1. https://vlkovobloguje.wordpress.com/2020/09/18/byl-je-covid-jen-chripcicka-ktera-nijak-nezvedla-pocty-zemrelych/

  Dnešní článek na vlkovi, kde manipuluje s nějakou statistikou. Jeho závěr je, že je covid strašně moc horší než chřipka. Odkazuje dle jeho slov „na tvrdá data“. Přitom se neptá na základní otázky:

  * proč nejsou v jeho odkazovaných statistikách uváděny prakticky žádné středo-/východo-evropské státy s vyjímkou Maďarska, u kterého žádný vzestup úmrtí oproti předchozím letům patrný není? (můj názor: protože by opravdu vyšlo, že žádné úmrtí navíc covid nezpůsobil. Co a jak počítají v těch zemích, kde grafy ukazují vrchol, to nevím. Možná to opravdu souvisí s jinou zdravotní výbavou populace (očkování TBC?)).

  * S tím souvisí toto: v ČR konkrétně není žádný vzestup množství úmrtí v souvislosti s covidem patrný:
  v grafu do dubna: https://www.czso.cz/csu/czso/v-prvnich-deviti-tydnech-roku-zemrelo-pres-20-tisic-lidi
  v textovém shrnutí za první pololetí r.2020 https://www.czso.cz/csu/czso/cri/pohyb-obyvatelstva-1-pololeti-2020 s výsledkem -245 zemřelých oproti stejnému období r.2019.

  * proč Švédsko, které žádná opatření nezavedlo žádný podobný vrchol – vzestup úmrtnosti – nevykazuje? Na rozdíl od Itálie, Španělska, Francie, kt. restriktivní opatření zavedly a přesto vzestup mají?

  A takto by šlo pokračovat.

  Bohužel platí, že názor je založen na datech a JEJICH VALIDNÍ A KOMPLEXNÍ ANALÝZE. Postoj může s daty pracovat, ale filtruje jen ty, která se hodí k potvrzení zavedeného postoje, otázky tento postoj narušující přehlíží. Z mého pohledu pan Vlk tím co uvedl, co zdůraznil a co pominul potvrzuje svůj postoj, nikoliv názor.

  J

  Odpověď
  • Některým prostě nikdo nic nevysvětlí! Ani když jim to strčí přímo pod nos. Ve Švédsku, kde jak podle vás se nic nedělo měli víc mrtvých než při HLADOMORU v 19.století – https://www.seznamzpravy.cz/clanek/nejvic-za-150-let-svedsko-ma-letos-nejvetsi-umrtnost-od-dob-hladomoru-116958
   Melete nesmysly. Zřejmě máte problém pochopit čtený text. S tím nic nenadělám. Jinak byste pochopil jednoduchou úvahu, že země,které včas přijaly omezující opatření z toho vyšly dobře.Ty, pro které to byla nejdřív jen chřipčička to těžce odskákaly. Ostatně, – budeme s tím mít ted čerstvou zkušenost. Díky Babišovia takovým,jako jste vy. Váš podpis je na 30 včerejších rozsudcích smrti pro 1% ze tří tisíc včerejších nově nakažených. Cítíte uspokojení?

   Odpověď
   • Děkuji za faktické odpověi na mnou položené otázky – nebo spíš jejich chybění. Myslím, že Vaše reakce přesně vyjadřuje kdo má jakou schopnost pochopit obsah čteného textu. Stále platí rozdíl mezi názorem a dojmem / postojem.

    Můj podpis pod jakýmkoliv rozsudkem smrti není, a ani Váš ubohý výkřik ho tam nedostane. Já své názory stavím a upravuji na základě faktů – nejraději získaných osobně nebo z první ruky. Nevytvářím si dojmy na základě podsunutých a „předžvýkaných“ návodů uvažování.

    J

    Odpověď
    • To je ako ten vlk zo slobodného vysielača?

     Odpověď
     • Nevím to jistě, ale předpokládám že ano, protože na jeho blogu bývají upoutávky na Hodinu vlka
      (např.
      https://vlkovobloguje.wordpress.com/2020/09/11/dnes-hodina-vlka-na-slobodnem-vysielaci-73/ ).

      Některé jeho články jsem si rád v minulosti přečetl, bývávaly dobrou potravou pro přemýšlení. Žel bohu tato doba je již pryč – tedy jako trenažér pro analytické myšlení a formulaci otázek poukazujících na nedostatky mohou posloužit i nadále. A kdyby se pan Vlk „snížil“ k faktické diskuzi, nikoliv k jednoduchým útokům na osobu, mohla by být tato diskuze pro mne přínosná – a třeba i pro něj…

      J

      Odpověď
      • (poslal jsem mu otázky mailem, netušil jsem že odpověď dostanu zde, netušil jsem že pan Vlk navštěvuje i zdejší stránky)

       J

       Odpověď
      • Hm, toto vyčítam ja mnohým tzv. alternatívnym médiám, že púšťajú tam veľakrát kohokoľvek s čímkoľvek – jediným hlavným kritériom je to, že dotyčný/á sa vyjadruje antisystémovo, resp. protimainstreamovo… Lenže nie je všetko zlato, čo sa ligoce… Konkrétne tento pán má tzv. Hodinu vlka na SV, keď som ho počul prvýkrát, hneď začala blikať kontrolka názorovej nekonzistencie a to už bolo pred dosť dlhým časom… Takisto Michelko, akože politológ, ktorý s ním má väčšinou tie relácie o čs.politickej situácii… Áno, za okamih vyhrabať na hocikoho nejakú špinu a vykričať mu, že urobil hento či tamto pred x rokmi, na to je dobrý, ale akonáhle príde rad na prezentáciu vlastných postojov a vízií, tak to je konečná… Toto je ohromný nedostatok dneška- jednotlivec či skupina raziaci konzistentné názory v behu času a meniacich sa okolitých podmienok, lebo ľudia sa nemajú o čo oprieť, každý sa v tom hrabe zhora-nadol, sprava-doľava, ale čím viac sa v tom hrabe, tým viac sa mu vzďaluje čo i len náznak homogénneho postoja u kohokoľvek… A to sú podľa mňa účelové procesy vedúce k tomu, čo vidíme dnes okolo seba – dezorientovanú tlupu, kde jeden neverí druhému, neschopných sa zhodnúť ani v základných veciach, o nejakej skupinovej súdržnosti sa nikomu ani nesníva…

       Odpověď
   • Je také otázka jak zahrnout do statistik například lidi, kteří v důsledku takto šířené paniky při různých s covidem nesouvisejícími obtížemi nenavštíví lékaře – a následně dojde ke zhoršení nějakého více či méně život ohrožujícího onemocnění, nebo přímo k úmrtí.

    Pokud mne paměť neklame, na jaře proběhl článek o některém z herců, který zánět u zubu nebo zánět středního ucha v důsledku omezení a paniky při covidu zanedbal a skončilo to jeho úmrtím. Které by možná bylo odvratitelné.

    Máte například představu jaká je situace v ambulancích diabetologů? Nikdy neměli tolik dekompenzovaných diabetiků – a ne, není to tím, že by měli pacienti covid který jim nabourá metabolismus.

    Máte představu jak jsou na tom neurologové pečující o pacienty s demencí? Jak se stav těchto pacientů v důsledku narušení zaběhnutého režimu a sociálních kontaktů zhoršuje?

    Máte představu jak v ambulancích třeba gynekologů, kam se ženy bojí chodit na prevenci, a ze snadno řešitelného lokálního nálezu na čípku se v mezidobí rozvine obtížně řešitelný nádor?

    Každé úmrtí v rodině je pro blízké vždy velmi smutnou, často tragickou událostí.

    J

    Odpověď
    • Hlasy praktiků, kteří s nemocnými a „nemocnými“ skutečně pracují se ozývají čím dál silněji, je třeba je něčím přehlušit.
     Jak se dá kreativně nakládat se statistikou, o tom by se dalo psát donekonečna. Takže dělat závěry na základě cizích dat je nespolehlivé.
     Národ se rozdělil na část, kterou nic a nikdo neuklidní, dokud masmédia nepřestanou strašit a zbytek, který vychází z reálných zkušeností a propaganda na něj moc nepůsobí.

     Odpověď
   • @ vlk – Přijetí jednoduché úvahy není podmíněno přečtením textu . K tomu je ještě potřebné zapojení nadstavby – tedy rozumu . A ten byl , je a bude distribuován velmi individuálně . Podle míry dodávky pak někteří pracují na zájmech jiných, kteří ho obdrželi více . K použití rovnítka mezi nesouhlasem s nesmyslem a podpisem rozsudku smrti nad neexistujícími obětmi z řad nakažených /žádný důkaz kromě „přečtení textu “ nebyl dodán / – je třeba opravdu velká dávka arogance a demagogie. S komentem @poutník souhlasím.

    Odpověď
   • V čase hladomoru 1869 malo Švédsko koľko obyvateľov? Dnes ich má koľko násobne viac? Poznáte základy, keď chcete niečo porovnávať?

    Odpověď
  • Ani německé statistiky nepotvrzují zvýšený počet mrtvých viz konkrétní údaje ve videu

   https://www.youtube.com/watch?v=yR89seAJiBw

   A že jsou opoziční názory tvrdě potlačovány a to jak v odborné veřejnosti není žádným tajemstvím, proto také v Německu doktoři rezignovali na dohodu s vládou a zorganizovali vlastní mimoparlamentní komisi. Video také obsahuje informace o lidech demonstrujících v Německu proti opatření zaváděných v důsledku koronaviru.

   Odpověď
 2. Jihoafrická atletka Caster Semenyaová neuspěla s odvoláním proti „testosteronovému pravidlu“ ani u švýcarského federálního soudu. Dvojnásobná olympijská vítězka v běhu na 800 metrů se už dříve dožadovala zrušení nařízení Světové atletiky o nutné hormonální léčbě pro atletky s přirozeně vyšší hladinou testosteronu u sportovního soudu CAS, pokaždé marně – viz. https://www.idnes.cz/sport/atletika/caster-semenyaova-svycarsky-soud-testosteronove-pravidlo.A200908_220713_atletika_ten

  Poznámka: docela sympaťák, že ano …

  Odpověď
 3. Česká pobočka WHO vyjádřila své znepokojení nad situací s koronavirem v zemi. Měla by raději mlčet, reagoval Babiš – viz. https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2020090812489088-ceska-pobocka-who-vyjadrila-sve-znepokojeni-nad-situaci-s-koronavirem-v-zemi-mela-by-radeji-mlcet/

  Poznámka: to nevypadá na poníženou supliku raba protektorovi …

  Odpověď
  • Babiš zlobil a tohle může být možná odpověď.

   Ve stanici na Domažlicku se srazily vlaky, zranění utrpělo dvacet lidí
   https://www.idnes.cz/plzen/zpravy/nehoda-vlak-kdyne-domazlicko-srazka-strojvudce-ceske-drahy.A200909_075854_plzen-zpravy_alh

   Odpověď
   • Odkud by měla pocházet Babišovi odpověď v situaci, kdy dva strojvedoucí (jeden mylně) považují návěst odjezdového návěstidla ve stanici za svou ?

    Odpověď
    • Já netvrdím, že se skutečně nemohlo jednat o omyl jednoho ze strojvedoucích. V tom článku je ale vyjádření pouze nějakých mluvčích, postrádám vyjádření samotného strojvedoucího, co skutečně v tu chvíli viděl on.

     Odpověď
   • Oracle 911 9.9.2020 o 11:01

    To je tá sabotáž, ktorá znemožní presun riadenia do Číny a ČSFR bude novým centrom, naznačoval som to tu:
    http://www.vodaksb.eu/diskuse/politika/comment-page-143/#comment-346221

    Odpověď
    • To je dost odvazne tvrzeni a pokud by to byla pravda, tak by to bylo fajn

     Odpověď
     • Ондрей 9.9.2020 o 14:04

      Pôvodný príspevok od Oracle som nečítal, až teraz. No niečo mi hovorí, že sa nemýli. Irán a Čína sú v plienkach a Rusko nemá partnera. Tandemové riadenie má vždy budúcnosť, zvlášť, keď je tu nová a ľudská koncepcia a ČSFR môže hrať úlohu „tlmočníka“ Ruského sveta smerom na západ, pretože sa v našich kultúrach zlieva mnoho vecí, takže sme schopní chápať „západne i východne“.

      Odpověď
   • Spíše bych to vyhodnocoval jako pokračující tlak na ČD . Vůbec nemusí jít o politické pozadí . Spíše klanově-korporativní souboj o dojnou krávu. Infrastrukturní projekty /silnice,dálnice,dráha/ polykají slušné peníze . A možná čeká za bukem daleko „schopnější“ zahraniční privatizátor . Ten přídomek „národní dopravce“ musí dost iritovat.

    Odpověď
    • Občas cestuji autem a nestačím se divit, co všechno se opravuje. Silnice jsou téměř neprůjezdné/zablokované. Opravuje se i to co není nutné a stále dokola (1.tř). a nekonečně dlouho (a na opak někde je stav katastrofální a nic se s tím nedělá – hlavně lokální silnice 3.tř. a pod). Jako by naschvál někdo frustruje řidiče + imituje nákladnou stavební činnost – pumpuje velké peníze ze systému do své kapsy. Podobné záměry mohou být i na železnici – souhlasím Boletusi + vytváří dojem nefunkčního státu (od státního národního dopravce – zkratka k řízení státu). Dále je nedobrá situace v České poště, atd. Tyto věci by si měla vláda lépe pohlídat, myslím, že má lišku v kurníku.

     Odpověď
 4. Čínské loďstvo bude zlikvidováno za 72 hodin. To jsou plány Bidenova týmu – viz. https://cz.sputniknews.com/nazory/2020083112454891-cinske-lodstvo-bude-zlikvidovano-za-72-hodin-to-jsou-plany-bidenova-tymu/ . Zahraničněpolitická část Bidenova okolí rovněž poukazuje na potenciálně agresivnější přístup (pozn. vůči ČLR). Michèle Flournoyové, kterou mnozí považují za budoucí Bidenovu ministryni obrany, nedávno napsala, že i přesto, že konflikt není v zájmu USA a Číny, mají americké ozbrojené síly a jejich partneři zvážit možnost dosažení takového (pozn. vojenského) potenciálu, který by například dokázal ve jménu zadržování Pekingu potopit během 72 hodin celé čínské loďstvo. Michèle Flournoyová tvrdila, že Čína je stále sebevědomější, protože považuje Washington za slabý.

  Poznámka: Flinten Urschi musí blednout závistí …

  Odpověď
  • Oracle 911 1.9.2020 o 12:59

   Trump a jeho administratíva oproti tomu predstavuje holubicu mieru…

   Odpověď
 5. Kalifornie založí pracovní skupinu, která bude zkoumat otroctví – viz. https://www.zerohedge.com/political/california-set-task-force-examine-slavery-reparations .

  Senátor Steven Bradford, demokrat z Gardeny, který návrh zákona podpořil, řekl, že si jen přeje, aby to bylo víc než jen studie. Poznamenal, že v pátek uplynulo 57 let od března ve Washingtonu a projev „Mám sen“ reverenda Dr. Martina Luthera Kinga mladšího. „Pokud by dnes bylo potomkům těchto otroků dodáno 40 akrů půdy a mezek, která byla kdysi slíbena osvobozeným otrokům, byli bychom všichni miliardáři,“ řekl Bradford. „Slyšel jsem příliš mnoho lidí, kteří říkali: ‚No, nevlastnil jsem otroky, to bylo tak dávno.‘ Nicméně zdědíte bohatství, a taky můžete zdědit i dluh, který je vaším závazkem Afroameričanům. “

  Poznámka: sebemrskačství, a budování pocitu viny u současných bílých Američanů, nejspíš skončí destrukcí státu. Na druhou stranu reformu USA k nějaké formě socialismu možná zaplatí ti bohatí.

  Odpověď
  • neblazni, v USA formu socializmu zaplatia vzdy len ti v strede. A uz sa todeje aj u nas.
   V podstate ma sice pravdu, ze keby sa to stalo a ti ludia by si vsetko udrzali, tak by boli miliardari. Problem je, ze pravdepodobnost je de facto 0. To je nieco podobne, ako minule bol clanok o tom, ze BLM prisla do belosskej stvrte a ziadala, aby sa vzdali svojich drahych domov, lebo kedysi to bola cernosska stvrt a gheto. To, ze tu stvrt si znicili sami a tie domy predali, to sa ignoruje. Ale neda sa vybrat jeden parameter z premennych a ten zmenit a povedat, ze to by sa dialo inak.
   Pretoze podla mna najvacsim problemom tychto ludi su vzorce chovania a hodnoty, ktore ziju. Proste zena ma viac deti s roznymi muzmi, ktori potom sedia v base a navrhovane riesenie je , aby sa znizili tresty za drogy. Nie posilnenie zodpodvednosti muzov. Nie snaha o zmenu vychovy deti, aby nezili rovnaky sposob zivota. Nie snaha, aby opravy si realizovali sami. Take natrenie fasad ci okien predsa nemusi byt financne narocne. Ale nie, zodpovednost podla nich maju vzdy ti ini.

   Odpověď
   • Oracle 911 1.9.2020 o 11:59

    >neblazni, v USA formu socializmu zaplatia vzdy len ti v strede. A uz sa todeje aj u nas.

    A to nie je náhoda, ale dôsledok dôsledne budovaného liberálfašizmu a presadzovania „rozdeľuj a panuj“ cez podporu vzorcov chovania a propagáciu rozličných hodnôt.

    A so zbytkom súhlasím.

    Odpověď
   • @JankaS – ale co jsem četl, tak ten střed (střední třída) se rychle ztenčuje. Asi nebude kde brát, a reformy budou potřebné. Někdo to musí profinancovat. Zásadní změna ve vzorcích chování lidí nastane až v 3.generaci – jak už kdysi vyzkoušeli na Sinaji. Možná BLM a antifáci jsou i dost dobrým objektem řízení k tomu, aby se vytvořila silná hesla typu: „Jsi bohatý, a tak se musíš podělit i o závazky“.

    Odpověď
    • isteze to prefinancuje, bude sa brat aj tym chudobnym….obmedzia sa davky, podporia sa drogy ci opiaty. Lupezny sposob zivota spolu s beznadejou a tucnou stravou to dorazia. V podstate sa to deje uz teraz, len dopady su hlavne u bielych, ti s tym nevedia zit. Varianta 2 je este vyzmykanie dolara ako svetovej meny a potom sa to zrusi.Este na chvilu odkopnu tu plechovku na ceste dalej, uverujuci svet to v podstate zaplati. Varianta 3 je vojna, len ked teraz nikto nie je taky blazon, aby sa do nej pustil, jedine ti, ktorych sa musia bat aj USA. Ale minule som citala navrhy potencialnej ministerky obrany u Bidena, za 72 hodin zlikvidovat lodstvo Ciny (hoci sama uznava, ze na tom USA ani nemaju zatial zaujem) .
     Predsa neveris naozaj, ze konglomeraty budu platit vyssie dane a este nebudu lobovat za opak. Ved to nerobia ani teraz. A tu 1 mld. co treba naliat do prezidenstkej kampane za kazdeho kandidata, im predsa neprefinancuju ti, ktorym potom zdvihnu dane a na oplatku dostanu za to rozdavanie pody cernochom. To si neviem predstavit

     Odpověď
     • Putinovec 1.9.2020 o 14:45

      Je možné , že se USA roztrhnou na několik částí a budou si navzájem pouštět žilou ,handrkováním mezi sebou.
      Potom by i Mexiko mělo šanci připojit zpět svá ukradená území.

      Odpověď
     • JankaS, předpokládám, že v daném kontextu pojmem konglomerát myslíš nadnárodní korporace, a ne způsob politických a hospodářských vazeb mezi státy. Já vycházím z následujících premis: 1.) svět je na hraně ekonomické, ekologické a vojenské katastrofy
      2.) extra významným konzumentem planetárních zdrojů jsou stávající USA 3.) až na klinické idioty, kteří jsou odhaduji v menšině, nechce nikdo soudný celoplanetární jadernou válku, a je zájem „perestrojku“ řešit na vyšších prioritách řízení

      V USA asi musí vzniknout společnost postavená na jiných principech, než je ta stávající (v historii mají silné vzory). Jak budou fungovat stávající nadnárodní korporace v multipolárním světě, kde budou platit zcela jiná ekonomická pravidla? Nevíme to. Ale který stát si bude chtít držet „veš v kožichu“ v podobě tohoto nástroje řízení? Přes časem šla úvaha o rozdělení usd na národní se zlomkovou hodnotou stávajícího, a na dočasný mezinárodní. A investorům se přece dají peníze vzít – akce covid to ukázala, kdy se na burzách vypařilo bilion usd. Takže na vše nesmíme pohlížet optikou statického obrázku. Vysokofrekvenční procesy se neskutečně zrychlují, že i ten bod na časové ose je tekoucí. Možná rámcové odpovědi se dozvíme z Jalty II.

      Odpověď
      • @ Hael
       Vyborna analyza… kratka a logicka uvaha….palec nahoru

       Odpověď
 6. Polsko lehce irituje západ jmenováním ministra zahraničí Zbigniewa Raua, který obvinil komunitu LGBT z propagace zoofilie a kanibalismu – viz. https://www.rt.com/news/498623-poland-foreign-minister-zoophilia/ .

  „Ideologie LGBT“ je podle nového nového polského ministra zahraničí zaměřena na podporu eutanázie, pedofilie, zoofílie a kanibalismu, a pochází z pekla. Během jeho návštěv v Bruselu budou práva homosexuálů pravděpodobně nepříjemným tématem pro malé rozhovory.

  Poznámka: Poláci jdou tradičně dobrým směrem k samozničení se (jejich role v Bělorusku). Ale než spáchají tuto sebevraždu, tak – jak se zdá – mohou vykonat ještě mnoho dobrého.

  Odpověď
  • Nezatracoval bych je tak úplně, možná na konci té cesty „…tradičně dobrým směrem k samozničení“ procitnou. Jsou to Slované, momentálně vypatlaní a zmanipulovaní, ale Slované. Je třeba, aby prozřeli z komplexu méněcennosti velkého slovanského národa vůči tomu největšímu na východě. Do tohoto rozpoložení polské národní mysli se nedostali sami, nic není náhoda.

   Odpověď
   • Ještě dodatek – na slovanské DNA se vede ideologická štvanice nonstop. Právě včera jsem tuším na Seznamu.cz opět zaznamenal „odborný“ článek nějakého „odborníka“ , který glosoval, že Češi nejsou již téměř žádní Slované, že jsme ne-slovanskou namixovaností „jedinenční“. A s obyčejnými Poláky když mluvím jsou na svoje slovanství hrdí. Zatímco v zemi této ovečky dosti podlehly ideomasírce a jsou hrdí jen na svůj německo-židovsko-keltský původ.

    Odpověď
   • „Kádry řeší vše“. Ty bohužel chybí jak v Polsku, tak i u nás. U Poláků je navíc od doby ruské smuty budován pocit určité nadřazenosti mezi Slovany. Jejich elita si docela zadala s 3.Říší. Ale asi všude ve slovanském světě je potřeba sebereflexe spojené s tvrdým pojmenováním neuralgických bodů. Mám ale nepříjemný pocit, že třeba Německo už bude mít našlápnuto do BLOKu, a Poláci zůstanou ještě na čas atlantickou enklávou, protože nic nepochopí.

    Odpověď
 7. O dohodě Izraele a SAE,
  řeší-li dohoda mezi Izraelem a SAE klíčové otázky na BV:

  Blížící se volby v USA akutně vyžadují zahraničně politické vítězství pro administrativu prezidenta Donalda Trumpa, který se zatím nemá čím chlubit. Jednání o denuklearizaci Severní Koreje dospěla do slepé uličky, plnohodnotně odejít z Iráku, Sýrie a Afghánistánu, jak Trump slíbil v minulých volbách, se nepodařilo. „Dohoda století“ o Palestině selhala, odchod USA z „jaderné dohody“ s Íránem se nesetkal s pochopením ani v USA, natož v Evropě a kurz konfrontace s Čínou v blízké budoucnosti jasné bonusy neslibuje.
  Spojené státy se proto nyní zaměřují na podporu dohody SAE a Izraele, která je v podstatě náhradou za „dohodu století“ lobbovanou Jaredem Kushnerem, který měl podle Trumpa ukončit izraelsko-palestinský konflikt. Nyní je Trumpova administrativa spokojena.

  Mezi obviněními proti Spojeným arabským emirátům a Izraeli je pozice Turecka a Íránu nejpozoruhodnější. Kvůli pádu autority Saúdské Arábie, která má také tiché kontakty s Izraelem a úzce spolupracuje se Spojenými státy, se aktivně hlásí k vůdčí roli v islámském světě.
  Palestinská otázka je jednou z hlavních pro zachování obrazu „obránce muslimů“, takže Teherán a Ankara dohodu důrazně odsoudily a znovu znovu potvrdily linii na obranu zájmů Palestinců na pozadí „zrádného postavení SAE“.

  Stojí za zmínku, že dohoda mezi Izraelem a Emiráty kromě vyjádření diplomatické rétoriky umožňuje Íránu úžeji spolupracovat s radikálními palestinskými skupinami, zejména s Hamásem a palestinským islámským džihádem.

  Obecně platí, že tato dohoda rozhodně není schopna řešit otázky války a míru na BV.
  Navíc nepřiblíží řešení izraelsko-palestinského konfliktu.
  Jedná se o situační rozhodnutí, kterým je legalizace již existujícího stavu věcí.
  https://colonelcassad.livejournal.com/6099927.html

  Odpověď
 8. Emiráty vnímají Írán jako takovou hrozbu, že jim stojí i za vztahy s Izraelem, říká zpravodaj Borek.

  „Na jedné straně pozorujeme, minimálně posledních deset let, neformální sbližování Izraele a sunitských monarchií perského zálivu. A to, co se v neděli oznámilo, je prvním, naprosto oficiálním de iure přiznáním této neformální aliance. Ta je spojena nikoliv nějakými vnitřními hodnotami, že by to byly státy, které by si byly ve vnitřní struktuře podobné, ale spojuje je vnější zájem, aby byla zadržována, nebo zcela potlačována íránská osa, která se v posledních deseti letech také zformovala,“ dodal zpravodaj ČT na Blízkém východě. https://ct24.ceskatelevize.cz/svet/3161577-emiraty-vnimaji-iran-jako-takovou-hrozbu-ze-jim-stoji-i-za-vztahy-s-izraelem-rika

  Odpověď
  • Putin navrhuje uspořádat zasedání vedoucích představitelů Rady bezpečnosti OSN o urovnání v Perském zálivu.

   „Navrhujeme uspořádat on-line setkání hlav států – stálých členů Rady bezpečnosti OSN za účasti vedoucích představitelů Německa a Íránu ve velmi blízké budoucnosti. Cílem je nastínit kroky, které zabrání konfrontaci a zhoršení situace v Radě bezpečnosti OSN. Je důležité poskytovat kolektivní podporu pokračujícímu hladkému provádění rezoluce Rady bezpečnosti OSN č. 2231, která vytvořila mezinárodní právní rámec pro provádění СВПД“ uvedl Putin v prohlášení zveřejněném na internetových stránkách Kremlu.

   „Tato otázka je naléhavá. V případě principiální připravenosti na rozhovor lídrů navrhujeme rychle se dohodnout na programu, organizačních podmínkách a načasování video summitu ministerstvy sedmi států,“ dodal.

   СВПД: https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D0%BE%D0%B2%D0%BC%D0%B5%D1%81%D1%82%D0%BD%D1%8B%D0%B9_%D0%B2%D1%81%D0%B5%D0%BE%D0%B1%D1%8A%D0%B5%D0%BC%D0%BB%D1%8E%D1%89%D0%B8%D0%B9_%D0%BF%D0%BB%D0%B0%D0%BD_%D0%B4%D0%B5%D0%B9%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%B8%D0%B9

   Odpověď
  • Trumpův poradce přiznal porážku USA v Radě bezpečnosti OSN.
   Robert O’Brien, poradce prezidenta pro národní bezpečnost, řekl, že USA selhaly ve snaze rozšířit zbrojní embargo vůči Íránu prostřednictvím RB OSN:

   „Dnes jsme prohráli, ale ještě není konec,“ řekl O’Brien.

   Poradce Trumpa v rozhovoru pro Fox News připustil, že odmítnutí Francie, Německa a Spojeného království podpořit USA v Radě bezpečnosti OSN je „zklamáním, ale nikoliv překvapením“.

   Ruský velvyslanec při mezinárodních organizacích ve Vídni Michail Uljanov prohlásil, že pokus Washingtonu o prodloužení íránského zbrojního embarga „ztroskotal“. Podle diplomata američtí politici předem předpokládali výsledek hlasování, „ale přesto pokračovali“.
   https://ac24.cz/-/trumpuv-poradce-priznal-porazku-usa-v-rade-bezpecnosti-osn

   Odpověď
 9. Čína považuje spojení mezi Íránem, Irákem, Sýrií a Libanonem jako základní kámen v jihozápadní části Asie „Belt and Road Initiative“ Nové Hedvábné stezky. Veřejně Čína oznamuje, že podepisuje pakt s Íránem:
  „Pakt mezi Čínou a Íránem změní situaci v Eurasii, dvě starověké asijské kultury se navzájem považují za strategické partnery“
  https://www.fondsk.ru/news/2020/08/01/pakt-mezhdu-knr-i-iranom-izmenit-situaciu-v-evrazii-51518.html

  Čína a Írán se po výbuchu v Bejrútu staví do pozice příchozích investorů. Sýrie a Írán už stojí v čele poskytování pomoci Libanonu. Teherán posílá pohotovostní nemocnici, potravinové balíčky, léky a lékařské vybavení. Sýrie otevřela své hranice s Libanonem, vyslala lékařské týmy a přijímá pacienty z bejrútských nemocnic.

  Vždy je důležité mít na paměti, že „útok“ na bejrútský přístav zničil hlavní libanonské obilné silo, kromě toho, že úplné zničil přístav, klíčové obchodní záchranné lano národa.
  To by mohlo zapadat do strategie hladovějícího Libanonu, jedné z mnoha z celkového plánu toho, který řídí proces.
  Libanon se stal do značné míry závislým na Sýrii v oblasti potravin – neboť dnes má jen měsíční zásobu pšenice. Novinky přicházejí a do mozaiky zapadají::
  Poprvé za devět let přijel do Damašku vlak převážející obilí, přivezll ho 1000 tun https://syrianobserver.com/EN/news/59732/first-grain-carrying-train-arrives-at-sbaineh-silos.html z přístavu. Ze sýrského přístavu Tartús, jak jinak.

  Cesta CKŘ ke Středozemnímu moři je zjevná: Přímka od Íránu na ose – Írák (Sulejmání, letošní leden), Sýrie (2015 vstup RF), Libanon (srpen 2020).
  V Sýrii drží své zájmy Rusko proti zájmům iránským. Není žádným tajemstvím, že Sýrie je připravena zahájit novou ofenzívu v Idlibu.
  Jedinou otázkou je, kdy a za jakých podmínek se to stane. Rusko má totiž důležitou výhodu – může si vybrat vhodný čas a okolnosti pro to.
  Na závěr si doplňme, že k Černému moři Írán míří přes letošní konflikt Arménie – Ázerbájdžán.

  Odpověď
  • Libanonská vláda kvůli bejrútské explozi podala demisi, oznámil premiér Hasan Dijáb.

   Dijáb v krátkém televizním projevu uvedl, že se k odchodu rozhodl, aby mohl stát po boku Libanonců a bojovat s nimi za změny. „Dnes oznamuji rezignaci vlády. Ať Bůh chrání Libanon,“ uvedl Dijáb, přičemž frázi o boží ochraně třikrát zopakoval.
   Dijáb také uvedl, že „zemětřesení“, které zasáhlo Libanon, způsobili jeho zkorumpovaní předchůdci.„Měli by se za sebe stydět, protože jejich korupce vedla k této tragédii, která byla skryta sedm let,“ uvedl.

   Libanon se již mnoho měsíců potýká s vážnou hospodářskou krizí, označovanou za nejhlubší od občanské války z let 1975-1990. Situaci v zemi dále zhoršila pandemie covidu-19 a tragický výbuch mnozí Libanonci vnímají jako poslední kapku, neštěstí přitom přičítají nedbalosti libanonských politiků.
   Píše ČT24 https://ct24.ceskatelevize.cz/svet/3158985-kvuli-vybuchu-v-bejrutu-odstoupila-ministryne-spravedlnosti-mozna-skonci-cela ze zdroje ČTK

   Odpověď
   • Vladimir Putin měl telefonický rozhovor s francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem.
    Z iniciativy francouzské strany.
    Řešila se situace v Libanonské republice – v první řadě.

    Emmanuel Macron se podělil o své dojmy z jeho nedávné návštěvy Libanonu a také z výsledků videokonference pořádané Francií 9. srpna o mobilizaci mezinárodní pomoci této zemi.

    Během výměny názorů na vývoj domácí politické situace v Libanonu ruská strana znovu potvrdila svůj postoj na podporu národní jednoty a suverenity republiky.
    http://kremlin.ru/events/president/news/63882

    Prezident byl rovněž informován o práci skupiny ruského Ministerstva pro mimořádné situace v Libanonu.
    Ministr civilní obrany, mimořádných událostí a odstraňování následků přírodních katastrof Jevgenij Ziničev informoval prezidenta o práci provedené v Libanonu.
    http://kremlin.ru/events/president/news/63883

    Odpověď
   • Putin jmenoval nového ruského velvyslance v Libanonu.

    Alexander Rudakov byl jmenován novým ruským velvyslancem v Libanonu.
    Dříve Rudakov působil jako zástupce ředitele ministerstva zahraničí pro Blízký východ a severní Afriku.

    Ve čtvrtek oficiální mluvčí MID RF Maria Zacharovová uvedla, že Moskva považuje situaci v Libanonu pouze jako vnitřní záležitost země a vyzývá k dosažení národního konsensu bez vměšování jiných států. https://vz.ru/news/2020/8/14/1055055.html

    Odpověď
  • @ Jena + Vsichni
   Dobry prispevek, ktery mnohe objasnuje stejne tak jako novy Pjakin a dalsi diskutujici.
   Dnes kdyz jsem nemohl usnout …poslouchanim selestu stropniho ventilatoru a cvrkanim cvrcku z venku mi napadlo….. kdyz chci neco ukrast levou rukou tak udelam neco absurdniho rukou pravou abych odlakal pozornost tim „spravnym smerem“…..souhlas ?
   a ted to dejme do contextu s Bejrutskym vybuchem….co mezitim co se diskutuje o Bejrutu …. mohli mocni tohoto sveta udelat aby si toho nikdo nevsiml?

   Odpověď
  • Dobrá analýza . Jeden ze scénářů , který běží, ale není jediný . Středomoří je horké kontaktní místo styku Evropy,Afriky a BV jako západního výběžku Asie . Běží boj o optimální míru vlivu jednotlivých silných hráčů . Proto tolik konfliktů v posledních cca 10 letech . Nebude hegemonie, ale dělba. Nejde o geopolitické rozparcelování, ale vytvoření spolehlivého prostoru globální spolupráce minimálně 3 odlišných civilizačních okruhů – evropského,islámského a afrického.
   Prvotní je dosažení maxima KOMPLEXNÍHO vlivu v oblasti, tedy nejen na 6. a 4. prioritě / ložiska zemního plynu + prosazení se na zbrojním trhu/ . Podstatná bude konceptuální stránka vlivu – a tady má Rusko se svojí doktrínou koexistence v různosti velkou šanci. A má na co navazovat.
   Neokolonializmus jako nástroj davoelitarizmu bude tvrdě hájit svá historická lénní území . Dobře to oddemonstroval jako odstrašující přiklad nyní v Bejrútu politický adolescent Macron.
   A dobře to signalizuje i významná změna v čele hlavního organizátora udržování Pax Americana ve Světě : do MI6 vstoupil hlavními dveřmi za potlesku zainteresovaných vysloužilý
   „kariérní diplomat“ z ANKARY – Richard Moore .

   Odpověď
  • V Sýrii Asad pokračuje v tažení vojáků do přední linie v Idlibu,
   turecký dron při útoku v Iráku zabil iráckého generála,
   poznamenává „plukovník Cassad“ k Sýrii a Turecku v závěru svého aktuálního
   článku z 11.8.2020 o vývoji krize ve Středomoří co se týče Libye, Egypta, Řecka a „не мешайте Эрдогану“.
   https://colonelcassad.livejournal.com/6089419.html

   Odpověď
   • … turecka armada je rozprckana kde kade, prajem Syrii oslobodenie svojho uzemia pekne krok za ktokom…

    Odpověď
  • Libanonský prezident vylučuje mezinárodní vyšetřování bombového útoku v Bejrútu

   Libanonský prezident Michel Aoun se staví proti zřízení mezinárodní komise, která by vyšetřovala bombardování bejrútského přístavu, ale umožňuje účast zahraničním vyšetřovatelům. Zároveň řekl, že kvůli tomuto incidentu nerezignuje brzy. Informovala o tom agentura RIA Novosti.

   „Naše ústava vyžaduje, aby náš soudní systém vyšetřoval vnitřní problémy. To nevylučuje přítomnost francouzských, amerických a dalších vyšetřovatelů, kteří již pomáhají naší policii,“ řekl v rozhovoru pro italský deník Corriere della Sera.

   Prezident také vyloučil možnost jeho předčasné rezignace a dodal, že nové volby v Libanonu by se mohly uskutečnit do jednoho roku „nebo šesti měsíců“.

   Odpověď
 10. Americký prezident Donald Trump měl telefonický rozhovor s francouzským vůdcem Emmanuelem Macronem. Politici se dohodli na spolupráci s mezinárodními partnery na „poskytnutí okamžité pomoci libanonskému lidu“ po bombovém útoku v Bejrútu. Před tím Macron navštívil Bejrút a setkal se s libanonským prezidentem Michelem Aounem.

  „Wiki říká“ o prezidentském vůdci Libanonu, že prezident Michel Aoun strávil téměř 15 let v exilu v Pařížl, tam začal formovat nové libanonské politické hnutí, jenž pojmenoval Volné vlastenecké hnutí, dnes je to jedna z nejsilnějších libanonských politických organizací, jenž je součástí Aliance 8. března, jejímž členem je mimo jiné i šíitská organizace Hizballáh. https://cs.wikipedia.org/wiki/Michel_Aoun

  Francouzský vůdce navrhl svolat mezinárodní konferenci, na které by se diskutovalo o opatřeních na podporu Libanonu v důsledku tragédie https://moscow-baku.ru/news/politics/tramp_i_makron_obsudili_okazanie_pomoshchi_livanu_posle_vzryva_v_beyrute/ „Prezident Trump potvrdil Micheli Aounovii, že se zúčastní konference v Paříži, kterou navrhl francouzský prezident Emmanuel Macron, aby zorganizoval pomoc Libanonu,“ citoval TV kanál zprávu kanceláře hlavy libanonského státu. https://moscow-baku.ru/news/politics/tramp_nameren_prinyat_uchastie_v_mezhdunarodnoy_konferentsii_pomoshchi_livanu/

  Následně 8.8.2020 v Libanonu proběhl pokus o státní převrat, který byl armádou velmi rychle potlačen. Již téhož dne armáda vyhnala „pokojné demonstranty“ ze zabrané budovy ministerstva zahraničních věcí, která byla prohlášena za „ústředí revoluce“.
  Armáda také převzala kontrolu nad budovami ministerstva energetiky, ministerstva hospodářství a budovy bankovních sdružení, které byly dříve zabaveny „revolucionáři“. Střety v Bejrútu se pokračovaly do nočních hodin. https://colonelcassad.livejournal.com/6081998.html

  Rozhořčení demonstranti tvrdili, že politici by měli být potrestáni za nedbalost, která podle nich byla příčinou mohutného výbuchu, a vyzvali vládu k demisi.
  Premiér Hasan Dijáb pak večer oznámil, že požádá o uspořádání předčasných parlamentních voleb. „Z této krize se bez předčasných parlamentních voleb nemůžeme dostat,“ uvedl. 

  K rezignaci v neděli libanonskou vládu vyzval také maronitský patriarcha Béchara Butrus Rai.
  Vláda by podle něj měla odstoupit, jestliže „nemůže změnit způsob svého řízení země“ a pomoci jí zotavit se z úterní katastrofické exploze. 
  K této církvi, maronitské církvi https://cs.wikipedia.org/wiki/Maronitsk%C3%A1_katolick%C3%A1_c%C3%ADrkev se hlásí svým vyznáním také vúdce Libanonu Michel Aoun.

  Francie poskytuje Libanonu logistickou podporu a vyslala do dějiště exploze policejní a průzkumné týmy.
  Svou rezignaci oznámil první člen libanonské vlády, ministryně informací Manál Abdas Samádová. Uvedla to podle zahraničních agentur televize al-Džadíd. Ministryně zdůvodnila své odstoupení neschopností vlády provádět reformy a reakcí na ničivou úterní explozi v bejrútském přístavu. https://ct24.ceskatelevize.cz/svet/3157908-z-libanonske-vlady-odstoupil-ministr-informaci-cesti-zachranari-se-po-zklidneni-situace
  Vládní informace budou nově zřejmě předkládány obměněnou osobou, tzv. „funglovkou“ – dle zadání, jak to vypadá.

  Odpověď
  • Akci přebírají globalisté, výbuch je pravděpodobně činem pax-americana nadstátních elit v rámci zvyšování napětí ve světě.

   Odpověď
 11. Putinova trpělivost s Lukašenkem praskla

  V rozhovoru s ukrajinským novinářem Gordonem Lukašenko zjevně zašel příliš daleko.
  (https://www.youtube.com/watch?v=R5UmsPFMUaw&feature=emb_logo)

  Trpělivost Vladimíra Putina přeci jen vyprchala – ignoroval sice velmi emocionální projev Lukašenka před parlamentem plný obvinění na adresu ruských úřadů, ale po zveřejnění rozhovoru s Gordonem se mu prezident Ruska rozhodl zavolat ( http://www.vodaksb.eu/diskuse/comment-page-139/#comment-338739 ). V rozhovoru s Gordonem AGL mnoho navykládal, ani ne tak o Rusku, jako o samotném Vladimiru Putinovi.

  Tisková služba Kremlu tradičně nevynášela sporné věci z „domu“ (pro média a veřejnost), ale omezila se na velmi skoupou zprávu o obsahu rozhovoru – poukázala, že VVP se vyjádřil k včasnému vyřešení situace se 33 zadrženými ruskými občany Běloruskem, k udržení stabilního vnitropolitického prostředí a ke klidným prezidentským volbám v Bělorusku.

  Nicméně nelze pochybovat o tom, že „otevření se“ Lukašenka Gordonovi bylo rozebíráno a samotný rozhovor se Vladimiru Putinovi kategoricky nelíbil.
  Proč?
  Důvody a fakta, proč tomu tak zřejmě je, jsou vypsány v tomto aktuálním článku: https://www.mk.ru/politics/2020/08/07/terpenie-putina-po-povodu-lukashenko-lopnulo.html

  Odpověď
  • Pomluva Putina, ten jedná promyšleně a ne pod vlivem emocí, řízený proces nesmí být poškozen netrpělivostí řidiče. Putin mu asi vysvětli, jestli pozve NATO a bude se pokoušet vyvolat konflikt s Ruskem, že bude jako první předhozen davu.

   Odpověď
 12. Pomohu „vrátit“ Krym: Andrzej Duda se obrátil na Ukrajinu.
  Varšava pomůže Kyjevu „vrátit“ Krym a Donbass – slíbil polský prezident Andrzej Duda na inauguraci 7. srpna po znovuzvolení do druhého funkčního období.

  Kromě toho se politik zavázal chránit zájmy Ukrajiny na mezinárodních místech, zejména v Organizaci pro bezpečnost a spolupráci v Evropě, informuje RIA Novosti.

  Polský vůdce připomněl, že v roce 2022 bude jeho země předsedat OBSE a bude pracovat pro „bezpečnost Polska a celého kontinentu“.

  „Jedná se o důležitý úkol, kterým je obnovit plnou suverenitu a územní celistvost našeho souseda – Ukrajiny,“ zdůraznila hlava státu.

  Vladimir Jabarov, první místopředseda Výboru pro mezinárodní záležitosti Rady federace, v reakci připomněl, že Duda je hlavou Polska a nemůže diktovat suverénní politiku jiným státům.
  https://www.gazeta.ru/politics/2020/08/07_a_13185565.shtml?utm_referrer=https%3A%2F%2Fzen.yandex.com

  Polsko je také v novém mezinárodním sdružení.
  V demonstrativním sdružení vazalů Spojených států svázaným pod společným heslem „Nie pozwaljam!“ – Nedovolíme.
  Konalo se v Lublinu.
  Mimo jiné se tam jednalo o společné opozici vůči uvedení plynovodu Nord Stream 2 do provozu.

  Ve snaze vytvořit souvislou nárazníkovou zónu mezi Ruskem a Evropskou unií staví Washington nárazník tak, aby vedoucí role v trojúhelníku patřilo Polsku, zatímco Ukrajina a Litva zůstávají jeho zónami vlivu. Dosud nebylo na mostě od Baltu k Černému moři „kapitalizováno“ pouze Bělorusko.
  https://www.fondsk.ru/news/2020/08/02/antirusskij-treugolnik-v-stile-polsko-amerikanskoj-geopolitiki-51534.html

  Odpověď
  • Jenom dotaz – který „Washington“ ? Ten londýnský anebo ten Trumpův ? Pokud jsi citoval z článku, beru dotaz zpět.

   Odpověď
  • Americký ministr zahraničí Mike Pompeo příští týden během své návštěvy ve Varšavě podepíše dohodu o rozšířené vojenské spolupráci. Uvedl to v sobotu poradce polského prezidenta Krzysztof Szczerski. Součástí dohody je podle agentury DPA vyslání dalších nejméně tisíc amerických vojáků do Polska.

   Pompeo do Polska zavítá v rámci své cesty po střední Evropě, během které navštíví rovněž Českou republiku, Slovensko a Rakousko. Ministr ve středu svou cestu potvrdil a označil tyto země za přátele Ameriky.

   Pompeo se ve středu sejde s předsedou Senátu Milošem Vystrčilem (ODS) a budou mluvit o společných zájmech v zahraniční politice. Následně americký ministr vystoupí s projevem na plénu Senátu k senátorům, poslancům, zahraničním diplomatům a dalším hostům. Poté přijde na řadu debata moderovaná Fischerem. Sdělil to předseda zahraničního výboru Senátu Pavel Fischer (nestr.).
   https://ct24.ceskatelevize.cz/svet/3157764-do-polska-zamiri-dalsi-tisicovka-americkych-vojaku-pompeo-ve-varsave-podepise-dohodu-o

   Odpověď
   • Zapomněl jsi na Slovinsko a když dáš všechny uvedené státy na mapu, máš Předlitavsko jak vyšité…

    Odpověď
    • Pardon, správně mělo být „místo Slovenska Slovinsko“…

     Odpověď
     • Ano, správně, díky.
      (Zkopíroval jsem to ze článku s chybou).

      Mělo by být tedy – kromě České republiky navštíví Pompeo ještě další tři státy střední Evropy –⁠ Polsko, Rakousko a Slovinsko.

      Odpověď
   • … země možno, ale ľudia nie ….

    Odpověď
 13. Kdo a jakou bombu odpálil v Bejrútu?
  4. srpna 2020 došlo v libanonském hlavním městě Bejrútu k kolosální explozi, jejíž síla by podle záběrů ze scény měla být měřena v kilotunách. Několik videí očitých svědků, kteří byli v relativní blízkosti epicentra:
  https://thebigtheone.com/%D0%9A%D1%82%D0%BE-%D0%B8-%D0%BA%D0%B0%D0%BA%D1%83%D1%8E-%D0%B1%D0%BE%D0%BC%D0%B1%D1%83-%D0%B2%D0%B7%D0%BE%D1%80%D0%B2%D0%B0%D0%BB-%D0%B2-%D0%91%D0%B5%D0%B9%D1%80%D1%83%D1%82%D0%B5/

  Libanon s Bejrútem je součástí íránského projektu – útok lze v případě potřeby připsat Izraeli.
  Trump rychle vysílá vzkaz: „Američtí generálové se domnívají, že v libanonském hlavním městě explodovala „nějaká bomba“ a byl to útok“, řekl americký prezident Donald Trump.
  https://vz.ru/news/2020/8/5/1053388.html

  Kdo bude obnovovat přístav v libanonském Bejrútu? Možná se ukáže, že to bude Írán.
  Známo ale je, jaký obrázek si poskládali příslušníci magazínu The Economist https://www.economist.com/weeklyedition/2020-06-27 pro červenec 2020.

  Každopádně rovněž víme, že Rusko již vyslalo do Bejrůtu MČS Ruska https://www.mchs.gov.ru/ , nasadili v Bejrútu mobilní nemocnici https://ria.ru/20200806/1575435537.html a poskytli humanitární pomoc. Informace musí pracovat, zpravodajské služby musí vyhodnocovat všechny okolnosti a Rusko je přímo centru dění – jak stojí v článku.

  Odpověď
  • První várka humanitární pomoci od Společnosti červeného půlměsíce Íránské islámské republiky, která obsahuje 95 tun potravin a léků, stejně jako polní nemocnice, byla vyslána na pomoc zraněným při strašlivém bombardování v Bejrútu.

   Írán je první zemí, jejíž Červený půlměsíc poté, co oznámil svou připravenost vyslat okamžitou lékařskou a potravinovou pomoc, zřídil lékařský tým, který pomáhá zraněným z lékařského týmu Červeného půlměsíce, který se skládá z 37 lidí, včetně lékařů, ortopedických chirurgů, anesteziologů a pediatrů – píše se zde https://moscow-baku.ru/news/sotrudnichestvo/pervaya_partiya_gumpomoshchi_iranskogo_obshchestva_krasnogo_polumesyatsa_pribyla_v_beyrut/
   Takže máme dvě „první země“, které dorazily. Prostě Rusko a Írán jsou tam.

   Osobně přispěchal do Libanonu Macron:
   „Vidím ve vašich tvářích emoce, smutek, bolest. Proto jsem tady,“ řekl Macron jedné skupině, s jejímiž členy si podal ruku na ulici plné trosek. Macron v černé kravatě na znamení smutku a v doprovodu své ochranky slíbil, že nechá do Libanonu poslat více lékařského vybavení a další pomoci.
   „Co je tady ale také zapotřebí, je politická změna. Tato exploze by měla být začátkem nové éry,“ uvedl Macron, který je prvním zahraničním lídrem na návštěvě země po úterní tragédii.
   https://ct24.ceskatelevize.cz/svet/3155862-hasici-z-ceska-dorazili-do-bejrutu-prohledavani-sutin-po-vybuchu-pokracuje

   Odpověď
  • Dnes 8.8. je výročí vojenské provokace Saakašviliho režimu proti Osetii a Abcházii, kterou mnozí považují za útok na Rusko a nacvičování války.
   https://cs.wikipedia.org/wiki/V%C3%A1lka_v_Ji%C5%BEn%C3%AD_Osetii_(2008)

   Odpověď
 14. Zdá se, že nyní, když je informací o viru více a vypočítávají se přímé a nepřímé náklady karantén, přihlíží se k zkušenostem z Běloruska a Švédska, vyvozují se rovněž závěry:

  Putin: „Je třeba udělat vše pro to, aby se zabránilo opětovnému zavedení režimu omezení“
  https://aftershock.news/?q=node/890323

  Setkání o hygienických a epidemiologických podmínkách a připravenosti zdravotního systému na období podzim – zima http://kremlin.ru/events/president/news/63764 s videem Putina k výše zmíněnému, přesněji – Putinův úvod k tématu pod názvem:
  „Úvodní slovo na schůzi o hygienickém a epidemiologickém prostředí a připravenosti zdravotnického systému na podzimní a zimní období“

  Odpověď
  • PS
   Bělorusko a Švédsko neslučovat do stejných objektů v rámci řízení procesu Covid.

   Každý z nich je „zvláštní“ případ“ – co se týče procesu korona viru, běžícího procesu – myšleno při „poskytnutých“ možnostech, jelikož „akce a reakce“ BLR a SWE se jeví stejné, podobné pro veřejnost, což tak je – obecně. Ale každý stát má jinačí a jiné zadání – co se týče vyhodnocování, zadání a úkolu GP.

   Odpověď
  • „Když analyzuji situaci, uvědomuji si, že je to zkouška biologické války,“ řekl Dr. Leonid Rošal magazínu Forbes.
   Upřesnil, že nevěří, že virus byl vytvořen člověkem, ale současná situace je testem zdravotního systému na sílu, včetně biologické ochrany.
   Roshal ocenil opatření přijatá prezidentem, vládou a ministerstvem zdravotnictví. https://russian.rt.com/russia/news/770107-repeticiya-roshal-pandemiya

   Odpověď
 15. Novinky švindlpandemie – Případ lékařů

  Ať už bude pro lidstvo výsledek této vymyšlené pandemie jakýkoli, je již dnes jasné, že dvě dobré staré profese zůstanou na dlouho zkompromitovány. Řeč je o oficiální žurnalistice a oficiální medicíně. Doposud nebylo možné poskytnout názornější ukázku politováníhodné skutečnosti, že obě tyto sféry života jsou řízeny nikoli profesionálními autoritami, ale politiky. Dá se říci, že koronavirus situaci prověřil od samotného základu. https://myslenkyocemkoli.blogspot.com/2020/07/novinky-svindlpandemie-pripad-lekaru.html

  Odpověď
 16. Tisíce lidí, včetně tureckého prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana a členů jeho vlády, dorazily na velkou páteční modlitbu muslimů v istanbulském chrámu Hagia Sofia. Ta se konala poprvé po téměř 90 letech https://ct24.ceskatelevize.cz/svet/3147507-ukoncili-jsme-86-let-nasi-velke-touhy-hagia-sofia-se-otevrela-jako-mesita-dorazily#articlewithopenedgallery
  Článek s videem (35 minut) z přímého přenosu přeměny chrámu Hagia Sofia na mešitu ze zdroje ČT24.

  Odpověď
  • Nějak se ten přesun islámu do Evropy musí podpořit . Turecko pracuje jako nástroj všech, včetně dýchavičného Íránu . Vidím tam jasnou souvislost s veřejným odhalením zdegenerovaných „křesťanských elit“ /operace Adenochrom/ v turecké státní televizi . Zatlačování RKC do defenzivy – v reportáži byl zdůrazněn i papež Bergolius jako uživatel. Uváděl v hlavním vláknu @Tristan.

   Odpověď
   • Oracle 911 25.7.2020 o 12:35

    Háčik je, že takto sa znechutí aj tá iránska verzia islamu…

    Odpověď
    • Ta přijde podle scénáře „zlý policajt-hodný policajt“ s intermezzem čekání na zachránce.
     Tohle GP umí , otázkou ale je ,zda Evropa na toho íránského zachránce bude čekat, anebo si to vyřeší „po svém“ . A ani Írán nemusí poslouchat. Sladké časy bezodporového řízení, zdá se, pominuly u všech nástrojů.

     Odpověď
     • Oracle 911 25.7.2020 o 13:26

      Súhlasím, v procesoch sú aj pre GP neznáme faktory t.j. človek mieni, pán Boh mení…

      Odpověď
 17. Živá komunikace je hodnota, která bude dostupná pouze pro bohaté – téma k hlubšímu zamyšlení.

  Nepřímo nás ženou do stavu izolace, kde bude možnost komunikace jen digitálně, či virtuálně – omezit co nejvíce sociální kontakt, pod jakoukoli vhodnou záminkou např. pandemie, teroristický útok. Tři pruty spojené jsou silné, rozdělené slabé a dá se s nimi lépe manipulovat…

  Desítky policistů, včetně těžkooděnců a psovodů, zasahovaly v noci na neděli u jedné z ostravských pivnic. Zákaznici podniku protestovali proti opatřením krajských hygieniků a odmítli odejít v jedenáct večer…
  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2020072012246012-skupina-ostravaku-odmitla-opustit-pivnici-na-misto-se-sjeli-desitky-policejnich-aut-tezkoodenci-a/

  The New York Times uveřejnil článek Human contact is now a luxury good s hlavní tezí: spotřeba digitálních služeb je příznakem chudoby. Mluvíme o digitální ekonomice a máme na mysli ekonomiku služeb pro chudé.

  Jste chudý, pokud lékař konzultuje online a ne osobně. Jste chudý, pokud vaše děti studují online a ne u offline učitelů. Chudý, pokud nakupujete online namísto v pěkném obchodě v centru města.
  Pro chudé existuje obrovský online trh sexuálních služeb, na kterém obyvatelé třetího světa prodávají erotické fantazie chudým občanům prvního světa, kteří na něj mohou utratit dalších deset dolarů navíc.

  Skutečnost, že bohatí upřednostňují staromódních učitele, osobních trenérů a kuchařů a ne Coursera nebo dodávky potravin pomocí smartphonů, není žádným tajemstvím. Autor článku, Nellie Bowles, však jde ještě dál a tvrdí, že dochází k „luxerizácii“ lidských vztahů.
  Pokud stále dostáváte služby od živých lidí nebo máte příležitost s nimi komunikovat, pravděpodobně jste zástupcem nové elity, jejíž prestižní spotřebou je odmítání digitálních služeb ve prospěch offline.

  Chudí kupují telefony iPhone na splátky, bohatí odmítají chytré telefony. Chudí se snaží, aby jejich děti věděli, jak používat počítače, bohatí nabízejí svým dědicem soukromé školy, kde se učení zakládá na komunikaci mezi lidmi. Život strávený před obrazovkou je v současnosti známkou vašeho neúspěchu v životě.

  Je poměrně dobře známo, že dospívání s mobily a tabletami poškozuje kognitivní vývoj dětí a Nellie Bowles tvrdí, že v této diskusi jsou na straně IT korporací početní bezohlední psychologové.
  Bohatí upřednostňují rozhovory s lidmi – život bez telefonu během dne, odhlášení ze sociálních sítí a bez e-mailových odpovědí – to je symbolem stavu. To vše přivedlo k nové kuriózní realitě: lidský kontakt se stává luxusním produktem.

  Zatímco se v životě chudých objevuje stále více obrazovek, ty mizí ze života bohatých. A to je budoucnost, která klepe na naše dveře …
  https://www.biosferaklub.info/ziva-komunikacia-je-hodnota-ktora-bude-dostupna-iba-pre-bohatych/

  Odpověď
  • Pokročilejšia zombifikácia.

   Odpověď
  • @ J.K.
   Mas absolutne pravdu…a zacalo to rozbijenim rodinnych svazku …..

   Odpověď
 18. Tak jim konečně došlo co se od nich očekává…
  https://www.lidovky.cz/byznys/firmy-a-trhy/okd-prerusi-od-patku-tezbu-ve-vsech-dolech-na-karvinsku.A200702_145000_firmy-trhy_ele
  V Polsku je „problém“ také větší v oblasti, kde se těží uhlí. No a v Německu zase byly ty jatka… Žádný uhlí, žádný maso. Všímá si někdo dalších výrobních oblastí, které jsou určeny k omezení či zániku? Například letecká doprava je jasná. V Praze se odklánějí od výstavby druhé ranveje na Ruzyni…

  Odpověď
  • Kancelar 10.7.2020 o 9:14

   ako je na tom Heathrow? tam tusim prerusili 3 runway este pred koronou.

   Odpověď
 19. Upozorňuji, že v leva-net.webnode.cz/products/ken-jebsen-gates-se-zmocnuje-nemecka/ autor zdůraznil, že protesty proti Gatesově očkovací mašinérií se konaly se silnou účastí demonstrantů právě ve Stuttgartě . A ejhle, o pár dní poté povědomí o pokojné demonstraci bylo přikryto infopolem o rabovací demonstraci. Dle mého názoru příklad řízení (ze strany jak GP tak bažiny) odčerpat potenciál odporu proti antiCOVIDovským opatřením.

  Odpověď
 20. Dobrý článek Jana Campbella se zhodnocením článku Putina.

  Jan Campbell: Patrušev, Putin a Pandemie
  http://www.novarepublika.cz/2020/06/jan-campbell-patrusev-putin-pandemie.html

  Odpověď
 21. Článek Putina na leva-net:
  http://leva-net.webnode.cz/products/o-spolecne-odpovednosti-tvari-v-tvar-historii-a-budoucnosti-k-75-vyroci-velkeho-vitezstvi/
  Vynikající text, bez kontroverzí které by dávaly prostor k velké kritice, dobrý základ pro novou Jaltu.
  Šíření tohoto textu je více než přínosné.

  Odpověď
  • Pěkný příklad manipulace s historickým faktem:
   „Naše společné dějiny se nesmějí využívat jako politický nástroj, a ani by se neměly přepisovat jednotlivými státy v jejich vlastních zájmech… Statečnost a obrovské oběti, které přinesly národy Velké Británie, Spojených států, SSSR a všech spojeneckých zemí, vedly k porážce nacistického režimu,“ řekl mluvčí britského ministerstva zahraničních věcí k článku V.V. Putina k 75. výročí vítězství nad německým fašismem.
   Správná formulace:
   „Dějiny se nesmějí využívat jako politický nástroj a ani se nesmí přepisovat jednotlivými státy podle jejich vlastních momentálních zájmů. Statečnost a obrovské oběti, které přinesly národy SSSR, jeho dočasných spojenců – USA a Velké Británie – a dalších spojeneckých zemí, vedly k porážce nacistického režimu.“ …

   Odpověď
 22. Putin vydává článek o druhé světové válce v časopise National Interest

  Článek prezidenta RF Vladimira Putina s hodnocením událostí, které předcházely Druhé světové válce, a zejména o „Mnichovské dohodě“, publikoval americký časopis National Interest dne 18.6.2020 https://nationalinterest.org/feature/vladimir-putin-real-lessons-75th-anniversary-world-war-ii-162982 Článek se jmenuje „Skutečné poučení k 75. výročí 2. světové války“. Některá vyjádření Putina, jež jsou obsahem jeho článku, jsou uvedeny zde https://www.interfax.ru/russia/713802 .

  Odpověď
  • O událostech 2. světové války, historické roli vítězství nad nacismem a povinnostech před budoucími generacemi píše Vladimir Putin ve svém článku. Názory ruského prezidenta jako první zveřejnil americký časopis National Interest, následně se objevily na webu Kremlu. Redakce Sputniku pro vás připravila úplný překlad textu.
   https://cz.sputniknews.com/nazory/2020061912108707-o-spolecne-odpovednosti-tvari-v-tvar-historii-a-budoucnosti-clanek-vladimira-putina-k-75-vyroci/

   Odpověď
 23. Jabi Pun 15.6.2020 o 6:34

  K clanku o autonomni zone v Seattlu ( http://leva-net.webnode.cz/products/par-postrehu-k-autonomni-zone-capitol-hill-v-seattle/ ) :

  „Obyvatele“ autonomni zony jsou momentalne tercem dost velkeho posmechu za sve pokusy o pestovani zemedelskych plodin a potravinovou sobestacnost.

  Vice napriklad zde – https://dateway.net/seattle-leftists-mocked-for-requesting-supplies-and-planting-a-garden-in-an-autonomous-zone/

  Odpověď
 24. Byl jsem upozorněn, že v článku na hlavní straně máme chybu
  v tomto: http://leva-net.webnode.cz/products/pad-kabaly/

  Kabala = (židovská) mystika týkající se zhmotňování. https://cs.wikipedia.org/wiki/Kabala
  Cabal – název tajného spolku v Anglii. https://cs.wikipedia.org/wiki/Cabal

  Ve videu se mluví o názvu spolu Cabal, jenž je brán jako synonymum pro všechny tajné spolky a spolčení.

  Odpověď
  • Díky Juro. Zásadní oprava , ale-po pravdě-většina to bere jako synonyma. Samozřejmě- vzniká podvědomé spojení s vyvoleným národem, a proto je možná záměna cílená a jde o odvedení pozornosti ze sféry řízení a politologie do sféry mystiky. Chybu ale učinili /možná i úmyslně/ už autoři .

   Odpověď
   • Kabala je židovská kniha mystérií.
    Cabal je konkrétní tajné společenství, jehož název se v poslední době v anglosaském prostředí používá jako termín pro tajná společenství .. v KSB se používá spíše pojem zednářské lóže/zednáři (obecne ne ta jedna konkrétní, která také existuje). V nějakém US seriálu se toto slovíčko Cabal použilo, proto je teď nově v USA místo dříve používaných zednářů/iluminátů používáno Cabal …. prostě jde stále o to samé globální spiknutí, které si každý nazývá jak chce.

    Konec Cabalu … je konec globálního spiknutí pomocí tohoto tajného spolku.
    Konec Kabaly … je konec fungování mystérií, potažmo konec knihy.

    Používat Kabalu a Cabal jako synonyma mi přijde dost matoucí … my usilujeme o pravdověrnost.

    Odpověď
    • Naprostý souhlas .

     Odpověď
    • Tata Tibor 9.6.2020 o 6:19

     Blacklist, ale ešte pred tým niektorý z posledných James Bondov

     Odpověď
    • Podle mne jde o pouhé slovíčkaření. Jde o jedno a to samé slovo – kabala, které se mimo jiné dá psát i následovně Cabala, Cabalah, Cabbala, Cabbalah, Kabalah, Kabbala, Qabala, Qabbala, Qabbālāh, Qabalah….

     Tj. daný spolek zcela určitě použil pro svůj název slovo Kabala a je tedy správné to takto překládat, dělat z toho nějaký Cabal znamená jen matení pojmů.

     Ale je to jen můj názor.

     Odpověď
     • Respektive, chtěla jsem říci, že to slovo neposkládali tímto způsobem náhodně, ale zcela záměrně s odkazem na jiné významy, proto se také očividně i ve starší české literatuře používalo slovo kabala. Takže je sice zajímavé, jak to slovo z jejich pohledu vzniklo, ale nic to nemění na tom, jaké slovo z toho tímto způsobem hodlali udělat a také udělali.

      Odpověď
 25. Jádro je plný vody, svět je fraktál a voda je mokrá.
  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zemske-jadro-jako-rezervoar-podle-vedcu-ukryva-vice-vody-nez-oceany-108713#seq_no=1&source=hp&dop_ab_variant=344700&dop_req_id=9D0udvPCvhZ-202006071150&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=z-boxiku&utm_campaign=

  Odpověď
  • Blábol, neustále zaměňují vodu s vodíkem… Při tlaku v jádru je vodík pevný jako kov nebo supratekutý a navíc pevně vázaný k železu a niklu, což jsou hlavní složky zemského jádra. Zase výzkum pro výzkum, bez jakéhokoliv praktického užitku a návaznosti na stávající poznatky……

   Odpověď
   • Je potřeba ještě jeden klik….
    https://www.nature.com/articles/s41561-020-0578-1

    Odpověď
    • Oracle 911 7.6.2020 o 19:21

     Vodík je redukujúci agent takže…

     Odpověď
     • …surfujem na pecce co vyplivlo sluníčko??

      Odpověď
      • Oracle 911 8.6.2020 o 7:32

       Nerozumiem.

       Odpověď
       • No já vlastně taky ne. Nejdřív jsem myslel, že vodík je nějakej Agent Herbicid Orange, ale pak mě to asi došlo…..
        Pecka…..stejnej převaděč-“fúzní“reaktor, co je uvnitř slunce je možná uvnitř všech planet sluneční soustavy. Svět je fraktál. Staří alchymisté měli kovy rozděleny podle toho, kde se jejich vývoj, vlivem prostředí zastavil. Zlato bylo symbolem jeho zakončení. Kámen mudrců, ve své fyzické formě, je tedy vlastně „vyčištěný duch“ kovů opatřený nespalitelným tělem, získaným mimo minerální říši. To dá rozum, když je to takový „agens“. Diametrálně odlišný koncept od současné chemie. No a ten obraz starých ….duch jako informační databáze oplodňuje prima-materii, na mě vyskočil po přečtení článku.
        @Vlasta Seznam byl jen rozcestník…..takovej klaun na tříkolce.

        Odpověď
    • Cituji z článku:
     „Na základě výsledků výzkumu dospěli k závěru, že více než tři čtvrtiny raného zemského vodíku pravděpodobně „vstoupily“ do jádra. Jádro je tak podle Yungua Li a jeho týmu něco na způsob velkého rezervoáru, který obsahuje většinu vody planety Země.“ Tak voda nebo vodík??
     Voda je sloučenina vodíku a kyslíku. O kyslíku a jeho slučování s vodíkem není v článku ani slovo. Kde se bere, jak probíhá slučování, atd. Nehledě na to, že při panujících teplotách a tlacích by se vodní pára buď okamžitě rozkládla zpět na vodík a kyslík ( a vodík na kladné ionty, které by regovaly s okolními horninami za vzniku hydrátů) nebo by všemi dostupnými cestami unikala z jádra ven.
     Navíc – článek od Seznamu je třeba brát za bernou minci…

     Odpověď
 26. https://www.arfa.cz/silene-anarchie-v-usa-podle-pocitacove-hry-prediktivni-programovani-davu-za-ucelem-svrzeni-prezidenta-trumpa-kultovni-hru-vypustili-zdarma-online-par-dni-pred-vzpourou-cernosi-v-ni-zapaluji-auta/?fbclid=IwAR05t_BLbkOH8qZDh4neAbuPot-emAfUNAeaDN0RzstBybzCnE9g2ov_zWM#.XtYtuDozaM9

  Důvěryhodnost tohoto plátku stranou… Článek si všímá diskuze v USA, kde čtenáři upozorňují na záhadné podobnosti mezi počítačovou hrou GTA 5 a aktuálními násilnostmi.

  z článku:
  GTA 5 byla (nejen v USA) zdarma ke stažení týden – od 15. do 21. května 2020 na Epic Games Store. Pár dní poté, 25. května, zemřel při zatýkání černošský dealer drog George Floyd (†46).
  A vypukly nepokoje, které nemají v USA obdoby.

  Podoba George Floyda a hlavní postavy hry je šokující. Představte si to: Sta tisíce, možná miliony černochů v USA si zdarma stáhne hru, ve které je v hlavní roli černoch, který vraždí, zapaluje auta a domy, napadá policisty… A tato hlavní postava se pak podobá někomu, koho v realitě zabije bílý policista.

  Dále to vypadá, že se článek snaží popsat fungování matric vlastními slovy:

  „Co je to “prediktivní programování”
  Události, které vidíte ve filmu, se později skutečně stanou. Jako vizualizace jevu. ke kterému nejprve dojde, protože je naplánován. Divák si pak řekne: “To znám, to už jsem viděl, to dopadne dobře…”

  Odpověď
 27. vida! Tak přeci… Xaver Veselý a Hana Lipovská budou oba v radě ČT

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Je-to-tady-Nad-Kavcimi-horami-sa-blyska-hromy-divo-biju-Do-Rady-CT-miri-Xaver-A-nejde-tam-sam-625297

  „Podle kuloárních informací, které mají ParlamentníListy.cz přímo ze Sněmovny, se do Rady ČT dostal moderátor Luboš Xaver Veselý a spolu s ním také ekonomka Hana Lipovská.“

  Odpověď
  • Není to ještě potvrzené, cituji z článku: „Podle kuloárních informací, které mají ParlamentníListy.cz přímo ze Sněmovny, se do Rady ČT dostal moderátor Luboš Xaver Veselý a spolu s ním také ekonomka Hana Lipovská.“

   Čekám, až to bude oficiálně potvrzené a pak budu fakt „ledy se hnuly“ (klanové rozložení sil se mění více ve prospěch národa) považovat za potvrzený.

   Odpověď
   • https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/volba-clenu-rady-ceske-televize-vesely-lipovska-matocha-douda-holy-klima.A200527_123457_domaci_kop

    Odpověď
    • Tak tedy: „Ledy se hnuly!“, vše jde jak má, tím nejlepším možným způsobem v závislosti na morálce a etice zúčastněných.

     Odpověď
  • Mno, je-li to tak, řízený odpis a divadlo čistky ČT začíná.
   A ti kterých se to týká, dobře vědí co se s tím dá všechno slít.

   Odpověď
 28. http://leva-net.webnode.cz/products/zaklady-sociologie-6/
  Děkuji moc. Už tak nestíhám číst ostatní překlady a to se těším na Mistra a Markétku a teďka najednou 6. díl. Markétka tedy počká, ale přečíst to rychle nemá cenu, to chce pěkně přemýšlet u toho čtení…je škoda, že den má jenom 24 hodin.

  Odpověď
 29. K tomuto článku.

  http://leva-net.webnode.cz/products/pad-kabaly/

  Viete kto je Q? Presnejšie ako sa volala postava v seriály Startrek – nová generácia?

  Všemocná bytosť sa volala Q. Aj keď dosť často len ponoukala.

  Takže sa plne odhalilo že startrek je propagandou GP. A existovala tam spravodlivá spoločnosť. Len nebolo popísané ako vôbec mala taká spoločnosť fungovať. Jo a o viere Bohu v tom seriáli nebolo ani slovo.

  Odpověď
  • Co dokazuje, že je Star Trek propagandou GP? Teda krom toho, že v Pádu Kabaly zmiňují Q ze Star Treku. Pro mě je to jeden z nejzajímavějších seriálů, co byl kdy natočen. Spoustu dobrých myšlenek, morálně vyspělé lidstvo… Je to hodně vědecké, ale věda přece sama o sobě v jádru špatná není.

   Odpověď
   • V seriálu je Q vykreslen jako všedovolující si hajzlík, který používá stejný algoritmus jako Woland, kdy nepřekračuje hranici Božího dopuštění. Hned na začátku posádku testuje (stejně jako Woland Berlioze), ale zde posádka projde a tak se Boží dopuštění nekoná.

    Mně se líbilo, že každý díl řešil nějaký morální problém, který podle pravidel žánru byl vždy vyřešen lidsky i navzdory davo-elitárnímu uspořádání společnosti (nadřízení se obešli). Davo-elitarismus v lidském kabátě. Davo-elitarismus je v seriálu přesunut z boje o území do boje mezi částmi vesmíru, kde na zemi jsou problémy již vyřešeny a tak museli být nepřátelé, s kterými je potřeba bojovat přesunuti do vesmíru.

    Je tam hodně řešena otázka zásahu do cizích kultur. Princip nezasahování do méně rozvinutých kultur, který maskuje agresivní koloniální politiku západu (ve stylu snažili jsme se pomoci, ale je to nemožné, nelze nikomu pomáhat to je proti pravidlům a způsobí to katastrofu – tím skrytě obhajují zaostalost např. Afriky, kterou místo podpory vzdělanosti západ drancuje).

    Primárně to byla kulturní zbraň proti SSSR, kdy bylo potřeba se nějak postavit ke vzniku a budování spravedlivé společnosti, aby západ vypadal jako Ti dobří. A také se tím zhodnotilo „vítězství“ ve vesmíru. Nicméně opičí pracka pro GP je v důrazu na lidskost, která je v seriálu na prvním místě.

    Tohle hraní na dobré, ale již západ opustil, již nejsou kladní hrdinové, již nejsou vize spravedlivých společností již mizí strana dobra ve filmové a televizní tvorbě, pouze katastrofy, post apokalyptické společnosti, digitální a jiné koncentráky budoucnosti, invaze z vesmíru, násilí všeho druhu …

    Poznámka:
    Seriál považuji za velmi dobrý na tréning rozlišení, něco co mně nesedělo a štvalo jsem plně dokázal vyhodnotit jako skryté posouvání až po seznámení s materiály KSB. Avšak mnoho dobrého z toho seriálu, jak řešit problémy lidsky mi zůstalo. Největší slabinou je zakrývání Boha, ale pro vnímavé se dá najít v „zamlčení“ (zde by spíš řeklo „mimo záběry“).

    Odpověď
    • Děkuji za vysvětlení. Dává to smysl. Ale jak píšeš, je tam mnoho dobrého a v té nekonečné řádě tuctových sr*ček, kterých je plná TV, je ST balzám na duši, když už chci mermomocí něco sledovat. Přiznám se, že nejsem zrovna znalec Nové generace. Mám zkušenosti hlavně s Voaygerem (viděl jsem komplet), který je aspoň pro mě top seriál, pak ještě celkem s Deep Space 9 a Enterprise (z těch nových určitě koukatelný).
     K poslednímu odstavci: jak jsem psal, Novou generaci moc nemůžu posoudit, ale třeba u toho Voyageru jsem nějak extra nezaregistroval to „skryté podsouvání“.
     S tou poslední větou souhlasím, ale zase to ber tak, že ve dvacátém století, kdy bylo lidstvo znechuceno „Bohem“ díky křesťanství, asi moc lidí ve scifi seriálu Boha vidět nepotřebovalo.

     Odpověď
    • Ďakujem za kvalitný výklad ja som to napísal „trochu“ stroho.

     Ide my hlavne o ten pád kabaly kde sa objavil mocný Q. (je to jedno či je vedomí nástroj alebo nevedomí naprogramovaní cez projekt „Startrek“)

     Odpověď
    • Dík za solidní výklad. Jen musím znovu ocitovat slova z původního Dušanova příspěvku, pár vět, které, podle mého názoru, zhuštěně vystihují podstatu:
     „Takže sa plne odhalilo že startrek je propagandou GP. A existovala tam spravodlivá spoločnosť. Len nebolo popísané ako vôbec mala taká spoločnosť fungovať. Jo a o viere Bohu v tom seriáli nebolo ani slovo.“

     Odpověď
     • Ještě trochu upřesním. Byla to propaganda ne přímo GP, ale státních elit USA. Nicméně v té době plnili zadání GP a tak měly jeho podporu. Světonázor scenáristů subjektu GP vyhovoval, hledali v člověku to dobré a navíc se snažili vidět to dobré na Americe. Ovšem koncepční chybnost a fungování západu se pro znalé a vnímající v tom seriálu stejně promítá.

      Odpověď
 30. Pobyt Ježiša Krista a Andreja Prvopovolaného1 na Starovekej Rusi

  Více zde: http://leva-net.webnode.cz/products/pobyt-jezisa-krista-a-andreja-prvopovolaneho1-na-starovekej-rusi/#sdfootnote1sym

  Dík za překlad a vůbec i za zveřejnění textu. Asi se tady nedá nic dokazovat ani vyvracet, ale dá se souznít.

  Jestli máte někdo víc informací, budu za ně rád.

  Odpověď
  • Tom132, úryvok z jednej staršej diskusie na levanete od Luxa.

   Čo sa týka života Ježiša od 12.-29. roku života, o ktorom Biblia mlčí, tak je zaujímavý tzv. Tibetský apokryf, ktorý bol nájdený v budhistickom kláštore, v ktorom sa píše, že Ježiš vo veku 13 rokov odišiel s kupcami k Indu a učí sa zákony Budhu a ako 14 ročný sa presídľuje k árijcom v Indii. Dopočujúc sa o jeho múdrosti pozývajú ho brahmani v štáte Orsis a učia ho liečiť modlitbami, vyháňať z tela zlého ducha (odpájať od zlých info-algoritmických modulov v biopoli, kde je jedinec kvázi uväznený). Rôzne „nadprirodzené“ schopnosti potom aplikuje aj v praxi (čo je aj v kanonizovaných evanjeliach v Biblii).
   Neskôr Ježiš odmieta božský pôvod Véd a Purán a hlása:“Neklaňajte sa idolom, nenasledujte Védy, v ktorých je Pravda pokazená.“ Brahmani sú prekvapení a ohromení takou reakciou na ich pohostinnosť.
   Ježiš potom odchádza do rodiska Budhu a študuje sútry, čo mu vraj trvalo 6 rokov. Opúšťa Nepál a zostupuje k pohanom a zase začne rozosievať zmätok a vystupuje v roli náboženského diverzanta, revolucionára a hlása: „Opustite svoje idoly a nekonajte rituály a obrady, ktoré vás odlučujú od vášho Otca a spájajú vás so žrecmi, od ktorých sa Nebo odvrátilo.“
   Prinútil pohanov rozbiť svoje idoly a národ povstal proti žrecom, ktorí ušli. Vytvoriac celý rad povstaní religiózneho charakteru cestuje do Perzie a znovu hlása: „Neklaňajte sa Slnku, Duchu Dobra a Duchu Zla, hovorím vám, že vaše učenie je mrzkosť.“
   A potom vo veku 29 rokov prichádza do Palestíny, Judei…a príbeh skamuflovaný sa neskôr dostáva do Biblie…
   …a dnes vidíme, kde to až dospelo v našej biblickej civilizácii, či kult-úre..:)

   Čiže Issu=Ježiš odvrhol všetky vtedajšie veľké náboženské učenia Východu ako satanistické.
   A základom biblického historického kresťanstva sú práve východné kulty, ktoré
   GP len vhodne modifikoval.

   Odpověď
 31. Don Anderson 11.5.2020 o 14:42

  Dobrý článek nejen o Vlasovcích.

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Analytik-natvrdo-Vlasovci-pritahli-jeden-den-v-noci-do-Prahy-druhy-se-stretli-s-Nemci-a-jiz-odpoledne-tahli-na-zapad-Zradci-SSSR-Nemcu-i-Prazanu-623418?fbclid=IwAR3eXqzgx-Awd2N01DWMA-4sBxxwY9Lg12LnkdRf-6LuFZ-rPaIypHJNND0

  Odpověď
 32. Míra108 8.4.2020 o 16:40

  Reakce Ruské strany na odstranění sochy Koněva na sebe nenechala dlouho čekat. Prezident Ruska Vladimir Putin podepsal zákon, stanovující trestní odpovědnost za zničení či poškození památníků a pohřebišť vojáků. V souladu se zanesenými změnami je Trestní zákoník Ruska doplněn odpovídajícím článkem o trestu za způsobení škody uvedeným objektům, které se nacházejí jak na území RF, tak za jejími hranicemi. K památníkům v daném případě patří památkové stavby všech druhů, jež na věky uchovávají památku na sovětské vojáky či věnované dnům vojenské slávy Ruska. https://tvzvezda.ru/news/vstrane_i_mire/content/2020471451-SoqkH.html?fbclid=IwAR0U_s3Yh5WbR-EtKO1GekIMNZGR_uHipoqILecZKZ2bFaRvkmSif6UNixA

  Odpověď
  • Putinovec 8.4.2020 o 16:59

   To bude pro parchanty dost nepohodlné.Budou muset přemýšlet, která země je vydá ke stíhání.

   Odpověď
   • Oracle 911 8.4.2020 o 18:24

    Hlavne, keď ide o zbieranie politických bodov u Ruska.

    Odpověď
 33. Don Anderson 19.3.2020 o 8:04

  Ahoj, máte někdo nějakou myšlenku, proč je za Číňany vlajka SSSR?

  https://www.novinky.cz/zahranicni/koronavirus/clanek/pacienty-s-koronavirem-vyleci-kmenove-bunky-tvrdi-po-testovani-cinsky-lekar-40317220

  Odpověď
  • Don Anderson 19.3.2020 o 8:11

   Teď jsem si všiml, že tam asi chybí hvězdička, ale stejně…

   Odpověď
  • Je to vlajka Komunistickej strany Číny

   https://sk.wikipedia.org/wiki/Vlajka_%C4%8C%C3%ADny#/media/S%C3%BAbor:Flag_of_the_Chinese_Communist_Party.svg

   Odpověď
   • Don Anderson 19.3.2020 o 13:30

    Děkuji

    Odpověď
    • Kosák a kladivo https://sk.wikipedia.org/wiki/Kos%C3%A1k_a_kladivo

     Odpověď
 34. Míra108 6.3.2020 o 19:09

  Několik dní před zahájením mezinárodního veletrhu AMPER v Brně bylo oznámeno jeho zrušení s ohledem na aktuální mezinárodní situaci šířící se epidemie nemoci COVID19. Pro elektrotechniky věc překvapivá, asi jako kdyby dětem zrušili jarní prázdniny. http://www.amper.cz/novinky/produktove-novinky-vystavovatelu.html/7_4536-presunuti-veletrhu-amper-2020-na-rok-2021/1

  Odpověď
  • … jako kdyby zrušili prázdniny…., tak to není žádná taková sranda, známý, který tam každoročně podniká, je bez práce a má nakoupený materiál téměř za 100 tisíc, takže je z toho na mrtvici.

   Odpověď
 35. zvlastne, na topkach su ine percenta….olano 33 smer 31….atd

  Odpověď
  • tiež to sledujem, a takéto percentá sú tam od začiatku a nemenia sa, mení sa len percento spracovaných zápisníc tak ako u štatistického úradu

   Odpověď
   • tak teraz sa to o 02:00 upravilo aj na topkach

    Odpověď
 36. Dobrý deň , chcem sa spýtať či existuje Mŕtva Voda a aj DVTR v tlačenej podobe a ak áno , tak kde sa dajú zohnať.
  ďakujem.

  Odpověď
  • Podívej se na aktuální stav nabídky tištěných knih Koncepce na hlavní straně leva -net.webnode.cz

   Odpověď
  • Aktuálně se pracuje na tom, aby to šlo do tisku.

   Odpověď
  • Ak ťa zaujímajú tlačené knihy ohľadom KSB, tak všetky dostupné nájdeš tu:
   https://ksbpress.cz/e-shop/

   Odpověď
 37. Ad eM : Z toho plyne, že KSB není nutnou podmínkou pro dojití ke správným závěrům a jejich následné aplikaci v praxi…

  Odpověď
  • Isto, to predsa nik netvrdí,
   ale je rozhodne dobrou pomôckou :)
   ..navodom.
   Taký zdravý sedliacky rozum v kocke,
   v modernejšej forme..

   Odpověď
 38. Vondruška o dnešní (demokracii)
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Spisovatel-Vondruska-Opravdu-demokracie-Jsou-nam-predkladany-jiz-hotove-nazory-A-kdo-ma-jiny-612877

  Odpověď
  • Jeho popis nedostatku terminologie a skládání komplexnějšího obrazu světa je krásně v souladu s KSB.

   Odpověď

Napsat komentář

*
*

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>