KSB a DVTR

Podepisování příspěvků: anonymní příspěvky nebo ty, které v poli jména/přezdívky budou mít titulek nebo jiný text, mohou být smazány. Příspěvky s nakopírovaným delším obsahem, který je dostupný na jiném místě, mohou být také smazány – v takovém případě uvádět pouze odkaz, případně pár vět, nikoliv celý text systémem copy&paste. První komentář nového uživatele se zobrazí až po schválení, další již hned.

 Obnoviť

 1. Dávám sem do sekce KSB a DVTR malý postřeh nad následujícími televizními debaty a protože se jedná o úvahu, nechci to dávat do sekce ČR/SR politika.

  Vycházím z těchto počátečních informací (a pro pořádek i zdrojů, kde používám zkrácené URL adresy):
  13.1.2018 – Po vyhlášení výsledků prvního kola vyzval Jiří Drahoš prezidenta Zemana, aby svůj názor přehodnotil a duelů před druhým kolem se přece jen zúčastnil. – 1url.cz/et5p4 (pozn. nenašel jsem původní zprávu, aspoň něco)
  13.1.2018 – Prezident Zeman oznámil, že půjde ve druhém kole do dvou debat – 1url.cz/st5po
  15.1.2018 – Zeman chce jít hned do čtyř televizních soubojů, Drahoš trvá na dvou – 1url.cz/Yt5pF
  15.1.2018 – Pan prezident přijal nabídku těchto televizních stanic účastnit se duelů s Jiřím Drahošem: NOVA, BARRANDOV, PRIMA a ČT. – 1url.cz/Wt5pG
  16.1.2018 – Prezident Miloš Zeman pozvání do debaty na TV NOVA přijal, na odpověď Jiřího Drahoše čekáme,“ sdělila mluvčí Novy. – 1url.cz/dt5pR
  16.1.2018 – Půjdu jen do dvou debat, kvůli kampani nemám na více čas, řekl Drahoš – 1url.cz/0t5pl
  16.1.2018 – Drahoš potvrdil dvě debaty, Zeman si prý musí vystačit sám – 1url.cz/kt5ph
  17.1.2018 – Pokud se Jiří Drahoš rozhodne debaty nezúčastnit, TV Nova odvysílá hodinový rozhovor s prezidentem Milošem Zemanem – 1url.cz/It5p3
  18.1.2018 – Aby Jiří Drahoš nemusel pana prezidenta hledat, poskytuji mi přehled duelů. Jiří Ovčáček 1url.cz/2t5pV
  19.1.2018 – Drahošovi se nechtělo ani na Primu. Vyžádal si dopředu otázky. – 1url.cz/et5p4

  Co tu máme?
  Drahoš chce jít do debaty. Zeman říká ano, jdu do debaty. Nejprve se mluví o dvou debatách, pak o čtyřech. Kavárna kvičí, že Zeman hraje nefér, když mění počet debat. Drahoše vyzývají, aby vyjádřil. Drahoš chce jít jenom do dvou debat, nemá čas a Zeman si má vystačit sám. Tak jo, TV Nova odvysílá debatu i bez Drahoše ale jenom se Zemanem (!). Debata v Primě má divný charakter, protože Drahoš si vyžádal okruhy témat k debatě.

  Vidíte to, jak se provádí řízení v praxi?
  Drahoš dělá drahoty s tím, že do debat nepůjde. A tak debatu udělají i bez něj. Nerozhodnuté hlasy voličů sbírá Zeman, protože si Reyem bude povídat o čem chce. Nebude mít názorového oponenta. To asi Drahoš nemůže dovolit. Takže Drahoš BUDE MUSET jít do debat, jinak ztrácí hlasy a ukáže jaký je strašpytel, když nepůjde. Navíc, když už má jít na Primu, potřebuje nápovědu na co se má připravit – známka slabosti. Čím více se Drahoš kroutí a vymlouvá, tím více se ukazuje, že je nekompetentní.
  A když Drahoš BUDE MUSET DOJÍT do debat, tak se ukáže, jak umí přesvědčit. A jak říkal Erik Best, v debatách otázka migrantů rozhodne. Drahoš se zase kroutí a kličkuje v tématu migrantů už nyní a vůbec mu to nepomáhá (jednou ano řekl, pak zase neřekl, tedy že je to dezinformace), ale v TV se bude muset vymáčknout jasně. Když řekne ANO, migranty chceme, tak jen ztrácí hlasy. Jasné a zřetelné ANO, MIGRANTY CHCEME v TV před zraky všech, národem miliónů občanů, všichni to uslyší!!!! Když řekne NE, migranty nechceme, tak si protiřečí, protože jindy řekl, že brát 2 600 není problém. To je to menší zlo. Větší zlo je to potom, protože lidí stojící v pozadí za Drahošem jsou vítači a jejich agenda je podpora migrace, ale jejich bílý kůň řekne, že migranty nechce. Ale toto Drahoš říct nemůže, protože takové povolení nemá.

  Jejda jejda, všechno se to nějak otáčí…čím více se kroutí, čím více mlží, tím je to pro Drahoše horší, protože i toto kroucení se sice málo ale přece medializuje. Ať Drahoš udělá cokoliv, už to o moc nezlepší. Debata ještě nezačala a už vidíme z postoje a přístupu obou, kdo má navrch ve studené informační válce.

  Odpověď
  • DušanBe 20.1.2018 o 9:05

   http://domaci.eurozpravy.cz/politika/213125-ovcacek-tlaci-na-drahose-neschovavejte-se-dokonce-mu-pripravil-seznam/

   Přesně to, co jsem popsal výše je zmíněno už i zde. Jenom trochu stručněji. Už se začínají Drahošovi smát…

   Odpověď
   • Navíc lze předpokládat, na základě otázek vyžádaných od TV Prima, že odpovědi nedá dohromady Drahoš sám ani ta jeho Evita. Z toho, logicky plyne, že slátaniny, které mu jeho hvězdný tým předloží se bude muset pan akademik naučit zpaměti. Pak jedno dvě slova či nevinná doplňující otázka mimo hlavní linii tématu a pan superkandidát má na vybranou: buď bude stále jako flašinet opakovat co se byl v potu tváře naučil anebo začne improvizovat pomocí své vlastní „inteligence“ a pak bude možná jeho PR tým, Evita i národ ještě koukat co za moudra z něj vylezou

    Odpověď
    • Obávám se, že žádné doplňující otázky nebudou a pokud bude mít prezident Zeman snahu, tak bude tvrdě přerušen…

     Jinak bych chtěla vypíchnout, že HNR nám dává nápovědu, koho volit… Zeman, člověk této země, pro tuto zemi, Drahoš, jeho vláda přijde této zemi draho…

     Odpověď
     • Ano Aksal, ale to je pokud se tak stane varianta ČT1, proto chtějí být poslední, aby věděli co bude prezident Zeman říkat a dobře se připravili, oni míní, Zeman je inteligentní a HNR mění.
      Na Barandově si pan Zeman vede dobře, Nova se snad k němu bude chovat slušně i když otázky o imigraci by kladl snědý Koranteng, Prima bude zajímavá – snaží se být alespoň trochu nestranná a byla první kdo poukázal na skutečnou podstatu invaze. Nebuďme nějak negativně naladěni dopředu. Je to i o energii, kterou všichni vytváříme a ta se pak rozprostírá nad naší zemí. A co se týče jmen obou kandidátů tak tam je to Omen nomen – to říkám od začátku.
      Draho-š nás přijde draho a Zem-an(o) – je ano pro naši zemi

      Odpověď
 2. Dávám sem jednu zprávu, která objasňuje, proč např. Zaznobin nebo Pjakin tak apelují na lidi, aby nespoléhali jen na Putina a brali si „moc do svých rukou“.
  Rusko má spoustu vnitřních problémů. Jednak je to administrativně ohromná země – a jednak ti úředníci tam nejsou lepší, než u nás. Dovolat se k Putinovi je moc těžké, proto je potřeba, aby lidé před úředníky a jejich stupiditami uměli hájit „své“. Podobně, jako ten nešťastný ředitel rybářského závodu, postiženého „úřednickou šikanou“ (viz Putinovo setkání s novináři, velká tiskovka).
  Město Brjansk a jeho úředníci vystěhovali devadesátiletou důchodkyni, válečnou veteránku. V den jejích narozenin. Prý – žila v nevyhovujícím starém domě v havarijním stavu, takže rozhodli, že se musí nutně přestěhovat do lepšího, aby se tím zlepšily její životní podmínky.
  Na první pohled záslužná „věc“ – postarat se o lepší život penzistky a ještě i veteránky. Jenže…
  Oni ji vystěhovali na samý okraj města, kde nejsou ani chodníky a dokonce ani zpevněné cesty. Staveniště… a ještě i takové nějaké odfláknuté, protože na novostavbách jsou již dneska trhliny a soudně se řeší chyby a prohřešky.
  Co víc – na nejbližší zastávku autobusu to má penzistka víc jak 1,5 km, pěšky, mezi výkopy a kanalizačními stokami – a v blátě. Poblíž totiž není ani jeden obchod, natož nějaká lékárna či nemocnice.
  https://russian.rt.com/russia/video/465861-rossia-bryansk-babushka-bespredel

  Paní z té „úřednické charity“ dostala šok a natolik se jí zvýšil tlak, že musela být přivolaná záchranka.
  Celá věc se táhne již několik let, kdy paní sama žádala o lepší byt, ale takový, kde by byla dopravní obslužnost i zdravotnické zařízení. Lepší byt dostala – ale takový, kde život sama nezvládne.
  Její nový byt je ve třetím patře bez výtahu a s chodbičkou 78 cm širokou.
  A co říkají úředníci, včetně starosty města? My nic nemůžeme, je to rozhodnutí z „vyšší administrace“. Přitom – jak se již nyní vyjasnilo – lže. Rozhodnutí k vystěhování té paní do naprosto nevhodné zóny vydali oni sami, v Brjansku.
  https://russian.rt.com/russia/article/469744-pensionerka-vyselenie-bryansk

  Odpověď
 3. Přesouvám sem překlad od Vlabi_
  Jubilejní zpráva Římského klubu. Verdikt: „Starý svět je odsouzen k zániku. Nový svět je nevyhnutelný!“
  http://www.eurasia24.cz/alternativy/item/2711-jubilejni-zprava-rimskeho-klubu-verdikt-stary-svet-je-odsouzen-k-zaniku-novy-svet-je-nevyhnutelny

  Odpověď
 4. Puškin, jako prorok ruské civilizace.

  Asi největším problémem pro lidi, kteří se studiem ruštiny ještě nezačali, bude pochopit, proč v KSB je tvorbě Puškina věnováno tolik místa a času. Puškin totiž nejde přeložit do cizích jazyků tak, aby v jeho verších zůstala 2. smyslová řada – jeho zvláštní kód, kterým promlouval k budoucím generacím. V jeho verších je všechno: vztah k falešným prorokům, náboženstvím, k technologiím zotročení mas přes úrokovou míru, k penězům, k minulosti a budoucím událostem.
  Zde je více – méně známá neveršovaná pověst Puškina „Metelice“, ve které prorok Puškin předpověděl příchod Putina. Ale básnická tvorba Puškina zůstává pro průměrné ruštináře oblasti neznámou, protože jsou odkázaní jen na video nebo audio nahrávky, které pro průměrně vybaveného ruštinou cizince jsou málo srozumitelné. Čirou náhodou (jak víme, náhody se nedějí) jsem narazil na přepis jedné rádio relací s Jefimovem, ve které se věnuje 2.smyslové řadě v tvorbě Puškina a tak to rád přeposílám dál. Ulehčí vám to porozumění mluvenému textu a pomůže procvičit si ruštinu.
  Samotná rádio nahrávka:
  http://mp3cc.com/m/556810-efimov-v.a./3554232-24-a.s.-pushkin-kak-prorok-russkoj-civilizacii-2003/

  A její přepis, asi od 00:1:50
  http://pr0zrenie.narod.ru/Information/03_24.htm

  Odpověď
 5. Prosím vás… já tu mám jednu takovou „věc“… Rozmýšlela jsem, jestli nebude kontraproduktivní s tím vylézt, aby se zase „vášně“ nevyhrotili… Zkusím to. Včera mi trhali moudrák, tak jsem dnes doma s oteklou pusou, neschopná lidských slov, jen blábolení – tak čas využiju aspoň k psaní.
  Já… už jsem docela nešťastná některými „vývody“, co se tu objevují ohledně Zaznobina, Pjakina, Putina – atd.
  „Nového“ Pjakina jsem si poslechla – aspoň tu Janou avizovanou část – a nic takového – v kontextu, který se pak ve vlákně objevil – tam NENÍ!
  Naopak tam Pjakin jasně říká, že GP potřebuje nutně Putina na prezidentském místě – a jinak to nebude. Ale – potřebuje Putina pouze k tomu, aby vyřešil „světové otázky“, tj. průsery, které páchaly a páchají „negramotné dětičky“ GP. Na řešení vnitřních ruských problémů (a průserů) musí být Putin slabý, prostě – aby s tím „obkroužením kádrů“ nebyl schopný v Rusku cosi řešit – tj. – aby vnitřní poměry v Rusku zůstaly přinejmenším takové, jaké jsou – nejlépe se zhoršily. A co by z toho plynulo? Přinejmenším to, že Putin bude ztrácet podporu obyčejných lidí, protože jejich životy se budou zhoršovat.
  No a já si myslím, že právě z tohoto důvodu měl Zaznobin takový „divný“ novoroční rozhovor. Už jsem tu tu psala, že se mi to jeví jako varování obyčejným lidem „nespoléhat na Putina“, ale zapojovat se všude do občanského života a dle vědomostí z KSB sami řídit oblasti, které mohou – nebo se aspoň do řízení zapojovat!
  Proč by TOHLE říkal, kdyby „přestal podporovat Putina a začal podporovat Grudinina“ (jak zde někteří přímo nebo nepřímo naznačují)?
  Však zájmem „elit“ a GP je „pyramida“ = aby jim nikdo do řízení nezasahoval, aby ho obstarávaly jen jejich vybrané kádry. Takže Zaznobin, který apeluje na lidi – přebírejte řízení a ještě usilovněji studujte „tlusté knihy“ – se čímsi „odvrací“ nebo „odpadá“ od KSB?! Když vyzývá k tomu, co je černou noční můrou „elit“ i GP?
  Pjakin ne že nějak „oznamuje odpadlíky“ a ještě navíc jakoby „naráží“ na Zaznobina – on zcela naopak Zanobina ve svém posledním videjku podporuje a vysvětluje lidem, proč je nutné a životně důležité začít spoléhat na sebe, „přebírat moc do svých rukou“ a nespoléhat na Putina jako na spasitele.
  Protože – Grudinin sice tyto volby nevyhraje, ale „kádry“ jeho typu budou po celé období Putinovi bránit v řešení palčivých domácích problémů. Putin pak odejde – provázený „komentáři“ – vidíte, on chtěl jen svůj „píár“, řešil věci pro Syřany, Libyjce, Iránce, Číňany… jen na své vlastní lidi nehleděl. Pro ně nic neudělal, situace běžného života se naopak zhoršila – lidem se žije hůř.
  A pak to bude ta pravá „živná půda“ pro grudininské typy = že je potřeba řešit to, co je doma a o jiné se nestarat.
  Ale – jak říká Pjakin – tohle už tu bylo v „devadesátkách“… A bude zas to stejné.

  Prosím vás všechny, co sem přispíváte, abyste mysleli trochu více… a nešířili pomalu „poplašné zprávy“.
  Osobně jsem na Pjakina tentokrát čekala – co řekne. Vy vyvozujete „kritiku“ Zaznobina – já naopak jsem z jeho vystoupení „přečetla“, že oba pracují jako tým.
  Není v lidských silách ani toho „nejnejsupervládce“ cosi prosadit, když nebude mít kolem sebe schopné a vzdělané lidi, kteří mu pomohou uskutečňovat jeho myšlenky. Schopné vůlí a loajalitou – a vzdělané aspoň natolik, aby chápali, proč to chce „vládce“ zrovna tak a ne jinak, jaký má být výsledek. Však to mnozí znáte ze svého vlastního života…
  Takže Putin, aby nebyl jen využitý od GP jako „nástroj pro řešení průserů“, musí mít nutně nejen schopné a loajální kádry kolem sebe, ale hlavně – gramotné lidi „dole“, aby nedovolili záškodníkům uskutečňovat to, co chtějí.
  To je všechno. Je to k zamyšlení – tak to berte.
  A moc mě mrzí, že se tolik času věnuje spekulacím kolem Zaznobina – a tak málo času např. té deklaraci Římského klubu (je to o pár komentářů spodněji – od Taura). Taková veledůležitá „věc“ – a v diskusi kolem toho jen pár komentářů… smutné…

  Odpověď
  • „Prosím vás všechny, co sem přispíváte, abyste mysleli trochu více… a nešířili pomalu „poplašné zprávy“.

   „Dva krát měr, jednou řež“ – toto přísloví by mělo být mottem každého, kdo sem přispívá. Jinak, z této diskuze vznikne další bulvár.
   Pořad platí, že ten, kdo chápe méně, pracuje na toho, kdo chápe víc.
   Šíření „poplašných zprav“, sluchů typu – „Zaznobin měl rakovinu“ (Aksal), Zaznobin podporuje Grudinina“ je ze stejné oblasti, jako “ máslo podražilo“ a spadá do oblasti bezstrukturního řízení. Podle vašich reakcí na takové zprávy, je krásně vidět, ve prospěch koho tyto sluchy pracují.
   Jednou vyřčená myšlenka se nikam neztrácí. Formuje naše informační pole a žije svým životem dál. Pro příklad nemusím chodit daleko. Existují lidé, co se na naších stránkách přímo pasou, chytají se každé příležitosti, aby mohli obsah sdělení účelově překroutit a vyplivnout v podobě další „zaručené“ informace a stavu KSB, jako „koncepce nepřátelské“ vůči lidstvu a společnosti.
   http://www.dvtr.eu/diskuse/comment-page-37/#comment-92984

   Nakonec, přichází k různým zcela „logickým“ závěrům. Třeba takovým, že i my všichni (vedle Pjakina a Zaznobina) podporujeme Grudinina, přestože jsem Grudininovi věnoval celý článek,
   http://leva-net.webnode.cz/news/par-slov-o-grudininovi-ktereho-narychlo-vhodili-do-prezidentske-kampane-rf-jako-kandidata-od-kprf/
   http://www.dvtr.eu/diskuse/comment-page-37/#comment-92984

   ze kterého v žádném případě nevyplývá, že by ho zde někdo podporoval.
   Jenže, stačí, že zde někdo vyjádří pochybnost (třeba někdo, kdo KSB vůbec nestuduje) a moje několika hodinová práce přichází vniveč. Protože nás hodí do stejného pytle se všemi, kdo zde cokoli napíše.
   Na selektivitu myšlení lidí nepřejících KSB nesmíme zapomínat. Vždy si vyberou jen to, co se jím hodí do krámu, udělají z toho šílený konstrukt takový, aby vaše vlastní slova pracovaly nejen proti všem, a ten konstrukt potom vyblijí do etéru.
   Pochybnost, kterou vyjádřila Jani.Janka, otočí proti Zaznobinovi, Pjakinovi, celému webu voda.ksb. Vždyť si přečtete odkaz, který jsem dal.
   Nejdříve to vysloví ve formě domněnky, pak už o tom budou tvrdit s jistotou a šířit informačním prostorem, jako „objektivní pravdu“. Na původce prvního impulsu zapomenou, protože je nezajímá. Ale soustředí se na známé osobnosti, jejíchž jména potom budou s gustem máchat ve špíně.
   Opět, už pokolikáté apelují na to, aby si každý, kdo sem přispívá uvědomil, že tato diskuze nevznikla pro nezávazný pokec o všem možném. Ale jako podpora hlavního projektu na stránkách Leva-net. A pokud začne fungovat vůči hlavnímu projektu kontraproduktivně, budu první, kdo navrhne, aby byla zde ukončená a přesměrovaná na hlavní stránku pod aktuální články.
   Aspoň to řadu lidí přiměje, aby si ty články vůbec přečetli a začali se vzdělávat. Zatím, zde vidím jen snahu rozebírat každý drb z mainstreamu a vlastní pocity, aniž by to mělo jakýkoli souvislost s globální nebo regionální politikou. Není ani snaha od některých nicků zdůvodnit, proč sem ten, či onen příspěvek dávají. Prostě, „já to sem hodím a vy se s tím zaobírejte“. „Já jsem aktivní, vidíte to na množství příspěvku, které sem dávám“.
   Přitom často je situace taková, že za celý den mainstream nevyprodukuje ani jeden článek, který by stál za to ho rozebrat. A míra chápání zdejších diskutujících by už měla být aspoň na té úrovni, aby dokázali odlišit, co je balast a co je informace, která stojí za to jí rozebrat.
   Zcela sdílím rozhořčení Lin, které se tyče toho, že drbům je zde věnovaná větší pozornost, než věcem zásadním…

   Odpověď
   • opr. udělají z toho šílený konstrukt takový, aby vaše vlastní slova pracovaly proti všem.

    Odpověď
   • Souhlasím s vámi oběma a díky za ta slova. Tohle někdy až hysterické chování zejména na na hlavní diskusi mi také připadá jako silně kontraproduktivní.

    Odpověď
    • Oracle 911 10.1.2018 o 14:03

     A ja sa pripájam…

     Odpověď
   • Také souhlasím.

    Odpověď
   • Taky souhlas. A díky oběma že na to reagujete.

    Odpověď
   • …ďakujem Lin aj TauRusovi, že video p.Zaznobina boli uvedené na správnu mieru.
    Prajem veľa zdravia.

    Odpověď
  • suhlasim s Lin aj Taurusom, mam rad tento web a diskusie tu, lebo su pre mna prinosom a dufam, ze to tak ostane :)
   este k Pjakinovi – tiez si myslim, ze spolupracuje so Zaznobinom a aj za seba povedal, ze by bol rad, keby nemusel robit taketo videovstupy, keby bolo dostatok inych ludi, ktori robia podobne videa, ze je smutny, ze je v tom sam (v Rusku)… pochvalil Kedmiho a tiez sa s uctou vyjadril o nemenovanych ludoch na roznych urovniach (asi aj ministerstiev), ktori si svoju pracu robia najlepsie ako vedia v sulade s KSB, pricom o tom nikde nepotrebuju hovorit (ak som spravne rozumel) – pri odpovedi na poslednu otazku.

   Odpověď
  • Našla som staršiu nahrávku prednášky Zaznobina, r. 2006, asi o 1:14:00 bola položená otázka ohĺadne Putina a koncepcie, nahrávka je pomerne nekvalitná : https://www.youtube.com/watch?v=_kU4TLuZEG0&list=PLE73C042420CDFE5B&index=49

   Odpověď
 6. Doporučují se seznámit se dvěma články od Hatema Berrezouga, který vysvětluje rozdíly mezi koránickým islámem a nesmysly, které o koránu tvrdí, jak evropští politikové, kteří v zájmu naplnění agendy islamizace Evropy odstraňují křesťanské symboly, tak islámští radikálové, placené penězi západních tajných služeb.
  Válka symbolů: Lidl, kříž a půlměsíc. Část 1.
  https://berrezouga.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=624077

  Válka symbolů: půlměsíc, aneb když se muslim klaní k satanovi! Část. 2
  Zdroj: https://berrezouga.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=625303

  Ty články jsou dobré na doplnění faktologie a pochopení technologie zpracování mas různých světových konfesí. Je třeba si uvědomit, že lež má mnoho podob, ale pravda je jen jedna. Křesťanům řeknou lež o muslimech. Muslimům říkají lži o křesťanech. A takhle v praxí funguje princip „rozděl a panuj“.
  Aby nedošlo k nedorozumění, cílem tohoto příspěvku není obhajoba muslimské migrace v Evropě, která je bezpochyby zlem, proti kterému je třeba se bránit.

  Odpověď
  • Za sebe doporučuji toho člověka sledovat, zejména těm, kteří mají s Islámem problém a všechno hážou do jednoho pytle.

   Jakou konkrétně představuje pro naši společnost takový muslim hrozbu?

   Rád bych viděl obdobně smýšlejícího a jednajícího katolíka.

   Odpověď
  • K těm symbolům – nedávno tu Jox psal něco o původu, respektive starším významu obráceného pentagramu, ale už jsem zapomněl, co to bylo, nevíte?
   Jen to, že i Satanismus si ho ukradl.

   Odpověď
  • kroksunkrok 8.1.2018 o 21:04

   Možno si bude chcieť niekto objektivizovať informácie od „blogera“ https://polahoda.cz/znak_allatra._kruh_a_polmesiac._analyticka_studia

   Odpověď
   • Už jsem ti říkal víckrát, s tou agitkou dezinformačního projektu allatra, čirou shodou náhod mající kořeny na Ukrajině (ryba smrdí od hlavy), sem nelez, příště dávám ban.

    Odpověď
   • Znak slunce + měsíce beru jako zesílení „signálu“ rámce-obrazce Amona = coby poslední zoufalý pokus.

    Kdo se chce zasmát učení Amona, tak ve dvanáctihodinovém videu boha Slunce a Měsíce máte možnost v čase 3h 36´47″

    A že obezjan = člověk rozumný (podle Amona žádný rozdíl) :)

    Odpověď
 7. Agentura AP oznámila, že nadaci Clintonových vyšetřuje FBI… Po požáru v jejich domě, je to další hřebík do jejich „rakve“… Zdá se, že po nepokojích, které se neoconi rozhodli vyvolat v Íránu už má toho GP dost…
  Zajímavé je, že na Novinkách tato zpráva není na hlavní stránce, ale je schoulená mimo…
  https://www.novinky.cz/zahranicni/459675-fbi-vysetruje-nadaci-clintonovych-kvuli-podezreni-z-korupce.html

  Odpověď
  • Oracle 911 6.1.2018 o 12:25

   Asi chceli zničiť nejaké dôkazy ohňom ale vymklo sa im to z rúk. Pritom zabúdajú na jednu drobnosť, dôkazov proti nim je viac než dosť…

   Odpověď
   • Aj v Trumpovom mrakodrape horelo.
    https://www.ta3.com/clanok/1119615/v-mrakodrape-americkeho-prezidenta-trumpa-vypukol-poziar.html

    Odpověď
 8. K vašemu družnému rozhovoru o entitě GP vám dávám materiál k přemýšlení – poslední doklad Římského klubu, který signalisuje globálním elitám o změně kurzu globální politiky GP.
  Pимский клуб, юбилейный доклад. Вердикт: „Старый Мир обречен. Новый Мир неизбежен!“ (je to výcuc)
  https://www.planet-kob.ru/print/6832

  Kdo nerozumí rusky, může zkusit stáhnout ten doklad v angličtině:
  Come On!: Capitalism, Short-termism, Population and the Destruction of the Planet
  https://sanet.cd/blogs/ebooksa/come_on_capitalism_short_termism_population_and_the_destruction_of_the_planet.2422988.html

  Je tam mnoho věci, společných s KSB, dokonce, můj první dojem z rychlého přečtení je ten, že GP se snaží převzít řízení od VP SSSR a proto bych rád viděl vaše názory.

  Odpověď
  • Oracle 911 3.1.2018 o 15:41

   Súhlasím s tvojim záverom (po prečítaní popisu knihy) ale podľa mňa to celé pre GP zaváňa opičou prackou.

   Odpověď
  • Ojé, Tauri…tak to jsi mi udělal radost… Vůbec jsem netušila, že něco takového představili světu. A souhlasím s autorem, že vzhledem k autoritě „tvůrců“ to bude mít velký dopad na svět – na ekonomiku i ekologii a vůbec způsob života.
   Myslíš, že to četl i někdo z „kavárny“? Jsou tam totiž „věci“ naprosto opačné, než hlásají oni (a jejich páníčci). :-)
   Např.: Přímá demokracie je dle nich (římského kubu) budoucí alternativou, stejně tak „občanské parlamenty“ po irském způsobu. Společnost musí být sociálně spravedlivá. Ekonomika musí být nástrojem udržitelnosti – ne nástrojem nepřiměřených soukromých zisků a neustálého „růstu“ do pekel.
   Hodně mě překvapilo, že největší důraz je kladený na rovnováhu, harmonii. Ne snad, že bych rovnováhu neměla za důležitou, ale proto, že u nás s článkem o rovnováze přišel Jardob (jako s důležitým „životním prvkem“ a nejdůležitější snahou člověka – a jak je vidět – měl naprostou pravdu).
   V článku jsou hlavní body, kde musí nastat rovnováha:
   - vztah člověka k přírodě
   - krátkodobou a dlouhodobou perspektivou (takže zde se ukazuje, že „socialistické plánování“ nebylo smešnou „brzdou“, ale naopak nutností)
   - mezi rychlostí a stabilitou, kde změny a pokrok nesmí být vnímané jako sebehodnocení
   - mezi individualitou a kolektivností, kde státy musí stanovovat pravidla trhu – a ne trh diktovat státům
   - mezi ženami a muži
   - mezi rovností a spravedlivým odměňováním
   - mezi státem a náboženstvím.

   A abych nebyla jen „nadšená“, tak „uši GP“ tam na mě vykoukly… Zvláště ohledně těch náboženství, mužů a žen, jakéhosi „univerzálního vzdělání“ a také zmenšení lidské populace (to bych brala např. na Afriku, ale ne na Evropu).
   Díky moc, je to moc zajímavé…
   A ouha – to nejdůležitější, co jsem si z toho odnesla = že tvůrci KSB se nemýlili, když vypracovali z vlastních poznatků „procesů“ skoro to samé (jen s jiným důrazem na určité „věci“). GP se sice „poučil z krizového vývoje“, ovšem to, co chce budovat, je pět jen o „pyramidě“.

   Odpověď
   • Tys mi také udělala radost. Seš první člověk, který ten článek přečetl. Už jsem přebýval v depresivní náladě, že budoucnost zde lidí zajímá méně, než minulost a přítomnost. Dovolil jsem si rejpnout. :)
    Přitom programové prohlášení klubu GP nám jasně ukazuje směr, kterým se globální změny budou ubírat.
    Těší mě, že ve mnohem se vektor GP a KSB shoduje, což znamená, že určité věci se budou prosazovat snadněji, bez jeho odporu. Ovšem, jak jsi správně podotkla, 1. prioritu řízení, si GP ponechal ve své režií, byť trochu pozměněnou vztahem k přírodě. Domnívám se, že stejné to bude i s 2. a 3.. Od základu se má změnit ekonomika států a tím pádem zmizí i současné instrumenty globálního finančního řízení, zaměřené na odsávání kapitálů a tím pádem i na zotročení států a národů.
    Je vidět, že GP velmi pečlivě četl materiály VP SSSR, možná uslyšel i varování od NHR a rozhodl se „nečůrat proti větru“ v těch otázkách, kterým většinová populace rozumí a připravil si svůj projekt, který dle něho, setká se s podporou lidí.
    Ale, k tomu, aby se v plné míře setkal i s naší podporou, museli bychom vidět, že v 1.-3. prioritách také počítá s rozsáhlými změnami. Zatím se obávám, že se chystá ze zemí vytvořit velký „sovchoz“, v lepším případě, podle vzorů Lukašenka, v horším Kim-Čen-Ina. Ve kterém si zachová tlupo-elitární strukturu, byť elity už nebudou tolik bohatnout.

    Odpověď
    • Nedá mi to oznámit, že „depresivní nálada“ by byla zbytečná, my jsme článek s manž.přečetli a probírali již před 17.hod venku u kafe. My jsme ti, co nejsou tak vidět.

     Odpověď
     • Ahoj, jsem rád, že zde máme čtoucí „neviditelné“. :)

      Odpověď
    • Oracle 911 3.1.2018 o 19:14

     >Ale, k tomu, aby se v plné míře setkal i s naší podporou, museli bychom vidět, že v 1.-3. prioritách také počítá s rozsáhlými změnami. Zatím se obávám, že se chystá ze zemí vytvořit velký „sovchoz“, v lepším případě, podle vzorů Lukašenka, v horším Kim-Čen-Ina. Ve kterém si zachová tlupo-elitární strukturu, byť elity už nebudou tolik bohatnout.

     To sa GP nepodarí lebo zákon času…

     Odpověď
   • Putinovec 3.1.2018 o 19:47

    Neprosazoval část z toho Robejšek u Realistů?

    Odpověď
    • jj, Realisté mají našlápnuto, však se tam taky sdružují pozornostihodní lidé, viz např. Adam B. Batoš, který je bývalým členem Rotary Clubu.

     Odpověď
     • Pan Robejšek – člen Římského klubu a Rotary klubu.

      Odpověď
  • Ano, toto by se jim náramně hodilo do okultně-satanského krámu! Nechvalně známé satanské spolky a kluby přišly, aby davům slíbili, že už budou hodní a že už to víckrát neudělají.
   Probůh!
   Tento materiál je shodný s jednáním Jezinek a důvěřivému Jeníčkovi, kdy posvátný jelen jej něsčíslněkráte poučoval.
   Satanistům se věřit nedá = je to zákeřná bytost!
   Museli by podat důkaz, že se očistili od démonů a běsů a určitě víte, že to není tak jednoduché.
   Takže logicky, boj ve vědění pokračuje dál a to se stále se zvyšujícícmi obrátkami :)

   Odpověď
   • Souhlas, smrdí to sírou už zdaleka !
    Nevím, zda mne nešálí zrak, propagace té římské elitářské sebranky zrovna tady ?? To je silná káva :-/
    Číst to fakt nebudu, stačil mi první odstavec :

    „Current worldwide trends are not sustainable. The Club of Rome’s warnings published in the book Limits to Growth are still valid. Remedies that are acceptable for the great majority tend to make things worse. We seem to be in a philosophical crisis. Pope Francis says it clearly: our common home is in deadly danger.“

    Tedy opět zdvižený prst a pokárání „lůzy“ , ale to už jsme si od tohoto spolku snad zvykli, že jsou to prodavači apokalypsy.

    „Římský klub stál na věštbách Američanky Donelly Meadowsové, o které se na Wikipedii můžete dočíst, že byla „vědecky erudovaná“. Ve skutečnosti ale s vědou neměla nic společného. V roce 1972 vydala s manželem knihu Meze růstu, tzv. „přelomové dílo“, které ovlivnilo ekologické hnutí 70. a 80. let. Dnes víme, že šlo o snůšku nesmyslů. Meze růstu totiž například předpovídaly, že v roce 1982 lidstvu dojde zlato, 1985 stříbro a rtuť a 1990 zinek. A taky ropa, samozřejmě – ta měla dojít především. “

    Zdroj: http://g.cz/dochazi-ropa-nesmysl-naopak-ji-je-porad-vic/

    Nevěřte doomsayerům, doomsaying není nic jiného než nástroj řízení. Ale to snad nemusím říkat tady, bylo by to nošení dříví do lesa :-) Nebo ne ? ;-)

    Odpověď
    • Nebyl bych tak kritický. To není propagace, ale poukaz na zoufalství mafie, která cítí, že už jí teče do bot a tak chtě nechtě začíná šlapat na brzdu. Kavárenské sebrance by to v životě nedošlo a byli by schopni škodit do úplného zničení všeho včetně sebe. Tímto způsobem dostávají pokyn od jednoho ze svých uctívaných guru, což je sice uvede do totálního zmatku, ale rozkaz je rozkaz – otočit! Někteří to ponesou moc těžko. Pak je jen potřeba ve vhodný čas převzít otěže a nenechat je to dotáhnout tam, kam to chtějí nasměrovat.

     Odpověď
     • OK, za „propagaci“ se omlouvám.
      Ale jinak nesouhlasím. Tihle římští psi nidy nepropadají zoufalství a už vůbec nehodlají šlapat na brzdu. Jsou to psychopati a ti nejsou žádné sebereflexe již z principu schopni. Pokud trochu uberou plyn, tak jen proto, aby o to víc pak mohli přidat. Skoncovat s takovými spolky není jednoduché, na to by musel přijít někdo s opravdu velkejma koulema :-)

      Odpověď
      • Cico Ciciak 6.1.2018 o 0:38

       Keby to boli čistí psychopati, tak by kašlali na to, čo stvára ich besné psisko utrhnuté z reťaze – USA, a tiež by už dávno odstránili V. Putina.

       Odpověď
       • Někde jsem četla, že psychopati jsou většinou velmi velmi inteligentní. Jenže bez jakýchkoliv emocí a to mi zjednodušeně řečeno na GP sedí. A když se k tomu přičtou GP znalosti a ty jejich schopnosti řídit sociální supersystémy….

        Odpověď
  • Ahoj Taurus
   K te diskusii o entite GP som tam dal videjko z prednasky Jefimova dam ho aj sem je dlhsie ale je tam vela odpovedi aj na to co sa tu casto vypytuju prispievatelia.
   https://www.youtube.com/watch?v=UPJB4Sv93zo
   co sa tyka Tvojeho… prvni dojem …je ten, že GP se snaží převzít řízení od VP SSSR, V podstate o tom na konci videjka hovori Pjakin…ich riadenie sveta je bezperspektivne…oni sami tym ze pouziju vedomosti z KSB budu sami svojimi zdrojmi remontirovat .prestavovat svet, GP je zainteresovany v KSB a nie naopak. To co si sem dal potvrdzuje to co hovori na konci videjka Pjakin.

   Odpověď
   • Díky Rony, to video jsem ještě neviděl.

    Odpověď
  • Nešlo by to přeložit do CZ / SK, je-li to tak závažné?

   Odpověď
   • jana z Arku 4.1.2018 o 14:20

    Já se připojuji k prosbě Jury. Děkuji. Také bych si to ráda přečetla, ale neumím jazyky.

    Odpověď
  • K diskusi o identitě GP:

   Svého času jsem si všiml, že určité panovnické rody kromě vládce měli v rodině „poustevníka“ či církevníka (často 2. či 3. z potomků)
   Kněžna Libuše x Kazi, která vedla tehdejší kult.
   U Přemyslovců jsem to taky několikrát zaznamenal.
   Podobně u jedněch z prvních vládců Anglie.

   Odpověď
   • A tihle stojící mimo více odpovídají tomu být kandidáty na členství v GP.
    …. ti viditelní z rodin jsou maximálně výkonná periferie.

    Odpověď
    • Z důvodu netříštění majetku a moci rodu byl vždy prvorozený směřován k vládnutí a také tak cvičen (většinou především ve zbrani). O správu majetku se pak povětšinou potichu staraly ženy (anebo pověřený „úředník“). Aby budoucí vladař (na jakékoliv úrovni hierarchie – týká se i šlechty) neměl konkurenci, byli mladší bratři přesouváni na církevní dráhu, tedy dopředu vyloučeni z následnictví (majetek). Zároveň však tvořili jakousi kádrovou rezervu … přeci jen se prvorozený ve víru událostí ani nemusel dočkat mužských potomků. A pokud by ne, měli plné zaopatření a dostatek času na „studium“. Tvořili tak druhou ruku vlády. Mniši běžně bývali urozeného původu. Ti původně chudí většinou zůstali chudí i v řádu a byli určeni pro obsluhu. Proto také většinou ani neabsolvovali nějaké výraznější vzdělání a bývali označováni „bratr laik“.

     Právě v tom „zaopatření“ byl psychologický problém nebo brzda proti tomu, aby se u jedince vyvinulo větší vnoření se do mystiky, tedy vytvoření opravdu účinné vazby k Bohu. Neboť pod neustálým církevním výcvikem, většinou i přes své jiné kvality, vždy zůstali pod vládou pouze boha.

     Odpověď
   • Tohle je základní premise u šlechtických rodů. Aby se majetek nedělil mezi více dědiců, byl stanoven úzus, že majetek dědí prvorozený syn. Pokud byly v rodině další synové, tak další šel na kněze a další za vojáka… Tím se zabezpečilo v rodině všech pět priorit řízení, na které mohli dosáhnout (1. je vyhrazena pro GP)… Nejvýše měl možnost postoupit syn, který šel na kněze. V optimálním případě to mohl dosáhnout na kardinála, nebo papeže, čímž by se dostal až na vrchol ideologické moci – tj. dostal by se na globální úroveň řízení…
    Závěrem, tento postup v šlechtických rodinách byl běžný postup na zachování svého postavení a moci…

    Odpověď
    • Hezky! Dva totožné příspěvky vloženy ve stejné minutě a víceméně potvrzující a doplňující předešlou poznámku. To svědčí o vysoké míře sladěnosti diskutujících na tomto fóru. Dobré čtení.

     Odpověď
     • Tak tu zprávu Římského klubu jsem už taky přelouskal a vidím to asi tak: spousta dobrých myšlenek od špatných lidí. Tam bude hluboko zakopaný pes a ne jeden. Na druhou stranu, ať to ti gauneři rozjedou, mají na to dostatek vlivu i prostředků a cítí to už jako nevyhnutelnost. V tom mají pravdu, už i tak to plundrování zašlo příliš daleko. Pak je třeba jim ve správný čas odebrat kormidlo z ruky.

      Odpověď
      • tarzanislav 4.1.2018 o 9:21

       Podľa mňa už tieto procesy spustené sú vďaka slovanskému subjektu riadenia (hlavne Rusko, ale nielen ono) a GP sa napr. aj týmto dokumentom snaží prebrať riadenie spustených procesov. Možno aj preto to vyjadrenie V.V.Pjakina, že GP im chce prebrať riadenie. Je to môj intenzívny pocit. Ale mýliť sa môžem.

       Odpověď
       • Přesně, když něčemu nemůžeš zabránit, postav se do čela…

        Odpověď
       • tym, ze oni budu vyuzivat nase vedomosti. oni budu svojimi zdrojmi prestavovat svet, podla koncepcie a tym sa vpisu do lepsej koncepcie riadenia sveta. Nie Vp SSSR sa vpisuje do koncepcie GP ale GP do KSB. Vojna nebude ved to je v nasich interesoch.
        Nejde o to ze im chce GP prebrat riadenie. Ved tie vedomosti nie su zahermetizovane, kludne ich moze pouzivat aj GP.
        cas. 3.26.50 tam o tom hovori Pjakin

        Odpověď
  • Ahoj Taurus,
   vďaka že si na ten doklad upozornil a dal to sem. Prešiel som si to, a znie to zaujímavo. Ono je to viac-menej len prerozprávanie obsahu originálu voľnými slovami. Bolo by fajn, keby sa objavil preklad toho anglického originálu.

   Ale je tam zreteľne vidieť, že autori sa veľmi podrobne oboznámili s KSB, a pravdepodobne sa snažia prebrať riadenie tejto tendencie na globálnej úrovni, s tým že až sa to rozbehne, tak informačný hluk bude veľmi veľký a možno dúfajú, že v ňom hlas mladej rodiacej sa KSB nebude počuť (čosi ako keď hľadáte v googli frázu spojenú s jedinečnou informáciou, ale miesto nej sa vynorujú samé odkazy na najnovší film-trhák s rovnakým názvom, ktorý je o inom), s tým, že prvé dve priority si nechá aj tak pre seba.

   Ale v tom ohrozenie KSB nevidím, všetko pôjde tak ako má. Jediné, čo by sa žiadalo, keby sa našlo v komunite viac iniciatívnych ľudí (aj cudzincov), ktorí by sa venovali šíreniu myšlienok KSB v cudzom jazyku (preklady KSB materiálov, titulkovanie). Na angličtine a nemčine sa pracuje, ale sú tu aj naši slovanskí bratia-Balkán (resp. aj Poľsko, Maďarsko), tam by sa preklady veľmi zišli. Bolo by lepšie, ak budeme konsolidovať vzťahy s roztrúsenými bratskými štátmi my, než keď to bude robiť nepriateľ cez pochybné idey. Ide o to že, zapustenie myšlienky KSB v nejakom jazyku je jedna vec, a jej vstrebávanie je druhá – trvá následne ešte roky, než dozreje v danej spoločnosti. Je to tak trochu hra o čas.

   Odpověď
   • Ahoj Jardobe. Já jsem také nemluvil o „ohrožení KSB“, možná jsem byl špatně pochopen. Spíše jsem se snažil odhadnout, do jaké míry se autoři dokladu se inspirovali KSB, které věci přijali, co zamlžili a co odmítají z principu.
    Celkem, hlavní téze dokladu ve mně nevyvolávají disonancí. Jeví se to výrazný krok vpřed v myšlení globálních elit. Ale jejích skutečné záměry poznáme až podle dalších kroků, třeba v projednání nových zákonů a podle diskuzí k ním. Tam právě vidím úlohu KSB – zapojení se do takových diskuzí a předložení návrhů, jak by to šlo udělat lépe.
    Koncepce se nikam neztratí. Už je v noosféře a bude žít, rozvíjet se, a určitě ovlivňovat změnu myšlení obyvatel planety. Vždyť nemusíme konkurovat, ale doplňovat a rozvíjet ty myšlenky k větší dokonalosti. A tam uvidíme, co je silnější. Jestli koncepce KSB nebo Římského klubu.:)
    Už jsem zaznamenal kritické připomínky k dokladu, možná pro vás budou zajímavé:
    https://suryanada.com/save/video/0jVrjvuQOIo/-.html

    Odpověď
    • Letem světem jsem proběhl celou zprávu 232 str. Jsou tam zajímavé informace, hlavně vzhledem na panující systém, např.:

     Nová idea (příběh)

     Neo-liberální myšlenky přivedly lidstvo na pokraj krachu.

     Pokud budeme pokračovat v myšlenklách Keynese, můžeme se dopracovat ke stejnému výsledku. Sice snižuje nerovnost, ale přivede nás stejně k nadužívání zdrojů.

     Nová idea by nám měla říci, jak dosáhnout prosperujícího života v rámci ekologických limitů. Jak poskytnout všeobecné blaho a uspokojení základních potřeb všech lidí. A dále musí zajistit dostatečnou rovnost mezi lidmi k udržení sociální stability, stejně tak základy pro skutečnou bezpečnost.

     Co tedy z pohledu lidstva znamenala slova Buckminstera Fullera o světě, který funguje na 100%? Jaké by bylo žít v tomto světě?

     Naše filmy jsou většinou apokalyptické. Víme přesně jak bojovat se zombie, umíme poslat člověka na měsíc. Ale nemáme ponětí o tom, jak zajistit, aby muži a ženy mohli chodit šťastní po Zemi. Pro Římský klub a mnoho jiných lidí je první prioritou tvorba základních principů nové idey.

     Dana Meadows nás učila:
     „Lidé nepotřebují obrovská auta, potřebují respekt. Nepotřebují šatníky plné oblečení; potřebují se cítit přitažliví, potřebují vzrušení, pestrost a krásu. Lidé potřebují identitu, společnost, výzvy, uznání, lásku a radost.

     Pokusit se naplnit tyto potřeby pomocí materiálních věcí znamená vytvoření neutišitelné chuti pro falešná řešení a nikdy neuspokojit reálné problémy.

     Výsledná psychologická prázdnota je jednou z hlavních vášní po materiálním růstu. Společnost, která dokáže přijmout a vyjádřit své nemateriální potřeby a najít nemateriální způsoby, jak je uspokojit, může vyžadovat mnohem menší materiální a energetické zdroje a poskytuje mnohem vyšší úroveň lidského naplnění.“

     Náš současný ekonomický systém velebí soutěž, dokonalé trhy a nespoutaný růst ve světě, kde drsný jedinec je vnímán jako stělesnění ekonomiky. Výsledkem je ohromná nerovnost. „Too big to fail“ drtí sebeurčení a miliony lidí nenávidí svou práci. Výroční průzkum Gallup Healthwaye varuje, že lidé v práci jsou nešťastnější než kdykoliv předtím.

     Papež František varoval, že „vnější poušť ve světě roste, protože vnitřní poušť se stala tak velkou.“ Cituje také Chartu Země o výzvách lidstva: „Jako nikdy předtím v historii – společný osud nás láká k hledání nového začátku. Nechť je naše doba pamatována jako procitnutí k nové úctě k životu, jako pevné rozhodnutí dosáhnout udržitelnosti, jako urychlení boje za spravedlnost a mír i jako radostná oslava života.“

     Nová idea bude klást důraz na význam péče, dodržování lidské důstojnosti a vědeckých důkazů, že lidstvo je schopno přežít jen pokud se organizuje pro společné dobro…

     Odpověď
     • Oracle 911 5.1.2018 o 21:24

      Od GP to znie divne…

      Odpověď
      • V tom bude nějaký fígl, je třeba podobná prohlášení pozorovat

       Odpověď
       • Oracle 911 5.1.2018 o 23:12

        Poznám predchádzajúce ovocie ich činnosti a preto hovorím, že od nich toto znie divne.

        Odpověď
       • Pseudokomunismus 2.0

        Sociologie tam je rozpracována opravdu jen nastíněními, která se mohou vyložit jakkoliv oproti přesným studiím o znečištění, dluhu, populaci, energo zdrojích, atd.

        Jednoduše s „plebsem“ komunikují v otázkách, které jsou pro lidi již dnes pochopitelné, sami je chtějí změnit, ale neohrozí je to.

        Odpověď
       • Třeba, celou studií se vine tlak na snižování růstu populace, viz.:

        V roce 1800, existovalo jen jedno město s populací nad 1 milion – Londýn. Od té doby je globální urbanizace úzce propojena s technologiemi průmyslové revoluce.

        Od roku 1900 do roku 2011, lidská populace vzrostla 4,5x, z 1,5 na 7 miliard. Během této doby se městská populace rozšířila 16x, z 225 milionů na 3,6 miliardy. Do roku 2030 se očekává že 60% světové populace, nebo 4,9 miliardy lidí, bude žít ve městech. To jest 3x více než celá světová populace v roce 1900.

        Dnes již existuje více než 300 měst s populací nad 1 milion a 22 megaměst s populací nad 10 milonů, 16 z nich je v rozvojových zemích.

        Moderní města s miliony lidí jsou jistě ohromujícím úspěchem. Je to prostředí, v němž lidstvo vykonává převážnou část svých sociálních, ekonomických a kulturních operací.

        Jsou to uzly globální komunikace a dopravního systému. Lákají investory, protože nabízejí širokou škálu služeb v porovnání s nízkými náklady na jednoho obyvatele. Jeden aspekt města, týkající se zvýšení udržitelnosti je existující empirická skutečnost, že urbanizace velmi pozitivně koreluje s nižší porodností.

        Odpověď
        • Putinovec 5.1.2018 o 23:43

         Moderní města s milionovou populací jsou pastí na psychiku lidí.Doslova je to vstupenka na předčasné úmrtí.

         Odpověď
         • Vypadá to, že bylo jejich cílem nahnat lidi do velkoměst, ale opičí pracka opět zafungovala…

          Ale u velkoměst jsou určité ekologické problémy. Města mají velké nároky na zdroje a nakládání s odpady, to představuje velkou část lidské ekologické stopy.

          Studie z Číny a Indie ukázaly, že spotřeba zdrojů lidí stěhujících se z vesnic do měst roste čtyřnásobně.

          Spoluautor této knihy Herbie Girardet zjistil, že ekologická stopa Londýna odpovídá 125 násobku samotné plochy města. Což je zhruba ekvivalent celé produktivní země Anglie. Typické město Severní Ameriky s populací 650 000 lidí by vyžadovalo 30 000 km2 země. To odpovídá zhruba velikosti Vancouver Island v Kanadě.

          Pro srovnání podobně velké město v Indii s nižší životní úrovní a převážně vegetariánskou stravou bude vyžadovat jen 2800 km2.

          Dále tam píší, jak to vyřešit pomocí „Ecopolis“, které definoval Herbie Girardet. Toto všechno již ale bylo definováno, nejedná se o nic nového.

          Odpověď
      • Putinovec 5.1.2018 o 23:19

       Tak tenhle precedens ze strany GP už tady přeci byl ve formě socializmu.Lidé byli sytí,obutí a zabezpečenější než v kapitalizmu.A také jednoduše kontrolovatelní.Dejte lidem co chtějí ,pak se nechají rádi a bez boje ovládat.

       Odpověď
    • Vďaka TauRus,
     viem že si nepísal o ohrození, nereagoval som iba na Tvoje komentár, ale aj na ostatné čo už pribudli okolo, a zároveň povedal aj niečo navyše.
     Z toho prekladu tam tiež nevidím nejaké nesúzvuky, možno v originály by sa našlo niečo, na čo by sa dalo reagovať. Ale je to viacmenej koncept, kde sú určité vízie, a zatiaľ nie príliš detailizované. Až sa budú rozpracovávať konkrétne stratégie, tak tam sa najviac ukáže. Lebo ciele nevyzerajú byť zlé, ale záleží na ceste, akou k nim budú kráčať. Zatiaľ to hodnotím pozitívne, ale bude to treba aj naďalej sledovať.
     Inak prvé dve priority si určite rezervujú pre seba a nebudú sa o nich ani baviť.

     V tom videu, čo si dal nie je povedané veľa nového, ale aspoň som sa dozvedel, že existuje ďalšie hnutie, ktoré sa snaží presadiť novú svetovú koncepciu:
     http://midgard-edem.org/
     Ten Jevgenij Gigauri je 60 ročný Gruzínec, žijúci v Ukrajine, na tej stránke sú masívy informácii, ale je tam aj kobácka terminológia. Vyzerá to, že pán prešiel aj cez KSB osvetu, ale nezastavil sa a vydal sa vlastnou cestou. Videl som tam aj zaujímavé a zdravé myšlienky, ale je to príliš objemné, aby sa to dalo rýchlo prejsť.

     Tak, ako my máme KOB (v ruskej transkripcii), tak oni majú KON (koncepcia spoločenskej ľudovlády), presnejšie Biely KON – Živá voda. Hovorí aj o riadení a samoriadení spoločnosti. Matričných schémach.
     Bolo by zaujímavé si to prejsť, motivovať sa užitočnými myšlienkami a poukázať na prípadné škodlivé.
     Napríklad propaguje voľné zdroje energie (dharma energia), v tom vidí budúci komunizmus spoločnosti. (minimalizovanie vyrobných nákladov). To mi pripomína videokanál „tech lab“, a vidím v tom riziko. Ak ľudia najprv nezmenia myslenie, a nestanú sa skromnejšími, zodpovednejšími, tak ich nič nezastaví v honbe za konzumom, a na úkor lacnej energie vycucajú Zem a zasypujú ju celú smetím.
     Energia zadarmo môže prísť, ale až sa z ľudí stanú Ľudia.
     Zatiaľ to nevyzerá, že by za ním stálo veľa ľudí, ale neviem si prestaviť, akoby sám mohol rozpracovať osnovy globálneho samoriadenia (pre všetky vedné odvetvia).

     Odpověď
  • V tom případě by ale mohl nastat konflikt zájmů neb KSB je blíže záměrům HNR a GP se svými satanskými plány se snaží převzít řízení něčeho co je de facto prevencí a jedinou nadějí lidstvu proti němu samotnému.
   Doufám, že HNR nedopustí, aby GP zničil i tohle svítání lidstva

   Odpověď
   • Člověk 5.1.2018 o 14:27

    Jestli jsem dobře pochopil některé materiály KSB a taky pár poznámek V.V. Pjakina, tak pokusy o zneužití KSB budou „Shora“ blokovány/nepodporovány. Naopak pokud by GP nakonec pochopil, že jejich jediná šance na přežití je v KSB a člověčenství, tak se přechod k „Božímu králoství na Zemi“ jen urychlí. Samozřejmě se dá očekávat, že první bude pokus o zneužití KSB jakýmkoliv způsobem, včetně její částečné implementace za cenu udržení se „za volantem“.

    Odpověď
    • Oracle 911 5.1.2018 o 14:49

     A práve preto som povedal, že to pre GP zaváňa opičou prackou…

     Odpověď
   • Naděje je v tom, že zásadním kritériem je mravnost. Kdo nedosáhl ještě úroveň Člověka, nemůže počítat s tím, že jeho plány se splní. Spíše se objeví opičí pracka nebo nějaká jiná deformace.
    Ale také si musíme uvědomit, že dobrá myšlenka hlásaná nemravným člověkem, je zcela zdiskreditována. Všichni víme jak to bylo s pravdou a láskou, která musí zvítězit nad lží a nenávistí. Myšlenka dobrá, ale asi její nositel nebyl dostatečně zralý, A čím více lidí ji používalo, tím více se na ni nabalovali jejich negativní vlastnosti. Dnes už je tak znehodnocena, že ji používáme jako nadávku.
    Takže jestliže Římský klub hlásá prospěšné myšlenky, tak je možná cílem je znehodnotit. Protože nevím, na jaké úrovni jsou jeho členové, nemohu odhadnout dopad jejich plánů.

    Odpověď
 9. Podle mě analýza a prognóza někoho, kdo KSB-DVTR zná. Z článku:
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Sobotkovo-divadlo-s-demisi-melo-byt-hlavne-utokem-na-Zemana-Pozorovatel-na-Ukrajine-Blasko-ceka-v-letosnim-roce-mnohem-dulezitejsi-veci-nez-o-kterych-se-bezne-mluvi-518176

  Odpověď
 10. Může prosím někdo vysvětlit zákon hodnoty formulovaný Stalinem?
  Děkuji

  Odpověď
  • Kniha „Ford a Stalin“, dát vyhledat „zákon hodnoty“. Jde v kostce o to, že existují objektivní ekonomické zákonitosti které se musí zohlednit, nelze vymýšlet ekonomické zákony, jak se to snažili trockisti.

   Odpověď
   • Já tu knihu zrovna dočítám, možná jsem ji četl méně pozorně, nicméně mi tento aspekt asi unikl. Proto bych rád nějaké vysvětlení.

    Odpověď
    • Není to tam přímo, jen oklikou – dá se to vyvodit z toho, co tam je.

     Odpověď
  • a jak se snažili také marxisté

   Odpověď
 11. Hlava FSB generál Bortnikov poskytl rozhovor pro Rossijskou gazetu.
  Je to jakási retrospektivy práce tajných služeb od stanovení SSSR do současnosti. Mnoho užitečné faktologie, doporučují. v rj.

  ФСБ РАССТАВЛЯЕТ АКЦЕНТЫ
  http://zakonvremeni.ru/analytics/6-2–/33675-fsb-rasstavlyaet-akczenty.html

  Odpověď
  • Bol by to výborný článok, ak by to mal čas niekto preložiť.

   Odpověď
  • Určitě si to přečtu, prý to vzbudilo velký kvikot podpindosníků v Rusku.
   https://colonelcassad.livejournal.com/3893913.html

   Odpověď
 12. Moje meno na tejto diskusii nie je veľmi známe, preto neočakávam žiadne komentáre k
  tomuto videu, ale aj tak budem rád ak si to pozriete, je na tému KSB, je po rusky, a nenechajte sa odradiť názvom. https://www.youtube.com/watch?v=-oMg7fnC5pE

  Odpověď
 13. Homosexualita očima kontra rozvědky
  - kratší verze článku pracovníka KGB, který 20 let lovil špiony CIA. 2/3 z nich byli homosexuálové. Popisuje technologií „rozmnožování“ homosexuálů, jejích myšlení, infiltrací do různých struktur atd.
  Jak vychovávat chlapce, aby se nestali homosexuály. V ruštině.
  https://cont.ws/@kurennoi/773980

  Podrobnější studie téhož autora o homosexualitě
  ГОМОСЕКСУАЛИЗМ ГЛАЗАМИ КОНТРРАЗВЕДКИ
  http://trueinform.ru/modules.php?name=News&sid=46554

  A do třetice, Homosexualita a její následky pro zdraví 18+
  Гомосексуализм: обзор последствий для здоровья18+
  https://cont.ws/@kurennoi/759163

  Kdo poslouchal přednášky Zaznobina, ví, jaký důraz on klade na vymýcení homosexuality, jako nástroje GP. Homosexuálové jsou sekta, ve které vlast, národnost, ani patriotismus nic neznamenají. A hlavně přes ně jde sodomizace společnosti.

  Odpověď
  • Na tema homo a zidostvi, je dobré si přečist něco od G.Klimova napr. Rodinne album

   Odpověď
   • Jo, dobrý. Ale přitom, se nesmí zapomenout na to, že Klimov je projektem GP na přípravu finálního holokaustu.

    Odpověď
  • Putinovec 17.12.2017 o 22:17

   Stačí se podívat do nedaleké minulosti ,jak se prosazuje homo lobby v České republice.Kdo chce vidět,ten si vzpomene jakým způsobem byla veřejnost manipulována do stavu,Oni jsou taky lidi jako my.Ale nejsou,Oni jsou nemocní a bohužel jejich nemoc se dá předávat dál jako prašivina.V současnosti jedním jejich frontem za protlačení úchylek do podvědomí společnosti je rádoby zábavní pořad Tvoje tvář má známý hlas,protlačovaní pomocí židovské komediantské šmíry.Tak jak je zvykem,tak zmíněné stvůry jsou protlačovány do reklam a dalších TV akcí,aby v hlavách ovcí vytvořili dojem všestranných autorit a znalců,kterým je záhodno poslouchat.Kolik z těch ovcí si položilo otázku,A chtěl bych já,aby se moje děti převlékali za opačné pohlaví ?Kdyby se zamysleli,alespon na malý okamžik,tak by téhle zrůdnosti přestali tleskat.

   Odpověď
   • Putinovec: Bohužel, některým rodičům by to převlékání bylo snad do jisté míry i jedno.

    Odpověď
 14. Hoxi, teď mi došlo, proč si dnes vedl se mnou tuhle diskusi. Tys neviděl Pjakinův pořad ze 4.12. Myslím, že až ho shlédneš, pochopíš…

  Odpověď
  • Náš spor je v jiné rovině. Pjakin stále opakuje, „nevěřte mi, přemýšlejte vlastní hlavou a prověřujte“, ale když to nyní někdo udělá, tak je napaden, pokud se jeho závěr liší od Pjakina.

   Odpověď
   • Zase si to překroutil. Ne jiný závěr, ale tvrzení, že se mýlil…A to je ROZDÍL!!!!!!!!!!!!!!

    Odpověď
    • Protože závěrů a názorů může být x…Ale to nedokazuje, že druhý se mýlí…

     Odpověď
     • Oracle 911 8.12.2017 o 22:10

      Aksal ROBÍŠ Z PJAKINA NEOMYLNÉHO GURU, tak sa uvedom!

      Odpověď
      • Dokud nedokážeš opak, bude to tak…

       Odpověď
       • Maximálně v tvojí hlavě. A kde se mýlil už jsme ukázali a zopakovali tak 10x.

        Odpověď
       • Oracle 911 8.12.2017 o 22:38

        Chceš dôkaz?! Tvoja tvorba v tomto vlákne a vo vlákne na hlavnej stránke…

        Odpověď
       • Četl jsem teď část vaší dnešní diskuse a Aksal, někdy mluvíš až, prosím, neuraž se, sluníčkářsky.
        Od kdy je poukázání na chybu „trestný čin“?
        Proč bychom měli provádět sebemrskačství a shazovat se?

        Už mnohokrát jsem si všiml, že tu TauRus provedl rozbor,který se z mého pohledu jevil jako pravděpodobný, ale většina ho zkritizovala, nicméně ukázalo se pak často, že šlo o kvalitní rozbor.
        Stejně tak nevím, proč Hox, jardob, Oracle nebo kdokoliv jiný by nemohli něco vyhodnotit lépe než Pjakin?

        Nejsme přece nějaký fanklub nebo uctívači -nebo snad ano?

        Nebudu tu nikoho srovnávat, jen chci říct, že si lidé tak často neuvědomují, jaké „poklady“ „doma“ vlastně mají.

        Odpověď
        • Nejsme přece nějaký fanklub nebo uctívači -nebo snad ano? Vystihol si to presne.
         Tu by som len doplnil: Sme dospeli ludia a kazdy si v pripade rozdielneho nazoru ponecha ten svoj a NIC SA NEDEJE!!! Ziadne osobne invektivi ziadne kilometrove vlakne netreba tahat.

         Odpověď
       • Tohle je poslední, hmatatelnější informace o případu v Bundestagu z 6.12.

        Redakce Komsomolské pravdy poslala „Lidovému svazu-péče o vojenské hroby“,písemnou žádost o vysvětlení případu vystoupení Kolji v Bundestagu. A dostala písemnou odpověď. Padla tam otázka i na Fond Eberta:
        — Кто финансировал эту поездку? Правда ли, что на самом деле выступление школьников оплатил Фонд Фридриха Эберта, который ранее давал гранты на антироссийские исследования и, по некоторым данным, является подразделением германской разведки?
        (Kdo financoval tuto cestu? Je pravda, že ve skutečnosti vystoupení školáků zaplatil Fond Fridricha Eberta, který dříve dával granty na proti ruské výzkumy, a podle některých údajů, je filiálkou německé rozvědky?)

        — Фонд Фридриха Эберта в данном проекте никак не задействован. Народный союз по уходу за воинскими захоронениями оплатил приезд, проживание и питание четырёх российских школьников и их учительницы в течение четырёх дней, с 17 по 20 ноября.
        (Fond Fridricha Eberta tohoto projektu se nijak neúčastnil. Lidový svaz – péče o vojenské hroby zaplatil cestu, ubytování a stravování čtyř ruských školáků a jejích učitelky, od 17. do 20.11.)

        — Кто с немецкой стороны правил речь Коли Десятниченко?
        (Kdo z německé strany opravil projev Kolji Děsjatničenko?)

        — Из-за недостатка времени выступления всех участников пришлось сократить, но кто мог это сделать — нам не известно.
        (Kvůli nedostatku času vystoupení účastníků zkrátili. Ale kdo to mohl udělat – nevíme).

        Odpověď
        • Link: https://www.kp.ru/daily/26767.4/3798827/

         Odpověď
    • Pokud dojdu k jinému názoru na tutéž věc, a tento názor je neslučitelný s názorem Pjakina, pak nemůžou být oba správné.
     Kromě toho, byli jsme napadeni proto že jsme napsali svůj názor který byl jiný než názor Pjakina, nikoliv proto, že jsme napsali něco o něm. Ve skutečnosti o něm z naší strany nebyla řeč, jen jsme napsali svůj názor, jeho jsme vůbec neřešili. Reakcí bylo že se objevil člověk a řekl „jaktože to nesouhlasí s Pjakinem?“ a už to jelo.

     Odpověď
    • Na toto konstatování stačí jeden příspěvek a ne dvacet.

     Odpověď
 15. Каким целям служит Олимпиада. Михаил Величко
  https://m.youtube.com/watch?v=716YBxvZDco

  Odpověď
  • Зимняя Олимпиада 2018. Под чьим контролем WADA?
   https://m.youtube.com/watch?v=Jk5PiOMyapA

   Odpověď
 16. Dobrý večer. Oznamujem, že som z vysokou pravdepodobnosťou vyvinul alebo objavil systém riadenia, podla DVTR zodpovedajúci ùplnému riadeniu.

  Rád by som svoje znalosti s niekým konzultoval, podelil sa o ne.
  Bol by o to záujem?

  Nepoznám kanály skrz ktoré sa diskutuje o DVTR, dávam oznam takto sem, do tejto diskuzie.

  GRS

  Odpověď
  • Oracle 911 5.12.2017 o 8:33

   Odkaz by sa nenašiel?

   Odpověď
  • Ahoj, nie asi náhodou na facebooku ako ViliamTel ? :)
   Tuším sme spolu písali.
   Bolo by dobré to dať niekde aj s obrázkami. Radi sa ti na to pozrieme.

   Odpověď
   • Kto má záujem, nech ma kontaktuje na grs1 /zavinac/ centrum.sk

    Odpověď
  • Zdravím, samotná formulace vaší informace indikuje, že jste pravděpodobně nepochopil co je to plná funkce řízení.
   Systém řízení je podkrokem plné funkce řízení, to znamená že plná funkce řízení nemůže být zajištěna nějakým systémem řízení.

   Odpověď
   • Hox, vec je úplne jednoduchá. Človek, ktorý sa pokladá za človeka rozumejúceho úplnému riadeniu, by mal rozumieť každému bodu úplného riadenia. Mal by na požiadanie vedieť vysypať z rukáva, ako sa vytvára vektor riadenia.

    Nepostrehol som, že by disktujúci boli hlbšie oboznámení s praktickým vytváraním vektorov, svedčia o tom aj mnohé príspevky, ktoré by v prípade znalosti týchto vektorov ani nevznikli. To čo si prečítajú záujemcovia v DVTR alebo v nejakej prednáške na youtube, je síce fajn, ale stále im to nedáva kontext ohladom riadenia ako takého. Potom napríklad človek, ktorý si prečítal, čo to je adresné a neadresné šírenie informácií, porozumel prečítanému, sa domnieva, že pochopením napísaného pochopil riadeniu úplnému. Pričom kontext v súvislosti s riadením ako takým mu úplne uniká. Môže sa taký človek považovať za niekoho, kto riadeniu naozaj rozumie? Má síce naštudované odpredu aj od zadu DVTR, ale ako rozumie kontextu vzhladom na teóriu riadenia, tú ktorá k tomu patrí, a je tým, z čoho DVTR vychádza. Ako vie všetko toto uplatniť v reálnom živote, v praxi. Informácia bez kontextu, bez možnosti ju reálne uplatniť, je len plnením hlavy myšlienkami, skladiskom niečoho, čo by bolo keby. Keby sme rozumeli. Preto také prehlásenie je trocha málo ako hodnotný príspevok.

    Aby naše príspevky keď už tu sú, mali nejakú informačnú hodnotu, dávam otázku, ako je to teda s tými vektormi riadenia, ak veta, ktorú som napísal, je indikátorom najpravdepodobnejšieho nepochopenia úplného riadenia. Dúfam že keď už som položil túto otázku, nebude nasledovať len nejaký zbabelý úhybný manéver pred odpoveďou k tejto téme, ale konkrétna diskuzia ohladom vytvárania vektorov vedúca k vzájomnému porozumeniu a porozumeniu aj ostatných diskutujúcich, ktorým táto vec nieje jasná.

    Akákolvek iná odpoveď/neodpoveď, ktorá nesmeruje k vyjasneniu a vysvetleniu vytvárania vektorov bude považovaná za indikátor, že taká osoba nemá znalosti, aké prezentuje navonok, jednoducho si na niečo hrá, či už vedome, alebo nevedome, nepozná vzťahy z teórie riadenia, mylne sa domnieva, že rozumie úplnému riadeniu. Vyzývak diskuzii, ale keď dojde na to, že by tá diskuzia byť mohla, sama cúvne, zo zjavného dôvodu.

    Preto si teda ujasnime ešte predchádzajúci krok, čo to je vektor riadenia (aktuálneho stavu, odchýlky, a cieľov), po ujednotení a ozrejmení si spoločnej terminológie môžme prejsť aj k tomu ďalšiemu. Napísať, o čom sa vzhladom nariadenie bavíme. Lebo odpoveď, na ktorú reagujem, je odpoveď vzhladom na informácie uvedené v DVTR, nezapadá do kontextu riadenia ako takého. (áno, bude potrebné napísať aj to, čo to je riadenie, ale nie to, čo je uvedené v DVTR, ale to, z ktorého DVTR vychádza). Som zvedavý, či výzvy ohladom DVTR a KOB neboli len také frázy, či tu je kutočný záujem o vecnú odbornú diskuziu. Neskôr bude možné dať aj argumenty proti KSB, ale už za situácie, keď všetky strany rozumejú tomu, čo je napísané, inak argumenty proti KSB nemajú zmysel.

    Viem že štatisticky je veľmi malá pravdepodobnosť zodpovedania tejto otázky vzhladom na informácie ktorú sú alebo presnejšie niesú na internete, ale človek nikdy nevie, možno sa tu nájde človek s týmto oboznámený, a bude schopný viesť adekvátnu diskuziu.

    O teórii riadenia viem diskutovať, a ak niekto prehlási, že som neporozumel úplnému riadeniu (s najväčšou pravdepodobnosťou), mal by si za svojím tvrdením stáť, a obhájiť si ho, dať ho do kontextu s teóriou riadenia, ak účelom takého konštatovania nieje len hranie si na niečo a následné vyhýbanie sa relevatnej diskuzii, aby sa neprišlo na to, ako na tom kritizujúca osoba zo znalosťami v skutočnosti vlastne je.

    Dúfam, že je zrejmé, kto si môže dovoliť takýto príspevok napísať. Takto nejak vyzerá akcia korektor-prediktor v akcii, chýba kontext, ale účinok je zrejmý. Odpovede typu áno/nie/neviem majú niekedy vyššiu hodnotu ako odpovede skrz takúto obkluku cez štatistiku.

    Želám pekný večer.
    grs

    Odpověď
 17. Cico Ciciak 3.12.2017 o 6:32

  Keďže nedávno na Leva-net padla zmienka o národnom socializme, tak skúsim niečo napísať o tejto otázke:

  Národný socializmus (NS) vrátane jeho niektorých skutočných alebo domnelých kladov nie je v princípe správna ideológia resp. sveto-názor kvôli tomu, že už vo svojom základe/jadre odmieta vybudovať jedinú mravne-etickú, znalostnú, metodologickú (t.j. ne-dogmatickú!) a ne-davo-“elitárnu“ globálnu kultúru spoločnú pre celý svet, kde je umožnené všetkým bez rozdielu na rasu, etnikum, národ a pod., t.j. každému jedincovi spoločnosti naplniť genetický/vrodený potenciál (ak chce) a sformovať Človečí typ psychiky (život jednotlivca pod „diktátom“ svojho vlastného svedomia) ešte pred pubertou, ale v rámci jeho sveto-názoru toto umožňuje dosiahnuť len určitému „výnimočnému“ národu na svete, (teraz) nehľadiac na to, do akej miery ideológia NS spomínané veci dokáže aj reálne zabezpečiť.

  (Nacizmus je vlastne sfašizovaný národný socializmus dovedený do extrému.
  Otázkou tiež zostáva, do akej miery sa NS v Nemecku pred WW2 sformoval ako prirodzená reakcia Nemcov tej doby na panujúcu sociálnu nespravodlivosť (ktorá bola do určitej miery vytváraná umelo – išlo o provokovanie davu s určitými cieľmi) a všeobecnú svetovú krízu kapitalizmu (resp. ako prirodzená snaha Nemcov tej doby vyjadriť celo-národnú túžbu po vybudovaní spravodlivej spoločnosti bez vykorisťovania človeka človekom, čo NS do určitej miery mohol teoreticky zabezpečiť) a nakoľko sa jednalo o projekt globálneho zákulisia, ktoré správne vycítilo a podchytilo si tendencie spoločnosti v Nemecku v 20. rokoch 20 storočia.)

  A my už predsa vieme, že globalizácia je objektívny (= nezvratný) globálny proces/dej majúci vysokú prioritu a podporu Zhora, ale NS si nedáva za cieľ vytvoriť taký svet bez hraníc/obmedzení (vzhľadom ku svojej nosnej nacionálnej téze), kde by každá národná kultúra preberala od ostatných tie dobré veci a svojich defektných, ktoré boli sformované historicky v určitom uzavretom etnickom priestore (vďaka čomu nemohlo dobre dochádzať k prehodnocovaniu myšlienok, defektných prvkov a nedostatkov svojej kultúry, a obohacovaniu medzi jednotlivými kultúrami), by sa zbavovala, čím by sa postupne nakoniec vytvorila len jediná ne-davo-“elitárna“ globálna kultúra svedomia a metodologického (= ne-dogmatického!) myslenia Homo Sapiens, kde by tým pádom prakticky prestalo záležať na rasovej, etnickej alebo národnej príslušnosti a pohlavári globálnej politiky by už nemohli využívať hlavný prostriedok riadenia – „divide et impera“ na rasovom, etnickom a nacionalistickom základe.

  Více zde: http://leva-net.webnode.cz/products/globalni-scenare-pro-evropu-role-kultury-v-samorizeni-spolecnosti-cil-projektu-breivik-co-by-mel-chapat-nejen-kazdy-liberal-i-nacionalista/

  Odpověď
  • Oracle 911 3.12.2017 o 9:05

   Musím upozorniť náhodných čitateľov, že na zmienenej diskusií sa vyskytol Július…

   Odpověď
   • Oracle 911: Teď jsi mě upřímně rozesmál. :))

    No, je vidět, že biblický egregor znovu dostává na frak.

    Odpověď
  • Cico Ciciak 3.12.2017 o 13:25

   Takto definuje príslušné pojmy KSB a DVTR:

   Nacizmus – představa o nepodmíněné převaze vlastní kultury, doprovázená vědomým ničením jiných kultur a národů, které je vytvořily, nebo nepřátelským postojem k nim.

   Nacionalizmus – uznání unikátnosti vlastní kultury v součtu s nepřiznáním unikátnosti a významu (pro lidstvo) jiných národních kultur.

   Nacionální socializmus – socializmus pro určité (jeden nebo více) národy, ale vybudovaný takovým způsobem, že na představitele jiných národů se garance a normy nacionálního socializmu nevztahují.

   Patriotizmus – uznání svébytnosti (unikátnosti) kultury svého národa a jeho odlišnosti od kultur druhých národů, také disponujících svébytností a významem ve společné historii lidstva.

   Více zde: http://leva-net.webnode.cz/products/globalni-scenare-pro-evropu-role-kultury-v-samorizeni-spolecnosti-cil-projektu-breivik-co-by-mel-chapat-nejen-kazdy-liberal-i-nacionalista/

   http://leva-net.webnode.cz/products/globalni-transformace-rusky-projekt/

   Odpověď
  • Cico Ciciak 3.12.2017 o 16:41

   Ešte dodám, že nepatrím medzi zástancov genetického miešania medzi jednotlivými rasami vzhľadom k tomu, že ľudské rasy podľa mňa majú veľký význam, inak by tu neboli.

   Odpověď
   • A z toho důvodu mám dost rozporuplné pocity ohledně zprávy o tom, jak se indián přestěhoval do Ruska a založil rodinu s etnickou Ruskou. (Viděl jsem i to video, jak žijí.)

    Viz.
    http://www.vodaksb.eu/diskuse/comment-page-22/#comment-93094

    Odpověď
    • Oracle 911 3.12.2017 o 17:12

     Videl som fotky toho indiána, vyzeral ako beloch prakticky biela koža ale mal hnedé oči a vlasy, asi ten typ ako Kaliňák (len menej zarastený).

     Odpověď
     • Oracle 911: Asi bychom neměli věci přehánět a hnát do extrému a řezat si větev i pod sebou…kdo je 100% etnicky „čistý“?
      A i kdyby někdo byl, činí ho to hned lepším člověkem?

      Na druhou stranu, hromadné mísení ras určitě žádoucím jevem není, obzvlášť ras geneticky vzdálených.

      Odpověď
      • Oracle 911 3.12.2017 o 18:45

       Povedal som, že vyzeral ako nezarastený Kaliňák a nie ako typický Indián a z toho by si nemal vyvodzovať závery. Inak súhlasím, miešanie rás skrýva v sebe nebezpečenstvá.

       Odpověď
       • Oracle 911: Jak to myslíš s těmi závěry?
        Uvedl jsem v předchozím příspěvku nějaký závěr?
        Spíš jsem jen nahlas uvažoval. :)

        Odpověď
        • Oracle 911 3.12.2017 o 19:21

         Mne z toho vyšlo, že zbytočne rýpem do etnickej čistoty toho-ktorého človeka a že 100% etnicky čistého človeka mám za lepšieho.
         Ja veľmi dobre viem, že je to v tejto dobe cesta do pekla.

         Odpověď
         • Oracle 911: Tak úplně jsem to nemyslel.
          Protože mnohokrát tu reagujeme nejen na druhého příspěvek, ale i na příspěvky a události jiné jako celek a k tomu je tu i rovina čtenářů, kteří si příspěvky jen čtou a nenapíší.
          A někdy se snažím oslovit i tyto čtenáře a dát otázku veřejně k zamyšlení s tím, že někdo další třeba dá doplňující odpověď, možná rozvine košatou větev diskuse.

          Vlastně jsem dost reagoval i sám na svůj předcházející příspěvek.

          Odpověď
          • Oracle 911 3.12.2017 o 20:00

           Vieš, problém je, že nie vždy je to jednoznačné kto čo mal na mysli, a to čo si napísal sa dalo vyložiť ako moja rýpavosť.

           Odpověď
           • Pokud jsem tě nějak urazil, tak se omlouvám.
            Naštěstí je možnost si vysvětlit, jak co kdo myslel. :)

            Odpověď
    • Cico Ciciak 3.12.2017 o 20:10

     Dávnejšie niekto od VP-ZSSR (asi Michail Veličko) vyslovil názor v tom zmysle, že miešanie rás z recesie, alebo ako módny výstrelok a pod., nie je správne, ale ak sa majú dvaja ľudia rozdielnych rás skutočne radi a osud (Boh) ich sám spojil bez toho, aby sa nejako sami o to snažili, tak je to úplne v poriadku a z takéhoto spojenia môže vzísť kvalitné potomstvo (tuším aj Alexander Sergejevič Puškin bol „miešanec“).
     K takýmto zväzkom dochádza za normálnych okolností iba vo výnimočných prípadoch, lebo každá rasa disponuje dostatočným počtom svojich príslušníkov k tomu, aby si každý jedinec našiel partnera medzi svojou rasou.
     Mám na to rovnaký názor.

     Odpověď
    • Možno neboli uplne inej rasy
     https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/257904-kolebka-indianu-lezi-na-upati-altaje-odkud-putovali-pres-sibir-do-ameriky.html

     Odpověď
 18. Cico Ciciak 29.11.2017 o 20:34

  K tzv. „Satanovi“ a „satanizmu“:

  Čo sa týka „Satana“ a „satanizmu“, tak si stále myslím, že M. Veličko hovorí iba v metaforách.
  V Koráne je všetká informácia o časti objektívnej reality prispôsobená a vyložená pre vtedajšiu úroveň chápania ľudí (pre konkrétne etnikum a konkrétnu dobu, nehľadiac na to, že časť informácie je určená pre všetkých ľudí na svete), aby ju títo boli schopní v tej dobe pochopiť.

  „Satan“ podľa mňa nie je nadprirodzená bytosť v rámci objektívnej reality a nemá meno ani formu.
  Ide najskôr o nejakú objektívnu Vesmírnu zákonitosť, ktorá je súčasťou HNVR, hoci zatiaľ ešte nemám úplne jasno, z akého presne dôvodu (dôvodov) existuje v objektívnej realite, ale myslím si, že vo Vesmíre (resp. objektívnej realite) nič neexistuje iba tak bezdôvodne a všetko má svoje miesto a určitý význam (funkciu).

  „Satanizmus“ je tým pádom podľa môjho názoru krajný odklon od optima (resp. Zámeru HNVR), hoci zatiaľ ešte presne neviem, prečo je táto možnosť (matrice, čo je vlastne akási množina všetkých možností, ktoré existujú pre tú ktorú matricu) prítomná v živote človeka.
  V prípade „satanizmu“ ide podľa mňa o objektívnu možnosť človeka ísť proti svojim preddefinovaným cieľom od HNVR, pochopiteľne v rámci „Božieho dopustenia“.

  A nakoniec, je treba mať neustále na pamäti, že ateista/materialista je bližšie k objektívnej pravde než ezoterik, veriaci blázon alebo ducHovný otrok, ktorý má potrebu niekoľko krát za deň rozprávať o „Bohu“ („ateisticky“ Nad-realite) a „Satanovi“ („ateisticky“ objektívnej Zákonitosti).

  Odpověď
  • Oj toto pichlavé téma! :)
   Seth_a Sethona
   Podle mého jsem si odvodil toto:
   – nedávno se zde ozvučilo, že někteří lidé se můžou napojit na egregor krysí!
   Pak tedy jiní zase na další, jedno jaký třeba Setha / Sethona
   K dalšímu, jak píšeš:
   „…nie je nadprirodzená bytosť v rámci objektívnej reality a nemá meno..“
   toto video asi znáš:
   https://www.youtube.com/watch?v=CBe6VamxCxE

   Odpověď
  • napadá mě souvislost s tím, „co je to nebe/peklo“. Sám na sobě vidím, že mám tyto pojmy zhmotněné v představách a i „vím“, kde bych je měl hledat (nahoře/dole). Přikláním se ale k názoru, že se jedná o stav bytí – žití v míru/v boji

   Odpověď
   • Jana z Arku 30.11.2017 o 16:03

    Nebe – myslím, že to je duchovní úroveň, nazývaná “ ráj “ , kde žijí zralí očištění duchové
    podle principu lásky
    Peklo – dimenze, úroveň, kde jsou lidé, kteří se provinili proti Bohu , proti lidem a spáchali
    činy, které jsou proti lidskosti.
    Myslím, že tyto dvě “ reality “ nebo dimenze jsou skutečné. A existují lidé, kteří je
    “ navštívili “ ,třeba i na okamžik, na nějakou chvíli.

    Odpověď
  • Jana z Arku 30.11.2017 o 16:00

   Já si myslím, že Satan, čili Lucifer je zlo, je to zlo která má formu. Je to duchovní bytost,
   která se odklonila od Boha, začala si “ žít po svém “ a místo toho, aby splnila svůj účel
   být nápomocna lidem zvolila princip pokušení. Princip pokušení místo principu pomáhající
   lásky. Podle mě je to skutečná bytost, na kterou jsou napojeni mnozí lidé, část dobrovolně,
   protože páchají zlo a část dobrovolně, to jsou ti, co jsou satanisté a provozují různé
   rituály. To je můj názor.

   Odpověď
   • Cico Ciciak 30.11.2017 o 21:18

    Bytosť „Satan“ podľa mňa nie je v žiadnom prípade, tu sa skrátka nezhodneme.
    Nanajvýš nejaký Vesmírny Egregor, resp. Vesmírna Matrica, ktorá má svoj účel a je plne pod kontrolou HNVR.
    To s tou údajnou vzburou Iblisa proti Bohu, o ktorej sa píše v Koráne, je podľa mňa iba metafora/personifikácia, aby to ľudia v tej dobe ľahšie pochopili.
    Čo sa týka „Satana“, tak podľa mňa môže ísť o objektívny Princíp Vesmíru, predstavujúci (zabezpečujúci), že ak existuje nejaké optimum, preddefinovaný cieľ, miera, hodnota, stav alebo Zámer HNVR, tak zákonite musí existovať aj niečo mimo toho.

    Odpověď
    • Cico Ciciak 30.11.2017 o 22:23

     Bytosťou…

     Odpověď
    • Ano, také si myslím že jde o zákonitost ve smyslu: dobro/zlo(satan); světlo/tma. Otázkou je proč Veličko mluví v metafórach, určených pro tehdejší lidi.

     Odpověď
     • Cico Ciciak 1.12.2017 o 16:34

      Nie.
      Určite som to nemyslel tak, že „Satan“ vs. „Svetlo“ alebo dobro vs. zlo.
      Tie vo Vesmíre objektívne ako prvotné kategórie neexistujú a jedná sa skôr práve o tie metafory!
      Existuje len optimum pre určitú vec a potom množstvo odchýlok/možností, ktoré povoľuje príslušná matrica tú vec.

      Odpověď
      • V terminologii KSB je asi lepší použít termín „boží záměr“ a „odklon od božího záměru“. Ale jinak princip je stejný jako u těch metafór. Rozhodně oboje spadá pod dílo Stvořitele a oboje má smysl. Například GP, který představuje odklon od božího záměru slouží zároveň jako motivační faktor pro vývoj.

       Odpověď
       • Cico Ciciak 1.12.2017 o 19:25

        > Například GP, který představuje odklon od božího záměru slouží zároveň jako motivační faktor pro vývoj.

        Potom to isté aj „Satan“.
        S týmto súhlasím.

        Odpověď
      • Cico Ciciak 1.12.2017 o 19:26

       … príslušná matrica pre tú danú vec.

       Odpověď
   • Cico Ciciak 30.11.2017 o 21:25

    Tým, že sú ľudia pokúšaní, tak sa vytvára aj priestor, aby boli schopní nájsť správny smer, a boli schopní si uvedomiť objektívny fakt, že existuje aj nejaké optimum, nemyslíš?

    Odpověď
   • Prikladám niečo do tvojej mozajky https://www.youtube.com/watch?v=YXy7tDlMtuE, ale musím daťcicovi za pravdu.

    Odpověď
  • Slepice nebo vejce…

   Těžká otázka.

   Odpověď
   • Nezabúdaj že na tento rebus je odpoveďou: Informácia/obraz bola/bol prvá.

    Odpověď
   • směji se představě , že Bůh vloží duši do vejce a pak si z něho vysedí kohouta :-)

    Odpověď
    • No, já jen trochu, ona je to vlastně velice závažná filosofická otázka :-) – nevím, jak to je, ale i to vejce a kohout/slepice jeden bez druhého být prostě nemohou… My to vnímáme jako dvě věci, ale je to vlastně totéž, jedná se o vývoj jednoho tvora. To už bychom taky mohli říct: co bylo dřív – lidské vajíčko a spermie nebo člověk?

     A trochu šířeji – ten vztah celek a část.
     Je to trochu jako s barvami duhy – buďto jsou všechny, nebo žádná. Buďto máme všechno, anebo nic. Když už pracujeme s barevným spektrem, jedna z částí celku je vlastně i všemi těmi ostatními, se kterými souvisí/od kterých se vyděluje na základě nějaké definice (zde jiná frekvence). Věci jsou tedy i tím, čím nejsou – díky tomu principu vydělení z celku.
     A ještě dál – světelnou frekvenci vnímáme zrakem, jinou zase sluchem jako zvuk, další kůží (hmatem) jak teplo/zima, jiné frekvence my nevnímáme, ale jiní tvorové zase ano.
     A v tom rozdělení vzniká náš svět – ačkoliv je to zase „jen“ energie.
     A tak se zeptám jinak – co bylo dřív – světlo nebo oči?? :-)

     Odpověď
  • Na toto téma, prvních 20-30 stran je nanejvýš zajímavých, vůbec bych nesázel na to, že je to jen metafora.
   https://uloz.to/hledej?q=d%C4%9Bti+moudr%C3%BDch+drak%C5%AF

   Odpověď
   • Cico Ciciak 3.12.2017 o 8:12

    > Na toto téma, prvních 20-30 stran je nanejvýš zajímavých

    Podľa mňa stačia aj tieto 2 vety, ktoré som už vo svojom živote videl x krát v rôznych variantoch a v podstate sa s nimi stotožňujem:

    „Jsme obklopeni složitým světem záhadných jevů, podivných
    událostí a tajemných příhod. K jejich pochopení a objasnění naše
    školské v domosti většinou nepostačují a příliš úspěšná není ani
    věda se svými složitými moderními prístroji.“

    > vůbec bych nesázel na to, že je to jen metafora

    V akom zmysle?
    Že „Boh“ si na počiatku vekov predvolal na koberec „Satana“, kde sa ho rázne spýtal, že prečo neplní jeho pokyny ako CEO podniku, a „Satan“ mu následne povedal, že ho kašle a bude ľuďom údajne zlátanými z blata škodiť najlepšie, ako len vie, lebo on bol údajne vytvorený z ohňa a je tak viacej?
    No ak toto nie je metafora, tak čo potom?
    Rád sa nechám poučiť, nakoľko u mňa neplatí citát z onej knihy (no, možno trochu, lebo človek má prirodzene strach z neznámeho/nepoznaného – klamal by som bohorovne, ak by som tvrdil, že nemám ani najmenší strach), ktorý sa tiež dá pokladať iba za obyčajnú výhovorku niekoho, kto nedokáže presvedčivo argumentovať:

    „Ti, co požadují důkazy jevů,
    stejně nejsou schopni je přijmout jako pravdu,
    a je jakkoliv průkazná.
    Proto je požadavek podání důkazu
    pouhou výmluvou pro lenivou mysl.“

    Jeho „Svatost“ Dalajláma

    Odpověď
    • Predstav si, ze ucis sachistu. Ako ho rozvinies? Das mu lahkych, alebo tazkych superov?

     Odpověď
     • Cico Ciciak 3.12.2017 o 13:21

      To už bolo spomenuté vyššie, že sa môže jednať o objektívny princíp Vesmíru a stimul pre rozvoj človeka (s čím môžem súhlasiť).
      Ale tu išlo aj to, že či je „Satan“ reálna bytosť, a informácia, že sa údajne vzbúril voči HNVR (čo si nemyslím), len metafora/personifikácia, alebo nie.

      Odpověď
     • Cico Ciciak 3.12.2017 o 13:34

      Čiže, podľa mňa to tvrdenie v Koráne s Iblisom je len „ezoterickým“ výkladom určitej časti objektívnej reality (určitého Vesmírneho princípu), a tento spôsob vykladania pomocou príbehov a podobenstiev už dnes nie je potrebný – je nutné ísť na to inak.

      Odpověď
      • Skor by ma zaujimalo, ci je Ibliz miestnou anizotropnou velicinou, ci ma siroky zaber.

       Odpověď
    • „Z ohně“ = z energie

     Bůh neznásilňuje svobodnou vůli, a ve výsledku „všechny cesty vedou do říma“, takže se nakonec stejně stane to, co je předurčeno, jen je otázka jakou cestou. Vztah Boha a Satana je vystižen ve Faustovi, kde satan říká: jsem část té síly, která věčně chce zlo, ale nakonec věčně koná (v důsledku) dobro (proti své vůli).

     Satana lze chápat jako egregor i zároveň jako nějakou entitu, to se vylučuje, a Satan jako entita je přítomen v kultuře snad každého národa, to asi není jen tak.

     Odpověď
     • Kdyby to byl egregor, tak jak může být „nelidský“, jak říká Veličko?

      Odpověď
      • Oracle 911 3.12.2017 o 21:53

       Egregor majú aj potkany, šváby ale aj termiti či mravce.

       Odpověď
       • Ale ten satanský to asi nebude.

        Odpověď
        • Oracle 911 3.12.2017 o 22:34

         Satnský je proti-ľudský egregor.

         Odpověď
     • oprava, mělo být „to se nevylučuje“.

      Odpověď
      • Je Satan pritomny vo vsetkych galaxiach?

       Odpověď
       • NicNezNula 3.12.2017 o 23:43

        Jen v pravotočivých?

        Odpověď
        • Tu je problem v koordinatoch. Z ktoreho pohladu. Fazula sa z nasho uhlu pohladu toci dolava, sufisti sa tocia dolava, no ruska tanecnica sa tocila doprava. Hodiny polozime na zem cifernikom dolu, ci hore?

         Odpověď
 19. Musím přidat taky něco k těm pohádkám..
  Dneska jsem byl na „Hurvínek a kouzelné muzeum“. Vřeeeeele doporučuju, a budu vděčný pokud někdo řekne také svůj názor. Za mě:
  Krásná pohádka zasazená do dnešní doby, s velmi jednoduchým příběhem, pro děti jasně srozumitelným, s jasným rozlišením dobra a zla i s přičinou kde vzniká (špatná míra, absence srdce) což je tam jasně a jednoduše podáno. Stejně tak problematický vztah rodičů a dětí, opět krásně podán tak že nabízí krásné pochopení pro děti. Když to skončilo, byl jsem až dojatý že někdo dneska umí udělat něco tak hezkého (šel jsem tam celkem s obavami co s mým oblíbeným Hurvínkem udělali). Velká pochvala pro všechny kdo se na tom podílel (nebylo jich málo), a velké poděkování paní Štáchové že to dotáhla než musela jít.

  Tohle svojí dceři rád pustím znovu.

  PS: Mohl bych na tom kritizovat drobky jako Hurvínkův rýpanec do Máničky že je šprtka a potěšení že šla za školu, ale takový byl Hurvínek vždycky. Prostě hodný malý rošťák.

  Odpověď
 20. ad vlákno „rozprávky a čert“:
  http://www.vodaksb.eu/diskuse/comment-page-17/#comment-87754

  - veľmi zaujímavá diskusia, celú som si ju podrobne prečítal a musím povedať, že mnoho ľudí tam vyjadrilo vcelku pravdivý názor, ale v štýle: štyria ľudia sa pozerajú na tú istú hraciu kocku, no každý z inej strany a uhlu; niekto vidí číslo 3, iný 1 a 5, ďalší dokonca 1 – 3 – 5. Ale nikto neopísal kocku ako celok a kto ju položil na stôl. Asi najucelenejšie sa vyjadril ADM, no ani on nepovedal to podstatné, čo zo zisteného vyplýva…

  - Súhlas s Aksal a Joxom, že relativizovanie dobra a zla, najmä ak sa robí zámerne je zlé…
  - Súhlas s pani Irenkou, že lepšie než vidieť dobro (a nič len dobro), zlo (zlo a nič len zlo) v zástupných personifikovaných symboloch, je učiť každého jedinca hodnotiť samotné skutky ako dobré a zlé (a vedieť povedať aj prečo; ako korelujú so životom)
  - súhlas s ADM, že rozprávky slúžia ako programový modul pre formovanie určitých stereotypov u detí v spoločnosti.

  No netreba zabúdať, že tieto programové moduly (rozprávky) boli vždy napasované do kultúry danej doby, ktorá v našich končinách bola dlhé storočia biblická a feudálna…
  Tieto zástupné symboly – čert, sedliak, princezná, kráľ, čarodejník, bosorka – vytvárali kladných a záporných hrdinov na biblický a feudálny spôsob. Určitým spôsobom podporovali a stabilizovali vtedajšiu spoločnosť(vychovávali ľud pracovitým a čestným; vieru v múdrosť kráľovského dvora; čarodejníci a bosorky (pohania-stará kultúra) = outsideri), a dozvuky matríc týchto rozprávok sa zachovali ešte dlho po tom, čo feudalizmus padol a biblická civilizácia sa dostala na pokraj kultúrno-ekologickej katastrofy.
  Rozprávky pôsobia na deti rovnako, ako filmy a telenovely na dospelých ľudí, t.j. citovo si ich podmania a deti v nich nájdu svojich hrdinov i nepriateľov, vzory s ktorými sa stotožnia i tie, proti ktorým v duchu bojujú… Je to metaforická reč, čo môže byť nebezpečné, ak sa deti nenaučia aj rozmýšľať (ako vraví p. Irenka). Ak sa „stanem rytierom“ nestanem sa automaticky aj statočným, múdrym a dobrým, ale môžem sa stať tyranom, ktorý to so všetkými myslí dobre… T.j. nestačí prijať len vonkajšiu formu, ale chápať podstatu a zmysel.
  Treba si uvedomiť, že každá matrica je iba forma, veľmi hrubá forma, dosť voľná, ktorá umožňuje v sebe ešte množstvo ďalších variant (vrátane opičích labiek). Preto všetko treba podrobne domyslieť…
  Nechať mravnosť budúcej generácie len na rozprávky, je ako vytvoriť stratégiu bez taktiky (navyše stratégiu prevzatú a upravenú nepriateľom)
  - Ten najpresnejší a najdokonalejší jazyk aký existuje, je život okolo nás i v nás, ktorý plynie.
  - Lexika, slová sú len derivátom tohto života, zjednodušeným, zdeformovaných a skresleným. Zjednodušeným preto, že reč je odvodeninou života, a zdeformovaným preto, lebo ľudstvo nemá jednotnú a životu adekvátnu mravnosť. (aj mravnosť prevzatá z lepších rozprávok je iba veľmi hrubá náplasť a nestačí)
  - Príbehy, povesti, rozprávky, bájky – sú derivátom reči, ešte viac zjednodušeným (umožňujúcim nejednoznačnejšie chápanie v masovom štatistickom zmysle)
  - Preto ak človek sa neučí rozmýšľať a detailnejšie chápať jednotlivé skutky, a nechá si pliesť hlavu abstraktnými biblickými rozprávkami, tak výsledky nesplnia očakávania…

  Tým chcem povedať, že ja by som sa osobne neuspokojil so súčasnými rozprávkami, ktoré máme nazbierané, a medzi ktorými sú aj pekné rozprávky. Lebo dnešná doba si vyžaduje zapojiť sa tvorivo do procesu…
  Dajme tomu, že Troška prekrútil pôvodný biblický význam čerta ako symbolu zla a pekla (vedome alebo nevedome), dnes však hovoriť o Oknách overtona v rozprávkach je asi mimo misu, lebo tvorcovia animákov bežne dostupných hocikomu v TV zachádzajú drzo a nehanebne oveľa ďalej v demoralizovaní detí…
  Stačí si zapnúť na káblovke Minimax, Nickelodeon, Disney channel a neminú vás rozprávky kde je dosť agresie, zákernosti, alebo pomýlených priorít a vzorov… Toto napríklad bolo obľúbené videjko jedného štvorročného chlapca (anglická kultúra)
  https://youtu.be/qdloEDNvxnE
  Výnimkou je snáď JimJam, kde dávajú pomerne slušné a sem tam poučné animované príbehy.
  Inak neviem si spomenúť, žeby napríklad Puškin napísal rozprávku v ktorej figuruje čert, hoci žil v dobe nadvlády RPC v Rusku. No jeho tvorba je skôr kodovaný odkaz budúcim generáciam, čiastočne aj programovanie budúcnosti Ruska, a rozprávky odrážajú hlavne mravné javy v ľudskej spoločnosti.

  Treba naozaj premýšľať a analyzovať, lebo neplatí že všetko „staré = dobré“. Netreba si idealizovať ani naše Slovanstvo a tradície predkov, ani našu súčasnú kultúru. Ľudia robia chyby vždy a nové zrno treba neustále čistiť od pliev! A staré dupľom. Prečo, lebo v Božom kráľovstve ešte stále nežijeme, a ani naši predkovia v ňom nežili, t.j. sme na ceste k nemu a stále robíme chyby, preto platí: dôveruj, ale preveruj. Vo všetkom.

  Komu skutočne leží na srdci osud detí a budúcej generácie, mal by sa k tomu postaviť tvorivo… Kto má talent a možnosti, môže sa stať autorom konceptuálne čistých rozprávok, ušitých na mieru dnešnej dobe … aby formovali vzory a hrdinov dnešnej doby, symboly personifikujúce postavy, skutky a ciele dnešnej doby, v detsky príťažlivom prevedení…
  No a s vlastnými deťmi, treba veľa komunikovať… Tým skôr, že málokomu sa podarí neurobiť nejakú chybu v prvých troch rokoch života dieťaťa, a deti neustále prekvapujú, pri nich sa sami mnohé naučíme. Deti nás nútia neustále premýšľať a to je dobre :-)

  Odpověď
  • Je zaujimave, preco ustupilo more pri pobrezi Brazilie a vytupilo pri pobrezi Argentiny. Povyse je Yelowston s driemucim vulkanom. Zda sa, ze to nesuvisi s rozpravkami. Myslim si, ze dnesne deti najma mestske, nahradzaju certa Batmanom, tiez ma rozky a vnimaju ho pozitivne. U certa posobil ten isty mechanizmus ako u baby Jagy. Mozeme sa ohanat egregormi a inymi formami posobenia na ludi, cielom je skryt davnu minulost otocenim zmyslu slov. Zakryt tzv. tretiu silu, ako ju spomina Pyzikov.

   Odpověď
   • U batmana, aj keď sa snaží potláčať nespravodlivosť, a je vnímaný ako hrdina, je problém ten, že len ošetruje rany na tvári spoločnosti, ktorú sužuje jej vlastný charakter. Nebuduje žiadne hlbkové zmeny spoločnosti k lepšiemu, nepracuje na lepšej koncepcii spoločnosti, jej mravnosti a vedomostiach. Preto je to len bludička, falošný hrdina. Rovnako, ako iní komixoví hrdinovia, ktorými fanatizujú deti.

    Odpověď
    • Primární úlohu existence komixů vidím v tom, že:

     1. Stejně jako historicky formovaná ústní lidová slovesnost (folkloru) má za úkol formovat ve společnosti stereotypy a automatizmy (dle pokynů/cílů zadavatele).
     Superhrdiny konkrétně ve všeobecnosti chápu jako odpověď USA na mytologii/folklór různých národů, které měly taktéž množství kladných a záporných postav oplývajících „zvláštními schopnostmi“. Pomocí superhrdinů jež představují určité stereotypy (obdobně jako naši čerti, čarodějové, princové, draci a další) je šikovně vychovávána značná část populace USA (a části Západu).

     Nutno dodat, že tento nástroj je daleko efektivnější a operativnější než náš „originál“.

     2. Bludička.

     ***

     S tím Batmanem nesouhlasím, každopádně to je zástupný problém.

     Odpověď
     • ADM,
      veď sám si to napísal „má za úkol formovat ve společnosti stereotypy a automatizmy (dle pokynů/cílů zadavatele)“. Čiže zadaním určite nebolo vytvoriť spravodlivú spoločnosť. A aj batman ako postava v príbehu, plní úlohu pretlakového ventilu v Gotham City plnom zločinu, no nemení koncepciu života spoločnosti, len poľuje na zločincov.
      - ad komixy ako náhrada mytológie iných národov. Dobrý postreh. Komixoví hrdinovia so superschopnosťami dávajú odhodlanie mladým ľuďom byť tiež individuálne výnimočnými, čo zapadá do amerického sna a tiež výkladnej skrine Západnej tvorby.

      Odpověď
  • Čítame našemu dieťaťu každý večer a prečítali sme kompletne celú moju aj manželkynu knižnicu. Môžeš ísť cez Dobšinského, O psíkovi a mačičke, Alicu v krajine zázrakov, rôzne ukrajinske, írske či gruzínske rozprávky až po Ferda mravca či Deti z Bullerbynu alebo Emila z Lonnebergy. Môžem ti povedať, že najschopnejšie rozprávky mi pripadajú tie, kde vystupujú zvieratá a kde sa zobrazuje príroda. Ako typický príklad – Palička pomáhajka s ježom a zajacom.

   Iste, tu a tam bolo treba rozprávku zakončiť korekciou, ale nie je ľahké vsadiť ju tak, aby nevyzerala nasilu a odpojená od príbehu.

   Odpověď
  • Díky Jardobe, s tvým pohledem souhlasím. A přidám něco sama:
   Čert se svým vyobrazením v národních pohádkách liší a někdy dost podstatně. Ty slovanské (zvláště české) dávají čertovi všechny špatné lidské vlastnosti – jako lenost, chamtivost, klam a lest, lakomství, pýcha… Čert ale umí být i hloupý, takže se dá přemoci a také občas díky své hlouposti slouží dobré věci.
   Co čert vlastně v klasických pohádkách dělá? Hlavně – nabízí dočasné výhody za duši a bere si k sobě ty, kteří se mu „povahově“ vyrovnávají. Topení pod kotlem a „vaření“ hříšníků je až novější, původně čert bral lidi do pekla, aby mu sloužili a na vlastní kůži si tak „vychutnali“ to, co oni dělali jiným.
   České pohádky (nebo i pověsti) také odlišují velmi zlé a děsivé pekelné postavy a ty již nazývají ďáblem, satanem či Luciferem. Setkání s takovými je pro člověka velmi nebezpečné a většinou žádné pomoci není. Kdežto s čertem se lidé potkávají velmi často a ani se ho moc nebojí. Pokud je člověk dobrý a nemá žádnou z „čertích“ vlastností, čert k němu nemá žádnou moc.
   A právě toto je posláním českých pohádek. Naučit děti rozlišovat dobré a zlé, i když se všelijak maskuje. Že i ten, který se k tobě staví jako přítel nebo se jeví jako bohatý a vážený člověk, může být ve skutečnosti čert, který čeká na tvé chyby, aby si mohl vzít tvou duši. Nebo ještě jinak – jaké vlastnosti a chování vedou k tomu, že „propadneš peklu“.
   A pokud jsi i pochybil a s čertem sepsal smlouvu o dočasné výhodě, dá se zrušit, pokud se změníš, své chyby hořce lituješ a v podstatě to tvé přání (výhoda) vedlo k dobrému nejen pro tebe, ale pro všechny (viz např. pohádka O chytré princezně).
   Čert není žádný dobrák, všechno, co dělá, dělá kvůli sobě. Jenže – mohou nastat situace, kdy i čert zatouží po „lidském“ charakteru a může toho dosáhnout.
   Takže – z hlediska KSB mi přijde, že čerti vlastně zobrazují démonickou psychiku člověka.

   K pohádkám obecně:
   Ty staré a filmy „nezparchantělé“ pohádky opravdu pomáhají dětem růst, vyvíjet se. Třeba Němcová a Erben jsou z mého hlediska našimi „jedničkami“, protože nejen že sbírali staré, ústně podávané pohádky, ale ve své vlastní tvorbě zobrazovali reálné lidské charaktery se vší pokroucenou morálkou. Princezna může být nejen krásná a dobrá, ale také krásná a zlá. Totéž princ. A než se hrdina stane králem, musí projít dlouhou cestu s mnoha zkouškami charakteru, žádná urozenost není poukázkou na vládu, ale je to lidský typ psychiky.
   Z českých autorů jednoznačně doporučuju Němcovou, Erbena a Kubína, pro starší děti (zvláště holčičky) Marii Kubátovou a její Gabru a Málinku (je mnohem vhodnější, než Alenka „za zrcadlem“) – nebo také od Plevy Malý Bobeš. Nádherné „zvířecí“ příběhy jsou od Josefa Lady – Mikeš, O chytré kmotře lišce. To jen tak namátkou, co jsem si vzpomněla…

   Odpověď
  • Myslím, že jste vůbec nepochopili o čem jsem psala. Upnuli jste se k čertu, kterého jsem vypíchla jen pro názorný příklad, jelikož na něm je to nejvíce vidět. Šlo mi hlavně o to, že staré pohádky jsou nositeli toho nejdůležitějšího, co nám naši předkové odkázali, bez ohledu na to, jak se to pojmenovalo později ve feudalizmu, kapitalizmu atd… Šlo mi o to, že jsme dostali návod k životu, matrice ve kterých bychom se měli pohybovat a stereotypy chování…
   Kdybych se na toho „nešťastného“ čerta měla podívat hlouběji, tak v dávných předkřesťanských dobách nenesl pojmenování čert, ale baba jaga. Až po příchodu křesťanství dostal pojmenování čert… Přejmenováním se ale nevymazal původní význam této postavy, tj. postavy, které jde o „odklonění“ člověka z cesty – stát se člověkem…Tím, že v současnosti jsme této postavě přisoudily kladné vlastnosti a dokonce udělaly z něj dobráka, který člověku pomáhá, tím jsme odstranili pro děti JEDNOZNAČNOU výstrahu, že takoví démoni existují, a že si mají dát před nimi pozor…
   Ještě jednou, to, že po křesťanství se jmenuje původní Baba jaga – čert, je sice obrovská chyba, o které napíšu níže, ale smysl postavy se nezměnil… Tak jako si duhu v dnešní době osvojily LGBT, ale její význam se nezměnil. Zatímco, my dnes v pohádkách neměníme název čerta, ale jeho VÝZNAM… A to je nebezpečné… Protože po změně významu, pak změníme název a místo čerta to bude muslim, nebo gay…
   No a zatímco, se v klasických pohádkách základní matrice nezměnila, tak v současnosti dochází právě ke změně matrice!!!
   K „Babě jaze“… Pokud jsme tady ještě neměly RKC, místo čerta jsme tady i my, podobně jako rusové, měli „babu jagu“… RKC nám z ní udělala čerta… Ale už toto přejmenování zastíralo pravý smysl baby jagy… Došlo přesně k tomu, k čemu došlo s duhou… Protože ve staroslověnčině nosila „čára, čertit, atd. kladné konotace, podobně jako duha, a tento název se přisoudil záporné vychytralé postavě tj. babě jage… Takže k čemu to vlastně zásluhou RKC došlo? Záporné postavě byl přisouzen kladný název no a v dnešní době k tomu kladnému názvu my dáváme i kladný VÝZNAM…
   Samotný název Baba jaga není jen tak, je hluboký a je spojen s naším podvědomím a naším vznikem v dávných dobách… Samozřejmě, že to není nikde napsáno v dokumentech, ale naši předkové nám to zanechali v našem jazyku a právě v pohádkách, abychom tak důležitou informaci neztratili… Baba jaga = jedna noha kostlivá = zmije (had) = úžas…
   Takže nakonec… Jakou roli má baba jaga, potažmo čert v pohádkách? Baba jaga=noha kostlivá=zmije=úžas= VAROVÁNÍ PŘED NEBEZPEČÍM
   Mojí milí, krásně jste vše logicky zdůvodnili, ale jde o varování našich předků a my teď toto varování před nebezpečím našim dětem relativizujeme a dokonce úplně mažeme a ukazujeme dětem, že nebezpečí to není a nemusí se mít na pozoru… Co pak asi čeká člověka, který netuší, že mu hrozí nebezpečí? Smrt???
   Povídání o Babě jage najdete v tomto videu od 44:00
   https://www.youtube.com/watch?v=MTCWva1wqJI

   Odpověď
   • PS: Slovo úžas, které původně znamenalo nebezpečí a hrůzu je ukryto ve slově spojeném s hadem – užoVKa..

    Odpověď
    • teď je otázka jestli je úžas stejný kořen jako úzký, zůžit. Užovka by mohla být podle toho že je úzká, a užás podle toho že nás něco sužuje? Tedy pokud je to jiný kořen. Pokud stejný, pak sužovat, zužovat, úžas je jedno téma.

     Odpověď
    • Když čtu některé příspěvky o úžasu spíše se mi vybavuje zda slovo úžas není odvozeno od úžeh…
     Původ slova úžas nemá s užovkou pranic společného. Kdysi velmi dávno toto slovo skutečně znamenalo úlek, leknutí. Jenže to bylo ve staročeštině mnoho staletí zpět. Těžko si představit, že by někdy v 11 . století existovala taxonomie živočichu s pojmenováním užovky. :-)
     Taxonomii, jak jsme se učili, nám věnoval až Carl Linné v 18. století, hodně nám dal i Brehm a ta česká vznikala až ještě později a název užovka lze jednoduše skutečně odvodit od tvaru těla.
     K významu – dnes má to slovo jiný význam a nejspíše to není dílo zlotřilého GP, ale prostě vývoje jazyka. Takových slov je mnohem více.
     Už v pohádkách Boženy Němcové, logicky v lidové slovesnosti daleko dříve je slovo úžas požíváno ve smyslu překvapení a okouzlení.
     („Všickni hleděl s úžasem na krásnou pannu“. Popelka).
     No a dnes je „přeúžasováno“, móda je holt móda.

     Odpověď
     • Proboha. Já nemám slov. Dějiny přece nezačaly s Carlem Linné. Ty ses také nepodíval na video, které jsem dala výše, viď?
      Kde jsem napsala, že slovo úžas je od užovky? Já napsala, že jeho původ je do dnešní doby schován ve slově „užovka“.
      A protože „úžas“ v minulosti znamenal také „had“ tak ten pozůstatek se objevil dnes v názvu hada…
      Takže, aby ti to bylo jasné úžas= had…Kdysi to znamenalo jedno a totéž…
      Jenom ti, kteří pracují na našem zničení se nám snaží zmatením pojmů namluvit, že slovo „úžasný“ nese pozitivní konotace…
      O tom se tady ví už léta, a teď tuto už vyřešenou záležitost zase z neznalosti nastoluješ…

      Odpověď
      • Milá Aksal, já nic nenastoluji, prostě jsem zmínil fakta. Slovo úžasný má prostě již staletí svůj dnešní význam, jiný než kdysi před staletími, vyvozovat z vývoje toho slova touhy kohosi po našem zničení, považuji za kouzelnou fantazii a to je vše.
       A původ slova ? Lidé si někdy v 18. st. kdy se tvořila česká taxonomie zvířat asi těžko vzpomněli, že kdysi před staletími slovo úžas vyjadřovalo úlek, a proto jakousi záhadnou přesmyčkou užovku nazvali užovkou…
       Abyste neřekla, že na vás střílím od boku, tak jsem poctivě pátral, ale nikde jsem nenašel, že by slovo úžas někdy znamenalo i had. Dokonce jsem zjistil že staročeština ani slovo had neznala, znala slovo hádek, ale žádné spojení hádek a úžas jsem nenašel.

       Odpověď
       • Nenašels proto, žes hledal jen v omezené množině. Já to našla a i jsem to sem dala na podporu mého tvrzení. Podle toho, že stále trváš na svých tvrzeních a opakuješ, že jsi úžas a had (zmije) nikde nenašel jako rovná synonymá, znamená, že ses na přiložené video nepodíval, nebo podíval a zjistil, že nerozumíš rusky, tak jsi to „zabalil“…
        Víš náš jazyk patří mezi slovanské jazyky a proto je potřeba staré věci hledat tam, kde jsou největší a nejméně překroucené zdroje a to je v ruštině… V anglosaských zdrojích toho moc nenajdeš…

        Odpověď
        • No, hledal jsem Aksal, hledal, i tam kde se české slovo hlavně hledat má, to jest ve slovníku staročeštiny, výkladovém slovníku českém apod., protože i pokud teoreticky má kořen v ruštině, tak to věrohodné zdroje uvedou…Nikde nic.
         Na to video jsem se podíval, dokonce našel i místo, kde mluví o zmiji, nikoliv o vaší užovce…Nebo jsem to přeslechl ? Moc ke své hanbě ruštinou nevládnu, zejména, tak si pouštím titulky.
         Takže vlastně nevím, jak jste na tu užovku přišla, u nás se jí tak neříkalo nejméně do 19. století, slovo úžas ve smyslu leknutí se v té době už dávno používalo v „pozitivní konotaci“ jak učeně říkáte.
         Na druhou stranu je to pro mne čistě akademické, nijak mne to netrápí a i nadále si budu myslet, že úžas s užovkou nesouvisí, že ta skutečně jednoduše souvisí s tvarem těla, a vy si budete myslet opak.
         Souhlasíte ?

         Odpověď
         • Tvým základním omylem je, že čeština vznikla nezávisle na ruštině a ostatních slovanských jazycích. Ale ono je to naopak. Všechny jazyky na Zemi mají původ z jednoho jazyka a tím jazykem je staroslovanský jazyk. Vše ostatní je jenom odvozenina. Nejvíce ze staroslovanského jazyka se zachovalo primárně v ruštině. Takže hledat původní smysl slov nedává smysl hledat ve zdrojích 100 let starých, ale mnohem mnohem starších, tj. ještě předkřesťanských na našem území. Jelikož právě v té době nám byla vnucena latinka a změněn původní smysl slov… Slova to nejsou jenom písmena sestavena v určitém pořadí, ale každé slovo je zároveň kódem s určitým významem…
          Ale nechci až tak hluboce rozvíjet tuto tezi, jelikož ti chybí informace a z toho důvodu u tebe ještě nepřišel čas k diskusi na toto téma. Možná někdy přijde a možná tě to úplně mine…
          Teď, když jsi přiznal, že ruštinou moc nevládneš a si zřejmě v tom případě omezen jen na ostatní zdroje, nevidím teď smysl v další konverzaci pokračovat, jelikož se často odvolávám na zdroje, které nemáš možnost dostatečně nastudovat a vstřebat…

          Odpověď
          • Sanskrt je tím původním jazykem, a nejpodobnější zvučně je mu pokud vím Čeština. S písmem je to jiné, ale jazyk tak jak zní…

           Odpověď
           • Sanskrt je druhá větev… Ale základ je jen jeden…

            Odpověď
            • Beru, chápu že Rassa Slava byla první dnešní doby a nepopírám to.

           • Sanskrt a čeština mají i v dnešní době neuvěřitelně mnoho stejných nebo podobných slovních základů. Porovnávací seznam byl na Dýmající zrcadlo.cz
            I v takové řečtině se dochovaly praslovanské základy – Thiera(díra – místo kde moře pohltilo zemi), Santoriny- cintorín (místo kde bylo pohřbeno mnoho lidí při přírodní katastrofě..).
            Němčina – Deutsch – doč (dcera – příbuzný národ) …atd.

            Odpověď
          • Jinak pokud vím tak základní nejsou ani slova ani písmena ale slabiky.

           Odpověď
          • Budete mít pravdu Aksal, k pochopení vašich úvah ( v tomto tématu) jsem třeba opravdu ještě nedospěl. Ale spíše si myslím, že mě to už mine.
           Jen si dovolím přesto připomenut maličkost – kdo se zabývá pátráním po původu slov, tak by měl vědět i to málo co vím i já, třeba že staročeština není stará 100 let, ale datuje se zhruba od 11. do 15. století (to jen k tomu slovníku staročeštiny – mému mj. zdroji)…

           A vlastně ještě jednu maličkost (já vím jsem nemožný, berte to tak prosím, takový Poirot – bazíruji na přesnosti a skleničky musí být v zákrytu) – latina nám, nebyla „vnucena v předkřesťanských dobách“.
           Latina se prostě prosadila (jistě mocensky, ale tak to chodilo vždy) právě v dobách křesťanských v 10. století.
           Ať se to komu líbí nebo ne, prostě zvítězila jako liturgický jazyk a latinské písemnictví se u nás prosadilo.
           Tradice staroslověnštiny pak pokračovala na Balkáně a Kyjevské Rusi. Aspoň tak to popisuje historik Vondruška či Hora.
           S tím nic nenaděláme. Jsou to naše dějiny, tak se tvořil náš jazyk, naše země, naše kultura, naše historie…

           Odpověď
           • Možná jsem se špatně vyjádřila, že jsi nepochopil, ale myslela jsem to tak, že staroslovienština tady vládla v předkřesťanské době a až s nástupem křesťanství nám byla vnucena latinka…
            Co se týče současných historiků. Je to jen námezní síla současné vládnoucí elity biblického projektu. Vycházejí z falešných faktů a tím přicházejí k nesprávným závěrům…

            Odpověď
            • PS: Ještě bych navrhla, pokud tě tato problematika zajímá, podívat se na video Ivaška, na které jsem tady dnes dávala odkaz (rozbor Bukvice). Je to se slovenskými titulky. Tak jako ZÁKLADNÍ informaci toho o čem tady mluvím bys dostal…

            • „Co se týče současných historiků. Je to jen námezní síla současné vládnoucí elity biblického projektu. Vycházejí z falešných faktů a tím přicházejí k nesprávným závěrům…“
             Jasně, váš názor, váš pohled.
             (Ale ona ta tradice nepokračovala na Balkáně a Kyjevské Rusi, jak zmiňují ? )
             Jen nevím z čeho pak čerpáte data. I to video, které jste odkázala, to také může být jen dílo „námezdné síly součané vládnoucí elity „…
             Nebo uznáváte jen data, která zapadají do vašeho pohledu na svět ?
             Já jsem založením skeptik, racionálně založený a dávám jen na doložená skutečná fakta. Ať v historii či někde jinde.
             Nemyslím, že by písemné zdroje historických análů, veškeré zachované písemné dokumenty, archeologické vykopávky, koneckonců i zdroje lidové slovesnosti, literatura, práce stovek historiků atp., mohly být od počatku falšované.

            • Ne Aksal moc děkuji, pro mne je to škoda času. Mne z historie zajímají především obyčejné věci, jak lide žili, jak jedli, jak bydleli, konkrétní události, příčiny a následky, prostě reálie.
             Takže přece jen dám raději na odborníky historiky u kterých ty informace naleznu.

   • Milá Aksal,
    ja predsa nie som proti zachovaniu negatívnej role čertov (a iných podobných bytostí) v rozprávkach, a takisto odmietam relativizovanie dobra a zla, predovšetkým pokiaľ sa jedná o deti.
    To čo si vravela o Babe-jage, je v podstate zhrnuté aj na wikipedii:
    https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%91%D0%B0%D0%B1%D0%B0-%D1%8F%D0%B3%D0%B0
    Mne sa však to jej démonizovanie nezdá…
    Jednak vychádzam z toho, že aj naši predkovia žili v davo-elitárnej spoločnosti. Možno mali našliapnuté k spravodlivej spoločnosti, ale nedospeli k nej. Buď žrečeská múdrosť nebola zdielaná všetka s členmi spoločnosti, alebo robili inde zásadné chyby, keďže Slovanské národy sa podarilo tak rozdeliť a takmer zbaviť identity (stali sa predmetom dopustenia).
    Všetky pseudonáboženstvá robia tú vážnu vec na prvej priorite, že zablokujú ľuďom kontakt s Tvorcom, tým že presmerujú ich vedomie na pseudoBoha, alebo pseudoBohov – na modly (fyzické alebo egregoriálne), ktorým dajú vlastnosti nie najlepšieho človeka (navyše morálne rozpolteného, aby ovečky boli z toho v rozpakoch, a preto závislé na vykladačoch „pravdy“), a nahradia nimi Stvoriteľa. Za takéto modly jednoznačne považujem židovského a kresťanského JHW, Alah – v predstavách islamských fanatikov, indické božstvá a tiež budhistické predstavy osvietenia bez Boha. U Slovanov tiež nebolo normálne, že mali toľko božstiev, ak je pravda a neprekrútené to, čo sa o nich zachovalo…
    A taktiež, Slovania boli následne prevalcovaní okupačnými nepriateľmi ich zemí, takže nie je vylúčené, že nepriatelia skomolili a prekrútili ich filozofiu, ich videnie a chápanie sveta, tak že zo Slovanských hrdinov spravili vyvrheľov, a z vyvrheľov hrdinov.
    Nezdá sa mi normálne, aby baba jaga bola na jednej strane ľudojed (čo pojedá malé deti), a na druhej strane múdra žena spojená s prírodou, čo radí bohatierom a jej dcérou je Vasilisa premúdra, žena s veľkým „Ž“. Ako môže mať baga jaga jedno dieťa draka, a druhé skvelý prototyp Človeka-Ženy.
    Skôr mi to pripadá, že je to ďalšia biblická klebeta na volchvov, koldúnov – múdrych ľudí spätých s prírodou – biblickí uzurpátori vnútili uchvátenému národu pocit viny a predstavu, že ich predkovia boli divosi, bosoráci a strigy. Presne tak, ako démonizovali veľké osobnosti Ruska a „Veľkými“ nazvali svojich okupačných panovníkov, nerusov, alebo zradcov. Proste židovina. Presne tak sa v 90-tych rokoch snažili natlačiť nám všetkým do hlavy, že minulý režim bol symbolom všetkého zla (ktoré ale páchali oni sami – trockisti).
    Z minulosti si treba zobrať to dobré, a povedomie zlého pre poučenie a prevenciu… To sa ale nedá, ak človek nebude dôkladný v skúmaní a analyzovaní aj starých matríc vlastným alebo kolektívnym rozumom. Pri automatickom preberaní názorov od autorít hrozí, že človek prepašuje do svojej mozaiky aj defekty, a jeho pohľad na svet prestane byť objektívny. Súčasná spoločnosť nie je mravná, preto s informáciami treba zachádzať opatrne a pozorne.
    S matricami to nie je tak celkom priamočiare, ako by sa mohlo na prvý pohľad zdať. Rozprávky na vyformovanie Ľudskosti nestačia. Dieťa si formuje svoju mravnosť už v rannom veku (ešte kým začne rozprávať), a v rozprávkach si nachádza hrdinov aj podľa vlastnej, už sformovanej etiky. Rozprávky nenahradia rodičovský osobný kontakt s deťmi, komunikáciu, z ktorej sa jednak dozvieš, ako ono veci vníma, a môžeš dopomôcť pochopiť veci adekvátne, a možno aj zmúdrieť sám.

    Odpověď
  • K debate o sanskrite vs. ruština by som sa podelila o veľmi zaujímavý úryvok z knihy I. Jefremova – Hadie srdce, str. 39.
   „Ukázalo sa, že polozabudnutý starobylý jazyk sanskrit je konštruovaný najlogickejšie, a preto sa stal základom sprostredkovacej reči pre prekladové stroje. Uplynul pomerne krátky čas, a zo sprostredkovacieho jazyka sa sformoval prvý svetový jazyk planéty, ktorý od tých čias prekonal ešte mnoho zmien. Západné reči nemali dlhého trvania. Ešte kratší život mali mená prevzaté z náboženských tradícií a z celkom cudzích, odumretých jazykov.“

   Odpověď
  • Myslím, že bychom se mohli všichni shodnout na nejstrašlivější pohádkové postavě, která se vyskytuje v ruských pohádkách, KOSTĚJ NESMRTELNÝ. Z toho jsem byla úplně bez sebe, jako malá. Myslím, že ten by taky potřeboval více rozebrat. Někomu pomůžete, dáte mu napít a on vás za to chce zabít. Je to možná velmi aktuální, protože to, co se děje momentálně v Evropě se tomu velmi podobá. Zkusili byste si vzít domů ubohého islámského emigranta?

   Odpověď
   • Podle některých ruských zdrojů symbolizuje Kostěj Nesmrtelný nějakou nebezpečnou zbraň, která byla v minulosti na lidstvo použita

    Odpověď
   • Podľa mňa je to GP.

    Odpověď
    • Pokud je pravdivá existence Tartárie a teorie o způsobu její likvidace(Myšlenkyočemkoliv.cz) tak Sibiř musela být v možná ještě nedávné minulosti něčím nejspíše sežehnuta – to by byla ta zbraň v rukou GP. A je dost dobře možné, že ji GP použil už minimálně jednou v dávnější minulosti – staroindické eposy o „hvězdných válkách“ bohů a tato „technika“ se uchovala v paměti přeživších jako Kostěj Nesmrtelný
     Jméno by zasloužilo rozbor – KOSTěj – populace spálená na kost, Nesmrtelný – „bohové“ byli nesmrtelní, ti co tuto techniku ovládali?

     Odpověď
     • A co jednoduše nekompetentnost řídících kádrů, jež nebyli schopni (nechtěli) odpovídat na nové (politické) výzvy?

      Staří Slované zdaleka nebyli ztělesněním ideálu společenského zřízení, leč v mnohém byli pravděpodobně dál než my teď.

      Odpověď
     • Kostěj, smrtka, kostlivec, viz vojsko „kostlivců“ v galaktické válce o tuto planetu. Jednom z mnoha vyjádření téže matrice zotročení/vyhubení/nahrazení lidstva.
      Postava Kostěje je (podle mého názoru) znázorněním těchto „kostlivců“, odrážeje tak stejnou matrici kterou tady řešíme s GP/Kostějem.
      Pohádka měla zachovat vzkaz o této nedořešené matrici aby bylo lidstvo připraveno až se bude její projev opakovat.

      Nezapomínejte že nedořešené matrice se opakují, jen s jiným zastoupením, na jiném místě, třeba tisíckrát. Kostěj bezsmrtelnyj tedy jako postava může být o tisíce let starší než nějaký GP, avšak pracoval proti lidstvu Matky Zemlji Tary podle stejné matrice jaká byla popsána ve zkazce/vzkazu budoucím.

      Odpověď
     • Adina, skús si prečítať toto : https://www.tartaria.sk/hladanie/vyslo-inde/as-gard/391-sfery-vplyvu-3, možno ďalšia skladačka.

      Odpověď
     • Podľa rozprávok je akože nesmrteľný a poraziť ho možno len zlomením ihly (koncepcia), ktorá je vo vajci, vajce v kačici, kačica v sklenenej debne(egregor), debna na veľmi starom dube(starý národ – Egypt, Atlantída)… Takéto námety sa v rozprávkach opakujú. Na základe tohto súdim, že je to GP.

      Odpověď
      • Určitě, je Koščej je GP…

       Odpověď
       • Oracle 911 19.11.2017 o 18:35

        A GP je zas informačná zbraň namierená proti ľudstvu. Otázka je: kto ju namieril?

        Odpověď
        • Toto si už videl…http://leva-net.webnode.cz/products/motivace-globalniho-prediktoru/,
         je to len časť.

         Odpověď
         • Oracle 911 19.11.2017 o 18:54

          Odkaz som videl, a moja otázka bola rečnícka…

          Odpověď
        • Čili KDO? tady skutečně má ten zlý záměr s lidstvem pokud je GP, jak ve videu níže říká Věličko, periferií Satana

         Odpověď
         • Pardon – „ve videu výše“

          Odpověď
         • což by vedlo k tomu že GP vychází z objemnější protilidské matrice, která se realizuje poslední 3000 let tímto způsobem.

          Odpověď
          • Oracle 911 19.11.2017 o 19:08

           Ani vládcov a ľud Atlantídy nezachvátil šialenstvo len tak…

           Odpověď
           • Rozbroje a šílenství Atlantidy měly dle některých zdrojů původ v tom, že Atlanťané jistí si svým blahobytem a vyspělostí dovolili jiné rase přišedší z vesmíru, aby se na jejich ostrovech usadila. Byla to Rudá Rasa.Nově příchozí laskavou nabídku přijali, ale po čase už jim nestačil azyl a soužití a chtěli vládnout. Tehdy začala tragédie Atlantidy. Docela bych řekla „Ó jak nadčasové poučení z minulosti“

            Odpověď
            • Korumpování vlády Antlanů. Infiltrace. Jinak ale jestli tím poučením z minulosti mislíš migranty, tak problém nebyl v žádných hordách nevzdělaných příchozích. Šlo o infiltraci jejich vedení korupcí výhodným obchodem, jestli jsem to dobře pochopil.

             Jinak třeba GP se náramně hodí, že když už se o těch společenstvích dozvíme, tak zbaštíme že se zničili sami. Podle všeho proti nim byla vedena stejná forma agrese jako dnes od GP, jen asi méně sofistikovaná. Ony ty války proti lidstvu se opakují pořád dokola, jen se stávaly v dějinách stále méně a méně zjevnými. Tedy první války proti lidem byly horké války, u Antů to byla třeba korupce, u nás už jsou to podvědomé matrice, čili stále a stále sofistikovanější a dlouhodobější útoky.

             A ono pořád ty Slávy ne a ne zbavit Slávy.

             Tedy, nijak tím nevyzdvihuji návrat ke starým tradicím a zahození všeho nového, jen je dobré si uvědomit jak dalece jsou dějiny protkány jedním a tím samým problémem, závistí Slovanům, Rusům, Bílým… a chutí je smazat z povrchu Zemlji.

            • A dodávám, Slované tehdy dobře viděli co se stalo Antům, a proto další útok musel být zase sofistikovanější, a tak ten další kdo vstoupil do protilidské matrice, vytvořil GP/Biblický projekt zotročení lidstva, všech barev které by mohly nést čisté geny původních vzorů lidství.

   • Niekde píšu, že existuje podobnosť/paralela medzi koščejom a biblickým samsonom. U Samsona, ak sa na neho pozrieme očami filičtíncov, nie hebrejov.
    - lotor aj obeť.
    - obaja vládnu nad ľudom.
    - Majú neobyčajnú silu ukrytú v inom predmete (u Samsona vo vlasoch (podobne ako Černomor v brade))
    - berú si ženu z iného národa.
    - nemožno ich zabiť klasickým spôsobom.
    - obaja prezrádzajú tajomstvo svojej sily žene, ktorú si uniesli.
    - obaja sa dostávajú do zajatia a oslobodzujú sa vďaka neobyčajnej sile.

    Koščej je nezraniteľný, lebo má dušu oddelenú od tela a vloženú v inom predmete (podobne ako Valdemortové horcruxy v knihách Harry Potter). Jeho duša je na konci ihly, ihla vo vajci, vajce v kačke, kačka v zajacovi, zajac v truhlici, truhlica v reťaziach zavesená na vysokom dube, dub rastie na čiernej hore (ktovie podľa čoho má meno trpaslík Černomor v Ruslanovi a Ľudmile) alebo ďalekom ostrove Bujane.
    Nadľudskú silu mu dáva voda (symbol informácií, v hebrejčine Mim).

    Nech už je ktokoľvek, z daného vyplýva, že poraziť ho nemožno priamo, konfrontačne, ale len nepriamo – cez jeho „achylovú pätu“.

    Odpověď
    • Trochu mi to pripomína dnešný hon na sion.
     Podobne ako kočšej, aj židia vládnu svetu… No žiadne pogromy, ani ten finálny ho nemôže zničiť, pretože koščejova sila a život sa skrýva na čarovnom ostrove (ostrove mágie, znacharstva) kde je zdroj ich sily, života, schopný zrodiť nových „židov“. Reč je o okultnom zákulisí, GP, superskrytom pred očami smrteľníkov.

     Ono nie je nutné GP ničiť. Lebo rozbehnuté procesy treba riadiť, a ak pasažieri v autobuse nie sú spokojní s vodičom „hulvátom a kaskadérom“, tak jeho odstránenie bez okamžitej zámeny vodiča situáciu len zhorší…
     Stačí aby sa objavil, nový pozitívny Koščej, múdrejší a mocnejší… A na pozadí gramotnejšieho riadenia stratí to staré riadenie moc a silu.
     Súbornosť nepotrebuje horcruxy, má dušu v celom svojom tele, v každej bunke, a dokáže regenerovať každú končatinu, každý orgán ako hydra… Jeden úd odsekneš a na jeho mieste vyrastie nový… Zotneš hlavu, narastie nová, možno ešte múdrejšia.

     Odpověď
     • „Stačí aby sa objavil, nový pozitívny Koščej, múdrejší a mocnejší… A na pozadí gramotnejšieho riadenia stratí to staré riadenie moc a silu.“ – to u nás dneska sedí na Babiše. Jeví se nyní jako o něco málo lepší Koštěj než ti předchozí, ale i jeho bude potřeba brzy nahradit, pokud nedostane rozum nebo jej Zeman nepřiskřípne. Necháme se překvapit.

      Odpověď
      • Záleží jak se bude dál vyvíjet „vyhnití liberalismu“ v Čechách a na Slovensku.
       Myslím si že dokud nevyhnije v našich hlavách, nebude mít žádný politik moc prostoru pro zlepšení.

       Možná i proto jsou pořád podporovány ty liberální směry, musí to vyhnít aby už nikdy nikoho nenapadlo zavádět takové západní hovadiny. Proto bylo potřeba nechat to tu vyřádit na plný koule, před 89tým tady po tom lidi volali, byli už naočkovaní západem až až a nebylo podle mne cesty zpět než to sem pustit a nechat to vyhnít vyžitím. Víme jak se zbavit nějaké ideologie, ne? Postavit se do čela a zrealizovat to dvakrát tolik.

       Odpověď
      • semitu Koščeja (židovstvo) a iných vyvolených adeptov na globálne riadenie treba, hlavne, nahradiť súborným ľudstvom s adekvátnou mravnosťou a znalosťami… Z neho vždy budú vyrastať potrebné riadiace centrá, štruktúry, spoločenské inštitúty. Nie iba z „elít“ ako dnes, ale zo všetkých predstaviteľov ľudstva.

       Odpověď
       • Ale ono se to pomalu už v jedné zemi formuje. Nepřímo se to tom zmiňuje i poslední Pjakin, že i to byl důvod neuskutečnění se oficiální schůzky ve Vietnamu. Sice to nebude přes noc, ale jde to tím správným směrem, což je velmi pozitivní.

        Odpověď
        • Ještě mimo téma dodám k Pjakinovi: to, jak mluvil o Zemanovi bez jakékoliv zmínky o jeho funkci a zemi působnosti, velmi hladí na duši. Automaticky tím dává najevo, že Zeman je celosvětově známá osobnost a netřeba říkat víc. Pro každého, kdo se zabývá globální politikou, je samozřejmost a snad i nutnost jej znát.

         Odpověď
  • Škoda, že jsem tu debatu nečetl – nestíhám.

   Dodám jen, že z pohádkových motivů se mi líbí nejvíce ten, že: Až nám bude nejhůř, Láska pomůže.

   Odpověď
 21. Hezký důkaz toho, že Putin zná KOB a řídí se jí.

  https://cz.sputniknews.com/svet/201711046228719-Putin-tri-nejdulezitejsi-vlastnost-clovek-budoucnost/

  Odpověď
  • A já se dnes dozvěděl, že Putin zabíjí lidi a v Rusku je totalita. :)

   Odpověď
 22. Kto je pani Vítová?

  http://www.novarepublika.cz/2017/11/co-se-vlastne-stalo-v-rijnovych-volbach.html

  Odpověď
  • Paní Vítová zapomněla ještě na moc ideologickou, která je pod mocí konceptuální…Ale i tak dobrý, vysvětlující článek…

   Odpověď
  • Parlamentní listy jsou přesnější … uvádí v titulku ČSNS
   (Kdysi byla místopředsedkyní v Národní demokracii).

   P.S. V ČSNS se zeznamují s KSB přes dalšího jejich kandidáta a z tohoto hlediska jsou zajímaví … byť ve volbách dostali jen 1500 hlasů.

   Odpověď
   • Zdroj toho článku odpovídá na tu otázku asi nejvíce
    https://www.aliancens.cz/single-post/2017/11/04/Co-se-vlastn%C4%9B-stalo-v-%C5%99%C3%ADjnov%C3%BDch-volb%C3%A1ch-a-co-to-je-konceptu%C3%A1ln%C3%AD-moc

    Odpověď
 23. Pjakin jednou přirovnal boj GP se Státní elitou k nějakému zvířeti, bylo to ve smyslu že GP vodí státní elitu za nos a vždycky jim dá falešné vodítko a v souvislosti s „Ruským“ vměšováním do voleb.

  Nevíte jak přesně bylo to přirovnání?

  Odpověď
  • Osel jdoucí za mrkví…

   Odpověď

Napsat komentář

*
*

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>