1. Rozhovory o brexitu pokročily, pochvaluje si Londýn. Juncker to vidí jinak:
  https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/rozhovory-o-brexitu-pokrocily-pochvaluje-si-londyn-juncker-j/r~03a9ec4835da11e998d70cc47ab5f122/

  Poznámka: tuctový článek o brexitových tanečcích. Nicméně je v něm možná zajímavá věta: „Britský ministr financí Philip Hammond označil tuto diskusi za důležitou, a dodal, že je se svými kolegy odhodlán zabránit brexitu bez dohody.“

  VVPj říkal, že Hammond na místě ministra financí je ve vládě jediným člověkem globalistů. Takže by to mohlo vypadat na dohodu. Samozřejmě otázkou je, jaké budou konečné podmínky.

  Odpověď
 2. Kurz v Bilem dome u americkeho prezidenta Trumpa – rozhovor nazval jako velmi kontroverzni
  (z rozhovoru v ZIB 2 v rakouske televizi)

  Jako partner je Rusko „atraktivnejsi“ : Kurz se vyjadruje k Severnimu proudu 2

  „Potrebujeme jistotu zabezpeceni“, sdelil Trumpovi.
  „Jakz takz panuje v EU jednota ohledne tohoto projektu. Jsme sice otevreni pro US-kapalny plyn, ale Rusko je t.c. cenove lepsi, coz dela tuto zemi jako partnera atraktivnejsi.“ Trump, jako byvaly obchodnik, muze jiste chapat, ze jsou zde „rozdilne zajmy“.
  https://de.sputniknews.com/politik/20190221324052191-trump-kurz-nord-stream-russland/

  Odpověď
  • https://cz.sputniknews.com/byznys/201902219264663-Kurz-Rakoousko-podpora-Severni-proud-2/

   Odpověď
 3. Laureátka Nobelovy ceny za mír Mairead Corrigan-Maguire navrhla Juliana Assangeho na Nobelovy cenu za rok 2019 – https://deutsch.rt.com/international/84578-wikileaks-grunder-julian-assange-fur/

  Poznámka: zdá se, že JA pro globalisty úkol splnil, a tak mu tímto děkují

  Odpověď
  • Ale moze opustit ambasadu? Nezatknu ho? Inac, to by bol gol, zatknut nositela nobelovej ceny pri jej preberani

   Odpověď
  • Velmi chytrý tah. No odstřelte nabo zavřete nominanta na /sice naprosto zdiskreditovanou/ puncovní značku celebrity. To by mne ani ve snu nenapadlo.

   Odpověď
   • No, jistotu ochrany proti zatčení nebo likvidaci mu to neposkytuje. Kdyby tu Nobelovku opravdu dostal, tak by to bylo o něčem jiném.

    Odpověď
 4. Nedávno tu Jura spomenul tému možného globálneho odzbrojovania.

  K tomu sa hodí tento citát z Mŕtvej vody:
  „Oddávna je jedným z najdôležitejších princípov vojny útok na centrá riadenia. Preto je štatisticky predurčené, že v prípade jadrového konfliktu s účasťou Euro-Amerického konglomerátu niektorí uznajú za vhodné nezabudnúť ani na „neutrálne“ Švajčiarsko, po čom vymrštia megatonovou náložou Ženevské jazero do jeho okolia. Ak si to uvedomia, tak povolenie od Generálneho štábu si pýtať nebudú, špeciálne, ak Generálny štáb stratí počas bojových akcií svoju dôveru; všetci majú vo svojom arzenále nadbytok jadrových zbraní, jeden cieľ hore-dole. Dokonca, uvedomiť si to môžu aj príslušníci ozbrojených síl samotného konglomerátu: oni v jadrovej vojne tiež „nemajú čo stratiť“, s jej začiatkom aj tak už všetko stratia.“

  Myslím že GP má prirodzene záujem na globálnom jadrovom odzbrojení v budúcnosti. Ale zrejme v závislosti od procesu úspešnej likvidácie starej garnitúry neokonov. Veľké mocnosti sa tejto výhody vzdávať nebudú, kým je exekutíva konglomerátu plná šialencov a vojnových štváčov. No neskôr…? Na druhú stranu, táto globálna hrozba zároveň núti GP spolupracovať so silnejšími predstaviteľmi bloku, ako je RF. Globálne odzbrojenie by zároveň umožnilo vrátiť bojachtivých do éry konvenčných vojen. Preto treba využiť túto jedinečnú, aj keď veľmi nebezpečnú dobu na budovanie nového lepšieho sveta, hlavne na vyšších prioritách.

  Odpověď
  • Taky přihodím jeden citát z DVTR (vydaní z roku 1991, ten překlad, co má „jenom“ 23 stran). Jedná se o krátký text z 9. strany. Dávám ho sem proto, že jsem se pokusil text okomentovat. Předem upozorňuji, že se to s tím mým komentářem blbě čte, tak jsem dal do kurzívy text, který jsem vložil, aby se podařilo jakž takž přečíst i původní text.
   (Začátek citace)
   Okrem toho, časové straty (fázový posun, už něco mělo být hotovo a není; projev krize řízení GP) na likvidáciu štruktúr (státní elita USA), ktoré zavŕšili svoju funkciu, zaťažujú celý supersystém (svět; politické problémy). Táto záťaž sa špeciálne zvyšuje (Ukrajina, Sýrie, Venezuela…), keď individuálne ciele štruktúr (státní elita USA a její Pax Americana) v ich cieľových vektoroch získavajú z rôznych dôvodov oveľa vyššie priority (důvod je jasný – nyní už je to strach o vlastní živobytí), než ciele hierarchicky vyšších štruktúr supersystému (GP a jeho plány zotročení lidstva i skrze USA elity, kteréžto jsou nyní plány GP ukradené, neshodují s jejími cíly), alebo keď ciele vyšších štruktúr vypadávajú z cieľových vektorov nižších štruktúr (toto se podle mne nestalo, protože USA státní elita neměla a nemá ponětí které plány má GP a jak je chce provést GP ve skutečnosti; USA elita je jenom nástrojem od začátku, který zná jenom část příběhu, GP jim neřekl všechno). V takomto prípade likvidácie sa štruktúra môže začať pred likvidáciou brániť (to se nyní děje; USA elita se brání před likvidací). Toto je jeden z prípadov javu, ktorý možno nazvať inverziou priorít cieľov nižších štruktúr (USA elita původně makala pro GP, ale nyní jde proti němu) voči hierarchicky vyšším štruktúram (což je GP) obsluhujúcim oveľa vyššie priority (GP a jeho zotročení lidstva je pro něj pořád důležité a ikdyž současně vede válku s USA elitami) vo vektore cieľov celého supersystému.
   (Konec citace)
   Proč to sem dávám? Jednak proto, aby bylo vidět, že DVTR popisuje situaci, kterou pozorujeme. A taky proto, aby bylo vidět, že přečíst „jenom“ 23 stran je velmi náročné, protože za slovy je třeba mít konkrétní obrazy, aby pak informace ve větě dávala spojitou představu. Stejně tak je zajímavá i ta pasáž, týkající se silných a slabých manévrů anebo proč je bezstrukturní řízení (statisticky) pomalejší než strukturní. Dá se to „číst“ podobným způsobem, tzn. že za každým slovem si vytváříte příběh a pak to dává hlubší smysl. A to je důvod, proč přečíst „jenom“ 23 stran trvá tak dlouho…

   Odpověď
   • Za mne máš palec nahoru. Ono studovat DVTR bez alespoň minimální schopnosti obrazového myšlení a tužky s papírem skoro nejde. Souhlas.

    Odpověď
   • Super. Niečo podobné sa mi tiež stáva. Napríklad mám prečítanú nejakú knihu v ruštine normálnym tempom. Potom, keď ju prekladám tempom 6xA5 za deň, mám možnosť nad tým dôkladne premýšľať aj s obrazmi, všímam si rôzne detaily, a občas mám dokonca pocit, že niektoré veci som tam predtým nevidel.

    Odpověď
    • popolvár 19.2.2019 o 20:32

     a takto potom počas prekladov prác VP SSSR vzniká toľko doplnení, vsuviek a poznámok pod čiarou – to sú tiež tie predmetné obrazy, či už naše aktuálne alebo po predkoch zdedené v rôznych ľudových múdrostiach…

     Odpověď
 5. Bernie Sanders oznámil kandidaturu na prezidenta 2020. Dobrá zpráva pro Trumpa

  Odpověď
 6. Kosovo je Srbsko .. prohlásil pod sochou Svatého Václava Jaroslav Foldyna: http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/politika/kosovo-je-srbsko-hlasil-pod-sochou-svateho-vaclava-jaroslav-foldyna/

  „Zapomíná se na to, že Srbsko s námi má mnoho společného. Když T. G. Masaryk budoval náš stát, jezdil po světě se srbským pasem. Že se někteří politici otočili k tomu zády, to jsou jen oni, protože my jako národ jsme se nikdy neotočili. Klaním se vám …“

  Poznámka: čestný chlap, který to má v hlavě srovnané – v dnešní politice nevídané …

  Odpověď
 7. Izraelský premiér Benjamin Netanyahu dnes jmenoval Israele Katze ministrem zahraničí -viz. https://deutsch.rt.com/newsticker/84405-netanjahu-ernennt-israel-katz-zum/.

  Poznámka: do dnešního jmenování plnil Netanyahu i funkci ministra zahraničních věcí. Bude zajímavé sledovat, čí je ministr Kočka člověkem, jestli pronárodních klanů, nebo těch sionistických.

  Odpověď
  • … jeste doplnim:

   vyznam/preklad jmena Israel – Buh se hada, Buh panuje (vladne)

   rozsireny vyznam – v Bibli je Izrael druhym jmenem Jakoba, ktere dostal od Boha po boji s jednim andelem; zeme Izrael je po nem pojmenovana

   https://www.vorname.com/name,Israel.html
   https://de.wikipedia.org/wiki/Jakobs_Kampf_am_Jabbok

   prijmeni Katze – Kocka

   Odpověď
   • Oracle 911 17.2.2019 o 20:16

    Katze-Mačka sa mi asociuje s „fat cat“ (tučný kocúr)…

    Odpověď
 8. Fox News: USA se mění na Jelcinovské Rusko!
  http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/fox-news-usa-se-meni-na-jelcinovske-rusko/

  Odpověď
  • To je fobie anebo výkřik nadšení ?

   Odpověď
   • Nikoliv, to je varování státním elitám, co se stane, pokud nezačnou urychleně spolupracovat.

    Odpověď
 9. Ve Francii uzákonili změny ve školních osnovách, kdy se budou nově rodiče, tedy otec a matka, označovat jako „rodič 1″ a „rodič 2″. Otázkou je, zda-li nebude „rodič 2″ diskriminován, protože je až druhý? (to je moje vsuvka k této tragédii francouzského národa a bílé heterosexuální většiny).

  https://www.rt.com/news/451539-parent1-parent2-mother-father-france/

  Odpověď
  • Ještě mi tam chybí: Kluk – potomek 1 a holka – potomek 2, ale třeba to bude zbytečné, protože je budou vychovávat jako bezpohlavní individua.

   Odpověď
  • Honza Větrník 16.2.2019 o 19:29

   Otázka: kdo bude jednička a kdo dvojka? Kvůli diskriminaci…

   Odpověď
   • Časostroj 17.2.2019 o 20:17

    A ono bude trojka?

    Odpověď
  • Tragedie Francie pokračuje

   Odpověď
 10. Duterte by chtel Filipiny prejmenovat na „Maharlika“

  V budoucnu se ma stat jmenovat „Maharlika“.
  Toto slovo pochazi z domorodeho jazyka Tagalog a znamena nekoho, ktery je vlastnik „znalosti a bohatstvi“, nejlepe prelozeno „slechta“.

  Jiz zemrely „diktator“ Fernando Marco se zabyval timto prejmenovanim.

  Filipiny byly pojmenovany po spanelskem krali Filipovi II., ktery je kolonizoval v 1527-1598. Na tento cas nevzpominaji radi. Ostrovni stat Filipiny (7000 ostrovu) se stal 1946 nezavislym pote, kdyz se zbavil spanelske a americke kolonizace.

  https://www.waz.de/panorama/duterte-moechte-philippinen-in-maharlika-umbenennen-id216438131.html

  https://www.krone.at/1863212

  Odpověď
  • a vratit puvodni jmeno RUZYNE pro letiste v Praze, nejlepe v den prijezdu madly jako ukazka jak je oblibena.

   Odpověď
   • Navrácené původního jména Ruzyně lze přivolávat. Kdykoliv tam jedu taxíkem nahlašuji letiště Ruzyně. Operátorka řekne letiště VH a já zopakuji, že jedu na Ruzyni.

    Odpověď
  • Duterte je chápavý a poslušný. Už za Obamy fungoval jako spolehlivý pikolík.

   Odpověď
 11. Soutnik hlasi :
  V BBC přiznali, že scény následků chemického útoku v Sýrii byly zfalšované!! Toto je nie ze informacna bomba ale priam Car-bomba!! Protitlak inf. pola zacina prinasat ovocie.

  Odpověď
 12. Aj keď niektorých našich národovcov môže trochu iritovať šírenie Veľkoruských myšlienok zo strany predstaviteľov KSB, podobne ako niektorí tuzemskí analytici vyčítajú alternatíve, že v snahe dištancovať sa od Západu a Západných hodnôt až nekriticky glorifikujú Rusko a všetko ruské, tak podľa môjho názoru z pohľadu globálnej politiky a v dlhodobom horizonte tu ani nič rozumnejšie nemáme, ako všemožná podpora RF v globálnej politike.

  Totiž určité tendencie riadené Globálnym Prediktorom poznáme. Mali sme možnosť poznať Západnú globalizáciu pod vedením anglosasov a predovšetkým USA (s Britmi za chrbtom). Nebolo to nič dobré a najviac pozornosti stále venujeme tlaku anglosasov na náš život. Teraz sa centrum koncentrácie riadenia potichu prenáša do Číny, a aj keď majú inú mentalitu ako anglosasi, tak už teraz máme možnosť vidieť aký režim zavádzajú voči svojmu obyvateľstvu v domácej politike, nieto ešte, keď budú raz diktovať svetu, ako má žiť. A je tu ešte tretia obrovská civilizácia, ktorá môže riadiť globalizáciu, a tou je ruská civilizácia.

  Nech už boli Rusi akýkoľvek, tak nikdy neničili národné kultúry a mysleli aj na záujmy krajín, ktoré mali pod svojou správou. (Dokonca aj počas socializmu, mám zato, že neprepisovali históriu – t.j. neklamali o historických faktoch ako anglosasi, nanajvýš len niektoré fakty zamlčali, ale nevraveli vyslovené lži).

  Skrátka, ak chceme ako Česi a Slováci slobodne rozvíjať svoju kultúru a prežiť ako národ, tak sa nám to podarí, len ak bude RF silné a diktovať globálnu politiku. Ak RF oslabne alebo zanikne, tak až Ameriku ako hegemona vystrieda Čína a GP bude cez ňu upevňovať globálny davo-“elitarizmus“, tak už bude neskoro hľadať spôsoby ako národne prežiť v tomto globálnom svete… 5 až 10 miliónové národy nerozhodujú o svojej suverenite ani kultúre.

  Preto akákoľvek podpora záujmov RF (aj zdanlivo nekritická) z našej strany aj zo strany iných štátov a ich občanov je plne na mieste. Cieľom je posilniť pozíciu Ruska na globálnej scéne.

  Odpověď
  • plně souhlasím. Teď se nehraje o detaily ale o celek, a celkovým cílem je aby Ruská civilizace na planetě Zemi přežila a neztratila svůj pohled na globalizaci. Detaily se dají řešit později, s Rusy. Pokud by hypoteticky konkurz o koncepci globalizace vyhrál někdo jiný, nebude s kým ty detaily řešit protože je s námi ani řešit nebude.

   Odpověď
   • Souhlasím s tím, že ke svému přežití nutně potřebujeme přežití Ruska.

    Mám k tomu jen jednu připomínku (námět?):

    Souvisí to s tím, že GP v bibické koncepci vždy realizuje globální politiku v tandemu. Severní-Jižní Egypt …. GB+USA – Švýcarsko ….. Čína – Irán.
    KOB má své centrum v Rusku …. (A tady Pjakinovi poklesává hlas způsobem, jako kdyby to nebyl konec věty, tj. tečka, ale místo tečky následovalo zamlčení druhé části věty, která by v případě vyslovení pokračovala:
    … a druhé je v …. (jenže nemůže být vyslovena, protože to druhé centrum zatím!? není).

    To druhé centrum může být kdekoliv, ale z logiky sledovanosti a připravenosti lokálních KOB komunit vychází jako logické, že by mohlo vzniknut v CZ/SK případně šířeji ve V4 prostoru.

    Já pocházím z antikomunistické rodiny (byť slovanské). Slovo Rus se v rámci boje s komunismem doma ztotožňovalo s obtížným hmyzem. Část rodiny tím pořád žije….

    Pojmy cílem KOB je „ruský člověk“ a „ruská civilizace“ jsou tak (v podstatě na genetické úrovni) pro ně nepřijatelné. Ale pojem „Severní civilizace“ by podle mě pro ně přijatelný byl.

    Obdobně pro Němce(Germány) je podle mě také nepřijatelné vstupovat do „Ruské civilizace“

    Pokud jen překládáme pojmy prvního centra KOBu v Rusku …. tak je třeba se držet jejich pojmů.
    Pokud by zde bylo to druhé centrum KOBu, tak máme právo v rámci mírně odlišných přístupů v tandemovém principu obsah/názvy některých pojmů pozměnit … aby mohli (ve stejném směru ve vektoru cílů) působit jinak či na jiné skupiny lidí.

    Odpověď
    • Takové zkušenosti se svým okolím máme asi všichni. Je nutná trpělivost a hlavně přátelská přiMěřenost v přístupu k druhým. Nejsou horší, jen neměli tolik štěstí a také odvahy a píle, aby se posunuli tam, kde jsme teď (zatím) my. Ale s tím obrušováním pojmů bych byl vážně opatrný. Pokud by se s ním-třeba v zájmu rychlejšího šíření KOBu – začalo, jsem si takřka jist, že by se okamžitě vyrojilo hejno přeaktivních „obrušovačů“, kteří by se rychle postavili do čela procesu – a obrousili celou Koncepci .. do úplného obroušena .. Smozřejmě, netřeba bezhlavě vylamovat zavřené dveře (to zpravidla zjistíme po dvou větách) nebo zbytečně provokovat tématy o kterých víme, že jsou pro naše partnery v diskusi zatím posvátnou krávou. Ale naše myšlenky a řeč musejí být přímé. Nejen proto, že bychom jinak ztratili (a částečně oprávněně) věrohodnost, ale hlavně proto, bychom tím permanentním „doublethinkem“ brzdili v rozvoji sami sebe.
     Ono pokud to má má mít smysl, musí se to pochopit a vnitřně přijmou a do dá práci a stojí to čas, bez toho to nejde.

     Odpověď
    • tak pokud to Pjakin zamlčuje, tak nemohu než doporučit zamlčet to zatím taky ;-)

     Odpověď
     • Studujte tlusté knihy a berte (konceptuální) moc do svých rukou …. to ozvučuje pokaždé.
      Jen neozvučuje, to jesli až tu konceptuální moc vezmeme do svých rukou, do jakého levelu to zvládneme dotáhnout. Tj. jestli to bude pouze národní konceptuální moc (tu by měl mít každý stát), nebo svým významem druhá do tandemu k té ruské v rámci cilizační mise KOBu – to je v tuhle chvíli nejasné.

      Konceptuální moc je autokratická – buď jí vidíš/cítíš nebo ne. Ti, kdo jí vidí/cítí – pro něj to není nic nového. Tahle debata je tak spíše ex post. Ty útoky od Juliuse a spol. byly aktivovány těmi silami, které si zde nepřejí vznik žádného konceptuálního centra, a tahle překážka padla.

      Odpověď
      • Oracle 911 13.2.2019 o 18:37

       Proti tej tvojej poslednej vete Július a spol. by sa vehementne ohradili…

       Odpověď
    • Jura,
     Slovo „Rusj“ v jeho starom význame znamená „Svetlo, svetlý“. Dať niečo na rusj, znamená postaviť to na svetlo. Preto ruská civilizácia je aj svetlá civilizácia, alebo civilizácia svetla.

     Čo sa týka toho, že GP pracuje v tandeme. Tak na tom by som až tak nelipol. GP pracuje inak ako KSB, on sa s vedomosťami nedelí, KSB ich naopak ponúka každému. GP so štátmi pracuje prevažne na úrovni sily, a vytvára niečo ako „dobrého a zlého policajta“, pričom obaja predstavujú extrémne riešenie. KSB nemusí nutne pracovať na úrovni štátov, je nízkoúrovňovejšie (predstav si svalnatého bojovníka, na jeho porazenie nepotrebuješ nutne svaly iného bojovníka-štátu, postačí niečo oveľa menšie – cudzorodé bunky alebo vírusy, ktoré ho zaručene posadia. Štát sa dá transformovať cez určitú dávku konceptuálne zdatných ľudí, ktorí vďaka znalostiam o riadení a adekvátnemu videniu sveta dokážu organizovať priebeh okolností k žiaducej zmene, zapojiť do toho svoju tvorivosť a intelekt). KSB pozná nielen tandem, ale aj polytandem, a dá sa zorganizovať jak na úrovni jednotlivcov, tak na úrovni skupín a zložitých organizačných štruktúr.
     Predstaviteľ KSB nie je bludný holanďan, ani nevedomý predstaviteľ davu, ale je autonómnou jednotkou, ktorý vie čo má robiť, a v prípade potreby si vie zorganizovať aj doplnenie nevyhnutných znalostí, ktoré potrebuje na riadenie určitých štruktúr a okolností. Nepozná slovo nedá sa. Pozná len vektor cieľov v súlade so Zámerom a prípustné prostriedky a metódy na ich dosiahnutie. A tiež sa vie veľmi dobre ovládať.
     Predstav si tisíce takýchto autonómnych jedincov, čo všetko dokážu zorganizovať a zmeniť.

     Odpověď
     • Okrem toho, že takíto jedinci sa dokážu aj množiť a odovzdávať svoj svetonázor svojim potomkom :-)

      Odpověď
  • Za mně také naprostý souhlas. Už před 200 lety se na toto téma geniálně vyjádřil Krylov ve své bajce Labuť štika a rak.

   Басня Лебедь, щука и рак
   Когда в товарищах согласья нет,
   На лад их дело не пойдет,
   И выйдет из него не дело, только мука.
   Однажды Лебедь, Рак да Щука
   Везти с поклажей воз взялись
   И вместе трое все в него впряглись;
   Из кожи лезут вон, а возу все нет ходу!
   Поклажа бы для них казалась и легка:
   Да Лебедь рвется в облака,
   Рак пятится назад, а Щука тянет в воду.
   Кто виноват из них, кто прав – судить не нам;
   Да только воз и ныне там.

   Pro neruštináře jsem našel překlad:
   https://slideplayer.cz/slide/11546794/42/images/10/Labu%C5%A5%2C+%C5%A1tika+a+rak.jpg

   Odpověď
   • To je skvělé dílko, díky. Jak krásný příklad.

    Odpověď
    • Příklad je krásný, ale chyba ve slově „mně“ už méně.
     Takže, využívám příležitost a opravuji. Samozřejmě „mě“.

     Odpověď
   • Labuť, šťuka a rak, to je ako ruská civilizácia, anglosaská a čínska: každého jeho vektor cieľov ťahá inam. Našťastie slovanských sokolov to tiahne rovnakým smerom ako labuť, pretože majú hĺbku totožnosti cieľových vektorov veľkú… Preto by sa nemali ohliadať za šťukami ani ignorovať raka, ale zapriahnuť koč globalizácie a pomôcť labuti ho ťahať vpred :-)

    Odpověď
  • Putinovec 13.2.2019 o 12:31

   Tohle už přeci říkal Bismarck,bez Ruska slované zahynou.

   Odpověď
  • Přistupuji k tomu přesně v duchu Tvého přispěvku, ale bohužel reakce jsou ve velké většině odmítavé. Projevuje se zde velice silný vliv antiruské kampaně ve veřejných sdělovacích prostředcích a vůbec odpor některých lidí je až nepochopitelný. I doma s tím mám problémy.
   Ale nic jiného mi nezbývá, jdu v tomto směru hlavou proti zdi, ale věřím, že to má smysl.

   Odpověď
   • Je to možno ako na fórach. Cieľom nie je presvedčiť o svojej pravde, ale donútiť druhého sa aspoň zamyslieť, a k tomu slúžia dobre mierené otázky poukazujúce na medzery vo videní sveta dotyčného človeka, na medzery v tom obraze, ktorý sa mu zdá tak super. Ale nie agresívnou formou, ktorá oponenta zaklincuje do zeme, iba mu dať červíčka do hlavy. A človek, ktorý pripustí, že jeho obraz môže mať aj nejaké chyby, je už prístupnejší prehodnoteniu rôznych názorov, je menej extrémny, menej čierno biely.

    Potom, keď sa už človek spýta na tvoj názor, nie je problém ho načrtnúť.

    Odpověď
  • Dobře napsáno. Mluvil v tomto duchu Pjakin v posledním vydání OO:
   Na západě i na východě jsou lidé plus-minus smíření s dělením dav-elita, brání se tomu národ v Rusku a to po celou dobu historie téhle globální civilizace (idea spravedlnosti) a proto ruská civilizace tolik komplikuje GP život a zároveň nás drží v naději a svět drží v mezích dopuštění.

   Odpověď
 13. Británie nabírá další lidi do Krizového střediska pro odchod z EU (EUXE), které má zařídit, že země bude hladce fungovat i v případě brexitu bez dohody s EU, napsal v pátek list The Guardian. EUXE by mělo v případě potřeby pracovat až dva roky a zdá se, že bude mít vojenský charakter.

  Malá Británie se připravuje na horší časy: https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/496855-pripravy-na-divoky-brexit-britanie-nabira-lidi-pro-polovojenske-rizeni-zeme.html

  Odpověď
  • No nevím, nakolik se splní Pjakinovo tvrzení, že Brexit nebude. Možná GP zavětřil příležitost k totálnímu rozvratu Malobritánie.

   Odpověď
   • Ono ten ne-Brexit klidně taky může znamenat, že Británie zůstane speciální smlouvou přidružena k EU, jako třeba Norsko. Ztratí svou speciální vratku z poplatků a právo hlasovat a rozhodovat. Každopádně ale Británie zchudne, a to se místním lidem moc líbit nebude.

    Odpověď
    • ja mam od zaciatku pocit, ze ak na tom budu elity trvat, tak to GP necha aby uspeli….a da im to vyzrat.

     Odpověď
    • „Každopádně ale Británie zchudne“

     Už je také načase. Dosud byli zvyklí na své „impérium, nad kterým slunce nezapadá“, jen vysávali druhé, žili z dluhů, loupeží a utrpení.
     Anglosasové: http://www.vodaksb.eu/diskuse/comment-page-18/#comment-202544
     Teď se jim to ale začne karmicky vracet a ani se mi nechce domýšlet, co všechno se „postfašistickému“ státu Velká/Malá Británie začne hroutit a nejvíce budou trpět Angličani.

     Ale to je zde snad každému jasné. :)

     Odpověď
     • Pravdepodobnu buducnost UK nazorne ukazuje film Children of Men (Potomci lidí).

      Odpověď
 14. Z rozhodnutí VVP dalších 9 ruských generálů uvolňuje své stávající funkční pozice: https://cz.sputniknews.com/svet/201902089153227-vladimir-putin-generalove-ministerstva/

  Odpověď
  • Napadlo mne : nemůže jít o fiktivní „škatulata“ jako imitačně-provokační krok k iluzi o vnitřním pnutí v silových složkách ? Lovuška na krysy.
   Generála odvoláš stejně rychle jako jmenuješ.

   Odpověď
   • Možná to plní dva cíle – odvolává asi už nepolepšitelné, a zároveň by mohl dávat nabídku těm, kteří si ještě nestačili ujasnit v kterém hlavním městě pro ně vychází slunce. I když teď si říkám, že tento postup je účelný u státního úřednictva. Nevím jestli je takto použitelný u generality v silových složkách.

    Odpověď
   • Osvětlující informace k tomuto tématu přináší Jaroslav Chvátal: https://youtu.be/xJWrZZhfAfg?t=4637
    Rusko, zdá se, také dodá nějaké kamínky do mozaiky při „odhalení“ o přítomnosti mimozemských civilizací na naší planetě. Asi před 46000 lety.

    Odpověď
    • Na video jsem se podíval. Tématika je bezesporu zajímavá. Uvedu to v pár bodech a doplním Luďka:
     - generalita byla propuštěna na základě podnětu generálního prokurátora VPP (gp)
     - důvodem bylo maření vyšetřování zániku Djatlevovy výpravy v roce 1959
     - výprava objevila třímetrovou kostru humanoidního tvora s dozadu protaženou lebkou
     - podobnost s nálezy v jižní Americe
     - p.Chvátal připomíná určitou synchronicitu uvolňování souvisejících zpráv v USA na konci loňského roku (závěr zkoumání týmu z Harvardu, zpráva vědce, který 10let pracoval na tajném výzkum)

     Nicméně nerozumím tomu, proč iniciativu k věci mimozemských civilizací vyvíjí ruský gp.

     Odpověď
    • opravuji překlep: „… podnětu generálního prokurátora (gp) VVP“

     Odpověď
 15. Neviem, či ste postrehli, ale predvčerom vyšla von info, že Hamšík prestupuje do nejakého čínskeho klubu. Vtedy som lakonicky poznamenal – nuž, presun centra riadenia ide aj na športovej úrovni.

  Dnes túto info už dementujú, takže je to ešte zaujímavejšie https://sport.aktuality.sk/c/381329/pravnik-mareka-hamsika-ozrejmil-situaciu-cinania-zrejme-nevedeli-s-kym-jednaju/

  Odpověď
  • Ja som to zachytil v televízii, kde to bolo ako hotový fakt. Vyjadril sa aj tréner SSC Neapolu, že chápe lebo taká ponuka sa neodmieta. Hamšík dostal ročný plat 9 miliónov €, čo je 750.000€ mesačne. Kam sa na neho hrabe taký káder ako Šefčovič s platom 25.000€, či kvalifikovaný odborník s platom napr. 1000€ – 1500€ brutto (v akomkoľvek obore)

   Odpověď
 16. RT a Sputnik mají společnou šéfku: https://cz.sputniknews.com/svet/201902059121210-venezuela-kanada-sputnik-simonjanova-akreditace/https://cz.sputniknews.com/svet/201902059121210-venezuela-kanada-sputnik-simonjanova-akreditace/

  Že to dříve nebylo? Anebo jsem něco přehlédl.

  Odpověď
  • Nějak se URL zdvojil, opravuji: https://cz.sputniknews.com/svet/201902059121210-venezuela-kanada-sputnik-simonjanova-akreditace/

   Odpověď
  • a co je na tom divne Margarita bola furt sefka aj RT aj Sputniku preco ten udiv?

   Odpověď
   • Asi mi něco uniklo. Já ji vnímal jen jako šéfku RT.

    Odpověď
  • Šéfkou Sputniku od r. 2014 https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D0%B8%D0%BC%D0%BE%D0%BD%D1%8C%D1%8F%D0%BD,_%D0%9C%D0%B0%D1%80%D0%B3%D0%B0%D1%80%D0%B8%D1%82%D0%B0_%D0%A1%D0%B8%D0%BC%D0%BE%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%BD%D0%B0

   Odpověď
 17. Představitelé 29 členských zemí NATO ve středu v Bruselu podepsali protokol o vstupu Severní Makedonie do aliance.Představitelé 29 členských zemí NATO ve středu v Bruselu podepsali protokol o vstupu Severní Makedonie do aliance. https://cz.sputniknews.com/svet/201902069134520-makedonie-nato-aliance/

  Neokonští bad boys se sirkami v ruce se činí …

  Odpověď
  • George Bush mladší: „Ste slobodní a sloboda je nádherná. A nám trochu potrvá, aby sme nastolili chaos, a potom poriadok. Z chaosu poriadok. Ale zvládneme to.“

   https://www.youtube.com/watch?v=Y2nzL8_Pwjc

   Odpověď
 18. Něco k smrti bankéřů
  http://casopisargument.cz/2019/02/01/smrt-bankere-a-nejvetsi-evropsky-bankovni-skandal/

  Odpověď
  • To su taki „bankari“ ako bankar na poste za prepazkou :)

   Odpověď
 19. Kdesi ve Světové bance se dalo pár chytrých hlav dohromady, a zjistili úděsnou skutečnost:

  „Nová data ukazují, že 38 procent světové populace používá genderový jazyk, v němž rozlišuje podstatná jména mužského a ženského rodu. Překvapivě to s sebou přináší rozdíly v šancích žen dokončit školu nebo získat práci …“

  Zaujalo to Vladimíra Pikoru – https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Svetova-banka-prisla-s-peknou-bejkarnou-varuje-ekonom-Pikora-569197

  Odpověď
 20. Rumunská zvláštní operace proti Rusku ztroskotala – Severni proud II
  Názor – Ivan Danilov
  V tomto clanku me zaujal odstavec, kdy se Nemecko, Holandsko a Finsko postavilo na odpor proti plynove smernici EU, ktera mela znicit SP2:
  Polský premiér Mateusz Morawiecki:
  „Zachováme si naději, ale buďme poctiví:
  Dvě mocné země, jednou z nich je Rusko, světová velmoc, a druhou je Německo, čtvrtá největší světová ekonomika, se rozhodly postavit plynovod.“
  To zni moc hezky ….. Ze by dostavali rozum?
  https://cz.sputniknews.com/byznys/201902019082965-nordstream2-usa-nemecko/

  Odpověď
 21. Zatímco všechny sport-filmové roztleskávačky (hrdinové) musí plnit roz_Kaz_y všude hlásat o povinném oteplování, chodit do průvodu, stát u stánků a sbírat podpisy na Bilderbergu, atd., tak ve skutečnosti mrzne až to praská:
  https://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/496135-amerika-mrzne-lide-umiraji-a-zlepseni-je-v-nedohlednu.html
  Ale byl to právě Terminátor, který při propagaci povinného globálního oteplování, dal zástupci Rakouska, jako budoucímu předsedajícímu ohledně klimatu, lyže a nikoli slunečník:
  https://www.dnes24.sk/galeria/schwarzenegger-v-rakusku-79177/fotografia-4?articleId=321294

  Odpověď
 22. Minister obrany Vladimir Padrino, s veľmi úzkymi kontaktami k Rusku a blízky priateľ Madura vyhlásil:

  „Vojaci našej otčiny neakceptujú žiadneho prezidenta, dosadeného temnými mocnosťami, a ani takého, ktorý sa protizákonne za prezidenta sám vymenoval.“

  Ak by sa situácia zásluhou zmnienených mocností pre Madura tak zhoršila, že by sám odstúpil, tak armáda sama prevezme moc v štáte, ale nepripustí žiadneho zvonku dosadeného prezidenta. https://www.hlavnespravy.sk/portret-novej-hviezdy-venezuelskej-politiky-hochstapler-hazarder-juan-guaido/1655585

  Odpověď
  • mimo ine sa tam pise V každom prípade je jeho stratégia veľmi riskantná. Mohla by byť úspešná len, ak sa Maduro rýchlo zriekne najvyššieho úradu. Zatiaľ tomu ale nič nenasvedčuje . Okrem toho bezpodmienečne potrebuje podporu mocnej venezuelskej armády.

   Ale ešte v piatok minister obrany, vojaci a ich rodiny ho opätovne vyzvali, aby rešpektoval ústavu, prestal provokovať a postavil sa na stranu venezuelského ľudu a nie na stranu USA a koncernov.

   Fakt je, že ak Maduro ostane prezidentom a mladý muž neprestane intrigovať, tak bude postavený pred súd ako pučista. Už teraz bola proti nemu vznesená obžaloba. Najvyšší súd mu zakázal opustiť Venezuelu až do ďalšieho svojho rozhodnutia.

   Odpověď
 23. Časostroj 31.1.2019 o 12:58

  Pravda začína presakovať na povrch, tak ako je to s tým dieselom? Komu a načo je tak veľká zasoba ropy potrebná?
  https://auto.pravda.sk/doprava/clanok/500264-dieselove-sprisahanie-polovacka-na-naftove-auta-je-ohlupovanie-tvrdi-nemecky-dokument/

  Odpověď
  • Časostroj 31.1.2019 o 21:09

   http://www.autoforum.cz/zajimavosti/maji-smysl-zakazy-dieselu-nemecti-lekari-srovnali-dopad-jejich-emisi-s-kourenim/

   Odpověď
  • Myslím si, že ty pevné mikročástice jsou hodně velký problém. Oxidy dusíku bych až tak moc neřešil. Vzniklo to přechodem k technologii vysokotlakého vstřiku nafty přímo do spalovacího prostoru. V podstatě obdobný problém je i u benzínových motorů – dnes už taky s přímým vstřikem. I když vstřikovací tlaky jsou tady minimálně řádově nižší. Je to poznatelné na původně lesklých koncovkách výfuků, které jsou očouzené.

   Odpověď
 24. Jedny z nejvíce sledovaných internetových novin Lenta.ru zveřejnily sérii článku o bohatství různých náboženských konfesí:
  - Dymky, koně a kaviár každý den. Krásný život velkého mocnáře Íránu. (Трубки, лошади и икра каждый день. Красивая жизнь великого властителя Ирана)
  https://lenta.ru/articles/2019/01/20/hamenei/

  - Paláce nad obláky a „polovina bohatství světa“. Jak žili Dalajlamové. (Дворцы над облаками и «половина богатства мира». Как жили Далай-ламы)
  https://lenta.ru/articles/2018/12/16/dalailamaluxurylife/

  - Paláce, sluhové a hody. Rozkošný život knězů anflické církve. (Дворцы, слуги и пиры: роскошная жизнь священников англиканской церкви)
  https://lenta.ru/articles/2018/12/23/englishchurch/

  Z té série článků nejvíce pozornosti zasluhuje článek o židovských rabinech, který má název: „Miliardy šekelů, prodej orgánů a korupce. Skandální život ravinů USA a Izraelu“ (Миллиарды шекелей, продажа органов и коррупция. Скандальная жизнь раввинов США и Израиля)
  https://lenta.ru/articles/2019/01/29/rich/

  Jestli předchozí dva se zabývají „jen“ bohatstvím světových konfesí, což je věc všeobesně známá, tak poslední se zaměřuje i na bohatou kriminální činnost židovských duchovních, což je zřejmé už z názvu tohoto článku.
  Z faktu zveřejnění tohoto článku přímo vyplývá, že GP zahájil likvidaci svého instrumentu řízení přípravou na finální holokaust.

  Zajímavá je i historie internetových novin Lenta.ru, které byly založeny, jako liberální mediální kanal. V roce 2014 byla za kontroverzní rozhovor s představitelem Pravého sektoru odvolána hlavní redaktorka Lenty.ru Timčenko. Následuje i odvolání generálního ředitele. Poté, na protest, z vydání ochází skoro celý liberální tým – 58 pacovníků z 94. V roce 2017 náhle, na serdeční selhání umírá i jeji zakladatel, rusko-izraelský novinář a blogér Anton Nosik. Možná někdo si pamatuje jeho přezdívku Dolbojob.
  https://ru.wikipedia.org/wiki/Lenta.ru

  Nejspíše řízení těchto novin přešlo do rukou strukturám blízkým ke globálním, které začaly prosazovat svoji vlastní politiku.

  Odpověď
 25. Jedna z konšpirácií (?) Angela (anjel) Merkel (merk = smrť)
  https://www.tartaria.sk/hladanie/proti-svetlu/535-anjel-smrti

  Odpověď
 26. „Promacronovská“ demonstrace spolku „Červené šátky“ proti „Hnutí žlutých vest“
  Organizátoři akce uvádí, že působí mimo politiku a jejich jediným cílem je zavrhnout násilí a prosadit dialog.

  https://cz.sputniknews.com/video/201901279045627-protest-demonstrace-francie-macron-video/

  Odpověď
  • Já bych to Yori pro přehlednost zjednodušil: základem by byla hnědá košile, na ní slušivá žlutá vesta, no a kolem krku červený šátek. Pak by Frantíci zavzpomínali na svůj dějepis, a zjistili by, že by mohlo být dobré zrušit starý řád. Nejlépe rychle. Opět by založili Konvent, a vyhlásili by konkurz na Dantona, Marata, Robespierra … A dále už o tom nebudu psát, ať tu pitomou matrici nezačnu taky nabíjet.

   Odpověď
  • Martin Rubáš 31.1.2019 o 16:16

   Problém žlutých vest je, že tam jsou prakticky všechny politické frakce. Pravičáci, Levičáci, libertariáni, komunisté, anarchisté, fašisté, nacionalisté, secesionisté. Spojuje je jen to, že nejsou spokojeni s vládou. Domnívám se, že široká a vnitřně protikladná politická aliance jako jsou Žluté vesty, je v zásadě neudržitelná

   https://www.epshark.cz/clanek/1566/zlute-vesty-francouzsti-demonstranti-pozaduji-nizsi-dane-a-vyssi-vydaje

   Odpověď
  • Na PL je článek s názvem „Pozor, jen pro silné žaludky: Demonstrantovi ve žluté vestě utrhl policejní granát ruku“ https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Pozor-jen-pro-silne-zaludky-Demonstrantovi-ve-zlute-veste-utrhl-policejni-granat-ruku-570004

   Rychlý závěr: „hnusná policie, už hází po demonstrantech i ruční granáty“

   Když si článek přečtete, tak zjistíte toto: „Demonstrant se pokusil zvednout ze země granát se slzným plynem, který policie používá proti demonstrantům. Ale než stihl granát hodit mezi policisty, došlo k explozi.“

   Zbytečně zmrzačeného člověka je škoda …

   Odpověď
 27. https://www.hlavnespravy.sk/storocnica-alexandra-solzenicyna-v-rusku-pribuda-pamatnikov-ubuda-priaznivcov-v-narode/1651046
  V tomto článku je vysvetľované ,prečo Putin musí prevádzať určité akoby nelogické kroky .
  / V článku ,aj v diskusii je spomínaný Anatolij Wasserman ,podľa priezviska sa dá predpokladať , k akým jelitám patrí . Ak sa nemýlim momentálne je podporovateľ VVP ,no nebolo tak vždy .bol aj Putinov kritik /

  Odpověď
 28. V Davosu Andrej Babiš prohlásil, že v Evropské unii by měl posílit vliv národních států a neměla by se prohlubovat integrace. Zároveň vyzval i k rozšíření Schengenu o Chorvatsko, Bulharsko a Rumunsko. Podle něj je potřeba mít strategie pro západní Balkán, jinak v EU bude sílit vliv jiných mocností, Saúdské Arábie či Turecka.
  Evropská rada by měla mít největší slovo z evropských struktur, nyní však největší vliv má Evropská komise. Podle Babiše by tím měl posílit vliv jednotlivých členských států.
  Dále ve svém prohlášení navrhnul zavádění celoevropského lídra, který by byl respektován všemi členskými státy EU, vystupoval objektivně pro všechny státy a to je tím, že by nezastupoval jenom svoji zemi.
  https://cz.sputniknews.com/politika/201901259025630-babis-davos-forum-mene-evropy-vize-eu/

  Odpověď
  • Yori omlouvám se za „vloupání se“ do příspěvku, ale mohl bych poprosit o odpověď? :) Děkuji.
   http://www.vodaksb.eu/diskuse/jazyk-zivotnich-okolnosti/#comment-197275

   Odpověď
   • Clovece, odpoved mas ve zdravi v nasem povidani.

    Odpověď
    • Oprava: je v jazyku zivotnich okolnosti. Nasel jsi ji? :)

     Odpověď
 29. To je rychlost panečku https://aeronet.cz/news/video-spojene-staty-pred-nekolika-hodinami-provedly-ve-venezuele-pokus-o-statni-prevrat-ten-byl-potlacen-americky-viceprezident-po-nezdarenem-puci-vletel-na-twitter-a-jmenem-americke-vlady-oznacil/?fbclid=IwAR0VdDwoqFvqr9EIYfSUZdoQEm-OhQ6BazxVLbdIzmFmgZWX0JZtizgVpsw

  Odpověď
  • Není v zájmu globalistů, aby Venezuela dopadla podle neokonských představ. Pan VK dostal zadání, a začal konat :-) .

   Odpověď
 30. Člověk 23.1.2019 o 8:58

  Prezident Venezuely Maduro nařídil úplnou revizi diplomatických vztahů s USA poté, co americký víceprezident Pence vyzval opozici ke svržení „diktátora s nelegitimním nárokem na moc“.

  https://www.rt.com/news/449458-venezuela-maduro-us-relations-pence/?utm_source=browser&utm_medium=push_notifications&utm_campaign=push_notifications

  Přemýšlím, zda-li je Pence pod křídly globálčiků – řekl bych, že ano. Takže tato jeho slova mají posloužit k dalšímu odpojení Venezuely od USA a následnému odpojování dalších zemí Latinské Ameriky od téhož parazita.

  Odpověď
 31. Len taká okrajová správa – v Bratislave zajtra začne veľtrh cestovného ruchu ITF a hádajte ktoré dve krajiny sa ho zúčastnia po prvý krát so svojimi stánkami?

  Kto tipoval Irán a Čínu, tipoval správne ;-)

  Odpověď
  • vôbec ma to neprekvapuje: Irán systematicky posilňuje svoje pozície v strednej eu., ale robí to maximálne rafinovane a voči verejnosti hlavne nenápadne, napr. cez štúdijne pobyty, prípadne zriadi rovno celú školu (všetko pod hlavičkou international, pochopiteľne). Ako hlavný oporný bod si tu v okolí podľa všetkého už pred rokmi zvolil Budapešť…

   Odpověď
 32. Aby toho nebylo 22.1. málo, tak dnes ve Financial Times vyšel článek s názvem „Západ potřebuje svoji vlastní perestrojku“

  https://www.lidovky.cz/monitor-jana-machacka/t-g-ash-zapad-potrebuje-perestrojku.A190122_125816_monitor-jana-machacka_blv

  Odpověď
  • Oracle 911 22.1.2019 o 15:29

   Okúsia vlastnú medicínu…

   Odpověď
 33. Študent KSB 21.1.2019 o 20:38

  Chronológia udalostí 14-20 januára od inance.ru (informačno-analytické centrum)

  https://inance.ru/2019/01/obzor-14-20012019/

  Toto je veľmi zaujímava stránka ešte k tomu takáto krásna chronologia i keď väčšina z nich tvoria domáce rusko-politické udalosti, no sú tam dosť zaujimavé veci

  Odpověď
 34. Vznik 2-rychlostnej EU? Alebo jeden zo základných kameňov Eurázie? Alebo hoax?
  https://echo24.cz/a/SKsx6/z-nemecka-a-francie-vznikne-superstat-merkelova-s-macronem-podepisi-prekvapivou-smlouvu
  řekvapivou smlouvu, která vznikla prakticky v utajení, podepíše německá kancléřka Angela Merkelová a francouzský prezident Emmanuel Macron v úterý v německých Cáchách. Tato smlouva vytvoří z obou nejsilnějších evropských zemí de facto společný superstát. O smlouvě se nikde příliš nepíše, teprve před několika dny byla zveřejněna na stránkách francouzského ministerstva zahraničí.

  Odpověď
  • https://www.hlavnespravy.sk/keller-varuje-spolocny-hlas-nemecka-francuzska-moze-zaklade-superzmluvy-zaistit-prijimanie-klucovych-uznesenia-zavaznych-vsetky-clenske-staty-eu/1645615
   Keller varuje: Spoločný hlas Nemecka a Francúzska môže na základe superzmluvy zaistiť prijímanie kľúčových uznesenia záväzných pre všetky členské štáty EÚ
   Prijatie zmluvy pár mesiacov pred eurovoľbami naznačuje obavy z ich výsledkov

   Odpověď
  • Nie je to nezaujimave. Napríklad Artikel 6:

   V oblasti vnútornej bezpečnosti posilnia vlády obidvoch štátov ich bilaterálnu spolupracu v boji proti terorizmu a organizovanej kriminalite ako aj v oblasti práva, spravodajských služieb a polície. Prevedú spoločné opatrenia so zreteľom na výcvik, ďalšie vzdelávanie a nasadenia a zriadia spoločnú jednotku pre stabilizačné operácie v tretích štátoch.
   Celá zmluva v nemcine: https://www.auswaertiges-amt.de/blob/2178596/fe6f6dd0ab3f06740e9c693849b72077/190118-download-aachenervertrag-data.pdf

   Odpověď
  • A hlava 22 má tiež svoje čaro:

   Interessenträger und einschlägige Akteure aus beiden Staaten werden in einem deutschfranzösischen Zukunftswerk zusammengebracht, um sich mit Transformationsprozessen in ihren Gesellschaften auseinanderzusetzen.

   Nositelia záujmov a príslušní predstavitelia obidvoch štátov budú zhromaždení v „Dielni budúcnosti“, aby sa vysporiadali s transformačnými procesmi v ich spoločnostiach.

   Odpověď
   • Oracle 911 21.1.2019 o 23:21

    Inými slovami, môže si to každý vyložiť po svojom…

    Odpověď
 35. Kurz odmita plany Berlina a Parize na Euro-rozpocet i spolecneho ministra financi pro Euro-staty

  Rakousky kancler Sebastian Kurz ve svem interviu pro nemecke noviny „Welt am Sonntag“ ostre kritizoval a jasne odmitnul plany Nemecka a Francie na spolecny rozpocet 19 Euro-statu, jakoz i na spolecneho ministra financi.

  https://de.sputniknews.com/wirtschaft/20190120323652073-kurz-oesterreich-euro-budget/

  Odpověď
 36. Jediným neočekávaným souhlasem prezident Ruské federace vehnal do pasti německou kancléřku, která se pokusila protiruským způsobem rozehrát „kartu“ s ukrajinskou provokací v Kerčském průlivu.
  http://www.novarepublika.cz/2019/01/vladimir-putin-vehnal-merkelovou-do.html

  Odpověď
 37. Malý obrázek pro neokony, kteří věří v konflikt mocností situovaný pouze do Evropy a Ruska: https://cz.sputniknews.com/svet/201901198980288-media-zhodnotila-mozne-nasledky-utoku-ruskeho-torpeda-apokalypsy/.

  Je to docela nakládačka – nejdřív hypersonické střely odpalované ze stíhaček MIG-31, pak balistické rakety, které si mohou vybrat, zda přiletí do USA přes severní nebo přes jižní pól, a nakonec tato hlubinná torpéda.

  Odpověď
  • V Sýrii RF údajně vyzkoušela 300 druhů nové vojenské techniky zatímco neokoni zkoušeli ISIL.

   Odpověď
  • aby náhodoutoho nebolo málo tak k tomu navrch ete Su-70 OchotnikSu-
   https://www.youtube.com/watch?v=7zIG_8-IQW0

   Odpověď
 38. info ohľadom Lajčáka,
  https://www.hlavnespravy.sk/minister-lajcak-prijal-rektora-moskovskeho-statneho-institutu-medzinarodnych-vztahov/1644596
  19.1.2019 v BA navštívil ministra Lajčáka rektor Moskovského Štátneho Inštitútu medzinárodných vzťahov /MGIMO / Anatolij Torkunov .
  o čom asi jednali ?
  Naisto sa Torkunov neprišiel pochváliť len s touto informáciou ,
  Torkunov s potešením zdôraznil, že má pozitívnu skúsenosť so slovenskými študentmi, ktorí vynikajú svojimi hlbokými znalosťami a dosiahnutými výsledkami. V tejto súvislosti pripomenul, že Slováci, ktorí vyštudovali MGIMO zastávajú najviac významných pozícií v rámci medzinárodných organizácií spomedzi všetkých absolventov školy.

  Odpověď
  • toto nebola len zdvorilostna navsteva

   Odpověď
   • Časostroj 19.1.2019 o 22:26

    Práve som omylom zapol Hnojku, je tam jeho babochlap a on kdesi v pozadí, občas na neho kamera „švenkne“. Na akú úlohu chystajú babochlapa, doteraz bol od nej chvalabohu pokoj, dosť škodila Slovensku.

    Odpověď
 39. Washington zablokoval dohodu o zbraních mezi svým partnerem v NATO – Chorvatskem, a Izraelem. Jedná se o nákup stíhaček F-16 ve výši 500 milionů amerických dolarů. Chorvatská vláda se nyní dostává pod tlak vlivem své neúspěšné domácí politiky.

  https://deutsch.rt.com/europa/82756-punktsieg-fuer-usa-kroatien-erhaelt-keine-israelischen-kampfjets/

  Odpověď
  • Oracle 911 19.1.2019 o 19:45

   Ako dlho potrvá, že sa zablokuje aj náš nákup?

   Odpověď
   • Časostroj 19.1.2019 o 19:53

    Kym nás Putin nenavštívi?

    Odpověď
  • Chrorvatsko ma take americkou loutku za prezidentku.
   Grabar-Kitarovic smela uz jako 17leta studovat na stredni kole v Los Alamos, New Mexico, ktera je financovana jadernym Institutem a na ktere je pro zahranicni studenty sotva mozne studovat.
   Ale jeji podchyceni Amerikou pokracovalo i v jeji funkci chorvatske velvyslankyne v USA nebo take vysokou pozici v NATO.
   Takze tato asi sotva odmitne americka prani….

   Odpověď
   • Tady je dobra odpoved – posledni obrazek v clanku :)
    https://www.tz.de/sport/fussball/fussball-wm-ere25907/wm-2018-fifa-offizielle-marion-mayer-vorfelder-steckt-medaille-bei-siegerehrung-ein-zr-10037591.html

    Odpověď
    • Na té fotce to vypadá, že titul mistra světa ve fotbale dostává Putin. :)

     Odpověď
   • Chorvati mají taky pořádný kus másla na hlavě:
    - měli svého Ante Paveliče (jeden ze zakladatelů Ustaši), zastánce genocidy Srbů
    - pro Němce to byli Kriegskamaraden
    - říká se, že němečtí zpravodajci byli velice aktivní v kauze rozbití Jugoslávie
    - chorvatský generál Gotovina byl osvobozen Mezinárodním trestním tribunálem pro Jugoslávii (asi měl brilantní alibi). Tady mi ale něco říká, že by se mohly ještě najít nějaké hodně přitěžující informace v souvislosti s tím, jak sílí infopole k rozbití Jugoslávie

    Odpověď
    • Rozkrytí akce „rozbití Jugoslávie“ je stále ještě zastíněno vnějším popisem této jediné válečné akce po 2.svv v Evropě. Ale její úspěšná realizace v časovém kontextu rozbití SSSR měla zásadní a podmiňující roli v následné anšlusu celé středovýchodní postsocialistické Evropy. Kolonizace a vytvoření předpolí pro konečné řešení slovanské otázky. Zákulisí této historické evropské kapitoly je z pochopitelných důvodů stále drženo v „informační lednici!“.

     Odpověď
    • Rozkrytí akce „rozbití Jugoslávie“ je stále ještě překrýváno vnější stránkou této jediné válečné akce v Evropě po 2.svv . Přitom se jednalo o klíčovou a podmíňující akci / v časovém kontextu s pádem SSSR/ pro všestranný anšlus a kolonizaci postsocialistické středovýchodní Evropy.Nutný přípravný krok ke „konečnému řešení slovanské otázky“ .
     Mimochodem, významnou politickou roli zde hrála zrůda Korbelová.

     Odpověď
 40. Německá CSU má nového lídra. Po Seehoferovi přebírá otěže Markus Söder. Zajímavé je, že byl zvolen 87,4 procenty hlasů – viz. https://deutsch.rt.com/inland/82767-csu-parteitag-seehofers-abschied-wider-willen/

  Odpověď
 41. V Luhanské lidové republice oznámili plány na společné cvičení orgánů činných v trestním řízení, a orgánů ministerstva pro mimořádné situace s Doněckou lidovou republikou- viz. https://russian.rt.com/ussr/news/594375-lnr-ucheniya-dnr

  Uskuteční se to 22.1.-25.1.

  Nic se neděje jen tak …

  Odpověď
 42. Proč:
  Takže, když jste malí, válíte se v potoce, lese, lezete přes ploty, ve škole smůla na školním majetku, děláte holkám naschvály a tak nějak se otrkáváte…, potkáváte známé vesničany, kterých je max 80. No a pak, když vyrostete, cosi přečtete, chodíte do práce.
  A víš, že tamten a tamten je muslim? Vím, ostatní jen branou projdou, jenže oni při příchodu na pracoviště kleknou a pomodlí se. Jejich spolupracovníci čekají. Jiní zase po obědě musí jít lehnout, jako ve školce. Dělá to dobře jejich tělu a nejste tak vyčerpaní.
  „Dobrý den, já bych od Vás něco potřeboval. Přišel byste…?“ „Jasně, přijdu“
  Čaj máte naprosto výjimečný. Kolik máte dětí a proč nenosíte vousy? Představím Vám další, to je ten a ten. Proč nemluvíte arabsky? Četl jste Korán? Ne, znám Bibli a jsem křtěný křesťan. No to je skvělé! Ale pokud byste chtěl, můžete se stát věřícím muslimem, ale nemusíte. Jste laskaví a Korán si určitě prostuduji. Já mám Korán tady, na pracovním stole. Žena sem k nám nesmí! No a tak to běží rok , dva, …
  Mohl byste se mnou za mou rodinou. Bezva, jedu s Vámi! Děkuji za dobrou večeři. Alkohol nesmíme, ale hroznové víno pěstujeme, ale jen na jídlo a třeba šťávu. Budeme se modlit. Jenže když se modlíte, musím si sundat boty. Ano, sundejte, ale modlit se nemusíte. Klidně se ale můžete přidat. Tady na Západě je to samý démonismus. Podívejte, koupili jste svým muslimským dětem trička s démony! Ani obrázky nekreslí veselé, spíš smutné a televizi jim raději zakažte!
  Zahoď tu cigaretu, jde strýc! 40 letý rychle zahazuje cigáro z okna, je jediný, který se s nimi nemodlí.
  To si děláš srandu? Říkal jsem ti, že mě máš zavolat a teď to není správně!
  Jak se máte? Dobře, pojďte se podívat! Hm, to budou muset spravit!
  „Pozdrav Pánbu!“ zvolám, když vidím jednoho z Česka! :)
  „Co? Jaký pozdrau pane buh??“ Snad „“Bůh je veliký!“" Ano jste na svém :) „Bůh je veliký..“
  Jsi dobrý, měl by ses učit arabsky!
  To by byl pro mě velký oříšek naučit se Arabsky. A co nějaká nevěsta?
  „Odtud? Jsi blázen? Takové … a bez víry?“ :)
  V Koránu je: “ ….. “
  „Ano, ale zas tak dopodrobna jej nestuduji …“
  Dlouho jsme se neviděli!
  Já myslím, že i když se nevidíme, za jedno jsme!“
  Jak dlouho se už vlastně známe? Hm. snad 8 let?

  Bez teorie nám ………… atd

  Odpověď
  • Oracle 911 19.1.2019 o 8:14

   Bez teórie, dosť jednoducho a možno aj hlúpo…

   Odpověď
 43. Palata z Deníku konečně objasnil ten pravý důvod brexitu:

  „Velká Británie neunesla to, že svoboda pohybu přinesla migraci milionů lidí ze střední a východní Evropy do Velké Británie, která jako jedna z prvních zemí Evropské unie otevřela svůj pracovní trh Polákům, Baltům, či Čechům,“

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Kdo-vyhnal-Brtanii-z-EU-Palata-jmenoval-vinika-Jste-to-i-vy-567162

  Odpověď
  • Hlupáci! Veď len vďaka Poliakom, Baltom, Čechom, ale aj Slovákom a Rusom, zatiaľ fungujú.

   Odpověď
  • Jen potvrzuje všeobecně známý fakt, že Slované jsou pro ně méně než Arabové, Pákistánci nebo Afričané. Kdo chce kam…

   Odpověď
   • Skôr by som povedala, že tí, ktorí stoja za kulisami, nepotrebujú bielu Britániu, ale hnedú.

    Odpověď
 44. Už tu dlouho v diskuzi nebyly elektromobily …

  https://www.idnes.cz/auto/zpravodajstvi/elektromobil-zdrazeni-co2-emise.A190115_074849_automoto_fdv

  Vymizí kategorie nejlevnějších aut: „Po roce 2020 budou pak automobilky i do těchto nejlevnějších a nejjednodušších aut nuceny nasazovat složité a drahé technologie, jako například komplikované systémy čištění výfukových plynů či hybridní pohony. Vzhledem k extrémně nízké marži u těchto vozidel a vysoké citlivosti zákazníka na cenu tím ovšem tato auta zdraží na úroveň, kdy se stanou neprodejná.“

  Poznámka: salám se začíná krájet, nakonec ze štangle zbude je kategorie luxusních vozů.

  Odpověď
  • Časostroj 18.1.2019 o 20:05

   A otroci nebudou mít co žrát. (Pelišky).
   A servis im bude robiť kto? Len nech si pília vetvu pod sebou, až im to tresne po lebeni, záblesk bude posledné, čo ich bude trápiť.

   Odpověď
   • Asi se začíná pomalu realizovat ta globalistická strategie „Come On“. I když nevím, jestli šla do takového detailu.

    Odpověď
   • https://www.topspeed.sk/cena-novych-aut-bude-vyssie-avizuje-vw/15579

    Odpověď
  • Je jasné, že takéto preplnenie autami bude nejakým sôsobom obmedzované, ale len doplním ohľadom batérii:

   Slovenská republika bude súčasťou výroby a hľadania riešení pre zdroje energie.

   5.10.2018
   Bola založená Slovenská batériová aliancia.
   Štvrtá priemyselná revolúcia zásadným spôsobom mení priemysel, ako ho poznáme dnes. Výsledkom sú nové technológie a inovatívne ekosystémy. Batérie – ako strategická technológia pre prechod na čisté energetické systémy a čistú mobilitu – predstavujú jej neodmysliteľnú súčasť.
   SBA takto môže prispieť aj k širšej ambícii Slovenska rozvinúť svoj potenciál do regionálneho inovačného údolia, takzvaného Danube Valley.
   https://ec.europa.eu/commission/commissioners/2014-2019/sefcovic/announcements/spolocne-vyhlasenie-po-inauguracnom-stretnuti-slovenskej-bateriovej-aliancie_en
   (silná zostava účastníkov)

   16.1.2019
   U. S. Steel Košice postaví novú linku na výrobu elektrotechnickej ocele.
   https://www.vlada.gov.sk//u-s-steel-kosice-postavi-novu-linku-na-vyrobu-elektrotechnickej-ocele/

   18.1.2019 M. Šefčovič, podpredseda EK za energetickú úniu ohlásil kandidatúru na prezidenta SR.

   Odpověď
   • @Ferko
    Někdy v prosinci tady byla k elektromobilům poměrně bohatá diskuze. Asi názorově nebyla úplně jednotná. Ale i tak tam zazněly úvahy na téma nebezpečnost a neekologičnost baterií, obrovské nároky jak výrobu elektrické energie, tak i na její distribuci pro potřeby nabíjecích stanic elektromobilů. Takže za mne slepá větev pro masové rozšíření. Anebo malé množství elektromobilů pro vyvolené. Ti ostatní budou mít kola, koloběžky, nohy.

    Odpověď
    • Tomu rozumiem, že dnešné formy batérii nemajú ani blízku budúcnosť. Ja som skôr chcel poukázať na to, že SR sa bude podieľať na vylepšovaní, skvalitňovaní a možno aj na vyvíjaní nových druhov zdrojov energie.

     Odpověď
     • Bolo by dobré, keby do vývoja nových druhov (nielen batérií, ale všeobecne produktov novej generácie) bolo zahrnuté aj vyriešenie problematiky recyklácie daného tovaru.

      Odpověď
      • a jako jednu z velmi důležitých věcí přidám, také recyklace vody používané ve výrobním procesu.

       Odpověď
     • Časostroj 19.1.2019 o 15:05

      Celá tá koncepcia elektromobility s batériami je chorá.Historicky sa nevymyká modelu, že si(zbytočne) vozíme obmedzenú dávku energie a so stratami ju premieňame na kinetickú, to už od dôb parostrojov len pre mamon vyvolenej skupiny individuí, ktorým ani tych 5%navyše nebude nikdy dosť. Celý vesmír okolo je plný energie, všetko je v pohybe a kto mu to účtuje?Boh to stvoril pre nás, nie pre mamonárov, len sme stâle tupé ovce, ktoré stav akceptujú. Ktoré zviera platí nájom za pobyt v lese, vodné za vypitú vodu či stočné za výsledné produkty látkovej výmeny?
      Iba opo-človek.

      Odpověď
      • Idea dobra ale reseni typu navrat na stromy a vzyvani imaginarnich bozstev volne energie take neni zivotaschopna koncepce.
       Reseni potrebujeme tady a ted. A tim je jaderna energetika a elektrifikace, vcetne automobilu. A kdyz bude automobilu min, tak tim lip.

       Odpověď
       • Časostroj 24.1.2019 o 21:20

        Stale nechapavy no co uz. Tak naposledy a po lopate. Elektromobilita je stopka pre človeka. Ako je to zrejmé, džípí plánuje na desať až sto- ročia dopredu. Ono to zavedenie plnej elektromobility nejaký ten rok potrvá. A potom čo, uvedomime si úplnú a dementnú závislosť na jedinom druhu energie? Blik! Už zaplo?
        Je libo nepokoje? Vypínač sa vypne na tri dni. Občiansku vojnu? Stačí na mesiac. A to potom poznáte človeka-zviera.

        Odpověď
       • Časostroj 24.1.2019 o 21:23

        On už i ten dnes zmieňovaný krtko rozum mal a sekerku si schoval.

        Odpověď
  • pokial sa to bude realizovat, tak nasa ekonomika pojde do… hadam ma Fico nieco v rukave… Meciar to uz davno vravel, ze nesmieme byt orientovany na jedine odvetvie, takto nas drzia za gule nadnarodne klany.

   Odpověď
  • Lež o CO2 využita pro snížení spotřeby, a k dalšímu přesunu bohatsví k vyvoleným

   I když jsem tento vývoj očekával, stejně mě udivuje jakou modlou se CO2 stalo.

   Odpověď
   • Časostroj 19.1.2019 o 14:56

    Je to umenie lichvarov, predať aj smradľavý vzduch +5% k tomu.

    Odpověď
 45. Turecký soud poslal na deset let do vězení váženého soudce a nositele Ceny Václava Havla za lidská práva, kterou uděluje Rada Evropy.
  https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/turecko-cesko-vaclav-havel-cena.A190118_163255_zahranicni_remy#utm_source=rss&utm_medium=feed&utm_campaign=zahranicni&utm_content=main

  Odpověď
 46. „Přátelé v Evropě“ – Rusko a Srbsko budují strategické partnerství
  https://deutsch.rt.com/europa/82724-russland-serbien-bauen-strategische-partnerschaft-aus-freihandel-geplant/

  A hezká symbolika k tomu: „Před svým přistáním dostal ruský prezident čestný doprovod od srbských leteckých sil. Letouny MiG-29 byly darem Moskvy Bělehradu (2017). Nahradily stroje, které byly zničené během agrese NATO v roce 1999.“

  Odpověď
 47. Spojené státy v únoru pozastaví své závazky vyplývající ze „Smlouvy o likvidaci střel krátkého a středního doletu“ (INF), pokud Rusko neposkytne důkazy o provádění této smlouvy. Uvedl to náměstek ministra pro kontrolu zbraní a mezinárodní bezpečnost Andrea Thompson.

  https://russian.rt.com/world/news/593115-ssha-vyhod-drsmd

  Odpověď
  • Venezuela je blizko keby to kompetentnym v SŠA departmentne nedocvaklo…ale ono docvakne. Lowe pre postarov niesu a na dajaku tu raketu toboz nie, akurat co nahnali vodu na mlyn pre naseho blondaka v bielom dome, ktory to pouzije ako argument na stahnutie vojsk z europy. Problem bude s Polskom a Ukrajinou, poliaci by najradse aj za vlastne lowe premiestnili hoc celu zakladnu Rammstein aj s travou na okolo…taky posledny majak v europe pre yankees, ak teda neratam Ukrajinu o ktoru dufam zabojuje nas Mirko :-)

   Odpověď
 48. Americký diplomat : nenecháme Rusko vyhrát v Donbasu…..https://perepostil.ru/blog/43864361205/Amerikanskiy-diplomat:-Myi-ne-dadim-Rossii-pobedit-v-Donbasse?mid=7001984A2D6432FDE4B7B87C9A695954&utm_campaign=transit&utm_source=main&utm_medium=page_0&domain=mirtesen.ru&paid=1&pad=1

  Odpověď
  • Ruský minister zahraničia Sergej Lavrov uviedol, že americký návrh misie OSN v Donbase je neprijateľný a prisľúbil, že „Donbas sa nevzdá“. Povedal to na tlačovej konferencii v Moskve o výsledkoch ruskej zahraničnej politiky v roku 2018. Lavrov pripomenul, že Rusko ponúklo organizáciu misie OSN na ochranu pozorovateľov OBSE na Donbase. „Ako odpoveď naši západní, predovšetkým americkí kolegovia, navrhli pravidlo, ktoré vynašiel Kurt Volker – zástupca USA pre ukrajinské uregulovanie. Tieto pravidlá nespočívali v poskytovaní priameho dialógu medzi Kyjevom a opolčencami, ako to stanovujú Minské dohody, a zabezpečení, aby všetky otázky sprostredkovalo OBSE v tomto dialógu, ale spočívali v zavedení 30 000-vojenského kontingentu s ťažkými zbraňami na Donbas a kontrole nad celým obvodom územia Donbasu, o ktorom teraz hovoríme, „povedal Lavrov. Ako uviedol minister zahraničných vecí, návrh Spojených štátov je zrušiť vedenie DNR a LNR a „poslať políciu OSN a administratívu OSN, ktorá rozhodne o tom všetkom“. „Myslím, že všetci nás chápu, ale chcú predstierať, že je to jediný spôsob, ako vyriešiť ukrajinskú krízu – prejsť na stranu súčasnej vlády a prinútiť Donbas vzdať sa. Nie je to reálne, je to absolútne nerealistické, dúfať v niečo také, „dodal.

   Odpověď
 49. https://europa.pravda.sk/aktuality/clanok/498617-predsednictvo-europarlamentu-nazvalo-program-stazi-pre-mladych-novinarov-po-kuciakovi/
  Deckám prajem, nech ich vďaka tomuto nešťastnému pomenovaniu a naviazaniu nestihne rovnaký osud.

  Odpověď
 50. Asi Netanjahu toho už moc pod kontrolou nemá: https://cz.sputniknews.com/svet/201901138930643-Netanjahu-potvrdil-izraelske-utoky-na-Syrii/. Když tam v únoru pojede zasedat V4, nebude tam náhodou dělat i mediátory pro interní konflikt Izrael versus Izrael?

  Odpověď
 51. V4 má dva problémové členy z pohledu 2.priority – jedním z nich je Maďarsko – https://cz.sputniknews.com/svet/201901138923679-madari-nacisty-vojaci-sssr-hrdiny/

  „Připomeňme si statečnost našich dědů, hrdinných maďarských vojáků, kteří až do konce bojovali za Maďarsko na Donu,“ uvádí se ve zprávě vlády.

  Během Ostrogožsko-Rossošanské útočné operace Rudé armády utrpěla těžké ztráty, prakticky přestala existovat jako vojenský celek. Průlom sovětských vojsk přes řeku Don se konal bezprostředně v zóně odpovědnosti maďarských jednotek.

  Moje poznámka: Chudáci Maďaři. Byli takovým pokojným agresorem na území SSSR, a tu najednou na ně zaútočí Sověti …

  Odpověď
  • I v maďarské a polské exekutivě máš zastoupeny všechny 3 mocenské skupiny /podpindosy,globalisty i reálpatrioty/. A kromě nich klouzavé kádry a outsidery. Jako u nás.
   Neustálé měření sil a poziční boj.

   Odpověď
   • To jo, souhlasím. Ale ty tajné imperiální sny budou uloženy v kolektivní psychice Maďarů mnohem hlouběji. Aby nakonec nebyly sjednocující platformou pro ty tři mocenské skupiny.

    Odpověď
    • právě proto je třeba je vytahovat na povrch a přehodnocovat, otevírat na tom základu veřejnou diskusi a znovu si to probrat. Nezahodit svou historii, ale vytvořit k ní nové postoje. V podstatě by to mohlo vést k tomu co píšeš, a nebo taky k odminování vlastní budoucnosti a likvidaci těchto nástrah.
     Ovšem vyložená glorifikace bojů na straně nácka, no, nebudu předbíhat, jsem zvědavý co se z toho vyvine, to bude teď důležité.

     Odpověď
     • Třeba si MID předvolá někoho z maďarské ambasády. Ale velvyslance asi ne.

      Odpověď
    • V kontextu dnešní doby jsou všechny oživené imperiální ambice jen těžkým handicapem nositele . Je to zátěž často zatemňující lídrům rozlišování důležitosti cílů a volby strategií.
     Pindosové,malobriti,velkopoláci, velkoMaďaři. Stejná neschopnost odhadu vlastí důležitosti a zejména vlastních možností.

     Odpověď
  • Vzpomněl jsem si, že jsem kdysi četl hypotetický článek z moderní a necenzurované učebnice dějepisu. (odkaz jsem už nenašel) bylo to zhruba o tomhle:

   „Německá vojska se až do května 1945 statečně bránila proti náporu ruských hord valících se od východu. Tehdy dorazila ze západu americká vojska a osvobodila Plzeň, následně Prahu, Brno a Ostravu. Američané byli všude vítáni jásajícími davy. Jenže se rozhodlo, že kromě Plzně budou všechny zbylé oblasti v sovětské zóně a Američané museli odejít. Poté se všechno muselo připravit na uvítání rudé armády. Když Rusové dorazili, lidé jim říkali aby šli domů, že zde už byli osvobození, ale oni to nechápali. Někteří veřejně protestovali proti příchodu rudé armády do Čech, byli však okamžitě umlčeni Stalinovou policií NKVD. Kontrarozvědka Směrš pak likvidovala politické odpůrce, zejména v pražských ulicích.“

   Bylo tam toho víc, ale už si to nepamatuji …

   Odpověď
 52. Třeba to Boriska zklidní: https://cz.sputniknews.com/svet/201901138926654-Boris-Johnson-kouzlo-pracovnice-Bloomberg-laska/

  Odpověď
 53. Dávám k doporučení nový film o průběhu kampaně o Brexitu.
  Je to dobře natočené a realistické. Zajímavé i prostudenty DVTŘ.

  https://uloz.to/!9z1AzeeMC166/brexit-the-uncivil-war-2019-cztitl-rar

  https://www.csfd.cz/film/678691-brexit/prehled/

  Odpověď
 54. Patrně jste už slyšeli o „energetických zbraních“. Je zde někdo, kdo by se k následujícím odkazům mohl vyjádřit? https://www.youtube.com/watch?v=eCvG0aHW-kY https://www.youtube.com/watch?v=hGEYU9pKDFk&list=PLTtHxjFI_6NBp-wH3LcHwGprUUwV6BZ_Y

  Odpověď
  • Ten druhý film – požáry – mě připomenul jednu z jiných záhad: smrt samovznícením. Vyskytuje se nahodile po celém světě, čas od času je někdo nalezen mrtev, klasická záhada zamčeného pokoje. Veškeré krimanalistické expertizy potvrzují, či spíše vylučují cizí zavinění v tom smyslu, že by byla přítomna ještě jiná osoba. Záhadné na tom je, že mrtvola bývá dosti spálená, a třeba kniha, kterou četla a držela v ruce je netknutá. Tedy žádné škody, ani požár celé místnosti, nic. Přitom část těla, která shoří, tak shoří dokonale na popel, včetně i kostí! Oheň je lokalizován, omezen a velmi silný. Asi jako kdyby se jednalo o plazmu uzavřenou v tokamaku (jenže ten má svůj specifický tvar).

   Odpověď
   • K tomu jsem viděl dokument, kde to vyzkoušeli z psasetem. ….
    Oblečení je schopno působit jako knot a tuku má člověk dostatek. Pokud se proces rozběhne, tak skončí až ta lidská „svíčka“ dohoří.

    Odpověď
    • Juro, jaký byl princip zažehnutí?
     To, o čem jsem psal já, probíhá zevnitř a bez vnější příčiny. Ta těla vždy hořela zevnitř, nebylo nalezeno nic, co by vedlo k zapálení.

     Podobně jako při oněch loňských požárech v USA, kdy stromy začínaly hořet zevnitř, obklopené netknutými zelenými stromy. Ne z vnějšku, jak to je při běžných požárech lesa. Jinými slovy, jedná se o projevy skalárních zbraní (a jimi vytvářeného pole), řízených nějakým „specifickým směrováním (filtrem)“.
     Jinak obdobně se projevuje tzv. „divoký oheň“, který např. řádil kdysi při pověstném požáru Chicaga, ale i vícekrát v historii.

     Odpověď
     • Tam vydedukovali, že vnější … např. převrhla se svíčka od ní chytlo oblečení a spící babička/někdo znehybněný aktuálním infakrtem a pod se nestihla probudit.

      Odpověď
      • Ne, to jsou normální požáry.
       Ta zdokumentovaná samovznícení se vyznačovaly dokonalým shořením části trupu tak že ani kosti nezůstaly a přitom zbytek těla byl netknutý a celá místnost prakticky také včetně vybavení.

       Odpověď
       • Však tady při tom pokusu taky.

        Odpověď
        • Oracle 911 14.1.2019 o 8:51

         Ono efekt knotu nevysvetľuje zhorené kosti…

         Odpověď
         • Kosti snad hoří – viz krematorium.
          Prostě na tom praseti shořely … a packy bez zakrytí látkou (holé ruce u lidí v reálu) zůstaly neshořelé.

          Odpověď
          • Knotová teorie[editovat | editovat zdroj]
           Patrně nejpopulárnější a většinou veřejnosti nejvíce přijímaným vysvětlení je knotová teorie. Podle ní se hořící lidské tělo chová jako obrovská svíčka, v níž namísto vosku funguje lidský tuk. Známou a přijímanou se tato teorie stala především díky televiznímu pořadu britské televize BBC, která roku 1989 odvysílala pořad, v němž byl zachycen experiment, při kterém byl mrtvý vepř zabalený do prostěradla zapálen (pomocí menšího množství benzínu) a samovolně hořel po dobu asi 7 hodin, než byl experiment přerušen. Přitom nedošlo k zapálení nedaleko umístěných textilií a nábytku. Teplota klesá (jako třeba intenzita magnetického pole) se čtvercem vzdálenosti.

           Uvedeným způsobem by zřejmě bylo možno vysvětlit část pozorovaných jevů, především nehod starých a nemohoucích osob, které by např. upadly do hořícího krbu. Těžko tak ale vysvětlíme vzplanutí osob pod širým nebem nebo spících v posteli, kdy nejde ani tak o vzplanutí lidského těla, jako o spontánní vznícení oděvu, lůžkovin a podobně.

           https://cs.wikipedia.org/wiki/Samovzn%C3%ADcen%C3%AD_%C4%8Dlov%C4%9Bka#Knotová_teorie

           Odpověď
           • Oracle 911 15.1.2019 o 16:55

            Problém je, že kosti sú tvorené prevažne anorganickymi soľmi vápnika t.j. prakticky nehoria a to spôsobuje problémy aj krematóriám lebo ani 2000 stupňov C po 8 hodín nestačí…

            Odpověď
            • cele je to ale ulozeno v organicke matrici a kdyz shori ta, zbyde z kosti prasek, popel. A kosti jsou dute, uvnitr je paliva (morku ) dost. Opet knot.

       • mnohdy i deka na které dotyčný ležel byla netknutá. Spálené čistě jen části těla, včetně kosti, všude homogenně zpopelněné.
        Jen dodávám, nikde jsem nečetl průkazný důkaz který by dokazoval že ta těla hořela zevnitř nebo zvenku, příčina nebyla nikdy odhalena, ani epicentrum kde to začalo. Vždy to vypadalo jako by všechny shořelé části hořely najednou a se stejnou intenzitou.

        Odpověď
        • moc hezká kniha na toto a jiná témata je od Viktora Farkase, nevysvětlitelné jevy.
         Nesnaží se nic vysvětlit, jen předkládá výčet zaznamenaných „prapodivností“.

         Odpověď
  • Sú to nástroje riadenia na 6 (zbrane) a 3 (videá)priorite riadenia.

   Účinnosť takých zbraní je podľa mňa pochybná. Ak je to pravda tak to videá sú útok na 3 priorite riadenia.

   Odpověď
 55. Babiš: Česko má by jedním z inovačních lídrů Evropy (VIDEO)
  Premiér při své cestě po tuzemských vědeckých centrech navštívil i Ústav fyziky plazmatu AVČR v Praze. V této souvislosti včera sdílel přehledné video a podotkl, jak ohromný potenciál Česko má ve vědě a výzkumu.
  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/201901118912773-andrej-babis-cesko-inovace-vyzkum/

  Odpověď
  • Jen dodám , a jaké měl před sametem…

   Odpověď
 56. Simoňjanová odmítla uvěřit vlastním očím: RT smetl západní média „pod stůl“ …
  http://www.novarepublika.cz/2019/01/simonjanova-odmitla-uverit-vlastnim.html
  … sdělovací prostředek Ruské federace pracuje v perspektivním zpravodajském programu, zní progresivně a působí decentně. Novináři odhalují divákům ty aspekty probíhajících procesů, které ostatní kanály nevysvětlují a kterých se západní média vůbec nedotýkají. Takže RT je pro Araby profesionální zpravodajský kanál …

  Odpověď
 57. Iščenkova analýza jako dobrý kamínek do mozaiky. Hegemonický globalizmus – dobrý a jasný termín pro ty , co si naběhli na matení pojmů Aeronetem a p. VK
  http://www.novarepublika.cz/2019/01/co-ceka-usa-v-roce-2019.html

  Odpověď
 58. popolvár 10.1.2019 o 21:08

  „Baťka“ Lukašenko zase vydal „ostré“ vyhlásenie voči Rusku.
  Jasné, že problémom je cena ropy. Ako riešenie vidí, že budú ropu kupovať inde vo svete, dopravovať ju do Bieloruska cez pobaltské krajiny a spracovávať vo vlastnej rafinérii, ktorú zmodernizovali a následne ropné produkty budú predávať aj pobaltským štátom. To kde chce kúpiť lacnejšiu ropu?
  Oplatí sa to popočúvať celé, trvá to 8,5 minúty a reč je dobre artikulovaná.
  https://www.youtube.com/watch?

  Odpověď
  • popolvár 10.1.2019 o 21:08

   správny link: https://www.youtube.com/watch?v=7xhN9MRiKkA

   Odpověď
 59. Planuje se spolek „Zlutych vest“ na EU-volby?
  09.01.2019 15:34
  Vizepremier Italie, Luigi Di Maio, oznamil, ze je v planu spolecny volebni svazek Zlutych vest a populistickych stran z Polska, Chorvatska a Finska.
  Planovany je spolecny „Manifest za Evropu“ s 10 body, ktery bude oficialne zpeceten v unoru v Rime.
  https://www.krone.at/1840158

  Odpověď
  • Bannon cestoval Evropou a výsledky jsou zde:
   https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/milos-zeman-steve-bannon-navsteva-lany_1809231746_jgr

   Odpověď
   • Bannonovi nevěř. Jeho funkce je rozložit EU a Evropu. Citát Bannona: „Jsem leninista. Lenin chtěl zničit stát a přesně to hodlám udělat i já. Chci nechat všechno zhroutit a strhnout současný establishment“. Proč asi Zeman řekl, že od něj S. Bannon odjížděl rozladěný a že se neshodli?

    Odpověď
  • Po žltých vestách vo Francúzsku protestujú červené perá. K protestom vo Francúzsku sa pridali aj pracovníci vzdelávacieho systému.
   Už v októbri roku 2018 mnohí učitelia začali na sociálnych sieťach zverejňovať svoje príbehy o psychickom a fyzickom násilí zo strany študentov a nečinnosti a neochote vedení škôl, ktoré prípady nerieši.
   https://www.hlavnespravy.sk/le-monde-zltych-vestach-vo-francuzsku-protestuju-cervena-pera/1635462

   Odpověď
 60. Premiér Malty Joseph Muscat prohlásil, že jeho země přesměruje 220 uprchlíků, kteří byli zachráněni ve vodách Středozemního moře Maltou a nemeckymi nevladnimi organizacemi, do osmi evropských států. Informuje Times of Malta.
  Asi podle nove podepsane smlouvy v Maroku, kdyz muze Malta pridelovat.
  Budou přepraveni do Německa, Francie, Portugalska, Irska, Rumunska, Nizozemska, Lucemburska a Itálie.
  Zaujalo me to Rumunsko …..
  https://cz.sputniknews.com/svet/201901098896957-malta-premier-uprhlici-tiskova-konference/

  Odpověď
  • Rumunsko ekonomicky silně ochromené, politicky neschopné se bránit.

   Odpověď
   • Putinovec 9.1.2019 o 18:07

    Dlouhodobý záměr.

    Odpověď
   • to potom mohli dat aj na slovensko…

    Odpověď
    • Oracle 911 9.1.2019 o 21:02

     To by vyvolal výbuch na strategicky dôležitom území a to GP si teraz nemôže dovoliť.

     Odpověď
  • proč zrovna těchto 220? Nebude to spíš 220 tajnejch?

   Odpověď

Napsat komentář

*
*

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>