Historie, dějiny

Podepisování příspěvků: anonymní příspěvky nebo ty, které v poli jména/přezdívky budou mít titulek nebo jiný text, mohou být smazány. Příspěvky s nakopírovaným delším obsahem, který je dostupný na jiném místě, mohou být také smazány – v takovém případě uvádět pouze odkaz, případně pár vět, nikoliv celý text systémem copy&paste. První komentář nového uživatele se zobrazí až po schválení, další již hned.

 Obnoviť

 1. Dobrodej 1.3.2019 o 20:13

  Ruské raketové motory ze studené války
  https://www.youtube.com/watch?v=VIpgqepDOSA

  Odpověď
 2. Ak ktorýkoľvek súčasný vyštudovaný historik má problém robiť správne analýzy a plniace sa prognózy rozvoja súčasných politických procesov, potom aj jeho vlastné interpretácie dejín budú nehodnoverné. V takom prípade je spoločným menovateľom chybná metodika rozpoznávania procesov, a možno aj žiadna metodika zameraná na procesy, len sústredenie sa na fakty, ktoré však patria súčasne rôznym vzájomne vloženým procesom. Bez adekvátnej metodiky rozpoznávania procesov vznikajú iluzórne koncepcie dejín.

  Odpověď
  • Tady ani nejde o metodiku, ale o otázku, proč nejsou schopni dosáhnout analytických výsledků?
   Musíme si uvědomit, že téměř všichni (říkám téměř všichni ne úplně všichni) historici jsou stejně manipulovaní jako většina společnosti, žijí v iluzi a mýtech, které nemají nic společného s realitou. Většina z nich si dokonce ani neuvědomuje (nebo nepřipouští), že je manipulovaní. Ti, kteří si to uvědomují většinou mlčí, protože se bojí, že by „ztratili“ své tituly a ti, jenž přeci jen prezentují hodnotné informace, jsou prohlašováni (v lepším případě) za konspirátory nebo (v horším případě) za lháře či blázny.

   Tím se dostáváme k další otázce, proč stále používají tu samou metodiku, když se neustále ukazuje, že je chybná, ale oni na ní stále dogmaticky lpí, až je to trapné? Když připustíme, že manipulace je prováděna komplexně a celoplošně za účelem udržet široké masy (a pokud možno i chytřejší jednotlivce) v nevědomosti, pak jemně přeformulujme otázku: „Za jakým účelem se stále pokouší držet lidstvo v nevědomosti i za cenu starých a okoukaných metod?“

   K manipulaci sice používají metody „staré a okoukané „ale pořád ještě účinné. Často jsou manipulace tak rafinované, že ani velmi inteligentní lidé, jejichž kvality jsou jinak vysoké a znalosti rozsáhlé, mnohdy nedokáží tyto iluze prohlédnout, zaslepení tím že … „Všichni vědí, jak to přece je, tak proč se tím zabývat?“. Navíc, pokud by přiznali, že se nějaká událost (např. 11. září) udála trochu jinak, museli by přiznat i Vatikán, chemtrails, barevné revoluce, přítomnost mimozemských entit na Zemi, tajné kosmické programy, utajené patenty, zcela převratné objevy v oblasti fyziky a chemie, nové obnovitelné zdroje energie, nové způsoby dopravy a přepravy, převratné metody pěstování zemědělských plodin, revoluční objevy v medicíně a způsobech léčení, pravda o historických událostech (včetně těch poměrně nedávných), atd. atd.

   Zkrátka, když by přiznali jedno, museli by přiznat druhé, třetí, čtvrté, páté, … spustil by se dominový efekt, celá ta manipulace by se zhroutila jako domeček z karet. Následkem toho by GP ztratil řízení nad lidstvem i veškerou moc a vypukl by totální chaos, kdy by se lidé, v šílenství z toho, jak bylo s nimi celé dekády manipulováno, zalkli vlastní krví. A to není v zájmu NIKOHO!!!

   Odhalení stejně časem přijde, dříve či později. Beztak je už vidět, že GP stejně ztrácí kontrolu nad procesy, už nedokáže držet řízení, tak pevně jako dříve a „hlídat“ všechny loutky jako Macrona či Merkel. Proto je nutné informace zpřístupňovat postupně „salámovou metodou“, aby nedošlo ke ztrátě řízení a totální destrukci lidstva a planety Země.

   Odpověď
   • Takže je to predsa len o tej metodológii. Tí, čo vedia ako to je naozaj a chcú si udržať monopol na znalosti, robia ľuďom rôzne obštrukcie pri snahe sa dozvedieť, a vytvárajú im kaleidoskop znalostí.
    Tí, čo nevedia ako to je, ale úprimne veria historickým mýtom ako pravde, tak ich metodológia je defektná, alebo prakticky žiadna.

    Pripomeniem, že ide o 1. prioritu zovšeobecnených prostriedkov riadenia – metodologickú (nazýva sa aj – svetonázorová). K metodologickej priorite sa dá dostať cez 2. prioritu – chronologickú, pretože zobrazuje procesy v chronologickom poradí a súvislostiach. Informácie čerpá z 3. priority – ideologickej, ktorá obsahuje veškerú faktológiu, dostupnú človeku.

    Normálne je ťažké sa prepracovať z tretej priority až k prvej, a sformovať si adekvátne a funkčné metódy na rozpoznávanie procesov. Je to mravenčia práca, množstvo metód „pokus – omyl“. Iné je, ak niekto tú cestu už vyšlapal, vytvoril funkčné metódy, ktoré si každý môže sám overiť v praxi ako fungujú. Tie metódy potom fungujú ako svetonázorový filter, a nie je ľahké človeka oklamať, rovnako ako je ťažké oklamať špecialistu (napríklad automechanika), ak by sme mu tvrdili, že karburátor sa nachádza v prevodovke. No mnoho úplných laikov by tomu možno aj uverilo.

    Ako je to s budovaním svetonázoru a rozpoznávacích metód (stereotypov):
    Predstavme si, že nám niekto domov prinesie auto, ale rozobraté do posledného šrobika, všetko čo sa dá rozobrať, by bolo rozobraté ako vo výrobe. Nikdy predtým by sme nemali predstavu o tom, čo je to auto, ako vyzerá a načo slúži. Nemali by sme ani žiadny manuál či plánik na skladanie. Všetko, čo by sme mali, je len kopa drobných súčiastok.

    Človek by sa z toho snažil niečo poskladať, ale otázka je, čo? Niekomu by sa podarila nočná lampa, inému kreslo do obývačky (tie jednoduchšie verzie pre tých, čo nemajú čas ani chuť rozmýšľať). Len málo ľudí by mali tú obrovskú trpezlivosť, že by si nedali pokoj, kým by to celé nerozlúštili.
    Ak by túto skladačku riešil doma každý, tak by vznikla najskôr bizarná pseudoteória, k čomu tie súčiastky slúžia. A GP, ktorý by to vedel, zrejme by takéto teórie podporoval, aj výsmech odporcov.

    Na vyriešenie tejto ťažkej skladačky si treba zvoliť vhodnú metodiku. Podobnú, akú by sme si zvolili, pri skladaní väčšieho puzzle, ak nepoznáme výsledný obrázok. S tým, ako budeme porovnávať dieliky auta, spájať ich , budeme premýšľať nad ich funkciami, tak sa nám bude postupne vytvárať obraz možného fungovania mechanizmu, súvislostí s fungovaním iných mechanizmov celého stroja. A čím bude mať človek jasnejšiu predstavu o tom, ako výsledný stroj funguje, a ako fungovať nemôže; z akých blokov a mechanizmov sa skladá, a k čomu slúžia, tým si začne vytvárať aj stereotypy rozpoznávania jednotlivých súčiastok, a hneď rozozná nielen to, ktorá súčiastka kam patrí, ale aj to, ktorá súčiastka je podvrh, nepodarok a pod.

    Podobné je to aj v našom svete pri spoznávaní Objektívnej reality, o ktorej vlastne nič dokopy nevieme (hoci sa o nej reční dosť, vrátane „zaručených“ informácii zhora). Máme možnosť ju spoznávať cez zmysly vonkajšie aj vnútorné. Pozorovať procesy, zákonitosti, ako spolu súvisia. Sledovaním detailov získavame predstavu o celku a jeho možnej funkcii. S prírodnými procesmi je to možno jednoduchšie, lebo tie neklamú. No spoločenské procesy sú náročnejšie, skladajú sa z ľudských životov, a ľudia klamú dosť. Preto sa nemožno spoliehať len na ľudí a ich zdroje, ale analyzovať všetky dostupné zdroje, ktoré človek má. Takto si človek postupne buduje svoje videnie sveta, svetonázor, a v rámci neho určité stereotypy na rozpoznávanie faktov a procesov (t.j. metodologiu). (Jeden fakt môže patriť rôznym procesom, na to netreba zabúdať). O tom, ako sú procesy do seba vložené. Ako ľudský život je súčasťou kolektívneho života (rodinného, regionálneho, štátneho, civilizačného), a kolektívny život je súčasťou života ľudstva, ktorý je tiež určitým vývojovým procesom. A tento vývojový proces ľudstva je súčasťou podobného procesu biosféry, a tak ďalej smerom k väčším celkom až do hraníc Vesmíru a Stvoriteľovi. Všetky procesy sú prepojené a existujú tam závislosti vloženého procesu od nadradeného (a čiastočne aj opačne). Každý jeden proces má svoj primárny cieľ, a možné predurčené cesty na jeho dosiahnutie atď.
    Čím má človek zloženú rozsiahlejšiu a funkčnú mozaiku, tým má viac aj rozpoznávacích stereotypov – metodológiu. A správnosť metodológie možno odskúšať len jediným spôsobom – v praxi, a to tak, že sa budú plniť prognózy, ktoré vyvodíme z pozorovania aktuálnych procesov. A tiež tým, že budeme schopní získavať nové poznatky, ktoré sme predtým nemali, a tieto budú tiež slúžiť spoľahlivo pri vypracovaní nových plniacich sa prognóz. (Veď aj pekár vie odhadnúť, čo sa bude diať s cestom, či je dobre vymiesené a aký z neho bude chlieb. Laik to odhadnúť nevie). Zlá metodológia vychádza zo zlej mozaiky (modelu procesov Objektívnej reality), zlého videnia sveta. Zlá metodológia nemôže generovať plniace sa prognózy a odhady.
    Preto historik, ktorý nedokáže na základe vlastného modelu dejinného procesu vypracovať prognózu ďalšieho vývoja, ktorá sa splní, tak vlastne o dejinnom procese nič nevie. Má len kopu faktov – sklíčok v kaleidoskope, ale reálny obraz procesov ako celku, nepozná, zväčša len iluzórne procesy.

    Odpověď
  • Člověk 1.3.2019 o 21:24

   Souhlas. Pokud je chyba v metodologii na začátku, budou chybné i závěry. Tuším, že M. Veličko mluvil také o tom, že dnešní (ale i dřívější) histrorici popisují historii jako jednotlivé události, neberou vůbec v úvahu různé dějinné procesy a už vůbec ne jejich souvislosti. Dával i příklad historických postav, které žily ve stejné době a možná se i znaly. Pokud ovšem vyslovíte jejich jména (teď si nevzpomenu která to byla), tak se objeví ilozovaný popis historie s izolovanými událostmi. Neřekl bych, že je to úplně chyba historiků, ale spíše záměr těch, kteří historickou vědu vytvořili tak, aby se učila jako kaleidoskop a ne jako mozaika.

   Odpověď
   • Pánové, velice dobře napsané. Konečně jste tady řekli to, o co se snažím již delší dobu. Jenže já to říkám asi moc neohrabaně a neotesaně a vy jste to popsali naprosto srozumitelně. Díky za vaše poznatky. Já jen dodám, že jsem k těmto závěrům došel na základě „Egyptologických“ výkladů dějin, kde jsem pochopil, že realita je naprosto odlišná od toho, co nám ti „vědci“předkládají jako fakt. Tak jako se stačí podívat na pyramidu a vím, že jejich výklad je blbost, tak se stačí podívat na nebe a vidět, co se nad našima hlavama skutečně děje. Potom stačí si dávat věci do souvislostí a z kaleidoskopu dokázat složit mozaiku dění. Pánové, skládám vám hlubokou poklonu a dík.

    Odpověď
   • Mňa tiež napríklad na základnej dejepis nebavil preto, lebo mi pripadal ako kaleidoskop: množstvo roztrieštených epizod. Ako rozsypaná 1000cka puzzle. Ideálne by bolo začať s nejakým úvodom do dejín, kde by sa dejinný proces načrtol ako celok, veľmi rámcovo, a potom sa postupne išlo viac a viac do hlbky a v súvislostiach aj s inými procesmi.
    Podobne aj iné predmety, od celku k jednotlivostiam. Najprv načrtnúť celý predmet ako celok, vysvetliť jeho jednotlivé obory a možnosti využitia, a potom sa pustiť do štúdia jednotlivostí.

    Odpověď
    • Oracle 911 2.3.2019 o 0:08

     Iste, mnohé predmety sú redukované na bezduché recitovanie faktov…

     Odpověď
    • Já bych námět měl. Začít obdobím, kdy Mojžíš vykradl Egyptské vědomosti a ta jeho parta na nich postavila technologii zotročení zbytku populace. Tam bych viděl prvopočátky všeho utrpení naší civilizace.

     Odpověď
     • Nevím odkud jsi tuhle variantu vyčetl, ale je to hloupost. Mojžíš s tím neměl nic společného, stačí si přečíst například práci Sinajský pochod.

      Odpověď
      • Mojžíš dosáhl v hierarchii Egyptské říše druhého nejmocnějšího postavení hned po faraonovy a tím pádem se dostal k nejzasvěcenějším informacím, které odnesl po exodu sebou a následně byly tyto informace (z důvodu zneužití byly předávány jen nejvyšším kněžím) zneužity při zotročování gojímů. Toto je psné ve starém zákonu.

       Odpověď
       • Četl jsi Starý zákon, můžeš ukázat kde je tam něco podobného napsáno?

        Odpověď
        • Ty a tie tvoje knižky. To, že niečo v týchto knihách je, neznamená že je to pravda. To, že niečo v týchto knihách nie je neznamená, že to nie je pravda.

         Odpověď
         • Máš nějaké problémy s chápáním psaného textu? Typická reakce manipulátora. Tvrdím někde ten nesmysl, který se mi snažíš podsunout? Když Ježíš mluvil o blahoslavených chudých duchem, nemyslím že mluvil o něčem podobném, co tu předvádíš.

          Diskutér na kterého reaguju tvrdí, že ve starém zákoně je napsáno něco, co tam napsáno není. Tak se jen ptám, jestli může ukázat kde to tam je.

          Znovu tedy, příjde ti tvoje reakce normální?

          Odpověď
          • Nevšimol som si, že sa Vašek odvoláva na Starý zákon. To čo tvrdí je samozrejme hlúposť a nič také tam nie je. Musím čítať pozornejšie. Moja chyba.

           Vo všeobecnosti moje tvrdenie platí, ale v tomto konkrétnom prípade je mimo.

           Odpověď
           • Nicméně nějak ti vypadla možnost, že fakt, že je něco někde napsáno, ještě neznamená že to není pravda. Informační hodnota podobných výroků je nulová.

            Tato poznámka pak měla za cíl co?

            „Ty a tie tvoje knižky.“

            Odpověď
            • Nevypadla. Často požaduješ citácie z rozprávkových kníh, keď niekto nesúhlasí s tvojim názorom.

            • „To, že niečo v týchto knihách je, neznamená že je to pravda. To, že niečo v týchto knihách nie je neznamená, že to nie je pravda.“

            • Kdo rozhodl o tom, že to jsou „rozprávkové knihy“? Čí je to názor?

            • Jestliže ti ta možnost nevypadla, máme to chápat tak, že podle tebe, pokud je něco v bibli nebo koránu napsáno, znamená to automaticky, že to není pravda?

            • Všetky tzv. sväté knihy boli upravené. Sú na to dôkazy a dá sa k tomu dopracovať aj zdravým rozumom. Čo je upravené alebo nie v niektorých prípadoch nedokážeme posúdiť. Preto nie všetko čo je napísané, je pravda. V mnohých prípadoch je nutné čítať medzi riadkami, aby sme sa k nej dopracovali.

             Rozprávkovými som tieto knihy nazval preto, pretože aj v rozprávkach sa na osnove vymysleného nachádza pravda (poučenie) a neberieme ich doslova. Často je poučenie zamlčané (medzi riadkami) rovnako ako v tzv. svätých knihách.

             To, že som nespomenul všetky možnosti nebolo preto že by neexistovali, ale preto že som chcel poukázať práve na tie možnosti, ktoré podľa mňa mnohým unikajú. Ak ma nebudeš chytať za slovíčka, tak to určite pochopíš. Brať tieto knihy ako autenticky zachytené zjavenie zhora nepovažujem za múdre z dôvodu úprav. Niečo tam je pravdivé, rovnako ako v rozprávkach, a niečo je prekrútené o 180 stupňov.

            • Nevím proč se vymezuješ proti názoru, že tzv. svaté knihy jsou autenticky zachycené nezkreslené zjevení Shora, nic podobného tu nezaznělo.
             Zvážil si možnost, že se neshodneme ne protože by mi něco unikalo, ale naopak protože mám naopak o tématu více znalostí a vědomostí? Pokud už máš ovšem dopředu jasno, tak je diskuse zbytečná.

         • ASDF: Nedošlo k omylu ? Byla tvá reakce myšlena na Hoxe nebo na Vaška ?

          Odpověď
        • Tak, bol nevlastnym synom dcery faraona. Ak to prijmeme, tak niekde okolo top to bolo. Tazko povedat ci 2.ci 3. To ale asi nie je podstatne. Zaujimave je z mojho pohladu skor to, ze knazom a tym co „caroval“ bol Aron, nie Mojzis. A to je zvlastne, ak teda bol zasveteny do egypskych mysterii

         Odpověď
         • odkud pochází informace, že „čaroval“ Áron?

          Odpověď
          • 2.kniha mojzisova 7.kapitola….ked Mojzis predstupil pred faraona a ziadal o prepustenie neho ludu, ako znak ze ide od boha a na znak zazraku hadzal Aron palicu a ta sa menila na hada. Aj faraonovi magovia hadzali svoje palice a tie sa menili na hadov, ale aronov had ich pohltil…..obdobne to je cele, Mojzis hovoril, Aron „caroval“:-)

           Odpověď
           • Kdo fyzicky házel je jedno, v koránu je jiná informace, že házel Mojžíš. Na jiném místě je zdůrazňováno, že „nečaroval“ ani jeden z nich.

            Odpověď
            • Iste, aj ich interpretujes ako poslov bozich, tak caroval Boh. Na druhej strane, ak rovnaku vec, aj ked slabsiu, vedeli aj magovia, tak tam slo skor o trik.
             Ale ine je zaujimave, vsade v Starom zakone ako knazi boli potomkovia Aronovi….nikde potomkovia Mojzisa. Ja viem, ze vsetci zidia sa povazuju za jeho deti, ale co jeho priame potomstvo….Mojzis bol jediny, kto da stretol tvarou v tvar s Jehovom alebo kto to bol. Cakala by som, ze jeho potomkovia budu povolanymi

            • Tady je řeč o tom, co je o nich psáno, nikoliv o interpretacích. Interpretace je naopak to, že „čarovali“. Jiná věc je, jestli člověk tomu co je o nich napsáno v koránu nebo bibli věří, ale smysl toho sdělení tam je následující: „zázraky“ ukazoval Mojžíš jen ze svolení Boha, nikoliv ze své moci. Mojžíš sám se bál jít k faraonovi a vyzvat ho, aby změnil svoje cesty.

            • Interpretácia závisí od mravnosti a od predpokladov.

             Ak vychádzaš z toho, že Mojžiš bol inšpirovaný Bohom a táto inšpirácia bola autenticky zapísaná, tak vidíš jedno. Ak vychádzaš z toho, že Mojžiš nebol/nemusel byť inšpirovaný Bohom, a/alebo že sa to autenticky nezapísalo a bolo to upravené, tak vidíš druhú vec.

            • Byl bys schopen sdělit, co jsi chtěl opakováním tautologií sdělit?

            • „Tady je řeč o tom, co je o nich psáno, nikoliv o interpretacích.“

             Interpretácia závisí od predpokladov, nie nutne od toho čo je napísané.

             Ty v tom vidíš „zázrak“ zo zvolením od Boha, pretože predpokladáš, že Mojžiš bol inšpirovaný Bohom a že informácia zo Starého zákona je pravdivá. Niekto, kto si nemyslí že bol Mojžiš inšpirovaný Bohom, alebo že to nemuselo byť presne tak, ako sa v Starom zákone píše, pretože tzv. sväté knihy boli upravované, v tom môže vidieť „trik“. Rovnaký text, rozdielne interpretácie. Takže nezáleží len na tom, čo je napísané, ale aj na tom, ako to interpretujeme a táto interpretácia závisí na predpokladoch. To, že je tam napísané „zázrak“ neznamená, že to bol naozaj zázrak.

            • Nikde v tomto vlákně jsem nepsal o tom, co si myslím nebo čemu věřím, zkus číst pozorněji. Pokud napíšu, co je někde napsáno, tak to neznamená že tomu věřím. To by mělo být jasné snad každému.

             Z čeho si vzal, že v tom vidím zázrak? O tom jak dané události chápu jsem nenapsal ani čárku.

             Z čeho si vzal, že si myslím že informace ze starého zákona jsou pravdivé?

             Zkus mi nepodsouvat svoje představy a výmysly, zkus ve vlastní psychice odlišit domněnky a předpoklady o mých názorech od toho, co jsem skutečně napsal a o čem byla řeč. To ovšem předpokládá chápání psaného textu.

       • NicNezNula 3.3.2019 o 12:47

        Spor Mojžíše a faraona je kupodivu, zdá se, popsán v Koránu. Možná ale ne tak podrobně, aby se z toho ne/daly jednoznačně vyvozovat tyto teze.

        Odpověď
     • Bohumil 2.3.2019 o 8:36

      To je jedna možnost. Ta druhá-a z hlediska mého chápání historického procesu reálnější je ta, že biblické otrokářství se podařilo vytvořit až těm, kterým se podařilo Mojžíše odstranit, kteří přišli po něm a na jeho jménu pak (první Trockisté ?) vystavět falešný mýtus a svou vlastní špatnost a protiLidský charakter své vlastní společenské koncepce hodit na toho, kdo jim v tom nekalém plánu ve skutečnosti stál v cestě. Myslím, že podobnost příběhu např. se Stalinem není náhodná.

      Odpověď
      • Aky bol rozdiel medzi otrokarstvom, ktore bolo v Egypte, Grecku ci inde v tom case a biblickym otrokarstvom? Uroky boli asi vsade jediny rozdiel je ze zidia nesmeli uctovat ich svojim.

       Odpověď
       • To jsou dvě otázky ukryté v jedné. Tedy – na tu první, ukrytou:“Byl Egypt od začátku otrokářským systémem ?“ je odpověď – „Podle mého tomu nic nenasvědčuje“. Také proto, že např. mise Achnatona jednoznačně nemohla být nějakým jeho momentálním výmyslem. Musela být návratem k něčemu původnímu, již dávno před tím hotovému. To, že o tom nevíme skoro nic je očividně dáno tím, že jeho „pokračovatelé“ měli takřka 3500 let k tomu zařídit, abychom nic nevěděli a otrokářství bylo pak všemi automaticky vnímáno jako bezalternativní.

        Odpověď
     • Putinovec 2.3.2019 o 9:29

      Tak takhle jednoduché je šlápnout do předpřipravené pastičky.Co se týče Egyptu,tam by pro začátek stačilo postavit vedle sebe dochované legendy,vykopané objevy,které se ve velkém počtu skrývají v depozitech muzeí ale leccos se dá objevit z dobových informací objevitelů a tehdejšího tisku a nešikovně zfušovaných informačních podvrhů za posledních 150 let.A nějaká informace po tomto srovnání faktů vyplave.

      Odpověď
      • Ano. Od vzniku státu Izrael se židovští archeologové usilovně snaží vykopat Šalamounovo a Davidovo království, stejně jako stopy Exodu z Egypta, ale výsledkem je veliké nic. Potvrdilo se tak druhé veliké nic, totiž nulové zprávy o biblických událostech v egyptských pramenech, které kupodivu popisují velmi vydatně tehdejší světové dění, ale o židovské komunitě v Egyptě, Mojžíšovi, šalamounovi a Davidovi ani ťuk.

       Historie Izraele tak začíná až kolem roku 870 před naším letopočtem prvním doloženým izraelským králem Achabem. Takže pět knih Mojžíšových i kniha Jozue jsou mýtické příběhy sestavené židovskými kněžími někdy v 6. století před naším letopočtem – až v této době tedy GP prostřednictvím mýtu zkonstruoval svůj nástroj: národ vyvolený a určený žárlivým bohem k podmanění ostatních národů lichvou (podobně jako byl v 19. a 20. století zkonstruován „ukrajinský“ národ jako nástroj boje proti ruské civilizaci):
       http://www.myty.info/view.php?nazevclanku=hebrejska-bible-a-archeologie-minimaliste&cisloclanku=2007040026
       http://outsidermedia.cz/politicka-archeologie-bozi-vyvolenosti/

       Podrobně pak kniha Finkelsteina a Silbermana, Objevování bible. Ke stáhnutí na uložto zde:
       https://ulozto.cz/!NjDRQNQkr/finkelstein-silberman-objevovani-bible-pres-multiload-cz-pdf?showDialog=1

       To, že bible je minimálně po knihu Jozue čirý mýtus, ale neznamená, že se jí nemáme zabývat, že svou koncepcí neovlivňuje celou historii Blízkého Východu, Evropy a celého světa. I když se sinajský pochod nikdy fakticky neudál, jako návod a podobenství přeformátování celých národů byl a je naprosto funkční. Mýty o Mojžíšovi a Jozuem mají svůj význam pro dav, a řadu dalších skrytých významů pro „elity“, viz např. řadu komentářů Reného Salma k rozsáhlé studii Hermanna Deteringa, Die gnostische Deutung des Exodus und die Anfänge des Josua-Jesus Kultes:
       http://www.mythicistpapers.com/2018/04/06/h-detering-the-gnostic-meaning-of-the-exodus-a-commentary-pt-1/
       http://radikalkritik.de/buddha-josua-jesus-und-der-weg-zum-andern-ufer

       Odpověď
       • Nasredin 3.3.2019 o 21:06

        Židi tam nic nenajdou. Co bylo schováno v základech Šalamounova chrámu bylo už odvezeno Templáři.

        Odpověď
       • Ten „mýtus“ je potvrzen v koránu, kde jsou některé události uvedeny na pravou míru a o jiných jsou dány doplňkové informace, které nejsou ani v bibli ani jakémkoliv jiném zdroji. Proč by to bylo potvrzeno i v koránu, pokud by to byl mýtus?

        Odpověď
        • To, že se mýtus bere vážně a vykládá v různých podobách, dílech a žánrech, je naprosto normální. Přemyslovský mýtus taky přechází z jedné kroniky do druhé, olympští bohové nebo Faust jsou ztvárňováni a vykládáni v dramatech, románech, psychologických pojednáních. To ale nedokazuje, že Přemysl, olympští bohové nebo Faust byly skutečné historické postavy. Stejně tak výklad mojžíšovského mýtu koránem nedokazuje, že Mojžíš byl skutečnou historickou postavou.

         Přesto ale tyto mýtické příběhy mají na chování lidí a společnosti jako celku naprosto zásadní význam, vždyť právě tyto příběhy, ať už v podobě náboženských děl, mýtických vyprávění nebo pohádek, určují, jakým způsobem budou lidé v určitých situacích reagovat – tzn. jsou základem společné kultury určité civilizace – a zasahují tak nejen do druhé historické, ale i do první koncepční priority řízení. Proto se s mojžíšovským mýtem museli vyrovnat nejen první křesťané, ale i prorok Mohamed, a musíme se s ním vyrovnat, a vyrovnáváme se i my.

         Odpověď
         • Mohamed se s mojžíšovským mýtem nijak vyrovnávat nemusel. Nepochopil jsi záměr mojí otázky, nevadí. Vidím že jsi korán samostatně nečetl a nepřemýšlel nad jeho obsahem, takže diskuse s tebou o těchto otázkách nemá z mojí strany aktuálně smysl.

          Odpověď
     • Mojžíš ten projekt přece nevymyslel

      Odpověď
      • Mojžíš byl jen nástroj řízení.

       Odpověď
       • Výrok neodpovídá realitě.

        Odpověď
        • V 2.tisíciletí p.n.l. zažívají obě nejvyspělejší kultury té doby, Sumer a Egypt krizi a jejím výsledkem je vznik židovského národa, který je přes Abrahama, Josefa a obzvláště Mojžíše napojen na poznání a tajemství obou nejstarších kultur.

         Odpověď
         • Sorry, na podobné hlouposti nemá ani smysl reagovat. Zkus se napřed dovzdělat, přečíst si bibli, korán a další zdroje, například knihu jubilejí, evangelium ježíše, knihu Henocha, a pak teprve mluvit o podobných tématech. Ten výrok zjevně nemáš ze své hlavy, ilustruje jen nevědomost jeho autora.

          Asi 5 minut jsem zkoušel vymyslet nějakou parabolu, ilustrující míru ignorance/nevědomosti toho výroku, ale nepodařilo se mi na nic obdobně nesmyslného přijít.

          Odpověď
          • Hoxy, bez urážky. Každý vycházíme z nějakých zdrojů informací a životních zkušeností. Ty máš své a jsi přesvědčen o jejich pravdivosti a já mám zase své. K těm info. jsme nějak došli a používáme je. Ale přísunem stále nových info. se alespoň u mne skládá stále nová mozaika dění. To, co jsem si myslel třeba před pěti lety je dnes naprosto jinak. To je přirozený vývoj. Nechci zde s nikým polemizovat, šlo mi jen o to, že to co se nyní děje je řízený proces za účelem vybudování nového svět. řádu. Za tímto procesem stojí technologie ovládání lidstva přenesená z Atlantýdy do Egypta a následně zneužita. Samozřejmě, jsou to pouze domněnky, ale vývoj naší vyspělé „civilizace“ tomu nasvědčuje. Svět je hnán do té nejstrašlivější války jen proto, aby byla vrstva mocných ještě mocnější. A nás ostatní čeká jen otroctví. Je jen na nás, jek dalece tuto zrůdnost necháme dojít. Informace jsou zbraň, které lze využít, nebo také zneužít. Proto je třeba takových diskuzí, jaké jsou třeba i tady na Levá net.

           Odpověď
           • V Uru, kde se narodil Abram, budoucí Abraham, vyznávali modlářství, idoly, lidské oběti a podobně. Abram se snažil svým lidem vysvětlit, že je to zcestné a Stvořitel je jen jeden, jeho lidé se ho snažili zabít, kvůli jeho názorům. Tvrzení, že Abraham vynesl nějaké tajné znalosti Sumerů, které se pak „nějak“ dostaly židům, je směšné, světonázor Abrahama a Sumerů neměl nic společného. Konstrukce vycucané z prstu ničemu neprospějí, na nesmyslech nelze nic stavět. Moc informací z té doby nemáme, nějaké písemné záznamy ale máme. Jak dobrá je teorie, která je v rozporu se všemi záznamy, které o nějaké době a o nějakých událostech existují? Pak se naskýtá otázka, na čem staví, když je v rozporu se vším, co o dané době víme.
            Netvrdím, že nějaké záznamy jsou pravdivé jen pro to, že existují, jádro pudla je v něčem jiném. Máme nějaké informace o dané době, písemné památky, artefakty a tak dále. S tím lze nějak pracovat, analyzovat to a podobně. Jestliže ale příjdeš s teorií, která je v rozporu s tím málem co o nějaké době víme, pak je na místě otázka, na čem ta teorie staví. Zbývají jen domněnky a spekulace.

            Odpověď
            • Zdeněk 4.3.2019 o 9:46

             Hoxi,je toho opravdu málo o co se můžeme opřít. Ale je to lepší než nic.
             zaprvé-védská stínová planeta MANDI,pozorovaná švýcarskými astronomy. Zdroj:srpnové vydání britského časopisu ASTRONOMY NOW.
             Podrobně http://www.veda.harekrsna.cz/encyklopedie/veda.htm (28.7.2008)

             zadruhé-Ruský vědec Valerij UVAROV v interview pro Sputnik hovoří o našich planetárních sousedech a spásném zařízení na Sibiři, a také o budoucí události,která převrátí sluneční soustavu.
             https:cz.sputniknews.com/svet/201708235849843-ufolog-so… (9.1.2019)

             zatřetí:Vystoupení Jean Claude Junckerse na půdě Evropského parlamentu, pulikovaného na tomto vebu 27.2.2019, které je plné spekulace a matení, není dobré smést se stolu bez vysvětlení.
             Byla to německá tajná společnost THULE, která sdružovala elitu Německa a byla též zakladatelkou nacistické strany.
             Němci měli před válkou čilé styky s tajnými společnostmi VB, Japonska a Tibetu. Více Souček:
             Nebeské detektivky senzace a záhady, Případ Hitlerových zubů,ponorek,letadel,charakteru a sebevraždy.
             Junckers navazuje na odkaz tajné společnosti THULE.

    • Boletus 2.3.2019 o 8:47

     Souhlas. Jednička se dávala za správné odrecitování letopočtů, případně jmen.

     Odpověď
     • Člověk 4.3.2019 o 10:44

      Osobně (stejně jako píše Jardob výše) mě dějepis neskutečně nebavil. Neviděl jsem v něm žádné souvislosti, žádný „začátek, průběh a konec“. Jen neskutečné množství dat a domněnek. Dodnes si pamatuji, jak jsme si měli otevřít učebnice na stránce, kde byly vyfoceny pyramidy v Gíze. Ta fotka mě fascinovala, ale když jsem si přečetl, že jsou to hrobky, tak i v mé malé hloupé hlavě vyskočila otázka „Kdo by stavěl něco tak monumentálního jako hrobku?“.

      Odpověď
 3. Kniha o význame pyramid od slovaka, ktorý ich získal cez astralne cestovanie, nečital som ju.
  https://www.facebook.com/449329058415528/photos/a.453811357967298/453828154632285/?type=1&theater
  z jeho webovej stránky
  http://www.vladimirmichalec.com/galeria/januar-2005-plus-7-dni.html

  Odpověď
  • Ta mapa tu už byla – http://www.vodaksb.eu/diskuse/historie-dejiny/comment-page-11/#comment-199331

   Odpověď
 4. krymské pyramídy… význam podľa jasnovidcov – morálka
  https://www.cez-okno.net/clanok/krymske-pyramidy

  Odpověď
 5. Tajemství pyramid:
  https://www.youtube.com/watch?v=ighgFUldjIM

  Vysokokvalitný dokument o pyramídach kladúci si otázky, ktoré si egyptológovia nedovolia položiť.

  Odpověď
  • faktologicky dobry dokument, len ma napadlo kto francuzom dovolil toto vypustit… kvalitne spracovane, oficialne autority cize nikto to nerobil na kolene ale to bolo dobre zafinancovane. no mozno sa o par rokov bude aj prepisovat historia, ci do nu ejdz ery alebo do pravdivych dejin je otazne.

   Odpověď
   • Určite sa nejedná o náhodné uvoľnenie informácií. Informátor autorku dokumentu po celý čas vedie, aby sa sama dopracovala k správnym záverom. Kto to je a prečo to robí? Prvé čo mi napadlo je, že sa jedná o člena nejakej skupiny disponujúcej tajným vedením. Buď chcú zachrániť ľudstvo pretože im na ňom záleží, alebo že chcú zachrániť seba prostredníctvom záchrany ľudstva.

    Odpověď
  • Vďaka, veľmi zaujímavý dokument. Dosť užitočný z konceptuálneho hľadiska. Neuveriteľné, že dva roky sa len tak túlal po internete, kým sa dostal sem.

   Odpověď
  • popolvár 19.2.2019 o 22:45

   veľmi dobrý dokument. No treba sa k nemu vrátiť viackrát. A pozorne preštudovať najmä záverečnú časť ohľadom prechodu Zeme astronomickým – zvieratníkovým cyklom rovnodennosti. Toto je kľúčové. Ten záver len na niečo upriamil, dal indíciu. Podľa nej treba dohľadať ďalšie informácie. Zaujímal by ma názor Luxa – disponuje dosť dobrými poznatkami.

   Odpověď
   • Aj mne napadla tá istá myšlienka, že si to musím pozrieť ešte raz. Ten záver je trochu zvláštny, menej vydokumentovaný ako hlavná časť dokumentu. Ta narážka na zrýchľovanie magnetického polu. Aj tie zmienky o ohni a potope. Začiatok cyklu sfingy bol zrejme v dobe leva, teraz je začiatok doby vodnára, čo je prakticky polčas cyklu (trvajúceho okolo 26tisíc rokov). Incident s Atlantídou sa odhaduje na cca 12 tisíc rokov dozadu (vek leva). Pyramídy ani sfingu rozhodne žiadna potopa ani oheň nezničí, hoci na sfinge sú stopy erózie.

    V zubnej kefke rozhodne príliš veľa vesmírnych konštánt človek neobjaví, alebo len málo percent z celkového objemu skúmaného objektu. Vesmírne konštanty možno objaviť len vo výtvoroch prírody, alebo vo výtvoroch človeka, ktoré boli vytvorené s účelom uchovania prírodných znalostí. Tam je podiel percent použitých vesmírnych konštánt nepomerne väčší, než v hlúpej zubnej kefke.

    Odpověď
    • popolvár 19.2.2019 o 23:30

     Aj je pyramída na takej istej výškovej úrovni ako sfinga, tak stopy erózie by sme videli aj na pyramíde, ak by nebola zbavená obvodového plášťovania.

     Odpověď
     • Každá pyramída má aj malé satelitné pyramídky okolo seba. Keď som bol v Gíze, tak sprievodca rozprával niečo v zmysle, že pri stavbe Káhyry (tak znie pôvodný názov mesta v arabčine, Cairo je anglická verzia) sa veľa materiálu z pyramíd rozobralo, až kým to štát nezatrhol. Vidno to najmä na tých satelitných pyramídach, ale možno sa to týkalo aj veľkých pyramíd. Vnútri vo veľkej pyramíde som žiaľ nebol, bola tam strašne dlha rada ľudí a toľko času sme nemali.
      Gíza bola storočia zasypaná pieskom aj s pyramídami a sfingou, ktovie čo všetko sa pri vyhrabávaní odstránilo.

      Odpověď
      • o odstranění žulového pláště velké pyramidy hovoří Däniken, celkem věrohodně i dokládá, a použitý materiál i nachází na domech a stavbách ve městě.

       Zároveň s vlastním vědcem rozebírá na prvočástice mýtus (podporovaný Zawi Hawasem, oficiálním jediným povoleným egyptologem a odborníkem na komplex u Káhiry a jeho týmem „vědců“) o věku sfingy a opírá to o jasné vymleté cestičky ve sfinze od dlouhotrvajících dešťů po dlouhou dobu. No ten věk opírá o tvrzení vědce že poslední období velkých dešťů tam bylo prý naposledy před deseti tisíci lety, ale to už by asi dokládal těžko, to opíral zase o nějaký obecně uznávaný názor.

       Faktem je že celkem věrohodně dokládá že na Sfingu dlouho pršelo, a že pyramidy jsou stejně staré, avšak cíleně rozebrané (cíleně bylo umožněno rozebírání a využití materiálu) včetně cíleně odebraného krystalu na vrcholu pyramidy. Obojí z důvodu znefunkčnění pyramidy.

       Odpověď
       • Niečo o Sfinge z iného zdroja, prišlo mi to včera na youtube,
        https://www.youtube.com/watch?v=le1GEwdyMZc, dokument je
        10 dielny . Možno Vám pomôže po týchto vašich úvahách , ktoré majú veľmi blízko k pravde.

        Odpověď
    • Asi máme ešte trochu času, keď príprava na uvoľnenie týchto informácií trvala skoro 40 rokov.

     Odpověď
  • Velmi dobrý dokument, pořád ho v sobě zpracovávám. O pyramidách a Gíze jako takové jsem za poslední roky viděl několik dokumentárních seriálů ze „škatulky“ neoficiální, konspirační, nebo bláznivé.

   U tohoto dokumentu mě toho ani tolik nového nepřekvapilo z pohledu informací o preciznosti provedení velké pyramidy, různých rozměrů týkajících se zlatého řezu, týkajících se zlomků měřítka matičky Země, nebo postavení celého komplexu vůči hvězdám. Tyto informace jsou buď částečně, nebo zcela i ve starších dokumentech. Co mě osobně tedy překvapilo:

   1. Hollywood Classic Entertainment uvedlo tento dokuement v ČR již v roce 2012, nicméně se na Youtube objevil až vloni. Každopádně byl šířen „oficiálními“ distribučními kanály, což z mého pohledu znamená, že bylo šíření díla (i samotné dílo) „posvěceno“ řídícím zákulisím.

   2. Dokument neuvádí (zamlčuje?) určitá fakta, jako je opláštění velké pyramidy, ani například účel, za jakým byla velká pyramida postavena právě v této podobě. Ano – dokument vypráví o tom, že celý komplex (i se Sfingou) funguje jako hodiny, nicméně na takové velké hodiny by nemuseli stavitelé vytvářet v pyramidě všechny ty chodby a komory s takovou fantastickou přesností. Takže se o účelu jako takovém nemluví buď z důvodu neznalosti, nebo z důvodu zamlčení.

   3. Když už dokument uvádí účel celého komplexu jako hodinový stroj z minulosti, který má ukázat budoucím generacím očekávané celosvětové kataklyzma, proč v něm není uvedeno, v jakém čase se tedy nyní planeta Země nachází? Myšleno „kolik je tedy hodin“? Kolik času lidstvu tedy zbývá do další katastrofy, pokud tedy teorie vyřčená v dokumentu má fungovat?

   4. Celým pořadem se line získávání informací od tajemného informátora. Celý proces desetiletého bádání autorky dokumentu, tedy kdy ona bádá a díky informátorovi se posouvá dál a odhaluje lidstvu nepředstavitelné novinky, lze prodat pouze lidem, kteří nevědí nic o řízení sociálních supersystémů, o globálním zákulisí a řízení tako takovém. My (díky KSB) již víme, že se globální zákulisí snaží ničit veškeré informace o minulosti lidstva i matičky Země. Pokud by se tedy objevila badatelka, která má v ruce takovou informační bombu, tak by rychle zmizela do jiných sfér a to přesně ve chvíli, kdy by prozradila jméno a adresu ctihodného informátora, který by jí velmi rychle následoval. Fakt, že se tyto informace dostanou ven, a to ještě oficiálními kanály (kdopak je asi má pod kontrolou?) mi naznačuje, že jde o řízený únik informací s cílem nastavit změnu světonázoru veřejnosti ohledně pyramid požadovaným směrem, a to dříve, než se k tomu dostanou amatérští egyptologové společně s matematiky, fyziky a dalšími „dobrodruhy“. Ti by totiž mohli odhalit skutečnou pravdu, nebo alespoň naznačit ten správný směr k ní.

   5. Jako v mnohých materiálech, jenž jsou nabídnuty lidem hledajícím Pravdu a již prokouknuvších lež a zhoubu dnešních dní (let, staletí, tisíciletí), se i v tomto materiálu mluví o hrozbě pro lidstvo. Z mého pohledu je právě toto „podpisem“ skutečných autorů. Prostě se na závěr řekne, že nás čeká další buď potopa, nebo zničení života na Zemi ohněm, a mlhavě se nabídne, že když lidé budou hledat dál, tak mají šanci to přežít. Prostě takové bububu nakonec, ale nic konkrétního, co by si mohl divák z takového závěru (kromě strachu) odnést.

   Srnutí mých myšlenek. Z mého pohledu se skutečně jedná o velmi povedený dokument, který je ovšem vytvořen ke změně světonázoru světové veřejnosti (2. priorita – chronologická) a nasměrování tohoto světonázoru požadovaným směrem. Oficiální lživá historie se totiž hroutí, takže je potřeba davu předhodit něco nového, samozřejmě z velké části (možná z 99,9%) pravdivého. Obsahuje mnoho zajímavých faktů, ale také mnoho jich neobsahuje (zamlčuje). Závěrem pak nabídne určitou terorii s možným blížícím se katastrofickým koncem pro lidstvo, aniž by cokoliv více specifikoval. Ale aby to nebyla taková hrůza, tak se ozvučí jakási blíže nespecifikovaná naděje. Je to nám již známé katastrofické programování budoucnosti (zde doporučuji výborné video Proč zrušili budoucnost, které sem dal ASDF kde je o programování negativní budoucnosti pojednáno https://www.mojevideo.sk/video/2f046/preco_zrusili_buducnost_(zaostavanie_technickeho_pokroku).html).

   Toť můj pohled. Dialektice se stále učím a rád si přečtu jakékoliv názory na daný dokument, nebo tento můj elaborát z něj :) Děkuji a ať se daří!

   Odpověď
   • Člověk,
    tie veci na ktoré sa pýtaš, v tom filme určitým spôsobom sú prítomné implicitne (dajú sa dovtípiť).
    Podľa mňa, žulové obloženie zvonka, ako aj v komorách, slúžilo na zachovanie nemennosti rozmerov a proporcii celého diela. Tá presnosť je dobrá nielen na astronomické pozorovania, ale aj z pohľadu nových objaviteľov. Totiž ten komplex bol navrhnutý tak, že žiadna kataklizma (okrem invázie ľudských kobyliek, snažiacich sa niečo si odniesť) ho nemala poškodiť, mal prežiť celé veky. Mohol slúžiť zároveň ako poistka a kľúč k znovuzískaniu vyšších znalostí, podobne ako znacharstvo môže využívať svetskú ideológiu a kulty ako mnemotechnickú pomôcku na uchovanie svojich metodologických znalostí, ako MEMi na pochopenie ktorých ale potrebuješ kľúč.
    Veď keď si uvedomíš všetky tie proporcie komplexu (vonkajšie aj vnútorne, vrátane chodieb a komôr), na navrhnutie ktorých boli potrebné vysoké znalosti matematiky, astronómie a iných odborov, tak pochopíš, že ten komplex je dielom znalejších ľudí ako sú dnes, a to ťa prinúti sa viac sa zamerať na detaily, hľadať vodítka pátrať. Samozrejme, ak niekto zo starých žrecov/znacharov prežil kataklyzmu a čo to zabudol (so zmiznutím podporného egregoru a iných vplyvov), tak preňho bolo ľahšie obnoviť zo symboliky staré vedomosti.
    Ale aj pre bežných ľudí, ktorí radi namáhajú svoj mozog a najmä v dnešnej informačnej dobe, keď je informačné prepojenie medzi ľudmi intenzívne, husté a rýchle, a je možné sformovať kolektívny intelekt (analógia sieťových výpočtov v IT), sa možno dopracovať k zaujímavý názorom. Mne osobne tento dokument vrhol iné svetlo na všetky Abrahámske náboženstvá, od najstaršieho až po to najmladšie. Predovšetkým na ich dogmy.
    Myslím, že nie je problém určiť na tých hodinách, kedy je 12 hodín a kedy 6.
    Keď si tak vezmeš, ten dokument pre obyčajných ľudí nie je až tak platný, lebo najprv ich vtiahne do deja, a ku koncu trochu naplaší. Ale pre chápavých ľudí môže poskytnúť cenné dieliky do vlastnej mozaiky, prefiltrované vlastným svetonázorovým sitom.

    Odpověď
    • Stretol som sa s informáciou, že v minulosti sa krstilo vodou, ale že teraz sa bude krstiť ohňom. Asi to bolo v súvislosti s proroctvom Jána (apokalypsa) z Biblie. Krstenie vodou mohla byť potopa sveta pred 10000-12000 rokmi. Krst ohňom môže byť spálenie zeme kozmickým žiarením pri dočasne deaktivovanom magnetickom poli Zeme. Spomenul som si na to pri pozeraní tohto dokumentu.

     Tiež som sa stretol s informáciou, že ľudská psychická činnosť má vplyv na prírodné javy. Napríklad ak je v spoločnosti veľa negativity, tak aby sa nevybila násilím, môže sa vybiť víchricou. Vraj to funguje aj opačne. Ak je v spoločnosti pozitívne naladenie, môže to víchricu utíšiť. Či to tak je alebo nie, nech posúdi každý sám.

     V súvislosti s vyššie zmieneným, ak budeme ako ľudstvo na ceste k Ľudskosti, tak žiadna podobná katastrofa nenastane. Buď naša psychická činnosť stabilizuje deštruktívne procesy, alebo svojou tvorivosťou nájdeme riešenie problému, alebo zasiahne Boh a ochráni nás (existujú aj ďalšie možnosti). Všetko ale bude závisieť na nás.

     Ak sa v dokumente nejedná o strašenie ale o varovanie, prečo informátor nenaznačil riešenie? Ak disponuje takýmito informáciami, určite on alebo skupina stojaca za ním pozná spôsob ako sa vyhnúť priepasti. Riešenie zamlčal pravdepodobne preto, pretože cieľom nie je oslobodenie ľudstva a jeho rozvoj v rámci Božieho zámeru, ale jeho nasmerovanie pre neho/nich žiadúcim smerom, tak ako to spomenul Člověk v bode 2.

     Toto sú len moje úvahy a nič z nich sa nemusí zakladať na realite.

     Odpověď
     • lukáš 3:16 – „Ale Ján všetkým odpovedal: „Ja vás krstím vodou. Prichádza však mocnejší ako ja. (…) On vás bude krstiť Duchom Svätým a ohňom.“

      Dokument síce riešenie neponúka, ale my už riešenie poznáme (od toho sa šíri koncepcia KSB).

      Zaujímavé je napríklad, že za jednu „polhodinku“ (6 vekov) sa dokáže ľudstvo vždy dostať na hranu (alebo za hranu) završenia globalizácie. Minule sa dostali do slepej uličky a skončilo to potopou. Tentokrát sme tiež na hrane, a mravnosť a bezohľadnosť ľudí je taká, že aj príroda sa búri. KSB tu svieti ako svetlo nádeje, ktoré môže psychosomatiku matky Zeme ukľudniť.

      Vezmite si, ak niekto dopredu vie o cyklickosti kataklyziem, každých 6 vekov ak by sa striedali raz potopa a oheň. Aké ideológie by sa od toho dali odvodiť. Dalo by sa predvídať zoslanie „bohom“ potopy na zem. Ako by sa dal aj predvídať „boží“ sľub, že už nikdy nezošle na zem potopu. Ale že príde Súdny deň, kde nepravoverní budú spálení vo (večnom) ohni, ako suchá ratolesť.

      Odpověď
      • Dokonca by nebolo ťažké predvídať, že ľudstvo bude predtým veľmi skazené. Pretože ak by nebolo, tak by sa Zem nerozbúrila a vlastne ľudstvo by završenie globalizácie zvládlo Ľudsky. V opačnom prípade možno každých 6 vekov predvídať završenie globalizácie, s tým, že ľudstvo bude skazené, a „súdny deň“ príde v podobe vody alebo ohňa.
       Ak sa tomu chceme vyhnúť, treba aby sme menili globálnu koncepciu, aby sme na tom zamakali všetci, od seba až po druhých.

       Odpověď
      • Duch svätý alebo oheň. Duch svätý (premena v Človeka) je spása a oheň je záhuba.

       Odpověď
      • já myslím že už tím kde jsme prokazujeme stále existující potenciál rozvoje, a proto slepá ulička to momentálně není a nesměřuje to k ní. Směřujeme k tomu ten oheň si přivodit sami i navzdory potenciálu k rozvoji.

       Odpověď
      • V Biblii aj Koráne sa spomína vzkriesenie mŕtvych aj s telami po súdnom dni. Toto by sa v duchu povedaného dalo chápať nasledovne:
       Globálna potopa (napr. vyliatie oceánov pri určitom pohybe Zeme) alebo globálny oheň (napr. strata magnetického poľa zeme na nejaký čas a dopad slnečného vetra priamo na zem) by prakticky zdecimovali väčšinu pôvodnej biosféry, fauny a flóry vrátane ľudstva. Bolo by nutné vytvoriť novú biosféru. Neviem ako na Zemi tento proces prebieha, ale biosféry sa menia, niektoré dávne druhy už neexistujú a existujú iné, nové. Biblické vzkriesenie by mohlo znamenať tvorbu biosféry nanovo na Zemi. S tým, že niektoré druhy prežili aj zo starej biosféry, ale niektoré sa vytvorili nanovo. Toto by mohlo byť skutočné vzkriesenie po súdnom dni.

       Svedectvo o tom sa mohlo zachovať v takýchto biblických príbehoch v určitej zjednodušenej podobe, ktoré znalejším (preživším znacharom) slúžia ako mnemotechnické pomôcky, za ktorými sa skrýva hlbší význam a poznanie, ale dav si to uchováva z pokolenia na pokolenie doslovne. (podobne ako sa storočia uchovávajú v pamäti ľudu rozprávky)

       Už si to presne nepamätám, ale tuším Henoch sa snažil o zachovanie znalostí, ktoré by prežili aj kataklyzmu.

       Odpověď
       • Píše se to (o Henochovi) m.j. v knize „Urielov stroj“ (sk) zednářského dua Lomas-Knight. Ale jsem si vědom, že na to člověk musí pohlížet přes určité síto. Nakonec – jako asi na všechno.

        Odpověď
       • Jardob díky za komentáře. Jenom pro vysvětlení – vůbec nesnižuji váhu informací ozvučených v tom dokumentu. Jen dumám nad tím, proč byly tyto informace podány přes oficiální kanály právě tímto způsobem. Jak píšeš, že ty informace nebyly primárně určeny pro „normální“ lidi, ale pro ty, kteří jsou chápavější, tak vyvstává otázka, proč a kým to bylo uděláno právě takto. Na našem příkladu je vidět, že se k nám „přemýšlivým“ (pokud si mohu dovolit se mezi přemýšlivé počítat) dostal tento dokument až 7 let po svém natočení, takže se měl dostat buď k někomu jinému (nejširší veřejnosti, odborné veřejnosti, znacharstvu?), nebo svůj účel nesplnil (dostal se „ven“ až dlouho po zveřejnění – v české verzi vloni a má 700 tisíc shlédnutí na Youtube, v anglické verzi na Youtube 2 roky a necelých 6 milionů shlédnutí).

        Další otázku, kterou si kladu je, jak bych sám jednal, pokud bych chtěl za:
        a) Změnit světonázor nejširší (povětšinou laické) veřejnosti na lidské dějiny
        b) Poskytnout utajované informace úzkému okruhu „přemýšlivých/znalejších“, kteří jsou v zajetí oficiálně propagovaného dogmatu o hrobkách faraonů (egyptologové, matematici, fyzici, stavitelé apod.)

        Z mého pohledu (který samozřejmě nemusí být správný), bych v prvním případě (a) natočil právě takový dokument, který jsme shlédli. V druhém případě (b), bych jednal jinak, více promyšleně a cíleně na ten okruh lidí, ve kterém jsou odborníci ve svých oborech. Proč? Protože bych tušil, že natočením dalšího „konspiračního“ dokumentu o pyramidách, na které je oficiální egyptologie vysazená a odmítá je jako pohádky, bych pozornost cílové skupiny lidí („přemýšlivých“) nezískal (anebo získal, ale pouze okrajově). Proto si myslím, že účel dokumentu byl rozvířit vody egyptologie a začít měnit světonázor nejširší veřejnosti na pyramidy a to „vhodným“ směrem.

        Osobně si myslím, že je v Gíze (a možná nejen tam) klíč k dalšímu fungování lidstva, ale jak bude tento klíč odhalen a použit, aniž by byl „někým“ zneužit, to netuším. Jen tuším, že ten klíč bude odhalen pouze lidem s člověčí strukturou psychiky. Zde vidím styčný bod s KSB, která je (dle mého názoru) majákem na cestě k Člověčenství. Znalosti a informace jsou nám odhalovány na základě naší mravnosti. Jakmile lidstvo překoná statisticky kritickou hranici stroje psychiky Člověk, budou nám egyptská (i jiná) tajemství odhaleny.

        Myslím si, že o tom globální zákulisí dobře ví, proto se bude (jako vždy) snažit postavit se do čela příchozích změn a nasměrovat „stádo“ v souladu se svým záměrem. Pokud se jim to povede, myslím, že tato civilizace skončí další globální katastrofou. Pokud se jim (GP) to nepovede, lidé se stanou Lidmi, a začne skutečná práce na 1000 let trvajícím Božím království na Zemi, tak se této civilizaci „výmaz“ vyhne.

        Odpověď
        • 1. Pod pyramídami sú vraj miestnosti, do ktorých je prístup prísne zakázaný, na ktorých stenách sú informácie, na ktoré vraj ľudstvo ešte nie je pripravené. Aké sú to informácie, kto a na základe čoho rozhodol, že ľudstvo nie je pripravené neviem. Zahi Hawass je hlavným strážcom týchto tajomstiev.

         2. Ak sa GP podarí plán na zotročenie ľudstva a nebude žiadna nádej na zmenu, tak nastane celosvetová katastrofa, tak ako sa to stalo v časoch Atlantídy. Ak ľudstvo dospeje k Ľudskosti, tak má nastať tisícročný Zlatý vek. Nie je 1000 rokov po toľkých tisícročiach a možno desať či státisícročiach negativity málo? Z akého dôvodu to má byť len 1000 rokov? Čo má byť po tých 1000 rokoch?

         Odpověď
         • Já si jen dovolím podotknout. „Zahi Hawass je hlavným strážcom týchto tajomstiev.“ Pokud pan Hawass na něco takového narazil, tak už to dávno prodal výměnou za to, že zatím platí, že pyramidy postavili staří Egypťané. Také se nikde nepíše, že do 3/4 výšky stavby byla nalezena mořská sůl, takže pyramidy musely stát před potopou.

          Odpověď
          • Strážcom v negatívnom zmysle slova. Stráži tajomstvá, aby sa nedostali na verejnosť.

           Odpověď
         • Těch 1000 let Božího království na Zemi zakončené Posledním soudem, mám vyčtené z materiálů KSB. Snad se o tom zmiňuje i Korán? Zkusím dohledat detaily.

          Odpověď
          • Mrkni na termíny – milenarizmus, chiliazmus (prastaré kresťanské učenie)

           Odpověď
           • Ano, díky za připomenutí. Jsou popsané v Prijď na pomoc mojej neviere a v Dialektika a ateizmus – dvě neslučitelné podstaty.

            Odpověď
          • ad „Snad se o tom zmiňuje i Korán“:

           4(5). Он распределяет Свое повеление с неба на землю, потом оно восходит к Нему в некий день, протяжение которого – тысяча лет, как вы считаете.

           Odpověď
         • Kdo rozhodl, to je jasné, hadí vládce.

          Na to u mne existují dva úhly pohledu. Jeden je že i bez existence těch co to zneužívají proti lidem by bylo neuvážené rozšíření technologií za absence mravní vyspělosti jen další sebevraždou další civilizace. Druhý je že Zawi Hawas obsluhuje úzkou zasvěcenou skupinu lidí která si dobře uvědomuje že odhalení těchto právě pro takové časy ukrytých znalostí by hadímu systému jednoznačně udělalo konec.

          Edgar Cayce předpovídal objevení knihovny pod sfingou. Určité zprávičky z doby před několika lety popisují rozsáhlé vykopávky pod sfingou a jakési objevy včetně odnosu všeho nalezeného. Mohlo jít o jednu z verzí starověké předpotopní knihovny. A taky to může být mladší krycí manévr odpoutávající pozornost od opravdických záznamů v podzemí pyramid. (apropo, japonský tým vědců podzemí zkoumal a objevil rozsáhlou síť dutin a chodeb pod celou pyramidou, táhnoucí se daleko od pyramid. Další průzkum nepovolen.)

          Odpověď
         • ad 1000 let:
          teoreticky to může být odměna za dosažení daného levelu, vzhledem k tomu že je potřeba potom vytyčit nové úkoly, tak kdyby to bylo nekonečně dlouhé, tak je to vlastně bezperspektivní existence, tedy za předpokladu že maximální potenciál rozvoje byl vyčerpán a naplněn. A také to může být určitá stabilizační doba, po které se staré vyřešené matrice které jsou už jen nepotřebným balastem vyčistí z egregorů a nově nabyté informace se zastabilizují a uloží na takové kvalitativní úrovni aby mohly být využity v další úrovni existence a rozvoje.

          Odpověď
          • Nevím zatím, jestli to tak je, ale určitě mám teď, díky tobě, o čem přemýšlet. Děkuji za to.

           Odpověď
           • to jsme dva, taky nevím :-)

            Odpověď
          • Moze to byt vyjadrenim dlhej doby….kedysi mi 100 rokov pripadalo dlhych a 1000 ako vecnost. Teraz uplynulo 18rokov v novom storoci s pridemi to ako par mesiacov

           Odpověď
    • Ohľadom toho žulového obloženia a načo slúžili pyramídy je starší
     dokument https://www.youtube.com/watch?v=jG_3tl-ncCQ . veľmi
     poučné .

     Odpověď
     • Poznanie z doby Atlantídy https://www.youtube.com/watch?v=hXJd6FXCpVA

      Odpověď
   • Ten odkaz na dokument „Prečo zrušili budúcnost“ nefunguje.

    Odpověď
    • Člověk 21.2.2019 o 9:34

     Funguje, když ho zkopírujete bez závorky na konci.

     Odpověď
     • Aha, díky, závorky jsem si nevšimla.

      Odpověď
     • Prečo zrušili budúcnosť (zaostávanie technického pokroku):
      https://www.mojevideo.sk/video/2f046/preco_zrusili_buducnost_(zaostavanie_technickeho_pokroku).html

      Odpověď
  • Napadlo mě, jestli je ten komplex pyramid v Gíze něco jako hodiny/varování/zpráva, která je schopná přetrvat celosvětovou katastrofu, nebylo by logické, aby (při nesporné technické vyspělosti stavitelů) existovala nějaká zpráva pro budoucí/naši civilizaci také na Měsíci? Pokud ano, bude skrýtá (buď něco velkého na odvrácené straně nebo něco malého na straně viditelné), abychom se k ní dostali až lidstvo dosáhne potřebného stupně vývoje.

   Odpověď
   • Přestože budou zprávy odhalovány pouze Lidem (s člověčí strukturou psychiky), museli dávní stavitelé a Ti, co nám takto zanechali tyto vzkazy, tušit, že nemohou dát „všechna vejce do jednoho košíku“. A to proto, že mohli tušit, že nastane doba (právě nyní), kdy budou jejich výtvory plně pod kontrolou globálních parazitů, kteří se snaží Pravdu skrývat a cestu k ní ničit. Proto si myslím, že těch míst, kde jsou vzkazy a varování pro Lidstvo, bude vícero. Spíš bych si tipnul zde na Zemi, než ve Vesmíru (i když nám blízkém).

    Odpověď
    • Možno ich máme celý čas na očiach ale nevidíme ich, pretože sa nepozeráme správnym spôsobom. Ak je dôvod existencie takto zakódovaných informácií k ľudstvu negatívny, tak ich môžu uvidieť a pochopiť hlavne ľudia zasvätený do problematiky s cieľom využiť ich vo svoj prospech a zachovať davo-elitarizmus. Ak je pozitívny, tak je možné, že ich môžu uvidieť a dešifrovať hlavne ľudia s ľudským typom psychiky a ostatným zostanú neviditeľné podobne, ako správne pochopenie a využitie textov KSB. Mali by sme sa snažiť odhaliť motiváciu tvorcov, pretože nám môže veľa napovedať, aj keď asi len ťažko pochopíme celý rozsah ich zámeru.

     Odpověď
     • Tímto příspěvkem jsi mě přivedl na myšlenku, tedy spíše otázku:

      Pokud víme, že několik předchozích civilizací bylo zničeno, protože se vyvinuly v nesouladu se Záměrem, kdo by tedy nechával takto sofistikovaný vzkaz v podobě pyramid a dalších (zatím nám neobjevených) artefaktů?

      Hypotetická situace před posledním kataklyzmatem: Civilizace se dostává za hranu Božího dopuštění a objevují se indicie o blížícím se konci. Někdo postaví pyramidy jako vzkaz budoucí civilizaci. Ale kdo? Snad ne elita vládnoucí té končící civilizaci? Takže někdo, kdo stojí mimo tuto civilizaci? A víme, že pyramidy byly postaveny před, nebo po poslední katastrofě? Není možné, že zde „zažily“ již mnoho civilizací, ale zatím žádná nedosáhla člověčí struktury psychiky ve svém celku, žádné tedy nebylo dovoleno získat tajemství zde ukryté, které by tyto civilizace před katastrofamy zachránilo?

      Odpověď
      • U Zaznobina je vlastní verze, která spočívá v tom, že Atlanti v pyramidách při pokusech získat více energie převáděli zvukové vibrace v infrazvukové a omylem se dostali na vlastní frekvence Země. A ta jim odpověděla rozestupem tektonických desek.
       https://www.youtube.com/watch?v=t7f9dEQorZU

       Odpověď
       • O tom, že poslední katastrofu způsobili sami lidé nějakým zařízením jsem četl kdysi také. Pokud to dělali již postavených pyramidách, tak se vynoří spousta dalších otázek :)

        Odpověď
        • V již postavených, nejspíše přímo v Atlantidě. Prvně se o zvukovodech v pyramidách zmínil Skljarov- alternativní historik egyptolog. Toho hned odklidili. Zemřel krátce po tom objevu, tuším selhání srdce nebo něco podobného. Zaznobin v tom videu odkazuje na jeho objev a na něm staví svoji verzí.

         Odpověď
         • popolvár 21.2.2019 o 22:34

          Vraj na dne Bermudského trojuholníka je doteraz jedna z takýchto pyramíd, ktorá sa sporadicky uvedie do chodu a vtedy tam miznú lode a lietadlá…

          Odpověď
          • To by ovšem naznačovalo, že byly pyramidy primárně stavěny a určeny ne jako hodiny (či kalendář), ale jako jakési energetické generátory (elektrárny?). Vidím v tom rozpor s informacemi podávanými v probíraném dokumentárním filmu.

           Odpověď
           • Časostroj 22.2.2019 o 0:22

            https://www.databazeknih.cz/knihy/elektrarna-v-gize-58152

            Odpověď
           • :-D kdybys chtěl postavit hodiny nebo kalendář, napadlo by tě stavět ho tisíce tun těžký? Mě ne.

            Rozhodně jde o technologie, a já si myslím že dokonce o vícero různých technologií.

            Odpověď
            • PS: Třeba Uvarov svou pyramidu aktivuje zvonem, ale podle toho co povídal zvuk je jen aktivátorem, při aktivaci se tam prolne víc technologií založených na vibracích. Součástí konstrukce/komplexu je voda, krystalické struktury, geometrie stavby…

            • Člověk 22.2.2019 o 9:45

             Pokud bych chtěl, aby ten kalendář přenesl vzkaz např. 10 tisíc let do budoucnosti a přežil všechny přírodní i jiné katastrofy, tak bych ho takto takto těžký udělal. Nicméně mi dělá problém zkombinovat ty dvě teorie, tedy tu o hodinách/kalendáři/vzkazu/varování z minulosti s tou, že se pyramidy používaly všude na světě jako „elektrárny“.

            • Súhlasím. Sú to technologické stavby strategického významu, „elektrárne“. Len namiesto elektriny používali infrazvuk. Všetky tie chodby, tunely, komory… sú v podstate infrazvukové vlnovody, rezonátory, ladičky. Pomocou infrazvuku vedeli prenášať pomerne veľký výkon na dlhé vzdialenosti a meniť ho na mechanickú prácu, či deliť na vyššie frekvencie alebo namodulovať zvuk na nosnú infrazvukovú vlnu. Celý systém musel byť presne vyladený aby to rezonovalo. Preto tam bola potrebná presná geometria. Dnes je táto technológia nepoužiteľná keďže máme elektrinu. http://8916898.blogspot.com/2014/08/birth-and-destruction-of-pyramids-types.html

            • Nevím s těmi elektrárnami. Já osobně nechápu jejich význam jako produkci energie (respektive při dané aktivazi jako usměrnění zemské energie), ale jako určitý řídící prvek který při správném naladění ovlivňuje přírodní, duchovní, fyzikální procesy kolem sebe a v nějakém, pravděpodobně značně velkém, dosahu. A při těch experimentech samozřejmě mohli udělat kravinu a něco podělat s tím jak klesalo obecné povědomí o tom jak to má fungovat.

             Vykládám si to tak že původní stavitel tím opravdu harmonizoval Zemské procesy a stabilizoval je tak aby neškodily, a později když se správcem stal kdosi jiný tak se pokusil, s již menší mírou znalostí a rozhodně menší mírou mravnosti, přeladit je a využít pro své účely. A tam nastal problém pro Atlantidu a spol.

             My vzhledem k mentalitě dnešní doby v tom hledáme významy pro nás zajímavé, ale stavitelé pyramid přemýšleli úplně jinak, podle mne pro ně nějaký rozvod energie pro pracovní stroje neměl prakticky žádný význam, nebyli v takovém materiálním infernu jako my a přemýšleli podstatně jinak. Význam těch pyramid byl na podstatně vyšší úrovni než cokoli co bychom tím chtěli dnes řešit my materialisté.

             V tom směru je podle mne velmi matoucí orientovat se na pyramidy v Gíze, protože ty byly poupraveny pro vytvoření určité mytologie kolem toho a během minulých epoch upraveny aby překrývaly původní význam. Proto to dlouhé popírání že po světě je jiných pyramid mraky, starších, větších, protože při jejich veřejném zkoumání by bylo rychle odhaleno že jejich význam byl podstatně jiný, bylo by odhaleno jaký, a bylo by to náležitě využito pro jiné účely než pro zmatení naší historie.

             Například by u toho vyplavaly prokazatelně takové věci jako že:
             - tu byla jiná rozvinutá civilizace
             - nebyly stavěny lopatou a krumpáčem
             - existuje tu mnoho jevů které věda ignoruje (záměrně)
             - existuje někdo kdo to všechno v globálním měřítku zakrývá
             - ten někdo existoval už dávno a manipuloval v Gíze artefakty

           • popolvár 22.2.2019 o 11:35

            jedno nevylučuje druhé, no netreba zabúdať, v čom sa Cheopsova pyramída líši od všetkých ostatných – nie je to štvorboký ihlan, ale osemboký, jej rozmery, poukazujúce na čísla Pí, Fí, meter, lakeť, poukázanie na rovnodennosť, jej umiestnenie do stredu celosvetovej súše a jej centrálne umiestnenie vzhľadom na ostatné pamiatky, spomenuté v danom dokumente. Táto pyramída je niečo viac a iné, než všetky ostatné doteraz známe

            Odpověď
            • Rozumím. Pak zůstává otázka, KDO jí postavil právě tímto unikátním (oproti ostatním pyramidám) způsobem. Těžko to byla vládnoucí elita v davo-elitární společnosti (před potopou), která chtěla budoucím generacím předat nějaký vzkaz, když jim na lidech pramálo záleželo.

            • a co když právě tyto aspekty jsou tu pro zmatení jejich pravého účelu? Proto byla vybrána právě tato pro vytvoření obrovské mytologie?

            • Mart’as 22.2.2019 o 13:09

             Vynikajici dokument, pro me osobne informativne nejlepsi co jsem doposud videl. Samozrejme je zde mnoho knizek a autoru,kteri o tom mluvili jiz drive,ale jeste jsem nevidel takhle dobre zpracovany dokument. Radeji nebudu polemizovat,kdo nebo proc to uvolnil, protoze kazdy kdo tohle tema studuje nebo se o nej zajima, si musi rict – no konecne.

             Priznam se,ze jsem par veci o tehle pyramide nevedel. Poprve slysim v tom dokumentu,ze ta pyramida neni ctyrhrany jehlan,ale osmi. Zrovna tak i to,co zminuje vyse popolvar ,plus fakt, ze v tech rozmerech je i rychlost otaceni planety a dokonce i rychlost svetla.
             Me to cele pripada, ze krome toho, ze cely Giza komplex jsou velke astronomicke hodiny, je velka pyramida zaroven jakasi universalni stavba obsahujici nejdulezitejsi informace pro jakoukoli civilizaci na teto planete. Jako by nekdo kdysi davno tusil/vedel, ze civilizace vznikaji a zanikaji,tak je potreba nejen pristi civilizaci varovat,ale rovnez predat nejdulezitejsi informace pro rozvoj nove civilizace. Ta pyramida je dokonaly obri model pro matematiku a geometrii. Kdyz zanikne civilizace i s nasimi vedomostmi,knihami,pocitaci,atd. porad zde bude tahle stavba s temito informacemi. Tak jako dnesni civilizace alespon postavi „archu“ pro veskera semena rostlin ,pro zachovani budoucim generacim v pripade kataklysmatu,tak tihle stavitele nam zanechali nejen varovani o cyklicnosti urcitych jevu,ale hlavne perfektni model od ktereho muze budouci civilizace odvijet svou matematiku a geometrii.

             Zajimave je rovnez mnozstvi pyramid v Čine – stovky. A proc Čina mlci ? Zadne vyzkumy, zadne informace,publikace,zkratka nic. Ale pritom GP dela z Ciny nove centrum rizeni.

             Kazdopadne velke diky za ten dokument.

            • Já přidám ještě jednu konspiraci, kterou jsem kdesi četla. Velká pyramida sloužila jako teleportační kanál do souhvězdí Labutě – Severní kříž a postavení 3 pyramid v Gíze prý neodpovídá hvězdám v Orionu, ale právě v Labuti delta, gama a epsylon. „návod“ na teleportaci je prý právě ukryt v podzemí pyramidy.

            • Trochu odbočím : věda a víra Bohu byly globální mocí záměrně antagonizovány. Věda plní sofistikovaně roli „bludičky“ nebo hermetizátora poznání v těch oblastech ,které monopol poznání ohrožují. A její spolupráce s vírou Bohu je úplné moderní TABU a důvod extradikce vědce s „vědecké komunity“

            • Lena: ano to jsem četl taky, jen s tím že nejde o teleportaci těla ale dočasnou teleportaci vědomí do těla v jiné hvězdné soustavě pro potřeby komunikace, případně jen samotné mentální spojení dvou lidí ve dvou pyramidách na dvou koncích vesmíru.

            • pro eM: děkuji za doplnění, ano nešlo o teleportaci těla, ale duše – nebo vědomí.

            • NicNezNula 22.2.2019 o 15:07

             Možná proto, abychom se s nimi mohli spojit do minulosti a zavolat jim, že to nebylo naprd.

            • Uvarov tvrdí, že pyramídy v Gíze sú hlavným centrom pre medzihviezdnu a medzigalaktickú komunikáciu (od 11:28). V minulosti vraj ľudia komunikovali s Orionom a ďalšími hviezdnymi systémami. Pri ich pokusoch so zvukom sa Uvarovovi podarilo na niekoho napojiť (od 18:38). Tvrdí, že pyramídy umožňujú utlmiť seizmickú aktivitu, predvídať budúcnosť, nazerať do minulosti, komunikovať so zosnulými. Majské, čínske a nubijské pyramídy vraj slúžili na kontrolovanú inkarnáciu (od 22:13).

             Podľa MyTechnoLab sú egyptské pyramídy elektrárne a vysvetľujú ako fungujú.
             MyTechnoLab – K čemu sloužily egyptské chrámy a Sfinga:
             https://www.youtube.com/watch?v=reDijQxpLoY

             Niekde som čítal, že pyramídy kvôli svojej hmotnosti slúžia ako závažia na stabilizáciu rotácie Zeme.

            • eM,
             a aký pravý účel by si tým chcel zmiasť? Veď to čo hore zhrnul popolvár dostatočne dobre rúca mýtus okolo pyramídy vytvorený. Nie sú staré 6000 rokov, ale mnohonásobne viac, neslúžia ako hrobky, a museli ich stavať veľmi vzdelané bytosti a nie primitívny ľudia z doby kamennej. Tú technológiu stavania nerovnomerne opracovaných kameňov vážiacich tony nedokážu bez technosféry napodobiť ani dnes (dokonca zlyhali aj pokusy s rovnomernými kvádrami).
             Ten pyramídový komplex mohol slúžiť na viacero účelov. No ak mal slúžiť aj ako hodiny merajúce precesiu, museli byť obrovské, aby vydržali tie tisícročia a kataklyzmy. Ten dokument si asi nepozeral, však?
             Podľa mňa tie pyramídy v Gíze sú unikátne, a mnohé iné skôr pripomínajú kargo kult. Prácu niekoho, kto chcel napodobiť „bohov“. Ale možno sa mýlim.

          • … minule so pocuvala jedno video, podla prednasajuceho ) Bermudsky trojuholnik je miesto v ramci ktoreho vznikaju lieviky koli naviazovaniu vody v gazohydratoch , ktore je zdrojom buducnosti ( metan + voda): https://m.youtube.com/watch?v=irBvnuy4swc

           Odpověď
       • Niečo málo o tom spomína aj Valerij Uvarov (od 15:15). V roku 2008 robili v Kráľovskej komnate v Cheopsovej pyramíde vlastné pokusy so zvukom. Pri zvuku óm začala pyramída rezonovať (od 18:38).
        https://www.youtube.com/watch?v=HA0zZXO4-XI

        Odpověď
      • katastrofami – omlouvám se za hrubku

       Odpověď
     • V chápání pyramid si troufnu srovnání s pochopením klasického trafa Nikoly Tesly:
      Takže kolik já už oslovil fundovaných elektrikářů, aby vzali raz_Um do hrsti a něco dali „dokupy“ a jak sami uvedli, skládali jej na střední, takže o tom něco vědí.
      Ale od té doby, jak jsem je pochopil, se nepohli ani o píď“
      A podle mého, je tedy možné jasně definovat „blok“, nebo systém bloků, který brání posunu vpřed.

      Odpověď
  • Giza – I.telo Sfingy je v podzemí 38 tisíc rokov p.n.l.
   Bola v zavodnenej oblasti, po veľkej kataklizme 5800 p.n.l. došlo k vysušeniu Sahary . 1:27 /Veľkosť Zem: Mesiac/
   Až potom budovali sfingu, ako korpusy na seba. Teraz je to 5.korpus.

   Spisovateľ Chvátal o tom hovoril nedávno

   Odpověď
 6. Čeští egyptologové odkryli neznámé části obrovské hrobky Staré říše
  https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/egypt-cesti-egyptologove-hrobka-velmoz-ti-objev.A190215_100118_domaci_jn#utm_source=rss&utm_medium=feed&utm_campaign=domaci&utm_content=main

  Odpověď
  • Miroslav Bárta opět na scéně. Tento kádr nebyl k výzkumu nejukrytějších znalostí starého Egypta připuštěn jen tak. Doporučuji prostudovat obsáhlou práci Bártova týmu „Kolaps a regenerace“ , která výrazně přesahuje hranice egyptologie. Střízlivá interdisciplinární analýza vývojových fází různých forem systémů a supersystémů / biologických,sociálních /.

   Odpověď
   • Děkuji, zařadím do „vláčku“.

    Odpověď
   • Tak jsem si ji dnes koupil. Je to obsažné dílo – 800 stránek. Jinak pana Bártu jsem kdysi zaregistroval v souvislosti s jeho výrokem o Velké Moravě – tady samozřejmě parafrazuji: „Na svou dobu obrovská a mocná říše, která po sobě zanechala tak málo artefaktů …“

    Odpověď
  • Nemůžu se ubránit dojmu, že na obrázku č. 5 toho článku je „hodnostář Tyj“ jediným bělochem a „obětující kněží“ jsou tmavě hnědí, oblečeni do bílého. To by potvrzovalo teorii, že Stará říše byla projektem „Devíti bílých Bohů“ a také by to dokokonale rozbilo současnou his-Tórii. Že by to byla ta malá veverka s českou vlaječkou, co malým oříškem rozruší obrovský ledovec .. ?

   Odpověď
 7. 14. únor 1945 „bombardování Prahy“
  „že šlo o jeden z četných válečných omylů “
  https://www.youtube.com/watch?v=pj5dm4vTbo0
  http://www.vhu.cz/tragicky-americky-nalet-na-prahu-14-unora-1945/
  březen 45
  https://www.youtube.com/watch?v=M7-zMULU9Oo
  https://cs.wikipedia.org/wiki/Bombardov%C3%A1n%C3%AD_Prahy

  Odpověď
 8. Co skrývá slovenská pyramida? Youtuber natočil úžasné záběry
  Na Slovensku, nedaleko Rudňan, se nachází podivná hora, která svým tvarem připomíná pyramidu. A tato jedinečná pyramida láká turisty z celého světa. Na YouTube se nedávno objevilo video, díky němuž si můžete i vy prohlédnout záběry z této pyramidy.
  https://cz.sputniknews.com/videoklub/201902129188875-pyramida-slovensko-zahada-video/

  Odpověď
  • Stejná podivná hora je kopec na Karlštejně, tvar pyramidy je nejlépe rozpoznatelný z mostu přes Berounku. Za ním je další.

   Odpověď
  • Dobrodej 13.2.2019 o 9:47

   Ach jaj. No bože, kopec v tvare nepodarenej pyramídy. Aj u nás je taký kopec. Dokonca krajší. A čo? Odteraz budeme každý kopec v tvare pyramídy nazývať pyramídou? Urobíme si z toho modlu? Vytvorime si nejaký ďalší kult? Fantázia niektorých ľudí nemá hranice :D

   Odpověď
   • Dobrodej, ocenujem tvoj skepticizmus, ale ked si tam nebol tak nepochopis. Chlap co chodi merat profesionalnym pristrojom nabite castice, tam nameral max. co mu pristroj zobere, t.j. 2 000 000 nabitych jontov na cm3. v Bosnianskej pyramide nameral 35 000. po hodine vnutri som sa citil taky doplneny, ze by som sa tam asi zjasil keby som bol dlhsie. fyzicky citit zmeny uz po par minutach(grganie, prdenie, pukanie stavcov…), a v pripade samoty(inak ani neodporucam chodit, energeticky to rusia vseliaky zvedavci, ktori ako pises z toho robia modlu)pridu aj meditativne myslienky. chori tam chodia pravidelne, u mna to bolo prilis silne a nevedel som spracovat tolko sily, preto tam nemam potrebu chodit ale na skusku dobre… na vrchole pyramidy mi pride ta energia jemnejsia, taka uvolnujuca, vnutri nabijacka jak svina. tazily tam ortut a cela hora bola znicena. za 20 rokov sa zda akoby tam nic nebolo. ale chcu tam tazit vapenec, takze je mozne ze to cele uzavru. a som presvedceny, ze to nie je jedine take miesto u nas. z mapy sa zda, ze su tri pyramidy vedla seba-
    https://www.google.com/maps/@48.8934025,20.648474,2193m/data=!3m1!1e3

    Odpověď
    • Pyramidální tvar může způsobovat zesilování energie bez ohledu na to, jestli se jedná o kopec umělý, nebo přírodního původu.

     Odpověď
     • Nakonec – představit si geologický děj, který přirozeně vytvoří pyramidu (tedy „kopec ve tvaru pyramidy“) je poměrně složité a v kontextu četnosti takového jevu i těžko uvěřitelné.

      Odpověď
      • Když se jde kolem Berounky na Karlštejn hned za mostem je vidět divné nakloněné /při přepólování Země?/ geologické vrstvy jakoby kamenné desky a mezi jednotlivými deskami vrstvy kulatých kamenů. Je tam více takových míst. Neumím si představit, že to takto naskládala Matka Příroda.

       Odpověď
 9. Lži týkající se dějin Sovětského svazu, Mario Sousa
  http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/lzi-tykajici-se-dejin-sovetskeho-svazu-mario-sousa
  http://www.czechfreepress.cz/blogy/mario-sousa-lzi-tykajici-se-dejin-sovetskeho-svazu.html

  Odpověď
  • Díky za výborný odkaz. Že obviňování Stalina, jsou jen bohapusté pomluvy, víme už dávno, ale na tak perfektní odkrytí zdroje jejich vzniku jsem ještě nenarazil. A je to lepší než jsem myslel – Hitler ve spojení s americkým tiskem. Jen má chyba, že jsem si první odkaz musel nejprve zkopírovat a tu spoustu chybně spojených slov opravit, abych pak zjistil, že druhý odkaz je v pořádku a dokonce snad i obsáhlejší. Ještě jednou děkuji.

   Odpověď
 10. Syn Mao ce tunga za války sloužil v Rudé armádě, osvobozoval Polsko a Československo, a došel do Berlínu.
  https://cont.ws/@CG/1224688

  Odpověď
 11. Šachy byly od jejich počátků pro 4 hráče s jednobarevnou matricí, kteří představovali 4 směry-možnosti a pak odpověď?
  Космические шахматы. Урок № 9. Чатуранга
  https://rutube.ru/video/672fcab416c5a4ff9db56f516b62159e/?ref=search

  Odpověď
 12. V souvislosti s vítězstvím Rudé armády u Stalingradu v lednu 1943, je Novinkách objevil článek o feldmaršálovi Paulusovi – https://www.novinky.cz/veda-skoly/496224-hrdina-i-zradce-marsal-paulus-se-stal-po-bitve-u-stalingradu-nejslavnejsim-zajatcem.html .

  Zajímavé je, že v textu článku se vůbec nezmiňuje utrpení civilistů a obránců Stalingradu. Naopak Paulus je líčen jako poctivý pedantský generál se smyslem pro rodinu a čest. Který ne vždy souhlasil s Hitlerovými názory. V podstatě byl asi dobrý, když navíc dožil svůj život v NDR.

  Relativizace německého fašismu. Další provokace? Opět slovíčko útočník jako v případu hrdinných Maďarů, poražených Rudou armádou na území SSSR.

  „Mnohé by si ušetřil (Paulus), kdyby následoval příkladu generála von Hartmanna,“ řekl po letech někdejší ordonanční důstojník Paulusovy 6. armády. Tento velitel pěší divize se poté, co byla jeho jednotka zničena, vydal do přední linie a bez krytu tak dlouho střílel na sovětské útočníky, až ho zasáhla kulka do hlavy.

  Sovětský útočník X útočící sovětské jednotky. Asi cítíme lehkou disonanci.

  Odpověď
  • Oprava: „… se na Novinkách objevil článek …“

   Odpověď
 13. Ježíš z Nazaretu, když mluví k nemocným a zmrzačeným, používá slovo KŘEST ve smyslu provádění jak vnější, tak a to zejména, k provádění vnitřní očisty organismu člověka. Ježíš slovem KŘEST nazývá to, čemu mi dnes říkáme klystýr.
  Např.:
  „A nemyslite si, že stačí, aby vás anjel vody objal len zvonku. Pravdivo vám hovorím, nečistota vo vnútri mnohokrát prevyšuje tú vonkajšiu. A ten, kto sa očisťuje navonok, no vnútri zostane nečistým, je podobný hrobke, zvonku svetlo vymaľovanej, no vo vnútri plnej všelijakej desivej špiny a hnusu. A preto vám pravdivo hovorím, dovoľte anjelovi vody pokrstiť vás aj zvnútra, aby ste sa mohli oslobodiť оd všetkych vašich minulých hriechov, a aby ste aj vo vnútri boli čistí ako riečna pena, ihrajúca v lúčoch slnka.“
  nebo
  „Pravdivo vám hovorím, krstenie vodou vás zbavuje toho všetkého. Opakujte svoje krstenie vodou každý deň počas svojho pôstu dovtedy, pokiaľ neuvidíte, že z vás vytekajúca voda sa stala čistou ako riečna pena.“
  nebo
  „А Satan so všetkými jeho hriechmi, chorobami a nečistotami opustí vaše telo. Choďte a vyhýbajte sa hriechom, kajajte sa, prijímajte krst28, aby ste mohli sa znovuzrodiť a viac nikdy nehrešiť. „

  Strůjcům křesťanství se zlepšení zdraví lidu nehodilo do vektoru cílů a tak při zavádění křesťanství taktně o Ježíšově radě provádění vnitřní očisty těla pomlčeli.

  http://leva-net.webnode.cz/products/evanjelium-jezisa-krista-svetu-podla-ucenika-jana/

  Odpověď
 14. В Египте обнаружили некрополь с десятками мумий
  https://russian.rt.com/science/news/598836-mumiya-egipet-arheologi

  Odpověď
 15. Posilujeme a nabíjíme:
  Znáte nejlepší vojsko středověku? Jeho jádrem byli Češi a dokázali pravé divy:
  Uherský král Matyáš Korvín si bývalé husitské vojáky, kteří k němu byli loajální, tak oblíbil, že z nich sestavil pod záminkou stále hrozícího tureckého nebezpečí svou tělesnou gardu, tzv. černou rotu. Ta také skutečně, kromě jiného, dosáhla vítězství nad osmanskými Turky roku 1479 na tzv. chlebovém poli v Rumunsku. Černá rota byla skutečným tvrdým jádrem celého uherského vojska v počtu cca 6000 mužů a skládala se z téměř samých Čechů, Moravanů a Slezanů. Matyáš svoji „černou rotu“ také používal v případě potřeby k pacifikaci bouřících se uherských magnátů. Několikrát se proti králi vzbouřila i sama „černá rota“, protože jí nebyl vyplacen příslušný žold.
  https://nasregion.cz/znate-nejlepsi-vojsko-stredoveku-jeho-jadrem-byli-cesi-a-dokazali-prave-divy-83774?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu
  https://www.ptejteseknihovny.cz/dotazy/hejtman-svehla

  Odpověď
  • Putinovec 30.1.2019 o 20:31

   Bohužel právě husitství bylo zneužito pro posílení biblické koncepce.

   Odpověď
   • Ano, avšak i bolševické hnutí bylo v určité fázi zneužito pro šíření marxismu. Mimochodem nemáš v merku nějaký fundovaný rozbor husitského hnutí?

    Odpověď
    • Putinovec 31.1.2019 o 20:55

     Zatím si na to netroufám.Je to materiál na několik staletí událostí.Nicméně,řízení v tomto směru probíhalo dlouho a zatím přemýšlím nad tím,jak tam zapadl Prokop Holý a král Jiřík z Poděbrad.Připravovaný a podporovaný program ze strany G. zákulisí,nebo nečekaný zásah prozřetelnosti a tím i natažení událostí do delšího časového horizontu a posunutí všech plánů ke kraji budoucí katastrofy řízení z důvodů prodlení.Můžeme v myšlenkách postoupit i dále a zamyslet se nad tím,zda tyto min. celoEvropské zmatky při vyvraždování odpůrců biblické zvrácenosti přispěli k vyražení otěží z rukou G. zákulisí a spuštění nechtěného ve formě průmyslové revoluce.Poté už to všechno přes veškerou snahu znacharstva jede jako po toboganu.Směrem dolů.

     Odpověď
     • U krále Jiřího z Poděbrad je bezesporu zajímavá jeho mírová evropská mise, která odstartovala po konfliktu s papežem. Možná myšlenka nebyla z jeho hlavy. Za pozornost však stojí, že projektu se účastnila i Benátská republika.

      Odpověď
      • Časostroj 1.2.2019 o 12:18

       Myšlienka stredovekej EU vznikla v hlave kráľa Jiřího z Poděbrad, no nenašla odozvu a podporu u eu panovníckych dvorov, dokonca ani vo vtedajšom sídle vetvy GP, Benátkách. Prečo, som zatiaľ nezistil.

       Odpověď
       • Já to spíš myslel tak, že se rozhádal s papeženci, a tak nastoupily Benátky, aby nenastala ztráta řízení. Ale možná králi Jiřímu křivdím. Každopádně patří mezi osobnosti českých dějin, na které je potřeba poukazovat v souvislosti s posilováním národního egregoru.

        Odpověď
  • To je pořád keců, že:

   …“zaprdění Čecháčci“…
   …“vepřo-knedlo-zelo“…
   …“Švejkové“…
   …“zbabělci, kteří nikdy nebojovali“…

   a ejhle – z pramenů se dozvídáme, že Češi v Evropě platili za „nejlepší evropské vojsko středověké Evropy“. Informační bariéra se začíná prolamovat :)

   Odpověď
   • Je to dobré pro posílení národního egregoru. Zatím jsme pořád ve vleku potupy a destrukce z roku 1621. V historii bych šel ještě před husity, před Karla IV. . Minimálně k Přemyslům Otakarům, lépe k Velké Moravě. Bohužel pak ale i zjistíme, že Čechy a Morava se vždy nenacházely ve stejné sféře vyšších zájmů.

    Odpověď
    • A ještě bych doplnil, že Velkou Moravou a Sámovou říší to nekončí. Sahá to ještě hlouběji do minulosti.

     Česká kotlina údajně vznikla před miliony let dopadem gigantického meteoritu, díky čemuž má přirozené hranice tvořené pohořími. Vzhledem k tomuto faktu má svůj nepopiratelný „magický“ význam a byla obývána už v mlhách šedého dávnověku vysoce vyvinutými civilizacemi, které byly svým způsobem na úrovni Atlantidy.

     Tyto civilizace měli schopnost vnímat čas cyklicky a rozšiřovat své vědomí s přesahem mimo vlastní čas a prostor. To jim umožnilo energeticko-informačně dlouhodobě ovlivnit krajinu a připravit ji tak na příchod těch, kteří v příslušný čas účinků tohoto ovlivnění dokážou využít v souladu s původními záměry průběhu

     http://www.pyramidycr.cz/cs/index.php?index=centralni-mapa

     Jakékoliv informace a důkazy o těchto civilizacích, které jsou nalézány po celém našem území jsou hluboce (a záměrně) skrývány a my přesvědčováni, že jsou to jen pusté výmysly bláznů a konspiračních teoretiků.

     I fakt, že Češi jsou Slované-Keltové, a že se nás neustále snaží „odborníci“ přesvědčit , že jsme Germáni-Němci není náhoda.

     Příklad: https://www.info.cz/magazin/cesi-nejsou-narodem-slovanu-je-jich-jen-tretina-prekvapivy-vyzkum-odhalil-nase-predky-18321.html

     Když připustíme myšlenku, že po úpadku (spirituelně) vyspělých Keltů, naklusali do Střední Evropy „primitivní“ Germány (primitivní ve smyslu, absence duchovna a spirituality, která byla u Keltů a Slovanů velmi rozvinutá – Germáni se obraceli ke kultům a slepému uctívání různých bůžků), byl vyslán do kotliny kmen Slovanů, jenž vážil dlouhou cestu až ze střední Asie ve snaze o zachování „vyšších záměrů“, neboť se předpokládala největší odolnosti a největší schopnosti přežití a zachování národní identity tak, aby tyto „vyšší záměry“ mohly být naplněny, začínáme chápat, proč se nás GP (skrze své loutky) snaží přesvědčit, že jsme „malí, zaprdění Čecháčci“.

     Ještě podotýkám, že pokud někdo v minulosti hodlal využít prostředí České kotliny k účelům, které nebyly v souladu s původními záměry, tak celkem z dlouhodobého hlediska nikdy neuspěl (osudy Hitlera a Heydricha hovoří za vše).

     O tomhle by se daly napsat stohy knih, takže už jen dovětek:
     Čeština, je jeden z nejrozvinutějších a nejrozmanitějších jazyků na světě, což svědčí o jejím velkém stáří (oproti angličtině, která je velmi mladá a ke všemu uměle vytvořená). Základy češtiny jsou daleko starší než je vůbec soudobá oficiální věda ochotna připustit. Informace o naší historii jsou tak zkreslené, že o své skutečné minulosti nevíme vůbec nic.

     Proto je důležité na sobě pracovat a vyvíjet nátlak, aby se informační bariéra protrhla co nejdříve a my mohli začít znovu a tentokrát suverénně a naplno.

     Odpověď
     • drahokamy k nalezení jen v této kotlině její vznik tímto způsobem docela dobře dokládají. K tomu dotaz. Jaký význam v této kotlině historicky mělo místo kde vznikla Praha?

      Odpověď
      • Mohu se samozřejmě mýlit, ale domnívám se, že je zde (v Praze) velké množství energetický polí, jejihž energii lze využívat (Pražský hrad, Vyšehrad, Bruncvíkova socha, Staroměstská mostecká věž, Divoká Šárka, … atd. – Karel IV. jako gnostik o tom věděl své, a proto gotickou Prahu postavil tak, jak ji postavil). To potvrzuje i dobře známý fakt, že Praha je světovým okultistickým centrem a je zde uloženo mnoho spisů týkajících se spirituality, okultismu a mystiky (viz. Pjakin).

       Teorií, proč je Praha tak významná, je mnoho. Ivo Wiesner např. píše, že název Praha, pochází z indického slova „Pragaja Déva Pragaja“ jenž znamená „Setkání Bohů“, že v budoucnu se má stát střediskem renesance či obrození duchovního vývoje a pomoci lidstvu postoupit na vyšší evoluční stupeň. Do jaké míry je tato teorie pravdivá, nechť každý sám.

       Odpověď
       • Když se ještě zamyslím, napadá mě tahle myšlenka:

        Jestliže se ve Střední Evropě buduje centrum řízení V4 + Rakousko, dalo by se pracovat s tím, že středoevropské centrum řízení by mohlo být i centrem řízení celé Evropy, přičemž Vídeň by byl centrem politickým (rozsáhlé archivy, knihovna Habsburků) a Praha centrem duchovním.

        Odpověď
        • tak pokud vím tento tandem už pracuje dlouho, tedy podle pana Pjakina. Momentální snahy vtáhnout Rakousko do V4 vnímám jako ochranu Rakouska před tím co se děje ve „staré Evropě“ aby tento tandem který jsi popsal nebyl ohrožen.

         Odpověď
       • Ano tohle jsem od Wiesnera četl také. A život Karla IV hovoří sám za sebe a krásně to doplňuje. Já jsem si to po svém vyložil tak, že jde skrze ta energetická centra v Praze ovlivňovat respektive snáze programovat přímo egregory, tedy ovlivňovat dění ve světě, při dostatečné znalosti a správné mravnosti. Práh do nebes, hvězdná brána, tedy to kde lze z naší reality ovlivňovat noosféru? To vysvětluje proč si tady to centrum světového sionismu nikdo udělal.

        Nevím z čeho třeba čerpá Landa ve své písničce Král Karel, no některé kousky se mi s tímto spojují.
        https://www.karaoketexty.cz/texty-pisni/landa-daniel/kral-karel-710404
        třeba pasáže
        „Prastará zem je napojená na hvězdy a na čísla.
        Drahokam v blátě, jen ho musíš z toho bláta vyhrabat.“

        „Vložil jsi sem část původního nebeskýho pokladu.
        Jak Nový Jeruzalém přikázal jsi Prahu postavit.“

        „Kámen vzácnej na koruně září, aby očaroval svět.“
        no celý text je zajímavý.

        Odpověď
        • když to rozvinu na dnešní situaci, není se čemu divit stavu světa pokud je takové centrum nabité liberálním materialistickým démonickým hnusem v hlavách mnohých pražanů, a tyto informace se vpisují přes práh do noosféry a programují události pozemské za pomoci všuderozsypaných transformátorů-drahokamů.

         Odpověď
         • české království
          https://cs.wikipedia.org/wiki/%C4%8Cesk%C3%A9_kr%C3%A1lovstv%C3%AD#/media/File:WenceslausIImap-cs.png
          mapa Bohémy .Přemysl Otakat II
          https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/7/72/Karte_B%C3%B6hmen_unter_Otakar_II.png
          československo1930
          http://predseda.org/ceskoslovensko/
          Mapa republiky Československé – 1989
          http://chartae-antiquae.cz/cs/maps/36284
          česka republika
          https://lesycr.cz/sprava-vodnich-toku-a-bystrin/mapa-pusobnosti/

          - prečo , nemáme na pevno stanovené ani dnes hranice?

          Odpověď
          • protože ti co do toho mluvili by byli nejraději abychom tu vůbec nebyli.
           Stalin se pokud vím snažil, ale…

           Odpověď
          • Možná to souvisí se situací po ww1. Kdysi jsme tady psali o konferenci v Locarnu z roku 1925. Tam byl podepsán tzv. „Rýnský garanční pakt“, který zafixoval západní hranici Německa (s Francií a Belgií). Tuto hranici garantovala Velká Británie jako světová mocnost č.1 . Východní hranice byla ale stanovena pouze arbitrážními smlouvami, bez garance Británie, a s možností jejich případné úpravy světovými mocnostmi.

           Odpověď
           • no poslední úprava našich hranic proběhla po II. sv. válce, ne? A tam to právě bylo potřeba zafixovat a místo toho se staly jen některé státy garanty našich hranic jako na zkoušku s tím že se to kdyžtak upraví když budou spory (což byla samosebou záminka), mimo jiné pokud vím Rusko je mezi garanty, ale nedošlo k zafixování.

            Odpověď
            • Asi tam byla cíleně ponechána ta „gumovost“. V Postupimském protokolu je stanovena hranice Odra-Nisa. To má asi váhu, protože je tam podpis vítězných mocností. Nevzpomínám si, že by se nějaký dokument podobné váhy vytvářel pro nás.

            • právě si nemohu vzpomenout z čeho to vycházelo. Mluvil o tom jednou Pjakin.

            • - máš pravdu aj Pjakin o tom hovoril
             - v jedinej zmluve , kde figurovali naše hranice bolo zmluva zo Sovietskym zvazom a on už dnes neexistuje…

            • Asi se VVPj o něčem takovém zmiňoval, ale už si vůbec nepamatuji podrobnosti a kontext. Jinak právním nástupcem SSSR je Ruská Federace.

            • Nemohlo se něco řešit v Helsinkách v roce 1975?

            • Putinovec 31.1.2019 o 20:39

             Zhruba řekl to,že naše hranice jsou jen půjčené.Škrtem pera mohou znovu sebrat Sudety.Počítám že kdyby vyšel plán rozčlenit RF,tak už sem makrela do pohraničí sáčkuje afrookupanty.Prozatím,než by vzali i zbytek.Kdy už jsme to jen zažili?

            • Nějak mi to nedalo. Existuje tzv. „Pražská smlouva“ z roku 1973 mezi ČSSR a NSR. Tam byl problém ohledně „Mnichova“. Německo uznávalo její neplatnost, zatímco Československo trvalo na formulaci neplatnost od samého počátku. Nakonec se do smlouvy dostala německá varianta. Možná v tom bude ten zakopaný pes. https://cs.wikipedia.org/wiki/Pra%C5%BEsk%C3%A1_smlouva . Další smlouva je z roku 1992. Ta snad uvedenou formulaci nezměnila. Novější smlouva je zde: https://www.vlada.cz/cz/media-centrum/aktualne/smlouva-mezi-csfr-a-srn-o-dobrem-sousedstvi-a-pratelske-spolupraci-154938/

     • Čeština mi vrtá hlavou.
      Třeba u slova pohádka (po_hádka a bez čárky Cyrila had_ka) ?
      zatímco rozprávka (roz_ práv_ka = prav)

      Odpověď
      • po_had_ka si vykládám jako něco co zůstalo po hadovi. Tedy vzkazy našich předků abychom nezapoměli na co si máme dávat pozor. Z toho i slovo hádka, tedy to co je způsobeno hadem.

       Odpověď
       • To pak můžeme chápat takto
        kde je základ prav (nehledě k síle jav, prav, nav) je Prav brán jako kmen-ROD tedy [+]
        kde je had, hádka je to bráno jako lest [-]
        z tohoto důvodu si myslím, že je v takových slovech (a je jich dost) uměle vytvořený záměr (nehodnotím jaký) na podprahové úrovni

        Odpověď
        • A právě z tohoto důvodu jsem se rozhodl PRÁVĚ TEĎ používat pouze slovo
         roz_Prav_ka až budu lákat děti na moudrý příběh :)

         Odpověď
         • a co když předpona ROZ to neguje? viz příklad ROZebrat a Sebrat. Tedy nebyla by lepší spravka? Která je o něčem spraví? Abychom se nedivili a tvoje teze nebyla právě naopak.
          A v tom může napovědět i to že v parlamentu dělají pořád ROZpravy a že by chodili kolem pravdy se tedy moc říct nedá.

          Odpověď
          • Dík za zajímavý postřeh:
           1) Poslanecká roz_Prav_a čili přeloženo do čestiny cca poslanecká po_Hádka,
           což utvrzuje zá_kon_né jednání vždy o tezi a antitezi (pro a proti) s konečným výstupem = předem naprosto přesně určené syntéze.
           Opět postupujeme :)

           Odpověď
           • já bych se zastavil na té předponě ROZ.
            používá se tam kde se něco dělí na menší části, nebo tam kde něco začíná. Potom jsou další varianty kde nevím, třeba rozkoš, rozmar, rozmanitost. Rád bych se dopracoval k tomu jaké smysly to může dávat prav_dě ve slově roz_prav_ka.

            Odpověď
            • eM, jaké smysly dává prav_dě slovo roz_prav?
             Stejné jako prav_dě dává slovo roz_liš

             A ani ve slově rozliš není řečeno, co máme roz_liš_it či co máme roz_prav_it

             „…. a bylo mu (Mojžíšovi) dáno roz_liš_ení, snad půjdete správnou cestou..“

             Myslím že se shodneme, že když se děti dívají na roz_Prav_ku budou používat roz_Liš_ování – roz_Prav_ování (dobra od zla).
             Pokud má tedy roz_Prav být stejného smyslového významu jako roz_Liš
             Ve všech pohádkách se řeší roz_liš_ení pravo_verných skutků a roz_Umu a to děti vnímají citlivě.
             Takže zatím se zdá, že nahrazení slova se slovním kořenem „had“ za slovo s kořenem „prav“ nemá žádnou slabinu a je nutné přesvědčit aby poslanci používali stejné termíny jako máme my: tj. buďto poslanecké po_Hádky, nebo se použije stejný termín jako mají poslanci – poslanecké roz_Prav_y pro roz_Prav_ky, aby jsme sjednotili na druhé myšlenkové úrovni energetickou váhu symbolů slov.
             A toto je myslím druhá (nutnost sjednocení termínů) metrologická průkaznost tvrzení o slovních kořenech „had“ a „prav“
             Opět postupujeme :)

            • eM,
             podľa mňa tá predpona ROZ slúži nato, aby zmenil sloveso ktoré je nedokonavom stave (imperfektum) na stav dokonavý (perfektum). Teda zo stavu ktorý trvá na stav ktorý prebehol jednorázovo a skončil.
             - delil a rozdelil
             - prúdil a rozprúdil
             - kázal a rozkázal
             - balil a rozbalil
             T.j. predpona nemá nejaký negatívny kontext, len mení stav procesu z trvalý na okamžitý.
             Inak rozprávka je odvodené od slova rozprávať. Podobne ako ruské „skazka“ od slova „skazať“ (povedať) (koreň rozprávky – právať – nemá zmysel, preto v tomto prípade sa ani nejedná o predponu)

            • to dává smysl jardob.
             a rozkoš, rozmar, rozmanitost?

            • eM,
             tam už nejde o slovesá a predpony. Možno to skúmať len z etymologického hľadiska.

        • no, selským rozumem, co je špatně hypoteticky na tom když:
         - tvůj národ se popere v obrovské bitvě s někým kdo je označován v té době za hada
         - vyhraješ, ale tak napůl a víš že se jednou vrátí
         - víš že v budoucnu budou systematicky ničeny všechny artefakty, zápisy, a vše kolem informací předávaných systematicky bude levé a přemýšlíš jak uchovat vzpomínky na to co je potřeba dělat po hadovi
         - vytvoříš slovo pohádka a začneš vyprávět dětem příběhy které je učí jak žít aby had neměl šanci

         Odpověď
         • uznávám že to může být jak píšeš. Co potom ale zkazky, kde je základem kaz? Může to něco kazit, a nebo to může být o kazech, učit jak nedělat kazy. Nebo jak se bránit kazimírovi alias utlačiteli Lady.

          Odpověď
          • Právě jsem se díval pohádka rusky zkazka, jenže v ruštině je „kaz“ nie slovo. A nemám jej ani ve slovníku, takže postupujeme :)

           Odpověď
           • Přidám jedno možné vysvětlení:
            сказать = říci
            сказка = pohádka
            Podle mne tedy základem slova je skaz a skazka je něco, co se říká, co se předává ústní formou.
            S kazem či kažením to nemá nic společného.

            Odpověď
            • no to je otázka. Naše jazyky mají stejný původ předpokládám, a potom je taková odlišnost v chápání kořene kaz zvláštní. Třeba my také máme vzkaz, kázání, rozkaz, shodně jako Rusové v obdobném významu.
             Tedy druhý význam kořene kaz kde se u nás vzal, nebo proč v Ruštině zmizel? Mohla by to být jedna z jazykových sabotáží na kterou by mohla tato nesrovnalost ukazovat.

            • rozprávať
             rozprávka

            • pro eM 15:02
             A co takové slovo указ, kde у = předpona + каз?

            • To je stejný význam, výkaz, rozkaz, a i kdybych ho jen transliteroval tak úkaz, vše je o sdělení informace a nikoli o něčem závadném, kazivém, zkaženém.

          • Zdá se eM, že jsme vyčenichali podprahového před_biblického egregor-mutanta hada, když už jsme u toho že v pozdější literatuře – Bibli „….. had, jehož jméno jest Satan“ je zasvěceným představen.

           Každý můžeme ošetřit kořeny, aby zdravé kmeny i v budouCnosti byly :)

           Odpověď
           • tak to musím kategoricky odmítnout, protože bych tam ten kořen asi nehledal když bych nečetl jeden výborný rozbor jména hagiborka :-)

            k hadovi, jeho podstatu krásně vystihuje hvězdná brána, alias „mít v hlavě hada“.

            Odpověď
            • Toto dílo neznám. Vše o čem píšu, mi nějak pluje v myšlenkách.

           • jinak ano, beru to tak že had je původní nepřítel lidí a GP je produktem jedinců co „měli hada v hlavě“.

            Odpověď
     • Díky ZS za poutavé doplnění.

      Odpověď
     • Odbariérovat zdroje informací a pracovat na sobě. Řekl bych, že aby se informační bariéra protrhla, bude nezbytné zdegenerované žáby, po staletí sedící na prameni poznání našeho národa, svižně vyprovodit a nahradit je učiteli národa. A skutečný učitel národa (narozdíl od vydřiduchů a parazitů) se pozná podle toho, že svůj národ miluje. Vlastně je to prosté, jen se nebát.

      Odpověď
    • Asi všichni zde víme, že potupu a destrukci se nám snaží vsugerovávat zločinecký gang, o kterém se nesmí mluvit, a jenž má univerzity, tisk, televize, rozhlas od vzniku těchto institucí pod palcem. Od nich se nedá čekat nic jiného než to, že bychom byli opět otráveni novou verzí, třeba líbivější. Ale kde hledat relevantní zdroje dějin tak dalekých?
     Něco z novodobých dějin – bojovník až do konce svého života:
     https://www.youtube.com/watch?v=4O_JhednTtw
     Někdy stačí zeptat se, co dělali za války naši prarodiče a jejich blízcí a tu zjistíme, že hrdinové jsou (nebo byli) kolem nás.

     Odpověď
     • existuje důvod se domnívat, že i kdyby měli pod palcem nevím co, v jejich vlastních strukturách se budou neustále objevovat lidé kteří z nich budou dělat naše struktury. Zejména pokud v těch strukturách budou Češi, a ti tam jsou.

      Odpověď
      • Na palubě Titanicu se cestující také spoléhali na to, že je personál lodi zachrání.

       Odpověď
       • chápu jak to myslíš, no to jsem říct nechtěl.
        V návaznosti na to co napsal ZS výše, což odpovídá tomu jak to vnímám také, se domnívám že určitými způsoby se tady v té kotlině čas od času ta pravda probouzí i tam kde by to nikdo nečekal.

        Jinak samozřejmě nenabádám k laxnímu přístupu, čím vícero jedinců se bude podílet na správných věcech tím dříve a lépe nám všem bude.

        Odpověď
        • Pravda.

         Odpověď
        • Ano, vystihnuto to bylo naprosto přesně. I v GP jsou „good boys“, kteří také bojují proti biblické koncepci. V současné době začínají mít převahu nad „bad boys“ (což můžeme vidět v širokém spektru), kteří se s postupnou ztrátou své dominance zatím nechtějí moc smířit a ještě stále pěkně kopou, ale tím již doznívají poslední tóny jejich labutí písně. I proto je takový zmatek a chaos – k řízení se dostává „nová krev“, která je už i jiného ražení, než její předchůdci.

         Odpověď
         • Pro takové tvrzení asi nebudeš mít moc argumentů?

          Odpověď
          • jestli jsem to pochopil dobře tak nemyslel jádro GP ale struktury pracující na cílech GP.

           Odpověď
 16. Sarkofág s Radomírem,kterého už obživli-ví se něco o tom? Děkuji

  https://www.youtube.com/watch?v=O6fSrl6hbfM&feature=player_embedded

  Odpověď
  • Krásná žena

   Odpověď
   • https://vltava.rozhlas.cz/astolphe-de-custine-dopisy-z-ruska-aneb-rusko-v-roce-1839-7725792#dil=3?player=on#player

    Fakt ohavnost,ale doposlouchám do konce, qui bono?

    Odpověď
    • Tak už mi to zapadá…
     Astolphe Louis Léonor, markýz de Custine (18. března 1790 Niederville – 25. září 1857 Saint-Gratien) byl francouzský diplomat, cestovatel a spisovatel. Pocházel ze zámožné lotrinské šlechtické rodiny, jeho dědečkem byl generál Adam-Philippe de Custine, popravený v období jakobínského teroru. Rodinné sídlo navštěvovali mnozí významní umělci, pod vlivem Chateaubrianda se mladý markýz pokoušel o literární činnost v duchu romantismu, ale bez většího ohlasu. Byl asistentem Talleyranda na Vídeňském kongresu, sloužil také u Metternicha a navštívil většinu evropských zemí. Jeho osobní život byl poznamenán neschopností skrývat homosexuální orientaci: v roce 1824 byl zraněn, když ho při záletech zbila skupina vojáků, později udržoval skandální poměr s polským hrabětem Ignacym Gurowskim. Zároveň však byl konzervativní katolík a monarchista; silně na něj zapůsobila kniha Alexise de Tocqueville Demokracie v Americe a pod jejím vlivem napsal své nejznámější dílo La Russie en 1839 (výňatky z něj vydalo roku 2015 v českém překladu nakladatelství Argo pod názvem Dopisy z Ruska: Rusko v roce 1839), v němž na základě vlastních zkušeností analyzoval zhoubný vliv samoděržaví na ruskou společnost.[1]

     Odpověď
 17. Auschwitz-Birkena – Osvětim:
  https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/ten-kour-jsou-tvoji-pribuzni-prezivsi-z-osvetimi-varuji-ze-n/r~30e72e8ee3d711e697210025900fea04/?

  Odpověď
  • Dávám to sem v souvislosti s informacemi, které mi připluly tento víkend:
   Jednak, že v Osvětimi byly některé ZŠ v rámci výuky a také jsem potkal známého, kterého jsem neviděl snad 1/2 roku povídá, že si lidi dnes neumí představit, co se v oligarcho-korporátech dnes děje. Říká, že když „Manu_faktura“ zjistí, že nejsi dost tvrdý na zaměstnance, vyhodí tě okamžitě – to ti přijde vytýkací dopis za nesmyslnou banalitu třeba jednomu přišel za to, že údajně nebyl na místu výkonu své osobní práce, ale krátce v jiném patře budovy a už druhý den měl výpověď na hodinu za další banalitu.
   Další věcí, je skutečnost, se kterou se setkávám stále častěji:
   nárůst agresivní náročnosti rodičů na své děti při soutěžích – hlavně sport.
   Jeden kamarád říká, že musel odejít, jak rodiče řvali na dívku, která už byla fyzicky vyčerpaná
   Za 14 dnů další mi povídá, že na tenise seřvali rodiče přede všemi dceru, že nevyhrála.
   Pokud by náhodou při takových akcích byl i člověk, určitě by se zastal!

   Odpověď
   • Na dokreslení
    https://www.sport.cz/hokej/ostatni/clanek/1064464-drsny-konec-maleho-hokejistu-vyloucil-klub-kvuli-chovani-rodicu.html?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#rss

    Odpověď
 18. Dobrodej 26.1.2019 o 8:59

  Opäť vinikajúci Sergej Ignatenko. Veľa faktov.
  V Rusku nebola žiadna zima až do 19. storočia. Pre a proti.
  Зимы до 19-го века в России не было. За и Против
  https://www.youtube.com/watch?v=NdCQvLky908

  Odpověď
  • K těm ananasům: z jiného zdroje mám, že francouzský královský dvůr dovážel ananasy z jižní Sibiře. Našly se o tom zmínky v účetních knihách francouzského královského dvora v 18. století. V tomto zajímavém článku se píše, že mamuti byli viděnmi ještě koncem munulého století a pravděpodobně žijí na severní Sibiři dodnes A dokonce je zde video mamuta, natočeného na telefon, jak jde přes řeku! https://www.biosferaklub.info/vymreli-vsichni-mamuti-2/

   Odpověď
   • ten mamut je podle tohoto videa fake.
    https://www.youtube.com/watch?v=nF_INXRNJXA

    Odpověď
   • Reliktem sibiřských subtropů je i amurský tygr. Přežívá v oblasti kde fauna vykazuje subtropický původ. Jen se přizpůsobil chladu.

    Odpověď
  • Zajímavé video.
   A nevím, čím to je, ale Ignatěnkovi vcelku dobře rozumím i přesto, že moje ruština není na nijak vysoké úrovni. Možná to je i tím, jak kombinuje svůj výklad s obrazem.

   K tomu videu, co poslal Franta – ano, vypadá to jako mládě mamuta, ale proč každé takové video vypadá, jako by ho někdo natočil na rohlík s máslem?
   Takové video může zfalšovat i amatér a pak rozmazat – to na důvěryhodnosti nepřidá.

   Odpověď
  • Tak jak je to s těmi posuny pólů?
   https://myslenkyocemkoli.blogspot.com/2017/12/tak-jak-je-to-s-temi-posuny-polu.html

   Odpověď
   • O zmenach klimatu a priprave na nove podminky
    https://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/kauzy/Je-vam-vedro-Bude-hur-Bude-to-krute-Pripravte-se-jinak-vsechno-klekne-Pocasi-nas-prinuti-predelat-cele-Cesko-546244

    Odpověď
 19. 75. výročie prelomenia blokády Leningradu
  Ministerstvo obrany RF odtajnilo a uveřejnilo na webových stránkách unikátní archivní dokumenty u této příležitosti. Hlavní část materiálu je věnována Cestě života a unikátní palivové tepně po dně Ladogy, která spojovala město se zázemím.
  https://cz.sputniknews.com/svet/201901259027945-blokada-leningrad-velka-vlastenecka-valka/

  Odpověď
  • Možná se gp nelíbí posilování ruského egregoru vítězství v souvislosti s uvedeným výročím – viz. článek publikovaný v Sueddeutsche Zeitung http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/rusko-at-nemecky-tisk-o-oslavach-prolomeni-blokady-leningradu-mlci/

   Odpověď
 20. https://sputniknews.com/science/201901231071752547-alien-like-skeleton-russia

  V rusku nasli kostru zeny z 5-6 storocia s predlzenou lebkou a plnou sadou zubov

  Odpověď
  • Deformované lebky a krky byly dříve nalezeny v hrobech a pohřebních místech mnoha starověkých národů, například Alanů, Hunů, a Samaritánů a archeologové věří, že ostatky patří elitním členum jejich společnosti.

   Odpověď
   • Také v Peru na poloostrově Paracas.

    Odpověď
   • Časostroj 24.1.2019 o 23:09

    Cargo kult? Videli to u „bohov“ – prvých kráľov tak sa im chceli maximalne podobať, ako dnes pubertiaci celebritám. Podobne ako zvyk nosiť ako znak kráľovského majestátu korunu. Kdesi som kedysi zachytil, už je to fakt hodne dávno, že to sú tiež spodobnenia „zosilňovačov mozgových vĺn“, ktorými prvotný vyvolený králi ovládali telepaticky ovečky.
    Nedavno i v rozprávke Jack a obri podobnosť takú naznačili, kontrolku rozsvietili.

    Odpověď
    • @Časostroj, ještě za socializmu byly u nás prováděny rozsáhlé psychotronické výzkumy. Jedním z nich bylo i téma „záření tvarů“, probíhalo na odborných pracovištích a laboratořích. Jeden z dílčích úkolů byly i ochrany při pracích s energií a také možnosti použitelné pro dálkové přenášení myšlenek.
     Při pokusech také testovali různé tvary na hlavě a nakonec dospěli k přímo fantastickému „transformátoru+zesilovači+anténě“, vše v jednom, pro tento účel. Ten kdo to měl na hlavě, tomu to zvyšovalo jeho možnosti. Ten tvar, ke kterému různými pokusy dospěli, byl tvar svatováclavské koruny Karla IV, z pouhého papíru. Ta originální má navíc právě ony drahokamy, jež jsou v přesných umístěních vůči řadě akupunkturních bodů umístěných na hlavě. A drahokamy samy jsou specifickým kmitočtově přesně laděným silným energetickým zdrojem. A akupunkturní body lze aktivovat i jinak, než jehlami z Číny, dokonce i mentálně a na dálku. Karel věděl moc dobře, proč ji ochránil specifickými prohlášeními a nařízeními.
     Avšak většina oněch moderních, především z Anglie, to skutečně je jen bižuterie, v tom s tebou mohu souhlasit.

     Odpověď
     • Časostroj 25.1.2019 o 0:49

      Sranda, ze ste to pripomenuli. V 83 sme na inak serióznej technickej výške militantného charakteru založili tiež taký výskumný krúžok. Mali sme tam vedúceho p Morávka, inak vyučoval ak sa nemylim Základy eltech. súčiastok, mali ho ostatní za podivína, u nás mal prezývku zaklínač hadov, lebo monotónnou prednáškou uspal pol auly. Ale bol do psychotroniky zanietený, robili sme jedny z prvých Kirlianove fotografie, pokusy s pyramidami, rôznymi smerovymi anténami, i pokiaľ viem, mal pár telepatickych máničiek, ale z tejto oblasti sme výstup nemali.

      Odpověď
      • @Časostroj – ono totiž toto funguje vše na velmi vysokých frekvencích, a tam už je ta vlnová mechanika trošku specificky odlišná. A jedná se o něco, co i přes zdánlivou jednoduchost má fraktální struktury. Proto leccos, když se ví, jak to oživit, tak působí. Prostě další posun v poznání fyziky.

       Odpověď
       • opice s granátem :-)
        dovedeš si představit rozdat něco takového lidem v dnešním stavu kolektivní nevědomosti?

        Odpověď
      • Dakujem za spomienku na pana Moravka, mna uspaval v 87 :-)

       Odpověď
     • Já se domnívám, že koruna Karla IV. není jeho korunou, tedy není to on, kdo ji dal udělat. Jednak na to neměl peníze a ani se tím, že ji dal udělat, „nepochlubil“ ve svém vlastním životopise. On dal zřejmě později během své vlády vyměnit/nahradit kameny za lepší a přidělat tam kámary. Ta koruna je Václavská, ale ne „svatého“ Václava ale Václava II. Ten na ni peníze měl zcela určitě (kutnohorské stříbro). A taky ji máte zpodobněnu „jak vymalovanou“ na jeho pražských groších.

      Odpověď
      • @irka – souhlas. Ten základ je skutečně od Přemyslovců a na starých mincích byl zachycen i její postupný vývoj. Byla dědičná, proto např. i Přemysl Otakar II obdržel do hrobu byť drahé, ale rituální náhradní klenoty. Karel ji však jako zasvěcenec nechal dotvořit a doplnit na současnou podobu. A aby ji ochránil, byla dána a omezena pravidla užívání a vyslovena kledba na neoprávněné posazení na hlavu, a přiřknuta hlavě sv. Václava, ten byl tak pověřen její ochranou a církev byla pověřena pouze údržbou a dohledem.

       Aby náhodou některý panovník neměl pokušení v případě nouze ji zpeněžit, celou sbírku těchto klenotů doplnil hmotným zlatým postavcem kříže, určeným jako poslední rezerva. Avšak klenoty byly ustaveny jako nedotknutelné!

       Odpověď
       • Heidrich to riskl, korunu Karla IV. si na hlavu posadil a jak dopadl…

        Odpověď
        • nu, kromě toho že to samosebou může být způsobeno silami okultního charakteru, tak to taky může být tím že GP zlikviduje každého kdo to zkusí protože ví dobře co to dělá. A zničit to nemůže protože ví co by to udělalo.

         Odpověď
     • >ještě za socializmu byly u nás prováděny rozsáhlé psychotronické výzkumy<

      Vzpomněl jsem si na profesora Kahudu a jeho psychoenergetickou laboratoř.

      Odpověď
      • @hael – správně, Kahuda byl dlouhou dobu v čele tohoto „úřadu“, který zastřešoval celý výzkum. Kahuda měl jen ambice, avšak prakticky jeho výzkum nic moc. Ale měl zastřešující nejvyšší styky.

       Hlavní osobností celého útvaru však byl Rejdák. A pod ně spadal jako pod střechu (ochranu) spousta dílčích spolupracujících pracovišť rozesetých po republice. Tedy všude tam, kde byl, někdo s talentem a schopnostmi. To, o čem jsem se zmiňoval, kdysi referoval jeden člověk pracující tehdy ve výzkumném ústavu materiálu či jak se to přesně jmenovalo a mělo to být v Prametu Šumperk (doufám, že jsem ty názvy nepopletl).

       Odpověď
    • Časostroj, můžeš toto více objasnit: „Cargo kult? Videli to u „bohov“ – prvých kráľov tak sa im chceli maximalne podobať, ako dnes pubertiaci celebritám.“
     Vysvětli, prosím tě, jak ti lidé dosahovali té prodloužené lebky?
     Achtanon a Nefertity si tu lebku prodloužili také sami?

     Odpověď
     • podle me jde zhruba o posloupnost : mimozemstani alias „bohove“ -> jejich umele vytvoreni hybridi -> dalsi potomci hybridu s lidmi -> napodobovaci a zbytky geneticke vybavy hybridu (alias „slechta“).

      Achnaton a Nefertity mohli byt bud jeste zcasti hybridi a nebo uz jen napodobovatele co meli pod kontrolou zpusob jakym byli v nastennych malbach zobrazovani. Peruanske lebky jasni hybride, mozna uz pozdejsi generace vic smisena s lidmi. Starchild – jasny hybrid prvni generace (velice neprijemny dukaz pro jiste kruhy.. proto i zavrazdeni Lloyda Pye, diskreditace a whitewash jeho vysledku pote co vyzkum DNA pomalu ale jiste spel ke zdarnemu konci)

      Odpověď
      • Mne vzdy v pripade mimozemstanov, ktori ale nie su.anjelmi apod. vzdy len.napadne, ako vznikli oni. Ak vesmir je miesto, kde jedna civilizacia moze len tak okupovat inu tak ako sme my indiansku, tak co urcilo ich vznik a duchovnu kvalitu? Preco ich nevidime a ani ziadne nevyvragitelne stopy? Achnaton zomrel a do 100 rokov si mal problem najst vobec info ze zil. Ked si odmyslime boj knazov s cudzou vierou, co ti mimozemstania, odleteli este predtym? Poviem pravdu, ak by som videla na vlastne oci mimozemstana-boha v tom stave myslenia, nebojovala by som predsa proti novemu kultu. Mozno sa snazila zaclenit, ale ak toto je sila, ktora ovplyvnuje nabozenstvo a kulturu, tak myslim, ze by dalsich 100 rokov prezila

       Odpověď
  • …píšu niekde koľko mala približne rokov ?

   Odpověď
  • https://cs.wikipedia.org/wiki/Anunnaki

   Odpověď
 21. Dávám to k zhlédnutí s přesvědčením, že vědec je často použitelný jako užitečný hlupák. Vesměs s pocitem, že páchá pro nás dobro. Overtonovo okno tentokráte v historii jazyka v zemích českých.
  https://www.stream.cz/uzliky-na-jazyku/10029948-jak-to-opravdu-bylo-s-ponemcovanim-v-cechach
  2.priorita se zdá být hlavním bitevním polem. Takže pane docente, bojujte dál, ale trochu v souvislostech a hlavně s MÍROU. Ať těm Germánům a Anglosasům zase tolik neubližujeme!

  Odpověď
  • Boletusi, upřímně si cením Tvé mírné shovívavosti a laskavosti. je to zřejmě jediný možný odrazový můstek k cestě vzhůru. Jen nemohu nevidět činnost ostatních vědců, např. profesora Putny – to jen pro příklad. A nemůžu se zbavit myšlenky, že geneze autorit typu „uznávaný vědec“ a jejich kádrový růst probíhá po již systémově zvrácených pravidlech, a že u toho zbytku poctivých z nich je již jen otázkou času, kdy je ten systém identifikuje a semele. Pokud se sám systém nezmění. Ale to už je jiné téma.

   Odpověď
   • U mne šlo hlavně o smutnou ironii.Pana docenta Olivu beru jako velmi zapáleného jazykozpytce a oběť fachidiotizmu. Putna je zapálený /vlastně jen přihřátý / imitátor vědce.
    Ale máš recht v tom, že radši volím neinvazivní formu debaty a posuzování.Více jsem tím v minulosti dosáhl.

    Odpověď
    • V tom (nejen v tom) máš určitě pravdu. Jen jsem chtěl poukázat na to, abychom se sami nenechali svými eufemismy zatlačit někam úplně jinam. Nakonec i zapálený vědec může být a bývá také jen obětí svého vzdělání.

     Odpověď
  • Časostroj 24.1.2019 o 23:12

   https://cz.sputniknews.com/nazory/201901249023565-dna-genealogie-cesi-slovane-slovaci-rody-anatolij-kljosov/

   Odpověď
 22. Archeologický výzkum pod budoucí dálnicí přinesl řadu svědectví z doby kamenné i bronzové
  https://www.krajskelisty.cz/pardubicky-kraj/21244-archeologicky-vyzkum-pod-budouci-dalnici-prinesl-radu-svedectvi-z-doby-kamenne-i-bronzove.htm

  Odpověď
  • Taky to vidíte, byli to lovci a sběrači a už dokázali stavět studny! :)

   Odpověď
   • Oracle 911 23.1.2019 o 13:42

    Zabudol si povedať, že primitívny a nevzdelaný…

    Odpověď
  • Již jsme se tu o tom bavili
   http://www.vodaksb.eu/diskuse/historie-dejiny/comment-page-11/#comment-191051

   Odpověď
 23. Dnes je zajímavé datum (21.leden):
  - 1775 Jemeljan Pugačov (poprava)
  - 1793 Ludvík XVI. (poprava)
  - 1924 V. I. Lenin (úmrtí)
  - 1928 Gene Sharp (narození, teoretik majdanů)
  - 1950 George Orwell (úmrtí)

  Odpověď
  • Oracle 911 21.1.2019 o 9:40

   Dnešný deň je v znamení smrti a deštrukcie…

   Odpověď
   • Třeba s tím souvisí i to „krvavé“ zatmění Měsíce.

    Odpověď
   • Kabala měla včera v noci hody, nechci domýšlet co se dělo pod Praou

    Odpověď
    • oprava „pod Prahou“

     Odpověď
   • Něco na tom bude. Je mi dnes fyzicky tak zle, že jsem musela zůstat doma. Sedím a snažím se číst Dialektiku a ateizmus, ale nemůžu se na to vůbec soustředit. Máte někdo stejné pocity?

    Odpověď
    • Jana z Arku 21.1.2019 o 13:33

     Já jsem celou noc nemohla spát, bylo mi divně. Programovala jsem pyramidu na odrušení, zkoušela jsem různé věci, Solfeggiho frekvence jsem si pouštěla, tak se mi nakonec ulevilo.

     Odpověď
   • hael vytiahol 5 umrti z wiki ,ktoré sú na každý den aspon 30 . zabudol na 40 narodení. žiadne znamenie to nie je.

    Odpověď
    • Oracle 911 21.1.2019 o 13:21

     Koľko násilných úmrtí to je?
     Ak prirátame podivné úmrtia Orwella a Lenina, tak je to 5 a pán Sharp, zas priniesol dosť utrpenia aj nám…

     Odpověď
 24. čtenář 20.1.2019 o 10:35

  V tomto článku mě zaujala věta –
  Neobvyklá památka, známá pod jménem Planina džbánů, je stará přinejmenším dva tisíce let, ale stáří nádob nelze jednoznačně prokázat, neboť se na nich nedochovaly žádné organické zbytky.
  Čili pokud tomu rozumím, stáří se stanovuje radio karbonovou metodou podle organických látek. Pak to může vést k zajímavým paradoxům – když se tedy najde třeba v hrobce kovový / kamenný předmět starý např. 100 000 let a vedle bude kus látky, u které vědci stanoví 2 000 let, pak i ten starší předmět datují na 2000 let.
  Čili to datování nebude až tak přesvědčivé..

  http://extrastory.cz/planina-dzbanu-je-nejzahadnejsim-i-nejnebezpecnejsim-archeologickym-nalezistem-na-svete.html?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

  Odpověď
  • A vo tom to je … :)

   Odpověď
   • Oracle 911 20.1.2019 o 12:56

    Iste, existuje aj datovanie keramiky, ktorá sa zakladá na scintilácií (rekombinácia elektrónov ktoré sa uvolnili kvôli kozmickému žiareniu). Problém je, že teplo okolo teploty vypaľovania a ionizujúce žiarenie napr atómového výbuchu túto metódu znehodnocuje.

    Odpověď
  • Ty nádoby vypadají jako betonové.

   No, koukám, že v Laosu je spoustu nevybuchlých pozůstatků demokracie.

   Planina džbánů jistě skrývá ještě mnohá tajemství, která se dosud nepodařilo odkrýt, protože archeologický průzkum ztěžují doslova tisíce tun nevybuchlých bomb, nášlapných min a jiné munice, jimiž je zamořeno více než 35 % z celkové rozlohy provincie Xieng Khouang, což nadále ohrožuje životy 200 tisíc lidí, kteří zde žijí. Jsou pozůstatkem tajné války, kterou Američané v minulém století na území komunistického Laosu vedli. Během vietnamské války tady shazovali dvoumetrové bomby, které se během letu rozlomily na čtyři stovky bombiček o velikosti tenisového míčku. Podle statistik na tuto oblast celých devět let dopadala jedna bomba každých osm minut! Bombardování se nevyhnulo ani oblastem s nádobami. Proto je zázrak, že tyto megality do dnešní doby přežily.

   Laoská armáda dala Rusku tanky T-34. Jsou plně funkční, mají jezdit na přehlídkách
   https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/laoska-armada-dala-rusku-tanky-t-34-jsou-plne-funkcni-maji-j/r~22d86e7213fd11e9a312ac1f6b220ee8/

   Odpověď
   • Je zřejmě nějaký podstatný důvod oddálit i na této části Země odkrytí ezoterických informací.
    Válka v Indočíně tomu dala skvělé krytí.A zkonstruování chytrých minibombiček je jen pomůcka technosféry.

    Odpověď
    • Časostroj 21.1.2019 o 19:34

     Presne to isté mi napadlo, keď som si prečítal prispevok. Ostatne nie je to prvýkrát (Babylon, Palmíra…).

     Odpověď
 25. Navazuji na pokec s Ludem – http://www.vodaksb.eu/diskuse/comment-page-10/#comment-194549.

  Procházel jsem si ještě včera večer ten přehled divizí Waffen SS z wiki – https://cs.wikipedia.org/wiki/Waffen-SS. A musím říci, že to Němci měli docela promyšlené. Třeba 21. horská divize SS Skanderbeg. Sestavili ji z etnických kosovských Albánců, pojmenovali ji pro albánském národním hrdinovi. Divize byla určena k boji proti partyzánům (srbským) na území Kosova. Hodně se ti Germáni naučili od Římanů.

  Odpověď
 26. 16.1.1820 – dvaja ruskí moreplavci objavili Antarktídu
  https://politikus.ru/v-rossii/115685-16-yanvarya-1820-goda-rossiyskie-moreplavateli-faddey-bellinsgauzen-i-mihail-lazarev-otkryli-antarktidu.html

  Odpověď
  • Časostroj 16.1.2019 o 19:50

   To nie je pravda, že objavili. Existuje mapa zo stredoveku, kde je komplet Antarktída bez ľadu s pohoriami, riekami, udoliami…

   Odpověď
   • Pošli odkaz prosím.

    Odpověď
    • Mapa Piriho Reise

     http://www.myty.info/view.php?cisloclanku=2004030003

     Odpověď
     • Tady je ve větším rozlišení: https://cs.wikipedia.org/wiki/Piri_Reis

      Jinak ten Piri je vůbec zajímavý – sultánův admirál. Jak přišel k takovým informacím? Možná je tady vidět vliv Benátčanů – zakladatelů osmanské říše.

      Odpověď
      • Časostroj 16.1.2019 o 22:41

       Čo som kdesi tento týždeň zachytil ušami (elektronické médiá bližšie si nepamätám, bežalo to na pozadí mnou vykonávanej činnosti), tak je zaujímavý aj spôsob zachytenia obrysov, podľa toho to muselo byť z výšky 160km.

       Odpověď
      • mapu překreslil podle starších podkladů. Stejně tak Kolumbus plul do Ameriky s mapami pocházejícími ze stejných zdrojů.

       Nepochybujme nikdo že v Alexandrijské, Vatikánské, Habsburské knihovně takové mapy byly a jsou. A nejen tyto.

       Odpověď
       • O tom nepochybuji, ale nebyly pro každého. A Osmany bylo třeba podporovat …

        Odpověď
        • jistě. Vždycky když se to hodí nebo je potřeba tak pustí těm správným lidem ty správné střípky a ovlivnili tím chod dějin na staletí dopředu viz „objevení“ Ameriky. Naštěstí dnes by to už zdaleka nemělo takové dopady a většinu těch informací už nemohou zdaleka použít tak jako dřív.

         Odpověď
         • Zakon vremeni je neúprosný :-)

          Odpověď
     • Na mapě Piriho Reise není zobrazena Antarktída.
      https://www.thevintagenews.com/2016/08/11/the-mysterious-piri-reis-map-is-this-evidence-of-a-very-advanced-prehistoric-civilization/
      Antarktída bez ledu je na dvou mapách světa Oronce Finého, první z roku 1534.
      https://neveda.cz/nez-antarktidu-pokryl-led-nekdo-ji-zmapoval-do-nejmensich-detailu

      Odpověď
   • Časostroj 16.1.2019 o 22:49

    http://www.kemet.sk/clanok/na-usvite-egyptskej-civilizacie-sa-objavila-tajomna-mapa-ktora-zobrazuje-antarktidu-bez-ladu

    Odpověď
    • Přidám k Pirimu Reisovi:
     https://www.cez-okno.net/clanok/pyramidy-mars-sirius-13-zahada-mapy-piriho-reise
     Je tam toho také dost zajímavého.

     Odpověď
   • mrkněte tady na ty, a existují celé desítky dalších které by podle současné historie neměly vůbec existovat.
    https://www.ancient-code.com/9-ancient-maps-that-should-not-exist/
    například ta poslední, je zajímavá i tvarem evokujícím domněnku že severní pól je úplně jiné konstrukce než jižní (a tím nemyslím jen to že pevnina je pod mořem)

    Odpověď
    • nebo tady:
     http://www.matsutech.org/ak-history/1212-geography-culture-ancient-maps
     zajímavá mapa třeba k zamyšlení proč je na zemi na severu napsáno neznámá (incognita) a na zemi na jihu zatím neznámá (nondum cognita)

     Odpověď
     • Maximilián Takajetotu 17.1.2019 o 16:37

      Mňa zaujali tie staré mapy, na ktorých sú rovnobežky a poludníky.
      Napríklad mapa Zeno je údajne z roku 1380 a okrem iného udáva presné zemepisné šírky a dĺžky mnohých ostrovov atd.
      No a to, čo by som rád vedel je, že ku čomu sa viaže nultý poludník na tej mape?
      V rokoch 1634 -1884 bol napríklad svetovým nultým poludníkom ferrský meridián, ktorý viedol cez západný mys ostrova Ferro Hierro v skupine Kanárskych ostrovov v Atlantiku. Až v roku 1884 na konferencii vo Washingtone sa greenwichský poludník stal svetovo akceptovaným základom moderných máp, dohodou bol potvrdený v roku 1911.
      Čo bolo tým pupkom sveta na mape z roku 1380?

      Odpověď
      • kanárské ostrovy, hmm zajímavé. Tam jsou pod mořem nějaké struktury kolem nich, které byly kdysi zřejmě nad vodou (tuším že některé ty struktury vedou až na souš na současné pobřeží afriky ale odkazy asi nenajdu).

       Odpověď
       • V jednom z dílů MyTechnoLabu je zmínka o tom, že někde kolem Kanárských ostrovů jsou zbytky Atlantidy?

        Odpověď
        • Už si to moc nepamatuji, ale neupozorňovali tam na souvislost mezi polohou pyramid v Gíze a podobnými stavbami v Atlantidě. Šli po stejné rovnoběžce směrem od Gízy do Atlantiku. Na této rovnoběžce stavěl své energetické stavby i N.Tesla.

         Odpověď
        • Kanárské ostrovy jsou jen jeden z pozůstatků. Nebo to mohla být kolonie Atlantidy jako např. španělské Tartessos (https://en.wikipedia.org/wiki/Tartessos).

         Hlavním a centrálním sídlem byly Azovské ostrovy, u kterých našli na dně moře sonarem zbytky pyramidy (https://www.youtube.com/watch?v=Q9C0VabifwY).

         PS: Ostrov Pico byl kdysi hora, nejvyšší hora pohoří Atlantidy https://en.wikipedia.org/wiki/Pico_Island

         Odpověď
       • Možno je ten dôvod poludníku pretínajúci Kanárske ostrovy a Island prozaickejší. Možno išlo o to dať na mapu Ameriku aj Euráziu vcelku, a nultý poludník bol určený do stredu mapy. Až neskôr možno boli tendencie dávať nultý poludník podľa pupku sveta – Londýna. Alebo Jezuitské verzie máp, podľa Jeruzalema.

        Odpověď
        • samozřejmě je to možné, ale připadá mi nepravděpodobné že by referenční začátek cyklu otáčky planety určili kvůli přehlednosti mapy.

         Odpověď
         • Na tejto tvojej mapke je to presne v strede, a kontinenty sú celé, preto mi to napadlo. (číslovanie poludníkov je tam 1 až 36)
          http://www.matsutech.org/ak-history/1212-geography-culture-ancient-maps

          Odpověď
          • je to pravda, teď je otázka jestli poledník zarovnali s mapou nebo mapu s poledníkem. Ale zase, jak říkám, záleží z jaké je doby, ale pokud je z doby kdy to vznikalo pod kuratelou GP a jeho nohsledů, čekal bych že tím bude podpořeno řízení a nebude to odrážet jen přehlednost mapy.

           Ale jak říkám, možné je obojí a je dobře že jsi to zmínil, někdy máme tendenci hledat za vším jakési okultní souvislosti.

           Odpověď
   • popolvár 17.1.2019 o 17:13

    aby sme sa nezavádzali: Mapa zo stredoveku, ktorá zobrazuje Antarktídu bez ľadu… – to neznamená nutne, že v stredoveku bola Antarktída bez ľadu, ale že táto mapa bola prekreslená zo starších zdrojov, kedy Antarktída bola skutočne ešte bez ľadu…

    Odpověď
 27. Tartaria dorazila do anglicky mluvících zemí:
  https://www.youtube.com/watch?v=yab-AS2MqQM

  Odpověď
  • Pro některé diskutující pod videem je to téma konspirační a naprostá fantasmagorie :) Ale i tak je dobře, že se toto video objevilo a může otevřenějším hlavám napomoci k zjištění, že je historie někým napsaná a daleko od skutečnosti. Nedávno jsem někde narazil na náš pojem „dějiny“. Někdo diskutoval o tom, že je tento pojem vzkazem našich předků nám s tím, že „děj-je-jiný“ = proběhlá skutečnost byla/je jiná od oficiálně popsaných a nám předkládaných dějů :) Mně se toto vysvětlení pojmu „dějiny“ líbí.

   Odpověď
  • opravdu stojí za prostudování: https://www.reddit.com/r/tartarianarchitecture/

   zvláště toto foto – jeden obrázek řekne více, než tisíc slov
   https://www.reddit.com/r/tartarianarchitecture/comments/afxvre/main_waiting_room_penn_station_new_york_city_c1910/

   Odpověď
   • Mravenčí lidé. :))

    Proč jsou ty stropy tak obrovsky vysoké?

    Odpověď
    • Osvětlení i nemuset větrat (teplo)

     Odpověď
    • mě na tom zaujalo něco jiného. Zakryjte si spodek fotky něčím a podívejte se, co vidíte. Antický Řím. Pak spodek odkryjte a ejhle, newyorské nádraží 1910… závěry už může udělat jen každý sám.

     Odpověď
     • Oracle 911 16.1.2019 o 22:18

      Minimálne predloha je antická…

      Odpověď
      • o předlohu nejde, tu budovu nestavěli američané…

       Odpověď
       • Důkaz či doměnka, anebo přání?

        Odpověď
        • Postřeh.

         Odpověď
         • Oracle 911 17.1.2019 o 0:04

          A kde je dôkaz na toto tvoje tvrdenie?

          Odpověď
          • Není, jsou jen okolnosti, z nichž každý může vyvodit závěr.

           Odpověď
           • Oracle 911 17.1.2019 o 9:17

            Nemáš dôkaz a preto hovorím, že prinajmenšom predloha je antická, ale máš pravdu budova nesie všetky znaky modernizovanej titánskej/kyklopske stavby.

            Odpověď
            • Netvrdil jsem, že mám důkaz.

            • Oracle 911 17.1.2019 o 16:49

             Viem a dúfam, že to tak ani nevyznelo, len hovorím, že nerob unáhlené závery tak, ako to občas robím aj ja…

            • Tunafish 19.1.2019 o 0:34

             https://neveda.cz/co-se-skryva-za-tajemnymi-zabery-obra-z-japonska

   • Z toho odkazu z fotkami z celého světa mne zaujaly ty hvězdicovité pevnosti, u nichž jsem si doteď myslel, že ležely v pásu od západní Evropy k Uralu. Ale z těch fotek vyplývá, že jsou i v Japonsku, nebo USA!

    Odpověď
    • Oracle 911 17.1.2019 o 11:06

     Jedna Hopijská legenda hovorí, že biely brat a oni sedeli za jedným stolom s znakom kruhu, a po tom čo stôl sa zlomil biely odišli, ale varovali ich. A varovanie znie, ak sa biely vrátia so symbolom kríža, tak ich čáka bieda a bezprávie ak so symbolom kruhom, tak to bude znamenať, že bratia sa vrátili.

     Odpověď
     • Kdo tedy byli ti bílí bratři se symbolem kruhu?

      Odpověď
      • to je zaujíma aj mňa…

       Odpověď
       • Oracle 911 17.1.2019 o 12:44

        Asi pôvodný stavitelia tých pevností.

        Odpověď
      • Kruh jako symbol ochrany používali i staří Slované pokud se nemýlím

       Odpověď
      • naši předkové. A legenda počítala s variantami že se vrátí naši předkové jakožto vítězové v konceptuálním souboji o vývoj světa, a nebo protivníci s křížem, řekl bych. Já osobně bych v tom jiný smysl nehledal.

       Odpověď
       • Oracle 911 17.1.2019 o 14:09

        Ani ja nehľadám iný význam…

        Odpověď
     • Hodně zajímavé, nemáš náhodou odkaz na tu legendu?

      Odpověď
      • Oracle 911 17.1.2019 o 12:53

       Momentálne nemám možnosť ti dať odkaz.

       Odpověď
      • Oracle 911 17.1.2019 o 12:54

       Ale len stačí spomenúť na fakt, že Aljaška patrilo k Rusku.

       Odpověď
      • Oracle 911 17.1.2019 o 17:35

       Pardon nebol to kruh ale znak kolesa na kamennom stole, a išlo o polovicu stola:
       https://legendyamyty.webnode.sk/news/vyplnia-sa-proroctva-indianskeho-kmena-hopi-/

       Odpověď
       • Ja v tom vidím skôr druhú zmyslovú rovinu.
        Okrúhly stôl symbolizuje férovú debatu. Za okrúhlym stolom každý na každého vidí a môžu spolu riešiť problémy. Kedysi bieli a červení žili spolu na jednom kontinente. Okrúhli stôl znamenal, že vedeli spolu riešiť problémy, družne spolunažívať. Jedného dňa ale došlo ku zlomu, stretu záujmov. Biely sa odsťahoval za oceán.
        Ak si prinesie svoju polovicu stola = ak príde s mierom a priateľstvom ako brat.
        Ak prinesie znak kríža = príde ako misionár-dobyvateľ.

        Symboly kruhu bývajú pre indiánov typické. Rada starších, ak preberá niečo dôležité, sedí v kruhu. Dokonca v jednom dokumente o indiánoch v amazonii som videl, že mali dedinu postavenú do kruhu. Bol to kruh obrovských rozmerov, muselo byť umenie to tak presne vymerať. (Boli to tí indiáni, čo si zväčšujú spodnú peru, že sa im tam vojde podšalka od kávy. Oni si tam dávajú takú drevenú doštičku, a pripomína to okrúhly vtačí zobák)

        Odpověď
       • Měli přístup k informacím z matice možných stavů?

        Odpověď
     • Ešte je aj varianta keltského kríža (kruh+kríž).

      Odpověď
    • Celkem rozsáhlý přehled hvězdicovitých pevností:

     http://www.starforts.com/gallery.html

     Odpověď
     • popolvár 17.1.2019 o 17:36

      na Slovensku k nim patrila aj novozámocká pevnosť, zničená počas tureckých vojen – bola šesťcípa.

      Odpověď
  • Názov Tartária aj celkovo územie dnešného Ruska je podľa mňa dosť diskutabilný. Preštudoval som si niekoľko desiatok historických máp od 15. st. a stretol som sa s niekoľkými názvami, a to: Tartarie(grande,chinoise…),Sarmatia, Skythia.

   Mapy som prezeral z iného dôvodu a to kvôli tvrdeniu Pjakina, že Hokaido bolo historicky ruským územím, ale nejaký priamy dôkaz som nenašiel. Akurát som zistil, že Hokaido sa volalo Yeso, Jeco. Názov ostrova Matsmai(j) som našiel(ako tvrdil Pjakin), len ako názov osady na úplnom juhu ostrova. Dnes sa to volá Matsumae. Je tam zopár nepriamych dôkazov, ale či sú použiteľne..ťažko posúdiť. Napr. názvy zálivov Romanzov b.; Strogonov b.(b=bay resp. bae-záliv); pod/pri názve Tartarie Orientaux je Terra Jeco čiže územie, zem Jeco a nebere sa to ako ostrov, ale ako súčasť Tartárie.

   https://www.davidrumsey.com/luna/servlet/detail/RUMSEY~8~1~20944~530040:Japan,-Nagasaki-?showTipAdvancedSearch=false&showShareIIIFLink=true&showTip=false&helpUrl=https%3A%2F%2Fdoc.lunaimaging.com%2Fdisplay%2FV74D%2FLUNA%2BViewer%23LUNAViewer-LUNAViewer&title=Search+Results%3A+List_No+equal+to+%270890.110%27&fullTextSearchChecked=&dateRangeSearchChecked=&advancedSearchUrl=https%3A%2F%2Fdoc.lunaimaging.com%2Fdisplay%2FV74D%2FSearching%23Searching-Searching&thumbnailViewUrlKey=link.view.search.url

   https://www.davidrumsey.com/luna/servlet/detail/RUMSEY~8~1~284557~90056993:Mappe-Monde-Geo-Hydrographique-?sort=pub_list_no%2Cpub_list_no%2Cseries_no%2Cseries_no&qvq=q:pub_list_no%3D%2212178.000%22;sort:pub_list_no%2Cpub_list_no%2Cseries_no%2Cseries_no;lc:RUMSEY~8~1&mi=21&trs=220

   https://www.davidrumsey.com/luna/servlet/detail/RUMSEY~8~1~2896~300032:Theatrum-historicum-ad-annum-Christ?sort=Pub_List_No_InitialSort%2CPub_Date

   Odpověď
   • Маrtin: na ruskej wikipédii sú uvedené odkazy ku zdrojom, kde sa do roku 1869 volal ten ostrov okrem názvov Jeco, Yeso aj Macmaj. Macmaj mohol byť pomenovaný podľa samurajského rodu Macumaj, ktorý získal kontrolu nad týmto ostrovom vytlačením národa Ainu. Ainuiti boli pôvodní nejaponský obyvatelia ostrova – tiež zaujímavá skupina odkiaľ prišli a ako vyzerali.

    https://bigenc.ru/geography/text/4695315

    Odpověď
    • Ok. Pozrel som v ruskej wiki. Je tam spomenutý Macmaj, ale stále tam nie je spojenie s tým, že to bolo ruské územie. Áno, národ Ainu som už pozeral, je zaujímavý. Nepodobajú sa vôbec Japoncom.

     Odpověď
     • https://ladaria.livejournal.com/3794066.html

      Odpověď
 28. Štartuje nový program – Psychohistória. Ja sa na to teším a dúfam, že nejakí šikovní ľudia aj u nás sa budú inšpirovať.

  https://politikus.ru/video/115504-psihoistoriya-voyny-soznaniya-fursov-peretolchin-fefelov.html

  Odpověď
 29. Nasredin 10.1.2019 o 9:12

  Na letišti Šeremeťevo sebrali šéfa Leo Telekom, společnosti podílející se na rozkrádačce rozpočtu stavby kosmodromu Vostočnyj, při pokusu zdrhnout z Ruska.

  https://lenta.ru/news/2019/01/10/leotelekom/

  Odpověď
  • A Rogozinovi zrušili pozvání do SSA a pak napočítali do pěti a vystřelili z děla ..

   Odpověď
  • To dej na titulní diskuzi a ne do Historie, dějiny :)

   Odpověď
 30. Prokazatelně zatím nejstarší dochovanou studnou v Evropě je ta, kterou archeologové našli před zahájením stavby dálnice D35 u Vysokého Mýta. Výdřeva studny byla podle odborníků sestavena z kmenů, které byly pokáceny mezi roky 5256–5255 před naším letopočtem.
  https://www.novinky.cz/domaci/493971-pod-budouci-dalnici-d35-nasli-archeologove-nejstarsi-drevenou-studnu-v-evrope.html

  Odpověď
  • V době, kdy zdejší šikovní truhláři zrobili onu studnu, Starý Egypt ještě 2000 let nebyl vůbec v plánu.

   Odpověď
   • To záleží na metodě datování, a moc bych se o to raději neopíral. I když samozřejmě připouštím že by to přibližně zapadalo do mého vidění dějin.

    Odpověď
    • Uhlíková metoda. Nic jiného k dispozici není, pokud vím.

     Odpověď
     • Uhlíková metóda je nepresná, preto sa na ňu nedá spoliehať.

      Odpověď
      • Pánové, přečtěte si laskavě celý článek, až do konce.

       Odpověď
       • jojo….letokruhy dřeva promluvily

        Odpověď
       • asi si nerozumíme. Sice nepochybuji o tom že podle porovnání vzorků letokruhů lze zjistit že dva letokruhy vznikly ve stejné době, ale datování stáří toho etalonu proběhlo jak?

        Odpověď
        • respektive etalonu ne, ale srovnávacího vzorku.

         Odpověď
 31. Píše se r. 1968. SSSR na špici, neb jasný vítěz a první na světě v kategoriích: sputnik, Gagarin, žena v kosmu, automatická sonda na Měsíci. Začíná druhé desetiletí závodu. A SSSR přidává hned na začátku druhé etapy vítězství páté. Ту-144 první dopravní nadzvukový letoun na světě vzlétá 31.12.1968. Francouzsko-britský Concorde poražen. Politbyro vytýčilo cíl – a ten splněn! Nikdo si nepřipouští prohru v r.1969. Kdo by tušil, že za dva měsíce, v únoru selže první N1 (105m dlouhá raketa pro Měsíc) a pak ještě další tři za sebou. Smrt šéfkonstruktéra Koroljova na operačním stole v lednu 1966 byla těžkou ránou pro měsíční program. Ale vraťme se k tomu, proč Ту-144, i přes kolosální prostředky do něj vložené, v dlouhodobém horizontu neuspěl: youtu.be/HOi20yXUqdk (37 min., 2015)

  Odpověď
  • Koroljov byl zavražděn, a N1 sabotována.

   Odpověď
  • Dobrodej 10.1.2019 o 8:48

   Projekt TU-144 bol tak isto sabotovaný samotnou protiľudsky orientovanou verchuškou ZSSR. Tak ako všetky ostatné mega-projekty.

   Odpověď
 32. ,,…Takže si to zosumarizujme. Medzi Prahou a Kyjevom (vrátane) bola jedna veľká ríša (opis je z roku 1164). Hoci my sami sme svoju krajinu nazývali RUS, bola nazývaná aj SKLAVÓNIA (SLAVÓNIA). Židia nás nazývali CHANÁNCI (KANÁNCI). Je to podobné, ako keď my dnes nazývame Nemcov Nemci a oni seba Deutch. …“
  https://www.tartaria.sk/hladanie/proti-svetlu/531-zaslubena-zem

  Pravda vždy vyjde na povrch.

  Odpověď
  • Tartaria.sk považuješ za 100% čistý zdroj informací?

   Odpověď
   • JS
    Myslím, že odkazy v tom článku sú hodnoverné.

    Odpověď
  • Při téhle příležitosti bych se ráda zeptala na něco, co s napsaným asi nesouvisí a to jsou vztahy mezi Árijci a Slovany. Myslím tím jejich původ (stejný – rozdílný), historické vztahy a vazby apod.
   Nikdy jsem se o to do hloubky nezajímala a teď mi to chybí.

   Odpověď
   • možná žiju v omylu ale podle mne jde o stejnou rasu pojmenovanou v jiných zdrojích.

    Odpověď
    • Bylo mi řečeno, pokud jsem to správně pochopil, že Íránci se považují za potomky Árijců. Společní předci s naším Slovanským světem(od Ruska, přes až po Českou republiku), které jsem naznačil, zdály se velmi urážlivé.

     Vtipné na tom bylo právě to, že typově jsme si vzhledově příliš vzdáleni nebyli.
     (Modré oči a zlaté vlasy jsem jen měl do určitého dětského věku, to jsme tu už možná s eM probírali.)

     Odpověď
     • Emil Páleš túto tématiku podrobne popísal tu:

      https://hearthis.at/slobodnyvysielac/ariadnina-nit-69-2017-12-01/
      https://hearthis.at/slobodnyvysielac/ariadnina-nit-70-2018-01-19/
      https://hearthis.at/slobodnyvysielac/ariadnina-nit-71-2017-02-02/

      Odpověď
     • Tak Írán/Arián, ten je celkem jasný. Tara di Ária, Tartaria, tam je to taky znělé. Takže buď máme společné předky, nebo byla Tartárie Íránská :-)
      ovšem kdybych tak měl lepší paměť, o tom píše dost ve své knize ZP.

      Odpověď
      • A co severní Afrika?
       Co Skandinávie?

       Odpověď
       • Sev. Afrika ano, tamtudy migrovaly naše geny, skandinávie jsou hodně geny tuším haploskupiny J mixnuté s R1.

        Odpověď
        • eM: Co je ta haploskupina J zač?
         Wikipedie mi prakticky nic neřekla.

         Mimochodem, pořád se obáváš emailové komunikace? Něco bych potřeboval probrat.

         Odpověď
         • to kdybych věděl a kdoví jestli si to pamatuju dobře :-) jak tak koukám na wiki tak je to I namísto J.
          https://cs.wikipedia.org/wiki/Haploskupina_I_(mtDNA)

          Odpověď
         • se mnou jo? :-)

          Odpověď
          • jinak já se neobávám emailové komunikace, spíš nemám co řešit co je diskrétní, ale jestli ty jo a existuje důvod proč právě se mnou, můžu nad tím přemýšlet.

           Odpověď
       • Ještě na počátku 20. století existovali Tuaregové světlé pleti s modrozelenýma očima.

        Odpověď
      • Mňa zase napadla súvislosť so Sidorovským „Veľká Oriana-Hyperborea“. Možno je to len vec výslovnosti Oriana/Ariana.

       Tak ako Atlantída bola kedysi domovom starovekej „elity“, tak aj „Hyperborea“ len tá si ponechala iné videnie sveta na rozdiel od novej Atlantídy.

       Možno Západ a Hitler sa snažili prepísať históriu v tom zmysle, že Slovania nie sú potomkovia tejto „elitnej ríše“, a sami sa postavili do role následníkov. A hoci sa im to nepodarilo, tak aj tak to splnilo účel, lebo pošpinili Slovanské symboly a slovo Árijec dnes pôsobí skoro ako nadávka.

       Odpověď
       • Já když četl u Sidorova pasáž o telegonii, tak tu on vysvětloval na Ukrajincích. Jako že na nich právo první noci vykonávali charazští správci polské šlechty (ta sama byla daleko) … a proto jsou „takoví a makoví“. … no prostě se mi v tu chvíli otvírala kudla v kapse, mlátil byl je až by se zelenalo…..
        A tohle on sepsal doslova v předvečer Majdanu a války na Donbase.

        Takže za mě je Sidorov nepoužitelný a přesvědčila mě právě tato pasáž o telegonii, protože tu samou informaci o telegonii jsem četl jinde (KSB, Anastasie) a ani v jednom případě u mě nevznikala nenávist vůči někomu.

        Odpověď
      • eM, ale Irán bol od nepamäti Perzia(Perzská ríša). Tam to už nejako nesedí s tými názvami. Či?

       Odpověď
       • vím, odpověď neznám. Každopádně odkazy na souvislost Írán/Ariján jsem četl už vícekrát, s persií netuším.

        Odpověď
        • Oracle 911 7.1.2019 o 14:58

         Žeby Perzia z Pe-Russia…

         Odpověď
         • :-)
          neodvážil jsem se tak odvážnou spekulaci napsat, ale přemýšlel jsem podobně.

          Odpověď
         • Perunova Russia, jako Prusové – Perunovi Rusové

          Odpověď
          • prusko a persie ale není to samé ne?

           Odpověď
       • Od které nepaměti? A kdo historii o Peršanech psal? Podle historie se název Persie objevil až v roce 844 p.n.l. A do té doby co?
        Mimochodem na Blízkém východě existuje nápoj z ovčího mléka – jeho název Ajran … Podle čeho vznikl? Ne náhodou podle místa vzniku?

        Odpověď
   • Podle posledních výzkumů byli Árijci a Venedi dva nejvýznamnější kmeny Slovanů (zhruba před 5 tisíci lety), dalo by se říci také Protoslovani. Árijci ve střední Evropě – Polsko, východní Německo ČR, většina Slovenska, severní Rakousko, kus Bavorska), Venedi v Evropě východní – takzvaná tripolská kultura (Ukrajina, Rumunsko Moldávie). Při prvních vlnách stěhování národů Árijci směřovali především na východ, mísili se s Venedy a dalšími slovanskými kmeny a dále pokračovali přes Írán do Indie a stali se zakladateli zdejších říší. Pojem „Indoevropani“ je proto zavádějící, protože tyto kultury nešly z Indie k nám, ale naopak od Slovanů na východ (zdokladováno v indických Védách). Árijci však expandovali také do severní Evropy (Jutský poloostrov, Skandinávie, Británie). Tam všude se našly četné stopy v podobě pro ně typické keramiky.

    Odpověď
    • Pro dokreslení, před hodinou jsem narazil na video „The Spread of the Indo-Europeans“, publikováno 5. 2. 2017 na https://www.youtube.com/watch?v=aQ283N_ZdKY

     Odpověď
  • Náš původ je společný. Nezachovaly se sice hmotné důkazy, ale máme je v zeměpisném názvosloví. Část kořene ve slovech vlTava, oTava, polTava je toho důkazem. Toto slovo „tava“ v nářečích na území Íránu znamená ŘEKA…

   Odpověď
   • https://cs.wikipedia.org/wiki/Árjové
    Obrázek ukazuje rozšíření Indoevropanů dle příbuzných jazykových skupin, které lze ztotožnit i se skupinami R1b západ R1a1střed Evropy a Asie.
    Haploskupiny R1a a R1a1 se vyčlenily z haploskupiny R1 pravděpodobně na území Jižní nebo Západní Asie. Jejich rozšíření je spojováno s mohylovou kulturou.
    Slované a Árijci mají stejný původ, důkaz je genetická shoda R1a v širším pojetí R1a1 Slované. Němci na západě R1b na východě poněmčení polabští a pobaltští Slované R1a1. Čili nacistická teorie jejich nadřazenosti co by árijců, se znalostmi o DNA, zcela pohořela.
    Клёсов А.А. na youtube videa tohoto profesora podrobně seznamují s touto problematikou-např:
    https://www.youtube.com/watch?v=ruUSiTJsa90
    P.S. :Jani, na mimo téma jsem Ti napsala krátkou odpověď Češi/Slované

    Odpověď
    • Díky, podívám se.

     Odpověď
    • R1b sú Atlanťania pôvodne, ale v podstate to boli bratské národy, len cestu si vybrali rozdielnu

     Odpověď
  • Děkuji za odpovědi.
   Poněkud mě totiž mate, proč se ti „praví“ Árijci (tj. Němci) cítili být Slovanům rasově nadřazeni.

   Odpověď
   • To vymysleli nacisté. Stejně tak, jako si vzali do své symboliky slovanskou svastiku (kolovrat) a páchali pod ní svá zvěrstva. Je to útok na třech nejvyšších prioritách.

    Odpověď
    • Časostroj 5.1.2019 o 17:05

     Vzali, alebo „vzali“. Útok na ochranné symboly Slovanov nebol asi žiadna náhoda.

     Odpověď
     • Tak, samozřejmě. Jen jsem to trochu zjednodušil.

      Odpověď
 33. Časostroj 3.1.2019 o 22:16

  Udalosti roku 2018, o ktorých sa ani zväčša nevie, že sa vôbec stali.
  https://operationdisclosure.blogspot.com/2019/01/the-most-important-things-that-you.html?m=1

  Odpověď
 34. Zajímavý článek – https://www.idnes.cz/xman/styl/oise-aisne-hrbitov-vojensti-americti-zlocinci.A190102_140936_xman-styl_fro .

  „Hřbitov v Oise-Aisne (Francie) má však jedno tajemství, jímž se chlubit nechce. Sekci E, kde jsou pohřbení vojáci beze cti. Jejich proviněním byla často vražda, spáchaná na civilistech britského, francouzského, německého, italského, polského a alžírského původu. Většinou s přitěžujícím zločinem znásilnění nebo loupeže, který by i samostatně vydal na trest smrti.“

  Otázkou je, proč se o tom píše teď.

  Odpověď
  • Oracle 911 3.1.2019 o 22:02

   Prečo je voda mokrá? ;)

   Odpověď
 35. Археологи подтвердили, что Ветхий Завет был просто списан у шумеров
  https://wowavostok.livejournal.com/13960685.html?utm_source=fbsharing&utm_medium=social&fbclid=IwAR3Rp80HBj-jxx4oESc0xsARnyeByrcYU_gYeuzWfkkG6OkXCrZdmqenQUM

  Odpověď
  • Vypadá to hezky a pravděpodobně, ale je tam jeden zásadní háček, který si autor textu buď neuvědomuje, nebo záměrně přehlíží. Když existují dva písemné dokumenty s podobným obsahem, tak to neznamená, že jeden je kopií druhého. Vezměme například dva očité svědky stejné události, každý napíše svými slovy co viděl, výsledné texty budou podobné, ale ne totožné.
   Za 1000 let ty dokumenty najde nějaký archeolog a prohlásí, že jeden opisoval od druhého.

   Odpověď
  • Tu je veľmi dobre popísaný počiatok a podstatu židovsko-sionistickej moci a doplní informáciu o sumerskej inšpirácii pre starý zákon http://www.aonoprienko.ru/?p=5922

   Odpověď
  • Nevím proč, možná Hox mě inspiroval, vzpomenul jsem si a vyhledal příspěvek „Absolutní výmysly… nevědecké..“ na http://pravda.tode.cz/?page_id=3544
   Aneb o tom, že pro „vědu“ vůbec není důležitá vědecká pravda, ale opisování, přesněji pouze „citování“, aneb jak se bludy šíří obcí „vědeckých teroristů“ (majstrejmem). Je popsán základní postup „vědecké“ práce – tedy de facto vlastně opisování. Neboť není vůbec důležité, co je v práci nového a pokrokového, nýbrž především publikování třeba i nesmyslů, ale hlavně a především odkazování a „ozdrojování“ v maximální možné míře.
   Tak se pak ptám, proč jsou vlastně problémy s opisováním diplomových prací na Plzeňských právech? Asi jsem naivní, ale co nového a objevně významného lze vytvořit v profesi, která vlastně jen a pouze čte?

   Proto, aby se již opisovat nedalo, lze vyguglit heslo třeba „kontrola originality textu“ a z mnoha nabídek si již jen vybrat:
   * https://odevzdej.cz/ … Odhalování plagiátů v seminárních pracích
   (používá 37 VŠ, 5 VOŠ, 11 SŠ a 1 instituce veřejné správy)
   * https://theses.cz/ … Vysokoškolské kvalifikační práce
   * a třeba „Kontrola plagiátorství (pro studenty)“ na https://www.ff.cuni.cz/knihovna/publikuji/plagiatorstvi-studenti/
   * https://www.opisovani.cz/kontrola-plagiatorstvi … Kontrola plagiátorství
   * https://www.plag.cz/ … Kontrola a odstranění plagiátů zdarma (Profesionální mnohojazyčná kontrola plagiátů)
   * a také je možné si zakoupit program „AntiPlagiarism.NET“ na https://www.stahuj.cz/podnikani_a_domacnost/kancelarske_aplikace/ostatni/antiplagiarismnet/?&g[oz]=3.70.0.0

   Aby to studenti a i jiní vědečtí pracovníci zase neměli až tak těžké, tak před lety jeden nadšenec vytvořil web http://www.generator-blabolu.cz, skvělý pro kohokoliv. Vhodný pro napsání jakékoliv, i disertační práce, které zaručeně projdou, neboť žádný oponent se nebude chtít před veřejností shodit, že tomu nerozumí (to pro případ, že by to dokonce četl). Tak kvalitní texty produkoval, dokonce i jazykově správně podle pravidel pravopisu. Bohužel, ta stránka dnes již není k nalezení. Jediná stopa po něm je pouze na http://www.ceskaskola.cz/2013/07/generator-blabolucz-generator-vyblaboli.html (doporučuji si zvětšit obrázek). Dílo to bylo znamenité, bylo možné zadat i obor, ba bylo možné rozšiřovat jeho bázi dalšími zdrojovými texty. Autor myslel i na úředníky, novináře, politiky, různá témata …
   Dnes je možno použít pouze slabou náhražku http://cs.blabot.net/, který však logikou svého vygenerovaného textu je pouze slabou náhražkou. Jedná se vlastně pouze generátor českého Lorem ipsum pro typografy.

   Pro milovníky pěkné klasické češtiny trochu současného humusu „Hacknutá čeština“ na https://cestina20.cz/kniha/. Pokud nerozumíte, o čem to ta děcka sakra točí, doporučuji hledat zde a ne v překladových slovnících na netu.

   Generovat lze skutečně leccos https://www.google.com/search?lr=lang_cs&client=firefox-b&biw=1643&bih=1159&tbs=lr%3Alang_1cs&ei=CmMuXP-TL4iVkwXQzK3wAg&q=random+generator&oq=random+generator&gs_l=psy-ab.3…0.0..45613…0.0..0.0.0…….0……gws-wiz.iwxOEwueIN0

   Odpověď
 36. Volná energie.
  Už jste na termín -volná energie – určitě někde narazili. Byla to naše minulost a je naše budoucnost? Jaký je opravdový účel pyramid po celém světě? Nejsem fyzik, ale následující teorie vyvolává více otázek než odpovědí. Jaké má Člověk poslání, jaké poslání má každý jeden z nás? https://www.youtube.com/watch?v=reDijQxpLoY&list=PLLN3Uw9xJDNZaJSdYGxtfopxAT4DlHlZf&index=2

  Odpověď
 37. O kalendářích
  „Římští vojevůdci sice většinu bitev vyhráli, ale nikdy pořádně nevěděli, kterého to bylo dne.“
  François Marie Arouet

  dále na
  http://homel.vsb.cz/~hom50/RUZNE/KALENDAR/HISTKAL.HTM

  Odpověď
 38. Aby nezapadlo, protože téma je hodně zajímavé.

  TauRus 23.12.2018 o 23:22
  Vypadá, že v řadách ruských historiků začíná převládat názor dokonce o iniciací VŘSR ze strany carského Generálního štábu. Zde o tom mluví Fursov a dokládá svá tvrzení mnohými fakty.

  Схватка которая началась 100 лет назад не закончена. Андрей Фурсов (Bitva, která začala přes 100 lety ještě není u konce.)
  https://www.youtube.com/watch?v=GvV6upB8C9M

  Velmi zajímavý rozhovor, doporučuji.

  Odpověď
  • Fursov je ve svém živlu .Tahle parketa mu sedí. Velmi obsažné.
   Stejnou tezi o pozadí říjnové revoluce uvádí i VVPj v posledních OO . Je to tam sice v jiné souvislosti /historie ruské vlajky/, ale také mám pocit změny na 2.prioritě.

   Odpověď
  • TauRus,
   Možno tu bol ukrajinský politológ Dmitrij Spivak spomínaný ,rozoberaný .
   Ja som jeho videá- vystúpenia v televízii prvý krát až dnes si pozrel .
   https://m.facebook.com/SpivakDmytriy
   V jednom z videí / myslím na NEWSONE / zotrel ministra infraštruktúry Ukrajiny Omeljana /také mladé chlápätko / ohľadom obmedzovania železničnej dopravy s RF .
   Nepoznám celý jeho životopis . dobre sype zo seba vety ,ktoré majú hlavu a pätu .
   Samozrejme rozpráva z pohľadu Ukrajiny .
   Bol som prekvapený ,že má dovolené dosť tvrdo kritizovať kyjevský režim .

   Odpověď
   • https://yandex.ru/search/pad/?text=спивак%20украина%20политолог%20Украина%20news%20one&lr=10489

    Odpověď
  • Je to hodně zajímavé povídání. Od 42.minuty Fursov mluví o hlavním scénáři ww2. Zkusil jsem něco málo dát do pár následujících bodů:

   1.) v roce 1929 šéf britské centrální banky Montagu Norman (nejmocnější figura) začíná vzhledem k světu a Spojeným státům (Rockefelleři) uzavírat Velkou Británii (Rotschildové)
   2.) Amerika začíná sama vkládat obrovské síly jednak do Německa, jednak do SSSR
   3.) v konkurenci s Velkou Británií USA jednak získávají obrovský výnos z těchto vkladů, a také přípravují vojenský střet Německa a SSSR
   4.) vítěz tohoto střetu měl být nakonec poražen Velkou Británií
   5.) no a nakonec vítěznou Británii měli dorazit Američané (tyto názory neskrýval Allan Dulles už v době ww2)
   6.) takže hlavní úkol ww2 bylo zničit Velkou Británii
   7.) dopady ww2 na Británii byly stejně veliké, takže ztratila schopnost být impériem
   8.) následnou dekolonizaci Britského impéria pak prováděla MI-6
   9.) cíle, které si Západ stanovil v roce 1914 se však z části realizovaly až v roce 1991 (rozpad SSSR)

   Odpověď
 39. Dříve jsem přemýšlel, jak je vůbec možné, že neutrální státy ve ww2 – Švýcarsko a Švédsko – byly tak podlé, že zásobovaly zbraněmi jak německou, tak i anglosaskou stranu. Až časem jsem pochopil, že se až tak vždy nejednalo o protivníky.

  Možná vám něco říkají názvy zbrojovek Oerlikon (CH) nebo Bofors (S). Obě vyráběly proslulé protiletadlové kanóny. Najdeme je jak ve výzbroji Kriegsmarine, tak i ve výzbroji anglosaských flotil. U těch boforsů vám ofiko zdroje sice řeknou, že je Němci ukořistili, okopírovali, a pak ve velkém vyráběli v Norsku nebo v Rakousku.

  Je to krásný příklad jak si pojistit zisk. Nemyslíte?

  Ještě perlička na závěr: Jako hlavní inženýr firmy Maschinenfabrik Oerlikon pracoval na konci 19.století Emil Kolben.

  Odpověď
  • Oracle 911 22.12.2018 o 23:53

   Rečnícka:
   Ako sa volala za mlada krvavá Madla? :)

   Odpověď
   • Korbelová Maruška.

    Odpověď
    • Oracle 911 23.12.2018 o 10:13

     Nemenili jej rodičia meno z Kolben na Korbel?

     Odpověď
     • když se na ni podíváš, tak je to „prafa ceska nosata mariska“.Jestli korbel nebo kolben-daněk-úplně jedno.

      Odpověď
      • Oracle 911 23.12.2018 o 12:27

       To je pravda, ale jedna vec ma teší, dožila tej doby v ktorom všetko za čo bojovala rozpadá pred očami a čokoľvek robí, tak veci sa zhoršujú.
       A teraz ma napadá myšlienka, kedy začnú Clintonoidi otvorene žrať sa navzájom?

       Odpověď
       • to je dobrá poznámka. To je pro ni největší trest.

        Odpověď
       • Hold Boží mlýny … Píše se, že otec Madly byl diplomatem na československé ambasádě v Bělehradě už před válkou. Po válce dokonce jako velvyslanec. Zdá se, že jak otec, tak i dcera se poměrně silně zapsali do vztahů ČSR/ČR a Srbska/Jugoslávie. Každý ale trochu jinak.

        Odpověď
      • Putinovec 23.12.2018 o 14:09

       U téhle zrůdy platí,jaká zvnějšku,taková uvnitř.

       Odpověď
     • Určitě ne – jinak by ji Venca Láhev určitě zajistil privatizaci ČKD :-)

      Odpověď
  • ta vec sa ma tak, ze nemecka aj anglicka bola strana rovnaka. anglicania sa starali len o svoje a nemecke kolonie, a ked bolo jasne ze cervena armada sa zastavi az v Lisabone tak otvorili aj druhy front, o ktory Stalin ziadal od zaciatku vojny bo vedel ze by marxizmus pohltil europu. a este nebol ani Berlin dobyty a churchil uz planoval utok na Rusko z dvoch stran spolu so zbytkami nemcov a japoncov.. ibaze ssa nemala dostatok atomovych bomb a konvencnymi zbranami nemali sancu.

   Odpověď
 40. Геополимерный бетон – технология древности. Хватит бредить про технологии изготовления мегалитов
  https://www.youtube.com/watch?v=C6x2w2R4T3s

  Odpověď
  • Dík.

   Odpověď
  • Jaká byla technologie toho betonu?

   Odpověď
   • V čase 12:35 tohoto videa jsem zaznamenal postup přípravy. Jestli se ptáš na toto.

    Odpověď
 41. Tento výběr jsou artefakty ranných kočovných kultur Jižní Sibiře vykopané počátkem dvacátých let z hrobů v oblasti Pazyryk (Пазырык) v pohoří Altai, kde zmrzlá půda zachovala pozoruhodný organický materiál. Tyto artefakty jsou zčásti dobře známy z překladu první velké knihy o nálezu S. I. Rudenka a zčásti kvůli tomu, že byli na různých výstavách po celém světě. V anotaci jsou nyní použity revidované datace hrobů založené na C14 a dendrochronologii, Celkově jsou tyto data mladší než původní, které navrhl Rudenko, ale je možné, že mohou být dále revidována.
  Toto snad není ta kultura krvelačných “lidožroutů”, jak se nám jí snažil popsal filuta Herodotos z Halikarnassu, že Skytové nepřátelům uřezávali hlavy, vozili je připevněné na sedlech svých koní a že lebky nepřátel používali jako číše k pití…….a navíc zase ti Griffoni. To řemeslo bere dech…

  https://depts.washington.edu/silkroad/museums/shm/shmpazyryk.html?fbclid=IwAR3Y1yHOJ55ea9L5rq4m1kzOThCusOn2syFzVNeYrTqTma2_lHuSZY_CjdI

  Odpověď
  • Niektore artefakty mi velmi pripominaju juhoamericke umenie.

   Odpověď
 42. Когда реки были большими – Сергей Игнатенко

  Рассматривая старинные карты Тартарии, я обратил внимание на то что на многих их этих карт такие сибирские реки как Обь, Енисей, Лена изображены крупно, намного крупнее чем они есть в наше время. Иначе можно сказать их изображали полноводными. И такая картина наблюдается вплоть до 18-го века. 1606 год, карта Тартарии Меркатора и Йодокуса Хондиуса. Вот, например, карта Азиатской Тартарии от 1692 года. Обратите внимание на полноводное изображение Оби, Енисея, Лены. Изначально я думал, что так изображали реки в связи с их стратегической значимостью для передвижений по территории. Однако, в этой карте от 1881 года, изображены маршруты путешествий по моря и рекам, и здесь реки также изображены как в современном состоянии. Та же картина наблюдается и на глобусах. Вот, например, глобус 1630 года, или вот другой глобус, тоже с крупной надписью Grande Tartaria. 1700 года. Также реки полноводные. А это уже глобус 1855 года, сразу бросается в глаза контраст в изображении рек. Другими словами, складывается ощущение что обмелели реки.

  https://www.youtube.com/watch?v=ybvznQlDu5s

  Odpověď
 43. Druhá světová válka a holokaust neexistují. Norsko reformuje školství. Norská konzervativní vláda chce v plánované školní reformě vynechat z osnov velkou část sociálních věd a historie, včetně druhé světové války a holokaustu. Podle svých slov chce novelizovat výukový plán tak, aby jeho obsah byl „relevantní pro budoucnost“.
  https://zpravy.idnes.cz/norsko-holokaust-reforma-vyukoveho-planu-fjf-/zahranicni.aspx?c=A181205_100026_zahranicni_baje&recommendationId=000000000036-0000-0000-000000000000

  Odpověď
  • Norsko funguje jako polygon „sociálního inženýringu“ globalistů už dlouho /Breivik, Barnevernet etc./. Je to geneticky degenerující země a národ a má výhodu, že je mimo přímé jurisdikce EÚ. Tento krok mne nepřekvapuje, psaní „nového dějepisu novověku“ je v plném proudu.

   Odpověď
   • Proto byli vyvoleni, genetické prznění přineslo ovoce, nízké IQ, nízké EQ . Ideální sociální koncentrák s vysokou životní úrovní.

    Odpověď
 44. Krvavá Madla napsala příznačné dílo „Fašismus -varování “ a v překladu ho vydalo nakladatelství ARGO /zapamatujte si/. Reklama na tento výkal visí po stranách pohyblivých schodů pražského metra. Slogan “ Vyvarujme se opakování krvavé historie“ už jen doplnil tuto zrůdnost.
  Od těchto zmetků očekávám vydání dalších perel typu :
  Karel Schwarzenberk :: Ze života českého šlechtice vlastence
  popříp. Jakub Janda : Vstali noví bojovníci
  Ale vážně : zdá se, že ty největší zrůdy cítí blízkost zabijačky a budou si samy sepisovat a tisknout odpustky. Fujtajfl.

  Odpověď
  • Když jsem to poprvé periferně registroval, četl jsem Fašismus Madeleine Albright(ové) a upřímě, hrklo ve mně.

   Odpověď
   • To se Ti povedlo , palec nahoru !

    Odpověď
 45. Študent KSB 10.12.2018 o 18:39

  Štátny pedagogický ústav momentálne pripravuje osnovy k novému voliteľnému predmetu, ktorý sa už druhý rok vyučuje na niekoľkých základných školách v Trenčianskom kraji. Osnovy by mali byť zverejnené v máji 2019 na Metodickom portáli na webovej stránke ŠPÚ, kde sa nachádzajú aj učebné osnovy ďalších voliteľných predmetov.

  https://www.funmagazin.sk/ziakom-zakladnych-skol-pribudne-novy-predmet-budu-sa-ucit-o/?fbclid=IwAR1Etjg6Nwm6HTjH-U0OF-wTFN_OeSVwlUHCnqOTQdg_szosUAxsLkeb7Ug

  Ide o predmet Folkloristika – ľudová výchova

  Tento predmet je zameraný na komplexné poznanie tradičnej ľudovej kultúry vo vlastnom regióne. Žiaci spoznajú rôzne zvyky, ale taktiež tradičné výtvarné, spevácke, tanečné či hudobné ľudové prejavy. U žiakov je celkovo predpoklad zvýšenia národného povedomia a príslušnosti k svojmu regiónu.

  Odpověď
  • Študent KSB 10.12.2018 o 18:44

   Ospravedlňujem sa malo to isť do rubriky ČS/SR politika

   Odpověď
  • Študent KSB 10.12.2018 o 18:46

   http://www.vodaksb.eu/diskuse/politika/comment-page-54/#comment-182383

   Odpověď
 46. QuoVadis 9.12.2018 o 8:43

  Byl Stefanik „zahynuty“?
  https://m.youtube.com/watch?v=uDShpQyspUU

  Odpověď
 47. „Zaujímavú správu“ dnes uverejnili aktuality.sk o Vávrovi Šrobárovi:
  https://www.aktuality.sk/clanok/646799/kalendarium-srobarov-postup-voci-bratislavcanom-sa-da-povazovat-za-teror/
  Budem vďačný za Vaše názory na tento článok (aj keď je z aktualít). Zaujíma ma hlavne, či išlo o teror alebo nevyhnutnosť. Potešili by ma aj názory na možnú paralelu s terajšou situáciou na Slovensku.

  PS: Ide o môj prvý príspevok na tomto fóre, vedzte že ma táto téma veľmi zaujíma a nejde o žiadne trolovanie alebo provokáciu.

  Odpověď
  • Skus si především odpovědět sám. Tak tu pracuje naprostá většina diskutujících.
   za sebe : To, že někdo vytáhl tuto historii má nepochybně více cílů.Nemá smysl je všechny identifikovat, ale v diskusi se k nim můžeme dostat. Ale z předložených / podle mne pečlivě účelově vybraných „faktů“ / vyplývá pro mne toto : VŠ si byl vědom hierarchie cílů a tomu podřídil i použité prostředky. Vzhledem k tomu,že žádné z „unesených obětí“ nebyl zkřiven vlásek, je použití pojmu „terorizmus“ přinejmenším přehnané. V tomto případě účelová demagogie.
   Myslíš, že policie na celém světě se dopouští zadržením a omezením osobní svobody na 48 hodin při velmi závažných událostech preventivního terorizmu ?
   Domnívám se ,že výběr VŠ má svůj cíl. Ale o tom může být diskuse.

   Odpověď
 48. Není to tak dávno, co jsme tady diskutovali o Napoleonově tažení do Ruska. Kdo s kým a proti komu vlastně bojoval. Na wiki jsem našel zajímavý údaj:

  Francouzská vojska, která se shromáždila k vpádu do Ruska dne 24. května 1812, čítala dle mnoha odhadů od 439 000 mužů do 680 000 mužů (započítány i jednotky v týlu), nejpravděpodobnější údaj je ale dnes 675 000 mužů.

  125 000 Francouzů
  337 700 Němců a Nizozemců
  95 000 Poláků
  35 000 Rakušanů
  30 000 Italů
  20 000 Prusů
  15 000 Švýcarů
  9 800 Dánů a Norů
  4 000 Portugalců
  3 500 Chorvatů

  Zkrátka sjednocená Evropa proti Východu.

  Odpověď
  • Oracle 911 8.12.2018 o 17:43

   Vyhrali a Európa bola obohatená o nový typ reštaurácie: „bistro“. :D

   Odpověď
  • V souvislosti s Napoleonem, a ze zprávou, že Macron povolává do Paříže jednoty Legion Etrangere, jsem si vzpomněl na memoáry Masarykova generála Šnejdárka (vyhnal Poláky z Těšínska, porazil trockistické jednotky Maďarské republiky rad u Zvolena, zemský vojenský velitel na Slovensku). Prožil dlouhá léta právě v cizinecké legii, kde ještě na počátku 20.století platil Napoleonův vojenský kodex. Cituji ze Šnejdárkova textu:

   „.. ale platí tu Code Napoleon, vojenské právo z dob Napoleona. Vede muže k samostatnosti, poskytuje nezměrnou svobodu v určitých směrech, každému, i poslednímu vojákovi. Když však udeříš kaprála, třeba jenom málo, a ukáže se jediná kapka krve – dvanáct k u 1 e k. (Trest smrti zastřelením.) Každý caporal může cizineckého legionáře na místě zavřít na dva dny, seržant na čtyři.“

   Odpověď
  • Ještě 2 000 Irů z tzv. Irské legie.

   Odpověď
   • Díky za doplnění. Tak mne napadá, že těch Švýcarů tam není málo – to je skoro pěší divize …

    Odpověď
    • -Švýcarsko má vhodnou geologickou polohu, zázemí pro GP
     -Švýcaři měli velmi dlouhou válečnickou (čti žoldnérskou) tradici, byli jedni z nejžádanějších žoldáků už od italských válek a všichni je považovali za elitu
     -od roku 1798 bylo Švýcarsko francouzský protektorát
     -Švýcaři nesloužili v žádných jiných armádách (platí pro napoleonské války), kromě Papežského státu a Francie jako elitní jednotky
     -byli to právě Švýcaři, kteří drželi pravý břeh řeky Bereziny před ruským postupem, zatímco Grande Armée (spíše to co z ní zbylo) ustupovala do Polska a Napoleon jako zajíc prchal do Paříže.

     Odpověď
     • Tak nějak jsem si zdůvodnil, že gp ,a jeho zázemí – Švýcarsko, musel mít enormní zájem, aby Grande Armée uspěla.
      Jinak souhlas, že švýcarský žoldnéř je zvučný pojem. V pozdější době se stali uznávanou značkou i hessenští žoldnéři.
      O tom protektorátu jsem nevěděl – zajímavé, díky.

      Odpověď
 49. vyprávění sovětského veterána o 2.svět. válce (38 min.) youtu.be/jSZgl9TbL4A

  Odpověď
 50. Polarizace pracuje.

  https://www.securitymagazin.cz/security/ukrajinsky-parlament-chce-vratit-banderovi-cestny-titul-1404062062.html

  Odpověď
 51. Тайны загадочных замков средневековья.

  https://www.youtube.com/watch?v=FZnPEoohuHo

  Odpověď
 52. Lin a Taurusi – já obvykle jen čtu a nepřispívám. Z vaší diskuze jsem se dozvěděla mnoho nového
  a to je vždy přínosné. Podle mého názoru se nedají legie ani adorovat, ani zcela zatracovat…
  v jejich botách jsme nepochodovali a orientovat se dobře v době plné změn je vždy lehké z časového
  odstupu, ale zatraceně těžké na místě samém. Prostě si řekněte, že dobré úmysly se někdy zvrtnou
  a to na obou stranách, a špatné úmysly z toho těží, pokud to zvrtnutí přímo nevyvolají.
  Oba jste se urazili a přitom při vaší inteligenci přece musíte vědět, že vidět svět černobíle (k čemuž
  vás dovedla právě ta uraženost) je vždy ošidné.
  Nezlobte se Lin, ale kdyby mě někdo označil za Krystlíka… Co je moc, to je moc.
  Jinak – hádat se a obhajovat svůj názor většinou s sebou nese nové informace a zamyslet se nad nimi není nikdy na škodu. A já jsem se mnoho nového dozvěděla.
  Ještě bych chtěla říct, že takové to černobílé vidění – my jsme vždy v právu ať uděláme cokoli -
  to je dle mého názoru anglosaská specialita, slovanská je o všem pochybovat a dělat si hlavu
  s tím, zda jsem se zachoval správně. A v tom je naše morální síla. Může se to někdy jevit jako
  slabost, ale dělá nás to lidmi.

  Odpověď
  • Putinovec 5.12.2018 o 10:08

   Bohužel zde došlo ke krachu tandemové práce.Ne nadarmo o tandemovém řízení-práci VP píše,že zde nesmí pracovat ego.

   Odpověď
  • Asi to myslíš dobře, ale je to bohužel opět manipulace, protože pokud Lin uráží samotná fakta, tak je to její problém, který si může vyřešit jen sama. Taurus se neurazil ani s nikým nehádal, pokud někdo z těch diskusí nevidí, která strana vyvolala konflikt, tak má problém s očima.

   Odpověď
 53. Chlapci pokial nebude vnímat dámy, čo tu písali ako člena rodiny.
  A bude ich napadat ako nepriatela. čo má iný názor než VY.
  Tak potom dámske osadenstvo sa už nevráti. Čo by bola škoda pre všetkých .
  Aj mne chýbaju Aksal, Lin …ale pokial nezmeníte postoj tak sa už nevrátia. Ubližili ste im. A žene ublížene srdce tažko vrátite do polohy DOVERUJ

  Odpověď
  • popolvár 4.12.2018 o 17:27

   dáša, prosím, nevnášaj do toho ženský aspekt a pod. To potom budeme riešiť národnostné, menšinové, a nakoniec a j LGBT agendy, a na úkor faktológie a pomenúvania vecí, aké sú, budeme sa vyjadrovať v eufenizmoch. Lin je zdatný člen tejto komunity, je zdatná konceptuálka, s dobrým ťahom na bránu. A myslím si, že ani jej by sa nepáčilo, keby sme s ňou jednali ako s útlocitnou ženičkou. Prosím, nechajme už túto tému, je to na Taurusovi a Lin, aby spoločne zúročili svoje prednosti a schopnosti.
   A, ak by tunajšia komunita nevnímala Lin ako platného člena rodiny, tak isto by je návrat nevyvolal toľko pozitívnych reakcií…
   Ale, prosím, už to nechajme.

   Odpověď
  • toto uz fakt presahuje medze. Lin je dospely clovek chce sem pisat bude sem pisat akceptujem to. nechce sem pisat nebude sem pisat akceptuem to tiez. Myslim si ze je to v prvom rade medzi Taurusom a Lin dospelymi ludmi nech si to vyrozpravaju medzi sebou. Nezaregistroval som ze by tu niekoho ziadali o nazor alebo ziadali o vynasanie sudov. Vztahy medzi ludmi su DVAJA, nie traja styria atd. Na co vobec do toho vstupovat. Riesite tu nieco o co Vas nikto neziadal. Do buducnosti ked tu bude spor a nechate to na dvoch ludoch nech si to vyrozpravaju bez dalsich prispievatelov o to lepsie pre tuto komunitu.

   Odpověď
   • popolvár 4.12.2018 o 18:52

    ja len doplním, ako v tomto duchu, ak nechceme do toho zaťahovať osobnostný aspekt, v prípade potreby, či chuti sa zapojiť do „horúcej“ diskusie, sa do nej aj zapájať: Nie systémom: XY má pravdu alebo nemá, ale systémom podporujem, nepodporujem tento názor, fakt, poznámku…, a zdržať sa uvádzania mien diskutérov. Bude to síce dlhšie o pár slov (dá sa skopírovať – netreba prácne vypisovať), ale bude jasné, že sa vyjadrujem k názoru, a nie k danej osobe. takto vieme každý prispieť k vecnosti diskusií. Nenavrhujem to ako všeobecne platné pravidlo, ale len pre situácie, keď začne v diskusii „prihárať“…

    Odpověď
    • dobre pises aj dole som Ta cital suhlasim, pisat k teme nie k osobe, ale aj k teme len vtedy ked tam je nieco fakt podstatne lebo to moze byt rusive. ludia by si fakt mali uvedomit ci je vhodne vsetko komentovat lebo napr. vtedy k legionarom co viedli diskusiu ked bola k teme bolo to dobre pacilo sa mi to. Prax je kriteriomm pravdy. Kto chce riadit mal by v prvom rade presvedcit ze vie uriadit sam seba.

     Odpověď
  • Byl bych velmi nerad, kdyby se toto strhlo v rétoriku ve stylu Sereny Williamsové.

   Víte, že si vás, ženy vážíme, máme vás rádi, ale to neznamená, že budeme kývat hlavou, když s něčím nesouhlasíme.

   Odpověď
  • není to o dámách a pánech v žádném ohledu.

   Odpověď
  • v prvé řadě nevím o tom že by Aksal chyběla kvůli názorovému sporu, do toho bych ji netahal to je na ní a nebylo by slušné to opírat o její názor, pokud to neřekne sama.

   Ve druhé řadě opravdu nikde ani po bedlivém zkoumání nevidím jediný důvod proč by se měla Lin cítit uražena. Nikdo ji neosočil, a fakta by neměla nikoho urážet svou podstatou, jsou to fakta, nejsou osobní, a TauRus osobně Lin nenapadl. Naopak Lin napsala mnohé co by urazilo i mne.

   Odpověď
  • Každý se může přesvědčit, že Lin nikdo nenapadal, napadala ona. Pokud budeš z útočníka dělat oběť a chtít po napadených, ať se kajou, tak vyřešení situace nepomůžeš.

   Odpověď
 54. Dnes katolická církev slaví svatou Barboru.

  Z Wikipedie:
  Barbora z Nikomédie (též svatá Barbora), panna a mučednice, patří ke čtrnácti svatým pomocníkům, kteří byli voláni zvláště v těžkých chvílích, v minulosti například při morových epidemiích. Jejich společná památka se slaví 4. prosince. Svaté Barboře je zasvěceno několik kostelů, z nichž nejznámější je kutnohorský chrám svaté Barbory. Ačkoli se o svaté Barboře zachovaly pouze kusé zprávy, katolická církev ji řadí mezi světce a mučedníky.

  - chrám sv. Barboře zasvěcený nejdříve poničen husity, později ho měli pod palcem jezuité.
  - zajímavé je, že v Sedlci u Kutné Hory je asi nejznámější kostnice v naší zemi, kde je obrovské množství lidských ostatků, až děsivě přesně poskládaných do velkých útvarů.

  Označil bych kostnici za značně satanistické, temné dílo.
  https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/a/ab/Kostnice_Sedlec.JPG/800px-Kostnice_Sedlec.JPG

  Co myslíte, že je tohle?
  https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/5/5a/Kostnice03.jpg
  …. Erb rodu Schwarzenbergů v interiéru kostnice.

  Morové epidemie probíhaly dle oficiální historie od 14. do 18. století., což je dle mého názoru jen krycí název pro systematické vyvražďování nepohodlného, vzpurného obyvatelstva, které nechtělo přejít na jejich stranu.
  Děsivé skulptury z lidských ostatků, dost možná právě z ostatků porobených či zabitých nepřátel, vypadají, dle mého názoru nejspíš jsou, satanistické válečné trofeje, podobné fotografiím, kde například muž stojí na hoře lebek ze zabitých bizonů v Americe.

  Co nám to tedy nepřátelé českého národa vnucují, že máme slavit?! Co asi vykonala tato světice proti našemu lidu, že je to svatá mučednice…?

  Odpověď
  • Putinovec 4.12.2018 o 7:35

   Stejný mučedník by mohl být i svatý Havel se svatým Bakalou.

   Odpověď
  • Uvažuji v těchto věcech obdobně – čím více uctívaný světec, tím se víc zaprodal v prospěch nadstátních sil. Třeba nedávno zmíněný Jan z Nepomuku.

   K těm morovým epidemiím: belgický finančník a historik Bernard Lietaer píše, že tyto epidemie byly důsledkem akumulace peněz ve společnosti. Právě období mezi 10. – 13.století je nazýváno obdobím klidu a blahobytu v Evropě (oficiální historie ale tvrdí opak – bylo to období bídy, loupeživých tlup, atd.). Důkazem toho jsou lidské kosterní pozůstatky z té doby – velký vzrůst, dobré zuby, kvalita kostní tkáně. To vše svědčilo o tom, že lidé měli dobrou stravu a netrpěli chorobami. Právě akumulace peněz (vznik renesanční finanční elity) způsobil bídu mezi lidem. Důsledkem bídy pak byly ony morové rány.

   Odpověď
   • Putinovec 4.12.2018 o 8:15

    Podle kosterních nálezů a jejich srovnáním bylo zjištěno,že stejného blahobytu jako v období 11-13 st. se v Anglii dostalo obyvatelům až koncem 19 a začátkem 20 století.Toto stačí k tomu,aby současná historická pavěda-podvod byla kompletně přepracována ,vzhledem k objektivním faktům.

    Odpověď
 55. popolvár 3.12.2018 o 13:33

  Keďže sledujem leva-net a diskusiu na vode len cyklicky dva týždne áno a potom dva pauza, tak mi niektoré hodnotné diskusie unikajú. Čudoval som sa prečo tu už nie je Lin. Dostal som typ, že to asi bol následok tvrdej debaty medzi ňou a Taurusom – téma, ako inak: čsl. légie.
  Prečítal som si so záujmom a pozorne ich diskusiu. Je faktologicky nabitá a podopretá zdrojmi. A, podľa môjho názoru, využijúc túto veľmi dobrú diskusiu, ktorá však skĺzla u Lin do dosť emotívnej úrovne, no aj napriek tomu tam uvádzala zaujímavé fakty aj zdroje, je možné si vytvoriť komplexný pohľad na čsl. légie a ich dejiny – a to spojením oboch pohľadov hlavných diskutérov.
  Taurus – pohľad z pozície Ruska (aj cárskeho, aj sovietskeho predintervenčného aj intervenčného), ale hlavne pohľad do zákulisia so zameraním pozornosti na vyššie velenie a bábkovodičov v pozadí, snažiacich sa využiť čsl. légie v „hre mocných“ – a z tohto uhla pohľad a vysvetlenie pozadia krvavých udalostí, spojených s účinkovaním čsl. légií najmä na Sibíri.
  Lin – pohľad skrze radových legionárov a nižšieho velenia, pohľad ich očami, ako to oni vnímali, netušiac o zákulisných hrách, ale prirodzene reagujúc na vonkajšie podnety a informácie, ktoré sa k nim dostávali. Áno – vojaci chceli domov, a všetko, čo považovali za prekážku a zradu tohto prísľubu, a všetci, ktorí podľa ich mienky tomu bránili, sa automaticky stávali ich nepriateľmi.
  Jednoducho: z pohľadu Taurusa a zákulisia čsl. légie boli nástrojom v mocenskej hre, z pohľadu Lin, to boli obete, práve tej istej mocenskej hry.
  Komplexný obraz je možné si vytvoriť len zlúčením oboch týchto pohľadov na to, čo sa tam vtedy dialo.
  Môj rešpekt obom ohľadom ich hĺbky a šírky preštudovanej faktológie.
  Ak by si títo dvaja sadli spolu, dokázali by veľmi hodnotne a pravdivo spracovať tému čsl. légií, ktorá sa nezaobíde bez týchto oboch pohľadov – inak bude jednostranná.

  Odpověď
  • Též mě to mrzí, zmizela Lin, Aksal…vážím si velice zdejší “ energie” na cestě stát se člověkem. Neboť člověka tvoří spojení muže a ženy v celek v člověka. Kvalitou místní diskuze ukazujeme hlavne sami sobě jak jsme schopni pracovat s oběmi energiemi..a slučovat je v celek..
   Témata zde jsou většinou hodně náročná a pro lidi citlivá..o to náročnější je to v komunikaci mezi mužem a ženou a ještě při komunikaci na netu..
   Kdo má vážný, dlouholetý vztah s partnerem druhého pohlaví, ví sám nejlépe jak je velmi, velmi složité a náročné tyto vztahy udržovat a rozvíjet…no a “ podobné vztahy “ máme zde i my…o je to i podobně náročné zde vztahy udržovat..
   Obdivuji většinu přispěvatelů jak dokáží věcně a se zaujetím diskutovat…
   Já to osobně neumím a proto se o to ani nepokouším
   Někdy je však hranice v těchto diskuzích velice křehká, držím palce všem co to dokáží, aby lidé co mohou přispět byli zde a neodcházeli
   Díky

   Odpověď
  • Díky popolváre, jsem rád za tvůj komentář a tvoje vyhodnocení naší diskuze s Lin. Byl bych jen rád pro takovou věcnou spolupráci.

   Odpověď
  • I já díky moc. Kvůli té diskusi jsem diskutovat přestala. A zatím nemám důvod to měnit.
   K tvému popisku bych přidala ještě něco = nebyla jsem „v emocích“ a nešlo mi jen o pohled „zevnitř“ legionářské komunity. Jde o daleko víc a já si nejsem vůbec jistá, zda vůbec kdo pochopil. Jak to tak vypadá, tak nejspíš nikdo nebo málokdo. Pořád mi tu podsouváte nějaké „emoce“, ale třeba v té zmiňované debatě byl „v emocích“ Taurus, protože se přestával ovládat a „jedovatěl“.
   Jde o to, že se tu začalo „zbožňovat“ všechno, co je ruské. Prostě to, co je z Ruska, je jediné dobré a správné. A to já už zažila a taky znám ty konce. Tohle není dle mého cesta. I my máme zdroje a v mnohých ohledech daleko obsažnější a přesnější, než mají Rusové. Však jde taky o naše dějiny a naše občany. Katastrofou dle mého je ta obecná současná neznalost a vůbec neochota se na cokoliv podívat a když ne přemýšlet, tak si aspoň přečíst. Prostě stačí, když to řekne Taurus a uvede to jako ruský zdroj. Ale kdo pozná, že ty zdroje mají díry a mnohdy jsou nelogické? Málokdo. A kdo pozná, ten raději mlčí, aby se tu „nedostal do křížku“ za všeobecného mručení. Takže když mi u diskuse o Mnichovu Taurus napíše, že ruské zdroje uvádějí jiný datum naší všeobecné mobilizace než 23.9.1938, tak to je brané za „pravdu“, protože „ruské archivy“. Ale to, že si daný nejmenovaný špión prostě popletl bojovou pohotovost pro důstojnické kádry s všeobecnou mobilizací – to už nikoho nezajímá, protože „ruské archivy“.
   A takových „věcí“ se tu poslední dobou odehrálo povíc, od diskuse k r. 68 po ty legionáře.
   Jestliže máme do budoucna uhájit svou národní existenci (to platí i pro Slováky) a „nerozplynout se“ v nějakém „evropském kotli“, pak ten náš poskládaný obraz musí být skutečně široký, abychom nedevastovali, ale naopak scelovali. Tady nejde přece o žádné osobní souboje, takže s povrchními znalostmi vyslovovat soudy „jako národ jste zklamali“ nebo „kdyby nebylo legionářů, nebylo by krvavé občanské války“, je z mého pohledu nejen zcestné, ale také nenávistné (vůči nám).
   Ostatně i krysa Krystlík nedávno uvedl v rozhovoru, že nebýt české a slovenské sobecké umanutosti po vlastním státu, nebyla by ani 1. válka a R-U by se nerozpadlo. A má z mého pohledu úplně stejnou „argumentaci“, jakou v debatách o naší historii použil i Taurus zde.
   Tož tak – prostě na tomhle se fakt podílet nehodlám…

   Odpověď
   • …Lin ďakujem za vysvetlenie Tvojho postoja a súhlasím s ním

    Odpověď
   • Já jsem začal být jedovatý, až jsi mě začala srovnávat s „krysou Krystlíkem“ a obdarovala dalšími epitety, dnes už vlastně podruhé. Nu, neber to, takové lichotky na mou adresu a já mám zůstat milý a vlídný. :)

    Takže, podle tebe události, které probíhaly v Rusku a přímo se dotykaly Ruska by se měly posuzovat jen podle toho, jestli souhlasí s fakty uvedenými v českých archivech?
    Je ti aspoň znám takový fakt, že každá země zpřístupňuje kontroverzní fakta z archivů až tehdy, kdy ta fakta nebudou mít vliv na její současnou vnitropolitickou situací a zahraniční politiku? Takže, jestli ty, nějaká mnou uvedená fakta, se nemůžeš dohledat v českých archivech, vůbec to neznamená, že s ruskými archivy je něco špatně. Británie, například ještě neotevřela svoje 100 let staré archivy. Také tam bude něco o legionářích a jejích využití při intervenci do Ruska.

    Odpověď
   • Lin, také jsem se setkala s tím, že Taurus umí být ne zrovna příjemně,,emotivní“, ale to bylo před lety a týkalo se to banality. Uznávám však jeho informovanost, fundovanost a i tu emotivnost (byť někdy negativní, ale převážně pozitivní).
    Ale k tématu. Na základě vaší diskuze jsem si koupila knihu Češi a Slováci v revolučním Rusku 1917 – 1920 autor Jindřich Veselý. Samozřejmě je ideologicky poplatná světonázoru svého pisatele. Nicméně sám se vydal po stopách legií a pátral v archivech, svou cestu absolvoval na začátku třicátých let. Měl příležitost mluvit s pamětníky. Za svoje poznatky, které uváděl při přednáškách byl i vězněn v Jihlavě. Myslím, že je přínosem poznat i argumenty/fakta druhé strany. Lin, pokud si přiznáme i negativní stránky z našich dějin, nemá to být jakési sebemrskačství, ani si tím nezaděláme ,,na rozplynutí se“, naopak je to ukázka sebevědomí, přiznat i to špatné a ,,nevymlouvat se“. Vím, že historická situace a osudy zúčastněných nejsou černobílé. Válka. Násilí plodící další násilí…..
    těžko najít zcela objektivní pohled, natož pravdu. Lin, chápu Tvé pocity, také sem chodím řadu let, ale přispívám jen zcela výjimečně ze stejného prvotního popudu zmíněného výše. Ale je mi líto, že Ty jsi se takto rozhodla, protože Tvé myšlenky a názory byly obohacující a za ně Ti zpětně děkuji, doufám. že ještě třeba změníš své rozhodnutí.

    Odpověď
    • Oracle 911 3.12.2018 o 23:01

     Súhlasím, a celá vec okolo ČS légií sa dá sumarizovať takto:
     Viacnásobná zrada, kladenie mín pod vzťahy bratských národov a delegovanie zodpovednosti na obete t.j. na Čechov, Slovákov a Rusov.

     Inými slovami staré osvedčené taktiky GP v stratégií „rozdeľuj a panuj“.
     Takže nechápem, že prečo sa Lin a TauRus tak háda, žeby zabrala taktika GP?

     Odpověď
     • Já se nehádám. To Lin uráží fakta, která uvádím.

      Odpověď
     • žena má iné vnímanie. Muži v diskuzii napadajú ANO napadajú proti diskutéra a už nevímajú. že je to žena . Ostré slová . výrazy sa ženy dotknú. Žena vždy ostane ženou a bolest , že ste sa jej dotkli či zranili ostane. Odpustí ale nezabudne. Zranili ste. a aj zradili vieru vo VAS. Vzdy máte sa snažit byt trpezlivý než niečo napíšete a poviete aby ste nenapadli človeka,čo si vážite a tým ho neztratili.
      Muž je íný muž chráni
      žena je citlivá a bráni ROD
      spolupracujte

      Odpověď
      • Oracle 911 4.12.2018 o 18:01

       Pozri, ak sa chceš dopátrať pravdy v rámci komunity, tak riskuješ, že ti niekto povie niečo čo sa ti nepáči eventuálne raní tvoje city bez toho aby šiel do osobnej roviny. To je prvá vec.

       Druhá vec je, že keď niekto napíše hlúposť, tak to treba povedať a ideálne je aj to, že prečo je to hlúposť.

       Odpověď
      • Souhlasím s vámi. Jako by žádný z mužů nebyl nikdy ženatý. I v odborné diskusi zůstane žena ženou a je třeba s ní tak komunikovat. :-)

       Odpověď
       • Oracle 911 5.12.2018 o 23:45

        Hovoríš to ako by muži nemali city.
        Hovoríš to, akoby sme nemali hovoriť pre niekoho nepríjemné fakty.

        Hovoríš to akoby ženy boli emocionálne nestabilné dvojročné deti, a pochybujem, že chceš aby sa s tebou komunikovali ako s dementným sopliakom…

        Odpověď
   • popolvár 3.12.2018 o 23:29

    pre Lin a Taurusa:
    myslím si, že vy dvaja by ste si mohli vymeniť email adresy a spoločne vypracovať niekoľkostranové skrátené zhrnutie dejín čsl. légií. Každý máte svoj pohľad, podložený svojimi zdrojmi. Vo veľa otázkach sa zhodnete, v mnohých nie. Tam, kde je zhoda – problém nie je. A tam, kde sa názory a pohľady rozchádzajú, je vhodné nastoliť problematiku a rozobrať ju uvedením oboch názorov aj s odkazmi na zdroje. Jednoducho: ak sa pozrieme na to z tej to strany, tak danú udalosť vnímame takto a takto… s uvedením zdrojov, citácií a pod. Ale ak sa na tú istú udalosť pozrieme z inej strany, tak to vnímame takto a takto – a zase citáty, zdroje, autorov… Ak pristúpite k tomu takto, možno v mnohých sporných otázkach dôjdete ku konsenzu, alebo proste len načrtnete nie plošný, ale plastický obraz.
    Možno sa vám podarí dielo, ktoré raz a navždy komplexne dôkladne ozrejmí širokým vrstvám epochu čsl. légií.
    Nerobím si srandu, myslím to vážne. Porozmýšľajte o tom, bude to veľmi záslužná práca.

    Odpověď
    • Velmi podporuji Tvůj návrh. Takováhle mina na levanetu dosud nebyla. Julius hadr. Oba diskutéři “ ve při “ by porazili především sami sebe, pokud z té pře nevyjdou jako kolegové. A zahájili by zákopovou válku a likvidaci kvalitní diskuse na „našem“ poli diskusí.
     Předmět pře je zástupný a pro šikovného „minéra“ se dá kdykoliv obměňovat. To, že levanet je mimořádně kvalitní infopole je protivníkům jasné. Stačí si přečíst kousek diskusí zde a na jiných webech. O to je větší snaha ho oslabit nebo rozbít.
     Věří, ža takové „páky“ jako Lin a Taurus tomu budou chtít zabránit.

     Odpověď
   • spravne Lin, mas „“recht“"
    rikala moje hanacka babicka./ a dodavala nede‘ se, a bojuj

    Odpověď
    • Putinovec 4.12.2018 o 7:23

     Perte se a žerte se,radil rohatý.

     Odpověď
   • Není to tak trochu postoj rozlobeného dítěte, kterému sebrali hračku a ne dospělého člověka? Ta diskuse o legiích byla skvělá z obou stran, každý si z toho něco odnesl, a pokud se cítíte osobně uražená, tak to také může být tím, že vám někdo sáhnul na vaše ideály, kterými si možná v koutku duše nejste jistá, nebo jste se naopak „zabejčila“, že s vámi to nehne. Ono odsud až podsud že? Můžeme s Ruskem spolupracovat, ale nesmíme přitom přijít o tu svatozář nevinného ublíženého národa. Ale jak říkali mnozí, svět není černobílý. Na Rusy se odjakživa lijí potoky špíny (a ještě pořád se to děje), ale oni to musí ustát a ještě se k nám chovat s „úctou“, že? Je to rozlobit nesmí, oni musí být pevní a nechat si to líbit, zato když někdo něco vytkne nám, tak je oheň na střeše. A pokud se tedy cítíte tak silná v kramflecích ve svých postojích, je zbabělé opouštět „bitevní“ pole. A nemyslím, že by se i přes proruské postoje tady neozývaly i kritické hlasy. Každá diskuse je přínosná.

    Odpověď
    • pani Irena, vazim si Vas za vsetko, co robite pre tuto komunitu, no myslim si, ze netreba byt na Lin tak prisny – az sa mi zda, ze ju tym chcete vyprovokovat k reakcii…
     a tiez mi v tomto jednom prispevku chýba váš nazor na Taurusov podiel toho celeho sporu…
     aj Lin aj Taurus su podla mna skveli ludia aj pravoplatni clenovia tejto komunity a bola by velka skoda, keby sme prisli o ich prispevky, tak vas pani Irena prosim, skuste byt trochu menej (nazvem to) provokativna (alebo prehnane prisna) na Lin…

     Odpověď
     • Oracle 911 4.12.2018 o 9:27

      Pravda je taká, že obaja sa nechali uniesť emóciami, a preto som sa pýtal, že prečo sa hádajú…

      Odpověď
      • Každý, kdo si znovu přečte naši diskuzí s Lin, pochopí, že první přešla do osobní roviny Lin. Emoce ve mně vřely, ale ani v jednom případě jsem nepřekročil povolenou míru obrany. Na invektivy typu:
       - ty jsi takový ten „vytahovač fragmentů“,
       - jsi jak ten „slavný historik“ Krystlík, žijící z německých a anglických grantů ,
       - Ty nejsi tmelem – ty jsi trojský kůň a já už nevěřím v čistotu tvých úmyslů
       a další, jsem si dovolil být „jedovatý“, jak se Lin sama vyjádřila. Co jsem měl dělat, souhlasit s ní nebo začít jí vysvětlovat, že nejsem „trojským koněm“, „vytahovačem fragmentů“, jako ten „slavný historik“ Krystlík?
       Měla by potom smysl taková diskuze?
       Po Lin jsem požadoval, aby faktologicky a chronologicky dokázala svoji verzí události. Takhle by, podle mě, měla věcná diskuze vypadat. Obzvlášť historická.
       Invektivy nemají za cíl dopátrat se pravdy, ale psychologicky zdeptat oponenta. Obzvlášť, když spor probíhá na veřejnosti. Mají ukázat veřejnosti: neberte jeho názory, protože jeho motivace je špatná, proto i jeho morálka je špatná.
       Srovnání s „trojským koněm“ a „krysou Krystlíkem“ někoho, kdo může být řadou lidí vnímán, jako cizák, je dost silný kafe na to, aby člověk zůstal chladným a bez emocí.
       Nejsem robot, jsem člověk a mám svoji hrdost. A urážky takového druhu se mě samozřejmě, dotýkají.
       Proto děkuji všem, kdo zůstal objektivní a věcný, a komu jde především o poznání.
       Až budu mít trochu víc času, dokončím svoji verzí o legionářích v Rusku. Mám dost nasbíraných materiálů na to, abych ji dokázal. Jestli se Lin přidá se svoji verzí, aby obraz byl plastičtější, je zcela na ní.

       Odpověď
       • Oracle 911 4.12.2018 o 13:32

        Nehovorím, že si šiel do osobnej roviny, len to, že z tvojich reakcií bola cítiť istá podráždenosť…

        Odpověď
        • Ori – ked už sme pritom tak ta chválim, že sa už viac kontroluješ a vyhybaš sa provokaciam a prestávaš byt utočný na ludí, čo provokujú

         Odpověď
       • z mého pohledu TauRusi, tvoje reakce byly vzhledem k míře osobní roviny adekvátní, nebo dokonce velmi mírné.

        Vím že Lin se s tím nikdy úplně nepárala a to je do jisté míry v pořádku, ale při vaší poslední diskusi o legiích z toho nebylo moc příjemné čtení.

        Jedna osobní poznámka: Za tu dobu co tě čtu jsi mě jednou taky namíchl řekněme pro mne přehnaným rýpancem do České kultury, a to bylo jedinkrát za kolik, 4 roky? Při širším chápání tvého Ruského pohledu na věc to šlo pochopit (tvůj postoj), a hlavně, nepsal jsi to tehdy proto aby jsi tu někoho urazil, ale abys přispěl Ruským pohledem na věc. Totéž vyniká z tvých příspěvků ať už k legiím nebo jiným kouskům naší historie. A jak už jsem několikrát psal, cílem je dobrat se dostatečně věrohodného obrazu dějin, ať už to štve kohokoli.

        Z toho pohledu, je mi nepříjemná vyšší míra osobní roviny u diskuse o dějinách.
        Jo když se diskutuje koho volit, prosím, tam to občas vře, ale o dějinách, kde v podstatě jen hledáme střípky a skládáme z nich mozaiku? Vyhazujeme odporující si? Hledáme souvislosti? Tam nemá osobní rovina co dělat.

        Odpověď
       • Tvé chování jako obvykle = „já nic, já napadené neviňátko, musel jsem se jen bránit“. Po chvíli hledání se mi podařilo tu diskusi najít:
        http://www.vodaksb.eu/diskuse/egregorialne-matricni-projevy/comment-page-18/#comment-170488
        Toto je můj první příspěvek do té diskuse.
        Nehledě na to, že urážlivý je již ten tvůj příspěvek, na který reaguju, jsi přešel násldně do emocí a osobní roviny (a to bez napomenutí Hoxe či kohokoliv jiného) tímto příspěvkem o pár stočků dál:
        http://www.vodaksb.eu/diskuse/egregorialne-matricni-projevy/comment-page-18/#comment-170559

        Konkrétně už to o údajné „výchovné lekci“, kterou jsem ti jako měla udělovat (což je čistě výplodem tvého uvažování a ne realitou), je osobní rovina, přímo diskusní podpásovka, jedovatá a zákeřná, protože tím mě z partnera v diskusi degraduješ jen na jakéhosi mentora – karatele, který má jedinou touhu tě nějak „vychovávat“.
        Tohle ty používáš velmi rád a velmi často = že takto už dopředu znevěrohodňuješ ty, kteří se opováží s tebou nesouhlasit. A pak ječíš, jak ti ubližují, tím pozornost strháváš k sobě a ne k tématu a k otázkám ti položeným … (osobní rovina, naprosto vědomě a s úmyslem z mé strany psaná) – protože přesně takto si už po nějaký čas vyhodnocuju tvé chování a to nejen vůči mě, ale i k ostatním „opozičníkům“ zde – zvláště k ženám.
        A použiju to, cos použil i ty na mě – stejnou podpásovku – že „jako student KSB bys měl vědět“, že takto se diskutovat nedá, pokud diskusi nevnímáš jako svůj osobní souboj s touhou vyhrát.
        A toto je jen ukázka slabého odvárku tvých podpásovek a to nejen vůči mně. Prostě – „mačo“, který vyrostl do nebe, si tu honí své triko a plácá kraviny častěji a častěji a dělá debily ze svých diskusních partnerů.
        Když jste ty i Hox „usoudili“, že příčinou všeho je má „osobní rovina a emoce“ – tak tu je máte. Toto je skutečně má osobní rovina a emoce – abyste věděli, jak to vůbec v mém případě vypadá. Přitom jste ani jeden z vás ve své „velikosti studentů KSB“ nepochopili, že příčinou nejsou ani legionáři a ani nic z jiných faktologických témat, ale právě vaše trapné a nespravedlivé jednání a to nejen vůči mně.
        A teď to rovnou můžete smazat, aby to nehyzdilo to vaše „vznešené“ dílko s názvem „hra na Lidi“…

        Odpověď
        • I přes to, co bylo řečeno a vyjeveno se dál budu dílka “ hra na Lidi “ účastnit a těšit se na komentáře kolegyň a kolegů. I cesta může být cíl… A co vy?

         Odpověď
        • Oracle 911 4.12.2018 o 18:27

         Lin, TauRus má v pravdu v tom, že do konca februára 1917 ČS légie slúžili našim záujmom, po tomto mesiaci (hlavne po predaní ich velenia do Paríža) sa stali žiaľ nástrojom genocídy Ruského národa lebo bojovali na strane interventov.
         A Trockij zas rád zabíjal Rusov.

         Takže schlaďte hlavy obaja, prospievate týmto len GP (viem to z vlastnej skúsenosti)…

         Odpověď
        • Jestli je tenhle příspěvek TauRuse urážlivý:

         http://www.vodaksb.eu/diskuse/egregorialne-matricni-projevy/comment-page-18/#comment-169207

         tak jen podobným způsobem, jakým je „urážlivé“ třeba pro anglosasy a američany a podobné „nadlidi“, když o nich někdo řekne bez obalu pravdu.

         Dále, celý tenhle tvůj výplod stojí na lži, protože první osobní rovina v té diskusi byla z tvé strany a měla následující formu:

         „Taure -to jako fakt?“

         to jest: Taure, co si to dovoluješ mít takový názor?
         A dále už raděj nekomentuju.

         Odpověď
         • He… jak u blbých na dvorečku… Je to otázka a vztahuje se přeci k jeho tvrzení, že legionáři nebojovali na straně Ruska. Také se dál ptám, na čí straně tedy bojovali. Kvůli tomuto zcestnému tvrzení jsem se „angažovala“. A jestli toto tvrzení není pro tebe urážlivé, pak se ti anglosasi chechtají právě teď. A až budeš mít čas, přečti si, co znamenalo „bratování“. V těch ruských zdrojích to, samozřejmě, nenajdeš a Pjakin se tím chlubit nebude. Jde totiž o další Taurovo nehorázné tvrzení, že jsme jako „utekli z fronty“ a to zrovna když Němec přešel do útoku. A až to zjistíš, pak možná pochopíš, proč se anglosas chechtá a proč jsou ta tvrzení pro mě urážlivá a pro tebe ne.
          Jinak – toto je můj poslední příspěvek sem. Vaše „dílo“ je dovršené – a jen tak dál. Tímto způsobem pracujete přesně pro tu stranu, proti které tu nyní jako „bojujete“.
          Howgh – domluvila jsem.

          Odpověď
          • ten modus operandi, to finále, to už jsem tu několikrát viděl.
           A vždycky je to podle mne škoda.

           Odpověď
           • Také jsem zklamán. Mina vybuchla .Nebyla totiž nášlapná , ale časovaná.
            Jestli mne na tom něco fakt mrzí, tak je to poplivání nejen vlastní, ale i společné práce . Označit ji jako
            vznešené dílko „hra na Lidi“ budí dojem hlasitého bouchnutí dveřmi. Ne klidný odchod ze studovny.

            Odpověď
          • :(

           Odpověď
          • Oracle 911 4.12.2018 o 21:15

           Schlaď si svoju hlavu, a tu sú fakty:
           -ČS légie boli zložené z dezertérov R-U vojsk;
           -ČS légie zaslúžili o štátnosť a čiastočne aj o štát ČS;
           -po februári 1917, hlavne po predaní velenia do Francúzska ČS légie sa stali nástrojom genocídy v rukách GP, ktorý bol použitý proti bratskému národu.

           Takže dobrý ľudia v ČS légií boli donútený okolnosťami páchať zločiny a preto by si mala svoj hnev upriamiť na GP, ktorý sú skutočnými pôvodcami tejto mizérie.

           Odpověď
          • toto howgh sa mi paci, Z Winetoua si este pamatam ze ked sa dvaja indiani rozpravaju tak indianska squaw mlci. Indiani nebyt hlupi to ne. Totok tu cirkev s panenkou Mariou troska one…

           Odpověď
          • Problém není v tom že ses angažovala, názory si měj jaké chceš, problém je v tom žes začala Tauruse nevybíravě napadat a následně jsi po diskusi, do které nikdo nezasahoval a byla jen mezi tebou a Taurusem, ze své vůle práskla dveřmi a odešla, a při návratu včera začala opět napadat tuto komunitu, abys nakonec napsala, že je to jen důsledek „trapného a nespravedlivého jednání vůči tobě“.

           Nějak mi uniká, v čem by to „trapné a nespravedlivé jednání vůči tobě“ mělo spočívat:

           - Že tě ostatní nepodpořili vůči Taurusovi? Asi nesdílí tvůj pohled na věc.
           - Žes měla zcela volný prostor k diskusi a nikdo další se k vaší diskusi s Taurusem nevyjadřoval ani nepřipojil, do včerejška?
           - Že se Taurus vzhledem k tvým výpadům a urážkám ještě maximálně držel na uzdě?
           - Že by se včera a dnes opět k tobě nikdo nevyjadřoval a nic neřešil, pokud bys svým výpadem opět ten konflikt znovu nenastolila?
           - Že jsi ze své vůle odešla?

           Urážlivé pro mě nemůže být něco, co nevím, a něco nevědět není zločin, převádíš diskusi do úplně absurdní roviny, jako bych snad měl nějakou povinnost dělat někomu soudce a nastudovat si téma, abych se pak jakože přidal na tu správnou stranu a spravedlivě se rozhořčil proti té druhé, která má „nesprávná“ fakta. Jako by něco takového vůbec bylo možné, vědět jistě jak to přesně bylo.

           Odpověď
          • Ahoj Lin, osud legií je pro mne taky dosti citlivým tématem, kdy srdce usilovně bojuje s rozumem. Ale je to jenom fragment historie. Máš dar z takových to fragmentů skládat mozaiku, a navíc vše podávat velice čtivě. Tak prosím, zkus to své rozhodnutí přehodnotit. Témat je spousta – třeba jak se ten Boleslav už nemohl dívat, kam to bratr Václav na českém knížecím stolci vede … Ale to Ti nechci podsouvat :-) . Určitě v šuplíku najdeš spoustu jiných, bezesporu neméně zajímavých námětů.

           Odpověď
        • Já tu diskusi třeba četl celou, i když chvílemi to nebylo příjemné protože nemám rád disharmonii mezi lidmi kterých si vážím. Chápu to co tě na tom dráždí, a stejně tak vnímám že TauRus si byl plně vědom citlivosti tématu a byl maximálně korektní jak to jen jde, s ohledem na fakta která zná a mýty kterými jsme jako Češi většinově obdařeni. Tak to vidím.

         Já nejsem odborník na toto téma, ale fakta která jste oba předložili mne dovedla k přehodnocení názorů ve prospěch analýzy TauRuse.

         Ten TauRusův příspěvek na který reaguješ v prvním odkazu, to je velmi trefně vyjádřené důrazné upozornění které nám posílá i HNR v podobě vodohospodářských problémů na Evropské. Podle mne velmi důrazná varování když to hodnotím zpětně. A za to se určitě na nikoho zlobit nebudu.

         A k tomu na které straně legionáři bojovali, no jestli jsme pomohli druhé straně a Rusku objektivně uškodili, jak to napsat fakticky správně a nekorektně (nezaobaleně) a neurazit někoho kdo věří opaku? Já taky chci věřit že tam asi ti kluci nešli s tím že Rusku uškodí, ale uškodili a to je relevantní pohled na dějiny ze kterého bychom se měli poučit.

         Odpověď
        • a abych nezapomněl, TauRus nenapsal nic urážlivého ani nijak neútočil, podle mne. A to jsem znovu pročetl uvedené příspěvky a vyloženě hledal argumenty pro podporu tvých tvrzení.

         Odpověď
        • Ještě ale zareaguju na toto:

         „Když jste ty i Hox „usoudili“, že příčinou všeho je má „osobní rovina a emoce“ – tak tu je máte.“

         Já jsem v prvé řadě nic neusoudil, protože jsem tu tehdejší debatu ani nesledoval z nedostatku času. Co je tu k řešení? Po ostřejší výměně názorů, do které nikdo jiný nezasahoval, ses rozhodla nepřispívat do diskuse, tvoje rozhodnutí. Pokud se rozhodneš jinak, tvoje rozhodnutí, nikdo tě nevyhazoval a nikdo ti nebude bránit návratu.
         Jediné co je tu k podivu je to, že se spousta lidí nechala nachytat na tento konflikt a rozdmýchala ho, kdy se jedná jen o egregoriálně podmíněný útok a samotné téma je zástupné, jen záminka. Egregor se chechtá a sosá energii diskutujících, a ovečky se rubají…

         Odpověď
        • A co je tohle? Není to výchovná lekce?
         „No… a nakonec… Nikdo po tobě nechce, abys cokoliv „adoroval“. Chce se po tobě (konkrétně já), abys také zastával (nebo alespoň chápal) zájmy země, ve které žiješ“.

         Takže, a priori smyslová rovina tohoto sdělení: Jsi cizí, nechápeš zájmy země, ve které žiješ a nedostatečně se jich zastáváš. Kdo to ale má posoudit, ty? Mimochodem, jsi mi na moje otázky ani neodpověděla. V čem jsou zájmy „země, ve které žiji“? Mít oficiální názor na legionáře? Anebo mlčet, když se neshoduje s oficiálním? Tohle jsem už zde několikrát slyšel. „Co do toho šťouráš, je to naše historie a vyřešíme si ji sami!“

         Odpověď
     • k čemu provokuješ ty?

      Odpověď
    • legionar 4.12.2018 o 8:53

     Irena UPLNY SUHLAS snad len jedna pripomienka napisala ste to este velmi mäkko k Lin

     Odpověď
     • Putinovec 4.12.2018 o 8:56

      Vida,další minér se ochotně přidal.

      Odpověď
      • Tak pojďme informační pole odminovat.

       Odpověď
       • Každý osobní příspěvek typu „jsem s Lin“ , nebo „jsem s Taurem“ jen zvětšuje minové pole. Popolvárův názor, t.j. vrátit se k tematu a přes kritickou diskusi a navazující tvorbu vypracovat kvalitní samostatný materiál k čs.legiím , je výborná cesta k odminování. A zároveň spolehlivá lekce k diskusím : vždy věcná stránka a co nejméně osobního hodnocení kolegy-diskutéra.

        Odpověď
        • Souhlasil jsem s tím, co psal TauRus, nebudu pro klid dělat, že ne a kroutit se jak zašlápnutá žížala, že vlastně mají (z mého pohledu) pravdu oba.

         Nicméně, je tu ta strana, že mnozí legionáři to nejspíš opravdu mysleli dobře a byli využiti pro cizí cíle. A určitě by se mezi nimi našla spousta skvělých lidí, kteří si „jen“ pozdě uvědomili, že byly zneužiti.
         A jestli Lin měla v rodině nějakého legionáře (můj odhad), ke kterému dříve vzhlížela nebo stále vzhlíží, dokážu si představit, jak těžké je vše skousnout.

         Každopádně, i já jsem proto, aby Lin nadále přispívala, byla by škoda, aby kvůli těmto neshodám odešla nebo abychom se dělili na nějaké tábory.

         Odpověď
       • To ale musí udělat každý sám za sebe. Znamená to, znovu se prokousat tou předmětnou diskusí a (velmi pracně) se dobabrat vlastního pohledu na věc – i na rozpoložení a cíle jednotlivých diskutujících. Aktivisticky podporovat tu, či onu stranu je úplně k ničemu – zmiňoval to i Pjakin v jiném případě. Jedním z častých druhů takových min bývá totiž i tvrzení, že „pravda je zpravidla někde „na půli cesty“". Takové povědomí vyhovuje právě nejvíce těm, co to s pravdou a správným chápáním věcí nemyslí dobře.

        Odpověď
        • Sedí.Strategie mnoha pastýřů hledáním pravdy „na půli cesty“ vede spolehlivě do ovčína.
         Diskomfortní pocit plynoucí z existence opačného nebo jiného názoru odpovídá m.j. i nastavení psychiky každého z nás. Tedy všudypřítomného já-centrizmu.
         V diskusi tady mi nevadí jakýkoliv odlišný názor. Ale vadí mi , a to velmi, pokud ho diskutér doplní posloupností přívlastků k nositeli názoru. To je projev jeho slabosti .Tedy to co nevyargumentoval věcně, dorazil osobně.

         Odpověď
     • Cílem zdejší diskuse je především snaha o pochopení světa a společné nalezení Míry – bez ní je každá věc bezcenná. Irena tu Míru (podle mého názoru) dodržela, tvá výzva směřuje k jejímu překročení a tedy znehodnocení.

      Odpověď
     • legionar MLČ vdaka :)

      Odpověď
    • Paní Irena se vyjádřila přímočaře, mám pro to pochopení. V této otázce z mého pohledu těžko někoho přesvědčit rozebíráním příčin, motivací ideologických, mocenských, zločinných, vlasteneckých, či jen obyčejných ve snaze přežít, či posloužit mocným světa, při posuzování vzniku a konání Čs. legií. To by byl nelehký úkol pro tým vědců na řadu let. Ale, dle mne je, bohužel, jasný důsledek a to, že tzv. Běločeši stáli na straně ozbrojené vojenské intervence cizích mocností v Rusku a to se všemi důsledky z toho plynoucími v četně páchání válečných zločinů páchaných na civilním obyvatelstvu. Proto glorifikace Čs. legií není asi na místě.

     Odpověď
     • Bohužel, i kdyby jsme vůbec neřešili carské zlato, legionáři ovládali obrovskou část území kolem transsibiřské magistrály, viz. Techod. Techod řídil pomocí 2 500 Čechů cca 250 000 ruských dělníků v podnicích, továrnách, dolech a jak je psáno v KSB:
      „Válka, to je soubor opatření zaměřených na zmocnění se cizích přírodních, energetických
      a lidských zdrojů.“

      Odpověď
   • Ahoj Lin, vyjadřuji prosbu sám za sebe: vrať se zpět a diskutuj. Tvoje příspěvky jsem vždy rád četl a jsem přesvědčen, že byly velmi přínosné pro toto fórum. Tvůj nádherný odkaz na ruské videjko Поколение ( https://www.youtube.com/watch?v=4rI7sQYJip4&feature=youtu.be ) jsem poslal mnoha příbuzným a dalším lidem kterým se moc líbilo. Mojí na smrt čekající a naprosto pasivní mamince pouštím tvůj odkaz na klip Конь s Pelageou. Když slyší sílu této krásné ruské písně, její mrtvé oči ožijí, zalijí se slzami ze vzpomínek na své dětství na Volyni (sama moc ráda zpívala a dodnes mi občas zpívá ruské a ukrajinské písničky, které si pořád pamatuje). Byla by opravdu velká škoda, kdyby jsi přestala přispívat. Myslím si, že na světě není věc nebo situace, která by měla objektivně měla sílu se nás nějak dotknout a ranit. Pokud se nám podaří dosáhnout toho, že z oprávněné kritiky si vezmeme poučení, které nás posílí a posune a neoprávněná kritika byť od člověka, kterého si vážíme nebo milujeme hodíme s úsměvem za hlavu, pak se staneme nekonečně lehcí, silní, radostní, šťastní a svobodní. Já se o toto zatím „neúspěšně“ ( :) ) snažím …

    Odpověď
    • I ja sa pripájam s prosbou k Lin, aby neodchádzala z diskusie. Rada Ťa čítam Lin, rovnako tak Taurusa. Taktiež mi chýba Aksal i Adina.

     Odpověď
     • Vnímám to stejně jako JankA a Nasredin. Já bych uvítal příspěvky od Lin, Aksal a Adiny.

      Odpověď
      • A také Aksal. Ta děvčata mi tady chybí všechna. Je třeba si uvědomit, že tady nepíšeme a nediskutujeme sami za sebe ale hlavně pro lidi. Jsem přesvědčen, že výše uvedení diskutující ať už jsou názorové různice v čemkoliv, píší s dobrým srdcem a úmyslem a posouvají úroveň znalostí všech, kteří toto fórum zaměřené na rusko-české vztahy čtou. Tady nejde jen o nás. Tady jde o celou naši zemi. A my zde k tomu dobrému dílu můžeme přispět nemalou měrou. A to je to nejdůležitější. A ty myšlenky a názory se odtud šíří do celého českého infoprostoru. Sám jsem se o tom přesvědčil.

       Odpověď
       • Ano, svým způsobem jsme tu jako v televizní debatě, akorát bez obrazu a hlasu.
        Uvědomil jsem si to, když jsem dal odkaz na video, nikdo neodepsal, ale přibylo přes 100 zhlédnutí.

        Odpověď
        • (Většina byla určitě přímo či nepřímo odsud.)

         Tudíž mnoho lidí jen čte a přemýšlí bez toho, aby do diskuse vstupovali.

         Odpověď
     • I já se připojuji.

      Odpověď
   • …asi vsetci dakujeme, ze si svoju nepritomnost Lin vysvetlila,lebo po tom co sa mi na jednej diskusii stalo, ze jeden pan zmizol a dôvodom bolo ze umrel cloveka napadne vselico. Som rada ze si ziva a zdrava… ale chýbaš tu..Pokial ide o vznik Československa, oba nase narody to urcite vnimali ako vyhru v snahe o vydobytie si vlastného statu, aj ked na urovni GP zrejme islo len o ich sneuzitie , dnes som si uz po vypocuti aj predposledného Pjakina ( 100 rokov snah o 1. svetovu vojnu) a precitania niektorých dalsich zdrojov, ze nase narody dostali tento priestor aby pochovali stary cisarsky utvar Rakusko-Uhorsko, ktore bolo konkurentom Britského imperia, hlavne za cias Marie Terezie a tiez Ruské imperium….

    Odpověď
   • Jste velmi inteligentní žena i já souhlasím s Vaším postojem.

    Odpověď
    • Podobná debata tu prebiehala aj okolo témy roku ´68.
     Zopakujme si teda resumé:

     Treba vždy zohľadniť postoje, názory čo najviac relevantných zúčastnených strán.
     SK, CZ, RU, Západ, GP a hlavne, ako sa na situáciu pravdepodobne pozerá(l) Boh.

     Podľa mňa má Lin napr. pravdu aj v tom,
     že sa nesmieme znova opovážlivo spoliehať na Rusov,
     že nás z toho zasa vytiahnu.
     (príliš na nich ako na Godota zasa hľadieť,
     bo to aj ich môže potom pokúšať.. podobne, ako i GP padol)
     Z Washingtonu zasa do Moskvy ako zajace furt cez kolaje skákať.
     Rusi majú dosť svojich problémov a ne ešte tie naše.

     Najviac pomôžeme Rusom, Únii, aj sebe,
     keď KSB/DVTR čo najviac v EÚ rozšírime.
     Tak prestane Západ na Rusov útočiť.
     Je to zatiaľ asi fakt najlepší politický model
     reálnej demokracie v jej najpôvodnejšom zmysle,
     ešte pretým, než bola kontamínovaná otrokárstvom
     v jeho najrozličnejších, i moderných formách.

     Každý národ KSB o jedinečné aspekty svojej kultúry,
     skúsenosti predkov vylepší,
     na svoje konkrétne podmienky aplikuje.
     Tak sa pomocou KSB ku globálnej spolupráci,
     zachovaniu a rozvoji národov spojíme.
     O jej deformáciu bych sa dnes príliš nebál,
     bo ruský „etalón“ je stále k dospozícii na porovnanie.

     Otázky Roku ´68, Légii, Slovenského štátu a ďalšie
     na nás ešte vytiahnu.
     Preto je tak dôležité ich tu preventívne odmínovať,
     deaktivovať ich konfliktný potencial.
     Je to cvičenie (a občasné nedorozumenia patria k nemu)
     Nič viac, no ani nič menej.

     A áno, prílišná osobná rovina, egocentrizmus tam asi nepatrí.
     či už zo strany CZ, RU, SK, DE, alebo kohokoľvek..
     znova..na tom pohorel i GP.
     T.j., minimálne jedna jeho frakcia.
     Má byť pre nás mementom.

     Asi každý si svoje národy tak trochu prifarbujeme
     a to je asi prirodzené, no i farby je zdravé s Mierou používať :)
     spoločnú mozaiku kresliť.
     To je väčšia zábava, ako každý len na svojej lavici
     a potom iba porovnávať.
     To je hra o život, budúCnosť.
     Musíme myslieť na spoločný bod
     (ako keď po lane kráčate)
     a tým je Boh, jeho pravdepodobný cieľ,
     pohľad na „náš sporný“ dej.
     To všetkých objektívne spája.
     A myslieť v dejoch(nie stavoch), písať ich,
     bo iba to-tvorenie-strojenie, Čelověku zmysel dáva.

     ok..stop..bo zasa BaSníčkujem :)

     Odpověď
  • popolvár děkuji, Také jsem si toho všiml abylo mi rovněž trochu smutno.

   Odpověď
 56. Poslouchá někdo na youtube historika Pyžikova? Od něho jsou seriozní informace o předbiblických dějinách Ruska. Přičemž, on řeší jak otázky světonázorové, tak i kristianizací Rusi.
  Jestli si vzpomenete, Putin povolal do Moskvy metropolitu Kornilie, hlavu církve staroobřadců, kteří se po Nikonovcké reformě odštěpili od pravoslavné církve.
  http://www.nykhas.ru/288964/vstrecha-s-mitropolitom-moskovskim-i/

  Jedním z důvodů, proč to Putin učinil, byly jejich archivy, které se staroobřadcům podařilo zachovat, byť snahou Nikonianské církve bylo všechny knihy zlikvidovat a přepsat dějiny. Kornilij se také zmínil, že archivy, které on vzal se sebou ukážou ruské dějiny v jiném světle, než oficiální nauka.
  Pyžikov v jednom ze svých vystoupení prozradil, že se s Korniliem zná a ten ho nechává nahlédnout do svých archivů.
  V poslední době, když se roztrhl pytel s různými pseudo/slovanskými zdroji, ze kterých se šíří různé polopravdy, které hlavně mají za cíl posílení slovanského nacionalismu a jeho akcentací na pohanství a obřadnosti ( to jsou ty kroje, symboly, svátky atd.) mi, jako seriozní zdroj připadá právě Pyžikov. Od něho se dozvídám věci, o kterých se v žádném slovanském nebo pseudoslovanském zdroji nemluví. Neřeší žádného Peruna nebo symboly (jen okrajově), ale ve své podstatě MIM (materie-informace-míra)- základní princip fungování vesmíru v předbiblické terminologii Slovanů a jejich zvyky vycházející z tohoto principu. A taktéž Pyžikov řeší biblický projekt, jeho šíření na Rusi a jakým způsobem ovlivnil změnu světonázoru ruských národů.
  Přímo doporučují všem, kdo se o tyto věci zajímá nebo nikdy nezajímal, poslechnout si rozhovory s Pyžikovem jeden po druhém, protože v každém z nich říká něco nového a přínosného.
  https://www.youtube.com/results?search_query=%D0%BF%D1%8B%D0%B6%D0%B8%D0%BA%D0%BE%D0%B2

  Co se tyče církve staroobřadců, tak připomínám, že patří k tak zvanému hlubinnému státu, který spolu s Generálním štábem v roce 1917 převzal řízení a podpořil Stalina, a bolševiky. Některé zdroje uvádí, že dokonce VŘSR byla jejich kontra operace na záchranu Vlasti.

  Odpověď
  • už len to slovo cirkev je stopka,ktorá hovorí dávaj pozor.Čo je podla vas pohanstvo? Ved hovoríte rečov vašich predkov pohanov,je síce dosť zmenená,ale je to dedičštvo. Ćital som mrtvu vodu čo ste tu dali ale asi som ju pochopil inak.To slovo mrtva voda je dost divný názov ale čítal som to. Islam je použitý ako príklad nikde som sa tam nedočítal o tom že ISLAM je jediná a ta spávna cesta. Práveže sa tam hovorí o tom,že pôvodna Slovanska vedicka kultúra -viera bola prekážkou na ovládnutie Slovanov. preto vzniklo krestanstvo.

   Odpověď
   • oprava :asi s jednalo o knihu VNÚTORNÝ PREDIKTOR ZSSR -Ako a prečo sa písma robia «svätými»? teraz už si nie som istý čítal som to dávnejšie .

    Odpověď
    • Vladimíre, nenechte se odradit počátečními nezdary a studujte dál.

     Odpověď
   • „Mrtvá voda“ je výraz z ruských pohádek, kterou potírali zraněná a posekaná těla, aby se zcelila. Když někdo padl v boji, nejdříve byl zcelen „mrtvou vodou“ a pak oživen „živou“.
    „Mrtvá voda“- je koncepce, živou jí mají udělat lidé zavedením do svého života.
    Jako člověk, který se o slovanství zajímá, bysto mohl vědět a nepřistupovat k tomu názvu a priori negativně. Vždyť v lidových pohádkách a bylinách, obzvlášť těch ruských, je zakódováno mnoho tajemství z časů minulých.
    Také jsem nic neřekl o tom, že bych něco měl proti pohanům, mluvím jen o věrohodnosti zdrojů ze kterých se o pohanech dozvídáme. Jestli nějaký znáš, tak sem s ním. Ty zdroje, které jsou prokazatelně použitelné, jsou velmi kusé a neposkytují nám plný obraz toho, jak naše předci žili a proč žili tak a ne jinak. Z takových zdrojů se dozvídáme spíše kolik měli bohů, jaké svátky slavili, symboly používali, že uctívali přírodu a žili v souladu s ní. To je sice hezké, ale z toho nepochopíme, proč to dělali? Proč uctívali přírodu a nedrancovali jí, jak to dělali jiné civilizace, co jím v tom bránilo? Vždyť by to bylo mnohem jednodušší, obzvlášť vzhledem k zahuštěnosti populace. Prostoru měli habaděj, tolik, že si mohli z přírody jen brát, aniž by jí nějak výrazně ubylo. Víš o tom něco? Ty důvody jsem slyšel akorát od akademika Pyžikova, který se mimo jiné věnuje zkoumání světonázoru před křesťanských Slovanů. A když se to dozvídám, tak vidím, že jejich chování bylo podmíněno hlubokými znalostmi o přírodě vesmíru, ze kterých se odvíjel i jejich světonázor. Nechovali se na základě nějakých instinktů, ale věděli přesně, jak se mají chovat a proč se tak mají chovat.

    Co se tyče slova církev, tak mě to slovo také spíše odrazuje, ale na druhou stranu, když člověk něco ví o kristianizací Rusi, tak také ví, že zrovna církev staroobřadců ( je to jen název, s obřady to tolik nesouvisí) má ze všech známých církví nejblíže k původnímu učení Krista. Také víme, že ve staroobřadnické církvi, má velké zastoupení větev bezpopovců – bez popu, služebníků kultu. Už je to hned sympatičtější, že? Je vidět, že tato církev se dost vymyká těm tradičním.
    Nešlo jen tak naroubovat křesťanství východním Slovanům přes jejich odpor . Nejdříve na tom učení muselo byt zachováno hodně původního od Ježíše. Církev, než se dostala do současné podoby, musela projít řadou reforem, které postupně přiblížily pravoslavnou (slavit pravdu) víru ke kanonům Vatikánu. To mělo za následek rozkol v pravoslavné církvi a vznik staroobřadnické (to není samonázev), který měl za následek občanskou válku, likvidací knihoven se starými rukopisy a přepisování ruské historie evropskými historiky. Staroobřadci se ukryli v Sibiři, i se svými archivy. Ale i odtud ovlivňovali dění v Rusku, hlavně přes ruské patrioty.
    Takže, z tohoto pohledu vidím, jako velkou motivací dozvědět se, co je v těch archivech.
    Kdybys měl možnost nahlédnout do archivů Vatikánu, ty by ses vzdal té šancí dozvědět se, co je v nich ukryto, jen protože ti slovo „církev“ není sympatické?

    Odpověď
    • Bylo by možná lepší napsat, že „mrtvá voda“ je výraz ze slovanských pohádek. Mají ho totiž všechny – včetně našich – u nás např. Erben nebo Němcová. A ti z ruských pohádek nečerpali, ale sbírali naše (české a slovenské) národní pohádky z ústního podání obyčejných lidí.

     Odpověď
     • Určitě by bylo lepší, jenže se bavíme o názvu, ke kterému VP SSSR motivovaly ruské pohádky, ne Erben a ne Němcova, citují:

      „В русских сказках упоминается живая вода и
      мёртвая вода. Мёртвая вода изпользовалась
      для двух целей:
      • во-первых, её давали пить всякой нечисти
      (Змею Горынычу) перед битвой и во время
      отдыха между боями — от этого нечисть
      слабела;
      • во-вторых, перед изпользованием живой
      воды для возрождения к жизни, мёртвой
      водой орошали раны и возстанавливали
      ЦЕЛОСТНОСТЬ израненного или даже разрубленного
      на куски мёртвого тела“.

      Moje vysvětlení vycházelo z motivace být, co nejpřesnější a ne proto, že bych přehlížel české nebo jiné slovanské pohádky.

      Odpověď
  • Pyžikov mi pomohl možná pochopit ambivalenci historických procesů Ruska. Je to opravdu velmi výživný proud informací.

   Odpověď
  • Krátký příspěvek k tématu pohanství a …
   Jakmile došlo ke koncentraci osob na území do větších sídelních celků – měst, dostali se občané města pod správu řízení (vládu). Z toho také je termín „civilis“ (lat.) = občanský, tedy občan města. Tím také lidé byli nejen pod vládou panovníka, ale i hlavního náboženského náhledu prosazovaného v daném městě/obvodu (a od toho odvislé kultury). Tedy slovo civilizace je přímo odvozeno od slova „městský“.
   A dále bylo nutné odlišit „své“ od okolí, vesničanů … „pohan“. Tedy člověk/lidé žijící mimo „civilizaci“/město, blížeji v kontaktu s přírodou, musející více respektovat zákonitosti přírodních cyklů a sil … tedy praktičtější a účelověji zaměřené projevy boží přítomnosti v každodenním životě. To byly jejich denní zkušenosti, bez kterých by nepřežili. Ne že by tedy neuznávali ony „městské bohy“, ale doma se museli opřít o zcela jinou rituální magii. A tak nějak vznikl chybný názor, že jsou v rozporu s „centrálou“. Že toto náboženství venkovanů, které uctívá přírodu … vznikl chybný názor „mnohobožství“. Jenže denní boj o chleba neumožňoval hlubší analýzu jemnohmotných skutečností a prázdné filozofování. Proto komplexní téma bylo rozděleno na řadu drobných praktických úkolů a doporučení, jak to či ono ovlivnit potřebným směrem („magie přírodních sil“).
   Jenže kontraotázka: co dnes dělají církve? Také užívají hromadu světců, andělů … tedy obracejí se podle potřeby na osvědčené „specialisty“. Podle tohoto jimi uplatňovaného kriteria je vlastně celá ŘKC pohanskou sektou. A většinu svých svátků a pod. se nestyděli od „pohanů“ ukrást. Jsou tedy navíc i zloději.

   Téma uchování dávných informací:
   Hodně se uchovalo v pohádkách všech národů, vnímaví badatelé si všimli, že mnoho pohádek z celého světa si jsou podobné jak vejce vejci. I když nesou folklorní nátěr, jádro mají společné. Jejich úkolem bylo předávat jisté vědění snadno pamatovatelnou formou. Že je již dnes neumíme řádně pochopit, ta ztráta „výkladových klíčů“ je však naše chyba.
   Podobně i mnoho přírodních zkušeností a praktických dovedností bylo v roztříštěné podobě dnes dochováno – šamanismus. Opět nemyslím onen folklór pro turisty, ale ty skutečné, přírodní. Něco z toho bylo posbíráno a dáno dohromady a vznikl jednotný výcvikový systém, nazvěme ho „neošamanismus“, aplikovatelný v našem jinak přetechnizovaném prostoru. Jeho absolventi jsou dnes stejně dobří, jako ti přírodní (pohanští). I když existují i techniky jiné, také silné.

   A protože nic není náhoda („to jen Bůh si přeje být nepoznán“), dnes jsem narazil na tato videa a dávám je sem, neboť tematicky patří právě sem.
   - Země: Území záhad 15 – Tajemství starodávné mohyly
   https://www.youtube.com/watch?v=yAgSefmE5xk
   - Země Území záhad 16 – Tajemství dálněvýchodních petroglyfů
   https://www.youtube.com/watch?v=NjPwLhtCOlQ

   Odpověď
  • …ja, je skvely….

   Odpověď
  • Jsou nějaká videa s Pyžikovem otitulkována do českoslovenštiny?

   Odpověď
   • Jeden můj pokus stále visí zde https://uloz.to/!FC8snlPhioWI/st-arc-avi Jedná se o přepis tohoto textu http://leva-net.webnode.cz/products/alexandr-pyzikov-o-konceptualni-moci-stalina-jak-se-stalin-stal-stalinem/ akorát to není přesný doslovný přepis, jako titulky je to nepoužitelné (citace Hoxe).

    Odpověď
  • Viděl jsem pár jeho vystoupení o chápání světa Slovanů před nikonovými reformami a Petrem I., o tom že vnímali vše jako frekvenční/vibrační procesy, ale musím říct, že s pár věcma mám problém. V jednom vystoupení uvádí, že rozlišovali přirozenou smrt a nepřirozenou, a ze všech sil se snažili vyhnout té nepřirozené, odmítali bojovat a tak dále.
   Nezpochybňuju že to tak bylo a takové bylo přesvědčení našich předků, ale nezdá se mi správné v tomto ohledu, pak by třeba nebylo možné bránit svoji vlast před napadením. To co uvádí Pyžikov je velmi zajímavé, zjevně pouští na světlo světa informace, které byly staletí skryté, ale měli bychom mít na paměti, že starší neznamená automaticky bezchybné nebo lepší, resp. neplatí to o všem, čemu naši předkové věřili. Koneckonců, to, že toto vidění světa se jako celek neubránilo agresi biblického projektu a zmizelo, také o něčem svědčí.

   Odpověď
   • Oracle 911 10.12.2018 o 8:14

    >Koneckonců, to, že toto vidění světa se jako celek neubránilo agresi biblického projektu a zmizelo, také o něčem svědčí.

    Povedal by som, že nezmizol celkom, len časť odišla do ilegality.

    Odpověď
   • Tiež by to mohlo svedčiť o tom, prečo táto staroveká civilizácia (védicko-kresťanská) tak ľahko podľahla, hoci mohla mravne prevyšovať biblickú, ktorá šla na to formou plošnej agresie.

    Vybavujú sa mi také zábery, napr. z čiernobieleho filmu o Jánovi Husovi, kde sa vrchnosť rozhodla popraviť pár mladíkov, tak ich viedla ulicou na popravisko, ale bolo okolo nich strašne veľa davov, a nechceli ich tam pustiť, tak kati sa rozhodli sťať mladíkov na mieste. Obrovské davy, nie žeby katom v tom zabránili (kati by nemali najmenšiu šancu), ale len sa žalostne prizerali a zalamovali rukami.
    Aj byvoly majú viac súdržnosti, hoci nie vždy. Presúvajú sa v stádach, a keď sa niektorí trochu oddelí, a levy ho napadnú, tak niekedy padne a stádo sa len prizerá. Hoci, stáva sa, že keď napadnutý byvol začne ručať, tak mu ostatní pribehnú na pomoc a zaženú levov. Pritom by stačilo len málo: keby dav trochu viac spolupracoval, a nenechal sa po kúsku žrať.

    Odpověď
   • V jiném svém vystoupení řešil i tuto věc. Pokud Rod bojovníka požádal o obranu Vlasti, nebylo hříchem bojovat. Prostě pohani přistupovali v otázce smrti zodpovědněji.

    Odpověď
 57. nedavno u nas vysla kniha Starikova o Stalinovi, teraz pozeram ze aj na stranke je odkaz na ceske vydanie o gitlerovi a zapade, tak sa pytam co si o autorovi myslite? predpokladam ze Valerij Viktorovic poukazuje prave na Starikova a inych co sa hrabu v pieskovisku geopolitiky?… dianie v Rusku tolko nesledujem, ale zda sa mi ze aj nejaku politicku stranu zalozil, ktora moc dobre svetlo na konceptualov neurobila.. ak tu uz bola diskusia na tuto temu prosim presmerovat, dakujem. mne sa jeho knihy citaju dobre, co sa tyka faktov a historickych udalosti ale nieco mi na nom nesedi, aj v knihe sa vyjadruje k carizmu celkom pozitivne atd… oproti VP SSSR ma na podstatne udalosti vcelku odlisny nazor.

  Odpověď
  • Starikov ,
   ak si pamätám tu bol hodnotený ,
   pravoslávny veriaci / biblický projekt /
   Monarchista

   Odpověď
 58. Z ďalších zdrojov:

  Stalinova systematická podpora súkromného podnikania
  a jeho 12 reforiem ekcelerujúcich ekonomiku,
  následne postupne kompletne zdevastovanú Chruščovovými zákrokmi.

  https://www.youtube.com/watch?v=mBf6a8YXUtk

  Odpověď
  • Libor Smetana 29.11.2018 o 1:40

   krasny vse se deje jako na dratku každý komentar jako bych si vzpominal, ludo!

   Odpověď
 59. 1 novembra bolo 232 rokov čo sú povinné priezviská. Pred tým sme boli jeden ROD.Rozdeluj a panuj ako historický fakt a vznik rodín vyčlenených umelo priezviskom.Píšem to preto,pretože tato informácia nie je velmi propagovaná a bola ostranená aj z Wikipedie.Ak je niekto hrdý na svoje priezvisko tak je to len označenie otroka.
  V minulosti mali ľudia iba jedno meno. Rozpoznávali sa podľa krstného mena, za ktoré pripojili meno otca, prezývku, povolanie alebo pôvod jeho nositeľa. Prvé priezviská sa začali objavovať v priebehu 10. storočia.

  Prvé priezviská, v minulosti prímenia, začali používať šľachtici. Tí si ich odvodzovali od miesta pôvodu. Takto vznikli prvé šľachtické prídomky – predikáty, ktoré sa v latinčine používali s predložkou „de“, v nemčine s predložkou „von“ a v slovenčine s predložkou „z/zo“.

  Používanie priezvisk sa na Slovensku stalo povinným na konci 18. storočia. Uzákonil to patent Jozefa II. číslo 591 z 1. novembra 1786. Najbežnejšími slovenskými priezviskami sú Kováč, Kolár, Kolárik, Horváth, Tóth, Varga, Molnár, Balog, Szabo či Novák. „Prvé priezviská boli často naviazané na miesto pôvodu ich nositeľa (Prešovský, Spišák, Záhorák), zamestnanie (Tesár, Oráč), meno niektorého z rodičov (Matej, Matejov), ale aj na telesné či duševné vlastnosti (Malý, Chudý, Tichý),“ uviedla pre TASR etnologička Katarína Nádaská.

  Tieto prímená sa časom zmenili na priezviská a boli dedičné. Bolo to spôsobené aj tým, že v roku 1563 nariadil Tridentský koncil zavedenie matrík.

  Slovensko bolo po stáročia súčasťou Uhorska, neskôr Rakúsko-uhorskej monarchie, čo sa odzrkadlilo aj na tvorbe priezvisk. „Z maďarských názvov zamestnania vznikli priezviská ako Áč – tesár, Barát – mních, Čatloš – vojenský sluha pri koňoch, Lakatoš – zámočník, Sabol – krajčír, Sekereš – vozár, Vámoš – mýtnik, Varga – garbiar, Žoldoš – žoldnier, Bíro – sudca, Molnár – mlynár, Takáč – tkáč, Patkoš –podkúvač, Madarás – vtáčkar, Šipoš – pískač. Nemecké názvy zamestnaní dali podnet k vzniku priezvisk Bauer – roľník, Binder – debnár, Knap – tkáč, Mauer – murár, Müller – mlynár, Šmid – kováč,“ uvádza Nádaská.

  Najviac slovenských priezvisk vzniklo zrejme z krstných mien. Napríklad z mena Michal vychádzajú priezviská Michaľák, Michalec, Michalech, Michaliak. Z domácej podoby Mišo vznikli priezviská Mišiaň, Mišeje, Mišech, Mišianik, Miškov, Miške. Z jeho maďarskej podoby Mihál vznikli priezviská Mihaľ, Mihál, Mihálik, Mihaleje, Mihalovič.

  Priezviská sa dajú aj regionálne rozčleniť. „Napríklad pre západoslovenský región sú príznačné koncovky –oviech, -ových, -ejech,- ech, -ch,-ú (Mackoviech, Mackových, Mackejech, Mackech, Mackú),“ dopĺňa K. Nádaská. Podľa priezviska sa dalo v minulosti určiť aj spoločenské postavenie. Vystihujú ho napríklad priezviská Šoltýs, Richtár, Fojt, Sedlák, Hospodár či Gazda. Dal sa podľa nich určiť aj pôvod predkov – Bosňák, Turek, Talian. Etnické a národné mená existovali aj v inojazyčnej podobe – Böhm (z nemeckého Čech), Tóth (z maďarského Slovák) či Horváth (z maďarského Chorvát).

  Odpověď
  • Vďaka za kocku do mozaiky.

   Odpověď
   • tu je zdroj. skopíroval som to celé pôvodný článok z TASR som už nenašiel. Ten 1 november je vôbec na udalosti silný dátum.

    https://www.teraz.sk/magazin/priezviska-sa-na-uzemi-slovenska-zacali/328525-clanok.html

    Odpověď
  • Doporucujem knihu ZO STUDNICE RODNEJ REČI . 2. od KATARÍNA BALLEKOVÁ a MILOSLAV SMATANA o povode priezvisk

   Odpověď
   • tarzanislav 29.11.2018 o 6:39

    Na stránke Jazykovedného ústavu Ľudovíta Štúra SAV sú knihy oficiálne dostupné v pdf-ku, prvá aj druhá časť. Príjemné čítanie:
    https://www.juls.savba.sk/attachments/publ_dialektologia/studnica1.pdf
    https://www.juls.savba.sk/attachments/publ_dialektologia/studnica2.pdf

    Odpověď
    • dik, jednotku som nemal :)

     Odpověď
  • Libor Smetana 29.11.2018 o 1:40

   číslo 2 3 2

   Odpověď
 60. КАРТИНА МИРА фильм 2018 ТЕМНЫЕ жрецы против РУССКИХ волхвов Виктор Медиков Пякин Путин Задорнов

  https://www.youtube.com/watch?v=l1eKA_-Yvwc

  Odpověď

Napsat komentář

*
*

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>