zlučoval s kresťanským, ale tým prvotným kresťanským, ktorý sa dostal na Rus. Potom Rus pomaly začali dobývať „latinskí“, a s pomocou jezuitov a poliakov sa im podarilo urobiť reformu. Zrejme to isté prebiehalo aj v našich končinách.

           Odpověď
           • Obří lidi mám zaškatulkované v krabičce „zrůdy – monstra – kanibalové – nefilim“ a Rusko a nejen Rusko je prošpikované artefakty po těchto zrůdách. Stačí dveře v Kremlu kterými pochoduje Putin, jeho stráž stěží dosáhne na kliku. A že by tyto kremelské zrůdy resp. potomci zrůd hráli fair play, na takové povídačky už moc nevěřím, stejně jako na obrovské předky Člověka.

            Čili buďto obrovské části Slovanského území nebyli po nějaké doby historie Slovanské, a nebo Slovani po nějakou dobu historie jeli s nimi v kultuře. Megalitické stavby např. podloží Petrohradu do toho příběhu potom také zapadají dobře, tartarské „zvíře“ (glyf) ve znaku taky nenapovídá o Božském kultu ale o nějakém pakříženci. Zápisky toho cestovatele nebo kdo to byl (nepamatuju si přesně) o kultuře tartarské taky nehovoří moc o „zlučoval s kresťanským“. Budu ještě vzpomínat, ale je toho dost na to abych to neshodil ze stolu.

            Odpověď
            • eM,
             a čo majú Slovania s obrami? Veď ani nevieme, do akej doby tie artefakty zaradiť, do akého tisícročia… Či sa prelínali v tom istom období… A keby náhodou aj. Ak mám za susedov neprispôsobové etnikum, tak to znamená, že aj ja sa stanem neprispôsobivým?

            • Neviem co mali s obrami ale mali co docinenia s drakmi…v nasej dedine bol jeden dedko, oco ho este zazil a jemu vypraval o rodinnej kronike ktoru vypisovali uz niekolko generacii a hovoril mojmu ocovi o drakoch ze posledneho v dedine zabili ked zila jeho prababka alebo taky niekto (tipujem to na 19 storocie) lietal nad dedinou a zostrelili? ho niekde na luke alebo lese kde ho nechali hnit…hovoril ze nechape ako nikto o tom nehovori a tvaria sa ako keby tu ziadni draci nikdy neboli…jednoducho nieco sa stalo a ludia o tom nehovorili svojim potomkom…

            • „a čo majú Slovania s obrami?“ takhle to dopadá když začneš se mnou utíkat od tématu. Co měl můj předchozí příspěvek společného s „konfekční velikostí bible“? :)

             myšlenkově to navazuje, ale teď to nedokážu líp popsat.

             REborn: tak to vidím taky, že ještě nedávno to tu všechno bylo, a největším šokem toho všeho je jak moc nedávno. A jestli jsme tady (pár tisíc na východ) stavěli domy společně s obry, nebo pro obry, pochybuji že byla kultura čistá jak lilie. A i když teď nenajdu kde jsem četl (nejen) o kanibalismu, není to podstatné, stejně nemám důvěru v nějaké naše posvátné předky Slovanské, mám důvěru v posvátné předky lidské. To je to podstatné co jsem chtěl vypíchnout.

            • Oracle 911 20.4.2020 o 7:05

             @eM
             Nie všetci obri boli monštrá.

            • eM,
             - za tu konfekčnú veľkosť sa ti ospravedlňujem (nevhodné vyjadrenie z mojej strany), mal som pocit, že sa snažíš týmto smerom vyvodzovať závery bez toho, aby si ich najprv dostatočne zdôvodnil.

             K téme: spojil si Slovanov s kanibalizmom. Podmienil si to existenciou gigantov na ruskom území. To ale ešte o ničom nesvedčí, preto sa znova pýtam:
             Čo majú Slovania s obrami? Rusko je obrovské. Giganti nežili úplne na celom území rovnomerne. Ak niekde prišli giganti, a dajme tomu že naozaj to boli nefilim (dosť inteligentní, aby tvorili architektonické skvosty, ale dosť skazení aby žrali ľudí a súložili medzi sebou na verejnosti), tak pôvodní ľudia isto migrovali do bezpečnej vzdialenosti. Ak šlo o ľudožrútov, tak o miešaní kultúr s ľuďmi by asi ťažko šla reč. Leda u nejakej skupiny ľudí, ktorú by si giganti šľachtili ako dobytok, ale to je už špekulácia.
             Po vymiznutí gigantov sa ľudia vrátili a zaľudnili aj tieto územia a život šiel ďalej. V Rusku dodnes existujú osady so starovercami, kde si pravdovernú kultúru zachovali ešte z dôb predkresťanskej Rusi. Ľudia dokážu takto dlho zachovávať kultúru, hoc nie všetci.

             Neber to tak, že by som ťa chcel presviedčať. Len my prišlo zvláštne, že robíš takéto predbežné závery. Iné by bolo, keby si začal s indíciami a faktami, a potom až so záverom.

            • jardob:
             není za co se omlouvat, nemám s tím problém jen mi to trochu otevřelo fantazii a ulítl jsem v obrazech dalece před to co jsem byl schopen propojit slovy. Není ani od věci mě v takových případech usměrnit/vymezit. :)

             S těmi starověrci, jistě. Jde o to zda za Slovanskou kulturu považovat něco co se uchovalo v „laboratorních“ podmínkách, nebo to co se vyvinulo u relevantní masy našich národů. Je hezké pomýšlet na starověrce, samozřejmě je dobře že jsou a že kulturu uchovali, ale to nic nemění na tom že Slované jako celek šli úplně jinými cestami, až na výjimky. Návrat ke kultuře původní podle mne není možný, je možné spíše očištění stávající kultury od těch nejhorších invazních nánosů i samovytvořených defektních návyků/kultů kterých není málo, a během toho procesu určitý návrat k hodnotovým kořenům.

             Já nepotřebuji důkazy na to abych se vší razancí klidně nadhodil myšlenku že se nám nevyhnuli kanibalské kulty, ne že bych to mohl dokázat, ale spíš proto že i z nedávné historie víme že mnoho Slovanů nemělo problém přebírat a žít ty nejhorší zvěrstva, fašistické bandy na Ukrajině to hrůzně dokládají, otrokářství na Rusi podle toho co jsem četl nabývalo i ty nejhorší podoby které v některých případech si nezadaly s těmi Tibetskými. Trochu obrácenou logikou potom lze dojít k tomu, že kultura která by podobné návyky v „mravních genech“ neměla zavedené už dávno, by tak snadno, prakticky sama, neskočila na zálibu ve vypichování očí a upalování vlastních spoluobčanů. I dnes, v té soft verzi, vidíme odolnost naší kultury, jak a kolik lidí se ohlíží za západním pozlátkem bez ohledu na to že je vyleštěné lidskou krví. Jak se asi tehdejší naši spoluobčané dívali na „skvostné výdobytky“ obřích dobytků kteří měli všechno ohromující, obrovské, a setsakra nablýskané? Samozřejmě je to jen předpoklad, jen předpoklad. Ale nechci se romanticky a národovecky mýlit chlácholením sebe a Slovanských bratří tím že jsme kultura která takové věci nikdy nedělala, a takový automatický předpoklad budu rád nahlodávat. Nejvíc je potřeba hledat zlo sami v sobě, a jak by dodal popolvár, v sobě to zlo mořit. „Mor ho!“. Nejlepší metoda jak se tomu vyhnout je nepřipustit si že ho v sobě máme taky, to je okamžik kdy satan zajásá a radostně zaklape ohnilým kopýtkem.

            • eM, škoda, že neumíš rusky.
             Jinak bych ti doporučil poslechnout si historika Pyžikova, který se právě období před křesťanstvím na Rusi věnoval.
             Předkřesťanský světonázor na Rusi byl takový, že si neumím představit, že by se tam nějaký kanibalismus ujmul.
             K otázce šlechty a nevolnictví by bylo dobře také nastudovat etnické složení šlechty, kdy nevolnictví do Ruska přišlo (s pokatolidšťováním pravoslaví) a jakou cestou. A tam bych tě znovu odkázal na Pyžikova.

            • eM
             Vysoké dveře v budovách a těmi, kdo jimi procházeli spojuji s jinou logikou, než kterou jsi ozvučil.
             Metrologicky průkaznost tohoto tvrzení:
             I současnými dveřmi chodí ti s nelidskými DONUCOVACÍMI NÁVYKY, o kterých píšeš a přitom jsou dveře jen 2 metry vysoké :)

            • @TauRus: je-li to video, klidně prosím odkaž, poslouchanou Ruštinu z velké části pochytám :)

            • Ahoj eM,
             U Slovanov, ako som už písal, mi nešlo o návrat k ich kultúre, ale poukázať že sú to naši vlastní predkovia a predstavujú zjednocujúci prvok (čo by bolo hriechom zahodiť), poskytujú pocit spolupatričnosti medzi národmi, na čom možno stavať pri budovaní spolupráce a dobrých vzťahov.

             K rodine a predkom treba mať určitú úctu. Samozrejme, to neznamená krytie nejakého zločinu, ale znamená to celkom iný prístup, ľudský, aký mávame k svojim blízkym, ale v podstate by sme mali mať ku všetkým ľuďom.

             Otrokárstvo na Rusi, tak to počujem prvý krát (t.j. skôr otázka na miestny znalcov histórie). A uvedomuješ si, že to môže byť len historická konštrukcia? Jedna z možných interpretácii dejín. Čo viem, tak so Slovanmi obchodovali židia ako s tovarom.

             V každom národe sa vyskytujú deviácie, to je štatistická zákonitosť. Aj v ľudstve ako takom sa štatisticky vyskytuje homosexualita a iné úchylky. To ešte neznamená, že celé ľudstvo budem vnímať ako homosexuálny biologický druh. T.j. dobré je sa vyhnúť paušalizácii. Defektné subkultúry sa štatisticky vyskytujú v každej kultúre. A môžu sa vyskytnúť buď ako okrajový jav dlhodobo, alebo ako celoplošný jav krátkodobo (ako najčastejšie varianty).
             Ale ak chce človek ísť na tenký ľad očierňovania predkov (všeobecne, nie ako okrajový jav), mal by mať dostatok indícii, aby to dávalo dostatočne vysokú pravdepodobnosť. Na tenký ľad preto, lebo vždy vyzerá divne a podozrivo, ak človek bez dôkazov a ľahkomyseľne páli vlastné korene. Chápeš, je to podobne citlivá otázka, ako provokovať ľudí navážaním sa do citlivých historických tém vlastného národa. T.j. všetky citlivé témy je možné a časom aj nutné otvárať, len veľmi záleží na zvolenom prístupe a formulácii slov. Lebo potom tie reakcie sú vždy prudké a podráždene, aké by neboli pri inom prístupe.

            • Je celkem informativní přečíst si zápisky arabských cestovalů do oblastí dnešní Ukrajiny / Ruska někdy v 7-10. století. Asi to ale bude jen v ruštině.

            • jardob:
             to jsou všechno moudré poznámky které nejsou v rozporu s tím co se celou dobu snažím napsat.
             „aký mávame k svojim blízkym, ale v podstate by sme mali mať ku všetkým ľuďom“ právě, a proto se trochu cukám když to někdo aplikuje jen na Slovany. Ty víš jardobe dobře že občas některé příspěvky vyzní jako by Slované byla jediná GP nepohodlná rasa, jediná schopná bla bla bla. A pokud věřím Bohu, potom je mou rodinou každý na zemi, kdo je z Lidského rodu, ne?

             K tomu otrokářství, kromě ještě jednoho zdroje (který si snad vzpomenu) je o tom pokud vím zmínka i v Sad roste sám? zkusím to najít a odkázat.

           • mimochodem, o Slovanech nebo o neSlovanech… je mi to částečně jedno.
            Okurka která vyrostla v jiné půdě o tisíc kilometrů dál pro mne není tolik vhodná jako ta která vyrostla u nás, ale to nic nemění na tom že všechny vyrostly k jídlu. Nepovažuji Slovany za nějakou vyvolenou rasu a tudíž nemám problém uvažovat v obdobném rámci i o Slovanech respektive vylučovat je jakkoli z těch nejsvinštějších období téhle země nemusím.

            Podstatný opěrný bod pro mne je že v určité době tu byli lidi (Husité) kteří věřili Bohu (ne v Boha), a to je důležitá indicie, a ti bojovali proti Vatikánu, a přitom četli Bibli. Znovu to napíšu jinak, i bez KSB, našli víru Bohu namísto víry v Boha, a to při čtení Bible. Nepotřebuju větší důkaz o tom že Bible umí vést lidi k Lidskosti a Člověčenskosti, můžeme se bavit jen o defektech překladu a kastrace Bible, ale právě kvůli například tomuto fenoménu Husitů nemůžu zahodit Bibli.

            Odpověď
            • K Husitom a Biblii. A vieš presne akú Bibliu používali, v čom sa líšila od súčasnej? Resp. či okrem Biblie v tom nemala vplyv aj špecifická kultúra daného národa?
             Pretože ak by Biblia bola tak skvelým učiteľom k Ľudskosti, tak žijeme vo svete plnom Ľudí. Biblia je nejpredávanejšou knihou na svete. No koľko Ľudí vyrobila Biblia reálne?
             Na druhej strane, ak má človek dobrý mravný základ alebo aspoň otvorené srdce, tak dokáže nájsť perly a poklady aj v Biblii, Koráne, Bhagavad-Gíte, alebo iných knihách. Dokonca aj v Bulgakovovej knihe „Majster a Margaréta“, ktorú mnohí onálepkovali ako „Hymna démonizmu“. Pritom VP ZSSR v nej odhalil skutočné perly.
             Ale ak má človek zatvorené srdce a uši, tak ho nepresvedčia ani Božie slová zvestované anjelom.

            • K tej poslednej vete. O zahadzovaní Biblie samozrejme nie je vôbec reč. Je v nej kopu užitočných informácii.

            • eM, ja len toľko:
             - kanibalizmus u Slovanov je podľa mňa blbosť, možno používali časti tiel významných vládcov na náboženské obrady (aspoň o „keltských druidoch“ sa to hovorí/píše),
             - Slovania prehrali boj k kresťanstvom/katolíctvom, lebo slovanskí „vedomí“ sa nesnažili dostatočne odovzdávať vedomie ostatným, zkĺzli k hermetizmu. Kresťanstvo v podobe komunizmu bolo spravodlivejšie učenie/spoločenské usporiadanie, preto vyhralo.
             - ja by som netvrdil, že netreba veriť v Boha, podľa mňa treba, ale ako nadstavba treba veriť Bohu. Čiže nie je problém, keď niekto verí v Boha. Len mu treba pomôcť urobiť ďalší krok ešte vyššie.

            • jardob: myslím že teď jsi ty ten kdo něco někam pasuje.

             Mě je jedno jakou verzi bible používali, já mluvím o podstatě, že tam je učení ke kterému lze vzhlížet. Doslova VZHLÍŽET jardobe, ne nějaké to „sem tam mravný člověk najde všude něco“. Husité Bibli nepovažovali za jednu z milionu knih kde mohou najít dobré moudro, ale považovali ji za knihu kterou dobrý křesťan musí číst, přibližně parafrázuji ale víš kam mířím. To že specifická osobitá kultura jim dala možnost bibli lépe pochopit je jiná věc, ale kdyby návod jak ctít pána a jak Mu věřit byl jinde, měli by jinou knihu. Tady nejde nic zlehčovat nebo okecávat, bible pro ně byl zdroj zbožnosti ve smyslu návodu na víru. Toho podstatného. A pro Husity byl smyslem života služba Bohu, a pevná víra Bohu schopná porazit moc satana ztělesněného Vatikánem.

             Samozřejmě že překlady špatné byly už tehdy, jinak by si nepřeložili svou, ale já mluvím o podstatě smyslu vztahu člověk-Bůh.

            • JaroX:
             - používat něčí údy při obřadech je pro mne jasný satanismus, kanibalismus je jen jiná forma satanismu
             - křesťanství a katolicismus jsou diametrálně odlišné pojmy
             - věřit v Boha/věřit Bohu – souhlasím, jde o to že oni už tehdy byli na tom dalším kroku, a jako hlavní učení Jan Hus hlásal bibli. Aby všichni prostí lidé četli bibli přeloženou do jim srozumitelného jazyka a tím porazili vatikán.
             Cituji WiKi, a tady se neliší od mě zatím známých informací.
             „Ve stejné době začal Hus také výrazněji podporovat překládání Bible do jazyka prostého lidu. Jednak trval na tom, že číst Bibli ve srozumitelném jazyce mají právo všichni lidé, nejen učenci a kněží. Zároveň dobře věděl, že autorita zkažených představitelů dobové církve, žijících v hlubokém rozporu s Písmem, nemůže obstát, budou-li mít lidé k Bibli v mateřském jazyce snazší přístup. Husova podpora neautorizované veřejné evangelizace, a podpora překladů Bible do srozumitelné češtiny a němčiny, byla nakonec jedním z klíčových bodů jeho pozdějšího otevřeného rozkolu s církví.“

            • @eM 20.4.1:19
             Podpora veřejné neautorizované evangelizace a překladů Bible do češtiny a němčiny měla za následek informační „bombu“ srovnatelnou s dnešním internetem. A už je docela jasné, proč se to tenkrát parazitovi nějak „pokazilo“.

            • kresťanstvo/katolicizmus
             Na tom sa zhodneme, lenže… vtedajšie kresťanstvo preniklo na slovanské územia, GP to využil na takmer úplné zničenie slovanstva, následne GP prekonvertoval vtedajšie kresťanstvo na katolicizmus, keď sa ľudia začali veľmi búriť, ponúkol alternatívy v podobe reformátorstva atp. Čo môžeme sledovať v súčasnosti… SATAN GP nepotrebuje už katolicizmus, aby konal svoje dielo, už má mnoho iných, novších nástrojov (katolicizmus využíva do poslednej chvíle, kým to pre neho ešte má zmysel, každá duša odvrátená z cesty k Bohu sa pre neho počíta). Ciele a jeho „nepriateľ“ – uvedomelý Človek – ale ostali rovnaké.

            • jedna velmi provokativní otázka:
             Co že je to Slovanstvo?
             (genetika, kultura, lokalita, nebo…?)

            • JaroX: jo a promiň, jinak s příspěvkem souhlasím, jen toto potřebuji vyjasnit jestli diskuse má probíhat o Slovanstvu. V poslední době dost přemítám o tom zda všichni pod tím slovem chápeme totéž.

            • eM,
             najprv dodám, že som za to, aby všetky sväté knihy, vrátane Biblie boli čítané a aby sa s nimi hľadajúci človek oboznámil. Dodávam to preto, aby sme sa správne chápali a nedošlo k nedorozumeniu.

             Na druhú stranu, v Biblii je mnoho skreslení a charakter samotného Boha je v nej nejednoznačný miestami až schizofrenický (Boh žiarlivý a pomstychtivý vs. Boh láskavý a odmeňujúci), čo je však kľúčové pre toho, kto sa snaží budovať dôveru k Bohu. Pretože kto buduje dôveru, potrebuje poznať charakter danej bytosti.

             Čo sa týka zmyslu života, tak ako ho opisuje Biblia, je to tiež nejednoznačné.
             Pravdu o Bohu a zmysle života v Biblii možno hľadať, ale treba ich hľadať s lupou!!! (ak to trochu preženiem)

             A mňa práve desia tie chválospevy na Bibliu a Korán všeobecne bez toho, aby človek upozornil druhých na čo si treba dať pozor. Je tam množstvo vecí, ktoré cudzieho človeka môže razom odradiť. Prvý krát keď som čítal súvislé pasáže Koránu, tak ma dvíhalo zo stoličky. To isté sa môže stať niekomu, kto nepozná biblickú kultúru a začíta sa do starého zákona, do niektorých akčnejších pasáží.

             Napriek tomu sú tam aj klenoty, ktoré človeku veľa dajú. Kniha múdrosti je nádherná. Tiež z faktologického a chronologického hľadiska je tam dosť cenných vecí. V novom zákone napriek prekrúteniu je tam tiež dosť výnimočných myšlienok a rád. Treba to len vedieť nachádzať. Rezonančný jav pomáha.

             Na husitské obdobie sa necítim byť odborníkom, ale nemyslím si, že by z nich Ľudí urobila výlučne Biblia bez ohľadu na obsah. Ľudí z nich musela urobiť kultúra v ktorej žili, v ktorej boli vychovaní. Biblia pôvodného kresťanstva bola súčasťou tej kultúry, ale verím že to, čo ju poľudšťovalo a robilo ju výnimočnou, bola nejaká špeciálna samostatná prísada, ktorá sa v iných regiónoch možno nevyskytovala.

             Keď hovoríš, že v Biblii je učenie, ku ktorému treba vzhlížet, asi by bolo treba otvorene povedať aj kde konkrétne v Biblii je to učenie a ako znie. Lebo Biblia má tisícku strán, a milióny ľudí si ju čítajú, ale všetci v nej vieru Bohu nenašli, okrem viery v Boha. Ak si práve ty v nej osobne našiel vieru Bohu, tak je to naozaj skvelé, a mohol by si s tým pomôcť aj iným ľuďom, aby sa im otvorili oči. Ale ak zostaneme pri všeobecných slovách v duchu: Biblia je skvelá, tam všetko dôležité nájdete, tak mnohým ľuďom to nepomôže. Bude to podobné, ako keď sa tu na fóre konceptuálne zdatnejší komentátori bavia len v jednoduchých vetách vyjadrujúcich náznaky, ktoré však mnoho iných ľudí nemá šancu pochopiť, lebo nie je naladený „na rovnakej vlne“.

            • Čo je to slovanstvo? Podľa mňa je to jedna z pôvodných civilizácií na Zemi, biela rasa. Pravdepodobne tu na Zemi prebieha pokus/test/hra, vrámci ktorej základná úloha (vytvoriť spoločenské usporiadanie vedúce čo najskôr k dostatočnému priblíženiu k Bohu) je pre všetky civilizácie rovnaká. Víťazná rasa v určitej fáze pokusu preberá moc a zodpovednosť aj za ostatné tu na Zemi. Prvú fázu vyhrala biela rasa, ale… Satan GP nechal geneticky zmutovať R1a na R1b a vytvoril vrámci slovanstva vnútorný rozpor. Úlohou slovanstva R1a teraz je prevziať moc a zodpovednosť nad celým ľudstvom a snažiť sa ešte viac ho priblížiť Bohu. Učiteľmi ľudstva nemajú byť Židia, „vyvolený národ“, ale tá civilizácia, ktorá si toto právo zaslúži. Tou sa stali Rusi R1a. My Slováci, Česi, Poliaci, Maďari v centrálnej Európe sme v minulosti zlyhali, podľahli sme pokušeniam Satana GP, preto sme boli pohltení „západnou civilizáciou R1b“, ktorá vlastne civilizáciou ani nie je. Podľa všetkého ešte máme možnosť precitnúť, pochopiť, pridať sa k pretrvavšej pôvodnej bielej R1a civilizácii – Rusom – a prispieť k napĺňaniu základnej úlohy.

            • JaroX,
             Ja osobne vnímam Slovanov ako prapredkov. Ako prapredkov nielen mňa, ale aj našich národov. Vnímam ich ako zjednocujúci prvok vytvárajúci pocit spolupatričnosti medzi slovanskými národmi. Nejde mi o ich kultúru, ktorú aj tak asi nebudem mať možnosť spoznať v pravej pôvodnej podobe, lebo sa vytratila a vynorilo sa množstvo imitácii. Ide mi o to, že máme zjednocujúci prvok medzi národmi, na ktorom možno budovať a prehlbovať priateľstvo a vytvárať hlbšie väzby. Je to ako keď sa na druhom konci sveta stretnú dvaja Slováci, a hneď ich zohreje pri srdci.
             Súvisí to aj s tým, čo písal popolvár. Maďari sú mi bližší ako Rakušania, už len preto, lebo sú to Slovania, ktorí zabudli na svoju identitu a v janičiarskom zápale sa s bratmi rozkmotrili. Ale veď aj v rodine je to tak, že aj keď sme všelijakí a občas sa aj pohádame alebo urazíme, tak sme rodina a musíme držať pokope. Nad žiadnym členom rodinu nemožno definitívne zlomiť palicu a treba sa v tom najhoršom prípade za neho aspoň modliť, a priať mu aby sa spamätal a našiel cestu späť k rozumu a rodine.
             Áno, vznikajú projekty ako Slovanská únia. S veľkou pravdepodobnosťou sú už osedlané nejakými „elitami“ s inými zámermi. Na to treba dať pozor a rozumne pracovať s takými procesmi.

           • @eM – video je v rubrice „video“

            @Hox – 7.-10. století byl na území Ukrajiny Chazarský kaganát. Obyvatelstvo, které přijalo judaismus.

            Odpověď
            • Z těch zápisků co jsem četl já vyplývá, že se o judaismus nejednalo, popisoval tam pohanské obřady.

            • prijat judaizmus nemusel nutne cely narod, ale vyssia a nizsia „elita“.

            • Chazarský kaganát.
             Druhé období je ostře negativní. Ve VI. Století přišla do Chazarie pronásledovaná židovská komunita, kterou Chazarové z laskavosti přichýlili. Tato komunita s pomocí „Institutu židovských nevěst“ převzala moc v Chazarii a změnila ji na agresivní parazitický stát. S pomocí žoldáků – Pečenegů a Guzů – byla část Chazarů zničena, na zbytek byla uvalena na těžká daň. Rozvoj zemědělství a chovu skotu byl nahrazen zprostředkováním a parazitickým obohacením vládnoucí elity. Jedním z hlavních zdrojů příjmů byl obchod s otroky, zejména slovanskými. Kvůli tomu žoldáci najatí Chazary uskutečňovali výpady na Rus.

             Второй период резко отрицательный. В VI веке в Хазарию пришла гонимая еврейская община, которую хазары по доброте душевной приняли к себе. Эта община с помощью «института иудейских невест» захватила власть в Хазарии и превратила её в агрессивное паразитическое государство. С помощью наёмников – печенегов и гузов – часть хазар уничтожили, остальных обложили тяжёлой данью. На смену развития земледелия и скотоводства пришла посредническая торговля и паразитическое обогащение правящей верхушки. Одним из основных источников дохода стала работорговля, в частности славянскими рабами. Для этого оплаченные иудеями наёмники совершали набеги на Русь.
             https://razvitie4.ru/hazarskij-kaganat.html

            • Chazarský kaganát – obyvateľstvo bolo turkické s pôvodným pohanským vierovyznaním, ale riadenie uchvátila úzka vrstva židovská. Princíp bol taký, že okrem vládcov kmeňov chánov existovali kagani, ktorí sa starali o duchovné veci, rozumej astrológiu, veštenie z hviezd. Cháni sa s nimi radili v dôležitých rozhodnutiach, lebo kagani mali viac vedomostí. Oficiálne uznávaná verzia, že vrchná vrstva kaganátu prijala v roku 720 židovstvo špekulatívnym výberom, je iba legendou. Skôr je pravdepodobné, že na toto územie prišla uzavretá židovská komunita s jasným cieľom uchvátiť riadenie ako poradcovia vládcov, ako to robili cez svoje astrologické veštenie aj v iných krajoch.
             Rady kaganov boli pre chánov veľmi potrebné, napr. kam presne poslať nájazdy, aby bola korisť. Preto kmene uznávali kaganov za vrchnosť. Tým sa cháni stávali závislými od kaganov a kagani sa stali de-facto tými, čo rozhodovali o takpovediac „zahraničnej politike“. Kagani ako elitní poradcovia a astrológovia vyprávali turkickému vládcovi „kam ho posielajú hviezdy“ a ten ani netušil, že keď poslal niekam jazdcov malo to nejaké dopady na európsku civilizáciu. Jazdci sa vrátili s korisťou a to chánom stačilo aby boli u svojich ľudí obľúbení. Tak cez svoje vedomosti, podvod s veštením z hviezd a nevedomú poverčivosť cudzia horná vrstva ovládala veľkú vojenskú silu, ktorú mohla nasmerovať bez toho, aby konkrétny chán chápal globálny dopad jeho konania. Možno to bol hlavný dôvod, prečo kagani v týchto krajoch boli, ovládali armádu ktorú nebolo treba platiť.
             Zásadná otázka je odkiaľ kagan vedel kam poslať jazdcov? Sieť kaganov pre kmene a poradcov pre impériá je ideálny spôsob globálnej politiky. Tieto kádre mohli komunikovaťcez obchodné karavány a poslov. Keď v Európe bolo treba potlačiť vzburu, kagan dostal cez kuriéra príkaz poslať jazdcov rabovať na konkrétne územie v súlade s politikou centra moci ktoré príkaz poslalo, inak nikto netušil, odkiaľ sa pohroma prihnala, mudrci ale vedeli kde sa ktorý nachádza…
             Ďalšou otázkou je kde bolo centrum? Odpoveď nie je zrejmá. Moja hypotéza: riadiace centrum bolo rozložené, bola to kasta „mudrcov“, ktorá vedela „čítať z hviezd“. Mudrci mohli byť na dvoroch silných impérií, kde mohlo dôjsť aj ku koncentrácii mudrcov, príklad dvor otomanského sultána, dvor Karola Veľkého, ako možné centrum mudrcov by prichádzala do úvahy Malta, neskôr Rím.
             Koncept uchvátenia riadenia pomocu veštenia z hviezd a následného prevzatia dôležitých postov v štáte sa notoricky opakuje, to isté fungovalo napr. v osmanskom impériu, kde vysoké štátne posty obsadili sefardskí Ž., vyhnaní zo Španielska inkvizíciou, migrovali na rôzne miesta, niektorí okamžite obsadili dôležité štátne posty u sultána.

        • Oracle 911 19.4.2020 o 13:54

         A tvrdenie, že naši predkovia praktikovali kanibalizmus máš od koho, žeby od historikov (alebo skôr hysterikov) žolde GP?
         Spoliehaš na pravdomluvnosť tých klamárov a bludárov, ktorí sú v žolde toho, kto vybudoval svoje impérium na lžiach?

         Odpověď
         • Naši předci moc dobře věděli, co je RKC zač, oni Husité nevznikli jen tak pro nic za nic, z nudy „blahobytu“.
          RKC sem do Evropy přišlo šířit to nejodpornější svinstvo (slušněji řečeno) z okruhu Egypta a Levanty, naprosto (pro člověka) zbytečné a lživé náboženství, které ho drží celý život v patové situaci – v zajetí Démona – ve strachu z něčeho, co ho ztrestá, pokud tomu něčemu nebude sloužit a platit „odpustky“.

          Odporná RKC strategie, ještě odpornějšího GP hada.

          Odpověď
      • Oracle 911 19.4.2020 o 13:03

       Hox, RKC praktizuje rituálny kanibalizmus, síce je to „chlieb a víno“, ale o tom chlebe a víne sa prehlasuje, že je to Kristovo telo a krv…

       Odpověď
       • RKC, to je takový horror při kterém mám husí kůži.
        Něco jako dívat se sám na samotě v noci na film „V zajetí démonů“, už jen čtu, nebo slyším slovo „církev“ a běhá mi mráz po zádech.
        Vše protilidské, odporné, démonické, nechutné, zvrhlé.

        Odpověď
  • Čo keby sme sa vrátili k otázke vzniku nových náboženstiev, a nie k ďalšiemu nikam nevedúcemu riešeniu kresťanstva a islamu.

   Odpověď
   • A ty myslíš že žádný systém učení v minulosti neučil učení pravdivému? Podle mne není třeba nic zakládat, organizovat, stačí používat vlastní rozum a oči, a uvidíš kolem jeden velký život Boha. Žádné náboženství potřebovat nebudeš. Všechno potřebné už bylo napsáno, naši předci (a je to dochované stále ještě v psané historii) takové učení měli, znali, žili. Stačí jen přemýšlet a vše se vyjeví (podle mne). To že do budoucnosti bude užitečné udělat ucelený systém věrouky kvůli přípravě mládeže do života je podle mne jasné, ale to nemluvím o žádném náboženství. Prostě o dalším učebním předmětu jménem „jak to tu všechno vzniklo a proč a jak jsme tady“. Nebo třeba „přirozenost“.

    „nikam nevedúcemu riešeniu kresťanstva a islamu“ z malé části s tebou souhlasím, a to je ta že baštění historicky zformovaného organizovaného náboženství pod těmito vlajkami statisticky vede spíš od Boha než k Bohu. Ale to neznamená že je dobrá rada vylít všechno napsané a neučit se i z toho. Nemůžeš zahodit všechny střípky mozaiky které se ti nelíbí a myslet si že ji potom poskládáš správně. Vylévání vody i s brambory.

    Odpověď
    • „baštění historicky zformovaného organizovaného náboženství pod těmito vlajkami statisticky vede spíš od Boha než k Bohu. Ale to neznamená že je dobrá rada vylít všechno napsané a neučit se i z toho. Nemůžeš zahodit všechny střípky mozaiky které se ti nelíbí a myslet si že ji potom poskládáš správně“
     - súhlas. Ale takto narovinu to treba povedať vždy a hneď na začiatku. Lebo potom človek môže mať dojem, že mu niekto rozpúšťa jeho orientačné body, a vedie ho práve k tomu „bašteniu historicky sformovaného náboženstva“, ak vediem človeka k tomu, aby nezavrhol kresťanstvo a islam, ale nepoviem, že v nich tiež treba rozlišovať a hľadať čriepky globálnej mozaiky.
     A skladanie tej mozaiky vôbec nie je ľahké. Každé náboženstvo dáva nejakú predstavu o Bohu a zmysle života. Otázka je, koľko je na tom pravdy.

     Odpověď
     • Rozumím. To je dobrá poznámka, k té diskusní metodice na tato témata.

      Já bych ještě navrhl jinou formulaci téhož:
      Nic relevantního nesmí člověk při skládání globální mozaiky zahodit a všechno je třeba filtrovat a rozlišovat vlastní hlavou. Skoro bych řekl bez výjimky, ale to je odvážné tvrzení.

      Odpověď
  • Aby bylo všem jasno, co je Naděžda zač, dovolil jsem si postnout její prohlášení… příjemnou zábavu :D.
   Myslím, že pro alespoň kapku znalé KSB nebude potřeba nic dodávat. Mít radost z likvidace všech lidí, krom vyvolených, to je už silné kafe.

   https://uloz.to/file/MymIs9xqAVgd/nadezda-petrovna-tokareva-prohlaseni-docx

   Odpověď
   • Super, vidím že jsem se v téhle „persóně“ nemýlil a realita je ještě mnohem divočejší.

    Odpověď
   • Fuj

    Odpověď
   • Ale aj meno má zaujímavé.
    https://sk.m.wikipedia.org/wiki/7,62_%C3%97_25_mm_Tokarev

    Odpověď
  • Pripadá mi to ako diskusia na spôsob „voliť či nevoliť“ len v inej farbe, resp. farbách.

   Odpověď
 6. Dve matričné udalosti pre Slovensko v Moskve – zatknutie „Ježiša“ na Patriaršich prudach a salvy na počesť oslobodenia Bratislavy. O „Majstrovi a Margarétke“ M. Bulgakova z pohľadu Teórie riadenia a Novej Chronológie. Doplnenie k téme „Od ateizmu k Bogoderžaviu“.

  Práve pominula Veľká Noc, kedy som si zo zvedavosti znovu zalistoval slávnym bulgakovským románom, a konečne mi došli mnohé predtým nespozorované súvislosti, ktoré robia z „Majstra a Margarétky“ neobyčajne zaujímavý štúdijný materiál z oblasti matrično-egregoriálneho programovania a riadenia. K tomuto nejedenkrát prečítanému románu som sa dostal symbolicky počas Veľkej Noci, hoci menšou okľukou a viacmenej náhodne.

  Akurát som rozmýšľal, prečo máme u nás pre tento sviatok zaužívaný pojem „Veľká Noc“, keď v iných jazykoch je to buď Pascha alebo Ostern-Easter. Napadlo mi, či to snáď nemôže mať príbuzenstvo s ortodoxnou paschálnou tradíciou odstáť si (doslova, lebo v ruských kostoloch nie sú lavičky) CELONOčNú bohoslužbu. Známa je napríklad Rachmaninova kompozícia „Всенощная“ – https://www.youtube.com/watch?v=rWKA7i_JJ2M
  Spomenul som si pritom, že počas Chruščova aj iných trockistických bohoborcov neskôr bolo túto platňu ťažké zohnať. Spomenul som si na starú mamu, pre ktorú bola „Veľká Noc“ najväčším a najdôležitejším sviatkom v roku, kedy sa dôkladne vyumýval celý dom a piekli tvarohové pirogi, tzv. „vatrušky“, a kedy sa stará mama po tom všetkom ešte trmácala 20 km okľukou do susedného sela, kde bol jediný PRICHOD (t.j. niečo ako farnosť) v širokom okolí. Mimoriadne krásny kostol v Katunkách, kde predtým oddychoval aj Šaljapin, bol v dvadsiatych rokoch zničený, ale pre bohoslužby tam ponechali malú kaplnku. (Dnes je tamojší kostol obnovený do niekdajšej podoby, viď: http://hram-katunki.cerkov.ru/)Stará mama tam išla v sobotu podvečer, keď ešte vonku bývala zima, a celú noc stála s viacerými inými nábožnými ľuďmi v chlade pred polozatvorenou kaplnkou, kde sa konala VESPER – Celonočná omša, VEĽKÁ NOC pre kresťanov, očakávajúcich nedeľňajšie vzkriesenie Krista. Je pozoruhodné, že miestni aparátčici sa maximálne snažili znepríjemniťveriacim veľkonočné obrady. Pre starú mamu, ktorá dostala po vojne vyznamenanie Matka-Hrdinka, to bolo už akési obídené, nehodné spomínania, ale ničmenej obetavé, hrdinské počínanie v mene VIERY, ktorú nosila v sebe a o ktorej dobre viem, že bola ČISTÁ a v dokonalom súzvuku so širším ruským dejinným egregorom. Viem, koľko námahy a zlosti ju, jednoduchú a pritom múdru ženu, ktorej bolo dopriate chodiť do školy len jednu zimu, stálo prepieranie sa, ba niekedy aj podpichovanie zo strany starého otca-ateistu. A hoci bol starý otec po službe v armáde presvedčený komunista, do svojich štrnástich rokov spieval v cirkevnom zbore a dobre sa vyznal v kalendári cirkevných sviatkov aj v osnovách „Zákona Božieho“. A nikdy neschvaľoval, ba bol zhrozený, keď videl vlnu bohoborectva a protináboženskej kampane, ktorú viedli trockisti od dvadsiatych do polovice tridsiatych rokov v krajine. Keď demolovali chrámy a pravoslávne cintoríny, hovoril, že je to barbarstvo, že je to zločin voči predkom. Keď pomyslím na to, ako veľmi strpčovali veriacim život v Rusku, ako ničili vo veľkom ruské chrámy aj v najoddialenejších miestach, a porovnám to s tunajšími litániami cirkvi o tom, ako hrozne ju tu utláčali počas komunizmu, je mi do smiechu aj do plaču zároveň. Lebo viera a morálka týchto cirkevníkov určite neprevyšuje vieru a morálku mojej starej mamy, ktorá bola úprimne veriacim človekom. A práve o tomto hlavnom ideovom rozpore ruskej spoločnosti 20 storočia pojednáva aj román Bulgakova. Taktiež je povšimnutiahodné, že Stalin Bulgakova rád čítal aj sledoval divadelné inscenácie „Bielej Gardy“ či „Choždenie po mukam“. No a práve Stalin bol ten, kto zastavil náboženské represie a obnovil Ruskú Pravoslávnu Cirkev v statuse, aký nemala od čias Petra I. – PATRIARCHÁT. O tom, že súboj s trockistami alias agentmi panarinovského „Tretieho Kartága“ prebiehal, z pohľadu Stalina, častokrát paralelne s vývojom na frontoch, svedčí napr. zrušenie dvojitého velenia (komandir-politruk) v ČA počas tzv. „porostovských reforiem“ a v kontexte príkazu „Ni šagu nazad!“ v roku 1942, alebo prvé masové otvorenie kostolov na Paschu v roku 1943 (!!-pozn.), či zrušenie Kominterny v tom istom roku. Tí chudáci z RPC, ktorí dnes počas kázní ohovárajú Stalina, by si mohli ako prví pamätať, že to RPC ako prvá zradila cára a podporila vládu menševikov, čím odštartovala rozpad štátu, a že práva vďaka Stalinovi majú patriarchát. Nemôžem so stopercentnou istotou ručiť za hodnovernosťtej informácie, ale povráva sa, že počas kritickej fázy bitky o Moskvu nechal Stalin naložiť do lietadla Kazanskú ikonu Matky Božej, ktorá neustále krúžila nad Moskvou. O tom, že Stalin veril v Boha, nepochybujem. Práve pri ňom boli natočené filmy o Dmitrijovi Donskom, Alexandrovi Nevskom, Ivanovi Hroznom, Petrovi Prvom, ba i o Lomonovosovovi a Prževaľskom (rok premietania – 1953, t.j. tesne pred Stalinovou smrťou – odkaz na Stalinov pôvod?). Málo sa o tom hovorí, ale počas Stalina bola oficiálne spochybňovaná NORMANSKá verzia pôvodu ruskej štátnosti, a až za Chruščova bolo oficiálne „predpísané“, že Varjag Rjurik bol akýsi Viking zo Švédska.
  Nuž, vyzerá to, že práve na tieto a podobné vyššie priority riadenia metodologicko-faktologické, chronologicko-historické ba i konceptuálno-svetonázorové, poukazuje román Michaila Bulgakova „Majster a Margarétka“. Je dosť možné, že autor sa napojil na akýsi vyšší metafyzický egregor ruskej noosféry, a na úrovni druhej významovej rady nám vlastne Bulgakov zanechal DOKONALý opis Globálneho Prediktora. Veď cudzinec a konzultant v oblasti čiernej mágie, profesor Woland (zrejme zámerne zkreslené francúzske „volant“, t.j. „lietajúci“), ktorý vyvolal toľko zmätkov v Moskve konca dvadsiatych rokov, mi pripomína Fantomasa, ale v oveľa rafinovanejších črtách.
  Ešte jedna dôležitá poznámka o súčasnej relevantnosti týchto paschálno-bulgakovských paralel, a to v kontexte medializovaného (4.4.2020) zatknutia „moskovského Ježiša“ políciou na Patriarchových rybníkoch, t.j. mieste, kde sa odohráva prvá časť fantastického bulgakovovho dejstva. https://www.kp.ru/daily/27113/4191557/ V Rusku už o tej udalosti kolujú veselé vtipy – https://www.maximonline.ru/humor/_article/luchshie-shutki-pro-iisusa-zaderzhannogo-policiei-na-patriarshikh-prudakh/
  O čo vlastne šlo. Chlap menom Iisus Vorobjev, majiteľ vlastnej módnej značky (t.j. akási moskovská elita, keď aj navyše býva v tom rajóne), venčil psa v parku a bol zatknutý miestnymi policajtmi, vraj za to, že porušil uzatvorenú zónu (daný úsek parku okolo Patriarchových rybníkov, ktorý na videu skutočne obkolesuje policajná páska), že sa odmietal legitimizovať, že začal hádku s policajtmi, nadával im do fašistov a odmietal sa podrobiť administratívno-donucujúcim úkonom. Nakoniec chlapa spakovali a čuduj sa ty svete – ešte aj brutálnym spôsobom ho odlúčili od čokla, ktorý však chvalabohu našiel cestu domov k partnerke obvineného. Proste zjavne vykonštruovaný špektákel pre divákov, vrátane zásahu „brutálnych“ policajtov, symoblika Ježiša na Patriarchových rybníkoch. Samotný predmetný Ježiš ani nevie, akú matricu tým globalisti chceli napumpovať. Spolu s dátumom zjavný odkaz GP tým „Ježišom“, ktorí by radi chodili „so svoim ustavom“ do výlučnej domény „Patriarchov“, t.j. cirkevno-ideologickej moci. Akousi súhrou okolností dátum udalostí koreluje s výročím oslobodenia Bratislavy 4.apríla 1945 a zároveň v ten istý deň odznela v Moskve salva, spojená s veľkolepým ohňostrojom na počesť tejto udalosti – oslobodenia Slovenska. Obidve udalosti sa dajú extrapolovať na Slovensko, v kontexte ktorého zrejme preukazujú akési matrično-egregoriálne posolstvo. Ide o boj na ideologickej, chronologicko-historickej a konceptuálnej priorite, o to, kto vyhrá v boji o budúcnosť Slovenska. O tom, či je Slovensko hodné sa stať novým centrom koncentrácie riadenia ideologickej moci a narušiť proces jeho premiestnenia do Arménska tak, ako Rusko narušilo skrz zásah v Sýrii upevňovanie pozícií globalistov-euroázijského krídla s oporou na Irán. Vyzerá to, že tí z ruských decision-makerov, ktorí rozhodovali o konaní bratislavských sálv, mali na mysli práve informačnú prioritu riadenia, keď nechávali takto symbolicky sláviť „oslobodenie“ Slovenska. T.j. hoci sme utrpeli s Matovičom isté malé Cannae, porážka Zlatého Teľaťa u nás je len otázkou času, keď sa už navyše uvedomujú všetci malo-i strední podnikatelia, ktorí krachujú kvoli nutnosti vyplácať nájomné MAJITEĽOM OBCHODNýCH CENTIER A BANKáM. Ide o to, podchytiť túto protestnú vlnu, a to nik nespraví, okrem sociálnej demokracie, ktorej príchod k moci je nevyhnutný, rovnako ako občianska trpezlivosť nás všetkých v mene toho, aby sme sa toho vôbec dožili, nedovolili elite poštvať nás medzi sebou a neskĺzli do občianskej vojny, ak už nenamietame proti protiústavnému spôsobu štátneho riadenia, minimálne od čias Kuciakovského majdanu. Je očividné, že oficiálna moc po ľuďoch, bojujúcich za Slovensko na vyšších informačných prioritách, pôjde, ako išla mafia po „bratovi“ Kuciaka pri Žiline. Ako výstižne raz povedal Boletus – ešte budú boje a budú aj padlí. Ale zdravý základ slovenského národa, ktorý ako jediný môže byť na Slovensko vrcholným ideologickým suverénom, nakoniec zvíťazí, Slovensko sa prikloní naľavo, ako v onehdá diskutovanom obrázku z obálky časopisu .týždeň s Čaputovou a Kriváňom v pozadí. Informačné víťazstvo bude naše, a od našej aktivity či pasivity, predovšetkým jej kvality, zavísí trvanie a intenzita boja o slovenskú suverenitu. Pre globalistov bude tento boj s „dezinformátormi“ opičou prackou, ako v prípade toho Texasana, ktorý v mestečku Corpus Christi usekol hlavu hadovi (podľa Františka – Had = 1. dezinformátor v histórii), a tá ho krátko na to uštipla. Ono tie fašizoidné iniciatívy Kolíkovej a v oblasti sdieľania osobných údajov by tomu nasvedčovali.
  Vráťme sa však k Patriarchovým rybníkom a Bulgakovu. Každopádne, boj o osud Slovenska je procesom globálného významu, od jeho výsledku závisí, či budeme objektom alebo subjektom globálnej politiky. Takisto je bulgakovský román, ako aj pozadie „Ježišovho“ zatknutia na Patriarchových rybníkoch v predvečer Veľkej Noci – predchnuté narážkami na globalistickú podstatu týchto fenoménov.
  Bulgakov bol totiž zo „starej školy“, promoval za lekára ešte pred revolúciou, a preto je vysoko pravdepodobné, že bol veriaci človek v tradičnom význame tohto slova. Že by sa neodvážil spochybniť Ježiša Krista. Jeho román je výkrikom duše, autoštylizáciou do osobnosti „Majstra“, ktorý píše svoj román o Kristovi a chce tým slúžiť Bohu, a o jeho osude v krajine, kde tón udávajú bohoborci-ateisti. Tolstoj vo „Vojne a Mieri“ vyslovuje zaujímavú charakteristiku, totiž – „Rusi nie sú nábožní, sú poverčiví…“. Resp., ako hovoril generál vo filme „Biely Tiger“ – „Na tejto vojne som uveril aj v Boha, aj v Diabla…“. A povery – to už je oblasť mágie. T.j. fenoménov noosféry, ktorým nevieme porozumieť a sme pred nimi v slepej bázni. Toto akoby „pohanské“ súcno pritom objasňuje skutočnosť, že človek, aj keď musí oficiálne zavrhovať či schvaľovať nejakú „teóriu“, obligatórne predpisujúcu uznávanú schému „mirozdania“, t.j. predstavu o svete a Bohu, môže paralelne vyznávať svoju vlastnú vieru v HNR. T.j. „jazyk životných okolností“. Častokrát podvedome. V prípade mimoriadneho vyhrotenia egregorov u jedincov, ktorí v sebe zvádzali tento boj o tom, či Boh je alebo nie je, môžu potom títo konať rôzne uletené kúsky, ako napr. básnik Ivan Bezdomnyj, ktorému Woland prorokoval schizofréniu z uvideného. Avšak keď sa uvidené a vypočuté vymyká rámcom Tvojho chápania, a napriek tomu to musíš akceptovať, môže to skutočne vyvolať schizofréniu.
  Naopak, druhý účinkujúci prvého dejstva „Majstra a Margarétky“, odohrávajúceho sa na Patriarchových rybníkoch, hlava literárneho zväzu Berlioz, je dokonalým stelesnením ideových borcov za ateizmus. Prechádza sa s poetom Ivanom Bezdomným po Patriarchovom parku a rozpráva mu, ako mu vadí, že hoci si u Bezdomného objednali veľkú protináboženskú poému, posledný to napísal tak, že Ježiš pôsobí ako živý. A začal mu vysvetľovať, že vlastne v kresťanstve a Ježišovi nič originálne nie je, že už storočia a tisícročia pred ním sú v staroegyptských a blízkovýchdoných dejinách a mytológiách popísaní mnohí iní proroci, sdieľajúci s Ježišom jednotné charakteristiky, ako napr. narodenie z Panny, ukrižovanie a pod. A že vlastne mal Bezdomnyj dôvodiť, že žiadny Ježiš ani nebol.
  Tu treba poznamenať, že predmetný román Bulgakova patrí k objektom zvýšeného záujmu aj tvorcov „Novej Chronológie“ Fomenko a Nosovského, ktorí o románe „Majster a Margarétka“ vydali samostatnú knihu, ba naviac akademik Fomenko, ktorý je veľmi zručným maliarom (okrem iného, vytvára aj popularizátorské geometrické kresby a la Marc Escher), nakreslil celú sériu obrazov na tému románu, v ktorej zachycuje rôzne scény bosoráctva, mágie a mačiek. Prečo je tomu tak, vysvetľoval G.V. Nosovskij pred nejakou dobou vo vysielaní rádia „Govorit Moskva“. A totiž – „Niekedy je užitočné bližšie si vypočuť, čo hovorili a čím argumentovali vtedajší a protináboženskí aktivisti. Mnohí z nich, ak nie väčšina, totiž boli hlboko presvedčení o svojej pravde, pretože toto ich presvedčenie bolo LOGICKýM dôsledkom indoktrinácie, svetonázoru sformovaného na báze scaligerovskej chronológie. V matrici ktorej to skutočne vyzerá, že Ježiš a kresťanstvo sú jedným z historicky najmladších kultov, a že do seba vstrebali prvky mnohých skorších náboženstiev Starého Egypta (Osiris), Perzie (Mithra), Grécka a Ríma. Preto ich tvrdenia o iluzórnosti Ježiša Krista a nevedeckosti náboženstva mali pod sebou isté – v scaligerovských súradniciach ťažko spochybniteľné – argumenty. Preto môžeme dokonca tvrdiť, že hlavným dlhodobým faktorom, oslabujúcim kresťanstvo, je scaligerovská chronológia…“ V matrici Novej Chronológie totiž netreba popierať ani Krista, ani jeho význam pre formovanie jeho rôznych „staro“-egyptských, antických či „blízkovýchodných“ duplikátov.
  Dlhodobé oficiálne popieranie niektorých fundamentálnych atribútov kolektívneho egregoru a noosféry, nanucovanie ne-adekvátneho videnia sveta totiž skôr či neskôr zaručene privedie k rôznym reakciám HNR, jazyku životných okolností, ktoré sa môžu laikom vidieť ako „magické“. Niečo ako vyčíňanie Wolanda v Moskve. Ktorý je síce Diabol, ale spĺňa aj vyššie poslanie, keď blahorečí Margaréte a jej láske k Majstrovi. Z jeho úst často znie akási „nemilosrdná spravodlivosť“, Woland trestá skutočne previnilých ľudí, ktorí ničili život majstrovi a sú stelesnením ideovej prázdnoty, karieristického oportunizmu, bezohľadnosti. Ľudí z oblasti novinárčiny a literárnej kritiky, show-businessu. Mág, t.j. GP, presne vystihuje neadekvátnosti existujúceho systému, nie je skovaný rámcami času (napr. jeho vety o tom, ako „som to vtedy povedal pri raňajkách Kantovi“ alebo „Keď chcete niečo RIADIŤ, potrebujete mať aspoň nejaký, limitovaný časový plán, aspoň na nejakých malicherných tisíc rokov…“ (!! – pozn.)). Woland Berliozovi vraví, že Boh existuje, priam bytostne blízko popisuje jeho proces pred Pilátom, a taktiež mu vysvetľuje, že VšETKY PROCESY Sú RIADENé. (Napr. – „Človek si namýšľa, že sám niečo riadi… Ale príde ochorenie a jeho riadenie končí. Ničí život, okrem vlastného, ho nezaujíma…“ alebo „Desivá nie je ani tak samotná smrť, ako skôr náhlosť/nečakanosť, s ktorou prichádza…“). WOland ovláda všetky jazyky, na otázku, či je Nemec, odpovedá – „Hej, asi som Nemec…“, má nadprirodzené schopnosti, dokáže predikovať a programovať budúcnosť. Koná zlo, ale akoby v mene „dobra“. Nie nadarmo je slávna Faustova veta – „Ich bin ein Teil von jener Kraft, Die stets das Boese will, und stets das Gute schafft…“ uvedená hneď na začiatku románu. Paralelne s tým ma napadla Pjakinova téza spred nejakého času, keď objasňoval podstatu „kultúrnej revolúcie“ v Číne v kontexte toho, že trebárs Mao či Stalin si uvedomovali zlo/skazonosnosť niektorých veľmi okatých fenoménov „spoločenského poryvu“, ich nevyhnutnosť danú tým, že úradníckemu aparátu dominovali trockisti, ale snažili sa jednať tak, aby túto „paru“ vypustili, zmiernili napätie či ho usmernili do relatívne kontrolovateľného vektoru cieľov, urýchľujúc priebeh prebolenia choroby, jej vnútorného spracovania v noosfére. Mnohí z výskumníkov daného románu totiž tvrdili, že v osobnosti Wolanda je čiastočne zobrazený aj sám Stalin. Teraz sme ako Slovensko v podobnej situácii, a ide o to, ako uhráme túto „kultúrnu revolúciu“ Svedkov Magora Itoviča. Ale keď budú moc tlačiť na pílu, HNR zasiahne, či už v podobe diabla, alebo anjela, resp. čierneho anjela – Satanaila. Na záver poviem, že keď sa Wolanda pýtajú, či je historik, povie – „Áno, som historik. Dnes večer sa na Patriarchových rybníkoch odohrá zaujímavá historka…“ Môžeme sa tešiť na to, že na Slovensku, ktoré je tiež „krajinou PATRIARCHOVHO dvojkríža, sa čoskoro čoskoro odohrá veľmi zaujímavá história. Zrejme bude zatknutý nejaký Ježiš, ale krátko na to bude Bratislava, t.j. sídlo Vlády SR, oslobodená. Slovensko BUDE zohrávať funkciu mosta medzi Východom a Západom, čo je zrejmé podľa toho, že na rozdiel od poctenia Bratislavy, obdobný ohňostroj sa na počesť oslobodenia Viedne v Moskve konať nebude. To je nateraz všetko.
  Uvidíme, či sa bude tento rok salutovať Prahe. Pán Kollář je síce narcis s oidipovským komplexom, ale má tatka vysokopostaveného diplomata, ktorý bol veľvyslancom v USA aj v Rusku, je blízkym priateľom a kolegom Schwarzenbergom, spoločne s ktorým podporuje a je jedným zo spoluzakladateľov think-tanku „Evropské hodnoty“. Takže rozpoloženie síl je vcelku jasné. Som zvedavý.
  CHRISTOS VOSKRESE všetkým!

  Odpověď
  • Nikita chcelo by to pokracovanie „byt ci nebyt“ ;)…posledne este pred volbami…

   Odpověď
  • Nikito, výborné. Díky. S Bulgakovem jsi se popasoval výtečně, i když s jeho románem románů se asi nikdo nikdy definitivně nesrovná . Podobné dílo prostě napsáno nebylo , kdykoliv ho znovu otevřu a začnu číst, je to zase „poprvé“. A pořád zůstává něco nedopovězené.

   Odpověď
  • popolvár 15.4.2020 o 20:46

   no, očistné energie obdobia pred a počas Veľkej noci ti viditeľne prečistili hlavu. Nepremrhal si ten čas a popracoval v sebe aj na sebe.
   Christos Voskres! – jak vravievala moja babka, keď som ju oblieval na Veľkú noc.
   No, čaká nás rušných 25 dní…

   Odpověď
  • Velmi dobře Nikito. Asi si musím znovu přečíst „Mistra a Markétku“. Vím, že mi tento zvláštní román dá opět něco nového.

   Odpověď
  • Vyssi pilotaz, cetla jsem jednim dechem. Diky.

   Odpověď
   • Vskutku. Literární talent. :)

    Odpověď
  • ,,Slovensko BUDE zohrávať funkciu mosta medzi Východom a Západom…“

   Mňa už v tomto akosi osvietilo 1.1.2017 o 22:10 :-)

   http://www.vodaksb.eu/diskuse-archiv/comment-page-49/#comment-21331

   ,,Toho, že je nám predurčený most medzi západom a východom som krásne pochopil z článku Ruská Zvláštnost
   http://leva-net.webnode.cz/products/ruska-zvlastnost/

   My máme geografické vzory ako má západ (krátke vzdialenosti, všetko nahustené a to malo vplyv na kultúru), ale od čias Samovej ríše nám nevedia vymazať tú časť Ruskej/Slovanskej duše v Nás.
   Tým pádom sme ideálnymi nositeľmi novej koncepcie, ktorú môžeme modifikovať na našu geografiu a potom ona sama pretečie na západ.

   A to, že sme malé krajiny, sa teraz stane výhodou, pretože nová koncepcia bude koncentrovaná na fakt malom území, tak sa tu môže do reálne života aplikovať oveľa rýchlejšie a aj zmeny sa môžu diať rýchlejšie ako vo veľkých krajinách.“

   Odpověď
  • dobrý deň, veľmi sa mi páčil Nikitov článok, hneď som si chcel knihu objednť, ale stretol som sa s nasledovným faktom, že pán Strasser to nanovo prekladal aj s častami, ktoré boli dlhé roky cenzurované, poraďte prosím, ktorú verziu si objednať,
   ďakujem za radu

   Odpověď
   • Oneskorene, ale predsa vďaka, kolegovia. Na doplnenie pár poznámok:
    - RPC nepodporila vládu menševikov, ale slobodomurársku a anglofilnú vládu po Februárovej revolúcii, ktorí za polroka postavili krajinu na kolená

    - v istom zmysle Ivan Bezdomnyj reprezentuje ruský národ po revolúcii, jeho mladú generáciu. Priezvisko „Bezdomnyj“ navádza na ruskú konotáciu „Ivan, ne pomňjaščij rodstva“, t.j. nepamätajúci si svoj pôvod. Po prvej svetovej a občianskej vojne bolo v krajine more bezprizorných. Takým je samozrejme potom o to ľahšie nahustiť do hlavy síce akademický, ale ničmenej chronologicko-historický guláš v duchu premisy, že kresťanstvo nie je ničím originálne a bohvie, či ten Ježiš vôbec existoval. A aj napriek tomu Ivan napísal poému, v ktorej KRISTUS VYZNIEVA AKO ŽIVý. Akoby Ivanove väzby na kresťanský, t.j. vlastne SLOVANSKý egregor (ak predpokladáme, že Ježiš alias Cyril alias sv. Hieronymus alias Thoth skutočne vytvorili prvé slovanské, t.j. FONETICKé písmo – pozn.) boli stále silné na úrovni generačnej pamäti. Keď Ivan vidí, ako jeho indoktrinátor hynie pričinením Satana, čo urobí? OKAMžITE UVERí V BOHA. A rovnako zbrklo sa dostane do blázinca.
    Podstata je v čase. Človek sa môže obrniť a vyzbrojiť proti výčinom Diabla alias GP (pripomeniem, že hlavný boh Dolného Egyptu a žrecov z Memphisu, PTAH, sa v assýrskych a ugaritských (čítaj, ruských a uhorských) prameňoch nazýva BESS, čo má blízke „zmyslové“ konotácie s pojmom PTAH/PTACH (…:). Na to ho treba študovať, potom človek nie je udalosťami zaskočený tak, ako nepripravený Ivan Bezdomnyj. Ak si človek nesprávne vykladá jazyk životných okolností, resp. je v zajatí nejakej zombie-matrice, potom rýchle a NáHLE (strašná nie je ani tak smrť, ale NáHLOSť smrti – Woland) prejavenie sa moci GP či príslovečnej „Božej Náhody“ môže na človeka pôsobiť magicky. V takom stave človek môže začať robiť neuvážené veci. Avšak podobný efekt sa dá dosiahnuť aj pôsobením pomalejších, dlhodobejších nízkofrekvenčných procesov. Napr. politickým mystériom. Všimnime si, napríklad, konkrétne v tejto súvislosti A. Danka. Nikto viac neprispel k diskreditácii vládneho kabinetu a k strate patrioticky, voči SMERU viac-menej tolerantne naladených voličov. Mám na mysli jeho rečovú vadu. Tu sú možné len dve vysvetlenia – buď je to BEZ CUDZIEHO zavinenia, a v tom prípade jazyk HNR, ktorí si Vy vyložíte určite lepšie, než ja. Alebo je to výsledok cudzieho zásahu, v tom prípade zjavne práca rúk GP. Pamätáte rok 2016? Prvý rok predošlej, vraj „Ficovej“ vlády (…), keď sa konal Globsec. Vtedy sa dostali do nemocnice prakticky súčasne Fico a Danko. Pôvodne som sa na tej myšlienke bavil a mal ju uloženú len pre občasné obveselenie. Ale keďže realita niekedy už začína predčiť moje očakávania a rôzne „včerajšie konšpirácie“, rozpoviem Vám ju. Mám nástojčivý pocit, že Dankovi vtedy dali do tela nejaký čip, a normálne ho nejaký jeho sledujúci kurátor diaľkovo prepínal, aby ten v istých momentoch tresol sprostosť, proste nejaký neurónový skrat či čo, v duchu „Zvolali sme OSTROúhly stôl…“ Akože sorry? Veď pred poslednými ani predposlednými parlamentnými voľbami Danko tento problém nemal, vedel dokonca aj pôsobiť solídne. Ale tie prešľapy z neho robili terč posmechu, živná pôda pre Zomri, chlapca pre bitie. Tento HUMOR, spolu s ostatnými destabilizujúcimi aktivitami naprieč celým úradnícko-politickým spektrom, nakoniec spôsobil, že ľudia prestali absolútne vnímať potrebu „sakrálnosti“ moci, uverili v to, že všade je len mafia a korupcia, a zvolili si zlodeja, ktorý najsilnejšie kričí „Chyťte zlodeja!“.

    - tá nemecká veta je síce z „Fausta“, ale vyslovil ju Mephistotheles.

    - Reborn – na tvoju otázku ohľadne pokračovania „Byť či nebyť SVK?“ odpovedám, že to bola posledná moja štúdia tohto druhu, nie som charita ani богодельня. Ani nemám veľmi chuť. Celé tie štyri roky boli vlastne partizánčina a idealizmus. Proti fašistickej mediálnej presile a systému máločo zmôžeš. Viem, znie to porazenecky, ale keď boli ohlásené volebné výsledky, mal som naliehavý pocit, že sa nič nedá robiť. To Wolandovské v tom celom je to, že ak sa nepodarilo prebrať občiansku spoločnosť nám, tak to urobia hlad, chlad a bezprávie. Musíme sa pripraviť na to, že globálna moc nás bude kruto trestať za naše chyby, hraničiace so zločinom. Keď si ľudia zvolili to, pred čím som varoval a zaprisahával ich to nerobiť, prečo by som teraz mal niečo podnikať či analyzovať? Tu už končí politológia, tu začína psychiatria. Pociťujem dokonca menšiu škodoradosť voči tým vysokoškolákom, čerstvým osemnástkam aj starším, čo volili Zmätkoviča. Nech si tú hlavu, ktorú používajú na všetko, len nie na rozmýšľanie, bárs aj otrieskajú v svojom sklamaní a znechutení o stôl, mne je to jedno. Otázka, ktorú som položil ešte v jednom zo svojich prvých článkov „Slováci, staňte sa národom!“, stále nie je zodpovedaná.
    Ja už som sa ponamáhal dosť, máme v krajine desiatky politológov, nech pre zmenu oni ťahajú káru. Veľmi dobre a systematicky pracuje napríklad Braňo Fábry. Ja budem písať len to, čo budem chcieť, a nie to, o čom si myslím, že to písať musím. Navyše, chcem vydať knihu o „Novej Chronológii“, to je kopec roboty, a navyše neviem, ako bude vyzerať knižný trh za dva-tri mesiace, či vydavateľstvá nekľaknú. A hrozne ma vytáča, keď napr. Hlavné správy uverejnia odkaz na článok TopDesat o Rajskej záhrade, pričom vôbec nespomenú moju štúdiu o Píšone-Tise, alebo úvahy o „cyrilometodskom“ rozmere príbehu o Adamovi a Eve. Alebo keď Slobodný vysielač urobil sériu cca 5 relácii „Ako ďalej?“ o „Novej Chronológii“, a ja som sa to dozvedel snáď ako posledný… Nehovorím, že moderátor nebol lepší než hosť, ale elementárna slušnosť káže aspoň spomenúť či informovať ma, ktorý sa ako jediný venujem u nás tejto téme komplexne.

    - pumi – neviem Ti poradiť ohľadne konkrétnych dostupných a nescenzurovaných verzií. Ak ide o Strassera, nemôžem povedať, že by sa mi pozdával. Čítal som jeho preklad Eugena Onegina, vôbec mi to nevoňalo a prišlo veľmi silené. No a občiansky je to tiež psychotrockista jak vyšitý. Pravičiar, podporovateľ Dzurindu a podobných, protificovec, ale hlavne že pred Novembrom vyštudoval ruštinu (o jeho „angažovanosti“ sa nevyjadrujem, lebo neviem) a pomaly si tu monopolizoval s pár ďalšími trh s prekladmi ruskej beletrie. Ja sa venuje prekladaniu a tlmočeniu už pomaly pätnásť rokov, a nikdy som sa k beletrii nedostal, a to hej že bych chcel!

    Odpověď
    • Nikita kazdopadne tvoje clanky boli skvele, obzvlast ma zaujali informacie o mongolskej risi/zlatej horde a to ze attila,arpad a batuchan boli v skutocnosti jedna osoba-ivan kalita.
     Zaujimalo by ma ci je nejaka suvislost medzi zlatou hordou a husitmi…celkovo by bolo vyborne keby si podobne ako hordu rozobral aj husitov…

     Odpověď
    • Nikita, ďakujem Ti za informáciu, vysoko si vážim Tvoje plamenné srdce horiace pre
     Slovensko

     Odpověď
    • Oracle 911 19.4.2020 o 0:26

     >ktorí za polroka postavili krajinu na kolená

     Skôr položil krajinu na kolená.

     Čo sa týka Danka, to nemusí byť čip, skôr pôsobenie na diaľku resp. cez egregory, totiž anestézia vypína vedomie alebo čiastočný skrat, a vo videu v AJ Luca Turin vysvvetľuje aj fyzikálnu podstatu anestézie:
     https://empac.rpi.edu/events/2014/luca-turin
     A rolu mikrotubúl v mozgu:
     https://www.youtube.com/watch?v=IiLplTc8rQY

     Odpověď
 7. Formovanie egregoriálnych vzorov v sovietskej kinematografii. Rozhovor s historikom, ktorý sa zameriava na konceptuálny vplyv filmov, zaujímavé detaily o boji o myseľ občanov aj o tom, že sovietsku kultúru začal ničiť Chruščov tým že keď za Stalina ZSSR exportovalo filmy za ca. 1 miliardu dolárov, za Chruščova začalo objenávať 1000 kópií západného filmu proti 10 kópiám vlastnej produkcie exportovanej na západ. Ideologická diverzia dovnútra bola naštartovaná, konceptuálny vplyv ZSSR na zvyšok sveta zdecimovaný a ekonomicky prosperujúce odvetvie postupne zničené.
  https://www.youtube.com/watch?v=sQY81g1Zo1c

  Odpověď
  • Dobře zapadající dílek do mozaiky. Dalo by se i přidat do knížky o křivých zrcadlech, kde jsou další fakta jak geniálně Chruščov (sám tak chytrý nebyl – návod dostal od GP) začal ničit SSSR.

   Poznámka:
   Spíš bych to dal do sekce „KSB a DVTR“ nebo do sekce „Historie, dějiny“. Podle mne sem nepatří řízené vytváření a nabíjení matric, ale jejich projevy v okolí jevící se na první pohled jako náhody.

   Odpověď
   • analytik 16.4.2020 o 4:18

    http://www.vodaksb.eu/diskuse/historie-dejiny/comment-page-16/#comment-308283

    Odpověď
 8. V pražskej nemocnici zomrel 44-ročný muž, priamou príčinou úmrtia bolo zrejme ochorenie Covid-19.
  Na Slovensku pribudlo 66 prípadov infikovania koronavírusom
  https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/548533-online-francuzsko-nebolo-na-virus-pripravene-priznal-macron/

  Odpověď
 9. https://youtu.be/uggt_1nK03I

  Slovenský raj
  20:08 video bolo zverejnené na FB 12. apríla o 20:08.
  Peter Pellegrini ho na svojom FB zverejnil 12. apríla o 22:20! A dodal ,,P.S.: odporúčam vypočuť do konca“

  Na konci je:
  Sme národ dobrý, sme veľmi prajní, aj keď tu číha zlo.
  Spolu vstaneme, všetko zvládneme a našu rodnú zem nedáme.
  Zobuď sa zobuď priateľu, bo nám slobodu preč zoberú.
  Slovensko moje, otčina moja, krásna si ako raj.

  To video nabralo silu o deň neskôr, trinásteho!
  Okolo 700 000 zobrazení za deň na FB. 10 000 likov a 13 000 zdielaní.

  Ako toto, klobúk dole. Sám som 13. zdielal kde sa len dalo.

  Odpověď
 10. Oracle, jeden matriční dotaz. Přemýšlel jsi někdy nad tímto, tobě určitě stačí ťuknout tak jen nastíním vazbu myšlenek…

  orákulum – technogenní/technosféra – Oracle databáze

  dík za nápady :)

  Odpověď
  • Oracle 911 13.4.2020 o 19:52

   Nezamýšľal, ale vďaka za nakopnutie…

   Odpověď
 11. Magnetické pole Země na chvíli zmizelo na Velký pátek 9. dubna v době od 18:00 do 24:00.
  https://www.biosferaklub.info/magneticke-pole-zeme-na-chvilu-zmizlo/

  Odpověď
  • Hypotéza zemského dynama v nitru planety je asi v čudu.
   Hypotéza rotujícího systému elektrostatického pole začíná mít vrch.

   Odpověď
   • Hypotézy nechám zatím ležet. Vypadá to, že došlo k výpadku dat z družic a program Ansys (nebo podobný) pak zobrazil ty podivnosti.

    Odpověď
    • Boleslav Čech 13.4.2020 o 19:20

     To je asi nejlepší vysvětlení. Kdyby magnetické pole zmizelo, museli bychom přinejmenším pozorovat polární záři. Nemyslím si, že bychom nebyli naživu, chrání nás ještě atmosféra.

     Odpověď
     • Putinovec 13.4.2020 o 20:03

      Popřípadě je to nepřehlédnutelný signál, pro svého příjemce.

      Odpověď
     • Podle všeho co vím už při malých výkyvech v magnetosféře ztrácí většina samic schopnost udržet plod. Představa co s našimi těly udělá úplná ztráta magnetismu nehodlám ani uvažovat, ale beru jako fakt že bez něho naše těla určitě dlouhodobě nefungují.

      Odpověď
  • Oracle 911 12.4.2020 o 19:47

   Keby to bola pravda, tak nielen by sme nemali prúd a internet, ale ani by sme neboli na žive…

   Odpověď
   • Taky mi to vrtá hlavou. Tak co s tím? Viděls ty obrázky?

    Odpověď
    • Malo to trvať 6 hodín, to by sme zrejme zaregistrovali aj inak. Nepoznám tie zdroje, takže obrázky neviem posúdiť. Je mozne odchylka, chyba prístrojov, špekuluje sa o budúcom prerokovaní nagnetickych polov, keby to bolo na chvíľu

     Odpověď
    • Maximilián Takajetotu 12.4.2020 o 20:08

     David Copperfield sa na dôchodku asi nudí, tak sa dal na kreslenie.

     Odpověď
    • Oracle 911 12.4.2020 o 21:38

     Videl, a videl som aj video v ktorom rozoberá to, že zmienený model je nielen zastaraný (rok 2011) ale ani neberie do úvahy ten fakt, že sú výpadky tak pri senzoroch ako aj vo vysielaní dát (zlé kódovanie). AJ video, kde je to dopodrobna vysvetlené:
     https://www.youtube.com/watch?v=xGQm-JqD8Qg

     Skratka JankaS ide na to dobre a tvoja teória znie zaujímavo.

     Odpověď
    • To že čínskej teploměr ukazuje horečku ještě neznamená že máš horečku.

     Odpověď
 12. Tymto filmom v Rusku chceli narod pripravit na koronu,
  1. Znehodnotit spravy z medii, ktore nie su plne pod kontrolou
  2. Pripravit ludi na moznu umelo vyvolanu paniku
  https://www.csfd.cz/film/728829-vtorzenije/prehled/

  Ked si tak uvedomim, tak Rusi zacali byt uplne konkurencie schopny GP. Mozno ze su dokonca aj pred nim. Takto menit informacne pole, to je proste nieco nevidane. Niekedy som si myslel, ze zreci opustili rusky lud, ale veru ze tak tomu nie je.

  Akurat som plne nepochopil aka je cesta z tohto zovretia falosnych informacii … neviem co mali symbolizovat tie vyry vody …

  Odpověď
  • Mo neviem. Pozriem si to ale znacharskej skupine hovoriť žreci….. (viď príspevky)

   Keby natočili Hodinu býka…..

   Odpověď
 13. https://www.novinky.cz/koktejl/clanek/zoo-se-kvuli-koronaviru-uzavrela-a-pandy-se-po-10-letech-konecne-sparily-40319754#seq_no=2&dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.web.nexttoart&dop_req_id=7Q2Skqm9HdR-202004091702&source=article-detail

  Odpověď
  • Vše velké a důležité vyžaduje klid a přípravu a svůj čas, jen někdo bude účasten.
   Proto to důležité také nikdy nebude veřejnosti na očích, pouze výsledek.
   Plná charakteristika současné epochy.

   Odpověď
 14. https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/548165-trump-zvazi-milost-pre-maldonada-passagea-znameho-pod-prezyvkou-joe-exotic/

  Americký prezident Donald Trump vyhlásil, že „zváži“ udelenie amnestie Josephovi Maldonadovi-Passageovi, známemu pod prezývkou Joe Exotic. Maldonado-Passage je ústrednou postavou dokumentárneho seriálu spoločnosti Netflix Pán tigrov (Tiger King: Murder, Mayhem and Madness). Vo štvrtok o tom informovala agentúra DPA.
  Maldonado-Passage, chovateľ tigrov a prevádzkovateľ súkromnej zoologickej záhrady, bol v roku 2019 odsúdený na 22 rokov odňatia slobody za týranie zvierat a za pokus o vraždu aktivistky za práva zvierat Carole Baskinovej.

  Odpověď
 15. Taliansko: zrútil sa most
  https://cz.sputniknews.com/svet/2020040811771561-v-italii-se-zhroutil-most-po-mostu-melo-v-dobe-zriceni-jet-nakladni-auto/?utm_source=push&utm_medium=browser_notification&utm_campaign=sputnik_cz

  Odpověď
  • U italské Aully, zhruba v půli cesty mezi Janovem a Florencií

   Odpověď
   • Oracle 911 8.4.2020 o 14:17

    Centrum koncentrácie riadenia GP a centrum renesancie t.j. obrody, to pre GP neznie dobre…

    Odpověď
    • trocha od veci ,ale postrehla som túto správu v piatok, volal jeden poslucháč do IV žijúci v Taliansku,podotkol ,že v správach to nebolo ,lebo nikoho ten most nezabil…pre coronu..všetci sedia doma

     Odpověď
  • Viz rok 2018 a zřícení jiného mostu v Janově.

   Odpověď
 16. SOMÁLSKÁ MUSLIMKA BRUTÁLNĚ ZAVRAŽDILA SEDMILETOU BRITSKOU HOLČIČKU. Emily Jones si užívala jarního slunečného dne s rodinou v Queen’s parku v Heatonu v Boltonu, aniž by kdokoli tušil, že jí ubíhají poslední minuty života. Odporný zločin se odehrál 22. 3., když na opodál lavičce sedící 30-letá somálská muslimka, jejíž identita je utajena, bezdůvodně bodla teprve 7-letou holčičku do krku a zabila ji. https://voxpopuliblog.cz/somalska-muslimka-brutalne-zavrazdila-sedmiletou-britskou-holcicku/?fbclid=IwAR0q_0cn0r9m-5wIJS9wNDI_Bmq14MHIdPBu_uMl4qOijIWF0J-d0_YD3mA

  Odpověď
  • Oracle 911 8.4.2020 o 9:48

   Multikulti v Británií skončí a zdá sa, že Briti ťahajú za kratší koniec…

   Odpověď
 17. Žena ve Velké Británii porodila 22. dítě.

  Jde už o jedenáctou dceru. Pro Sue to byl už 22. porod, malá holčička je celkově 21. přírůstkem do rodiny. Sedmnácté dítě v pořadí, chlapec Alfie, se totiž narodilo mrtvé.

  https://www.novinky.cz/koktejl/clanek/zena-porodila-22-dite-40319601

  Odpověď
  • Mně zaujalo: „… na jméně se rodiče zatím neshodli…“ – t.j. rodiče (křídla) se neshodují v tom, jak má vypadat budoucnost UK (resp. globální uspořádání). Zřejmě má jeden rodič jinou představu o povolání (poslání) svého dítěte, než druhý.

   V daném kontextu je to jenom v pořádku. Ideální je, aby přesun centra řízení, kterou se část globalistů snaží ve vermomoci realizovat, proběhl tak, že výsledkem bude „nové“ centrum, které svými možnostmi nedosahuje na to původní A za současného oslabení možností původního.

   Není důvod, aby byla za stávajícího stavu samotné Číny ona novým „civilizačním leaderem“.

   Odpověď
   • mělo být „Mne“

    Odpověď
   • K té britce a 22. dětem:

    Co mne na tom zaujalo je že jim nevyšly plány. Chtěli 11. chlapce, mají 11. dívku.

    Rozebírali jsme to zde, už loni, když psala jak byl poslední rok těžký.
    http://www.vodaksb.eu/diskuse/egregorialne-matricni-projevy/comment-page-28/#comment-277420

    Mimochodem napadá mne že by to mohlo souviset s mnohem starší zprávou, dávám taky odkaz.
    http://www.vodaksb.eu/diskuse/egregorialne-matricni-projevy/comment-page-13/#comment-122135

    Odpověď
    • Maximilián Takajetotu 8.4.2020 o 6:33

     Mňa vtedy aj teraz pri týchto správach neviem prečo, ale hneď napadol tento film.
     https://www.csfd.cz/film/42954-potomci-lidi/prehled/

     Odpověď
 18. Další tragédie postihla prominentní rodinu Kennedyových. Praneteř prezidenta Johna F. Kennedyho a vnučka Roberta Kennedyho Maeve Kennedyová Townsendová McKeanová (†40) si se svým synkem Gideonem (†8) hrála na zahradě, když jim do moře spadl míč. Ve snaze chytit ho dvojice nasedla do kánoe, která se s nimi převrátila. Oba dva jsou patrně mrtví. Prokletí rodu Kennedyů pokračuje?

  Odpověď
  • ochranca 4.4.2020 o 18:22

   Ak som dobre pochopil telá sa nenašli, možno boli vo väčšom nebezpečí a tak potrebovali zmiznúť, to by bolo veľké prekliatie ak fakt umreli, veď chlapček mal len 8 rokov hrozné.

   Odpověď
  • Spomenul som si, niekedy pred par mesiacmi som cital niekde na darknete ze Kennedyovci maju byt „stiahnuti“ do bezpecia. Tak dufajme, ze je to tento pripad…

   Odpověď
   • Mají ještě 2 další děti.

    Odpověď
 19. 19.3. Policie v Bulharsku použila slzný plyn na demonstranty, zasáhla sebe – vietor bol proti

  https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/policie-peprovy-sprej-protivladni-demonstrace-v-bulharsku.A190318_170621_zahranicni_niv

  Odpověď
 20. https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/547117-slovensko-ma-22-novych-pripadov-nakazy-dovedna-ich-je-uz-336/

  K Iris a Oracle. Dnes je číslo 22 v kurze. 22 mŕtvych Talianov, 22 pozitívnych na SR pribudlo.
  No a v karanténe z dôvodu kontaktu s bývalým pacientom zostalo 22 zamestnancov bojnickej nemocnice.

  Odpověď
  • Ešte dodám že minister zdravotníctva povedal o Corone , že vrchol očakáva tak za 110 dní. https://www.teraz.sk/slovensko/vrchol-pandemie-sa-ocakava-o-110-dni/456724-clanok.html

   Odpověď
   • Oracle 911 30.3.2020 o 21:46

    GP pumpuje matrice, dopadne to pre neho zle…

    Odpověď
 21. Zdravím vospolok,

  Korona vírusu podľahla „osvietená“ Mária Terézia?

  https://www.hlavnespravy.sk/novemu-koronavirusu-podlahla-aj-spanielska-princezna-maria-teresa/2103046

  Mária Terézia Bourbonsko-Parmská sa nikdy nevydala. Žila v Paríži, kde prednášala na univerzite Sorbona iberské štúdie a mala doktorát sociológie na madridskej univerzite Complutense, kde tiež vyučovala.
  Bola aj neterou a krstnou dcérou Zity Rakúskej, manželky posledného rakúskeho cisára, uhorského a českého kráľa Karola I.
  Hlásila sa síce ku kresťanstvu, ale mala blízko k socialistickej ideológii a aj preto sa vo svojom životopise vydanom v roku 2002 označila za „červenú princeznú“.

  Odpověď
 22. Je mu 99 let, uzdravil se z nákazy koronavirem. Kanadský senior myslel, že má chřipku
  Reuben Huva z domova důchodců v městské čtvrti Hollyburn v kanadském Vancouveru
  99letý muž nachlazený, ale 11. března ho nechal otestovat na nový koronavirus a zjistil,
  že je pozitivní….dcera Linda Horspoolová.
  Dodala, že její otec trpí demencí, takže si vůbec neuvědomoval, co se děje…
  25. března vyšly testy na virus zcela negativní. ..
  informoval Šéf domova důchodců Graham Freeman
  https://magazin.aktualne.cz/je-mu-99-a-uzdravil-se-z-nakazy-koronavirem-kanadsky-senior/r~d2ac4524726311eaa6f6ac1f6b220ee8/?utm_source=centrumHP&utm_medium=dynamicleadbox&utm_content=default&utm_term=position-2&utm_campaign=Aktualne

  Odpověď
 23. 30.03.2020 09:09
  Zostaňte doma! V mojej dedine zomrelo 22 ľudí, varuje Magoni
  https://sport.pravda.sk/zimne-sporty/clanok/547087-zostante-doma-v-mojej-dedine-zomrelo-22-ludi-varuje-magoni/

  Odpověď
  • Oracle 911 30.3.2020 o 10:48

   Pumpuje sa matrica, pumpuje…

   Odpověď
 24. https://tv.idnes.cz/zahranicni/italie-cirkev-bohosluzba-filtr-socialni-site-knez-paolo-longo-stream-facebook.V200327_155313_idnestv_vrsa

  Odpověď
 25. Co je tohle?

  Pět zbraní, které používali herci ve filmech o agentovi Jamesi Bondovi, ukradli zatím neznámí zloději v pondělí z domu na severu Londýna. Trojice mužů, kteří se zmocnili suvenýrů v hodnotě vyšší než 100 000 liber (tři miliony korun), měla „východoevropský přízvuk“. S odvoláním na britskou policii o tom dnes informovala agentura Reuters

  Odpověď
 26. Titulek z novinek:

  „ON-LINE: Z Číny přiletěl velkokapacitní Ruslan s pomocí“

  Odpověď
  • Ale to je slovenské lietadlo…dali sme si ho vyrobiť v CCCP ešte za čias socializmu…teraz lieta vo farbách Ukrajiny pre NATO…náš trójsky kôň.
   https://www.facebook.com/LBlaha/posts/2579716635600233

   Odpověď
   • Čo je princíp vlastníctva?

    Odpověď
 27. Sedmé dopravní letadlo ruských vzdušných a kosmických jednotek typu Il-76 vzlétlo v neděli z vojenského letiště „Cajkovskyj“ u Moskvy do Itálie, sdeluje ruské Ministerstvo Obrany.
  Celkem 9 ruských letadel přinese odborníky a vybavení pro boj s Coronavirem na italskou leteckou základnu „Practica di Mare“.
  Italský ministr zahraničí Luigi Di Maio prijima osobne letadla z Ruska.
  „Nachazim se na letecke zakladne ‚Practica di Mare’, kde pristane 9 ruskych letadel a privezou dychaci pristroje, ochranne masky a 9 lekarskych tymu (virologu)“, sdelil Di Maio ve vysilani RAI.

  https://de.sputniknews.com/politik/20200322326662551-siebtes-flugzeugmit-hilfsgueterngestartet-italiensaussenministerempfaengt-russische-maschinen/

  Odpověď
 28. http://www.vodaksb.eu/diskuse/comment-page-106/#comment-298530
  Zemetreseni v Zahrebu v nedeli rano 22.03.2020 v odstupu vice30 min., prvni otres 6.24 h o sile 5,3, druhy otres v 7.01h o sile 5,0, centrum zemetreseni se nachazelo 7-10 km severne od Zahrebu – usmrcen nebyl nikdo, jsou zraneni a tezke skody
  Padaly stresni tasky, fasady dostaly trhliny, zdi domu padaly a trosky poskozovaly zaparkovana auta.
  - 15ti leta divka byla pri zemetreseni tezce zranena, lekari bojuji o jeji zivot.
  - byla poskozena RKC „Katedrála Nanebevzetí Panny Marie a svatých Stepana a Ladislaus“ – narodni pamatka Chorvatu, nejvyssi stavba v zemi. Ulomila se spice jedne veze, a spadla ze 100 m vysky na zem.
  https://www.krone.at/2121798

  Odpověď
 29. egregor viru je vytvoreny a s nim v nasich koncinach aj egregor rusok. Pripojili sme sa aj my z tychto stranok ale paci sa mi ze sa tu rozlisuje. Taurus a pani Irena ale aj dalsi super odstup. Teraz len sledovat ako ho budu riadit vsak?

  Odpověď
  • Oracle 911 21.3.2020 o 23:07

   Ak sa to rozlišuje, tak to nie je z našej strany podriadenie, a pripojenie s podmienkami…

   Odpověď
   • Oracle 911 21.3.2020 o 23:08

    Vlastne nie s podmienkami ale filtrom…

    Odpověď
 30. Nevím, jestli je to matrice, ale panda v Čengdu včera porodila dvojčata
  https://www.facebook.com/ipandacom/videos/3187104691514108/

  Odpověď
  • Možná bude zajímavé sledovat význam jmen a další vývoj dvojčat.

   Odpověď
  • Oracle 911 21.3.2020 o 20:17

   Teraz ma to osvietilo:
   Panda je znakom modernej Číny, nie tej starej, ktorej je znakom drak t.j. znamenie od GP.

   Odpověď
   • nevím jestli chápu…
    myslíš tím že Panda je symbolem Číny jako národa respektive zájmů lidí, lidu, nikoli Číny jako projektu GP jejímž symbolem je drak?

    Odpověď
    • Oracle 911 21.3.2020 o 23:05

     Panda je symbolom Číny, ktorý sa dostal pod taktovku GP…

     Odpověď
 31. https://www.novinky.cz/cestovani/clanek/jedne-z-nejznamejsich-londynskych-pamatek-hrozi-zkaza-rozpada-se-40316603?dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&seq_no=9&source=hp&utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=z-boxiku&utm_campaign=null

  Odpověď
 32. HZS
  Pád turistu pod Kriváňom

  Dňa 15. 3. 2020 v ranných hodinách prijala Horská záchranná služba žiadosť o pomoc pre 22 – ročného turistu slovenskej národnosti, ktorý sa počas zostupu z Kriváňa pošmykol a spadol do centrálneho žľabu. Po páde dlhom približne 200 metrov utrpel poranenie krčnej chrbtice, hlavy, dolnej končatiny a jeho zdravotný stav sa zhoršoval. Pre urýchlenie záchrany bola o súčinnosť požiadaná posádka VZZS z Popradu, ktorá z heliportu v Starom Smokovci vzala na palubu horského záchrana. Na mieste nehody bol vysadený záchranár HZS spoločne s lekárom, zranenému mužovi poskytli neodkladnú prvú pomoc a pripravili ho na prevoz vrtuľníkom. V transportnej sieti bol prevezený na hrebeň, kde bol naložený na palubu vrtuľníka a následne transportovaný do popradskej nemocnice. Záchranár HZS sprevádzal ďalších dvoch turistov z rovnakej skupiny na turistický chodník k Rázcestiu v Krivánskom žľabe, odkiaľ už dvojica na vlastnú žiadosť pokračovala samostatne a záchranár sa vrátil na základňu.

  Odpověď
  • Oracle 911 15.3.2020 o 18:40

   GP sa s týmto koronavírom popáli, a to škaredo.

   Odpověď
   • snažím se v hlavě alespoň v hrubých rysech odhadnout dopady na přemýšlení lidí. Spousta lidí má najednou úplně jiné myšlenky, jiný režim a jiný informační obsah svého prostoru. Jiný čas na přemýšlení, mnozí jsou odstřiženi od běžných zvyků…

    můžeme jen odhadovat kolik z nich přehodnotí svoje zvyky, objeví novou náplň života, nebo jaká bude za devět měsíců porodnost a tak dále.

    Odpověď
    • Oracle 911 16.3.2020 o 6:25

     Bude to podobný lom ako v 90. rokoch len v opačnom smere, aspoň to si myslím…

     Odpověď
     • Oracle 911 16.3.2020 o 7:20

      A toto je dôvod, príspevok od bádateľa:
      http://www.vodaksb.eu/diskuse/politika/comment-page-116/#comment-295690

      Dodávam, že aj ja cítim ten psychický kľud.

      Odpověď
      • citim vselico, ale psychicky klud urcite nie. Strach o rodicov, pracu, byvanie, cely zivot ako som ho doteraz poznal atd. mi moc nedovoli byt v klude.

       Odpověď
       • @Kancelar, když chceš vnímat změny atmosféry, je nutné napřed trénovat klid své mysli, a posílit své smysly.

        Odpověď
        • Je to tak. Racionálny rozum ide smerom-> strach o prácu, zdravie, doterajší komfort, atď. ale to podvedomie ma chtiac-nechtiac hádže do nevysvetlitelného kľudu ( jasné nebo, málo áut na ceste), proste niečo visí vo vzduchu, čo ma nerozhádže . Ako keby podivný pocit, že všetko ide tak ako má. Z racionálneho hľadiska si to fakt neviem vysvetliť.

         Odpověď
      • no, je sice skoro zvrhlé to tak napsat, ale vzhledem k tomu co se kolem momentálně děje je vlastně až neuvěřitelně obrovský klid.

       Odpověď
       • Oracle 911 17.3.2020 o 11:39

        Čo je na tom také zvrhlé…

        Odpověď
        • řeku to lépe, zpovykaným masám může připadat zvrhlé říct že je cítit psychický klid. :)

         Odpověď
 33. Část jeskyně, ve které se natáčela pohádka „S čerty nejsou žerty“ se zřítila.
  https://www.novinky.cz/krimi/clanek/na-ceskolipsku-se-zritila-jeskyne-v-komplexu-se-natacela-pohadka-s-certy-nejsou-zerty-40316326

  Odpověď
 34. V historickej mešite v Moskve našli mŕtve telo muezína.
  https://www.vesti.ru/doc.html?id=3247046

  Odpověď
 35. Nasredin 9.3.2020 o 19:55

  Zajímavá matriční symbolika … Ukrajinskou dívku zabil v parku dřevěný medvěd.

  https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/ukrajinskou-divku-zabil-v-parku-dreveny-medved-40316068

  Ten medvěd nespadl jen tak, ale byl demontovaný a tu sochu ještě předtím upravovalo šest lidí … Dle mého, matriční událost jak vyšitá …

  Odpověď
 36. Neznámí sprejeři počmárali Karlův most.

  Vadndalové nastříkali nápis Krakow + Moscow = Prague

  https://www.novinky.cz/krimi/clanek/neznami-sprejeri-pocmarali-karluv-most-40316022?seq_no=2&source=hp&dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=z-boxiku&utm_campaign=null

  Odpověď
  • To už je podruhé za krátké období, až se mi chce říci, že je to děláno na objednávku…

   Odpověď
 37. HNR teda maká, vytvořit podobnou kompozici vyžaduje, dle mého soudu, buďto; vytvoření společenské poptávky po takovém obrazu, nebo, test schopností ještě vnímat normální svět?

  https://www.idnes.cz/sport/biatlon/svetovy-pohar-biatlon-nove-mesto-na-morave-sprint.A200305_134917_biatlon_elv/foto/TEN81d506_190551_3500269.jpg

  Odpověď
 38. Najmenej 11 ľudí prišlo o život a 22 osôb utrpelo zranenia pri páde päťposchodovej obytnej budovy v pakistanskom meste Karáčí. (TASR)

  Odpověď
  • https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/544688-pad-budovy-v-pakistane-si-vyziadal-zivoty-11-ludi/

   Odpověď
 39. Nejbohatsi Israeli, rusky miliardar Roman Abramovic vyrovnal dluhy spisovatele Fjodora Dostojevskeho (* 11. listopad 1821 v Moskve; † 9. unora 1881 (9) v Petrohradu) ve Wiesbadenskem kasinu. Spisovatel, ktery byl udajne zavisly hrac, dluzil kasinu 240.000 Euro. Jako upominku vyvesili zastupci kasina na budove tabuli s informaci o dluzich klasika.
  To se ovsem nelibilo Romanu Abramovicovi, dluhy zaplatil a zadal o odstraneni ostudne vyvesky.
  Historikove potvrzuji, ze Dostojevkyj v Nemecku drahnou chvili zil a byl zavisly na hrani, ale pochybuji o tom, ze by prohral tolik penez, kdyz zil tak skromne.
  https://de.sputniknews.com/panorama/20200304326547462-russischer-oligarch-begleicht-spielschulden-von-dostojewski-in-wiesbadener-kasino/

  Odpověď
  • to si napocitali aj uroky? a nepremlcuju sa dlhy po smrti? ved si to mali narokovat u dedicov, ak tak na tom trvali

   Odpověď
  • Nástrel na „dedenie“ dlhov. Vždy to chceli.

   Odpověď
   • Mamon-666-kapitalismus-666-liberalismus-999. Západ sobě spolehlivě řeže větev.
    Vytvořil v umělou Matrix-Masku o potřebě specializovaných profesních oborů, které ve svém důsledku jsou degradací a GENOCIDOU svého bratra, vlastním bratrem, či kamarád, kamarádem, apod. A každý v systému 666 dal Vlastní Úpis (v pohádkách „psaný vlastní krví“) předaný jako zástava samotnému duchu Mamona=666-kapitalismu-666-liberalismu-999.
    Dědictví dluhů.
    To je hnis od samotného arciďábla a tímto hnisem se živí docela chytří Slované, také lidé, v dobré víře.
    Jenže ďáblovi „služba“ mnohé dostihla a mnozí si z toho můžou vzít ponaučení.

    Odpověď
 40. https://www.tvnoviny.sk/domace/1991010_tulavy-vlk-z-tatier-je-uz-v-poprade-policia-vyzyva-k-ostrazitosti

  Ander Kiska bude vyluceny zo „svorky“ a zostane sam – mozno aj v base.

  Odpověď
  • podla toho ci ho odchytia alebo zastrelia…

   Odpověď
 41. Mladík (22 let) dostal 22 let za vraždu známého, se kterým se pohádal o chov psa a králíka.
  https://www.novinky.cz/krimi/clanek/mladik-zavrazdil-znameho-kvuli-sporu-o-chov-psa-a-kralika-dostal-22-let-40314751

  Odpověď
 42. Švýcarskou vesnici Mitholz čeká stěhování. Kvůli staré munici z války

  Úřady potřebují na vyčištění místa dlouhých 11 let.

  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/svycarskou-vesnici-mitholz-ceka-stehovani-kvuli-stare-munici-z-valky-90394

  Odpověď
  • Oracle 911 28.2.2020 o 11:00

   Prečo si myslím, že toto pumpovanie matríc vyjde GP pekne draho.

   Odpověď
  • Jasnější zprávu shora GP nemohl dostat

   Odpověď
  • No, mají tam horu provrtanou jak švýcarskej ementál a bůhví co tam ještě kromě munice schovávaj ;-)
   A za 11 let se toho dá hodně postavit, u nich jo, asi se nám GP stěhuje pod zem – anebo, že by rušení sídla kvůli přesunu do Číny ? To je asi pravděpodobnější, ale co my víme ? Prd :-D No může to souviset.

   Odpověď
  • Nejdrive v roce 2031 musi obyvatelstvo Mitholzu opustit na 10 let svoji vesnici.
   https://www.nau.ch/news/schweiz/10-jahre-evakuation-beschert-mitholz-bewohner-schlaflose-nachte-65664283

   Odpověď
 43. https://www.lidovky.cz/byznys/firmy-a-trhy/americky-senator-rubio-chce-aby-trumpova-vlada-proverila-dopady-prodeje-cme-kellnerove-ppf.A200226_221117_ln_zahranici_ele

  https://www.lidovky.cz/byznys/firmy-a-trhy/pirati-zadaji-kongresmany-o-prosetreni-prodeje-cme-kellnerovi.A200224_163942_firmy-trhy_ele

  Čože sa to tu deje?
  Načože to idú byť ukradnuté naŕodné peniaze byť použité? :)

  Odpověď
 44. V Itálii se zvýšil počet obětí koronaviru. Zemřelo již 11 osob
  Během tiskové konference v Římě šéf italské služby občanské obrany Angelo Borrelli sdělil, že počet infikovaných v zemi je 322, přitom informoval, že celkový počet úmrtí zahrnutých do statistik dosahuje čísla 10. Později se však objevily zprávy, že počet obětí dosáhl čísla 11 – nemoci podlehla 76letá žena z města Treviso poblíž Benátska.
  https://cz.sputniknews.com/svet/2020022511553014-v-italii-se-zvysil-pocet-obeti-koronaviru-na-deset-osob/

  Odpověď
 45. V tržnici Svatý Kříž u hranic s Německem v Chebu začalo v noci hořet, plameny postihly asi 30 stánků. Hasiči přijeli po půlnoci, zasahovali téměř šest hodin. Plameny zničily oblečení či hračky, které stánkaři prodávali, škody podle prvních odhadů přesáhly milion korun.

  https://ct24.ceskatelevize.cz/regiony/3053452-u-hranic-v-chebu-horelo-v-trznici-hasici-zasahovali-celou-noc-skoda-presahla-milion

  Odpověď
 46. Volland si roztrhol väzy v členku a hrozí mu trojmesačná pauza.

  Dvadsaťsedemročný útočník sa zranil v zápase Európskej ligy s Portom (2:1). Pre Bayer je to citeľná strata, keďže Volland strelil v 31 zápasoch prebiehajúcej sezóny jedenásť gólov a pridal deväť asistencií.

  https://www.teraz.sk/sport/futbal-volland-si-roztrhol-vazy-v-cle/448261-clanok.html

  Myslim ze jasny odkaz pre GP.

  Odpověď
  • Bulgakov v díle „Mistr a Markétka“ píše o Wollandovi. Že by ďábel byl zneschopněn?

   Odpověď
   • Všechny události mi to také naznačují. Šéf se naštval a bouchnul do stolu.

    Odpověď
 47. Včera, 22.2.2020 Vo veku 65 let zomrel astronaut „Šialený Mike“ Hughes. Zomrel po páde rakety na parný pohon, na palube ktorej bol a snažil se dokázať, že Zem je plochá.
  https://ac24.cz/-/snazil-se-dokazat-ze-zeme-je-plocha-vcera-zemrel-po-padu-sve-rakety?redirect=%2Fweb%2Fac24%2Fuvod%3Fp_p_id%3Dcom_liferay_asset_publisher_web_portlet_AssetPublisherPortlet_INSTANCE_6LN4ieZ8eFrT%26p_p_lifecycle%3D2%26p_p_state%3Dnormal%26p

  Odpověď
  • Oracle 911 23.2.2020 o 21:20

   Zlá prezývka, nie šialený, ale blbý.

   Odpověď
   • Emma Drobna si mysli, ze cela Zem je plocha. cela Zem si mysli, ze plocha je Emma Drobna…

    Odpověď
 48. 22.2.2020 ve 14 hod vyjela posádka Tatra kolem světa 2 z pražského Rudolfína.

  https://radiozurnal.rozhlas.cz/tatrou-kolem-sveta-s-radiozurnalem-8137618

  Pěkný rozhovor se starou i novou posádkou z 2.1.2020. Doporučuju shlédnout, kdo má čas.
  https://youtu.be/go8ELVWTm4s

  Na Českém rozhlasu bylo už 1.2.2020 tomuto tématu věnováno celé dopolední vysílání. Druhá cesta navazuje na tu první, kdy se první posádka vrátila do Československa z tří leté cesty kolem světa 18.3.1990. Problém byl v tom, že návrat byl v době hned po revoluci a nikdo o výpravu neměl zájem a tak dokumenty (video, fotky, nahrávky) skončily v archivu. A tyto dokumenty někdo objevil v archivu…tři roky dával do kupy dokumenty a vznikly dva filmy a mezitím vznikla druhá posádka, která si vzala za cíl zopakovat celou trasu a porovnat, jak se změnila místa od první návštěvy. A celá akce se pěkně načasovala na toto datum plné dvojek. To nevypadá jako náhoda…

  Odpověď
  • https://www.idnes.cz/auto/historie/tatra-72-cesta-kolem-sveta-jiri-baum.A161123_200758_auto_ojetiny_erp

   Prva cesta bola este v roku 1934. Zacala 23.12. smer Janov a koncili v Hollywoode 22.12.1935.
   Cisla a miesta zaujimave, avsak s tragickym ale hrdinskym koncom.

   Odpověď
  • Pro starší pamětniky je to vzpomínka na první slavnou cestu Zikmunda a Hanzelky s Tatraplánem . Určitě to není náhoda . Pravděpodobně nejrozsáhlejší celosvětová PR Československa 60.let

   Odpověď
  • Také jsem nedávno úplnou náhodou narazil na 2 díly Tatra kolem světa z konce 90-tých let. Skouknul jsem je a vzpomněl jsem si na Expedici Lambaréne, kterou jsem jako kluk rád sledoval v televizi.

   Při sledování dokumentů expedice Lambaréne, když je nevpustili do Gabonu a zprávám o problémech expedice se po 2 týdny věnoval světový tisk, mne napadlo, že se Tatra vydává do světa vždy před tím, kdy je potřeba Československo ve světě zviditelnit.

   Do Lambarene vyrazila Tatra 1.1.1968, přišlo „Pražské jako“, na první cestu okolo světa se Tatra vydala 18.3.1987 a přišla „Sametová revoluce“. Výše připomněli kolegové další cesty, přičemž zejména cesta manželů Baumových do této řady zapadá.

   Nyní se opět Tatra vydává na další cestu okolo světa. Co přijde, můžeme zatím jen hádat, nicméně brzy bude Česká republika ve středu světového dění.

   Odpověď
   • Oracle 911 24.2.2020 o 6:47

    Skratka otázka znie: čo sa teraz rozpadne?

    Odpověď
    • Doufejme, že liberalismus.

     Odpověď
   • @Double M
    Diky, jako ,,Tatrovakovi,, jsi mi udelal radost. Verim, ze zpravy ktere prijdou s novou cestou TATRY budou pozitivni a zkvalitni zivot v ,,moravske kotline,,

    Odpověď
 49. Zajtra bude 22.02.2020. Uvidíme, čo sa bude diať v egregoriálno – matričnom spektre .

  Odpověď
  • první oběť Koronaviru v Evropě pochází z Benátska

   Odpověď
   • Tak to se mi nejeví jako dobré znamení pro „Benátčany“ /GP

    Odpověď
    • Oracle 911 22.2.2020 o 10:53

     A taká drobnosť, podľa Pjakina ten vírus vypustili s vedomím GP aby to neskôr použili proti močiaru…

     Odpověď
     • V Itálii už je kvůli koronaviru v pohotovosti i armáda, buď to někdo přehnal anebo je to trest-test pro Itálii co chce a nechce přijímat krimigranty?

      Odpověď
      • Oracle 911 23.2.2020 o 15:43

       Otázka za miliardy €?

       Odpověď
      • A možná že bylo něco málo i o koronaviru a spol. v teatrálním představení pro elity Západní civilizace, při otevírání tunelu Gotthard.
       https://krestanem.cz/neuveritelna-satanisticka-show/

       Odpověď
     • Benátky zrušily karneval, pro 11 obcí platí karanténa
      Nakažených koronavirem je v Itálii už přes 130.
      https://www.irozhlas.cz/zpravy-svet/italie-koronavirus-sever-italie-karantena-v-italii-coronavirus_2002231125_ban

      Odpověď
      • Oracle 911 23.2.2020 o 16:05

       Ja to čítam, ako:
       Ruší sa periféria GP.

       Odpověď
       • Rakousky min. vnitra Karl Nehammer (ÖVP) ke Coronaviru v Italii.
        „Jsme v Rakousku dobre pripraveni, uzavreni hranic muzeme provest velmi rychle“
        Bude se uklizet?

        Odpověď
        • https://www.krone.at/2103517

         Odpověď
        • Oracle 911 23.2.2020 o 18:18

         Áno, ale to ešte pre GP môže vyjsť veľmi draho (a ako veci sú, tak drahým aj bude).

         Odpověď
      • Reditel Svetove zdravotnicke organizace (WHO) v Evrope Hans Kluge rekl, ze situace v severni Italii je zavazna, nebot mnohe z nakazenych osob nemely ani prime ani neprime kontaktky s osobami, ktere by v posledni dobe byly v Cine v infikovanych oblastech.
       Jinymi slovy, zdroj korona-viru v severni Italii neni vubec znamy….

       Odpověď
       • V Benatkach je tolik Cinanu, cinskych restauraci, obchodu s jako benatskym-cinskym zbozim, ze neni vubec divne, ze se tam neco dostalo.

        Odpověď
      • jo, jeden den tam byli dva a druhý den přes stovku. To se všichni přišli zaregistrovat v jeden den? Možné to je, ale nepravděpodobné.

       Odpověď
  • 22.02.2020
   6ti lety chlapec z Cech zakopnul pri vecernim sestupu z Draci steny u Mesicniho jezera v Hornim Rakousku a zritil se pred ocima matky (42) 60 m hluboko do rokle.
   Matku se synem doprovazeli jeji pritel a jeste jeden znamy.
   Vystup na Draci stenu trva 4,5 h, je narocny a je jen pro dospele.
   S malym ditetem jim ovsem trval pres 6 h. Sestup se tak konal jiz za tmy a s tragickym nasledkem.
   https://www.krone.at/2103426
   https://www.blesk.cz/

   Odpověď
   • To je smutná zpráva, Bůh dej klid jeho dušičce a sílu jeho rodině. Spadnul z Dračí stěny a 6let – 6 je satanovo číslo ne? Třeba bude umět někdo vyložit.

    Odpověď
   • Zajistena lezecka cesta na Draci stenu je obtiznosti C/D (tezka/ hodne tezka) z obtiznostni stupnice A – F a je jak pises urcena jen pro dospele.
    Matka i jeji pritel tu cestu nekolikrat absolvovali, ovsem vzit na ni 6leteho syna bylo hodne lehkovazne. O to horsi pro ne bude se s tragedii vyrovnat.

    Odpověď
    • https://duckduckgo.com/?q=klettersteig+drachenwand&t=fpas&iax=images&ia=images
     Tady jeste nekolik fotek Draci steny

     Odpověď
     • https://youtu.be/k6TMIc6mnLY
      Tady jeste video z vystupu na Draci stenu za tepleho pocasi v lete…
      V unoru to asi bude jine…

      Odpověď
    • „Matka i jeji pritel tu cestu nekolikrat absolvovali“ – .. a když už ho tam vzali (navíc v zimě !!), to ho ani pečlivě neuvázali ?? To zní jako naprostý démonismus ..

     Odpověď
     • Oracle 911 23.2.2020 o 15:44

      >To zní jako naprostý démonismus …

      A debilita.

      Odpověď
    • QuoVadis, na takovy vystup vezme dite jen nezodpovedny silenec. Je muj osobni nazor, ze ktereho neustoupim ani o zdibicek.
     Pokoj dusicce toho neboheho chlapecka.
     Me to strasne rozcililo.

     Odpověď
     • Yori – aj mna to nahnevalo….
      - na taký výstup sa deti neberu

      Odpověď
     • Muj prispevek nebul mysleny jako omluva matky toho chlapecka a jejich o pritele. Spis naopak, slovo lehkovazny bylo asi nevhodne zvolene. Do jiste miry se to da videt jako vrazda z nedbalosti nebo podobne

      Odpověď
      • Vis, co me na tom nejvic stve? 3 dospeli okolo a pres 40 let a vsichni bez mozku.

       Odpověď
       • Uplne te chapu..
        Hlavne, ze maji obdivuhodne fotky a selfies z vrcholu Draci steny….Touhy a honby na atraktivni fotky ocividne “vypinaji” i mozek

        Odpověď
     • Co je fyzika?
      Zhruba 6 měsíců zpátky mi přistál na mysl jeden termín. Důvod, který tento termín vytáhl z podvědomých úrovní psychiky znám přesně. Je to stav věcí a bytostí okolo nás.
      Tento termín se nazývá: „Falešné kamarádství“
      Na to, co je a co není je zapotřebí mít rozlišení. A aby bylo rozlišení, musí být mravnost. A aby byla mravnost, musí být definována odpověď: Proč jsem? Jsem, protože …“
      Dnes u většiny vítězí požitkářský způsob. Požitek a prožitek je ten důvod a naplňuje všechny odpovědi, proč jsme na světě. Každý to známe z okolí: narodí se dítě? Hned ho natočím na video a rozešlu všem. Visím na větvi? Hned to natočím na video a rozešlu všem.
      Algorytmus současné VEŘEJNĚ SDÍLENÉ psychiky a vystavování sebe a našich blízkých riziku, není žádná náhoda, ale fyzikální jev.

      Odpověď
   • V Rakousku obvinili Češku z nedbalosti. Její šestiletý syn zemřel při náročné túře
    https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/v-rakousku-obvinili-cesku-z-nedbalosti-jeji-sestilety-syn-ze/r~50ad0b80570611ea85aaac1f6b220ee8/?utm_source=centrumHP&utm_medium=dynamicleadbox&utm_content=default&utm_term=position-0&utm_campaign=Aktualne

    Odpověď
    • Vinna je a nic jiného nemohla ani čekat.

     Odpověď
     • ale je chudina, cely zivot si to bude vycitat a nema na koho tu vinu hodit. To TO uz je len dalsia vec navyse

      Odpověď
      • Ano, to určitě. Největší trest bude s tím žít. Také je mi jí v tomto směru lidsky líto.

       Odpověď
 50. Ojedinělý podvod v Dánsku.
  65 letá pracovnice dánského úřadu sociálního zabezpečení
  Britta Nielsenová zpronevěřila, že během více než 25 let ukradla z fondů 117 milionů dánských korun .
  Soud ji za to v úterý poslal na 6,5 roku do vězení, informovaly agentura AP a server BBC.
  Žena byla loni v listopadu(11m) zatčena v Kodani poté, dobrovolně opustila Jihoafrickou republiku, kde žila v luxusu.
  - pracovala pro dánskou správu sociálního zabezpečení 40 let a na starosti měla přidělování peněz lidem v hmotné nouzi. V roce 2017 jí byla za dlouholetou službu udělena Stříbrná medaile za zásluhy.
  https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/ojedinely-podvod-v-dansku-petasedesatileta-pracovnice-uradu/r~51056162527a11ea84c6ac1f6b220ee8/?utm_source=centrumHP&utm_medium=dynamicleadbox&utm_content=default&utm_term=position-0&utm_campaign=Aktualne
  https://www.bbc.com/news/world-europe-51544121

  Odpověď
  • Oracle 911 18.2.2020 o 22:50

   No, koloniálna zriadenie resp. parazitovanie starej 15 EU končí. Konečne už budeme môcť využívať zdroje na svoj prospech.

   Odpověď
  • … otazne je ci je ojedinely…

   Odpověď
 51. Petra Vlhová sa stala víťazkou nedeľňajšieho slalomu Svetového pohára v Kranjskej Gore.
  Slovenka zaznamenala súhrnný čas 1:47,56 min. Do 2. kola vstúpila zo štvrtej priečky po prvom a zajazdila najrýchlejší čas. Druhá skončila Švajčiarka Wendy Holdenerová s odstupom 0,24 sekundy, tretie miesto obsadila Rakúšanka Katharina Truppeová s mankom 0,89 sekundy.
  https://sport.pravda.sk/zimne-sporty/clanok/542610-online-v-pozicii-top-favoritky-vlhova-ide-1-kolo-slalomu/

  Odpověď
  • 1:11:11

   Odpověď
  • tak tu bolo zaujímavé, že Švédka vedúca po 1. kole bola aj v druhom o vyše sekundu rýchlejšia než Vlhová, ale asi 4 branky pred cieľom ju po chybe katapultovalo až skoro urobila salto…

   Odpověď
   • W. Holdener na otázku o víťazstve Vlhovej: Asi ju diváci „doniesli“ do cieľa. Dnes tu bolo brutálne veľa Slovákov.

    Odpověď
 52. Nelegální zápasy se zvrhly: Kohout podřízl návštěvníka (†55)
  Na vlastní kůži se o tom přesvědčil Ind Saripalli Venkateswara Rao (†55).
  Kohout, ke kterému pořadatelé připevnili ostré žiletky, ho napadl, podřezal a zabil.
  ke krvavé tragédii došlo v indickém státě Andhrapradéš
  https://metro.co.uk/2020/01/22/man-slashed-death-rooster-blade-illegal-cockfight-12100879/

  Odpověď
  • Oracle 911 14.2.2020 o 8:30

   Kohút je symbol Slnka resp úsvitu a svetla a v Indii je stále kastový systém. Žeby úsvit nového veku zlikvidoval kastový systém?

   Odpověď
   • napadol Raa (Rao Venkateswara 55)
    https://en.wikipedia.org/wiki/Venkateswara
    https://www.venkateswaratemple.org/
    – takže sa priklanam k Tvojej formulacii…
    aj,ked mna napadol kohut – čínská astrologie

    Odpověď
    • vieme, že (vedenie) VB sa stahuje do Činy
     (Venkateswara literally means „Lord of Venkata“)
     - ale to neznamená , že sa im Čína prisposobí
     - záver : úsvit nového veku zlikviduje kastový systém?

     Odpověď
     • Oracle 911 14.2.2020 o 9:35

      Problém je, že Čína bojuje s močiarom a tento boj bude/je likvidačné aj pre GP.

      Odpověď
      • Panovnice obdivovala Železný trůn
       -odnesla si malou repliku
       https://www.idnes.cz/revue/spolecnost/kralovna-alzbeta-ii-a-serial-hra-o-truny.A140624_150208_lidicky_zar/foto
       trun je zničen drakem
       https://www.youtube.com/watch?v=k-CpXQ_FF1Q

       Odpověď
       • Oracle 911 14.2.2020 o 10:39

        Vďaka, že si pripomenul Pjakinovu analýzu ohľadom Hry o tróny.

        Odpověď
        • Nevíš náhodou, který to byl díl, díky. Pamatuji si, že pan Pjakin říkal, že GP si přes Hry o trůny řešil sjednocení Číny, seriál jsem viděl, ale stejně nějak chybí představa.

         Odpověď
         • Otázka – Odpověď V.V. Pjakina ze dne 05.11.2017
          proč a jak seriál Hra o trůny odkrývá globální řízení a jaké úkoly jsou dávány lidstvu prostřednictvím filmového průmyslu
          http://www.nwoo.org/2017/11/13/otazka-odpoved-v-v-pjakina-ze-dne-05-11-2017/
          https://pjakin.blogspot.com/2017/08/otazka-odpoved-vv-pjakina-ze-dne.html

          Odpověď
 53. Luboše Xavera Veselého asi většina bude znát. Zajímalo mě, s jakou částkou se vydražil jeho Zlatý citron.
  https://aukro.cz/trilobit-zlaty-citron-2020-lubosi-xaveru-veselemu-6961838585
  Egregoriálně-matriční projev to sice nebude, ale vzkaz od vydražitele je to jasný.

  Odpověď
 54. 11. február (TASR) – Obyvatelia irackej metropoly Bagdad sa v utorok zobudili do zasneženého rána. Ako poznamenala agentúra AFP, v meste snežilo po druhý raz za posledných približne 100 rokov. Posledné snehové prehánky Bagdad zaznamenal v roku 2008.
  https://www.teraz.sk/zahranicie/v-bagdade-snezilo-po-druhy-raz-za-po/445838-clanok.html

  Odpověď
  • globálne oteplovanie?

   Odpověď
   • Oracle 911 11.2.2020 o 20:42

    A Gréta zas povie, že vlastne je to z tepla uprostred púšte.

    Odpověď
 55. Není vznik islámského chalifátu v Evropě důsledkem naplňování Jaltských dohod? ( „Německo nebude nikdy více schopno rušit mír na celém světě“) V.V.Pjakin konstatuje jako fakt ten vznik, ale to proč jsem nenašel. Možná jsem jen špatně hledal.

  Odpověď
  • skôr by som povedal, že Jaltské dohody sú dôsledkom vývoja v druhej polovici 2. svetovej vojny (od roku 1943) a poznania, že zámer a dôvody prečo začala 2. svetová vojna (WWII) sa zosypali ako domček z karát. Ďalším dôvodom je aj prudký rast vojenskej sily ZSSR, situácia ZSSR na medzinárodnej scéne a aj radikálne zmenená vnútropolitická situácia v ZSSR. Jalta sa stala prostriedkom ako dosiahnuť zámery a ciele, ktoré chceli získať WWII a to ovládnutie strednej a východnej Európy, zničenie Nemecka ako sily (sily, ktorá dokáže ohroziť anglosaský západ) a likvidácia Ruska. Prvé dva body sa im podarili a k uskutočneniu toho tretieho veľa nechýbalo. Dalo by sa povedať, že Jalta bola prvý bod v novom procese zničenia Ruska a tento proces (studená vojna, pád komunizmu, rozpad ZSSR a 90-te roky v Rusku) pokračoval až do nástupu Putina na čelo Ruska.
   Vznik islamského chalifátu v Európe je už iný proces, ktorý by som povedal, že nadväzuje na procesy započaté Jaltou. To, že procesy započaté Jaltou nedopadli podľa zadania, priamo zmarilo aj vznik islamského chalifátu. A tu sa trebá poďakovať aj štátnej elite USA, ktorá svojím konaním to spôsobila.

   Odpověď
   • Dobrý rozbor . Jalta byla nutná i k nadechnutí se před operací Unthinkabble
    jako variantě B ve vedení 2.svv. Ještě bylo nutné odstranit federalistu Rooswelta , který by se operaci asi vzepřel , a nahradit ho Trumanem ,ochotným k tomuto kroku.
    Zajímavé by bylo odkrytí důvodu , proč USA nedokázaly do července 1945 vyrobit alespoň 50 jaderných pum o hirošimské síle . Na tom operace Unthinkabble stavěla. Šlo o čistě technologické důvody , anebo tam zapracovalo zákulisí ?

    Odpověď
    • Americane/CIA si operaci Paperclip behem valky a po valce stahly z Nemecka na 7.000 expertu ze vsech moznych ved (v podstate vsechny technicke obory, psychologie, chemie, lekarstvi, farmacie,…), kteri predtim odvadely dobre sluzby v Nemecku pro Hitlera.
     Cilem byla (ocividne dodnes uspesna) snaha o americkou hegemonii ve svete.
     Je ovsem mozne, ze nekteri z techto expertu prece jen nepracovali pro Americany tak „zarputile“, jak si to od nich Americane slibovali.

     Odpověď
     • Veľa vedcov sa zľakli, keď videli dôsledky a keďže už nešlo o bezprostredne ohrozenie Hitlerom, tak sa zdráhali ďalšej činnosti. Väčšina už Hirosimu považovali za zaver vojny, ďalej už nebolo príliš veľa ochotných

      Odpověď
      • Putinovec 14.2.2020 o 14:37

       To nebylo o ochotě, ale o prozatímní promlčenosti zločinů proti lidskosti.

       Odpověď
    • to, že sa operácia Unthinkabble neuskutočnila môže svedčiť aj o prvom rozbroji, resp. „nepochopení“ medzi štátnou a globálnou elitou o budúcom smerovaní sveta. Podľa informácií prvotnú myšlienku, jej zadanie a nástojčivé uskutočnenie presadzoval Churchill. No a Churchill bol v tej dobe typickým predstaviteľom štátnej elity a tvrdošijne trval na zachovaní Británie ako impéria v starom zmysle slova. V tomto sa Churchill globalistom nehodil „do krámu“, proste nepochopil smer a vývoj udalostí a preto aj v roku 1945 skončil. Dalo by sa povedať, že globalisti sa z 1. svetovej vojny (WWI) poučili. Poučili v tom zmysle ako dosahovať výsledky a za akú cenu. V WWI západné štáty aj napriek plnej angažovanosti svoje ciele nedosiahli a utrpeli neprimerane vysoké ľudské a materiálne straty. No a v WWII sa už z toho viditeľne poučili (preto aj dohoda so ZSSR o útoku na Japonsko, ktorá výrazne pomohla ukončiť vojnu). Aj keď zase nedosiahli svoje ciele, ale výška nákladov bola primeraná. No a v neposlednom rade aj Stalin si uvedomoval v akej situácii a on aj aj ZSSR nachádza a podľa toho aj jednal. Zrada generálov zo začiatku útoku na Rusko bola ešte čerstvá.

     Odpověď
     • Jasně, tenkrát se SSSR bral jako základna zavedení marxismu v celém světě.

      Odpověď
     • … videla som minule akusi debatu, nejaky podryvak tam bol a osocoval ZSSR, ze malo s Japonskom dohodu o neutoceni a ze nan v Mandzusku zautocilo … v auguste 1945 :-)

      Odpověď
      • dohoda o neútočení medzi ZSSR a Japonskom bola podpísaná, ale až po bitke v Mongolsku asi v roku 1938 -1939 kde ZSSR totálne zničil Japonskú armádu. Tento pakt bol priamou narážkou Japonska na Rusko-Nemecký pakt a zároveň si Stalin istil (hoci s otáznikmi) ďaleký východ. Stalin vedel, že prichádza útok západu cez nemecké ruky, takže využil ponúkanú možnosť.
       Rok 1945, to je už iná situácia. Japonsko ako štát už prestalo existovať, rozdelenie sveta bolo dokončené, tak prečo túto možnosť nevyužiť a aj skľudniť západných „spojencov“. Úder Ruska bol natoľko efektívny a prudký, že západ utvrdil vo vojenské schopnosti Ruska, ale na druhej strane západ sa presvedčil, že s ruskými generálmi sa dá „pracovať“.

       Odpověď
    • @Boletus, oni tehdy dosud nezvládali výrobu jaderného materiálu, zvládli pouze finální užití. Ten materiál tehdy byl v množství na 4 pumy přepravován (uklízen) německou ponorkou do Japonska, avšak amíci ji chytili. No a pro postavení vhodných výrobních technologií pro surovinu, na to již pak použili a využili sebrané Paperclip experty, ale to jim ještě nějakou tu chvíli trvalo.
     Hirošima a Nagasaki byly pouze demonstrace síly určené pro Stalina, aby jej při jednáních mohli stisknout za … Jenže on již měl své zprávy i výzkum.
     Kdyby válka ještě pokračovala, tedy Stalin tak nespěchal do Berlína, a ještě stály Drážďany, tak ten první demonstrativní jaderný úder šel tam. Drážďany z vojenskostrategického důvodu byly zcela bezcenné, ty také byly pouze psychologickým vzkazem (demonstrační ukázkou) Stalinovi, jak v dalším pokračování dopadne Moskva a …, jen co tam oni doletí. Jenže než to připravili, tak v Evropě již válka nebyla a akce „Neuvěřitelné“ se nekonala. Proto Japonci kontumačně vyhráli onen nevyhlášený konkurz „o první jadernou obět“ v námi dosud registrované historii.

     Doporučuji od jmenovců shlédnout (prozatím v posledním 4. díle na to naráží):
     4.díl: Štěchovický poklad: Nová stopa zločince Hanse Kammlera
     https://www.youtube.com/watch?v=s_q1dLBcXoM
     3.díl: Štěchovický poklad: Zázračné zbraně v Čechách a na Moravě
     https://www.youtube.com/watch?v=NG9lBk2UXJw
     2.díl: Štěchovický poklad: Namísto zlata tajná zázračná zbraň
     https://www.youtube.com/watch?v=7LbsOSsBGOw
     1.díl: Štěchovický poklad: Konec legendy o zlatu
     https://www.youtube.com/watch?v=dVaordyA7Po

     Odpověď
     • Dočkal jsem se shrnutí notoricky známých skutečností, ale bohužel jaksi mimo téma mého dotazu ve stylu „ptejte se mne na co chcete, já vám co chci odpovím.“
      K meritu dotazu se bohužel zatím nevyjádřil nikdo, takže to zkusím znova.
      Jaký je podle vás důvod pro vznik islámského chalifátu v Evropě a není to důsledek naplňování Jaltských dohod?

      Odpověď
      • Proč by to měl být důsledek Jaltských dohod, jakou tam vidíš souvislost?

       Důvod plánů na islámský chalífát v Evropě: globální politika GP

       Odpověď
       • Oracle 911 15.2.2020 o 7:58

        >Důvod plánů na islámský chalífát v Evropě: globální politika GP

        Vlastne vznik kultúr, ktoré majú oveľa nižší štandard spotreby.

        Ja na to hovorím, že z dlhodobého hľadiska je to dopredu prehraná bitka…

        Odpověď
       • Ptám se právě na důvody toho, proč si GP ve své globální politice zvolil takový cíl. Souvislost vidím především v tom, že Německo jako takové už léta posiluje ve všech směrech. Informace o neschopnosti jeho armády mohou být jen kouřová clona. Chalifát může být cesta, jak Německu zabránit v rozpoutání další války.

        Odpověď
      • Mohl bys, prosím, pun vysvětlit, proč by pro ostatní měly být jakkoli důležité tebou kladené otázky a tvá klasifikace případných odpovědí na ně ?

       Odpověď
       • Ta Tvá reakce Je podle mne malinko osobní, ale zareaguji parafrází slov V.V.Pjakina. Možná jsou ty mé otázky mimo okruh toho, co chápeš. Odpovídat či reagovat Tě přece nikdo nenutí a myslím, že nejsi arbitrem diskuze na těchto stránkách a neměl bys si tím pádem asi osobovat právo mluvit za ostatní.

        Odpověď
        • Dobře . Plán na vytvoření islamizované staré Evropy / Pjakinův termín Islámský kalifát / je součást nízkofrekvenčního procesu přeměny Evropy jako kultury příliš technogenní s extrémně vysokým konzumerizmem na přešlechtěnou kulturu s nižší úrovní technosféry a současně i nižší úrovní konzumu . Méně emancipovaný stav dovoluje „nové“ Evropany používat i jako bojový prostředek na 6.prioritě.
         Jalta byla nutností z hlediska organizátorů 2.svv , jinak by na břehu LaManche přišli o poslední možnost plánovaného „vejvaru“.
         Osobní názor k dotazu @pun.

         Odpověď
        • Putinovec 15.2.2020 o 8:54

         Jen tak dále, taková vstřícnost rychle zužuje okruh lidí, ochotných za takových okolností komunikovat.Příště už pravděpodobně bude odezva nulová.

         Odpověď
         • I absence komunikace může být vypovídající. Dokážu s tím žít.

          Odpověď
        • Chápu, že mi neodpovíš. Tvé nesmyslné vývody a dojmy vyvracet určitě nebudu.

         Odpověď
         • Snížení konzumu díky navýšení populace u společnosti je oxymoron, snad jen průměrná spotřeba u jedinců v populaci neboli zchudnutí společnosti, což v důsledku predikuje vnitrospolečenské konflikty a občanskou válku, protože lidi si to nenechají líbit. V budoucnu se přece konflikty na šesté prioritě budou řešit pomocí technicky vyspělých prostřeků ničení a ta méně emancipovaná masa „nových“ Evropanů v nich může být použita jen velmi diskutabilně. Obávám se, že o Tvých závěrech by se dalo s úspěchem pochybovat.

          Odpověď
          • Obavy stranou , klidně pochybuj úspěšně či neúspěšně , jde o moji osobní mozaiku . Víc Ti k tomu neřeknu.

           Odpověď
          • Oracle 911 15.2.2020 o 11:55

           Kolaps západnej rímskej ríše: najprv sa odstrelila mocenská vertikála zmenou (z pohanskej na kresťanskú) či importom nekompatibilnej kultúry (vojenské výboje kmeňov a sťahovanie obyvateľstva/národov), ktoré pri klimatickej zmene zredukovali aj populáciu (vnútorné boje, hlad, zima atď).
           GP teraz plánuje to isté:
           -systematická debilizácia nových generácií;
           -import kultúry nekompatibilný s domácou kultúrou;
           -zmena klímy zabezpečí redukciu obyvateľstva cez boj o potraviny a ostatné zdroje, s tým, že nová dravejšia kultúra sa v Európe posilní.

           A taká pikoška: Vestfálsky mier nebol uzavretí kvôli tomu, že vyhrala jedna strana, ale kvôli tomu, že civilné obyvateľstvo povedalo elite „dosť bolo rabovania“, lebo 30 ročná vojna v skutočnosti vypukla kvôli tomu, že elity nedokázali zabezpečiť zdroje potravín pre seba a pre armády čo bolo spôsobené masívnym ochladením (prejav Maunderovho minima), a preto nariadili svojim armádam aby cez rabovanie zabezpečovali zásobovanie.

           A teraz to chucpe: zmena klímy resp. masívne ochladenie v Európe je faktor prostredia, ktorý GP začlenil do svojho pôvodného plánu, kde veľmi dobre fungoval. Ale tento pôvodný plán, kvôli boji s pindusmi/anglo-americkým močiarom mohli vyhodiť von oknom, a náhradné plány sú sub-optimálne a prakticky neuskutočniteľné kvôli suverenizujúcemu sa Rusku.

           Odpověď
      • @pun „Není vznik islámského chalifátu v Evropě důsledkem…V.V.Pjakin konstatuje jako fakt ten vznik, ale to proč jsem nenašel. Možná jsem jen špatně hledal.“

       Zde je to V.V.Pjakinem celkem dobře a zevrubně vysvětleno (aspoň pro mne), pune.

       Tedy příčina vzniku evropského chalifátu jako cíle GP, proč islámský chalifát, proč v Evropě mimo jiné, role koránu, atd. a pod. – prostě osvětlení v rámci globální politiky.

       Pjakin o výše zmíněném hovořil ve svém pořadu 16.11.2015 v odpovědi na tento dotaz, v níže uvedeném čase pod těmito linky – viz:
       [42:16] В своей рубрике Вопрос-Ответ Вы, ссылаясь на работы ВП СССР, утверждаете, что планы построения нового Халифата распространяются на территорию Европейских стран. Между тем, в записке «Долговременная стратегия преодоления коранического ислама…» говорится о странах, где ислам является традиционной религией, а Европейские страны вряд ли можно считать такими. Даже Россию как многоконфессиональную страну вряд ли можно считать такой. Нет ли здесь ошибки или это недопонимание? https://youtu.be/2DPgpgtV8Ag?t=2536 (rusky)

       copy/paste/translate:

       [42: 16] ve své rubrice Otázka-Odpověď vy, s odkazem na práci VP SSSR, tvrdíte, že plány na vybudování nového chalífátu se šíří na území evropských zemí. Mezitím v poznámce “ dlouhodobá strategie překonání Koránu islámu…“se mluví o zemích, kde je islám tradičním náboženstvím a evropské země se s tím těžko mohou počítat. I Rusko jako multikonfesionální země lze jen stěží považovat za takovou. Není zde chyba, nebo je to nedorozumění? https://youtu.be/R2E9XHfXhlM?t=2535 (v překladu Ireny Aneri)

       Odpověď
       • Díky moc. Přečtu si to.

        Odpověď
        • @pun
         V pohodě…sdílení informací.

         Přidám Ti, pune, ještě k těmto informacím něco z mých „poznámek“, jelikož to považuji (osobně) za důležité k pochopení běžících procesů nad kterými přemýšlíš…

         Dle mého jsou tyto informace (plus zmíněné výše v odkazech) velmi důležité neboť dávají základní kontury, obrysy, hranice mozaiky… z kterých se ona skládá a do které jsou rovněž (při sledování dějů) jednotlivá „časti puzzle“ přikládány rovněž na volná místa, tj. doplňovány… ve „vidění obrazu světa“…tedy, řekl bych – potvrzování správnosti vidění (vnímání).
         Mimochodem, tak nějak o „těchto konturách „kvalifikovaněji a výstižněji mluvil VVPj, samozřejmě…

         Zde je tedy mnou zmiňovaný přídavek bez stylizace do „formátu“ – prostě odkaz…(copy/paste z poznámek):

         [00:25] událost, která zásadně změnila průběh politických procesů po celém světě na dlouhou perspektivu. Předčasné stažení Íránu do oblasti globálního řízení kvůli ruské intervenci v Sýrii. Šance, které Evropa a Rusko dostaly.
         https://youtu.be/0jbMrmzDOA4?t=25

         [21: 43] příjezd N.Sarkozyho do Moskvy. https://youtu.be/0jbMrmzDOA4?t=1303
         Churchil v r 1946 – projev na fultonské univerzitě
         definoval mezinárodní formát zvaný – studená válka …cca 23:00
         Otázka – Odpověď V.V. Pjakina ze dne 02.11.2015 Titulky CZ
         Překlad Irena Aneri

         Odpověď
         • Ještě jednou díky. Ty poznámky by asi v kompletu byly docela zajímavé. Takový čistý výtah Pjakinových predikcí dalšího vývoje včetně odkazů, odkud jsou, tady schází, nebo jsem je v tom celkovém informačním balastu nenašel.

          Odpověď
 56. Sucho, válka a teď kobylky
  Východ Afriky čelí invazi kobylek. Hrozí hladomor, v Etiopii muselo nouzově přistát letadlo
  https://ct24.ceskatelevize.cz/svet/3042799-vychod-afriky-celi-invazi-kobylek-hrozi-hladomor-v-etiopii-muselo-nouzove-pristat

  Odpověď
  • Jen další etapa masáže na přijetí plaváčků

   Odpověď
  • … kam budu utekat pred hladom a chorobami? …. to budu mat britske a americke lode roboty… co tam ten Lajo v severozapadnej Afrike bude robit?

   Odpověď
   • Putinovec 15.2.2020 o 9:03

    Koordináta migračního proudu.

    Odpověď
 57. priamy prenos veľký storm v Nemecku!
  https://www.facebook.com/Yassine.Aouadi.Official.Page/videos/660789174694323/UzpfSTEwMDAwMDQyODI2NTAzMDoyOTY5MTUxNzEzMTA5MDc1/

  Odpověď
  • ospravedlňujem sa, tak mi to prišlo, nie je to priamy prenos.

   Odpověď
  • mala som to zapnute cca 15-20 minut a podla mna je to v slucke a nie online
   ale aj tak to vyzera dost desivo

   Odpověď
 58. Kvůli orkánu Sabine meteorologové zvýšili stupeň nebezpečí, které bude na dvou třetinách území extrémní. Nejvyšší stupeň platí od pondělního brzkého rána až do poledne. Nejvíce zasažené budou Čechy. Vítr, který dorazí na Moravu, by měl být podle meteorologů o něco slabší.

  https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/sabine-orkan-pocasi-mapa-zcervenala-extremni-nebezpeci.A200209_123026_domaci_onkr

  Odpověď
  • Dneska má svátek Apolena (Apolonia), dívka zasvěcena bohu Apollónovi. Taky význam „silná“.

   Odpověď
  • Vitr v Cechach az 180 km/h, jsou preruseny dodavky proudu. Nektere skoly a skolky zavreny, nektere lety zruseny, nektere parky, hrbitovy a zoo uzavreny. Popadane stromy brzdi vlakovou dopravu.
   To same v Nemecku, nejvice zasazeno Bavorsko, 50.000 domacnosti bez proudu.
   Orkan se ted riti na Rakousko.
   https://www.lidovky.cz/domov/v-cesku-vitr-presahl-silu-orkanu-na-snezce-mel-rychlost-180-km-h-spadle-stromy-zastavily-vlaky.A200210_054159_ln_domov_vag
   https://www.faz.net/aktuell/gesellschaft/live-blog-zum-sturm-sabine-bahn-stellt-fernverkehr-ein-16625326.html

   Odpověď
 59. Hliadka ho chcela zastaviť, šofér však dupol na plyn a začal unikať.
  Na konci mesta nezvládol prejazd cez kruhový objazd,
  narazil na obrubník tak silno, až mu odtrhlo predné koleso.
  Pri nehode sa nikomu nič nestalo.
  Za volantom vozidla s rakúskymi značkami sedel Ukrajinec
  a viezol 5 mužov zo Sýrie a 1 z Palestíny vo veku od 19 do 43 rokov.
  https://www.topky.sk/cl/100370/1859471/Policajna-nahanacka-v-Komarne–Auto-plne-utecencov-jazdilo-v-protismere

  Odpověď
  • Oracle 911 8.2.2020 o 8:39

   Člen ukrajinskej bandy prevádzačov a je jedno či má biometrický pas alebo je tu na turistické vízum.

   Odpověď
 60. Ruska nosna raketa Sojuz-2.1b vynesla 34 britskych komunikacnich satelitu OneWeb na obeznou drahu, sdeluje Roskosmos
  Uspesne oddelni vsech 34 OneWeb-komunikacnich satelitu od nosne rakety Booster ‚Fregat‘ se potvrzuje.
  Sojuz-Raketa vystartovala v 00.42 h mistniho casu v patek (22:42 h ctvrtek MEZ) z 31. platformy kosmodromu Bajkonur. V 00.52 h moskevskeho casu se oddelil posilovac „Fregat“, ktery satelity transportoval na suborbitalni leteckou drahu od tretiho raketoveho stupne. Pak se satelity oddelily ve skupinach po dvou, resp. po ctyrech od boosteru.
  Byl to prvni start Ruska do kosmu v roce 2020.
  V 2020 je planovan start vice jak 40 dalsich raket z kosmodromu v Bajkonuru, Vostocnem, Pleseck a Kourou.

  OneWeb-Projekt
  V roce 2015 podepsaly Arianespace (Francie) und OneWeb (VB) smlouvu s kosmickou spolecnosti Ruske federace Roskosmos o startu celkem 672 satelitu pomoci raket 21 Sojus. 9 startu je planovano z kosmodromu Bajkonur, 6 z Vostocneho a 6 z Kourou (1 start byl proveden uz v roce 2019).
  OneWeb ma vytvorit satelitni sit, ktera by uzivatelum nabidnula pokryti sirokopásmovým internetem po cele zemekouli.
  https://de.sputniknews.com/technik/20200207326433836-russland-bringt-34-britische-kommunikationssatelliten-in-den-orbit/

  Nejsem si jista, jestli je to EMP.

  Odpověď
  • Dodatek:
   Kourou je kosmodrom ve Francouzske Guayane (zamorsky departement Francie) v Jizni Americe.

   Odpověď

Napsat komentář

*
*

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>