1. Veľmi poučné video priamo z centra Izraela vydané sionistami. Boj Ž ( Chasidská Rus) a ž ( sionisti ) na všetkých úrovňiach za Stalina https://vimeo.com/386746552

  Odpověď
 2. Zaujalo ma toto video o tom, ako ma v plane TESLA v Nemecku postavit novu tovaren. Zauja ma na tom fakt ze bez ,,atomu,, to nemaju sancu utiahnut. Ako typ pre nasu vladu, pre doplnenie statnej kasy, aby elektriku predavanu do zahranicia od nas, zacala predavat za nase ceny. Zohladnujuc kryptokolonialny status, je aj najvyssi cas si zacat brat nazad. No a kedze sa nam ho treba zbavit aj toto je velmi elegantne riesenie myslim. Ono by ma zaujimalo, ci SMER a hl. Fico/PELE na toto pomyslali a mali to z vyssich kruhov odobrene vzhladom na to, co sa deje v Rusku a celkovo vo svete. Minimalne vhodny predvolebny tah. Ak nie vnutrostatne do budcnavhodny oficialny nastroj pre V4.

  https://www.youtube.com/watch?v=-0SHLgRZ9II

  pridavam moj oblubeny dokument co sme ako Ceskoslovensko dokazali :

  https://www.youtube.com/watch?v=smVCQkNTLx0&t=606s

  Paci sa mi to pomyslenie ( navrat ku stavaniu jadra) ako sa systemovo nazad vratia do vzdelavacieho procesu skutocne vedne discipliny, posuvajuce narod na uplne inu znalostnu uroven a vsetky tie premenne z toho plynuce. Ako doktrina domacej politiky, by to bol skutocne hybny tah ku navratovej sekvencie suverenizacie.

  Odpověď
 3. Deutsche Bank – Siegmar Gabriel – byvaly sef SPD a vicekancler
  „Dnes minister – zitra banker“ – „Lobbyismus pur“ – Siegmar Gabriel novy dozorci rady DB
  Politici SPD jsou poboureni, ale ne tak verejne. I jini nejsou nadseni.
  Podle vlastniho vyjadreni bude v DB spolupomahat „utvaret budoucnost nemeckeho a evropskeho hospodarstvi“. „Süddeutsche“ – dostal funkci na prani katarskeho sejka rodiny Al-Thani, ktera kontroluje asi 8% akcii banky. Na ex-UBS-bankeri Jürgenu Zeltnerovi nema rodina jiz zajem, protoze byl udajne v konfliktu zajmu.

  Wagenknecht: „ Zamknout karuselove dvere mezi politikou & lobby!“

  https://de.sputniknews.com/politik/20200125326376000-lobbyismus-pur-sigmar-gabriel-als-neuer-aufsichtsrat-bei-deutsche-bank-an-den-pranger-gestellt/

  Co si tak vzpominam, tak to byl prave on, ktery vyloboval to, ze uz se nevyrabi normalni, levne a spolehlive zarovky.

  Odpověď
 4. Coronavirus: nejvyssi stupen ohrozni v Pekingu, Sanghaj zavrela Disneyland

  https://de.sputniknews.com/panorama/20200124326371248-coronavirus-hoechste-alarmstufe-in-peking-shanghai-macht-disneyland-dicht/

  Odpověď
  • Divadlo se připravuje veliké, mongolská vláda jedná o uzavření hranic s Čínou, škol a mateřských školek.

   Odpověď
 5. Thomas-Cook-Insolvence – nemecky Condor kupuji Polaci – LOT
  Insolvence turisticke spolecnosti Thomas-Cook se sidlem v Londyne s sebou stahla i nemeckou, prazdninovou leteckou spolecnost Condor. Nyni se pro ni nasel kupec.
  Matersky koncern PLG, polske letecke spolecnosti LOT, ma byt vlastnikem nemecke prazdninove letky Condor. Polsky LOT predlozil nejatraktivnejsi nabidku, sdeluji zastupci obou stran.
  https://de.sputniknews.com/wirtschaft/20200124326371629-condor-nach-thomas-cook-pleite-gerettet–deutscher-ferienflieger-findet-kaeufer/

  Odpověď
 6. Co říkáte na tuto událost:
  Kdo tam všechno jel …

  „Vzpomínáme na holokaust: Bojujeme proti antisemitismu“

  https://www.expres.cz/zpravy/andrej-babis-izrael-forum.A200123_111844_dx-zpravy_stes
  https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-svet/521204/izrael-rozcililo-polsko-nelibi-se-mu-zmena-zakona-o-holocaustu.html
  https://ct24.ceskatelevize.cz/svet/2803244-nejsmutnejsi-den-roku-izrael-vzpomina-na-obeti-holocaustu-cela-zeme-se-zastavila

  Odpověď
  • http://www.vodaksb.eu/diskuse/comment-page-90/#comment-281048

   Odpověď
 7. Erdogan – Libye – vazby
  Cast 1.

  Pro Erdogana je Libye víc než jen prestiž na Západě, konkrétně mnoho peněz, moc ve východním Středomoří a jeho ideál politického islámu. Turecké společnosti uzavrely v posledních letech v Libyi miliardové kontrakty. Kdyby Haftar převzal zemi, investice by se nikdy nevyplatily.

  Kromě toho je vláda jednoty Sarradschova důležitým partnerem pro Erdogana ve Středomoří. Od te doby, kdy byly pod východním Středomořím nalezeny velké zásoby zemního plynu, Egypt, Izrael, Řecko a Kypr spojily síly na obranu svých zájmů proti Turecku. Erdogan proto donutil svého libyjského partnera Sarradsche podepsat smlouvu o společném hospodářském koridoru ve Středomoří a nyní chce hledat zemní plyn tam „co nejdříve“. Na oplátku slíbil Saradschovi vojenskou pomoc.

  Obkliceny Saradsch a jeho vláda v Tripolisu (ovlada jen 20% zeme), je jedním z Erdoganových posledních spojenců ve Středomoří. Řecko je beztak starý soupeř, s Izraelem zpretrhal Erdogan styky jiz před deseti lety a konečně s vypuknutím Arabského jara se všemi Sunnitsko-Arabskými sousedy. Ankara tvrdohlavě podporovala Muslimské bratrstvo v Egyptě. Skutečnost, že Erdogan nechtěl uznat nového, silneho vudce al-Sisi, rozzuřila státy Perského zálivu, které se bojí islamistů jako hrozby pro jejich režimy a jakékoli stability na Středním východě.

  Turecka podpora syrskych rebelu si timto znepratelila Teherán, Damašek a všechny ostatní proiranske hrace v Libanonu a Iráku. Stručně řečeno, když vypukla Libyjská válka v roce 2014, Turecko ztratilo prakticky všechny sve regionální partnery. Libye se tak stala středem turecké zahraniční politiky.

  Erdogan dodává zbraně sarrajovým jednotkám už delsi dobu a libyjští vojáci jsou také léčeni v tureckých nemocnicích. Ale jak se Haftar stale vice blizil k Tripolisu a Sirte padla, Erdogan musel nechat jeho slova promenit na činy. Oznámil, že pošle své vlastní vojáky, ale údajně jen 35. Zatím vidí jejich úkol v koordinaci a výcviku. Neměli by bojovat.

  https://www.faz.net/aktuell/politik/ausland/libyen-konferenz-ohne-erdogan-und-putin-geht-nichts-16588771-p3.html

  Odpověď
  • Erdogan – Libye – vazby – cast prekladu clanku na FAZ
   Cast 2.

   Tento ukol prevzaly Syrské milice. The Guardian informoval o 2000 bojovniku Svobodne syrske armády, kteří jsou vyškoleni v tureckych výcvikovych táborech a posilany do Libye. Za 2000 dolarů měsíčně mají žoldáci podporovat Sarradsche v pozemnich bojich. Turecko, Libyjská vláda jednoty i Svobodná syrská armáda ovsem popírají přítomnost vojáků, ale potvrdila to i americká ambasáda v Tunisu.

   A pak je zde jeste Erdoganův sen o nové Osmanské říši. Erdogan Tento týden hovořil k tureckému parlamentu a řekl: „Libye byla důležitou součástí Osmanské říše.“Haftar nyní ohrožuje turecké dědictví. „Musíme chránit své bratry,“ řekl, s odkazem na potomky osmanských vetřelců, tzv. Koloughlu-Turků, dětí berberských žen a tureckých mužů.

   V Libyi tato rétorika vyvolala velký hněv. Libyjský novinář Mohamed Eljarh označil Erdoganova slova za destruktivní : „i stoupenci libyjské vlády jednoty jsou těmito prohlášeními nesmírně zahanbeni.“

   Pro Erdogana by však přežití sarradšovské vlády, a to i bez ekonomických zájmů, bylo důležitým symbolem: jako vzor umírněného politického islámu, v němž mají muslimští bratři své trvalé místo. Erdogan vždy snil o tom, že z Turecka učiní model muslimské demokracie. Poté, co v Egyptě, Sýrii a Iráku selhal, se alespoň Libye nesmí zcela odtrhnout.

   Ale jeho možnosti jsou omezené. Na rozdíl od tureckého nasazení v Sýrii je jeho zapojení do vzdálené Libye mezi obyvatelstvem poměrně nepopulární. Průzkum ukazal, ze okolo 60 procent Turků nasazeni odmita. Čím déle trvá, tím větší je averze, zejména pokud by melo dojit k tureckym obetem.

   Aby to bylo ještě horší, ankarský chráněnec Sarradsch nemá proti Haftarovu letectvu žádnou vojenskou šanci. Haftar je velkoryse podporovan stíhačkami a drony Emiratu. Erdogan se tedy může vypořádat pouze s jakýmsi patem, aby zabránil Haftarovi dobýt celou zemi. Protože by pak by jeho středomořská dohoda vypršela, turecké společnosti by vysly s prazdnou a Ankara by byla ještě izolovanější než předtím. Tripolis tvoří červenou čáru pro Erdogana. V každém případě musí být hlavní město chráněno proti Haftarovým jednotkám.

   https://www.faz.net/aktuell/politik/ausland/libyen-konferenz-ohne-erdogan-und-putin-geht-nichts-16588771-p4.html

   Odpověď
   • Nebola nejaká informácia, že Haftar nejakých tureckých bojovníkov z prvej várky zlikvidoval hneď po vylodení? A nebolo ich málo.

    Odpověď
    • Zdravím,o tomto sa zmieňoval V.V.Pjakin v Otázkach a odpovediach zo dňa 13.1.2020.

     Odpověď
 8. 5G Huawei-USA-Cina-Nemecko
  H. Seehofer: bez Huawei neni 5G v Nemecku v dohledne dobe mozna.
  Odmita pausalni obchodni omezeni. Jsem proti tomu vzit produkt z trhu jen proto, ze by se mohlo neco stat. Vystavba site by se mohla na nekolik let odsunout, pokud by byly cinske firmy z ucasti vylouceny.
  A. Merkel: spolkova kanclerka A. Merkel se ve svem ctvrtecnim rozhovoru s „Financial Times“ vyjadrila take k Huawei a pochybnostech o bezpecnosti produktu cinskych firem. Nemecko by melo spise zprisnit pozadavky na bezpecnost vsem telekomunikacnim poskytovatelum a pocet dodavatelu zvetsit, abychom nebyli pri vystavbe 5G siti zavisli na jednom dodavateli. Neni ale dobre jen tak nekoho vyloucit.
  S. Gabriel pro „New York Times“: kdyz vyloucime Huawei, bude z cinskeho trhu vytlacen nas automobilovy prumysl a to v situaci, kdy D. Trump hrozi, ze potresta nemecke vyrobce aut.
  Jen proto, ze mame US-prezidenta, ktery nema rad zadne aliance, mame se vseho vzdat? Proc bychom to meli delat? Predevsim proto, ze tento prezident dela presne to, co dela i Cina a ohrozuje nemecky automobilovy prumysl.
  https://de.sputniknews.com/deutschland/20200118326348735-seehofer-5g-deutschland-huawei-nicht-moeglich/

  Odpověď
 9. Ekonomka Markéta Šichtařová ve svém pátečním článku věnovala pozornost viceadmirálce Louise Dedichenové, která byla nedávno jmenována stálou národní zástupkyní Norska ve Vojenském výboru NATO. Může feministka a klimatická bojovnice zachránit stát v opravdové válce? – viz. https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2020011711265384-zeny-v-armade-a-tanky-na-baterie-sichtarova-okomentovala-jmenovani-feministky-do-nejvyssiho/

  Poznámka: já si odpovídám: „Může“. Všechna bojová vozidla mohou přece dostat řízené katalyzátory, anebo úplně přejít na elektrický pohon. Použití letectva lze omezit na vyjimečné situace – přece jen ta letadla zanechávají velkou uhlíkovou stopu. Zrušit použití olova v projektilech. Přejít na ekologičtější verzi střelného prachu. A vůbec, jako „klimatická bojovnice“ může přetransformovat doktrínu NATO ze zadržování Ruska na boj proti klimatu (možná v mládí četla Miguela de Cervantes).

  Odpověď
  • - pripomenul si mi jeden film („komedia“)…
   ako v elektromobile utekali pred padouchmi…
   ked im odišla baterka a začala hlásit , že je treba ju dobiť :) a padouši mali benzinové auta a zbrane…

   Odpověď
  • Těch Amazonek je tam již povícero, jen hřebíky do rakve NATO

   Odpověď
 10. USA byly světovým lídrem ve vývoji hypersonických zbraní, projekty však nebyly úspěšné, a teď budeme potřebovat léta, abychom obnovili ztracené pozice, prohlásil místopředseda Sjednoceného výboru náčelníků štábů OS USA generál John Hyten – viz.https://cz.sputniknews.com/svet/2020011811268800-pentagon-uznal-zaostavani-usa-v-oblasti-hypersonickych-zbrani/.

  Poznámka: když už je to smutně ohlašováno z druhé nejvyšší pozice us-army …

  Odpověď
 11. Životopis nového ruského premiéra Michaila Mišustina. Personálie. Česky
  http://www.irucz.ru/cz/zpravy/1-/114000000000-ruska-federace/114001000000-centralni-fo/114001609100-moskva-hlmesto/408-politika-domaci/36185-novy-rusky-premier-michail-misustin/

  Odpověď
 12. Oman
  Zemrel sultan Kabus bin Said, ktery vladnul Omanu od roku 1970.
  Zemrel v patek, 10.1.2020 vecer, byl dlouho nemocny. Pricina smrti je neznama. Pochovan bude dnes, 11.01.2020.
  Byl vyhlasen 3 denni smutek. Vsechny privatni i verejne instituce budou zavrene.

  Novy panovnik Omanu, 65ti lety Haitham bin Tariq Al Said, bratranec sultana Kabuse bin Saida, jiz slozil prisahu. Bylo potvrzeno vladou na Twitteru.

  https://de.sputniknews.com/ausland/20200111326324887-oman-sultan-kabus-bin-said/

  ,

  Odpověď
  • Asi ta zprava mela jit do EMP ….
   Sestrelene letadlo; Oman
   Neda mi pokoje – Panarin 60. od 7:26
   https://www.youtube.com/watch?v=aYTQQMHnpA0
   - sestrelene letadlo, Oman a ukrajinsky p resident v dobe sestreleni na dovolene prave v Omanu (byvala britska kolonie – a dodnes jsou tam jejich vojska)
   https://www.cia.gov/library/publications/the-world-factbook/geos/mu.html
   - dale upozornuje, ze v zari Oman provedl raketovy utok na zavody zpracovani ropy v SA
   - v dobe sestreleni letadla zemetreseni na jihu Iranu, kde se nachazi atomova elektrarna postavena ruskym Rosatomem
   a
   dnesni Panarin 61., kde opet zminuje Oman
   https://www.youtube.com/watch?v=PYh_8lHNM1g
   a
   dnes 11.01.2022 zemre omansky sultan a nevi se na co

   Odpověď
   • Jeste dodatek:
    Merkelova k padu letadla v Iranu: Dobre, ze vime, kdo jsou zodpovedni
    Clanek je sice to obvykle – Iranci si sestrelili sami, ale fotka v clanku je vymluvna.
    https://de.sputniknews.com/politik/20200111326325889-merkel-flugzeugabsturz-verantwortliche/

    Odpověď
   • … v tejto suvislosti netreba zabudnut, ze Omanu patri hornata cast vybezku v dobre znamom Hormuzkom prielive oproti pobreziu Iranu. Pokial ide o omanskeho sultana bol gay a nema potomkov, udajne v zapecatenej obalke uviedol meno nastupcu…

    Odpověď
    • Ano, je jim jeho bratranec 65ti lety Haitham bin Tariq Al Said, ktery uz slozil prisahu.

     Odpověď
 13. Světová občanská válka-ohlédnutí ruského analytika Konstantina Čeremnych, známého svou tendencí nahlédnout za kulisy světového dění
  https://poznamkypanabavora.wordpress.com/2020/01/09/405-svetova-obcanska-valka/

  Odpověď
  • Zajímavé. Forma drbů , ale dost vypovídajících.

   Odpověď
 14. Veronika 9.1.2020 o 1:07

  Sledujem tuto situaciu ohladom iranu a usa, a neda mi to aby som nepovedala moje podozrenie ze toto vsetko bola perfektne naplanova a predvedena akcia. Ked uz Usa zabili toho generala, urcite na to mali dost zavazny dovod. Nie je to tak davno co drony zautocili na saudsku arabiu. Ze to z nejakej tej krajiny teraz ma nenapadne meno, ale usa silno podozrievaju iran. Takze dovod mohol byt. Trump dal zvolenie k utoku. Posobilo to na mna ze to bolo nutne. Iran to teraz opetoval 22 raketami a velmi elegantne aby pre usa neboli straty na zivotoch, stratili drahy hotel a ulahcenie rozhodnutia stiahnut sa z iraku, rovno i s oficialnym dopisom. Usa akoze odpoved zaskocila, ze iran povstal, ale vlastne je to v pohode, ziadne obete. Iran stastny ze uz sa nebal ukazat sejkom a princom v oblasti ze sa neboja zmacknut tlacidlo a aj velkym usa naplut do tvare. Trump sa teraz moze ukazat ze je vitaz, lebo sa nic horsie nestalo a ani nechcel, a pre deepstate najvecsi zloduch zabity. Iran moze byt tiez stastny ze konecne sa americky vplyv v regione bude stracat, lebo uz tam nebudu vitany. I na vojenskej urovni kde ziskaju oficialne status okupantov. Iran dal vyhrazky smerom k izraelu, ten statocne vyhlasil ze sa bude urcite branit, aky je super. Naopak izrael moze byt celkom pokojny, lebo aby si iran spravil rovno dvoch (ak nie cely svet) nepriatelov a fronty na to rozhodne nema. A ako sa to vsetko stalo, uz niekolko hodin ziadne nove spravy, vsetko je akoby v poriadku, upratane, scenka skoncena. A pre vsetky subjekty situacia win-win. A katastrofa s lietadlom, mne to prijde ze bolo zostrelene raketou. A podla mna bolo natolko napratane potkanmi, ze sa aj vsetci boja o tom pisat, tak len stroho nejaky iranci a kanadania, letiac na ukrajinu, ako asi na nejaku dovolenkovu destinaciu. Trumpovej opozicii mozno odumrela cast personalu, a namiesto spetneho vyfackovania si len preberie cenu vitaza. Cina i vdaka drahej rope a blizsiemu spojeniu akoze proti spolocnemu nepriatelovi, bude moct za ropu poriadne napumpovat iransku ekonomiku. Stale win-win. Usa zistili, ze asi jediny z europanov ich moze v dobrodruzstve podporit velka britania. EU naopak zistuje, ze bez velkej britanie, vlastne moze cele usa kakat. Uzasne novorocne divadlo, majstrovske prevedenie. Prepacte za tak dlhy prispevok :)

  Odpověď
  • Berkut72 9.1.2020 o 1:25

   Dobry prispevok :)

   Odpověď
  • vzhledem k obsahu není vůbec dlouhý, podle mne dobré shrnutí.

   Odpověď
  • Ja k tomu lietadlu len toľko
   http://globalnews.ca/news/6381311/tehran-plane-crash-edmonton-victims/

   27 ľudí len z Edmontonu, väčšinou študenti alebo čerstvo skončení vzdelaní ľudia. Veľa ich išlo na svadbu. To sa tak robí, že tu sa oficiálne vezmú, aby nemali problém so sobášnym listom a skutočná svadba sa odohrá inde. Pre tento pár u nich doma v Iráne.

   Prezident iránskej komunity ešte hovoril, že priamo letieť nemôžu, musia ísť cez Európu. Možno tie letenky cez Kyjev vychádzali najlepšie.

   Odpověď
  • marlienka 9.1.2020 o 10:01

   Urcite mali dost zavazny dovod? Oni dovod nepotrebuju a pre okolie si ho vymyslia.
   Aj ako partner pre jednania USA stratili významnú časť kreditu – zavraždili iránskeho vyjednavača generála Sulejmaniho.
   Vražda parlamentára, vyjednávača je v „civilizovaných krajinách“ hrdelný vojnový zločin už niekoľko storočí, bez ohľadu na to, kým vyjednávač skutočne bol.

   Odpověď
  • Tata Tibor 10.1.2020 o 6:41

   Ak dovolíš, tak by som to trochu doplnil.
   Keď Trump ohlásil že má v pláne stiahnuť americké jednotky z BV neokoni spustili búrku v šerbli a na truc z pentagonu poslali ešte väčší kontingent. Po tom ako sa Trump osobne prihlásil k zodpovednosti za vraždu Sulejmaniho, a ešte pred iránskou odvetou sa okamžite ozvala diaspora GP v tábore demokratov aké je to nezodpovedné a obvinila Trumpa sa hazardovania s americkými životmi. Na základe tohoto dnes demokrati odhlasovali zákon zamedzujúci Trumpovi akokoľvek silovo zasiahnuť na BV.
   Keďže odvetný útok bol pekným divadlom pre divákov bez akýchkoľvek obetí, je zrejmé že všetko prebieha podľa vopred dohodnutého scenára. Na základe tohoto teraz môže Trump poukázať na to že mu demokrati de facto zabránili zasiahnuť na BV a preto vlastne nemôže chrániť amerických vojakov inak ako stiahnutím domov. Navyše s otvorením tohoto overtonového okna môže v predvolebnom boji poukázať na to že to demokrati ohrozujú vojakov a nakoľko on nemohol zasiahnuť fakticky tým znížili prestíž US a ukázali že si do nich môže ktokoľvek kedykoľvek beztrestne kopnúť. A takúto urážku psychika radového američana neznesie, čo veľkú časť voličov privedie do Trumpovho tábora.
   A k tomu lietadlu ešte iný pohľad na vec. V niektorom minuloročnom OaO Pjakin vysvetľoval ako po každom závažnejšom útoku na enklávy ISIS kde bolo zabitých väčšie množstvo bojovníkov nepravidelnej armády US zrazu niekde v amerike je útok duševne vyšinutého jedinca s množstvom obetí aby sa prijateľne mohlo vysvetliť veľké množstvo mŕtvych.
   Momentálne nedávno bola začistená jedna z posledných bášt ISIS v Sýrii a keď si uvážime akej štátnosti boli deklarované obete vyvstáva otázka či toto tiež nebola len takáto krycia akcia. Pár vecí na zamyslenie:
   - toľko omielaní kanaďania – v čase keď US, Nemecko a Francúzsko otvorene povedali že organizujú doslova poľovačku na svojich občanov ktorí bojujú v ISIS, Ottawský liberastský „golden boy“ verejne vyhlásil že kanada ich všetkých plánuje priviesť naspäť do kanady a „prevychovať“. V jeho poslednom vyhlásení to malo byť vyše 600 bojovníkov. Jeho kurátori toto vyhlásenie neskoršie potichu pozametali.
   - fotky z miesta havárie vyzerajú až príliš nápadne ako profesionálne naaranžované.
   - čierne skrinky sú poškodené zrovna v tej miere že iba letové údaje sú nedostupné.
   - lietadlo nevolalo o pomoc čo znamená že buď išlo všetko podľa plánu a nebol dôvod volať o pomoc, alebo posádka bola nejakým spôsobom omámená a neschopná volať o pomoc, resp. nebola schopná volať o pomoc či už z dôvodu technického problému resp. ďiaľkového riadenia lietadla a teda znovu šlo všetko podľa plánu. K tejto poslednej „konšpirácii“ ma vedie kontrola prevedená dva dni pred letom pri ktorej mohlo prísť k akýmkoľvek úpravám a tým pádom by niekomu sakra nevyhovovalo keby boli letové údaje sprístupnené.
   - no a nakoniec, čo by nebolo zase až takou zvláštnosťou pri leteckých katastrofách, nikto neprežil takže nikto nemôže svedčiť proti zverejnenej oficiálnej verzii.

   Odpověď
 15. Michal.1 8.1.2020 o 9:59

  Napriek tomu, že už dosť bolo povedané o zabití Sulejmániho, doporučil by som prečítať si článok v odkaze: https://topwar.ru/166407-zachem-tramp-ubil-sulejmani-i-pochemu-jeto-vazhno-dlja-nas.html hlavne záver týkajúci sa Ruska.

  Odpověď
 16. Putinovec 6.1.2020 o 18:17

  Řekl bych, že sláva pederastům začíná pohasínat.Globální ideologický nástroj likvidace lidstva se přežil, poslední využití bude při jeho likvidaci.
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Britanie-se-jeste-ted-klepe-Pustili-video-muze-ktery-znasilnil-190-dalsich-chlapu-Nejdrive-popili-pak-sli-do-bytu-a-pote-prislo-609170

  Odpověď
 17. Uvádím tu překlad článku I.Danilova ,přibližující ostrost střetu Trumpa s deep state :

  Trump zahájil zničení „stínové CIA“
  Ivan Danilov
  Západní média a experti jsou v hlubokém šoku : Donald Trump odděluje ex-ředitele
  J.Brennana od přístupu k tajným informacím analytice a operativě . Přestože jde o rutinní krok,
  který by neměl nikoho šokovat , měli by se spíše nacházet v šoku z toho, že ex-řediteli CIA tato možnost
  po ukončení jeho funkce až dodnes zůstala .
  Jde o to, že Brennan jako ředitel CIA byl podřízen prezidentovi /každému / ,ale on osobně ztělesňuje reálnou
  osobnost amerických tajných služeb ,která zůstávala u kormidla napříč změnám prezidentů a stran, jež je nominovali.
  Je jedním z „mužů v tmavých oblecích a tmavých brýlích / film Muži v černém / , o kterých Vladimír Putin řekl že
  „vysvětlují každému nastupujícímu prezidentovi ,jakou provádět vnější a vnitřní politiku USA“
  Odstřižení Brennana od přístupu k jádru práce tajných služeb – to je mimořádně silný a odvážný krok Trumpa a nikoliv
  v rovině osobní vendetty. Je srovnatelný s hypotetickým krokem , kdy by v 90.letech ruský prezident odstřihl všemocné oligarchy od možnosti
  ovlivňovat ruskou vnitřní a zahraniční politiku.
  Brennan rostl již od Bushe juniora . Jako zástupce šéfa CIA dodával Bushovi „filtrované“ informace z portfolia práce amerických tajných služeb a
  zcela oddělil prezidenta od přímé komunikaces jednotlivými patry rozvědek . Bush junior četl tedy jen mixy sestavené tímto „šedým kardinálem“
  / Richelieu -pozn. Překl/ . Prostě – výjimečné pravomoci Brennana sehrály také svoji významnou roli ve vzniku „boje proti terorizmu“.
  Po příchodu Obamy ,přes protesty vlivných demokratů,Obama – „reformátor“ povýšil do funkce ředitele CIA .
  Jeho ředitelování je plné skandálů, které jen potvrzují tezi, že některým osobám amerického vládního establišmentu je dovoleno vše .
  Jen jeden : za jeho vedení se prováděl masivní screening komunikací amerických senátorů , přestože je zakázán celou hierarchií zákonů a opatření.
  Když se aféra „provalila“, brennan ji klidně odelhal vKongresu a nebyl ani v nejmenším potrestán ztrátou funkce.
  Navíc – v období služby u Bushe jr. A Obamy ještě zvládl ředitelování soukromé společnosti The Analysis Corporation ,napojené na obranný
  rozpočet USA se zacílením na „sledovánía zpracování kriticky důležitých informací týkajících se americké národní bezpečnosti.“
  Tvrdí Brennanovi kritici hovoří o jeho éře jako o privatizaci práce amerických tajných služeb . Srovnávají jeho neomezenou „nezávislost“ s pozicí
  H.Kissingera , i když na jiném patře moci . Kissinger měl Brennana ve své skupině konsultantů .
  Zajímavé je, že současná americká média zařazují Kissngera pomalu k vlastizrádcům, zatímco Brennana vyzdvihují jako hrdinu / jak ilustrativní pro
  domnělou nezávislost amerických médií -poz. Překl./ .
  Trumpův úder proti Brennanovi -provedený s maximální otevřeností a publicitou – je velmi závažný . Už i proto , že Brennanje tvůrcem celé aféry
  Russiagate a on využil falešné důkazy vypracované soukromou společností Fusion G5 ke špionáži proti Trumpovi a následně je nabídl generálnímu
  prokurátoru Mullerovi v průběhu šetření Trumpova napojení na Rusko.
  Brennan v diskreditačním a likvidačním tažení proti Trumpovi využil svůj mnohaletý „kredit zkušeného pracovníka tajných služeb a osobně a přímo
  vmanipulovával svými prohlášeními veřejné mínění proti prezidentovi . Jeho formulace „chování Trumpa se jeví jako zrádcovské „ doplňoval jeho
  osobní přítel a šéf NSA James Clepper výrokem : „ myslím, že minulé dny prokazují .jak velkým důstojníkem speciálních služeb se ukazuje Putin.
  On ví, jak pracovat s agenty a nyní takto pracuje s prezidentem Trumpem „ .
  Je zjevné , že vlivná část vedení amerických tajných služeb se rozhodla sesadit Trumpa a nejen to . Chce ho dostat do vězení pro vlastizradu.
  Tiskovýmluvčí Bílého domu k zamezení přístupu Brennana k tajným informacím ještě upřesnil : Trump má seznam dalších osob, jimž bude rovněž
  odepřen přístup k tajným informacím spec.služeb . Toto by měl být rozhodující krok k začištění silových struktur a tím i deep state USA . Významný
  nejen pro Trumpa, ale i Rusko
  překl.Boletus s omluvou za hroznou úpravu . Ale aktuálnost v souvislosti s událostmi v Iráku je důležitější.

  Odpověď
  • Je to tohle? https://ria.ru/20180819/1526773929.html
   Článek z 19.8.2018?

   Odpověď
   • Ano,ten jsem překládal.

    Odpověď
    • Přišlo mi, že je to neaktuální, že souvislost se zabitím Soleimamiho je jen obecná. Ale když vidím reakce, tak dobře, že jsi to přeložil.

     Odpověď
     • Zpravodajci si klidně počkají s připraveným plánem na vhodný okamžik i roky. A Brennan je podle všeho člověkem stranoviků i globalistů s mimořádně silným krytím – jednou ten,podruhé ten . Proto si ho deep state dal do čela své zpravodajské jednotky.

      Odpověď
  • Boletus- děkuji.

   Odpověď
  • Asi to Tvé srovnání s kardinálem de Richelieu je na místě. Na wiki jsem se dočetl, že 25 let se jako zpravodajec zabýval Blízkým východem. Umí plynně arabsky. Řízení tam bude postaveno na přímých osobních vazbách.

   Odpověď
   • A samozřejmě díky za překlad.

    Odpověď
  • Mart’as 4.1.2020 o 12:40

   Velke diky za preklad Boletusi, to je velmi zajimave vysvetleni s tim Brennanem.

   Odpověď
  • Díky!!!!

   Odpověď
  • Ďakujem tiež za preklad a uvedenie článku a dovolím si málo k autorovi článku.
   Crimson Alter – Ivan Danilov, finančný analytik a novinár, jeden z najlepších ruských publicistov a analytikov na globálno-politické a ekonomické témy, píše o aktuálnych udalostiach z pohľadu globálneho politicko-ekonomického smeru vývoja, vo svojich článkoch odkrýva ekonomické príčiny politických udalostí prebiehajúcich vo svete. Zameriava sa ekonomiku východnej Európy, religionistiku, byzantologiou, teoriou a praxou propagandy, podporuje politiku Vladimíra Putina. Publikuje v RIA Novosti, jeho články pretiskuje aj Protiproud.cz
   https://ruxpert.ru/Crimson_Alter

   Odpověď
  • Takže chápete to tak, že dochází k vyostření střetu mezi GP a státními elitami a že v pozadí akce v Iráku stojí Brennan?

   GP – do toho jde s tím, že jeho cílem je vyhnání USA z blízkého východu a posílení Iránu?

   Statní elity – počítají s tím, že se jim podaří rozpoutat nějakou větší válku, a nějak to hodí na Trumpa?

   Podle mně Trump by to neschválil, kdyby neměl něco za lubem nebo nějaké to eso v rukávu. Leda, že by ho do toho nějakými intrikami navezli a teď musí jít do přímého střetu (to se mi nezdá).

   Odpověď
   • Důležité bude sledovat co se reálně stane. Raketový „úder“ na Sýrii byl velké divadlo s nulovým dopadem. Trump jen upustil páru v hrnci. Není to trochu podobné i nyní?

    Odpověď
   • Snažím se hledat odpověď na otázku Cui bono . Dnešní globální politiku nemá smysl sledovat jinak, než podle příměru „mávnutí motýlích křídel v Africe se brzy projeví zemětřesením v Ázii“. O ostrosti střetu elit v USA asi nikdo z nás nemá představu .Tam nejde o funkce, ale o kejháky podle hesla „kdo z koho“.

    Odpověď
  • @ Boletus,
   diky za preklad ktery nuti k zamysleni a pomaha odkryvat zakulisi…kdo je kdo…

   Odpověď
 18. Trošku ve stínu vraždy iránského generála.

  Polský prezident Andrzej Duda se nezúčastní Světového fóra památky holocaustu, které se koná v Izraeli, uvádí jedny z největších polských novin Gazeta Wyborcza.
  1.) Podle deníku jedním z hlavních důvodů, proč Duda odmítl dorazit na oslavy, je ten fakt, že „hlavním hostem by měl být ruský prezident Vladimir Putin“.
  2.) Dalším problémem podle novinářů je, že událost v Jeruzalémě byla organizována s účastí izraelského ministra zahraničí Jisraela Katza, který loni tvrdil, že Poláci „vstřebávali antisemitismus s matčiným mlékem“.

  Viz.https://cz.sputniknews.com/svet/2020010311201386-media-polsky-prezident-kvuli-putinovi-zrusi-cestu-na-forum-v-izraeli/ .

  Poznámka: ajajaj, Poláci mají nejspíš pěkně namydlené schody, a taky neví z které strany to může přilétnout …

  Odpověď
  • Ještě něco k polské historii …

   V Polsku vzbudila pohoršení pietní akce, kterou v prosinci pořádala základní škola ve vsi na východě země. Škola si připomínala nucené přesidlování obyvatel Zamośćska, které za druhé světové války nařídili nacisté. Děti se přitom převlékly do nacistických uniforem a sehrály zplynování svých spolužáků ve vězeňských stejnokrojích.

   Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/polsko-deti-naciste-hra-labunie-plynove-komory.A200101_140700_zahranicni_kha

   Odpověď
 19. Novoročný prejav V.V.Putina (s titulkami):
  https://youtu.be/hhOGd_yrulI?t=45

  Odpověď
  • A ty nádherné komentáře pod videem.

   Odpověď
 20. Naozajstná nielen študentská demonštrácia, 9 rokov po, ešte neexistovali fake news, ruská propaganda a policajti s nás mali srandu, ako priamy účastník Vám poviem, že nám policajti milo zakázali medzi Alkajdou a CIA kričať slovo mossad https://www.youtube.com/watch?v=QWpDKKg8eKc

  Odpověď
  • Ako dnes vyzerajú študentské demonštrácie:
   Farská Straka
   https://www.youtube.com/watch?v=vJuEutVmSUg

   Odpověď
 21. Kam kracis, Rakousko?
  Pri koalicnich rozhovorech mezi Sebastianem Kurzem (ÖVP) a Wernerem Koglerem (Zeleni, Grüne) je ze strany Zelenych navrhovana na post ministryne spravedlnosti Alma Zadic, rodacka z Bosny, ktera s rodici prisla do Rakouska v roce 1994, vystudovala prava ve Vidni a na Columbia Universite v New Yorku. Pote pracovala pro internacionalni pravni spolecnost Freshfields Bruckhaus Derlinger (FBD) se sidlem v Londyne, kam to dotahla az na pozici Senior Associate (od 2015). V roce 2017 se vratila do Rakouska.
  Proti firme FBD se v Nemecku vede vysetrovani, nebot zastupovala nektere mezinarodni banky, ktere v Nemecku manipulacemi s danemi ze zisku korporaci zpusobily danove Unikurse ve vysi nekolika Millard Eur.

  Ministryne spravedlnosti s timto pozadim a Muslimskym nabozenstvim….je Rakousku vubec mozno jeste pomoci ? Sebastian Kurz se opravdu vybarvuje (Pokud s timto navrhem bude souhlasit)

  Odpověď
  • Popolvár 2.1.2020 o 19:40

   Súhlasí…, teraz to hlásili v správach. Realita potvrdzuje to, čo som o ňom a celej kauze Stracheho vravel od začiatku. Som zvedavý, kedy ho konečne prekuknú aj samotní Rakúšaci, ktorí su z neho ešte stále nadšení.

   Odpověď
   • 22 Rakusak si od pritele (23) nechal 1.1.2020 ca. ve 0:45 strcit mezi pulky zadku silvestrovskou raketu a zapalit snuru. Pak se leknul a strachy stahnul pulky, takze raketa nemohla vzletnout a vybouchla mu v pozadi. Se zranenim neurciteho stupne byl odvezen do nemocnice.
    https://www.krone.at/2070603

    Tak asi tak.

    Odpověď
   • QuoVadis 4.1.2020 o 11:40

    S tim prokouknutim Kurze jsem dost skepticky. Zatim je to “Schwiegersohn” (Svagr) .
    Dokonce sotva nekdo venuje pozornost tomu, ze Kurz ma absolutni pravo kontroly (Durchgreifsrecht), co se tyka obsazovani politickych funkci osobami…
    Zajimave, ze Rakusane tak kritizuji Erdogana a Putina, pritom maji doma v podstate jeste neco horsiho.
    Soucasna nova vlada a obsazeni pozic jsou pak vetsinou same duverne osoby Kurze z cele jeho politicke kariery – od jeho 18 let, ani studium nedokoncil, Takze ma jenom maturitu.
    Vetsina z jeho duvernych osob je podobneho razu – politicke “rychlokvasky”, ktere prosly politickymi akademiemi, o zivote pracujich a o jejich podminkach nemaji ale ani potuchy.

    Odpověď
    • Jen mala oprava: Schwiegersohn je zet‘
     S tim vzdelanim bych si nebyla tak jista, treba se mu dostava vzdelani, ktere je pro normalni vetsinu nedostupne. Rizeni je v rukou skalnich cernych, Kratky je jejich vystavni obrazek.

     Odpověď
     • QuoVadis 4.1.2020 o 12:43

      Dik za opravu. No ze je “Kratky” hlasna trouba skalnich cernych, to uz asi neni zadne tajemstvi. Dynastie “Pröll” z Dolniho Rakouska dominuje, I kdyz se do cela uz nehrnou. Po Josefovi (byvaly financni ministr), ktery zaridil pro rakouske danove poplatniky velice nevyhodne znarodneni Hypo-Banky (vykoupeni od bavorske Landesbank vcetne novych dluhu), pak ale nahle onemocnel a odstoupil, uz zadny Pröll ve vedouci politicke funkci neni – jen kamarada Mikl-Leitner.
      Pro praci u cerne banky Raiffeisen je Josef Pröll ale ocividne dostatecne zdravy.
      Kurzovy privatni navstevy u Kissingera jsou take znamy, ale medialne se o nich sotva mluvi.
      Takze je “Kratky” taky jenom figurka na sachovnici, pokud by neco nevyslo, tak to bude jeho chyba…

      Odpověď
      • Je na vychovani. Kdysi rekl Cerna hora, ze je Kratky mlady, talentovany, nadejny kadr.
       Königmacher z DR je jasny, to si nemusime vysvetlovat, ten vyrabi krale uz desitky let.

       Odpověď
 22. Take tam vidite pobihat tu KRYSU? Na rozhavenem motoru kosmicke rakety behem letu na obeznou drahu :D ? (viz cas 20:02, prave okno)
  www.youtube.com/watch?v=-aoAGdYXp_4

  To je jako nejaky blby vtipek nebo je opravdu cely americky kosmicky program fake?

  Odpověď
  • To je americká žáruvzdorná krysa, v americe běžná věc.

   Odpověď
   • taky z nich v americe vyrábějí skafandry. Armstrongovi říkali „myší kožíšku“ ;-)

    Odpověď
  • Z dvacetiprocentní pravděpodobnosti, že byli na měsící, jsem ubral na 10.

   Odpověď
  • Jak matriční. Nadcházející rok je rokem myši.

   Odpověď
 23. Bývalý riaditeľ CIA potvrdzuje chemtrails.
  https://zpravy.dt24.cz/zahranicni/byvaly-reditel-cia-potvrzuje-chemtrails-tvrda-rana-pro-vsechny-skeptiky/?fbclid=IwAR0cTu_f07UBS-yqNMoXEi9CBISro9kZhKC5yW3iDENOWQ0qi955PMenbro

  Odpověď
  • Jen přemýšlím, jaká je pravděpodobnost, že člověk, který projde kádrovým sítem, systémem zasvěcování a všelijakých zkoušek až na takovou pozici, je poté schopen, ochoten a oprávněn učinit prohlášení, které klan, který jeho samotného vlastní, staví do role těžkých zločinců. A také, že kádr po takové kariéře začne najednou jednat podle svědomí. Možné to samozřejmě je, jen, opakuji, přemýšlím o pravděpodobnosti.

   Odpověď
   • On nejedná podle svědomí.
    Jen mluví před svými pappenheimskými o krocích, které v rámci své hegemonické zahraniční politiky, rozšiřují na území celé zeměkoule.
    https://www.cia.gov/news-information/speeches-testimony/2016-speeches-testimony/director-brennan-speaks-at-the-council-on-foreign-relations.html

    Jak vidím, problém chemtreils řešili dokonce na půdě OSN, jen běžného člověka o tom jaksi nehodlají informovat…
    https://www.kramola.info/vesti/metody-genocida/oon-priznajot-opasnost-himiotrass

    Odpověď
    • Co je jeste horsi, ten clanek je z cervna 2016…Ale Media “nezvladla” za vice nez 3 roky obyvatele o chemtrails a vyjadreni Brennana zverejnit…

     Odpověď
     • Zato zvládla informovat o škodlivosti „teorií spiknutí“ a podvratných živlech, které je rozšiřují. Dokonce bojuje proti nim. A nejen média. Co naše parlamentáři a senátoři? Dovolil si někdo z nich ocitovat Brennana?

      Odpověď
      • ..nebo pipnout proti Grete Thunberg, Fridays for Future a dalsim “fantasmagoriim”?
       Je jen malo moznosti.. Bud na logicke a vlastni uvazovani a zavery nejsou dostatecne inteligentni, nebo jim jde opravdu jenom o prachy a udrzeni si dobre placenych pozic.. Anebo jsou “posrani” az za usima pri myslence mediim a nekomu vyssimu odporovat…
       A samozrejme kombinace dvou nebo vsech tri moznosti neni vyloucena.

       Odpověď
       • :) Když jsou ty Vánoce a blíží se Silvestr, trochu veselí je místě (i když v tomto případě je to ve skutečnosti velmi smutné). Líbí se mi to natolik, že to vypíchnu.

        5P při rozhodování vrcholných představitelů ve společnosti:
        1) pitomost
        2) posranost
        3) podlézavost
        4) peníze (do vlastní kapsy)
        5) privilegovanost (chtějí pozornost druhých, něco znamenat – chtějí si vše dovolovat a ještě jim k tomu musíte tleskat, aby se cítili dobře)

        Odpověď
   • Podle mne Bohumile jde o to že chemtrails je jedna z věcí kterou je potřeba zrušit a GP to celé opět hodí na hrb neokonům, USA a NATO. Dvě mouchy jednou ranou.

    GP sám to musí zrušit jinak na této planetě nebude obyvatelno ani pro něj. Vytáhnout to na světlo a spojit s neokony je pro něj nouzovka, ale přijatelná.

    Nicméně dokud to neuvidím na mainstreamu jsem v klidu. Tento článek není o nic důvěryhodnější než všechny ostatní na toto téma. Web nedůvěryhodný, článek protkaný tezemi jako
    „Mimo jiné nemají zájem, aby se lidé dívali do sluníčka, protože probuzení bytostí na planetě Zemi by pro ně bylo nebezpečné…“

    ti co vědí ho nepotřebují, ty co odmítají to jen utvrdí.

    Odpověď
 24. Jo otvárajú sa skutočné základné otázky podstaty vesmíru.

  „Teplo se díky kvantovým jevům může šířit i vakuem“
  https://sciencemag.cz/teplo-se-diky-kvantovym-jevum-muze-sirit-i-vakuem/

  Možno sa konečne pošle do čerta strunová teória.

  Odpověď
  • No a ešte chvíľu počkať a vákuum zanikne.

   Odpověď
   • Vákuum nieje prázdnota. Vznikajú tam a zanikajú virtuálne častice. Vákuum je jedným zo stavov matérie.

    Odpověď
    • Pomohol som si wikipédiou : Vákuum alebo vzduchoprázdno je ideálne prázdne prostredie (bez látkovej formy hmoty) alebo reálne prostredie, v ktorom je tlak plynu nižší ako atmosférický tlak.
     Podľa kvantovej teórie ani priestor bez akejkoľvek hmoty nie je úplne prázdny, ale prebieha tam veľa procesov (kvantovo-mechanickej fluktuácie, tvorba párov častíc a antičastíc a ich opätovný zánik a pod.). Občas sa hovorí o tzv. energii vákua.
     Obe vyjadrenia si protirečia ak je tam energia z ktorej vzniká hmota nemôže tam byť vákuum.
     To je ako keď pozriem do mora a vidím len vodu ale vo vode je milióny organizmov ktoré oko nevidí, a to isté platí aj o vzduchu pozriem na oblohu a tiež sa to javí ako že tam nič nieje ale pri správnom svetle a dobrých očiach vidím čo všetko tam lieta. A to isté platí pre vesmír to čo nevidím ešte neznamená že to tam nieje. Je to moja teória ale vesmír nie je žiadne vákuum.
     Kedysi sa tvrdilo že elektromagnetické pole planéty nemajú a ak tak veľmi malé, Ruský vedci dokázali že Jupiter má rovnako silné elektromagnetické pole planéty.

     Odpověď
     • co si pamatuji, teorie říká, že vakuum je „polévka“ virtuálních částic/antičástic, tj. fyzicky existují po velmi krátký čas. Tato směs má svoji energii, která je mnoho řádů vyšší než energie stabilní hmoty. Tato energie má též své diskrétní stavy a tento vesmír je přímým důsledkem současného energetického stavu vakua – což je vědecké vysvětlení vzniku vesmíru – Velký třesk.

      Možná rehabilitují Etér.

      Odpověď
     • v tomto směru bych se s wikipedií rozloučil a přešel spíše k nultému řádku mendělejevovy tabulky prvků.
      http://leva-net.webnode.cz/products/nezfalsovana-tabulka-prvku-mendelejeva/

      Odpověď
      • Ďakujem za pripomenutie na ten ÉTER , dnes mi YouTube vyhodil zaujímavé video, tak odkaz:
       https://www.youtube.com/watch?v=O90Wd6JnecI

       Odpověď
  • Vákuum predsa nevylučuje sa s existenciou elmag.poĺa a teda nemá nič spoločné s teplom. Keďže to je prejavom energie a entrópie. Medzi Slnkom a Zemou je vákuum a pritom Slnko vyžaruje žiarenie, ktoré pri dopade prenáša energiu a teda teplo. To nie je v žiadnom rozpore.

   Odpověď
   • Jestli tomu dobře rozumím, tak v článku se hovoří o běžně nepopisovaném přenosu tepla pomocí fononů (vpodstatě vedení) a nikoli pomocí fotonů, jak se to děje při sálání. Děj se však odehrává na velmi malé vzdálenosti, takže jsem zatím nenalezl praktické využití této informace.

    Odpověď
 25. Írán je připraven pomoci Sýrii vyvést nezákonně se nacházející americká vojska v zemi, pokud se na ně syrské orgány s takovou prosbou obrátí. Sdělil to v rozhovoru s RT Arabic poradce nejvyššího íránského vůdce Alí Akbar Velájatí – viz. https://cz.sputniknews.com/svet/2019122511163077-iran-je-pripraven-pomoct-syrii-vyvest-americke-jednotky-ze-zeme/

  Poznámka: předání ropných polí Sýrii, a pak postup směr Damašek a Golany?

  Odpověď
  • Lovuška , doufám že nesklapne…Cílem je ruský „nadměrný“ vliv na BV na úkor iránského . Nejde o Írán jako celek, ale část iránských elit.

   Odpověď
   • Putinovec 25.12.2019 o 10:36

    Zoufalá snaha předvést se coby centrum řízení.Když na to trpaslík sedící na ramenou titána nemá, tak se to alespoň pokusí prodat.

    Odpověď
   • Pokud k tomu dojde, tak jsem zvědavý jak zareaguje Izrael. Možná to bude i střet 2 židovských koncepcí v Izraeli – té vlastenecké, a tradiční sionistické.

    Odpověď
 26. https://lenews.ch/2019/12/18/switzerland-to-shut-down-first-nuclear-reactor/
  Svajciarsku zostane z povodnych 5 jadrovych elektrarni uz len 3 a do roku 2050 chcu zatvorit vsetky. nad switch landom zapada slnko.

  Odpověď
  • A se Švýcarskem nejspíš padne i Lichtenštejnsko – failed states.

   Odpověď
 27. Přišel mi poštou zajímavý článek: https://uloz.to/file/S7Dg1VoELiz2/jako-muze-a-zenu-je-stvoril-pdf

  Odpověď
  • Dobré. Stručné a srozumitelné.

   Odpověď
  • K tomu mne napadlo položit MUDr Uzlovi jednoduchou otázku, kde že přesně se jím oznamovaný gen homosexuality nachází – na jakém místě, kolikáté bázi, kterého chromozomu a jaký je rozdíl (vyjádřený „alternativní“ příslušnou částí DNA) u heterosexuální populace. Asi by se dalo pochopit, že si nepamatuje příslušné posloupnosti A-T-C-G, ale jistě bude vědět, kde přesně je takové exaktní vyjádření publikováno, když už z něj dělá a zveřejňuje své vědecké závěry ..

   Odpověď
   • Putinovec 24.12.2019 o 10:46

    Uzel se deklasoval svým vystupováním v reklamě .Kečup už nezbyl, tak sáhl po jiném artiklu.Člověk který se zaprodá , ukazuje míru své mravnosti.

    Odpověď
    • Je to fakt uzel s roztodivným obsahem a příjmením Uzel . A to jméno – RADÍM .

     Odpověď
   • Ono vůbec, pakliže by homosexualita byla v DNA tak jsou v zásadě 2 možnosti.

    1. Jedná se o mutaci – to jest degradaci DNA

    2. Je to běžný gen, něco jako barva očí. Ale v tomto případě by musel počet homosexuálů trvale klesat, protože homosexuálové se logicky rozmnožují podstatně méně než heterosexuálové. Vlastně tento gen by již měl být dávno eliminován z DNA lidstva.

    Odpověď
    • Ad bod 2, ano, koncept, že homosexualita je dědična na úrovni genů, je prazvláštní koncept :-)

     Odpověď
     • Něco jako dědičná neplodnost :)

      Odpověď
      • :-D to mi nikdy nedošlo, díky.
       Vynikající argument proti zastáncům „geneticky vrozené“ homosexuality.

       Odpověď
       • Putinovec 27.12.2019 o 14:40

        Pro toho kdo je ochoten uvěřit více než šedesáti druhům pohlaví, nebude argumentem žádné rozumné slovo.Tady pomůže jen ta stará osvědčená hůl v pádné ruce.

        Odpověď
        • no, to je naneštěstí taky kus pravdy.

         Odpověď
       • výsledok niekoľkoročného výskumu vedcov, publikovaný v Science v tomto roku – neexistuje gén homosexuality:
        https://science.sciencemag.org/content/365/6456/eaat7693

        Odpověď
    • Někde jsem četla, ale podrobnosti si už nepamatuji, že homosexualita plodu je způsobena abnormálním hormonálním stavem matky při těhotenství (oproti běžnému hormonálnímu těhotenskému stavu).

     Odpověď
     • odkedy je plod homosexualny? ale samozrejme, ze geneticka vada moze mat vplyv na psychiku jedinca. cize rozvijat sa moze len pocas zivota s chybnou psychikou jedinca, alebo defektnou kulturou spolocnosti.

      Odpověď
      • Plod samozřejmě homosexuální není. Homosexuální je jedinec, který se za abnormálních hormonálních podmínek coby embryo vyvíjel. Co je příčinou toho, že abnormální hormonální stav nastane, to už by byla z mé strany čirá spekulace. Nicméně takto lze vysvětlit, proč podíl homosexuálů v populaci neklesá. Nemusí to být ale vysvětlení jediné.

       Odpověď
     • - poškození jemnohmotných těl člověka z důvodu mentálního stavu rodičů při početí – opití, zfetovaní, násilí…případně to samé během těhotenství plus nenávist k nenarozenému dítěti – zde vznikají čistí homosexuálové. Hormonální stav je důsledek.
      - výchova, přeprogramováním. Proto ta propagace od mateřských školek. Může se měnit během života. Náchylnější jsou ti s vhodně poškozenými jemnohmotnými těly.
      Jako vždy, pavěda řeší důsledky držíce se svého Boha materialismu.

      Odpověď
      • Větší hloupost jsem nečetla. Bez komentáře.

       Odpověď
       • Už jsem se lekla, že jsi tak zkritizovala můj příspěvek :-).

        Odpověď
     • Ano, irko. I o tomhle píše psycholog Artur Janov v knize Prvotní otisky. S geny je to „na velmi dlouhé lokte“ (rozuměj doba zápisu změněné genetické informace do genofondu dalších generací). Hlavní příčinou homosexuality je proto podle něj hormonální opakovaná či dlouhodobá nerovnováha/nevyrovnanost matek v době těhotenství. Mými slovy: matčin hormonální systém je v těhotenství s organismem plodu/dítěte v blízké symbioze. Proto plod a jeho rozvíjející se nervový systém citlivě zaznamenává veškerá psychická, emoční atd. hnutí matky. To znamená, že např. pokud matka opakovaně cítí odpor, nejistotu či ohrožení v přítomnosti mužů, tak její tělo produkuje odpovídající hormony (nejistota, stres, pocit ohrožení).
      A pokud plod v jejím lůně je budoucí chlapeček, tak jeho organismus toto registruje (včetně rámce celé situace, protože plod už vnímá a rozlišuje např. zvuky, jak víme) a může to vyhodnotit tak, že mužská kvalita není pro matku resp. pro něj (protože jsou v té době prakticky jeden organismus) bezpečná a tudíž žádoucí. Tento otisk si pak dále nese a na problém je zaděláno. Deformuje se tak přirozené prožívání pohlavní identity, vztahu kvality mužské -ženské atd. To, co Janov píše, má logiku. Knihu doporučuji.
      Možnosti korekce jsou. Samozřejmě v rodině, tam se dá leccos napravit působením jiných stabilních osobností. Ale pokud se nikdo takový nenajde a prostor má naopak „rozstřelená“ či prostě defektní psychika dospělých, tak je posilována dispozice z těhotenství.
      A abych nebyl jen materialistický či příliš kývající na psychologii západu, která toho, žel, jinak mnoho dobrého a účinného nepřinesla, připouštím samozřejmě i dobrou korekci, zásah či prostě opatrovnictví a podporu HNR.

      Odpověď
    • - ako sa rozmnožuje homosexual ?
     „protože homosexuálové se logicky rozmnožují podstatně méně než heterosexuálové“

     Odpověď
    • Mart’as 27.12.2019 o 14:05

     „Je to bezny gen ..“

     29. srpna tohoto roku vyslo mnoho clanku o studii, ktera potvrdila neexistenci tzv. gay genu , tedy geny odpovedneho za homosexualni sklony.
     https://www.sciencenews.org/article/no-evidence-that-gay-gene-exists

     Odpověď
    • Je tu ešte možnosť, že by ten gén šírili tí, čo sa zo strachu z odsúdenia radšej oženia/vydajú a žijú v hetero vzťahu, majú deti, atď. Lenže v liberálnej dobe by počet homosexuálov nemal narastať, ale klesať, lebo už môžu žiť s kým chcú, a tým pádom menej by šírili svoje gény.

     Odpověď

Napsat komentář

*
*

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>