1. Ahoj :) už od dětství se mi často zdá jeden sen a často přemýšlím nad tím, co to znamená. Spočívá to v tom, že vždycky padám z útesu, padám a padám, ale nikdy nedopadnu, před dopadem se probudím. Nevěděl by někdo, co by to mohla znamenat? Děkuji

  Odpověď
 2. https://www.youtube.com/watch?v=xonjZSKa994&feature=youtu.be&t=748

  Odpověď
  • přibližně úsek 12:28 – 16:10

   Odpověď
   • Oracle 911 1.3.2020 o 23:03

    Je to dobrá ilustrácia…

    Odpověď
   • Hej, v mnohom sa s ním dá súhlasiť.
    S kresťanmi celkovo, až na zopár mín, no i s neoliberálmi tu a tam..
    Treba dôsledne rozlišovať a skutky, nie ľudí odsudzovať.
    Účel svätIA prostriedky :)
    Hodnoťme, no nesúďme!

    Odpověď
    • S kresťanmi celkovo, až na zopár mín.. ..zopár..?!
     Soudit, posoudit, usoudit, posuzovat, usuzovat.. proč ne?!
     Tohle nepsal můj Ľudo!

     Odpověď
  • Velmi dobrý popis a příklad nezištnosti a jak příznivě na ní HNR reaguje, pokud je opravdová a upřímná. Nezištnost, pokud se ji pokusím začlenit do terminologie KSB, mi vychází jako jeden z atributů jenž charakterizuje lidský typ psychiky.

   A ještě jedna informace je tam velmi cenná a pro mně nová, „pýcha je kořenem každého hříchu“ (špatný cíl vede k chybám – řeším svoji prestiž (pýcha) místo situace to nemůže být správně – je to ale trochu relativní, protože prestiž je nutná k řešení některých úkolů). Ten výrok je citátně-dogmatický a proto je potřeba pochopit podstatu a ne aplikovat vždy bez ohledu na okolnosti.

   Odpověď
  • popolvár 18.3.2020 o 20:35

   oplatí sa celé popočúvať, ale vybral si tú čerešničku.
   Podobný kňaz – kaplán bo v 80-tych rokoch u františkánov v Nitre – veľmi rád a pozorne som ho počúval. A mal vynikajúce detské omše

   Odpověď
   • Mě tedy M.Kuffa ohromně zvednul náladu a odvedlji trochu bokem zu toho koronového stereotypu.

    Odpověď
 3. Vláda britského premiéra Borise Johnsona plánuje radikální změnu. Chce zrušit koncesionářské poplatky a místo nich zavést předplatitelský poplatek. Vypadá to jako kosmetická změna názvu? Chyba lávky. Mainstream se třese. Změna by měla na stanici BBC obrovský dopad.

  Koncesionářský poplatek ve Velké Británii činí 154,5 libry (asi 4 610 korun) ročně. Pokud by byl zrušen, přišla by BBC o 75 procent svých příjmů. Předplatné by totiž na rozdíl od poplatku bylo nepovinné.

  Veřejnoprávní televizní i rozhlasová stanice by tak musela značně osekat počet svých kanálů a pořadů. Počet zaměstnanců by se razantně zredukoval a s ním i celkový dosah obsahu. „Musí se zavést předplatitelský model. Mají stovky rozhlasových stanic a obří web. Celé to potřebuje masivně osekat,“ prohlásil nejmenovaný vládní zdroj britskému tisku. https://cz.sputniknews.com/nazory/2020021811518002-strach-na-ct-britska-zmena-poplatku-by-mohla-fungovat-i-v-cr/?utm_source=push&utm_medium=browser_notification&utm_campaign=sputnik_cz

  Odpověď
  • Oracle 911 18.2.2020 o 22:48

   Končí sa éra britskej propagandy.

   Odpověď
  • popolvár 18.3.2020 o 17:43

   Trumpovi nadávajú do šaškov a komikov, Johnson tiež pôsobí podobným dojmom – no toto je krok ako osekať a dať do laty médiá – zobrať im ich vplyv na spoločensko-politické dianie. Žeby ten Johnsom nebol až taký šašek?

   Odpověď
   • Je to dobrý způsob mimikrizace. Už Josef Švejk to zvládal na výbornou.

    Odpověď
    • To mě už kdysi napadlo taky, když se mu, ještě jako starostovi, ve Victoria parku zasekla kladka na laně a on visel několik minut v úvazu…….“za koule“. Chvíli jsem to považoval i za záměr….co kdyby a ono jo.

     http://www.flagshipconsulting.co.uk/wp-content/uploads/2012/08/Boris-on-a-zipwire.jpg

     Odpověď
 4. Kamion na D3 prorazil svodidla a narazil do auta ČT. Nebyla tam Nora Fridrichová?
  https://www.novinky.cz/krimi/clanek/kamion-na-d3-prorazil-svodidla-a-v-protismeru-se-srazil-a-autem-stabu-ct-40309009?dop-ab-variant=0&seq-no=4&source=hp&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=z-boxiku&utm_campaign=null

  Odpověď
  • Jestli to spíše než JŽO není varování. A Honzo prosím neber to jako další kritiku tvého příspěvku v této sekci :-) první co mě napadlo že není tak těžké to se správným magorem za volantem naplánovat. No dnes je 6.1.2020 = 11, nebo taky 7/22.

   JŽO je samozřejmě také možnost, a E/M projev ještě další.

   Odpověď
   • …tak jako tak to znamená že ČT jede proti značné přesile.

    Odpověď
   • všimněte si fotky kamionu… je na něm symbol „otoč“, na dveřích kabiny i na plachtě. Nic víc. Vzkaz prostý a jasný.

    Odpověď
   • Varování je jedním z prvků JŽO.

    Odpověď
 5. A je to tady..Otázka pár měsícu –20 UNOR 2020– https://www.youtube.com/watch?v=8tYJfahkG5g

  Odpověď
  • Ono je ještě datum 02.02.2020 (zrcadlový obraz).

   Odpověď
 6. Na Expu v Dubaji má v našem pavilónu stát socha s názvem Kaleidoskop. Po plánech postavit v Praze budovu Titanik, je to druhá věc proti našim zájmům. Jak loď pojmenuješ, tak popluje.
  https://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Ministr-Havlicek-Socha-Kaleidoskop-by-mohla-byt-na-Expu-v-Dubaji-606046

  Odpověď
  • Hračka /kaleidoskopo/ je mrtvá věc. V rukou uživatele ožívá a může plnit svoji funkci . Já bych se té hračky nebál , pokud nebude zneužita . Při správném poučení dítěte ze strany vychovávajícího může být tato pro jeho další vývoj smerem k mozaikovému postupu zpracování informací naopak názorná a užitečná.
   Je to jako s vytěsňováním symboliky škodlivých jevů z informačního prostoru . Dítě potřebuje propojit obraz /symbol/ s konkrétním obsahem , který tento symbol používá . Mnohdy nejenom dítě .

   Odpověď
   • Moc dobře si pamatuji, jak jsem dostal hračku kaleidosop ve 3 letech věku. Po jednom vyzkoušení jsem ji odložil s pocitem, že je to líbivé ale na prd.
    L

    Odpověď
 7. Snáď nebudem za zahlcovača bulvárom, ale toto si myslím stojí za zamyslenie.
  Tento titulok, článok som nečítal : Zdrvený Robo Roth: Po smrti manželky Potokárovej (†27) POPREL všetky špekulácie o ich kríze!
  Takže jedna z tvári protestov za poSlušné Slovensko sa po rozvode s prvou manželkou ožení s novou láskou (predpokladám, že na celý život) a po pol roku intenzívneho manželstva (umelci sú „elita“, takže preto intenzívne) si jeho manželka siahne na život, ale oni nemali žiadnu krízu…kde bol ten umelec, keď nevedel? , že tragédia je predo dvermi? V deň jej smrti hral úlohu posla smrti a minulý rok vyšla 0€ bankovka – Banka lásky, na ktorej je Robo Roth s Táňou Pauhoufovou ako Marína a Sládkovič…
  https://www.eurosouvenir.sk/bankovky/images/0-euro-souvenir-banka-lasky.jpg
  Je život iba náhoda…?

  Odpověď
 8. Ahoj vsichni, minule jsem vam v odkazu Mimo Tema dal klipy na ,,skrytou kameru,, ale nevzbudilo to zadne reakce,,,,? takze dnes v teto rubrice vam posilam https://www.youtube.com/watchtime_continue=17&v=Wv7ie_kfTUM

  video ktere mi orosilo oci… posudte sami :

  Odpověď
  • 404 Not Found

   Odpověď
  • Je to o historii hymny a nadherne ukazky hry na kytaru..ja to jenom zkopiroval : COPY LINK a predal???
   a ukazujete to error 404?? proc? nemuzete nekdo postrcit?
   predem dik

   Odpověď
  • ahoj a omluva, …nevim proc ta ,,copy nefunguje …ale staci si do prohlizece zadat :
   prof.Stepan Rak o HYMNE
   a melo by to naskocit…..prijemny poslech

   Odpověď
  • ahoj a omluva, …nevim proc ta ,,copy nefunguje …ale staci si do prohlizece zadat :
   prof.Stepan Rak o HYMNE
   ..prijemny poslech

   Odpověď
   • https://youtu.be/vwydeA8Jdwg

    Odpověď
    • Tak tohle video mě chytlo za duši, nejen krásnou hudbou a popřemýšlením o textu naší československé hymny, ale i upřímným, hrdým a pokorným vlastenectvím pana profesora. Hymna v tomto podání a nádherném povídání by měla být vyučována ve školách.
     U mě to má ještě tu rovinu, že když jsem jako malý chodil do ZUŠ na kytaru, velmi často jsem hrával skladby prof. Š. Raka. I pak po letech jsem si je s radostí hrával. Byly plné radosti, svěžesti, nápaditosti. Je příjemné takto ho po letech i vidět. Vše tak dostalo po letech tvář i hlas :) Vlastně jsem si ho i takto nějak představoval.

     Odpověď
 9. Sedmý důkaz HNR. O člověku, kterému zahynuli žena a dvě děti v letadle chybou Švýcarského dispečera, kterého po tom, co nebyl odsouzen, zavraždil. Celý příběh.
  https://www.youtube.com/watch?v=PSKhRVJpwsQ

  Odpověď
 10. Určitě si vzpomenete na herce, který ztvárnil hlavní postavu (Rodionov) v seriálu Spjaščije.
  Málo se ví, že ve 14.letech se ocitl ve vězení pro podíl na smrti jednoho člověka. Jak se mu po této zkušenosti změnil život vypráví v pořadu Osud člověka. Dávám to sem proto, že na jeho příběhu je přímo učebnicově ukázán princip rozmluvy s HNR prostřednictvím jazyka životních okolností. Neuvěřitelné.

  https://www.youtube.com/watch?v=3apvbK2qUIY

  Odpověď
 11. Ahoj všichni,

  už dlouho přemýšlím, jestli sem napíši svůj dotaz. No, on to ani tak dotaz není, spíš zkušenost / příběh / brouk v mé hlavě. Nejen můj, ale tak trochu i mé ženy. Ani pořádně nevím, co čekat od odpovědí, dostanu-li nějaké. Nemyslím, že mi někdo dokáže plně odpovědět, spíš asi doufám, že mě někdo postrčí, nasměruje či třeba nastíní ještě další pohled, nad kterým jsem nepřemýšlel nebo svou úvahou mi někdo z Vás přidá kousek do skládačky a mě se „rozsvítí“. Nevím, doufám.

  Zkrátka: ke KSB jsem se dostal tak, že mi Prozřetelnost strčila před oči článek Petra Nováka na FB, je tomu zhruba rok a půl. Tyto články – nejspíš je všichni nebo téměř všichni znáte – mě zaujaly natolik, že jsem si pročetl Petrovu zeď asi půl roku nazpět. Co mě tenkrát přímo praštilo do očí, bylo vysvětlení číslic 11 a 22 a co znamenají nebo mohou znamenat. Praštilo mě to do očí proto, že už v té době jsem tyto dvě číslice na hodinách často vídal a všímal jsem si toho, ačkoliv jsem tomu nějakou velkou váhu nepřikládal. Tak nějak automaticky – kouknu na hodiny a vidím, že je 11:11 nebo třeba 22:11. Protože jsem hlava otevřená, a protože Petr píše, jak píše, začal jsem si o KSB číst víc a víc. Samozřejmě nešlo tenkrát jen o ta dvě čísla, ale uvědomuji si, že to byl pro mne takový malý „aha moment“ při prvním seznamováním se s tématem.

  O čem tedy vlastně píšu? S postupujícím časem si všímám čím dál častěji, že mě hodiny (čas) „pronásledují“, ale opravdu hodně často. Nechci říct, že úplně každý den, ale rozhodně několikrát za týden a X-krát se mi stává, že dvakrát nebo i třikrát za den! Sedím v práci, pracuji, automaticky kouknu na hodiny a buď je 11:11 nebo 11:22. Večer doma projdu kuchyní, kde (v polotmě) na mě svítí hodiny z trouby a je 22:11. O víkendu dopoledne za mnou přijde potomek s otázkou „tati kdy bude oběd“, já se podívám a kolik je? No 11:11. Nebo si večer čtu, přijde moje žena mi říct: „dobrou a neponocuj, ráno vstáváš“, já sjedu očima z knížky na hodiny, ale úplně zbytečně. Vím přeci, kolik je, je 22:22, čekal jsem snad něco jiného?“ Poslední dobou se ta častost nepříjemně zvyšuje. Tím, že si o KSB čtu v podstatě denně, se vkrádá myšlenka, že si to nějakým způsobem přivolávám sám, ale to zase nesedí s druhým odstavcem, tedy že se mi to stávalo už předtím, než se mi do ruky dostalo první čtení od Petra.

  Má žena na druhou stranu 11 a 22 na hodinách vídá také, i když ne tak často. Ona vídá také jiné kombinace a tvrdí mi, že se jí také častost zvyšuje, a že to má v podstatě denně, často i vícekrát. Vídá kombinace dvou stejných (dvouciferných) číslic. Například 16:16, 20:20, 12:12 a podobně. Nelze odhadnout, jak dlouho to už trvá, ale víceméně se dá říct, že jde o podobně dlouhý příběh. Tedy něco jako zhruba dva roky, což je doba, kdy si to uvědomujeme, ale možná, že to trvá déle.

  Nenapadá mě lepší místo na zeptání „co se nám to děje?“ než přímo tady v rubrice Jazyk životních okolností.
  Budu rád za každou myšlenku
  Přeji pěkný den všem

  toldis

  Odpověď
  • https://lecitelstvi.webnode.cz/news/vyznam-cisel-hodin-ktere-se-opakuji/

   Odpověď
  • Světloslav 21.10.2019 o 15:50

   Toldis,
   mrkni na stránky „Wahlgrenis – čas který není“ ..

   Odpověď
  • Je to jazyk životních okolností a děje se mi to taky (jiná kombinace čísel), ale nehledal bych žádné vysvětlení někde venku, jako například na tom odkazu výše – bude téměř jistě zavádějící a špatné. Člověk to může brát třeba tak, že Bůh má smysl pro humor.

   Odpověď
  • Přidávám se k Hoxovu „Bůh má smysl pro humor“.
   Původně jsem si myslel že je to něco co se týká jen mě a je to jakési osobní sdělení (což jistě také je) ale když vím kolika lidem se to děje, připadá mi to jako vtipný a zároveň velmi mocný způsob jak ukázat lidem že je tu něco víc než co nás učí ve škole, prostě nutí to lidi přemýšlet a dává možnost zahlédnout střípek reality jiné, než jak nám ji světovládci vykreslují.

   Zároveň je to způsob který Bohu nemůže nikdo vzít, nikdo narušit, to by musel zakázat domácí hodiny.

   Odpověď
   • Děje se mi to taky.

    Odpověď
    • aj mne

     Odpověď
     • Cca rok nazpět jsem si to vyložil tak, že obrazce mají energii, na kterou mohu být citlivý a nutí mě to se za „tím“ otáčet jako střelka v kompase.

      Odpověď
      • Aha. Mě to také stává a vždy mě to hodně uklidňuje, mám to rád, ať jdu třeba pozdě. „Bůh má smysl pro humor“. Nádhera! Takže hurá do dalšího osvojování KSB. Děkuji.

       Odpověď
   • Znám to taky. Výhradně z auta, a zpravidla na delší trase. Zcela bezdůvodně mi sjedou oči na „budíky“ – a je to tam. Přiznám se, že jsem z toho sem tam už byl nervózní. Hoxovo vysvětlení se mi líbí. Zároveň je svým způsobem i uklidňující :-)

    Odpověď
    • ale su to cisla, ktore parazit zneuzil na svoje ciele. vesmirne cykly sa casto opakuju v 11 alebo 22 rocnych obmenach. este za pozornost stoji aj cislo 19. niekde som cital(neoveroval), ze na 19,5 zemepisnej dlzky-sirky su energeticke body planety – na Zemi najvyssia sopka Manua Kea, na Marse najvyssi vrch Mont Olympus, na Jupiteri najvacsia burka, ktora trva uz min. 300 rokov.

     Odpověď
  • Tento příspěvek čtu při venkovní teplotě 3,3°C a venkovní vlhkosti vzduchu 55%.
   A i vnitřní vlhkost vzduchu je při psaní tohoto příspěvku 55%.

   Opravdu.

   Odpověď
 12. Ke Slunci míří návštěvník od jiné hvězdy. Nově objevená kometa nepochází z naší sluneční soustavy https://ct24.ceskatelevize.cz/veda/2923127-ke-slunci-miri-navstevnik-od-jine-hvezdy-nove-objevena-kometa-nepochazi-z-nasi-slunecni Kometu bude možné zkoumat nejméně do poloviny prosince, ale možná ještě mnohem déle. „Je to první vysoce aktivní objekt, který vidíme, jenž přichází od něčeho, co se zformovalo u jiné hvězdy,“ říká astronomka Michele Bannister z Australské národní univerzity. Dodává, že zatím se kometa příliš sledovat nedá, brání tomu její pozice vůči Slunci. Lepší situace se podle ní objeví od poloviny října.

  Zde je animace https://www.youtube.com/watch?time_continue=5&v=vqMJo3DHOfg dráhy „tulácké komety“ C / 2019 Q4 (Borisov).

  Odpověď
 13. Afrika v nás.

  https://deliandiver.org/2019/08/branislav-michalka-afrika-v-nas.html

  Dobrá úvaha.

  Odpověď
  • Díky za tuto úvahu. Nový, dle mého neotřelý, pohled na afrikanizaci Evropy. Nikdy mne nenapadlo se na danou problematiku dívat z tohoto úhlu. Opravdu díky.
   Mi rakouští kolegové byli zaskočeni, že v autě poslouchám Johanna Strausse. Ještě více je dostalo, když jsem jim řekl, že je to jejich skladatel a zeptal se na jeho jméno. Musel jsem jim napovědět….

   Odpověď
  • Já bych si dovolil mírně nesouhlasit -článek je zajímavý, ale myslím si, že „Afrika v nás“ se týká doposud, díky Bohu, stále ještě hlavně západoevropanů. My jsme do té pasti taženi, stojíme na pokraji propasti s nohama zaseknutýma v zemi a nechceme tam spadnout.
   Autor dle mého nechápe, že ta „Afrika v nás“ je projekt neviditelného loutkovodiče.

   Odpověď
   • Článek je zajímavý,ale týká se hlavně západoevropanů. Chápu autorovi obavy z afrikanizace, mentální primitivity a téměř naprostou absenci spirituality.
    Autor to sice myslí dobře, ale má to jeden velký háček …

    Existuje řada lidí, jenž mylně považuje za prvotní evropskou spiritialitu křesťanství a to ještě v silně cenzurované a zdeformované podobě, které je následně stavěno proti islámu, budhismu i hinduismu (ale ani o nich si není třeba dělat iluze). Autor článku k nim zcela zapadá. Ve skutečnosti tím článkem nevědomky napomáhá disktereditaci křesťanství jako náboženství, ale přitom se míjí účinkem.

    Odpověď
 14. Reagujem na MIKY-ho CZ 13.8.2019 7:50, kde napísal: Ale máš nějaký důkaz o tom, že Bůh je dobrý? Já ho nikde nevidím.
  Začnem príbehom ktorý sa mi stal, pred rokom. Jedného pekného rána som išla do svoje záhrady, kde veľmi rada chodím pretože si tam nabijem energiu a odreagujem sa. Ako tak okopávam zeleninu, zrazu zo zadnej záhrady beží ku mne zúrivý ( s brechotom ) nemecký ovčiak. Čo v tej chvíli, ani utekať, pretože moja záhrada nie je ohradená, tak som tam stála nehybne a čakala som čo bude. Pes pribehol a zastal asi 5 krokov odo mňa. A len na mňa brechal a brechal. Čo v tej chvíli, pozrela som do neba a pýtala som sa boha , prečo poslal na mňa tohto psa, čím som sa previnil alebo som urobila niečo zlé. A pes len brechal a ani sa nepohol. Medzi tým už majiteľ na neho volal a pes privolaním , bežal k pánovi.
  Trošku som sa zatriasla a okopávla som zeleninu ďalej. Po 5minútach, prišiem majiteľ a podaroval mi jablko, a nech prepáčim za psa. Začal mi vysvetľovať, že susedovi chlapci huckali jeho psa, až kým sa pes neodtrhol, ale chlapci stihli ujsť.Rozprával, že teraz chová zajačiky a to robí veľmi rád. Je chorý má nádor na hlave, že keď bol mladý robil v Nemecku od rána do večera, že číta teraz dalajlámu, a iné knihy, a berie svoj život úplne ináč, teraz si to užíva. Rozprávali sme sa ešte veľmi dlho a na záver mi povedal, že pozajtra ide na vyšetrenie a veľmi sa bolí. Hovorila som mu, že človek nevidí a nepočuje, až keď je zle ( či už choroba, a začne vidieťaž keď je k tomu prinútený ), keď odišiel ešte dlho som rozmýšlala nad stretnutím tohto pána, a aj nad psom, neviem čo ma prinútilo, ale začala som sa modliť aby sa jeho stav nezhoršoval. Môžem Vám povedať že pán sa má dobre. Daroval mi jablko, poznanie, náhoda čo mi chcel boh tým povedať, ja viem a preto verím bohu ako verím matke a otcovi, a každý deň si premietnem deň, aby som ten nasledujúci prežila ešte lepšie. A možno zas ďalší príbeh …..

  Odpověď
  • Vďaka, AZ, za podelenie sa o príbeh.
   Podľa mňa vôbec nie je podstatné, že na teba poslal zlého psa. Podstatné je v tomto prípade to, že zariadil, že ti ten pes vôbec neublížil. A ešte dôležitejšie bolo, čo sa stalo po tom. O to najskôr šlo :-)
   (Tiež sa mi dvakrát v živote stalo, že po mne náhle vybehol veľký rozzúrený pes, ale našťastie mi v prvom ani druhom prípade neublížili. V prvom prípade ho ešte za behu odvolal naspäť vartáš. A v druhom prípade pes vybehol z dvora, ostal som nehybne stáť v kľude, pes sa zastavil asi meter odo mňa a nebol si istý či má zaútočiť alebo nie. Akoby ma nevedel odhadnúť, len zúrivo štekal a ježil srsť na chrbte. Zakrátko vyšiel majiteľ, odviedol si ho a ospravedlnil sa).

   Odpověď
  • Krásné. Někdy i ten nejhorší zážitek přinese ty nejchutnější plody, řečeno trochu obrazně.
   Mě by ještě zajímalo co se ti dělo předtím, nebo na co jsi se ptala v poslední době, protože tohle se nestává jen tak (podle mne) aniž by člověk něco nezpytoval. Ale to je jen moje zvědavost, odpovídat rozhodně nemusíš :-)

   Odpověď
  • Hezký příběh.
   Já jen, že v příběhu je zuřivý pes, pán s rakovinou… To by mě mělo jako přesvědčit, že Bůh je dobrý?

   Odpověď
 15. Dnes dopoledne jsme diskutovali, jaké „kapky“ (pokuty) dostávají ti zemědělci, kteří nepostřikují. Pěstitelé – sadaři, musí splnit alespoň minimum cca 12 postřiků, než např. jablko uzraje. Jablka jsou pak podle komise krásná, jedno jako druhé a nenahryzané hmyzem, lesklá (zřejmě namáčená v synteťáku WD 0-30 (hmyz kaput přesně podle pokynů)
  No a běžná praxe je cca 24 postřiků tedy po každém dešti, pač voda toxické jedy smyje do půdy a toxickou ochranu by plody ztratily, dále se megatuny toxicjedu dávkují při každém vykuklení čehokoli ať už motýlů, či komárů, nebo vosic, much, podle tabulek. Hnus.
  A jak tak jdu pozdě odpoledne po chodníku, za mnou si to šine ten chemický traktor s jedy pač včera pršelo a hned jsem přidal do kroku a byl rád, že to neschytám vítr od něj šel opačně přesně k rodinným domkům na okraji polí, kde si hrály děti.
  Další hrůzu jsem zažil cca po 50 metrech, kde ještě včera byla krásně zarostlá zavlažovací strouha, kde rostly divoce zelené byliny a močálovité trávy a kde se schovávalo mladé vodní ptactvo, přesně dle obrázku https://pixabay.com/cs/photos/lyska-mlad%C3%A9-lysky-ml%C3%A1%C4%8Fata-jaro-3476861/
  a plná motýlů, žab. Jak utíkám od toxic jedů jsem doběhl k strouze vybagrované, bez života, zeleň poházena po břehu bagrem a voda v kanále rovném dle úředních směrnic.
  Kam se hrabe jakýkoli filmový horor! Tohle je skutečný, který sami sobě schválně, díky své osobní pomstychtivosti provádíme!

  Odpověď
  • Prosím o zdroj k informácii o sadoch a postrekoch, vďaka.

   Odpověď
   • Aniž bych byl sadař, jako laik namátkou jsem „šáhl“ a našel toto:
    https://www.agromanual.cz/cz/clanky/ochrana-rostlin-a-pestovani/ochrana-obecne/aktualni-prehled-ochrany-zahrad-sadu-a-vinic-leden-a-unor-2019

    Při neustílém nekonečném růstu pokut a sankcí za šíření chorob, larev a pod. (poslední info o Bolševníku od souseda snad až na 100 000 Kč pro fyzickou osobu) takže takový sadař prokáže dobrou vůli prokazatelnou spotřebou toxických jedů v tunách za rok.

    V textu se hovoří o jakési kritičnosti a množení a nepřípustnosti a požadavek řešení.
    No zřejmě se bude jednat o algorytmus úředně byrokratický (macešský=nenávistný) režim rozkazů standardizace činností a fašizace za neplnění a zavádění odborů vymáhání (gestapáctví) výkonu moci = dnešní stav.

    Odpověď
    • Ďakujem, zaujímajú ma skor tie povinnosti postrekov a vymahateĺnosť pod pokutami, a ktorá inštitúcia je príslušná…

     Odpověď
    • NicNezNula 3.7.2019 o 9:42

     algoritmus = i, protože slovo je odvozeno z Abū ‘Abd Allāh Muhammad ibn Mūsā al-Khwārizmī

     Odpověď
     • Isto, ale matrične správne má byť asi naozaj Rytmus, Algorytmus.
      Ostatne tá historka s tým al-kwarizmim je tak-ci tak podozrivá
      a bolo by dobré sa jej nielen kvôli tomu na zúbky pozrieť.
      Zrejme dlho hľadali.. že by reAlitu zakryli.

      Odpověď
 16. Dám článek do této rubriky a bez komentáře
  https://video.aktualne.cz/z-domova/vladimir-spidla-jako-dedecek-pecujici-o-autistickeho-vnuka-k/r~b8f5b7d8975711e9b5e8ac1f6b220ee8

  Odpověď
  • Ten náš milý Špidla má těžký karmický ranec,až má z toho trencle do zvonu. Namátkou jsem zjistil,že spoustu nakradených prachu proinvestoval do zdravotní péče své ženy.

   Odpověď
 17. Odjinud ( http://moje.auto.cz/DvdM/lacko11.html )

  „… Aby som to celé zhrnul. Auto mám 2 roky, spravil som na ňom necelých 40 tis. km, nikdy nás nikde nenechalo, zatiaľ nijak nezaváhalo, prepravilo spoľahlivo celú osádku a občas vyčarilo poriadny úsmev na perách. Manželka sa na ňom stále učí jazdiť, vysvetliť žene, ako narábať s pákou aby to išlo prosto nemá význam „Veď ono to tak strašne ričí“. Jeden Ukrajinec sa mi vyškieral – „máš pekné auto ale bez turba“. Nedávna japonská škola, dnes už časy minulé. Nemáš turbo, akoby si neexistoval, ale nebudem tu vyplakávať, že občas dá roboty obehnúť litrovú fábiu, či rapid.. Už už som rozmýšľal, že Lacka predám (viď odstavec spotreba a kufor), keď mi odskočený kamienok spôsobil prasklinu na čelnom skle pekne z kraja. Čiže výmena. Pri parkovaní pred servisom som rozbil zadné svetlo. Takže Lackovi sa ešte preč nechce, tieto znamenia by človek mal brať vážne. …“

  Odpověď
  • Taky ho mám, Lancera, už 10 let. Prodat ho by bylo hloupé. Je pro mě důkaz, že věci jdou udělat tak, aby fungovaly a člověk je jen používal a nemusel opravovat vůbec nic.

   Odpověď
 18. Dovolím si umiestniť do tejto rubriky menší blog-šifru. Je to vlastne reakcia na „jazyk životných okolností“, nevyhnutnosť, motivovaná osobnými dôvodmi. A áno, adresátom blogu nie je nik zo slovenskej politickej obce. Keďže mi to nechcú uverejniť na Pravda.sk, dám to sem.

  „NOLLI ME TANGERE!“ alebo prečo Judit nezachráni Izrael…

  Mysteriózny fejtón

  „Восстань, пророк! И виждь и внемли!
  Исполнись ВОЛЕЮ МОЕЙ!
  И обходя моря и земли,
  Глаголом жги сердца людей.“

  Et contra Legionem Vinces!

  KNIHA PROROKA IZAIÁŠA, 6. kapitola. Videnie Pána a serafínov. Poslanie proroka
  „…Roku, ktorého zomrel kráľ Uziáš, videl som Pána sedieť na vysokom tróne a povznesenom, a podolok jeho rúcha naplňoval chrám. 2 Serafíni stáli nad ním. Každý mal šesť krýdel; dvoma zakrýval svoju tvár, dvoma zakrýval svoje nohy a dvoma lietal. 3 A volali jeden druhému a hovorili: Svätý, svätý, svätý Hospodin Zástupov (Savaof – pozn.), celá zem je plná jeho slávy. 4 A pohly sa základy prahov od hlasu volajceho, a dom sa naplnil dymom. 5 Vtedy som povedal: Beda mne, lebo zahyniem, pretože som človek nečistých rtov a bývam prostred ľudu nečistých rtov; beda mne, lebo moje oči videli Kráľa Hospodina Zástupov! 6 Tu priletel ku mne jeden zo serafínov majúc v ruke žeravý uhoľ, ktorý vzal kliešťami z oltára. 7 A dotknul sa mojich úst a riekol: Hľa, tento uhoľ sa dotknul tvojich rtov, a tak odišla tvoja neprávosť, a tvoj hriech je prikrytý.

  8 Potom som počul hlas Hospodina, ktorý hovoril: KOHO POŠLEM, a KTO pôjde ZA NÁS? Vtedy som povedal: Hľa, TU SOM, pošli MŇA.

  9 A riekol: Iď a povieš tomuto ľudu: Počuť počujte, ale neporozumejte, i hľadieť hľaďte, ale nepoznajte! 10 Pretože stučnelo srdce tohto ľudu, a ušami s ťažkosťami počujú, a oči svoje privreli, aby skrze nich nevideli, a nepočuli a neporozumeli srdcom a neobrátili sa, aby boli uzdravení! 11 A keď som povedal: Až dokedy, Pane? Odpovedal: Až dokiaľ nespustnú mestá na toľko, že nebude obyvateľa, a domy, že nebude v nich človeka, a dokiaľ zem celkom nespustne…“

  Veru, Miša Lajtman má v niečom pravdu, svet skutočne už nie je, čo býval. Dialektika je silná zbraň, a v svojich blogoch na Pravde ju tento kabalista, pracujúci na vyšších prioritách v mene hesla „Adveniat Regnum Kalergi 2nd Edition“, aj majstrovsky využíva. Akurát pritom akosi zabúda spomenúť, že „veľká európska civilizácia“ sa do terajšej krízy dostala z veľkej časti aj v dôsledku rozkladného pôsobenia jeho globálno-elitárskej frakcie na politické procesy v Európe.
  Nepodarilo sa Vám to s tým degradujúcim českým brlohom, ktorému nedávno odzvonila rozlúčková rapsódia, a tak to chcete skúsiť s Habšov bačom Ďurom, čo? Miša, pozorne som sledoval „Tlmočníka“. Viem presne, o čo ide. Ja sám tlmočím do Fj, Aj, Nj a Rj, škoda, že hebrejčina mi, neobrezancovi, nejde. To by som potom totiž mohol sprevádzať „Boha-Ježiša“ na jeho ceste do „Svätej Zeme“. Viem aj, prečo tam bol. Čítal si knihu Judit, Miša? Veľmi zaujímavé a poučné čítanie. A navyše veľmi aktuálne.
  Nedávno došlo k chabému pokusu o „rekonštrukciu“ obliehania Bethulie (BTL) v blízkom okolí Lietavy-Litvy (LTV). Assýrski dezinformátori odvšadiaľ dobiedzajú, chápeš, no neporazí Ťa? Treba na ich mnohohlavé vojsko poslať STRACH pred Vašim „Bohom“. Lebo v skutočnosti ste to Vy, kto je posratý. Ale tentokrát Judit nezachráni Izrael…
  Dnes sú totiž iné podmienky, ako v XVI. stor.n.l. Bethuliu neoblieha mnohohlavé vojsko, ale len 1 jediný Assýrčan. Váš zazobaný a primitívny miestodržiteľ si Bethuliou vládne bez rozdielu, so svojimi trablemi i radosťami, s pozemkovou mafiou, uplatňujúc svoju moc vydieraním, zastrašovaním a kaličením ľudí. Vaši žreci sú súčasťou významných sinedriónov Assýrie, ste silní v Moábe, v Ammone, nehovoriac o Negeve, krajine Ezau-a, ako aj o Chazárii, ovšem bez Gazy, Sinaja a Kaffy. Máte svoje útočiská za Jordánom, v Galilei pohanov. Nehovoriac o Dekapolise a Heptapolise. Avšak spupnosť a lakomosť zamlžili ostrosť Vašich očí, triezvosť a striedmosť Vášho úsudku, o neverní Izraelovi!
  Preto počúvaj, veľkňaz, čo vraví Hospodin zástupov skrz proroka Madiáncov: „Beda Ti, Sione, ak prekročíš a pošliapeš hranice Háranu, Médie a Akkadu, ak budeš znevažovať svätyne tohto ľudu, ktorý som si vybral, aby viedol synov človeka k životu večnému! Beda Ti, dcéro Sionu, ak na oltár svojej chamtivosti prinášaš bitnú obeť mladých dcér a synov Šeby, Dedanu a Chavily, keď ich zhadzuješ z piedestálu ich hrdosti, zo symbolu slobody a odporu na brehy Jordánu poniže moábskeho Dibonu, pred jeho rozliatím pri Samárii. Môžeš pohostíniť v tejto krásnej Zemi (ako už toľkokrát v minulosti), o ktorej si myslíš, že je vo Vašom večnom vlastníctve (škoda, že si nebol, Miša, na Staromestských slávnostiach – pozn.), ale NESMEJ siahať na obyčaje, životy a majetok Moába a Madiana (ako už toľkokrát v minulosti). Pamätaj, že Tvoja bezpečnosť a život je zaručený len potiaľ, dokiaľ je garantovaný život a bezpečnosť synom Chaldejov a Mágov. Neprekračuj mieru Božieho dopustenia a nehaň prorokov tohto ľudu, inak riskuješ hnev Hospodinov, ktorý už raz bol zjavil svojmu ľudu v Sodome a Gomore na Balatone. Nechoď do cudzieho kláštora so svojim artikulom! „Vzdialení“, ako Assýrčania volali obyvateľov Paddan-Aramu, sú tu od nepamäti a nebudú viac, ako tí Pavlovi Galaťania, neposlušní pravde, keď im bol sám Kristus pred očami zjavený ako medzi nimi ukrižovaný? (https://www.ta3.com/clanok/1149902/som-jezis-krical-opity-slovak-v-rakuskom-kostole-zadrzali-ho.html; https://www.hlavnespravy.sk/v-somodskej-zupe-zaznamenali-slabsie-zemetrasenie/1691565)
  To, čo vykonali Tvoji nehodní sluhovia v ber-šebskom učilišti Selinanu, má len 2 vysvetlenia. Zlé a ešte horšie. Každopádne, treba chytiť dílera, ak sú v tom drogy. Ak nie, ide o to horšie vysvetlenie.
  Selinan začal horieť, veľkňaz. S hašišákmi je to holt tak, rovnako aj s divadelníkmi a tými novými Synmi Góga. Vedia len ničiť, provokovať a činiť podpaľačstvo.
  Aké to poníženie pred Históriou, že Vládu Tvoju, ó Svätý Izraelov, upevňuje a uplatňuje v Thebaide taká naslovovzatá morálna a intelektuálna infuzória!
  A teraz ma dobre počúvaj, veľkňaz. Za týždeň, čo som strávil v krajine Ogrov, ste v mojej krajine stihli narobiť riadny bordel, ako predminulý týždeň v mojom meste. Ty, veľkňaz a Tvoji babylonskí mudrci, ste farizeji, satanisti, nepriatelia Boha-SLOVO a ľudského rodu. Pre svoju klamlivú veľkosť a spupnosť si uzurpujete právomoci, ktoré Vám nikdy neprináležali, a neváhate zabíjať neplnoletých synov a dcéry Šinaru, neľutujete ani len tie deti. Navyše si predstav, že na spiatočnej ceste z krajiny Ogrov mal náš autobus defekt. Jazdil som autobusom x-krát, nikdy nebol žiaden.
  STAČILO!!!
  …et dixi usque huc venies et non procedes amplius et hic confringes tumentes fluctus tuos!
  Prisahám Ti, veľkňaz, že tak ako tu teraz stojím pred Veľkým Stvoriteľom a jeho Synom, ktorého som spoznal ako „homo sovieticus“ bez Vašich farizejských modloslužobníckych zaklínaní v zmysle „Veriť V BOHA“ namiesto „Veriť BOH-u“, že ak ešte raz ruka Tvojej chamtivosti, bič Tvojho pohoniča čo i len náznakom ohrozí životy mojich blížnych, resp. im skriví čo i len chlp na tele –
  Alors je n’irai pas me procurer des généraux:
  Ne suis-je qu’une araignée chez soi dans son réseau?

  EGO SUM VOX POPULI ET GLADIO DEI!
  Arma Romanorum in Waga operandi!
  Ego sum III Roma Victor in Aegyptus!

  En outre, j’irai bientôt assister au splendide spectacle de rasage des moutons, dont je comprends tres bien le sens inné caché. Je ferais aussi d’autres chemins avec mes touristes. Ne me troublez pas par l’Éthiopie, j’ai mon FUCKING DROIT DE VIVRE, entendu? Mon grand pere me l’a donné, me l’a transmis de parmi les souffrances de la guerre, il a payé mon droit de vivre par son propre sang, et ce n’est pas á Vous de me l’ôter. Vous ne me tueriez pas par derriere. Voilá mes humbles conditions. Laissez-moi vivre et ne Vous melez pas dans ma famille. Dans ce monde de sodomie que Vous avez créé débutant par la lancée simultanée des misenscenes de “Cyrano de Bergerac” et du premier striptease á Moulin Rouge (aucun hasard lá) – j’y suis d’accord avec Delon – je préfere batir mon propre destin comme souverain. Je veux protéger mon pays. Je veux me battre, tandis que c’est possible et au fur et á mesure de ce qui est légal avec les ennemis de notre liberté. Souffrez que je le fasse. Ou que j’irai, je reviendrai sain et sauf, afin de poursuivre ma vie d’hônnete homme. Vous contrôlez tout le monde, aussi suis-je bien conscient que Vous avez approché mon cousin. Il n’a rien á avoir avec mes études, mais je l’aime et Vous le laissez tranquille lui aussi, est-ce entendu, Edmond? Je me fous de ce qu’il fait, pourvu qu’il soit sans troubles. Bref, Laissez-moi mon droit de suivre mon chemin d’honneur. En dépit de tous! Je ne suis pas quelqu’un qui nierait ses ancetres, ou blasphémiserait sa Patrie. Je Vous ferai témoins d’un tel spectacle, qui va aisément surpasser la Bérézina. N’oubliez pas que je suis fils de SAGESSE et VICTOIRE. Et, meme en vous retirant, battus, de notre petit champ de bataille, Vous allez me respecter et regretter de n’avoir jamais rencontré un adversaire pareil, de voir le spectacle de votre défaite terminée. Soros – ce n’est pas un adversaire pour moi, c’est un infame auquel je ne tendrerais jamais la main. Je sais bien ce qu’il a fait pendant que mon grand pere a versé son sang sur le front.
  JE SUIS LAS DE POURFENDRE LES NAINS!
  A bientôt et dites a votre connard gras et idiot sur place de se restraindre d’action violente quelconque, qui puisse etre ciblée a terroriser mes concitoyens et ma ville. Ou vous allez regretter, parole d’honneur! Priez donc, si vous le pouvez encore, que je prefere travailler l’histoire plutôt que la politique. Car je sais bien que vos buts son MOINDRES des miennes, et demandent relativement peu de temps. Je veux vivre un grand destin, servir mon Dieu et voir mes deux patries prospérer, vivre, croire et espérer. Gare a celui qui essayera de m’y empecher.
  Bien entendu, je REQUIERS la meme chose et la meme sécurité pour le Dieu-Jésus! Et pour celui qui aime le bonheur, chose évidente.
  Et ce qui n’est acceptable du tout, ce sont des menaces pareilles – https://www.hlavnespravy.sk/ondrejcsak-ucasti-slovenskych-vojakov-misiach-azii-zaklade-poziadavky-miestnych-vlad-i-moste-vychodom-zapadom-smrtelna-veta/1764796
  Faites qqch avec ces clowns gonflés de grasse, de vanité, de stupidité et d’importance fictive.
  Je comprends bien que ne ne puis vous demander a pousser la publication de mes oeuvres, c’est pour cela que je Vous demande la petite faveur de me laisser vivre.
  Merci.

  Odpověď
  • V prednej linii Nikita si…

   Odpověď
  • Pozorne som si prečítal blog. K citáciam zo starého zákona je doré pripomenúť si – http://leva-net.webnode.cz/products/ako-a-preco-sa-pisma-robia-svatymi/ . Ďalej, ak si ľudia uvedomia hierarchie intelektu (napr. http://leva-net.webnode.cz/products/hierarchie-intelektu/ ) a typy psychiky človeka (padlý, biorobot, démonický, ľudský), tak veľa vecí bude zrozumiteľných.

   Odpověď
 19. Člověk 5.6.2019 o 20:27

  Nejsem v matematice příliš zběhlý, pokusím se později na internetu najít pravděpodobostní výpočty této situace: Hraje se karetní hra prší ve dvou, přičemž vždy míchá a rozdává jeden z té dvojice, přičemž hru začíná vždy druhý z dvojice. První karta platí. Hraje se šest her za sebou. Úkol 1: Jaká je pravděpodobnost, že bude ve všech šesti hrách první karta eso (ta která se při zahájení otočí)? Úkol 2: Jaká je pravděpobnost, že v druhé až šesté hře bude eso jedné barvy?

  Pokud to nepatří do JŽO tak se omlouvám, ale přesně toto se mi přihodilo a náhoda to zřejmě nebude. Ta vypočtená pravděpodobnost bude asi velmi malá, otázkou je, co toto v JŽO znamená. Asi abych hrál s dětmi jiné hry (eso je v prší stopka) :)

  Odpověď
  • Zaujímavá náhoda :-) Možno to nie je správny vzorec, neručím, ale bude to približne 1/(počet kariet/4 esá) na šiestu. To je mizivá pravdepodobnosť.

   Odpověď
  • Zajímavé. Nemusí se to nutně vztahovat k té hře samotné, to záleží na co se nahoře ptáš nebo o čem dumáš… ale to je jen myšlenka. Pravda, když jsem s dcerou hrával prší, taky jsem přemýšlel jestli je to dobrá hra pro děti.

   Jinak v kartách to poslední co by platilo je pravděpodobnost :-) to je moje zkušenost.

   Odpověď
  • NicNezNula 5.6.2019 o 21:20

   1) P1 = (4/počet_karet) na 6
   2) P2 = (4/počet_karet) * (1/počet_karet) na 5

   Odpověď
   • NicNezNula 5.6.2019 o 21:22

    oprava
    2) (3/počet_karet) * (1/počet_karet) na 5

    Odpověď
    • NicNezNula 5.6.2019 o 23:30

     1) 1 / (2 na 18)
     2) (3 /32) * 1 / (2 na 25) )

     reflektují ty čísla něco známého?

     Odpověď
    • P2 = (4/počet_karet) * 3 * (1/počet_karet) ^ 5

     Odpověď
   • P1 = (4/počet_karet) na 6 = 0,00000381…

    Odpověď
  • Člověk 6.6.2019 o 10:24

   Díky všem za vstupy. U prvního příkladu mi to vyšlo stejně jako Jardobovi a Hoxovi, u druhého příkladu je to číslo krát deset na mínus třináctou (možná ještě menší), což mi žádná kalkulačka nechce spočítat :)

   Snažil jsem se tuto okolnost rozklíčovat. Už delší dob cítím, že sám sebe informačně zahlcuji a to někdy dost zbytečně, tzn. že skenováním informací na internetu ztrácím čas, který bych mohl využít efektivněji. Ta včerejší karetní hra mi nedala spát a klíč k rozluštění jsem hledal takto (jelikož to píši jako text, bude to kostrbatější):

   Co? Hra (zábava, internet)
   Jaká? Prší (voda, informace)
   Zvláštnost? 6 x první karta eso (nejvyšší karta, stopka, zastavení)
   Zvláštnost zvláštnosti? 5 posledních es bylo žaludových (problémy, nesprávná cesta)

   Význam pro mě: Příliš se věnuji „zábavě“, což je vyhledávání informací na internetu a stávám se (nebo již jsem) na internetu závislým. Proto jsem dostal od nejvyšší(ho) (skrze) karty upozornění, že bych měl tuto svou činnost zastavit (stopnout). Jinak mě čekají problémy a neštěstí, jelikož toto není pro mě osobně ta správná cesta.

   Shrnutí: Výše uvedený význam JŽO jsem vydedukoval asi z šesti možných, které jsem si napsal. Tento „křičí“ ze všech nejvíce. Pro mě osobně to znamená, že musím provést změnu životních okolností v souladu s upozorněním, jenž jsem dostal Shora. Více se budu věnovat rodině, studiu KSB, práci a životu jako takovému, místo honění se po internetu ve snaze interpretovat veškeré dění kolem nás. Ještě včera večer jsem se snažil odpovědět Jardobovi na jeho komentář k tomuto vláknu, ale ani po deseti pokusech se mi to nepodařilo odeslat. Pro mě je to jen potvrzení mé interpretace této životní události.

   Teprve nyní mi dochází občasné rýpnutí Luda, ohledně hýčkání si ega při diskuzích zde, ale i jinde na webu. Všechno má svou míru. Také chápu občas velmi příkré reakce Hoxe, který z této diskuze nechce mít ezo web, nebo cirkus pouze točící se kolem KSB a nepřinášející jakoukoliv přidanou hodnotu.

   Od té doby, co jsem začal studovat KSB, materiály na Leva-Netu, číst a zapojovat se do diskuzí zde, jsem se dost změnil. Věřím, že k lepšímu. A za to jsem autorům zmíněných stránek, i diskutujícím zde, velmi vděčný. Zlepšil se mi život a vím, že jsem na dobré cestě. Nyní je ale čas jít dál a vnímat jazyk mých životních okolností tak, abych se mohl dál rozvíjet na své cestě k Člověčenství a mohl plnit úkoly v souladu se Záměrem. Věřím MU a tak HO také musím poslechnout, když ke mně promlouvá. Neznamená to, že bych se zde již neobjevil, na to jsem na těchto stránkách asi příliš závislý :) Ale stejně tak, jako Jox kdysi, pokusím se věnovat svůj čas a úsilí něčem prospěšnějšímu, než diskuzím a brouzdání na internetu. Ještě jednou Vám všem úpřímně a ze srdce děkuji. V případě, že bych někomu chyběl (což pochybuji :) ), Hox má na mě e-mailovou adresu (pokud jí nesmazal). Ať se Vám všem dobře daří na Vašich cestách k Člověčenství, ať jste zdraví a pod Jeho ochranou.
   Člověk

   Odpověď
 20. Ariadnina nit. Doporučuji poslech prvních 11 min, Koroni mluví o sklárni na Slovensku obec Katarínska Huta a majiteli Janovi Riečicovi. Je to až k neuvěření. Sklo budu kupovat jedině z této sklárně.
  https://www.youtube.com/watch?v=rqmzrQ04IgI

  Odpověď

Napsat komentář

*
*

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>