Historie, dějiny

Podepisování příspěvků: anonymní příspěvky nebo ty, které v poli jména/přezdívky budou mít titulek nebo jiný text, mohou být smazány. Příspěvky s nakopírovaným delším obsahem, který je dostupný na jiném místě, mohou být také smazány – v takovém případě uvádět pouze odkaz, případně pár vět, nikoliv celý text systémem copy&paste. První komentář nového uživatele se zobrazí až po schválení, další již hned.

 Obnoviť

 1. V roce 2015, v Rusku zemřel vojenský tlumočník, spisovatel, historik, důstojník generálního štábu VS RF Jurij Galuško.
  http://s16.stc.all.kpcdn.net/share/i/4/979362/wx1080.jpg
  Ve stejném roce spatřila světlo světa jeho kniha o událostech v Československu v roce 1968, ve kterých Galuško byl přímým účastníkem.
  Československo – 68. Pohled sovětského důstojníka z minulosti do budoucna.
  http://www.ozon.ru/context/detail/id/135478399/

  Zde je obsáhlá recenze na tuto knihu, ve které čtenář se podělil svými dojmy a převyprávěl jeden příběh, popsaný v této knize.
  Příprava státního převratu v ČSSR nápadně připomínala jiné „barevné revoluce“, které byly uskutečněný v jiných zemích o pár desítek let později.
  Stejná účast CIA na tomto převratu, disidentů a opozice, která běhala do velvyslanectví USA a GB pro rady.
  V knize je popsán skutečný případ, kdy a za jakých okolnosti americká vojska (tanková kolona 1.a 3. amerických divizí) vstoupila z území Německa na území ČSSR.
  Vše se dělo pod záminkou natočit dokument o událostech r. 68 v Československu. Představte si, 21.8.1968, americké velení posílá tankovou kolonu, před kterou jedou vozidla s kameramany a filmovou technikou natáčet historický dokument o osudových událostech. Jedou si v pohodě, protože orgány bezpečnosti a pohraniční služby už byly ochromeny neustálou kritikou a obviňováním v posluhování „krvavému režimu“ ze strany „svobodných“ médií. A příslušníci těchto orgánů raději nechodili do služby, protože se obávali o život svých blízkých.
  Najednou, tuto veselou tankovou kolonu zastavuje jiná kolona sovětských tankistů a oznamuje veliteli, že jsou obklíčení, s doporučením vrátit se, odkud přijeli.
  Velitel americké kolony se omlouvá za svůj chybný manévr – spletl si německou krajinu s československou, jelikož jsou si strašně podobné a ruské velení se přetvařuje, že tomu americkému pohádkáři naprosto věří a pak celou jejích kolonu doprovází zpátky ke hranicím.

  V odkazu, doporučují se ještě podívat na video – doklad o následcích rozpadu Varšavské smlouvy z dílny RISI. Vše v ruštině.
  https://cont.ws/@user3885/513872

  Odpověď
  • Lze předpokládat, že překladu do Češtiny nebo Slovenštiny se jen tak nedočkáme.

   Jinak příběh o vjezdu amerických tanků do ČR v roce 68, to je silná káva. To bude praskot až tohle praskne. Vjezd cizích vojsk na naše území je největší argument proti Rusku, v dnešní době, a když praskne informace že sem vjeli kvůli tomu že sem vjeli Americké tanky, situace se mooooc hezky pročistí.

   Odpověď
   • TauRus – to je pre mna nová informacia
    Vedela som,že mali cvicenie na hraniciach v Nemecku-(vyčkávali)
    scenár „prevratu „ako u madarov..ale že boli u nás…teda

    Odpověď
  • Zkusil jsem objednat přes http://cerstvastranka.cz/, dík za tip.

   Odpověď
   • NicNezNula 7.2.2017 o 10:44

    Dobrá služba. Dejte pak vědět, zda funguje spolehlivě.

    Odpověď
    • Kniha dorazila, všechno v pořádku.

     Není to e-shop, ale objednají knihu z Ruska a pak se domluví na doručení tady. Buď platba předem na účet nebo dobírka, tam bylo 100 Kč navíc.

     Píšou tam, že: „Můžete objednat jakoukoliv v Rusku vydanou knihu“, kontakt je antonlitvin@seznam.cz.

     Hezký den přeju, Tomáš

     Odpověď
 2. Článek na pokračování o Putinovi a jeho nástupu do funkce 3.díl rj.
  Na začátku článku je vždy odkaz na předchozí díl
  Феномен Путина. Внедрение его во власть. Часть 3
  https://cont.ws/@vita1chuk/513247

  Odpověď
  • 4. díl
   https://cont.ws/@vita1chuk/513707

   Odpověď
   • Prosím, ako sa dá zistiť či už je a otvoriť ďalšia časť, keď pod článkom je len odkaz, že ďalšia časť nasleduje?

    Odpověď
 3. Člověk 1.2.2017 o 23:24

  Dostal jsem se k tomuto textu na webu, jenž vůbec neznám. Ale ten text je zajímavý (i když ne se vším se ztotožňuju):

  http://www.cez-okno.net/clanok/chronologie-historie-aneb-historie-je-vicemene-sbirka-hovadin-henry-ford

  Odpověď
  • Dobrodej 3.2.2017 o 22:25

   Prečítal som si to. Veľmi zaujímavé.

   Odpověď
  • Ano, tohle jsou názory tvůrců nové chronologie Fomenka a Nosovského, že psaná historie začala v 11. století našeho letopočtu. Mají pravdu v tom, že pravé dokumenty před tímto datem neexistují (jsou totiž záměrně zničené). Ale nesouhlasím s nimi v tom, že dějiny lidstva nesahají před 11.stol. to pouze v té době noví vládcové světa, skrytí za katolickou církví, pomalu začínali svou světovládu a stavěli ji na troskách předchozí antické kultury. Průběžně ničili všechny (nebo se o to aspoň snažili) původní dokumenty a kroniky o událostech před počátkem jejich vlády a nahradili je svými „pravými“ dokumenty, které popisovaly uplynulé doby podle jejich představ a požadavků. Tak byla vymazána znalost o původní globální antické civilizaci, která byla pravděpodobně zničena světovou válkou s využitím, zbraní hromadného ničení (vypadá to tak, podle stavu antických památek). To je můj současný názor, ale samozřejmě se mohu mýlit.

   Odpověď
 4. čtenář 28.1.2017 o 11:37

  Oficiální zpráva o tom, že Lenina platilo Německo
  http://extrastory.cz/prekvapivy-nalez-dokazuje-ze-lenin-byl-nemecky-agent.html

  Odpověď
  • Oracle 911 28.1.2017 o 11:54

   Ďalší dôvod prečo podpísal BL mier.

   Odpověď
  • Trapná snaha obvinit ve všem Němce a schovat globální hráče.

   Alexandr Parvus (27. srpna 1867 Berezino, Minská gubernie, Ruské impérium – 12. prosince 1924 Berlín, Německo), vlastním jménem Izrael Lazarevič Gelfand (také Helphand), byl ruský židovský[1] revolucionář.
   https://cs.wikipedia.org/wiki/Alexandr_Parvus

   Přes kterého šly peníze i Leninovi.

   Trockého financoval Rotschild. Legionáře také financovala židovská Internacionála. Lenina jakbysmet. Až se to klubko začne rozmotávat, tak se zjistí, že víc v ruské revolucí víc měli prsty Britové a GP.

   Odpověď
   • Keď sa tak pozerám na tie mená rôznych židov s nemeckým znením, tak to budí až dojem, že Švajčiarsko bolo akousi liahňou židovskej inteligencie v 19. a 20. storočí. Odtiaľ sa šírili aj do iných krajín a pôsobili vo vede, v politike. Veď v Nemecku sa len tak rodili nielen pokrokové idey, ale aj technické objavy. Raketovú techniku od Nemecka odkukávali Rusi aj Američania, na mnohých nemeckých vedcov a technologie vznikal po 2.sv. vojne nárok. Peniaze sa tam liali, ale na pokrok boli treba aj mozgy a tie bolo treba vychovať, a takáto úloha nemohla byť z pohľadu GP zverená hocikomu, iba „svojim“. V Ruskom impériu boli inak rozložené hranice ako dnes, mnohé dnešné krajiny neexistovali a územia vrátane germánskeho etnika patrilo tiež do impéria. Takto všelijakí študovaní židovskí revolucionári s „germánskym“ pôvodom mali možnosť konať v Rusku svoje dielo…

    Odpověď
 5. http://slovakia.mid.ru/v-dos-e-diplomata/-/asset_publisher/9eKlIfPSgood/content/rusofobia-dva-veka-fal-sifikacij-?inheritRedirect=false&redirect=http%3A%2F%2Fslovakia.mid.ru%2Fv-dos-e-diplomata%3Fp_p_id%3D101_INSTANCE_9eKlIfPSgood%26p_p_lifecycle%3D0%26p_p_state%3Dnormal%26p_p_mode%3Dview%26p_p_col_id%3Dcolumn-1%26p_p_col_count%3D1

  Giampaolo Rossi (Giampaolo Rossi)
  Russophobia – pocit rozšírený v anglosaskom svete, siaha najmenej dve storočia v histórii.
  Pre Angličanov začiatku XIX storočia, Rusko sa premenila na nočnú moru, keď cár Alexander I vyhnal Francúza z Moskvy, aby sa pokračovalo im do Paríža, kde vstúpil víťazne 30.marca 1814, aby sa zistilo osud Napoleona. Ten deň bol šok pre diplomatické komunity v Londýne a britský súd, ktorý až do sympatizujú s Moskvou, ak ruský mohol dosiahnuť Francúzsku, takže môžu dosiahnuť kdekoľvek. Briti sa obávali nie je pre európsky kontinent, ale aj pre Strednú Áziu a predovšetkým v Indii, na základe cisárskej moci Británii /prelozene pomocou prekladaca/
  v clanku je toho viac.

  Odpověď
 6. https://www.facebook.com/Antimajdan/videos/vb.263524583809903/428754297286930/?type=3&theater

  Kancelársky akt – tajná zmluva vazalství Nemecka voči USA
  Dokument rozpráva o tajnej zmluve medzi USA a Nemeckom, ktorého nastupujícíc kancelár podpisuje zakaždým zmluvu o ekonomickej, politickej a vojenskej podriadenosti USA. Preto Nemecko prijme všetko, čo si vo Washingtone zaumienite.

  Odpověď
 7. Můžete prosím někdo posoudit důvěryhodnost tohoto zdroje? Například:

  Noemova archa
  http://www.b-a-n.cz/noemova-archa/vlada-potvrzuje-toto-je-noemova-archa.html
  Překvapila mě výška, ve které se archa našla – a to po sesuvu, nějak si nedovedu představit vodu do 1900 mnm. Ale myslím, že to odpovídá i ruským zprávám z dob občasnké války.

  Přechod Rudého moře
  http://www.b-a-n.cz/prechod-pres-rude-more/utopena-faraonova-armada.html
  To místo mě překvapilo, ale fotky korálem obrostlých kol a kostí vypadají věrohodně.

  Dík, Tomáš

  Odpověď
  • Materiál o Noemově arše jsem sbírala před několika lety a stručně o tom pak psala na
   http://myslenkyocemkoli.blogspot.cz/2014/02/archa-noemova-cast-1.html
   http://myslenkyocemkoli.blogspot.cz/2014/02/archa-noemova-cast-2-konec.html
   Jsou tu zmínky i o Ronu Wyattovi a nálezu u Durupinaru.

   Odpověď
   • Ja som nasla toto: http://www.setterfield.org/Ark/The_Ark.html

    Vasa stranka je super, cerpame z nej informacie.

    Odpověď
    • Vypadá to zajímavě. Škoda, že neumím anglicky… :-(

     Odpověď
     • ja tiez neviem, no davam si do prekladaca a da sa celkom porozumiet aj ked nie vsetko, ale zas nejake info do skladacky .

      Odpověď
   • Dobrý den Vlabi, a díky.
    Tomáš

    Odpověď
  • čtenář 24.1.2017 o 22:40

   Zkusil jsem popátrat na vebu – našlo to třeba toto..
   https://www.youtube.com/watch?v=GvIBzKjiwF8
   https://www.youtube.com/watch?v=fvLm1dRJ8bk

   Odpověď
  • Na kamenech v teotihuacanu je vidět hladina, je to jestli se dobře pamatuju někde kolem 4000 mnm.

   Odpověď
  • Že by se voda mohla dostat tak vysoko, je naznačeno tady (v čase od 18:48 a dále): https://www.youtube.com/watch?v=2d-u2LWacfU
   Ale k pochopení je třeba shlédnout celé video.

   Odpověď
 8. Michail Vasilievič Lomonosov o Ruskolanii
  Dávno pred vznikom Kyjevskej Rusi mali Slovania jeden z najväčších štátnych útvarov, ktorý existoval podľa vedcov minimálne 2500 rokov. Letopisy starodávnej slovanskej ríše boli takmer zabudnuté vďaka nemeckým profesorom, ktorí písali novú slovanskú históriu, a ktorých cieľom bolo omladiť dejiny Ruska.
  http://www.biosferaklub.info/michail-vasilievic-lomonosov-o-ruskolanii/

  Odpověď
 9. Skýti u Alexandra Veľkého
  Aj Johannes Nauclerus spomína, že Slovania vládli v Anglicku. Píše, že Brutus, ktorý vyhnal Slovanov z Anglicka bol synom Silvia a pravnukom Eneu. Zvyšní Slovania, ktorí zostali v Sarmátii sa smelo a odvážne postavili proti Alexandrovi, nazvanom pre jeho veľké skutky Veľkým, ktorý ich chcel zbaviť slobody, ktorú mali odjakživa. Počas zrážky porazili Alexandrovho veliteľa Menedema, zničili dvetisíc vojakov pechoty a tristo macedónskych jazdcov.
  Quintus Curcius toto pripisuje Skýtom, opakujúc bežnú chybu talianskych historikov, ktorí keď nepoznali meno nejakého národa, hneď použili meno Skýtov. Rovnako Johannes Aventinus jasne ukazuje, že títo boli Slovania. Píše: „Prišli k Alexandrovi Veľkému aj poslovia východných Germánov, ktorých historici tej doby nazývajú Sarmatami a Skýtmi, my ich voláme Venedmi a oni sami sebe hovoria Slovania. Poraziac vojsko Alexandra, poslali k nemu dvadsiatich poslov, ktorí ho mali o tom informovať.“
  http://www.biosferaklub.info/kralovstvo-slovanov/#more-13818

  Odpověď
  • О tomto ste už počuli? Vraj má byť originál niekde v českých archívoch, hm…
   ГРАМОТА АЛЕКСАНДРА МАКЕДОНСКОГО СЛАВЯНАМ

   «Мы, Александр, сын верховного бога Юпитера на небе и Филиппа, короля Македонского на земле, повелитель мира от восхода до захода Солнца и от полудня до полночи, покоритель Мидийского и Персидского королевств, Греческих, Сирийских и Вавилонских и т.д. Просвещённому роду Славянскому и его языку милость, мир, уважение и приветствие от нас и наших преемников в управлении миром после нас.

   Так как вы всегда были с нами, в верности, в бою надёжны и храбры и всегда безустанны, были, мы жалуем и свободно даём вам навечно все земли от полнощного моря великого Ледовитого океана до Итальянского южного скалистого моря, дабы в этих землях никто не смел поселяться или обосновываться, но только род ваш, и если бы кто-нибудь из посторонних был здесь обнаружен, то станет вашим крепостным или прислужником со своим потомством навеки. Дано в городе Александрии, основанной нами на славной реке Нил в 12 году нашего правления с соизволения великих богов Марса, Юпитера и богини Минервы. Свидетели этого – благородный Алтера, наш казначей, и другие 11 князей, каковых в случае нашей смерти без сыновей мы оставляем наследниками нашими и всего мира».
   http://www.liveinternet.ru/users/nejmeh/post256779404

   Odpověď
   • slyším vidím prvně, nechci teď hodnotit ale je zajímavé, že Alexandr Makedonský měl v Rusku vždy mimořádné renomé, byl uctíván téměř jako Bůh.

    Odpověď
    • mám na mysli v dávnějších dobách, před nástupem romanovců a daleko dříve.

     Odpověď
    • Někde jsem četla, že erb Alexandra Makedonského byl zlatý grifon na černém poli, grifon byl i na erbu Tartarie. Ty dějiny jsou tak dokonale „historií dočasných vítězů nad slovany“ překroucené, že to bude ještě chvíli trvat, než se ten chumel rozmotá.

     Odpověď
 10. Отверстии» в центре Северного полюса (видео)

  http://новости-мира.ru-an.info/%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%B8/%D0%BE%D1%82%D0%B2%D0%B5%D1%80%D1%81%D1%82%D0%B8%D0%B8-%D0%B2-%D1%86%D0%B5%D0%BD%D1%82%D1%80%D0%B5-%D1%81%D0%B5%D0%B2%D0%B5%D1%80%D0%BD%D0%BE%D0%B3%D0%BE-%D0%BF%D0%BE%D0%BB%D1%8E%D1%81%D0%B0/

  Odpověď
 11. Teď jsem se dozvěděl na contě.ws, že v sobotu, na kanálu Rossija 1 (oficiální kanál) ve věstech s Brjuljovem odvysílali příběh o Tartarii a o pár týdnů dříve o Skytií, Sarmatií a Tartarském moři. Přičemž, jako o ruské civilizací.
  Zde jsou obě videa:
  Шок!!! Они заговорили!!!
  https://www.youtube.com/watch?v=3cLNw_jKM8M
  Скифия, Сарматия и Тартарское море выставка уникальных карт прошлого
  https://www.youtube.com/watch?v=VAMtf4rVeS0

  Z pohledu řízení, historie je 2.priorita a byly to věci zakázané. Dokonce Stalin se neodvážil tyto informace uvolnit, přitom nepochybují, že je znal.
  Co by to mohlo znamenat? GP dal dobro nebo je to samostatná činnost věrchušky RF? Co si o tom myslíte?

  Na contě je k tomu článek:
  https://cont.ws/@sage/491897

  Odpověď
  • Dívala jsem se a bylo to zajímavé… V této souvislosti bych obrátila pozornost na karty v The Econimist, kde jedna z nich toto ohlašovala… Takže si myslím, že už nejde tajit očividné a pomalu se to dostává na světlo…

   Odpověď
   • Ak sme už pri tom tarote 2017, tak keď si tých 8 kariet prečítaš v tomto poradí (stačí nápisy, obrázok len ako kulisa):
    1357
    2468
    Tak znie to ako by niekto hodil flintu do žita a nás všetkých cez palubu. Myslím to tak trochu v duchu toho nového videa od p.Ireny.

    Odpověď
   • Oracle 911 16.1.2017 o 22:31

    Ktorú myslíš Svet (The World) alebo Hviezdy?

    Odpověď
    • The World

     Odpověď
     • Oracle 911 16.1.2017 o 22:44

      A mám dojem, že toho bude viac než len skutočné ruské dejiny.

      Odpověď
   • https://www.youtube.com/watch?v=l19YcWgagsk

    Odpověď
  • čtenář 24.1.2017 o 22:55

   Video o povstání Razina (pravděpodobně občanská válka proti násilné křestianizaci Romanovci..)
   https://www.youtube.com/watch?v=2z3TKWZ89mM

   Odpověď
 12. Ruský historik o uniátství „prvoslavných“ Cyrila a Metoda (RJ)
  Православные святые Кирилл и Мефодий: неожиданный образ
  Источник «ПОСТФАКТУМ»: https://pfact.ru/russia/experts/item108841/
  pfact.ru

  Poté, co byzantští bratří ukončili překlad „svatých“ knih na Moravě, Česku a Slovensku, odjeli do Říma, kde jím papež schvaloval jejích překlady a uznal slovanskou liturgií přijatelnou pro Boha, a první mše podle těch knih se konala v římském kostele Sv. Marií.
  Metod dokonce připravil právní kodex, obsahující tvrdé sankce pro ty, kdo nedostatečně přijal křesťanství a obsahoval takové tresty, jako konfiskace majetku a prodej do otroctví.

  Odpověď
  • On ten jejich manuál pokřesťanštění Slovanů stál také za to, 13milionů obětí-slovanských pohanů mluví za vše. Tzv.církev svatá tu dokonala dílo zkázy na kultuře, která byla nositelem tzv. zbytkových informací, totéž co indiáni v latinské Americe…i ti byli začištěni a vyměněni ze stejných důvodů

   Odpověď
  • peter nie troll 16.1.2017 o 20:21

   Myslím, že toto bude ono: Súdny zákoník pre ľud http://www.ved.sk/RC.sudny.zakonnik.htm

   Odpověď
   • Presne toto bol pred pár rokmi u mňa bod, kedy som zistil, že naši predkovia neprijali kresťanstvo, kvôli jeho vyššej civilizačnej príťažlivosti, ale násilím!

    Odpověď
 13. To snáď nie, aha čo si dovolil Denník N napísať !
  „V minulosti na Slovensku žila mnohopočetná židovská komunita. Aký bol vzťah Slovákov k Židom v časoch národného obrodenia a ako sa na Židov pozerali Jozef M. Hurban, Ján Kollár alebo Pavol Jozef Šafárik?“
  http://historyweb.dennikn.sk/clanky/detail/zidia-a-slovenska-spolocnost-v-casoch-narodneho#.WHtGfS996Ul

  Odpověď
  • velmi zaujimavy clanok, vdaka
   ale tiez mi nejde do hlavy, ako to, ze prave dennik-n…. zeby test?

   Odpověď
  • Cico Ciciak 16.1.2017 o 11:01

   Stránka nebola nájdená!

   Odpověď
  • Cico Ciciak 16.1.2017 o 11:03

   http://web.archive.org/web/20160411091343/http://historyweb.dennikn.sk/clanky/detail/zidia-a-slovenska-spolocnost-v-casoch-narodneho#.WHyZ4PDhDIU

   Odpověď
  • Cico Ciciak 16.1.2017 o 14:02

   Inak, celkom podarený článok, pri niektorých odstavcoch som sa aj z chuti zasmial. :)
   Pre istotu som si ho uložil do PC.

   Odpověď
 14. Fursov o úlohe a vplyve Benátok:
  https://www.youtube.com/watch?v=orj1VtEQlAI

  Odpověď
 15. ТОЛКОВО-ЭТИМОЛОГИЧЕСКИЙ СЛОВАРЬ
  (Славяно-Арийский словарь)
  http://energodar.net/slovar.php
  snáď niekomu pomôže

  Odpověď
 16. Viktor Efimov o starých žrecoch a volchvoch
  http://derzhava.today/kuda-ischezli-volhvyi-zhretsyi-viktor-efimov/

  Odpověď
 17. zajímavá rešerše, spousta fotek
  https://cont.ws/@sage/486481

  Odpověď
  • Ty brďo, tak to je bomba … ! Ten maník z videa je mnohem větší než jezdec na koni. 4 až 5 metrů ?

   Odpověď
   • Asi jsem přechválil. Dívám se na to znovu a znovu a mám takový pocit, že to video je složeno z dvou pohybujících se záběrů. Ten jdoucí gigant a vojáci na koni. Zhruba v druhé pětině ten jezdec na koni jako kdyby vyjížděl z toho pochodujícího. Jestli je to podvrh, tak je zatraceně dobře udělaný …

    Odpověď
    • Záběry jsou z období působení japonské armády v Číně. Na to statickém snímku je zřejmě totožný člověk jako ten na to dynamickém gifu. Ten na tom dynamickém je mnohem větší jako ten samý na tom statickém – porovnejte si stojící osoby a přiměřte je jeho tělu a podívejte se jezdce na tom dynamickém záběru. Škoda, tyto dva obrázky znehodnocují vyznění celé stránky o které si myslím, že je v jádru pravdivá.

     Odpověď
  • ako dobrý je to podľa Teba zdroj, Hox prosím?

   Odpověď
   • Zdroj jako zdroj, ty věci na fotkách jsou reálné, možná kromě těch gifů a videí. Dole je link na stránku „zapomenutá realita.rf“, kde jsou další materiály, solidnost jsem nezkoumal.

    Odpověď
    • Jezuitské jaskyne z toho istého zdroja

     https://cont.ws/@sage/489537

     Odpověď
 18. Silvio_Manuel_13 11.1.2017 o 19:43

  Taknteraz neviem čo si mám o tom článku myslieť. Či je to totálna hlúpsť, alebo sriózne preskúmané. Máme tu odborníka na to?
  http://www.energiezivota.com/co-za-cim-je/928-americti-prezidenti-maji-stejneho-predka

  Odpověď
  • Vzhledem k tomu, že Amerika je projekt nikoliv civilizace(jako např. Rusko nebo Čína) by na tom článku mohlo něco být

   Odpověď
 19. https://www.youtube.com/watch?v=ynNvm0H30rI
  Historický film, nevím, jak je historicky věrný, ale je zajímavý, dobrá hudba. Pro zábavu. Je tam podobných filmů víc.

  Odpověď
 20. analýza světových dějin od renomovaného právníka a známého vězně z 50.let JUDr. Komrsky :

  http://www.quintus-sertorius.net/news/jak-se-penezomenci-zmocnili-vlady-nad-svetem/

  Odpověď
 21. Člověk 6.1.2017 o 13:56

  Nevěděl jsem do jaké rubriky to dát, ale jedná se o kalendář, tak asi sem :)

  Od zveřejnění krátkého dokumentu V.A. Jefimova (http://leva-net.webnode.cz/products/maysky-kalendar-a-globalni-procesy/) o Májském kalendáři na Leva-netu jsem začal hledat více informací o fungování tohoto kalendáře. Už jsme to zde probírali, že existují různé korelace při výpočtu přesných dat z Májského kalendáře do „našeho“ kalendáře a zpět. Jenže těch korelací je asi 18!!! Takže jak identifikovat tu správnou? Vzhledem k tomu, že v tom krátkém videu je zmíněn projev V.V.Putina na VS OSN s datem 27.9.2015, který je pak zobrazen v Májském kalendáři, chtěl jsem toto datum porovnat a zjistit, zda sedí skutečně „uprostřed“ kalendáře, jak je v dokumentu zmíněno. Vzal jsem tedy stránky spolutvůrce toho videa (http://yamaya.ru/), jenž se zabývá Májským kalendářem cca 7 let, a zadal datum 27.9.2015. Zobrazil se mi kin (den) 177. Bohužel to nesedí s centrálním kinem (dnem) Májského kalednáře zobrazeného na stránce (http://yamaya.ru/maya/zolkin/), kde je tento centrální den označen jako kin 131. Netuším, jestli jsem někde neudělal chybu. Zkusím se zeptat přímo na těch stránkách, ale ruštinu neovládám a nevím, zda-li na anglický dotaz někdo odpoví. No za pokus nic nedám.

  Odpověď
  • Dobrodej 6.1.2017 o 14:21

   Tiež som to riešil a zistil som že s Putinom a vyhláseniami FED koreluje napríklad tento kalendár: http://www.xzone.com.au/tzolkin/tzolkin.html

   Odpověď
   • Člověk 6.1.2017 o 14:46

    Díky, i tak se jich tam zeptám.

    Odpověď
    • Dobrodej 6.1.2017 o 18:36

     Daj prosím vedieť čo si sa dozvedel. Zaujíma to tu viacej ľudí.
     Ešte pre zaujímavosť prednáška: Adolf Inneman – Nebeská mechanika a mayský kalendář
     https://www.youtube.com/watch?v=DIwGOSR18Lk

     Odpověď
     • Člověk 6.1.2017 o 20:52

      Dotaz jsem zaslal, tak uvidíme. Tu přednášku jsem viděl, pan profesor za to dostal na své fakultě pěknou sodu :) Na jeho příkladu je krásně vidět působnost Zákona času, když už se i velmi vzdělaní lidé začínají probouzet a hledat skutečnou pravdu.

      Odpověď
 22. http://www.biosferaklub.info/zahadny-starobyly-chram-kratko-po-objaveni-zasypali/
  Počas archeologických vykopávok pri kostole Narodenia Panny Márie v meste Bogoljubov vo Vladimírskej oblasti v Rusku archeológovia našli zvyšky záhadného starobylého chrámu.

  Odpověď
 23. Jakou byste mi doporučili knihu o dějinách druhé světové války? Nebo obou světových válek?

  Díky.

  Odpověď
  • Knihu neviem, ale odporučil by som články od Starikova, napr. http://www.zvedavec.org/temata/185-historie-kterou-nas-neucili

   Odpověď
 24. http://www.rukojmi.cz/clanky/3155-je-to-40-roku-od-vzniku-zednarske-loze-charty-77-o-jejichz-seznamy-stb-se-po-nastupu-vaclava-havla-na-prazsky-hrad-musel-postarat-jeho-ministr-vnitra-dr-richard-sacher
  Zajímavý, ale dlouhý článek o chartě 77, signatářích a co dělají teď. Svině jednou-svině pořád.

  Odpověď
  • Putinovec 3.1.2017 o 13:49

   Nosatá mafie.Poslední dobou už se o nich mezi lidmi začíná hodně mluvit.Jejich chameleonské mimikry už je přestávají chránit.

   Odpověď
 25. Narazil jsem na https://project1917.ru/ – den za dnem citace z roku 1917.

  Odpověď
 26. Tady v tom videu Valery Uvarov hovoří o tom, že Ježíš byl ukřižovaný 30 km od Istanbulu, a žil od 1152 – 1185…
  https://youtu.be/Lu93EcfivO4?t=2639

  Odpověď
  • Šárka 3.1.2017 o 0:29

   Tuto lokaci a dataci uvedli již před lety ve své práci dva matematici Nosovský a Fomenko, kteří se již léta zabývají dějinnou chronologií. Skaligerovu chronologii, na které je postavena historie, ve své práci označili jako naprosto nevěrohodnou a pracují na sestavení nové chronologie. Jedním z jejich nejzajímavějších odhalení je právě posun narození Krista o cca 1000 let. Mají k tomu spoustu podkladů jako výpočty slunečních zatmění, o kterém se v souvislosti s Kristovým ukřižováním evangelia zmiňují. Také upozorňují na obrazy ukřižování, které za Golgotou zobrazují moře, které je od současného Jeruzaléma příliš daleko. Mají tam zajímavých indicií více, už si vše nepamatuji. Vyšlo jim několik knih.

   Odpověď
  • NicNezNula 3.1.2017 o 21:03

   Nerozumím mu ani slovo. Nemá někdo k dispozici video s lepším zvukem z té přednášky?

   Odpověď
   • NicNezNula 3.1.2017 o 21:24

    Např. zde je rozumnět velmi dobře (starší materiál nově publikovaný)
    https://www.youtube.com/watch?v=KRjl1p8sPwM

    Odpověď
    • NicNezNula 3.1.2017 o 22:10

     Ještě taková věc. Pan Uvarov měl mrtvici? Srovnáním jeho mladší a starší vizáže tváře má nyní jednu stranu pokleslejší.

     Odpověď
 27. Vaňo, Vaňo, Ivanku, nikam už nepospíchej… Na Nove začal pred chvíľou Mrazík.

  Odpověď
 28. čtenář 30.12.2016 o 22:55

  Staré cesty.. ????
  Zdravím, co si o tomto myslíte? Jsou to opravdu nějaké starodávné cesty, nebo jen běžné průseky v lesích atd. Názory v diskuzi se liší.
  Video
  https://www.youtube.com/watch?v=WCthzx_DlsM
  Pohled z google
  https://www.google.ru/maps/@58.425027,57.6522282,1111m/data=!3m1!1e3

  Odpověď
  • hmm, průseky, nechápu na co by byly, táhne se to desítky kilometrů daleko, ne-li ještě víc, větví se to, ostrý… tady jsem po tom chvilku jel, a zajímavé že místo kam to vede se kryje s nějakým moderním industriálem…
   https://www.google.ru/maps/@57.8020302,55.8875529,2641m/data=!3m1!1e3

   Odpověď
   • Zajímavá nesmyslná rozvětvení…
    https://www.google.ru/maps/@57.795875,55.6764602,7455m/data=!3m1!1e3

    zvláštní objekty v pustině
    https://www.google.ru/maps/@57.9575689,56.5969389,935m/data=!3m1!1e3

    k mnoha místům i paralelně několik vedle sebe…
    https://www.google.ru/maps/@58.3796158,58.4462753,17670m/data=!3m1!1e3

    Odpověď
    • čtenář 31.12.2016 o 23:41

     https://www.google.ru/maps/@57.9378976,56.5157929,563m/data=!3m1!1e3

     Tady to je pokládka plynovodu – je vidět ochrana svarů na potrubí.
     Teoreticky by to mohly být průseky pro podzemní vedení plynu nebo pro sloupy vzdušného vedení VN. No nic, z monitoru to nepoznáme.

     Odpověď
  • Ony pravoúhlé sítě jsou pomůckou k vyhledávání nalezišť především ropy a plynu. Principu moc nerozumím, ale nedávno jsem viděla dokument, kde v těchto průsecích kladli kilometry kabelů s pravidelně upevněnými čidly a pomocí kontrolních výbuchů pak snímali – patrně vibrace země. Najdu-li odkaz, přiložím.

   Odpověď
  • Tady mají další videjko k tématu https://www.youtube.com/watch?v=w1YvDRAtSjQ

   Odpověď
 29. Narazil jsem na zajímavou informaci. Kdo jsou to Skotové? Nikdo jiný než Skýtové, o čemž píší samotní Angličané v Chartě z r.1320:
  http://www.constitution.org/scot/arbroath.pdf

  „Most Holy Father and Lord, we know and from the
  chronicles and books of the ancients we find that among
  other famous nations our own, the Scots, has been graced
  with widespread renown. They journeyed from Greater
  Scythia by way of the Tyrrhenian Sea and the Pillars of
  Hercules, and dwelt for a long course of time in Spain among
  the most savage tribes, but nowhere could they be subdued
  by any race, however barbaro
  us.“

  Odpověď
  • Hox vezmi v úvahu, že všetky anomálie, pigmentové vady ( ako pehy, fľaky, ) ryšavé vlasy sú genetické vady pri krížení rôznych nepríbuzných civilizácii medzi sebou

   Odpověď
   • Iris, čo myslíš pod pojmom ,,nepríbuzné civilizácie“?

    Odpověď
    • Patrně různé rasy nebo hodně vzdálená etnika. O podobném jsem také už někde četl.

     Odpověď
     • PetrD
      Ja som ešte nevidela, aby čierny s bielym(ou) mali ryšavé dieťa, ani aziat s bielym, takže asi to bude v niečom inom.

      Odpověď
  • Daniela I. 29.12.2016 o 15:27

   „Najsvätejší Otec a Pán, ako vieme z kroník a kníh pradávnych zisťujeme, že medzi ostatnými slávnymi národmi bol náš vlastný národ, Škóti, poctený rozsiahlou povesťou (renomé).
   Putovali ( Oni ) z Veľkej Skýtie cestou okolo Tyrrhenského mora a stĺpov Herkulových
   a prebývali dlhú dobu v Španielsku medzi najdivokejšími kmeňmi,
   ale nikde nemohli byť podmanení inou rasou (národom), však my Barbari (Varvari)
   https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/b/b0/Declaration_of_arbroath.jpg

   Odpověď
  • Určitě zajímavý je i jeden z podepsaných pod tou deklarací nezávislosti…

   William de Moravia také známy pod anglickým jménem William Sutherland

   Odpověď
  • Velmi zajímavé.

   po Skotsku jsem se toulal, lidé se oddělují od Angličanů, ale za svůj jazyk považují něco, co je blízké němčině. Jako by se pořád bránili normanskému vlivu.

   Byli Skytové slovanský národ? O co se v tom hledání dá opřít?

   Dík, Tomáš

   Odpověď
   • Slované jsou potomci Skýtů, viz např. http://myslenkyocemkoli.blogspot.cz/2016/02/co-nam-rika-vlajka-erb-tartarie.html

    Odpověď
    • Díky, výživný to článek. :)

     Odpověď
    • Veľmi zaujímavé, nedá mi nepridať tento odkaz, trochou fantázie – gryf?
     http://brno.idnes.cz/ztracena-socha-lva-vino-na-moravu-prinesli-rimane-f7v-/brno-zpravy.aspx?c=A161228_2295118_brno-zpravy_krut

     Odpověď
  • Co říkáte na odkaz filmu Statečné srdce?

   https://www.youtube.com/watch?v=48bxfmaGgVg

   Odpověď
   • Ačkoliv mě se to jevilo jako jeden z řady Hollywoodu, pro Skoty je to národní film.

    Odpověď
  • Podle některých materiálů Skotové byli vzdálení slovanští příbuzní, chovatelé dobytka – skotu a koní…ubránili se barbarskému plemeni Anglosasů

   Odpověď
   • Pravda. Psala jsem o tom tady asi před rokem. Kromě jiných důkazů o tom mluví i název vlněné látky, ze které se vyrábělo oblečení Skotů – tartan (což ukazuje na starou Tartárii, která byla územím dávných Slovanů). No a samotné slovo „skot“ je slovanské. V češtině máme hovězí skot, v ruštině je také slovo skot označující hovězí dobytek. Takže i když jsou materiální důkazy zničeny, lingvistika nám dává dostatek důkazů o tom, jaká je istina…

    Odpověď
 30. http://видео-новости.ru-an.info/%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%B8/%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%B8%D1%8F-%D1%81%D0%BB%D0%B0%D0%B2%D1%8F%D0%BD-%D1%85%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%82%D1%81%D1%8F-%D0%B2-%D0%B2%D0%B0%D1%82%D0%B8%D0%BA%D0%B0%D0%BD%D1%81%D0%BA%D0%BE%D0%B9-%D0%B1%D0%B8%D0%B1%D0%BB%D0%B8%D0%BE%D1%82%D0%B5%D0%BA%D0%B5/
  Dejiny Slovanov utajujú knižnice Vatikánu

  Odpověď
  • A takovými věcmi je třeba vždy maximální ostražitosti, ta mapa ve videu, ukazující Etrurii, je jasně padělek, někdo to nakreslil pro ilustraci myšlenky, a jiný to začal vydávat za originál. To neříká nic o tom jestli to tak bylo nebo ne, ale podobné věci diskredují myšlenku nebo zdroj jako celek a jsou záměrně vytvářeny za tímto účelem.

   Odpověď
   • Daniela I. 28.12.2016 o 17:07

    Áno, mohli použiť inú mapu, vo videjku je značne zjednodušená a môže vyvolávať pochybnosti o pravosti. „Malinká“ Etruria mohla byť v naznačených hraniciach, pochybnosti mám o „Veľkej“ Etrurii, ktorá sa mala nachádzať na území budúcej Kyjevskej Rusi… trošku hore nohami.
    Zopár máp polohy Etrurie na Apeninskom polostrove:
    http://www.madeinsouthitalytoday.com/assets/uploads/ItalyHistory/ArcaeologicalItaly/Images_550/mapa-etruria_550.jpg
    http://www.raremaps.com/maps/medium/11996.jpg
    https://www.raremaps.com/maps/medium/36012.jpg

    Odpověď
 31. Biblia sa stále mení – rozhovor s kňazom a profesorom Petrom Dubovským, popredným „expertom“ na Bibliu:

  „Klasická chyba je v 8. kapitole Markovho evanjelia, keď Ježiš povie Petrovi: Odíď odo mňa, Satan. Problém je, že je to teologicky chybné, Ježiš mu nepovedal odíď odo mňa, ale ho vyzýva, aby sa postavil za neho, za Ježiša.

  Satan pri pokúšaní na púšti navádzal Ježiša, aby robil to, čo mu on hovorí. Satan kráča prvý a Ježiš by mal ísť za ním. Podobne robí Peter. Hovorí Ježišovi, čo by mal a nemal robiť. Ježiš neodvrhol Petra, ale mu hovorí, aby nebol satan, ale učeník. Učeníkovo miesto je kráčať za Ježišom.“

  Tento správny zmysel spomína aj VP SSSR. Inak v rozhovore s. P. Dubovským je zrejmý jeho obmedzený dogmatizmus:

  https://svetkrestanstva.postoj.sk/19970/biblia-sa-stale-meni

  Odpověď
 32. Silvio_Manuel_13 23.12.2016 o 18:02

  V telke beží Pyšná princezná (rozprávka ČR 1952). Čím to je, že viac ako 60 ročné rozprávky z toho „hrozného“ Stalinského obdobia patria medzi najobľúbenejšie a stále hrané či pozerané? Císárov pekár, Pekárov cisár a ďaľšie a jednoznačná hviezda, sovietsky Mrázik…?

  Odpověď
  • Oracle 911 23.12.2016 o 19:47

   Vyžaruje z nich skutočná ľudskosť a sú v ňom prezentované skutočné hodnoty.

   Odpověď
  • Putinovec 23.12.2016 o 20:11

   V těchto starých pohádkách cítíte lidskost a starost o bližní.Vždy je tam někdo,kdo se chová jako člověk k člověku.Jsou to příběhy,kdy je zlo odhaleno a pacifikováno.Neboli,je nastavena Míra věcí.

   Odpověď
 33. 22. septembra – slovanský Nový rok
  Slovania vítali Nový rok na jarnú rovnodennosť, čo zodpovedalo začiatku znovuzrodenia prírody. Neskôr sa začiatok Nového roka začal vítať na jesennú rovnodennosť, kedy sa končil zber úrody, zapĺňali sa sýpky a komory a začal sa čas svadobných obradov. Ľudia ďakovali bohom a prírode za štedrosť a úrodu.
  Cár Peter I. rozhodol zmeniť názov oslavy Nového leta na Nový rok, pritom zamenil dlhoročný slovanský kalendár za kresťanský julianský kalendár. Týmto spôsobom zmenil rok 7208 na rok 1700, a tým odstránil z dejín Slovanov viac ako 5500 rokov. Rozbehla sa systematická likvidácia starých kníh, nahromadených znalostí a začali sa písať nové „pravdivé“ dejiny Slovanov.
  http://www.biosferaklub.info/22-septembra-slovansky-novy-rok/

  Odpověď
  • Vysoky Japonec 25.12.2016 o 12:44

   „rok 7208″ … Vysvetli mi, pekne ťa prosím, ako vzniklo to číslo. Nikde sa neviem dopátrať.

   Odpověď
 34. V Moskvě bylo otevřeno centrum slovanských kultur © Sputnik/ Sergej Gunějev

  SVĚT 00:41 21.12.2016Získat krátkou URL8715291 Ve státní knihovně zahraniční literatury v Moskvě bylo otevřeno centrum slovanských kultur, sdělilo oddělení rozvoje organizace portálu „Lenta.ru“. Knihovní fond činí 12 tisíc knih ze 13 zemí v jazycích originálu i překladu. Iniciátorem vytvoření centra vystoupila „Inostranka“ společně s Fórem slovanských kultur. „Je to pro nás velmi důležitý den a dlouho jsme k tomu mířili. Tímto projektem přinášíme přátelství, porozumění a spolupráci v této nelehké době,“ oznámil na otevření generální ředitel knihovny Vadim Duda.

  Číst dál: https://cz.sputniknews.com/svet/201612214373492-moskva-otevreno-centrum-slovanske-kultury/

  Odpověď
 35. https://www.youtube.com/watch?v=XuoU0rMXQcc

  фильм „Странные камни“. Раскрываем тайны Cибирских и Колымских мегалитов.

  Pozostatky kedysi opracovaných balvanov na Sibíri.

  Odpověď
  • Slyšeli jste někdy o Kounovských kamenných řadách? Jeden balvan je tam popsán „neznámým“ písmem připomínajícím staroslovanské runy…moc se o tom nikde nepíše, nemají zájem takové nálezy publikovat

   Odpověď
 36. Kolekcia obrazov – antické ruiny

  О чём молчат руины и шепчут пирамиды
  https://cont.ws/post/450146

  https://www.youtube.com/watch?v=9URKoTXVs3Y

  Odpověď
  • „…античные руины… Некоторые руины существуют и поныне в виде отреставрированных сооружений, или откровенных новоделов. Но большая часть того, что окружало людей ещё совсем недавно, безвозвратно разворовано, растащено на неотложные хозяйственные нужды.“ Nosovský s Fomenkem asi mají pravdu, antika skončila o 1000 let později než uvádí historici. O špičatých pyramidách se hovoří i v souvislosti s Etrusky. Ty ruiny byly v době kdy je malovali tak 400-300 let staré.

   Odpověď
   • popolvár 20.12.2016 o 16:04

    A tvar pyramíd je iný, než v Egypte. Rozprával som pred rokom s chlapíkom, ktorý pracuje s energetikou pyramíd a ten mi tvrdil, že geometria pyramíd pre mierne pásmo, aby boli plne funkčné, je iná, ako tých egyptských. A že to prepočítal a navrhol…
    Na tých maľbách si je treba všimnúť stav ruín a spôsob poškodenia antických stavieb. Je to stav ako po zemetrasení, či rozbombardovaní… Myslím si, že antickú civilizáciu buď zmietla riadna prírodná katastrofa rozsahom podobná zničeniu Tartárie, alebo tu došlo k vojne s použitím vysoko účinných zbraní…

    Odpověď
    • Mne to pripomína stav po opadnutí vôd po potope – aj podľa iných obrazov, čo dával Hox – hlavne nánosy blata spod ktorých doslova odkopávali stavby.

     Odpověď
 37. Найден камень с чипом возрастом 500 млн. лет

  Neviem, či nejde o podvrh.

  https://www.youtube.com/watch?v=9anKOqXyiJw

  Odpověď
  • Nieje to čip. Je to časť z nejakého živočícha. Dá sa to nájsť na internete.

   Odpověď
   • Díky, zdalo sa mi to podozrivé.

    Odpověď
    • Vysoky Japonec 25.12.2016 o 12:46

     Nájde sa čip a nenájde sa infraštruktúra na jeho výrobu? Len tak ma napadlo…

     Odpověď
 38. Zajímavý článek o vzniku slova – slovan…
  http://politikus.ru/articles/87890-osklabilsya-po-freydu-holopskiy-zapad-na-vostok-ili-slavyane-raby.html

  Odpověď
 39. http://www.hlavnespravy.sk/bitka-pri-grunwalde-spojene-slovanske-vojska-zlomili-vaz-germanskym-rytierom/720923

  Odpověď
  • Právě čtu Sienkiewiczovy Křižáky, tak jsem zvědavá jak tu bitvu bude popisovat. Řád Německých rytířů měl opravdu jasné zadání, cesta na východ s cílem pokořit důvěřivé slovany a zabrat jejich statky jakýmkoliv možným způsobem lží, lstí, podvodem…

   Odpověď
   • Doporucujem si pozriet rozbor vojnoveho historika Klima Zukova:
    https://www.youtube.com/watch?v=EnARW1kQMjs
    Разведопрос: Клим Жуков про Грюнвальдскую битву

    Sienkiewicz je dobry romanopisec,no jeho cielom bolo hlavne pozdvihnut polske narodne povedomie a nie historicka presnost.
    A Slovania boli ako vtedy aj dnes nie az tak dovercivi ako hasterivi a neschopni sa zjednotit.Nemali proste KOB:-)

    Odpověď
    • jo, jo, bylo to vidět i v jeho trilogii Ohněm a mečem, Potopa a Pan Wolodiowski. Snažila jsem se to číst nestranně (a neplakat tak moc pro Poláky) a jeho „barbarské Tatary“ jsem viděla jako Tartary a zvěrstva kozáckých vojsk jsem umazávala a Polských zase trochu přidávala… Ze školy ty dějiny vůbec neznám. Bylo pro mně zajímavé zjištění, že už v 17. stol. byl polský stát rzeczpospolita, kde je do francouzské revoluce…

     Odpověď
 40. Taky článek o Komorním „A“ – část II. http://smit.wz.cz/ je zajímavý. Posunutí komorního A o 8 Hz na ovlivnění lidské psychiky, či krátkodobé paměti. Neví o tom někdo něco více?

  Odpověď
  • 432 Hz Tibetské mísy a zvuky deště https://www.youtube.com/watch?v=85g8tx-epT0
   „A world where humans Love themselves is a world of Peace. Self Love leads to Inner Peace. A person with Inner Peace has no need to start wars, unnecessary conflicts or talk shit behind other people´s back. This is Blissful 432Hz music with F# (Heart Chakra) tibetan singing bowls. Intended to enhance Self Love, Inner Peace and Unity Consciousness.“

   „Svět, ve kterém lidé mají sebe rádi je svět Míru. Sebeláska vede k Vnitřnímu Míru. Člověk s vnitřním mírem nepotřebuje války, zbytečné konflikty nebo pomlouvání za zády. To je Blažená 432 Hz hudba s F# (srdeční čakra) tibetskými zpívajícími mísami. Zlepšuje Sebelásku, Vnitřní Mír a Svědomí.“
   déšť mě vždycky uklidňoval, můžu hodinu stát na zápraží koukat na déšť a poslouchat (v počítači to není až tak ono jako naživo).

   Odpověď
   • Je to mozne, ale skor si myslim, ze islo o ladenie vhodnejsie pre nastup orchestralnej hlavne americkej muziky a dzezu a priprava pre elektronicku hudbu. Myslienku presadzovali anglicke a americke konzervatoria. Frekvencia 432 Hz je delitelna tromi az do frekvencie 16 Hz, nizsie uz clovek nepocuje. Frekvencia 432 Hz tiez nebola v hudbe stabilna. Menila sa podla pouzitych nastrojov a vnimania kompozitorov. Niekde mam knizku, este som ju nedocital, teraz je svet plny novych informacii, akosi neostava volneho miesta. Otazka sirenia zvuku je cela veda, neda sa v kratkosti opisat, ani nastudovat.

    Odpověď
 41. Nový článek na Dýmajícím zrcadle o výzkumu Lomonosova hřbetu a Hyperboreje.
  http://smit.wz.cz/

  Odpověď
 42. https://www.youtube.com/watch?v=M2GShZ7YMdU
  Komentář k učebnici dějepisu pro 7. třídu-propaganda, překrucování dějin-prostě děsběs! A učitelé mlčí a učí tyto sračky a ještě chtějí přidat na platech. Za co?

  Odpověď
 43. Človek nemá predkov na Zemi
  V Ústave ekológie a evolúcie A.N. Svercova Ruskej akadémie vied, na ďalšom zasadnutí Medziagentúrnej skupiny pre výskum populácií, pod vedením doktorky biologických vied Ariadny Filipovny Nazarovej, sa štyri hodiny prerokovávala otázka počiatočného objavenia človeka na Zemi. Pravdepodobnú verziu príchodu človeka z vesmíru potvrdzujú aj vedci.
  Stručne povedané, človek určite nepochádza z opice. V skutočnosti, u človeka a opice sa na Zemi nenašli takí predkovia, ktorí by potvrdzovali evolučnú teóriu Darwina. Na zasadnutí Ústavu Ruskej akadémie vied boli prezentované dve objemné správy. Prvú správu prezentoval doktor biologických vied Alexander Belov a druhú akademik Ruskej akadémie prírodných vied Andrej Ťuňajev.
  Správa Alexandra Belova bola venovaná diskusii o nových archeologických nálezoch. Z diskusie vyplynulo, že vznik človeka, alebo formovanie človeka, nie je v súlade s teóriou Darwina, to znamená z opice na človeka, ale opačne. Jednoducho povedané, opice môžu byť výsledkom degradácie človeka.
  http://www.biosferaklub.info/clovek-nema-predkov-na-zemi/#more-9375

  Odpověď
  • no pekne… tak uz mame aj vedecke dokazy :-)
   je to v sulade s tvrdeniami „law of one“, ktore komentuje david wilcock vo svojich videach
   podla tej teorie bol clovek evakuovany na zem po skaze superplanety maldek/malona/faeton… a tiez z marsu (mars bol udajne povodne obyvanym mesiacom maldeku)
   ale, samozrejme, je to podstatne zlozitejsie, co sa tyka rasovych skupin, atd.

   Odpověď
  • Peter Šoltysik 14.12.2016 o 14:22

   Emil Paleš tvrdi uz 30 rokov ze Opica sa vyvinula z človeka a nie naopak.
   A tu je jeho argumentacia a zdovodnenie v suhrnnom clanku

   http://www.sophia.sk/sites/default/files/Opica_z_cloveka.pdf

   Len kratka ukazka :
   „…………. Kaţdá
   analýza musí byť vyváţená syntézou. Svoj zmysel dostávajú jednotlivosti len od celku a celok sa
   preveruje jednotlivosťami. Syntetické myslenie by nás samo osebe nevyhnutne priviedlo
   k duchovnosti, kým jednostranný dôraz na analytické myšlienkové postupy nás strhol do
   materializmu. Ak chceme zostať na slnečnom čele ţivota ukazujúcom do budúcnosti, musíme oba
   princípy udrţiavať v rovnováhe.
   To je významný podnet aj pre pedagogiku: nesnívať o tom, ţe deti budú vynikať v nejakej
   špeciálnej schopnosti uţ od kolísky. Malí géniovia sa v neskoršom veku potkýnajú a naráţajú. …………………………..Ak rozloţíme na stôl lebky fosílnych hominidov, máme pred sebou fakty. Ale zoradiť ich
   a pospájať do vývojového stromu je uţ úkon ľudského myslenia. Paleoantropológovia tu medzi
   empirické fakty neustále vkladajú chybné myšlienky, ktoré sa im tam premietajú len z ich vlastného
   osobného podvedomia. A nie sú si toho vedomí, pretoţe im chýba sebapoznanie a absentuje duchovná
   práca na sebe samom. Zdokonaľujú aţ do nepredstaviteľna prístroje, ale najdôleţitejší nástroj bádania
   – vlastnú myseľ – nezdokonaľujú, lebo si pripadajú uţ dokonalí. Exaktné fakty sa vo vede miešajú
   s osobným podvedomím bádateľov, pričom tí si vôbec neuvedomujú, ţe sú v niečom jednostranne
   vyšinutí, ………………………………………..A kto sú nositelia teramorfného a caelomorfného prúdu v súčasnosti? Ak máme ukázať na
   niekoho v rámci Indoeurópskej rasy, tak sú to Američania a Slovania. Indoeurópania, ktorí sa vydali
   z pravlasti smerom na Západ, vstúpili do teramorfného prúdu, pod vplyvom ktorého západné národy
   akoby rýchlejšie dospievali a starli. Rozvinuli vyhranenejšiu individualitu, techniku a úspešnosť. Tie
   národy, čo zostali na Východe, si uchovali väčšie spojenie s caelomorfným prúdom, zostali mladšie,
   menej vyspelejšie, ale otvorené novému vývoju. Omladzujúce sily totiţ prichádzajú z Východu a na
   Západe vyţarujú zo zeme sily, ktoré nás robia staršími.
   9
   Američan chce byť jednička v nejakej špeciálnej oblasti a siaha po pozemskom úspechu za cenu
   zakrnenia ostatných rozmerov osobnosti. Slovan ho nepredčí v jednostrannostiach, ale má
   všestrannejšiu dušu a zboţnosť, ktorá ho citovo stále spája s prapôvodom. Američania sa spojili so
   silami zeme a sú mocní, zato Slovanov miluje nebo. Literatúra science-fiction slúţi ako Rorschachov
   test, ktorý odhaľuje podvedomie oboch kultúr. Ak o mimozemšťanoch nevieme vôbec nič, tak akí asi
   sú? Keď Američan zavrie oči, vidí Marťanov – technicky po zuby vyzbrojenú rasu, ktorá nás prišla
   zotročiť a zabrať našu Zem. Vidí samých degenerovaných mutantov, ktorým sa vyvinuli
   ultrašpecializované telesné orgány zvýhodňujúce preţitie a tvoria barbarskú spoločnosť na troskách
   bývalej civilizácie. Keď Slovan zavrie oči, vidí ušľachtilú ľudskú praformu – zdá sa mu, ţe civilizácia
   na morálne vyššom stupni vývoja niekde bdie a čaká, aţ nám budú môcť podať bratskú ruku.

   9
   Stephen Jay Gould: The Mismeasure of man. Norton, New York, 1981.
   6
   Obe kultúry vidia svoju vlastnú budúcnosť. Jedna smeruje do slepej vetvy, fascinovaná drtivou
   fyzickou silou. Druhá sa pripravuje byť nositeľkou ďalšieho kultúrneho stupňa vo vývoji ľudstva.
   Uloţené hlboko v podvedomí u jednej je sebectvo a u druhej tušenie obete, ktorú má priniesť.
   Amerikanizácia je kultúrny ekvivalent gorilizácie, dinosaurizácie v prírode.
   Darwinizmus je odzrkadlenie anglo-amerických pomerov zameraných na konkurenčný boj. Vidí
   v prírode len svoju vlastnú povahu. Kým z Ruska vyšli celkom opačné koncepcie o spolupráci a láske
   ako hnacej sile evolúcie, ktoré sú – ako uţ vieme – prinajmenšom rovnako pravdivé. Ak vyšli zo
   Západu, tak vyšli od ţien a nie od muţov. Z oboch pohlaví je totiţ ţena gracílny a muţ robustný typ.
   Muţská telesná stavba sleduje všetky znaky spozemštenia o stupeň ďalej neţ ţena, ktorá si uchováva
   juvenilnejšiu a receptívnejšiu fyziognómiu. Muţ je zato silnejší a úspešnejší pozemsky, ale ţena si
   zachováva jemnejšie, intuitívnejšie spojenie s všehomírom.
   Akoţe teda veda „objavuje“ a robí novoty z vecí, ktoré sme dávno vedeli? Koľko ďalších
   pravdivých myšlienok vedci práve teraz potlačujú, aby za ne o pätnásť-dvadsať rokov sami zoţali
   vavríny a slávu? Kde je chyba? Ak môţe sofiológia predpovedať zásadné objavy vopred, tak je to
   vďaka tomu, ţe je celistvá. Sofiológ s nadhľadom integruje empirický, racionálny aj intuitívny rozmer.
   Mainstreamoví špecialisti sa zaoberajú kaţdý jedným kamienkom mozaiky, no nevidia celkový obraz.
   Môţu byť skvelí empirici, ale bývajú zlí filozofi a myslitelia. ………….“

   Noo ..vidim ze nie kratka ukzaka ale poriadne dlha…prepacte,ale akosi znovu som sa do toho zacital ….je to fascinujuce …aspon pre mna .

   Odpověď
   • Oracle 911 14.12.2016 o 15:26

    Nemôžem so všetkým súhlasiť ale vo všeličom má pravdu.

    Odpověď
   • Souhlas

    Odpověď
  • O nepozemském původu člověka a degeneraci směrem k opici psal i Sidorov.

   Odpověď
   • Je to i Koránu…
    5:60 Rci: „Mám vám oznámit něco horšího než odplatu, která je u Boha? Ti, které Bůh proklel a na něž se rozhněval a z nichž učinil opice a vepře, a ti, kteří uctívají Tághúta – ti jsou v nejhorším postavení a nejdále zbloudili z cesty rovné.“
    Tághút = vše, co lidé uctívají kromě boha.

    2:65 Zajisté znali jste ty mezi sebou, kdož sobotu znesvětili a jimž jsme řekli: „Buďte opicemi opovrženými!“

    Proč myslíte, že židé a muslimové nejí vepřové? :-)

    Odpověď
 44. Prečo a kedy prestali v Rusku nosiť slovanské kroje?
  „Je známe, že v časoch Ivana Hrozného všetky vznešené a bohaté ženy zvyčajne nosili v závislosti na ročnom období aj troje krojovaných šiat tak, že si ich obliekali jedny na druhé. Pokiaľ si žena obliekla iba jedny, bola považovaná za neslušnú.
  Nosenie národných krojovaných šiat zakázal v Rusku Peter I. v roku 1699 všetkým okrem roľníkov, mníchov, kňazov a diakonov. Najprv bolo mužom určené nosiť maďarské šaty a neskôr horno-saxonské a francúzske, ďalej nemeckú spodnú bielizeň a kamizol. Ženy museli nosiť nemecké šaty.
  Všetci, ktorí vstúpili do mesta v ruských šatách a s bradou museli platiť mýto: 40 kopejok – peší chodec a 2 ruble jazdec na koni. Zároveň Peter I. zakázal šiť a obchodovať s ruským oblečením pod hrozbou prísneho trestu. V tejto dobe boli zavedené do užívania kravaty a manžety a ženy začali nosiť saká. Katarína II. zaviedla pre každú guberniu uniformy pre dvoranov, aj pre slúžiacich v civilnom sektore. Takto nasilu bolo naviazané upustenie od tradičného ruského oblečenia.“
  Gavrilo Uspenskij – profesor histórie, štatistiky a geografie Imperátorskej charkovskej univerzity a člen rôznych vedeckých spoločností.
  http://www.biosferaklub.info/preco-a-kedy-prestali-v-rusku-nosit-slovanske-kroje/

  Odpověď
  • další potrvzení okupace Ruska ze strany Západu v 17. století, počínaje Petrem I.

   Odpověď
   • Západ tehdy zvítězil a začal přepisovat dějiny, měnit kulturu a náboženství a začal od elit, protože změnu je třeba začít ovládnutím nejmocnější vrstvy. Ale nenechali se zlomit všichni, byli mezi nimi mnozí, kteří i když navenek se museli síle státní moci podvolit, tak byli schopni zachovat starodávné písemnosti (např. Velesova kniha) s popisy starých dějin, náboženství a zvyků. S prostým lidem pak začal Západ manipulovat později, od VŘSR až dodnes. Teď už chtěl slavit vítězství, ale začíná se mu to pomalu drobit v rukou.

    Odpověď
    • Daniela I. 15.12.2016 o 13:14

     Petrovou reformou kalendára počnúc r. 1700 sme šmahom brka po bumážke boli ukrátení o 5508 rokov našich slovanských dejín :-(

     Odpověď
     • Ještě připravil Rusko o všechny kroniky a rukopisy z dob minulých, které pod pohrůžkou trestu smrtí přikázal přivézt do Moskvy, údajně kvůli pořízení kopií, a od té doby je nikdo nespatřil.

      Odpověď
  • Petr I. byl německý spratek nainstalovaný na ruský trůn, nebyl to R U S

   Odpověď
 45. Putinovec 12.12.2016 o 20:09

  Náhled na židovské machinace za 1.sv. války.http://www.novarepublika.cz/2016/12/rok-1916-vedl-ke-zniceni-nemecka-plan.html

  Odpověď
  • Na této stránce je několik knih na toto téma a všechny mají rozsáhlou citací zdrojů … Tady je jedna z nich.

   http://www.spiknuti-proti-cirkvi-a-lidstvu.com/literatura/Zidovska_nevyhlasena_valka_lidstvu.pdf

   Odpověď
   • Putinovec 15.12.2016 o 16:08

    Děkuji,stahnul jsem a prostuduji.Ne nadarmo se říká,poznej svého nepřítele.

    Odpověď
 46. Археология о «Велесовой книге». Александр Асов
  http://концептуал.рф/arheologiya-o-velesovoy-knige-aleksandr-asov

  Odpověď
 47. Ahoj
  Prave jsem videl film Jan Zizka ( 1955) , nekde se to zde jiz probiralo…
  Jaky mame podle KOB nazor na Zizku a husitstvi celkove?
  Diky za nazory

  Odpověď
  • Ahoj
   Shledl jsem zatim jen cast te te triologie Jan Hus, Jan Zizka 1955,….
   Docela by me zajimal vas nazor, za me tam jsou velice dobre videt prvky rizeni a cele mi to prijde az neuveritelne nadcasove a aktualni..
   Je i zajimave kdy bylo natocena a jake jsou reakce na to dilo dnes…
   Jiste nejde jen o nazory k “ historicke udalosti“ ale spise o uvedomeni ze jsme jeden Narod a mame pracovat hlavne na nasich spolecnych zajmech v ramci nasi mravnosti a naseho svedomi…
   Zda se mi to docela zrejme…
   Jak vy..?
   Diky

   Odpověď
   • Jeste dodatek:
    Myslet globalne, konat lokalne…
    Je zajiste dobre ucit se globalni rizeni a je to urcite spravny krok, ale konat, konat musime lokalne…to za nas nikdo jiny neudela

    Odpověď
 48. Proč dle vás sovětské vedení nevyměnilo Richarda Sorgeho, když jim Japonci tuto možnost umožnili?

  Mnohé zdroje tvrdí, že „Stalin ignoroval Sorgeho varování ohledně Unternehmen Barbarossa“, který vzhledem k podmínkám dokonce poměrně přesně datoval „a jeho výměna a následný návrat do SSSR by byl pro Stalina, vzhledem k tomu, že Sorgemu nevěřil, ostudou“.

  Toto tvrzení neberu. Žádný kvalitní manažer/řídící kádr si nemůže dovolit takovou informaci ignorovat a o Stalinovi víme, že on jím byl.

  Je mi jasné, že v sovětském vedení bylo více korporativně-klanových skupin, mezi kterými musel Josif Stalin manévrovat, takže se o jednolitosti cílů těchto band v sovětském velení nedá diskutovat.

  Přesto nerozumím, proč SSSR (mimo varianty přičinění se jedné ze „sabotujících“ skupin) nějakým způsobem nepomohl člověku, který obraně ruska nejenže obětoval svůj život, ale dokonce dramaticky snížil krvavost průběhu Velké vlastenecké války – mimo jiné viz. informace, že Japonsko společně s hitlerovským Německem útočit nebude, což umožnilo přesunout Dálněvýchodní divize do Evropy.

  Odpověď
  • Někde jsem četla, že Sorge sám tuto možnost odmítl…

   Odpověď
   • Pokud si vzpomeneš kde, budu rád.

    Odpověď
    • Ano Stalin opravdu Sorgemu co se týče Barbarossy nevěřil – z jednoduchého důvodu: Sorge nedodal důkazy. Naopak Stalin uvěřil Sorgemu ohledně informace, že Japonsko nehodlá se SSSR válčit a k tomu důkazy dodal. Aby bylo jasno: když se Němci připravovali na vylodění v Normandii proudily o tom zpravodajskými kanály spousty informací: datumy a místa. Všechny ty údaje dávali německým agentům britové. Britové dali cílevědomně jednomu německému agentovi správné údaje o místu i datu spojeneckého vylodění v Normandii. Ale tomu agentovi němci nevěřili (považovali ho za dvojitého agenta – a oprávněně – opravdu pracoval pro brity), což ale britové věděli. Po vylodění němci tomuto agentovi začali bezvýhradně věřit a britové mu do konce války dodávali pro němce podvržené informace …

     Odpověď
     • Jedna věc je nevěřit (mít pochyby), a druhá je „ignorovat a kvůli osobnímu studu nechat umřít“, jak píše většina západních zdrojů.

      Ta situace je pro mne právěže zcela nepředstavitelná.

      Nevěřím, že by byl Stalin tak naivní ohledně hitlerovsko-sovětského „Freundschaftu“ a stejně tak nevěřím, že takovou informaci jen ignoroval. Pochybovat, to je věc druhá, dle mého názoru to předpokládá prověření takové informace.

      Sorge navíc neinformoval pouze o tom, že Unternehmen Barbarossa proběhne, ale dokonce poskytl i informace o formujících se divizích u hranic se SSSR. Co se důkazu týče, horko těžko se dokazuje informace, kterou ti někdo předá verbálně – jaký důkaz měl Sorge předložit, když se mu ohledně O.B. prokecl jeho známý při „běžném“ rozhovoru?

      Původní zámysl mého příspěvku je ale v něčem jiném a to, proč SSSR ignoroval návhry Japonska a hrál ohledně Sorgeho mrtvého brouka. Nebo to bylo trochu jinak?

      Odpověď
     • presne..
      špionažní skandály 60.let otřásly morálkou britské rozvědné komunity; staří váleční bardové řídící kdysi The Double Cross System (..m.j.Sir John Cecil Masterman, děkan Worcesterské koleje a později vicerektor Oxfordské university) byli rozhodnuti obnovit zčásti její prestiž tím, že vylíčili tuto historii XX,.. nesporných úspěchů..

      Masterman, J.C., The Double Cross System in The War 1939-1945 (Londýn, 1972)
      - “ – On The Chariot Wheel (Oxford, 1975)

      Odpověď
 49. NicNezNula 7.12.2016 o 23:45

  Lukomorje
  http://well-p.livejournal.com/694177.html

  Nemohu dohledat, nebyla k tomu již někde rozvinuta diskuse?

  Odpověď
 50. vidlak
  Тарунин А.В.
  Сакральный символ. История свастики
  http://www.1-sovetnik.com/books/All/Russia.html

  Odpověď
 51. Bývalý nultý meridián
  https://s17.postimg.org/vkr0fyaf3/2463881_800.jpg

  Odpověď
  • https://s11.postimg.org/umlkzmvg3/2464082_800.jpg

   Odpověď
   • Jako že poledník? Dívám se blbě nebo prochází Jeruzalémem? Na této mapě je to blbě vidět, ale kdo byl tedy podle tebe tím, kdo „seděl na poledni“?

    Odpověď
    • poledník je to, co běží severojižním směrem? pak to bude ono :)

     Odpověď
    • K tej mape, je tam označený dátum 150 pred kristom.
     V jednom filme som raz zachytil, že vraj Jezuiti rátali poludníky od Jeruzalemu. Tu to tak nie je, tu je nultý poludník akoby na úrovni Pyramíd v Gíze, mierne na západ od nílu.
     Poludník môže byť určený subjektívne, ak nejde diagonálne (v dôsledku zmeny zemskej osi), no rovník sa subjektívne určiť nedá, iba tiež ak by došlo k posunu zemskej osi.
     Takže poludníky civilizácie zrejme určovali podľa svojho svetonázoru a aktuálneho centra koncentrácie riadenia. Poslednou výveskou bol Londýn. Tuto však ešte egypt.
     Inak tá mapa mi pripadá, ako by to bola snaha kohosi vyrobiť ručne kópiu nejakého presnejšieho originálu, možno prekresliť nejakú nájdenú prastarú mapu. Tým by sa vysvetlilo aj to, že niektoré miesta sú presnejšie, iné menej.
     Lebo na druhú stranu, na tej mape tie rovnobežky a poludníky idú priamo, a keby to bol prenesený obraz z povrchu gule na rovinu, tak by tie kontinenty vyzerali oveľa zdeformovanejšie, ako napr. na mape Piri Reisa. A ak by kontinenty mali mať podobu ako ich poznáme, potom by poludníky nemohli isť rovno ale oblúkom.
     To kaspické more nemusí byť problém, o geológii nám nie je známe úplne všetko.

     Odpověď
     • Chcelo by to vidieť originál hipparchovú mapu, ak existuje nejaká fotokópia… Toto už je tak trochu koláž.

      Odpověď
     • Souhlas. Vypadá to jako by to někdo kreslil trochu „od oka“, ale je to jen pocit. Opravdu to vypadá jako by tu mapu někdo kreslil jen kvůli tomu poledníku. Datování jsem přelétl jen očima, kvůli problematice datování. Ať to vezmu jak to vezmu, tak vím houby jak dlouho zpětně to je. Další věc je že víme houby jestli to už Hipparchus neobšlehl z něčeho mnohem staršího, tedy geologická situace kolem Kaspického moře může být omnoho starší.

      Odpověď
   • Teď když na to koukám tak konstantinopol je velmi blízko „poledne“.
    A ještě mne zaujala další věc, možná tady všem známá: To Kaspické moře, to je nějak zvláštní, to je spojené na severu s ostatními vodami, tedy severním ledovým oceánem?

    Odpověď
    • ja myslim ze to je iba nedokonalost tejto konkretnej mapy, viacero destinacii schytalo neforemnost,kartografia bola iba v plienkach :)

     Odpověď
     • Nesouhlasím. Jen těžko na mapě může být se slušnou přesností tolik detailů, a do toho moře s několikatisícikilometrovou nepřesností.

      Mapa je ze „staré“ kartografie, tedy to spíš byla stará kartografie v důchodu, nežli nová v plenkách.

      Odpověď
      • tak ok ak ju tak vidis a hodnotis tak asi pozeram na inu mapu potom
       1, co je na tej mape presne?
       stredozemne more,arabsky poloostrov,delta nilu a poloha cejlonu su fakt zobrazene dalo by sa povedat spickovo tak ako ma byt
       2, ako vysvetlis capatost indie,britanie,kde je aralske jazero?

       nepis mi prosim ze aral a kaspicke more bolo to iste lebo ak by to tak bolo tak su dvojnasobne oproti ciernemu a tu na tej mape su priblizne rovnake
       niekolko tisic kilometrov capata india ti vobec nevadi ani ze britania je prakticky otocena na druhu stranu, tam kde je zakreslena by mohli zostat dnes aspon nejake ostrovceky potom, naopak skotska vysocina je naopak zaplavena…
       suhlasim ze na mape su niektore pekne detaily,napriklad vybezok nemecka v baltiku,poloostrov krym,cele stredozemne more dajme tomu a arabsky poloostrov
       a vysvetlenie to ma asi jedine, nakreslili to co dokladne poznali, to co nepoznali predpokladali to co predpokladali tiez nejako zakreslili
       btw: nehovorim ze kaspik nebol spojeny nejakou mohutnou riekou kde mozno bolo vtedy viac vody a okolie bahnite,vodnate,mociarne,rozplavene ze to zakreslili ako suvislu ciaru ale nad kaspikom nic take nie je tam sa volga povedzme ze rozdeluje pod Kazanou na dva take mohutnejsie vodstva ak pripustime ze ta akoze detailna mapa ma pravdu tak v podstate cela oblast nad kaspikom bola pod vodou a pobrezie z jednej strany je ural, tu potom nepasuje jedna celkom logicka vec a to ta ze potom by to bolo mozno zakreslene ako zaliv-po latinsky sinus-ten sinus ktore ma v tej mape cervene more a perzsky zaliv
       este stale si myslis ze mapa je detailna a nemozu byt na nej tisicove rozdiely?

       Odpověď
       • Myslím si že mapa je jakž-takž detailní, i když zřejmě byla nakreslena za účelem zobrazení poledníku a ne pobřeží, nicméně spíš si to vysvětluji tak že mapa je z doby před posunem pólů, tedy hladina moří a jezer je na mapě jiná, nežli je dnes. Tím si vysvětluji i to Kaspické moře.

        To Kaspické moře vidím prvně, ale jiných „předpotopních“ a předkatastrofních map jsem viděl více a vždycky má pobřeží jiný tvar než dnes. A pokud budeme mluvit o nepřesnostech, něco jiného je pootočit británii a nebo udělat jiný tvar španělsku, a něco jiného je téměř přetnout kontinent a z moře udělat záliv.

        Nicméně tvoje připomínky mají také svou váhu.

        Nic to nemění na tom Kaspickém moři, to není nepřesnost mapy.

        Odpověď
        • Ja si myslim ze to je tym ze nevedeli co tam je to je cele, vsetky ostatne pobrezia su zakreslene normalne povedzme ako dnes, s hladinou to nic nema lebo ak by bolo vody viac tak by to bolo ovela vyraznejsie vidiet aj na ostatnych pobreziach
         je to iba o tom ze tie kraje boli neprebadane,jednak koli nedostupnosti zrejme rimanov ci grekov alebo arabov ktori vtedy kreslili mapy, vedeli o nejakom kaspiku a vedeli ze sa do neho vlieva mohutna rieka,v case zaplav a bez dnesnych uprav vela krat roztecena a v podstate nekonecna tak ju svihli na tej mape cez ten kontinent, ved logicky nikdy nikde z rimanov,grekov a arabov tam nikdy nebol, do urcitych oblasti sa dostali ludia povedzme len poslednych 500 rokov mozno aj menej, ako to mohli vediet taky greci
         ved netocme sa okolo toho isteho ked sa to da normalne obycajne logicky vyvsetlit

         Odpověď
         • Já s tím nesouhlasím, ale nehodlám o tom s tebou polemizovat dále, máme prostě jiný názor.

          Jen zopakuji, nemyslím si že změny terénu v minulosti probíhaly zvedáním či klesáním hladiny na celé planetě, takže ten argument o ostatních pobřežích padá. Stejně tak žádný kartograf není takový trouba aby nakreslil moře do kterého se vlévá masívní řeka, a nikde neodtéká žádná jiná masívní řeka. To je taky celkem logická úvaha.

          Odpověď
          • ak mas iny nazor,ja ho respektujem,ja som sa pokusal objasnit moznu variantu,vcera som videl dalsie dve mapy jednu nejaku anticku a druhu tiez z podobneho obdobia zaujimave na nich bolo to ze stredozemne more,tvar europy a arabsky polostrov boli viac menej vykreslene bez chyby,oblasti dalej od tychto uz mali znaky deformacie, z toho vychadza moj logicky predpoklad ze dokonale zakreslili to kde sa realne pohybovali ostatne destinacie maju deformity
           aby som bol objektivny na jednej z tych map bol kaspik normalny dokonca malicky, na druhej strane bol tiez prepojeny so severnym oceanom ale nie tak vyrazne ako na tejto
           na jednej z tych map ma zaujalo grecko kde bolo vykreslene ako obrovske uzemie koli tisicom ostrovov v tej oblasti,taktiez asi koli tomu ze niekto predpokladal sus koli obrovskej rozlohe ostrovov a ku original greckej pevnine ani neprisiel -presne tak ako Kolumbus objavil ameriku a pritom sa vylodil na ostrove v mexickom zalive
           takze moja uvaha o nepresnosti/presnosti Kaspiku je iba o tom ze daleka destinacia od greckych/rimskych ci arabskych kreslicov sposobila viac predpokladov z ich strany ako realne pozorovnie oblasti
           tym celkom nevylucujem dalsie moznosti a rad sa v tomto priucim ak je o tomto nejaky material k studiu

           Odpověď
    • takových map, kde je kaspické moře součástí severního ledového oceánu, jsem viděl už víc. možná důvod, proč je EVropa světadíl.

     Odpověď
     • Ano, nad tím jsem také přemýšlel mnohokrát, proč jsou asie a evropa samostatnými světadíly. Tohle to krásně ilustruje, díky. Další historický „detail“ k přemýšlení.

      Jinak s tím poledníkem, já si nebyl jistý jestli je meridian to samé, takže děkuji za doplnění. Ano myslel jsem severojižní „přímku“.

      Odpověď
      • Evropa je jenom poloostrovem Asie. Z toho důvodu, jako u jediné její jméno nezačíná na „A“, ale na „E“. Rozdělení je umělé. Asie, je vlastně zemí Asů (Slovanů). Když byli Slované ze západních částí území vyhnání, nebo zabiti, území dostalo jméno Evropa a tím se zapomnělo, kdo do té doby na tomto území žil…Vždy, když protivník obsadí území, snaží se všechny názvy změnit, aby zahladil stopy…Pokaždé se to ovšem nepovede…

       Odpověď
       • Velmi zajímavé, i smysluplné. Ovšem s těmi názvy jim to nevyšlo:) koneckonců, aby přejmenovali všechna města i vesničky ze kterých později vznikla města, museli by drsně porobit nebo vyvraždit kompletně celé obyvatelstvo. K tomu evidentně nedošlo, protože názvů původních nebo z nich vycházejících je mnoho.

        Odpověď
      • http://www.svarogday.com/kto-i-zachem-pridumal-evropu-dokumentalnyj-film/

       Odpověď
     • Nie som si istá, či to bol Budkov, ale možno, v jednom videu spomenul, že Európa bola od Ázie ešte v stredoveku rozdelená morom. Viac o tom vtedy nepovedal (možno to bolo video o tých vzducholodiach, ak si niekto spomenie). To, že sa udialo v stredoveku niečo väčšie, a odrazilo sa to na geológii, by mohli napovedať aj zatopené Benátky. Tie prekvitali tak od 10. -11.do 15. storočia. Takže dovtedy to zrejme nebolo. No samotné Benátky neboli stavané tak, že by im malo hroziť zatopenie. Základy sú klasické. Ulice a budovy klesli až neskôr. Myslím, že aj na google earth je možné rozoznať zaplavené zastavané štvrte.

      Odpověď
      • Hodně smysluplné mi přišlo Veličkovo vysvětlení ze čtvrtého dílu nedávno zveřejněného. Tam mluví o „šišatosti“ Země a o tom že se tekuté jádro pootočilo oproti pevné slupce, a tím došlo k remodelaci terénu. Taková teorie by hypoteticky bourala klasické vysvětlení o téměř neměnnosti terénu a o „pouhém“ zvedání a klesání hladiny moří a oceánů. V takovém případě by došlo k pro nás nepředpokládatelné remodelaci terénu, takže v mnohých místech i uprostřed litosférických desek mohla vzniknout pohoří, a na jiných místech se mohla silně propadnout, tedy z vyšších hor se staly jen pártisícovky, a z kopečků velehory. Z jezer pouště, z pouští moře, a tak dále.

       Odpověď
       • Tejto myslienke napoveda aj posuv magnetickeho polu.

        Odpověď
       • Aj daleky vychod je vraj poklesnuty. Vraj tam boli miesta alebo mesta, ktorych nazvy su teraz niekde na juhu Ruska uz nepamatam, niekde okolo Kaukazu asi. Velicka som pocuvala a tito mi asi uslo. Myslite prelozeny diel alebo nove v rustine. V nedavnej dobe vysli dva nove diely.

        Odpověď
        • myslel jsem prosím ten nejnovější přeložený od paní Ireny…
         https://www.youtube.com/watch?v=BVvBXA15E5o

         Odpověď
     • Článok, v ktorom je veľké množstvo starých máp http://atlantida-pravda-i-vimisel.blogspot.sk/2013/12/blog-post_1.html

      Odpověď
   • Tomu prepojeniu Kaspiku so Severným oceánom možno napovedá tento obrázok rozloženia haploskupiny R1a1: https://s11.postimg.org/umlkzmvg3/2464082_800.jpg

    Odpověď
    • ještě prosím o správný obrázek ;-)

     Odpověď
    • Tu je správny odkaz: http://gentis.ru/img/y/M198.gif

     Odpověď
     • To dává smysl. Díky moc.

      Odpověď
   • Ďalšie doplnenie tejto mapy: http://sibved.livejournal.com/164900.html

    Odpověď
    • Ďakujem za výborný odkaz, resp. na profil, kde sú hodnotné fotky a články napr. tu http://sibved.livejournal.com/104201.html

     Odpověď
     • Sibved ma kvantum zaujimavych materialov.

      Odpověď
   • Prechádza Alexandriou a Carihradom (Konstantinopol, Stanbul, Hierosalim), teda prvým a druhým Rímom, podľa FaN. Asi teda správne.?

    Odpověď
  • http://www.svarogday.com/kto-i-zachem-pridumal-evropu-dokumentalnyj-film/

   Odpověď
 52. https://russian.rt.com/science/article/339229-malaria-rimskaya-imperia

  Odpověď
 53. Hox dnu je kniha na stiahnutie

  https://cont.ws/post/448602?_utl_t=fb

  Odpověď
 54. O výsledkoch výskumu Michaila Vasiljeviča Efimenko uvedených v jeho knihe „Náš Babylon.“
  http://www.eurasia24.cz/jak-to-je-s/item/2168-stopy-velke-rise-slovanu

  Odpověď
 55. Nezobrazil sa mi prispevok na Levanete. Hox napisal pekny clanok o mozaike v Gerase. Krasna a zaujimava z hladiska poznania. Pozriem sa na nu z ineho pohladu. Svastiky, vlastne galaxie. Akoby vychadzali z hranolov, coby reprezentantov trojrozmerneho kubickeho priestoru vynarajuceho sa z kozmu. Ten predstavuju podla mna tri hviezdy na ciernom podklade. Svastiky su lavotocive a pravotocive. Okolo Krista su tri pravotocive, jedna lavotociva. Dalej ma zaujali velke stvorce s obrazcami podobnymi mandale. Podla mna predstavuju casti anizotropneho vesmiru, nieco ako rezonancna doska s pieskom, napajana moznou modulovanou roznou frekvenciou. Ornament okolo mi pripomina, este nemam dobre uchopeny pojem MIM, z ktoreho sa vynoril nas vesmir, predstaveny mozaikou vovnutri. Kristus je v rohu, cize nie ustrednym motivom. Je niekde celkovy pohlad na celu mozaiku?

  Odpověď
  • Nevím o žádném. ps. přidal jsem tam ty fotky od čtenářky, mozaiky v Petře a Madabě.

   Odpověď
   • Vdaka, idem studovat tie pramene. Z hladiska miroponimania ma mozaika velmi zaujima.

    Odpověď
    • Prvy letmy dojem, anticky Economist. Este raz dakujem, ze si si dal kvoli mne pracu. Do vecera mam o premyslanie postarane.

     Odpověď
  • Pro symbol swastiky a některé další doporučuji:
   http://www.sol.com.au/kor/11_02.htm
   Je to tam vztaženo k atomu uhlíku jakožto základu života na Zemi (a dle mě možná i mimo ni).
   Mimochodem, v sansktu atom=anu :-)

   Odpověď
 56. Martin, k debatě o různých „out of place“ artefaktech níže a o nesmyslnosti současných geologických představ o minulosti země, můžu doporučit knihy Zillmera: https://uloz.to/hledej?q=zillmer

  Odpověď
  • Popisuje například nálezy zkamenělin různých prazvířat z různých období ve stejné geologické vrstvě.

   Odpověď

  • Zkoumání kladiva
   Než se budu blíže věnovat uvedeným problémům, rád bych přece jen ještě detailněji popsal vlastnosti hlavy kladiva, aby byla záhada úplná. Podrobná šetření provedly nezávisle na sobě různé instituce. John Mackay, ředitel australské Creation Science Foundation, podrobil kladivo důkladným analýzám během svého pobytu v USA. Na výzkumu se podíleli rovněž různí australští metalurgové, jakož i uznávaný metalurgický ústav Batelle Memoriál Laboratory v ohijském Columbusu. Vyspělé elektronové mikroskopy při tom posloužily k rozboru struktury a složení oceli, z níž byla vyrobena hlavice kladiva.
   Výsledek výzkumů byl nejasný a záhadný zároveň, neboť vyšlo najevo, že chemické složení hlavy kladiva je takovéto: 96,6 % železa, 2,6 % chlóru a 0,74 % síry. Neuvěřitelné – materiál sestává téměř výlučně z čistého železa! Nedaly se prokázat žádné další příměsi ani nečistoty. K nedestruktivním zkušebním metodám jakosti oceli patří rentgenový, magnetický a ultrazvukový test. Z rentgenových snímků se zjistilo, že v oceli hlavy kladiva nejsou žádné vměstky ani nepravidelnosti. Byla tedy nějakým způsobem zušlechtěna a vytvrzena. Chemicky čistá ocel, která není dále
   zpracovávána, je vlastně poměrně měkka. Zdá se ale, že v tomto případě jde podle prokázané rovnoměrné struktury o tvrdou ocel, vyrobenou pomocí vysoce vyspělé technologie.
   Výsledek rozboru je prostě senzační a téměř nemožný zároveň, neboť kdo se alespoň trochu vyzná v moderní metalurgii, ví, že při všech nám známých procesech výroby vysoce ušlechtilé oceli musí nutně docházet k jejímu znečištění křemíkem nebo uhlíkem! Zdůrazňuji slovo musí. Nelze zkrátka a dobře vyrobit ocel bez těchto příměsí! V hlavici fosilního kladiva nebylo možné prokázat ani další zušlechťující přísady do oceli jako měď, titan, mangan, kobalt, molybden, vanadium, wolfram nebo nikl. Tyto a další
   Obr. 1: Analytický diagram. Na diagramu je znázorněn výsledek vyšetření, která provedl s pomocí vysoce vyvinutých elektronových mikroskopů metalurgický ústav Batelle Memoriál Laboratory. Tento výsledek dokládá přítomnost téměř čistého železa.
   Rentgenový snímek hlavice kladiva zobrazuje homogenní strukturu oceli bez jakýchkoli vměstků nebo nečistot.
   prvky se používají při běžných výrobních metodách podle oblasti aplikace proto, aby ocel získala určité vlastnosti.
   Nezvyklý je v hlavici kladiva rovněž vysoký podíl chlóru, neboť tato látka nemá ve zmíněných souvislostech moderní metalurgie vlastně žádný význam a ani se v současné době nepoužívá. Vysoce jakostní ocel v tomto složení nelze vůbec vyrobit našimi moderními zpracovatelskými postupy. Automaticky se proto vnucuje otázka: Kdo vyrobil toto kladivo a kdy? Podle oficiálního stavu našeho vědeckého výzkumu vlastně nemůže být takové kladivo vůbec zhotoveno. Je tedy zásadně vyloučeno, že by kdosi hlavu kladiva „zfalšoval“. Ke stejnému závěru jsem došel už v případě topůrka. V jednom nástroji se tak spojují dva materiály, které nelze padělat a jejichž původ si nedovedeme vědecky vysvětlit. Jde o zcela mimořádný důkaz toho, že dějiny Země i lidstva probíhaly docela jinak.

   Odpověď
   • Knihy od Zillmera vyšli v slovenskom preklade, čítal som ich kedysi dávnejšie a dobre som sa na nich pobavil. Ale doma ich nemám. Prekrúca aleb zamlčiava fakty a vykladá ich tak, aby mu zapasovali do dopredu vytvorenej konštrukcie. To sa nedá brať vážne. Je to typický prípad spisovateľa, ktoý si chce nahnaťpopularitu a zneužíva, že ľudia majú prirodzený sklon zastávať sa utláčaných, tak svoje výmysly vyhlasuje za „zakázané“ a „potláčané“ a „utajované“.

    Výsledky oficiálnej vedy sa dajú úspešne použiť v praxi. Napríklad pred pár dňami som spomenul datovanie hornín pomocou rádioaktivity. Ak sa výskum rádioaktivity úspešne používa na vybudovanie jadrových elektrární, jadrových ponoriek, RTG, počítačov atď, tak nevidím dôvod, prečo by sa an jej využitie nedao spoľahnúť pri datovaní veku hornín. Aj oficálna geologická startigrafia sa úspešne využíva na vyhľadvanie nálezísk využiteľných surovín, takže dá sa na ňu spoľahnúť.

    Aj o kladive sme už písali, nie je ničím výnimočné, je to obyčajné kladivo z 19. storočia, ktoré niekto stratil na mieste s horninami z hlbokého praveku a tam sa na ňom usadil íl a ten následne stvrdol. To je bežný jav. Ja som v potoku našiel takého kliešte štipačky pokryté vrstvou kameňa a bolo mi jasné, že majú len nejakých 20 rokov a kameňom sa pokryli až v tom potoku s vysokým obsahom rozpustených uhličitanov.

    Zillmer nie je nič iné ako spisovateľ, nedá sa brať vážne. To už Däniken má logickejšie závery. Zillmer je typická ukážka selektívneho myslenia – toto z oficiálnej vedy sa mu hodí, tak to použije, ale prekrúti, toto sa mu do jeho obrazu sveta nehodí, tak to popiera.

    Pre niektorých ľudí je rozhodujúce jediné – za žiadnu cenu nepripustiť, že výsledky oficiálnej vedy sú spoľahlivé. A tak stále veria biblickým rozprávkam, aj keď už celé desaťročia sa vie o tom, že Biblia nie je nič iné ako plagiát iných rozprávok a mýtov, aj to prekrútených chybným prekladom z originálu a nafúknutých fantáziou tvorcov alebo účelovým výkladom a skreslením kvôli politickým a mocenským záujmom.
    Ľudia si nepriznajú, že naleteli bájkarom, bolo by to ponižujúce.

    Odpověď
    • Typická reakce, pokud nastává obranná reakce proti nové informaci, ve skutečnosti jsou nelogické tvoje argumenty. Osobu Zillmera si můžeš klidně odmyslet, zabývej se jen fakty, které uvádí. Například nálezem fosílií z různých dob ve stejné geologické vrstvě. Ty vlastně píšeš „Zillmer je pohádkář“ (což je jen tvůj názor, který nesdílím) a tím jsou vyřešeny všechny věci o nichž píše, všechna fakta jsou „vyřešena“ atd. – to je logický faul, lapsus myšlení. Stejně tak jako kritici Danikena, vždy útočí na něj, nikdy nemluví o nepohodlných faktech, která shromáždil.

     Vědecký přístup spočívá v tom, že pokud mám hypotézu, a máme fakt, který je s ní v rozporu, pak je hypotéza chybná a je třeba změnit ji, nikoliv ignorovat fakta. Doporučuju si někde vytisknout, nebo napsat na kus papíru, aby ti to padlo každý den na oči, a chvilku o tom vždy popřemýšlet:

     fosilní nálezy zvířat z různých období byly nalezeny ve stejné geologické vrstvě.

     Odpověď
     • Najprv treba dokázať, že ten „fakt“, ktorý má byť v rozpore s oficiálnou hypotézou, je naozaj fakt a nie výmysel alebo prekrútený údaj vytrhnutý z kontextu.
      Napadla Ti aj taká možnosť, že Zillmer má za cieľ jednoducho ľudí šokovať fantastickými „teóriami“ spracovanými a podanými na úrovni bulváru, aby dobre zarobil?

      Obviňuješ ma z toho, čo robíš Ty sám – popieraš to, čo nie je v súlade s Tvojím videním sveta. Typické – podľa seba súdim teba.

      Čo sa týka fosílií zvierat z rôznych období v jednej vrstve, uveď, kde sa nachádza nálezisko a aké druhy zvierat sa tam našli. Chcem len fakty, nič viac.

      Odpověď
      • Nenapsal jsi cokoliv k věci, pokud chceš fakta, můžeš si je bez problémů najít sám, pokud je tedy opravdu chceš. Snažíš se tuhle konverzaci převést do roviny „přesvěč mě“, do které nemám ani v nejmenším v úmyslu jít. Kdo má oči vidí, faktů, která kompletně vyvrací uznávané teorie jsou už dnes taková kvanta, že není nejmenší problém je najít.
       Tvoje argumentace by mohla být relevantní, kdyby vše v oficiální vědě sedělo a našel se jeden sporný nález. Realita je taková, že těch faktů a nálezů jsou tisíce, jen o nich nevíš a namísto toho, aby ses k tomu postavil korektně a bez předsudků prozkoumal, o co jde, obviňuješ v nepoctivosti, zcela bez opodstatnění.

       Odpověď
       • To je práve ten problém -že jedna a tá istá vec podľa názoru časti ľudí nejakú teóriu potvdzuje, podľa iných ľudí ju vyvracia. Takže ide len o výklad a vedeckú dôslednosť. Vedecké fakty sa časti ľudí zdajú suché a nezáživné, preto radšej veria fantastickým rozprávkam.

        Odpověď
        • Dokaž, že jsou to fantastické rozprávky. Podobně jako jsi požadoval důkaz, že ty uvedené věci v knize Zillmera nejsou výmysl.
         Tvrdíš že Zillmer je lhář, dokaž to.

         Příjde ti podobný způsob diskuse nekorektní? Přesně to ale děláš.

         Ale pozor, chci jen fakta, že Zillmer je lhář, ne nějaké tvoje úvahy.

         Odpověď
        • Jen jsem chtěl ilustrovat, jak je podobná rovina diskuse nesmyslná. Zkusme to jinak. Pokud se objeví fakt/jev který je v rozporu s teorií, teorie je neplatná, ano nebo ne?

         Co se týká předchozí reakce, můžu jen konstatovat žes asi vůbec nečetl o čem je řeč, ten nález který popisuje Zillmer je autentický, viz rozbory zkamenělého topůrka zuhelnatělého zevnitř a další. Mluvíš úplně o něčem jiném, a kromě toho těch nálezů jsou opravdu spousty, viz marvo níže, a autorů a literatury kteří se tím zabývají je také habaděj.
         Píšeš: chci jen fakta. Dobře, to je v principu správné. Nicméně cokoliv bych uvedl, vymyslel by sis něco jak to zpochybnit nebo odmítnout, takže ačkoliv o takových faktech vím, nic uvádět nebudu, ale nic ti nebrání si je opatřit :)

         Odpověď
         • Těch artefaktů ukazující na přítomnost neznámých, vyspělých a prastarých civilizací a neznámých technologií (sumarizovaných v knize Zakázaná archeologie: https://www.uloz.to/!tBfG4g1Ks/dona-klaus-habeck-reinhard-zakazana-archeologie-pdf ) je mraky. Jeden artefakt je např. pohřební schrány býků Apis: http://extrastory.cz/zahadne-serapeum-koho-egyptane-pohrbivali-v-gigantickych-zulovych-truhlach.html Pohřební schrány vytvořené z jednoho bloku velmi tvrdého kamene, vydlabané s naprosto rovnými zrcadlově hladkými stěnami bez rádiusů, které by naznačovaly opracování, byly udělány neznámou vyspělou technologii. Rozhodně nebyly udělány egyptskou technologii, která znala pouze dláta z tvrzené mědi a bronz. Standardní věda tyto artefakty prostě ignorují. Vědecké kapacity se jimi bojí zabývat, protože by byly obviněny z propagace konspiračních a „nevědeckých“ teorií a tak profesně zlikvidovány.

          Odpověď
        • čtenář 3.12.2016 o 19:57

         Nejsem v těchto věcech odborník, takže se možná laicky zeptám, proč máte takovou víru ve vědu, resp. třeba k radionukleonovému datování??
         Pokud vím, měří se tam nějaký rozpad uhlíku – C. Ovšem jak mají věci vyhodnotit tuto situace:
         1) když jde o kovový předmět (nebo minerál-hornina), který neobsahuje prvek C. Podle čeho se tam určuje stáří tohoto předmětu?
         2) na to naváže další dotaz – pokud se nekovový předmět (třeba o stáří 50 000 let) najde ve vrstvě-zemině, kde se současně nachází látky s obsahem C o stáří 1000 let, jaké stáří přisoudí „vědci“ tomu kovovému předmětu? Tipl bych 1000 let, protože těch 50 000 let nejsou schopni dokázat.
         Chápe, kde tímto mířím?? Ani věda není „vševědoucí“, pomineme-li záměrné snahy o falšování..
         Proto je i to vědecké bádádání – datování nutné brát s velkou rezervou.
         Pokud to není pravda, rád se nechám poučit, ale logicky mi to celkem pasuje. Co Vy na to???

         Odpověď
        • souhlas, to jsem taky chtěl zmínit. Čistě laickou úvahou, pokud změřím nějak ty „radiační“ parametry nějaké horniny, jakým způsobem mi to dá jakékoliv informace o tom, kdy se ta vrstva zformovala? Vždyť se mohla zformovat před 5000 lety z materiálu, starého 3 miliardy let, ne? Jak poznám, zda měřím stáří materiálu, ze kterého se něco zformovalo, nebo měřím stáří, KDY se to zformovalo?

         Odpověď
         • Metóda C14 bola opakvane overovaná na materáloch so známym vekom a povrdia sa jej účinnosť a spoľahlivosť v rozsahu + – niekoľko málo percent, preto sa aj vo výsledku merania poctivo uvádza možná odchýlka. Zohľadňujú sa tiež vplyvy, ako atómové pokusy v atmosfére, sopečné výbuchy, ďalej to, či organizmus žil vo vode alebo sa súši, lebo prenos C14 do vody je nižší ako je jeho vznik v atmosfére. Metóda bola porovnávaná aj s inými metódami rádioizotopového datovania a dala porovnateľné výsledky.
          Na predmety staršie ako 40 000 rokov sa používajú iné metódy – urán-olovo, draslík-argón atď. Pri odbere vzorky sa odoberá aj hornina z okolia, aby sa mohla zohľadniť možnosť znečistenia alebo skreslenia prienikom chemických prvkov z okolia. Prípadne sa použije niekľko metód a ich výsledky sa porovnávajú. V prípade zložitejších hornín sa merajú osobitne jednotlivé zložky. taktiež sa vykonali pokusy zo zahrievaním a chladením hornín a minerálov, aby sa zistilo, ako zmena teploty vplýva na únik niektorých predovšetkým plynných prvkov. Obviňovanie zo strany kreacionistov, že obsah rádioizotopov ovplyvňuje zásah neutrínami, sa ukázali ako nezmyselné a nepodložené.

          Tu je jeden prípad použitia:
          Iste ste si všimli, že východné pobrežie JužnejAmeriky presne zapadá do západného pobrežia Afriky. Na oboch týchto miestach sa našli rovnaké horniny aj rovnaké skameneliny. Šírka Atlantiku dosahuje približne 5000 km. Taktiež Appalačské vrchy v USA majú pokračovanie v škótskej Kaledónii a v Škandinávii. Je to jedno praveké pohorie roztrhané platňovou tektonikou. Nie je problém nájsť si príslušné mapy.
          Začiatok otvárania Atlantiku rozostúpením prakontinetu Gondwana sa datuje na 100 miliónov rokov v oddobí kriedy, čo je v súlade tak s rádioizotopovým meraním pri pobreží Južnej Ameriky aj Afriky, ako aj s nameranou rýchlosťou vzájomného vzďaľovania Amerík na jednej strane a Európy a Afriky na druhej strane. Najmladšie oceánske dno je v tesnom susedstve Stredoatlantického chrbátu, kde sa aj nachádzajú aktívne podmorské sopky a vývery horúcej minerálne vody a plynov. Aj Island leží na Stredoatlantickom chrbte.
          Rýchlosť rozpínania sa Atlantiku je približne 5 cm za rok. To znamená:
          5 cm za 1 rok
          500 cm (5 m) za 100 rokov
          500 000 cm = 5 000 m = 5 km za 100 000 rokov
          500 000 000 cm = 5 000 000 m = 5000 km za 100 miliónov rokov
          Takže všetky namerané aj vypočítané údaje sú vo vzájomnom súlade a nemám najmenší dôvod pochybovať o nich. Kto tvrdí opak, nech predloží dôkazy.

          Tu je stránka s mapami pravekej Zeme:
          http://www.scotese.com/earth.htm

          Čo sa týka záhadných artefaktov a stratených a zabudnutých technológií, na niektoré V SÚČASNOSTI nemáme vysvetlenie, a fantastické nadprirodzené vysvetlenia neberiem, zrejme treba počkať na budúce objavy. Obrovské množstvo vedomostí sa ale stratilo pri nájazdoch a rabovaní barbarov, a je jedno, či to boli piráti a dobyvatelia alebo fanatickí barbarskí kresťania, ktorí vypálili knižnicu v Alexandrii.

          Odpověď
          • No vidíš, zrovna u uhlíkové metody jsem narazil na jiné info, odchylka až 90% pro mladší vzorky a velká závislost na radiačním pozadí místa a okolí, což se většinou v praxi nebere v úvahu. Nejsem na to odborník, jen píšu na co jsem narazil.

           Odpověď
           • Metóda C14 je nepoužiteľná pre vzorky mladšie ako 200 rokov, ale u tých je väčšinou vek známy a v prípade dreva a drevených budov sa dajú použiť letokruhy, dendrochronológia. A vzhľadom na polčas rozpadu uhlíka C14 je nepoužiteľná pre predmety staršie ako 40 000 rokov, množstvo uhlíka C14 v nich je prakticky už nemerateľné.
            O všetkých potenciálnych slabinách metódy sa vie, práveže sa berú do úvahy a vedci ich nezatajujú. Získanie čo najpresnejších výsledkov je v ich vlastnom záujme.
            Inak – pre kremeň sa údajne rádioizotopové datovanie použiť nedá, obsahuje príliš málo rádioizotopov. Píšem o tom preto, lebo krištálové lebky sú priam ikonickou „záhadou“.
            A pritom ide o moderný podvrh.
            http://www.national-geographic.cz/clanky/tajemstvi-kristalovych-lebek-podvod-nebo-opravdova-zahada.html#.WEPvAiRALqo
            http://www.paranormal-activity.estranky.cz/clanky/tajemstvi-kristalove-lebky.html

            Odpověď
            • „mladšími vzorky“, kde je odchylka až 90%, bylo myšleno několik tisíc let, ne 200.
             Podvrhy existují, ale to o ničem nevypovídá, na každý podvrh ti můžu dodat deset nálezů, kde si budeš česat zátylek.

            • Oracle 911 4.12.2016 o 12:48

             Martin, existuje štúdia NASA podľa ktorého organické znečistenie napr. baktérie znehodnocujú túto metódu, najznámejším prípadom je Turínske plátno, ktoré je síce z 1. stor. nášho letopočtu ALE odobraté vzorky obsahovali nite zo stredovekých záplat.

             Ďalšia vec, obsah uhlíku C14, ktorý vzniká v dôsledku kozmického žiarenia v atmosfére kolísa v závislosti od slnečnej aktivity, a platí čím aktívnejšie Slnko, tým menej C14. Pričom podľa geologických záznamov aj ten 11/22 ročný cyklus podlieha dlhodobým osciláciám.
             Čo v konečnom dôsledku robí túto metódu prinajmenšom nespoľahlivou.

             A ani metóda urán-olovo nie je 100%, lebo predpokladá, že olovo ako produkt rádioaktívneho rozpadu nebolo prítomné pri formovaní vzorky, čo je od základov chybné.

            • Ale o všetkých týchto rizikách kontaminácie aj o výkyvoch slnečného žiarenia sa práveže veľmi dobre vie a je snaha obmedziť ich na najmenšiu možnú mieru, prípadne ich úplne vylúčiť – aby sa získali čo naspoľahlivejšie výsledky. Počíta sa aj s tým, že nikto nevie, aké množstvo prvkov využívaných na datovanie obsahovala pôvodná hornina a práve preto sa používa viacero metód, nie iba jedna.

             Aj to o opravovanom Turínskom plátne je dobre známe. Boli z neho získané peľové zrná typické pre Blízky Východ, ale prišlo sa na to, že na plátno boli nanesené dodatočne.

            • Oracle 911 4.12.2016 o 17:34

             Martin vie sa o chybách v datovaní metódou C14 a je tu snaha ich aj vylúčiť, lenže akými metódami sa vylučujú tie známe chyby (okrem kontaminácie)?
             Použije sa referenčná vzorka z juhoamerického jazera v ktorom podľa predpokladu za 1 rok sa vytvára 1 jednotka sedimentu už nejakých 30000 rokov. Ale ak je tento predpoklad chybný, tak potom celé datovanie je na nič.
             Takže odvolávať sa na od základov chybnej metódy je nebezpečná vec.

            • Martin, tohle přímo nesouvisí, ale víš o případu nacistického letadla, které spadlo v Grónsku? Kolem roku 2010 se ho vydala hledat expedice, po mírných komplikacích našla, vědci byli v šoku. Proč?
             Protože bylo 75 metrů pod ledem, kdežto veškeré modely rychlosti zaledňování a podobně, vycházejí z rychlosti několik cm za rok, obvykle 1-3cm.
             Myslíš, že tenhle fakt nějak ty zavedené modely změnil?
             Když tedy věda tvrdí, že něco, kde bylo použité datování tloušťkou ledu a vrstvami ledu, je staré tolik a tolik, klidně to může být 10-100x mladší.

            • S predmetmi na ľade sa deje jedna zaujímavá vec – keď ich osvieti slnko, zohrejú sa, topia pod sebou ľad a postupne sa v ňom „utopia“. Neviem, či sa to môže stať s veľkým lietadlom, asi nie, to sa môže zohriať len zvrchu a teplo sa ani v kove nedokáže tak rozšíriť vedením, ale bežne sa to deje napríklad s kameňmi na ľadovci. Inak na posúdenie reálnosti uvedeného objavu treba predovšetkým mať dostatočne presné údaje o snehových zrážkach. Až potom má zmysel riešiť túto tému.
             Ale v tomto článku o lietadlách US Army, ktoré spadli počas vojny aj v roku 1942 a 46 rokov boli po snehom, sa hneď v prvej vete píše, že Grónsko každý rok „schytá“ meter snehu, ktorý sa nikdy neroztopí, lebo letné teploty tam dosahujú -14 stupňov. Ten sneh síce uľahne a utlačí sa, ale aj tak je to neporovnateľne viac ako uvádzaš Ty.
             https://stevengoddard.wordpress.com/2012/07/03/digging-out-of-the-ice-in-greenland/
             Takže senzácia sa nekoná.
             Alebo na amercké lietadlá napadne meter snehu a na nemecké 1 centimeter?

             Čo sa týka presnosti metódy C14, myslíš si, Oracle911, že vedci sú takí hlúpi, že o všetkých možných úskaliach a možných zdrojoch chýb nevedia? Myslíš si, že vieš viac ako oni? Napíš im a vysvetli im, aká chybná je ich metóda :D Alebo selektívne vyberieš jeden chybný prípad a len na jeho základe pokladáš celú metódu za chybnú, bez zohľadnenia správnych výsledkov? Ak sa niekde stala chyba, poctivá veda si ju prizná a zisťuje, ako k nej mohlo dôjsť a hľadá spôsob, ako sa jej v budúcnosti vyhnúť.
             Ak strieľaš na terč a zo sto výstrelov trafíš 99, budeš tvrdiť, že puška je zlá a kazová a zahodíš ju?

            • Oracle 911 4.12.2016 o 19:24

             Martin AK metóda alebo jej kontrola vychádza z chybnej teórie, TAK daná metóda je neplatná napr. tvorba a rozklad C14 je rovnomerná.

             Na pobreží Severnej Ameriky našli skamenené kmene presahujúce 2 geologické obdobia, alebo nález mamutov v permafroste so zbytkami rastlín v žalúdku či ľudské otlačky v kameni vedľa dinosaurích vyvracajú všeobecne prijaté teórie.

             A takýto príklad je práve to lietadlo ktoré spomína Hox, podľa dokumentov lietadlo muselo pristáť v Grónsku počas metelice a posádka ju musela opustiť a bola zaviatá, asi po 30-40 rokoch pre ňu vrátili a NIELEN BOLA TAM kde ju nechali ale PLEXISKLÁ boli neporušené t.j. bola EMPIRICKY vyvrátená teória o suchozemských ľadovcoch na rovných plochách.

             Takže obhajuješ niečo, čo bolo NIE RAZ empiricky vyvrátené.

            • Martin, uvádíš mimoidní argumenty. Podstata je v tom, že různé přijaté modely zalednění případně datování podle vrstev ledu, počítají s přírustkem max 5cm za rok (přesnou hodnotu neznám, tak nechci střílet, tuším 1-3 cm), zatímco VE SKUTEČNOSTI, JE PŘÍRUSTEK 1,5 METRU ZA ROK. Modely putují do koše.

             Už je to jasnější?

            • Znova opakujem, so všetkým čo píšeš, ako je napríklad nerovnomerný vznik C14 z N14, sa počíta a zohľadňuje sa to.
             Tu máš celý článok o kalibrácii C14:
             https://en.wikipedia.org/wiki/Calibration_of_radiocarbon_dates
             Tu máš ďalší:
             https://c14.arch.ox.ac.uk/calibration.html
             Pri zadaní „c14 calibration“ do Gúglu vyskočí 359 000 odkazov, čiastočne sa opakujúcich.
             Teória je v poriadku, že jej neveríš, to je Tvoj problém, ja za to nemôžem. Fyzika sa neriadi Tvojmi želaniami, máš smolu.

             Nálezy mamutov v permafroste nič nevyvracajú, celkový počet nálezov zmrznutých mamutov sa počíta len na desiatky kusov, aj to v čiastočnom rozklade – nejaký čas trvalo, kým po uhynutí vychladi a zmrzli. Ak aj permafrost čiastočne na povrchu rozmrzne, určite nemá 20 alebo 30 stupňov, zdola je stále chladený neroztopenou vrstvou a teplota 0 stupňov stačí na spomalenie až zastavenie rozkladu. A zvyšky rastlín (tráva, mach, lišajníky, breza, jelša) sa našli aj medzi ich zubami – to len na doplnenie. Čítal som o „tisícoch “ mamutov zmrznutých v jednom okamihu a zaliatych v čírom ľade, ale nikdy nikde nebolo uvedené, kde sa tie „tisíce“ mamutov našli. Ľudia si zjavne veľmi radi vymýšľajú senzačné správy.
             A stopy človeka vedľa stôp dinosaura sú usvedčený podvrh. Skutočné stopy by deformovali pôvodné blato, pri rozbore stôp sa nič také nepotvrdilo. Stopy boli dorobené dodatočne, umelým zásahom. A tie ostatné údajne stopy človeka z čias dinosaurov – to boli len obyčajné dinosaurie stopy , len zaslepený a zaujatý fanatik ich mohol vykladať ako stopy človeka.
             Ale o tých kmeňoch by si mohol aj viac napísať alebo dať odkaz. Inak to je len všeobecné nič nehovoriace a nepodložené tvrdenie.

             Ale neviem, o akej teórii o suchozemských ľadovcoch na rovných plochách píšeš. To je nejaká nová? Mohol by si mi ju objasniť?
             Prípadne by si mohol dať aj odkaz na konkrétny prípad, o ktorom obaja píšete.

             Hox – modely počítajúce s 5 alebo 1 alabo 3 cm sú mimo, pre každé miesto sa musí brať do úvahy jeho vlastný zrážkový úhrn. Priamo v odkazovanom článku máš uvedený údaj o snehových zrážkach na mieste nálezu lietadla, stačí si naň kliknúť a prečítať si.

            • Ty modely, počítající c růstem ledovců rychlostí 1-3 cm za rok, se používají a operuje se s nimi, zcela souhlasím že jsou mimo, vtip je jen v tom že je to vědecký mainstream.

             Dále zcela nesmyslně napadáš, typický egregoriálně podmíněná obranná reakce, například:

             „Ale o tých kmeňoch by si mohol aj viac napísať alebo dať odkaz. Inak to je len všeobecné nič nehovoriace a nepodložené tvrdenie.“

             To myslíš vážně, nebo si děláš srandu? To má být ten chválený „vědecký“ přístup? Klasický dojeb, to je všechno. Nic nehovořící a nepodložená tvrzení jsou naopak tvůj příspěvek v částech, kde se snažíš zpochybňovat cokoliv co neznáš, nebo ti nezapadá do představ.

            • Oracle 911 4.12.2016 o 23:44

             Martin predstav si, že poznám oficiálnu teóriu za metódou C14 a ja hovorím, že nielen vznik ale ani rozklad izotopov nie je rovnomerný, lebo podľa kontinuálnych meraní do rozkladu izotopov sa premieta cyklus deň-noc (tá krivka v učebniciach ukazuje len teraz platné priemerné hodnoty rozkladu). O tomto fakte oficiálna veda taktne mlčí, lebo falzifikuje „všeobecne uznané teórie“. Celé to znamená, že datovanie izotopmi je vrcholne nespoľahlivá metóda, lebo napriek mýtu rozpad izotopov podliehajú vonkajším vplyvom.

             Len ty hovoríš o tisícoch mamutoch (podsúvaš mi niečo čo som nepovedal) ja hovorím a mnohých nálezoch často celých stád niekoľko desiatok metrov hlboko v permafroste na Sibíri stovky km od seba, ktoré vyvracajú oficiálny mýtus o tom, že mamuti vymreli vinou človeka a koncom ľadovej doby.
             Inými slovami, katastrofa nielen zmietla z povrchu zemského celý vtedajší ekosystém mierneho pásma na Sibíri ale aj zmrazil tak, že sa našli aj nepoškodené bunky (čo pri pomalom zmrazení nejde docieliť-tiež empiricky dokázané, dokonca na ľudských pohlavných bunkách a plodoch).

             Čo sa týka tých stôp v skamenenom blate, boli nájdené aj v Texase:
             http://www.bible.ca/tracks/taylor-all-14.jpg
             Otlačok len človeka:
             http://www.bible.ca/tracks/morris-track.jpg
             Alebo skamenelina človekom rozšliapnutého trilobitu:
             http://www.genesispark.com/exhibits/evidence/paleontological/footprints/foot5/
             Pozri sa a potom rozhodni.

             Čo sa týka ľadovcov, oficiálna veda tvrdí, že ľadovce nielen aj na vodorovných plochách kĺžu do mora ALE aj rastú tak ako ich bratranci na horách. Toto ale vyvracia nález lietadla z WW2, ktorý nielen bol tam aj po 30-40 rokoch kde ho piloti nechali ale bol aj celý s minimálnym poškodením v hĺbke cca 15 metrov (ak si to pamätám). Takže oficiálne teória o pevninských ľadovcoch o ktorú sa opiera a doby ľadovej bola vyvrátená.

            • jedna zajímavá fotka z Grand Canyonu
             https://s4.postimg.org/mmvu4jhyl/68038_original.jpg

            • Taková poznámka, zdroj už nenajdu ale myslím že to tady na diskusi bylo:
             Viděl jsem umělce kteří dělají z kamene co chtějí, tvarováním. Aplikují jakousi tinkturu nebo látku na kámen, a ten se na nějakou dobu stane tvárným. Tyto stopy v kameni by klidně mohli vzniknout takto, tedy pokud měl někdo zájem je falšovat.

             To jen k zamyšlení a důvěryhodnosti kamenných otisků jakožto důkazů.
             No na druhou stranu důkazy které podrývají historický mýtus pravděpodobně padělané nebudou, to je nasnadě.

            • Na námietku týkajúcu sa rádioizotopov a rovnomernosti ich rozpadu som odpovedal nižšie,
             http://www.vodaksb.eu/diskuse/historie-dejiny/comment-page-2/#comment-16439,
             tu len toľko, že sa to týka len niektorých a tie využívané na datovanie to nie sú.
             Tisíce mamutov Ti nepodsúvam, treba poriadne čítať :) to som čítal inde, ale ako malý, takže už ani neviem, kde presne to bolo. Našli sa tisíce kostier, aj naplavené riekami, a možno aj mamuty mali svoje „citoríny“ tak ako ich vraj maj slony, ale nálezy celých zmrznutých mamutov sa počítajú na kusy, dokonca aj mená dostávajú, objav celého zamrznutého stáda by bol svetová senzácia, o tom by sa písalo všade. Ak to je len všeobecné tvrdenie bez uvedenia miesta (mesto, rieka, oblasť, jazero v okolí) a roku, nemôžem to brať vážne a musím to pokladať len za výmysel s cieľom ohromiť a šokovať čitateľov.

             Ďalej:
             Zašliapnutý trilobit je známy hoax, nie je to podvrh, ale nie je ani zašliapnutý. Je len zdeformovaný. Takže naivný chybný výklad. Aj na Slovensku v okolí Ochtinej a Dobšinej sa nájdu deformované trilobity, poškodili ich horotvorné pohyby, a nikomu nenapadne pokladať ich za zašliapnuté.
             http://www.paleolocalities.com/index.php/lokalita/showImage/224
             Stopy „človeka“ vedľa stôp dinosaura sú tiež známy a usvedčený hoax, dokonca boli pokusy stopy upravovať tak, aby sa naozaj podobali na ľudské, ale prišlo sa na to. Aj napriek tomu, že sú poškodené eróziou, vidno, že sú od dvojnohého zvera a nie od človeka. Tu máš celú stránku o takýchto hoaxoch. Časť sú hračky prírody, časť sú podvrhy.
             http://paleo.cc/paluxy.htm
             A tá tretia fotka s jednou stopou – takisto to môže byť podvrh alebo žart. Tu máš dokonca priame priznanie, že sa robili podvrhy s cieľom zarobiť.
             https://en.wikipedia.org/wiki/Dinosaur_Valley_State_Park#Controversy
             Známy žart je napríklad obor z Cardiffu alebo lebka z pliocénnych vrstiev z roku 1866, ktorú vtipkári podhodili do bane v hĺbke 46 m, v Kalifornii, v Calaveras County.
             Ešte k lietadlu – technicky by nemal byť problém urobiť vrtné jadro a spočítať vrstvy zľadovatelého snehu.

            • Oracle 911 7.12.2016 o 21:29

             Martin čo sa týka mamutov, ak vieme, že:
             -pomalé zmrazovanie ničí zvieracie tkanivo a to tak, že rozruší bunky;
             -tie nešťastné zvieratá sa často ocitli desiatky metrov hlboko permafroste;
             -takéto nálezy sú roztrúsené stovky km od seba, tak to hovorí, že tá vec čo ich zabila bola náhla. Keď k tomu prirátame, že inde sa našli aj zbytky tiel zvierat z rôznych klimatických pásiem, tak tá udalosť bola nielen náhla ale aj globálneho charakteru. A to, že v žalúdku zmrazených zvierat sa našli rastliny mierneho pásma hovorí sám za seba.

             Čo sa týka tých priznaní, podobné nálezy existujú po celom svete, stačí ak jedna je pravá a celý domček padá, pričom takéto nálezy sa tutlajú…

             A čo sa týka rádio izotopov, poznám oficiálnu teóriu za nimi, netreba mi tu robiť prednášky ALE podľa kontinuálnych meraní do ich rozpadu sa premieta cyklus noc-deň alebo zima-leto (v záležitosti od izotopu) a vo vesmíre takéto niečo samozrejme nie je. A zabúdaš na inú „drobnosť“, naše atómové elektrárne zúžitkujú teplo z rozpadu, takže tie oscilácie v súčasnosti sa stratia, pretože tá periodická modulácia je pre U iná ako pre iné izotopy. A to že existuje, potvrdzuje aj tento papiere o GSI anomáliách:
             http://www.slac.stanford.edu/econf/C0805263/Slides/Lindner.pdf
             https://arxiv.org/pdf/1106.1470.pdf
             Problém je, že nikto naisto nevie, čo túto periodickú moduláciu spôsobuje.

            • „Tá vec“ práveže nebola náhla, stále ide iba o jednotlivé kusy, nie o celé stáda, a aj to zmrznuté v rozsahu 40 00 – 10 000 rokov a v rôznych ročných obdobiach. To „náhle zmrznutie“ je len literárny mýtus. Niekto skrátka vymyslel fantastický katastrofický blud, ľudia sa toho chytili a drží sa ich to ako kliešť.
             To máš ako s tvrdením, že sa našli mäkké tkanivá dinosaurov. Niekto pod tým vidí div že nie kosť s kusom čerstvého mäsa a už sníva o klonovaní, ale aká je realita? V hornine obaľujúcej kosť sa chemickými metódami podarilo identifikovať niekoľko molekúl kolagénu, ktorý nepodľahol enzymatickému ani bakteriálnemu rozkladu. A to je všetko, nič zázračné. To isté platí aj pre nafúknutú novinársku „kačicu“ o náhlom zmrznutí celých stád mamutov. Nikto nie je schopný uviesť, kde a kedy sa akože našli, všetci opakujú len neurčité a všeobecné nedohľadateľné správy.
             Čo sa týka rozkladu tiel, ani tie neboli až také čerstvé ako sa všeobecne verí. Psy mäso síce žrali, ale tie zožerú aj smradľavú zdochlinu, mäsožravce sú do značnej miery odolné voči splodinám a jedom vznikajúcim pri rozklade zdochlín.
             Ale nedávno som tu uvádzal odkaz na nález mamuta s tekutou krvou, ktorá nezamrzla ani pri umiestnení do kryokomory pri teplote -17 stupňov.
             Tu je ešte raz ten odkaz:
             http://www.vesti.ru/doc.html?id=1088595
             A tu je o niečo triezvejšie až skeptické zhodnotenie nálezu:
             http://www.kp.ru/daily/26082/2985939/
             Tie výkyvy polčasu rozpadu som tiež hľadal, ale to, čo som našiel, sa týkalo len niekoľkých prvkov a ich izotopov. Ale – ak sa na meranie veku použijú tri rôzne izotopy s rôznym polčasom rozpadu a vyjde ten istý vek – aj to sa Ti zdá nedôveryhodné?
             A už treba ísť spať, zavčasu vstávam do roboty :)

            • Oracle 911 8.12.2016 o 9:43

             Martin máš veľmi zastarané a deravé vedomosti, lebo prebehla pred cca rokom tlačou správa, že sa našli nepoškodené mamutie bunky vhodné na klonovanie a keď vieme, že pomalé zmrazovanie poškodzuje tkanivá na bunečnej úrovni, lebo pomaly rastúce ľadové kryštáliky doslova roztrhajú bunky, tak to zmrazenie bolo všelijaké len nie rýchle.
             Ďalej na Sibíri lovci v časoch núdze ešte aj za CÁRA používali zmrazené mamutie mäso ako potravu a často nachádzali zmrazené celé stáda. Takže to, že v tlači o tom nenájdeš správu ešte neznamená, že sa to nestalo.

             Čo sa týka periodickej modulácií rádioaktívneho rozpadu, ja by som bol na tvojom mieste veľmi opatrný, lebo merania na toto téma prebehli len u niekoľkých izotopov ale ostatné prvky sa neskúmali z tohto hľadiska, takže je tu dosť veľká šanca, že jav existuje aj u iných prvkov a izotopov, len sa o tom nevie (nebol by to prvý a ani posledný prípad).
             Pričom nikto nevie naisto čo spôsobuje takúto osciláciu, takže je tu šanca, že proces rádioaktívneho môže byť vybudený či už umelo alebo prirodzene a to samozrejme znamená, že aj 3 rôzne metódy rádioaktívneho datovania dajú falošný údaj. :)

            • Zachovalosť buniek aj napriek pomalému zmrazeniu sa dá vysvetliť práve tým, čo sa píše v odkazvanýc ruských článkoch – že krv vykpaného zmtznutého mamuta bola aj pri -8 tekutá. Alebo presnejšie, ako sa píše v tom druhom skeptickejšom odkaze – že tekuté boli telesné tekutiny.
             Čo sa týka tých nálezov z čias cára báťušku, pokiaľ sa neuvádzajú počty kusov, roky, miesto, je to stále len na úrovni beletrie, a v tej sa príliš často preháňa a zveličuje. Mňa zaujímajú podložené zdokumentované fakty.
             Wikipédia sa síce nepokladá za príliš seriózny zdroj, ale v tomto prípade je celkom dobre pokrytá odkazmi a píše sa v nej, že medzi rokmi 1692 a 1806 boli v Európe publikované len 4 nálezy zmrznutých mamutov.
             Ďalej – okolo roku 1929 boli nájdené pozostatky 34 mamutov, ale iba 4 boli ako-tak kompletné. A vo väčšine prípadov boli čiastočne rozložené. Kontext by mal byť v odkaze na zdroj, ale tam sa treba zaregistrovať. Takže nedá sa posúdiť, či je myslené stádo alebo jednotlivé kusy v širšom časovom rozpatí okolo roku 1929. A v roku 1860 Ruská akadémia vied vypísala odmenu za nálezy. Ale že dosť ich bolo zničených a jedného zožrali psy :D
             Ale nejdem to sem celé prepisovať.
             https://en.wikipedia.org/wiki/Woolly_mammoth#Fossil_specimens

             Tie merania rádioizotopov – najčastejšie spomínali berýlium-7. Lenže – to je mimoriadne nestabilný krátkoveký izotop s polčasom rozpadu 53 dní, takže to hádam ani nemyslíš vážne, že by sa mal porovnávať s uránom-235 s polčasom rozpadu 703,8 milióna rokov alebo s uránom-238 s polčasom rozpadu takmer 4,5 miliardy rokov. To je skrátka niečo neporovnateľné, ako detská gumipuška voči Bulave s jadrovou hlavicou. Porovnávať by sa mali len porovnateľné veci. Toto je rádovo úplne mimo. Aj keby bola chyba spôsobená osciláciou čo ja viem 0,1%, tak pri takýchto polčasoch to je zanedbateľná chyba, nikto predsa nebude tvrdiť, že nejaká láva stuhla pred 425 145 854 miliónmi rokov a bolo to v utorok 25. júla o 14:25. Nameraný vek sa aj teraz udáva napríklad 250 miliónov +- 50 000 rokov.
             Takže – rádioizotopová metóda má moju plnú dôveru.

            • Oracle 911 8.12.2016 o 21:54

             Martin
             Načo by potreboval niekoľko tonové osrstené zviera nemrznúce telesné tekutiny?! Pokiaľ viem, žiadna z teraz žijúcich teplokrvných polárnych zvierat nemá nemrznúce telesné tekutiny, pričom podľa stravy mamut nebol polárnym zvieraťom. Takže, buď ten nález je artefakt t.j. vytvorené podmienkami (nie som síce biochemik ale viem, že niektoré proteíny sa mrazom rozkladajú a vzniknuté peptido-glikany znižujú bod mrazu) alebo podvod (čo sa v oficiálnej vede stáva viac ráz než si to pripúšťame-napr. test účinnosti liekov).

             A čo sa týka tvojho argumentu o izotopoch, ten má v sebe toľko argumentačnej hodnoty ako oficiálne vysvetlenie pádu budovy WTC 7. ;)
             Ale k veci, u izotopoch s krátkym polčasom rozpadu je to najviac viditeľné a ľahšie sa to skúma, to ale neznamená, že u uránu tento jav sa nevyskytuje a nemá výraznejší charakter…

            • martin, přestaň laskavě s tou naprosto absurdní argumentací ve stylu „existuje jen to, co uznává západní věda nebo je to na wikipedii“, s tímhle běž laskavě pudrovat mozky někam jinam, a jestli ještě jednou zahlédnu argument, že „chceš jen fakta, jinak je to jen beletrie“, tak tě snad dám na blacklist.

             Můžu bez problémů začít podobným způsobem zpochybňovat jakékoliv tvoje tvrzení a nemáš šanci cokoliv dokázat.

             Domluveni?

             A ještě co se týká biblické vědy a tvojí víry v ní, celá slavná teoretická fyzika už zhruba 100 let řeší, co způpobuje gravitaci, ačkoliv je to už dávno vyřešeno a pochopí to i 12 leté dítě. Kromě desítek a stovek „špičkových“ vědců a akademiků, kteř publikují v „nejprestižnějších“ časopisech.

             „Pravdu znají všichni, kromě vyvolených.“

             A zopakuju to ještě jednou: to, nad čím si lámou desítky let hlavu desítky údajně nejlepších mozků planety, a nemají dosud nejmenší odpověď, je mi zcela jasné a jsem schopen to komukoliv vysvětlit za 5 minut. Jednoduše proto, že fyzika je od dob Einsteina ve slepé uličce, na špatné koleji. Takže to ani nikdy nepochopí bez toho, aby přiznali že se celý život honili za přeludy a neviděli jednoduchou zjevnou pravdu – což drtivá většina z nich neudělá, není schopna, takže je třeba počkat až vymřou, resp. je třeba budovat paralelní fyziku, struktury a instituce (už se to děje), které časem nahradí současný mainstream, který odejde do zapomnění jako největší ostuda v dějinách vědy a největší událost typu „císařovy nové šaty“.

            • ještě doplním, důkazy samozřejmě chtít můžeš a máš na to plné právo, jen si je musíš obstarat sám, pokud je chceš. Nemáš právo po nikom zde požadovat aby prokazoval svoje tvrzení/argumenty v podobné diskusi, stejně jako to nikdo nepožaduje po tobě a nezpochybňuje tvoje tvrzení jako apriori vymyšlené, dokud nejsou „dokázány“.

            • Ori – Tá „nemrznúca krv“ alebo presnejšie „telesná tekutina“ bola priamo pоzorovaná. O výsledkoch jej výskumu som nič nenašiel, vyhľadal som správy na túto tému za posledný rok, ale nič. Takže zatiaľ asi výskumníci nevedia, s čím majú do činenia.
             Čisto teoreticky by sa nemrznúca krv hodila na ochranu mäkkých okrajových častí tela, ako sú chobot, uši a chvost. Chobot už z princípu, ak ho mamuty využívali na manpuláciu tak ako slony, nemohol byť hrubo osrstený, ani nemohol mať hrubú tukovú vrstvu.
             A machy, určité lišajníky, breza, smrekovec nádjené v žalúdkch mamutov a medzi ich zubami práveže SÚ typické severské rastliny, ak rastú napríklad smrekovce južnejšie, tak len vo vysokých horách, južnejšie a v nížinách sú len vysadené človekom. Pletivá brezy prežijú zmrazenie na teplotu tekutého dusíka, breza na niektorých miestach tvorí severnú hranicu polárneho lesa. Ale žalúdok mamuta slúžil zrejme len ako prechodné skladisko potravy, na trávenie slúžili črevá, ako u slonov. Aj preto bola potrava v žalúdkoch mamutov nestrávená.

             Čo sa týka izotopov, radšej si teda počkáme na výsledky ďalších výskumov :D, ale neočakávam, že by mali dopad na technológiu rádoizotopovehé datovania. Nechám sa prekvapiť.

             Hox – ak som to správne pochopil, správnosť teórie posudzuješ podľa toho, či je v rozpore s oficiálnou vedou. Ak ju popiera, tak tatúto teóriu uznávaš. Aj teória oficiálnu vedu podporuje, tak ju zavrhneš. Pochopil som to správne?
             A s plagiátorom Einsteinom mi daj pokoj, nemusím ho :D

             Čo sa týka gravitácie, dovolím si tvrdiť, že jej podstatu nepozná nikto, ani žiadny vedec, ani žiadny náboženský kazateľ alebo filozof, a že kto tvrdí, že ju pozná, tak si vymýšľa, lebo sa chce robiť dôležitý. Samozrejme, je to len môj osobný názor. A ak chceš, zablokuj ma, je mi to jedno, prežijem to bez najmenšej ujmy na zdraví – telesnom aj duševnom :)

            • Něco o gravitaci…
             https://www.youtube.com/watch?v=MRAOZfzgcbo

            • > Hox – ak som to správne pochopil, správnosť teórie posudzuješ podľa toho, či je v rozpore s oficiálnou vedou.

             Nepochopils, ukaž mi kde jsem se nějak podobně vyjádřil. Tvůj výmysl se snahou zesměšnit, to je všechno.

             Stále jsi nepochopil jednoduchou pravdu, že pokud v diskusi jedna strana stále považuje argumenty a uváděné fakta druhé strany za apriory nedůvěryhodné, a cítí se v právo rozhodovat o tom, co je důvěryhodný fakt a co nikoliv, nejedná se o diskusi.

             „Diskuse“ v tvém stylu, použitá proti tobě, by vypadala asi následovně:
             > O všetkých potenciálnych slabinách metódy sa vie,
             dokaž to, jaké máš důkazy pro podobné tvrzení?

             > lebo krištálové lebky sú priam ikonickou „záhadou“.
             dokaž to, chci důkazy že jsou ikonickou záhadou

             > existuje štúdia NASA podľa ktorého organické znečistenie napr. baktérie znehodnocujú túto metódu

             skutečně existuje? Chci jen důkazy, to je snad oprávněné ne?

             > Ale o všetkých týchto rizikách kontaminácie aj o výkyvoch slnečného žiarenia sa práveže veľmi dobre vie

             skutečně? dokaž to.

             a tak podobně. Snad chápeš, že podobným způsobem „diskutovat“ je zcela neseriózní a neprůchodné.

             Co se týká gravitace, můžeš mi laskavě vysvětlit, odkud víš, že NIKDO nechápe její podstatu?
             Škoda, pokud by ses zeptat, klidně bych ti to vysvětlil.

            • Oracle 911 9.12.2016 o 23:09

             Martin ten mamut o čom som písal bol spred 40000 rokov a našli ju v roku 2009 a celkom logicky si odôvodnil tie nemrznúce telesné tekutiny.
             Stále je tu jeden háčik či skôr kotva, metabolizmus mamuta a ak vychádzame z potrieb slonov indických, ktoré spotrebujú potravu v hmotnosti aj 10% svojej telesnej hmotnosti, tak vychádza to pre 6-8 tonového zvieraťa na 600-800 kg rastlinnej potravy denne.

             A toľko potravy tundra neposkytuje, čo znamená, že žili na mieste kde bolo dosť vody a teplota v zime mohla klesnúť do -50 °C ale leto bolo relatívne teplé t.j. klimatické podmienky parku Yellowstone.

             Čo sa týka izotopov, nechajme sa prekvapiť ale ja by som nebol tak istý, že technológia kvôli tomu sa nezmení. ;)

            • Ad ten link o gravitaci, sbírka hloupostí.

   • Podla toho to vyzera na zelezo ziskane studenou syntezou a naslednou krystalizaciou podla zadanych parametrov. Zaujimal sa tym aj Bolotov, dokonca zaznela informacia, ze pracoval na zvacseni zasob zlata pre Ukrajinu technikou studenej fuzie, ale prace boli zvonku zastavene (GP?). Hovori o tom Sall.

    Odpověď
  • Nedá sa to postnúť pod Oracla, to lietadlo čo spomínal nie je 15, ale 75 metrov
   http://creation.com/the-lost-squadron

   Odpověď
   • Oracle 911 5.12.2016 o 16:01

    Nevadí, v podstate si potvrdil, že celá oficiálna teória tak ako aj Martinove chabé argumenty na záchranu oficiálnej teórie sú na hlavu…

    Odpověď
    • Klameš, vymýšľaš si bludy, zavádzaš a podsúvaš mi niečo, čo som nikdy netvrdil, ja som tu nikdy žiadnu teóriu týkajúcu sa hromadenia ľadu v ľadovcoch nevyťahoval, takže ťažko môže byť reč o mijich chabých argumentoch. Nejaké modely vytiahol Hox v tomto príspevku
     http://www.vodaksb.eu/diskuse/historie-dejiny/comment-page-2/#comment-15885
     a ja ani len netuším, kde ich vyhrabal a kto by mal byť ich autorom, lebo to, čo tu chlapec napísal, som videl prvýkrát v živote.
     Naopak, pokladám za logické, že hromadenie ľadovcového ľadu priamo závisí od množstva snehových zrážok, takže keď niekde napadnú dva metre snehu, nemôže z toho byť centimetrová vrstva ľadu. Stlačiteľnosť ľadu aj vody má svoje hranice.
     Ale keď už je reč o datovaní ľadu, dá sa na to použiťpopol zo sopečných výbuchov. Oblaky popola často obletia celú Zem a každá sopka má zrejme svoju typickú vzorku popola identifikovateľnú podľa chemického zloženia. Podľa toho, čo som teraz narýchlo našiel, to vychádza tak, že popol z Vezuvu (výbuch v roku 79 n.l.) bol identifikovaný v hĺbke 429 m a prírastok vrstvy ľadu za jednotlivé roky na tom konkrétnom mieste vychádza na 20 cm za rok, bez uvedenia ročného úhrnu zrážok. Ale aj to má ďaleko od tých 1 alebo 5 cm, ktoré mi niekto chcel podsunúť, že to ÚDAJNE tvrdím ja.

     Odpověď
     • Oracle 911 5.12.2016 o 20:46

      Napísal si:
      „S predmetmi na ľade sa deje jedna zaujímavá vec – keď ich osvieti slnko, zohrejú sa, topia pod sebou ľad a postupne sa v ňom „utopia“. Neviem, či sa to môže stať s veľkým lietadlom, asi nie, to sa môže zohriať len zvrchu a teplo sa ani v kove nedokáže tak rozšíriť vedením, ale bežne sa to deje napríklad s kameňmi na ľadovci. Inak na posúdenie reálnosti uvedeného objavu treba predovšetkým mať dostatočne presné údaje o snehových zrážkach. Až potom má zmysel riešiť túto tému.
      Ale v tomto článku o lietadlách US Army, ktoré spadli počas vojny aj v roku 1942 a 46 rokov boli po snehom, sa hneď v prvej vete píše, že Grónsko každý rok „schytá“ meter snehu, ktorý sa nikdy neroztopí, lebo letné teploty tam dosahujú -14 stupňov. Ten sneh síce uľahne a utlačí sa, ale aj tak je to neporovnateľne viac ako uvádzaš Ty.“

      Problém je, že to čo si napísal úplne vyvracia vedecké teórie o suchozemských ľadovcoch na vodorovnej ploche a aj platné teórie o tvorbe ľadovcov v období poslednej doby ľadovej. A keďže sme sa bavili aj o tvorbe ľadovcov a aj o dobe ľadovej (teraz aj v minulom vlákne), tak…

      Odpověď
      • Ale v čom konkrétne ich vyvracia? A o akých vedeckých teóriách o ľadovcoch na vodorovnej ploche to stále píšeš? To si mi stále nevysvetlil, stále neviem, čo máš na mysli, tak sa k tomu neviem vyjadriť.

       Odpověď
       • Oracle 911 5.12.2016 o 21:53

        Všeobecne uznávaná vedecká teória hovorí, že keď sa celá planéta ochladila, tak na severe (na póloch) sa nasnežilo toľko, že z toho boli ľadovce (veľmi zjednodušene podané).
        A problémy s týmto tvrdením sú:
        -keď sa globálne ochladzuje tak vyparovanie z morí je minimálne;
        -v Grónsku môže narásť ľad a sneh aj do výšky 1,5 km (možno menej, možno viac) len preto lebo sú tam výdatné zrážky (Golfský prúd sa o to stará);
        -v Grónsku sa ten utláčaný sneh sa prakticky nemení na ľad, lebo sa neroztápa.

        Čo znamená, že niečo nielen zalialo bahnom prakticky aj cele vtedajšie pobrežie a časť súčasného vnútrozemia Sibíru ale aj dostatočne prudko ochladil (mamuti v permafroste) aj dotknuté územie, že nielen vytvoril permafrost ale aj zmrazil vyliatu vodu a spôsobil to, že vodné pary sa kondenzovali vo forme snehu (a to aj na zemepisných šírkach na ktorom leží aj prameň rieky Colorado). Samozrejme pekných pár rokov ešte trvalo to, kým sa celá ľadová pokrývka narástla do tých rozmerov, ktoré vedci popisujú. A roztápanie tej ľadovej pokrývky zas trvalo stáročia. Takéto niečo môže urobiť len:
        -podmorský supervulkán v oblasti (vtedajšieho) polárneho kruhu;
        -dopad asteroidu (možno Hudsonov záliv ako kráter);
        -ak pripustíme existenciu nejednej vyvinutejšej civilizácie ako tá naša, tak použitie geofyzikálnej zbrane (vývoj a výskum je zakázané medzinárodnými dohodami) a následná nukleárna zima.

        Takže mne vychádza to, že vedecké argumenty sú na hlavu.

        Odpověď
        • To, že počas ochladenia klesnú zrážky, neznamená, že nie sú žiadne zrážky. To naopak znamená, že aj malé zrážky stačia na to, aby sa udržali ľadovce, ale aj jazerá a močiare, lebo je malý výpar. A v celoročne chladnom počasí sa sneh a ľad nestrácajú roztopením.

         Okrem toho musíš sa naučiť rozlišovať pevninský a horský ľadovec od morského ľadu – morský ľad vzniká samozrejme zamrznutím vody, pevninský a horský ľadovec vznikajú stvrdnutím napadaného snehu – iste si už počul slovo firn – to je medzistupeň medzi snehom a ľadovcom. Na to, aby sa sneh zmenil na ľadovcový ľad, sa nemusí roztopiť, stačí ho stlačiť a tie nahromadené vrstvy aj niečo vážia.
         A ľadovec sa roztápa – na mieste styku s podložím sa tlakom vytvára teplo, ktoré stačí na pomalé odtápanie ľadovca a práve preto spod ľadovcov vytekajú potoky a táto vrstva vdy uľahčuje sklz ľadovca dole svahom aj tam, kde je veľmi mierny sklon alebo dokonca rovina – ak ho tlačí ľadovec na susednom svahu.
         Práve v Grónsku je najrýchlejší ľadovec, tečie dole svahm rýchloťou 30 m za deň.
         Možno si videl v telke zábery z mora, ako spod antarktického ľadovca prúdi do mora voda – sladká má odlišnú hustotou od morskej a jej prúdy sú na záberoch dobre viditeľné.
         Sibír počas doby ľadovej nebola zaľadnená, zaľadnený bol severozápad Euroázie a pohoria, ale ľad zahatal sibírske rieky, tie nemohli odtekať do oceánu a vzniklo obrovské jazero, ktoré zaniklo nakonci poslednej doby ľadovej.
         V Severnej Amerike sa takto vytvorilo Agassizovo jazero, ktoré opakovane pretrhlo ľadovú hrádzu, sladká voda sa vyliala do Atlantiku cez rieku Hudson a dočasne zrušila Golfský prúd a zmenila planetárnu klímu – pred koncom poslednej doby ľadovej.
         Kontinentálny ľadovec ale vôbec nemusel byť extra hrubý, možno len niekoľko desiatok alebo stoviek metrov, možno 200 alebo 300, netreba zabúdať, že dokonca aj v rámci doby ľadovej sa striedali chladnejšie a teplejšie obdobia – stadiály a interstadiály a tie najteplejšie výkyvy mohli byť teplejšie ako súčasnosť.

         Pre zaujímavosť – paleontológivia udávajú, že geologicky najmladšie mamuty vykazovali známky degenerácie, mohlo to byť spôsobené zmenšením populácie a príbuzenským párením.
         Tu sa píše o mamutovi s nemrznúcou krvou – spomínal som to pred pár dňami:
         http://www.vesti.ru/doc.html?id=1088595

         Odpověď
         • Oracle 911 6.12.2016 o 23:17

          Odpoviem len teraz, lebo dnes som bol pracovne mimo celý deň.

          Celkovo súhlasím ale je tu jeden problém, oficiálna veda operuje s postupným ochladením klímy, a ten za dôsledok nemá niekoľko 200-300 metrov vysokú súvislú ľadovú stenu na Americkom kontinente do cca 40° zemepisnej šírky alebo súvislú ľadovú stenu na Sibíri či v Európe v severnejších zemepisných šírkach ALE má za dôsledok dlhšie a chladnejšie zimy, väčšie územie morského ľadu a väčšie vysokohorské ľadovce.

          Čo sa týka mamutov, podľa niektorých zdrojov pred cca 40000 rokmi tiež došlo k vojne, ktorá mala za následok tiež ochladenie klímy na severnej pologuli, nebolo to také prudké ako pred 10000 rokmi ale dosť na to, aby postihol základné články ekosystému t.j. rastliny a zredukoval počet hlavne veľkých bylinožravcov.

          Odpověď
          • Ten údaj 200 – 300 m som si len tak vycucal z prsta, teraz sa už nedá odmerať, koľko ľadu bolo napríklad v Škandinávii, ale myslím si, že je to celkom realistický odhad. Musím Ťa ale upozorniť na jednu veľmi podstatnú maličkosť – na to, aby sa udržal ľadovec, nie sú potrebné tuhé zimy. Nevyhnutné je predovšetkým to, aby boli chladné letá, aby sa nahromadený sneh nestihol roztopiť. Preto na Sibíri rastú stromy aj tam, kde teplota klesá na -60, a nie je tam povrchový ľadovec, je tam permafrost, ktorý sa počas leta na povchu roztopí a stromy môžu zakoreniť, ale stromy nerastú ďaleko na severe práve preto, lebo sú tam príliš studené letá. Takto je určená aj stromová hranica v horách, napríklad vo Vysokých Tatrách. Na druhej strahe v Tatrách je príliš teplo na to, aby sa v nich teraz udržal ľadovec. Podľa priameho pozorovania a merania v teréne je stromová hranica určená priemernou teplotou najteplejšieho mesiaca +10 stupňov – to len na doplnenie a pre zaujímavosť.

           Odpověď
           • Oracle 911 7.12.2016 o 16:11

            Stále ti uniká pointa, bavíme o vzniku kontinentálnych ľadovcov v dobe ľadovej a nie o podmienkach udržania zmienených ľadovcov, ktoré kvôli vlastnostiam ľadu sú značne iné (na roztopenie ľadu je potrebné toľko tepelnej energie ako na zahriatie vody z izbovej teploty na 80 °C). Pričom hovoríme de facto ľadovej stene cca 610m vysokú (cca 2 Eiffelovky) tiahnúce naprieč Severnou Amerikou na 40° zemepisnej šírky a to predstavuje tisícky km3 sladkej vody. Takáto masa nevznikne ako dôsledok zimných snehových kalamít, lebo najneskôr v lete sa ten sneh roztopí.

            Odpověď
            • Ale tu predsa ide práve o to, že klimatické pásy boli celkovo zatlačené k rovníku aj v nižších zemepisných šírkach boli chladnejšie letá a preto sa sneh ani cez leto nestačil roztopiť a začal sa hromadiť a stlačil sa na ľadovec. Okrem toho do istej miery sa zrejme uplatnila pozitívna spätná väzba – vrstva snehu a ľadu odráža teplo a svetlo a bráni prehriatiu ovzdušia a to má za následok ďalšie ochladenie a ďalšie rozšírenie ľadovca. Preto sa ľadovec mohol dostať tak ďaleko na juh.
             Aj ľadovce na rovníku sa udržia len vo vysokých horách, a udržia sa tam práve preto, lebo tam nie je taká vysoká teplota vzduchu, aby sa dokázali roztopiť a to tam na ne Slnko praží bez obmedzenia. Topia sa vtedy, keď sa zaprášia, napríklad na Kilmandžáre kvôli odlesňovaniu. Alebo sa odtápajú na dolnom konci, lebo sa zohrejú aj vyššie vrstvy ovzdušia.

            • Oracle 911 7.12.2016 o 20:55

             Martin, pozri sa na severný polárny kruh, BEZ toho aby bol prísun VEĽKÉHO množstva zrážok nevytvorí sa ľadová stena často presahujúca aj 200m (príklad Grónsko), lenže globálne ochladenie znižuje vyparovanie teda aj VÝDATNOSŤ a POČETNOSŤ zrážok.

             Takže oficiálna teória, ktorú tak vehementne obhajuješ je na hlavu a doslova stojí na vode.

            • Nestojí na vode :) Nehľadal som, aký je vek najsatršieho grónskeho ľadu, ale najstarší antarktický navŕtali Japonci a namerali mu cca 750 000 rokov. Vek grónskeho môže byť rádovo porovnateľný. Na to stačia aj malé zrážky, zvlášť ak sa práve kvôli malému výparu ľad nestráca sublimáciou.
             A to sa ešte tieto ľadovce pomaly zdola tlakom na podložie odtápajú a pomaly driftujú, a voda spod nich presakuje do mora.

             Mne je jasné, že sa za každú cenu pokúšaš poprieť platnosť uznávaných modelov, ale tie sú solídne podložené.

            • Oracle 911 7.12.2016 o 23:07

             Martin, meno Grónsko je z Vikingského Grönland čo znamená „zelená zem“, takže v čase objavenia Vikingami bola prevažne zelená (dokonca tam založili kolóniu, ktorá kvôli ochladeniu vymrela).
             Nehovoriac o tej drobnosti, že depozícia peľu a tvorba ľadu nemusí byť rovnomerná (hoci vedci tvrdia opak).
             Čo sa týka Antarktídy, jeho vnútrozemie je de facto púšť, kam sa sneh dostane len vďaka vetru, a ak zaberieme do úvahy to, že bola vystavená za posledných 10000 rokov tým istým teplotným výkyvom ako Grónsko, tak vek tých ľadovcov je prinajmenšom pochybná.

             Takže tvoje argumenty stoja na vode, lebo vychádzajú zo súčasného stavu vecí na základe ktorých boli robené tie modely, lenže klíma sa zmenila posledné tisícročia niekoľko krát napr. Rímske optimum (teplé obdobie-rozkvet ríše) alebo stredoveké chladné obdobie v čase morových rán či teplá klíma v čase objavu Grónska Vikingami. :)

            • Osídlenie Grónska zdokumentoali severské ságy. odporúčam knihu Prvý Američan od Cerama.
             Citát zo strany 42:
             „Svedectvo týchto ság je pozoruhodne suché, je to záznam faktov, niet v nich ani stopy po homérovskom rozlete; hrdinstvo postáv vyzdvihujú len veľmi zdržanlivo. Nehrdinské momenty nijako nepotláčajú, napríklad sa dozvedáme, ako sa Vikingovia na Islande chceli dať pokrstiť iba v horúcich prameňoch, lebo – práve Vikingovia – „sa štítili studenej vody“. Alebo počujeme, že Erik Červený po návrate z novoobjaveného ostrova, ktorý chcel nasledujúcich rokoch osídliť, oznamuje, že objavil „Grunland“ (Grónsko, doslova: „Zelená krajina“), meno, čo dal práve krajine, ktorú takmer celú pokrýval ľad, len aby ju urobil pre budúcich osadníkov „atraktívnejšou“ – trik, ktorý makléri pozemkov ešte dnes usilovne používajú.“

             Takže nie, ani vtedy Grónsko nebolo zelené inde ako na úzkom páse pobrežia. Kolónia zanikla kvôli tomu, že ich bolo málo, mali málo žien a boli medzi nimi navzájom aj medzi nimi a Indiánmi nezhody a boje.
             Ešte jeden citát, strana 52 – „Rozhodne sídlili v Grónsku zhuba 500 rokov, kým pre akúsi záhadnú príčinu zmizli“. Mohla to byť klíma, v časoch tzv. „Veľkej Moravy“ ( tzn. v čase plavby do Grónska) boli priemerné teloty vyššie možno o 2 až 3 stupne a sú zazamenané aj nasledujúce „malé doby ľadové“.
             Ale je zaujímavé, že argumentuješ klimatickým optimom, ktoré odhalila práve tá oficiálna veda, ktorú neuznávaš :)

             Rovnomernosť alebo nerovnomernosť tvorby ľadu sa dá ľahko zistiť práve podľa zreteľne ohraničených ročných prírastkov. A Antarktída je už len vzhľadom na polohu na južnom póle a úplnú izolovaosť spôsobenú cirkumpolárnym morským prúdom zaľadnená niekoľko miliónov rokov, ale ľadovec sa hore dopĺňa zo snehu a dole sa odtápa, preto je najvyšší zistený vek „len“ tých 750 000 rokov.
             A aj na naše územie sa veľa zrážok, predovšetkým zimných, dostane od oceánu a od Severného mora vo frontálnych systémoch :) A možno je to dokonca väčšina zrážok :)

            • Oracle 911 8.12.2016 o 22:17

             Pred chvíľou si mi vyčítal, že verím beletrií a potom z neho cituješ. Si fakt číslo. :D
             Faktom ale je, že klíma planéty Zem fakt osciluje medzi teplými a chladnými periódami a v GLOBÁLNOM priemere sú často to len 2-3 °C ale LOKÁLNE to môže byť v priemere aj 5 a viac °C, čo samozrejme ovplyvní radu vecí napr. rýchlejšia tvorba a topenie ľadu na Antarktíde, takže ten vek je fakt vycucaný z prsta lebo zohľadňuje LEN súčasný stav vecí a nie minulé (o ktorých vieme máločo).

            • Ceramove knihy nie sú typická beletria, cituje v nich z reálne jestvujúcich dokumentov, opisuje zdokumentované udalosti, uvádza mená, roky, miesta… Ak cituje mýtus, poctivo napíše, že to je mýtus. Ak cituje z denníka výskumníka, tiež to je uvedené. Beletrická je len forma podania.

            • Oracle 911 9.12.2016 o 22:28

             Martin asi si nikdy nepočul o tom, že papier znesie všetko, lebo historické dokumenty často klamú, ohovárajú a boli nie raz sfalšované na príkaz toho ktorého vladára či cirkvi.

             Takže cituješ beletriu a bez hodnotenia preberáš cudzie názory len preto, lebo to povedal expert a preto si na tenkom ľade.

     • Existuje datování podle tloušťky ledovců a vrstev ledu, ne? Například při vrtech v arktidě/antarktidě, kde se podle nálezů čehosi například pod 600m ledu dělá závěr, že to cosi se týká období X tisíc let nazpět, nebo desítek tisíc.

      Tak právě, o těchto modelech mluví, a ty po nálezu toho letadla pod 75 metry ledu za 60-70 let už nemají právo na existenci.

      ps. ze zmíněného článku: Published figures of average ice accumulation rates are quite a bit lower than 1½ m/year, that must be true here.

      Odpověď
      • To sa počíta nie podľa nálezov „čohosi“, to sa počíta podľa vrstiev. Napadne sneh, počas teplejších mesiacov sa vrchná časť vrstvy mierne roztopí, ak v oblasti občas prší, ta aj pod vplyvom dažďa, a premení na zľadovateľý firn a dá sa tak odlíšiť od spodnej časti tej istej vrstvy. A práve tieto rôzne zľadovatelé vrstvy sú veľmi dobre viditeľné vo vrtných jadrách a dajú sa presne spočítať. To nie je teória, to je poctivá terénna prax, toto všetko sa dá naživo pozorovať priamo v teréne. Okrem toho dajú sa vrstvy datovať na rok presne podľa sopečného popola z konkrétnych sopiek, ktorý má charakterstické chemické zloženie.
       V tomto článku sa píše o náleze popola z Vezuvu v Grónskom ľade, ktorý som spomínal vyššie:
       http://www.clim-past.net/9/1221/2013/cp-9-1221-2013.pdf

       No a napríklad v tomto článku sa píše, že ročný úhrn zrážok na juhovýchodnom pobreží presahuje 2000 mm.
       http://www.climatestotravel.com/climate/greenland
       Tým sa myslí dážď a sneh po roztopení na vodu, nie výška snehovej pokrývky, tá býva samozrejme vyššia ako je zrážkový úhrn po roztopení snehu. Keby to bol len čerstvý sneh, vrstva by mala možno aj 3 metre a až po čase by sa tlakom ďalších vrstiev stlačila na nejaké 2,2m.

       Okrem toho glaciológovia majú jednu skvelú pomôcku a tou je palynológia. V arktických oblastiach v tundre a tajge sú bežne rozšírené vetroopelivé rastliny (trpasličie brezy a vŕby, trávy), ktoré kvitnú každý rok a sezónne a ich peľ sa nesie kilometre ďaleko. Takže opäť stačí vo vrtnom jadre spočítať vrstvy s peľom a odmerať ich hrúbku. To môže zabrániť omylom pri prudkých výkyvoch, ktoré by napríklad mohli spôsobiťvznik dvoch tenších vrstev miesto jednej normálnej – peľová sezóna je iba raz do roka.
       To isté platí pre jazerné usadeniny. Práve s ich využitím sa zisťoval vývoj rastlinstva počas doby ľadovej a po nej. A práve trpezlivým a pedantným počítaním opakujúcich sa vrstiev s peľom a inými usadeninami sa glaciológovia a geológovia aj bez rádiokarbónovej metódy dopočítali k tomu, že doba ľadová skončila pred tými +- 11700 rokmi. Podmienkou je, že vrstvy nenarušila žiadna lokálna katastrofa a takéto vrstvy sa bežne našli v jazerách aj v rašeliniskách.
       Okrem toho ak vo vrstvách nájdu peľ teplomilného duba, znamená to, že klíma bola podobná dnešnej. Ak nájdu peľ brezy, sosny, smreka, osiky, znamená to, že klíma bola chladnejšia a lesy boli podobné sibírskej tajge. Ak nájdu len peľ brezy a bylinnej dryádky typickej pre súčasné oblasti tundry okolo polárneho kruhu a bez teplomilných druhov, znamená to, že klíma bola veľmi chladná a neumožňovala ani len rast lesa a na danom území aj v našich zemepisných šírkach bola tundrová vegetácia a kosodrevina rástla v okolí Dunaja. Pozorovania a merania sa robili hlavne v Nemecku a v Škandinávii.

       Takže – tie „teórie“ nie sú len tak z prsta vycucané pri stole s kávičkou. Sú založené na stovkách a tisícoch priamych terénnych pozorovaní, meraní, odberov vzoriek a ich analýz. A až na ich základe vznikla nejaká teória.
       Takže s posmeškami na adresu vedy radšej opatrne, znevažuješ tým prácu mnohých generácií poctivo pracujúcich ľudí.

       Odpověď
       • To nejsou posměšky, ale zdravý rozum.
        Napadlo třeba někoho, že za jeden rok může vzniknout více než jedna vrstva, dokonce mnoho vrstev? Naprší / nasněží / zanese se pyl a tak třeba 5 za jeden rok, náhle z toho máme 5 let.
        Ty poznatky, že ledovce nemůžou vznikat bez vláhy, jsou relevantní, stávající teorie zalednění prostě nevysvětluje elementární věci, které byly nalezené, stejně tak jako geologická teorie nevysvětluje jiné elementární věci.
        Takže s vědou obecně bych raději moc neargumentoval, i když tam je spousta poctivých lidí, nicméně jsou součástí systému, který nikdo z nich nezmění. Nemáš potřebné názory? Financování stop, profesionální likvidace a podobně, případů jsou stovky.

        Odpověď
        • Peľ je sezónna záležitosť, lieta iba na jar, treba poriadne čítať. Alebo u vás máte za rok 5 jarí, 5 liet, 5 jesení a 5 zím?

         Odpověď
         • Kdo rozhodl o tom, že během létání pylu se vytvoří jen jedna vrstva?

          Odpověď
         • Jako bývalý alergik na pyl se cítím dotčen (s nadsázkou). Během roku, řekněme období cca 5ti měsíců se uvolňuje pyl z různých rostlin. Prakticky nepřetržitě, navazuje to celkem na sebe, někdy méně, někdy více. Během roku je několik období kdy pylu létá nejvíce. Každý to vnímá jinak, myslím z alergiků, každý je alergický na něco jiného. Já měl v průběhu těchto pěti měsíců 3 – 5 krátkých období, kdy jsem míval problém. Některé druhy pylu v některých klimatických podmínkách doletí docela daleko. Je to spekulativní konstrukce, avšak na odmítnutí argumentu o 1 chvíli kdy se uvolňuje pyl to stačí. I auto zaprášené pylem (zná asi každý kromě těch z centra města) mívám dvakrát, s krátkým odstupem.

          Vaši diskusi to nevyřeší, ale Martine, chtěl jsem ti hlavně napsat asi toto:
          Mnoho poctivých a pracovitých, inteligentních lidí, pracuje na věcech které v celku nemají hlavu ani patu. Jejich výzkum, ať už je to teorie superstrun nebo jiné nesmysly, je pro ně celý život důležitý a pravdivý, subjektivně. A nic to nemění na tom, že celý život „zhmotňují tmu“ podle cizího zadání. Ta kvanta vědců kteří zdokonalovali uhlíkovou metodu datace také nebyla kvanta šejdířů, stejně tak vědci upřímně hledající a čekající na Godota v podobě globálního oteplování. Nic to nemění na nesmyslnosti jejich práce.

          Odpověď
          • V severských oblastiach nerastie veľa druhov rastlín, ich pele sa dajú dobre od seba odlíšiť a vegetačné obdobie tam je v porovnaní s nami mimoriadne krátke a zima veľmi dlhá. A dolet peľu nie je nekonečný. A keď je zima v Arktíde, je aj u nás a vtedy nelietajú pele, ale sneh.
           Námietka sa neprijíma.

           Čo sa týka superstrún, v tých sa nevyznám a je to podľa mňa len teoretická špekulácia, ale rádioizotopová metóda je veľmi dobre podložená.
           Rádioizotopy sa využívajú aj ako zdroj energie pre vesmírne sondy a skvele sa osvedčili, využívajú sa v jadrových reaktoroch v elektrárňach a na ponorkách a ľadoborcoch, kde si projektanti nemôžu dovoliť chybu, využívajú sa v jadrových zbraniach, kde sa polčas musí brať do úvahy pri skladovaní a zastarávaní a prípadnej recyklácii.
           Niekoľko málo rádioizotopov ( od berýlia a myslím od kremíka) vykazuje občasné mierne odchýlky, ale rádovo bezvýznamné, a práve pri rádioizotopoch využívaných na datovanie sa ani opakovanými cielenými laboratórnymi pokusmi s pôsobením chemických a fyzikálnych faktorov nepodarilo spôsobiť zmenu vo vyžarovaní a v polčase rozpadu, rozpad je stabilný bez ohľadu na podmienky a vpnkajše zásahy. Navyše všetky okolnosti, ktoré by mohli skresliť výsledok, sú podchytené.
           Okrem toho ak sa na datovanie použijú tri rôzne rádioizotopy, čo sa robieva, a každý má iný polčas rozpadu a všetky tri merania zistia ten istý vek horniny, znamená to, že metóda je v poriadku a jej údajná nespoľahlivosť je len želaním jednotlivcov, bez opory v realite.
           Námietka sa nepríjíma.
           Odporúčané čítanie – píše sa tam aj o možných skresleniach meraní a ako sa im predchádza:
           http://planetopia.cz/_evoluce/geologie2/radiometricke-datovani.html

           Odpověď
        • Aj pri počítaní letokruhov na priereze kmeňa stromu si treba dávať pozor na falošné letokruhy.

         Odpověď
  • Obdivuji tvoji trpělivost. Měl jsem kdysi několik podobných diskusí se skalními materialisty věřících celým srdcem vědě prezentované pro masy jako jedinou správnou. Nu, vždy se ukázalo, že jejich pojetí o skutečné vědě je nulové.
   Jedna z posledních diskusí byla o studené jaderné fůzi probíhající v živých organismech, i v lidech. Po nějaké době se pan Peter prokecl, že to diskutuje se strýčkem , který je členem Akademie věd. Nu a závěr: když už nevěděli jak dál, tak pan vědec prohlásil, že do dé doby, dokud to Akademie věd neschválí, je to pro něj nesmysl. Následně byla zajímavá snaha p. Petra poštvat okolí proti mě, kdy vytrhával jednotlivé věty z emailové komunikace, samozřejmě bez mého svolení. Od té doby přesvědčováním čas nestrácím, bud chce pochopit, nebo ať si věří „vědě“.
   Svědci Jehovovi jsou hadr proti nim.
   By mě zajímalo jestli si vůbec uvědomují svoji primitivitu.

   Odpověď
   • Oracle 911 10.12.2016 o 10:41

    A to bolo adresované komu, Hoxovi či mne?

    Odpověď
 57. Zajímavé vysvětlení podali geologové z Ameriky k pyramidě v Antarktidě,
  ttps://cdnimg.rg.ru/img/content/133/83/90/Geologi_obiasnili_proishozhdenie_piramidy_d_850.jpg

  která byla objevená už v roce 1935. Mimochodem, když jsem začal potkávat fotografie této pyramidy, nejdříve jsem si myslel, že se jedná o photoshop, protože nikde v „seriozních“ médiích jsem o ní neviděl žádnou zmínku.
  Vzhledem k tomu, že se kvůli této nebo těmto pyramidám (vidím tam celý komplex) se začaly množit „spiklenecké teorie“, vědci z USA podali své, „vědecké“ vysvětlení tomuto „přírodnímu“ jevu. Na vině je opět eroze, která působila na horu. Sice není zvykem, že eroze dokáže vytesat kopec do čtyřhranného pravidelného tvaru, ale to vědce neznepokojuje. Inu, příroda je mocná čarodějka. „To je jenom hora, která vypadá, jako pyramida“,- tvrdí prof. Eric Pelto z Kalifornské univerzity.
  Mno…, hlavně, že sám sobě věří :)

  Mimochodem, výška té „hory“ je 1265 metrů. Kdyby vědci přiznali, že se jedná o pyramidu, tak celý jejích historický mýtus letí do tramtárie (nebo Tartarie, nebo podle řecké mytologie do Tartaru). Jak dlouho je Antarktida pod ledem?

  Геологи объяснили происхождение загадочной „пирамиды“ в Антарктиде
  https://rg.ru/2016/11/30/geologi-obiasnili-proishozhdenie-zagadochnoj-piramidy-v-antarktide.html

  New Pyramid in Antarctica? Not Quite, Say Geologists
  http://www.livescience.com/57009-antarctica-pyramid-mountain-explained.html?utm_source=Twitter&utm_medium=Twitter&utm_campaign=socialtwitterls&cmpid=social_ls_514645#?utm_source=twitter&utm_medium=social&utm_campaign=2016twitterdlvrit

  Odpověď
  • K tématu, od 25. minuty https://www.youtube.com/watch?v=1QcPxqFMeRg

   Odpověď
   • Hox, uz davnejsie som sa zamyslal na tym, ale kde zmizli exavatory, alebo ine technicke vymozenosti tej doby? Vratim sa k teorii Pavlova. Podobne sramy su na Marse. On uch vysvetluje vytokom materialu jadra pri erupcii Saturna. Mars bol zasiahnuty viac, Zem mohla byt menej. Zbytky techniky by sme snad uz objavili, nie?

    Odpověď
    • Este k 30:00 minute. Tiez sa mi nepozdava jeho vysvetlenie tych horninovych vyvisenin. Uz davno som si vsimol, ze extrasenzi, ked monitoruju teren, idu po hranici napriklad cadicovych zlomov pod zemou. To iste som pozoroval u mna, pokial cielene nemyslis na nieco konkretne, co hladas pod zemou, vnimas iba geologicke zlomy, alebo technicke zmeny vytvorene ludskou cinnostou, vykopy, zaklady a pod. Napriklad, ak chces najst plynovu ruru, najdes iba ju. Nevediem archiv, ale na ceskom webe bolo dostatok materialu aj s trasovanim. Trasovanie sa naramne podoba podorysu tych vyvysenin, o ktorych rozprava Zolotarev.

     Odpověď
   • čtenář 3.12.2016 o 21:22

    Tak zde by byl opatrný, dle přísloví – Přání otcem myšlenky. Řeka – voda, nebo moře, dokáže za miliony let udělat v hornině opravdu divy, zejména v měkkých (pískovec, vápenec).. Dtto větrná eroze. A že jsou vrstvy vodorovné resp. rovnoběžné? To jsou vrstvy usazenin, vyzdvižené tektonikou. A ty Alpy či Himáláje, tam už (si myslím) ujel zcela, tomu snad sám nevěří.. Nebo že by i soutěsky Slovenského ráje byly udělány stroji – rýpadly?? Nebo známá železná vrata na Dunaji ? Zde věřím, že tyto útvary jsou přírodního původu.

    Odpověď
  • moje oblíbené fotky z Grónska, na podobné téma:
   http://ic.pics.livejournal.com/wakeuphuman/74019716/62517/62517_800.jpg
   http://ic.pics.livejournal.com/wakeuphuman/74019716/86468/86468_800.jpg

   Odpověď
   • čtenář 3.12.2016 o 20:08

    Že by gigantická „výsypka“ povrchového lomu??
    Nebo jen hříčka přírody a my si nad tímto lámem mozek, co to je?
    Kdyby se tak šlo podívat tokem času nazpět, asi bychom se pořádně divili..

    Odpověď
  • Myslím, že v prípade topenia ľadovcov niekto prírode pomáha, a jedná sa o snahu odkryť územia pod ľadovcom. Je to taká moja konšpirácia :) .

   Odpověď
   • Rajka- aj ja som toho názoru, –aj tie pripevky, čo davala Iris ohladne Slovanov..(Hox,TauRus a další)
    -takže : Pravda vychádza napovrch

    Odpověď
    • Ja si myslim, ze ide o cyklicky fyzikalny jav. Ohrievanie je odspodu, zo Zeme. Uz som niekde pisal, ze v mojom okoli sa zvysila za posledne roky teplota sledovanych pramenov o 1*C. Takisto v Kolskom hlbinnom vrte teploty s hlbkou nekorelovali so sucasnou vedou.

     Odpověď
 58. Zamlčané dejiny Slovanov – Viktor Timura ( Národ, ktorý nepozná svoju minulosť, nemá budúcnosť )

  https://www.youtube.com/watch?v=uNgwNdSXLUw&feature=share

  Odpověď
  • toto je velmi zaujimave, mam doma knihy Hromnika aj Cvengroscha o tej istej teme
   Cvengrosch ma velmi rozsiahly zaber zbiera fakty a porovnava, dava doraz na lingvistiku/semantiku/ do toho archeologiu a historiu,porovnavanie inych jazykov,vyroba dejin atd kedy vtedy suhlasi aj s badaniami Hromnika, Hromnik zase podrobne vysvetluje vyznam nasich slov a spaja ich s vierou a obchodnikmi pochadzajucich z Indie/dravidstina,tamilcina/ a vela vysvetluje cez hlavne nabozenske rysy/zvyky/, co sa mi paci je poodhalenie tvorby mien nasich miest,riek,pohori naozaj dost logickym sposobom -prepojenie cez dravdistinu a robi z krajiny slovakov hlavne meditacne a obchodne centrum v davnej predkrestanskej dobe v strednej europe, co nemusi vzhladom na polohu byt uplny nezmysel..
   a Timuru Hromnik spomina tiez napriklad tu:
   http://www.tajnedejiny.sgo.sk/?p=731
   a posledny odstavec hovori uplne jasne:
   Napriek týmto kritickým poznámkam na adresu Timurovej knihy, musím priznať, že ponúka nezrovnateľne zaujimavejšie a erudovanejšie čítanie než nedávno v New Yorku vydaná kniha Slovakia in History (2010), skompilovaná 19-členným týmom platených dejepiscov Slovenskej akadémie vied pod vedením Dušana Kováča.
   PS:takze tu mame troch autorov na rovnaku temu kde kazdy ma defakto ine logicke zavery a konstrukty pricom v par veciach sa zhodnu, uplne najlepsie by asi pre vsetkych bolo ak by sa minimalne traja tito pani stretli a pohovorili si,navzajom sa opripomienkovali a mozu napisat vyslednu knihu kde z toho nebudem mat v hlave taky bordel :D

   Odpověď
   • ja dostanem pod stromcek Timurovu knihu „Davnoveka Europa“ a uz sa moc tesim :-)
    nemam vela nacitane od Cvengroscha a Hromnika, ale z nejakych kusych informacii som zatial usudila, ze Timura ide vo svojom badani hlboko do davnoveku a az odtial postupuje v case v stopovani Slovanov… tak uvidim, co sa dozviem (je to dost hruba kniha) a potom budem pokracovat knihou „Zamlcane dejiny Slovanov“… v kazdom pripade mam nadlho co citat

    Odpověď
    • tak potom daj nejako vediet ake si mala z toho pocity a co ti v tom najviac zarezonovalo, to by ma naozaj zaujimalo :) , ja ked som precital Hromnika som chvilku chodil ako obareny, ked som docital Cvengroscha s este viac informaciami tak som sa citil ako po lobotomii ze preco sa toto vsetko dozvedam az teraz :) ak pripustim iba par percent pravdy od kazdeho tak dokopy je to stale 50x viac co som vedel zo skoly a z dostupnych pramenov

     Odpověď
  • S touhle knihou se někdo náhodou nesetkal?
   http://www.cez-okno.net/clanok/vsetko-bolo-inak-pravek-sa-nekonal-i

   Odpověď
   • NicNezNula 2.12.2016 o 11:23

    Zde je ukázka:
    http://www.ekokonzult.com/pdefka/ukazka-pravek-sa-nekonal.pdf

    Odpověď
   • Tiež by ma to zaujímalo, zhodou okolností som včera čítal ten úryvok.

    Odpověď
    • Na knihydobrovský už je vyprodaná, viz
     https://www.knihydobrovsky.cz/vsetko-bolo-inak-pravek-sa-nekonal-4719913
     zatím nikde v ČR eshopu nevidím. Jedině ze slovenska. Víte někdo kolik sem stojí poštovné?

     Odpověď
     • Kecám, oprava. Objednat lze zde:
      https://www.megaknihy.cz/odborna-naucna/260647-vsetko-bolo-inak-pravek-sa-nekonal.html?utm_ce=nc&utm_content=2&matchtype=p&network=g&device=c&creative=154696645574&keyword=všetko%20bolo%20inak&placement=&param1=&param2=&adposition=1o1&campaignid=634658325&adgroupid=35025196469&feeditemid=&targetid=kwd-267251046715&loc_physical_ms=9062820&loc_interest_ms=&searchtype=search&gclid=CjwKEAiA1ITCBRDO-oLA-q_n8xYSJADjBQfGSwzFTOylSwxfgEDHQSBFXmEG7ofe5xFbuFU8IO3Q3RoC52Xw_wcB

      Odpověď
     • Ještě doplním, všimli jste si, jak se knihy, které ještě nedávno byly ve sci-fi nebo konspirační teorie sekci, jsou už dnes v sekci naučné, historie, dějiny a podobně?

      Odpověď
      • Oracle 911 2.12.2016 o 14:05

       Zmenilo sa toho kvôli zákonu času dosť v spoločnosti a GP to zaznamenal, preto prechádza na iný spôsob riadenia (namiesto klamstiev použije polopravdy vyslovené zlým úmyslom).

       Odpověď
       • Já bych to ještě upřesnil, místo mainstreamu přejde do cloudu, a svůj coming-out zamaskuje tím, že vyzdvihne a zviditelní některé globální elity na kterých se vyřádí všichni antiglobalisté, a některé zase hezky zkusí schovat.

        Odpověď
      • tak u nas napriklad velke knihkupectvo martinus podobne knihy oznacuje za „kontroverzne“, neumoznuje tam vkladat recenzie citatelov a pod titulom knihy uvadza takyto text:
       Upozornenie: Obsah tejto knihy je vnímaný ako kontroverzný. Pri čítaní každej knihy odporúčame nezabúdať na kritické myslenie a názory odborníkov v danej oblasti…

       Odpověď
       • loranka – vidíš to, to je pre mna novinka, že sa aj tak označuju knihy.

        Odpověď
        • martinus sa takto „opatrne“ zacal spravat asi odvtedy, ked na nich slnieckari zautocili, ze predavaju casopis Zem a Vek … ale aj tak to o nich nieco svedci, ked to porovnam s pantha rei

         Odpověď
         • loranka spravny postreh casu, ale nespravny dovodov. Ujo majitel martinusu je bohuzial aj v spravnej rade alebo financovani dennika en… Zem a Vek bola zamienka, aby sa zacal profilovat enko nejakym sposobom. tak nasli vnutorneho nepriatea, marginalny casopis, ktory hovori nieco ine, ako mejnstrim. Takze to bola klasicka vyssia hra ….

          Odpověď
          • aha… a sme doma stara mama
           s tym enkom mi to asi uniklo, pamatam si len eset a tych uz mam na blackliste, takze si tam pridavam aj martinus

           Odpověď
           • Loranka, tu je to, nie je to majitel ale CEO, ospravedlnujem sa za zavadzanie, ale naozaj som si nepamatal…
            http://www.hlavnespravy.sk/knihkupectvo-martinus-varuje-pred-nevhodnym-obsahom/653607

            Odpověď
            • Jox, nesplietol si sa :-) … pozeram na obchodny register a michal mesko je jednym zo spolocnikov, teda spolumajitel :-)
             http://www.orsr.sk/vypis.asp?ID=71761&SID=5&P=1

         • Loranka,T.E.Rostas uvádza svoju novú knihu Archa 6.12.2016 v Pantha Rei.A ako Jox uvádza nižšie,Martinus a denník n je jedno a to isté,ale ako niekto hovorí kšeft je kšeft :-) ,takže radi predajú aj Rostasove knihy,lebo Rostasove dobro(zisk z predaja) je aj ich dobro a vlastne budú mať viac zdrojov na boj proti tým čo neuznávajú euroatlantické hodnoty

          Odpověď
          • peniaze im nesmrdia :-)

           Odpověď
       • teraz pozeram, ze v patharei tuto vyssie uvedenu knihu „Vsetko bolo inak“ maju a dokonca aj s ofocialnym popisom vydavatelstva… asi si ju objednam
        tu je dokonca zaradena do naucnej literatury
        http://www.pantarhei.sk/knihy/odborna-a-popularno-naucna-literatura/historia-vojnova-literatura/pravek/vsetko-bolo-inak.html

        a uplne ine „varovanie pre citatelov“ :-)
        Názory uvedené v tejto knihe väčšinou odporujú oficiálne prijatým teóriám a poučkám geológie, paleografie, historiografie a ďalších vedeckých disciplín. Nepovažujeme ich však za nejakú novú a jedine správnu, či neomylnú teóriu, tieto veci – fakty a hypotézy treba naďalej skúmať, zvažovať, upresňovať a potvrdiť alebo zavrhnúť, pokiaľ sa ukáže, že sú nesprávne a neodôvodnené.

        Odpověď
        • tak to je potom asi lepsie ist rovno do vydavatelstva ekokonzultu
         http://www.ekokonzult.com/index-4.html
         ceny su tam este o dve tri eura nizsie ako v nacacanych knihkupectvach
         s objednavkou sa treba trosku potrapit lebo maju ten web ako z doby bronzovej ale ste priamo pri zdroji

         Odpověď
   • hox,
    volala som do knihkupectva pantha rei, kde tu knihu maju, ale bezne neposielaju do ceskej republiky… dalo by sa to u nich objednat len mailom a postovne by stalo 10,- € (co pri cene knihy samotnej 15,- € je dost krute)

    a este je dalsia moznost obratit sa priamo na vydavatelstvo eko-konzult
    http://www.ekokonzult.com/index-1.html
    nepodarilo sa mi dovolat
    snad budu mat priatelskejsiu cenu postovneho… skus cez kontaktny formular
    http://www.ekokonzult.com/index-3.html

    Odpověď
    • aha… tak uz ti eM dal lepsi link na objednavku, prehliadla som to

     Odpověď
     • loranka, eM-tak si to objednavam. Dobry tip aj na darček :) Dakujem

      Odpověď
     • super. Pro info, autor čerpá i ze Zillmera, jehož knihy jsou online https://uloz.to/hledej?q=zillmer

      Odpověď
 59. 80% vynálezov sveta vymysleli Slovania

  http://derzhava.info/tsivilizatsiya-rusov-80-mirovyh-izobretenij/

  Odpověď
 60. Indiáni, pôvodní obyvatelia Ameriky boli vyhubení takmer všetci rôznymi dobyvateľmi prérií a inými zločincami, ktorých doteraz v USA a Kanade považujú za národných hrdinov. Každý vie o holokauste, genocíde židov, ale genocída Indiánov na základe etnického pôvodu sa zamlčuje. Ide jednoznačne o genocídu, pretože ľudí zabíjali iba preto, že sú Indiáni. Viac ako pol storočia po objavení Ameriky miestne obyvateľstvo nepovažovali za ľudské bytosti.

  http://www.biosferaklub.info/americky-holokaust/

  Odpověď
  • Detto v Australii.

   Odpověď

Napsat komentář

*
*

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>