1. Martin Rubáš 7.12.2018 o 9:22

  Pozor! Situace ve Francie se může brzy vymknout spod kontroly! Macron povolává cizineckou legii. Může to skončit občanskou válkou. Uvidíme…
  https://www.epshark.cz/clanek/1378/francie-odpocitavani

  Odpověď
  • Oracle 911 7.12.2018 o 9:49

   Kedy zavolá Rusov?

   Odpověď
   • Tunafish 7.12.2018 o 9:55

    Tak ako volala na pomoc sýria?

    Odpověď
    • Oracle 911 7.12.2018 o 10:33

     Asi, ale nebude to Makarón…

     Odpověď
    • Oracle 911 7.12.2018 o 10:56

     Myslím tým, že formálne to bude on, ale reálne niekto iný…

     Odpověď
   • mnoho vojenskej techniky je pripavenej na ceste od CR cez SR a UA az po ruske hranice, staci prevziat kontrolu a pouzit ;-)

    Odpověď
   • zavolat rusov? tieto proroctva si musim zapisovat :D

    Odpověď
    • tulo
     Asi aj ja si začnem zapisovať. :) V súvislosti s udalosťami vo Francúzsku som si spomenula na jedno ,,prorokovanie“, (týkalo sa Európy) totiž že Francúzsko bude zachránené. Mne sa to zdalo vtedy ako hlúposť, lebo nič nepoukazovalo na to, že by to bolo možné ohľadom na kvantá migrantov, celkovú situáciu a smerovanie Francúzska. Tak som si to ani neuložila, ani si nepamätám ostatné.

     Odpověď
    • Oracle 911 7.12.2018 o 10:39

     No, ako vidím si majstrom v rýpaní a robení posmešných poznámok, žiaľ vo vecnej kritike si totálne neschopný…

     Odpověď
   • ve středu byl Fillon u Putina

    Odpověď
    • Oracle 911 7.12.2018 o 12:17

     Pekne si potvrdil môj odhad…

     Odpověď
    • Putinovec 7.12.2018 o 12:45

     To se nám kruh uzavírá.

     Odpověď
  • Putinovec 7.12.2018 o 10:38

   Usilovně pracuje na majdanu a vlastní popravě.Matrice která smetla Kaddáfího se vrací do Francie.

   Odpověď
   • Oracle 911 7.12.2018 o 10:58

    Iste, ale nevie čo činí…

    Odpověď
   • Pozoruhodné je, že“mladý kádr“ sice původně clintonoidů, ale posléze přeregistrovaný díky starším pěstounům, dostal veškerou podporu zákulisí. A stejně to pos.al. Asi dali do líhně fakt špatné vejce.
    To, že si zuřící clintonoidi chtějí smlsnout na zrádcovské Francii,bylo pravděpodobné. Tradiční kolonialista s hlavním polem působnosti Afrika. Takže ideální polygon pro začátek západoevropské majdanizace . Myslím, že ani Le-pen, ani Fillon by to sem nedotáhli. Jsem zvědav,po čem momentální tandemisté Putin-GP sáhnou…

    Odpověď
    • Oracle 911 7.12.2018 o 11:04

     Teraz 6. priorita, a potom to asi zavesia na krk Česko-Slovensku/V4+…

     Odpověď
     • To myslíš vážne, že Česko-Slovensku/V4+ bude zachraňovať Francúzsko?

      Odpověď
      • Oracle 911 7.12.2018 o 12:01

       Áno, ale od 3. priority a vyššie, lebo: Putin nemôže byť všade, ale ramec poskytnúť môže, Trumpova úloha je niečo iné a GP má zdroje len na hasenie požiaru. Nehovoriac o tom, že sme členmi EU.

       Takže mne z toho vychádza, že prebehne čistka a reorganizácia (na slovenské a české pomery pomerne brutálne) a zvýši sa zdrojová stabilita t.j. viac do „válova“ s rovnomernejším rozdelením. A zbytok si hádam domyslíš.

       A nech sa nikto nemýli, GP sa s nami chce vysporiadať tak, ako s RF.

       Odpověď
      • Ono to zní divoce, ale Evropa jede bez řidiče .Zájem zpoza louže ji co nejvíce destabilizovat je velký. Dává clintonooidům šanci zapálit na poslední chvíli ohýnek na východě a jen foukat.
       Po listopadových volbách další zostření střetu. A za těchto okolností
       je jediný klidnější a dospěle se projevující část Evropy právě V4.
       GP i Putin jsou vyloženě donuceni k tandemu.

       Odpověď
    • Putinovec 7.12.2018 o 11:15

     Možná že slyším trávu růst,ale nepadne hněv lidu i na nosaté bankovnictví,které microna vypiplalo a prosadilo?Zase by se zde vařilo více polévek v jednom kotlíku.

     Odpověď
     • Dobrá úvaha.Možná hlavní pokrm ke konci…

      Odpověď
      • Oracle 911 7.12.2018 o 12:03

       To sa ešte uvidí…

       Odpověď
  • Putinovec 7.12.2018 o 11:21

   Tohle je taky velice zajímavá informace,vzhledem k protestům proti nesmyslnému zdražování energetických nosičů.V dnešním Francištánu může fungovat jako kámen ve vosím hnízdě.Jen tu informaci náležitě ozvučit a předhodit davu.https://cz.sputniknews.com/svet/201812078638494-francie-marcon-jaderna-elektrarna/

   Odpověď
   • To je presne ten kurz ku kalifátu. Vrátiť krajinu technologicky do doby kamennej.

    Odpověď
    • Putinovec 7.12.2018 o 18:57

     První s tím začala Merkelová,na náš účet za vyrovnávání napětí v Německé síti.

     Odpověď
  • Cizineckou legii, no to už hooooodně nevěří vlastním silovým složkám.

   Odpověď
   • Majdan v plném proudu. Povoláním ozbrojených cizinců nahnal (nebo ten, kdo mu radí) bílé pracující Francouze (zřejmě včetně velké části silových složek) do stáda vedeného režiséry žlutých vest. Pro chlapečka ani pro Francouze to podle mého už nemůže dopadnout dobře.

    Odpověď
    • uvidíme. Pořád si říkám, že je to náběh na nějaký „brutální“ overstag. Vezměte si kauzu Slonková/Babiš ml. u nás, a představte si stejný (stejný v cílech) spektákl ve Francii, v horších podmínkách, v mnohem horším stavu podpindosnictví, v mnohem horších vazbách na nadnárodní korporace, a tak dále. Tzn. stejný proces čistky posílené kavárenským kvikotem ve Francouzských podmínkách prostě u nich zákonitě bude mnohem větší maso a nebude to tak jako u nás bezztrátové. Ale ty paralely tam vidím.

     Odpověď
     • Oracle 911 7.12.2018 o 13:41

      Je to optimizmus alebo naivita z tvojej strany? Nerýpam, len sa pýtam.

      Odpověď
  • Ľud povedal dosť: Francúzsko sedí na sude s pušným prachom a prezident Macron onemel … schoval sa babičke za sukňu :-)
   https://www.hlavnespravy.sk/lud-povedal-dost-francuzsko-sedi-sude-pusnym-prachom-preziden-macron-onemel/1602062

   Odpověď
   • Na sudu se střelným prachem sedí teď už celá Evropa. Nemám důvod k legraci.

    Odpověď
    • Putinovec 7.12.2018 o 12:38

     Může to být rozbuška,která ve své době vedla k plánované 1 sv. válce.Jen je rozdíl v potenciálu a účinku rozbušky.

     Odpověď
    • je to cele naozaj skor do placu … aj ten makaron s tou svojou babickou

     Odpověď
 2. vzdelávanie 6.12.2018 o 18:29

  Historik Andrey Fursov – NA TÉMU ELITY https://www.youtube.com/watch?v=umoccHggz8c

  z videa:
  Каждый человек, если у него есть дети, должен обеспечить своему ребенку семь вещей: 1) здоровье, 2) цельное мировоззрение, помноженное на 3) стабильную психику, 4) статус, 5) связи, 6) недвижимость, 7) фамильную библиотеку.“ – А.И. Фурсов

  Odpověď
 3. Zmluva INF sa ma do dvoch mesiacov zrusit.

  https://www.youtube.com/watch?v=mZbNvdAAXrY

  Ono to je tak ze tie nosice su co sa tyka stredneho doletu omnoho lacnejsie oproti odpaliskam v silach, cize ICBM. Tu vsak nutno podotknut ze ak sa USA izoluju na koho budu strielat kedze su spoza oceana?! Jediny argument je ako vyvozny artikel pre trh cize predavat take rakety kto o ne prejavi zaujem. Samotne rozmiestenie sa vzhladom na situaciu vo svete dramaticky meni, pretoze ak by sa podarilo dostat USA z europy tak zase tolko krajin uz na svete nieje kde sa este budu dat rozmiestnit smerom na Rusko. Cele to nedava zmysel a osobne mi to pride ako vhodna zamienka na stiahnutie Yankees armady z europy. Trump tlaci na zvysovanie vydajov na zborojenie od clenov EU i ked je asi jasne, ze v podstate sa jedna o zafinancovanie a platanie chybajucich bubakov v rozpocte, lebo tak, vojaci a zakladne v EU daco stoja a je to vysavac ktory ztahuje z rozpoctu hojny krajec. Vypovedanie zmluvy je vpodstate hotova vec, pretoze Rusom sa ultimata nedavaju a navyse, kazdy sudny clovek vidi ze tie podmienky su tak urobene, ze splnit sa nedaju a Rusko by slo samo proti sebe. Doktrina a smer vyzbrojovania Ruska je perkfektna pretoze hypersonika vsetko zmenila.

  Su tu projekty ktore vstupuju do rality. Asi rok dozadu Sojgu oznamil znovuobnovenie montaznej linky na Tu-160. Lietadlo bude skvelim vyvoznym artiklom a doplneni sa stav cca 12 kusov ak ma pamat neklame. PAK-DA bude nastupcom nosicov dialkoveho letectva – Tu-22M3 Tu-95 a samotna Tu-160. Kancelaria na vyhotovenie bude biro Tupoleva. Modernizacia Migov 31 na verziu BM s pokrocilou avionikou a motorom – primarne urceny ako nosic rakety Kinzal. Tu-160 a Mig-31 budu drzane ako ,,vyskove vynasace,, . Nebude sa musiet utracat z rozpoctu na vyvoj noveho nosica a takto sa ziska cas cca na dalsich 10-15 rokov, kym sa nezlepsi ekonomika a pustia sa peniaze na vyvoj niecoho noveho. Toto na teraz uplne postacuje, analog ani protiopatrenie zatial USA nema a ani tak skoro nebude lebo opakujem, hypersonika vsetko zmenila.

  Jadrova triada je celkovo v dobrom stave. Ten manever ohladom INF bude asi pouzity na argument odchodu USA z europy takto by mi to celkom pasovalo.

  Odpověď
  • Dobrá práce s mozaikou.Díky.

   Odpověď
  • Podla toho ako sa to prezentuje vsade, sa da predokladat, ze tie rakety umiestnia na svojich zakladniach v Polsku a Rumunsku. Caka sa ze v pripade utoku, zahltia PVO a tym padom ruske rakety nestihnu byt odpalene na usa a ak ano, tak v malom mnozstve. Neviem ci hypersonika toto vyriesi, stale je to dost daleko

   Odpověď
 4. Dánsko vystěhuje odsouzené migranty na odlehly, neobydlený ostrov. Zločince tu nechceme, zní z vlády.
  „Není žádný důvod, aby zahraniční zločinci zůstávali v Dánsku. Dokud se jich nebudeme moci zbavit, přesuneme je na ostrov Lindholm. V nočních hodinách se budou muset zdržovat v tamním novém deportačním středisku pod policejním dozorem. Skvělé!“ napsal mluvčí strany.
  Ostrov Lindholm o rozloze sedmi hektarů byl doposud veřejnosti nepřístupný a byl využíván pro výzkum virů, které způsobují takové choroby, jako je nemoc šílených krav či prasečí mor. Výzkumné zařízení se nyní přesune do Kodaně, píše deník The Local.

  Zdroj: https://www.lidovky.cz/svet/dansko-vystehuje-migranty-na-neobydleny-ostrov-zlocince-tu-nechceme-zni-z-vlady.A181204_110726_ln_zahranici_mber

  Odpověď
  • http://www.vodaksb.eu/diskuse/globalni-politika/comment-page-8/#comment-180670

   Odpověď
 5. Monsanto na Ukrajine
  https://www.hlavnespravy.sk/bude-zlopovestny-koncern-monsanto-ovladat-ukrajinu-porosenko-klicko-su-za/1598070

  Odpověď
 6. Zeby citali Jefremovu Hmlovinu Andromedy a zobrali si priklad z ostrova zabudnutia?
  https://www.hlavnespravy.sk/dansko-chce-premiestnit-migrantov-pachajucich-zlociny-opusteny-ostrov/1598142

  Odpověď
 7. Generálny advokát Súdneho dvora EÚ: Británia môže jednostranne zastaviť brexit.
  Spojené kráľovstvo by mohlo odvolať svoje oznámenie o vystúpení z Európskej únie a zastaviť tak proces brexitu jednostranne, teda aj bez súhlasu ostatných členských krajín. Vyplýva to z posudku generálneho advokáta Súdneho dvora EÚ, zverejneného v utorok.

  http://www.tasr.sk/tasr-clanok/TASR:20181204TBA00786

  Odpověď
 8. Martin Rubáš 4.12.2018 o 9:35

  Francie: Lidé jsou stále víc a víc naštvaní. Klesající životní úroveň, horší služby, vyšší daně, kriminalita. Už toho mají dost. Francii dělí jedna velká ekonomická krize od sociální a ekonomické katastrofy.

  http://www.epshark.cz/clanek/1366/nakonec-prece-jen-francie

  Odpověď
  • Oracle 911 4.12.2018 o 10:17

   Vyzerá to tak, že ten soc. výbuch v Európe predsa len bude, prídu Rusi?

   Odpověď
   • Možno, ale počkajú nech sa to trochu na tom dokonalom západe vydusí, v tom sú trpezlivý čo hurá patrioti nechápu.

    Odpověď
    • Oracle 911 4.12.2018 o 15:30

     Prídu ale len na oficiálne pozvanie.

     Odpověď
     • a za vhodných podmínek.
      No každopádně myslím že Makarón testem neprošel. Ustoupil davu lidí zapalujících auta, a to se mu tisíckrát vrátí ve zlém, a celé Francii taky. Chápu že pozavírat statisíce lidí nejde, ale nechat je řádit a pak prostě vyměknout mi taky nepřijde OK.

      Ustoupit relevantním požadavkům ano, ale nastavovat daně podle toho jak dav skáče je nesmysl. Příště budou zapalovat auta za zrušení daně z příjmu.

      Odpověď
      • na druhou stranu uvidíme jak to bude pokračovat. Nedivil bych se když by se ukázalo že žluté vesty rozdával posel USA.

       Odpověď
       • Skôr červené čiapky a šály, žeby podobnosť s červenými kartičkami?

        Odpověď
        • Martin Rubáš 5.12.2018 o 12:11

         A stačí jedna velká ekonomická recese a tato země se ekonomicky a sociálně zhroutí a začne občanská válka. Jakákoliv snaha o reformu skončí masivními protesty, takže demokratickým způsobem ji není možné reformovat. Buďme připraveni.

         http://www.epshark.cz/clanek/1367/situace-ve-francii-je-bezvychodna

         Odpověď
  • cca 15 minut dozadu som sa rozpraval s dvoma chlapcami z francuzska a pytam sa ich ze co sa to tam u nich deje ( pravdaze ja viem svoje) no a vravia mi ,, vsetko je drahe na nic niesu peniaze,,. Tak sa ich pytam ze a kolko zarobite tak v priemere? Chlapec sa zamyslel a po chvilke odpoveda ,,tak so 1500€,,. Pousmial som sa a v duchu pomyslel ze tazke, velmi tazke casi caka zapadny svet ked si opasok utahovat bude.

   Odpověď
   • Oracle 911 5.12.2018 o 7:08

    Pochybujem, že to uťahovanie opaskov hociktorá Západná vláda ustojí bez politickej pomoci Ruska…

    Odpověď
    • jasne ze nie…na Kremelskom palaci budu musiet nainstalovat lietace dvere, co sa tam budu striedat opiciaci prosiac o ropu, plyn a kaviar.

     Odpověď
     • Oracle 911 5.12.2018 o 10:50

      Skôr to budú otáčajúce dvere s fotosenzorom. ;)

      Odpověď
   • lenze tam denne menu co u nas je za 3-4 eura tak tam za 12, a ostatne ako vsetko 2x drahsie ako u nas

    Odpověď
    • francuzko som trochu precestoval, ako zivotna uroven v krajine sa viac podoba polsku ako nejakemu bohatemu zapadu. mozno maju nejake bohate dovolenkove destinacie ale inak nic moc, a cisto bielych francuzov asi 60% ostatne vsetko odtiene hnedej

     Odpověď
  • Žluté vesty se chystají přesouvat do Holandska, řízená řetězová reakce

   Odpověď
  • Mýtus o Velké Francouzské revoluci

   https://www.lumendelumine.cz/index.php?page=mytuso-francouzske-revoluci

   Nemohu souhlasit se vším co je tam napsané, ale zaznívají tam zajímavá fakta.

   Odpověď
 9. Včera večer odletela do Sýrie slovenská delegácia, ktorú tvoril Ján Čarnogurský st., Jalal Sulejman a ďalší členovia. Pôvodne sa mal tejto cesty, na ktorej boli slovenskí predstavitelia prijatí na najvyššej úrovni, zúčastniť aj Peter Marček poslanec NR SR, ten sa však v poslednej chvíli odhlásil. Predseda sýrskeho parlamentu ocenil a poďakoval sa J. Čarnogurskému za to, že v čase keď bol premiér sprostredkoval dodávku 300 tankov zo slovenských strojární do Sýrie. Bývalý premiér sa vyjadril, že snáď tieto tanky prispeli presnou streľbou k obrane Sýrie.
  https://www.hlavnespravy.sk/predseda-syrskeho-parlamentu-pan-sabbagh-povedal-ze-syria-stoji-kratko-pred-vyhlasenim-vitazstva-nad-terorizmom/1597822

  Odpověď
 10. „Keby sme mali normálneho prezidenta“: mariupoľci sa posťažovali CNN na Porošenka.
  tak táto reportáž je absolútna bomba. Také niečo sa na CNN ešte nevysielalo. Odhliadnuc od tých kecov o „ruskej agresii“ tento americký korešpondent priniesol občanom USA nový pohľad na situáciu v jednom z ukrajinských miest, ktoré je roky pod kontrolou kyjevskej chunty. Každý normálny človek pochopil, že mesto Mariupoľ zruinovala krvavá Porochova vláda.
  https://russian.rt.com/inotv/2018-11-30/Esli-bi-u-nas-bil

  Odpověď
  • Oracle 911 3.12.2018 o 10:12

   GP pracuje, a v dohľadnej dobe Trump Kyjevskú bandu hodí cez palubu…

   Odpověď
   • Hlavně bez turbulencí, pěkně měkoučce.
    Ukrajina je jením z aspirantů na nástup finálního holocaustu a současné jew-lity pěkně přikládají pod kotel. Ukrajinští hoši jsou po generace v pogromech trénováni, tak aby kotel nevybouchl.

    Odpověď
 11. Návštěva Vladimira V. Putina v komplexu ERA

  https://www.youtube.com/watch?v=OiF4f8BSHuI

  „….bude schopen jakoukoliv technologii převést do stádia její masové produkce…“

  Pozitivní tendence implementace plného cyklu „věda-praxe“ v RF.

  Odpověď
  • - nádherné
   - teda za 6.m od predstavenia projektu je to postavené , tak klobuk dole
   - inak vojaci si zaslužia take priestory a prajem im len nech dalej takto napredujú

   Odpověď
   • Těch 6 měsíců mě též nadchlo.
    Pro zaměstnance tohoto elitního komplexu je určitě velká čest, když Putin osobně ocení jejich práci pro vlast.

    Odpověď
 12. https://www.youtube.com/watch?v=RVn_m1NWUOM

  Ron Paul to na konci pomenoval presne ,ze ak USA nezacnu posluchat, tak ich nepodrzi nikto ked pride dolaro-problem.

  Odpověď
 13. USA, Kanada a Mexiko uzavreli na sumitu v Buenos Aires „Dohodu o volnem obchodu“.
  https://deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/

  Odpověď
  • Tohle je jeden z plánů GP /už dříve jsem o něm slyšel/. Vytvořit Severoamerickou Unii se společnou měnou Amero / po likvidaci dolaru/.
   No, problém Mexika /a historie Texasu/ by to řešilo…

   Odpověď
   • Plan byl dohromady i se Stredni a Jizni Amerikou, ale zda se mi, ze tam to drhne, protoze napr. Kuba, Venezuela atd. ;)

    Odpověď
 14. Text přílohy Globálního paktu: http://undocs.org/en/A/CONF.231/3
  „Globální smlouva o bezpečné, řádné a pravidelné migraci
  My, představitelé států a vlád a vysocí představitelé, kteří se setkávají v Maroku 10. a 11. prosince 2018, znovu potvrzujeme Newyorskou deklaraci pro uprchlíky a migranty a rozhodli jsme se významně přispět k posílení spolupráce v oblasti mezinárodní migrace ve všech jejích rozměrech, jsme PŘIJALI tento Globální zákon o bezpečné, řádné a pravidelné migraci“

  Odpověď
 15. Dnes:
  Demonštrácia za Mier(u),
  proti smerovaniu aktuálnej politiky NATO.

  Už dnes poobede o 17. hodine na Rybnom námestí v Bratislave (na opačnom konci Hviezdoslavovho námestia než je staré Národné divadlo) pri Morovom stĺpe sa bude konať ďalšie stretnutie občanov, ktorí nesúhlasia s rozmiestňovaním NATO a jeho aktivitami na našom území.

  http://www.srspol.sk/clanek-demonstracia-proti-nato-uz-dnes-17959.html

  (Keď Pjakin hovoril o ťažisku boja na internete a o nechodení na demonštrácie,
  myslel tým sliniečkárske a niektoré konkrétne ruské pseudopatriotické,
  NIE verejné prejavy nesúhlasu s vojnou.)

  Odpověď
  • Každou „demošku“ v „davo-elitářské“ společnosti ovládne ten, kdo chápe více. Pokud má „demoška“ opravdu sílu, je vždy ovládnuta VŽDY a demonstrující jsou jen ovce.

   Odpověď
 16. Saker na Zvědavci: http://www.zvedavec.org/komentare/2018/11/7767-o-nejnovejsi-provokaci-ukrajinskych-nacistu-v-kercskem-prulivu.htm.

  Pojmenovává to dobře. Nevím, jestli se tento odkaz už někde tady v diskuzi neobjevil. Pokud ano, tak omluva.

  Odpověď
 17. John Herbst, bývalý americký veľvyslanec na Ukrajine, mal hovoriť o provokácii v Azovskom mori ešte 21. novembra.
  https://www.kvonline.sk/zapojili-sa-spojene-staty-do-provokacie-v-azovskom-mori/
  Tu je to v EN verzii podrobnejšie aj s linkom na spomínaný doklad Herbsta:
  https://southfront.org/did-ukraine-coordinate-its-provocation-in-black-sea-with-western-partners/

  Odpověď
  • to je ako reportaz o ´´zruteni sa´´ WTC7 niekolko minut predtym, ako sa to naozaj stalo

   Odpověď
 18. Z iných zdrojov:
  Stalinova systematická podpora súkromného podnikania
  a jeho 12 reforiem ekcelerujúcich ekonomiku,
  následne postupne kompletne zdevastovanú Chruščovovými zákrokmi.

  https://www.youtube.com/watch?v=mBf6a8YXUtk

  Odpověď
  • Libor Smetana 29.11.2018 o 1:36

   pridavam posmotret pozze
   nutno si opakovat a ucit se

   Odpověď
 19. Najmenej 22 ľudí zahynulo
  a ďalších 22 utrpelo zranenia
  pri stredajšom výbuchu a požiari v blízkosti chemickej továrne na severe Číny.

  https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/493242-najmenej-22-ludi-zahynulo-pri-vybuchu-v-blizkosti-chemickej-tovarne-v-cine/

  Odpověď
  • Libor Smetana 29.11.2018 o 1:38

   „Ty vole“ to je sila a je to velka sila……

   Odpověď
 20. USA varovali Rusko, aby nezasahovalo do vyšetrovania chemického útoku v Sýrii.

  Režim sýrskeho prezidenta Bašára Asada obvinil ozbrojené skupiny zo sobotňajších útokov jedovatým plynom, po ktorých museli približne 100 ľudí ošetriť v nemocniciach. Asad zároveň vyzval Rusko, ktoré je spojencom sýrskej vlády, aby v rámci odplaty uskutočnilo útok proti skupinám, ktoré nazval teroristami.

  „Rusko chceme varovať, aby nezasahovalo na mieste ďalšieho údajného chemického útoku,“ povedal a dodal, že Pentagón zároveň Rusko vyzval, aby zaistilo bezpečnosť inšpektorov OPCW, ktorí útoky vyšetrujú.

  https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/493237-usa-varovali-rusko-aby-sa-nezasahovalo-do-vysetrovania-chemickeho-utoku-v-syrii/
  ……
  24.11.2018, deň pred incidentom v Kerčskom prielive, teroristi v Sýrii uskutočnili útok na pokojné obyvateľstvo Alepa. Podľa predbežných údajov munícia bola naplnená chlórom. Zranených je min. 107 ľudí.
  Identifikované pozície teroristov v tejto oblasti boli ruskými vzdušnými silami napadnuté a všetky ciele zničené.

  https://russian.rt.com/world/news/576490-siriya-himoruzhie-aleppo

  Odpověď
  • Zdá se, že probíhá odstraňování už nepotřebného nástroje řízení na 6.prioritě v Sýrii. Ten ansámbl s chemickým vybavením musí zmizet. Akorát se nikdo nehlásí k „otcovství“. No , není divu.
   V Sýrii zřejmě byla zahájena / a zřejmě po dohodě obou hlavních hráčů/ fáze zklidnění. Co byly zisky na obou stranách tohoto handlu se asi ukáže časem. Něco za něco. Ale k tomuto pohledu mě vede i už zmíněná zpráva
   https://cz.sputniknews.com/svet/201811268561269-asad-syrie-ministri-demise/.
   Podobně potichu mizí v informačním vakuu i Bílé přilby.
   Je to možná optimistické vidění , ale Sýrie jako plánované ohnisko vznik světové války /najednou nebo postupně/ je hašeno. Našlo se nové.

   Odpověď
 21. The Lion King Official Teaser Trailer
  ———–
  https://www.youtube.com/watch?v=4CbLXeGSDxg

  Snaha GP o konsolidáciu západu (biblickej resp. euro-atlantickej civilizácie) a Britského impéria:

  - Lev je symbolom západu a Britského impéria.

  - Podpis GP v podobe číselných symbolov – https://i.imgur.com/0yvShnJ.gif

  - Podpis GP v podobe číselných symbolov – https://i.imgur.com/6jIVY6c.gif

  Mimochodom, keď som už pri filmoch, tak napr. vo filme „Fantomas“ je čiastočne poodhalená skutočnosť, ako je riadený svet (aj skrze „psycho-trockistov“ = posadnutých pokryteckých „polo-bláznov“ typu Funes a prostredníctvom mééédií, ktoré hľadajú IBA senzácie, kauzy a krv).

  Ďalej film „Četník ze Saint Tropez“ (1964) je v podstate takým „oknom Overtona“ pretláčajúcim liberálne „hovnoty“ (viď dcéra Cruchota), ktoré sú zabalené v huMorE, aby ich ovečky ľahšie strávili.

  Všetko beží v priamom prenose a je to len o tom, do akej miery človek dokáže tieto informácie filtrovať, vykladať a spájať do zmysluplnej a čo najobjektívnejšej mozaiky.

  Odpověď
  • Ten lev začíná být bezzubý.

   Odpověď
 22. Tu je pekne vidieť tá rozdielna orientácia MZV a predsedu vlády. Kým MZV vníma problém na ruskej strane, tak Pellegríny poukazuje na nebezpečné kroky Ukrajinskej vlády:

  Pelegríny:
  https://www.facebook.com/pellegrini.peter/posts/1156810897819646
  „Z Kyjeva dnes prichádzajú informácie, ktoré ma vážne znepokojujú. Politické vyjadrenia ako – stanné právo, plná bojová pohotovosť, či vyhlásenie vojnového stavu znepokojujú nielen medzinárodnú verejnosť, ale aj nás priamych susedov Ukrajiny.
  Toto nie sú dobré správy.
  Úprimne si želám, a myslím, že hovorím v mene každého občana Slovenskej republiky, aby došlo k upokojeniu vyhrotenej situácie. Nikto si neželá ozbrojený konflikt a na diplomatickej úrovni je potrebné urobiť všetko pre zachovanie pokoja v Európe.“

  MZV:
  https://www.mzv.sk/aktuality/vsetky_spravy/-/asset_publisher/Rp2fPY0svzsu/content/vyhlasenie-mzvaez-sr-k-eskalacii-situacie-v-kercskom-prielive
  „Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky pozorne sleduje situáciu v Azovskom mori a Kerčskom prielive, nárast napätia vyvoláva naše vážne znepokojenie. Vyzývame obe strany k rozvahe s cieľom vyhnúť sa ďalšiemu vyhroteniu napätia.
  Slovenská republika neuznáva anexiu Krymu a plne podporuje suverenitu Ukrajiny a jej územnú celistvosť v medzinárodne uznaných hraniciach. Preto vyzývame Ruskú federáciu na umožnenie voľného prístupu cez Kerčský prieliv a k ukrajinským prístavom na pobreží Azovského mora v súlade s medzinárodným právom.
  Kroky vedúce k eskalácii napätia na anektovanom Kryme, v Azovskom a Čiernom mori porušujú zvrchovanosť Ukrajiny a podrývajú bezpečnosť a stabilitu v širšom regióne.
  Slovenská republika v januári 2019 preberá predsedníctvo v Organizácii pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe a citlivo vníma konflikt medzi Ruskou federáciou a Ukrajinou. Záleží nám na upokojení situácie a na hľadaní politických riešení, ktoré prispejú k mierovému urovnaniu existujúcich sporov. V tomto kontexte bude situácia na Ukrajine jednou z priorít nášho predsedníctva v OBSE.“

  Odpověď
  • anexe kontra suverenita
   nádhera, a teď jsi vemte ten marakešský dohovor, když mzv sr se musí „ůčastnit“, protože chce! být u válu na stole, ale premiér si to možná ještě rozmyslí, když přečte analýzu z mzv sr…která si odporučí, že je jí tam potřeba přednést výňatky, se kt. nesouhlasí!
   „záleží nám… a hľadanie politických riešení“, a proto nechéme přez svoje ůzemí projíždět vojenský konvoj NATO, který určitě přispěje „k mierovému urovnaniu existujúcich sporov“…

   Odpověď
  • Martin Rubáš 28.11.2018 o 11:41

   Bohužel Porošenko si vybral špatný čas k eskalaci krize. Evropští lídři a Američtí mají teď jiné problémy a Ukrajina nikoho nezajímá. takže si myslím, že tahle krize vyšumí do ztracena.

   http://www.epshark.cz/clanek/1337/k-afere-kercsky-pruliv

   Odpověď
   • Oracle 911 28.11.2018 o 11:59

    Bohužiaľ pre Porošenka, pre zbytok sveta je to dobrá správa lebo odhaľuje to podpindusníkov…

    Odpověď
 23. Srbské média uvádzajú, že v ostatných dňoch kosovské špeciálne jednotky GSI značne zintenzívnili svoju činnosť a zatkli niekoľko Srbov žijúcich na území nepriznanej republiky, predovšetkým vedúcich predstaviteľov srbských organizácií v Kosove.
  Na severe Kosovskej Mitrovice špeciálne jednotky zatkli štyroch Srbov, dvaja z ktorých sú príslušníci kosovskej polície. Taktiež sa pokúsili zatknúť podpredsedu organizácie „Srbský zoznam“ Milana Radoičića.

  Srbské média informujú, že v priebehu policajných akcií, okrem špeciálnych jednotiek kosovskej polície ROSU (Regional Operational Support Unit), sa na operácii zúčastnili aj príslušníci elitnejšej jednotky – GSI (Grupi Special i Intervenimit, Special Intervention Group).

  Srbskí novinári pripomenuli, že túto jednotku začali vytvárať v r. 2003 podľa štandardov amerických jednotiek SWAT (Special Weapons and Tactics – Špeciálne zbrane a taktiky – je to názov zvláštnych jednotiek jednotlivých policajných oddelení v USA). Príslušníkov GSI pripravovali odborníci z USA, Francúzska a Turecka.

  Srbské média pripomenuli, že jednou z najznámejších operácií GSI bolo zatknutie riaditeľa Kancelárie pre Kosovo a Metohiju srbskej vlády Marka Džurića.
  https://www.hlavnespravy.sk/kosovske-specialne-jednotky-gsi-pokracuju-v-zatykani-srbov-orientuju-sa-na-veducich-predstavitelov-srbskych-organizacii/1590354

  Odpověď
 24. Nevěřím v palestinský stát, řekl Zeman v Izraeli

  https://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-vychod/490204-neverim-v-palestinsky-stat-rekl-zeman-v-izraeli.html

  Miloš Zeman na návštěvě Izraele prohlásil, že upřednostňuje jeden stát pro dva národy místo dvoustátního řešení izraelsko-palestinského konfliktu.

  Odpověď
  • Zeman nejspíše ví co říká.

   Odpověď
   • Libor Smetana 29.11.2018 o 1:39

    Milos vždy vi co říká ano

    Odpověď
  • Víceméně odmítá Izrael jako židovský stát, anebo je na straně apartheidu… V takovém státě by demografie zajisté nebyla na straně židovské části obyvatel.

   Odpověď
  • tuna ma napadla jedna vec pri spojení jeden štát pre dva národy. Nejde tu náhodou o rovnaký, resp. podobný typ štátu a vládnutia v danom štáte ako to fungovalo v starovekom Egypte keď sa delil na Horný a Dolný Egypt? Alebo keď vznikol staroveký štát Izraelitov, ktorý sa delil na Severný a Južný a mal podobné znaky ako Egypt? A ešte ďalšia vec, nie je to náhodou spôsob ako uskutočniť konečný holokaust židov?

   Odpověď
   • Zeman velmi šikovně připravuje info-pole pro obnovu ČeskoSlovenska, ale na skutečně rovnoprávných principech.Izraelský model využívá k popření věčné tužby hegemona „rozděl a panuj“ při existenci dvou států a tlačí ideu společného státu s každodenní podmínkou domluvy. Je to obdoba globálního vidění Světa podle KSB.Konsensus namísto konfrontace.
    Tady poznávám ještě někdejšího Miloše Zemana z 80.let. Originálního se schopností vidět za dva rohy.

    Odpověď
    • Oracle 911 28.11.2018 o 16:32

     Ten Zeman nikde neodišiel, len bol ukrytý pod politickými nánosmi…

     Odpověď
     • Hlavně už když šel z politiky tak věděl proč, kam, a pravděpodobně i tušil že se vrátí.
      On je prognostik, musel vědět kam se to vyvine.

      Odpověď
      • nemluvě o tom že si tím manévrem s přímou volbou prezidenta prosadil u GP svoje a zároveň otestoval míru podpory. GP věděl že ho potřebuje, a na Milošovo „budu kandidovat až bude přímá volba“ zařídil přímou volbu. Tím z volby prezidenta zpola vyšachoval místní i zaoceánské klany a zajistil možnost jak je obejít a začistit svrchu.

       Odpověď
 25. Demonštrácia za Mier(u),
  proti NATO.

  Prídite podporiť, kto môžete!

  http://www.srspol.sk/clanek-demonstracia-proti-nato-uz-tento-stvrtok-17937.html

  Už tento štvrtok 29. novembra o 17. hodine na Rybnom námestí v Bratislave (na opačnom konci Hviezdoslavovho námestia než je staré Národné divadlo) pri Morovom stĺpe sa bude konať ďalšie stretnutie občanov, ktorí nesúhlasia s rozmiestňovaním NATO a jeo aktivitami na našom území.
  Mierny posun miesta konania súvisí s vianočnými trhmi na Hviezdoslavovom námestí.
  Príďte! Pokračovanie demonštrácií proti základniam NATO na Slovensku je dôležitejšie než doteraz. Naši rečníci vás o tom presvedčia.
  USA odstupujú od zmluvy o zákaze rozmiestnenia rakiet stredného a krátkeho doletu a budú rozmiestňovať čoraz viac rakiet proti Rusku čo najbližšie k jeho hraniciam, čiže aj na Slovensku. Potom sa ale Slovensko stane ešte viac cieľom už preventívnych ruských rakiet.
  Nech si Američania bojujú svoje vojny na svojom území. My nebudeme zomierať za Američanov! Príďte 29. novembra na Rybné námestie a posielajte tento oznam ďalej!

  Odpověď
  • Libor Smetana 26.11.2018 o 0:26

   nestihnu to musim se lepe organizovat Ludo

   Odpověď
 26. První mezinárodní konference proti vojenským základnám USA a NATO proběhla 16.-18. listopadu (2018) v Liberty Hall v irském Dublinu. Na konferenci bylo přítomno téměř 300 účastníků z více než 35 zemí z celého světa.

  http://www.novarepublika.cz/2018/11/tiskove-prohlaseni-prvni-mezinarodni.html

  Odpověď
 27. Vítězná diplomatická ofenzíva Lavrova, trapné mlčení Západu. Posledních několik měsíců proběhly velmi důležité konference v různých částech světa, které dosti podstatným způsobem změnily mezinárodní vztahy.
  http://e-republika.cz/article4094-Vit%C4%9Bzna-diplomaticka-ofenziva-Lavrova-trapne-ml%C4%8Deni-Zapadu

  Odpověď
 28. Nostradamus – predpovedané sa deje
  https://uploads.disquscdn.com/images/071be1956b546921b3503893698d19c06dc6b75757846c45ddef20fb4a02811d.jpg
  https://uploads.disquscdn.com/images/43b11a7218601bab59f5998769abceb32c7d7453b17cafd3a3490bafdf6f7ca2.jpg

  Odpověď
  • Imitačno-provokačná činnosť.

   Odpověď
   • Nie. To je fakt, ktorý tu je.

    Odpověď
    • Oracle 911 25.11.2018 o 13:11

     Žiaľ Dobrodej má len z polovice pravdu, lebo si tomu nielen naletela ale jej šírením podporuješ ten scenár, ktorý sa tam popisuje…

     Odpověď
    • roku 2017 se tedy podařilo vlny zastavit ale dolar padne stejně, no tak to je docela dobré i kdyby to byla pravda :-)
     uf, alespoň už ty migranty konečně nemusíme řešit, to jsem si oddychl.

     Odpověď
  • Text je vymyšlený, nepatří Nostradamovi.

   Odpověď
 29. Francie pod slaboučkým Emanuelem je evidentně v hledáčku „slabiny“ EÚ .
  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/chaos-na-champs-elysees-a-plameny-v-ulicich-100-tisic-francouzu-vytahlo-proti-vlade-61168 Možná to souvisí i s finále Bexitu I a maximální snaze pomoci malobritánii s jejím odchodem-neodchodem z EÚ. Každopádně tandem Makron-Merkel je neviditelný. O to víc je vidět V4 + Kurz. Pohyb ze Západu do středu a /doufá/ že po něm ze středu na Východ je už velmi viditelný.

  Odpověď
  • Martin Rubáš 3.12.2018 o 8:49

   Co se týče těch protestu, je to o tomhle: Dělnická třída je naštvaná. Jenom jsou jim neustále zvyšovány daně a prostě už nedokáží vyjít s příjmy. Macron v kampani sliboval revoluci, teď ji i dostal, ale ne takovou jakou si asi přál.
   http://www.epshark.cz/clanek/1356/par-slov-o-hnuti-zlutych-vest

   Odpověď
 30. Luboš Blaha ku Kiskovej návšteve u fašistu Porošenka
  kto ma fb ,prečitajte si to…trefne…milujem jeho statusy
  „Si prázdny a okázalo predstieraš, že v niečo veríš. Za komunistov si bol zväzák, po prevrate si bol odrazu antikomunista ako remeň.

  Svoju politickú kariéru si postavil na manuáloch z americkej ambasády, a preto ťa milujú médiá. Ale ľudia, ktorí používajú rozum a nestratili srdce, tebou dočista opovrhujú.

  A ty máš problém nájsť niekoho, kto by bol rovnaký ako ty – plochý, rozšafný, arogantný milionár, ktorý zbožňuje Ameriku a nenávidí Rusko. Máš problém nájsť človeka, ktorý by ti rozumel. Niekoho, kto by ťa mal rád. Takého, aký si.

  A potom stretneš jeho. Petra Olexijovyča… “
  https://www.facebook.com/LBlaha/photos/a.2052950104943558/2192270354344865/

  Odpověď
 31. „Uz jste svym dilem prispeli“
  23.11.2018 06:24
  Hillary Clinton radi Evrope priskrtit migraci
  Byvala US-kandidatka v prezidentskych volbach Hillary Clinton radi Evrope, aby v boji proti pravicovemu populismu tema „migrace“ konecne zvladla. Evropske zeme uz „svym dilem prispely“. Ted jde o to pristehovalecky problem zvladnout a predevsim priskrtit, aby nebyli Evropane nadale drazdeni. Kvuli tomu totiz v Americe rozezleni lide zvolili Donalda Trumpa za prezidenta.

  Obraceni Ferdyse Pistory?

  https://www.krone.at/1813837

  Odpověď
  • Už jednou si nasadila ruskou ušanku. Její heslo „když je nemůžeme porazit, postavíme se jim do čela“. Extrémně profláknutý „kádr“.

   Odpověď
   • Oracle 911 24.11.2018 o 12:33

    Tie úvodzovky sú na meste…

    Odpověď
 32. Mise ukončena? Od začátku „Války proti terorismu“ stoupl počet džihadistů 4x, náklady jsou téměř 6 bilionů US dolarů (cca 120 tisíc milard českých korun…) a konec toho bordelu v nedohlednu…

  https://www.rt.com/usa/444668-more-terrorists-us-study-war/

  Odkaz na studii organizace Centrum pro strategické a mezinárodní studie (v AJ):
  https://csis-prod.s3.amazonaws.com/s3fs-public/publication/Jones_EvolvingTerroristThreat_FULL_WEB.pdf?F4jhyhPqySTHHFUHSwwfAwq8MspjnJ4q

  Odpověď
 33. Sarkozi byvaly prezident Francuzska udajne neocakavane priletel na navstevu do Kremla.
  https://ria.ru/world/20181122/1533332391.html
  poprosím okomentovat

  Odpověď
  • Oracle 911 22.11.2018 o 23:38

   Prihára sa, a veľmi…

   Odpověď
  • Podobná role, jakou měl Bolton nedávno v Moskvě. Už dříve jsem zažertoval, že role osobních poslů tváří tvář sofitikovaným možnostem komunikace prudce roste…

   Odpověď
 34. Interpol v ruskych rukach? Proc ma Chodorkovski strach
  Alexander Prokopcuk, General-Major ruske policie a vedouci Narodni kancelare Interpolu v Rusku se ma stat ve stredu novym sefem internacionalni policie.
  Dva kritici Ruska jiz kritizuji tuto volbu:
  US-Investor Bill Browder a rusky ex-oligarcha Michail Chodorkowski.

  https://de.sputniknews.com/politik/20181120323036490-interpol-russland-einfluss-kritiker/

  Odpověď
  • oprava: ve ctvrtek

   Odpověď
  • Interpol povedie Juhokórejčan, Kim Čong-jang, porazil ruského generála Alexandra Prokopčuka

   https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/492393-interpol-povedie-juhokorejcan-porazil-ruskeho-generala/

   Odpověď
 35. Trump prohlasil, ze presto SA zavrazdili novinare, tak zustavaji spojenci podle scenare :/USA first/
  SA. zustava s nami jako bariera. proti Iranu a je to dulezity odberatel nasich zbrani
  ……a tady bych ho chtel doplnit,…… ze 01.Oct.2018 se ocekaval US default ohledne pohledavek/ nebot/ phledavky= liabilities byly vetsi nez rozpocet a tak hrozil bancropt.
  Nikdo o tom nepise a je ticho po pesine…to znamena , ze byly zaplaceny a nebo…..
  Proto asi ten novinar na zastraseni a nasledne odepsani dluhu US & SA. co vy na to??

  Odpověď
  • Taky mě nějak připadá, že jeden z hlavních věřitelů (SA) ze záhadných důvodů odmítá peníze za držené us-dluhopisy.

   Odpověď
 36. https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/492362-bojovu-skupinu-krajin-v4-posilni-v-roku-2019-aj-chorvatsko-poveddal-gajdos/

  Odpověď
 37. Byvaly recky ministr financi Yanis Varoufakis se chce podle vseho zucastnit v Nemecku, jako spickovy kandidat hnuti „Demokracie v Evrope“, evropskych voleb. Pozorovatele mluvi o male senzaci.

  https://de.sputniknews.com/politik/20181120323032524-kandidat-varoufakis-europawahl/

  Odpověď
 38. https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/489688-spanelsko-hrozi-ze-potopi-dohodu-o-brexitu-kvuli-gibraltaru.html

  Je vidět jak je Anglie pomalu odřezávana od vlivu ve světě. Tak uvidíme jak to bude s Gibraltarem a Falklandami.

  Mám dotaz , který s tematem častečně souvisí. Je vidět jak se přesouvá řízení z Anglie do číny včetně přenosu významných odvětví ekonomiky z evropy a ameriky do Asie. Ale co mi není jasné jaké jsou k tomu důvody. Souvisí to s možnými klimatickými změnami v evropě? U ekonomiky ještě chapu že se přesouvá za levnější prací a zdrojemi,ale ohledně globalního řízení ? Ukazuje se že přesun není snadná věc obzvlaště vzhledem k zakonu času a probíhajícím změnám ve světě ,které dnes hrají proti dlouhodobé strategii GP. Možná to bylo někde vysvětleno, ale uniklo mi to. Dík za vysvětlení.

  Odpověď
  • Michal 1. 20.11.2018 o 18:53

   Já si myslím, že celý problém s centrom riadenia v Anglicku ako Euro-atlantické krídlo GP, bol už dávno budovaný systém „Pax Americana“ ako celosvetovej nadvlády. Tento systém, kde úzka skupina ľudí , menej ako 8%, spotrebovala asi 80% všetkej produkcie na Zemi. Jedna sa o SŠA – Spojené štáty Americké. Dlhodobo tento systém nebol schopný života a spôsobil by v relatívne krátkej dobe vyčerpanie väčšiny surovín na tejto Zemi. Preto sa GP ( Globálny Prediktor ) rozhodol presunúť centrum riadenia ( Euro-Atlantické ) do Číny. V Číne spotreba nie je taká vysoká a Číňania, ako národ, sú ľahšie ovládateľní. Presun prebieha pomaly, lebo GP nemá kádre. Číňania nie sú schopní riadiť super globálne spoločenské systémy. Aj z tohto dôvodu sa centrum riadenia – globálne centrum – presunulo do Ruska a de-facto Putin je partner GP. Partner je mierne slovo, lebo podobne ako Stalin aj on spôsobuje GP veľké problémy.

   Odpověď
   • Myslíš si že GP vie čo je zodpovednosť za národ, božia láska k ľuďom /svojim deťom/, vzťah k prírode , rovnováha a spravodlivosť?

    Odpověď
    • Jestli GP nechce chcípnout s námi, musí dát na chvíli zpátečku. Jak řikává pan Pjakin, jsme na hraně GLOBÁLNÍ vojensko-ekonomicko-ekologické krize.

     Odpověď
    • Neví ve smyslu necítí. Ale chápe, „Žít se chce“

     Odpověď
  • GP připravuje Čínu na centrum řízení už od 17. století. Jeden sřípek do mozaiky, proč nyní východ má vítr v plachtách, poskytuje ve svých pořadech paní Heclová.

   https://www.youtube.com/watch?v=FQ03MOuGtkQ

   Odpověď
  • Martin Rubáš 23.11.2018 o 8:40

   Tenhle brexit je naprostá kapitulace británie. Velká Británie má v podstatě úplně stejné závazky vůči EU jak měla. Co nemá jsou hlasovací práva a nemůže ani jednostranně odejít. Tato smlouva je sen Evropské unie: Británie zůstane ve všem, bude všechno dál platit, ale nebude mít žádné slovo.

   http://www.epshark.cz/clanek/1313/vzbourenci-albionu-prohrali

   Odpověď
 39. ahoj pratele,
  chtel bych zde otevrit dikusi tykajici se ruske centralni banky….
  ref> v roce 2012 Jevgenij Fedorov/z hospodarske komise v dolni snemovne Dumy?
  navrhl prosazeni zakona, ktery by umoznil RU Centralni bance se vymanit z kontroly zapadu a umoznil by aby vetsina zisku zustala v Rusku, coz by byl klicovy bod ke ziskani suverenity RU.
  clanek byl myslim uverejnen pod Pjakinem v zari 2012?
  Zajimalo by mne zda se na teto fronte udelal progress a jak vypada dnesni situace.
  Ve zkratce vim, ze RU a China stale nakupuji zlato a ta snaha o vytvoreni alterntivy vuci Us $ tam je a ze to vezme jeste par roku.Taky vim, ze 50% zisku dostava RU.Government….
  diky a pekny den.

  Odpověď
  • Libor Smetana 19.11.2018 o 12:29

   Ruská Centrabank byla založena asi rok před rozpadem SSSR.

   Odpověď
 40. V krátkosti 2 zajímavé zprávy ze světa:
  Poprvé po 29 letech se summit APECu neshodl na finálním komuniké. Financial Times to klade za vinu soupeření USA s Čínou. Summit navštívil Mike Pence i čísnký prezident Xi.

  Norští vyšetřovatelé potopoené fregaty uvedli, že součástí vyšetřování je i nejmenovaný americký námořník. Jeho role v celém incidentu není zatím známa. Uvedla CNN.

  Odpověď
 41. http://voicesevas.ru/news/41416-shreder-amerikancy-vedut-sebya-v-germanii-kak-okkupanty.html

  Gerhard Schroder: Američané se v Německu chovají jako okupanti, Německo prý má začít hledat nové spojence a jedním z nich by mohla být Čína. No hleďme, jak nám to pěkně pokračuje. Začínáme se orientovat na nového páníčka, pěkně na povel.

  Jenže ovečkám může být jedno, jaký páníček je právě stříhá, když zůstanou holé na mrazu.

  Odpověď
  • Německo momentálně nemá vedení. Merkel se loučí , Seehoffer mlčí . To je na poslední dlouhou dobu nevídaná situace. Mám dojem, že Shroedera si globalisté vybrali jako figuru na toto obdobi a přes něj pomalu dávkují svoji emancipační evropskou agendu.

   Odpověď
   • Oracle 911 18.11.2018 o 13:54

    Trefa do čierneho…

    Odpověď
 42. https://www.youtube.com/watch?v=Pp0mYKCcKAs

  Ve 22 městech na Ukrajině se netopí. Myslím, že teď už skutečně začali Ukrajince „léčit“ hladem a chladem na pokyn z vyšších míst.

  Jinak je to velice zábavné, jak tam ten novinář vykládá, že prý je to ubohá jedna desetina z celkového počtu obcí na Ukrajině, tak to vlastně vůbec žádný velký problém není, že? Drobnost, malichernost nehodná pozornosti vyššího vedení…

  Odpověď
  • Tématicky navazující video, ať žije ironie, jenže co ta realita?

   https://www.youtube.com/watch?v=OAMMaq3-36Y

   Odpověď
   • Pro doplnění: Na Ukrajině je 10 885 obcí (z toho 458 měst, 783 městeček a 9644 vesnic)
    Takže ta „ubohá desetina“ je přibližně 1100 obcí. Z toho tedy 22 měst.
    Zdroj: http://www.ccre.org/pays/view/42

    Odpověď
 43. Ing. Miloslav Dědek 18.11.2018 o 6:13

  BUDOUCNOST NEMÁ KAPITALISMUS ANI SOCIALISMUS, BUDOUCNOST MÁ AKTUALISMUS

  SOUČASNOST

  Odehrává se boj s nedohlednými důsledky na celosvětové úrovni. Nejde o nic menšího než o budoucnost naší planety – v sázce jsou ekonomika, sociální záležitosti a životní prostředí.
  Kdo věří v demokracii musí, musí pochopit celou šíři a závažnost této výzvy.

  Hrstka miliardářů čím dál rychleji bohatne a ovládá čím dál více světového bohatství, toto poselství vyslala Světovému ekonomickému fóru nezisková organizace OXFAM. Podle jejích zjištění získalo pouhé 1 procento nejbohatších lidí planety plných 82 procent z celkového bohatství vytvořeného loni na světě.
  Pode aktuální studie OXFAM vlastní 42 nejbohatších lidí světa stejné bohatství jako celá chudší polovina světa dohromady.
  Vzhledem k této skutečnosti je důležité si uvědomit, kdo a jak ovládá svět.
  Skuteční vládci světa ovlivňují média tak, aby si lidé neuvědomovali v jak nespravedlivém a nesvobodném světě žijí. Jejich hlavní cíl, který je realizován prostřednictvím médií, je zaměstnat mysl lidí (čímkoliv) natolik ,aby neměli čas dopídit se pravdy o tom kdo a jak ovládá svět ke svému prospěchu.
  Jinak řečeno: Velká část toho, co zveřejňují média především o mezinárodní politice, zejména humbuk kolem probíhajících voleb, vedených válek a pod., má v podstatě jenom jeden účel, a to odvádět pozornost od existence skutečných vládců planety, kterými jsou lidé s největšími majetky, tzv. „lidé velkých peněz“. Současný stav světa je bohužel takový, že veškeré základní dění ve světě je plánované a řízené. K tomu je nezbytné dodat, že to plánují a řídí lidé velkých peněz, a ti to plánují a řídí tak, aby se upevňovala jejich moc a zvyšovaly jejich zisky, přičemž je těmto mocipánům úplně jedno kolik lidí přitom zemře ve válkách a kolik se přitom zničí materiálních hodnot. Lidé velkých peněz ovlivňují svět tak, aby se zachovaly poměry v nichž bude přetrvávat jejich privilegované postavení, které jim umožňuje v neomezené míře užívat všechno co svět poskytuje. Tito lidé především dbají na to, aby se v celém světě zachovával stávající nespravedlivý Globální finanční systém.
  V současné době probíhá na naší planetě rozvoj vědy a techniky velmi nerovnoměrně. V nejvyspělejších státech světa se věda a technika rozvíjí nevídaným tempem. V zaostalých zemích světa se věda a technika prakticky nerozvíjí. Globálně lze konstatovat, že dosažená úroveň rychle se vyvíjejících výrobních prostředků a poznání je v příkrém rozporu s v podstatě stagnujícím vývojem organizací mocensko-politických struktur. Důsledkem toho je, že prognostici předvídají budoucnost lidstva podobně jako meteorologové počasí. Jediné, co je možné poměrně dobře plánovat a na co je lidstvo dokonale připraveno, jsou války. Cvičení armád, výzkum a vývoj nových zbraní, zvyšování výdajů na zbrojení a pod. ve své podstatě směřují proti žádoucímu směru vývoje mocensko-politického uspořádání světa. V současnosti si už stále více lidí uvědomuje, že stávající mocensko-politické uspořádání světa je totálně nespravedlivé.

  BUDOUCNOST

  Z hlediska žádoucího vývoje mocensko-politického uspořádání světa je projekt EU krok správným směrem. Díky existenci EU nevznikla mezi státy EU žádná válka. Je načase uvažovat o realizaci projektu globálního superstátu, který zabrání vzniku války na celém světě. Jedna možná cesta vzniku Globální federace všech států světa je uvedena v článku: OTEVŘENÝ DOPIS POLITICKÝM STRANÁM VE VŠECH STÁTECH SVĚTA – http://miloslav7.blogspot.cz/2018/04/otevreny-dopis-politickym-stranam-ve.html Nastolení Globální federace lze realizovat například tak, že si všechny pokrokové politické strany ve všech státech světa přidají do svých politických programů záměr popsaný v uvedeném článku, načež tyto strany ve vzájemné spolupráci globálně zrealizují své politické programy.
  V případě, že se vám jeví v dopisu popisovaný politický vývoj lidstva nereálný, potom vám doporučuji seznámit se s TEORIÍ VŠEVÝVOJE – https://miloslav7.blogspot.com/2014/07/teorie-vsevyvoje-posledni-definitivni.html což je v podstatě univerzální návod na kreativní řešení libovolně zvoleného problému.
  Otevřený dopis politickým stranám ve všech státech světa jsem poslal politickým stranám a hnutím v ČR. Reakce KSČM na tento otevřený dopis je uvedena v článku: ODPOVĚĎ KSČM NA OTEVŘENÝ DOPIS POLITICKÝM STRANÁM VE VŠECH STÁTECH SVĚTA – http://miloslav7.blogspot.com/2018/08/odpoved-kscm-na-otevreny-dopis.html
  Politickým stranám a sdělovacím prostředkům ve světe jsem zatím zmíněný otevřený dopis neposílal. Moje znalost cizích jazyků je nedostatečná. Hledám spolupracovníka (spolupracovnici), který mi pomůže s psaním, překladem a posíláním dopisů. Konkrétně u zmíněného otevřeného dopisu je má představa o spolupráci následující: Spolupracovník přepíše „Otevřený dopis politickým stranám ve všech státech světa“ tak, aby byl v souladu i s jeho názorem. Předtím než začne dopis překládat mně dopis pošle. Dohodneme se na jeho definitivním znění tak, abychom ho mohli oba podepsat. Můj mejl: m.dedek123@seznam.cz
  Vývoj ve všech oblastech života společnosti bezprostředně souvisí s politickým uspořádáním společnosti. K tomu je nezbytné poznamenat, že vývoj mocensko-politického uspořádání lidstva v rámci celé planety již mnoho let stagnuje. Odpověď na otázku „Proč vývoj mocensko-politického uspořádání lidstva stagnuje?“ není jednoduchá.
  Odpověď na uvedenou otázku vyplývá z programů politických stran ve všech státech světa. Většina programů politických stran na naší planetě oslovuje určitou větší či menší skupinu občanů příslušného státu nebo soustátí, kterým slibuje takové změny zákonů, které zlepší podmínky existence příslušníků této skupiny občanů, a to téměř vždy na úkor všech ostatních občanů. V zahraniční politice slibují obvykle politické strany občanům takové postupy vlád, které budou příznivé ovlivňovat životní podmínky oslovovaných skupin občanů, případně i životní podmínky všech občanů příslušného státu nebo soustátí, a to opět téměř vždy na úkor občanů v dotčených státech nebo soustátích.
  Ve většině vyspělých států světa lze rozdělit politické strany na strany levicové a pravicové. Podstatu tohoto dělení lze snadno vysvětlit pomocí tzv. mocensko-politické pyramidy, která znázorňuje rozvrstvení společnosti podle míry mocensko-politického vlivu jednotlivých občanů. Ostrá a vysoká mocensko-politická pyramida je charakteristická pro diktatury. Zaoblená a nízká mocensko-politická pyramida odpovídá demokraticky řízeným státům. Levicově orientované politické strany se převážně zaměřují na oslovování občanů, patřících do spodní poloviny mocensko-politické pyramidy. Pravicově orientované politické strany se zaměřují především na oslovování občanů v horní polovině mocensko-politické pyramidy.
  Zaměření levicových i pravicových stran zůstává již mnoho desítek let bez podstatných změn. Politických stran, které berou v úvahu současný stav vývoje vědy a techniky a stagnující žalostný stav globálních mocensko-politických struktur, je málo a mají nepatrný vliv. Politické strany, které mají v programu nastolení pokrokového mocensko-politického uspořádání lidstva v rámci celé planety, prakticky neexistují.

  Odpověď
  • Libor Smetana 18.11.2018 o 17:09

   četl jsem některé Vaše rozbory a komentáře, díky

   Odpověď
 44. Zakázané ovoce nejvíc chutná.
  https://cz.sputniknews.com/svet/201811178492362-Parlament-Evropa-Amazon-symbolika/

  Odpověď
 45. Tímto Německo říká, že nepodpoří USA proti RF. Nenakoupí F-35 ani nebude bojovat proti S 400.
  http://www.novarepublika.cz/2018/11/faz-nejdrazsi-stihacka-v-historii.html

  Odpověď
 46. Varšavský Pochod Nezávislosti.

  http://www.polskodnes.cz/aktuality/kazdy-si-prisel-na-sve/

  Odpověď
 47. Izraelsky ministr obrany Lieberman odstoupil
  60ti lety Avigdor Lieberman, predseda ultranacionalni strany Beitenu, vysvetlil svoje odstoupeni takto:
  jako reakci na to, ze dal Izrael ve stredu souhlas ke klidu zbranim s radikalne-islamskym Hamasem.
  https://www.krone.at/1808713

  Odpověď
  • Jeste doplnim:
   Ministersky prezident Netanjahu chtel touto dohodou s Hamas ziskat klid a cas.
   Odstoupeni ministra obrany ho tvrde zasahuje.
   Nove volby jsou mozne.
   http://www.faz.net/aktuell/politik/ausland/israels-verteidigungsminister-darum-springt-liebermann-ab-15890408.html

   Odpověď
   • Vsimnete si na obrazku Liebermanova leveho oka, je vetsi a vystouple.
    Na jinych fotografiich ma oci obe stejne.

    Odpověď
    • to je dost psycho.

     Odpověď
     • Evet Lvovich Liberman, Russian: Эве́т Льво́вич Ли́берман, 5 cervenec 1958)[1] je v Sovetskem svazu narozeny Izraelita ;)
      https://en.wikipedia.org/wiki/Avigdor_Lieberman

      Odpověď
    • … a modre.
     Lieberman je znamy vedenim mekkou silou.
     Copak nam to pripomina?
     https://www.juedische-allgemeine.de/article/view/id/591

     Odpověď
     • Myslím, že bude dobré sledovat politické šarády v Izraeli a u Saudů. Jsou to spojené nádoby v přestavbě BV. každopádně odstoupila „těžká váha“ a to znamená , že zatlačila „ještě těžší“.

      Odpověď
 48. kissinger dava USA & China rady jak se vyhnout conflictu???
  spis se mi zda,ze stary pan ma problem jak se behem hodinoveho mitingu nepocurat.
  ale klobouk dolu je to machr a vyzna se.

  Odpověď
 49. Netřeba komentáře.

  https://zpravy.idnes.cz/summit-nato-trump-aliance-usa-vydaje-rusko-f2s-/zpr_nato.aspx?c=A180711_072630_zpr_nato_inc

  Odpověď
 50. Ľudia, fakt dojdite.
  Stretnúť sa, pokecať, podporiť.
  Za Mier, proti NATO.
  Nezabudnite ten dátum 29.11. o 17:00 v BA pri morovom stĺpe.
  Nezabudnite..a povedzte ďalším..
  Je to niečo konkrétne, čo zrobiť môžte
  http://www.srspol.sk/clanek-verejne-zhromazdenia-proti-nato-pred-americkou-ambasadou-opat-pokracuju-tentoraz-aj-proti-presunom-tazkej-vojenskej-techniky-17654.html

  Verejné zhromaždenia proti NATO pred americkou ambasádou opäť pokračujú. Tentoraz aj proti presunom ťažkej vojenskej techniky
  Už tretí rok sa na Hviezdoslavovom námestí, pred veľvyslanectvom USA zvyknú stretávať odporcovia „obranného“ paktu NATO na protestných mítingoch. Najnovšie stretnutie sa konalo vo štvrtok 11. októbra a okrem tradičnej témy, ktorou je účasť Slovenska v NATO, tentoraz sa protestovalo aj proti prejazdom americkej vojenskej techniky cez naše územie.

  Organizátor stretnutia, bývalý premiér Ján Čarnogurský hovorí: „Ak spoločne neprejavíme svoju vôľu vymaniť sa z pozície sluhov NATO, tak drzosť a pokusy o zatiahnutie našej krajiny do amerických vojnových dobrodružstiev budú len narastať. Cez Slovensko Američania presúvajú na východ, na Ukrajinu, tanky a ťažkú vojenskú techniku. Musíme sa proti tomu ozvať, pretože toto nie je o mieri.“

  „Vraj vystúpiť z NATO je problém, hovoria nám. Ale nedávno americký prezident pohrozil európskym spojencom, že USA vystúpia z NATO. No kiež by to urobili čím skôr. Ale ak by to mohli urobiť Spojené štáty, tak prečo nie aj Slovensko?“ spýtal sa Čarnogurský vo svojom vystúpení. „Treba si uvedomiť, že kým sme v NATO, v prípade vojny budeme do nej priamo zatiahnutí a každá základňa NATO bude terčom.“

  „NATO na nás ide salámovou metódou: dnes tu vo Vajnoroch máme len drobnú základňu, kde je iba 40 vojakov, z toho polovica našich, ale ten počet môže generalita NATO kedykoľvek navýšiť,“ povedal Čarnogurský a tvrdí: „Takto postupne chcú, aby sme si zvykli, že tá základňa tu bude. Aj preto je dôležité, aby sme neprestali pripomínať, že ju tu nechceme. Nikto iný ju totiž odtiaľto nemôže dostať preč, iba my sami.“

  „A už to nie sú iba základne,“ hovorí Čarnogurský. „Čoraz častejšie sa dozvedáme, že cez naše územie sa presúvajú americké vojenské jednotky. Dopredu neoznámia kade a kam pôjdu, ale keď sa to aspoň občas dozvieme, je dobré, že aspoň v takom množstve, v akom sa v rýchlosti dokážeme zorganizovať, odpor organizujeme.“

  „Ale aby som zakončil moje vystúpenie pozitívne,“ povedal Čarnogurský, „spomeniem výsledky nedávneho európskeho sociologického prieskumu o tom, ako ľudia vnímajú NATO a Rusko. Môžeme byť hrdí na to, že Slovensko obišlo najlepšie, pretože u nás je najnižšia podpora NATO a naopak, najvyššia dôvera v Rusko a jeho prezidenta. Je to dosť veľká sila na to, aby NATO a americká armáda nepovažovali Slovensko za spoľahlivého partnera pre svoje plány. A to je na začiatok celkom dobré.“

  Poslanec Národnej rady SR Peter Marček: „Podarilo sa mi v sobotu zistiť, kade pôjde ten transport, tak sme tam išli dať im najavo ako ich tu radi vidíme. V nedeľu im možno zo sprievodného vozidla Ministerstva obrany, ktoré išlo pred kolónou, dali vedieť, že stojíme na tom istom mieste, tak radšej zmenili trasu.“

  „V roku 1968 tu boli sovietske vojská. Všetci sme boli proti tomu. A dnes, po tých rokoch sa sem z druhej strany približujú iné vojská. Toto chceme? Prichádzajú potajomky, v noci, ani nevieme kedy a kam a my nevieme kde všade sú a koľko ich je. A najnovšie už prichádzajú aj cez deň, už sa prestávajú aj skrývať,“ konštatoval Marček a varuje: „Je ich tu dosť, takmer denne dostávam snímky z celého Slovenska, kde všade ich ľudia videli.“

  „A ešte jedna otázka: kam idú?“ pýta sa Marček. „Žiadnemu súdnemu človeku z toho nevychádza nič iné, než že idú k hraniciam s Ruskom. A čo to znamená? Vojnu v Európe.“

  „Neinformujú o tom masmédiá. A ani tu nie sú. Prečo? Lebo to ktosi tak chce. A ten niekto sídli tuto v tejto ambasáde,“ pokračuje Marček a ukazuje na veľvyslanectvo USA ohradené vysokým plotom. „My sa do médií nedostaneme a ak niečo dáme na facebook, všetko vymazávajú. Ako je toto možné? V akom systéme to žijeme?“

  Rastislav Lehotský, riaditeľ rádia SiTy: „Či bol náš vstup do EÚ zmanipulovaný? Prirovnal by som to k športu: keď sme vstupovali do EÚ, vstupovali sme s tým, že sa bude hrať futbal – bude jedenásť hráčov a bude sa hrať nohami. Uprostred zápasu nám však povedali, že to bude volejbal, budú hrať len šiesti, a to rukami. A teraz nám hovoria, že už to bude iba tenis, budú hrať len dvaja: Merkelová a Macron. A ostatní sa môžu len pozerať.“

  V ďalšom priebehu akcie vystúpil aj kandidát na primátora Bratislavy Roman Ruhig a ďalší rečníci, ale ešte predtým program podujatia spestrila hudobná vložka: vynálezca, konštruktér, pesničkár Peter Rzyman vystúpil s vlastnou piesňou „Terč“, ktorej text veľmi dobre ladil s obsahom mítingu: „Peniaze si robia zo vzduchu, naša práca denne kŕmi tú ich ropuchu. Márne je dúfať, že sa niečo zmení, kým obdivujeme lesk žaby a skúšame s ňou sedieť na prameni. Vy ste ten terč…“

  Aha, a ešte niečo. Nedávno na Výbore Národnej rady pre kultúru a médiá sa Peter Marček spýtal generálneho riaditeľa TASR Vladimíra Puchalu prečo TASR nechodí na mítingy vlasteneckých síl, hoci je o nich vždy riadne informovaná, pričom nikdy nechýba na iných mítingoch (písali sme o tom TU). Puchala vtedy odpovedal, že sa TASR snaží zaznamenať všetko, čo má nejakú spravodajskú hodnotu, a že „dajte mi potom vedieť kedy to bude a budeme sa usilovať, aby sme zabezpečili primerané informácie o udalostiach, ktoré majú spravodajskú hodnotu“. Včerajší míting, tak ako vždy, bol do TASR riadne ohlásený a otázka už len bola, či niekto príde na akciu organizovanú takými osobnosťami ako je bývalý predseda vlády či súčasný poslanec Národnej rady. Čo myslíte, informovala TASR o akcii a prišiel niekto od nich alebo z mainstreamových médií, aby akciu zdokumentoval? Správne, uhádli ste. Jediné prítomné médium boli opäť iba Hlavné správy.

  Ivan Lehotský

  Odpověď
 51. http://www.teraz.sk/slovensko/r-fico-potvrdilo-sa-ze-opozicia-re/360354-clanok.html
  R. Fico: Potvrdilo sa, že opozícia reálne neexistuje
  Jedinou reálnou opozíciou je KDH, povedal Fico.
  http://www.teraz.sk/slovensko/a-danko-sns-dosiahla-historicky-uspe/360357-clanok.html
  A. Danko: SNS dosiahla historický úspech
  Za veľký fenomén označil A. Danko aj negatívne kampane na politických súperov.
  http://www.teraz.sk/slovensko/r-sulik-ludia-maju-smeru-sd-plne-z/360366-clanok.html
  Na margo výsledkov mimoparlamentných zoskupení Spolu-občianska demokracia a Progresívneho Slovenska Sulík poznamenal, že konkurencia oživuje súťaženie.
  http://www.teraz.sk/regiony/brief-novym-primatorom-hlavneho-mest/360252-clanok.html
  tu treba podotknut ,že Nesrovnal rezignoval 2 hodiny po predbežných vysledkoch,pogratuloval Vallovi
  Pred novinárov predstúpil potom, čo má po viac ako štvrtine spočítaných okrskov výrazný náskok pred ostatnými protikandidátmi, ktorí už priznali volebnú porážku.
  http://www.teraz.sk/regiony/brief-primatorom-kosic-sa-pravdepodo/360238-clanok.html
  Polaček za sebou zanechal doterajšieho viceprimátora povereného vedením mesta Martina Petruška (Smer-SD, SNS), ktorý získal 23,69 percenta hlasov. Nepodarilo sa uspieť Alene Bašistovej (nezávislá), ktorú vo voľbách podporilo 14,23 percenta voličov.
  http://www.teraz.sk/slovensko/b-bugar-tesi-ma-ze-trend-mosta-h/360360-clanok.html
  B. Bugár: Teší ma, že trend Mosta-Híd je pomaličky rastúci
  Na otázku, či by súhlasil s myšlienkou predsedu Smeru-SD Roberta Fica zaviesť český model, teda zrušiť priamu voľbu starostov a primátorov, Bugár odvetil, že na to je už zrejme neskoro.

  Odpověď
 52. pěkně napsané
  http://www.protiproud.cz/politika/4098-sef-us-army-a-nato-v-afghanistanu-tuhle-valku-nevyhrajeme-zahaji-trump-vysetrovani-pravdy-o-11-zari-zbytecni-mrtvi-cesti-zoldaci-nepadli-slo-o-pracovni-uraz-ano-potrebujeme-silnou-armadu-ale-k-obrane-domova.htm?fbclid=IwAR0gvDVg3e9KfC25HXj3ldb3B-WS7DGs16tMSikobgH20TSdFg4MyNPiYBI

  Odpověď
 53. http://www.srspol.sk/clanek-demonstracie-proti-nato-pokracuju-17830.html

  Ďalšia demonštrácia bude vo štvrtok 29. novembra o 17. hodine na Rybnom námestí v Bratislave (na opačnom konci Hviezdoslavovho námestia než je staré Národné divadlo) pri Morovom stĺpe. Mierny posun miesta konania súvisí s prípravou Vianočných trhov na Hviezdoslavovom námestí.

  Pokračovanie demonštrácií proti základniam NATO na Slovensku je dôležitejšie než doteraz.

  USA odstúpili od zmluvy o zákaze rozmiestnenia rakiet stredného a krátkeho doletu a budú chcieť rozmiestniť atómové rakety proti Rusku čo najbližšie k ruským hraniciam , čiže aj na Slovensku. Potom sa ale Slovensko stane ešte viac cieľom už preventívnych ruských rakiet.

  Nech si Američania bojujú svoje vojny na svojom území. My nebudeme zomierať za Američanov. Príďte 29. novembra na Rybné námestie a posielajte tento oznam ďalej.

  Odpověď
  • Biely otec 10.11.2018 o 18:51

   Keďže sa zúčastnťneviem, akou inou formou môžem daný protest podporiť?

   Odpověď
   • navrhujte kde môžte.
    V diskusiách, na fórach, socialnych sietiach, známi, rodina,..
    Tam, kde myslíte, že by to mohlo byť vhodné.
    Nacennejšie je vyjadrenie podstaty svojimi slovami,
    bo to je skutočné pochopenie (lat.“inTeliGentio“)

    Odpověď
 54. torge
  ano vetsina to tak citi…pan Hajek to rekl za nas…

  …. prostě proto, že je-lita ve svých luxusních sklenících nerozumějí lidem ve svých zemích.

  Odpověď
 55. Protivitr proti Merkelove: ministersti prezidenti jsou pro konec sankci proti Rusku
  Tri vychodonemecti min. prezidenti se ve stredu v Potsdami vyslovili pro to, aby byly sankce proti Rusku zruseny. Na nemecko-ruske konferenci tak zaujali jasnou pozici proti spolkove kanclerce A. Merkelove. Ta pred nedavnem v Kyjevu zadala o prodlouzeni sankci proti Rusku.
  https://de.sputniknews.com/wirtschaft/20181108322893047-energieforum-potsdam-russland-deutschland/

  Odpověď
 56. Analytika amerických voleb od Hájka s přihlédnutím k dění u nás.

  http://www.protiproud.cz/politika/4093-referendum-o-trumpovi-opet-totalne-vyhral-lez-ze-jde-o-plichtu-uz-nebavi-ani-baziny-z-ct-vzpoura-bileho-hetero-muze-pokracuje-co-to-znamena-pro-nas-k-jasani-je-jeste-daleko-valka-vsak-kdykoli-bdeme-lide.htm?fbclid=IwAR1M9_0jOCW-QlTSvvMH2tIBnkDLJSvzCj9UwJl0w0rmCtmPNxS4hsUDaYk

  Odpověď
  • Hájek se hodně odvázal , až se trochu přiblížil panu VK . Ale k obsahu nemám výhrady, snad jen ten jeho hyperoptimizmus. Jádro dění však vystihl dobře a trefně.

   Odpověď
   • popolvár 8.11.2018 o 19:37

    optimizmus je na mieste. Stačí pozrieť na Trumpov úškrn… Ten je vypovedajúci sám o sebe. Podobne ako vysmiata tvár Fica po abdikácii.

    Odpověď
  • prosím o neuvádění facebook identifikačních tagů v url odkazech, bude to tak lepší, jak pro Vás tak pro všechny kdo takový odkaz použijí, děkuji.

   správně:
   http://www.protiproud.cz/politika/4093-referendum-o-trumpovi-opet-totalne-vyhral-lez-ze-jde-o-plichtu-uz-nebavi-ani-baziny-z-ct-vzpoura-bileho-hetero-muze-pokracuje-co-to-znamena-pro-nas-k-jasani-je-jeste-daleko-valka-vsak-kdykoli-bdeme-lide.htm

   Odpověď
 57. ahoj,
  dneska se mi libilo jak novinari grilovali USA presidenta…po volbach do senatu ….
  na otazku co bude delat s vmesovanim RU do voleb odpovedel…
  vy vite, ze zadne vmesovani nebylo
  mohl bych ty lidi okamzite vyhazet ale neudelam to
  at vsichni americane vidi kdo zatim stoji a kolik nas to stoji.$$
  cili jako Putin v judu..porazit je jejich vlastnimi zbranemi

  Odpověď
 58. čtenář 7.11.2018 o 21:00

  Článek o možnostech Trumpa smazat astronomický dluh USA. Jak to asi dopadne?
  https://cz.sputniknews.com/byznys/201811078415339-usa-dluh-trump/

  Odpověď
 59. Chazin: Satanovský a Kedmi sú sionisti
  https://www.youtube.com/watch?v=WtFZXynOyKs

  Odpověď
 60. centrum koncentracie riadenia? asi nie
  https://www.vosveteit.sk/startup-landspace-prvy-poluk-cina-raketa-orbit/

  Odpověď
  • Čína nevyletěla na oběžnou dráhu, tj. Čína nenastoupí cestu, kterou pro ni připravil GP

   Odpověď
   • ja si naozaj myslim, ze skutocnym centrom riadenia celeho sveta je… vodaksb.eu :D nemozem za tom, ale nezda sa vam to komicke z nejakych nahodnych sprav na internete urcovat takto politiku celeho sveta?

    Odpověď
    • alebo este komickejsie, ako ste dospeli k tomu zaveru o konci centra v cine? preco prave tento zaver? to uz inych moznosti v clanku neni? :D

     Odpověď
    • Dobrou indicií správnosti takové cesty je přítomnost trolů. Ty musí někdo, kdo chápe platit, úkolovat, dozorovat, usměrňovat. To se nikdy neděje náhodou. Pokud by totiž někdo nezúčastněný z jen nahodilého zavítání na tyto stránky došel k závěru, že se jedná o zbytečné a hloupé tlachání, jistě by neplýtval tolik časem a úsilím. Jen by mávnul rukou a věnoval se jiným věcem. Je to podobný ukazatel, jako třeba přítomnost nebo nepřítomnost vos u dozrávajících hrušek.

     Odpověď
     • pozri ked niekto normalny uvidi nejaku do oci biju debilitu je jasne ze sa ozve. ci mali by sme byt radsej skodoradostny a len sa ticho usmiat?

      Odpověď
      • Michal 1. 10.11.2018 o 17:26

       Každý, kto chápe pracuje pre seba a svoju rodinu a kto nechápe, pracuje pre toho, kto chápe viac ako on.

       Odpověď

Napsat komentář

*
*

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>