Mimo téma

Podepisování příspěvků: anonymní příspěvky nebo ty, které v poli jména/přezdívky budou mít titulek nebo jiný text, mohou být smazány. Příspěvky s nakopírovaným delším obsahem, který je dostupný na jiném místě, mohou být také smazány – v takovém případě uvádět pouze odkaz, případně pár vět, nikoliv celý text systémem copy&paste. První komentář nového uživatele se zobrazí až po schválení, další již hned.

 Obnoviť

 1. Profesionální hasič Miloslav Vašák se stal v Itálii hrdinou. Ani na dovolené neotálel a zachránil život pětiletého chlapce, který se málem utopil v bazénu. Případu si okamžitě všimla italská média.

  Další případ se udál nedávno a opět v Itálii. V pizzerii obědval starší muž a při odchodu zaplatil také oběd rodinám s invalidními dětmi, kteří tam rovněž obědvali a odešel. Personál rodinám objasnil, že šlo o ruského hosta. Většina italských médii o tomto muži informovala.

  Odpověď
  • Oracle 911 17.7.2019 o 11:31

   Matrice a budovanie pozitívneho obrazu Slovanov v Taliansku a to z toho dôvodu, čo som písal v dnešnom článku.

   Odpověď
 2. Bude sa to diať v tichosti – Oriho článok
  https://oracle911blog.wordpress.com/2019/07/17/bude-sa-to-diat-v-tichosti/

  Odpověď
  • Dve poznámky na záver sú mimoriadne dôležité v tomto článku:
   1. Časť zodpovednosti leží aj na Rusku, lebo ich politika bude voči projektu Intermaris a ich členom určí, či to bude protiruský projekt, lebo ak dokážu presvedčiť 99% členov, že nie sú nepriatelia (čo pôjde pomerne ľahko), a že nenásytné čínske klany sú oveľa väčším nebezpečenstvom, tak môžu získať partnera na vybudovanie jednotného spoločného priestoru od Vladivostoku/Tokia až po Lisabon.
   2. Ak dopustíme svojou nečinnosťou, aby Viedeň/Budapešť zaviedli poriadky ako za „cisárapána“ resp. Rakúsko-Uhorska, tak si v plnej miere zaslúžime hocijaké nešťastie, ktoré nás postihne.

   Odpověď
   • Bod 2/ beze zbytku podepisuji ,jen bych doplnil k té nečinnosti také politickou slepotu až neschopnost.
    Bod1/ jen zčásti kvůli zodpovědnosti Ruska . Určitě se projeví, protože ruský model globálního Světa je na ní postaven . Ale pro malověrné a defétisty : Už neplatí heslo „Jeden za všechny a všichni za jednoho „. Je tu nové a mělo by v tomto modelu platit stále “ Všichni za všechny“ .
    Pak totiž zmizí ta proklatá iluze minulosti, že nás „slabé“ to ruské dubisko jako dříve ochrání . I ono potřebuje , aby vyrostly další doubky a duby.

    Odpověď
    • Oracle 911 17.7.2019 o 10:37

     Doplním:
     Prečo by nás mali neustále zachraňovať po tom, čo sme im v minulosti vždy odvďačili do chrbta vrazenou dýkou?

     Odpověď
    • Oracle 911 17.7.2019 o 10:44

     Mimochodom, je tam napísané, že časť zodpovednosti leží na Rusku a nie to, že má riešiť všetko za nás (čo by bola urážka nielen ich ale aj seba samých).

     Odpověď
     • Malověrní a defétisté si pod pojmem „zodpovědnost“ vždy představují totéž -záchranu zvenčí. Proto jsem to vypíchl pro tyhle bojovné duše. Jinak,rozpor žádný.

      Odpověď
    • popolvár 17.7.2019 o 11:35

     lebo „…každý do Kráľovstva Božieho vlastným úsilím vchádza“, a netreba sa nádejať, že nás tam Rusko na vlastnom chrbte odnesie…

     Odpověď
   • popolvár 17.7.2019 o 12:05

    vzhľadom na to, ako sa Čaputová správa, oblieka a čo hovorí na návštevach krajín V4 (o jej oblečení v Budapešti už bolo písané, v Poľsku vystúpila ako nevesta/kapitulantka), tak podporu v jej osobe a úradu na zachovanie SR očakávať nemožno, skôr naopak…
    Cez jej vyjadrenia a kroky sa pripravuje odpis liberálnej scény, zároveň však aj oblečením dáva najavo, kam po jej odpise bude smerovať osud SR – „druhé husle“ v R-U II

    Odpověď
 3. korendor 17.7.2019 o 5:40

  Atomový utok na SSSR v roce 1980. Překlad audio listu dr Betera a originál. https://tadesco.cz/rusky-obranny-system-typu-hvezdne-valky/ http://drpeterbeter.blogspot.com/2014/10/dr-peter-beter-audio-letter-53.html

  Odpověď
  • Je zajímavé, jak se v poslední době projevuje řada článků a knih, které jsme považovali za pouhé blouznění a náhle v nich rozpoznáváme reálná fakta. Když ve zmíněné práci (a celém seriálu dr. Betera) zaměníme pojem američtí bolševici za nyní užívaný pojem neotrockisti, vše dostane jiný odstín, stejně jako když v knize Ivo Wiesnera „Do ráje projdeš peklem“ nahradíme slova Bůh, andělé, ďábel slovy mimozemšťané. Tato zrnečka poznání jsou důkladně zašifrována naší nepozorností a neznalostí. Kdo z nás však dokáže vidět o několik pater výše jako Pjakin a zahlédnout hlavní rysy celé hry? Jak muselo být Jonášovi a Jeremiášovi? Jak musel být smutný Ježíš nad Jeruzalémem? Jack London ve svém románu Železná pata? Ilja Erenbur v Trust D-E? Jak dokážeme prohlédnout celou tu hru a ubránit lidský, tedy LIDSKÝ ROD?

   Odpověď
  • Podle dr. Betera mají rusi kosmosféry. By mě zajímalo, jestli je to pravda nebo výmysl.

   Odpověď
 4. Práve prebieha zatmenie mesiaca.

  Odpověď
 5. Psychológovia z Nemecka a Dánska vypracovali „teóriu temnej osobnosti“. Vraj podobne ako možno merať úroveň inteligencie človeka, tak možno merať aj úroveň jeho zlomyseľnosti, jeho temného jadra osobnosti.
  https://silavedomia.sk/teoria-temnej-osobnosti-odhaluje-a-vysvetluje-devat-povahovych-crt-ktore-su-priznacne-pre-zlych-ludi/

  Odpověď
 6. Tv Nova oprášila takový seriálek,zvaný Hospoda. Nic zvláštního,kromě toho, že jsem tehdy ztuhl,když jsem v jedné roli zahlédl Jiřího Menzela..Ten Jiří Menzel,který si zakládal na jakési kvalitě své režie i volby filmu.A tehdy neprozřetelně řekl typicky komediantský duvod své role..Neměl jsem peníze na vymalování bytu.A to byl v podstatě pád filmové pakultury,která dnes představuje hluboký propad do nekvality.Kdo se překoná a chce sledovat české filmy,nutno sledovat rok výroby.Od roku 2012 výše je to na vlastní nebezpečí.

  Odpověď
 7. NicNezNula 16.7.2019 o 19:13

  Letos 02.07.2019 zemřel Lee Iacocca
  https://cs.wikipedia.org/wiki/Lee_Iacocca

  Nesporně zajímavá postava amerického automobilového průmyslu. Četl jsem od něj životopis (vydal Institut řízení po r. 1990). Od Forda (syna) neodešel zrovna v dobrém a začal působit v Chrysleru. Zajímavá benefita zaměstnanců Chrysleru a údajně i jejich rodinných příslušníků byla bezplatná zdravotní péče také odchod do důchodu po 30 letech odpracovaných ve firmě. Obě tyto věci Iacocca kritizoval, protože v 50 mu odcházeli těžko nahraditelní experti (např. elektroinženýři), kteří si pak k důchodu přivydělávali jako taxikáři a naopak z 18 letých taxikářů si firma musela vychovat experty. Tak nějak to parafrázoval. Zcela bezplatná zdravotní péče bez jakékoliv spoluúčasti se mu moc nelíbila a navíc smluvní lékaři zřejmě dost zneužívali svého postavení exkluzivních dodavatelů pro koncern, což údajně znamenalo, že až 800 dolarů z každého prodaného vozu činily tyto lékařské náklady. Jinak zřejmě byl asi dobrým manažerem a firmu dostal z nesnází v těžkém období pomocí ne zcela jednoduše vyjednané vládní půjčky (nejednalo se o dotaci), kterou však koncern ještě předčasně splatil. Dobře/špatně, nehodnotím, jen spíše jako odkaz na zajímavou osobnost, která se určitě zapsala do dějin několika zajímavými obchodními úspěchy (podrobnosti viz. wikipedia).

  Odpověď
 8. Není tu náhodou nějaký znalec bible? Narazil jsem v bibli kralické na jednu, řekněme, poměrně podivnou pasáž :-)

  https://www.bibleserver.com/text/BKR/J%C3%B3b21

  verš 24

  Odpověď
  • Možná to bude v novém překladu o něco srozumitelnější:
   https://www.bible21.cz/online#job_21

   Odpověď
   • Toho jsem si všiml, spíš mi jde o to, jak se něco takového mohlo vůbec do bible dostat. Díval jsem se i na Bibli krále Jakuba z roku 1611, což je nejautoritativnější anglický text bible který se prodává dodnes, a je to tam také, s tím mlékem.

    Odpověď
    • Ľudia, o ktorých hovorí, nie sú iba muži.

     Odpověď
    • Keď si pozrieš tu porovnanie toho verša v rôznych prekladoch, tak v každom je to trochu inak:
     http://www.biblia.sk/porovnanie/seb/job/21/24
     Podľa mňa to svedčí o tom, že pôvodný hebrejský verš bol možno náročný na preklad (aj ruština má napríklad slová, ktoré v našom jazyku nemajú ekvivalent. V hebrejčine budú určite podobné javy, tým skôr, že písmo nepoužíva samohlásky)

     Odpověď
    • Preklad prof. Jozefa Roháčka z pôvodných jazykov : „ jeho žochtáre sú plné mlieka, a špik jeho kostí je zvlažovaný, “ Job 21,24. Význam slova žochtár =šechtár/šochtár – drevená alebo kovová nádoba s jedným držadlom používaná pri dojení mlieka, ináč aj hrotok – nádoba na dojenie mlieka, alebo množstvo niečoho, ktoré sa zmestí do tejto nádoby, hlavne mlieka. Takže tu ide o hojnosť a bohatstvo človeka.

     Odpověď
  • popolvár 16.7.2019 o 21:04

   v slovenčine existuje také prirovnanie, používané predovšetkým v súvislosti s peknou žensky vyzerajúcou zdravou dievčinou: „Krv a mlieko!“ – to znamená, že je urastená a zdravá. V podstate sa to vzťahuje na každého človeka – mlieko je pokrm, ale zároveň prenesene aj telesné tkanivo, predovšetkým svalstvo. „Mozk kostí“ je kostná dreň, a to, že je „zvlažován“, v podstate znamená, že aj krvotvorba je v poriadku. Takže tento verš 24 je analógom slovenského „krv a mlieko“. Z kontextu celého textu vyplýva, že takémuto človeku, o ktorom Jób rozpráva, sa nielen všetko darí, prosperuje, karma ho obchádza, ale ešte aj prekypuje zdravím a životom.

   Odpověď
   • Tata Tibor 16.7.2019 o 22:56

    Pri narodeninách sa stále želá „veľa zdravia, šťastia“. Šťastie tu v prenesenom význame znamená dostatok všetkého – bohatstvo.

    Odpověď
 9. ČEZ, kterou ze 70% vlastní stát, prozkoumá možnosti těžby lithia u Cínovce v Krušných horách. Australské firmě European Metals Holdings (EMH), která má na těžbu přednostní právo, poskytne půjčku dva miliony eur (51,2 milionu Kč). ČEZ se do konce roku rozhodne, jestli do EMH kapitálově vstoupí, nebo si nechá půjčku vrátit. ČEZ uvažuje i o většinovém podílu v EMH. https://www.novinky.cz/ekonomika/510557-cez-se-chce-angazovat-v-tezbe-lithia-na-cinovci.html

  Odpověď
  • To je zajímavý postup . Nemá asi cenu hodnotit dílčí etapy, ale předpokládaný celý proces . Mně to vycházi na soft-verzi znárodňování prostřednictvím ČEZu jako nástroje státu . A je to v souladu s odřezáváním „atlantistů“ od zdrojů . Kéž by nebylo litium první a poslední.
   První náznak tohohle modelu se objevil v nedávném šalamounském řešení k oběma JE . Rozhodnutí se přehrálo jakoby na ČEZ , ale řídící páky má v rukách státní exekutiva přes svoji majoritu. Tedy zmizelo nebezpečí /spíše zesláblo/ řešení ala Nečasova vláda.

   Odpověď
 10. https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/nemecko-koupaliste-ostraha-bezpecnost-migranti-ochrana.A190715_111201_zahranicni_vlc Další z článků jež nám říkají jak je to s tou multikulturní společnosti báječné. Ten pan Kašuba to musí být ale hlava.

  Odpověď
  • Ještě mu nedošlo, že na takovou smířlivost vždycky doplatí ten „moudřejší, který ustoupí“. Proto už těch moudrých jaksi valem ubývá.

   Odpověď
 11. Máte niekto skúsenosti s takouto hláškou na facebooku?
  https://i.imgur.com/54vjyqX.jpg
  Ešte pred touto hláškou mi facebook zahlásil, že na mojom účte bola zaznamenaná nejaká bližšie nešpecifikovaná (ako inak) „podozrivá“ aktivita.
  Vypadá to, že sa jedná o regulárne zablokovanie účtu s divadielkom navyše.
  Pretože, aj keby som im odoslal svoju fotku tváre, tak neviem, ako by zistili, či sa naozaj jedná o mňa, vzhľadom k tomu, že na facebooku neskladujem žiadne svoje fotky.
  Ešte, že som prešiel na VKontakte a odporúčam to každému, čo má účet na facebooku.
  Aj Blahovi, kde som včera uviedol zopár komentov, a evidentne sa niekomu nepáčili.

  Odpověď
  • Oracle 911 15.7.2019 o 8:02

   Dobre robíš, a dáš odkazy na svoje príspevky?

   Odpověď
   • Tu ma aktuálne nájdete:
    https://vk.com/idevpas
    https://pastebin.com/u/idevpas
    https://www.youtube.com/channel/UC0pw1kxq_9pwvS2wE0OnL9w

    Odpověď
  • tak to je síla, vidím prvně.

   Odpověď
  • Asi by som si z nich urobil srandu. Mordechaj Kapusta má perfektnú profilovú fotku: https://1.bp.blogspot.com/-3McOsSkJAXg/Up4lHQKfmuI/AAAAAAAAEMM/HtKdjYf4DrA/s320/Sn%C3%ADmka.PNG

   Ale zrejme si ju skompiloval sám, nevyzerá byť stiahnutá s internetu. Chcelo by to aj tu skompilovať niečo originálne.

   Odpověď
   • Dalo by sa niečo vyskúšať v Gimpe.

    Odpověď
  • Mně se to stalo také. Už jsem se tam znovu nepřihlásil.

   Odpověď
   • O špiclování na internetu. Je to dlouhé, ale za přečtení to určitě stojí.

    http://www.zvedavec.org/komentare/2019/07/7963-huawei-putin-a-iracke-zbrane-hromadneho-niceni.htm

    Odpověď
 12. Otázky a odpovede č. 41 – Oriho článok
  https://oracle911blog.wordpress.com/2019/07/15/otazky-a-odpovede-c-41/

  Odpověď
 13. Ruskí žiaci vybojovali 4 zlaté a jednu striebornú medailu na Medzinárodnej olympiáde fyziky
  https://politikus.ru/events/120955-rossiyskie-shkolniki-zavoevali-4-zolotye-medali-na-mezhdunarodnoy-fizicheskoy-olimpiade.html
  Na 50. Medzinárodnej fyzickej olympiáde sa zúčastnilo 384 študentov zo 78 krajín sveta. Súťaž sa skladala z dvoch kôl – teoretického a experimentálneho. Práce účastníkov hodnotila medzinárodná komisia zložená zo zástupcov zúčastnených krajín.
  V roku 2018 získal ruský národný tím päť medailí na 49. Medzinárodnej fyzickej olympiáde pre žiakov, ktorá sa konala v Lisabone (Portugalsko). Ruskí školáci tiež získali štyri zlaté a jedno strieborné ocenenie.

  Odpověď
 14. Uspech ceskych junioru ve Wimbledonu.
  Juniori Jonas Forejtek a Jiri Lehecka porazili ve finale ctyrhry chlapcu akanadsko-americky par Traxl-Nanda 7:5 6:4
  V semifale porazili Forejtek s Leheckou „americky par“ Damm-Kodat. Americky v uvozovkach, Protze otcove obou hracu se narodili v Ceskoslovensku.

  Odpověď
 15. Futbalových chuligánov odsúdili na polročné väzenie
  Štyria Holanďania a traja Poliaci, ktorí v stredu (10. 7.) vyvolali na Ventúrskej ulici hromadnú bitku, boli odsúdení za prečin výtržníctva na nepodmienečný trest odňatia slobody v dĺžke šiestich mesiacov a na tri roky trestu vyhostenia z územia Slovenskej republiky. Voči trestnému rozkazu Okresného súdu Bratislava I nepodali sťažnosť. Rozhodnutie je právoplatné.
  https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/519112-zacalo-sa-pojednavanie-v-pripade-holandskych-a-polskych-futbalovych-fanusikov/

  Odpověď
  • O tak už môžme odsudzovať aj holandanov….

   Odpověď
 16. Viac ako 600 000 ľudí na Facebooku uviedlo, že sa plánuje zúčastniť na útoku na americkú vojenskú základňu „Zóna 51“ v Nevade – cieľom účastníkov podujatia je uvidieť mimozemšťanov údajne ukrytých vo vnútri. Vojenská základňa „Zóna 51″ v americkom štáte Nevada je už dlho spojená vo verejnom vedomí s konšpiračnými teóriami o mimozemských formách života. Vo filme „Deň nezávislosti“ z roku 1996 sa základňa ukazuje ako laboratórium na vykonávanie experimentov s mimozemšťanmi, ale jej súčasný účel nie je známy. Americké úrady uznali existenciu základne až v roku 2013, doteraz ostáva dobre chráneným objektom. „Všetci sa stretneme v turistickej lokalite Alien Center Zóny 51 a skoordinujeme náš vstup,“ píšu organizátori. V súčasnosti vyhlásilo viac ako 600 tisíc ľudí, že sa zúčastnia podujatia, o ktoré prejavilo záujem ďalších 592 tisíc ľudí. Akcia je naplánovaná na 20. septembra.
  https://rusvesna.su/news/1563027657

  Odpověď
 17. tak toto je zaujímavá správa, lebo služby siemens a hlavne technológie sa využívajú v rôznych odvetviach riadenia vo svete.
  https://www.hlavnespravy.sk/nemeckemu-koncernu-siemens-dochadza-trpezlivost-s-americkymi-sankciami-zvazuje-lokalizaciu-svojich-technologii-v-rusku/1818661

  Odpověď
 18. Na Slovácku stále žijí potomci Velkomoravanů, žasne archeolog Galuška

  https://www.idnes.cz/zlin/zpravy/ludek-galuska-archeolog-velka-morava-potomci-vyzkum.A190712_204730_zlin-zpravy_ras

  Odpověď
 19. https://youtu.be/GL8VGFfQCWs
  FinancelTimes

  Rezistencia na atb. narasta. 700 tis. umrti rocne. Narast o tretinu oproti roku 2013. Sposobuje ju aj protenin, ktory zaznamenali v Indii. Cestovanim sa vsak siri.
  Pripady z Talianska.

  Odpověď
 20. Německo nechce repatriovat židy, jejichž předkové utekli před nacisty
  Německá vláda odmítla udělit občanství více než stovce Britů, jejichž židovští předci museli odejít ze své vlasti kvůli nástupu Adolfa Hitlera k moci a následné perzekuci. Ačkoli jim německá ústava garantuje právo na repatriaci, kvůli některým výjimkám v zákoně jim vláda nechce dát za pravdu. Židé proto zvažují, že budou Německo žalovat.

  Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/nemecko-velka-britanie-zide-zid-druha-svetova-valka-nemecko-nacismus-perzekuce-obcanstvi-vyhosteni.A190712_114722_zahranicni_dtt

  Odpověď
 21. Východ Slovenska zasiahlo slabé zemetrasenie
  Na viacerých miestach východného Slovenska sa v sobotu v popoludňajších hodinách triasla zem. Krátko po 14:00 hod. mohli obyvatelia vo viacerých východoslovenských obciach a mestách cítiť otrasy, ktoré podľa Európskeho stredomorského seizmologického centra mohli dosiahnuť magnitúdu o sile 3,2. Epicentrum zemetrasenia bolo zrejme pri obci Kamienka, neďaleko mesta Stará Ľubovňa.
  https://spravy.pravda.sk/regiony/clanok/519064-vychod-slovenska-zasiahlo-slabe-zemetrasenie/

  Odpověď
  • Oracle 911 13.7.2019 o 23:28

   To vyzerá zaujímavo, budú sa diať veci…

   Odpověď
 22. Ve Vatikánu otevřeli kvůli zmizelé dívce dvě hrobky, byly úplně prázdné

  Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/vatikan-katolicka-cirkev-otevreni-hrobka-zmizeni-emanuela-orlandi.A190711_135124_zahranicni_dtt

  Odpověď

Napsat komentář

*
*

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>