Historie, dějiny

Podepisování příspěvků: anonymní příspěvky nebo ty, které v poli jména/přezdívky budou mít titulek nebo jiný text, mohou být smazány. Příspěvky s nakopírovaným delším obsahem, který je dostupný na jiném místě, mohou být také smazány – v takovém případě uvádět pouze odkaz, případně pár vět, nikoliv celý text systémem copy&paste. První komentář nového uživatele se zobrazí až po schválení, další již hned.

 Obnoviť

 1. Druhá světová válka a holokaust neexistují. Norsko reformuje školství. Norská konzervativní vláda chce v plánované školní reformě vynechat z osnov velkou část sociálních věd a historie, včetně druhé světové války a holokaustu. Podle svých slov chce novelizovat výukový plán tak, aby jeho obsah byl „relevantní pro budoucnost“.
  https://zpravy.idnes.cz/norsko-holokaust-reforma-vyukoveho-planu-fjf-/zahranicni.aspx?c=A181205_100026_zahranicni_baje&recommendationId=000000000036-0000-0000-000000000000

  Odpověď
  • Norsko funguje jako polygon „sociálního inženýringu“ globalistů už dlouho /Breivik, Barnevernet etc./. Je to geneticky degenerující země a národ a má výhodu, že je mimo přímé jurisdikce EÚ. Tento krok mne nepřekvapuje, psaní „nového dějepisu novověku“ je v plném proudu.

   Odpověď
   • Proto byli vyvoleni, genetické prznění přineslo ovoce, nízké IQ, nízké EQ . Ideální sociální koncentrák s vysokou životní úrovní.

    Odpověď
 2. Krvavá Madla napsala příznačné dílo „Fašismus -varování “ a v překladu ho vydalo nakladatelství ARGO /zapamatujte si/. Reklama na tento výkal visí po stranách pohyblivých schodů pražského metra. Slogan “ Vyvarujme se opakování krvavé historie“ už jen doplnil tuto zrůdnost.
  Od těchto zmetků očekávám vydání dalších perel typu :
  Karel Schwarzenberk :: Ze života českého šlechtice vlastence
  popříp. Jakub Janda : Vstali noví bojovníci
  Ale vážně : zdá se, že ty největší zrůdy cítí blízkost zabijačky a budou si samy sepisovat a tisknout odpustky. Fujtajfl.

  Odpověď
 3. Študent KSB 10.12.2018 o 18:39

  Štátny pedagogický ústav momentálne pripravuje osnovy k novému voliteľnému predmetu, ktorý sa už druhý rok vyučuje na niekoľkých základných školách v Trenčianskom kraji. Osnovy by mali byť zverejnené v máji 2019 na Metodickom portáli na webovej stránke ŠPÚ, kde sa nachádzajú aj učebné osnovy ďalších voliteľných predmetov.

  https://www.funmagazin.sk/ziakom-zakladnych-skol-pribudne-novy-predmet-budu-sa-ucit-o/?fbclid=IwAR1Etjg6Nwm6HTjH-U0OF-wTFN_OeSVwlUHCnqOTQdg_szosUAxsLkeb7Ug

  Ide o predmet Folkloristika – ľudová výchova

  Tento predmet je zameraný na komplexné poznanie tradičnej ľudovej kultúry vo vlastnom regióne. Žiaci spoznajú rôzne zvyky, ale taktiež tradičné výtvarné, spevácke, tanečné či hudobné ľudové prejavy. U žiakov je celkovo predpoklad zvýšenia národného povedomia a príslušnosti k svojmu regiónu.

  Odpověď
  • Študent KSB 10.12.2018 o 18:44

   Ospravedlňujem sa malo to isť do rubriky ČS/SR politika

   Odpověď
  • Študent KSB 10.12.2018 o 18:46

   http://www.vodaksb.eu/diskuse/politika/comment-page-54/#comment-182383

   Odpověď
 4. QuoVadis 9.12.2018 o 8:43

  Byl Stefanik „zahynuty“?
  https://m.youtube.com/watch?v=uDShpQyspUU

  Odpověď
 5. „Zaujímavú správu“ dnes uverejnili aktuality.sk o Vávrovi Šrobárovi:
  https://www.aktuality.sk/clanok/646799/kalendarium-srobarov-postup-voci-bratislavcanom-sa-da-povazovat-za-teror/
  Budem vďačný za Vaše názory na tento článok (aj keď je z aktualít). Zaujíma ma hlavne, či išlo o teror alebo nevyhnutnosť. Potešili by ma aj názory na možnú paralelu s terajšou situáciou na Slovensku.

  PS: Ide o môj prvý príspevok na tomto fóre, vedzte že ma táto téma veľmi zaujíma a nejde o žiadne trolovanie alebo provokáciu.

  Odpověď
  • Skus si především odpovědět sám. Tak tu pracuje naprostá většina diskutujících.
   za sebe : To, že někdo vytáhl tuto historii má nepochybně více cílů.Nemá smysl je všechny identifikovat, ale v diskusi se k nim můžeme dostat. Ale z předložených / podle mne pečlivě účelově vybraných „faktů“ / vyplývá pro mne toto : VŠ si byl vědom hierarchie cílů a tomu podřídil i použité prostředky. Vzhledem k tomu,že žádné z „unesených obětí“ nebyl zkřiven vlásek, je použití pojmu „terorizmus“ přinejmenším přehnané. V tomto případě účelová demagogie.
   Myslíš, že policie na celém světě se dopouští zadržením a omezením osobní svobody na 48 hodin při velmi závažných událostech preventivního terorizmu ?
   Domnívám se ,že výběr VŠ má svůj cíl. Ale o tom může být diskuse.

   Odpověď
 6. Není to tak dávno, co jsme tady diskutovali o Napoleonově tažení do Ruska. Kdo s kým a proti komu vlastně bojoval. Na wiki jsem našel zajímavý údaj:

  Francouzská vojska, která se shromáždila k vpádu do Ruska dne 24. května 1812, čítala dle mnoha odhadů od 439 000 mužů do 680 000 mužů (započítány i jednotky v týlu), nejpravděpodobnější údaj je ale dnes 675 000 mužů.

  125 000 Francouzů
  337 700 Němců a Nizozemců
  95 000 Poláků
  35 000 Rakušanů
  30 000 Italů
  20 000 Prusů
  15 000 Švýcarů
  9 800 Dánů a Norů
  4 000 Portugalců
  3 500 Chorvatů

  Zkrátka sjednocená Evropa proti Východu.

  Odpověď
  • Oracle 911 8.12.2018 o 17:43

   Vyhrali a Európa bola obohatená o nový typ reštaurácie: „bistro“. :D

   Odpověď
  • V souvislosti s Napoleonem, a ze zprávou, že Macron povolává do Paříže jednoty Legion Etrangere, jsem si vzpomněl na memoáry Masarykova generála Šnejdárka (vyhnal Poláky z Těšínska, porazil trockistické jednotky Maďarské republiky rad u Zvolena, zemský vojenský velitel na Slovensku). Prožil dlouhá léta právě v cizinecké legii, kde ještě na počátku 20.století platil Napoleonův vojenský kodex. Cituji ze Šnejdárkova textu:

   „.. ale platí tu Code Napoleon, vojenské právo z dob Napoleona. Vede muže k samostatnosti, poskytuje nezměrnou svobodu v určitých směrech, každému, i poslednímu vojákovi. Když však udeříš kaprála, třeba jenom málo, a ukáže se jediná kapka krve – dvanáct k u 1 e k. (Trest smrti zastřelením.) Každý caporal může cizineckého legionáře na místě zavřít na dva dny, seržant na čtyři.“

   Odpověď
  • Ještě 2 000 Irů z tzv. Irské legie.

   Odpověď
   • Díky za doplnění. Tak mne napadá, že těch Švýcarů tam není málo – to je skoro pěší divize …

    Odpověď
    • -Švýcarsko má vhodnou geologickou polohu, zázemí pro GP
     -Švýcaři měli velmi dlouhou válečnickou (čti žoldnérskou) tradici, byli jedni z nejžádanějších žoldáků už od italských válek a všichni je považovali za elitu
     -od roku 1798 bylo Švýcarsko francouzský protektorát
     -Švýcaři nesloužili v žádných jiných armádách (platí pro napoleonské války), kromě Papežského státu a Francie jako elitní jednotky
     -byli to právě Švýcaři, kteří drželi pravý břeh řeky Bereziny před ruským postupem, zatímco Grande Armée (spíše to co z ní zbylo) ustupovala do Polska a Napoleon jako zajíc prchal do Paříže.

     Odpověď
     • Tak nějak jsem si zdůvodnil, že gp ,a jeho zázemí – Švýcarsko, musel mít enormní zájem, aby Grande Armée uspěla.
      Jinak souhlas, že švýcarský žoldnéř je zvučný pojem. V pozdější době se stali uznávanou značkou i hessenští žoldnéři.
      O tom protektorátu jsem nevěděl – zajímavé, díky.

      Odpověď
 7. vyprávění sovětského veterána o 2.svět. válce (38 min.) youtu.be/jSZgl9TbL4A

  Odpověď
 8. Polarizace pracuje.

  https://www.securitymagazin.cz/security/ukrajinsky-parlament-chce-vratit-banderovi-cestny-titul-1404062062.html

  Odpověď
 9. Тайны загадочных замков средневековья.

  https://www.youtube.com/watch?v=FZnPEoohuHo

  Odpověď
 10. Lin a Taurusi – já obvykle jen čtu a nepřispívám. Z vaší diskuze jsem se dozvěděla mnoho nového
  a to je vždy přínosné. Podle mého názoru se nedají legie ani adorovat, ani zcela zatracovat…
  v jejich botách jsme nepochodovali a orientovat se dobře v době plné změn je vždy lehké z časového
  odstupu, ale zatraceně těžké na místě samém. Prostě si řekněte, že dobré úmysly se někdy zvrtnou
  a to na obou stranách, a špatné úmysly z toho těží, pokud to zvrtnutí přímo nevyvolají.
  Oba jste se urazili a přitom při vaší inteligenci přece musíte vědět, že vidět svět černobíle (k čemuž
  vás dovedla právě ta uraženost) je vždy ošidné.
  Nezlobte se Lin, ale kdyby mě někdo označil za Krystlíka… Co je moc, to je moc.
  Jinak – hádat se a obhajovat svůj názor většinou s sebou nese nové informace a zamyslet se nad nimi není nikdy na škodu. A já jsem se mnoho nového dozvěděla.
  Ještě bych chtěla říct, že takové to černobílé vidění – my jsme vždy v právu ať uděláme cokoli -
  to je dle mého názoru anglosaská specialita, slovanská je o všem pochybovat a dělat si hlavu
  s tím, zda jsem se zachoval správně. A v tom je naše morální síla. Může se to někdy jevit jako
  slabost, ale dělá nás to lidmi.

  Odpověď
  • Putinovec 5.12.2018 o 10:08

   Bohužel zde došlo ke krachu tandemové práce.Ne nadarmo o tandemovém řízení-práci VP píše,že zde nesmí pracovat ego.

   Odpověď
  • Asi to myslíš dobře, ale je to bohužel opět manipulace, protože pokud Lin uráží samotná fakta, tak je to její problém, který si může vyřešit jen sama. Taurus se neurazil ani s nikým nehádal, pokud někdo z těch diskusí nevidí, která strana vyvolala konflikt, tak má problém s očima.

   Odpověď
 11. Chlapci pokial nebude vnímat dámy, čo tu písali ako člena rodiny.
  A bude ich napadat ako nepriatela. čo má iný názor než VY.
  Tak potom dámske osadenstvo sa už nevráti. Čo by bola škoda pre všetkých .
  Aj mne chýbaju Aksal, Lin …ale pokial nezmeníte postoj tak sa už nevrátia. Ubližili ste im. A žene ublížene srdce tažko vrátite do polohy DOVERUJ

  Odpověď
  • popolvár 4.12.2018 o 17:27

   dáša, prosím, nevnášaj do toho ženský aspekt a pod. To potom budeme riešiť národnostné, menšinové, a nakoniec a j LGBT agendy, a na úkor faktológie a pomenúvania vecí, aké sú, budeme sa vyjadrovať v eufenizmoch. Lin je zdatný člen tejto komunity, je zdatná konceptuálka, s dobrým ťahom na bránu. A myslím si, že ani jej by sa nepáčilo, keby sme s ňou jednali ako s útlocitnou ženičkou. Prosím, nechajme už túto tému, je to na Taurusovi a Lin, aby spoločne zúročili svoje prednosti a schopnosti.
   A, ak by tunajšia komunita nevnímala Lin ako platného člena rodiny, tak isto by je návrat nevyvolal toľko pozitívnych reakcií…
   Ale, prosím, už to nechajme.

   Odpověď
  • toto uz fakt presahuje medze. Lin je dospely clovek chce sem pisat bude sem pisat akceptujem to. nechce sem pisat nebude sem pisat akceptuem to tiez. Myslim si ze je to v prvom rade medzi Taurusom a Lin dospelymi ludmi nech si to vyrozpravaju medzi sebou. Nezaregistroval som ze by tu niekoho ziadali o nazor alebo ziadali o vynasanie sudov. Vztahy medzi ludmi su DVAJA, nie traja styria atd. Na co vobec do toho vstupovat. Riesite tu nieco o co Vas nikto neziadal. Do buducnosti ked tu bude spor a nechate to na dvoch ludoch nech si to vyrozpravaju bez dalsich prispievatelov o to lepsie pre tuto komunitu.

   Odpověď
   • popolvár 4.12.2018 o 18:52

    ja len doplním, ako v tomto duchu, ak nechceme do toho zaťahovať osobnostný aspekt, v prípade potreby, či chuti sa zapojiť do „horúcej“ diskusie, sa do nej aj zapájať: Nie systémom: XY má pravdu alebo nemá, ale systémom podporujem, nepodporujem tento názor, fakt, poznámku…, a zdržať sa uvádzania mien diskutérov. Bude to síce dlhšie o pár slov (dá sa skopírovať – netreba prácne vypisovať), ale bude jasné, že sa vyjadrujem k názoru, a nie k danej osobe. takto vieme každý prispieť k vecnosti diskusií. Nenavrhujem to ako všeobecne platné pravidlo, ale len pre situácie, keď začne v diskusii „prihárať“…

    Odpověď
    • dobre pises aj dole som Ta cital suhlasim, pisat k teme nie k osobe, ale aj k teme len vtedy ked tam je nieco fakt podstatne lebo to moze byt rusive. ludia by si fakt mali uvedomit ci je vhodne vsetko komentovat lebo napr. vtedy k legionarom co viedli diskusiu ked bola k teme bolo to dobre pacilo sa mi to. Prax je kriteriomm pravdy. Kto chce riadit mal by v prvom rade presvedcit ze vie uriadit sam seba.

     Odpověď
  • Byl bych velmi nerad, kdyby se toto strhlo v rétoriku ve stylu Sereny Williamsové.

   Víte, že si vás, ženy vážíme, máme vás rádi, ale to neznamená, že budeme kývat hlavou, když s něčím nesouhlasíme.

   Odpověď
  • není to o dámách a pánech v žádném ohledu.

   Odpověď
  • v prvé řadě nevím o tom že by Aksal chyběla kvůli názorovému sporu, do toho bych ji netahal to je na ní a nebylo by slušné to opírat o její názor, pokud to neřekne sama.

   Ve druhé řadě opravdu nikde ani po bedlivém zkoumání nevidím jediný důvod proč by se měla Lin cítit uražena. Nikdo ji neosočil, a fakta by neměla nikoho urážet svou podstatou, jsou to fakta, nejsou osobní, a TauRus osobně Lin nenapadl. Naopak Lin napsala mnohé co by urazilo i mne.

   Odpověď
  • Každý se může přesvědčit, že Lin nikdo nenapadal, napadala ona. Pokud budeš z útočníka dělat oběť a chtít po napadených, ať se kajou, tak vyřešení situace nepomůžeš.

   Odpověď
 12. Dnes katolická církev slaví svatou Barboru.

  Z Wikipedie:
  Barbora z Nikomédie (též svatá Barbora), panna a mučednice, patří ke čtrnácti svatým pomocníkům, kteří byli voláni zvláště v těžkých chvílích, v minulosti například při morových epidemiích. Jejich společná památka se slaví 4. prosince. Svaté Barboře je zasvěceno několik kostelů, z nichž nejznámější je kutnohorský chrám svaté Barbory. Ačkoli se o svaté Barboře zachovaly pouze kusé zprávy, katolická církev ji řadí mezi světce a mučedníky.

  - chrám sv. Barboře zasvěcený nejdříve poničen husity, později ho měli pod palcem jezuité.
  - zajímavé je, že v Sedlci u Kutné Hory je asi nejznámější kostnice v naší zemi, kde je obrovské množství lidských ostatků, až děsivě přesně poskládaných do velkých útvarů.

  Označil bych kostnici za značně satanistické, temné dílo.
  https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/a/ab/Kostnice_Sedlec.JPG/800px-Kostnice_Sedlec.JPG

  Co myslíte, že je tohle?
  https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/5/5a/Kostnice03.jpg
  …. Erb rodu Schwarzenbergů v interiéru kostnice.

  Morové epidemie probíhaly dle oficiální historie od 14. do 18. století., což je dle mého názoru jen krycí název pro systematické vyvražďování nepohodlného, vzpurného obyvatelstva, které nechtělo přejít na jejich stranu.
  Děsivé skulptury z lidských ostatků, dost možná právě z ostatků porobených či zabitých nepřátel, vypadají, dle mého názoru nejspíš jsou, satanistické válečné trofeje, podobné fotografiím, kde například muž stojí na hoře lebek ze zabitých bizonů v Americe.

  Co nám to tedy nepřátelé českého národa vnucují, že máme slavit?! Co asi vykonala tato světice proti našemu lidu, že je to svatá mučednice…?

  Odpověď
  • Putinovec 4.12.2018 o 7:35

   Stejný mučedník by mohl být i svatý Havel se svatým Bakalou.

   Odpověď
  • Uvažuji v těchto věcech obdobně – čím více uctívaný světec, tím se víc zaprodal v prospěch nadstátních sil. Třeba nedávno zmíněný Jan z Nepomuku.

   K těm morovým epidemiím: belgický finančník a historik Bernard Lietaer píše, že tyto epidemie byly důsledkem akumulace peněz ve společnosti. Právě období mezi 10. – 13.století je nazýváno obdobím klidu a blahobytu v Evropě (oficiální historie ale tvrdí opak – bylo to období bídy, loupeživých tlup, atd.). Důkazem toho jsou lidské kosterní pozůstatky z té doby – velký vzrůst, dobré zuby, kvalita kostní tkáně. To vše svědčilo o tom, že lidé měli dobrou stravu a netrpěli chorobami. Právě akumulace peněz (vznik renesanční finanční elity) způsobil bídu mezi lidem. Důsledkem bídy pak byly ony morové rány.

   Odpověď
   • Putinovec 4.12.2018 o 8:15

    Podle kosterních nálezů a jejich srovnáním bylo zjištěno,že stejného blahobytu jako v období 11-13 st. se v Anglii dostalo obyvatelům až koncem 19 a začátkem 20 století.Toto stačí k tomu,aby současná historická pavěda-podvod byla kompletně přepracována ,vzhledem k objektivním faktům.

    Odpověď
 13. popolvár 3.12.2018 o 13:33

  Keďže sledujem leva-net a diskusiu na vode len cyklicky dva týždne áno a potom dva pauza, tak mi niektoré hodnotné diskusie unikajú. Čudoval som sa prečo tu už nie je Lin. Dostal som typ, že to asi bol následok tvrdej debaty medzi ňou a Taurusom – téma, ako inak: čsl. légie.
  Prečítal som si so záujmom a pozorne ich diskusiu. Je faktologicky nabitá a podopretá zdrojmi. A, podľa môjho názoru, využijúc túto veľmi dobrú diskusiu, ktorá však skĺzla u Lin do dosť emotívnej úrovne, no aj napriek tomu tam uvádzala zaujímavé fakty aj zdroje, je možné si vytvoriť komplexný pohľad na čsl. légie a ich dejiny – a to spojením oboch pohľadov hlavných diskutérov.
  Taurus – pohľad z pozície Ruska (aj cárskeho, aj sovietskeho predintervenčného aj intervenčného), ale hlavne pohľad do zákulisia so zameraním pozornosti na vyššie velenie a bábkovodičov v pozadí, snažiacich sa využiť čsl. légie v „hre mocných“ – a z tohto uhla pohľad a vysvetlenie pozadia krvavých udalostí, spojených s účinkovaním čsl. légií najmä na Sibíri.
  Lin – pohľad skrze radových legionárov a nižšieho velenia, pohľad ich očami, ako to oni vnímali, netušiac o zákulisných hrách, ale prirodzene reagujúc na vonkajšie podnety a informácie, ktoré sa k nim dostávali. Áno – vojaci chceli domov, a všetko, čo považovali za prekážku a zradu tohto prísľubu, a všetci, ktorí podľa ich mienky tomu bránili, sa automaticky stávali ich nepriateľmi.
  Jednoducho: z pohľadu Taurusa a zákulisia čsl. légie boli nástrojom v mocenskej hre, z pohľadu Lin, to boli obete, práve tej istej mocenskej hry.
  Komplexný obraz je možné si vytvoriť len zlúčením oboch týchto pohľadov na to, čo sa tam vtedy dialo.
  Môj rešpekt obom ohľadom ich hĺbky a šírky preštudovanej faktológie.
  Ak by si títo dvaja sadli spolu, dokázali by veľmi hodnotne a pravdivo spracovať tému čsl. légií, ktorá sa nezaobíde bez týchto oboch pohľadov – inak bude jednostranná.

  Odpověď
  • Též mě to mrzí, zmizela Lin, Aksal…vážím si velice zdejší “ energie” na cestě stát se člověkem. Neboť člověka tvoří spojení muže a ženy v celek v člověka. Kvalitou místní diskuze ukazujeme hlavne sami sobě jak jsme schopni pracovat s oběmi energiemi..a slučovat je v celek..
   Témata zde jsou většinou hodně náročná a pro lidi citlivá..o to náročnější je to v komunikaci mezi mužem a ženou a ještě při komunikaci na netu..
   Kdo má vážný, dlouholetý vztah s partnerem druhého pohlaví, ví sám nejlépe jak je velmi, velmi složité a náročné tyto vztahy udržovat a rozvíjet…no a “ podobné vztahy “ máme zde i my…o je to i podobně náročné zde vztahy udržovat..
   Obdivuji většinu přispěvatelů jak dokáží věcně a se zaujetím diskutovat…
   Já to osobně neumím a proto se o to ani nepokouším
   Někdy je však hranice v těchto diskuzích velice křehká, držím palce všem co to dokáží, aby lidé co mohou přispět byli zde a neodcházeli
   Díky

   Odpověď
  • Díky popolváre, jsem rád za tvůj komentář a tvoje vyhodnocení naší diskuze s Lin. Byl bych jen rád pro takovou věcnou spolupráci.

   Odpověď
  • I já díky moc. Kvůli té diskusi jsem diskutovat přestala. A zatím nemám důvod to měnit.
   K tvému popisku bych přidala ještě něco = nebyla jsem „v emocích“ a nešlo mi jen o pohled „zevnitř“ legionářské komunity. Jde o daleko víc a já si nejsem vůbec jistá, zda vůbec kdo pochopil. Jak to tak vypadá, tak nejspíš nikdo nebo málokdo. Pořád mi tu podsouváte nějaké „emoce“, ale třeba v té zmiňované debatě byl „v emocích“ Taurus, protože se přestával ovládat a „jedovatěl“.
   Jde o to, že se tu začalo „zbožňovat“ všechno, co je ruské. Prostě to, co je z Ruska, je jediné dobré a správné. A to já už zažila a taky znám ty konce. Tohle není dle mého cesta. I my máme zdroje a v mnohých ohledech daleko obsažnější a přesnější, než mají Rusové. Však jde taky o naše dějiny a naše občany. Katastrofou dle mého je ta obecná současná neznalost a vůbec neochota se na cokoliv podívat a když ne přemýšlet, tak si aspoň přečíst. Prostě stačí, když to řekne Taurus a uvede to jako ruský zdroj. Ale kdo pozná, že ty zdroje mají díry a mnohdy jsou nelogické? Málokdo. A kdo pozná, ten raději mlčí, aby se tu „nedostal do křížku“ za všeobecného mručení. Takže když mi u diskuse o Mnichovu Taurus napíše, že ruské zdroje uvádějí jiný datum naší všeobecné mobilizace než 23.9.1938, tak to je brané za „pravdu“, protože „ruské archivy“. Ale to, že si daný nejmenovaný špión prostě popletl bojovou pohotovost pro důstojnické kádry s všeobecnou mobilizací – to už nikoho nezajímá, protože „ruské archivy“.
   A takových „věcí“ se tu poslední dobou odehrálo povíc, od diskuse k r. 68 po ty legionáře.
   Jestliže máme do budoucna uhájit svou národní existenci (to platí i pro Slováky) a „nerozplynout se“ v nějakém „evropském kotli“, pak ten náš poskládaný obraz musí být skutečně široký, abychom nedevastovali, ale naopak scelovali. Tady nejde přece o žádné osobní souboje, takže s povrchními znalostmi vyslovovat soudy „jako národ jste zklamali“ nebo „kdyby nebylo legionářů, nebylo by krvavé občanské války“, je z mého pohledu nejen zcestné, ale také nenávistné (vůči nám).
   Ostatně i krysa Krystlík nedávno uvedl v rozhovoru, že nebýt české a slovenské sobecké umanutosti po vlastním státu, nebyla by ani 1. válka a R-U by se nerozpadlo. A má z mého pohledu úplně stejnou „argumentaci“, jakou v debatách o naší historii použil i Taurus zde.
   Tož tak – prostě na tomhle se fakt podílet nehodlám…

   Odpověď
   • …Lin ďakujem za vysvetlenie Tvojho postoja a súhlasím s ním

    Odpověď
   • Já jsem začal být jedovatý, až jsi mě začala srovnávat s „krysou Krystlíkem“ a obdarovala dalšími epitety, dnes už vlastně podruhé. Nu, neber to, takové lichotky na mou adresu a já mám zůstat milý a vlídný. :)

    Takže, podle tebe události, které probíhaly v Rusku a přímo se dotykaly Ruska by se měly posuzovat jen podle toho, jestli souhlasí s fakty uvedenými v českých archivech?
    Je ti aspoň znám takový fakt, že každá země zpřístupňuje kontroverzní fakta z archivů až tehdy, kdy ta fakta nebudou mít vliv na její současnou vnitropolitickou situací a zahraniční politiku? Takže, jestli ty, nějaká mnou uvedená fakta, se nemůžeš dohledat v českých archivech, vůbec to neznamená, že s ruskými archivy je něco špatně. Británie, například ještě neotevřela svoje 100 let staré archivy. Také tam bude něco o legionářích a jejích využití při intervenci do Ruska.

    Odpověď
   • Lin, také jsem se setkala s tím, že Taurus umí být ne zrovna příjemně,,emotivní“, ale to bylo před lety a týkalo se to banality. Uznávám však jeho informovanost, fundovanost a i tu emotivnost (byť někdy negativní, ale převážně pozitivní).
    Ale k tématu. Na základě vaší diskuze jsem si koupila knihu Češi a Slováci v revolučním Rusku 1917 – 1920 autor Jindřich Veselý. Samozřejmě je ideologicky poplatná světonázoru svého pisatele. Nicméně sám se vydal po stopách legií a pátral v archivech, svou cestu absolvoval na začátku třicátých let. Měl příležitost mluvit s pamětníky. Za svoje poznatky, které uváděl při přednáškách byl i vězněn v Jihlavě. Myslím, že je přínosem poznat i argumenty/fakta druhé strany. Lin, pokud si přiznáme i negativní stránky z našich dějin, nemá to být jakési sebemrskačství, ani si tím nezaděláme ,,na rozplynutí se“, naopak je to ukázka sebevědomí, přiznat i to špatné a ,,nevymlouvat se“. Vím, že historická situace a osudy zúčastněných nejsou černobílé. Válka. Násilí plodící další násilí…..
    těžko najít zcela objektivní pohled, natož pravdu. Lin, chápu Tvé pocity, také sem chodím řadu let, ale přispívám jen zcela výjimečně ze stejného prvotního popudu zmíněného výše. Ale je mi líto, že Ty jsi se takto rozhodla, protože Tvé myšlenky a názory byly obohacující a za ně Ti zpětně děkuji, doufám. že ještě třeba změníš své rozhodnutí.

    Odpověď
    • Oracle 911 3.12.2018 o 23:01

     Súhlasím, a celá vec okolo ČS légií sa dá sumarizovať takto:
     Viacnásobná zrada, kladenie mín pod vzťahy bratských národov a delegovanie zodpovednosti na obete t.j. na Čechov, Slovákov a Rusov.

     Inými slovami staré osvedčené taktiky GP v stratégií „rozdeľuj a panuj“.
     Takže nechápem, že prečo sa Lin a TauRus tak háda, žeby zabrala taktika GP?

     Odpověď
     • Já se nehádám. To Lin uráží fakta, která uvádím.

      Odpověď
     • žena má iné vnímanie. Muži v diskuzii napadajú ANO napadajú proti diskutéra a už nevímajú. že je to žena . Ostré slová . výrazy sa ženy dotknú. Žena vždy ostane ženou a bolest , že ste sa jej dotkli či zranili ostane. Odpustí ale nezabudne. Zranili ste. a aj zradili vieru vo VAS. Vzdy máte sa snažit byt trpezlivý než niečo napíšete a poviete aby ste nenapadli človeka,čo si vážite a tým ho neztratili.
      Muž je íný muž chráni
      žena je citlivá a bráni ROD
      spolupracujte

      Odpověď
      • Oracle 911 4.12.2018 o 18:01

       Pozri, ak sa chceš dopátrať pravdy v rámci komunity, tak riskuješ, že ti niekto povie niečo čo sa ti nepáči eventuálne raní tvoje city bez toho aby šiel do osobnej roviny. To je prvá vec.

       Druhá vec je, že keď niekto napíše hlúposť, tak to treba povedať a ideálne je aj to, že prečo je to hlúposť.

       Odpověď
      • Souhlasím s vámi. Jako by žádný z mužů nebyl nikdy ženatý. I v odborné diskusi zůstane žena ženou a je třeba s ní tak komunikovat. :-)

       Odpověď
       • Oracle 911 5.12.2018 o 23:45

        Hovoríš to ako by muži nemali city.
        Hovoríš to, akoby sme nemali hovoriť pre niekoho nepríjemné fakty.

        Hovoríš to akoby ženy boli emocionálne nestabilné dvojročné deti, a pochybujem, že chceš aby sa s tebou komunikovali ako s dementným sopliakom…

        Odpověď
   • popolvár 3.12.2018 o 23:29

    pre Lin a Taurusa:
    myslím si, že vy dvaja by ste si mohli vymeniť email adresy a spoločne vypracovať niekoľkostranové skrátené zhrnutie dejín čsl. légií. Každý máte svoj pohľad, podložený svojimi zdrojmi. Vo veľa otázkach sa zhodnete, v mnohých nie. Tam, kde je zhoda – problém nie je. A tam, kde sa názory a pohľady rozchádzajú, je vhodné nastoliť problematiku a rozobrať ju uvedením oboch názorov aj s odkazmi na zdroje. Jednoducho: ak sa pozrieme na to z tej to strany, tak danú udalosť vnímame takto a takto… s uvedením zdrojov, citácií a pod. Ale ak sa na tú istú udalosť pozrieme z inej strany, tak to vnímame takto a takto – a zase citáty, zdroje, autorov… Ak pristúpite k tomu takto, možno v mnohých sporných otázkach dôjdete ku konsenzu, alebo proste len načrtnete nie plošný, ale plastický obraz.
    Možno sa vám podarí dielo, ktoré raz a navždy komplexne dôkladne ozrejmí širokým vrstvám epochu čsl. légií.
    Nerobím si srandu, myslím to vážne. Porozmýšľajte o tom, bude to veľmi záslužná práca.

    Odpověď
    • Velmi podporuji Tvůj návrh. Takováhle mina na levanetu dosud nebyla. Julius hadr. Oba diskutéři “ ve při “ by porazili především sami sebe, pokud z té pře nevyjdou jako kolegové. A zahájili by zákopovou válku a likvidaci kvalitní diskuse na „našem“ poli diskusí.
     Předmět pře je zástupný a pro šikovného „minéra“ se dá kdykoliv obměňovat. To, že levanet je mimořádně kvalitní infopole je protivníkům jasné. Stačí si přečíst kousek diskusí zde a na jiných webech. O to je větší snaha ho oslabit nebo rozbít.
     Věří, ža takové „páky“ jako Lin a Taurus tomu budou chtít zabránit.

     Odpověď
   • spravne Lin, mas „“recht“"
    rikala moje hanacka babicka./ a dodavala nede‘ se, a bojuj

    Odpověď
    • Putinovec 4.12.2018 o 7:23

     Perte se a žerte se,radil rohatý.

     Odpověď
   • Není to tak trochu postoj rozlobeného dítěte, kterému sebrali hračku a ne dospělého člověka? Ta diskuse o legiích byla skvělá z obou stran, každý si z toho něco odnesl, a pokud se cítíte osobně uražená, tak to také může být tím, že vám někdo sáhnul na vaše ideály, kterými si možná v koutku duše nejste jistá, nebo jste se naopak „zabejčila“, že s vámi to nehne. Ono odsud až podsud že? Můžeme s Ruskem spolupracovat, ale nesmíme přitom přijít o tu svatozář nevinného ublíženého národa. Ale jak říkali mnozí, svět není černobílý. Na Rusy se odjakživa lijí potoky špíny (a ještě pořád se to děje), ale oni to musí ustát a ještě se k nám chovat s „úctou“, že? Je to rozlobit nesmí, oni musí být pevní a nechat si to líbit, zato když někdo něco vytkne nám, tak je oheň na střeše. A pokud se tedy cítíte tak silná v kramflecích ve svých postojích, je zbabělé opouštět „bitevní“ pole. A nemyslím, že by se i přes proruské postoje tady neozývaly i kritické hlasy. Každá diskuse je přínosná.

    Odpověď
    • pani Irena, vazim si Vas za vsetko, co robite pre tuto komunitu, no myslim si, ze netreba byt na Lin tak prisny – az sa mi zda, ze ju tym chcete vyprovokovat k reakcii…
     a tiez mi v tomto jednom prispevku chýba váš nazor na Taurusov podiel toho celeho sporu…
     aj Lin aj Taurus su podla mna skveli ludia aj pravoplatni clenovia tejto komunity a bola by velka skoda, keby sme prisli o ich prispevky, tak vas pani Irena prosim, skuste byt trochu menej (nazvem to) provokativna (alebo prehnane prisna) na Lin…

     Odpověď
     • Oracle 911 4.12.2018 o 9:27

      Pravda je taká, že obaja sa nechali uniesť emóciami, a preto som sa pýtal, že prečo sa hádajú…

      Odpověď
      • Každý, kdo si znovu přečte naši diskuzí s Lin, pochopí, že první přešla do osobní roviny Lin. Emoce ve mně vřely, ale ani v jednom případě jsem nepřekročil povolenou míru obrany. Na invektivy typu:
       - ty jsi takový ten „vytahovač fragmentů“,
       - jsi jak ten „slavný historik“ Krystlík, žijící z německých a anglických grantů ,
       - Ty nejsi tmelem – ty jsi trojský kůň a já už nevěřím v čistotu tvých úmyslů
       a další, jsem si dovolil být „jedovatý“, jak se Lin sama vyjádřila. Co jsem měl dělat, souhlasit s ní nebo začít jí vysvětlovat, že nejsem „trojským koněm“, „vytahovačem fragmentů“, jako ten „slavný historik“ Krystlík?
       Měla by potom smysl taková diskuze?
       Po Lin jsem požadoval, aby faktologicky a chronologicky dokázala svoji verzí události. Takhle by, podle mě, měla věcná diskuze vypadat. Obzvlášť historická.
       Invektivy nemají za cíl dopátrat se pravdy, ale psychologicky zdeptat oponenta. Obzvlášť, když spor probíhá na veřejnosti. Mají ukázat veřejnosti: neberte jeho názory, protože jeho motivace je špatná, proto i jeho morálka je špatná.
       Srovnání s „trojským koněm“ a „krysou Krystlíkem“ někoho, kdo může být řadou lidí vnímán, jako cizák, je dost silný kafe na to, aby člověk zůstal chladným a bez emocí.
       Nejsem robot, jsem člověk a mám svoji hrdost. A urážky takového druhu se mě samozřejmě, dotýkají.
       Proto děkuji všem, kdo zůstal objektivní a věcný, a komu jde především o poznání.
       Až budu mít trochu víc času, dokončím svoji verzí o legionářích v Rusku. Mám dost nasbíraných materiálů na to, abych ji dokázal. Jestli se Lin přidá se svoji verzí, aby obraz byl plastičtější, je zcela na ní.

       Odpověď
       • Oracle 911 4.12.2018 o 13:32

        Nehovorím, že si šiel do osobnej roviny, len to, že z tvojich reakcií bola cítiť istá podráždenosť…

        Odpověď
        • Ori – ked už sme pritom tak ta chválim, že sa už viac kontroluješ a vyhybaš sa provokaciam a prestávaš byt utočný na ludí, čo provokujú

         Odpověď
       • z mého pohledu TauRusi, tvoje reakce byly vzhledem k míře osobní roviny adekvátní, nebo dokonce velmi mírné.

        Vím že Lin se s tím nikdy úplně nepárala a to je do jisté míry v pořádku, ale při vaší poslední diskusi o legiích z toho nebylo moc příjemné čtení.

        Jedna osobní poznámka: Za tu dobu co tě čtu jsi mě jednou taky namíchl řekněme pro mne přehnaným rýpancem do České kultury, a to bylo jedinkrát za kolik, 4 roky? Při širším chápání tvého Ruského pohledu na věc to šlo pochopit (tvůj postoj), a hlavně, nepsal jsi to tehdy proto aby jsi tu někoho urazil, ale abys přispěl Ruským pohledem na věc. Totéž vyniká z tvých příspěvků ať už k legiím nebo jiným kouskům naší historie. A jak už jsem několikrát psal, cílem je dobrat se dostatečně věrohodného obrazu dějin, ať už to štve kohokoli.

        Z toho pohledu, je mi nepříjemná vyšší míra osobní roviny u diskuse o dějinách.
        Jo když se diskutuje koho volit, prosím, tam to občas vře, ale o dějinách, kde v podstatě jen hledáme střípky a skládáme z nich mozaiku? Vyhazujeme odporující si? Hledáme souvislosti? Tam nemá osobní rovina co dělat.

        Odpověď
       • Tvé chování jako obvykle = „já nic, já napadené neviňátko, musel jsem se jen bránit“. Po chvíli hledání se mi podařilo tu diskusi najít:
        http://www.vodaksb.eu/diskuse/egregorialne-matricni-projevy/comment-page-18/#comment-170488
        Toto je můj první příspěvek do té diskuse.
        Nehledě na to, že urážlivý je již ten tvůj příspěvek, na který reaguju, jsi přešel násldně do emocí a osobní roviny (a to bez napomenutí Hoxe či kohokoliv jiného) tímto příspěvkem o pár stočků dál:
        http://www.vodaksb.eu/diskuse/egregorialne-matricni-projevy/comment-page-18/#comment-170559

        Konkrétně už to o údajné „výchovné lekci“, kterou jsem ti jako měla udělovat (což je čistě výplodem tvého uvažování a ne realitou), je osobní rovina, přímo diskusní podpásovka, jedovatá a zákeřná, protože tím mě z partnera v diskusi degraduješ jen na jakéhosi mentora – karatele, který má jedinou touhu tě nějak „vychovávat“.
        Tohle ty používáš velmi rád a velmi často = že takto už dopředu znevěrohodňuješ ty, kteří se opováží s tebou nesouhlasit. A pak ječíš, jak ti ubližují, tím pozornost strháváš k sobě a ne k tématu a k otázkám ti položeným … (osobní rovina, naprosto vědomě a s úmyslem z mé strany psaná) – protože přesně takto si už po nějaký čas vyhodnocuju tvé chování a to nejen vůči mě, ale i k ostatním „opozičníkům“ zde – zvláště k ženám.
        A použiju to, cos použil i ty na mě – stejnou podpásovku – že „jako student KSB bys měl vědět“, že takto se diskutovat nedá, pokud diskusi nevnímáš jako svůj osobní souboj s touhou vyhrát.
        A toto je jen ukázka slabého odvárku tvých podpásovek a to nejen vůči mně. Prostě – „mačo“, který vyrostl do nebe, si tu honí své triko a plácá kraviny častěji a častěji a dělá debily ze svých diskusních partnerů.
        Když jste ty i Hox „usoudili“, že příčinou všeho je má „osobní rovina a emoce“ – tak tu je máte. Toto je skutečně má osobní rovina a emoce – abyste věděli, jak to vůbec v mém případě vypadá. Přitom jste ani jeden z vás ve své „velikosti studentů KSB“ nepochopili, že příčinou nejsou ani legionáři a ani nic z jiných faktologických témat, ale právě vaše trapné a nespravedlivé jednání a to nejen vůči mně.
        A teď to rovnou můžete smazat, aby to nehyzdilo to vaše „vznešené“ dílko s názvem „hra na Lidi“…

        Odpověď
        • I přes to, co bylo řečeno a vyjeveno se dál budu dílka “ hra na Lidi “ účastnit a těšit se na komentáře kolegyň a kolegů. I cesta může být cíl… A co vy?

         Odpověď
        • Oracle 911 4.12.2018 o 18:27

         Lin, TauRus má v pravdu v tom, že do konca februára 1917 ČS légie slúžili našim záujmom, po tomto mesiaci (hlavne po predaní ich velenia do Paríža) sa stali žiaľ nástrojom genocídy Ruského národa lebo bojovali na strane interventov.
         A Trockij zas rád zabíjal Rusov.

         Takže schlaďte hlavy obaja, prospievate týmto len GP (viem to z vlastnej skúsenosti)…

         Odpověď
        • Jestli je tenhle příspěvek TauRuse urážlivý:

         http://www.vodaksb.eu/diskuse/egregorialne-matricni-projevy/comment-page-18/#comment-169207

         tak jen podobným způsobem, jakým je „urážlivé“ třeba pro anglosasy a američany a podobné „nadlidi“, když o nich někdo řekne bez obalu pravdu.

         Dále, celý tenhle tvůj výplod stojí na lži, protože první osobní rovina v té diskusi byla z tvé strany a měla následující formu:

         „Taure -to jako fakt?“

         to jest: Taure, co si to dovoluješ mít takový názor?
         A dále už raděj nekomentuju.

         Odpověď
         • He… jak u blbých na dvorečku… Je to otázka a vztahuje se přeci k jeho tvrzení, že legionáři nebojovali na straně Ruska. Také se dál ptám, na čí straně tedy bojovali. Kvůli tomuto zcestnému tvrzení jsem se „angažovala“. A jestli toto tvrzení není pro tebe urážlivé, pak se ti anglosasi chechtají právě teď. A až budeš mít čas, přečti si, co znamenalo „bratování“. V těch ruských zdrojích to, samozřejmě, nenajdeš a Pjakin se tím chlubit nebude. Jde totiž o další Taurovo nehorázné tvrzení, že jsme jako „utekli z fronty“ a to zrovna když Němec přešel do útoku. A až to zjistíš, pak možná pochopíš, proč se anglosas chechtá a proč jsou ta tvrzení pro mě urážlivá a pro tebe ne.
          Jinak – toto je můj poslední příspěvek sem. Vaše „dílo“ je dovršené – a jen tak dál. Tímto způsobem pracujete přesně pro tu stranu, proti které tu nyní jako „bojujete“.
          Howgh – domluvila jsem.

          Odpověď
          • ten modus operandi, to finále, to už jsem tu několikrát viděl.
           A vždycky je to podle mne škoda.

           Odpověď
           • Také jsem zklamán. Mina vybuchla .Nebyla totiž nášlapná , ale časovaná.
            Jestli mne na tom něco fakt mrzí, tak je to poplivání nejen vlastní, ale i společné práce . Označit ji jako
            vznešené dílko „hra na Lidi“ budí dojem hlasitého bouchnutí dveřmi. Ne klidný odchod ze studovny.

            Odpověď
          • :(

           Odpověď
          • Oracle 911 4.12.2018 o 21:15

           Schlaď si svoju hlavu, a tu sú fakty:
           -ČS légie boli zložené z dezertérov R-U vojsk;
           -ČS légie zaslúžili o štátnosť a čiastočne aj o štát ČS;
           -po februári 1917, hlavne po predaní velenia do Francúzska ČS légie sa stali nástrojom genocídy v rukách GP, ktorý bol použitý proti bratskému národu.

           Takže dobrý ľudia v ČS légií boli donútený okolnosťami páchať zločiny a preto by si mala svoj hnev upriamiť na GP, ktorý sú skutočnými pôvodcami tejto mizérie.

           Odpověď
          • toto howgh sa mi paci, Z Winetoua si este pamatam ze ked sa dvaja indiani rozpravaju tak indianska squaw mlci. Indiani nebyt hlupi to ne. Totok tu cirkev s panenkou Mariou troska one…

           Odpověď
          • Problém není v tom že ses angažovala, názory si měj jaké chceš, problém je v tom žes začala Tauruse nevybíravě napadat a následně jsi po diskusi, do které nikdo nezasahoval a byla jen mezi tebou a Taurusem, ze své vůle práskla dveřmi a odešla, a při návratu včera začala opět napadat tuto komunitu, abys nakonec napsala, že je to jen důsledek „trapného a nespravedlivého jednání vůči tobě“.

           Nějak mi uniká, v čem by to „trapné a nespravedlivé jednání vůči tobě“ mělo spočívat:

           - Že tě ostatní nepodpořili vůči Taurusovi? Asi nesdílí tvůj pohled na věc.
           - Žes měla zcela volný prostor k diskusi a nikdo další se k vaší diskusi s Taurusem nevyjadřoval ani nepřipojil, do včerejška?
           - Že se Taurus vzhledem k tvým výpadům a urážkám ještě maximálně držel na uzdě?
           - Že by se včera a dnes opět k tobě nikdo nevyjadřoval a nic neřešil, pokud bys svým výpadem opět ten konflikt znovu nenastolila?
           - Že jsi ze své vůle odešla?

           Urážlivé pro mě nemůže být něco, co nevím, a něco nevědět není zločin, převádíš diskusi do úplně absurdní roviny, jako bych snad měl nějakou povinnost dělat někomu soudce a nastudovat si téma, abych se pak jakože přidal na tu správnou stranu a spravedlivě se rozhořčil proti té druhé, která má „nesprávná“ fakta. Jako by něco takového vůbec bylo možné, vědět jistě jak to přesně bylo.

           Odpověď
          • Ahoj Lin, osud legií je pro mne taky dosti citlivým tématem, kdy srdce usilovně bojuje s rozumem. Ale je to jenom fragment historie. Máš dar z takových to fragmentů skládat mozaiku, a navíc vše podávat velice čtivě. Tak prosím, zkus to své rozhodnutí přehodnotit. Témat je spousta – třeba jak se ten Boleslav už nemohl dívat, kam to bratr Václav na českém knížecím stolci vede … Ale to Ti nechci podsouvat :-) . Určitě v šuplíku najdeš spoustu jiných, bezesporu neméně zajímavých námětů.

           Odpověď
        • Já tu diskusi třeba četl celou, i když chvílemi to nebylo příjemné protože nemám rád disharmonii mezi lidmi kterých si vážím. Chápu to co tě na tom dráždí, a stejně tak vnímám že TauRus si byl plně vědom citlivosti tématu a byl maximálně korektní jak to jen jde, s ohledem na fakta která zná a mýty kterými jsme jako Češi většinově obdařeni. Tak to vidím.

         Já nejsem odborník na toto téma, ale fakta která jste oba předložili mne dovedla k přehodnocení názorů ve prospěch analýzy TauRuse.

         Ten TauRusův příspěvek na který reaguješ v prvním odkazu, to je velmi trefně vyjádřené důrazné upozornění které nám posílá i HNR v podobě vodohospodářských problémů na Evropské. Podle mne velmi důrazná varování když to hodnotím zpětně. A za to se určitě na nikoho zlobit nebudu.

         A k tomu na které straně legionáři bojovali, no jestli jsme pomohli druhé straně a Rusku objektivně uškodili, jak to napsat fakticky správně a nekorektně (nezaobaleně) a neurazit někoho kdo věří opaku? Já taky chci věřit že tam asi ti kluci nešli s tím že Rusku uškodí, ale uškodili a to je relevantní pohled na dějiny ze kterého bychom se měli poučit.

         Odpověď
        • a abych nezapomněl, TauRus nenapsal nic urážlivého ani nijak neútočil, podle mne. A to jsem znovu pročetl uvedené příspěvky a vyloženě hledal argumenty pro podporu tvých tvrzení.

         Odpověď
        • Ještě ale zareaguju na toto:

         „Když jste ty i Hox „usoudili“, že příčinou všeho je má „osobní rovina a emoce“ – tak tu je máte.“

         Já jsem v prvé řadě nic neusoudil, protože jsem tu tehdejší debatu ani nesledoval z nedostatku času. Co je tu k řešení? Po ostřejší výměně názorů, do které nikdo jiný nezasahoval, ses rozhodla nepřispívat do diskuse, tvoje rozhodnutí. Pokud se rozhodneš jinak, tvoje rozhodnutí, nikdo tě nevyhazoval a nikdo ti nebude bránit návratu.
         Jediné co je tu k podivu je to, že se spousta lidí nechala nachytat na tento konflikt a rozdmýchala ho, kdy se jedná jen o egregoriálně podmíněný útok a samotné téma je zástupné, jen záminka. Egregor se chechtá a sosá energii diskutujících, a ovečky se rubají…

         Odpověď
        • A co je tohle? Není to výchovná lekce?
         „No… a nakonec… Nikdo po tobě nechce, abys cokoliv „adoroval“. Chce se po tobě (konkrétně já), abys také zastával (nebo alespoň chápal) zájmy země, ve které žiješ“.

         Takže, a priori smyslová rovina tohoto sdělení: Jsi cizí, nechápeš zájmy země, ve které žiješ a nedostatečně se jich zastáváš. Kdo to ale má posoudit, ty? Mimochodem, jsi mi na moje otázky ani neodpověděla. V čem jsou zájmy „země, ve které žiji“? Mít oficiální názor na legionáře? Anebo mlčet, když se neshoduje s oficiálním? Tohle jsem už zde několikrát slyšel. „Co do toho šťouráš, je to naše historie a vyřešíme si ji sami!“

         Odpověď
     • k čemu provokuješ ty?

      Odpověď
    • legionar 4.12.2018 o 8:53

     Irena UPLNY SUHLAS snad len jedna pripomienka napisala ste to este velmi mäkko k Lin

     Odpověď
     • Putinovec 4.12.2018 o 8:56

      Vida,další minér se ochotně přidal.

      Odpověď
      • Tak pojďme informační pole odminovat.

       Odpověď
       • Každý osobní příspěvek typu „jsem s Lin“ , nebo „jsem s Taurem“ jen zvětšuje minové pole. Popolvárův názor, t.j. vrátit se k tematu a přes kritickou diskusi a navazující tvorbu vypracovat kvalitní samostatný materiál k čs.legiím , je výborná cesta k odminování. A zároveň spolehlivá lekce k diskusím : vždy věcná stránka a co nejméně osobního hodnocení kolegy-diskutéra.

        Odpověď
        • Souhlasil jsem s tím, co psal TauRus, nebudu pro klid dělat, že ne a kroutit se jak zašlápnutá žížala, že vlastně mají (z mého pohledu) pravdu oba.

         Nicméně, je tu ta strana, že mnozí legionáři to nejspíš opravdu mysleli dobře a byli využiti pro cizí cíle. A určitě by se mezi nimi našla spousta skvělých lidí, kteří si „jen“ pozdě uvědomili, že byly zneužiti.
         A jestli Lin měla v rodině nějakého legionáře (můj odhad), ke kterému dříve vzhlížela nebo stále vzhlíží, dokážu si představit, jak těžké je vše skousnout.

         Každopádně, i já jsem proto, aby Lin nadále přispívala, byla by škoda, aby kvůli těmto neshodám odešla nebo abychom se dělili na nějaké tábory.

         Odpověď
       • To ale musí udělat každý sám za sebe. Znamená to, znovu se prokousat tou předmětnou diskusí a (velmi pracně) se dobabrat vlastního pohledu na věc – i na rozpoložení a cíle jednotlivých diskutujících. Aktivisticky podporovat tu, či onu stranu je úplně k ničemu – zmiňoval to i Pjakin v jiném případě. Jedním z častých druhů takových min bývá totiž i tvrzení, že „pravda je zpravidla někde „na půli cesty“". Takové povědomí vyhovuje právě nejvíce těm, co to s pravdou a správným chápáním věcí nemyslí dobře.

        Odpověď
        • Sedí.Strategie mnoha pastýřů hledáním pravdy „na půli cesty“ vede spolehlivě do ovčína.
         Diskomfortní pocit plynoucí z existence opačného nebo jiného názoru odpovídá m.j. i nastavení psychiky každého z nás. Tedy všudypřítomného já-centrizmu.
         V diskusi tady mi nevadí jakýkoliv odlišný názor. Ale vadí mi , a to velmi, pokud ho diskutér doplní posloupností přívlastků k nositeli názoru. To je projev jeho slabosti .Tedy to co nevyargumentoval věcně, dorazil osobně.

         Odpověď
     • Cílem zdejší diskuse je především snaha o pochopení světa a společné nalezení Míry – bez ní je každá věc bezcenná. Irena tu Míru (podle mého názoru) dodržela, tvá výzva směřuje k jejímu překročení a tedy znehodnocení.

      Odpověď
     • legionar MLČ vdaka :)

      Odpověď
    • Paní Irena se vyjádřila přímočaře, mám pro to pochopení. V této otázce z mého pohledu těžko někoho přesvědčit rozebíráním příčin, motivací ideologických, mocenských, zločinných, vlasteneckých, či jen obyčejných ve snaze přežít, či posloužit mocným světa, při posuzování vzniku a konání Čs. legií. To by byl nelehký úkol pro tým vědců na řadu let. Ale, dle mne je, bohužel, jasný důsledek a to, že tzv. Běločeši stáli na straně ozbrojené vojenské intervence cizích mocností v Rusku a to se všemi důsledky z toho plynoucími v četně páchání válečných zločinů páchaných na civilním obyvatelstvu. Proto glorifikace Čs. legií není asi na místě.

     Odpověď
     • Bohužel, i kdyby jsme vůbec neřešili carské zlato, legionáři ovládali obrovskou část území kolem transsibiřské magistrály, viz. Techod. Techod řídil pomocí 2 500 Čechů cca 250 000 ruských dělníků v podnicích, továrnách, dolech a jak je psáno v KSB:
      „Válka, to je soubor opatření zaměřených na zmocnění se cizích přírodních, energetických
      a lidských zdrojů.“

      Odpověď
   • Ahoj Lin, vyjadřuji prosbu sám za sebe: vrať se zpět a diskutuj. Tvoje příspěvky jsem vždy rád četl a jsem přesvědčen, že byly velmi přínosné pro toto fórum. Tvůj nádherný odkaz na ruské videjko Поколение ( https://www.youtube.com/watch?v=4rI7sQYJip4&feature=youtu.be ) jsem poslal mnoha příbuzným a dalším lidem kterým se moc líbilo. Mojí na smrt čekající a naprosto pasivní mamince pouštím tvůj odkaz na klip Конь s Pelageou. Když slyší sílu této krásné ruské písně, její mrtvé oči ožijí, zalijí se slzami ze vzpomínek na své dětství na Volyni (sama moc ráda zpívala a dodnes mi občas zpívá ruské a ukrajinské písničky, které si pořád pamatuje). Byla by opravdu velká škoda, kdyby jsi přestala přispívat. Myslím si, že na světě není věc nebo situace, která by měla objektivně měla sílu se nás nějak dotknout a ranit. Pokud se nám podaří dosáhnout toho, že z oprávněné kritiky si vezmeme poučení, které nás posílí a posune a neoprávněná kritika byť od člověka, kterého si vážíme nebo milujeme hodíme s úsměvem za hlavu, pak se staneme nekonečně lehcí, silní, radostní, šťastní a svobodní. Já se o toto zatím „neúspěšně“ ( :) ) snažím …

    Odpověď
    • I ja sa pripájam s prosbou k Lin, aby neodchádzala z diskusie. Rada Ťa čítam Lin, rovnako tak Taurusa. Taktiež mi chýba Aksal i Adina.

     Odpověď
     • Vnímám to stejně jako JankA a Nasredin. Já bych uvítal příspěvky od Lin, Aksal a Adiny.

      Odpověď
      • A také Aksal. Ta děvčata mi tady chybí všechna. Je třeba si uvědomit, že tady nepíšeme a nediskutujeme sami za sebe ale hlavně pro lidi. Jsem přesvědčen, že výše uvedení diskutující ať už jsou názorové různice v čemkoliv, píší s dobrým srdcem a úmyslem a posouvají úroveň znalostí všech, kteří toto fórum zaměřené na rusko-české vztahy čtou. Tady nejde jen o nás. Tady jde o celou naši zemi. A my zde k tomu dobrému dílu můžeme přispět nemalou měrou. A to je to nejdůležitější. A ty myšlenky a názory se odtud šíří do celého českého infoprostoru. Sám jsem se o tom přesvědčil.

       Odpověď
       • Ano, svým způsobem jsme tu jako v televizní debatě, akorát bez obrazu a hlasu.
        Uvědomil jsem si to, když jsem dal odkaz na video, nikdo neodepsal, ale přibylo přes 100 zhlédnutí.

        Odpověď
        • (Většina byla určitě přímo či nepřímo odsud.)

         Tudíž mnoho lidí jen čte a přemýšlí bez toho, aby do diskuse vstupovali.

         Odpověď
     • I já se připojuji.

      Odpověď
   • …asi vsetci dakujeme, ze si svoju nepritomnost Lin vysvetlila,lebo po tom co sa mi na jednej diskusii stalo, ze jeden pan zmizol a dôvodom bolo ze umrel cloveka napadne vselico. Som rada ze si ziva a zdrava… ale chýbaš tu..Pokial ide o vznik Československa, oba nase narody to urcite vnimali ako vyhru v snahe o vydobytie si vlastného statu, aj ked na urovni GP zrejme islo len o ich sneuzitie , dnes som si uz po vypocuti aj predposledného Pjakina ( 100 rokov snah o 1. svetovu vojnu) a precitania niektorých dalsich zdrojov, ze nase narody dostali tento priestor aby pochovali stary cisarsky utvar Rakusko-Uhorsko, ktore bolo konkurentom Britského imperia, hlavne za cias Marie Terezie a tiez Ruské imperium….

    Odpověď
   • Jste velmi inteligentní žena i já souhlasím s Vaším postojem.

    Odpověď
    • Podobná debata tu prebiehala aj okolo témy roku ´68.
     Zopakujme si teda resumé:

     Treba vždy zohľadniť postoje, názory čo najviac relevantných zúčastnených strán.
     SK, CZ, RU, Západ, GP a hlavne, ako sa na situáciu pravdepodobne pozerá(l) Boh.

     Podľa mňa má Lin napr. pravdu aj v tom,
     že sa nesmieme znova opovážlivo spoliehať na Rusov,
     že nás z toho zasa vytiahnu.
     (príliš na nich ako na Godota zasa hľadieť,
     bo to aj ich môže potom pokúšať.. podobne, ako i GP padol)
     Z Washingtonu zasa do Moskvy ako zajace furt cez kolaje skákať.
     Rusi majú dosť svojich problémov a ne ešte tie naše.

     Najviac pomôžeme Rusom, Únii, aj sebe,
     keď KSB/DVTR čo najviac v EÚ rozšírime.
     Tak prestane Západ na Rusov útočiť.
     Je to zatiaľ asi fakt najlepší politický model
     reálnej demokracie v jej najpôvodnejšom zmysle,
     ešte pretým, než bola kontamínovaná otrokárstvom
     v jeho najrozličnejších, i moderných formách.

     Každý národ KSB o jedinečné aspekty svojej kultúry,
     skúsenosti predkov vylepší,
     na svoje konkrétne podmienky aplikuje.
     Tak sa pomocou KSB ku globálnej spolupráci,
     zachovaniu a rozvoji národov spojíme.
     O jej deformáciu bych sa dnes príliš nebál,
     bo ruský „etalón“ je stále k dospozícii na porovnanie.

     Otázky Roku ´68, Légii, Slovenského štátu a ďalšie
     na nás ešte vytiahnu.
     Preto je tak dôležité ich tu preventívne odmínovať,
     deaktivovať ich konfliktný potencial.
     Je to cvičenie (a občasné nedorozumenia patria k nemu)
     Nič viac, no ani nič menej.

     A áno, prílišná osobná rovina, egocentrizmus tam asi nepatrí.
     či už zo strany CZ, RU, SK, DE, alebo kohokoľvek..
     znova..na tom pohorel i GP.
     T.j., minimálne jedna jeho frakcia.
     Má byť pre nás mementom.

     Asi každý si svoje národy tak trochu prifarbujeme
     a to je asi prirodzené, no i farby je zdravé s Mierou používať :)
     spoločnú mozaiku kresliť.
     To je väčšia zábava, ako každý len na svojej lavici
     a potom iba porovnávať.
     To je hra o život, budúCnosť.
     Musíme myslieť na spoločný bod
     (ako keď po lane kráčate)
     a tým je Boh, jeho pravdepodobný cieľ,
     pohľad na „náš sporný“ dej.
     To všetkých objektívne spája.
     A myslieť v dejoch(nie stavoch), písať ich,
     bo iba to-tvorenie-strojenie, Čelověku zmysel dáva.

     ok..stop..bo zasa BaSníčkujem :)

     Odpověď
  • popolvár děkuji, Také jsem si toho všiml abylo mi rovněž trochu smutno.

   Odpověď
 14. Poslouchá někdo na youtube historika Pyžikova? Od něho jsou seriozní informace o předbiblických dějinách Ruska. Přičemž, on řeší jak otázky světonázorové, tak i kristianizací Rusi.
  Jestli si vzpomenete, Putin povolal do Moskvy metropolitu Kornilie, hlavu církve staroobřadců, kteří se po Nikonovcké reformě odštěpili od pravoslavné církve.
  http://www.nykhas.ru/288964/vstrecha-s-mitropolitom-moskovskim-i/

  Jedním z důvodů, proč to Putin učinil, byly jejich archivy, které se staroobřadcům podařilo zachovat, byť snahou Nikonianské církve bylo všechny knihy zlikvidovat a přepsat dějiny. Kornilij se také zmínil, že archivy, které on vzal se sebou ukážou ruské dějiny v jiném světle, než oficiální nauka.
  Pyžikov v jednom ze svých vystoupení prozradil, že se s Korniliem zná a ten ho nechává nahlédnout do svých archivů.
  V poslední době, když se roztrhl pytel s různými pseudo/slovanskými zdroji, ze kterých se šíří různé polopravdy, které hlavně mají za cíl posílení slovanského nacionalismu a jeho akcentací na pohanství a obřadnosti ( to jsou ty kroje, symboly, svátky atd.) mi, jako seriozní zdroj připadá právě Pyžikov. Od něho se dozvídám věci, o kterých se v žádném slovanském nebo pseudoslovanském zdroji nemluví. Neřeší žádného Peruna nebo symboly (jen okrajově), ale ve své podstatě MIM (materie-informace-míra)- základní princip fungování vesmíru v předbiblické terminologii Slovanů a jejich zvyky vycházející z tohoto principu. A taktéž Pyžikov řeší biblický projekt, jeho šíření na Rusi a jakým způsobem ovlivnil změnu světonázoru ruských národů.
  Přímo doporučují všem, kdo se o tyto věci zajímá nebo nikdy nezajímal, poslechnout si rozhovory s Pyžikovem jeden po druhém, protože v každém z nich říká něco nového a přínosného.
  https://www.youtube.com/results?search_query=%D0%BF%D1%8B%D0%B6%D0%B8%D0%BA%D0%BE%D0%B2

  Co se tyče církve staroobřadců, tak připomínám, že patří k tak zvanému hlubinnému státu, který spolu s Generálním štábem v roce 1917 převzal řízení a podpořil Stalina, a bolševiky. Některé zdroje uvádí, že dokonce VŘSR byla jejich kontra operace na záchranu Vlasti.

  Odpověď
  • už len to slovo cirkev je stopka,ktorá hovorí dávaj pozor.Čo je podla vas pohanstvo? Ved hovoríte rečov vašich predkov pohanov,je síce dosť zmenená,ale je to dedičštvo. Ćital som mrtvu vodu čo ste tu dali ale asi som ju pochopil inak.To slovo mrtva voda je dost divný názov ale čítal som to. Islam je použitý ako príklad nikde som sa tam nedočítal o tom že ISLAM je jediná a ta spávna cesta. Práveže sa tam hovorí o tom,že pôvodna Slovanska vedicka kultúra -viera bola prekážkou na ovládnutie Slovanov. preto vzniklo krestanstvo.

   Odpověď
   • oprava :asi s jednalo o knihu VNÚTORNÝ PREDIKTOR ZSSR -Ako a prečo sa písma robia «svätými»? teraz už si nie som istý čítal som to dávnejšie .

    Odpověď
    • Vladimíre, nenechte se odradit počátečními nezdary a studujte dál.

     Odpověď
   • „Mrtvá voda“ je výraz z ruských pohádek, kterou potírali zraněná a posekaná těla, aby se zcelila. Když někdo padl v boji, nejdříve byl zcelen „mrtvou vodou“ a pak oživen „živou“.
    „Mrtvá voda“- je koncepce, živou jí mají udělat lidé zavedením do svého života.
    Jako člověk, který se o slovanství zajímá, bysto mohl vědět a nepřistupovat k tomu názvu a priori negativně. Vždyť v lidových pohádkách a bylinách, obzvlášť těch ruských, je zakódováno mnoho tajemství z časů minulých.
    Také jsem nic neřekl o tom, že bych něco měl proti pohanům, mluvím jen o věrohodnosti zdrojů ze kterých se o pohanech dozvídáme. Jestli nějaký znáš, tak sem s ním. Ty zdroje, které jsou prokazatelně použitelné, jsou velmi kusé a neposkytují nám plný obraz toho, jak naše předci žili a proč žili tak a ne jinak. Z takových zdrojů se dozvídáme spíše kolik měli bohů, jaké svátky slavili, symboly používali, že uctívali přírodu a žili v souladu s ní. To je sice hezké, ale z toho nepochopíme, proč to dělali? Proč uctívali přírodu a nedrancovali jí, jak to dělali jiné civilizace, co jím v tom bránilo? Vždyť by to bylo mnohem jednodušší, obzvlášť vzhledem k zahuštěnosti populace. Prostoru měli habaděj, tolik, že si mohli z přírody jen brát, aniž by jí nějak výrazně ubylo. Víš o tom něco? Ty důvody jsem slyšel akorát od akademika Pyžikova, který se mimo jiné věnuje zkoumání světonázoru před křesťanských Slovanů. A když se to dozvídám, tak vidím, že jejich chování bylo podmíněno hlubokými znalostmi o přírodě vesmíru, ze kterých se odvíjel i jejich světonázor. Nechovali se na základě nějakých instinktů, ale věděli přesně, jak se mají chovat a proč se tak mají chovat.

    Co se tyče slova církev, tak mě to slovo také spíše odrazuje, ale na druhou stranu, když člověk něco ví o kristianizací Rusi, tak také ví, že zrovna církev staroobřadců ( je to jen název, s obřady to tolik nesouvisí) má ze všech známých církví nejblíže k původnímu učení Krista. Také víme, že ve staroobřadnické církvi, má velké zastoupení větev bezpopovců – bez popu, služebníků kultu. Už je to hned sympatičtější, že? Je vidět, že tato církev se dost vymyká těm tradičním.
    Nešlo jen tak naroubovat křesťanství východním Slovanům přes jejich odpor . Nejdříve na tom učení muselo byt zachováno hodně původního od Ježíše. Církev, než se dostala do současné podoby, musela projít řadou reforem, které postupně přiblížily pravoslavnou (slavit pravdu) víru ke kanonům Vatikánu. To mělo za následek rozkol v pravoslavné církvi a vznik staroobřadnické (to není samonázev), který měl za následek občanskou válku, likvidací knihoven se starými rukopisy a přepisování ruské historie evropskými historiky. Staroobřadci se ukryli v Sibiři, i se svými archivy. Ale i odtud ovlivňovali dění v Rusku, hlavně přes ruské patrioty.
    Takže, z tohoto pohledu vidím, jako velkou motivací dozvědět se, co je v těch archivech.
    Kdybys měl možnost nahlédnout do archivů Vatikánu, ty by ses vzdal té šancí dozvědět se, co je v nich ukryto, jen protože ti slovo „církev“ není sympatické?

    Odpověď
    • Bylo by možná lepší napsat, že „mrtvá voda“ je výraz ze slovanských pohádek. Mají ho totiž všechny – včetně našich – u nás např. Erben nebo Němcová. A ti z ruských pohádek nečerpali, ale sbírali naše (české a slovenské) národní pohádky z ústního podání obyčejných lidí.

     Odpověď
     • Určitě by bylo lepší, jenže se bavíme o názvu, ke kterému VP SSSR motivovaly ruské pohádky, ne Erben a ne Němcova, citují:

      „В русских сказках упоминается живая вода и
      мёртвая вода. Мёртвая вода изпользовалась
      для двух целей:
      • во-первых, её давали пить всякой нечисти
      (Змею Горынычу) перед битвой и во время
      отдыха между боями — от этого нечисть
      слабела;
      • во-вторых, перед изпользованием живой
      воды для возрождения к жизни, мёртвой
      водой орошали раны и возстанавливали
      ЦЕЛОСТНОСТЬ израненного или даже разрубленного
      на куски мёртвого тела“.

      Moje vysvětlení vycházelo z motivace být, co nejpřesnější a ne proto, že bych přehlížel české nebo jiné slovanské pohádky.

      Odpověď
  • Pyžikov mi pomohl možná pochopit ambivalenci historických procesů Ruska. Je to opravdu velmi výživný proud informací.

   Odpověď
  • Krátký příspěvek k tématu pohanství a …
   Jakmile došlo ke koncentraci osob na území do větších sídelních celků – měst, dostali se občané města pod správu řízení (vládu). Z toho také je termín „civilis“ (lat.) = občanský, tedy občan města. Tím také lidé byli nejen pod vládou panovníka, ale i hlavního náboženského náhledu prosazovaného v daném městě/obvodu (a od toho odvislé kultury). Tedy slovo civilizace je přímo odvozeno od slova „městský“.
   A dále bylo nutné odlišit „své“ od okolí, vesničanů … „pohan“. Tedy člověk/lidé žijící mimo „civilizaci“/město, blížeji v kontaktu s přírodou, musející více respektovat zákonitosti přírodních cyklů a sil … tedy praktičtější a účelověji zaměřené projevy boží přítomnosti v každodenním životě. To byly jejich denní zkušenosti, bez kterých by nepřežili. Ne že by tedy neuznávali ony „městské bohy“, ale doma se museli opřít o zcela jinou rituální magii. A tak nějak vznikl chybný názor, že jsou v rozporu s „centrálou“. Že toto náboženství venkovanů, které uctívá přírodu … vznikl chybný názor „mnohobožství“. Jenže denní boj o chleba neumožňoval hlubší analýzu jemnohmotných skutečností a prázdné filozofování. Proto komplexní téma bylo rozděleno na řadu drobných praktických úkolů a doporučení, jak to či ono ovlivnit potřebným směrem („magie přírodních sil“).
   Jenže kontraotázka: co dnes dělají církve? Také užívají hromadu světců, andělů … tedy obracejí se podle potřeby na osvědčené „specialisty“. Podle tohoto jimi uplatňovaného kriteria je vlastně celá ŘKC pohanskou sektou. A většinu svých svátků a pod. se nestyděli od „pohanů“ ukrást. Jsou tedy navíc i zloději.

   Téma uchování dávných informací:
   Hodně se uchovalo v pohádkách všech národů, vnímaví badatelé si všimli, že mnoho pohádek z celého světa si jsou podobné jak vejce vejci. I když nesou folklorní nátěr, jádro mají společné. Jejich úkolem bylo předávat jisté vědění snadno pamatovatelnou formou. Že je již dnes neumíme řádně pochopit, ta ztráta „výkladových klíčů“ je však naše chyba.
   Podobně i mnoho přírodních zkušeností a praktických dovedností bylo v roztříštěné podobě dnes dochováno – šamanismus. Opět nemyslím onen folklór pro turisty, ale ty skutečné, přírodní. Něco z toho bylo posbíráno a dáno dohromady a vznikl jednotný výcvikový systém, nazvěme ho „neošamanismus“, aplikovatelný v našem jinak přetechnizovaném prostoru. Jeho absolventi jsou dnes stejně dobří, jako ti přírodní (pohanští). I když existují i techniky jiné, také silné.

   A protože nic není náhoda („to jen Bůh si přeje být nepoznán“), dnes jsem narazil na tato videa a dávám je sem, neboť tematicky patří právě sem.
   - Země: Území záhad 15 – Tajemství starodávné mohyly
   https://www.youtube.com/watch?v=yAgSefmE5xk
   - Země Území záhad 16 – Tajemství dálněvýchodních petroglyfů
   https://www.youtube.com/watch?v=NjPwLhtCOlQ

   Odpověď
  • …ja, je skvely….

   Odpověď
  • Jsou nějaká videa s Pyžikovem otitulkována do českoslovenštiny?

   Odpověď
   • Jeden můj pokus stále visí zde https://uloz.to/!FC8snlPhioWI/st-arc-avi Jedná se o přepis tohoto textu http://leva-net.webnode.cz/products/alexandr-pyzikov-o-konceptualni-moci-stalina-jak-se-stalin-stal-stalinem/ akorát to není přesný doslovný přepis, jako titulky je to nepoužitelné (citace Hoxe).

    Odpověď
  • Viděl jsem pár jeho vystoupení o chápání světa Slovanů před nikonovými reformami a Petrem I., o tom že vnímali vše jako frekvenční/vibrační procesy, ale musím říct, že s pár věcma mám problém. V jednom vystoupení uvádí, že rozlišovali přirozenou smrt a nepřirozenou, a ze všech sil se snažili vyhnout té nepřirozené, odmítali bojovat a tak dále.
   Nezpochybňuju že to tak bylo a takové bylo přesvědčení našich předků, ale nezdá se mi správné v tomto ohledu, pak by třeba nebylo možné bránit svoji vlast před napadením. To co uvádí Pyžikov je velmi zajímavé, zjevně pouští na světlo světa informace, které byly staletí skryté, ale měli bychom mít na paměti, že starší neznamená automaticky bezchybné nebo lepší, resp. neplatí to o všem, čemu naši předkové věřili. Koneckonců, to, že toto vidění světa se jako celek neubránilo agresi biblického projektu a zmizelo, také o něčem svědčí.

   Odpověď
   • Oracle 911 10.12.2018 o 8:14

    >Koneckonců, to, že toto vidění světa se jako celek neubránilo agresi biblického projektu a zmizelo, také o něčem svědčí.

    Povedal by som, že nezmizol celkom, len časť odišla do ilegality.

    Odpověď
   • Tiež by to mohlo svedčiť o tom, prečo táto staroveká civilizácia (védicko-kresťanská) tak ľahko podľahla, hoci mohla mravne prevyšovať biblickú, ktorá šla na to formou plošnej agresie.

    Vybavujú sa mi také zábery, napr. z čiernobieleho filmu o Jánovi Husovi, kde sa vrchnosť rozhodla popraviť pár mladíkov, tak ich viedla ulicou na popravisko, ale bolo okolo nich strašne veľa davov, a nechceli ich tam pustiť, tak kati sa rozhodli sťať mladíkov na mieste. Obrovské davy, nie žeby katom v tom zabránili (kati by nemali najmenšiu šancu), ale len sa žalostne prizerali a zalamovali rukami.
    Aj byvoly majú viac súdržnosti, hoci nie vždy. Presúvajú sa v stádach, a keď sa niektorí trochu oddelí, a levy ho napadnú, tak niekedy padne a stádo sa len prizerá. Hoci, stáva sa, že keď napadnutý byvol začne ručať, tak mu ostatní pribehnú na pomoc a zaženú levov. Pritom by stačilo len málo: keby dav trochu viac spolupracoval, a nenechal sa po kúsku žrať.

    Odpověď
   • V jiném svém vystoupení řešil i tuto věc. Pokud Rod bojovníka požádal o obranu Vlasti, nebylo hříchem bojovat. Prostě pohani přistupovali v otázce smrti zodpovědněji.

    Odpověď
 15. nedavno u nas vysla kniha Starikova o Stalinovi, teraz pozeram ze aj na stranke je odkaz na ceske vydanie o gitlerovi a zapade, tak sa pytam co si o autorovi myslite? predpokladam ze Valerij Viktorovic poukazuje prave na Starikova a inych co sa hrabu v pieskovisku geopolitiky?… dianie v Rusku tolko nesledujem, ale zda sa mi ze aj nejaku politicku stranu zalozil, ktora moc dobre svetlo na konceptualov neurobila.. ak tu uz bola diskusia na tuto temu prosim presmerovat, dakujem. mne sa jeho knihy citaju dobre, co sa tyka faktov a historickych udalosti ale nieco mi na nom nesedi, aj v knihe sa vyjadruje k carizmu celkom pozitivne atd… oproti VP SSSR ma na podstatne udalosti vcelku odlisny nazor.

  Odpověď
  • Starikov ,
   ak si pamätám tu bol hodnotený ,
   pravoslávny veriaci / biblický projekt /
   Monarchista

   Odpověď
 16. Z ďalších zdrojov:

  Stalinova systematická podpora súkromného podnikania
  a jeho 12 reforiem ekcelerujúcich ekonomiku,
  následne postupne kompletne zdevastovanú Chruščovovými zákrokmi.

  https://www.youtube.com/watch?v=mBf6a8YXUtk

  Odpověď
  • Libor Smetana 29.11.2018 o 1:40

   krasny vse se deje jako na dratku každý komentar jako bych si vzpominal, ludo!

   Odpověď
 17. 1 novembra bolo 232 rokov čo sú povinné priezviská. Pred tým sme boli jeden ROD.Rozdeluj a panuj ako historický fakt a vznik rodín vyčlenených umelo priezviskom.Píšem to preto,pretože tato informácia nie je velmi propagovaná a bola ostranená aj z Wikipedie.Ak je niekto hrdý na svoje priezvisko tak je to len označenie otroka.
  V minulosti mali ľudia iba jedno meno. Rozpoznávali sa podľa krstného mena, za ktoré pripojili meno otca, prezývku, povolanie alebo pôvod jeho nositeľa. Prvé priezviská sa začali objavovať v priebehu 10. storočia.

  Prvé priezviská, v minulosti prímenia, začali používať šľachtici. Tí si ich odvodzovali od miesta pôvodu. Takto vznikli prvé šľachtické prídomky – predikáty, ktoré sa v latinčine používali s predložkou „de“, v nemčine s predložkou „von“ a v slovenčine s predložkou „z/zo“.

  Používanie priezvisk sa na Slovensku stalo povinným na konci 18. storočia. Uzákonil to patent Jozefa II. číslo 591 z 1. novembra 1786. Najbežnejšími slovenskými priezviskami sú Kováč, Kolár, Kolárik, Horváth, Tóth, Varga, Molnár, Balog, Szabo či Novák. „Prvé priezviská boli často naviazané na miesto pôvodu ich nositeľa (Prešovský, Spišák, Záhorák), zamestnanie (Tesár, Oráč), meno niektorého z rodičov (Matej, Matejov), ale aj na telesné či duševné vlastnosti (Malý, Chudý, Tichý),“ uviedla pre TASR etnologička Katarína Nádaská.

  Tieto prímená sa časom zmenili na priezviská a boli dedičné. Bolo to spôsobené aj tým, že v roku 1563 nariadil Tridentský koncil zavedenie matrík.

  Slovensko bolo po stáročia súčasťou Uhorska, neskôr Rakúsko-uhorskej monarchie, čo sa odzrkadlilo aj na tvorbe priezvisk. „Z maďarských názvov zamestnania vznikli priezviská ako Áč – tesár, Barát – mních, Čatloš – vojenský sluha pri koňoch, Lakatoš – zámočník, Sabol – krajčír, Sekereš – vozár, Vámoš – mýtnik, Varga – garbiar, Žoldoš – žoldnier, Bíro – sudca, Molnár – mlynár, Takáč – tkáč, Patkoš –podkúvač, Madarás – vtáčkar, Šipoš – pískač. Nemecké názvy zamestnaní dali podnet k vzniku priezvisk Bauer – roľník, Binder – debnár, Knap – tkáč, Mauer – murár, Müller – mlynár, Šmid – kováč,“ uvádza Nádaská.

  Najviac slovenských priezvisk vzniklo zrejme z krstných mien. Napríklad z mena Michal vychádzajú priezviská Michaľák, Michalec, Michalech, Michaliak. Z domácej podoby Mišo vznikli priezviská Mišiaň, Mišeje, Mišech, Mišianik, Miškov, Miške. Z jeho maďarskej podoby Mihál vznikli priezviská Mihaľ, Mihál, Mihálik, Mihaleje, Mihalovič.

  Priezviská sa dajú aj regionálne rozčleniť. „Napríklad pre západoslovenský región sú príznačné koncovky –oviech, -ových, -ejech,- ech, -ch,-ú (Mackoviech, Mackových, Mackejech, Mackech, Mackú),“ dopĺňa K. Nádaská. Podľa priezviska sa dalo v minulosti určiť aj spoločenské postavenie. Vystihujú ho napríklad priezviská Šoltýs, Richtár, Fojt, Sedlák, Hospodár či Gazda. Dal sa podľa nich určiť aj pôvod predkov – Bosňák, Turek, Talian. Etnické a národné mená existovali aj v inojazyčnej podobe – Böhm (z nemeckého Čech), Tóth (z maďarského Slovák) či Horváth (z maďarského Chorvát).

  Odpověď
  • Vďaka za kocku do mozaiky.

   Odpověď
   • tu je zdroj. skopíroval som to celé pôvodný článok z TASR som už nenašiel. Ten 1 november je vôbec na udalosti silný dátum.

    https://www.teraz.sk/magazin/priezviska-sa-na-uzemi-slovenska-zacali/328525-clanok.html

    Odpověď
  • Doporucujem knihu ZO STUDNICE RODNEJ REČI . 2. od KATARÍNA BALLEKOVÁ a MILOSLAV SMATANA o povode priezvisk

   Odpověď
   • tarzanislav 29.11.2018 o 6:39

    Na stránke Jazykovedného ústavu Ľudovíta Štúra SAV sú knihy oficiálne dostupné v pdf-ku, prvá aj druhá časť. Príjemné čítanie:
    https://www.juls.savba.sk/attachments/publ_dialektologia/studnica1.pdf
    https://www.juls.savba.sk/attachments/publ_dialektologia/studnica2.pdf

    Odpověď
    • dik, jednotku som nemal :)

     Odpověď
  • Libor Smetana 29.11.2018 o 1:40

   číslo 2 3 2

   Odpověď
 18. КАРТИНА МИРА фильм 2018 ТЕМНЫЕ жрецы против РУССКИХ волхвов Виктор Медиков Пякин Путин Задорнов

  https://www.youtube.com/watch?v=l1eKA_-Yvwc

  Odpověď

Napsat komentář

*
*

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>