1. Reparace Recku:
  Soud zastavil miliony Euro Nemeckych drah AG v Italii.
  25 cervna bude velmi dulezity den pro obyvatele maleho reckeho mestecka Distomo, protoze tehdy bude rozhodnuto, zda obdrzi jako odskodne od Nemecka 70-80 mil., a to pres Italii.
  „V Distomo bylo 10.cervna 1944 zmasakrovano jako zver 228 obyvatel, bezbrannych zen a deti. Mezi obetmi bylo 58 deti ve stari do 15 let.
  To bylo poruseni mezinarodniho lidskeho prava, ktere nesmi byt nepotrestano, rekl starosta obce Distomo-Arachova-Andikyra, Ioannis Georgakos, Sputniku.
  https://de.sputniknews.com/politik/20190617325256177-deutsche-reparationen-griechenland-db-italien/
  Ze by zacatek odskodnovani?

  Odpověď
 2. Egypt
  Zemrel predesly egyptsky president Mohammed Mursi (67). Dle novin „al-Ahram“ zemrel behem jednoho soudniho procesu.
  Mursi byl u moci jen jeden rok. 2013 byl svrzen egyptskym vojskem. Ve vice procesech byl pak nekolikrat odsouzen.
  https://de.sputniknews.com/politik/20190617325257071-mohammedmursi-ist-tot/

  Odpověď
 3. Pozoruhodný pohled ne neznámého komentátora Jana Campbella na „10 dní, které otřásly světem“.
  Jde o začátek června a smršťsvětových událostí vrcholících v Moskvě a Petrohradu http://www.prvnizpravy.cz/sloupky/bile-noci/

  Odpověď
 4. Mezitím v tichosti, bez velké pozornosnosti mainstreamu se formují přední linie hlavních hráčů (Putin, Xi Jinping a Rouhanive) v rámci Euroasie v globání politice.
  Inormaci o setkání lídrů ŠOS přinesl portál i-RU.CZ http://www.irucz.ru/cz/zpravy/1/128000000000-kyrgyzstan/000-/128000608000-biskek–hl-mesto/409-politika-mezinarodni/35020-setkani-lidru-sanghajske-organizace-pro/
  a popis k summitu s analýzou napsal Pepe Escobar
  https://www.asiatimes.com/2019/06/article/iran-at-the-center-of-the-eurasian-riddle/
  Po celém Západě je prakticky neznámé, že ŠOS (Indie, Kazachstán, Kyrgyzstán, Čína, Pákistán, Rusko, Tádžikistán a Uzbekistán) je předním euroasijským politickým, hospodářským a bezpečnostním spojenectvím.
  Dále (kromě osmi hlavních členů) jsou zde čtyři pozorovatelské státy – Afghánistán, Bělorusko, Mongolsko a především Írán – plus šest dialogových partnerů: Arménie, Ázerbájdžán, Kambodža, Nepál, Srí Lanka a především Turecko. ŠOS se bude do roku 2020 výrazně rozšiřovat, přičemž bude možné plné členství Turecka i Íránu. Poté bude představovat všechny hlavní hráče integrace Euroasie.
  Sotva náhodou byl rozhodujícím protagonistou v Biškeku „pozorovatelský“ stát Írán.
  (Více v analytickém článku od Pepe Escobara v odkazu výše).

  Odpověď
 5. Trump: Obama nejspíše věděl o skandálu Spygate
  http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/trump-obama-nejspise-vedel-o-skandalu-spygate/

  Odpověď
  • Oracle 911 17.6.2019 o 10:19

   Najskôr on to aj nariadil…

   Odpověď
   • Je to dělostřelecká příprava na Ukrainagate pro příští volební rok v USA. Ukrajinští spjaščie byli výkonná složka celé práce MI-6 s výstupem ve Steelově dokumentech pro clintonoidy. Clintonoidi jsou pevnou součástí britského řízení Spocenými státy už od začátku. Nemám zdroj/zkusím dohledat/ ale dokonce se objevila informace, že Skripal byl spojkou mezi ukrajinskými dodavateli „info“ o ruské stopě a MI-6 .Proto i celá aféra Skripal.

    Odpověď
    • Treba tady:
     https://opinionua.com/en/2018/10/04/former-russian-spy-skripal-had-contacts-with-ukraines-security-service/
     https://www.dailymail.co.uk/news/article-5484855/Sergei-Skripal-met-MI6-handler-month-Salisbury-restaurant.html

     Odpověď
    • Zajímavé informace, začíná se to celistvě vyjevovat, souvislosti a předpřipravený scénář – Ukraingate, jak píše Boletus v souvislosti s clintoinoidy + likvidace Británie jako centra koncentrace řízení, jak je známo.
     Proto loni na podzim Pjakin jen mohl naznačit skutečnost Petrova a Boširova v kauze Skripal. Vyskytli se v nepravý čas na nesprávném místě a byli včlenění „do jednoho scenáře“ a závažného řídícího manévru (spolu s tou prostitutkou). Tak nějak to říkal Pjakin. A taky že jim jde o život, je třeba je ochránit, doplnil VVPj, už na tom pracuje Lavrov.

     Odpověď
 6. Chemicky koncern BASF bude v r. 2020 snizovat pocty pracovniku

  Cilene bude prijimat pracovniky do vyroby a pro digitalizaci. Snizovat pocet zamestnancu bude v administrative.
  Sef Brudermüller: „Konecne, pocet zamestnancu se ridi rustem“.

  https://www.faz.net/aktuell/wirtschaft/unternehmen/chemiekonzern-basf-rechnet-mit-stellenabbau-16239549.html

  Odpověď
 7. prominentni nacisticky pravnik Walter Hallstein (1901-1982) a zakladni principy Evropske Unie?
  http://www.reject-the-eu.co.uk/nazi-roots/pdf/chap-uk-hallstein.pdf

  Odpověď
 8. Ministerský predseda Indie Narendra Modi navrhol usporiadať schôdzku vo formáte Rusko-India-Čína na okraj samitu G20 v Japonsku.
  https://www.hlavnespravy.sk/cina-rusko-india-mozu-dat-zapadu-silny-signal-osaky/1789320

  Odpověď
  • Oracle 911 16.6.2019 o 19:58

   Integrácia Indie do Ruského sveta naberie rýchlosti, ďalší Putinov úspech fóra z Petrohradu…

   Odpověď
   • Uz v roce 2015 to bylo ohlaseno na zatim nejvetsi vojenske prehlidce v Moskve, kde pochodovali take Cinane a Indove ….

    Odpověď
    • Zbyva uz jen drzet palce. Objektivne Indii dle meho nazoru ani nic jineho nezbyva.

     Odpověď
    • S ohledem na velmi rozdílné kultury obou gigantů je potřebné pracovat po etapách a po špičkách .Projekt sblížení je velmi lákavý a nepřátelé nebudou spát. Lavrova a spol. čeká úctyhodný úkol.

     Odpověď
 9. Ekvador – Galapagos – US zakladna v prirodni rezervaci?

  Ekvadorsky narodni kongres v patek odsouhlasil pozvani ministra obrany a ministra pro zivotni prostredi, aby vysvetlili pred nedavnem uzavrenou dohodu se Spojenymi staty o vyuzivani teritoria Galapagos-ostrovu amereckymi vojenskymi letouny za ucelem potirani obchodu s drogami.
  Parlament se pozastavuje nad tim, ze by podle dohody melo dojit k vystavbe pristavaci a startovaci drahy na letisti, aby se zde umoznilo pristavat Lockheed P-3 Orion intelligence-gathering-letadlum a tez letadlum AWAC. Zakonodarci maji obavy o floru a faunu techto jedinecnych ostrovu.
  UNESCO vyhlasilo Glapagos-ostrovy za svetovou kulturni pamatku a ekvadorska ustava zakazuje cizim zemim vystavbu zakladen v teto oblasti.

  Ve stredu hlasil TVkanal Telesur s odvolanim na ekvadorskeho ministra obrany Oswalda Jarrina, ze vlada zeme tuto dohodu s Washingtonem uzavrela, pricemz US-jednotky budou moci vyuzivat letiste San Cristobal na Galapagos-ostrovech pro sve operace v boji proti obchodu s drogami.

  https://sputniknews.com/latam/201906141075878274-ecuador-parliament-us-jets/

  Odpověď
 10. Sobotni New York Times zverejnily clanek, podle ktereho se oddeleni Pentagonu zamereneho na vedeni cyber-valek podarilo uz v roce 2018 do ruske energeticke site resp. elektraren zavlect virus, kterym je kdykoliv mozno elektrarny vyradit z provozu a tim vazne destabilizovat ruskou bezpecnost a hospodarstvi…
  https://www.nytimes.com/2019/06/15/us/politics/trump-cyber-russia-grid.html

  Odpověď
  • Donald Trump na clanek uz reagoval:
   „Do you believe that the Failing New York Times just did a story stating that the United States is substantially increasing Cyber Attacks on Russia. This is a virtual act of Treason by a once great paper so desperate for a story, any story, even if bad for our Country…..“
   3:15. · 16. Juni 2019 · Twitter for iPhone
   „Predstavte si, že padajici New York Times právě vyprávěly, že Spojené státy podstatně zvyšují kybernetické útoky na Rusko. Jedná se o virtuální akt zrady kdysi skvělých novin tak zoufalým, jakýmkoliv příběhem, i když je to pro naši zemi špatné …..“

   New York Times noviny GP….
   Pujdou proti NYT stejne, jako proti Assangeovi ? ;)

   Odpověď
   • https://de.sputniknews.com/politik/20190616325243616-cyber-uebergriffe-gegen-russland-trump-hochverrat/

    Odpověď
 11. Rakousko- EU – Rusko

  Presidentem Evropske hospodarske komory se stal rakousky byvaly president Hospodarske komory Rakouska, podnikatel Christoph Leitl.
  „Rakusane a Rusove jsou spriznene duse“, prohlasil Leitl.
  Politicke zemetreseni nenarusi rakousko-ruskou spolupraci.

  ​​Rakusane a Rusove jsou spriznene duse, meli by se mit radi a si ze srdce rozumet. A proto jsme se souhlasem presidenta Putina a spolkoveho presidenta Van der Bellena vzkrisili dialog obcanske spolecnosti v oblastech hospodarstvi, vedy, kultury a sportu, abychom zintenzivnili spolupraci mezi obema zememi, sdeluje Leitl.
  (Petrohradske forum)

  https://de.sputniknews.com/politik/20190615325192017-oesterreicher-russen-seelenverwandtschaft-meinung/

  Odpověď
 12. Ukazuje Karin Kneiss (ministryne zahranicnich veci Rakouska) jeji skutecnou tvar, nebo ji nekdo „usmernil“ ?
  V aktualnim rozhovoru mluvi o tom, ze jednu ze zbyvajicich pozvanek na jeji svatbu predala 18. cervence prezidentu Ruska Vladimiru Putinovi a ze byla moc prekvapena z toho, ze ji jeste v ten samy den pozvani na jeji svatbu 10. srpna potvrdil. Pak si pry netroufalato pozvani zrusit…Kneissl se ukazuje opravdu v dost spatnem „svetle“.
  https://www.krone.at/1942001

  Odpověď
  • Rakousko od válu ? Všechny politické špičky /kromě van der Bellena/ během krátké doby ztratily glanc.Tohle prohlášení ji vysloveně odepisuje a přitom jí to nepřináší žádný bonus. Že by přeci jen padla volba na Pelleho namísto Kurze?

   Odpověď
   • QuoVadis 15.6.2019 o 9:06

    Van der Bellena jako svobodneho zednare zatim nechavaji v klidu.
    Pokud ale bude potreba, tak se nekdo zacne jako by „nahodou“ stourat v jeho rodinne historii (otec, deda,..)

    Odpověď
    • QuoVadis’,
     (von) Schallenberg: Kurzuv blizky je ministrem zahranici
     https://www.vienna.at/schallenberg-kurz-vertrauter-wird-aussenminister/6231791

     https://de.wikipedia.org/wiki/Schallenberg_(Adelsgeschlecht) – doporucuji precist!

     Odpověď
     • Že by šlo o přeskupování role v globální politice u prastarých rodových liniích šlechty ? Nikdy nepřišly o majetek a vliv, jen ustoupily do pozadí a před sebe nasunuly řízené figurky /nejlépe vidět na HAVLOVI a trautenberkovi/ . Je dobré sledovat neviditelné figury jako monacký kníže nebo lichtenštejnská šlechta . Rakousko se silnými habsburskými kořeny není vynecháno . Proto neutrální a pořád v záloze.

      Odpověď
      • :)

       Odpověď
      • Van der Bellen pochazi ze stare holandske schlechticke rodiny von der Bellen, aktualni kralovska rodina v Holandsku ma pevne spojeni s Bilderbergem – princ Bernhard zur Lippe-Biesterfeld je povazovan za zakladatele Bilderbergu (clen Reiter-SS a NSDAP, v roce 1935 reditel francouzske filialky IG Farben, otec kralovny Beatrix)

       Odpověď
  • Krone patry onomu zbohatlikovy menom Benko, rovnako aj kila leiner. Sponzor spö

   Odpověď
   • Oprava sponzor ÖVP

    Odpověď
   • QuoVadis 15.6.2019 o 9:16

    Benko/Signa Holding vlastni 24,5% der Krone. 25,5% (ktere taky Benko mermomoci chce) vlastni „nemecka“ medialni agentura Funke Mediengroup, drivejsi WAZ-Mediengruppe. Zbyvajicich 50% Krone patri rodina Heinz Dichand.
    Jak to s nezavislymi medii v Rakousku (nejen) vypada, ukazuje drivejsi prehled.. jeste predtim, nez si oligarch Benko koupil od Funke-Gruppe ten podil (vloni):
    https://de.metapedia.org/wiki/Datei:Eigentumsverh%C3%A4ltnisse_Mediaprint.png

    Jinak je Benko zvlastni osoba, oficialne neni uveden na zadne vedouci funkci v nepruhledne strukture organizaci Signa Holding AG (takze v podstate zadna zodpovednost). Za co je tedy placen a kdo plati jeho privatni jet je otazka.

    Odpověď
  • Karin Kneissl trochu hodne jinak, nez psalo krone.
   Tahle predchozi diskreditace bude mit nejaky duvod.
   https://cz.sputniknews.com/svet/2019061610152369-kneisslova-odhalila-podrobnosti-o-pozvani-na-svatbu-vladimira-putina/

   Odpověď
   • Bohuzel to pani Kneissl v rozhovoru potvrdila, tak, jak to v Krone bylo napsano:
    https://www.puls4.com/puls-4-news/wie-jetzt-puls-4-fragt-nach/Karin-Kneissl-im-Exklusiv-Talk (asi od 11:15 minuty)
    Ze rozdavala pozvanky na svatbu kolegum politikum a ze byl v te dobe na oficialni navsteve a v Umelecko-historickem muzeu s prezidentem Van der Bellenem i prezident Putin.
    Pani Kneissl se ptala manzela, jestli ma tu posledni pozvanku predat prezident Putinovi, aby i s nim mohli sdilet jejich nezvykle stesti a radost.. u obou prvni svatba, i kdyz je obema pres 50 let, s cimz manzel souhlasil. A ze s tim vubec nepocitala a byla prekvapena, ze prezident Putin pozvani prijal a prijezd povrdil. Pak ji pry slusnost nedovolila jeho pozvani zrusit…

    Odpověď
    • https://cz.sputniknews.com/svet/2019061610152369-kneisslova-odhalila-podrobnosti-o-pozvani-na-svatbu-vladimira-putina/
     Na obrazku, hned pred jeji hlavou je Dr. Margot Klestil-Löffler, manzelka byvaleho presidenta Dr. Thomase Klestila (karierniho dipolomata), karierni diplomatka (radu let v Rusku) s dokonalou rustinou, milovnice Puskina, velmi dobra znama s VVP, od ktereho kdysi dostala darem 2 psy a jak pisi drat K. Kneissl k VVP. Nic neni nahoda, ze by tak K.K. najednou musela mluvit.

     Odpověď
     • …. presneji vdova …

      Odpověď
     • No ja doufam, ze to predem s VVP vydiskutovala a vysvetlila mu, proc tak bude na verejnosti mluvit.
      Pro nezasveceneho do veci (jako i pro mne) by to mohl vypadat jako veliky charakterni nedostatek pani Kneisslove.

      Odpověď
 13. Ruský prezident na ekonomickom fóre v Petrohrade 7. júna 2019 naznačil, že Rusi začnú vystupovať podstatne aktívnejšie voči Američanom a Britom, ktorí už svojími agresívnymi krokmi postupne vyčerpali ruskú trpezlivosť.
  https://www.infovojna.sk/article/video-putin-ohlasil-doktrinu-otvoreneho-globalneho-superenia-s-usa-jeho-slova-otriasli-americanmi-aj-zapadnymi-partnermi

  Odpověď
  • promyšlené přitápění koordinované s prací Trumpa na druhém konci Světa. Tady je nepřítel společný , je třeba pracovat koordinovaně.

   Odpověď
  • Nějak se neorientuji, v článku jsou uvedeny zvýrazněné silné věty, např.: „Ak Európu Američania nevycicajú a neovládnu, ako hegemón veľmi rýchlo skončia. Čína im otvorene povedala svoje nie, vo Venezuele sa im nepodarilo získať venezuelské ropné zdroje a situácia na Blízkom východe či Afganistane sa takisto nevyvíja tak, ako by si Američania predstavovali.“, které však nikde v projevu VVP neslyším a ani v zápise na kremlin.ru nejsou uvedeny. Špatně hledám nebo si Chaldej vymýšlí?

   Odpověď
 14. Slovensko už aktívne spolupracuje na globálnej politike, preto táto správa patrí práve do tejto sekcie – v Čine sa začalo prvých 15 študentov učiť slovenčinu, stalo sa tak na Pekingskej univerzite, ide o 4-ročné bakalárske štúdium.

  https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/515447-na-univerzite-v-cine-uz-recituju-botta/

  Odpověď
 15. Tomáš Baše 11.6.2019 o 8:29

  Zajímavá zpráva z českého sportu:

  https://isport.blesk.cz/clanek/hokej-domaci-souteze/364740/zlaty-drak-ve-druhe-lize-cinsky-hokejovy-tym-by-mel-hrat-v-beroune.html

  Odpověď
 16. Íránský ministr Zarif vyzývá k „odstranění“ dolaru, aby se zastavil Americký „hospodářský terorismus“
  „Americká moc spočívá na dolaru; velká část americké ekonomické moci zmizí, pokud země odstraní Dolar ze svých ekonomických systémů,“ řekl ministr.
  https://sputniknews.com/world/201906091075756703-irans-zarif-calls-elimination-dollar-stop-us-economic-terrorism/

  Odpověď
  • Náhrada pro USA za ofackovávaný dolar je pravděpodobně již odsouhlasena a připravena. GP popostrčil Írán na jeho kostrbaté cestě k řízení . A Trump může opět zabubnovat na velký buben válčení s Perzií. Další domácí body.

   Odpověď
 17. Nord Stream 2 – Petrohrad-forum: Co si mysli byvaly kancler Schröder o US-tlaku sankci na Dansko a EU
  Jde o US kapalny plyn a jeho dodavky do EU – je ale podstatne drazsi a byl by spatnou volbu pro Evropu.
  Nynejsi politika Danska odporuje stavajicim EU zakonum. Doufa, ze po volbach v Dansku bude situace ohledne Severniho potoku 2 jednodussi. Plynovod bude stejne dostaven i pres ztizene podminky.
  Dansko vydalo jiz treti zadost o povoleni stavet plynovod na uzemi danskych vod jizne u ostrova Bornholm, kde vede hospodarska zona teto zeme. Tim se snazi prodlouzit ukonceni SP 2.
  https://de.sputniknews.com/politik/20190607325169964-nord-stream2-altkanzler-schroeder-us-druck-daenemark-eu/

  Odpověď
  • Tipuji už delší dobu Schroedderův politický comeback . A nemusí to být zrovna německá sesle…

   Odpověď
 18. Nemecko:
  Spolkovy snem odsouhlasil Seehoferuv sporny zakon o rizenem navratu (odsunuti)
  Navrh byl podporovan CDU, SPD a AfD, levi a zeleni jsou rozhorceni.
  Navrh se tyka cizincu, kterym byla zamitnuta zadost o azyl. Krome toho maji tito byt pred odsunutim regurelne ubytovani ve vezenich. Pro kandidaty, kteri odsunuti protahuji treba falesnymi udaji, bude platit novy status „osoba s neobjasnenou identitou“.
  https://de.sputniknews.com/politik/20190607325168750-bundestag-verabschiedet-seehofers-abschiebe-gesetz/

  Odpověď
 19. Slovenský premiér P. Pellegríni navštívil Ruskú Federáciu. Predtým navštívil D. Trumpa. Terz uprednostnil návštevu RF pred oslavami v Normandii (bol tam R. Raši – prečo tam nebol ešte Kiska ?!).
  Mohol byť premiér akýmsi poslancom medzi RF a USA? To, že sa porozprávali s Medvedevom a Putinom aj o otázkach dodávok plynu a pod… to je fajn. Vydajú sa vyhlásenia pre média a je to. Ale ako je známe, spomenú sa aj témy, ktoré sa nereprezentující oficiálne (napr. „rokovali sme o spoluprác v širšom zmysle…).

  Odpověď
  • Michal 1. 7.6.2019 o 11:48

   Odpoveď na túto otázku zavisi aj od toho, kto príde z RF na oslavy SNP na Slovensko.

   Odpověď
 20. Michal 1. 6.6.2019 o 12:09

  Prečo ide Putin do Vatikánu?
  https://tass.ru/obschestvo/6514814

  Odpověď
  • Možno tam potrebujú poradiť ?!

   Odpověď
 21. Madarsko – znasobilo 10x sve zlate rezervy

  https://de.sputniknews.com/wirtschaft/20190604325148305-waehrungs-crash-gold-deutliche-steigen-experte/

  Odpověď
  • Možno je v tom logika, ak vezmeme do úvahy Basilej III.

   Odpověď
   • Zvyšování zdrojové báze Uher pro eventuelní variantu R-U II .

    Odpověď
 22. Putinovec 5.6.2019 o 7:08

  Pohled do nitra psychopatů.Působí to jako skupina,která ztratila rozlišení a dál jede s lodí proti útesům.Efektivní způsob kdy je soupeř veden k vlastnímu zdrojovému vyčerpání.http://www.novarepublika.cz/2019/06/korporace-rand-jak-znicit-rusko.html

  Odpověď
 23. Člověk 4.6.2019 o 20:08

  Trump hraje velmi dobře, na tiskovce s Mayovou prohlásil, že protesty proti němu v Londýně jsou fake news, že viděl jednu velmi malou demonstraci proti němu a jinak ho lidé všude vítají :) Babiš se má od Trumpa co učit :)

  Odpověď
  • Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí…

   Odpověď

Napsat komentář

*
*

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>