Mimo téma

Podepisování příspěvků: anonymní příspěvky nebo ty, které v poli jména/přezdívky budou mít titulek nebo jiný text, mohou být smazány. Příspěvky s nakopírovaným delším obsahem, který je dostupný na jiném místě, mohou být také smazány – v takovém případě uvádět pouze odkaz, případně pár vět, nikoliv celý text systémem copy&paste. První komentář nového uživatele se zobrazí až po schválení, další již hned.

 Obnoviť

 1. Vyšly staré učebnice Logiky a Psychologie – rusky
  https://rassvetbooks.com/

  Odpověď
 2. Vandalové o víkendu nastříkali červenou barvu na sochu Kryštofa Kolumba v San Franciscu na ostrově Providence. Na soše se objevil nápis „Zničte všechny památky genocidy a zabijte všechny kolonizátory.“
  https://prima.iprima.cz/zpravodajstvi/video-socha-objevitele-ameriky-kolumba-se-zbarvila-do-ruda

  Odpověď
 3. Putinův „kuchař“ Prigožin je údajně mrtvý, jeho letadlo se zřítilo v Kongu

  Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/jevgenij-prigozin-rusko-vladimi-purin-vagnerova-soukroma-armada-trolli-farma-pterohrad-smrt-pad-leta.A191014_115008_zahranicni_dtt

  Odpověď
  • https://www.unian.net/world/10718874-v-seti-soobshchili-o-smerti-povara-putina.html

   Odpověď
 4. Mel bych dotaz, kdyz jsem pred par lety kupoval svuj Mini-bytecek tak jsem notari poslal o 5000Kc vic nez pozadovanou cenu/ v pripade, ze by byly extra vydaje.
  Po podepsani smlouvy jsme se dohodli, ze penize se pouziji pri dalsi koupi zahrady…ktera se ale nekonala a ani nebude…
  kdyz jsem ho ale vloni navstivil tak se k tomu moc nemel a pozadal mne o cas, ze se na to podiva… 6 mesicu pryc a ani zminka…..vim, ze existuje nejaka komora advokatu kde se mohu odvolat ale nechci zbytecne delat ,,humbuk.Nevi nahodou nekdo jak na to?
  pri vyhranem sporu jde okamzite 10% Hoxovi na podporu zdejsiho Webu.
  Predem dik za navrhy

  Odpověď
  • notáře ,bych ještě jednou upozornila , aby mě peníze zaslal na účet, pokud by tak neučinil , napsala bych mu doporučený dopis s vrácenkou , kde bych mu oznámila , že má poslední možnost finančního vyrovnání mimosoudní cestou . Mě to před léty poradil právník v podobném problému a pomohlo to. Jinak nikdy bych při žádné koupi nemovitosti nedávala advokátovi ,nebo notáři peníze k uložení.Popřípadě mu ještě v dopise můžete oznámit, že jeho chování oznámíte příslušným orgánům.

   Odpověď
   • Tak advokátní či notařska úschovna je běžný nástroj, který např. Při koupi pozemku je užitečný, kupující vloží peníze k notáři a za předpokladu, že je vše v pořádku a převody vlastnických práv atd. Přejdou na kupujícího. Tak notář či advokát uvolní peníze na účet prodávajícího.

    Odpověď
    • dávala jsem při prodeji a koupi , vždy peníze radši do bankovní úschovy .

     Odpověď
     • Já mám s advokátní úschovou při koupi nemovitosti dobrou zkušenost, ne každá banka umí provést v takovém případě úschovu peněz, ač jí avizuje.

      Odpověď
   • Pokud nešlo o provizi, znovu bych se advokátovi připomněla, ale určitě písemně, i kdyby třeba jen mailem, abych měla jeho odpověď doložitelnou. Zatím bych postupovala smírněji. Jde o to dostat peníze zpět, ne jít za každou cenu do sporu. Je na tyto peníze nějaký doklad? Do mailu nebo dopisu bych zrekapitulovala děj, jak probíhal, případně přiložila smlouvu s advokátem a přehled výdajů a plateb.

    Odpověď
 5. Hoj…tesim se na komenty blbecku na mainstreamu, jestli to radeji nezamlci: dnes v 20.00 davali na Prima Zoom dokument o Cernem mori. 1.dil – ruska cast. …no a jak to zacalo? No preci Krymem! Hezky zpracovane a bez dementniho protiruskeho patosu. Tak nejak nam nasi lidskopravnico ztraceji pudu pod nohama dokone zapadne od nasich hranic :-))

  Odpověď
 6. online cestovné poistenie pre NERODINY!!!!!
  https://www.facebook.com/photo.php?fbid=539669140180816&set=a.114142406066827&type=3&theater&ifg=1
  Wustenrot a ich zvrátenosti

  Odpověď
  • Tahle komunita by měla velmi spěšně zahájit ústupový proces z veřejného prostoru. Jinak směřuje bezpečně k roli obětního beránka . Kdy ? Až výbušná směs sociálního napětí v záchodní Evropě dosáhne bodu vznětu . Vždy se hledá hromosvod a teď to bude celé LGBT hnutí. Kyvadlo už přešlo rovnovážný bod…

   Odpověď
 7. Novinárskym smradom, ktorí považujú zomri.sk za štýlovú satiru nechutí vlastná medicína z opačnej strany. Jožo Ráž naspieval skladbu o bulvárnych novinároch ako o obyčajných, hnusných smradoch, ktorí ničia perom za pár drobných.
  https://www.aktuality.sk/clanok/732202/raz-v-novom-klipe-namieril-zbran-na-bulvarneho-novinara

  Odpověď
  • práve som to dopozerala, najlepší je koniec https://www.youtube.com/watch?v=xUBRjua1XJI

   Odpověď
 8. Potravinová a energetická sebestačnosť slovenského vidieka – Oriho článok
  https://oracle911blog.wordpress.com/2019/10/14/potravinova-a-energeticka-sebestacnost-slovenskeho-vidieka/

  Odpověď
  • Zajímala by mě energetická rozvaha hospodaření na bázi etanolu. Mám na mysli kompletní (!) součet energií vložených do procesu v porovnání s energií vzniklou (maximálně efektivním) spálením vyrobénho lihu. Na stranu „nákladů“ je totiž nutno položit úplně všechno, tedy i to, co „apologetové obnovitelných zdrojů“ často a rádi zapomínají. Uvedu příklady, aby bylo zřejmé, kam se moje úvaha ubírá:
   Jako první samozřejmě je třeba vzít (zřejmě snadno dostupný) údaj o spotřebě energie (nafty) od zemědělců k potřebnému obhospodaření půdy – tedy setí, orba, sklizeň, postřiky, hnojení apod. Tím se ale při poctivé úvaze nedá skončit. Je tu celá řada skrytých (nebo skrývaných ?) dalších energetických vstupů, nezbytných pro chod systému – energetická (!) hodnota setby, hnojiv, zemědělských strojů, dopravy všeho druhu, výroby a distribuce finálního produktu, vytápění a ostatních nákladů nezbytných budov .. atd,atd.
   Nemám v úmyslu věc vůbec zpochybňovat nebo tvrdit, že to nevychází případně, že efektivita toho cyklu je mizivá-vážně to nevím. Jen jsem se ještě nikde nedostal k podrobné, úplné, věcně správné a přehledně zpracované rozvaze, která by při férovém přístupu předkladatelů měla být úplnou samozřejmostí, nevyvolávající u nich ani tu nejmenší podrážděnou reakci nebo potřebu cokoliv zamlžovat.

   Odpověď
   • Oracle 911 14.10.2019 o 9:43

    Hovorím dobrý design ušetrí vloženú energiu lebo ten súčasný je nanič. To je prvá vec.
    Druhá vec je, že vojenská mašinéria Nemecka na to aj fungovalo prevažne na etanol.

    Odpověď
   • Už samotná destilácia je veľký žrút energie. Presné údaje by sa dali zistiť pri kúrení napr. zemným plynom: množstvo spáleného plynu v pálenici (vo wh) / množstvo čistého etanolu ( v jeho energetickej hodnote pri spalovaní – wh).
    U takýchto druhov palív nebude výkon prevyšovať príkon, z hľadiska vloženej a vydanej energie, ale skôr to bude o hľadaní paliva s najnižšími energetickými stratami.

    Možno by som skúšal hľadať riešenie pre pálenie liehu tak, aby teplo na vykurovanie bolo vedľajším produktom iného procesu. Napadlo mi, v zime sa kúri, pri spaľovaní dreva alebo uhlia ide veľké množstvo tepla len tak do komína. Miesto toho mohlo permanentne zohrievať nádobu s kvasom a destilovať. Respektíve ak by šlo o väčší objekt (družstvo), mohla by to byť záležitosť vykurovacej jednotky pre viacero objektov. Bolo by treba vymyslieť ako odoberanú teplotu regulovať na presnú teplotu, aká je potrebná pri destilácii.

    Čo sa týka domáceho pálenia, o ktorom píše Ori. Moc sa mi táto myšlienka nepáči. Zvádzalo by to ku konzumácii alkoholu, ak by to bolo príliš rozšírené. Lepšia možnosť by bola jedna pálenica na určitú komunitu s tým, že by sa vyrábal iba technický (denaturovaný) etanol pre hospodársku potrebu.

    PS: pripomenulo mi to trochu staré časopisy „Urob/udělej si sám“ (za socíku), kde bolo množstvo perfektných kutilských nápadov na tú dobu. Ľudí vtedy veľmi povzbudzovali k domácej tvorivosti.

    Odpověď
    • Oracle 911 14.10.2019 o 21:27

     @Jardob
     Videl si už Brazílčana, ktorý do seba leje 96% alkohol, ktorý je palivom do auta na čerpacej stanici?
     Len pripomeniem, že Pjakin hovoril o tom, že treba zmeniť kultúru a nikoho nenapadne vypiť palivo.

     Odpověď
     • Hovoril som o popularizácii domáceho pálenia. Narážal som na vetu v tvojom článku: „Ford najprv predával farmárom buldozéry na etanol (podomácky pálená pálenka – napr. z jabĺk).“ Keďže si predtým hovoril o farmárčení rodín a spájaní do družstiev, tak som predpokladal, že máš na mysli, že si páliť pálenku-etanol budú sami.
      Neviem, možno si to myslel inak. Ak by to bolo organizované vo väčšom, tak by to bolo OK.
      Aj tak by ale ten etanol mal byť denaturovaný (napr. mix s metanolom. na čo by si dal každý bacha, aby to nepil), lebo na pumpe z pištole piť nemusíš, ale natankuješ do demižónku a doma zriediš na prijateľných 50 per.

      Odpověď
      • Oracle 911 14.10.2019 o 23:37

       Tak 2 veci:
       -USA do prohibície a Nemecko do konca 2. svetovej vojny mali ekonomiku postavenú na alkohole t.j. z istého pohľadu používali biogénne zdroje energie. A síce sa stávalo, že niekto vypil palivo do lampy, ale to bolo výnimkou lebo napr. mesto Cincinnati v SŠA na konci 19. a na začiatku 20. storočia používalo alkohol na osvetlenie (denne sa použilo asi 305 tony kukurice na výrobu alkoholu, pričom do alkoholu na svietenie sa pridávalo terpentín z ihličnatých stromov aby sa zvýšila jeho svietivosť).
       -Čo je destilátom záleží od toho ako sa fermentuje a páli t.j. ak je to rýchla fermentácia s tým, že do pálenice necháme tiecť všetko okrem vody, tak výsledok nielen má otrasnú chuť, ale aj v lepšom prípade spôsobí najhoršiu opicu, čo človek zažil a v horšom aj otravu, lebo pri kvasení vzniká aj metanol a preto prvá várka sa odloží pri pálení pálenky.

       Odpověď
       • Doplňuji, opět jsem vylovil v paměti, ale zdroj již nenajdu.
        Za prohibicí v USA, přesněji na počátku celého problému byl jednak vhodný okamžik, kdy v zasedací místnosti scházela opozice, která by se proti návrhu postavila (brali si volno, proč asi), a za druhé byl hlavní problém šikovně ukryt za „zástupný problém“ propagandy (PR) o nebezpečí alkoholismu a „návrh“, jak se to vše „elegantně vyřeší“ prostým zákazem – bez vědomí dalších širších následků v budoucnosti.

        Jenže to hlavní, co stálo na pozadí celé této akce, byl celkem prozaický zájem majitelů ropných polí a naftového průmyslu zlikvidovat palivovou soběstačnost farmářů, kteří nejen své stroje napájeli tímto lihem z bioodpadů, ale ještě přebytky dodávali do sítě pro ostatní automobily. Následně pak nebylo vyhnutí, a všechny vozy nově rozvíjejícího se automobilového průmyslu musely akceptovat jedinou dostupnou možnost – benzín. A ten počal dodávat na trh ve velkém množství …

        Odpověď
        • Oracle 911 15.10.2019 o 7:09

         Spomína sa to v prvom odkazu na video, pred časovou značkou.

         Odpověď
       • Ori,
        predpokladám, že si pochopil ako som to myslel (t.j. robiť všetko dôkladne a predvídavo).

        Odpověď
   • http://www.inforse.org/europe/fae/OEZ/biomasa/biomasa.html
    Podľa tohto článku je energetická bilancia výstup/vstup pri výrobe etanolu 1,3:1.
    Ostáva len dúfať, že je to viac, ale aj 2:1 by bolo dosť málo.

    Odpověď
    • Oracle 911 14.10.2019 o 21:17

     @Kamil, @Jardob

     V Brazílií a čiastočne aj v Kube cukrovary nielen vyrábajú cukor, ale aj suplujú energiou sieť a vyrábajú aj etanol:
     http://www.omnicane.com/sugarcane-mill
     http://www.omnicane.com/cane-sugar-refinery
     http://www.omnicane.com/bioethanol-distillery
     http://www.omnicane.com/thermal-power-plants
     Že Nemci počas vojny používali ako palivo etanol je tiež fakt:
     https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=6q0qcDn5ePI#t=122
     Celá prednáška tu:
     https://www.youtube.com/watch?v=rR-C_bcEGf4
     Celá séria prednášok tu:
     https://www.youtube.com/user/Jedimullet77/videos
     Dodávam, že my nemáme bagase tak budeme musieť použiť bioplyn fermentovaný z odpadov a zvieracích výkalov a dreva či z konope.

     A na toto téma sa robí už nejaký čas výskum:
     https://permaculturenews.org/2010/06/02/biofuels-and-confirmation-bias/
     https://biom.cz/cz/odborne-clanky/efektivnost-vyuziti-odpadu-a-prebytku-biomasy-ze-zemedelstvi-a-potravinarskeho-prumyslu-k-produkci-biopaliv

     Lokálny biznis:
     https://www.youtube.com/channel/UCoQ8ACVo4qZqG1Ael974I8w
     http://www.fao.org/forest-farm-facility/en/

     A pripomínam môj starší článok na toto téma:
     http://leva-net.webnode.cz/products/navrat-k-biogennej-energie/

     Odpověď
  • Poznamka k jednemu bodu:
   „Cca 1-1,2 ha pre jednu rodinu na úplné samozásobiteľstvo potravinami stačí s tým, že ak je design dobrý, tak to nie je drina na celý deň pre celú rodinu – stačí minimum mechanizácie (minitraktor na etanol) s možnosťou produkovania prebytkov, a všetko pod touto hranicou je záhradkárčenie.“

   Ak farma, alebo druzstvo obhospodaruje napr. 1000 – 2000 hektarov, potrebuje na to sice velke stroje, traktory, kombajny a pod., ale ich pocet je v jednotkach kusov, mozno desiatkach. Ak pozemky podelime na 1-hektarove rodinne plochy, a kazdy bude pouzivat minitraktor, budu ich potrebne tisice. To sa mi nezda ani efektivne, ani ekologicke.

   Odpověď
   • Oracle 911 14.10.2019 o 9:54

    Prvá vec je, že vypadlo mi slovo, opravil som to, vďaka.
    Druhá vec je, že veľké traktory útlačaju pôdu až tak, že napomáhajú erózií.

    Odpověď
    • - kolko máme ešte poľnohospodárskej či ornej pôdy ?
     – bez lesov , bez stavených pozemkov , kolo bolo zmontovaných hál za 30 rokov
     hodnota za ha hektar
     https://www.vasapoda.sk/images/mapa.jpg

     Odpověď
     • Oracle 911 14.10.2019 o 11:03

      Priamy dôsledok nášho koloniálneho statusu…

      Odpověď
      • A pochybnej hodnotovej orientácie našich ľudí. Keď som pred desiatimi rokmi varoval, že zastaviame ornú pôdu, pozerali na mňa ako na blázna. Teraz máme kataster zastavený na viacerých miestach od jedného okraja po druhý a ešte chcú zaberať ďalšie zóny z toho mála čo ostalo, veď v Bratislave sú byty drahé, tak treba paneláky na ležato.

       Odpověď
       • Oracle 911 14.10.2019 o 12:10

        „Pre peniaze všetko“ a „kúpime to v obchode“ nesie svoje výsledky, a že ťa skončí plačom to im ešte nedošlo…

        Odpověď
 9. Na Dvojke ide štvordielna dráma Vojna a mier od režiséra Bondarčuka.

  Odpověď
 10. Další prasárna jménem Pansexualita https://www.prozeny.cz/clanek/laska-bez-hranic-pansexualove-miluji-kazdeho-59301?dop-ab-variant=2&seq-no=1&source=hp. Být pansexuálem je asi dřina, i když se o těchto jedincích říká, že mají velká srdce a otevřené náruče připravené obejmout cokoli, co se jim nabízí ČTI být pansexuálem je asi dřina, i když se o těchto jedincích říká, že mají rozežrané choutky a otevřené otvory připravené pojmout cokoli, co se jim nabízí…

  Odpověď
 11. „Obnovitelné zdroje energie aplikované v průmyslovém měřítku nedělají nic pro napravení našeho narušeného vztahu k planetě. Jen reprezentují obnovení a rozšíření našeho kapitalistického přístupu k exploataci zdrojů. Je na čase vzdát se „zeleného přeludu“ a pochopit, že obnovitelné zdroje energie jsou vlastně jen něco jako fosilní paliva verze 2.0.“
  Napsal o zelené energetice Alexandr Dunlap, holandský výzkumník z Centra pro rozvoj a životní prostředí.
  https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/zeleny-prelud-obnovitelnych-zdroju-energie.kritika-z-holandska-ktera-nepotesi

  Odpověď
  • Oracle 911 13.10.2019 o 15:03

   Ďalší článok na téma „odpis Gréty“, totiž pindusi urobili z toho biznis a to tak, že základné problémy to nerieši a preto chlapci z GP musia povedať ak nie celú pravdu, tak aspoň jeho časť.

   Odpověď
 12. Otázka na angličtinárov:
  „extinction rebellion“
  - nie je tam predložka a sú to dve podstatné mená za sebou. Ako vieme, že je to „rebélia proti vyhynutiu“ a nie „vyhynutie rebélie“ alebo „rebélia za vyhynutie“? Je to len o domyslení zmyslu, alebo je tam nejaké gramatické pravidlo?

  Odpověď
  • Oracle 911 13.10.2019 o 14:53

   Typický príklad toho, že NLP (neuro-lingvistické programovanie) nemali robiť pindusi resp. amatéri totiž výraz má niekoľko protichodných zmyslov.

   Odpověď
  • Myslím, že tvůj jazykový cit vnímá naprosto správně, že Extinction Rebellion není jednoznačné slovní spojení. Analogická, ale regulérní a jednoznačná spojení jsou třeba Youth Rebellion – povstání mládeže, Workers Rebellion – vzpoura dělníků, Slave Rebellion – povstání otroků. Takže pokud by se mělo přeložit podle gramatických pravidel bez ohledu na věcný kontext, tak bychom museli přeložit Extinction Rebellion – vzpoura nebo nástup vyhlazení.

   Angličtina je však už natolik rozložený jazyk, že význam spojení je určován věcným kontextem víc než gramatickými pravidly, takže například Animal Rebellion lze přeložit – hnutí za práva zvířat (nikoliv vzpoura zvířat). A tedy Exctintion Rebellion může sice podle zakladatelů tohoto hnutí nést význam „hnutí proti vyhynutí“, ale stejně tak může být jinými pozorovateli na základě směřování daného hnutí velmi přesně přeloženo jako „vzpoura za urychlení vyhynutí“. Takže to spojení v sobě nese od začátku ambivalentní, tzn. dvojznačný, rozporuplný význam.

   Tato víceznačnost je možná i záměrem architektů samotného hnutí.

   Odpověď
   • Vďaka za podrobné vysvetlenie. Ten výraz je rovnako pofidérny, ako samotné hnutie.
    Ešte taká drobnosť: výraz Extinction Rebellion možno skrátiť na iniciálky E.R. Hláskovaním „Í“.“Ár“. Asi na celom svete poznajú tento zvuk, aj zvieratko ktoré ho vydáva. Dobre to charakterizuje celé hnutie.
    https://www.youtube.com/watch?v=EI4mutjhwJI

    Odpověď
   • Asi tak mi to pripomenulo cestnu znacku Pozor Deti ,vodici si musia davat pozor na deti alebo musia davat pozor na deti

    Odpověď
  • ‚Vyhynutie rebélie‘ to nemôže byť kvôli gramatike: to by bolo ‚rebellion extinction‘ (k poslednému slovu vo fráze sa pripájajú tie pred ním). ‚Rebélia za vyhynutie‘ takisto nie, kvôli slovu ‚rebélia‘ (vzbura, odboj): rebeluje sa proti niečomu, nie za niečo. Vo všeobecnosti ‚extinction rebellion‘ znamená ‚rebélia (proti niečomu) súvisiaca s vymieraním.‘ Nenapadá mi iný možný konkrétny význam okrem ‚rebélie proti vyhynutiu’.

   Je možné, že tento výraz pôsobí podvedomo divne kvôli neskrývanej detinskosti: ako možno zabrániť vymieraniu hádzaním sa o zem?

   Odpověď
  • Dobrá poznámka. Aby to bylo „rebélia proti vyhynutiu“, tak by to mělo anglicky znít „anti-extinction rebellion“.

   Odpověď
 13. Zajimavy zacatek sezony Metropolitni opery v New Yorku pri celosvetovem primem prenosu v High Definition do kin.
  Jako “otevreni” (prvni prenos) byl zvolen Turandot od Pucciniho, ktery popisuje osud krute dcery cinskeho cisare. Kdo se uchazel o ruku princezny Turandot, musel odpovedet spravne jeji 3 hadanky. Komu se to nepodarilo, ten se nejen nestal zenichem, nybrz prisel o hlasu (byl po-raven, stat).
  Az nezname princ Kalaf odpovedel spravne. Turandot ale odmitala si ho vzit za zenicha. Kalaf ji nabidl, ze Kdyz pres noc uhodne jeho jmeno, je take pripraven zemrit…
  Cele cisarstvi se pres noc Marne zjistit jeho jmeno – to popisuje svetoznama Arie Nessun Dorma (Nikdo nespi).
  Presto Turandot Kalafovo jmeno nezjisti. Pred rannim verejnym ohlasenim se Kalaf s princeznou jeste setkaji. Kalaf jo vyzna lasku a rekne ji sve jmeno…Princezna cela stastna jde ke shromazdenemu dvoru, ktery ceka na odpoved…A princezna prohlasi, ze princovo jmeno zna…
  A to jmeno je LASKA…(ktera nakonec krvelacne srdce princezny Turandot zmenila).

  V programu MET opery v HD je take premiera malo znameho dila Philippa Glase Echnaton – popisujici osudy reformacniho egyptskeho faraona Echnatona (rodnym jmenem Amenothep IV) a jeho krasne zeny Nofrette.
  Echnaton se snazil Egypt reformovat (proti vuli zrecu) a zemrel mlad za nevyjasnenych okolnosti.
  Echnaton mel 6 dcer a jednoho syna – Tutanchamon.

  Odpověď
  • Tady jeste koncertni provedeni Nessun Dorma od Luciana Pavarottiho:
   https://m.youtube.com/watch?v=xs-p1oEvuGg

   Odpověď
  • O Achenatonovi mluvil párkrát nebožtík Zaznobin a vždy říkal, že byl velmi velmi vzdělaný. Nejspíše představoval protipól GP kněžstvu. Byl tedy hrozbou a proto byl odstraněn. Za něj pravděpodobně proběhl první pokus o reformu ne-lidských plánů GP.

   Odpověď
   • Ano, prave z toho duvodu mi pripada zarazeni tohoto dila do celosvetoveho ziveho HD-vysilani do kin z New-Yorske MET opery ne nahodne…

    Odpověď
   • Jeden problem tam ale bol. Kedze jeho synom bol Tutanchamon, je zname, ze ten mal dedicne poruchy, ktore sa predpokladali ako dosledok toho, ze obaja jeho rodicia boli priami pribuzni.
    A Achnaton nebol ziadny ludomil, podla toho, co ukazuju hroby v Amarne (kam prestahoval svoje hlavne mesto a muselo sa stavat z nuly), bezni ludia co tam pracovali to mali podstatne tazsie ako inde, malo jedlo a velmi tazka praca. Achnaton sa naozaj pustil do boja s knazmi, kedze ti prerastali jeho rodine cez hlavu, vladol 16 rokov, je mozne ze bol uz inspirovany inymi knazmi (kedze asi ako prvy zavadzal kurz jedneho univerzalneho boha Atona), ale zrejme podcenil spojenie kultury, krajiny a ludi. Jednak nasledne obdobie hladu a vojen sa bralo ako dosledok hriechu Achnatona (tym ze vytrhol Egypt z ruk starych bohov), co v urcitej miere je aj pravda, kedze totalny obrat v krajine znamena povacsinou jej oslabenie. Nasledne samozrejme o to horslivejsi navrat k starym poriadkom a vymazanie jeho mena z mnohych (skoro z vacsiny) zoznamom faraonov. Mozno pokus o reformu to bol, ale asi nie smerom k ludom. Len k vacsej centralizacii moci

    Odpověď
 14. „Vymenil kopačky za korčule“: Cech sa pripravuje na svoj hokejový debut
  13. októbra sa v profesionálnom hokeji uskutoční debutový zápas Petr Cech, bývalý brankár futbalových klubov Chelsea a Arsenal. Novo vyrobený brankár tímu Guildford Phoenix nastúp v zápase proti Swindon Wildcatsovi v štvrtej najdôležitejšej divízii Anglickej národnej hokejovej ligy (NIHL). Samotný športovec pripustil, že od detstva miloval hru s pukom a trénerský tím zaznamenal pokrok bývalého futbalistu.
  https://russian.rt.com/sport/article/676530-petr-cheh-vratar-hokkei

  Odpověď
  • Oracle 911 13.10.2019 o 10:11

   To je skôr EM správam, totiž noosféra takto oznamuje, že Česi a vlastne aj Slováci začali „hrať inú hru“. Chlapci GP budú mať hlavu v smútku…

   Odpověď
 15. Zdravim, …tak jsem si poslechnul posledni porad V.Pjakina a moc mne zaujalo vysvetleni minskych dohod a funus ukra -radikalu/
  a dalsi vysvetleni otazky tykajici se <<kolapsu Rotschildoveho klanu kontroly zlata… no a na tohle jsem cekal …kdyz jsem cetl ty nadsene komentare…/ ja vim, ze by to potesilo kazdeho normalniho cloveka …ale bouzel kdyz tito ,,strejci,, zrusi nejakou instituci, tak jiz maji vytvorene 2 dalsi ktere to budou jeste pevneji kontrolovat, ze ano?
  Nakonec pro ne pracuji ti nejchytrejsi z nas.
  Takze bohuzel nam ta radost nevydrzela moc dlouho. Svet se toci dal a je rizen stale stejnymi lidmi.

  Odpověď
  • Putinovec 12.10.2019 o 23:30

   Zapomínáte na to,že se jedná o odpis přežitého nástroje.Čína buduje novou hedvábnou cestu,takže je připravována k převzetí 4. priority řízení od židovstva, s předpokládaným přechodem ze strany GP na vyšší prioritu řízení,než které dosáhla židovská mafie.
   A do toho zároven vstupuje Ruská koncepce, tvořící vzájemně prospěšný BLOK států a národů.
   Židovstvo se za těchto podmínek musí nutně octnout na slepé koleji.V současnosti mají s ohledem na Kurdy jasně viditelný scénář, co je v určitém případě čeká.

   Odpověď
   • Oracle 911 13.10.2019 o 8:54

    >Židovstvo se za těchto podmínek musí nutně octnout na slepé koleji.V současnosti mají s ohledem na Kurdy jasně viditelný scénář, co je v určitém případě čeká.

    Ocitne sa na slepom koľaji, ak nezmenia seba a svoje spôsoby. A dodávam, jedna časť čo si napísal aj chápe a chce sa zmeniť, ale druhá nie. Výsledok si hádam všetci domyslia.

    Odpověď
  • Ne, nepracují pro ně „ti nejchytřejší z nás“. Řízení je v biblické společnosti systematicky svěřováno ne lidem schopným, tvořivým, čestným, schopným vidět do budoucnosti… Je to v podstatě přesně naopak. Biblický systém stojí (mimo jiné) na výběru kádrů „všeho schopných“, slepě plnících vůli vyšší autority, která je vždy ještě „o něco víc všeho schopná“ než oni sami. O žádné chytrosti nemůže být řeč. Jde o výběr lidí s defektní psychikou – danou většinou již výchovou od dětství – vštěpování jim různých ideologií vlastní nadřazenosti-a z ní přirozeně vyplývajícího oprávnění zotročovat a v případě potřeby třeba i zabíjet druhé. V případě nižších kádrů pak výběr, nábor a výchova takto defektních jedinců až na školách a jejich postupnému ohýbání k plnění svých cynických a z pravidla zločinných cílů. Nevyžaduje žádnou velkou míru schopností-pokud je školená osoba dostatečně odlidštěna k tomu, aby byla schopna něco takovho vůbec příjmat, pak složitost látky a potřebných znalostí příliš nepřevyšuje středoškolskou fyziku.
   „Ne-chytrost“ ostatní populace spočívá v tom, že jsou celý život drženi (nebo byli-“Zákon času“ ?) daleko od povědomí o už samotné existenci takového systému a sociální technologie. Společnost je (byla ?) tou technologií nastavena tak, že sama zaútočí na toho, kdo by se odvážil o takových věcech veřejně mluvit a zabývat se jimi. To se povedlo především proto, že je takový ne-lidský zločin přirozeně mimo chápání člověka a ten se po celý svůj život jen zoufale brání představě a pomyšlení na to, v čem to vlastně žil a svou nečinností vlastně pomáhal budovat.
   Na druhou stranu – Bůh se nemýlí – a byla-li podobná zkušenost jedinou cestou, jak přimět lidi uvědomit si kdo vlastně jsou a kam jdou – pak byla jistě nezbytná a jediná možná.

   Odpověď
   • Oracle 911 13.10.2019 o 10:04

    >„Ne-chytrost“ ostatní populace spočívá v tom, že jsou celý život drženi (nebo byli-“Zákon času“ ?) daleko od povědomí o už samotné existenci takového systému a sociální technologie. Společnost je (byla ?) tou technologií nastavena tak, že sama zaútočí na toho, kdo by se odvážil o takových věcech veřejně mluvit a zabývat se jimi. To se povedlo především proto, že je takový ne-lidský zločin přirozeně mimo chápání člověka a ten se po celý svůj život jen zoufale brání představě a pomyšlení na to, v čem to vlastně žil a svou nečinností vlastně pomáhal budovat.

    Zákon času mnohé odhaľuje a osvetľuje aj davu, a preto tvorba žrecstva/znacharstva akejkoľvek úrovne zasvätenia na Západe je živelným procesom t.j. riadený zhora. Samozrejme to vedenie GP chápe a preto to brzdí maximálnou možnou mierou, to ale vytvára nejeden nemalý problém:
    -chronický kádrový nedostatok kvôli nastaveným podmienkam;
    -z jednej strany síce brzdia masový vznik žrecstva/znacharstva, ale z druhej strany takto zvyšujú kvalitu žrecov/znacharov, ktorí kopú za iné ciele ako GP.

    Skratka ocitli sa v situácií z ktorého niet pre ne dobrého východiska lebo platí:
    „Chytráčili oni a chytráčil aj Boh, lenže Boh je spomedzi chytrákov ten najchytrejší.“

    A moja predikcia/analýza je (vzhľadom na to, že sledujem čo sa deje na Západe):
    Títo žreci/znachari vytvárajú paralelné siete, tak ako my sme vytvorili virtuálnu(?) sieť (len si zamyslite nad tým, kto a aké profesie sú tu prezentované, a čo robí mimo zamestnania) a akonáhle skrachuje riadenie GP, tak tieto siete prevezmú riadenie v tej-ktorej spoločnosti s tým, že pôvodný členovia žrecských sieti nadobudnú širšie žrecské znalosti a tí, ktorým GP úspešne blokoval stať sa žrecom, tak oni po nadobudnutí potrebných znalostí sa zapoja do týchto sietí. Samozrejme to nebude rýchly a bezbolestný proces.

    Odpověď
    • @ Oracle + Bohumil
     dekuji chlapi za osvetleni problemu….ale stejne pokud na druhe strane barikady nepracuji ti nelepsi z nas<< a presto jsme byli po staleti vyuzivani a zneuzivani….tak nam to jako lidstvu nedava moc dobre vysvedceni….

     Odpověď
 16. Časostroj 12.10.2019 o 20:23

  Šialené činske reality, doslova:
  https://www.facebook.com/890416434421681/posts/1642330452563605/

  Odpověď
  • Slovák ze Sniny v Číně. Pracuje tam již pět let. Teď se přesouvá do Čech. Má kanál na YT, tak když někoho zajímá každodenní život v Číně, má možnost podívat se na jeho videa.
   https://www.youtube.com/watch?v=soD5s4Usux4

   Odpověď
 17. Časostroj 12.10.2019 o 16:52

  Zaujimalo by ma, odkiaľ berie táto stranka informácie
  https://blbec.online/list?filter%5Bcategory%5D=&filter%5Bactive%5D=&filter%5Border%5D=date&filter%5Blanguage%5D=&filter%5Bcount%5D=16&filter%5Bquery%5D=&filter%5B_token%5D=9_BfindiVHjxBnVxpAlBnb6krZyWjCnQl-G2oVxmBnY

  V koho žolde ide, je zrejmé.

  Odpověď
 18. 28. 2. 2019 -Praha mění postoj k Číně.
  01.03.2019 -Primátor Hřib: Vedení města přijme předsedu tibetské exilové vlády
  4.3.2019 – Praha se odklání od Číny. Hřib přijme tibetského premiéra a vyvěsí vlajku
  https://prazsky.denik.cz/zpravy_region/praha-se-odklani-od-ciny-hrib-prijme-tibetskeho-premiera-a-vyvesi-vlajku-20190304.html
  Čína sepsula Hřiba: Nenarušujte česko-čínské vztahy! Podle primátora mají být apolitické
  https://www.blesk.cz/clanek/regiony-praha-praha-zpravy/613199/cina-sepsula-hriba-nenarusujte-cesko-cinske-vztahy-podle-primatora-maji-byt-apoliticke.html
  Pražská filharmonie v Číně nezahraje. Tamním úřadům vadí Hřibovy výroky
  https://www.denik.cz/ostatni_kultura/prazska-filharmonie-v-cine-nezahraje-uradum-vadi-hribovy-vyroky-20190617.html
  Pražští radní schválili vypovězení smlouvy s Pekingem
  https://www.novinky.cz/domaci/clanek/prazsti-radni-schvalili-vypovezeni-smlouvy-s-pekingem-40298961
  Čína reaguje na vypovězení smlouvy ze strany Prahy: Změňte přístup, jinak pocítíte újmu
  https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/reakce-ciny-na-prahu-hrib-magistrat_1910082155_bar
  Hřib: Čína chce jen šířit propagandu, snažili se nás šikanovat, pak přidali výhrůžky
  https://video.aktualne.cz/dvtv/hrib-cina-chce-jen-sirit-propagandu-snazili-se-nas-sikanovat/r~fa20c994ec2c11e98776ac1f6b220ee8/
  Peking vypověděl sesterské partnerství s Prahou, základy pro něj už prý neexistují
  https://www.lidovky.cz/domov/peking-vypovedel-sesterske-partnerstvi-s-prahou-zaklady-pro-nej-uz-pry-neexistuji.A191010_070410_ln_domov_ele
  Čínská odveta: Má se zastavit i financování fotbalové Slavie, řekl Zeman
  https://echo24.cz/a/SaRZs/cinska-odveta-ma-se-zastavit-i-financovani-fotbalove-slavie-rekl-zeman
  Primátor Hřib si z vypovězení smlouvy těžkou hlavu nedělá. Stejně tu čínští turisté moc neutráceli
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Primator-Hrib-si-z-vypovezeni-smlouvy-tezkou-hlavu-nedela-Stejne-tu-cinsti-turiste-moc-neutraceli-599157
  Analytici: Rozepře Číny a Prahy by ekonomiku ČR mohly poškodit
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Analytici-Rozepre-Ciny-a-Prahy-by-ekonomiku-CR-mohly-poskodit-599267
  Jsme v rejži! Praha se topí v problémech, primátor Hřib válčí o Tibet.
  Ostuda za 60 miliard a zřejmě není konec.
  Čína ruší letecké linky, což je zlověstná předzvěst dalších kroků. Odpudivý tah pandou
  https://www.hoppner.cz/jsme-v-rejzi-praha-se-topi-v-problemech-primator-hrib-valci-o-tibet-ostuda-za-60-miliard-a-zrejme-neni-konec-cina-rusi-letecke-linky-coz-je-zlovestna-predzvest-dalsich-kroku-odpudivy-tah-pandou/

  Odpověď
  • Takže jestli tomu dobře rozumím máme tady stínového ministra zahraničí pan Hřiba a dvojí zahraniční politiku – státní a magistrátní. Jsem zvědav jaký kostlivec vypadne u Hřibů ze skříně.

   Odpověď
   • První výstraha už u něj proběhla. Vilu v Praze, kterou koupil, požaduje původní vlastník zpět, pro nedodržení smlouvy. Věc je již na soudu.

    Odpověď
    • k vile Hřiba (uložene peniaze)
     https://www.parlamentnilisty.cz/galerie/foto/Vila-primatora-Prahy-12444#9

     Odpověď
     • Spíš zdrcující úder. 4,2 mil. Kč i vila zablokované soudem už od roku 2015.

      Odpověď
      • Na magistrátu se proslýchá, že se nechtěl ke svému majetku vile a drahému autu moc přiznávat. Auto parkoval u nejbližší benzinky a od domu tam chodil pěšky jako člověk z lidu a řádný Pirát. Magistrát si myslel, že s Krnáčovou padli na dno, teď zjistili, že dno má patra. Takový „charakter“ bude mít těch kostlivců ve skříni povícero.

       Odpověď
  • Petříček se zastal primátora Hřiba. Čínský velvyslanec půjde „na kobereček“
   https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/petricek-ministr-predvolani-cinsky-velvyslanec-praha-hrib.A190718_131304_domaci_kop

   Odpověď
   • Domnívám se, že scénář a tedy i scénáristé kauzy Koněv a kauzy Hřib jsou stejní a použili opět technologii banánové slupky k uklouznutí . Je to patrno i z postupné integrace téhle pražské soldatesky /Kolářové,Hřib a jejich komanda/ a teď uklouznul i ten hlupák malopetr.
    Jen drobnost, ale ne bezvýznamná a pravděpodobně do budoucna důležitá . LX Veselý odstřelil svým kontratahem při zkoumání napojení ČT Newsroom na podivný Ustav nezávislé žurnalistiky jen tak také web Hlídací pes . A ten byl první, co odvracel třaskavou informaci o náckovském příbuzenstvu Kolářovic family jako fake.
    Pracuje se podle všeho na dlouhodobém a plošném rozbití pražské centrály podpindosů-sorošovců v tzv.“kavárně“.
    Na Slovensku běží obdobný proces destrukce podpindosovské soldatesky v politických stranách . Je to logické – před volbami .
    Nejásám. Určitě budou mít vnější kurátoři zájem co nejvíce zkomplikovat spolupráci národovců a použijí k tomu různé třecí plochy . Především vztah k SNP . Potřebují vítězství národovců /to teď bude hlavní heslo GP/, porážku liberalizmu, ale co nejslabšího a dobře řiditelného vítěze voleb.

    Odpověď
    • Oracle 911 13.10.2019 o 10:37

     Tak technológia „banánovej šupky“ opakovane po sebe môže fungovať len, keď riadiaci pracovník je klinický debil absolútne nespôsobilí na riadenie hocičoho komplikovanejšieho ako auto, ale to znamená aj to, že riadiaci pracovník sa tam dostal kvôli iným prednostiam než schopnosť riadiť. To je prvá vec.
     Druhá vec je, že (hlavne na Slovensku platí) „motyka vystrelila“ a to znamená, že GP bude mať poriadny škrt cez rozpočet a Slovensko z toho vyjde víťazne prakticky len so škrabancami. Nepýtajte ma, že čo, lebo viem len to, že sa to blíži.

     Odpověď
   • Petříček je specialista na střelbu do vlastní nohy.

    Odpověď
 19. Fanousci rockove a Slovanske hudby jiste pookreji: https://youtu.be/yicTUvDVTHA

  Odpověď
 20. Ještě jednou k letu na Měsíc
  https://www.casopis-sifra.cz/muz-ktery-nevidel-hvezdy-jak-to-bylo-s-pristanim-na-mesici/

  Odpověď
 21. Těžká rána pro elektromobily, slavný vynálezce s nimi i po utracení 73 miliard končí.
  Na prodeji elektrických aut v tuto chvíli nelze vydělat. Sir James Dyson říká, že je to nemožné do takové míry, že raději zahodí investici 73 miliard, než aby dál navyšoval ztráty.
  http://www.autoforum.cz/predstaveni/tezka-rana-pro-elektromobily-britsky-vynalezce-s-nimi-po-utraceni-73-miliard-konci/

  Odpověď
  • Oracle 911 12.10.2019 o 13:30

   Inými slovami aj tento zelený trend je odpisovaný s tým, že to nie je prvý a ani posledný článok, ktorý odpisuje elektromobily:
   https://www.zerohedge.com/technology/tesla-installs-supercharger-station-powered-diesel-generator-nurburgring#comment_stream

   Odpověď
  • Ja to vidím inak. Vývoj automobilu ako takého nie je vôbec lacná záležitosť. To nie je vysávač pána vynálezcu. Nie je síce ani jadrová elektráreň, či obrovská hydroelektráreň, ale je to komplexný produkt, na ktorý je náročná homologizácia pri uvedení do prevádzky. Pri elektromobiloch sa zároveň počíta už aj s autonómnou jazdou v blízkej budúcnosti. To je ďalší problém. VW plánuje do roku 2022 investovať do vývoja elektromobilov a súvisiacich technológii investovať 34 miliárd €. Skôr je to lekcia pre sira, že tých 2,5 miliardy libier a 500 vývojárov je veľmi slabá liga, aby sa mohol tlačiť do kšeftu svetovým zavedeným automobilkám. Je to zároveň aj otázka vzdelávania a úroveň kádrov. Československo kedysi dokázalo vyvinúť aj vyrobiť vlastné automobily, ale po „správnom“ pôsobení nasadených liberálno-kapitalistických ničiteľov by to s tým samostatným vývojom (bez Nemcov) Škodovka mala veľmi zložité.

   Odpověď

Napsat komentář

*
*

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>