1. 21. unor 2018, 11:16 h
  Prekvapeni v Bruselu
  Junker zajistil sveho naslednika!
  Nemec Martin Selmayr, 47-lety pravnik, drive nepostradatelna Junkerova prava ruka, byl povysen Junkerem na generalniho sekretare EU komise. Stal se tak nejmocnejsim urednikem.
  Uz do ted platil za nejmocnejsiho Nemce v Bruselu.
  Predevsim ale: generalni sekretari pretrvavaji na pet let volene komise. Selmayr tak bude 7. generalnim sekretarem v existenci uradu a vubec prvnim Nemcem v teto pozici.
  http://www.sueddeutsche.de/politik/ueberraschung-in-bruessel-martin-selmayr-wird-generalsekretaer-der-eu-kommission-1.3876574

  Odpověď
 2. Rakúsky kancelár Sebastian Kurz predniesol prejav na konferencii o bezpečnosti v roku 2018 v Mníchove, kde načrtol svoj pohľad na rozvíjajúci sa svetový poriadok, ako aj vyjadril svoj názor na vec.
  “ Mocenské centrá sveta sa menia, USA sú stále silným štátom, ale odchádzajú od (preklad.: výkonu) medzinárodnej politiky. Čína plní toto politické vákuum,“ povedal Kurz.
  Vyjadrenie hodné tohoto zasväteného globalistu.
  https://sptnkne.ws/gKwd

  Odpověď
  • Radši bych, aby to politické vákuum zaplnilo Rusko než Čína.

   Odpověď
   • Oracle 911 20.2.2018 o 12:55

    Takže:
    -už vieme koho človekom je Kurz;
    -s Čínou GP narazí, takže jej expanzia dosiahne svoje prirodzené hranice.

    Odpověď
    • důležité je aby při té expanzi nevyvolala smrtelnou nestabilitu. Vojenské techniky na svoje „hádky o hračku“ mají dost.

     Odpověď
     • Oracle 911 20.2.2018 o 14:53

      Dobrá poznámka…

      Odpověď
 3. ,,Skutečná levice ovšem ví, že socialismus musí mít jak obecně humanistický rozměr, tak i novou generační podobu a svébytné národní kulturní rysy. Taková levice se ani v současném globálním chaosu neztratí. A taková levice je potřebná.“

  http://casopisargument.cz/2018/02/14/kupredu-leva/

  Podle mě takovou levici zastupuje náš pan Prezident Zeman. Nechci tu být za copy and paste agitátora, ale nemám výtku k tomuto článku, pokud někdo ano, rád si přečtu protinázor.

  Odpověď
  • Toto je hlavní věta v článku pro všechny obhájce bitcoinů a jiných kryptoměn, kde se dá vydělat zdarma.
   ,,Práce je nejen tvorbou materiálních hodnot, ale též nezbytným nástrojem kultivace člověka – nezaměstnaný není pouze velkým plýtváním, je i degradací lidské osobnosti.“

   Odpověď
   • Plne súhlasím, je to pravda pravdúca ako sa hovorí. Ešte si myslím, že degradujúce pre človeka je odmietnutie jeho práce, to si myslím že hraničí až so zločinom proti ľudskosti, keď chce niekto pracovať a nemá kde, síce práca nerovná sa iba práci zaplatenej to je tiež pravda. Ale mne je vždy ľúto resp. postupujem tak pri tom , keď môj o tri domy sused /býva u sestry a nemá stálu prácu a príjem/ sa mi takmer každý deň hlási, bez toho aby som to od neho žiadala a pýta sa ma čo budeme dnes robiť, alebo čo treba , tak mu vždy nejakú prácu nájdem a pár Eur mu dám a on je spokojný. Síce v rodine my už aj hovoria, kde máš zamestnanca ale nemám srdce mu povedať už nechoď, tvoju prácu nepotrebujem.

    Odpověď
 4. Severoatlantická aliancia plánuje zriadiť nový systém, ktorý by umožňoval voľný pohyb armádnych zložiek naprieč Európou.
  https://www.ta3.com/clanok/1122010/nato-chysta-novy-system-chce-volny-pohyb-armady-po-europe.html

  Odpověď
  • A Němci se tu budou prohánět jak za války…?

   Odpověď
   • „Výrazné zkušenosti v logistice a podpoře.“

    Odpověď
  • Putinovec 15.2.2018 o 9:01

   Okupační jednotky.

   Odpověď
 5. Jemen poďakoval Rusku za politickú a humanitárnu podporu
  Jemen vyjadruje vďaku Rusku za politickú a humanitárnu podporu a dúfa, že Moskva bude zohrávať dôležitú úlohu pri riešení krízy, povedal RIA Novosti, veľvyslanec jemenskej vlády v Moskve Ahmed Salem Al-Waheishi.
  Podľa al-Vaheyshi jemenské vedenie je presvedčené, že úsilie Ruska na medzinárodnej scéne je zamerané na zabezpečenie stability v celom svete, vrátane dôležitej jemenskej oblastiach, ako je hľadanie mierového riešenia palestínsko-izraelského konfliktu. „Jemen a ďalšie arabské krajiny sa na piatom zasadnutí Fóra rusko-arabskej spolupráce tešia na konštruktívny dialóg,“ uviedol veľvyslanec.
  „Bilaterálne vzťahy medzi Jemenom a Ruskom sú založené na spoločnom záujme a zásady nezasahovania do vnútorných záležitostí a rešpektovania suverenity a národnej nezávislosti To otvára široké možnosti pre spoluprácu vo všetkých oblastiach.“ – povedal veľvyslanec.
  RIA Novosti https://ria.ru/world/20180214/1514633669.html

  Odpověď
 6. Predseda Európskej komisie Jean-Claude Juncker v stredu povedal, že je proti „európskemu superštátu“.

  “ Ja som prísne proti európskemu superštátu,“ … je to úplný nezmysel, “ povedal Juncker na tlačovej konferencii.
  zdroj: https://sptnkne.ws/gHRa
  *************************************************
  A medzitým sa v Nórsku otvorí prvý špitál-imám (nemocničné islamské zvyky, kde sa pri pacientovi zdržuje klerik-kňaz, ktorý s ním neustále diškuruje o Alláhovi a modlia sa spolu). Verejnosť je z toho nadšená …
  https://sputniknews.com/europe/201802141061650554-norway-hospital-imam/

  Odpověď
  • …tak čítanie o Nórsku na tomto linku tak to je naozaj děs
   http://www.vodaksb.eu/diskuse/

   Odpověď
   • Johanka, když si klikneš pravým tlačítkem u vlákna na uvedený datum a čas příspěvku a vybereš z nabídky volbu „Kopírovat adresu odkazu“, který pak vložíš do příspěvku, tak to posléze přepne vždy na ono vlákno diskuse.
    :) Ber to pouze jako drobnou poznámku kantora v.v.

    Odpověď
    • …snáď sa mi to nabudúce podarí správne

     Odpověď
     • …správne malo byť: http://www.vodaksb.eu/diskuse/comment-page-46/#comment-114429 alebo http://www.biosferaklub.info/co-se-na-nas-hrne-aneb-nocni-mura-moderni-evropy/#more-8169

      Odpověď
 7. Rusko se vypořádalo se západními sankcemi
  Z uvedeného je zřejmé, že Spojené státy „přežití“ stávajících sankcí Ruskem zneklidňuje. A tudíž se patrně bude muset přistoupit k jejich zdaleka tvrdší podobě, jak to ostatně žádají demokratičtí kongresmani, kteří se s tímto požadavkem obrátili na prezidenta Donalda Trumpa. Možná je ve hře i jiný nátlak – Rusko jednoduše uzbrojit a vše zatím nasvědčuje, že americká politika půjde tímto nebezpečným směrem. Stejně tak a možná ještě dráždivější věcí je, že si Rusko vůbec dovolilo zpochybnit globální hegemonii Spojených států a neustále hovoří o „multipolírním světě“.
  http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/rusko-se-vyporadalo-se-zapadnimi-sankcemi-uvedla-americka-rozvedka/

  Odpověď
  • Podoba sa to na scenar nebopolitiky.

   Odpověď
 8. Erdogan je docela akční – 6 tureckých válečných lodí u plynové plošiny ve Středozemním moři u Kypru. Pravděpodobně se už nejedná o kyperské vody. Nicméně sporná záležitost. Není to nic nového – američtí prospektoři toto ložisko objevili už v roce 2011. Nicméně teď z toho roste nejspíš problém.
  https://deutsch.rt.com/europa/65121-blockade-gasbohrungen-konflikt-zwischen-turkei-zypern/

  Odpověď
 9. Prebehol telefonický rozhovor medzi Trumpom a Putinom
  Prezidenti Ruska a Spojených štátov Vladimir Putin a Donald Trump počas telefonického rozhovoru v pondelok diskutovali o otázkach spoločného záujmu vrátane jadrovej otázky KĽDR, informovala tlačová služba Bieleho domu.
  „Prezident Trump potvrdil dôležitosť ďalších krokov na zabezpečenie denuklearizácie Severnej Kórey,“ uviedla správa.
  Americký vodca vyjadril svoju sústrasť v súvislosti s haváriou lietadla An-148 a vyhlásil americkú pripravenosť pomôcť pri vyšetrovaní.
  „Prezident Donald Trump hovoril so svojím ruským náprotivkom Vladimírom Putinom vyjadril sústrasť nad pádom letu 703, leteckej spoločnosti“ Saratov“ 11. februára, prezident Trump povedal, že Spojené štáty sú pripravené pomôcť ruským úradom pri vyšetrovaní (katastrofy ) – vyhlásenie v Bielom dome.
  Donald Trump počas rozhovoru s Vladimírom Putinom tiež uviedol, že je potrebné dosiahnuť „trvalú mierovú dohodu“ medzi Izraelom a Palestínou.
  „Prezident Putin poznamenal, že sa stretol s prezidentom Palestínskej autonómie Mahmúdom Abbásom pondelok, A prezident Trump povedal, že teraz je čas začať pracovať na dosiahnutí dohody o trvalom mieri (medzi Izraelom a Palestínou – pozn.)“ – hovorí správa.
  Veľvyslanec USA v Rusku John Huntsman povedal koncom januára, že príde čas na bilaterálne stretnutie medzi Vladimírom Putinom a Donaldom Trumpom.
  „Všetko sa pohybuje týmto smerom: je potrebné urobiť ďalšie, dôležité kroky (usporiadať stretnutie ),“ Povedal diplomat.
  https://ria.ru/world/20180213/1514503082.html

  Odpověď
 10. O co jde. Drtinová natlačila Okamuru k reakci na tábor v Letech. A už to jelo. Moravec si pozval do diskuze Chovance a Kotena, kde Moravec si naběhl na hrábě a srovnal vyhnání Čechů ze Sudet, zabrání jejich majetků, spojeným s honem na Čechy – s demokratickým referendem obyvatel Krymu (republikou, která má svůj parlament) o zůstání/nezůstání v Ukrajinské državě. Začala debata a minimálně v infopoli ČR a SR (co jsem pročítal a slyšel), se objevil proti argument Kosova a Srbska. Debata se přehoupla přes Šumavu k našim jižním sousedům v Rakousku a … toto je výsledek: ,,Kosovo je součástí Srbska, prohlásil rakouský vicekancléř“

  https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/463228-kosovo-je-soucasti-srbska-prohlasil-rakousky-vicekancler.html

  Odpověď
  • Samozřejmě, že neoconi nechtějí o Kosovu vůbec slyšet, ale tím pádem si neměli brát do úst Sudety a Krym. Teď jsou ve slepé uličce.

   Odpověď
 11. Započalo zklidnění vztahů mezi USA a S. Koreou? Asi ano a čekalo se na OH v J. Korei.

  https://www.bloomberg.com/news/articles/2018-02-12/u-s-ready-to-talk-to-north-korea-pence-tells-washington-post

  http://casopisargument.cz/2018/02/12/spojene-staty-obratily-jsou-ochotny-jednat-s-pchongjangem/

  Odpověď
 12. Tak tohle je asymetrická odpověď:
  PUTIN ZVEŘEJNIL, že Trump řekl na adresu Palestiny: „Chci vám od něho na vaši adresu předat přání všeho nejlepšího“ a vzkázal to přes putina.
  https://cz.sputniknews.com/politika/201802126775320-putin-trump-telefon-rozhovor/

  a pak:
  https://cz.sputniknews.com/svet/201802126775942-putin-srovnat-hodinky-abbas-pristup-reseni-krize/

  zřejmě mnohé bude následovat.

  Odpověď
  • Oracle 911 12.2.2018 o 20:47

   V podstate Izraelecom oznámil, že SŠA ich hodila cez palubu a nech sa o nič nepokúšajú.

   Odpověď
 13. To se Izraeli asi libit nebude ….

  Ruské mediální zdroje odhalily, že ruský premiér Dmitrij Medveděv v úterý instruoval ruské ministerstvo obrany, aby zahájilo rozhovory s libanonským protějškem o uzavření dohody o vojenské spolupráci mezi Ruskem a Libanonem.

  Návrh dohody, který se má mezi oběma stranami podepsat, zahrnuje otevření libanonských přístavů pro ruské vojenské plavidla a flotily, libanonské letiště by byly tranzitní stanicí pro ruské letadla a stíhačky, a vyslání ruských vojenských odborníků na výcvik a posílení schopností členů libanonské armády, podle ruské agentury Sputnik.

  https://www.middleeastmonitor.com/20180208-russian-fleets-control-ports-of-lebanon/

  Odpověď
  • Oracle 911 12.2.2018 o 19:58

   Aj keby to bola kačica, tak tá búrka bude biblických rozmerov. ;)

   Odpověď
   • Už si stříhaj pejzy a přejmenovávaj se, aby nebylo poznat, že jsou židé? :-)

    Odpověď
    • Oracle 911 13.2.2018 o 9:44

     Dobrý vtip. :D

     Odpověď
     • Jako je to přestřel, ale vlastně ani né tak moc:
      https://www.youtube.com/watch?v=mRGpn-tCa3k

      Odpověď
  • Už to asi začíná Simonianová z RT a Abbas z Palestiny podepsali memorandum o spolupráci: https://russian.rt.com/press_releases/article/481012-rt-palestina-memorandum-sotrudnichestvo

   Odpověď
   • Opravuji: ne Abbas, ale jeho podřízený Assaf

    Odpověď
 14. Jedna z najväčších humanitárnych organizácii na svete Oxfam má problém. Jej čelní predstavitelia mali orgie počas katastrofy na Haiti s maloletými. Tí boli navyše oblečený v tričkách tejto organizácie. Úchylnejšie to už hádam ani nejde.
  Guardian dokonca spomína, že môže ísť o organizovaný zločin pedofilov. To isté vraj robili aj v Čade.
  https://www.theguardian.com/world/2018/feb/12/haiti-demands-oxfam-identify-workers-who-used-prostitutes
  Doplním, že Oxfam sú tí, ktorí pred každým Davosom demonštrujú, že bohatí sú stále bohatší a že sa zvyšuje sociálne napätie.

  Zaujímavé je, že u nás o tejto veci informujú Sme a DenníkN plus Slovenský rozhlas. Teraz.sk, Pravda a ostatní sú ticho.

  Odpověď
  • Oracle 911 12.2.2018 o 16:08

   Podľa toho čo píšeš OXFAM je podriadený GP a regionálne/štátne elity SŠA takto útočia, možno chcú na nich hodiť voje špinavosti a možno je to aj pravda.

   Odpověď
 15. Nový rozhovor se Sergejem Lavrovem…Trochu i o soukromí…
  https://www.youtube.com/watch?v=iWRPO8TYYGs

  Odpověď
 16. https://cz.sputniknews.com/svet/201802116763500-vedci-prednost-zivotrodina/

  Chlapci ze Sputniku aktivní na 5-té prioritě …

  Odpověď
 17. Šéf Svetovej banky: Väčšina kryptomien sú pyramídové hry
  Veľká väčšina kryptomien sú vo svojej podstate pyramídové hry, myslí si šéf Svetovej banky Jim Yong Kim.
  Kim to podľa agentúry Bloomberg povedal v stredu vo Washingtone. Vyjadril však zároveň nádej, že technológia blockchainu, na ktorej stojí bitcoin, by sa mohla stať nástrojom efektívneho sledovania tokov peňazí, čo by mohlo pomôcť znížiť korupciu v rozvinutých ekonomikách.
  https://spravy.pravda.sk/ekonomika/clanok/458131-sef-svetovej-banky-vacsina-kryptomien-su-pyramidove-hry/

  Odpověď
 18. Stalo se již pravidlem, že při zahájení OH začne někde nějaká válka. Stejně tak se stalo pravidlem, že pár dní před nějakou světovou důležitou událostí, se na našich stránkách objeví několik nových nicků, kteří se snaží svést debatu od důležitějších témat. V minulých dnes se např. probíraly témata jako důchod a chemtrails namísto třeba rozboru zahajovacího ceremoniálu OH.

  Kdo stojí za útokem trollů na naše stránky a jak je možné, že se organizátoři útoku dozví předem, kdy mají aktivovat své otroky? Podle mne to organizují NGO, konkrétně ty placené Sorosem. Co myslíte vy?

  Odpověď
 19. Nedávno som diskutoval s neterou, ktorá žila niekoľko rokov v Anglicku aj s deťmi a manželom, a vrátili sa na Slovensko. Chcel som si overiť môj predpoklad, aké sú reálne dôvody systému, že rodičov tam nútia správať sa k deťom maximálne benevolentne: nielenže zakazujú deti fyzicky trestať, ale riskujete udanie, aj keď vás niekto uvidí na ulici, že na deti kričíte.
  Neter, keď prišla s deťmi (4r, 3r a jeden rok), tak tie deti boli strašne besné, najstarší sa dokonca pokakával, nie že by sa nevedel vypýtať, ale z lenivosti, a potom sa tomu smial. Teraz, cca po roku, je vidieť obrovskú zmenu k lepšiemu.

  Zaujímalo ma, že keď tam deti nevychovávajú rodičia, kto ich potom vychováva, aby vôbec boli schopné fungovať v škôlke a najmä v škole. A vyzerá to tak, že deti vlastne vychovávajú práve tie inštitúcie, ktoré navštevujú. Oni ich učia rešpektu a disciplíne.

  V podstate sa mi potvrdilo, že cieľom tejto „modernej rodičovskej výchovy“ je zobrať rodičom rešpekt v očiach dieťaťa, a preniesť ho do rúk inštitúcii a úradov. Takouto metódou rodič prestáva byť autoritou v očiach dieťaťa, a autoritou sa stávajú úrady, ktoré dieťa vychovávajú.
  A Briti majú naozaj rešpekt voči úradom. V škôlkach na nástenkách sú výzvy o tom, čo všetko rodič nesmie voči dieťaťu robiť (nešetria ani židov) a deťom vychovávateľky hovoria, že ak by im rodič robil zle, majú to povedať.
  Rodičia tak ukľudňujú svoje deti neskutočnou haldou hračiek (tie sú tam pomerne lacné) a neskôr zážitkovými darčekmi.
  A tí ľudia si to normálne nechajú páčiť, susedia na vás skutočne zavolajú sociálku, ak niekde počujú zvýšený hlas. Dobrovoľne odovzdávajú svoju rodičovskú autoritu úradom, pričom spoločnosť v ktorej žijú štatisticky nie je mravná, takže to nie je v poriadku. A my vieme, že žijeme uprostred studenej informačnej vojny, kde sa bojuje o výslednú podobu globalizácie – t.j. ľudstvo zjednocujúcej kultúry, ktorá môže byť neĽudská, ale môže byť aj Ľudská, ak ľudia začnú byť aktívni a prevezmú svoj diel zodpovednosti za osud nás všetkých – teraz i v budúcnosti.

  Odpověď
  • Karma je doběhla. My máme šanci. MUSÍME ji využít.

   Odpověď
   • Rozhodne. Múdry sa dokáže poučiť z chýb iných.

    Odpověď
 20. QuoVadis 8.2.2018 o 22:22

  Neuveritelne, ale pravda:
  Do Vidne prijel na „pracovni“ navstevu „cokoladovy princ“ Pietro Poroshenko, ukrajinsky prezident se zenou. Rakousky prezident Van der Bellen je dokonce pozval na tradicni „Opernball“ ve Videnske opere. Kdo je na navstevu pozval nebylo oznameno.

  Ze Poroshenko neni vrele vitan, ukazuje i neobvykle nasazeni „Femmes“:
  http://imgl.krone.at/scaled/1635879/vdac086/full

  Odpověď
  • http://www.krone.at/1635606
   To video je vyzivne.

   Odpověď
   • Video je už smazané… Code 403…

    Odpověď
    • U me jde normalne. Ted jsem to kontrolovala.

     Odpověď
   • quoVadis 9.2.2018 o 7:43

    Alexander Van der Bellen se stal prezidentem za pomoci VSECH ostatnich stran v Rakousku krome strany Svobodnych (FPÖ) Norberta Hofera. No a aby to stacilo, pridaly se samozrejme vsechny media vcetne „nezavisle“ rakouste televize ORF. I presto ziskal Van der Bellen jen ca 53%, takze zadnou velkou oblibu nema a nemel.

    Jeho zena Doris Schmiedauer byla vysokou funkcionarkou strany Zelenych, kteri po ctvrtstoleti „carovani“ vypadli vloni z Parlamentu (mene nez 5%). Ted jetedy nezamestnana…
    Ale snad s platem manzela vyjdou (24.516 Euro hrubeho mesicne, 14x v roce, samozrejme cestovne, hotely, diety atd. zdarma i pro zenu). Toliuk nevydelava ani Merkel ani Macron, ani Putin a ani Trump.. Tu Felix Austria !

    Tato dama jeste jako „zelena“ uspesne organizovala a ucastnila se demonstraci proti „kapitalistickemu“ balu z Videnske opery (Opernball). Vcera se vesele usmivala s prezidentske loze tohoto balu.

    Odpověď
    • To sa zeleným stáva, aj na opačnej strane sveta… Spevák austrálskej kapely Midnight Oil Peter Garrett býval aktivista, dokonca v Greenpeace. Neskôr sa stal ministrom životného prostredia, kde už nemal problém udeliť povolenia napríklad na ďalšiu ťažbu uránu či iné kontroverzné projekty. V ďalšej vláde bol ministrom školstva a tam sa už domorodcom neospravedlňoval ako v pesničke Beds Are Burning, ale schvaľoval projekty, ktoré im neboli veľmi po vôli.

     Odpověď

Napsat komentář

*
*

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>