1. https://europa.pravda.sk/aktuality/clanok/498617-predsednictvo-europarlamentu-nazvalo-program-stazi-pre-mladych-novinarov-po-kuciakovi/
  Deckám prajem, nech ich vďaka tomuto nešťastnému pomenovaniu a naviazaniu nestihne rovnaký osud.

  Odpověď
 2. Asi Netanjahu toho už moc pod kontrolou nemá: https://cz.sputniknews.com/svet/201901138930643-Netanjahu-potvrdil-izraelske-utoky-na-Syrii/. Když tam v únoru pojede zasedat V4, nebude tam náhodou dělat i mediátory pro interní konflikt Izrael versus Izrael?

  Odpověď
 3. V4 má dva problémové členy z pohledu 2.priority – jedním z nich je Maďarsko – https://cz.sputniknews.com/svet/201901138923679-madari-nacisty-vojaci-sssr-hrdiny/

  „Připomeňme si statečnost našich dědů, hrdinných maďarských vojáků, kteří až do konce bojovali za Maďarsko na Donu,“ uvádí se ve zprávě vlády.

  Během Ostrogožsko-Rossošanské útočné operace Rudé armády utrpěla těžké ztráty, prakticky přestala existovat jako vojenský celek. Průlom sovětských vojsk přes řeku Don se konal bezprostředně v zóně odpovědnosti maďarských jednotek.

  Moje poznámka: Chudáci Maďaři. Byli takovým pokojným agresorem na území SSSR, a tu najednou na ně zaútočí Sověti …

  Odpověď
  • I v maďarské a polské exekutivě máš zastoupeny všechny 3 mocenské skupiny /podpindosy,globalisty i reálpatrioty/. A kromě nich klouzavé kádry a outsidery. Jako u nás.
   Neustálé měření sil a poziční boj.

   Odpověď
   • To jo, souhlasím. Ale ty tajné imperiální sny budou uloženy v kolektivní psychice Maďarů mnohem hlouběji. Aby nakonec nebyly sjednocující platformou pro ty tři mocenské skupiny.

    Odpověď
    • právě proto je třeba je vytahovat na povrch a přehodnocovat, otevírat na tom základu veřejnou diskusi a znovu si to probrat. Nezahodit svou historii, ale vytvořit k ní nové postoje. V podstatě by to mohlo vést k tomu co píšeš, a nebo taky k odminování vlastní budoucnosti a likvidaci těchto nástrah.
     Ovšem vyložená glorifikace bojů na straně nácka, no, nebudu předbíhat, jsem zvědavý co se z toho vyvine, to bude teď důležité.

     Odpověď
     • Třeba si MID předvolá někoho z maďarské ambasády. Ale velvyslance asi ne.

      Odpověď
    • V kontextu dnešní doby jsou všechny oživené imperiální ambice jen těžkým handicapem nositele . Je to zátěž často zatemňující lídrům rozlišování důležitosti cílů a volby strategií.
     Pindosové,malobriti,velkopoláci, velkoMaďaři. Stejná neschopnost odhadu vlastí důležitosti a zejména vlastních možností.

     Odpověď
  • Vzpomněl jsem si, že jsem kdysi četl hypotetický článek z moderní a necenzurované učebnice dějepisu. (odkaz jsem už nenašel) bylo to zhruba o tomhle:

   „Německá vojska se až do května 1945 statečně bránila proti náporu ruských hord valících se od východu. Tehdy dorazila ze západu americká vojska a osvobodila Plzeň, následně Prahu, Brno a Ostravu. Američané byli všude vítáni jásajícími davy. Jenže se rozhodlo, že kromě Plzně budou všechny zbylé oblasti v sovětské zóně a Američané museli odejít. Poté se všechno muselo připravit na uvítání rudé armády. Když Rusové dorazili, lidé jim říkali aby šli domů, že zde už byli osvobození, ale oni to nechápali. Někteří veřejně protestovali proti příchodu rudé armády do Čech, byli však okamžitě umlčeni Stalinovou policií NKVD. Kontrarozvědka Směrš pak likvidovala politické odpůrce, zejména v pražských ulicích.“

   Bylo tam toho víc, ale už si to nepamatuji …

   Odpověď
 4. Třeba to Boriska zklidní: https://cz.sputniknews.com/svet/201901138926654-Boris-Johnson-kouzlo-pracovnice-Bloomberg-laska/

  Odpověď
 5. Dávám k doporučení nový film o průběhu kampaně o Brexitu.
  Je to dobře natočené a realistické. Zajímavé i prostudenty DVTŘ.

  https://uloz.to/!9z1AzeeMC166/brexit-the-uncivil-war-2019-cztitl-rar

  https://www.csfd.cz/film/678691-brexit/prehled/

  Odpověď
 6. Patrně jste už slyšeli o „energetických zbraních“. Je zde někdo, kdo by se k následujícím odkazům mohl vyjádřit? https://www.youtube.com/watch?v=eCvG0aHW-kY https://www.youtube.com/watch?v=hGEYU9pKDFk&list=PLTtHxjFI_6NBp-wH3LcHwGprUUwV6BZ_Y

  Odpověď
  • Ten druhý film – požáry – mě připomenul jednu z jiných záhad: smrt samovznícením. Vyskytuje se nahodile po celém světě, čas od času je někdo nalezen mrtev, klasická záhada zamčeného pokoje. Veškeré krimanalistické expertizy potvrzují, či spíše vylučují cizí zavinění v tom smyslu, že by byla přítomna ještě jiná osoba. Záhadné na tom je, že mrtvola bývá dosti spálená, a třeba kniha, kterou četla a držela v ruce je netknutá. Tedy žádné škody, ani požár celé místnosti, nic. Přitom část těla, která shoří, tak shoří dokonale na popel, včetně i kostí! Oheň je lokalizován, omezen a velmi silný. Asi jako kdyby se jednalo o plazmu uzavřenou v tokamaku (jenže ten má svůj specifický tvar).

   Odpověď
   • K tomu jsem viděl dokument, kde to vyzkoušeli z psasetem. ….
    Oblečení je schopno působit jako knot a tuku má člověk dostatek. Pokud se proces rozběhne, tak skončí až ta lidská „svíčka“ dohoří.

    Odpověď
    • Juro, jaký byl princip zažehnutí?
     To, o čem jsem psal já, probíhá zevnitř a bez vnější příčiny. Ta těla vždy hořela zevnitř, nebylo nalezeno nic, co by vedlo k zapálení.

     Podobně jako při oněch loňských požárech v USA, kdy stromy začínaly hořet zevnitř, obklopené netknutými zelenými stromy. Ne z vnějšku, jak to je při běžných požárech lesa. Jinými slovy, jedná se o projevy skalárních zbraní (a jimi vytvářeného pole), řízených nějakým „specifickým směrováním (filtrem)“.
     Jinak obdobně se projevuje tzv. „divoký oheň“, který např. řádil kdysi při pověstném požáru Chicaga, ale i vícekrát v historii.

     Odpověď
     • Tam vydedukovali, že vnější … např. převrhla se svíčka od ní chytlo oblečení a spící babička/někdo znehybněný aktuálním infakrtem a pod se nestihla probudit.

      Odpověď
      • Ne, to jsou normální požáry.
       Ta zdokumentovaná samovznícení se vyznačovaly dokonalým shořením části trupu tak že ani kosti nezůstaly a přitom zbytek těla byl netknutý a celá místnost prakticky také včetně vybavení.

       Odpověď
       • Však tady při tom pokusu taky.

        Odpověď
        • Oracle 911 14.1.2019 o 8:51

         Ono efekt knotu nevysvetľuje zhorené kosti…

         Odpověď
         • Kosti snad hoří – viz krematorium.
          Prostě na tom praseti shořely … a packy bez zakrytí látkou (holé ruce u lidí v reálu) zůstaly neshořelé.

          Odpověď
          • Knotová teorie[editovat | editovat zdroj]
           Patrně nejpopulárnější a většinou veřejnosti nejvíce přijímaným vysvětlení je knotová teorie. Podle ní se hořící lidské tělo chová jako obrovská svíčka, v níž namísto vosku funguje lidský tuk. Známou a přijímanou se tato teorie stala především díky televiznímu pořadu britské televize BBC, která roku 1989 odvysílala pořad, v němž byl zachycen experiment, při kterém byl mrtvý vepř zabalený do prostěradla zapálen (pomocí menšího množství benzínu) a samovolně hořel po dobu asi 7 hodin, než byl experiment přerušen. Přitom nedošlo k zapálení nedaleko umístěných textilií a nábytku. Teplota klesá (jako třeba intenzita magnetického pole) se čtvercem vzdálenosti.

           Uvedeným způsobem by zřejmě bylo možno vysvětlit část pozorovaných jevů, především nehod starých a nemohoucích osob, které by např. upadly do hořícího krbu. Těžko tak ale vysvětlíme vzplanutí osob pod širým nebem nebo spících v posteli, kdy nejde ani tak o vzplanutí lidského těla, jako o spontánní vznícení oděvu, lůžkovin a podobně.

           https://cs.wikipedia.org/wiki/Samovzn%C3%ADcen%C3%AD_%C4%8Dlov%C4%9Bka#Knotová_teorie

           Odpověď
           • Oracle 911 15.1.2019 o 16:55

            Problém je, že kosti sú tvorené prevažne anorganickymi soľmi vápnika t.j. prakticky nehoria a to spôsobuje problémy aj krematóriám lebo ani 2000 stupňov C po 8 hodín nestačí…

            Odpověď
       • mnohdy i deka na které dotyčný ležel byla netknutá. Spálené čistě jen části těla, včetně kosti, všude homogenně zpopelněné.
        Jen dodávám, nikde jsem nečetl průkazný důkaz který by dokazoval že ta těla hořela zevnitř nebo zvenku, příčina nebyla nikdy odhalena, ani epicentrum kde to začalo. Vždy to vypadalo jako by všechny shořelé části hořely najednou a se stejnou intenzitou.

        Odpověď
        • moc hezká kniha na toto a jiná témata je od Viktora Farkase, nevysvětlitelné jevy.
         Nesnaží se nic vysvětlit, jen předkládá výčet zaznamenaných „prapodivností“.

         Odpověď
  • Sú to nástroje riadenia na 6 (zbrane) a 3 (videá)priorite riadenia.

   Účinnosť takých zbraní je podľa mňa pochybná. Ak je to pravda tak to videá sú útok na 3 priorite riadenia.

   Odpověď
 7. Babiš: Česko má by jedním z inovačních lídrů Evropy (VIDEO)
  Premiér při své cestě po tuzemských vědeckých centrech navštívil i Ústav fyziky plazmatu AVČR v Praze. V této souvislosti včera sdílel přehledné video a podotkl, jak ohromný potenciál Česko má ve vědě a výzkumu.
  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/201901118912773-andrej-babis-cesko-inovace-vyzkum/

  Odpověď
  • Jen dodám , a jaké měl před sametem…

   Odpověď
 8. Simoňjanová odmítla uvěřit vlastním očím: RT smetl západní média „pod stůl“ …
  http://www.novarepublika.cz/2019/01/simonjanova-odmitla-uverit-vlastnim.html
  … sdělovací prostředek Ruské federace pracuje v perspektivním zpravodajském programu, zní progresivně a působí decentně. Novináři odhalují divákům ty aspekty probíhajících procesů, které ostatní kanály nevysvětlují a kterých se západní média vůbec nedotýkají. Takže RT je pro Araby profesionální zpravodajský kanál …

  Odpověď
 9. Iščenkova analýza jako dobrý kamínek do mozaiky. Hegemonický globalizmus – dobrý a jasný termín pro ty , co si naběhli na matení pojmů Aeronetem a p. VK
  http://www.novarepublika.cz/2019/01/co-ceka-usa-v-roce-2019.html

  Odpověď
 10. popolvár 10.1.2019 o 21:08

  „Baťka“ Lukašenko zase vydal „ostré“ vyhlásenie voči Rusku.
  Jasné, že problémom je cena ropy. Ako riešenie vidí, že budú ropu kupovať inde vo svete, dopravovať ju do Bieloruska cez pobaltské krajiny a spracovávať vo vlastnej rafinérii, ktorú zmodernizovali a následne ropné produkty budú predávať aj pobaltským štátom. To kde chce kúpiť lacnejšiu ropu?
  Oplatí sa to popočúvať celé, trvá to 8,5 minúty a reč je dobre artikulovaná.
  https://www.youtube.com/watch?

  Odpověď
  • popolvár 10.1.2019 o 21:08

   správny link: https://www.youtube.com/watch?v=7xhN9MRiKkA

   Odpověď
 11. Planuje se spolek „Zlutych vest“ na EU-volby?
  09.01.2019 15:34
  Vizepremier Italie, Luigi Di Maio, oznamil, ze je v planu spolecny volebni svazek Zlutych vest a populistickych stran z Polska, Chorvatska a Finska.
  Planovany je spolecny „Manifest za Evropu“ s 10 body, ktery bude oficialne zpeceten v unoru v Rime.
  https://www.krone.at/1840158

  Odpověď
  • Bannon cestoval Evropou a výsledky jsou zde:
   https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/milos-zeman-steve-bannon-navsteva-lany_1809231746_jgr

   Odpověď
   • Bannonovi nevěř. Jeho funkce je rozložit EU a Evropu. Citát Bannona: „Jsem leninista. Lenin chtěl zničit stát a přesně to hodlám udělat i já. Chci nechat všechno zhroutit a strhnout současný establishment“. Proč asi Zeman řekl, že od něj S. Bannon odjížděl rozladěný a že se neshodli?

    Odpověď
  • Po žltých vestách vo Francúzsku protestujú červené perá. K protestom vo Francúzsku sa pridali aj pracovníci vzdelávacieho systému.
   Už v októbri roku 2018 mnohí učitelia začali na sociálnych sieťach zverejňovať svoje príbehy o psychickom a fyzickom násilí zo strany študentov a nečinnosti a neochote vedení škôl, ktoré prípady nerieši.
   https://www.hlavnespravy.sk/le-monde-zltych-vestach-vo-francuzsku-protestuju-cervena-pera/1635462

   Odpověď
 12. Premiér Malty Joseph Muscat prohlásil, že jeho země přesměruje 220 uprchlíků, kteří byli zachráněni ve vodách Středozemního moře Maltou a nemeckymi nevladnimi organizacemi, do osmi evropských států. Informuje Times of Malta.
  Asi podle nove podepsane smlouvy v Maroku, kdyz muze Malta pridelovat.
  Budou přepraveni do Německa, Francie, Portugalska, Irska, Rumunska, Nizozemska, Lucemburska a Itálie.
  Zaujalo me to Rumunsko …..
  https://cz.sputniknews.com/svet/201901098896957-malta-premier-uprhlici-tiskova-konference/

  Odpověď
  • Rumunsko ekonomicky silně ochromené, politicky neschopné se bránit.

   Odpověď
   • Putinovec 9.1.2019 o 18:07

    Dlouhodobý záměr.

    Odpověď
   • to potom mohli dat aj na slovensko…

    Odpověď
    • Oracle 911 9.1.2019 o 21:02

     To by vyvolal výbuch na strategicky dôležitom území a to GP si teraz nemôže dovoliť.

     Odpověď
  • proč zrovna těchto 220? Nebude to spíš 220 tajnejch?

   Odpověď

Napsat komentář

*
*

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>