1. Začíná se dít to co předpovídal Pjakin, rozpad viditelný prestiže královské rodiny ?

  https://cz.sputniknews.com/svet/201812118685378-Meghan-Markle-poruseni-protokol-Britanie-kralovska-rodina-rozcileni/

  Odpověď
 2. Názorná ukážka, kto riadi aké médium

  https://www.aktuality.sk/clanok/650567/americky-time-zaradil-medzi-osobnosti-roka-2018-aj-jana-kuciaka/

  Odpověď
  • Oracle 911 12.12.2018 o 9:06

   Takto priznať farbu, len ma zaujíma, že koho nápad to bol.

   Odpověď
 3. Ohledně Atlantidy je popsáno celkem dost v knize Thovt Brány Atlantidy ,tam se píše kdo to ovládá od té doby a jak,pak jsou další knihy Thovt(Běžně Thoth bůh moudrosti) jako Projekt Lidstvo,jak to tato skupina plánovala s lidmi atd…no a jelikož gp nespí a je všude,tak touto cestou jako je alatra atd…jen odvádí lidi oklikou k tomu stejnému,jen využije momentálně vše co se nabízí,napřed ze začátku napíše a tvrdí určité informace,které něco kritizují nebo odkrývají,ale účel je jen odvést lidi kam chce,k tomu mu slouží plno trolů,blogerů atd,kteří neustále sedí a dle příkazů píšou příspěvky,články,sami na ně reagují pod deseti různými nicky,aby lid nabyl dojmu,že to je všeobecný názor společnosti atd,další cesty jsou různé jako alatra,neziskovky,fondy,umělci,vědci,analytici,atd atd…ovlivňování lidí jede naplno a čím dál víc.Od začátku lidi podvádí ve všem,bohužel mezi lidmi se stále najde dost lidí,kteří za výhody a prachy udělají cokoliv,takže sice gp ovládá a zneužívá,ale zároveň díky zkorumpovatelnosti lidí to funguje.

  Odpověď
  • Považuješ knihy Thovta za důvěryhodný zdroj informací, nebo za IPČ, kterou ve svém příspěvku dále popisuješ?

   Odpověď
 4. https://www.youtube.com/watch?v=6QvUWz7oYno

  to je taka paradicka toto… Tu-160 pristal vo Venezuele v ramci cvicenia. Ten odkaz je mocny, lebo vpodstate kazdy stroj dokaze v pumovnici niest so 12 striel, kazda z jadrovou hlavicou s vykonom mnohonasobne vacsim ako Hirosimska. A uplna sranda, ze vdaka novej generacii ani nemusi penetrovat vzdusny priestor USA len vyleti a v ramci ,,neba,, Venezueli vypusti vcelicky ktore idu svojou cestou. Velmi dobra pozicia pre Rusko na vyjednavanie.

  Odpověď
  • Zrovna jsem to sem chtěl dát. Na RT (v AJ) je citace (ale není uvedeno od koho): „Připravujeme se bránit Venezuelu, pokud bude třeba“.

   https://www.rt.com/news/446125-tu-160-bombers-venezuela-land/

   Myslím, že je to jasný vzkaz pitomcům, kteří by snad chtěli rozjet globální válku a použít k tomu několik horkých míst, jako je teď Venezuela.

   Jinak mám potíž rozumět tomu, co se ve Venezuele děje. Inflace 1.300.000%, nastupující bída. Kdo je strůjcem této situace? Chaos svědčí pindosům, ale říkám si, že ani GP nepotřebuje další konfliktní místo na Zemi, tak proč se tam děje to, co se tam děje?

   Odpověď
   • Chyba im zdrojova stabilita. Sedia na obrovskych zasobach ropy na ktoru vsak na trhu takmer nik nekupuje lebo tak im to zariadili. Hugo znarodnil rafinerie ktore kontrolovali yankees aby peniaze pouzil na ekonomiku a armadu. Potom vsak prisiel prepad cien ropy a brutalne im blokuju dovoz uplne vsetkeho a zvysuju tlak na domacich. Je to podobny scenar ako kedysi v Irane. Cela Latino Amerika je nestabilna chyba im vedenie a zjednocujuci prvok. Myslim ze Pjakin kdesi vravel ze Kuba to tam vsetko preberie led nastane ten cas.

    Odpověď
    • Oracle 911 11.12.2018 o 20:37

     A my zas budeme tam, lebo Fico…

     Odpověď
     • boha vies si to predstavit, ukotvit sa v Latino :-) to jaky majsterstick na branku by bol

      Odpověď
      • Oracle 911 11.12.2018 o 21:12

       Viem, a naše meno je tam dobré, tak ako meno Rusov…

       Odpověď
    • Nedávno jsem zaslechl rozhovor jedinců, kteří považují situaci ve Venezuele za důkaz o nefunkčnosti socialismu…

     Odpověď
 5. sa to mele…
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Kdyby-Putin-zavrel-1700-lidi-to-by-bylo-v-CT-veselo-Po-Francii-nastala-hruza-Konec-EU-Clovek-z-lidu-diktuje-562677

  Odpověď
  • Podľa agentúry Bloomberg, francúzske orgány si myslia, že za rozpútaním nepokojov v krajine sú „temné sily“ spojené s Ruskom. Vyšetrovanie začalo.
   https://slobodnyvyber.sk/francuzi-zacali-vysetrovanie-ako-rusi-vyprovokovali-revoluciu-zltych-viest/

   Odpověď
   • …. :-) si myslia, ze vsetci EU obcania su idioti…..

    Odpověď
    • Oracle 911 10.12.2018 o 15:30

     Podľa seba súdim seba. ;)

     Odpověď
    • To jsou „normalni“ projevy americkeho vzdelavaciho systemu, ktery se snazi protlacit i do Evropy :)

     Odpověď
   • tiez si myslim, s oraclom uz cakame kedy to tam rusko pride zachranit

    Odpověď
   • Martin Rubáš 11.12.2018 o 8:30

    Naprostý nesmysl. je to důsledek chybných hospodářských a sociálních politik. Bohužel Francie se hroutí do kolapsu. A stačí jedna velká ekonomická recese a tato země se ekonomicky a sociálně zhroutí a začne občanská válka. Jakákoliv snaha o reformu skončí masivními protesty, takže demokratickým způsobem ji není možné reformovat.

    http://www.epshark.cz/clanek/1367/situace-ve-francii-je-bezvychodna

    Odpověď
    • Lodka Francie se nesmi prevratit, protoze jinak se vsechno zhrouti, cela Evropa i Euro. Doufam, ze se to podari ustabilizovat.

     Odpověď
    • Oracle 911 11.12.2018 o 9:19

     Pre niekoho chyba, pre niekoho cieľ, lenže žneš čo si zasial…

     Odpověď
 6. Myslím že stačí prvních 30 minut :-)

  Odpověď
 7. Ahoj, všimol som si, že sa tu dosť riešia knihy Anastasie Novych, konkrétne AllatRa alebo internetová televízia AllatRa TV. Pridám len svoj názor, zdá sa mi, že zatiaľ nikto v komentároch nespomínal, že knihy čítal. Ja som knihy prečítal, zaujalo ma to, tiež ma prekvapilo, akú vlnu to vyvolalo, že vzniklo hnutie AllatRa, kanál na youtube, teraz už je mnoho stránok, ktoré sa snažia šíriť znalosti dané v týchto knihách.
  Najprv som sa dostal ku knihe Sensei ze Šambaly (1. časť), ktorá ma príjemne prekvapila, že sa tam objavili odpovede na rôzne otázky ohľadom náboženstva, konkrétne kresťanstva, ktoré som nevedel pochopiť, čo je vlastne jeho cieľom, keď som videl len rôzne obrady bez nejakého významu a podobne. Zaujímavo sa tam rozpráva o tom, že najprv sa dávajú ľuďom znalosti – o duchovnom rozvoji človeka, o stvorení vesmíru, o dvojitej podstate človeka a pod., skrátka znalosti o tom, kto je človek, prečo je tu a čo má robiť, a potom sa tieto znalosti skresľujú, lebo niekto si ich chce privlastniť, niekto na nich vybudovať svoju moc…
  Prvým krokom, čo človek ako jedinec môže robiť pre svoje dobro, je kontrolovať myšlienky, ktoré mu prichádzajú do hlavy. Tie ho nabádajú k negatívnemu správaniu. Prezentuje sa idea toho, že človek môže kontrolovať svoje myšlienky – teda vyberá si nebyť v negatívnej nálade, sám si vyberá dobro.
  To som aj tak zhrnul len malú časť a aj to je len skreslená informácia podľa toho, ako som to ja pochopil. Je zaujímavé si to prečítať sám a nerobiť si názor ani z tohto komentáru. Pred tým, ako som sa k tým knihám dostal, som si tiež všímal nespravodlivosť vo svete a pod, svoju neschopnosť to nejako ovplyvniť, hľadal som informácie o tom, kto ako ovláda svet, že sú nejakí ilumináti, pyramída moci, matrix a rôzne podobné konšpiračné teórie… V týchto knihách som však objavil prekvapivo zmysluplné údaje z histórie, ktoré som hľadal aj na internete, overoval, či to tak je a vážne sa to zhodovalo….
  Berte to iba ako ľahký názor človeka, ktorý tieto knihy čítal. Inteligentný človek si všimne, čo v ňom plodí strach a snaží sa dopátrať jeho príčine. Odpor voči rôznym veciam, ktoré sa nám asociujú s tým, čo už poznáme a čo v nás vyvoláva pocity, že nás chce niečo ovládať, nám bráni poznať to. Ak budeme filozofovať o tom, čo to asi je, aké to asi je, nikdy nám to nedá plnohodnotný názor na vec, hlavne v dnešnej dobe, keď si knihy môže človek zadarmo stiahnuť a preštudovať sám. :)

  Odpověď
  • Je to znôška už dávno poznaných právd z iných duchovných smerov, opísané cez kopírak a tvári sa to, aby som to prirovnala, ako Slušné Slovensko -kopa pátosu a pravdy sa nedopátraš. Potrebujeme duchovné nadšenie, ale musí byť ukotvené. Hľadajte stred medzi krajnosťami, takýmto anastáziám sa v kresťanskej ezoterike hovorí čistý luciferizmus , toto chcú urobiť s Východom, aby zabudol na svoju úlohu, rozvíjať skutočného Človeka, a nie tie uletené a sebaobdivujúce falošné náhrady. Stačí sa pozrieť na to video, čo tu niekto vložil, tí protagonisti sú tak skromní, tichí , milí pokorní – ako jezinky. bratia Česi poznajú tú rozprávku , – jenom dva prstíčky, a už majú Smolíčka. Na Slovensku je to princezná, ktorú drak prehovára aby mu spoza dverí aspoň vlas podala a drak ju za ten vlas celú vytiahne.

   Odpověď
  • Lidé by měli raději studovat C.G. Junga a obrátit pozornost k tomu, co jim říká jejich duše.
   Pak by možná lépe odolávali manipulacím medií, a je jedno zda si říkají mainstream či alternativa.

   Odpověď
 8. Koľko budeszit 8.12.2018 o 14:59

  Danilov nie I.M., ale akademik Sergej Danilov, ktorý za šírenie pravdy zaplatil životom ako i generál Petrov a mnoho ďalších.
  Už ho simuluje sivita na sk stránkach pod prevzatym menom Sergej Danilov. Musíte zadať v azbuke pre YouTube.
  Ako stale píšem, treba vziať informácie tým, čo ich financujú, odhaliť ich ciele a užitočné info prevziať. Také zdroje ako tiskari peňazí nemáme, ale ich info zdroje s ich “ kozlami“ musíme správne využiť ako to robí i p. Pjakin.

  Odpověď
 9. Přejdu k víře = odložím zraň.
  A jak se dnes (podle nových pravidel) pozná, kdo je kdo?
  Takže kdo nepracuje v Amazonu, Monsantu, Shell, je agent ohrožující západní demo(n)kracii? Náznaky klinických debilů jsou zřejmé. Ještě že maj ten flek na úřadě! Založit živnost na prostředku jehož nosnou páteřní činností je LOGIKA+UM, se může ukázat DNES z úředního pohledu kriminální činností a v hledáčku pomatenců.

  Z druhé strany jaxi samy od sebe v ČSR rostou MEGA KARANTÉNY = víceúčelová centra o velikosti několika fotbalových hřišť+opravíme Vám (sobě) mosty pač málo unesou + dobudujeme Vám (sobě) infrastruktůru:
  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/201810158257653-cesko-usa-zakladna/
  Nedávno jsme se tady podivovali, proč jdou někteří (neinformovaní) sednout na lopatu fašismu – klinickým debilům jež konají v moci exekučně-inkvizičního zákona? Jenže on tomu OSVČ živnotníkovi nikdo vlastně neřekl, že probíhá bezkontaktní občanská válka a ti, co pobírají mzdu za NIC musí okrást toho, co pracoval (říká se tomu konkurence (trefnější je KON_kuřince (kuřinec je výkal))
  GP hasí….. , ale sám doposud krmil zvěř lidským masem a najednou jim řekne: „Hele, běžte se napást, BIO vegetace dostatek?!“
  Vrabci cvrlikají: „Hele Evropu můžete řídit i odjinud a vy podnikaví a umní po Vás skočí přece všude ve světě.“
  Anebo také mnoho z nás má rozlišení a může říct já dám Shell, Monsantu, Amazonu VÝPOVĚĎ! Musel bycch si ruce useknout abych si od nich něco objednal!!! Do auta natankoval! A po jejich infrastruktuře nebudu nucen jezdit! Či stavby mega-karantén úředně zakážu.
  Přejdu k víře = odložím zraň.

  Odpověď
 10. K tématu rodových osad.
  Našel jsem dokument o starověrcích (staroobřadcích), kteří po Nikonovských reformách utekli do tajgy a zůstali tam
  „Затерянные в Тайге“ (Фильм о старообрядцах)
  https://www.youtube.com/watch?v=tUPLTLIuN6E

  Půlka dokumentu je o staroobřadcích bezpopovcech (bez popů), tj těch, kteří neuznávají služebníky kultu, druhá o popovcích, tj. těch, kteří mají církev a někoho, kdo v ní funguje.

  Viděl jsem ten dokument do půlky. Bezpopovci mají svoji filosofii – ber od přírody jen tolik, kolik potřebuješ, vše co je navíc, jsou „prelesti“. „Prelest“ v moderní ruštině znamená něco hezkého, milého. Ve staroruštině to nejspíše má něco společného se lstí. Bezpopovci tím slovem označují hřích. Z toho důvody, aby ty „prelesti“ je nepokoušeli, nepoužívají techniku. Jak jeden z nich říká:
  Kolik země zryješ rýčem a kolik pluhem s koněm? A kolik s traktorem? Celý kopec může zrýt. A jestli zaseješ a sklidíš, zbudou ti přebytky. Přebytky vedou k bohatství. Bohatství už jsou ty „prelesti“. Takže, používají jen pluh s koněm.
  Mají hodně zdravých děti. Děti pomáhají od určitého věku dospělým. Dá se říct idylka. Ale tito lide dřou od rána do večera. Sice žádné pokušení nemají, ani jejich děti, ale ani jim nejsou schopni poskytnou vzdělání, stačí je naučit jen číst a psát. Na nějaký vlastní rozvoj nebo tvůrčí činnost čas jím také nezbývá, jen na modlitby. Pracují, aby neměli hlad a pořídili si nějaký minimum věci.
  Takže, závěr k těm rodovým osadám. Jestli život v rodových osadách nemá vypadat stejně, jako v tom dokumentu a zbyl čas na vlastní rozvoj, jak byste to řešili? Samozřejmě, měl by se zohlednit i vztah k přírodě.

  Odpověď
  • Kdo říká že rodové osady mají být dle starého modelu..
   Nicméně, rodový statek je v této civilizaci poněkud extrém a to tím jak tento Systém je nastaven. Svoboda je něco co se v této civilizaci nenosí.
   Cílem je vrátit lidi blíže k přírodě, k chápání co to je život. Při sledování přírody se člověk odpojuje od systému. Tedy ať kdo může v části svého volného času se tvořivě věnuje své zahradě. Rodové statky třeba někdy přijdou jako důsledek změn.
   GP a podobní by tuto snahu i rádi uvítali, pokud bude pod jejich kontrolou. Myslím, že z toho mají těžkou hlavu jak to zařídit. Na jedné straně by to podstatně omezilo zatížení Země, na druhé přijdou o kontrolu.
   Ostatně, technologická revoluce 4 je na obzoru.

   Odpověď
  • Velmi dobrá otázka. …. a doposud nevyřešená.

   Fundamentalisti by tak samozřejmě chtěli žít a odepírali by možnost použití techniky i pro ostatní …. jenže 90% dnešního obyvatelstva by takto za současných znalostí nepřežilo (nevypěstovali by dost ani na svou obživu, natož nějaký rozvoj = výuku pro děti).
   Anastasie použití techniky v počátcích nezavrhuje, pak by mělo dojít k průlomu, kdy dobře navržený a založený 1ha pozemek by měl zabezpečit přežití pouhým sběrem (bez nutnosti orby). Sběr je z hlediska času efektivnější …. pak by to časově vycházelo i na tu výuku.
   Ale je to úloha teď ještě nedořešená, kterou bude muset prověřit praxe.

   P.S. A tu úlohu bude muset KOB řešit taktéž. Když čtu „Psychologický aspekt historie a perspektiv civilizace“, tak podle VP SSSR je důvodem vzniku davo-“elitarismu“ to, že v tehdejší biologické civilizaci nebylo dost zdrojů, aby řídící vzdělání dostali všechny děti. Dostávali ho tak pouze děti náčelníků a šamanů od svých otců. No a způsobem jak se vyhnout davo-“elitarismu“ je, aby se společnost starala o vzdělání a dala to řídící vzdělání všem dětem …. na to ale musí být zdroje. Které v biologické civilizaci nikdy nebyly a ani za současných vědomosti nejsou.
   Řešit se to dá částečně tím lepší návrhem pozemku – což je stále nedořešeno a praxí nepotvrzeno. Případně omezeným použítím nějakých šetrných technologií. Ale to jsme zpátky u prelesti – hříchů. Odolnost proti nim by možná mohl řešit „lidský typ psychiky“ – nedořešeno.

   Když Anastasiovci neuspějí, tak (podle mě) KOB stejně dříve či později rozjede obdobný ověřovací projekt.

   Odpověď
   • A ako chcete riesit problem neurody, locssia, sucha. Snad nemyslite vszne, ze ludis budu zbierat alebo obrabat podu ako pred 100 rokmi, aby ich pokudenie nestiahlo. 7 biblickych rokov hladu a nezostane nikto. A takisto sa mi zda na hlavu, aby v case robotov sa otrocilo na poli. Ak nemas zvierata, tak nemas maso, mlieko atd., pri fyzickej praci ale pochybujem, ze vyziva bez bielkovin bude dostatocna, staci sa pozriet na dlzku zivota pred 90 rokmi a zdravotny stav populacie na slovensku

    Odpověď
    • Neurody, pocasia a sucha….pardon

     Odpověď
     • popolvár 8.12.2018 o 16:07

      postihujú aj poľnohospodárstvo na priemyselnej úrovni a o to viac, že je narušená prirodzená diverzifikácia plodín, pôda je neúnosne utlačená a vyčerpaná. Prosím, nechajte už tie jednostranné mantry z uhla pohľadu pestovateľov repky…
      Tu hovoríme o systéme organizácie života vidieka a jeho prepojení s mestom ako takom, a nie o prísnej izolovanosti rodových osád od zbytku sveta. Plus suchá, počasie, neúroda v bežnej štatistike majú skôr epizodicko-lokálny charakter. Ak by to bolo celokontinentálne, tak majú po chlebe všetci.
      Toho roku u nás, v mojom bydlisku, bolo extrémne sucho. Inde občas spŕchlo, nám sa dážď vyhýbal. Vzhľadom na pracovné povinnosti a iné záležitosti som počas vegetačného obdobia venoval záhradnej vegetácii až 6 dní (zasiať, zasadiť, vyviazať paradajky ku kolíkom, ohrnúť zemiaky, nastlať pokosenú trávu k rastlinám. A až raz!!! sa mi podarilo zeleninu zaliať. všetko prežilo a paradajky mimo fólie som oberal ešte v novembri.

      Odpověď
      • Časostroj 8.12.2018 o 21:34

       Okolie NR?

       Odpověď
       • popolvár 9.12.2018 o 10:30

        Nie, priamo SB

        Odpověď
        • Časostroj 9.12.2018 o 18:26

         To ma prekvapuje, lebo čo mám vedomosť, hore podstatne viac pršalo. U nás s od apríla do októbra cca 50 mm, doteraz nemám v studni dosť vody.

         Odpověď
         • popolvár 9.12.2018 o 19:48

          Hej aj po okolitých dedinách… Len nás to vždy nejako obišlo po okrajoch. Ešte aj v BA a v KE viac pršalo toho roku, než priamo v SB

          Odpověď
    • Všude slyším a čtu v KSB, že pokračování technokratické civilizace povede ke konci lidstva.
     Musí se proto přejít na ekocentrickou (technologie pod kontrolou lidského typu psychiky) nebo biologickou civilizaci.

     Proč vy?… KSB snad nebude muset nějak vyřešit stejný problém?

     Odpověď
     • Ak ste to čítal, tak je to tam napísané trochu inak.

      Odpověď
   • Máš na myslí sběr cedrových oříšku? Cedr roste 50 let, než začne dávat první plody.
    To jsem se dozvěděl v tom dokumentu o bezpopovcích.

    Odpověď
    • Cca toto
     http://www.potravinovezahrady.cz/jedly-les/

     Odpověď
     • Hmm…, zajímavé. To by šlo kombinovat i s jinými způsoby pěstování. Musím o tom něco nastudovat.

      Odpověď
      • popolvár 8.12.2018 o 19:01

       Keď som sa dostal k téme rodového statku, mal som už bohaté skúsenosti s malovýmerovou záhradou, cca 400 m2, z ktorej len časť, cca 40 m2 som využíval ako zeleninovú. Zbytok bol sad. Takisto som obhospodaroval cca 30 árov (0,3 ha) ornej pôdy – pole. Takže som si vedel predstaviť, že ten ha rodového statku bohate stačí na všetky tie funkcie, čo sa ohľadom nich popisovalo, bohate vystačí pre obživu viacgeneračnej rodiny a ešte zostane na odpredaj. Jedlý les, klasický kúsok lesa, rybníček, orná pôda, záhradka, lúky, pastviny, sad, plus dom a hospodárske príslušenstvá. Keď si do toho zakomponuješ vyvýšené záhony, nastieľanie, spásanie voľných priestranstiev pár kusmi oviec, koza, králiky, sliepky – máš potravinovo sebestačné hospodárstvo s uzavretým biologickým bezodpadovým systémom. Ad jedlý les/sad – vysadíš v dostatočnom rozostupe vysokokmene ovocných stromov, ktoré sú odolnejšie voči škodcom, sú bezzásahovejšie, dorastajú do veľkých rozmerov, sú dlhoveké, no začnú rodiť neskôr. Pomedzi to štepence na zákrpkoch a štvrťkmeňoch, aby si úrodu mal už na budúci rok. Veľké dorastú a zákrpky dožijú…
       A je toho veľa, ale to nie je témou tohto vlákna…

       Odpověď
       • Při správném hospodaření s půdou a jejím zúrodňování, teď mám na mysli přírodní zemědělství, z minima (půdy) se dá vytěžit maximum (úrody).
        Když jsem poslouchal Pyžikova, tak ten mluvil o tom, že pohani věděli o tom, že půda se nemá opracovávat, že bude do 5 let hlad. A když v rámci kristianizace je začali nutit půdu opracovávat, tak po sklizní prchali z toho místa na jiné.
        Máš pravdu, není to téma tohoto vlákna, ale vám s Jurou dík za tip. Protože pořád bojuji s nedostatkem body na pozemku, kde trávník mezi stromy ke konci léta je suchý. Tak mě napadlo, že to místo (trávníku) se dá využit jinak.

        Odpověď
       • Časostroj 8.12.2018 o 21:49

        Niektoré rastliny vo všeobecnosti považované za buriny sú burinami iba z neznalosti, mnohé z nich sú nielen jedlé a chutné, ale osvojením si vedomosti o nich sa zmení aj náš prístup k nim.

        Odpověď
        • MICHAILOV 11.12.2018 o 21:34

         Suhlas. Taka kuracka v kombinacii s pupavou, zihlavou, rukolou a portulackou. Oregano, medovka majoran a cibulka al. cesnak podla chuti. Zalej to lanovym al. konopnym olejom.A k tomu volske oko al. hemendex = Ranajky sampionov. Clovek je syty na 5-6 hodin.

         Odpověď
    • popolvár 8.12.2018 o 16:59

     Ani v „sade KSB“ nezbierame úrodu hneď po publikácii, ale prvé plody dajú na seba čakať pár rokov… Tak, ako KSB svojou rámcovou štruktúrou dáva priestor na tvorivý prístup a neponúka detailné riešenia, ale kostru…, tak aj rodové osady, popísané v Zvoniacich cédroch sú len kostrou, myšlienkou, ktorú je možné naplniť tvorivým prístupom podľa miestnych podmienok. A takisto, ako je snaha „osedlať“ a zvrátiť KSB, tak takisto je takýto trend aj v súvislosti s rodovými osadami, kde mnohé boli umiestnené s požehnaním úradov, do takých podmienok, aby tento projekt bol od začiatku sabotovaný…
     No k tejto téme, myslím si, bolo nateraz venované dosť priestoru, a pádna argumentácia už prechádza do súboja – strieľanie od pásu slepými nábojmi. Takže ja nateraz končím, až preštudujem tu uvedené oponentné materiály, tak potom budem pokračovať.

     Odpověď
     • Popolváre, není důvod se rozčilovat. Ten můj příspěvek je spíše o hledání tvůrčího řešení, než abych něco šmahem, odsuzoval.

      Odpověď
      • popolvár 8.12.2018 o 18:00

       V pohode, len sa mi zdalo, že sme trocha skĺzli namiesto diskusie do súboja „kto z koho“, a tak som ten céder pochopil v zmysle: „a čo budú jesť do doby až začne céder rodiť…?“ Tak som radšej „kolty“ zasunul…

       Odpověď
  • A proto je tu agrokruh :-)
   dobrý příspěvek.

   Odpověď
  • Ty rodové osady ani Anastázii jsem nějak moc nestudoval a ani nebudu. Je dost jiných materiálů, které jsou dle mého důležitější. Nechápu ovšem jednu věc. Proč rvát všechny do rodových osad. Někdo je dobrý v navrhování čipů, někdo v administratívě, někdo rád učí děti, někdo se třeba vyzná ve včelách. Každá práce je podstatná a je důležité, aby si to děti osvojovaly už od narození. Aby nebyl souboj protikladů, ale spolupráce. Pak teprve bude přirozené, že i ti kteří jsou v rodových osadách a i ti v průmyslových centrech jsou stejně důležití. Jestli to tak není, pak asi celé KSB chápu blbě.

   Odpověď
   • Knížka o Rodových osadách bude celá o Rodových osadách a ne o nějakých hezkých nových čipech, kterých existence se nepopírá.
    Knížka o čipech nebude zmiňovat Rodové osady.

    Předpokládá se tam existence měst – budou vypadat jinak, bude jich méně a budou méně přeplněná …. o tom jak jinak jsou v těch 10 knihách 2 kapitoly.

    Mělo by smysl, aby se tam v dalších 20 knihách z původních 10 popisovalo to, jak ty města budou vlastně částečně stejná jako dnešní města, co všechno se ve městě dá dělat, jak se města staví, co všechno v nich musí fungovat ???? Nebo to si dovede každý představit?

    Odpověď
    • Pardón, ale pokud si všichni na světě přečtou knihy o Rodových osadách, zavládne na zemi Království nebeské, haleluja. A já se tu pachtím s KSB.

     Odpověď
     • Společnost se skládá z mnoha sociologických skupin. Každá z nich je řízena jiným způsobem, pomocí jiného lídra, ideologie apod.

      Existují sociologické skupiny, které slyší na KSB. Ale existují i takové, které na KSB neslyší.

      Jestli ti jde jen o tebe, tak vystačíš s KSB. Jde-li ti o celou společnost, je třeba analyzovat i jiné proudy – a naučit se rozeznat zda jsou začlenitelné nebo nikoliv (jednoznačně pro GP proud).

      V této diskusi jsme všichni zde diskutující jako nezačlenitelnou do záměrů KSB vyhodnotili AllatRu.
      Ohledně začlenitelnosti Megreho Anastasie do záměrů KSB se zde vede spor.

      Odpověď
      • „Společnost se skládá z mnoha sociologických skupin. Každá z nich je řízena jiným způsobem, pomocí jiného lídra, ideologie apod.“

       Je toto v poriadku?

       Odpověď
       • Po odstranění davo-“elitarismu“ nikoliv. Jenže teď v tom davo-“elitarismu“ stále jsme. GP to používá běžně pro své účely a je v tom mistr. KOB tohle nedělá.

        Byl by by problém, kdyby KOB dělal svoji práci nejlépe jak umí, ale jeho dosah by však byl omezen pouze na některé sociální skupiny?

        A odštěpenec z GP by si zorganizoval odlišné sociologické skupiny do svého projektu, který by se vyvíjel nezávisle na KOBu?

        A k propojení by došlo až v tu správnou dobu?

        Podle mě nikoliv.

        To je další střípek (doposud neprověřené) hypotézy, kterou tu předkládám. Opatrnost je ale samozřejmě na místě. Je třeba vše ověřit (včetně uvěřitelnosti změny strany toho odštěpence z GP).

        Odpověď
       • Oracle 911 9.12.2018 o 11:22

        Je to podmienené morálkou a rozlíšením, a pokiaľ nedajú do poriadku svoju morálku, tak im je KSB zbytočné resp. na škodu.

        Odpověď
  • To je prece jednoduche, staci aby zacli pouzivat ten traktor, akorat ne proto aby zryli cely kopec, ale jen to co dnes ryjou konem. Traktorem to zvladnou za desetinu casu a ten usetreny mohou vyuzit na osobni rozvoj. K cemu jinemu by technika mela byt?

   Odpověď
   • Otázku investice/ výnos jsi vyřešil?

    Odpověď
 11. GP nikdy nespí

  Mnoho důležitých věci často přichází, jakoby náhodou. Stejně, jako toto téma.

  Youtube mi včera vygeneroval dokument: „Atlantida. Elita v hledání nesmrtelnosti“, opatřeného i českými titulky od AllatRA TV.
  https://www.youtube.com/watch?v=sjkMjyUbTTk

  Už jsem krajem ucha něco zaslechl o imitačně-provokačním projektu AllatRA , ale nikdy jsem mu nevěnoval pozornost.
  Tak jsem ze zvědavosti klikl ten dokument, jen proto, abych byl v obrazu, o co se jedná. Myslel jsem si, že strávím u toho pár minut, ale vydržel jsem přes 2 hodiny až do konce. Řeknu vám, ten dokument na mě udělal dojem. Jak profesionalitou zpracování, tak i množstvím faktologické informace ze staré mytologie, poskládané do jednoho logického řetězce, ze kterého vyplývá jednoznačný závěr, že současná světová elita, která se podílí na řízení světa má své kořeny v bájné Atlantidě. Nebýt nějakých podvodných kamenů, které jsem, jako student KSB zaregistroval a které tvoří těch pár procent lží, řekl bych, všechna čest, že umí lidem takto vysvětlit kořeny současný systému. Všechno rozložili do přihrádek, ukázali dějinné souvislosti mezi starými civilizacemi a současnosti, vysvětlili etymologický původ mnohých slov, námi používaných a hlavně, poukázali na neutěšený stav naší morálky, který elita zformovala v průběhu tisíciletí.
  Samozřejmě, mě začalo zajímat, čí je to projekt AllatRa, kde se nachází jeho centrála a kdo všechno se na tomto projektu podílí. Našel jsem na yandexu jejich strukturované hlavní stránky:
  https://allatra.org

  Co o sobě píši? AllatRa – je mezinárodní společenské hnutí, které na základě morálních a duchovních hodnot, spojuje lidi po celém světě. Podporuje realizaci přirozených svobod a lidských prav, formování kvalitativně nových vztahů mezi národy na základě spolupráce lidi na celém světě, bez ohledu na původ, sociální, etnickou, politickou nebo náboženskou příslušnost.
  Hnutí je založeno na základě mezinárodní společenské organizace Lagoda (Ukrajina)…(a zde už svítí kontrolka, přecházíme na jejich stránky) , tvářící se, jako slovanské, a které vzniklo na základě literárních děl Anastázie Novych a nějakého ukrajinského akademika I.M. Danilova , o jehož vědecké činnosti jsem na internetu nenašel žádné informace, a který je nejspíše nastrčenou figurou. Anastázii Novych ještě nikdo neviděl, ale její sedm děl, ve kterých opisuje východní filozofii sensej, Šambaly, učí meditačním praktikám, vypráví o tom samém Danilovovi, který odhalil znalosti, ztracené ve stoletích a umí spoustu užitečných věci, které nás ozdraví, udělá duchovnějšími atd. a atd, už četlo miliony lidí, kteří tak načichli novými idejemi, že za pár let založili mezinárodní hnutí, jehož pobočky jsou v desítkách států. (Fantastická schopnosti lidi se samo organizovat!)
  Když jsem četl anotace k dílům k Anastázii Nových, vzpomněl jsem si ještě na jednu Anastázii, která žila ve zvonicích cedrových lesích Ruska a kterou popsal ve svých v románech Megré. Nejdříve, na základě těchto románů byl vytvořen její kult a pak, na základě toho kultu různá společenská hnutí, propagující její ideje. Nikdo ji také nikdy živou neviděl, asi byla moc skromná, ale to nevadilo, protože nosné byly její myšlenky o životě ve spojení s přírodou. Časem pak ten kult Anastázie vyčpěl, začalo se na ní zapomínat a hle, už máme další Anastázii, původem z Běloruska, která nám nese to po čem nejvíce dychtíme – návod, jak ven z tohoto systému. Není to náhodou klon té první Anastázie? Zde jsou její oficiální stránky, zaregistrované na Ukrajině:
  https://schambala.com.ua/

  Vrátíme se k projektu AllatRa, tomu mezinárodnímu hnutí, s hlavním sídlem, jen tak, mimochodem, také na Ukrajině. Jen se zamyslete, Ukrajina, kterou ovládají oligarchové a zaoceánské elity, poskytla přístřeší společenskému hnutí, které usiluje o demontáž systému, na kterém ta elita prosperuje. Jaké musí mít to společenské hnutí krytí, jestli něco takového je možné? Účastníci tohoto projektů jsou mezi jinými i mezivládní organizace, finančně průmyslové skupiny, státní úřady, média, náboženské organizace, komerční organizace, odborové organizace, akademické kruhy z celého světa atd. (ta informace je na jejich oficiálních stránkách) Tj. organizace, které samotné jsou součásti dnešního systému a podílí se na jeho pokřiveném morálním stavu, sami iniciovaly takové změny, v případě realizace kterých by měly ztratit svůj vliv a moc?
  Zde je reklamní video AllatRy, které odvysílali v ukrajinské televizí:
  https://allatra.org/activities

  Hnutí, které se za krátkou dobu téměř zázrakem rozšířilo do desítek zemí světa, dokonce má své sídlo i v Čechách. Jen mě napadá, kde vzali peníze na svoji bombastickou činnost? Většina zveřejněných sponzorů jsou ukrajinské společnosti. To Ukrajina je tak bohatá? Videa AllatRy jsou otitulkována do několika jazyku, převážně slovanských. Sbírají statisící diváků. Mimochodem, nadšených diváků, kteří poprvé pochopili zhoubnost našeho systému. Hlavním jazykem je ruština, tím jazykem jsou videa namluvena a otitulkována do dalších jazyků. Jednak to vzbuzuje dojem, že je to ruský projekt, vždyť podle všech předpovědí z Ruska má přijít nová duchovnost, a nejspíše ten projekt je i zaměřen na Rusko a rusky mluvící země, jako konkurent KSB. Mluví se tam o morálce, změně myšlení, návratu k jedinému bohu, který je pro všechna náboženství stejný atd. Zasahovat do politiky nechtějí, ale systém změnit chtějí, změnou člověka a jeho chování, meditační praktiky v pomoc. Aha, to už zde bylo.

  Historie vzniku

  Koordinační centrum mezinárodního hnutí AllatRa vzniklo z iniciativy lidí dobré vůle, žijící v Evropě, Asii, Severní a Jižní Americe, Africe a Austrálii. Oficiální otevření koordinačního centra proběhlo v Kyjevě (Ukrajina) v květnu 2014.

  Zrovna v únoru 2014 na Ukrajině proběhl státní převrat, následkem kterého na Ukrajinu přišla fašisticko-oligarchická vláda Petra Porošenka, která rozpoutala válku proti vlastnímu rusky mluvícímu obyvatelstvu a začala omezovat občanské svobody všech vrstev obyvatelstva, kromě probanderovských hnutí. Tak tato rusofobní vláda nějakým zázrakem, na vlastním území, dá se říct u sebe pod bokem si nevšímá rozkvětu duchovního centra, jehož cílem je zbavit svět oligarchické elity a jehož hlavním jazykem je ruština? Skutečně si nevšímá nebo mu poskytuje i zázemí k jeho „bohulibé“ činnosti?

  Je to náhoda, že zrovna na Ukrajině také probíhají procesy, které mají za cíl změnu náboženských struktur, vždyť zrovna tam byl iniciován rozkol pravoslavné církve? Prohlášení papeže, že touží po spojení s pravoslavnou církví a přitom se obrací na Konstantinopolského patriarchu, který je také viníkem toho rozkolu, je také náhoda? Všechno je velmi sofistikovaně propojeno a Ukrajina je jedním z řídících center těchto procesů. Ne ona sama, samozřejmě, jen její území a šikovné lide, kteří se k tomu propůjčili. Koho nadchla videa od AllatRy a dával na ně zde odkazy (párkrát jsem je zde zahlédl), zajímal se aspoň odkud rostou nohy tohoto projektu? Máme co do činění s velmi šikovnými manipulátory s tisíciletou praxi, kteří si uvědomují, že současný model světa, který oni vytvořili, přivedl Zemi na práh globální katastrofy a tak potřebují iniciovat takové změny tohoto modelu, ve kterém by neztratili svůj vliv na řízení. To je také důvod, proč společenské hnutí AllatRa, které má ambice změnit svět, prohlašuje svoji apolitičnost, tj. se vzdává svého podílu na řízení. Znamená to, že člověka se budou snažit ovlivňovat a měnit tak, aby vyhovoval novému modelu světa, který pro nás globální elity připravuji, více zde:
  Kapitalismus je mrtev. Nová zpráva Římského klubu „Pojďme na to! (Come On!)“

  Více zde: http://leva-net.webnode.cz/products/kapitalismus-je-mrtev-nova-zprava-rimskeho-klubu-pojdme-na-to-come-on/
  ale zároveň takovým způsobem, aby tlupo-elitární model společnosti zůstal zachován.

  To ovšem neznamená, že pozitivní tendence, které iniciovaly globální elity nemáme podporovat. Ale proto je nutné pěstovat v sobě tu míru rozlišení, která nám spolehlivě ukáže, které tendence jsou pro společnost prospěšné, a které nikoli.
  GP má ve své záloze mnoho lstivých úskoku, které se bude snažit na nás používat a jeden z nich jsem dnes popsal.

  Odpověď
  • Putinovec 7.12.2018 o 16:34

   Zajímavé je v jejich názvu RA.

   Odpověď
   • Náhoda to asi nebude :)

    Odpověď
   • Alotria

    Odpověď
   • CZ dabing — „ATLANTIDA-Elita v hledani nesmrtelnosti“
    https://www.uloz.to/!3MuQhysGyW9r/atlantida-elita-v-hledani-nesmrtelnosti-cz-dabing-allatra-mp4

    Odpověď
  • Vždy keď som niekde na internete narazil na AllatRa, zasvietila mi červená kontrolka, proste mi to niečím smrdelo, hoci som si to logicky nevedel zdôvodniť. Pekná práca TauRus, dal si si námahu a šiel až do detailov. Podľa mňa AllatRA = sofistikovaný imitačno-provokačý projekt z dielne GP. Cieľom je vytvoriť falošnú alternatívu voči rozrastajúcej sa KSB v slovanských krajinách. Pripútať pozornosť prebudených ľudí a priviesť ích na falošnú New age – ezo cestu.

   Odpověď
  • AllatRA, resp. Anastasia Novych kopíruje resp. se snaží „překrýt“ Anastasii od Megreho.
   Autorka to (pokud je mi známo) zpočátku dokonce vydávala jako volné pokračování Anastasie od Megreho.
   Megre se s autorkou o tom i soudil a myslím, že toto konkrétně soudně vyhrál, jenže proces podle toho jak ty popisuješ (Anastasie Megreho se vytrácí a všude je přítomna AllatRA) běží dál.
   … jestli je zájem o tyto informace, mohu se zeptat na podrobnosti … písněte otázky.

   Odpověď
   • Ono je dosť možné, že Megreho Anastasia bola projektom ruského znacharstva/žrectva, kým Anastasia Novych je projektom GP ako pokus o prevzatie riadenia.

    Odpověď
    • to je první vysvětlení kolem fenoménu obou „Anastasia“ které mi štymuje.

     Odpověď
     • Osobne si myslím, že zmyslom týchto hnutí nie je vytvoriť formu života pre celú spoločnosť. Či už je to Megreho Anastasia, alebo Novych, alebo iné podobné hnutia. Podľa mňa ide len o vytvorenie impulzu pre tvorbu nových tendencií v spoločnosti. Rodové osady a ten štýl života, ktorý sa tam opisuje ostane stále marginálnym javom, hoci niektoré myšlienky našli prejav aj v politike štátu (hektár pôdy zadarmo).
      Anastasiu Novych som zatiaľ nečítal, ale ak bude GP chcieť naočkovať ľudí novými myšlienkami, bude tieto projekty musieť obnovovať. Časom aj A.N. stratí silu, a bude treba ľudí nabudiť tými istými myšlienkami, len v inom obale.

      Nedá sa predpokladať, že ak dám ľuďom nejakú formu správania a nabijem ich motiváciou, že to zmení svet na Božie Kráľovstvo. Tak to nefunguje. Bez rozvoja svojich vedomostí a etiky to nepôjde. Ale podľa mňa najväčším prínosom Megreho Anastasie bolo niečo iné… V 90 rokoch v Rusku ľudia zažili rozpad svojej vlasti a brutálny kapitalizmus, čo mohlo v mnohých vyvolávať stratu nádeje na lepšiu budúcnosť. A nádej je dôležitá, ak je potrebné mobilizovať sily pre sebazáchranu vlastnej štátnosti. A práve zvoniace cédre sú písané spôsobom, že vlievajú veľkú nádej v budúcnosť Ruska, v jeho hlavnú úlohu vo formovaní etiky globalizácie. Vlieva veľkú nádej v potenciál, ktorý v sebe má ruský národ a ktorý môže v sebe rozvinúť.
      Podľa mňa sa megreho knihy mohli stať duchovnou podporou pre ľudí v krízových časoch, a mohli vytvoriť dobré informačné pole pre Putina a jeho podporu. Okrem toho, aj v okolitých krajinách kde sa knihy preložili tak podporovali rusofíliu.
      Podľa mňa to určitým spôsobom pomohlo aj KSB. Megre opisuje ruské myšlienky spravodlivosti v primitívnych útržkovitých obrazoch, ale KSB ich vyčerpávajúco opisuje a detailizuje, dáva im určitosť a presnosť. (Megreho knihy sú ako základný farebný podklad obrazu-maľby. KSB je už samotná maľba krajinky so všetkými detailami a odtieňmi). Megreho knihy sa nedajú posudzovať samostatne, ale len ako súčasť ďalších procesov. Preto, mnohé hnutia ktoré vznikli z megreho kníh, sú už skôr vedľajším dočasným efektom, a nie prvotným cieľom, ktorý bol splnený.

      Odpověď
      • Bereš mi slova přímo ze srdce. Tak jsem to i vnímal. Ne knihu podle které, jako podle návodu, poběžím hned měnit celý život. Ale ty myšlenky, ten způsob uvažování, inspirace, znovuzažehnutí lásky k přírodě a zahradničení i kdyby jen jeden záhonek, to je na tom to skvělé.

       Já tedy Novych nečetl vůbec, jen útržky a nic mi to neřeklo, AllatRa je taky pro mne mimo, ale Megreho kniha byť jsem přečetl jen jednu + nějaké útržky, to mi sedlo.

       Odpověď
       • PS: Nemluvě o tom že je to vyloženě odpočinkové čtení, lehké a příjemné.

        Odpověď
       • A není Megré spíše anti KOBovským projektem?

        В.М. Зазнобин – О Мегре
        https://www.youtube.com/watch?time_continue=12&v=F-zM39OHTXI

        Odpověď
        • Preto hovorím, že mi to príde skôr ako práca ruských znacharských klanov. Tá orientácia na védicky život, ako kedysi. Neverím tomu, že by z tohto hnutia mohlo vzniknúť nejaké celonárodné náboženstvo. Skôr si myslím, že zostanú okrajovým hnutím ako aj teraz. Vznikol okolo toho egregor, a závisí, ako sa s nim bude ďalej pracovať.

         No okrem negatív to má aj pozitívny učinok, a ten sa podľa mňa prejavil v tom, že dal v kritických časoch ľuďom nádej a vieru v budúcnosť. Totiž niektoré ciele sa s KSB prekryli (Zaznobin hovoril, že Megre určité veci odkopíroval z Rozhermetizácie a Mrtvej vody). Ten pozitívny impulz bol podľa mňa pre Rusko dôležitý. Aj keby to bol antiKSB projekt, bolo možné tu ako v aikide využiť jeho pozitívny moment vo svoj prospech. Samozrejme tie negatívne tendencie ktoré sa tvoria treba podchytiť a riadiť. Je to faktor prostredia, na ktorý treba brať ohľad.

         Ja osobne som si z tých kníh vzal len to pozitívne. Neskôr som sa dostal ku KSB, a tu som našiel oveľa viac. Chcel som naznačiť, že projekt megre, bez ohľadu na to aký bol zámer, viac Rusku pomohol, než uškodil. Niekedy aj nepriateľ môže nechtiac pomôcť.

         PS: v tom videu som celkom nerozumel o akej lži bola reč. V tom, že Megre vedel že Anastasia neexistuje, či v niečom inom?

         Odpověď
         • Sama Anastasie mluví obdivně o svých „pramaminkách“. Jedna z nich se nechala zazdít do dolmenu, kde v meditaci odešla na věčnost…. v knihách je zmíněno více takových příběhů …. tj. po ženské linii je následnicí těch staroruských znacharských klanů.

          O mužské linii nerada mluví. V podstatě se jen jednou nechá Megrem dotlačit k hovoru o svém prapředku: Dobře, povím ti o jednom svém praotci, jehož činy nejsem shopná doposud plně pochopit – a následuje v podstatě něco jako popis vzniku GP.

          A o tom, že je součástí této linie se Megre dozvěděl od „dědečka“, když sama Anastásie byla zrovna kousek poodál: Dědeček: Jistě jsi Vladimíre (míněno Megre) pochopil, že můj otec byl jedním z vrchních žreců, kteří již po staletí řídí osudy lidí celého světa (v knihách je jiná terminologie, já vyvozuji, že „vrchní žreci“ je náš GP).

          Tj. po mužské linii je z GP rodiny, ale není členem GP, protože to je výhradně mužská záležitost. Členem GP byl tedy její pradědeček a po jeho smrti je dědeček.

          Odpověď
          • Jura, to celé je pěkné, ale zkus se si sám sobě odpovědět na otázku, jestli je to celé věrohodná znalost, to o čem píšeš jako by to byla skutečnost.

           Odpověď
        • Na to já nedokážu odpovědět. A nejen proto nedoporučuji nějaké urputné studium těchto knih, jen jsem podotkl že tam lze najít množství příjemné inspirace.

         Odpověď
        • Tohle vidím poprvé … můžeš mi ty nejzávažnější připomínky Zaznobina prosím přeložit, rozumím rusky jen cca z poloviny.

         P.S. Všiml jsem si, i z jiných videí je Zaznobin je v tomto (Megreho Anastasie) více skeptický než Jefimov.

         Odpověď
         • Tak z toho, co si pamatují, Zaznobin řekl, že přečetl 5 knih Megrého, dál už to nemělo smysl. Celé to je od začátku lež, žádná Anastázie neexistovala. A na lži se nedá vybudovat nic dobrého. Zvonicí cedry je úspěšným komerčním projektem Megrého, na kterém si on vydělal dost peněz. Atd. ve stejném duchu, včetně toho, že je to imitačně.provokační projekt, ale to už je asi ve druhém videu dole.

          Odpověď
          • Tak to jsem o pár minut dříve vlastně trefil odpověď:
           http://www.vodaksb.eu/diskuse/globalni-politika/comment-page-9/#comment-181719

           Odpověď
   • Domnívám se, že oba projekty jsou z jedné dílny. Cílem je dostat lidi mimo politiku a současně naučit je chovat se ekologicky. Tj. naučit je přírodnímu zemědělství a snížit spotřebu, což je kladná stránka těchto projektů.
    Soudní pře je dělaná, kvůli reklamě, legalizací a kvůli tomu, aby se dostaly do médií. Koukal jsem na tu technologii, jak dostali AllatRu na ukrajinskou televizí a do médií. Nejdříve je někdo napadl, kvůli lživým informacím, které šíří. Oni se soudili, ten spor vyhráli, napsaly o tom v novinách a v televizí. Je to zde:
    https://allatra.org/activities

    Takže ten Megré a Novych budou rukama stejného těla. Nebo „nanajskými chlapci“ – oblbovačka pro plebs.

    Odpověď
    • popolvár 7.12.2018 o 18:32

     Taurus, čítal si všetkých desať dielov „Anastázie“ – Zvoniace cédry Ruska od Megreho?
     Napíšem potom, prečo sa takto pýtam.

     Odpověď
     • Ne, nečetl, jen diskuze o nich. Myslím si, že zrovna s tebou.

      Odpověď
      • P.S. A ještě jsem viděl video ze setkání Zaznobina s příznivci Megrého.

       Odpověď
      • popolvár 7.12.2018 o 20:41

       Nájdi si čas a prečítaj si ich. Všetky. Nesústreďuj sa až tak na obsah, hoc aj ten je veľmi zaujímavý a ponúkne pár kamienkov do mozaiky KSB, ale skôr vnímaj energie z tých textov plynúce a aký budú mať vplyv na tvoje emočné nastavenie.
       Či je to projekt GP? Ako sa to vezme. Projekt GP ako celku isto nie. Ale, ak pripustíme, že Anastáziin dedo a pradedo sú členmi euroázijskej vetvy GP a ona je pokračovateľkou ich rodovej línie, alebo majú kontakty a väzby na GP, tak tento projekt iniciovaný samotnou Anastáziou by sa dal z tohto hľadiska čiastkovo pripísať GP. A text z DVTR o „opekunoch“ (pestúnoch) ako nositeľov konceptuálnej moci mi vtedy pri preklade doslova vyvolal obraz Anastáziinho deda a pradeda… Podľa mňa KSB a Zvoniace cédry Ruska vo vzájomnej opozícii nie sú, ale sa vzájomne dopĺňajú. Zvoniace cédry sú obrazne študijné materiály pre predškolákov a prvý stupeň ZŠ, KSB je pre vyššie ročníky a školy. Ale je to len môj a môj názor.
       Pamätáš na ruský film z pred 2-3 rokov „On drakon“? Rozoberali sme ho tu a jeho matričné a obrazové posolstvo – kladne. Podobné posolstvo je v jednej z kníh o Anastázii. Veľmi silné posolstvo a obraz.
       Mám pocit, že Zaznobin buď posúdil Anastáziu povrchne, alebo to spravil zámerne, nechcejúc zahatať proces a projekt pôvodnej Anastázie.

       Odpověď
       • popolvár 7.12.2018 o 20:44

        Každý jeden, koho som stretol, alebo diskutoval s ním o Zvoniacich cédroch, čo ich má skutočne prečítané a precítené má podobný názor a pocit ako ja. Odmietavé reakcie boli doteraz vždy len zo strany tých, ktorí o nich niečo vedia sprostredkovane.

        Odpověď
        • Poslouchejte, vy, příznivci Megrého (шутка) A nevadí vám, že znacharské klany se také distancovaly od Zvonicích cedrů?
         Zde jsem našel vyjádření Danilova:
         https://www.youtube.com/watch?v=_Puv_uLPXUU

         Jefimov přímo vysvětluje, že je to разводка GP a proč si to myslí:
         https://www.youtube.com/watch?v=Tq5iTwzi7YU

         a nakonec, Zaznobin, po setkání s nimi
         https://www.youtube.com/watch?v=Gw6-5UX6AzY

         A kdyby jen to. Začínal jsem je číst. Vůbec to ve mně nerezonovalo. Vadila mi absolutní vyumělkovanost příběhu. Nemohl jsem se do toho ponořit, nevěřil jsem tomu, tak jsem se dál nenutil. Jestli by potom na mě zapůsobila nějaká magie slova jsem nezkoušel, ztratil jsem prostě zájem.

         Hodně imitačně-provokačních projektů mají něco společné s KSB. Jinak by neměli šanci konkurovat. V každém z těch projektů je něco dobrého, co si lidé žádají, jinak by se na ně nenachytali. Ale kam ty cesty vedou? Víš něco o sektách Megrého, jak oni žijí, jak jeho knihy je změnili k „lepšímu“? …
         Ty jsi začal studovat KSB. Tak rosteš. Co by se s tebou stalo, kdybys zamrzl na knihách Mehrého a začal žít podle jejich návodu?

         Odpověď
         • to je dobré shrnutí.

          Odpověď
         • popolvár 7.12.2018 o 22:23

          Mňa doteraz láka predstava rodového statku. Vedel by som si vychutnať takýto život. A KSB by som naďalej študoval popri tom. Jedno nebráni druhému. Prečo si myslíš, že projekt rodových osád je projektom izolácie od spoločenského diania? Je to len projekt reorganizácie vidieckeho spôsobu života. Časť poľnohospodárskej základne pre mestá. Hektárový pozemok nie je o drine na ňom. Je mnoho postupov s minimálnou námahou a vysokou úrodnosťou. A nie je to ani o izolácii, zahrabaní sa na vlastnom statku. Je to o živote komunity na vidieku.
          Tie odkazy, čo si dal si ppreštudujem a vypočujem. Dnes už nie…
          No možno máš pravdu v tom, že keby som sa teraz nanovo začítal do Zvoniacich cédrov…, možno by som to vnímal inak. Ja som sa k nim dostal v dobe, keď tie knihy u nás boli publikované. O KSB som nemal ani páru.
          No nepamätám si nič z nich, čo by bolo v rozpore s KSB, ba naopak…

          Odpověď
          • Jen pár slov k rodovým osadám. Je to lákavá věc, ale cesta o pár století zpět. Pokud všichni utečou do rodových osad kdo bude dělat vědu, průmysl, rozvíjet technologie, vesmírný program, školství, kulturu atd. jak vůbec může potom fungovat stát? Přece musí být řešení pro všechny obyvatele státu a nejen pro vyvolené.
           V KSB se navrhují eko-obce, městečka s menším počtem obyvatel s rodinnými domky. Dost je propagoval zrovna Jefimov.
           Виктор Ефимов – Поселения будущего – Жизнь Без Страха
           https://www.youtube.com/watch?v=clxFjtUjXmk

           A zde je jedna zajímavá prezentace takového projektu eko-obce
           https://www.youtube.com/watch?v=gssieqMhMb4

           Odpověď
           • Tohle je novější a mluví již jinak:
            https://www.youtube.com/watch?v=qQdsVq-EDgk

            Zařídím, aby děti z rodových osad se od kočujících učitelů dozvěděli o KOBu (jestli mě teda Jefimov nepředběhne a už teď je neobjíždí).

            Prostuduj si vše, co Anastasie říká o vzdělávání a porovnej to s tím, co o vzdělávání říká KOB.
            Já jsem vyhodnotiol, že vše, o čem KOB mluví, že by mělo obsahovat vzdělávání člověka v budoucnosti co se týká procesů zapojení pravé a levé hemisféry a pod, tak z toho je Anastásií vybudován ucelený systém.
            Chybí jen obsah KOBu – proč by ho opakovala, když je vytvářen na jiném místě. K faktickému propojení tedy dle mého názoru stačí dostat učitele KOBu do Rodových osad, aby učili děti i dospělé (ty které to bude zajímat) – a takoví učitelé jsou čtenáři očekáváni.
            … a k tomu faktickému propojení má dojít v tu správnou chvíli.

            Odpověď
            • Nemluví jinak, dává jim návod, jak zohlednit celospolečenské úkoly ve své činnosti a životě. Jestli tito lidé se rozhodli žít v rodových osadách a věnovat se zemědělství (a pro takovou činnost mohou být ty osady dobré), přece je Jefimov nebude zrazovat. I tyto osady mohou mít svoje místo a uplatnění ve společnosti, ale nemohou být řešením pro celou společnost, stát, viz. můj příspěvek nahoře.

            • Před pár lety jsem byl znechucen jak některými lidmi v rodině, tak stavem společnosti. A toužil jsem po tom, abych se odstěhoval někam daleko, kde bych žil o samotě nebo s potenciální manželkou.
             Jakmile ale jsem přešel k tomu, že člověk se učí a zdokonaluje, aby své znalosti a plody práce mohl předat dál, aby byl prospěšný společnosti, tak mi došlo, že zavrtaný někde v širém lese nebo v širém poli to moc nepůjde.

            • OK, nerozumím tak dobře rusky, na této úrovni to tedy ještě propojeno není…

             Zkusím to tedy jinak:
             KSB tvrdí, že hlavním úkolem je, aby děti začali v nějaké statisticky významné mase dosahovat lidský typ psychiky před naplněním pohlavní zralosti.
             Prakticky hned v další větě tvrdí, že nejlepší by bylo, aby existovala „nějaká akademie“, která by lidi na ten typ psychiky vyškolila – ale že toto není možné, protože to by byla instituce davo-“elitarismu“, takže to už z principu takto fungovat nemůže. Jinými slovy, že taková „akademie lidskosti“ chybí.

             Ono to jde i bez té akademie … ale v počtech pár jedinců za století. Život sám je tím trenažérem, který nám k tomu dosáhnutí lidského typu psychiky ve vyjímečných případech pomůže …. jenže díky činnosti GP ve velmi nízkých počtech.

             No a já chápu Rodový statek a Rodovou osadu jako trenažér/akademii života nastavený naopak tak, aby těch dětí s typem psychiky Člověk produkoval masové množství (a bez davo-“elitářských“ rizik typu zkušební komise)…. jestli tohle může být pravda se teprve ukáže.

             I KSB říká, že „Člověk“ se pustí do toho, co je nejlepší, nebo co je potřeba … v Megreho knihách jsou tak k tomu příběhy, takže se to předpokládá, (tj. i ta věda, budování a obrana státu, ….). Navíc díky systému potulných učitelů chodících od vesnice k vesnici nebude problém pro takového učitele vybrat ty nejtalentovanější děti pro daný úkol.
             Ono se s městy a státem nadále počítá (je nedorozuměním, že nikoliv) … přečteš si tam příběh o Moskvě i Leningradu, a také o raketových/protiraketových systémech státu, o prezidentovi, …

            • Jediným řešením je změna celého systému, útěk části populace do rodových osad není řešení, protože zbytek společnosti časem zlikviduje celou planetu i s těmi rodovými osadami, viz Základy sociologie 4. Útěk části obyvatel do rodových statků nezmění celkový systém, což je jediná cesta k lidské budoucnosti.

            • Řešením (tak jak jsem ho vypozoroval z KSB já – tj. bez záruky za správnost mého mínění) je masivní změna statistického rozdělení typů psychiky ve společnosti. Je třeba změnit vzdělávací proces tak, aby u dospívajících před započetím pohlavní zralosti převažovali ti s lidským typem psychiky.

             No a já jsem přesvědčen, že vzdělávací systém navržený Anastásií (tj. život dětí na Rodovém statku v Rodové osadě spolu s tamější školou) bude produkovat právě takové děti. …. ale pouze za jednoho předpokladu – a to, že jedním z typů kočujících učitelů od osady k osadě budou ti s KSB (bez znalostí KSB by z těch dětí vyrostlo beztvaré dříví v lese), a že těmto vědomostem bude věnována patřičná pozornost.
             Také jsem přesvědčen, že tohle (dostat ty učitele KSB do Rodových osad spolu s patřičnou pozorností pro ně) jsem schopen zařídit (aspoň teoreticky v mé mysli to funguje).

             P.S. A jen podotýkám, že KOBákům může být jedno, že rodiče těch dětí rezignovali na stávající svět a odchází jakoby mimo společnost. Tj. preferují ve svém životě odlišné cíle, reagují na jiné výzvy, … Důležité je to, zda ten hlavní cíl (výchova nového pokolení biol
             ogického druhu člověk rozumný) je stejný nebo odlišný. …. já jsem přesvědčen, že je stejný, ale znovu připomínám, že mé úvahy neprošly tandemním ověřením.

           • popolvár 8.12.2018 o 13:39

            Taurus, prečo vždy všetci oponenti argumentujú týmto prehľadným a zavádzajúcim argumentom: „Že všetci utečú do rodových osád…, so všetkými z toho vyplývajúcimi dôsledkami…“? Veď to ani Anastázia nepredpokladá a neprojektuje. Tam je v jednej časti jasne napísané, že rodové osady sú biogénnou základňou a producentom biopotravín pre mestá, kde aj naďalej bude prebiehať technicko-technologický progres technologickej civilizácie. A takisto nevylučuje, ale predpokladá, že mnohí obyvatelia rodových osád (keďže rodové sídla sú viacgeneračné) sa budú aj naďalej podieľať na práci v meste, dochádzaním do mesta za prácou.
            A takisto je tam aj popísaný obraz budúcich (v knihe návštevou nejakej inej planéty s technicky vyspelou civilizáciou) fabrík na báze surovinovo sebestačných a ekologicky čistých 3D tlačiarní…

            Odpověď
            • Tak já nemohu odpovídat za všechny, jen za sebe. Argumentují to tak, protože hledám systémové řešení. Proto jsem tam dál video s Jefimovem, který věci života lidi v přírodě řeší systémově a ne jen pro nějakou skupinu.

         • TauRus,
          vďaka za info, tieto informácie som nemal. Každopádne, ja som tam našiel veľa inšpiratívneho. Ľudia, čo na tom uletia, ako v tom videu so Zaznobinom, to je už celkom druhá vec. Ale aj tak moc neverím tomu, že by pre KSB predstavovali hrozbu, najmä ak si KSB bude robiť dobre svoju prácu. Dokonca si myslím, že tí, čo si to prečítali a neuleteli na tom, tak ich KSB bude lákať na štúdium.

          Odpověď
          • Len dúfam, že ten egregor neslúži ako špión informátor (pre GP v KSB komunite)

           Odpověď
           • To je dobrá poznámka.

            Odpověď
           • popolvár 8.12.2018 o 13:52

            nie, neslúži. Tie egregory sa ani vzájomne nebijú.
            A ešte niečo: bolo tu dosť podrobne mnou a predovšetkým Jurom uvedené, kto to je akože Anastázia, koho pokračovateľkou v rodovej línii je. (fikcia, skutočnosť – ktovie? No, jednoznačne ako odkaz niekoho niekomu…)
            A dajte si tak trocha do súvisu aj Pjakinové otázky a odpovede ohľadom GP a jeho podpore Putina. To, že vždy tam niečo prihodí, že lebo musí, alebo, že Putinovi hádže, ak môže, polená pod nohy – môže a nemusí to byť len zastierací manéver a la kopnutie si do zlého Fica od Daga Daniša. Ale je to len úvaha. Veľa indícií smeruje k tomu, že skutočne došlo k podstatnému rozkolu ohľadom smerovania vývoja civilizácie medzi atlantickým a euroázijským krídlom GP. A o tom aj tu neraz už sme uvažovali a pripúšťali tento rozkol v GP.

            Odpověď
            • Prax je kritériom pravdy mi hovorí:
             1. Euroázijské krídlo nasadzuje v Číne sociálny systém na báze sociálneho kreditu – čistý fašizmus (a to nespomínam KĽDR)
             2. Atlatické krídlo má za cieľ „homogenitu“ národov pre potreby NWO – t.j. ich likvidáciu – tiež čistý fašizmus
             Ja teda nevidím vo finále medzi nimi žiadny rozpor – obaja chcú mať svetové otrokárstvo. Alebo sa mýlim?

            • Oracle 911 9.12.2018 o 22:13

             @openeyes
             Len v tom, že to prezentuješ ako rozpor.

            • Oracle 911 9.12.2018 o 22:22

             Len dodávam, že to čo spomína popolvár nejde medzi krídlami ale vo vnútri krídiel.

            • openyes,
             altantické krídlo bolo doteraz stelesnené v anglosaskom svete Británia a jej svaly USA, a práve táto atlantická periféria sa sťahuje do Číny.
             Výveskou eurázijského krídla bol Vatikán, ovládal celé storočia Euráziu a ostatné kontinenty prevažne na vyšších prioritách, evolučnejšie, hoci v stredoveku aj násilím. Toto centrum sa plánuje v budúcnosti preniesť do Iránu, ako centrum pre globálny kalifát, až sa masa migrantov vo svete poriadne premiesi a cesto nakysne, ale to je len v hypotetickej rovine, ak by plán GP vyšiel, čo nie je isté, lebo Rusko mení globálne procesy a je za tým alternatívna globálna koncepcia.

             Osobne by som sa na ten rozkol moc nespoliehal. Tá info sa nemusí zakladať na pravde, aj keď pôsobí pravdepodobne. Treba si hlavne robiť dobre svoju robotu.

          • Pro KSB nepředstavují hrozbu, představují hrozbu pro lidi, kteří o KSB nevědí nebo nestudují.

           Odpověď
           • Až na malé výjimky je nemožné ve stávající společnosti, aby se cílové skupiny KOBu a Megreho Anastásiovců prolínali. Obě skupiny oslovují navzájem odlišné skupiny.

            KOB je abstraktně logický (hlavní sdělení v logických celcích pomocí definování pojmů, ….)
            Megreho Anastasie obrazně citová (hlavní sdělení v příbězích, které buď vezmou čtenáře za srdce nebo nikoliv).

            V takto definovaných cílových skupinách je pro potenciální studenty KOBu studijní konkurecí marxismus, kulturní marxismus, …
            Pro Megreho Anastasiovce je studijní konkurencí AllatRa, Levašov, a různí dutozemci, plochozemci, mimozemšťanofilové, různé druhy esoterismu/léčitelství, …

            Odpověď
           • TauRus,
            môžeš byť konkrétnejší, akú hrozbu máš na mysli?

            Odpověď
            • Mám na mysli extrémní věci, když se z někoho vyrobí kult a následně sekta za účelem obohacení autora kultu.

            • TauRus,
             súhlas, ale takí ľudia sú vždy ľahkou korisťou pred najrôznejšími manipulátormi. Ťažko ochrániš niekoho, kto nemá záujem o určitý druh informácií.. A cestou nie je ani „Júliusova metóda“ liezť na ich fóra a presviedčať ich o tom, že megre je klamár a podobnou antireklamou.

             Treba im pomáhať rozmýšľať (aspoň tým, ktorí nejavia známky fanatizmu). Tak ako sa my hýbeme dopredu keď sa rozprávame, keď si kladieme vhodné otázky a odpovede nám ukazujú, kam vedú naše úvahy (či do cieľa alebo slepej uličky), tak aj s nimi treba pracovať dialektickou metódou, v kľude a bez emócii. Vznikne tak pre nich adekvátna spätná väzba, a množstvo nových názorov, z ktorých možno niektoré budú použiteľné aj pre riešenie problémov budúcnosti.
             Možno že budú malým polygónom na otestovanie určitých možností, ale treba tento proces riadiť, mať ho podchytený.

         • Putinovec 8.12.2018 o 9:15

          Mám podobnou zkušenost.Dokousal jsem se v prvním knize do poloviny a poté jsem přestal číst.Nepřesvědčili mne.

          Odpověď
         • Omlouvám se, jestli tu ten odkaz už někde je, ze zvědavosti jsem zadala do vyhledávače a skončila na leva-net

          http://leva-net.webnode.cz/products/specialni-operace-zvonici-cedry-ruska/

          Stručně shrnuto: Autoři článku knihy přečetli, nadchli se, vyzkoušeli v reálu, probrali se, znovu prověřili a napsali o tom…

          Odpověď
          • Díky. Ta byl krok „k věci“.

           Odpověď
          • Povrchní „pomluva“ od Levašovců, kteří chtějí se svým elitárním Sionem zabrat místo v srdcích stejné cílové skupiny.
           Od Levašovců se tenhle web později distancoval.

           Taurus v podstatě ty samé námitky vyjádřil tak, že se o tom dá diskutovat: http://www.vodaksb.eu/diskuse/globalni-politika/comment-page-9/#comment-181814

           Odpověď
          • popolvár 8.12.2018 o 15:46

           Je to článok od D. Bajdu. Zasvietili mi viaceré kontrolky: skrze Levašova sa mu podarilo opustiť, v danom kontexte zmeniť názor na Rodový statok. ten opisuje ako roľnícku hrdlačinu bez efektu. K tomu len jedno: naivný romantik bez potrebných znalostí a skúsenosti to môže fakt zmeniť len na hrdlačinu bez efektu. Pritom sú rozpracované postupy bohatých úrod a prekvitajúcich záhrad a sadov s minimom vloženej práce na udržiavanie. Viac to chce len na začiatku. Presne ako s domom – pokiaľ ho postavíš, chce to vklad jak časový, energetický aj finančný, Ak máš dobrý projekt a dodržal si technologické postupy a projekt. plány, tak potom je to viac-menej systém s minimálnou údržbou. Autor žiadne skúsenosti s poľnohospodárstvom nemal – rojko, ktorý si pozrel Winnetua a chcel koňmo prejazdiť prérie vidiac sa kovbojom. Otvoril som si knihu, ktorú napísal s manželkou a v ktorej rozoberá krok po kroku Zvoniace cédry. Srší z nej jeho osobné sklamanie… sklamanie z vlastnej naivity a hlúposti, snažiac sa hodiť vinu na iného – to on ma oklamal, zaviedol…
           No chce to prečítať celú knihu a oboznámiť sa s argumentami všetkými. Ale z toho, čo som si prečítal srší, osobná nenávisť…
           takže zatiaľ to viac rozoberať nebudem, bolo by to, nepoznajúc celú knihu, len márnením času a mlátením prázdnej slamy.

           Odpověď
    • Anastasii od Megreho neznáš … (sorry za tak příkré hodnocení, ale potřebuju to zkrátit, protože zbytek bude dlouhý)

     Což je v pohodě, protože i Jefimov v roce 2012 (2013) v jednom videu (které můžu i dohledat, na jiném počítači mám uložený odkaz) mluví nějak podobně:
     Co říkáte na Anastásii od Megreho? Jefimov(parafrázuji podle své paměti)Anastasie?, předně musím říci, že o tomto projektu (zatím!) moc nevím, ale z toho co vím mi to přijde jako dílo GP, resp. jeho Švýrarské větve. Ona totiž téma vytvoření biologické civilizace je téma důležité, kterým se i my budeme muset zabývat. …. zatím mi to přijde jako imitačně provokační projekt k této důležité otázce.
     Jenže 2016 v létě vystoupil před sjezdem Rodnaja partija (což je politická strana založená čtenáři Megreho Anastasie) Taky můžu dohledat odkaz. Vystupoval by Jefimov veřejně na projektu v rukách GP kdyby v tom nebylo něco dalšího?
     Odbočka: Politická strana založená čtenáři …. tj. rozhodně neplatí, že ten projekt má vyvést čtenáře mimo politiku – má je vyvést mimo vody stávající politiky.

     No a o pár měsíců později byl listopad 2016, kdy byl zvolen Trump a v hodnocení této události Jefimov řekl větu (zas pouze podle mé paměti). Dokonce si myslím, že je možné, že s námi v budoucnu alespoň nějaká část GP bude spolupracovat.
     …. sami si řekněte, jestli nějak často v poslední době Pjakin nezmiňuje, že je třeba nechat GP pracovat – a vhodným následným manévrováním získávat pro Rusko suverenitu krok za krokem.

     ———————————————————————-
     Když už se to tu takto otevřelo, tak Anastasie je podle mého mínění tím krtkem uvnitř GP, o kterém mluvím na jiném místě http://www.vodaksb.eu/diskuse/otazka-odpoved-v-v-pjakina/#comment-180126
     Alespoň tak se dá rozklíčovat to, co o sobě sama řekla (nebo další lidé její rodiny-“dědeček“) Megremu, který to jen zapsal (a je otázka jesti ten sám chápe všechno co zapsal).
     Pokud je tomu tak, tak Megreho knihy o Anastasií nejsou jediným jejím snažením … zasahuje i do dalších procesů, které by jinak byly v řízení GP.
     ———————————————————————-
     A ještě je třeba se vypořádat s otázkou existence/neexistence.
     Všem v KSB je známa „technologie na neutralizaci mesiáše“ naposledy tak úpěšně použitá proti učení Ježíše: Udělali z něj Boha, tj. vyvolence, kterého je třeba celým davem jeho následníků uctívat. … což z toho davu následníků udělá snadno uchopitelnou davo-“elitářskou“ loutku.
     No, co byste poradili člověku, který dostal zjevení Zhora? Co by měl udělat, aby se vyhnul tomuto programu neutralizace formou zbožštění?
     Anastasie postavila 2 programy GP na neutralizaci proti sobě. Ona by jí totiž část čtenářů i prohlásila za Boha (i Megre si před ní v bájné úctě klekal), jenže to bojuje s jiným programem GP „Neexistuje, tak není!“ (nikdo jiný než Megre jí neviděl). Takže žádné zbožštění se tedy neděje. …. (Důsledkem je, že to hnutí se nezasvěceným může jevit jako „upadající v zapomění“).
     ————————————————————————

     Odpověď
     • Jak vysvětluješ ten fakt, že Zaznobin se také setkal s příznivci Megrého, ale samotný projekt odsoudil, jako falešný? viz.video v odkazu nahoře.

      Odpověď
      • S příznivci Megreho ….. samotné čtení knih ti nezvýší IQ, či nezlepší chápání světa. Takže se třeba setkal s „debilama“, kteří nutně mezi čtenáři jsou v podobném statistickém rozložení jako ve zbytku společnosti. … to ten projekt nemá za cíl.

       Cílem je vytvoření biologické civilizace, kde účastníci mají od Anastasie ohledně vzdělávacího procesu tu přestavu, že kromě trvalého učitele koordinátora budou vesnici od vesnici chodit učitelé odborností a tu předávat dětem. A jednou z těch odborností může být KOB. Což vygeneruje jinou statistiku rozložení společnosti.
       Co si budeš myslet o budoucnosti dětí takové osady?

       Zaznobin Megreho tedy v době setkání neměl nastudovaného a čtenáře Megreho nenapadlo, že na toto by slyšel.

       Odpověď
       • popolvár 7.12.2018 o 21:07

        pokiaľ som to dopísal, už si to sem vložil – v podstate máme rovnaké myšlienky

        Odpověď
      • P.S. Víš co rozhoduje bitvy?

       Když na bojiště přijde netušený záložní sbor. Kdyby byl tušený, dávno by ho už povovali, což by bylo předčasné.

       Tj. pokud mám pravdu s tou svou hypotézou, tak to Zaznobinovi v té době ještě nebylo ukázáno.

       Jefimovovi to už později (léto 2016) ukázali….
       https://www.youtube.com/watch?v=qQdsVq-EDgk

       Odpověď
       • P.S.2 Po bitevním poli se pohybuje sbor s výsostnými znaky GP (Anastasie je po mužské linii členkou GP), který má zakódováno, že nemá být předčasně odhaleno nepovolanou osobou (a to i spojencem), že došlo ke změně strany.
        Seslané ochrany způsobí, že popisované znaky dětské vzpoury Anastasie vůči autoritě pradědečka (člen GP) jsou brány jako cituji jednoho svého známého:“Přečetl jsem jedno a půl stránkovou recenzi. Mě to přijde jako růžová knihovna třetí kategorie. Čtením tohoto nebudu ztrácet čas.“

        Nejsou tedy chápány tak jak to chápu já: Jako výpověď o proběhlé vzpouře plánům GP uvnitř jedné z rodin GP.

        Odpověď
     • popolvár 7.12.2018 o 21:05

      imitačne-provokačným objektom je Anastázia Nových. Anastázia pôvodná je skutočne projektom kladúcim základy biologickej civilizácie. Lenže biologická civilizácia neznamená návrat do doby kamennej (ktorá je v podstate začiatkom technokratickej civilizácie (oheň a kamenná sekera)), ale život v súlade s biosférou Zeme a Kozmom. KSB je o prechode technokratickej civilizácie k technologickej civilizácii, t.j od civilizácie, ktorej technika a technológie bojujú proti biosfére a izolujú človeka od biosféry do ním umelo vytvoreného životného prostredia, k civilizácii, ktorej technika a technológia bude k biosfére šetrná a pre ňu prípustná. Sami autori VP SSSR však uznávajú, že najlepšie by bolo hneď prejsť k biogénnej civilizácii, čo však na danej etape nie je možné.
      Podľa mňa projekt Anastázie bude podkladom pre technologickú civilizáciu a neskôr mostom pre jej prechod k biogénnej. Mestá – centrá technologickej civilizácie opretej o vidiek na biogénnej úrovni vývoja civilzácie.
      Podrobnejšie k tomu v aktuálne prekladanej kapitole Krátkeho kurzu. Hox to potom isto dá na levanet.

      Odpověď
      • V seriály Hviezdna Brána SG1 existovala taká rasa: Noxovia. Oni zosobňovali biogénnu civilizáciu s vysokými mravnými ideálmi a mimozmyslovými schopnosťami podobnými, ako je to opísané v ZC.
       (Boli tam aj iné rasy, ktoré boli ukážkou možného smerovania ciest vývoja)

       Odpověď
       • Noxové se mi líbili nejvíc, ale netuším, proč z jejich zevnějšku udělali lidoopy, hlavně z mužů https://www.google.cz/search?q=noxov%C3%A9&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjlhaL-tJDfAhVOZFAKHSGACGQQ_AUIDigB&biw=1091&bih=619#imgrc=HpqyI8LdclQdMM:
        I oni měli technologie, města.
        Ten zevnějšek mi nesedí, protože do zevnějšku se vpisuje vnitřek.

        Odpověď
        • Aj mne sa páčili najviac. Neviem prečo taký neupravený zovňajšok, možno pokus o vyjadrenie ich prepojenosti s prírodou.
         Pri pohľade na túto foto mi napadli slová „lietajúci hektar“:
         https://media1.jex.cz/images/media1:49c6997da09b0.jpg/sg1_14_sg1archive.jpg

         Aj o takej možnosti sa v ZC píše.
         V seriáli je reč o 4 hlavných rasách.
         - Antikovia: pradávna rasa, ktorá išla najskôr cestou vysokých technológii, ktoré rozniesla po našej galaxii, a artefakty po nej zostali aj na Zemi. No súbežne aj rozvinula svoju duchovnosť, vysokú mravnosť, a zrejme naplnila svoj vývojový potenciál, pretože fyzicky zmizla (bola povýšená), a ostala existovať v rámci galaxie na duchovnej úrovni. Povýšené bytosti mali superschopnosti, ale Antikovia sa držali pravidla „Nezasahovať do vývoja v materiálnom svete“.
         - Asgardi. V seriáli ich zobrazili ako E.T. šedivákov, ale priateľských, ktorí sa vydali cestou vysokotechnologickej technokracie a transhumanizmu, na čo aj doplatili. Ich rasa geneticky zdegradovala a nakoniec zanikla.
         - Noxov som už spomínal.
         - Furlingovia. O nich v seriály takmer nebola ani reč.

         Je zaujímavé, že štyri rasy mali svoju alianciu na planéte Heliopolis (slnečné mesto), čo v reálnej ľudskej histórii bolo mesto Théby, jedno z kultových centier hierarchie Amona v Egypte. Celý seriál v podstate je spočiatku vystavaný na Egyptskej mytológii.

         Odpověď
         • K tomu se hezky hodí můj sen z léta:
          Byla jsem s nějakými lidmi v řídící místnosti, kde jsme všichni pracovali (na čem nevím).
          Najednou začalo být rušno, „na planetě máme výzkumný tým a blíží se k nim elektromagnetická bouře“.
          Ten co byl „šéf“ se na mne otočil a řekl: „musíš je vyzvednout“ (krize, nouzové řešení).
          Okamžitě jsem „v sobě přepla knoflík“ a byla jsem kosmická loď. Odlétla jsem k planetě, kde jsem ve velkém šeru uviděla rudá široká vířící tornáda, ta jsem obloukem obletěla a zahlédla skupinku tmavých postav. Kousek od nich jsem dosedla, odklopila bok jako šikmou rampu, oni poklusem nastoulili a já loď jsem odstartovala k návratu s pocitem – úkol splněn – konec snu.
          V tom snu jsem byla pracovník v té místnosti, ne pilot a dopravu jsem provedla tak, že jsem byla ta loď (ne člověk), jako by mé tělo, které je moje, vnímám ho a perfektně ovládám byla loď, byl to neuvěřitelně koncentrovaný psychický stav.
          A hned po probuzení záplava smutku, byla jsem doma, doma jsem tam … a teď jsem tady.

          Odpověď
          • Traduje se, že mimozemské lodě, které dostaly do rukou vládních orgánů pozemských velmocí obsahují minimální množství viditelné řídící technologie (počítače, informační displeje, množství páček a spínačů a různé barevně blikající a efektní bižutérie, tak jak to vídáváme v v současných scifi filmech). Ústředním řídícím prvkem u těchto na první pohled „stroze a spartánsky“ vybavených lodí bylo údajně obyčejné křeslo, kterým se pilot propojil s lodí, která byla svým způsobem „živým“ organismem (podobně jako se propojoval pandorský letec s ikranem ve filmu Avatar). Pilot a loď se tak stávají jedním celkem, jedním organismem dokonale fungujícím celkem. Tato představa řízení má svojí velmi hlubokou logiku. Ve vojenském tisku jsem četl, že pokusy na toto téma propojit mozek vojáka se strojem už v armádách světa probíhají. Tyto fakta by vysvětlovaly obsah tvého snu, ve kterém jsi byla „kosmickou lodí“.

           Odpověď
           • Bez urážky, ale to jsou neskutečné bláboly.

            Odpověď
            • https://cdr.cz/clanek/inovativni-ovladani-dronu-myslenkou-ma-nahradit-klasicke-rizeni-letadel

            • Bláboly jsou ty řeči o mimozemšťanech, nemající jakýkoliv základ v realitě. Celý ten příspěvek je o neexistujícím jevu, iluze.

            • Oracle 911 9.12.2018 o 7:55

             @Hox
             Bez vánku ani lístok nepohne…

            • Jde o to, že to je něco jako bychom tu rozebírali detaily trávícího traktu imaginárních draků, zatímco samotnou existenci imaginárních draků nikdo nedoložil. Podobně zde, nějak my uniká smysl vyvozování čehokoliv z domnělých popisů funkcí mimozemských lodí, když samotná existence mimozemských lodí je jen spekulace a například roswellský incident je dávno prokázaný fake, kdy samotná americká vláda podporovala verzi o mimozemské lodi, ať se rusko nedozví, že to byl špionážní balón USA.

             Nasredin, to cos napsal o vnitřní stavbě mimozemských lodí je věrohodná znalost?

            • Oracle 911 9.12.2018 o 9:48

             @Hox
             Nerozumieme sa, nehovorím, že sú to lode mimozemskej civilizácie, ale jednej z predchádzajúcich civilizácií…

            • Zajímavá technologie, nicméně, na naší současné úrovni lehce zneužitelná. Přecijen, než člověk pohne rukama, nohama, než něco řekne, myšlenky projdou přes jeho filtr.

             Co by způsobil např. zdrogovaný pilot s nervovou soustavou napojenou na letadlo?

          • Velmi zajimavy sen, tohle tema neni zas az tak caste… necetla jste neco od Ann Leckie? Mozna by se vam mohlo libit:
           https://www.databazeknih.cz/knihy/ve-sluzbach-spravedlnosti-ve-sluzbach-spravedlnosti-284584

           Odpověď
           • Nečetla, omlouvám se, nechci to víc rozebírat.

            Odpověď
            • Lenka,
             ten sen bol určite zaujímavý. Aj ja mávam občas živé sny, nad ktorými potom dlho premýšľam :-)
             Na samotnom sne nie je vôbec nič zlé.

         • popolvár 8.12.2018 o 17:12

          Dostala sa ku mne ústna informácia ohľadom zmiznutia Mayov. Zmizli zo dňa na deň, zanechajúc artefakty, podobne ako tebou spomínaní Antikovia – pochopili a naplnili svoj vývojový potenciál a fyzicky zmizli – previbrovali do inej dimenzie…

          Odpověď
          • I ke mně se tato info ústně dostala už před (asi) dvaceti lety, naprosto stejná.

           Odpověď
          • Tiež som o tom počul.

           Odpověď
          • S největší pravděpodobní fejk.

           Odpověď
           • Pro mne je to zatím otevřená otázka, na kterou nemám odpověď.
            S tím snem jsem dost zvažovala, jestli to mám napsat, ale není to výmysl (a vůbec ne lež).
            Vím, že je „poněkud netradiční“ a také to, že se o takových věcech nemá příliš mluvit.

            Odpověď
            • Ono je to hlavně úplně, ale naprosto jedno. Pokud „odvibrovali“, pomůže nám to nějak? Neověřená, neověřitelná informace s nulovým významem.

            • Mohli se třeba teleportovat. Pokud to vše nebylo jinak.

          • Putinovec 8.12.2018 o 23:25

           Četl jsem to před mnoha lety v jedné knize.Už si nevzpomenu na název,ale skupina lidí cestovala na náhorní plošiny,kde ještě rostli tisícileté stromy a cestou různým cvičením zvyšovali své vibrace.Tam byla i zmínka o přechodu celé civilizace Mayů do jiného rozměru.

           Odpověď
          • Aj ja som to pocula, ale ved Mayovia ostali,ziju tam doteraz. Zmizla len kultura, teda jej pokracovanie. Ked si vezmes Egypt, tam ta zmena nie je taka nahla, ale tiez. Kultura, ktora dvihala pyramidy a kym tam neprisli Ptolemaiovci, ktori spojili grecku a egypsku kulturu, tak uz to len pomali stagnovalo a postupne degradovalo. A po Kleopatre uz zaniklo aj to. Casom to dobyli Arabi a uz to slo inou cestou. Z povodnych egyptanov uz vraj nie je nikto. Poslednymi su kopski krestania, ale aj ti uz su len „odvodeni z odvodenych“. Posledni egyptaniavyhynuli vraj okolo roku 700

           Odpověď
           • S tím souhlasím, strávil jsem týden v mayské vesnici. Zcela ta kultura nezmizla, některé zvyky jsou fanaticky dodržované. Pokud odvibrovali do jiné dimenze znamená to, že na tom byli se schopnostmi lépe než GP. A dopustil by GP? Nemám odpověď.

            Odpověď
          • To odvibrovanie má asi znamenať hladomor.

           Stačilo pár neurodných rokov pre sucho z odlesnenia. A celá protiprírodná kultúra išla do čerta.
           Aj keď zo začiatku mohli mať vysoké informácie z predpotopnej civilizácie ale zabudli na dôležité veci a nevyvinuli si staronové nové návyky.

           Odpověď
           • Jo JankaS to povedala dobre zanikla hlavne kultúra.
            Dosť členov tej spoločnosti určite prežili a „zdivočeli“

            Odpověď
          • Podľa slovenského mayológa, prof. Kováča, kolaps nebol zo dňa na deň:

           …“Čo sa však vie už dnes, je fakt, že kolaps neprišiel náhle zo dňa na deň, ako sa pôvodne predpokladalo. „Často vedci nachádzali nedokončené stavby, nedotesané reliéfy či nedomaľované diela. Preto sa dlho predpokladalo, že kolaps nastal náh­le. Dnes vieme, že to bolo inak. Najnovšie výskumy dokazujú, že sa udial postupne a že mestá boli opúšťané jedno za druhým. Nebolo to v jednom momente a na celom území. Proces kolapsu trval približne 150 rokov.“ Odborníci sa domnievajú, že mayský kolaps sprevádzali boje, pretože v lokalite vykopali mnoho hrotov zo šípov. „V krajine niekto prevzal nadvládu, no v konečnom dôsledku asi nedokázal správu územia udržať, preto sa vyľudnilo. Vieme, že to boli cudzinci, prišli z iných končín, hovorili iným jazykom, mali inú tvár, dokonca nosili fúzy, čo bolo pre Mayov nevídané. V krajine vládli fúzatí cudzinci.“

           https://www.cas.sk/clanok/661360/zahadny-kolaps-civilizacie-mayov-za-prelomovym-odhalenim-stoja-slovaci/

           Odpověď
          • Zajimave video o Cheopsove pyramide, o tom, jak je v podstate „nacpana“ matematikou, geometrii a o pozustatcich staveb obdobnych (zemetreseni jistych) struktur zdi teto pyramidy v podstate po celem svete … od Velikonocnich ostrovu pres Peru, zapadni Afriku, Egypt (Giza), pres Petru, Syrii, Cinu az do Japonska (podmorske pyramidy).
           Jak mohli stari Egyptane nebo Aztekove s jejich nastroji a znalostmi stavet tak matematicky a architektonicky promyslene a presne stavby ?

           Ve videu narazi komentator na to, ze kdyz se chce neco utajit, tak se o tom nevede zadna dokumentace, ktera by se pozdeji dala nalezt..
           Meli tedy ty stare narody takove znalosti nebo byly na Zemi uz daleko predtim jini obyvatele s temito znalostmi a hlavne v pripade Egypta byly ty stavby Egyptany „jen prevzaty“?

           Udajne jsou vsechna tato bajna mista na jedne kruznici kolem Zeme….
           A pohled bajne Sfinx smeruje k jednotlivym zverokruhum/souhvezdim, jako by se jednalo o jakysi „nebesky kalendar“, popisujici drahu Zeme na orbitu. Souvisi tento pohyb Zeme periodicky (10-12 tisic let) s nejakymi prirodnimi katastrofami, podle toho, kde se Zeme na orbitu nachazi (treba prepolovani magnetickych polu a s tim zpusobene zaplavy, doba ledova, doba sucha, pozary a pod…?
           Byla Cheopsova pyramida postavena jako „varovani“ pristim generacim pred temito katastrofami a dani moznosti obyvatelum Zeme se pred temito katastrofami ochranit ?

           Napadla me v te souvislosti myslenka z jednoho dilu O & O od V.V. Pjakina, kde mluvil o snahach treba Elona Muska (v cim jmenu?) o vyzkoumani moznosti cesty a pobytu ve vesmiru, na Mesici nebo na Marsu…
           https://vimeo.com/184052278

           Odpověď
         • Serial stargate byl opravdu do znacne miry vyjmecny, jako by se v nem zrcadlily ruzne zakazane informace ktere jeste nebylo a neni mozno rici na verejnosti naplno. Ale to (sebe)zniceni Asgardu v jednom z poslednich (ci snad primo v uplne poslednim) dilu, to byla naprosto nebetycna hovadina, jakoby producenti v ramci tuseni brzkeho zariznuti cele serie pripravovali pudu pro nejaky budouci „reboot“ ci navrat k pocatkum (on ten pozdni stargate po masivnim nasazeni kosmickych lodi uz trosicku zacal prerustat puvodni ideu a zacinal spis pripominat startrek – ne ze by mi to vadilo, ale tvurci ci vlastnici serialu asi meli jine predstavy).
          Podobny osud naprosto nelogickeho vymazu postihl o neco drive take Tolany, coz byla dalsi supertechnologicka civilizace, i kdyz mozna vic materialne zamerena.
          V kazdem pripade neexistoval zadny duvod proc by mela libovolna z onech civilizaci v ramci deju serialoveho tak nahle zaniknout, a zvlast tak nesmyslnym zpusobem jaky byl v serialu pouzit. Spis mi to prislo jako ciste byrokraticko-politicke rozhodnuti „ze zhora“, jakoby uz autori nevedeli co s tim dal maji delat (nebo snad ze by naopak uz odhalili prilis mnoho?)

          Odpověď
          • sgfan,
           Áno, máš pravdu v tom, že záhuba Asgardov veľkú logiku nemala, keďže ich poslední predstavitelia sa množili už iba klonovaním (do klonu preniesli svoju myseľ), tak hovoriť o degradácii následkom nízkej genetickej rozmanitosti je mimo misu. (Vošky-Mšice sa tiež klonujú už veky, nemajú samcov, a nedegradujú)
           Čo sa týka Tolánov, tak ich zahubila zrada z vlastných radov, napriek ich zásadovosti a vysokým ideálom sa z čista-jasna našiel v ich štátnosti niekto, kto zapredal celú ich civilizáciu. To mi pripomína ten súčasný boj GP s neokonmi, keď GP a všetci globálni hráči striehnu, aby neokoni nepriviedli na svet záhubu.
           Inak podstata egregorov a egregoriálneho vplyvu je dobre odzrkadlená na sériach s rasou Ori. Démoni, ktorí sa dostali na úroveň Antikov, aby zneužívali svoju moc a zotročovali civilizácie.

           Odpověď
           • Souhlasím, ta část s Ori je hodně nabitá známými matricemi. Démoni a jejich svatá kniha.

            Odpověď
            • eM,
             videl si aj filmy? Tie filmy vlastne dokončujú dej seriálu. „Archa pravdy“ dokončuje dej s Ori, ktorý v seriáli ostal otvorený. A „kontinuum“ je také voľné pokračovanie hrátok SG1 s vlastnou minulosťou.
             Len už neviem z akej galaxie boli Oriovia, lebo ten prístroj čo ich zničil účinkoval v rámci danej galaxie, a Antikom neublížil.

            • ano viděl, samozřejmě :-)
             jsem velký fanda, ledacos bych i odříkal z paměti. Teď nedávno jsem konečně viděl archu pravdy s dabingem původních dabérů, a moc jsem si to užil.

             Tuším že galaxie Ori tam nikdy nebyla jmenována, vždycky říkali „Galaxie Orájů“.

           • Oracle 911 10.12.2018 o 8:11

            @jardob
            Ten seriál bol jeden z mojich obľúbených, a videl som aj obe záverečné filmy.

            Čo sa týka vošiek, oni vyprodukujú samcov len ku konci vegetačného obdobia aby obnovili genetickú rozmanitosť, ktorá kvôli partenogenéze t.j. klonovaniu klesá.
            Takže vyhynutie Asgardov bola nutnosť lebo klonovali z klonov t.j. kopírovali kópie a biologická diverzita klesla. A dodávam, že sa museli klonovať lebo kvôli chybe pri genetickej modifikácií pre dlhší život prestali tvoriť pohlavné bunky.

            Čo sa týka konfliktu Antikov a Ori, tá vypukla keď zistili, že sa dá povzniesť na vyššiu úroveň bytia a nedohodli na ceste k tomu. A kým Antikovia vybrali cestu rozumu a vedy, tak Ori vybrala náboženstvo, kvôli týmto filozofickým dôvodom vypukol konflikt, ktorý kvôli tomu, že Antikovia opustili svoju domovskú galaxiu a sa usadili v galaxií Mliečnej dráhy zamrzol. Po nejakom čase obe skupiny sa povzniesli a kým tím SG-1 neodišiel do domovskej galaxie Ori, tak zmier trval.

            Odpověď
            • tiez patrim do rodiny fanusikov SG1 a videla som serial+ filmy niekolkokrat … dalo mi to okrem ineho aj natrenovanie schopnosti globalneho nadhladu, co dnes povazujem za velmi uzitocne

            • Oracle911,
             vďaka za typ, o pohlavnom type rozmnožovania vošiek som nevedel. Ale aj tak je to sila, keď jedna samička dokáže vyprodukovať aj 40 generácii ďalších samičiek bez chyby.
             Inak vcelku by ma zaujímalo, čo konkrétne spôsobuje genetické chyby pri príbuzenskom krížení jedincov, t.j. v malých komunitách s nízkou zdrojovou stabilitou, napr. u eskimákov. Veď po kataklizmách sa nutne musia živočíchy i ľudia množiť z jedného páru, t.j. najprv príbuzensky a potom medzi čoraz vzdialenejšími líniami. Tam väčšinou nedochádza k žiadnym poruchám, až keď je kríženie v blízkej príbuzenskej línii dlhodobé. Zrejme genetika musí mať tak zakódovaný mechanizmus, aby to ľudí nútilo sa rozpínať do čoraz širších teritórií.
             Ďalšia vec je, že pri klonovaní samičiek sa druh prispôsobuje prostrediu relatívne pomaly (v rozsahu X generácii). No pomocou obojpohľavného rozmnožovania môže získať jedna kolónia novú informáciu od prispôsobenej kolónie prakticky okamžite. Zvyšuje to tak možnosti adaptibility migrujúcich na nové prostredie, a teda aj vyššiu pôrodnosť.

            • jardob:

             ad genetické chyby, to je úplně jednoduché. Laicky řečeno, každého genu máme dva kusy, a každý gen má dvě varianty, dominantní a remisivní. V genetice se označují velkými písmeny (dominantní) a malými písmeny (remisivní), možné kombinace jsou tedy AA, Aa, aa.
             Týká se to například genu pro množství melaninu, od čehož závisí odstín kůže. Když má někdo oba dva geny dominantní, má barviva hodně a má tmavou kůži, když má někdo remisivní varianty, má ho málo a kůže je světlá. Varianta „Aa“ (dominantní + remisivní) je pak něco mezi. Je zajímavé, že když se sejdou rodiče kteří mají oba dva variantu „Aa“, tak jejich potomci můžou mít jak „AA“ (černoši) tak „aa“ (běloši).
             Při pohlavním rozmnožování dochází při přepisu a rekombinaci genomu k chybám, průměrně 17-ti za jednu generaci, takže se stane, že člověk nemá třeba kombinaci „Aa“ ale „Ax“, kde x označuje vadný gen. Když bude mít člověk s „Ax“ děti s partnerem se zdravými geny, tak výsledkem bude normální varianta „Aa“ (nebo „AA“) a nebo „ax“ (nebo „Ax“) – ale vždy bude alespoň jeden gen fungovat, takže genetická vrozená vada se neprojeví.
             Zatímco, když budou mít děti dva lidé kteří oba mají „Ax“, tak jejich dítě může získat kombinaci „xx“ (oba dva geny nefunkční) a bude nějak postižené vrozenou genetickou vadou.
             To, jaká kombinace genů vznikne při rozmnožování (který ze dvou exemplářů od každého rodiče potomek získá) záleží na náhodě, aneb je to plně a nedělitelně pod přímou kontrolou Nejvyššího.
             Jinak, je zajímavé že v Bibli se uvádí, že až do Mojžíše a exodu byly povoleny sňatky mezi blízkými příbuznými, což dává smysl, protože pokud bylo množství chyb v genomu nízké, ten problém nastíněný výše se nemohl projevit.

            • Hox,
             vďaka, to je zaujímavé. Ale ten vznik chýb zrejme nebude náhodný, ale bude zrejme riadený nejakou vyššou zákonitosťou. Pretože celý jav riadenia druhu cez genetické odchýlky dáva vyšší zmysel: človek sa nemá uzavrieť v malej komunite kdesi, kde má málo zdrojov a komunita sa nemôže zväčšovať a rozpínať. K tomu nie je predurčený (a buď vyhynie, alebo bude prežívať porušovaním vyšších zákonov: požičiavanie manželiek cudzincom)
             Druhá vec, pri rozmnožovaní klonovaním, ako u vošiek, zrejme nedochádza k takým chybám, lebo tie používajú klonovacie cykly v oveľa vyššej miere ako iné druhy. V období hojnosti a vegetácie sa klonujú (kľudne aj 40 generácii) a v období pôstu kladú oplodnené vajíčka, z ktorých sa potom liahnu okrídlené jedince.

             U Varanov Komodských je to tiež zaujímavé. Rozmnožujú sa pohlavne, ale keď je v okolí málo samcov, tak samička znesie vajcia aj bez oplodnenia, z ktorých sa potom liahnu tuším len samce. Niektoré ryby (tuším rybka klaun) dokážu zmeniť pohlavie. Keď stratí partnera, tak si nového už nehľadá ale zmení pohlavie.

            • Oracle 911 10.12.2018 o 16:31

             @jardob, Hox
             Vošky sa rodia tehotné+je to hmyz s genetickou štruktúrou odlišného od človeka.
             Ďalšia vec je, že sexuálne rozmnožovanie zabezpečuje genetickú tvárnosť a lepšie prispôsobenie sa podmienkam.

  • Není to ten Danilov, o kterém Zaznobin říkal, že je představitelem znacharských klanů Ruska?

   Odpověď
   • Ne-ne. Ten zemřel na rakovinu.

    Odpověď
   • https://www.youtube.com/watch?time_continue=10&v=Ywy9Pzd9MH4

    Odpověď
  • Největší zlo pochází z hlouposti a lenosti.
   Lenost je součástí snad každého, duševní lenost je nejhorší, vždyť myslet bolí.
   Všechno, co se malinký človíček (až po dospělost) musí naučit, vyžaduje námahu a čím více se toho učí, tím více námahy, pokud se to má stát jeho „majetkem“, jeho součástí.
   Lidstvo je vlivem GP nedospělé
   a máme tu masy (nedospělých) pod infopotopou …
   Tlusté knihy vyžadují mnoho práce (a to myšlení tak bolí) …
   AllatRA dá hotové info
   a meditace, tam se skoro nic nemusí, nakonec se dají i prospat – no, není to pěkné?
   Jenomže, výsledek je VŽDY úměrný námaze
   a pravidlo, které platí je: CO DÁŠ, TO DOSTANEŠ.
   Tzn., že vynaložená námaha v práci s tlustými knihami (vědomí a svědomí) nám přináší vědomou schopnou lidskou společnost.
   Kdo tvrdí, že nám dává něco zadarmo, ten lže,
   nic není zadarmo, za všechno se platí (i kyž to nemusí být peníze).

   Řekla bych, že meditace jen sami o sobě bez vědomostí a náležité vnitřní práce s nimi, nikam nevedou.
   Všichni zasvěcenci prochází výchovou i výcvikem a uspáním probuzených jim moc zůstane?, ale to by bylo špatně, protože by se jen změnil kabátek systému.
   Nedívala jsem se na to, možná později, jestli mi zbyde trochu času … mám moc práce i se studiem tlustých knih a vím, že za mne nikdo nic neudělá (co se týče vědomí, to ani nelze).

   Odpověď
   • …len doplním ohľadom meditácií: meditácia posilňuje v človeku to, čo je v jeho vnútri a to čo prevažuje, t.z., ak človek má v sebe mravnosť, posilňuje dobro a ak v jeho vnútri nie sú spracované tienisté stránky, tak sa môže kľudne stať, že v sebe posilňuje tieto tiene.

    …okrem toho je dôležité si uvedomiť ešte jednu vec a to, že každý človek si o sebe myslí, že je dobrý.

    Odpověď
   • Len trochu vytrhnem s kontextu. Myslim, ze tato casto opakovana mantra: „myslenie bolí“, je tiez jedna z min v uvazovani.
    Preco si radsej miesto toho vzdy nepovieme citat od Konfucia: „Ci je vacsia radost, ako zahlbit sa do studia ?“ (alebo to bol Lao‘ c)

    Odpověď
    • Možná, celé je to tak: „Myšlení bolí, ale když je blbá hlava, trpí celé tělo.“
     Podle mého názoru je nejhorší prezentace vědců, vzdělanců hlupáků, kteří si ve své namyšlenosti řežou vězev na které sedí.
     Jak je má „lid prostý“ uznávat jako autority, když oni sami se nechají mlčky zastupovat Drahošem, Fialou, Putnou a pod. individui
     a to samé je lidem předváděno ve všech oborech.

     Odpověď
   • Lenko, já mám zase jinou zkušenost s meditací. Dá to hodně práce, neusnout a udržet si přehled, a najít správný smysl získávaných informací. Věř, není to tak jednoduché. Nejlepším důkazem toho, že to ti původní nositelé nezvládli je jejich pád a následný veškerý binec, co za ta tisíciletí natropili a se kterým se nyní potýkáme. Vždy to je o bdělosti a pozornosti, a pak při dostatečném úsilí se výsledky začínají i hrnout a jsou přínosné.

    Tedy vždy je to nakonec o tom, kdo to dělá a jak. Jaký byl jeho záměr.

    Odpověď
    • “ … udržet si přehled, a najít správný smysl získávaných informací.“
     To nejde, bez vědomostí, nebo jde, tak jak jsme na tom dnes.
     Chybí vědomí a svědomí, což je nosná kostra lidské společnosti.
     Dále viz. co připsala Johanka.

     Odpověď
  • Časostroj 7.12.2018 o 20:39

   Len taká poznámočka:
   állatra v maďarčine znamená na zviera. Žeby cesta ako dosiahnuť ľudský typ psychiky? Ani náhodou.

   Odpověď
   • Tak to je dost vypovídající.

    Odpověď
  • TauRus: Díky, skvělá práce!

   Odpověď
   • aj ja sa pripájam k vďake, mala som k Anastázii averziu, ale by som ju nedokázala takto vyjadriť, takže ďakujem TauRusovi za usporiadanie mojich myšlienok :)

    Odpověď
  • Megre a Anastásie..
   Za prvé, Megre buď NENÍ autorem, nebo je ten příběh pravdivý. To přímo vyplývá z popisu událostí.
   Za další, ty knihy jsou psány víceúrovňově – zde myslím ty části věnující se přímo Anastásii. Část věnovaná Megremu je s prominutím psána pro materialisty v plném významu tohoto slova. Ono kdyby tam tato Megreho část nebyla, ty knihy by byly zcela NEČITELNÉ pro typ lidí pyšnící se svým hmotným světonázorem.

   Na těchto knihách jsem si přímo ověřil, jak je možno rozdílně chápat jasně psaný text, tedy jak naše vlastní informační pole dokáže pokroutit danou informaci. Dával jsem něco přečíst okolí..a jen jsem se divil jejich interpretaci.
   Odbočím: i staří alchymisté psali o tom jak se stát Člověkem, ostatně o tom alchymie je. Neměli potřebu své znalosti nějak šifrovat. Hlupáci hledají jakousi šifru na rozluštění toho co napsali, že ano. Nebo raději v míře svého nepochopení z toho dělají nesmysl.

   Ty knihy popisují GP, rozkol v GP, SYSTÉM a jeho automatický obranný mechanismus (zde to představuje státní elitu), egregory, co to je být Člověkem…..je tam naznačena cesta jak z toho ven. Vše je o energiích.
   Je tam vše o čem se zde diskutuje, pod jinými slovy, ale je to tam.

   Většina lidí co se k tomu vyjadřuje ty knihy nepročetla.

   Odpověď
  • Presne rovnaké veci som si aj ja všimol už dávnejšie.
   Čo sa týka formy spracovania a PR – mi to veľmi pripomína ScientoLogos.
   Čo sa týka obsahu – metrologicky nekonzistentne rozpravanie o vedomí a osobnosti, ďalej podľa mňa skôr adeizmus a agnosticizmus.

   Odpověď
   • popolvár 8.12.2018 o 15:52

    v žiadnom prípade adeizmus. To si na omyle. Isto si ich prečítal pozorne a celé? Lebo tam, čo sa týka relígie, tak je to čiste o monoteizme bez prostredníkov.

    Odpověď
    • Možno nie, pozeral som hlavne tie s pyramidkami, mimichodom co si o tom myslite? Kufricek, vela tlacitiek, vsetko fake na ohurenie?

     Odpověď
     • Ty zrejme hovoríš o Allatre a Anastasii Novych, kým popolvár hovorí o Megreho knihách „Zvoniace Cédre Ruska“. To je iná téma.

      Odpověď
  • Podstata manipulačnej technológie AllatRa:
   Vzdanie sa vedomia (zdravého sedliackeho rozumu)
   a odovzdanie sa podvedomiu (tzv. „duchovnu“),
   riadenému niekým..(čo je medzi riadkami zamlčané)

   Sofistikovaná manipulácia s množstvom pomerne pravdivej faktológie,
   urćenej na maskovanie psyhopilulky.
   Konečne celkom dobrá príležitosť na identifikačné cvičenie pre študentov KSB/DVTR :)

   Odpověď
   • Sú donútení púšťať (si) žilou..inFormačnou.
    Pozornosť z kraja Iter-Kamet(Egypt) na B´Abel..(H)Avel (Medziriečie) presúvať..

    Odpověď
   • Tak, tak. Zaujímavé, že pod takouto reakciou nie je žiadny komentár.
    Nedalo mi to :-)

    Odpověď
  • VODASTANA 9.12.2018 o 19:54

   Dobrý den,nevím,chápu Vás,Vaše pochybnosti.Ale není už jen to že AllatRA krom celého světa působí i v KLDR dukaz toho že….myslím si že tam by netrpěli nic at z východu,ze západu či odjinud co by obyvatelum KLDR chtělo něco vnucovat západního, ve stylu NWO atd.A další věc,V hnutí je plno vlivných američanů(USA,KANADA) a ti drží ochranu nad nimi,Ale hlavně KLDR myslím si,to je i pro pochybovače dukaz toho že hnutí není v žádném případě něco co se snažíte lidem podsunout.A z jiné strany, nemáte pravdu že by o Igoru Michailoviči Danilovi nikdo nevěděl,uznávaný lékař,vědec a mimochodem taky měl svého času,2016 problémy s banderovcama.A co se týká anastazie Vladimira Nikolajeviče Megreho, je plno videjíček o ní i s ní, a anastazie novych tak ta taky není neznámá.A ted si vemte že bylo několik článku o Valeriji Viktorovičovi Pjakinovi .a tam autor psal podobně jako Vy.taky že o pjakinovi nic nikdo neví ,skrývá se atd,přitom zdroje těcxh je plno,A DALŠÍ VĚC obsah knih,jak od megreho nebo anastazie,mimochodem danilov taky napsal knihu, tak je mouzudrý,plný lásky a prravdy, je nutné si vse přečíst a i poslechnout na youtube.Ale rozumím vasim pochybnostem, je zázrak že v banderlandu něco takového je, ,

   Odpověď
   • To, že je něco propagaváno i v nejfašističtějším režimu planety, který je testovacím polygonem sociálních technologií manipulace davu a budování kultu vůdce, má něco indikovat? Zajímavé.

    Knihy Anastasie Novych jsou zoufalost, dezinformace podané v psychologicky atraktivním obalu, je to profesionální práce týmu psychologů a sociálních inženýrů. Ale kdo chce kam…

    Pokud se nepletu, ten Danilov je podvodník, prezentoval nějaké fotky vyléčení páteře jeho zázračnou metodou, aby se pak ukázalo, že to byl podvod a vyléčení nebylo.

    Pjakin je ve veřejném prostoru od 90. let, svého času byl i ve vedení LDPR nebo poblíž vedení, není pravda, že o něm nikdo nic neví. Když navíc už asi 4 roky každý týden veřejně vystupuje. Člověk by se měl soudit podle informací které přináší (princip podle ovoce poznáte je), ne podle toho, kolik je o něm známo (davově-“elitární“ myšlení, hledání autorit).

    Odpověď
    • VODASTANA 11.12.2018 o 12:23

     [osobní rovina, https://pastebin.com/raw/5RCkNUKa ]

     Odpověď
     • Asi jsme šlápli do vosího hnízda?:)

      Ať se nějak ve vedení AllatRy domluví, kdy oni to vlastně vznikli. Jestli centrála uvádí jeden rok a pobočka jiný, tak asi někdo špatně od někoho opisoval. A jestli jsi četl/a pozorně článek, tak hnutí Lagoda a Novych jsem uvedl. Tak nevím, o čem se zde chceš hádat.

      Odpověď
      • Putinovec 11.12.2018 o 14:36

       Jednu pozitivní věc tato diskuze má.Je to příklad ze života o tom,jak snadno se dá člověk bezstrukturně ovlivnit.Potom je schopen za svůj idol kopat hlava nehlava, bez jakéhokoliv rozlišení.

       Odpověď
   • Jestli to hnutí působí i v KLDR, tak je to naopak přímý důkaz toho, že se jedná o projekt GP.

    Odpověď
    • Přesně. GP by si nenechal rušit pokusy cizím elementem.

     Odpověď
    • Neviem pod koho mám napísať a či vôbec. No nedá mi to pripomenúť, kam nás GP chce matrične doviesť. Napr. film Avatar má jednoznačne za cieľ biosférnu civilizáciu bez technosféry (teda len pre spodné vrstvy, čo je samozrejme zamlčané). Existuje mnoho filmov aj z minulosti, ktoré končili pádom mestského života a technosféry – katastrofickým scenárom pre súčasnú civilizáciu,ďalšia existencia ľudstva projektovaná na spôsob bánd, kto je silnejší a poradí si, prežije. Nedávno ste tu dali video super vystúpenia na US má talent, čím to končilo? Životom v prírode.
     K tomuto výpočtu musím pridať druhú sériu Westworld, ktorá končí Apokalypsou, no nie toto som teraz chcela. Je tam scéna, kde má jeden z hlavných hrdinov Bernard (doteraz nie som si istá koho reprezentuje, sedel by mi na židovstvo, no je prezentovaný v príliš dobrom svetle) vybrať pre tých čo prežijú budúcnosť. Pripravil pre nich niečo ako krásnu virtuálnu realitu v prírode. Dolores (charakteristikou môže reprezentovať ruskú dušu, tvorivú, vnímajúcu krásno, ktorá ale nemusí byť len v Rusku) je za ponechanie skutočnej slobody, čo daný projekt neumožňuje. Bernard ju zabije, lebo sám nevie ku komu patrí, či ku elite, alebo k výtvorom. On sám je výtvor, čo netušil. Vytvoril si ho Kúzelník ako sparing partnera, keďže ten prvý skutočný sa sám zlikvidoval (veľmi zaujímavý moment, najmä koho mohol predstavovať). Dolores chce elitu zničiť, s čím sa Bernard nie je schopný stotožniť. Je tam veľmi zaujímavá scéna, kde akoby vedomie zachraňujúcich sa prechádza do krásnej čistej krajiny, pričom telesná schránka padá dolu z útesu. Vo filme je veľa pre mňa nepochopených symbolov a algoritmov, no aj tak vypovedá dosť.
     Na okraj by som uviedla, že apokalypsu ako takú, aj mnoho iných vecí už riadili top elity (najväčší akcionári parku) a nie „kúzelník“ (hrá ho Hopkins) od ktorého chceli dostať kľúče k projektu. Kúzelník už bol mŕtvy, no jeho duch akoby sa rozplynul v parku (pôsobilo to tak preto, lebo vedel predikovať a tak vštepil určitým postavám nejaké algoritmy, ktoré sa neskôr prejavili).
     Z filmu som mala dojem, že tá strana, ktorá film stvorila prezentuje, že cieľom kúzelníka (neviem, ale možno je taká osoba v rámci GP) bolo doviesť ľudí k človečenstvu, a znázorňuje v ňom svoje videnie priebehu ďalšieho procesu.
     Nejdem to už viac rozvádzať, no kladiem si otázku. Nie je ten projekt Anastasie tým pripraveným projektom od Bernarda? Anastasia 1 mohol byť len testovacou verziou. Pri všetkých tých „divných“ okolnostiach (Ukrajina a iné) by nám mala zasvietiť červená kontrolka. Pre porovnanie, takým „ľudovým“ hnutím môže byť aj taká KSB. Ako vyzerá rozsah tohto spontánneho hnutia a rozsah spontánnosti hnutia okolo Allatry?

     Odpověď
     • scéna od 7:16

      Odpověď
      • ups https://www.youtube.com/watch?v=qahUDXSeFwo

       Odpověď
  • “Nebýt nějakých podvodných kamenů, které jsem, jako student KSB zaregistroval a které tvoří těch pár procent lží”
   Myslim že jste to měl lidem vysvětlit :-) at se nemusí divat na cely dokument,ale jinak je to kvalitně udělaný dokument,v tom souhlas.

   Odpověď
   • Vždyť je to dobrá příležitost pro každého studenta KSB procvičit si vlastní míru rozlišení.

    Odpověď
    • To ano,ale 2:30 se dívat je až moc :-)

     Odpověď
  • Trochu bych upřesnil:
   „To ovšem neznamená, že pozitivní tendence, které iniciovaly globální elity nemáme podporovat. Naopak, je nutné PRACOVAT NA SOBĚ, a tak si zvyšovat i schopnost intuice, která nám umožní prohlédnout jakékoli lži a manipulace.“

   A pro úplnost bych doplnil:
   „Člověka se budou snažit ovlivňovat a měnit tak, aby vyhovoval novému modelu světa, který pro nás globální elity připravuji, ale zároveň takovým způsobem, aby tlupo-elitární model společnosti zůstal zachován … CO NEJDÉLE TO BUDE MOŽNÉ, NEŽ SE BUDOU MUSET SVÉ VLÁDY A MOCI NADOBRO ZŘÍCT A ODEJÍT DO ZAPOMĚNÍ.“

   Odpověď

Napsat komentář

*
*

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>