Mimo téma

Podepisování příspěvků: anonymní příspěvky nebo ty, které v poli jména/přezdívky budou mít titulek nebo jiný text, mohou být smazány. Příspěvky s nakopírovaným delším obsahem, který je dostupný na jiném místě, mohou být také smazány – v takovém případě uvádět pouze odkaz, případně pár vět, nikoliv celý text systémem copy&paste. První komentář nového uživatele se zobrazí až po schválení, další již hned.

 Obnoviť

 1. Zajímavý náhled, jak se cítí americký voják, který úplně nezblbnul a zůstala mu nějaká soudnost.

  http://outsidermedia.cz/ss-mani-svobody-a-demokracie/

  Odpověď
 2. nechcem tu robiť úplně inzerciu, ale nabídnu pracovní pozici pro IT juniora asistentku/a v Praze u M Křižíkova, odchází kolegyňka starat se o budoucího drobečka. Zájemca potrebuje pečlivosť a chuť sa učiť – čas tu na to je – na vzdelanie, kludně pre čerstvého absolventa. Obrátil som sa tu pretože by sa tu mohol náisť človek s chápaním a možno je to pre niekoho príležitosť. Pokud zde je nebo máte v okruhu niekoho kdo by chcel, ohodnotěnie je myslím dobré, trebarz na rok taký zápis do životopisu, na pohovor pripravím, ak tak odpíšte tu a nějak po tel. doplním pre zájemcou.
  Ar

  Odpověď
  • NicNezNula 7.6.2019 o 15:14

   Já se nehlásím, ale zvědavost vzbuzuje název té pozice. IT junior asistentka, to je něco jako svačinářka programátora?

   Odpověď
   • No junior znamená aby si někdo nemyslel že je nutné mít seniorské dovednosti myslím, že je to běžně používané spojení. A ohledně IT asistent , světe div se před 10 lety jsem na takovou pozici nastupoval já.. a svačinář jsem nebyl a junior asistent také nebude s kvalifikací přines pivo.. (:

    Odpověď
    • je to běžně používané spojení, a je to krásný příklad autoritářství :-)
     přeci senior má víc pravdu než junior, a asistent se nemá snažit pracovat na celku samostatně, vždyť je jen asistent. Taky jsem tak pracoval a už tehdy mi to připadalo zvrhlé, a to jsem ani neznal pojmy KSB.

     Nic proti tomu zaměstnání ani zaměstnavateli, je to opravdu běžné, a jsem rád že u mého zaměstnavatele se to neujalo, i když se ledaskdo snaží.

     Odpověď
     • Pokud použiješ jinou dialektiku, tak bude tomu rozumět i ten mladší, který nemá všechny kamínky obrazu?
      Autoritářství opravdu ne, nemůžu do éteru vyslovit všechny informace, protože ještě není taková doba (a pravděpodobně by tomu málokdo věřil podle mota: „každý soudí podle sebe a svých zkušeností“), vidíš, že i na to málo co jsem otevřeně řekl, jsou pouze odezvy, které se mě sice nedotkly, ale příště s nimi musím počítat a zde mě překvapují – nejsou konstruktivní, tento web čtu od 2013 pravidelně.
      Dal jsem nabídku popravdě, za kterou já ve 26 bych skočil.
      Mimo jiné, tým je poskládaný podle ITIL a můžeme zde použít jména pozic a jejich kombinací.
      Ano mám vedoucího, kterého znám 10 let a jsme ve stavu, kdy se musíme shodnout všichni, kolegyňka je s námi 6 let a opravdu nemá z nás nikdo větší pravdu. Celkem stabilní tým (a zde informace a změny proudí od spodu). Asistentem bude do té doby než se zaučí a zaujme to co je potřeba. Myslím, že by to šlo napsat: Hledá se člověk do týmu, který je spolehlivý a pečlivý, zato nabídnu množství času na sebevzdělávání (tak 1 k 1)
      Je to fér nabídka (: pár prací v mnoha oborech i manuálních jsem si prošel a aktuálně procházím ( i když bych nemusel .)

      Odpověď
      • Neber to tak přísně prosím, proto jsem dole napsal že je to víceméně žertem, nemohu soudit něco o čem prakticky nic nevím, a tak je to třeba i brát. Nejsem takový negramot abych poplival něco co neznám.

       Zajímalo by mne to jen ze zvědavosti, já práci mám.

       Takže ať se daří are :-)

       Odpověď
  • Trošku to rozvedu: pokud bude mít potuchu o KSB může si dále osvojovat svůj potenciál
   Nedostatky: na 8h pracovní dny, město Praha,
   Klady: Trojčlenný tým který má na starosti vše v IT (od strategie, predikce, taktiky, korekce a šroubky až v poslední řadě finance (:
   nejedná se o programování ale určitě nebude naškodu

   Odpověď
   • NicNezNula 7.6.2019 o 16:42

    Tak at se dari.

    Odpověď
   • tříčlenný tým? :-) takže jeden senior, jeden junior, a jeden junior asistent? A to je tým? :-D
    promiň, jen vtipkuju, to se nabízelo úplně samo.

    Odpověď
    • Napsal bych ti na mail co dělám, klidně bych ti to i osobně předvedl, asi bys nevěřil o co se starám, někde jinde by se to týkalo tak 10 a v nějakém větším „ústavu“ klidně i 10 násobku lidí… opravdu nemám problém, kdykoli v pracovní den Křižíkova..

     Odpověď
 3. vrátim sa ešte trochu k elektromobilom.V okolí kde bývam sa menia stožiare vysokého napätia za nové výkonnejšie,v rádii každú chvílu počujem aké sú elektroauta výhodné a že majú byť lacnejšie aby boli dostupné atd.,dalej vo viacerých mestách sa spúšťa projekt požičiavania elektromobilov a do toho masívne neprechádzanie äut na emisnej kontrole.Začínam mať pocit že Slovensko bude testovacia krajina ohladom elektromobility.

  Odpověď
  • taka krajina je uz v Norksu.
   Ale ano, u nas by sa aj vyrabali, kedze auta vyrabame, teda skladame.

   Odpověď
   • Volswagen uz vyraba len elektromobili tusim od minuleho roka oktober

    Odpověď
    • Nemecky VW…u nas sa vsetko ma pripravovať na elektro

     Odpověď
  • Jana z Arku 7.6.2019 o 12:18

   Může to být i z důvodu zavádění sítě 5G

   Odpověď
  • Jana z Arku 7.6.2019 o 12:18

   Může to být i z důvodu zavádění sítě 5G

   Odpověď
  • V SR je problém, že Mochovce nie sú dostavané a importujeme el. energiu. Vyvstáva aj problém Zákona zachovania matérie, čiže zákon zachovania hmoty a zákon zachovania energie. V Nórsku je prevažná časť pokrytá obnoviteľnými zdrojmi (vodné elektrárne, veterné,…). Otázka je taktiež, ako sa prejaví tzv. emisná stopa.

   Odpověď
 4. Jalta 2.0 za rohom? – Oriho článok
  https://oracle911blog.wordpress.com/2019/06/07/jalta-2-0-za-rohom/

  Odpověď
 5. Vie niekto o čo ide?
  V poslednom čase sa množia podnety od občanov a firiem, ktorých elektrárne odpájajú od dodávky prúdu až kým neuzatvoria novú zmluvu – to trvá dni a mesiace a váš byt, dom, kancelária či sklad je tak zostane bez prúdu… počuili sto o tom niečo? Čo sú to za móresy, že musíte čakať kým vám spravia novú zmluvu a zatiaľ je vaše miesto vypnuté? A technikov nevie zoznať ani centrum, ktoré má zmluvy na starosti… v roku 2019 situácia je horšia ako bolo za socializmu… Martin Dano
  https://www.youtube.com/watch?v=VwolatT3kng

  Odpověď
  • Oracle 911 7.6.2019 o 8:05

   To je príprava na ďalší pokus o majdan, ale to už dotyčným vyjde pekne draho…

   Odpověď
  • a preco nova zmluva?

   Odpověď
 6. Pápež schválil zmenu znenia Otčenáša
  Pápež František schválil zmenu znenia modlitby Otčenáš. Namiesto frázy „…a neuveď nás do pokušenia“ bude platný výraz „… nedopusť, aby sme podľahli pokušeniu“. Informoval o tom vo štvrtok denník The Guardian.
  https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/514950-papez-schvalil-zmenu-znenia-otcenasa/

  Odpověď
  • Oracle 911 7.6.2019 o 6:40

   Zmena smerom k ľudskosti?

   Odpověď
  • Nevidim v tom rozdiel… : ) ak niekto pacha hriech tak on tvrdi Nie je to dobrý preklad, pretože hovorí o Bohu, ktorý zvádza na pokušenie. Ten, kto podlieha pokušeniu, som však ja sám; on ma do pokušenia netlačí to Otec nerobí; Otec ti pomáha okamžite vstať. Do pokušenia nás vedie Satan, je to jeho pôsobisko,“ …..či boh či satan…stale som to podla mojho vykladu JA …. a nie dve ,podla nich rozdielne „tvory“

   Odpověď
   • Suhlasim. Aj nedopust, aby sme podlahli pokuseniu je v mojich ociach presuvanie zodpovednosti za nase vlastne skutky na Boha. Pricom prave toto je jedna z veci, ktora je riadenia nasou vyslovnou volou a Boh do nej nema ako zasiahnut.

    Odpověď
    • Ono, ak by sme to brali puntičkársky, tak vlastne skoro celý Otčenáš by bol na prd. Možno to vnímať tak, že stačí Bohu povedať: daj nám chlieb dnes, príď tvoje kráľovstvo, buď tvoja vôľa, posväť sa tvoje meno, odpusť nám hriechy – a netreba preto viac ani pohnúť prstom.

     Bolo by to zlé, len keby to ľudia takto vnímali… Ale keď to vnímajú komplexne, že treba preto niečo aj urobiť, tak je to OK, nikto z nich sa nebude diviť, ak to bezpracne nepôjde. To sa týka aj predchádzania pokušeniu.

     Odpověď
     • Všetok text na svete sa dá vyložiť dvoma spôsobmi v zmysle poloprázdnej, alebo poloplnej sklenice vody. Záleží na uhlu pohľadu a toho, čo tam človek chce vidieť. Nie je možné vytvoriť taký text, v ktorým by dáky vrták niečo nenašiel, resp. v ktorom by Človek nenašiel dobro.

      Presne z tohto dôvodu tu neustále prebiehajú hádky o Biblii a Koránu. Každý vidí v danom texte úplne niečo iné a v podstate každý má pravdu. Lebo pohár je aj poloplný aj poloprázdny.

      Odpověď
      • Áno,
       chcel som tým hlavne povedať, že tá novšia verzia:
       „nedopusť, aby sme podľahli pokušeniu“
       je oveľa lepšia ako tá stará:
       „neuveď nás do pokušenia“
       kde vyslovene robili z boha pokušiteľa, čo naozaj smrdelo diverziou.

       Aj v tejto novej vete sa dajú nájsť logické chybičky, totiž, šírka viacvariantnej interpretácie to umožňuje, ako aj pri iných vetách v tejto modlitbe. Toto nové by som vyslovene diverziou nenazýval, hoci dalo by sa to sformulovať ešte lepšie. Tomu, kto tie modlitby rapká iba automaticky a príliš nerozmýšľa o svojom duchovnom živote by ani superdokonalá formulácia nepomohla. No rozmýšľajúceho rôzne nezrovnalosti nakopnú, aby si sformuloval svoj rozhovor s Bohom vlastnými slovami.
       Kritika je jedna vec (na tom nie je nič ťažké), ale viac sa cení pohnúť rozumom, a navrhnúť vlastnú lepšiu verziu.

       Odpověď
       • Pro doplnění, koránický pohled je odlišný:

        I tobě jsme seslali Písmo s pravdou, aby potvrdilo pravdivost toho, co už před ním bylo zde z Písma, a bylo jeho ochranou. A rozsuzuj mezi nimi podle toho, co seslal Bůh, a nenásleduj jejich učení scestná, vzdaluje se tak od toho, čeho se ti z pravdy dostalo. A každému z vás jsme určili pravidla a dráhu vyšlapanou. Kdyby byl Bůh chtěl, byl by vás věru učinil národem jediným, avšak neučinil tak proto, aby
        vás vyzkoušel tím, co vám dal. Předstihujte se vzájemně v konání dobrých skutků! K Bohu se uskuteční návrat vás všech, a On vás poučí o tom, o čem jste byli v rozporu.
        (…)
        A nevrhej zrak svůj žádostivě na to, co dali jsme některým párům z nich v užívání – to nádhera pomíjivá je života pozemského, abychom je tím uváděli v pokušení; vždyť štědrost Pána tvého lepší je i trvalejší.
        (…)
        Když neštěstí se dotkne člověka, tu volá Nás, avšak později, když zahrneme jej dobrodiním Svým, hovoří: „Dostalo se mi toho pouze díky vědomostem mým.“ Nikoliv, to jenom zkouška byla, avšak většina z nich to neví.
        (…)
        A zeptej se jich na město, jež poblíže moře položeno bylo, a jak to bylo, když znesvěcovali obyvatelé jeho den sobotní! Přicházely k nim ryby v den jejich soboty a vyplouvaly nahoru, zatímco v den, kdy sobotu nesvětili, k nim nepřicházely. A takto jsme je v pokušení uváděli za to, že byli nespravedliví.
        (…)
        Požehnán buď ten, v jehož rukou je království a jenž všemocný je nad každou věcí,
        2. jenž stvořil smrt i život, aby vyzkoušel, kdo z vás bude v skutcích nejlepší – a On mocný je i odpouštějící -
        3. jenž stvořil sedm nebes ve vrstvách. A nespatříš ve stvoření Milosrdného nesouměrnost žádnou! Pozvedni jen zrak svůj, zda uvidíš trhlinu nějakou!
        4. A potom obrať svůj zrak ještě dvakrát, a pohled tvůj se k tobě navrátí ponížen a vyčerpán námahou marnou.

        A bojte se pokušení, jež nepostihuje výlučně jen ty, kdož z vás jsou nespravedliví!

        Ti, kdož věří v Boha a v den soudný, nežádají tě o dovolení bojovat majetky a osobami svými; a Bůh dobře zná bohabojné.
        45. Však žádají tě o dovolení vyhnout se boji jenom ti, kdož nevěří v Boha a v den soudný; jejich srdce jsou naplněna pochybností a jsou v pochybnostech svých zmítáni.
        46. Kdyby byli chtěli vytáhnout do boje, věru by byli činili nějaké přípravy, avšak Bohu se zhnusilo, aby vytáhli, a dal jim zlenivěti a bylo jim řečeno: „Zůstaňte sedět doma se sedícími!“
        47. Kdyby byli vytáhli s vámi, byli by jen rozmnožili vaše potíže a byli by zaseli mezi vámi nesvár, snažíce se vás svést k neposlušnosti. A jsou mezi vámi někteří, kdož horlivě jim naslouchají, avšak Bůh dobře zná nespravedlivé.
        48. A již dříve usilovali, aby vznikl rozkol, a převraceli věci pro tebe, až vyšla pravda najevo a objevil se rozkaz Boží, přestože se jim to nelíbilo.
        49. A jsou mezi nimi někteří, kdož říkají: „Dovol mi neúčastnit se a neuváděj mne v pokušení!“ Což však již neupadli do pokušení?

        Odpověď
        • Vďaka. To o akom boji hovorí v posledných veršoch?

         Odpověď
         • vysvětlení kontextu:
          http://islam.ru/content/history/31026

          Odpověď
          • Ďakujem.

           Odpověď
          • Ještě jsem našel něco tady, strana 257, v širším kontextu 244-257

           https://koran.sk/wp-content/uploads/2018/09/Koran-preklad-s-vyklad-2015-1.pdf

           Odpověď
  • Tristtan 7.6.2019 o 8:01

   At si ta satanská sebranka drmolí co chce! Stejně jejich konec je na dohled!!

   Odpověď
   • Putinovec 7.6.2019 o 8:11

    Nástroj bude odhozen,až za něj bude adekvátní náhrada.

    Odpověď
    • Tristtan 7.6.2019 o 9:20

     Potřebujeme za ně náhradu? A jakou si předatavujete?

     Odpověď
     • Putinovec 11.6.2019 o 21:28

      My ji nepotřebujeme.Ideologie je vodítko na hřbetu ovcí.Nástupnictví má převzít scientologie.

      Odpověď
  • ten Pišta je ale idiot :D

   Odpověď
  • kedysi dávno som čítala že fráza „neuveď nás do pokušenia“ je nesprávna nakolko Boh nás do pokušenia neuvádza takže to nahradenie vidím pozitívne aj ked ma to vzhladom na to čo pápež „povystrájal“ prekvapuje.

   Odpověď
   • Andrea, presne. Boh nemá dôvod uviesť nás do pokušenia, veď nás stvoril. Len „diabol“(obrazne) nás pokúša. Pokúšal snáď Boh Ježiša v púšti? A kresťania stáročia opakujú nezmysel každý deň bez zamyslenia sa.

    Odpověď
  • Rozumná zmena, bolo už načase.

   Odpověď
   • Tiež som si pomyslel, hlbšie sa nezamysliac. A hľa, uvidel som Kulichov komentár zo 6:02. Je tam totiž ťažko vyvrátiteľná logika. Chlapci v sutanách mysleli, mysleli, ale úplne to nedomysleli.
    Takže odteraz, keď podľahne zbožný človek hriešnym zvodom, môže si povedať, že no a čo, veď Boh to dopustil.
    Nie je to náhodou ešte horšie? Je to veľmi vysoká priorita riadenia!

    Odpověď
    • Souhlas, je to diverze. Bůh nenavádí k hříchu, ale může zkoušet zkouškami. Takovou zkouškou může být třeba zbohatnutí, štěstí, nebo naopak problémy. Při pozitivních událostech je tou zkouškou, aby z toho člověk nezblbl a nenarostl mu hřebínek, při negativních je zkouškou, aby nepropadl zoufalství a uchoval si víru.

     Odpověď
    • Ok, vedel by si to sformulovať lepšie?

     Odpověď
     • Varianta Otčenáše ze ZC:

      „Můj otče, všude přítomný !
      Děkuji Ti za světlo života,
      Za existenci Tvého království,
      Za vůli milující. Děj se dobro.
      Děkuji Ti za každodenní stravu !
      I za Tvou trpělivost.
      Za odpuštění hříchu na zemi Tvé.
      Můj otče, všude přítomný.
      Jsem dcera Tvá mezi Tvými výtvory.
      Nedopustím se hříchů a slabosti.
      Budu důstojná Tvých činů.
      Můj otče, všude přítomný.
      Jsem dcera Tvá, pro radost Tobě.
      Sebou Tvou slávu zmnožím.
      Všechny budoucí věky Budou žít ve Tvé touze.
      A tak to bude. Tak to chci !
      Jsem dcera Tvá, Můj Otče, všude přítomný.“

      Odpověď
 7. Putinovec 6.6.2019 o 17:30

  Západní sebranka se předvedla,kdo je s kým a kdo podporuje fašismus.Nepozváním představitele vítězné země nad fašismem a naopak pozváním představitelky fašismu se západ ponořil do matrice vlastního sebezničení.Veřejný odpis protilidské lůzy.https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Trapas-britske-kralovske-rodiny-na-oslavach-Mezi-viteze-druhe-svetove-valky-zaradili-Nemecko-584397

  Odpověď
 8. pyramida 6.6.2019 o 17:16

  Dnes jsem shlédla video od Baudyše ml. (astrolog) a z toho, co vyprávěl je mně poněkud nepříjemně. Podle něho Babiš pravděpodobně padne, neboť tlak na něj jde z více stran. Nový premiér by mohl být pirát Bartoš nebo Kalousek (podle Baudyše zkušený politik). KSČ a ČSSD budou trvat na rychlém přijetí eura. Špatné vyhlídky. Ztratili by jsme poslední zbytky suverenity. Astrolog jako astrolog, ale některé skutečnosti tomu napovídají. Bohužel.

  Odpověď
  • Putinovec 6.6.2019 o 17:25

   Ozvučení jedné možnosti z plejády možných.Spíše bych se ptal,v čím zájmu Baudyš dává takovéto dohady?A jiná věc je,zda si uvědomuje smyčku,kterou si utahuje kolem krku.I on měl určitou volbu možného,tímto vstoupil do matrice možností se stupnicí od špatné po katastrofu.

   Odpověď
  • ,,…Rodinný a osobní život
   Antonín Baudyš mladší …… Byl blogerem stránek týdeníku Respekt v letech 2008–2013. Byl členem České pirátské strany v letech 2010 až 2017. Od roku 2018 je členem hnutí Cesta odpovědné společnosti, respektive předsedou olomoucké krajské organizace.
   Ve volbách do Evropského parlamentu v květnu 2019 kandidoval jako lídr hnutí CESTA ODPOVĚDNÉ SPOLEČNOSTI (CESTA), ale nebyl zvolen…“
   https://cs.wikipedia.org/wiki/Anton%C3%ADn_Baudy%C5%A1_mlad%C5%A1%C3%AD

   Odpověď
  • To nemá hlavu ani patu . Pokud k těmto logrovým věštbám nepřipojí alespoň minimální kauzální zdůvodnění , je to čistá manipulace. Jeho minulé působení mnohé vysvětluje.

   Odpověď
  • Daniela 7.6.2019 o 8:06

   Pokud si dobře vzpomínám, tak pan Baudyš ml. předpovídal, že Miloš Zeman ve druhé prezidentské volbě neuspěje. Klid.

   Odpověď
   • Já bych Baudyšovi vůbec nevěřil, ty jeho „předpovědi“ mi připadají naprosto zmatečné

    Odpověď
    • Akurát, že nejde o nijakú predpoveď. Je to len úbohá snaha ovplyvniť istú skupinu obyvateľstva. Z rovnakého súdka, ako tzv. prieskumy rôznych agentúr, kde je prianie otcom myšlienky. Holt niektoré ovce počujú na „predvolebný prieskum,“ iné na „horoskop.“

     Odpověď
     • Jistě, proto je slovo předpovědi v uvozovkách

      Odpověď
  • treba chapat aj to, ze kazdy interpretuje vsetko podla seba a svojho chapania. Baudys by zrejme nechal to prebehnut tak ako pise, Babis ale nie je Baudys

   Odpověď
   • Podle jiného věštce má být Babiš premiérem 3x po sobě. U pana Baudyše je přání otcem přepovědi.

    Odpověď
 9. Bude sa natáčať nová séria Za sklom a ja šípim, že to bude o Kuciakovi a SS….a kedže tam hra silno protislovenský živel Koleník,tak to bude určite objektivne : )
  https://www.joj.sk/za-sklom/novinky/446439-oblubena-kriminalka-pokracuje-zacali-sme-nakrucat-za-sklom-3

  Odpověď
 10. https://www.hlavnespravy.sk/ukrajinci-zacali-masovo-navstevovat-donecku-luhansku-republiku-aby-si-tam-vybavili-ruske-pasy/1779685
  a keď ich bude nad 50%, môžu usporiadať referendum za pričlenenie k Rusku :)

  Odpověď
 11. Na Lidovkách článek: Odliv mozků z Izraele. Emigrantů s diplomem je násobně víc než vzdělaných imigrantů
  https://www.lidovky.cz/byznys/firmy-a-trhy/odliv-mozku-z-izraele-ti-nejchytrejsi-odchazeji-tvrdi-studie.A190606_114112_firmy-trhy_ele

  Odpověď
  • Židovský štát sa rozpadá a tak ten kto chápe berie nohy na ramená. To ale neznamená, že týmto problémy určité druhy prestanú. Iba zdroje problémov zmenia svoje pôsobiská (Praha,…).

   Odpověď
   • @M.J. ..= dobra uvaha……tako jako kazdy z nas cetl za mladi knihy, ktere pozdeji castecne formovaly jedincuv zivot,
    Pro mne to byla Hlava 22, &Egyptan Sinuet, & 5 dilu od V Neffa…atd
    a kdyz je zde zminka o zidech, …abych nezapomnel na trilogii Josephus Flavinius/ od Liona Feuchtwangra…Zidovska valka & Synove & Zaslibena zeme….
    Je to zacatkem tohoto stoleti za vlady cisare Vespaniuse a jeho syna Tita.., a dava porozumet filosofii zidu /nabozenstvi, jejich priority/ vzajemne vztahy etc.
    Ja to ted zrovna ctu /2 dil/ a vrele doporucuji.
    Nic noveho pod sluncem, vetsina to asi jiz cetla ale kdyz se ted hodne hovori o zidovskem exodusu“"…….

    Odpověď
    • Doporučujem aj https://rutube.ru/video/255ac05b62b76ab8e9d7181593296578/ a https://rutube.ru/video/dd7c1a59221d599cfa342f970300c8b7/ .

     Odpověď
 12. Šnobr spriahnutý s J&T dal protinávrh na vyplatenie dividendy ČEZ za rok 2018 vo výške 35 korún, lebo vraj na to ČEZ má (je tam akcionár s adekvátnym podielom). Vedenie ČEZ schválilo však len 25 korún, čo je aj tak 99% čistého zisku za rok 2018. Šnobrov návrh by znamenal vyplatiť 144% zisku.
  Na tom panáčikovi krásne vidieť o čo ide tzv. podnikateľskej elite, slúžiacej ako vzor pre správny smer dosahovania blaha a budovania amerického sna. A ukážka toho, kam to pôjde, keď sa také kádre dosadia do manažovania štátnych firiem. To kde má nejakú logiku, zdravý sedliacky rozum, aby som vyplatil na dividendách o takmer polovicu viac ako som zarobil? Požičať si, aby pár parazitov malo kráľovský život bez práce…Už vyplatiť takmer do haliera všetok zisk na „prejedenie“ nie je najšťastnejšie riešenie(obvyklý výplatny pomer v energetike vo svete je 60-80%). Kričal by Šnobr, že chce vyplatiť tak veľa, ak by J&T boli väčšinový akcionár v ČEZ???
  Také kádre sa dosadzujú do ziskových štátnych firiem, keď znie zadanie štát je zlý vlastník. A stavím sa, že je kritikom Babiša, kvôli dotáciam Agrofertu.
  https://www.patria.cz/zpravodajstvi/4146381/CEZ-reaguje-na-protinavrh-dividendy-Vysi-24-Kcakcie-bereme-v-uvahu-zajmy-vsech-akcionaru-i-veritelu.html?utm_source=USA&utm_medium=e-mail&utm_campaign=Trhy_data_vysledky_PD

  Odpověď
 13. Smer vetra sa mení – Oriho článok
  https://oracle911blog.wordpress.com/2019/06/05/smer-vetra-sa-meni/

  Odpověď
  • Zajacova reforma bola špinavá: Penta vraj kupovala poslancov
   https://www.topky.sk/cl/100535/1286156/Zajacova-reforma-bola-spinava–Penta-vraj-kupovala-poslancov-?fbclid=IwAR0MOA2OgCC4wufAZRx9WBMGkPiUrW3iAm9rNguBU9S_UXFLIIB2WAd7-Oo

   Odpověď
   • Spolumajiteľ denníka SME prispel Beblavého strane
    Príspevkom 15-tisíc eur podporil kampaň strany Spolu pred eurovoľbami väčšinový akcionár vydavateľstva Petit Press, ktoré vydáva denník SME. Šéfovi vydavateľstva dar akcionára neprekáža. Tvrdí, že firma podporu deklarovala transparentne. Strana Spolu odkázala, že príspevok si váži, no odkázaná naň nie je.
    https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/514662-spolumajitel-dennika-sme-prispel-beblaveho-strane/

    Odpověď
 14. 11-letá íránská dívka dosáhla nejvyšší hodnotu IQ testů mensa. Poráží Einsteina i Hawkinga https://nextshark.com/iranian-student-mensa-iq-test/?fbclid=IwAR2r1tJx1UJxFJP5uRGEHhC8HozKCjKlV5Pw0du5MJVw36-HgL-KLFpbxUI

  Odpověď
  • Irán-ka – iniciativa GP?

   Odpověď
  • Pokud bude prokazatelná korelace mezi Lidskou kvalitou a dosaženým /prokazatelně/ výsledkem IQ testu , bude to povzbuzující informace . Namísto umělého kritéria „IQ test“ může zákulisí podle potřeby vygenerovat řadu jiných kritérií pro sociální stratifikaci jedinců v lidské komunitě. Osobní názor.
   Příklad : vynikající hokejový brankář a v jisté době celebrita popularizovaná na prezidenta se po několika letech sportovního odpočinku vyškrábe na tribunu postavenou a zaplacenou vysloveně
   protilidskými organizátory a projeví se jako pouťová atrakce pro dav. Tento jedinec by určitě výtečně obstál v testu rychlosti reakce pravačky na letící předmět . Jde o to přesvědčit dav, že to je to pravé kritérium pro výběr společenského lídra . Nadsázka.

   Odpověď
 15. Zachytil niekdo minuly tyzden, ze WHO oficialne potrvdila vychodnu medicinu, (cinsku, ako „oficialnu“, teda ako medicinu)?
  Pocul som to v aute minuly tyzden.

  Odpověď
  • Není to snad oficiální uznání, ale spíš ocenění.

   https://www.who.int/dg/speeches/2016/chinese-medicine-sustainable/en/

   https://www.nature.com/articles/d41586-018-06782-7

   Také minulý týden WHO vyškrtla „transgender“ ze seznamu poruch.

   Ale ten proces s čínskou medicínou už běží dlouho, viz např. známé centrum trad. čín. med. ve fakultní nemocnici UK v Hradci Kr.

   Odpověď
   • … plati nemocenska?

    Odpověď
 16. Pan Ladislav Ornst v
  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/vodik-a-baterie-jsou-jako-bratr-a-sestra-rika-sef-cesko-americkeho-startupu-72518?seq-no=5&dop-ab-variant=1&source=article-detail
  ani netuší, že 5. a 6.5.2019 zde (QuoVadis) proběhla na toto téma konstruktivní diskuse s chmurným závěrem a vesele podniká s vodíkem. Mj. zmiňuje pana Pavla Juříčka. Oba by si zřejmě měli prostudovat zdejší příspěvky a zejména materiály pana Petra Kubáče (David V. 6.5. o 14:45), aby se zase dostali na zem. (Než se na zem dostanou, budou zřejmě ještě dlouho létat ve svých tryskáčích.)
  Mimochodem, nádrž auta na 5 kg kapalného vodíku (dojezd přes 600 km), což tam zmiňuje, má vnitřní objem přes 70 litrů a je to velmi složité nebezpečné zařízení, což tam nezmiňuje.
  Zůstávám střízlivě u jízdního kola. Očekávám, že zejména dámy ocení moji serióznost a prozíravost a vykašlou se na výše jmenované lehkovážné snílky a jejich tryskáče.

  Odpověď
  • nezatracujte vodík na základě jen věřejně známých lžiinformací. Proboha, vždyť ve vědě je zcela stejný princip lží jako například v politice, stravování……
   Realita je jiná.

   Odpověď
 17. Toto není záznam z Bohnic, ale Pirátka čerstvě zvolá do EU parlamentu.
  https://www.youtube.com/watch?time_continue=11&v=0ye57PDXLLY

  Odpověď
 18. Keďže sa nepodarilo získať dotácie zo štátneho rozpočtu v rámci programu na podporu znevýhodnených skupín, treba aby sa poskladala verejnosť. Slovenská sporiteľňa už prispela sumou 3000 Eur, sumu zdvojnásobí, keď sa na ňu poskladá verejnosť.

  https://magazin1.sk/nova-vyzva-chce-slovenskej-verejnosti-priblizit-lgbti-mensinu-od-ludi-ziadaju-peniaze-podporila-ich-slovenska-sporitelna/

  Odpověď
  • Ja ako klient….ZABUDNITE

   Odpověď
   • Oracle 911 31.5.2019 o 7:17

    A ja nie som ani klient, a Slovenská sporiteľňa je Nemecká…

    Odpověď
   • Opravím ťa ty nie si klient ale banka je tvoj klient žije s tvojích peňazí, zarobených – ušetrených.
    Vysvetlil som to mana-gerom v SLSP a odvtedy už neotravujú s vraj výhodnými ponukami.

    Odpověď
  • V SLSP mám účet, po tejto správe ho postupne zruším. Viete mi odporučiť banku, ktorá toto určite nepodporuje?

   Odpověď
   • Tiež chcem prejsť do inej. Dnes mi poslali správu, že ,, od dnes budu na osobnych uctoch SMS uz len k nezrealizovanym platbam a pouzitiu karty v zahranici.“ To ako mám byť v obraze?

    Odpověď
   • Ja mam Fio ale zalezi na tom ako potrebujes co…vybery z bankomatov, pobocku apod.

    Odpověď
 19. Nejvyšší správní soud (NSS) se postavil proti úřední změně pohlaví bez operace. V novém rozhodnutí poukázal na základní principy společnosti v Česku, která pohlaví většinově vnímá jako binární kategorii – tedy muž a žena. Rozhodl se výjimečně nenásledovat Evropský soud pro lidská práva ve Štrasburku (ESLP).
  https://www.novinky.cz/domaci/506337-bez-operace-ne-nejvyssi-spravni-soud-jde-proti-strasburku-odmitl-uredni-zmenu-pohlavi.html

  Odpověď
  • Putinovec 30.5.2019 o 20:59

   Musíme si zvykat.Západní morálka bude stále více fuj.Tím spíše ,že jejich konání selský rozum nechápe.

   Odpověď
   • Mě spíše překvapuje, že se ataman Baxa postavil na zadní . Další , co prozřel za 5 minut 12 ?

    Odpověď
    • Oracle 911 31.5.2019 o 8:57

     Skôr mu to bolo dovolené…

     Odpověď
  • základní principy společnosti v Česku, která pohlaví většinově vnímá jako binární kategorii
   – tedy muž a žena
   ( pozitívna zpráva)

   Odpověď
 20. Komentar k clanku, kterak konvoj (chystajici asi podporu Srbska) zablokoval dalnici:
  https://www.novinky.cz/krimi/506229-doprava-na-d1-kolabovala-brzdil-ji-pomaly-americky-konvoj.html
  Josef Poncar, Praha
  Čt, 30. května 2019, 12:34:19 | Souhlasím | Nesouhlasím | +26 / 0
  Podle ní čítá jedna část konvoje okolo 18 vozidel. Pakliže jde o bojovou techniku jede rychlostí 50 – 60 km/h, pokud jde o lehká vozidla tak 70-80 km/h.
  ——————–
  Já tomu prostě nerozumím. Pokud přejíždí přes naše území, pak by měli respektovat naše zákony, které říkají:
  Provoz na dálnici

  § 35

  (1) Na dálnici je dovolen jen provoz motorových vozidel a jízdních souprav, jejichž nejvyšší dovolená rychlost není nižší než 80 km/hod. V úseku dálnice procházejícím obcí je dovolen i provoz motorových vozidel a jízdních souprav pro veřejnou hromadnou dopravu jejichž nejvyšší povolená rychlost není nižší než 65 km/hod. Mimo obslužná zařízení dálnice je ostatním účastníkům provozu na pozemních komunikacích zakázán vstup na dálnici, chůze a jízda po dálnici.

  Takže pokud ty jejich kraksny nejsou schopné si tu 80 udržet, tak na dálnici nemají vůbec co dělat!

  Odpověď
 21. Duchovný vodca stúpencov tibetského budhizmu Dalajláma XIV vyjadril názor, že Rusko by malo vstúpiť do Európskej únie aby bola dosiahnutá stabilita vo svete.
  https://russian.rt.com/world/news/636394-dalai-lama-rossiya-es

  Odpověď
  • opačne to možno bude fungovať- EU do RF

   Odpověď
   • Putinovec 30.5.2019 o 12:38

    Ano,proč by funkční blok vstupoval do likvidačního řízení krachujícího konglomerátu.To je podobně likvidační myšlenka jako zákonné nařízení o tom,že si každý obyvatel ČR musí povinně ubytovat doma migrantskou pakáž,což v roce 2015 navrhoval na vládě Rakouský degenerát štáflenberg.V blízké době RF převezme řízení alespoň části rozpadající se EU do svého bloku.Zde je vidět pozice,kterou davajlama zastává.Ne nadarmo jej financuje CIA.

    Odpověď
    • inak davajlama je moc nebezpečná osoba, ľudia si o ňom myslia že je je to nábožný a skromný mužík obdarený božou múdrosťou no v skutočnosti je zlomyseľný šikovný manipulátor

     Odpověď
     • Putinovec 30.5.2019 o 13:28

      Je to propagátor ideologie,řízení na třetí prioritě.http://files.leva-net.webnode.cz/200003857-4fdd750d80-public/kob_58_buh%20tarif.jpg

      Odpověď
   • Ano, toto kdysi zminoval Zeman, byla to takova trefna poznámka…

    Odpověď
  • Na rady Dudlajlámy bych nedal

   Odpověď
 22. Přišlo mailem.

  Herci a umělci kontra národ.

  Tento článek jsem napsal a ocitoval z různých zdrojů, protože patřím k těm,
  co zažívali pouto mezi umělci, herci, zpěváky a jejich diváky a posluchače.
  Lidem, kterým oni kdysi věřili a pro které hráli a zpívali.

  Patřím do doby, kde nám umělci neříkali, že jsme debilové, co ničemu
  nerozumí. Patřím do doby, kdy z pódia létaly narážky na tehdejší totalitní
  režim. Všichni jsme byli na jedné lodi, všichni jsme věděli o čem je řeč,
  vítaly je výbuchy smíchu a potlesku. Měli jsme pocit, že nám někdo rozumí, a
  že o nás někdo stojí, že se o nás někdo zajímá.

  Takže milí dnešní „umělci“ – tohle všechno jste v nás zabili. Už neříkáme
  naši umělci, už vám říkáme šmíra a trapní komedianti. Mnozí z nás vás
  nechtějí ani poslouchat, ani vidět a nechtějí chodit na vaše divadelní
  představení. Zdeněk Svěrák byl pro nás kdysi pojmem, protože byl ve svém
  oboru jedinečný. Dnes je z něj zaujatý, nenávistný, zavilý stařík. Kdysi
  jsem měl rád pohádku „Jak se budí princezny“. Tak na ni se dnes už nedokážu
  dívat, protože je mi ze zpitomělého sluníčkáře Jana Hrušínského zle. Rád
  jsem poslouchal Kluse – už to nejde a jeho cédéčka jsem hodil do koše na
  odpadky. A ti mladí včele s Mádlem a Issovou jsou klasičtí vymetenci, z
  nichž padají pouze hovnokecy a jejich mediální eurovypreparovanost křičí na
  dálku. O jinak dobrém režiséru Hřebejkovi ani nemluvě.

  Přál bych si, aby se oživilo znovu to souznění mezi národem a jeho umělci,
  ale to chci asi moc a cesta k nápravě není vidět. Neustále na mne útočí z
  novin, z televize, z internetu záplava pitomostí od havloidních komediantů
  všeho druhu:

  o lásce a pravdě
  o tom jak se máme chovat
  o tom, jak jsme hloupí
  o tom, jací jsme hajzlové
  o tom, jací jsme rasisté a xenofobové
  o tom, že jsme rusofilové
  o tom, že důchodci by měli držet hubu a krok
  o tom, že bychom měli vychcípat i se Zemanem
  o tom, že je lepší muslim než český nevěřící nebo křesťan
  o tom, jak ničemu nerozumíme.

  A hlavně o tom, že pokud tohle nevnímáme tak jako oni, marně žijeme.
  Protože oni jsou „elitou“ národa, všemu rozumí, i když se mnozí narodili až
  po roce 1989, ale všechno o době před tím znají nejlépe, všude byli
  mnohokrát.

  Jen nás neslyší, nás neposlouchají a mezi námi asi nikdy nebyli.

  Odpověď
  • Oracle 911 29.5.2019 o 23:44

   A ja dodávam, že s nami ani nikdy neboli.

   Odpověď
  • Ne nadarmo naši předkové komedianty považovali za spodinu společnosti. Komedianti vždycky skákali podle toho kdo je platil. V minulém století z nich GP účelově „vyrobil“ elitu a je nejen na něm a hlavně na nás, jak dlouho si na tu elitu budou ještě moci hrát. Je dobré si i uvědomit, že v umělecké branži, kde je opravdu nutné mít talent (malířství, sochařství, tzv.vážná hudba, balet/tanec) se daná profese z 1.generace na generaci 2. případně i 3. nepředává – proč asi?

   Odpověď
  • Putinovec 30.5.2019 o 0:40

   Bez penězovodů šmíra vyhyne sama.A vzhledem k dění okolo Staňka,penězovod bude vysychat.

   Odpověď
   • Hrušinský http://blokprotiislamizaci.cz/rudolf-hrusinsky-miluje-eu-za-100-000-kc-mesicne/
    „Hrušínskému se rekonstruovalo divadlo za 80 milionů. Divadlo je v zisku, jeho rodina se tím chlubí. On se ale každoročně uchází o dotace.
    https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-Hrusinskemu-se-rekonstruovalo-divadlo-za-80-milionu-Divadlo-je-v-zisku-jeho-rodina-se-tim-chlubi-On-se-ale-kazdorocne-uchazi-o-dotace-Neuverite-kdo-tato-slova-pred-sedmi-lety-pronesl-Neuverite-549155
    Zámecký pán: Karel Roden (53)
    Profese: herec
    Odhadovaný majetek: 80 000 000 Kč
    Tomáš Klus (29) – 180 000 Kč za 60 minut
    5 nejlépe placených seriálových herců:
    Zlata Adamovská (56) – 17 000 Kč za natáčecí den
    Alois Švehlík (76) – 16 000 Kč za natáčecí den
    Petr Rychlý (50) – 15 000 Kč za natáčecí den
    Iva Janžurová (74) – 14 000 Kč za natáčecí den

    Zlatý důl pro herce
    Trefa do černého je pro každého smlouva v nekonečném seriálu.
    Důkazem toho je i představitel primáře Čestmíra Mázla v Ordinaci v růžové zahradě.
    Petr Rychlý (50) od začátku seriálu vydělal už přes 12 milionů.
    https://www.ahaonline.cz/clanek/zhave-drby/117430/nejbohatsi-ceske-hvezdy-miliardove-majetky-statisicove-honorare.html

    Odpověď
    • Důchodci v Česku žijí v chudobě. Desetitisíce seniorů nemají penzi ani 8 tisíc

     Zdroj: https://moneymag.cz/duchody-penze/12324-duchodci-v-cesku-ziji-v-chudobe-desetitisice-senioru-nemaji-penzi-ani-8-tisic

     Odpověď
    • Putinovec 30.5.2019 o 20:54

     A teď si představte,že se to korýtko mnohonásobně ztenčí a krysy budou všechny při chuti.

     Odpověď
     • - sežerou se navzájem

      Odpověď
   • Tahle pseudoelita je klíčovým nástrojem tvorby informačního pole . Kombinace TV oltář + šmírácké celebrity udržují ovčín v katatonickém intelektovém stavu . Podobné je to i se sportovní profi-elitou/tenis,fotbal,hokej/ ale ta má jinou odrůdu ovčích adorantů. Zejména ovcí-juniorů.

    Odpověď
  • Len ten pán sa v jednom mýli. Tá umelecká „elita“ sa nezmenila oproti tej „totalite“. Oni sú presne takí istí ako vtedy, tie isté krivé charaktery, len teraz sa vďaka veľkým peniazom (v porovnaní pred 89) tie charaktery naplno ukázali. Teraz sa už môžu bez zábran ukazovať kto s kým spal, koľko nocí prehýrili, môžu svoju defektnú morálku povýšiť na vzor. Peniaze nekrivia charakter, oni mu dajú možnosť prejaviť sa.
   A bežní ľudia musia hlavne pochopiť, prečo bola doba pred 89 taká aká bola, kto za to môže, odkedy sa začal socializmus kriviť a prečo.

   Odpověď
   • oni brali aj pred 89r dost…
    https://www.nejvic-info.cz/podivejte-se-kolik-brali-penez-umelci-herci-komedianti-a-po-89-vsichni-tvrdili-jak-za-komancu-nemohl-nikdo-z-nich-temer-nic/
    V roce 1988 byla průměrná mzda 3431 Kčs
    taká predačka mala 1500 , pokladní 1750

    Odpověď
 23. https://davdva.sk/preklad-nikolaja-starikova-od-tibora-korecku-den-vitazstva-a-okno-overtona/

  Preklad Nikolaja Starikova od Tibora Korečku: Deň víťazstva a okno Overtona

  Odpověď
 24. https://dennikn.sk/1477186/jadrova-fyzicka-o-seriali-cernobyl-je-to-sila-reakciu-papalasov-vystihli-dokonale/

  K seriálu „Chernobil“

  Odpověď
  • Denik N.

   Odpověď
   • Viem ze dennik Nador. Ale ta vedecka pracovnicka rozprava dobre.

    Odpověď
    • A čo toto vyjadrenie pani vedkyne:

     Redaktor: Radiácia teda unikala [vo Fukušime], ale následky na životoch boli minimálne. Vďaka včasnej evakuácii?

     A to je zaujímavá debata. Následky ožiarenia – nula. Zomrelo niekoľko pracovníkov elektrárne, pretože na nich niečo spadlo a podobne, ale tá debata sa vedie o kolaterálnych, teda vedľajších úmrtiach.

     — Toto je presne ten prípad, kedy dostaneme 99 percent pravdy a 1 percento lži. Ale pravdu spomenula tu:

     Redaktor: Vráťme sa k seriálu. Osobne ho nevnímam ako „proti jadru“, ale…

     On taký naozaj nie je…

     – Samozrejme, že tento účel je druhotný, prvotný je vyvolať strach z ruskej technológie. Slovensko, Maďarsko, Srbsko a Česko idú stavať alebo stavajú jadrové elektrárne s ruskou technológiou. Podobne tuším India a ďalšie štáty po celom svete.
     Okrem toho, takýto rozhovor je súčasťou PR filmu, nevznikol náhodou, lebo osvietení židonovinári v DN majú záujem o objektívne informácie a ich sprostredkovanie svojím fanatickým čitateľom. Mediálna masáž eštelen začína. By som sa nečudoval, keby bol film prípravou na niečo väčšie, po filme prídu určite ďalšie tématické ozveny o plynovode, ropovode, raketách, lietadlách a podobne.

     Odpověď
     • Ešte jeden postreh. Do aféry okolo Stracheho v Rakúsku bol na titulke Krone Zeitung každý deň hysterický článok o Mochovciach, kde sa obetavo fotil s členmi rakúsko-amerických mimovládok aj samotný Kurz. Nikto ani raz nespomenul fakt, že elektráreň stavia talianska firma, kde má štát štvrtinový podiel. Strache zachraňoval situáciu vyhlásením, že v EU nemôže byť pustený do prevádzky žiaden reaktor, ktorý by nespĺňal prísne európske normy. A tento cirkus neskončil, o par týždňov sa to vráti späť, a podporu to bude mať práve vo filme o Černobile.

      https://www.krone.at/1895800
      https://www.kleinezeitung.at/international/5606310/AKW-Mochovce_Der-Schrottreaktor-ist-eine-tickende-Zeitbombe

      Odpověď
  • Časostroj 8.6.2019 o 5:25

   https://m.facebook.com/groups/538471736326941?view=permalink&id=1281787621995345
   Niekoľko informácií k Fukušime.

   Odpověď
 25. Jak ukázal výzkum, americká média začala přinášet zprávy v menší míře a ve větší míře vyjadřovat subjektivní názory-fake news.
  http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/hill-americka-zurnalistika-zapomnela-na-objektivitu-a-zaplatila-za-to/

  Odpověď
 26. Status novináře Erika Besta na FB:

  „Erik Best
  17 hod

  Na recepci minulý týden na americkém velvyslanectví k semináři o fake news se někteří Češi divili, co tu dělá ten Best. (Můj příspěvek na semináři byl o sbližování Ruska s Čínou následkem hysterie Západu kvůli fake news.)

  Takový je svět, když Češi, kteří Trumpovi nemohou přijít na jméno, jsou přesvědčení, že mají větší právo na jeho drinky a jednohubky než americký občan.“

  Volně přeloženo mnou: „Dlouho si sem už milí podpindosníci amerických státních elit pro rady a bakšiš chodit nebudete. Podpis: Zástupce globálních elit.“

  Odpověď
  • Oracle 911 29.5.2019 o 11:44

   To, že sa takto otvorene riešia peňazovody č našich končinách znamená blížiaci záťah na liberastov a podobnú zberbu.

   Odpověď
 27. Prvé dopady volieb do EP – Oriho článok
  https://oracle911blog.wordpress.com/2019/05/29/prve-dopady-volieb-do-ep/

  Odpověď
 28. @ Oracle & @ Boletus,
  v predeslych clancich o Basilej III je. zminka o 3 firmach ktere urcovaly cenu zlata na trhu..patrici do „Londynskeho rybnika panu penez“.
  Nemuzete upresnit, prosim?
  Predem dekuji

  Odpověď
  • Oracle 911 29.5.2019 o 6:40

   Sú to banky.

   Odpověď
  • nebyly jmenovány, ale to je myslím jedno . Určitě nepůjde o samostatné solitéry , ale předem určené články jednoho řetězu nadnárodního finančního systému . Důležité otěže pořád drží Bank of England jako tvůrce a hlavní zákulisník FEDu. Ale celé to slouží GP a ten i rozhodl.
   Smysl Basileje III je vrátit zlato jako rovnocenného a nikoliv podřízeného hráče dolaru a dolarových derivátů. To znamená sebrat dolaru hegemonickou roli a postavit mu hodnotového konkurenta . To při velké nedůvěře v emerickou ekonomiku /dluh a obchodní války/ bude znamenat postupné měkké přistávání dolaru bez rizika velkého šoku . Krize bude, ale asi řiditelná právě přes zlato a posilující alternativní měny/ juan a možná zlatý rubl/. To je můj názor.

   Odpověď
  • táto by to kľudne mohla byť, ale neviem:
   https://cs.wikipedia.org/wiki/Banka_pro_mezin%C3%A1rodn%C3%AD_vypo%C5%99%C3%A1d%C3%A1n%C3%AD
   V nemčine ide celkom dobrá séria pre laikov o finančnom svete:
   https://www.youtube.com/watch?v=4c7hzIaA87M

   Odpověď
 29. Na Dvojke RTVS je dokument Otrokárske cesty. Jasne pomenúva Anglicko a ostatné západné krajiny ako tie, ktoré profitovali z obchodu s otrokmi a na tých ziskoch je postavený blahobyt Západu.
  Dali aj scénu z 2007 z ceremónie pri príležitosti 200.výročia zrušenia otrokárstva v londýnskej katedrále. Výstúpil jeden černoch a vyzval všetkých černochov, aby opustili katedrálu, Blairovi a kráľovnej ostro povedal, že sa nevedia ani ospravedlniť jeho predkom, ktorý zahynuli rukami otrokárov. V zábere ukázali aj Theresu Mayovú

  Odpověď
  • vsetko to je pravda, ale treba podotknut, ze tento system vyuzival zvyklost, ktora bola v tom case bezna v Afrike. Zotrocovanie nepriatelskych kmenov, ktori boli porazeni, bola bezna prax v Afrike. Bieli tuto technologiu potom zacali vyuzivat a pouzivat, ale vzdy len „mimo zonu“. Vsimni si, ze v tom case nikdy sa nestalo, ze napr. odsudencov, ktori museli odist do Australie ci Ameriky, by predali do otroctva.

   Odpověď
   • Samozrejme, otroci boli vždy čierni. Bieli otroci boli v starovekých civilizáciach a v stredoveku v arabských krajinách.

    Odpověď
 30. Pro osvěžení informací. ALIANCE CIVILIZACÍ Akční plán Aliance civilizací v České republice pro roky 2009 – 2010
  http://data.idnes.cz/soubory/domaci/A090904_ADB_ALIANCE_CIVILIZACI.PDF

  Odpověď
 31. Mám pamět poněkud delší,než 14dní,takže si přesně pamatuji,jak milý Waldík byl jeden z prvních,co v roce 1969 rajtoval do Milovic,aby sovětským vojákum hezky zazpíval..A když jsem ho v roce 1986 slyšel poprvé na RFE,tak jeho hlas by typicky americky pokrytecký,v jeho tvrzení,jak je ze Spokojených Státu nadšený..https://www.blesk.cz/clanek/celebrity-ceske-celebrity/607906/tajemstvi-matuskovy-76-emigrace-predem-nevedela-nic-ani-manzelka-olga.html

  Odpověď
  • Poznal jsem je oba s Olgou osobně. V USA neměli žádný blahobyt, nebyl na nich vidět. O mrtvých jen dobře, ale jezdili sem dá se říci hygienicky nevábně upraveni a léta ve stejných šatech.

   Odpověď
   • Tak preco usli? Tu sa urcite zle nemali, to prenasledovanie je smiesne, v 86.tu uz to tak strasne nebolo, tvrdili, ze sa im aj v USA vyhrazali smrtou, co sa mi zda blbost, tak doleziti neboli…. ja som si myslela, ze to chcela Olga. Ale ak sa im ani tam prilis nedarilo, tak preco sa po prevrate nevratili natrvalo?

    Odpověď
    • Matuška by se možná i vrátil, ale dostali v r.89 přednostně zelenou kartu a spoustu peněz jim dali Kodet, Vrzáňová, tenistka Navrátilová …

     Odpověď
     • Takze sa mali tam dobre? Tak asi boli potom spokojni

      Odpověď
      • Když potřeboval Walda operaci, tak přiletěli do Česka, asi tak.

       Odpověď
       • Myslím, že to je výstižné . Vlastenectví na pokladnu.

        Odpověď
    • Pro informaci:
     Že Matuška do USA neemigroval třeba už v šedesátých letech, je nepochopitelné. Jenže u tak známé, zároveň režimem střežené hvězdy to nebylo nic jednoduchého. Kvůli svým příbuzným, které měl v Německu, nemohl celý život na Západ. Situace se změnila až v roce 1981,
     kdy spolu s třetí manželkou Olgou dostal povolení k cestě do USA na pozvání bratra Olgy, který v Americe žil legálně od roku 1967.
     Později tam Waldemar jezdil každý rok a v létě roku 1986 se rozhodl na Floridě zůstat.

     https://www.blesk.cz/clanek/celebrity-ceske-celebrity/407515/walda-velka-kalba-rudi-agenti-bledli-zavisti-nad-nocnim-zivotem-waldemara-matusky-76.html

     Olga Blechová Matušková (68), vdova po Waldemaru Matuškovi (†76)
     Místo pobytu: Florida
     „Posledním bodem záchrany před totální válkou je volba Donalda Trumpa. Jakákoliv ostatní volba je přímá cesta k ničivé světové válce. A to mnoho z nás nechce. Proto jsem volila pana Trumpa… A stejně by podle mne volil i Walda, kdyby byl naživu,“ nechala se slyšet Olga.
     https://www.blesk.cz/clanek/celebrity-ceske-celebrity/429581/forman-triska-i-vdova-po-matuskovi-volili-prezidenta-usa-komu-dali-hlas.html?kapitola=596894

     Odpověď
 32. Malajzia chce vrátiť 3000 ton plastového odpadu do krajín jeho pôvodu
  Malajzia plánuje poslať 3000 ton nerecyklovateľného plastového odpadu späť do krajín jeho pôvodu – Spojených štátov, Británie, Kanady či Austrálie. Ide o krok, ktorý má zabrániť tomu, aby sa Malajzia stala skládkou odpadu pre bohaté štáty, vyhlásila v utorok ministerka životného prostredia Yeo Bee Yin.
  https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/513766-malajzia-chce-vratit-3000-ton-plastoveho-odpadu-do-krajin-jeho-povodu/
  a my sme si za dva roky zaplnili odpadom celú krajinu, keď v rámci eurofondov nakupujeme kompostéry ( záhradné), ktoré sú vyrobené z plastu a z celého sveta plastový odpad v tvare kompostéra sa dovliekol na Slovensko. A samozrejme v rámci biznisu pre niekoho sa plánuje nová výzva na likvidáciu týchto harabúrd.

  Odpověď
  • Je to šílené co všechno je baleno v plastu, všude kam se člověk podiva je plast…

   Odpověď
 33. Mikuláš Dzurinda si prevzal v Prahe cenu Vízia pre Európu
  lovenský expremiér a súčasný prezident Centra Wilfrieda Martensa pre európske štúdie Mikuláš Dzurinda si v pondelok prevzal v Černínskom paláci v Prahe, v sídle českého ministerstva zahraničných vecí, cenu „Vízia pre Európu“. TASR o tom informovala projektová manažérka Jana Dzurindová.

  Autor návrhu na udelenie ceny, český minister zahraničných vecí Tomáš Petříček uviedol, že „rád by touto cenou ocenil prácu Mikuláša Dzurindu v čele slovenskej vlády a ministerstva zahraničných vecí v dobe, rozhodujúcej o budúcnosti našich štátov…“.
  https://www.teraz.sk/slovensko/mikulas-dzurinda-si-prevzal-v-prahe-ce/398093-clanok.html

  Odpověď
  • obaja sorosovi poskoci

   Odpověď
 34. Čaputová priznala, že majú s priateľom ťažké obdobie. Nechce špekulácie
  Novozvolená prezidentka Zuzana Čaputová na sociálnej sieti priznala, že majú s priateľom Petrom Konečným „ťažké obdobie“. Reagovala tak na správy bulváru o tom, že počas eurovolieb neboli hlasovať spolu.
  https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/513658-caputova-priznala-ze-maju-s-priatelom-tazke-obdobie-nechce-spekulacie/?utm_source=pravda&utm_medium=hp-box-najcitanejsie&utm_campaign=shp_rightbox

  Odpověď
 35. DAVEJ POZOR na změny a raději si přečti článek
  Do Itálie v létě na zimních pneumatikách raději ne
  V Chorvatsku pozor na rychlost i na mobily v aute.
  V Chorvatsku můžete za rychlost strávit 60 dní v chládku
  napr.Nová pravidla na Slovensku letní sezonu minou
  Slovensko chystá na řidiče nová pravidla,. „Počítáme s účinností od 1. listopadu 2019,“
  O co půjde? Například o zvýšení pokuty za telefonování bez handsfree a vůbec manipulaci s telefonem za volantem.
  Ta se zdvojnásobí: z 50 eur na 100 v blokovém řízení a ze 100 na 200 ve správním. 99 eur zaplatíte za to, že v zácpě neutvoříte uličku pro záchranáře.
  https://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/auto/novinky-na-ceste-do-chorvatska/r~95ffec607bb611e9a305ac1f6b220ee8/v~sl:e1a6d5b1ccf26ad233457c88d5be57d2/
  Pokud volíte cestu po dálnici D1, zbrzdí vás její rekonstrukce.

  Odpověď
 36. DušanBe 28.5.2019 o 8:29

  Když byl zrušen ten festival Slavica v Nitře, jak psala daňa zde http://www.vodaksb.eu/diskuse/politika/comment-page-82/#comment-229619 napadla mne taková úvaha, že by bylo možné využít všechny dostupné komunikační kanály k tomu, aby vedení města Nitra dostalo spoustu emailů, vzkazů, dopisů a já nevím čeho ještě, kde by se vznesl dotaz, proč se nenašly peníze, proč se nenašla vůle podpořit 11. ročník. Těmito dotazy se vytvoří tlak na vedení města a možná se věc trošku posune. A kdo by to měl posílat? Napadlo mne, že lidé, kteří tam chodí jako návštěvníci a ti, co na festivalu vystupují. Toto musí být nějaká skupina lidí, která když se ozve, tak na tuto výzvu bude muset město reagovat. Podle mne, by se měl ozývat každý jednotlivě, aby námitek bylo co nejvíce a pak ještě by mohla napsat i skupina (pěvecký sbor, taneční sbor). K tomu jsou potřeba dvě věci: znát kontakt na koho dotaz směrovat a pak tuto snahu rozšířit mezi účastníky festivalu. Za pokus to podle mne stojí. Pasivní pozice, se stane aktivní. Město Nitra bude muset reagovat.

  Odpověď
  • Dobrodej 28.5.2019 o 8:59

   A hlavne by sa to malo medializovať. Treba to riadne ozvučiť.

   Odpověď
   • Medializovat není kde (neznám novináře, který by to sepsal), proto se mi zdá lepší se obrátit na konkrétní lidi (účastníky, organizátory) a vysvětlit situaci, že když se ozveme, je zde šance.

    Odpověď
    • Medializacia ani nie. Co chyba takymto aktivitam a v podstate aj Smeru je, ze jeho podporovatelia svoju podporu prezentuju len na volbach, inak su v utajeni. Na druhej strane, liberali z PS alebo kotlebovci s tym problem nemaju, ti si kludne aj polepia cele auto s logami svojich stran. Nalep si na auto logo Smeru a do rana ho mas rozbite. Povedz niekde, ze budes volit Smer a je to akoby si povedal, ze mas lepru.

     Ak tieto aktivity nezacnu dostavat dostatocne jasnu aj hlasnu podporu zdola a verejne, tak sa nebudu mat o co opriet. Ani v beznej politike a vo volbach uz vobec nie.

     Odpověď
  • Dobry napad, podobne ako s tou peticiu za ministerku kultury.

   Odpověď
  • super nápad .

   Odpověď
 37. Blesk udrel do rakety Sojuz hneď po štarte
  Správa pre všetky otázky, čo sa deje s ruskou kozmickou technikou, keď do nej udrie blesk. Nič sa nedeje, raketa pokračuje ďalej v lete do kozmu (video).
  https://politikus.ru/video/119579-molniya-popala-v-raketu-soyuz-srazu-posle-starta.html

  Odpověď
 38. Je to Gretenismus jednoho tvora,zvaného frikulin..https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Svedska-studentka-pry-odmitla-protest-s-Gretou-chtela-se-radeji-ucit-Dopadla-moc-zle-583064

  Odpověď
 39. Slovan nezohnal investora a v KHL končí. Bude hrať v domácej súťaži
  „Investor sa nám nepotvrdil, na budúcu sezónu sa prihlásime do extralige. V KHL sme informovali, že sme záležitosti nedotiahli tak, aby sme splatili potrebné veci v predpísanom termíne. Hovoril som už aj s prezidentom SZĽH pánom Kohútom, aby sme začali proces návratu do našej najvyššej súťaže,“ povedal člen predstavenstva HC Slovan Juraj Široký mladší.
  https://hokej.pravda.sk/khl/clanok/513709-slovan-nezohnal-investora-a-v-khl-konci-bude-hrat-v-domacej-sutazi/

  Odpověď
 40. https://www.kommersant.ru/doc/3982627?utm_source=yxnews&utm_medium=desktop
  Do rakety Sojuz – 2.16 při jejím startu z kosmodromu Pleseck uhodil blesk (viz video). Její start to však nenarušilo, řekl novinářům velitel kosmodromu generálmajor Nikolaj Něstěčuk.
  „Počasí pro neznamená žádnou překážku, naše vojska jsou způsobilá za každého počasí. Je to jen další důkaz toho, že blesk nedokáže poškodit naše raketově-kosmické zbraně“, dodal.

  https://rusvesna.su/news/1558886224
  V Charkově za bouřky blesk uhodil do prutu rybáře, kterého zabil (29 let).

  A pokud vím, tak do toho letadla, které vzplálo při přistání v Moskvě také napřed uhodil blesk.

  Není to trochu moc náhod najednou? Ta odpověď toho velitele by mohla být podle mne víceznačná

  Odpověď
  • Domnívám se, že jsou to 3 různé věci.

   ad 1 – viz odkaz
   ad 2 – rybář – tam zřejmě sehrál roli karbonový, uhlíkový prut (uhlík – vodič) – rybářské pruty z karbonových kompozitů mají i varovnou nálepku „výstrahu“ vůči vodivostí, že se nemají používat za bouřky a operovat s nimi třeba i pod vedením VN.
   ad3 – Superjet zahořel až po tvrdém nárazu na „břicho“ při nouzovém přistání s plným palivem.

   Odpověď
   • Superjet především natvrdo přistával po technických problémech po úderu blesku. Ten rybář už tam byl jen jako doplněk. Pokud bych měla zbraň vyvolávající/přivolávající blesky, proč bych si ji nevyzkoušela třeba na rybáři, že?

    Odpověď
    • Světloslav 27.5.2019 o 18:34

     Přivolávat „blesky“ bylo a je umem znalých, před i po Teslovi ..

     Odpověď
  • Ten blesk byl ze satelitu určitě nikoliv spřátelené ráže https://rutube.ru/video/bc23851cca2b87985bf25488fc99887f/?ref=search

   Odpověď
 41. Otázky a odpovede č.34 – Oriho článok
  https://oracle911blog.wordpress.com/2019/05/27/otazky-a-odpovede-c-34/

  Odpověď
  • Souhlasím s tvou reakci, nelze očekávat duchovní rozvoj tam, kde pro to není vytvořeno správné klima.

   Odpověď
   • Oracle 911 27.5.2019 o 11:44

    Poopravil by som to, duchovný rast nie je možný v masovom merítku a duchovný rast jedinca je krivý…

    Odpověď
 42. Oracle 911 27.5.2019 o 6:20

  Srdcervúce príbehy amerických vojakov:

  https://www.zerohedge.com/news/2019-05-26/army-virtue-tweet-backfires-1000s-expose-heartbreaking-horrors-war

  Odpověď
  • To není válka, co ty vojáky po návratu zabíjí. To je ten šílený rozpor mezi tím, co jim tvrdí velení, že dělají, a tím, co skutečně ve službách US army dělají. Projít válkou skutečně není žádná legrace a asi si to jako někdo, kdo tím neprošel, nedovedu vůbec představit, jaké to je, ale nevím o tom, že by takhle obrovské posttraumatické potíže měli vojáci třeba Rudé armády po Velké vlastenecké válce.

   Odpověď
   • Oracle 911 27.5.2019 o 23:37

    Vojak RA vedel do čoho ide, on ochraňoval vlasť pred nájazdníkom, ale Američan vidí len mŕtvych spolubojovníkov a civilistov, a pritom mu nepovedali, že môže zomrieť…

    Odpověď
 43. DušanBe 27.5.2019 o 0:21

  K tomu spojování ČR a SR se objevil další střípek. Vykopíroval jsem asi nejdůležitější část.
  Nadpis:Mistrovství světa v hokeji vydělá balík, oproti českému drobné. Slováci chtějí společné pořadatelství
  Z textu:Aby Slovensko rozšířilo své možnosti, dlouhodobě stojí o společný šampionát s Českem, který by hostila Praha a Bratislava. Myšlenku pár let před MS 2015 podpořili tehdejší premiéři obou zemí Petr Nečas a Robert Fico. Nakonec z ní ale sešlo.
  „Pořád bychom do toho šli okamžitě, pokud by přišla nabídka, ale myslím, že na české straně není zájem,“ řekl Kohút. S výhledem na letošní mistrovství si nechal spočítat, že kdyby Košice nahradila Praha, turnaj by vydělal o sedm milionů eur víc, celkově tedy minimálně 11 milionů (téměř 300 milionů korun).
  https://sport.aktualne.cz/hokej/ms-v-hokeji/ms-2019-finance-cesko-slovensko/r~1dee8e667d8211e98a200cc47ab5f122/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu&redirected=1558908150

  Odpověď
  • A pak už jen krůček ke společnému týmu. Jaké by asi byly výsledky

   Odpověď
 44. Vědci proti strachu a lhostejnosti
  https://www.vyzvavedcu.cz

  To vypadá, jako kdyby se tato vlastizrádná banda vědeckých „autorit“ už nechtěla zpětně hlásit ke svému postoji z roku 2015. Všechna jména jsou pryč. Napadá mě ještě možná souvislost s GDPR, každopádně výsledek je stejný. Naštěstí jsem si ještě předtím seznam uložil, abych i později viděl, kdo je kdo.

  Odpověď
 45. V Peru bolo zemetrasenie s magnitúdou 8,00
  https://russian.rt.com/world/news/635043-v-mire-peru-zemletryasenie

  Odpověď
 46. Nebyla to nehoda, trvají na svém svědkové havárie princezny Diany
  https://www.novinky.cz/zahranicni/505826-nebyla-to-nehoda-trvaji-na-svem-svedkove-havarie-princezny-diany.html

  Odpověď
 47. Kanada si po výhrůžkách Filipín vezme zpět své odpadky. V Manile tlely roky
  Kanadská vláda se ve středu zavázala, že na vlastní náklady odveze tuny odpadu, který je už od roku 2013 nelegálně na Filipínách. Hotovo by mělo být do konce června. Krok přišel poté, co filipínský prezident Rodrigo Duterte Kanadě pohrozil válkou.

  Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/kanada-prijme-svuj-odpad-filipiny-vyhruzky-rodrigo-duterte.A190524_163756_zahranicni_kha

  Odpověď
  • Kanada potřebuje srovnat stejně jako USA

   Odpověď
 48. Dnes jsme se byli podívat s dětmi na letišti v Praze na letadla. Ty přistávala a odlétala a pokud jsme se chtěli dozvědět, odkud přilétají, nebo kam letí, použili jsme flightradar24.com webové stránky. To se také stalo po desáté hodině, kdy ve frontě na odlet stála skupina tří letadel – Tailwind, Ryanair a Aeroflot. Podívali jsme se tedy na flightradar24 a zjistili, že to první letadlo vůbec není na radaru… Chvíli jsem přemýšlel, zda-li to není jenom nějaká chyba. Ale letadlo se na radaru neukazovalo ani při startu, ani při odletu a to ani při několikanásobném obnovení stránek. Ryanair (do Milána) a Aeroflot (do Moskvy) celou dobu na radaru byli. Tak jsem se začal sám ptát, jak se tak stane, že se dopravní letadlo vůbec neukáže na radaru. Po příchodu domů jsem se podíval na odlety v tu inkriminovanou dobu a ta letecká společnost v odletovém plánu vůbec není. https://www.pragueairport.co.uk/cs/prilety-a-odlety-on-line/ (je potřeba zadat čas odletu od 10:00). Takže dneska z Prahy v 10:20 odletělo dopravní letadlo, které nebylo na radaru a ani nebylo v letovém plánu. Spekuluji, zda to vše nesouvisí s nelegálním dovozem nelegálního živého nákladu do naší země.

  Odpověď
  • Ano, to se povídá mezi zaměstnanci letiště

   Odpověď
  • Tailwind je turecká letecká spoločnosť, takže možno…

   Odpověď
   • Pustil jsem si záznam na Flightradar24.com ze soboty 25.5.2019 v 10:20 hodin středoevropského času (8:20 UTC) a ten Aeroflot s Ryanair tam jsou. Tailwind tam není. Ještě zkusim najít záznam z kamery, která 24 hodin snímá přílety a odlety z pražského letiště. Pokusím se někam zaslat dotaz, na neexistující letadlo Tailwind, které jsme viděli na vlastní oči…

    Odpověď
    • Pokud Tě tu už v diskusi neuvidím, tak tvoje tušení neklamalo…. Kam Ti máme nosit
     buchty?

     Odpověď
     • Boletusi – nad tím jsem přemýšlel taky. Mám hodně co ztratit, ale mám kvůli tomu mlčet? Víš co se mnou pak udělá mé svědomí? To myslím v nadsázce, ale pokusím se udělat vše, co je mých silách, abych tomu přišel na kloub. Věřím také JEMU, že v případě nebezpečí mi dá (jako vždy) jemný pohlavek, abych se na takto tenký led nevydával.

      Odpověď
     • P.S. Pokud se mé podezření potvrdí, bude potřeba realizovat plán, jak to celé ozvučit ve společnosti tak, aby toto konání kohokoliv za zády občanů ČR vyšlo na světlo světa.

      Odpověď
      • To byl pokus o černý humor. Ale Tvého pohledu na věc si skutečně vážím.
       V r. 1969 kolovala anekdota podobného ražení :
       na stranické schůzi po prověrkách a Poučení.. se zvedl jeden řadový straník s dotazem :“ Jsem Kotas a mám dotaz . Kde je soudruh Dubček ?“ Ticho, žádná odpověď.Schúze skončila.
       Po dvou týdnech opět schůze a na konci se zvedne jeden řadový straník : „jsem Novák a mám dotaz . Kde je soudruh Kotas ?“
       Asi tak.

       Odpověď
      • NicNezNula 27.5.2019 o 22:01

       Možná by bylo dobré výzkum přenechat nějakým profesionálním portálům, které se zabývají vysloveně leteckou tématikou, např. myslím ajronet nebo tak nějak.

       Odpověď
       • Díky za radu, zřejmě to tak raději udělám.

        Odpověď
        • Že by reakce na Tvoje informace https://aeronet.cz/news/dead-flights-v-praze-na-ruzynskem-letisti-pristavaji-a-startuji-letadla-z-turecka-s-vypnutymi-lokalizacnimi-transpondery-uplne-stejne-podivnosti-hlasi-pozorovatele-a-spotteri-na-nemeckych-letistich/?fbclid=IwAR0AgPGC3HoK4_6ARfh6W64Do6Q-AXm1D9-Z9_4YPHi12kCz3dHyfTOUvH4

         Odpověď
         • podobne aj v Nemecku

          https://magazin1.sk/viac-ako-30-migrantov-sa-dostane-do-nemecka-letecky-lietadla-pristavaju-v-noci-a-s-migrantmi-nesmeruju-k-terminalom/

          Odpověď
          • No, kvoli 30 mihrsntom utajene lietadlo sni nevzlietne. Ale mne to pripada skor ako vojenska operacia, nie transportna

           Odpověď
           • Pardon, z mobilu. 30 migrantov

            Odpověď
            • Janko – to má být 30%, ne 30 lidí. Těch 30% jsou statisíce lidí.

            • och, 30%….to meni cisla. Ale aj tak mi nejde nieco do hlavy. Preco takto komplikovane, preco im proste nedaju do pasu „vizum“ a nasledne ich neprevezu normalnymi letmi, na letisku by nikto nic nezbadal (hoci ludia tam aj tak musia vediet co a ako), doma uz by to poriesili tak ako by chceli. Bars aj druhym pasom bez viz

        • Urcite i diky tvym informacim davaji vetsi smysl zpravy v novinach, ohledne lodi s uprchlikama, ktere porad nekdo odmita a nechava stat v pristavu, treba Italie a porad jezdej. Lidi si myslej, jak se proti tomu bojuje, jedna lod se resi tyden v novinach a pritom mozna litaj letadlama. Proste nejak je tam dostanem.

         Odpověď
 49. Ten siochazariát se projevuje ruzně,i zajímavě historicky https://www.blesk.cz/clanek/regiony-plzen/607634/historicka-kuriozita-do-znaku-plzne-v-katolicke-katedrale-dal-malir-z-pomsty-zida.html

  Odpověď
 50. Semifinále MS v hokeji: Rusko Finsko 0:1

  Odpověď
 51. Ty dětské hrátky musí být ovlivněny konečně konkrétním zásahem https://cz.sputniknews.com/svet/201708235849843-ufolog-sousede-apokalypsa-zarizeni-sibir/

  Odpověď
  • Bolo by k veci, napísať k linku aj viac, ako len nejakú rádobyvtipnú poznámku. Napríklad aj info, že je to interview V. Uvarova na tému o UFO, mimozemšťanoch a pod. Stačí krátka veta, lebo tiež nie každého zaujíma všetko. Lebo onedlho tu takto budú príspevky na štýl – Aha! a pripojený link. Ďakujem.

   Odpověď
 52. SPOLOČNOSŤ. POSLEDNÁ ŠANCA
  ľudstvo sa asi prebúdza, príde mi to ako pozitívna výzva
  https://lnk.sk/cR36

  Odpověď
  • AllatRa je niečo ako sekta. Imitačno-provokačný projekt.

   Odpověď
   • možno tomu nerozumiem, znamená to že je pre spoločnosť škodlivá? ak áno tak ako? pokiaľ spája ľudí celého sveta a zároveň sa tam aj ozvučuje názor ľudu a otvárajú sa otázky ako riešiť budúcnosť mierovou cestou tak ja to skutočne vnímam pozitívne. no nerád by som sa mýlil

    Odpověď
    • Oracle 911 24.5.2019 o 15:01

     Iste spájať, ale ako. Riešiť problémy, ale ako.

     Odpověď
     • dříve se říkalo „všechny cesty vedou do Říma“, ale zdá se že odkdy je tu KSB, tak to neplatí, je to smutné, že se poukazuje na nedostatky/poklesky člověka jsou k tomu knihy a videa, ale pro někým vytypované potřebné „elitní vyvolence “ to jsou přednosti…
      nacházíme se v určité ůrovni času a prostoru, tak se dočkáme Pravdy brzo

      Odpověď
      • Oracle 911 24.5.2019 o 16:21

       A v čom je problém? Tebe nevadí, keď ťa chcú opiť rohlíkom tak, ako nás opili marxizmom na ceste k spravodlivej spoločnosti?

       Odpověď
       • každá cesta Pravdy vede vnitřkem člověka;
        marxizmus je jenom „kosmetická ůprava zevnějšku“ – někým

        Odpověď
        • Oracle 911 24.5.2019 o 19:26

         Háčik je, že tak v Allatre ako aj v Marxizme je dosť vecí zamlčaných a nielen ani v jednej nie je adekvátna metodika na odhalenie pravdy ale sa aj riešia zástupné problémy.

         A taká drobnosť, ezoteriku na mňa neskúšaj.

         Odpověď
         • podle „ovoce“/řeči/informace se poznává , što eto „ezoterika“?

          Odpověď
    • > možno tomu nerozumiem, znamená to že je pre spoločnosť škodlivá?

     ano

     > ak áno tak ako?

     falešná cesta

     Odpověď
     • a proč falešná? „černé je černé protože to tak „já „vidím, tak to musíš vidět i ty tak“…?to je autoritářství
      skusil si to na sobě ? čistit svou mysl? víš kým jsi? víš, že tvoje podstata je taková jako moje? víš co znamená „kde jsou dva nebo tři ve jménu mém, jsem já mezi nimi“? víš co je vnitřní život?
      myslím, že to říkáš proto, že tato stránka propaguje KSB / proto byla založena/, eliminuje jiné weby s jinými přístupy k vzestupu/probuzení

      Odpověď
    • Určitě se vám stalo totéž,,Ráno po probuzení jste věděli všechny globální souvislosti,proč tomu tak a jak to do sebe zapadá..Ale je to nesdělitelné..Manželka zažila totéž..Poznání upevnuje vnitřní život,bez vnějších berliček…

     Odpověď
     • To znám. Přesně jak píšete.

      Odpověď
     • pokud myslíš, že vše co Tě napadne pochází z Tvé mysli/ je výplodem Tvé mysli, nejedná se o Tvůj vnitřní život

      Odpověď
 53. Na takýto ideologický výkal sa mi podarilo naraziť na stránkach The economist

  https://www.economist.com/the-americas/2017/07/06/archaeologists-discover-a-gruesome-tower-of-skulls-in-mexico-city

  Podnadpis „Pioneers of gender equality, the Aztecs sacrificed women as well as men“ v preklade „Pionieri rodovej rovnosti, Aztékovia, obetovávali ženy rovnako ako mužov“.

  No môj ty boh, to je „dostiženie“ civilizácie. Autor článku sa pekne ohol, pochvália ho, iste.

  Odpověď
 54. Tohle lze uspěšně praktikovat…https://rutube.ru/video/457e89ad9a50270261741b06b2e634dd/?ref=search

  Odpověď
  • popolvár 24.5.2019 o 21:40

   áno, čo sa týka vlastného postoja, keď si vždy môžem zvoliť: odvahu čeliť, alebo zo strachu sa poddať.
   Ale je tu jedna veľmi silná manipulácia a zavádzanie v tom, že: všetko je neutrálne, a len naše posudzovanie toho, náš postoj k tomu to polarizuje buď na zlé, alebo dobré. Toto je hrubý omyl!!!
   Nič nie je neutrálne. Všetko je objektívne buď dobré, alebo objektívne zlé. A to, či túto konkrétnu vec/jav s konkrétnou objektívnou polaritou, buď zlé, alebo dobré, posudzujeme subjektívne správne v súlade s objektívnou polaritou, alebo subjektívne nesprávne presne opačne voči objektívnej realite, je len odrazom našej vnútornej mravnosti – kto je mravne pokleslý a inklinuje k zlému, bude subjektívne považovať objektívne zlé za dobré – pre neho. Rezonuje to s jeho vnútornou mravnosťou. A naopak.

   Odpověď
 55. Pre niekoho chyba a pre niekoho cieľ – Oriho članok
  https://oracle911blog.wordpress.com/2019/05/24/pre-niekoho-chyba-a-pre-niekoho-ciel/

  Odpověď
 56. Zvláštní znamení brejle https://www.youtube.com/watch?v=oPEwf6T7s-8&t=387s

  Odpověď
 57. V čase 22:22 snižují USA v hokejovém utkání na MS s RF na stav 1:2 z jejich pohledu. :-o
  Čas GP… je to jasná egregoriální matrice :P

  Odpověď
  • Mne sa viac páčil dnes zápas Kanada:Švajčiarsko, keď Švajčiari vyhrávali 2:1 a Kanaďania to vyrovnali v poslednej sekunde. Puk prešiel bránkovou čiarou 0,4 sekundy pred koncom zápasu. Nakoniec vyhrali a postúpili do semifinále. Švajčiari nechápali.

   Odpověď
   • @ Jardob…Ziji castecne zde za morem a castecne ve stare Europe, takze mam dost na srovnavani…
    To ze canadane vyhrali beru jako normal, nebot zde kdyz citi sanci tak se rvou do posledniho dechu…. my zapadni slovane to berem trochu jinak…vetsinou ve stejne situaci to citime jako“" ale dlabanec, jdeme na pivo…svet se toci dal…. a posledni minuty to jen tak odpinkame… samozrejmne jsou vyjimky….

    Odpověď
 58. Tady si vybere každý https://vk.com/adrian70?z=photo269855646_456258474%2Fphotos269855646

  Odpověď
 59. V Česku objavili chybne vytlačené hlasovacie lístky pre eurovoľby
  Radnica v Českom Těšíne v okrese Karviná vydala v stredu večer upozornenie pre svojich obyvateľov. Rovnako ako v Ostrave sa aj tam objavili chybne vytlačené hlasovacie lístky pre blížiace sa voľby do Európskeho parlamentu, ktoré sa budú v Českej republike konať dva dni, v piatok a v sobotu. Informoval o tom spravodajský portál Novinky.cz.

  „Ak voliči zistia, že hlasovacie lístky nie sú vytlačené rovno, v dôsledku čoho napríklad chýba poradové číslo voliča či iný údaj, alebo ak hlasovacie lístky nie sú rozrezané, môžu si vyžiadať na našom úrade alebo vo volebnej miestnosti novú bezchybnú sadu,“ uviedla Dorota Havlíková, hovorkyňa Českého Těšína – sliezskeho mesta v okrese Karviná.
  https://www.teraz.sk/zahranicie/v-cesku-objavili-chybne-vytlacene-hla/397089-clanok.html

  Odpověď
 60. MIKULÁŠ Č. PRIZNAL VINU V KAUZE PRÍPRAVY VRAŽDY S. VOLZOVEJ
  Odsúdený banskobystrický bos Mikuláš Č. vo štvrtok pred senátom Okresného súdu Bratislava II v kauze prípravy vraždy Silvie Volzovej priznal vinu a urobil tým vyhlásenie o vine. Dokazovanie v jeho prípade na rozdiel od zatiaľ troch spoluobžalovaných – exministra hospodárstva SR a exriaditeľa televízie Markíza Pavla R., komplica Miloša K. a bosa skupiny sýkorovcov Róberta L. – sa vykonávať nebude.
  https://www.teraz.sk/slovensko/zacal-sa-proces-s-pavlom-r-a-bosmi-pod/397093-clanok.html

  Odpověď
  • Oracle 911 23.5.2019 o 11:37

   Aká dohoda asi padla?
   Je to rečnícka otázka…

   Odpověď
   • to bola moja prvá myšlienka tiež

    Odpověď

Napsat komentář

*
*

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>