1. Ukrajinští nacionalisté brání ve stažení zbraní z frontové linie. Ohrožení normandského formátu. – https://deutsch.rt.com/europa/93544-ukraine-treffen-im-normandie-format-gefaehrdet/

  Poznámka: asi se blíží okamžik finálního začištění …

  Odpověď
 2. Michael Friedman po atentátu v Halle: „Pouze neviditelní Židé jsou bezpeční Židé“ – https://deutsch.rt.com/inland/93558-michel-friedman-nach-halle-attentat/.

  Poznámka: Od Friedmana to zní docela drsně. Jako by něco ohlašoval. V článku je víceméně zmiňována houstnoucí atmosféra v Německu.

  Odpověď
  • Oracle 911 15.10.2019 o 22:53

   Zo židov zas spravili užitočných idiotov a bleskozvod a dúfam, že to prežijú…

   Odpověď
   • Ja si myslím že tí čo to prežijú bude 99%, ale to už nebudú židia. Ale bežný ľudkovia čo uveria hocičomu inému, podľa osobného IQ

    Odpověď
 3. Ruska fregata „Admiral Makarov“ provedla raketove cviceni ve vychodnim Strednim mori.
  Valecna lod se pripojila teprve nedavno k Stredomorske svadrone ruske valecne flotily.

  Pri cviceni bylo vystreleno 80 strel – o kalibru 100 mm tak, jako kalibrove rakety.
  V syrskem Tartusu doplnil „Admiral Makarow“ skladove zasoby.
  Syrska armada zacina protiofenzivu proti „turecke agresi“ – SANA

  Na ceste do Syrie se Fregata zastavila v Recku na ostrove Korfu, kam privezla ortodoxni ikonu k foru „Rusky tyden“, ktere se zde kona.

  https://de.sputniknews.com/politik/20191014325855504-russisches-kriegsschiff-feuert-80-raketen-im-mittelmeer-ab/

  Odpověď
 4. Vlada Ekvadoru se dohodla po dlouhotrvajicich protestech s puvodnimi obyvateli zeme a chce zrusit zvyseni cen pohonnych hmot.
  Zvyseni cen ma byt revidovano spolecnou komisi. Na oplatku ukoncila CONAIE vlnu protestu v cele zemi, ktere trvaly 11 dni, jak sdelil jeji predstaveny, Jaime Vargas.
  https://de.sputniknews.com/panorama/20191014325855101-nationalkonservative-gewinnen-in-polen-damaskus-schickt-truppen-nach-nordsyrien/

  Odpověď
 5. Uvádím stručný výtah z posledního pořadu na DEN TV Vzgljad na mir I.Panarina :

  RF :
  - VVP jako ruský politik po dvaceti letech navštívil Francii jako účastník pohřbu významné osobnosti a účastnil se pohřbu J.Chiraca . Významný politik prolongující gaulismus jako suverenizaci vnější politiky Francie. Výrazný podporovatel sbližování s RF.
  Pohřeb ve významném chrámu Saint-Sulpice , který se podařilo v březnu 2019 zachránit před žhářskou akcí / na rozdíl od Notre-Dame /.Symbolický kontext místa a přítomnosti VVP.

  - zasedání EAS v Jerevanu za přítomnosti íránského prezidenta Rouháního . Podpis dohody mezi EAS a Singapurem o volném obchodu.
  - symbolická oslava narozenin VVP na Sibiři spolu s min. obrany Šojgu .Demonstrace velmi pevného článku mezi silovými strukturami RF a prezidentem.
  -Valdajské fórum : dvě klíčová vyjádření Putina s globálním přesahem :
  1. vektor integrace v rámci Euroasie je prioritou globální politiky RF
  2. protiúder anglosaskému pojetí globálního Světa reprezentovaného Huntingtonovým “Střetem civilizací” . Putin nastiňuje koncept “koncertu” kultur a civilizačních okruhů – tedy Svět jako BLOK.
  Odsouzení greténizmu jako sorošovské akce na podporu NWO . V podstatě veřejné odmítnutí.

  -zasedání Arktické rady /15 zemí / pod vedením předsedy Rady bezpčnosti RF N.Patruševem . Součástí byla návštěva klíčového historického místa vzniku ruské státnosti / Rurikovci/ v chrámu Vaarlam na Ladožském jezeře. Demonstarce koheze silových a duchovních struktur ve vedení země.

  - kádrové změny v administrativě VVP :
  1. M.Babič jako 1.náměstek nového úseku |Min .ekonomického rozvoje . Náplň – posílení efektivnosti fungování tzv. měkké síly ve vnitřní I vnější politice administrativy.
  2. S.Glazjev pověřen řízením klíčového vektoru vnější I globální politiky RF – integrace v rámci Euroasie.
  Pozn. Panarin hovoří o silné čtyřce v ekonomické exekutivě RF / Babič,Glazjev,vicepremiér Kozak/?/ a šéf administrativy prezidenta Vajna /?/. Poslední dvě jména jsem asi nezaznamenal správně.Je to doplnění silné čtyřky ve vnější politice RF – Putin,Lavrov,Šojgu,Patrušev.

  USA :
  Trump přechází do ofenzívy :
  - pověřil gen prokurátora Barra vyšetřováním pokusu o státní převrat cílený na clintonoidy.
  - jeho osobní rozvědka v silových strukturách a tajných službách zapracovala výborně. Nastražila past na stranoviky “Zelenský” započatou připraveným telefonátem DT z 25/7 a ukončeného před několika dny fiaskem po zveřejnění jeho obsaahu a likvidaci připravovaného puče přes impeachment.
  - Biden v centru pozornosti šetření. Jeho hvězda padá a demokraté už sázejí na velmi zajímavého kandidáta/ tku/. Elzabeth Warren -antiglobalistka ,Irka a s podporou sice prořídlého, ale velmi vlivného mezi veřejností klanu Kennedyů
  J.Biden je určen k likvidaci jako prezidentský kandidát.
  V USA se hovoří o Rudém říjnu 2019 – nebezpečí otevřeného střetu stranoviků s DT je velmi vysoké.
  Trump má údajně připravení povolání 40 tis.příslušníků námořní pěchoty pro případ otevřeného silového střetu .

  Izrael :

  Bibi podle předpokladu po volbách padá a míří ven z politické scény / za katr ? -pozn./. Výrazný dopad na Ukrajinu , kde tvořil vnější zastřešení figuře č.1 Kolomojskému . A ten drží dva klíčové posty v administrativě Zelenského :
  1. jeho osobní advokát je šéfem Zelenského administrativy
  2. jeho osobní strážce dnes vede ochranku prezidenta.
  Zemětřesení ve vnitřní politice Ukrajiny je na spadnutí. Zelenský má velmi omezený manévrovací prostor právě přes kontrolu Kolomojského gorilami.

  Ukrajina-Bělorusko :
  I přes tanečky Lukašenka proběhla jeho návštěva Ukrajiny a výrazné sbližování obou “státností” .V ekonomické oblasti je to markantní . Minulá dohoda o hospodářské spolupráci dosáhla 40 mil USD , ta současná 533 milUSD /!/
  Omluva za kostrbatou úpravu ,je to moje slabina.

  Odpověď
  • Mart’as 14.10.2019 o 11:45

   Diky Boletusi za ten strucny vytah. Ta sekce o USAa potvrzuje me pozorovani, jen s temi pripravenymi vojaky to je mi novinka. Ale vubec bych se nedivil, tedy divil bych se, kdyby to nemel Trump ohlidane. Rozhodne je zde dost lidi, co se netaji svou nenavisti vuci Trumpovi a nemaji problem to ventilovat na verejnosti.

   Odpověď
  • Diky,krajane

   Odpověď
 6. Wikileaks-obdoba k rozsahlym obchodum s evropskymi zbranemi pro “opozicni” jednotky v Syrii (IS) nebo pro okupanty v Jemenu ..za vydatne pomoci americkych firem:
  http://armswatch.com/

  Odpověď
 7. Putinovec 11.10.2019 o 12:58

  Pokračování v odpisu ideologie.Greta zřejmě znovu protáhne obličej.
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Greta-ma-smulu-Nobelovku-dostal-premier-z-Etiopie-za-ukonceni-mnohalete-valky-599188

  Odpověď
 8. Nobelovu cenu za literaturu 2019 ziskal kontroverzni, mnohokrat vyznamenany,“pro srbsky“ , rakousky spisovatel Peter Handke, narozeny v Korutanech (matka korutanska Slovinka), vystudovany ve Styrskem Hradci (prava) a nyni zijici blizko Parize.
  „Nemohu tomu uverit“, rekl.
  Polska spisovatelka Olga Tokarczuk obdrzi dodatecne Nobelovu cenu za rok 2018.

  https://de.sputniknews.com/gesellschaft/20191010325838467-literaturnobelpreis-fuer-2019-geht-nach-oesterreich-an-peter-handke/
  https://www.krone.at/2020690
  https://de.wikipedia.org/wiki/Peter_Handke

  Odpověď
  • Omlouvam se, melo to byt v EMP.
   Kritika ze zapadniho Balkanu k udeleni Nobelovy ceny za literaturu Peteru Handke:
   „Absurdni a ostudne“
   Byvaly kosovsky min. zahranici Petrit Selimi se ptal na Twitteru Akademie pro Nobelovu cenu, jestli byla vzata v potaz take Hankeho rec, kterou pronasel na pohrbu Slobodana Milosevice, jako cast jeho literarniho dila, kdyz se rozhodli udelit tomuto „popiraci genocidy“ Nobelovu cenu.
   „Skandalni“, twittovala kosovska velvyslankyne v USA, Vlora Citaku a oznacila toto rozhodnuti jako „absurdni a ostudne“.
   Take uradujici ministr zahranici Albanie, Gent Cakaj oznacil vyznamenani za „nedustojne a ostudne“.
   https://www.krone.at/2020942
   Jak je to s tou potrefenou husou …….. ?

   Odpověď
   • https://www.lidovky.cz/kultura/letosni-nobelovu-cenu-za-literaturu-ziskal-peter-handke-za-rok-2018-zvitezila-polka-tokarczukova.A191010_130747_ln_kultura_ele

    Odpověď
 9. Započal odpis transgenderismu

  Bývalý „trans man“ chce, aby svět věděl, že sociální média podporují rozhodnutí dětí změnit sex
  https://www.lifesitenews.com/news/ex-trans-man-wants-the-world-to-know-that-social-media-fuels-kids-decision-to-change-sex

  Zde je fragment jeho výpovědi v ruštině:
  https://www.youtube.com/watch?time_continue=264&v=1EuqTdWvLZY

  Odpověď
 10. K poměrně dávným diskusím na téma budoucnosti ČR a její pozici v rámci globálního uspořádání a konkrétně role v Evropě.

  Přikládám dokument – Inovační strategie ČR 2019-2030, vycházející z vládní strategie „The Czech Republic: The Country For The Future“ (Ta zem pro Tu budoucnost)

  https://www.vlada.cz/assets/urad-vlady/poskytovani-informaci/poskytnute-informace-na-zadost/Priloha_1_Inovacni-strategie.pdf

  Cíle uvedené v této dokumentaci jsou v mnohém opakem toho, co probíhá (zejména) u našich západních sousedů (cílená degradace vzdělávacího systému projevující se zejména úpadkem technického vzdělávání a sebevražedné předávání „žezla“ Západních technologických leaderů Číně).

  Úroveň technologické vyspělosti daných států vyhodnocuje několik indexů. Jeden z těchto indexů dělí státy na:

  https://ec.europa.eu/docsroom/documents/23881/attachments/1/translations/en/renditions/native

  1. Innovation leaders
  2. Strong innovators
  3. Moderate innovator
  4. Modest innovators

  V současnosti je ČR Moderate innovator. Do roku 2025 má být ČR Strong Innovator a do roku 2030 má být mezi inovačními lídry.

  Předpokládá se implementace rozsáhlých opatření k realizaci těchto cílů (hrubý výčet bez hierarchického seřazení):

  a) dramatické navýšení prostředků pro R&D
  b) fokus na technické vzdělávání (v určitých aspektech návrat před r. 89)
  c) podpora národních start-up a spin-off projektů
  d) digitalizace státu, automatizace výroby, fokus na finální produkci (produkce s přidanou hodnotou)
  e) budování výzkumných a inovačních center

  Cílí se i na změnu národního „sebe-povědomí“, která má probíhat paralelně s postupnou realizací projektů zabezpečujících cíle uvedené v publikaci. Český národ se má přestat vnímat jako „montovna pro Západ“ a Průmysl 4.0 má být něco, co je pro českou společnost „default“.

  ***

  V rámci EU je Česko z hlediska počtu R&D institucí v čelních pozicích. Celá třetina ekonomiky je tvořena průmyslem (nejvyšší v EU). Hospodářská provázanost s DE naznačuje, odkud budeme primárně doplňovat naši technologickou a znalostní bázi.

  ***
  A jak?

  „ČR je s ohledem na počet a kvalitu výzkumných center a výzkumných infastruktur na čelních pozicích v EU. Jejich rozvoj ale nebyl řízen s ohledem na výzkumné ani ekonomické priority…“.

  …aneb vyrostlo to tu jak houby po dešti… nebo?

  (https://www.businessinfo.cz/cs/clanky/inovacni-a-vyzkumna-centra-119559.html)

  Odpověď
  • Putinovec 8.10.2019 o 12:03

   Pokud má dojít k tomuto kvalitativnímu skoku,pak nutně musí zabezpečit profinancování projektů.Což by znamenalo zastavení vysávání kolonie a s tím i vzestup životní úrovně obyvatel.

   Odpověď
   • K profinancování projektů se jako na zavolanou můžou hodit Finance Národního rozvojového fondu. Banky jsou nacpané penězi a neví co s nimi. Česká bankovní asociace plán vlády na vytvoření Národního rozvojového fondu, do kterého by přispívaly banky, přivítala. Vytvoření fondu je z ekonomického a praktického pohledu lepší, než zavedení jakékoliv formy dodatečného sektorového zdanění, protože umožní využít peníze pro dlouhodobý sociální a ekonomický rozvoj, uvedla v pondělí v tiskové zprávě asociace. https://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/sest-miliard-do-zacatku-babis-nastinil-pocatecni-vklad-bank/r~738ed1a27add11e9be22ac1f6b220ee8/

    Odpověď
  • Díky ADM za dokument, proletěl jsem a zde dávám citaci, kde zvýraznění je moje:
   (začátek citace)
   Nové výzvy vyžadují účinný systém polytechnického vzdělávání, nové způsoby výuky, digitální vzdělávání, podporu technického vzdělávání a manuální zručnosti již od školek. Budou upraveny školské vzdělávací programy, dále vzděláváni učitelé s praxí, a v tomto smyslu budou vedeni i studenti učitelských oborů.
   (konec citace)

   Odpověď
  • Blaničtí rytíři vyjeli z hory!

   Odpověď
  • Platit to budeme z rozpočtu tedy z našich daní a poslouží to nadnárodním korporacím…jde o zneužití, vyždímání ČR, Čechů.

   Odpověď
   • Putinovec 9.10.2019 o 20:45

    Ty inovace které chtějí rozjet z okrádaného rozpočtu nikdo nezaplatí.Takže naopak přijdou finance do kolonie.

    Odpověď
 11. Neviem či to patrí sem alebo do „Egregoriálně-matriční projevy“, ale asi do obidvoch.

  V anglicku sa vydražil obraz od slovenského maliara. Maliar namaľoval anglický parlament ale namiesto Lordov tam namaľoval opice.

  Tento slovenský (alebo maliar zo slovenska) maliar sa stal jedným z najdrahším maliarom v súčasnosti.

  Na rádio Vlna povedali. „Maľba bola vydražená za 10mil libier čo je zhruba 11mil. eur.“

  Hovorili to na rádiu Vlna v špeciálnom vstupe mimo novín. (môj názor: rádio Vlna je rádio patriace periférii GP )

  Zhodnotenie: Platí pre už Malú Britániu: Otrok z východu bol podporený neuveriteľným spôsobom pri ponižovaní Lordov. A tým ponížil Anglosaskú elitu celkovo. Miestne obyvateľstvo uvidelo že ich elity už niesu elity.

  Pre zasvätených „slovákov“(a ostatné národy kde sa táto informácia objaví): Anglosasi idú do čerta už sa na nich neobracajte, toto by mali pochopiť aj najväčší elitárni idioti
  Nezasvätený dav „slovákov“: Anglosasi idú do čerta už niesu elitou sveta a už niesu príkladom

  Odpověď
  • Odkiaľ máš, že je to slovenský maliar?
   Dielo je od anonymného tvorcu Banskyho. Pochádza z Anglicka, Bristolu a jeho identita je doposiaľ neznáma. Jedná sa o presne toho istého umelca, čo pred časom nechal na aukcii svoj obraz skartovať po tom čo sa kladivkom odklepla konečná cena.

   Odpověď
   • Ako som písal na rádiu Vlna to bolo. V piatok keď som šiel domov.

    Odpověď
   • „a jeho identita je doposiaľ neznáma.“ Tak neznáma. Pán Nikto …..

    Hovorili to dosť vážne na Vlne. Takže to nemal byť vtip. A ak to hovorili len na Vlne tak je všetko jasné.
    „(môj názor: rádio Vlna je rádio patriace periférii GP )“

    Odpověď
    • Mimochodom.

     Už dlhší čas si všímam rádio Vlna. A náznak o periférii GP je viac.

     Odpověď
   • tiez som to niekde nedavno citala, ze autorom je Banksy
    ak to najdem, pripojim link

    Odpověď
    • napr. tu to je:
     https://www.nytimes.com/2019/10/03/arts/design/banksy-devolved-parliament-auction.html
     https://edition.cnn.com/videos/style/2019/10/03/banksy-devolved-parliament-painting-sold-auction-sothebys-orig-mss-ja.cnn

     Odpověď
 12. Recko
  Rozsireni vojenske spoluprace s USA – 3 nove vojenske zakladny v Recku
  Recky ministr obrany Nikos Panagiotopoulos prozradil v nekolika detailech, co jeho zeme s USA smluvne podepsala.
  !Drive se musela smlouva prodluzovat kazdy rok, nyni plati trvale!
  Nejdulezitejsi casti vojenske spoluprace mezi obema zememi je prodlouzeni spolecneho pouzivani namorni a letecke zakladny Souda na Krete.
  K tomu jeste dostalo US-vojsko povoleni vyuzivat „moznosti a infrastrukturu“ letiste u Larissy, Alexandroupolis a Stefanovikeio.
  V podepsane smlouve z roku 1990, Mutual Defense Cooperation Agreement, MDCA, se jednalo pouze o jednu zakladnu na Krete, jejiz smlouva se kazdy rok prodluzovala.
  Dosud byly na zakladne Larissa umisteny drony typu MQ-9 Reaper. Nyni ma byt v Alexandroupolis zrizena nova zakladna pro helikoptery. Take v Stefanovikeio maji byt umisteny bojove vrtulniky.
  https://de.sputniknews.com/politik/20191006325817975-griechenland-usa-militaerkooperation-ausweitung-neue-us-militaerbasen/

  Odpověď
 13. uz rozumiem, preco ten Trumpov prejav bol odignorovany hlavnymi mediami
  ako to vystizne skomentoval ktosi v dikusii pod clankom – „Tandem Trump – Putin, to je nádej na normálny svet.“
  https://www.hlavnespravy.sk/vojna-globalistov-s-vlastencami-odignorovany-prejav-prezidenta-trumpa-v-osn/1904054
  pre neanglictinarov suhrn prejavu a jeho hlavnych myslienok

  Odpověď
 14. Jak probíhá přesun koncentrace řízení pod záštitou biblické koncepce – praktická demonstrace (AJ)

  https://en.wikipedia.org/wiki/Tencent

  Odpověď
 15. Islám nepatří do Rakouska ani do dalších zemí západního světa, je přesvědčeno 70 % obyvatel Rakouska. Plných 45 % se jich domnívá, že by muslimové neměli mít stejná práva jako všichni ostatní v této alpské republice. Vyplývá to z průzkumu veřejného mínění salcburské univerzity. Podle autora studie je to děsivý výsledek. https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/desivy-vysledek-studie-islam-nepatri-na-zapad-mysli-si-drtiva-vetsina-rakusanu-40297924?dop-ab-variant=7&seq-no=1&source=hp

  Odpověď
  • Obávám se, že vzhledem k velmi vysoké natalitě cca 300 000 muslimů je pro Rakousko už příliš pozdě … Mám kamaráda, rodáka z Vídně a ten se byl nedávno podívat v místě svého rodiště – teď je na jeho místě velký orientální bazar. Podle jeho vyprávění ve Vídni rovněž skončila oblíbená kratochvíle místních, nedělní proguľka podél Dunaje, protože oba břehy jsou v ten den jeden velký velmi nepřátelsky naladěný mohamedánský tábor, ke kterému není radno se rodilému rakušákovi jen přiblížit. Co se nepovedlo Karu Mustafu Pašovi v roce 1683 to se povedlo rakouským zeleným sluníčkářům. Rakousko a ani Mezimoří (vzít ho jen jako dočasnou průchozí stanici směrem k Rusku) nebrat !

   Odpověď
   • ja mam pocit, ze tam nie je 300 tis. ale nejaky ten milion. Ktovie ako vykazuju tych, co sa tam uz narodili obom rodicom cudzincom, predpokladam, ze ako domaci. Ked sa clovek zabudne vo viedenskej elektricke, za chvilu je v stvrti, kde len kuka, kto tam zije

    Odpověď
    • Ale to nieje len wieden… To samé je Linz, Salzburg, Wels ci steyr. A stále prichádzajú ďalší a ich sebavedomie je čoraz väčšie

     Odpověď
   • Kurde naši předci s nimi bojovali aby je zastavili u Vídně, a dnes… je mi z toho smutno!

    Odpověď
    • Treba to zopakovať. Zastaviť ich pri Viedni.

     Odpověď
     • Poláci nemají vhodného kádra na Jana Sobieského. Jejich armáda je plně vytížena zadržováním Ruska. No a Litevci, kteří pod Sobieskim taky bojovali, by možná tak postavili jen bojeschopnou rotu …

      No a možná to u té Vídně tenkrát bylo úplně jinak (chronologická priorita řízení) :-) …

      Odpověď
 16. Jak Ukrajina financovala kampaň Clintonové penězi MMF
  http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/jak-ukrajina-financovala-kampan-clintonove-penezi-mmf/

  Odpověď
 17. V Pentagonu oznámili, že USA mají plány na zničení systému protivzdušné obrany Kaliningradské oblasti. Co to znamená? Vytváří se nebezpečná situace náhodné eskalace? Tomuto tématu se věnovali moderátoři stanice „Suť veščej FM“ Dmitrij Kulikov a Olga Podoljan se svým hostem Dmitrijem Suslovem, zástupcem ředitele Rady pro pro zahraniční a obrannou politiku RF a Centra komplexních evropských a mezinárodních výzkumů Vysoké školy ekonomiky v Moskvě…
  https://poznamkypanabavora.wordpress.com/2019/09/25/nato-se-chysta-k-utoku-na-kaliningrad/

  Odpověď
  • Zničení systému PVO v Kaliningradu má ekvivalent v jaderné likvidaci New-Yorku ,Londýna či Bruselu . Kompetentní figury na obou stranách to vědí , proč si pouštějí v tomto směru hubu na špacír ty nekompetentní , to mi jasné není. Asi je to součást info-války, která běží ve dne i v noci.

   Odpověď
   • Už to tu bylo: Vyzrazená ponorka je potopená ponorka.

    Odpověď
 18. Čo si myslite o tomto ?
  Lajčák v New Yorku: Rozhodli sme sa zriecť časti našej suverenity. Ale kto, kedy, kde sa tak rozhodol, pán Lajčák?

  Bratislava/New York 24. septembra 2019 (HSP/Foto:SITA-Kancelária prezidentky SR)

  Na konferencii Globsec v New Yorku vystúpil minister Lajčák. Vo svojej reči uviedol, že Slovensko sa rozhodlo zriecť časti svojej suverenity výmenou za našu ochranu, prosperitu a zvyšujúcu sa životnú úroveň. Naozaj, pán Lajčák? Kedy sa občania Slovenska rozhodli zriecť svojej suverenity v prospech cudzincov?
  https://www.hlavnespravy.sk/lajcak-new-yorku-rozhodli-sa-zriect-casti-nasej-suverenity-sa-rozhodol-pan-lajcak/1894537

  Odpověď
  • Oracle 911 25.9.2019 o 0:34

   Ignorovať to netreba, lebo je to diplomatická mluva, ale…

   Odpověď
  • popolvár 27.9.2019 o 14:02

   reagovať a vytvárať súdy len na základe pár viet z článku a bombastického titulku je prinajmenšom ošemetné. Z článku vyberám: „…Lajčák tiež povedal: „Rozhodli sme sa zriecť časti našej suverenity výmenou za našu ochranu, prosperitu a zvyšujúcu sa životnú úroveň.“ Ale kto, kedy a kde sa rozhodol v mene občanov Slovenska zriecť časti suverenity? Keď sme vstupovali do EÚ, na základe zmluvy sme jej prepožičali výkon časti kompetencií. To je trochu niečo iné, než povedať, že sme sa rozhodli zriecť sa časti suverenity…“
   Prepožičanie výkonu časti kompetencií, keď právo EÚ je nadradené právu jednotlivých štátov, je čo iné ako zrieknutie sa časti suverenity.
   Podľa mňa Lajčák len konštatoval reálny fakt. A zostať izolovaným štátom nepatriacim do žiadnych štruktúr v danom období bolo skutočne hazardom. Treba si uvedomiť, že v daných rokoch iná reálna alternatíva než EÚ v Európe nebola. Rusko bolo pred rozpadom, to nevedelo si zachovať ani vlastnú suverenitu, nieto ju ešte niekomu garantovať. A neutralita Rakúska, Nórska, či iných krajín v Európe? – nanajvýš deklarovaná, no skutočnosť je iná.

   Odpověď
 19. Rozhovor Hynka Kmoníčka a Danielem Takáčem na ČT (30.08.2019).

  Část od 20:50 stojí za větší pozornost.

  https://www.youtube.com/watch?v=DpkxDEEJnT8

  Odpověď
  • Hynek Kmoníček je nepřehlédnutelná postava české diplomacie. Předpokládám, že jde o kádr, který má být v budousnu využit. Otázkou je kdy a jak?

   Odpověď
 20. Divadélko začíná nabírat patřičné obrátky. Ale má to i své pozitivní stránky. Militantní ekologové (kteří nemají s ekologií kromě názvu nic společného) se budou vrhat v pokřicích „Tenno Greta Banzai“ vrhat v sebevražedných křečích proti normálním a zprovodí se z tohoto světa. Uleví se nejen planetě, kterou už nebude zatěžovat tolik uhlíku, ale i společnosti, kterou už nebude zatěžovat přítomnost tak velkého sociopatů, psychotrockistů a parazitů.

  https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/thunbergova-klimaticke-stavky-se-zucastnily-ctyri-miliony-lidi/1800270

  Odpověď
  • Omlouvám se za chyby. … tak velkého množství …

   Odpověď
 21. Putinovec 21.9.2019 o 19:52

  Děvenka si vůbec neuvědomuje,jak moc se přibližuje vlastní smrti.
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Greta-hrozi-odpurcum-Zmena-prichazi-at-se-vam-to-libi-nebo-ne-596839

  Odpověď
  • …. a vis co, podle me ji neni 14, ale 11.

   Odpověď
   • Putinovec 21.9.2019 o 21:47

    Údajně jí má být 16.

    Odpověď
    • Ano, mas pravdu – pisi 3.1.2003 (9) narozena …..

     Odpověď
    • 16 fyzicky – 5 mentálně

     Odpověď
  • Odhaduji, že se tyto dotované akce budou muset stopnout celkově. Protože by to nikdy nebralo konce. Jsou školy, které vytvářejí tyto event makery (tvořiče událostí) a tito event makers nebudou mít a ani nemají jiné uplatnění, než pořádat demonstrace. Na školách je učí jak pracovat s davem, jakou barvu a symbol zvolit, kam nechat umístit pódium, jak dirigovat dav a jak živit konkrétní událost s podporou mainstreamu a všelijakých Youtuberů. Těchto event makerů plodí univerzity tisíce a tisíce ročně, takže jakékoli téma se dá takto zmedializovat a pod kterýmkoli tématem se vypustí idioti do ulic. V případě Gréty už mi to přijde do očí bijící, jak je celá ta anabáze zdiskreditována. Protesty jen v pátek ve školním roce, Gréta na lodi do USA a zpět letadlem, Grétin Downův syndrom, změna názvu (již ne globální oteplování, ale klimatická změna), postupně se tato globální akce vytrácí. Na jaře tohoto roku Grétu jednohlasně na západě obdivovali, dnes….dnes už ji berou jako komickou postavu. Jsem přesvědčen, že to bude mít dopad na celkový byznys v „neziskovém“ prostoru a ten dopad bude utnutí penězovodů na všelijaké akce těchto event makerů.

   Odpověď
   • Vytrznictvi pri Klima-demonstraci v Parizi – zatceno 152 osob, 300 osob dostala pokutu
    Horici E-kolobezky, popelnice, rozbite vykladni skrine. Bezpecnostni sily nasadily slzny plyn.
    Policie zadala klidne demonstranty, aby se odtrhly od nasilnickych skupin.
    Mezi nasilniky, kteri se vmisili mezi poklidne demonstranty, byli zakuklenci.
    https://de.sputniknews.com/politik/20190921325759991-ausschreitungen-klimaschutz-demo-paris-polizei/

    Odpověď
    • Díky za doplnění ;-)

     Odpověď
    • Nicméně bez ohledu na zánik event makers se problém nevyřeší. Problém je v tom, že chtějí elektřinu místo pohonných hmot a elektřinu nikdo neuskladní. Tudíž začali tuto propagandu s CO2, aby mohli mít neustálý příjem peněz z elektřiny, event makers půjdou do háje, ale celá ta věc jen tak nevymizí. Osobně na chatě topím dřevem i naftou, mám obě kamna, ale oboje je problém pro klimafašisty. Mám zásoby dřeva i nafty, ale nemám zásoby elektřiny, uvidíme co z toho bude.

     Odpověď
     • Uz pisi, ze budou na zaklade CO2 zvysovat dane na vsechno mozne.

      Odpověď
      • Můžeš prosím dát odkaz? Díky.

       Odpověď
       • Bohuzel ale jen v nemcine, jestli nevadi :)

        https://www.tagesspiegel.de/wissen/studie-zuercher-forscher-zeigt-wie-man-die-menschen-von-einer-co2-steuer-ueberzeugen-kann/25033016.html
        https://www.focus.de/immobilien/wohnen/neue-berechnungen-co2-steuer-kostet-hausbesitzer-und-mieter-bis-zu-1586-euro_id_11064631.html
        https://www.arte.tv/de/videos/092519-000-A/ueberblick-die-co2-steuer-in-europa/
        https://www.parlament.gv.at/ZUSD/BUDGET/2019/BD_-_Anfragebeantwortung_zu_den_Verteilungswirkungen_einer_CO2-Steuer_auf_Haushaltsebene.pdf

        Svycarsko – pro a proti
        https://www.srf.ch/news/schweiz/geplante-co2-abgabe-die-laendlichen-regionen-waeren-staerker-betroffen

        Odpověď
        • Hm….takže GP jde proti lidem klasicky. Ta jeho válka se státní elitou je už vyhotovená a teď se vrhne na nás, bez Ruska jsme v prdeli – pardon.

         Odpověď
         • Oracle 911 22.9.2019 o 8:26

          Ak to robia len Nemci, tak to negatívne postihne len Nemecko a urýchli to delenie Nemecka, ale ak to urobí aj EP, tak nielen Nemecko, ale aj celá Európa sa delí a Neemecké a ostatné západné firmy nebudú mať inú možnosť len hrať podľa našich (V4) pravidiel…

          Odpověď
          • @Ori, Tikal:
           To neni jen Nemecko.
           Celosvetove priklady (modely) pro nove dane CO2:
           Body z clanku:
           1. Takto by mohly dane CO“ fungovat
           2. Tak funguje dan v Kanade a Francii
           3. Svedsko, Velka Britanie EU-Nemecko vstupuje pozde do obchodu

           https://www.manager-magazin.de/politik/deutschland/co2-steuer-so-laeuft-es-in-anderen-laendern-a-1265123.html

           Ori,
           clanek ma tri stranky a ja ted nemam cas je prekladat. Pouzij prekladac, prosim.

           Odpověď
           • Oracle 911 22.9.2019 o 18:22

            No hej, ale Kanada sa priznala, že takáto daňovo-dotačná politika nefunguje…

            Odpověď
  • plus – jednoho takového strůjce událostí, takového event makera máme i tady – Minář, nejednou Prezident Zeman o něm hovořil, že se tímto živit nemůže do nekonečna a že práce demonstranta není perspektivní.

   Odpověď
 22. Článek ministra zahraničí RF Lavrova – «SVĚT NA ROZCESTÍ A SYSTÉM MEZINÁRODNÍCH VZTAHŮ BUDOUCNA» Pro časopis „Rusko v globální politice“ od 20.9.
  http://www.mid.ru/ru/foreign_policy/news/-/asset_publisher/cKNonkJE02Bw/content/id/3792556?fbclid=IwAR2A8L5wUhPhqOEsLGz6RSkMIR1yq9PX14KJV2qB02t7ancInmbzi7MDjYs

  Odpověď
 23. Inými slovami – americká hegemónia je na ústupe:
  https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/526532-podla-albrightovej-je-demokracia-celosvetovo-na-ustupe/

  Inak povedané – elektromobily budú iba pre „elitu“:
  https://auto.pravda.sk/magazin/clanok/526301-lacny-elektromobil-je-utopia-tvrdi-sef-jaguar-land-rover-and-lacnych-elektromobilov-sa-tak-skoro-nedockame-problem-v-ich-cene-tk/

  Odpověď
 24. Putinovec 16.9.2019 o 15:28

  Na Nové republice je uveřejněný tento článek.Myslím, že jako náhled do tvorby procesů řízení poslouží k jednoduššímu pochopení.
  http://www.novarepublika.cz/2019/09/studena-valka-elit-proti-lidstvu.html

  Odpověď
  • V rychlosti jsem to přeletěl. Jako dobrý.
   Autor tam dává odkaz i na jeho dvě předchozí práce. Jedna je tady:http://leva-net.webnode.cz/products/ne-vedomostni-koncepty-jak-se-vyrabi-ovcan/ a druhá pak tady:http://svobodnenoviny.eu/skolstvi-jako-soucast-projektu-zotroceni-spolecnosti-a-prevzeti-kontroly-nad-veskerou-moci/
   Pročetl jsem i ty dvě, v obou se kriticky vyjadřuje k současnému stavu společnosti a politiky a úrovni vzdělání s tím, že používá termíny a obraty, věty z KSB/DVTR. Obzvláště v té druhé, delší práci, se mladý muž opírá do vzdělávání na ZŠ. Připadá mu zbytečné, aby se například na ZŠ učila chemie, prý ji nikdo nepotřebuje a ten kdo ji potřebuje (medici v 1. ročníku na vysoké škole) se ji doučí od začátku. A namísto toho by byl raději, aby se učila ekonomie nebo základy práva. A dává tam opět několik argumentů a úvah. Když jsem to dočetl, tak se mi trošku točila hlava, protože mi ten způsob, jakým propojuje své úvahy přijde dost kalejdoskopický, byť tedy používá terminologii KSB/DVTR. Jestli má někdo čas a chuť si to zkusit přečíst, budu rád když mi potvrdí anebo vyvrátí můj pocit. Nechci mu křivdit, třeba je to mladická zbrklost, ale když to řeknu na rovinu, nesouhlasím s tím, jak formuloval úvahy a dával příklady toho, co je zbytečné a co je potřeba ve vzdělání na ZŠ změnit. Abych byl konkrétní tak tato věta: „Zájem dětí by měl být vždy na prvním místě bez ohledu na odbory učitelů a jejich sobecké požadavky.“
   Nicméně už nepíše, kdo ten zájem dětí má deklarovat. Děti? Zeptejme se dětí, co chtějí dělat ve škole. Odpoví vám, že nic. A to mi připomíná, že nejoblíbenější učitel, podle představ dětí, je přeci ten, který po dětech nic nechce, úkoly jim nedává a dává jenom jedničky. Ne? Toto pronesl Pjakin v jednom ze svých pořadů. Takže „zájem dětí“, podle mne, nemůže být v současné době formulován dětmi samotnými, protože nejsou dostatečně vyspělé. Pochopitelně jsou i vyjímky mezi dětmi, ale bavme se o většině. Takže Daniel Novák se tímto nějak netrápí, ale hlavně, aby byl zbořen současný systém vzdělávání (mám takový pocit z jeho slov). A k jeho slovům, když jsem je četl, některé jeho úvahy (nejvíce na konci textu), došlo mi, že už jsem je někde četl a byly to slova Pjakina. Ale doslova zkopírovaný překlad z jeho pořadů. To mi nepřijde moc fér.
   Takže závěrem: z těch textů, co zkompiloval, mi přijde, že srozumitelnost zapadá ve zbrklé snaze říci vše s použitím termínů KSB/DVTR. Co mi tam nejvíce chybí je to, že nevidí řešení problémů v tom, že je třeba začít u sebe. To z těch knih ještě nevykopíroval. Ale chemie je pro něj zbytečná, tak by zrušil hned a jeden problém by byl vyřešen. No, ne.

   Odpověď
   • Putinovec 17.9.2019 o 11:01

    Zřejmě pro něho problémovým předmětem byla chemie.Možná by potřeboval takového učitele ,jako byl ve filmu Škola otců.

    Odpověď
    • Ja to tedy jeste necetl vubec, ale tak nejak mam spis radost ze zase se objevuje nekdo kdo cte tluste knihy a posloucha Pjakina a … a hlavne si to nejak (nejak) sklada a pise o tom a ma nejakou ctenost.
     No a co ze zrovna nema rad chemii.
     Prijdou mi vase komentare jako horekovani nad zkyslim mlekem v lednici a vedle nam pritom hori mlekarna ;)
     Jen houst a vetsi kapky, a lide se postupne KSB nakazi.

     Odpověď
     • Kammerer 18.9.2019 o 8:44

      Ja som linkovane texty tiez necital, ale ak su take, ako ich popisal DusanBe, tak v tom vidim skor sabotaz voci KSB. Ak sa neda sirenie informacii z KSB zastavit, tak ich aspon skusime presmerovat a premiesat s nezmyslami.

      Odpověď
     • DušanBe 18.9.2019 o 9:48

      KT, taky jsem rád, že někdo čte tlusté knihy a sleduje Pjakina, ale výsledný text, který v tomto případě z toho vznikl, mi přijde málo uhlazený s různě poslepovanými úvahy bez návaznosti. Na jednu stranu chválím, ale na druhou stranu kategoricky nesouhlasím se způsobem kladení úvah a jejich propojením, což vede k jasné vazbě na KSB/DVTR. Výzva typu: „A za toto chtějí učitelé, byť to není jen jejich vina ( viz RVP výše ), přidat peníze? Zbláznili se?!“ Tato věta říká, že učitelé si jsou všeho špatného vědomi (v kontextu výše zmíněného), pak je řečeno, že to není jejich vina (tzn., nejsou zodpovědní za to, co dělají špatně), ale protože to jsou blázni, tak si chtějí říct za tak dobrou práci o peníze. To jako opravdu?! Toto je velmi zvláštní souvislost ve vidění světa tohoto mladého muže. Ale chápu, že si souvislosti teprve vytváří, takže nechci být moralistou. Mám pochopení. Informace, termíny, myšlenky lze velmi rychle získat studiem KSB/DVTR, ale (tady si pomůžu citátem Jardoba:) „Problém je, že mravnosť nie je čosi, čo sa možno nabifľovať ako knihu… Každá zmena je cítiť a často vyžaduje úsilie a pevné nervy, vôľu… Preto to ide často tak pomaly. Pomalšie ako cesta dolu z kopca. No ak sa spojí mravnosť a rozum, tak vzniká veľmi silná kombinácia.“

      Zkuste porovnat formu textu například s tímto:
      http://leva-net.webnode.cz/products/videni-sveta-ksb/

      Odpověď
      • Já jsem to teda nečetl, ale stačej mě dvě slova z diskuse nad obsahem…..ekonomie a právo, dvě „kurvítka“ To bude spíš kanfjetka sjuprííz

       Odpověď
   • chemia, fyzika, matematika su predmety, ktore utvaraju abstraktny sposob myslenia, ktory ked sa v urcitej etape vyvoja mozgu nevytvori, tazko sa dohana. Okrem toho sa vytvara sposob myslenia, aby nebol (aspon v urcitej miere) zavisly len na tvrdeniach inych ludi.
    Mozu mi rozpravat, ze fyzika nie je taka, ako popisuju ju sucasne hypotezy, ak nevedia dokazat dokazom inu hypotezu alebo aspon predpovedat ine dosledky, ktore sa potom nameraju, tak to beriem len ako teoreticke konstrukcie. A to v tom lepsom pripade.
    Ekonomika je velmi poplatna zriadeniu, ktore bezi. Uplne ina situacia je momentalne, ked je potrebne chapat, co je kreditna karta a ake ma dosledky, jej pouzitie a uplne ina situacia bola socializmus, kedy najvacsia operacia pre bezneho cloveka bola pozicka v Sporitelni ci vkladna knizka na heslo. Ak sa zajtra zmeni ekonomicke nastavenie (povedzme naozaj zavedu statne kybermeny), zasa to bude mat dosledky, na ktore sa ale najprv musi prist.
    Ucit deti zakony, je uz imho uplne blbost. Ja ich naucim, ze maju pravo sa sudit a potom nejaky sudca to zhodi zo stola, pretoze povie, ze jeho sudny nazor je iny a ja mam pravo sa sudit dalsich 20 rokov. Co by to tym detom dalo? Ak sme my ako deti nieco dostali, bolo to ze sme boli schopni adaptability. Zaklady zo ZS a SS umoznovali ist studovat na medicinu, techniku aj ekonomiku. Mozno niekto potreboval viac doucovania alebo upresnenia, ale nebolo to tak, ze by clovek objavoval uplne nieco nezname

    Odpověď
 25. Ruský ekonom a prognostik Michail Chazin nám poskytuje poučný vhled do nitra dnešího Ruska a jeho politiky …
  https://poznamkypanabavora.wordpress.com/2019/09/12/fenomenalni-prulom/

  Odpověď
  • @ Zoja
   Bravo a souhlas , vynikajici clanek ktery osvetluje mnohe otazky ktere znepokojuji hlavu kazdeho z nas.Hned si to vytisknu, dekuji

   Odpověď
  • Ještě na podporu verze Chazina o tom, že východní země přejdou do Euroasijského ekonomického svazu, přikládám další článek:
   Bloomberg: не испугались даже Брюсселя — Сербия хочет присоединиться к ЕАЭС

   Оригинал новости ИноТВ:
   https://russian.rt.com/inotv/2019-09-12/Bloomberg-ne-ispugalis-dazhe-Bryusselya

   Bloomberg: nepolekali se ani Bruselu – Srbsko se chce připojit k EAES ( a to už k 25.10.).
   Jestli se podíváme na mapu, kde je Srbsko, kde je Rusko a které státy vytváří prostor mezi nimi, tak se naskytá otázka: Kde bude procházet demarkační čára mezi EU a EAES?
   V nejlepším případě demarkační čára vůbec nebude existovat. Protože Putin nabízí řešení společné euroasijské bezpečnosti, na které slyší Macron. V případě ale, že liberální síly na západě dočasně pozdrží tento projekt, tak přijde na řadu scénář Chazina, při kterém se aktivují islámské buňky a východ Evropy si vybere bezpečnější variantu – spojenectví s Ruskem, které už v minulosti prokázalo, že problém terorismu umí efektivně řešit (Čečensko, Sýrie).

   Odpověď
  • Výborný článok na pochopenie ako je Vladimír Putin vraj všemocný, hlavne v domácej politike. Tu je citát:
   Další příklad je z letošního Skt.Petěrburgského ekonomického fóra, na kterém šéf Ruské kontrolní komory Alexej Kudrin, kterého nijak nelze podezírat z toho, že není liberál, pronesl větu o tom, že je třeba poněkud snížit tu daň, kterou Rusko platí MMF na podporu likvidity dolarového měnového systému. O tom m.j. mnohokrát psal Michail Deljagin, když popisoval, jak kolosální sumy se odvádí ze státního rozpočtu, v důsledku čehož se hospodářství Ruska nalézá ve stavu trvalého odkrvení. Okamžitě ostře vystoupila přítomná ředitelka MMF Ch.Lagarde, a označila to za „špatnou myšlenku“. Téma poté úplně zmizelo, a prezident s tím nic nenadělá, protože ani ministr financí ani předseda centrální banky (CBR) mu přímo podřízeni nejsou. On je sice může teoreticky odvolat, ale jmenovat ministry lze z ústavy jen na návrh premiéra. Mohl by sice zatlačit na Medvěděva, aby tam dal jiného konkrétního člověka, ale pak premiér může tomu člověku vytvořit podmínky, za kterých efektivně pracovat nebude moci. Přitom tato nižší a ještě nižší úroveň není pod kontrolou ani prezidenta ani jeho aparátu.
   To je zároveň pre každého, kto sa riadi heslom „lebo Fico“, pritom ten mal v porovnaní s Putinom ešte menšiu suverenitu.

   Odpověď
  • vazne skvely clanok, ukladam a pokusim sa sirit ako sa bude dat

   Odpověď
  • Ještě doplním jednu věc, protože na tato témata, o kterých se zmiňuje Chazin, už jsem mnohokrát na různých místech psal. Co se stane až dojdou peníze na výplatu dávek pro migranty už bylo odzkoušeno. V Paříži před několika lety v jedné čtvrti („shodou náhod“ většinoví obyvatelé migranti a potomci migrantů) došlo na jednom úřadě díky „technické závadě“ k opožděnému vyplácení dávek. Prostě neměli ten den na účtě soc. dávky, na které čekali. Jistě si všichni vzpomenete, co se tam pak dělo.

   Odpověď
 26. Afganistan
  „Taliban a Al-Qaida“ dobili casti severu zeme.
  Al Qaida proziva v Afganistanu jako spojenec Talibanu svuj Comeback .
  https://deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/500185/Afghanistan-Taliban-und-Al-Qaida-erobern-Teile-des-Nordens

  Odpověď
  • O: dobyli

   Odpověď
   • …po slovensky to bolo spravne pred opravou ;-D

    Odpověď
    • Ale nie. Správna je oprava. Veď to územie nezmlátili. :) https://www.pravopisne.sk/dobyt-x-dobit/

     Odpověď
     • Myslim, ze udelali oboji :)

      Odpověď
 27. Jak zachránit evropský civilizační projekt?

  Programová řeč Macrona po završení summitu G-7 na konferenci velvyslanců v Elisejském paláci, která určitě stojí za pozornost a rozbor. rj.
  http://zakonvremeni.ru/analytics/7-3-/40963-makron-kak-spasti-evropejskij-tsivilizatsionnyj-proekt.html

  Odpověď
  • Opožděné procitání na Západě, nadcházející kocovina u nás
   http://e-republika.cz/article4190-Opo%C5%BEd%C4%9Bne-procitani-na-Zapad%C4%9B-nadchazejici-kocovina-u-nas

   Odpověď
   • Dobrý článek se současným celkovým shrnutím stavu věcí a popisu hlavních dějů běžících nyní na Zemi – dle mého.

    Odpověď
    • http://www.vodaksb.eu/diskuse/comment-page-63/#comment-250570

     Odpověď
 28. Hlava Hong Kongu, Carrie Lam, oznamuje formálne stiahnutie návrhu zákona o extradikcii a vytvára platformu, ktorá má preskúmať kľúčové príčinu protestnej krízy.

  https://www.scmp.com/news/hong-kong/politics/article/3025641/hong-kong-leader-carrie-lam-announce-formal-withdrawal (Anglicky)

  Som zvedavý na reakciu Pekingu, tam by mali vedieť, že tu sa ustúpiť nesmie.

  Odpověď
  • Zde česky
   https://cz.sputniknews.com/svet/2019090410627190-hongkongske-urady-se-rozhodly-stahnout-navrh-zakona-o-vydavani/

   Odpověď
  • Oracle 911 4.9.2019 o 16:40

   Je to dopredu dohodnutá hra…

   Odpověď
  • To by odpovídalo technice cukru a biče , nebo pár facek a pohlazení . Spolehlivě se vypustí nahromaděná majdanová pára systém se infinitezimálně vrací do normálu. Pro organizátory dost nepříjemná situace.

   Odpověď
 29. https://www.hlavnespravy.sk/india-pakistan-na-prahu-jadrovej-vojny-robi-osn-spravne-ze-konflikt-ignoruje/1872688
  divadlo pre dav? od coho opat potrebuju odputat pozornost?

  Odpověď
  • Vše nějak souvisí a zřejmě by nemělo úplně zapadnout:

   …Nazarbajev zve lídry jaderných velmocí k jednání http://casopisargument.cz/2019/08/31/nazarbajev-zve-lidry-jadernych-velmoci-k-jednani/
   Nazarbajev navrhl, aby vůdci jaderných mocností vyjednávali v Kazachstánu http://zakonvremeni.ru/news/16-6-/40825-nazarbaev-predlozhil-lideram-yadernykh-derzhav-provesti-peregovory-v-kazakhstane.html
   …seznam evropských zemí, s nimiž Spojené státy „vlastní kapitál“ jaderné zbraně http://mixednews.ru/archives/153949
   …a možná i tohle trumpovské ozvučení http://www.vodaksb.eu/diskuse/comment-page-61/#comment-248522

   Odpověď
 30. Putinovec 31.8.2019 o 14:10

  Řízení liberastů je odkrýváno do hloubky.Vypadá to na závěrečný hon.Být na místě zrůd,které organizují svinstva po celém světě,začal bych se dívat za sebe.Přišel čas na začištění nebezpečného a již neefektivního nástroje.Všimněte si, ze které země je tento novinář.
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Mocna-americka-neziskovka-svrhava-rezimy-po-celem-svete-Zaostreno-ma-i-na-nas-tvrdi-zkuseny-novinar-z-Zenevy-594034

  Odpověď
  • Oracle 911 31.8.2019 o 16:08

   GP tieto štruktúry rozkladá a ničí, som len zvedavý kedy prídu na rad Briti.

   Odpověď
   • Putinovec 31.8.2019 o 17:10

    Napřed jim rozeberou nástroje a teprve poté je zadáví.

    Odpověď
    • Oracle 911 31.8.2019 o 18:48

     V dnešných rozobratie takých nástrojov bude pripomínať použitie priemyselného vysoko-kapacitného drviča na odpad…

     Odpověď
   • Na západě nesvítá slunce již,
    démos-kracie hnije dál víš,
    Británie vládla kdys vlnám,
    teď nejvýše políbit může nám.

    Ve jménu peňez bez strážců hranic,
    statky jen pro mě bez kořenů tradic,
    bílý muž západu conquistu zažije,
    co jíným působil, karma svině je.

    Tak Titanik západu ke dnu klesá,
    milión se raduje a srdce mu plesá,
    kočka a myš si mění své role,
    liberál poslouží max k hnojení pole.

    Odpověď
    • Nedoporučuji, toxické .

     Odpověď
 31. Nielen Rusko a Čína navyšujú zlaté rezervy. Poľsko malo dlhé roky cca 102 ton v rezervách, minulý rok ich navýšili o 26 ton a v tomto roku už dokonca o 100 ton na 228 ton, čím sa rýchlo blížia k objemu Británie. Tá ma 310 ton. Centrom medzimoria bude Varšava?
  https://zlataky.sk/analyzy?date=2019-07-16

  Odpověď
  • Zlato sice mají, ale co kádry? Zastydlé imperiální zájmy, a také velký problém s minulostí, by způsobil nestabilitu v řízení Mezimoří.

   Odpověď
  • Nepatri nahodou nejakych 23 tun zlata Anglicanu Ceskoslovensku ?
   Po okupaci Hitlerem bylo zlato pomoci BIS-banky ve svycarske Basileji presunuto do Bank of England

   Odpověď
   • … kdyz ta zeme jiz neexistuje?

    Odpověď
 32. To, čo povedal Macron na stretnutí s veľvyslancami si asi nikto nedá za klobúk. Jednoznačne končí spolupráca so štátnou elitou SŠA a Európa ako celok sa pričleňuje k Ruskému Svetu. Euro-ázijský priestor od Lisabonu po Vladivostok. Ako perličku v článku by som vypichol: “ už ani v kozmonautike nechcú spolupracovať s SŠA“. https://tass.ru/mezhdunarodnaya-panorama/6803479 Týmto vyjadrením Francúzsko preberá politickú štafetu v EU. Európsky chalifát sa odkladá a možno už ani nebude. GP nadobro stráca kontrolu a centrum konceptuálneho riadenia prechádza do Ruskej Federácie.

  Odpověď
  • a co budu robit so vsetkymi tymi migrantami? ved si nevedia s nimi poradit ani na urovni bezpecnosti. ….ani s mimovladkami, ktore este aj platime. Ja sa obavam,ze Francuzsko uz prekrocilo bod navratu (a Britania tiez)

   Odpověď
   • Migranti a aj mimovládky sú samozrejme veľký problém. Podobne je to u nás s cigánmi. Dokonca si myslím, že percentuálne sú zastúpení vo väčšej miere. Ale migranti, si myslím, nie sú momentálne globálny problém Európy. Neviem či si čítala článok v Ruštine, ale Macronové stanovisko jasne ukazuje budúce riešenie ( celkom blízke ) – nový vektor smerovania Európy – súčasnej globálnej otázky Európy. Jasne povedal: my vidíme koniec západnej hegemónie vo svete. Spôsob života a riadenie sveta ala západná civilizácia končí. Potiaľ, je to aj v zmysle plánov GP. Ako ďalej, to je už iná téma.

    Odpověď
  • Fakt, že toto ohlásil takto otevřeně znamená, že se netřeba obávat reakce SŠA např. v podobě nějakých občanských nepokojů, a že odpis SŠA je tedy ukončen a jejich vlivové procesy dobíhají už jen ze setrvačnosti. I presstituti začínají pozvolna otáčet. Před pár dny, jistý vrcholný bankéř jisté centrální banky (snad Anglie) prohlásil, že dolar představuje nestabilitu a je čas zamýšlet se nad novou rezervní měnou. A následně makarón napojený na Rotschildské bankovní instituce hodí SŠA přes palubu. Konec SŠA je zřejmě blíž než by jeden čekal, jen je třeba dávat pozor na smrtelné křeče – až elitě dojde, že už nemají co ztratit.

   Odpověď
   • Vše j trochu jinak:

    Viz:
    00:40:06 G7: все поссорились со всеми… из-за России
    (všichni se hádali se všemi… kvůli Rusku)
    https://www.youtube.com/watch?time_continue=9&v=QNOqi2YSvRo

    a tady:
    http://www.vodaksb.eu/diskuse/otazka-odpoved-v-v-pjakina/comment-page-2/#comment-247198

    a taky tady: http://www.vodaksb.eu/diskuse/comment-page-60/#comment-247725

    Odpověď
    • https://www.hlavnespravy.sk/sergej-lavrov-nikoho-sme-nepoziadali-o-aby-rusko-vratili-g8-nikoho-o-ziadat-nemienime/1868138
     Formát G20 je podle ruského diplomata vhodný, protože do této skupiny patří jak členové skupiny G7, tak členové skupiny BRICSu. „Naše pozice ve skupině G20 jsou určeny dohodami, které vznikají v rámci BRICSu,“ vysvětlil ruský ministr zahraničí.

     Odpověď
    • Mám dojem, že vieš veľmi dobre po rusky. Prosím Ťa, pozri si na RT video: záznam z tlačovej besedy p. Trampa a Macrona po samite G7. Čo , podľa Teba, znamenal ten cirkus na záver? To nekonečné podávanie si rúk, objímanie sa, dobre, že sa nepobozkali. Myslíš si, že takto vyzerajú nepriatelia, alebo je to len divadlo pre nás? Alebo je to vytvorenie tandemu GP proti Putinovi?

     Odpověď
     • popolvár 8.9.2019 o 11:36

      Kto tvrdí, že Trump a Macron sú nepriatelia? Veď momentálne ťahajú v rámci globálnej politiky za jeden povraz.

      Odpověď
 33. Zajimave souvislosti: Iran – M. Albright

  Iransky ministr zahranici Mohammed Dschawad Sarif zcela prekvapive do francouskeho Biarritz k predvrcholovemu jednani.

  Mohammed Dschawad Sarif studoval na Josef Korbel School of International Studies. Na Denverske universite je skola pro mezinarodni zalezitosti, ktera nabizi bachelor, diplom a doktorske stupne. Skola je pojmenovana po zakladajicim dekanovi
  Josefu Korbelovi, otci byvale US-min. zahranici Madeleine Albright.

  https://de.sputniknews.com/politik/20190826325655922-trump-trifft-sich-mit-irans-praesident-rohani-macron/
  https://en.wikipedia.org/wiki/Josef_Korbel_School_of_International_Studies

  Odpověď
  • https://en.wikipedia.org/wiki/Mohammad_Javad_Zarif

   Odpověď
 34. Par fotek ze sumitu G7:
  https://www.lidovky.cz/FG72019/ELE7d95f7_GDN305_G7_SUMMIT_0825_11_3.JPG?url=https%3a%2f%2fwww.lidovky.cz

  Odpověď
  • Odpoved Moskvy na pripadne G8
   Rusko se dozvedelo o moznosti znovuprijeti do G7 z verejnych prohlaseni nekterych zapadnich politiku. Rusko o tom nikdy nediskutovalo.
   Moskva nemela na G( v tomto smeru zadne pozadavky a zadne take nebude mit. Mezi tim se mnoho zmenilo.
   Lavrov a Peskov komentuji:
   „Proto jsme nad touto variantou, uprimne receno, ani nepomysleli, kdyz jsme rozpracovavali zahranicni politicke plany, rekl Lavrov

   dale Lavrov:
   Nevyhybame se zadnym kontaktum se zememi, ktere patri do G7. Kdyz ale mluvime o svetovem hospodarstvi, svetove politice, mimo jine i o financni politice, budou nejdulezitejsi otazky projednavany na G20.

   Peskov:
   Rusko se nikdy nezreklo komunikace v tomto formatu, nebude se ale nikomu vnucovat.

   https://de.sputniknews.com/politik/20190826325655813-russland-g8-lawrow-peskow/

   Odpověď
   • Oprava:
    Moskva nemela na G7

    Odpověď
 35. Dnes je to 80 let od podepsání dohody Molotov Ribbentrop, kterou tak západ nenávidí.

  Odpověď
  • … a přehlíží existenci paktu mezi 3.Říší a Polskem viz. https://cs.wikipedia.org/wiki/N%C4%9Bmecko-polsk%C3%BD_pakt_o_ne%C3%BAto%C4%8Den%C3%AD

   Odpověď
   • Na tomto odkazu mě zaujala tato věta:
    Při odjezdu ze Ženevy 28. září 1934 ministr zahraničí Polské republiky Beck prohlásil: „Polsko o své vůli prohlašuje, že od nynějška spojuje svůj osud s osudem Německa… Polská vláda se prohlašuje od nynějška za osvobozenou od jakýchkoliv závazků vůči Československu a připomíná svoje přání stanovit společnou hranici s Maďarskem.“

    Odpověď
  • Správne. A na aktuality.sk ide propaganda naplno : Dvaja démonický diktátori a jedna zmluva.
   Asi ťažko si Harkotová prečíta napr. Starikova – Kto prinútil Hitlera napadnúť Stalina, aby dievčina pochopila, že jediní kto delil v tej dobe Európu boli Briti, Francúzi a Američania s Hitlerom. Tí podhodili Hitlerovi ako zákusok Rakúsko, rozbili Československo ešte vtedy so zakarpatskou Ukrajinou, aby mal Hitler mal územie pre nástup k útoku na ZSSR. Na našom (Slovensko) území sa s radosťou priživili Poliaci a Maďari.
   Asi sotva si Harkotová prečíta Stalinov prejav z marca 1939, kedy naplno Hitlerovi vyjavil aký osud mu zákulisie pripravilo (po vysilení Nemecka vo vojne so ZSSR skončí ako vojnový zločinec a VB, Francúzsko a USA ako „mierotvorcovia“ si rozdelia nielen zdroje ZSSR, ale aj Nemecka). Nikdy nenapíšu, že Hitler už vtedy chápal čo mu nachystali a snažil sa vojnu oddialiť a preto vznikla dohoda Molotov – Ribbentrop. A preto je tak nenávidená západnými démonkratmi.
   No a pochopiť ,kto v skutočnosti mal z dvojice Stalin – Hitler psychiku démona, tak to je pre Harkotovú iný, nedostupný vesmír.
   https://www.aktuality.sk/clanok/717830/pakt-ktory-hitlerovi-uvolnil-ruky-pred-80-rokmi-sa-sovieti-s-nacistami-dohodli-na-neutoceni

   Odpověď
 36. Sputnik pise : Trump suhlasi s Macronom o navratu ruska do G7. Paci sa mi figurka Macrona ako takeho proxi/lupinoveho manaska, ktoreho si Trump vytazi na vykonavanie manevru, ktory by mu doma u yankees napriamo nepresiel.

  https://cz.sputniknews.com/politika/2019082110558727-trump-souhlasil-s-macronem-ze-by-se-rusko-melo-zucastnit-summitu-g7/

  Zacharova na margo pribratia ruska nazad hned zakontrovala, ze urobit to treba oficialnou diplomatickou cestou na ktoru sa rusko pozrie a posudi.

  https://cz.sputniknews.com/politika/2019082110559697-rusko-zareagovalo-na-navrh-na-jeho-navrat-do-g7/

  Paci sa mi ako tie tlacovky podava. Dava tym jasne najavo, ze ak nieco od ruska chcete poziadajte a mi to vyhodnotime, cize uz nie ako hodena kost a berte si. Badam tu aspon ako taky posun v oblasti self-suverenizacie.

  Odpověď
  • Zacharovová je skutočne trieda. Každá dohoda je iba tak platná, ako je napísaná a následne podpísaná. A to vyhodnotenie – ako povedal náš ctený ex-premiér „diabol je ukrytý v detailoch“, a preto je nielen dobré ale potrebné prehodnotenie. To platí pre všetkých.

   Odpověď
 37. PAK FA je SU 57 a PAK DA https://cz.sputniknews.com/svet/2019081710534899-pak-da-bude-hlavnim-ruskym-bombarderem-do-poloviny-21-stoleti/?fbclid=IwAR0N1AvtTz9chNKXIZgSCp4PJHoZMn2RXpaIb_H7hkgHkyxkPnrwaXCqJak
  je čo?
  Súvislosť s globálnou politikou – okrem iného???

  Odpověď
 38. Leopardus 17.8.2019 o 10:09

  Německý historik: Je čas zbavit se „archaických monster“ EU a NATO!

  http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/nemecky-historik-je-cas-zbavit-se-archaickych-monster-eu-a-nato/

  Odpověď
  • Oracle 911 17.8.2019 o 10:32

   Na Nemca silné slová, obzvlášť keď je to z býv. NSR a to značí viac než veľa.

   Odpověď
 39. https://medialne.etrend.sk/internet/youtube-a-google-celia-zalobe-od-tvorcov-videi-zo-sexualnych-mensin.html

  Veľké šance im nedávam.

  Odpověď
  • Oracle 911 17.8.2019 o 9:37

   Komu, Googlu alebo sexuálnym menšinám?

   Odpověď
   • Tým, ktorí žalujú.

    Odpověď
    • Oracle 911 17.8.2019 o 11:38

     Súhlasím a z druhej strany Google presadzuje slniečkársku a LGBTI+ agendu ostošesť. Čo asi sa z toho vylezie. :)

     Odpověď
 40. Výstižná odpověď VVPj na otázku „Kdo je a za koho pracuje M.Chazin ?“
  https://www.youtube.com/watch?v=f4j3wifxCBI
  Je sice staršího data , ale Valerij Viktorovič dává najevo , že o kolegovi Chazinovi je dobře informován.
  Zajímavé by bylo podobné zařazení na informační scéně dnešního Ruska dalších nepochybně kvalitně pracujících kádrů – A.Fursova a I.Panarina . Hodnocení z pozice scény v ČR a SR je myslím zatížené
  příliš naší „domácí“ optikou. I když spolehlivé je asi jen hodnocení “ po ovoci“ .

  Odpověď
  • http://leva-net.webnode.cz/news/izborsky-klub-a-jeho-cile/

   Odpověď
   • Díky za tento rozbor /Tobě i Taurusovi/. . Zajímala by mě koheze účastníků tohoto tělesa i po několika letech a pod vlivem vývoje jak v RF, tak i za jeho hranicemi . Je to jeden z ideologických a společenských inkubátorů připravovaných pro poputinovské Rusko po r.2024 ?
    Za pultíkem s taktovkou starý známý…

    Odpověď
 41. Qui bono?

  https://mobilmania.cz/harmony-os-bude-univerzalni-system-od-huawei-pro-vsechna-zarizeni-nabidne-ho-jako-open-source/a-1345838

  Odpověď
  • cíl dosažen, ale tohle muselo být připravováno už dlouho (roky) před tou „divadelní operací“ s androidem a huawei.

   Odpověď
   • Oracle 911 10.8.2019 o 12:48

    Pokiaľ je to Unix architektúra optimalizovaný aj na ARM, tak veci sa budú diať.

    Odpověď
 42. Ukrajina nechala pres zakaz, platici od 10/2015, preletet ruske letadlo pres svoje uzemi
  Letadlo Boeing-738 REG -VQBMG letecke spolecnosti Globus letelo 7. srpna z italskeho Bari do Moskvy. Pilot obdrzel na zaklade bourkove fronty povoleni pouziti ukrajinskeho vzdusneho prostoru. Ruske letadlo se zdrzovalo v ukrajinskem prostoru 26 minut.

  M. Zacharova: „To je vyborna zprava! Dekuji!“

  https://de.sputniknews.com/politik/20190809325588247-verbot-ukraine-russland-flugzeug-luftraum/

  Odpověď
 43. Opět brilantní analýza I.Panarina : souvislosti událostí v Moskvě /pokusy o majdan/, USA /terakty/ a Číně /Hong-Kongu / se stále zřetelnějším rukopisem práce centrály v Londýně . Pohled „ze strany“ dává velmi ucelenou mozaiku procesů . Pro ruštináře . Mám svrbění začít s překlady.

  Odpověď
  • ještě link
   https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=3&cad=rja&uact=8&ved=2ahUKEwiMwamC3_DjAhUFLlAKHXgeCuYQFjACegQIAxAB&url=https%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2Fwatch%3Fv%3DFQqorbChy9A&usg=AOvVaw1nHeHU0hyCWub84u9aJJiF

   Odpověď
   • Dekuji.
    Mam otazky a predem dekuji za odpovedi.
    1. Co si myslis (nebo vsichni myslite) o Chazinovy. Mi prijde taky dobry. Velmi dobry. Jen si nejsem jist duveryhodnosti, sam si netroufam posoudit (i kdyz je mi jasne ze o tom to prave je).
    2. Je nejaky (nam “opozicni”) analytik, ktety by nebyl (klinicky) debil? Mam nekdy pocit, ze se zaviram do informacni bubliny potvrzujici muj nazor a chci se vystavit testu. Poslouchat navalnyho a spol ale netouzim.
    Dekuji.

    Odpověď
    • také čtu některé Chazinovy komentáře, Je to chytrý ,sečtělý a velmi sebestředný analytik .
     Má přísun insiderských informací a podle mne kope za globalisty. Je hodně studený a zjevně
     opak srdcaře a vlastence Pjakina.

     Odpověď
  • DušanBe 8.8.2019 o 13:32

   Pro překladatele. Mám svrbění ty titulky načasovat. Potřebuju jenom dvě věci, překlad (titulky) a video. Čas si najdu.

   Odpověď
   • přibliž mi svoji představu . Máš k dispozici můj e-mail u Hoxe .

    Odpověď
 44. Putinovec 7.8.2019 o 11:45

  Ucelenější mozaika o tom,jak je vytvářeno hnutí uhlíkové Gréty,coby jednoduchého maskota.
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Likvidace-Evropy-Pravda-o-Grete-Thunbergove-Zacalo-to-v-USA-591645

  Odpověď
 45. ‚Setkání mozků‘ na Sicílii
  Světové celebrity řešily klima, přiletěly svými tryskáči; jachty zakotvene v zalivu

  Účastníci Google Campu jednali v luxusním letovisku Verdura Resort u města Sciacca na jihozápadním pobřeží Sicílie jiz po sedme.
  Zakladatelé Googlu, Larry Page a Sergey Brin, Barack Obama, Mark Zuckerberg, princ Harry či Leonardo DiCaprio, Orlando Bloom a Bradley,zpěvák Harry Styles, Katy Perry ……
  Utajeny seznam vlivných zahrnoval hollywoodské hvězdy a boháče z celého světa.
  Take byl koncert (hlavní hvězdou britský zpěvák Chris Martin ze skupiny Coldplay, loni koncertoval Sting) a slavnostní večeře v nasvětlených kulisách velkolepých ruin starořeckých chrámů v Údolí chrámů u Agrigenta – jde o jeden z nejvýznamnějších archeologických areálů světa.

  https://www.lidovky.cz/svet/setkani-mozku-na-sicilii-celebrity-resi-klima-priletely-svymi-tryskaci.A190804_123842_ln_zahranici_ele

  Odpověď
  • Bože můj , kdo to sezval ? Nazvat sladkého di Capria mozkem je dost odvážné… Možná kombinovali : na 1 troubu jednoho mudrce . aby to Etnu příliš neprovokovalo a nebouchla…

   Odpověď
   • Oracle 911 5.8.2019 o 16:47

    Nehovoriac o tom, že sa prejavili ako psycho-trockisti lebo stačí sa pozrieť na to ako tam išli…

    Odpověď
    • “ čo je dovoleno pánovi , není dovoleno kmánovi “
     Sami účastníci však k celosvětové ochraně podnebí příliš nepřispěli. Letiště v Palermu,
     hlavní brána na Sicílii, oznámilo ve dnech konání akce, která končila v neděli, 114 přistání soukromých tryskáčů. Další pozvaní přijeli luxusními motorovými jachtami.

     Letadla, kterými účastníci přicestovali, odhadem vyprodukovala několik set tisíc kilogramů CO2.

     Zdroj: https://www.lidovky.cz/svet/setkani-mozku-na-sicilii-celebrity-resi-klima-priletely-svymi-tryskaci.A190804_123842_ln_zahranici_ele

     Odpověď
     • Oracle 911 5.8.2019 o 17:39

      Však to je môj problém, majú plnú hubu ochranou prírodného prostredia a redukovaním CO2, a chcú to od ostatných ale sami za to nič neurobia.

      Ale je tu taká „drobnosť“ tým, že denník Daily Mail na popud periférií GP ozvučil tie vyprodukované tony CO2 v podstate odpísal celé slniečkárske aj zelené hnutie s tým, že Gréta resp. Soros teraz tvrdo narazí…

      Odpověď
  • V tom Údolí chrámov so bola a nikdy na to nezabudnem. Stretnutie týchto mozgov tam rozhodne nepatrí!

   Odpověď
   • >Údolí chrámů u Agrigenta – jde o jeden z nejvýznamnějších archeologických areálů světa.
    V bitve u Himery v r. 480 pred Kristem, porazili Gelon, tyran ze Syrakuz, a Theron z Akragasu jako vudci jedne aliance recko-sicilskych mestskych statu kartagska vojska, vedena Hamilkarem, pricemz byl Hamilkar usmrcen. Hamilkar vladnul Karthagu mezi 510 und 480 pred Kristem. Za utrpenou porazku muselo platit Karthago odskodneni a na nejaky cas se vzdat svych ambici na Sicilii. Naslene se stala mesta Syrakuzy a Akragas dominantnimi mocenskymi centry na Sicilii v pristich stoletich.
    Rekove se tak zbavili ohrozeni babary (Kartago). Soucasne (ve stejny den-pry legenda) se odehrala bitva u Salamis, kde utrzili take od Reku porazku Persane.
    https://de.wikipedia.org/wiki/Schlacht_bei_Himera

    Odpověď
    • http://www.antickysvet.cz/26140n-bitva-u-himery-480-pred-n.l.

     PS k bitvě u Salamíny a řecko-perským válkám:

     Kartaginci nebyli z řecké expanze zrovna nadšení. Řekové zakládaly občanské a obchodní kolonie v Malé Asii, na Kavkazu, Krymu, v Itálii, Africe, Galii i Hispánii a začínali ve Středomoří převažovat kulturně, ekonomicky i vojensky. Navíc Řekové měli relativně dobré vztahy s Etrusky, se kterými udržovali permanentní obchodní vztahy. Kartaginci byli svého času hegemoni ve Středomoří a živili se primárně obchodem se zbožím a otroky (vytvořili první „papírové“ peníze ze zvířecích kůží, šušká se, že prý udržovali obchodní styky i s středoamerickými a jihoamerickými civilizacemi). Kartágo bylo kolonií města Tyru, fénického městského státu v dnešním Libanonu (v době řecko-perských válek okupováno Peršany).

     Někde jsem četl (už si bohužel nevzpomenu kde), že Peršany z velké části financovalo právě Kartágo, aby za ně Peršané udělali špinavou práci a zbavili je Řecka samotného, zatímco oni sami by si vzali řecké kolonie v Hispánii, Galii a Itálii. Asi se pletuale určitá podobnost s paraelou (Řecko-Francie, Persie-Rusko, Kartágo-Británie za napoleonských válek).

     Odpověď
  • Odpad planety se sešel.

   Odpověď
  • Niečo prebieha na pozadí a takéto stretnutie má svojho kurátora, ktorý plní určité zadanie. Bude zaujímavé sledovať pokračovanie v určitej matrici.

   Odpověď
 46. ohladom buduceho znicenia Izraela, nemusi to ist tvrdou cestou, vyvoj nie je bohvieco aj bez toho
  http://www.unz.com/akarlin/thulean-friend-on-israels-prospects/

  Odpověď
  • Oracle 911 5.8.2019 o 16:51

   Pokiaľ nenastane masovy exodus alebo masové zabíjanie, tak všetko bude v poriadku.

   Odpověď
 47. Dnes mi YT pustil reláciu s VK Slobodný Vysielač, počúval som len so šumom, keďže som lietal hore dole. Ale zastavil som sa, ako VK hovorí ohľadom bielych prílb, Izraeli a provokačného letu, kde sýrske vojská zostrelili ruské lietadlo.
  https://youtu.be/f1Pi50C4Vjw?t=5859
  Koľko je na tom pravdy? Fakt proti Izraelu sa nesmie ísť? Je to stále o vyvolenom národe?
  Raz Pjakin hovoril o tom že Izrael nesmie zaniknú, ale prečo už si nepamätám. Ďakujem za odpovede a ak je to v zlej sekcii, tak sa aj ospravedlňujem.

  Odpověď
  • Oracle 911 3.8.2019 o 21:46

   Už kvôli tomu, aby GP sa nevyvliekol zo špinavostí…

   Odpověď
   • Takže Izrael ako štát sa zatiaľ nechava na pokoji, keďže treba riešiť prv ich vpliv mimo ich hraníc?

    Odpověď
    • Oracle 911 4.8.2019 o 16:50

     Áno, teraz sa odstrihávajú od pák, a po tom jedným šmahom s nimi GP chce urobiť krátky proces lenže Putin robí takú politiku, že síce sa odstrihávajú od pák, ale zároveň to vedie k preformátovaniu Izraela…

     Odpověď
  • Putinovec 4.8.2019 o 14:14

   Dopadlo by to stejně jako Němci s vyvražďováním židů.Po třech generacích jejich viny jsou likvidováni vnitřním nepřítelem.Jejich odpověď která je jim od mala vtloukána do hlav zní,Musíme to napravit.Napravit něco,s čím současná generace nemá žádnou přímou spojitost.Ten skutek by byl po nějaké době použitý na citové vydírání a řízené likvidaci daného národa.Samotný boj jen na 6 prioritě přináší prohru na ostatních pěti prioritách.
   Proto to sestřelení Ruského letadla a neustálé provokace.Je velký zájem na tom,zatáhnout RF do nového Afghánistánu.

   Odpověď
 48. Rusko zvítězilo nad Saúdskou Arábií v boji o asijské trhy.

  Jak vysvětlil vedoucí mezinárodní trejdingové společnosti SBI Markets Sam Barden, Rusko si samo určuje, kdy a kolik ropy bude těžit, řídí situací na trhu, a ne v podmínkách dohody OPEC+. Moskva si dobře uvědomuje, že Saúdská Arábie je vynucena dodržovat ustanovení dohody, aby ukazovala příklad ostatním členům OPEC.

  Více zde http://mixednews.ru/archives/152936

  Odpověď
 49. Kvalitní pravidelná analytika aktuální situace I.Panarina.
  https://www.youtube.com/watch?v=9-d0VCHpDM0
  Poprosím znalce ruské politologické scény : Panarin sice vystupuje jako silný a sečtělý solitér, ale bezpochyby representuje silnou grupirovku na ruské polit-scéně. Je to absolvent školy KGB na konci její existence / specializace vojenský psycholog/ , osobní oponent Gorbačova . Na mně dělá dojem , že representuje tu reálně patriotickou část ruských siloviků , v podstatě kolaterálů s konceptuálně
  pracujícím týmem VVP . Každopádně je jeho práce opravdu kvalitní. A jeho pořad Mirovaja politika nabírá skutečně velkou sledovanost.

  Odpověď
 50. https://www.checkpointasia.net/cdc-people-with-dirt-on-clintons-have-843-greater-risk-of-suicide/
  Ludia, ktori mali poznatky o financnej situacii Clintonovcov maju o 843% vacsiu pravdepodobnost, ze spachaju samovrazdu. Toto by mali citat asi aj ini „cinovnici“

  Odpověď
 51. Spiderman: Far From Home (Daleko od domova)

  Viděli jste někdo tento film?

  ***

  Nejnovější film MCU Spiderman: Daleko od domova je nabytý symbolismem. Uvedu jen tři příklady, nechci vyzrazovat děj pro případné zájemce

  - hlavní lokace filmu – Benátky, Praha, Londýn
  - skupině žáků z USA, kteří cestují po staré Evropě byl v Benátkách navýšen cestovní standart, tak jim bylo nabídnuto podívat se do Prahy, protože „si to už můžou dovolit“
  - Nizozemsko vykresleno jako „vesanská“ špinavá díra s divnými lidmi

  Odpověď
 52. Evropská centrální banka (ECB) a 21 smluvních stran čtvrté Dohody o zlatě se rozhodly ji neprodloužit. Tato dohoda, která byla poprvé uzavřena v roce 1999 a vyprší dnem 26. září 2019, sloužila ke koordinaci plánovaného prodeje zlata centrálními bankami, včetně Deutsche Bundesbank. Podle tiskové zprávy ECB již formální dohoda není nutná, protože se trh vyvíjel. „„ Zlato je i nadále důležitou součástí světových měnových rezerv, “uvedla ECB.

  Podle dohody se signatáři zavázali, že během smluvního období neuvedou na trh více než stanovené maximální množství zlata. Cílem bylo stabilizovat trh se zlatem vytvořením transparentnosti ohledně záměrů centrálních bank. Dohoda původně zahrnovala 15 a naposledy 22 centrálních bank. Od roku 1999 byla třikrát prodloužena, a to vždy na pět let, přičemž podmínky se časem uvolňovaly.
  Nyní smluvní strany nevidí potřebu nové dohody.
  https://www.bundesbank.de/de/aufgaben/themen/zentralbanken-verlaengern-goldabkommen-nicht-802592?fbclid=IwAR2iKuQM1L2xcW0Pd9c59gyFWwFhTXmyoceYjqD68qWwfApXrlNP5XIePEg

  Odpověď
  • no neviem, ci to nebude signal pre niektoru centralnu banku, aby hodila na trh vacsie mnozstvo zlata a zrazila tak cenu. Ze je to proti vlasti je druhorade, tato situacia uz na prelomi 20./21. storocia uz bola, situaciu musel sanovat na ukor Britanie jej minister financii……komu bude cierny Peter prideleny teraz? musi ist o niekoho, kto ma zlata v radoch stovak ton….takze to vidim na Japonsko, Taliansko, Francuzsko, Holansko alebo Nemecko. To posledne ale skor nie, kedze stahovali nejaku cast zlata do krajiny, tazko by obhajovali predaj

   Odpověď
 53. Izrael
  Izrael přešlapuje jako nikdy v minulosti
  http://ceskapozice.lidovky.cz/tema/izrael-preslapuje-jako-nikdy-v-minulosti.A190723_155939_pozice-tema_lube

  Odpověď
  • Dobrá faktologie, ale B.Tureček se vyhýbá /asi záměrně/ globálnímu pohledu .S výjimkou zmínky o zatčení Epsteina. A to srovnávání izraelské vnitřní politiky s V4 je příliš umělé . Z celé analýzy vyplývá , že Izrael už dávno nemá ani někdejší sílu a ani krytá záda pro do nedávna obvyklou agresivní politiku. Je to prostě stát v transformačním procesu.

   Odpověď
 54. Skola pro vychovu gladiatoru v kulturni valce
  Pritel Bannona propachtoval klaster v Kartause von Trisulti, nedaleko Rima, ve kterem byli drive cisterciansti mnichove; bude tam Bannonova skola pro ideologickou vychovu konzervativnich kadru

  https://www.faz.net/aktuell/politik/ausland/italien-aus-einem-kloster-wird-eine-schule-fuer-kulturkrieger-15985367.html
  https://www.faz.net/aktuell/politik/ausland/steve-bannons-kaderschmiede-fuer-die-nationalistischen-fuehrer-von-morgen-16304135.html

  Odpověď
 55. Rusky nejvyssi soud vyhlasil vlivny americky think tank Atlantic Council, ktery je nekterymi experty oznacovan jako lobbyisticka organizace Nato za nezadouci.
  „Bylo zjisteno, ze cinnost teto organizace predstavuje nebezpeci pro ustavni poradek a bezpecnost Ruske federace“, bylo uvedeno v pravoplatnem prohlaseni uradu.
  https://de.sputniknews.com/politik/20190726325519198-russland-erklaertatlantic-council-zu-unerwuenschter-organisation/

  Odpověď
 56. A je tu odpoved v podobe prvej RU/CH dialkovo vzdusnej patrole v Azijsko -Pacifickom regione, ani na seba nenechali dlho cakat

  https://www.youtube.com/watch?v=aN13wrqnt_0

  Odpověď
  • Tu-95MS sa pouzivaju hlavne na upozornenie, pretoze ich motory vydavaju pekny zvuk, ktory ludom nevesti nic dobre …

   Odpověď
 57. Je už někde ten nový dokument Olivera Stone online?

  Odpověď
  • Zkus zde, dokud nás neomezili
   https://all-make.ru/v-borbe-za-ukrainu-19-07-2019.html

   Odpověď
   • už nefunguje, ale podle názvu jsem to našel tady, díky

    https://filmix.co/dokumentalenye/135004-v-borbe-za-ukrainu-nerasskazannaya-istoriya-ukrainy-2019.html

    Odpověď
   • mne funguje

    Odpověď
   • anglická verzia
    https://www.youtube.com/watch?v=4GZrseEz2Og
    UKRAINE ON FIRE The Real Story Full Documentary by Oliver Stone Original English version

    Odpověď
    • Tohle je starší dokument, nikoliv ten nový.

     Odpověď
  • https://www.ulozto.cz/!sZnXSM73V8qY/revealing-ukraine-v-borbe-za-ukrainu-nerasskazannaa-istoria-ukrainy-dokument-2019-ru-ua-tit-hard-mp4

   https://www.ulozto.cz/!BYo9LnVRR8ct/revealing-ukraine-v-borbe-za-ukrainu-nerasskazannaa-istoria-ukrainy-dokument-2019-ru-avi

   https://www.ulozto.cz/!ToTomD1Bs3hR/igor-lopatonok-igor-lopatenok-rezisser-filma-v-borbe-za-ukrainu-v-pramom-efire-16-7-2019-goda-ru-mp4

   Odpověď
 58. V Polsku – Bielystok – zaútočili extrémisté na průvod hnutí LGBT. Házeli po účastnících kamení a dělbuchy
  V katolickém Polsku se v posledních týdnech a měsících více než tři desítky obcí hlavně na konzervativním jihovýchodě země prohlásily za „zóny bez ideologie LGBT“. Předseda vládnoucí strany PiS Jaroslaw Kaczyński letos na jaře hnutí LGBT označil za hrozbu pro polský národ.
  Zdroj: https://www.lidovky.cz/svet/v-polsku-zautocili-extremiste-na-pruvod-hnuti-lgbt-hazeli-po-ucastnicich-kameni-a-delbuchy.A190720_210559_ln_zahranici_ele

  Odpověď
  • Putinovec 21.7.2019 o 11:32

   Zajímalo by mne,jak se klasifikuje extremista.Dříve by to byl výtržník.Pokud by něco provedl duháč,tak by to byl zřejmě uvědomělý aktivista.

   Odpověď
   • Spis myslim, ze tomu trochu museli ulomit hroty, aby to s nekym neslehlo …..

    Odpověď
 59. Tři podrobnější zastavení v Panarinově přehledu „Světová politika“ č.24 . Volný překlad z
  https://www.youtube.com/watch?v=L_4ateS2hDQ&list=PLakmMulPYmMk-mKRWZjtsyscGZz5oyd_B
  ad1/ setkání Baťka-Putin na ostrově Valam v historickém pravoslavném chrámu . Významné místo, zde v r.862 zakládal kněz /kňjaz?/ Rurikov se svojí skupinou ruskou státnost.Město „Stará Ladoga“.
  Lze vyčíst velmi silnou symboliku nejen pro současnou a budoucí ruskou státnost, ale přesah i do globálního měřitka .Harmonika se roztahuje /moje poznámka/.
  Volba Běloruska je rovněž symbolická . Bez ohledu na momentální vedení země je obnovován kontakt s velmi silným historickým egregorem partyzánského hnutí ve Velké vlastenecké válce . V Bělorusku bojovalo v partyzánském hnutí cca 400 tisíc vlastenců. To je v relaci k 10 milionovému národu naprosto výjimečný projev odvahy a vzdoru Bělorusů. Putin pracuje velmi dobře s vyhodnocením historie a vyzdvihuje na počátku nového SSSR II /nikoliv SSSR 2.0-moje poznámka/ ty nejcennější znaky ruské civilizace.
  ad 2/ triumf Ruska ve vztahu k NATO a zejména jeho skrytému britskému vedení.
  6 zemí odmítlo diktát iniciovaný britskou/ „atlantistickou “ / vlivovou sítí v těcto zemích, namířený opět na Rusko . Zákaz vstupu ruských válečných lodí do přístavů těchto zemí. Další tvrdý políček Londýnu po krachu majdanu v Moldávii a odvetném zadržení tankeru Íránem.
  ad3/ zvolení Ursuly von Layen + prosazení Karrenbauer do ministerské funkce ve spolkové vládě.
  Obě političky reprezentují jednu málo zdůrazňovanou stránku jejich CV / asi záměrně nezdůrazňovanou/ . Jsou matkami více dětí a mají na politickou scénu vrátit „normální“ muže a ženy /otce a matky /po lidsky dysfunkčních junckerech apod. Je to od Merkelové několikanásobné vítězství – do čela EÚ dostala německého politika a oslabila tradiční váhu „atlantistů“ . Dala znamení k návratu k tradičním evropským pohledům / pozdní odpustek ? -moje poznámka/
  Tolik k fakt velmi dobrému analytickému přehledu I.Panarina

  Odpověď
  • Přehled dobrý osvětlující rovněž v něčem udivujicí.
   Vzpomniv na diskuzi zdejši jeví se add 4 překvapující.
   Tj. Trump vyjednával s Emirem Kataru – Katar udržuje smlouvy s Íránem.
   Vybavuje se to jen mi nebo ní?

   Odpověď
   • NicNezNula 20.7.2019 o 21:22

    Už jsem na to přišel. jb mluví jako rytíř Jedi. Bylo mě to strašně povědomé a pořád jsem na to nemohl přijít. No nic ve zlém míměno.

    Odpověď
  • Putinovec 20.7.2019 o 23:25

   Děkuji.

   Odpověď
  • Záběry ze setkání Putina s Lukašenkem na Valaamu v pořadu Moskva, Kreml, Putin – cca od času 18:20 https://politikus.ru/tv/121127-moskva-kreml-putin-s-vladimirom-solovevym-210719.html

   Odpověď
 60. Zo svojej funkcie v piatok odstúpil kosovský premiér Ramush Haradinaj. Ten bol počas vojny v Kosove veliteľom Kosovskej oslobodzovacej armády a odstúpil po tom, čo dostal predvolanie Mechanizmu OSN pre medzinárodné trestné tribunály v Haagu, pred ktorý má predstúpiť ako podozrivý. Pred súd chce ísť ako radový občan
  Ten si je nejak istý… to som zvedavá, ako súd dopadne.
  https://www.ta3.com/clanok/1160190/kosovsky-premier-odstupil-pred-sud-chce-ist-ako-radovy-obcan.html

  Odpověď

Napsat komentář

*
*

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>