Mimo téma

Podepisování příspěvků: anonymní příspěvky nebo ty, které v poli jména/přezdívky budou mít titulek nebo jiný text, mohou být smazány. Příspěvky s nakopírovaným delším obsahem, který je dostupný na jiném místě, mohou být také smazány – v takovém případě uvádět pouze odkaz, případně pár vět, nikoliv celý text systémem copy&paste. První komentář nového uživatele se zobrazí až po schválení, další již hned.

 Obnoviť

 1. kurátor Ukrajiny Kurt Volker sa oženil s gruzínkou
  https://rusvesna.su/news/1560852884

  Odpověď
 2. Viktor A. Efimov
  https://efimovfree.ru/sbor-sredstv/

  13.062019 года Виктору Алексеевичу Ефимову продлили на месяц содержание в СИЗО

  Odpověď
 3. Uplynulo 40 rokov od podpísania zmluvy SALT II
  V utorok 18. júna uplynie 40 rokov, čo bola vo Viedni podpísaná zmluva SALT II (Strategic Arms Limitation Talks; Rozhovory o obmedzení strategických zbraní). Dohodu parafoval vtedajší americký prezident Jimmy Carter a v tom čase najvyšší predstaviteľ Sovietskeho zväzu (ZSSR) Leonid Iľjič Brežnev.

  História odzbrojovacích dohôd medzi USA a ZSSR siaha do 60. rokov 20. storočia, keď nastal zlom v podobe karibskej krízy a svet stál v roku 1962 po prvý raz na prahu jadrovej katastrofy. Blízkosť atómovej vojny poukázala na iracionálnosť závodov v zbrojení, pričom potreba rokovať sa stala imperatívom doby.
  https://www.teraz.sk/zahranicie/uplynulo-40-rokov-od-podpisania-zmluvy/401976-clanok.html

  Odpověď
 4. Zdravím, píšem článok ktorého cielom je odhaliť základné princípy/tézy na ktorých si zakladajú takzvaný liberáli. Aby si následne ludia mohli vedome vybrať či chcú tieto „liberálne“ hodnoty podporovať alebo ich odmietnuť.

  Viem že tu je dosť ludí ktorý sa o tieto témy zaujímajú, preto by som chcel poprosiť o skontrolovaní správnosti mojich úvah. Bol by som nerád keby som vydal článok ktorý obsahuje nejaké závažné chyby. Taktiež keď niekoho napadnú lepšie formulácie ktoré by urobili danú myšlienku zrozumiteľnejšou tak budem rád.

  Jedná sa o následujúci článok:

  „Temná podstata liberalizmu

  V tomto článku si odhalíme podstatu niektorých myšlienok na ktorých sa zakladá liberalizmus:

  1. “Čo najnižšie výdavky na zamestnancov“

  Liberáli presadzujú zrušenie vecí ako je minimálna mzda, príplatky za nočnú prácu, príplatky za víkend, príplatky za nadčas…

  Pričom vychádzajú z predpokladu že ak podnik získa z tovaru ktorý vyprodukuje zisk 1 milión Eur, tak tento zisk majiteľ podniku spravodlivo rozdelí medzi všetkých členov podniku podľa toho ako sa svojou prácou o tento výsledok pričinili.

  Ale ako vidíme skutočnosť je iná. Dnešný majitelia podnikov tento 1 milión Euro nerozdelia medzi ludí podla toho kolko práce zamestnanec vynaložil na dosiahnutie tohto výsledku. Ale každému zamestnancovi majitel pridelí iba tolko Euro, kolko je potrebné na to aby daný zamestnanec nedal výpoveď a toto miesto nezostalo neobsadené. Inak povedané pracovník bude ohodnotení podla jeho ceny na trhu*. A ostatný podiel z daného 1 milióna Eur získaného z produktu spoločnej práce si majitel podniku poväčšinou prideľuje sebe.

  (*Cena pracovníka na trhu sa odvíja od toho kolko je v spoločnosti ludí schopných vykonávať danú prácu a aké sú ich minimálne požiadavky za ktoré sú ochotný túto prácu vykonávať. To znamená že ak je na Slovensku vela zváračov a málo elektrikárov tak zvárač má smolu, že si ako dieťa vybral nesprávne povolanie a je pravdepodobné že za rovnakú fyzickú a psychickú energiu a čas ktorý vynaloží pri práci dostane od majitela podniku menej ako elektrikár.)

  2. “Trh pomocou konkurencie vyrieši všetko”

  Ich predpoklad je že ak v danom odvetví produkuje podnik zisk 1 milión Euro tak skôr či neskôr sa v danom odvetví objaví konkurenčný podnik ktorý taktiež bude chcieť využiť vysokú prídavnú hodnotu daného odvetvia. To automaticky znamená že aby si druhý podnik získal zákazníkov musí ponúknuť lepšiu cenu ako prvý podnik, čo logicky spôsoby že pri boji o zákazníka sa budú dané podniky predbiehať v znižovaní ceny až kým jeden z nich neskrachuje.

  Ale ako vidíme skutočnosť je iná. Majitelia týchto podnikov vo väčšine prípadov namiesto toho aby si konkurovali a oberali sa o zisky, sa jednoducho dohodnú a rozdelia si zákazníkov na princípe kartelovej dohody. Toto môžme pozorovať napríklad pri obchodných reťazcoch ktoré pôsobia na Slovensku. Aj keď v mnohých prípadoch majú tieto reťazce svoje obchody na krok od seba, s veľmi podobným sortimentom tak aj napriek tomu generujú miliónové až miliardové zisky.

  3. “Štát neni dobrý vlastník a preto je treba dať podniky súkromníkom“

  Tento predpoklad je zlý z toho dôvodu že existuje mnoho nielen čínskych a ruských ale aj európskych štátnych podnikov ktoré sú úspešne nie len na domácom trhu, ale aj v zahraničí, dokonca až na globálnej úrovni.

  Takže otázka by nemala stáť: Ako čo najlepšie predať štátne podniky súkromným (demokraticky nezvoleným) osobám.
  Ale otázka by mala byť: Čo je treba urobiť aby štátny zamestnanci čo najlepšie hospodárili zo štátnym majetkom (majetkom nás všetkých).

  4. “Sociálna politika je škodlivá“

  Liberáli vychádzajú z predpokladu že v spoločnosti by mal fungovať mechanizmus prirodzeného výberu kde slabý jedinci ktorý si nedokážu zarobiť dostatok peňazí na prežitie jednoducho zomrú od hladu. Pričom sa to snažia dosiahnuť takými mechanizmami ako je zrušenie bezplatného zdravotníctva, školstva, zrušenie štátneho dôchodkového systému, zrušenie obmedzení a regulácií ktoré chránia bežných zamestnancov a spotrebiteľov.

  Pričom si neuvedomujú že tým spôsobujú pravý opak toho čo chcú dosiahnuť a namiesto zlepšovania genetického potenciálu dosahujú degeneráciu spoločnosti. Pretože pri takýchto pravidlách kvalitné zdravotníctvo, kvalitné školstvo a kvalitné potraviny si môžu dovoliť iba potomkovia majetných rodičov. Pričom dôvod toho že sú majetný nemusí byť ten že majú tie najlepšie ľudské schopnosti, ale dôvod väčšinou býva ten, že sa k majetku dostali vďaka členstvu v zločineckých klanoch a skupinách ktoré im umožnilo väčšinou nezákonným/podvodným spôsobom okrádať tých ktorý súčasťou tohoto zločineckého klanu alebo skupiny neboli. (Stačí sa pozrieť ako prebiehali privatizácie.) Pričom potomok týchto majetných rodičov môže mať oveľa horšie genetické predpoklady ako dieťa chudobných rodičov, ktorý ale na rozdiel od majetných rodičov nebudú mať na kvalitné očkovacie látky a lieky, čo môže spôsobiť poškodenie genetického aparátu daného dieťaťa a tým znehodnotenie jeho vrodeného genetického potenciálu. Taktiež nemusia mať na kvalitné potraviny, čo spôsoby že na rozdiel od potomka majetných rodičov bude dieťa chudobných rodičov poškodzované pomocou nekvalitnej stravy. Taktiež vďaka tomu že chudobný rodičia nebudú mať na kvalitné súkromné školy sa môže stať že aj z dieťaťa ktoré má oveľa lepšie genetické predpoklady ako dieťa bohatých rodičov môže byť vychovaný oveľa hlúpejší človek, len preto že rodičia nemali peniaze na kvalitných učiteľov.

  Takže v konečnom dôsledku tieto opatrenia vytvárajú nerovnosť príležitostí. Čo môže spôsobiť že deti ktoré sa narodia s veľkým genetickým potenciálom vďaka ktorému by mohli spoločnosti prispieť významným spôsobom tak nebudú môcť učiniť pretože im nebol umožnený zdravý vývoj a kvalitné vzdelanie.“

  Odpověď
  • k tomu bodu 1 – tusim Marx napsal, ze hodnota prace delnika je tolik, aby mel kde spat a co jist. Pokud si vzpomenu na otrokare, tak ti tohle museli zabezpecit + navic nejakeho draba.

   Odpověď
   • Kammerer 18.6.2019 o 9:59

    K bodu 4 – rozhodujuca vacsina pripadov, ked niekto prisiel k velkemu majetku je dedicstvom.
    To samozrejme nic nehovori o tom, ako ziskal majetok v minulosti ten predok, ktory bol v danom rode „prvy v rade“ bohatych.
    Plus privatizacie v postsocialistickych statoch su samostatna kapitola.

    Odpověď
  • Putinovec 18.6.2019 o 10:50

   V bodu 4 kde je řečeno,rodiče nebudou mít prostředky na soukromou školu.Pro dané dítě to může být obrovská výhoda,nebude mít tolik pokřivený selský rozum.Poznal jsem už řadu otitulovaných jedinců,u kterých jsem si po nějaké době ověřil,že slovo kretenismus má svůj význam.Problém není ani tak ve finančních možnostech,ale v tom že neexistuje sociální výtah pro talenty-kádry činností.Zpovykaný fracek mající jisté postavení díky rodině kádr nikdy nebude.

   Odpověď
 5. Causeur: Rusofobie Západu od Karla Velikého až k našim dnům!
  http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/causeur-rusofobie-zapadu-od-karla-velikeho-az-k-nasim-dnum/

  Odpověď
  • Oracle 911 17.6.2019 o 12:10

   Dobrý článok od západniara…

   Odpověď
   • Nejen dobrý. Švýcarský centrum koncentrace řízení přiznává, že Rusko je civilizace, která má svůj civilizační projekt. Ten projekt by měl být pro Evropany přijatelnější, než čínský nebo nějaký jiný, protože „Rusko patří do Evropy“, která sama o sobě žádný civilizační projekt nemá.

    Podle mně, signal pro evropské elity: Dosud jste nic svého nevymyslely, suverenitu nemáte a jestli nechcete úplně lehnout pod Číňany, držte se Ruska!

    P.S. Ten článek jen potvrzuje moji dřívější domněnku o tom, že GP bude (aspoň v nejbližší době) podporovat ruský civilizační projekt.
    http://www.vodaksb.eu/diskuse/globalni-politika/comment-page-12/#comment-231220

    Samozřejmě, zatím není jasné, který ruský projekt GP bude podporovat. Není vyloučeno, že má na mysli projekt SSSR-2. Uvidíme podle dalšího vývoje.

    Ještě doporučuji si poslechnout tento rozhovor s vojenským analytikem Sivkovem, ze kterého je zřejmé, že neokoni se dosud nevzdali svých plánů „omezené jaderné války“ a jaderného vydírání všech států.
    Když zohledním tato fakta, tak na 6. prioritě GP může spoléhat jen na Putina a Rusko, které jediné má potenciál zastavit tyto šílence. A proto mu nezbývá nic jiného, než podpořit Putina/Rusko nejen v vojenské/ekonomické, ale i ideologické oblasti a dohazovat Rusku další a další spojence.

    Odpověď
    • Oracle 911 17.6.2019 o 13:41

     Chcú ZSSR2.0, a získajú naspäť Stalina a jeho riadenie, a to všetko bez psycho-trockistov a zradcov…

     Odpověď
    • > Ještě doporučuji si poslechnout tento rozhovor s vojenským analytikem Sivkovem

     byl by odkaz?

     Odpověď
     • Ježíši, pardon. :)
      Zde je: https://www.youtube.com/watch?v=lunh1fXGDfU&list=PL2zbO1Ks2ovxtfluNcN_7JxObYmcST9NL&index=2&t=0s

      Samozřejmě, nesouhlasím úplně s jeho závěry ohledně řízení, ale to, co se tyká vojenské oblasti, stojí za poslech.

      Odpověď
      • K tomu ešte pridám video Budkova:
       GP naznačil smer – k socializmu
       Cez vystúpenie Davidenko sa symbolicky ozvučilo, že dôjde k „začisteniu“ činivníkov – korupčníkov.
       https://www.youtube.com/watch?v=3njElQ0lztU

       Odpověď
      • Díky

       Odpověď
  • Nazval bych to šířeji i slovanofobie

   Odpověď
 6. Ekonomika Putinového Ruska v grafech
  https://cont.ws/@id424201523/1356255

  Poměrně zajímavé zjištění toho, kam Putin přivedl Rusko. Též dobré pro argumentací s „nevěřícími“.

  Odpověď
  • Super, ale přesvědčit „pravého věřícího“ je z principu nemožné :-)

   Odpověď
   • Souhlas. Ty grafy nepřesvědčí, leda jazyk životních okolnosti. :)

    Odpověď
  • Výborné sú grafy, v ktorých sú aj čísla z 1991, poľnohospodárska produkcia, mäso a hlavne bytová výstavba. Dnes sa stavia o 30% viac ako za éry Sovietskeho zväzu a takmer 3-násobne viac ako za čias „špičkových“ reformátorov Gajdara, Čubajsa, Nemcova. Keď ten posledný dostal guľu do hlavy, tak naši liberálni prašivci ronili slzy.
   Za povšimnutie stojí v súvislosti so sankciami, ktoré mali toho obra na hlinených nohách úplne doraziť, export farmaceutických výrobkov. Ten sa zvýšil od pamätného roku 2014 o 30% a oproti roku 2000 5-násobne!
   Na záver stav zlatých rezerv. Z necelých 300 ton v 1991 (za Stalina to bolo 2800 ton, len potom „sa to“ pomaličky „roztratilo“) prišiel prudký rast, ktorý koreluje s Putinovým prejavom na mníchovskej konferencii v 2007, na dnešných 2200 ton.
   Jedna veta to charakterizuje veľmi presne : Казну государства Российского пополняли золотом только цари, Сталин и Путин.
   TauRus, vďaka za link

   Odpověď
 7. Otázky a odpovede č.37 – Oriho článok
  https://oracle911blog.wordpress.com/2019/06/17/otazky-a-odpovede-c-37/

  Odpověď
 8. Izraelský premiér Benjamin Netanjahu v nedeľu oficiálne otvoril novú židovskú osadu na okupovaných Golanských výšinách pomenovanú po americkom prezidentovi Donaldovi Trumpovi. Informovala o tom agentúra AFP
  https://www.hlavnespravy.sk/izrael-pomenoval-po-trumpovi-osadu-na-golanskych-vysinach/1789816

  Odpověď
 9. som našla na fb…pobavili aj komentare pri foto… : )) Kiska a jeho dary od občanov-vraj
  https://www.facebook.com/1653850271516708/photos/a.1653851531516582/2389041984664196/

  Odpověď
 10. Herečka Ornella Mutiová skončí ve vězení? Odřekla představení, dala přednost Putinovi
  V Petrohradu byli i jiní známí herci jako Kevin Costner, Monica Bellucci , Gerard Depardieu , Alan Delon , Sharon Stone ,atd.
  https://www.infovojna.sk/article/sud-odsudil-ornellu-muti-za-to-ze-vecerala-s-putinom
  https://eurozpravy.cz/zahranicni/eu/260619-herecka-ornella-mutiova-skonci-ve-vezeni-odrekla-predstaveni-dala-prednost-putinovi/
  https://www.idnes.cz/revue/zajimavosti/putin-zahral-a-zazpival-armstronga-hollywoodskym-hvezdam.A101211_141012_zajimavosti_nh

  Odpověď
 11. Na Liptove akurát padajú vyše centimetrové krúpy.
  Nič také som tu za môj doterajší život nezažil (a to je už pár desaťročí).
  Zaujímavé.

  Odpověď
  • Na Liptove som kedysi zažil dve ročné obdobia – zimu a poriadnu zimu.
   Vidíš, v Nemecku ešte aj tie krúpy mali väčšie

   Odpověď
 12. QuoVadis 16.6.2019 o 9:38

  Kratka byla kariera „prikladneho“ imigranta a prvniho policisty s migracnim pozadim ve Vidni.
  Tento policejni Inspektor puvodem z Konga chtel dvema zamoznym zajemcum z nejmenovaneho arabskeho statu „usetrit“ vydaje za podplaceni uradu a nutnost pouziti „ cernych penez“ a pomoci sveho komplice se mu pry pro tyto ucely podarilo z techto dvou arabskych zakazniku „vyloudit“ zhruba 8 Milionu eur.
  Az po nejake dobe se temto Arabum okolnosti nejak nezdaly a ohlasili pripad u jinych kolegu tohoto Inspektora.
  Nasledne byl prvni African v radach videnske policie okamzite propusten a probiha vysetrovani z podezreni na tezky podvod. V pripade obvineni hrozi tomuto inspektorovi nekolikaleta vazba.
  https://www.krone.at/1942455

  Odpověď
 13. podle jakých pravidel manipuluje tisk a neziskovky
  https://kamenovo.cz/index.php/2018/09/06/rizeni-dnesniho-dveta-hegelianska-dialektika/

  Odpověď
 14. Tato sprava sa mi zda zaujimava, (ak je pravdiva):

  Huawei údajne testuje ruský operačný systém Aurora. Chce ním nahradiť Android

  https://www.pcrevue.sk/a/Huawei-udajne-testuje-rusky-operacny-system

  https://thebell.io/operatsionnuyu-sistemu-android-v-smartfonah-huawei-mozhet-smenit-rossijskaya-avrora/

  Odpověď
  • Oracle 911 14.6.2019 o 16:02

   To je skôr rubrika globálna politika.

   Odpověď
 15. chcel by som dať do pozornosti túto iniciatívu Veľvyslanectva RF na Slovensku:
  https://www.facebook.com/ambasadarus/photos/a.193968047457865/1140117049509622/?type=3 ak viete o nejakom zanedbanom pamätníku, napíšte im.

  Odpověď
 16. Predseda Pellegrini?! Na to je ešte skoro. – Oriho článok
  https://oracle911blog.wordpress.com/2019/06/14/predseda-pellegrini-na-to-je-este-skoro/

  Odpověď
 17. „mačka vo vreci“ – kdoví kdo sestavoval onu historii v knize
  https://www.luxusnakniznica.sk/harmonia-velkeho-sveta/objednavka

  Odpověď
  • Kammerer 14.6.2019 o 9:03

   Vydanie tejto knihy sa aj mne zda zaujimave.
   https://style.hnonline.sk/kultura/1957295-kniha-ktora-doteraz-nevysla-nikde-v-europe-okrem-slovenska-cim-je-mimoriadna

   Vychadza len na Slovensku. Plus par cisel z textu clanku:
   - v pocte 111 exemplarov
   - zdobena 22 karatovym zlatom
   - obsahuje 29 map
   Myslim, ze tu nejde o vyklad historie. Ten by mal byt taky, ako bol spisany v case orginalu 1661. Ide skor o symbol.

   Odpověď
 18. Maine ako ôsmy štát USA uzákonil asistovanú samovraždu
  Maine ako ôsmy štát USA uzákonil asistovanú samovraždu pre smrteľne chorých. Zákon v stredu podpísala guvernérka štátu Janet Millsová, informovala agentúra AP. Asistovaná samovražda sa má vykonávať pomocou smrtiacej látky, ktorú musí predpísať lekár.
  https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/515616-maine-ako-osmy-stat-usa-uzakonil-asistovanu-samovrazdu/

  Odpověď
 19. J&T – Majitelia Jasnej kúpili dve rakúske lyžiarske strediská
  Slovenská spoločnosť Tatry Mountain Resorts (TMR), a.s., rozšírila portfólio svojich horských stredísk. Dlhodobo avizovaný zámer vstúpiť do alpského strediska naplnila TMR akvizíciou rezortu Mölltal v rakúskom Korutánsku.
  https://spravy.pravda.sk/ekonomika/clanok/515585-majitelia-jasnej-kupili-dve-rakuske-lyziarske-strediska/

  Odpověď
 20. Panika ve vedení České televize: Padáky do roka? Hráli vabank a už vědí, že prohráli. Buď Babiš, nebo oni. “S podporou protivládních demonstrací jsme to přehnali,” šuškají si mezi sebou
  https://www.euportal.cz/Articles/21243-panika-ve-vedeni-ceske-televize-padaky-do-roka-hrali-vabank-a-uz-vedi-ze-prohrali-bud-babis-nebo-oni-s-podporou-protivladnich-demonstraci-jsme-to-prehnali-suskaji-si-mezi-sebou.aspx

  Odpověď
  • jestli na něco takového (hromadného) dojde, půjdu jim mávat k východu.

   Odpověď
  • Hlavně by pak mohlo dojít i na agenturu Člověk v Tísni financovanou Českou Televizí. A Milion chvilek se před 2 lety účastnil tvůrčího konkurzu ČvT „Hledá se LEADr“. Oficiálně sice M. Minář neuspěl, ale v roce 2019 to vypadá, že tam byl ještě nějaký stínový konkurz a tam uspěl.

   Tím by se kruh uzavřel.

   Odpověď
 21. Kdyby to nebylo k pláči, bylo by to k smíchu.

  https://www.idnes.cz/fotbal/reprezentace/mistrovstvi-sveta-zen-francie-usa-thajsko-rekordni-vyhra-kritika.A190612_091843_fot_reprez_ten

  Někteří vyzývají Američanky, aby se omluvili za příliš výrazné vítězství na MS žen … asi to vítězství bylo politicky nekorektní.

  Odpověď
 22. Tak máme v práci nového mladého kolegu původem z Novosibirsku. A na firemním večírku jsme se od něj dozvěděli, jak je Rusko hrozné a jak celou dobu odtud chtěl zdrhnout. Když jsme se ho ptali, jestli by byl schopen říct o Rusku aspoň jednu dobrou věc, tak pomalu nebyl schopen nic najít.
  Bylo mi z toho smutno – ne proto, že bych si myslel, že je to v Rusku tak hrozné, to vůbec ne. Bylo to z toho, že jsem prostě nedokázal pochopit, jak někdo může takhle nenávidět svoji rodnou vlast, svoje rodné město, svoje kořeny. To mě přivedlo opravdu v úžas. Neřekl jsem mu na to nic, ale v duchu jsem si říkal, chlapče, chlapče, snad z toho poblouznění jednou vystřízlivíš. Každopádně si nemysli, že tě někdo mimo Rusko bude mít víc „rád“, když budeš svoji rodnou zemi pomlouvat.

  Odpověď
  • „Každopádně si nemysli, že tě někdo mimo Rusko bude mít víc „rád“, když budeš svoji rodnou zemi pomlouvat.“ – i tady by se našli tací co by mu za to ještě zaplatili

   Odpověď
  • VIKTOR DYK: ZEMĚ MLUVÍ

   Tvrdá matka byla jsem tobě.
   Těžce chléb jísti dala.
   Nehýčkala jsem robě,
   muže jsem zraňovala.
   Když prohlédly poprvé tvé oči vyjevené,
   smutný se obzor před tebou šířil.
   Mluvila jsem o ráně zasazené,
   které čas neusmířil.

   Na nás oba padal těžký stín,
   matka tvrdá byla jsem, ty tvrdý syn.
   Nepozdvihl jsi pro mne rámě.
   S láskou jsi nepomyslil na mě.
   Když vítr zahučel, zapraštěl mráz,
   neslyšel jsi můj hlas.
   A já přec mluvila, vidouc tvou psotu,
   bídu, jež věčně tě štve.
   A z úst mých zamlklých zaznělo tu:
   Vezmi si své.

   Těžké břímě nosím.
   Přichází radost, nebo děs?
   Slyšíš mne dnes?
   Matka, syna prosím.
   Haj si mne. Braň si mne. Neoslyš matky.
   Haj si mne. Braň si mne. Ať shoří statky,
   pole ať udupou, zničí.
   Zítra zas símě vzklíčí.
   Chystala jsem ti úděl, děcko.
   Úděl jsem tobě chystala.
   Chraň si mne. Haj si mne. V moci tvé všecko:
   aby ztroskotala loď, anebo přistala.

   Neoslyš slova varující:
   Neprodej úděl za čočovici.
   Třeba mne opustíš,
   nezahynu.
   Ale víš,
   kolik sem přijde stínů?
   Kolikrát pěst bude potomek zatínat
   a syn tvůj kolikrát bude tě proklínat?

   Nezahynu, věčna jsem,
   ale žít budu s trapným úžasem:
   kterak jsi zapomněl dědičný na díl?
   Kterak jsi váhal a kterak jsi zradil?
   Jak možno kletý čin provésti vědomky?
   Sebe jsi zradit moh. Ale své potomky?
   Dokavád dýchal jsi, proč ses vzdal?
   Čeho ses bál?
   Co je to smrt?
   Smrt znamená jít ke mně.
   Tvá matka země
   otvírá náruč: možno bys jí zhrd?
   Pojď, poznáš, jak je náruč země měkká
   pro toho, který splnil, co čeká.
   Prosím tě, matka tvá: Braň si mne, synu!
   Jdi, třeba k smrti těžko jdeš.
   Opustíš-li mne, nezahynu.
   Opustíš-li mne, zahyneš!

   Odpověď
   • Elizabeth 12.6.2019 o 16:02

    Krásná Dykova báseň, kdysi jsme se jí učili zpaměti. Asi proto pro mnohé tolik znamená.

    Odpověď
   • Ano, to je mocná báseň. Díky za její uvedení zde!

    Odpověď
   • Nádherná báseň

    Odpověď
  • Na druhou stranu se to asi dalo čekat…někdo kdo odněkud odejde, protože se mu tam nelíbí asi nebude to místo chválit. To by tam rovnou zůstal. Až zjistí, že tráva není jinde o moc zelenější, třeba se mu zasteskne a třeba se vrátí jako potenciál ochotný přemýšlet o příčinách, proč jsou věci tak jak jsou.

   Odpověď
  • Já mám presne takú švagrinú. Už je jej Anglicko malé, chce do Austrálie. Na Slovensku nikdy nič nebolo dobré. PO nejakých 5 tich rokoch v Britainstane začala rozprávať inak. Už s aj dačo dobré našlo.

   Po cca 10 rokoch čo je tam sú všetci Angličania sprostí. :D Preto tá Austrália. Tam je isto tráva zelenšia (najmä tam) a ľudia lepší! Len sa z nej smejem. Jej brat – môj muž je presný opak. Z dediny odmieta vystrčiť ňufák na dlhšie. Do Anglicka odmieta isť čo i len na víkend :D. „Už som tam bol, je mi tam z toho na grc!“ A hajde do lesa,… :)

   Nuž a to sa súrodenci.

   Odpověď
   • Takoví všudezdejší lidé bez kořenů bývají často odvanuti větrem času jako loňské listí. Nic po nich nezbyde.

    Odpověď
    • Mart’as 12.6.2019 o 14:09

     A co treba Nikola Tesla – odesel ze Srbska, zil a zemrel v Americe. Ze by po nem nic nezbylo ?
     Ale chapu jak to myslite. Ovsem nikdo nemuze znat presne duvody odchodu jednotlivych lidi ze sve zeme.
     Priklad: mou zenu dlouhe roky psychicky i fyzicky terorizoval byvaly manzel (psychopat ktery se ji pokusil zabit) policie i soudy to naprosto ignorovali. Klid nasla az zde v Americe a presto ze ČR miluje ,tak ztratila duveru ve stat. Zde se citi bezpecneji. Ja jsem nemohl v 90. letech najit slusnou praci,kde vas neokradli, tak jsem taky odesel. Ale duší jsme a zustaneme vzdy Slovani Češi.
     Je vsak pravda,ze jsme potkali nemalo čechu s podobnymi nazory jako ten zmineny muz z Novosibirska.

     Odpověď
     • Nikola Tesla byl pravy opak „dravcu“ jako General Electric, Westinghouse nebo Rockefeller, Rothschid. Zatimco tito mysleli v prvni rade jen na sebe, Tesla se venoval pokusum a experimentum, ktere by ulehcily vsem lidem zivot…At to byla elektrifikace vesnic, mest, tak take dopravy. Snazil se dokonce vyuzit staticke elektriny jak pro osvetleni, tak i v doprave…

      Jako pravy opak se ukazovala firma Standard Oil Company s pocatky v roce 1863, ktera nemela prilis zajem na profitu a ulehceni zivota vsech Americanu a lidi, nybrz predevsim na vlastnim profitu (dynastie Rockefelleru). V roce 1891 pochazelo 90 Prozent americkeho naftoveho exportu od firmy Standard Oil Company a tato firma kontrolovala 70 Prozent svetoveho obchodu….

      Je jasne, ze „nejaky Tesla“ s jeho elektrifikaci byl pro Standard Oil Company velkym nebezpecim…. Jsem si jisty, ze ho Standard Oil Company po vsech strankach bojkotovala a kladla mu prekazky a take se zaslouzila o zmizeni spousty pokusu, vynalezu a praci, ktere Nikola Tesla zanechal.

      Mimochodem nechapu, jak smi Elon Musk pouzivat jmeno takoveho CLOVEKA jako Nikola Tesla pro nazev sve firmy.

      Odpověď
     • souhlasím, pro některé lidi je to vyloženě cesta daná v rámci záměru, že jdou jinam a dělají tam jiné skutky než by mohli u sebe doma.

      Odpověď
      • Já v podstatě nemám vůbec žádný problém s tím, když mladý člověk jde pracovat na nějakou dobu do ciziny, aby načerpal zkušenosti, případně si i vydělal nějaké větší peníze, které by doma třeba ve svém oboru nevydělal. Co mě ale na tom kolegovi znechutilo, bylo to opovržení, se kterým mluvil o své rodné zemi. Přesně podle té básně Viktora Dyka – neváží si své matky, nemohu si jej vážit ani já.

       Odpověď
     • ina vec je, ak niekto sa venuje vede ale umeniu, potom ide tam, kam ho to zaveje. Dolezitejsia je myslienka za ktorou ide, ako on. Ale cenu zaplati on, aj jeho rodina. Len si casto neuvedomia jej vysku.

      Odpověď
     • Marťas,
      tam nebol problém v odchode zo svojej vlasti, ale v tom, keď niekto svoju vlasť znevažuje. Ľudia často odchádzajú do zahraničia, to je v poriadku, ale svoju rodnú zem by mali mať v láske.

      Niečo podobné vnímam aj v rodinných vzťahoch: rodina je rodina, a mala by vždy držať pokope. Môžem mať v rodine niekoho, kto mi lezie na nervy, kto podľa mňa nemá rozum, ale v núdzi mu vždy pomôžem a stále to bude moja sestra, brat, rodič, manželka alebo dieťa, ktorých vnímam ako súčasť rodiny, ktorú je potrebné chrániť.

      Odpověď
  • Ten mládenec z Ruska je produkt „globálnej mládeže“.
   Ja tvrdím, že mladí sú všade rovnakí. Či v Japonsku, Švajčiarsku, Slovensku, Rusku, USA (áno isté rozdiely sú, ale už minimálne)
   Tam je to lepšie, tam sa majú „dobre“ potom zistia že inde, nakoniec by chceli žiť na Marse.
   Tým sa plnia ciele GP.
   Rovnako tupé, sivé stádo.

   Odpověď
   • Manželka z roku II 12.6.2019 o 13:27

    Já bych to nevztahovala pouze na mládež, ale i na střední generaci. Viz video níže. Občas narazím u nás v ČR i na „globální důchodce“, do kterých by to člověk na pohled neřekl. Ale ano, mládež má přeci jen vůči globalismu sníženou imunitu.

    Myslí anglicky. Ale s českým pasem: https://www.youtube.com/watch?v=uoOno3T8eSw

    Odpověď
 23. Husársky kúsok Fica a Pellegríniho – Oriho článok
  https://oracle911blog.wordpress.com/2019/06/12/husarsky-kusok-fica-a-pellegriniho/

  Odpověď
  • Ori, 100 bodov

   Odpověď
  • Super, dávam to do skupiny KSB na VK aj zo svojho účtu. Na FB momentálne nemôžem mám blok.

   Odpověď
   • Oracle 911 12.6.2019 o 11:32

    Vďaka.

    Odpověď
    • ja dávam vsade na fb…na mojej stranke to ma obrovsku sledovanost a zdielania….napr. predposledny članok o zmene smeru vetra mal l oslovit 2863 ludi 323 interakcii a 31 zdielani…takže ide to super

     Odpověď
 24. pošlite ďalej:
  Veľvyslanectvo Ruskej federácie na Slovensku
  Vážení priatelia! Zoznámime Vás so spoločenskou iniciatívou „Zachováme pamiatku“. Úlohou iniciatívy je posilniť dohľad nad stavom pamiatkových objektov na území Slovenska takých, ako sú pomníky a vojnové hroby sovietskych (ruských) vojakov. Ak by ste sa dozvedeli o pomníku alebo vojnovom pohrebisku na území vášho mesta, obce alebo akéhokoľvek iného miesta, ktorý potrebuje obnovu, a tiež, ak spozorujete prejavy neúctivého správania sa alebo neporiadku na takom mieste, prosíme, čo najskôr nás informujte vhodným pre Vás spôsobom.

  Môžete tak urobiť:
  - na našej špeciálnej stránke vo „Facebook – „Zachováme pamiatku“:
  https://www.facebook.com/zachovamepamiatku
  - prostredníctvom WhatsApp číslo: 0919470401;
  - e-mailom: uppzo_slovak@mil.ru (kópia: kultura@rusemb.sk)
  - zavolaním na mestský telefón: 045529677
  Budeme vďační, ak k správe pripojíte aj fotografie súvisiacich objektov.
  Spolu zachováme pamiatku padlých hrdinov!

  Odpověď
  • Putinovec 11.6.2019 o 19:34

   To se zrůdám nebude líbit.Boj na druhé prioritě.

   Odpověď
  • Velvyslanectví RF na Slovensku zahájilo projekt na udržování hrobů vojáků Rudé armády. Zúčastnit se můžete i vy
   https://cz.sputniknews.com/slovensko/2019061210125524-velvyslanectvi-rf-na-slovensku-zahajilo-projekt-na-udrzovani-hrobu-vojaku-rude-armady-zucastnit-se/

   Odpověď
 25. Včera stretnutie v Moskve MID Mali a MID Ruska, dnes tlačovka MID Grenada a MID Ruska
  https://russian.rt.com/world/article/640022-lavrov-grenada-peregovory

  Odpověď
 26. Dúfam, že Fínsko nebude náš vzor. Škola hrou a debilizácia vpred!

  Fínsko sa stane prvou krajinou sveta, ktorá na svojich školách úplne vyradí z osnov všetky vyučovacie predmety. Bude platiť pre deti od 16 rokov.
  Po prijatí tohto návrhu by potom na školách už nemala prebiehať klasická výučba vyučovacích predmetov, ako sú napr. matematika, dejepis, fyzika, literatúra či geografia.
  „Základnou myšlienkou tejto novej koncepcie je, že žiaci si majú sami vybrať, ktorú tému, jav či oblasť chcú študovať. Zároveň ich to má nabádať k tomu, aby zodpovedne premýšľali nad svojimi predpokladmi, schopnosťami a budúcimi ambíciami.“ … hlavne ten JAV :)
  Študenti by sa tu mohli rozhodnúť napríklad pre „Kurz obsluhy v kaviarni“, kde by si priamo v praxi osvojili všetky potrebné vedomosti v anglickom jazyku, ekonomike a komunikačných zručnostiach.

  https://silavedomia.sk/finsko-sa-stane-prvou-krajinou-sveta-ktora-na-svojich-skolach-uplne-vyradi-z-osnov-vsetky-vyucovacie-predmety/

  Odpověď
  • no ved, kto by sa obtazoval so studiom fyziky, ked si moze vybrat rozhovor s klientom. Len co potom, ked mu uz dojde, kam sa dostal

   Odpověď
  • výchova úzce zaměřených otroků, s nulovým přehledem – a to je to hlavní.
   Jen co budou dělat až se v tom vybraném zaměření neuplatní..

   Odpověď
   • Tradicne – obvini se z toho, ze maji nedostatecne vzdelani a ze jsou proto nezamestnani nebo nejhure placene prace….
    „Doktori a inzenyri“ se do EU jiz uspesne delsi dobu importuji :)

    Odpověď
  • Klasika, další skandinávská země má „svůj“ projekt. Celá Skandinávie je testovacím polygonem GP

   Odpověď
 27. Návod,jak vyběhnout se zlodějskými cenami českých mobilních operátoru. Jak známo,jsou to dcery západních matek,kam tečou prachy za drahé volání,které dotují tamní klienty,co pak volají za pár šupu. Podle pokrytí Kaktus,nebo Vodafone. Kaktus lze dobít kartou jednou za rok 50kaček,nebo 200kaček. Vodafone,zajít na pobočku a trvat na paušalu Nulový tarif.Tady lze zadarmo urejdovat DVĚ simky na jedno číslo. Provest registraci nějakým emailem a nickem třeba Anežka Hodinová Spurná na odorik.cz. Tam šoupnout svoje mobilní číslo a hodit tam třeba 200kaček na učet. Lze volat přes voip za pár halířu,nebo callback s mizerným internet,připojením za jednu kačku. To volání bere prachy pouze z učtu odorik.cz.Trochu složité,ale dobré nejen pro duchodce mého kalibru,,

  Odpověď
  • Oracle 911 11.6.2019 o 6:37

   A odkedy je to reklamný kútik a odkedy robíš reklamy?

   Odpověď
   • Hele volej si bohate pokud mas evropskou mzdu..

    Odpověď
    • Oracle 911 11.6.2019 o 9:41

     Nemám európsku mzdu, len európske účty…

     Odpověď
    • ale opravdu děláš reklamu. Když už dobrou radu, tak si zařídit tarif u zahraničního operátora za menší cenu, když je roaming po evropě zadarmo.

     Ale obojí je blbost, jde o to tlačit na operátory aby trh narovnali žádoucím směrem.

     Odpověď
 28. Ruským gymnastkám byla v Česku po převzetí medailí zahrána hymna SSSR (VIDEO)
  https://cz.sputniknews.com/videoklub/2019061010110502-ruskym-gymnastkam-predavali-v-ceske-republice-medaile-za-zvuku-hymny-sssr-video/

  Odpověď
  • Provokace podpindosů?

   Odpověď
   • Oracle 911 10.6.2019 o 23:34

    Alebo matričná odozva…

    Odpověď
   • Přesně tak. Chudinky holky..

    Odpověď
  • ako sa to rozpozna melodia je ta ista

   Odpověď
 29. Musím sa s vami podeliť o fantastický zážitok. A keďže mi nič nenapadá tak sem „vlepím“ diskusný príspevok jednej panej, s ktorým bezvýhradne súhlasím:

  Nezabudnuteľný zážitok, vynikajúca atmosféra, bravúrne výkony, silné hlasy, perfektne spracované choreografie piesní a tancov, nádherné a nám, skôr narodeným veľmi dobre známe piesne rôzneho žánru i z vojnového obdobia, doprevádzané filmovými zábermi na širokom plátne, … nuž, a ktorého Slováka by nepremohli emócie, keď počuje naše slovenské “ národné “ piesne ako “ Na kráľovej holi“, ľudovú žartovnú “ Macejko „, “ Na tú svatú Katarínu“ a či Duchoňovu nádhernú pieseň o našej rodnej zemi “ V dolinách “ – a práve z vyspievaných a silných hrdiel týchto – doslova – skutočných umelcov a nám tak veľmi blízkych našich ruských priateľov…? Vskutku som si to užívala a – neľutujem. Bravo! a Srdečná vďaka za nádherný zážitok všetkým , páni umelci, speváci, tanečníci, hudobníci Alexandrovcov… !

  Bola som na nich včera s vnúčikom a som nesmierne rada, že som ich mohla – konečne po dlhom čase – opäť vidieť. Nezabudnuteľný zážitok.

  Odpověď
  • A ešte dodám, že pri „svjaščennej vajne“ všetci vstávali, takže predsa len „ide všetko ako má“

   Odpověď
   • čaká nás ešte dlhá cesta a takéto príspevky dodávajú optimizmu

    Odpověď
 30. Otázky a odpovede č.36 – Oriho článok
  https://oracle911blog.wordpress.com/2019/06/10/otazky-a-odpovede-c-36/

  Odpověď
  • Zaujímavé komentáre. Dovolím si pripojiť s k výzve o tlstých knihách. Povzbudzujem všetkých, nech to aspoň skúsia (jednu, druhú alebo z každej niečo….). Ak by sa to zo začiatku niekomu ťažšie, môže si pozrieť aspoň niektoré videá, napr. z rubriky – https://www.youtube.com/watch?time_continue=19&v=9Zim70WuPvU, https://www.youtube.com/watch?v=JL2SxikvRTo, https://www.youtube.com/watch?v=1i-D5bVILTc, apod…).

   Želám, aby človek človeku bol priateľom a nie nepriateľom.

   Odpověď
 31. Doteraz sme mali cudzincov hlavne v automobilkách, ale postupne sledujem, ako sa to mení aj v gastronómii. V niektorých podnikoch už vo veľkom pracujú Ukrajinci, včera som sa vybral na Stredné Slovensko a aj tam nás obsluhovala milá pani so silným ukrajinským prízvukom.

  Ako je to u vás? Pozorujete niečo takého?

  Odpověď
  • Oracle 911 10.6.2019 o 6:32

   Áno tu na východe robia prakticky všetko lebo vojna…

   Odpověď
  • V Praze jsou černoši a Mongolové běžně zaměstnáváni v KFC, Ukrajinci jsou všude. Známá se vrátila z lázní v Karviné, kdysi průmyslové město. Dnes cikánské. Vybydlené baráky, zboří se, postaví se nové . Abnormálně nízké ceny v obchoďácích věčně plných dobře oděných vypasených romských spoluobčanů. A místní vyprávěli jak se tam po nocích vykládají autobusy nejen s cikány – ty nám vrací západ a i ti původně slovenští se vrací a usídlují v ČR, asi důsledek toho, že SR se s nimi tolik nemaže.

   Odpověď
  • S Ukrajinci bych se přimlouval k nejvyšší opatrnosti ve vyjadřování i přístupu k nim. Jsou jedni z nás, když pominu jejich parazitickou vrchnost, dodanou jim Západem. Jen třeba někteří z nich jsou trochu víc (jen trochu) zmatení, desorientovaní, někteří trochu víc zničení alkoholem (kdopak jim ho podstrčil do kultury ?), někteří trochu víc postižení banderovštinou – ale přitom jen slabý odvar některých našich, především pražských komunit.
   Jde o to, že jsou to (opět ve své většině) přes všechny rány a pokřivení, za které sami nemohou, Slované – dobří, pracovití a srdeční lidé, kteří tady nejsou proto, aby parazitovali na druhých, ale proto, aby prací uživili sebe a své rodiny. A pokud dopustíme to, aby i u svých bratrů žili v otroctví a totálním ponížení uděláme nejen špatnou věc, ale i přesně to, co si od toho slibují naši skuteční nepřátelé: Budeme bojovat mezi sebou, sami proti sobě, lépe řečeno. A to i v duchovním smyslu.

   Odpověď
   • Bohumile, připomněl jsi mi můj první vstup mezi diskutující komunitu na levanetu před cca 2 lety . Řekl jsem tehdy svými slovy přesně tyto myšlenky a dost jsem se musel ohánět , abych to diskutérsky přežil. Bylo to v době obav ze zneužití banderovského viru i v demonstracích na Slovensku i v Čechách. Souhlasím a podepisuji. A navíc, mám s nimi každodenní osobní zkušenost přímo u nás doma na vsi.

    Odpověď
   • Veľmi pekne povedané. Len ma mrzí, a to od začiatku týchto procesov, že naši rodní takisto pracujú v zahraničí, mnohí zo skutočnej núdze a mali by byť doma. Podarí sa ešte toto zvrátiť, aby sa začali vracať domov? Zatiaľ sa mi to javí v nedohľadne…

    Odpověď
    • V BA je dosť pracujúcich Srbov, rovnako aj Ukrajincov

     Odpověď
    • migrace pracovní síly je součást,a to velmi dominantní, globalizace podle davo-elitárního principu. Snad k tomu napíšu/ až mi čas dovolí/, trochu obsáhlejší analýzu.Hodně o tom fenoménu dneška přemýšlím a mozaiku už mám složenou. Podstatné je : pokud je finančně kreditní systém pod globální kontrolou, zůstává i migrace obyvatelstva, neboli „stěhování národů“ pod globální kontrolou. Až tento globální finanční systém chcípne /bude substituován spravedlivým emancipovaným systémem/ , začnou se i národy vracet domů.
     Kdo řídí toky peněz a kreditů, řídí i alokaci tvorby zdrojů. A klíčovou součástí zdrojové báze
     jsou výrobní síly . V nich ta nejdůležitější -pracovní síla.

     Odpověď
     • QuoVadis 11.6.2019 o 8:58

      Migrace pracovnich sil je dusledkem vykoristovani obyvatel jednotlivych statu…. Zakladni vydaje (bydleni, jidlo, elektrina,…) a mzdy normalnich zamestnancu ve statech se vyvijeji velice nerovnomerne. Zatimco EU a vetsina jejich „pricmrndavacu“ v zapadnich statech „basni“ o tom, jak v jejich statech zivotni uroven diky jejich clenstvi v EU vzkveta, rostou velkym tempem pocty obyvale, ktere jsou na urovni nebo uz pod urovni hranice chudoby, spousta je odkazana na socialni byty (nizsi najem, odpora statu) socialni podpory…

      Zatimco tedy obyvatele zapadnich statu a prevazne mest s jejich vydelkem uz sotva vychazeji, jsou tyto vydelky pro pracovni sily z byvalych vychodnich statu (hlavne z Rumunska, Bulharska) na pomery v jejich state vysoke a vyplati se jim to i presto, ze si musi najit nejake bydleni a zivit se a byt odlouceni od rodiny delsi dobu.

      Myslim, ze tady je jasne videt, v cim zajmu pracuje Brusel s pomoci jeho „nohsledu“ v kazdem state – aby byly vzdy a vsude k mani „levne pracovni sily“

      Odpověď
      • Základní výdaje „se nevyvíjejí “ , stejně jako „maslo nepodražalo“ . Vše je pečlivě provázáno a dlouhodobě řízeno s cílem překreslovat podle potřeby ekonomickou sílu a národnostní složení jednotlivých částí Světa. Nízkofrekvenční proces obsahující zázračnou tvorbu ekonomických „tygrů“ a na druhé straně podporující parazitující kultury a oblasti jimi osídlené jako potenciální osídlovací kobylky.

       Odpověď
  • U nas v Ba Kaufland teta ukrajinka za pultom so salamou.inak veľmi milá.Vela rodin na kazdorocnej báze prichádzaju do škôlok ,škôl…je ich tu dosť…dôvod…vojna…hlavne deti ..niekedy je vidiet čo zažili…som štastna,že sú tu.

   Odpověď
 32. Súhlasím

  Odpověď
  • Tiež súhlasím. S tým sa nedá nesúhlasiť. :-)

   Odpověď
 33. Haha, to je borec, ten v tom nadělá takovej zmatek, že to beztak nějak mimoděk do toho 20.7. vyjde najevo, že tam nikdy nebyli.
  https://cz.sputniknews.com/svet/2019060810098044-guardian-trump-zkritizoval-nasa-a-prohlasil-ze-mesic-je-soucast-marsu/

  Odpověď
 34. Peter nie troll 8.6.2019 o 23:20

  Ak by sa u niekoho našla ešte nejaká táto kniha, mal by som záujem.

  Ďakujem

  Odpověď
 35. Ak by mal niekto zaujem mam navyse jednu knihu V.V.Pjakina – O mire krivych zerkal.

  Odpověď
  • Mam zaujem

   Odpověď
   • tak prosim Hoxa, nech nam vymeni mailove adresy

    Odpověď
    • Súhlasím

     Odpověď
     • Napíšte Hoxovi radšej na jeho mejl, tu by tá vaša prosba o výmeny adries mohla zapadnúť.

      Odpověď
      • dobry napad, urobil som to tak

       Odpověď

Napsat komentář

*
*

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>