Historie, dějiny

Podepisování příspěvků: anonymní příspěvky nebo ty, které v poli jména/přezdívky budou mít titulek nebo jiný text, mohou být smazány. Příspěvky s nakopírovaným delším obsahem, který je dostupný na jiném místě, mohou být také smazány – v takovém případě uvádět pouze odkaz, případně pár vět, nikoliv celý text systémem copy&paste. První komentář nového uživatele se zobrazí až po schválení, další již hned.

 Obnoviť

 1. Co Západ po roce 1989 sliboval Gorbačovovi a jak to dopadlo?
  Tak nazval Michail Smotrjajev z ruské služby BBC svůj komentář ke třiceti dokumentům, které v polovině prosince odtajnily Archivy národní bezpečnosti při Washingtonově univerzitě, jež se vztahují k rozhovorům o sjednocení Německa v roce 1990. Čtenářům ParlamentníchListů.cz o tom řekne více Milan Syruček, nestor české zahraniční žurnalistiky a přímý pamětník tehdejších událostí.
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Co-Zapad-po-roce-1989-sliboval-Gorbacovovi-a-jak-to-dopadlo-Milan-Syrucek-pro-vas-rozebral-vybusne-dokumenty-ktere-byly-nedavno-odtajneny-520461

  Odpověď
 2. Источник: https://politikus.ru/articles/103787-proryv-blokady-i-poymannyy-tigr.html
  Politikus.ru

  Prelom blokády Leningradu a zajatý „Tiger“

  Pred 75 rokmi, päťdesiat kilometrov severovýchodne od obliehaného Leningradu, bola zahájená strategická operácia Iskra, ktorá skončila 18. januára s prelomom nepriateľskej blokády.

  Odpověď
 3. Výskum najstaršej skulptúry na svete nájdenej na Urale
  Medzinárodná skupina vedcov začala na Urale v Rusku skúmať najstaršiu objavenú drevennú skulptúru na Zemi. Takzvaný „Veľký Šigirský idol“, ktorý je uložený v Sverdlovskom múzeu v Jekaterinburgu, je dvakrát starší ako najstaršie pyramídy Imhotepa.
  „V celej Európe nie je taká starobylá skulptúra. Výskum Idolu, to je sen, ktorý sa stal realitou,“ hovorí Thomas Thurberger z Hanoveru.
  „Je to majstrovské dielo, ktoré nesie veľké emocionálne zaťaženie,“ hovorí profesor Ústavu archeológie Ruskej akadémie vied Michail Žilin.
  http://www.biosferaklub.info/vyskum-najstarsej-skulptury-na-svete-najdenej-na-urale/

  Odpověď
  • Tak doufejme, že se při zkoumání nestane nějaká „nehoda“… Když u toho asistují západní „vědci“…

   Odpověď
   • Aj nám robili výskum Nemci keď sa objavila 1800 rokov stará hrobka na SLOVENSKU. Nemecký vedci sa vyjadrili ,že to bol Germanský knieža spod Uralu .
    :).
    Slovenský Tutanchámon objavený v Matejovciach pri Poprade
    Posted on 28.8.2017 by Bavor V.
    13 Votes

    (Pozn. Bavora: Zde se nejedná o významného rodáka, ale neméně významného umrlce)

    V Matejovciach sa ešte dávno za socializmu vyrábali práčky Tatramat. Dnes je tam jeden z výrobných závodov celosvetovej korporácie Whirlpool. Koncom roka 2005, tesne pred napadnutím prvého snehu, prebiehali v okolí závodu stavebné práce pri rozširovaní okolia závodu na priemyselný park, keď bagrista narazil na drevené trámy zrubovej stavby. Medzi robotníkmi sa začalo hovoriť, že je to partizánsky bunker, no podľa predpisov privolali archeológov. Archeológovia mohli začať skúmať až po zime, ale odmena za čakanie bola nesmierna. Vysvitlo, že ide o hrobku z prvých storočí nášho letopočtu a už po prvých dňoch získal nález punc jedného z najvýznamnejších objavov na našom území. O mužovi, ktorý bol v hrobke pochovaný, nevedia historici vôbec nič, no archeológovia ho podľa bohatosti nálezov titulujú prinajmenšom slovami veľmož, knieža a vybavenie hrobovej komory prirovnávali k ničomu menšiemu, ako k nálezu hrobky faraóna Tutanchámona.
    https://poznamkypanabavora.wordpress.com/2017/08/28/slovensky-tutanchamon-objaveny-v-matejovciach-pri-poprade/

    Odpověď
    • https://zurnal.pravda.sk/neznama-historia/clanok/340534-pribeh-roka-2014-mame-tutanchamona-len-ho-niet-kde-vystavit/

     Odpověď
    • Není to ten velmož co ho poslali na výzkum jako „Germána“ do Reichu a oni jim ho vrátili s tím, že to Němec není?
     Oni prostě nepřipustí, že je to Slovan

     Odpověď
     • naspäť nám poslali len časť , ďalší výskum neviem či prebieha

      Odpověď
 4. Něco k článku „Purim, alebo Ako zničiť nepriateľa jeho vlastnými rukami…
  Více zde: http://leva-net.webnode.cz/products/purim-alebo-ako-znicit-nepriatela-jeho-vlastnymi-rukami/

  Chtěla bych tady popsat příběh jedné ženy, která zachránila Evropu před muslimským chalifátem, který pro nás GP naplánoval ještě v 16.století, za vlády Sultána Sulejmana I.Nádherného. Toho Sulejmana, který se v roce 1529 dostal až k Vídni. Takže co to bylo za ženu, a jak se ji to povedlo? Myslím, že je to tak zajímavý příběh, že stojí o něm napsat, jelikož se o něm málo ví…
  Začala bych porážkou Byzantské říše v roce 1453 Osmanským sultánem Mehmetem II. Fatihem (dobyvatelem, pradědem Sulejmana).
  V té době existoval nástupnický zákon, že novým sultánem se stal ten syn sultána, který první usedl na trůn, v mešitě byla za něj provedena modlitba a začal razit své zlaté mince. Z toho důvodu bylo důležité, v jaké provincii, ten který následník sloužil, aby mohl na trůn usednout co nejrychleji. Nejžádanější provincií byla Manisa, jelikož byla nejblíže. Následníci mohli být u dvora jenom do svých 12 let, pak museli i s matkou odejít do provincie. Takže aby bylo jasno, následníkem nebyl automaticky nejstarší syn, byli jimi všichni synové sultána a rozhodovala rychlost, kdy se ten který dozvěděl o smrti sultána a doba, za kterou se mohl dostat k trůnu a ten zaujmout. Tím vznikali boje mezi následníky. Aby se pro budoucnost těmto bojům vyhnuli a říše se neoslabovala vzájemnými boji mezi bratry, zavedl sultán Fatih do zákona podmínku, že ten z bratrů, který bude první na trůnu, MUSÍ své ostatní bratry zabít, včetně jejich synů, aby nikdo z nich nemohl překážet novému sultánovi v práci.Ten zákon se jmenoval zákon Kafe…. Tak se k moci dostal i táta Sulejmana Bajezid II., který ale Sulejmanovi ulehčil nástup na trůn tím, že všechny ostatní syny odstranil ještě před svojí smrtí…
  Takže se Sulejman dostal na trůn vcelku bez problémů. A tady přichází na scénu žena, které vděčíme za to, že nejsme už 500 let pod muslimskou nadvládou…
  Jak všichni víme, měli osmanští sultanové harémy. Dost často se na pofiderních web stránkách dozvídáme, že měli manželky, konkubíny atd. ale to píší ti, kteří znají poměry v harému povrchně. Tak především, sultanové se do této doby zásadně neženili. Měli jenom harém, ve kterém měli své oblíbenkyně, mezi kterými panovala hierarchie, ale manželky neměli! Bylo to z toho důvodu, že když byl jednou v boji poražen první sultán Osman I. Byla jeho manželka znásilněna jeho nepřáteli. Aby se této situaci předešlo, sultán se od této doby nemohl oženit. Za další v harému nesměly být dívky muslimského vyznání! Musely to být jenom křesťanky, případně jiné, jelikož sexuální styk s muslimkou bez svatby nebyl povolen. Sultanové to tedy řešili tím, že pro ně byly kradeny mladá děvčata především v křesťanských okupovaných zemích…největšími dodavateli děvčat byli krymští tataři. Na Krymu ty holky soustřeďovali a pak je loděmi posílali do Istanbulu.
  Tak v jeden den byla tatary chycena i Alexandra Lisovská, žijící na zakarpatské rusi (dnešní pomezí Slovenska, Polska a Ukrajiny). Bylo ji kolem 14. let a byla dcerou popa. Byla vzdělaná, mluvila několika jazyky. Její vesnice byla přitom vypálená, rodiče zabiti a ona unesena. Byla prodána do sultánova harému. Velice dobře je známá její vizáž. Měla ohnivě rezavé vlasy, jemnou pleť a modré oči… Kdyby jen turkové vůbec tušili, koho si přivlekli do své země…Řekla bych, že to byl efekt „motýlích křídel“, jelikož toto byl bod začátku konce Osmanské říše…
  V té době už měl sultán Sulejman jednoho syna (ostatní synové z různých důvodů zemřeli) Mustafu. Všechno okolí sultána si bylo jisté, že dalším sultánem bude právě ON. Alexandra, když v harému zjistila, že se odtud živá již nikdy nedostane, začala pracovat na tom, aby se v harémové hierarchii dostala co nejvýše. To se ji povedlo a sultána dokázala tak „opantat“ svými sítěmi, že ten od té doby neměl zájem o žádnou jinou ženu (důkazem je to, že už od žádné jiné ženy se sultánovi nenarodilo žádné dítě) Kromě toho jsou známé básně a dopisy plné lásky, které sultán Alexandře psal. Kdo by měl zájem si je přečíst, tak sultán je psal pod pseudonymem Muhibbi, najdete je na internetu. Zplodil s ní celkem 6 dětí 5 synů a 1 dceru. Alexandra dostala od Sulejmana nové jméno a pro historii je od té doby známá jako Hurrem (smějící se). Měla veselou povahu, což pro introverta, jakým byl Sulejman působilo jako živá voda. A tady nastávají zásadní změny v postavení ženy v harému. Od této doby po dobu asi dalších 200 let bude Osmanská říše říší ženského sultanátu… U Hurrem se toto období nastartuje, plně propukne o něco později.
  Ale zpátky k Hurrem. Až jí se povede to, co se 700 let před ní nepovedlo žádné ženě. Sultán mění zákon a ŽENÍ se s Hurrem. Tím získává ohromnou moc a od té doby se v Turecku traduje, že sice Sultán vládl celému světu, ale Hurrem ovládala Sultána…Dále kvůli ní změnil tradiční úzus, že ve věku 12 let syna musí odejít do provincie. Sultán mění i tento zákon a Hurrem i se svými dětmi zůstává v Istanbulu u Sultána. Mustafa je mezitím odeslán do Manisi, ale není mu to nic platné, když ostatní bratři jsou přímo u trůnu. Z toho je vidět, jak bylo důležité, kde se v hierarchii harému nacházela matka toho kterého následníka trůnu. Ta která byla nejblíže k Sultánovi měla záruku, že její dítě přežije. Nebudu tady popisovat intriky a vraždy v harému. Tam šlo o život každý den, jelikož smrt matky, znamenala automaticky smrt následníka, jelikož ho již neměl kdo chránit. Samozřejmě, kolem každé matky následníka se tvořily vlivové skupiny, které se snažili na trůn prosadit svého „chráněnce“…
  Jak šel čas a sultán stárnul, vždy častěji se objevovala otázka nástupnictví. Matce Mustafy se povedlo (přes své přívržence) otrávit nejstaršího syna Hurrem Mehmeta. Další syn Hurrem Abdulláh zemřel ještě v batolecím věku a poslední syn Cihangir se narodil postižený. Takže jako následníci zůstali její 2 synové Selim a Bajezid. Selim byl velice citlivé dítě a celý život trpěl strachem co s ním bude, až Sulejman zemře, měl strach, že bude pak zavražděn. Ještě bych chtěla říct, že následníky pak vraždili speciální němí sluhové, kteří na tuto akci používali hedvábné šňůry, jelikož nesměla být při tom prolita královská krev. Takže Selim byl celý život opanován strachem co bude a stal se z něj notorický alkoholik. Druhý zbylý syn Bajezid byl z jiného těsta, byl to bojovník…
  Podle všech indícií by nejlepším nástupcem byl Mustafa, první syn Sulejmana. Všechny klany mezi sebou bojovali o nástupnictví. Nebudu popisovat všechny intriky, ale napíšu jen jak se zbavili Mustafu. Nastražili na něj léčku. Manipulací ho dovedli k tomu, že napsal dopis pro velitele vojska, kde se podepsal jako Sultán. Ten dopis se dostal do rukou Sulejmana a v obavě, před vzpourou ze strany syna jej nechal před svýma očima uškrtit hedvábnou šňůrou. Teď už Hurrem nic nestálo v cestě. Věděla, že příštím sultánem se stane JEJÍ syn. Který to bude, to už nezjistila, jelikož se toho již nedožila. Sama si přála, aby to byl Bajezid. Nakonec se jím stal „zbabělec a pijan“ Selim. Bajezida dal Sulejman zavraždit z téhož důvodu, jako Mustafu. Nastal paradox, sultánem se stal člověk s nejhoršími předpoklady. Tak se k moci dostal člověk, syn křesťanské otrokyně, kterou si sami turci dotáhli…
  Vidím v tom ruku HNR. Ještě taková perlička. Selim, jako jediný, podědil po matce rezavé vlasy, a také se i u dalších sultánů projevovaly tyto výrazné geny…
  Závěrem jen tolik, od doby Hurrem to s osmanskou říší začalo jít dolu kopcem… Kdoví, kdyby si ji Turci nedotáhli, sultánem by se stal Mustafa a my bychom se už 500 let modlili k Alláhu…
  Malá poznámka. Hurrem se celý život snažila zákon Kafe zrušit, ale nepovedlo se ji to. Zmírnil ho až její vnuk Murad III., který jej změnil tak, že bratři a jejich synové se už nevraždili, ale byli zavřeny do smrti v palácových pokojích. Byl to zákon Zlaté klece, od toho se toto úsloví rozšířilo po celém světě…

  Hurrem svojí existencí zkřížila plány GP, a muslimský chalifát se v Evropě nekonal…

  Na úplný závěr Sulejman I. byl současníkem Henricha VIII. a Ivana Hrozného…Myslím, že to byla silná trojka…

  Odpověď
  • Odkud jsi Aksal čerpala?

   Odpověď
   • Spouštěčem byla kniha Zamarovského „Roxolana“ (další jméno, pod kterým je Alexandra známá), no a pak historické materiály z tureckých zdrojů…

    Odpověď
    • PS: Už je to snad 20 let s přestávkami, co se věnuji historii Turecka…

     Odpověď
     • Máš obrovskú výhodu, Aksal. Turecko je veľká historická téma, obzvlášť Osmanská ríša.
      Ďakujem za zaujímavé čtivo, ja som sa s podobným popisom sultánskeho háremu a ich zvykoch stretol v románe „Turecký gambit“ B. Akunina (http://e-libra.su/read/314110-turetckij-gambit.html)
      Super čítanie, odporúčam. Majte však na pamäti, že Boris Akunin (vlastným menom Georgij Čchartišvili) je tak trochu (alebo aj dosť) KONTRA. Saakašvili preň geroj. Nuž, nebolo by to prvýkrát, čo nadaný románopisec je v politike úplne mimo. Ale jazyk a sloh má priam závideniahodný.

      Odpověď
    • Velmi zajimavé Aksal, moc hezky jste to popsala.
     Jen tu knížku asi nenapsal Zamarovský, ne ? Toho mám přečteného a o něčem takovém vůbec nevím. Nevzpomenete si, rád bych si ji zkusil opatřit ?

     Odpověď
     • Sorry máš pravdu, musela jsem se podívat do knihovny, autor je Pavlo Zahrebeľnyj…

      Odpověď
  • Aksal, o tom byl turecký tv seriál „Velkolepé století“ Tuhle Hurrem tam sice líčili jako intrikánku, ale i tak bylo vidět, že to byla inteligentní žena

   Odpověď
   • Ano, ten jsem také viděla, ale v turecké TV (s ruskými titulky) i s opravnými poznámkami historiků… Bylo to velice zajímavé. Konečně se dalo nahlédnout do života Osmanského dvora přímo u zdroje, a ne pohádky z Hollywoodu…

    Odpověď
    • Chápu, že to je „mise“ pro ženu, i když nemyslím si, že by takto nemohl ovlivňovat naopak muž ženu za určitých okolností, ale, přeci jen, je to zvláštní život…ale svým způsobem se až tak neliší od vojáka, který v první linii brání svoji vlast – pokud to tak opravdu bylo.

     Odpověď
     • Já tím příběhem jen podpořila původní článek. Je mi líto, že se pořád omílají notoricky známé ženy ze západní Evropy, nebo židovky. Chci aby i slovanské ženy zazářily…
      Když se podíváme na to, že Alexandra byla v tom cizím nepřátelském světě sama, bez toho, aby měla za zády nějakou podporu ale se stovkami konkurentek, které se snažily zaujmout její místo, musím před ní smeknout. Jako žena dokážu ocenit, že se ji povedlo to, co málokteré ženě, kdy postupem času cit na straně muže odumírá, ale ona ho dokázala udržet až do smrti. Přitom byl Sultán obklopen stovkami nejhezčích žen a stačilo jen ukázat prstem na kteroukoliv… V dnešní době, kdy věrnost ve vztahu je považována pomalu za něco chorého, udržet si vztah s nejmocnějším mužem v prostředí harému považuji za excelentní výkon…
      Na její pomyslné životní stupnici začínala na -100 a dokázala vystoupat na + 100. Jenom svými schopnostmi, při každodenním boji o život…
      Dokázala manévrovat tak, že dosáhla změny zákonů a i jejím přičiněním Sultán dál neútočil na území odkud pocházela…
      Turci už 500 let proklínají den, kdy ji dostali do harému… Nemohou ji smrt Mustafu zapomenout a i proto ji neřeknou jinak, než ruská čarodějnice…

      Odpověď
      • Myslíš, že i ona chovala k sultánovi skutečné city nebo celou dobu jen a pouze manévrovala?

       Odpověď
       • Myslím, že city tam byly. Hurrem vlastně nic jiného nezbývalo.Většina žen se narodí s mateřským pudem a chce být matkou. Teď si představ, že se dostaneš do harému a pokud chceš dítě, můžeš jej mít jen se Sultánem. Nikdo jiný prostě v okolí není. Pak nastane situace, že miluješ toho, kdo je k dispozici a kdo ti zabezpečí alespoň zdánlivě dobrý život…
        Holky v harému jen tak nelekovaly. Navštěvovaly harémovou školu, uklízely si své prostory, sloužily výše postaveným ženám, staraly se o jejich děti a podobně. Vše záviselo na stupni v hierarchii.
        I když v harému byla situace taková, že pokud se dívka nedostala do postele k Sultánovi, mohla být po 7-12 letech propuštěna, ta která se Sultánem byla, mohla být provdána za nějakého vysokého státního úředníka. Tak se holky obměňovaly.Ta, která se Sultánem otěhotněla, zůstala napořád Sultánova. V harému vládl striktní systém, kde se do harémové knihy zapisoval datum a jméno dívky, se kterou sultán strávil noc. Do doby Hurrem to bylo tak, že první nejoblíbenější žena měla vyhrazeny čtvrtky.
        Už jenom dostat se k Sultánovi byl oříšek. O tom, s kým stráví noc rozhodovala převážně jeho matka (valide sultan), nebo strážce jeho pokojů, u Sulejmana to byl jeho společník a přítel z dětství Ibrahim (velice zajímavá postava). Proto v harému vládla korupce a holky ve velkém podplácely řídící harému, aby se dostaly do pořadí… Ten řídící pak upozornil valide sultan, nebo Ibrahima na konkrétní dívku. Každá dívka dostávala pravidelnou mzdu, takže měly z čeho podplácet.
        Podle toho, co je známo, Hurrem na sebe upozornila jednou, když sultán procházel chodbou kolem ubikací dívek a „omdlela“. Posléze, při tanci, ji hodil fialový šátek, což znamenalo jeho přízeň…
        Jinak tam vládla smrtelná nevraživost a přátelství se mezi ženami nevedla. Byly to spíše dočasná spojenectví a každodenní boj všech proti všem…Nově narozené děti umíraly jak mouchy. Stačilo, že matka byla málo pozorná a dítě zemřelo…U narozených holčiček to nehrozilo, jelikož ty nic neznamenaly, ale kluci „umírali“ často…

        Odpověď
        • Aksal: Díky za příspěvek.
         Každopádně…z Člověčího pohledu velmi „zvláštní“ společenské uspořádání…

         Možná už jsem se dříve ptal, ale čím to, že máš takový zájem zrovna o turecké dějiny?

         Odpověď
         • To je osobní :)

          Odpověď
          • Aha, dobře, nebudu se vyptávat. :)

           Odpověď
  • Zdravím Aksal, po prečítaní príspevku a vlákna pod ním, sa mi po určitej chvíli v mysli vynorila spomienka na film: 300:Vzestup ríše, v ktorom Artemisia pri rozhodujúcej bitke na mori urobila ,,zlé“ rozhodnutia v dôsledku čoho porazilo grécke loďstvo perzskú inváziu…

   Odpověď
  • Aksal
   poklona. .-)

   Odpověď
   • Jana z Arku 15.1.2018 o 0:01

    Ano, souhlasím s poklonou, výborný článek a výborné znalosti. Díky Aksal.

    Odpověď
  • Aj ja ďakujem za zaujímavý príspevok. :)

   Odpověď
 5. German Sterlingov a jeho verzia histórie:
  o tom, že LžiDmitrij bol skutočným synom Ivana Hrozného, o pruských Romanovcoch, o „postrielaní“ cárskej rodiny, dvojníkoch…
  https://www.youtube.com/watch?time_continue=542&v=4svPdTypFW4

  Odpověď
 6. Zaujalo ma toto vystúpenie Fursova:
  https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=B40bYLbErvE
  Celý jeho príspevok v podstate stojí na známom „argumente“, že kapitalizmus môže principiálne fungovať aj spolu so svojim systémovým protipólom – CCCP. A vzhľadom na to, že ide o silno extenzívny systém (kolónie), tak vo výsledku je pre kapitalizmus kapitalistická globalizácia fatálna. Historicky tu teda máme vždy synchronicitu „dvoch krídel“: Moskovské cárstvo – holandská hegemónia; Petrohradské impérium – britský kapitalizmus; USA –CCCP, čo je úzko späté s konkrétnou sortou elity – od džentry až po sovietsku nomenklatúru… Pokiaľ ide o zmienenú nomenklatúru (čo je vlastne sovietsky segment korporátokracie), tak je veľmi zaujímavé v tejto veci sledovať, aký dopad mal vstup sovietskej ropy na svetový trh… A koho zaujíma krvavý prechod benátskej spravodajskej a finančnej elity po páde Carihradu r.1453 (ktorého pád sami spolu-spôsobili) do Anglicka cez Holandsko, tak vrelo odporúčam.

  Odpověď
 7. Rámcové učivo – vzdělávací systém vede mládež k bezVeDomi.
  Krásná praktická ukázka vzdělávacího systému, vychovávající psycho-trockisty
  S mladými je to zřejmě díky rámcovému vzdělávacímu zátěžovému systému, zdá se, všude stejné, držkatí, bez znalostí, nabubření, EGOcentričtí, to je škola učí nám všem známým nástrojem:
  „biflováním až do bezVeDomi“
  (vidím to osobně na gymnazistech, když chci aby se chvíli zamysleli „nééééééé musím se učit máme písemky, prověrky, ….)
  a pak když vyjdou takovou školu, ta zátěž z nich opadne a cítí se nadpřirozenými natolik, že do nich už nic prostě nedostanete.

  Viz. video na konci, jak reagoval Moxammad na mladého chytrolína :)
  „Otec, Ruskych net takych imen!“
  Čto Ty panimaješ malčik? Mně 106 let!
  Al Zala Stalsa a La Zisa Stalsa samyje Ruskie ľudi! Oficeri!
  https://www.youtube.com/watch?v=6uB5J4nqEAw

  Odpověď
 8. bernardýn 8.1.2018 o 21:39

  Jak dějiny vidí Němci?
  Čirou náhodou jsem si pustil video ruského Němce Wjatcheslawa Seewalda. Povídá o slovanských kořenech Berlína. Vzhledem k tomu, že jsem němčinu neměl už pěkných pár let a nikdy mi nijak zvlášť nešla, moc tomu nerozumím.
  https://www.youtube.com/watch?v=QT3w-JNlFLk
  Nicméně mě zaujala diskuze pod ním, respektive některé názory:
  „ICh bestreite allerdings, daß die Slawen überhaupt eine distikte ethnische Stammes- oder Völkergruppe sind“
  (Jsem proti názoru, že Slované jsou odlišná etnická skupina)
  A tohle je vůbec pecka:
  „Da es niemals ein „urslawisches“ Volk gab, könnrn die Völker Osteruropas nicht von diesem stammen. Das Slawentum ist, wie gesagt, eine typische Erfindung des 10. Jh., aus falsch verstandenen Quellen (Sclavi) abgeleitet und bewußt imperialistisch als „Panslawismus“ verbreitet und gefördert. Die sg. slawischen Sprachen entwickelten sich aus der Kirchensprache Kyrills und Methods, ist also griechischen Ursprungs. Russen, Polen, Märer etc. waren Germanen, Illyrier, Waräger, Goten etc. , die aus politischen Gründen den byzantinischen Glauben angenommen haben und daher sprachlich „überformt“ wurden. Darüber gibt es eine reichhaltige wissenschaftliche Literatur, der die Slawisten nichts entgegenzusetzen haben. Slawen sind Ostgermanen.“
  (Žádný praslovanský národ nikdy neexistoval, proto nemůže být předchůdcem národů ve východní Evropě. Slovanství je typický vynález 10. století, který je odvozen od špatně pochopených zdrojů a následně zneužit imperialisticky ve formě panslavismu. Tzv. slovanské jazyky se vyvinuly z církevní staroslověnštiny, která má řecký původ. Rusové, Poláci, Moravané atd. byli Germáni, Ilyrové, Varjagové, Gótové, atd., kteří z politických důvodů přijali byzantskou myšlenku a díky tomu si přivlastnili řeč. Navíc existuje vědecká literatura, které slávistici neodporují. Slovani jsou východní Germáni)
  „Slawen tauchen auch als Relidionsgemeinschaft frühestens um das Jahr 1000 auf. “
  (Slovani se objevili jako církevní společenství před tisíci lety)
  „Diese Worte sind im 19. und 20. Jahrhundert neu gebildet worden, wie 100.000e anderer Wörter auch. Genau so gut könnten Sie mich fragen, wieso in Preußen seit 1830 Slawismus gelehrt wurde.“
  (Tato slova (Slované apod.) byla uměle vytvořena v 19. a 20. století, stejně jako statisíce dalších slov. Stejně tak se mě můžete ptát, proč se v Prusku od roku 1830 začal učit slávismus)
  atd.

  Z komentářů je jasné, že ne všichni Němci takovýto postoj mají. Spíše mě ale děsí, že někdo může s takovými myšlenkami přijít a že ho v tom vůbec někdo bude podporovat.

  Odpověď
  • Oni se to učí celá staletí „jak to bylo“ se Slovany, těmi Untenmenschen z východu.

   Odpověď
  • V Němcích je zakořeněn komplex oproti jeho jihovýchodnímu sousedu – Rakousku a od toho se veškeré tyto a podobné postoje Němců odvíjejí. Napadá mě příměr krásné, ale vypočítavé dcery a její ošklivé, ale za to teatrální pavlačové sestry. Každá poutá svou pozornost na sebe jinak a přesto mají stejný cíl. Jedna krásou a vypočítavostí k dosažení moci…druhá teatrálností, hrubostí opět za účelem dosažení moci. Prostě, co je německé, to je evropské a Evropa je to, co řekne Němec, že je. A ta ošklivá pavlačová sestra bude jednou tvrdit, že všichni jsou Germáni a jindy bude vyřvávat, že jen ona je Germán, tak nějak podle nálady jak se zrovna vyspí.

   Odpověď
  • A čo na to genetika, DNA…? To je ako tu niekto napísal, že všetci vedia, že Maďari sú väčšinovo Slovania, len oni sami to nevedia. Alebo skôr nechcú vedieť.

   Odpověď
   • Genetika na to hovori, ze Nemci maju haplotyp R1b, Slovania R1a. Okrem casti vychodneho Nemecka, kde maju tiez R1a, lebo asimilovali Luzickych Srbov a dalsie slovanske kmene.

    Haplotyp sa dedi po otcovi.

    Odpověď
    • Ano, R1a a R1b, což jsou z hlediska dlouhodobého vývoje prakticky bratrské haploskupiny.
     Společný praotec R1 relativně nedávno, společný praotec R velmi dávno. Rozhodně nejde o jedné ze skupin říci že nejsou Slovani (nebo že nemají Slovanské kořeny).
     R1a i R1b jsou zastoupeny v našem národu velmi hojně obě dvě, R1a poměrně více, u Němců R1b poměrně více.

     Odpověď
  • To je ale potenciál panečku. Můžou tu historii studovat spolu s Ukrajinci. Apropo, kdo teda vykopal to černé moře? Protogermáni? Já už v tom mám guláš.

   Odpověď
 9. V hlubinách tureckého jezera leží záhadný, tři tisíce let starý hrad

  Příběhy o různých potopených městech jsou obvykle pouhými legendami. Ve Vanském jezeře v Turecku však nyní odborníci z Van Yüzüncü Yıl University objevili něco úžasného – obrovský, zhruba 3000 let starý hrad. Dotyčná stavba, jejíž stěny jsou vysoké minimálně 3-4 metry, je díky alkalické vodě jezera ve velmi dobrém stavu. Podle všeho ji vybudovala dávno zaniklá civilizace Urartů, která se v daném regionu rozvíjela od 9. do 6. století př. n. l. „Existovala pověst, že pod vodou by mohlo něco být, ale většina archeologů a muzejních úředníků nám tvrdila, že nic nenajdeme,“ uvedl šéf potápěčského týmu Tahsin Ceylan v rozhovoru pro Daily Sabah.

  Výška hladiny jezera se v minulosti výrazně měnila. Vědci se domnívají, že v době výše zmíněné civilizace byla o několik set metrů nižší než dnes, ale pak začala stoupat. V důsledku toho došlo k zaplavení řady místních vesnic a osad. Tým nicméně zatím nebyl schopen zjistit, jak velká část hradu je pohřbena pod nánosy sedimentů. Čeká ho tedy ještě spousta práce.

  http://e-svet.e15.cz/veda/v-hlubinach-tureckeho-jezera-lezi-zahadny-tri-tisice-let-stary-hrad-1341208

  Odpověď
  • Oracle 911 6.1.2018 o 21:43

   Matrica: stratené a zabudnuté veci budú objavené napriek snahám elít.

   Odpověď
  • Na dně horského jezera v Mexiku našli starobylý model Vesmíru
   https://cz.sputniknews.com/svet/201801066553236-dno-horske-jezero-mexiko-model-vesmir/

   Odpověď
  • Zatiaľ lokalizovali nález. Ako už vedia, že je to staré 3000 rokov?

   Odpověď
 10. Kniha Oskára Cvengroscha: „Tajné dejiny Slovenov a Uhorska – Uhri boli Slovania“
  http://www.biosferaklub.info/madari-su-europania-a-v-prevaznej-miere-slovania/#more-18173

  dole v článku je link na možnosť kúpy knihy

  Odpověď
 11. kniha – Československo 68- napsal důstojník generálního štábu VS RF Jurij Galuško.
  Sdílení: https://ulozto.cz/tam/_D68hxXNrEn5Y
  https://cont.ws/@user3885/513872
  http://leva-net.webnode.cz/news/zajimava-informace-o-roku-68/

  Odpověď
  • Moc děkuji :-)

   Odpověď
   • :) prosím, zabudla som dodat, že na uložto je preklad knižky

    Odpověď
  • dasa: Také děkuji. :)

   Odpověď
  • Ďakujem Daška

   Odpověď
 12. Valašsko – Beskyde, Beskyde, kdo po Tobě ide…. :)
  Pravidelně každé významné období je důvodem navštívit Rod_inu a vedle radostí z nových pokolení, kteří přišli na svět a již ve zdraví povyrostli k provádění klasických aktivit (hlava nehlava :) ), jsem si byl povinen zatřídit i jiná nová pravidla mimoděk zaváděných do osvědčených tradic tohoto kraje.
  Valašsko, v rámci rámcového vzdělávacího systému, je tradiční pro např:
  1.4.1. Jednotlivé součásti kroje ženského. . . . . . .21
  1.4.2. Jednotlivé součásti kroje mužského. . . . . . .24
  1.5. Tradice a výroční zvykosloví. . . . . . . . . . . . . . . . 26
  1.5.1. Mikuláš. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .26
  1.5.2. Vánoce. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .26
  1.5.3. Masopust. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 28
  1.5.4. Pálení čarodějnic. . . . . . . . . . . . . . . . . . . 29
  1.5.5. Smrtná neděle. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 29
  1.5.6. Velikonoce. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .30
  1.5.7. Kácení máje. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .31
  1.6. Udržování lidových tradic
  v Bystřici pod Hostýnem. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .31
  1.6.1. Soubor lidových písní a tanců. . . . . . . . . . .31
  1.6.2. Dětské folkloristické soubory. . . . . . . . . . .33
  dále na: https://is.muni.cz/th/54219/pedf_m/Renata_dipl22.pdf
  Vedle svátečních aktivit, jsem si našel chvilku a otevřel místní tisk: Jalovec z 12. prosince 2017 a začetl se do aktivit ZŠ Hošťálková:
  „Hošťálková žila Halloweenem.
  Poslední říjnový den po setmění, se naše škola proměnila ve strašidelnou pevnost. Po chodbách visely nestvůry, všude poletovali netopýři, z výšky na nás blikal samotný Golem. Strašidelnou atmosféru umocňovaly také zvuky ze záhrobí a vydlabané strašidelné dýně. Letos poprvé se u nás konala strašidelná stezka. Žáci 9. ročníku si vyrobili či půjčili masky a vyrazili do školních chodeb, aby postrašili žáčky z 1. stupně. Na ty, které strach přemohl a bály se trasu absolvovat, čekala hned u vstupu hodná strašidla, která s nimi celou stezku prošla. Děti musely překonat pavoučí síť, vypít čerstvou krev ze stříkačky, ze slizu vylovit pavouka. Splnění úkolu znesnadňovaly všudypřítomné nestvůry. Skutečnou dávku odvahy museli však žáci prokázat až na posledním stanovišti, kde na ně ve vestibulu čekal rakev s živou mrtvolou. Malí odvážlivci, kteří celou trasu prošli, dostali sladkou odměnu.
  Tímto bych chtěla poděkovat nejen žákům 9. tříd, ale i všem pedagogům, kteří se na přípravě podíleli. Velký dík patří také našemu skvělému panu školníkovi, protože bez něj by to tentokráte nešlo.“

  Tak já doufám, že toto se konalo poprvé a naposled! Příště by bylo dobré. aby si děti oblékly tradiční kroje a zazpívaly tradiční písně a projevovaly radost a oči jim svítily štěstím!
  https://www.youtube.com/watch?v=OrhMyx-qaUg

  Odpověď
 13. Přesunují to z rubriky „video“ raději sem:
  Neznámé video patriarchy Kirila, ve kterém mluví o tom, že je Patriarchou Hyperborejských zemí. Prý, je to oficiální název v době křtění Ruska, který se může dokonce používat i dnes, kdyby se chtělo.
  https://m.youtube.com/watch?time_continue=5&v=AVtoIlMiKDM

  Jeho odkaz na existencí Hyperborejské civilizace je víc, než zajímavý. To už je znamením, že řečtí a východní historikové si nic nevymýšleli, když mluvili o kontaktech s Hyperborejci.
  Navíc, to bortí mýtus o údajné zaostalosti Slovanů.

  To video jsem vytáhl z článku Blagina, který z různých kousku dělá nějaké logické závěry.:
  Тартарией европейцы называли в средние века любую территорию, где жили арии!
  https://cont.ws/@antonblagin/807154

  Odpověď
  • S oběma závěry souhlasím. Přijde mi i divné, při intonaci a klidu s jakým to říkal, že by to bylo nedopatření. Řekl to jako by se nechumelilo, přitom na to dal takový důraz.

   Ano, asi jen tak nebude povídat o pravdivé historii Rusi, ale výrazně tím posiluje její kořeny a přinejmenším dává vodítko. O čem to mluví, všechny křesťanské země severně od ..?.. a tady mu nerozumím, říká byzantského impéria? To by totiž dávalo jasnou stopu jaké bylo tehdy území pod jednou správou.

   Odpověď
   • Pro EM : Ano, mluví o byzantském impériu, po odpadnutí západní části byl vybrán moskevský patriarchát jako duchovní správce veškerých zemí na sever od Byzance – tedy Hyperboreje.
    Přímo říká – v řečtině vše na sever od Byzance je Hyperborea

    Odpověď
 14. Sbírka map kartografa Davida Ramseyho. V současné době je digitalizováno a zdarma přístupných více než 67 000 map ve vysokém rozlišení. Nejstarší mapy pocházejí z roku 1550.
  https://www.davidrumsey.com

  Odpověď
  • Wow, hned první otevřená je nádherná.
   Díky moc, budu mít večer co prohlížet!
   https://www.davidrumsey.com/luna/servlet/detail/RUMSEY~8~1~303661~90074314:Composite–Tavola-1-60—Map-of-the?qvq=q%3Apub_list_no%3D“10130.000″%3Bsort%3APub_List_No_InitialSort%2CPub_Date%2CPub_List_No%2CSeries_No%3Blc%3ARUMSEY~8~1&sort=Pub_List_No_InitialSort%2CPub_Date%2CPub_List_No%2CSeries_No&mi=0&trs=94

   Copak to máme uprostřed namísto ledovce?

   Odpověď
   • čili v roce 1544-1615 byla ještě hyperborea nad hladinou moře.

    Odpověď
    • Fakt, že je objekt zachytený na mape ešte neznamená, že aj reálne (v danej dobe) jestvuje. V každom prípade v tom čase vedeli viac ako súčasníci, keď informácie tohto druhu treba loviť z rôznych „neštandardných“ zdrojov.

     Odpověď
    • nie nutne, mohli len prekresľovať staršie mapy z ktovie akého obdobia, ktoré sa dochovali niekde v knižniciach. Tuším takto sa nám dochovala aj mapa Piriho Reisa, kde bolo zakreslené pobrežie Južnej Ameriky a časť Antarktídy bez ľadovej pokrývky

     Odpověď
 15. Zimný slnovrat – Koljada
  Koljada – sviatok zimného slnovratu, alebo niektoré slovanské rody slávia Koročun, Kračun (Krátky deň). Zimný slnovrat naši predkovia slávili až niekoľko dní, od 21. do 25. decembra a je to jeden z najstarších sviatkov ľudstva. 21. december je najkratší deň v roku a najdlhšia noc v roku, potom je obdobie troch dní, keď sa deň ani nepredlžuje, ani neskracuje a to je obdobie zimného slnovratu. Od 25. decembra sa začína deň znovu predlžovať
  http://www.biosferaklub.info/zimny-slnovrat-koljada/

  Odpověď
  • popolvár 22.12.2017 o 22:15

   Ďakujem za link na tento článok. Veľmi dobrá stránka. Ivan čaj, telegónia, šungit, ako prežiť, rady a návody, ekologické nátery skoro zadarmo a pod.

   Odpověď
 16. Obyvatelia Maďarska sú genetiky Slovania, väčšinou Slováci. Historik Cvengosch dáva dôkazy.
  https://www.hlavnespravy.sk/historik-cvengrosch-predstavil-publikaciu-v-ktorej-novatorsky-zaraduje-uhrov-medzi-slovanske-narody/1249562

  Odpověď
  • Díky za článek.

   Odpověď
  • Největší zastoupení R1a genomu hned po Rusech(46%), Slovácích(42%) a Češích(34%). Nějakých 32,5% R1a a 17% R1b, každopádně Slované R1.

   Odpověď
   • Dobře tuto problematiku, tj. Maďaři a jejich specifický jazyk, rozebral Antonín Horák v knize O slovanech trochu jinak. prostě Slované, jež převzali cizí jazyk od nájezdníků.

    Odpověď
    • já pramením zase z knihy pana Šmitmajera „dny mluvících kamenů“, on tabulku zakládá na evropské analýze dnk kterou provedla EU (a tím střelila GP do ramene na druhé prioritě).
     Díky za tip.

     Odpověď
     • To je hezký výraz – já pramením :-)

      Odpověď
      • jé, to mě nenapadlo že to nabývá i krásného druhého smyslu :-)
       v takovém případě ovšem cítím potřebu podotknout, že já pramením z Pravi :-)

       Odpověď
   • Poláci mají vyssí zastoupení genomu R1a a to 57%. V ciste ruskych oblastech Ruska je zastoupení genomu R1a pres 80%.

    Odpověď
  • to ze madari nie su aziati vie asi kazdy okrem nich, v tomto info veku ma az zaraza ta ich tvrdohlava neinformovanost a uplna pasivita k informaciam o nich
   nielen ze sa na aziatov ani nepodobaju ale ani to nemaju v DNA nejako vyrazne zapisane
   mal som par prestreliek s madarmi v komentaroch a ta ich do oka bijuca s prepacenim za vyraz: retardovanost v pouzivani zakladnej logiky je uplne toxicka
   posledny pripad co som zazil na vlastnej kozi je ten ze madar ked uvidi madarske priezvisko skrikne to je madar, to je nas-je jedno ze preklad daneho priezviska je meno ineho naroda
   napr:
   Toth-slovak
   Lengyel-poliak
   Orosz-rus
   Horvath-chorvat
   Nemeth-nemec
   a kedze pred 200 rokmi prebiehala silna madarizacia nemusim byt genius aby som si odvodil narod ku ktoremu patril jeden z tychto prikladov vyssie..
   toto je nemozne madarovi vysvetlit-absolutne nemozne,pouziva zeleznu logiku-vidi madarske meno musi to byt madar a hotovo, oni nepochopia ze ziadny slovak neriesi svoje priezvisko ci je madarske,ruske alebo z argentiny…
   to ich rozmyslanie o sebe a pripustit ine moznosti je ich vlastna rakovina

   Odpověď
 17. Dalsi criepok do mozaiky.
  Film Veľký čínsky múr (2016) v produkcii Ciny opisuje cinske dejiny/legendy. Utok prevedeny zo severozapadu (Tartaria) a Vatikan(GP) pomohol Cine porazit nepriatela (vo filme netvory).

  Veľký čínsky múr
  https://www.csfd.cz/film/312362-velka-cinska-zed/prehled/

  PS: Vyzera to ako keby existovali tri typy riadenia spolocnosti na nasej planete. Ruska (Tartaria->Hyperborea), Globalisticka (Egypt->Atlantida) a Cinska.

  Odpověď
  • Cico Ciciak 19.12.2017 o 20:41

   Bohužiaľ, všetky boli pravdepodobne davo-“elitárne“, inak by asi nedošlo k reštartu.

   Odpověď
   • Určite nie všetky tri. Sociálno-spoločenský systém toho čo existovalo na území dnes označovanom ako Veľká Tartária nemožno označiť za „tlupo-elitárny“.

    Odpověď
    • Nevieme,ake bolo samonazvanie,ale vieme,aky tam bol socialno-spolocensky system?
     To si chcel napisat?Pokial ano,tak este by som chcel vediet,odkial to vieme.

     Odpověď
     • Nie. To, na čo sa pýtaš som nechcel napísať. Skús si to prečítať ešte raz, sú to iba dve vety.

      Odpověď
      • Citat viem a snazim sa pochopit napisane..preto som polozil doplnujuce otazky.No ty mi navrhujes to precitat este raz,co nijak neupresnuje tvoj vyrok.Pokial pises,ze tam urcite nebol TE socialnospolocensky system,mas na to asi nejake argumenty,podlozene nejakymi faktami.Pytal som sa na tie fakty a argumenty,ktore ta priviedli k danemu vyvodu.
       Skusim reagovat aj na tvoju odpoved ADM:suhlasim s tebou,ze je treba urcit aj casovy ramec,o ktorom hovorime.Nedorozumenie podla mna vzniklo uz v prispevku mat4.Rozdelenie civilizacii na zapadnu,vychodnu a rusku je v KOB,podla mojej mienky,hodnoti podla mna dnesnu dobu s ohladom na dostupnu historiografiu.

       Odpověď
       • Nič v zlom, žiadne tvoje schopnosti nespochybňujem. Na doplňujúcu otázku som odpovedal. Keďže na prvú otázku je odpoveď záporná, tak tá druhá je už bezpredmetná. Časový rámec je v tomto prípade dôležitým faktorom. Mám za to, že nemožno vziať nejakú terminológiu napríklad z novoveku a voľne s ňou operovať pri opise udalostí napríklad v 8000 rokov starej minulosti bez toho aby nedošlo k následným nedorozumeniam. Tým smerom cielila moja pripomienka.

        Odpověď
    • Tehdejší Rus měla od ideálu (ve smyslu dostatečnosti) daleko úplně stejně, jako další „říše“ té doby. Předpoklad, že to bylo davově-elitární uspořádání je taktéž na místě.

     Ikdyž je možné si ze slovanské historie-mytologie vzít lecos dobrého, je třeba se mít na pozoru a uvědomit si, že v prvé řadě jsou dějiny zbraní/instrumentem.

     Idealizace vlastní historie, upínání se na „staré a dobré pořádky“ a zejména pak cílené vyvolávání pocitu vlastní výjimečnosti – to všechno je ukázkou nechápání. Takové skupiny a jedinci jsou pak největší zbraní proti vlastnímu národu a jeho kultuře.

     Odpověď
     • V pohode, tie úskalia, o ktorých píšeš sú mi známe. Keď však vidím v tvojom príspevku výrazy „Rus“ (v zmysle krajina) a „ríše“, tak mám pocit, že sme sa myšlienkovo v čase dosť ďaleko minuli. V počiatočnom príspevku mat4 používa označenia „Tartaria->Hyperborea“, „Egypt->Atlantída“ apod. O akom časovom rámci v minulosti môže ísť reč? Vzhľadom na pravdepodobnú planetárnu udalosť (alebo udalosti) spred zhruba 13000 rokmi mám za to, že o nejakých „ríšach“ alebo „Rusi“ sa v súvislosti s tým obdobím ešte baviť nemožno.

      Odpověď
    • Mně by spíš zajímalo, čím se Tartarie tolik provinila, že HNR dovolil, aby byla zlikvidována tak brutálním způsobem.

     Odpověď
  • Je zajímavé, že Marco Polo si za 18 let svého pobytu „v Číně“ žádné zdi nevšiml.

   Odpověď
   • On totiž byl na severu v Tartarii, v žádné China nebyl.

    Odpověď
    • Proto je ta Čína také v uvozovkách. :-)
     Nicméně s tou zdí to také nebude tak, jak se nám v tomto filmu předkládá. A se slavnou čínskou historií také.

     Odpověď
  • Pokud si pamatuju, Pjakin nebo někdo z koncepčníků mluvil o třech existujících civilizacích:
   Ruská, západní, a s odřenýma ušima východní reprezentovaná Čínou.

   Odpověď
  • Oracle 911 23.12.2017 o 20:25

   Napíšem to sem:
   Podľa mňa Tartária bola spravodlivá ne-davo-elitárna spoločnosť ALE žreci/znachari urobili chyby, ktoré skončili zničením Tartárie.

   Odpověď
   • Možná právě tím že Tartárie byla ze všech tehdejších říší o velký náskok nejvíce spravedlivá a lidská vedlo k největší zášti těch ostatních, zvláště oné Atlantsko-Egyptské, která se zřejmě více či méně přímou akcí, byť s nepříjemnými karmickými důsledky, postrala o její (téměř – egregor a lidé pokračují) zničení. A teď se bojí karmického „flashbacku“ který je zřejmě již brzy postihne a proto tak tlačí na pilu a snaží se všechny procesy, mající vést k jejich absolutní světovládě a zotročení všech a slovanů obzvlášť, urychlit hlava nehlava. Hrozí jim také asi pořádný armageddon, a to v situaci kdy duch Slovanů a Velké Tartarie nejen že nebyl zničen ale naopak posiluje a znovu začíná ve světě zaujímat místo které mu náleží. Zatímco atlantisti se patrně ve svých plánech původně domnívali že v situaci kdy bude dávno po všem, slované zničení atd., si budou moci dovolit ono karmické echo nějak risknout (za takové situace by jejich ztráty již nehrály roli), nyní to pro ně již tak optimisticky nevypadá… aneb kdo jinému jámu kopá, sám do ní padá…

    Odpověď
    • Oracle 911 27.12.2017 o 8:10

     Karmický spätný ráz, s takými vecami nerád zahrávam.

     Odpověď
 18. Starobylý ruský tanec „Trepak“, ve kterém jsou prvky bojových umění.

  https://www.youtube.com/watch?v=WIAXt2yus8M

  Odpověď
  • Toto video již není dostupné, protože účet YouTube spojený s tímto videem byl ukončen.

   Odpověď
   • Našla jsem asi dvouminutové video Trepaka. Kvalita nic moc, ale jsou to velmi řídké snímky.
    https://www.youtube.com/watch?v=VhDKgaHEKqg

    Odpověď
    • a veruže máme niečo spoločne :)
     https://www.youtube.com/watch?v=zEv1D8QnU8Y

     Odpověď
     • Samozřejmě, že máme.

      Před časem jsem spojoval Žižku s kozáky a…

      http://ceskytanec.cz/taborskykroj/
      https://cs.wikipedia.org/wiki/T%C3%A1borsk%C3%BD_h%C5%99bet

      Podobnost čistě náhodná? Určitě ne. :)

      Odpověď
      • Oracle 911 21.12.2017 o 22:52

       Sme tá istá/príbuzenská krv, takže naša pôvodná vojenská tradícia je podobná. :)

       Odpověď
    • Veď to je slovenský čapáš! Teda, nie celkom ale niektoré prvky sú ako odtiaľ vystrihnuté :-)

     Odpověď
   • Tady je.
    https://www.youtube.com/watch?v=qiiuN9eAy9Y

    Odpověď
 19. https://www.youtube.com/watch?v=1WvOWgwqulQ
  Хроника Сибири 1918 года

  Odpověď
 20. Jak Čech zachránil ruského generála
  Generál Kornilov je znám především jako účastník občanské války v Rusku, který si jako jeden z prvních uvědomil zhoubnost bolševiků pro ruskou státnost a vedl proti nim ozbrojený boj. Ale jen málokdo ho pozná jako zkušeného rozvědčíka, orientalistu a hrdinu První světové války.
  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/201712186453221-jak-cech-zachranit-rusko-general-kornilov/

  Odpověď
  • > který si jako jeden z prvních uvědomil zhoubnost bolševiků pro ruskou státnost

   ?? to má být prosím co?

   Odpověď
   • Pokračovanie snahy GP a Židov zo Sputniku falšovať dejiny a naniesť čo najviac špiny na bolševikov.

    Odpověď
 21. A Petr Hájek nám otvírá další zajímavé historické téma.
  Jaderná exploze nad městem: Kdo může za požár … – Protiproud
  www.protiproud.cz/…/3516-jaderna-exploze-nad-mestem-kdo-muze-za-pozar-moskv…
  DISKUSE: Jaderná exploze nad městem: Kdo může za požár Moskvy roku 1812? Zbořené kamenné paláce. 30 tisíc obětí z řad Napoleonovy armády. Další umírali na cestě domů. Nemoc z ozáření a utrpení bez konce. Jaderná exploze nad městem: Kdo může za požár Moskvy roku 1812? Zbořené kamenné paláce.

  Odpověď
  • Oracle 911 16.12.2017 o 10:19

   Škoda, že ti odkaz bol osekaný.

   Odpověď
   • http://www.protiproud.cz/politika/3516-jaderna-exploze-nad-mestem-kdo-muze-za-pozar-moskvy-roku-1812-zborene-kamenne-palace-30-tisic-obeti-z-rad-napoleonovy-armady-dalsi-umirali-na-ceste-domu-nemoc-z-ozareni-a-utrpeni-bez-konce.htm

    Odpověď
    • Oracle 911 16.12.2017 o 11:02

     Vďaka.

     Odpověď
    • „Za páté, několik dní po katastrofě byli lidé z postižené oblasti v šoku. Ozbrojení protivníci se navzájem nepovažovali za hrozbu. Po Moskvě se volně potulovalo asi 10.000 ruských vojáků a žádný z Francouzů, kteří tam byli více než měsíc, se je nesnažil zadržet.“

     …protože „kopali za jeden tým“.

     Každopádně, zajímavé okno Overtona…ještě tak dva roky zpět se mi dostalo velmi zkratkovité reakce a přerušení konverzace, když jsem tohle téma nahodil.

     Odpověď
     • (…nahodil, když jsem se bavil s jednou Ruskou.)

      Odpověď
  • Jen pro pořádek ve vlákně – pokračování je na http://www.vodaksb.eu/diskuse/historie-dejiny/comment-page-7/#comment-98094
   Tristtan a Nasredin trochu přeskočili jinam.

   Odpověď
 22. Našli se odvážlivci, kteří se pokusili přemalovat tank IS-2, toho času vystavený v Brně na Joštově ulici u tzv. Červeného kostela zpátky na zelenou barvu.
  Na růžovo si ten takyumělec David Č. může natírat vlastní koule, má-li jaké.
  https://hodoninsky.denik.cz/z-regionu/ruske-velvyslanectvi-ruzovy-tank-pospinuje-vzpominku-podporilo-premalovani-20170525.html

  Odpověď
  • Nic proti, ale ten článek je z května.

   Odpověď
   • Aha, to jsem si nevšiml. Jsem na ten článek narazil náhodou při hledání něčeho jiného.

    Odpověď
 23. Pred 470 rokmi zomrel muž, ktorý spustil vraždenie Indiánov
  Pod jeho vedením Španieli zničili vyspelú civilizáciu.
  V čase najväčšieho rozkvetu mal podľa odhadov 200-tisíc obyvateľov a patril k najväčším mestám sveta. Na trhu sa vraj počas jediného dňa vystriedalo približne 60-tisíc ľudí. Reč je o Tenochtitlane, hlavnom meste Aztékov.
  Potom do krajiny vtrhli Španieli a z veľkolepého mesta ostali len ruiny.
  Výpravu viedol takzvaný conquistador Hernando Cortés. Zomrel presne pred 470 rokmi – 2. decembra 1547. Práve Cortés patrí medzi ľudí, ktorí spustili genocídu Indiánov. Odhady o počte obetí zabíjania a šírenia nákazlivých chorôb sa rôznia. Zväčša sa uvádza, že príchod Európanov spôsobil smrť približne 50 miliónom pôvodných obyvateľov.
  https://www.aktuality.sk/clanok/543391/pred-470-rokmi-zomrel-muz-ktory-spustil-vrazdenie-indianov/

  Odpověď
 24. Při zkoumání slova astro_log a astro_nom, mi nebylo jasné to „nom“
  „Log“ logos – slovo, tedy dedukuji astro_slovo a tedy astro_krajinoznalec je astro_nom?

  Jinak dávám odkaz a možná někoho i zaujme toto členěné území:
  https://cs.wikipedia.org/wiki/Nom

  Odpověď
  • Mnoho vied má v slove obsiahnuté grécke slovo logos (λόγος) vo forme -lógia (-λογία), čo znamená slovo, reč, učenie. Niekde je použité aj slovo nomos (νόμος) vo forme -nómia (-νομία), čo grécky preložíme ako zákon.

   Je to tiez definicia z wikipedie,ktora sa netesi oblube,ale hladat treba dokladnejsie,aby si netratil cas na vrtanie sa vo veciach,ktore za to nestoja.
   Vela uspechov a dar rozlisenia prajem.

   Odpověď
  • I v Indických védách je uvedeno něco jako jaderná válka.

   Odpověď
   • Indický epos Mahabharata:

    „Zář všemocného bez hranic a konce, toť tisíc sluncí rázem vyšlehnutých. Jsem smrt, která ničí vše.“

    “… pilot vimanu vrhl na skvoucí se trojici měst střelu obsahující vesmírnou energii. Zdvihl se zařící oblak dýmu jasnější než tisíc sluncí a města pod ním byla proměněna v prach a popel. Když viman opět přistál, zářil jako kus antimonu …“

    Větu z tohoto eposu „jasnější než tisíc sluncí“ použil šéf projektu americké atomové bomby Robert Oppenheimer během prvního testu v Alamogordo.

    Odpověď
 25. Lavrentij Beria – dokument od Star Media s českým dabingem:
  http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/11940594585-zapomenuti-vudci/
  V originálním znění:
  https://www.youtube.com/watch?v=9t3XZeZg5Qk&list=PLhuA9d7RIOdaC77FVxfnkiHWyv2sZGa-7&index=7
  V komentářích na ivysílání ČT už tam nějakej Jákob Roth protestuje :)

  Odpověď
  • Bolševici už roztahujou chapadla :D
   http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Bolsevici-roztahujou-chapadla-Kdo-tuto-propagandu-schvalil-k-vysilani-Marek-Wollner-historik-z-USTRu-a-dalsi-zuri-nad-ruskym-dokumentarnim-serialem-na-obrazovce-CT-516322

   Odpověď
 26. Voynichův rukopis
  Ilustrovaná kniha psaná dosud neznámým jazykem se čtyřiceti znaky dostala svoje jméno podle amerického antikváře a sběratele knih polsko-litevského původu Wilfrida M. Voynicha, který ji odkoupil v roce 1912 v Itálii z knihovny jezuitského řádu. Dnes leží v trezoru americké univerzity v Yale. Odborníci univerzity v Arizoně knihu v roce 2009 podrobili radiouhlíkovému rozboru, který na 95 % sdělil, že rukopis vznikl mezi lety 1404 až 1438.
  http://www.biosferaklub.info/voynichuv-rukopis/

  Odpověď
  • Arnošt Vašíček k tomuhle tématu natočil „celovečerní“ dokument:
   https://www.youtube.com/watch?v=G4QIFTJfKJU

   Odpověď
  • http://zlatodej.blog.cz/rubrika/voynichuv-rukopis-voynich-manuscript-deciphered
   Zlatodej ma celkem zajimave info na webu…

   Odpověď
   • jo, Zlatoděje mám rád :)

    Odpověď
 27. Kašubovia – slovanský národ žijúci v Poľsku
  Kašubovia sú priamymi potomkami starobylého slovanského kmeňa Pomoranov, ktorý obýval územie súčasného Pomoranského, Západopomoranského a Kujawsko – Pomoranského vojvodstva v Poľsku. Predpokladá sa, že predkovia Kašubov prišli na toto územie medzi rieky Oder a Visla počas veľkého sťahovania národov. Najstaršia oficiálna zmienka sa datuje do XIII. storočia (pečať vojvodu Barnima Pomeranského). V tej dobe nazývali Kašubov Pomoranskými Slovanmi a vlastnili územie okolo mesta Štetín. V súčasnosti žijú o niečo východnejšie v Pomoranskom vojvodstve.
  http://www.biosferaklub.info/kasubovia-slovansky-narod-zijuci-v-polsku/#more-17906

  Odpověď
 28. Bol nájdený runový kameň. Vie to niekto prečítať?
  http://www.cez-okno.net/clanok/zahadny-runovy-kamen-znalci-ozvite-sa

  Odpověď
 29. O Slovanech úplně jinak
  http://www.zvedavec.org/klasika2009/01/2979-o-slovanech-uplne-jinak.htm
  aneb tam stručně.
  A ke stažení celá kniha je k dohledání na:
  https://www.uloz.to/hledej?q=o+slovanech+uplne+jinak

  Odpověď
  • Pokud by jste měli zájem o fyzickou knihu, která již nelze běžně sehnat tak prodám zcela novou nepoužitou knihu autora Antonína Horáka O Slovanech úplně jinak. Jedná se o rozprodej soukromé sbírky části nákladu tohoto titulu. K dispozici více kusů. V případě zájmu mne kontaktujte na tisnavy@seznam.cz Děkuji

   Odpověď
 30. Kdo zná práci Jana Kozáka, určitě si nenechá ujít přednášku „Védský světonázor jako základ kultury Slovanů“
  https://www.youtube.com/watch?v=QA3O_8JMaQo&t=1972s

  poznámka: 13:30 – 14:25 mluví o českém jazyku

  Odpověď
 31. Ve stehně španělské sochy Krista bylo nalezeno poselství z XVIII. století
  https://cz.sputniknews.com/videoklub/201712046373890-poselstvi-Kristus-socha/
  No,že v tejto dobe pre „cirkev“ tažku sa „najde „zvitok , kde píšu ake boli choroby. hral sa hazard,bola inkviziacia a vladla cirkev..
  - skor z hýžde vyberaju zvitky,ktore niesu ani v žiadnej schranke…len tak vložene v soche..
  a 300 rokov tam prečkali bez ujmy…
  https://www.youtube.com/watch?time_continue=4&v=0uJHGDHiTFg
  -či rok 1777 mohli by sme rozobrat 17 -77 17-11×7
  -sochar sochaři Manuelu Bala,
  http://www.exopolitika.cz/custom_print.php?id=3268

  Odpověď
 32. Dobrodej 6.12.2017 o 5:47

  Nové fakty zo slovanskej histórie.
  https://www.youtube.com/watch?v=wgTzUPNFwAc

  Odpověď
 33. Za co byl Lomonosov odsouzen k smrti?
  Lomonosov vedl nesmiřitelný boj proti falšování ruské historie
  jeho známá věta: „Jaké hnusné svinstvo vrší v ruských starožitnostech tenhle dobytek!“
  Uvádí se, že tato věta byla určena pro Schlözera, který „tvořil“ ruskou „historii“.
  https://myslenkyocemkoli.blogspot.cz/2017/11/za-co-byl-lomonosov-odsouzen-k-smrti.html#more

  Odpověď
 34. dobrý článek na téma světové války roku 1812
  http://www.tart-aria.info/1812-bitva-za-moskovskuju-tartariju/

  Odpověď
  • Shrnul bys prosím, o čem článek je?

   Odpověď
   • Právě překládám.

    Odpověď
    • Skvělé, těším se na překlad.

     Odpověď
    • Vlabi. dakujem za preklady člankov :)

     Odpověď
    • Přeloženo zde:
     https://myslenkyocemkoli.blogspot.cz/2017/12/kurz-tartarologie-9.html#more

     Odpověď
  • Podobne clanky pracuju na druhej a prvej urovni prostriedkov riadenia/manipulacie.Na prvej preto,lebo vacsina ludi ma z historie totalnu kasu-kaleidoskop,co vplyva nielen na obraz historickeho procesu,no aj na obraz sveta ako takeho(mirovidenie a miroponimanie).
   Doporucujem si pozriet video Petrova o imitacii a provokacii v slovjanstve
   https://www.youtube.com/watch?v=RQ9sE5nI-QI
   a novsie video Pyzikova proti „fomenkovcine“.
   https://www.youtube.com/watch?v=_YE_YwORRJk

   Porozmyslajme o tom triezvo..

   Odpověď
   • Julo,
    čítal si celý článok ,ktorý tu ozvučil Hox?
    Fomenko,Nosovskij-tu už boli rozoberaní .
    Navyše Nosovskij je židovského/chazarskeho?/ pôvodu .kontrola musí byť.

    Odpověď
    • Precital som asi polovicu,potom preletel,no prace Kadykcanskeho citam uz dost dlho(urcite nie vsetky).Zdali sa mi zaujimave,rovnako ako prace Fomenka/Nosovskeho.Ja nepozeram na narodnost autora,ved ani nevies,ci aj Golubev nie je „zidovskeho/chazarskeho povodu“.
     Mne ide o tendenciu.Kedze sme na strankach KOB,snazim sa informaciu filtrovat metodologicky a nie intuitivne,ci dokonca podla viery,ci narodnosti autora.
     Zodpovedal som tvoju otazku?
     Mozem sa ta aj ja opytat-pozrela si si moje odkazy a porozmyslala si nad nimi?

     Odpověď
     • Julo,
      Fomenko ,Nosovskij
      Ja som Nosovskeho sa nesnažil dehonestovať.iba som napísal ,kontrola musí byť /dodám od nosatých /
      http://leva-net.webnode.cz/products/prozretelnost-nie-je-algebra/

      Odpověď
      • To je potom dobre.Zdroj iinformacie sice treba brat do uvahy pri jej prehodnocovani,ale znanie KOB/DVTR ukazuje,ze v ramci biblickeho projektu su zidia,ci skor hebreji nastrojom a casto obetou.Velka cest tym,ktori napriek vychove a kulture boli/su schopni odvrhnut ucast na tomto projekte,chcu sa stat Clovekami v spravodlivej spolocnosti.
       „Sinajsky turpochod“ si cital?

       Odpověď
     • Tvoje odkazy som si zatiaľ nemal možnosť pozrieť.
      nick el sabi ,
      nie je žena .

      Odpověď
      • Prepac,chlape,dufam,ze si sa neurazil..len pre zaujimavost,co znamena „el-sabi“?
       Pokial ti nerobi problem rustina,pozri si,prosim, viacero pyzikovych videi..nezodpoveda sice na vsetky otazky,ale jeho odpovede su jasnejsie,ako vselijake Tartarie,Rus-ordy a dalsie nepodlozene fantazie.

       Odpověď
 35. čtenář 1.12.2017 o 23:17

  Převzato z jiné diskuze, třeba to někoho zaujme..

  Zvýšení cen ropy v roce 1973, které se odrazilo na celosvětové ekonomice a vedlo k ještě většímu zadlužení zemí třetího světa. Rozvojový svět tehdy zakoušel nezvykle rychlý hospodářský růst a právě manipulací s cenami ropy a následnými ropnými šoky došlo nejen k jeho zastavení, ale k hospodářskému úpadku těchto zemí, které si musely vypůjčit další peníze z amerických soukromých bank, aby byly schopné splácet vysoké úroky. Ty v reakci na ropnou krizi FED (pod vedením člena TC) dramaticky zvýšil (ze 2 na 18 procent). Uměle navýšená cena ropy měla za cíl poškodit nejen rozvojový svět ale i rychle se rozvíjející ekonomiky Evropy a Japonska, které byly na ropě ze Středního východu závislé.

  Odpověď
 36. Полагаю, что эти же слова мог бы повторить барон Александр Александрович фон Таубе, начальник Главногоштаба командования Красной Армии в Сибири (бывший генерал-лейтенант Императорской Армии). Войска Таубе были разбиты белочехами летом 1918 г., сам он попал в плен и вскоре погиб в колчаковской тюрьме в камере смертников.
  https://topwar.ru/76875-dvoryane-rossiyskoy-imperii-kostyak-oficerskogo-sostava-rkka-ili-ob-esche-odnoy-liberalnoy-lzhi.html
  Nemozem sa zbavit dojmu, ze ceske legie boli pokracovanim Napoelonovho tazenia proti Pyzikovej tretej sile na Sibiri.

  Odpověď
  • To by bylo velmi smutné zjištění, no, není to nepravděpodobné…

   Máš více informací? Článek z odkazu jsem přečetl přeložený překladačem.

   Odpověď
   • To zlato, ktovie, ci bolo imperatorske. Skor sa mi javi ako podla Pyzikova, zhabane sibirske. Cala cesta legii Sibirou je podivna. Historia sa iba dopasovala.

    Odpověď
    • vidlak: Britové jim přece nedodávali zbraně jen tak zadarmo a bezdůvodně…

     Odpověď
 37. Věděli jste, že v současné bulharštině se řekne tulák nebo vandrák ски́тник (skitnik)?
  Nádech trochu hanlivý, nicméně, zajímavý odkaz na Skýty.

  Dnes je to jako slovíčko dne na slovniky.lingea.cz

  Odpověď
  • Skýtové si sami toto pojmenování nedali, ale „pokřtili“ je tak údajně sousední národy na základě toho, že to byli původně kočovníci.

   Odpověď
   • Vlabi: Jak si tedy oni sami říkali?

    Odpověď
    • Oracle 911 25.11.2017 o 15:37

     Bulhari?

     Odpověď
     • V ruštině jsem našel скиталец – tulák, vandrák, pobuda – ale až jako třetí v pořadí ve slovníku.
      Srbsky skitnica, chorvatsky skitnica, skitač.

      V jiných jazycích jsem tento pojem nenašel. V turečtině je tulák avare.

      Odpověď
     • Bulgari – Volgari – národ žijící u řeky Volhy-Ra.
      Skyti bylo patrně povšechné pojmenování zvnějšku, stejně jako později se používalo pojmenování Tartaři, ale ve skutečnosti se pod tím skrývalo obrovské množství velkých rodů, které nesly jména svých vůdců. Ty se různě při výbojích spojovaly a zase rozdělovaly. Pokud jsem nakoukla do období zhruba v rozmezí 10. – 15. století, je to velmi nepřehledná, stále se měnící situace – Mogulové, Kipčaci, Usbeci, Uiratti, Markati, Čerkasi, Russi, Baškirci atd. atd… A stále se tu bojovalo. Dost krvavě.

      Odpověď
      • салага 27.11.2017 o 1:45

       Skytia cize Tartaria.Volali ich skytmi,pretoze svoje usadlosti nazyvali SKYT.Napriklad mesto OMSK:skyt na ome.Cize obyvatelov Tartarie volali aj skyti.

       Odpověď
 38. Vždy když mám, přijdou ke mě informace, kterých si mám všimnout. Jestli jsem dobře pochopil ze strojového překladu, tak mnoho „skalních …“ poznává, že vše je tak nějak jinak. Pozdě ale přece. Narazil jsem na tato videa:
  Поняли но поздно … https://www.youtube.com/watch?v=X7fWv4qVYVY
  Афганцы о том, кто такие русские … https://www.youtube.com/watch?v=jLkfnN9MNoc

  Odpověď
 39. tarzanislav 23.11.2017 o 6:24

  Pozdravujem. Netuším, kam dať môj príspevok, preto ho dávam tu.
  Nedávno som sa tu na diskusii pýtal, či si niekto nespomína, ako to bolo s vraždením ruských dôstojníkov Poľskom. Nik mi vtedy neodpovedal, ale ja som konečne našiel webový zdroj (aj s odkazom na primárny zdroj tejto informácie):

  Vzpomínka na historii varšavského povstání v roce 1944
  https://legacy.blisty.cz/art/35693.html

  Tuším a mám veľmi intenzívny pocit, že nie je ďaleko doba, kedy sa mnohé z týchto
  tragédií osvetlia a všetci, hlavne Poliaci, budú nesmierne udivení.

  Už dlhšiu dobu sa ozvučujú udalosti okolo „stalinských“ represií. V súvislosti s tým som sa vrátil späť k článku, ktorý vyšiel na HS a našiel som v ňom niekoľko pasáží, ktoré zarezonovali:
  „… streľbu pri Smolensku totiž za vojnový zločin uznal nielen americký kongres a do Londýna zutekaní Poliaci, ale aj Stalin a Hitler.“
  „Hromadné popravy v ZSSR sa nekonali od momentu, odkedy národného komisára pre vnútorné záležitosti Nikolaja Ježova vystriedal vo funkcii Lavrentij Berija – teda od jesene roku 1938. A v roku 1940 boli zrušené úplne. Napriek všeobecne rozšírenej mienke, Berija bol v skutočnosti odporcom „vyššej miery sociálnej ochrany“, ako sa tieto tresty oficiálne označovali.“
  „Existujú aj ďalšie úsmevné fakty o poľských väzňoch: boli medzi nimi aj mladí armádni dôstojníci Armia Krajowa (Zemskej armády) Wojciech Jaruzelski a Menachem Begin – o desaťročia neskôr poľský vodca respektíve izraelský premiér. Ani jeden z nich ale nikdy nepovedal ani slovo o účasti sovietskeho vedenia na organizovaní popráv! Dokonca už spomínaný zarytý protisovietsky antikomunista Menachem Begin argumentoval, že Poliaci boli popravení zástupcami sovietskej NKVD aj nemeckého gestapa. Nie je v tom príliš veľa nezrovnalostí?“
  http://www.hlavnespravy.sk/kto-pozabijal-polskych-dostojnikov-v-katinskom-lese-nemci-rusi-alebo-niekto-iny/728662

  Odpověď
  • Zrovna tento týden jsem měl možnost krátce pohovořit na toto téma s kolegou z Polska. Na jednu stranu uznává debilitu Poláků co se týče způsobu a načasování varšavského povstání, na druhou stranu klade za vinu Rudé armádě, že nepomohla…

   Odpověď
   • To je typicky polská záležitost. Poláci nikdy neměli dobrý odhad vlastních schopností a párkrát na to už doplatili.
    Oni to povstání vyvolali proto, aby si Varšavu osvobodili sami a generál Armiji Krajowej Bor-Komorowski chtěl dát popravit jiného generála, který chtěl s Rusy jednat o podpoře. Po potlačení povstání byli oba drženi v zajateckém táboře a Němci je z nechtěné ironie dali do jedné cely. Naši chlapi, kteří tam byli se divili, proč spolu ti dva nemluví a nechtějí ani spolu sedět u stolu, až jim to jeden z Poláků prozradil.
    Na sovětské straně byl problém v tom, že k Varšavě došli ve finální fázi velmi úspěšné operace Bagration, kdy úplně rozvrátili frontu a způsobili průlom do hloubky a obklíčení několika skupin Němců u moře. Ale už se museli zastavit, protože jednak potřebovali doplnit dlouhou dobu útočící jednotky a navíc jim hrozil úder z boku ze Slovenska do křídla vojsk na polském území. Museli proto vyrovnat frontu a přešli do útoku ve střední a jižní části, kde hlavně na jihu postoupili taky dosti hluboko. Na Slovensku se to zadrhlo, průnik Dukelským průsmykem, který měl být za šest dní trval víc jak měsíc, to všichni známe.
    Až se fronta trochu vyrovnala a jednotky byly doplněny na plné stavy a zásobeny, začala další ofenzíva, známá jako viselsko oderská-operace.

    Odpověď
 40. Majnstrím vypouští další balónek pravdy – velmi nepříjemné pro polské rusofoby, tedy většinu jejich vlády.

  Dějinný nepřítel? Sovětský svaz v závěru druhé světové války vydatně pomáhal Polsku, odkryly odtajněné dokumenty
  http://www.securitymagazin.cz/historie/dejinny-nepritel-sovetsky-svaz-v-zaveru-druhe-svetove-valky-vydatne-pomahal-polsku-odkryly-odtajnene-dokumenty-1404058092.html?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

  mezi březnem a listopadem 1945 šlo na pomoc Polákům více než 1,5 miliardy rublů.

  Polsko dostalo více než 130 000 tun jídla, 20 000 tun bavlny, 100 000 tun kůže a přes 2 000 nákladních vozidel během druhé a třetí čtvrtiny roku 1945. Pomoc také zahrnovala ,,příděl“ 8 000 tun masa a zemědělské stroje.

  Rudá armáda se podle odtajněných dokumentů podílela i na obnově poškozených či zničených železnicích a mostech, které ničily nacistické jednotky na svém ústupu z Polska.

  V dohodě bylo uvedeno, že všechny nacistické továrny či závody nebo vybavení v Polsku budou bez výjimky převedeny na Polsko. Jejich demontáž byla v rámci dohody striktně zakázána.

  Odpověď
 41. čtenář 19.11.2017 o 16:37

  Přistání na Měsíci – už i na západě do toho vrtají..

  http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/daily-mail-nove-dukazy-padelani-pristani-americanu-na-mesici/

  Odpověď
  • Najkomickejšie je to, že NASA má tú fotku stále na svojom webe vo vysokom rozlíšení. A to čo má ten človek „na mesiaci“ oblečené, rozhodne nie je skafander, nanajvýš bunda.
   https://www.hq.nasa.gov/office/pao/History/alsj/a17/AS17-141-21608HR.jpg

   Odpověď
 42. Klidně toto mohlo být sídlem někdejšího před egyptského GP…
  https://www.novinky.cz/cestovani/454521-prastare-ruiny-v-pacifiku-jsou-pro-vedce-zahadou-stoji-na-umelych-ostrovech.html

  Odpověď
  • O Nan Madolu psal už Daniken a u nás Miloslav Stingl. Já bych řekla, že to byla spíše nějaká rampa nebo něco technického než trvale obyvatelné paláce. Počkáme si co na to slavná západní věda….

   Odpověď
   • A mně ta Saudeleurská dynastie nějak evokuje Saurona…

    Odpověď
   • Oracle 911 18.11.2017 o 18:56

    Že vraj sú tam nejaké (elektrické) anomálie.

    Odpověď
 43. https://cz.sputniknews.com/svet/201711176288250-severodvinsk-spusteni-na-vodu-ponorka-knize-vladimir/

  Doufám, že se pletu. není to ten kníže „svatý“ Vladimír, který dokázal během křesťanské „civilizační“ mise mezi lety 988-1000 n.l. snížit osídlení Kyjevské Rusi ze 13 milionů na 4 ??

  Odpověď
  • Obávám se, že neplete, já to číslo někde našla také. A další takový horlivý křesťan byl náš Sv.Václav o němž se traduje, že za jeho vlády byly v Praze největší trhy se slovanskými otroky v Evropě… pro nic za nic ho nezabili

   Odpověď
   • No, pokud by se mělo splnit ruské přísloví, „Jak loď pojmenuješ, tak popluje“, tak HNR s námi…

    Odpověď
 44. Archaol´govia z Nemeckého inštitútu dejín objavili v Saudskej Arábii obrázky psov cca 8000 rokov staré
  https://ria.ru/world/20171117/1509023342.html

  Odpověď

Napsat komentář

*
*

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>