Historie, dějiny

Podepisování příspěvků: anonymní příspěvky nebo ty, které v poli jména/přezdívky budou mít titulek nebo jiný text, mohou být smazány. Příspěvky s nakopírovaným delším obsahem, který je dostupný na jiném místě, mohou být také smazány – v takovém případě uvádět pouze odkaz, případně pár vět, nikoliv celý text systémem copy&paste. První komentář nového uživatele se zobrazí až po schválení, další již hned.

 Obnoviť

 1. Jeden ze starších projevů Miloše Zemana k svátku sv. Václava:
  „Plně souhlasím se základním záměrem předkladatele, to je, aby 17. listopad byl slaven jako státní svátek. To, k čemu se chci vyjádřit, je pouze návrh na 28. září, tedy na svatého Václava. Tento návrh, pokud by byl přijat, by nebyl oslavou české státnosti, ale oslavou servility a kolaborace. Jak víte, vždy jsem se vyjadřoval razantně, aby si to lidé zapamatovali, a nevidím důvod, proč bych svoji razanci opouštěl. Svatý Václav do našich dějin vstoupil velmi rozporně. Měl některé skvělé myšlenky, např. roční export 300 volů do Němec by mohl být prováděn i v současné situaci, čímž by se výrazně zvýšila kvalifikační struktura české populace. Ale vedle těchto myšlenek, pro které si svatého Václava vážím, je třeba si uvědomit, že na rozdíl od svého bratra Boleslava a koneckonců i na rozdíl od ostatních Přemyslovců dospěl k názoru, že ohnutá páteř je tím nejlepším způsobem, jak se vyrovnat s velkým sousedem. Myslím si, že není náhodou, kolegyně a kolegové, jestliže svatováclavská tradice byla tradicí druhé republiky, jestliže svatováclavská tradice byla tradicí protektorátu, jestliže v této zemi byla udělována svatováclavská orlice Emanuelem Moravcem. A pokud to náhodou nevíte, tak poslední velkofilm, který se koncem druhé světové války z příkazu německých okupantů natáčel na Barrandově – naštěstí nebyl dokončen – byl velkofilm, který se jmenoval Svatý Václav. A to ještě – podobně jako Norové měli svého Knuta Hansena – musím dodat, že bohužel, protože nebyli jenom signatáři Anticharty, hlavní roli v tomto velkofilmu přijal Karel Höger. Jestliže tedy shrnu tento historický význam, táži se, kdo v této sněmovně má zájem slavit symbol servility a kolaborace. Myslím si, že hlasování to prokáže. Děkuji za pozornost.“
  https://neviditelnypes.lidovky.cz/kultura/historie-stale-nevime-kam-se-svatym-vaclavem.A150929_204206_p_kultura_wag

  Odpověď
 2. Laboratóriá smrti. Ako fungovala japonská „jednotka 731“
  V roku 1949 sa v Chabarovsku konal tribunál nad príslušníkmi kuantunskej armády. Všetci boli pracovníkmi tajnej „jednotky 731“, ktorá počas druhej svetovej vojny pracovala na vytváraní najsmrteľnejších biologických zbraní na svete. Film rozpráva o obludných pokusoch, ktoré sa uskutočnili na živých ľuďoch v japonských koncentračných táboroch – od injekcií moru a antraxu po operácie bez anestézie a mučenia, ktoré presahujú predstavivosť. Film sa tiež všeobecne týka problému vývoja bakteriologických zbraní.
  https://politikus.ru/video/131524-laboratorii-smerti-kak-rabotal-yaponskiy-otryad-731.html

  Odpověď
  • 731 (11) – nelidská tvář GP v plné nahotě, lidé jsou pouhé věci k experimentování, jen pro otrlé.

   Odpověď
 3. Máme po astronomické podzimní rovnodennosti, a tak se podívejme na stručné kalendárium k 23.září:
  1.) V roce 1122 podepsali papež Kalix II. a císař Jindřich V. „Konkordát wormský“, který stanovil pravidla mezi církevní a světskou mocí. (pozn.: zajímavý rok)
  2.) V roce 1253 nastoupil na český trůn Přemysl Otakar II. Vládl až do roku 1278, do potupného skonu v bitvě na Moravském poli proti Rudolfu Habsburkovi.
  3.) V roce 1438 oddíly husitského hejtmana Jakoubka z Vřesovic porazily u Želenic vojska saského vévody Fridricha II.
  4.) V roce 1938 ČSR vyhlásila všeobecnou mobilizaci branné moci.

  Odpověď
  • k bodu 4… 21.9.2020 založili petici s názvem: Státní svátek Den národní hrdosti – Mobilizace 1938, a členové petičního výboru jsou Petr Hampl, Vladislav Větvička a Jiří Medula. Za necelé dva dny petice posbírala směšných 119 podpisů. Myslím, že tato aktivita vznikla den před tím na Annině dvoře, což bylo nějaké takové vlastenecké setkání, kde tito tři byli a diskutovali. Mělo by se jednat o další takové setkání vlastenců podobné, jako je v Příčovech.

   Text:

   My, níže podepsaní občané České republiky, požadujeme, aby 23. září, den vyhlášení Všeobecné mobilizace, bylo uznáno státním svátkem České republiky nazvaným Den národní hrdosti, jako výraz úcty k těm, kdo v roce 1938 byli připraveni bránit naši společnou vlast a případně přinést i oběť nejvyšší. Jejich odhodlání a semknutí národa v čase ohrožení nesmí být zapomenuto.

   Petiční výbor: Petr Hampl, Jiří Medula, Ladislav Větvička

   https://www.petice.com/mobilizace_1938_-_den_narodni_hrdost

   Odpověď
   • Den národní hrdosti by mohla být třeba husitská bitva u Domažlic (doma), to je pozitivní matrice (účastníci kardinál Julius Ceaser a Fridrich Barbarosa mají z ostudy kabát – egregoriální likvidace davo-elitárního modelu ), možná by nasbírali více hlasů. Ta mobilizace je spíš ostuda – bosí Habešané se bránili, my po zuby ozbrojení ne ( nejde o to, jestli to bylo vhodné nebo, šlo nebo nešlo, jestli lidé byli odhodlaní nebo ne, ale matričně se to na den hrdosti prostě nehodí a máme s druhou světovou spojen již den studenstva ).

    Odpověď
    • Nějaký šotek (moje chyba) má být, Fridrich Braniborský.

     Odpověď
 4. Čachtická paní Alžběta Bathoryová.
  Na odlehčení si dovolím přidat svou historickou úvahu aktuálních dní. Poslouchal jsem nějaká videa na youtube badatele.net, konkrétně sérii o Čachtické paní. Nikdy jsem toho o ní nevěděl víc než je známo z obecných povídaček, paní co se koupala v krvi panen, vražedkyně a okultní psychopatka.

  Ve videích je celkem dobře shrnuto množství svědectví z té doby, včetně svědectví která padala u soudu s jejími pomocníky. Základní kostra nad kterou jsem přemýšlel byla:
  - chytala mladé děvčata a na něco používala jejich krev
  - ze svědectví je jasné že podstatou jejího zacházení bylo právě to týrání (pálení na těle, bití, škrcení provazem, řezné rány) a zároveň zisk jejich krve
  - po ruce měla prý nějakou bábu čarodejnici. Do doby než ji potkala byla ta ženská normální prase co týrá služebnictvo, od té doby to mělo prvky okultismu
  - bába čarodejnice prý byla alchimistka
  - pověsti praví že Báthoryová se „koupala v krvi panen“ aby se omlazovala, no já si myslím že to spíš užívala perorálně, ale kdo ví co tehdy všechno vyváděli

  Zřejmě některým nemusím napovídat víc, aby na ně z toho vykoukla paralela na dnešní hollywoodské skandály s užíváním adrenochromu, který se získává z těla mladých lidí, a nejvíce ho vzniká když jsou nelidsky týráni. Podle některých článků nejlépe při týrání vzniká v tělech do dvou let věku. O aktuálních únicích se nebudu moc rozepisovat, už tu odkazy zazněly a můžete ledacos najít sami.

  Můj závěr: Alžběta Báthoryová byla už tehdy seznámena s těmito okultními praktikami, které jsou známy zasvěceným „elitám“ už od pradávna, jen to praktikovala v „malém“ na rozdíl od dnešního téměř průmyslového totálně svinského prasáckého dobytčího využití v hollywoodu.

  Odpověď
  • Omlouvám se, slovo „odlehčení“ mělo být v uvozovkách.

   Odpověď
  • ak porovnáme Bathoryovú a zverejnené praktiky súčasných elít a vezmeme do úvahy minulú a súčasnú dobu, tak podobnosť je zarážajúca.

   Odpověď
  • Někteří historici považují proces za vykonstruovaný a uvádějí, že uherští šlechtici se tímto způsobem chtěli zmocnit obrovských majetků Alžběty Báthoryové.
   Legendy o ní se začaly vytvářet více než 110 let po její smrti, na základě knihy jezuity Ladislava Túróczyho (1729). Do té doby se o jejích „zločinech“ veřejně nevědělo
   Dost přesvědčivým důkazem slaboty obvinění a důkazů je, že navzdory vyšetřování a výpovědím přes tří set svědků se kauza nikdy nedostala k soudu. Tedy nikdy nebyl vynesen rozsudek, navzdory urgenci samotného panovníka, který měl také zájem o majetek, jenž by se v případě prokázání viny mohl zabavit ve prospěch královské pokladny. Internace Alžběty Báthory na Čachtickém hradě byla svévolným a protiprávním aktem palatina Thurza.
   https://magazin.aktualne.cz/byla-trochu-vznetliva-rika-o-masove-vrazedkyni-historicka/r~da535486290b11e49b2b002590604f2e/

   Odpověď
   • údajne cirkev v stredoveku vyvíjala snahy o správu majetkov bohatých rodov, a šľachtické rody začali záhadne vymierať…

    Odpověď
    • Niekto tu myslim spomenul teoriu ako cirkev prisla k velkym majetkom. Kedze boli vzdelany.. Ponúkli šlachte svoje sluzby za minimálny poplatok, tak dokonalo zmapovali ich majetok a z roka na rok preberali moc nad majetkom panovnika. Sproste ho vytunelovali, ked uvazime nizku uroven slachty a ich radost z hodovania a lovu, kedze spravu majetku mali zabezpecenu, o par storoci stratili majetok, ziskali dlhy a kedze sa krizili medzi sebou. Vymreli. To uz ic majetok mal svojho pana ktory dlzil sebe. Osobna skusenost zamok Lobkowic pri Prahe. Sien portretov predkov. Cca 50 obrazov. Rozdiel bol v prvych 10..potom kópia a v stale horsej kvalite.

     Odpověď
   • Čím více pomluv, tím pravděpodobnější, že šlo o někoho, kdo byl na straně lidí a národa. ( viz. Ivan hrozný ).

    Odpověď
 5. Oracle 911 17.9.2020 o 12:07

  Hitler utiekol, aspoň to tvrdí americký vojnový zajatec:
  https://humansarefree.com/2020/09/us-pow-eyewitness-hitler-escape.html
  Ušiel do Argentíny:
  https://humansarefree.com/2020/09/hitlers-escape-to-argentina-full-documentary.html

  Odpověď
  • Dokonce mela existovat dohoda mezi Nacisty a USA, ze Hitler v zadnem pripade nesmi padnout do rukou Rude armady.
   S Evou Braun zmizel z bunkru tumelem na letiste Tempelhof, odkud byli vrtulnikem dopraveni do Spanelska a odtamtud ponorkou do Argentiny, odtamtud po 10 letech presidlili do Paraguaye, kde zili pod ochranou Diktator a Alfreda Stroessnera.
   https://truth11.com/2019/04/10/hitler-escaped-to-argentina-died-old-pictures-of-him-after-the-war-fbi-documents-dna-analysis-of-skull-pictures-of-his-house/

   Odpověď
   • Oracle 911 17.9.2020 o 13:06

    A ja som zas dopočul (kategória JPP), že Hitler po vojne prakticky každý rok oslavoval svoje narodeniny na Havaji.

    Odpověď
    • Nebylo by to nic divného. Úkoly splnil v podstatě na jedničku v mezích možného, všechno co bylo potřeba za sebou zametl, kam neměl nelezl.

     Odpověď
   • myslis, ze by Rusi nesli na kraj sveta kvoli tomu, aby ho dostali? Ked Izrael dostal Eismanna, neziadal by smrt Hitlera? To, ze vselico vedel, predsa nic nemuselo znamenat, vela ludi v nemeckom veleni vela vedelo a boli popraveni, mozno prave preto. Podla mna pri norimberskych procesoch by sa s nim a jeho recami o podpore od Britanie nikto nemaznal. Internet nebol, priamy prenos tiez nie, novinari boli este lepsie kontrolovatelni ako teraz.
    V case dobyjania Berlina neviem ci mohli lietat vrtulniky z letiska, mam pocit, ze Briti tak blizko sa nedoatli, bola tam CA.

    Odpověď
    • Oracle 911 17.9.2020 o 17:55

     Prvá vec je, že samotný Stalin stopol verejnú naháňačku za Hitlerom.
     Druhá nemenej dôležitá vec je, že Hitler bol agentom GP/Britov a preto mal istú ochranu.

     Odpověď
     • Stalin by netrval na minimalne odsudeni Hitlera? Po tom vsetkom? Preco?

      Odpověď
      • Oracle 911 21.9.2020 o 15:47

       Politika t.j. nechcel dať „spojencom“ výhovorku na začatie vojny. Dôvod je prostý, Hitler bol človekom GP a Britov.

       Odpověď
     • Stali možná i věděl, že Hitler už v Německu už nebyl.

      Odpověď
    • … naco … odisiel sam … vyparil sa ….

     Odpověď
  • nevěřící Tomáš 20.9.2020 o 23:10

   https://www.youtube.com/watch?v=J38MJ7q1SYo

   Odpověď
  • Viděl jsem konspirační video, kde Hitler byl údajně hraný Waltem Disney – Rysy jeho tváře a ucha jsou velice podobné né li shodné s postavou A. Hitlera. Ujeté? Možná, ale víme čeho je schopen Holywood, že? https://www.youtube.com/watch?v=gJ7dIEecCBg v EN jazyce.

   Odpověď
   • Tristtan: Mohl bys to prosím ve zkratce vysvětlit? Hraný kdy?

    Odpověď
    • V době druhé sv. války, přeci jen je známo, že měl několik dvojníků a pokud by měl někde dožít v klidu a pohodě, pak si umím představit a je to konspirace, že byl W.D. postavou, která hrála Hitlera v tom divadlu jménem 2 sv. válka, což bylo druhé dějství, při zahlazování jakýchkoliv pozůstatků, tzv. Velké Tartárie. Neříkám, že je to 100% Pravda, ale je to zajímavé. W.D. Je vůbec zajímavou postavou, na 33 stupně zednářství atd. Takže člověk zasvěcený. Jeho město budoucnosti zvané EPCOT je také zajímavé. Např. figuruje i ve videích od tohoto člověka, který prezentuje divokou teorii o „větší planetě Zemi“ Doporučuji shlédnout a brát jako „divokou konspiraci“ https://www.youtube.com/channel/UC6lgiL6jwAyVUTTjbzy5NRA

     Odpověď
  • Oracle 911: Tuhle informaci jsem zachytil už tak před 13-14 lety nebo možná ještě dříve.

   Co se týče toho celého filmu, stojí za zhlédnutí?

   Odpověď
   • Oracle 911 22.9.2020 o 8:05

    Neviem či sa oplatí pozrieť, nepoznám tvoje kritéria.

    Odpověď
  • Študent KSB 23.9.2020 o 10:09

   Tajná zpráva odtajněna: Proč Stalin nevěřil Hitlerově smrti

   Ruská vojensko-historická společnost odtajnila zprávu maršála Žukova Stalinovi o tom, jak v dobytém Berlíně hledali stopy Hitlera. A proč ho Smerš nezajal živého.

   Tato zpráva o předpokládaném osudu Hitlera není první, kterou maršál poslal do Moskvy. Ráno 1. května 1945 byl z velitelství 1. Běloruského frontu Vrchnímu velení odeslán velmi důležitý telegramu o rozsahu čtyř stran strojopisu. V něm hlavní velitel informoval Stalina o depeši odeslané z říšského kancléřství a podepsané Bormannem a Goebbelsem, která byla předána sovětskému velení generálem Krebsem, který už před válkou dobře hovořil rusky a osobně se znal se Žukovem (s identifikací ostatků bývalého německého vojenského atašé v Moskvě, který rovněž spáchal sebevraždu, také nebyly žádné problémy).
   Tehdy Stalin vyslovil svou slavnou větu: „Dohrál jsi, darebáku. Škoda, že se tě nepodařilo zajmout živého.“ Ale jen o několik sekund později generalissimo vytušil lest: A kde je mrtvola Hitlera?“ Ve smrt führera nevěřil.

   https://myslenkyocemkoli.blogspot.com/2020/04/tajna-zprava-odtajnena-proc-stalin.html

   Odpověď
   • Oracle 911 23.9.2020 o 12:38

    Vďaka.
    A to znamená, že Stalin vedel, že musí pristúpiť na tú frašku s tým, že časom Hitler sa niekde vynorí.

    Odpověď
    • Pre tých čo majú čas a zaujíma ich každá maličkosť. K téme o čom Stalin vedel, alebo nevedel: Берлин – Атлантида. Николай Жиров. https://www.youtube.com/watch?v=ai1HATZZpow

     Odpověď
 6. Na kanále Abarina je nové video „Sedem zlatých miest alebo zabudnutá civilizácia Severnej Ameriky“ https://www.youtube.com/watch?v=p3E_Vs1rAI4
  O zabudnutej civilizácií z konca 15 storočia – začiatku 16 storočia na území severovýchodnej časti Ameriky ..cca na území dnešného Qebecu. Indiáni Irokézie a iné kmene rozprávali o bohatom kráľovstve svetlovlasých ľudí, žijúcich v kamenných mestách, ktorí používali strelné zbrane mali obrovské zásoby zlata, striebra – tá krajina sa nazývala „Sagenej – alebo Sagnej“ V polovici 16 storočia sa táto krajina nazývala Noromberg – bola zobrazované na mapách do 18 storočia. Podľa cestovateľov používali jazyk podobný latinčine. Nedávno geneticii odhalili že vo východnej časti Kanady je medzi Indiánmi veľmi rozšírena haploskunina DNK -R1A…

  Odpověď
 7. Ostrov na Sibiři vydal desítky tisíc let starou mumii medvěda. Je neuvěřitelně zachovalá

  Pastevcům sobů se podařilo objevit na Sibiři nezvykle dobře zachovalou mumii medvěda jeskynního, který naši planetu obýval v době ledové. Napsala to agentura AP s odvoláním na vědce z ruské univerzity v Jakutsku. V minulosti se vědcům povedlo objevit pouze kosti tohoto živočicha. Předběžná analýza naznačuje, že tento konkrétní dospělý medvěd žil před 22 000 až 39 500 roky.

  https://www.novinky.cz/veda-skoly/clanek/ostrov-na-sibiri-vydal-desitky-tisic-let-starou-mumii-medveda-je-neuveritelne-zachovala-40336426

  Odpověď
  • Já bych spíš řekl, že ten medvěd žil před 300-500 roky… :)

   Odpověď

Napsat komentář

*
*

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>