1. Podle vládní tiskové služby Rusko obnovuje leteckou dopravu s Běloruskem, Kazachstánem, Kyrgyzstánem a Jižní Koreou.

  „Pro občany čtyř zemí-Běloruska, Kazachstánu, Kyrgyzstánu a Jižní Koreje – budou zrušena omezení týkající se korony týkající se vstupu do Ruska. Příslušné nařízení schválila vláda.
  Ruští občané by zase mohli létat neomezeně do kterékoli z těchto zemí.
  Lety jsou naplánovány jednou týdně. Obnovení letového provozu s Nursultanem, hl. m. Kazachstánu, s Biškekem, hl. m. Kyrgyzstánu, a Minskem, hl. m. Běloruska, se plánuje na 21. září, se Soulem, hlavním městě Jižní Koreje, 27.září.
  https://de.sputniknews.com/panorama/20200920327972698-russland-nimmt-luftverkehr-mit-vier-laendern-wieder-auf/

  Odpověď
 2. Premiéři východních zemí NSR jednomyslně podpořili Nord Stream 2 a vyzdvihli velký význam projektu pro celou Evropu. Politici mají za to, že plynovod zajistí energetickou bezpečnost Německa. Kvůli incidentu s opozičníkem Alexejem Navalným vyzvala německá strana Zelených k zrušení projektu. Jejich výzva ale nemá zatím vážnou podporu v Spolkovém sněmu.
  Premiérka země Meklenbursko-Přední Pomořansko Manuela Schwesig poznamenala, že Nord Stream 2 je nejen ruský, ale také německý projekt.
  „Má na něm zájem Německo a Západní Evropa. Bylo do něj vloženy miliardy. Je hotový z 97%. A byl nejednou schválen podle zákonů právního státu,“ řekla. Na ochranu projektu vyslovili také další politici.
  Nord Stream 2 se buduje z Ruska do Německa po dnu Baltského moře. Zbývá jen položit asi 160 km potrubí.
  Poslanec Spolkového sněmu, člen zahraničního výboru Waldemar Herdt 19. září řekl, že zřeknutí se plynovodu hrozí ztrátami v hodnotě mnoha miliard a zpochybní energetickou bezpečnost Německa.
  Eventuální nástupce Angely Merkelové na postu kancléře Friedrich Merz přitom navrhl zavedení dvouletého moratoria na výstavbu.
  Tento týden poslanec Evropského parlamentu za Německo Maximilian Krah v rozhovoru pro RT prohlásil, že americká vláda je ochotna udělat vše možné pro zastavení výstavby plynovodu Nord Stream 2. Krah je přesvědčen, že tato rezoluce poskytuje další možnost „prosazování protiruské agendy“. Vysvětlil, že v americké delegaci EP probíhají jisté diskuse o projektu plynovodu.
  „Při každé naší schůzce jsem se ptal zástupce USA, proč zavádějí nezákonné sankce vůči třetím zemím. Odpověď byla vždy stejná: ,Naše vláda udělá vše možné, aby tento projekt zastavila,“ řekl evropský poslanec. Vyslovil také názor, že plynovod Nord Stream 2 bude konkruovat americkému břidlicovému plynu a již existujícím plynovodům. Navázání ekonomických styků mezi Německem a Ruskem v energetické sféře udělá německou stranu nezávislejší na vlivu USA, zdůraznil politik.
  „To není žádoucí pro ty, kdo sní o americkém impériu na obou stranách Atlantiku,“ vysvětlil Krah. https://cz.sputniknews.com/svet/2020092012542887-premieri-vychodnich-zemi-srn-se-zastali-nord-stream-2/

  Odpověď
 3. Článek o soc důsledcích pandemie v Jižní Americe. Možná slyším trávu růst, ale nepovede to náhodou k růstu chudoby = vzniku nového „proletariátu“ celosvětově?
  Směřujeme k likvidaci kapitalismu.
  Pandemie může přinést „generaci karantény“, varuje socioložka
  http://www.msn.com/cs-cz/zpravy/Zahrani%C4%8Dn%C3%AD/pandemie-m%c5%af%c5%bee-p%c5%99in%c3%a9st-generaci-karant%c3%a9ny-varuje-sociolo%c5%beka/ar-BB199Gaw?ocid=ientp

  Odpověď
  • Neslyšíš trávu rúst, toto je reálny nástup NWO… Neviem, kedy to už začne aj druhým docvakávať, že jedinou obranou bol okamžitý odpor voči tzv. koronavírusu a nie ako tvrdil Pjakin, že to je v poriadku, treba urobiť nejaké „procesy“ a bla, bla, bla… Ale de facto ľudstvo už na to nemá, dokonca ani na tú horúcu 6.prioritu, čo by bolo jediné správne riešenie a preto nebolo dopustené… Ostrá vojna totižto „vyjasňuje“ vzťahy, vieš jasne ukázať, že tu sme my a tam sú oni a naučíš to aj svoje deti, čím by globálna moc zas stratila čas… Dnešná zhýčkaná degenerovaná populácia sa smrteľne hrozí obyčajnej vojny, do ktorej voľakedy odchádzali bežní ľudia so spevom… a tak sme aj dopadli, tu už nie je nikoho schopného a ochotného bojovať čo i len o svoje deti, nieto ešte za nejaké ideály… Masa segmentovaných oviec. Toto síce povedie k rastu chudoby, ale iba ako vedľajšieho efektu, nad tým je efekt riedenia populácie, ktorý je úplne zjavný už dnes (prípady fatálneho neposkytovania zdravotnej starostlivosti úplne mimo záujem „verejnosti“…). Takisto je to odpoveď na otázky spojené s tým, prečo globálna moc nechala zájsť tak ďaleko niektoré neriešené otázky napr.z oblasti ekológie a devastácie planéty… Stačí sa pozrieť okolo seba, v spoločnosti je už taký odtlačok toho „pandemického modelu“, že keby sa celá tá debilizácia ukončila hoc aj hneď dnes, už zajtra sa bude väčšina stáda pýtať, čo je s „pandémiou“, ako s rúškami a oni si ich pre istotu aj tak nasadia a keby im niekto vravel, že rúška netreba, tak to bude isto nejaký konšpirátor… Zatiaľ čo sa ľudkovia hrabú v nejakých akože „alternatívnych“ správach o covide 19, tu už je osadený model nezvratnej degenerácie nového stupňa a o to celý čas ide…

   Odpověď
   • ježkovo voči…

    Ostrá vojna totižto „vyjasňuje“ vzťahy, vieš jasne ukázať, že tu sme my a tam sú oni a naučíš to aj svoje deti, čím by globálna moc zas stratila čas… Dnešná zhýčkaná degenerovaná populácia sa smrteľne hrozí obyčajnej vojny, do ktorej voľakedy odchádzali bežní ľudia so spevom

    Nejsem člen zhýčkané a už vůbec ne degenerované generace a přesto se „obyčejné“ války bojím také. Mám jít dobrovolně nebo nuceně na frontu za zájmy…Koho? Čeho?

    Ale de facto ľudstvo už na to nemá, dokonca ani na tú horúcu 6.prioritu, čo by bolo jediné správne riešenie a preto nebolo dopustené

    „správné řešení“ je, že se máme začít střílet? To nemůžeš myslet vážně. A ne, nebylo to dovolené proto, že by to bylo jediné správné řešení, nýbrž proto, že by přestal existovat život, což není v zájmu nikoho včetně GP, kteří by se nemohli schovat před jaderným spadem ani v tom Švýcarsku.

    Zlo plodí pouze zlo a věk Člověka nenastavíš nelidskou činností, jako je válka.

    Odpověď
    • S tímto stanoviskem plně souhlasím. Proč bychom měli tasit bodáky, brousit palaše a dělat nějaké Anti-NWO revoluce? Z historie máme dost příkladů, že násilí a boj na 6.prioritě nikdy nic (dlouhodobě) nevyřešili. Řešení konfliktu (sporu) konfliktem (bojem) konflikty nezažehná, pouze je transformuje na konflikt jiný (možná na srovnatelně menší konflikt, ale vždy na konflikt – jak ostatně ukázala revoluce v Rusku). Konflikt lze dlouhodobě vyřešit či odstranit pouze vzájemnou spoluprací a kooperací, takže všechny ty válečné polnice, co troubí do útoku proti NWO (nebo čemukoliv jinému) jsou jako polnice apokalypsy.

     Na druhou stranu, planeta je silně přelidněná a je třeba s tím něco dělat. I když omezíme spotřebu na základní minimum, pořád budeme muset řešit problém přelidnění (nebo chcete snad žít ve „šťastném“ koncentráku nového reálného socialismu po vzoru ČLR & KLDR). Počet obyvatel se tak jako tak bude muset snížit o nějakou tu miliardu či dvě dolů, ale NE cestou válek a krvavých revolucí (zvláště když nikdo nemůže ručit za to, že nepoužije jaderné zbraně). Život jako takový by pokračoval dál, planeta si poradí i bez nás, ale lidstvo jako celek by to přežít nemuselo. A když to snížení populace neprovedeme lidstvo (nebo GP), provede ho planeta sama.

     Odpověď
     • S netasením bodáků souhlasím, ale ne za každou cenu. Zbraň je poslední argument králů.

      K přelidnění planety, si myslím, že ten nesmysl už jsme probrali z mnoha pohledů a o přelidněnosti lze hovořit jen za předpokladu že akceptujeme aktuální kulturu. Pokud neakceptujeme aktuální kulturu spotřeby všeho a všude, není s počtem obyvatel problém. Naopak, v globálu máme ještě rezervy podle mne.

      Dávat to do opozice ke koncentráku, tedy tvrdit že buďto vyřešíme přelidnění nebo budeme žít v Čínském koncentráku je ďábelská logika.

      O přelidnění lze hovořit jen čistě lokálně, nikoli v globálu.

      Odpověď
     • Mimochodem taková slova s dnešní mravností mohou ve velkém vést k radostnému tanci do sebeobětovárny nebo k odporu mít děti. Ani jedno předpokládám nikdo s rozumem v pořádku nechce.

      Odpověď
   • Oracle 911 18.9.2020 o 10:12

    O akom odpore to hovoríš?! Vybehnúť na barikády aby mali dôvod utiahnuť slučky? To chceš?

    Odpověď
   • „Ale de facto ľudstvo už na to nemá, dokonca ani na tú horúcu 6.prioritu, čo by bolo jediné správne riešenie a preto nebolo dopustené…“ – vieš si predstaviť, že budeš medzi prvými, ktorí obetuje seba, svoje deti, matku, otca, brata, jeho deti, setru, …. pre boj v 6 priorite za tvoju predstavu spravodlivého sveta? Si si naozaj istý, že už neexistuje iná cesta pre šťastný život, len boj na život a smrť ?
    „Ostrá vojna totižto „vyjasňuje“ vzťahy, vieš jasne ukázať, že tu sme my a tam sú oni …“ – už si zažil nejaké vyjasňovanie vzťahov počas 6 priority? Poznáš problémy „partizánov“, ktorí si na pozadí SNP vyjasňovali svoje „krivdy“ so susedmi v dedine (čím naniesli škvrnu na SNP a prispeli k argumentom popieračom jeho významu)? Prepáč, trochu osobne: Kde si vôbec na takúto hlúposť prišiel?
    Určite to neber osobne Nero, len sa ešte raz zamysli nad tým, čo si popísal, keď budeš odpovedať na moje otázky. Lebo databáza diskusie každého webu znesie kdečo, aj to, čo napíše človek, keď zlosť vyhrá nad rozvahou.
    (Keď budeš rozmýšľať, priber do úvahy slová V.V.Putina, že nedopustí vojnu na území Ruska, ako aj posledné apely Lukašenka na obyvateľov Poľska, Litvy, aby primäli svojich politikov nevyprovokovať vojnu medzi nimi a Bieloruskom.)

    Odpověď
   • Vnímám to zcela jinak. Vytváření revolučních podmínek (GP) při gramotném převzetí řízení (využití KOB, Rusko) může dopadnout jako marxistická revoluce v Rusku – ve prospěch lidí.
    Násilí je plán GP na návrat do dob nevědomí. K tomu se nehlásím.

    Odpověď
    • Lenže minimum udalosti po VOSR mierovými nenazveš. Okrem toho, veľká časť dnešných mladých chlapcov je skoro zoženštelá, a ako by reagovali, keby situácia dospelá do takého štádia… .Preto by som Nera neodsudzovala.

     Tak na okraj, myslíte si, že, v rámci rovnakých práv, by rôzni genderi išli do predných pozícií? ;)

     Odpověď
   • ještě mě napadá s tím zpěvem. Naši vojáci poslaní umřít na východní frontu za císaře pána a jeho rodinu si také zpívali. Text jasně vystihoval, jak byli „nadšení“… „červený šátečku kolem se toč, kolem se toč, kolem se toč. My jdeme na Rusa nevíme proč, nevíme proč, nevíme proč“

    Odpověď
 4. Nový dokument Centra polsko-ruského dialogu ukazuje že Poláci považují Němce za kulturně bližší národ než Rusy, informuje portál wPolityce.
  https://russian.rt.com/inotv/2020-09-16/-wPolityce-polyaki-schitayut-chto
  Návod pro novou orientaci Polska? Bažina (USA) ztrácí sílu, Trump nemá zájem. Raději do německého než do ruského náručí? Je to výkřik polských elit, která opakuje stejné chyby nebo si to opravdu myslí i národ?

  Odpověď
  • Oracle 911 17.9.2020 o 12:46

   Odpoveď na tvoje rečnícke otázky je áno, lebo národ sa onedlho vytriezvie, hlavne keď poľskú katolícku cirkev prevezme moskovský patriarcha.

   Odpověď
   • Vladimir 23.9.2020 o 8:57

    Moskovský patriarcha je pod riadením koho?

    Odpověď
    • Snad pod řízením katolika Gagerina II. z arménské apoštolské církve.

     Odpověď
 5. Ukrajina – Belorusko
  Více než tisíc židovských poutníků uvízlo na ukrajinsko-běloruské hranici několik dní poté, co jim Ukrajina odmítla vstup kvůli pandemii korony. Podle informací z obou zemí ve středu, navzdory dříve vydanému varování před cestami, lidé na hranici nadále přijížděli. Poutníci, včetně dětí, maji v plánu cestovat do centrálního ukrajinského města Uman, aby oslavili zidovsky Nový Rok a chteji navstivit hrob Rabbi Nachmana, zakladatele Chasidského hnutí.
  Ultra-Ortodoxní poutníci vyrazili, i když i ukrajinské a izraelské vlády zadaly chasidske zidy, aby necestovali na Uman. Letos připadá židovský Nový rok na 18.až 20. září. Od pondělí se hranice pokusilo překročit 1064 lidí, mezi nimi 242 dětí, uvedla běloruská pohraniční stráž. Úřad proto lidem poskytl jídlo a stany. Bělorusko dovolilo poutníkům prekrocit sve hranice, ale Ukrajina nechce vpustit cizince do země až do konce září kvůli prudkému nárůstu počtu Corona případu.
  Stovky bezpečnostních složek podle reportéra AFP strávily noc ve stanech na ukrajinské straně, aby udržely situaci pod kontrolou. „Od včerejška nedošlo k žádné provokaci, žádné napjaté situaci,“ řekl mluvčí ukrajinské pohraniční stráže. Lidé jsou pravidelně zásobováni pitnou vodou a jídlem a situace je „pod kontrolou“.
  Běloruský vůdce Alexandr Lukašenko požádal sousední zemi, aby vyjednala otevření humanitárního „koridoru“ pro poutníky do Umanu. Ukrajinské předsednictví však obvinilo Bělorusko ze zhoršení situace na hranicích. Ukrajina i Izrael se chtějí vyhnout dalšímu nárůstu infekcí koronaviry. Ukrajinská vláda proto na konci srpna uzavřela hranice cizincům, zatímco Izrael nedávno zavedl nová omezení vychazeni. Dosud je na Ukrajině více než 162 000 případů Korony a více než 3 340 lidí zemřelo.
  https://www.krone.at/2231554

  Odpověď

Napsat komentář

*
*

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>