Historie, dějiny

Podepisování příspěvků: anonymní příspěvky nebo ty, které v poli jména/přezdívky budou mít titulek nebo jiný text, mohou být smazány. Příspěvky s nakopírovaným delším obsahem, který je dostupný na jiném místě, mohou být také smazány – v takovém případě uvádět pouze odkaz, případně pár vět, nikoliv celý text systémem copy&paste. První komentář nového uživatele se zobrazí až po schválení, další již hned.

 Obnoviť

 1. Dreveny symbol bohyne Mary s lunarnym kalendarom stary 9500 rokov z teritoria Permskeho kraja.
  Больший Шигирский идол
  http://dostoyanieplaneti.ru/3877-bolshij-shigirskij-idol
  АНОМАЛЬНЫЕ АРТЕФАКТЫ СИБИРИ
  https://cont.ws/@water/530522
  Mna zaujali wolframove pruzinky vykopane z hlbky 6 – 12 metrov a kovove kotly s priemerom 10m. Jeden z nich objavil Ivo Mackerle. Nechcem vyslovit myslienku o slnecnej parabole na tavenie prave takych materialov.

  Odpověď
 2. čtenář 19.2.2017 o 21:59

  Restaurované barevné fotky z Ruska cca 1905-1915
  https://magazin.aktualne.cz/foto/davne-fotky-jako-z-mrazika-rusky-koumak-fotil-barevne-uz-za/r~a27684b2f53611e6bb37002590604f2e/r~c3aff8c4f53711e6b2310025900fea04/

  Odpověď
  • Je to krása, až se mi nechce věřit, že ty snímky byly opravdu vyfotografované tak dávno…jako bych se tam mohl ocitnout a s těmi lidmi mluvit.

   Kéž by…

   Co se týče úpravy, tak jak se takové obarvování dělá ve Photoshopu nebo podobném programu vím, je to opravdu hodně o subjektivních rozhodnutích a fantazii, obzvláště, když existuje jenom jedna černobílá fotografie (ne tři, jako tady). Jsou to pak v podstatě omalovánky. Určitě by to šlo udělat mnohem lépe, než to udělal ten člověk, ale trvalo by to dost dlouho.

   Odpověď
  • NicNezNula 19.2.2017 o 22:32

   Ty mlýny – velmi zajímavé! Něco podobného jsem viděl v jedné počítačové hře, ale už si nevzpomenu.

   Odpověď
   • Jedná sa o fotografie S. Prokudina-Gorského, talentovaného inžiniera a umelca. Cez tento odkaz nájdete pdf-ko časopisu „Vmeste“ z roku 2012, kde sme o Prokudinovi-Gorskom písali rozsiahly článok spolu s fotkami. Btw, väčšina jeho archívu, ktorý po revolúcii odviezol do exilu, sa nachádza v Knižnici amerického Kongresu.
    http://zvazrusov.vlmedia.sk/wp-content/uploads/2016/12/Vmeste_01_2012.pdf
    Článok s názvom „Sto rokov ruskej farebnej fotografie“ začína na str. 10

    Odpověď
 3. Výročí bombardování Drážďan. A bombardování Prahy 14. února 1945 – tragický omyl (?)
  -.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.
  W. Churchill, D. Roosevelt a J.Stalin, Jaltská konference 4. – 11. února 1945
  Praha 14.2.
  Nálet provedlo 62 amerických letounů B-17. Každý B-17 nesl šestnáct pětisetliberních (227 kg) bomb. Čtrnáctého února bylo policejně nahlášeno 250 svržených bomb, což odpovídá šestnácti strojům po šestnácti, plus šest ztracených, tedy přes 58 tun (58112 kg). Bombardéry, které startovaly ze základny v anglickém Nuthamstedau, svrhly během Popeleční středy 14. února 1945 přes padesát tun bomb na obydlené části Prahy. Celkem 701 lidí bylo zabito a 1184 zraněno. Zničeno bylo 183 domů či historických objektů a dalších zhruba dvě stě bylo poškozeno. Bez přístřeší zůstalo 11 000 Pražanů. Oběti tvořili téměř výhradně civilisté. Mimo objekty bylo napočítáno dalších 67 zásahů. Nálet nezničil žádnou z továren, které by mohli využít okupanti.

  Bombardování Drážďan, Prahy a dalších českých měst hned po jejím skončení proto nelze vnímat jinak, než jako bombardování území, spadajících do sovětské zóny vlivu. Což lze chápat tak, že když bylo jasné, že ani Hitler Rusko neporazil, ale že naopak Rusko (SSSR) získá vliv i v Evropě a za tím účelem bylo rozhodnuto i o rozdělení Německa, spojenci bombardovali všechno, co mělo pod vliv Ruska/SSSR připadnout. Tedy i Drážďany. A další česká města – Plzeň, České Budějovice, České Velenice, Cheb, Kralupy nad Vltavou, Záluží u Mostu, Ústí nad Labem, Neratovice, Zlín
  Z čehož plyne, že tehdejším bombardováním už nešlo o akce proti Hitlerovi, ale o to věčné tažení proti Rusku, které se ani Hitlerovi nepodařilo. A z čehož plyne, že v tažení proti Rusku se nehledí na žádnou oběť. A to by mělo být velkým poučením i pro současnost a budoucnost, obzvláště pak evropskou. A obzvláště, když Evropou k ruským hranicím opět tranzitují spojenecká/“spojenecká“ vojska
  http://aeronet.cz/news/vyroci-bombardovani-drazdan-a-bombardovani-prahy-14-unora-1945-tragicky-omyl-videa/

  Odpověď
 4. link na knižnicu – Электронная библиотека RoyalLib.com
  http://royallib.com/genre/starinnoe/

  Odpověď
 5. http://www.eurasia24.cz/jak-to-je-s/item/2168-stopy-velke-rise-slovanu

  Odpověď
 6. Upozorňují na článek v rj. „Američané nikdy neletěli na Měsíc. SSSR znal pravdu, ale mlčel“, ve kterém jsou rozebrány důvody, proč SSSR spolupracoval s USA na tom největším podvodu v dějinách minulého století.
  https://cont.ws/@interset/513842

  Odpověď
  • My co nevládnem ruštinou…zatím…máme smůlu. Díval jsem se a není to tak dlouhý. Ocenil bych bych, kdyby si s tím někdo dal tu práci a přeložil to. Překladač dává nesmyly…
   Jinak už nějaký čas si všímám, kde všude se objevuje tato informace a jednou jsem ji slyšel v seriálu Přátelé (mám pocit, že to řekla Fíbí (Phoebe)) a pak to bylo ukázáno ve filmu pro nejmenší diváky. Byla to asi ta poslední série s Mimoňama. Takže informační pole se rozšiřuje z rodičů i na nejmenší.

   Odpověď

Napsat komentář

*
*

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>