1. Popolvár 14.5.2019 o 15:57

  Duch svatý…
  V nižšie uvedených diskusných príspevkoch bol Lenkou a tuším aj Fidelom uvedený názor, že Duch svatý je len do dokonalosti vyvinutý duch človeka – ak som si to dobre zapamatal. Nebudem to rozporovať, ale cca pred 10 dňami som mal veľmi zaujímavý rozhovor s človekom, ktorý má rozvinutejšie duchovné vnímanie, než je bežný priemer – vnímanie jemnohmotna. Venuje sa aj čisteniu priestorov od všelijakej “magickej a démonickej verbeže” a v rámci rozhovoru povedal (voľný citát): “…archanjel Michael pri ich vyháňaní nie je až tak silný a všemocný, ako sa traduje. Na mnohých nestačí, nič si z neho nerobia. Ale to by si mal počuť ten dupot, keď len začujú meno Duch svatý… v panike nevedia, kam sa podieť.”
  Takže, z toho vyplýva, že existuje aj Duch svatý v ponímaní podobnom, ako to chápe cirkev.

  Odpověď
  • Ducha svatého chápu jako energii ať už perzonifikovanou (vstoupivší do těla – „vstoupil do něj Duch svatý“, tedy hmotně se projevil, to je podobné jako vstoupil do něj démon = démonický stroj psychiky). Chápu to podobně jako napojování na noosféru, egregory, které mají nižší či vyšší formy energie. Domnívám se, že i církev to takto pojímá, v soustředění se na „určitou formu inteligence“ (modlitba, rozjímání), ale toto najdeme v buddhizmu (jejich božstva, která popisně představují zlé či dobré inteligence), v indických védách, v šamanizmu …,
   ale vždycky jsou to jen slova, dokud člověk není schopen energie vnímat, vyladit se, aby měl osobní – potvrzenou – zkušenost,
   jenomže ta je osobní a nepřenosná (přenosná pouze u stejně vnímavých jedinců). Je to jako u proutkářů, hledačů vody (tady je důkazem pro všechny ta voda), nebo u senzibilů, kteří vnímají negativní místa a můžeme dohledat, že se na tom místě stalo neštěstí a pod.
   Určitě si nedovoluji tvrdit, že můj názor, nebo moje pojetí těchto věcí je jediné správné. Napsala jsem jen „mou“ verzi, jen jsem se podělila, proto, že by to mohlo někomu pomoci, nebo třeba jen jako „ukázku jiného pohledu“ možnosti k zamyšlení z „jiné strany“, a vůbec ne s úmyslem předvádět se. Abych pravdu řekla, spíš jsem hodně zvažovala, jestli je vhodné takové věci psát, jestli a jaký to má smysl.
   Aha, kdybysme v tomto byli zběhlí, znalí, určitě by náš svět na tom nebyl tak, jak právě je … učíme se celý život.

   Odpověď
   • dobre, že si svoj názor sem napísala, a nepredvádzaš sa. Moja poznámka o Duchu svatom nebola útokom na Teba a ani útokom na Tvoj názor.

    Odpověď
    • Nebrala jsem to jako útok na svou osobu, jen jsem dovysvětlila, protože dnes se mnoho lidí předvádí svou „duchovností“ a tím škodí sobě i ostatním. Také nemám ráda tyto pózisty, škodiče a ani „obcházeče s vírou a nabídkou knih“. Upozornila jsem na to jen proto, že ne všichni máme stejný pohled a nechtěla jsem se nikoho dotknout.

     Odpověď
     • Lenko , děkuji Ti za Tvé příspěvky .

      Odpověď
   • Tiež som mal svojho času podobný názor na Ducha svätého. Boh môže, ale aj nutne nemusí všetko riadiť v ručnom režime, t.j. robiť osobne priame zásahy do priebehu dejín. Jednak je tu matrica Predurčenia, ktorá bola stvorená ako prvá, a určuje hranice možného a nemožného. T.j. každý proces má vyhranené medze a konečný počet variant. Takýmto spôsobom sa dá riadiť Zámer, t.j. cesta Vesmírneho procesu k Božiemu cieľu. Tá cesta môže mať veľa podôb, ale všetky sa zbiehajú do jedného predurčeného cieľa. Vybočenie mimo Ciele Predurčenia je teda nemožné.

    Boh si mohol stvoriť svojho „zástupcu“ (generálneho riaditeľa), ktorý v duchu Božieho Zámeru pomáha riadiť svet. Živú encyklopédiu svojej múdrosti, aby z nej ako zo studne mohol čerpať každý, kto je naladený smerom k Večným hodnotám. Podobne ako hrdinovia v rozprávkach dostávali na hrdinskú cestu verných pomocníkov na cestu, múdrych sprievodcov (v našich rozprávkach väčšinou múdry hovoriaci kôň. V gréckych mýtoch, Perzeus dostal na cestu Aténinu sovu atď.). Podobne aj duše na svojej ceste môžu mať takéhoto múdreho pomocníka – ducha Božej Múdrosti.
    V tomto stvorenom materiálnom svete by potom nebolo nič tak blízke Bohu svojou múdrosťou a inými atribútmi, než Duch svätý. A celkom určite by sa naň dalo naladiť svoju psychiku ako sa to robí v prípade ladenia sa na objekty noosféry, rôzne egregory (čo sú tiež rôzne duchy; duch hnevu, duch závisti, duch futbalu, duch krajiny, duch ľudstva atď.).
    T.j. dôležité veci v živote sa nedajú robiť rekreačne, zo zvedavosti, ale treba ich žiť. Kto žije tým, čo nosí v srdci, tomu sa otvárajú rôzne brány noosféry, z ktorých si sťahuje potrebné informácie, algoritmiku a energiu. U väčšiny ľudí to prebieha nevedome.

    Odpověď
    • preco si myslis, ze jestvuje akesi predurcenie? to by popieralo akukolvek slobodu cloveka, lebo konieckoncov aj tak sa tam nakoniec akosi dostaneme… ak by som mal brat kralovstvo bozie na zemi ako predurcenie, tak nemusim nic robit. lenze kludne sa moze stat, ze nas koleso historie zomelie, ci uz ako bielu rasu alebo cele ludstvo. teoria o predurcenosti prameni z presvedcenia o vlastnej vynimocnosti, lenze ludstvo nebude dostavat stale dalsie sance na sebarealizaciu, ked to vzdy konci degradaciou a nicenim vsetkeho. hlavne pokial su vo vesmire aj ine bytosti stvorene na bozi obraz a su schopne tvorit.

     Odpověď
     • Oracle 911 16.5.2019 o 17:57

      A prečo si myslíš, že sme tu len tak? A prečo si myslíš, že duša nemohla to svoje vybrať?

      Odpověď
     • Daná je len stratégia (ciele), nie taktika (postupy). Nie je predurčené všetko, iba určité vyššie ciele a hranice možností (každá matrica (scenár) má svoj cieľ a konečný počet možných variantov). Vývoj je mnohovariantný, ale určité vyššie ciele nemožno minúť, možno im len vzdorovať a naťahovať čas ich dosiahnutia.
      Človek má slobodu v tom, že sám si volí líniu svojho správania, no život k tomuto správaniu neostáva hluchý, ale posiela spätnú väzbu, z ktorej by sa človek mohol naučiť viac o zmysle jeho existencie tu na Zemi. Môže to prijať, a môže tomu aj ďalej vzdorovať.
      Tak nejak to osobne chápem. Z Božieho Predurčenia vychádza aj KSB.

      Odpověď
  • poviem pravdu, nie som ziadny ezoterik, nemam schopnost videnia jemnohmoty ci extra duchovne vnimanie. Ale predpokladam, ze nestaci aby niekto povedal demonovi, v mene toho a toho ta vyhanam a cakat ze to bude stacit. Viem si predstavit, ze naozaj silne spojenie s archanjelom Michaelom nebude mat kazdy, kto sa zaklina jeho menom. Pre nas je skor bojovnik bozi, nemame s nim az taky blizky vztah. Podla tradicie, je ale archanjel Michael najblizsie k Bohu (ako hierarchicky), takze ak by on nebol dostatocne silny, len Duch Bozi ( ja to chapem ako prejav Najvyssieho), tak potom by to mali byt aj mimoriadne silni demoni.
   Z vlastnej skusenosti mozem len povedat, ze na to, aby Michael prisiel, musis byt uz poriadne „vytoceny“, aby si to dosiahol. Ja som to zazila raz, v sebe a mozem povedat, ze taku studenu sprchu som v zivote nezazila:-)

   Odpověď
 2. Popolvár 12.5.2019 o 21:44

  Reinkarnácia…
  Duch, duša, Boh…
  O existencii toho všetkého sa dá donekonečna polemizovať, sporiť sa, viesť diskusie. Problém je v tom, že nič z toho empiricky dokázať nevieme (v zmysle dokazov klasickej vedy – zmerať, zvážiť, ohmatať, uvidieť…). Vačšina nielenže tieto primárne kategórie priamo vnímať nedokáže, ale nedokáže vnímať ani ich prejavy. A preto vyargumentovať, v zmysle podložiť tvrdenia faktami, ich (ne)existenciu je nemožné. A polemiky budú tvrdé a neústupčivé, lebo tieto kategórie sa týkajú základov osobného svetonázoru jednotlivca. …a nabúrať základy svetonázoru sa rovná zbúraniu svetonázoru samotného.
  A takto bude posudzovaný aj článok, ktorý tu uviedol Hox – kresťanská “argumentácia” neexistencie reinkarnácie – pre niekoho to budú neprestrielné argumenty, a pre niekoho iného len teologickými bezobsažnými táraninami – demagógiou, za ktorú by sa ani Goebels nemusel hanbiť.
  Či reinkarnácia je alebo nie je, to si musí rozsúdiť každý sám pre seba. A či to posúdil správne – o tom, ak nie je hluchý a slepý, mu napovie a ukáže sám Život.
  Ja možem hovoriť len sám za seba: reinkarnácia je

  Odpověď
  • Pamätám si z detstva, keď nám kňaz vysvetľoval, že kedysi ľudia vedeli, kedy zomrú. No keďže potom ľudia odmietali pracovať nejakú dobu pred smrťou, že veď už zomrú, tak im Boh toto poznanie odobral, aby pracovali do smrti. Čudné vysvetlenie, no podľa toho tu bola vyspelejšia civilizácia, ktorá bola úmyselne zdegenerovaná. No asi ani to nestačilo, dnes tá degenerácia pokračuje.

   Odpověď
   • Ludia kedysi mali vyssiu vnimavost na „jemnohmotnost“, boli viac spati s prirodou a rozumeli jej, videli aj v inych frekvenciach. To co nam ostava pri vnimani sympatie alebo antipatie apod.
    Nemali ale racionalitu. S rozvojom racionalneho myslenia zanika u vacsiny ludi toto videnie. Tak ako male deti vidia este niekedy skriatkov ci vily, casom tato schopnost zanika. Preto v starych mytoch je aj „sumrak bohov“, clovek straca spojenie s duchovnymi bytostami, ostava len pre niektorych v tranze, uz to nie je normalne spojenie. Na druhej strane, aj ked videli duchovno, vo vztahu k spolocnosti boli povacsinou „ako deti“, neorganizovani. Tym padom boli viac v tahu svojich elit, nebol velky vyber.
    Neslo o vyssiu spolocnost, ani Azteci neboli rozvinutejsi ako belosi, co tam prisli. Mali rozvinute ine casti cloveka.
    Teraz ked skoncila kalijuga, frekvencie sa opat zvysuju, takze v buducnosti by sme mali si udrzat bdele vedomie, racionalitu ale aj znovu rozvijat tieto duchovne „oci“ a zaroven si udrzat svoje vedomie zodpovednosti, uz za to mozeme my konkretne, nie to, ze som bol clenom kmena, ktory obetoval ludi, aby vyslo Slnko (podotykam, ze ide o obdobie nasho stredoveku, kedy uz v Euroazii podobne praktiky davno neexistovali)

    Odpověď
 3. Četla jsem si v této diskusi názory ohledně reinkarnace.
  Někdy před 16 lety jsem narazila na náhled, který mi rozboural moji tehdejší představu reinkarnace, tak, jak ji prezentovalo New Age.
  Je to z malé a útlé knížečky „Hovory s Lasenicem“, který žil 1900-1944.Vkládám sem zkopírovanou část, která se týká právě reinkarnace:

  Začátek citace:
  7. Osud člověka po smrti.

  Neexistuje znovuvtělování, reinkarnace duší jako individuí. Po smrti tělesné nastane i duševní smrt.
  Lidské duše se rozloží, vplynou v kosmickou duši, splynou s ní. Obohatí ji však o výsledek svého pozemského strádání, ať už ve smyslu kladném (dobro, dobré skutky), či zlém (zlé skutky).

  Má tedy ateista pravdu, tvrdí-li, že se po smrti rozpadne, že po smrti nic není. Do tohoto oceánu vlévají se i duše všech živočichů, zvířat, obohacujíce jej také o výsledky svého života (strádání).
  Třebaže tato kosmická duše je jednotná, přece je podle kvalit, přinesených do ní z tohoto světa, rozvrstvena; vrstvy však přecházejí jedna po druhé neznatelně, povlovně. A částečky tohoto kosmického rezervoáru se znovu vtělují, projdou životem a zase se vrátí do něho zpět, obohativše jej opět o své zkušenosti.

  Tímto způsobem postupuje pozvolna kolektivní reintegrace. Takto budou jednou všichni lidé spaseni. I „sedlina“ kosmického rezervoáru, tvořená zločinci, černými mágy atd. dojde takto jednou spasení.

  Tvrdí-li tedy někdo, že je např. reinkarnací egyptského faraona XY, má pravdu jen v tom smyslu, že v něm skutečně je něco z onoho faraona (v nás všech je něco z něho) – díl částeček jeho rozplynuvší se duše jako individuality. Nebo, tvrdí-li tibetský láma, že byl v minulém životě oslem, má pravdu, neboť atavisticky silněji v sobě pociťuje částečky kosmické duše, jež jsou oslího původu. Fantazie každého v těchto tvrzeních inklinuje k tomu, co se mu lépe líbí, co jej víc láká, anebo co více pociťuje, neboť v každém z nás fakticky je něco z těchto faraonů, králů, velekněží – a i z těch oslů.

  Tzv. individuální nesmrtelnost skutečně existuje, musíme si ji však skutečně zde na zemi vytvořit. Jsme tvůrci své nesmrtelnosti. Musíme se zde na světě zindividualizovat k nesmrtelnosti, stát se individuálním opravdovým obrazem božím, jenž se už nemůže rozplynout v kosmické duši. Staneme se krystalem, jenž vykrystalizuje z tohoto roztoku. To je cíl naší životní cesty. To je ta naše vědomá reintegrace, jíž se odlišujeme od kolektivu.

  Vytváření nesmrtelnosti se děje různým způsobem: cestou vědění, cestou víry atd. Ovšem různé, různě kvalitní cesty mají také za následek hierarchické rozvrstvení nesmrtelných. Většina náboženství mluví o této nesmrtelnosti, o nesmrtelnosti duše, avšak průměrný člověk nevytvoří nesmrtelného individua už tak dokonalého, aby se nemuselo „vrátit“. Tím jen zdržuje kolektivní reintegraci, protože se tak tato nedostatečně ztužená osobnost znovu musí rozplynout.

  Buddhismus má nesmrtelnou zásluhu v tom, že jednak učinil konec teoriím o reinkarnaci, jednak zabránil nedokonalému tvoření „nesmrtelných duší“ a vedl lidi k tomu, aby hleděli jen na dobré skutky (karman), neboť právě jimi povznášejí kosmickou duši. Jestliže Buddha prohlásil, že každý má spoléhat sám na sebe, pohroužit se v sebe, tu to dávalo „předurčeným“ buddhismu možnost pochopit ze sebe pravý stav věcí a skutečně dosáhnout nesmrtelnosti.

  Konec citace.

  Odpověď
  • Oracle 911 10.5.2019 o 11:04

   Hovorí sa o duchu alebo o duši, lebo na Západe tieto pojmy sú zamenené…

   Odpověď
   • Jestli je to z Budhizmu, tam je to tak, že duše je božská jiskra v srdci a duch jsou obaly (energie subtilních těl – přetrvávající energetický otisk, „co prý straší na hřbitově“).
    Nejlepší, co se mi dostalo do ruky je na toto téma Tibetská kniha mrtvých, Lama Kazi Dawa Samdupa, Nakladatelství Svatá Mahatma 1991, ale vyšlo ve velice malém nákladu, asi se nesežene. Je to malá brožovaná knížka o necelých 200 stranách, s komentáři, asi hodně těžká, hodně nacpaná informacemi.
    Tohle téma je náročné, zvlášť ve společnosti s „pětiminutovou“ pamětí
    a paměť je to, čím jsme i v tomto jednom životě, přijdeme-li o paměť…
    Někde jsem četla, že po smrti nám zbyde jen esence prožitého (u běžného člověka), to je pak reinkarnace a nauky o ní k ničemu, když nepracujeme na sobě.
    V Kabale se píše, že člověk je mikrokosmos, poznej sama sebe a tím poznáme makrokosmos a všechno je stejné i s učením o čakrách,
    které člověk pracující na sobě rozvíjí a tím se mu otevírají vyšší a vyšší světy (na pozemské úrovni, protože „kolik lidí, tolik světů“ viz. např stroj psychiky, což je totéž jako rozdělení dle rozvitých plně funkčních čaker)…, až dospěje k otevření vrcholové (7. Božské čakry) … tím je pravděpodobně míněn individuální opravdový obraz Boží ve výše uvedeném textu.
    Ta Tibetská kniha mrtvých je „prošpikována“ hněvivými božstvy a jejich strašidelným popisem, asi jako všechny náboženské knihy psané v obrazech, pro úzkou skupinu lidí, pro běžnou populaci je to asi nečitelné.
    Neuvádím to proto, že bych se chtěla povyšovat, uvádím to jen jako informaci prostou …
    Musím se poravit:
    (i když to asi bude znít divně) Tibetská kniha mrtvých není nejlepší, lepší je KSB! Všechny náboženské nauky v dané době (vykládané, psané) přijatelným jazykem, ale později přez vykladače … v podstatě koncepce …
    KSB můžeme přirovnat k tomu samému, k pozvednutí lidstva, bez prostředníka, ve srozumitelném jazyce, v dané době, kde je možné zvyšováním vlastní mravnosti dojít i k pochopení „o reinkarnacích“ …
    v podstatě vede i k sebeovládání, sebekontrole, seberozvoji … což je i ve všech těch naukách vhodných pro „ticho hor“ …,
    ale není snadné zachovat si ticho hor v hluku tržiště …(a už vidím usměvavého pana Veličku).

    Odpověď
    • Oracle 911 10.5.2019 o 21:28

     Vďaka.

     Odpověď
    • Všichni čeští (ale i němečtí a francoužští) prvorepublikoví hermetici jako byli Lasenic, Bardon, Kefer, Kabelák, Griese, Eliáš a další byli ve svých pracech podstatně ovlivněni katolickým křesťanstvím a proto jsou ve svých názorech na karmu nevěrohodní.

     Odpověď
     • To předpokládá že je automaticky pravda to, co není v souladu s katolickým křesťanstvím, což je metodologický nonsens.

      Odkud by mělo plynout rovnítko mezi „ovlivněn katolickým křesťanstvím“ a „něvěrohodný“?

      To jest, čím se podobný výrok liší od následujícího?

      Všichni čeští (ale i němečtí a francoužští) prvorepublikoví hermetici jako byli Novák, Procházka a Zedník, byli ve svých pracech podstatně ovlivněni buddhismem a proto jsou ve svých názorech na karmu nevěrohodní.

      Odpověď
     • Popřípadě, čím se to v principu liší od následujícího hypotetického argumentu?

      Všichni čeští (ale i němečtí a francoužští) prvorepublikoví hermetici jako byli Novák, Procházka a Zedník, byli ve svých pracech podstatně ovlivněni KSB a proto jsou ve svých názorech na karmu nevěrohodní.

      Odpověď
      • Oracle 911 11.5.2019 o 0:15

       [osobní rovina, přesunuto https://pastebin.com/raw/92TSxNKx]

       Odpověď
       • > badatel 11.5.2019 o 21:54

        > A co když není pravda na tvé straně?

        Na rozdíl od Oracle na nikoho neútočím ani nevyhrožuju, ani svůj názor nikomu nevnucuju. Máš s tím nějaký problém?

        Odpověď
        • Oracle 911 13.5.2019 o 16:07

         Áno som útočný a varujem (hoci ty to berieš ako vyhrážku), ale to nevylučuje to, že môžem byť bližšie k pravde v niektorých veciach ako ty.

         Odpověď
         • Hmm, tak ty „jen varuješ“. A co ti podle tebe dává právo „varovat“, když reálně nic nevíš a máš jenom svoje domněnky, jako všichni ostatní?

          Stále ani náznakem nechápeš, kde je problém, že? Tady vůbec nejde o to kde je v této otázce pravda, jde o to, že svoje domněnky stavíš nad jiné názory do pozice absolutní neomylné pravdy a z této pozice pak „diskutuješ“, což tě vylučuje z normální smysluplné diskuse.

          Tvůj přístup by byl absolutně neakceptovatelný, i kdyby byla pravda na tvojí straně, čímž neříkám že je.

          A zkusme se zamyslet nad tím, jak vypadá tvůj přístup, pokud se mýlíš. V takovém případě se snažíš nikolik s pomocí argumentů, ale psychologickým nátlakem dosáhnout toho, aby druhý člověk akceptoval lež místo pravdy.

          Odpověď
          • Oracle 911 13.5.2019 o 18:18

           S prepáčením Hox, ale keď dávaš odkazy na autorov, ktorým z kresťanskej ideológie (pre mňa očividne) „kvapká na karbid“ s tým, že ich tvrdenia sú dobre vyargumentované, tak moje svedomie mi káže, že často bez ľadu a skladu musím ti (a nielen tebe) povedať, že ako veci sú (ako ich vidím) a kam táto cesta vedie.
           Že obal a obsah tebe (a niekomu inému) nepáči ma už nezaujíma.

           A môj názor na po-nícejské kresťanstvo ako celok t.j. mimo gnostikov, ariáncov atď je, že hodí tak akurát na indukovanie tichého (a občas nie až tak tichého) šialenstva u celkom rozumných a normálnych jedincov.

           Odpověď
           • Pouhé tvoje názory, které jak jsem psal mě absolutně nezajímají, mě zajímají jen konkrétní argumenty, které nemáš. Předvádíš jen tupou agresivitu a režim zaseknuté desky (mám pravdu, protože mám pravdu), takže myslím že tuhle diskusi ukončíme.

            Odpověď
            • Oracle 911 13.5.2019 o 20:12

             Prosím ťa, keď ti nestačí celá história a celý terajší marazmus ako dôkaz pre moje tvrdenia, tak naozaj nemáme o čom baviť.

            • Historie dokazuje, že reinkarnace existuje? Velmi vtipné tvrzení, a stále ti uniká pointa celé diskuse, jak je vidět.

            • Ori, aniž bych obhajoval světonázor s nebo bez reinkarnace, zajímá mne jedna věc, a v závěru naznačím kam mířím aby sis nemyslel že s tebou chytračím. A prosím o pokus o odpověď.

             Z jakého důvodu je pro tebe tak důležité obhájit světonázor obsahující model reinkarnace? (důležitost odhaduji z formy opakovaného střetu mezi vámi).

             Jde mi o to že když vzpomenu na střety mezi tebou a Jůliusem, jsi největší „církvobijec“ mezi námi. A tady z toho střetu celkem čiší že model reinkarnace a svou argumentaci opíráš o postoje k církvi jako takové a její odmítání reinkarnace, a tuším že podvědomě samozřejmě o svůj světonázor což je v pořádku.

             Je jasné, že když GP plánoval odpis RKC, což plánoval už dlouho, nastrkal do celého procesu detaily, které při odpisu RKC tímto odpisem vyzdvihne nahoru právě na té vlně, že církev to odmítala. Myslím princip vytloukání klínu klínem, tedy nahrazení jedněch defektních světonázorových komponent druhými při plánované změně ideologie. Ty nabídky našim podvědomím o přijmutí reinkarnace jako komponenty světonázoru jsou k vidění už desítky let kolem nás, nastrkané v knihách, dnes už reklamách (což je projev že některé se ujaly) a z pohledu na mozaiku života je to zcela zásadní komponenta (ať už se přikloním ke kterékoli variantě).

             A víme že GP pracuje způsobem kterým s námi všemi mlátí ode zdi ke zdi.

             Právě tyto diskuse které tu vedeš s Hoxem, ta argumentace a její intenzita, ve spojení s tvou (ne nesprávnou) argumentací Jůliusovi mne vedou k domněnce že jsi trochu vybuzen k té argumentaci nejen svými vědomými pohnutkami. Proto to hlavní na co se ptám je jak důležité a proč je pro tebe obhajovat reinkarnaci respektive reinkarnaci jako komponentu světonázorové mozaiky.

             A dodávám že ještě před nedávnem jsem byl skálopevný zastánce této komponenty světonázoru. Ovšem po nezaujaté analýze projevů kultury kolem nás, s přihlédnutím k této vaší diskusi, docházím k závěru že je věru nad čím přemýšlet a tak jasné to není.

             V podstatě poslední kapkou k důslednému přehodnocení této komponenty světonázoru je právě tvůj postoj k tomuto tématu v tomto vláknu.

             A omlouvám se za toho „církvobijce“ pokud bych tě tím jakkoli urazil, nenašel jsem vhodnější formulaci.

            • Oracle 911 14.5.2019 o 20:45

             @eM
             Existenciu niektorých objektívnych javov sa dá poprieť alebo ich výklad pokriviť. A dobrý príklad na to reinkarnácia:
             -na Západe cirkev ju prehlásil za kacírstvo a položil tým základ marazmu lebo to dovolilo predávať odpustky, posledným pomazaním umlčať svedomie a nahrabať RKC majetku lebo veriaci darovali majetky aby sa dostali do neba;
             -v Indií pokriveným výkladom reinkarnácie a karmi znacharskými klanmi nielen urobili dedičnú záležitosť z kasty resp. uľahčilo im to ale aj uzákonili neprávo ako spravodlivosť.

             A mám ten dojem, že keď RKC padne, buď zavedú u nás indický výklad reinkarnácie alebo moslimský výklad druhého života.
             Inými slovami podľa výkladu vyhovujúcej GP túžba po spravodlivej spoločnosti bude uspokojená niekedy v budúcnosti po hodine posledného súdu, ako to tvrdí RKC a do tej doby ovečka buď má chodiť do kostola, udierať hlavu o koberček 5 krát denne alebo má počkať kým sa znovuzrodí do vyššej kasty.

             Mimochodom, niečo podobné som napísal Hoxovi v tomto vlákne…

            • Putinovec 14.5.2019 o 21:19

             Ori,tomu že bude možné oblbovat lidi při změně času prošlou ideologickou konzervou nevěřím.Z čeho vychází ten poznatek,že GP je tak tupý,že pojede ve starých dysfunkčních kolejích,když událostí pádí svým tempem?Pokud je pro dav připravená past,pak je to v zahlcení psychiky pomocí spojení digitální a virtuální techniky.Stačí jen vidět ,jak lidé do zblbnutí sledují nekonečné bezobsažné seriály.
             A ještě jedna věc.Člověk by měl vždy vnímat,co v daném případě tlačí na jeho psychiku.Zda je to nějaký objektivní nesoulad v jeho životě,nebo nějaký parazitický egregor.V tom druhém případě se stává nevědomým otrokem cizího řízení,viz zmiňovaný Julius.

            • Oracle 911 14.5.2019 o 22:31

             @Putiniovec
             To záleží od toho kam sa vychýlila sociálne kyvadlo materializmus vs. idealizmus, a to sa deje v našej dobe dosť rýchlo, nielen v rámci storočia ale aj v priebehu vyrastania jednej generácie. A to znamená, že ak je pripravená nejaká moderná pasť, tak pre GP to bude opičia pracka kolosálnych rozmerov.
             A preto si myslím, že pasť bude niečo „časom overené“ no v modernizovanom prevedení.

             Čo sa týka reinkarnácie, GP nás nechá tápať medzi 2 ložmi:
             -neexistuje (a sem radím aj 2. život po boku Boha, korý je v súlade s Apokalypsou od Jána);
             -deje sa to LEN podľa Indického výkladu, vrátane nejakej tej lokálnej obmeny napr. Tibetský.
             A moje podvedomie asi rozpoznalo voľbu medzi lžami a preto som mal tú prudkú emočnú reakciu.

             Chcem tým povedať, že reinkarnácia existuje len nie je to v Indickom výklade a aj bude 2. život ale nie vo forme, ktorá je v súlade s výkladom RKC.

       • „Poslední odstavec mluví o konci času a nesmrtelnosti, což v tomto světě není možné, je to možné jen v budoucím životě.“
        proč? Respektive chápu proč to není možné nyní, a trochu chápu proč se nyní a jindy dá nazvat jiným světem, ale zajímá mne jestli to chápu dobře.

        Respektive jestli to chápu dobře tak mezi světem dnes a světem kde skončí čas není žádné pevné „dělítko“ ale změna míry/různých měr?

        Odpověď
        • Odpověděl bych, ale v téhle atmosféře co tu vznikla, nemá smysl tyto otázky diskutovat, ani to není možné.

         Odpověď
         • asi rozumím. I když to vnímám spíš podvědomě než že bych to analyzoval vědomě.
          Tak pořečníme někdy jindy, jestli se do té doby k tomu nedočtu.
          Soudě podle své vlastní aktivity v poslední době předpokládám že nemluvíš jen o tomto vláknu.

          Myslím že to bude zase lepší, v egregorech to teď podle mne docela bublá. Chce to klid a čas.

          Odpověď
         • @Hox___odpověděl bych, ale….
          to chlupatá vopice
          buší jak lvové o mříže???

          …….reinkarnace je možná úžasnej konstrukt a tak bych ho raději odložil do karantény…..třeba pod Arachne a taky jsem si vzpomněl na jeden houlywůdskej průsak
          I Origins (Výchozí bod)
          https://www.csfd.cz/film/343881-vychozi-bod/prehled/

          Odpověď
    • Lenka strukturu člověka popisuje velmi dobře, ale dopouští se (převzetím z literatury) jenom a právě té chyby, že zaměňuje termíny duše a duch, což se, jak upozornil Oracle, v západní literatuře děje setrvale od dob novozákonního zmatení.

     Takže, jak píše Lenka, člověk se skládá: 1) vedle hrubohmotného těla z 2) obalů (jemnohmotných energetických těl), které nějakou dobu ještě mohou strašit na hřbitově, ale jsou smrtelné, takže nakonec nějakou dobu po smrti člověka také zaniknou a z 3) božské jiskry, která je nesmrtelná.

     Obaly (jemnohmotná těla) nazývali a nazývají Helénci/gnostici psýché; brahmáni/budhisté dživa; C.G.Jung ego – a je to tedy duše čili kadlub našich myšlenek a emocí, ego, které se nás vytrvale snaží přesvědčit o naší vlastní důležitosti a samostatné existenci nezávislé na ostatním světě a Bohu (což samozřejmě naráží na naši smrtelnou realitu a je zdrojem duševního utrpení).

     Božskou jiskru nazývali a nazývají Helénci/gnostici pneuma; brahmáni/budhisté átman; C.G.Jung self – a je to tedy duch čili to nesmrtelné v nás, co nám dává život a spojuje nás s Bohem i se světem, se kterým skutečně tvoříme jednotný celek (čemuž se ego vytrvale brání).

     Odpověď
     • Toto zmatení pojmů duše a duch vědomě prosadila katolická církev, která lidského ducha-božskou jiskru z člověka záměrně vyloučila tím že z ducha udělala podivnou třetí božskou osobu Ducha Svatého, která jí chyběla do počtu Trojice boží. V člověku pak církev nechala kromě těla už jenom duši, pod kterou církev smetla jak božskou jiskru, tak celou egoistickou lidskou psýché.

      Církev tak zamezila tak na dlouhá staletí rozlišení mezi démonským a lidským typem psychiky, protože obojí – tzn. jako řízení člověka vlastní vůlí-svévolí, tak řízení člověka božským záměrem-svědomím – nacpala do duše bez dalšího rozlišení. KSB rozlišením typů lidské psychiky v tomto směru vykonává obrovský kus práce k opětnému správnému chápání struktury člověka.

      Odpověď
      • Áno, len v KSB sú definície ducha a duše vzájomne prehodené, než u gnostikov. Toto si treba uvedomovať, keď je o nich reč, aby nedochádzalo k zmäteniu chápania.
       V KSB je duch – jemnohmotný obal, psyché, a duša je tá nesmrteľná časť od Boha.

       Odpověď
       • Ano, je to tak, a je třeba si ten rozdíl uvědomovat. Naštěstí tlusté knihy vždy, aspoň pokud vím, definují, nebo alespoň obšírně popisují, co mají na mysli „duchem“, příp. „duší“. Ověřil jsem si to teď znovu, když jsem zase projel knihu Od antropoidnosti k l´udskosti, část IV. „Rozvodie“ – cca 10 stránek, které podle mě nejlépe osvětlují trojici pojmů Matérie-Informace-Míra: Ta je po zásluze a s velkým rozmyslem vybraným logem levanetu, protože její význam pro přemýšlení o HNR, vzniku a utváření vesmíru, světa, společnosti a člověka, a tedy pro teologii, filozofii, i všechny přírodní i společenské vědy je naprosto zásadní. A to mám pořád pocit, že chápu jen část významu a důsledků, které MIM přináší.

        Odpověď
        • Oracle 911 11.5.2019 o 16:03

         >A to mám pořád pocit, že chápu jen část významu a důsledků, které MIM přináší.
         Nerob si z toho ťažkú hlavu, nie si sám.

         Odpověď
       • Pokusím se popsat k jakému pochopení jsem došla (přiznám se, že mi je celkem jedno, jak je to kde popisováno, není to z důvodu pýchy, nebo tak něco, spíš vycházím z logiky).
        Duše = nesmrtelná Božská jiskra (bez ní je Golem), která sídlí v lidském srdci.
        Duch = subtilní energetické pole, měnící se (roste, upadá).
        Krev je spojnice Duše s tělem, v onom energetickém poli Ducha (který je v proměnách, kdežto Duše v srdci je stabilní jednotka).
        Máme tu – duch místa, duch doby, duch staletí = energetická pole = duch, něco jako energetické „zabarvení“, či frekvence něčeho.
        Duch Svatý, to je vyvinutá duše, její energetické pole na úrovni vyšších frekvencí, chápající, jednající v Řádu Stoření, v souladu s přírodními zákony, Božím řádem.
        Člověk jako energetická jednotka je tvořen Matkou Zemí (hmota), Duší (Božskou jiskrou) a Duchem (energetickým polem).
        1. čakra je uzemění
        2. čakra rozmnožovací
        3. středová, vyživovací
        V zájmu udržení stádnosti je důležité zamezit rozvoji vyšších čaker (proto má bohokozel hadí hlavy proti sobě v oblasti středové čakry, „panovník dbá na to, aby měl lid silné kosti“).
        4. čakra Láska, nejvyšší princip tvoření
        5. čakra, genialita a vůle
        6. čakra, třetí oko (prorok)
        7. čakra, lotos božskké světy (Duch Svatý)
        To všechno můžeme přirovnat k hudebnímu nástroji, který na základě vyladění (nevyladění v různých „tónech“ (čakrách), udává celkovou frekvenci („hudbu“) Ducha této jednotky,
        která je součástí ducha národa (místa, času, způsobu), lidstva,
        které (lidstvo, zrovna tak jako zvížectvo, rostlinstvo – vše ve své hladině (úrovni) má vliv na vše kolem sebe, je propojeno …
        Pak jsou v tom ještě sítě duší (podle dosažené úrovně), které jsou propojené (lidé – stroj psychiky) a držející se navzájem (stejné přitahuje stejné – vibruje v souladném poli) …

        Odpověď
        • Ještě přidám takovou úsměvnou věc:
         Dlouho jsem nemohla přijít na to, proč má člověk přístup do nižších světů, ale do vyšších (jestliže tam nedorostl) ne.
         Jestliže se podíváme na člověka, jako na energetickou jednotku (s rozvitými plně funkčními – některými – energetickými centry, tak je to jasné. Prostě má přístup jen tam, kam má vyladěné frekvence, jenom určité pole jako u zraku a sluchu
         a tyto nižší světy v sobě obsaženy má,
         k vyšším se musí dopracovat,
         jen někdy (při příznivé konstelaci hvězd) může vidět záblesky. Nejspíš se nejedná ani tak o kapacitu, ale o neznámou frekvenci, podobně jako u KSB: „Není to proto, že by náš rozum byl slabý …“

         Odpověď
         • „Dlouho jsem nemohla přijít na to, proč má člověk přístup do nižších světů, ale do vyšších (jestliže tam nedorostl) ne.“
          Je to otázka stavby světa. Intelekt ve vesmíru je hierarchický a některé diskrétní úrovně spolu nekomunikují. Jefimov to zjednodušeně vysvětluje na ose podmíněného intelektu, kdy nula je minerální život a dál se hierarchicky řadí jednotlivé vyšší formy života, které směrem nahoru nemají možnost komunikace. 1:36
          https://www.youtube.com/watch?v=ZoRKajS_cyc&list=PLFIpAYIiXfY8HgtZ2CJ4pbU_KX-F9iPi2&index=8

          Odpověď
          • Ano, zelí, koza, člověk, … je snadno pochopitelné,
           i v rámci „kolik lidí, tolik světů“ (kde každý člověk žije sice ve stejném světě, ale s mírně odlišným vnímáním, tedy „svém vlastním světě“).
           Zajímalo mne to z hlediska zákonu času (kdy dříve měl člověk jednu profesi a vystačil s ní na celý život), zrychlení, kterému se musí přizpůsobit (na profesí „několik odlišných“) tedy změnit během jednoho života své vnímní „svůj svět“ = propracovat se do „světů“, do kterých zatím „nedohlédne“.
           Možná je to „nemožné“ jen proto, že jsme zahlceni naprogramováním, naučenými algoritmy chování myšlení …
           Ekzém na rukou (na dlaních) mám proto, že se něčeho držím, čeho bych se držet neměla, až mám „popálené ruce“.

           Odpověď
         • Sleduji diskusi, která vyklíčila u posmrtného života a přes reinkarnaci se rozrostla do slušně vitální rostliny. Je vynikající, i přes občasné meziosobní zajiskření . Ale jede dál a mám dětskou radost z toho, že neskončila osobním kolapsem jako před rokem v debatě o čs.legionářích . Bohužel , někdy to EGO /ať už duše nebo duch / prostě nesvede překročit překážku na cestě a otočí se zpátky…
          Ale Lenko, Tvoje podání má navíc ještě kousek ženského obrazného vidění , a velmi dobře ho i můj převážně logicky fungující aparát tráví . Tím nesnižuji velmi dobrou úroveň mužských účastníků. Dost od kecálisty, jdu sledovat vaši práci.

          Odpověď
        • To prirovnanie k hudobnému nástroju a jeho tónom, či skôr akordom, je zaujímavé. Vďaka Lenka.

         Odpověď
         • Pokusím se to dokončit:
          Máme tu systém čaker (hudební nástroj, měnič energie – tónů, akordů). Čakra je energetický vír, levotočivý, nebo pravotočivý v lidském těle střídavě (kolovrat, svastika a další znaky) …
          3. středová čakra je vrcholem pyramidy se základnou dole
          a zároveň vrcholem pyramidy se základnou nahoře.
          Jako přesýpací hodiny.
          Kozočlověk má hadí hlavy proti sobě v oblasti 3. čakry, to je znakem pyramidy se základnou dole – orientace na hmotný svět …
          Na stavbách v Egyptě vidíme tytéž dva hady (energetické kanály obíhající hlavní energetický kanál vedoucí páteří), ale končící u šišinky (epifýzy, znázorňované šiškou)
          tj. plně rozvinutý systém čaker, tj. plně funkční Člověk
          a totéž znázorňuje Davidova hvězda, tj. dva trojúhelníky zakleslé v sobě (to samé jsou ikony se svatozáří).

          Znakem parazitického systému je pyramida se základnou dole, tj. orientace na hmotný svět.
          Opakem je obrácená pyramida se základnou nahoře (zprovoznění vrchních čaker, rozezvučení hudebního nástroje člověk, duchovno)
          A
          propojení, jehož znakem je Davidova hvězda, do plně funkčního Člověka.
          Ani orientace dolů, ani nahoru, ale propojení v celém Člověku, zaklesnutím protilehlých pyramid do hvězdy.
          Je to stejný obrázek, jako u ruské trojky, kde má jeden
          kůň hlavu doleva, druhý doprava a cestu (směr) udává kůň prostřední
          a jsme zase u „vyvažování“ u MÍRY
          a nejen to i u překlopené pyramidy …

          Poznámka: Posbírala jsem to po všech čertech, co to roztrhali a rozházeli po světě (vytvořili zlomky, kaleidoskop), aby se v tom ani ďábel nevyznal, ale protože to není možné ukrýt, tak aspoň navařili mlhu, záclonu, lidem před oči a stále říkají: „dívejte se, jaká krásná záclona!“ aby lidé neprohlédli skrz.
          Je možné, že to co jsem napsala někumu přijde pitomé, nesmyslné, ale lépe to neumím, proto, že nemáme ustálené výrazy, slova popisy …, které jsou všem srozumitelné a to je účel (co světí prostředky těch čertů, co to roztrhali a roznosili po světě, ve formě různých náboženství, duchovních škol a pod.) ta nesrozumitelnost.

          Odpověď
          • @Lenka 14.5.2019 o 14:53
           Popsala jsi to přesně a výstižně. Doplním, že ta tzv. Davidova hvězda vůbec není pouze judaistický symbol. Dříve ve středověku patřil křesťanům a židé užívali jiné znaky. Teprve později si jej sionisté usurpovali pro sebe, neboť jako fraktální anténa mezidimenzionálního okna (vortexu) je i zdrojem značné síly (opět se dostáváme k možnosti magického zneužívání). Avšak ještě mnohem dříve a vlastně stále patří i hinduistům a vlastně každému člověku, jako rezonanční anténa (jantra) srdečního čakramu Anaháty. Navíc je symbolem dokonalého vyvážení obou polarit, ženy i muže, tedy obdoba čínské monády Jin-Jang, podobně jako tzv. „řecký“ kříž (rovnoramenný).

           A co se již nikdo nikde nezmiňuje, je jeho symbolika (přímý návod) – podmínkou pro další osobní rozvoj, včetně rozsvícení „Ježíšova srdce“ v sobě je sjednocení síly Země a světla nebes. To již však souvisí se schopností programování svého vlastního podvědomí.
           Ještě doplním, že ve stínu této čakry byla utajována existence dalších 2 těsně nad a pod, které s ní dosti souvisí.

           Odpověď
  • ako to je naozaj zisti jedneho dna kazdy z nas. Ale ako potom vysvetlis pripady ludi, co si do detailov spominaju na minuly zivot? Chyba v matrixe? Pripadne na ludi s NDE zazitkami? Nemyslim, ze to je len dosledok nedostatku kysliku v mozgu.

   Odpověď
   • Informace stažená z egregorů například.

    NDE – to nedokazuje minulé životy, jen to, že duše po smrti někam putuje.

    Odpověď
    • Dokazuje to možno aj to, že človek po smrti nestratí vedomie (aby „spal“ až do súdneho dňa). Aspoň teda nie hneď po smrti. Možno neskôr a možno vôbec.

     Tiež mi nedávalo zmysel, prečo by Ježiš človek sa mal nechať ukrižovať, ak sa tomu mohol bezpečne vyhnúť. Rovnako aj modlitba v Getsemanskej záhrade mi nedávala zmysel, kde mal úzkosť z blízkych udalostí. Šalamún (v knihe Mudrosť) o tom okamihu hovorí tak trochu záhadne. Nie je z toho jasné, či ho ukrižovali alebo nie, ibaže necítil žiadnu bolesť. Korán vraví, že Ježiša neukrižovali.
     Každopádne, zmysel by to malo iba vtedy, ak by Ježiš chcel svojim učeníkom a ľudstvu ukázať, že po smrti život existuje, že vedomie po klinickej smrti reálne žije. Mohol to dokázať tak, že bol vzkriesený z mŕtvych. Podmienka bola, aby telo nebolo poškodené natoľko, že by to bolo v rozpore so životom. T.j. rany museli byť zahojiteľné. A musel by byť s niekym o tom dohodnutý, aby po ukrižovaní urobil s jeho telom všetko, čo je potrebné, aby sa to podarilo. Toto jediné mi ešte pre prípad dobrovoľného ukrižovania dáva zmysel, hoci či to tak bolo neviem. Každopádne cirkev z Ježišovho zmrtvychvstania spravila Božský akt a z Ježiša Boha.

     Odpověď
     • Ještě je tu možnost, že stav po smrti se podobá stavu ve snu, kdy je duše v kvalitativně jiném světě, a k soudnému dni bude obnoveno fyzické tělo a duše se „probudí“ opět do fyzické reality.

      Odpověď
      • Aj to je možné.

       Odpověď
       • Teraz som si spomenul na ten článok, ktorý tu kedysi bol postnutý v ruštine. Bol o nejakom ateistickom vedcovi v ZSSR, ktorý pri operácii bol niekoľko minút v stave klinickej smrti, a opisoval svoj zážitok vysoko vedeckým spôsobom (svoj pobyt v „tuneli“). Pričom vravel, že celý čas pociťoval prítomnosť ešte jednej bytosti (podľa opisu zrejme Boha), a na otázky dostával veľmi obsažné odpovede, ktoré sa ukázali byť pravdivé. Vyriešil najprv závadu na svojom televízore, našiel chybný tranzistor. A potom vyriešil nejakú projektovú úlohu z práce, nad ktorou si dlho lámali hlavu. Všetko sa mu to potvrdilo v realite ako správne.

        Z tohto pohľadu, aj keby človek po smrti zažíval niečo ako interaktívny sen, v prítomnosti HNR, tak určite by som sa pýtal na všetky nezodpovedané otázky a z tohto pohľadu by ten sen bol reálny a férový, nič odtrhnuté od života.

        Odpověď
        • Neúčastním se aktivně /byl bych kecálista / , ale jsem na příspěvky všech diskutérů přilepen . Bravo, je to vynikající obohacení .

         Odpověď
        • Takže věhlasný vědec komunikoval s Bohem a výsledek byl, že si opravil televizor, který by mu klidně opravil nějaký opravář. Co k tomu řici? Nic.

         Odpověď
         • Oracle 911 11.5.2019 o 12:44

          To čo si tresla je poriadna demagógia, gratuľujem…

          Odpověď
         • Trochu jinak.
          Výsledkem bylo zjištění, že „v tom světě“ může podle přání formovat realitu. Ptát se na cokoli a dostávat zevrubné odpovědí na předmět otázky.
          https://ok.ru/video/11259413879

          Odpověď
          • V „tom světě“ zřejmě myslíte posmrtném ještě nikdo nikdy nebyl, protože z něho není návratu, takže nemůže nikdo podat žádné svědectví. Když si dáte dávku drogy, tak se také ocitnete někde v ráji na rozkvetlé louce, případně budete rozprávět s nějakou bytostí apod. podle založení člověka. Jsou to „chemické“ změny na mozku v rámci klinické smrti a samozřejmě může nalézt i nějaké řešení svých třeba úkolů, které ovšem v tom mozku „bylo“, ne že mu to někdo řekl.

           Odpověď
           • Aj keď dostane čísla otázok, ktoré si vytiahne na skúškach?

            Odpověď
            • A ta čísla otázek zveřejnil před tím, než si je vytáhl na zkouškách, nebo až potom konstatoval, že ta čísla znal předem?

            • Osobná skúsenosť. Tri čísla som si zapamätala, štvrté bolo rozmazané, nebola som si istá. A vyšlo to, aspoň som sa nestresovala. Takže viem, že o nejakej chemickej reakcii sa nedá hovoriť. To hovoria iba tí, čo o tom iba čítali. No vysvetľovať niekomu o mimotelových skúsenostiach (bez urážky) je ako vysvetľovať psíkovi integrály. Nedokáže, nemôže to pochopiť. Preto ľudia na vysokej duchovnej úrovni málokedy o tom hovoria. Ja sa necítim na vysokej duchovnej úrovni, no nejaké zážitky mám a niečo už chápem.

            • Nic ve zlém milá Rajko, ale znát čísla maturitních otázek předem (když se je musím stejně všechny naučit) je taková pomoc, jako že si opravím ten televizor, který by mi mohl stejně někdo opravit. Takových 6 výherních čísel do sportky, to by byl jiný „úkaz“.

            • Lena, nechápeš, o čo v tom prípade u mňa išlo. A svetské bohatstvo bez práce môžeš pýtať akurát tak od diabla. Ak si aj dáš športku, tak s tým, že povieš, Bože, nech sa stane Tvoja vôla. Potom, ak vyhráš, bude to dar od Boha.
             Ak budeš prosiť o poznanie, nie kvôli zvedavosti alebo egu, ale kvôli osobnému duchovnému rastu, tak sa ti dostane. K tomu ale potrebuješ pokoru, odpustenie všetkým a hlavne sebe, a vďačnosť za všetko, čoho sa ti dostáva.
             Dnes musím končiť.

           • Už jsi zhlédla to video se svědectvím vědce o jeho zážitku nebo vše posuzuješ jen podle jednoho faktu s tou televizí?
            Svědectví je mnohem komplexnější a stojí za zhlédnutí už jen proto, abys mohla argumentovat věcněji ( bez opraváře s televizí).

            Odpověď
     • Míra108 15.5.2019 o 0:21

      Co se týče všech těch úvah o reinkarnaci a dohadů, které řešení je správné / správnější, myslím si následující. Naše planeta je jedna velká laboratoř zřízená HNR. V jednom koutu petriho misky se množí křesťané, v druhém buddhisté, v třetím muslimové, hinduisté, ale i ateisté a tak dále. A jestliže nám byla do vínku vložena svobodná vůle zde na Zemi, proč by nám měla být upírána forma recyklace Po smrti. Včetně rozhodnutí umanutého ateisty, že po smrti nic není a tak se rozpustí zpátky do Zdroje. Některé kultury hynou, jiné vzkvétají a všechny navzájem ovlivňují. A ejhle – mechanismus.

      Odpověď
  • Tých verzii, ako môže vyzerať posmrtný život je veľa. Čítal som napr. jednu knihu od Karla Makona:
   http://www.makon.cz/dilo.html
   ktorý kombinuje kresťanstvo s budhizmom, a tvrdí niečo v tom zmysle, že v živote treba dosiahnuť určitú kvalitu, aby človek po smrti nestratil vedomie. Tým by to preňho skončilo. Vraj v Novom Zákone je v symbolickej rovine popísaný presný postup ako tú kvalitu dosiahnuť.

   Dosť mi to pripomína tvrdenie istých slobodomurárov, autorov knihy „Kľúč k Chíramovi“, kde dospeli k podobnému názoru, že „zmrtvychvstať“ treba ešte za života.

   Makoň predpokladá, že Nový zákon nebol skreslený ani prepísaný, a symboliku odvodzuje z jeho aktuálnej podoby. Mne osobne sa táto verzia moc nepozdáva.

   Osobne si myslím, že neskreslená náuka, zvestovanie neexituje. Ťahá ma to k názoru, že aj biblia či korán neboli zvestované od Boha, ale boli prevzaté od bytostí z druhého sveta, ktoré to podali tak, ako to chápali (a možno aj verili tomu, že tento ich názor sú Božie slová). To jest, žiadni Boží anjeli zvestujúci slová Božie na jeho rozkaz, ale vyspelejšie bytosti, pokúšajúce sa chanellingom zasiahnuť do dejinného procesu ľudstva z vlastnej iniciatívy dovoleným spôsobom (z podobných pohnútok ako to robili ľudia v Hodine býka, len iným spôsobom od iných bytostí). Pričom sa v tom prejavilo skreslenie vďaka ich subjektivite. Rovnako, ako skresľujeme informáciu my, keď sa niečo zjednodušene pokúšame vysvetliť deťom, z čoho u detí vznikajú celkom kuriózne detské reakcie. Preto aj v Koráne sú občas čudné informácie, a miestami aj ťažko strávitelné, hoci nie až tak kontroverzné a antisociálne, ako v prípade Biblie, kde je cítiť, že bola prispôsobovaná (prepisovaná) aj ľudmi, aby slúžila cieľom globálneho riadenia. Možno sa mýlim, ale zatiaľ mi to tak pripadá.

   Odpověď
   • Tým som chcel naznačiť, že skreslenie je aj vo východných náukách. Prakticky všade musí človek sa snažiť rozlišovať, používať rozum, svedomie a intuíciu, a snažiť sa oddeliť pravdepodobné od nepravdepodobného. Sväté knihy bez skreslenia podľa mňa na Zemi neexistujú, snáď len príroda a Vesmír je knihou bez skreslenia, len je náročné ich vedieť správne čítať a cez naše zmysly vnímame len časť hmotnej reality.

    Odpověď
   • Vesmír a príroda, a vlastne život, je jazykom primárnym v tomto živote. Reč a slová sú len sekundárnym, odvodeným (a teda aj výrazne skreslenejším) jazykom od reči obrazov a procesov, ktoré v živote vnímame.

    Odpověď
  • A co GP ? Že by jednal tak, jak jedná bez možnosti opakované inkarnace ? Je to jen moje domněnka, ale představuju si, že právě toto jsou vrcholné znalosti GP .

   Tvůrci KSB takticky nevypouštějí všechno. Nebo dělají taktickou mlhu ? Mám tím na mysli Zaznobinovo setkání s GP a konstatování, že ne všichni členové GP mají hmotná těla.

   Odpověď
   • Oracle 911 11.5.2019 o 17:57

    A čo ak jedná tak, že má možnosť reinkarnácie, len deleguje zodpovednosť na nižšie šarže?

    A to druhé je podrazáctvo a také veci VP ZSSR nerobí.

    Odpověď
  • NicNezNula 14.5.2019 o 23:37

   Tak já bych tu měl něco trochu na odlehčení, jinak velmi závažného tématu. (Čímž se explicitně
   nevymezuji proti nějaké variantě).
   https://www.youtube.com/watch?v=F_69AeOKWf4
   (je to video velmi provařené a oblíbené u mládeže)

   Odpověď
 4. Honza Větrník 1.5.2019 o 22:49

  Jak pohlížet na tragédii u dítěte? Dnešní nalezení ztraceného tříletého kloučka, který zahynul utonutím mně poněkud vykolejilo. Kdysi jsem se na téma tragicky zemřelích dětí bavil s kamarádem a mněl jsem vzato, že děti jsou do určitého věku jakoby…rukojmím (například i v Základech sociologie je zmínka o nemoci syna Mikuláše II). Vycházím i z vlastní zkušenosti, kdy šest týdnů od narození, syn vážně onemocněl chřipkou typu B, na kterou jeho imunitní systém nestačil. Podle ošetřující lékařky byl, jak se později přeřekla bez šancí na přežití. Tenkrát jsem se bezmocně nad prázdnou postýlkou modlil a prosil jsem Boha o pomoc a slíbil jsem, že se změním a udělám vše pro lepší svět. Nemáte někdo prosím odpověď na to, jak je to s těmi bezmocnými dětmi? Jaký je tam vstah mezi Bohem a dítětem, které se ještě samo nedokáže obrátit k Bohu o pomoc? Díky.

  Odpověď
  • Jana Černíková 2.5.2019 o 17:12

   Honzo, příběh každého z nás je svým způsobem jedinečný. Ale obecně bych řekla, že úmrtí dětí jsou lekcemi hlavně pro jejich blízké. Ty lekce jsou potřeba proto, aby člověk našel správnou míru a taky aby „splatil svůj dluh“. Okolnosti vzniku takové situace mohou být nejrůznější – např. my sami/náš rod jsme způsobili smrt dítěte někoho jiného a tak svojí vlastní bolestí platíme za bolest, kterou jsme přinesli jiným. Nebo jsme kdysi mohli pohrdnout darem života – ať už v podobě zabití vlastního narozeného, nebo ještě nenarozeného dítěte,… A jak lehce jsme tím darem pohrdli, tak těžce a bolestně budeme potom hledat jeho drahocennost.

   To už je pak otázka rozklíčování okolností konkrétního případu. Každopádně pro každého člověka platí, že cca do svých 30 let odžívá svoji minulost a jen přijímá výsledky toho, co si sám stvořil. Teprve po 30. roku vstupuje do fáze života, která je „na něm“, kterou může aktivně tvořit a tím si vytvářet i svoji další budoucnost. Ten mezník cca 30. roku je mimochodem astrologicky tím okamžikem, kdy Saturn opíše v našem horoskopu celý kruh a vrací se na místo, ve kterém se nacházel při našem narození.

   Odpověď
  • suhlasim, navyse sa hovori, ze clovek ma zlomove roky. Do 7 rokov ked zomrie, tak vlastne je dolezite ze zazil rodicovsku lasku, bezpodmienecnu a stalu, pretoze pre nu si prisiel. Mozu to byt duse, ktore predtym mali velky deficit lasky. Dalej uz nepokracoval, to co dusa potrebovala uz dostala. Dalsie zlomove roky su 28,35 a 49, kedy casto umieraju (hlavne tie prve cisla) ludia, ktori sa pohli zlym smerom (napr. casto mafiani) alebo sa uz vycerpalo to, poco prisli. 49. je casto, ze rodina a kariera je uz vybavena, dalej uz chce ist zasa inym smerom vyvoja.

   Odpověď
   • Kammerer 2.5.2019 o 21:32

    To je klasicke obvykle vysvetlenie. Deti trpia a umieraju za hriechy svojich rodicov. Ked boh berie rodicom deti, chce im tym nieco odkazat. Pre mna zvlastny a kruty sposob, ale nemusim vsetkemu rozumiet. Nevyspytatelne su cesty bozie.
    A co a komu boh odkazuje ked berie detom rodicov ??

    Dovolim si osobnu otazku. Damy, vy mate deti ? Ak ano, naozaj vztah k nim citite tak, ako pisete ?

    Odpověď
    • Jana Černíková 3.5.2019 o 10:15

     Vaše interpretace, že děti trpí a umírají za hříchy svých rodičů (s podtextem ubohé děti) je podle mě pomýlená v tom, že vychází z představy, že ten, kdo umře v ranném věku, tím nějak utrpí. Podle mě daleko víc trpí ti, kdo „zůstávají“. Duše se na Zem neinkarnují ani za odměnu, ani pro zábavu a potěšení, ale proto, aby něco naučily sebe i druhé. Tam, odkud se „přichází“, je řekla bych mnohem příjemněji. A pokud je odchod dítěte spojený s jeho útrapami, tak ani to není bez důvodu – stejně jako když trpí třeba nevyléčitelně nemocný starý člověk.

     K dětem bez rodičů – dítě vyrůstá bez rodičů v takovém případě, pokud duše toho dítěte takovou lekci potřebuje. A potřebuje ji třeba tehdy, když ta duše sama jako rodič selhala a opustila svoje dítě dřív, než ho dovedla na práh dospělosti. Taková duše potom sama na vlastní kůži zažije, jak chutná životní cesta v případě, kdy chybí všechno to, co rodiče dávají svému dítěti. Myslíte, že existuje nějaký lepší způsob, jak to tu dotyčnou duši naučit? Při zachování podmínky svobodné vůle? Vzkaz od Boha najdete ve všem, co Vás kdy potká.

     Možná Vám ta „jednoduchost“ a přímočarost celého toho vysvětlení přes zákon příčiny a následku přijde až bezcitná. Ale věřte, že nic nemůže člověku pomoct víc, než pochopení – a vlastně kvůli tomu pochopení tady taky žijeme. Navíc pochopení a pojmenování věcí pravými jmény rozhodně nevylučuje prožitek vlastní bolesti ani soucit s bolestí druhých.

     Odpověď
     • ahoj ja viem ze ak umrie male dieta alebo hoc aj dieta este v tele matky tak v minulom zivote spachalo ,resp spachal alebo spachala samovrazdu,

      Odpověď
     • pro Jana Černíková – chtěla bych se zepat, zda je chyba pomáhat dětem bez rodičů. Pravidelně totiž posílám peníze na charitu pro pomoc dětem bez rodičů a nyní tedy nevím, zda nehřeším, že jim chci trochu zpříjemnit život, když vlastně ta jejich duše potřebuje lekci a musí tedy trpět.

      Odpověď
      • Leno, nejde o to co Ti řekne kdokoliv z nás, ale co Ti říká tvé svědomí . Tomu odpovídáš svými skutky a to Ti dává následně prožitek blaha nebo utrpení.
       S mojí paní chodíme vždy před Vánoci do nejbližšího Klokánku /janovice n.Úhlavou/ a přinášíme nejen dětem, ale i tetám náš malý vánoční dárek. Vždy se těšíme na další Vánoce a teď to chceme rozšířit i o dárek před prázdninami . Ten osobní pocit bych neměnil..

       Odpověď
       • Pane Boletusi, promiňte mi, ale to byla ode mne jen taková řečnická otázka. Jsem ateistka, na reinkarnaci duší nevěřím a dlouhá léta se snaším pomáhat opuštěným dětem v jednom nejmenovaném klokánku a budu jim pomáhat, dokud budu moci. Pěkný den.

        Odpověď
        • Jéminé. Nemá Ti, Leno, vůbec co promíjet. V tvém krátkém vyjádření jsem asi špatně odhadl jakousi sebenejistotu. Ale mám na Tebe prosbu : Vynech toho
         PANA , jinak se to blíží tomu pitomci na pražském magistrátu /Boletus = Hřib/
         A naše shoda na krásném pocitu pomoci v Klokánku mě hřeje.

         Odpověď
     • Kammerer 3.5.2019 o 12:28

      Navrhujem zostat pri tykani, co je na tomto fore bezne.
      Ja vlastne tuto debatu nechcem rozvijat, lebo to potom nema koniec, a aj uz bolo dost vysvetlene. Jedna taka recnicka otazka. Pises, ze pri umrti trpia ti, co zostavaju. Preco, ked vedia, ze smrt nie je skutocna strata a ten co umrel tym netrpi, (ale ziskava.)

      Na zaciatku hovoris, ze moja interpretacia je pomylena. Potom si mnohymi slovami opat povedala, co sa da zhrnut do jednej vety. Deti (ale aj dospeli) trpia preto, ze si utrpenie „zasluzia“, alebo preto, ze ho „potrebuju“ k svojmu rastu. (A je jedno, ci ide o vlastne minule hriechy, chyby a zlociny, alebo zlociny starej mamy.) Mozno to tak je. Bola by si ochotna a vies si predstavit, ze by si prisla napr. na detsku onkologiu a svoje vysvetlenie, preco su chore, povedala tym detom do oci ?
      Ber prosim aj toto ako recnicku otazku, ja som len chcel vyjadrit, ze v tejto veci s tebou hlboko nesuhlasim.

      Odpověď
      • no, tazko detom vysvetlim, preco sa na nieco hnevam, ked vyparatia, takze toto by som im nijako nevysvetlovala. Navyse to, ze nieco ma taketo vysvetlenie je skor na ulahcenie utrpenia, nez jeho pritvrdenie, takto mozem aspon teoretizovat, ze to ma cele zmysel. Aky zmysel by to cele malo podla teba? Ak ziadny, tak potom cele utrpenie je nezmysel a bodka. Co by si povedal teda ty ci uz rodicom alebo tomu dietatu?
       Inak pomahat nie je nezmysel, naopak je to hlboko ludske, imho. Ja si myslim, ze uz ked nenecham niekoho tvarou v bahne, ale pomozem mu aspon klacat, uz to je pomoc. To, aby sa postavil, asi vacsinou v takychto pripadoch nie je v mojej moci. Ale mozno mu to pomoze aj neskor, ked bude si spominat, ze bol na svete sam a nikto mu nikdy nepomohol a potom si spomenie, ze niekto predsa, aj ked mu nevie ani meno

       Odpověď
      • Jana Černíková 3.5.2019 o 14:20

       Kammerere, na nesouhlas máte plné právo. Na Vaše otázky odpovědi samozřejmě existují, ale nevidím moc smysl je dál rozepisovat, když jde o řečnické otázky a když navíc debatu nechcete rozvíjet a máte pocit, že už bylo řečeno dost. To bychom se jen vzájemně obírali o čas a ten je alespoň pro mě dost drahocenný. A ono by to asi opravdu bylo na dlouho – už jen s ohledem na to, že ta Vaše jedna shrnující věta zdaleka neobsahuje to, co jsem chtěla předchozím příspěvkem vyjádřit.

       Na závěr ještě k tomu tykání, protože mě na to upozorňujete už opakovaně – podle mého názoru je na tomto fóru běžné, že každý si volí formu oslovení podle vlastní preference, a u toho bych taky zůstala.

       Odpověď
       • Kammerer 3.5.2019 o 14:25

        V tomto pripade suhlasim so vsetkym, co pisete.

        Odpověď
    • ja som to nikdy nemyslela ako trest za hriech svojich rodicov, co by z toho to dieta malo. Ja to beriem skor tak, predstav si cloveka, ktory povedzme v minulych zivotoch padal, mozno sa aj snazil, ale citil sa sam a nezazil ani tu rodicovsku lasku, ktoru inak vacsina deti dostane. Ak sa najde rodina, ktora tomu dietatu umozni sa narodit a pocitit tuto lasku, tak toto sa doplni a moze pokracovat lahsie smerom nahor. Preco sa to stane prave tymto rodicom, tazko povedat, casto sa im v relativne kratkom obdobi narodi dalsie, mozno aby aspon trochu vyhojilo zial. Niekedy to ale uz matka nezvladne a dalsie dieta nechce ci nemoze mat. V kazdom pripade je to pre tych co ostavaju, naozaj tazke.
     Samozrejme, toto je „spekulativne“ vysvetlenie asi ako kazde, ktore sa v tejto oblasti da povedat.

     Odpověď
  • Člověk 2.5.2019 o 21:50

   Také o tom často přemýšlím. Nemůže mít smrt dítěte (kromě již zde uvedeného) souvislost i s tímto (z knihy Dialektika a ateizmus – dve nezlučitelné podstaty): Kristus s učedníky jde po cestě. Vedle ní sedí beznohý muž a prosí o milodar. Krista se zeptají:
   „A ten čím zhřešil?“
   - Ničím…
   „???“
   - Pokud by měl obě nohy, prošel by Zem skrz na skrz ohněm a mečem.

   Odpověď
   • mrtvé dítě = prevence budoucího hitlera… no, tomu se říká černý humor :P

    Odpověď
    • černý humor je jedna věc, cynismus druhá.

     Odpověď
  • Řekla bych, že často se takový osud v rodě opakuje. Často když se zapátrá v rodinné historii, zjistí se, že dítě opakuje osud někoho z předchozí generace. Pokud se ohlédnete zpět k rodičům, prarodičům (a to svým i manželky), mohla by se tam již v minulosti ztráta novorozeného nebo počatého dítěte vyskytovat.
   Také si myslím, že jde o osud dítěte, který byl z nějakého důvodu vyměřen jen tak krátkým časem, nehledala bych zatím vinu. Bylo třeba si tu jen něco krátkého odžít, doplnit. Těžko říct, ale myslím, že duše děťátka bývá většinou se svým rychlým odchodem smířena. Tragédie a zkouška je to bezesporu pro pozůstalou rodinu. Nejen rodiče, ale také pro následující děti, které přijdou po takové ztrátě. Je dobré nezapomenout, že i tento krátký život zůstává na vždy součástí rodiny. A největším hrdinstvím je, pokud rodiče dokážou šťastně naplnit svůj další život.

   Odpověď
 5. Dnes jsem zavítal na Wikipedii na článek věnovaný Hondurasu…
  A zaujal mě název jejich hymny: „Tu bandera es un lampo de cielo“

  Odpověď
  • Bandera španělsky = vlajka.
   (Z dalších jmen viz třeba Antonio Banderas.)

   Vlajka je symbol (jeden ze symbolů státu, „značka“) – to je Bandera na Ukrajině také…

   Odpověď
 6. Ešte s rozospatými očami som si všimol dnes nové logo googlu. Celkom prvá myšlienka na ten obrázok vo mne evokovala schému bytu. Neviem, ale možno sa niečo chystá v bytovej politike. Možno aj vyvlastňovanie bytov u tých, ktorí ich majú viac a prenajímajú ich – kto vie?

  Odpověď
  • Tak u mne byla první asociace haknkrajc – viz to druhé G.

   Odpověď
  • Oracle 911 12.4.2019 o 6:56

   Podľa nich pripomínajú 100 výročie založenia BauHaus-u.

   Odpověď
   • Bau je ve slangu vezeni …

    Odpověď
    • Oracle 911 12.4.2019 o 10:07

     Oh, dobre vedieť…

     Odpověď
   • Pavel Svítil 7.5.2019 o 22:36

    Je bauhaus problém….nemyslím market na cihly,.
    pavel

    Odpověď
 7. To video o ruských dálkových letadlech jsem hodil do mobilu a v posteli jsem to nabídl manželce..Oba jsme se shodli,že Rusové jsou NORMÁLNÍ,oproti tomu zdejšímu a evropskému myšlení nemyšlení..

  Odpověď
 8. Nevím, co mě to napadlo,
  ale napíšu nápad, jak by se mohl zapsat: „života smysl“ do matematické řeči:
  Už se zde psalo, že každá naše své_bytná zru_cnost-raz_um vykonaná dle sve_Domie, má pevnou a neoddělitelnou funkci = nebát se. viz. https://www.youtube.com/watch?v=XbRxxUwb7KU
  A v matematické řeči např = [ x dx ]
  A protože dát životu smysl = to se jedná o zacílený režim, bude se jednat o určitý integrál:
  https://www.e-matematika.cz/vysoke-skoly/urcity-integral.php
  Takže každého naše různá funkce o určitém integrálu svébytné-zru_cnostné-raz_umné činnosti s x dx ( nebát se), by se mohla rovnat určitému integrálu s limity, kde frekvence spodní lim = NENULOVÁ (jakákoli frekvence-aktivita) a horní frekvence lim = NEPOKOUŠET.
  Totiž při nulové aktivitě = laxní aktivitě (nechci aktivně řešit = neexistuje) se nejedená o smysl života. Viz.: („…. ani mrtvý, ani člověk ….)
  A při bezhlavé nebo zneužití jde také o ne člověka.
  Takže mě napadl určitý x-tý integrál s limity frekvencí = od jakékoli nenulové do hraniční nepokoušet. Nebude se ale jednat o plošný integrál a o trojném integrování našich frekvencí podle sve_domia je také diskutabilní :)
  Příklad:
  Pokud někdo je účasten frekvenční ne_Shody (nehody) = tlaku na psychiku a činí/koná podle své zru_cnosti a raz-umu, a to každý, včetně např. bezrukých, nutně dosáhne dobra_cíle napoprvé, jiný až na posedmé.
  A někdy i tak, že léky na ne_shody jsou hned např. „za domem“. Dokonce když Bůh dopustí, tak ani souseda pod sebou svou vodou nevytopíte, pač voda teče tak, že by nikdo neřekl, že kdy tekla (zá_zraky), nebo se ne_shoda ukáže nakonec jen v sen, ale za předpokladu dodržení výše uvedených limitů případných i budoucích účastníků ne_shody (nehody).

  Odpověď
 9. Pro pobavení. Náhoda, či JŽO?

  Sedím ve svém autě (s českou SPZ = kombinace tří číslic a písmen + čtyřech číslic) na křižovatce na červenou. Vedle mě se v odbočovacím pruhu objeví velké luxusní SUV a také čeká na zelenou. Kouknu na řidiče a za volantem vidím ženu v hidžábu. Jejímu autu padne zelená a tak odbočuje vlevo a odjíždí. Registruji poslední čtyři čísla SPZ jejího luxusního vozu a koukám, že jsou úplně stejná, jako kombinace čísel mého vozu :) Co mi to bylo (a zda-li vůbec) sděleno, netuším. Hezký den všem.

  Odpověď
  • že lidé jsou si rovni? ;-)

   Odpověď
   • Člověk 1.4.2019 o 13:25

    Jenže to já vím a dle toho také žiji :) A také – proč ta žena s hidžábem? Možná to byla pobídka, abych si konečně přečetl celý Korán :)

    Odpověď
    • Honza Větrník 6.5.2019 o 20:33

     A nebo jsi se stal součástí vzkazu ty pro ní a ne naopak, jako třeba aby nevybočovala, zvlástě, pokud jste byli na hlavní. Ale to jen dávám do placu další úvahu, že i my můžeme být součástí JŽO.

     Odpověď
  • Jana Černíková 2.5.2019 o 17:25

   Přijde mi to jako vzkaz, který by se dal mimo osobní roviny použít i pro popis situace celé společnosti.

   V okázalém bohatství určité vrstvy lidí (luxusní SUV) je i značná část něčeho, co patří Vám/ společnosti (nadpoloviční shoda SPZ). Jde o zdroje, které z velké části skrytě (žena v hidžábu, tj. z velké části zahalená) odplývají jinam, resp. nejdou stejným směrem, tj. neslouží Vašim zájmům/zájmům společnosti (SUV odbočuje = jede jinam než Vy). Existující systém (zelená/červená jako nástroje řízení provozu) jdou „na ruku“ těmhle lidem (SUV mělo zelenou dřív než Vy).

   Odpověď
   • NicNezNula 6.5.2019 o 21:04

    Klobouk dolů!! Mě taky analyzovat prosím. Stala se mi strašně podivná věc, že jsem nevěřil vlastním očím. Na jednom snímku ze sluníčkové jakoby (proti)demonstrace jsem viděl něco svůj klon cca o 15 let mladší, jakoby mě z … vypadl. Měl více vlasů, tou dobou (před 15 lety jsem rozhodně nenosil tak dlouhé vlasy a i nyní chodím spíše nakrátko). A navíc ještě u něj byla dívka, která jakoby z oka vypadla jedné mé spolužačce z gymnázia. Nabízí se určité „prvoplánové“ vysvětlení, ale nějak se mi to nezdá. Na demonstrace jsem chodil, ovšem jednoznačně na vlastenecké (označované odpůrci jako „náckovské“, což je samozřejmě nesmysl). Dnes nevím, jestli bych vůbec na nějakou šel, protože na té či oné straně pak člověk figuruje spíše jako užitečný idiot či kompars.

    Odpověď
    • Člověk 6.5.2019 o 21:27

     Já zase viděl sám sebe v dokumentu o stavbě Hooverovy přehrady jako dělníka :) Musel jsem se na to koukat několikrát (stavěla se v 30. letech 20. století). A děkuji paní Janě za názor na tu drobnou událost se značkami. Velmi zajímavý rozbor.

     Odpověď
     • NicNezNula 6.5.2019 o 21:49

      Lepší dělník, než sluníčkářský flákadlo.

      Odpověď
     • Jana Černíková 7.5.2019 o 14:13

      Možná jen takové malé připomenutí, že tady nejsme jen jednou (reinkarnace).

      Odpověď
      • Ačkoliv budoucí život je realitou, reinkarnace jsou mýtus, dezinformace.

       Odpověď
       • Oracle 911 9.5.2019 o 12:25

        Na základe čoho to tvrdíš?
        Dodávam, že reinkarnáciu RKC vyhlásil za herézu, v antike s tým koketovali a védske texty existenciu javu to potvrdzuje.

        Odpověď
        • Jen můj názor, ale když se ptáš, védské texty nepotvrzují nic, jen to, že je někdo napsal, a zatím jsem nenarazil na nic co by mě přesvědčilo, že reinkarnace je realita. Nějaké argumenty jsou třeba zde: https://www.proc-krestanstvi.cz/a45-otazka-nebyla-snad-z-bible-vymazana-zminka-o-reinkarnaci/

         Že RKC prohlásila učení o reinkarnaci za herezi jsem nevěděl, to pro mě neslouží jako argument.

         Odpověď
         • Oracle 911 9.5.2019 o 13:47

          OK, takže je to z tvojej strany len viera…

          Odpověď
          • Aha. A víra že reinkarnace jsou není vírou?

           Odpověď
           • Oracle 911 9.5.2019 o 18:18

            Protiotázka:
            Je viera v existencií Boha rovnocenná s vierou v neexistencií Boha?
            A teraz nemám na mysli cirkvami prezentovaný obraz.

            Ja si myslím, že odpovede na otázky na prvej priorite (ku ktorému patrí aj otázka existencie Boha) sú vyjavené na základe reálnej mravnosti od ktorého odvíja aj rozlíšenie.

            A teraz otázka je, že kde je moja mravnosť defektná a kde je tvoja mravnosť defektná, a dúfam, že nám obom bude pravda v tejto veci vyjavená. Inými slovami, každý z nás by mal podumať nad svojou mravnosťou.

            Odpověď
            • Reinkarnace je na první pohled lákavý koncept, který je ale při bližším pohledu hluboce mravně defektní a nespravedlivý. Společnosti, kde je koncept reinkarnace rozšířen, jsou společnosti s největší lhostejností ke zlu a utrpení.

            • Oracle 911 9.5.2019 o 19:16

             Ak narážaš na „little people“, tak tam je to fatalizmus a pokrivené vyloženie slovu karma+dedičný kastový systém.
             Dodávam, že stredoveké učenie RKC určené pre dav bolo „trp teraz, buď ku zlu a neprávu páchaní pánmi ľahostajný, a v posmrtnom živote budeš odmenený“ a to sa príliš nelíši od „trp teraz, buď ku zlu a neprávu páchaní pánmi ľahostajný, a v budúcom živote budeš odmenený“.

            • Argumenty jsou v uvedeném článku, přečti si to nebo nepřečti, popřemýšlej nebo mávni rukou, je mi to jedno, tvoje volba. Nevidím důvod tady něco psát, pokud je ti zatěžko i přečíst si něco už napsaného.

            • Oracle 911 9.5.2019 o 19:37

             Hox, ja som to prečítal a kresťanská ideológia, ktorú GP stvoril pokrivením učenia Ježiša na zotročenie ne-židov priamo vytŕča.

             Pozor, netvrdím, že časť resp. väčšina faktov nie je pravdivá len ten kontext mi vadí, ale veľmi z horeuvedeného dôvodu…

            • V tom článku je poměrně dost argumentů například mravně-etického charakteru, z mého pohledu by měla smysl diskuse jen o konkrétních argumentech. Žádná diskuse ale být nemusí, je mi to jedno. Tvůj názor na ten článek jako celek mě nezajímá, mám svůj.

            • Oracle 911 9.5.2019 o 20:25

             Hox, chcem tým povedať, že mi vadí akou METODOLÓGIOU autor pracuje.

            • ad: reinkarnácia,
             prečítal som si ten článok na linku vyššie, a z môjho pohľadu je to tak trochu demagógia (možno nie úmyselná, ale v dôsledku skreslených informácii). Z konceptuálneho hľadiska je to asi také nepochopenie, ako keď odporca kresťanstva hovorí o bohu ako o starčekovi na obláčiku.
             Tie argumenty uvádzané o nespravodlivosti reinkarnácie (predovšetkým ignorovanie zla, staranie sa iba o vlastnú karmu) totiž nie sú argumentami vyplývajúcimi zo samotnej existencie javu reinkarnácie, ale vyplývajú čisto z interpretácie pohľadu na život rôznych východných vykladačov… V hinduizme sú to poznámky pod čiarou v ich Písmach, sledujúce korporátne záujmy. V niektorých formách budhizmu môže ísť o pomýlenú interpretáciu učenia.

             Na samotnej reinkarnácii nič nespravodlivé nie je. Nepomáhať trpiacim, aby som nenarušil splácanie ich karmy je sprostosť, pretože aj tu platí, že Život je jazyk Boha, ktorý k nám hovorí okolnosťami, a možno s ním priamo komunikovať skutkami. Akt zodpovednej lásky nemôže prinášať nič negatívne z dlhodobého hľadiska. Tým skôr, že karma ako jav (tak ako to chápem ja) nie je čisto individuálna záležitosť, každé vykonané zlo má dopad na množstvo ľudí, a mnoho ľudí musí vynaložiť námahu, aby túto nerovnováhu kompenzovalo, spôsobenú jedným nerozvážnym individom.
             Svoj „dlh“ je nutné splácať prácou pre spoločnosť, nie prácou pre seba samého. Háčik je len v tom, že je rozdiel medzi láskou slepou a láskou zodpovednou. Dobrými úmyslami čo vedú do „pekla“ a dobrými úmyslami pomáhajúcimi spoločnosti. Zodpovednosti a múdrosti sa treba učiť, a tie človek dostáva ak pracuje na svojej mravnosti. Iba toto je dôvodom, prečo človek pracuje na sebe a zdokonaľuje sa. To nie je o tom, že by myslel iba na seba a svoj budúci život, a ostatní ľudia sú mu ukradnutý. Čas investovaný na sebazdokonalenie má slúžiť tomu, aby človek lepšie mohol pomáhať ostatným, a nerobil pritom viac škody ako úžitku. T.j. aby čistil spoločnú noosféru.

             Existuje ruské príslovie: „Ku šťastiu mi chýba už len šťastie tých druhých“. Kým abrahámske viery nemajú problém s večným mučením svojich bratov v pekle, alebo novšou verziou, že tieto duše nepôjdu do pekla, ale po súde jednoducho zaniknú (v rozpore s dogmou o večnej duši). Tak človek vnímajúci reinkarnáciu a jej ciele ako realitu, by nemohol byť šťastný, ak by k tomuto cieľu nemohli kráčať všetky duše bez výnimky. Dôvod je ten, že psychika a osobnosť človeka je „mŕtvy“ program (hoc mnohovariantný, v ktorom operuje vôľa vedomia), jediné živé je vedomie každej bytosti, pretože je súčasťou Boha. To, že niekto má pomýlenú psychiku nie je tragédia, bytosť sa stále učí a zdokonaľuje tento svoj program-psychiku, a to aj v ďalších životoch. Tragédia by bola, ak by sme Boha poslali do večného ohňa. Keďže vedomie každej bytosti je individualizované vedomie živého Boha, je absurdná predstava nechať ho večne trpieť v pekle. Takisto zničiť „nesmrteľnú“ dušu po jednom nevydarenom živote s tým, že jej vedomie je časť Božieho vedomia, mi príde absurdné.
             Preto by som si nevedel predstaviť, nechať večne trpieť (alebo zabiť) dušu, hocikoho, hoc aj Hitlera. Pretože kým jeho psychika-program bola pomýlená, nevyvinutá (čo sa môže napraviť), tak jeho vedomie (ako vedomie všetkých ľudí) patrilo Bohu. Nedá sa páchať neprávosť voči druhým ľuďom bez toho, aby som páchal neprávosť voči sebe. Nemohol by som byť šťastný s vedomím, že nejaký iný individualizovaný kúsok Božieho vedomia by už nemohol byť nikdy šťastný. Predstava dočasného utrpenia sa dá zniesť, ale večného nie. Utrpenie samo osebe nemá zmysel, má ho iba vtedy, ak pod jeho tlakom človek začne premýšľať a uvedomovať si čo je dôležité.

             Takisto budovanie Božieho kráľovstva na Zemi má zmysel iba vo svete, kde je reinkarnácia realitou (Je to jedna zo skúšok Lásky, a pochopenia, že rozvíjať (i duchovne) sa možno len spolu. Individualizmus je smrť, kolektivizmus je život. Že aj svoje dlhy splatíme skôr a vyčistíme noosféru, ak budeme myslieť kolektívne. Nie len na seba a svoj budúci život).
             Nemá zmysel v Abrahámskych náboženstvách. (Načo budovať kráľovstvo na Zemi, keď boh po poslednom súde vytvorí toto kráľovstvo Sám, pre tých ktorí obstoja na súde)

             Viera, že spomienky na minulé životy sú vízie dodané diablom, aby nás pomýlil, je ekvivalentná viere, že biblickí proroci boli šikovnejší mágovia, ktorí mali channelingový kontakt na nejakú chytrú nečistú entitu (a nie anjela Gabriela), od ktorej dostali zvestovanie (Písma).
             Proste, autor toho článku varí ako najlepšie vie.

            • Taková argumentace vychází z mého pohledu spíše z nepochopení, je lehké nad tím mávnout rukou jako nad demagogií, vychází to totiž z jiného pohledu na svět. Fakt, že probíhá boj o duši člověka, ilustrují například i fakty uváděné zde:

             https://www.proc-krestanstvi.cz/a98-otazka-jak-se-stavi-krestanstvi-k-fenomenu-ufo-a-mimozemstanum/

            • Oracle 911 10.5.2019 o 6:57

             @Hox
             Je síce pravda, že vychádza z iného pohľadu na svet, ale tu sa vynára otázka, že nakoľko je tento pohľad správny a odpovedá realite. Ty tvrdíš, že je celkom blízko pravdy v niektorých otázkach a my tvrdíme, že nie.

             A asi môžem povedať, že nikto z nás neopustí svoje stanoviská až kým nám nebude v tejto veci vyjavená celá pravda spôsobom, že nás to udrie do očí.

            • @jardob

             vezměme třeba tyto dva názory, není to o tomtéž jen jinými slovy?

             jardob 5.5.2019 o 11:57
             On tam naznačil aj ten problém, ktorý ma trápi už dávnejšie. Totiž, je známe, že každú chorobu možno vnímať ako reč tela, ktorá človeku hovorí v čom robí alebo urobil chybu, alebo celkovo, kde je chyba, že sa to odrazilo na jeho zdraví. Človek aj v bežnej medicíne hľadá v prvom rade úľavu od príznakov, a ani ho nenapadne sa zamyslieť, prečo ho tá choroba stretla. Vždy ma to trochu ťahalo k liečiteľstvu, ale práve v určitej dobe som si uvedomil, že ako vyriešiť ten problém, aby som mohol vidieť a človeku aj vysvetliť, prečo vlastne tú chorobu má, a čo by mal robiť? Lebo iba ľuďom odstraňovať príznaky choroby ako na páse, bez toho aby pochopili duchovné príčiny toho, prečo sú chorí, mi príde ako medvedia služba, ako marenie Zámeru.
             Toto sa netýka len homeopatie, ale liečiteľstva celkovo, aj toho medicínskeho. Liečiteľstvo by malo zároveň pomáhať čistiť noosféru, ale takto sa to nedeje, až to nakoniec vyústi do nejakej lokálnej alebo globálnej katastrofy.

             —————

             (…)Uzdravení různých nemocí apod. – Pokud skutečně dojde při regresi k odstranění fobií, problémů či vyléčení nemocí, neznamená to automaticky pravdivost a potvrzení použité metody. Zní to možná zvláštně, ale i démoni umí léčit a odstraňovat naše problémy. Nikdy to však není zadarmo a vždy se to danému jedinci nepříjemně vymstí. Jediné pravé uzdravení, které není něčím podmíněno, ani sebou nenese tragické následky, je ve jménu Ježíše Krista. Když Bůh uzdravuje, uzdravuje ke svobodě, když léčí satan, vždy si za to vezme krutou daň.(…)

            • Oracle 911 10.5.2019 o 10:38

             @Hox
             Netvrdím, že autor v niečom nemá pravdu (prinajmenšom aj v tom, že aj démoni liečia), ale autor vychádza z toho, že kresťanské učenie je 100% Božia pravda a všetko chce do toho napasovať.

             Lenže sám si sa priznal, že NZ nie je 100% a preto ani kresťanské učenie už nemôže byť 100% pravda. Tým pádom ani závery autora nie sú správne.

            • Zda jsou jeho závěry správné záleží na odpovědi na otázku, zda existuje Satan, zda probíhá boj o lidské duše a zda je tento svět pro duše zkouškou.
             Pokud má člověk za to, že Satan neexistuje, tak to implikuje jeden pohled na svět, jako na nějaký „tréninkový prostor zkušeností“ například, kde vlastně o nic nejde, neboť vše je vlastně zkušenost.
             Pokud má člověk za to, že Satan existuje a je činný, pak to implikuje úplně jiný pohled na svět a na to, oč tu běží.

            • Oracle 911 10.5.2019 o 16:31

             @Hox
             Odolať pokušeniu Satana/temných síl alebo neodolať je naraz skúška vyspelosti a skúsenosť s tým, že ak duša prepadne nemusí opakovať skúšku tu resp. vôbec.

            • Co když si ani není vědomá, že se jedná o pokušení?

            • Oracle 911 10.5.2019 o 17:05

             Duša ako súčasť Boha to vie a pokušenie je vždy adekvátne mravnosti a situácia človeka…

            • Takový pohled odporuje historické realitě – například, u kultur v kanáánu bylo běžné upalovat vlastní děti jako oběti idolům, byl to „standard“ který byl široce rozšířen v celé oblasti a celé kultury to považovaly za naprosto normální, ve stylu, to jsme se naučili od rodičů, takže je to správně. Asi se shodneme, že to nebylo od Boha, ale od Satana. Ale bez impulsu zvenku se tomu nikdo nepostavil, ačkoliv podle toho co píšeš muselo být všem jasné, že je to špatně. Nicméně historicky reálně nebylo.

            • Nebo možná lepší příklad. Co když je světonázorovou diverzí (pokušením) právě koncept reinkarnace?

            • Oracle 911 10.5.2019 o 18:17

             @Hox
             Kto že tu robí z Boha sadistu?

             Človek ktorý hreší celý život a v momente smrti si myslí, že konal dobro musí byť zatratený na večné časy len kvôli tomu, že obeh informácií v spoločnosti bol taký, že v priebehu svojho života nemal šancu okúsiť plody svojho konania a korigovať svoje chyby?

             Nie je to demagógia lebo ty si použil príklad Kánaáncov. Dodávam, že naša súčasná kultúra ma s ich kultúrou minimálne 1 spoločnú črtu: robí všetko preto aby umlčala svedomie.

            • Můj argument spočíval jen v tom, že aby mohla duše něčemu vědomě odolat, musí si toho faktoru být alespoň vědoma. Pokud na vědomé úrovni nevnímá že je vystavena zkoušce (například v důsledku neadekvátního světonázoru), tak tvůj argument neplatí.

             S reinkarnací jsem dal jen ilustraci tohoto principu. Vnímáš učení reinkarnace jako pokušení, kterému je třeba odolat? Zjevně ne. Moje pointa, nechci se nyní bavit o tom zda je či není, cílem je jen ilustrovat princip.

            • Oracle 911 10.5.2019 o 19:44

             @Hox
             A prečo si myslíš, že duša to (vedome) nevníma? O čom je po tom svedomie?

            • Hox,
             chcel som len vyjadriť, že s článkom nesúhlasím. On vychádza z viery v pravdivosť Biblie (SZ+NZ), a celú logiku odvíja od toho. Slovo demagógia som použil hlavne preto, lebo povedal že „jablká sú mravne neetické“ ale „dôkaz dal na hruškách“. T.j. reinkarnácia nie je neetická, neetické je len interpretovanie učenia o karme, tak kde s tým idú do extrému (zákaz zachrániť topiaceho a pod.). To je totiž o etike a chápaní ľudí, nie o jave reinkarnácie.

             Čo sa týka existencie Satana a boja o duše. Neviem či existuje fyzicky ako bytosť, ale princíp zla a pokušenia existuje, a každý to zrejme niekedy u seba v živote spozoroval. Vnímam marný boj tohto princípu o spomalenie napredovania ľudí k cieľu, ale v „boj o duše“ v zmysle Nebo/Peklo neverím. Neverím, že by spravodlivý Boh sa dokázal správať k bytostiam ako k veciam (ako „elita“ k davu), a nemal plán záchrany aj pre toho posledného zatvrdilého hriešnika.

            • Koncept reinkarnace je historicky spjat s učením o karmě. Dá se najít nějaký smysl v reinkarnaci, když z rovnice člověk odstraní karmu?

             Opakované životy, proč, když si je člověk nepamatuje? Čeho by tím Bůh chtěl dosáhnout?

            • Narážam na to, že spôsob interpretácie zákonu karmy je v mnohých prípadoch z môjho pohľadu pomýlený. Nevravím, že neexistuje, ale že je zle vykladaný. Podobne, ako prekrútili Ježišovo učenie a spravili z neho boha.
             Zákon akcie a reakcie platí, dôležité je len to, ako je ľuďmi definovaný.

             Napr. Ja som si prežil v detstve dosť trpkých chvíľ, a pri pohľade späť presne vidím ako ma to všetko smerovalo k dnešnému poznaniu. Je možné, že ak by som nedostal tieto trpké lekcie, tak by som sa nezačal zamýšľať nad životom a vyššími vecami, a žil by som ako všedný konzument žijúci život v honbe za mamonou a plytkými vecami. (Výhoda je, že k existencii Boha som dospel vlastnou úvahou ako niekdajší ateista, rovnako aj o existencii Božského vedomia v každom človeku som dospel sám, bez toho že by som o tom niekde čítal. Až neskoršie som začal narážať na ľudí a informácie, ktorí začali tvrdiť niečo podobné, čo bol pre mňa vzácny pocit).
             Veľakrát som sa zamýšľal nad tým, či by som v minulosti niečo menil, ale moja odpoveď je, že nemenil – chcel by som iba čo najzmysluplnejšie prežiť zvyšok života.

            • Já Hoxově polemice rozumím tak, že sáhl k určité „provokaci“ (zdůrazňuji ty uvozovky) – totiž suché vyhlášení, že reinkarnace neexistuje. Osobně mi totiž také trochu skřípala skutečnost, že cestou k „staletí potlačovanému faktu“ inkarnace jme došli tam, že přijmeme jako samozřejmost (skoro projev dobrých mravů) pravý opak toho potlačovaného a tak nějak automaticky požadujeme nést tíhu „důkazního břemene“ (v argumentačním smyslu) těmi druhými. Fakticky pak přehlížíme, že se svou kulturou myšlení a argumentace nijak nelišíme od těch se kterými nesouhlasíme. A proto myslím, že ten „vhoz“ je naprosto legitimní a správný, ačkoliv sám intuitivně cítím, že v původní, strohé a nevysvětlené podobě není úplně korektní.
             Jinak ale všem velké díky za krásnou polemiku, radost sledovat.

            • Oracle 911 10.5.2019 o 21:22

             @Hox
             Nejako ignoruješ tento argument v neprospech tvrdenia v tom článku o reinkarnácií:

             Človek ktorý hreší celý život a v momente smrti si myslí, že konal dobro musí byť zatratený na večné časy len kvôli tomu, že obeh informácií v spoločnosti bol taký, že v priebehu svojho života nemal šancu okúsiť plody svojho konania a korigovať svoje chyby?

            • Ten princíp akcie/reakcie by sa zjednodušene dal najlepšie prirovnať ku škole:
             - nastúpia do nej žiačikovia. Niektorí sú usilovnejší iní lenivejší. Jedni pozornejší a iní nepozornejší atď.
             - kto je lenivý, tak sa mu rôzne úlohy kopia, a potom nestíha nové veci. Dostáva horšie známky, a hubovú polievku aj od rodičov, občas aj výprask, aby sa spamätal.
             - Usilovnému idú veci dobre bez väčšej námahy. Má dobrú spätnú väzby aj od rodičov.
             - Kto sa neučí a je v tom vytrvalý, tak prepadáva. Ak sa málo naučí, kým vyjde školu, má horšie podmienky na uplatnenie aj v dospelom živote.
             - ak je v triede šikanista, ktorý robí v triede dusno, tak za normálnych podmienok ak to vyjde najavo má zhoršenú známku zo správania. V horšom prípade takíto výrostkovia môžu byť vylúčení a premiestnení do iného zariadenia.
             - pritom v triede by nemalo ísť o tom, že každý myslí na seba, ale mali by budovať aj určitý tým. Umelo sa tomu pomáha napr. na telocviku pri kolektívnych hrách. Alebo triednymi súťažmi, kolektívnymi akciami, olympiádami. No to je aktivita zo strany školy. Aktivita by mala ísť aj zo strany žiakov smerom k budovaniu dobrej atmosféry v triede a súdržnosti. Dobrí a zodpovední žiaci sa o to snažia. Za socíku bol k tomu aj trochu trend, cez výchovu kádrov od hviezdičiek a pionierov k zodpovednosti a kolektívnosti.

             Myslím, že nejako podobne funguje aj princíp karmy v spoločnosti. Nie je to o individuálnych kreditoch a trestoch, ale o plnení misie v spoločnosti. Snahou vybudovať lepšiu spoločnosť sa nič nepokazí. Práve naopak, je to jeden z čiastkových cieľov v rámci učenia sa. Ak sa človek zameria iba na seba, tak zostane stagnovať na určitej úrovni a vyššie sa v chápaní nedostane. Ide o to, že systém musí byť vyladený, aby splňal svoju funkciu optimálne. To, čo dnes urobili zo školy optimálny systém nepripomína. Rovnako možno nechať spustnúť svet, ktorý tak prestane byť školou ale zacykleným bojiskom (americká škola s demotivovanými žiakmi a zbraňami v školách)

            • Bohumil,
             myslím že tu nikto nenesie dôkazné bremeno, lebo je to téma, kde sa nedá operovať dôkazmi, iba pravdepodobnosťou. Pokúšame sa k pravde približovať, ale istotu budeme mať až vo večnosti, kde budú všetky otázky zodpovedané. Tu na zemi je to o viere. Prezentujeme svoje pohľady, a namietame, ak sa nám v tvrdení toho druhého niečo nezdá. To je všetko :-)

            • Koncept karmy úplně rozmetává klasickou monoteistickou židovsko/křesťansko/islámskou představu o Bohu, Bohu stvořiteli. V tomto konceptu tento Bůh nemá téměř žádnou roli. V tomto konceptu si každá duše stanovuje svůj vlastní plán vtělení tedy karmu a cíl svého vtělení. Podle gnostiků a kabaly je cílem vtělení boží jiskry v nás zkušenost s hmotným fyzickým světem. Láska, smutek, hněv, bolest, trápení, hlad, strach, radost, ale i negativní emoce jako nenávist, zloba a hlavně negativní činy – to vše jsou věci, které posouvají vtělující se bytosti na šebříčku vyspělosti. Je to věc, která nelze v duchovním světě dosáhnout. Lze ji dosáhnout poze zde. A to je důvod vtělení. To je důvod proč přicházíme z dostatku a spokojenosti a vtělujeme se. Podle tohoto konceptu opakovaných vtělení duše roste. Rostou její zkušenosti, prožitky, poznání, roste její duchovní úroveň. Toto vše má samozřejmě své (aspoň pro mě) velmi nepřijatelné filozofické, etické a mravní důsledky, zvláště v otázce zla. Zle nebo dobro, je to jedno, důležitá je zkušenost. Co třeba například takový Hitler ? To by znamenalo, že by tento masový vrah po smrti unikl trestu ? Nebude potrestán za své činy ani tam ? Nebude, protože peklo neexistuje. A je toho mnoho dalšího. Uvedený koncept staví na hlavu vše v čem jsem vyrostl a vše čemu jsem věřil. Je to pro mě tak moc nestravitelné a jiné, že mě to nutí hledat dál odpovědi. Jedna námitka z mnoha: dost dobře si nedokážu představit smysluplný společenský systém založený na takovémto paradigmatu a na takovém náhledu na člověka, na lidský život a na jeho poslání zde v tomto světě. Přitom mnohé příběhy a zkušenosti lidí naznačují, že je to pravda (a to lidi se kterými jsem mluvil). Mám trošku obavu, že se tu pravdu nedozvím do konce svého života. Nedávno zemřela maminka mého kamaráda. Ač byla katolická křesťanka tak ze své smrti měla naprostou hrůzu. Nebyla na ni vůbec připravená. Přitom smrt je ta největší životní jistota, kterou zde máme. Smutné na tom je, že v okamžiku umírání budeme úplně sami, i kdybychom byli s manželem nebo manželkou, či jiným partnerem, budeme sami i když by kolem nás byly tisíce lidí. Proto bych byl velice rád až příjde má chvíle byl na ten moment velice dobře připravený a věděl do čeho jdu …

            • > Človek ktorý hreší celý život a v momente smrti si myslí, že konal dobro musí byť zatratený na večné časy len kvôli tomu, že obeh informácií v spoločnosti bol taký, že v priebehu svojho života nemal šancu okúsiť plody svojho konania a korigovať svoje chyby?

             Nevědomost hříchu nečiní, a Bůh každému dává zpětnou vazbu, aby se dotyčný dostal na správnou cestu, s rychlostí oběhu informací to dle mého nemá nic společného.

            • @Hox
             „… Nevědomost hříchu nečiní…“
             Nevědomost sama patří k největším hříchům!
             Je příznakem toho, že žák ve škole života, v této své inkarnaci, opět spal a vše prospal.

            • Oracle 911 10.5.2019 o 23:52

             @Hox
             Nevedomosť hriech síce nečiní ale krivé presvedčenie už áno.
             A pre pripomenutie, čože to povedal ten biskup na otázku toho križiaka, keď sa pýtal ako odlíši katara od ovečky RKC?
             „Zabite ich všetkých, pán Boh ich preberie.“

             A síce neviem čo sa prihodilo tomu biskupovi a križiakom za života, ale podľa tvojej logiky buď všetci pokali za spáchané hriechy (čomu ja neverím, lebo takéto hriechy RKC odpúšťal a len štatistický minimum sa trápil nad touto otázkou lebo väčšina z nich dávno umlčalo svedomie) alebo nemusia v posmrtnom živote čeliť ničomu lebo peklo neexistuje.

             No neviem Hox, ty si s masovými vrahmi a gaunermi, ktorým je jedno či páchajú zlo lebo podľa nich aj tak sa to neráta a preto nemá žiadne následky dajako mäkký a zhovievavý.

            • @Oracle 911
             …A síce neviem čo sa prihodilo tomu biskupovi a križiakom za života,…

             Podle toho, co jsem již zjistil já, buď ujištěn (a hlavně všichni, kteří na reinkarnaci nevěří), že poprvé se s tímto utkali, a to dost těžce právě v okamžiku, když stanuli se svým svědomím před třemi soudci v okamžiku, kdy definitivně opustili své stávající tělo (vmasení se – in_karnaci). A ve svém dalším vtělení se si s sebou nesli jak horší podmínky, tak kromě nových úkolů poznání také i staré následky, tedy opakování svého kdysi zcela nezvládnutého tehdejšího životního úkolu. Plně si to pak vychutnali. (Prostě s novými školními úlohami života dostali povinnost si zároveň zopakovat i neúspěšné staré úkoly, tentokráte v opačném gardu.)

             Oracle, s tvým názorem souhlasím.

             Samotnému se mi několikrát podařilo napojit se na svou nejhlubší paměť a vím, že ty následné lekce nejsou žádná radost. Zde je právě ten rozdíl mezi rájem a peklem. Jsou tady a zde. Podle zvládnutí předchozích životních úkolů a hlavně žití v souladu s mravností a svědomím, buď jsou nové podmínky zrození oproti předchozímu rajské, anebo nás čekají zkoušky pekelné. Peklo ráj i očistec – zde jsou, a právě teď.

            • Oracle, mám pocit že řeč šla o následujícím:

             Človek ktorý hreší celý život a v momente smrti si myslí, že konal dobro musí byť zatratený na večné časy len kvôli tomu, že obeh informácií v spoločnosti bol taký, že v priebehu svojho života nemal šancu okúsiť plody svojho konania a korigovať svoje chyby?

             nikoliv o situacích jako masové vyvražďování a podobně, podsouváním a demagogií se smysluplná diskuse vést nedá.

            • Oracle 911 11.5.2019 o 8:56

             @Hox

             Nie je to demagógia lebo Kánaánci masovo obetovali svoje deti svojim bohom v prípade obliehania miest alebo aby zaistili svoje víťazstvo.
             Inými slovami hrešili ale svoje svedomie utišovali tým, že konajú dobro tak, ako to robili križiaci pri genocíde katarov alebo Nemci pri vraždení Rusov a ruských židov či keď rabíni udávali odpadlíkov.

            • Pokud někdo umlčuje svědomí, tak se nejedná o nevědomost, a ve svém argumentu jsi operoval situací nevědomosti, kdy člověk něco činí v dobré víře a z nejlepších pohnutek, a neuvědomuje si, že dělá něco špatně. V koránu je psáno: v čem jste se spletli, v tom není hřích.

            • Jardob 10.5.2019 o 21:32 – To já asi dobře chápu. Chtěl jsem upozornit na fakt, že i my, přesněji řečeno naše společnost, je také objektem řízení („Ty řídíš a jsi řízen říkával Plútarchós ..“). A abychom se z toho nepřátelského bezstrukturního řízení znacharské korporace s názvem GP dokázali někdy vůbec vymanit, musíme ho jednoduše pochopit. Je k tomu jedinečná příležitost. Díky Vnuknutí danému lidem, jako Puškin nebo Zaznobin máme dnes k dispozici srozumitelný popis jejich cílů, metod a technologií zapsaný v „tlustých knihách“ a také internet umožňující jejich šíření v nezkreslené podobě – to asi nikdy před tím (alespoň v rámci časů „biblického projektu“) nebylo.
             Jednou z takových sociálních technologií je (snad to pojmenuji alespoň trochu správně) „metoda tětivy“. Tj. – společnost, část společnosti je dlouhodobě (v řádu spíš staletí, než roků) napínána nějakým nerovnovážným, zpravidla stále stejným směrem. Tak pomalu, že v intencích lidského života a individuální paměti je vzniklé (a stále se zvyšující) napětí prakticky nezjistitelné. O reálné napětí se jedná, to je jasné – na vědomé úrovni jen ale tomu, kdo drží v ruce ten „luk“. Šíp, představující v té alegorii dav, nechápe v tu chvíli nic, existující, zvyšující se napětí jde mimo jeho rozlišení. Ale to vůbec neznamená, že neexistuje a že ten „kdo drží luk“ jeho potenciál někdy nevyužije. V určitou, pro něj vhodnou, chvíli tětivu jednoduše pustí (ani mu to nedá moc práce) a nahromaděná energie se uvolní. A ví přitom, že se následkem toho neustálí v rovnovážné poloze – tedy Lidské, chápající, konceptuálně autonomní a Láskou naplněné společnosti – že „přeletí“ do opačného extrému, který opět neumožní harmonii a Pravdu, ale inverzní polohu téhož napětí. Zjednodušeně řečeno – v matematice nás přeci také ani nenapadne si myslet, že pokud v nějaké úloze dojdeme k evidentně nesprávnému výsledku, dokážeme celý výpočet opravit tak, že výsledku přiřadíme opačné znaménko. To samé bychom měli chápat zcela automaticky i v sociologii. To, že tomu tak většinou zatím není lze přičíst tomu, že jsme od ní byli vždy co nejdál. Teď máme možnost to napravit.
             Píšu to jako analogii s tím, že Hox správně vycítil (alespoň myslím) takové nebezpečí, tentokrát zobrazené v otázkách inkarnace/neinkarnace – ale to je jen příklad, jde o správné pochopení metodologie poznání takových věcí obecně – a že v tomto ohledu dělá velký kus (někdy i zdánlivě trochu nevděčné) práce a zaslouží za to, podle mého názoru, velký dík.

            • Bohumil,
             neviem či správne rozumiem, čo naznačuješ. Od akého extrému k akému extrému v tomto prípade máš na mysli? Od biblického chápania k východnému? Alebo niečo iné?
             Viem, že reinkarnáciu považuješ tiež za nezmysel, to je v poriadku (raz o tom tuším bola z tvojej strany reč). Mne osobne sa práveže zdá extrémne, veriť Koránu od slova do slova, podobne aj Biblii vo veciach stvorenia sveta a živote po živote. Mňa to skrátka trochu desí, svieti mi červená kontrolka, ak by som mal zase len slepo veriť nejakej ľuďmi písanej knihe (hoc aj mnohými považovanej za svätú a zvestovanú bohom), pretože vo filozofických veciach má aj logika svoje obmedzenia a mnohé veci sa všeobecne dokázať nedajú (Myslím, že skutočný Boh túto zmätenosť ani nemôže nikomu vyčítať, keďže tu dôkazy nefungujú, iba nejaký pseudoboh). To isté sa týka aj východných učení. Snažím sa prijímať informáciu a kriticky ju analyzovať svojim rozumom. Preto predpokladám, že aj vo východných učeniach sú skreslené názory (špeciálne v učení o karme).

             Hovoríš v hádankách. Skús sa vyjadriť na rovinu, čo je podľa teba v tejto debate extrém. Ak si čítal Mŕtvu vodu, tak vieš, že KSB pripúšťa reinkarnáciu, a Korán nevníma vo všetkom od slova do slova, ale mnohé veci vníma obrazne, pričom najviac sa opiera len o niektoré pasáže.

             Čo sa týka vyvažovania diskusie, s tým súhlas, to je potrebné. No v takýchto prípadoch sú potrebné rôzne názory vo vyváženom množstve, aby sme neuviazli v subjektivite. To bol jediný dôvod prečo som sa pripojil. Poznám Hoxove názory, a rešpektujem ich, aj keď mám trochu iný pohľad na vec.

            • Jardob: Ne to mi nerozumíš ani trošku. Pokusím se zjednodušit. To, že reinkarnace neexistuje jsem určitě nikde nenapsal, především proto, že si to ani nemyslím, asi jsi si mě s někým spletl. Dost možná to nepochopení vyplývá právě z takového prizmatu.
             V jednoduchosti jsem chtěl napsat, že dlouhodobě potlačované přesvědčení o tom, že reinkarnace je faktem není žádným argumentem pro to, že tím faktem opravdu je. Může to být indicií, ale ne důkazem na kterém lze stavět skálopevné přesvědčení. Takové „důkazy“ (o faktu reinkarnace) budou v nových informačních podmínkách pravděpodobně (upřímně tomu věřím) předloženy nebo zjeveny, ale jednoduše musí být jiné, než pouhé poukázání na to, že nás někdo zaváděl a zavádí jinam. Nic jiného jsem nechtěl povědět a nejsem si vědom žádných jinotajů z mé strany.

            • Oracle 911 11.5.2019 o 11:51

             @Hox
             Prečo sa tváriš, že ne-existujú démoni s dobrými úmyslami, psycho-trockisti, slniečkári a ostatný dobroseri?
             Všetci z nich majú najlepšie deklarované úmysly a konajú v najlepšej viere ale nevedome hrešia lebo majú svedomie umlčané, ale ich duša -tá božská iskra to vie.
             A dodávam, že tvorbu týchto nešťastníkov GP za tie tisícročia vypiloval k dokonalosti.

            • Bohumil,
             Ok, tak potom prepáč, asi som ťa zle pochopil.
             Áno, dôkazy pre žiadnu z verzií o tom, ako to funguje po smrti nie sú. Tiež si to myslím. Sú len rôzne indície. A každý sa na základe nejakej vlastnej vyskladanej mozaiky len prikláňame k jednej z variantov.
             Veď v tomto duchu myslím tá diskusia aj celý čas beží. Ale možno to bolo treba povedať nahlas, aby to tak každý chápal, takže vďaka.

            • V pohodě Jardobe. Jen ten kdo nic nedělá nic nepokazí – a Ty toho děláš víc, než dost.

         • Oracle 911 9.5.2019 o 13:57

          Vieme, že RKC, ktorá je dosluhujúcim nástrojom GP bojovala proti Katarom, ktorí zas vyznávali reinkarnáciu

          Prečo to GP pretlačil?

          Dodávam, že aj Kelti verili v reinkarnáciu.
          Prečo vinie táto niť starovekými civilizáciami? Dokonca aj učením Siddharthy, ktorému bola vyjavená pravda pod figovníkom.

          Odpověď
          • V tom článku jsou silné argumenty proti reinkarnaci, můžu doporučit popřemýšlet nad nimi. Třeba číst až do konce.

           Odpověď
           • Oracle 911 9.5.2019 o 19:32

            Nehovorím, že kresťanský web nemôže mať cenné informácie, ale vo veci je to, že bohužiaľ autorove odpovede sú dosť ideologicky podkuté.
            A vieme, že ideológiu kresťanstva GP stvoril pokrivením učenia Ježiša ako nástroj na zotročenie ne-židov.

            Inými slovami chcem ťa poprosiť aby si bol v záveroch opatrný, lebo egregory stvorené GP krivia rozlíšenie a kvôli tomu, že útočia zo zálohy sú dosť zákerné.

            Odpověď
            • Přecházíš do osobní roviny, to mě nezajímá a není to argument. Z mého pohledu má smysl bavit se o platnosti konkrétních argumentů z toho článku, pokud můžeš nějaký vyvrátit, do toho, jinak mě tato diskuse v obecné rovině nezajímá. Podobné shrnutí-hodnocení-nálepkování jsou jen tvůj názor.

            • Oracle 911 9.5.2019 o 20:22

             Hox, kde som v osobnej rovine? Povedz mi.
             Že hovorím, že autor je ideologicky podkutý? Ale to je akoby si mi vyčítal, že konštatujem niečo triviálne a očividné, lebo je to kresťanský web, iný ani nemôže byť.
             Alebo ti vadí, že ťa varujem pred egregormy, ktoré stvoril GP?

             A k veci:
             -Vieš, že súčasný stav Indie, je dôsledok činnosti indických znacharských klanov a India nebola vždy fašistická t.j. interpretácia objektívnych a všeobecne známych vecí bolo pokrivené.
             -Problém s autorovými vysvetleniami je to, že vysvetľuje veci spôsobom „jedna univerzálna veľkosť“ t.j. nerozlišuje prípad od prípadu a to skrýva dosť veľké nebezpečenstvá (každý má možnosť posúdiť nakoľko sú moje tvrdenia pravdivé).

            • Jak jsem psal, zajímá mě případně jen diskuse o platnosti argumentů. Pokud jsou argumenty platné, je mi jedno, kde jsou napsány nebo od koho pocházejí.

            • Oracle 911 9.5.2019 o 20:39

             Hox, fakty zo sveta sú pravdivé s tým nemám problém a aj učenie RKC resp. väčšiny kresťanských siekt a cirkví zvláda dobre (podľa môjho úsudku), ale môj problém je METODOLÓGIA, ktorým autor pracuje a tam sú podľa mňa vážne nedostatky (predpokladám, že autor je úprimný).
             Hovorím to preto, lebo všetko chce napasovať na učenie RKC resp. po-nikoniánskych kresťanských siekt a cirkví, a to je podľa mňa neprístupné.

             A ešte raz opakujem: môj problém je spôsob akým autor robí závery a nie samotné fakty, ktoré uvádza.

            • Moc nechápu, jak se diskuse dostala na hodnocení autora. Řeč byla o reinkarnaci, o tom že je to světonázorová diverze, a uvedl jsem článek kde jsou dle mého platné argumenty proti reinkarnaci, když se nad tím člověk do hloubky zamyslí. Autorova doktrína nebo ideologie se ti líbit nemusí, pokud jsou konkrétní argumenty platné. Například ten, že Bůh není sadista, aby nechal člověka trpět za hříchy minulých životů, kdy by člověk ani nevěděl, za co je trestán.
             Také, člověk je mladý a hloupý a seká chyby, teprve s věkem přichází moudrost a náprava. V každé inkarnaci by tak člověk zpravidla nasekal mnohem víc chyb, než by stihl opravit, a tak by to šlo donekonečna.
             Reinkarnace předpokládá, že hříchy je třeba odčinit, odmazat, ale to v praxi nejde, protože nejde vrátit čas. Lze jen odpustit a poučit se.
             Když někdo zažívá těžkosti, protože dělá něco špatně (nedbá upozornění jazyka životních okolností), tak účel těch těžkostí není někoho trápit, ale dát člověku důvod k zamyšlení, šanci k nápravě. Pokud by to byl důsledek něčeho v minulém životě, tak se ztrácí hlavní smysl, a z Boha by to dělalo sadistu.

            • Oracle 911 9.5.2019 o 21:54

             @Hox
             Netvrdím, že Boh je sadista len je rodič, ktorý chce aby sme rástli a preto aj vychováva t.j. niektoré lekcie nás necháva opakovať s tým, že ak niektoré informácie sú pravdivé napr. SS-ák sa reinkarnuje ako cigán z osady aby okúsil existenciu aj tých, ktorých ako SS-ák vraždil, tak niektoré životné situácie vyberá samotná duša v rámci zákonu akcie a reakcie (karmy). To ale predpokladá, že duša môže vypadnúť z toho, ktorého informačného poľa planéty (v horšom prípade hmotného vesmíru) ak prekročí istú mieru božieho dopustenia.

             Dodávam, že naša doba je iná lebo v predchádzajúcich dobách často jeden ľudský život nestačil aby niekto okúsil plody svojich činov, ale dnes keď je obeh informácií dosť rýchly (a onedlho-cca 10-15 rokov- dosiahne limitné hodnoty) vznikol jav s názvom „instantná karma“ t.j. keď niekto okúsi plody vlastného konania v dohľadnej dobe, tuším Jox spomínal niečo také.

             A tuším to na dnes stačilo, pokračujme to zajtra v maily. Čo ty na to?

            • To, ako je tam interpretovaný princíp karmy, je podľa mňa dosť pomýlené. Z toho potom vznikajú aj skreslené závery.
             Každý zlý skutok sa v spoločnosti odráža ako ozvena a kumuluje. Čím je toho viac, spoločnosť je akoby chorľavejšia, a vzniká tlak, aby sa ľudia spamätali a začali tvoriť novú lepšiu kultúru. Človek, ktorý spáchal niečo zlé v minulom živote, a nestihol to odčiniť, tak sa rodí v trochu horších podmienkach, aby si uvedomil zmysel života, a začal pracovať na náprave. T.j. aby si sám skôr uvedomil správny zmysel života, stal sa lepším, a začal liečiť spoločnosť (pretože k tej chorobe prispel kedysi aj sám).
             Opakujem, utrpenie samo osebe nemá zmysel. Zmysel má, len keď vedie k uvedomeniu si cennej myšlienky, a kvôli tomu sa dáva. Karma nie je mäso u mäsiara, ktoré sa naváži v podobe utrpenia, ktoré teba požiť. Akonáhle si človek uvedomí čo má, tak stráca zmysel, lebo splnilo svoju úlohu. Ak človek to ale podvedome odmieta, tak si len sám traumatizuje život. Je to v mnohom na ňom, nakoľko je pripravený a ochotný sa učiť a slúžiť spoločnosti.
             Povedal by som, že otvoreného a vnímavého človeka jazyk životných okolností dostatočne naviguje k tomu, ako nielen vyrovnať svoj dlh, ale ešte aj nezištne slúžiť z lásky k dušiam.

             Ak boh nie je sadista kvôli posielaniu duší do pekla, tak absolútne nie je sadista, ak vystavuje duše problémom, aby sa z nich poučili a stali lepší.

             PS: to, či človek v mladosti robí hlúposti záleží dosť na kultúre a výchove rodičov. Aj preto je nutná kolektívna spolupráca na zmene kultúry, individualizmus by nič nezmenil. Na druhej strane, keď dozreje, tak si uvedomí svoje chyby a začne sa správať zodpovedne, čím v mnohom môže odčiniť svoje minulé chyby.

       • můžeš prosím trochu rozvést ten rozdíl?
        Respektive předpokládám že reinkarnací myslíš klasický model stojící za tím slovem, ale nevím co vidíš za pojmem „budoucí život“.

        Odpověď
        • Odpovědět bych sice mohl, ale lepší jít k prvozdroji, stačí si přečíst bibli nebo korán.

         Odpověď
         • ok.

          Odpověď
         • Netřeba číst falešné knihy míchající pravdu se lží tomu, kdo se chce, a také umí obrátit přímo k Otci nebeskému. Tuto cestu však ani v Bibli ani v Koránu nenajdeš.

          Nepostavíš nic mezi sebe a Mne, dokonce ani kněze, ani knihu! Kdo nerozliší zrno od plev, není mne hoden.

          Odpověď
         • Netřeba naslouchat různým „guru“ a přebírat od nich názory v hotové podobě, jinak se člověk stane obětí chyb druhých.

          Odpověď
          • Oracle 911 11.5.2019 o 8:57

           Irónia ti nie je cudzia. ;)

           Odpověď
    • Jana Černíková 7.5.2019 o 14:10

     Ten vzkaz by mohl být o tom, že v sobě máte něco nastavené tak nějak „sluníčkářsky“. Ale neřekla bych že doslovně, tj. ne ve smyslu nějakého typicky sluníčkářského názoru. Jde spíš o podobný princip – ten postoj má podobnou vytrženost ze souvislostí/naivitu, jakou mají názory sluníčkářů + na tu naivitu/nevyzrálost odkazuje i o 15 let mladší podoba. Ten postoj je spojený nejspíš s nějakým odporem proti něčemu ((proti)demonstrace).

     Vy se snažíte spíš tak nějak předstírat, že věci se mají jinak, ukazovat „jinou tvář“ (krátké vlasy, ale ta Vaše skutečná „podoba“, pokud jde o tenhle princip, je dlouhovlasá). Ta dívka podobná spolužačce může symbolizovat Váš/Vám blízký ženský princip – a ten je o hmotě, praxi, přijímání (mužský o ideách, teorii, dávání), tj. ten Váš postoj se netýká jen Vašich myšlenek, ale promítá se i do Vašeho praktického jednání/hmotných okolností Vašeho života, resp. můžete být v odporu proti něčemu, co byste měl přijímat. Anebo jde prostě o ženu/y ;-)

     Odpověď
     • NicNezNula 7.5.2019 o 15:22

      Zajímavé, děkuji. Myslel jsem, že jsem viděl něco jako „antipoda“. Ta spolužačka mě trochu obluzovala (což jsem nebyl sám a to mě možná vadilo nejvíc), ale nakonec stejně se poměrně rychle vdala.

      Odpověď
    • Nic ve zlém, ale ten rozbor je spíše vtip, podobným způsobem by se dalo napasovat cokoliv na cokoliv. Ne že by neplatilo, že zdroje jsou využívány ve prospěch menšiny společnosti a systém je tak nastaven, ale mám dojem že luxusní bylo to auto, ne ta žena, a odbočovalo docela zjevně, nikoliv skrytě, jak by vyplývalo z tohoto:

     …Jde o zdroje, které z velké části skrytě (žena v hidžábu, tj. z velké části zahalená) odplývají jinam,…

     Se zkoumáním jazyka životních okolností je třeba opatrně, on sice existuje a je dobré ho vnímat, ale není třeba to přehánět a přisuzovat situacím významy, které třeba objektivně nemají. Jen také vždy osobní, takže ptát se na podobné věci veřejně je zbytečné, protože pokud to něco znamenalo, může význam správně rozklíčovat jen ten, komu to bylo určeno. Nechávat si dělat „rozbor“ jazyka životních okolností od třetí osoby, je něco jako ptát se barmana na radu ohledně okování kobyly.

     Odpověď
     • Jana Černíková 7.5.2019 o 17:57

      Hoxi, pro Vás to ještě jednou zrekapituluju: luxusní SUV = okázalé bohatství, zahalená žena (pro Vás ještě zdůrazňuju, že řídí to auto, tj. ŘIDIČKA) = skrytost (ve smyslu skrytosti řízení, zacházení s těmi zdroji), odbočování = odplývání jinam, „nejití stejnou cestou“. „Skryté odbočování auta i luxusní žena“ – to všechno jsou spojení, která existují jen ve Vaší hlavě, ne v mém výkladu. Problém s Vaší citací je, že ta část „odplývají jinam“ patří už k odbočování a ne k ženě v hidžábu, což je evidentní, pokud čtete trochu pozorně. Výsledkem je pak míchání „jablek s hruškami“, což smysl samozřejmě nedává.

      K tomu dalšímu – pro mě je to jen teoretická poučka, kterou moje zkušenost a praxe nepotvrzuje. Navíc konkrétně v téhle diskusi jde spíš o obecnou „řeč symboliky“, kdy konkrétní osobní interpretace jsou už na dotyčných lidech. Při Vašem postoji ale popravdě moc nechápu, proč jste v rámci veřejného diskusního prostoru vytvořil dokonce samostatnou rubriku na JŽO. A taky nechápu, proč se tady tak často diskutuje, co ta nebo ona událost mohla znamenat pro GP, pro toho a onoho – z hlediska Vašeho postoje by byla naprosto nesmyslná činnost, kterou by mimochodem provozoval např. i pan Pjakin.

      Odpověď
      • Vaše názory. Můj názor je, že vyvozovat nějaké celospolečenské závěry z toho, že člověk potkal auto s částečně shodnou spz na křižovatce, je hloupost, a nemá to nic společného s jazykem životních okolností jako jevem.

       Odpověď
       • Jana Černíková 7.5.2019 o 20:43

        Já jsem něco takového vyvozovala? Nevyvozovala,jen jsem podotkla, že mimo osobní roviny by se ta symbolika dala použít i pro popis toho, co se děje se zdroji společnosti (a to evidentně, dlouhodobě a už dlouho, dlouho před příhodou na křižovatce). Události, které ohlašují/symbolizují celospolečenské jevy, se dějí před „očima“ celé společnosti.

        Odpověď
        • Pavel Svítil 7.5.2019 o 22:41

         Dobrý večer,
         nebylo by lepší se věnovat …třeba …pačvorku, vaření, vitrážím,nebo knihám,
         tlustým,nebo i detektivkám,tenkým…pěkný večer.Pavel

         Odpověď
         • Vždyť můžete…

          Odpověď
         • pane, osobní rovina, a ještě k tomu trapná…

          Odpověď
 10. Nechcel som to sem dávať pred voľbami a je možné že to je programovanie obyvateľstva… Ale piatok ako som šiel domov tak som uvidel reklamu
  „Zlatí vek peterhofu“
  „Privítajme cárovnú!“ – nová prezidentka?
  Výstava prebieha v bratislavskom hrade (prečo?)
  začiatok výstavy 19.10.2018 a koniec je 31.3.2019 – v deň vyhlásenia výsledkov voľby prezidenta

  Je to celé podozrivé.

  Odpověď
 11. Pohádka o tom, jak u nás na vesnici zvítězilo dobro nad zlem :-). Je to asi 5 let, kdy nám bývalý starosta s jedním podnikatelem nechal vykácet lípovou alej. Panu podnikateli vadily, protože rostly vedle jeho pozemku. Nebyla o tom ani předem zpráva na vývěsce. Prostě jednoho dne se vykácely s nálepkou havarijní stromy. Říkala jsem si tenkrát, že se mu to určitě nějakým způsobem vrátí. A opravdu. Další volební období se stalo to, že sice jako vždy nezískal většinu od voličů, ale zastupitelstvo ho přesto znovu zvolilo (o jeden hlas). Člověka oblíbeného mezi občany, který získal většinu, vyšachoval i z funkce místostarosty. Jenže naštěstí se do zastupitelstva dostali lidé, kteří časem začali zjišťovat různé „podivnosti“ až do takového rozsahu, že na milého starostu podali trestní oznámení. Začalo vyšetřování, účetní kontrola a milému starostovi zjistili přes 2 miliony podvodů. Za jeho starostování jsme přišli o spoustu dalších stromů a navíc i o pomník Rudé armádě. Nyní máme starostu nového – člověka, který měl vždy většinu hlasů a je mezi lidmi oblíben. A co víc, začalo se na vesnici opravovat a budovat. No a dnešním dnem má tato pohádka další hezké pokračování a to, že jsem při ranní procházce napočítala 37 nově vysazených stromů – lípy, platany, ořešáky a další. A s výsadbou se bude pokračovat. Mám z toho radost a chtěla jsem se o ni tady s Vámi podělit. Je to sice jen kapka v moři, ale moře se skládá právě z takových kapek :-).

  Odpověď
  • Velmi děkuji za takový příběh, to je motivující.
   Teď už jen ten pomníček vrátit :-) to chce založit občanské sdružení, stačí na to několik občanů a dá se jednat oficiálně.

   Odpověď
   • Ano. Začala jsem tím, že jsem panu starostovi poděkovala a navrhla jsem mu zorganizovat brigádu na úklid chodníků. Nějak se začít musí…..:-)

    Odpověď
  • Vďaka Iberis, naozaj veľmi povzbudzujúce, prajem nech všetko ide dobrým smerom :-)
   Chcem sa spýtať, ako je to u vás s komunálnym volebným systémom? Nevyhráva starosta ktorý má väčšinu, hoc aj o jeden hlas? U nás by to bol podvod, ak by sa starostom stal niekto, kto nedostal najviac voličských hlasov…

   Odpověď
   • u nás je to tak že starosta je výsledkem koaličních pletich. Velmi často se stává že nejde ani o člověka z vítězné strany.

    Proto jsem plně za Zemanem který navrhuje přímou volbu hejtmanů a starostů, tedy to co popisuješ u vás, volba stejně jako nyní, ale starostou člověk s největším počtem preferenčních hlasů.

    Odpověď
    • pro upřesnění techniky výběru, lid volí zastupitelstvo, zastupitelstvo volí starostu a místostarostu.

     Odpověď
    • Vďaka za vysvetlenie :-)

     Odpověď
     • Rádo se stalo. Co ti mám povídat, tuhle změnu na Slovenský model potřebujeme jako sůl. U nás ve vesnici to má taky svoje dopady. Minulá garnitura založila stranu v hospodě a když nečekaně vyhráli tak vlastně ani nevěděli kdo půjde dělat starostu a tak prý tahali sirky. Tak tohle je u nás volba starosty.

      Odpověď
  • popolvár 31.3.2019 o 15:41

   si mi len potvrdila, čo mi vŕta v hlave už dávno – neskutočný útok na veľké a zdravé stromy v mnohých mestách a obciach. Prečo?
   Odpoveď si načrtla v tvojom príspevku – zlým ľuďom, ľuďom proti Prírode, stromy vadia. Menia na mŕtvu púšť všetko okolo – vzťahy, hospodárstvo, prírodu.
   Jeden z pomocných znakov ako rozlíšiť, kto kde úraduje…

   Odpověď
   • Jeden človek vypýlil 70 ročnú jabloň pri svojom plote. Nepýtal si povolenie, vypílil. O dva mesiace plakal, pretože jabloň už síce nedávala najkrajšie jablká, ale dokázala vsiaknuť obrovské množstvo vody. Teraz máva po dažďoch zaplavený dvor. Pochopil, až keď bolo neskoro, inteligent. Hlavne že predtým bol najmúdrejší a majster sveta. Môže si za to sám. Bol odtrhnutý od reality, od prírody, od miesta v ktorom žije. Indivíduum. Podľa toho to dopadlo. Môže byť rád, že nedostal pokutu za nedovolené vypílenie stromu. Zaplavený dvor máva teraz stále. Ak aj zasadí nový, potrvá najmenej 20 rokov, kým napraví škodu, ktorú svojim neuváženým konaním spôsobil.

    Ako dlho bude trvať Slovensku napraviť škody, ktoré sme si svojim neuváženým konaním včera spôsobili? A nespôsobíme si na budúci rok ďalšie? Bude ich možné napraviť? A podarí sa to?

    Odpověď
   • To se děje všude..Ovládací mechanismy nabádají spící lidi,aby káceli,likvidovali…A myšlenkový proces vytváří množení kurovce,a plošní uhyn smrku..Plazovité bestie ze 4D potřebují pouštní teplo a sucho..Za více jak 50let,co se potuluji po lesích,nezažil jsem takovou plošnou likvidaci porostu,jako posledních pět let.To je satanská epidemie..NEVĚDÍ,CO ČINÍ..

    Odpověď
 12. popolvár 26.3.2019 o 15:57

  dámy a páni, v posledných dňoch došlo k ďalšiemu výronu-uvoľneniu určitých, dajme tomu „karmických“ energií. Ako príležitosť napraviť minulé chyby. Teraz sa to týka kariem ohľadom majetkových vzťahov a rôznych prehmatov a ublížení s tým súvisiacich.
  Prejavuje sa to rôzne podľa zotrvania v karmickom móde alebo móde napravenia, polepšenia sa jedinca – buď sa veci ohľadom majetkov pohýňajú želateľným smerom, ak jedinec mravne sa posunul vyššie, alebo sa komplikujú, ak jedinec kráča po starej vyšľapanej ceste prehmatov a okrádania…
  Dalo by sa to zaradiť aj do rubriky zdravie…

  Odpověď
  • Co s karmou v tomto případě?
   Jeden pán mi řekl, že letos (za leden) ještě nedostal mzdu, a ani za únor. od svého šéfa a za své ještě kupuje drobný matroš (na vrub firmy – 7 000 Kč) Pán je skromný, neprůbojný a udělá, co je třeba bez pokynů.
   S karmou je to jako v Indii. I on si může myslet, stejně jako jeho šéf, že to je OK, tedy běžný stav. Bylo a bude – tak to je.

   Odpověď
   • „Ten, kdo si neváží sám sebe,
    neváží si ani druhých.“
    Tzn., že je vždy (a ve všem) důležitá míra „věcí“.
    Dobrák ze sebe nemůže dělat „hadr na čištění bot“, to je lokaj
    a je zneužíván, škodí sobě i ostatním, nedorostl do Člověka.
    Dobrý Člověk má úctu k sobě i k ostatním …,
    to je i opičí láska při výchově dětí a pod., kdy jsou pečovatelé „tak moc hodní“, čímž páchají nepravosti na dětech (tím i na sobě).
    „Svět“ si k vám dovolí to, co dovolíte vy sami (tady asi bude ta karma).
    Proto nesouhlasím s poslední větou: „Bylo a bude – tak to je.“
    Ve světě Lidském toto nemá místo,
    Protože schopnosti jsou dar (i řízeí v podnikání = zaměstnavatel)
    a ten se využítím svých schopností pro ostatní rozvíjí,
    kdežto zneužitím
    o tento dar přichází ten, kdo jej sobecky zneužil (je to energie, kdy schopnost je vyšší forma en., která se sobeckostí zanáší snižuje, proto jsou vědomosti (schopnosti) dostupné na základě mravnosti
    a mravnost už vůbec neznamená dělat ze sebe onuci – to je nemravnost).

    Odpověď
    • Sebeucta..Spousta učebních lekcí v životě vytváří okamžik,bud a nebo..Pokud selže a neozve se vuči oprávněné šikaně,začne se nenávidět a nenávidět ostatní..Tak končí láska k SOBĚ,svému Nadjá a končí láska vuči všem a vuči všemu..Bezduchá hrabivost,kácení…

     Odpověď
   • popolvár 27.3.2019 o 16:34

    v tomto prípade je to jeho osobná záležitosť (jak, samozrejme, u každého). Pravdepodobne, ak by sme to vykladali len z hľadiska karmy, tak
    1.zažíva na vlastnej koži to, čo niekedy spôsobil iným (to je jedno možné vysvetlenie), alebo
    2. podobne sa správal aj v minulom živote, a keďže je pravdou aj to, čo napísala vyššie Lenka „Vážiť si sám seba a stať sa Človekom“, tak bol karmicky v tomto terajšom živote vystavený rovnakým podmienkam, a záleží len na ňom, či zostane otrokom vo vlastnej mysli, alebo zabojuje za svoju dôstojnosť.
    Vzhľadom na to, že je nepriebojný usudzujem, že je to skôr ten druhý prípad.

    Odpověď
 13. Pravda.sk uverejnila filozofický veršovaný blog istého Drahoslava Miku – http://mika.blog.pravda.sk/2019/02/19/den-styridsiaty-prvy/?utm_source=pravda&utm_medium=hp-box&utm_campaign=shp_rightbox
  Myslím, že je zaujímavý. Zaujal ma hneď názov – „Deň štyridsiaty prvý“. Trošku mi to pripomenulo Puškinovského proroka. Na konci veršovaného textu (veľmi kvalitného), je prípiska – Drago 10072016, čo zrejme znamená nick odvodený od mena „Drahoslav“, a číslo predstavuje dátum. T.j. text bol napísaný ešte v júli (červenci) roku 2016. Prečo ho zverejnila Pravda len teraz, hm…? Veď je to skvelá, hlboká poézia. A naviac, má významný riadiaci aspekt.

  Pletiem sa po púšti
  Deň štyridsiaty prvý
  Tu lístie nešuští
  V piesku sa štrkáč mrví
  Voda zem nevlaží
  Nechladí rosa zrána
  Marí sa v miráži
  Vzdialená karavána
  Rozjímam o Svete
  O Pravde nášho Bytia
  Víno je vyzreté
  Odpoveď v pieskoch skrytá
  Osievam cez prsty
  Pieskových zrniek duny
  Tajomstvo nepustí
  Škorpión ladí struny
  Noc čo noc deň čo deň
  Sa bez Poznania vplazí
  Vrhajúc sotva tieň
  Môj Anjel do oázy
  Ktosi ma pokúša
  Zvádzajú mlsné slová
  Z púštneho vankúša
  Si zrnko Pravdy schovám
  Zrnko do Mandaly
  Deň štyridsiaty prvý
  Pomaly – pomaly
  Skala sa do zŕn drví
  Premena bez konca
  Od Prachu nazad k Prachu
  Duša je hovorca
  Človeka u Monarchu

  Odpověď
  • popolvár 19.2.2019 o 23:14

   žeby nastal čas zjaviť pravdu? Spolu s indíciou, kde ju začať hľadať? Mám pocit, že tá báseň má viac významových rovín – aj v súvislosti kde a ako a o čom pravdy hľadať…

   Odpověď
 14. Putinovec 18.2.2019 o 20:46

  Jen pro zajímavost,přečtěte si vize téhle zapálené kvokny.Doslova je z toho slyšet a cítit,Člověče bran se.Jak jinak poukázat na chyby v psychice a pomoci lidem v naslouchání vlastního svědomí a jazyku životních okolností než poukázáním této psychické zrůdy.https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Tyhlety-militantni-feministky-zvlastni-existence-Ekonomka-Sichtarova-debatovala-s-sefkou-Ceske-zenske-lobby-Po-jejich-argumentech-se-uz-neudrzela-570967

  Odpověď
  • https://czlobby.cz/cs/podporuji-nas
   https://osf.cz/cs/kdo-jsme/nase-historie/
   Aha, další dítě George Soroše. Agent cizí mocnosti.

   Odpověď
 15. Karma / kletba (být v zakletí) a jak u toho funguje kleveta?
  Dnes jsem při procházce dostal po velmi dlouhé době impulz chytrosti :) že když máme sice moderní dobu, to ještě neznamená, že nefungují „zaklínací“ praktiky, které se možná maskují za karmu – osud = „no to víte..“ = „to je život..“.
  Může v řadě případů jít i o kletbu, když se jedná o kolektivně sofistikovaný psychonástroj. Pak zřejmě i ostatní se na tuto hmotu směřují, aniž by cokoli věděli a jednají jako jeden, proti majiteli vlastnící kletbu (zakletí).

  Odpověď
  • @Luboss – pokus se podívat na inspiraci sem: http://www.slovanskakosile.cz/2018/08/17/katerina-vesta-modlitby-k-ocisteniu-a-odkliatia-roda/.
   Pokud by to byl silnější kalibr, je nutno řešit individuálně.

   Odpověď
  • dobra kniha na tuto temu je od Teodora Rosinskeho-Choroby z nenavisti. Psychiater a zakladatel Slovenskej psychotronickej spolocnosti, cize ziadny ezoterik, saman.

   Odpověď
  • Tento týden jsem vyslechl konkrétní příběh jedné dámy, že když byla malá, tak její otec ji „nadělil“ „Ty budeš mít ráda spíše zvířata, než lidi“ Tuto mantru, jak řekla, si pamatuje dodnes.

   Odpověď
 16. Mnoho rozpadů manželství v našem okolí je
  1) způsobeno ——- i tím, že partner převzal roli druhého tedy osvojil si opačný, kombinovaný egregor po_Hlaví – takže v jakési mutaci myšlení chybovosti?
  2) podpořenou ——– paviánním tlupo_elitarním papundeklovým, avšak navenek pozlaceným, ú_Spěchem např. v b(j)uzny_su = ZLATÉM TELETI, takže ani ne na 1. myšlenkové úrovni?

  Odpověď
 17. Mnoho rozpadů manželství v našem okolí je
  1) způsobeno ——- i tím, že partner převzal roli druhého tedy osvojil si opačný, kombinovaný egregor po_Hlaví – takže v jakési mutaci myšlení chybovosti?
  2) podpořenou ——– paviánním tlupo_elitarním papundeklovým, avšak navenek pozlaceným, ú_Spěchem např. v b(j)uzny_su = ZLATÉM TELETI, takže ani ne na 1. myšlenkové úrovni?

  Odpověď
  • Myslím, že zde se skrývá odpověď na tuto otázku:
   https://www.miroslav-zelenka.cz/cz/clanky/partnerske-vztahy-v-dobe-zacinajici-transformace

   Odpověď
   • Díky ZS, zaujala mě tato myšlenka:
    “ … Duchovně skutečně vysoce vyspělí lidé v sobě mají obrovskou pokoru, a proto jsou účastni normálního života.
    Ještě jednou: „… a proto jsou účastni normálního života..“
    Skutečné osvícence či jogíny nepoznáte bez bližšího seznámení se s nimi a bez jejich „prozrazení se“, protože žijí z pohledu ostatních zcela normálním životem…“
    Takže duchovní:
    1. jednodušší = různých přírodních kultů ať už objímačů kmenů, nebo těch co mnoho hodin a hodin repete mantry k transu drmolí, nebo hodiny a hodiny dýchají až z toho pláčou, atd., nabydou sil a poznají, že mají opustit rodinu a své děti, pro nové dobro poznání – vibrací (jde o svédomie či posednutí?) a zanechávají hoře u těch, které opustili?
    2. vyšší ……. běžní lidé (i partner) je na první pohled nevidí, natož lidé (i partner) neřestmi prošpikovanými.

    Odpověď
 18. Putinovec 4.2.2019 o 16:08

  Ještě jedna perlička z Davosu.Svazačka byla vyzdvižena za svůj přínos pro planetu.Na fotce vypadá skutečně propagačně,dostatečně zdegenerovaně pro novou mládež démonkratickou.A proč to dávám do kategorie JŽU?Vidím to jako zdvižený prst.Ještě je čas přestat.Až přijde doba této generace,tak už žádný čas k návratu rozumu nebude.http://www.novarepublika.cz/2019/02/komentar-petra-zantovskeho-krize-nikoli.html

  Odpověď
  • kdyby mi tak bylo sedumnáct, nevím,nevím. A ten duchaplný pohled….

   Odpověď
 19. Včera jsem si musel, nevím proč, letem světem proklikat film: Don Camilo, nejdřív originál pak i s Terencem Hillem.
  Nejzajímavější informace byla:
  „A povězte mi Done Camillo, copak se to o Vás povídá? Byl jste snad vysvěcen na kněze, abyste mládež vedl v bitvě zvané fotbal? Fotbal! Začal občasnou válku!“
  Spojitost této informace s nedávnými mezinárodními bitvami konanými v Rusku zvané fotbal, se mi hned vybavila. :)

  Odpověď
 20. Včera jsem si musel, nevím proč, letem světem proklikat film: Don Camilo, nejdřív originál pak i s Terencem Hillem.
  Nejzajímavější informace byla:
  „A povězte mi Done Camillo, copak se to o Vás povídá? Byl jste snad vysvěcen na kněze, abyste mládež vedl v bitvě zvané fotbal? Fotbal! Začal občasnou válku!“
  Spojitost této informace s nedávnými mezinárodními bitvami konanými v Rusku zvané fotbal, se mi hned vybavila. :)

  Odpověď
 21. Zrada elit.
  Slova Man a Žer (Man_a_Žer) stejně jako Buzna s Manny (buznysman) nezakryje NIKDY démonickou podstatu pozice, kterou může naplnit pouze ten, kdo v růstu za mlada byl ohýbán psychickými hlupci, takže se umanuli v zlatém teleti a je povinen navenek prezentovat chorů_mysl svých vychovatelů např. Lesk nového „z_Boží“ a svůj nový oblek s oprátkou na krku + ďáblovu plombu (di_plom) a nezadržitelně jsou zřejmě sami v pochybnosti a jinde k smíchu, či k pláči. Nechali se umanout sektářskými psanými i nepsanými certifikáty o ú_Spěchu, že se sami rozpláčou štěstím, co dokázali na úkor dobroty a smutku druhého (zákon o zachování energií) a tak sebe s dětmi uvrhli v bláznovství tím, že zvykli realizovat extremistické (proti člověku) kořistnické podnikavectví (jedno jestli jako zaměstnanec kořistníka či kořistník-umanutý Man_a_Žer, kterému přešlo do krve jako rituál, které maskují Eti(s)ketou.
  Demaskování těchto her se ale už nezastaví a je prokazatelné:
  Všichni známe jak Man_a_géři říkávali: „Lidí jako sr…“ každý nahraditelný…
  Jenže situace se dnes změnila a vidíme, že došlo k obratu a Zrada elit (buznysmanů) působí proti elitám samotným, co parazitovali na druhých, které likvidovali a teď sami nemohou sehnat rozUm a z_Ru_Cnost, aby jim opravil statky a stále se cítí poškozováni vice a více!§
  Jenže to je jen začátek = pití poháru hořkosti, který rozlili, musí až do dna sami.

  Odpověď
  • Sociální smír, kdekoli o něm mluvím, zatím není moc v kurzu, mezi námi se to hemží křečky, ale i na ty je obušek připravený.
   S videem souhlasím 100% a potvrzuje to, co se společnost bojí vyslovit nahlas a raději „drží basu!§ = tzv. „udržuje osobně v chodu zlo_čin“"
   http://leva-net.webnode.cz/products/rusko-ktere-jsme-bez-souhlasu-a-smireni-titulky-cz/
   Minule jsem tady vzpomínal nezávislý občanský příjem ve výši 1 x cca 20 000 Kč ke konci roku každému občanu (ještě jednou: „Jedenkrát za rok třeba v prosinci 20 000 Kč na přilepšenou“.
   A uvedu nástroj neúspěchu komunikace o této věci:
   Zřejmě osobní pot obětovaný k nahromadění zásob, které daly konkrétním jedincům takovou práci, vyhledat burzy, oblítat a ohlídat – výhodně nakoupit tak, aby jiný prodělal a pak omamně loudit na druhých chytrostí, kde sesle smyslu života je na 4. prioritě … jak by k tomu přišli?
   A tak se tento sociální status zatím u nás v kotlině ČeskoSlovenské neujal.
   Jsem proto velmi rád, že jinde to berou vážně a ti od mamonu – sobectví, nakonec ustoupí.:
   https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-svet/589820/italy-ceka-drivejsi-duchod-a-pri-hledani-prace-az-18-tisic-mesicne-od-vlady.html

   Odpověď
   • nic v zlom, ale co sa tyka talianov, je to v skutocnosti vyssia davka v nezamestnanosti….
    https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/italie-vlada-nepodmineny-prijem-duchodovy-vek.A190118_110907_zahranicni_baje
    na nepodmieneny prijem potrebujes vyssiu duchovnu uroven, inak sa ti zmeni akurat na inflaciu a posunu sa ceny. Vezmi si ako kedysi bolo 10000 SK pomaly priemerny plat a teraz je to minimalny dochodok aj pre ludi, ktori platili do systemu skoro nic

    Odpověď
    • Říkám si, co mi to připomíná a vzpomněl jsem si :)
     Je to vlastně ná_Stroj autošikany a autocenzury samotných vězňů jinými slovy, když třeba v koncentračních táborech jedni chtěli utéct, druzí z toho měli strach a tak je udali.

     „Hleděli dva vězni z okna ven, jeden viděl hvězdy, druhý bláto jen“

     Odpověď
     • teraz som neporozumela, mas pocit, ze nedoprajem ludom nepodmieneny prijem? upozornujem, ze v taliansku je to v podstate davka v nezamestnanosti pre ludi, ktori maju hypoteku alebo najom a na ich podmienky je to mala suma. Co sa tyka nepodmieneneho prijmu, z mojej strany nie je dobre podporovat prijem zadarmo, bez zasluhy. Nie preto ze by som to nedopriala, ale pretoze to podla mna, podporuje u ludi skor lenivost a spoliehanie sa na system, nez tvorivost a rozmyslanie. Pozri sa na romov, mas pocit, ze to ze sa tam postupne (a ja chapem, ze ceny sli stale hore) leju stale vacssie peniaze, im pomaha? motivuje ich to, aby ich deti chodili do skol, aby nenicili svoje obydlia, aby nesypali odpadky vedla domov? Az ludia dospeju do stadia (povedzme ako za socializmu), kedy davky statu im pomozu aby nemuseli makat v obchode miesto robotov, ale pritom tie peniaze povedzme s pomocou rodiny ci priatelov vymenia za vystavbu byvania, alebo aj ked ten clovek bude len lezat na gauci a rozmyslat povedzme o ksb, urcite je to zmysluplnejsie, ako ked ich budem davat niekomu, pricom ten dotycny si mysli, ze mu ich posiela eu a zli belosi im ich nechcu dat a este im ich beru. Skratka clovek podla mna by sa mal snazit a nemalo by sa to zmenit len na konzum, pretoze potom len rastie inflacia a cena. Snazit sa moze fyzicky aj psychicky, ale snazit sa musi. Preco by niekto iny mal robit neprijemne prace, ktore su v spolocnosti nutne a niekto iny ich mal len tak, zadarmo. Skade hodnota, ktoru tie peniaze reprezentuje, prichadza? ta hodnota predsa bola niekym vyprodukovana a minimalne musi byt vyrovnana tym, ze dotycny, ktory „nic“ nerobi, z blbosti a arogancie ho niekde neprepadne a netresne po hlave. Skratka na to, aby ludia dostavali nieco za nic, dokonca aj ked bude cela produkcia roboticka, musia dospiet. Inak ich to vnutorne nici.

      Odpověď
      • Občanský nepodmíněný příjem = příjem zadarmo prostě za to, že je jedinec občanem sociálního státu.
       Co je na tom špatně? Za ČSSR dostali mladé rodiny 150 000 Kč ZADARMO, aby si postavili domek a nikdo nehulákal, jak je to možné a proč to bylo zadarmo :)
       A kdo nechtěl, dostal bydlení od státního podniku.

       Odpověď
       • Oracle 911 28.1.2019 o 21:29

        Nejde o peniaze ale o mravnosť a nastavenie systému…

        Odpověď
      • Michal 1. 2.2.2019 o 12:14

       Janka plne s Tebou súhlasím. Žijeme vo fyzickej rozmernosti a musíme sa fyzicky aj duševne hýbať. V opačnom prípade začne telo i Duch degenerovať. „Bez práce nie sú koláče“ toto slovenské príslovie je tu platné. Na záver Ťa chcem poprosiť, používaj pri písaní dĺžne, mäkčene, čiarky atď. Prosím, nenič náš Jazyk, či už v slove, alebo v písme. Ďakujem

       Odpověď
       • Ja sa ospravedlnujem, ale vacsinou pisem z mobilu a na nom nie je diakritika

        Odpověď
        • Ja na mojom mobile keď píšem, podržim dlhšie prst na pismenku a vtedy sa mi objavia s diakritikou.

         Odpověď
 22. Člověk 10.1.2019 o 9:59

  Další „atak“ v noci.

  Spím, ale vím, že k nám v noci přijde do postele někdo z dětí. Také si při spánku pamatuji, že jsem při uspávání dětí zapomněl zkoordinovat činnost na ráno, kdy chceme s dětmi zazpívat písničku mamce k narozeninám. Ale nijak moc se tím netrápím, vše stihneme ještě ráno dříve, než mamka vyskočí z postele. Přichází sen, kdy mě manželka táhne za ruku nějakou chodbou spoře osvětlenou zářivkami a radostně spěchá těšíc se, jak si užijeme její narozeninový den. Už v tom snu mi přijde divné, že se scéna odehrává na divné úzké chodbě a říkám si, že to není jen tak. Žena mě radostně táhne chodbou dál, ale já začínám tušit, že nás na cestě chodbou čeká něco nepříjemného, co má její radostný den pokazit. Když přemýšlím o tom, jak to „pokažení“ bude asi vypadat (jestli někdo vybafne, nebo narazíme na scénu jak z hororu Vetřelci), tak narážíme na torzo nějaké bytosti, snad toho vetřelce skříženého s koněm. Je to opravdu hororová scéna. Manželka se zastavuje, křičí, otáčí se zpět a choulí se ke mně. Já v tu chvíli cítím fyzicky již známý pocit mravenčení, nebo pálení snad všech buněk v těle a pokus o „krmení“ se na mé negativní energii. Chci (jako už párkrát) požádat o pomoc Nahoru, ale zjišťuji, že to ani nemusím dělat, že mám v sobě otevřený přístup k jakoby světelným koulím, kterými tu neuchopitelnou bystost, která mě napadla, obaluji a její atak likviduji. To už nespím, koukám na ženu vedle mě, která v klidu spí. Mě ještě brní ruka od toho ataku, ale pomalu vše odchází. Tuším, že je ta bytost ještě na blízku a probleske mi hlavou se za ní pustit (netuším jak) a nakopat jí (nevím co, protože ani nevím, jak vypadá, jen tuším, že to je černá). To nakonec zavrhuji, protože ani nevím, čemu čelím a myslím, že mou úlohou tady a teď není honění nějakých duchů ze snů. Stále tuším tu bytost v pokoji, ale je malá a neškodná (jako bych cítil, že se bojí). Prosím nahoru o ochranu dětí vedle v pokoji i nás v ložnici a přemýšlím, co tohle všecho vůbec znamená. Za poslední dva roky to byl už asi třetí atak. Zvláštní pocit je, že už v tom snu vědomě vím, co mám dělat a zjišťuji, že mám podporu Shora se s tou nepříjemností vypořádat sám. Nevím, jestli si se mnou „nehraje“ moje podvědomí, nebo to vše není součástí nějakého samočistícího procesu podvědomí. Přeji všem pevné zdraví!

  Odpověď
  • Nějaké informace k tomuto fenoménu bys našel na webu u Alue Loskotové: nejsem si jistá, jestli přímo tato rubrika: http://karolinaloskotova.blog.cz/rubrika/astralni-cestovani , ale články o energetických parazitech ve snech jsem u ní na webu viděla. V problematice se úplně nevyznám, ale přišlo mi, že ty její postřehy a rady, co se energie a energetických bytostí týče, snad mají hlavu a patu. Ale určitě tu ještě někdo bude vědět víc a zhodnotí, jak moc důvěryhodné jsou.
   (Teorie o duté zemi či převzaté info od T. Marného nehodnotím, člověk musí filtrovat).

   Případně A. Loskotové napsat přímo dotaz či mail.

   Odpověď
  • Člověk, jak jsem to četl, napadla mě v prvním okamžiku možnost, se kterou by ti mohla pomoci 5. meditace ze stránky https://www.miroslav-zelenka.cz/cz/hlavni-stranka/ke-stazeni-meditace.
   Jako druhou věc bych pak doporučil vyčištění celého bytu/domu. Neboť je jen nedlouho po 3 králích, a to je nejen příležitost k …, ale kdysi se v tu dobu intenzivně vše čistilo a i katoličtí kněží obcházeli a konali pravidelná vykuřování. To pro to, že v tuto dobu je zavíráno podsvětí, které bylo otevřeno na dušičky.
   No a pro další klid pak existují možnosti požádat andělské bytosti o vytvoření stabilní ochrany kolem celého tvého prostoru a tu pak pravidelně kontrolovat.

   Odpověď
   • Díky oběma za nápady. Ale musím říct, že jak jsem byl s první „návštěvou/útokem“ (ona asi nebyla první, ale začal jsem toto vnímat úplně jinak teprve nedávno) vyděšen, tak s druhou jsem si poradil „raz/dva“ a u třetí jsem zjistil, že mohu vědomě už v tom snu konat. Jiné bytosti nebudu se svými malichernostmi otravovat, ať pomáhají potřebnějším a ve vší úctě k všemu bohulibému co kdo pro svět dělá, věřím Jemu a Jeho pomoci (které si mi již nejednou dostalo). Ať se daří.

    P.S. I když se mi stále nezdá ta cena, tak uvažuji o koupi té Somavedic lampy. Paní která jí má mi říkala, že pozoruje po čase velmi pozitivní vliv na okolí i na chování lidí v okolí.

    Odpověď
  • Bílá šalvěj
   https://www.wikihow.cz/Jak-prov%C3%A1d%C4%9Bt-ritu%C3%A1ln%C3%AD-vyku%C5%99ov%C3%A1n%C3%AD-domu
   https://www.energiezivota.com/tipy-a-napady/vykurovani-bilou-salveji-vycisti-prostory/
   http://www.damara.sk/damara2/index.php/kategorie-eshop/vykurovadla/biela-salvia-detail
   https://www.kouzlovuni.cz/neni-salvej-jako-salvej-bila-salvej-cisti-lekarska-leci-zariva-zdobi/

   Odpověď
  • Gratuluji. :)

   A jen chci říci, že i když se vlastně „neznáme“, tak v tom nejsi sám, rád pomohu, pokud by bylo třeba.
   Mimochodem, taky se mi dnes divně spalo a probudil jsem se.
   Nicméně, nebylo to nijak zvlášť špatné a téměř hned jsem pokojně usnul.

   Odpověď
   • Díky za nabídku. Já to s Jeho pomocí zvládnu. Ať se daří.

    Odpověď
    • Kdysi dávno, nevím co mě to napadlo, jsem večer před spaním zíral do zrcadla a přepínal módy vidění. Něco jako je to v tom filmu s Predátor v té mrazírně.
     Takže jsem zapnul UV filtr, bio, thermo, různé vlnové délky, či další hovadiny …
     Takže jsem viděl různé odstíny no hnus fialový to byl vždy a říkal jsem si proč tam není něco také pěkného, a je to pořád, jako bych koukal do podsvětí …
     Cca třetí večer se ke mně do postele přisosal nějaký černý hnus, už nevím, jestli se znatelně ochladilo, pač spím u otevřeného okna. Celý jsem překvapením znehybněl a čekal co udělá no šel mi po krku hajzl smradlavá!! :) a tak jsem na něj zavrčel možná i zuby vycenil jak hlídací pes v muničáku :)
     Zdrhal hned pryč jen černý dým za ním a od té doby už se neukázal.
     Jenže „hraní“ se zrcadlem a negativní souvislosti s ním mě opět připomněla scénka ve filmu Šindlerův seznam, kde důstojník psychopat, zabíjející lidi na potkání najednou dostane virus „dobra“ pomocí nějaké věty: už si to přesně nepamatuji.
     Chtěl jsem to najít a našel jsem scénku, jak zastřelili tu architektku! To snad bylo doopravdy :(
     Takže jednoho kluka nechal jít, i přesto, že něco nesplnil, jenže pak se podíval na sebe do zrcadla a byl zase jako předtím.
     Takže rada na hezké sny podle Haliny Pawlowské: „Nekoukat dlouho do zrcadla“ :)

     Odpověď
    • Však s tím já souhlasím. :)
     Jen jsem to chtěl pojmout jako psychickou podporu, že jako komunita držíme při sobě.

     Odpověď
  • Mily Clovece,
   nebylo by od veci odcervit sebe i celou rodinu. Podle toho, jak pises, hodne pracujes na zahradce, tj. s hlinou a pod., mas male deti, ktere chodi do skoly, ci skolky, kde mohou chytit kde co.
   Posilam ti link, bohuzel v nemcine – prekladac
   https://www.meine-gesundheit.de/krankheit/krankheiten/wuermer
   z clanku: odpad z parazitu je stokrat jedovatejsi, nez parazit sam ….. , a ten muze zpusobovat tvoje nocni mury.
   Uvidis, ze potom tyhle sny zmizi.
   Preji vse nejlepsi a at se dari tobe i cele rodine. :)

   Odpověď
   • Tenhle link je zatim, podle me, nejlepsi a ta citace je z nej.
    https://www.regenbogenkreis.de/blog/gesundheit-und-ernaehrung/parasiten-die-unsichtbaren-gaeste

    Odpověď
   • Díky Yori, je fakt, že děti sem tam přitáhnou ze školky roupy, na které nasazujeme česnekovou léčbu. Roupy mají rádi sladké, no a ve školkách je teď moderní děti vychovávat tím, že jim cpou horem dolem bonbony… Ještě jednou díky za rady a ať se daří.

    Odpověď
    • Clovece, cesnek a jen deti, to nepomuze, porad se to vraci. Dospely to nemusi ani citit, ze neco takoveho ma. Prenasi se rucniky, zachodoveho prkenka, nadobim, mazlenim, spanim v jedne posteli ….
     Z vlastni zkusenosti, kdyz byly deti male, take pritahly ze skolky. Doktor naridil odcervit celou rodinu. Vyprat a vyzehlit pradlo. Deti dostaly nejake kapicky a my dospeli tabletky. Pomohlo to okamzite. Kluk prestal byt „namesicny“. Po nejake dobe, uz nevim jestli za rok nebo drive jsme kuru preventivne zopakovali, i kdyz uz problem nebyl. Od te doby byl pokoj!

     Odpověď
     • Teraz v zime je dobre nechavat vsetko pradlo po vyprani poriadne vonku vymrznut.

      Odpověď
     • Z těch německých dokumentů (překladem z yandexu) jsem nějak nepobral účinné nástroje na „odčervení“. Vždy mě to hodilo na odčervování zvířat :) Nemáš Yori nějaké konkrétní přípravky pro lidi? Ještě jednou děkuji.

      Odpověď
      • Napr.:
       - Vermox® sirokospektre odcervovadlo
       obsahuje Mebendazol
       firma Janssen-Cilag

       Ja bych zabehla k doktorovi, asi je to vsechno stejne na recept a kdyz ne, tak bych se poradila v lekarne. Hlavne vyresit celou rodinu a pradlo, to je dulezite.

       V tomhle linku jsou ruzne nazvy leku na cervy. To, co tam pisi, neni pro psy a kocky, to je pro lidi, ale prenasi se to od techto zvirat na cloveka.
       https://www.meine-gesundheit.de/krankheit/krankheiten/wuermer

       Odpověď
       • Člověk 1.2.2019 o 21:24

        Díky Yori. Absolvovali jsme různá vyšetření se synkem, který měl příznaky roupů, ale testy byly negatvní.

        Odpověď
        • Jeden jihomoravský veterinář doporučuje Caniverm i když je pro psy a kočky.

         Odpověď
      • Prý je dobrá na odčervení křemelina.

       Odpověď
      • Tady o tom píše pan Nový – https://www.dedekkorenar.cz/choroby/traveni/roupi.html. Třeba tam najdeš něco zajímavého.

       Odpověď
  • „vetřelec skřížený s koněm“ .. to se to tak čumí na debilní horory a pak se to diví kam je to ve spánku stáhne a jaké entity to z nich ucítí… váš „anděl strážný“ by zasloužil příplatek za rizikové pracoviště.

   Odpověď
   • Člověk 1.2.2019 o 21:21

    Souhlasím. Ale podotýkám, že jsem tyhle filmový hnusy neviděl již více než 10 let, toho vetřelce tak 20 let. Podvědomí asi ukládá vše.

    Odpověď
 23. „Odvrátili jsme se od Boha a přijali jsme Satana. Možná jsme to tak nezamýšleli, ale udělali jsme to,“ stojí ve vzkazu napsaném verzálkami. Policejní oddělení přikládá i řešení: Je na čase poprosit Boha o pomoc, aby to zarazil.
  https://www.novinky.cz/koktejl/493132-policie-v-alabame-obvinila-z-narustu-zlocinnosti-satana.html

  Odpověď
 24. Jak si pomoci od zlozvyků? Kuřáci vědí, že kouření škodí zdraví a přesto kouří…i když si pokaždé na začátku roku dávají předsevzetí, že přestanou kouřit. Každý má něco, čeho se potřebuje zbavit a přes jazyk životních okolností mu to naznačuje Prozřetelnost.
  K jádru věci – významně pomáhá nahlédnout na daný problém z 3. priority a pochopit, že tento návyk je škodlivý a najít tak motivaci ke změně. Největší motivací, podle mne, je se podívat na svůj zlozvyk z 1. priority a zodpovědět si otázku, do jaké míry je dané (zlozvykové) mentální rozpoložení prospěšné mé osobě, mé rodině, mému okolí atd. S tímto si leckdo poradí, nicméně problémem obvykle je stabilně přejít přes 5. krok (etapu) podle plné funkce řízení. A tady odbočka. Začnu zdánlivě nesouvisející otázkou: kolik úsilí musí student vydat, aby z něj byl dobrý anebo špatný student? Odpověď: množství úsilí, které musí student vydat, aby z něj byl dobrý anebo špatný student, je stejně veliké. Vše je to otázkou toho, jakou činností je vyplněna doba určená ke studiu a to, co budu dělat, je pak podřízené vůli. A podle toho k čemu mám větší tendenci, takový charakter bude mít i ta činnost. Konec odbočky.
  Odpověď na otázku jak si pomoci od zlozvyků: když už vím, co potřebuji udělat, ale nemám na změnu tzv. sílu (vůli), ale současně mám vůli vykonávat daný zlozvyk, tak v tom případě udělám v hlavě výhybku, která využívá vůle už přítomné k tomu, abych zlozvyk odstranil. Jinými slovy – nahradím jeden návyk druhým tak, že na zavádění nového návyku využiju už existující vůli třeba i pro jiný silnější zvyk. Příklad – všichni máme nějakou činnost, kterou jsme se sami naučili dělat. K této činnosti potřebujeme vůli, aby se mohla uskutečnit (například potřeba zkontrolovat zamčené dveře; zda je láhev dobře uzavřená; správnost složení padáku před seskokem). A když potřebuji zavést návyk na odvykání kouření, vzpomenu si, jak se cítím, když provádím danou činnost a toto rozpoložení okamžitě využiju k tomu, že udělám nový zvyk. Jde o tu vnitřní ladičku, o které je řeč v knihách Základů sociologie.
  A tímto způsobem se dá podle mě vytvořit nový návyk. Pokud někdo nesouhlasí s uvedenými příklady a vysvětlením a má na způsob jiný nazor, nechť si ke slovesům přidá podmiňovací způsob.

  Odpověď
  • Při odvykání kouření pomáhá proplachování ústní dutiny 5-10% roztokem sody. Špetka sody v ústech vyvolává odpor k tabáku. Totéž se týká alkoholu, který velmi silně okyseluje organizmus.
   Sodu rozpustit v horké vodě (70-80°C), potom lehce ochladit (45-50°C).

   Odpověď
 25. https://www.barrandov.tv/video/142075-arena-jaromira-soukupa-4-12-2018
  1:03:10
  popis pohledu na svět když jazyk životních okolností nespadá do okruhu tobě známých pojmů.

  Odpověď
  • jeden z projevů nechápání jazyka životních okolností, souhlas

   Odpověď
 26. Dnes, cestou z práce, jsem vystupoval z tramvaje, jako vždy se kouknu, kde je jaká tramvaj, dobré, mohu přejít koleje a jdu…najednou se, zpoza tramvaje se vyřítí sanitka, houkačky, modrá světla a řítí se přímo na mě, ani nestíhá brzdit.
  Pamatuji se, jak dělám rychle úkrok, třeba jako když se hráč při tenisu snaží vybrat rychlé podání nebo když se prostě najednou chcete rozběhnout, zrychluji, jsem na ostrůvku, čekající na přechodě a sanitka už jede dál svojí cestou. Moje zrychlení mě zachránilo. Kdybych byl pomalý, sanitka by mě zajisté smetla.
  Trošku jsem otřesen a na přechodu raději čekám na zelenou i když je to přechod, kde se na červenou, celkem bezpečně, přechází běžně, pokud auto nejede. (Je tam dobře vidět.)
  Přecházím a situace se uklidňuje.

  Zajímavé je, že přesně před rokem měla moje matka menší úraz (nikoliv dopravní), který ji na chvíli vcelku, i když ne fatálně, omezil.

  To, o čem jsem přemýšlel, by se dalo shrnout jako věci, od kterých mě odmalička odrazovala, protože prý na ně „nemám buňky“ a já uvažuji jak se k těmto činnostem více dostat a nakolik a hlavně jakou formou se jimi zabývat, či nezabývat. Přemýšlel jsem i nad dětmi v rodině, kterým je též jejichž okolím vtloukáno, že jim něco nepůjde a kterým bych rád pomohl, protože mi na nich záleží.

  Odpověď
  • Jana Černíková 4.12.2018 o 21:28

   Řekla bych, že ta situace i to, o čem jste přemýšlel, mají společný „klíč“. Ve chvíli, kdy se vyřítila sanitka, tak jste určitě nepřemýšlel, co máte udělat – reagoval jste instinktivně, bez zaváhání a správně. Vedl Vás totiž pocit – pocit naléhavého ohrožení.

   A klíč pro rozlišení toho, čemu se věnovat a čemu ne, je úplně stejný. Správnou cestu taky poznáme podle pocitu – je to pocit radosti, vzrůstající energie a naplnění, když se té činnosti věnujeme. To je ten kompas, který vždycky ukazuje správným směrem. Rozumové úvahy a názory druhých jsou alespoň podle mé zkušenosti dost špatným rádcem a spíš nás omezují.

   Odpověď
   • Víte, já vlastně jen udělal, co jsem považoval za řešení, na strach nebyl čas. Tak nějak podobně tu psali i kolegové s podobnými událostmi.

    Jenže ne vše vyřeším za půl vteřiny.

    Jak píši příspěvek, napadají mě obrazy v mé řeči (situace z oblíbeného seriálu)… A jen se opakuje to, v čem jsem si jist a zároveň jsem zřejmě některé části nepochopil dosud zcela a nebo některé takřka vůbec.

    Odpověď
    • Jedna ze scén připomíná moji událost i vizuálně i když tam žádná sanitka, tramvaj apod. není, ale rychle se blížící modré světlo, které by člověk nechtěl „potkat“ nárazem a bleskový úhybný manévr tam jsou.

     Odpověď
 27. Libor Smetana 30.11.2018 o 19:31

  Dnes mi zachranily 2 romske zeny policie plynari a hasici fyzicky tivot
  Slava bohu

  Odpověď
 28. Libor Smetana 29.11.2018 o 1:42

  asi to bude nesrozumitelny ale predevcirem jsem palil Satana a včera probol jeho Telo kulem,,,

  Odpověď
 29. Libor Smetana 27.11.2018 o 2:30

  Vera jsem odstranil z zivota malou lez kvůli prachum
  Brzdilo to rizeni „ako prase!“..
  L.

  Odpověď
  • Libore, mohl bys prosím přestat zaplevelovat diskusi příspěvky vytrženými z kontextu?

   Jakou má tohle pro nás, ale i pro tebe, hodnotu, když na takové výkřiky lze těžko věcně reagovat.

   Odpověď
   • Libor Smetana 27.11.2018 o 23:47

    Jasny Sokole tohle Bohu neudelam!

    Odpověď
   • Libor Smetana 27.11.2018 o 23:50

    Pismo je mrtve
    jen Slovo je Zive
    Na zacatku byl Zákon
    a ten Zákon Byl u boha
    a ten zákon je Bůh!!!

    Odpověď
 30. Libor Smetana 21.11.2018 o 16:11

  Dnes se udály věci, které se díve nestaly za roky….
  Tyto stranky zachranily moji nesmrtelnou Dusi a Život !!.
  Libor-))))

  Odpověď
 31. Libor Smetana 20.11.2018 o 17:56

  To je síla,
  Možná je můj příspěvek ukvapený a nesrozumitelný, ale musím se podělit
  Dnes jsem se dostal na první místo ve shlédnutí kanálu Zákon vremeni z Magnoikotogorsku na střední centrální sibiři, kde jsem začal komunikaci s lékařem Kysjolovem …….
  Ohledně mnou plánovaném zkráceni páteře opakovně napnuté implantáty, které mi podvodně namlátili do páteře v anesteziích prosionist gaunery.
  Radost i přestože ležím na posteli 90% denního času na lůžku s ochrnutou nohou po čtvrtém definitivním ochrnutí……
  Jestli je můj příspěvek zmatený, nebo nebezpečný, prosím admin o smazání
  Každopádně děkuji a děkuji a děkuji
  Jardobovi, Ludovi, Hoxovi, paní Ireně a všem přispěvatelům
  Libor

  Odpověď
  • Libor Smetana 20.11.2018 o 17:59

   galaktiku v 4 minutě videa jsem níže jsem včera kreslil a tisknul na cedulku……………..

   https://www.youtube.com/watch?v=k3uHU0Ba5Bw

   Odpověď
  • Prosím, snaž se psát příspěvky tak, aby člověk, který neví, o co se jedná, měl možnost pochopit téma. Myslím, že tohle spíš patří do Zdraví, zahrada.

   1) Proč sis chtěl nechat zkrátit páteř? Co se ti stalo?
   2) K čemu by zkrácení páteře bylo dobré?
   3) Jak ti implantáty uškodily?
   4) Co k tématu řekl zmíněný doktor Kysjolov?

   Pokud nechceš odpovědět, omlouvám se za otázky.

   Odpověď
   • Libor Smetana 21.11.2018 o 4:23

    poslu Ti to, pokud mi preposles komentar na Lsmetana@volny.cz
    tohle nelze z duvodu bezpecnosti verejne ohlasovat.
    Byla v tom i srazka s Havlem, v 2000 roce……
    muj příspěvek byl ukvapeny, ale dostaval jsem asi 12 hod info od Boha, plno poyitivnich emoci, az ted jsem skončil zapisky. Odnesla to 1 propiska“-)
    omluva za diakritiku ale nestacil jsem si polepit novou ruskou klaviaturu…..
    Libor

    Odpověď
    • no JS ma pravdu, pokud o tom nelze psat, tok o tom nepis, je top zmateny

     Odpověď
 32. Jedu s rodinou autem po dálnici prostředním pruhem, před námi jede nějaká motorka. Motorkář si protahuje nohy, já si je za volantem, respektive u pedálů, taky protahuji. Manželka mi říká, ať nejezdím tak blízko něj a tak rychle. Koukám, na tachometru 120 km/h, tak jí uklidňuji, že rychle nejedem. Motorka náhle mizí a naše auto vylétne do vzduchu, otočí se a dopadne tvrdě na zem. Koukám kolem sebe, hledám děti a manželku. Vidím, že jsou na druhé straně dálnice a jsou vpořádku. Když se ale kouknu na sebe, tak zjistím, že ležím na zemi v tom prostředním pruhu hlavou ve směru jízdy a tuším blížící se auta za mnou. Neodvažuji se podívat se za sebe. Chytnu si hlavu rukama, představuji si, jak to asi bude bolet, až do mě narazí první auto, a prosím Boha o pomoc. Ta přichází v podobě uklidnění mé mysli, zpomalení času a donucení se otočit, abych viděl, co se na mě zezadu řítí a mohl se na to připravit. Pár aut se mi stačí vyhnout, ale větší dodávka jede přímo na mě. Přitisknu se k zemi a „vpiju“ se virtuálně do povrchu dálnice. Dodávka mě nadjede a neublíží mi. Opět se ohlédnu a vidím dvě nákladní auta, možná autojeřáby, jak jeden jede prostředním pruhem a druhý pravým. Jak se blíží, vidím, že jedou dost pomalu a zjišťuji, že jsou to staré dobré V3S a já mám čas akorát tak na to se zvednout a přeběhnout z prostředku dálnice na jeho pravý kraj, do bezpečí. Mávám přes dálnici na ženu s dětmi a brečím štěstím, že jsme to všichni přežili. Pak vidím naše rozsekané auto a žena mi říká, že asi za to auto od pojišťovny nic nedostanem, protože ta nehoda byla moje chyba.

  Už v tom snu si říkám, zda-li je toto Jazyk životních okolností a „zpráva“ Shora, nebo jen noční „čistění“ mého podvědomí od různého informačního balastu. V tom mě budí žena, že někdo z dětí volá z jejich pokoje a prosím mě, abych se tam šel podívat. Obě děti jsou vzhůru a jedno z nich mi říká, že mělo ošklivej sen a chce do ložnice. Zvedaj se obě děti, berou sebou plyšáky a ulehají do postele k ženě. Já si říkám, že se dospím u dětí v pokoji, ale všichni tři, včetně ženy, trvaj na tom, abych zůstal s nima v ložnici. Tak se nacpu k nim a všichni usínají. Dál přemýšlím o tom snu na dálnici a také opět usínám.

  Dumám nad tím, zda-li s námi Všedržitel komunikuje nejen JŽO, nebo skrze osvícení Rozlišením, ale i skrze sny. Pokud i skrze sny, pak si budu muset rozklíčovat ten můj „dálniční“. Přeji všem hezký den.

  Odpověď
  • Zajímavé :)
   Otázka je, jestli ta nehoda byla zaviněna tvou nepozorností nebo chybou motorkáře, každopádně by sis měl asi od něčeho nebo od někoho držet odstup…

   Odpověď
   • Myslím, že v tom byla moje nepozornost.

    Odpověď
    • co na mne z toho snu působí nejvíc je fakt, že když by jsi poslechl ženu, nestalo by se to.
     Ženy mají dobrou intuici (většinou), já bych si z toho vzal že bych měl v hypoteticky nebezpečných situacích (možná v nějaké konkrétní která vás čeká a týká se celé rodiny) dát na ženu i když ti to přijde v danou chvíli jako zbytečné strašení.
     Teoreticky by jsi znalostí svého života (událostí které teď zažíváš nebo které tě brzy čekají) měl podle okolností a detailů ve snu přijít na to o jakou situaci se jedná.

     Ale to je moje chápání snu, no ten sen ale nebyl v mém jazyce řeči životních okolností ale v jazyce tvém.

     Odpověď
     • eM – napsal jsem dlouhou odpověď a při jejím psaní jsem si ujasnil určité věci, které ve mně už nějakou dobu podvědomě byly. Tímto Tobě i všem ostatním děkuji :)

      Odpověď
      • rádo se stalo :-) tvoje odpověď bude nakonec ta nejlepší.

       Odpověď
  • Som presvedčený o tom, že ak má človek s Bohom dôverný vzťah, keď žije podľa svedomia a Bohu dôveruje, tak sa mu nemôže stať tak zásadná udalosť ako ťažšia autonehoda bez toho, aby dostal Zhora určité upozornenia, signály, že niečo robí zle a na niečo si má dať pozor.

   Aj v tom tvojom sne je vidno táto pomoc: cez tvoju manželku, ktorá ťa upozornila. Pritom nie je nutné sa spoliehať na upozornenia druhých, ak si sám v sebe rozvinieš intuíciu, t.j. určité vnútorné naladenie sa počas jazdy… niečo, ako keby si v sebe nechal zapnutú vysielačku na odposluch, a počúval skrze pocity. (Nemusí to ale fungovať, ak máš v aute rušno, a si príliš rozptyľovaný. Potom ťa situácie vonku skôr prekvapia)

   Odpověď
   • Stále se učím JŽO chápat a rozlišit, zda-li se jedná o Tebou zmiňované upozornění Shora, nebo čistě o „neštěstí“ způsobené nepozorností. Neštěstí jsem dal do uvozovek, protože to, co mě poslední roky potkává, jsou naprosté drobnosti, které většinou plynou z denodenních činností (rozbité skleničky, pořezané/popálené prsty, pokuty apod.). Jedinou větší událostí bylo zranění kolene při sportu, přičemž jsem dostal několik upozornění, ať už se na tento sport vykašlu. Nevykašlal jsem se, zranil jsem se. Také věřím, že upozornění před nástrahami na naší cestě přicházejí včas a v takové podobě, aby je člověk chápal. Rozvinutí intuice je pro mě něco nového, díky za tip. Ať se daří.

    Odpověď
    • Možno postačí sa len trochu vnútorne skľudniť :-)

     Odpověď
     • No tam do toho pak vstupuje povaha :) No nic není stálé a vše se mění a naším úkolem je se rozvíjet, takže mám(e) stále na čem pracovat.

      Odpověď
      • Člověk, z mého pohledu v tom vidím jednoznačný pokyn (rozkaz?) shora.
       Jedeš v autě máš v rukou řízení (řídící kádr) – vezeš RODinu
       Takže dosavadní vedení – řízení – setrvání a pokračování dle dosavadních algorytmů, nevyhovuje a mohlo by vést k rozdělení: část rodiny v bezpečí pozoruje, jak bojuješ o přežití.
       Zřejmě si postoupil a dosáhl DALŠÍCH schopností, které si máš osvojit věnovat se BUDOUCNOSTI.

       Odpověď
    • Co máš na fotbalu nejradši?

     Odpověď
     • Radost z pohybu, „blbnutí“ s míčem, hecnutí se, i když vypadá zápas jako ztracený :) Ale hraju/hrál jsem jen rekreačně, kolikrát jsme na konci ani nevěděli, kdo vyhrál a bylo nám to jedno.

      Odpověď
      • Mnozí možná nebudou souhlasit, ale já na tom nevidím nic zásadně špatného.
       Nicméně, třeba by se ti otevřel prostor pro něco důležitějšího, pokud bys fotbal více upozadil. Kdoví.

       Odpověď
   • Jardob, doplním k tebou napísanému, svoju nepríjemnú príhodu s dobrým koncom, ktorá sa mi stala pred pár nedávnymi rokmi. (stále je na čom popracovať…)

    Išiel som autom s jednou kamarátkou. Počas jazdy som si pochutnával na sladkostiach, ktoré som mal položené pri riadiacej páke. Pri prehrabávaní sa v sáčku som obsah nechtiac rozsypal. Sklonil som hlavu, aj zrak, pozeral som na omrvinky a odstraňoval ich. Pritom som si neuvedomil, že moje auto prejšlo takmer celé do protismeru. V tom momente kamarátka len vykríkla, ja som zdvihol hlavu a tesne predomnou bol oproti mne idúci autobus. Prudko som stočil volant vľavo, vodič autobusu to strhol do opačnej strany a potom hneď vpravo som auto vyrovnal a zastavil pri krajnici v protismere. Míňali sme sa v esíčku možno o dva metre a ešte som videl, ako autobus takmer na dvoch kolesách ma míňa z pravej strany.

    Ďakujem Bohu za to šťastie! Po takejto čelnej zrážke by som asi neprežil.
    No bolo na tom ešte niečo veľmi zaujímavé. Po zdvihnutí hlavy a okamžiku, keď som uvidel pred sebou autobus sa to stalo… Vnímanie sa zmenilo, dej ako keby sa spomalil, proste vnimal som všetko jasnejšie a istejšie, bol som vnútorne kľudný, aj keď manéver bol prudký. Vedel som presne, bez najmenšieho zaváhania čo mám robiť. Po zastavení auta (autobus pokračoval v ceste) som sa pozrel na cestu pred seba a do zrkadla za seba, či túto udalosť nejaký iný vodič nevidel. Cesta bola prázdna. Cítil som sa úplne v pohode, v kľude, ako keby som sa vyhol len malému výtlku na ceste. Kamarátka to rozdýchavala ešte nejakú dobu.

    Možno si niekto povie, že po takej udalosti sa už oplatí dôverovať Bohu, tak môžem povedať len to, že aj bez takýchto extrémnych udalostí sa Mu určite oplatí dôverovať.

    Odpověď
    • naprosty souhlas s tim, ze v takova rychle arizove stuaci, je clovek velice klidny a cela udalost se odviji jak ve zpomalenem filmu

     Odpověď
     • Mozem len potvrdit z vlastnej skusenosti. Ked som sa topila zrazu akoby som stratila vedomie stres mali len ti na brehu a ked ma vytiahli bola som uplne v pohode a nic som si nepamatala.
      A ked sme mali autonehodu niekolkokrat sme sa obratili na streche zase si nic nepamatam len potom mi muz povedal ze som kricala o pomoc na Boha … zachranili nas pasy nic sa nam nestalo len par odrenin na kolenach ako sme sa automaticky skrcili ( vtedy este neboli samonavijacie pasy) ani sme nemuseli ist na pohotovost len muz prisiel a vodicak ( mikrospanok) a auto kaput.

      Odpověď
   • tak to teda nevim, jak to funguje, jsem neporadna, ano, to vim, ale modlim se cely den, nevim, jak to bude hodnoceno na vecnosti, nedelam si iluze, jsem pouze poutnik kulhajici k absolutnu. Ale pres to jsem mela pred 3 tydny neskutecnou bouracku. Takovy ten typicky cesky mezmozkovec co, kdyz maji silna auta, si mysli, ze plna cara neni pro ne, fyzikalni zakony zatacek a odstrediva sily na ne naplati, a omezeni rychlosti je pouze pro vidlaky. Vletel do pravotocove zatacky 130/hod, byla tam doporucena rychlost 40. Odstrediva sila ho vynesla do protismeru a tam jsem byla ja. Je uplne pravda, ze v takove situaci mozek pracuje tak rychle, ze obraz se odviji jak ve zpomalenem filmu;videla jsem jedine volne misto, kam uniknout, vlevo do protismeru…pozde… nicmene se mi pdarilo strhnout auto asi 20 cm vlevo( z me strany) coz zpusbilo, ze naraz, i kdyz byl celni v rychlosti 200 km/hod, nesel primo na ridice( me) ale lehce doprava na mem aute, spolujezdce jsem nemela. Vyvazla jsem z toho bez zraneni, krome pohmozdenin zpusobenych narazem do pasu. Moje auto je mrtvé a ja mu vzdavam diky, ze mi zachranilo zivot. Suzuki velka vitara. Kde je zprava, co mi osud chce predat??? diky za komentare Dagmar

    Odpověď
    • doplnek: ja jsem jela 70, byla jsem na useku silnice, kde byla jeste 90, to mi rekli policajti, 100% chyba protijedouciho ridice
     prosim o komentare

     Odpověď
     • Řídit znamená předvídat, platí i v autě.

      Odpověď
     • Oracle 911 26.11.2018 o 8:35

      Chceli tým asi povedať, že z nárazu s blbcom asi s úradnou mocou vyjdeš ľahkými šrámami. ;)

      Odpověď
     • Tak především bych Vám Dagmar rád poblahopřál k tomu, že jste nehodu přežila. Pak bych Vám poblahopřál k tomu, že jste nehodu přežila bez úhony.

      Můj názor je, že tomu „vzkazu“ můžete rozumět pouze Vy. Něco děláte špatně a měla byste to změnit. Jak někde výše psal Jardob, pokud se člověk chová a myslí v souladu se Záměrem, dostává skrze životní události „vzkazy“. Intenzita těch „vzkazů“ je zřejmě dána mravností a pravověrností jednotlivců. Rozumím tomu tak, že čím víc se jednotlivec odchyluje svým myšlením a činy od koryta Záměru, tím katastrofálnější „vzkazy“ dostává. Vámi popisovaná bouračka je „vzkaz“ jako hrom. Pozitivní na tom je to, že jste vyvázla živá a zdravá. To Vám dává možnost zamyslet se nad svými dosavadními myšlenkami a činy a upravit je tak, aby ten příští „vzkaz“ pro Vás vypadal například „jen“ jako vyfouknutá pneumatika u auta (tzn. ve srovnání s Vámi popsanou nehodou se bude jednat téměř o nicotnou záležitost a potřeba změny ve Vašem jednání/myšlení nebude tak veliká). Přeji Vám zdraví a zdar při nápravě Vaší životní cesty.

      Odpověď
  • Já si zatím takové jednoduše definuji jako x-dimenzionální interference 3d prostoru. Dřív to byl čistej jazyk „Mordoru“ Dnes jsem občas schopen, po průběhu události analyzovat středobod toho rozcestí, kdy se děj následně vždy již fyzicky projeví. Dost často je to jen pocit (xd iterference) formálně nesouvisející s projeveným dějem

   Odpověď
   • Omlouvám se, ale vůbec nerozumím, o čem to píšete :)

    Odpověď
    • …nic si z toho nedělejte, já občas taky. Jen jsem se svým subjektivním pohleden snažil popsat to, že některé složité dynamické systémy vykazují jaksi „nepředvídatelné“ chování, takže malé odchylky v počátečních podmínkách mohou mít velmi odlišné účinky na výsledek. Jinak známo taky jako „Butterfly Effect“

     Odpověď
     • ..vlastně, zatím takové jevy co popisujete chápu jako x dimenzionální interference pronikající do našeho 3d prostředí. Vše z čeho mohu (pro zobecnění) vycházet je to, co je pro mne přímo zjevné a to je Eukleidovský prostor. Pokud zde plati, že nadřazený prostor je vždy kolmý na ten předešlý, tak předpokádám, že podobný axiom může jistým způsobem rezonovat i mezi 3d,4d, ….nd. Tak jako 2d člobrda bude vidět axiální pohyb 3d borce po ose z jako jeho „zmenšování“, tak i 3d borec může mít podobný problém s vektorem času..oproti supr-borci z například n-dimenze……miluju totiž sci-fi

      Odpověď
  • Zpráva životních okolností je jasná – máte jezdit vlakem, vy mastňáci. Kvůli domělému pohodlí a statusu byste klidně zabili sebe i svoje děti.
   Bacha aby to další upozornění už nebylo doopravdy…

   Odpověď
 33. Dnes jsem se pozastavil nad příhodou, která se mi stala.
  Jistě mnozí pamatujete moje nedávné téma o žebrání, bezdomovcích, ale i o pouličních umělcích.
  http://www.vodaksb.eu/diskuse/mimo-tema/comment-page-60/#comment-172236

  Byl jsem na nádraží si koupit jízdenky na víkend a postával tam nějaký muž, nijak zvlášť jsem si ho nevšímal. Najednou ke mně přistoupil, že ho okradli a jestli bych neměl 30Kč, že mu scházejí na vlak.
  Z voleje jsem ho sjel, ať na mě tyhle fígle nezkouší, že když jsem byl mladší, tak bych na to možná skočil. (Což jsem kdysi takto, to jsem měl čerstvě občanku, naletěl a „půjčil“ jsem na cestu člověku, který se už samozřejmě neozval, podstatně větší částku než 30 Korun…)

  Muž, trochu zdrceně, trochu uraženě, mi „děkoval“ a nechtěl už poslouchat můj další proslov, tak jsem ho nechal být a on odešel.
  Pak jsem přemýšlel nad tím, že byl čistě a slušně oblečen, tak kolem 35 let, nevypadal, že by měl zapotřebí takto žebrat drobné. Chvilku jsem si říkal, že jsem mu vynadal zbytečně.

  A pak mi začalo hlodat…co asi Jazyk životních okolností řekl tomuto muži, který to schytal jako přídavek ke ztracené peněžence? (Pokud mluvil pravdu.)
  Byl „solventní“, ale choval se k lidem nečestně?
  Nebo jsem reagoval přehnaně já a říká to něco spíše o mně?

  Minulý týden jsem daroval 50Kč pánovi, který prodával Nový prostor, časopis jsem si ani nevzal (více peněz pro něj), protože mi byl sympatický, vypadal sečtěle, nikoho neobtěžoval vykřikováním a tak nesměle tam stál, protože nechtěl obtěžovat své okolí.

  Co myslíte? Co komu tím chtěl „Jžo“ říci?

  Odpověď
  • JS – tento istý príbeh sa stal mojej dcére na Proseku . Pán ztratil peňaženku . Dala mu 30Kč a ona mala dobrý pocit. Po určitej dobe toho istého človeka videla opet na Proseku . On si ju nepamatoval. Ale už mu nedala žiadne drobné a tváril sa uražene. Nemáš mat prečo výčitky. Myslím,že ked tam pojdeš za čas. Opet ho tam uvidíš.
   Dnes horšie rozoznáš , kdo drobné potrebuje a kdo nie . Máš potom výčitky svedomia, čo ak si odmietol potrebnému dat pár korún . Občas stačí toho dotyčného chvilku sledovat.
   Mna raz okradli, zmizol mi rupsak a ledvinka ostala…(odvtedy mám doklady pri sebe) , ale ostali mi cigarety a cukríky..“predávala“ som kus 1 cigaretu za 2kčs na stanici želežničnéj a nikto si cigaretu nevzal..A ked som nazbierala peniaze na vlak..
   Tak som kupila listok a šla na vlak ,smer domov.
   Nazbierala som na rychlík a nie osobý vlak

   Odpověď
   • dasa: No, zmátlo mě, že byl celkem dobře oblečen – na to aby žebral.
    Slyšel jsem však, že jsou i tací, co si vyžebrají na iPhone nebo i na auto…

    Prodat zbytečné nebo postradatelné věci je dobrý nápad. Také bych to asi zkusil, i když nekouřím, něco prodatelného bych snad vyhrabal. Hodinky nenosím, takže ty asi ne…hm, v batohu mám takové lepší pytlíkové čaje, z těch bych možná pár korun mohl získat i kdyby si je lidé brali – za předpokladu, že bych batoh měl.

    Odpověď
    • Putinovec 15.11.2018 o 19:57

     Strčím to sem ještě jednou.Je tam odpověd.https://www.csfd.cz/film/1585-svet-kde-se-zebra/prehled/

     Odpověď
     • Putinovec: Není to tak, že bych tvůj příspěvek minule ignoroval. Prostě jsem se jen nedostal k tomu, abych se na film v klidu podíval. Už na mě dávno čeká stažený v počítači. Díky za odkaz.

      Odpověď
      • JS- už , nekouřím :)
       -ale stále má človek , niečo pri sebe :)
       aj keby čistý kapesník, žuvačky či bonbony..ak by mňa okradli budem sa snažit predat , čo mám pri sebe .Lebo sa hanbím len tak žobrať . Ked ma okradli 1x …
       Ak by sa našiel niekdo kdo má mi dá viacej penazí. Ukažem občiansky…

       Odpověď
  • Pokud nechceš mít výčitky jestli jsi neodmítl potřebného tak mě se osvědčilo chybí vám 30,-? Ok tak pojďme k okýnku a koupíme lístek. A začnou výmluvy že ještě něco musí a že vlastně díky a nechce. Totéž když mu chybí na jídlo 5 nebo 10,-Kč atd. Tak pojďme a koupíme tady polívku doplatím zbytek. No vlastně ještě nemám čas, mě by stačily ty peníze. Úplně pokaždé. Takže já vlastně na toho potřebného kterému můžu zaplatit lístek nebo jídlo teprve čekám. Zbytek jsou ti co chtějí cigarety alkohol a drogy a o žádnou pomoc nestojí.

   Odpověď
  • Libor Smetana 19.11.2018 o 12:33

   V roce 2005 myslím, jsem ležel ve špitálu na plasitické Operaci rány, když jsem si musem měsíce vyoperovávat vkleče před zrcadlem Hlubo uložený steh z páteře……
   Vedle mě ležel „bezdomovec“ docela inteligentní člověk, četl si každý den hodiny noviny, atd., kterému akutně uřezali obě nohy (pod kotníky poté, omrzl, ani mi nesdělil proč, oba jsme zpracovávali stress…….

   Odpověď
 34. Nedaří se mi nalézt odpověď jak postupovat v manželské krizi.
  Po dvaceti letech, oboustraně relativně spokojeného manželství se něco v manželce změnilo, byla ji diagnostikována CML (což je lehká forma leukémie), nato se zamilovala do jednoho z doktorů. Jestli bylo něco víc netuším.
  Zajímá mě to, proč, byť už znalá spoustu věcí z KSB, byť správně orientovaná na to jít po cestě směrem k člověčímu typu psychiky najednou otočila směrem ke zvířecí a vše, co bylo vybudováno, včetně dvou malých dětí chce hodit za hlavu a utéci. Co to způsobuje obecně? Jak z toho ven? Nechat ji tu chybu udělat a doufat, že se ji to stane ponaučením? jaký vzor si z toho pak vemou děti?

  Odpověď
  • - lékař asi mluvil hezky , v strachu z doktorů ji pomohl
   -zneužil svého postavení ( múj pocit).
   Manželka je obletováná doktorem a ona cíti se potřebná i hezká.
   - doma se vztah bral už asi jako samozřejmost
   -bohužel dnes v medíích a všude se prosazuje vše možné jen, ne pevný manželský vztah :(
   -zaleží i od kamarádek jestli ji podrží nebo přemluví at neblbne
   -nebo děti, co jí řeknou…
   -znála jsem paní, co vychovala děti a když byli dospělé pak odešla…od manžela, nechala za sebou dům , nic nechtěla. Šla pracovat do nemocnice a bydlet na ubytovnu. Chtěla aby její práce byla ohodnocena a nebyla jako samozřejmost, ale byla i pochválena .
   - byl ten doktor ženátý ?
   - proč, muži můžou mít milenky a žena nemá mít milence?..
   -mrzí mně , že Tvoje žena odchází .
   Snad si ještě můžete popovídat, co ji chybí nebo , proč to dělá.
   Jestli to neumí řict aT´to napíše. Jestli chce do restaurace občas nebo do divadla,
   Výlet nebo dovolená .
   - Jestli odejde může se vrátit?
   - Jaký vzor si vemou děti ? Záleží jaký základ dostali do 7 let. Říká se ,že je to přelomové období pak na dětí působí škola kamarádi. Já jsem z rozvedené rodiny.
   A já jsem v vztahu 29 let. Moje sestra taky je pořád vdaná . Takže je to na dětech.
   Určitě bych nechtěla aby mi manžel předhadzoval děti jesli si máme promluvit.
   Děti stejně budou žít svůj život . A je jen na nich jestli mají k rodičům dobrý vztah a budou za nimi jezdit nebo se navštěvovat vzájemně….

   Odpověď
   • Taka mala pripomienka, zhruba pred 15 rokmi som mal spoluziakov modlimskeho vyznania. Ti moznost mat milenky zdovodnovali tym, ze tam su matka aj otec vzdy isti, zatial co u prelietavej zenskej je otcovstvo neiste. A to hodnotili nielen z materiálneho hladiska ale aj genetického.

    Odpověď
  • treba brat do úvahy jednu vec a to že pri takomto ochorení sa mení psychika človeka,prvotný šok z diagnozy vystrieda strach a dalšie emocie.Nie som si istá či zamilovanosť do doktora je skutočne zamilovanosť aj ked je ona o tom presvedčená.Može isť o to že v ňom vidí určitú záchranu(dala si ho do polohy Boha ktorý jej pomôže) tým pádom sa na neho upäla.Nevieme či doktor o jej citoch vie a či ich opätuje.Myslím že čas všetko ukáže treba to nechať bežať,nerozpitvávať to a hlavne nie pred detmi.Tvojou úlohou si myslím by malo byť aby si jej dal pocit že stojíš pri nej,si jej oporou nech sa udeje čokolvek.Nevieme čo sa deje v jej vnútri,v prvom rade sa musí vysporiadať s diagnozou.

   Odpověď
   • Tak zatím se ani nedá dělat nic jiného než dávat tomu čas. Trvá to prý už půl roku, od doby první návštěvy onoho doktora. Dozvěděl jsem se to až nedávno, při jednom nepříjemném rozhovoru. Připadalo mi to jako pomsta za to, že má relativně klidný a spokojený život a teď na neschopence k tomu má i spoustu času a energie sebe. Jakoby se v ní aktivoval nějaký sebedestruktivní program.

    Odpověď
    • na tom sebadestruktívnom programe može byť niečo pravdy.Je možné aj to že sa vnútorne vzdala a „chce si ešte užiť“ obrazne povedané.Navyše ak je doma má kopu času premýšlaťa rozpitvávať svoj život a ak sa začala „sebalutovať“ tak to nie je moc dobrá cesta.Možno by bolo dobré ju nejako nasmerovaťvon z tej sebadeštrukcie,ale ako to nemám potuchy

     Odpověď
     • Suhlasim. Zmeny psychiky, umedomenie si kratkosti casu. Netusim aky ma postup tato diagnoza. Doktor je zmrd a Ty sa priprav na svoj zivot. S nou ci bez nej. Iba cas to prelieci. Ak nechce spolupracovat postaraj sa hlavne o seba aby si zmiernil dopady. Drzim palce.

      Odpověď
    • popolvár 7.11.2018 o 22:24

     Gary Chapman: 5 jazykov lásky
     zaobstaraj si túto knihu, zhltneš ju za dva dni.
     Manželka sa musela cítiť nemilovaná, aj keď ju miluješ – len proste nerozprávaš jej jazykom lásky. Nauč sa jej jazyk, a nebude inde hľadať to, čo má doma. Tú knihu jej čítať nedávaj, ale praktizuj rady v nej uvádzané. Ono to skutočne funguje – odskúšané. No musíš byť trpezlivý, lebo teraz je zahľadená do iného, takže bude chvíľu trvať, než zareaguje pozitívnou odozvou.
     Najdôležitejšie je, či o ňu aj naďalej stojíš, či ju aj naďalej skutočne miluješ, a ak aj došlo k nevere, či dokážeš to nielen odpustiť, ale aj sa preniesť nad to tak, že ťa to nebude v budúcnosti vnútorne zožierať. Lebo ak to nedokážeš, tak aj keby sa k tebe žena emočne vrátila, ten vzťah „odpáliš“ v konečnom dôsledku potom ty.

     Odpověď
     • Tuto knihu jsem si sehnal, byť v elektronické podobě a musím uznat, že je to z 90% ono… základ problému je v nesprávnému porozumění vzájemných potřeb, byť nevyslovených a vědomě nevnímaných. My mužové máme tendenci vše řešit pomocí hlavy, zkušeností a nejlepším možným logickým způsobem… čím jasněji a logičtěji řečeno, tím to má větší prioritu. U žen žádné takovéto pravidlo není, ony procesy vnímají jinak.. no
      Dalším krokem bude rozvoj dle komentáře Dušana Be níže.
      Věřím, že se mi to podaří zvládnout tím nejlepším možným způsobem, s ohledem na možnosti jaké jsou…

      Odpověď
  • Nechcem byť zlý ale chyba si pravdepodobne ty.
   Toto ti pomôže:
   https://chlap20.sk/blog/ako-si-udrzis-a-ozivis-vztah/
   https://chlap20.sk/blog/hlupe-chyby-chlapi-robia-vo-vztahu/
   https://vodicaknavztah.sk/?utm_source=blog&utm_medium=clanok&utm_campaign=082018

   Odpověď
   • … som zena, a o muzskej promiskuite viem vyse hlavy, ale vzdy to chce aj zenu,…. takze zena sa mohla citit nemilovana, unavena, chora…. ale mozno je len promiskuitna a pacia sa jej doktorove peniaze a zaujem, alebo je jednoducho hlupa a ludsky typ psychiky len uspesne predstierala, kym bolo treba….je naozaj na zvazenie ci stat o jej navrat do kosiara….a keby aj, tak odpustenie v celej jeho sirke je naozaj nelahke…

    Odpověď
    • Keby Peter nestratil gule a ostal by chlapom, jeho žena by ani len nepomyslela na nejakého doktora. Je to dlhodobo neriešený problém. Jeho žena nedostávala potrebné emócie, bola vo vzťahu emocionálne zanedbávaná. Potom stačí už len malá drobnosť ako nejaký hajzlík doktorko s nízkou morálkou. Dal jej emócie, dal jej pocit že je väčší chlap ako Peter. Čím viac sa bude Peter snažiť vrátiť ju do vzťahu, tým viac v jej očiach stratí hodnotu a bude to paradoxne horšie. Bude ju to paradoxne ešte viac odpudzovať. Logické argumenty ako rodina, majetok, deti… absolútne nezaberú. Potrebuje na to ísť cez emócie, nie logikou. Jeho žena musí mať pocit že je chlap, že si stojí za svojím, že má vlastný názor, vlastný víziu. Nenechať si skákať po hlave. Na druhej strane jeho žena zastáva v domácnosti rolu matky, milenky, upratovačky, kuchárky, vybavovačky, manažérky, účtovníčky a tak ďalej. Nestačí doniesť iba výplatu na stôl a o nič iné sa nestarať. Občas treba aj kompliment, kvety, či prekvapenie. Jej emócie musia prúdiť ako na horskej dráhe. Občas ju treba aj trochu nasrať (áno aj to je potrebná emócia). Ak Peter znovu nájde gule, stane sa zase skutočným chlapom, jeho žena sa doňho opäť zamiluje, a nejaký doktorko pôjde bokom. ;)

     Dávaš dostatočne žene pocítiť, ako si vážiš to, čo pre teba a rodinu robí?

     Odpověď
     • Lépe bych to neřekla, je to tak, znáte život dokonale.

      Odpověď
     • Poslední roky jsem hodně času věnoval jiným aktivitám, pro mě globálnějšího významu a moje žena tím zřejmě usoudila, že už není na mém prvním místě. Ano, emoce jsou možným lékem a teď když vím, co dělat, je to mnohem snazší.. Ta bezmoc, když nevím co dál, je opravdu frustrující, děkuju za spoustu komentářů, budu na sobě pracovat.

      Odpověď
      • Peter nezúfaj, všetko sa dá.
       Pozri si ešte:
       https://akoziskatspatexpartnerku.sk/ako-ziskat-spat-lasku-zeny/
       https://akoziskatspatex.com/
       https://vodicaknavztah.sk/

       Odpověď
  • skus v tejto situacii riesit len to, co sa tyka priamo Teba – ak aj urobis chybu, bude to na Tvoje triko…
   manzelku by som nechal, nech si so svojim zivotom robi co chce, pokial to nebude negativne zasahovat do zivota deti (o seba sa tu nemusis bat, mal by si ju aj seba zvladat)
   deti by ste mali informovat (primerane veku) spolu s manzelkou – po vasej vzajomnej dohode, co im poviete…
   ja osobne by som to bral tak, ze aj Ty aj Tvoja manzelka potrebujete prave tento zazitok – nie je nad vlastnu skusenost (vyznam negativnych vlastnosti je prave v tom, ze nam ukazuju pravu hodnotu ich opacnych pozitivnych vlastnosti)…
   drzim palce a klobukom dole, ze si sem dal taku osobnu vec :)

   Odpověď
  • predevším se to „neco“ nezmenilo ze dne na den…mezi váma neco dlouhou dobu neklape a v určitem momente sa to prejaví,spuštač može byt choroba…neco podobne som prežil,dopadlo to dobre,u nas bola prícina to,že sme rozdilne povahy – protiklady,ktere sa sice pritahuju ale aj ničia ako ohen a voda…ak ste spolu „kvuli detem“ nebo „ze zvyku“ tak podle mne neni o co bojovat,ani litovat,protože ak stretla lásku stejne od tebe odejde,ak se máte fakt radi tak se to srovná,jen trpelivost

   Odpověď
  • Jedna z mnoha zkušeností říká, že i ve vztazích, tedy především v manželských, existuje 7-mi letá cykličnost (plus mínus). Tedy, že zhruba po 7-mi letech dochází ke krizím, z nějakých důvodů. Pokud není problém včas nalezen a vyřešen, a naopak je zatlačen nějakou jinou příčinou (událostí) do pozadí (třeba i narozením dítěte právě v tom kritickém čase), vše se jen odsouvá. Později se to vrací společně s dalšími, novějšími problémy, dochází pak k jejich kumulaci, násobení.
   Citace: „odložení je nejhorší varianta zamítnutí“.

   Ve vztazích pacient – lékař pak velice často dochází k efektu zvanému přenos. A proti tomu nebývá imunní často ani školený specialista. K tomu přenosu docházívá i v jiných vztazích.

   Odpověď
  • Následující materiál je pro člověka zvyklého na těžké knihy, jako slupnout malinu. Navíc je kniha kvalitně namluvena i ve formátu audioknihy. Pár hodin pohodlného poslechu do sluchátek. Nebudu se rozepisovat, jen hlavní myšlenku povím – Žena nesmí a podvědomě nechce být pro muže na prvním místě. Je rozdíl v tom co říká slovy a co spouští její podvědomé spouštěče. Na prvním místě musí být vyšší ideály, pro ty žijeme, co to konkrétně je, není třeba dál rozvádět, to je ti jako studentu KSB jasné. Pokud jsme se nevymanili ze zvířecí psychiky, je nutné chápat věci i ve světle evolučních teorií. – Tím neříkám, že Cesta pravého muže je o tom.

   https://www.megaknihy.cz/esoterika-astrologie/132105-cesta-praveho-muze.html?utm_ce=ns
   zde zdarma ke stáhnutí i audiokniha
   https://ulozto.cz/hledej?q=cesta+praveho+muze&autocomplete=std

   Odpověď
  • Libor Smetana 9.11.2018 o 9:54

   Komentovat Váš příspěvek Petře je pro mě příliš zodpovědné a nemám představu o vašich vztazích.
   Napadá mě již asi měsíc tato myšlenka, když přemýšlím o vztazích:
   1) Domnívám se, že vztahy jsou výsledkem objektivního procesu a vyplývají z aktuálního světonázoru každého účastníka, tzn. kolik hran je stejných a jaký je poměr světo/názorů.
   2) Každou hranu (názor) lze definovat jako plochu trojúhelníku na složeném krystalu z rovnostranného čtyřstěnu, kterým je logo v KSB.
   3) Pokud se světonázor balancuje těžištěm na střed „koule“ a hrany se podobají (shoda většiny názorů), vztah se bude sám lepšit a naopak
   Možná to není potěšitelné, děkuji za případnou připomínku.
   zdraví
   L.S.

   Odpověď
  • Jednou, když jsem řekl kolegovi, který měl spokojené manželství a dvě malé děti, že mu závidím, jak po něm (tehdy podle mého zbrklého hodnocení = tedy podle DVTŘ přesněji řečeno: „v okně viděl samozřejmě jen a pouze nahou ženu“) „jde“ jiná vdaná kolegyně, aby s ní šel tam či onam, nakoupit, či na oběd sedal pouze vedle ní, do kina šli, doprovázet do práce a z práce každý den, jako manželé .. mi kolega povídá:
   „Nejtěžší je této blízké náklonnosti odolat, když mám děti“
   Jaký z toho může být závěr?:
   Každý postup, který povede k uzdravení, může být prospěšný i třeba velmi blízké kamarádství, které se neznalému, neinformovanému jeví nepochopitelné (co vidíš v okně v DVTŘ na straně …… kočku, květináč, poličku, nebo nahou ženu?)
   Takže co když jde o velmi blízké a důvěrné kamarádství a to takové, jako kdyby bratr a sestra byli?
   A Ty nejsi ve stavu hodnocení – jemnůstek rozlišení, a které jsem mohl pozorovat v pracovním kolektivu?
   Egregor randění, než jste se vzali a prvních doteků se ženou nic nepřekoná a zůstává na věky věků, toto nikdo nerozdělí.
   Takže odkud a kam myšlenky strojit a zostrojovat?
   Já bych upřednostnil ty věroučné.

   Odpověď
   • Libor Smetana 10.11.2018 o 11:36

    cítím to stejně

    Odpověď
  • Velmi složité, ale řešitelné, pokud oba chtějí. Řešil jsem (a úspěšně vyřešil) v osobním životě podobnou věc a zjistil jsem, že sám nic nezměním na společném vztahu. Proto jsem napsal pokud oba chtějí. Toto je opravdu důležité. Dokud se toto neřekne (nevyjasní napřímo, kdy jednou se snaží muž a žena nechce a pak je to naopak) tak nalezené (dobře míněné) rady pořádně nefungují. Připojím se k doporučení popolvára – chce to informace. Nevím o čem přesně, je kniha 5 jazyků lásky, ale mě velmi pomohla kniha: Willard F. Harley – His needs, Her needs. Existuje i ve slovenském překladu na ulož.to ( https://uloz.to/!qPDVXSbCz/moje-tuzby-tvoje-tuzby-pdf ).
   Knihu napsal manželký poradce, takže je to takový „manuál“ jak na poškozené vztahy. Knihu jsem přečetl za dva dny a i když poradce mě nikdy neviděl, popsal prakticky všechny mé chyby, kterými jsem/jsme dovedl/i do hluboké krize vztah. Naštětstí popisuje i nápravu.
   Z knihy si dovolím takový úryvek:
   Najskôr si musíte položiť otázku, či máte naozaj záujem o to, aby ste túto búrku prekonali. Bez ohľadu na to, či ste si to uvedomovali, alebo nie, je celkom možné, že ste sa vo vašom vzťahu už dlho borili s vážnymi problémami. Minimálne potreby jednéh o z vás – a možno oboch – neboli uspokojované, a práve to bol o primárnou príčinou, prečo k milostnému pomeru mohlo dôjsť. Zradený partner bude mať pokušenie obviňovať a ukazovať prstom, a môže chcieť – takmer vždy predčasne a bláznivo – manželstvo jednoduch o ukončiť. Párom, ktoré ku mne prichádzajú na terapiu, sa však usilujem vysvetliť, že neverný partner nie je jediným vinníkom.

   Odpověď
 35. Ahojte, potřeboval pomoci rozklíčovat dvě velice zvláštní situace. Asi před měsícem a půl jsem pomalou „kochací“ jízdou projížděl okolo Vírské přehrady. Najednou se ze zalesněné stráně skutálel dost velký kámen, pár metrů přede mne. I když jsem jel tak 40, nestačil jsem vůbec zareagovat. Neměl jsem šanci změnit dráhu motorky, ale i tak mne elegantně kámen minul.

  Asi bych na to zapomněl, kdy dnes v městském parku nenastal další zajímavý incident. Bylo sice ještě větrno, ale ne moc. Včerejší čerstvý vítr už utichal. Nejednou zprudka zafoukalo, a asi metr přede mne spadla ulomená větev. Ta větev měla odhadem tak 10 kilo, což by při vhodné souhře na malou lebeční frakturu nejspíš stačilo.

  Jaký je závěr. Žádný – přemýšlím, a nic mne nenapadá.

  Odpověď
  • Oracle 911 30.10.2018 o 16:18

   Niekto ned tebou drží ruku… ;)

   Odpověď
   • Možná ano. Když náhody nejsou, tak jsem možná nastoupil do nějaké negativní matrice, a někdo její scénář koriguje …

    Odpověď
    • jo promiň, svůj postoj k náhodám už jsi tady popsal. Takže poslední mou větu ignoruj.

     Odpověď
  • Putinovec 30.10.2018 o 17:04

   To je dobré na hluboké zamyšlení.

   Odpověď
  • Zastavit se a popřemýšlet, jestli jdeš správným směrem.

   Odpověď
  • Souhlas s komentáři výše. Někdo nad tebou drží ochrannou ruku, avšak upozorňuje tě že se pohybuješ kousíček od průšvihu. Zhodnotil bych si aktuální situace které právě řešíš, jestli toto není vypovídající.

   Hledal bych i souvislosti kdy se to stalo, tedy na co jsi u toho myslel nebo co jsi zrovna v té době v hlavě řešil, nebo nad čím dumáš v posledním období. Bude to odpověď na něco aktuálního.

   Pokud jsi ateista přemýšlel bych nad tím jestli není čas přestat věřit na náhodu, pokud ne tuhle poznámku ignoruj.

   Odpověď
   • otec vzdy drzi nad synom ochrannu ruku, a synova dalsia zivotna cesta mu nie je lahostajna o tom to je. Dalsie rozlustenie by bolo potrebne vediet co riesi hael vo svojom zivote ale tam uz osoba co tomu rozumie moze pytat informacie typu co si mal oblecene a podobne. Mozno nejaky napis na bunde, farba mikiny, kam smeroval, ako sa volalo to miesto, kam sa chcel dostat atd. Taurusov vyklad vseobecne je samozrejme spravny.

    Odpověď
  • Čo sa týka ochrannej ruky. Keď niečo také zaznie, čo nám prebehne hlavou..? Asi niečo v zmysle: „To je super, môžem byť kľudný. Aj keď ja budem hluchý a slepý, stále niekto bude na mňa dávať pozor. Takže si môžem žiť po starom, a ešte menej dávať pozor.“
   - keď sa k nám život prihovára nie v jemnej tichučkej forme, ale v drsnej a hlučnej (padajúce kamene a haluze pred nami), tak je to najskôr preto, lebo sme voči znameniam života dosť hluchí a slepí. T.j. život okrem iného chce, aby sme zjemnili svoj sluch a zrak, učili sa načúvať, debatovať so životom.
   - na toto nadväzuje aj TauRusova odpoveď, ak už sústredíme zrak na dialog so životom, ako to od nás chcel, mali by sme porozmýšľať, o čom chce s nami ešte debatovať. Nadviazať očný kontakt s nami je prvá vec, druhá je už samotný obsah rozhovoru.

   Odpověď
   • Citlivé, precizní, srozumitelné. Inu- značka „Jardob“ nezklame :-)

    Odpověď
    • Značka „Jardob“, hezké!
     Měl by si ji nechat patentovat. :)

     Odpověď
   • Putinovec 30.10.2018 o 19:55

    Bral bych to jako vážné varování.Když jsem řešil něco,s čím jsem nemohl pohnout,tak jsem před spaním požádal podvědomí o pomoc při řešení.Dost věcí se během spánku může přerovnat a uvolnit.Když bych to popsal podle terminologie KSB,tak jsem zadal autopilotu souřadnice a čekal na výsledek,který mi po zhodnocení pomohl upravit vlastní nastavení.

    Odpověď
    • To je dobrý nápad :-)
     Ono, podstatné je, že si človek uvedomí, že sa mu život snaží niečo povedať a „nastraží uši“, už to stačí. Netreba sa trápiť nad tým, že nepočujem alebo nerozumiem, ak má človek úprimný záujem a vôľu počúvať, tak sa jeho duša naladí na správnu frekvenciu, a skôr či neskôr tej reči porozumie. Vynaliezavosti a tvorivosti sa medze tiež nekladú, ale malo by to byť prirodzené v dobrej optimistickej nálade. Stres a deprimovanosť je rušička signálu.

     Odpověď
     • Souhlas. Minimálně v jedné výrazné zkušenosti jsem měl pocit že jsem jasné slovo Všemohoucího úplně nepochopil, respektive nechtěl jsem si připustit že to chápu správně. Požádal jsem o vysvětlení, a druhý den přišlo, s tím že bylo v podstatě jasné, že jde o stejný vzkaz jinými „slovy“.

      Odpověď
    • Však ne nadarmo se říká „Ráno moudřejší večera.“

     Odpověď
    • Musim potvrdit, ze ten „autopilot“ dokaze i „programovat“, pred nejakou dobou jsem mel pri reseni jednoho problemu mensi vyvojarsky zadrhel, ktery jsem „vyresil“ az ve spanku – tak, ze asi ve 3 rano jsem se vzbudil s vnuknutym (a korektnim) resenim :-D…

     Odpověď
  • Díky moc vám všem. Budu zkoušet prosby před usnutím se „zadáním souřadnic pro autopilota“. Občas to s nějakou prosbou zkusím, ale ty vstupní souřadnice mne nikdy nenapadly. Ale i tak mi připadá, že i ta obecná modlitba zafunguje – budívám se před zvoněním budíku zvláštně natěšený do nového dne. A ani nevím proč.

   Asi ale vím, kde bude problém – aspoň ten poslední, kdy došlo k překročení nějaké meze. Asi o tom neumím takto mluvit, ale shrnuto – jsem chtěl vyřešit sadu neřešených, asi i zřetězených problémů, které mají svůj základ možná už v dětství (! – čtvrté vnouče je na cestě :-) ) očistnou cestou, fyzicky náročnou a dlouhou. Protože jsem motorkář, chtěl jsem vyrazit tímto způsobem do střední Sibiře, do míst,která považuji za energeticky silná – Tobolsk, Novosibirsk, Tomsk, možná i dál. Vyšlo to v jednom směru na cca 7000km. No a teď to přijde. Mám už roky, a zdraví už taky není jak dřív. Tak mi nějak vyšla nějakým odhadem čtyřicetiprocentní úspěšnost cesty. Vnitřně jsem se přesvědčil, že do toho musím jít, a že to bude ověření hranice Božího dopuštění. Na těch převažujících procentech neúspěšnosti jsem asi vytvořil silný negativní scénář, s kterým jsem se sžil, a který jsem asi dost dlouho krmil.

   Takže ten šutr a ta spadlá větev by mohlo být upozornění HNR, že takto pojatá očista je zkázonosná, a že problémy musí být řešeny jinak. Teď už jenom to mé nakrmené dítko musím nechat nějak vyhladovět, a přebít ho něčím pozitivním. O víkendu vyrazím na výlet do lesů, a tam zkusím provést to zpomalení. A možná přide i nějaké doporučení …

   No, nejspíš jsem rozkryl utajený vzorec klinického idiota ve své psychice – ale tak mi treba :-)

   Odpověď
   • Psal jsi také, že se vydáš na motorce do Kaliningradu, že to je co by kamenem dohodil… :)
    Ať se vydáš kamkoliv, přeji šťastnou cestu.

    Odpověď
    • Děkuji :-) Kaliningrad je pořád aktuální.

     Odpověď
   • Hael, pokud máš zájem, občas používám specifické modlitby na „rozpuštění karmy“. Pokud chceš, požádej Hoxe s poukazem na toto vlákno, ať ti poskytne můj e-mail. Případně, bude-li větší odezva, mohu to uložit i sem, k disposici všem, kdo by to mohli potřebovat.

    Odpověď
    • Ahoj Hoxi, můžu poprosit o mail na Badatele – viz. http://www.vodaksb.eu/diskuse/jazyk-zivotnich-okolnosti/#comment-171373

     Dík

     Odpověď
     • hael,
      posílám ti Rozpouštění karmy.doc
      Stáhni si na www.uschovna.cz/zasilka/GNE9TL2NRNBS7WVT-65U
      kód zásilky GNE9TL2NRNBS7WVT-65U

      Odpověď
      • Ty kvanta různých tvrzení, jakože například:

       Ježíš, Kristus, Ježíš Kristus.
       Ježíš byl ten, který kdysi skutečně chodil po Jeruzalémě, vyučoval, vypráskal penězoměnce z chrámu a pod. Kristus je bytost světla o několik hladin bytí vyšší než my nyní a má spojení jak k vyšším instancím, tak má i odpovědnost za naší ochranu (pokud ze své svobodné vůle se sami nechceme zničit).

       jsou věrohodná znalost nebo tvoje domněnky? Dokážeš si vůbec na tuto otázku odpovědět sám sobě, co z uvedeného je věrohodná znalost, a co jsou domněnky a přesvědčení?

       Odpověď
    • Ahoj, Hoxi, i já bych rád poprosil o mail na badatele. Z jeho příspěvků je mi jasné, že budeme mít více společných témat. Děkuji!

     Odpověď
    • Tak na tomto se zcela jistě podílet nebudu.

     Odpověď
     • Ale jako kultivovanou názorovou protiváhu a pokušitele k ezo-nesmyslům badatele beru. Podle mě je též přínosem i když v 11 příspěvcích z 9 s ním nesouhlasím.

      Každý ať si přebere sám, jestli se chce účastnit disciplíny „Skok na špek“.

      Odpověď
      • ano ale Hoxe chápu. To je osobní věc, ale šířit metody jak si krásně rozpustit karmu bez znalosti co se doopravdy děje bych si na triko taky nevzal, po svých zkušenostech určitě ne.

       Znalosti znamenají moc, snadné návody cestu do pekla. Nic proti badatelovým znalostem.

       Odpověď
       • eM: Ano, také se mi nelíbí badatelovo našeptávání pochybných praktik, na které se občas i někdo zde chytí, jen jsem chtěl říci, že badatel svým způsobem posiluje naši imunitu tím, že musíme zůstat ve střehu vůči těmto metodám.

        Odpověď
   • hael: A to jsi chtěl jet sám nebo s někým?

    Taková cesta by určitě byla zajímavá, ale jet na motorce sám asi není nejlepší nápad, pokud říkáš, že je to na hranici tvých fyzických možností.

    Myslím, že tě chápu, kdysi jsem chtěl v 16, respektive plán by se uskutečnil v 17, přes Slovensko do Chorvatska k moři a ještě to vzít do Rakouska do Alp. Cca 3000km.
    Měli jsme jet s kamarádem, který měl stejnou motorku.
    Já ale zadřel motor, motorka na odpis, takže bohužel ani kochací „závod“ od Aše po Jablůnkov nevyšel.
    Nevím, od čeho mě ta smůla ochránila, ale v té době jsem možná zbytečně riskoval, protože jsem neměl ani žádný opravdový dlouhodobý cíl, smysl života, jako teď a v rodině to tehdy už taky nebylo nic moc.

    PS.: Na čem jezdíš? :)

    Odpověď
    • Ano sám na Suzuki VStrom1000. Myslím, že jsem vyznavačem pohodové jízdy – žádné divočení. Jinak 2000-3000km tady (Slovensko, Rakousko, Itálie – asi není problém). Tam cítím, že by to bylo jiné. A asi i ty primární důvody pro uskutečnění cesty by byly jiné.

     Odpověď
     • Ten 3000km okruh, to bylo maximum, na co jsem si tehdy mohl tak za měsíc a půl na brigádě vydělat, navíc mě Rusko v té době nelákalo.

      Sice jsem na Sibiři nikdy nebyl, ale též mě to láká.
      Možná, že problém vůbec není o tom, že bys na cestu fyzicky neměl, ale někdo tě potřebuje tady, ne tisíce kilometrů odsud, zamysli se nad tím, jestli to tak není.

      Odpověď
      • Sibiř musí být krásná. Má oblíbená zimní destinace (na meteoserverech) je Jakutsk. Mají tam třeba -20, a já si říkám, že to musí být pro místní pocit mírné zimy :-).

       O ty, které tady mám, v tom mém interním konfliktu – na který se HNR už nemohl dívat – asi šlo nejvíc. Cestování na motorce pro příště ano, ale s pozitivním itinerářem, a chladně nekalkulovat s možností nenávratu :-)

       Odpověď
       • A co Ojmjakon?
        Prý je sob na jízdu v terénu lepší, než-li motocykl. :) Tam by ale nejspíš i sob zamrzl. :)

        Odpověď
        • Jo, tam bude větší zima. Že by byl ten správný pohled na svět ze hřbetu soba?

         Odpověď
 36. Když jsem si nedávno dělal výpisky ze Základů sociologie, tak jsem narazil na odstavec, kde se třikrát opakovalo slovo Pravda. Opisujíc ten odstavec, napsal jsem místo Pravda slovo Pravoda. Usmál jsem se té chybě, neb si nepamatuju, že by se mi někdy v tomto slově stala. Píšu dál a když se objevilo slovo Pravda v textu podruhé, opět mi ruka automaticky napsala Pravoda. Na chvíli jsem přestal a říkal si, co to může znamenat. V mém chápání je pravda subjektivním pojetím skutečnosti. Předpona pra znamená něco starobylého a vodu považuji nejen za základ života, ale i za nosič informací. Při opisování poslední věty, kde se nacházelo slovo pravda, jsem nechal jakoby svou ruku automaticky opisovat text, aniž bych ho vědomě vnímal a má ruka opět napsala Pravoda :) 3x chyba ve slově, ve kterém jsem takovou chybu nikdy neudělal? Jak to rozklíčovat? Napadá mě, zda-li se studiem KSB nedostávám ke starobylým informacím o fungování světa.

  Odpověď
  • Ano, musí to tak být, protože jinak by KSB nebyla funkční.
   Pro zpestření přidám drobnou vizi z polobdělého stavu:
   Byla jsem v lese u studánky, byla trochu „zahloubená“, s čistou vodou s trochou napadaného barevného listí. Dívala jsem se dolů na pěkné červené jablko, které v takovém mírném mlžném obalu stoupalo nahoru ke mě. Pomyslela jsem „vždyť popírá gravitaci“ a vize zmizela.

   Odpověď
   • Lenka:
    Jablko poznania (dobra a zla) v čírej vode (voda=informácie; čírosť=jasnosť chápania)
    Člověk:
    Mne tiež okamžite napadlo rovnaké vysvetlenie :-)

    Odpověď
    • Tak dnes jsem takovou čirou bílou vodu měl v celé kuchyni. Ne ve spánku, ale ve skutečnosti. Dal jsem do dřezu bílou ředkev a pustil vodu. V tom jsem vzpomněl, že na zahradě jsem zapomněl ještě jednu. Usoudil jsem, že to stihnu, než se dřez naplní. Vyběhl jsem na zahradu, vzal si ředkev, pak jsem si všiml jedné rostliny, pak druhé…, pak jsem šel k plotu podívat se, jak mi rostou lilky, tj. načisto jsem na tu tekoucí vodu v dřezu zapomněl.
     Po prohlídce užitkové zahrady spokojeně se vracím domů a vidím, jak mi teče voda po lince a přes ní na koberec. Vytíral jsem to snad dvě hodiny, pořad z pod té linky vytékala… Tak co by to mělo jako znamenat? Vyplavou na povrch nějaké zapomenuté informace nebo, že mám Alzheimera? :)

     Odpověď
     • Mne sa tiež raz stalo podobné, ale s pračkou. Uvoľnila sa hadica na čerpadle, a vodu som mal ešte aj v chodbe…
      Tiež mi napadla taká kuriozita. V oblasti kde žijem, bola zriedkavosť uvidieť Durman, no z roka na rok sa začal šíriť čoraz viac, a vídať ho nielen na poliach, ale preskočil aj do mojej záhrady. Že by to znamenalo, že sa v okolí Bratislavy šíri epidémia „durosti“? :-)

      Odpověď
     • K tvojej otázke možno aspoň taká odpoveď: Vo všetkom musí byť zachovaná miera, inak je to v neprospech veci.

      Odpověď
      • Aha, dík. Už mě to také napadlo. :)

       Odpověď
       • Pardon, ale nahlas jsem se rozesmál, protože občas takhle blbnu taky, i když to nemá takové „katastrofické“ následky (dvouhodinové vytírání). Co se týče jazyku životních okolností, tak Ti podle mě bylo naznačeno skrze tu vylitou vodu, že se informačně zahlcuješ a měl bys své činnosti upravit míru :)

        Odpověď
       • podle mne ti chtěl HNR říct, že sis měl už dávno vyprat koberec ;-)

        Odpověď
     • To vypada, jako by jsi hulil ;)

      Odpověď
      • A toto vypadá jako tvá škodo-libůstka …

       Odpověď
  • Podám trošku iné vysvetlenie, resp. doplňujúce. Píšeš, že pravdu vnímaš ako „subjektívne vyjadrenie skutočnosti“. Možno Ti pravoda chce naznačiť že aby si dal na to pozor a nezabúdal, že existuje aj objektívna či absolútna pravda … Popravde, hneď ma to udrelo do očí tá Tvoja formulácia ktorá má nádych relativizmu, čo je zradná cesta. Len píšem čo ma napadlo.

   Odpověď
   • Moje chápání slova pravda vychází z toho, že ten pojem nemusí reflektovat skutečnost, to znamená to, co nazýváš objektivní, nebo absolutní pravda, respektive může reflektovat pouze její část. Krásně je to vyobrazeno na tomto obrázku: http://www.paralaysky.iboards.ru/download/file.php?id=1&t=1

    Pravdu, to je část skutečnosti, odráží oba obrázky na stěnách. Nicméně neodráží skutečnost (istinu), ale jenom její část. Skutečností (istinou) dokonce (dle mého názoru) nemůžeme nazvat ani ten válec. Skutečnost, jenž je na obrázku totiž ukazuje, že zde máme objekt (válec), 3 stěny (vlevo, vpravo a dole), nějaké zdroje záření, které dopadají na válec ze dvou stran a pak stíny válce na dvou stěnách, jenž představují překážku záření vydávaného na válec ze dvou různých úhlů. Samozřejmě lze pokračovat v rozboru skutečnosti dál (barvy, rastr, záměr autora, nosič této informace, atd.), ale to hlavní je zde zobrazeno.

    Rozdíl mezi pravdou a objektivní/absolutní pravdou (skutečností) vnímám v tom, že pravdu ve svém pojmovém aparátu vidím jako 2D obrázek, který může mít subjektivní podtón (záleží, z jakého úhlu se na skutečnost dívám), kdežto skutečnost (objektivní/absolutní pravda) je 3D koule, jenž zahrnuje veškeré informace o dané skutečnosti a člověk, který ji chápe, ji vnímá v celém jejím rozsahu (ne pouze z jednoho úhlu pohledu). Tak to alespoň vnímám já. Ať se daří.

    Odpověď
    • Možno by pre potreby reči stačilo tento termín používať v troch formách:
     Pravda – pojem, odrážajúci plnosť Objektívnej reality.
     pravda – pojem, odrážajúci iba fragment Objektívnej reality.
     „pravda“ – pojem, odrážajúci niekoho chybnú subjektívnu predstavu o tom, čo je konkrétna pravda. (v názore na nejakú konkrétnu vec, proces)
     (t.j. prvý termín je s veľkým začiatočným písmenom, druhý termín je malými písmenami, a tretí je v úvodzovkách)

     Odpověď
     • Ano, souhlasím s tím, že tyto pojmy nejsou v našich jazycích jednoznačně definované, takže často vzniká zmatek v jejich chápání (viz příspěvky výše). Tvůj návrh na používaní pojmu pravda ve třech formách se mi líbí. Jakou formu ale použít pro následující příklad?

      Synek u snídaně povídá, že jeho spolužák ve školce kouše ostatní. Mamka navrhuje, aby synek spolužákovi pohrozil, že jestli nepřestane, tak mu dá košík jako pejskovi. Synek se ptá, jak takovej košík vypadá? Vezmu tužku a papír a namaluju pejska s košíkem (dle svého malířského „umu“). Synek je spokojen, já papír strčím do kapsy kalhot. V práci něco hledám a vyndám ten papírek. Koukám na něj a vidím tam namalovaného ptáčka s čepicí. Pootočím papírek o 90° a je tam pejsek s košíkem.

      Zkusím dětem (každému zvlášť) ukázat ten obrázek z obou úhlů, schválně co uvidí (k tomu jsem se ještě nedostal). Už teď vím, že jeden odpoví „pejsek“ a druhý „ptáček“. Oba budou mít, a teď pozor, pravdu – pojem, odrážajúci iba fragment Objektívnej reality? Jaká bude tedy v tomto případě Pravda – pojem, odrážajúci plnosť Objektívnej reality? :) Mohu dětem říct „Ty máš pravdu, že je tam pejsek a ty máš taky pravdu, že je tam ptáček“? Nebudu tím vařit v jejich hlavách guláš? :)

      Odpověď
      • Ono skoro vždy sa v takých prípadoch jedná iba o pravdu, pretože Pravda = Objektívna realita (a tá je všezahŕňajúca, t.j. príliš objemná). Ale aj keby sme hovorili o plnosti pravdy týkajúcej sa obrázku na papieri, tak reálne tam bude iste viac, ako len vtáčik a pes… Čo všetko, to vie len Boh. Veď existuje množstvo pojmov, známych aj neznámych, ktoré nám ani na um nemusia zísť, a obrázok ich môže čiastočne alebo plne zobrazovať. Niektoré sa môžu týkať celého obrazu v nejakom uhle, a iné zasa drobných detailov, nezávisle od celku.

       Je normálne, že mnohé veci majú podobné rysy, aj to, že vecami možno hýbať, otáčať ich – je to (informačno-algoritmická) vlastnosť matérie a toho ako je Vesmír zostrojený. Fragmenty Vesmíru sa v sebe nachádzajú opakovane v rôznych úrovniach svojej existencie.

       T.j. vidieť vtáčka alebo psa, a nevidieť to druhé, znamená poznať časť pravdy o obrázku. Vidieť psa aj vtáčka, znamená poznať viac. A vedieť a vidieť v obrázku všetko, čo objektívne zobrazuje (nezávisle od úmyslov autora obrázku), znamená plnosť pravdy o obrázku. Pravda = pravda nielen o obrázku, alebo o celej Objektívnej realite.

       Je asi dobré používať aj doplňujúce adjektíva „subjektívna“ pravda. Čím človek dá najavo, že sa jedná práve iba o ten fragment pravdy, ktorý vidí on sám, pričom druhý môže vidieť iný fragment na tom istom pozadí.

       Odpověď
  • Člověk:
   Četl jsi někdy Hovory s Bohem? Autor knihu psal podobným způsobem jako jsi ty psal slovo Pravoda.
   Nezapomínej že ta tvoje ruka není jen tvoje ;-)

   Odpověď
   • eM, představ si, že „úplnou náhodou“ jsem tuto knihu, kterou mám už několik let, ale zatím jsem jí nečetl, minulý týden půjčil mé osobě blízké. Přečetl jsem prvních pár stránek a předal dál s tím, že jí to skrze mě, posílá sám Stvořitel :) Jakmile jí budu mít zpátky a konečně dočtu Základy sociologie (peru se s DVTŘ, respektive s jejími pojmy), tak si rád Hovory s Bohem přečtu. Díky a ať se daří.

    Odpověď
    • jazyk životních okolností. Hezké počtení přeju, tobě taky.

     Odpověď
   • Ta kniha, spolu s dalšími, nadšenými lidmi vyžádanými pokračováními, je na ulozto.cz ke stažení. Opravdu stojí za doporučení, pročtení a prožití.

    Odpověď
 37. K ránu se mi zdál sen. Byl jsem v porodnici a tam se trápila v porodních bolestech mladá židovka. Křičela na mě, abych zavolal lékaře, že si jí nikdo nevšímá a přitom, porod je na spadnutí. Což jsem učinil.
  Pak jsem se na ní ptal a bylo mi řečeno, že málem při porodu zemřela, ale podařilo se jí zachránit. Porodila holčičku.
  Z ruských výkladů vím, že rodit znamená procházet nějakými těžkostmi. Komplikovaný porod – obzvlášť velké těžkosti, které bez pomoci (lékařů) židovský národ (rodící žena) nepřekoná.
  Čerstvě narozená holčička – v podstatě je dobrá událost a současně i velké překvapení – divo.
  Svět se bude divit, co z toho „porodu“ vzejde.

  Odpověď
  • Oracle 911 29.9.2018 o 14:22

   Štandardný štát, skutočný národ a neexistujúca mafia…

   Odpověď
 38. krátko pred zobudenim som mala sen a išla som po sidlisku, rozostavanom,všade boli kopy nanosenej hliny a v sne som si uvedomila ,že som v Nitre…ako som tak kráčala s nejakou osobou , blížili sme sa k stolu ktory pripominal katedru,na nej bol mikrofon a nahnutá ,rukami opretými o stol,tam stála Angela Merkelová a niečo hovorila asi ludom, tých som nevidela…hovorim osobe vedla mna, „pozri Merkelova „…ona sa na mna pozrela….vzala si barle a vystupila spoza stola….mala odtrhnutu nohu od pol lytka….a kračala ku mne….potom som sa zobudila na budik… : )

  Odpověď
 39. Včera navečer nám nad barákem létala černá helikoptéra, asi hodinu. Nejdříve kroužila a pak dluho stála na místě opodál, otočená k nám. Lámu si hlavu s tím, co to může znamenat…
  Bylo to fakt nepříjemné, měli jsme pocit, že nás sledují.
  Máte někdo podobnou zkušenost ?

  Odpověď
  • Ty černé helikoptéry se objevují, kdykoliv se naruší homogenita jejich temných silových polí. Letí zjistit na místě, co se děje. Velmi často létaly na místa, kde nadšenci umístily proti chemtrailsům orgonity vyšších typů (typ cloudbuster https://www.google.com/search?q=cloudbuster+orgonite&client=firefox-b&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=2ahUKEwjm76Xl7szdAhUGCCwKHTtzBGAQsAR6BAgFEAE&biw=1455&bih=1038).

   Standardních běžných orgonitů na pryskyřičné bázi se dnes již neobávají, neb tato účinná rušicí technologie byla již „kreknuta“ – právě prostřednictvím onoho plastu (je to zapsáno v matričním infopoli planety, takže na dodavateli plastu již nezáleží). Tyto běžné orgonity byly nadšenci používány a rozesévány v blízkosti vysílačů mobilních sítí, které kromě spojových funkcí mají také za úkol prostřednictvím vysokofrekvenčních elektromagnetických polí působit přímo na mozky lidí. Což jim bylo ihned signalizováno (asi jako hlášení, že síť je děravá) a museli to pak „hledat“ – takto ten problém temní vyřešili jednodušeji a globálně a z orgonitů se stala jen pěkná nefunkční „bižuterie“.
   Pozn.: pokud si chceš pořídit orgonit, nejlépe si jej vyrob sám, i když nebude tak hezký. Vložíš do toho svou vůli a hlavně jako pojivo použij včelí vosk, žádné plasty. Pak bude fungovat, i když není na parádu.

   Ty cloudbustery jsou již mnohem vyšší úroveň (porovnám: asi jako rychlopalný kanón oproti pistoli). Uplatňuje se tu fyzika vln a využívají se některé prvky z konstrukcí „kouzelných holí“ a „magických žezel“. Konstruktéři moderních anténních systému se v tomto vyznají mnohem lépe a snadněji pochopí, jak to pracuje.
   Jak to může fungovat? Heslo pro další poznávání: „fraktální antény“. Velmi stručně populárně k tématu fraktálů třeba na https://www.root.cz/clanky/fraktaly-kolem-nas/ .

   Toto narušení jejich „temné sítě“ však mohou vyvolat i jiné silné energetické zdroje – např. velmi silná skupinová meditace, nebo pravidelná meditační činnost někoho s vyšším potenciálem. Pokud zapomenul na ochrany, velmi rychle jej najdou a „začistí“.

   Odpověď
   • Jana z Arku 3.10.2018 o 23:26

    Zdravím Badateli, mám prosbu, můžete prosím popsat jak výrobit orgonit doma ? Děkuji za odpověď.

    Odpověď
  • Dve veci: Zácvik pilotov vrtuľníku. (učia sa visieť nehybne vo vzduchu).
   Alebo policajný vrtuľník, pomocou infrakamery robia snímky a hľadajú pestovateľov marihuany.
   V Anglicku som to vídaval bežne.

   Odpověď
 40. Přestože nám jeden z mých učitelů kladl na srdce nesdělovat mystické zážitky, tak si myslím že tato rubrika to unese. Vlastně se ani nejedná o zážitek z meditací, je to pouhopouhý ranní živý sen, jehož jsem byl aktivně účasten.

  Náhle jsem se ocitl na svém dávném trochu „změněném“ „pracovišti“, kde jsem kdysi začínal pracovat a delší čas tam strávil. Jednalo se tehdy o dosti velkou strojírenskou fabriku. Přesto že jsem tam již dlouhá léta nebyl a dávno pracoval jinde a zabýval se jinými obory, věděl jsem, že jsem se všemi těmi lidmi spojen, že tam mezi ně stále ještě patřím. Ve snu figurovali jak ti ještě živí, tak i mnozí další, odešlí, ať mně známí, tak i ti, které jsem někdy potkal jen náhodou, či vůbec jsme se nepotkali. Všichni byli středněvěcí, tedy bez věku. Prostory byly velmi zhuštěny (prolínaly se), neboť přes astrál naše časoprostorová omezení neplatí.

  Zajímavé pak bylo, že všichni vyvíjeli na svém úseku (kanceláře, dílny, haly, …) kromě své vlastní všednodenní práce, nějakou zaměřenou aktivitu. A všichni v podstatě stejnou, podle toho, co kdo uměl, kde působil. Zabývali se přípravou (zdobením?) svého úseku zaměřenou, jak jsem se později dozvěděl, k oslavě padesátin jedné kolegyně z podniku. Všechny prostory se mezi sebou prolínaly, nerušily se, vzájemně spolupracovali … tzv. víceprostorové vidění synchronicity. Nebyl nikdo, kdo by ji neznal.

  Každý něco dělal, dokonce i nové střešní vazníky nad halou se vytvářely.
  A to všechno bylo vytvářeno – z marcipánu!

  Nakonec jsem se setkal i s ní a viděl, jak i ona intenzivně vytváří z marcipánu nějaké figurky, ozdoby … Byly vidět pouze ruce a část siluety, tvář byla stále mimo mé zorné pole. Když jsem se ptal, proč i ona to dělá, když na tom všichni pracují, dozvěděl jsem se, že bez této její pomoci by ostatní ve svém snažení nebyli úspěšní. A kdo přijde, musí být pohoštěn. A že těch marcipánových bonbonků bylo. Zároveň jsem byl varován, že některá malování (barvy) jsou v určité fázi jedovatá (nedotýkat se), později se to „spraví“.

  Odpověď
  • Strojárenský podnik – strojárenská výroba bola u nás rozvinutá v čase socializmu. Je symbolom budovania, rozvoja, budúcnosti. Jedná sa o vytváranie reálnych hodnôt.

   50 rokov – 50. výročie vstupu vojsk Varšavskej zmluvy do Československa. Pre pracovníkov strojárenského podniku, t.j. odborne vzdelaných, poctivo pracujúcich a zodpovedných ľudí je to dôvod na oslavu.

   Jedovatá farba – červená, farba komunizmu. Jedovatá je v čase kapitalizmu, pretože presadzovať myšlienky komunizmu (každý podľa svojich schopností, každému podľa jeho potrieb) znamená okamžitú diskvalifikáciu. Časom sa to zmení a dôjde k návratu na cestu k Ľudskosti.

   Odpověď
  • Prelínanie priestorov – prelínanie času (časopriestor). Minulosť je spojená so súčasnosťou a možno aj budúcnosťou. Svedčí o tom rovnaký vek pracovníkov.

   Figúrky a ozdoby z marcipánu – nové informácie o roku 1968, na príprave ktorých sa podieľa aj oslávenkyňa (nástupca ZSSR Rusko), bez ktorej pomoci by snahy o zmenu nazerania na rok 1968 neboli úspešné.

   Odpověď
 41. Kalousek musel narychlo do nemocnice, podstoupil akutní operaci břicha.

  V listopadu 2017 Kalousek na adresu Miloše Zemana napsal:
  Cukrovka odešla mi v sobotu
  a z fáčů na noze je pořád cítit chlór.
  Putin však nakládá mi stále další robotu.
  Už nemůžu.Please,open the door.
  https://twitter.com/kalousekm/status/927876978216263686

  Odpověď
  • Dostane nova jatra bude zase FIT.

   Odpověď
 42. Snad před týdnem jsme tady vzpomněli rakouský koncentrák Talerhof u Grazu. Pak jsem měl čtyři dny dovolené. Jel jsem se potulovat na motorce po alpských horských silnicích. No a teď v pátek jsem se vracel po dálnici zpět na Moravu. Kousek od Grazu se spustil takový liják, že nebylo vidět na 10 metrů. Naštěstí jsem byl kousek od benzínky, u které jsem chvíli pobyl. Jak jsem tam zastavil, tak mi na mysl přišel právě Talerhof. Docela zvláštní.

  Odpověď
 43. Děkuji.
  https://www.youtube.com/watch?v=8GJuB1Tui4E

  Odpověď
 44. http://leva-net.webnode.cz/products/jak-oholit-jezka-rusky-dokument-k-50-vyroci-prazskeho-jara-ceske-titulky/
  Čas 40:02, řeč životních okolností jako vyšitá.

  Odpověď
 45. Leopardus 5.7.2018 o 8:07

  Dnes jsem měl zvláštní sen, viděl jsem stoupat hejno holubů (holubic?) a jeden v hejnu byl obrácen hlavou dolů a v zobáku měl švýcarskou vlajku ..
  (Sny jak známo, mohou být též ovlivněny událostmi z předešlého dne – dnů. Pravidelně pročítám zdejší příspěvky a vždy se na ně těším! Zdejší společnost je mou krevní skupinou :-).)

  Odpověď
 46. Nedávno tu psal Člověk o tom, jak srazil autem koroptev a jakou to může mít souvislost s jeho prací http://www.vodaksb.eu/diskuse/jazyk-zivotnich-okolnosti/#comment-136077 . Já jsem přidala svůj zážitek, kdy jsem srazila autem ptáčka a co mě pak potkalo v práci. http://www.vodaksb.eu/diskuse/jazyk-zivotnich-okolnosti/#comment-136622 .
  Tuhle středu jsem jela do Jižních Čech, velká část cesty kopírovala tu cestu, po které jsem jela tehdy. A tentokrát jsem zase pravděpodobně srazila ptáčka, nevím to jistě, jen jsem zaznamenala, že něco malého se objevilo před autem a pak slabší náraz. Bylo to asi o 10 -15km dál než tehdy, ale na dálnici, která tam tehdy nebyla. Přemýšlela jsem, co to může znamenat, ale nějak jsem na nic nemohla přijít. Sice v práci řeším nějaké problémy, ale nic zásadního.
  Před chvílí jsem si přečetla v tisku, že v té práci, kde jsem kdysi pracovala, došlo k obvinění jedné osoby a obvinění firmy jako právnické osoby v souvislosti s korupcí a státní zakázkou. Protože můj odchod z firmy nebyl úplně „obvyklý“, měla vždy vzpomínka na to takovou hořkou příchuť. Po dnešní zprávě, co se v té firmě stalo, jakoby se teprve teď uzavřela kapitola související s mou prací tam, i když už jsem pryč 17 let ( bylo to také v červnu ) a s nějakým uplácením jsem neměla nic společného.

  Odpověď
 47. Nastal čas,že všetko zhnité bude zničené…….
  Prečo to hovorím,včera pred spaním,ako každý večer, mám rozhovor s bohom,
  a keďže včera bol výnimočný deň, slnovrat, spomenula som si na svoj rod,
  a poprosila som ich aby my dali znamenie, ako to bude s nami ľuďmi ďalej.
  Uvidela som padať hviezdu, aj keď obloha bola veľmi mútna ( ako mlieko ).
  Pomyslela som si,že ma vypočuli a zaspala som. Zrazu silná búrka, pozrela na
  hodiny ukazovali 1: 44, hromy, blesky, silný lejak, akoby sa vylialo more.V noci nám vypadla elektrika a keď sme ráno nastupovali do auta, zrazu manžel uvidel,
  že nám spadol komín ( oceľová rúra priemer 200 ), bola prelomená na polovicu,
  v tom momente som si spomenula,čo mi odkazujú predkovia,ale to nestačilo, v tom momente povedal aj manžel danú vetu: „už bola prehnitá,nečudo že spadla, tou búrkou !“
  Ja tomu verím, a čo ostatný,akoby ste to vyložili………… náhoda alebo znamenie ?

  Odpověď
  • oprava oceľová rúra 160

   Odpověď
  • ta voda a blesky mozna symbolizuje informacni zaplavu ktera osviti cele rizeni GP (2×22) vcetne jeho samotneho? (1) s tim ze zaplava informaci bude tak velka ze to existujici „kanaly a hlasne trouby/trubky (youtube)?“ nestihnout pojmout = kanalizovat a prekroutit a zlomi to jejich moc a informace se dostanou primo k lidem. Vypadek elektriny by mohl znamenat odkon od technogenni civilizace, prinejmensim od jejiho dalsiho neudrzitelneho rustu.
   S tou informacni potopou by mohla souviset i legenda o apokalypse, coz puvodne neznamena zadnou desivou katastrofu, ale „odkryti“, tj. odhaleni pravdy (coz nakonec pro ony hermeticke kruhy zalozene na monopolizaci znalosti katastrofa bude…)

   Odpověď
  • nádhera…

   Odpověď
 48. Možná si řeknete, že to patří spíše do sekce zdraví, ale okolnosti, které mne pořád na tento cvik přivádí, mě přesvědčily, že ke mně promlouvá HNR. Kvůli problémům se zády a špatnému dýchání jsem se rozhodovala, že začnu cvičit jógu. Už ale v té době jsem narazila na cvik Vřeteno, na který dám níže odkaz. Myslím, že to sem tenkrát dávala Aien v ruštině. Přesto jsem ale začala cvičit jógu, ale protože jsem měla špatné držení těla, některé cviky jsem nedělala dobře a tělo si posílila špatně, ale to jsem nejdřív vůbec netušila. Začala jsem mít čím dále víc problémy s karpálními tunely a bederní páteří. Navíc mi začalo vadit společné zpívání manter a začáteční a konečné óm. Problémy se spíše stupňovaly a já musela přestat cvičit. Byla jsem z toho hodně špatná, protože pohyb potřebuji, ale něco mě pořád nutilo na lekce jógy chodit. Tehdy mi přišla myšlenka, že v knize od Neumyvakina byly cviky na páteř a tak jsem si ji znovu pročítala a mimo jiné je tam uvedeno, že cvik, jízda na kole v leže, je ten nejlepší cvik na záda a že nám žádný masér nepomůže tak, jako tento cvik – opravdu můžu potvrdit – po 14 dnech se můžu předklonit :-). Říkala jsem si, že se postupně naučím všechny cviky, ale je to bohužel dost náročné na čas a tak jsem si to plánovala až na zimu. No a dnes ráno otevřu e-mailovou schránku a tam jsem našla článek opět s cvikem Vřeteno, který jsem zmiňovala výše. Ještě podotknu, že mě tento cvik napadal i tak, ale já jsem to nevnímala, jako radu od Něj. Takže Vám posílám odkaz. V článku je mnoho zajímavých informací o tom, jak důležitý je tento pohyb nejen pro fyzické ale pro duševní tělo a že nám ho naši předci přenechali nejen v bojových uměních, ale i v tancích….

  https://www.jarmarok.cz/l/vreteno2/

  Odpověď
  • Něumyvakin napsal i jednu celou knihu věnovanou páteři, jmenuje se Позвоночник. Мифы и реальность. Měla by jít zakoupit přes internet, jde i stáhnout zdarma.
   Akorát nevím, zda jsou k dispozici k zakoupení i originální eknihy od Ivana Pavloviče?

   Odpověď
  • Mart’as 22.6.2018 o 13:39

   Mockrat dekuji za odkaz na clanek pani Janka. Mohu potvrdit,ze tento cvik se cvici na rozcvicku v ruske systeme (bojove umeni) a rovnez i u aikido. Pravda vsak je,ze jsem to zazil jen u starsich ucitelu.

   Odpověď
  • A já si říkal, proč mám stále výčitky sve_Domi_a, když sahám po motorové sekačce a ne po ruční kose, kterou jsem si nakul a při této činnosti i duševně odpočinul …..
   myslel jsem, že je to kvůli poškozování životního prostředí a toto je další důvod!

   Odpověď
  • popolvár 26.6.2018 o 16:43

   Tento cvik učí aj Boris Tichanovský a odporúča ho pre zlepšenie zraku – to sa docieli tak, že počas otočiek sa snažíme priebežne zaostrovať zrak na jednotlivé predmety pred očami sa odvíjajúcej panorámy…

   Odpověď
   • No nevím, zkoušel jsi to? Já to zkouším už 3. den a je to docela mazec uhlídat si správné držení těla a navíc musím zavřít oči, protože se mi jinak točí hlava. První den se mi udělalo špatně a dostala zimnici. Za chvíli to přešlo. Jinak to zaostřování si opravdu neumím představit.

    Odpověď
  • Mohu potvrdit z praxe, že něco na tom bude, zas se mi daly dohromady nějaké souvislosti. Děda – „profi“ sekáč kosou – kdysi dávno sečení dvou hektarů ručně kosou a žádné problémy s páteří a zrakem až do vysokého věku a k tomu jakási lepší estetika těla. Otec – na dědu velice podobný v obličeji, výškou i váhou – a přitom všemožné problémy páteře a zraku.

   Odpověď
 49. Manžel si při fotbale přetrhl achilovku a leží v nemocnici na pokoji č. 11 ………

  Odpověď
  • Měl by se začít věnovat něčemu jinému… HNR mu dal vědět, že toto není správný směr…

   Odpověď
   • Hraje už jen rekreačně a už dřív jsem se mu snažila vysvětlit, co za hru je fotbal. Klepal si na čelo. Před chvílí jsem s ním mluvila a jemně jsem mu naznačila, že Bůh mu chtěl asi říct, že jde špatným směrem, nemyslím teď jen fotbal. Zarazil se a říká – ty věříš v Boha? Tak jsem mu řekla, že až se vrátí domů tak ho budu muset trochu proškolit :-). Ale nevím, jestli se mi to podaří :)

    Odpověď
    • Já to viděla v rodině. Můj táta v mládí hrál závodně fotbal. Pak přišel v jednom zápase likvidační faul, zničení menisku a konec s fotbalovou kariérou… Kromě fotbalu vládl několika talenty a jedním z nich bylo umění… Takže nakonec se živil jako výtvarník, sochař, medailér…Myslím, že ten směr, který si po úrazu vybral byl správný…

     Odpověď
     • Aksal, já si ve čtvrtek zlomila lýtkovou kost, když jsem dcerám pomáhala při přenášení přidržet trampolínu a s ročním dítětem v náruči jsem při couvání přepadla přes sekačku. Malému se naštěstí nic nestalo. Měla byste nějaké vysvětlení? Děkuji.

      Odpověď
      • Do podobných situací se dostávám poměrně často, ne s tak velkými následky, ale znám to. Je to připomenutí, že než začneme dělat jednu práci, měly bychom dokončit tu předchozí, nebo si alespoň pracovní místo uklidit…
       Kolikrát jsem něco také nechala někde ležet, že večer to uklidím, a pak jsem se o to málem přerazila…
       Pak je ještě další možnost. Neměla jsi někam jet, nebo sis něco neplánovala s cestováním (dovolená) a podobně, nebo nějakou práci s nebezpečnými nástroji? Možná to byla záchrana od něčeho ještě hroznějšího…

       Odpověď
      • Zamyslela bych se i nad tím, kdo tam sekačku nechal.
       A také pokud to bylo v době, kdy byla k dispozici hlava rodiny (nebo další osoba), myslím že je to upozornění, že je dobré udělat prostor a přenechat některé činnosti muži, nebo požádat o pomoc druhé a nechtít vše zvládnout sama..
       Já jsem usměrňována vcelku pravidelně, pokud se hrnu do příliš „mužské“ práce.

       Odpověď
       • Děkuji vám oběma za názory, z každého asi něco. Sekačku tam nechala jedna dcera, druhá ji posunula, ale málo. Další osoba nebyla k dispozici. Trampošku musíme při sekání vždy posunout. Jet jsem se nikam nechystala, jen dohnat spoustu práce, protože jsem byla pomáhat druhé dceři. Navíc jsem již delší dobu cítila, že se něco stane. Alespoň již to mám za sebou a ležím a mám čas na přemýšlení. Ale, řeknu vám, není to nic příjemného a ještě horší je, být odkázaná na pomoc druhých. Asi jsem si to měla zažít, jsem až moc samostatná.

        Odpověď
        • Liba, ja by som to zjednodušil a zbytočne nešpekuloval. Podľa mňa si si sama odpovedala na otázku hneď v pôvodnej reakcii. Zvláštne, že to nikto nespomenul a Ty sama si na to zabudla … podľa mňa to tam máš čierne na bielom a ešte aj s výkričníkom.

         Odpověď
         • Hmm, já to ale neumím přečíst :-)

          Odpověď
          • “ když jsem dcerám pomáhala při přenášení přidržet trampolínu a s ročním dítětem v náruči „

           Odpověď
           • Takže bych jim neměla pomáhat?

            Odpověď
            • …tiež súhlasím, že v prvom rade bolo potrebné myslieť na bezpečnosť dieťaťa

            • Poslouchejte Líbo, není třeba se nějak lynčovat. Vzala bych si z toho, že i když nastala riziková situace, zvládla jste ji tak, že batoleti se nic nastalo a děvčata jsou také v pořádku. Vše jste zvládla, ale za nějakou cenu. Pomeditovala bych pouze nad svým nasazením, vše nemusí být hned, posekaná tráva i trampolína k dispozici. Spíš jet v pomalejším, klidnějším tempu. Nenakládat si zbytečně přes své limity.
             Zkuste si teď užít čas pro sebe, který Vám byl vnucen shora. Zkuste si dopřát pomoc druhých a péči o Vás.

            • Johanka – bingo.
             Liba, ak nieco robim, na to aj myslim. Cinania hovoria ze tam, kde je nasa pozornost, tam je sustredena aj nasa energia cchi. A vy ste na nieco velmi dolezite pozabudla … Mozno sa mylim, ale doslova mi to udrelo do oci. Berte to len ako moj pohlad na vec. Prajem skore uzdravenie.

            • Všem zúčastněným děkuji za názory, všechny nesou s sebou kus moudra.
             Víte já den předem požádala o vyřešení určité situace a netušila, že to bude mít takové fofry a takový dopad. Ale za cenu mé bolesti se vyřešil. Nestačila jsem zírat. Jsem šťastna, že to dopadlo, jak to dopadlo.

            • …želám skoré uzdravenie a nech sa darí

        • Najednou je-li člověk nucen se zastavit, zjistí, že i bez jeho intervencí běží život rodiny dál. Je možné zvolnit, přehodnotit priority, přerozdělit úkoly. A také mít respekt ke své energii, kterou vydávám. Ne pouze dávat, ale také přijímat.
         Držím palce při rekonvalescenci.

         Odpověď
         • Děkuji Danielo, máte pravdu. A hooodně přehodnocuji.

          Odpověď
      • Líbo, pouze věcně, doporučuji popíjet čaj z kořene kostivalu. Pro vylepšení chuti, a hlavně účinnějšímu vyluhování substancí lze trochu přidat rum.

       Odpověď
       • Tedaaa, díky, to mě nenapadlo a s tím rumem se mi to líbííí :-). Jeden kostival si na zahrádce pěstuji (původně pro sousedku, teď se bude hodit)
        Děkuji vám všem za vše a přeji vám krásný víkend!

        Odpověď
  • Tak ať se dá brzy dopořádku a vybere si bezpečnější sport. Já jsem neposlechnul několik varování ohledně fotbalu a následovalo zranění, které mi asi finálně čutanou zatrhne. To se dozvím brzy.

   Odpověď
   • Jakých varování?

    Myslíte, že obecně hrát soutěžně fotbal je špatné? (Třeba i jen na úrovni okresního přeboru, tudíž spíš pro zábavu.)

    Nebo spíš poukázání na to, že většinou jde o plýtvání Lidského potenciálu, který mohl být využit mnohem lépe?

    Odpověď
    • Tím, že hraješ fotbal, jedno na jaké úrovni. Podporuješ egregor GP…

     Odpověď
     • Dobrodej 12.6.2018 o 7:24

      Asi áno, ale ako detská hra je podľa mňa prospešný. To že sa deti debilizujú, fanatizijú a vťahujú do obrovského futbalového egregora je už druhá vec.

      Odpověď
      • Každý sport na rozdíl od tělocviku podporuje soutěž, to znamená, že jeden musí prohrát (vyjednávací pozice řízení win- lose, představují ji USA ), místo spolupráce, kde vyhrávají všichni (vyjednávací pozice win-win, představuje Rusko)…
       Takže závěrem, všemožně podporovat tělocvik, a utlumovat sport…

       Odpověď
       • ja stým mám problém celý život. Rád si zahrám tenis, pingpong …. čokoľvek. A vždy ma vedelo rozladiť keď mi niekto po pár minulách povedal “ tak čo, hodíme si?“. A ja na to „Načo, však si hráme pekne“. A práve to sa mi na tom páčilo že si pinkáme, mohol som byť odvážnejší v hre, skúšať všelijaké fintičky ktoré by som v zápase nikdy neriskoval. Vždy som v tom pinkaní objavoval krásy pohybu, možnosti úderov … akonáhle som ale s niekým začal, do pár minút už boli všetci nervózni že ako to môžem hrať bez zápasu keď o nič nejde. Nevedel som im vysvetliť že ma zápas absolútne nezaujíma a naopak ma iba zbytočne stresuje. A to fakt, nikdy v živote som nestretol ani jediného človeka, ktorý by si chcel len tak pinkať a hrať pre zábavu. Vždy a pomerne rýchlo prišiel ten moment, ktorý som neznášal …

        Odpověď
        • Rozumím ti a taky mi to vadí, například u mých dětí. Ale byly doby, kdy bych si u tvého příspěvku ťukal na čelo, takže doufám, že je to o vývoji…

         Odpověď
         • :) zrejme ano. A tiež dokonale romumiem Tvojmu predošlému postoju. Tiež kukali na mňa jak bager na tvrdú hlinu keď som povedal že „si chcem len zahrať“ Pre nich to automaticky bola výzva k zápasu a skôr prišli k pocitu že som srab a bojím sa prehry. To proste nevyargumentuješ :) Ja som vysielal na jedných vlnách a oni prijímali na druhých.

          Odpověď
        • Rozumím, je to zábava jen tak si zapinkat, zkoušet různé věci a nebo třeba naopak zkoušet tandemovou spolupráci – udržet výměnu co nejdéle a zároveň hravě, ne vyhrát a ukončit co nejdříve.

         Na druhou stranu, myslím, že Aksal to vidí až příliš dramaticky.

         To zrušíme třeba i vědomostní soutěže ve školách, aby ten, co ví méně, se náhodou necítil uražen?

         Nebo při výběru do armády zrušíme soutěžení a srovnání též?

         Soutěž a srovnání je motivací k zlepšení.

         Spíše by nemělo jít o vítězství za každou cenu.
         Například sportovec obětuje vítězství, aby pomohl zraněnému soupeři nebo, jak jsme již probírali, nepojede na Olympiádu pod bílou vlajkou, aby zachoval čest svojí země nebo třeba voják radši prohraje nějakou výzvu, než aby vyzradil tajemství nebo tajné postupy, aby ochránil svoje kolegy nebo svoji zemi.

         Odpověď
         • JS, tato tvoje věta „To zrušíme třeba i vědomostní soutěže ve školách, aby ten, co ví méně, se náhodou necítil uražen?“ dokazuje, žes nepochopil podstatu…
          Život podle KSB a v lidské společnosti přece není SOUTĚŽ… Žijeme proto, abychom rozvíjeli svůj genetický potenciál… Každý člověk má přece jiný genetický potenciál a největším vítězstvím v životě je přece najít své místo na slunci, kde svůj potenciál co nejvíce využiji… Kolik lidí dělá něco, co je vůbec nebaví…
          Záměrem HNR je, aby každý člověk, který přišel na tento svět s nějakým úkolem a záměrem tento záměr co nejvíce vyplnil… Ale jak má člověk zjistit, co po něm HNR chce? Zjistí to tak, že bude dělat to, co mu přináší radost, bez toho, aby ubližoval ostatním lidem a přírodě, aby žil v HARMONII… No a jak jistě víš, soutěž harmonii do života nepřináší…

          Odpověď
       • Já si myslím, že soutěživost je potřeba vývojem překonat (patří nejvíc k démonické psychice?) a ne potlačit. Taky jsem fotbal hrál závodně na výkonostní úrovni. Na fotbale se mi líbí, že je levný a celoročně se odehrává na čerstvém vzduchu a slunci. Svoje děti vedu všemožně k pohybu (k fotbalu taktéž) na čerstvém vzduchu (mimo tělocvičny a haly), protože tlak na děti, aby byli fyzicky neaktivní je obrovskej. Pravda, nevedu je k závodnímu sportu.

        Odpověď
        • …myslím že určitá forma súťaženia/porovnávania bude vždy, pretože ako ináč by sme poznali či sa chceme v niečom zlepšiť alebo nechceme.

         Ako by potom človek poznal či je napr.v tenise lepší ako ostatní alebo nie je ?

         A to isté sa týka aj v práci. Sú ľudia, ktorí sú tvorivejší a sú ľudia, ktorí len opakujú, lebo sa im nechce vymýšľať niečo nové a niektorým ľuďom sa dokonca nechce vôbec nič.
         Otázkou potom zostáva spôsob dosiahnutia víťazstva a aká cena bola zaplatená za dosiahnuté víťazstvo.

         Z vlastnej skúsenosti môžem povedať, že ako členka Rady školy som zažila ako medzi deťmi a dospelými klesol záujem o tvorivú činnosť, keď bola odstránená istá miera súťaženia/porovnávania s cieľom vyhlásenia najlepšieho nápadu.
         Išlo o karneval, ktoré na školách bývajú počas zimných období.
         Na našej ZŠ bývali každoročne karnevaly, kedy si deti spolu s rodičmi sami vytvárali rôzne masky podľa rozprávok. Počas karnevalu bývali vyhlásení víťazi a v istom období sa začalo stávať, že deti čo nič nevyhrali, verejne a nahlas plakali, pretože neboli prvé, hoci ich výsledky veľmi slabé alebo začali mať zapožičané profesionálne masky.
         Z dôvodu vyhýbania sa takým situáciám sa rodičia potom dohodli, že vyhlasovanie víťazov nebude a každému dieťaťu sa dá rovnaká drobnosť.
         Veď ide predsa len o zábavu a nie o výhry.
         Výsledkom tohto rozhodnutia bolo, že postupom času sa už nikomu nechcelo niečo vytvoriť, lebo načo ?, odmenu dostanú aj tak a kto by sa potom namáhal vymyslieť niečo zaujímavejšie. A príprava spojená s karnevalom detí sa postupne prestala organizovať a zostala už len diskotéka.

         Týmto som chcela povedať to, že aj v bežnom reálnom živote sa všetci stretávame s určitou formou súťaživosti/porovnávania a skúsenosti zo zvládnutia takýchto výhier/prehier v detskom veku nás pripravovali na reálny život, ktorý nás čakal.

         Odpověď
         • „Ako by potom človek poznal či je napr.v tenise lepší ako ostatní alebo nie je ?“
          Načo je to dôležité?
          Vlastne Tvoj príspevok dokonale potvrdzuje že v mysliach to máme tak choro súťaživo nastavené, že sa nám vlastne ani „neoplatí“ niečo robiť, ak si to druhý nevšimne. Podľa mňa toto je celé zle a to je ten chorý prvok o ktorom je reč. Motivácia a sebazlepšovanie má ísť zvnútra nás a má rešpektovať našu vlastnú uroveň poznania a chápania, nie vychádzať z porovnávania s inými. To je práve tá pointa.

          Odpověď
          • duj68 – súhlasím s tebou, akoby si mi z duše hovoril.
           Pre tých, ktorí chcú víťaziť v súťažiach je otázne, či je priorita zvíťaziť, alebo poraziť ostatných. Samozrejme, že povedia, že zvíťaziť (byť najlepší, sebazdokonalenie atď), ale keď im na výzvu na zápas, súťaž a pod. poviete, že im prenecháte víťazstvo bez boja, nie preto, že sa bojíte, alebo ste slabší, ale vám na tom nezáleží, reakcia bude pravdepodobne taká, že to sa nepočíta. Aby malo víťazstvo „hodnotu“, musí byť vybojované a je treba poraziť súperov.

           Jeden víťaz nejakej športovej súťaže stretol filozofa. A ten sa ho pýtal, prečo je taký rozradostený. Športovec povedal, že vyhral turnaj. A filozof hovorí – to znamená, že si bol najlepší ?
           - áno – odpovedá športovec.
           - takže ostatní boli slabší ako ty – hovorí filozof.
           - áno.
           - No, to je mi už len radosť, poraziť slabších.
           :-)

           Odpověď
           • …podľa toho filozofa to potom znamená, že keby šiel smutný, tak by to bolo správne ?

            Odpověď
            • Nemusi byt smutny, len ze nie je dovod na radost, lebo taketo vitazstvo nema az taku cenu.
             Poznas pesnicku od Elanu Zvlastny smutok vitazov ?

            • …a ako filozof vedel aká je jeho radosť, keď on nie je on, t.z. nie je v jeho koži ?

             …pesničku som si pozrela, lebo som ju až tak veľmi dobre nepoznala.
             Píše sa v nej a spieva o zvláštnom smútku, avšak my sa tu bavíme o radosti.

             …aj vyššie v príspevku som hovorila o tom, že je otázkou akým spôsobom sa víťazstvo dosiahne a aká cena sa za víťazstvo zaplatí. Myslím, že o tom Elán spieva, pretože po každom dosiahnutom cieli sa všetko prehodnocuje a z tohto prehodnotenia je potom buď dôvod na radosť alebo na smútok.

         • Ano, bez srovnání a soutěže se ztrácí motivace něco dělat lépe, než doposud.

          Člověk by se měl naučit brát to, že někdo je lepší jako motivaci a také si srovnat v hlavě priority a uvědomit si, co všechno ten druhý musí dát, aby dosáhl kýženého výsledku. V případě, že cena, za kterou je výsledek dosažen je příliš vysoká nebo nesmyslná, není třeba se nad tím trápit, že někdo je lepší v něčem, do čeho já nehodlám investovat tolik, co on nebo si uvědomím, že o ten výsledek se vším, co k němu patří, nemám zájem, když chci investovat své úsilí pro dosažení jiných cílů.

          Odpověď
          • Už slovo soutěž v sobě zakládá podstatu biblické koncepce. Tato koncepce, zjednodušeně řečeno, je postavena na premisy „Rozděluj a panuj“… Takže jakýkoli sport, kde jsi postaven proti někomu, je podřízen biblické koncepci a posiluje jeho egregor…
           Naproti tomu lidská koncepce KSB je postavena na premisy „Žij a nech žít“… Tuto koncepci výborně vystihuje tělocvik, který u nás známe, jako Spartakiádu… Tam nejde o to, někoho porazit a ukázat, já jsem lepší, ale o to aby se lidé ve spolupráci věnovali kultuře těla, bez psychických problémů… Tam může cvičit jak pohybově nadaný tak i nenadaný člověk… Společné cvičení přináší lidem radost ze života a povzbuzení… Holky to určitě znají ze společného cvičení, někde na vesnici…
           Na rozdíl od sportu, kde prohrávající pociťuje silnou frustraci a zklamání… Navíc, když ví, že protivník nevyhrál fér…

           Odpověď
           • Blíží se Sokolský slet, který budu mít tu čest vidět na vlastní oči (starší synek bude cvičit). Musím říct, že ten sokolský egregor má zvláštní sílu (vypozorováno na různých přípravných akcích na ten slet). Oproti jiným sportům, tam úplně chybí ta soutěživost a individualismus a naopak jsou všichni jakoby na jedné lodi a s jedním společným cílem. Děti 3-4 roky staré, i babičky 90+ let :)

            Odpověď
         • …duj68 asi sme sa neporozumeli a možno som vetu nenaštylizovala správne.

          …JS to pekne rozpísal

          Odpověď
      • … pozri si, kam mal smerovať šport v tzv. antike, vo viktoriánskom Anglicku, univerzitný šport v usa… vždy to začína pri deťoch a samozrejme „nevinne“. Šport mal vždy svoje rozhodujúce pozadie a niekoľko vedľajších cieľov. Ak chceš, aby tvoje deti boli toho súčasťou, tak prosím. Súhlasím s Aksal a jednoznačne sa prikláňam k podpore telocviku.
       S horolezectvom som skončil po jednej veľmi tragickej udalosti v Strednej Ázii. Tá tragédia bola natoľko emotívna, a spojená s niečim, čo by som nazval kolektívnym videním, že už jasnejšia facka zhora to byť ani nemohla. (poznačilo ma to dokonca až fyzicky – na istom mieste mi prestala dočasne rásť brada, výraznejšie som ošedivel, a pod..dnes okrem tých šedín to je myslím už ok). A to podotýkam, že pri tom športe som so smrťou prirodzene počítal. Tisíckrát som nad tým uvažoval, kde bol počiatok toho problému. Jednoznačne som dospel k záveru, že tým bol vstup jedného člena do nášho oddielu. Bol to telesne veľmi nadaný chlap, ale všetci sme vedeli, že preskákal isté vážne problémy s drogami… Bol som proti tomu, aby sa stal členom družstva, ani nie tak pre ten problém s drogami, s tým sa dokázal ako-tak vysporiadať a lezenie mu v tom aj hodne pomohlo, ale pre nezdravú súťaživosť a prehnaný individualizmus. Práve tá súťaživosť, ktorej sme sa všetci pôvodne tak vysmievali, tak časom nakazila aj zvyšných členov, a napokon nás priviedla na okraj priepasti.. Nebol pre nás pôvodne vôbec problém dajaký kopec „nedať“, hoci sme naň krvopotne trénovali a ešte krvopotnejšie šetrili, povedzme celý rok…
       … po tej udalosti, pokiaľ viem, tak všetci z oddielu s lezením čoskoro prestali (akékoľvek individuálne pokusy skončili zle)

       Odpověď
       • Ano, o horolezectví už jsme tu mluvili dříve, třeba o tom, že jaké by to bylo, kdyby třeba většina takto nadaných lidí se stala záchranáři ve výškách a složitém terénu místo přílišného a nesmyslného riskování svého života pro individuální úspěch.

        Odpověď
        • fanatizmus na horách veľmi pekne opísal fr. spisovateľ Roger Frison-Roche

         Odpověď
        • JS – odpovídám na dotaz nahoře. Dostal jsem varování před pár lety, kdy mě koleno nedovolilo skoro rok hrát fotbal (ani rekreačně). Pár doktorů mi řeklo, ať se na to vykašlu, že fotbal ničí nohy tím nejhorším způsobem. Taky z mého čutacího okolí už nezbývalo mnoho hráčů, kteří by neměli operované kolena. Pár minut (možná sekund) před osudným okamžikem mi blesklo hlavou, že se asi něco stane. Stalo. Diagnózu se dozvím brzy. Jinak fotbal jsem vždycky hrál více méně z radosti z pohybu, než z touhy vyhrávat. Když si odmyslím, že je to nástrojem GP, tak čutat do míče, hrát si s ním jen tak, hýbat se u toho, tak to zas tak špatnej sport neni. Horší je to, když se do toho vkládá ten faktor soutěžení a touhy po výhře za každou cenu. To se pak i celkem mírní lidé dokážou zhádat kvůli takový blbosti, jestli to byl/nebyl aut, faul, roh, gól atd. A tak jako všechno na světě i fotbal, pokud má tu správnou míru, tak rozdává radost.

         Odpověď
 50. Co může v symbolice znamenat koroptev? Jednu jsem totiž nedávno připravil o život. Sice nechtěně, ale to, dle mého, v řeči života nehraje roli.

  Odpověď
  • …myslím, že je veľký rozdiel medzi tým, či človek spraví niečo naschvál alebo nechtiac

   Odpověď
   • Ale výskedek (zabitá koroptev) je úplně stejnej. Jeden by řek „nešťastná náhoda“, ale na náhody nevěřim, věřim že je to právě řeč životních okolností, prostřednictvím které je s námi komunikováno. Tak hledám význam.

    Odpověď
   • Nesouhlasím. Zabitému chodci na přechodu je už jedno, jestli ho zabil řidič z nepozornosti, nebo úmyslně. Význam úmyslu je jen na straně viníka u soudu, od čehož se odvíjí jeho trest…

    Odpověď
    • …tak toto je naozaj pritiahnuté za vlasy.
     Medzi jarabicou a chodcom je tiež veľký rozdiel.

     Odpověď
     • Jaký?

      Odpověď
      • Askal – nenapadá Tě něco ohledně původního dotazu? Díky.

       Odpověď
       • Já bych se spíš zaměřila na to, jak se vše odehrálo. Vběhl, nebo vletěl pták do Vaší cesty, že nebyl čas zareagovat? Nebo naopak šlo o Vaší nepozornost? Jaké byly okolnosti, kulisy atd..
        Pokud šlo o vpád koroptve, brala bych to spíš jako upozornění, že někdo hlava nehlava naruší Váš osobní prostor. Také by to mohla být předzvěst jiného ukončeného života, nebo záměru v okolí. Pokud hlavní roli hrála vlastní nepozornost, tak bych se soustředila na vlastní vědomí, meditaci, přehodnocení.

        Odpověď
        • Jel jsem ze schůzky, kde se rozebírali dost detailně rodinné záležitosti. Dostal jsem na té schůzce také kontakt na možného investora mého projektu, na kterém pracuju. Když jsem byl 5 minut na cestě domů a s uspokojením kvitoval možné financování mého projektu, přičemž jsem poděkoval tam „nahoru“, tak mi ta koroptev vlítla pod auto. Bylo to tak rychlé, že jsem nestačil dát ani nohu z plynu. Už nějakou dobu se snažím dodržovat pravidla životního provozu a vnímat jazyk životních okolností a životní „nehody“ se mi začaly vyhýbat (kromě sem tam nějaké nemoci, nebo drobného úrazu). Takže mě tahle událost celkem dostala, protože tuším že jde o vzkaz, ale jeho význam mi zatím uniká. Díky za názor Danielo.

         Odpověď
         • Člověče, z tohoto napsaného mám tento pocit (informaci):
          1. z hlediska řidiče – dávej dobrý pozor na okolí, okolnosti, podmínky a počítej s nečekanostmi (pozor taky na Murphyho zákony https://cs.wikipedia.org/wiki/Murphyho_z%C3%A1kony), které se ti kdykoliv mohou postavit do cesty.
          2. z pohledu koroptve – neleť do toho po hlavě, dobře se rozhlédni, přemýšlej, ať nedopadneš jako já. Nebuď slepý.

          Tedy měj/ponech si také rezervy, aby jsi mohl kdykoliv manévrovat a velmi dobře čti všechny papíry, co budeš podepisovat. Argument „je to obvyklý typ univerzální smlouvy …“ neber. Smlouva má být stručná a přesně vystihující podstatu věci. Příliš mnoho vaty v textu věští mnoho nachystaných právních kliček. Nejvíce zrádné jsou věty psané drobným písmem uprostřed velmi dlouhých nudných odstavců. Neboj se v tom škrtat a přepisovat.

          Odpověď
          • Díky Badateli. Z té události mám jednoznačně pocit, že si musim na „něco“ dávat dobrej pozor.

           Odpověď
           • Nečetl jsem co je psáno výše, jen bych poznamenal jednu věc: jazyk životních okolností je pro každého naprosto individuální a je nastavený tak, aby mu rozuměl právě daný člověk, a často (skoro vždy) jen on může správně dešifrovat význam.
            Příklad: pokud člověk chápe, že 7 je šťastné číslo, tak pro něj osobně bude 7 znamenat signál pozitivní. Pokud jiný člověk chápe, že 7 je číslo nosící smůlu, tak pro něj to bude signál přesně opačný.

            Odpověď
         • Človek, raz, dávnejšie, som čítala zaujímavú myšlienku v májskom kalendári, v rozbore môjho dáta narodenia a od vtedy ju mám v pamäti a riadim sa ňou pri rozhodovani .
          Znela: “ Nie každá príležitosť je tu preto, aby sme ju využili“
          Možno i tebe sa táto myšlienka hodí pri analýze udalostí, ktorá nastala počas uvažovania nad finančným investorom.
          Inak, súhlasím s Hoxom. Kódovanie signálov je špecifický jazyk vo zťahu
          Boh -> Človek

          Odpověď
         • Souhlasím s názory níže, že situaci nejlépe vyhodnotí aktér sám. Jednoznačně jste z toho vytěžil nejdůležitější poselství: Je třeba si dávat na „něco“ pozor. A pokud se střet vázal na poděkování za řešení financování, byla bych v pozornosti, zda jde o vhodné řešení, anebo se v blízké budoucnosti může ukázat, že cena za takové řešení bude příliš vysoká, anebo že ač se to v tuto chvíli tak nejeví, z nějakého důvodu to nedopadne. Neznám okolnosti a přesné kulisy, to znáte Vy nejlépe, Člověče, ale možná celý projekt pohřbí nějaká žena ve Vašem okolí a Vás to velmi zaskočí a znepokojí.

          Odpověď
          • Člověk 16.5.2018 o 9:02

           Díky všem výše za vstupy. Přestože si myslím, že vzkazy „shora“ dokážu rozklíčovat, tak tento ne, protože se stal po dvou důležitých událostech a já netuším, ke které z nich se váže. Symbol koroptve a její usmrcení by se dal interpretovat k rodinné události. Ale chvíle, kdy se to stalo (myšlenka na projekt a děkování nahoru) by seděl spíš na ten můj projekt. Vzhledem k tomu, že je s námi komunikováno neustále, tak jsem si jist, že se odpovědi na mou otázku brzy dočkám. Ještě jednou díky Vám všem a ať se daří.

           Odpověď
           • Jen mě napadlo… kdybys v tu chvíli, co ti ta koroptev vlítla pod auto, vnímal normálně cestu místo zaobírání se myšlenkami něčím jiným, došla by koroptev k úhoně?

            Odpověď
            • Ano, došla – vběhla těsně před auto. I kdybych začal okamžitě brzdit, tak by to odnesla. Vyhnout se nešlo, všechno se seběhlo během vteřiny. Když takhle jezdím po ČR, tak si dávám pozor hlavně na zajíce a srnky, které pobíhají buď přímo po silnici, nebo silnice přeskakují kolmo. Jsou občas vidět, že se blíží k silnici. Ta koroptev vyběhla ze křoví před auto. Nebyla před tim vůbec vidět. Z toho by se dalo usuzovat, že jsou blížící se události nevyhnutelné.

            • Z toho cos napsal, řekl bych že „smyslový náklad“ je v souvislosti „projekt – možný investor – poděkování – zařízlá koroptev jako okamžitá odpověď“ (resp. jazyk životních okolností je v tom, žes poděkoval „nahoru“ právě v ten okamžik a ne třeba o 30 vteřin dříve).

            • Ale jak jsem psal, všechny okolnosti a podrobnosti znáš jen ty. Jinak, funguje to tak že vše potřebné, aby člověk porozuměl, má někde u sebe k dispozici nebo se k němu nějak dostane, jinak by jazyk životních okolností neměl smysl.

            • Ještě jednou díky všem za vstupy. Je krásné, i když někdy hrozivé, vidět teorii z knih KSB, v praxi :)

            • Jednou jsem takto, jakožto spolujezdec s lepším zrakem, než řidič, zabránil za tmy srážce se srnkou včasným upozorněním.

             To mi teď též přijde zajímavé, když už je o tomhle řeč.

           • Mohu přidat moji podobnou zkušenost, je to už dlouho, v r. 2001, kdy jsem dělala v nadnárodní firmě a jela jsem v služebním autě a i když jsem nejela rychle, tak jsem srazila ptáčka, nevím jakého. Když jsem se vrátila ze služební cesty, čekal na mě šéf s dohodou o rozvázání pracovního poměru. Musím ale napsat, že to byl hrozný blbec, rád rozeštvával lidi v kolektivu, na někoho se zaměřil a dělal mu problémy. Já jsem s ním měla týden před tím rozhovor, kdy jsem mu řekla ne moc pěkné věci. Dohodu jsem sice nemusela podepsat, ale věděla jsem, že by mi dělal velké problémy, tak jsem odešla. Období, kdy jsem si pak hledala práci, nebylo zrovna příjemné, ale posunulo mě to dál, dělala jsem nějakou dobu na IČ a díky tomu získala plno zkušeností a uvědomila si i plno věcí, o kterých jsem předtím tolik nepřemýšlela.

            Odpověď
            • No já jsem z nadnárodní společnosti už nějaký ten pátek pryč. Byl to vysavač života. Teď se snažím na vlastní pěst rozjet projekt, který by měl být prospěšný pro přírodu i lidi. Jedu z vlastních úspor, je jasné, že první rok/dva budu potřebovat větší investici, než mám naspořeno. Furt mi vrtá hlavou, jestli se ta nehoda týká mého projektu, nebo mé rodiny. I když – v určitém bodě se tyto dvě oblasti potkávají: zabezpečení rodiny. Pokud projekt nevyjde, budu muset kvůli zabezpečení rodiny naskočit zpět do role zaměstnance a pracovat pro někoho jiného.

            • Oracle 911 16.5.2018 o 12:09

             Človek, dobrá rada:
             Nastav u seba veci tak, aby si popri zarábaní peňazí a plnení ostatných cieľov budoval aj spravodlivú spoločnosť.

            • Věřím, že Ti odpověď přijde ve správný čas.

            • Pro Člověka: Jediné správné i jediné možné zabezpečení rodiny je vybudování nevratně Lidské společnosti, ve které potomky bez obav a s radostí zanechám. Vše ostatní, včetně samozřejmě majetku, je v konečném důsledku v podstatě její podminování. O tom je KSB.

            • Ori – já ten celý projekt nedělám jenom pro „zarábání“, ale hlavně pro to, abych pomohl přírodě a lidem se vyhnout ekologické katastrofě, která nastane, pokud lidi nezačnou něco dělat. To je hlavní motiv. Dále to dělám pro to, abych měl čas na výchovu dětí a pomohl jim aspoň se přiblížit stroji psychiky Člověk. A taky abych měl čas na studium KSB. Pokud budu zase dělat v nějaký nadnárodní společnosti, tak se budeme mít jako rodina materiálně skvěle, ale do budoucna to lidem jako celku nic nepřinese.

            • Oracle 911 16.5.2018 o 13:12

             Človek, netvrdím, že to robíš kvôli peniazom, len to, že spravodlivá spoločnosť mala byť cieľom.

         • Jarabica, bola k našich končinách veľmi užitočná, pretože likvidovala pásavku zemiakovú, dovezenú z Ameriky. Tým že sa na pásovku začali používať chemické postreky, tým bola vyhubená aj jarabica. Jarabicu už nevidíš každý deň, a to že ti vbehla do cesty, by ma len potvrdilo, že sa musím
          zastaviť a veľmi dobre si overiť zdroje “ o údajnom investorovi , aby ti nezlikvidoval tvoju firmu „.

          Odpověď
         • popolvár 19.5.2018 o 11:08

          investor ti preberie tvoj projekt a odstaví ťa na vedľajšiu koľaj… To bolo prvé, čo mi prišlo na myseľ, keď som si prečítal popis tej nehody.
          Skús ešte Hore poprosiť o usmernenie ohľadom správneho načasovania spustenia projektu. Možno nie je ešte ten správny čas a nejaký ten mesiac bude potrebné počkať.

          Odpověď
          • popolvár 20.5.2018 o 23:12

           dnes som sa dostal k Totémovemu kódexu v súvislosti s hologenetickým profilom človeka a jeho génovými kľúčmi.
           Jarabica je totemovým zvieraťom génového kódu 44, kde sidhi je synarchia, darom je súhra a tieňom/strachom je narušenie, ktorého pasívnym prejavom je nedôvera a aktívnym prejavom je nesprávny úsudok.
           V podstate mi to potvrdilo to, čo mi po prečítaní tvojho príspevku prišlo na myseľ. Smrť jarabice ti oznamuje, že tvoj úsudok bol nesprávny ohľadom investora, že jeho včlenenie do projektu bude narušením tvojich plánov – žiadna súhra.

           Odpověď
           • Díky za vhled. Už jsem mluvil se sprostředkovatelem k té investici, který mi vpodstatě řekl to samé. Ať to prý zkusím nejdřív sám s vlastními zdroji, jinak bych mohl přijít o kontrolu nad tím, co chci dělat. Zkusím, uvidím. Ještě jednou díky a ať se daří.

            Odpověď
  • Jarabica má zaujímavý latinský názov: perdix perdix. Významy sa ponúkajú vo francúzštine.
   Skôr či neskôr ti odpovede prídu a rozkóduješ ich ty sám.

   Keby sa to stalo mne, vnímal by som to tak, že mám byť vnímavejší a dôslednejší aj pri vzťahu s investorom, aj pri samotnom projekte.
   U mňa to je tak, že ak sa mi v nejakej dôležitej veci dejú OPAKOVANE a relatívne krátko po sebe nehody (stanú sa 3x), tak to vnímam ako varovanie, dať od toho ruky preč, alebo ak sa nedá, byť maximálne opatrný.

   Možno by ti stačilo v duchu požiadať hore o bližšie objasnenie toho, čo nechápeš, a odpoveď príde… :-)

   Odpověď
   • Ahoj Jardob – díky za Tvůj názor. Zkušenost se třema, krátce po sobě jdoucíma nehodama mám také. A co se týče požádání o vysvětlení, tak to už bylo odesláno :)

    Jinak nedávno jsi na Leva-Netu dal pro mě velmi zajímavý příspěvek (http://leva-net.webnode.cz/discussion/?tid=200013307&mid=200167698). Rád bych se zeptal na jednu věc týkající tvrzení „Boh pomáha aktívnym, nie lenivcom a ignorantom, a pomáha práve s chápaním, cez Rozlíšenie“.
    Otázka zní: lze životní události (např. to co se stalo mně) považovat za Rozlišení? V Základech sociologie se mluví o „záblescích“, které méně vnímavý, nebo vnímavý, ale v danou chvíli nepozorný „příjemce“, nemusí zachytit. Snažím se udělat si jasno v tom, co jsou ty životní „dopravní značky“, které nás varují, ale i podporují na naší cestě, co přesně je Rozlišení a jak se projevuje, a co může být napodobenina Rozlišení (také popsaná v Základech sociologie), která je generována nějakým egregorem. Doufám, že je můj dotaz srozumitelný. Díky a ať se daří.

    Odpověď
    • …. a ja jen potvrzuji, co jsi napsal(a). Vcera v noci jsem se snazila hledat v mytologii a nasla prave to, co zde pises. Mimo jine badatel take a ted Jardob.
     Kazdopadne „pozor na toho investora“!

     Odpověď
     • …… byla odpoved AZ, nevim, jak to sem preskocilo, ale protoze se tyka Tebe, Clovece, tak to vlastne preskocilo spravne. At se dari!

      Odpověď
      • Diky, taky at se dari.

       Odpověď
    • Ahoj Člověk,
     ja by som zážitok s Rozlíšením prirovnal k situácii, keď z ničoho nič nejaký podnet, slovo, myšlienka v tebe spustí lavínu odpovedí, ktoré si predtým nemal. Väčšinou to neprichádza, keď sa o to vedome snažíš a si v strese, ale keď riešiš iné veci a si tvorivo harmonicky naladený, a zrazu niečo v tebe spustí túto sekvenciu správnych odpovedí, na nejakú tému, s ktorými (ak sa im venuješ hneď v danej chvíli, a neodložíš to neskôr, po inej činnosti!) hneď zložíš celkom slušný fragment svojej mozaiky. A býva to tak, že tento fragment mozaiky býva časovo stabilný, t.j. napr. po 10-20 rokoch ho môžeš aj doplniť, rozšíriť, ale nikdy to nebudeš považovať za chybný názor.
     Keď to príde, tak to určite poznáš :-) Sprevádza to určitý druh emócii, tvorivého nadšenia a radosti z nového objavu. Niekedy sa to môže stať v nie najvhodnejšiu dobu, ale ak to z nejakého dôvodu odložíš, ten plamienok po nejakej dobe (u mňa cca 30min) zhasne, a už nebudeš schopný rozviť tie myšlienky ako v prvotnom momente. Myseľ zatuhne.

     Odpověď
     • Kammerer 17.5.2018 o 6:32

      Zenbudhisti tomu hovoria Satori.

      Odpověď
      • Satori nemá s diskutovaným jevem naprosto nic společného.

       Odpověď
       • Z wiki – https://cs.wikipedia.org/wiki/Satori
        „Zážitek satori je zpravidla výsledkem soustavné spirituální praxe. Tradičně jsou používány dvě metody vedoucí k dosažení satori, buď sezení v zazenu, jež je typická pro tzv. sótó zen, nebo kontemplace (soustřeďování se) na paradoxní a logikou neřešitelné duševní úlohy, tzv. koány, z nichž se mysl „osvobozuje“ skokem k sloučení protikladů ve všeobjímající jednotu – právě zážitek satori, tato metoda je používána v tzv. rinzai zenu.“

        Z toho vyplývá, že je satori jen pro někoho, kdo praktikuje určité cvičení. Jestli tomu dobře rozumím, Rozlišení se dostává v určité míře úplně každému v závislosti na jeho stroji psychiky. Čím víc Člověk, tím víc Rozlišení a naopak.

        Odpověď
        • Není úplně přesné. Bez Rozlišení by se nemohla psychika vůbec formovat a zformovat, člověk by fungoval jako živá zelenina. Detaily viz kniha Dialektika a ateizmus, část 2.

         Odpověď
         • Člověk 18.5.2018 o 9:39

          Díky za nasměrování, mám zakoupeno. Teď „jedu“ sociologii.

          Odpověď
 51. Popíšu tu čtvrtou část snu z roku 2oo4 , ale nejdřív úvod,k čemu se to vztahovalo .
  V roce 2ooo jsem měla úraz po pádu z kola.Veliká díra v silnici,instinktivní reakce – brzdy,let přes řídítka,zuby venku,odřený krk,obě ruce zlomené,bezvědomí. Když mě vezli sanitkou do nemocnice,jela dcera v sanitce se mnou. Slyšela jsem ,stále v bezvědomí houkačku,pak ..Pusť houkačku a pak řidiče,který si stěžoval na ty ostatní řidiče.Věděla jsem přesně kde jsme. Otevřela jsem oči -alespoň jsem si to myslela.Dcera pak říkala,že ne,vždyť jsi byla v bezvědomí.A já viděla dvě blondýnky sedět vedle sebe v té sanitce,obě se na mě smály.Jedna byla dcera a o té druhé jsem si myslela,že je to doktorka.Ale ta seděla vpředu u řidiče.
  Když mě na vozíku ,zasádrovanou,se slovy ,,Tak tady ji máte“ vystrčili z ambulance,k příbuzným,kteří se seběhli,chtělo se mi se chechtat. Ty útrpné,nejisté úsměvy…,,No vy vypadáte hůř než já „říkala jsem jim. No,tak ne.Stále v bezvědomí .
  K této události jsem se dostala až při hledání smyslu toho snu z roku 2oo4. A říkala jsem si : Kde bylo mé vědomí,když jsem byla v bezvědomí ?
  A myslím si právě to mi objasnila ta čtvrtá část toho snu .
  Vstoupila jsem se svým doprovodem,manželem své kamarádky,policistou,který k té nehodě přijel do místnosti.Hned u prahu seděl na židli muž v zelené uniformě.Popošli jsme dopředu k vysokému,úzkému pultu,za kterým byli dva policisté,též v zelených uniformách,jen kolem té uniformy po celém obrysu měli červený,jakoby plápolající proužek.A ten můj přítel se prosmýkl za jejich zády někam doleva.Říkala jsem si :Kde je ten Bohouš,že se o mě nestará ?
  Stála jsem před tím pultem,do tváře mi svítílo světlo vysoko umístěné lampy.A ti dva policisté něco zkoumali,prohlíželi co bylo na pravém konci toho pultu.A já si najednou všimla,že vedle mně,vpravo stojí ,,můj syn “ Měl na sobě dlouhý tmavý plášť,jako mívá můj průvodce v jiných snech. Ti dva policisté se postavili zády ke mě před tu lampu a něco prohlíželi proti světlu.Byla to bankovka – pětistovka. /když jsem to luštila,požádala jsem děti,aby mě dovedly na Vyšehrad,ke hrobu Boženy Němcové,ale nic jsem nezjistila/
  Světlo prosvěcovalo tu bankovku a já byla dotčená : ,,Oni si snad myslí,že můj syn lže?
  A pak se začala postava syna proměňovat.Nejdřív Panna Maria a potom Cháron .
  Resumé z toho bylo : Uděláme mimořádný výjezd kvůli Žním !
  Když jsem odcházela z té místnosti kolem toho policisty,seděl na židli a četl noviny.Byla jsem už napůl venku a on na mě zavolal ,,Něco sis tu zapoměla ! “ A zevnitř dveří,na klice viselo na ramínku všechno mé oblečení. Pak jsem s někým,koho jsem cítila,ale neviděla vedle sebe odcházeli dlouhou,bílou chodbou,na jejímž konci ,jakoby bylo okno přes celou stěnu.
  Co k tomu dodat? Tam se poznává co je Pravda ,tam se nenesou skutky ale pohnutky .
  A asi je i důležité,abych napsala,že jsem ateistka – sama hledající .

  Odpověď
  • Ach,použila jsem nevhodné slovo – ateistka. Chtěla jsem říct,že se nepřikláním k žádnému náboženskému vyznání .

   Odpověď
 52. Chteli bychom Vas vsechny pozdravit i s mym synovcem. Mam ho jako mojeho, tak on by vam chtel obcas taky neco napsat. Je velmi …

  Odpověď
 53. Vzbudil mě v noci ,,sen“,ty věty se stále opakovaly,až jsem musela vstát z postele a jít si to napsat.
  Obraz – zleva travnatý břeh,pak uzounký pruh rákosí a pak voda.Cíp nějakého jezera,
  Dívá se na to eM a říká : Tak takhle to bylo ? Oni na nás chtěli,aby jsme věřili,že…./něco,snad o rezervaci / ,,Ale to já dávno vím “ odpověděla jsem mu. /ale fakt nevím /
  A teˇto ,co se stále opakovalo : Myslím,že tam se děje něco důležitého.Tam se bude běco dít -v tom BRANANJA.Nějaká věc,událost,něco velkolepého – až nás Nás to zasáhne úplně všechny .
  A pak zase ten obraz šířících se soustředných kruhů.
  Nevím jestli to Brananja bylo opravdu přesně tak,ale ještě nikdy jsem neslyšela Nás .

  Odpověď
  • a jak jsem vypadal? :-)

   Odpověď
   • respektive byl-li jsem to já, napiš všechno co si pamatuješ. Samozřejmě mě to zajímá.

    Odpověď
    • radsi bych se neptal. Nikdy nevis,co se dozvis. bud rad za to co mas a s tim zij :)

     Odpověď
     • No to je silná káva od studenta KSB.
      „raději nevědět, neptat se, a pěkně šlapat podle not co teď máš“.

      Když mu věříš, nemáš se čeho bát.

      Odpověď
      • Tohle moc nechapu. Jsem ti rikal at veris sam sobe a ptas se sam sebe, ne ostatnich.

       Odpověď
       • a kde jsi to říkal? :-)
        jinak to je samozřejmě správně, no to jsi ale nenapsal. Napsal si v podstatě „neptej se, nikdy nevíš co se dozvíš“.

        Každopádně když budeš žít jen se svými informacemi, bez dialogu s ostatními, k rozvoji to moc nepovede.

        Odpověď
        • Kdo nechce rozumnet neporozumi.

         Odpověď
         • Kdo napíše něco blbě a nechce to pak uznat tak chytračí :-)

          Odpověď
          • to kazdeho noveho takhle vitate? Dekuji proc?

           Odpověď
           • Jsem prekvapen, ze jste takhle utocni, asi se odhlasim. S timhle muzu jit na idnes

            Odpověď
            • Podle mého je dobře, když je člověk schopen stát za svými slovy – vysvětlit jejich pravý obsah, pokud nějaký vůbec mají. Je chyba, že to považuješ za útok.
             Jen pro informaci: Většina zdejších tu není pro poklábosení z nudy, věří, že to má smysl. Mohl bys to respektovat. Ostatní nejsou povinni přejmout tvé vidění světa. Navíc by, myslím, udělali krok zpět,

            • Pro Bohumila. Ja jsem nechtel, aby nekdo vnimal svet jako ja, ani to nikomu nevnucoval. Jak jste na to prisli? Chci debatovat a pocitam s tim, ze nekdo jina ma jiny nazor, od toho to je.

            • Tak v tom případě co řešíš? Nikdo na tebe neútočí, jen jsem vyjádřil zásdní nesouhlas s tím textem který jsi napsal, což jsem formuloval celkem jasně.

             Jinak pokud nejsi student KSB, potom je pochopitelné že si nemusíš uvědomovat potřebu klást důraz na přesnou a jednoznačnou formulaci slov.

             A zase musím pokračovat viz tvůj nižší příspěvek. Proč bych měl být méně zvědavý pokud jsem student KSB? Mě to prostě nedává smysl ani bez KSB. Pokud se chci něco dozvědět, zvědavost/zvídavost je tím nejlepším nástrojem.

             Buď v pohodě, nic jsem ti nevyčítal, jen se nesmíš čertit když někdo nesouhlasí s tím co jsi napsal.

          • Ja si stojim z tim, co jsem napsal, to zes to nepochopil, neni muj problem, delas z komara velblouda aby sis honil svoje, to me nezajima

           Odpověď
          • Ani ses nezeptal, co jsem chtel rict, a odsuzujes

           Odpověď
           • měl jsi asi deset příležitostí upřesnit jak jsi to myslel a místo toho jsi to využil na:
            „Kdo nechce rozumnet neporozumi.“
            „to kazdeho noveho takhle vitate? Dekuji proc?“
            „Jsem prekvapen, ze jste takhle utocni, asi se odhlasim. S timhle muzu jit na idnes“
            (v posledních dvou jsi vztáhl moje reakce paušálně na všechny tady)
            „delas z komara velblouda aby sis honil svoje“

            nějak mi uniká co ti v tomto kontextu vadí na mě.

            Odpověď
            • asi to, ze z jedne vety, ktera byla dobre minena, normalni clovek by ji vzal jako srandu a odpovedel normalne, jsi zacal vytahovat KSB a ja uz potom nevedel, jak odpovidat, abych to nerozmazaval

      • Nejsem student KSB, jsem tady novy. Ale myslim si, ze pokud ty jsi student KSB, tak bys menel byt tak zvedavy :)

       Odpověď
       • Na to, že jsi tu nový, jsi docela drzý. A opravdu jsi nový?

        Odpověď
      • Tady, kde jsem, se rika „verit znamena nic nevedet“ :)

       Odpověď
      • Pro eM, ale i pro ostatni. Predstavte si me jako stareho muze od Nohavicy. Klidne sedi na brehu. Kdyz to, co jsem napsal, ze nikdy nevis atd, coz je pravda, s klidnym hlasem, vse co ti rekne budes brat jako radu a ne utok na sebe

       Odpověď
       • to prisma tam vkládáš ty. Já to nebral jako útok na nic, jen jsem podotkl že je to dost blbě napsáno. Taky se mi to občas povede, vím co jsem myslel, myslel jsem to dobře, ale napsal jsem to tak že to nelze jednoznačně vyložit. A protože v diskusi na netu nevidíš ani starého muže na břehu ani rozkvetlou louku, je potřeba psát jasně a jednoznačně, pokud není tvým cílem aby to mělo více výkladů.

        Odpověď
        • Tak pardon, myslel jsem to v dobrem, nedokazu psat jednoznacne. Vis ja myslim ze je to jinak. Clovek muze psat cokoli chce, co se mu libi a vzdycky to nekdo nejak pochopi. Ale kazdy treba jinak. To uz je ten filtr na prijimaci.

         Odpověď
         • souhlasím. Z toho vznikají veškerá nedorozumění. A jediný lék je společná terminologie a jednoznačně psaný text :-)

          Odpověď
         • Ale obecne, mel bych si stat za tim ,co jsem rekl. Ja si za tim stojim. Ale kdyz se nekdo chce hadat, tak to proste nema smysl, je to zbytecne. Nic konstruktivnivniho nemuze byt, kdyz si jeden nevazi druheho, nebo vyvsuje.
          takze tak

          Odpověď
          • to je samozřejmě tvoje právo, ovšem to co z toho vyniká je ten dohad co jsi z toho udělal, a ne to za čím si stojíš. Takže za čím si stojíš? Za tímto?
           „radsi bych se neptal. Nikdy nevis,co se dozvis. bud rad za to co mas a s tim zij“
           a s tím já nesouhlasím principielně, protože kdo se neptá nic se nedozví.

           Odpověď
           • Mozna je to v principu nesmysl, nikdy nevis, co bude. To neni poraznectvi, spis vira v boha. Za cim si vlastne stojim? Za sebou. Pokud to neovlivnim ja. Neber to jako poraznectvi nebo zbabelost. To fakt ne. Ale stejne si myslim, ze mluvime o tom samem akorat jinyma slovama.

            Odpověď
           • OK
            radsi bych se neptal. Nikdy nevis,co se dozvis. bud rad za to co mas a s tim zij
            v cem vlastne s timhle nesouhlasis?

            Odpověď
           • podivej se do historie, uvidis kdo z toho udelal to

            Odpověď
            • Oracle 911 12.5.2018 o 15:27

             Pozri, to čo si povedal:
             „radsi bych se neptal. Nikdy nevis,co se dozvis. bud rad za to co mas a s tim zij“

             Je prejavom ignorancie a pochybujem, že sa týmto riadiš lebo opačné tvrdenie by bolo z tvojej strany pokrytectvo…

            • Oracle: ta veta je zrcadlo. Podivej se na ni z druhe strany. Je velmi pokona

            • Ale pokud v tom vidite aroganci, nebylo to tak mysleno. Uz jsem pozadal o zruseni meho nicku, tak caute.

            • Oracle 911 12.5.2018 o 16:27

             Timmy nie je to pokorná, je to deklarácia ovce a pochybujem, že si ovca…

            • Putinovec 12.5.2018 o 16:30

             Nový nick,stará snaha o vyvolání problémů.

            • Timmy,
             ty si precital ignoranciu ako aroganciu… tak reagujes na nieco, co nebolo napisane

   • Já jsem si tě do snu nevybrala – nebo možná ano,podvědomě. Každopádně sympaticky.Líbí se mi tvé úsudky,tak to bude tím. Také mě zajímalo,proč jsi tam byl právě ty , Do bloku jsem si zapsala eM 19/4 ve 2o.28hod .Snažila jsem se včera ten příspěvek najít.Třeba by mi pomohl k vysvětlení. Ale nepodařilo se mi to.
    Včera tady Askal zmínila číslo 12 .Potkávám ho teď . I ten den poté,kdy se ,,odhlásil Pelikán“ ,je 12 adatum roku je jako zrcadlo – 21.
    Jdu do lesa a na křižovatce leží montážní klíč č.12.
    Včera ,než jsem usnula,mi vytanulo – dvakrát šest na druhou .
    Myslím,že ta ,,novina“ bude duchovní . Byla jsem z toho tak nadšená a těšila jsem se z toho ,,něčeho “ ,dokud jsem si nepočetla nějaké ty události a názory .Vůbec se mi do toho nechtělo,pořád jsem to odkládala,že teď ne,až jindy,až se to hodí….a vedla dialog.
    Tobě se do toho nechce,viď? No nechce,vždyť vidíš jak to vypadá. No,ale já myslím,že bys to tam mohla napsat. Tak jo . Zvednu se.a on : no,já nevím,možná bys ani nemusela…..
    To je ta svobodná vůle. No tos mi moc nepomohl .
    Tak sedíme a debatujem. Pořád předkládám lidem nějakou šťastnou budoucnost a oni na sebe jenom štěkaj . A já zas do toho dám skorozázrak . Budu za blbce nebo alespoň blázna…. Tak , já vím že si to myslíš,ale to už jsi byla kolikrát . No jo,tak já to jdu napsat,když je toho 11tého …

    Odpověď
    • NicNezNula 12.5.2018 o 21:33

     Nemá to co dělat s horčíkem, který má protonové číslo 12 a elektronovou konfiguraci: 1s22s22p63s2 .. no jen takový nápad.

     Odpověď
     • NicNezNula 12.5.2018 o 21:51

      Viz. model atomu, možná konjukce? 21.12.2020 bude v 13:31 RA konjunkce 6′ 15″ mezi Jupiterem a Saturnem

      Odpověď
      • Asi bych to měla upřesnit – 2 x ( 6 na druhou ) tedy 72 .

       Odpověď
       • NicNezNula 12.5.2018 o 23:54

        No nevím. Počkám si na popis pokračování snu. Jinak Srbsko a hořčík ve mě vzbuzuje určité představy, ale to s tím nemusí mít žádnou souvislost.

        Odpověď
        • Já mám to číslo spojené s judaismem.Kdysi jsem něco takového četla,ale už si to nepamatuji.Něco jako délka života…..

         Odpověď
    • Jo a tady je ten příspěvek co jsi si zapsala do bloku…
     http://www.vodaksb.eu/diskuse/comment-page-19/#comment-130986

     Odpověď
  • BRANANJA… hľadala som na nete, vychádza mi to na slovinčinu, nakskôr ide o ,,zber“(úrody), ale prekladač ako keby sa zbláznil, v kontekste s inými slovami mi vyhadzoval rôzne preklady.

   Odpověď
   • brananja – slovinsky – je orani – hlubsi frezovani udupane pudy
    a nebo pak :
    Baranja – nyni vychodni Chorvatsko – vodni krajina – baziny – historicke misto
    https://www.google.at/search?q=Wasserlandschaft+Slawonien&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiDl-XP9__aAhUF2qQKHQDAAdgQ_AUICigB&biw=1295&bih=675
    https://derstandard.at/1373514017772/Ein-Sumpf-der-viel-Geschichte-birgt
    jeste existuje na netu BraAnja :)

    Odpověď
    • Brananja – vinohrady – Slawonien
     https://www.jadrovino.de/rotweine/slawonien/

     Odpověď
   • Páni ! Díky ti. Je to ono,je. Čtvrtý poslední díl toho mého snu .
    Vysvětlím to zítra,je to dlouhé.

    Odpověď
  • Co to pojmout jako fonetický zápis posloupnosti obrazů bukvic ?

   Bozi Rozhraničují Bohy Naše — Bůh Náš:Vzájemný svaz nebeských a zemských struktur

   Odpověď
  • V slovenčine je výraz „brananje“ a znamená vertikutáciu, teda poľnohospodársku techniku pri opracovaní pôdy – bránenie
   poľa bránami. V kontexte tvojho syna by to aj mohlo mať význam: dôjde ku konečnej úprave pomerov pred zavedením novej koncepcie, ako ku konečnej úprave pôdy pred siatím.

   Odpověď
   • Ach ten mobil, malo byť “ v slovinčine“.

    Odpověď
    • Díky vám všem . A nejen za ty odpovědi .

     Odpověď
     • a já se rozhodně těším na další detaily :-)

      Odpověď
     • raději to dám i sem, abys nepřehlédla. Snad ti to pomůže s výkladem co ti chtěl ten sen říci…
      http://www.vodaksb.eu/diskuse/comment-page-19/#comment-130986

      Odpověď
      • I v cestine. Pokud si to dobre pamatuju, brany jsou zemedelsky nastroj, taha se za traktorem

       Odpověď
 54. https://www.sport.cz/ostatni/biatlon/clanek/979495-drsna-zpoved-koukalove-anorexie-bulimie-zvracela-i-osmkrat-denne.html?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#rss

  Nevím, zda jde přímo o JŽO, možná jen o známé: „Maur udělal dobrou práci, Maur může jít ..“. Každopádně poučné. Před časem jsme o tom mluvili.

  Odpověď
  • Přikláním se k verzi č.2. Trochu se opakuje kauza „Neumanová“.Mouřenínovi dají zobání /Neumanová šéfovala kriminální mistrovství v Liberci,Koukalová propagovala paštiku Hamé/ a po splnění zadání zmizí.V případě Koukalové s pohádkou pro malé. Profesionální sport je líheň mouřenínů.

   Odpověď
   • Tak, tak. Dumala som rovnako, keď som to čítala. Nuž,.. vybrali ju schválne pre jej typ psychiky a potom si vybrala už sama.

    Odpověď
    • Hral jsem zavodne badminton, ctyrhru na MCR byli vlastne vsichni hraci spolu, neco jsem slysel a neco videl. Nevim, jestli ji nekde nekdo vybral. Spis si myslim, ze si to vsechno zpusobili sami. On a Ona. Nic vic bych v tom nevidel.

     Odpověď
     • V tomhle je videt rizeni. Oni sami vubec nevedi, co delaji, delaji to pro sebe. Mysli si, ze je to pro ne to nejlepsi. n napsal knizku. Tak chce, aby ona taky napsala. Mysli to dobre. Ale uz nevedi,komu tim slouzi. Je to ani nezajima, oni nechteji vedet, ze pogramujou dalsi generace, ublizi nekomu atd

      Odpověď
 55. Myslím,že sdělení k žádosti Německa o předložení důkazů ke kause Novičok a souvislosti s teroristickým útokem.
  Němci svými hlasy, …./něco/….zelení/s malým z /…..něco….prosadí cokoli.

  Odpověď
 56. Včera jsem se probírala v myšlenkách všemi těmi událostmi a prohlášeními posledních dnú,říkala jsem si,že přeci ti angláni nemohou být tak hloupí.Vždyť oni předávají Rusku trumfy.Leda že by to tam bylo už tak špatné,že se rozdělili na dva tábory.Stejně jako v USA,kdy Trumpova karta je jednou lícem a podruhé rubem navrch.
  Vedla jsem rozhovor se svým vnitřním hlasem/říkám mu Posel Bohů,ale až tak úplně to nebude.Když se ho ptám,říká,že ví jenom to co já-a kousek navíc.A že jsou věci,které vědět nemusím a i věci které vědět nemám.Tak to tak beru-když to nejde,tak to nejde/Včera mi slíbil,že se ,,někde zeptá“
  Přišel tento sen.
  Obraz jako rozhovor,jako na diskuzi tady.Nahoře na stránce konec nějakého textu.
  Pod tí odpovéď od Taura /o určitě kvůli těm morčatúm a kočičce,Tauri/
  Je to text,ale jakoby se díval nahoru a mluvil : Tak jestli jsem tě správně pochopil,tak…..a asi dvacet řádek textu,které jsem sice slyšela,ale nezapamatovala si je.Nebylo to pro mě podstatně to vědět,ale pro vás,aby jste to rozebrali. Pak jedno jméno – Pelikán-a pak zase text a na konci slova : Kolo dějin se začalo otáčet jiným směrem.
  Seděla jsem ve tři v noci na terase a chtělo se mi štěstím brečet.Takový byl pocit z toho snu.
  A v představách obraz.Jedna malá kapka pádla na hladinu.A ty kruhy se rozbíhají a už nejdou zastavit. Bude doře ,

  Odpověď
  • že by toto?
   https://domaci.ihned.cz/c1-66103080-ministr-spravedlnosti-pelikan-konci-v-politice-duvodem-je-kauza-nikulin-i-nazorove-neshody-s-ostatnimi-cleny-ano?utm_source=mediafed&utm_medium=rss&utm_campaign=mediafed
   jsi jasnovidka?

   Odpověď
   • Nevím co odpovědět,Věruš.
    První sen,který mě zasáhl tak silně,že jsem se v něm patlala tři týdny a měla jsem pocit,že je životně důležitý,přišel v roce 2OO4.Byla jsem v něm hlavní postavou.Symboly spojené s pocity.Zasekla jsem se hned na začátku.Sbírala jsem nějaké hnusné šedivé cáry a dávala je na hromadu.Nechtěla jsem to dělat.Když jsem to luštila,pořád jsem se ptala : proč ? Proč to dělám,je to tak hnusný,nechci to ! Byla jsem jak v tranzu. ,,To je jako bych to měla za úkol !
    A jak padlo to slovo úkol,rozsvítilo se mi v hlavě žlutobílé světlo a sjelo dolů k srdci.Do toho zvuk jako když sviští dráty vysokého napětí ve větru a ubrus,visící dolů ze stolu,se vlnil.Jak jednoduché – úkol.Myslím si,že tenkrát jsem se někde na něco napojila,nebo uvnitř něco spojila.
    Věřit,že sen není jako ,,jen sen “
    Roky jsem přemýšlela o svých snech.CO znamenají ,co mi říkají,co jsem zase zkazila,sebe-kritika velká až moc.
    V roce 2OO8 se mi zdálo,že přišla má dcera se svým přítelem.Vystoupili z tmavé chodby a ona mi řekla ,,Maminko,prosímtě,nelekni se – Martínek je mrtvej“ Asi po třech měsících se ten sen opakoval.A na Mikuláše se to tak stalo.Myslela jsem si,že se mi to jen zdá -,,ale vždyť to nevíte,vždyť to nevíte“. Nejhorší je ta bezmoc-nic nemůžeš udělat.
    A ani předtím. Hlas mi pravil : Předtuchy máme proto,aby pak,až se to stane,nás to….

    Odpověď
    • Baruelo,
     já žádné schopnosti tohoto druhu nemám,ale od prvního slova,cos napsala,se mi zježily chlupy na rukách a mrazilo mě-a to jsem nevěděla,co píšeš dál.Ať je těch špatných předtuch co nejméně.Jinak k věcem mezi nebem a zemí mám veliký respekt.

     Odpověď
  • Áno, bude dobre. :)
   Pred časom, keď boli v Česku voľby, som čítala (neviem, či tu) nejakú víziu, že tieto voľby nedopadnú dobre, ale tie ďalšie už áno. Možno sa vám tam zvolebnieva a vyhrajú tí správni.

   Odpověď
   • Zkusím být ještě větší optimista.Jestli ten velbloud Babiš projde tím uchem jehly,mohll by prospět.Je schopný řídit stát,podle toho co slibuje,tak z nás chce udělat svoji výkladní skříň Evropy.Včera,když se mu to sesypalo,vypadal dost nechápavě a bezradně.Změnil názor – půjde za panem prezidentem ,,On té politice líp rozumí“ řekl.
    On se přidal jen na stranu,o které si myslel,že vyhraje.
    Ptala jsem se jak dopadne první volba prezidenta.Bylo to jasné – hejno malých ptáčků u krmítka odehnalo dravce,který usedl vedle na drátěném plotě.
    V prvním kole těchto voleb jsem viděla shora obraz : Velké šero,dole na trávníku kulatý nafukovací bazén a v něm sedí několik mužů.Jeden stojí.Bazén ? Topolánek to nebude.Ale že by to mohl být Drahoš,to by mě ani ve snu nenapadlo.
    Na otázku jak to dopadne ve druhém kole,odpověď zněla : ,,Až co Babiš “
    Nevím,jak to teď vypadá,ale jestli se Babiš podvolí,tak se teprve teď stane Zeman prezidentem,který ho může korigovat.
    Udělat to podle staré moudrosti : Z pytláka udělat hajného.

    Odpověď
  • Znovu jsem si přečetla tu vizi. Jsou tam nějaké gramatické chyby,ale opravit ten konec stačí .
   Takže – bude dobře.
   Napíšu ještě jeden sen z počátku roku 2013,kdy jsem četla o bojích v Sýrii.
   Stáli jsme,já a vedle mne muž v tmavém plášti,na nějaké rovině a hleděli k nedalekým pahorkům.Něco se tam dělo,byl slyšet zvuk,který jsem nepoznala,až když se zpoza toho kopce začali vynořovat jezdci na koních.Nejdříve černě zahalené hlavy,pak těla v černých vlajících pláštích. Můj průvodce mi řekl,že Assad tu válku vyhraje.
   A pak jsem to tvrdila někomu v diskusi/bez toho snu/ a měla jsem jiný názor na chování Izraele. Argumentovala jsem : A kdo komu krade vodu ?

   Odpověď
 57. Purim
  http://ru-an.info/%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%B8/%D1%87%D1%82%D0%BE-%D0%BC%D1%8B-%D0%BF%D1%80%D0%B0%D0%B7%D0%B4%D0%BD%D1%83%D0%B5%D0%BC-23-%D1%84%D0%B5%D0%B2%D1%80%D0%B0%D0%BB%D1%8F-%D0%B8-8-%D0%BC%D0%B0%D1%80%D1%82%D0%B0/

  Odpověď
  • Теракт в ТЦ Кемерово
   http://xn—-ctbsbazhbctieai.ru-an.info

   Odpověď
   • Pustit Juliusa na sviatky bol genialny tah, poklona.

    Odpověď
 58. Dovolte mi podělit se o (dle mého názoru) vzkaz, jenž jsem dnes dostal. Může se jednat o můj subjektivní pocit, že šlo o vzkaz, ale v minulosti jsem už různé vzkazy v různých situacích dostal, tak si stojím za tím, že je to vzkaz :) Jen netuším, zda-li je to záblesk Rozlišení, nebo v Základech sociologie popsané tzv. „parodování“ osvícení Rozlišením. Pochopení rozdílu mezi skutečným a parodovaným zábleskem Rozlišení mi zatím uniká. Možná bych ten rozdíl dokázal pochopit, pokud bych byl „osvícen“ nápadem, který by se nelíbil mému svědomí a tím pádem bych tušil, že jsem byl osvícen jakýmsi egregorem (tedy falešně). Teď ke konkrétní situaci:

  Pracuju na projektu, který by měl pomoci přírodě a tím pádem i lidem. Jde o obchodní projekt, který jsem se rozhodl zrealizovat, přestože jsem na začátku měl jen mlhavé představy o tom, jak to celé uchopit a zrealizovat. Jsem stále ve fázi plánování a občas mě přepadnou pochyby, zda-li stihnu vše „rozjet“, než mi definitivně dojdou finance. Sám věřím, že je tento projekt v souladu se Záměrem a že se i přes všechny těžkosti teď na začátku, podaří uskutečnit. Někdy jsem tak přesvědčen o jeho úspěchu, že si nedělám žádné starosti a jedu podle plánu. Jindy se ke mně dostane zvenčí určitá informace a já začnu pochybovat. To se taky stalo včera večer. V noci se mi zdálo o produktech, které do ČR budu dovážet. Dnes ráno jsem jel autem něco zařídit a čekajíc v každodenní zácpě jsem si před sebou všiml nápisu na kamionu, jenž byl o dvě místa přede mnou. Bylo tam: Ecologistics. Tak jsem se zasmál, že už tu ekologii (můj projekt má přírodě pomoci, takže je tam spousta eko termínů) vidím všude. Pak jsem si všimnul, že na autě, které bylo mezi mnou a tím kamionem, je na zadním skle vlaječka a název státu, ze kterého chci ty produkty do ČR dovážet. Ten stát není velký, ani nijak hospodářsky významný, takže vidět jeho vlaječku na autě je celkem zvláštnost. Okamžitě jsem si spojil ten kamion s eko nápisem a vlaječku země výrobce eko produktů se vzkazem pro mě, že mám pokračovat, nepochybovat a nevzdávat to :)

  Možná je to „náhoda“, možná má subjektivní spekulace. Nicméně výsledek této malé události je ten, že se mé včerejší večerní pochybování změnilo o 180° na víru, že vše dopadne dobře a tak, jak má :) Hezký den všem!

  Odpověď
  • Člověče, byly to signály, že se ubíráte správnou cestou a že jste na svou „věc“ dobře připraven. Mám to s těmito symbolickými vzkazy podobně. Přeju klid na práci a pevné zdraví.
   Srdečně B.

   Odpověď
   • Díky Beo, mé nejbližší okolí je skeptické, tak tomu občas taky propadám :) Ale chce to trpělivost a výdrž.

    Odpověď
 59. Dnešní sen
  Muž v domě zavraždil ženu.Vychází ven,je noc.Hustá mlha,prozářená světly veřejného osvětlení.
  K tomu slova : myslí si,že se v té mlze schová,ale neschová.
  To bylo vše.Tak mě napadá,že ta mlha je ,,novinářská“ .

  Odpověď
 60. http://twr.cz/index.php/audioarchiv/nedavno-odvysilane?jedenporad=CETBA_2018_01_29_12_15

  http://twr.cz/index.php/component/sl_simpledownload/?task=download.processDownload&file_id=/audio/CETBA_2018_01_29_1215%20-%20radio7.cz%20-%20Strezene%20mesto_11%20-%20P018125.mp3

  http://twr.cz/index.php/program/vysilane-porady/30-cteni-na-pokracovani/622-strezene-mesto

  Odpověď
  • Hox, to je dobry napad zalozit takuto sekciu… pochopila som co si tym myslel, az ked som si tu jednu kapitolu vypocula…
   velmi mile a poucne rozpravanie zo zivota, ktore prakticky vysvetluje, co znamena „jazyk zivotnych okolnosti“ – hlavne ta cast, ked mu chybali peniaze na kupu domku a „nahoda“ to cele zorganizovala :-)

   Odpověď
   • Taky jak je důležitá víra Bohu a upřímná prosba od srdce – modlitba. Taky díky za zajímavou sekci :)

    Odpověď
   • Ty pořady jsem nevyslechla, ale jenom z toho, co je tady napsáno, můžu dát svůj příběh, také s koupí domu.
    Měla jsem našetřenou určitou (celkem malou částku) a přemýšlela, kde seženu zbytek… To jsem ještě nevěděla, jaká cena toho domu bude. Tak jsem poprosila HNR, že se dávám do jeho rukou a pokud mi ten dům je souzen, tak se mi s jeho pomocí povede jej koupit. Když jsem přijela na setkání s prodejcem byla mi oznámena kupní cena. Přiznám se, že jsem počítala s cenou 4x vyšší… Takže moje úspory stačily na koupi celého domu. Ukázalo se, že prodejce nechce na prodeji vytřískat co nejvyšší částku a spokojil se s minimální sumou… Myslím si, že tak mi HNR pomohl. Peníze mi sice neposlal, ale poslal mi člověka, majitele nemovitosti, který byl Člověkem… Zároveň mi NHR dal tímto znamení, že tem dům mi byl souzen… Kdyby mi souzen nebyl, neměla bych peníze na jeho koupi…
    Tak se řídím ve všem, nelámu nic přes koleno, jenom si řeknu, jestli mi je to souzeno, dostanu to, jestli to nedostanu, nebylo to souzeno pro mě, ale pro někoho jiného. Vezmu to s pokorou a jdu dál…

    Odpověď
    • Díky Aksal za Tvůj příběh. Já funguji víceméně obdobně a zatím se mi stále víra a spolupráce s HNR vyplácí ( divné slovo v této souvislosti). Někdy sice nad výsledkem zpocatku trochu “ kroutim hlavou“, ale za čas se ukáže, že to bylo nejspise to nejlepší řešení. Nějak takto bych take asi popsal svoji víru v Boha a spolupráci s ním na zajištění na do budoucna, jak se o tom zde diskutuje na jiném fóru. Takříkajíc, zadám požadavek, zkonzultuji jej s HNR a je-li li to v souladu s Bytím, tak mi život prohraje potřebného člověka, situaci, finance apod. Samozřejmě tam musí být moje snaha na začátku a práce na realizaci daného požadavku.

     Odpověď
  • Jabi Pun 8.2.2018 o 19:39

   skvely napad :)

   Odpověď
  • Jabi Pun 9.2.2018 o 9:21

   Akorat jsem nepobral spojitost mezi domem a nemocnou dcerou? Nebo to proste byly dva samostatne pribehy?

   Odpověď

Napsat komentář

*
*

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>