Mimo téma

Podepisování příspěvků: anonymní příspěvky nebo ty, které v poli jména/přezdívky budou mít titulek nebo jiný text, mohou být smazány. Příspěvky s nakopírovaným delším obsahem, který je dostupný na jiném místě, mohou být také smazány – v takovém případě uvádět pouze odkaz, případně pár vět, nikoliv celý text systémem copy&paste. První komentář nového uživatele se zobrazí až po schválení, další již hned.

 Obnoviť

 1. Proč mám pocit že sputnik čte naší diskusi? :-)
  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/201902209262361-Ceskoslovensko-Velke-Britanie-SSSR-Jan-Masaryk-Jiri-Valenta-SIS/

  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/201902219267031-babis-navsteva-bily-dum-westinghouse/

  Odpověď
 2. Rádio Regina /západ /,
  diskusia o zakladaní JRD ,nezachytil som priezvisko , myslím že dotyčný je zo SAV .po pesničke relácia pokračuje .

  Odpověď
 3. Ten chytrák Drahoš už ani neví co mluví, no teď se vysvětluje proč asi.
  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/201902209260422-senator-Drahos-prozradil-co-ho-spojuje-s-Kurtem-Cobainem-na-webu-se-mu-vsak-vysmali/
  Srovnávat se s feťákem kterému ustřelili hlavu brokovnicí, to je marketingový majstrštych.

  Odpověď
  • eM, děláš reklamu Drahošovi?

   Odpověď
   • chápu jak to myslíš, principiálně tedy ano, reálně nikoli protože i kdybych tu o něm psal každý den bylo by mu to k ničemu neboť pan doktor bublinka má podle mne politický vrchol dávno za sebou.

    Odpověď
    • Ano, máš pravdu, tedy krom toho vrcholu, on žádný neměl, je to jen hodně rozmazaný ….o.

     Odpověď
 4. Kolektív autorov na čele s Chazinom chystajú novú knihu s názvom „ZMEŇ HRU: staň sa autorom nového svetového poriadku“

  книга ИЗМЕНИ ИГРУ: стань автором нового мирового порядка

  Богатство – результат своевременных действий того, кто чувствует изменения и сам становится этими изменениями. Коллектив авторов – в лице эксперта-экономиста Михаила Хазина и авторов Евгения Хаты и Николая Люстигера, поможет вам оказаться на гребне новой технологической волны.

  На каких инновациях зарабатывать сейчас? Что на самом деле происходит в мире, в чем причины глобального кризиса и как в сложившихся условиях получить преимущество? Ответы в этой книге

  Odpověď
  • Už z názvu rezonuje elitářství. Na Chazina dost agresivní název, ale prozrazuje,za koho zřejmě kope. Že by nábor kádrů do komandy globalistů v RF?

   Odpověď
   • Chazin je podľa všetkého predstaviteľom globalistov-eurazijcov v Rusku. Je dobré si všímať ich aktivity. Zaujímavé je, že túto knihu sa rozhodli financovať cez crowdfunding. Očividne hľadajú premýšľajúcich a tvorivých ľudí, a v komunite boomstarter sa takí motajú.

    Odpověď
    • súhlasím, treba ich jedným okom sledovať a Chazin je zaujímavý v tom, že si mnoho pamätá z tých rôznych personálnych štruktúr, osobných previazaní…a hoci to mnohokrát samozrejme nie je extra potvrdené, niekedy mi to doplní istý chýbajúci diel. Napr. práve som dopočúval popri práci toto: https://www.youtube.com/watch?time_continue=14&v=2rrl4DVWvs4 je tam toľko malých postrehov na jednotlivé sovietske figúry… ale aj úvahy o tzv. čínskej ceste pre SSSR, a pod.(tá ja samozrejme teraz najskôr nezmysel, aktuálne to bolo, ak vôbec, v 60tych rokoch..)

     Odpověď
 5. Tady jen pro zajímavost, jak vidí úspěchy posledních třiceti let lidé v Bulharsku, dá se to případně použít někdy v diskuzích.

  http://outsidermedia.cz/po-triceti-letech-co-jsme-meli-a-co-jsme-nemeli-za-socialismu/

  Odpověď
  • Rada posielam poučné články,postrehy svojim spolupracovníkom mailom. Ale toto si ešte aj vytlačím,zarámujem a vyvesím v kancelárii. To čo vieme,je tu fantasticky spísané.

   Odpověď
  • Smutná inventura ,platí i pro nás.

   Odpověď
 6. Ruská centrální banka se vložila do případu Baring Vostok jako mediátor, píše FT.

  Zástupci centrální banky se dnes sejdou s dalšími akcionáři Vostochny Bank. Zadržený Michael Calvey, přes fond Baring Vostok vlastní 52.5 procent Vostochny Bank

  Odpověď
  • To je zřejmě rozkaz chazjajina. Domino efekt by asi přistál u regulátora CB RF, tak hasí v předstihu. Stále méně se mi načasování jeví jako náhoda. Doufejme, že je celá akce dostatečně vyfutrovaná, protože nelze vyloučit ani provokaci s cílem diskreditovat vyšetřující orgány.

   Odpověď
 7. Zúfalí ľudia robia hlúpe veci- Oriho článok
  https://oracle911blog.wordpress.com/2019/02/20/zufali-ludia-robia-hlupe-veci/

  Odpověď
 8. Je to podvádění. Navrátilová naštvala transsexuální sportovkyni, která dříve hrála za muže
  https://cz.sputniknews.com/svet/201902199250489-je-to-podvadeni-Navratilova-nastvala-transsexualni-sportovkyni-ktera-drive-hrala-za-muze/
  https://sport24.pluska.sk/fotogaleria/?foto=44736187_158137931811465_6288510831263284721_n.jpg&clanok=20967
  http://sport.tn.nova.cz/clanek/pred-6-lety-hrala-ms-muzu-ted-pro-zensky-tym-vystrilela-postup.html

  Odpověď
 9. Jak byste prosím odpověděli zvídavému člověku, kdo je Pjakin, a co je Fond konceptuálních technologií?
  Jedná se neziskovou organizaci financovanou z dobrovolných příspěvků?
  Díky

  Odpověď
  • https://fct-altai.ru/c/o-fonde/fond-kontseptual-nykh-tekhnologiy

   Odpověď
   • Díky, kde jsou prosím materiály FCT a VP SSSR v ruštině?

    Odpověď
    • http://dotu.ru/category/books/

     Odpověď
     • Děkuji, mám diskuzi s jedním člověkem, nedokáži ho přesvědčit, že Pjakin není autonomní jednotkou, ale je členem širší skupiny. Je prosím někde video kde je více členů VP SSSR nebo FKT ALTAI? Nebo nějaký konkrétní materiál?

      Odpověď
      • Pjakin asi není členem VPSSSR. Ale je členem FKT. Vede jeho krajinou pobočku.
       Občas je na videich vedle jefimova

       Odpověď
      • Najdeš to na youtube

       Odpověď
      • Je myslím třeba dodat, že (samozřejmě podle mého individuálního chápání) nejde v žádném případě o to, že je tu nějaká uzavřená , elitářská skupina s názvem „VP SSSR“, která nechce vzít nikoho dalšího „do party“. Jde o vytvoření nejefektivnějšího pracovního schématu, který KSB/DVTR popisuje jako „prediktor-korektor“. A lidé jako Pjakin jsou „členy“ (tím členem ale může být kdokoliv, nejedná se o nějaký klub) právě toho „skupinového korektoru“, který musí být do určité míry od prediktoru oddělen, aby plnil správně svoji funkci. Ty predikce, zapsané v „tlustých knihách“ musí totiž také nutně někdo kvalifikovaně testovat na společnosti a na Životě, aby zjistil jejich případné chyby a jejich adekvátnost Životu. Nejde přitom o žádnou vzájemnou hierarchizaci těch činností, tvoří jeden, nedělitelný celek.
       Nakonec, lze vypozorovat i zde, na příkladu součinnosti některých „pokročilých studentů“, že takový tandem – jedno zda vědomě či přirozeně – vytvořili. A sami pak, svým příkladem a osobní zkušeností, potvrzují správnost takového formátu.

       Odpověď
       • Dobrý popis.

        Odpověď
       • Putinovec 21.2.2019 o 12:41

        Není to žádný elitářský klub jen pro vyvolené.Dalo by se to klidně i popsat jako spolek zahrádkářů,kteří mají kladný vztah k životu a snaží se vypěstovat krásnější a vonavější květ,chutnější a zdravější ovoce a zeleninu pro potěchu sobě i všem ostatním.A to jak známo ve svém volném čase a bez nároků na nějakou odměnu.

        Odpověď
      • To je Tomáši podle mne kontraproduktivní, protože ten kdo se tě ptá hledá za Pjakinem „jménem jaké AUTORITY“ pan Pjakin hovoří. Ale on nehovoří jménem autority a obsah jeho sdělení není podmíněn tím KDO ho sděluje, ale CO je sdělováno a všude kde může apeluje na to aby informace nebyla sdělována s tím KDO ji sděluje. Tedy informace má být sdělována s tím jaká je a pokud někdo chce hledat rozpory nechť je hledá v informaci samotné a ne v původci informace, tedy autoritě která informaci sdělila.

       S nadsázkou mi to připadá jako hledat „KDO JE GP?“ nebo „Who is mister Putin?“. Neboli odraz naprosté příslušnosti davo-“elitárnímu“ chápání řízení/šíření informací.

       Odpověď
       • (neboli trochu s jistou měrou zdánlivé arogance by jsi měl kolegovi diskutérovi vysvětlit, že pokud se ptá na toto, nejde správným směrem a nikam ho to neposune).

        Odpověď
  • Autorský kolektiv píše knihy. Ty působí bezstrukturnim způsobem.
   Nejsou známi všichni členové.

   FKT působí strukturne… přednášky besedy vysílání

   Personálně je to částečně propojeno. Částečně nikoliv.

   Odpověď
   • To není úplně přesné, protože pořad O/O VVPjakina je bezstrukturní šíření informací, a knihy VP SSSR díky posvěcení v parlamentním slyšení a doporučením k zavedení ve všech sférách společnosti by mělo vyústit ve strukturní zavedení informace obsažené v knihách VP SSSR. Čili takto jednoduše jak jsi to naspal je to nepřesné a platí to pro knihy pouze obecně, a pro struktury fondu KT také pouze obecně.

    Odpověď
 10. Prichádza historická obrana viery: Kardinál Gerhard Müller hovorí o zmätkoch v Cirkvi, vytvoril preto “Manifest viery”
  https://www.hlavnespravy.sk/prichadza-historicka-obrana-viery-kardinal-gerhard-muller-hovori-o-zmatkoch-v-cirkvi-vytvoril-preto-manifest-viery/1673553

  Odpověď
  • Mozno obrana viery a mozno prve kroky k schizme. Podla mna b je spravne. Zatial by som to videl „v stadiu pokusu“.

   Odpověď
   • Taky mě připadá, že si kardinál začne hrát na trucpapeže. Možná se zopakuje v jiných podmínkách rok 1378 – zemřel císař Karel IV, a naplno vypuklo papežské schizma. Možná by kardinál mohl být i ten, který řekne: „Musíme těsně spolupracovat s Arménií a Ruskem, tam se tradice ještě drží …“.

    Odpověď
    • Oracle 911 19.2.2019 o 22:00

     To je celkom reálny scenár, otázka je len, že ako súčasný pápež zomrie…

     Odpověď
     • Vatikán priznal, že má tajné inštrukcie pre kňazov, ktorí splodili potomkov
      https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/502770-vatikan-priznal-ze-ma-tajne-instrukcie-pre-knazov-ktori-splodili-potomkov/

      Odpověď
     • Z hlediska KSB je to typická ukázka vnitřního mocenského sporu na 3.ideologické prioritě. Na 2. a 1. si tenhle článek historické biblické moci nedovolí vlastním sáhnout .
      Imitace sporu s cílem zachovat řízení pomocí nových nástrojů.

      Odpověď
      • Oracle 911 20.2.2019 o 9:21

       Áno, ale ja som zvedavý aké technické riešenie zvolí GP na presun a nakoľko bude to krvavé.

       Odpověď
      • To je asi pravda. Ale zdá se také, že oni už nejsou těmi, kdo řídí. Že už jen reagují na cizí řízení, dobíhají řízení vyšší. Třeba Zákonu času, ale nejen to.

       Odpověď
 11. Dobrodej 19.2.2019 o 9:43

  Výrobci montují do elektrospotřebičů „kurvítka“, speciální vadně součástky
  https://www.denik.cz/rodina/vyrobci-montuji-do-elektrospotrebicu-kurvitka-specialni-vadne-soucastky-20190211.html?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

  Odpověď
 12. Vítězslavk. 19.2.2019 o 6:54

  https://www.youtube.com/watch?v=qAhKKyorvQ0

  stálo by za přeložení,jak je historie protkaná ,i v ústním podání

  Odpověď
 13. V Británii chcú uznať alkohol za drogu
  https://www.biosferaklub.info/v-britanii-chcu-uznat-alkohol-za-drogu/

  Odpověď
  • Oracle 911 18.2.2019 o 21:11

   Toto nie je GP ale moslimovia…

   Odpověď
 14. V Rusku testujú prístroj na čítanie myšlienok
  https://www.biosferaklub.info/v-rusku-testuju-pristroj-na-citanie-myslienok/

  Odpověď
 15. Putinovec 18.2.2019 o 16:07

  Normálně bych se tímto bulvárem nezabýval,ale tady vystrkuje růžky skryté řízení proti genderu.https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Televize-Prima-vypustila-ohromujici-informace-k-utoku-na-mladeho-cernosskeho-homosexualniho-herce-570937

  Odpověď
 16. Čtyři z pěti kněží ve Vatikánu jsou gayové, šokuje nová kniha

  Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/kniha-vatikan-knez-homosexualita.A190213_141427_zahranicni_dtt

  Odpověď
  • GP jsou 100% gayové, Vatikán 4 z 5 gayové, bodejť by to netlačili lidem

   Odpověď
  • Srbská premierka Brnabićová je lesba, rozoberali sme tu nášho premiera… a o koľkých nevieme… RKC,… to čo nás Slovanov riadi?

   Odpověď
 17. Španielska loď nariadila gibraltárskym plavidlám opustiť britské vody
  V zvukovej nahrávke nedeľňajšej rádiokomunikácie podľa The Guardian počuť, ako posádka vojnovej lode plavidlám kotviacim pri Gibraltárskej skale prikazuje „opustiť španielske teritoriálne vody“. K incidentu boli privolané lode britského Kráľovského vojenského námorníctva.
  Gibraltárske úrady obchodným lodiam prikázali zostať. Hovorca britského zámorského územia Gibraltár incident podľa The Guardian opísal ako „bláznivé hry“, ktoré hrajú tí, ktorí neprijímajú nespochybniteľnú zvrchovanosť Veľkej Británie nad vodami okolo Gibraltáru uznanú celým svetom v Dohovore Organizácie Spojených národov o morskom práve.
  „Zdá sa, že niektorí príslušníci španielskeho námorníctva sú presvedčení, že si môžu dovoliť ignorovať medzinárodné právo,“ povedal hovorca.
  https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/502519-spanielska-lod-nariadila-gibraltarskym-plavidlam-opustit-britske-vody/

  Odpověď
  • Sáhib z viktoriánského Londýna promluvil : Na porušování mezinárodního práva měl přece vždy glejt jen anglosas. I když Španělsko také není bez másla na hlavě. Každopádně je v této důležité části západní Evropy zaděláno na mokvající a hnisající historický absces.

   Odpověď
 18. Otázky a odpovede č. 20 – Oriho článok
  https://oracle911blog.wordpress.com/2019/02/18/otazky-a-odpovede-c-20/

  Odpověď
 19. I Finové za války masakrovali Židy. Na Ukrajině jich povraždili šest tisíc

  Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/finsko-nemecko-waffen-ss-holokaust-vrazdeni-zide-druha-svetova-valka.A190211_144141_zahranicni_dtt

  Německo řeší zvony s hákovým křížem. Používají se i na den obětí holokaustu

  Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/nemecko-nacismus-druha-svetova-valka-adolf-hitler-zvon-svastika-hakovy-kriz.A190215_145733_zahranicni_dtt

  Odpověď
 20. RT píše: Ruská vlajka na katedrále v Salisbury: https://on.rt.com/9oia

  Anglické město Salisbury, které je spojeno s otravou ruského dvojitého agenta Skripala, se dnes probudilo do divného rána – z katedrály s věží vysokou 123 metrů vlála ruská vlajka.

  Odpověď
  • Zdravotni stav byvaleho GRU-oficira Sergeje Skripala se podle „The Sunday Times“ zhorsil.
   „Lekarsky je osetrovan doma“, prameni z britske tajne sluzby. Lekari se obavaji, ze by se nemusel uplne zotavit. „Samotna substance bude pravdepodobne z tela z vetsi casti vyloucena, ale ucinek muze byt dlouhodoby“, rekl Wayne Carter, vyzkumnik z Univerzity v Nottinghamu.
   Maria Zacharova, oznacila zverejnenou zpravu britskych novin jako priklad pro „kontrolovany unik. Dalsi dukaz pro prime propojeni mezi britskymi tajnymi sluzbami a medii“, napsala na sve oblicejove strance.
   https://de.sputniknews.com/politik/20190217324010916-fall-skripal-der-zustand-des-ex-doppelagenten-verschlechtert-sich-zeitung/

   Odpověď
 21. Ještě k tomu randálu https://ac24.cz/-/podivny-vybuch-otres-a-zablesk-v-oblasti-karvine-deje-se-neco-zvlastniho-na-cele-planete?redirect=%2Fweb%2Fac24%2Fuvod%3Fp_p_id%3Dcom_liferay_asset_publisher_web_portlet_AssetPublisherPortlet_INSTANCE_6LN4ieZ8eFrT%26p_p_lifecycle%3D2%26p

  Odpověď
 22. Zajtra v otázkach V. Moravce na ČT 1 a ČT 24 od 12:00 hod.:
  https://www.ceskatelevize.cz/porady/1126672097-otazky-vaclava-moravce/219411030500217/
  Pavel Telička /nestr./, místopředseda Evropského parlamentu
  Robert Fico /Smer-SD/, bývalý slovenský premiér, předseda strany
  Lukáš Macek, politolog, ředitel sekce Sciences Po v Dijonu, Francie

  -problematika společné kybernetické obrany v rámci EU, kauza Huawei
  -brexit – možnosti dalšího vývoje, situace ve Velké Británii, přístup Bruselu
  -francouzsko-německá smlouva, budování dvourychlostní Evropy
  -postavení zemí V4 v rámci EU

  Odpověď
 23. Rachel Johnsonová, sestra bývalého ministra zahraničí Velké Británie Borise Johnsona, se svlékla v přímém přenosu Sky News na protest proti Brexitu.
  https://cz.sputniknews.com/svet/201902169217942-Britanie-brexit-protest-televize/

  Odpověď
  • Síla. Symptomatické. Spousta poselství vyslaných v jednom okamžiku. Jedním z mnoha je třeba jasný signál tamější velké muslimské komunitě (navíc z jejich pohledu naprosto oprávněný), že se mohou legitimně zmocnit zdegerenované Británie a naložit s ní a jejími původními obyvateli po svém.

   Odpověď
   • Oracle 911 16.2.2019 o 13:16

    A kráľovská rodina onedlho utečie…

    Odpověď
  • „Brexit zanechává Británii nahou“. Rachel Johnson navazuje na Victorii Bateman. Vypadá to asi na nějaký nový britský brexitový folklór-viz. ekonomka z Cambridge Victorie Bateman: https://www.dailymail.co.uk/news/article-6696677/Naked-academic-Dr-Victoria-Bateman-centre-sex-discrimination-case-involving-husband.html

   Odpověď
 24. No to je silná káva.
  V Německu už vystěhovali seniora-pracovníka sociálních služeb aby měli kam umístit migranta.
  Radikalizace na plné obrátky.
  https://cz.sputniknews.com/svet/201902159213470-nemecko-senior-migranti-ubytovani-vyklizeni-byt/

  Odpověď
  • ,,Německý sociální pracovník (74), který pomáhal zvládnout příval migrantů v roce 2015, se musí vystěhovat z bytu, kde žil 24 let. “
   Takých mi nie je ľúto, takým to želám všetkým. Možno mu to urobili naschvál.

   Odpověď
 25. V N. Zámkoch budú vyrábať stravu pre moslimov, pôjde na export. Za projektom stojí luxemburská firma Novea Group, ktorá sa rozhodla spolupracovať s novozámockou spoločnosťou Novofruct SK.
  „Sme veľmi radi, že sme na Slovensku našli výrobného partnera s kvalitnou technológiou a vysokými výrobnými štandardmi, ktoré naša produkcia vyžaduje. Teším sa, že už v pomerne krátkom čase budeme môcť spustiť výrobu ovocných a zeleninových pyré pod vlastnou značkou Neyla, následne prídu na rad produkty s mäsom,“
  Špeciálne certifikované potraviny podľa štandardu halal predstavia v slovenskej expozícii na najväčšom potravinárskom veľtrhu na svete Gulfood 2019, ktorý sa začne v nedeľu 17. februára v Dubaji v Spojených Arabských Emirátoch.

  https://spravy.pravda.sk/ekonomika/clanok/502324-v-n-zamkoch-budu-vyrabat-stravu-pre-moslimov-pojde-na-export/

  Odpověď
  • Tlačí a podsouvají to sem všemi možnými způsoby

   Odpověď
 26. Přísně tajné dokumenty EU a NATO v Kremlu? Přední belgický špion prý donášel Rusům

  https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/prisne-tajne-dokumenty-eu-a-nato-v-kremlu-predni-belgicky-sp/r~6206606a310b11e98c840cc47ab5f122/

  Odpověď
 27. Navzdory ekonomické vědě…- byl v Rusku zaznamenán rekordní růst HDP
  https://poznamkypanabavora.wordpress.com/2019/02/15/339-navzdory-ekonomicke-vede-byl-v-rusku-zaznamenan-rekordni-rust-hdp/

  Odpověď
 28. Šokující a detailní. Kniha, jež odhaluje dosud nepředstavitelnou úroveň homosexualitu v samotném nejužším kruhu církevního státu, vychází najednou ve dvaceti zemích příští týden.
  Zaujalo mě příjmení autora:Martel

  Zdroj: https://eurozpravy.cz/zahranicni/eu/249206-prohnila-cirkev-kaze-celibat-praktikuje-zvrhle-pomery-badatel-odhaluje-tajemstvi-vatikanu/

  Odpověď
 29. Křetínský a Tkáč si kúpili legendárne francúzske magazíny
  Česká mediálna skupina Czech Media Invest (CMI) dokončila prevzatie väčšiny známych francúzskych časopisov, ktoré doteraz vydávala skupina Lagardére.
  https://spravy.pravda.sk/ekonomika/clanok/502283-kretinsky-a-tkac-si-kupili-legendarne-francuzske-magaziny/

  Odpověď
  • Oracle 911 15.2.2019 o 12:53

   Patrí do rubriky globálna politika, lebo formovanie francúzskej verejnej mienky prejde pod české riadenie a zbytok si domyslíte…

   Odpověď
   • malý krok pro člověka… :-)

    Odpověď
 30. ROZHOVOR „Prohřešků je celá řada, ale obzvláště zarážející je, proč je neřešil a neřeší ani jeden ze tří odpovědných orgánů: vedení ČT, Rada ČT a Poslanecká sněmovna,“ komentuje veřejnoprávní médium plukovník v záloze Jiří Wagner, který působil jako zpravodajský důstojník v ozbrojených silách a nyní se věnuje analytické činnosti-provozovtel stránek EXANPRO
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Vedeni-CT-Rada-CT-Snemovna-Proc-to-nikdo-neresil-Byvaly-zpravodajsky-dustojnik-predklada-konkretni-prusvihy-CT-v-oblasti-zpravodajstvi-Je-toho-opravdu-mnoho-570486

  Odpověď
 31. Trump se spravil. Při poslední zdravotní prohlídce se ukázalo, že se spravil o 2 kila a váží 110,22 kg.
  Zajímavá čísla, i když lékařská zpráva je v librách 243 p = 11,022 kg.
  https://twitter.com/dimsmirnov175/status/1096307987235422208
  https://www.whitehouse.gov/briefings-statements/memorandum-physician-president-2/

  Odpověď

Napsat komentář

*
*

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>