1. Quovadis 4.6.2019 o 19:09

  Zajimavy „Mini-Bilderberg“ v hornorakouskem Linzi:
  Bezprostredne po skonceni letosniho setkani Bilderbergu ve svycarskem Montreaux se v Linzi sesli vysoci predstavitele Rakouska (prezident Van der Bellen), Svycarska (prezident Ueli Maurer – priletel Primo ze setkani Bilderbergu), prezident Nemecka Frank-Walter Steinmeier, belgicky kral Filip, princ Alois z Lichtensteinska a velkovevoda Henri z Luxemburska.
  Setkani probehlo v naproste nevsimavosti rakouskych medii, ktere plnily radky a obrazovky soucasnou politickou krizi a prechodnou vladou v Rakousku.
  Neco se chysta, Maurer jim privezl jiste „noty“ primo od Kissingera z Montreaux.

  Odpověď
  • Vitajte v Matrixe.

   Odpověď
   • Oracle 911 4.6.2019 o 20:20

    A práve ti podali červenú pilulku.
    Pretože takéto stretnutie znamená, že problémy sú gigantické.

    Odpověď
  • Tady jsou k tomu i videa a fotky:
   https://www.nachrichten.at/politik/innenpolitik/staatsoberhaeupter-treffen-in-linz-respekt-fuer-van-der-bellen;art385,3135825

   ….. a mistnost vyzdobena obrazy od Hermanna Nitsche:

   https://www.google.com/search?q=hermann+nitsch+werke&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjMo6GnwdDiAhUMp4sKHRphDmwQ_AUIECgB&biw=1138&bih=587

   Odpověď
  • Podstatné kroky se už delší dobu neprojednávají na pódiu Bilderbergu, ale na „záchodcích“/myšleno obrazně /. Mám podobný náhled. Kissinger by tam nebyl jen tak.

   Odpověď
 2. Fotografie z návštěvy Miloše Zemana a jeho týmu v Bank of China

  https://www.parlamentnilisty.cz/galerie/foto/Zeman-znovu-v-Cine-12384#3

  Odpověď
  • Miloš vypadá velmi spokojeně. I bych řekl, že jeho zdravotní stav se zlepšil.

   Odpověď
 3. Zajímavá politická předpověď od astroložky Světlany Dragan o budoucím vývoji
  16 выпуск „На шаг впереди“ ГЕОПОЛИТИЧЕСКИЙ ПРОГНОЗ
  https://www.youtube.com/watch?v=b5W_a9kXB84

  Kdysi jsme se s Jardobem shodli, že Světlana (v rámci instituce „Delfského orákula) interpretuje postavení hvězd tak, jak se to GP hodí, aby politická konstelace dopadla. Z této její předpovědi mám dojem, že GP už neví kudy kam a dává šanci Rusku na prosazení vlastní koncepce, v rámci konkurzu, samozřejmě.

  Aspoň tak jsem pochopil její slova o tom, že jak USA, tak Čína mají vlastní koncepce budoucího vývoje, které jsou nelidské a nešetrné k přírodě. Obzvlášť Čína v tom vyniká a jde tvrdě za svým cílem (až z toho jde hrůza).
  Dále se poprvé zmínila, že Rusko má vlastní ideologii, lidštější, založenou na svědomí, o které většina populace Ruska neví. Tuto ideologii Rusko bude šířit/prosazovat ve světě.

  Ještě se zmíním o jedné věci, která s tím, možná souvisí.
  Nedávno Putin provedl poradu, na které mluvil o důležitosti rozvoje umělé inteligence: „Jestli někdo zajistí monopol v rozvoji umělé inteligence, stane s vládcem světa“. Putin vyzval průmysl a bankovní sektor, aby investovaly do tohoto odvětví a vyjádřil přesvědčení, že Rusko má nejlepší předpoklady se stát lídrem v rozvoji umělého intelektu díky lidskému potenciálu ve všech sférách lidské činnosti. Dále vyjádřil přesvědčení, že Rusko je schopno revolučních objevů v této oblasti.
  Dříve, v roce 2017 se zmiňoval, že pokud Rusku se podaří dosáhnout převahy v oblasti rozvoje umělého intelektu, bude se dělit svými objevy i s jinými státy, tak, jak se dnes dělí v oblasti jaderných technologii.
  http://zakonvremeni.ru/news/13-3-/39744-putin-nazval-uslovie-dlya-prevrashcheniya-strany-vo-vlastelina-mira.html

  A teď, jak to souvisí. Je známo, že všechny revoluční technologie jsou na popředí zájmu GP. Dnes, obzvlášť ve směru umělé inteligence. Samotný fakt, že Rusko oznamuje o svých ambicích stát se lídrem v oblasti takových technologii, svědčí o tom, že se to děje s požehnáním GP, který se potýká se značnými problémy řízení. Je možné, že GP dal Putinovi dobro na rozvoj jeho koncepce s tím, že až on odejde, GP se podaří zvrátit situaci ve svůj prospěch .

  Odpověď
  • Pokud se do toho vloží HNR, GP se po odchodu VVP zvrátit situaci nemusí podařit

   Odpověď
  • GP zrejme nepocita so zotrvacnostou procesu. Ak ludia budu vidiet, ze sa da zit aj inak, tak bude dlllho trvat GP kym lud vtiahne spat do baziny.

   Odpověď
  • Člověk 4.6.2019 o 20:14

   Taure, co myslíš tím „v rámci konkurzu“? Díky.

   Odpověď
   • Myslím tím pádní, komu pádní. Jestli někdo přijde s lepší koncepci nebo takovou, která víc vyhovuje GP, tak bude podporovat jeho.

    Odpověď
 4. Dnes na Slovenskom rozhlase rozoberali tému britských politkov, ktorí mali kontakty na československú ŠTB. https://cz.sputniknews.com/svet/2019060210053780-kryci-jmeno-koza-poradce-britskeho-premiera-spehoval-pro-ceskoslovenskou-stb-jen-za-alkohol-a/ a https://www.irozhlas.cz/zpravy-svet/velka-britanie-spionaz-stb-geoffrey-robinson-britsky-poslanec_1905202153_dok
  Bude zaujímavé sledovať, ako tieto správy budú žiť u nás ďalej a kto s nimi ako bude pracovať.

  V súvislosti s týmto súvisí zrejme ja aktuálna návšteva Trumpa v Británii https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/514431-trump-pride-do-londyna-s-vichricou/, kde ešte pred samotnou návštevou Trump spravil prehlásenia, ktoré vyvolali onú „víchricu“ z nadpisu článku.

  Odpověď
 5. QuoVadis 2.6.2019 o 17:43

  Pompeo a Kissinger na setkani Bilderbergu ve svycarskem Montreaux:
  https://www.rt.com/news/460876-bilderberg-pompeo-kissinger-video/
  Setkani doprovazelo i zemetreseni v sile 4,1 Richterovy stupnice, epicentrum asi 14km od Montreaux

  Mimochodem – nema Mike Pompeo zajimave jmeno… je odvozene od Pompeji ? ;)

  Odpověď
  • Oracle 911 2.6.2019 o 18:21

   Zlé znamenie, pre GP…

   Odpověď
   • QuoVadis 2.6.2019 o 18:39

    Pompeo ani nebyl na oficialni listine ucastniku, ze by Iran byl aktualni ?
    https://www.bilderbergmeetings.org/press/press-release/participants
    Zato neprijela mozna budouci nemecka kanclerka Annegret Kramp-Karrenbauer.
    Zvlastni je vysoky pocet Turku (pet).

    Odpověď
    • Oracle 911 2.6.2019 o 19:03

     Tak to je pre GP ešte horšie, než som predpokladal lebo Pompeo asi hlásil Kissingerovi problémy a dohodnutý postup spôsobí o niečo väčšie problémy…

     Odpověď
    • Prezident Iránu naznačil možnosť vstúpiť do rokovaní s USA

     https://svet.sme.sk/c/22135423/prezident-iranu-naznacil-moznost-vstupit-do-rokovani-s-usa.html

     Odpověď
 6. https://www.mobilmania.cz/clanky/odveta-za-huawei-je-tu-cina-ma-vlastni-seznam-technologicky-svet-se-muze-zacit-hroutit/sc-3-a-1345245/default.aspx

  Odpověď
 7. Na FB stránkách AfD (Alternativa pro Německo) se objevila mapa Neměcka rozdělená na bývalou východní část s německou vlajkou a nápisem Spolková republika Německo, a západní část s černou vlajkou v arabštině a nápisem Chalifát Německo. K tomuto obrázku byl popisek „Obrázky mluví hlasitěji, než slova“. AfD tento obrázek sice rychle stáhlo, ale pozdě na to, aby se nedostal ven (to byl dle mého názoru cíl).

  https://www.rt.com/news/460576-germany-caliphate-afd-map/

  Odpověď
  • Oracle 911 29.5.2019 o 23:37

   A bude sa deliť…

   Odpověď
 8. Lotyssky parlament zvolil ve stredu presidenta statu, pravnika Egilse Levitseho.
  E. Levits, 63-lety soudce Evropskeho soudniho dvora, dosahnul hned v prvnim kole voleb nutnou vetsinu sta poslancu.
  https://www.nzz.ch/international/eu-richter-wird-staatspraesident-in-lettland-ld.1485576

  Odpověď
 9. Šéfové Amnesty International končí, šikanovali zaměstnance
  https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/506099-sefove-amnesty-international-konci-sikanovali-zamestnance.html

  Odpověď
  • Oxfam, Greenpeace, Unicef, Nobelove ceny atď. Tí všetci majú akosi v poslednom čase problémy s podobnými škandálmi.

   Odpověď
   • Oracle 911 28.5.2019 o 22:48

    Nepotrebné nástroje sú odpisované…

    Odpověď
 10. Putinovec 28.5.2019 o 7:47

  Některé země už nemají šanci změnit své směřování.Začíná to připomínat kulturní revoluci v Číně a její systém začištění těch druhých.https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Svedska-studentka-pry-odmitla-protest-s-Gretou-chtela-se-radeji-ucit-Dopadla-moc-zle-583064

  Odpověď
  • Gretenismus na pochodu, sbohem Švédsko

   Odpověď
   • Oracle 911 28.5.2019 o 10:26

    Výber uvedený v článku VP ZSSR s názvom „Zahrať si 5 kopejkový Boston“ zdá sa platí pre každý štát a národ…

    Odpověď
  • Je to čistý projev ekofašizmu .Zajímavé, že se ve staré Evropě už delší dobu zkoušejí jednotlivé fašizoidní společenské alternativy, směry : Multikulti,eko, LGBT. Asi se testuje, kterou zvolit jako vůdčí a směřovat k universálnímu širokopásmovému fašizmu s heslem „kdo není s námi / zelená multikulti buzna /, je proti nám“ .

   Odpověď
   • Putinovec 28.5.2019 o 13:37

    Pořád jsou to ty dva předepsané scénáře.Chalífát,fašismus.Lež č: 1,lež č: 2.A vy se mrskejte ode zdi ke zdi.Znovu byla vytažena karta muslimů v ČR.Tohle odporné stvoření,lehce identifikovatelné jako bubák, je zde nespokojeno s místním obyvatelstvem.Když tu drzou zrůdu vidím,otvírá se mi kudla v kapse.https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-Saria-je-moudra-V-Cesku-je-populismus-v-Anglii-jsem-jako-doma-Xaver-Vesely-jen-koukal-na-muslima-Abbase-Slo-i-o-homosexualitu-583125

    Odpověď
    • To je dobře, že je jako doma v Anglii.

     Odpověď
   • Vyzera to na ekofasizmus,lgbt a zmena genofondu bola asi len navnada a hlavne aj na zapade u podstatnej casti obyvatelstva neprechodna.Takze eko ,informacne to maju velmi dobre rozohrate.vidno tu aj rozdiel pri liberaloch a napr. Ked narodovci predlozili navrh zakona o ochrane lesov(normalny zakon pre ludi a krajinu) a tym co budu tlacit ekoliberfasist ktori pojdu uberanim slobody,obmedzovanim,zakazovanim ,radikalizaciou mladeze,atd. Atd

    Odpověď
 11. Skutečně zajímavý rozhovor /spíše monolog/ M. Chazina . jde zejména o post-Zelenskou Ukrajinu a vazbu na politiku Evropy a USA. Chazin má zřejmě insider-informace jak z Ruska, tak ze Spocených států . Jeho mozaika není překvapivá, ale velmi dobře provázaná . Doporučuji ruštinářům.
  https://www.youtube.com/watch?v=tAw9NMqL9T8

  Odpověď
 12. Vedci varujú pred vyplienením zdrojov našej planéty
  Zatiaľ čo sa hlavy štátov hašteria nad ochranou najzraniteľnejších miest Zeme pred priemyselným spustošením, niektorí vedci sú presvedčení, že by nebolo od veci začať chrániť aj iné planéty pred využívaním ľuďmi.
  https://vat.pravda.sk/zem/clanok/513136-vedci-varuju-pred-vyplienenim-zdrojov-nasej-planety/

  Odpověď
 13. Arménský fotbalista Henrik Mchitarjan na finále Evropské ligy do Baku, hlavního města Ázerbájdžánu, který s vlastí záložníka Arsenalu neudržuje diplomatické vztahy, neodcestuje. Kvůli bezpečnosti.

  Zdroj: https://www.idnes.cz/fotbal/pohary/henrik-mchitarjan-finale-evropska-liga-baku-azerbajdzan-armenie-arsenal-chelsea.A190521_102852_fot_pohary_jic

  Odpověď
 14. Zelenský dnes v Kyjevě skládá prezidentskou přísahu (Video – online)
  http://www.irucz.ru/cz/zpravy/1-/118000000000-ukrajina/118002000000-ukrajina-stredni-a-vychodni/118002606100-kyjev–hlavni-mesto/408-politika-domaci/34873-zelensky-dnes-v-kyjeve-sklada/

  Odpověď
 15. Rakousko – politicky skandal
  Sef „Svobonych“ (FPÖ), H.C.Strache, odstoupil na zaklade 2 roky stareho videa (tajne nahrano), kde se mel setkat na Ibize s ruskym oligarchou. Video bylo zverejneno teprve nyni.
  Staci kancleri Kurzovi tato rosada na spicce FPÖ? Budou nove volby?
  https://www.krone.at/1924373

  Odpověď
  • http://www.vodaksb.eu/diskuse/comment-page-41/#comment-228816

   Odpověď
 16. Šabatová rozjíždí velkou bitvu za sexuální menšiny. Chce školit policisty i měnit školní osnovy
  Kancelář veřejné ochránkyně práv Anny Šabatové představila průzkum, jenž proběhl za účasti téměř dvou tisíc leseb, gayů, bisexuálů i transgender lidí. Ten ukázal, že tito lidé chtějí především zlepšit rodinný život a také, že stále čelí nejrůznějším útokům.
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Sabatova-rozjizdi-velkou-bitvu-za-sexualni-mensiny-Chce-skolit-policisty-i-menit-skolni-osnovy-581903

  V Rakousku konci definitivne Life – Ball (ples), rok 2019 je poslednim
  Po 26 letech nahlasil jeho poradatel konec Life-Balu (charitativni udalost na podporu HIV – pozitivnich) .
  Odskocili sponzori. Za techto podminek neni financovani mozne, vsechno se v poslednich letech velmi zmenilo, rika Keszler.
  https://www.krone.at/1919321
  https://www.google.com/search?q=Life+Ball&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjA2JfN3KTiAhWns4sKHUN0BkkQ_AUIDigB&biw=1139&bih=592

  Odpověď
  • Oracle 911 18.5.2019 o 11:26

   Hovorím, liberál z presvedčenia je užitočný a teraz už-nie-až-tak-užitočný idiot.

   Odpověď
  • QuoVadis 23.5.2019 o 9:59

   Nebylo by od veci, aby se financni prokuratora zabyvala vysetrovanim Life Ballu.
   Akce byla podporovana vysokou castkou z danovych poplatku (od roku 2008 rocne 800.000 Eur na rok).
   Vynos akce (v roce 2018: 1 Milion Eur) byl ale z velke casti venovan privatni nadaci Bill & Melinda Clinton, u ktere se take objevovaly zpravy o uziti obdrzenych financnich prostredku na jine, nez udane ucely…

   Odpověď
 17. Overtonovo okno?
  CIA sef John Brennan obeznamil ucastniky konference Council on Foreign Relations s projektem SAI – Stratospheric Aerosol Injection, ktery udajne ma za ucel ochranu proti globalnimu oteplovani, filtraci/odrazeni slunecnich paprsku.
  Takze tolik diskutovane a jako konspirační teorie oznacene chemtrails byly priznany….
  Maji byt lidmi tedy prijaty jako fakt a neco „pozitivniho“.
  Co na tom, ze jsou ty aerosoly jedy jak pro cloveka, tak i zvirata a prirodu.. Nejak se k te „zlate miliarde“ , zlatym 500.000 GP musi dopracovat….
  https://vimeo.com/336383100

  Odpověď
  • Jen tak mimochodem..to zasedani CFR se konalo v roce 2016, to Video se objevilo az letos

   Odpověď
  • Kde sa najviac rozoberá chemtrails? V „alternatívnych“ médiach, na Slovensku reprezentovaných SV, Z&V. Týmto by konšpirátori získali kredit voči majnstrímu a nám sa potvrdzuje, že alternatíva je z dielne GP

   Odpověď
   • Oracle 911 18.5.2019 o 20:29

    Iste ale to GP riadne prestrelí ver mi, a preto ho Boh/HNR preští…

    Odpověď
   • Tymto samy priznali, ze vedia o takychto vplyvoch a len debil si mysli, ze zly ludia nerobia zle skutky. Takze ano, je to oficialne potvrdenie chemtrails.

    Odpověď
 18. Steve Bannon: «Po volbach bude kazdy den v Bruselu Stalingradem»
  https://www.nzz.ch/international/steve-bannon-im-interview-bruessel-wird-zu-stalingrad-ld.1481934

  Nove v NZZ (Neue Zürichir Zeitung)-Kine: Vojak Steve Bannon – „Kazdy den v Bruselu bude Stalingradem“
  https://de.sputniknews.com/politik/20190517324984523-nzz-steve-bannon-interview/

  Pomerne dlouhy rozhovor Steve Banona s NZZ – doporucuji si precist a udelat si svuj vlastni nazor.

  Odpověď
  • Oracle 911 17.5.2019 o 16:19

   Pre podpindusníkov a liberastov určite, len aby po tom veci nenabrali väčší spád než pre GP je príjemné. A podľa môjho názoru a predtuchy, tak sa aj udeje…

   Odpověď
 19. Rakousko
  Dva Cheeseburgery a cestovni pas – McDonald’s bude v Rakousku pobockou US-velvyslanectvi
  Co zni jako aprilovy vtip, je od stredy pro americke obcany v Rakousku realitou.
  Ztratili jste cestovni pas behem dovolene a velvyslanectvi ma zavreno? Zadny problem. Obratte se s duverou na kompetentni pracovniky v nejblizsi filialce McDonald’s!
  Tuto patricnou dohodu podepsali v patek US-velvyslanec Trevor Traina a sefka McDonald’s Austria.
  Tyka se 195 filialek v Rakousku.
  https://de.sputniknews.com/oesterreich/20190514324960798-reisepass-mcdonalds-oesterreich/

  Rakousky president Alexander van der Bellen na navsteve u ruskeho presidenta V.V. Putina
  Vymluvne foto a zajimava debata
  https://www.krone.at/1922904

  …. a do tretice Madarsko:
  Prezident Zeman v Madarsku
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Zeman-v-Madarsku-Zahnali-jsme-u-Vidne-muslimy-oni-se-vraci-Zverstvo-z-Francie-strasne-581590

  Odpověď
 20. Miliardova pokuta Bayeru ukazuje: Bayer je vydan na pospas US-justici
  Prepocital se Bayer s prevzetim Monsanta?
  Americkou jury vznesena miliardova pokuta Bayeru za dcerinu spolecnost Bayer-Monsanto v afere Glyphosat – „Roundup“ privadi akciovou spolecnost do nebezpecne situace.
  https://de.sputniknews.com/panorama/20190514324960914-milliardenstrafe-bayer-usa-justiz-experte/

  Odpověď
  • Oracle 911 14.5.2019 o 14:12

   Typický ťah Anglosasov, delegujú upratovanie svojej špiny na svoju obeť, GP ich dobre vycvičil…

   Odpověď
  • Bayer musel . Možná dodatek Kanzler-aktu o povinnosti tahat kaštany z ohně za okupanta.

   Odpověď
  • cestovatel 14.5.2019 o 17:42

   Pocul som to dnes v radiu. Pravdupovediac tomu absolutne nerozumiem, a nechce sa mi verit, ze Bayer prevzal Monsanto a nevedel, co sa nan vali. O Roundup-e sa hovori uz cely cas, ze je rakovinotvorny, a ze skor ci neskor bude proti tomu postupovat sudnou cestou, bolo viac- menej jasne.

   Odpověď
   • musel vediet, bolo zname este pred fuziou, ze su vedene sudne spory a vsetci vedia, ze Amici v tychto sudnych sporoch sa nesudia o ziadne drobne. Ja som to nikdy nepochopila. To uz mohli rovno nechat Bayer skrachovat ako nutit prevziat tu firmu. A ja by som v tomto to ani neprisudzovala Kanzler-aktu. Jedine co by mohlo sefa firmy k tomu donutit je, ak by dostal bohate kompenzacie + zaroven by akcionari Bayernu (ti vacsinovi samozrejme) dostali bud priamu kompenzaciu alebo mali este predtym viac penazi v Monsanto.

    Odpověď
    • Treba sa pozrieť nad 4. prioritu. Napr. členstvo majiteľov v „bratstve“ a z toho vyplývajúca poslušnosť svojej lóži a majstrom? (a tým pádom aj majiteľom slobodomurárstva a ich globálnym cieľom?) Nie sú suverénnymi majiteľmi „svojho“ kapitálu.

     Odpověď
 21. Tři články z amerických mainstreamových zdrojů k jednomu tematu – ekonomickému vývoji USA. Měli by si je přečíst všichni , kteří sledují s klapkami na očích jen domácí dvorek a přeceňují jeho globální význam /základna ,Lajčák, p-rezidentka/. Chleba se láme trochu jinde , tady je čas a prostor na předvolební stabilizaci a integraci pronárodních sil. Jen ho využít.
  http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/cnn-usa-plnou-parou-k-defoltu-a-washington-nevi-jak-to-zastavit/
  http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/fox-news-usa-se-rozpadaji-ale-nikdo-si-toho-nevsima/
  http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/trumpovy-dluhy-muze-zlikvidovat-jenom-velka-valka/

  Odpověď
 22. Na ČT24 řeční nějaký Yuri Felshtinsky „odborník na ruské tajné služby, spistovatel a historik“, který říká, že Putin vytváří chaos, chce aby se ho všichni báli a podobné perly. Nevíte co je tento Felštýnský zač?

  Odpověď
  • Šialený stúpenec Trockého. Aspoň podľa toho, čo som si prečítal tu:
   https://lnk.sk/FJ59

   Odpověď
   • Děkuji Jardob. Ta nenávist z něj stříkala na všechny strany, takže se do ČT hodil. Jen jsem nevěděl, proč pracuje proti gosudarovi, jestli je to blbec zaplacený, nebo blbec z přesvědčení.

    Odpověď
    • Asi obojí , pro jistotu.

     Odpověď
  • Hlavne je to blbec.

   Odpověď
 23. Neuveritelny clanek z Times of Israel:
  Rabín v izraelské vojenské akademii přednáší kadetům Talmud o nadřazenosti židovské rasy, eugenické koncepty genetické podřadnosti Arabů a nevěřících, jejichž jedinou záchranou je role otroků pro Židy!
  Druhý rabín kadetům chválil Hitlera, že to byl nejsprávnější člověk, který kdy žil:
  https://www.timesofisrael.com/embracing-racism-rabbis-at-pre-army-yeshiva-laud-hitler-urge-enslaving-arabs/

  Odpověď
  • Tváří tvář realitě buď přitvrdíš anebo začneš chápat a měnit postoj. Tam někde je křižovatka vedoucí ke kolektivní sebevraždě nebo prozření a šanci přežít. Rabín asi nesmí prozřít.

   Odpověď
   • Tech „provokaci“ pribyva… Vedle techto vypovedi tech rabinu treba i reklamni video izraelske televizni spolecnosti KAN vysilane v patek u prilezitosti nadchazejiciho „Song Contestu“ v Tel Avivu, kde byla rec i o Jeruzalemu jako jejich „milovanem hlavnim meste“:
    https://www.krone.at/1920506

    Odpověď
   • Oracle 911 12.5.2019 o 12:37

    A židia sa začnú deliť na Židovský národ, ktorý sa zachráni a židovskú mafiu, ktorá sa obráti na prach…

    Odpověď
    • Je mozne, ze Times of Israel je pod vlivem GP ?
     Pokud si ctenari po takovemto clanku neuvedomi, „ktera bije“, tak bude nejaka moznost zachrany „tech, kteri prohledli“ velice obtizna…

     Odpověď
     • Oracle 911 12.5.2019 o 14:08

      Ktovie pod koho vplyvom je, hlavné je to, že sa správa objavila a (ako si napísal) že majú šancu uvedomiť si, že „ktorá bije“.

      Odpověď
 24. Mám dotaz. Po přečtení článku http://outsidermedia.cz/ortodoxni-atheiste-a-bozi-blud/ by mne zajímalo, jaký je názor na to, zda globální prediktor věří v Boha a pokud ano, ve kterého? Nebo věří v HNR? Děkuji.

  Odpověď
  • Oracle 911 12.5.2019 o 8:37

   Neverí v Boha, ale pozná ho a vie akými zákonitosťami sa riadi vesmír s tým, že už od detstva resp. mladosti ich myseľ je cvičený na niektoré špecifické úlohy.

   Odpověď
   • Tady je osobní zkušenost Roberta Monroa s jedním bohem …

    „… Musím se ale vrátit – ale než se vrátím, zkusím
    tady prozkoumat trochu víc… Co to je? Oslepující energie – nemohu
    se pohnout!
    Hlas v mé hlavě – studený, napomínající…
    Jsem Pán a tvůj Bůh, kterému sloužíš.
    … pocit silného náporu tlaku, jako kdybych se měl rozplynout…
    jsem teď ve vodě… plíce mám plné vody… musím se nadechnout…
    zbavit se té vody… ne, to není pravda… tady není
    žádná voda… nemám plíce. Někdo mě nutí, abych si to myslel… to
    je nějaký vliv… vím, že to není tak… tlak se zmenšuje… vyciťuji
    sondující prsty energie, jak pronikají až do hloubky mého nitra…
    mohu to zastavit… zavřít receptory… silněji… pamatuji si jak…
    Nepamatuješ! Vůbec si to nepamatuješ!
    Ale přece… pamatuji si testy, instruktážní zkoušky od mého
    Já-Odtamtud… byly tak opravdové… jsem připraven na tuhle vyžadující
    energii… ona mi nemůže ublížit. Ale co to vůbec je? Jaký
    bůh to může být? Nemůže mi ublížit, ani mne ovlivnit… buď klidný,
    laskavý, přátelský…
    Nepřijímáš mne jako svého boha?
    … idea boha, který vyhrožuje, se mi zdá trochu směšná… dovoluji,
    aby mne rychle opustila…
    Nebojíš se mne?
    … vysílám obraz, ve kterém se nesčetněkrát rozlétávám na
    všechny strany v milionech částic a znovu se tvořím opětovně po
    každé explozi…
    Buď zatracen! Nejsi ničím víc než vyplýtvanou energií mne, tvého
    Pána!
    … energie se zmenšuje do nepatrného bodu a mizí. Kolikrát na
    něco takového ještě narazím?… Zbytečná námaha…“

    Z knihy „Návrat k pramenům“

    Odpověď
    • Poznáš marata a Minina?
     Čo si myslíš o ich pokusoch vchádzania do jemnohmotného sveta?

     https://www.youtube.com/watch?v=HepnZzaUXh8
     https://www.youtube.com/watch?v=14ic_hRnFEo

     Odpověď
  • Aj satan veri v Boha, ale sa protivi. To je z biblie

   Odpověď
   • Oracle 911 12.5.2019 o 9:36

    Skús to preformulovať.

    Odpověď
  • „Jaký je názor na to ..“ ?? Názor koho ? Pro zjišťování nějakého kolektivního názoru by byly asi vhodnější jiné stránky. Tady naprostá většina lidí hovoří o názorech SVÝCH. I další část tvé otázky působí také víc, než jako otázka, jako cílené vnášení pojmového chaosu – Bůh a HNR jsou jedno a totéž a je evidentní, že jsi se za dobu svého dlouholetého působení zde té informaci nemohl vyhnout. Přesto předstíráš opak a o takovém falešném dilematu iniciuješ (dopředu jalovou) debatu. I zavádění k Dawkinsovi a celé té neodarwinistické partě je víc, než průhledné. Dávno se tu již vyjasnilo, že jejich střet s církvemi není ničím jiným, než soubojem „nanajských chlapečků“.

   Odpověď
   • Tak mi prosím napiš svůj názor na to, zda GP věří v Boha. Můžeš mi také prosím uvést nějaké jiné stránky mimo tyto, kde se probírá globální prediktor a mohl bych tam svou jednoduchou otázku položit? Nic nepředstírám, jen jsem položil jednoduchou otázku a ten článek v mém odkazu výše mne k tomu inspiroval. Není také lépe vysvětlovat než stavět obyčejný dotaz do jakési konfliktní roviny? O tom přece KOB není.
    Rovněž nevěřit v Boha a přitom ho znát mi připadá poněkud jako protimluv, nebo je to mimo rozsah mého chápání.

    Odpověď
    • Předběhnu Bohumila . GP podle mne věří “ v Boha“ , ale “ nevěří Bohu „. Jinak by na svoji dlouhodobou ambici a roli neaspiroval.
     je to jako s intelektuálně vyspělými závislými jedinci na automatech. V klidové stavu se shodneme na matematicky přesně vyjádřené pravděpodobnosti nevýhry. V iniciovaném stavu přesto tento intelektem vybavený jedinec odejde k nejbliží skříni a nasype to tam. Co když to tentokrát vyjde ?

     Odpověď
     • Pokud historie GP pochazi z casu starovekeho Egypta – egyptsti zreci meli „mnohobozstvi“, az faraon Echnaton (Amenothep IV) „zavedl“ jednoho Boha (Slunce, Sonnengott)….
      Echnaton zemrel mlady za nevyjasnenych okolnosti.

      Odpověď
      • „Od smrti faraona Achnatona žije lidstvo jako v blázinci“ ..přibližně tak nějak je to vyjádřeno myslím že v Základech sociologie

       Odpověď
    • ako moze GP verit v Boha/HNR ak ho pozna?

     Odpověď
     • podla legendy, ked Boh stvoril cloveka, prikazal anjelom, aby sa mu poklonili. Michael (asi ako najblizsi k Bohu) to bez problemov urobil, Lucifer (ako druha najblizsia hierarchia – bol cherub) to odmietol. Nevedel pochopit, preco by sa on mal sklanat pred clovekom, ktory bol tak nizko oproti nemu. V tak vysokom stupni vedomia ale tato pycha znamena okamzity pad, dopad toho ale potom podnecuje u dotycneho pocit krivdy, nepriatelstvo voci tomu, kto to „sposobil“ a tocime sa v kruhu. Lucifer teda vie ze Boh existuje, dokonca ho spaluje tuzba po navrate, ale nemoze to urobit. Proste vlastne nastavenie mu neda, veri v Boha ale nie Bohu.
      Ale raz to nastane a az potom skonci mozno aj misia GP na Zemi

      Odpověď
      • Ďábelství – to je genialita bez lásky. Víra nestačí – aby lidstvo, či jakákoli jiná entita do budoucna přežila, musí se naučit milovat…

       Odpověď
   • Podle Zaznobina, GP se chce stavět na roveň HNR, a dokázat mu, že je minimálně tak schopný, jako on.

    Odpověď
    • Oracle 911 12.5.2019 o 14:05

     Ako skončia pokusy šťania proti vetru?

     Odpověď
    • Popolvár 12.5.2019 o 21:50

     Zaujímavé… Zaznobin odmietal Anastáziu, a pritom toto je dovod, ktorý uvádza aj Anastázia…

     Odpověď
     • To se ale nevylučuje, ne?

      Odpověď
      • Oracle 911 13.5.2019 o 6:35

       Vôbec nie, nevylučujú sa.

       Odpověď
     • Pokud se dobře pamatuju, tak VM Zaznobin mínil, že Megre se v mnoha věcech nechal inspirovat pracemi VP SSSR. Já sám jsem se mnohem dřív dostal k Anastázii než ke KSB – nikdy jsem to teda ani zdaleka nebral doslova, ale nadšení pro zahrádkaření ve mě skutečně vyvolala. Až po letech jsem četl Poslední Gambit a ten mě oslovil mnohem víc.

      Zaznobin kritizoval hlavně tendenci Anastaziovců k odchodu do „divočiny“, do izolace od „tohoto zkaženého světa“.

      Odpověď
  • pun,
   asi by bolo správnejšie napísať boh s malým „b“ (asi tak si tom myslel, predpokladám).
   Reálne Boh a HNR je to isté, boh môže byť všelijaký pseudoboh. Ja osobne preferujem písať HNR len vtedy, keď mu nepripisujeme všeliaké svoje skreslené predstavy a vnímame ho čisto ako toho Najvyššieho v hierarchii riadenia.
   Problém je totiž to, že slovo Boh (s veľkým B) používa mnoho cirkví a prifarbuje si jeho obraz podľa svojej fantázie a tradície. Vo výsledku tak ľudia strácajú na Boha „správne číslo“, „správnu ladiacu frekvenciu“. Ak je niekto pevne zakorenený v skreslených (a v podstate ohováračských predstavách o Bohu, lebo každé skreslenie je degradácia jeho obrazu), sotva tu bude prebiehať normálna komunikácia s Bohom (okrem akútnych stavov). Ak by ľudia premýšľali a nekládli boha vyššie nad svoje svedomie, tak by rozmýšľali v súlade so svedomím a pochopili, že Boh nemôže byť mravne horší od ľudského svedomia (etického kompasu daného ľuďom práve Zhora) a našli by aj presnejší Boží obraz, odhalili rôzne pseudonáboženstva a pseudofilozofie.

   Každý z nás má určité predstavy o Bohu, aký je a aký nie je. Lenže tieto predstavy môžu byť skreslené. Preto rád pri filozofovaní o Bohu používam slovo „Boh“. Ale ak pri modlitbe chcem mať istotu že vytáčam to správne telefónne číslo, tak používam „Hierarchicky Najvyššie Riadenie“, aby moje predstavy o Bohu neskreslili spojenie s Najvyšším a nenapojil som sa na nejaký pseudoegregor (namýšľajúci si o sebe, že je boh)

   Čo sa týka GP, viera v nejakého pseudoboha by mu nijako nepomohla. Musí sa opierať o to, čo prináša reálne výsledky. Chovať sa k reálnemu Bohu tak, aby mohol balancovať na hrane dopustenia, a zároveň využívať mystiku egregorov (možno aj satanských) aby dosahoval reálne výsledky. Mal by mať znalosť o posmrtnom živote, ak by to chcel využívať vo svoj prospech na hrane dopustenia.

   Odpověď
   • Myslel jsem to tak, jak jsem to napsal. Dotaz zní na víru GP v Boha, ne v nějakého pseudoboha.

    Odpověď
    • Pýtal si sa v ktorého verí…
     Osobne si nemyslím, že by sa niekedy Hierarchicky Najvyššie Riadenie tejto Objektívnej reality (a jej hierarchická štruktúra určite nejaké HNR má) stotožňovalo s niekým z týchto: Zeus, Apollón, Amona Ra, Mithra, Baal, Thór, Ódin, Zlaté tele nebo Létající špagetové monstrum

     Odpověď
     • Meritum mého dotazu přece je, zda zda globální prediktor věří v Boha nebo nikoliv. Teprve sekundární dotaz je, že pokud ano, tak ve kterého.

      Odpověď
      • GP má původ v Egyptu, kde výjma období panování faraona Achnatona fungoval polyteismus. Takže těžko bude podléhat představám Židovství/Křesťanství/Islámu u jejichž vzniku stál. Dle mého to čemu GP věří nebo slouží je jeho interní know-how, které nikomu nesvěří. Je to jeho klíčové tajemství.

       Odpověď
       • GP má možná původ v Egyptu, ale možná je jeho původ ještě dřívější. KSB pro porozumění široké veřejnosti musí pracovat s obecně známými pojmy, aby neztratila důvěryhodnost.
        Výše trefně odpověděl Boletus.

        Odpověď
       • GP nestál u vzniku judaismu / křesťanství / islámu, podobná formulace nemá ani nic společného s pohledem KSB na tohle téma.

        Odpověď
        • na Youtube jsem videl video s nazvem podobnym „nespravna nebo neznama evangelia“ nebo neco takoveho… Jak Rimane „upravili“ to spravne krestanstvi, spravnou Bibli…

         Odpověď
         • V urcitej miere urcite,koniec koncov len ten kto naozaj rozumie, to moze spravne zapisat, zasa treba brat do uvahy aj fakt, ze apokryfne evanjelia (kam sa radi napr. aj to spominane Hoxom Evanjelium od Jezisa) su cca o 100 rokov (minimalne, niekedy este mladsie) mladsie ako tie tradicne. Takze to bol uz odvar z odvaru a este napisane skor kvoli tomu, co sa vtedy snazili pretlacit, nez kvoli buducnosti. Preto aj neboli zaclenene do tradicnych pisem. Zasa treba to odlisit od toho, co prebiehalo v dosledku vnutornych bojov v ramci vtedajsieho krestanstva (gnostici, arianisti, neskor vylucenie reinkarnacie zo spisov).

          Odpověď
          • Datování obecně je zcela nevěrohodná disciplína, proto je třeba soudit podle obsahu a svědomí a ne podle toho, co o něčem někdo řekne.

           Odpověď
        • „GP nestál u vzniku judaismu / křesťanství / islámu…“
         - Toto by bolo asi dobré spresniť. Veta ako celok je vadná, ale ako ju rozmeníme na drobné: nebyť GP, tak židovstvo by neexistovalo… Tým pádom, zrejme ani kresťanstvo (Ježiš prišiel naprávať židov), a ak by existovalo, určite by sa formovalo bez vplyvu GP inak. Islam by som ponechal stranou. Ten viacmenej napráva skreslenia židovstva a kresťanstva.

         Odpověď
         • Myslim, ze to Hox myslel tak, ze GP nestal u vzniku techto nabozenstvi, nicmene postupem casu prevzal nad nimi plne rizeni (napr. Nikajsky koncil).

          Odpověď
      • Ok, netuším, či GP verí v Boha. Ale pravdepodobne veril, keďže narážal na jeho zákonitosti, a lepšie než dav a „elity“ poznal ako funguje svet. Ak existuje Božie dopustenie a/alebo nejaké vesmírne zákony akcie/reakcie, musel si v tomto prostredí zabezpečiť dlhodobú stabilitu, aby mohol žiť, riadiť a plánovať na stovky rokov dopredu. Toto sa nedá robiť ad-hoc. Ak by sa aj nedíval až k Stvoriteľovi, tak sa musel dívať aspoň dostatočne ďaleko za hranice viditeľného materiálneho sveta.

       Odpověď
      • Chlupatá vopice na mě vříská, „v“ boha asi ne. Jinak by nebyl schopnej háknout HNR FireWall. Ghost in the Shell a třeba Avatar mohou být aktuální verzi vizuálního zrcadlení. Svobodná vůle je podmínkou exis_tense a taky root_port

       Odpověď
       • Tiež si zapadol medzi medzi zlatú mládež, ktorá si zaradila do slovenčiny – češtiny ,,anglikarizmy“?

        Odpověď
      • Věří, ale děsí se. Ve kterého? V toho který existuje přece.

       Odpověď
   • Vies co ma vzdy zaujimalo ked uz spominas ten posmrtny zivot. Ci dokaze,, vytahovat,, jeho privrzencov/duse nazad a pouzivat ich dookola aby mu plnili jeho zamer.

    Odpověď
    • Osobne si myslim, ze clovek ma moznost a svobodu volby, a to jak v pozemskem, tak i posmrtnem zivote… Proto se GP asi fyzicke smrti neboji.

     Odpověď
     • Teda, nechci tvrdit, ze by GP byl clovek. Netvrdim nic, protoze nevim.

      Odpověď
    • A zkazit lidskou dusi ve svuj prospech je v nekterych pripadech velmi lehke…

     Odpověď
 25. Zustat vzdy cool
  Prinz Charles a vevodkyne Camilla na ctyrdenni navsteve v Nemecku
  Jejich prijezd do Nemecka se kona v uprostred brexitoveho chaosu.
  Pragmatismus a klid je na miste, tito dva jednaji v tipicky britskem „Keep calm and carry on“.
  Navstivili v Berline Angelu Merkelovou a pak se vydali k pomniku „Hladovy drap“, ktery je symbolem krize, ale take zachranou ze vzduchu od spojencu, kteri vyhazovali z letadel potraviny v dobe hladu.
  Pamatnik je take vzpominkou na to, ze behem tohoto nasazeni zemrelo 40 vojaku kralovske letky Royal Air Force.
  https://www.sueddeutsche.de/panorama/royals-prinz-charles-berlin-1.4436480

  Odpověď
 26. https://www.hlavnespravy.sk/valonsku-sa-nepaci-ze-jeho-zbrane-su-pouzivane-vo-vojne-v-jemene/1749648

  Ako pekne vidno manipualciu informacnym polom, za cielom zdiskreditovat EU byrokratov.

  Odpověď
  • Oracle 911 9.5.2019 o 8:46

   Sú „zlatý“…

   Odpověď
 27. idevpas 9.5.2019 o 3:41

  Máme tu anglické finále Ligy majstrov – Liverpool vs. Tottenham.
  Som zvedavý, čo sa globálne zákulisie chystá prekryť, alebo k čomu potrebujú uvariť tupý dav v Anglicku.
  Lebo, aby Barca prehrala 4:0 v druhom zápase, keď v prvom doma vyhrala 3:0, to sa mi nechce veriť.
  Takisto Tottenham v odvete na ihrisku súpera strelil v nadstavenom čase v posledných sekundách zápasu gól k postupu do finále.
  Na takéto náhody neverím.
  Okrem toho sa asi aj niekto pekne napakoval.

  Odpověď
  • Docela to aj dava zmysel. Vytvara sa energia v dave, potom uz len staci do davu hodit myslienku ako „vlada serie na vas hlas v referende o brexite“ a dav sa pusti na politikov.

   Odpověď
   • A majitel Tottenhamu je isty Daniel Levy. Pred par rokmi boli v Anglicku iba lepsim priemerom. Dnes hraju finale LM a pred par tyzdnami otvorili jeden z najmodernejsich stadionov na svete. To sa to buduje ked patrite k „vyvolenym“

    Odpověď
    • Veľavravné gesto:
     https://sport.sme.sk/c/22116521/tottenham-zdolal-ajax-a-postupil-do-finale-ligy-majstrov.html

     Odpověď
   • Skôr ide o opak.
    Že EÚ je skvelá, a má aj Ligu majstrov.

    Odpověď
  • A podľa globalistov je fucik treba i naďalej čo najviac šíriť medzi opičiakov.
   Lebo budúce roky budú pre ľudí v Európe asi ťažké a plné zmien, a tak je nutné nejako zmierniť frustráciu a odviesť pozornosť.
   Proste chlieb a hry – prakticky nič sa za tie stáročia nezmenilo, iba kulisy, oblečenie opičiakov, stereotypy a zábavky.
   Ale osprostený dav aj tak nič nevidí.

   Odpověď
   • https://sport.sme.sk/c/22116460/uefa-uvazuje-o-postupoch-a-zostupoch-v-lige-majstrov.html

    Odpověď
  • Kde se to finále bude hrát ? To může být podstatné.

   Odpověď
   • V Madride. 1.6.

    Odpověď
    • Zaujímavé. Anglicko aj Španielsko sú pred rozpadom.

     Odpověď
  • Anglicke finale bude tento rok aj v europskej lige. Tentokrat londynske derby Chelsea Arsenal v Baku 29.5. Zaujimava „nahoda“.

   Odpověď
   • preco Baku? Azerbajdzan snad nie je v Europe

    Odpověď
    • Podla toho ako stanovis hranicu Europy. Ale v tomto pripade zalezi na tom ci je clenom UEFA, kde je mimochodom aj Izrael a Turecko.

     Odpověď
    • Baku lezi v zaludku Anglicanom uz pred 2. sv vojnou kde boli nachystani z Iranu zautocit na rafinerie , to mohol byť zlom vo vojne no chvalabohu neudial sa.

     Odpověď
 28. Take druzi chteji ven z EU
  Kdo bude nasledovat Brity?
  Neni nepravdepodobne, ze take jine staty budou chtit nasledovat Brity. Kdyz se na to tak divame, tak najdeme hned 2 kandidaty na brzsky vystup z EU.
  https://deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/2019/05/06/wer-folgt-den-briten/

  Na obrazku jsou ale hned tri – Rakousko, Recko a Cesko

  Odpověď
  • ja to prilis realne nevidim. Grecko ma stale obrovsky dlh, vystupenim z EU a devalvovanim drachmy by sa im hodne predrazilo splacanie. Ak by zastavili platby, tak stale vykazuju deficit, ak sa dostanu do plusu, tak minimalneho. Pritom som nezaregistrovala, ze by sa vyrazne im zlepsila ekonomicka zakladna, teraz je to lepsie, lebo vsetko rastlo (kedze vsetky svetove centralne banky tlacili odusu), takze tie peniaze teraz prekvapkavaju (aj ked neskoro a v mensej miere) a tym padom sa minaju na turistiku. Ak udrie kriza v celom svete ako sa predpoveda, tak ako jedno z prvych, utrpi prave turistika a su zasa tam, kde boli, mozno trochu lepsie.
   Rakusko uz vystupenim z EU by si prilis nepomohlo. Migrantov tam ma az az, casto druha az tretia generacia, s tym uz vela neurobia. Ekonomicky aj pred eurom boli zafixovany na nemecku marku, takze tam by sa to prilis tiez nezmenilo.
   Pre CR by to teoreticky vyznam malo, kedze ma svoju korunu, ale prepletenost s nemeckou ekonomikou a v podstate neexistencia hospodarskej nezavislosti to tiez podminuvava. Obavam sa, ze CZK akurat bude pouzivana ako vankus, to na czeksit imho nestaci

   Odpověď
   • Oracle 911 9.5.2019 o 17:02

    Grécko Čína kupuje na kilo…

    Odpověď
   • Oracle 911 9.5.2019 o 17:28

    Fakty máš v poriadku, žiaľ procesy ti unikajú a preto otázka od Yori nie je irelevantná, a to napriek tomu, že formálne EU môže zostať pokope.

    Odpověď
   • el-sabí 9.5.2019 o 18:12

    Ľudia na Kréte prepojili turistický ruch s poľnohospodárstvom .aj v období najväčšej krízy v Grécku dokázali prežiť. Ne buntovali ako aténsky Gréci ,kde podobne ako v iných hlavných mestách Planéty je veľa obslužných/ rozumej aj nepotrebných / pracovných pozícií.

    Odpověď
    • neblazni, to ze ludia preziju vdaka polnohospodarstvu neznamena, ze stat nebude zazivat minimalne etapy zlyhania. Ked stat prestane platit zdravotnu starostlivost ci dochodky, ucitelom plat, udrzbu pamiatok a ciest, resp. ceny sa zdesatnasobia a platy zostanu, cela statna sprava funguje na 1/10, mas uroven Ukrajiny (bez vojny).
     Potrebuju vsetci nieco silnejsie za sebou, bud transformovanu EU (nech uz to znamena cokolvek) alebo nieco ako bolo RVHP.
     Inak z mojho pohladu sa tu miesaju este dve uplne rozdielne dusevne nastavenia. Cely juh ma skor rozvojovu mentalitu, siesta, klud, nizka sebauvedomost v zmysle zodpovednosti, trochu ako deti. Severnejsie oblasti Europy maju silnejsi individualizmus a pocit zodpovednosti aspon za seba. To sa tyka CR aj Rakuska. To druhe este podfarbene nemeckou pedantnostou a zodpovednostou za svoj kmen. Preto Rakusaci si drzia svoje, napriek tlaku nadnarodnych spolocnosti, vdaka nam si prilepsili. Mozno im GP pomohol, ale aj sami si museli u seba vytvorit urcite mechanizmy, aby im tunelovanim zdravotnictva, socialnej pomoci ci statnych organizacii sa nestratil stat. U nas je to problem.
     Procesy….vidim, ze Cina skupuva to co im ekonomicky pomaha, to nie je nieco co pomoze Grecku, resp. v mensej miere (teda podla mna). Taky pristav sice zamestnava ludi, ale ked bude patrit Cine, tak zisky pojdu tam, to mas ako u nas elektrarne.
     Rakusko zasa zozne smotanu, kedze tam ma ustit zeleznica z Ciny. CR je cele otazne. Ale ak vznikne kalifat, tak sa to tak zamota, ze vsetko sa zmeni.

     Odpověď
     • JankaS,
      ja nebláznim.
      len som spomenul informáciu ,ktorú som pred pár rokmi dostal od jednej známej .
      A čo mali kréťania v tom momente robiť ? Mali začať vyrábať procesory do tabletov,smartfónov či raketovú techniku ? Alebo začať vyrábať autá ? Ak na to technicky nemajú ?
      “ Rakusko zasa zozne smotanu, kedze tam ma ustit zeleznica z Ciny ……… “
      Rakúsko už smotanu má , uzurpovali / privatizovali / banky v Česko-Slovensku .a nielen tu ,v rámci východnej Európy .plus cementárne myslím .okrem iného .
      Zabudla si na Viedeň ,ako jedno zo sionistickych centier ,a Rakúsko ako nápomocný štát Švajčiarsku .rôzne zastúpenia OSN vo Viedni nie sú len tak .
      Takže aj takto vyzerá “ úspešný “ štát.

      Odpověď
      • ale samozrejme, ze polnohospodarstvo doma pomoze. Ked neprsi, aspon kvapka, sa hovorieva:-) Brala som to tak, ze v pripade vystupenia Grecka v sucasnej konstalacii by samotne domace hospodarenie Grecku ako statu nestacilo, nie je to imho dostatocne silny argument, preco by malo vystupit. Ale mozno som ovplyvnena tym, ako sa ekonomika prezentuje, Oracle podotkol, ze nechapem procesy:-)
       To s tou Viednou mas samozrejme pravdu, aj ta pomoc od GP vramci OSN to je vsetko pravda. Chcela som len podotknut, ze niektore veci sa musia zmenit aj u nas, nech uz dopadneme akokolvek, v tomto sucasny rezim nas tlaci, to ze tam nie je aj tlak na ludskost a vzajomnu pomoc nam mozno pomoze si to znovu vybudovat v spolocnosti.
       Ale aj tak sa obavam, ze vzhladom k mnozstvu migrantov v krajine, Rakusko uz prilis
       svoju buducnost nezmeni.

       Odpověď
       • Oracle 911 10.5.2019 o 16:58

        Keď nie je čo žrať a piť, tak ani super ekonomika založená na turistike nepomôže hlavne keď nie je ako a s čím obchodovať.

        Odpověď
        • Iste, to nikto nespochybnuje. Ale Rakusko ma aj silny agrosektor. No, ale otazka skor bola ci by vystup z EMU bol pre tieto staty lepsi a pravdepodobnejsi ako zotrvanie

         Odpověď
         • Oracle 911 10.5.2019 o 18:23

          Silný agrosektor, ktorý žije zo štátnych a EÚ dotácií t.j. lížu nami vyprodukovanú smotanu.
          EMU zanikne lebo Čína, detailnejšie to poviem doma.

          Odpověď
         • Oracle 911 10.5.2019 o 19:11

          A teraz vysvetlím „lebo Čína“:
          Na verejnosť sa dostala taká kuloárna informácia, že na vytvorenie € neboli použité len národné meny (o tom nižšie) ale aj čínske zlato, a to nelegálne. A teraz Číňania nielen chcú naspäť svoje zlato, ale aj majú možnosť ako to získať naspäť, a asi domyslíš čo to znamená pre € a aj je to odpoveď prečo Nemecko a Francúzsko podpísalo tú zmluvu o federácií.
          Čo sa týka €, síce nahradila košiar mien ale jeho štruktúra pripomína štruktúru vlastníctva akciovej spoločnosti lebo druhým pilierom sú aj menové swapy vytvorené bankármi.

          Odpověď
 29. USA – poselstvi Evrope
  USA se oficialne vraci k Monroe-doktrine
  https://deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/

  Monroe-doktrina
  anglicky Monroe Doctrine, se vztahuje na proslov US-prezidenta James Monroe k narodu dne 2. prosince 1823, ve ktere pred kongresem nastinil zakladni obrysy dlouhodobe zahranicni politiky Spojenych statu.
  V tradici Jeffersona stanovil nevratnou nezavislost statu na americkem dvojitem kontinentu na evropskych mocich (Starem svetu).
  Monroe formuloval existenci dvou politickych sfer. Zduraznil princip nevmesovani (non-intervention) Spojenych statu do evropskych konfliktu a pozadoval konec vsech kolonizacnich ambici v zapadni hemisfere (non-colonization). Krome toho oznamil zasah USA v pripade, pokud by evropske kolonialni mocnosti tyto zasady ignorovaly. Vyzva na evropske mocnosti ohledne jejich rekoloniazace nyni „svobodnych statu Latinske Ameriky“ byla zkracena na parolu „Amerika Americanum“.
  Svoji doktrinou Monroe zasadne vyznacil anglo-americkou variantu Panamerikanizmu.
  https://de.wikipedia.org/wiki/Monroe-Doktrin

  Odpověď
  • oprava: na evropskych mocnostech

   Odpověď
  • Oracle 911 7.5.2019 o 13:47

   A my sme dostali partitúru z tejto doby…

   Odpověď
   • Je to sice od věci, ale našla jsem foto toho dárku – těch not.
    https://img.topky.sk/big/2395223.jpg/stretnutie-Donald-Trump-Peter-Pellegrini.jpg
    https://img.topky.sk/big/2395231.jpg/stretnutie-Donald-Trump-Peter-Pellegrini.jpg
    Je to pochod Semper Fidelis ( což znamená latinsky Vždy věrný), je z r. 1888.
    https://en.wikipedia.org/wiki/Semper_Fidelis_(march)

    a The Stars and Stripes Forever ( 1897 ) – Hvězdy a pruhy navždy.
    https://en.wikipedia.org/wiki/The_Stars_and_Stripes_Forever

    Odpověď
    • Oracle 911 8.5.2019 o 7:45

     Pochod námornej pechoty a patriotický pochod, síce je to zaujímavé ale zatiaľ to prvé si neviem vyložiť.

     Odpověď
     • Treba pomohu

      Semper fidelis take oznaceni pro:

      das Motto a pochod United States Marine Corps
      das Motto svycarskych grenadyru
      das Motto anglickeho mesta Exeter
      das Motto ukrajinskeho mesta Lwiw
      A.V. Semper Fidelis Luzern, jmeno svycarskeho studentskeho spolku
      https://de.wikipedia.org/wiki/Semper_fidelis

      nebo take „In Treue fest“ – (pevni ve vernosti) – bylo volebni heslo Kralovstvi Bavorskeho (1805–1918) a jeho panovnickemho domu Wittelsbach. Po konci I. Svetove valky bylo pouzivano jak bavorskymi monarchisty a valecnymi spolky, tak i podobnymi spolky mimo Bavorsko.
      Kral Maximillian I. von Bayern heslo povysil na prvni a nejvyssi vyznamenani bavorskeho kralovstvi.
      https://de.wikipedia.org/wiki/In_Treue_fest

      Odpověď
      • Oracle 911 8.5.2019 o 16:38

       Vďaka.

       Odpověď
      • oprava: ne volebni, ale zvolene heslo

       Odpověď
    • https://www.youtube.com/watch?v=qgABUZ4i9co

     Odpověď
  • Je v tom pravděpodobně snaha vynutit si absolutní USA-svrchovanost nad celým kontinentem a na oplátku odtáhnout z Evropy . Chytrý handl, ale trochu anachronický . Neokoni se toho určitě chytnou , Jižní Amerika jim na to hodí bobek. Teď je za tím vidět Venezuela a pokřik neokonů – ta je naše!
   V této souvislosti mne ale napadá, že Trump bude potřebovat příští rok do kampaně nějaký zahraniční úspěch . Možná toto je první krok. Ale to by musela Amerika od základu změnit své vnímání partnerství a sousedství. Je to vůbec možné ?

   Odpověď
   • Oracle 911 7.5.2019 o 21:57

    A dodávam, že americká denná politika pred oboma svetovými vojnami bola izolacionistická.

    Odpověď
    • Putinovec 7.5.2019 o 23:05

     Před první světovou byla Amerika zadluženou provincií.

     Odpověď
     • Oracle 911 8.5.2019 o 7:38

      Nebola zadĺžená ale chudobná, a teraz je zadlžená a chudobná…

      Odpověď
  • Dobry prispevek Yori, …Monroe doctorina….
   proto ta Venezuela,,,, ale diky bridlicovym plynum v USA neni zatim az tak potrebna, spis na odlakani pozornosti….
   Jsem zvedav kdy se zacne mluvit o Argentine /jedne z nejbohatsich zemi s obrovskym potencialem, …

   Odpověď
   • Oracle 911 8.5.2019 o 7:54

    S tým bohatstvom opatrne, lebo na tej zemi posledné 2-3 desaťročia sa robia experimenty, ktoré sa vyústili do genocídy na 4. priorite…

    Odpověď
    • Argentina je ich, naco by sa starali? Tam je to zalezitost elit, co spadne zo stola pre beznych ludi

     Odpověď
     • Oracle 911 8.5.2019 o 9:53

      Nerozumieme sa, GP tú krajinu použil a používa ako testovací polygon a Američania na tom zarobili…

      Odpověď
 30. Zajímavá to kniha Oskara Krejčího. Pro většinu našich politiků, ale i občanů, by se měla stát „povinnou“ četbou….

  Čínské geopolitické silokřivky

  „Přestože se desetiletí hovoří o zpomalení čínského růstu, pravdou je, že teprve nyní začíná synergický efekt spojený s druhou revolucí, tedy s politikou reforem a otevírání se světu. Teprve teď generace vyrostlá během uplynulých čtyř dekád nastupuje do řídících funkcí, teprve teď se začínají zúročovat obrovské investice do základního výzkumu a technologických inovací. Podle čínského statistického úřadu vydala Čína loni na vlastní výzkum a vývoj 257 miliard amerických dolarů (to je přibližně 2,6 bilionů českých korun). Podle téhož zdroje na konci minulého roku pracovalo v Číně ve výzkumu a vývoji 6,2 miliónů zaměstnanců. A výdaje na vědu a výzkum v Číně dále rostou.

  Čínský rozmach je megatrendem, který hýbe globální ekonomikou a politikou. Není doplněním sytému o novou supervelmoc. Jedná se o geopolitický zlom, který mění globální uspořádání celého světa. Je hledáním nových pravidel.

  Západ potřebuje politiky a intelektuály, kteří chápou, že eurasijská orientace Evropské unie znamená směřování ke sdílené prosperitě, nikoliv zradu euroatlantických zájmů. Západ se musí na započatou přeměnu adaptovat, nevyvolávat obchodní konflikty a nehovořit o osudové Thukydidově pasti. Řeči o nevyhnutelné válce nebo schovávání se před změnami svět nezastaví. Válka by byla sebevraždou, izolacionalismus vede Západ do skanzenu. Zatím se však zdá, že se globalizace začíná štěpit na dva paralelní světy s odlišnými pravidly i tempy růstu.“

  http://casopisargument.cz/wp-content/uploads/2019/04/Oskar-Krej%C4%8D%C3%AD-%C4%8C%C3%ADnsk%C3%A9-geopolitick%C3%A9-silok%C5%99ivky.pdf

  Odpověď
  • Souhlas, . .. jen na doplneni……navic ve vetsine US vedeckych centrech pracuji ve vedoucich pozicich odbornici z druhe ci treti generace cinanu, a „“ne vsichni jsou americti patrioti“"“ urcite si take nechaji neco pro sebe….

   Odpověď
  • @ Ludvik,,, dik = vynikajici odkaz…trochu jsi mi zamotal hlavu… nevim ted co driv,… ale tak uceleny obraz o Chine jsem jiz dlouho. nemel.
   Tady je take neco zajimaveho o Chine…/clikni na you tube….. ANDY XIE…..

   Odpověď
 31. Proč jsou elektroauta NE-ekologická?
  ——-
  https://www.youtube.com/watch?v=yGGQVn_kVIY

  Odpověď
  • Neviem či si to dal ako srandu, alebo vážne… v mojich očiach ten zástanca elektroáut 12 minút táral bez argumentov.
   Ja dám video hydrológa Štefana Vaľa o príčinách otepľovania – zhutňovanie pôdy, odvodňovacie kanály, priekopy vedľa ciest… a dáva aj postupy na odstránenie príčin
   https://www.youtube.com/watch?v=GAxUQRLZfyQ

   Odpověď
   • Činnost člověka nemá s oteplováním nic společného, je to návrat do normálu po předchozí globální katastrofě. Resp. nějaký vliv má, ale v porovnání s tímto faktorem zanedbatelný.

    Odpověď
    • Oracle 911 6.5.2019 o 20:28

     Otepľovanie síce nie je dôsledok ľudskej činnosti, ale desertifikácia a ostatné negatívne javy už áno.

     Odpověď
    • Pokiaľ myslíš globálne otepľovanie, tak nejaký vplyv má, lokálne je to horšie, ako si myslíme. Rýchly odtok vody z krajiny spôsobený činnosťou človeka znamená, že krajina má oveľa nižšiu tepelnú kapacitu. (voda ju má najvyššiu a zároveň má obrovské skupenské teplo vyparovania) Takáto krajina sa prehrieva rýchlejšie s ďalšími dôsledkami. Aglomerácie majú napríklad o 0,5 až 3 v extrémnych prípadoch sa uvádza až o 7oC vyššie teploty ako okolitá krajina. Odvodnená krajina sa bude preto prehrievať rýchlejšie ako krajina, kde sa voda zadržiava. Nebude to taký rozdiel ako pri aglomeráciách, ale hovoríme tu o obrovských plochách. Záver je, že vodu v krajine zadržiavať treba a tiež treba riešiť nadmerné zhutňovanie pôdy a jej nerozmyslenú zástavbu.

     Odpověď
     • Súhlasím s tým, že človek tiež do určitej miery vplýva min. na lokálne zmeny klímy (prípadne otepľovanie), a že nie je až tak nevinný.
      Viď agro-chovateľský priemysel (výroba živočíšnych potravín) a stožiare s vedením vysokého napätia („Carnotov cyklus“).

      Odpověď
    • hluboka myslenka,….stoji za zamysleni

     Odpověď
   • Presnejšie, on hovorí o klimatických zmenách (nie oteplovaní). Ak sa ľudskou činnosťou zmení krajina, prirodzený kolobeh vody, tak sa zmení aj klíma. Zem nezadržiava vodu, eroduje, bojujeme so suchom…

    Odpověď
   • Ja som to sem dal preto, lebo ten človek je evidentne profi youtuberom, cez ktorého určité globálne pôsobiace sily realizujú svoje určité riadenie, a myslím si, že ohľadne „ekologických“ elektro-áut hovorí k veci a prezrádza aj určité trendy vývoja (resp. min. plány istých síl), resp. potvrdzuje to, čo mi už dávno vieme alebo predpokladáme.
    Čiže ide akoby o potvrdenie správnosti našich úvah.
    Mimochodom, to jeho video sa objavilo podozrivo rýchlo po tom, čo som pod inými videami s tematikou elektro-áut napísal niekoľko príspevkov, ktoré mi boli okamžite vymazané, nakoľko asi veľmi nezapadali do sveto-názoru autora tých videí.
    A ten autor tiež jazdí na Tesle a propaguje ju (naopak, P. Mára mi zatiaľ príspevky nezmazal).
    Pekne je z toho vidieť, ako sú určité (zákulisné) zámery profesionálne zastrešované a koordinované.

    Odpověď
    • Takisto, aj tu sa prednedávnom rozoberala budúcnosť osobnej dopravy (osobných áut).
     Čiže si myslím, že určité sily sledujú aktivitu aj na tomto online fóre, čo je z ich strany pochopiteľné, a väčšina členov tohto fóra, to myslím aspoň min. tuší.

     Odpověď
    • Cieľom elektroáut je znížiť počet súkromných áut nie o 3-5%, ale rádovo o desiatky %. Tým sa môže výrazne znížiť spotreba zdrojov. Prvá lastovička je Nissan, ktorý plánuje znížiť globálne produkciu áut o 15%. Nissan vyrába cca 10 miliónov áut ročne, celosvetová produkcia je 100 miliónov áut ročne.
     https://trimalfa.eu/2019/04/19/nissan-planuje-znizit-produkciu-o-15/
     https://spravy.pravda.sk/ekonomika/clanok/489378-rekordna-vyroba-aut-na-slovensku-aj-vo-svete/
     Je snahou prinútiť čo najviac ľudí používať verejnú dopravu.
     Poviem príklad zo svojho okolia. Jedni susedia-dvaja dospelí a dvaja potomkovia a štyri autá. Síce každé ojazdené, ale štyri. Ďalší sused dvaja dospelí a jeden potomok, tri autá. Pred 89 bolo sedem áut možno na 20 rodín.

     Odpověď
   • Mimochodom, práca Š. Vaľa mi je známa, aj J. Šlinského („agrokruh“).

    Odpověď
 32. Indie proti cinskemu projektu „Belt and Road“ v teto podobe

  Aby svuj protest umocnila, nezucastnila se rokovani v Cine.
  Je proti multimiliardové propojovací vazbě mezi Čínou a Pákistánem, která prochází Kašmírem.
  „Máme pocit, že infrastruktura, připojení by mělo být v souladu s národními prioritami a měly by respektovat a dodržovat určite respektovane nebo akceptované (normy) na světě, které zahrnují prvky transparentnosti, otevřenosti, rovné podmínky, sociální, environmentální a finanční udržitelnost,“ řekl indický velvyslanec v Číně Vikram Misri, jak citoval The New Indian Express.

  https://sputniknews.com/asia/201905041074698401-india-boycotting-belt-and-road-project-due-to-sovereignty-concerns/

  Priprava podle planu na trasu „Sever – Jih“, Rusko – Indie.

  Odpověď
 33. Zajimave ….
  Na nemeckem Sputniku pribyla kolonka Rakousko.
  https://de.sputniknews.com/oesterreich/

  Odpověď
 34. Korunovace thajskeho krale Ramy X.

  https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/kral-thajsko-maha-vatciralongkona-pchumipchon-adundet-korunovace.A190504_081402_zahranicni_evam

  https://www.krone.at/1915774

  Odpověď
 35. Iran-USA
  Napeti mezi Washingtonem a Teheranem stoupa, protoze USA vyhrozuji, ze nechaji spadnout iransky vyvoz ropy na nulu. Iransti urednici varuji, ze by mohli uzavrit strategickou uzinu Hormuz, pokud bude by byla jejich zem ohrozena. Ministr zahranici iranu poukazal na to, ze tato uzina je dulezitou vodni cestou, pres kterou se dopravuje cca. 20% celosvetovych dodavek ropy. Mohla by stacit mala jiskra, ktera by zapalila valku, obzvlaste v pripade chybejici komunikace mezi US-vojskem a iranskou, islamskou revolucni gardou.
  Kdyz byl ministrem zahranici John Kerry, komunikace existovala. Nyni ovsem neexistuje komunikace zadna.
  https://sputniknews.com/middleeast/201905031074679969-iran-us-war-danger/

  Odpověď
  • Ona asi existovat bude , ale na jiné, než dřívější úrovni . Vypadá to na nahrávky pro zvyšování viditelnosti a suverenity Íránu a soubežné snižování kreditu a akceptovatelnosti USA.

   Odpověď
 36. Jordansky kral Abdullah II. vyhodil v proslem tydnu vice vysoce postavenych uredniku, mimo jine i generala tajne sluzby, po zjisteni pripravovaneho spiknuti, ktere melo vest k destabilizaci kralovstvi.
  https://sputniknews.com/middleeast/201905031074662250-king-jordan-sacks-officials-plot/

  Odpověď
 37. Tak jsem také asi prominent. Včera ráno jsem zjistil že mám také zablokovaný účet a smazali všechny mé příspěvky na Sputniku:
  https://www.novinky.cz/internet-a-pc/503953-facebook-zablokoval-ucty-prominentu-kvuli-extremistickym-nazorum.html

  Odpověď
  • Oracle 911 3.5.2019 o 11:53

   Akcia GP, pozrite sa na reakcie.

   Odpověď
 38. https://www.hlavnespravy.sk/ustrednu-radu-zidov-znepokojil-pochod-neonacistov-vo-vychodonemeckom-meste-plauen/1744432
  zeby to bola odpoved na Klip Rammstein – Deutschland ? Tjs nemci sa znovu preberu?
  https://www.youtube.com/watch?v=NeQM1c-XCDc&list=RDz0NfI2NeDHI&index=2

  Odpověď
  • Vychodni Nemci – viz:
   Pripraveni na krize:
   Vychodonemecke strojirenstvi – top zakazky
   Podle nejnovejsiho pruzkumu vychodonemecke branze prumysloveho spolku („Spolek nemeckeho strojirenstvi a vystavby zarizeni“) VDMA – 350 jejich podniku v Berline, Brandenburgu, Sachsen, Sachsen-Anhalt, Mecklenburg-Vorpommern a Thüringen jsou na tom hospodarsky a podnikatelsky v tomto roce dobre az velmi dobre.
   https://de.sputniknews.com/wirtschaft/20190501324837439-krise-vorbereitet-ostdeutsche-maschinenbauer/

   Odpověď
 39. Deep state vs. WikiLeaks
  http://www.zvedavec.org/komentare/2019/05/7895-deep-state-vs-wikileaks.htm

  Odpověď
 40. https://www.hlavnespravy.sk/srbski-studenti-odmietli-tvrdenia-americkeho-velvyslanca-predniesli-mu-nazornu-prednasku-z-historie-zemepisu/1743158
  Takto naklast velvyslancovi USA, to sa nevidi furt. Asi dostal jasny signal ako bude Srbsko vyzerat a co bude s podpindosami.

  Odpověď
  • Člověk 2.5.2019 o 21:31

   Velmi odvážné a následováníhodné.

   Odpověď
  • Ja by som mu predal 2 mapy „“ VELKEHO SRBSKA“" kde by nebolo ani kosovo a ani albania…..s tym aby tu druhu predal „“krvavej madle“".
   jako dosledek zmeny mojej filosofie po humanitarnej zapadnej pomoci

   Na velku dieru je treba velkej zaplaty“"

   Odpověď
 41. O „vidlích“*1) Si Tinpchinga, Trumpově zugzwangu1) a další Sorosově porážce besedovala historička E.Paškova s Konstantinem Čeremnych2) …
  https://poznamkypanabavora.wordpress.com/2019/04/30/358-geopoliticke-sachy/

  Odpověď
  • Skutečně brilantná analytika trochu jiného zrna než VVPj. Velmi doporučuji.

   Odpověď
   • @ Boletus, diky za reference…., Poznamky pana Bavora =zajimava a vynikajici analyza

    Odpověď
   • Velmi dobrá mozaika. A k jejímu vytvoření stačilo nemnoho textu.
    Bezesporu zajímavý člověk ten pan Čeremnych.

    Odpověď
 42. 16. 11. 2018 byla na 26. Generální konferenci měr a vah odhlasována nová verze systému SI, která vstoupí v platnost 20. 5. 2019. Úprava SI nově definuje všechny základní jednotky pomocí vyčíslených hodnot významných fyzikálních a technických konstant. Co k tomu vedlo, proč to bylo potřeba a jak to ovlivní život lidí na planetě Zemi?

  http://www.osel.cz/10508-revize-si.html

  Odpověď
  • Dobrá otázka. Zlepšení metrologické průkaznosti všech fyzikálních jevů a přiblížení se míře jakožto prvotní kategorii „úplně všeho“? Mohlo by být. Nebo naopak.

   Odpověď
   • Není kouře bez ohně .

    Odpověď
   • Nový mezinárodní systém jednotek hodně pokazil novou definici kilogramu:
    Kilogram, symbol kg, je SI-jednotka hmotnosti. Je definována fixováním číselné hodnoty Planckovy konstanty rovné 6,626 070 15 × 10^(-34), je-li vyjádřena v jednotkách J·s, což se rovná kg·m^2·s^(-1), kde metr a sekunda jsou definovány ve smyslu c a ΔνCs.

    To jako kg rovná se fixace konstanty, aha. Už vidím jak děti ve škole učí:“Dnes si řekneme, co to je ten kilogram, ale nejprve si musíme vysvětlit co to znamená Planckova konstanta, ale to až po tom, co si vysvětlíme mocninné řády, ale abychom neztráceli čas, tak začneme tím, že se naučíte nazpaměť 6,26207015 to proto, že to souvisí s hodnotou 1 kg.“

    Odpověď
    • Tam ide o to, že bez spresňovania metrických jednotiek na čoraz väčší počet desatinných čísel nie je možné priemyselne tvoriť nové vysoké technológie. Sekundu a meter sa im podarilo pripojiť k nemenným atomárnym veličinám, čím dosiahli určitú vyššiu mieru presnosti, ale kilogram bol dlho problematický. Ten etalón, ktorý ležal v Paríži, nespĺňal vysoké požiadavky, preto sa hľadala náhrada. Jednak strácal postupne hmotnosť a váženie fixované na gravitáciu nie je presné. Inú váhu nameráme na prízemí a inú na desiatom poschodí (pri dostatočne citlivej váhe. Detto v rozdielnych nadmorských výškach). Preto hľadali spôsob, ako aj váhu pripojiť na atomárne veličiny. Ak dokážu merať energiu alebo hybnosť subatomárnych častíc, tak našli konštantu, na ktorú možno fixovať túto jednotku. Gravitačné a elektromagnetické pole funguje podľa rovnakého vzťahu, energia príťažlivosti klesá pri vzďaľovaní principiálne podľa rovnakého vzorca.
     Len škoda, že všetky základné jednotky SI sú bez prípon (mili, mikro, nano, piko; kilo, mega, giga, tera), len kilogram ako základná jednotka tvorí výnimku. Základnou jednotkou hmotnosti nie je gram ale kilogram, čo trochu mýli.

     Odpověď
     • Miky CZ 1.5.2019 o 8:47

      ad.: Inú váhu nameráme na prízemí a inú na desiatom poschodí (pri dostatočne citlivej váhe. Detto v rozdielnych nadmorských výškach).

      To je klasické nepochopení. Váha není hmotnost. Hmotnost etalonu je pořád 1 kg ať už v přízemí, v 10. patře, na pólu či na měsíci:-)

      Odpověď
      • Skor to bolo myslene, ze ako zistis ci tvoj kus materie ma hmotnost etalonu?
       Napriklad potrebujes na klasickej miskovej vahe vyvazit jedno kilo. Potrebujes protizavazie (zelezne napr) a budes sledovat vychylku na vahach. Ale to protizavazie musi byt najprv zvazene. A je pravda, ze na roznych castiach zeme je gravitacia rozna. Tak co dalej? Teoriu o etalone vieme, ale previes ju do praxe je uz ovela tazsie.

       Odpověď
       • myslim, ze na bezne zavazia nebude mat zmena definicie ziadny vplyv a ani keby si to porovnal, tak bezne by si nenameral ziadnu odchylku. Tak ako nenamerias odchylku ani teraz, ked zvazis 1dm3 pri teplote 20 stupnov a potom pri teplote 30 stupnov. Ten rozdiel by sa prejavil imho az vedcom z Cernu

        Odpověď
       • ad.: A je pravda, ze na roznych castiach zeme je gravitacia rozna. Tak co dalej?

        Ten kg se opravdu porovná na rovnoramenných vahách a potom se může odvést na jiný kus Zeměkoule, kde je třeba jiná gravitace.

        Odpověď
      • Hmotnosť (masa = počet atómov) je rovnaká, ale váha nie. Tá sa líši v závislosti od nadmorskej výšky, zemepisnej šírky a tienenia gravitácie v pôde rôznymi horninami. Terminologicky je to teda napísané správne, ale vďaka za doplnenie.

       Odpověď
    • my sme sa este ucili, ze kilogram je podla etalonu v Parizi zmesi iridia a platiny (tusim) a bol urceny podla 1 dm3 pri stalej teplote. Tiez to bolo len namemorovanie. Samozrejme, nikto si vtedy nemyslel, ze bude pre nas dolezite cislo na 15.desatinnom mieste, pretoze ved naco. Ale pri nano technologiach uz to je dolezite

     Odpověď
     • V dnesnaj matematike ako aj vypoctovej technike dochadza dych pri takychto presnych vypoctoch. Som na vlastne oci videl ako cinani nakreslili oblukovy most v Autodesk Inventore. Pri presnosti 1e-8 im z obluku vznikla vlnita spline, ktora mala vlnu dlhu par metrov. No katastrofa, nedalo sa to naprojektovat na dlzku par kilometrov.
      Dodam, ze maximalna dvojita presnost je u PC 1e-16, ciselka za 16 tym radom su nahodne.

      Odpověď
      • zaujimave, ako to teda urobili ti pred tym? alebo to mal byt most s najvyssim oblukom a najvacsim preklenutim?

       Odpověď
     • Tam ide o to, že ani tento kilogramový etalón, na základe ktorého sa robia ďalšie klony, nie je stabilný. Pozeral som o tom dokument, neviem síce ako k tomu dochádza, ale tvrdili tam, že každým rokom stráca zo svojej masy. V hrubom vážení by to asi až tak nevadilo, ale v otázkach mikro a nanogramov by už takýto nestabilný etalón vadil. Preto hľadali spôsob, ako túto jednotku pripútať k stabilnejším atomárnym mieram.
      Teraz keď masu pripútali k Joulu, tak len dosvedčili, že energia je ekvivalentná mase. Je to len iný agregátny stav masy.

      Odpověď
 43. Dávám k pozornosti web, který si říká Nová buržoazie a který, jak píše, je inspirovaný americkým zpravodajsko-publicistickým webem Breitbart.com & spojenec německého webu PI-NEWS.net !
  http://www.novaburzoazie.com/436529272
  Členové redakce jsou např. Hampl, Konvička, Jakl, Bystroň,…
  http://www.novaburzoazie.com/432657895?fbclid=IwAR0HIyY5mHNEEKRTDNlOO-TY5N975eNtGod3X-JkL4W2-Es8aZLvuE9UyK4
  Mají tam odkazy na stránky Mezimoří nebo Trojmoří. Produkují i videa
  https://www.youtube.com/channel/UCw7qwp2MJxae3BwN7vWTqPg/videos
  https://www.youtube.com/watch?v=BVrHMrdHlK4&fbclid=IwAR0JCtb8UF_VPxVMqPOtb5kAi3N5NfhR_7rDcofmwbV4P99MMT4amBHtOmU

  Odpověď
  • Děkuji!

   Odpověď
   • Upozornila jsem na to spíš proto, že to nevzbuzuje ve mně důvěru. Zřejmě globalistický projekt. A ten název.

    Odpověď
  • Zajímavá informace. Díky za ni. Zběžně jsem si prošel členy redakce. A další jména, která mne zaujala:
   - Petr Bystroň (předseda bavorské AfD)
   - Ládík Větvička (cestovatel a blogger)
   - Monika Pilloni (členka Lega Nord v Itálii)
   - Ladislav Jakl (ředitel sekce v Institutu Václava Klause)

   Možná tušíme, odkud vítr vane …

   Odpověď
   • Tak Ládík je také u nich, no tušil jsem to.

    Odpověď
  • Ještě dodám, že podle personálního obsazení redakce tady máme propojení: ČR (hodně jmen) – SR (Poláček, Šuška) – Německo (Bystroň) – Itálie (Pilloni) – Izrael (Bohbot).

   Odpověď
   • Za každou cenu udržet české a slovenské vlastenectví otočené čelem k Atlantiku a nikoliv Uralu. Obávám se včas instalovaného trojského koně . DaLším je Ceská strana nezávislosti, což je klon Svobodných bez Macha. Vlastenci každým coulem , odchod z Unie , ale na NATO nesahat . Mám tušení , že britský závan bude cítit i z nového subjektu Klausovců . No nezbývá, než se těmto „vlastencům“ v bleděmodrém postavit do čela…

    Odpověď
    • No mne tady mate to zastoupení AfD a Lega Nord. To jsou globalistické instrumenty. Proč je tam ten Bystroň? Proto, že je Čech, nebo proto, že šéfuje politické straně ve Svobodném státě Bavorsko (tady mne konspirativně napadá asociace „svobodný – osvobození ze svazku“).

     Odpověď
     • Rozdělení Německa – viz Zemanova slova o nové Postupimi?
      Loni cestoval Steve Bannon po Evropě. Spolu s Bystroněm navštívili i Zemana.
      „Steve Bannon přicestoval do České republiky po sobotní návštěvě v Itálii, kde promluvil na konferenci, kterou podle agentury AP pořádala jedna z menších stran italské krajní pravice. Tam byl Bannon dotázán, zda je sílící ultrapravicové populistické hnutí novou elitou. „Vlastenci v tomto populistickém hnutí jsou novou elitou“.
      https://echo24.cz/a/SSimX/zeman-prijal-v-lanech-byvaleho-trumpova-stratega-bannona

      Odpověď
 44. Krom dřív zmíněného je to taky o přístupu ke vzdělání a znalostem obecně…

  Odpověď
 45. Doporučuju rovněž song Mathematik z tvorby zpěváka Rammstein Tilla Lindemana

  http://nsfwyoutube.com/watch?v=0YEZiDtnbdA

  Co se mě týče, vidím v tom poukázání na obraz mravnosti (typu psychiky člověka) dnešních mladých lidí, jenž je způsobený potřebou převládnutí zvířecího typu psychiky, poněvadž ten bude nejsnáze manipulovatelný a ovladatelný.

  Ony Lindemannovy počiny na první pohled můžou vypadat celkem ,,ujetě“ ale vše má hlubší smysl. Nejedná se o nic naivního.

  Odpověď
  • >Nejedná se o nic naivního.<
   Taky si myslím. Ta hudba, zpěv, obrazy, symboly – vše je dokonale sladěné.

   Odpověď
  • Ještě přidávám zajímavé Lindemannovo vyznání (je z wiki):

   „Když jsem byl mladý, byl jsem posedlý vlastnictvím reklamních předmětů, aut, oblečení, hloupostí. Teď, když to všechno mám, rozumím tomu, že vás tyto věci mohou proměnit ve velkého idiota. Ve východním Německu byla spousta věcí, ale bylo zde také vědomí solidarity, které již není. Nyní jsme po krk v rozhazování, vlastním egu a individualismu. Teď je obchodování před přátelstvím.“

   Odpověď
 46. Boj o pitnou vodu, se vede i pomocí takových zástěrek, jako že nejsou prý lidi, co by chtějí chodit do práce a prý se to týká hlavně míst, kde je pitná voda :)
  A co dálný východ a pitná voda? Co chtěj pořád vyrábět a naplňovat celý svět výdobytkem a neřestma a hlavně proč tolik, že jim nestačí ani pitná voda?
  Je korporátní montovna nebo sklad na Sahaře? Není a kde voda není ani montovna či sklad není.
  A tak se místním namluví, že nechtěj chodit do práce a přivezou se jeřáby a hala na 100 ha se postaví a vedle toho buňky na spaní pro ty, co pracují za stravu a nocleh.
  Tak šup do Evropy, tam je vody pitné dost a ZADARA :)

  Odpověď
 47. Po delší době dobrý a ucelený komentář Terezy S. A navíc z její/jeho/parkety. Jen drobná připomínka studenta Základů sociologie. Nezná rozdíl mezi blokem a konglomerátem. Doplnit Terezko,doplnit.
  http://www.novarepublika.cz/2019/04/komentar-terezy-spencerove-saudove-iran.html

  Odpověď
 48. Rammstein – Radio

  https://youtube.com/watch?v=z0NfI2NeDHI

  Odpověď
  • Z produkce téhle kapely s velmi silným zázemím musí německý establišment zejména Wesis dostávat stále silnější kopřivku . Precizní audiovizuální práce umocňuje texty.

   Odpověď
  • Komenty pod video sa pridávať nemôžu, ale podľa počtu lajkov, chápe už veľa ľudí. Palec dole dali zrejme feministky, ktorým sa to, pochopiteľne, nepáči. Našťastie, zanedbateľné percento.

   Odpověď
   • To,že Německo nespí, potvrzuje i tato píseň s nebývale velkou sledovaností / za den okolo 250 tis zhlédnutí / .Přidávám k Rammsteinu , stojí za shlédnutí .
    https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=2ahUKEwjaqbHnl_LhAhV95-AKHae2DysQFjAAegQIARAB&url=https%3A%2F%2Fwww.casopis-sifra.cz%2Fznama-nemecka-zpevacka-nazpivala-zasadni-pisen-sorosovi-dalsich-lidech-ze-stinove-vlady-hej-nastraz-usi-poslouchej-lzou-otevri-oci-uvidis-te-podvadeji-nem%2F&usg=AOvVaw1FQ_3MKjGvrt7NNqX0lw6w

    Odpověď
    • popolvár 28.4.2019 o 11:10

     toto je KSB pieseň

     Odpověď
     • Souhlas. Velmi překvapivé v krajině Ein Kessel Buntes . Co na to Posselt and Fiala and Halik ?

      Odpověď
      • popolvár 28.4.2019 o 12:46

       myslím si, že takýchto prejavov bude čoraz viac, priam geometrickým radom. Noosféra pracuje…

       Odpověď
  • Pouštím si klip už potřetí. I když na základě historických obrazů má asi za cíl burcovat Němce z letargie, tak musím říci, že je fascinující svým provedením. Vhodím pár bodů:
   - úvodním „Achtung, achtung“ začínala závažná sdělení říšského ministerstva propagandy
   - velitel jednotky svojí uniformou evokuje důstojníka OrdnungsPolizei v 3.říši
   - 2:49 možná jsem tam zahlédl trabanta, nebo jeho předchůdce
   - 3:04 ta „top-less“ dívka na barikádě je buď Femen, ale spíš je to vazba na slavný obraz Eugene Delacroixe „Svoboda vede lid na barikády“ – http://nd05.jxs.cz/424/126/92f10e89c2_84363611_o2.jpg

   Odpověď
   • Radio – preklad

    Wir durften nicht dazugehören Nesmeli jsme byt soucasti
    Nichts sehen, reden oder hören Nic videt, rikat nebo slyset
    Doch jede Nacht für ein, zwei Stunden A prece, kazdou noc, jednu, dve hodiny
    Bin ich dieser Welt entschwunden Jsem mizel z tohoto sveta
    Jede Nacht ein bisschen froh Kazdou noc trosicku stastny
    Mein Ohr ganz nah am Weltempfänger Me ucho prilepene na svetovem prijimaci

    Radio, mein Radio Radio, moje radio
    Ich lass‘ mich in den Äther saugen Necham se vsat do eteru
    Meine Ohren werden Augen Moje usi se stanou ocima
    Radio, mein Radio Radio, moje radio
    So höre ich, was ich nicht seh‘ Tak slysim, co nevidim
    Stille heimlich fernes Weh Ticha, tajna touha po dalkach

    Wir durften nicht dazugehören Nesmeli jsme byt soucasti
    Nichts sehen, reden oder stören Nic videt, rikat nebo rusit
    Jenes Liedgut war verboten Jine pisne byly zakazany
    So gefährlich fremde Noten Tak nebezpecne cizi noty
    Doch jede Nacht ein wenig froh A prece kazdou noc trosku rad (stastny)
    Mein Ohr ganz nah am Weltempfänger Moje ucho prilepene na svetovem prijimaci

    Jede Nacht ich heimlich stieg Kazdou noc jsem se nechal tajne
    Auf den Rücken der Musik unaset touto muzikou
    Legt die Ohren an die Schwingen Nechte rezonovat v usich
    Leise in die Hände singen Zpivejte tise do dlani
    Jede Nacht und wieder flieg‘ Kazdou noc jsem vzdy znovu uletel
    Ich einfach fort mit der Musik jednoduse pryc s muzikou
    Schwebe so durch alle Räume Vznasim se vsemi prostory (uzemimi)
    Keine Grenzen, keine Zäune Zadne hranice, zadne ploty

    Z meho pohledu je cele vido o tom, jak v NDR (vsichni clenove kapely odtud pochazi) tajne poslouchali radio z venci a verili vabnicce.

    Doufam, ze se mi format nerozhodi.

    Odpověď
    • No, vidim, ze rozhodil, snad se v tom vyznate.

     Odpověď
    • Rammstein pracuje s velmi precizovanou symbolikou jak v textu , tak i ve vizuálním projevu
     Trochu mi evokuje projev Pink Floyd 90.let , ale je daleko vyhraněnější a agresivnější . Doslova leze pod kůži . Velmi mi chybí něco podobné na naší scéně. Je to rozhodně kulturní mina v Německu .

     Odpověď
     • Něco podobného na naší scéně, také vyhraněnější a agresivnější. Doslova leze pod kůži:
      https://www.youtube.com/watch?v=MDa_dn0bjoY
      https://www.youtube.com/watch?v=8B1oY1OSXPg

      Odpověď
    • https://www.karaoketexty.cz/texty-pisni/rammstein/radio-927078

     Odpověď
  • https://www.rammstein.de/en/

   Úvodní obrázek nového alba – copak se má zapalovat?

   Odpověď
   • Oracle 911 29.4.2019 o 13:59

    Revolúciu alebo zápalnú šnúru…

    Odpověď
   • Putinovec 29.4.2019 o 14:34

    Varování před výbušnou situací.A možná i náznak toho,že bez výbuchu už to nepůjde.

    Odpověď
  • Rozbor videa Deutschland

   https://www.twitch.tv/videos/407534334

   Odpověď
   • popolvár 29.4.2019 o 19:54

    v detailoch je to vynikajúci rozbor, až na pár drobností, no autorovi ušlo to podstatné: toto nie je len o vymenovaní a pripomenutí historických udalostí germánskych krajín a neskôr Nemecka – ak si uvedomíte tie obrazy, tak to boli všetko veľmi ťažké, nemecký národ bijúce obdobia -, ale je to o upozornení, že toto všetko sa zopakuje, že toto všetko opätovne Nemcov čaká: dobyvačné pokusy (rímski vojaci vtedy – teraz to budú čierni a islamskí privandrovalci – ISIL), koncentračné tábory, no šéfovať im teraz budú čierni, hyperinflácia, terorizmus, znovuoživenie marxizmu na zníženie spotreby davu, ale zachovanie hodovania marxistickej verchušky – čiže opäť len marxistická verzia davo-“elitarizmu“, atď. Proste všetko to, čo sa v rozbore hovorí, sú obdobia z minulosti, ktoré si Nemci teraz pod taktovkou čiernych zopakujú v zrýchlenom režime. Germánia pôvodne bola biela – viď. tie sochy, ale stane sa čiernou. A keďže čierna kráľovná v začiatku odrezala germánskemu vodcovi, ktorý porazil Rimanov a zabránil anexii germánskych zemí cudzou mocou, hlavu – tak to symbolizuje, že teraz niet vodcu, t.j. nikoho vo vláde, kto by sa postavil do čela odporu…

    Odpověď
 49. Zeman bude na večeři na konferenci o Hedvábné stezce sedět vedle Putina.

  Odpověď
  • Praha je „židovská“ a jestliže chtějí židé v býv. soc. bloku azyl (v případě pohromy), je potřebné, aby pan Zeman seděl vedle pana Putina (jiného, než pana Putina nemají, ani my).

   Odpověď
   • Židia mali veľmi veľa času možnosť ukázať Slovákom ich charakter a dopadlo to pre nich veľmi zle, štúrovci či naši starí rodičia zanechali jasný odkaz a dôkazy o tejto minulosti sú v kronikách. Pochybujem o tom, že by im niekto u nás chcel dobrovoľne ponúkať azyl.

    Odpověď
    • myslím, že nekrvavá varianta likvidace Izraele by se uskutečnila jen za podmínky nefyzické, ale ideologické likvidace „politického “ vyvoleného národa. Převážet vyvolené parazity po Světě sem a tam nemá asi nikdo, včetně Ruska, chuť. Je to nabidka do vnitřních řad k přerodu. Trochu to připomíná nabídku Němcům po2svv.

     Odpověď
     • No, ale vzdy sa najde dostatok, ktori by unikli a mali dalsiu vyhovorku, ze inu su prenasledovani….nie, nie, nie. Snad nebudeme dalsich 100 rokov riesit zidia kontra dalsi narod.

      Odpověď
      • Problém je daleko větší a hlubší, netýká se jen židů, ale lidí (lidstva) celkově. Většina z nás je jako pan Fazole – rozhlíží se jen ve „výšce svého zraku“, proto se kupuje v marketech regálné. Jsme tak vychováni, naučeni (dívat se a vidět jen tu „jednu vrstvu“).

       Odpověď
  • On fakt asi na té loňské titulní straně ECONOMISTu byl ten pán s hůlkou Miloš Zeman. Jestli bude takto posazen , může to kavárna zabalit. Lépe jim to nejde ukázat.

   Odpověď
 50. Potvrdene: Putin, Kim stretnutie vo Vladivostoku

  https://www.youtube.com/watch?v=XIeSHTq_ok0

  Moj postreh k tomu je, ze cca od 2minuty sa o Kimoveej polovicke vyjadruju ( a to doslova ) priamo v reportazi ako ,,Ivanka S. Korei,, . Zena zacala vstupovat do politiky (aj zakulisim do medii vsuvana a ozvucovana).Nam silne tusenie, ze ako faktor ukludnenia situacie…skvele!!

  Odpověď
 51. Poměrně otevřený popis Trumpovy destruktivní „spojenecké“ politiky na příkladu Turecka
  https://cz.sputniknews.com/svet/201904239715975-hrozby-usa-oteviraji-pro-turecko-nove-moznosti-nazor/

  Odpověď
  • Putinovec 23.4.2019 o 23:07

   Můžeme mu říkat pan dynamit.Z říše zbudou jen trosky,které se budou muset osamostatnit a hledat nové partnery.

   Odpověď
 52. Keď sa tak pozerám na výsledku medzinárodných meraní študentskej gramotnosti PISA, tak mi napadajú rôzne veci. Úplnými lídrami sú Aziati, tých by som dal bokom, ale v rámci EU majú mať najgramotnejších študentov vo Fínsku, Estónsku, potom Švajčiarsko, Nemecko, Holandsko. Zaujímalo by ma, na základe akých kritérií hodnotia a čo všetko je za tým. Jedna vec je, že naše školstvo je podfinancované, je nedostatok učiteľov, lebo túto profesiu odsunuli úplne na okraj (finančne aj prestížou). Ale napadlo mi, či to nie je aj zámer, aby tie výsledku boli práve také. V podstate ten istý princíp, aký platil koncom socializmu, keď kapitalizmus slúžil ako vyčačkaná výkladná skriňa, aby sa ľudia vrhli hlava-nehlava do kapitalizmu po zorganizovanom puči. Možno aj to superúspešné Fínsko má byť preto lídrom, aby „zaostalejšie“ krajiny bez rozmyslu preberali všetky jeho experimenty, a chytili sa tak do nastraženej pasce, ktorá nie je tak lákavá, ako sa zdal ten syr na pastičke.
  Tu je tabuľka medzinárodných meraní:
  https://www.minedu.sk/data/att/10797.pdf
  http://www.pluska.sk/spravy/z-domova/svetovy-rebricek-vzdelavania-nase-skolstvo-neoslnilo.html

  Medzi TOP 20 univerzít patria práve nemecké, anglické, holandské, fínske.
  https://www.forbes.sk/top-20-europskych-univerzit-v-londyne-mozno-studovat-slovencinu/#
  (Podľa OECD líderské krajiny aj najviac financujú školstvo, v pomere k svojmu HDP. Experimenty nie sú lacné.)

  A tu je nový Fínsky experiment, kde ich napadlo, že progresívne zrušia vyučovanie všetkých predmetov (zatiaľ len vo vyšších ročníkoch):
  EN: https://educateinspirechange.org/alternative-news/finland-will-become-first-country-world-get-rid-school-subjects/
  SK: https://silavedomia.sk/finsko-sa-stane-prvou-krajinou-sveta-ktora-na-svojich-skolach-uplne-vyradi-z-osnov-vsetky-vyucovacie-predmety/

  Odpověď
  • Možno by to chcelo prieskum dospelých ľudí v teréne. Napr. Aké je zastúpenie národností vo vysoko odborných oblastiach (medicíne, vede). Či ich školstvo naozaj produkuje vysoko-kvalifikovaných odborníkov a tvorcov, alebo len konzumentov, a úspešnosť vzdelávania iba predstiera.

   Odpověď
   • B je spravne. na tych asiatoch nieco bude, kedze v ssa su vo vedeckych projektoch hojne zastupeny samozrejme aj s rusmi, nemcami atd… a jedna vec je vychovat biorobota a druha tvorcu.Nemecko bolo v podstate zakladnou vedy 18.19. a scasti aj 20. storocia. v Rusku to tak nebolo kvoli kucharicnym detom a zlom prisiel az so Stalinom. a to je myslim hlavny dovod preco chce globalny parazit vyhubit bielu rasu, rasu tvorcov. u nas ako v prachposlednej kolonii sa im dari likvidovat jak rodinu, tak aj poddimenzovat vzdelanie, za sociku sme boli na cele aj napriek tomu, ze sme mali system ktory zhliadal ako si dobre napisal na vykladnu skrinu a sam nou chcel byt(pandorinou skrinou). nastastie je tu este dost ludi, ktorym staci malo a zvysok dokazu kompenzovat samovzdelavanim, noosferou, rodovou pamatou, vedenim najvyssim za objektivnym dobrom.

    Odpověď
    • aziati su skor extremne pracoviti a jednou z hodnot, vsteptovanou detom od utla je, musia sa usilovne ucit, aby nesklamali rodicov, na druhej strane naozaj tym padom idu v tej jednej kolaji.
     U nas imho velmi cisla skresluju romske komunity, lebo priemer je priemer, ak ich je 10-15% detskej populacie, tak to s cislami slusne zamava.
     Ale je aj pravda, ze skolstvu sa „dobrymi umyslami“ dlazdi cesta do pekla a aj tym, ze si hocikto mohol otvorit VS, ked mal popisanych akreditovanych profesorov (pricom ti zaroven boli na dalsich inych VS), to podporilo produkciu sukromnych diplomov, ktore maju aj taku hodnotu. Tym padom nie su peniaze pre lepsie VS. No a samostatnou kapitolou je grantovy system

     Odpověď
  • popolvár 22.4.2019 o 20:32

   „Dnes sa potrebujeme pozerať na vzdelávanie z iného uhla pohľadu a vykonať vo vzdelávacom systéme zmeny tak, aby našim deťom umožnili osvojovať si schopnosti a zručnosti, ktoré sú potrebné dnes, budú potrebné aj zajtra a v budúcnosti.

   Existuje stále mnoho škôl, na ktorých výučba prebieha starým, tradičným spôsobom – ten bol však opodstatnený niekedy okolo roku 1900. Dnešná spoločnosť má však už iné potreby, a teda potrebujeme vzdelávací systém, ktorý by dokázal naplniť potreby spoločnosti v 21. storočí.“
   - úryvok z linkovaného článku – už len zabudla ozrejmiť aké potreby sú pre spoločnosť v 21. storočí plánované – niečo naznačila – obsluha v kaviarni po anglicky – takže plánom je vychovať namiesto vzdelaných ľudí iba obslužný personál pre elity úzko orientovaný na tú ktorú oblasť obsluhy, zbavený elementárnych znalostí a všeobecného prehľadu… Fínsko je lídrom v smerovaní „naspäť na stromy“… Ešte sa vám vypomstí to odtrhnutie sa od ruského sveta vo fínsko-ruskej vojne.

   Odpověď
   • A ještě bych dodala, že těmto školám dávají tento přívlastek jako „elitní“, aby tímto přilákali rodiče a děti ke studiu v zahraničí v domnění, že tak získají prestižní vzdělání. Už dnes je okolo pár příkladů, kdy si rodiče zakládají na tom, že jejich dítě vystudovalo nějakou vysokou školu např. ve Vídni.

    Odpověď
   • >Ešte sa vám vypomstí to odtrhnutie sa od ruského sveta vo fínsko-ruskej vojne.<

    Já si úplně nemyslím, že v této válce došlo k úplnému přerušení vazeb. Velkofinské knížectví / anebo tato ruská gubernie fungovala cca 100 let do Leninova dekretu. Finové si určitě polepšili, než kdyby žili pod Švédskem nebo pod Dánskem. Když nic jiného, tak měli šanci připravit svou státutvornou elitu. Rusko-finskou válku jsme tu několikrát probírali. Tehdejší finský prezident Ryti snil svůj sen o velkém Finsku sahajícím až k Jeniseji. No a v jeho snech ho vydatně podporoval Hermann Goehring. Stalin měl manévrovací možnosti malé, tak konal, jak konal. Podle mého mínění je velice důležitý fakt, že Stalin dovolil uzavření seperátního míru s Finskem ještě před koncem ww2. Řekl bych, že z hlediska budoucích vztahů sázel na maršála Mannerheima – bývalého carského důstojníka, který si ruský svět pamatoval.

    Jinak Finsko po válce dlouho plnilo úlohu mostu Západ-SSSR. Řekl bych, že se to změnilo s rozpadem SSSR.

    Odpověď
  • Putinovec 23.4.2019 o 7:41

   To je dobré upozornění.Jardobe,uvědomuješ si,že tímto nástřelem jsi započal s demolicí připravovaného programu záchrany davoelitarismu,kdy se GP zoufale nedostává dostatek času na plnou funkci řízení.
   https://www.databazeknih.cz/knihy/ekonomicke-problemy-socializmu-v-sssr-141601

   Odpověď
   • Jen k tomu vzorovému Finsku . jeho soused Švédsko také dlouhou dobu fungoval jako lákadlo na liberální socializmus západního střihu a zástupy sociologů se tam hrnuly okoukávat, jak na to . Dnes je tato země na kolenou a čeká ránu z milosti – od hostů . Vím to z první ruky, dcera tam / ještě/ žije.

    Odpověď
    • - takže sa dcera pomaly chystá na návrat do vlasti..

     Odpověď
    • Putinovec 23.4.2019 o 16:31

     Švédsko,tam předpokládám že to bouchne v první řadě.

     Odpověď
    • Konrad P. Liessmann, ktorého v rámci tejto témy nadhodenej jardobom vrelo odporúčam, výstižne nazýva cesty „štúdijných“ teoretikov do Fínska niečim ako trockistickým pútnickým miestom nonstop revolucionárov vo vzdelávaní …jeho najznámejšia kniha: Teória nevzdelanosti je napísaná tak brilantne, že to muselo nechať pokojným len totálneho duševného mrzáka, prípadne dajakého „progresívneho“ bakalára..

     Odpověď
  • Mě se ty finský reformy nelíbí, ale nedovedu vysvětlit proč.

   Odpověď
   • Cítíte to správně, v konečném důsledku debilizují. Pracovně jsem poznal dost „vzdělaných“ Finů.

    Odpověď
  • Jedno děvče od známých „studuje“ v Holandsku. Ten obor jsem si ani nezapamatovala, bylo to něco jako organizace společenských událostí. OBOR NA VYSOKÉ ŠKOLE! No přinejmenším se tam naučí dobře jazyk, to je tak všechno. Navíc ji tam zcela určitě politicky zmanipulují a může jim následně sloužit jako podpůrná síla skryté kolonizace. To je podle mne cíl, proč tam ty děti vůbec tahají.

   Odpověď
   • Nic nového . Chceš porazit Slovany ? Vychovej si jejich mládež . Uč je angličtinu paralelně s mateřštinou už při osvojování řeči . Promítej jim disneyovky už v jesličkách a školce atd. Nabízej jim pyžámka s mikymausem a kačerem Donaldem /později s britskou nebo emerickou vlajkou/. No a do školy už nastupuje nadějný polotovar.

    Odpověď
    • Stačí se podívat jak funguje tzv. americká škola v Nebušicích u Prahy. Ty děti neumí vůbec počítat, neumí analyzovat, převyprávět přečtený text. Odnaučují je používat mozek, aktivně myslet.

     Odpověď
   • - máš pravdu…
    – čítala somaj článok , kde písali slovenské študentky aký „volný režim “ vo Viedni je .
    Kolko majú času na „párty“ a učenia málo…
    -alebo z inej univerzity
    https://www.studenta.cz/life/sex-drogy-a-alkohol-na-akademicke-pude/r~bfa94f0e545f11e885e30cc47ab5f122/

    Odpověď
   • Asi je to trochu z jiného soudku – spíš reaguji na obskurnost nových VŠ-oborů. I vzpomněl jsem si na Václava Klause (tehdy prezidenta), který kroutil hlavou nad tím, že má jmenovat VŠ-profesora v oboru „bezpečnost práce v nevýrobní sféře“. Tehdy jsem si to zdůvodnil tak, že práce s rychlovarnou konvicí v kuchyňkách nemůže být procesně nepodchycena, a je potřebné do této problematiky zapojit i akademické kapacity …

    Odpověď
    • - teraz spomínal Soukup (Barandov) , že je málo učitelov fyziky , matematiky…
     - je to tu samý obor sociální a mediální komunikace
     - a pritom je málo skutočnej vedy atd….

     Odpověď
     • Debilizace, digitální demence… 3D…

      Odpověď
  • Totálně vylhaná statistika, už jen z pohledu toho, jaké místo tam zaujímají USA.

   Odpověď
   • Presne. Nakoniec, nie sa čomu čudovať. Toxické deriváty dlho dostávajú známku AAA+++

    Odpověď
 53. Porošenko otáčí, jeho tým dezertuje. Proč? Chtějí aby Rusko platilo dluhy za Ukrajinu?
  http://www.isstras.eu/cs/2019/04/12/3745/porosenko-otaci-jeho-tym-dezertuje-proc-chteji-aby-rusko-platilo-dluhy-za-ukrajinu/

  Odpověď
  • Ví někdo, kdo nebo co se schovává za Institutem slovanských strategických studiích?

   Odpověď
   • … nie, ale tu je vypis z registra: https://or.justice.cz/ias/ui/rejstrik-firma.vysledky?subjektId=752103&typ=UPLNY
    … Mne tie mena nic nehovoria, ale mozno niekto z Ciech?

    Odpověď
    • jujuj…výkonný ředitel:JAKUB JANDA :-)
     https://www.evropskehodnoty.cz/isstras-institut-slovanskych-strategickych-studii/

     Odpověď
     • Může jít o jmenovce ? Jinak je to jasný imitačně-provokační projekt. Asi jako Aeronet .

      Odpověď
      • Podle data narození je to známý pornoherec: https://cs.wikipedia.org/wiki/Jakub_Janda_(1990)

       Odpověď
     • Kde jste kdo vzali, že Janda je ředitelem ISSTRAS?

      Ten výpis je o Evropských hodnotách.

      Odpověď
      • Mě zmátla hlavní stránka ISSTRAS vložená na webu Evropských hodnot. Vypadá jako součást prezentace spolupracující instituce. je to ukázka Jandovy dezinformační práce /asi záměr/ a mojí zbrklosti .Omlouvám se .

       Odpověď
     • Výživné CV, ten člověk nic neumí. :-)
      https://www.evropskehodnoty.cz/wp-content/uploads/2018/01/Jakub-Janda-CV-ENG-–-short.pdf

      Odpověď
      • Ale umí. Len tam zabudol popísať svoju hereckú kariéru :)

       Odpověď
 54. Jsem si dnes povšiml Agenta-zpravodaje, coby vlastníka hlásné trouby místního i napříč světadíly, se vyznačují jednou a tou samou značkou 666 u článků s něštěstími, ať už je to dnešní zpráva o pádu z koně, kde zemřela dívka, či dnešní další výbuchy ve světě, směrované na pokojné obyvatele a jejich děti. Diskutující tento agent-zpravodaj 666, nechává proti sobě štvát, rozdmýchává fanaticky zlobu tím, že přímo agent-zpravodaj minusuje upřímnou soustrast rodině, a je to sám agent-zpravodaj, kdo podporuje v diskuzích etnickou jednoznačnost o vině, či nevině. A pokaždé se 100% jistotu se vždy následně objeví zpráva, že o teroristickém útoku mnoho týdnů dopředu vláda, policie, tajná služba, hasiči, úředníci a prostě zkrátka všichni věděli. (Zajímavé smytí viny-karmy? Aby se neštěstí neotočilo proti nejvyššímu organizátoru = „majitele psa“ na „Karma zdarma“)
  Je to tak trapné, že by měly samy vlády a prezidentské kanceláře odhlásit jejich ZLO_účty 666, kde vydávají svá prohlášení a vydávat své vlastní matrice prosté 666, ať už by šlo o vládní, nebo o noviny prezidentské kanceláře.

  Odpověď
 55. Mám pocit, že na Srí Lanke si požiar Notre-Dame vysvetlili ako zatrúbenie do útoku. Navyše počas najväčšieho sviatku, to bolo aspoň myslím doteraz tabu.
  https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/509619-kto-spachal-masaker-na-sri-lanke-zrejme-islamisti/

  Odpověď
  • Útok v době největšího křesťanského svátku – Kristovo zmrtvýchvstání.
   Sri lanka – je demokratickou socialistickou republikou v rámci Commonwealthu. 
   Zastoupené náboženství – budhismus, hinduismus, křesťanství, islám
   Napadeny byly tři pětihvězdičkové hotely Shangri-La, Cinnamon Grand a Kingsbury a kostely sv. Antonína a sv.Šebestiána.
   Šangri-La je smyšleným místem, které se objevuje v knize Lost Horizon (1933, v češtině Ztracený obzor) od britského autora Jamese Hiltona. Nacistické Německo bylo legendou Šangri-La velmi zaujato, protože doufalo v nalezení starobylé „nadřazené rasy“, příbuzné nebo podobné árijské rase.
   Cinnamon (skořice) – je termín používaný také pro popis středně-hnědé barvy.
   Kingsbury je stanice metra v Londýně, otevřená 10. prosince 1932.
   Svatý Šebestián – byl římský voják a křesťanský mučedník.
   Po svatořečení začal být uctíván jako patron vojáků, střelců, hrnčířů, kartáčníků a obchodníků s kovovým zbožím
   Svatý Antonín ( Antonín z Padovy ) – patron za nalezení ztracených věcí; manželství; žen a dětí, chudých, seniorů, cestujících; za šťastný porod, ..
   Mně z toho vychází přeřazení ze scénáře islamizace Evropy na projekt Charta SS 1944
   https://www.youtube.com/watch?v=o8GN7INtGQ4

   Odpověď
   • V r. 1932 získal Adolf Hitler německé občanství a v nadcházejících prezidentských volbách mohl kandidovat proti Paulu von Hindenburgovi se ziskem 36,8 %.

    Odpověď
  • Teď už jen stačí aby papa Římský řekl abychom hledali pochopení pro ty útočníky, a Kyrill aby se lidé semkli a postavili se za svou víru, a RKC bere vše.

   Odpověď
   • oprava, RPC bere vše.

    Odpověď
   • S pravdepodobnostou hraniciacou s istotou, papa zasa niekomu umyje alebo pobozka nohy.

    Odpověď
   • Nejvetsi evropska mesita (krome Istanbulu) stoji v Rime…
    Nahodou jsem narazil na preklad knihy „Kdo skutečně řídí islám?“ od Johnannese Rothkranze… Zna ji nekdo? Co si o tom myslet?

    Odpověď
    • Oracle 911 22.4.2019 o 20:58

     Samotný fakt toho, že najväčšia mešita je v Ríme hovorí o všetkom…

     Odpověď
 56. Avengers: Endgame („endgame“ – ukončení, koncovka, konec hry, skončení s něčím)

  Je to 22 film MCU (Marvel Cinematic Universe), který má premiéru v následujících datech:

  CN 24.04.2019
  ČR 25.04.2019
  US 26.04.2019
  RF 29.04.2019

  Odpověď
  • potom bude třeba sledovat obsah.

   Odpověď
 57. Egypt – referendum o prodlouzeni doby presidentovani
  V Egypte zacalo tridenni referendum o novych zmenach v ustave, mimo jine take o prodlouzeni doby presidentovani. Pokud se lide rozhodnou pro prodlouzeni ze 4 na 6 roku, bude nynejsi sef statu Abdel Fattah al-Sisi, ktery byl zvolen v roce 2018 97% hlasu, v urade do roku 2024.
  Nechci se plest, ale toto bude trend.
  https://de.sputniknews.com/politik/20190420324755423-aegypten-referendum-praesidenten-amtszeit-verlaengerung/

  Odpověď
  • Oracle 911 20.4.2019 o 17:30

   Egypt momentálne potrebuje politickú stabilitu a dobre odhadnuteľnú trajektóriu vývoja aby to v Sev. Afrike, Blízkom Východe, Európe a tým pádom vo svete nebuchlo.
   Takže je to trend, ktorý treba akceptovať lebo nám ide o krk.

   Odpověď
   • >Takže je to trend, ktorý treba akceptovať lebo nám ide o krk.
    Ano, tak jsem to myslela a vzhledem k tomu, ze Xi ma dozivoti, tak me napadlo, ze by mohl i VVP a nejen on.

    Odpověď
    • popolvár 20.4.2019 o 18:41

     Nie, Putin to neprijme – je to rizikové – skĺzava to k neprofesionálnej autoritatívnosti a naviazanosti na svojvôľu jedného človeka – viď Lukašenko. Ako trend, ale len časovo a teritoriálne obmedzený, kde je potreba udržať určitú kontinuitu smerovania procesov a niet iných adekvátnych riadiacich kádrov. Rusko isto nie – tam sa pracuje na doraste nových kádrov a kontinuite moci a smerovania.

     Odpověď
     • Nemám bohužel zdroj, ale nedávno jsem četl velmi zajímavou úvahu o změně struktury řízení /moci/ v RF ve vazbě na uvolnění tzv. kádrových liftů a rychlejší obměně novými řídícími kádry.
      Mělo by jít o jakýsi „poradní orgán“ , který by fungoval vedle prezidenta a premiéra .Hodně mi to připomnělo staroegyptskou strukturu s pomyslným nejvyšším /faraon- v RF prezident /, jeho výkonným aparátem / premiér s vládou/ a žrečeskou konceptuální skupinou / obdoba hierofantů/ ,řešících konceptuální rozvoj společnosti . A tam by měli směřovat lidé formátu Putina .
      Jde o jakousi transpozici globálního řízení do ruské verze globalizace.
      Přiznám se, že na první pohled to vypadalo dobře, ale úskalí hrozících sklouznutím do
      elitarizace společnosti je tam mnoho. Rady starších sice bývaly ve všech společenstvích
      využívány, ale hlad GP po převzetí a přeformátování ruské alternativy globálního Světa je velký a potřeba roste…

      Odpověď
      • popolvár 21.4.2019 o 11:17

       myšlienka na dva poradné tímy – jeden okolo prezidenta a jeden okolo premiéra na spôsob staroegyptských hierofantov je veľmi dobrá myšlienka – fungovalo to tisícročia a kvalita riadiacich riešení bola potvrdená praxou. To, čoho sa obávaš, je možné, ale záleží na tom, na základe akej koncepcie sa budú informácie a riešenia spracuvávať. Koncepčne zdatný analytický dvojtím dokáže odbočenie od zvolenej koncepcie niektorým z jej členov už v zárodku rozpoznať a následne eliminovať – to je jeho vnútorný filter, brániaci pokusy zvonku o prevzatie a preformátovanie. Takže záleží na tom, kto tento dvojtím a na základe akej koncepcie bude budovať.
       Mňa napr. zaujala poznámka R. Fica v seriáli „Expremiéri“ o potrebe nejakej rady spravodlivosti – bolo to v kontexte ohľadom súdnej moci – koná zákonne, v rámci zákonov a podľa zákonov a predsa sa občas vyskytne dilema: zákon versus spravodlivosť. Fico touto myšlienkou povýšil spravodlivosť nad zákon.
       Ten diel o Ficovi je dobré si s odstupom času znova pozrieť a popremýšľať. Zazneli tam niektoré zaujímavé myšlienky a pohľady – otázkou je, či si to tuposť film štábu nevšimla, alebo to tam ponechala zámerne.

       Odpověď
       • popolvár 21.4.2019 o 11:18

        oprava: brániaci pokusom zvonku…

        Odpověď
        • Já v tom cítím potřebu doplnit vrchol pyramidy, ale ne odděleně od středu a paty,
         ale pevně a organicky obousměrně propojený . Tedy elita rodíci se přirozeným dosahováním genetického potenciálu ze všech členů občiny a podpořená konceptuálně lidským kulturním okolím . Nahrazení GP viditelnými lídry z masa,kostí a moralní kvality.

         Odpověď
        • Stalinovo „kadry rešjat vsjo“..

         Odpověď
      • No, ale ved uz teraz ma premier aj prezident poradcov. Ci 12, to neviem, ale dostatocny pocet ano. A aj tak to u Medvedeva, ci nasho Kisku, nic neznamena

       Odpověď
       • je to úplně jiný systém poradcovství . Obvyklý = fachidiotický /každý na svém písečku/ Hierofantský systém byl nikoliv součet, ale synergický součin 10+1 náhledů . A o tom je tu řeč. Osamělí vlci nejsou akceschopní , smečka ano.

        Odpověď
    • Oracle 911 20.4.2019 o 18:57

     Ako to povedal Popolvár, Putin to nepríjme lebo je vyčerpaný ale dostane nejakú poradnú pozíciu.

     Odpověď
 58. Svycarsko
  Kanton Jura odlozil k ledu vystavbu anten 5G. Exekutive kantonu se jevi smysluplnejsi, na zaklade vypovedi expertu ochrany zivotniho prostredi, vyckavat. Je nutne byt opatrny kvuli skodlivosti ucinku na zdravi. I ostatni kantony jsou skepticke.
  …. ze by prvni vlastovka?
  https://www.bazonline.ch/schweiz/standard/jura-stoppt-5g-ausbau/story/20889981

  Odpověď
  • Mám dojem, akoby bol zahájení proces zlatej miliardy, v súvislosti s 5G. V Číne dokonca skúmajú už 6G.
   Ale aj Brusel sa už stavia na zadné.
   https://translate.googleusercontent.com/translate_c?depth=1&hl=sk&ie=UTF8&nv=1&prev=_t&rurl=translate.google.sk&sl=auto&sp=nmt4&tl=sk&u=http://www.brusselstimes.com/brussels/14753/radiation-concerns-halt-brussels-5g-for-now&xid=17259,15700021,15700186,15700191,15700253,15700256,15700259&usg=ALkJrhhrfSsD6Ty24wvEyFlLc-Jth04jeA

   Odpověď
  • QuoVadis 22.4.2019 o 7:00

   O vylucnem postaveni Svycarska jako bezpecneho sidla a pokladnice GP se tu uz psalo nekolikrat. Neni radno riskovat nejake verejne poboureni, protesty atd…
   At se ty „verejne mikrovlnne trouby“ stavi jinde (Nemecko, Rakousko, …)

   Odpověď
 59. Předem všeho bych vyloučil náhodu…zrovna u takového objektu.

  Silně mi to připomíná požár našeho Národního Divadla…však už se ozývají hlasy, že si ji Francouzi opraví sami, podobně jako jsme se my skládali na opravu ND. Bude pak následovat nějaké Francouzské národní obrození?

  Notre Dame jako taková, je obrovský historický symbol v němž se psaly dějiny jak Francie, tak světa.
  A je to především symbol křesťanské církve. Požár přichází krátce po tom, co papež navštívil Arabský poloostrov a schůzuje s tamnější muslimskou radou starších, omývá ,,uprchlíkům“ nohy, navštěvuje významná muslimská místa atp…Nevím, jestli to říkal Pjakin, nebo jsem to zachytil zde, na diskusi KSB, ale měl by obecně probíhat proces odklonu globálních elit od křesťanství k islámu.
  Toť pak symbol zmíněného… stejně tak mi to evokuje metaforu konce jednoho modelu společnosti, kde mělo křesťanství většinu a nástup jiného…vzhledem k situaci ve Francii a např. v Německu a severských zemích, to bude model založený na vlivu islámu. Bylo by to ale možná v rozporu s Pjakinovým tvrzením, že GP aktuálně Evropský chalifát vytvořit nemůže / nechce.

  Taky je ale možné, že spálení takové ikony jako Notre Dame má fungovat jako impuls pro křesťanskou obrodu Evropy.

  Také to může mít funkci odvlečení pozornosti od jiných zásadnějších záležitostí, ale sázel bych především na symboliku.

  Toť mé pocity. Rád si přečtu fundovanější rozbor události

  Odpověď
 60. Martin Rubáš 16.4.2019 o 7:55

  Co si myslíte o tom požáru ve Francii? Osobně si myslím, že požár někdo založil, protože těch útoků na kostely v posledních rocích ve Francii zásadně přibylo. Průměrně tři útoky za den.
  https://www.epshark.cz/clanek/1880/prumerne-tri-utoky-na-kostely-denne-v-multikulturni-francii

  Odpověď

Napsat komentář

*
*

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>