1. Míra108 17.7.2019 o 9:52

  Lež má krátké nohy! Lavrov: “Švýcarští vědci zjistili, že Skripal nebyl otráven látkou “novičok”!”
  Podle výzkumného centra ve Švýcarsku, které analyzovalo vzorky z OPCW z místa incidentu v Salisbury, byla použita v případě otravy Skripalových látka BZ, která byla ve výzbroji USA a Británie.

  https://ceskoaktualne.cz/2018/04/zpravy-ze-sveta/lavrov-svycarsti-vedci-zjistili-ze-skripal-nebyl-otraven-latkou-novicok/?fbclid=IwAR2acrHwNW79cUvV2KxrARieU2oJ-X5f2E4jE6zh5ASgn6XOHxgvuVmKRb4

  Odpověď
 2. Leopardus 8.7.2019 o 20:58

  Nečekaný dopad cla na dovoz z Číny: V USA zdraží bible, bude jich málo

  Zdroj: https://eurozpravy.cz/zahranicni/amerika/262806-necekany-dopad-cla-na-dovoz-ciny-v-usa-zdrazi-bible-bude-jich-malo/

  Odpověď
 3. Leopardus 8.7.2019 o 20:44

  Mezinárodní megaskandál: Útok na Putina a varování před ohrožením bezpečnosti země.
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Mezinarodni-megaskandal-Volodenko-psi-hovno-feno-pizdo-S-at-na-vase-hroby-Utok-na-Putina-a-varovani-pred-ohrozenim-bezpecnosti-zeme-588275

  Odpověď
  • Kdo z těch, kteří mají všech pět pohromadě, by se touto epizodou chtěli zabývat déle, než 1 vteřinu? No? Všem, co mají rozum ví o co jde a ti, kteří rozum nemají se hrabou a hrabou, až se zahrabou….., ale těch škoda není, naopak.

   Odpověď
   • Leopardus 8.7.2019 o 21:34

    Cítil jsem, že je to nechutné téma, za nějž dostanu na frak. Dobře mi tak!

    Odpověď
    • Ano, také se pokouším stále a stále, vybrousit cit, no někdy OK a daří se, někdy jsem jako ten Ivan, „syn Vdovy“ „Kdybys nebyl hl…, nestal by ses medvědem“ :)

     Odpověď
 4. http://leva-net.webnode.cz/products/vp-zsssr-o-etike-a-jej-ulohe-v-zivote-5/

  K tomu celému seriálu mám jedinou připomínku navazující na debatu zejména s Taurusem a Oraclem z prosince/ledna ohledně (možného) vztahu KSB a ZC (Zvonící cedry, autor Megre).

  “ – nositeľom suverenity v jej plnosti môže byť v každom národe len občina, ktorá vyzýva k dobru, prikazuje odobrené, drží od neodobriteľného a mýli sa len veľmi zriedkavo v dôsledku toho, že v sebe nosí a obnovuje z pokolenia na pokolenie princíp života: poznávaco-tvorivý potenciál sa realizuje aktom vôle pod vplyvom diktatúry svedomia;
  táto občina sa časom musí rozšíriť do hraníc celej spoločnosti.“

  Občina má dva významy : sdílené statky a územní jednotka. Z informací v tomto úryvku a i těsně před ním se mi jeví, že je myšlena územní jednotka, která by splňovala i ty sdílené statky a touhu pro spravedlnosti, v této územní jednotce aby nebyla přítomna nadvláda jedněch lidí nad druhými, potlačování jejich svědomí, …. a to vše aby se obnovovalo při změně pokolení ve veškerém životě této občiny.

  Komunita současných konceptuálů má sice znalosti, ale díky náhodnému rozesetí uvnitř národa většinou osamocena a obklopena nepravdověrností a utláčením svědomí (např. jejich děti ve stávajících školách), takže v tuto chvíli není zajištěna obnova pravověrnosti se změnou pokolení. …. a to je něco, co by se mělo řešit a neřeší (kromě vyjádření: „mělo by se“, „někdo by měl“, „bylo by dobré“,….).

  Napadají mě dvě možnosti řešení …. vytvořit vlastní komunitu- občinu – vesnici
  nebo použít jiné, již existující, ale které doposud KSB neznají …. a KSB dostat do jejich života a vzdělávacího systému.

  ———————
  No a jsme u toho vztahu KSB a ZC. ….. Rodové osady podle ZC jsou takovými občinami usilujícími o pravdověrnost obnovovanou v návaznosti pokolení. (alespoň podle mě a několika dalších, chtěl bych ale aby tuto (v tuto chvili pouze) hypotézu někdo ověřil.

  ———————
  Pro připomenutí: Minule jsme se zasekli na tom, že Megre je nepravověrný a cokoliv založené na lži nemůže přinést nic dobrého.

  Jenže Megre je pouze pošťák v ZC uvedeného sdělení.
  Odmítnout nějaké sdělení s poukázáním na nepravdověrnost pošťáka je asi tak pošetilé, jako nenastoupit na VŠ, protože Rozhodnutí o přijetí na VŠ doručil chlastající pošťák podvádějící svou manželku.

  Navíc ta nepravdověrnost pošťáka Megreho je v ZC přiznaná – je součástí sdělení.

  A ještě jedna námitka k dosavadnímu odmítání ZC konceptuály
  (Ford a Stalin … text před poznámkou 146)

  Tvorba filosoficko-společenských věd (tj. např. i KOBu) je adresována téměř výhradně k vědomé úrovni psychiky těch, kdo se s nimi střetává; jejich přímý vliv na emocionální komponentu je minimální – emoce vznikají jak druhotná reakce nevědomých úrovní psychiky na uvědomovaný smysl vědecké práce. Osvojení vědeckých prací lidmi vyžaduje ve všech případech dostatečnou úroveň předchozího vzdělání, jak ve smyslu disponování určitými vědomostmi, tak i ve smyslu disponování návyky soustřeďování pozornosti a rozumu na tématiku vědecké práce. V důsledku toho jsou vědecké traktáty nezávisle od jejich zaměření a úrovně náročnosti přístupné zdaleka ne všem.

  Produkty umělecké tvorby se obrací přímo jak k úrovni vědomí, tak i k nevědomým úrovním psychiky lidí. Ale v důsledku toho, že umělecká tvorba se obrací bezprostředně k nevědomým úrovním psychiky a vykazuje větší či menší vliv na každého, kdo se s nimi volky nebo nevolky střetává, nevyžaduje nijakou předchozí přípravu.

  Speciálně tam mluvili o tom, že marxismus za SSSR ne každý dokázal nastudovat, ale všichni!! sledovali díla socialistického realismu (pohádky, filmy, básně, písně, literaturu) a tím pronikali do podstaty doby, takže ta jim byla zřejmá (samozřejmě s nějakými zkresleními, ale byla)

  A pohádky začínají slovy: Bylo, nebylo zde Existuje Anastasie nebo neexistuje? Sama Anastasie odpovídá (dle zápisu Megreho) takto: Existuji pro ty, pro které existuji.

  A jak známo, mnozí autoři nejlepších děl socialistického realismu následně emigrovali – či jinak byla jejich mravnost nesocialistická. To autorům KSB nebrání označit jejich díla jako socialismu prospěšná.

  Tj. když už nejsou schopni mnozí příznivci studovat ZC kvůli nepravověrnosti Megreho a brát ZC jako 100% zjevení pravdy (určité pochybnosti mám i já).
  Je možné (a podle mě nutné) studovat ZC za účelem ověření, že ZC je dílo (např. pohádka – Bylo nebylo) KSB realismu nebo naopak biblického realismu, či ještě jiného realismu.
  ————————————————————————

  Odpověď
  • Oracle 911 11.6.2019 o 17:34

   Na takúto občinu je zatiaľ priskoro, nielen kvôli tomu, že žiaci sú na rôznom úrovni, ale momentálne „treba hasiť požiare“…

   Odpověď
   • U nás nejsou, ale v Rusku je těch osad dle ZC cca 400.

    Jsem přesvědčen, že až přijde ten správný čas (potřebuji na to nějaké zdroje a ty zatím nemám vytvořeny), že budu schopen zařídit, aby se KSB v těch osadách (vytvořených dle ZC) vyučovalo. … a tím se z nich staly občiny, o kterých mluví tenhle 5-dílný článek. (samozřejmě vše je ve fázi mojí hypotézy)

    Odpověď
    • Oracle 911 11.6.2019 o 21:30

     2 veci:
     -raz určite, asi o 5 rokov, možno dlhšie;
     -nebude to jedna osada pre konceptuálov ale tucty takýchto osád vedené konceptuálmi.

     Odpověď
     • A ve které z těch cca 60 knih se mohu dočíst o tom, jak by taková osada pro konceptuály měla vypadat?

      Aby to splňovalo odchod od technokratické alespoň k ekocentrické (a výhledově biologické) civilizaci. Tj. jak taková osada bude organizovaná? Tj. zejména, kolik toho bude společného a kolik soukromého – na tom už si vylámalo zuby spousta „alternativ“ pokoušející se obecně o ekoosady.

      Jak bude v praxi řešeno téměř bezalternativní dosáhnutí typu psychiky „člověk“ před dosažením pohlavní zralosti, když v Základy sociologie se píše, že (doposud) neexistuje žádná akademie, kde by se vyučovalo dosažení lidského typu psychiky …a podle jejich názoru ani taková akademie či zkušební komise existovat z principu nemůže …. co tedy zajistí obnovu pravověrnosti v návaznosti pokolení, když podle autorů z VP SSSR prostě část mládeže i pod konceptuální výchovou a výukou nebude dosahovat lidského typu psychiky (protože chybí akademie, která by to zajistila), Z principu se nebude ani vědět, kteří to jsou (nesmí existovat zkušební komise). Jak se tedy zajistí v těchto územních jednotkách, aby nebyla přítomna nadvláda jedněch lidí nad druhými, potlačování jejich svědomí a podobné jevy?

      Kde se v tlustých knihách řeší podoba svatby, aby její podoba nebyla davo-“elitaristická“?
      Když totiž i třeba pravověrní projdou davo-“elitaristickou“ podobou sňatku, již do základů se do rodin a tím i celých občin vkládá semínko nepravdověrnosti. Jak bude vypadat obnova pokolení u rodin, ve kterých je zaseto takovéto semínko davo-“elitarismu“?

      To je jen zkrácený výčet oblastí, na které jsem nenalezl v KSB odpověď. … a v ZC na ně odpověď najítm možné je (resp. dokud jsem neznal KSB, tak jsem ty odpovědi nedokázal nalézt ani tam. Až se znalostí KSB se ty odpovědi dají objevit … takže i čtenáře ZC čeká podobná diskuse, jako tady vedu s vámi – jen je u nich je ta sada chybějících odpovědí v jiných oblastech)

      Odpověď
      • Každý takú občinu môže vytvoriť vo svojej rodine, ako základnej bunke štátu a civilizácie. Je to aktuálne pre mladých ľudí, ktorí si chcú založiť rodinu, a nie je im jedno, kto bude ich partnerom/kou (lebo deti). Keďže mladí ľudia majú málo životných skúseností, tak v mnohom im môžu poradiť a pomôcť starší ľudia, ktorým sa možno už podarilo sformovať v sebe Človeka, alebo sú veľmi blízko. Tam je podstatné, aby vznikol základ kultúry ako sa stať a zotrvať Človekom, a mladý rodičia už budú túto kultúru udržovať vo svojej rodine a šíriť ju cez svoje potomstvo. Ak potomstvo bude aspoň trojčlenné (3 deti), tak kultúra sa bude naozaj postupne exponenciálne šíriť (lebo 2 deti, to je iba náhrada za otca a mamu, t.j. stagnácia). Takýmto spôsobom môže vzniknúť viacero metodologických postupov, ako rozvinúť Ľudskú kultúru. Každý bude mať svoje know-how, ktoré si ľudia podobného zmýšľania budú zdieľať. Tie akadémie Ľudskosti budú v prvom rade v rodinách – učiteľmi budú rodičia, ale žiakmi môže byť aj hocikto z širšieho príbuzenstva.

       Teraz sme v štádiu, keď každý len hľadá efektívne metódy, ako v sebe rozvinúť Človeka. Ak vzniknú metódy a kultúra, tak sa začne aj šíriť. Nevyhnutne. Ale nie formou verejných kurzov, ale v úzkom kruhu rodiny a najbližších tak, aby padla na úrodnú pôdu.

       Odpověď
       • Ta samostatná rodina je OK, sice bude obklopena nepravdověrností a nebude tak na 100% splněna podmínka, že nebude do ní pronikat z okolí utláčení svědomí a snaha jiných lidí panovat nad nimi (v ZC je to Rodový statek). … to tedy nerozporuji.
        I v KSB je však řečeno, že existují věci, na které rodina nestačí. Mnohé z nich se dají obsáhnout v osadě/občině … ale ty už neprobíhají tak často, takže při existenci osady/občiny se dají řešit návštěvou několikrát do roka.

        Jakým, způsobem budou jim to ti starší lidi budou radit? … formou nikdy nekončících přednášek? Kdy to stihnou? (dítě se narodí za 9 měsíců, na to nejsou roky času). I kdyby, jak zajistíš, že to ty děti pojmou ….. a musí včas, než se pustí do pohlavního života.
        Nezapomeň, že děti si do -nácti hrajou (v té době nejsou schopné obsahově pobrat filozofické diskuse a přednášky) a ta pohlavní zralost na ně přijde docela rychle a hlavně dřív, než budou mít potřebné znalosti získané tímto způsobem (Studenti tímto způsobem získají dostatečné množství znalostí cca na VŠ, tj. dávno po období pohlavní zralosti – přitom ty znalosti potřebují mít před obdobím pohlavní zralosti – kdy ale nejsou ještě schopní zpracovat potřebný objem informací).

        V tomto bodě stojím před dilematem, jestli vás v této otázce nechat vydusit, tj. aby jste sami hledali odpověď v KSB, která tam však není (alespoň zatím, protože tahle analytická zpráva jde správným směrem, ale je pravděpodobně první v této oblasti). Nebo mám rovnou popsat řešení, které je popsané v ZC….

        Takže, informaci je možné do dětí dostávat v komprimované podobě již v útlém věku (komprimovaný objem informací jsou schopné zpracovat) V ten správný čas se rozbalí a bude připravena k použití v „dospělé podobě“.

        Tím komprimačním nástrojem je soubor obřadů a svátků, na které se děti připravují během celého roku a ve vyšším věku na vyšší úrovni.
        Např. písničku si nejprve poslechnu, pak se naučím slova, později sám vystoupím před ostatními při její interpretaci …. a pak ve správnou chvíli z ní jako z něčeho naprosto známého získám patřičné informace.

        Typickým příkladem je populární písnička „Když jsem šel z Hradišťa“.
        Tu mohou zpívat oplzlí stejci vedle malých holčiček, aniž by ohrozili jejich mravní výchovu, přitom je doslova nabitá komprimovanou informací. (koluje po internetu několik verzí textu, asi bych to trošku poupravil)

        1. Když jsem šel z Hradišťa z požehnání
        potkal jsem děvčicu z nenadání
        Potkala mě, neznala mě,
        červené jablúčko dávala mně.

        2. Že jsem byl šohajek nerozumný,
        vzal jsem si jablúčko z ručky její.
        Jak jsem jedl, tak jsem zbledl:
        Už ťa dom, děvčico, nepovedu.

        3. Neber si, synečku, co kdo dává.
        Z takových jablúček bolí hlava.
        Hlava bolí, srdce svírá:
        Všecko, cos miloval, konec mívá.

        panna = dívka, která ještě „nepoznala“ chlapce
        červené jablíčko asociujte s broskvičkou – peach čti píč-ka

        takže v zakomprimované podobě to neohrožuje mravní výchovu dětí
        v rozbalené podobě je obsahuje varování před pohlavními chorobami a telegonií.

        A ten systém těch obřadů a svátků je (resp teprve bude, když ho společně vytvoříme) tou akademií lidskosti, o které v ZS 1 VP SSSR (podle mě chybně) prohlásil, že neexistuje a ani nemůže existovat.

        Na tvůrce toto systému obřadů jsou kladeny ty nejvyšší morální požadavky.
        (aby se nestalo, že na dětském dnu se dětem pouští písničky typu: „Šukej mě, mrdej mě, kruť mě kozama, …..“ což jsem už taky zažil)

        Odpověď
      • popolvár 23.6.2019 o 11:49

       jura, v tom úryvku (To je jen zkrácený výčet oblastí, na které jsem nenalezl v KSB odpověď. … a v ZC na ně odpověď najítm možné je (resp. dokud jsem neznal KSB, tak jsem ty odpovědi nedokázal nalézt ani tam. Až se znalostí KSB se ty odpovědi dají objevit … takže i čtenáře ZC čeká podobná diskuse, jako tady vedu s vámi – jen je u nich je ta sada chybějících odpovědí v jiných oblastech) si si dal sám odpoveď na to, kde v hrubých knihách KSB hľadať odpoveď na tvoje konkrétne otázky, týkajúce sa dielčich konkrétnych záležitostí – v žiadnej. Ale ich preštudovaním získaš metodiku ako a ich v iných zdrojoch nachádzať.

       Odpověď
     • Mimochodem pod článkem je info: Vnútorný Prediktor ZSSR 11. marec — 2. apríl 2019

      To je dle mého datum, kdy VP SSSR prvně zveřejnil něco takového, že pravověrnosti je možné dosáhnout vytvořením pravověrné občiny a rozšířením její působnosti na celý svět. (aspoň tak se mi to jeví z toho co je zde doposud přeloženo a zveřejněno).

      Přijde mi to totiž tak, že mnozí konceptuálové si snad doposud mysleli, že půjde biologickou civilizaci vytvořit z města.

      Odpověď
      • Oracle 911 13.6.2019 o 0:13

       Položením týchto otázok si demonštroval to, že má v tom zásadné medzery…

       Odpověď
       • Oracle 911 13.6.2019 o 0:16

        Pozor, nehovorím, že nie sú legitímne a Jardob na ne už odpovedal…

        Odpověď
  • Putinovec 11.6.2019 o 19:12

   Vzhledem k tomu že jsme navzájem propojeni prostřednictvím biopolí a tím i s noosférou ,tak to že jsme rozprostřeni není nevýhoda,ale naopak veliká výhoda proti naším nepřátelům.Vytvořit jednu velkou zkoncentrovanou občinu je totéž,jako si na záda namalovat terč.Jak moc velký problém by byl zdiskreditovat takovouto otevřenou odkrytou občinu?Tady nevyhraje divadlo na efekt.Postupným uvolňováním a zprostředkováním informací dosáhneme pozvolného nekritického výsledku,kdy dojde u většiny k výměně vod.Koneckonců,jaký byl náš začátek?Něco nás sem přitáhlo a přimělo číst tlusté knihy.Věřil bych snad někomu před 4 lety že budu studovat přeložené tlusté knihy?NE.A přesně takhle to funguje.Uvolněním prvních několika kamínků které se stupňují a nakonec strhnou lavinu.Jen je potřeba pracovat na tom,aby tato lavina proběhla cestou evoluce.Efekt sté opice.

   Odpověď
   • Výborně. A na efekt sté opice není ani trochu zapotřebí dávat se jakkoli fyzicky dohromady. Pro ten jsme dáni dohromady příslušností k živočišnému druhu.

    Mimochodem, vytvořit vesnici KSB, dobrý způsob jak KSB zdiskreditovat na desítky let. Stačil by jeden nesvár uvnitř vesnice a každá nula by na to halasně poukazovala všude možně.

    Odpověď
    • Vidím to podobně nebo stejně. Rodina také zůstává rodinou i když se její příslušníci rozejdou po Zemi. Jsou svázáni a udržováni svým malým rodinným egregorem . Proto i zdůrazňování důležitosti rychlého administrativního formálního spojení ČR a SR do ČSR II / a přiznám se , že občas mi to připadá jako optimální řešení , ale pak to v klidu odsunu/ nebude ku prospěchu věci. Daleko důležitější je posilování existujícího sice rozpolceného ale znovu se spojujícího československého egregoru . Důležité je, aby pokrýval všechny generace od nejmenších až po nás seniory. Síla navenek odolné a akceschopné občiny československé je rozhodně víc, než vnitřně zaminovaný formální konstrukt ČSR II.

     Odpověď
     • @Boletus
      Čo máš konkrétne na mysli keď píšeš o „československom egregore“? Ideu neexistujúceho československého národa? Na takomto základe sa predsa nemožno spájať, možné je iba byť spojený. Je potrebné si uvedomiť, že medzi týmito dvomi variantmi je velikánsky rozdiel. Nebudem to tu príliš rozpitvávať, avšak spackaný pokus tohto druhu tu už bol a skončil celkom neslávne.

      Odpověď
      • Oracle 911 13.6.2019 o 6:52

       A ty neberieš Čechov ako svojich?
       Pretože aj takto sa vytvárajú národné egregory a nie tým slobodomurármi podsunutou rozvratnou myšlienkou o „československom“ národe.

       Odpověď
      • O tom masarykovsko-benešovském svobodozednářském konstruktu „čechoslovakizmu“, kde základem je neexistující konstrukt-národ čechoslováků s matkou Prahou nebyla řeč. Pokud rozumíš obsahu pojmu egregor, tak Tě toto v pojmu „znovu se spojujícího československého egregoru“ ani nenapadne. Ten je stavěn na podstatně hlubším historickém fundamentu , než byl konstrukt stát ČSR I jako účelový nástroj při rozbíjení postfeudální Evropy a Ruska na počátku 20.století. A přestože to byl kostrukt-stát, dokázal s úmyslně vloženými a pěstovanými minami díky svým skutečným nositelům – lidem z obou národů- fungovat více jak 70.let a prezentovat tyto středoevropské mini-národy jako velmi schopnou a tvořivou součást Evropy. Rozpad konstrukt-státu byl opět řízený a nemá co dělat s neochotou
       lidí z obou národů co nejúžeji spolupracovat. A být minulostí patřičně poučen.
       Toto jsem měl na mysli.

       Odpověď
       • @Boletus
        Z tvojej odpovede rozumiem, že „čechoslovakizmus“ si na mysli nemal. Pojmu „egregor“ taktiež rozumiem. Rozumiem tiež tomu, že niektoré veci je obtiažne vysvetliť niekoľkými slovami. Avšak na akom „hlbšom historickom fundamente“ je stavaný „znova sa spojujúci“ československý egregor, tomu nerozumiem. Obávam sa, že miešaš fakty s mýtmi. V každom prípade ďakujem za snahu o vysvetlenie.

        Odpověď
        • Zkusím to vyjádřit bez egregorů a fundamentu . Za doklad historické blízkosti Čechů, Moravanů? Slezanů a Slováků považuji nadstandardně vysoký počet smíšených manželství a rodin . A právě v období ČSR I byl nárůst provázání rodinných svazků mimořádný . To nebyla ani nutnost, ani administrativní tlak.
         Obdoba je historická blízkost Rusů a Ukrajinců . I tady si dovolím hovořit o sice dnes potlačovaném, ale přesto egregoru. Tedy , abych se mohl vyjádřit k Tvému dotazu přesněji,zkus mi říci, co považuješ v mém příspěvku za „fakt“ a co za „mýtus“ .
         Možná, že můj názor je ovlivněn osobní zkušeností . Jsem naturalizovaný Slovák s kořeny na moravskoslovenském pomezí . V rodině mám několik československých manželství /včetně mého/ . A to mě možná dává neobjektivní pohled na společné části historie obou národů .Připouštím.

         Odpověď
  • Vyjadrím sa len k občine.
   Oni to vybrali zrejme podľa ruského vnímania slova „obščina“. Je to z vety v Koráne „Nech je medzi vami občina, ktorá…“, kde pôvodné arabské slovo mohlo mať aj mierne iný význam, ale prekladateľ do ruského jazyka vybral práve slovo „obščina“.
   No v duchu KSB sa podľa mňa v tom odráža duch súbornosti. Teda ani nie nejaká „obec“ alebo „komunita“ ale princíp súbornosti, t.j. každý člen KSB vie čo má robiť, a používa rozum pri riadení seba, okolností okolo seba na to, aby boli ciele KSB dosiahnuté. To znamená, že komunita môže byť spočiatku aj rozdrobená po svete, nemusí vôbec žiť na jednej hromade, ale v prvom rade sa snaží vytvoriť v sebe Človeka, čím položí základ kultúry a know-how ako na to, a následne ju prenáša na svoje potomstvo. Ak aj škola a prostredie vyznáva a učí iné hodnoty, treba sa inšpirovať DVTR a riadiť okolnosti života tak, aby eliminoval vplyv školy a výchova potomstva v Ľudí bola úspešná. Takto sa tvorí základ novej spoločnosti. Ak už bude existovať Ľudská kultúra a efektívna zručnosť ako ju prenášať na deti, potom sa môžu takýto ľudia spájať aj do väčších územných komunít, hoci v dnešnej informačnej dobe to nie je až tak nutné, ľudia sú prepojení, ale na druhú stranu by to uľahčilo formovanie zdravšieho prostredia, tlak na školu, atď.

   Tou vetou: „občina, ktorá vyzýva k dobru, prikazuje odobrené, drží od neodobriteľného“ – sa nemyslí robiť kázne druhým, neKobákom, ale radiť tým, ktorí o to stoja, teda svojim vlastným ľuďom a ďalším, ktorí majú záujem. A mýliť sa čo najmenej je v záujme každého jedného človeka.

   Odpověď
   • Jestli je cílem KSB vybudování biologické civilizace , či alespoň ekocentrické civilizace (obojí na bázi spravedlnosti, nikoliv davo-“elitarismu) … bude muset být základem takové civilizace územní jednotka na venkově = obec, občina, osada,… . V ekocentrické mají svou budoucnost i „zelená“ města, která však tuto venkovskou územní jednotku pouze budou doplňovat.
    Tak je to aspoň ohlašováno ohledně cíle v materiálech, které jsou v CZ/SK prostoru přeložené a většina z nich mnou přečtená.

    Tento seriál pokud jsem nalezl prvně VP SSSR mluví o občině (klidně mě opravte – mohlo mi to utéci) – jestli myslí územní jednotku – super (ale je před nimi/námi ještě hodně práce na podobě, jak by taková jednotka měla vypadat)
    Jestli pouze o soubornosti ve společném díle, tak je ještě čeká přijít na to, že biologická civilizace se skládá z venkovských územních jednotek … a je třeba aby ji tu otázku někdo VP SSSR položil nebo aby si jí přečetli z noosféry (kam jsem ji nedávno umístil)

    Odpověď
    • Docela by mě zajímalo jak si představujete civilizaci z venkovských územních jednotek při hustotě 137 obyvatel/km^2 a min. třech dětech na rodinu, jak tady výše zaznělo. To pak spíš budete mít za chvíli město všude… a pak dál co? St. Matthew Island? Calhounova utopie?

     Odpověď
     • Tak jasně, že přelidnění je problém. … ale je to problém celého lidstva (tedy ne jen ZC).

      Který GP plánuje řešit jejich vymřením epidemiemi, vybitím válkou, apod. na 0.5 – 1 miliardu
      VP SSSR – no vlastně nevím jak. Obecně mluví o přechodu k biologické civilizaci přes ekotechnickou civilizace a že to bude na bázi přechodu lidstva k pravověrnosti. … tj. jak to bude vypadat je NEDOŘEŠENO

      V ZC je jasný plán: Rodové statky: tj. min 1ha a ne o mnoho více na rodinu. Plus by něco mělo zbýt na společné (cca 1/3) a něco by mělo zůstat divoké přírodě (???), případně těm městům.
      Což mi podle hrubých výpočtů vychází, že planeta by takto uživila na 5-7 miliard na Rodových statcích a něco málo jako obsluhu v těch městech.
      Každopádně je v jednom příběhu naznačeno, že ne všichni budou moci mít děti, protože nebudou volné pozemky pro další 1ha usedlosti. Ten pár to v tom příběhu přijme (tj. ta redukce na ekologicky udržitelnou populaci planety Země takto proběhne bez otřesů, které budou průvodním jevem jakéhokoliv jiného scénáře)

      Zároveň je tam před tyto dobrovolně bezdětné předložena idea, která dává možnost organoleptického přenosu života na jiné planety.
      Na což jsem nalezl v KSB toto: Království Boží = civilizace na bázi KSB, resp. pravověrnosti – má trvat tisíc let. Tím tisícem let panování této civilizace lidstvo završí současnou etapu evoluce, resp. vytvoření Království Boží je cílem této etapy evoluce, ale po cca 1000 letech jeho panování si lidstvo určí další evoluční cíl. A VP SSSR k tomu řekl, že neví jaký bude ten další cíl, že ten si lidstvo určí až poté.

      Já jsem přesvědčen, že jestliže ten současný cíl dle VP SSSR se někdy parafrázuje tak, že každý člověk se má stát Člověkem, tj. zástupcem Božím na Zemi.
      Jenže Bůh stvořil život na Zemi, Společnost stvořená ze zástupců Božích na Zemi by jako další evoluční krok mělo lidstvo (složené ze zástupců Božích na Zemi) zvládnout celé Boží dílo – tj. organoleptický přenos života na jiné planety. .. a to je ten další evoluční krok po skončení tisíciletého panování toho Království Božího na Zemi… a teprve tento krok vyřeší ten současný přetlak populace na Zemi spravedlivým způsobem. Jiný spravedlivý způsob, jak vyřešit přelidnění neznám.

      Odpověď
  • Ондрей 14.6.2019 o 9:48

   Jura,
   súhlasím s tvojím názorom. ZC som prečítal celé a okamžite ma napadla súvislosť a prepojenie s KSB. Podľa mňa i ZC i KSB majú rovnaké ciele a jedno druhému pritom neodporuje. Ba čo viac, navzájom sa môžu a podľa mňa sa aj v mnohom dopĺňajú. Podľa ma, kým sa KSB masovo rozšíri bude zlyhávať u mnohých ľudí na pojmoch, ktoré používa. Myslím hlavne ľudí, ktorí nemajú dostatočne vyvinuté abstraktné myslenie a nie sú schopní dostatočne vstrebávať poznanie cez štúdium kníh. Naproti tomu mnohí z týchto majú vyvinutejšie vnímanie prostredníctvom citov, intuície a na úrovni vlastného podvedomia s ktorými ZC citlivo pracuje. ZC som prečítal 2x a nikde som nenašiel niečo, čo by bolo namierené proti človeku. Naviac, cez jednoduché princípy rodových statkov možno pochopiť súvislosti a princípy a procesy, ktoré sa inak teoreticky vysvetľujú dlho a nudne a treba vziať v úvahu, že teoretické poznanie treba predovšetkým učiť deti, ktoré nedokážu pochopiť zložité vetné konštrukcie a „dospelé“ myšlienky z kníh. Zato však veľmi dobre chápu obrazy a príklad starších ľudí, čo ZC vie jednoznačne zabezpečiť už od útleho detstva. Okrem toho, treba si uvedomiť, že ekologické problémy nebudú čakať na to, kým sa „dovzdeláme“. Riešenie je nutné okamžite a treba začať hneď. Každý, kto má vzťah k prírode môže začať tvoriť okamžite a bude hneď vidieť výsledky svojej činnosti v podobe vlastnej nezávislosti a sebestačnosti = nezávislosti na systéme. Áno, situácia nie je ideálna, ale nie je možné ďalej čakať, kým sa rozhúpe dostatočné množstvo ľudí, kým budeme mať všetko potvrdené našim rozumom, lebo máme strach prijať pravdivú informáciu aj iným spôsobom ako cez naše racio. ZC dáva jasný a jednoduchý návod pre každého človeka, ako on sám môže byť samostatný a nezávislý. Ak chceme budovať spravodlivú spoločnosť, úplne prvá vec, ktorú treba zabezpečiť je potravinová samostatnosť. Bez nej sme rabmi a chápali to už ľudia dávno pred nami, že prijímať jedlo z rúk cudzej osoby je riziko. My síce sýtime svoju myseľ, svoje teoretické poznanie, ale stále sme závislí vo všetkom na obchodných reťazcoch a výrobcoch potravín, ktorých produkty práve to fungovanie našej mysle zahlcujú a spomaľujú, a tým zásadne prispievajú k tomu, aby sme ostali v rabskom položení. Bez vzťahu k pôde a prírode a k zemi nie je a nebude žiadneho pokroku k typu psychiky „človek“ a svedomie nie je iba doménou KSB. Preto treba hľadať ako môžu KSB a ZC spolupracovať a nie odsúdiť poznanie na základe osoby autora, ktorý je len prostredníkom, presne ako píšeš.

   Odpověď
   • Seženu si mail u Hoxe a napíšu ti …

    Odpověď
  • První vlaštovky http://www.lowriseplanet.net/ „fraktálni“ urbanizace se správními celky okolo 10k nemusí být utopii. Tuto myšlenku grilují ve svém neokortexu tak pět let,ale kosti ještě nevylezly…..

   Odpověď
 5. Úryvok z textu „VP ZSSR: O etike a jej úlohe v živote 3″:
  http://leva-net.webnode.cz/products/vp-zsssr-o-etike-a-jej-ulohe-v-zivote-3/

  „Okrem toho, spoločnosť v Rusku má už od čias Bylín takú «národnú zábavu»: ak krajina upadá do silnej krízy alebo ak v nej už uviazla a nachádza sa na hrane záhuby, tak všetkých, ktorí sa snažia nedopustiť krízu alebo vytiahnuť krajinu z katastrofy — treba zosmiešňovať, tyranizovať, držať vo väzení a vyhnanstve, alebo ešte lepšie — zabiť. Ak sa to nepodarí, a takíto ľudia predsa len dokázali odvrátiť krízu alebo vytiahnuť krajinu z katastrofy, tak po smrti ich treba ohovoriť, a na piedestál hrdinov a svätých postaviť idiotov a podliakov — tých, ktorí krajinu uvrhli do katastrofy alebo ju k nej viedli“
  + všetky príklady z dejín, uvedené pod úryvkom…

  - Tu je to síce ironicky nazvané „národnou zábavou“, no z môjho pohľadu je to úplne dokonalým príkladom PSYCHOTROCKIZMU. Presne toto je psychotrockizmus, a takto sa prejavuje.

  Odpověď
 6. http://leva-net.webnode.cz/products/dekuji-rusku-za-vitezstvi-ve-druhe-svetove-valce/

  Odpověď
  • SSSR mělo 27 milionů obětí, ale USA jenom půl milionu. Tak o jaké čtvrtině válečné tíhy tam autor píše?!

   Odpověď
  • V článku som našiel 2 chyby:
   Pred slovom/prívlastkom „rodiny“ chýba slovo/prívlastok „židovské“.

   Odpověď
 7. http://leva-net.webnode.cz/products/vp-zsssr-o-etike-a-jej-ulohe-v-zivote-1/

  Odpověď
  • popolvár 22.5.2019 o 18:22

   najvic sa mi páči ten Morálny kódex budovateľa komunizmu, Škoda že sa dodržiaval len formálne…

   Odpověď
 8. http://leva-net.webnode.cz/products/ne-vedomostni-koncepty-jak-se-vyrabi-ovcan/

  Odpověď
  • …môj dojem z prečítaného článku je podobný ako po prečítaní knihy od Ericha Fromma : Mít, nebo být

   Odpověď
   • Oracle 911 19.5.2019 o 17:20

    Mať alebo byť je základná otázka duchovného rastu…

    Odpověď
    • S tým možno len súhlasiť. Bolo to vyslovené aj v jednom filme Lucy („..čas je jednotkou…“).

     Odpověď
  • Ako velmi pekny clanok. Sa mi paci ako autor vyborne vystihuje postavenie dnesneho klasickeho cloveka v spolocnosti. On je jednoducho strateny. Vsetko ide pre neho prilis rychlo, nestiha sa orientovat a mozno sa mu ani nechce.

   Odpověď
   • …pre mňa najdôležitejšia veta z článku: ,,Dnes již prakticky nikdo neumí vyjadřovat nespokojenost adresně.“

    Odpověď
  • Neujme se někdo úkolu vyspecifikovat vektor cílů pro nastavení lidských (ne biorobotnich) učebních osnov pro české základní školy?

   Odpověď
 9. Nemůže být tohleto projev matrice?
  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/oprava-tanku-bude-stat-miliony-podivejte-se-na-jejich-stav-po-tragicke-nehode-v-praze-72157?dop-ab-variant=3&seq-no=1&source=hp

  Odpověď
 10. http://leva-net.webnode.cz/products/ksb-koncepcia-spolocnej-bezpecnosti-svazek-ii-kapitola-3-socialne-prosesy-vo-vychodnom-bloku-32/

  Odpověď
 11. K článku :
  „Krátký kurz, kapitola 10. Kľúčový ústavný princíp. «Spoločnosť je moc»: spätné väzby v ekonomike“ je v jeho závere poznámka prekladateľa toto „Ak sú na výber len tieto dve možnosti – partmaximum, alebo represie, tak ja osobne za seba si vyberám možnosť tretiu: nech si riadi kto chce, ja sa vám na to môžem „vykašľať“, ja sa uspokojím aj s prácou vo výrobe – osem hodín a „padla“… Pre mňa je partmaximum do neba volajúcou nespravodlivosťou! – pozn. prekl.“

  Čo si o tom myslíte?

  Odpověď
  • Popolvár 8.5.2019 o 19:50

   Omylom som zaslal Hoxovi prvotný preklad tejto kapitoly. Vo finálnej verzii táto poznámka už nie je. Na relevatnú odpoveď na tvoju otázku je potrebné, aby si každý, kto sa chce k tomu vyjadriť, prečítal celú kapitolu.

   Odpověď
 12. Študent KSB 17.4.2019 o 16:25

  Čo je to patriotizmus ?

  Analytická správa

  http://leva-net.webnode.cz/products/co-je-to-patriotizmus/

  Odpověď
  • Jsem sám, kdo to nemůže stáhnout? L

   Odpověď
   • Putinovec 20.4.2019 o 13:59

    Jsme dva.

    Odpověď
    • Už tři

     Odpověď
     • popolvár 20.4.2019 o 15:06

      už som písal Hoxovi na mail, že to neide stiahnuť…

      Odpověď
      • Mart’as 20.4.2019 o 16:44

       Na ipadu pres safari to jde stahnout ..

       Odpověď
     • :( a išlo to.

      Odpověď
 13. http://leva-net.webnode.cz/products/m-v-velicko-problematika-statnosti-motor-spolecenskeho-rozvoje/

  Odpověď
 14. Veličko: Beseda o výchově
  http://leva-net.webnode.cz/products/michail-viktorovic-velicko-beseda-o-vychove/

  Odpověď
  • Otázka č.1 V besedě je zmiňována Pravěká pohádka (Primitivní pohádka) … https://www.youtube.com/watch?v=3siMZQvbroY

   Je to názorná pomůcka pro pochopení typů psychiky… a že by jí měly sledovat děti (klidně již od 2-3 let věku) a dospělí by měli být připraveni na to, odpovídat na jejich otázky ohledně této pohádky.

   Takhle malé děti však neumějí číst – nebylo by dobré tu pohádku nadabovat?
   (případně jestli někdo umí hledat v archivech ČT, tak jsem přesvědčen, že se za komunismu musela pro děti vysílat v našem jazyku)

   Odpověď
 15. http://leva-net.webnode.cz/products/jak-se-dela-p-rezident/

  V souvislosti s prezidentskými volbami na Slovensku jsem si vzpomněl na první polistopadové prezidentské volby v ČSSR. Tak nějak se očekávalo, že bude prezidentem Dubček, ale jakoby odnikud se objevil jakýsi Havel, kterého v Praze znalo jen pár lidí, mimo Prahu nikdo a na Slovensku stejně tak. Celá Praha byla polepena barevnými plakáty s Havlem, přestože se nejednalo o přímou volbu prezidenta. Paralela s Čaputovou jako vyšitá, scénář je pořád stejný, jen plakáty vystřídala mainstreamová média.

  Odpověď
  • + si dovolim doplnit, ze te havaria Dubceka bola profesionalna vrazda
   …a este aj letisko podla Havla premenovat je uz vazne dobre navrhnuta komedia.

   Odpověď
   • Stejně jako nyní chtějí ve Washingtonu pojmenovat něco po McCainovi…

    Odpověď
   • To je nespochybniteľné najmä so zreteľom na stratený kufrík.

    Odpověď
   • O tom aká technika bola použitá pri havárii A.Dubčeka,piše autor na svojom webe specnaz.cz ,bohužial už dlhú dobu je prístup k článkom spoplatnený…kto má teda záujem,músí si trochu priplatit…avšak určite sa to oplatí…sú tam výborné veci ,)

    Odpověď
 16. http://leva-net.webnode.cz/products/pozvanka-na-krest-novych-knih-ksbpress/

  Odpověď
  • Tak si vezmu dovolenou!
   Mám prosbu, bude možnost si zakoupit jednotlivé knihy i na místě?

   Odpověď
   • Aha, stačí si přečíst celý text…ano, knihy se budou na místě i prodávat.

    Odpověď
  • Moc hezké :-)

   Odpověď
  • Hox – čislo domu souhlasí? je to 36 ?

   Odpověď
   • Díky za upozornění. Správné číslo domu je 1536/35 ….. opravíme

    Odpověď
  • Věřím, že nedáváte „všechna vejce“ do jednoho košíku… Velmi rád konceptuální hnutí podpořím.

   Odpověď
  • Bude aj nejaky video zaznam z krstu?

   Odpověď
 17. http://leva-net.webnode.cz/products/zahajen-prodej-novych-knih-v-nabidce-ksb-press/

  Odpověď
  • Supeeeer!!!

   Odpověď
  • Študent KSB 13.3.2019 o 16:55

   Ďakujem za vašu skvelú prácu

   Odpověď
  • Ďakujem. Chystá sa aj Posledný gambit? Zachytil som, že Taran natáča film. Videl som upútavku, myslím, že zháňa peniaze.

   Odpověď
   • Vydání cca Pozim/zima 2019):

    -Dotisk Sad roste sám?..
    -Základy sociologie 5
    -Prozatím neurčeno
    -Prozatím neurčeno

    Na ty dvě pozice „prozatím neurčeno“ jsou tyto kandidáti:
    -Jazyk náš: ako objektívna dannosť i ako kultúra reči
    -Poslední Gambit
    -Od Antropoidnosti k ľudskosti
    -Dostatečně všeobecná teorie řízení (DVTR) (revize překladu je hotová)
    -Koncepce společné bezpečnosti “Mrtvá voda (probíhá revize překladu)
    -Sborník (resp. sborníky) (několik krátkých analytických zpráv – jednotlivě jsou moc malé na lepenou vazbu … a někdo by musel udělat jejich výběr)

    Vyjádřete se i ostatní.

    Odpověď
    • Já osobně bych byl pro DVTR. Knih z KSB je hodně. DVTR je jenom jedna a podle mne taky celkem důležitá, protože se zde hovoří o těch supersystémech. Navíc, je už po revizi.

     Odpověď
     • Ano, to je horký favorit …

      Odpověď
      • Za me take DVTR, zaklad KSB.

       Odpověď
     • Souhlas – DVTŘ.

      Odpověď
    • DVTR

     Odpověď
    • DVTR a Voda mrtvá.

     Odpověď
     • (ale ten výběr je těžký, všechno to jsou důležité texty)

      Odpověď
      • ještě jedna pozice je volná

       Odpověď
       • Tak já jako milovník Sherlocka jsem pro Poslední gambit, moc se těším na papírovou verzi, ale uvědomuji si že to není nejdůležitější text.

        Odpověď
        • No, já též netrpělivě čekám na Posl. gamb., pro manžela, protože, to by četl, jinak to ostatní se mu jeví náročné. Četl jen Sad rost.. a to i trochu pod nátlakem. A šlo by to i jako dárek pro příbuzné. Jinak DVTR, v té poslední úpravě se mi lépe vnímá, než to první, co jsem si vytiskla. A v sociologii je DVTR jen zkráceně. Lepší se mi vrací ke knížce, než sedět u počítače.

         Odpověď
         • přesně. Taky se mi z papíru studuje podstatně lépe.
          S tím gambitem taky souhlasím, je to lehké čtení a ledaskomu to otevře obzory k hledání dalších souvislostí.

          Odpověď
          • Gambit je fajn, ale vidim eventualni problemy v tisku s temi rozbory z novin. Obrazky budou pravdepodobne ve spatne kvalite.

           Odpověď
      • … resp. Voda ještě není připravená, ale to se může změnit.

       Odpověď
    • O co jde v případě dotisku „Sad, roste sám?…“

     Odpověď
     • Nové skladovací prostory nejsou hotové – rekonstrukce střechy.
      Ve stávajících jsme dělali defragmentaci maximálně jak to šlo. Nějaké místo se díky tomu našlo (pro tyto knihy), ale na další paletu již místo není. … takže příště.

      Odpověď
      • no, jsem dost možná schopen zajistit skladovací prostory pro libovolné množství palet, ale to je hlavně otázka dopravy, museli bychom je dostat ku Praze.

       Apropo, rekonstrukce střechy, jak symbolické:)

       Odpověď
       • Režie (nejen finanční, ale hlavně pozornosti člověka, který by to musel organizovat) přesahuje efekt … prostě Sad bude půl roku až rok vyprodaný.
        A my tu pozornost potřebujeme věnovat dokončení rekonstrukce … a dalším knížkám.

        Odpověď
 18. http://leva-net.webnode.cz/products/lekce-generala-k-p-petrova-uvod-do-ksb-ceske-titulky/

  Odpověď
  • Je možné všetky jeho videá – texty nájsť vo formáte pdf. ?

   Odpověď
   • Toto by aj mňa veľmi potešilo, pretože ruštinár som podpriemerný (hoci maturita za 2) a táto téma je pre mňa veľmi zaujímavá.

    Odpověď
    • Pridavam se k Brunerovi..
     Zrovna pred tydnem jsem se na neho zacal opet divat a proti Fursovovi je to „“dovolena“",… pomalu, pekna artikulace /vremeni mnogo../

     Odpověď
  • Videa od generála Petrova jsou úplně nejlepším seznámením a vstupem do studia Koncepce. Je velmi srozumitelný a jeho názorné schemata jsou skvělá. A to bez ohledu na mínus 15 let.

   Odpověď
   • Tiež som kedysi začínal Petrovom :)
    ..a samozrejme Zaznobinom na mp3 dokola
    cestou busom, vlakom, popri svojej bežnej robote.

    Tak som si i obnovoval ruštinu,
    ktorú som v podstate úplne zabudol..
    Takým štýlom sa takmer z nuly
    obnovila za pár týždňov.

    Ani azbuku som nevedel čítať..

    Odpověď
  • Díky za tyto videa. Nevím, zda-li je to tím, že KSB již nějakou dobu studuji, ale projev generála Petrova je tak jasný a srozumitelný, že ho zkusím ukázat někomu prozatím „nepolíbenému“. Vím, že se zde pan generál Petrov již v minulosti probíral, nicméně já ho takto vidím a slyším poprvé a myslím si, že je jeho informační hodnota neocenitelná.

   Odpověď
 19. Prosím Vás o nasledovné materiály:

  -Analytická zpráva ze série K současné situaci vnitřního prediktoru SSSR z roku 2006 – Smuta na Rusi: její zrod, průběh, překonání…
  -Analytická zpráva Fondu konceptuálních technologií – Zákon o Centrální bance Ruské federace a suverenita Ruska – součást knihy O světě křivých zrcadel.
  -Stát, to je systém pro přežití národa.

  ajoslav@ya.ru

  Odpověď
  • Nešlo ti to vyhľadať, alebo stiahnuť?

   Odpověď
   • ani vyhľadať…vobec nikde som tie veci zatial nenašiel…

    Odpověď
  • Vše je zde:
   https://fct-altai.ru/c/analitika

   Odpověď
   • dik, ešte som tam ale nikde nenasiel tu “ Smuta na Rusi, její zrod, prubieh a prekonani“ …? A po našom by to niekdo nepreložil?

    Odpověď
 20. http://leva-net.webnode.cz/news/znicit-detem-zdravi-a-vzit-jim-schopnost-se-ucit-o-uciteli-narodu-janu-amosu-komenskem/

  Odpověď
  • Zajímavý názor ….

   Jen nesouhlasím s faktem, že sezení dětí ve školách zavedl Jan Amos Komenský.
   Škola hrou prostě není sezením v lavicích … to z toho udělala až Marie Terezie.

   Odpověď
  • Video o metodě Bazarného:
   http://kob-media.ru/?p=9223

   Odpověď
   • DušanBe 7.3.2019 o 12:25

    Díky za video.

    Odpověď
  • Tak zase abychom s vanickou nevylili i dite… musime si uvedomit v jakem stavu bylo skolstvi pred Komenskym, a v jake dobe zil Komensky a kdy zije Bazarnyj. A take kolik ruznych alternativnich skolstvi se v poslednich desetiletich vsude vyrojilo a jak si pak jejich absolventi-obeti realne stoji vuci tem „prorezanym chudakum“, kteri zazili jeste kvalitni socialisticke skolstvi, ktere na Komenskem stale jeste velkou mirou stavelo.
   A kdyz budou deti celou dobu pobihat po tride, tak se nic nenauci – sebehezci povidani o harmonickem vyvoji nezakryje prosty fakt, ze k uspechu pri studiu je predevsim potreba „mit nervy ocelove a zadek oloveny“.

   A pokud opravdu chcete resit zdravi behem vyuky, tak bych doporucoval si vsimat spise prostredi ve kterem se deti uci:
   spatne vetrane mistnosti zamorene nadkritickym i koncentracemi CO2:
   ekn.cz/mereni-v-ceskych-skolach-zaci-pri-hodinach-dychaji-vzduch-s-obsahem-co2-vyssim-nez-pripousteji-hygienicke-limity-hur-se-kvuli-tomu-uci/

   mikrovlnne zareni z mobilu, wifi, routeru, zpusobujici bunecny stres:
   https://www.idnes.cz/mobil/tech-trendy/francie-zakaz-mobilu-ve-skolach.A180731_112504_mob_tech_jm
   http://elektrosmog.voxo.eu/dna-bunky-a-em-pole

   ci jen samotny vliv modernich technologii na vyvoj cloveka:
   https://www.databazeknih.cz/knihy/digitalni-demence-jak-pripravujeme-sami-sebe-a-nase-deti-o-rozum-198686

   Odpověď
  • Glorifikace Komenského mi už též nějakou dobu silně něčím nevábným zaváněla…stejně jako glorifikace sv. Václava, Karla IV, apod…

   To, co Bazarný říká ve videu, zní logicky.

   Odpověď
 21. Jak mám chápat,že Moldavsko pohltí Rumunsko,poněvadž Rumuni nemají koncepci sjednocující národy,kdežto Moldavsko v Ruském světě(pod Dadonem)ano.Teď je(Rumuny)zase pohltí Maďaři???Nebo to jsou dva různé plány(Rusko vs Gp?).Děkuji..

  Odpověď
  • Řekl bych, že Rumunsko je umělým státem vzniklým z vyšší vůle někdy kolem roku 1860. Základem bylo Valašsko a část Moldávie. Po ww1 byla k těmto územím připojena Transylvánie (hraniční území R-U), Bukovina a Besarábie (historická území původní Moldávie), no a Banát (historické území Srbska a Uherska). Takže slepenec. Rumunsko mělo hrát aktivní politickou roli v černomořské oblasti – viz. státní vlajka se svislými pruhy s převahou modré a červené.

   Takže dělení by nemuselo být až tak od věci – záleží na rumunské elitě. Právním nástupcem R-U je Rakousko, nicméně s Transylvánií nemá hranici, takže by bylo aktuální asi Maďarsko. No a Valašsko, Besarábie a Bukovina pravděpodobně k dnešnímu Moldavsku. Zbývá Banát – o ten by se podle historického klíče podělilo Srbsko s Maďarskem.

   Odpověď
 22. KUPREDU DO MINULOSTI
  https://www.kupredudominulosti.cz/
  https://cs-cz.facebook.com/kupredudominulosti/
  https://www.kupredudominulosti.cz/novotny-jaromir-4d-putin-zastavil-rozpad-ruska-a-jeho-rozkradani-ze-zahranici-a-mistnimi-oligarchy-otazkou-je-zda-se-ho-nepokusi-sundat/
  Chtěli ten program zrušit v roce 2016
  KYŠA: Rozhlas ruší pořad Kupředu do minulosti – vrchol veřejnoprávního kretenismu
  Zdroj: https://www.lidovky.cz/nazory/kysa-rozhlas-rusi-porad-kupredu-do-minulosti-vrchol-verejnopravniho-kretenismu.A161214_175346_ln_nazory_gib

  Odpověď
 23. Vzhľadom na komentár p. Pjakina k V4 a stretnutí v Izraeli… Neviem ako ostatní, ale mne sa projekt V4 od začiatku javil ako monarchistický, teda aj s ohľadom na jeho zakladajúcu zmluvu a tento jasný komentár to iba podporil. Neviem či je v našom záujme podporovať tento projekt s tým, že cieľom je vytvorenie takpovediac hranice v strede Európy od severu na juh, medzi východom a západom v podobe Rakúsko-Uhorska 2.0… Zarazila ma taktiež téza o pohltení Rumunska Maďarskom… Na Slovensku máme skúsenosti s tvrdou maďarizáciou a ponemčovanie v Čechách so sudetským problémom, ktoré vyústilo v rad nebezpečných a krvavých dejinných udalostí, ktoré vyriešili až Benešove dekréty a snaha o ich likvidáciu tiež nie je neznáma vec… Preto sa mi javí vec obnovenia Československej štátnosti v záujme zabezpečenia reálnej životaschopnosti našich národov a ich zachovania do budúcnosti, celkom v inom svetle aj vzhľadom na historické skúsenosti so vzájomného spolužitia a veľmi kladné výsledky spoločného štátu, ktorý bol rozbitý proti vôli jeho obyvateľov…

  Odpověď
  • Boletus 4.3.2019 o 8:33

   Viszegrad i Mezimoří jako nadřazený celek jsou globalistické projekty s roztažením v čase.
   Pokud vezmeme v potaz objektivní charakter globálních procesů, ale subjektivní možnost jejich řízení, není třeba stahovat kalhoty. Příklad vývoje Ruska od poloviny 80.let do dneška / a doufám že i budoucnosti/ nám skýtá optimistický příklad.

   Odpověď
  • Platí taková zásada: „Žij a nech žít.“
   Tím se řídí Rusko v zachování kultury všech národů
   (a je to jako s dětmi – naučit je samostatnosti, schopnosti stát na vlastních nohou s respektem k společnosti i prostředí).
   Dále tu máme: „Využití energie protivníka k sebeobraně.“
   Projekt je jedna věc
   a jeho uchopení a realizace je věc druhá.
   Tzn., že můžu použít věci prospěšné a využít je,
   ty méně vhodné minimalizovat (na základě toho je důležité, jak s projektem V4 sama naloží).
   Láska přináší strach (o vše co milujeme, potřeba chránit).
   „Chceš-li pomoci druhým, postarej se sám o sebe.“
   Tj. nutnost studia tlustých knih (moje kapka v oceánu kolektivního vědomí).
   Rusko zachováním národních kultur podporuje jejich vývoj k vyššímu vědomí, čímž nedochází k multikulti chaosu ve vykořeněném davu,
   tj. „mnohem menší nákladnost provozu a řízení až k neuřízení ústícím do katastrof“.
   My se nerodíme do prázdného prostředí, které s našim odchodem mizí,
   ale do „nějakých podmínek“, které přetváříme (podle svého vědomí a svědomí, nebo jeho absence).
   Záleží na nás, jak si s tím s pomocí Boží poradíme.

   Odpověď
 24. Jan Lakota 3.3.2019 o 11:00

  Dobrý deň!

  Dovoľuejm si komentovať túto vetu z Pjakina 18.02.2019:

  „V Rusku proběhla Velká říjnová socialistická revoluce, která plně odpovídala Božímu záměru a ruský svět se začal rozvíjet v podobě SSSR.“
  Ak mal byť tento chazarský štek, ktorého výsledkom boli milióny mŕtvych Božím zámerom, tak je potrebné, aby sme „prezreli“. Toto Božie dopustenie (ktoré je ťažko pochopiť) bol všetkým iným, ako rozvíjaním sa ruského sveta, ktorý skoro pod nadvládou Satana-Jahveho skoro zanikol.

  Odpověď
  • Daj nejaké argumenty a dôkazy, že to nebolo v súlade s Božím zámerom, že výsledkom boli milióny mŕtvych a že ruský svet bol pod nadvládou Satana – Jahveho.
   Inak je to len tvoj štek.

   Odpověď
   • Jan Lakota 4.3.2019 o 7:11

    Možno by ste mali začať knhou: Alfred Rosenberg „Mor v Rusku“. Kniha vyšla prvýkrát v roku 1922. Ďalej je to Anthony Sutton „Wall Street a boľševická revolúcia“. Ak ste presvedčený, že milióny mŕtvych sú Boží zámer, tak vyznávate iného boha ako ja. Táto genocída ruského národa vykonaná pod Jahveho zástavami nemá v jeho histórii obdoby.
    Keď si pripomeniete Pjakinov „formát Astany“ veľa vecí sa vyjasní… Stačí sa na Astanu pozrieť. Fuj. Pán Boh s nami a zlé preč!

    Odpověď
    • A přesto, z nějakého důvodu lidé za Sovětský svaz bojovali, na rozdíl od carského Ruska. Nech tu epochu na posouzení těm, co ji zažili, nebo si přečti nějaké knihy od autorského kolektivu VP SSSR na to téma, přeložené jsou asi 3. Nebo si přečti článek linkovaný níže.

     Odpověď
     • Jan Lakota 4.3.2019 o 9:55

      i) Aj za cárske Rusko bojovali, a to dobre. Pokým „agitátori “ nerozložili armádu. Rusko 1. svetovú vojnu vyhralo a hanebným Brest-Litovským mierom o víťazstvo prišlo.
      ii) Ani Pjakin v tej epoche nežil. Sme asi rovnako starí, mne sa zdá že je o niečo mladší ako ja. Ale moji rodičia si veľmi dobre pamätajú program „Interheľpo“. Ako tí naivní išli „pomáhať“ budovať červeným Sovietske Rusko. Vrátili sa oblečení vo vreciach. Ak sa vôbec vrátili…
      iii) Nemajte mi to za zlé, ale to, čo postihlo Rusko po chazarskom puči (februárová revolúcia a“VOSR“) naozaj nemá obdoby v ľudských dejinách a genocíde ruského národa. Lenin a Trockij, dvadsiate roky, hladomor a vraždenie, mučenie, násilná emigrácia (nemám na mysli hladomor v 30. rokoch na Ukrajine (a inde)).
      iv) Možno treba čítať Solženicyna „200 rokov spolu“, druhý diel.

      https://www.youtube.com/watch?v=LJVThLDT4-0
      (toto je aj v ruštine, ale neviem nájsť zdroj)

      https://www.youtube.com/watch?v=bEzejRkT78A

      Odpověď
      • Je třeba nevěřit pohádkám. Carské rusko bylo drtivé většině lidí ukradeno, jakmile skončil chaos občanské války. Sentiment po carském rusku v SSSR neexistoval, existoval jen u toho 1-2% obyvatel, kteří žili před revolucí jako parazité. A ti necítili nostalgii po carském rusku, ale po statusu parazita.

       Odpověď
       • Oracle 911 4.3.2019 o 10:31

        Doplním: podľa historických záznamov asi 1/3 regrútov nebolo vhodných na službu v armáde kvôli následkom pod výživy.
        Toľko na margo „dobre bojovali“.

        Odpověď
    • Milióny mŕtvych určite nie sú Boží zámer. Ale miera krvavosti vývinu dejín závisí jednak od mravnosti a jednak od miery vzdelania a osobnostného rozvoja každého človeka, ktorý sa účastní dejinných udalostí. Ak väčšina zúčastnených sa bude dívať na ľudský život podľa príkladu, ktorý zažil J. V. Stalin medzi prostými ľuďmi na Sibíri -
     «Spomínam si na prípad zo Sibíre, kde som bol jeden čas vo vyhnanstve. Bolo to na jar, v čase povodne. Tridsať ľudí išlo na rieku chytať drevo, unášané rozbúrenou veľkou riekou. K večeru sa vrátili do dediny, no bez jedného kamaráta. Na otázku o tom, kde je tridsiaty, oni ľahostajne odpovedali „ostal tam“. Na moju otázku: „akože tam ostal?“ oni s tou istou ľahostajnosťou odvetili: „čo sa pýtaš, utopil sa, stalo sa“. A tu zrazu jeden z nich zrazu mal niekam naponáhlo, prehlásiac, že „mu treba ísť kobylu napojiť“. Na moju výčitku, že že oni žialia viac za dobytkom, než za ľuďmi, jeden z nich odvetil za všeobecného súhlasu ostatných: „Načo žialiť za nimi, za ľuďmi? Ľudí môžme vždy narobiť, ale kobylu…

     Více zde: http://leva-net.webnode.cz/products/je-hlupe-si-mysliet-ze-zli-netvoria-zlo-o-praci-dobe-a-dovode-smrti-j-v-stalina/
     Ak väčšine vtedy žijúcich obyčajných ľudí bol kôň viac ako človek, nemôžte sa čudovať, že Rusko stál prerod z cárizmu na socializmus státisíce obetí. Neporovnávajte tú dobu zo svojho pohľadu, keď naše merítka sú už nastavené tak, že požiarnici chodia na výjazdy kvôli „chúďaťu“ mačke na vysokom strome, alebo keď niekto dostane za vystrieľanie 77 ľudí 21 rokov vo väzení, na ktoré sa nechytajú naše trojhviezdičkové hotely.
     A pritom dnes nikomu z kresťanov nevadí, že pod zástavou Boha (vraj) v Starom zákone zomierali krutou smrťou rukami vyvoleného národa desaťtisíce ľudí (menejcenných?!)

     Odpověď
     • na svete ja malo lidi. cim vice, tak jen dobre.

      Odpověď
     • Ano, s tymto sa da suhlasit

      Odpověď
  • Stavíš své závěry na nesprávných předpokladech. Božím záměrem byl fakt, že trockistům a Západu vypadlo řízení toho procesu z ruky a ruský svět tím dostal k dispozici 30 let bouřlivého rozvoje, který zabránil jeho plánované a konečné likvidaci. A ti, kterým ten plán nevyšel pak v rámci svých možností alespoň rozšiřovali lži vinící jejich plánované i skutečné oběti z jejich vlastních zločinů. No a ty to po nich hloupě opakuješ. Doufám, že z neznalosti. Měl by sis z toho (třeba) Pjakina vyposlechnout víc, než jednu větu. Mimochodem, měl by sis také uvědomit, že bychom tady, včetně tebe samotného, zřejmě vůbec nebyli, nebýt toho Záměru a také neskutečného hrdinství, odhodlání, sebeobětování a dobroty lidí, po kterých tě ti skuteční viníci teď učí plivat jako cvičenou opici.

   Odpověď
  • http://leva-net.webnode.cz/products/neni-bolsevik-jako-bolsevik-aneb-co-doopravdy-znamena-stalin-zradil-marxistickou-revoluci/

   Odpověď
  • To, ze to stalo tolko ludskych zivotov, to bolo bozie dopustenie, kedze ludia mali kvalitu aku mali. Ale to, ze v podstate za cias Stalina sa ludia zo zemlaniek presunuli do rakiet, ze chudobne dieta, ktore bolo na zaklade predurcenia genov nastavene osudom na to byt nevolnikom na statku nejakeho bojara a stal sa niekde lekarom, to uz bol ten rast.

   Odpověď
  • Jane Lakoto – rozumím, ale jde jen o výšku nadhledu, to je vše.
   Co je dobro a co je zlo? Jedna a táž věc hodnocená v různých souvislostech.
   KSB hodnotí VŘSR jako dějiný zlom na planetě Zemi, kdy se poprvé za několik tisíc let, společnost začala vymaňovat z otrokářské biblické doktríny.
   Spočtete-li, kolik obětí spáchala za celou dobu svého panování otrokářská biblická doktrína, bude to neskonale větší Boží dopuštění, než Boží dopuštění, která tatáž biblická doktrína spáchala „jenom“ při VŘSR, právě proto, aby potlačila snahu Ruska nahradit jí lepší cestou.
   Věřím, že z téhle úrovně se bude VŘSR jevit jako Boží záměr i Vám.

   Odpověď
 25. http://leva-net.webnode.cz/products/otazka-odpoved-v-v-pjakina-ze-dne-25-2-2019/

  Odpověď
  • JanJohan 4.3.2019 o 10:27

   Mohl bych se zeptat je zde někde práce Stát jako systém pro přežití jak o něm píše p.Pjakin?
   Děkuji

   Odpověď
   • Tady je v RJ http://www.vodaksb.eu/diskuse/ksb-a-dvtr/comment-page-5/#comment-204152

    Odpověď
    • JanJohan 4.3.2019 o 10:52

     Moc Vám děkuji,tak to si přečtu,až se naučím rusky,nevíte v češtině to asi není(?)Děkuji

     Odpověď
     • Vyšlo to teprve nedávno. Jestli někdo pracuje na překladu, nevím.

      Odpověď
 26. popolvár 1.3.2019 o 17:46

  vidno, že si nielen KSB, ale ani predmetné dielo Jefimova, ku ktorému sa akože zasvätene vyjadruješ, ak aj prečítal, aj to len povrchne, tak vôbec nepochopil. Bránia ti v tom totižto tvoje stereotypy myslenia. Je evidentné, že si si prečítal niečo z argumentácie odporcov vegetarianizmu a berieš to za pravdu poslednej inštancie. Ja som si po prečítaní tvojho príspevku dal tú námahu a predmetnú prácu prečítal. Je to len heslovité zhrnutie KSB – KSB v kocke pre mládež. Ak ju to zaujme, sama bude študovať analytické práce KSB, tzv. „hrubé knihy“. A to je cieľ – priniesť metodologické vzdelanie mládeži, vyformovať adekvátny a správny svetonázor.
  Ad. vegetariánstvo – v predmetnej práci argumenty pre vegetariánstvo sú len načrtnuté. A z môjho pohľadu nedostatočne a nie až tak správne. Nemôžme predsa pestovať kultúrne plodiny pre priamu výživu všade, kde by sme chceli. Existujú plochy, ktoré sú, boli a budú len zatrávnené aj napr. kvôli ekológii… A keďže človek nie je schopný zúžitkovať trávne porasty pre svoju výživu napriamo, tak to robí nepriamo skrze konzumáciu zvierat a ich produktov (mlieko), ktoré sú schopné trávu pretvárať na živočíšnu bielkovinu. Jefimov mal na mysli predovšetkým to, že na výživu zvierat je zbytočne zabratej mnoho ornej pôdy. A žiaľ nielen pre výživu zvierat, ale aj pre výrobu pohonných, tzv. zelených palív – čo je čistá blbosť – spaľovaním nafty z repky sa vytvára viac splodín, než z klasickej ropnej nafty…
  Problémom mäsa ako zdroja výživy je nielen to, čo uvádza Jefimov – ťažká stráviteľnosť, ale predovšetkým to, že mäso v dnešnej ponuke na pultoch je tým najhorším odpadom. Občas prebleskne správa koľko cudzorodých látok sa nachádza v mäse rýb kvôli znečisteniu oceánov a morí. No taktne sa mlčí o tom, jak zamorené sú telá hospodárskych zvierat. Pesticídy obsiahnuté v rastlinných krmivách, GMO plodiny (každá kŕmna zmes obsahuje sóju. Prevažná časť sóje na kŕmne účely sa dováža z USA. A tam už okrem GMO sóje ani iná nie je…) mäsovokostné múčky aj zo zdochlín, antibiotiká a iné medikamenty, bez ktorých veľkochovy nefungujú. Proste už aj výsekové mäso z obchodu je odpadová stoka… A to nehovorím o ďalších chemikáliach v mäsových výrobkoch…

  Odpověď
  • popolvár 2.3.2019 o 11:28

   to je odpoveď pre LieroSk…

   Odpověď
   • Vďaka za vecnú reakciu do diskusie popolvár. Najprv k podstate. Vegetariánstvo / vegánstvo je krásna idea ktorá bohužiaľ nefunguje. Jej základ je filozofický, nie medicínsky. Je ohromné množstvo ľudí či už vo svete alebo aj v mojom okolí ktorý majú rovnaký názor. Väčšina ľudí ktorá to vyskúša je nútena prejsť späť na vyváženú stravu https://faunalytics.org/a-summary-of-faunalytics-study-of-current-and-former-vegetarians-and-vegans/. Dokonca aj ja som bol pol roka vegetariánom, preto si myslím že mám právo pridať niečo k tejto téme. Ak je to niekto vegetarián, vegán, pridajte sa do diskusie. Jefimovov názor že v ovocí a zelenine je všetko potrebné pre človeka je jednoducho lož. https://www.ernaehrungs-umschau.de/fileadmin/Ernaehrungs-Umschau/pdfs/pdf_2016/04_16/EU04_2016_Special_DGE_eng_final.pdf
    To že to pre pána Jefimova funguje je síce pekné, ale to či mu to pomohlo je iba jeho subjektívny pocit, a nemusí to teraz propagovať ako všeliek. V minulosti bol na levanet článok o nejakom rusovi a jeho liečení pomocou ovocných a zeleninových štiav, už vtedy som si povedal, pozor, tu niečo nesedí. Piť každý deň kvantá jedu, to je nonsens. Kvalita mäsa je na slovensku dosť slabá ale nie tragická, horšia je situácia s pridávaním cukru do 99% potravín. Kto vie zohnať domáce mäso, vajíčka, mlieko, ten je šťastný a zdravý človek.

    Teraz k tomu islamu. To sa tu riešilo milionkrát, môžme mať na to rôzne názory, ale pravdou ostáva že diela kob sú prešpikované citáciami koránu. Hneď na začiatku je vyslovený názor že všetky náboženstvá sú iba manipuláciou, ale za tým nasleduje paradoxne citácia z koránu pomaly na každej strane. A tá téza o „koránickom isláme“ je už iba čerešnička na torte. V kob sú cenné informácie, ale aj majster tesár sa utne, aj pán Jefimov sa môže mýliť, netreba ma tu hneď lynčovať. Vďaka.

    Odpověď
    • Skoro na každém místě, kde je v KSB citace koránu, by šlo citovat obdobné místo z bible, a až na malé vyjímky to platí i opačně, kde je v KSB citováno něco z bible v pozitivním smyslu, by šlo najít to stejné v koránu a ocitovat to místo toho. Takže, co tím chtěl básník říci, kromě toho, že hledá hůl, aby mohl bít, a dává tím najevo, že ho nezajímá podstata jevů, a zaměřuje se na formální stránku?

     Kromě toho, kdyby se z KSB odstranily všechny citace z koránu, a všechny citace z bible, na KSB se nic nezmění, ty citace tam hrají jen doplňkovou ilustrační roli.

     Odpověď
    • ps. škoda že se nepodařila věcná reakce tobě. Zkus konkrétně rozebrat nějaké místo z těch „prošpikovaných citacemi koránu“, ať můžeme posoudit nakolik bude mít tvoje argumentace merit.

     Odpověď
    • popolvár 2.3.2019 o 17:25

     Ad. vegetariánstvo: cca pol na vegetariánskej výžive som bol aj ja. Bolo to cca pred štyrmi rokmi. Celkovo som sa cítil ľahšie, no niečo mi chýbalo. Tak som sa časom k mäsu vrátil. No, po tejto skúsenosti s vegetariánstvom už vnímam konzumáciu mäsa a jeho trávenie trocha inak – je to zaťažujúce. V rámci možnosti mäso obmedzujem, ani nie tak z vedomého presvedčenia, ale pocitovo – nechýba mi. A mäsové výrobky som vylúčil skoro úplne (tak raz-dvakrát do mesiaca nejaký kvalitný výrobok z preverenej malovýrobne dám). O vegetariánstvo sa ešte výhľadovo koncom roka pokúsim, pretože som si doplnil nejaké informácie ohľadom doplnenia potrebných aminokyselín – no nechystám sa stať puritánskym vegetariánom. Proste, ak si telo bude mäso žiadať, tak si ho odopierať – lebo vegetarián – nebudem. No zvažujem, či nie v surovom stave – tatársky biftek, kúsok surovej ryby na sushi, marinované kyslé ryby – kvôli obsahu tráviacich enzýmov. Niečo na tom pravdy bude, lebo dobre odležané hovädzie mäso (podstatne drahšie, než z čerstvo zabitého kusa) je v podstate samonatrávené vlastnými enzýmami. Plus pred časom som sa v Rakúsku dostal k jednej štúdii, kde obhajovali viedenský rezeň porovnaním s inými formami prípravy mäsa, v tom duchu, že tepelná úprava cez trojobal rezňa je stráviteľnejšia, než mäso v priamom styku s rozpáleným tukom… Aj toto Jefimov naznačil.
     Podobne to bolo aj s alkoholom: z príležitostného pitia po oboznámení sa s argumentami KSB cca tri roky úplný abstinent. A všetky benefity z toho – predovšetkým oveľa lepšie fungujúca hlava. Potom som začal (kvôli lahodnosti vína a pôvabnosti tenkého skla na vysokej stopke) experimentovať s energetickým odbúravaním etylalkoholu ešte pred vypitím. Čiastočne sa to darilo. No problém je v tom, že človek, ak sa vráti aj k takejto konzumácii alkoholu (cca 2-3 poháre týždenne), tak časom sa pozabudne – neodbúra energeticky pred vypitím etylák, a časom sa rozpije – už to nie sú 1-3 poháre, ale 5-6. A nielen hlava už až tak nefunguje… No a ono je škoda kvôli chvíľkovému chuťovému zmyslovému pôžitku stratiť tú vyváženosť, harmóniu tiel a psychiky abstinenta. Takže momentálne je alkohol u mňa opäť tabu.
     A som krvná skupina A – takže ani geneticky na mäso nastavený nie som. V tomto kontexte (krvná skupina) by som aj rozlišoval, pre koho vegetariánstvo primárne áno, a pre koho nie.
     Ad. koránický islám a KSB – ja tie citácie z koránu v dielach KSB rušivo nepociťujem. A takisto mi ani neprekážajú citácie z Biblie. KSB aj napriek na pochopenie a čítanie náročnému štýlu je určená pre široké masy, aj keď prvotne bola koncipovaná ako odborná analytická práca pre úzky okruh dotknutých osôb. A aby to nebolo len o filozofických úvahách, musí aj poukázať na nejaké zdroje. Korán a Biblia sú bežne dostupné a nikto ich nepovažuje za nejaké konšpiračné alebo bláznivé diela uletených autorov. Áno, KSB vychádza aj z iných zdrojov, ale v momente jej vypracovania by odkazovanie sa na nich bolo kontraproduktívne. Plus to, že podľa KSB hierarchicky najvyšším riadením vo vzájomnej vloženosti supersystémov a v celkovej Stavbe Sveta vo Ves-mire je HNR-Boh, tak odvolávanie sa na tieto zdroje (Korán a Biblia) je maximálne vhodné. Plus, rozoberajúc proces globalizácie v celom jeho priebehu, tento výber citácie zdrojov považujem tiež za vhodný. Proste VP SSSR si nič nové nevymyslel, on len analyticky podal to, čo 1. skrze Ježiša a Mohameda už bolo zvestované dávno, a 2. ako GP v globalizácii pracuje (napr. doktrína Izaiáša a Deuteronómia). Pôvodné písomné zmienky o Ježišovom posolstve – pôvodné Biblie boli po Gutenbergovom objave tlačiarne spálené a nahradené dnešnými paškvilmi. Preto hovoriť o nejakom pôvodnebiblickom kresťanstve nemá zmysel – proste pôvodnej Biblie vo všeobecne dostupnej podobe niet. S Koránom je to však iné – tam sa kvôli štylistike a unikátnosti veršovanej podoby pôvodný Korán nejakým paškvilom nahradiť nepodarilo. Iba sa poprehadzovalo poradie súr. Preto o pôvodnom Koránickom islame sa hovoriť dá. Veď aj mnohí znalci Koránu v rozopre s radikálnymi islamistami si môžu dovoliť tvrdiť, že toto, na čo sa oni odvolávajú a k čomu vyzývajú v Koráne nie je – lebo nie je.
     Takže neboj, KSB islám v dnešnej podobe nepropaguje. Ba naopak. Ak máš pochybnosti, ber Korán a čítaj a sprav si vlastný názor. To dobré pre život – večne platné odporúčania, zvestované Zhora – si z neho zober sám. Je ich v Koráne podstatne viac, než v Biblii.

     Odpověď
    • „Hneď na začiatku je vyslovený názor že všetky náboženstvá sú iba manipuláciou, ale za tým nasleduje paradoxne citácia z koránu pomaly na každej strane.“

     To je samozrejme nezmysel. Ak by si niekedy čítal Mŕtvu vodu, tak by si vedel, že pokiaľ ide o obsah tzv. „svätých kníh“, autori majú výhrady jedine k Biblii, a to z toho dôvodu, že GP obsah pôvodného učenia Mojžišovho aj Ježišovho prekrútil, a zneužil na dobývanie sveta. T.j. Proti pôvodnému učeniu Mojžiša a Ježiša VP ZSSR nič nemá.

     Voči obsahu ostatných svätých kníh VP ZSSR tiež nič nemá. Nemá nič proti Koránu, ani Budhizmu, ani Hinduizmu. Má výhrady len k ich interpretácii, ktorá napomáha davoelitarizmu. Napr. v Indii nie je kastové rozdelenie kvôli náboženstvu, ale kvôli svetskej interpretácii toho, ako žiť. V Islame vznikajú rôzne extrémistické prúdy nie kvôli samotnému Koránu, ale kvôli jeho interpretácii cez rôznych vykladačov, manipulátorov. Veď podobné sa dialo, keď cirkev hnala vojakov do krížových výprav, alebo upaľovala čarodejnice. V Novom zákone nič také nie je, to sa zrodilo len v chorých hlavách vykladačov.
     Pravé kresťanstvo, pravý judaizmus, koranický korán atď. možno nájsť len vtedy, ak človek prestane počúvať vykladačov, začne počúvať striktne svoje svedomie a začne používať svoj rozum! Inej cesty niet.

     Odpověď
     • Jak to čtu, tak jsem si mimoděk vzpomněl na slova neznámého východního mudrce: Dejte lidem do rukou jakékoliv náboženství a nestačíte se divit, co z toho udělají.

      Odpověď
      • Zo skúseností jasne vyplýva že niet pravého spojenia s „Bohom“ prostredníctvom štandartných masových náboženských rituálov. Treba pravdu hľadať v sebe. „Ja som cesta“ V prenesenom význame by toto malo platiť pre každého … nehľadajme vzory, hľadajme pravdu.

       Odpověď
    • Maso,mlieko,mliecne vyrobky az na maslo a tvrdy syr nejem 10plus rokov odvazne tie tvoje tvrdenia ale ked myslis

     Odpověď
     • Člověk 4.3.2019 o 13:28

      Mohu se zeptat na ty mléčné výrobky? Maso nejím 5 nebo 6 let, trávení (a nejen to) se mi zlepšilo, ale není to 100%. Navíc mi chybí apendix, takže má zásobárna zdravých bakterií je omezená. Už jednou jsem dostal radu, ať se vyhýbám měkkým sýrům a mléčným výrobkům jako takovým, ale nevím proč. „Rozházet“ mé trávení dokáží i slané tyčinky… Děkuji.

      Odpověď
      • Ve velké přesile léčitelé a výživáři doporučují velmi umírněnou konzumaci mléčných výrobků. Našel jsem zajímavý rozhovor na téma mléko: https://lono.sk/mk_admin/_users-data/files/pravda-o-mlece.pdf. Velký podíl na odmítání konzumace má jeho upadající kvalita a jeho průmyslové zpracování, zejména homogenizace. Zajímavá je také Čínská studie od amerického doktora Campbella. Je tlustá, ale dobře se čte.

       Odpověď
      • Jsem na tom podobně jako Sokol, jen ne tak dlouho, cca 4 roky. Jen jsem ještě vyřadil všechno z mouky a brambory.

       Co se týká mléčných výrobků, jsou silně hlenotvorné, přičemž je jich tolik, že se nestačí z těla vyloučit a usazují se.
       Všimněte si, kolik problémů mají malé děti, stále se jim ucpává nos, píchají jim uši atd. To všechno jsou následky mléčných výrobků a to nemluvím o jejich chemické výrobě, chudáci játra.

       Odpověď
      • pre mna najvacsi balzam na zaludok je bobulove ovocie ,tak sa aj stravujem ze cez den ovocie az vecer nejake jedlo.Maslo aj syry asi preto ze tuky mi chutia .Mlieko som uz nemal rad ako dieta . a zmena stravy je proces treba si nanho len pomaly zvyknut,podla seba poviem ze najlepsie je pomaly po jednom vylucovat to co nechcem zo stravy.prudke manevre a ked este nie su uplne spracovane ideologicky(v hlave) vacsinou nevidu

       Odpověď
    • Liero, přečti si pozorně co říká Jefimov o práci dr. Ugoleva a pochopíš proč mechanicky převzatá doporučení nefungují. Krom toho výživa je dosti individuální záležitost. Není to tak, že všechny benzíňáky jezdí na benzín jeden jako druhej.

     Odpověď
 27. http://leva-net.webnode.cz/products/viktor-jefimov-lekce-pro-starsi-zaky-a-dalsi-prednasky/

  Odpověď
  • LieroSk 1.3.2019 o 8:30

   Je zaujimave ze clovek ktory pracuje s informaciami a spracuva ich aj pre verejnost, si nedokaze nastudovat ako funguje ludske telo a ako „funguje“ vegetarianstvo a veri tomu ako kultu. Toto, a vyznavanie islamu nechapem na kob, ako na obecne uzitocnej veci.

   Odpověď
   • Je zajímavé, jak lze vyplodit podobný zapáchající příspěvek, a kompletně se přitom vyhnout jakýmkoliv faktům nebo argumentům. Zjevně nechápeš nic, jinak bys nemohl napsat něco o vyznávání islámů. Četl sis o KOB na wiki, popřípadě viděl z okna projíždějícího vlaku? Zatím jsem se ptal mnoha lidí, kteří něco podobného tvrdili, ale nikdo z nich nebyl schopný svoje obvinění podložit čímkoliv konkrétním. Ten názor o „vyznávání islámu“ je z tvojí hlavy, nebo ti ho někdo implantoval? Pokud je z tvojí hlavy, pak bys neměl mít problém ho vyargumentovat.

    KOB je o sebevzdělávání. Nevím kde vidíš spojnici mezi sebevzděláváním a údajným „vyznáváním islámu“, tuhle tezi razí ti, kdo jsou buď příliš líní, aby byli schopní KOB pochopit, nebo jim vadí, že se někdo dovídá určité informace, na které chtějí mít monopol, nebo je KOB dráždí na podvědomé úrovni, protože útočí na základy daného druhu fašismu, který daná osoba vyznává, často nevědomky.

    Odpověď
   • Autori KSB urcite nejsou vyznavaci islamu, pouze v Koranu jsou nektere myslenky, ktere treba v NZ jeste nejsou.Myslis, ze by meli hlasat v Rusku, kde maji 20ti milionovou muslimskou mensinu, ze islam je zlo a treba ho zakazat?Jako kuprikladu Okamura u nas.
    KSB je neco, co stmeluje ne rozdeluje.Na to mame jine experty.

    Odpověď
  • Díky za překlad/knihu. Je to vše pěkně popsané a z mého pohledu to není jen pro starší žáky. Je to text v mnohém “otevírající” oči pro ty co mají zájem. Snad se mi podaří přesvědčit ratolesti ke čtení.
   Mimochodem, pozoruji, že současné školství odvádí žáky od čtení knih nebo rozsáhlejších textů, což je také v knize adresováno.
   K samotnému překladu mám dotaz – v čem byl text vytvořen, skoro to vypadá na sázecí program jako třeba LaTex?

   Odpověď
   • Nejedná se o knihu, ale přepis souboru přednášek, které jsou k dispozici již přeložené na youtube (v závěru dokumentu jsou uvedeny zdroje). Zpracovával jsem to v LibreOffice pro větší univerzálnost (zdrojový soubor mohu zaslat Hoxovi), jinak podobnost k LaTexové povaze není náhodná :)

    Odpověď
    • z PDF som spravil e-pub na čítanie v čítačkách, ak by mal niekto záujem, pošlem Hoxovi s prosbou na zverejnenie

     Odpověď
    • Tak aspoň LibreOffice :-)

     Odpověď
  • V. A. Jefimov – Lekce pro starší žáky (CZ titulky):
   O lécích, o náhodách, o jídle, o hlupácích, o alkoholu, o kouření, o konzumu.

   Odpověď
 28. Poslední vůle Karla Lagerfelda:
  Dědicem je jeho milovaná kočka
  jmění ve výši 4,4 miliardy korun
  - značnou část jeho majetku po něm zdědí jeho milovaná kočka Choupette
  -pro svého domácího mazlíčka najal dvě osobní služky, ochranku a kuchaře. Odhalil také, že Choupette dostává čtyři různé pokrmy denně, pije filtrovanou vodu a stravu přijímá výhradně z luxusního porcelánu.
  -Mezi její oblíbené pochoutky patří královský krab, uzený losos a kaviár.
  http://tn.nova.cz/clanek/posmrtna-vule-karla-lagerfelda-dedicem-je-jeho-zhyckana-kocka.html
  https://www.elle.cz/clanek/13-veci-ktere-byste-meli-vedet-o-choupette-lagerfeld
  - kolik by bylo nemocnic ?
  - kolik škol, školek , domov duchodcu nebo utulek pro zviřata?…

  Odpověď
  • Démonický typ osobnosti s teplou sexuální orientací. Určitě další relikvie do muzea kavárny.

   Odpověď
  • Putinovec 21.2.2019 o 10:14

   Posledních několik desetiletí pracně slepovaná mumie,ikona vyznavačů kultu smrti.Když se díváte lidem do tváře a očí tak vidíte jejich životní energii,tu silnější, tu slabší.Za touto figurou je vidět jen hrob.

   Odpověď
  • Souhlas, snad jen s drobnou výhradou k těm školám, jako příkladu: Strašně totiž záleží na tom, co a jak tam učí. V některých (a stále častějších) případech jsou pak prostředky spotřebované k opulentnímu životu jedné kočky společensky prospěšnější, než nová, moderní, sklobetonová vymývárna malých mozečků.

   Odpověď
  • popolvár 22.2.2019 o 11:39

   antiľudská bytosť – vôbec ľudí nemiloval, len sa na nich priživoval. Nemal ich za nič, viac si cenil vlastnú mačku. Egocentrik najhrubšieho zrna. Prázdny pozér.

   Odpověď
 29. U článku Výzva dívkám je u bodu 9. zřejmě chyba:

  „To je důvod, proč jsem proti oddělenému vyučování,…“

  asi tam mělo být:

  „To je důvod, proč jsem PRO oddělené vyučování,…“

  Odpověď
  • http://www.vodaksb.eu/diskuse/mimo-tema/comment-page-66/#comment-201560

   Odpověď
 30. Milí priatelia, posledné dni prakticky nespím a od rána do večera riešim Venezuelu.

  podporu medzi poslancami a v strane Smer, v SNS, študoval podklady, precizoval argumentáciu. Dnes ráno som rokoval s ministrom Lajčákom.

  VEĽKÉ VÍŤAZSTVO ĽAVICE: SLOVENSKO NEUZNÁ GUAIDA!… https://www.facebook.com/LBlaha/

  Odpověď
 31. https://www.google.com/search?q=kotleba+%C4%BDSNS+ockovanie&oq=kotleba+%C4%BDSNS+ockovanie&aqs=chrome..69i57.12621j0j8&sourceid=chrome&ie=UTF-8

  Odpověď
  • Odhalenie agentov za: Metastázy „plazivého“ Majdanu na Slovensku. Časť III.
   Séria článkov je- hlavne s pribúdajúcim textom- miestami dobre spracovaná, profesionálne a pravdivo, občas lživo, miestami balast (nezmysli, hlúposti, somariny), a v tých kľúčových záležitostiach cielená- súdiac podľa celkovej povahy článkov- na očierňovanie Harabina. Ostatne, on sám na svojej stránke mapuje niektoré témy v tejto veci.
   Vačšinu som už predbehol v komentároch v 1. a 2. časti (FB: koncepcia sociálnej bezpečnosti). Preto sa skôr obmedzím na novo vyvstanuvšie záležitosti…
   Najlepší klamár väčšinou hovorí pravdu.
   A tak aj autori metastáz…(Ide o skupinu. Vyplynulo… Nazývaju sa „my“) Pričom síce v nich nieje možné racionálne nikde pripnúť Harabina, uchýlili sa urobiť to iracionálne, a preto ho v celom siahodlhom texte primiešajú úplne irelevantne- to práve vysvetlujem komentármi, a to len presne (podľa zmyslu) dva krát: v spojitosti s GP-biblickým projektom a s kotlebom. Nič viac…nič viac nemajú… Len si to prečítajte.
   Niektoré súvetia su absolútne bez zmyslu ako keby vobec nerozumeli čo vlastne chcu povedať, ani zásadám kontextu pri písaní, napr.: „povedal (Fico), že je vcelku spokojný s tým, ako sa krajine darí, v krajine a v myšlienkach panuje veľmi nebezpečná atmosféra…“ – Vypadlo im „Ale“ ?… Lenže takýcho miest sa tam nájde viac, pride mi to ako vymývačka mozgu, kde jedna z praktík je, že sa podsúvaju iracionálne väzby, z ktorými, keď sa človek zaoberá/ učí v škole, doslova ho to otupuje, lebo sa musi nabifliť bezzmyselné konštalácie…
   Toto veľmi smrdí…
   Ďalej, za to, že vraj Harabin podľa autorov niekekedy použil slovičko z KOB, je to jeho marketingový ťah…
   Takže si akože uzurpujú patent na jazyk… Odteraz podľa nich, už nemôžete hovoriť podpindosnik, lebo to je ich slovičko, kt. ak použijete, tak sa na nich mate priživovať…patent na vzduch…
   „Ak niečo nefunguje, treba vymeniť politkov, nie národ“- To je jednoznačne polopravda…
   Načo by nám potom bola školská výchova mládeže, ktorá je samozrejme kľúčová, to je jasné, aj podľa KOB, len kolektívu autorov metastáz akosi nie…
   Meniť treba politikov, národ, a aj systém, ideálne na rodové zriadenie…
   Na Harabina si len tak od buka prilepil nálepku „patriot“ (v úvodzovkách- akože nie je)- úplne bez dôvodne, a síce neskôr, už vyfabrikovali aj dôvod, tentokrát označenia pod značku GP vraj preto (sadnite si), že povedal „šírte moje posolstvo ako Betlehémske svetlo“…Takže podľa nich už je GP a basta…
   Som pohan, teda v pozícii potencionálne najkrutejšieho kritika, a čuduj sa svete, vobec mi to neprekáža, veď podľa našch védických tradícií, naši bohovia sú naši predkovia a my sme ich potomkami- bohmi pre naše deti, je teda práve na nás a na nikom inom- šíriť svetlé energie…
   To, že kolega Harabin to povedal v duchu výchovy jeho rodičov, teda pridal „betlehemské“- nie je podstatné, podstatné je to, že berie zodpovednost do vlastných rúk, ako potomok bohov, čiže práve v duchu našich vlastných predkresťanských tradícií a vobec sa nespolieha na krestanské zvyklosti prosikania sa o externu pomoc nejakeho boha… Komentoval som túto tému aj v komentári k metastazam časť 1. (FB: koncepcia sociálnej bezpečnosti)…
   Ďaľšie nespojiteľné je : „harabinovsko-kotlebovského tábora“… Tí dvaja totiž vôbec nie su rovnakí, práve naopak… Komentoval som to v komentári k metastazam časť 2. (FB: koncepcia sociálnej bezpečnosti)…
   Ďalej. Nikto z ľudí si nemyslí, že Harabin je proti systému, ako sa autori snažia podsúvať, ale práve naopak. On sám jasne povedal, zreteľne vyhlásil, že je systémový hráč + antioligarchický…
   Lebo nám dnes stačí, aspoň že by sa dodržiavalo právo také, aké máme, a to sa porušuje, proti čomu Harabin vie zakročiť, lebo je znalý právnych noriem- systému a správa sa podľa nich- systémovo. Takže opakujem, nikto z ľudí, ako tvrdia autori si nemysli, že ide proti systemu, ale prave za právny system. Za prav-ny sys-teeeeem…
   Takže je zároveň najkompetentnejší, nie ako autori ho tam priraďujú k opaku…na rozdiel od kotlebu…kt. som komentoval v komentári k metastázam časť 1. (FB: koncepcia sociálnej bezpečnosti) …
   No a ku koncu perla: Vyvŕbilo sa to presne tak, ako som už predpovedal (rečníckou otázkou) v komenári k metastázam časť 1. (FB: koncepcia sociálnej bezpečnosti), že ide o protežovanie Šefčoviča… Kt. je menšie zlo pre GKorektor (z prediktora je dnes už len korektor) ako Harabin…
   Metastázami sú teda samotní autori metastáz a aj iných článkov z ich dielne, na kt. sa v textoch odvolávajú…V tomto prípade je podľa mňa jasné, že zlodej kričí chyťte zlodeja…

   Odpověď
   • nikitu a spol dlhodobo necitam, kazdy si moze vybrat comu venuje resp nevenuje pozornost. Nerozumiem len jednej veci a to umiestneniu tvorby – „Co sa babe chcelo to sa babe snilo“ medzi Velicka a Pjakina a dalsie skvele prace VP SSSR.

    Odpověď
    • Rony, len toľko, že ak moje články nečítaš, tak sa k nim radšej nevyjadruj. A už vonkoncom nie tak, že vopred odhováraš ostatných si to prečítať. Si čo myslíš o sebe, že si nejaký najkompetentnejší kritik, alebo snáď informačne pôsobíš, píšeš materiály, analyzuješ tak, ako ja, keď ma tu ohováraš?
     Ešte budeš prekvapený ty, dujky a iní, čo tu Harabina nosíte do nebies.

     Odpověď
     • Oracle 911 14.2.2019 o 13:05

      GP urobil ostatných kandidátov de facto nevoliteľným…

      Odpověď
     • Nikita,
      No to je dobré… ,,Ešte budeš prekvapený ty, dujky a iní, čo tu Harabina nosíte do nebies.“ Ak vieš niečo konkrétne, povedz to teraz a nie až po voľbách.

      Odpověď
     • Nikita, ja čítam tvoje články, s mnohými vecami ohľadom NCH nesúhlasím, aj keď si už podklady vzniku biblie, hlaholiky a maďarov upravil. Minimálne NCH nekoreluje s demografiou, nárastom obyvateľov na územiach, urbanizáciou. So staviteľstvom, datovaním obrábania kameňa, falšovaním veku sakrálnych stavieb atď.Ku Harabínovi len pár viet. To info o Schusterovi a UK prezidentoch nie je kľúčová informácia, ale to, že GP riadi fašizáciu spoločnosti tam, kde nebude kalifát, aj Salvini a spol je v tom projekte fašizácie a národovectva. U nás je jeden scenár z tej istej dielne liberalizmus a z neho kalifát a druhý scenár ľudáctvo a fašizmus. HS sú v tom procese tiež aktívne, viď ich články o svätcoch atď. a neskrývaná podpora Harabína, Kotlebu ale toho by som úplne nezahadzoval skôr mu vyčítal vlastnú pýchu a nechápanie súvislostí. Ďalej v riadiacom procese nemôže byť prezident v opozícii k vláde RF Smeru, najmä ak je nad slnko jasnejšie, že RF je konceptuálne zdatný a je neustále pod tlakom a lynčovaný za všetko. Harabin by opozícii na základe vlastného narcizmu aj bol schopný byť. Dejiny sa neustále opakujú kým ich nezvládneme na 1, preto treba veľa diskutovať ako na tomto fóre. V riadiacom procese sa vždy využíva metóda jeden dobrý, druhý zlý, jedna modrá, druhá červená. Je na nás ako chápeme a čo si vyberieme. V neposlednom rade sa výsledky volieb sa vždy trochu upravia podľa potreby…

      Odpověď
      • Áno, obávam sa tiež, že hlavným problémom Harabína je,
       že je fakt tak trochu narcis.
       Nevie pracovať so svojou pýchou.
       Na tom ho aj bábkoherci chytajú.
       Trocha gramotnej sebairónie by mu isto pomohlo..
       ..i odpútať sa od svojho pozadia

       Odpověď
     • no ja som Ta davnejsie cital ale uz necitam, K Tvojej osobe som nic nenapisal napisal som k Tvojej tvorbe ktoru pokladam za predpojatu. Nikoho do nebies nenosim a to co si napisal na moju osobu je blbost.. Sam sa podobnymi reakciami u mna diskvalifikujes.

      Odpověď
 32. A k tomu bludnému článku ešte jedno : Keď skupina odvážnych lekárov niekoľkokrát prosila v parlamente o zrušenie povin. očkovania – Smer sa nikdy nezľutoval. Iba ĽSNS.
  Táto komunita tu má veľmi krátku pamäť, keď sa s takými manipulatívnými klamstvami v článku zaoberá.
  Tie rakovinové enzýmy do deti pichajú denne, prejdite sa pri detskej ambulancii / plač počuť až na ulicu/, aj po detskej onkológii a až potom sa rozhodnite, koho zvolíte vo voľbách.

  Odpověď
  • smer predsa manevruje

   Odpověď
   • Oracle 911 4.2.2019 o 21:31

    4 veci:
    -Kotleba nie je vo vláde, on si to teraz dovoliť môže (ak náhodou sa dostane do vlády, bude im to zatrhnuté a ty najväčšou pravdepodobnosťou budeš vykrikovať, že zradil);
    -proti zrušeniu sú mocné záujmové skupiny;
    -momentálne je dôležité získať suverenitu;
    -samotné očkovanie nie je problém, otázka je spôsob podania, ako bolo vytvorené a čo ešte okrem očkovacej látky obsahuje.

    Takže tvoja posmešná poznámka a nádeje sú nemiestne…

    Odpověď
    • posmesna je tak isto ako vsetky tvoje voci narodovcom
     sak raz mozno budem vykrikovat ze zradil,a mozno sa ty raz naucis argumentovat,nepliest jedno s druhym,a nepouzivat trojity kilometer

     Odpověď
     • Oracle 911 4.2.2019 o 22:35

      Posmešná voči národovcom?!
      Konštatujem tieto veci:
      -ak by bol Kotleba skutočným národovcom, tak by robil politiku, ktorá znemožňuje Matoviča, Sulíka a ostatných liberálov, ale namiesto toho im dáva muníciu proti sebe (a po tom sa hrá na obeť, lacná taktika a v kritickej chvíle môže zlyhať);
      -svätí v politike neexistujú;
      -ak stále veríš na rytierov bez bázne a hany na bielom koni alebo svätcov v politike, tak si buď sopliak alebo pracovný dobytok, ktorého treba strihať a občas aj viesť na bitúnok, a Nemci počas 2 svetovej vojny neboli ničím iným a hnali ich tam aj pronárodnými heslami.

      A teraz je na tebe, či sa staneš Človekom alebo zostaneš dobytkom v ohrade GP.

      Odpověď
   • slovenské deti sú len dobytok, ktorý treba obetovať pri „“manevrovaní“

    Odpověď
  • Ja neviem ci mate rozum. Na Slovensku neecistuje vyroba vlastnych ockovacich latok. Ak sa zrusi povinne ockovanie, za 5 rojov ak nie skor ti mame epidemie. S nejde o nejake blbe osypky, ktore sme my ako deti bez problemov prezili a mame imunitu, ale cierny kasel ci zaskrt, ba co sa v detstve umiera. Ja viem, ze hexavakcina je zataz pre dieta, ze rastie riziko autizmu, ale nemozete mysliet vazne, ze vsetko je horsie ako smrt. Moja mama zazila, ze dieta vecer tancovalo a rano boli mrtve na zaskrt. To boli este pred ockovanim. Kym nemame lepsie zdroje, nevidim riesenie v zruseni

   Odpověď
   • Pardon, na mobile je to samy preklep

    Odpověď
   • Zrušenie povinného očkovania neznamená zákaz očkovania! Vo vyspelých štátoch, kde takmer neexistuje povinné očkovanie, je preočkovanosť dokonca vyššia, než kde je to povinné.

    Odpověď
    • Mam pocit, ze Velka Britania je prave pripad, kde sa zrusilo zakonne ockovanie a teraz ho musia spustat, pretoze kolektivna imunita klesla vyrazne a mali nejake tie epidemie. Kto by sa nechaval ockovat, ked nemusi a bolo to zrusene kedze su mozne problemy

     Odpověď
     • Putinovec 14.2.2019 o 16:04

      Zapomínáte na to,kolik bylo do malobritánie nasáčkováno afrokobylek,kolik z nich má nebo mělo očkování?A kolik z nich si sebou přineslo celou řadu nemocí a parazitů.Vždy je potřeba hledat u jádra příčiny.

      Odpověď
   • Byl bych opatrný s radikálníma soudama:

    Existuje kniha německého lékaře „Gerhard Buchwald – Očkování – obchod se strachem“, napsal ji tuším již v 80. letech, poskytnutí statistických dat od něm. úřadů musel vysoudit.
    Stručně: V NSR se začalo očkovat cca o 10 let později než v NDR a on sledoval jak klesá výskyt nemocí proti nímž se očkovalo a zjistil, že křivky úbytku byly v NDR a NSR prakticky stejné. Jeho názor je, že ústup nemocí souvisel s růstem životní úrovně a hygieny po válce a ne s očkováním.

    Něco podobného provedla u nás pro data obrny Dr. Eleková.

    Netvrdím, že očkování nevyvolává žádnou reakci v imunitě, ale aplikace antigenu přímo do krve je tlak na specifickou složku imunity a tím se zcela obchází nespecifická imunita na sliznicích – která je složitě propojena se specifickou částí imunity. A to vůbec nehovořím o chemikáliích ve vakcínách a o geneticky modifikovaných antigenech ve vakcínách (žloutenka B).

    Prostě, opatrnost je na místě.

    Odpověď
    • Nechcem to spochybnovat, ale napr.terajsie problemy s osypkami su dokazom, ze len na hygienu sa drzat neda. Mozno, keby to robili vsetci ale v kazdej spolocnosti sa najde dostatok ludi ktori to nerespektuju. Teraz netvrdim, ze sa ma ockovat proti osypkam, ale co sa deje, ked sa neockuje, vidime

     Odpověď
     • Spíš bych řekla, že vidíme obecně podryv zdraví lidí, díky konzumaci chemikálií ve všech dnešních potravinách.

      Odpověď
     • Putinovec 14.2.2019 o 16:11

      Pořád zapomínáte na otevřené nehlídané hranice států.Kolik už jen v České republice bylo evidovaných případů otevřené tuberkulozy u ukrajinských pracovníků.Počty dalších onemocnění a zavlečených parazitů jsou zřejmě statisticky ve svém nezkresleném náhledu nedostupné.

      Odpověď
    • Putinovec 14.2.2019 o 16:07

     Myslím že jste vypíchl podstatu.Tím zlomovým okamžikem byla zvýšená hygiena a především dostatek potravy už od narození.

     Odpověď
  • Brat môjho otca mohol žiť, keby bol zaočkovaný proti čiernemu kašľu. Zomrel starému otcovi na rukách, nemal ani rok. Bolo to ešte za ČSR. Takže moje deti sú zaočkované. S tým detským plačom v ambulancii… nehnevaj sa, všetci sme si prešli očkovaním, tu sme.
   Že môžu byť vo vakcínach aj škodlivé látky je druhá vec. Každé očkovanie je zásah do imunity organizmu a obavy sú na mieste. Otvorene som sa na to pýtal pediatra. On však bol zástancom očkovania. Proti chrípke nie, ale proti takým pliagam ako čierny kašeľ áno.
   Z dielne ĽSNS som videl jeden návrh, ktorý sa mi pozdával. A to, aby si ľudia mohli slobodne doma (na dedine) chovať niekoľko kusov hospodárskych zvierat a neboli buzerovaní registráciou a pod. Bolo to obmedzené počtom zvierat, celkom rozumne. Dnes sa musí registrovať aj jeden kus (ovca, koza). Mnohých tým odrádzajú od domáceho chovu, kde je predpoklad, že si človek nebude chcieť uškodiť a bude chcieť mať zdravšie potraviny, ako tie zo supermarketov. Taký návrh by som podporil, ale boj proti očkovaniu za každú cenu nie.
   Skôr dôkladnú kontrolu vakcín, informácie o ich zložení a sledovanie ich účinkov.

   Odpověď
   • presne tak+minimalizovanie ockovania proti chorobam, ktore nezabijaju alebo inak nenicia telo ci dusu. Napr. ockovanie proti rubeole po 14 roku zivota u dievcat, by som ponechala, kedze ak to chyti pocas tehotenstva, tak dochadza k poskodeniu dietatka. Ockovanie proti osypkam alebo mumsu v detstve by som nerobila, v dospelosti len u tych, co neprekonali tieto choroby (mam pocit, ze hlavne u muzov v dospelosti je to nebezpecne). Proste ako logika a zdravy rozum kaze:-)

    Odpověď
   • tej straty mi je ľúto
    ale pred takými kategorickými tvrdeniami by som bol, veľmi mierne povedané, opatrný
    http://www.ockovanie.org/cierny-kasel-pertussis.html

    Odpověď
 33. Starostku z Fekišoviec poznám, mám tam príbuznú. Nie je pravda, že ona súhlasila so zverejnením videa, ktoré ju kompromituje – so zverejnením na medzinárodný youtub. Dvaja podliaci z dediny video zverejnili a media z toho chceli vyrobiť nový „majdan“ a bezhlavo ju špinili celým menom na celú republiku. Ona je tam starostka , aj všetky ekonomické veci OU píše sama, aby ušetrila pracovnú silu. Jej syn skončil Karlovu univerzitu s červeným diplomom. A tu niekto napíše, že ona to úmyselne chcela … mať hanbu na celé Slovensko , zadarmo…

  Odpověď
  • Oracle 911 4.2.2019 o 19:44

   Video som nevidel a ani ma to video nezaujíma. Beriem to tak, že je to búrka v šerbeli…

   Odpověď
 34. Autor článku v druhej časti spojil nasledovne: že Kravčuk a Kučma boli na večeri so Schusterom na Ukrajine a potom prišli na návštevu do Košíc za Schusterom, a s tým spojil, že keďže Harabin Tam pracoval, tak mu vlastne dali požehnanie a je s nimi spiknuty…to nevymyslíš, to musí byt platený dezinformator, lebo najprv sa snaží o získanie doveryhodnosti, ked vytvara vedecký dojem písaním siahodlhým o historii a vramci nej o etymologiu ale tak iracionalnu, ze: „kis kas kes kus“ vraj podla neho su Kosice, a pod., a potom k tomu prilepí Harabina LEN a LEN na základe vyžšie uvedeneho…no posudte sami…ked takuto anti kampaň vytvaraju, temni sa Harabina musia velmi obavat…tretiu cast precitam, ale autor je pre mna jasný…

  Odpověď
 35. http://leva-net.webnode.cz/products/metastazy-plaziveho-majdanu-na-slovensku-cast-iii/

  Odpověď
  • Ja už mám z toho riadny guláš, takže čo chce GP a koľko frakcií podľa autora má? Chce Fica potopiť či podržať? Kto stojí za vraždou Kuciaka a tvorbou majdanu, GP či neokoni? Rašiho tlačí GP ale on slúži neokonom, rovnako Šefčovič? Mne sa zdá, že autorovi to raz vyjde „raz tak a raz tak“ alebo som jediný komu sa to zdá?

   Odpověď
   • Oracle 911 4.2.2019 o 19:40

    GP uznáva Ficove zásluhy ale prekáža im s tým, že aj domáce klany tak ako pindusi varia svoju polievočku…

    Odpověď
  • Niekde som zmeskal druhu cast?

   Odpověď
  • kde je prosím část 2?

   Odpověď
  • v akom zmysle spomenul Harabin KSB?

   Odpověď
 36. Mohu poprosit o soubor s titulky k novému videu od pana Velička z 2.2., pokud jsou samozřejmě od někoho z Leva-Netu. Děkuji. Lumír

  Odpověď
  • nemám je, leda by poslal autor.

   Odpověď
  • Přidáno do článku.

   Odpověď

Napsat komentář

*
*

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>