KSB a DVTR

Podepisování příspěvků: anonymní příspěvky nebo ty, které v poli jména/přezdívky budou mít titulek nebo jiný text, mohou být smazány. Příspěvky s nakopírovaným delším obsahem, který je dostupný na jiném místě, mohou být také smazány – v takovém případě uvádět pouze odkaz, případně pár vět, nikoliv celý text systémem copy&paste. První komentář nového uživatele se zobrazí až po schválení, další již hned.

 Obnoviť

 1. Úryvek z „Sad roste sám?“:
  „Typ psychiky zvrácený do nepřirozenosti – kdy se subjekt náležející k biologickému druhu „člověk rozumný“ omamuje různými psychotropními látkami: alkoholem, tabákem a těžšími moderními drogami, což vede k nepřirozené deformaci charakteru fyziologie organismu jak v aspektu látkové výměny, tak i v aspektu fyziologie biopole, což vede k množství různorodých narušení psychické činnosti ve všech jejích aspektech (počínaje od fungování smyslových orgánů a konče intelektem schopností uplatňovat svou vůli) charakteristických pro typ struktury zvířecí, zombie, démonické (nositelé lidského typu struktury se neomamují).

  K diskuzi: Počet lidí, jenž znám, kteří se nedotknou alkoholu nebo tabáku, bych spočítal na polovině prstů jedné ruky (zde na diskuzi jich je řekl bych velmi vysoká koncentrace, což je samosebou dobře a velmi motivující pro ostatní). Alkohol a tabák, respektive „omamování se“, zdá se být národním sportem (alespoň v ČR). Znamená to, že má většina populace typ psychiky „zvrácený do nepřirozenosti“?

  Zvlášť když čtu dále, cituji: „Reálně je intenzita systematického vlivu různých druhů omamných látek na psychiku taková, že mluvit o střízlivosti ducha není možné (následky novoročního poháru šampaňského se z pohledu intelektuální činnosti v mezích lidských možností kompenzují 2-3 roky a to samé se týká vlivu jednorázového požití půllitru piva).“

  Jak je to pak s lidmi, kteří pijí (nebo pili) alkohol pravidelně a to ne půllitr piva, ale třeba 10? Bude se jejich intelekt „opravovat“ 20-30 let? A skutečně má 500ml piva takový vliv na intelekt po dobu 2-3 let? Předem děkuji za názory.

  Odpověď
  • Člověk
   https://youtu.be/rCORvPx9cR4

   http://leva-net.webnode.cz/tags/alkohol/
   Buď zdravý a veľa šťastia. Blaho želám

   Odpověď
 2. K diskusii o prechode z azbuky na latinku v bývalých republikách ZSSR:
  http://www.vodaksb.eu/diskuse/comment-page-24/#comment-39600

  Práve včera som narazil na článok, kde to rozoberali.
  http://russian.eurasianet.org/node/64091
  Reč šla prevažne o Uzbekistane, kde už reformy boli vykonané a neraz, ale ľudia na latinku moc nenabiehajú. Dokonca vznikajú aj komické tvary: v azbuke „цех – cech“ (dieľňa, výrobňa) sa do latinky prevádza ako „sex“. Vznikajú tak názvy ako „Kolbasa sexi“ (výrobňa klobás) z čoho si robia srandu hlavne školáci.
  Ono vyzerá to tak, že začiatkom 90-tých rokov sa hlavným propagátorom a koordinátorom latinizácie turkitských republík stalo Turecko. Samo bolo latinizované ešte za Ataturka, a po rozpade ZSSR sa chytilo iniciatívy. Latinizácia sa presadzuje v akomsi pseudonacionálnom duchu a cez nacionalistické hnutia.
  Čo sa týka jazyka, tam sa zohľadňuje aj ekonomicko-profesionálny aspekt. Občania SNS (spoločenstvo nezávislých štátov = bývalé ZSSR štáty) chodia za prácou prevažne do Ruska, takže azbuka tam je potrebná pre život. Angličtinu (latinku) si osvojujú aj tak, lebo v mnohých moderných profesiách je potrebná aj tak, najmä IT oblasť. Čiže pre mladú generáciu latinka nie je nič nové, aj bez úradnej latinizácie. Tam ide skôr o to, že prechodom na latinku, sa nielenže ľudia dostanú k západným zdrojom, ale najmä stratia kontakt s informáciami poskytovanými v azbuke. Čiže ide o prerušenie informačného toku s ruským svetom (nie azbuka, nie arabské písmo ale latinka. Pritom Turecko malo zaniknúť, a kto mal potrebovať latinizované azijské krajiny po vytvorení kalifátu?). Tam je krásne vidieť ten rozdiel medzi Arménskom a Azerbajdžanom. Azerbajdžan ako prvý z týchto štátov prešiel na latinku a nemá žiadne spravodajské servery v azbuke, tam azbuka ide do zabudnutia a prerušuje sa kontakt s ruským svetom… Arménsko, napriek vlastnému písmu má aj správy v azbuke, a ľudia azbuku nezabudli a vedia si čítať aj správy z iných ruských zdrojov. Turkménsko tiež prešlo na latinku. Uzbekistan je v procese a Kazachstan sa chystá na prechod.

  Názorná exkurzia z praxe ruských dejín, čo môže spôsobiť prechod na jazyk iného štátu (stačí u „elity“), a odvrhnutie vlastného jazyka a kultúry (úryvok analytiky VP ZSSR № 7 (128) z októbra 2016):

  Elity vždy závideli pomerom budúceho agresora, a vždy to bolo sprevádzané naučením sa nimi jeho jazyka:
  - koncom 16. — začiatkom 17. storočia sa učili poľský jazyk;
  - koncom 18. — začiatkom 19. storočia sa učili francúzsky jazyk;
  - koncom 19. — začiatkom 20. storočia sa učili anglický jazyk;
  - v prvej polovici 20. storočia sa učili nemecký jazyk;
  - koncom 20. — začiatkom 21. storočia zasa anglický jazyk;

  A konkrétne:
  - Najprv «elitári» závideli
  pomerom Byzancie, a vo výsledku dostali — krst, údelno-kniežacia rozdrobenosť, ktorá nedovolila odraziť vpád Batuchána a genocídu voči značnej časti obyvateľstva.
  - Potom závideli
  pomerom «voľnosti poľskej šľachty» a vo výsledku — smuta na prelome 16. a 17. storočia.
  - Potom závideli
  pomerom osvieteného Francúzska, a vo výsledku — vpád «Eurozväzu» v betaverzii na čele s Napoleónom.
  - Potom závideli
  pomerom «starého dobrého liberálneho Anglicka», dostali — Rusko-japonskú vojnu a revolúciu 1905-07, 1. sv. vojnu, revolúciu 1917, občiansku vojnu a emigráciu.
  - Po prvej etape budovania socializmu sa sformovala nová marxisticko-trockistická «elita», ktorá videla v kultúrnych
  pomeroch Nemecka vrchol európskej kultúry: vlasť «Hegelovej dialektiky», vlasť marxizmu a vedeckého komunizmu, vysoká veda a priemysel, je čo závidieť a čo napodobňovať. Celé 1920-te roky prebiehala tesnejšia spolupráca s Nemeckom v mnohých smeroch vedy a techniky — a ako výsledok: 2. sv. vojna a Veľká Vlastenecká vojna, ktorá priniesla obrovské škody a ľudské obete. Prečo a ako sa vlastne Nemecko zaplietlo do 1. sv. vojny, aké dôsledky zahŕňa jeho porážka a versailleské «usporiadanie sveta» — nad tým už neuvažovali.
  - Potom «totalitný» ZSSR, ktorý zvíťazil vo vojne, bol zrazu zlý jak pre marxisticko-trockistickú «elitu», tak aj pre rodiacu sa liberálno-«mysliacu» maloburžoáznu «elitu», a osvietení «elitári» začali závidieť
  pomerom «demokracie», «zákonnosti» a dodržiavaniu «práv človeka» na Západe — dostali za to rozpad ZSSR, bez akýchkoľvek ekonomický a politických (okrem vlastnej hlúposti) predpokladov k nemu, «krušné 90-te roky» a kryptokoloniálnu ústavu RF.

  Z tohto pohľadu je jazyk zbraňou tretej priority Zovšeobecnených prostriedkov riadenia. Tak ho treba aj brať pri rozhodnutiach do budúcna.

  Odpověď
 3. Peter Šoltysik 10.4.2017 o 14:15

  Svobodné rádio 04.04.2017
  Znalosti znamenají moc – 22. díl – DVTR –
  část – 5

  https://www.youtube.com/watch?v=rrbuvWDzwMo

  Patril by mu nadpis “ Vestby a proroctva ako nastroj (seba)riadenia“
  Tento diel som si rad vypocul.Je prijemne zrozumitelny . Hovori sa v nom o dolezitosti rozlisenia medzi
  „negativnou prognozou “ ( dobromyselne varovanie veduce k pozitivnej zmene (seba)riadenia )
  a „negativnym programovanim“

  Rozobera sa to aj na prikladoch z historie niektorych znamych „proroctiev“ .

  Odpověď
 4. KSB v slovách psychologičky doktorky Jiřiny Prekopovej. Žena s veľkým Ž, hovorí o tom, ako majú vyzerať Ženy s veľkým Ž, Muži s veľkým M a prečo je tak neskutočne dôležité byť v harmónii rodiny, teda po našom mať správne naladený rodinný egregor. Odporúčam všetkým. Buďte zdraví, šťastní a blaho želám. No a ešte želám k tomu šťastiu aj šťastný rodinný egregor.Máte to v rukách sami.

  http://ona.idnes.cz/jirina-prekopova-zeny-se-meni-v-chlapy-deti-jsou-chudaci-muzi-degeneruji-1o6-/spolecnost.aspx?c=A170406_151416_spolecnost_jup

  Odpověď
  • Děkuji za odkaz, Dr. Prekopovou mám moc ráda. Pracovala hodně s rodinnými konstelacemi – zmínka o rodinném egregoru zde víc než sedí, řekla bych :-)

   Odpověď
  • Mužský znak „fert“ na čtvrtém řádku
   a ženský znak „fitá“ na sedmém řádku,
   jsou pod sebou a mají energetický význam.
   Fitá – dnes uživané jako např. fito-terapie
   Viz. Slovanská Bukvica

   Odpověď
 5. neviem kto je tento pan a ci patri alebo patril do kolektivu VP SSSR (?)
  Vladimír Pavlenko– doktor politických věd, člen ruské akademie věd
  … ten clanok je velmi zaujimavy a popisuje zakulisne vztahy a spojenia nadnarodnych skupin a elit v suvislosti s aktualnym obrazom hry rozohranej v europe a o europu a s vyznamnym (podla autora) hracom v osobe papeza… ked sa nedavno konal rimsky summit (mala som vela prace a asi mi to uniklo) malo sa konat stretnutie hlav statov unie s papezom, neviem ci bolo publikovane nejake posolstvo z toho stretnutia, takze v zaveroch toho clanku sa mierne stracam

  Více zde: http://www.quintus-sertorius.net/news/co-vlastne-predstavuje-donald-trump-jake-sily-za-nim-stoji-a-jake-jsou-jejich-cile-ceho-chce-ve-skutecnosti-dosahnout/

  Odpověď
 6. Cviko:
  Kto vie, prečo tandem a tandemový princíp činnosti symbolizuje najviac číslo 11?

  Odpověď
  • Nevím, ale první, co mě napadne, tak to jsou dvě jedničky (jednotlivci) a tvoří dvojici, tudíž se význam mění – dohromady mají vyšší hodnotu, než kdyby to bylo prostě 1+1.

   Odpověď
   • Ak si predstavíš rad prirodzených čísel:
    1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13…
    Tak prvý tandem je práve číslo 11. Ďalšie také podobné sú 22, 33, 44…
    Ak je číslo analógom človeka, tak dve jednotky tvoriace tandem ho symbolizujú práve to, že tandem môžu tvoriť dve rovnocenné bytosti, podobne ako na tandemový bicykel je vhodné aby sadli dvaja ľudia približne rovnakej váhy a fyzickej sily, vtedy sa ich spoločná sila znásobuje. Ak je jeden z nich slabší a druhý silnejší, potom jeden svojho partnera brzdí a druhý svojho partnera ťahá.
    Preto prirodzený ľudský tandem by mal byť zložený z dvoch ľudí, ktorí sú na tom intelektuálne, emočne a morálne približne rovnako. Vtedy sa ich tvorivá sila znásobuje.
    Muž a žena sú tiež tým najprirodzenejším tandemom, a tiež by mali byť rozumovo, vôľou a mravne rovnocennými partnermi, aby jeden druhého neťahal, a aby dokázali spoločne znásobiť svoje individuálne úsilie vo dvojici.

    Odpověď
 7. Stojí za přečtení
  Конец королевского двора дракона. Расшифровка матрицы
  https://cont.ws/@altairhantengr/562111

  Konec královského dvoru draka. Dešifrování matrice.

  Aktivace matrice proběhla podobněně, jako u matrici „Danae“ (rozpad SSSR), rozřezáním nožem slavného obrazu Thomase Gainsborough – „Jarní procházka“ v Národní galerii Londýna.

  Odpověď
 8. Možno hovoriť o nezištnosti, ak človek za to čaká odmenu v nebi?

  Je vôbec ľudské ak človek spraví niečo správne a čaká za to vonkajšiu sadisfakciu, či už na zemi – ak sa tým pochváli a užíva si pochvalu alebo skrytý obdiv? alebo v nebi, kde aj mnoho kresťanov dúfa, že za to dostanú viac blaženosti v nebi alebo viac pochvaly a obdivu od nebesčanov? (a špeciálne mnohí rádoví rehoľníci robia až neskutočné veci, často sebatríznivo, aby mali väčšiu odmenu v nebi, viac blaženosti, šťastia, nebeskej autority)

  Z môjho pohľadu je práve toto finta zo strany šíriteľov myšlienky zhromažďovania „pokladov v nebi“, pretože či už človek zhromažďuje poklad na zemi, alebo v nebi, stále je mamonárom a Človekom sa nestáva, lebo sa sústreďuje na nesprávny cieľ.
  Z tohto pohľadu je napríklad aj 6. kapitola Matúšovho evanjelia trochu prekrútená, tým skôr že prsty páchateľov tam vkladajú Ježišovi do úst slovo Amen (väzba na staroegyptské božstvo). Ježiš určite nevravel o odmene/odplate v nebi ani nebeských pokladoch, pretože Božie dary pramenia jedine z vnútra človeka, ak ich dostáva Zhora, a tým pádom nie je závislý na daroch vonkajších. Podstatou je teda získať a otvoriť Boží dar vo svojom srdci.

  Prečo sa strachovať o tento život, veď ľudské telo zomrie a recykluje sa, ľudský duch (jeho pozemská psychika) sa podeje ktovie kam, ale duša (hlbinné Ja, podstata vedomého vnímania akejkoľvek reality) je večná, je od Boha a skúsenosť je to najcennejšie čo získava v Živote. Dušu nemožno ničím spútať naveky, už aj preto, že Boh nestvoril nič trvalé/nemenné v tvárnom svete, ale všetko stvorené sa mení, vzniká a zaniká, preto aj trápenia sú dočasné a z pohľadu večnosti nemôžu byť nespravodlivé. Všetko dočasné je dobrá skúsenosť, ak slúži ako poučenie.

  Netreba zabúdať, že ak aj Korán hovorí o Gehenne (čosi ako peklo), tak tam spomína že stvoril mnoho ľudí a duchov pre peklo, no nie duší… Duch a telo sú bez duše len prázdnou šupkou, recyklátom, a nositeľom vnímania je výhradne duša. Duch a telo sú len dočasným prepojením duše so stvoreným svetom v konkrétnom časopriestore.
  A pochopiteľne, ide o proces čistenia noosféry, telá sa v zemi recyklujú a zlé algoritmy správania duchov (psychík) zostávajú v egregoroch noosféry, no ako sa tá bude úsilím ľudí čistiť, bude to podobné veľkému upratovaniu skládky/smetiska v noosfére. Páleniu suchých mŕtvych ratolestí. A tam nejde o problém, lebo duchovia a algoritmy duchov v algoritmov nie sú reálne živí, ani vnímajúci, nemajú svoju vôľu. Týmito kvalitami disponujú len také entity, do ktorých je vtelená duša, nositeľka vôle, vedomého vnímania… Duch bez duše je len tieň a nie je o nič živejší ako plechovo-kremíková umelá inteligencia, ktorá život pripomína/imituje, ale ním nie je – nevníma, necíti, len naprogramovane imituje pocity.

  Ono podobná pasca číha aj u tých, čo sa príliš koncentrujú na svoju karmu. Tam tiež človek môže uviaznuť v pasci individualizmu. Svet je organická sieť, kde takmer všetko je závislé od všetkého, v dôsledku evolučných skokov vždy vznikajú disproporcie vyvolávajúce disharmonie ktoré majú byť tvorivým vývojom vyplnené a harmonizované. No svet nemožno harmonizovať, ak si každý hľadí len na svoj chvost, a nemyslí kolektívne a globálne. Už len preto, že kolektívny intelekt je mnohonásobne výkonnejší ako individuálny. A kolektívna morálka je ako železobetonová stena.

  Ak človek nie je schopný urobiť dobrú vec, bez toho, že by ho to zožieralo v srdci, lebo z toho nič nemá, ani na zemi, ani na nebi, ak sa o tom nikto nedozvie. Ak mu nestačí, že to vie len on sám a Boh, a odmenou je mu len to, že ho to robí viac Človekom a pomáha spoločnosti, ľudstvu, Božiemu Zámeru – tak bez tohoto nemožno vytvoriť spoločnosť Ľudí. A tí, čo vedú ľudí rôznymi fintami a fikciami (zdanlivého humanizmu) k individualizmu a skrytej zištnosti, tí to dobre vedia, a bránia tak ľuďom stať sa Ľuďmi.

  Odpověď
  • Skvělé, doporučuji vydat na levanetu jako článek. :)

   Jen nějak pořád nedovedu svým chápáním uchopit, kde končí duch a kde začíná duše…nebo jak bych to řekl.

   I duše má nějakou osobnost a paměť..nebo ne? Myslím si, že ano, jen nevím, jak to svým chápáním pojmout.

   Odpověď
   • Človek je na obraz Boží stvorený (čiže určité obrazy, ako nemateriálna informácia sa odzrkadľujú aj v človeku). A čo môže byť v človeku viac podobné Bohu, než duša… Duša (naše hlbinné ja, živo a vedome vnímajúce realitu) je predsa večná, má vôľu, ktorej sa podriaďuje mnohé (na rozdiel od Boha len to, čo je vložené do Božieho predurčenia bytia. Čiže rôzne varianty vývoja reality, no napriek tomu ďaleko viac, než väčšina ľudí považuje za možné), má schopnosť živo a vedome vnímať Život. A možno aj veľa iného, čo nie je momentálne známe…

    Spýtam sa teda… potrebuje Boh osobnosť? potrebuje ju duša ak je mimo stvorený svet? K čomu slúži vlastne pamäť?

    Boh je všeobjímajúca realita, a nejako veľmi si ho personifikovať, by znamenalo klamať sám seba, lebo to čo o Ňom vieme a sme schopní si v tomto hmotnom stave predstaviť, je len nekonečný zlomok z plnej skutočnosti…

    Načo slúži pamäť? Určite nie na parádu a zbytočnosti.
    Do ľudskej pamäti sa ukladá okrem faktov jednak ľudska osobnosť, jeho psychologický profil, ktorý je podmienený vyskladanými mravnými kritériami a informáciami vyskladanými do určitého videnia a chápania sveta, ktoré môže byť chaotické, nestabilné (kaleidoskop), alebo stabilne a viac či menej detailne zobrazujúce realitu v jej súvislostiach (mozaika).
    Ak sa v človeku nejakým spôsobom odizoluje jeden blok pamäti od iného bloku pamäti, ktoré môžu zodpovedať rôznym situáciám, udalostiam, časovým etapám, tak môže dôjsť k rozdeleniu osobnosti, vzniku viacerých osobností v jednom tele. Rovnako ako teoreticky vedomie duše môže v danej chvíli operovať na iných miestach vo forme iných entít, no „ja“ ako človek XY si to uvedomiť nemôžem, lebo dátový tok, medzi pamäťou tamtej entity a mňa ako človeka XY žiadny neprebieha, a má to svoj logický zmysel. Podobne ako nevieme, čo vedomie nášho Ja (duše) robí, keď sme uprostred hlbokého spánku a nesnívame.
    To znamená, že pamäť má význam pre bytosť, ktorá sa nachádza v nejakom časopriestore, vo svojej materiálnej životnej perióde, a zúčastňuje sa tam nejakej misie (pochopenej alebo nepochopenej). Ak by napr. človek mal vedomosti vysokých vesmírnych egregorov, nebol by človekom a neplnil by misiu človeka. Ak by pes mal ľudské vedomosti, nebol by psom. Ak by „marťan“ mal vedomosti človeka, nebol by marťanom a nerobil by to čo by mal robiť vo svojom časopriestore a svojej materiálnej životnej perióde.
    Ak človek zomrie, údajne po troch dňoch sa oddelí duch (v ktorom je stále inkarnovaná duša) od tela. A keďže takýto duch má vďaka duši vedomie, a vníma, no už nemá telo, tak zrazu sa mu mnohé obráti naruby… Ak svoje Ja predtým stotožňoval so svojim telom, tak teraz zažije šok… Ďalšie prekvapenie príde, keď o niečo neskôr sa duša oddelí od ducha (vyzlečie si identitu, ktorú mala na zemi).
    Ďalej je už ťažko hovoriť, chýbajú informácie… Ak okrem hrubohmotného sveta hmoty, ktorý je schopné vnímať telo a jemnohmotného sveta duchov, ktorý zasa dokáže vnímať duch (v tele cez nevedomie a bez tela aj priamo), existuje nejaký ďalší svet, ktorý je prístupný iba vnímaniu duše, je možné že aj tam prebieha nejaká informačná výmena s inými dušami v duchu Božieho Zámeru.
    No z iného pohľadu, ak všetko materiálne „vyčleníme pred zátvorku“, tak to hlavné čo robí dušu dušou, schopnosť Vnímať, Cítiť (v provom rade bezprostredne Boha) a Tvoriť (cez vôľu). Duša na nemateriálnej úrovni pravdepodobne bezprostredne vníma Celovesmírnu Mieru (Božie Predurčenie), Vnímať na úrovni duše znamená aj chápať a vidieť zmysel všetkého na úrovni Predurčenia. No pravidlá zrejme fungujú tak, že materializovať predurčené možno len vstupom do tvoreného sveta v rôznych inkarnáciách.
    Vedomosti, tie nevznikajú z ničoho, vedomosti sa čerpajú práve z tejto Miery a stvorených vecí, a preto duša má možnosť prežívať epizódy Božieho stvorenia v jeho najrôznejších fragmentoch, Materializovať všetko čo bolo Predurčené (prežívať to aj emočne).
    Sem patria aj všetky omyly ktoré pri vývoji a existencii života entít vznikajú, ale všetky procesy majú dlhodobú tendenciu sa normalizovať a harmonizovať, čo podmieňuje ďalší vývojový skok. Chyby a tragédie sú nato, aby sa z nich jedinec i biologický druh poučil, aby naštartovali svoje geneticky podmienené dary (rozum, intuíciu) a začali čerpať múdrosť, ktorá je aj okolo nás v prírode, ale možno ju čerpať aj zo spojenia s Najvyššou múdrosťou. A Dobré slúži nato, aby sa v živote jedinca a spoločnosti zafixovalo a zdokonaľovalo.

    Pri prudkých zmenách podmienok v prírode obyčajne hynú jedince a lokálne aj druhy, ktoré sa nedokážu dostatočne rýchlo prispôsobiť. Rovnako aj u človeka, ľudská spoločnosť nie je homogénna, sú v nej jedinci s rôznym chápaním. A rozum (ako vrodený dar Zhora) je najlepší pomocník na prispôsobenie sa zmenám, na prekonávanie prekážok. Kto odmieta používať rozum, tomu aj intuícia bude nanič, a okamžite prehráva – zaostáva v živote. Ak rozum odmieta používať aj väčšina spoločnosti, stále je dosť ľudí, ktorí ho používať budú, a sú takí, čo ho používajú ešte viac, a sú takí, čo všetkých úplne prekonávajú… Bohužial, tam hrá veľkú úlohu morálka, lebo rozum má obrovskú moc a výhodu, ale bez etiky je démonizmom. A zdanlivá etika bez rozumu, je nanajvýš formou biorobotizmu. Totiž ak človek nechápe etiku len ako mrtvy súbor pravidiel, kamenné desatoro, ale vidí v nej to, čo v Stavbe Vesmíru každú jednu matricu a v nej rôzne varianty vývoja Naviguje práve k tým variantam Vesmírneho procesu (v každej jeho časti a etape), ktoré charakterizujú Zámer – potom musí pochopiť, že Vesmír nie je statický ale dynamický, a aj jeho Rozum nesmie byť kamenný ale vyvíjať sa tak ako všetko, t.j zbierať vedomosti a rásť, osvojovať si etiku Života, aby bolo možno chápať a voliť tie varianty života seba i spoločnosti, ktoré život harmonizujú a charakterizujú Zamer. A svoje chápanie neustále zdokonaľovať a prispôsobovať novým podmienkam, lebo život nestojí, a myslieť je nutné čoraz globálnejšie, inak nás prebudí zo sna tá časť globálneho sveta, ktorú sme prehliadli a odignorovali, zostávajúc na svojom piesočku.

    Preto len rozvíjaním spoločne vedomostí a mravnosti, možno dospieť k režimu psychiky Človek. A tak ako treba rozvíjať svoju vlastnú psychiku, treba rozvíjať aj kolektívnu psychiku spoločnosti a ľudstva. Lebo individualizmus je cestou k prehre. Žiadny proces vo vesmíre nie je odtrhnutý od ostatných. Ani človek nie je odtrhnutý od života ostatných ľudí. A civilizácia individualistov, ktorá nerozvíja ľudstvo ako druh, je zbytočná, a v konečnom dôsledku odsúdená k záhube v nejakej katastrofe, aby mohla vzniknúť kultúra a civilizácia inak rozmýšľajúcich ľudí, ktorá si poradí so svojou misiou, alebo tiež zahynie, a misia bude zverená iným preživším…

    Odpověď
 9. K téme KSB a politických strán, pre tých čo by mali záujem do nejakej vstúpiť, by som chcel povedať, že:
  - politické strany nepotrebujú nových Kazateľov, ale ľudí, ktorí v prvom rade očaria svojim rozumom a schopnosťami, plodmi svojho intelektu, talentu a práce. Odrývať esá pred začiatkom hry a špeciálne v politike, je ako vzdať sa pred bojom. (ako v bájke s vranou a syrom)

  K téme volieb všeobecne:
  : odhaliť patriota medzi kandidátmi do volieb, ktorí nemajú za sebou odvládnuté určité obdobie, ktoré by bolo možné spätne hodnotiť, je možné asi len dobrou intuíciou na báze naladenia sa na správne kolektívne nevedomie.
  Pretože z rečí sa to poznať vyslovene nedá. V tom politickom spektre nie sú dobrí a zlí. Ak sa na to pozrieme rozumom, tak logicky niekto, kto chce riadiť teritórium si pripraví mnohorozmerný scenár a mnoho variant. Tomu zodpovedá, že voličovi ponúkne široké spektrum strán, ktoré svojou ponukou môžu vyhovovať rôznym okolnostiam a rôznym požiadavkam (je to ako politický „trh práce“). Tam môžu byť liberáli, socialisti, komunisti, národniari a ktokoľvek. To či bude strana funkčná a efektívna v riadení, alebo deštruktívna, závisí od jej kádrovej bázy, čo je hlavný kameň úrazu. A ľudí ktorí skutočne vedia riadiť štát, majú prax a dostatočne široký rozhľad na štátnej úrovni je skutočne málo. Tesne po rozpade socializmu to mohli byť len ľudia, ktorí predtým mali skúsenosti s riadením makroštruktúr. V súčasnosti si takých ľudí školia v zahraničí, až na to že socializmus natoľko neznevoľnoval psychiku a nerobil z riadiacich kádrov zombi (viď Mikloš, Dzurinda)

  Treba si uvedomiť, že ak sa aj Patriot bude chcieť dostať do riadenia súčasných procesov v čele nejakej strany, tak pre neho nemá zmysel hovoriť iba a len správne veci… (ktoré sú v davo-“elitárnej“ negramotnej spoločnosti bohužial menšinové). Pravdepodobne si spravia prieskum najpálčivejších tém sociálnej mienky a na tomto si vystavajú svoj štart do politiky, a to sa kľudne môže jednať o nejaké pseudoproblémy na ktorých verejnosť fičí. Sulík so svojou novou stranou sa dostal do volieb a parlamentu napríklad na tom, že robil kampaň za zrušenie poslaneckej imunity, čo malo odozvu (Aj keď Sulíka za patriota pochopiteľne nepovažujem, hoci teoreticky by ním mohol byť, ak by chcel. Na názve strany nezáleží. Veď aj Pjakin bol zakladateľom Liberálnej strany, ktorú potom osedlal žirinovský. Najlepšie je ovládnuť proces v začiatkoch tvorenia niečoho nového)
  Ide o to, že politik môže robiť len tak ofenzívnu politiku, nakoľko má podporu zdola. Takže ak triezve názory sú v spoločnosti menšinové, musí ich Patriot robiť nenápadne a skryte, za čo bohužial uznanie od ľudí nedostane (ľudia to nebudú schopní rozpoznať pre svoju negramotnosť), ale pomôže štátu a národu. V takej situácii, čím menej čitateľnejší bude pre svojich rivalov politik, tým lepšie. A musí byť schopní vidieť veľa krokov dopredu, a ako kúzelník zapracovávať skryto do behu udalostí svoje algoritmy, tak aby modeloval budúcnosť viac smerom ku svojej koncepcii a dlhodobým cieľom.
  V podstate vládne politické strany sú vždy od niečoho alebo niekoho závislé, štátnosť je kolektívny proces, na toto zrejme vsádzajú nadnárodné politické sily a cez toto vytvárajú tlaky na manévrovanie cudzieho subjektu. Preto je to väčšinou len ilúzia že dáv dostáva možnosť výberu, kto mu bude vládnuť. V kryptokolonii s politicky negramotným obyvateľstvom možno na každého vytvárať tlaky a manipulovať ním, či je socialista alebo liberál, alebo hocikto… No občas motyka vystrelí a občas z národa výjde niekto, kto svojim intelektom, mravnosťou a chápaním skríži plány iluzionistom-demokratom, a svojou nie priamočiarou ale chytrou cestou obohrá všetkých chytrákov, viac či menej úspešne, a vráti vývoj na správnu koľaj. V srdci kráčať priamou cestou, ale pred očami politických súperov viditeľných aj neviditeľných – nepredvídateľne a nepochopiteľne.

  Odpověď
  • Pavel Svítil 8.4.2017 o 20:39

   Děkuji za polopatické sdělení.Pořád se v tom trochu motám…

   Odpověď
 10. Výzva k spolupráci na vytvorení prekladov materiálov stránok FKT do angličtiny, čínštiny, nemčiny a iných jazykov

  Vážení návštevníci našich stránok!

  V súčasnosti žijeme v období globálnych zmien: prebieha globálna prestavba Sveta, mení sa politické rozdelenie síl a scenárov koncentrácie ovládania svetových zdrojov, mení sa správanie ľudí v spoločnosti. Prebieha vojna na všetkých 6-tich prioritách zovšeobecnených prostriedkov riadenia/zbraní.

  Táto vojna sa nevedie len vo vzťahu k našej Rodine – Ruskej mnohonárodnostnej a mnohokonfesionálnej civilizácii, ale aj vo vzťahu ku všetkým štátom a národom, žijúcim na planéte Zem.

  Kvôli tomu, aby v tejto vojne zvíťazili ľudia, ktorí si želajú Mierovú a Spravodlivú budúcnosť pre všetkých bez výnimky, a nie iba pre vyvolených, musia sa procesov riadenia aktívne zúčastniť nielen spoločnosti Ruskej civilizácie, ale aj spoločnosti civilizácií Západu a Východu.

  K dosiahnutiu tohto cieľa, bolo našim kolektívom prijaté rozhodnutie začať proces prekladov našich materiálov do iných jazykov. Preto vyzývame k spolupráci ľudí, ktorí majú možnosti, vôľu a skúsenosti s prekladmi do angličtiny, čínštiny a nemčiny. Preklady do ktorýchkoľvek iných jazykov Sveta sú taktiež vítané.

  Pripomíname, že hlavnými princípmi práce v našom kolektíve sú nezištnosť a zodpovednosť za osud Rodiny a Ľudstva.

  Vaše návrhy na spoluprácu posielajte na adresu pr@fct-altai.ru

  S úctou, redakcia FKT-Altaj.

  16:41 15.03.2017

  https://fct-altai.ru/c/ob-yavleniya-2/ob-yavleniye-o-priglashenii-k-sotrudnichestvu-dlya-sozdaniya-perevodov-na-angliyskiy-kitayskiy-nemetskiy-i-drugiye-yazyki-materialov-sayta-fkt

  Odpověď
  • Tohle je věc, která mě „tlačí na psychiku“ již nějaký ten týden.

   - Pjakin stále opakuje, vemte život do svých rukou – staňte se konceptuálně nezávislými.
   - Rusko nemůže vyhlásit některé další kroky, pokud na vše bude samo (tj. proti všem a na všech prioritách).

   Mě z toho vychází, že ten kdo by se měl stát koncetpuálně nezávislým jsme hlavně my (a na nikoho jiného stejně nemáme vliv) – tj. komunita KSB v CZ/SK.

   Trošku složitější je, jak to udělat …. a napadalo mě, jim s něčím dílčím nejprve pomoct … a až později spolupracovat na konceptuálních věcech. Začít s překladama se přímo nabízí – a nyní oni sami vyzývají k pomoci.

   Řešilo by to i tu věc s poplatky při posílání peněz do Ruska či registrací v Rusku jako cizí agent … prostě by se peníze vybrali tady a tady by se na překlady spotřebovali. … a vzniklo by za to něco, co by ocenili všichni.

   P.S. Zatím jsem to nepublikoval hlavně z důvodu, že takováto aktivita by zatížila opětovně zase Hoxe …. takže by to možná chtělo vygenerovat někoho dalšího, kdo by min. část koordinace převzal na svá bedra.

   Odpověď
   • Jura,
    materiály FKT sú predovšetkým videá Otázka/Odpoveď. Pani Irena nezištne preložila mraky hodin týchto videí do češtiny. Všetka česť. Iní ľudia z levanetu zasa prekladajú materiály KSB do SK/CZ. Preto netreba objavovať ameriku, každý kto má chuť a čas sa môže zapojiť a pomôcť.
    Čo sa týka ostatných jazykov uvedených vyššie, tam platí to isté, každý kto vládne na dostatočne vysokej úrovni cudzím jazykom sa môže zapojiť tiež, či domáci a či cudzinec. Kde je jeden, ďalší sa pridá a vzniká kolektív. Netreba z toho robiť veľkú vedu. A ak vám to časové možnosti a iné povinnosti neumožňujú, tak sa tým nestresujte… Každý sám pozná svoje možnosti a svoje priority.

    Odpověď
 11. ПО НОВОСТЯМ И СОБЫТИЯМ: “ПОИГРАТЬ ПО ПЯТИ КОПЕЕК В БОСТОН”
  http://zakonvremeni.ru/publications/24-chronological/30696-po-novostyam-i-sobytiyam-poigrat-po-pyati-kopeek-v-boston.html

  Velmi objemný materiál. Trvalo mi asi 1,5 hodiny, než jsem to přečetl a shlédnul část videi.
  Nevšiml jsem si, že by byl podepsán od Krasova, ani na jeho stránkách jsem ten materiál nenašel, třeba je to kolektivní práce.
  Jako vždy, je hodně rozebraných matric, jak z filmu, tak i od Puškina.
  Hlavní téma – konceptuální obroda Ameriky.
  Poněkud mě zarazil jiný pohled na 2 křídla GP, přál bych si diskuzí na toto téma. A také tvrzení, že Vatikán pohlcuje RPC, což je také na širší debatu, jak to mysleli. Jestli měli na myslí infiltrací katolicizmu do pravoslaví, tak s tím bych souhlasil. Ta už začala probíhat dávno. Ale jestli tím mysleli předání funkcí řízení od RPC Vatikánu, tak to nemohu akceptovat. Vývoj ukazuje, že je to naopak.

  Odpověď
  • Tiež som to dnes čítala, nevidela som všetky videá. Súhlasím, hrooozne obsiahly materiál, kopu informácií. Pozastavila som sa nad rovnakými vecami, ako ty.

   Odpověď
  • Ešte ma prekvapila forma protestantizmu v USA. Vôbec by som tam nečakala pozostatky ariánstva. To bola úplne nečakaná info.

   Odpověď
   • Tam je dost nové informace. Přiznám se, že takto o protestantizmu jsem nikdy neuvažoval.

    Odpověď
    • A kopu odkazov a tiež objemných.

     Odpověď
  • Teda… to mám co dělat… teď jsem nahlédla. Je tam tolik nového, že si snad vezmu dovolenou, abych to všechno pročetla. :-)

   Odpověď
  • Tu RKC a RPC mysleli tak, že od rozkolu a občanské války v Rusku v 17. století zvítězili, kde zvítězili stoupenci Vatikánu a RPC ovládli jezuité a přeformátovali věrouku podle Vulgáty, je RPC defakto dislokované pracoviště Vatikánu, i když sama RPC si to asi neuvědomuje (autopilot).

   Tím spojením mohli myslet to, že tváří tvář nebezpečí (pro biblický projekt) se obě struktury které jsou ale stejné podstaty, můžou spojit – a následně společně zaniknout jako nevyhovující.
   To že je v plánu aby RPC převzala agendu RKC, která se zdisreditovala, je ve skutečnosti o tom, že RPC převezme původní roli Vatikánu. V zásadě je to jedno, pokud se RPC neozdraví a nezbaví se vatikánské infekce zanikne tak jako tak.

   Odpověď
   • Áno, keď ideme do minulosti, tak je to s RPC a RKC tak. Asi sme s Taurusom mysleli v súčasnosti a tak sme očakávali niečo v zmysle že RPC pohltí RKC, ale de fakto sa udial opak už v minulosti a je jedno, aký názov to dostane.

    Odpověď
 12. Zajímavý článek v rj. o poznatcích současné vědy ohledně funkcí mozku – vědomí je mimo mozek. A taktéž uvádí do problematiky „skalárních vln“, které popsal ještě Tesla. Mám za to, že v KSB je nazývají torsionnými vlnami (torsionné pole). Aspoň tak jsem pochopil, že to jedno jest.
  https://cont.ws/@slavikapple/551996

  Odpověď
  • No a to „elitáři“ moc dobře vědí a proto na nás sypou svinstva ze vzduchu a chtějí nás uzamknout v těle. Tesla ty věci znal, ale raději se cpe do našich dětí ve školách Edison. Energie je všude okolo nás a pokud v nějakém roce 1905 nějaký inženýr vyvolával déšť v Americe pro určitého zemědělce, přišel pán v klobouku a plášti, zaklepal na rameno a inženýr se ztratil.

   Odpověď
   • Nasredin 14.3.2017 o 8:18

    Toto znal nejenom Tesla, ale od věčnosti šamani všech přírodních národů. Castenedův Don Juan tvrdí, že naše mysl utváří svět kolem nás (nazývá to děláním). Abys ten svět poznal v jeho pravé podobě, musíš to dělání zastavit. :) Kdo si myslí, že to vše je nesmysl nechť si připomene fakt z sledování kvantových jevů, který říká, že pokud je u sledovaného systému přítomný pozorovatel pak má tento pozorovatel na tento sledovaný systém vliv …

    http://www.kvantovapsychologie.cz/?q=node/7

    Odpověď
    • Z jiného soudku stejný nápoj: doporučuji třeba Vědomí mluví, rozhovory s Raméšem S. Balsekarem, editor Wayne Liquorman.

     Odpověď
     • A ještě zcela jiný zdroj: Association of scientific study of consciousness http://www.theassc.org/

      Odpověď
  • NicNezNula 13.3.2017 o 23:38

   pred 30 lety jsem se doslechl o jakemsi Institutu mozku. snad v Moskve. Nevi nekdo , zda jeste funguje. pred pul rokem jsem neco gogloval a nic kloudneho nenasel

   Odpověď
   • V Peterburgu.
    http://www.ihb.spb.ru/

    Odpověď
  • Cico Ciciak 17.3.2017 o 11:30

   Také jednoduché to podľa mňa určite nebude.
   Najprv si musíme zadefinovať pojem „vedomie“.
   Ak si ho v jednoduchosti vymedzíme ako „schopnosť človeka subjektívne vnímať časť objektívnej reality/pravdy“, tak táto schopnosť/vlastnosť jednoznačne súvisí s fyzickou časťou mnoho-komponentnej bytosti/stvorenia/stroja nazvaného človek – s mozgom (odohráva sa práve tam) a kvantovými procesmi prebiehajúcimi v ňom.
   (Potom ešte poznáme pojem „podvedomie“, ktoré predstavuje ďalšie/vyššie úrovne psychiky človeka napojené na egregory=“duchov“, dušu, Boha…)

   Odpověď
   • Cico Ciciak 17.3.2017 o 11:41

    … schopnosť človeka subjektívne vnímať časť objektívnej reality/pravdy“ (vlastne sa jedná o ilúziu)…

    Tiež je otázne, či vôbec duša disponuje nejakým vedomím, ktorá sama o sebe možno ani nedokáže existovať a vždy musí byť uložená na nejakom (fyzickom – ľudské telo) nosiči.

    Odpověď
    • Cico, dušu nemôžeš oddeliť od vnímania, je nemysliteľné z nej robiť objekt cudzí vzhľadom k vnímaniu človeka. Videl si film avatar? Kde bolo skutočné vnímanie? V avatarovi alebo vo vojakovi, ktorý sa s avatarom spojil? Kde bolo počas spojenia jeho Ja?
     Pamäť a vnímanie bytosti ktoré sa rozvíjajú po narodení, môžu dávať vnímaniu inkarnovanej bytosti dojem svojej konkrétnej individuality. Pritom skutočné vnímanie každej bytosti pramení – netušíš odkiaľ…
     Rovnako ako keď hráš nejakú pc hru, tak sa natoľko sústredíš na svoju postavičku, že zabúdaš na svoju osobu v reálnom svete.

     Pojem duša hlavne pomáha pochopiť, že Vnímanie (ako také) smrťou nekončí, že život netrvá iba v hraniciach medzi narodením a smrťou, ale trvá večne… Tvoja duša (tvoje Ja – vnímanie) môže žiť súčasne v mnohých inkarnáciách a rôznych svetoch naraz, čas tu nehrá rolu, je len jednou zo zložiek stvoreného sveta. Pamäť každej bytosti určuje charakter každej postavy (veď niekedy sa pamäť rozdelí aj v rámci jednej inkarnácie a volá sa to polyfrénia). Ak zaspíš alebo upadneš do narkózy, a stratíš vnímanie, to ešte neznamená že ty ako duša nevnímaš nikde a nič, môžeš vnímať čokoľvek, ale do tvojej pamäte je púšťaná len tá informácia, ktorú narodený tvor-človek XY smie poznať, preto má ilúziu bezvedomia. Výnimka môže existovať, ale len ak to má strategický význam pre daného človeka alebo ľudstvo či spoločnosť. Pretože misiou človeka XY je tento život a nie nejaké úplne iné životy v iných svetoch a iných inkarnáciách, misia duše-tvojho hlbinného Ja, to už je oveľa širšia otázka.

     Odpověď
     • Efimov spominal mravce ATA. SIdorov, studovany biolog, hovori o termitoch a prirovnava sposob zivota matky s bezstrukturnym riadenim.
      Георгий Сидоров – Выход России из проекта яхве
      https://www.youtube.com/watch?v=Xm48rdCiyLI

      Odpověď
      • Nad včelstvem jsem dřív uvažoval jako o jedné bytosti s desítkami tisíc těl.
       Je velmi zajímavé je pozorovat zblízka.

       Odpověď
     • Co je to ta polyfrénie?

      Jakože rozpolcená osobnost? Na internetu o tom moc není.

      Odpověď
     • Cico Ciciak 17.3.2017 o 21:51

      Môže byť, ale momentálne si nemyslím, že človek/duša po smrti niečo vníma (ak aj hej, tak úplne inak, než aká je predstava vnímania/vedomia tu na Zemi počas fyzického života človeka).
      Duša ako (jedinečný a možno máme všetci rovnaké duše, ak sa jedná iba o „rozkúskovaného Boha“) jeden z komponentov v rámci každého človeka (bytosti zvanej človek) zrejme ovplyvňuje jeho spôsob/charakter vnímania, ale
      vnímanie a vedomie samotné je podľa mňa spojené výlučne s fyzickým/telesným komponentom (časťou) človeka.
      Zatiaľ som nevidel žiaden presvedčivý dôkaz, že je to inak, len nejaké špekulácie.

      Odpověď
      • Cico Ciciak 18.3.2017 o 1:46

       Tu je všetko v kope, na čo som zatiaľ pri svojom dumaní prišiel, ale netvrdím, že to tak naozaj musí byť:

       http://pastebin.com/dZBAPqGC

       Odpověď
 13. V knize Potrebujeme inú školu jsou na 10. straně zmíněny knihy týkající se matematiky. Dávám sem na ně link pro zájemce. Knihy jsou v ANG.

  1. kniha – o matematice (definice, teorémy, vzorce…), 1 000 stran.
  https://uloz.to/!6PTsKjECUN5k/granino-arthur-korn-theresa-m-korn-mathematical-handbook-for-scientists-and-engineers-definitions-theorems-and-formulas-for-reference-and-review-dover-publications-2000-pdf

  2. kniha – o aplikované matematice v praxi. 276 stran. Nicméně je to časopis, takže 50% textu jsou reklamy ze 70. let a zbytek pak obsahuje ony příklady. Velmi mě překvapila reklama na konci časopisu k učení se čínsky :)
  https://uloz.to/!rrJYzYEKKUkS/mathematics-in-the-modern-world-scientific-american-1964-09-01-pdf

  Odpověď

Napsat komentář

*
*

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>