Mimo téma

Podepisování příspěvků: anonymní příspěvky nebo ty, které v poli jména/přezdívky budou mít titulek nebo jiný text, mohou být smazány. Příspěvky s nakopírovaným delším obsahem, který je dostupný na jiném místě, mohou být také smazány – v takovém případě uvádět pouze odkaz, případně pár vět, nikoliv celý text systémem copy&paste. První komentář nového uživatele se zobrazí až po schválení, další již hned.

 Obnoviť

 1. Dva svety Deutsche Bank: Jedných vyhadzovali, za druhými prišli krajčíri
  Šéf Deutsche Bank osobne huboval zamestnancov za nevhodné správanie. Kým stovky ich kolegov práve prepúšťali, absolvovali niektorí iní v londýnskej pobočke v rovnaký deň skúšky oblekov šitých na mieru.
  https://spravy.pravda.sk/ekonomika/clanok/518880-dva-svety-deutsche-bank-jednych-vyhadzovali-za-druhymi-prisli-krajciri/

  Odpověď
 2. Trumpova deklarácia nezávislosti -Oriho članok
  https://oracle911blog.wordpress.com/2019/07/12/trumpova-deklaracia-nezavislosti/

  Odpověď
 3. Reakcia na pedofilné články.
  Judr. Anton Chromík a jeho Aliancia za rodinu je situačným spojencom v mnohých užitočných veciach. Spísal apel na vládu s petíciou ohľadom legislatívneho ošetrenia tejto problematiky.
  https://www.podpisem.sk/petition/peticia-zastavte-propagaciu-pedofilie-a-chrante-nase-deti/?ts=06130209

  Odpověď
  • V slovenskom právnom systéme (a určite aj v českom to bude podobné) je pedofília klasifikovaná ako zločin. Trestný zákon pedofíliu v § 201 kvalifikuje ako sexuálne zneužívanie, pričom je absolútne irelevantné, či došlo k jeho spáchaniu s tzv. „ súhlasom dieťaťa“, nakoľko sa jedná o dominanciu páchateľa voči dieťaťu, ktorý má iný hodnotový svet, pocity, vnímanie sveta. Takisto aj Zákon o rodine v základných zásadách zákona v článku 5 veľmi prezieravo a spoločensky komplexne popisuje práva dieťaťa a záujem spoločnosti chrániť najmä jeho životné podmienky a bezpečnosť. Vyhlásenie v Zákone o rodine znie: „Záujem maloletého dieťaťa je prvoradým hľadiskom pri rozhodovaní vo všetkých veciach, ktoré sa ho týkajú. Pri určovaní a posudzovaní záujmu maloletého dieťaťa sa zohľadňuje najmä – a nasledujú písmená a) až i) z ktorých jasne vyplýva, že dieťa v našej spoločnosti má zvýšenú právnu formu dohľadu nad jeho právami pred kýmkoľvek, dokonca aj pred jeho vlastnými rodičmi a pred spoločnosťou samou. V čom má Chromík pravdu s tou petíciou je, že chýbajú nadväzujúce a najmä vykonávacie predpisy. Myslím, že by sme mali tú petíciu podporiť.

   Odpověď
 4. Týchto 5 máp vám ukáže, ako veľmi je svet prepojený. A to z rôznych hľadísk
  https://www.zaujimavysvet.sk/tychto-5-map-vam-ukaze-ako-velmi-je-svet-prepojeny-a-to-z-roznych-hladisk/

  Odpověď
 5. Spoluzakladateľ spoločnosti Apple Steve Wozniak povedal, že ľudia by sa mali odhlásiť z Facebooku, ak si cenia svoje súkromie.
  https://www.hlavnespravy.sk/spoluzakladatel-apple-vyzyva-ludi-ktori-si-vazia-sukromie-aby-sa-odhlasili-z-facebooku/1814830
  https://www.independent.co.uk/life-style/gadgets-and-tech/news/apple-facebook-steve-wozniak-privacy-security-listening-a8995846.html

  Odpověď
 6. „Zvieratko“ z Iraku https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Iracan-Ali-znasilnil-a-zavrazdil-14letou-Nemku-Psychiatricka-rekla-ze-by-to-udelal-znovu-A-to-neni-vse-Nyni-padl-rozsudek-588487

  Odpověď
  • V Nemecku sa zamlčuje prudký nárast zločinov spáchaných nožom.

   Odpověď
 7. Když už se tu probírá Epstein, tak mě překvapilo jak daleko došly tyto hnusy i v naše prostoru.
  https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-krimi/612437/zacky-popsaly-hruzy-z-pornointernatu-pusa-v-rozkroku-roztazene-nohy-a-zvraceni.html

  Odpověď
  • Tristtan 11.7.2019 o 8:12

   Hovada zpraskat bičem tu vychovatelku,nebo cesta hanby jak z GoT by byla adekvátní!

   Odpověď
 8. Tristtan 10.7.2019 o 8:01

  Jaký může mít dopad pád dolaru na úspory v korunách v (Českých) bankách. Je čeho se obávat?

  Odpověď
  • Putinovec 10.7.2019 o 8:34

   Po ukázkách vytunelování bank v různých státech,které si lehce můžete najít na netu,kdy střádalům zůstal jen pláč a vztek,jsou peníze uložené v bance,vyhozené peníze.

   Odpověď
  • Mám jednoho kamaráda a ten měl kdysi „vizi“, že koruna velmi posílí, až na cca 10,- Kč za Euro. Dolary nebude za co utratit, tak se nějaký miliardář rozhodne, že si koupí třeba Česko. V té jeho „vizi“ to Česko skoupili Číňané.

   Ale nikomu tím neradím ohledně investic, není to můj názor.

   Odpověď
   • Možná bude mít někdo i nadbytek Eur.

    Je třeba říci, že to, co Itálie nyní provádí, je pro „světlé zítřky“ EU mnohem horší než odchod Velké Británie. Rozhoduje se totiž zavést paralelní měnu vedle eura. Bude používána pro vnitřní rozpočty a nazývá se mini BOT – Buoni Ordinari del Tesoro, což v italštině znamená „běžné státní obligace“. Mini – protože její nominální hodnota bude zatím dosti malá – 100 eur.

    http://www.protiproud.cz/politika/4528-zmizet-po-italsku-ucinnejsi-nez-po-anglicku-sok-pro-brusel-zavedeni-paralelni-meny-co-zbytek-jizni-evropy-zde-se-bankovnictvi-zrodilo-dorazi-salvini-hydru-a-co-ostatni-zeme-dulezitejsi-nez-si-myslime.htm

    Doufám, že nikdo nevěří tomu, že Česko dokázalo hrdinně vzdorovat Euru? To, že máme dosud korunu není jen tak.

    Odpověď
    • Tristtan 11.7.2019 o 8:02

     To že nemáme euro souvisí myslím si s tím,že máme v době kdy západ bude zcela na kolenou zůstat jakousi oázou klidu. Nemýlim li se vždyť euro u nás prosazují jen podpindosi.

     Odpověď
  • hlavnym problemom nie je priamy dopad, ale to, ze prepad dolara znamena pad US ekonomiky. Pad US ekonomiky znamena pokles dopytu po CR produkcii a teda pokles exportu. Jedine ze najdu niekoho ineho, komu to predaju. Okrem toho priamo ci nepriamo, vela ludi ma zainvestovane v US burzach, CR ma v devizovych rezervach okolo 150 mld. USD. V podstate su to povacsinou rozne typy americkych dlhopisov. Ak to zmazu, tak to zatrasie aj s CR (ale samozrejme aj so zvyskom sveta)

   Odpověď
 9. Peter Staněk 3. díl rozhovoru.

  Nejsilnější kontrola společnosti je finanční: Zrušení hotovosti a pouze digitální platby

  https://www.kupredudominulosti.cz/stanek-peter-3d-nejsilnejsi-kontrola-spolecnosti-je-financni-zruseni-hotovosti-a-pouze-digitalni-platby/

  Odpověď
 10. Putinova ideologická vodíková bomba . Oriho článok
  https://oracle911blog.wordpress.com/2019/07/10/putinova-ideologicka-vodikova-bomba/

  Odpověď
 11. Kyperský labyrint říše J&T. Od podílu zubaře k Janouškovu zlatému vejci

  Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/unipetrol-cez-paulinino-j-t-roman-janousek-boris-carakciev-patrik-tkac-panama-papers.A190704_111447_domaci_jum

  Odpověď
 12. Obvinenie Epsteina by som rozhodne nebral na ľahkú váhu. To, čo sa spočiatku mohlo javiť ako „spravodlivosti bude konečne učinené zadosť“, môže byť v skutočnosti výstrel z ťažkého kalibru zo strany Clintonoidov na Trumpa. Médiá hlavného prúdu (plus Google, YouTube) namiesto toho, aby prípad podľa očakávania tlačili do úzadia, tak ho priniesli ako hlavnú správu dňa. Navyše sa objavila správa, že členkou tímu štátnych žalobcov má byť dcéra Jamesa Comeyho – toho, Jamesa Comeyho, ktorý z pozície riaditeľa FBI vyrábal z Trumpa ruského agenta (RussiaGate).

  Kto je to Jeffrey Epstein? Milardár, o ktorom vlastne nikto presne nevie, ako sa dostal k majetku. Zato sa však vie, že musí mať krytie z veľmi vysokých miest. V predchádzajúcom pedo-prípade si odsedel smiešnych 13 mesiacov, presnejšie odležal, pretože do basy chodil prakticky iba prespávať (16 hodín denne mohol pracovať mimo väzenia). Štátnym žalobcom, ktorý mu vybavil takýto trest (dokonca poza chrbát obetí), bol Alexander Acosta – z ktorého Trump neskôr spravil svojho ministra práce.

  Ďalšie spojenia medzi Trumpom a Epsteinom:
  – Boli susedmi (v širšom zmysle slova) v Palm Beach.
  – Toto povedal Trump o Epsteinovi v roku 2002: „I’ve known Jeff for fifteen years. Terrific guy. He’s a lot of fun to be with. It is even said that he likes beautiful women as much as I do, and many of them are on the younger side.“
  – Trumpove meno a 14 telefónnych čísel v Epsteinovom zápisníku.
  – Trump najmenej jeden krát letel v Lolita Exprese.
  – Trump už bol v minulosti obvinený zo znásilnenia (resp. mäkších foriem) viacerými ženami, resp. dievčatami.

  Epstein je alt kruhoch väčšinou považovaný za človeka Mossadu (niekedy CIA), ktorého úlohou je získavať kompro materiály na mocných ľudí. A pedo materiály sú v politike najvyšším stupňom kompromatu (aj keď pri dnešnom stupni otvorenosti tohto Overtonovho okna…).

  Keď k tomu pripočítame, že v pondelok sa Demokrati v Kongrese zasa o krok priblížili v získaniu Trumpových daňových priznaní (všeobecne sa predpokladá, že miliardár Trump neplatil žiadne, resp. minimálne dane), tak ešte môže byť veselo (napriek tomu, že Pjakin sa rozplýva nad tým, ako Trump doma vyhráva na celej čiare).

  Odpověď
  • Oracle 911 9.7.2019 o 16:22

   Neberiem to na ľahkú váhu, ale celú vec Trump (a GP) dokáže otočiť proti liberastom raz-dva.

   Odpověď
 13. QuoVadis 9.7.2019 o 10:07

  Hillary Clinton je hodne „predvidava“:
  „Jeffrey Eppstein byl dlouha leta nas velmi blizky pritel. Kdyz spacha pristi utery kolem 12:45 sebevrazdu dvema kulkami do zatylku, bude to tak neocekavane a velka rana pro nas vsechny…“
  https://genesiustimes.com/hillary-clinton-expresses-shock-and-sadness-for-jeffrey-epsteins-upcoming-suicide/

  Bill Clinton tvrdi, ze nema poneti o sexualnich trestnych cinech Jeffreyho Eppsteina. Clinton rika, ze letel v letech 2002 a 2003 ctyrikrat pracovne Eppsteinovym privatnim Boeingem 727 prezdivanym „Lolita“.
  https://nypost.com/2019/07/08/bill-clinton-claims-he-knows-nothing-about-jeffrey-epsteins-alleged-sex-crimes/

  V tom clanku z New York Post se pise nejmene o „two dozen“ letech Clintona s „Lolitou“, tedy minimalne 24x

  Odpověď
  • Oracle 911 9.7.2019 o 10:44

   Epstein zaspieva a vyjde z toho s minimom, ale Clinton a jeho klika, nuž…

   Odpověď
   • QuoVadis 9.7.2019 o 10:50

    „Clinton Body Count List“ je zatim konspirace….
    https://www.washingtonpost.com/wp-srv/politics/special/clinton/stories/scaife121798.htm??noredirect=on

    Odpověď
   • QuoVadis 9.7.2019 o 11:03

    Letu „Lolita Express“ se ucastnili v minulosti zajimavi lide – treba Jeff Bezos (Amazon), Sergey Brin (Google), profesor Alan Dershowitz z pravnicke fakulty Harvard Univerzity a mnoho dalsich:
    http://toresays.com/2019/07/07/exclusive-photos-epstein-who-was-blocking-the-unsealing/

    Odpověď
 14. Známy americký finančník bol obvinený zo zneužívania maloletých dievčat
  Americká federálna prokuratúra obvinila v pondelok známeho finančníka Jeffreyho Epsteina zo zneužívania maloletých dievčat. Písali o tom agentúry AP a DPA.
  https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/518450-znamy-americky-financnik-bol-obvineny-zo-zneuzivania-maloletych-dievcat/

  Odpověď
  • Oracle 911 9.7.2019 o 7:03

   A obvinili ho aj z obmedzovania osobnej slobody a možno z korupcie a obchodu s bielim mäsom, a čuduj sa svet tieto body sú tie, ktoré podľa prezidentského výnosu budú/môžu mať za následok zhabanie majetku.

   Odpověď
   • Predpokladám že SME s ním dá v rámci kampane čoskoro rozhovor.

    Odpověď
 15. Beriem si na triko ďalšie titulky:
  https://www.youtube.com/watch?v=3rAU62JkPzs
  https://www.youtube.com/watch?v=LGQrd_HMSfk

  Odpověď
  • Putinovec 8.7.2019 o 23:25

   Předem děkuji.

   Odpověď
  • Boletus 9.7.2019 o 8:35

   To je od Tebe velký příspěvek . Díky také.
   Kde najdu nějaký lapidární návod, jak titulkovat. Nejsem zase tak velký šíbr v IT-branži , ale taky bych to zkusil.

   Odpověď
   • Na samotné časovanie tituliek sa mi osvedčil „subtitle edit“: https://www.videohelp.com/software/Subtitle-Edit

    Inak aj youtube, ak máš svoj kanál, tak má nástroj na titulkovanie nahraných videí. Je to tam celkom jednoduché. Treba si to prepnúť na „štúdio beta“ a titulky sa robia v položke „prepisy“.

    Odpověď
    • Díky, zkusím se s tím poprat.

     Odpověď
   • Link na návod ti nedám, ale ja osobne som už skúšal titulky k videu časovať/vytvárať rôznym spôsobom.

    Celkom jednoducho a interaktívne sa mi to robilo priamo na YouTube kanáli v sekcii Štúdio (klasické, nie to nové) pod záložkou Titulky.
    Stačí si vybrať svoje nahraté video na otitulkovanie.
    Na YouTube sa dajú vytvoriť tzv. „uzavreté“, resp. externé titulky (vo formáte .srt), ktoré sa od tzv. „otvorených“ titulkov líšia tým, že aby sa zobrazovali, tak je ich nutné dodatočne zapnúť, lebo nie sú napevno „vpálené“ priamo vo videu ako spomínané „otvorené“ titulky.
    Výhodu „otvorených“ titulkov je, že sa ihneď zobrazujú po spustení videa a je ich veľmi ťažké (v podstate nemožné) upraviť nepriateľskou stranou.

    Preto v dnešnej dobe používam práve tento druh „otvorených“ titulkov.
    Osobne k časovaniu titulkov používam program Adobe Premiere Pro, kde okrem toho môžem video aj rôzne upraviť, ale asi najjednoduchším riešením na vytvorenie titulkov je – použiť k tomu nejaký program, ktorý je priamo určený iba na vytváranie titulkov, ako už uviedol kolega jardob.
    Napr. spomínaný program „Subtitle Edit“ (pre Windows, čiastočne mi funguje aj v Linuxe pod Wine), alebo „Aegisub“ (pre Linux aj Windows), „Gnome Subtitles“ (pre Linux) a pod.
    Všetko free programy (okrem Adobe Premiere Pro).

    Na „vpálenie“ napr. titulkov formátu .srt priamo do videa používam slobodný multimediálny prehrávač „VLC“, kde sa dá nastaviť aj formát titulkov (písmo, farba, pozadie, umiestnenie a pod.).
    Tu je návod, ako pomocou VLC napevno „vpáliť“ titulky priamo do videa:
    https://www.youtube.com/watch?v=G0NzMlhnzQQ – How to hardcode subtitles with VLC media player

    Potom ešte výsledný video súbor „prejdem“ programom „HandBrake“, aby som dosiahol menšiu veľkosť video súboru.
    Avšak výstupná kvalita a veľkosť vyexportovaného video súboru sa dá nastaviť aj priamo v programe VLC.

    Snáď som ti poradil.

    Odpověď
    • Moc Ti děkuji. Zkusím se s tím po seniorsku poprat . Rád bych zpřístupnil ne-ruštinářům velmi kvylitní informační vstupy. I když si myslím-podle čínského moudra o hladovějícím, rybě a rybaření, že lepší a dlouhodobě užitečnější je začít s ruštinou.

     Odpověď
    • K úplnosti ešte dodám, že výsledný video súbor s „otvorenými“ titulkami je o dosť väčší (oproti pôvodnému) než pri „uzavretých“ externých titulkoch, čo môže byť nevýhodou.

     Ďalej, „uzavreté“ externé titulky sa dajú k videu aj akoby pripnúť napr. pomocou spomínaného programu „HandBrake“.
     To znamená, že ten externý .srt súbor s titulkami bude vlastne súčasťou daného video súboru, ale stále sa bude jednať iba o „uzavreté“ titulky, ktoré sa budú nachádzať v samostatnej video stope video súboru, a aby sa tieto titulky pri prehrávaní videa zobrazovali, tak ich bude nutné dodatočne zapnúť v prehrávači.
     Ale YouTube takto pripnuté titulky pravdepodobne nedokáže zobrazovať (neskúšal som, neviem to naisto).

     Odpověď
 16. Radio môžte počúvať online
  https://www.youtube.com/channel/UCDzpaGtlAnaxi-HURRmAcGg

  aj v tejto appke
  https://play.google.com/store/apps/details?id=net.ciprianmarin.radio_Ethno_Folk_Russia&fbclid=IwAR2-6U4gZHLkxtKj8wLeZLPR-tXMPm7U8umitvtnJTNVbq-9rQHIJNAl0BA
  (pre Android)

  Odpověď
 17. Termín Konceptuální historie.
  Při sledování amerického béčkového filmu Hadí oči (1998), mě zaujal termín Konceptuální historie, použitý jednou figurou při narážce na video s projevem k zabití ministra obrany. V kostce šlo o fingované zabití ministra obrany a využití jeho smrti pro prosazení pokračování vývoje nějakého raketového systému.
  Obecně jde tedy o to vytvořit uměle nějakou historickou událost a tu použít pro prosazení vlastních cílů. Tedy posunutí klasického False Flag o mediální podporu s příslušným vysvětlením, které se následně naváže na danou událost. Tato technologie moci je většině asi známá, ale nikdy jsem ji neslyšel takto pojmově zarámovanou. Přijde mi, že jde o nějaký metodologický postup, který je obecně využíván na manipulaci s historií asi především tajnými službami (GP, Clintoidi, CIA atd.). Popis by zněl asi takto:
  1, Stanovit si cíl, kterého je nutné dosáhnout (raději více cílů najednou, protože jde o nákladnou operaci, tak aby se ušetřilo :-))
  2, Vytvořit událost s velkým dosahem/teroristický útok (např. pád WTC:[patriot act, napadení Afghánistánu, celosvětový boj proti terorismu], Chemické zbraně v Iráku:[napadení Iráku] …)
  3, Hned po události pustit do médií popis proč k události došlo (kdo za to může)
  4, Připojit k prohlášení co je třeba udělat jako odpověď na danou událost (nasměrování společnosti na splnění vytčeného cíle/cílů)
  5, Následně vytvořit odbornou komisi, která potvrdí propagovanou verzi události, nebo jinak obhájit věrohodnost propagované verze
  6, Nepřipoušťet diskusi o jiných variantách průběhu události (nálepkovat termínem konspirační teorie)
  7, Toto vydržet do doby, než se na událost nenabalí tolik dalších událostí, aby i když je již jasné, že šlo o false flag, tak nebude společností vyžadováno přeskum události a náprava křivd.
  Ještě jedna perlička, ten termín mě tam opravdu zaujal a jsem si jist, že to tam zaznělo, ale když jsem se na daný úsek filmu chtěl podívat pro jistotu ještě jednou na internetu, tak místo konceptuální historie tam bylo použito „Tak takhle nějak se tvoří dějiny“. Je divné, že někomu stojí za to předabovat béčkový americký film.
  Otázka zní, jak efektivně likvidovat použití takovéto strategie a zda to jde, pokud poškozená skupina nemá přístup do médií.
  Napadá mě to v souvislosti s připravovanou akcí Milionových chvilek na listopad.

  Odpověď
 18. Muž, který měl být prvním africkým černochem v kosmu, se zabil
  https://www.novinky.cz/zahranicni/svet/509869-muz-ktery-mel-byt-prvnim-africkym-cernochem-v-kosmu-se-zabil.html

  Odpověď
  • Konec africké „expanze“ do prostoru kolem/Evropy

   Odpověď
   • Leopardus 8.7.2019 o 21:04

    Také mne to napadlo .. Velmi mne iritují reklamní billboardy s černochy v čele. V poslední době jsem však zaznamenal několik z nich s černochy v pozadí za bílými „figuranty“.

    Odpověď
   • Kosmické technologie jsou nejvyšší technologie, prostě mě nenapadá technologie vyšší, nežli kosmická.
    Z toho vyplývá odborně teritoriální příslušnost = povolení (globální vodičák pro hegemona nejvyšší technologie)
    Všichni ostatní postupují v rozporu, tedy s odebranou licencí = nemají svolení, jejich jednání je dnes nelegální a za rozmařilé plýtvání naším živým organizmem Země, ponesou následky.

    Odpověď
    • Boletus 9.7.2019 o 8:32

     To je povedený příměr . Co je pro Joba, není pro vola…

     Odpověď
 19. Otázky a odpovede č. 40 -Oriho článok
  https://oracle911blog.wordpress.com/2019/07/08/otazky-a-odpovede-c-40/

  Odpověď
 20. idevpas 8.7.2019 o 2:20

  Aj podľa tohto citátu ide poznať skutočnú mravnosť Jobsa:
  „Váš čas je obmedzený, tak ho nemíňajte na život niekoho iného.“
  Tu sú ďalšie jeho „perly“:
  https://citaty-slavnych.sk/autori/steve-jobs/

  Na druhej strane, toto je už niečo inšie, že?
  „Krátky čas tohto života treba prežiť podľa zákona večného života.“
  https://citaty-slavnych.sk/autori/henry-david-thoreau/

  Odpověď
  • Dorazilo ma, že tam sú aj citáty Kisku…
   A toto teda je „perla ducha“:
   „Vyrastal som v kresťanskej rodine. Bol som pokrstený, a tým, že moji rodičia boli učitelia, a nechceli prísť o prácu, tak sme od 68. roku, alebo 67. roku, nemohli chodiť do kostola. Ja som do kostola chodil. Napriek tomu ja som tam chodil s babkou, ktorá bola veľmi silne veriaca. Napríklad prvé sväté prijímanie zorganizovala u nás doma. Prišiel ku nám farár, a odslúžil omšu u nás doma. Aby rodičia neprišli o prácu, tak prvé sväté prijímanie som dostal doma. Neskôr som, keďže ma rodičia neviedli ku kresťanstvu, pretože nechceli so mnou takto otvorene rozprávať, [...] tak sa zo mňa stal ateista. Ja som ako človek, ktorý [...] keď som bol vo veku stredoškoláka, vysokoškoláka, ja som nemal vieru. ‚Neskôr som pôsobil v Spojených štátoch.‘ [...] ‚Tam som sa bližšie zoznámil so židovským náboženstvom. Zaujímalo ma, ako funguje, a išiel som do jeho hĺbky. Neskôr, keď som prišiel naspäť z Ameriky, veľmi ma zaujal budhizmus ako taký, a to hlavne silnými črtami.‘ Tým, že máme pracovať s vlastnou mysľou [...], že tá myseľ, ktorú tu máme, mala by [...], určuje to, či sa momentálne cítime šťastní alebo nešťastní. Takže som sa dosť poctivo, asi štyri alebo päť rokov, tomuto štúdiu venoval. ‚A tak, ako ten vývoj išiel ďalej, tak som sa postupne zase vrátil k tým našim základom. Predsa len som sa vrátil k Biblii, a k tomu nášmu Bohu.’“

   Zdroj: https://citaty-slavnych.sk/autori/andrej-kiska/

   Odpověď
  • Ten Jobs to myslel asi tak, súdiac podľa citátu pod tým prvým -
   „Nenechajte sa ovplyvniť názormi iných. Prehlušia váš vnútorný hlas. A čo je najdôležitejšie, nájdite v sebe odvahu nasledovať srdce a vlastnú intuíciu. Ony totiž už dopredu vedia čím sa skutočne chcete stať. Všetko ostatné je druhotné.“

   Zdroj: https://citaty-slavnych.sk/autori/steve-jobs/
   že naše podvedomie vie čo je pre nás dobré, len mi sa prispôsobíme okoliu a pohodlnému prežitiu svojich životov pri výbere toho čím sa stávame v dospelosti. To je to „nemíňať čas na život niekoho iného.“
   Presne ako sa píše v Alchymistovi, musíme prežiť mnoho životov, aby sme prestali chodiť v kruhu a žiť svoj Osobný príbeh.
   Ale tie dva citáty beriem od Jobsa len ako prázdne reči pre publikum bez naplnenia skutkami.

   Odpověď
   • Ono imho Job stelesnil v svojom zivote zakladny rozpor. Na jednej strane by clovek sa mal venovat tomu, k comu ho to taha, myslim na poli profesie, na strane druhej vacsinou to sposobuje ze sa koncentruje hlavne na to a ludia, vlastna zmena ci empatia nemajy zmysel. Ale co po nom potom ostane? Vyvoj apple ci iphon? Ti co sa s nim stretli, vraveli ze praca s nim bolo nieco strasne

    Odpověď
   • Ja som to pochopil takto:

    Vyššie Zákonitosti a úrovne riadenia (nad)Vesmíru „prehovárajú“ k človeku jazykom meniacich sa životných okolností, a teda i prostredníctvom hlasov ostatných ľudí.
    A Jobs v tom citáte v podstate tvrdil, že si netreba nechať svoj vnútorný hlas prehlušiť hlasmi a kritikou ostatných ľudí – teda že sa máte stať totálnymi ignorantmi objektívnych okolností.
    Lenže „našepkávať“ vám môže aj „Satan“ a negatívne reakcie ľudí ešte nemusia apriori znamenať iba nekonštruktívnu kritiku, ktorú by ste mali automaticky ignorovať.
    Takisto masové predaje vašich výrobkov ešte nemusia objektívne preukazovať ich celkovú kvalitu a hodnotu, aj z hľadiska morálky, pretože dnes sa o to stará predovšetkým sofistikovaný marketing a PR.

    Odpověď
 21. Radačovský sa pri hymne Európskej únie nepostavil: „EÚ nie je štát a preto nemôže mať hymnu“

  EÚ je spoločenstvo suverénnych národných štátov a preto som vyjadril svoj postoj tak, že na hymnu EÚ som sa nepostavil, ale ostal som slušným spôsobom sedieť v poslaneckej lavici.
  https://zemavek.sk/radacovsky-sa-pri-hymne-europskej-unie-nepostavil-eu-nie-je-stat-a-preto-nemoze-mat-hymnu/

  Odpověď
 22. Napadlo mě jak účinně řešit problém migrantů v EU. Čína přece staví desítky prázdných měst a zavádí drastický výchovný systém sociálního kreditu. Co s nimi tedy dohodnout, že si ty migranty do těch měst vezmou a pokusí se je tam „polidštit“ :-) ? Pak by se mohli vrátit do afriky a být tam pomalu za elitu :P Konec konců, Čína je na převýchovu expert, a evropani se jim do těch měst fakt nepohrnou, a takhle to tam zbytečně leží ladem. A za to že si Čína defakto dělá z afriky svůj „surovinový přívěšek“ by se o ty afričany také mohla trochu postarat, ne? Nechce toto řešení někdo navrhnou GP :-D ?

  Odpověď
 23. ESET sa rozhodol žalovať Blahu za jeho útoky v svojich príspevkoch na FB. Možno je to aj dobré, aspoň sa dostanú vo väčšej miere na pretras a dozvie sa o ich činnosti širšia verejnosť. Len dúfam, že z toho Blaha dokáže vykorčuľovať.

  Odpověď
  • http://www.vodaksb.eu/diskuse/politika/comment-page-87/#comment-237632

   Odpověď
 24. Mestu, kde žijú miliardári Bezos a Gates, chýbajú peniaze
  V americkej Medine žijú najväčší boháči sveta. Napriek tomu mestu chýbajú peniaze, z daní nevyberie toľko, koľko potrebuje.
  Jeff Bezos a Bill Gates sú najbohatší ľudia na svete. Hodnota ich majetku presahuje 100 miliárd USD. Bezosov Amazon má centrálu v Seattli a neďaleko Seattlu sídli aj Microsoft. Obaja miliardári potom majú domy v blízkom malom meste Medina v štáte Washington.
  Tak ako je možné, že domov najbohatších ľudí na planéte krachuje? Hlavný problém je v tom, že aj keď ceny domov v Medine rastú, príjmy nerastú rovnakou rýchlosťou, hovorí mesto.
  https://spravy.pravda.sk/ekonomika/clanok/518265-mesto-kde-ziju-miliardari-bezos-a-gates-krachuje/

  Odpověď
  • Oracle 911 7.7.2019 o 15:22

   Hm, Medina a teraz je otázka, že kedy dôjde rad na tú ktorú Mekku…

   Odpověď
  • Ono to nie je divné. Lebo aj to rozdávanie majetku najväčších miliardárov nebude v štýle, že ich dajú na ozaj potrebné projekty. Buffet sa vzdá časti majetku napríklad v prospech nadácie Gatesovcov. No a tí za ne nebudujú cesty, školy, nemocnice, vodovody tam kde chýbajú. Oni sa toho majetku vzdávajú na pokyn a v prospech tých, čo im umožnili tak obrovskú kumuláciu peňazí. Zákulisie tie peniaze použije na svoje ciele, oni sú len v úlohe oslíkov, na ktorých sa naložil náklad.

   Odpověď
 25. Leopardus 6.7.2019 o 18:14

  Hrozí Zdeněk Bakala číslo 2? Pavel Tykač snižuje mzdy ve Vršanské uhelné a vysává miliardy. Ždímat chce i vysoce ziskovou Elektrárnu Počerady.
  https://zpravodajstvi.ecn.cz/index.stm?x=2555096&apc=zzvx1–

  Odpověď
  • Normální chování oligarchy před velkým třeskem. Otázkou je, zda mu to bude co platné.

   Odpověď
 26. Zeman ich dobehol, a teraz im to dochádza – Oriho článok
  https://oracle911blog.wordpress.com/2019/07/06/zeman-ich-dobehol-a-teraz-im-to-dochadza/

  Odpověď
 27. prosím o velmi stručný názor znalce ruské info-scény . /Taurus,Irena etc./ Maxim Ševčenko .Pokud ho mají trochu přefiltrovaného . Z jednoho delšího rozhovoru na DEN TV jsem v rozpacích. Velmi proklamativní patriotizmus, ale kombinovaný s velmi zjednodušeným chápání vnějších souvislostí.
  Děkuji.

  Odpověď
  • Každý raskručennyj analytik pracuje na zájmy nějakých elit.
   Stejné je to i se Ševčenkem, ale i Panarinem atd.
   Ševčenko je hodně levý/doleva s islámským „folklorem“- vnucuje Rusům pocit viny za válku v Čečensku.
   Putina nepodporuje.

   Odpověď
 28. idevpas 6.7.2019 o 2:08

  Preložil som toto video s V. Putinom:
  https://www.youtube.com/watch?v=UB8V3irkNQA
  A do 48 hodín by som ho mal zverejniť so SK titulkami.
  Takže, ak ho niekto ešte len začal prekladať, tak už nemusí.

  Odpověď
 29. Bývalý prezident Ukrajiny Petro Porošenko za měsíc stáhl ze svých účtů v Mezinárodní investiční bance 34 milionů dolarů – oznámil v pátek právník Andrei Portnov, s uvedením údajů z Národní banky Ukrajiny (NBU).
  https://vz.ru/world/2019/7/5/985919.html

  …zřejmě se blíží před finální fáze…

  Odpověď
  • Už v minulosti sa Igor Kolomojskij niekoľkokrát vyjadril ohľadne vzniku ukrajinského konfliktu a jeho slová sú v rozpore s tvrdeniami Petra Porošenka či Američanov.
   https://www.hlavnespravy.sk/kolomojskij-vojnu-donbase-americania-pripravovali-takmer-20-rokov/1811163

   Odpověď
 30. Děvčátko chytilo svou biologickou maminku po deseti minutách za ruku. Celé dva roky od okamžiku porodu se neviděly.
  Zajímavé jsou reakce samotných rodičů k úředně povinnému termínu: „náhradní matka“
  https://www.youtube.com/watch?v=K65l_LDDRD4

  Odpověď
  • V diskusii samá chvála. fúúú…
   Dvaja chlapi nemôžu byť rodičia. Rodič je odvodené od rodiť. A dvaja chlapi spolu nesplodia, ani neporodia.

   Odpověď
   • Akdyž si muž a žena adoptují dítě, tak jsou co? Adoptéři?

    Odpověď
    • Neviem, ale skrátka je to tak, že rodič je odvodené od rodiť.

     Odpověď
     • Se vám ekluje, že by děti měli vychovávat dva muži, souhlasím, mě také, ale oni ty děti chtěli, zatímco ta „matka“ své děti prodala, nad tím se ovšem nepozastavujete.

      Odpověď
      • No, to necháme na tie dievčatká, keď dospejú a dostanú rozum. V detstve im to nevadí, v puberte sa budú cítiť ukrivdené, zvlášť keď budú žiť v štáte, kde rodina je otec, mama deti. Nič s tým neurobí ani príp. zákon o manželstve osôb rovnakého pohlavia. Ani 100 zákonov neurobí zo somára koňa.

       Odpověď
       • Inak tých detí je mi ľúto. Viete si predstaviť, že v škole sa im deti môžu smiať, že majú mamu buzeranta?

        Odpověď
        • Zvláštní(a přirozeně účelné) je, že se nikdo neptá po právech toho dítěte na MATKU a OTCE. Místo toho se řeší práva homosexuálů

         Odpověď
      • Na téma adopce dětí LGBT komunitou je dobře vidět technologii Overtonových oken .
       Výchozí stav : rodina nebo děcák
       1.Okno ostrá polarizace kvality péče a výchovy v obou variantách
       n-té okno : všechny formy „rodiny“ jsou lepší než děcák /to je už strašák/
       konečný stav : nejlepší rodina je LGBT , nejhorší klasická rodina . Jiné formy zakázat.
       Zvládlo se to během1-2 generací .

       Odpověď
    • Nie, nie sú adoptéri, ale rodičia. Pri nezrušiteľnom osvojení – (adopcii) – sa vystavuje na matrike nový rodný list dieťaťa a do neho sú zapísaní adoptívni rodičia od dátumu narodenia dieťaťa a dieťa ťu sa zmení priezvisko a zapíše sa priezvisko po adoptívnych rodičoch. Teda zjednodušene povedané, rodný list vyzerá, ako by sa im narodilo. Z právneho hľadiska sú adoptívni rodičia v dokumentoch vedení namiesto biologických rodičov, pretože adopcia je v našom právnom poriadku chápaná ako výlučná resp. úplná. Ak sa dieťa nejakou náhodou nedozvie, že bolo adoptované, nemá na to ako prísť.

     Odpověď
     • To ale nic nemění na tom, že tímto právním úkonem je pravda postavena na roveň lži.
      V případě adopce mužem a ženou (rodiči), může být ku prospěchu dítětě, ale v případě stejnopohlavního páru lež „křičí do světa“ s následky …

      Odpověď
      • V dobe, keď vznikol Zákon o rodine sa našim legislatívcom nesnívalo, že by mohla nastať tsunami LGBTerorizmu. Aspoň chcem veriť, že netušili. Podmienky pre adopciu sú v zákone riešené prísne. Avšak, ak sa odklepne do Ústavy manželstvo pre buzerantov všetkého možného druhu, budú sa dať súčasné ustanovenia zákona aplikovať aj na nich. Bude závisieť iba na svedomí a postoji sudcov, ako vyhodnotia splnenie podmienok pre adopciu daných v zákone. Sudcov starej školy, ktorí by hľadali spôsob ako dieťa buzerantom nezveriť je už málo a tí mladí, oblbnutí tými novými nezmyslenými trendami, si do svedomia nebudú zrejme moc vstupovať. Okrem toho, treba vziať do úvahy aj to, že sudcovia musia prihkiadať aj na rozsudky vynesené v rámci krajín EU. Perspektíva neradostná.

       Odpověď
       • „Perspektiva neradostná“ ano, za předpokladu, že zůstaneme uvězněni v současné formě EU, v což nevěřím.

        Odpověď
  • Leopardus 6.7.2019 o 13:01

   Jen taková „perlička“: § 129 Trestního zákona (za 1. republiky) – Smilstvo proti přírodě. A dále „Historie právních postojů k homosexualitě“: http://zpravodajstvi.ecn.cz/PRIVATE/logos/pravhist.htm

   Odpověď
 31. https://youtu.be/H7OypN9WQ4A
  Stojí za poslech. O mafii v ČR a její provázanosti s politiky, soudy atd..

  Odpověď
 32. Tristtan 4.7.2019 o 13:58

  Liberasti se opět činí, vstřic non genderu a bezpohlavní společnosti. No a kde jinde než v U. K. https://www.sport.cz/tenis/wimbledon/clanek/1120752-wimbledon-meni-jednu-z-tradic-djokovice-novinka-zaskocila.html#article-artcl

  Odpověď
 33. Na PL jsem objevil otevřený dopis Čechoslováka (jak se sám označuje) Petra Michalů prezidentu Ruské federace Vladimíru Putinovi, ve kterém se vykresluje jako oběť všeho možného a žádá prezidenta o pomoc s legalizací svého pobytu.
  V Rusku není nijak těžké pobývat legálně, stačí se řídit zákony. Kanceláří, pomáhajících cizincům se získáním legálního pobytu je jako hub po dešti.
  Že s dotyčným není něco v pořádku, napovídá, že údajně žije již 4 roky v Rusku na černo a ještě se k tomu přiznává. Někdo v Rusku nad ním drží ochranou ruku. Také leccos napovídá, že dotyčnému věnují pozornost i na PL.

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/nazory-a-petice/Petr-Michalu-Jsem-vetsi-rusky-patriot-nez-mnozi-ti-kteri-se-v-Rusku-narodili-584014

  Další názor na Petra Michalů zde:
  https://manipulatori.cz/petr-michalu-nejprve-pozadal-o-azyl-v-rusku-pak-se-zadosti-vzdal-nyni-prosi-putina-o-obcanstvi/

  Odpověď
 34. Podlé této „studie“ časopisu Nature , vedl rozpad SSSR k nižší spotřebě masa a to ve finále k nižším emisím skleníkových plynů, takže rozpad SSSR byl blahem pro životní prostředí a klima planety Země

  https://www.nature.com/articles/d41586-019-02024-6

  Odpověď
 35. Prišiel na psa(Šanta) mráz…. : ))

  Podnikateľ obvinený z objednávky vraždy Jána Kuciaka svojim kumpánom povedal, že si od neho prokurátor vypýtal ako úplatok luxusné auto. „Je to absolútny nezmysel,“ reagoval Ján Šanta. V skutočnosti na aute jazdila Kočnerova volavka Zsuzsová.
  Kontakty s Marianom Kočnerom, ktorý je obvinený z objednávky vraždy Jána Kuciaka, vážne naštrbili povesť hneď trom vysokopostaveným prokurátorom. Jeho terčom mal byť zrejme aj ďalší z nich – prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry Ján Šanta.

  https://www.aktuality.sk/clanok/706112/elitny-prokurator-santa-kocner-mi-ziadny-mercedes-neponukal/

  Odpověď
 36. Zdravim vsetkych a chcel by som poprosit o radu
  Chci si prikoupit par knih:
  Ex:KDO PRINUTIL HITLERA PREPADNOUT STALINA
  ZAKLADY SOCIOLOGIE 1 & 2
  MOC
  BUH SYNERGIE
  DIALECTIKA A ATEISMUS
  MRTVA VODA
  POSLEDNI GAMBIT
  MEDENY JEZDEC
  DVTR & etc.“……
  Preklady v cestine ci slovenstine

  Rad bych uvital vase komentare jak jste postupovali Vy pri vlastnim vyberu a co vas nejvice zaujalo
  Pradem dekuji a preji hezky den

  Odpověď
  • KDO PRINUTIL HITLERA PREPADNOUT STALINA za seba určite odporúčam, je to naplnené faktami o anglosaskej „dôveryhodnosti a poctivosti“, je tam chronológia nástupu Hitlera k moci, čím bol podmienený. Pre mňa je hlavne tá chronológia dôležitá, lebo je to 2. priorita riadenia supersystémov a preto je dôležité vedieť čo bolo príčinou a čo čoho dôsledkom.

   Odpověď
  • Mart’as 3.7.2019 o 12:13

   Osobne jsem si objednal v tistene podobe BUH SYNERGIE a KDO PRINUTOL HITLERA PREPDANOUT STALINA.
   Tu prvni mam uz prectenou a jsem s tou knihou velmi spokojeny. Ale dodavam, neni to uplne jednoduche cteni a urcite jen spise pro uzsi okruh ctenaru. Tu druhou jeste nemam. Muj vyber je urcen vetsim zajmem o historii.
   Priznam se,ze jsem zkousel cist zaklady sociologie, ale daleko jsem se nedostal. Asi jsem jeste na tohle tema nedozral :-))

   Odpověď
 37. Trump the genius -Oriho článok
  https://oracle911blog.wordpress.com/2019/07/03/trump-the-genius/

  Odpověď
  • Tentokrat opäť výborný blog…ľudia proste na soc. sietach…nechápu úlohu Trumpa…a to je veľký problem…hlavne ich…šírim kade viem ….palec hore Oracle

   Odpověď
 38. Nasredin 1.7.2019 o 14:20

  Petrman: Praktiky Googlu mi vyrazily dech. Existují „složky“ o nás všech, sledují nás všude

  https://video.info.cz/strunc/petrman-praktiky-googlu-mi-vyrazily-dech-existuji-slozky-o-nas-vsech-sleduji-nas-vsude-42125.html

  Odpověď
  • https://www.naturalnews.com/2019-06-27-every-employee-of-google-is-complicit-in-carrying-out-crimes-against-humanity.html

   Odpověď
  • Dnes ma upozornil AVAST, že ,,niekto vás sleduje“. Tak som vypla počítač. Stačí to?

   Odpověď
   • ochranca 2.7.2019 o 12:49

    Sleduje vas avast ale za poplatok vam to uz nebude vypisovať stačí prejsť na kaspersky bude to lepšie.

    Odpověď
    • Ďakujem, prejdem.

     Odpověď
  • pravda už vylézá povrch… celé je to hlavně o tom že státní elita chce zmanipulovat nejen klasická média ale i infosféru kvůli volbám 2020, aby nevyhrál Trump.. což ovšem GP rozhodně nepotřebuje, a proto se nám tu objevují najednou taková odhalení která by jinak autora stála život a nikdo by se o nich nedozvěděl…
   https://seed12.bitchute.com/enCP7veavtI1/re9Xp6cdkro.mp4

   Odpověď
 39. Otázky a odpovede č.39 – Oriho článok
  https://oracle911blog.wordpress.com/2019/07/01/otazky-a-odpovede-c-39/

  Odpověď
 40. Jak číst „fakta“ o Trumpovi předkládaná v některých médiích? A kdo za nimi reálně stojí?
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Jak-cist-fakta-o-Trumpovi-predkladana-v-nekterych-mediich-A-kdo-za-nimi-realne-stoji-Exsef-vojenskych-zpravodajcu-odhaluje-586763

  Odpověď
 41. K 50. vyroci pristani na Mesici budou v New Yorku v aukci Sotheby‘s nabidnuty originalni (?) filmove zabery, na kterych Neil Armstrog a Buzz Aldrin jako prvni lide kraceli na mesicnim povrchu.
  Organizatori aukce doufaji za prodej techto zaberu ziskat az 2 miliony US$
  https://www.gmx.at/magazine/wissen/weltraum/original-videoaufnahmen-mondlandung-versteigert-33813112

  Odpověď
 42. Na http://www.nwoo.org/2019/06/26/jedna-drobna-udalost-a-zabijak-narodu/ jsem narazil na drobnou zajímavou informaci:
  „jaksi unikla mainstreamovým presstitutům. Válečná fregata Admirál Gorshkov proplula minulý týden maximální rychlostí přes Tichý oceán spolu s doprovodem a přes Panamský průplav vplula do Mexického zálivu. Toto seskupení bojových plavidel RF dorazilo do Mexického zálivu den před plánovaným útokem USA na Irán…“

  Odpověď
  • ukazuje sa, že manévrov na odstránenie americkej hrozby bolo viac https://www.hlavnespravy.sk/cinania-informuju-o-tom-ako-rusi-pozmenili-americke-plany-v-suvislosti-s-iranom/1804997

   Odpověď
 43. Po stretnutí ruského premiéra Dmitrija Medvedeva s lídrami ukrajinskej opozície Moskva zrušila sankcie a obnovila tranzit tovarov Ukrajiny cez územie Ruska
  https://www.hlavnespravy.sk/po-stretnuti-ruskeho-premiera-dmitrija-medvedeva-s-lidrami-ukrajinskej-opozicie-moskva-zrusila-sankcie-obnovila-tranzit-tovarov-ukrajiny-cez-uzemie-ruska/1802268

  Odpověď
  • Oracle 911 28.6.2019 o 23:33

   Zaujímavé a nič dobré z toho nevylezie pre Medvedeva…

   Odpověď
 44. V Taliansku zatkli 18 ľudí za údajné vymývanie mozgov deťom a ich predaj
  Talianska polícia zatkla 18 ľudí vrátane starostu, lekárov a sociálnych pracovníkov za údajné vymývanie mozgov bezbranným deťom, aby si mysleli, že ich rodičia zneužívajú. Cieľom bol následný predaj detí náhradným rodičom.
  „Tieto obvinenia – ak sa potvrdia, sú desivé a šokujúce,“ vyhlásil taliansky premiér Giuseppe Conte na stretnutí skupiny krajín G20 v Japonsku.
  Vyšetrovanie s krycím názvom „Anjeli a démoni“ odhalilo systém, ktorý bol predstavovaný ako „vzorový model sociálneho zabezpečenia pre zneužívané neplnoleté osoby, ale v skutočnosti to bol ilegálny podnik ubližujúci deťom,“ napísali noviny La Repubblica.
  https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/517348-v-taliansku-zatkli-18-ludi-za-udajne-vymyvanie-mozgov-detom-a-ich-predaj/

  Odpověď
  • Oracle 911 29.6.2019 o 8:07

   No, tie nórske spôsoby odoberania detí skončili…

   Odpověď
 45. Nevynechají ani jedinou minutu či příležitost si kopnout. Autoweb… Smutné.
  http://www.autoforum.cz/predstaveni/rus-dal-moderni-kabat-byvale-stalinove-limuzine-vypada-zlovestne-jako-original/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

  Odpověď
  • cituji:Vrah milionů lidí by se asi divil, co provedl Sergej Barinov s jeho oblíbeným ZISem. Možná by se designér stal dalším v řadě mrtvých „poddaných”.

   Odpověď
   • Oracle 911 29.6.2019 o 1:25

    To ale neznamená, že nový dizajn auta nevyzerá otrasne. Predok vyzerá ako maska Dath Vader…

    Odpověď
 46. Pellegrini si zmenil titulnú fotku na FB.
  https://www.facebook.com/pellegrini.peter/photos/a.410457109121699/1317333605100707/

  Ukončil letecký kurz a na konci leta, alebo na jeseň, plánuje letecky navštíviť všetky regionálne letiská na Slovensku.

  Odpověď
 47. Pod grónskym kontinentálnym ľadovcom objavili viac ako 50 jazier
  https://vat.pravda.sk/zem/clanok/517417-pod-gronskym-kontinentalnym-ladovcom-objavili-viac-ako-50-jazier/

  Odpověď
 48. Pelle naložil Dostálovi
  Pellegriniho odkaz Dostálovi: „Viete, vy si veľmi radi beriete do úst sociáne balíčky a tak pohŕdavo o nich rozprávate. Ja by som vám odporúčal, chodťe najbližšie na ulicu, zastavte mamičku s kočíkom a povedzte jej, že vy budete za to, aby nedostala 150 eur navyše ako rodičovský príspevok. Potom sa zastavte u dôchodcu, ktorý pôjde po ulici a povedzte, že vy osobne im nedáte dvojnásobný vianočný príspevok, lebo si to nezaslúžia. Choďte im to povedať.“
  https://www.parlamentnelisty.sk/arena/monitor/Pellegrini-ukazal-Dostalovi-ulicu-Chodte-a-povedzte-to-tym-ludom-314597

  Odpověď
  • Oracle 911 28.6.2019 o 16:29

   Naložil?! Nie Zuzka, on ho poslal do horúcich pekiel na verejnosti, a Dostál môže tak akurát skrípať so zubami.

   Odpověď
 49. Môžem Vás poprosiť o nejaký link na film alebo dokument o J.V.Stalinovi, ktorý je natočený Pravdivo?

  Odpověď
  • dobrý tip je napr. 40 dielny seriál Stalin Live / je aj na https://www.youtube.com/watch?v=XMM1Gt83eTM&list=PLYOFsaKXGqyENHkpjOB9rVuzQkE3I0KTP

   Odpověď
 50. Zlato, striebro, Bitcoin, alebo čo?! – Oriho článok
  https://oracle911blog.wordpress.com/2019/06/28/zlato-striebro-bitcoin-alebo-co/

  Odpověď
  • … sul nad zlato …

   Odpověď
  • Povzbudzujem k štúdiu tzv. tlstých kníh. V týchto knihách sú veci uvedené dávno známe predtým (napr. energorviariant, súvislosti s juvilejnou jistíciou v Nórsku – odoberanie detí,..), ešte pred uverejnením vyššie uvedeného linku.

   Odpověď
  • Z článku:
   A keby to stále nebolo pochopiteľné, treba si spomenúť na to, že tak peniaze, ako aj zlato a striebro sa jesť nedajú.

   Že vždycky každý se svou argumentací skončí takto. A ty dolary či plastové karty se jíst dají?

   Tak ještě možnost spořit si rýži nebo suchý chleba:-))

   Odpověď
   • MikyCZ – trosku demagogicky otacas logiku.
    Tvrdenie ze zlato sa neda jest je prave reakcia na to, ked hovoris, ze papierove alebo digitalne peniaze su bezcenne, ale prave zlato by bola super nahrada a riesenie vsetkych problemov.
    Tak ako sa nedaju jest bankovky (technicky sa jest daju, len ta nutricna hodnota …), tak sa neda jest ani zlato, cim je obrazne povedane, ze je to „prast jak uhod“, co sa tyka ich pouzitia a „hodnoty“.
    Podciarkujem slovo obrazne.
    Ale nemyslim si, ze by si to doteraz nevedel.

    Odpověď
   • Oracle 911 28.6.2019 o 13:41

    Hej?! Choď na totálne opustený ostrov (len skaly a piesok) s kopou zlata, striebra, dolárov a plastových kartičiek bez vody, jedlá a možnosti loviť v mori/vodnom telese.

    Odpověď
    • Jenže nežijeme na totálně opuštěném ostrově. V té pohádce Sůl nad zlato je to také takto podáno. Ve vedlejším království by si tu sůl za to zlato klidně koupili.

     Odpověď
     • Ale my na tom ostrove naozaj zijeme. Alebo mas pocit, ze Zem je nekonecna a ma neobmedzene zdroje ?

      Odpověď
      • Časostroj 28.6.2019 o 15:45

       No problem je, ako sa to cele prezentuje. Zo Zeme sa az na par kuskov vesmirnych druzic nic nestraca, meni len svoju formu, ale v sumare materie neubuda, skor vdaka kontinualnemu vesmirnemu bombardovaniu neustale pribuda. A Zem sama o sebe vsetky materialy trvale recykluje. Co je dnes toxicke, ci radioaktivne, o par tisic rokov bude neskodne, co je z hladiska napr. takych dinosaurov par minut existencie.

       Odpověď
       • Oracle 911 28.6.2019 o 16:19

        No hej, lenže Zem má stále obmedzenú hmotnosť…

        Odpověď
        • Časostroj 28.6.2019 o 16:25

         Ako aj kazdy jedinec životnosť. Prach si…

         Odpověď
         • Oracle 911 28.6.2019 o 16:34

          A stále to nie je nekonečno…

          Odpověď
      • Časostroj 28.6.2019 o 15:51

       K tomu len taka poznamka na okraj, povodne som chcel to dat na samostatne vlakno. Film Zmensovanie, ktory riesi problem zdrojov. Preco musia mat ludia vdaka rastovym hormonom v otravinach vyse 2 metrov? Stacilo by zmeniť veľkosť ludi na polovicu a kapacita zdrojov by nasobne pribudla. Pri technologickej revolucii staci mat dostatocnu mozgovu kapacitu, fyzicka velkost je nepodstatna.

       Odpověď
       • Mozek spotřebovává 20% kyslíku a živin a jeho váha je 1-2% tělesné váhy. Takže fyzická velikost je podstatná, protože něco musí ten mozek vyživovat.

        Odpověď
        • Časostroj 28.6.2019 o 16:27

         Aby si našiel ďalší zdroj koly a hamburgerov.

         Odpověď
     • Oracle 911 28.6.2019 o 15:14

      Uniká ti pointa, totiž veci nemajú sám o sebe hodnotu, ale hodnotu im dáva kontext.

      Odpověď
      • Ano, starožitné hodiny, za které někdo dál půl milionu ukazují stejný čas jako budík za 20,- Kč z IKEA.

       Odpověď
       • Oracle 911 28.6.2019 o 16:26

        Tak prečo robíš z drahých kovov fetiš?

        Odpověď
  • To bude toaletního papíru!
   https://cz.sputniknews.com/byznys/2019062810235691-rusko-a-cina-se-vzdaly-plateb-v-dolarech/

   Odpověď
  • Časostroj 28.6.2019 o 15:37

   Zlato sa da aj skonzumovať, ale jeho nutricna hodnota je…
   To, ze nam nie su poskytnute vsetky informacie o zlate este neznamena, ze je pre zivot bezcennym kovom. Starodavne sumerske zaznamy Enuma Eliš tvrdia pravý opak a to ze ľudstvo dakuje za svoj vznik prave zlatej horucke priselcov. Z technologickeho hladiska zrejme ide o mimoriadne cenny kov, nakolko sa jeho ziskavanie a kumulovanie vinie históriou ludstva ako červená niť. A stale sa niekam „straca“. Dan za existenciu? Informacie o jeho absencii nielen vo Fort Knoxe su dnes uz verejnym tajomstvom.
   A aj rovnaky modus operandi svetového o policajta je stale rovnaky, v prve hodiny majdanolúcii sa vyváža prioritne zlato(Irak, Lybia, Ukrajina a de facto aj ČSR keď sa obratime na minulosť).
   A z urcite racionalnych dovodov to zlato vo velkom skupuju Rusko a Cina. Preto otazka znie, prečo prave zlato?

   Odpověď
   • > Starodavne sumerske zaznamy Enuma Eliš tvrdia pravý opak a to ze ľudstvo dakuje za svoj vznik prave zlatej horucke priselcov.

    Velmi pochybuji, že je tam něco takového skutečně napsáno. Jiná věc je, že tuto verzi někdo usilovně šíří. Vkrádá se otázka proč.

    Odpověď
    • Odpoved je, myslim, prosta: Podpora, zavadeni davo-elitarismu. Vnutit lidem zlato (nebo cokoliv jineho) do jejich vedomi jako neco, co jim zajisti dedicne nejakou vyhodu nebo vyssi sanci preziti. A pak sledovat, jak se pri boji o ten prelud zerou mezi sebou a jsou tak trvale a dobre riditelni z vnejsku.

     Odpověď
   • Ty starodávné sumerské texty de facto dokazují/nebo nás o tom jen přesvědčují? že lidstvo bylo stvořeno, aby bylo otrokem pracujícím na bohy, tj. elitu ve jménu zlata. Nevím, já v tom vidím předbiblický koncept zotročení člověka.

    Odpověď
    • NicNezNula 28.6.2019 o 17:55

     Vždyť je to do očí bijící, že některé rasy byly stvořeny pro práci a jiné pro zpěv a tanec.

     Odpověď
     • Kým?

      Odpověď
      • NicNezNula 30.6.2019 o 8:10

       Tak to byl spíš takový vtípek. Nicméně, domnívám se (obávám se), že každý, kdo měl tu technickou možnost (anebo si to myslel) a neměl dostatečné morální zábrany anebo měl svoje důvody, které považoval za fatální, tak to provedl anebo alespoň zkusil.

       Odpověď
       • Myslel si to ako vtípek, každopádne história nám ukazuje, že niektoré národy sa takto na svet pozerajú. Navonok sa chovajú inak, ale ak sa dáte do reči s anglánom a on vám ako-tak dôveruje, tak sa dozviete o ich pohŕdaní všetkým, čo nepochádza z ostrovov (vôbec mu nevadí, že aj vy ste cudzinec, veď pred sluhami si netreba dávať pozor na jazyk) a hlavne o ich nekonečnom smútku za kolonizáciou 18.-19. storočia.
        Naproti tomu normálny nepoškodený Rus má v sebe ustavičný pocit, že musí konať v súlade so svedomím, bez ohľadu na platné zákony. Nedávno to spomínal tuším Chazin v rozhovore (neviem isto, možno Starikov), že ešte aj policajti porušujú pravidlá, ak majú pocit, že konať v súlade so smernicami a zákonmi by bolo nespravodlivé voči previnilcovi – Rus, Nerus. Samozrejme je to o ľuďoch.
        Teraz som sa vrátil z Ruska a chovanie policajtov, príp. ochrankárov bolo veľmi zdvorilé. Celkovo som sa stretol so zdvorilým, avšak hrdým prístupom voči cudzincom, akoby poklesla tá spred rokov známa srdečnosť, za čo ja Rusov chválim.
        Inak policajtov či vojakov v Rusku uvidieť je skôr rarita, ja som mal šťastie – práve som bol v Kremli, keď malo Suvorovské učilišče absolventské ukončenie štúdia, takže vojakov bolo dosť…

        Odpověď
   • Prečo skupujú práve zlato (Rusko a Čína)…
    Časostroj, musíš vziať do úvahy aj možnosť, že Rusko a Čína robia provokačno – imitačnú činnosť na zakrytie skutočného plánu. Jedna tona zlata je 32.154 uncí čo je pri cene 1400 USD/unca 45.015 600 USD/ tona. 2.000 ton zlata má teraz hodnotu 90 miliárd USD čo je vo veľkých financiách krajín rozmeru Ruska a dupľom Číny nie moc horibilná suma. Američania majú cez 8.000 ton, čiže cca 400 miliárd USD, ale dlh len vlády USA je 23 biliónov.
    Hox má pravdu, že prijatím zlatého štandardu sa chytíš do rúk bankárskej mafie, ktorá má pod palcom centrálne banky. Ako vymaniť vlastnú centrálnu banku spod tejto mafie, aby štát mohol emitovať obeživo podľa potreby vlastnej ekonomiky?

    Odpověď
   • Pro mě má zlato jedinou objektivní výhodu: nekazí se, nerezaví… a tak je možné ho zakopat a pak zase vykopat, a tak podobně… Zkuste na zahradě zakopat jídlo a pak ho za 10 let vykopat.

    Odpověď
    • proč bys ho zakopával? To má nějaký technologický nebo mě neznámý účel?

     Odpověď
     • Tak já osobně asi ne, žádné zlato nemám. Ale pro generaci mojich prarodičů bylo důležité dlouhodobě uchovat hodnoty – a zlato k tomuto účelu používali.

      Odpověď
    • NicNezNula 30.6.2019 o 0:06

     Tzn. každý den zlato vykopat, sekerou odseknout přesně na jídlo a pití a pak zase zakopat.

     Odpověď
     • a u toho nic nedělat?
      Každý slušný ekonom ví, že hromadění hodnoty narušuje systém.

      Mimochodem, je proti přirozenosti, lze to dělat jen při nahrazení hodnoty umělou hodnotou, protože produkce (skutečná hodnota) potřebná k životu se ti vždycky za čas zkazí, tedy ve většině případech.

      Odpověď
  • „…tak peniaze, ako aj zlato a striebro sa jesť nedajú.“ No to je síce pravda, ale taktiež je to aj učebnicový ‚strawman’.

   28 dôvodov na nákup fyzického zlata (článok v angličtine)
   https://www.zerohedge.com/news/2017-11-23/28-reasons-buy-physical-gold

   „Zlato je peniazmi kráľov, striebro je peniazmi gentlemanov, barter je peniazmi sedliakov, ale dlh je peniazmi otrokov.“
   — Norm Franz

   A čože sú to vlastne tie naše súčasné bankovky? Sú to anonymizované dlžobné úpisy.

   Som dosť prekvapený, že na webe o KSB sa propagujú peniaze otrokov…

   Odpověď
   • Oracle 911 1.7.2019 o 7:05

    >Som dosť prekvapený, že na webe o KSB sa propagujú peniaze otrokov…

    A to odkiaľ berieš?! Ostatne pred pár rokmi v diskusií pod jedným článkom som nazval súčasný finančný systém pyramídovou hrou/ponziho schémou s dlhmi v základe.

    Ďalšia vec je, že zlato a striebro (nehovoriac o ďalších veciach) majú hodnotu v nejakom kontexte, do tej doby oni len sú, napr. zlatá tehla má určité fyzikálne a chemické vlastnosti, bola vyrobená určitými postupmi a na pustom ostrove bez jedla a vody je ti na nič a v Indií ti za ňu sedliak dá svoju dcéru za manželku a bohatší obchodník za ňu ti dá dosť veľký kredit.

    Odpověď
   • Souhlasím s Alexem. Články o tom, že zlato je na nic píší placení agenti, protože kdyby chtělo 10% lidí vyměnit dolary za zlato, tak nastane okamžitý kolaps dolaru.
    Proto se velké banky snaží srážet cenu fyzického zlata, protože cítí svůj konec.

    Odpověď
    • Jaké články máš konkrétně na mysli?

     Odpověď
     • Mám na mysli články různých ekonomů a „analytiků“.

      Odpověď
      • U užitečnosti zlata ale existují 2 roviny, které je třeba rozlišovat. Jedna je zlato jako měna, to je škodlivé a vedlo by to krizím a ožebračení většiny obyvatel. Druhá je zlato jako uchování hodnoty a pojistka proti nestabilitě, tam celkem není co namítat.

       Odpověď
       • ad.: Druhá je zlato jako uchování hodnoty a pojistka proti nestabilitě, tam celkem není co namítat.

        Vzhledem k tomu, že svět se řítí plnou parou do p….., tak jsem měl většinou ve svých příspěvcích na mysli tento aspekt.

        Odpověď
        • Miky CZ správně bys měl napsat: „podle mého názoru, nebo podle mého dosavadního nejvyššího vzdělání se svět … atd

         Odpověď
         • Miky CZ 2.7.2019 o 8:04

          Podle mého názoru se svět řítí do pr.ele. A jak by řekl pan V. K.laus st.: „to přece musí vidět každý“.

          Odpověď
       • Sheltonová Trumpovi radila v hospodářských otázkách při volební kampani v roce 2016. Je dlouhodobě známá jako kritička Fedu a přívrženkyně návratu ke zlatému standardu, kdy se hodnota měn jako je dolar odvozovala od určitého objemu zlata. Většina současných ekonomů zlatý standard odmítá jako překonaný.

        https://www.patria.cz/zpravodajstvi/4169531/ano-rika-na-nizke-sazby-kandidatka-trumpa-do-fedu-ktera-podporuje-navazani-dolaru-na-zlato.html

        Odpověď
   • Tento web sa snaží myslieť samostatne, nie riadiť sa názormi autorít.

    Odpověď
 51. Gretenizmus bez obalu….chúďa decko : ))) hlavne že bude Nobelovka….to je take svetové : )))
  https://t.tyden.cz/rubriky/zahranici/protestuje-proti-zmenam-klimatu-sama-ale-spotrebovava-plasty_517038.html

  Odpověď
 52. Prečítal som so komentáre ohľadom zlata, meny, peňazí. Zaujímavá diskusia. Onoho času svetová banka vyrobila pokus a natočila o tom video, že ako by to vyzeralo, keby z ničoho nič peniaze zmizli. Pokus bol v jednej dedinke, nie malej, ale ani nie veľkej. Zorganizovali to tak, že všetko bolo vierohodné pre obyvateľov a nikto netušil, že ide o pokus. Veľmi zaujímavý bol priebeh tohto pokusu. Akonáhle zmizol posledný peniaz z obehu, tak čuduj sa svete, všetko ustalo. To znamená, že všetci akoby ustrnuli v nečinnosti. Nikto nepracoval, nebola motivácia. Samozrejme, že ľudia mali zásoby na základné pokrytie životných potrieb, ale len na niekoľko dní. Neprebiehala absolútne žiadna výmena tovarov. Bolo to, akoby čas zastal. Samozrejme, že to netrvalo dlho, lebo, keby prišli aj o zásoby, tak by sa z toho vykľulo niečo veľmi škaredé, tak pustili do obehu len jednu jedinú bankovku nejakej hodnoty, resp. s nejakým číslom na nej. A čuduj sa svete, v ten moment sa všetko rozprúdilo nanovo. Samozrejme, že nastúpili počty a zápisníky, pretože rôzne tovary a služby si cenili na rôzne sumy, takže – papierik plus niečo k tomu čo robím ja alebo musím pridať niečo viac, aby som papierik získal ja a tak ďalej. Výsledok? Výsledkom bolo, že ľudia si sami určujú hodnotu výmeny svojich tovarov a služieb medzi sebou a stačí k tomu len jeden jediný papierik, ktorý všetci akceptujú, ako platidlo nejakej hodnoty, na ktorej sa dohodnú, ale bez toho „papierika“ sa nepohne ani lístok na strome, čo v konečnom dôsledku môže viesť ku katastrofe (napr. aj ku kanibalizmu v rôznych významoch pojmu toho slova).

  Odpověď
  • Světová banka :)
   To se dá aplikovat na celosvětovou PC ekonomiku:
   Onoho času svetová PC spoločnost vyrobila pokus a natočila o tom video, že ako by to vyzeralo, keby z ničoho nič všechny PC zmizli. Pokus bol v jednej dedinke, nie malej, ale ani nie veľkej. Zorganizovali to tak, že všetko bolo vierohodné pre obyvateľov a nikto netušil, že ide o pokus. Veľmi zaujímavý bol priebeh tohto pokusu. Akonáhle zmizol posledný PC zo stolu, tak čuduj sa svete, všetko ustalo. To znamená, že všetci akoby ustrnuli v nečinnosti. Nikto nepracoval, nebola motivácia. :)
   Takže jaký je závěr?
   Kdo neumí vyrobit hrábě ani uplést smeták, ať sází brambory, chodí pro dříví, nebo pro vodu.

   Odpověď
   • Časostroj 27.6.2019 o 19:57

    Deň, keď sa zastavila Zem.

    Odpověď
   • Asi tak nejak. :-) Mňa v tom videjku zaujalo niečo iné. A síce povahy ľudí.

    Odpověď
    • Ano, ale to můžeme vysledovat v každé myšlenkové vibraci, kdo je kdo :)

     Odpověď
  • Existuje mena WIR – https://en.wikipedia.org/wiki/WIR_Bank . Tento systém je funkčný. Po svete, hlavne v strednej a južnej Amerike krátkodobo fungovali lokálne meny, ktoré boli národnými bankami zakázané. Jedine vo Švajčiarsku je mena WIR reálne i oficiálne pracujúca. Okrem klasickej funkcie banky je taktiež „polygónom“, kde je možné sledovať rôzne správanie sa trhu, čo sa následne využíva v rámci predikcií MMF. Švajčiarsko je miestom nadnárodného riadenia.

   Odpověď
  • Fascinujúce a smutné zároveň, že do akej ozrutnej miery je človek otrokom nejakých defektných stereotypov, ktoré mu boli vnútené zvonku.

   Odpověď
 53. Další ukázka modifikace v názvu oranžových aktivistů ve videu hned na začátku.
  https://www.youtube.com/watch?v=PbEiKkVOKVw

  Aktivisté postupně odkrývá svůj harmonogram oranžových akcí:
  „…. mým hostem je místopředseda spolku milion ch_volek …..“
  https://www.youtube.com/watch?v=fDFx2WgV5DU

  Odpověď
 54. http://debata.pravda.sk/debata/blog-jaroadam-3-2019-06-26-vallo-dal-dopravny-podnik-vadalovcom-zmenila-sa-slusnost-na-spolupracu-s-mafiou/
  Vallo dal Dopravný podnik Vadalovcom. Zmenila sa slušnosť na spoluprácu s mafiou?

  Vallo valcuje….toto si teda prečitajte…zaujmave informacie….

  Odpověď
  • Oracle 911 27.6.2019 o 6:25

   Nuž, prvá lastovička…

   Odpověď
 55. Asi nebudete súhlasiť so všetkým, čo hovorí táto pani, ale v týchto horúčavách snáď každý zistí, v čom má pravdu:
  https://www.youtube.com/watch?v=Xav-LaOQmVI

  Профессор РАН, доктор физико-математических наук Людмила Кузьминична Фионова об экологической катастрофе в России и мире в целом. Исчезновение рек, проблема свалок, глобальное потепление, уничтожение науки, глобальное враньё, 9 миллионов наркоманов, уничтожение генофонда России, сырьевая мафия, олигархи… Все проблемы экологии – это политические проблемы. А, политика начинается с олигархата. «Миром управляет маленькая кучка абсолютно невменяемых людей….Почему мы не сопротивляемся?»

  Odpověď
 56. https://www.topky.sk/cl/100370/1803947/FOTO-Vazna-dopravna-nehoda-v-Lucenci–Dvaja-mrtvi-a-traja-zraneni
  neviem či to sem niekto dával ale tento prípad je dosť citliví, lebo šofér ktorý šoféroval a usmrtil 2 ľudí bol nedotknuteľní až doteraz, proste vykonával od 90 rokov špinavú prácu čiže mohol byť politicky zapletený, možno by aj Kočner by vedel k nemu niečo povedať.

  Odpověď
 57. Dlouhý rozhovor s Peterem Staňkem

  https://www.kupredudominulosti.cz/stanek-peter-1d-skupine-64-osob-ktera-vlastni-takovy-majetek-jako-35-miliardy-lidi-jiz-dnes-nejde-o-majetek-a-penize-ale-o-moc-nad-spolecnosti/

  Odpověď
  • “ …. vy o tom hovoříte a zrak vám plane…“

   Zatím nezklamal, že je to takový propagátor-chrlič ve smyslu: „Budoucí roboti vs. človíček v průmyslu 3.0 a 4.0. a to rychlostí Niagárských vodopádů. Takže jen propagátor, programátor.
   Dobrý zásah moderátorky:
   Peter Staněk: „… všech informací, které máme o občanech, plus odpověď na 27 klíčových otázek. Tato čísla vám dají sociální bonus, číslo. Když máte vysoké, jste důsledný a důvěryhodný občan. Vaše manželka získá dobré místo, vaše dítě chodí do letní školy, můžete si objednat letenku, cestovat kdykoliv chcete. Když máte nízké číslo, nemůžete nic.“

   Martina: Ale, to je… Promiňte, že vás přerušuji, vy o tom hovoříte a zrak vám plane. Mě to děsí, protože to je systém kádrování, systém naprosté kontroly, systém, podle něhož možná spolu nebudeme moci kamarádit

   Odpověď
   • Luboss, dobre si vystihol citátom pána profesora. Zarazila ma jeho poznámka o Japoncoch a ich koncepcii, ktorou vraj majú po roku 2020 vytvoriť podmienky pre zmysluplný život každého člena spoločenstva. To ako by Japonci mali budovať nie davo-elitárnu spoločnosť, spoločnosť bez vykorisťovania človeka človekom. Tak toto je podľa mňa blud ako voda v koši…
    Tu je jeho citát:
    Proč vám to říkám; je zde japonská koncepce super chytré společnosti, kterou chtějí spustit po roce 2020 a která se nazývá „souznění, spolupráce“. Je založena na zajímavé věci. Úkolem společnosti není zisk, ani konkurenceschopnost za každou cenu. Hlavním úkolem společnosti je vytvořit podmínky pro smysluplný život každého člena společenství.

    Odpověď
 58. Kammerer 26.6.2019 o 9:23

  Dobry napad pana podnikatela. Ze by take male overtonovo okno ?
  https://www.idnes.cz/finance/prace-a-podnikani/zamestnanci-benefit-zkracena-pracovni-doba-zkusenosti-firma.A190624_095348_podnikani_sov

  Debata k clanku ma ale „rozesmutnila“. Obraz myslenia ludi, a pri tom hlavne zamestnancov, nie zamestnavatelov, je taky, ze sa napadu skratit pracovnu dobu bud vysmievaju, (preco nie hned na 3 hodiny ha-ha.), alebo – tam, kde pracujem ja by to neslo, preto je to hlupost. A ked nie mne, tak nikomu. :-(

  Odpověď
  • Oracle 911 26.6.2019 o 11:27

   Informácia sa dostala na verejnosť, a teraz ich nechať pracovať…

   Odpověď
  • inak to je dobry sposob, hoci za mna egoisticky poviem, ze by som radsej robila 10 hodin denne ale 4 dni. Ale rozumiem, ze u mnohych firiem by toto uz bolo o najimani ludi alebo obmedzeni produkcie a to nejde.

   Odpověď
   • JankaS, ja by som radšej robil 6 hodín denne a 4 dni v týždni :-)
    No ale toto je už len dobiehanie toho o čom sa vo svetovom zákulisí diskutuje vážne nejaký ten rok. Viem, že cca 3 roky dozadu s podobným návrhom prišiel miliardár Carlos Slim. Jeho návrh bol tuším 10 hodín denne a len 3 dni v týždni.
    A páni miliardári idú dnes ešte ďalej, sami požadujú väčšie zdanenenie najbohatších, čiže samých seba. A čuduj sa svete, medzi signatármi tejto výzvy je aj ospevovaný filantrop Soros. Ako toto prekusnú naši liberáli, ktorí by najradšej neplatili žiadne dane zo ziskov…
    https://www.patria.cz/zpravodajstvi/4162846/miliardari-v-usa-zadaji-vetsi-zdaneni-bohatych.html

    Odpověď
    • Mne by stačilo aj 5 hodín, 3 dni v týždni; a do toho mať nejaký menší pozemok s malým dreveným domčekom a záhradou, čo najďalej od otravných hlupákov (autičkárov, motorkárov, majiteľov uštekaných beštií a pod.).

     Oni tí miliardári veľmi dobre vedia, že s pádom tohto krypto-otrockého buržoázne-liberálneho režimu na západe padá aj ich aktuálny sociálny (= mocenský a konzumný) status.
     A preto aj napr. taký Buffet nemá problém vzdať sa (tuším že) až 90% svojho majetku, keď vie, že mu stále nejaká tá miliarda v kapse zostane, ktorá mu bohate stačí min. na 10 luxusných životov bez kompromisov.

     Odpověď
     • Z duše mi hovoríš! Nechcel som byť až taký optimista, aby som plne prevzal tézy Josifa Stalina o krátení pracovnej doby.
      Súhlasím aj s tým malým pozemkom a na ňom malý dom a vedomie, že celý svoj produktívny život budem môcť vykonávať prácu, ktorá ma bude baviť, nie že budem robiť niečo, z čoho dokážem zaplatiť účty. Nebyť v strese kedy udrie zas ďalšia kríza, aby majitelia kapitálu zas mohli argumentovať – „Ak sa ti nepáči, vonku čakajú desiati na tvoje miesto.“ Vedieť, že dôchodkový vek prežijem dôstojne a nebudem musieť po zaplatení nákladov na bývanie žiť z 2€ na deň a pritom počúvať nejakú obstarožnú babu (ombucmanka Dubovcová) ako zle sa majú chovanci z reedukačných zariadení, lebo im vychádza 4€ na deň (tak zbytočná funkcia a obsadená takou figúrou ako bola zmienená ombucmanka, to sa len tak nevidí). A vôbec nepotrebujem zhŕňať statky a majetky, zlato, striebro…mať svoje hoby (nie sex, drogy, rokenrol) a nájsť svoj pokoj v duši.
      Tí miliardári však prehliadajú zásadnú vec. Už vidia, že môže byť pre nich veľmi zle ak sa plebs vzbúri, preto chcú rozdávať. Lenže akú reakciu môžu očakávať, ak väčšina stáda, adresáti rozdaných statkov, má ne-Človečí typ psychiky? To si vážne myslia, že ak sa obrazne povedané ku kameňu správaš ľudsky, tak z kameňa sa stane Človek?
      Ale oni viac menej stavajú na alternatíve, že to čo rozdajú, sa im, alebo ich potomkom, po desaťročiach znovu vráti a tým len chcú predĺžiť trvanie davoelitarizmu.

      Odpověď
      • No, ved bezny clovek riesi problem bitcoin, zlato, dolar len preto ze ho caka dochodok, teda dufajme. Keby mi vedel niekto zagarantovat ze ceny ostanu take ake su, tak si na dochodok aj nasetrim. Ale ked mame inflaciu cien, devalvaciu mien, privatizaciu vsetkeho, tak sa na to vykaslat neda.

       Odpověď
     • Tak, tak, ak máš 80 miliárd USD majetku, nevyžiješ z 8 miliárd?

      Odpověď
  • Tým úbohým chudákom (nerátam platených trolov zákulisných otrokárov) bola tá otrocká morálka“ tak dlho natrepávaná do ich osprostených gebúľ (a oni ju ďalej natrepávajú do gebúľ svojich detí), že dnes si už ani iný spôsob života nedokážu vôbec predstaviť.
   A tie rôzne priblblé americké filmy a seriály tiež odviedli kus svojej roboty.
   Proste ráno vstať a utekať drieť na svojho otrokára, po šichte skočiť s kámošmi na pivko do baru (k „Natovi řešit pí-oviny“), prísť domov, skuknúť nejaký nasprostastý americký film alebo primitívny sitcom, potom skočiť na starú (prípadne menšia modifikácia: v sobotu večer zájsť s holkou autom na tiché miesto kvôli „romantike“) a nakoniec zachrápať s myšlienkou na nový iPhone alebo autiak na úver, a ráno to isté odznova.
   No takto si ja veru ideálny život nepredstavujem.

   Odpověď
   • k „Natovi řešit pí-oviny“
    viem presne odkiaľ to máš, našťastie ten seriál nezanechal na mne následky.

    Odpověď
   • Časostroj 28.6.2019 o 16:20

    Najlepší otrok je ten, čo si svoje otroctvo ani neuvedomuje a ešte sa bude o jeho zotrvanie do krvi biť. Ideálne zamestnanec, voliaci liberalnu lúzu, hájacu zaujmy jeho zamestnávateľov.

    Odpověď
  • Ono mi to v tomto prípade zas až tak skvelé neprišlo.
   Proste iba nejaký vychcaný podnikateľ-majiteľ, ktorý sa rozhodol na doraz vymačkať z ľudí toľko, koľko sa dá.
   A zbytok je len zaplatený mééédiálny PR a obyčajný marketing.
   Keby znížil pracovnú dobu aspoň na 6 hodín s tým, že by nabral viac zamestnancov, aby sa stihla všetká práca spraviť v kľudnom tempe, čo by znamenalo, že by sa musel uskromniť s menším ziskom v prospech seba, tak to by už bola iná „káva“.
   Ale toto?
   Nech s tým ide…
   Mňa s takýmito lacnými trikmi nejaká špina neoblbne (už nemám ani 5, ani 14 rokov).

   Odpověď
 59. Slovenská vodíková bomba?! – Oriho článok
  https://oracle911blog.wordpress.com/2019/06/26/slovenska-vodikova-bomba/

  Odpověď
 60. Toto je co, za dobrotu.
  https://www.youtube.com/t/terms?preview=20190722

  Odpověď

Napsat komentář

*
*

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>