Historie, dějiny

Podepisování příspěvků: anonymní příspěvky nebo ty, které v poli jména/přezdívky budou mít titulek nebo jiný text, mohou být smazány. Příspěvky s nakopírovaným delším obsahem, který je dostupný na jiném místě, mohou být také smazány – v takovém případě uvádět pouze odkaz, případně pár vět, nikoliv celý text systémem copy&paste. První komentář nového uživatele se zobrazí až po schválení, další již hned.

 Obnoviť

 1. NicNezNula 26.6.2017 o 13:51

  Tip na knihu jako dárek pro Hoxe k Vánocům

  http://knihy.cpress.cz/tajny-zavod-o-mesic.html?type=author&searchFor=P

  Odpověď
 2. Průčelí domu na území Ruska:
  https://s29.postimg.org/6b7gih70n/adj696.jpg

  Odpověď
  • Oracle 911 25.6.2017 o 23:13

   A.D. J969 hovorí za všetko. :)

   Odpověď
   • Anno Domini Jesu 969, myslíš?

    Odpověď
    • Oracle 911 26.6.2017 o 0:04

     Pardon je to 696 a áno mám na mysli tú skratku.

     Odpověď
   • Je tam 696, alebo 896? No tá strieška (s okom?) je zaujímavá.

    Odpověď
    • 896

     Odpověď
    • Dům postaven zřejmě roku 1896, ale napsáno je „Anno Domini Jesus 896″ – „roku 896 od Ježíše“

     Odpověď
     • Velesovič 26.6.2017 o 9:15

      896 let od přijetí Ježíše, přijetí křesťanství?

      „“Po porážce před Konstantinopolí roku 860 byli Rusové na dolním Dněpru vystaveni tlaku ze strany byzantské říše a také jejího spojence Chazarů. Dali proto přednost navázání přátelských vztahů s Byzancí, kterých využil patriarcha Fótios k vyslání misionářů. Těm se podařilo získat část Rusů, zřejmě včetně kyjevských vládců Askolda a Dira, pro křesťanství, a tak bylo snad již v roce 864 založeno v Kyjevě biskupství…“"

      Odpověď
      • Velesovič 26.6.2017 o 9:20

       I když postaven by byl 1000 let od přijetí Ježíše.

       Odpověď
      • proč by tam mělo jít o nějaké přijetí?
       Anno Domini = Léta Páně
       Anno Domini Jesus = Léta Páně Ježíše

       Anno Domini a Anno Domini Jesus je to samé, jen v první verzi se Jesus nepíše, protože to společnost chápe jednoznačně i bez toho.

       Odpověď
       • Hoxi, jak se ale dají vysvětlit všechny ty události za první tisíciletí? Mohamed? Křížová výprava z Benátek proti Byzanci?

        Je mi jasné, že ten dotaz je moc široký, ale – vysvětluje to vůbec někdo?

        Odpověď
        • Otázka je kdo rozhodl, že byly v prvním tisíciletí… obecně situace je takové, že rozbít stávající historický mýtus je lehké, ale říct co skutečně bylo je téměř nemožné.

         Odpověď
        • Letopočty AD se totiž začaly používat relativně pozdě, je to otázka posledních několika set let. Všechny starší dokumenty obsahují data na základě jiných kalendářních systémů nebo systémů datace, například „roku 48 vlády císaře Diokleciána“ – přesné datum záleží tedy na tom, kdy byl Dioklecián císařem, což nikdo přesně neví a současná datace je domluva. Poměrně hodně věcí nasvědčuje tomu, že epocha antiky bezprostředně přecházela epoše renesance, kromě spousty materiálních důkazy se nabízí třeba úvaha, jak lze navázat na tisíc let mrtvou kulturu a jak lze 1000 let uchovat antická díla, když neexistoval papír, aby se tyto antická díla objevila z ničeho nic v 16-17. století už ve formě knih, přičemž originály nikdy nikdo neviděl, ve většině případů.
         Z děl renesančních autorů je zřejmé, že antické autory nepovažovali za někoho dávno mrtvé, ale buďto za někoho kdo je ještě naživu, nebo kdo zemřel relativně nedávno – pouští se s nimi do tuhých sporů, kritizují jejich latinu atp.
         Pro představu, to je zhruba totéž, jako nyní navázat plynule na teologické a jiné spory období Přemyslovců a jako by se ve společnosti rozhořel spor, který by aktivně rozdělil společnost, na téma o tom, jestli Přemyslovci prznili jazyk nebo ne.
         Podobně ranně renesanční autoři vedou urputné disputace na téma latiny (údajně tisíc let už stabilně existující) a vedou polemiku s „antickými“ autory o čistotu latiny.
         Je naprosto nemožné, aby společnost nějak navázala na tisíc let mrtvou kulturu a pokračovala v jejím rozvoji jako by se nechumelilo, kde nezůstal naživu jediný její zástupce, jen knihy (i kdyby zůstaly – což je sporné), jednoduše proto, že současní lidé mají kompletně jiný světonázor a vidění světa, a vůbec nerozumí, jak se tato dávno mrtvá kultura dívala na svět a jaký smysl vkládala do jednotlivých slov a pojmů. Pokud navázat na mrtvou kulturu by byl podobně úspěšný, jako nyní navázat třeba sumerské destičky a plynule pokračovat v disputacích, tehdy nedokončených.

         Odpověď
         • Hoxi, já jsem tady četl i viděl odkazy, které na ten 1000 let posun ukazují, ale nedovedl a pořád nedovedu si v hlavě uspořádat, jak to vlastně mohl doopravdy být.

          Přijde mi ale, že přes posloupnost vládců a papežů by mělo být možné ty dějiny někdy zrekonstruovat. Nezbývá než počkat, až se do toho někdo pustí.

          Dík za odpověď hezký večer přeju, Tomáš

          Odpověď
          • Celkem jednoduše: papír snese vše. V současné době není nikdo reálně schopný říct, jestli je nějaký nález starý 500 let nebo 2500 let, žádná objektivní metoda datace neexistuje (uhlíková metoda je kompletně k ničemu) a veškerá datace vychází z koncepce přijaté historie – z domluvy. Existuje spousta dokumentů a artefaktů, které boří stávající historický mýtus, ty jsou ničeny nebo ignorovány. Současná datace jednotlivých epoch je založená na domněnce – v 16-17. století si Scaliger a Petavius řekli, že v datacích je naprostý guláš a je třeba s tím něco dělat, tak sestavili svévolně tabulku, co bylo kdy, absolutně nepodloženou, zato odpovídající kabalistickým zákonitostem – existuje třeba traktát „O snadné metodě poznání historie“, kde se zkoumají astrologické vlivy a různé „dokonalé“ a „nedokonalé“ čísla, například typu: 256 je dokonalé číslo, stejně jako 1121 a 1796. Panovnická dynastie nebo říše proto musí trvat právě takovou dobu, jiná není přípustná… a světe div se, dnes přijaté délky života různých říší a dynastií minulosti zajímavým způsobem odpovídají zákonitostem (číslům), popsaných v tomto středověkém kabalistickém/astrologickém traktátu.

           Další věc je, že historie funguje tak, že se tak dlouho něco přepisuje ze starší knihy do novější, a z jedné do druhé, dokud se z toho nestane „obecně přijímaný fakt“, nad kterým se už nikdo nepozastavuje a nikdo si nedovolí nic zpochybňovat.

           Odpověď
 3. [PDF]pramene k vojenským dejinám slovenska 1944-maj 1945
  1. ČS. ARMÁDNY ZBOR V ZSSR
  A JEHO ÚČASŤ NA OSLOBODZOVANÍ SLOVENSKA V ROKOCH 1944 – 1945
  http://www.vhu.sk/data/files/662.pdf
  -List predsedu vlády Československej republiky Zd. Fierlingera veliteľovi
  1. čs. armádneho zboru v ZSSR gen. K. Klapálkovi
  -priloha, schemata od str.445

  Odpověď
 4. zdravim! vedel by prosim niekto dat link na tieto dokumenty tu spominane? vopred dakujem..

  http://hnonline.sk/svet/982311-rusi-odtajnili-unikatne-archivne-spisy-opisuju-zaciatky-druhej-svetovej-vojny

  Odpověď
  • uz nie je potrebne, vidim, ze dasa nizsie uz poskytla link, dakujem..

   Odpověď
 5. Dávám k pozornosti odkazy na dva zvláštní archeologické nálezy mumií humanoidu nelidského typu. Také to nejsou primáti. Mají tři dlouhé prsty na nohou a rukou.
  Jeden nález, z Peru skutečně vypadá, že je pravý. Zkoumá ho i skupina vědců z Ruska, viz. video.
  http://infomaxx.ru/perevodika/v-peru-naydena-mumiya-nastoyashhego-inoplanetyanina.html

  O druhém nálezu to s jistotou tvrdit nemohu, nicméně je hodně podobný prvnímu. Také u tohoto nálezu se vyjadřuje domněnka, že se jedná o reptiloida.
  http://infomaxx.ru/perevodika/eto-istoricheskiy-moment-naydena-mumiya-chuzherodnogo-sushhestva-reptiloidnogo-tipa.html

  Takže, posuďte sami, jestli stojíme před nějakým objevem, který převrátí historií země naruby nebo je to fejk. I když mně samotnému se to u prvního případu nezdá.

  Odpověď
  • V tejto súvislosti dávam do pozornosti tento článok:
   http://www.hlavnespravy.sk/v-juhoafrickej-dedine-sa-narodil-napoly-clovek-napoly-jahna/1046668
   Akosi sa neviem zmieriť s „oficiálnym“ vysvetlením, že sa ovca nakazila „horúčkou údolia Rift“. Také vysvetlenie by ma možno uspokojilo v 17. storočí.

   Odpověď
   • Pokus z laboratoře nebo telegonie?

    Odpověď
   • píšou že se ovce nakazila virem, a ovce má jiný počet chromozomů, takže nějaký kříženec nepřipadá v úvahu.

    Odpověď
    • Oracle 911 24.6.2017 o 8:48

     Aj kôň a aj osol majú rozdielny počet chromozómov a predsa im rodia hybridy zvané mula/mulica, takže ja by som tým neoperoval. Podotýkam samice týchto hybridov sú zväčša neplodné (tak na 99%) ale tu i tam dajú život potomkovi.

     Odpověď
     • Velesovič 25.6.2017 o 19:56

      Chromozomy: Kůň 64, Osel 62, Mezek 63.
      Ovce 54, Homo Sapiens 46.
      Jelikož se v pasteveckých oblastech nevyskytují kříženci typu ovce – muž, tzv. Mužovec, je křížení ovečky a pasáčka nepravděpodobné.

      Odpověď
      • Oracle 911 25.6.2017 o 20:24

       Povedal som, že rozdielny počet chromozómov nie je argument a nie to, že nie sú iné mechanizmy, ktoré bránia vznikom hybridov prirodzenou cestou.

       Odpověď
       • Velesovič 25.6.2017 o 21:25

        Ano, máš pravdu. Jen v počtu chromozomů to není. U savců v případě úspěšného křížení jde o stejnou čeleď, koňovití (kůň, osel, zebra), kočkovití (lev, tygr), psovití (vlk, kojot, pes). Jde i o schopnost penetrace vajíčka spermií a asi i spousta dalšího, jako „kompatibilita pohl. orgánů“. Nicméně zajímavé téma.

        Odpověď
        • Oracle 911 25.6.2017 o 21:37

         Súhlasím ale táto stránka primárne nie je o biológií.

         Odpověď
     • Já jsem dokonce (před několika lety) četl,že existují experimenty s křížením člověka a gorily.

      Odpověď
  • o tom naleze z prveho linku rozpraval jardo chvatal vo svojom seriali na SVCS „absolutne neuveritelne“ a mnoho dalsich takychto zvlastnosti…
   https://www.youtube.com/watch?v=Cz1mv7UuXhs
   zda sa, ze uz aj v mainstreame zacina liezt na svetlo sveta mnoho zatajovanych objavov z oblasti „zakazanej archeologie“

   Odpověď
  • Taure-to je pouze jeden důkaz proti spekulacím Darwinistů. Prezentace důkazů proti této spekulativní teorii, budou přibývat, pokud nebude válka. Darwin opsal evoluční teorii z Véd, vcelku ji však nepochopil-především jejich duchovní rozměr. Védy předkládají úplnou analýzu vývoje života ve vesmíru a dalších vesmírech a tvrdí, že humanoidů je 400 000 a životních druhů je celkem 8 400 000. Roztavená protoplazma má schopnost stvořit pouze život nižších forem ve formě travin.

   Máme se tedy na co těšit. A myslím si, že i ve vědecké společnosti je mnoho osobností, které tento očistný proces poznání-pouze přivítají. Neboť se týká širokého spektra dalších vědeckých oborů.

   Odpověď
 6. http://22june.mil.ru/
  MO RF odtajnilo vzpomínky sovětských vojevůdců na začátek války
  https://cz.sputniknews.com/svet/201706225512448-mo-rf-vzpominky-sovetsti-vojevudce-valka/

  Odpověď
 7. Zaujímavé video o Egypte.
  40 веков обмана. Пришло время переписать историю Египетских Пирамид. Все тайны Вселенной
  https://www.youtube.com/watch?v=HMNlTqPo5T8

  Odpověď
 8. Ruští archeologové odhalili tajemství vzniku staroruského města
  na místě stavby starobylého chrámu ve Vjazmě ukázaly, že toto staroruské město vzniklo asi v 13. století našeho letopočtu, uvádí tiskové oddělení Institutu archeologie RAN
  https://cz.sputniknews.com/svet/201706205495575-rusti-archeologove-tajemstvi-vznik-staroruske-mesto/

  Odpověď
 9. dagmara01 20.6.2017 o 7:25

  Ruští archeologové odhalili tajemství vzniku staroruského města
  Vykopávky na místě stavby starobylého chrámu ve Vjazmě ukázaly, že toto staroruské město vzniklo asi v 13. století našeho letopočtu, uvádí tiskové oddělení Institutu archeologie RAN.
  https://cz.sputniknews.com/svet/201706205495575-rusti-archeologove-tajemstvi-vznik-staroruske-mesto/

  Odpověď
 10. k jedné dřívější diskusi ohledně bezdrátové elektřiny v 19. století, záhada vyřešena (kladně)
  http://tech-dancer.livejournal.com/8346.html

  ukazuje se, že tehdy skutečně jezdily tramvaje na bezdrát, fotky z austrálie jsou v tomto směru výmluvné.

  Pro případné pochybovače :), ještě jedna várka prakticky přímých důkazů:
  http://tech-dancer.livejournal.com/8094.html

  Odpověď
  • Ahoj Hoxi,
   Nevím zda jsem sám, ale mě už přestává udivovat technika 19. století.
   spíše mě začíná srá/štvát technika utajení jejího ututlání, což samo souvisí s bodem 7. plná funkce řízení.
   Synátor se přihlásil na elektrotechnickou střední a ještě před tím jsme koupili lampové kombo Laney (hrál na el. kytaru)
   a když učitel říkal, že lampy už jsou minulost a že se už nikde nepoužívají, to bych si přál vidět, jak tehdá vyskočil z lavice a „učiteli“ to náležitě objasnil :)
   Učitel jede podlevá osnov schválených šedým vousem a tak by musel učit dvojí nauky jednu ofiko a druhou neofiko.
   Mě také kámoš obvinil, když říkal: seš srab, když studentům jako člověk z praxe neřekne pouze neofiko nauky, já říkám, že se z mé občasné přednášky z praxe, dělá kontrolní hlášení ve formě pdf presentace a jde to nahoru ke kontrole ale mezi slovy se to dá samozřejmě.
   Musíme spolehnout na lidskou zvídavost :)

   Odpověď
  • hmm, neviem či som tú predošlú diskusiu sledoval pozorne…
   mám však silný pocit, že to v Melbern nie sú tramvaje, ale lanovky ako v San Francisku (?)

   Odpověď
   • Možná, netvrdím že ano, jen si pár lidí všimlo, že na některých starých videí jezdí tramvaje bez koní, šraků, dieselu nebo vedení v kolejích. Ono to hlavně není vůbec podstatné, jestli ty tramvaje jezdily na bezdrát nebo na klasiku, je to kuriozita, důkazní báze spočívá jinde.

    Odpověď
    • iste, pár odkazov na túto tému ma vyslovene zaujalo (tie s kostolnými vežami, a pod.) lenže toto naozaj nie sú električky v klasickom poňatí ale lanovky (pre žiadne hnacie teleso tam už ani niet miesta). Navyše v prvom odkaze je „fotka“ s nápisom „Puckle street“ – tam to na bezkábel nevyzerá… pred časom som čítal takú knihu http://www.databazeknih.cz/knihy/rise-svetla-72518 , v ktorej bolo celkom dobre opísané, ako mestá koncom 19. st. vyzerali, pokiaľ ide o túto oblasť – v podstate ako škaredá rozvodná skriňa… podľa mňa ide o klasický dobový retuš, navyše pri niektorých obrázkoch ani nie veľmi dobrý.

     Odpověď
     • žádný retuš (kromě ručního obarvení), vidíš ty sloupy bez drátů? I kdyby tam ty dráty nebyly vidět (jakož jsou), ty sloupy na fotkách, které jsou tam všude, zcela jistě nejsou určeny k tomu, aby na nich viselo vedení, to vidí každý technik a myslím že to musí vidět každý. A lustry, plněné rtuťovým amalgámem a také bez drátů mluví také za vše. Nechci to někomu nutit, pro mě je věc jasná.

      ps. kde na těch fotkách vidíš nějaké lanovky? žádné lana ani infrastruktura na něco podobného tam zjevně není, a v kolejích taky není místo pro kabely, to jde vidět.

      Odpověď
      • lanovka v San Franciscu: https://en.wikipedia.org/wiki/San_Francisco_cable_car_system#/media/File:10_Cable_Car_on_Hyde_St_with_Alcatraz,_SF,_CA,_jjron_25.03.2012.jpg
       v Melbern ide o analogický systém
       - tie lustre vyzerajú zaujímavo. Pozrel som sa však bližšie na tie piliere v prvom odkaze – ide predsa o klasické dobové telegrafné stĺpy :-)

       Odpověď
      • Dobrodej 20.6.2017 o 9:24

       Na niektorých fotkách je jasne vidieť strednú koľaj.
       https://sk.wikipedia.org/wiki/Nap%C3%A1jacia_ko%C4%BEajnica

       A tie stĺpy sú zjavne telegrafické stĺpy. Tenké drôtiky nemusí zachytiť fotoaparát.

       Odpověď
  • čtenář 19.6.2017 o 22:39

   Hoxi.. musím Vám, ač nerad, zkazit radost..

   1) Tramvajím obecně stačí 2 koleje a jezdí: jedna na + a druhá na – proud (stejnosměrný). Jako třeba vláček na pouti.
   2) Pokud si to dobře prohlédnete, tak hned na první foto (Bourke street) je UPROSTŘED kolejí „třetí čára“, čili buď napájecí kolej, ev. jak psal kolega níže, tažné lano.
   A na téže foto jsou mlhavě (třeba oproti střeše domu) vidět slabounké nitky telegrafních drátů..
   Věříte mi ?? Opravdu, nehledejte zde něco, co zde není..

   Odpověď
   • Pár dní jsem neměl čas. Jo, s tou tramvají jsem se spletl a autor taky, se sloupy možná taky, tady to pro mě není jednoznačné (jsou fotky kde jsou sloupy bez úchytek pro dráty, a taky se tam ty dráty mohly ocitnout později, využití k novým účelům – jako telegrafní systém to na spoustě fotek co jsem viděl nesedí, např. na jednom sloupu je 10 příček, na dalším jiným počet, na dalším zase jiný počet apod.), ale to nic na celku nemění, viz třeba ten další odkaz a kauza lustry. Spousta objektů, které nyní bereme jako čistě kultovní, jsou ve skutečnosti buďto technologické objekty nebo objekty jak kultovní, tak technologické, spojené s využitím elektřiny.

    Odpověď
    • áno, celkovo sa mi takýto prístup pozdáva omnoho viac, ako niečo jednoducho označiť za kultový predmet bez toho, aby sa vzali do úvahy iné – hoci aj na prvý pohľad nepravdepodobné alternatívy. A myslím, že nie som jediný, komu pri tých lampách zišla na um táto záležitosť: http://www.cez-okno.net/clanok/archeokienko/sest-zahadnych-objavov-ktore-sucasna-veda-nedokaze-vysvetlit-2-bagdadska-bateria

     Odpověď
 11. Československo zaútočilo na USA. A v legendární bitvě nad Merklínem zvítězilo
  První konflikt s našimi západními spojenci za dob studené války vyhráli a ukázali tím, že se nebojí chránit hranice před jakýmkoliv nepřítelem.
  http://domaci.eurozpravy.cz/zivot/192829-ceskoslovensko-zautocilo-na-usa-a-v-legendarni-bitve-nad-merklinem-zvitezilo/

  Odpověď
 12. Nepohodlné artefakty války r.1812
  https://www.planet-kob.ru/video/5983

  ps. v podezřele stejné době padl i Egypt Mamlúků (běloši-R1a1, pocházeli od Volhy) a začala tam likvidace památek, artefaktů a přepisování historie.

  Odpověď
  • To je jasný důkaz toho, že historici jsou mocnější než Bůh. Oni umí změnit minulost. Toto Bůh neumí …

   Odpověď
   • Oracle 911 15.6.2017 o 21:32

    Tak skratkovito pre tých, ktorých ruština je slabá?

    Odpověď
    • Vyplývá z toho že Alexandr I. a Napoleon bojovali na stejné straně.

     Odpověď
     • Hoho, to je nečekaný zvrat.

      Jdu se na video podívat.

      Odpověď
     • Oracle 911 15.6.2017 o 22:03

      A teraz otázka:
      Proti komu?
      Určite máme pár typov. :)

      Odpověď
      • Proti zbytkům Veliké Tartárie?

       Odpověď
       • Oracle 911 15.6.2017 o 22:15

        Asi áno.

        Odpověď
        • 10:44
         Ke komu bys přiřadil výzbroj toho vojáka, jehož meč zakrývá orel svým pařátem?

         Odpověď
         • Oracle 911 15.6.2017 o 22:27

          Áno určite. :)

          Odpověď
          • Tvoje odpověď je jako:
           - Dáš si hrách nebo cizrnu?
           - Ano.

           Myslíš tím ale, že jde o vojáka Veliké Tartárie, pod pařátem orla?

           Odpověď
           • Oracle 911 15.6.2017 o 22:50

            Áno. :)

            Odpověď
            • Už asi rozumím, co mi tak vrtalo už dávno hlavou ohledně Ruské orlice na státní vlajce – ještě před mým příchodem na tuto diskusi.
             Zdálo se mi zvláštní, že i Rusko má orlici.

            • Oracle 911 16.6.2017 o 8:29

             Áno ešte k tomu také dvojhlavé a došlo aj k zmene hraníc.

            • Ori trocha z heraldiky. Jednohlavy vtak = muzsky rok, dvojhlavy vtak = zensky rod.

             Takze sliezsko, znak orol cierny na zltom podklade. Orol nie orlica
             Rusko, znak dvojhlava orlica. Spolocne par rodiaci slobodu

             Bud zdravy a vsetko dobre

         • Ta zbraň mě silně připomíná dordje.

          Odpověď
       • Oracle 911 15.6.2017 o 22:26

        A teraz ma napadlo, čo ak predchádzajúca Francúzska kráľovská dynastia bola spojencom Veľkej Tartárie a preto tam GP zorganizoval revolúciu?

        Odpověď
        • To je tak, doslova, převratná myšlenka, která ve svých důsledcích mění tolik věcí, až se i trochu dokáži vcítit do reakcí lidí, co hystericky odmítají pravdu, která boří stěny jejich iluzí.

         Nicméně, zní zcela logicky a souhlasím, že to tak mohlo být.

         To mi připomíná Putinův dárek Macronovi.

         Odpověď
         • Oracle 911 16.6.2017 o 8:33

          Preto ma aj to napadlo, kvôli tomu čo povedal Pjakin/Putin.
          Ďalšia indícia pre mňa bola zmena vlajky/štátneho znaku zo zlatej ľalie na modrom pozadí na trikolóru.

          Odpověď
     • Málem bych zapomněl – nevím, zda sis všiml mého komentáře, jak Putin mluvil o důležitosti Arktidy a klimatických změnách, každopádně, vlastně potvrdil tvoji teorii i když na plnou hubu to neřekl.
      Nevím, zda jsem to pochopil správně, ale šlo tam o nějaký Baltský státní podnik (loděnice) a místní zkušení specialisté se divili a stěžovali si, proč nedostávají tolik podpory, kolik si myslí, že by měli dostávat. (Moji ruštinu ber hodně s rezervou.)
      Putin téma zahrál tak trochu za postranní čáru, ale zároveň pro vnímavé diváky naznačil opravdu mnoho.

      Takže – Gratuluji a děkuji Ti za odvahu vytáhnout i takové teorie, které se mohou zdát na první pohled příliš šílené.

      Odpověď
      • za málo :)

       Odpověď
       • Za mnoho.
        Ale skromnost je dobrá vlastnost.

        Odpověď
      • Tři zajímavá videa k Arktice
       Cože tam Rusové našli? https://www.youtube.com/watch?v=d3dgBtKbWAg&feature=youtu.be
       Ruská vojenská základna v Arktice. https://www.youtube.com/watch?v=bMgmSqyDtoY
       Reportáž Rossija 1 ze základny. https://www.youtube.com/watch?v=bOJbv3TgEmk

       Odpověď
       • Ještě jedno video. https://www.youtube.com/watch?v=7LWsoNBU9g0

        Odpověď
     • Už jsem se na to video díval a začal jsem pochybovat jestli opravdu dobře rozumím … To je docela silná káva ! :D Uvědomujete si vůbec, co všechno by muselo být zfalšováno a upraveno ? :D
      Dobře, uvažujme že Alexandr I. a Napoleon byli spojenci, kdo tedy a proti komu bojoval u Bereziny a u Borodina ? Vždyť o Borodinu psal i Puškin ! Kurnik, ne že bych už nějakou dobu nepochyboval, čemu to vlastně věřím (zvláště po přečtení knih Van Helsinga a po přednáškách Wilcoxa – hmm, kdybych to někomu řekl (dávám si na to pozor, abych se nezesměšnil před kamarády), tak dostanu svěrací kazajku a Chocholoušek by měl nového pacoše), ale že by historie byla až tak prolhaná a prokoučovaná, tak to je už i na mě opravdu moc … :)

      Odpověď
      • čas si zvykat… nejdřív jsem taky nevěděl co s tím a jak to uchopit, ale když se opakovaně setkáš s tím, že v centru moskvy leží pod asfaltem celé domy i se střechou a komínem, a pod několika metry usazenin jsou nalezeny lahve a mince z 18. století (oficiální doba pro vznik podobné vrstvy nánosů – tisíce let), tak z toho plyne, že historie jako věda buďto ignoruje slona v koupelně, nebo se na maskování přímo vědomě podílela/podílí.

       Odpověď
      • Chlapi tak z tohto môže človeka normálne rozbolieť hlava, to je taký guláš, že viem iba to, že nič neviem a ničomu už neverím. Inak platí ako hovorí Dušek : „Historie je iluze psaná vítězi“.

       Odpověď
      • popolvár 16.6.2017 o 21:22

       Vojna svetov I, Vojna svetov II – videá k danej téme:
       https://www.youtube.com/watch?v=xeJaFLK-Jd4
       https://www.youtube.com/watch?v=-B4gMRlr7xU
       vyzerá to tak, že Alexander I. a Napoleon I. skutočne spolu bojovali v 1812 proti komu? Proti Moskovskej Tartárii… Napoleónove ruské ťaženie bolo súčasťou celosvetovej vojny, ktorá v 1812-1815 prebiehala aj na území Severnej Ameriky.

       Odpověď
       • Taky to tak vidím. Ještě je tam třeba přihodit Egypt, který Evropě padl v roce 1811.

        Odpověď
      • K tomu, co všechno muselo být zfalšováno a upraveno, ve skutečnosti nic moc – veškeré tiskoviny byly tehdy předmětem cenzury ze strany státu jak v Rusku, tak v Evropě, v Rusku nemohla vyjít žádná kniha, která neprošla cenzurní komisí, razítko „povoleno cenzurou“ je na první straně každé tehdejší publikace. „Ruská“ akademie věd se skládala z Němců a Francouzů, a Evropa měla zájem na tom, aby se na Tartarii co nejrychleji zapomnělo, takže tady nenastal taky žádný problém. Stačilo počkat pár desítek let až vymizí lidová paměť, a jestli navíc Tartarii skutečně spláchla i nějaká potopa, a tomu vše nasvědčuje, tak ani přeživších moc asi nebylo, a otázka likvidace archivů se řešila „sama sebou“.

       Odpověď
     • Je docela známý fakt, že Napoleon nabízel své služby Rusku. Tehdy byl ještě v hodnosti poručíka. Tehdy vyšlo nařízení, že cizí vojáky se mohou brát do carské služby jen při snížení hodnosti. Napoleonovi nabídli hodnost podporučíka a ten to údajně odmítl a ještě se naštval.
      https://books.google.cz/books?id=vkdKvGqppRkC&pg=PT133&lpg=PT133&dq=%D0%BD%D0%B0%D0%BF%D0%BE%D0%BB%D0%B5%D0%BE%D0%BD+%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%B4%D0%BB%D0%B0%D0%B3%D0%B0%D0%BB+%D1%81%D0%B2%D0%BE%D0%B8+%D1%81%D0%BB%D1%83%D0%B6%D0%B1%D1%8B+%D1%80%D0%BE%D1%81%D1%81%D0%B8%D0%B8&source=bl&ots=66UfqxXU_P&sig=Vj7_K6PJnr26Tf3wor_LDvwW5D0&hl=cs&sa=X&ved=0ahUKEwjl46Se18DUAhWMcRQKHQCeBzwQ6AEINzAD#v=onepage&q=%D0%BD%D0%B0%D0%BF%D0%BE%D0%BB%D0%B5%D0%BE%D0%BD%20%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%B4%D0%BB%D0%B0%D0%B3%D0%B0%D0%BB%20%D1%81%D0%B2%D0%BE%D0%B8%20%D1%81%D0%BB%D1%83%D0%B6%D0%B1%D1%8B%20%D1%80%D0%BE%D1%81%D1%81%D0%B8%D0%B8&f=false

      Co, když neodmítl?

      Odpověď
      • Oracle 911 15.6.2017 o 22:57

       Tak to znamená, že Napoleon bol vojakom Ruského cára a právom ho odpratali na Korziku a Svätú Helenu, kde aj záhadne zomrel.

       Odpověď
  • Hoxi, pamatuješ, jak jsem ti posílal ty staré ruské noviny?
   Stáhl sis je? Koukal jsi na ně?

   Vím, že šlo o obrovské množství, ale mohly by tam být zajímavé střípky právě k tomuto tématu.

   Odpověď
   • už moc ne, problém je že je dost obtížné to číst, nějaké staré noviny z let 1700 – 1730 mám v archivu, ale přečíst to je práce na týdny, bez garance něčeho zajímavého (cenzurní tiskovina). V síti jsou nicméně zajímavější úlovky – z jedné knihy vydané v Rusku při příležitostou dvou set let Petrohradu někdy kolem roku 1900, která zahrnuje úryvky dobových knih, vyplývá, že v polovině 18. století považovala petrohradská společnost (ať už to byl kdokoliv) Rusy za cizince. Řešil se tam nějaký prohřešek ruské dívky vůči „dobrým mravům“, a soud rozhodl, že nebude potrestána, jen odeslána pryč, protože je cizinka („inostranka“) a nezná zvyky v Petrohradě.

    Odpověď
    • Měl bys prosím odkaz?

     Pro mě je zase tak nějak cizí Petrohrad…město založené za účelem pokoření Veliké Tartárie.

     Zajímavý je také idiom „Mluvíš jak Tatar.“

     Vyvstává otázka – kde zjistit, jak Tatar mluví?

     Odpověď
     • bohužel ne, někde jsem to viděl, nevzpomenu si kde.

      Odpověď
     • ataralgin 15.6.2017 o 23:22

      Petrohrad – Leningrad mne vôbec nepripadá cudzí !!! VV2

      Odpověď
      • Oracle 911 16.6.2017 o 8:35

       Síce vyzerá dobre ale je to koloniálna architektúra.

       Odpověď
       • To je trochu naopak, ve skutečnosti tzv. koloniální architektura vypadá jako Petrohrad, ne naopak. „Petrohrad“ je bývalá zatopená metropole, která se koncem 16. století v důsledku poklesu hladiny vod nebo nějakých jiných procesů ocitla znova nad hladinou, a „operace Petrohrad“ byla operace ohledně skrytí faktu existence této metropole.

        Odpověď
        • Oracle 911 16.6.2017 o 11:04

         Zaujímavý postreh.

         Odpověď
        • Nicméně, západní vlivy jsou v Petrohradu dnes asi nejsilnější.
         Nebo ne?

         Potom, co jsi napsal, jsem ale zvědavý i Petrohrad jednoho dne navštívit.

         Odpověď
     • Našel jsem: Невский проспект. [1703-1903] : Культурно-исторический очерк двухвековой жизни С.-Петербурга

      online k vidění zde
      http://leb.nlr.ru/edoc/317838/
      http://leb.nlr.ru/edoc/317962/
      http://leb.nlr.ru/edoc/329777/

      bohužel si nepamatuju která strana to byla, nejspíš první svazek, můžeš zkusit prolistovat, při letmém prolistování tam zajímavost jsou, třeba zde:
      https://vivaldi.nlr.ru/bx000050134/view#page=201

      schválně, kdo si všimne :)

      Odpověď
      • Tartarische „neco“, vlevo uprostred :)

       Odpověď
       • Všiml jsem si „i 737″ v kresbě, dole v popisku je „1737″

        „Tartarische sloboda“, ta je tam taky, o kousek vedle „Rusische sloboda“, ale co to znamená, dneska už asi přesně nikdo neřekne. Možná obchodně-kulturní centrum.

        Odpověď
      • Díky. :)

       Podařilo se mi stáhnout jeden svazek tiskem do souboru (pdf), u těch dalších už se mi kousnul počítač.
       Zkusil by to prosím někdo s výkonnějším železem?

       Odpověď
     • Nakonec jsem to po kratším hledání našel:
      http://doktornic.livejournal.com/68640.html

      vykopal toho více, třeba, jak se jmenovalo v petrovské době hlavní ředitelství Ruské pošty? – „General-Post-Amt“.

      http://ic.pics.livejournal.com/doktornic/28769811/198836/198836_original.jpg

      Odpověď
      • „ruské pošty“ patřilo do uvozovek, jde o to že tehdy Petrohrad ovládali Němci a státní útvar, kterého to bylo hlavní město, končil někde na půl cesty mezi Petrohradem a Moskvou.

       Odpověď
       • Spycin spomina, ze velitelia kozakov boli Nemci. Kazdy bojoval s kazdym, kto viac zaplatil.

        Odpověď
  • Ak som to správne pochopila, tak Puškin aj Lermontov pozitívne vnímali úlohu Napoleona – ak bojoval proti zbytku Tartárie, aké boli vlastne ich vzťahy k nej? ako nepriateľ?

   Odpověď
   • Tjunjajev na prezidentpress.ru je presvedčený, že Puškin a Dumas je ta istá osoba. Obaja snedí, po smrti Puškin a sa vo Francúzsku objavil Dumas a začal písať svoje romány. Ďalej je presvedčený, že cárska rodina Nikolaja II. nebola zastrelená, ale žili ďalej, pričom Andrej Gromyko mal byt syn Nikolaja II. Nikolaj II mal v živote pokračovať ako George V, britský panovník. Treba si to pozrieť a urobiť si svoj názor.

    Odpověď
    • Oracle 911 16.6.2017 o 8:38

     Zaujímavá teória.

     Odpověď
    • teorie pěkná, ale tvorba Dumase je s úrovní Puškina neporovnatelná, leda by mu po cestě udělali lobotomii.

     Odpověď
     • 100% souhlas.

      Odpověď
     • Jak je to ale s Puškinovým vnímáním Napoleona?
      Je pravda, že ho vnímal pozitivně?

      Měděného jezdce jsem jen trochu nakousl, dá se odpověď nalézt tam?

      Odpověď
      • Puškin už se narodil do doby, kdy bylo vše rozhodnuto, i kdyby chtěl, otevřeně mluvit nemohl (cenzura), ani otevírat staré rány nemělo jakýkoliv smysl. On programoval budoucnost, na základě toho, co bylo (daného stavu).

       Odpověď
       • Takto to dáva zmysel. A k myšlienke, že Puškin je alias Dumas – písali na inej intelektuálnej rovine a pre iných čitateľov. Spomeniem ale jedno dielo Dumasa – Joseph Balsamo – ktoré je zaujímavé tým, ako otvorene označuje úlohu slobodomurárov vo veľkej francúzskej revolúcii.

        Odpověď
    • Dumas? ani náhodou. Navyše Dumas je len „značka“ – diela písal celý manšaft pisálkov. A hoci nesporne istý talent mal, najväčšmi zo všetkého si vážil svoju kuchársku knihu…

     Odpověď
  • Video som si pozrel, ale ruština mi veľmi nejde…

   Napoleon teda bojoval v európskej armáde proti Tartárii a zvíťazil, dosadení do Moskvy boli Romanovci, Lenin nebol Žid dosadený Švajčiarskom, „bieli“ boli okupačná armáda na území Tartárie a červení ich vyhnali???

   Navyše, prečo teda uväznili Napoleona na Sardínii, keď to bol ich západný hrdina?

   Odpověď
 13. У полярного круга в России найдены следы неизвестной культуры.
  https://www.youtube.com/watch?v=OKkaxW_arsc

  Odpověď
  • Tu som nasla nieco zaujimave z historie. Kto znicil predoslu civilizaciu na zemi.

   Odpověď
   • https://www.youtube.com/watch?v=TCwpv6V3TdY

    Odpověď
 14. Hodnotenie Sovietskej moci veľkým kniežaťom Alexandrom Michailovičom, ktoré dal v emigrácii koncom 1920-tych — začiatkom 1930-tych rokov:

  «Napadlo mi, že, hoci nie som boľševik, predsa len nemôžem súhlasiť so svojimi príbuznými a známymi a bezohľadne kritizovať všetko, čo je robené Sovietmi iba preto, lebo je to robené Sovietmi. Nikto nepopiera fakt, že zabili mojich troch rodných bratov, ale tiež zachránili Rusko pred osudom vazala spojencov. Kedysi som ich nenávidel, a ruky ma svrbeli dostať sa k Leninovi alebo Trockému, no tu som sa zrazu dopočul o jednom, tam o druhom konštruktívnom kroku moskovskej vlády a pristihol som sa pri tom, ako šepkám: „Bravo!“. (Tento fragment rozpráva o udalostiach r. 1920, keď panské Poľsko, náchylné k nacizmu, podniklo agresiu voči Sovietskému Rusku s cieľom obnovenia svojich hraníc z r. 1772, a vtrhlo na územie Sovietskeho Bieloruska, a potom aj na Sovietsku Ukrajinu. Jeho agresia bola zmarená po tom, ako bola na Ukrajinu prevelená 1. jazdecká armáda pod velením S.M.Budjonného, ktorého úspechy vyzvali pocit hlbokej spokojnosti Alexandra Michailoviča: naše spresnenie v citáte) (…)
  Zostávať verným Rusku a nasledovať príklad predkov Romanových, ktorý nikdy nestavali seba nad svoje impérium, znamenalo pripustiť, že Sovietskej vláde treba pomáhať, nebrániť jej experimentom a priať im úspech tam, kde Romanovci utrpeli neúspech.
  Zostali ešte rady rovných (majú sa na mysli predstavitelia európskych dynastií: naše spresnenie v citáte). Až na jednu jedinú výnimku, ma oni všetci pokladali za blázna. Nech sa to zdá ako neuveriteľné, no našiel som pochopenie a podporu v osobe jedného európskeho monarchu, známeho prenikavosťou svojich názorov.
  — Ak by ste sa ocitli v mojej situácii — spýtal som sa ho priamo — dovolili by ste svojej osobnej urazenosti a túžbe po pomste zacloniť starosť o budúcnosť vašej krajiny?
  Otázka ho zaujala. Úplne seriózne nad ňou pouvažoval a navrhol mi ju preformulovať.
  — Vyjadrime ju ináč — povedal, slovne sa obracajúc k rade ministrov. — Čo je hustejšie: krv alebo to, čo by som nazval „impérskou substanciou“. Čo je cennejšie: život vašich príbuzných alebo ďalšie budovanie impérskej idey? Moja otázka je odpoveďou na tú vašu. Ak to, čo ste milovali v Rusku, sa obmedzovalo jedine na vašu rodinu, tak nikdy nedokážete odpustiť Sovietom. No ak je vám súdené prežiť svoj život, podobne ako mne, želajúc si zachovanie impéria, buď pod súčasnou vlajkou alebo pod červenou zástavou víťaznej revolúcie — tak načo sa znepokojovať? Prečo v sebe nenájsť dostatok odvahy a neuznať úspechy tých, ktorí vás nahradili? (…)
  Ešte horúcejšie debaty ma čakali v Klube Armády a Flotily [v USA]. Jeho vedenie považovalo za celkom prirodzené, že budem preklínať Sovietske Rusko a predpoviem nevyhnutný krach päťročnému plánu. Toto som odmietol. Nič sa mi neprotiví viac, než to divadlo, keď ruský vyhnanec dovolí túžbe po pomste aby zahlušila jeho národnú hrdosť. V besede s členmi Klubu Armády a Flotily som naznačil, že som predovšetkým ruský a až potom veľké knieža. Ako som vedel, tak som im opísal neohraničené zdroje Ruska a povedal, že nepochybujem o úspešnom realizovaní päťročnice.
  — Na to môže uplynúť, — dodal som, — ešte rok-dva, no ak máme hovoriť o budúcnosti, tak tento plán nielenže bude vyplnený, ale za ním musí nasledovať plán nový, možno, desaťročný alebo dokonca pätnásťročný. Rusko nikdy viac neklesne do postavenia svetovej stoky (zvýraznené hrubým nami v citáte: v postalinskom období ale klesla) (*svetová stoka – мировой отстойник – je ustálená fráza, používaná aj dnes v RJ na označenie krajín, kde obyvateľstvo aj priemysel degraduje, ostáva nanajvýš ťažobný, a je odbytišťom vecí, ktoré sú pre zvyšok sveta zastarané. U nás zvykneme hovoriť – zapadákov, čierna diera. Knieža touto vetou priznalo, že Rusko už v tomto stave bolo pred boľševikmi.*). Ani jeden cár by nedokázal zrealizovať tak ambiciózny program, pretože jeho činy spútavalo príliš veľa princípov, diplomatických a ďalších. Dnešní vládcovia Ruska sú realisti. Sú bezohľadní v tom zmysle, v akom bol bezohľadný Peter Veľký. Sú rovnako bezohľadní, ako vaši železniční králi pred pol storočím, alebo vaši dnešní bankári, s tým jediným rozdielom, že v ich prípade tu máme do činenia s väčšou ľudskou čestnosťou a nezištnosťou.
  Tak sa stalo, že za stolom predsedu, priamo vedľa mňa, sedel generál ***, potomok významného železničného magnáta a člen správnych rád päťdesiatky korporácií. Keď za zvuku pomerne váhavých potleskov som zakončil reč, naše oči sa stretli.
  — Je zvláštne počuť takúto reč od človeka, ktorého bratov postrieľali boľševici, — povedal s neskrývanou nechuťou.
  — Máte úplnú pravdu, generál — odpovedal som — no, koniec koncov, my, Romanovci, sme celkovo zvláštna rodina. Ten najväčší z nás zabil vlastného syna za to, že ten sa pokúsil zasiahnuť do plnenia jeho „päťročného plánu“.
  Malú chvíľku mlčal, potom sa pokúsil prejsť na inú tému:
  — A čo by ste nám poradili podniknúť, aby sme sa ochránili pred týmto nebezpečenstvom?
  — Čestne povediac, neviem, — odpovedal som, — Navyše, generál, to je pohľad z vašej zvonice. Ja som ruský, vari nevidíte?
  Čo sa týka ostatných členov Klubu Armády a Flotily, tak musím čestne priznať, že akonáhle opadol prvý šok, tam ma obstúpili, podávali mi ruky a chválili za „úprimnosť“ a „odvahu“.
  — Viete, čo ste dnes narobili? — spýtal sa prezident klubu, keď som sa chystal odísť. — Takmer ste zo mňa urobili boľševika…“»
  (z knihy «Alexander Michailovič. Pamäti veľkého kniežaťa»)

  Odpověď
  • jardob- vedel by si mi poradit, kde by sa dala kupit, zohnat, stiahnu ta kniha?

   Odpověď
   • dasa,
    ak nemáš problém s Ruštinou, tak si ju môžeš stiahnuť odtiaľto v PDF, sú to dve knihy v jednom zväzku (prvá má 19 a druhá 14 kapitol).
    https://cloud.mail.ru/public/BiYb/a7ngV9kfy

    Ten úryvok hore je len môj preklad. Neviem o tom, že by existovala celá kniha preložená do CZ/SK.

    Odpověď
    • jardob- budem sa snažit :)
     pomaly ale isto sa učím :)
     celu knihu som prečitala zatial len 1 v RJ a to československo 1968
     začínala som rozprávkami
     -teraz články, ale ešte sa musím vela učit.tak dotoho
     DAKUJEM

     Odpověď
  • ataralgin 15.6.2017 o 23:38

   bolševik! spravil ďaleko viac dobrého pre svet, ako anglosasi !!!

   Odpověď
 15. Smrt první dámy: Pád vrtulníku s Husákovou na palubě i po letech vyvolává otázky
  https://zpravy.tiscali.cz/smrt-prvni-damy-pad-vrtulniku-s-husakovou-na-palube-i-po-letech-vyvolava-otazky-298624

  Odpověď
 16. БЕС-ПОКОЯ ЛИШАЮЩИЙ… О борьбе с бесами.
  https://cont.ws/@andry33/629307

  Odpověď
  • Dobry clanok. Понятие „Игры Бесовские“, изначально основанное на практике Культ-у-Ра, т.е. на знаниях о практическом взаимодействии с Надмирной Реальностью, в религиозно деградировавшем обществе, выродилось в примитивную бесобоязнь с извращённым смыслом:

   Odpověď
 17. https://www.youtube.com/watch?v=_W4_SJQzlj8

  Hodina Vlka 65 – 75.výročie atentátu na Heydricha

  Odpověď
 18. Ludovit Stur – Slovanstvo a svet buducnosti_preFINAL.pdf
  https://ulozto.sk/!Rudg1ENZ/ludovit-stur-slovanstvo-a-svet-buducnosti-prefinal-pdf

  Odpověď
 19. Pamätným dňom si pripomíname Memorandum národa slovenského
  Slovensko si 7. júna 2017 pripomenie 156. výročie prijatia Memoranda národa slovenského. Poslanci v Zákone Národnej rady Slovenskej republiky (NR SR) z 20. októbra 1993 o štátnych sviatkoch, dňoch pracovného pokoja a pamätných dňoch sa na počesť prijatia výročia Memoranda národa slovenského uzniesli, že 7. jún sa stal pamätným dňom Slovenskej republiky (SR).
  http://www.teraz.sk/slovensko/slovensko-pamatnym-dnom-si-pripomeni/263517-clanok.html

  Odpověď
 20. Kadykčanský na rádiu na téma Tartarie, pokud člověk překousne skákání z tématu na téma a nepříjemného moderátora, tak je tam slušná porce zajímavých informací.
  http://kadykchanskiy.livejournal.com/705422.html

  Odpověď
  • ps. moderátor je opravdu debil :)

   Odpověď
 21. Stanislav Petrov: Muž, který zachránil svět před jadernou válkou

  26. září roku 1983 se mohlo navždy zapsat do dějin jako den zahájení třetí světové války. Dopady použití jaderných zbraní by byly nedozírné. To, že se tak nestalo, je zásluhou intelektu a chladné hlavy jediného muže – ruského podplukovníka Stanislava Petrova

  http://www.stoplusjednicka.cz/stanislav-petrov-muz-ktery-zachranil-svet-pred-jadernou-valkou

  Článek sice záměrně zakrývá mnoho věcí, nicméně je zajímavé, že zrovna dnes se tento článek objevil.

  Odpověď
  • geronimoh 5.6.2017 o 17:30

   z článku je poznat protiruský nádech, ale napadlo mně, jestli si GP nijak nepojistil, aby se mu otroci nezničili sami ?

   Odpověď
   • GP neměl nikdy v plánu připustit jaderné zbraně, to je z jeho strany selhání, protože k jaderné válce může dojít kvůli technické chybě nebo lidskému selhání, nejen jako projev něčí vůle. Ospravedlnit z úhlu pohledu jaderné zbraně a jadernou energetiku tak, aby to nevyšlo jako chyba řízení a ztráta kontroly, nelze, už například proto, že díky jaderným zbraním a situace M.A.D. jsou nemožné konveční války typu první a druhá světová, ve které by mohl GP likvidovat z jeho pohledu přebytečné obyvatelstvo.

    Odpověď
    • geronimoh 5.6.2017 o 19:57

     To se mi nezdá, že by GP nedokázal zabránit vývoji jaderných zbraní. Myslím si, že GP zařídil, aby je jako první měly USA a mohly tak vydírat celý svět. Ve válkách neumírá zase tolik lidí, aby to zamezilo přelidnění. K tomu může použít nemoci a podobně

     Jisté je jen jedno, že totiž nic není jisté

     Lao-c’

     Odpověď
     • NicNezNula 5.6.2017 o 20:06

      Nejsem si jist, ale mám zato že ty první měly roznětky z Německa (tzn. opět, v USA je ještě nebyly schopny v té době vyrobit, i když centrifugy jeli). (spekulace z různých zdrojů, teď nemám po ruce) Možná to ví někdo lépe.

      Odpověď
      • geronimoh 5.6.2017 o 20:11

       „V politice se nic neděje náhodou.
       Pokud se něco stalo, bylo to tak zamýšleno,“

       Franklin D. Roosevelt

       Odpověď
      • Oracle 911 5.6.2017 o 20:14

       Myslíš tú teóriu ktorá hovorí, že Charles Lindberg priviezol plutóniovú bombu a podobné veci z Nemecka?

       Odpověď
       • NicNezNula 5.6.2017 o 20:22

        Četl jsem jenom něco o ponorkách, které se vzdali někde v Jižní Americe a že vezli ty rozbušky. Teorii o Lindbergovi (je mi to jen matně povědomé) jsem možná kdysi četl na matrixu, ale už si nic nepamatuju. Pokud k tomu máš dobré zdroje, tak to sem podej :) Mě to dneska nemyslí, mám rýmičku.

        Odpověď
        • Oracle 911 5.6.2017 o 22:26

         Aha, cez ponorky to možné je ale tá teória s Lindbergom je podľa mňa na hlavu.

         Odpověď
     • Putinovec 5.6.2017 o 20:12

      Když to nemůžeš zastavit,tak se postarej o to,aby ten cajk měli všichni.

      Odpověď
      • geronimoh 5.6.2017 o 20:17

       čím víc jich to má, tím dřív to někdo použije, nebo to použijí nějací vzbouřenci atd… Jak se postarali o to, aby se to nestalo a otroci jim nezničili jejich planetu ?

       Odpověď
 22. Na blogu Colonell Cassad vyšel úryvek z knihy o rozpadu Sovětského Svazu.
  http://colonelcassad.livejournal.com/3458556.html

  Zaujaly mě tam dvě věci, v souvislosti s tím, že mám rozečteného Československo 1968 od Jurije Galušky:
  - Heslo „Socialismus s lidskou tváří“, které bylo použito při perestrojce SSSR stejně jako u nás v 1968.
  - Alexandr Jakovleva, uváděný jako architekt perestrojky hned vedlo Gorbačeva. Galuško uvádí, že přes perfektně zorganizovanou vojenskou operaci, přes ztráty na životech při nehodách, kdy se vojáci vyhýbali provokacím, dostal jediné vyznamenání právě Alexandr Jakovlev, na jehož popud ke vstupu vojsk Varšavské smlouvy došlo. Alexandr Jakovlev a Eduard Ševarnadze pak založili alternativu vládnoucí straně při podpoře z SSA.

  Proč to píšu – snažím se pochopit, co a proč se u nás v 1968 stalo, a tenhle článek zapadá do mozaiky. Minimálně v tom, že události v1968 a 1991 měly stejné architekty, podobně jako rozpad Jugoslávie, arabské jaro a převrat na Ukrajině.

  Odpověď
  • Oracle 911 5.6.2017 o 8:20

   Už vieme kto bol/je slobodomurárom t.j. človekom GP a koho nápad okopíroval/využil. :)

   Odpověď
   • To jo. Ale hledám způsob, jak to ukázat i ostatním. Jako národ jsme strašně zamrzlí v 68 a tudíž snadno manipulovatelní. A zatím jsem si to v hlavě ještě neposkládal dost srozumitelně na to, abych měl protirusofobní argumenty. A doplnění vítám.

    Odpověď
 23. ypsilon 3.6.2017 o 8:03

  Josef Kozák – Říkají nám dějiny pravdu?
  https://www.youtube.com/watch?v=oemrE2GiJiY

  http://pravda.tode.cz/

  Odpověď
  • ypsilon 3.6.2017 o 8:10

   Tak nie, po sľubnom začiatku som skončil pri plochej Zemi.

   Odpověď
   • geronimoh 5.6.2017 o 17:39

    Kozákovi přednášky se mi líbí, jsou poučné

    Odpověď
   • on nie je stupencom teorie plochej zeme, len spomenul ze existuju rozne podivnosti

    Odpověď
 24. čtenář 2.6.2017 o 22:55

  Pro zdejší odborníky… 9-11, nějaké podivné letadlo.
  Je to pravdivé video nebo hoax???
  https://www.youtube.com/watch?v=NMDjtcmIVNw

  Odpověď
  • https://www.youtube.com/watch?v=anHasqFguCM

   Odpověď
   • Jak to funguje?

    Vybavuji si teď ještě, tak byla část světa šokována vystoupením mrtvého rappera Tupaca, který již byl v té době již mrtvý.

    https://www.youtube.com/watch?v=TGbrFmPBV0Y

    Je to stejná technologie nebo úplně jiná, vyšší úroveň?

    Odpověď
    • Zřejmě obdobná, či stejná 7D technologie a je vždy otázka tohoto zneužití (po návyku obrazce-owerton) = použitím při vystoupení politiků a jejich ohlášení.

     Odpověď
    • Možná vystoupí i Michael Jackson :)

     Odpověď
   • čtenář 3.6.2017 o 20:19

    Ad 9-11 – No zdá se, že jste mě nepochopil, příště se budu vyjadřovat konkrétněji.. (ale věřil jsem, že to pochopíte, o co jde….). Do věže narazilo letadlo, ale byla zcela zřetelně VOJENSKÁ STíHAČKA, ne Boeing.. Čili – pokud to byla stíhačka, pak je prezentované video s Boeingem zfalšované. Tak se ptám, co je tedy více pravda – stíhačka nebo Boeing??

    Odpověď
    • Ahoj.
     Vieš, že to nie je podstatné ? Podstatné je to, že tie budovy a.k.a. obrovský kolos zo oceli a pod. naozaj spadli a oni (3 budovy) mohli spadnúť iba tak, že ich odstrelili náložami. Pravdepodobne sa jednalo o podpovrchový sofistikovaný jadrový výbuch pod základmy týchto budov, možno aj jednotlivo …
     .-)

     Odpověď
     • Ano ano, jádro v podzemí na rozdrobení základů, a nanopyrit na přeřezání nosníků v několika výškách budovy.

      Odpověď
    • To je dětinské, i kdyby tam narazil vrtulník. Je to hoax. Věže spadly řízenou demolicí a jak píše LFS, bylo použito i jádro. Kostní moučka z lidí ve WTC byla nalezena až ve vzdálenosti 150 m.

     Odpověď
    • Miroslav 11.6.2017 o 0:23

     Odporúčam pozrieť si, ako demolíciu WTC objasňuje Dmitrij Chazelov. Pre mňa zatiaľ najschodnejšia verzia. V každom prípade, spôsob demolície WTC nič nemení na tom, že 9/11 znamená koniec pax americana. https://www.youtube.com/watch?v=WOT2fj3t2sc

     Odpověď
 25. Загадка Киева – Истинное лицо города
  https://www.youtube.com/watch?v=PNZ8Y0j6KNE

  Odpověď
 26. Včera som tu videla debatu ohľadom Maďarov
  Existuje kniha z 1877 ( originál je na Harvarde)
  O národnom oblečení Rusínov a Rusov na severo- východe Maďarska ( 1877)
  obrázok
  https://ulozto.sk/!zDKMpca3g1LL/11084001-965386666826670-4519261079941661625-o-jpg

  Odpověď
 27. Pred 120 rokmi vzlietol prvý vrtuľník. Stvoril ho rodák zo Slovenska
  http://www.teraz.sk/magazin/pred-120-rokmi-sa-prvykrat-odputal-ba/262336-clanok.html

  Odpověď
 28. čtenář 26.5.2017 o 17:53

  Už to leze na povrch??
  Dva články o levitaci a zvukových vlnách..

  http://extrastory.cz/bude-lidstvo-schopne-prostrednictvim-zvuku-levitovat-predmety-stejne-jako-davni-egyptane.html?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

  http://extrastory.cz/ovladali-lide-ve-staroveku-levitaci-a-pouzivali-antigravitacni-technologie.html

  Odpověď
  • Zajímavé.
   Na druhou stranu, dospěli jsme morálně k tomu, abychom takové technologie užívali?

   Odpověď
   • Firma One Tesla již prodává hračky:
    https://www.youtube.com/watch?v=_fTC_Ud_k3U
    Naši elektro študáci, co se jich ptám jen krčí rameny Nikola Tesla ano toho znají ale transformátor? – neslyšeli ani nic neviděli :))

    Odpověď
 29. popolvár 24.5.2017 o 18:31

  k tej téme o ruinách, zaplavených mestách, otázke konca Rímskej ríše ešte treba priradiť ďalší kúsok do mozaiky, a to sériu svetových výstav konaných od polovice 19.storočia v USA a Európe a ich výstavné mestečká… Predovšetkým o tej v San Francisku a následnom zrovnaní celého výstavného mestečka so zemou po jej ukončení. Svojho času aj tu bol o tom článok. V podstate sa ničili stopy po jednej ríši/civilizácii…
  A k téme Sibír, mamuty, permafrost, vek tamojších porastov – tú kataklizmu najskôr skutočne vyvolal ten meteorický ľadový dážď. Či už s následkom tsunami a ďalších sprievodných katastrof, to je už následné, no tie krátery a jednosmerné ryhy na Sibíry sú zdokumentované

  Odpověď
 30. A hele co sem vyhrabal:
  Svatoruské védy
  VELESOVA KNIHA ,
  Sepsal mudrc Jagajlo Gan
  z rodu Starogorodských,
  v Novgorodě Velikém, v Suroži a Kyjevě
  v IX. století
  http://www.matrix-2012.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=1285:veselova-kniha-i&catid=70:knihy&Itemid=360
  Kolem podobných materiálů bylo mnoho řečeno (viz. védy). No závěr je neurčitý :)))

  Odpověď
  • ..
   4. Poslechni si, potomku, píseň Slávy! Chovej ve svém srdci Rus, která je a zůstane naší zemí!
   ..
   8. Tak jsme kráčeli, a nebyli jsme darmojedy, nýbrž Slovany – Rusy, kteří oslavují Bohy a proto slynou Slovany.
   ..

   Odpověď
   • Co to znamená slynou?

    Odpověď
    • slynout – být proslulý, takže volně řečeno činí Slovany proslulými

     Odpověď
    • Nebo také slouti – slynou – nazývají se

     Odpověď
   • Славяне – Дети Богов
    https://www.youtube.com/watch?v=2Cg6f-foLzc#t=250.448945

    Odpověď
 31. Níže se rozebírali Wingmakers, chci se zeptat, zda-li jste někdo přišel do styku se Spirit Science. Opět zajímavé informace, opět mi tam něco nesedí (už ten první citát od Einsteina…).

  https://www.youtube.com/watch?v=admU1RNk-Hs

  Jinak když jsem na tyto pořady kdysi koukal, tak mě zaujalo, že tvůrci občas hodili do animace fotografii zobrazující mumraj na ulici města. To město byla Praha a byla na ní tramvaj číslo 22…

  Odpověď
 32. Pyramídy a staroveká technológia na princípe infrazvuku
  https://www.youtube.com/watch?v=3EvomlVTVUM

  Odpověď
  • Oracle 911 17.5.2017 o 22:13

   Jedna vážna technická výhrada: zvuk s hlasitosťou 180 dB trhá orgány a premieňa kameň na prach vrátane podložia. Takže ak sa niečo dostal do rezonančnej komory resp. do cesty stojatého vlnenia končil svoju pozemskú púť v tej forme ktorú nadobudol. Pričom stavitelia boli natoľko chytrý aby vedeli, že takýto zásah do biosféry sa nevypláca ostatne Egypťania ctili prírodu (na rozdiel od Rimanov).
   Pokiaľ sa využíva ELF (aké sú elektrické vlastnosti použitých materiálov?), tak veci sa dostávajú na svoje miesto. Nehorím, že infrazvuk sa nevyžíval ale nanajvýš to bolo lokálne a bol ihneď transformovaný na ELF cez transformátory.

   Odpověď
   • Čo je ELF?

    Odpověď
    • Oracle 911 17.5.2017 o 23:31

     ELF=Extremely low frequency t.j. veľmi nízke (rádiové) frekvencie

     Odpověď
   • AlunZenCin 17.5.2017 o 23:05

    Jen pro pořádek připomínám ještě toto přeložené video (děkujeme paní Ireně)
    https://www.youtube.com/watch?v=reDijQxpLoY

    Elektrostatické pole mohlo být event. využito k levitaci (Grebenikov), tzn. vzduchoplavcové s krovkami jako skarabeové se mohli vzášet a pro dopředný/zpětný/nahoru/dolu pohyb mohl být využit Schabergerův efekt(?)
    https://www.youtube.com/watch?v=bdynEiXFypA
    viz. pstruh levitující proti proudu (?)

    Odpověď
    • Oracle 911 17.5.2017 o 23:45

     To druhé je super video, žiaľ okolo Schaubergera je dosť veľa mystifikácií.

     Odpověď
   • Oracle 911 21.5.2017 o 11:30

    Autor videa v diskusií pod originálnym videom vysvetlil:
    http://leva-net.webnode.cz/products/mytechnolab-k-cemu-slouzily-egyptske-chramy-a-sfinga/
    A v podstate nielen potvrdil moje technické výhrady ale aj upresnil niektoré veci. Podotýkam pri potravinách 150km sa súčasnosti považuje za lokálne takže 400 km prenosu energie stále padá do kategórie lokálny.

    Odpověď
    • Jen zajímavý článek o tom, že zvuk může být rychlejší, jak světlo a také že pomocí zvuku leze přenášet předměty.
     http://extrastory.cz/bude-lidstvo-schopne-prostrednictvim-zvuku-levitovat-predmety-stejne-jako-davni-egyptane.html?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

     Odpověď
 33. Blog o využívání atmosférické elektřiny v 18-19. století na dnes zapomenutých principech:
  http://tech-dancer.livejournal.com

  V 19. století byla ruská města plná podobných sloupových systémů bez drátů, co je to?

  http://ic.pics.livejournal.com/jktumir/67415682/8818/8818_900.jpg
  http://ic.pics.livejournal.com/tech_dancer/81651363/586/586_900.jpg

  Odpověď
  • Na obrázku koleje a přitom žádné troleje :)) Katoda + a anoda -
   A takových fotografií je mnoho, ale šedým vousem zabavených.
   Takže inžinýři a doktorandi až vyskočí z vědeckých institucí šedými vousy vedenými, to uvedou do praxe, když v etéru je k dispozici těch cca 400 voltů.

   Odpověď
   • Na starých filmech se uchovaly i takové věci, jako tramvaje jedoucí po kolejích, bez trolejí, bez koní, bez diesel agregátů a bez pantografu. Občas se takové záběry mihnou ve starých dokumentech.

    Odpověď
    • Chodím za známými elektroinženýry, kdy že se pustí do transformátoru Nikoly Tesly, který zkoušeli už na střední škole. Provokuji je, že přece nemůžou dopustit, aby jej zkonstruoval nějaký pekař, nebo kominík a tak je zahanbil. Věřím, že je někdy naštvu natolik, že jej vyrobí, aby měli ode mně pokoj :))

     Odpověď
     • NicNezNula 16.5.2017 o 15:50

      Už mě dorazily neodymový magnety. Kdoví proč mě k tomu přibalili i malé balení medvídků Haribo.

      Odpověď
      • tiez mi poslali s magnetmi aj medvediky :)
       inak, co planujes s tymi magnetmi robit?

       Odpověď
       • NicNezNula 17.5.2017 o 19:21

        Nevím jestli to není nějaký fake, ale chtěl bych zkusit nabíječku na mobil:

        https://www.youtube.com/watch?v=NxKZbRnhH6g

        Případně, jestli máš něco zaručeného, tak dej prosím link.

        Už jsi ty medvídky ochutnal? Nechtějí vodělat všechny co kupují neodymové magnety?

        Odpověď
        • medvediky som uz davno zjedol (bolo to ozaj male balenie), takze asi to nie je na odrovnanie zakaznikov :)
         ta nabijacka vyzera zaujimavo, vyskusam :)
         ja som to kupoval na take „hranie sa“, nic konkretne, takze teraz mozem aj nieco konkretne skusat :)
         vdaka za typ a nech sa Ti dari :)

         Odpověď
         • NicNezNula 17.5.2017 o 20:05

          Zkouším si to představit ve větším měřítku a místo neodymu kvarcit.. .. .. Také nechť se ti daří.

          Odpověď
          • Kde ste objednali magnety?

           Odpověď
           • NicNezNula 18.5.2017 o 0:54

            V UNIMAGNETU www.unimagnet.cz , ale jestli nebudu náležitě levitovat při svých xxx kg, tak to budu reklamovat!

            Odpověď
     • Stavba levitujícího lifteru i s prvním liftonautem – malou miškou:

      http://vyvoj.hw.cz/teorie-a-praxe/dokumentace/lifter-levitujici-kondenzator.html

      Odpověď
    • čtenář 18.5.2017 o 14:29

     Všechna vozidla na elektřinu potřebují jen DVA vodiče – viz trolejbus.
     U tramvají a vlaků mají dneska jeden vodič v troleji (třeba +) a obě koleje třeba (-). Ovšem klidně to dříve mohlo být tak, že jedna kolej byla + a druhá – = nepotřebovali dráty nahoře. Bohužel, tento systém byl asi náchylný na zkraty – dva vodiče blízko vedle sebe, takže se zvolil dnešní bezpečnější systém, kdy to už tak jednoduše vyzkratovat nejde..
     A co se týče drátů na fotkách – ty jsou tak tenké, že byly třeba pod rozlišovací schopnost filmu. I očima na větší vzdálenost vidíte jen sloup a tenký vodič ne – nesmí to být samozřejmě tlusté kabely, jak se používí dneska.
     Čili ne vše je nutné považovat za záhadu..

     Odpověď
     • Pokud si to projdeš pečlivě včetně fotek z diskusí pod tamními články, hypotéza „tenké dráty“ padá. Kromě všeho dalšího, jsou ty sloupy nepoužitelné pro vedení drátů, jsou špatně postavené, mají špatný počet příček, nesmyslné vzpěry a tak dále. Sloupy mají různý počet příček. Na více fotkách jsou vedle těchhle bezdrátových sloupů i normální sloupy s vedením, jde bez problémů vidět. ďábel se kryje v detailech. Sloupy jsou orientované na „elektrárnu“, která taky nezapadá do současných představ.

      Odpověď
      • čtenář 18.5.2017 o 21:29

       Zdravím, k foto 1 – vlevo klasické vedení elektřiny. Vpravo ty sloupy s mnoha izolátory, tak (mi staršímu..) to velice nápadně připomíná sloupy pro telefonní dráty.. tam bylo taky hodně linek. prostě jak má dneska telefonní kabel třeba 20-30 drátků, tenkrát to byly jednotlivé dráty vedené vzduchem. A ty bylu oproti vedení elektřiny podstatně tenčš, cca 4 mm, čili z větší dálky neviditelné.
       Na druhém to je fakt, že izolátory vidět nejsou. Tam se přít nebudu, nejsou k tomu dostatečné podklady. Z jedné staré fotky nejde dělat závěry. Jen, pokud to měl být lapač energie, tak by měl být vyšší než domy – tak by tu energii stáhly plechové okapy střech domů – svody dolů jsou jasně vidět..
       Jediné řešení je se vrátit v čase a podívat se vlastníma očima, co tam bylo. Jinak nikdo nemůže tvrdit, že má 100% pravdu.. V tom se snad shodneme..

       Odpověď
  • Na prvním obrázku jsou viditelné dráty.

   Odpověď
   • Právě, pointa je v tom že nejsou tam kde by měly být.

    Odpověď
  • ze by telegrafni nebo telefoni vedeni? Proste draty nejsou videt protoze jsou prilis uzke (oproti dratum vlevo co jsou zzrejme silove elektricke) a i kdyby teoreticky zobrazeny byt jeste mohli tak se jejich obraz pri vyvolavani mohl slit a i kdyby to prezilo, mohlo to vzit za sve pri digitalizace pri prilis tupem a agresivnim uplatneni ruznych „chytrych“ filtru na sum. Coz je patrne zvlast u druheho obrazku, ktery je pravdepodobne silne digitalne upraven (odstranen sumu sezralo a vymatlalo detaily – krasne videt na tom jak je sterkova cesta dale, zvlast na oslunene casti hladka). A pak to jeste nekdo yntelignente zmensi na 800×600 aby to mohl soupnout na web…
   Mimochodem vnitrni drat na leve strane prvni fotky je prave tak jeste naznakove videt, takze to ze existuji i draty co tam videt nejsou zas az tak divne neni.
   A i kdyby tam fakt fyzicky nebyly, tak fotka muze byt proste z doby kdy se draty osazovaly nebo bylo s vyhledem do budoucna vztyceno vic drzacku na vic linek do budoucna. Coz zvlaste u telefonniho vedeni v 19. stol. opravdu neprekvapi.

   Odpověď
   • čtenář 21.5.2017 o 21:35

    Je vidět, že myslíte jako já. Pokud to ale nebyly vodiče a izolátory, ale opravdu něco na statickou eletřinu, pak jsou dvě možnosti -
    1) zda je o ochranu proti SE – něco jako hromosvod atd. Třeba i první bleskosvod od Diviše měl taky takové hřeby nahoru. Čili mohla to být ochrana sloupů proti bleskům, které jsou pro rozvody nebezpečné.
    2) zda šlo o nějaké JIMÁNÍ a další neznámé využití SE – zde není dostatek podkladů. Možná znali něco, co my už neznáme..
    Ovšem paralela, co si třeba budou za 100 let myslet o starých klasických anténách na střechách (ne paraboly..)?? Třeba taky v tom budou hledat nějaký záhadný účel.

    Odpověď
 34. Zatím jsem měl málo informací o Leninovi a neuměl jsem si udělat obrázek, co byl zač. Putin kdesi řekl, že tu bombu rozpadu pod Sovětský Svaz položil už Lenin. Takhle je to ale pochopitelné.

  Comrades! Disregard @ProvGovt_1917′s imperialist policy! Let Finland & Ukraine go! Freedom of secession only strengthens us
  #1917LIVE 1/2

  We must lead not through violence – but through example. Only then will others see the light!

  #1917LIVE 2/2

  Odpověď
  • … zapomněl jsem dopsat, že jsou to dnešní Leninovy tweety na #1917LIVE:
   https://twitter.com/VLenin_1917

   Odpověď
  • Ucit sa, ucit sa, ucit sa. Dnes, ucit sa tolstyje knigi kob.

   Odpověď
 35. tento material sa tyka nielen pradavnej historie Zeme a ludstva, ale aj KSB a tiez sekcie egregorov a matric… takze to davam sem a uprimne odporucam si ho precitat, hoci je dlhy a zrejme pre mnohych bude na prve precitanie neprijatelny
  ak ste sa niekedy pred par rokmi zoznamili s textami tzv. wingmakers, tak hoci budete viac v obraze, predsa len aj vas 5.rozhovor s Dr.Nerudou prekvapi, pretoze je uplne iny nez tie predosle (v texte je vysvetlene, preco je iny)… rozhovor (uvadzany v niektorych zdrojoch ako fiktivny) sa odohral v r.1998, ale mal byt zverejneny az v case, ked sa aktualna situacia vo svete zmeni podla urcitych parametrov, takze k jeho zverejneniu doslo az na jar 2014
  http://www.wingmakers.cz/index.php/obsah/rozhovory-s-nerudou/60-5-rozhovor-s-dr-nerudou
  mne osobne mnoho z tohoto rozhovoru zarezonovalo s viacerymi zdrojmi informacii, s ktorymi som sa v priebehu rokov stretla (ucenie plejadanov, keylonta/ucenie strazcov, corey good, dokonca staroslovanske vedy a ine)
  mam neodbytny pocit, ze popisuje GP a ze je tam aj silna suvislost s KSB ako moznym/ziaducim predobrazom buducej lepsej ludskej spolocnosti …
  velmi by som privitala reakcie tunajsej komunity
  nevadi, ak ma niekto vysmejete, len si to prosim precitajte s otvorenou myslou

  Odpověď
  • Tu reakcí už jsem napsal:
   http://www.vodaksb.eu/diskuse/comment-page-37/#comment-45703

   Odpověď
   • ved v poriadku taurus,
    je jasne, ze ten material nie je tvoja „salka kavy“ a mnohych dalsich zrejme tiez nebude inspirovat a niekoho mozno ano… nechcem nikoho presviedcat, ze je to to jedine prave orechove
    ja ho chapem ako text, ktory sa snazi priniest vysvetlenie toho, preco je ludstvo vo väzeni/matrixe, ako k tomu doslo, co s tym mozeme robit…
    cielom je dosiahnutie ludskych kvalit srdca, dosiahnutie plnej slobody a suverenity ludskej bytosti spolu so zodpovednym pocitom vzajomnej spolupatricnosti ludskej spolocnosti, spolocne ukoncenie otrockeho systemu, zborenie stien väzenia/matrixu (vratane naimplantovanych podvedomych a nevedomych programov a blokov, ktore nas ovladaju) a vybudovanie slobodnej bezhierarchickej spolocnosti zalozenej na rovnosti a vzajomnosti

    Odpověď
    • Přes hromadu lží se k pravdě můžeš horko-těžko dopracovat, ale jen za předpokladu, že ovládáš metodologií poznání. Ale i tak, je to cesta plná nástrah a úskalí a hlavně s rizikem, že si vytvoříš falešnou mozaiku.
     Podíval jsem se, kdo je tvůrcem těchto textů, které tě tolik fascinují.
     Je to společnost WingMakers, která sama sebe definuje, jako:
     „Tvůrci Křídel pochází se samého středu velkého vesmíru a mají nejlepší znalosti o starobylých lidských rasách a to kvůli svému nesrovnatelně delšímu období vývoje. Tvůrci Křídel jsou nejstarší rasou, jejíž genetické kořeny jsou humanoidního původu a rozhodli se podělit o toto poznání s obyvateli širšího vesmíru stejně, jako by to udělal odpovědný stařešina. Mytologie Wingmakers – úžasné dílo obsahující filozofii, hudbu, obrazy, poezii a knihu“.

     Pokud chceš věřit něčemu takovému, tvoje věc. Podle mě, je to jen další New age agenda, která na stránkách KSB nemá co dělat.

     Odpověď
     • Souhlasím, další New Age manipulace.

      Četl jsem dříve Tajemství Amenti, no, bylo to zajímavé a některé věci asi i pravda jsou, jenže Ďábel tkví v detailech…

      Odpověď
     • ten uvodny popis je skutocne ako vystrihnuty podla sablony new age… ale z toho som uz davno vyrastla…
      v tom texte, ktory som linkovala, som nasla zopar obrazov a vysvetleni, ktore ma oslovili a zarezonovali s tym, co viem dnes… takze ani ja to neberiem na 100%, tolko sa uz viem orientovat v kontroverznych materialoch, aby ma to nevtiahlo do nejakej „ezo-baziny“ … na druhej strane ale nepovazujem za spravne „vylievat vanicku aj s dietatom“, tot vsjo

      mozno mas pravdu, ze som to sem radsej nemala davat, aby to nenarobilo viac skody ako osohu a ani nechcem byt za trola a tahat vlakno, tak poprosim tymto hoxa, ak toto cita, aby ten moj post (10:49) zmazal
      dakujem

      Odpověď
      • Já Wingmakers četl před tím, než jsem se dostal ke KSB. Dost mě některé texty zaujali, ale nedokázal jsem se k tomu nějak vyhranit, asi z opatrnosti. Co mě utkvělo v hlavě jako negativní informace, kterou jsem teď, po Tvém příspěvku, objevil v počítači, bylo toto:

       “Pokud opravdu chcete vyjadřovat a uplatňovat svou svobodnou vůli, udělejte svým osobním náboženstvím znalost faktů. Naučte se vysledovat to, co se skrývá za příběhy, které vám prodávají média a politikové. Formulujte své vlastní závěry. Pochybujte o všem, co je vám politickou scénou řečeno, a to zvláště tehdy, jste-li vyzýváni k vlastenectví. To je jeden z nejjasnějších signálů být podezřívavý k tomu, co je vám sdělováno.”

       S první částí myšlenky se dá souhlasit, nicméně otázkou je, jaká fakta je potřeba znát a jak je identifikovat jako fakta – to řečeno neni. Formulovat vlastní závěry lze, pokud fakta dáme do správného kontextu, známe metodologii jak to udělat a skládáme mozaiku. No a poslední věta je ta, co mi zůstala několik let uložena někde vzadu jako negativní, tzn. z mého pohledu jako buď za a) nechápání pojmu vlastenectví – tím pádem snížení věrohodnosti celého textu, nebo za b) záměrná manipulace.

       Zpětně se na celý tento koncept dívám takto: Zajímavé informace, tajemno, sdělení čtenářům se dá shrnout: existují bytosti z budoucna, jež nás vysvobodí z našeho otroctví = podsouvá se zde, že máme na sobě makat a tvořit, o zbytek se postará někdo jiný. To mi na tom celém nějak nesedí berouc v potaz KSB a rčení „záchrana tonoucího je v rukou tonoucího“.

       Odpověď
     • Taurus, nazvať text, s ktorým si sa dôkladne neoboznámil „hromadou lží“ je pomerne … hm, povedzme nevhodné. Informáciu možno predsa spracovať až keď je prijatá. Ďalej, vieru s poznaním predsa tiež nemožno krížiť tak ako si to urobil v predposlednej vete. No a nakoniec posledné vyjadrenie koketuje s cenzúrou a to týmto stránkam taktiež nepomáha.
      V tých textoch, ktoré spomína loranka je naozaj veľa balastu. Nemám teraz na mysli tie rozhovory ale texty na všetkých tých stránkach s tým súvisiacich. Zrejme to má svoj účel. No, koncepcia to rozhodne nie je, ale užitočných informácií je tam taktiež dostatok.

      Odpověď
 36. Nevím, kam ten článek dát, tak jej dám do historie. Kromě obchodní kauzy je na něm zajímavá zpráva o boji dvou andělů, a pro mě objevná informace, že se na této kauze podílel bývalý ministr kultury Pavel Dostál. Jak víte také v době úřadování na ministerstvu zemřel… Teď se ukazuje, že jeho smrt mohla být také výsledkem jeho činnosti…
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Satan-se-skryva-za-cachry-s-prazskym-kostelem-Byvaly-diplomat-ukazuje-prstem-na-vyznamne-politiky-487375

  Odpověď
 37. Ještě zajímavost na straně 114:
  o sborníku „Bohemia sancta“ a spisu „Obrana jazyka Slovanského, zvláště pak českého (r.1672)“
  „Buďme Češi, ale nemusí o tom nikdo vědět“
  Síla Čechů byla známá jazykem mlčení“
  „… považoval Češství za jakousi tajnou organizaci, které je lepší se vyhnout..“ :))
  Jan Sarkander – specifika české verbální komunikace: „Hlas v mlčení“
  „….habsburská ideologie snažíce se zaměnit slovanský patriotismus…“
  „Svatý Jene z Nepomuku
  drž nad námi svoji ruku,
  ať nám Bůh dá, co dal Tobě,
  by náš jazyk neshnil v hrobě!“
  dále na PDF v práci “ …..mystyfikace a etnické mýty,…..
  http://www.slovackemuzeum.cz/doc/309/

  Odpověď
 38. Vzpomíná si ještě někdo na statečnou 16letou skautku co se postavila „náckovi“v Brně a jejíž fotografie samá nevinnost obletěla celý svět? Načež ji Zeman odmítl vyznamenat? V Brně se proslýchá, že je součástí skupiny jež připravuje zvláštní program pro skautské tábory – program se jmenuje Objímání uprchlíků – proto asi měla ten plakát „vychováme vaše děti“ . Do skautských táborů budou přivážet uprchlíky a děti se s nimi budou objímat a tak vzájemně sbližovat. Totální deviace, rodiče by si měli dávat pozor kam své děti dávají.

  Odpověď
  • Aby neskončila jak ta švédka s uřízlou hlavou…

   Odpověď
  • To je tak hloupá nebo tak zákeřná?

   Odpověď
   • Nebo natěšená, až ji ve stanu nějaký uprchlík bude obohacovat??

    Odpověď
    • Ale fuj. Copak z toho problému může mít nějak komplexně rozum? Je to malá holka.

     Odpověď
 39. Kult a živly – Slovácké muzeum
  Někoho by mohly zaujmout dobové rozprávky a fotografie a další ukázky :))
  file:///C:/Users/lenovo/Downloads/kult_a_zivly.pdf

  Odpověď
  • NicNezNula 11.5.2017 o 20:29

   Z lokálního céčka to takhle napřímo bohužel nestáhneme. Lze to hodit na ulozto?

   Odpověď
   • aha :))
    http://www.slovackemuzeum.cz/doc/310/
    je to v PDF

    Odpověď
    • NicNezNula 11.5.2017 o 20:44

     Děkujeme. Zajímavé, co lze oficiálně protlačit a vytlačit do PDF.

     Odpověď
   • šák se neboj :P
    https://en.wikipedia.org/wiki/EternalBlue

    Odpověď
 40. Zajímavý článek o neznámé historii Kambodže 20. století, z něhož by vyplývalo, že Pol Pot byl očerněn podobně jako Stalin.
  http://alex-o-mire.blogspot.cz/2015/02/blog-post.html

  Odpověď
 41. Malý úryvok z práce VP ZSSR „Vyriešenie vzájomných národných problémov pomocou KSB“, berte to prosím len ako informáciu, nie ako dôvod pre vytvorenie dlhého vlákna.

  Úryvok:
  Ako bolo už spomenuté, sú možné situácie, keď sa pôvodné obyvateľstvo následkom dobytia ich územia transformuje do diaspóry (v cudzom prostredí spočiatku cudzieho prisťahovaného obyvateľstva): taký je osud Kurdov, ktorí sa stali diaspórami na teritóriu dnešného Turecka, Iraku, Iránu, Sýrie, Gruzínska, Arménska, Azerbajdžanu, Ruska (nejaká časť Kurdov po nútenom presídlení v r. 1937 z Arménska a Azerbajdžanu a v r. 1944 z Gruzínska do Turkmenistanu a Kazachstanu žije naďalej v týchto postsovietskych štátoch aj v súčasnosti); rovnaký je osud Arménov a Grékov na teritóriu Turecka.
  Okrem toho, za pomoci Veľkej Británie (počnúc «Balfourovou deklaráciou» v r. 1917), Ligy Národov, nacistického Nemecka, a potom aj OSN, židovská diaspóra v Palestíne navyšovala svoj počet predovšetkým na úkor prítoku migrantov (poznámka: Koncom 19. a začiatkom 20. storočia tvorili židia v Palestíne rádovo 2 % obyvateľstva.) a zmenila sa v národ-štát. Pritom nežidovské obyvateľstvo Palestíny bolo nútené, jeho väčšia časť — pod tlakom sionistami organizovaného teroru opustiť svoje rodné miesta , a jeho menšia časť sa stala diaspórou v židovskom štáte Izrael, založenom v roku 1947. Dejiny 20. storočia tak ukázali aj možnosť použitia diaspóry ako nástroja agresie proti iným národom a obsadenia ich teritórií.
  Napokon, tento istý algoritmus bol realizovaný aj v Juhoslávii v 1990-tych rokoch: albánska diaspóra v Kosove sa stala nástrojom odtrhnutia Kosovského kraju od Srbska. Hoci samotný proces zabral niekoľko desaťročí a prebiehal ako medzinárodný konflikt Albáncov a Srbov v Kosove, no vo svojej podstate predstavoval experiment nadnárodných politických síl vedenia vojny prostriedkami 5. priority zovšeobecnených prostriedkov riadenia/zbraní v súčasných podmienkach. Experiment ukázal: prostriedok dokáže fungovať efektívne, a ideológia i politika stimulácie buržoázno-liberálneho individualizmu prakticky úplne odzbrojuje spoločnosť vo veciach ochrany svojej národnej svojbytnosti a vlastného teritória od tohto typu etnickej diasporálnej agresie.

  poznámka k sionistickému teroru:
  «Achad ha-Am, jeden z významných sionistov, písal po svojej ceste do Palestíny: „Domnievame sa, že všetci Arabi sú divosi, žijúci ako zvieratá a nerozumejúci tomu, čo sa okolo nich deje. Je to, však, hlboký omyl“. A ďalej: „A čo v skutočnosti tvoria naši bratia v Palestíne?.. Židia zachádzajú s Arabmi kruto, zbavujú ich zákonných práv, hanobia ich bez akejkoľvek príčiny a dokonca sa chvastajú svojimi činmi. A medzi nami sa nenájde nikto, kto by vystúpil proti tejto odpornej a nebezpečnej tendencii“.
  Achad ha-Am odchádzal „na odpočinok“ a, očividne, si mohol na sklonku života dovoliť byť úprimným. Bol dostatočne jasnozrivým, aby predvídal, k akým tragickým výsledkom môžu v konečnom dôsledku priviesť pohŕdanie a nenávisť k pradávnemu obyvateľstvu Palestíny. Každý rok blčiaca intifáda (arab. „povstanie“) je toho dôkazom.
  Prorocké slová Achada ha-Ama boli hlasom volajúcim na púšti. Ostatní lídri sionizmu vykonávali politiku „tu a teraz“. „Čo sa týka otázky bezpečnosti — uvažoval Vladimír Žabotinskij, vystupujúc pred Britskou kráľovskou komisiou — či taký národ, ako je ten váš, majúci kolosálnu koloniálnu skúsenosť z minulosti, azda nevie, že kolonizácia nikdy neprebieha hladko, bez konfliktov s obyvateľstvom v regiónoch… legalizujte našu sebaobranu, tak ako to robíte v Keni“.
  K židovským oddielom „sebeobrany“ bol prevelený skúsený anglický rozviedčík Orde Charles Wingate. Pred neho bol postavený cieľ — zmeniť tieto oddiely na profesionálne kárne jednotky. Títo bojovníci vyháňali Arabov z oddávna im patriacich území a potláčali vznikajúce ohniská povstaní.
  Oddiely Wingate boli vytvorené nielen s cieľom likvidovať partizánsku vojnu (využívajúcu tú istú taktiku), ale aj kvôli ochrane drahocenného impérskeho objektu — irackého ropovodu, ktorého konečným bodom bol prístav Haifa. (…)
  Keď v Nemecku rástli represie proti židom, tak v tom istom Berlíne za pomoci nacistov bežal naplno takzvaný Palestínsky úrad, zaoberajúci sa „triedením“ utečencov za bezprostrednej účasti budúceho izraelského premiér-ministra Levi Eshkola (od 1963 do 1969). Jon a David Kimche, autori kníh „Tajné cesty“, svedčia o tom, že palestínski emisári „cestovali do nacistického Nemecka nie kvôli tomu, aby zachraňovali nemeckých židov; brali mladých mužov a ženy, pripravených vycestovať do Palestíny stať sa prvými osadníkmi, zápoliť… bojovať“. Pre mnoho tisíc židov žijúcich v Ríši existovala len cesta buď do tábora, alebo do „preškoľovanieho“ centra a odtiaľ priamo do Palestíny. „V národných židovských kruhoch — písal jeden z náčelníkov nemeckej rozviedky, Hagen, odkazujúc sa na názor Polkesa — sú veľmi spokojní s radikálnou germánskou politikou vo vzťahu k židom, pretože s jej pomocou sa zväčšuje židovské obyvateľstvo v Palestíne, takže v neďalekej budúcnosti bude možné rátať s prevahou židov nad arabmi“.
  Angličania sa spamätali až v r. 1939, keď spozorovali, že ich židovskí partneri súčasne hrajú hru s Nemeckom a Amerikou. Ako výchovný prostriedok prijíma Londýn v tom istom roku zákon o prudkom znížení emigrácie židov do Palestíny a zároveň sa usiluje získať si špičku miestneho arabského obyvateľstva pre organizácie zrážok so židovskými kolonistami. „Hagana“ odpovedala spustením teroru, ktorý sa v prvých rokoch vojny prerušil, no v roku 1944 vzplanul s novou silou»
  Ďalší premiér minister Menachem Begin (od 1977 do 1983), laureát nobelovej ceny mieru (1987), ako hlava ilegálnej židovskej ozbrojenej organizácie «Irgun», sa tiež zúčastnil terorizmu: proti Angličanom, pod ktorých mandátom bola Palestína po prvej svetovej vojne 20. storočia (výbuch hotelu «Kráľ Dávid» v júli 1946), a v masakri Arabov v Deir-Jasine (apríl 1948), ktorý zrealizovali jeho podriadení (oficiálne sa tvrdí, že to bola ich vlastná iniciatíva a nie príkaz M.Begina).

  Odpověď
  • Putinovec 5.5.2017 o 23:03

   Obřezanci vskutku usilovně pracují na své samolikvidaci.

   Odpověď
 42. V prípade záujmu knihy Morozova k stiahnutiu:
  http://rnto.club/biblioteka/morozov-na/Knigi.html

  Том 1. Небесные вехи земной истории человечества.
  Том 2. Силы земли и небес.
  Том 3. Бог и слово.
  Том 4. Во мгле минувшего при свете звёзд.
  Том 5. Руины и привидения.
  Том 6. Из вековых глубин. (Части 1 и 2).
  Том 7. Великая Ромея.
  Том 8. Новый взгляд на историю Русского государства.
  Том 9. Азиатские христы.
  Том 10. Миражи исторических пустынь между Тигром и Ефратом. Клинописи.
  Том 11. Логика небес и сенсационные находки европейских авантюристов ХIХ века. (Восточное эхо крестовых походов. С востока ли был свет?)
  Том 12. Христос. Двенадцатая книга. Летосчисления и календарь
  (черновые куски)

  Odpověď

Napsat komentář

*
*

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>