1. Dobry napad ale treba byt opatrny, raz som kdesí, uz si nespominam kde cital taku studiu, kde dospeli k zaveru, ze po istom case v interaktivnom prostredi vznika zavislost na tom prostredi, dokonca nieco take bolo uz viac krat naznacene v roznych filmoch, ci dielach sci fi…muselo by sa k tomu pristupit velmi opatrne, aby sa zamedzilo neziaducim nasledkom.

  Odpověď
 2. Z tištěné verze deníku Metro:
  „Televizní tma. První ztratí o obraz Pražáci“
  Článek v podstatě o ničem, ale nadpis je hezký vzkaz. Jedinný detail tam stojí za zmínku. ČT skončí s DVB-T 27.listopadu, ale Nova a Prima až 8. nebo 15. ledna. Mají tak 1,5 měsíce exkluzivní možnost svým alternativním zpravodajstvím oslovit ty, kteří si nestíhají pořídit nový set-top box.

  Odpověď
 3. Nemýlím-li se, je to poprvé, co Trump ozvučil možnost občanské války v USA. V řadách Elity SŠA se dá očekávat prohlubující se zmatek. Snad se bažina nezblázní a svou hru o vše „hop nebo trop“ nebude hrát pomocí výbuchů násilí po celém světě.
  https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/usa-demokrate-republikani-politicka-polarizace-obcanska-valka.A191107_134529_zahranicni_jhr

  Odpověď
 4. Kampaň pro návrat českých emigrantů (kádrů) zpět do ČR? Začíná to návratem českého trolejbusu zpět do ČR, který je starý 22 let, a byl darovaný dopravním podnikem v Daytonu (Ohio) 22.8.2019
  https://zdopravy.cz/wp-content/uploads/2019/11/dayton4.jpg
  https://zdopravy.cz/nadsenec-mhd-vypsal-sbirku-na-navrat-ceskeho-trolejbusu-z-usa-zpet-domu-37104/
  https://www.youtube.com/watch?time_continue=250&v=0_cFpwDXMhM&feature=emb_title

  Odpověď
  • Hej, mnoho našich si ešte možno na korene svoje rado spomenie,
   keď sa Človek triezvo na deje pozrie, že kam to riadenie
   celej tej jednej lodnej sekcie, nevyhnutne smeruje..

   Okrem toho ale vlády musia prioritne
   masívne i mladé rodiny podporiť,
   bo národa, ako takého, za 40-50 rokov,
   pri tomto tempe pádu natality, proste viac nebude..
   Cui bono??! a kam sa stratení synovia, dcéry vrátia potom.
   Rodná hruda predkov skončí v lepšom prípade
   ako v rezervácii ten indiánsky „hřbitov“,
   a či Francúzi v Kanade?

   Odpověď
  • @Indian
   No reknu ti priteli, ze az zacne exodus vedeckych pracovniku opacnym smerem/tedy ze zapadu na vychod / tak tady budeme opet vyryvat korinky….
   nebot si nedovedu predstavit tyhle pritloustle a na drogach zavisle lidicky jak se udrzi na stejne urovni…
   nastesti to nepujde primo ale jako obvykle po ,,sinusoide,,

   Odpověď
 5. Pro ty, kteří chtějí vědět něco nového ohledně kauzy Call of Duty: Modern Warfare
  https://southfront.org/call-of-duty-modern-warfare-white-helmets-bana-al-abed-and-killing-evil-russians/

  Video je hezky udělané, srozumitelné a ucelené. Stojí zato.

  Odpověď
  • Hru jsem nehrál, ale pamatuji si z jiné hry misi NO RUSSIANS.. Střílelo se do civilistů. To hovoří za vše. A když jsem viděl video z tohoto COD, tak jsem jen zakroutil hlavou. Bohužel Válka se vede na všech prioritách a zábavní průmysl a videohry nestojí stranou.

   Odpověď
   • Oracle 911 31.10.2019 o 18:56

    Samozrejme, že nestoja stranou, keď sú nástrojom agresie voči ľudstvu.

    Odpověď
    • Vznikají i hry, které mají hlavu a patu a je díky nim možný rozvoj. Namátkou hry od Nintenda. Ale samozřejmě, že největší prostor dostává zabíjení… Tedy COD a Battlefield…
     Od mala jsem měl rád historii a válečnou tématiku, startegii, prostě mě to jako chlapce přitahovalo. Dnes když jsem dospělí si uvědomuji, že glorifikace válek v jakékoliv formě je zlo.

     Odpověď
     • @Tristan – potvrdil jsi mi velkou sílu „her“ při ovlivňování mladé generace . Dlouho se zaobírám myšlenkou, jak užitečné by bylo začít vymýšlet,realizovat a šířit interaktivní hry, obsahující myšlenky KSB a edukativně působící na mladé. A samozřejmě zábavné., přitažlivé. Představa třeba deskové hry „Anti-monopoly“ mě fascinuje úsamozřejmě nadsazený příměr/. Kdybych byl mladší a v IT technologiích doma, tak do toho jdu.

      Odpověď
      • @Boletus – pod tohle se klidně podepíši, vlastně by to bylo skvělé. Stačilo by jen změnit námět a náplň her. Pokud by se našly kádry, ochotné a schopné se toho ujmout, určitě budou vznikat i PC hry, jejichž posláním bude vzdělávání (viz různé simulátory letectví, železniční dopravy, zemědělství, budování plně funkčního města na „holé pláni“ i s novou společností …) a budou samozřejmě zastupovat pomocný a podpůrný prvek při vývoji. Interaktivní výuka je už pro děti mnohem přívětivější – je dynamická, proměnlivá, neustále může přijít s něčím novým (řekl bych že v tomto směru technologie pokročili mnohem dál, než bychom si dokázali představit). Jak prosté a zároveň složité.

       A je zajímavé, že PC hry „vzdělávacího“ charakteru se rodili již dříve (součastně s počítači), ale jejich vývoj byl mnohdy ukončen, protože vydavatelé měli vždy stejný důvod – „publikum nemá zájem, publikum chce krev, sex a násilí“, tj. Call of Duty, Battlefield, GTA …

       Když vezmu v potaz, kdo a za jakým účelem ovládá herní průmysl a určuje vydavatelům jaké žánry se mají glorifikovat a jaké upadnout v zapomění, není zapotřebí další komentář. Procesy na nejvyšších místech však předpovídají, že i oni spívají svou labutí píseň.

       Odpověď
       • @ Boletus a ZS
        Hluboka a dobra myslenka….Omluva, ze to mladez nezajima je spatna…chyba je v programatorech ci tech co to navrhuji , kontroluji a financuji.
        Je treba PC hry modifikovat tak dlouho az je to chyti a zanecha to v nich neco z KSB.
        Mlada generace ma rada trochu zakazaneho ovoce, trochu mystery a sebe-realizace
        Jenze to by museli strujci techto her se naucit myslet jako oni….a ne zit ve vlastnim dospelackem svete…
        .takze?? nechat tyto hry vytvaret mlade, …ve skolach v zajmovych krouzcich….a mlady Mr. Klaus by to mohl prosazovat….

        Odpověď
      • Pár měsíců už na něčem možná podobným pracuju. Učím se (poprvý v životě vážně) „programovat“…. herní engine ve starší verzi Blenderu. Vlastně se tento fantastickej software snažím komplexně pochopit a naučit celej. 3d modelace, sculpting, digitální kreslení, 2-3d animace, fyzikální simulace-částice, VFX, video editor a….velká komunita….prostě Mixér pro kvantový čaroděje obrazů…Jeho prostředí vždy bylo tak trochu nestandartní oproti 3D komerčním programům (za ranec) a tak jeho vývoj sleduju už tak 10 let. Poslední přelomová verze 2.8 je opravdu bomba. Jen vypustili (doufám na čas) ten herní engine ale je tam zase Eevee. Tak padlo rozhodnutí….vyházel jsem veškerej komerční soft ze všech kompů, vyhodil Widle, kde byly a nainstaloval Ubuntu Studio ať to stojí za to. Není to zatím na produkční práci ale možná na jaře by snad už mohlo…… KSB je inspirativní….zvlášť ten jazyk a to si samo říká vo to ty myšlenky uvnitř rozhejbat do obrazů. Navíc Blender je open-source software licence GNU, GPL a není to vubec HW nenažranec. Běhá celkem svižně i na starejch pixlách……zbalíte noťas a můžete pracovat na pařezu uprostřed lesa..třeba https://www.blender.org Blender Foundation, Blender animation studio…..
       Každej může začít….od sebe. Těch docela slušnejch enginů pod svobodnou licencí na jednoduchý herní „appky do founů“ už pár dobrejch je.

       Odpověď
       • @ Archal a Boletus – ak by vznikol tím, ktorý by sa tomuto venoval od konceptu až po realizáciu, viem si predstaviť svoju účasť. Nemám však celkom názor, že napr. pri Blenderi „každý môže začať od seba …“ grafické časti, príbeh, herný engine … to sú všetko osobitné kategórie, v niektorej z nich isto áno, celkovo to však chce tím, ak má vzniknúť reálna vec.

        Inak ale by to mohol byť vhodný nástroj ku tzv. „tlstým knihám“ KSB :-)

        Odpověď
      • Dobry napad ale treba byt opatrny, raz som kdesí, uz si nespominam kde cital taku studiu, kde dospeli k zaveru, ze po istom case v interaktivnom prostredi vznika zavislost na tom prostredi, dokonca nieco take bolo uz viac krat naznacene v roznych filmoch, ci dielach sci fi…muselo by sa k tomu pristupit velmi opatrne, aby sa zamedzilo neziaducim nasledkom.

       Odpověď
      • @Boletus, a čo keby sa vytvorila omnoho jednoduchšia hra. Ja by som si celkom vedel predstaviť hru v štýle vedomostnej súťaže „Milionár“. Keby sa tam pridávali konceptuálne sformulované otázky, ako napríklad:

       Aký majetok zostal po Stalinovi?
       a) Obrovská luxusná vila s bazénom.
       b) Francúzky zámoček s veľkým parkom.
       c) Iba čižmy, kabát, fajka a knižnica so stovkami kníh (prevažne vysokoškolské skriptá).
       d) Byt v centre Moskvy a automobil RolsRoys.

       Po zistení že c) je správne, by mnohým padla sánka od úžasu. Prinútilo by ich to zamyslieť sa…. Samozrejme bola by tam možnosť si o tom prečítať viac.

       Takáto hra by mala byť pomerne jednoduchá na výrobu a zaujímavá pre aspoň trochu mysliacu mládež.

       Odpověď
 6. popolvár 29.10.2019 o 12:20

  ono to vlákno pod príspevkom rosca nebolo až tak od veci, a v podstate mi umožnilo zasunúť ďalší kúsok skladačky do celkovej mozaiky. A tou je odpoveď na otázku, prečo GP skrze Západ tlačí na zavedenie zlatého štandartu, keď vieme, že jediným vhodným prejskurantom ceny je zavedenie energoinvariantu v podobe kWh.
  Odpoveď poskytol ludo: „Krytie meny zlatom = extrémne deflačná politika. T.j., mimo celkových potrieb riadenia trhu. Zlato proste nesúvisí s ekonomikou. Bodka.“
  Áno BODKA za ekonomikou a životnou úrovňou Západu.
  Deflácia likviduje jak jedno, tak aj druhé – spojené nádoby. Takže popri migračnej vlne máme ďalší efektívny nástroj likvidácie kapitalizmu a západného spôsobu života.
  Tento nástroj je len prechodným nástrojom a bude nahradený neskoršie po dosiahnutí cieľov (a možno aj nemožnosti ich dosiahnutia – rýchlejšie sa presadí KSB model svetovej ekonomiky a finančníctva) energoinvariantom.
  Miera deflácie, jej dopad, bude pre tú ktorú krajinu nepriamo úmerná/ý jej zásobám zlata vo vlastných sejfoch a sebestačnosti jej hospodárstva jak v celom spektre výroby pre demograficky podmienené potreby vlastného obyvateľstva, tak aj v základných surovinách. Takisto nepriamo úmerná pripravenosti štátu zaviesť vnútroštátnu menu prísne regulovanú potrebami hospodárstva vlastnej krajiny a pripravenosti zaviesť ekonomický model, prezentovaný VP SSSR v prvej časti práce „Krátky kurz…“ Jeho zavedenie bude nutnosťou už v nie tak vzdialenom časovom horizonte.

  Odpověď
  • On se ten nick kromě vybraného slovníku, absence argumentů proti ?variantu a špatného odhadu tloušťky ledu, na nějž vstoupil, od začátku jevil jako člověk „odnaproti“. Kromě prolomení ledu a studené koupele neopatrného chodce se nic tak zlého neodehrálo…

   Odpověď
  • @popolvar
   @popolvar
   jste skutecne kapitalni pomatenci kteri sni o reditelovani sveta zavedenim te jedine spravne metody rizeni spolecnosti (prelozeno, diktatury marxistickych vypatlancu kteri si uz paradne nabili frnak a touzi si to zopakovat). Pouze amputovani bezmozci jeste nepochopili proc se SSSR vcetne gubernii polozil. Staci si precist par radek te vasi KSB aby bylo jasne, Dr.Chocholousek by si na vas smlsnul.

   Odpověď
   • popolvár 30.10.2019 o 16:30

    odpoviem ti len v krátkosti: globalizácia je jav objektívny, subjektívna bude len jeho forma riadenia. A keďže globalizácia, čo sa týka zjednotenia, koncentrácie, redislokácie a špecializácie výrobných síl ľudstva celej planéty, v podstate prechádza do záverečnej fázy, tak riaditeľovanie celého sveta zavedením tej jedinej správnej alebo správnej? metódy riadenia spoločnosti, a teda aj celoplanetárneho hospodárstva a prerozdeľovania produkcie nie je snom kapitálnych pomätencov, ale zákonitou podmienkou riadenia celoplanetárneho hospodárstva ako celku. A ak to niekto nevidí, tak polemizovať s ním na tému, aká forma riadenia globálneho hospodárstva je tou najlepšou pre normálneho človeka, aby mohol žiť ako človek a nie ako človekupodobná opica degradovaná do úlohy pracovného dobytka, je stratou času.

    Odpověď
    • @popolvar
     tve naprosto infantilni predstavy dokazuji ze kapacita tveho rozoumku je na urovni te varene zaby.Predstava ze nekdo bude schopen ridit celosvetovou ekonomiku je vzhledem k tem miliardam variabilnich faktoru ktere to ovlivnuji zcela imbecilni.Proto take teorie hlupaku jako byli Keynes nebo Friedmann jsou naprosto nepouzitelne.Podobne jako marxisticti magori SSSR jste nepochopili podstatu cloveka a jeho charakteru kvuli kteremu to zustane utopii. Jen hlupak veri ze existujici prototyp cloveka je mozno prevychovat. Bankovni mafie Kosher Nostry spustila neco co se jim uz pred mnoha lety vymklo z ruky a je naprosto mimo jejich moznosti to zastavit, v podstate diky sve nenazranosti podrizli slepici ktera jim od 1913 zhruba 70 let snasela zlata vejce a ted jsou podelani strachy co s nimi rozzureny dav udela az ta kreditni bublina bouchne, a bankovni system jim proletne kolem usi,neexistuje totiz zadna moznost krome bankrotu ji sprovodit ze sveta.Nejen ze vy tvrdolini nechapete zakladni ekonomicke procesy, nemate ani poneti jak funguje politika, postavte si hlupaci z papiru Auroru a cekejte na znameni nez pro vas prijede sanitka.

     Odpověď
     • rosco,
      si dobrý glosátor, ale ekonóm z teba nebude.

      Odpověď
      • začíná být docela vtipný , akorát nechápu, proč se zahazuje s tak beznadějnou skupinkou nechápavých nadšenců ? Že by misionářská mise „nápravy padlých“ ? A ještě tomu ze Švajcu ? O historii Aurory toho sice moc neví, ale má zápal . A výdrž.
       No, ale vážně. Útoky houstnou a jsou poměrně rozmanité . Zdá se, že doby klidné věcné diskuse pominuly.Ze cvičiště na bojiště…

       Odpověď
       • Na stránke „Zomri“ by celkom zapadol :-)
        Ťažko na cvičisku, ľahko na bojisku. Vojenská služba už síce bola zrušená, ale tu na vodaKSB máme stále občas manévre, ako za socíku :-)

        Odpověď
     • @Rosco
      A co to tak zkusit bez tech insultu ?…nebylo by to lepsi pro vsechny zucastnene ?

      Odpověď
  • „GP skrze Západ tlačí na zavedenie zlatého štandartu.“
   To je prvýkrát, čo niekde čítam, že davoelitári chcú znova zaviesť zlatý štandard (a nemusia). Navyše v dobe keď je už žaba (dav) celkom uvarená (považuje fiat za niečo normálne a prakticky bezalternatívne). Môžeš, prosím, tvrdenie o GP niečím podložiť?

   „Vieme, že jediným vhodným prejskurantom ceny je zavedenie energoinvariantu v podobe kWh.“
   Začem bukvy, vsjo jasno. Ale jednoduchému človeku ako som ja aj tak napadne otázka, ako si má predstaviť uchovávanie ekonomickej hodnoty v podobe energie. Napríklad dôchodkové úspory v podobe zlata sú jednoducho malá kôpka zlata vo vlastníctve (budúceho) dôchodcu. Dôchodkové úspory v podobe energie je konkrétne čo?

   „Krytie meny zlatom = extrémne deflačná politika“
   Toto je graf inflácie v USA od roku 1775: https://www.businessinsider.com.au/chart-inflation-since-1775-2013-1
   Vieš na tomto alebo akomkoľvek inom grafe ukázať tú mýtickú, zlatým štandardom spôsobenú, defláciu? (Naopak, z grafu vidno, že po definitívnom opustení zlatého štandardu v roku 1971, de facto bankrotu USA, vystrelila inflácia do nebies.)

   „Áno BODKA za ekonomikou a životnou úrovňou Západu. Deflácia likviduje jak jedno, tak aj druhé – spojené nádoby.“
   V dnešnej dobe si môže bežný človek kúpiť počítač alebo mobilný telefón s výpočtovou silou, ktorá je o niekoľko rádov väčšia ako bola pred desaťročiami. To je extrémna deflácia, a preto je aj životná úroveň bežných ľudí celkom zlikvidovaná. Počkať, nie je… Tak potom sú zlikvidovaní výrobcovia výpočtovej techniky. Hm, ani tí nie sú… Žeby predstava o škodlivej deflácii, ktorej sa treba brániť za každú cenu, a žiaducej inflácii, ktorú treba vyvolávať za každú cenu, bola iba propagandou centrálnych peňazokazcov?

   Odpověď
   • popolvár 30.10.2019 o 16:20

    uvažuješ stále optikou dnešného infačného fungovania financií.
    Aké úspory na dôchodok, aké hromadenie peňazí, či ich ekvivalentov? Peniaze, ak má fungovať systém bez mín, tak smú byť len obeživom – zmenným prostriedkom na nákup a zabezpečenie demograficky podmienených potrieb človeka. Zmena finančného systému nie je možná bez zmeny celkového fungovania hospodárstva, to jest plánovania a riadenia, jak výroby, tak aj prerozdelenia produkcie, sociálneho systému a pod… Ak už sa ti nechce čítať Krátky kurz…, tak si vypočuj aspoň Mečiara na Devínskej dohode. Tam to naznačil jasne na príklade školstva: neexistuje žiadna štátna objednávka na prípravu potrebných profesií, a ak aj nejaká zlomková je, tak štát to efektívne nedosleduváva.
    A ten príklad s počítačmi – to nie je žiadna deflácia, ale zníženie nákladov na výrobu a presun tejto komodity do spektra bežne dostupného komerčného výrobku.

    Odpověď
    • Přesně jsi pojmenoval společný fundament oponentury konceptu energoinvariantu . Všichni oponenti do jednoho /včetně toho nafoukaného švýcarského „burziána“ /stáli nohama pevně v dosavadním modelu fungování peněžního systému. Výsledkem je dichotomie v diskusi -lidově řečeno „já o voze a ty o koze“ .
     Bohužel, častý problém nejen v tomto diskusním tematu . Nemluvě o tom, že peněžnímu systému je nadřazen model společenských vztahů a nikoliv naopak, jako dosud.

     Odpověď
   • @alex
    „To je prvýkrát, čo niekde čítam, že davoelitári chcú znova zaviesť zlatý štandard “
    to neni nic dobrovolneho, doufaji ze si tim zachrani kuzi, nedavno to prohlasila centralni banka Holandska, ze az to bouchne je treba se k tomu vratit.
    https://mises.org/wire/alan-greenspan-admits-ron-paul-was-right-about-gold

    Odpověď
  • To je velmi dobrá úvaha, dvě mouchy jednou ranou a já bych přidal ještě třetí a to je snížení populace v Evropě.

   Odpověď
 7. re.clanek o nemoralnich urocich.
  „Pokud bychom používali něčím kryté peníze, například zlatem, a naše ekonomika by zvýšila objem výroby, a neměli bychom možnost získat ten fyzický předmět, kterým jakoby musí být měna krytá, pak bychom se dostali do problémů a vypukla by ekonomická krize způsobená nedostatkem peněz v oběhu.“ Tuhle pitomost muze napsat pouze nekdo kdo nechape jak by mela zlatem kryta mena fungovat a jak funguje kreditni trh. Fungujici kreditni trh a vubec volny trh prestal existovat zalozenim Fed 1913 a legalizaci novodobeho penezokazectvi, zlaty standard byl nasledne sabotovan bankovni sebrankou za ucelem jeho diskreditace. Mimochodem nikdo na svete nema a ani nemuze mit potuchy jaka je v danem momente vyse penezniho objemu, proto je take kvota zasahu sasku z centralnich bank temer bez vyjimky zcela mimo.Ostatne pri fungujicim peneznim systemu je urok nepostradatelnym regulatorem poptavky po kreditech, samozrejme to pri soucasnem financnim letadle nemuze fungovat.

  Odpověď
  • Čomu nerozumiete?
   Krytie meny zlatom = extrémne deflačná politika.
   T.j., mimo celkových potrieb riadenia trhu.
   Zlato proste nesúvisí s ekonomikou.
   Bodka.
   kWh invariant áno
   Dokola sme to tu už rozoberali..
   I v KSB/DVTR.
   Zlatý invariant môžete lokálne krátkodobo zaviesť
   v nejakej viac-menej uzavrenej ekonomike,
   akých de-facto dávno nikde na svete niet.

   V tomto zmysle je, bol petrodolár (ekvivalent kWh) správny krok.
   Avśak to, źe ten mechanizmus známe „firmy“
   kruto zneužili, je vec druhá..

   Ešte ďalšou vecou je, že pri súčasnom systéme,
   by „Energo“ malo mať v sebe zahrnutú lineárnu substitučnú položku.
   Tých derivátov daného odelu spolu s priestorom na optimálizáciu je niekoľko.

   Odpověď
   • upozornujem, ze v urcitej miere sa to uz deje a nie je to dobre….hovorim o bitcoine. Spojenim meny (aj pseudomeny) s kWh vedie k tomu, ze sa v pripade lacnejsej meny (co podporuju staty, ktore sa snazia o rozvoj) to zneuziva na tazenie bitcoinov a ich predaj za „tvrdsiu“ menu.
    Takze takto pausalne, to tiez nie je dobry napad, podporuje to vystavbu (a teda aj zvysenu devastaciu) elektrarni, nie uz tak harmonicke vyuzitie

    Odpověď
    • nie lacnejsej meny, ale lacnejsej elektriny…proste ak nadmiera emisie nici menu inflaciou, tak aj nadmiera elektriny povedie k zneuzivaniu

     Odpověď
     • Oracle 911 27.10.2019 o 10:47

      Námietka je na mieste, ale:
      -máš to naopak, pretože emisia by sa dialo na základe vyprodukovanej energie t.j. by tu bol emisný kurz;
      -energiu používajú aj neproduktívne časti ekonomiky.

      Tým chcem povedať, že adekvátne nastavený emisný kurz je hlavne v záujme toho štátu.

      Odpověď
     • Dobrá pripomienka,
      štát, ktorý by fungoval ako superkoncern, by musel zákonom regulovať neproduktívne využívanie energie vo veľkom. Bolo by to obdobné, ako falšovanie peňazí alebo vypúšťanie veľkých dávok inflačných peňazí do obehu.
      (Vo fungujúcom štáte musí byť energie vždy dostatok. Nemôže chýbať v kľúčových odvetviach kvôli tomu, že inde sa vo veľkom plytvá)

      Odpověď
   • @ludo
    zridka lze cist mene nesmyslu na tak malo radkach, vidim ze jsi studoval vysokou drotarskou. Zlato bylo platidlem tisice let a bude jim opet, uz ted dostavaji sasci z centralnich bank zle sny o tom jak je ta kolabujici bublina splachne do kanalu a zacinaji blekotat o opetnem zavedeni zlateho standardu, viz Greenspan nebo holandska Centralni banka. Oni uz tusi co je ceka.

    Odpověď
   • @ludo
    oprava:
    zridka lze cist vice nesmyslu na tak malo radkach, vidim ze jsi studoval vysokou drotarskou. Zlato bylo platidlem tisice let a bude jim opet, uz ted dostavaji sasci z centralnich bank zle sny o tom jak je ta kolabujici bublina splachne do kanalu a zacinaji blekotat o opetnem zavedeni zlateho standardu, viz Greenspan nebo holandska Centralni banka. Oni uz tusi co je ceka.

    Odpověď
    • @rosco – nechám rád reagovat Ľuda na margo „tolika nesmyslů v tak málo řádkách “ a těším se na jeho reakci . Jestli jsi postřehl, tak jsi v diskusi na platformě, která je v protikladu konceptu , za nějž hovoří Greenspane nebo holandská centrální banka . Jejich výroky a postupy jsou samozřejmě v souladu s jejich koncepcí. Nemá smysl tady vyjmenovávat fundament a rozdíly obou. K tomu je zdrojů dost.
     Na závěr : z Tvého kritickoho komentu vůbec nic nevyplynulo , co by usvědčovalo koncept ?-variantu z hlouposti a chybnosti . Pokud nepovažuješ ovšem za argument „lebo Greenspane a holandská centrální banka“. Zkus posunout kritiku tímto směrem.

     Odpověď
     • @boletus
      problem je ze temer v kazde jeho vete je obsazeno tolik nesmyslu ze neni mozne je zde vyvracet, to by byl roman, do oci bije predevsim vira, ze nejaky politicky sasek nebo ekonom je schopen odhadnout jaka je v danem momente spravna vyse penezniho objemu nebo urokovych sazeb (potrieba riadenia trhu), naprosto nerealna predstava protoze tisice ruznych variabilnich faktoru, ktere nelze odhadnout, to definitivne znemoznuji, to predstirali sasci jako byl Keynes nebo Friedmann a vysledek teorie uvedene do praxe je giganticka hromada dluhu, kterou nelze zadnym jinym zpusobem sprovodit ze sveta nez bankrotem. Take pitomost ze zlata by mohlo byt malo a vedlo to k deflaci dokazuje, ze naprosto nechape princip zlateho standardu, uz od 1913 to ostatne zadny zlaty standard nebyl protoze manipulaci uroku bylo jeho fungovani znemozneno a sabotovano.

      Odpověď
      • > ze neni mozne je zde vyvracet

       Zkus to, jsme celí zvědaví. Na tvoje tvrzení není nikdo zde zvědavý, na tvoje argumenty – možná.

       Odpověď
      • @rosco – zkus argumentovat . Zatím jen bez argumentace neguješ jeden výklad možného peněžního systému a obhajuješ dosavadní vázaný na určité společenské paradigma. V praxi je obojí už dysfunkční .

       Odpověď
       • [ https://pastebin.com/1BdRfZzk ]

        Odpověď
        • To jsou ale pitomosti – a ještě to má tu drzost psát něco o roce 1913. Človíčku aspoň si něco nastuduj. Třeba co se stalo v roce 1944 v New Hampshire, nebo cosi o tom co jsou to vlasně peníze a jakou mají mít – a nemají – funkci. Nebudu tapetovat, ale jednu věc řeknu. Pokud peníze nebudou předmětem spekulace a budou plnit jen svou základní funkci, nebude ani úrok jako zisk bank. Jediný úrok, který je opodstatněný bude krýt náklady na správu pohybu pěněz jako prostředku jednoduché směny komodit.

         Odpověď
         • Až po přečtení smazaného příspěvku /pastebin/ jsem seznal dichotomii a tedy i zbytečnost debaty s nickem @rosco . Pod jakým novým nickem sa asi objeví za čas ?

          Odpověď
          • máš pravdu je to provokater tapetár :) škoda slov

           Odpověď
          • Putinovec 27.10.2019 o 21:15

           Nový pokus a hned do ztracena.

           Odpověď
         • @dasa,@boletus
          smazani me odpovedi vypovida hodne o zdejsi zvanirne ekonomickych analfabetu, jste skutecne zabavni sasci. Kdyz jsem se pred 38 lety tady ve Svycarsku zacal zabyvat problematikou montarniho systemu a burzy, sedeli jste jeste na nocniku a slastne pomlaskavajice brumlali k jeho obsahu „papu“. Nejzabavnejsi je kdyz si hlupaci zacnou navzajem potvrzovat „znalosti“.

          Odpověď
          • Myslím, že ses v odhadu věku svých „protivníků“ v diskusi hodně sekl.
           A mimochodem, monetární systém, jaký ses ve Švýcarsku učil spadá jenom pod 4. prioritu řízení, tudíž odpovídá světonázoru těch, kteří ti ty bludy lili do hlavy. Zdá se, že úspěšně.

           Odpověď
          • @rosco Nemá význam, aby si sa tu pokúšal niekoho presviedčať o správnosti tvojho presvedčenia. Vyzerá to jednoznačne tak, že stabilizácia úrokovo-úžerníckeho finančného systému nie je témou, ktorou by sa tu diskutéri chceli zaoberať.

           Odpověď
           • Ano, stabilizace toho systému není téma. Téma je tento systém ZMĚNIT a ne stabilizovat.

            Odpověď
           • Už to tady bylo dávno x-krát probráno, i v samotné KSB se tomu věnují stovky stran materiálu. Tvoje podvědomá snaha přijít na pomoc trollovi, který se během 2-3 příspěvků krásně odkopal, je však dojemná a vypovídající.

            Odpověď
            • @hox
             pokud se zde nekdo odkopal, jsou to zdejsi magori, nepochybne v zoldu zidobolsevicke mafie, kteri se snazi vzkrisit hnijici marxistickou mrtvolu a sve vlhke leninske sny. Je usmevne kolik hlupaku se najednou stalo „experty“ na vymysleni novych marxistickych slabomyslnosti v novem baleni. Vzhledem k faktu, ze naprosta vetsina ideologu na Zapade vladnoucich neocons pochazi z zidobolsevickych rodin, to samozrejme neprekvapi.

          • Ty znalče, co obchoduješ nyní na burze? Proč a jaký čekáš od konkrétních (trhů, akcií, komodit, měn) vývoj a proč? Upřednostňuješ dlouhodobé, či krátkodobé obchody? Opět popiš proč? Pokud vůbec s tebou mám ztrácet čas, tak se rozepiš, ať zjistíme, jak jsi na tom v úrovni znalosti trhů. Zatím vypadáš jako nějaký pobuda, který si přečetl pár stránek na internetu a možná viděl pár videí, rozhodně dle tvých psaných blábolů, nenaznačuje nic k tomu, abych si myslel, že jde o někoho z praxe. Vyjádři se a můžeme to probrat do detailů. Pokud se projevíš jen jako tlučhuba, tak s Tebou neztratím ani vteřinu svého času.

           Odpověď
          • Čím více verbální agresivity, tím víc adidas ? :)

           Tvůj příspěvek byl přesunut na pastebin kvůli osobní rovině v něm. Obvykle podobná verbální agresivita značí, že nejsou argumenty, což v tvém případě platí zatím na 100 procent, jak se tak dívám. Zkusíš přece jen argumenty, nebo zůstaneš „věrný sobě“? :)

           Jinak, chápeš rozdíl mezi smazáním a přesunutím? Napovím. Kdyby byl tvůj příspěvek smazán, tak tady není a tím pádem si ho nemůže ani nikdo přečíst…

           Odpověď
          • nepoužiť absolútne žiadnu argumentáciu, len sypať invektívy na všetkých okolo, to dokáže aj opitý Feri-báči z Hornej dolnej. Na to netreba ani Švajčiarsko, ani žiadne vzdelanie, len guráž nasierať ľudí…

           Odpověď
           • Ale nakonec si odnáším opět pocit dobré práce levanetu .

            Odpověď
 8. Byl prokázán vysoký výkon konopné baterie – je až 8krát účinnější než baterie lithium-iontové! Konopná vlákna mohou být také přeměněna na „superrychlé“ superkondenzátory, které jsou „lepší než grafen“. Grafen je syntetický uhlíkový materiál, který je lehčí než fóliea a přitom neprůstřelný. Jeho výroba je však velmi drahá. Konopný analog je přitom nejen výkonnější, ale také tisíckrát levnější. https://myslenkyocemkoli.blogspot.com/2019/10/sila-zeme-jsou-konopne-baterie-lepsi.html

  Odpověď
  • Zapomnel sem dodat, ze technické konopí by bylo nejlepsí pro vyrobu etanolu. Radsi bych, kdyby u nás prevazovaly zelené lány technického konopí nez zluté s repkou olejkou. Konopí má doslova tisíce různých využití. Od doplňků stravy a výroby papíru (i po staletích nezloutne), přes vlákno na výrobu textilu (konopné oblecení je 4x odolnejsí proti oderu, 8 pevnejsí v tahu) až k využití ve stavebnictví. Vypsat všechna využití by zabralo více než jednu stánku, ale v krátkosti můžeme říct, že se využívá na výrobu oblečení, obuvi, doplňků stravy, zdravých snacků, kosmetiky nebo tělových krémů. 1 ha konopí vydá 4x více biomasy nez 1 ha lesa. http://marijanka.cz/vyuziti-technickeho-konopi/

   Odpověď
   • suhlasím,kusok od domu vedla cesty každy rok rastu desiatky statnych „stromov“ konopí,poskytuju obživu vtakom,krasne vonaju a odpudzuju hmyz,je len otázka času kedy sa konope vrati na polia…kto ma skusenost s konopnou tkaninou vie že je prakticky nezničitelna

    Odpověď
    • Vřele doporučuji nalézt někde v knihovně zapadlou knihu, kterou napsal François Rabelais [rab:lé] (1494 nebo 1483 Chinon, Touraine – 9. dubna 1553 Paříž). Nalistujme „Knihu třetí hrdinských skutků a pamětí dobrého Pantagruela“, části XLIX – LII, kde se mluví „o bylině zvané pantagruelion“. Věřím, že se jak nasmějete, tak i poučíte o dnes opovrhovaném, ostrakizovaném a už téměř zapomenutém …, z něhož se do povědomí dostala jen minimální část informací.

     Odpověď
 9. dnešne auta..maju vyfuky z auta čistejsie nez je vzduch
  - Škodí diesely městu? V Německu dokázali, že moderní diesely vzduch čistí a že ty staré nemá smysl zakazovat
  https://autobible.euro.cz/skodi-diesely-mestu-v-nemecku-dokazali-ze-moderni-diesely-vzduch-cisti-a-ze-ty-stare-nema-smysl-zakazovat/

  Odpověď
 10. Čína zveřejnila nové fotky zvláštní látky z odvrácené strany měsíce:

  https://www.rt.com/news/469228-china-lunar-rover-mysterious-substance/

  So far, Yutu-2 has traveled some 934 feet (285 meters) since touching down on the far side of the moon on January 2. The Chinese mission completed its ninth lunar day on September 5. Lunar day 10 will begin around September 22 for Yutu-2 and the following day for the lander. A lunar day lasts roughly two weeks.

  Lunární vozítko Yutu-2 ujelo zatím nějakých 285 m od 2.ledna., kdy přistálo na odvrácenou stranu měsíce. Čínská mise dokončila svůj devátý lunární den 5. září. Lunární den 10 začne pro Yutu-2 okolo 22. září., pro přistávací modul den poté. Lunární den trvá zhruba dva týdny.

  Odpověď
 11. K pravidelným výrokom Pjakina:
  „Lidi, učte se Dostatečně všeobecnou teorii řízení a Koncepci sociální bezpečnosti a nebudete potřebovat Pjakina. SAMI TO BEZ PROBLÉMŮ všechno odhalíte. Nebudete mě potřebovat, budete-li vědět, jak jsou řízeny složité sociální supersystémy.
  Protože analytika, to nejsou domněnky, analytika, to je skládání puzzle.“
  http://leva-net.webnode.cz/products/otazka-odpoved-v-v-pjakina-ze-dne-9-9-2019/

  Ta veta je samozrejme pravdivá, ale aby niekto nemal príliš romantické zjednodušené predstavy, je tam ešte GIGANTICKÝ medzikrok, ktorý musí urobiť každý človek sám, aby to mohlo platiť.
  Je to ekvivalentné vete: Naučte sa základy matematiky a fyziky, a budete vedieť ako sa vyrába a riadi Boeing. Bez matematiky a fyziky vám nič vo výrobe lietadla nebude dávať zmysel, ale tu treba jednak poznať vyššiu matematiku, a špeciálne odvetvia fyziky, a predovšetkým je tu to, čo je relatívne skryté a pod Copyrightom – výrobné technológie, informácie o ktorých sú dostupné len v hrubých rysoch. Preniknúť do sveta technológii výroby lietadla predstavuje gigantickú prácu v sebevzdelávaní. Takisto matematika a fyzika vám dajú len približné informácie o možnom riadení lietadla v jednotlivých výškach, a všetky konkrétne riadiace možnosti lietadla si už musí vlastnou námahou vyhľadať každý sám. Dnes v dobe internetu je to možnejšie, než kedykoľvek predtým (existujú softwarové trenažéry).

  Vďaka Bohu toto intenzívne úsilie, a ešte viac kolektívne, funguje. Vidno to na tunajších novších diskutéroch ako sa presnosť ich analýz z roka na rok zlepšuje, ale je to vďaka ich zápalu a enormnému sebavzdelávaniu a študovaniu rôznych informačných zdrojov. (Pričom KSB majú naštudované, lebo bez toho by ich analýzy neboli konzistentné). No ten živý obsah, reálne prepojenia medzi ľuďmi a korporáciámi, psychológiu a logiku ich sociálneho správania si musí dolovať každý sám.

  Odpověď
 12. … trochu starsie k MH17: http://forum.rusbeseda.org/index.php?topic=18872.195

  Odpověď
 13. Míra108 7.9.2019 o 13:39

  Burza kryptoměn Paxos oznamuje zahájení kryptoměny PAXG, která bude kryta zlatem. Tohle krytí ale nebude pouze papírově. Každá mince PAXG bude podložena drahým kovem v podobě fyzického zlata, uloženého v londýnském trezoru Brink. https://kryptomagazin.cz/paxos-spousti-kryptomenu-ktera-bude-kryta-zlatem-jak-to-bude-fungovat/.

  Odpověď
  • A ďalej reakcie ovcí testujú..
   I (staro-)nové modely sa za pochodu stavať snažia
   InŽiNierI

   Odpověď
  • idevpas 9.9.2019 o 2:13

   Tak tým je jasné, že pod koho krytím táto „kryptomena“ v skutočnosti bude.
   Kryptomeny ako také, sa už dnes vôbec netaja tým, že chcú vyšachovať z hry tradičné banky, bankovníctvo čiastkových rezerv a fiat peniaze (rozumej globálne banksterské rody judaistickej proveniencie), a potom tiež aj vlády a parlament.
   Osobne vôbec netuším, čo má z toho presne vzísť, ale myslím si, že o národnej mene by mala rozhodovať jedine vláda s parlamentom a nie nejaká „virtuálna ruka matrixu“ (v skutočnosti ten, čo má od toho kľúč).

   Odpověď
   • Mantra zástancov kryptomien je ich „absolútna“ nezávislosť od autorít či vlád. Centrálne banky zas vystupujú ako autority, ktoré sú absolútne zodpovedné, lebo na ich činnosť nemajú miestne vlády dosah. Netlačia peniaze podľa priania vlády, čo je podľa súkromných bankstrov, ekonómov, všetkých zástancov liberálnej neviditeľnej ruky trhu najhoršie kacírstvo.
    Pokiaľ nebude centrálna banka krajiny, jej národná mena a vláda jedno, tak o suverenite krajiny nemôže byť reč. Znižovanie cien od roku 1947 v Sovietskom zväze bolo možné len vďaka plnej suverenite štátu v tomto smere. Fungovala jednoduchá vec, masa peňazí v obehu sa rovnala súčtu hodnoty tovarov a služieb v ekonomike.

    Odpověď
   • Doplnenie:
    … a potom tiež aj vlády a parlament, ktoré už vyšachované dávno sú.

    Ťažko povedať, že aké presne ciele sa sledujú kryptomenami.
    Že či ide o vyšachovanie judaistických bankstrov GP, alebo za nimi stoja práve bankstri, aby ojebabrali ľudí.

    Odpověď
    • Myslím, že projekt súkromných mien je pripravovaný už dlhé desaťročia, iba sa čakalo na vhodný model, ktorý by bol obhájiteľný pred davom s puncom odbornosti a dokonalosti.

     Soukromé peníze
     Kapitola XVIII: Měnová politika není ani žádoucí, ani možná
     https://www.mises.cz/literatura/soukrome-penize-potrebujeme-centralni-banku–39.aspx

     Hayek dostal Nobelovku za svoje „inovácie“, jeho nápady boli celkom dosť popularizované aj u nás po odstavení Mečiara. Z prostredia mimovládok, ktoré sa starali o publikáciu a popularizáciu jeho nápadov, vzišli kádre, ktoré sú v politike dodnes a majú silný vplyv v súčasnej vládnej koalícii z okolia Bugára. No uvidíme, kam tieto súkromné kryptomeny až zájdu, aby boli nakoniec úplne a nafurt zdevastované.

     Odpověď
  • a kto to skontroluje ci to tak je? banky bezne poziciavaju fyzicke zlato. Sice ocakavaju aj navrat fyzickeho zlata, ale ked sa to nestane, co to spravi s celou kryptomenou?

   Odpověď
 14. DušanBe 28.8.2019 o 9:06

  Jenom rozšířím Jurův odkaz o další informaci z tlustých knih.
  Jura dal odkaz na poznámku pod čarou, po přečtení jsem zjistil, že mi to připomíná něco, jsem nedávno četl a podařilo se mi to najít. Tak to sem přidám. Toto je zdroj, strana 172 pdf verze.
  (Začátek citace)
  Kultúra sa rozvíja len výsledkom osobnej tvorby ľudí, zameranej na osvojenie a rozvoj tvorivého potenciálu ľudstva, osvojenie a prehodnotenie kultúrneho dedičstva predkov a druhých ľudov; a degraduje jak výsledkom osobnej degradácie ľudí a straty ich tvorivého potenciálu, tak aj výsledkom zvráteného použitia tvorivého potenciálu. Ináč povedané, kultúra sa nerozvíja ani nedegraduje «sama od seba», ale len vo výsledku činnosti a nečinnosti ľudí — čiastočne vedome cielenej, a čiastočne nevedome «automatickej».
  (Konec citace)

  Odpověď
  • DušanBe 28.8.2019 o 9:09

   Příspěvek měl jít níže do původního vlákna od Jury. Omlouvám za ukliknutí.

   Odpověď
  • Mimochodem, pomocí kultury by za správného chodu mysli i obrazů uvnitř celé vesnice (a zejména těch, kteří by podobu obřadů tvořili), by šla zkomprimovat KSB do cyklu každoročně (narozeniny, svátky jara, léta, zimy, dožínek, ….) a epizodně (narození nového člena rodiny, zkouška dospělosti, svatba, smrt ….). … takže by neměl být problém pro 13 leté, díky všeobecné přítomné výchově probíhající napodobováním dospělých a také starších dětí, dosáhnout lidského typu psychiky.
   Problém je, že nejde použít ty staroruské obřady a svátky, jak se nám snaží vnutit védisti. Z několika důvodů: Je v nich přítomen davo-“elitarismus“ – viz např. obřad sňatku, kde vás oddat může jen obřadník, mocný vochlv, starosta, kapitán lodi, atd. ….. přitom je-li ideálem člověka být zástupcem Boha na Zemi, tak tu pravomoc oddat se má mít on sám (tu pravomoc mu všechny davo-“elitarismy“ berou. Druhým je přítomný polyteismus, tj. vzývání různých Dažbogů, Svarogů, apod.

   Velkou (resp. nejvyšší) výzvou tedy je, jak je opravit, co odstranit a co přidat.

   A takto vytvořená kultura by byla schopná se obnovovat při výměně pokolení – a to je cíl i KSB

   P.S. srovnejte to s dosavadním nejlepší postupem KSB – čtení tlustých knih, tj. při počtu 60 je to přes metr knih – a dostaňte to do dětí před dosažením věku 13-14 let

   Pozn. Stále platí, že to je pouze moje hypotéza. Je jen málo lidí, kteří by přečetli KSB i ZC zároveň.

   Odpověď
   • Co je to prosim ta ZC?

    Odpověď
    • Putinovec 30.10.2019 o 23:34

     Zvonící cedry.
     https://www.databazeknih.cz/knihy/zvonici-cedry-ruska-anastasia-28477?c=all

     Odpověď
 15. Že se tu objevil článek na pokračování Súfismus a zednářství, v čem je rozdíl? beru jako JŽO. Nereaguji tedy ze své vůle, ale v reakci na toto JŽO … prohloubení debaty o možném vztahu KSB a ZC

  http://leva-net.webnode.cz/products/sufismus-a-zednarstvi-v-cem-je-rozdil-4/#sdfootnote23anc

  Pozn. Je to tak složité sepsané téma, že sem na samé hranici svých intelektuálních schopností – možnost své chyby připouštím již raději dopředu.

  Pro jejich složitost nejsem schopen plně reprodukovat pojmy v článku, zkusím je tedy parafrázovat a zasadit do kontextu:

  Neustále omílaným cílem KSB je dosažení struktury psychiky Člověk statisticky významnou většinou mladistvých před dosažením jejich pohlavní zralosti (cca 13-14 let).
  Dosažení označení súfí je ještě o trochu vyšší level. Je k tomu potřeba určité „moudrosti“ a schopnosti předávat tuto moudrost dál způsobem navození životních okolností pro studenta tak, aby on sám se vědomým vypořádáváním s těmito životními okolnostmi stal Člověkem, případně i moudrým (tj. súfím).

  Ve 4. dílu cyklu vyvstává tento problém:
  Zatímco při komunikaci s jinými lidmi se používá jazyk (čeština, ruština, matematika) – tj. slova, symboly, pojmy. … to vše se zpracovává v levé mozkové hemisféře. …. a KSB se tomuto věnuje v cca 60 knihách.
  A „V základu psychického světa každého člověka leží odraz objektivních obrazů zachycených z Objektivní reality bezprostředním způsobem především na mimojazykovou úroveň9 jeho psychiky.“ Tj. existují „jazyky“ psychiky-které nejsou vytvořeny slovy, ale mimozazykovou úrovní.

  Tj. máme pojem vyjádřený slovně – tvoří se v levé hemisféře; a jeho obraz = vyjádření pojmu mimojazykovou úrovní – tvoří se v pravé hemisféře.

  Dokonce tam tvrdí (s čímž se dá souhlasit): „Ale „jazyky“ nejsou základem vnitřního psychického života lidí; „jazyková“ úroveň psychiky je povrchová, a když se odtrhne od ostatních „mimojazykových“ úrovní psychiky, začne být pro člověka příznačné myslet výlučně „slovy“ aniž by jim přiřazoval obrazy, které by vedly k jejich pochopení; bohužel tento způsob myšlení v holých „slovech“ odtržených od veškerého zbylého světa v naší kultuře převládá.“

  „Pojem (jako životní jev, který je vlastní individuální – a ne kolektivní – psychické činnosti člověka11 a stabilně v ní existuje po dobu trvání určitého časového intervalu, po jehož uplynutí může zmizet nebo se změnit) je vzájemně podmíněná jednota „mimojazykového“ subjektivního obrazu v psychice konkrétního jedince a „slov“ jednoho z „jazyků“ rozvinutých v kultuře společnosti spojující podle „jazykového“ příznaku lidi do různorodých množin; právě proto je „slovo“ (i slovo, jmenovitě) bez obrazu, který by se na něj pojil, holé a prázdné. Pojem označující cokoliv (životní jev a nebo výmysl), který vznikne v psychice jednoho člověka, může být šířen ve společnosti“

  Jestli to dobře chápu, tak doposud (60 knihách) KSB definovala pojmy a nevěnovala se jejich obrazům ve vnitřní psychice. Tomu se věnuje až teď (že je to potřeba) – ale (zatím jsem do 4. dílu) nezaznamenal popis, jak ty obrazy v psychice vlastně dělat.

  A když budu parafrázovat ten apokryf Ježíše, tak slovo v jakékoliv knize (tj. i knize o KSB) bez reprodukovatelného obrazu ve vnitřních psychikách jeho čtenářů je mrtvé. …. to s sebou nese důsledky, že zatím oba pokusy o vytvoření konceptuální strany skončily ovládnutím této strany psychotrockisty. Ostatně tak skončilo i učení Ježíšovo v církvích jeho jména.

  Co teď? …. V dialektice se píše, že v takovýchto případech je třeba se podívat mimo myšlenkový systém (jednotlivce, skupiny lidí)

  No, tomu asi neuvěříte: V ZC je jedním ze základních cílů, který dostanou čtenáři, že mají obnovit a naučit se, je Věda obraznosti. V mé mysli obrazy z tohoto článku KSB o súfismu s tou Vědou obraznosti splývají (ale je třeba to ještě prověřit jinde než jen v mé mysli). Do dnešního článku jsem netušil, na co by konceptuálům byla Věda obraznosti ze ZC.

  Děti vyrostlé na Rodových statcích by měly (pokud rodiče dokázali správně interpretovat a dodržet všechny instrukce – což pochybuju, že se povedlo všem, ale některým snad ano) by měli mít připravenou psychiku na tvorbu obrazů k myšlenkovým pojmům. Takové děti by měly být připravené si osvojit jakoukoliv vědu – tj. i KOB a DOTU. A snáze, než my dospělí, co tu bojujeme s 15 knihama z 60.

  Odpověď
  • Dnes v noci (během spánku) se to v mé hlavě přerovnávalo. Zkusím to vše tedy vyjádřit znovu dříve, než to starosti běžného pracovního dne překryjí …

   Minule jsme dospěli k názoru, že existuje Rozum (levá mozková hemisféra) a Cit (pravá mozková hemisféra), které za ideálních podmínek při popisu světa spolu spolupracují.

   V knize KSB – Psychologický aspekt historie a perspektiv civilizace – je popsáno, že prehistorická Rus žila převážně v pravé mozkové hemisféře. V okamžiku, kdy se začala kultivovat práce mysli v levé hemisféře, tak ti, to toho byli schopni, získali veliký intelektuální náskok nad zbytkem společnosti. Protože tomuto procesu stařešinové nedali patřičnou pozornost, bylo jen otázkou času, kdy se uvnitř této elity někdo zparchantí, ale rodič ve snaze i takovému potomku zabezpečit přístup mezi elitu, vlastně začne budovat pseudo-elitu, tj. „elitu“. Tak vzniknul davo-“elitarismus“. Pak už šlo jen o to, kdy se o slovo přihlásí nejefektivnější ze všech davo-“elitarismů“, tj. to, co tu nazýváme GP.

   Jak postupně bylo nutné, aby Rozumovou-intelektuální složku získávalo více a více lidí, bylo její získávání více a více pokřivováno (např. odepíráním rozvoje pravé hemisféry). Ta degradace je v té knize popsána tak, že v dnešní škole učí knihomol další knihomoly (knihomol je člověk odtržený od části reality = prožívání, které je spojeno s city, tj. pravou hemisférou).
   A zbytku společnosti je tlakem civilizace (kdy např. musí opustit své domovy a odejít do měst) likvidován tradiční způsob života, který dával možnost zdravě rozvíjet pravou hemisféru – ve výsledku tak také nedosahují zdravého rozvoje a navíc mají ztížené uplatnění v dnešní společnosti.

   Uzdravení lidstva je možné jen uzdravením Rozumové/intelektuální složky … na tom pracuje KSB. Ale i uzdravením Citové/obrazné složky … což je (podle mě) práce udělaná v ZC.

   No a tenhle článek (Súfismus a zednářství, v čem je rozdíl) v podstatě naznačuje z pohledu KSB, že je čas to spojit. Protože Rozumové/intelektuální schopnosti levé hemisféry nejde více stupňovat, pokud nefunguje převod pojmů na obraz (který se děje v pravé hemisféře) ….. pak ani nemůže docházet pochopení, jestliže nevznikají u posluchačů stejné obrazy. (což je to, co jsme tu řešili před pár dny – Proč jen pár lidí chápe, co se mu pomocí KSB snažím říct?)

   P.S. Úplná funkce řízení bod č.1 Odhalení faktoru prostředí, který „tlačí na psychiku“ a vyvolává tak subjektivní potřebu řídit. Řízení na základě plné funkce začíná právě takto….
   Tak tohle taky nepůjde udělat jinak než v pravé mozkové hemisféře pomocí pocitů a emocí.
   Ty další krok už částečně jo, ale tenhle 100% nikoliv.

   Odpověď
   • Jura,
    tá problematika miest a potreba žiť v prírodnom prostredí mi pripomenula jednu vec: asi nikto nepochybuje o tom, že príroda sa samoriadi harmonicky a aj jej dizajn v jednotlivých detailoch možno považovať za harmonický. Pri jej sledovaní od útleho detstva a styku s prírodou, rastlinami a zvieratmi si dieťa vytvára správne asociácie v jeho „myšlienkovom strome“ kde z jedného obrazu vyrastajú ďalšie a ďalšie (podobne to je aj na úrovni pojmov, kde slovo sa spája s určitým konkrétnym (prežitým) obrazom + zvukom + emóciou a z nich ako na konárikoch vyrastajú iné slová so svojimi obrazmi. Viac o myšlienkovom strome v knihe VP ZSSR „Príd na pomoc mojej neviere“). Takto, rozvetvujúc sa, sú pospájané aj osobné zážitky človeka, kde jeden zážitok/situácia ovplyvňuje množstvo iných, neskorších na časovej osi minulosť až prítomnosť.

    Lenže mesto je iný typ prostredia, ak chce človek uvidieť prírodu, musí sa pozrieť večer na oblohu. Na zemi jej moc nenájde. Nanajvýš sem tam nejaký strom medzi domami a trávnik. Takmer všetko na čo sa človek v meste pozrie je nejaký ľudský produkt. Od ciest, cez chodníky, domy, obchodné centrá (vnútri samé umelé prostredie), po závody, autá, smog a neprirodzený hluk. Praktický každý z týchto produktov je vyrobený tak že buď jeho výroba, alebo používanie, alebo pôsobenie po doslúžení a odchode na smetisko viac či menej škodí ľuďom a/alebo životnému prostrediu. Dieťa, ktoré vyrastá v takomto prostredí si asociuje svoje emócie v myšlienkovom strome s takýmito ľudskými nepodarkami (neschopnými neškodnosti a harmonického pôsobenia v celej fáze výrobného cyklu – výroba/používanie/likvidácia). A tým sa do určitej miery deformuje videnie sveta detí vyrastajúcich v mestách.

    Kdežto aktívny styk s prírodou podporuje ľudí k tomu, aby sa stali lepšími ľuďmi, ak nemá deformačný vplyv kultúry na ľudí silnejší vplyv než samotná príroda. Na vidieku sa vplyv prírody a kultúry prinajmenšom bije, zatiaľčo v mestách sa vplyv kultúry a prostredia navzájom posilňujú. Kým dospelý človek sa vie ako tak brániť degradačným vplyvom, ak naozaj chce, tak dieťa je v tomto bezbrannejšie, najmä v najrannejšom veku, keď sa formujú základy mravnosti.

    Odpověď
    • Z KSB děl bych doporučil přečíst ten Psychologický aspekt historie a perspektiv civilizace
     kde se rozebírá prehistorická Ruská civilizace.

     Jak KSB, tak ZC jí (mezi řádky) považují za doposud nejlepší civilizaci panující na světě, přesto ne dokonalou. Kdyby dokonalá byla, tak by ten několika tisíc let trvající atak biblistů ustála, ale ona ho nakonec neustála (resp. v KSB je formulace, že se dostala mimo záměr Boha a tak ten jí nechal s biblisty prohrát).
     V ZC je jako otázka nejvyšší důležitosti řečeno, že čtenáři mají hledat tu chybu, která tu prohru umožnila (a jako následný krok se má ta prehistorická ruská civilizace opravit) Je k tomu řečené mnoho, např. že vycházela z pýchy … ale bez dalšího zdroje, který se na problematiku dívá z jiné strany, ten problém nejspíš není možné vyřešit. Tím zdrojem, který jsem použil já, je ta výše zmíněná kniha KSB.
     A opravdu, v té knize Psychologický aspekt historie …. je popsaný vznik davo-“elitarismu“ tak, že je evidentní, že pýcha rodičů hrála při jeho vzniku velkou roli.

     V prehistorické ruské civilizaci se děti učili od rodičů výhradně pozorováním a hrou (já jsem jako tatínek/maminka a dělám to samé co on) … v případě harmonického rozvoje civilizace je tak zabezpečen harmonický rozvoj pravé mozkové hemisféry.
     Ale o levou hemisféru – o mysl se nikdo nestaral. Běžní rodiče nezvládali, a ti, co si začali osvojovat intelekt si ho ponechali jako výhodu pro své potomky – zde se datuje vznik davo-“elitarismu“. …. další vývoj si sice vynutil školu, ale ta je budována v režimu davo-“elitarismu“, tj. tak, aby zachovala náskok „elity“ – chceš-li někoho ovládnout, je třeba vychovat jeho děti. ….. takže se v té škole učí intelekt při současném zakrnění pravé hemisféry.
     Toto umožnil nezájem stařešinů o to vybudovat školu jako nadstavbu výuky v rodinách … a pod dohledem vlastní komunity (tj. škola se stejně vybudovala, ale se záměrnými deformacemi pod dohledem „elity“ a děti se necitlivě vytrhují z rodinného prostředí, aby u nich nemohl správně proběhnout ten původní proces výuky v rodinách).

     TJ. nejde tedy až tak o to, jestli budou nebo nebudou města, ale aby každý dostal výuku v rodině v biologické nice člověka – lidi, jakožto biologický druh nežijí ve městě, ale v přírodě. A spíše v tlupách, než samostatně. Takže v rodině a nejlépe skupině rodin, žíjících blízko sebe (sociální a kulturní složka a také ta škola). Ta nějaká osada/vesnice je tomu nejblíže – fungovalo to v prehistorické ruské civilizaci, není důvod, aby to nefungovalo teď – po opravách.
     TJ. v době dnešní cca základní školní docházky, kdy se formují základy mravnosti, psychiky a intelektu by takové prostředí děli měli mít k dispozici.

     Odpověď
     • Jana Černíková 29.8.2019 o 12:57

      „ Jak KSB, tak ZC jí (mezi řádky) považují za doposud nejlepší civilizaci panující na světě, přesto ne dokonalou. Kdyby dokonalá byla, tak by ten několika tisíc let trvající atak biblistů ustála, ale ona ho nakonec neustála (resp. v KSB je formulace, že se dostala mimo záměr Boha a tak ten jí nechal s biblisty prohrát).
      V ZC je jako otázka nejvyšší důležitosti řečeno, že čtenáři mají hledat tu chybu, která tu prohru umožnila (a jako následný krok se má ta prehistorická ruská civilizace opravit) Je k tomu řečené mnoho, např. že vycházela z pýchy …“

      Předesílám, že ZC jsem nečetla, ale řekla bych, že ani KSB, ani ZC (podle toho, co píšete) nejdou dost hluboko do minulosti, aby vycházely řekněme z prvotní příčiny, z toho zásadního vybočení ze Záměru, které definovalo celou další éru a ve kterém je vidět zrcadlový odraz toho, co se děje dodnes. Z mého pohledu se tak pohybují v dobách, které už byly jen následkem, a kde nešlo o nějaké „nechání prohrát“, ale o zákonitý vývoj. A vůbec použití pojmů prohra/výhra je myslím spíš zavádějící, protože vždycky jde jen a jen učení, ne o boj. I když to jako boj to často nesprávně vnímáme a naše nemilosrdně přesná zrcadla považujeme za největší nepřátele.

      Tím zásadním obdobím byla podle mě předpotopní doba, kdy existovaly dvě velké civilizace, které k sobě měly asi tak blízko jako den a noc. Jedna – atlantská, založená na mužském, aktivním, rozumovém principu, která se do všeho „vrhala do hlavě“. Druhá, hyperborejská, vycházející z ženského principu – přijímající, dokonale napojená, stálá – tak stálá, že pokus o změny, pokrok, vývoj, komunikaci s něčím novým se přísně trestaly. Atlanťané měli ze svého protipólu hrůzu a Hyperborejci se na Atlanťany dívali asi tak jako na podřadný živočišný druh. Nicméně Atlanťané k Hyperborejcům posílali své vyslance – byla tam snaha o komunikaci, o poznání té druhé strany, ale druhá strana se izolovala, o zbytek světa se nestarala, o komunikaci nestála. Projít zkouškou, která lidstvo čekala, bylo možné jen při spolupráci obou stran, spolupráci ženského a mužského principu – k té nedošlo, a proto následovala globální katastrofa, protože každá z těch dvou civilizací ovládala jen „jednu stranu mince“.

      Takže pýcha a neznalost společně s neochotou si připustit, že vidíme jen část celkového obrazu – to je ta „správná“ kombinace, která zaručeně vede ke zkáze. Z každé zkázy je ale východisko, i když dost bolestivé, protože dluhy se musejí platit. A tak civilizace, která svým přístupem de facto způsobila globální katastrofu, sama sebe odsoudila k tomu, že ten svět jednou bude muset zachránit. Bude při tom doslova „cedit krev“ a tak platit za utrpení, které způsobila. A jediné, čeho se od té druhé strany dočká, bude „házení klacků pod nohy“ – stejně tak, jako to kdysi dělala sama.

      Odpověď
      • a teraz som nepochopila, mas na mysli hyperborejsku ci atlantsku civilizaciu? o tej prvej som len pocula, ze existovala ako 3.epocha vyvoja Zeme. Ze by koexistovala spolu s atlantskou, to som ani nepocula.

       Odpověď
      • Jestli dobře rozumím, vyjadřujete se o atlantské otrokářské společnosti, že byla založena na mužském, aktivním, rozumovém principu.
       No já tedy nevím, co to je, ale vím, že jejich potomci mají na svědomí třeba toto:
       https://www.seznamzpravy.cz/clanek/227-deti-jimz-chimove-vyrizli-srdce-hruznou-obeti-bohum-bojovali-s-klimatickou-zmenou-78008?dop-ab-variant=8&seq-no=1&source=hp

       Odpověď
      • „Hyperborejci se na Atlanťany dívali asi tak jako na podřadný živočišný druh“ – prosím odkud čerpáte jistotu tohoto prohlášení?

       Odpověď
       • Jana Černíková 30.8.2019 o 9:34

        Nevím, jestli se dá mluvit o jistotě, ani jak si tu jistotu vlastně představujete, ale dělám co je v mých stávajících možnostech, aby pravděpodobnost toho, že šířím něco, co neodpovídá realitě, byla co nejnižší. A taky znám cenu, jaká se platí za šíření nepravdivých informací. Přes všechnu tu snahu se samozřejmě mýlit můžu – a pak za to zaplatím – to je fér, ne?

        A když to vezmu z druhé strany, ze strany čtenáře, tak ten by se podle mě neměl spoléhat na jistoty nebo nejistoty pisatele, ale sám na sebe. Je v moci každého člověka postupně v sobě rozvíjet schopnost poznat, co je pravda a co ne. Dá to práci, ale bez práce nejsou koláče – to je myslím taky fér. Dnešní doba s obrovským množstvím protichůdných informací k tomu přímo vybízí – a podle mého názoru každý, kdo si tuhle schopnost nezačne pěstovat, tak se v tom informačním moři jednou „utopí“.

        Odpověď
        • Spousta řečí, žádná odpověď. Z jakých zdrojů vycházíte?

         Odpověď
         • Tomu se říká intuice. Na to psané podklady nejsou.

          Odpověď
          • Z popisu níže je vidět, že to intuice není.

           Odpověď
      • Jak v KSB, tak v ZC se ví o předchozích civilizacích. Oba materiály (jinými slovy) vyhodnocují, že o předchozích civilizacích toho víme velmi málo a že dnešní civilizační pokus je v podstatě restartem těch předchozích. Formulace „najít chybu …“ ze ZC z výše uvedeného hlediska znamená hledat chybu v současném civilizačním pokusu (na to hledat ji dříve máme málo informací, a navíc teď žijeme aktuální životy – ten civilizační pokus není dokončen, takže její nalezení má přímý dopad na její odstranění …Ta chyba je svým způsobem stále stejná.

       P.S. Nemám šanci zhustit všechny informace z 60 (resp. 15 mnou přečtených) KSB a 10 knih ZC do několika diskusních příspěvků …. každý si to musí přečíst sám.

       V ZC se o té chybě mluví opakovaně. Jeden z popisů (tzv. ze strany) mluví o tom, že ta chyba se děje, když na Zemi se nepovede všem lidem v sobě vyrovnat všechny vesmírné energie … a je naznačeno, že v tomto civilizačním pokusu tou nevyrovnanou energií je energie pýchy (postupu nabalení problémů na prvotní nevyrovnanost energií je velmi blízký popis z KSB knihy (Psychologický aspekt …) vzniku davo-“elitarismu“

       P.S.2 Co se týká mé slovní zásoby – tak ta není dobrá, to podepíšu.
       Nemá se „bojovat“ na 6. prioritě, má se „bojovat“ na všech prioritách. Jestli pro boj na všech prioritách existuje jiné slovo, tak já ho neznám/ resp. aktivně nepoužívám. Stále používám slovo boj. Kdyby to nebyl diskusní příspěvek, ale kniha, tak určitě použiju při finalizaci knihy služeb nějakého korektora, který mou nevymáchanou hubu opraví.
       Kritizovaná informace o boji Boha a nechání prohrát je převzata s knihy Psychologický aspekt …. je možné jí tam nalézt ve „korektním“ znění. Já to teď z časových důvodů tahám jen ze své paměti, tj. formuluju to svými pojmy.

       P.S.3. Ještě by mě zajímalo, z jakého materiálu máte tuto formulaci:
       „Projít zkouškou, která lidstvo čekala, bylo možné jen při spolupráci obou stran, spolupráci ženského a mužského principu – k té nedošlo, a proto následovala globální katastrofa, protože každá z těch dvou civilizací ovládala jen „jednu stranu mince“.“

       Odpověď
       • Jen při spolu_Práci obou stran – jak ženského tak i mužského algory(i)tmu.
        Souhlasím a vidím to logickým postupem.
        Jednou se zde objevila diskuze o tom, kdo je to (po CyriloMetodějsku): člověk. A podle mého, v návaznosti na výše uvedené jak píšeš, nebyla uzavřena.

        Odpověď
       • Jana Černíková 30.8.2019 o 20:05

        V KSB zmínky o předpotopní době sice jsou, ale nesou se převážně v duchu popisu nepravostí atlantské civilizace – což sice odpovídá realitě, protože Atlanťané rozhodně nebyli žádní svatouškové, ale nějak se zapomíná na tu druhou, hyperborejskou stranu a na její roli (s výjimkou malé poznámky pod čarou). A také vazba na následující období se zmiňuje pouze po té atlantské linii a nese se ve stejném duchu. Netvrdím, že je to záměr, spíš bych řekla, že jde o následek výrazného zaměření KSB na rozumový princip, které potom limituje přístup k informacím. To, že se o dřívějších dobách málo ví, neznamená, že to nejde změnit – ve Vesmíru se žádné informace neztrácejí. A mj. následující pasáž z KSB považuju za vyloženě nepravdivou a ilustrující právě ten zmíněný limit:

        „Obraz predchádzajúcej globálnej civilizácie možno vytvoriť iba podľa mýtov a tajných učení, nie určených pre cieľavedomú propagandu v dave, a odovzdávaných od staroveku v dnešnej civilizácii medzi zasvätenými a zainteresovanými osobami“.

        To všechno má potom nutně dopad na přesnost analýzy a tím i na přesnost obrazu skutečné reality. Je velký rozdíl vnímat nějakou etapu jako nový restart, nebo jako následek vyplývající z dřívějších událostí. Optimální řešení se odvíjí vždycky od poznání skutečných příčin existujícího stavu/probíhajících dějů – z toho vychází i plná funkce řízení. Když jako počátek vezmeme až dobu po potopě, tak z nějakého celku vytrhneme jen jednu etapu, čímž zmizí/není dost zřetelná řada důležitých souvislostí, mj. důležité principy fungování reality – princip příčiny a následku a princip zrcadla. A potom to skoro může vypadat, že jsme svědky doslova mýtického boje Dobra (ruské civilizace) a Zla (Západu, resp. GP), ale tak to podle mě není. Neexistuje Dobro a Zlo, existuje jen to, co umíme nebo neumíme ovládat, a tak zjednodušeně řečeno jedna strana té druhé jen zrcadlí, co té druhé chybí – stejně jako kdysi + navíc je to vyostřené splácením dřívějšího dluhu.

        Když se nevyjde z prvopočátku, tak to má řadu dalších praktických projevů a důsledků, které na první pohled nemusejí vypadat nijak zásadně, ale zásadní, řekla bych, jsou. Jinak se bude cítit ten, kdo má (byť oprávněný) pocit, že zachraňuje svět, a jinak ten, kdo ví, že sice zachraňuje svět, ale že tím zároveň splácí svůj dluh (+ chápe, z čeho ten dluh pochází). V tom prvním případě může totiž lehce sklouznout do toho, že tu druhou stranu, která je jejím protivníkem a zároveň zrcadlem, považuje za něco jako zplozence ďábla (stejně jako před potopou), a tím si mj. dost ztěžuje pokrok vpřed. Protože pocitové odpory působí tak, že „zabetonovávají“ stávající stav a znemožňují změnu. A dá se do toho sklouznout tím spíš, že KSB se téhle oblasti moc nevěnuje. A tak se mi poměrně často zdá – při četbě/poslechu materiálů VP i jejich příznivců – jako by v některých formulacích a použitém tónu byly slyšet dost hlasité „ozvěny“ toho už kdysi dávno existujícího opovržení druhou stranou, které ve svém důsledku vedlo ke katastrofě. A jsme zpátky u prvotní příčiny, která ale v KSB zůstává skrytá. Myslíte, že se může proces záchrany završit, pokud tohle zůstane neodkryté a nevyřešené?

        Dál už jen k P.S.3 – ta formulace je moje, nepochází z žádného materiálu a ani informace, na základě kterých jsem ji napsala, nepocházejí z nějakého materiálu, ale z jednoho řekněme rozhovoru.

        Odpověď
        • Oracle 911 31.8.2019 o 0:01

         Otrokárska spoločnosť, kde všelijakými prostriedkami sa bráni tomu aby ľudia počúvali svoje svedomie a rozvíjali svoje schopnosti okrem malej elity je zlo, nech to nazveme akokoľvek…

         Odpověď
         • Formulácia „Neexistuje Dobro a Zlo, existuje jen…“, asi nebola najšťastnejšia, ani jadrom myšlienky, mohlo to byť sformulované inak.
          Ale ten princíp zrkadlenia sedí… Totiž voda tečie z nádoby, iba keď je niekde deravá… Zlo sa prejavuje všade tam, kde sa ľudia proti nemu nevedia brániť (individuálne i kolektívne). Prejavujúce sa zlo svedčí o nevyváženosti a otvorených oknách, kade môže vchádzať. Davo-“elitarizmus“ je o nevyváženosti znalosti a mravnosti medzi riadiacou „elitou“ a zvyšnou populáciou, ktorá umožňuje vykorisťovanie bezbranných a neznalých.
          Zlo je ako povelom „bráň sa! hľadaj cesty a spôsoby ako zmeniť všetko do vyváženého normálu!“.
          Vojny a miliónové obete tiež svedčia o tom, že ľudia ako účastníci procesu vojny majú obrovské medzery v znalostiach a mravnosti, keď situácia vyústila do 6. priority. Preto sa treba konceptuálne vzdelávať a zvyšovať svoju mravnosť.

          Odpověď
        • > A mj. následující pasáž z KSB považuju za vyloženě nepravdivou a ilustrující právě ten zmíněný limit:

         „Obraz predchádzajúcej globálnej civilizácie možno vytvoriť iba podľa mýtov a tajných učení, nie určených pre cieľavedomú propagandu v dave, a odovzdávaných od staroveku v dnešnej civilizácii medzi zasvätenými a zainteresovanými osobami“.

         Takže, jak lze konkrétně získat přesné informace o předcházejících civilizacích? To co tu uvádíte jako realitu, realitě neodpovídá, pro informaci.

         Odpověď
         • Oracle 911 31.8.2019 o 10:02

          @Hox
          Pokiaľ človek má problémy s rozoznaním pravdy od propagandy t.j. poloprávd a lží, tak tebou citovaná pasáž je pravdivá. Inak, ako si to naznačil je to len blúznenie.

          Odpověď
         • Jana Černíková 2.9.2019 o 13:02

          Díky za informaci – pak ale nechápu, proč chcete znát způsob získávání informací a v předchozím komentáři i zdroje, ale budiž.

          Konkrétně je možné ty informace získat způsobem, kterému se říká čtení zápisů v energoinformačním poli. Při něm si člověk rozhodně nevystačí s rozumem, ale potřebuje i pocity. Pocity díky svým charakteristikám umožňují na principu rezonance získávat vjemy, které jsou holografické, celostní, zahrnující všechny souvislosti a vazby na celek. Rozum je schopný jen popisovat, kategorizovat, zařazovat do „škatulek“ – proto jeho chvlíle přichází až v dalším kroku, kdy je potřeba po přijetí toho celostního pocitového energoinformačního bloku ho začít „rozbalovat“ a pojmenovávat za pomoci nám známých pojmů to, co obsahuje.

          Rozumem nikdy nic nemůžete uchopit až na „dřeň“, se všemi souvislostmi. Každý člověk, věc, událost, jev je jedinečný a neustále se mění – a pokud tuhle neustále „pulzující jedinečnost“ chcete uchopit za pomocí statických, zjednodušujících a kategorizujících pojmů, tak se nikdy nemůžete dostat až k podstatě. Jen přes pocity je možné vnímat souvislosti, které vážou každou jednotlivost na celek, a teprve potom můžeme tu jednotlivost dokonale pochopit, což má za následek mj. to, že všechny do té doby získané „rozumy“, které o té jednotlivosti víme, zapadnou přesně tam, kam mají, a dostanou ten pravý význam.

          Pro ilustraci ještě jedno takové přirovnání – když potkáme člověka, o kterém vůbec nic nevíme, tak sice díky naším fyzickým smyslům vnímáme jaký „na povrchu“ je, protože rozum za pomoci pojmů, které máme ve svojí „databázi“, začne popisovat jeho vzhled, chování, co dělá, k čemu to vede atd. – ale je asi tak všechno. Teprve prostřednictvím pocitů můžeme začít odečítat, jaká ten člověk ve svém jádru je, z jakých vzorců jeho jednání vychází, proč dělá to co dělá, za jakým účelem atd.

          Popis samotného mechanismu ve všech souvislostech + předpokladů, které člověk musí splnit, není na komentář, ale knihu/y. A ten samotný popis je stejně jako veškerá teorie jen „mrtvým“ zápisem, který může „obživnout“ až praxí.

          Odpověď
          • Aha jistě. Nu ale problém. Osoba A „nasosá z infopole“ jednu verzi minulosti, osoba B „nasosá“ jinou verzi minulosti, která je s tou první v rozporu. Je správná, první, druhá, nebo žádná z nich? Informace o tom, která verze je „správná“ se také „nasosá“ z infopole?

           Odpověď
           • Potom je ještě možnost, že správné verze jsou obě !
            Rozumově to sice pochopit nejde, ale prostřednictvím „Pocitů, které díky svým charakteristikám umožňují na principu rezonance získávat vjemy, které jsou holografické, celostní, zahrnující všechny souvislosti a vazby na celek..“ to pak jde velmi snadno.

            Odpověď
            • :-)

             V KSB je na to téma bonmot, že tzv. jasnožřiví sice jasně vidí, ale zřídka taky jasně chápou.

            • @Hox 2.9.2019 o 13:31
             Již jednou jsem se tu kdysi vyjadřoval, že se trochu podstatně liší pojmy jasnovidný a jasnozřivý. Tak ještě jednou, trochu jiným slovy.

             Jedna věc je vidění, ale mnohem důležitější je správný výklad viděného.

             Jasnovidný vidí, ale nemusí ještě vědět, co vidí. Tedy mnohé vnitřní souvislosti mu mohou unikat, a rovněž tak výklad toho co vidí může být nepřesný (anebo některým úhlem pohledu odkloněn). To podle míry znalostí a schopností a zralosti vidoucího.

             Jasnozřivý však zří, ale především ví, co zří (vidí). On totiž k tomu vůbec nemusí „vidět“, tedy mít nějaké obrazy (třeba i vnitřní). On může informace (pravdivé) také přímo nazírat, a to lze prakticky všemi smysly.
             Např. vidí libou tvář, ústa medová, avšak nos registruje pach pekelný.

            • Jak pozná, že nazírá pravdivé informace?

            • Johanka 3.9.2019 o 0:27

             …myslím, že nepozná, či nazerá na pravdivé informácie alebo falošné.
             …tie informácie má overiť a preveriť, často až na základe svojich vlastných životných skúseností.

            • Putinovec 3.9.2019 o 0:29

             Badatel,řekl bych že ten nejpodstatnější rozdíl je v míře rozlišení.A to se v žádné magické knize nenačte.Buďto jej někdo dostává zhora,nebo nedostává.A je úplně jedno jak si ten dotyčný říká.

            • Johanka 3.9.2019 o 0:35

             …nie je jedno ako si ten dotyčný hovorí/ako sa nazýva, pretože mená, pojmy a slová sú od toho, aby nám pomáhali rozoznávať.
             …badatel popisuje správne rozdiel medzi jasnovidnosťou a jasnozrivosťou

           • Jana Černíková 2.9.2019 o 14:39

            No co myslíte? Já bych řekla, že při posuzování pravdivosti informací má člověk do důsledku vzato jen dvě možnosti – slepou víru nebo rezonanci s Celkem, každý si může vybrat po libosti. A že není „sosání“ jako „sosání“, to je snad jasné, ne? A že všechno je o učení, to je myslím taky jasné.

            Někdo si vystačí s neúplnými/pokřivenými informacemi, ze kterých nutně vznikají výstupy stejných charakteristik – ale vystačí si s tím přesně jen do té doby, než mu realita začne nepříjemně ukazovat, že se mýlí. A někdo se vydá raději jinou cestou… každý svého štěstí strůjcem a jak říká správně KSB praxe je kritériem pravdy.

            A tuhle diskusi bych uzavřela tím, že VP sice může psát podobné bonmoty, ale pak se taky lehce může stát, že chápe až tak jasně a jednoznačně, že jisté oblasti zůstávají mimo jeho chápaní. A ty pak o sobě nutně musejí začít dávat formou JŽO vědět a nepříjemně se připomínat.

            Odpověď
            • Putinovec 2.9.2019 o 15:35

             V tom případě budou rozdíly ve vnímání,s ohledem na danou morálku každého jedince.Nebo si myslíte ,že každý přečte to samé?

            • Je mi to jasné. Kyvadlo řeklo, že to bylo tak a tak, a kyvadlo nikdy nelže. Řeklo kyvadlo.

            • - Také už jsem slyšel od jednoho známého (učí a osvojuje si „sosáním“ z Vesmíru a ke všemu naprosto rázně odmítá čtení z knih, které, jak říká nepotřebuje, a také tvrdí, že zlo a dobro neexistuje. A co se týká jeho skutků, je to samý výmol a rána osudu za ranou ….
             – Pojetí nepřátelských armád jako dvou typů lidí, co by jeden s nabitým kvérem u hlavy druhého zachraňuje svět samo sebou a ten druhý s nabitým kvérem u hlavy prvního také zachraňuje svět, ale ještě k tomu splácí rodový dluh, a že se můžou vidět jako nepřátelé a takto pak nejde lidstvo kupředu …
             To jsou spíš info od padlých – našeptávačů, když opět čtu:
             např. „… zlo a dobro není, je jen pohyb vpřed a kdo se splete, za to také zaplatí!“,
             nebo např.: to zjednodušení o slepé víře a vibracích (rezonancích) s celkem „každý má dvě možnosti 1. slepá víra 2. vibrace s celkem „Celkem“
             Většinu osloví ta stádovitost, raději vibruje s celkem (kdo neskáče, ten je ….), než slepá víra samotáře a zde je přítomný a jasně zřetelný ten Rarach, Belzebub, …

        • Jenom v 2. světové válce díky Globálnímu parazitu zahynulo 62 milionů lidí, v 1. světové válce cca 37 milionů a to vy zde obhajujete? Nebo nyní Sýrie, Libie, Saudská Arábie, tisíce a tisíce objetí. Vy nevíte, kdo je má na svědomí?
         Nerozumím, o co se zde snažíte.

         Odpověď
         • Oracle 911 31.8.2019 o 10:12

          Podvedome asi snaží ospravedlniť a zrelativizovať napáchané zlo.
          Háčik je, že vojna, ktorú vyvolala de facto otrokárska spoločnosť Atlanťanov (podľa Platóna dobili veľkú časť Európy a Afriky) mala za následok reštartovanie globálnej civilizácie t.j. kopu trápenia a slz, a toto prezentovať ako objektívne dobro…

          Odpověď
         • Putinovec 31.8.2019 o 10:13

          To je hodně podsazené číslo.Je potřeba započítat i mrtvé z důsledků útrap a podvýživy.Dále pokračování světové války probíhalo i v Asii,kde v podstatě jsou ztráty nespočetné.

          Odpověď
         • Pravda, ale všechno to proběhlo v rámci „božího dopuštění“ a tady já u takového množství obětí nedokážu pochopit limity božího dopuštění což z mého laického pohledu vypadá tak, že Bůh dovolil GP příliš

          Odpověď
          • Oracle 911 31.8.2019 o 12:15

           Boh dopustí toho dosť v jednom smere, ale v druhom je neúprosný t.j. zabíjať sa na tejto planéte môžeme čo len hrdlo ráči (dokonca sa môžeme aj vyhubiť), ale potom nielen sa nedostaneme na iné planéty, ale ani nedopustí vybudovanie trvale otrokárskej spoločnosti.

           Odpověď
         • Jana Černíková 2.9.2019 o 13:16

          Spíš než o obhajobu šlo a vysvětlování principů – Bůh jako HNR myslím žádného obhájce nepotřebuje – on nastavil pravidla hry a jak konkrétně se děj odehrává je už na „hercích“. A protože je to skutečně hierarchicky nejvyšší vědomí, tak i vybočení ze Záměru není nějakou „chybou“ nebo dokonce „krachem řízení“, ale má svůj smysl a účel. Jedním z těch pravidel hry je totiž pravidlo „jak hluboce klesneme, tak vysoko můžeme vystoupat“.

          To, co Vy píšete, může svým způsobem vypadat jako nejen zpochybnění v KSB tolik oblíbeného „vše se děje nejlepším možným způsobem…“, ale i existence a „kompetentosti“ Boha. Takže když použiju Vaše slova – taky nerozumím, o co se tu snažíte.

          Odpověď
          • Oracle 911 2.9.2019 o 15:39

           Síce je pravda, že všetko sa deje najlepšie vzhľadom na reálnu morálku a chápanie všetkých zúčastnených, ale keď je niekto kapitálny krivák a klinický debil naraz, tak veci dopadnú tak, ako dopadli s Atlantídou.

           Odpověď
        • Putinovec 31.8.2019 o 10:16

         To je hodně odvážné tvrzení o tom,že dobro a zlo neexistuje.Ve stejné rovině vlastně tvrdíte,že neexistuje ani morálka.

         Odpověď
         • Jana Černíková 2.9.2019 o 13:22

          Neřekla bych, protože to, čemu se obvykle říká dobro/zlo jsou jen projevy toho, že umíme/neumíme ovládat nějakou energii http://www.vodaksb.eu/diskuse/mimo-tema/comment-page-79/#comment-244747. Postupné učení jak se jednotlivé energie ovládají, nás dostávají do souladu s vyššími/vesmírnými/božími zákony – a tím se stáváme mravnějšími. Nevím, jak podle Vás, ale podle mě platí mravnost (nikoliv morálka) = soulad s vyššími zákony.

          Odpověď
          • a když nebudeme mluvit o tom, čemu se obvykle říká dobro a zlo, ale budeme mluvit o dobru a zlu?

           Odpověď
          • Putinovec 2.9.2019 o 17:53

           Naše morálka vychází z naší mravnosti.A pokud to co tvrdíte uvedu do života,tak ten kdo má morálku sadistického vraha a mučitele,tak je vlastně nevinná oběť toho,že neumí ovládat jakousi energii.
           Já to vidím tak,že člověk se učí rozeznávat to ano,to ne.Žádnou magii do toho tahat nepotřebuji.
           A ještě něco.Vy vidíte mravnost jako povznášení se k výšinám nebeským.Já rozeznávám mnoho druhů mravnosti.Od člověka který nezištně pracuje pro potřeby všech zúčastněných,až pro jiného,který během chůze porazí malé dítě a šlápne mu na krk.Někde mezi těmito protipóly jsou náboženští fanatici ochotni pomoci bez ohledu na následky.

           Odpověď
           • Jana Černíková 2.9.2019 o 19:53

            Vím, že ta odpověď byla dost obecná, ale už se mi nechtělo popisovat konkrétní příklad. Pro dovysvělení použiju ještě jednu dřívější diskusi – takže chcete-li, zkuste si do role sadistického vraha dosadit násilníka, který napadne ženu, a přečíst si následující diskusi: http://www.vodaksb.eu/diskuse/mimo-tema/comment-page-64/#comment-194331

            Pak zjistíte, že sadistický vrah rozhodně nebude v pozici nevinné oběti své nevědomosti – všechno, co udělá ostatním, se mu vrátí + jeho agrese bude směřovat přesně k tomu, kdo takovou lekci potřebuje. Tu dřívější diskusi bych doplnila jen o to, že v tomhle případě jde o lekce k zacházení s velmi průraznou, aktivní energií. Ta nemá sloužit ani k poškozování druhých, ale ani ji nemáme nechat „ležet ladem“ – máme se ji naučit využívat konstruktivním způsobem, např. jako obrovský „tah na branku“ ve chvíli, kdy vytváříme něco, co slouží ku prospěchu nám i našemu okolí.

            Takže, abych to shrnula – rozhodně neříkám, že se nemáme učit rozeznávat „to ano/to ne“ (i když „ano“ podle lidských měřítek, nemusí vždycky znamenat „ano“ podle vyšších zákonů). Já jen tvrdím, že pokud se v našem životě např. staneme obětí toho „to ne“, tak „to ne“ určitě nepřišlo náhodou a nezmizí tím, že řekneme to je zlo, „já jsem si to nezasloužil“, „já jsem chudák oběť“. To „zlo“ už se nevrátí jen tehdy, když pochopíme, co nám přišlo říct, a podle toho se změníme.

            Odpověď
            • sadistický vrah…+ jeho agrese bude směřovat přesně k tomu, kdo takovou lekci potřebuje.

             Takže sadistický vrah bestiálním způsobem zabije dítě a dle Vás .. To „zlo“ už se nevrátí jen tehdy, když pochopíme, co nám přišlo říct, a podle toho se změníme.
             Co tu vypisuje za bláboly?

            • @Jana Černíková, mňa do svojich diskusií nezaťahuj

            • Putinovec 2.9.2019 o 20:44

             Poslyšte,zlo je nutno pojmenovat a identifikovat,jinak zlo budou lidé přijímat jako nevyhnutelný trest vybájených model.
             V tom vašem modelu bytí je podobná morálka,jako u provozovatelů světlých sekt.MY se zlem nebojujeme ,MY se nechceme od zla ušpinit.
             Pamatujete si na definici fašismu?
             Malí lidičkové mají pocit,že nic proti zlu nezmohou.Vaše teze se tomuto přibližuje.

            • Oracle 911 2.9.2019 o 21:01

             @Putinovec
             Súhlasím, nie je to tak ďaleko od toho.

            • V Luciferově doktríně je teze o zbavení víry jedince ve spravedlnost a záměna pojmů zla a dobra na to ANO a to NE, nebo vědomé zamlčení a nevidění co je zlo a dobro, je programem této Luciferovy doktríny = satanismem. Fašismem.

        • Píšete dobře, lze přímo zjišťovat příčiny. Duch mluví v obrazech. Problém je návrat. Pokusím se to popsat přes datový objem. V obrazu je dejme tomu Terrabajt informace, jenže pak jste zpět a kolem vás je lidstvo ,okolí jež pracuje na úrovni :chápu čtvrt bitu za deset let … Co pak … Zřejmě proto se na začátku kecá a později zcela logicky více mlčí.

         Odpověď
      • P.S Dve civilizace. Jedna s mužským a druhá s ženským zpracováním je nejspíše metafora ke zpracování informací pravou a levou mozkovou hemisferou.

       Tj. Problém ptedpotopni byl v jadru stejný jako ten dnešní….

       Odpověď
  • Čo znamená ZC.

   Odpověď
   • Zvoniace cédre

    Odpověď
    • Čo sú zvoniace cédre.

     Odpověď
     • https://www.databazeknih.cz/serie/zvonici-cedry-ruska-3765

      Ta debata je zde od počátku serveru (a vždy někdo jiný) ji cca 1x za rok otevře.
      Cca od prosince loňského roku se tu (trochu víc intenzivněji) snažím objasnit určitou hypotézu znamenající nový pohled na problematiku. Takže vždy když se objeví nějaký nový zpřesňující prvek, tak se navazuje na předchozí debatu. …. proto již jen ZC.

      Odpověď
    • Tak to je mi jasné odkud vítr vane

     Odpověď
  • „Jestli to dobře chápu, tak doposud (60 knihách) KSB definovala pojmy a nevěnovala se jejich obrazům ve vnitřní psychice. Tomu se věnuje až teď (že je to potřeba) – ale (zatím jsem do 4. dílu) nezaznamenal popis, jak ty obrazy v psychice vlastně dělat.“

   Obrazy tvoríš neustále, či chceš alebo nie, či si naladený pozitívne alebo negatívne. V ZC by si sa to mal dočítať. Rozdiel medzi tebou a Anastáziou alebo žrecom či znacharom je len v intenzite, koncentrácii a kontinuite tvorby konkrétneho obrazu. Sú mýtické príbehy, kedy jeden človek dokázal intenzitou tvorby obrazu preformátovať celý národ, až po zväčša malichernú tvorbu obrazov bežného človeka, ktoré sa prejavujú maximálne v črtách jeho tváre a charizme jeho biopoľa.

   Odpověď
   • Navyše VP ZSSR pri štúdiu hrubých kníh (najmä DVTR) odporúča si kresliť poznámky, schémy, čo podporuje obraznosť. V Mŕtvej vode 2 sú napríklad v časti, kde sa riešia makroekonomické vzorce, polopatické názorné príklady „s tortou v priestore“, aby sa výpočty dali ľahšie vyzualizovať.

    Odpověď
    • Jo, tady bych asi aktualne to nafornuloval jinak.

     Oni se tomu věnují…. cca ve smyslu definice pojmů a jak je to důležité….. ale bez praxe.

     Tu praxi není možné narvat do knih, protože se nejlépe předává vlastním životem v rodinách … Takže jim zbývá apel na rodiče a víra, že ti to dokážou dětem předat ….. Tj. Udělali hodně, ale na rodovou osadu ze ZC To nemá (podotýkám ze před 2 měsíci definovali. Že je třeba začít od pravoverne obciny a z ní rozšířit pravovernost na celou společnost)

     Odpověď
  • popolvár 8.9.2019 o 11:47

   „Jestli to dobře chápu, tak doposud (60 knihách) KSB definovala pojmy a nevěnovala se jejich obrazům ve vnitřní psychice.“ – to by som netvrdil. VP SSSR venuje veľmi veľký priestor ich obrazom vo vnútornej psychike. To preto tak často a podrobne rozvádza konkrétne príklady z minulosti, či už z čias VVV alebo iných nie tak dávnych období. Všimnite si, že udalostiam z veľmi dávynch dôb venuje len pár riadkov, viet – to preto, že čitateľ nemá s daným obdobím osobnú skúsenosť a teda obrazové záznamy v psychike. Ale udalostiam, kotrých pamätníci ešte žijú, je venovaný oveľa väčší priestor – pamätníci si tak môžu porovnať svoje obrazy v pamäti s popisovanou udalosťou a upraviť k tomu aj záznamy v ľavej hemisfére.

   Odpověď
   • Nadále „bojuju“ s formulacemi…

    KSB má zadefinované pojmy (levá hemisféra), hodně mluví o tom, jak správě nastavit intelektuální proces (převážně levá hemisféra). Slova (60 knih) a všechny ty konstrukce se také budují převážně v levé hemisféře.
    Má dobře popsanou spolupráci levé a pravé hemisféry ve vnitřní psychice člověka. …. pomocí pojmů (tj. zase levá hemisféra).

    Tj. poměrně hodně a dobře se věnují levé hemisféře, aby lidé v ní nebyli rozervaní.
    Správnému formování pravé hemisféry se však moc nevěnují … konstatují na několika místech, že se buduje v rodině okoukáváním činností, že by taktéž v ní neměl být člověk rozervaný, aby fungovala celková psychická činnost. … Jenže lidé jsou rozervaní, jak zorganizovat rodiny, aby neprodukovali psychicky nerozervané jedince – tomu se kromě definice několika levohemisférových pojmů nevěnují.

    Odpověď
    • Ještě to zkusím jinak.
     Podle knihy KSB „Psychologický aspekt historie a perspektiv civilizace“ prehistorická ruská civilizace se stabilizovala ve formě, kdy (podobně jako u zvířat v biologické říši) za výuku nové generace je zodpovědná rodina. Výuka toho, co znamená být oráčem, lovcem apod tedy probíhá výhradně pozorováním, okoukáváním apod. – tj. výhradně obrazně, tj. výhradně v pravé polovině mozku.
     Do řídících funkcí vesnice se dostávali ti nejlepší (nejsilnější).

     V určitém okamžiku se společnost zesložitila natolik, že pro kvalitní řízení byly potřeba zkušenosti předchozích generací – tj. písmo, matematika, … Které se zpracovávají v levé hemisféře. Takovéto „procvičování“ levé hemisféry masivním způsobem rozvíjí intelekt.
     Oráč, lovec nadále vystačí s pravohemisférovým učením v rodině.

     Stařešinové udělali tu chybu, že (pravděpodobně z důvodu nedostatku zdrojů pro uvolnění vyučujícího i dětí z normálních činností) ponechali výuku v rodinách. Takže nadále oráč a lovec učil oráče a lovce a starosta a šamani učili řídící korpus.
     Do řídících funkcí se tak začali dostávat pouze děti starostů a šamanů díky náskoku v intelektu a schopnosti zpracovávat znalosti předchozích generací …. zde leží počátek davo-“elitarismu“.

     Když se společnost dále zesložiťovala a bylo potřeba aby intelekt (levou hemisféru) začali rozvíjet další vrstvy obyvatelstva, tak tyto vrstvy začali dostávat toto vzdělání typicky v klášteře, internátě – tj. vytržení z přirozeného způsobu života biologického druhu – tj. nemohlo se u nich správně formovat obrazné (pravohemisférové) myšlení.
     V důsledku knihomol (člověk odtržený od své biologické – obrazné/pravohemisférové podstaty) učí další knihomoly, tj. lidi, jejichž myšlení je tímto způsobem pokřivené.
     Žreci své děti učí doma, tj. mimo takovéto masové knihomolské vzdělávání a dopřávají jim jak možnost vzdělávat se pomocí pozorování a budování obrazného myšlení, tak i intelektuální (písmo, matematika) složku.

     KSB to všechno obecně ví a mluví o tom, ale doposud nepředstavila konkrétní program organizace biologické civilizace, kde by děti v rodinách a vesnicích (občinách) měli možnost pozorováním bez pokřivení současného světa rozvíjet pravou/obraznou část mozku/myšlení a zároveň by v občinně organizované škole dostávali (nepokřivené knihomolstvím a zamlčeními davo-“elitarismu“) informace rozvíjející intelekt a to včetně řídících informací = teorie řízení.

     Tj. jak by měla probíhat výuka v levé hemisféře má KSB zvládnuto dokonale, ale jak by mělo probíhat formování pravé hemisféry v rodinách a obcích (tj. jak ty by měli vypadat, aby nebyly pokřivené technokratickou civilizací, ale zároveň neopakovali chybu prehistorické ruské civilizace) pouze teoreticky.

     V ZC je tomu naopak. Je tam perfektně popsáno, jak má vypadat organizaci života biologické (ekocentrické) civilizace – v rodinách i obcích, Jaká cvičení, jaké zvyky, jak zorganizovat školu … je třeba vše rozvinout, aby pravá hemisféra byl vybudována bez pokřivení.
     Ale co se má učit pro rozvíjení intelektu je přejito zamlčením. Konkrétně cca takto: „Děti vychované tímto způsobem si budou schopné osvojit jakoukoliv vědu – a ve větším rozsahu než dnešní děti“. … no a já jsem přesvědčen, že jednou z těch věd je teorie řízení z KSB.

     Odpověď
 16. K tomu Za-orálkovi. Jandák,ministr kultury..Ministerstvo kultury nepotřebujeme https://prahatv.eu/porady/prazska-kavarna/prazska-kavarna-15-08-2016-20-32

  Odpověď
 17. http://leva-net.webnode.cz/products/sufismus-a-zednarstvi-v-cem-je-rozdil-3/

  Nemohl by být „súfí“ česky „mudrc“? Tohle slovo si pamatujií z pohádek a přijde mi našemu myšlení bližší.

  Odpověď
  • Překládá se to asi často jako mudrci, ale súfí je přesnější termín.

   Odpověď
  • https://rutube.ru/video/f4e212c585edfc9a1e8664fc68bde0ab/?ref=search

   Odpověď
 18. Zdravím!

  málokdy přispěji, spíš sem chodím číst, nasávat informace. Trochu jsem očekával, že se zde toto téma mihne, ale zatím ne (pokud jsem to nepřehlédl). O fotbal se opravdu nezajímám, ale tohle mě trklo:

  https://www.sport.cz/fotbal/liga-mistru/clanek/1134659-sok-pro-fanousky-ani-cerni-a-uz-vubec-ne-sesivani-slaviste-v-kluzi-pokrti-nove-dresy.html

  Před nějakou dobou tu byla diskuze ohledně barev vlajek (červená, bílá, modrá – jedno křídlo, zelená, černá, žlutá – druhé křídlo). Dresy samotné jsou také svým způsobem symboly. Že má Slavia Praha majitele z Číny se ví dlouho, ale taková změna barev se, myslím, nečekala. Dříve bílo-červená (a dlouho), nyní zelená.

  Přeji pěkný den
  toldis

  Odpověď
  • aha…teprve teď vidím, že jde pouze o „venkovní“ dresy. Možná jsem se ve svém soudu unáhlil nebo lépe řečeno nesprávně pochopil. Omluva

   Odpověď
 19. Leopardus 18.8.2019 o 10:21

  Ztrácí FED kontrolu nad cenou zlata? Manipulace s měnovým trhem.

  V dubnu proběhla na ruských zdrojích (Chazin) zpráva, že Banka pro mezinárodní vypořádání (BIS) rozhodla počátkem roku o zařazení zlata zpět do první kategorie rezerv. Původně bylo zlato ve třetí kategorii. Jedná se o tzv. Basilej III.

  https://zvedavec.org/komentare/2019/08/7995-ztraci-fed-kontrolu-nad-cenou-zlata-manipulace-s-menovym-trhem.htm

  Odpověď
  • Basilej III jsme to dost podrobně v aktuálním čase rozebrali . Zkus se podívat do archivu . Autorem zprávy nebyl Chazin , ale Chaldej /pokud se ovšem nejednalo o samostatný výstup M.Chazina /. Jinak , tvůj vstup odpovídá pravděpodobnému vývoji od dubna , zlato se dostalo po Basileji III do autonomní hodnotové oblasti, ze které bylo kdysi při stavbě dominance dolaru záměrně vytěsněno a dolaru podřízeno . Jasná odpověď na otázku proč a teď ? Protože dolar…

   Odpověď
   • Oracle 911 18.8.2019 o 12:41

    Putin je chytrý (dokonca génius), necháva na GP odpis US$ a v podstate bráni spojencom RF aby sa toho aktívne zúčastňovali, ale Putin úplne podchytil proces náhrady tak US$, ako aj starého finančného systému.

    Odpověď
  • Basilejský výbor pro bankovní dohled (mezinárodní orgán, kterým se stanoví globální pravidla pro bankovní podnikání) vyvinul nový standard tzv. Basel III, který uznává zlato jako nejvyšší bankovní aktivum.

   Tento standard měl vstoupit v platnost 31 března, ale pod tlakem USA jeho zavedení odložili až do 1. ledna 2022 roku. Více odkladů nebude, takže za méně než tři roky bude množství zlata v rezervách jakékoli banky důležitější než počet dolarů.

   Více zde – Americký FED se bojí zlatého standardu

   https://ria.ru/20190712/1556436798.html

   Odpověď
   • Odklad je součástí „měkké “ verze perestrojky USA . Vyhovuje všem , kromě clintonitů . Dolar se stal mrtvolou v okamžiku ohlášení Basileje III , akorát jde o pomalou euthanasii . Trump potřebuje mít alespoň nějakou pojistku.

    Odpověď
   • Diky za info
    Nemas cely odkaz v anglictine?

    Odpověď
    • Mart’as 19.8.2019 o 12:20

     https://finadium.com/basel-iii-monitoring-report-released-march-2019/
     The final Basel III minimum requirements are expected to be implemented by 1 January 2022 and fully phased in by 1 January 2027.

     Odpověď
 20. popolvár 16.8.2019 o 19:06

  v Hovoroch M (http://leva-net.webnode.cz/news/hovory-m-vladimir-meciar-a-jeho-uvahy-o-minulosti-a-soucasnosti/) minúta 1:01:20 Mečiar navrhuje prechod od parlamentnej demokracie ku komunitnej demokracii: 150 volebných obvodov kvôli 150-miestnému parlamentu, t.j. jeden poslanec za každý volebný obvod, , ktorý háji záujmy svojich voličov a nimi aj je odvolateľný. Nie predseda strany zostavujúci kandidátku, ale súboj rôznych kandidátov v jednokolovej voľbe v danom volebnom obvode, sčítajúcom cca 27 000 voličov. Čiže koniec politiky Bratislavy pre celé Slovensko.

  Odpověď
  • To je chytrý krok , kterým určitě přitáhne pozornost , a to je pro něj v rámci návratu do politiky důležité . Pokud se to dobře legislativně zpracuje a obalí , může vzniknout další volební pilíř pronárodního bloku . Podpora rozhodovací role mimobratislavského zbytku Slovenska / v tom je hlavní ostří návrhu/ může zvednout ty nevoličské zadky a dostat je k urnám . Jde o to, aby každý z potenciálního pronárodního bloku pracoval na svém voličském segmentu tou nejkompatibilnější řečí a metodou .
   SNS,LSNS -tradiční slovenská rodina
   SMER-SD – dekolonizace ekonomiky a zahraničně-politické orientace
   Mečiar /Harabin/ – návrat práva a rozhodování do středních a dolních vrstev „pyramidy“
   Jako celek to pokrývá velmi podstatnou část voličského spektra a má to minimum třecích ploch.

   Odpověď
   • Oracle 911 16.8.2019 o 21:57

    Tak-tak, okrem liberálov všetci vyhrávajú.

    Odpověď
  • Tento zástupca bude žiť niekde v BA, t.j. ďaleko od ľudí a jeho práca sa bude ľuďom v prípade potreby účelovo sprostredkovávať neobjektívnymi mienko-tvornými mééédiami.
   A preto si bude musieť tento poslanec (resp. jeho „stajňa“) v rámci svojej politiky poriadne podchytiť aj informačnú oblasť cez Internet (podobne, ako to robí napr. Blaha).

   Odpověď
 21. Jak Teherán zapadá do strategie Rusko-Čína
  Írán nadále prodává ropu, převážně do Číny
  Komplexně ještě nezačínám popisovat pozici Íránu-Ruska na geopolitické šachovnici. V našem současném, nestálém okamžiku je jasné, že jsou partneři, jak jsem již uvedl http://www.vodaksb.eu/diskuse/k-aktualnim-clankum/comment-page-2/#comment-242739 . Ačkoliv nejsou strategickými partnery, stejně jako Rusko-Čína, zůstává Rusko-Čína-Írán klíčovou triádou probíhajícího mnohovrstvého, dlouhodobého eurasijského integračního procesu.

  …Píše v novém článku pozorovatel a novinář Pepe Escobar a mimo jiné osvětluje nové informace třeba takto:

  A to nás přivádí k Chabaharu, což představuje zajímavou otázku. Chabahar je hlubokomořský přístav v Ománském zálivu a klíčové místo v indické Mini-Hedvábné stezce vize. Indie investovala hodně do Chabaharu – má spojení s dálnicí do Afghánistánu a Střední Asie a v budoucnu železnicí na Kavkaz. To vše proto, aby Indie mohla obejít Pákistán, pokud jde o obchodní trasy. Chabahar se však může také stát důležitým uzlem Nové hedvábné stezky neboli Iniciativy „Pás a Silnice“. Indie a Čína – stejně jako Rusko – jsou členy Šanghajské organizace pro spolupráci (SCO). Írán se dříve či později stane také plnohodnotným členem SCO. Jeví se pak možnost „možná“ – a důraz je kladen na „možná“ – otevření (Chabaharu) pro ruské a čínské námořnictvo občas zajet na Chabahar, ale zatím ještě ne – používat jej jako předsunutou vojenskou základnu. (Chabahar) https://mapy.cz/zakladni?x=58.9191004&y=24.7790193&z=7&source=osm&id=1033945095
  Pokud jde o Írán, strategické partnerství mezi Ruskem a Čínou funguje souběžně. Prioritou Číny jsou dodávky energií – a Peking podle toho pracuje na šachovnici. Čínský velvyslanec ve Spojených arabských emirátech právě vyslal zkušební balónek a zmínil, že Peking by mohl zvážit doprovod ropných tankerů přes Perský záliv a Hormuzský průliv. To, co se právě teď děje v Perském zálivu, je mnohem zábavnější. Jak mně potvrdili obchodníci s energií v Dohá koncem minulého měsíce, poptávka po ropě je nyní vyšší než v roce 2018. A v důsledku toho Írán nadále prodává většinu své ropy.
  Íránský ministr zahraničních věcí Javad Zarif znovu a znovu dokazuje své diplomatické mistrovství a obchází administrativu Donalda Trumpa. Všechna významná rozhodnutí v Íránu však pocházejí od nejvyššího vůdce ajatolláha Chameneího. To platí i pro postavení Teheránu ve vztahu k víceúrovňovým formám podpory ze strany strategického partnerství mezi Ruskem a Čínou. Posledních několik měsíců jasně ukázalo, jak Rusko-čínská magnetická přitažlivost přitahuje klíčové hráče Eurasie, Írán, Turecko a Pákistán.
  …“Překlad“ silně krácen – více zde https://www.asiatimes.com/2019/08/article/how-tehran-fits-into-russia-china-strategy/

  Odpověď
 22. Drak klade svou „road map“, popírá hledání nadvlády

  https://www.asiatimes.com/2019/07/article/the-dragon-lays-out-its-road-map-denies-seeking-hegemony/

  Bílá kniha Číny „Národní obrana v nové éře“ http://www.xinhuanet.com/english/2019-07/24/c_138253389.htm ukazuje, kde má být tato země do roku 2049.
  Klíčovou podstatou bílé knihy Číny „Národní obrana v nové éře“ vydané Státní radou v Pekingu je odstranit veškeré zbývající pochybnosti o tom, odkud Králoství středu příchází a kdo bude tím, v roce 2049, na mystické datum , teoreticky, obnoveným, jako přední globální moc.

  I když to není ultra-těžké specifikovat, bílou knihu je třeba číst jako čínský protipól k Národní bezpečnostní strategii USA, stejně jako k její Národní obranné strategii.

  Tímto začíná úvod analytického článku pozorovatele, analytika a novináře Pepe Escobara.
  Dobrý článek s mnoha informacemi o Číně v mezinárodních souvislostech jeho očima.

  Odpověď
 23. „Útok na Írán bude útok na Rusko“ – píše novinář, pozorovatel a analytik sledující Střední Asii a Blízký východ se zaměřením na Írán – Pepe Escobar…a pokračuje:

  Moskva navrhuje diametrálně protikladnou vizi na západní sankce, hrozby a hospodářské války, což ji přibližuje k Teheránu
  https://www.asiatimes.com/2019/08/article/attack-on-iran-would-be-an-attack-on-russia/
  Rusko je pečlivě postupující na Euroasijské šachovnici pohyby, které by měly být pozorovány v souvislosti, jak Moskva navrhuje pro Globální Jih v přístupu diametrálně odlišném od západních sankcí, hrozeb a ekonomických válek. Zde jsou tři nedávné příklady.

  Před deseti dny předložilo ruské ministerstvo zahraničí prostřednictvím dokumentu oficiálně schváleného Organizací spojených národů novou koncepci kolektivní bezpečnosti pro Perský záliv.

  Moskva zdůrazňuje, že „praktická práce na zahájení procesu vytváření bezpečnostního systému v Perském zálivu“ by se mělo začít s „dvoustrannými a mnohostrannými konzultacemi mezi zúčastněnými stranami, včetně zemí, jak v rámci regionu tak i mimo něj“, stejně tak organizacemi jako je Rada bezpečnosti OSN, Liga Arabských Států, Organizace Islámské spolupráce a Rada pro spolupráci v zálivu.

  Dalším krokem by měla být mezinárodní konference o bezpečnosti a spolupráci v Perském zálivu, následně ustanovení specializované organizace – rozhodně ne něco, co se podobá nekompetentní Arabské Lize.

  Ruská iniciativa by měla být interpretována jako jakýsi protějšek Šanghajské organizace pro spolupráci (SCO), která konečně rozkvétá jako bezpečnostní, ekonomická a politická organizace. Nevyhnutelný závěr je, že hlavní SCO zúčastněné strany – Rusko, Čína, Indie, Pákistán, a v blízké budoucnosti, Írán a Turecko – budou hlavní ovlivňující regionální stabilitu. Pentagon nebude mít radost.

  „Drill, baby, drill“

  Když velitel Iranian Navy – íránského námořnictva, Hossein Khanzadi, nedávno navštívil Petrohrad při oslavě ruského Dne námořnictva, Generální štáb Íránských ozbrojených sil a ruské Ministerstvo obrany podepsalo bezprecedentní memorandum o porozumění. Khanzadi zdůraznil, že memorandum “ lze považovat za zlomový bod ve vztazích a porozumění Teheránu a Moskvy.” Přímým výsledkem je, že Moskva a Teherán před březnem 2020 zrealizují společné námořní cvičení – v místech všech míst – u Hormuzském průlivu. Jak Khanzadi řekl tiskové agentuře IRNA: „Toto cvičení se bude konat v severní části Indického oceánu navazujícího do Ománského zálivu, Hormuzský průlivu a také Perského zálivu.”

  US Navy – americé námořnictvo, které plánuje „mezinárodní koalici“, aby zajistilo, „svobodu plavby“ v úžině Hormuz – něco, co Írán má vždy historicky garantované – nebude mít z toho radost. Ani Británie, která tlačí na evropskou koalici, i když už se Brexit rýsuje.
  Khanzadi také poznamenal, že Teherán a Moskva se hluboce podílejí na tom, jak posílit obrannou spolupráci v Kaspickém moři. Společné cvičení se již odehrálo v Kaspiku v minulosti, ale nikdy ne v Perském zálivu.

  „Cvičení společně“

  Ruský Východní vojenský okrsek bude součástí Sdružení národů jihovýchodní Asie (ASEAN) protiteroristického cvičení v Thajsku a Číně začátkem příštího měsíce. Podle východní vojenské oblasti je výcvik součástí “ příprav na praktickou fázi protiteroristického cvičení ASEAN v Číně.“To mimo jiné znamená, že ruské jednotky budou používat čínské vojenské vybavení. Cvičení zahrnují společné taktické skupiny snaží osvobodit rukojmí z vnitřní úřední budovy; vyhledávání a likvidaci výbušnin, a vnitřní a venkovní radiační, chemický a biologický průzkum. To by mělo být vykládáno jako přímá interakce mezi praktikami SCO a ASEAN, která doplňuje prohlubující se obchodní interakci mezi hospodářskou unií Eurasie a ASEAN.

  Tyto tři události ukazují, jak je Rusko zapojeno do velkého spektra od Kaspického moře a Perského zálivu až po jihovýchodní Asii. Klíčovým prvkem však zůstává Rusko-Íránská aliance, která musí být interpretována jako klíčový uzel masivního eurasijského integračního projektu 21.století.

  Co řekl tajemník ruské Národní bezpečnostní rady Nikolaj Patrušev na nedávné historické trilaterálním setkání Johnu Boltonovi a izraelskému poradci Rady národní bezpečnosti Meir Ben-Shabbatovi v Jeruzalém bylo nezaměnitelné:

  „Írán byl a zůstává naším spojencem a partnerem, s nímž trvale rozvíjíme vztahy jak na bilaterálním základě, tak v multilaterálních formátech.”

  To dává bokem nekonečné a nepodložené spekulace, že Moskva je „zrazující“ Teherán na více frontách a také od totální ekonomické války rozpoutané Trumpovu administrativou v řešení tragédie v Sýrii.

  „Do Nur-Sultan“ (Do Astany)

  A to vede k pokračování Astanského procesu v Sýrii. Podle diplomatických zdrojů bude Moskva, Teherán a Ankara držet nový trilaterál v Nur-sultanu, kazašském hlavním městě, případně k nesmírně významnému datu 11.září.

  Na této nové fázi Astanského procesu je však opravdu důležité zřízení syrského Ústavního výboru. To bylo dohodnuto již v lednu 2018 v Soči: výbor – včetně zástupců vlády, opozice a občanské společnosti – schopný vypracovat novou syrskou ústavu, přičemž každá skupina má třetinu křesel.

  Jediným možným životaschopným řešením tragédie, jimž je ošklivá syrská proxy válka bude Rusko, Írán a Turecko. To zahrnuje i Rusko-Íránskou alianci. A ta zahrnuje a rozšiřuje ruskou vizi bezpečnosti Perského zálivu a zároveň naznačuje rozšířenou SCO v jihozápadní Asii, která vystupuje jako panasijský mírový mechanismus a vážný protějšek NATO.

  Odpověď
  • Putinovec 4.8.2019 o 16:54

   Útok na Írán bude útok na Rusko.
   Už z tohoto nadpisu slyším falešný ton.Rusové odvedou všechnu práci,aby protěžovaný Írán mohl vyletět vzhůru jako nová hvězda řízení.Rusové budou zavádět ruskou koncepci,směřovanou na to,aby byla oboustranně výhodná.Ale velice pochybuji o tom,že budou někomu druhému dělat užitečného idiota.

   Odpověď
   • Rusko už koncepci zavádí, výše vypsané se již stalo a Putin má v tomto ohledu jiné chápání v procesech řízení jak vidno z již provedených kroků v zájmu Ruska v duchu KOB. Chyba je zřejmě na jiné straně.

    Odpověď
   • Rusko má převahu v řídících procesech díky tomu , že pracuje na principu tvorby BLOKU ve všech částech Světa, kde se rozhodne angažovat. To je konceptuální výhoda, protože motivuje všechny státy BLOKU ke spolupráci . GP pracuje na principu KONGLOMERÁTU /euroasijský, atlantický s Čínou a Íránem /, bez potřebné motivace států, které se do nucené správy konglomerátu dostávají . Z toho vyplývá neodvratné postupné slábnutí koheze /jestli vůbec o kohezi lze hovořit / a drolení konglomerátů s logickou migrací utíkajících do atraktivnějších platforem BLOKU. Proto ani plánované globální zónové rozčlenění Světa podle scénáře GP /ale podle principu KONGLOMERÁTU/ nepředstavuje pro ruskou alternativu globální koexistence Světa hrozbu .Jeho projekt má silnou vnitřní motivaci .
    Není to jen pusté blábolení. Stačí se podívat na BV a dříve neuvěřitrlné sbližování historických antagonistů pod společné projekty . To není práce GP , to je KSB v praxi.

    Odpověď
  • Velitel íránského námořnictva: Teherán a Moskva uzavřou obrannou dohodu

   http://mixednews.ru/archives/153134

   Některé podrobnosti této dohody jsou utajeny, ale obecně platí, že jejím cílem je posílení vojenské spolupráce mezi Íránem a Ruskem,“ – řekl a zdůraznil, že „dohodu je možné nazvat jako první dohodu tohoto druhu mezi těmito zeměmi“, a popisovat to jako „zlomový bod“ v dvoustranné vojenskoé spolupráci.

   Když už mluvíme o nedávné činnosti v USA a Velké Británie, Khanzadi ji označil za irelevantní a poukázal na to, že ona je zaměřeny na zhoršení situace v Perském zálivu.

   Odpověď
 24. Top 10 demokratických států, které pevně regulují pořádání protestních akcí a shromáždění

  3 srpna v Moskvě musí proběhnout další akce protestů opozice. Štáby „nezávislých kandidátů“ odmítly návrh Moskevské radnice odsouhlaseného protestní akce na Prospetktu Sacharova. Stejně jako před týdnem bude mít akce nezákonný charakter. V souvislosti s tímto se v ruské společnosti rozvinula debata o nutnosti přivést opozici k odpovědnosti za porušování právních předpisů upravujících provádění těchto hromadných akcí. V tomto rámci „právníci opozice“ obhajují tezi, že v demokratických zemích je svoboda shromažďování omezena pouze minimálním způsobem. Realita je však daleko od obrazu, který si vytvořili.

  Jaké jsou zákony v tomto směru v USA, UK, Švédsku, Kanadě, Francii, Itálii, Německu, Japonsku, Rakousku a Španělsku i s ohledem odpovědností za jejich porušení, najdete zde https://fznc.world/rejtingi/top-10-demokraticheskih-gosudarstv-zhestko-reguliruyushhih-provedenie-mitingov-i-sobranij/

  Odpověď
  • Top 10 protestů v „západních demokraciích“ podle počtu zadržených
   https://fznc.world/rejtingi/top-10-aktsij-protesta-v-zapadnyh-demokratiyah-po-chislu-zaderzhannyh/

   Odpověď
 25. Míra108 17.7.2019 o 9:52

  Lež má krátké nohy! Lavrov: “Švýcarští vědci zjistili, že Skripal nebyl otráven látkou “novičok”!”
  Podle výzkumného centra ve Švýcarsku, které analyzovalo vzorky z OPCW z místa incidentu v Salisbury, byla použita v případě otravy Skripalových látka BZ, která byla ve výzbroji USA a Británie.

  https://ceskoaktualne.cz/2018/04/zpravy-ze-sveta/lavrov-svycarsti-vedci-zjistili-ze-skripal-nebyl-otraven-latkou-novicok/?fbclid=IwAR2acrHwNW79cUvV2KxrARieU2oJ-X5f2E4jE6zh5ASgn6XOHxgvuVmKRb4

  Odpověď
  • Článok z 15.04.2018. To nebráni Británii v obviňovaní.

   Odpověď
 26. Leopardus 8.7.2019 o 20:58

  Nečekaný dopad cla na dovoz z Číny: V USA zdraží bible, bude jich málo

  Zdroj: https://eurozpravy.cz/zahranicni/amerika/262806-necekany-dopad-cla-na-dovoz-ciny-v-usa-zdrazi-bible-bude-jich-malo/

  Odpověď
 27. Leopardus 8.7.2019 o 20:44

  Mezinárodní megaskandál: Útok na Putina a varování před ohrožením bezpečnosti země.
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Mezinarodni-megaskandal-Volodenko-psi-hovno-feno-pizdo-S-at-na-vase-hroby-Utok-na-Putina-a-varovani-pred-ohrozenim-bezpecnosti-zeme-588275

  Odpověď
  • Kdo z těch, kteří mají všech pět pohromadě, by se touto epizodou chtěli zabývat déle, než 1 vteřinu? No? Všem, co mají rozum ví o co jde a ti, kteří rozum nemají se hrabou a hrabou, až se zahrabou….., ale těch škoda není, naopak.

   Odpověď
   • Leopardus 8.7.2019 o 21:34

    Cítil jsem, že je to nechutné téma, za nějž dostanu na frak. Dobře mi tak!

    Odpověď
    • Ano, také se pokouším stále a stále, vybrousit cit, no někdy OK a daří se, někdy jsem jako ten Ivan, „syn Vdovy“ „Kdybys nebyl hl…, nestal by ses medvědem“ :)

     Odpověď
 28. http://leva-net.webnode.cz/products/vp-zsssr-o-etike-a-jej-ulohe-v-zivote-5/

  K tomu celému seriálu mám jedinou připomínku navazující na debatu zejména s Taurusem a Oraclem z prosince/ledna ohledně (možného) vztahu KSB a ZC (Zvonící cedry, autor Megre).

  “ – nositeľom suverenity v jej plnosti môže byť v každom národe len občina, ktorá vyzýva k dobru, prikazuje odobrené, drží od neodobriteľného a mýli sa len veľmi zriedkavo v dôsledku toho, že v sebe nosí a obnovuje z pokolenia na pokolenie princíp života: poznávaco-tvorivý potenciál sa realizuje aktom vôle pod vplyvom diktatúry svedomia;
  táto občina sa časom musí rozšíriť do hraníc celej spoločnosti.“

  Občina má dva významy : sdílené statky a územní jednotka. Z informací v tomto úryvku a i těsně před ním se mi jeví, že je myšlena územní jednotka, která by splňovala i ty sdílené statky a touhu pro spravedlnosti, v této územní jednotce aby nebyla přítomna nadvláda jedněch lidí nad druhými, potlačování jejich svědomí, …. a to vše aby se obnovovalo při změně pokolení ve veškerém životě této občiny.

  Komunita současných konceptuálů má sice znalosti, ale díky náhodnému rozesetí uvnitř národa většinou osamocena a obklopena nepravdověrností a utláčením svědomí (např. jejich děti ve stávajících školách), takže v tuto chvíli není zajištěna obnova pravověrnosti se změnou pokolení. …. a to je něco, co by se mělo řešit a neřeší (kromě vyjádření: „mělo by se“, „někdo by měl“, „bylo by dobré“,….).

  Napadají mě dvě možnosti řešení …. vytvořit vlastní komunitu- občinu – vesnici
  nebo použít jiné, již existující, ale které doposud KSB neznají …. a KSB dostat do jejich života a vzdělávacího systému.

  ———————
  No a jsme u toho vztahu KSB a ZC. ….. Rodové osady podle ZC jsou takovými občinami usilujícími o pravdověrnost obnovovanou v návaznosti pokolení. (alespoň podle mě a několika dalších, chtěl bych ale aby tuto (v tuto chvili pouze) hypotézu někdo ověřil.

  ———————
  Pro připomenutí: Minule jsme se zasekli na tom, že Megre je nepravověrný a cokoliv založené na lži nemůže přinést nic dobrého.

  Jenže Megre je pouze pošťák v ZC uvedeného sdělení.
  Odmítnout nějaké sdělení s poukázáním na nepravdověrnost pošťáka je asi tak pošetilé, jako nenastoupit na VŠ, protože Rozhodnutí o přijetí na VŠ doručil chlastající pošťák podvádějící svou manželku.

  Navíc ta nepravdověrnost pošťáka Megreho je v ZC přiznaná – je součástí sdělení.

  A ještě jedna námitka k dosavadnímu odmítání ZC konceptuály
  (Ford a Stalin … text před poznámkou 146)

  Tvorba filosoficko-společenských věd (tj. např. i KOBu) je adresována téměř výhradně k vědomé úrovni psychiky těch, kdo se s nimi střetává; jejich přímý vliv na emocionální komponentu je minimální – emoce vznikají jak druhotná reakce nevědomých úrovní psychiky na uvědomovaný smysl vědecké práce. Osvojení vědeckých prací lidmi vyžaduje ve všech případech dostatečnou úroveň předchozího vzdělání, jak ve smyslu disponování určitými vědomostmi, tak i ve smyslu disponování návyky soustřeďování pozornosti a rozumu na tématiku vědecké práce. V důsledku toho jsou vědecké traktáty nezávisle od jejich zaměření a úrovně náročnosti přístupné zdaleka ne všem.

  Produkty umělecké tvorby se obrací přímo jak k úrovni vědomí, tak i k nevědomým úrovním psychiky lidí. Ale v důsledku toho, že umělecká tvorba se obrací bezprostředně k nevědomým úrovním psychiky a vykazuje větší či menší vliv na každého, kdo se s nimi volky nebo nevolky střetává, nevyžaduje nijakou předchozí přípravu.

  Speciálně tam mluvili o tom, že marxismus za SSSR ne každý dokázal nastudovat, ale všichni!! sledovali díla socialistického realismu (pohádky, filmy, básně, písně, literaturu) a tím pronikali do podstaty doby, takže ta jim byla zřejmá (samozřejmě s nějakými zkresleními, ale byla)

  A pohádky začínají slovy: Bylo, nebylo zde Existuje Anastasie nebo neexistuje? Sama Anastasie odpovídá (dle zápisu Megreho) takto: Existuji pro ty, pro které existuji.

  A jak známo, mnozí autoři nejlepších děl socialistického realismu následně emigrovali – či jinak byla jejich mravnost nesocialistická. To autorům KSB nebrání označit jejich díla jako socialismu prospěšná.

  Tj. když už nejsou schopni mnozí příznivci studovat ZC kvůli nepravověrnosti Megreho a brát ZC jako 100% zjevení pravdy (určité pochybnosti mám i já).
  Je možné (a podle mě nutné) studovat ZC za účelem ověření, že ZC je dílo (např. pohádka – Bylo nebylo) KSB realismu nebo naopak biblického realismu, či ještě jiného realismu.
  ————————————————————————

  Odpověď
  • Oracle 911 11.6.2019 o 17:34

   Na takúto občinu je zatiaľ priskoro, nielen kvôli tomu, že žiaci sú na rôznom úrovni, ale momentálne „treba hasiť požiare“…

   Odpověď
   • U nás nejsou, ale v Rusku je těch osad dle ZC cca 400.

    Jsem přesvědčen, že až přijde ten správný čas (potřebuji na to nějaké zdroje a ty zatím nemám vytvořeny), že budu schopen zařídit, aby se KSB v těch osadách (vytvořených dle ZC) vyučovalo. … a tím se z nich staly občiny, o kterých mluví tenhle 5-dílný článek. (samozřejmě vše je ve fázi mojí hypotézy)

    Odpověď
    • Oracle 911 11.6.2019 o 21:30

     2 veci:
     -raz určite, asi o 5 rokov, možno dlhšie;
     -nebude to jedna osada pre konceptuálov ale tucty takýchto osád vedené konceptuálmi.

     Odpověď
     • A ve které z těch cca 60 knih se mohu dočíst o tom, jak by taková osada pro konceptuály měla vypadat?

      Aby to splňovalo odchod od technokratické alespoň k ekocentrické (a výhledově biologické) civilizaci. Tj. jak taková osada bude organizovaná? Tj. zejména, kolik toho bude společného a kolik soukromého – na tom už si vylámalo zuby spousta „alternativ“ pokoušející se obecně o ekoosady.

      Jak bude v praxi řešeno téměř bezalternativní dosáhnutí typu psychiky „člověk“ před dosažením pohlavní zralosti, když v Základy sociologie se píše, že (doposud) neexistuje žádná akademie, kde by se vyučovalo dosažení lidského typu psychiky …a podle jejich názoru ani taková akademie či zkušební komise existovat z principu nemůže …. co tedy zajistí obnovu pravověrnosti v návaznosti pokolení, když podle autorů z VP SSSR prostě část mládeže i pod konceptuální výchovou a výukou nebude dosahovat lidského typu psychiky (protože chybí akademie, která by to zajistila), Z principu se nebude ani vědět, kteří to jsou (nesmí existovat zkušební komise). Jak se tedy zajistí v těchto územních jednotkách, aby nebyla přítomna nadvláda jedněch lidí nad druhými, potlačování jejich svědomí a podobné jevy?

      Kde se v tlustých knihách řeší podoba svatby, aby její podoba nebyla davo-“elitaristická“?
      Když totiž i třeba pravověrní projdou davo-“elitaristickou“ podobou sňatku, již do základů se do rodin a tím i celých občin vkládá semínko nepravdověrnosti. Jak bude vypadat obnova pokolení u rodin, ve kterých je zaseto takovéto semínko davo-“elitarismu“?

      To je jen zkrácený výčet oblastí, na které jsem nenalezl v KSB odpověď. … a v ZC na ně odpověď najítm možné je (resp. dokud jsem neznal KSB, tak jsem ty odpovědi nedokázal nalézt ani tam. Až se znalostí KSB se ty odpovědi dají objevit … takže i čtenáře ZC čeká podobná diskuse, jako tady vedu s vámi – jen je u nich je ta sada chybějících odpovědí v jiných oblastech)

      Odpověď
      • Každý takú občinu môže vytvoriť vo svojej rodine, ako základnej bunke štátu a civilizácie. Je to aktuálne pre mladých ľudí, ktorí si chcú založiť rodinu, a nie je im jedno, kto bude ich partnerom/kou (lebo deti). Keďže mladí ľudia majú málo životných skúseností, tak v mnohom im môžu poradiť a pomôcť starší ľudia, ktorým sa možno už podarilo sformovať v sebe Človeka, alebo sú veľmi blízko. Tam je podstatné, aby vznikol základ kultúry ako sa stať a zotrvať Človekom, a mladý rodičia už budú túto kultúru udržovať vo svojej rodine a šíriť ju cez svoje potomstvo. Ak potomstvo bude aspoň trojčlenné (3 deti), tak kultúra sa bude naozaj postupne exponenciálne šíriť (lebo 2 deti, to je iba náhrada za otca a mamu, t.j. stagnácia). Takýmto spôsobom môže vzniknúť viacero metodologických postupov, ako rozvinúť Ľudskú kultúru. Každý bude mať svoje know-how, ktoré si ľudia podobného zmýšľania budú zdieľať. Tie akadémie Ľudskosti budú v prvom rade v rodinách – učiteľmi budú rodičia, ale žiakmi môže byť aj hocikto z širšieho príbuzenstva.

       Teraz sme v štádiu, keď každý len hľadá efektívne metódy, ako v sebe rozvinúť Človeka. Ak vzniknú metódy a kultúra, tak sa začne aj šíriť. Nevyhnutne. Ale nie formou verejných kurzov, ale v úzkom kruhu rodiny a najbližších tak, aby padla na úrodnú pôdu.

       Odpověď
       • Ta samostatná rodina je OK, sice bude obklopena nepravdověrností a nebude tak na 100% splněna podmínka, že nebude do ní pronikat z okolí utláčení svědomí a snaha jiných lidí panovat nad nimi (v ZC je to Rodový statek). … to tedy nerozporuji.
        I v KSB je však řečeno, že existují věci, na které rodina nestačí. Mnohé z nich se dají obsáhnout v osadě/občině … ale ty už neprobíhají tak často, takže při existenci osady/občiny se dají řešit návštěvou několikrát do roka.

        Jakým, způsobem budou jim to ti starší lidi budou radit? … formou nikdy nekončících přednášek? Kdy to stihnou? (dítě se narodí za 9 měsíců, na to nejsou roky času). I kdyby, jak zajistíš, že to ty děti pojmou ….. a musí včas, než se pustí do pohlavního života.
        Nezapomeň, že děti si do -nácti hrajou (v té době nejsou schopné obsahově pobrat filozofické diskuse a přednášky) a ta pohlavní zralost na ně přijde docela rychle a hlavně dřív, než budou mít potřebné znalosti získané tímto způsobem (Studenti tímto způsobem získají dostatečné množství znalostí cca na VŠ, tj. dávno po období pohlavní zralosti – přitom ty znalosti potřebují mít před obdobím pohlavní zralosti – kdy ale nejsou ještě schopní zpracovat potřebný objem informací).

        V tomto bodě stojím před dilematem, jestli vás v této otázce nechat vydusit, tj. aby jste sami hledali odpověď v KSB, která tam však není (alespoň zatím, protože tahle analytická zpráva jde správným směrem, ale je pravděpodobně první v této oblasti). Nebo mám rovnou popsat řešení, které je popsané v ZC….

        Takže, informaci je možné do dětí dostávat v komprimované podobě již v útlém věku (komprimovaný objem informací jsou schopné zpracovat) V ten správný čas se rozbalí a bude připravena k použití v „dospělé podobě“.

        Tím komprimačním nástrojem je soubor obřadů a svátků, na které se děti připravují během celého roku a ve vyšším věku na vyšší úrovni.
        Např. písničku si nejprve poslechnu, pak se naučím slova, později sám vystoupím před ostatními při její interpretaci …. a pak ve správnou chvíli z ní jako z něčeho naprosto známého získám patřičné informace.

        Typickým příkladem je populární písnička „Když jsem šel z Hradišťa“.
        Tu mohou zpívat oplzlí stejci vedle malých holčiček, aniž by ohrozili jejich mravní výchovu, přitom je doslova nabitá komprimovanou informací. (koluje po internetu několik verzí textu, asi bych to trošku poupravil)

        1. Když jsem šel z Hradišťa z požehnání
        potkal jsem děvčicu z nenadání
        Potkala mě, neznala mě,
        červené jablúčko dávala mně.

        2. Že jsem byl šohajek nerozumný,
        vzal jsem si jablúčko z ručky její.
        Jak jsem jedl, tak jsem zbledl:
        Už ťa dom, děvčico, nepovedu.

        3. Neber si, synečku, co kdo dává.
        Z takových jablúček bolí hlava.
        Hlava bolí, srdce svírá:
        Všecko, cos miloval, konec mívá.

        panna = dívka, která ještě „nepoznala“ chlapce
        červené jablíčko asociujte s broskvičkou – peach čti píč-ka

        takže v zakomprimované podobě to neohrožuje mravní výchovu dětí
        v rozbalené podobě je obsahuje varování před pohlavními chorobami a telegonií.

        A ten systém těch obřadů a svátků je (resp teprve bude, když ho společně vytvoříme) tou akademií lidskosti, o které v ZS 1 VP SSSR (podle mě chybně) prohlásil, že neexistuje a ani nemůže existovat.

        Na tvůrce toto systému obřadů jsou kladeny ty nejvyšší morální požadavky.
        (aby se nestalo, že na dětském dnu se dětem pouští písničky typu: „Šukej mě, mrdej mě, kruť mě kozama, …..“ což jsem už taky zažil)

        Odpověď
      • popolvár 23.6.2019 o 11:49

       jura, v tom úryvku (To je jen zkrácený výčet oblastí, na které jsem nenalezl v KSB odpověď. … a v ZC na ně odpověď najítm možné je (resp. dokud jsem neznal KSB, tak jsem ty odpovědi nedokázal nalézt ani tam. Až se znalostí KSB se ty odpovědi dají objevit … takže i čtenáře ZC čeká podobná diskuse, jako tady vedu s vámi – jen je u nich je ta sada chybějících odpovědí v jiných oblastech) si si dal sám odpoveď na to, kde v hrubých knihách KSB hľadať odpoveď na tvoje konkrétne otázky, týkajúce sa dielčich konkrétnych záležitostí – v žiadnej. Ale ich preštudovaním získaš metodiku ako a ich v iných zdrojoch nachádzať.

       Odpověď
     • Mimochodem pod článkem je info: Vnútorný Prediktor ZSSR 11. marec — 2. apríl 2019

      To je dle mého datum, kdy VP SSSR prvně zveřejnil něco takového, že pravověrnosti je možné dosáhnout vytvořením pravověrné občiny a rozšířením její působnosti na celý svět. (aspoň tak se mi to jeví z toho co je zde doposud přeloženo a zveřejněno).

      Přijde mi to totiž tak, že mnozí konceptuálové si snad doposud mysleli, že půjde biologickou civilizaci vytvořit z města.

      Odpověď
      • Oracle 911 13.6.2019 o 0:13

       Položením týchto otázok si demonštroval to, že má v tom zásadné medzery…

       Odpověď
       • Oracle 911 13.6.2019 o 0:16

        Pozor, nehovorím, že nie sú legitímne a Jardob na ne už odpovedal…

        Odpověď
      • Michal.1 25.7.2019 o 9:35

       Pjakin povedal, čítajte knihy vydané do: júna 2018.

       Odpověď
  • Putinovec 11.6.2019 o 19:12

   Vzhledem k tomu že jsme navzájem propojeni prostřednictvím biopolí a tím i s noosférou ,tak to že jsme rozprostřeni není nevýhoda,ale naopak veliká výhoda proti naším nepřátelům.Vytvořit jednu velkou zkoncentrovanou občinu je totéž,jako si na záda namalovat terč.Jak moc velký problém by byl zdiskreditovat takovouto otevřenou odkrytou občinu?Tady nevyhraje divadlo na efekt.Postupným uvolňováním a zprostředkováním informací dosáhneme pozvolného nekritického výsledku,kdy dojde u většiny k výměně vod.Koneckonců,jaký byl náš začátek?Něco nás sem přitáhlo a přimělo číst tlusté knihy.Věřil bych snad někomu před 4 lety že budu studovat přeložené tlusté knihy?NE.A přesně takhle to funguje.Uvolněním prvních několika kamínků které se stupňují a nakonec strhnou lavinu.Jen je potřeba pracovat na tom,aby tato lavina proběhla cestou evoluce.Efekt sté opice.

   Odpověď
   • Výborně. A na efekt sté opice není ani trochu zapotřebí dávat se jakkoli fyzicky dohromady. Pro ten jsme dáni dohromady příslušností k živočišnému druhu.

    Mimochodem, vytvořit vesnici KSB, dobrý způsob jak KSB zdiskreditovat na desítky let. Stačil by jeden nesvár uvnitř vesnice a každá nula by na to halasně poukazovala všude možně.

    Odpověď
    • Vidím to podobně nebo stejně. Rodina také zůstává rodinou i když se její příslušníci rozejdou po Zemi. Jsou svázáni a udržováni svým malým rodinným egregorem . Proto i zdůrazňování důležitosti rychlého administrativního formálního spojení ČR a SR do ČSR II / a přiznám se , že občas mi to připadá jako optimální řešení , ale pak to v klidu odsunu/ nebude ku prospěchu věci. Daleko důležitější je posilování existujícího sice rozpolceného ale znovu se spojujícího československého egregoru . Důležité je, aby pokrýval všechny generace od nejmenších až po nás seniory. Síla navenek odolné a akceschopné občiny československé je rozhodně víc, než vnitřně zaminovaný formální konstrukt ČSR II.

     Odpověď
     • @Boletus
      Čo máš konkrétne na mysli keď píšeš o „československom egregore“? Ideu neexistujúceho československého národa? Na takomto základe sa predsa nemožno spájať, možné je iba byť spojený. Je potrebné si uvedomiť, že medzi týmito dvomi variantmi je velikánsky rozdiel. Nebudem to tu príliš rozpitvávať, avšak spackaný pokus tohto druhu tu už bol a skončil celkom neslávne.

      Odpověď
      • Oracle 911 13.6.2019 o 6:52

       A ty neberieš Čechov ako svojich?
       Pretože aj takto sa vytvárajú národné egregory a nie tým slobodomurármi podsunutou rozvratnou myšlienkou o „československom“ národe.

       Odpověď
      • O tom masarykovsko-benešovském svobodozednářském konstruktu „čechoslovakizmu“, kde základem je neexistující konstrukt-národ čechoslováků s matkou Prahou nebyla řeč. Pokud rozumíš obsahu pojmu egregor, tak Tě toto v pojmu „znovu se spojujícího československého egregoru“ ani nenapadne. Ten je stavěn na podstatně hlubším historickém fundamentu , než byl konstrukt stát ČSR I jako účelový nástroj při rozbíjení postfeudální Evropy a Ruska na počátku 20.století. A přestože to byl kostrukt-stát, dokázal s úmyslně vloženými a pěstovanými minami díky svým skutečným nositelům – lidem z obou národů- fungovat více jak 70.let a prezentovat tyto středoevropské mini-národy jako velmi schopnou a tvořivou součást Evropy. Rozpad konstrukt-státu byl opět řízený a nemá co dělat s neochotou
       lidí z obou národů co nejúžeji spolupracovat. A být minulostí patřičně poučen.
       Toto jsem měl na mysli.

       Odpověď
       • @Boletus
        Z tvojej odpovede rozumiem, že „čechoslovakizmus“ si na mysli nemal. Pojmu „egregor“ taktiež rozumiem. Rozumiem tiež tomu, že niektoré veci je obtiažne vysvetliť niekoľkými slovami. Avšak na akom „hlbšom historickom fundamente“ je stavaný „znova sa spojujúci“ československý egregor, tomu nerozumiem. Obávam sa, že miešaš fakty s mýtmi. V každom prípade ďakujem za snahu o vysvetlenie.

        Odpověď
        • Zkusím to vyjádřit bez egregorů a fundamentu . Za doklad historické blízkosti Čechů, Moravanů? Slezanů a Slováků považuji nadstandardně vysoký počet smíšených manželství a rodin . A právě v období ČSR I byl nárůst provázání rodinných svazků mimořádný . To nebyla ani nutnost, ani administrativní tlak.
         Obdoba je historická blízkost Rusů a Ukrajinců . I tady si dovolím hovořit o sice dnes potlačovaném, ale přesto egregoru. Tedy , abych se mohl vyjádřit k Tvému dotazu přesněji,zkus mi říci, co považuješ v mém příspěvku za „fakt“ a co za „mýtus“ .
         Možná, že můj názor je ovlivněn osobní zkušeností . Jsem naturalizovaný Slovák s kořeny na moravskoslovenském pomezí . V rodině mám několik československých manželství /včetně mého/ . A to mě možná dává neobjektivní pohled na společné části historie obou národů .Připouštím.

         Odpověď
  • Vyjadrím sa len k občine.
   Oni to vybrali zrejme podľa ruského vnímania slova „obščina“. Je to z vety v Koráne „Nech je medzi vami občina, ktorá…“, kde pôvodné arabské slovo mohlo mať aj mierne iný význam, ale prekladateľ do ruského jazyka vybral práve slovo „obščina“.
   No v duchu KSB sa podľa mňa v tom odráža duch súbornosti. Teda ani nie nejaká „obec“ alebo „komunita“ ale princíp súbornosti, t.j. každý člen KSB vie čo má robiť, a používa rozum pri riadení seba, okolností okolo seba na to, aby boli ciele KSB dosiahnuté. To znamená, že komunita môže byť spočiatku aj rozdrobená po svete, nemusí vôbec žiť na jednej hromade, ale v prvom rade sa snaží vytvoriť v sebe Človeka, čím položí základ kultúry a know-how ako na to, a následne ju prenáša na svoje potomstvo. Ak aj škola a prostredie vyznáva a učí iné hodnoty, treba sa inšpirovať DVTR a riadiť okolnosti života tak, aby eliminoval vplyv školy a výchova potomstva v Ľudí bola úspešná. Takto sa tvorí základ novej spoločnosti. Ak už bude existovať Ľudská kultúra a efektívna zručnosť ako ju prenášať na deti, potom sa môžu takýto ľudia spájať aj do väčších územných komunít, hoci v dnešnej informačnej dobe to nie je až tak nutné, ľudia sú prepojení, ale na druhú stranu by to uľahčilo formovanie zdravšieho prostredia, tlak na školu, atď.

   Tou vetou: „občina, ktorá vyzýva k dobru, prikazuje odobrené, drží od neodobriteľného“ – sa nemyslí robiť kázne druhým, neKobákom, ale radiť tým, ktorí o to stoja, teda svojim vlastným ľuďom a ďalším, ktorí majú záujem. A mýliť sa čo najmenej je v záujme každého jedného človeka.

   Odpověď
   • Jestli je cílem KSB vybudování biologické civilizace , či alespoň ekocentrické civilizace (obojí na bázi spravedlnosti, nikoliv davo-“elitarismu) … bude muset být základem takové civilizace územní jednotka na venkově = obec, občina, osada,… . V ekocentrické mají svou budoucnost i „zelená“ města, která však tuto venkovskou územní jednotku pouze budou doplňovat.
    Tak je to aspoň ohlašováno ohledně cíle v materiálech, které jsou v CZ/SK prostoru přeložené a většina z nich mnou přečtená.

    Tento seriál pokud jsem nalezl prvně VP SSSR mluví o občině (klidně mě opravte – mohlo mi to utéci) – jestli myslí územní jednotku – super (ale je před nimi/námi ještě hodně práce na podobě, jak by taková jednotka měla vypadat)
    Jestli pouze o soubornosti ve společném díle, tak je ještě čeká přijít na to, že biologická civilizace se skládá z venkovských územních jednotek … a je třeba aby ji tu otázku někdo VP SSSR položil nebo aby si jí přečetli z noosféry (kam jsem ji nedávno umístil)

    Odpověď
    • Docela by mě zajímalo jak si představujete civilizaci z venkovských územních jednotek při hustotě 137 obyvatel/km^2 a min. třech dětech na rodinu, jak tady výše zaznělo. To pak spíš budete mít za chvíli město všude… a pak dál co? St. Matthew Island? Calhounova utopie?

     Odpověď
     • Tak jasně, že přelidnění je problém. … ale je to problém celého lidstva (tedy ne jen ZC).

      Který GP plánuje řešit jejich vymřením epidemiemi, vybitím válkou, apod. na 0.5 – 1 miliardu
      VP SSSR – no vlastně nevím jak. Obecně mluví o přechodu k biologické civilizaci přes ekotechnickou civilizace a že to bude na bázi přechodu lidstva k pravověrnosti. … tj. jak to bude vypadat je NEDOŘEŠENO

      V ZC je jasný plán: Rodové statky: tj. min 1ha a ne o mnoho více na rodinu. Plus by něco mělo zbýt na společné (cca 1/3) a něco by mělo zůstat divoké přírodě (???), případně těm městům.
      Což mi podle hrubých výpočtů vychází, že planeta by takto uživila na 5-7 miliard na Rodových statcích a něco málo jako obsluhu v těch městech.
      Každopádně je v jednom příběhu naznačeno, že ne všichni budou moci mít děti, protože nebudou volné pozemky pro další 1ha usedlosti. Ten pár to v tom příběhu přijme (tj. ta redukce na ekologicky udržitelnou populaci planety Země takto proběhne bez otřesů, které budou průvodním jevem jakéhokoliv jiného scénáře)

      Zároveň je tam před tyto dobrovolně bezdětné předložena idea, která dává možnost organoleptického přenosu života na jiné planety.
      Na což jsem nalezl v KSB toto: Království Boží = civilizace na bázi KSB, resp. pravověrnosti – má trvat tisíc let. Tím tisícem let panování této civilizace lidstvo završí současnou etapu evoluce, resp. vytvoření Království Boží je cílem této etapy evoluce, ale po cca 1000 letech jeho panování si lidstvo určí další evoluční cíl. A VP SSSR k tomu řekl, že neví jaký bude ten další cíl, že ten si lidstvo určí až poté.

      Já jsem přesvědčen, že jestliže ten současný cíl dle VP SSSR se někdy parafrázuje tak, že každý člověk se má stát Člověkem, tj. zástupcem Božím na Zemi.
      Jenže Bůh stvořil život na Zemi, Společnost stvořená ze zástupců Božích na Zemi by jako další evoluční krok mělo lidstvo (složené ze zástupců Božích na Zemi) zvládnout celé Boží dílo – tj. organoleptický přenos života na jiné planety. .. a to je ten další evoluční krok po skončení tisíciletého panování toho Království Božího na Zemi… a teprve tento krok vyřeší ten současný přetlak populace na Zemi spravedlivým způsobem. Jiný spravedlivý způsob, jak vyřešit přelidnění neznám.

      Odpověď
  • Ондрей 14.6.2019 o 9:48

   Jura,
   súhlasím s tvojím názorom. ZC som prečítal celé a okamžite ma napadla súvislosť a prepojenie s KSB. Podľa mňa i ZC i KSB majú rovnaké ciele a jedno druhému pritom neodporuje. Ba čo viac, navzájom sa môžu a podľa mňa sa aj v mnohom dopĺňajú. Podľa ma, kým sa KSB masovo rozšíri bude zlyhávať u mnohých ľudí na pojmoch, ktoré používa. Myslím hlavne ľudí, ktorí nemajú dostatočne vyvinuté abstraktné myslenie a nie sú schopní dostatočne vstrebávať poznanie cez štúdium kníh. Naproti tomu mnohí z týchto majú vyvinutejšie vnímanie prostredníctvom citov, intuície a na úrovni vlastného podvedomia s ktorými ZC citlivo pracuje. ZC som prečítal 2x a nikde som nenašiel niečo, čo by bolo namierené proti človeku. Naviac, cez jednoduché princípy rodových statkov možno pochopiť súvislosti a princípy a procesy, ktoré sa inak teoreticky vysvetľujú dlho a nudne a treba vziať v úvahu, že teoretické poznanie treba predovšetkým učiť deti, ktoré nedokážu pochopiť zložité vetné konštrukcie a „dospelé“ myšlienky z kníh. Zato však veľmi dobre chápu obrazy a príklad starších ľudí, čo ZC vie jednoznačne zabezpečiť už od útleho detstva. Okrem toho, treba si uvedomiť, že ekologické problémy nebudú čakať na to, kým sa „dovzdeláme“. Riešenie je nutné okamžite a treba začať hneď. Každý, kto má vzťah k prírode môže začať tvoriť okamžite a bude hneď vidieť výsledky svojej činnosti v podobe vlastnej nezávislosti a sebestačnosti = nezávislosti na systéme. Áno, situácia nie je ideálna, ale nie je možné ďalej čakať, kým sa rozhúpe dostatočné množstvo ľudí, kým budeme mať všetko potvrdené našim rozumom, lebo máme strach prijať pravdivú informáciu aj iným spôsobom ako cez naše racio. ZC dáva jasný a jednoduchý návod pre každého človeka, ako on sám môže byť samostatný a nezávislý. Ak chceme budovať spravodlivú spoločnosť, úplne prvá vec, ktorú treba zabezpečiť je potravinová samostatnosť. Bez nej sme rabmi a chápali to už ľudia dávno pred nami, že prijímať jedlo z rúk cudzej osoby je riziko. My síce sýtime svoju myseľ, svoje teoretické poznanie, ale stále sme závislí vo všetkom na obchodných reťazcoch a výrobcoch potravín, ktorých produkty práve to fungovanie našej mysle zahlcujú a spomaľujú, a tým zásadne prispievajú k tomu, aby sme ostali v rabskom položení. Bez vzťahu k pôde a prírode a k zemi nie je a nebude žiadneho pokroku k typu psychiky „človek“ a svedomie nie je iba doménou KSB. Preto treba hľadať ako môžu KSB a ZC spolupracovať a nie odsúdiť poznanie na základe osoby autora, ktorý je len prostredníkom, presne ako píšeš.

   Odpověď
   • Seženu si mail u Hoxe a napíšu ti …

    Odpověď
   • Ондрей, v podstate dá sa so všetkým súhlasiť, len je potrebné vychádzať z reálneho stavu spoločnosti na tejto Zemi. Sú rôzni duchovia, ktorí sa vtelili do ľudských tiel. A ak my, Človekovia – aspoň tí, ktorí sa snažia byť človekom – tu chceme existovať, tak sme nútení byť na vysokom stupni technického a technologického vývoja, ktorý nám zabezpečí našu fyzickú ochranu. V opačnom prípade nás akákoľvek fyzická sila prevalcuje a staneme sa nútene členmi davo-elitárnej spoločnosti. Sloboda Ducha je možná, ale sloboda tela si vyžaduje zodpovedajúce prostriedky.

    Odpověď
  • První vlaštovky http://www.lowriseplanet.net/ „fraktálni“ urbanizace se správními celky okolo 10k nemusí být utopii. Tuto myšlenku grilují ve svém neokortexu tak pět let,ale kosti ještě nevylezly…..

   Odpověď
 29. Úryvok z textu „VP ZSSR: O etike a jej úlohe v živote 3″:
  http://leva-net.webnode.cz/products/vp-zsssr-o-etike-a-jej-ulohe-v-zivote-3/

  „Okrem toho, spoločnosť v Rusku má už od čias Bylín takú «národnú zábavu»: ak krajina upadá do silnej krízy alebo ak v nej už uviazla a nachádza sa na hrane záhuby, tak všetkých, ktorí sa snažia nedopustiť krízu alebo vytiahnuť krajinu z katastrofy — treba zosmiešňovať, tyranizovať, držať vo väzení a vyhnanstve, alebo ešte lepšie — zabiť. Ak sa to nepodarí, a takíto ľudia predsa len dokázali odvrátiť krízu alebo vytiahnuť krajinu z katastrofy, tak po smrti ich treba ohovoriť, a na piedestál hrdinov a svätých postaviť idiotov a podliakov — tých, ktorí krajinu uvrhli do katastrofy alebo ju k nej viedli“
  + všetky príklady z dejín, uvedené pod úryvkom…

  - Tu je to síce ironicky nazvané „národnou zábavou“, no z môjho pohľadu je to úplne dokonalým príkladom PSYCHOTROCKIZMU. Presne toto je psychotrockizmus, a takto sa prejavuje.

  Odpověď
 30. http://leva-net.webnode.cz/products/dekuji-rusku-za-vitezstvi-ve-druhe-svetove-valce/

  Odpověď
  • SSSR mělo 27 milionů obětí, ale USA jenom půl milionu. Tak o jaké čtvrtině válečné tíhy tam autor píše?!

   Odpověď
  • V článku som našiel 2 chyby:
   Pred slovom/prívlastkom „rodiny“ chýba slovo/prívlastok „židovské“.

   Odpověď
 31. http://leva-net.webnode.cz/products/vp-zsssr-o-etike-a-jej-ulohe-v-zivote-1/

  Odpověď
  • popolvár 22.5.2019 o 18:22

   najvic sa mi páči ten Morálny kódex budovateľa komunizmu, Škoda že sa dodržiaval len formálne…

   Odpověď
 32. http://leva-net.webnode.cz/products/ne-vedomostni-koncepty-jak-se-vyrabi-ovcan/

  Odpověď
  • …môj dojem z prečítaného článku je podobný ako po prečítaní knihy od Ericha Fromma : Mít, nebo být

   Odpověď
   • Oracle 911 19.5.2019 o 17:20

    Mať alebo byť je základná otázka duchovného rastu…

    Odpověď
    • S tým možno len súhlasiť. Bolo to vyslovené aj v jednom filme Lucy („..čas je jednotkou…“).

     Odpověď
  • Ako velmi pekny clanok. Sa mi paci ako autor vyborne vystihuje postavenie dnesneho klasickeho cloveka v spolocnosti. On je jednoducho strateny. Vsetko ide pre neho prilis rychlo, nestiha sa orientovat a mozno sa mu ani nechce.

   Odpověď
   • …pre mňa najdôležitejšia veta z článku: ,,Dnes již prakticky nikdo neumí vyjadřovat nespokojenost adresně.“

    Odpověď
  • Neujme se někdo úkolu vyspecifikovat vektor cílů pro nastavení lidských (ne biorobotnich) učebních osnov pro české základní školy?

   Odpověď
 33. Nemůže být tohleto projev matrice?
  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/oprava-tanku-bude-stat-miliony-podivejte-se-na-jejich-stav-po-tragicke-nehode-v-praze-72157?dop-ab-variant=3&seq-no=1&source=hp

  Odpověď
 34. http://leva-net.webnode.cz/products/ksb-koncepcia-spolocnej-bezpecnosti-svazek-ii-kapitola-3-socialne-prosesy-vo-vychodnom-bloku-32/

  Odpověď
 35. K článku :
  „Krátký kurz, kapitola 10. Kľúčový ústavný princíp. «Spoločnosť je moc»: spätné väzby v ekonomike“ je v jeho závere poznámka prekladateľa toto „Ak sú na výber len tieto dve možnosti – partmaximum, alebo represie, tak ja osobne za seba si vyberám možnosť tretiu: nech si riadi kto chce, ja sa vám na to môžem „vykašľať“, ja sa uspokojím aj s prácou vo výrobe – osem hodín a „padla“… Pre mňa je partmaximum do neba volajúcou nespravodlivosťou! – pozn. prekl.“

  Čo si o tom myslíte?

  Odpověď
  • Popolvár 8.5.2019 o 19:50

   Omylom som zaslal Hoxovi prvotný preklad tejto kapitoly. Vo finálnej verzii táto poznámka už nie je. Na relevatnú odpoveď na tvoju otázku je potrebné, aby si každý, kto sa chce k tomu vyjadriť, prečítal celú kapitolu.

   Odpověď
 36. Študent KSB 17.4.2019 o 16:25

  Čo je to patriotizmus ?

  Analytická správa

  http://leva-net.webnode.cz/products/co-je-to-patriotizmus/

  Odpověď
  • Jsem sám, kdo to nemůže stáhnout? L

   Odpověď
   • Putinovec 20.4.2019 o 13:59

    Jsme dva.

    Odpověď
    • Už tři

     Odpověď
     • popolvár 20.4.2019 o 15:06

      už som písal Hoxovi na mail, že to neide stiahnuť…

      Odpověď
      • Mart’as 20.4.2019 o 16:44

       Na ipadu pres safari to jde stahnout ..

       Odpověď
     • :( a išlo to.

      Odpověď
 37. http://leva-net.webnode.cz/products/m-v-velicko-problematika-statnosti-motor-spolecenskeho-rozvoje/

  Odpověď
 38. Veličko: Beseda o výchově
  http://leva-net.webnode.cz/products/michail-viktorovic-velicko-beseda-o-vychove/

  Odpověď
  • Otázka č.1 V besedě je zmiňována Pravěká pohádka (Primitivní pohádka) … https://www.youtube.com/watch?v=3siMZQvbroY

   Je to názorná pomůcka pro pochopení typů psychiky… a že by jí měly sledovat děti (klidně již od 2-3 let věku) a dospělí by měli být připraveni na to, odpovídat na jejich otázky ohledně této pohádky.

   Takhle malé děti však neumějí číst – nebylo by dobré tu pohádku nadabovat?
   (případně jestli někdo umí hledat v archivech ČT, tak jsem přesvědčen, že se za komunismu musela pro děti vysílat v našem jazyku)

   Odpověď
 39. http://leva-net.webnode.cz/products/jak-se-dela-p-rezident/

  V souvislosti s prezidentskými volbami na Slovensku jsem si vzpomněl na první polistopadové prezidentské volby v ČSSR. Tak nějak se očekávalo, že bude prezidentem Dubček, ale jakoby odnikud se objevil jakýsi Havel, kterého v Praze znalo jen pár lidí, mimo Prahu nikdo a na Slovensku stejně tak. Celá Praha byla polepena barevnými plakáty s Havlem, přestože se nejednalo o přímou volbu prezidenta. Paralela s Čaputovou jako vyšitá, scénář je pořád stejný, jen plakáty vystřídala mainstreamová média.

  Odpověď
  • + si dovolim doplnit, ze te havaria Dubceka bola profesionalna vrazda
   …a este aj letisko podla Havla premenovat je uz vazne dobre navrhnuta komedia.

   Odpověď
   • Stejně jako nyní chtějí ve Washingtonu pojmenovat něco po McCainovi…

    Odpověď
   • To je nespochybniteľné najmä so zreteľom na stratený kufrík.

    Odpověď
   • O tom aká technika bola použitá pri havárii A.Dubčeka,piše autor na svojom webe specnaz.cz ,bohužial už dlhú dobu je prístup k článkom spoplatnený…kto má teda záujem,músí si trochu priplatit…avšak určite sa to oplatí…sú tam výborné veci ,)

    Odpověď
 40. http://leva-net.webnode.cz/products/pozvanka-na-krest-novych-knih-ksbpress/

  Odpověď
  • Tak si vezmu dovolenou!
   Mám prosbu, bude možnost si zakoupit jednotlivé knihy i na místě?

   Odpověď
   • Aha, stačí si přečíst celý text…ano, knihy se budou na místě i prodávat.

    Odpověď
  • Moc hezké :-)

   Odpověď
  • Hox – čislo domu souhlasí? je to 36 ?

   Odpověď
   • Díky za upozornění. Správné číslo domu je 1536/35 ….. opravíme

    Odpověď
  • Věřím, že nedáváte „všechna vejce“ do jednoho košíku… Velmi rád konceptuální hnutí podpořím.

   Odpověď
  • Bude aj nejaky video zaznam z krstu?

   Odpověď
 41. http://leva-net.webnode.cz/products/zahajen-prodej-novych-knih-v-nabidce-ksb-press/

  Odpověď
  • Supeeeer!!!

   Odpověď
  • Študent KSB 13.3.2019 o 16:55

   Ďakujem za vašu skvelú prácu

   Odpověď
  • Ďakujem. Chystá sa aj Posledný gambit? Zachytil som, že Taran natáča film. Videl som upútavku, myslím, že zháňa peniaze.

   Odpověď
   • Vydání cca Pozim/zima 2019):

    -Dotisk Sad roste sám?..
    -Základy sociologie 5
    -Prozatím neurčeno
    -Prozatím neurčeno

    Na ty dvě pozice „prozatím neurčeno“ jsou tyto kandidáti:
    -Jazyk náš: ako objektívna dannosť i ako kultúra reči
    -Poslední Gambit
    -Od Antropoidnosti k ľudskosti
    -Dostatečně všeobecná teorie řízení (DVTR) (revize překladu je hotová)
    -Koncepce společné bezpečnosti “Mrtvá voda (probíhá revize překladu)
    -Sborník (resp. sborníky) (několik krátkých analytických zpráv – jednotlivě jsou moc malé na lepenou vazbu … a někdo by musel udělat jejich výběr)

    Vyjádřete se i ostatní.

    Odpověď
    • Já osobně bych byl pro DVTR. Knih z KSB je hodně. DVTR je jenom jedna a podle mne taky celkem důležitá, protože se zde hovoří o těch supersystémech. Navíc, je už po revizi.

     Odpověď
     • Ano, to je horký favorit …

      Odpověď
      • Za me take DVTR, zaklad KSB.

       Odpověď
     • Souhlas – DVTŘ.

      Odpověď
    • DVTR

     Odpověď
    • DVTR a Voda mrtvá.

     Odpověď
     • (ale ten výběr je těžký, všechno to jsou důležité texty)

      Odpověď
      • ještě jedna pozice je volná

       Odpověď
       • Tak já jako milovník Sherlocka jsem pro Poslední gambit, moc se těším na papírovou verzi, ale uvědomuji si že to není nejdůležitější text.

        Odpověď
        • No, já též netrpělivě čekám na Posl. gamb., pro manžela, protože, to by četl, jinak to ostatní se mu jeví náročné. Četl jen Sad rost.. a to i trochu pod nátlakem. A šlo by to i jako dárek pro příbuzné. Jinak DVTR, v té poslední úpravě se mi lépe vnímá, než to první, co jsem si vytiskla. A v sociologii je DVTR jen zkráceně. Lepší se mi vrací ke knížce, než sedět u počítače.

         Odpověď
         • přesně. Taky se mi z papíru studuje podstatně lépe.
          S tím gambitem taky souhlasím, je to lehké čtení a ledaskomu to otevře obzory k hledání dalších souvislostí.

          Odpověď
          • Gambit je fajn, ale vidim eventualni problemy v tisku s temi rozbory z novin. Obrazky budou pravdepodobne ve spatne kvalite.

           Odpověď
      • … resp. Voda ještě není připravená, ale to se může změnit.

       Odpověď
    • O co jde v případě dotisku „Sad, roste sám?…“

     Odpověď
     • Nové skladovací prostory nejsou hotové – rekonstrukce střechy.
      Ve stávajících jsme dělali defragmentaci maximálně jak to šlo. Nějaké místo se díky tomu našlo (pro tyto knihy), ale na další paletu již místo není. … takže příště.

      Odpověď
      • no, jsem dost možná schopen zajistit skladovací prostory pro libovolné množství palet, ale to je hlavně otázka dopravy, museli bychom je dostat ku Praze.

       Apropo, rekonstrukce střechy, jak symbolické:)

       Odpověď
       • Režie (nejen finanční, ale hlavně pozornosti člověka, který by to musel organizovat) přesahuje efekt … prostě Sad bude půl roku až rok vyprodaný.
        A my tu pozornost potřebujeme věnovat dokončení rekonstrukce … a dalším knížkám.

        Odpověď
 42. http://leva-net.webnode.cz/products/lekce-generala-k-p-petrova-uvod-do-ksb-ceske-titulky/

  Odpověď
  • Je možné všetky jeho videá – texty nájsť vo formáte pdf. ?

   Odpověď
   • Toto by aj mňa veľmi potešilo, pretože ruštinár som podpriemerný (hoci maturita za 2) a táto téma je pre mňa veľmi zaujímavá.

    Odpověď
    • Pridavam se k Brunerovi..
     Zrovna pred tydnem jsem se na neho zacal opet divat a proti Fursovovi je to „“dovolena“",… pomalu, pekna artikulace /vremeni mnogo../

     Odpověď
  • Videa od generála Petrova jsou úplně nejlepším seznámením a vstupem do studia Koncepce. Je velmi srozumitelný a jeho názorné schemata jsou skvělá. A to bez ohledu na mínus 15 let.

   Odpověď
   • Tiež som kedysi začínal Petrovom :)
    ..a samozrejme Zaznobinom na mp3 dokola
    cestou busom, vlakom, popri svojej bežnej robote.

    Tak som si i obnovoval ruštinu,
    ktorú som v podstate úplne zabudol..
    Takým štýlom sa takmer z nuly
    obnovila za pár týždňov.

    Ani azbuku som nevedel čítať..

    Odpověď
  • Díky za tyto videa. Nevím, zda-li je to tím, že KSB již nějakou dobu studuji, ale projev generála Petrova je tak jasný a srozumitelný, že ho zkusím ukázat někomu prozatím „nepolíbenému“. Vím, že se zde pan generál Petrov již v minulosti probíral, nicméně já ho takto vidím a slyším poprvé a myslím si, že je jeho informační hodnota neocenitelná.

   Odpověď
 43. Prosím Vás o nasledovné materiály:

  -Analytická zpráva ze série K současné situaci vnitřního prediktoru SSSR z roku 2006 – Smuta na Rusi: její zrod, průběh, překonání…
  -Analytická zpráva Fondu konceptuálních technologií – Zákon o Centrální bance Ruské federace a suverenita Ruska – součást knihy O světě křivých zrcadel.
  -Stát, to je systém pro přežití národa.

  ajoslav@ya.ru

  Odpověď
  • Nešlo ti to vyhľadať, alebo stiahnuť?

   Odpověď
   • ani vyhľadať…vobec nikde som tie veci zatial nenašiel…

    Odpověď
  • Vše je zde:
   https://fct-altai.ru/c/analitika

   Odpověď
   • dik, ešte som tam ale nikde nenasiel tu “ Smuta na Rusi, její zrod, prubieh a prekonani“ …? A po našom by to niekdo nepreložil?

    Odpověď
 44. http://leva-net.webnode.cz/news/znicit-detem-zdravi-a-vzit-jim-schopnost-se-ucit-o-uciteli-narodu-janu-amosu-komenskem/

  Odpověď
  • Zajímavý názor ….

   Jen nesouhlasím s faktem, že sezení dětí ve školách zavedl Jan Amos Komenský.
   Škola hrou prostě není sezením v lavicích … to z toho udělala až Marie Terezie.

   Odpověď
  • Video o metodě Bazarného:
   http://kob-media.ru/?p=9223

   Odpověď
   • DušanBe 7.3.2019 o 12:25

    Díky za video.

    Odpověď
  • Tak zase abychom s vanickou nevylili i dite… musime si uvedomit v jakem stavu bylo skolstvi pred Komenskym, a v jake dobe zil Komensky a kdy zije Bazarnyj. A take kolik ruznych alternativnich skolstvi se v poslednich desetiletich vsude vyrojilo a jak si pak jejich absolventi-obeti realne stoji vuci tem „prorezanym chudakum“, kteri zazili jeste kvalitni socialisticke skolstvi, ktere na Komenskem stale jeste velkou mirou stavelo.
   A kdyz budou deti celou dobu pobihat po tride, tak se nic nenauci – sebehezci povidani o harmonickem vyvoji nezakryje prosty fakt, ze k uspechu pri studiu je predevsim potreba „mit nervy ocelove a zadek oloveny“.

   A pokud opravdu chcete resit zdravi behem vyuky, tak bych doporucoval si vsimat spise prostredi ve kterem se deti uci:
   spatne vetrane mistnosti zamorene nadkritickym i koncentracemi CO2:
   ekn.cz/mereni-v-ceskych-skolach-zaci-pri-hodinach-dychaji-vzduch-s-obsahem-co2-vyssim-nez-pripousteji-hygienicke-limity-hur-se-kvuli-tomu-uci/

   mikrovlnne zareni z mobilu, wifi, routeru, zpusobujici bunecny stres:
   https://www.idnes.cz/mobil/tech-trendy/francie-zakaz-mobilu-ve-skolach.A180731_112504_mob_tech_jm
   http://elektrosmog.voxo.eu/dna-bunky-a-em-pole

   ci jen samotny vliv modernich technologii na vyvoj cloveka:
   https://www.databazeknih.cz/knihy/digitalni-demence-jak-pripravujeme-sami-sebe-a-nase-deti-o-rozum-198686

   Odpověď
  • Glorifikace Komenského mi už též nějakou dobu silně něčím nevábným zaváněla…stejně jako glorifikace sv. Václava, Karla IV, apod…

   To, co Bazarný říká ve videu, zní logicky.

   Odpověď
 45. Jak mám chápat,že Moldavsko pohltí Rumunsko,poněvadž Rumuni nemají koncepci sjednocující národy,kdežto Moldavsko v Ruském světě(pod Dadonem)ano.Teď je(Rumuny)zase pohltí Maďaři???Nebo to jsou dva různé plány(Rusko vs Gp?).Děkuji..

  Odpověď
  • Řekl bych, že Rumunsko je umělým státem vzniklým z vyšší vůle někdy kolem roku 1860. Základem bylo Valašsko a část Moldávie. Po ww1 byla k těmto územím připojena Transylvánie (hraniční území R-U), Bukovina a Besarábie (historická území původní Moldávie), no a Banát (historické území Srbska a Uherska). Takže slepenec. Rumunsko mělo hrát aktivní politickou roli v černomořské oblasti – viz. státní vlajka se svislými pruhy s převahou modré a červené.

   Takže dělení by nemuselo být až tak od věci – záleží na rumunské elitě. Právním nástupcem R-U je Rakousko, nicméně s Transylvánií nemá hranici, takže by bylo aktuální asi Maďarsko. No a Valašsko, Besarábie a Bukovina pravděpodobně k dnešnímu Moldavsku. Zbývá Banát – o ten by se podle historického klíče podělilo Srbsko s Maďarskem.

   Odpověď
 46. KUPREDU DO MINULOSTI
  https://www.kupredudominulosti.cz/
  https://cs-cz.facebook.com/kupredudominulosti/
  https://www.kupredudominulosti.cz/novotny-jaromir-4d-putin-zastavil-rozpad-ruska-a-jeho-rozkradani-ze-zahranici-a-mistnimi-oligarchy-otazkou-je-zda-se-ho-nepokusi-sundat/
  Chtěli ten program zrušit v roce 2016
  KYŠA: Rozhlas ruší pořad Kupředu do minulosti – vrchol veřejnoprávního kretenismu
  Zdroj: https://www.lidovky.cz/nazory/kysa-rozhlas-rusi-porad-kupredu-do-minulosti-vrchol-verejnopravniho-kretenismu.A161214_175346_ln_nazory_gib

  Odpověď
 47. Vzhľadom na komentár p. Pjakina k V4 a stretnutí v Izraeli… Neviem ako ostatní, ale mne sa projekt V4 od začiatku javil ako monarchistický, teda aj s ohľadom na jeho zakladajúcu zmluvu a tento jasný komentár to iba podporil. Neviem či je v našom záujme podporovať tento projekt s tým, že cieľom je vytvorenie takpovediac hranice v strede Európy od severu na juh, medzi východom a západom v podobe Rakúsko-Uhorska 2.0… Zarazila ma taktiež téza o pohltení Rumunska Maďarskom… Na Slovensku máme skúsenosti s tvrdou maďarizáciou a ponemčovanie v Čechách so sudetským problémom, ktoré vyústilo v rad nebezpečných a krvavých dejinných udalostí, ktoré vyriešili až Benešove dekréty a snaha o ich likvidáciu tiež nie je neznáma vec… Preto sa mi javí vec obnovenia Československej štátnosti v záujme zabezpečenia reálnej životaschopnosti našich národov a ich zachovania do budúcnosti, celkom v inom svetle aj vzhľadom na historické skúsenosti so vzájomného spolužitia a veľmi kladné výsledky spoločného štátu, ktorý bol rozbitý proti vôli jeho obyvateľov…

  Odpověď
  • Boletus 4.3.2019 o 8:33

   Viszegrad i Mezimoří jako nadřazený celek jsou globalistické projekty s roztažením v čase.
   Pokud vezmeme v potaz objektivní charakter globálních procesů, ale subjektivní možnost jejich řízení, není třeba stahovat kalhoty. Příklad vývoje Ruska od poloviny 80.let do dneška / a doufám že i budoucnosti/ nám skýtá optimistický příklad.

   Odpověď
  • Platí taková zásada: „Žij a nech žít.“
   Tím se řídí Rusko v zachování kultury všech národů
   (a je to jako s dětmi – naučit je samostatnosti, schopnosti stát na vlastních nohou s respektem k společnosti i prostředí).
   Dále tu máme: „Využití energie protivníka k sebeobraně.“
   Projekt je jedna věc
   a jeho uchopení a realizace je věc druhá.
   Tzn., že můžu použít věci prospěšné a využít je,
   ty méně vhodné minimalizovat (na základě toho je důležité, jak s projektem V4 sama naloží).
   Láska přináší strach (o vše co milujeme, potřeba chránit).
   „Chceš-li pomoci druhým, postarej se sám o sebe.“
   Tj. nutnost studia tlustých knih (moje kapka v oceánu kolektivního vědomí).
   Rusko zachováním národních kultur podporuje jejich vývoj k vyššímu vědomí, čímž nedochází k multikulti chaosu ve vykořeněném davu,
   tj. „mnohem menší nákladnost provozu a řízení až k neuřízení ústícím do katastrof“.
   My se nerodíme do prázdného prostředí, které s našim odchodem mizí,
   ale do „nějakých podmínek“, které přetváříme (podle svého vědomí a svědomí, nebo jeho absence).
   Záleží na nás, jak si s tím s pomocí Boží poradíme.

   Odpověď
 48. Jan Lakota 3.3.2019 o 11:00

  Dobrý deň!

  Dovoľuejm si komentovať túto vetu z Pjakina 18.02.2019:

  „V Rusku proběhla Velká říjnová socialistická revoluce, která plně odpovídala Božímu záměru a ruský svět se začal rozvíjet v podobě SSSR.“
  Ak mal byť tento chazarský štek, ktorého výsledkom boli milióny mŕtvych Božím zámerom, tak je potrebné, aby sme „prezreli“. Toto Božie dopustenie (ktoré je ťažko pochopiť) bol všetkým iným, ako rozvíjaním sa ruského sveta, ktorý skoro pod nadvládou Satana-Jahveho skoro zanikol.

  Odpověď
  • Daj nejaké argumenty a dôkazy, že to nebolo v súlade s Božím zámerom, že výsledkom boli milióny mŕtvych a že ruský svet bol pod nadvládou Satana – Jahveho.
   Inak je to len tvoj štek.

   Odpověď
   • Jan Lakota 4.3.2019 o 7:11

    Možno by ste mali začať knhou: Alfred Rosenberg „Mor v Rusku“. Kniha vyšla prvýkrát v roku 1922. Ďalej je to Anthony Sutton „Wall Street a boľševická revolúcia“. Ak ste presvedčený, že milióny mŕtvych sú Boží zámer, tak vyznávate iného boha ako ja. Táto genocída ruského národa vykonaná pod Jahveho zástavami nemá v jeho histórii obdoby.
    Keď si pripomeniete Pjakinov „formát Astany“ veľa vecí sa vyjasní… Stačí sa na Astanu pozrieť. Fuj. Pán Boh s nami a zlé preč!

    Odpověď
    • A přesto, z nějakého důvodu lidé za Sovětský svaz bojovali, na rozdíl od carského Ruska. Nech tu epochu na posouzení těm, co ji zažili, nebo si přečti nějaké knihy od autorského kolektivu VP SSSR na to téma, přeložené jsou asi 3. Nebo si přečti článek linkovaný níže.

     Odpověď
     • Jan Lakota 4.3.2019 o 9:55

      i) Aj za cárske Rusko bojovali, a to dobre. Pokým „agitátori “ nerozložili armádu. Rusko 1. svetovú vojnu vyhralo a hanebným Brest-Litovským mierom o víťazstvo prišlo.
      ii) Ani Pjakin v tej epoche nežil. Sme asi rovnako starí, mne sa zdá že je o niečo mladší ako ja. Ale moji rodičia si veľmi dobre pamätajú program „Interheľpo“. Ako tí naivní išli „pomáhať“ budovať červeným Sovietske Rusko. Vrátili sa oblečení vo vreciach. Ak sa vôbec vrátili…
      iii) Nemajte mi to za zlé, ale to, čo postihlo Rusko po chazarskom puči (februárová revolúcia a“VOSR“) naozaj nemá obdoby v ľudských dejinách a genocíde ruského národa. Lenin a Trockij, dvadsiate roky, hladomor a vraždenie, mučenie, násilná emigrácia (nemám na mysli hladomor v 30. rokoch na Ukrajine (a inde)).
      iv) Možno treba čítať Solženicyna „200 rokov spolu“, druhý diel.

      https://www.youtube.com/watch?v=LJVThLDT4-0
      (toto je aj v ruštine, ale neviem nájsť zdroj)

      https://www.youtube.com/watch?v=bEzejRkT78A

      Odpověď
      • Je třeba nevěřit pohádkám. Carské rusko bylo drtivé většině lidí ukradeno, jakmile skončil chaos občanské války. Sentiment po carském rusku v SSSR neexistoval, existoval jen u toho 1-2% obyvatel, kteří žili před revolucí jako parazité. A ti necítili nostalgii po carském rusku, ale po statusu parazita.

       Odpověď
       • Oracle 911 4.3.2019 o 10:31

        Doplním: podľa historických záznamov asi 1/3 regrútov nebolo vhodných na službu v armáde kvôli následkom pod výživy.
        Toľko na margo „dobre bojovali“.

        Odpověď
    • Milióny mŕtvych určite nie sú Boží zámer. Ale miera krvavosti vývinu dejín závisí jednak od mravnosti a jednak od miery vzdelania a osobnostného rozvoja každého človeka, ktorý sa účastní dejinných udalostí. Ak väčšina zúčastnených sa bude dívať na ľudský život podľa príkladu, ktorý zažil J. V. Stalin medzi prostými ľuďmi na Sibíri -
     «Spomínam si na prípad zo Sibíre, kde som bol jeden čas vo vyhnanstve. Bolo to na jar, v čase povodne. Tridsať ľudí išlo na rieku chytať drevo, unášané rozbúrenou veľkou riekou. K večeru sa vrátili do dediny, no bez jedného kamaráta. Na otázku o tom, kde je tridsiaty, oni ľahostajne odpovedali „ostal tam“. Na moju otázku: „akože tam ostal?“ oni s tou istou ľahostajnosťou odvetili: „čo sa pýtaš, utopil sa, stalo sa“. A tu zrazu jeden z nich zrazu mal niekam naponáhlo, prehlásiac, že „mu treba ísť kobylu napojiť“. Na moju výčitku, že že oni žialia viac za dobytkom, než za ľuďmi, jeden z nich odvetil za všeobecného súhlasu ostatných: „Načo žialiť za nimi, za ľuďmi? Ľudí môžme vždy narobiť, ale kobylu…

     Více zde: http://leva-net.webnode.cz/products/je-hlupe-si-mysliet-ze-zli-netvoria-zlo-o-praci-dobe-a-dovode-smrti-j-v-stalina/
     Ak väčšine vtedy žijúcich obyčajných ľudí bol kôň viac ako človek, nemôžte sa čudovať, že Rusko stál prerod z cárizmu na socializmus státisíce obetí. Neporovnávajte tú dobu zo svojho pohľadu, keď naše merítka sú už nastavené tak, že požiarnici chodia na výjazdy kvôli „chúďaťu“ mačke na vysokom strome, alebo keď niekto dostane za vystrieľanie 77 ľudí 21 rokov vo väzení, na ktoré sa nechytajú naše trojhviezdičkové hotely.
     A pritom dnes nikomu z kresťanov nevadí, že pod zástavou Boha (vraj) v Starom zákone zomierali krutou smrťou rukami vyvoleného národa desaťtisíce ľudí (menejcenných?!)

     Odpověď
     • na svete ja malo lidi. cim vice, tak jen dobre.

      Odpověď
     • Ano, s tymto sa da suhlasit

      Odpověď
  • Stavíš své závěry na nesprávných předpokladech. Božím záměrem byl fakt, že trockistům a Západu vypadlo řízení toho procesu z ruky a ruský svět tím dostal k dispozici 30 let bouřlivého rozvoje, který zabránil jeho plánované a konečné likvidaci. A ti, kterým ten plán nevyšel pak v rámci svých možností alespoň rozšiřovali lži vinící jejich plánované i skutečné oběti z jejich vlastních zločinů. No a ty to po nich hloupě opakuješ. Doufám, že z neznalosti. Měl by sis z toho (třeba) Pjakina vyposlechnout víc, než jednu větu. Mimochodem, měl by sis také uvědomit, že bychom tady, včetně tebe samotného, zřejmě vůbec nebyli, nebýt toho Záměru a také neskutečného hrdinství, odhodlání, sebeobětování a dobroty lidí, po kterých tě ti skuteční viníci teď učí plivat jako cvičenou opici.

   Odpověď
  • http://leva-net.webnode.cz/products/neni-bolsevik-jako-bolsevik-aneb-co-doopravdy-znamena-stalin-zradil-marxistickou-revoluci/

   Odpověď
  • To, ze to stalo tolko ludskych zivotov, to bolo bozie dopustenie, kedze ludia mali kvalitu aku mali. Ale to, ze v podstate za cias Stalina sa ludia zo zemlaniek presunuli do rakiet, ze chudobne dieta, ktore bolo na zaklade predurcenia genov nastavene osudom na to byt nevolnikom na statku nejakeho bojara a stal sa niekde lekarom, to uz bol ten rast.

   Odpověď
  • Jane Lakoto – rozumím, ale jde jen o výšku nadhledu, to je vše.
   Co je dobro a co je zlo? Jedna a táž věc hodnocená v různých souvislostech.
   KSB hodnotí VŘSR jako dějiný zlom na planetě Zemi, kdy se poprvé za několik tisíc let, společnost začala vymaňovat z otrokářské biblické doktríny.
   Spočtete-li, kolik obětí spáchala za celou dobu svého panování otrokářská biblická doktrína, bude to neskonale větší Boží dopuštění, než Boží dopuštění, která tatáž biblická doktrína spáchala „jenom“ při VŘSR, právě proto, aby potlačila snahu Ruska nahradit jí lepší cestou.
   Věřím, že z téhle úrovně se bude VŘSR jevit jako Boží záměr i Vám.

   Odpověď
 49. http://leva-net.webnode.cz/products/otazka-odpoved-v-v-pjakina-ze-dne-25-2-2019/

  Odpověď
  • JanJohan 4.3.2019 o 10:27

   Mohl bych se zeptat je zde někde práce Stát jako systém pro přežití jak o něm píše p.Pjakin?
   Děkuji

   Odpověď
   • Tady je v RJ http://www.vodaksb.eu/diskuse/ksb-a-dvtr/comment-page-5/#comment-204152

    Odpověď
    • JanJohan 4.3.2019 o 10:52

     Moc Vám děkuji,tak to si přečtu,až se naučím rusky,nevíte v češtině to asi není(?)Děkuji

     Odpověď
     • Vyšlo to teprve nedávno. Jestli někdo pracuje na překladu, nevím.

      Odpověď
 50. popolvár 1.3.2019 o 17:46

  vidno, že si nielen KSB, ale ani predmetné dielo Jefimova, ku ktorému sa akože zasvätene vyjadruješ, ak aj prečítal, aj to len povrchne, tak vôbec nepochopil. Bránia ti v tom totižto tvoje stereotypy myslenia. Je evidentné, že si si prečítal niečo z argumentácie odporcov vegetarianizmu a berieš to za pravdu poslednej inštancie. Ja som si po prečítaní tvojho príspevku dal tú námahu a predmetnú prácu prečítal. Je to len heslovité zhrnutie KSB – KSB v kocke pre mládež. Ak ju to zaujme, sama bude študovať analytické práce KSB, tzv. „hrubé knihy“. A to je cieľ – priniesť metodologické vzdelanie mládeži, vyformovať adekvátny a správny svetonázor.
  Ad. vegetariánstvo – v predmetnej práci argumenty pre vegetariánstvo sú len načrtnuté. A z môjho pohľadu nedostatočne a nie až tak správne. Nemôžme predsa pestovať kultúrne plodiny pre priamu výživu všade, kde by sme chceli. Existujú plochy, ktoré sú, boli a budú len zatrávnené aj napr. kvôli ekológii… A keďže človek nie je schopný zúžitkovať trávne porasty pre svoju výživu napriamo, tak to robí nepriamo skrze konzumáciu zvierat a ich produktov (mlieko), ktoré sú schopné trávu pretvárať na živočíšnu bielkovinu. Jefimov mal na mysli predovšetkým to, že na výživu zvierat je zbytočne zabratej mnoho ornej pôdy. A žiaľ nielen pre výživu zvierat, ale aj pre výrobu pohonných, tzv. zelených palív – čo je čistá blbosť – spaľovaním nafty z repky sa vytvára viac splodín, než z klasickej ropnej nafty…
  Problémom mäsa ako zdroja výživy je nielen to, čo uvádza Jefimov – ťažká stráviteľnosť, ale predovšetkým to, že mäso v dnešnej ponuke na pultoch je tým najhorším odpadom. Občas prebleskne správa koľko cudzorodých látok sa nachádza v mäse rýb kvôli znečisteniu oceánov a morí. No taktne sa mlčí o tom, jak zamorené sú telá hospodárskych zvierat. Pesticídy obsiahnuté v rastlinných krmivách, GMO plodiny (každá kŕmna zmes obsahuje sóju. Prevažná časť sóje na kŕmne účely sa dováža z USA. A tam už okrem GMO sóje ani iná nie je…) mäsovokostné múčky aj zo zdochlín, antibiotiká a iné medikamenty, bez ktorých veľkochovy nefungujú. Proste už aj výsekové mäso z obchodu je odpadová stoka… A to nehovorím o ďalších chemikáliach v mäsových výrobkoch…

  Odpověď
  • popolvár 2.3.2019 o 11:28

   to je odpoveď pre LieroSk…

   Odpověď
   • Vďaka za vecnú reakciu do diskusie popolvár. Najprv k podstate. Vegetariánstvo / vegánstvo je krásna idea ktorá bohužiaľ nefunguje. Jej základ je filozofický, nie medicínsky. Je ohromné množstvo ľudí či už vo svete alebo aj v mojom okolí ktorý majú rovnaký názor. Väčšina ľudí ktorá to vyskúša je nútena prejsť späť na vyváženú stravu https://faunalytics.org/a-summary-of-faunalytics-study-of-current-and-former-vegetarians-and-vegans/. Dokonca aj ja som bol pol roka vegetariánom, preto si myslím že mám právo pridať niečo k tejto téme. Ak je to niekto vegetarián, vegán, pridajte sa do diskusie. Jefimovov názor že v ovocí a zelenine je všetko potrebné pre človeka je jednoducho lož. https://www.ernaehrungs-umschau.de/fileadmin/Ernaehrungs-Umschau/pdfs/pdf_2016/04_16/EU04_2016_Special_DGE_eng_final.pdf
    To že to pre pána Jefimova funguje je síce pekné, ale to či mu to pomohlo je iba jeho subjektívny pocit, a nemusí to teraz propagovať ako všeliek. V minulosti bol na levanet článok o nejakom rusovi a jeho liečení pomocou ovocných a zeleninových štiav, už vtedy som si povedal, pozor, tu niečo nesedí. Piť každý deň kvantá jedu, to je nonsens. Kvalita mäsa je na slovensku dosť slabá ale nie tragická, horšia je situácia s pridávaním cukru do 99% potravín. Kto vie zohnať domáce mäso, vajíčka, mlieko, ten je šťastný a zdravý človek.

    Teraz k tomu islamu. To sa tu riešilo milionkrát, môžme mať na to rôzne názory, ale pravdou ostáva že diela kob sú prešpikované citáciami koránu. Hneď na začiatku je vyslovený názor že všetky náboženstvá sú iba manipuláciou, ale za tým nasleduje paradoxne citácia z koránu pomaly na každej strane. A tá téza o „koránickom isláme“ je už iba čerešnička na torte. V kob sú cenné informácie, ale aj majster tesár sa utne, aj pán Jefimov sa môže mýliť, netreba ma tu hneď lynčovať. Vďaka.

    Odpověď
    • Skoro na každém místě, kde je v KSB citace koránu, by šlo citovat obdobné místo z bible, a až na malé vyjímky to platí i opačně, kde je v KSB citováno něco z bible v pozitivním smyslu, by šlo najít to stejné v koránu a ocitovat to místo toho. Takže, co tím chtěl básník říci, kromě toho, že hledá hůl, aby mohl bít, a dává tím najevo, že ho nezajímá podstata jevů, a zaměřuje se na formální stránku?

     Kromě toho, kdyby se z KSB odstranily všechny citace z koránu, a všechny citace z bible, na KSB se nic nezmění, ty citace tam hrají jen doplňkovou ilustrační roli.

     Odpověď
    • ps. škoda že se nepodařila věcná reakce tobě. Zkus konkrétně rozebrat nějaké místo z těch „prošpikovaných citacemi koránu“, ať můžeme posoudit nakolik bude mít tvoje argumentace merit.

     Odpověď
    • popolvár 2.3.2019 o 17:25

     Ad. vegetariánstvo: cca pol na vegetariánskej výžive som bol aj ja. Bolo to cca pred štyrmi rokmi. Celkovo som sa cítil ľahšie, no niečo mi chýbalo. Tak som sa časom k mäsu vrátil. No, po tejto skúsenosti s vegetariánstvom už vnímam konzumáciu mäsa a jeho trávenie trocha inak – je to zaťažujúce. V rámci možnosti mäso obmedzujem, ani nie tak z vedomého presvedčenia, ale pocitovo – nechýba mi. A mäsové výrobky som vylúčil skoro úplne (tak raz-dvakrát do mesiaca nejaký kvalitný výrobok z preverenej malovýrobne dám). O vegetariánstvo sa ešte výhľadovo koncom roka pokúsim, pretože som si doplnil nejaké informácie ohľadom doplnenia potrebných aminokyselín – no nechystám sa stať puritánskym vegetariánom. Proste, ak si telo bude mäso žiadať, tak si ho odopierať – lebo vegetarián – nebudem. No zvažujem, či nie v surovom stave – tatársky biftek, kúsok surovej ryby na sushi, marinované kyslé ryby – kvôli obsahu tráviacich enzýmov. Niečo na tom pravdy bude, lebo dobre odležané hovädzie mäso (podstatne drahšie, než z čerstvo zabitého kusa) je v podstate samonatrávené vlastnými enzýmami. Plus pred časom som sa v Rakúsku dostal k jednej štúdii, kde obhajovali viedenský rezeň porovnaním s inými formami prípravy mäsa, v tom duchu, že tepelná úprava cez trojobal rezňa je stráviteľnejšia, než mäso v priamom styku s rozpáleným tukom… Aj toto Jefimov naznačil.
     Podobne to bolo aj s alkoholom: z príležitostného pitia po oboznámení sa s argumentami KSB cca tri roky úplný abstinent. A všetky benefity z toho – predovšetkým oveľa lepšie fungujúca hlava. Potom som začal (kvôli lahodnosti vína a pôvabnosti tenkého skla na vysokej stopke) experimentovať s energetickým odbúravaním etylalkoholu ešte pred vypitím. Čiastočne sa to darilo. No problém je v tom, že človek, ak sa vráti aj k takejto konzumácii alkoholu (cca 2-3 poháre týždenne), tak časom sa pozabudne – neodbúra energeticky pred vypitím etylák, a časom sa rozpije – už to nie sú 1-3 poháre, ale 5-6. A nielen hlava už až tak nefunguje… No a ono je škoda kvôli chvíľkovému chuťovému zmyslovému pôžitku stratiť tú vyváženosť, harmóniu tiel a psychiky abstinenta. Takže momentálne je alkohol u mňa opäť tabu.
     A som krvná skupina A – takže ani geneticky na mäso nastavený nie som. V tomto kontexte (krvná skupina) by som aj rozlišoval, pre koho vegetariánstvo primárne áno, a pre koho nie.
     Ad. koránický islám a KSB – ja tie citácie z koránu v dielach KSB rušivo nepociťujem. A takisto mi ani neprekážajú citácie z Biblie. KSB aj napriek na pochopenie a čítanie náročnému štýlu je určená pre široké masy, aj keď prvotne bola koncipovaná ako odborná analytická práca pre úzky okruh dotknutých osôb. A aby to nebolo len o filozofických úvahách, musí aj poukázať na nejaké zdroje. Korán a Biblia sú bežne dostupné a nikto ich nepovažuje za nejaké konšpiračné alebo bláznivé diela uletených autorov. Áno, KSB vychádza aj z iných zdrojov, ale v momente jej vypracovania by odkazovanie sa na nich bolo kontraproduktívne. Plus to, že podľa KSB hierarchicky najvyšším riadením vo vzájomnej vloženosti supersystémov a v celkovej Stavbe Sveta vo Ves-mire je HNR-Boh, tak odvolávanie sa na tieto zdroje (Korán a Biblia) je maximálne vhodné. Plus, rozoberajúc proces globalizácie v celom jeho priebehu, tento výber citácie zdrojov považujem tiež za vhodný. Proste VP SSSR si nič nové nevymyslel, on len analyticky podal to, čo 1. skrze Ježiša a Mohameda už bolo zvestované dávno, a 2. ako GP v globalizácii pracuje (napr. doktrína Izaiáša a Deuteronómia). Pôvodné písomné zmienky o Ježišovom posolstve – pôvodné Biblie boli po Gutenbergovom objave tlačiarne spálené a nahradené dnešnými paškvilmi. Preto hovoriť o nejakom pôvodnebiblickom kresťanstve nemá zmysel – proste pôvodnej Biblie vo všeobecne dostupnej podobe niet. S Koránom je to však iné – tam sa kvôli štylistike a unikátnosti veršovanej podoby pôvodný Korán nejakým paškvilom nahradiť nepodarilo. Iba sa poprehadzovalo poradie súr. Preto o pôvodnom Koránickom islame sa hovoriť dá. Veď aj mnohí znalci Koránu v rozopre s radikálnymi islamistami si môžu dovoliť tvrdiť, že toto, na čo sa oni odvolávajú a k čomu vyzývajú v Koráne nie je – lebo nie je.
     Takže neboj, KSB islám v dnešnej podobe nepropaguje. Ba naopak. Ak máš pochybnosti, ber Korán a čítaj a sprav si vlastný názor. To dobré pre život – večne platné odporúčania, zvestované Zhora – si z neho zober sám. Je ich v Koráne podstatne viac, než v Biblii.

     Odpověď
    • „Hneď na začiatku je vyslovený názor že všetky náboženstvá sú iba manipuláciou, ale za tým nasleduje paradoxne citácia z koránu pomaly na každej strane.“

     To je samozrejme nezmysel. Ak by si niekedy čítal Mŕtvu vodu, tak by si vedel, že pokiaľ ide o obsah tzv. „svätých kníh“, autori majú výhrady jedine k Biblii, a to z toho dôvodu, že GP obsah pôvodného učenia Mojžišovho aj Ježišovho prekrútil, a zneužil na dobývanie sveta. T.j. Proti pôvodnému učeniu Mojžiša a Ježiša VP ZSSR nič nemá.

     Voči obsahu ostatných svätých kníh VP ZSSR tiež nič nemá. Nemá nič proti Koránu, ani Budhizmu, ani Hinduizmu. Má výhrady len k ich interpretácii, ktorá napomáha davoelitarizmu. Napr. v Indii nie je kastové rozdelenie kvôli náboženstvu, ale kvôli svetskej interpretácii toho, ako žiť. V Islame vznikajú rôzne extrémistické prúdy nie kvôli samotnému Koránu, ale kvôli jeho interpretácii cez rôznych vykladačov, manipulátorov. Veď podobné sa dialo, keď cirkev hnala vojakov do krížových výprav, alebo upaľovala čarodejnice. V Novom zákone nič také nie je, to sa zrodilo len v chorých hlavách vykladačov.
     Pravé kresťanstvo, pravý judaizmus, koranický korán atď. možno nájsť len vtedy, ak človek prestane počúvať vykladačov, začne počúvať striktne svoje svedomie a začne používať svoj rozum! Inej cesty niet.

     Odpověď
     • Jak to čtu, tak jsem si mimoděk vzpomněl na slova neznámého východního mudrce: Dejte lidem do rukou jakékoliv náboženství a nestačíte se divit, co z toho udělají.

      Odpověď
      • Zo skúseností jasne vyplýva že niet pravého spojenia s „Bohom“ prostredníctvom štandartných masových náboženských rituálov. Treba pravdu hľadať v sebe. „Ja som cesta“ V prenesenom význame by toto malo platiť pre každého … nehľadajme vzory, hľadajme pravdu.

       Odpověď
    • Maso,mlieko,mliecne vyrobky az na maslo a tvrdy syr nejem 10plus rokov odvazne tie tvoje tvrdenia ale ked myslis

     Odpověď
     • Člověk 4.3.2019 o 13:28

      Mohu se zeptat na ty mléčné výrobky? Maso nejím 5 nebo 6 let, trávení (a nejen to) se mi zlepšilo, ale není to 100%. Navíc mi chybí apendix, takže má zásobárna zdravých bakterií je omezená. Už jednou jsem dostal radu, ať se vyhýbám měkkým sýrům a mléčným výrobkům jako takovým, ale nevím proč. „Rozházet“ mé trávení dokáží i slané tyčinky… Děkuji.

      Odpověď
      • Ve velké přesile léčitelé a výživáři doporučují velmi umírněnou konzumaci mléčných výrobků. Našel jsem zajímavý rozhovor na téma mléko: https://lono.sk/mk_admin/_users-data/files/pravda-o-mlece.pdf. Velký podíl na odmítání konzumace má jeho upadající kvalita a jeho průmyslové zpracování, zejména homogenizace. Zajímavá je také Čínská studie od amerického doktora Campbella. Je tlustá, ale dobře se čte.

       Odpověď
      • Jsem na tom podobně jako Sokol, jen ne tak dlouho, cca 4 roky. Jen jsem ještě vyřadil všechno z mouky a brambory.

       Co se týká mléčných výrobků, jsou silně hlenotvorné, přičemž je jich tolik, že se nestačí z těla vyloučit a usazují se.
       Všimněte si, kolik problémů mají malé děti, stále se jim ucpává nos, píchají jim uši atd. To všechno jsou následky mléčných výrobků a to nemluvím o jejich chemické výrobě, chudáci játra.

       Odpověď
      • pre mna najvacsi balzam na zaludok je bobulove ovocie ,tak sa aj stravujem ze cez den ovocie az vecer nejake jedlo.Maslo aj syry asi preto ze tuky mi chutia .Mlieko som uz nemal rad ako dieta . a zmena stravy je proces treba si nanho len pomaly zvyknut,podla seba poviem ze najlepsie je pomaly po jednom vylucovat to co nechcem zo stravy.prudke manevre a ked este nie su uplne spracovane ideologicky(v hlave) vacsinou nevidu

       Odpověď
    • Liero, přečti si pozorně co říká Jefimov o práci dr. Ugoleva a pochopíš proč mechanicky převzatá doporučení nefungují. Krom toho výživa je dosti individuální záležitost. Není to tak, že všechny benzíňáky jezdí na benzín jeden jako druhej.

     Odpověď
 51. http://leva-net.webnode.cz/products/viktor-jefimov-lekce-pro-starsi-zaky-a-dalsi-prednasky/

  Odpověď
  • LieroSk 1.3.2019 o 8:30

   Je zaujimave ze clovek ktory pracuje s informaciami a spracuva ich aj pre verejnost, si nedokaze nastudovat ako funguje ludske telo a ako „funguje“ vegetarianstvo a veri tomu ako kultu. Toto, a vyznavanie islamu nechapem na kob, ako na obecne uzitocnej veci.

   Odpověď
   • Je zajímavé, jak lze vyplodit podobný zapáchající příspěvek, a kompletně se přitom vyhnout jakýmkoliv faktům nebo argumentům. Zjevně nechápeš nic, jinak bys nemohl napsat něco o vyznávání islámů. Četl sis o KOB na wiki, popřípadě viděl z okna projíždějícího vlaku? Zatím jsem se ptal mnoha lidí, kteří něco podobného tvrdili, ale nikdo z nich nebyl schopný svoje obvinění podložit čímkoliv konkrétním. Ten názor o „vyznávání islámu“ je z tvojí hlavy, nebo ti ho někdo implantoval? Pokud je z tvojí hlavy, pak bys neměl mít problém ho vyargumentovat.

    KOB je o sebevzdělávání. Nevím kde vidíš spojnici mezi sebevzděláváním a údajným „vyznáváním islámu“, tuhle tezi razí ti, kdo jsou buď příliš líní, aby byli schopní KOB pochopit, nebo jim vadí, že se někdo dovídá určité informace, na které chtějí mít monopol, nebo je KOB dráždí na podvědomé úrovni, protože útočí na základy daného druhu fašismu, který daná osoba vyznává, často nevědomky.

    Odpověď
   • Autori KSB urcite nejsou vyznavaci islamu, pouze v Koranu jsou nektere myslenky, ktere treba v NZ jeste nejsou.Myslis, ze by meli hlasat v Rusku, kde maji 20ti milionovou muslimskou mensinu, ze islam je zlo a treba ho zakazat?Jako kuprikladu Okamura u nas.
    KSB je neco, co stmeluje ne rozdeluje.Na to mame jine experty.

    Odpověď
  • Díky za překlad/knihu. Je to vše pěkně popsané a z mého pohledu to není jen pro starší žáky. Je to text v mnohém “otevírající” oči pro ty co mají zájem. Snad se mi podaří přesvědčit ratolesti ke čtení.
   Mimochodem, pozoruji, že současné školství odvádí žáky od čtení knih nebo rozsáhlejších textů, což je také v knize adresováno.
   K samotnému překladu mám dotaz – v čem byl text vytvořen, skoro to vypadá na sázecí program jako třeba LaTex?

   Odpověď
   • Nejedná se o knihu, ale přepis souboru přednášek, které jsou k dispozici již přeložené na youtube (v závěru dokumentu jsou uvedeny zdroje). Zpracovával jsem to v LibreOffice pro větší univerzálnost (zdrojový soubor mohu zaslat Hoxovi), jinak podobnost k LaTexové povaze není náhodná :)

    Odpověď
    • z PDF som spravil e-pub na čítanie v čítačkách, ak by mal niekto záujem, pošlem Hoxovi s prosbou na zverejnenie

     Odpověď
    • Tak aspoň LibreOffice :-)

     Odpověď
  • V. A. Jefimov – Lekce pro starší žáky (CZ titulky):
   O lécích, o náhodách, o jídle, o hlupácích, o alkoholu, o kouření, o konzumu.

   Odpověď
 52. Poslední vůle Karla Lagerfelda:
  Dědicem je jeho milovaná kočka
  jmění ve výši 4,4 miliardy korun
  - značnou část jeho majetku po něm zdědí jeho milovaná kočka Choupette
  -pro svého domácího mazlíčka najal dvě osobní služky, ochranku a kuchaře. Odhalil také, že Choupette dostává čtyři různé pokrmy denně, pije filtrovanou vodu a stravu přijímá výhradně z luxusního porcelánu.
  -Mezi její oblíbené pochoutky patří královský krab, uzený losos a kaviár.
  http://tn.nova.cz/clanek/posmrtna-vule-karla-lagerfelda-dedicem-je-jeho-zhyckana-kocka.html
  https://www.elle.cz/clanek/13-veci-ktere-byste-meli-vedet-o-choupette-lagerfeld
  - kolik by bylo nemocnic ?
  - kolik škol, školek , domov duchodcu nebo utulek pro zviřata?…

  Odpověď
  • Démonický typ osobnosti s teplou sexuální orientací. Určitě další relikvie do muzea kavárny.

   Odpověď
  • Putinovec 21.2.2019 o 10:14

   Posledních několik desetiletí pracně slepovaná mumie,ikona vyznavačů kultu smrti.Když se díváte lidem do tváře a očí tak vidíte jejich životní energii,tu silnější, tu slabší.Za touto figurou je vidět jen hrob.

   Odpověď
  • Souhlas, snad jen s drobnou výhradou k těm školám, jako příkladu: Strašně totiž záleží na tom, co a jak tam učí. V některých (a stále častějších) případech jsou pak prostředky spotřebované k opulentnímu životu jedné kočky společensky prospěšnější, než nová, moderní, sklobetonová vymývárna malých mozečků.

   Odpověď
  • popolvár 22.2.2019 o 11:39

   antiľudská bytosť – vôbec ľudí nemiloval, len sa na nich priživoval. Nemal ich za nič, viac si cenil vlastnú mačku. Egocentrik najhrubšieho zrna. Prázdny pozér.

   Odpověď
 53. U článku Výzva dívkám je u bodu 9. zřejmě chyba:

  „To je důvod, proč jsem proti oddělenému vyučování,…“

  asi tam mělo být:

  „To je důvod, proč jsem PRO oddělené vyučování,…“

  Odpověď
  • http://www.vodaksb.eu/diskuse/mimo-tema/comment-page-66/#comment-201560

   Odpověď
 54. Milí priatelia, posledné dni prakticky nespím a od rána do večera riešim Venezuelu.

  podporu medzi poslancami a v strane Smer, v SNS, študoval podklady, precizoval argumentáciu. Dnes ráno som rokoval s ministrom Lajčákom.

  VEĽKÉ VÍŤAZSTVO ĽAVICE: SLOVENSKO NEUZNÁ GUAIDA!… https://www.facebook.com/LBlaha/

  Odpověď
 55. https://www.google.com/search?q=kotleba+%C4%BDSNS+ockovanie&oq=kotleba+%C4%BDSNS+ockovanie&aqs=chrome..69i57.12621j0j8&sourceid=chrome&ie=UTF-8

  Odpověď
  • Odhalenie agentov za: Metastázy „plazivého“ Majdanu na Slovensku. Časť III.
   Séria článkov je- hlavne s pribúdajúcim textom- miestami dobre spracovaná, profesionálne a pravdivo, občas lživo, miestami balast (nezmysli, hlúposti, somariny), a v tých kľúčových záležitostiach cielená- súdiac podľa celkovej povahy článkov- na očierňovanie Harabina. Ostatne, on sám na svojej stránke mapuje niektoré témy v tejto veci.
   Vačšinu som už predbehol v komentároch v 1. a 2. časti (FB: koncepcia sociálnej bezpečnosti). Preto sa skôr obmedzím na novo vyvstanuvšie záležitosti…
   Najlepší klamár väčšinou hovorí pravdu.
   A tak aj autori metastáz…(Ide o skupinu. Vyplynulo… Nazývaju sa „my“) Pričom síce v nich nieje možné racionálne nikde pripnúť Harabina, uchýlili sa urobiť to iracionálne, a preto ho v celom siahodlhom texte primiešajú úplne irelevantne- to práve vysvetlujem komentármi, a to len presne (podľa zmyslu) dva krát: v spojitosti s GP-biblickým projektom a s kotlebom. Nič viac…nič viac nemajú… Len si to prečítajte.
   Niektoré súvetia su absolútne bez zmyslu ako keby vobec nerozumeli čo vlastne chcu povedať, ani zásadám kontextu pri písaní, napr.: „povedal (Fico), že je vcelku spokojný s tým, ako sa krajine darí, v krajine a v myšlienkach panuje veľmi nebezpečná atmosféra…“ – Vypadlo im „Ale“ ?… Lenže takýcho miest sa tam nájde viac, pride mi to ako vymývačka mozgu, kde jedna z praktík je, že sa podsúvaju iracionálne väzby, z ktorými, keď sa človek zaoberá/ učí v škole, doslova ho to otupuje, lebo sa musi nabifliť bezzmyselné konštalácie…
   Toto veľmi smrdí…
   Ďalej, za to, že vraj Harabin podľa autorov niekekedy použil slovičko z KOB, je to jeho marketingový ťah…
   Takže si akože uzurpujú patent na jazyk… Odteraz podľa nich, už nemôžete hovoriť podpindosnik, lebo to je ich slovičko, kt. ak použijete, tak sa na nich mate priživovať…patent na vzduch…
   „Ak niečo nefunguje, treba vymeniť politkov, nie národ“- To je jednoznačne polopravda…
   Načo by nám potom bola školská výchova mládeže, ktorá je samozrejme kľúčová, to je jasné, aj podľa KOB, len kolektívu autorov metastáz akosi nie…
   Meniť treba politikov, národ, a aj systém, ideálne na rodové zriadenie…
   Na Harabina si len tak od buka prilepil nálepku „patriot“ (v úvodzovkách- akože nie je)- úplne bez dôvodne, a síce neskôr, už vyfabrikovali aj dôvod, tentokrát označenia pod značku GP vraj preto (sadnite si), že povedal „šírte moje posolstvo ako Betlehémske svetlo“…Takže podľa nich už je GP a basta…
   Som pohan, teda v pozícii potencionálne najkrutejšieho kritika, a čuduj sa svete, vobec mi to neprekáža, veď podľa našch védických tradícií, naši bohovia sú naši predkovia a my sme ich potomkami- bohmi pre naše deti, je teda práve na nás a na nikom inom- šíriť svetlé energie…
   To, že kolega Harabin to povedal v duchu výchovy jeho rodičov, teda pridal „betlehemské“- nie je podstatné, podstatné je to, že berie zodpovednost do vlastných rúk, ako potomok bohov, čiže práve v duchu našich vlastných predkresťanských tradícií a vobec sa nespolieha na krestanské zvyklosti prosikania sa o externu pomoc nejakeho boha… Komentoval som túto tému aj v komentári k metastazam časť 1. (FB: koncepcia sociálnej bezpečnosti)…
   Ďaľšie nespojiteľné je : „harabinovsko-kotlebovského tábora“… Tí dvaja totiž vôbec nie su rovnakí, práve naopak… Komentoval som to v komentári k metastazam časť 2. (FB: koncepcia sociálnej bezpečnosti)…
   Ďalej. Nikto z ľudí si nemyslí, že Harabin je proti systému, ako sa autori snažia podsúvať, ale práve naopak. On sám jasne povedal, zreteľne vyhlásil, že je systémový hráč + antioligarchický…
   Lebo nám dnes stačí, aspoň že by sa dodržiavalo právo také, aké máme, a to sa porušuje, proti čomu Harabin vie zakročiť, lebo je znalý právnych noriem- systému a správa sa podľa nich- systémovo. Takže opakujem, nikto z ľudí, ako tvrdia autori si nemysli, že ide proti systemu, ale prave za právny system. Za prav-ny sys-teeeeem…
   Takže je zároveň najkompetentnejší, nie ako autori ho tam priraďujú k opaku…na rozdiel od kotlebu…kt. som komentoval v komentári k metastázam časť 1. (FB: koncepcia sociálnej bezpečnosti) …
   No a ku koncu perla: Vyvŕbilo sa to presne tak, ako som už predpovedal (rečníckou otázkou) v komenári k metastázam časť 1. (FB: koncepcia sociálnej bezpečnosti), že ide o protežovanie Šefčoviča… Kt. je menšie zlo pre GKorektor (z prediktora je dnes už len korektor) ako Harabin…
   Metastázami sú teda samotní autori metastáz a aj iných článkov z ich dielne, na kt. sa v textoch odvolávajú…V tomto prípade je podľa mňa jasné, že zlodej kričí chyťte zlodeja…

   Odpověď
   • nikitu a spol dlhodobo necitam, kazdy si moze vybrat comu venuje resp nevenuje pozornost. Nerozumiem len jednej veci a to umiestneniu tvorby – „Co sa babe chcelo to sa babe snilo“ medzi Velicka a Pjakina a dalsie skvele prace VP SSSR.

    Odpověď
    • Rony, len toľko, že ak moje články nečítaš, tak sa k nim radšej nevyjadruj. A už vonkoncom nie tak, že vopred odhováraš ostatných si to prečítať. Si čo myslíš o sebe, že si nejaký najkompetentnejší kritik, alebo snáď informačne pôsobíš, píšeš materiály, analyzuješ tak, ako ja, keď ma tu ohováraš?
     Ešte budeš prekvapený ty, dujky a iní, čo tu Harabina nosíte do nebies.

     Odpověď
     • Oracle 911 14.2.2019 o 13:05

      GP urobil ostatných kandidátov de facto nevoliteľným…

      Odpověď
     • Nikita,
      No to je dobré… ,,Ešte budeš prekvapený ty, dujky a iní, čo tu Harabina nosíte do nebies.“ Ak vieš niečo konkrétne, povedz to teraz a nie až po voľbách.

      Odpověď
     • Nikita, ja čítam tvoje články, s mnohými vecami ohľadom NCH nesúhlasím, aj keď si už podklady vzniku biblie, hlaholiky a maďarov upravil. Minimálne NCH nekoreluje s demografiou, nárastom obyvateľov na územiach, urbanizáciou. So staviteľstvom, datovaním obrábania kameňa, falšovaním veku sakrálnych stavieb atď.Ku Harabínovi len pár viet. To info o Schusterovi a UK prezidentoch nie je kľúčová informácia, ale to, že GP riadi fašizáciu spoločnosti tam, kde nebude kalifát, aj Salvini a spol je v tom projekte fašizácie a národovectva. U nás je jeden scenár z tej istej dielne liberalizmus a z neho kalifát a druhý scenár ľudáctvo a fašizmus. HS sú v tom procese tiež aktívne, viď ich články o svätcoch atď. a neskrývaná podpora Harabína, Kotlebu ale toho by som úplne nezahadzoval skôr mu vyčítal vlastnú pýchu a nechápanie súvislostí. Ďalej v riadiacom procese nemôže byť prezident v opozícii k vláde RF Smeru, najmä ak je nad slnko jasnejšie, že RF je konceptuálne zdatný a je neustále pod tlakom a lynčovaný za všetko. Harabin by opozícii na základe vlastného narcizmu aj bol schopný byť. Dejiny sa neustále opakujú kým ich nezvládneme na 1, preto treba veľa diskutovať ako na tomto fóre. V riadiacom procese sa vždy využíva metóda jeden dobrý, druhý zlý, jedna modrá, druhá červená. Je na nás ako chápeme a čo si vyberieme. V neposlednom rade sa výsledky volieb sa vždy trochu upravia podľa potreby…

      Odpověď
      • Áno, obávam sa tiež, že hlavným problémom Harabína je,
       že je fakt tak trochu narcis.
       Nevie pracovať so svojou pýchou.
       Na tom ho aj bábkoherci chytajú.
       Trocha gramotnej sebairónie by mu isto pomohlo..
       ..i odpútať sa od svojho pozadia

       Odpověď
     • no ja som Ta davnejsie cital ale uz necitam, K Tvojej osobe som nic nenapisal napisal som k Tvojej tvorbe ktoru pokladam za predpojatu. Nikoho do nebies nenosim a to co si napisal na moju osobu je blbost.. Sam sa podobnymi reakciami u mna diskvalifikujes.

      Odpověď
 56. A k tomu bludnému článku ešte jedno : Keď skupina odvážnych lekárov niekoľkokrát prosila v parlamente o zrušenie povin. očkovania – Smer sa nikdy nezľutoval. Iba ĽSNS.
  Táto komunita tu má veľmi krátku pamäť, keď sa s takými manipulatívnými klamstvami v článku zaoberá.
  Tie rakovinové enzýmy do deti pichajú denne, prejdite sa pri detskej ambulancii / plač počuť až na ulicu/, aj po detskej onkológii a až potom sa rozhodnite, koho zvolíte vo voľbách.

  Odpověď
  • smer predsa manevruje

   Odpověď
   • Oracle 911 4.2.2019 o 21:31

    4 veci:
    -Kotleba nie je vo vláde, on si to teraz dovoliť môže (ak náhodou sa dostane do vlády, bude im to zatrhnuté a ty najväčšou pravdepodobnosťou budeš vykrikovať, že zradil);
    -proti zrušeniu sú mocné záujmové skupiny;
    -momentálne je dôležité získať suverenitu;
    -samotné očkovanie nie je problém, otázka je spôsob podania, ako bolo vytvorené a čo ešte okrem očkovacej látky obsahuje.

    Takže tvoja posmešná poznámka a nádeje sú nemiestne…

    Odpověď
    • posmesna je tak isto ako vsetky tvoje voci narodovcom
     sak raz mozno budem vykrikovat ze zradil,a mozno sa ty raz naucis argumentovat,nepliest jedno s druhym,a nepouzivat trojity kilometer

     Odpověď
     • Oracle 911 4.2.2019 o 22:35

      Posmešná voči národovcom?!
      Konštatujem tieto veci:
      -ak by bol Kotleba skutočným národovcom, tak by robil politiku, ktorá znemožňuje Matoviča, Sulíka a ostatných liberálov, ale namiesto toho im dáva muníciu proti sebe (a po tom sa hrá na obeť, lacná taktika a v kritickej chvíle môže zlyhať);
      -svätí v politike neexistujú;
      -ak stále veríš na rytierov bez bázne a hany na bielom koni alebo svätcov v politike, tak si buď sopliak alebo pracovný dobytok, ktorého treba strihať a občas aj viesť na bitúnok, a Nemci počas 2 svetovej vojny neboli ničím iným a hnali ich tam aj pronárodnými heslami.

      A teraz je na tebe, či sa staneš Človekom alebo zostaneš dobytkom v ohrade GP.

      Odpověď
   • slovenské deti sú len dobytok, ktorý treba obetovať pri „“manevrovaní“

    Odpověď
  • Ja neviem ci mate rozum. Na Slovensku neecistuje vyroba vlastnych ockovacich latok. Ak sa zrusi povinne ockovanie, za 5 rojov ak nie skor ti mame epidemie. S nejde o nejake blbe osypky, ktore sme my ako deti bez problemov prezili a mame imunitu, ale cierny kasel ci zaskrt, ba co sa v detstve umiera. Ja viem, ze hexavakcina je zataz pre dieta, ze rastie riziko autizmu, ale nemozete mysliet vazne, ze vsetko je horsie ako smrt. Moja mama zazila, ze dieta vecer tancovalo a rano boli mrtve na zaskrt. To boli este pred ockovanim. Kym nemame lepsie zdroje, nevidim riesenie v zruseni

   Odpověď
   • Pardon, na mobile je to samy preklep

    Odpověď
   • Zrušenie povinného očkovania neznamená zákaz očkovania! Vo vyspelých štátoch, kde takmer neexistuje povinné očkovanie, je preočkovanosť dokonca vyššia, než kde je to povinné.

    Odpověď
    • Mam pocit, ze Velka Britania je prave pripad, kde sa zrusilo zakonne ockovanie a teraz ho musia spustat, pretoze kolektivna imunita klesla vyrazne a mali nejake tie epidemie. Kto by sa nechaval ockovat, ked nemusi a bolo to zrusene kedze su mozne problemy

     Odpověď
     • Putinovec 14.2.2019 o 16:04

      Zapomínáte na to,kolik bylo do malobritánie nasáčkováno afrokobylek,kolik z nich má nebo mělo očkování?A kolik z nich si sebou přineslo celou řadu nemocí a parazitů.Vždy je potřeba hledat u jádra příčiny.

      Odpověď
   • Byl bych opatrný s radikálníma soudama:

    Existuje kniha německého lékaře „Gerhard Buchwald – Očkování – obchod se strachem“, napsal ji tuším již v 80. letech, poskytnutí statistických dat od něm. úřadů musel vysoudit.
    Stručně: V NSR se začalo očkovat cca o 10 let později než v NDR a on sledoval jak klesá výskyt nemocí proti nímž se očkovalo a zjistil, že křivky úbytku byly v NDR a NSR prakticky stejné. Jeho názor je, že ústup nemocí souvisel s růstem životní úrovně a hygieny po válce a ne s očkováním.

    Něco podobného provedla u nás pro data obrny Dr. Eleková.

    Netvrdím, že očkování nevyvolává žádnou reakci v imunitě, ale aplikace antigenu přímo do krve je tlak na specifickou složku imunity a tím se zcela obchází nespecifická imunita na sliznicích – která je složitě propojena se specifickou částí imunity. A to vůbec nehovořím o chemikáliích ve vakcínách a o geneticky modifikovaných antigenech ve vakcínách (žloutenka B).

    Prostě, opatrnost je na místě.

    Odpověď
    • Nechcem to spochybnovat, ale napr.terajsie problemy s osypkami su dokazom, ze len na hygienu sa drzat neda. Mozno, keby to robili vsetci ale v kazdej spolocnosti sa najde dostatok ludi ktori to nerespektuju. Teraz netvrdim, ze sa ma ockovat proti osypkam, ale co sa deje, ked sa neockuje, vidime

     Odpověď
     • Spíš bych řekla, že vidíme obecně podryv zdraví lidí, díky konzumaci chemikálií ve všech dnešních potravinách.

      Odpověď
     • Putinovec 14.2.2019 o 16:11

      Pořád zapomínáte na otevřené nehlídané hranice států.Kolik už jen v České republice bylo evidovaných případů otevřené tuberkulozy u ukrajinských pracovníků.Počty dalších onemocnění a zavlečených parazitů jsou zřejmě statisticky ve svém nezkresleném náhledu nedostupné.

      Odpověď
    • Putinovec 14.2.2019 o 16:07

     Myslím že jste vypíchl podstatu.Tím zlomovým okamžikem byla zvýšená hygiena a především dostatek potravy už od narození.

     Odpověď
  • Brat môjho otca mohol žiť, keby bol zaočkovaný proti čiernemu kašľu. Zomrel starému otcovi na rukách, nemal ani rok. Bolo to ešte za ČSR. Takže moje deti sú zaočkované. S tým detským plačom v ambulancii… nehnevaj sa, všetci sme si prešli očkovaním, tu sme.
   Že môžu byť vo vakcínach aj škodlivé látky je druhá vec. Každé očkovanie je zásah do imunity organizmu a obavy sú na mieste. Otvorene som sa na to pýtal pediatra. On však bol zástancom očkovania. Proti chrípke nie, ale proti takým pliagam ako čierny kašeľ áno.
   Z dielne ĽSNS som videl jeden návrh, ktorý sa mi pozdával. A to, aby si ľudia mohli slobodne doma (na dedine) chovať niekoľko kusov hospodárskych zvierat a neboli buzerovaní registráciou a pod. Bolo to obmedzené počtom zvierat, celkom rozumne. Dnes sa musí registrovať aj jeden kus (ovca, koza). Mnohých tým odrádzajú od domáceho chovu, kde je predpoklad, že si človek nebude chcieť uškodiť a bude chcieť mať zdravšie potraviny, ako tie zo supermarketov. Taký návrh by som podporil, ale boj proti očkovaniu za každú cenu nie.
   Skôr dôkladnú kontrolu vakcín, informácie o ich zložení a sledovanie ich účinkov.

   Odpověď
   • presne tak+minimalizovanie ockovania proti chorobam, ktore nezabijaju alebo inak nenicia telo ci dusu. Napr. ockovanie proti rubeole po 14 roku zivota u dievcat, by som ponechala, kedze ak to chyti pocas tehotenstva, tak dochadza k poskodeniu dietatka. Ockovanie proti osypkam alebo mumsu v detstve by som nerobila, v dospelosti len u tych, co neprekonali tieto choroby (mam pocit, ze hlavne u muzov v dospelosti je to nebezpecne). Proste ako logika a zdravy rozum kaze:-)

    Odpověď
   • tej straty mi je ľúto
    ale pred takými kategorickými tvrdeniami by som bol, veľmi mierne povedané, opatrný
    http://www.ockovanie.org/cierny-kasel-pertussis.html

    Odpověď
 57. Starostku z Fekišoviec poznám, mám tam príbuznú. Nie je pravda, že ona súhlasila so zverejnením videa, ktoré ju kompromituje – so zverejnením na medzinárodný youtub. Dvaja podliaci z dediny video zverejnili a media z toho chceli vyrobiť nový „majdan“ a bezhlavo ju špinili celým menom na celú republiku. Ona je tam starostka , aj všetky ekonomické veci OU píše sama, aby ušetrila pracovnú silu. Jej syn skončil Karlovu univerzitu s červeným diplomom. A tu niekto napíše, že ona to úmyselne chcela … mať hanbu na celé Slovensko , zadarmo…

  Odpověď
  • Oracle 911 4.2.2019 o 19:44

   Video som nevidel a ani ma to video nezaujíma. Beriem to tak, že je to búrka v šerbeli…

   Odpověď
 58. Autor článku v druhej časti spojil nasledovne: že Kravčuk a Kučma boli na večeri so Schusterom na Ukrajine a potom prišli na návštevu do Košíc za Schusterom, a s tým spojil, že keďže Harabin Tam pracoval, tak mu vlastne dali požehnanie a je s nimi spiknuty…to nevymyslíš, to musí byt platený dezinformator, lebo najprv sa snaží o získanie doveryhodnosti, ked vytvara vedecký dojem písaním siahodlhým o historii a vramci nej o etymologiu ale tak iracionalnu, ze: „kis kas kes kus“ vraj podla neho su Kosice, a pod., a potom k tomu prilepí Harabina LEN a LEN na základe vyžšie uvedeneho…no posudte sami…ked takuto anti kampaň vytvaraju, temni sa Harabina musia velmi obavat…tretiu cast precitam, ale autor je pre mna jasný…

  Odpověď
 59. http://leva-net.webnode.cz/products/metastazy-plaziveho-majdanu-na-slovensku-cast-iii/

  Odpověď
  • Ja už mám z toho riadny guláš, takže čo chce GP a koľko frakcií podľa autora má? Chce Fica potopiť či podržať? Kto stojí za vraždou Kuciaka a tvorbou majdanu, GP či neokoni? Rašiho tlačí GP ale on slúži neokonom, rovnako Šefčovič? Mne sa zdá, že autorovi to raz vyjde „raz tak a raz tak“ alebo som jediný komu sa to zdá?

   Odpověď
   • Oracle 911 4.2.2019 o 19:40

    GP uznáva Ficove zásluhy ale prekáža im s tým, že aj domáce klany tak ako pindusi varia svoju polievočku…

    Odpověď
  • Niekde som zmeskal druhu cast?

   Odpověď
  • kde je prosím část 2?

   Odpověď
  • v akom zmysle spomenul Harabin KSB?

   Odpověď
 60. Mohu poprosit o soubor s titulky k novému videu od pana Velička z 2.2., pokud jsou samozřejmě od někoho z Leva-Netu. Děkuji. Lumír

  Odpověď
  • nemám je, leda by poslal autor.

   Odpověď
  • Přidáno do článku.

   Odpověď
   • Dobry den. Na vrchu vlakna som omylom pridal duplicitny komentar, ktory som povodne pisal Boletusovi. Ak sa da, tak ho prosim odstrante. Dakujem.

    Odpověď

Napsat komentář

*
*

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>