Mimo téma

Podepisování příspěvků: anonymní příspěvky nebo ty, které v poli jména/přezdívky budou mít titulek nebo jiný text, mohou být smazány. Příspěvky s nakopírovaným delším obsahem, který je dostupný na jiném místě, mohou být také smazány – v takovém případě uvádět pouze odkaz, případně pár vět, nikoliv celý text systémem copy&paste. První komentář nového uživatele se zobrazí až po schválení, další již hned.

 Obnoviť

 1. Proč jsem dvacet let vegetarián https://www.youtube.com/watch?v=7zAjCSjEBFY

  Odpověď
  • Od té doby, co jsem veganem mě takováto videa spíše naplňují odhodláním pokračovat a zdokonalovat se…strach podívat se pravdě o tom, co lidi jedí a co to vše obnáší, do očí zmizel.

   ZÁSADNÍ ROZDÍL: Nevegan vidí fotku prasete a pomyslí na slaninu.Vegan vidí fotku slaniny a pomyslí na prase. Gary Smith

   Naši vnuci se nás jednoho dne zeptají: Kde jsi byl při holocaustu zvířat? Co jsi udělal proti těmto strašným zločinům? Po druhé již nebudeme moci přijít se stejnou výmluvou, že jsme o tom nevěděli. Helmut Kaplan

   Odpověď
   • +1

    Odpověď
   • popolvár 16.1.2017 o 22:56

    k holocaustu zvierat iba jedno: uvedomte si, že hospodárske zvieratá sú viac menej umelým výtvorom človeka, resp. jeho zbastardením divoko žijúcich foriem, ktoré bez opatery človeka, ich strojcu, v prírode nemajú šancu prežiť. Čiže ich predurčením je hospodársky úžitok pre človeka a asi to aj má nejaký význam v kolobehu života, ak sa zvieracie duše rodia aj do týchto foriem života. Ja by som sa skôr zameral na wellnes ich života a humánnosť zabitia, vrátane poďakovania za to, že poslúžia ako potrava. Skôr by som odsúdil zabíjanie divokožijúcich zvierat pre potravu.
    Konzument aj mäsa, vegetarián, vegán, vitarián…. – každý podľa seba, komu čo vyhovuje. Aj tu sa to mení aj vratne.

    Odpověď
 2. slet debilů:
  https://www.seznam.cz/zpravy/clanek/goodbye-andrew-lide-zazpivali-pisen-pro-neviditelneho-velvyslance-12096

  Odpověď
  • NicNezNula 14.1.2017 o 19:22

   A trpaslík Pičinsky tam nemohl chybět.

   Odpověď
 3. Když jsem bráchovi řekla, že 13 je šťastné číslo, tak mi napsal tyto argumenty, že tomu tak není.

  Na Velký pátek byl ukřižován Ježíš Kristus a při Poslední večeři sedělo u stolu třináct lidí a ten třináctý z nich byl Jidáš, který Krista zradil.

  Židé považovali třináctku za nešťastnou, protože třináctým písmenem v hebrejské abecedě je písmeno M, což je první písmeno ve slově Mavet, které znamená „smrt“.[2]

  Zcela reálný základ má tato pověra v pátku 13. října 1307. Právě tento den začal francouzský král Filip IV. Sličný s pronásledováním a zatýkáním templářů, po kterém následovalo mučení a smrt mnoha z těchto rytířů a následný zánik řádu. Od tohoto dne následovníci templářů považovali pátek třináctého za ďábelský a nešťastný den.

  Přesto, že už nějakou dobu studuji KOB, neumím mu to sama vyvrátit a potřebovala bych poradit.

  Odpověď
  • sibirsky rosomak 14.1.2017 o 17:41

   neni treba nic vyvracet,kdo chce,at veri v cokoliv a tim si i v jiste mire predurcuje.jak bude probihat jeho zivotni pout..neni zadny duvod pokud jsem prislusnikem jineho naroda nebo viry verit ve viru ci symboly atd.naroda jineho,tyka se to i jine viry…cemu prikladam dulezitost,to posiluju,tak je to s cimkoliv..

   Odpověď
  • Právě jeho uvedeny příklady popírají jeho tvrzení. Když víme, kdo je autorem Bible, kdo vytvořil židy 40.letým putováním po poušti, víme, kdo vědomě číslo 13 zprofanoval. Někdo se v průběhu historie sakra snažil, aby lidi přesvědčil, že 13 je nešťastná. Ten, kdo vládne, ten rozhoduje, kdy se událost stane. Proto tragické a nešťastné události začínal, nebo ozvučoval ve spojení s číslem 13. Tak se sto krát opakovaná lež se stává pravdou…

   Odpověď
  • 1 = bůh
   3 = KOB

   Ježíš na kříži neumřel – odešel do lepšího života viz. korán a kniha Šalamounova.
   Filip Sličný – tomu budeme stavět pomníky, zabrzdil rozpínání lichvářské doktríny prezentované Templáři.

   Odpověď
   • Putinovec 14.1.2017 o 19:57

    Já nevím,mě na tomhle příběhu o templářích a králi pořád něco nesedí.Zajímalo by mne,zda Filip nebyl něčí loutkou.Motiv chamtivosti může být jen připraveným zastíracím manévrem.

    Odpověď
   • A vycházíte z čeho ohledně pana „Sličného“?
    A opravdu myslíte, že Templáři vymysleli lichvu?
    A co když Templáři byli jedinou proti silou po několik set let oproti tzv. GP? Co když oni právě překazili další téměř úspěšný pokus o konsilidaci světa pod nadvládou temných?

    Odpověď
    • templáři:
     http://leva-net.webnode.cz/products/vyneseno-z-diskuse-globalni-konceptuani-moc-templari/
     ale zmiňoval se o tom i někde Pjakin.

     Odpověď
   • Díky. Těší mě, že jsem se ve vlastních úvahách dopracovala ke stejnému závěru, jako jsou ty Vaše. Jen nedokážu rychle argumentovat a tak jsem mu to v klidu všechno sepsala i s odkazy na články tady na Levanetu. Zatím neodpověděl. Doufám, že jsem zasela alespoň malého červíčka do jeho myšlenek :-).

    Odpověď
 4. tri bodky 14.1.2017 o 10:13

  zaujímavé videjko.hlavne tá časť o dvojičkách, ktoré sa nikdy nevideli a viedli rovnaký život.
  https://www.youtube.com/watch?v=tyyClIi1_Cc

  Odpověď
 5. http://www.teraz.sk/magazin/mladu-zenu-uniesli-este-ako-novorodenca/238161-clanok.html

  Jacksonville 13. januára (TASR) – Mladú ženu, ktorú pred 18 rokmi ešte ako novorodenca uniesli z nemocnice v americkom štáte Florida, prekvapivo objavila polícia živú a zdravú v štáte Južná Karolína. Päťdesiatjedenročnú Gloriu Williamsovú, ktorá dievča vychovala, zároveň vzali do väzby a obvinili z únosu.
  Williams dodal, že jej biologická rodina má z objavenia veľkú radosť. Rozhodnutie, kedy sa s ňou stretne, však necháva na samotnom dievčati. To bolo na svete v čase únosu v roku 1998 len deväť hodín, pričom z nemocnice na Floride ho vzala žena, ktorá sa vydávala za zdravotnú sestru.

  Odpověď
 6. Občas se podívu na nějaké anime, posledně to bylo Ghost in the Shell SAC, což je cyberpunk (transhumanismus, roboti, AI…) seriál z roku 2002 odehrávající se v nedaleké budoucnosti, hlavě roku 2030.

  Svět zažil již čtyři světové války a většina obyvatel tzv. vyspělého světa si nechává kybernetizovat některé (nebo i všechny) části svého těla. Biologické tělo je považováno za zastaralé, kybernetizace různých orgánů včetně mozku je normou. Lidé jsou schopni plně přenést svůj intelekt i tzv. ducha na různé jiné nosiče.

  Zde bych chtěl dát do popředí mapu světa roku 2030, kterou patrně vytvořil erudovaný fanoušek série na základě informací a obrázků z mangy (asijská varianta komixu). Všiměme si kráteru ve Střední Evropě vedle ČR (Slovensko není), který dělí EU od útvaru s názvem Rusko-Americká Aliance.

  http://orig06.deviantart.net/1541/f/2010/158/5/0/ghost_in_the_shell_map_2_by_lamnay.png

  Při jedné z epizod mě zarazilo tvrzení jedné z postav, která byla hlavním duem vyšetřována. Podezřelý, jehož minulost byla spjata s protistátní činností, ale v roce 2030 již normálně zařazený do společnosti pracujíc v jedné z největších korporací, o narážce na jeho mládí (roky 2010+/-) a „revoltě“ řekla: „To už je dávno, tehdy byl liberálem snad každý…“.

  S liberálama se holt nepočítá v žádné z variant.

  Odpověď
 7. http://www.teraz.sk/zahranicie/tragedia-vo-francuzsku-strom-zabil-zenu/238113-clanok.html

  Deti zavolali otca, ktorý sa pomocou reťazovej píly pokúšal vyslobodiť manželku spod spadnutého cyprusu.
  Žena zahynula dnes ráno v kopcoch nad mestom Nice v južnom Francúzsku, keď vychádzala zo svojho domu s deťmi, ktoré chcela odviesť do školy.
  Blasius dodal, že „strom ženu zasiahol do hlavy“ a „stalo sa to pred jej deťmi“.

  Odpověď
 8. Článok na nie je až tak mimoriadny, ale zvláštne je, že TA3 dala video k článku v ruštine.
  http://www.ta3.com/clanok/1097917/auto-branilo-sanitke-v-ceste-pacient-zomrel-pripad-vyvolal-poburenie.html

  Odpověď
 9. NicNezNula 13.1.2017 o 10:56

  Nemuzete mi prosim nekdo tychle poslat fotku Budkova. Jsem na mobilu a jdu k holici.

  Odpověď
  • zaujimave, cez vyhladavac som ho vobec nenasla – ani odkaz, ani obrazok :-)
   ale urobila som printscreen z tohoto videa https://www.youtube.com/watch?v=XcPx7Ngv8I4
   neviem ten obrazok sem vlozit, ale ak sa ti to hodi, mozem ti to poslat na mail

   Odpověď
  • Napis do sobacky sergej budkov, nizsie das najst yandex, kartinky, a budkov cela galeria.

   Odpověď
   • :-) … jasne, ze ma to nenapadlo hned, ist cez yandex

    Odpověď
    • NicNezNula 13.1.2017 o 12:42

     Ano díky! Mě to napadlo až potom, nejprve nastartovat yandex.ru a tam už vyhledává i podle latinky. Google Budkova nezná.

     Odpověď
 10. češi sa dostali 2x do pozornosti. Trapas hlavne tá Prima. To už je choré.
  http://rusvesna.su/news/1484290938
  http://rusvesna.su/news/1484261632

  Odpověď
 11. velmi zaujimave uvahy o (vraj) nedavno objavenych prastarych ruinach v antarktide
  http://myslenkyocemkoli.blogspot.sk/2017/01/liduprazdna-celkem-nudna-antarktida.html#comment-form

  Odpověď
  • Tie „vykopávky“ topením ľadu, že už idú veľa rokov len teraz to už preniklo na verejnosť postupne alternatíva ale už aj maistream v USA to uvádza ide o postupne odhaľovanie pravdy o našej histórii budú sa prepisovať dejiny – viac k tomu na Svobodném vysílači cz – od.J CHvátala
   http://www.svobodny-vysilac.cz/?p=9578
   relácia 9.1.17 Absolútne neuveriteľné – min.0.20.10

   Odpověď
   • vdaka za doplnenie, tiez je vela udajov vo videach davida wilcocka a corey gooda
    nie vsetci tu maju pristup na matrix, chcela som posunut strucne a rozriedene info aj pre tych, ktori sa v teme az tak neorientuju, alebo nemaju tolko casu
    v kazdom pripade, suhlasim, dejiny ludstva sa uz dufam coskoro zacnu razantne prepisovat

    Odpověď
 12. Niečo pre znalcov humoru:
  „Sú na smrť vystrašení z Ruska,“ cituje New York Times šéfa špeciálnych operácií v Pentagone generála Raymonda Thomasa. Na mysli mal pritom najmä Estóncov, Lotyšov a Litvu. „Hovoria to veľmi otvorene, zúfalo túžia po našom líderstve.“
  Generál Raymond Thomas, šéf špeciálnych operácií v Pentagone
  http://svet.sme.sk/c/20432090/americania-uz-posilnuju-polsko-aj-pobaltie-trump-netrump.html#ixzz4VcyVAEny

  Čítajte viac: http://svet.sme.sk/c/20432090/americania-uz-posilnuju-polsko-aj-pobaltie-trump-netrump.html#ixzz4VcyMnDBx

  Odpověď
  • som len zvedava, kedy im tam tie stroje zamrznu, lebo podla sfarbenia/maskovania ide o stroje vyrobene pre pustne podmienky :-)

   Odpověď
   • inak, páči sa mi aj nadpis záverečnej state: „Prišli priamo na žiadosť Poľska a Pobaltia“
    Pokiaľ sa nemýlim, aj v 68 prišli spojenecké vojská na pozvanie :))))))))))

    Odpověď
 13. Koroljev – hlavný konštruktér raketovo-kozmickej techniky v roku 1946 – konštruktér rakety N0 1 – hlavná méta Koroljeva – let na Mars
  http://rusvesna.su/news/1484244921

  Odpověď
 14. - Dáš mi opsat domácí úkol?
  - Ano, ale neopiš to do písmene, ať na to nepřijdou.
  - Tak jo.

  https://pp.vk.me/c604726/v604726929/22e17/2hORMUgs0mQ.jpg

  Odpověď
  • Má to chvost ako škorpión… (tá škandinávia)

   Odpověď
 15. Kniha do rusofilskej rodiny s malými deťmi, na ktorú som náhodou natrafil.

  http://www.abcknihy.sk/kniha/203229/dreveny-zamocek

  Odpověď
 16. pred par dnami tu bol link na rozhovor s milosom jakesom … starsi vo forme videa a novsi link bol na text rozhovoru pre ruske noviny gazeta
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Narez-Milouse-Jakese-v-ruskem-tisku-Zde-je-cely-rozhovor-V-roce-68-to-pry-bylo-uplne-jinak-ohledne-roku-89-se-pry-zamlcuje-470650
  az dnes som sa ku nemu dostala a zaujala ma tato veta:
  „… Nestabilita komunistického systému ovšem započala již poté, co Chruščov svrhl kult osobnosti Stalina. Celý systém se začal rozpadat.“
  pre porovnanie – original https://www.gazeta.ru/politics/2017/01/09_a_10467125.shtml#page3
  bol uvedeny takto
  “ Но нестабильность коммунистической системы началась с Но нестабильность коммунистической системы началась с развенчания Хрущевым Сталина. Система начала распадаться.“

  rustinari, prosim, bol ten vyraz „развенчания Хрущевым Сталина“ dobre prelozeny?
  ak ano, tak stary pan jakes je celkom v obraze v tejto veci

  Odpověď
  • V podstatě, ano.
   „развенчание“, doslova – zbavení věnce, svatozáře .

   V souvislosti se Stalinem je ale potřeba se zmínit, že jeho kult byl vytvořen záměrně, trockisty.

   Odpověď
   • vdaka taurus,
    to chapem, ze ten kult bol vytvoreny trockistami, v podstate na diskreditaciu… preto ma celkom milo prekvapilo, ze pan jakes rozumie tomu, ze v podstate zaciatkom rozpadu bola demontaz stalinskej politiky chruscovom

    Odpověď
  • Až na to, že tam nepísali o „kulte osobnosti“.
   „… nestabilita komunistického systému začala s hanobením Stalina Chruščovom. Systém sa začal rozpadať.“

   Odpověď
 17. Ako nemecký snehuliak skoro vykoľajil vlak. Rušňovodič však zatiahol v poslednej chvíli záchrannú brzdu a neprišlo ku katastrofe. Považoval bieleho snehuliaka svietiaceho v tme za človeka. Hmm, veľmi zaujimavá symbolika.
  http://svet.sme.sk/c/20431427/vlak-v-nemecku-nudzovo-zastal-kvoli-snehuliakovi.html?ref=w_neprehl

  Odpověď
  • Ktosi už písal, že zakážu stavať bielych snehuliakov. Teraz už majú zámienku :).

   Odpověď
 18. https://www.youtube.com/watch?v=aOOICBN334E
  Jak se začnou skládat vlastenecké písně, tak je to s národem fakt nahnuté. Českou jsem zatím nenašla, zase jsou ti bráškové lepší :)

  Odpověď
  • vdaka, pekne vydarene :-)

   Odpověď
   • loranka, pekne vydarená by bola, keby bola v jazyku, ktorému nerozumiem. Časť textu je od Sama Chalupku z básne ,,Mor ho“. Refrén (pekný), vraj Slovák som, spieva Róm a Rómka. Tak asi má Aien pravdu, že ,,je to s národom fakt nahnuté“.
    O tom tom človeku – Kali – som doteraz nepočula, nepočúvam ten žáner, no stačil tento klip, aby som jeho tvorbu spoznať netúžila.

    Odpověď
    • rajka – ani ja toho cloveka nepoznam a tento zaner takmer vobec nepocuvam, ale myslim na tych mladych, ktori sa tam v diskusii vyjadruju a objavuju vlastenectvo a ktovie ci vobec vsetci poznaju basen mor ho … to ze to spievaju romovia som si vlastne ani neuvedomila a nemam s tym problem

     Odpověď
     • Ak sú Rómovia Slováci, tak tu nie je Rómska menšina. Je čudné počuť ich spievať v piesni o slovenskom rode, s ktorým sa neprávom stotožňujú. Veď oni by mali byť hrdí na svoj rod, tak ako každý človek.

      Odpověď
  • co sa tyka hiphoperov tak nemozem si pomoct jednoducho vsetko je kalkul, robia pre peniaze a slavu, konkretne napriklad kali zacal ako skromny chlapec na vystupenia po slovensku chodil s par ludmi malym autom,potom dostal neovladatelnu potrebu sa pokreslit ako saso aby lepsie zapadol do komunity a aby urobil zo seba NIEKOHO koho bude komunita respektovat nielen tvorbou ale aj vyzorom,ten vyzor-image je pre tychto hiphoperov velmi dolezity lebo mlady vacsinou riesia aj taketo veci a su pre nich velmi dolezite/kupit si siltovku za 80 euro lebo je hiphoperska moze s prepacenim iba dement/ kaliho texty na zaciatku odrazali realitu,mal dobre postrehy,dobre rymy dalo sa to pocuvat,nadavky minimalne a ked uz bola tak tam naozaj patrila aby vystihla tu pravu pointu takze ziadne znasilnovanie,potom o nejaky cas ho komunita /rozumej nastrocne deti/ prestali brat-mal ine texty,nerobil party ani summer rap ako vacsina kolotocarov v komunite a to mladych postupne prestalo bavit ale naopak u starsich a dokonca aj u tych co hip hop nepocuvali si nasiel svoje miesto pre obrovsku vypovednu hodnotu textu a menej agresivny hudobny podmaz,potom som zrazu videl video ako natocil klip v new yorku kde boli same nadavky,zrazu mal na xichte pod okom vytetovane slzy ako nigga z LA…pozeral som ze toto je bud vazna schiza alebo otocil kabatec a potrebuje sa znovu takto nasilu dostat do kolotocarskej komunity..a teraz po nejakej dobe vyjde takato pesnicka a info ze kali konci s albumami lebo uz to pre neho nie je hobby ale praca..nazor nech si urobi kazdy sam ale aj ked si miestami vypocujem aj takyto zaner,musim konstatovat ze 95% produkcie skcz je nepocuvatelna pre ludi co s tymto zacali este na skole s kazetami dokola troch skupin nonstop lebo nic ine nebolo
   tito chalani maju v sebe obrovsku moc na mladych-namiesto toho aby do textov zakomponovali nieco co mladym skutocne pomoze tak hraju iba ako kolotocari v Hlohovci a opicia sa klipmi po amerike a texty maju uroven publika/13-16/ rokov
   ak kali urobil chybu a dalej si to v tvorbe prizna a zacne robit nealbumovany edukacnorealny rap tak potom mu uverim aj taketo pesnicky,inak to pre mna bude stale iba kalkul a zaplatanie diery na trhu..

   Odpověď
 19. Médiá: najmenej šesť ľudí bolo zranených pri výbuchu automobilky v USA

  Подробнее на ТАСС:
  http://tass.ru/proisshestviya/3933864

  Odpověď
 20. Novoroční oslava v klubu Noční vlci Dombas
  https://www.youtube.com/watch?v=ZLE_zLm8URg
  Novoroční přání
  https://www.youtube.com/watch?v=aOc6DUg37vw

  Odpověď
  • https://www.facebook.com/events/1735236126795262/
   oznámení-pozvánka na Cesty vítězství 2017, motoklub Red Eyed Crue (český) s Nočními vlky, na Olšanských hřbitovech 7.5.2017

   Odpověď
 21. Mám rád tento typ drsnejšieho humoru:
  “ To je salamova metoda. Multykulturni marxista neda nikdy pokoj, dokud nedosahne konečneho cila. A nejhorši je mlady multykulturni marxista. To je cosik jak člen hytlerjugend nebo komsomola. Oni všeci z teho časem vyrostu, budu litovat škod, kere zpusobili, jenže mezitym vyroste nova generace těchto eurozmrdu a ti pokračuju tam, kde generace před nima skončila. “

  Zdroj: http://vetvicka.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=579538

  Odpověď
 22. http://www.zemavek.sk/articles/view/v-nitre-horel-objekt-v-ktorom-su-ubytovani-utecenci-media-o-udalosti-mlcia

  Riaditeľ Diecéznej charity Juraj Barát potvrdzuje, že v tom čase sa okrem asýrskych kresťanov z Iraku nik iný v budove nenachádzal. „Polícia vedie vyšetrovanie ako trestný čin a viac vám v tejto chvíli neviem povedať, “ povedal Barát na otázku, kto požiar mohol spôsobil. Ako ďalej dodal, charita vyčíslila škodu na vyše tridsať tisíc eur, a to aj z dôvodu, že požiar mohol poškodiť strop budovy. Okrem toho bola poškodená aj plynová prípojka na prízemí.

  Médiá o požiari zaryto mlčia. Čo je zvláštne najmä v prípade tých regionálnych a lokálnych – tie často zverejňujú aj drobnosti zo života mesta a regiónu, ktoré by vo väčších médiách priestor nedostali.

  Odpověď
 23. Taktická poznámka ku KSB a postoj k Islamu:
  Napriek tomu že sa bavíme o niektorých citátoch z Koránu (úplne so všetkým v ňom sa pochopiteľne súhlasiť nedá), keď začali náplavy migrantov do Európy – videl niekto, že by sa niekto z nás na diskusii choval ako vítač moslimov, ich kultúry a náboženstva? Určite nie! Dokonca na starej diskusii sa do nás ešte Koba obul, že sa o nich bavíme bezcitne…
  Je to skrátka o rozlišovaní, vedieť si vybrať zo všetkého to dobré, a to zlé a nebezpečné odmietnuť. Pritom to dobré skladať do zmysluplného celku.

  Odpověď
 24. americky rapper reaguje na vyhlasenia meryl streep na adresu donalda trumpa
  kratke a velmi dobre video s titulkami
  https://www.youtube.com/watch?v=FxJOnltf0OE

  Odpověď
 25. Zacharovová na dnes :)
  Boh stvoril svet za 7 dní. Obamovi zostávajú ešte 2 dni navyše, aby ho mohol zlikvidovať.
  http://rusvesna.su/news/1484116114

  Odpověď
  • Volali z Sša a Peskov položí telefon.
   vraví Putinovi. : “ Obamova manželka je tehotná “
   Putin: „A možem za to ja alebo celé Rusko ?“

   Odpověď
 26. Maria Zacharovova o nebezpečí neadekvátního chování „mocných lidí“, kteří se snaží ponížit jiné..platné obecně..nejen pro admimistrativu B. Obamy.

  https://cz.sputniknews.com/svet/201701104489421-zacharovova-reakce-slovo-meryl-streepova-trump/

  https://cz.sputniknews.com/svet/201701104489729-zacharovova-carter-slovo-prinos-rusko-boj-is-syrie/

  Odpověď
 27. K tématu vzdělání, vztahů mužů a žen a dalšímu, Dmitrij Taran natočil svůj hraný film Učitel fyziky…, kde hraje i hlavní roli. Před jeho uvedením trochu promluvil o záměrech proč tento film vznikl a jaký je jeho jeho účel. Níže dám link na film i další jeho odpovědi. Co bych ale chtěla říct k samotnému filmu.
  Tak především, autor se nevyhnul klišé, kde jako partneři vystupují muž (středního věku, vůbec ne atraktivní, ale s určitým charizmatem) a mladá atraktivní žena, dle mého názoru, přespříliš používající zkrášlovací kosmetiku. Pro mě rty natřené tak hrubou vrstvou rtěnky nejsou vůbec přitažlivé a bylo by zajímavé přečíst si názor některého ze zdejších mužů, jestli je vůbec příjemné líbat takové rty…

  Dalším zajímavým momentem ve filmu bylo vykreslení svých kolegyň v práci, které byly vesměs v jeho věku, a které nebyly tak atraktivní, jako objekty jeho zájmu a kupodivu, působily i nesympatickým dojmem, jakoby vizáž těch dam měla odpovídat jejich charakteru. Nenašla se tam žádná, která by působila mile.
  Zato jeho nová známá, byla zase z „přihrádky“ mladých a atraktivních a co víc, i sympatických žen. Co mě nejvíce zarazilo, bylo to, že s ní šel nakupovat nové oblečení, přičemž módní přehlídka, kterou mu předvedla, zase měla sexuální podtext a bylo to další obehrané klišé. V odpovědích na dotazy diváků k této scéně odpovídal pan Taran velice nedůtklivě (čím u mně ztratil body) a jeho odpověď se nesla v duchu, že hrdina jenom pomohl ženě v nesnázích. Bohužel už neodpověděl na situaci, že by se v nesnázích ocitla žena v jeho letech a méně atraktivní. V tom případě bych jeho vysvětlení brala, ale v tomto případě hodně pokulhává. Myslím, že ženu v jeho letech a jeho atraktivitě by odbyl pár rubly a tím by veškerá pomoc hasla.

  K dalšímu z bodů filmu, byl jeho vztah k jeho synovi, který žil po rozvodu s matkou. Pokud mu tak záleželo na výchově syna, proč teda syn nežil u něj? Vždyť v tom věku kluci potřebují víc otce, než matku. Potřebuji s tátou probrat problémy, na které může dát odpověď jedině táta. Měla jsem dojem, že by mu syn prostě překážel v jeho životě s mladými holkami. Na toto v diskusi také pan Taran odpověděl dost svérázně a vůbec mě nepřesvědčil.

  No a nakonec k taktice mužů, při dobývání žen. Film hezky ukazuje, že muži, pokud mají odzkoušenou nějakou metodu, která jednou zafungovala, tak se ji drží zuby nehty (ve filmu to bylo karaoke). Metodu změní až ve chvíli, kdy dojde k nezdaru. Zato ženy mají i stovku různých metod, které využívají podle nálady a intuice.
  Film také ukázal zajímavou skutečnost a tou je to, že muži nehodlají na svém způsobu života nic měnit, ale chtějí v něm pokračovat, ale s jinou ženou (hlavní hrdina), zatím co ženám jde v první řadě o změnu života s novým partnerem (nová známost hlavního hrdiny)…
  K těm metodám, nepřipomíná vám to pánové, Američany, kteří si také vypracovali jednu metodu majdanů a podle ní jedou…? A najednou se objeví Putin, který má těch metod stovky a Amíci jsou vedle?
  Takže závěrem, pan Taran měl asi nějaký výchovný záměr, ale podle mě se mu vůbec nepovedl a to hlavně, kvůli výše zmíněným bodům…
  Odkaz na film:
  https://www.youtube.com/watch?v=ma7IUnxEVqk

  Odpověď
  • GP nema inych ruk, okrem vasich. Som si odniesol dnes z Tarana.

   Odpověď
  • Obvyklý kolotoč – mužům se víc líbí mladší ženy, ženám majetnější chlapi.
   Až nebude takových rozdílu mezi bohatými a chudými, jaké mužské kvality více přitáhnou ženy?
   Ptám se, protože se ženy víc rozhodují hlavou, než pudy. Proto by mohly být hybnou sílou změn v mezilidských vztazích.
   Dnes, „přirozený“ výběr nejvíce ovlivňují peníze, jejíchž množství většinou vůbec nesvědčí o lidských kvalitách majitele. Často, naopak – peníze kazí charakter. A ženy si takový objekt vybírají, jako sociální lift. Spíše si umím představit, že bohatší žena si vybere muže svých snů, než naopak. Ale i ta může narazit na „sociálního liftera“.
   Jestli tento „kazivý“ element bude v životě eliminován, budou ženy víc toužit po mužích zajímavějších, vzdělanějších, lidštějších, morálních a nesobeckých?
   To by potom mohlo nastartovat i větší zájem mužů pracovat na sobě, na svém rozvoji a vztah obou pohlaví by mohla víc ovlivňovat láska – skutečná, ne jen z jedné strany hraná. Láska, která vnese do vztahů jiný rozměr a přispěje k vytvoření tandemu mezi mužem a ženou.
   Víš, Aksal, přijde mi zbytečné obviňovat muže, že se chovají, jako samce, když ženy, v době své největší přitažlivosti, využívají tuto jejích vlastnost ke svým účelům, které s budoucím mateřstvím ani nejsou tolik spojené. Obvykle zlatokopky nejsou ani dobrými matkami neboť vědí o tom, že v případě rozvodu, jím jejích muž děti sebere. Poněvadž má na to moc a peníze.
   Podívej se třeba na Lukašenka, který se často objevuje se synem, ale nikdy jsme neviděli matku toho kluka. Nebo spoustu případů ze svazků oligarchů a jejích manželek – ženy odchází ( zabezpečené), dětí zůstávají manželovi.

   Matky víc ovlivňují své dcery a syny. Kdyby víc dbaly na morálku svých děti, mohlo by se to zlomit. Mohlo by se to zlomit i v případě, že by si daly víc práce s volbou partnera, protože to zákonitě ovlivní i mužskou populací.

   Povím vám příběh svého synovce. Byl to normální kluk, VŠ – inženýr, pracoval na vojenském závodě, kde, samozřejmě platy nedosahovaly úrovně podnikatelské sféry. Vzal si holku, hezkou, jako obrázek, ale hrozně materiálně zaměřenou. Ta ho hned po svatbě začala směřovat na vydělávání peněz. Nutila ho odejít ze závodu a jít podnikat. Já jsem mu radil, aby to nedělal, protože jsem věděl, že obranný průmysl v Rusku bude mít zelenou.
   Kluk neodešel ze závodu, manželka ho po půl roce nechala, čímž mu způsobila obrovské trauma.
   Ze závodu potom sám odešel a pustil se do podnikání, aby si jí znovu získal. Začátky byly všelijaké, ale nakonec, uspěl. Ale žena se mezitím znovu provdala, synovec ztratil o ženách iluze a zaměřil se na vydělávaní peněz. Dnes má cíle úplně jinde – drahé auto, luxusní byt, manželka, vizuálně podobná první, ale zcela jemu podřízená – sedí doma s malým synkem a on si užívá svých peněz – rybaření, párty…atd. Dnes si s ním vůbec nerozumím. Nereálně mu narostlo sebevědomí jen z pocitu, že má peníze. Míra chápání – skoro nulová. Je to úplně jiný člověk, než ten, kterého jsem znal. Sobec.
   Teď si jen představit, že ho na cestě potká nějaká zlatokopka, která bude chtít zaujmout místo jeho současné manželky v jeho luxusním bytě nebo domě, který má v plánu postavit.
   Já jen přemýšlím, bude případná zlatokopka šťastnější, než jeho současná žena? Je to sice můj synovec, ale já bych ho nechtěl, i kdyby byl celý ze zlata. Ale kolik žen touží právě po takových? Vždyť i ta první se s ním rozvedla jen kvůli tomu, že takovým nebyl. Ne, ona si samozřejmě nepředpokládala, že by se s ní tolik změnil. Myslela si, že udrží svou moc. Ale nechápala, že silnější moc mají dnes peníze a příležitosti, které jsou s nimi spojené, včetně snadnějšího získání mladých a krásných žen.
   Často jsou ženy sami proti sobě. Kdyby zůstal kluk na závodě, byl by v jiném kolektivu. Vzdělával by se, těšil ze svých úspěchů, postupně by se vypracoval na lepší pozice. Z práce by spěchal domů k milované ženě a dětem, společně by si budovali svůj domov, starali se o děti.
   Tak nějak…

   Odpověď
   • Taurusi.
    Tady ve zkratce můj příběh. S manželem jsme se poznali na VŠ. Jakmile jsem jej spatřila věděla jsem, že je to ON a on to měl stejně. Braly jsme se po třech měsících známosti. Naše první prstýnky koupil v bižuterii a jelikož mě byl velký, přepílil jej pilkou a zmenšil. Neměli jsme nic, kromě sebe. Na škole se nám narodilo dítě. Po škole jsme dlouho bydleli na ubytovně v jedné místnosti s příslušenstvím. On geolog, často na expedicích, já pracovala ve fabrice, jako mistrová, na nočních směnách, abych se mohla přes den starat o dítě. Hodně jsem šila na celou rodinu, dokážu uvařit oběd ze třech surovin… Nikdy jsem nevyčítala, že nejsou peníze a nikdy bych nikoho neopustila, jenom proto, že málo vydělává. Spíš bych nesnesla lenost a nedostatek snahy, než to, že je jeho práce slabě placena. Já nedostatek peněz brala spíš jako výzvu a zkoušku, jestli obstojím. Když byl doma chodili jsme spolu i s dítětem na geologické vycházky. Nikdy nezapomenu, jak jsme u Šútovského vodopádu táhli kočárek po zabláceném poli. Pro mne peníze nic neznamenají, hlavní je moje rodina. Vždy jsem dokázala z ničeho udělat něco a dodnes tak žiji. Moje děti jsou vychovány v podobném duchu. Jsou skromné a hodné.
    Já i v dnešní době, kdy platím za odborníka ve své profesi, pracuji jenom 3 dny v týdnu. Stačí mi to na moje potřeby, děti jsou již samostatné. I když, jednu radost jsem si dovolila. :) Vždy jsem toužila jezdit kabrioletem, tak jsem si ho pro radost z jízdy a větru ve vlasech pořídila. Zbytek času věnuji všemu co mě zajímá.
    Proto mě mrzí, že někteří tady (snad z nepochopení) mě mají za manipulátorku, nebo že to přinejmenším schvaluji. Je to úplně obráceně. Hodně mužů by chtělo nahlédnout, jak to ženy doopravdy myslí, a když tady upřímně napíšu nějaký názor a dávám pro ně výstrahy, že některé ženy, jako manipulátorky fungují, jsem nařčena právě z toho, že to podporuji.
    A pokud bych měla říct co mě na chlapech nejvíce fascinuje, tak je to jejich zaujetí v tom co dělají a když to dělají dobře. Když si dovedli najít své místo na slunci. A naopak nesnáším fňukaly, kteří si pořád na něco stěžují, místo toho, aby zvedli zadek a šli něco dělat…Tož tak…

    Odpověď
  • Aksal po rusky vieš. Tu je prvá časť, druhá je hneď za ňou.
   https://youtu.be/KVz-Sqp0U2A
   vypočuj si to a možno prehodnotíš…
   Buď zdravá a blaho želám

   Odpověď
 28. Prevratný vodný projekt Muammara Kaddáfiho
  O líbyjskom projekte Veľkej rieky vybudovanej človekom (The Great Man-Made River), napriek jeho veľkosti a prínosu pre krajinu, sa vo všeobecnosti vie prekvapivo málo. Možno preto, že svetové média by museli informovať o veľmi odlišnom obraze Muammara Kaddáfiho. Nie teroristu chamtivého po petrodolároch, ale staviteľa a človeka, ktorému záležalo na svojej krajine a jej obyvateľoch. Ale projekt Veľká rieka je najlepším pamätníkom zosnulého plukovníka.
  Projekt Veľkej rieky je vlastne vodovod, ktorý zásobuje vyprahnuté oblasti Líbye (90 % územia celej krajiny) pitnou vodou pochádzajúcou z podzemných prameňov v južnej časti krajiny. Odborníci začali pracovať na tomto veľkom projekte s rozpočtom 25 miliárd dolárov začiatkom osemdesiatych rokov 20. storočia a k okamihu vypuknutia vojnového konfliktu bol takmer dokončený.
  http://www.biosferaklub.info/prevratny-vodny-projekt-muammara-kaddafiho/#more-13629

  Odpověď
  • aj toto bol jeden z dovodov zavrazdenia kaddafiho a znicenia nielen jeho obrazu ale celej libie

   Odpověď
   • Hlavním důvodem byla jeho idea popsaná v Zelené knize.

    Odpověď
  • Je to vybombardovane, stejne jako tovarna na trubky. Mam pocit, ze stejne dopadl „Posledni uder Stalina“.

   Odpověď
 29. FTC-Altai
  8 januára v 6:51 hodín
  Akcia
  Vážení návštevníci našej skupiny!

  Budúci ročník programu „otázka-odpoveď“, je odložené z technických dôvodov.
  Na výjazde z budúceho ročníka budú oznámené neskôr.
  https://vk.com/fct_altai

  Odpověď
  • https://vk.com/fct_altai?w=wall-64179184_72885

   Oficiálne internetové stránky kráľovskej rodiny, na krátku dobu, tam bola tlačová správa, ktorá hovorí, že Queen Elizabeth zomrela včera ráno v spánku.

   Odpověď
   • ..kto máte registráciu na pintereste a chce sa vám, poprehrabujte sa trochu tuto, možno nájdete zaujímavé súvslosti….
    https://sk.pinterest.com/pin/68727127667/?utm_campaign=popular_pins&e_t=36abde38f279493eb7ec092cf353cb8b&utm_content=68727127667&utm_source=31&utm_term=3&utm_medium=2012
    https://sk.pinterest.com/pin/293789575671982908/
    http://www.britishroyalfamilytree.com/house-of-windsor/
    https://sk.pinterest.com/pin/157696424424451337/

    Odpověď
  • Trošinku upresním, lebo translátor mierne skomolil.

   „Vážení návštevníci našej skupiny!
   Nasledujúci diel relácie «Otázka-odpoveď» sa odkladá z technických príčin.
   O uverejnení ďalšieho dielu bude oznámené dodatočne.“

   Odpověď
   • Ďakujem za opravu. :-)

    Odpověď
  • Ach, tá ruština. Следующий выпуск nie je budúci ročník programu ale ďalšie vydanie. Takto to vyzerá, akoby v roku 2017 už sme neuvideli Otázku – odpoveď vôbec.

   Odpověď
 30. Oleg Ljaško: dostal som pozvánku na inauguráciu Trumpa. Ešte neviem, či poletím.
  http://rusvesna.su/news/1484026123
  Bola by prča keby tam naozaj letel. Tak blbý snáď nemôže byť ale … nechajme sa prekvapiť.

  Odpověď
  • pred voľbami Trumpa ako víťaza označil za katastrofu

   Odpověď
 31. kto mate radi ilonu svihlikovu, oskara krejciho… mam dobru spravu
  vznikol novy lavicovy casopis http://casopisargument.cz/

  Odpověď
 32. Populárny staničný flashmob dorazil na západ. Cestou pravda, trochu zmutoval.. Ach jo, čo sme čakali že?
  http://rusvesna.su/news/1483945583

  Odpověď
 33. Čo hovoríte na túto stránku?
  http://книгасилы.рф/egregor

  Odpověď
 34. NicNezNula 9.1.2017 o 22:20

  Mám určitou vizi dát dohromady takový sborník článků na téma aplikace metod UI při řízení podnikatelských rizik v určitých specifických oborech. Rád bych tam nějak propašoval jeden nebo více článků, řekněme z oboru působnosti KSB, aniž by to však bylo nějak příliš horentně a explicitně zdůrazňováno. Hledám nadšené autory, zatím bez nároku na honorář. Líbila by se mi taková úvaha na téma měr a matric. Ještě je možné, že mě to za týden přejde. Nebrat to prosím příliš vážně, na druhou stranu vtípek to úplně není. Aby nebyla mýlka, nedělám to „do práce“ aneb na pokyn nějakého sponzora či kurátora.
  Zde je příklad článku, který by v tom sborníku měl eventuelně možná místo
  (jako takový „tvrdý“ anglosaský pohled)
  https://www2.deloitte.com/content/dam/Deloitte/us/Documents/audit/us-ai-risk-powers-performance.pdf
  Rád bych, abych vzniklo harmonicky vyvážené dílo s ohledem na naše domácí ČR/SR specifika.

  Odpověď
 35. Pre tých, ktorí vedia čítať po anglicky.
  Matrica vzťahu Východ-Západ, sa odráža v tomto krátkom 12-minútovom špeciálnom diely japonského kresleného seriálu:
  http://kissanime.ru/Anime/Kino-no-Tabi-The-Beautiful-World-Tou-no-Kuni/Special?id=116557
  Východ nedokáže dať alternatívu západnej koncepcii. Dokáže ju len kozmeticky vylepšiť (východný mysticizmus, “duchovno“), čo je v kreslenom filme naznačené tak, že po tom, ako padne veža (kríza biblického projektu) , hlavná hrdinka navrhne, aby zombi stavali novú vežu zo zdobených blokov kameňa. Toto presvedčí človeka, ktorý má pochybnosti o zmysle stavania veže, aby sa poslušne zapojil do diela.
  Istá symbolika je aj v ostatných dieloch seriálu http://www.csfd.cz/film/215433-kino-no-tabi-the-beautiful-world/prehled/ , ale nie je taká do očí bijúca a koncentrovaná ako v tomto špeciálnom diely. Navyše na rozdiel od neho je veľká časť seriálu veľmi temná a miestami explicitne násilná.

  Odpověď
 36. Ahojte. Pôvodne som sa chcel s Vami podeliť o moje myšlienky ku vidlákovmu článku na koše ku EET. No teraz večer som to zmazal, lebo som ešte stále v šoku…
  Hele, sám poznám minimálne dva príklady toho čo je v článku v praxi. V jednom prípade je z toho dospelý chlapec, ktorý je traumatizovaný a závislý na počítačových hrách a v druhom prípade rozpad dvoch manželstiev aj so Slovákmi, keď sa dievča nevedelo cez tú traumu dostať.
  A keď som sa zahryzol do modrého koníka a beremese v Čechách, hnusné nástroje manipulácie žien a dievčat. Stworove názory sa mi v minulosti páčili, niekoľkokrát dostal aj na „kávu“ až do článku u fajčení, no toto mnou otriaslo. Silne.
  Jeho investigatívny postup na tých pár sociálnych sieťach, to má dostalo, pretože odkryl len povrch…
  Uvidíme, či a na koľko dnes zaspím, neviem, prečo sa má to tak dotklo, ale je to strašné.
  Démoni a zvieracie typy na druhej strane. Žiadna láska, len program spustený v tele a k tomu typ psychiky zvierat, ktorý zabezpečuje „baviť sa“ chlast, sex, diskotéky. Pre toto je potrebná KSB. Nehovorím, že sa nespustí program predĺženia rodu, ak na seba narazia dvaja kompaktibilní jedinci, no Človek prekukne démona či zviera…. Ženy buďte kráľovné, Muži buďte Bohatieri a spolu buďte Ľudia. Buďte zdraví a šťastní
  http://zvedavec.org/komentare/2017/01/7149-manzelstvi-s-tunisanem.htm

  Možno má to zasiahlo preto, lebo som sa tam videl. Tiež som bol zviera/démon kým som sa spamätal.

  Odpověď
  • Je to na nás na rodičoch. Ja ani nepripúšťam možnosť , že by sa moje dcéry vydali takýmto spôsobom, lebo som pracoval na ich výchove, kým sa dalo.

   Odpověď
 37. http://protiproud.parlamentnilisty.cz/duchovni-svet/2893-2017-osudove-vyroci-krvavych-dejin-zanikne-nase-civilizace-nepoucitelni-kralove-prelati-i-kmani-prostredek-k-obrane-a-zmirneni-trestu-jedina-jistota-neposkvrnene-srdce-nakonec-zvitezi.htm

  Odpověď
 38. The Queen makes first public appearance in a month by attending Sandringham church with Kate, William and Pippa / 8. Jan 2017 10:50

  http://www.mirror.co.uk/news/uk-news/watch-live-queen-due-make-9583388

  Odpověď
  • omluva, zapomnela jsem prelozit :

   Královna udělala první veřejné vystoupení v měsíci, navštívila Sandringhamský kostel s Kate, Williamem a Pippou / 8. ledna 2017 10:50

   Odpověď
 39. síce trochu oneskorene…. silvestrovský pozdrav z Moskvy….. https://www.youtube.com/watch?v=XZUJX84kr-w

  Odpověď
 40. tak trocha pozeram star trek deep space 9.. Viacero rovin. PRva konflikt izrael/palestina je tu dany ako cardasians/bajorans a hele, co Vam pripomina farebne znak cardasianov? Aj v zakladnych tvaroch? Ukrajine land?
  http://s662.photobucket.com/user/Blackavaar/media/Screen%20Shots/StarTrekOnline/Wallpapers/Cardassian0.png.html

  Odpověď
  • Mne ten znak pripomína nový emblém vojenskej rozviedky ukrajiny „Sova s mečom v pazúroch“ (mimochodom inšpirovali sa ruskou rozprávkou kde Ivan tú sovu rozsekal).
   https://www.youtube.com/watch?v=Gf3envpxy6w

   V tom logu čo si dal, má sova zložené krídla. Inak je to zaujímavé. Kardašianky, to sú asi najslávnejšie Arménky na svete (pôvodom, nie občianstvom). A Bojarans, to znie ako odvodené od bojarov, šľachty-“elity“ v starom Rusku. Jedni lepší ako druhí… minulé a budúce nástroje globalistov.

   Odpověď
   • Áno tiež mi ten emblém rozviedky potom napadol ale keďže mám wifinu na casovači a bol čas ísť spať, už som to nenapísal. Inak obsidiánsky rád bol rozviedkou Cardasianov.
    No našiel som tam toho ešte viac. Znak Tal Shiar vojenskej rozviedky Romulanov pripomína znak CCCP ale aj ČĽR ale v opačnej farbe.
    V tej matrici je toho naprogramovaneho veľmi veľa, vrátane isis a neoconov. Dominion, sila odnikiaľ, ktorá má Jem´Hadar vojakov, ktorí robia sebevražedné útoky a fungujú na drogách a Founders (tu je jasný link na Founding fathers alebo founders SSA) ktorí ich riadia cez Varta, rasu klonovaných „hovorcov“ . A s kým sa spoja Cardasiani (armeni ako si správne poznamenal, ja dám Turci)? S Dominionom proti federácii, romulanom a klingonom. A nakoniec federácia a romulani nemajú technické možnosti na obranu voči novej technológii domínia a riešia to Klingoni (vždy zobrazovali cez Klingonov CCCP resp. Rusov). Naprogramovaný Blízkovýchodný konflikto 15 – 20 rokov nazad

    Odpověď
    • Vieš matrica, ak nie je programovaná precízne a pravdivo, môže byť sviňa. Veď aj Orwelov román 1984 bol pôvodne namierený na profanovanie Stalinského socializmu v ZSSR, no časom sa ukázalo, že dokonale popisuje Západ v jeho vyhrotenej forme (kapitalizmus dnešnej generácie, hlavne v sša)
     Tak isto, aj napriek snahe vykresliť ZSSR ako klingonov, reálne tupí a bojachtiví klingoni najlepšie vykresľujú ideológiu neoconov, ktorej poslednou tvárou sa stala Klintonová.
     Inak zaujímavé, ako dlho ju pripravovali. Ešte v seriály Krok za krokom, ktorý vznikal v sametových 90-tych rokoch, cieľavedomá Dejna si Hillary Klinton dáva za svoj ženský vzor. Už vtedy napomáhali popularite tejto političky.

     Odpověď
     • O tom, že v prípade Orwela šlo o programovanie globálnych udalostí, svedčí aj to, že odhadol približne interval predurčený globalistami na uskutočnenie slabého manévru (1953 až 1984), v roku 1985 sa im podarilo pretlačiť Gorbačova na čelo ZSSR a začala sa perestrojka. No zďaleka im nevyšlo všetko tak ako si naplánovali.

      Odpověď
      • Ja viem,;ono to bolo ale preložené a vysielané vo velmi vela kajinách, videla to možno 1.5 mld ludí a tu matricu poriadne napumpovali… To, že ju Rusi vykoľajili pred koncom, a jej energiu presunuli na víťazstvo, toto je jedna z matric ktoru museli precitat tym pristrojom, ktory robil ten putinov poradca, nooskop či ako sa volal… Buď zdravý a dik za skvelú analýzu

       Odpověď
   • Jardob ešte trocha k tým Turkom. Dal som Ottoman Empire Cardassians a toto na mna vyskočilo po niekolkých stranách tých kvázi hviezd…https://www.reddit.com/r/startrek/comments/3jmo9w/can_we_talk_seriously_about_the/?st=ixmyg5n4&sh=caabfb6c

    Inak čo som pozeral ako to skončí Cardassianska únia bude po vojne rozporcovaná na menšie ůtvary pod správou víťazov, aby sa bez vojen znova dostali do poriadku… Presne, ako očakávame od Turecka rozpad…

    Odpověď
  • Ľudská fantázia ťažko vymýšľa nové príbehy. Väčšinou len vytvára len nové alegórie pre staré známe. Vďaka tomu je miera viditeľnejšia. Človek má podvedomú potrebu (vnuknutie) hľadať ju, ukazovať na ňu.

   Symbolika je potom prakticky všade. Ak totiž fúka vietor, sotva sa nájdu listy na stromoch, ktoré by boli nehybné.

   Napríklad v novom trailery na transformerov je optimus prime v úlohe „zradcu“ (obraz amerického prezidenta, ktorým sa stáva Trump; v očiach neocons). Spiderman zase lezie po obelisku vo Washingtone..

   Len tak zo zvedavosti/nudy: čo by ste Vy hľadači matríc videli napríklad v tomto:
   https://www.youtube.com/watch?v=RHRDEVe4XPE
   :-)

   Odpověď
   • za tych Vy hľadačov matric si zaslúžiš trocha klingončiny pat`ak
    ‚op ghargh puqloD quvHa’ghach Sop ghoS

    Odpověď
    • :D :D :D ja odpadnem z tejto odpovede :D

     Odpověď
     • haf a nie ze povies, ze to nie je pravda :) :) :) :) https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/736x/1b/b1/2f/1bb12fde86bbceb9465557edd9350b73.jpg

      Odpověď
   • https://www.youtube.com/watch?v=ppdsVnh8_JY

    Odpověď
 41. nová miss helsinky

  https://www.seiska.fi/Uutiset/Miss-Helsinki-voittaja-Sephora-Ikalaba-Parisuhteeni-kestaa-lapi-missivuoden/1118128

  Odpověď
  • …kde to takú škratu našli? však aj černošky bývajú pekné, ale toto… „to to dopracovali….namój dušu“….

   Odpověď
  • To není Miss Mogadišu?

   Odpověď
   • Mimochodem, Sephora je značka parfémů, kterou můžete často vidět v pražských obchodních centrech.

    V řecké mytologii je to prý dcera Háda (Hádes) a Persefoné.

    Je tu někdo více znalý, kdo by mohl říci více?

    Odpověď
 42. Jak si v roce 1960, v SSSR, představovali život v roce 2017. Rj. bohatě ilustrováno.
  http://putin-slil.livejournal.com/2848065.html

  Odpověď
  • :) na druhém obrázku vidno komplex „Antej-2500“ pred dokončením..

   Odpověď
  • Na novinkách o tom vydali tento článek
   https://www.novinky.cz/kultura/425478-bolsevicke-vize-o-roce-2017.html

   Odpověď
   • ale „bolševici“ predali svoju stranu a velmi malo z toho je realita.

    Odpověď
 43. Počas 3. etapy v Dakare slovenského motocyklového pretekára Jakeša zasiahol blesk. Č. 20 bude (podľa najnovších správ) pokračovať v 4. etape.
  http://www.ta3.com/clanok/1097393/slovenskeho-motocykloveho-pretekara-jakesa-v-3-etape-zasiahol-blesk.html
  http://sport24.aktualne.atlas.sk/moto/prve-slova-jakesa-po-zasahu-bleskom-vosli-sme-do-burky-vela-neviem.html

  Odpověď
 44. „My jsme západní slované. To je docela problém, protože na západě nemá Slovan co dělat, a Slovan nemá být západní. Tento problém si řešíme tisíc let takovým diplomatickým tancem.“

  Zajímavý pohled pana Kmoníčka (šéf hradního zahraničního odboru). Přišlo mi to k zamyšlení, přeberme si sami. Pro zajímavost doplním, že jako nejhodnotnější autory co se pohledu na svět týče pan Kmoníček uvádí Kissingera a Roberta D. Kaplana. Není špatné v zájmu rozšíření si obzorů o naší zahraniční politice tohoto člověka si poslechnout.

  Příklady co mi přišly zajímavé:
  https://youtu.be/i8PbE9bEzNs?t=183
  https://www.youtube.com/watch?v=A9XpBRNUDW8
  https://www.youtube.com/watch?v=8ILRcZZUSro

  Odpověď
  • sibirsky rosomak 5.1.2017 o 9:08

   to je prdel,pry zapadni Slovane,a nemaji na zapade co delat…Slovane nebo spis Praslovane tady byli v dobach,kdy zde skoro zadne jine etnikum nezilo…a pry,ze zde nemame co delat..kmonicek pche…

   Odpověď
   • Z pohledu lokality je tvůj komentář pochopitelný, myslím ale že Kmoníček to myslel z pohledu civilizace. No je jasné že přemýšlí v rámci dvou křídel globalistů a neuvažuje že RF má vlastní civilizaci. I přes to je to zajímavé.

    Odpověď
    • sibirsky rosomak 6.1.2017 o 9:52

     Ech…z pohledu jake civilisace??Predkove Slovanu zde na Zemi prokazatelne zili PRED nastupem jinych,takze jakekoliv uvahy o tom,ze by Slovane nemeli byt na zapade atd.jsou mimo…na druhou stranu prit se o to,ci predkove zde byli driv a narokovat si na to jakesi pravo byt na nejakem uzemi je take nesmysl.Mame to zde pronajate za urcitych podminek,pokud je nebudeme plnit,koncime a nastoupi ti,kteri podminky budou schopni a hlavne chtit plnit.

     Odpověď
     • Znovu opakuji, tématem toho není jakákoli „lokalizace“ nebo „spory o nárok na území“. Tady jde o příslušnost k Západní civilizaci, tedy že jsme slované ke kterým pronikla západní civilizace, a o tom že Slované nemají v západní civilizaci co dělat (ˇv tom smyslu aby jsme se nestali kulturně a civilizačně Bavory nebo ještě hůř. No těžko vysvětlit stručně, prostě je to o civilizační příslušnosti, nikoli o území.

      Odpověď
      • sibirsky rosomak 6.1.2017 o 15:38

       muze byt pokud prijmete za „pravdivy“ vatikansky vyklad historie..pokud prijmu za „pravdivy“ vyklad alternativni,z jinych zdroju,tak zadna „zapadni“ civilisace neni,je to jen umely konstrukt stejne jako to,ze evropske hodnoty jsou krestansko zidovske..ja osobne na zaklade mych zkusenosti v jakemkoliv smeru povazuji tento vyrok o krestansko zidovske evrope za totalni nesmysl a hrubou neznalost dejin anebo za vedomou manipulaci jistych mocenskych kruhu…
       vzdy a vsem entitam jde o to aby meli bez prace kolace-zalezi pak jen na tom,zda pri te bezpracnosti neberou kolace jinym a zda je pri tom treba i ne/znasilnuji/likviduji/nici atd.
       ohledne Kmonicka se nehadam,pouze konstatuji/s pobavenim..

       Odpověď
       • Tvůj komentář dokládá, že ses ještě nedostal přes třetí lekci KOB Petrova. Jinak bys věděl, že západní civilizace je civilizaci matérie, východní je civilizací ducha, a ruská, potažmo slovanská je civilizací míry… Takže Kmoníček má pravdu v tom, že západní civilizace se nám snaží infiltrovat svoji civilizaci matérie do naší civilizaci míry a zatím se jim to daří…

        Odpověď
        • sibirsky rosomak 6.1.2017 o 17:17

         ????

         Odpověď
         • https://www.youtube.com/watch?v=LVVlKXuKP2k&list=PLH0OOjm8hR-8LTtJuhyyYCHhaVznwpOpI

          Odpověď
          • sibirsky rosomak 6.1.2017 o 19:31

           ????

           Odpověď
           • Ti si od 4 patracov? Ktory z vas je cernoch mimochodom?

            Odpověď
            • sibirsky rosomak 6.1.2017 o 21:32

             tak tomu nerozumim uz vubec??

            • to bol len pokus o vtip:
             http://nd01.jxs.cz/047/814/1d989e8b76_31527704_o2.jpg

  • sibirsky rosomak 5.1.2017 o 9:12

   vice ci mene oficialni archeo pseudoveda operuje toliko s hypotezami,nikoliv fakty o minulosti..

   Odpověď
  • To je čo za somarina? Slovania predsa obývajú nejaký priestor. Základné svetové strany sú 4. To znamená, že tí, čo žijú na západe od pomyselného stredu sú západní slovania, na juhu žijú južní…. Severných akosi nepoužívame, ale pri troche snahy…..
   “ na západě nemá Slovan co dělat, a Slovan nemá být západní“
   Slovan má byť slobodný a môže byť kde chce. Že „nemá být západní“ má byť správne: nemá byť západniarsky = otrokom západu = podpindosníkom ako vraví Valerij Viktorovič :-)

   Odpověď
   • Totéž co rosomákovi, Kmoníček nemluvil o světových stranách. Vidno že jste si asi poslechli jen tu minutu kde to říkal. No nezastávám se jeho pohledu na svět, je třeba to chápat v reáliích lidí chápajících globální politiku, no neuvažujících s RF jakožto globálním „křídlem“.

    Odpověď
    • Áno, priznávam, reagoval som len na uvedený citát. Až teraz som si pozrel prvé dve videá. To samozrejme celkom mení podstatu príspevku. Takže Česi, povedzme, že aj my Slováci sme podľa tohto názoru medzi dvoma kameňmi D a RU.
     Čo robí Čecha Čechom je podľa Kmoníčka len reč. Geneticky kto prechádzal Čechmi, tak tam údajne zanechal svoje stopy. Ono sa to dosť preceňuje (kedysi sa mravy dosť dodržovali a ľudia sa menej miešali – až na násilné konflikty) a hoci tento článok:
     https://zpravy.aktualne.cz/potvrzeno-vetsina-cechu-nejsou-cesi/r~i:article:446551/?redirected=1483631964 tvrdí, že Česi nie sú Česi, tvrdí, že 40% je dokázateľne slovanského pôvodu, 25% románskeho, 11% balkánskeho a 10% nemecko- škandinávskeho. Vzorka 5000 ľudí. Zaujímalo by ma zloženie tejto vzorky – mesto/dedina, kraje, okresy….. Balkánsky pôvod je čo? Tam je tiež minimálne polovica slovanov….
     Ohraničiť národ rečou sa mi javí dosť oklieštené, pretože národ má aj iné atribúty, konkrétne má svoje zvyky, svoju kultúru, tradície, svoje ponímanie histórie, tvorí svoj národný egregor ako hovorí Veličko. A potom Kmoníčka ani nenapadne, že my by sme sa mohli považovať za súčasť širšej Slovanskej civilizácie a tvoriť jej hranicu so západnou civilizáciou.
     Ináč celkom vtipný pán tento Kmoníček.

     Odpověď
     • sibirsky rosomak 6.1.2017 o 9:58

      češi nejsou moravane ani slezane,stejne tak jako madari a nemci ci rakusane,
      madari,rakusane a nemci jsou nasilne zkatolisovane a prejmenovane praslovanske kmeny,kterym byla silou vnucena jina rec a zpusob zivota
      ovsem genetiku/mimo jine/oklamat nelze
      na kazdem narodu na Zemi je provaden jiny „pokus“ a trva to minimalne tisic let,u nekterych vic

      Odpověď
    • sibirsky rosomak 6.1.2017 o 9:54

     k tomu bych jen podotknul,ze nasi pradavni predkove,se kterymi mame spolecny minimalne cil naseho vzniku,protoze pokracujeme v jejich ukolu,zde byli v dobe,kdy jeste ani zadny globalni prediktor nebyl

     Odpověď
     • Sibiřský rosomak, myslím, ze mate pravdu.

      Odpověď
     • Ano, souhlasím. Nicméně neobhajuji jakkoli názory pana Kmoníčka, naopak je zajímavé vidět, jak se velice vzdělaný a inteligentní člověk dívá na svět a na Čechy v rámci chápání koncepce globalizace GP. A když si pana Kmoníčka doposlechnete, je vidět že i v rámci této koncepce hledá naše postavení. V jednu chvíli to krásně vystihl: „naše bezpečnost a jistota naší státnosti je přímo závislá na tomto tanci mezi Německem a Ruskem“. Tím v podstatě přesně vystihl biblickou koncepci, ve které má naše státnost za úkol dělat most mezi Západem (ztělesněným Německem) a Východem (ztělesněným RF), a jakmile přestaneme tento úkol plnit, v rámci stávající koncepce budeme bezvýznamní a naše státnost zanikne.

      Znovu opakuji, netvrdím že je to v pořádku, je to jen pro studijní účely zajímavé, a dost to vystihuje naše postavení v rámci stávající/dožívající koncepce globalizace.

      Odpověď
 45. cs film teraz jde film Akce B
  Prvý náš film s mírovou thematikou líčí hrdinný boj příslušníků československé armády a SNB s banderovskými vrahy i jejich přisluhovači mezi reakčními politiky a kněžími.
  http://www.csfd.cz/film/6287-akce-b/prehled/
  http://www.veoh.com/watch/v46100216NGZtthjf

  Odpověď
 46. https://www.uloz.to/!RdQU4UTnZ/putovani-duse-peter-richelieu-pdf

  Odpověď
 47. Člověk 3.1.2017 o 23:03

  Jen pro zajímavost jeden postřeh z Novinek:
  Zatímco poslední dobou bylo více kladně hodnocených příspěvků k článkům o Rusku, respektive více plusových bodů bylo u příspěvků vyznívajících kladně pro Rusko, tak tady máme obrat o 180 stupňů:

  https://www.novinky.cz/diskuse?id=470597&articleId=/zahranicni/evropa/425277-rusko-podnika-kroky-k-posileni-vlivu-v-arktide-planuje-superobri-ledoborec.html&sectionId=742

  Čím to je, čím to je…

  Odpověď
  • Zahájení činnosti CTHulHu?

   Odpověď
 48. Torge Tareg 3.1.2017 o 21:35

  Nejsem pilným a ani dobrým studentem KOB.
  Nicmeně mám potřebu napsat tu svuj subjektivní pohled na současné dění.
  Prezident Zeman, není žádným národním vůdcem jak se může jevit a většina společnosti ho tak vidí.
  Je skutečným p-rezidentem, který dostal svou funkci proto, že bylo rozhodnuto o postavení a úloze česka v globální politice a jeho osobnost a profil odrážel roky příprav na tuto funkci.Do jaké míry je si toho vědom a do jaké nikoliv, netuším.
  Jeho zvolení bylo o to snažší , že jeho obraz odrážel skutečnou náladu obyvatelstva a jeho protivník byl jen pro formu. Tedy vůle lidu,ale jen ve směru globálních plánů.Skutečneho oponenta, Okamuru, z volby vyřadili.Stejně by vyhral Zeman , ale přesto to Zemanovi usnadnili jak to šlo.Alespoň Okamura nabírá zkušenosti a skutečně roste od spodu.
  Zeman v novoročním projevu sice vystoupil proti oligarchům, cenzuře a nespravedlnosti ve společnosti, ale v přímé podpoře agendy Babiš to spravidlevému pozorovateli jistě připomíná čiré pokrytectví.I kdyby musel Babišovi uhýbat , nemusí před ním v předklonu zametat cestičku. Viz napřiklad Klaus a Lisabonská smlouva, nebo globální oteplování. Jasně nazval problematiku a proti všem si stal za svým a ukazalo se ,že se všichni mýlili.
  čestný a jasný postoj, žádne šmelinaření a politikaření.
  Babiš se jeví sice jako podpindosník, ale mě připadá jako pod obojí. Půjde s tím kdo vyhrává nebo víc zaplatí a počítá se s ním. S kým se nepočítá je národ a národní ekonomika a soběstačnost. V rámci globalizace to dáva smysl. Tedy ve smyslu koncentrace zdrojů a prostředků v konkretních rukouch. V konečném důsledku to povede postupně k tomu k čemu změnili společnost v rusku tzv. Poměščici
  viz nový članek na leva netu

  Odpověď
 49. Kvet života

  Nedávno tu (neviem či na mimo téma) bol spomínaný kvet života a jeden diskutér napísal niečo ako – no vidím v tom len geometriu, čo je na tom?

  Ak kvet života dáš do 3D (nie kružnice, ale gule) dostaneš 64-sten, geometrické vyjadrenie vákua

  Pre pochopenie odporúčam už tu spomínané prednášky Nassima Harameina

  Struktura vakua, kruhy v obilí a starověké civilizace
  https://www.youtube.com/watch?v=7nG3wzFNm-4

  Starověké civilizace, posvátná geometrie a mimozemšťané
  https://www.youtube.com/watch?v=ZVbgAAFOrwU

  No, občas pôsobí zavlasypritiahnuto, a určite ho nemožno brať ako stopercentnú pravdu, každopádne má netradičný pohľad na fyziku aj históriu a v mnohom s ním súhlasím.

  Odpověď
  • Z harameina mam nieco napozerane, jeho prednasky ma celkom bavia, nie je to vyslovene vedecke ale skor popularne aby to pochopilo co najvacsi pocet ludi,v celej vede ide v podstate iba o to najst spolocne rovnice,vypocty pre makro aj mikrokozmos, kedze existuju v jednom systeme a makrokozmos je tvoreny tym mikrokozmosom musia mat spolocne vzorce,spolocnu rec by sa dalo povedat, on sa touto zakladnou otazkou zjednotenia zacal zaoberat pred x rokmi tak ako mnohi pred nim ale nebal sa brat do uvahy urcite teorie ktore by sa dali povedat nie su pritomne v sucasnej vede a tak sa dopracoval k vysledkom ktore mu odobruje sucasna veda a nachadza s pomocou dalsich kategorii vied dalsie puzzle dieliky az do coraz vacsich nazorovych rovin ktore dokaze na urovni odprezentovat a tieto sa javia velmi fascinujuce az neuveritelne..neda sa to opisat Harameina si treba vypocut

   Odpověď
   • tiez mam rada harameina :-)
    majstrovsky ovlada umenie klast spravne otazky

    Odpověď
 50. dnešný triumf – Česko-Slovenska
  Záhreb 3. januára (TASR) – Slovenská lyžiarka Veronika Velez-Zuzulová triumfovala v utorkovom slalome Svetového pohára v chorvátskom Záhrebe a slávila tak prvé víťazstvo v prebiehajúcej sezóne. Celkovo to bolo jej piate prvenstvo v prestížnom seriáli, štvrté v klasickom slalome. Skvelý úspech slovenských farieb zvýraznila druhým miestom Petra Vlhová, ktorá tak podčiarkla historické double. Po Flachau 2016 malo slovenské lyžovanie iba druhýkrát v histórii dvojnásobné zastúpenie na pódiu. Česko-slovenské pódium doplnila tretia Šárka Strachová
  http://www.teraz.sk/sport/v-1-kole-slalomu-zuzulova-na-cele/236431-clanok.html

  Odpověď
 51. Cico Ciciak 2.1.2017 o 20:46

  Na Azete vyšiel tento „úžasný“ článok,

  https://www.aktuality.sk/clanok/403520/komentar-petra-kremskeho-navrat-90-rokov-kde-sa-neplati-tam-su-vymahaci/

  tak som tam niečo od srdca napísal (text nižšie) a vyslúžil som si takto na Vianoce okamžitý banán s veľkým B aj so zablokovanou IP! :D
  Skrátka pravda sa tam nenosí. Už som takto prišiel asi o 5. login.
  Ak má niekto na Azete účet, o ktorý moc nestojí, tak tento text dole môže do diskusie pod článkom znova vložiť, nech ich šľahne!
  Vďaka :D

  „A kde si nechal toho pravicového privatizačného gurúa Čurindu a Mik-loža (a jeho poradcu neo-liberálneho Šulína), ktorí nás nezapredali domácim, ale rovno zahraničným, najmä západným globálnym oligarchom, korporáciám, bankám a investičným/finančným mafiánskym skupinám, ktorí neplatia dane – viď Apple?! Prečo nenapíšeš, že naši oligarchovia-poskoci sú len biele kone tých západných globálnych?! Kedy ovciam na Slovensku prezradíš, ako nás západ zdiera a že je to omnoho viac, než predstavuje celá naša korupcia na Slovensku?! Čo tu stále ťaháš nejakého Mečiara, ktorý je už jednou nohou v hrobe?! Nejako som si nevšimol pádne argumenty, ktoré by nasvedčovali tomu, že sa tak stane, jak píšeš v tej tvojej „podarenej“ análÝze! Tiež som si nevšimol tebou navrhované riešenie mizérie slovenského národa! A na otrepané frázy, že za všetko môže korupcia a Fico…, nie som fakt zvedavý, to si nechaj pre svojich kumpánov pri porade v tom vašom (neo)liberálnom ne-mysliacom tanku alebo zednárskej lóži! * http://cicociciak.blogspot.sk/2016/11/o-meciarovi-meciarizme.html * https://www.youtube.com/watch?v=Jr04k8P4g5A * http://cicociciak.blogspot.sk/2015/06/pyramida-moci-vsehovoriaci-prispevok-z.html * http://leva-net.webnode.cz/products/o-com-nikdy-nehovori-liberal-vyhlasenia-a-zamlcania-liberalizmu/“

  Odpověď
  • Cico a čo by si čakal od kreténov na Azete?Hádam nie niečo zmysluplné.Už len rozsah a „použitie“tvrdých čísel poukazuje na „odbornosť“ autora.
   Tento citát ma zaujal:Mnohí z nich sú dnes známi veľkopodnikatelia, finančné skupiny, oligarchovia. Ťahajú nitky v slovenskej politike, médiách, biznise. Nikdy nič nevymysleli a nevytvorili, celý ich podnikateľský model spočíva v ozbíjaní tých, čo niečo vedia a majú.
   Hneď mi napadlo to úžasné zahraničné konzorcium čo sprivatizovalo SPP.10 rokov nepohli v tom podniku prstom,cucali dividendy a potom to predali za 2,6 mld EUR čo bolo cca 3,4mld USD(v 2013 kurz EURUSD kolísal od 1,27 do 1,35).Keďže to kúpili za cca 2,7mld USD,tak len na predajnej cene mali slušný výnos.To bola priam učebnicová ukážka vyššie uvedeného citátu zo strany tých „zázračných zahraničných investorov“

   Odpověď
 52. Daniela I. 2.1.2017 o 17:04

  Nedávno tu bolo video s p. Svetlanou Rassušinou, riaditeľkou Inštitútu psychológie a astrológie RF „ Čo čaká Rossiu“. Vo videu opísala históriu jedného záhadného proroctva, s ktorým bola ako turistka oboznámená počas pobytu v Indii, štát Odisha ( predtým Orissa), kde sa nachádza Chrám Džagannáth Purí/ Džannata Purí (Vládca Vesmíru).
  https://www.youtube.com/watch?v=gPKafAMAwiE

  V apríli 2016 bolo zverejnené ďalšie video -2.časť, v ktorom p. Svetlana Rassušina podáva astrologickú analýzu a prognózu budúcnosti. Povedala, že Sádhu s ňou opäť nadviazal kontakt. Podľa neho nie je potrebné predčasne dopredu ohlasovať proroctvá, naopak je to škodlivé. Proroctvá, ktoré hovoria, že sa stane toto alebo hento, sú proroctvá, ktoré nedávajú ľuďom možnosť výberu, nedávajú možnosť tvorivo formovať svoj život.

  Roky 2015 – 2018 sú roky obratu, sú veľmi vážne; žijeme „prechodné“ roky, keď udalosti môžu ísť podľa rôznych variantov: horší-stredný-lepší, ktorý sa zrealizuje závisí od slobodnej vôle ľudí, t.j. ako sa ľudia rozhodnú. Boh nikdy nezasahuje do pravidiel, ktoré sám ustanovil.

  Opäť hovorila o Zlatej osi (niti) – od Kaliningradu do Džannata Purí. Nie je to natiahnutá struna, ona sa vychyľuje na ktorúkoľvek stranu podľa toho, ako a ktoré národy sa rozhodnú zjednotiť sa s Ruskou zemou (Ruskou civilizáciou p.p.) cez rôzne druhy vzťahov, zväzov, spoluprácu a pod; tieto územia budú viac pod ochranou než iné.
  http://www.tartaria.sk/images/stories/poznavanie/pro_ind_04.png
  http://www.tartaria.sk/images/stories/poznavanie/pro_ind_02.png

  Dňa 28.júla 2004 došlo k zmene Vektora Času. Graf znázorňujúci obrat Vektora Času nám v súčasnosti môže pomôcť, ako máme prijať prichádzajúce udalosti, na čo máme upriamiť pozornosť. Je to schéma, ktorá ukazuje nejaké analógie zodpovedajúce jednotlivým rokom, avšak absolútnej zhodnosti tu niet.
  https://atlara.files.wordpress.com/2016/05/pro_ind_07.png

  V tomto období budeme mať možnosť pozbierať tie dary, ktoré sme v konkrétnom čase zavrhli, odhodili.
  Rok 2015 – projekcia k r. 1993
  Rok 2016 – projekcia k r. 1992
  Rok 2017 – projekcia k r. 1991

  Rok 1993: Vznikla EÚ (Zmluva o EÚ známa ako Maastrichtská zmluva bola podpísaná v r. 1992 p.p.) V r. 2015 sa objavujú nejaké signály – udalosti, ktoré poukazujú na to, že sa EÚ môže rozpadnúť. V jednom čase nastalo zjednotenie, teraz sa začal proces rozpadu – ide nejaká obratná reakcia/opačná tendencia. Budú nám dané šance, aby sme opravili to, čo sme nemohli urobiť v tom konkrétnom čase. (zrejme náznaky začiatku transformácie EÚ p.p.).

  Rok 1993: V RF ústavná kríza za Jeľcina (za pomoci Západu bola prijatá ústava dňa 12.12.1993, ktorá nadobudla platnosť 25.12.1993 p.p.). V roku 2015 vyvstala otázka zmeny Jeľcinovej ústavy, najmä čl. 13, ktorý sa týkal zákazu akejkoľvek ideológie, t.j. RF bola povinná žiť bez ideí, ale na základe liberálnych hodnôt.

  Rok 1992: V RF začala liberálna reforma Gajdara, začala sa privatizácia. V roku 2016 zrazu oznamujú, že bude 2. vlna privatizácie, miesto toho, aby začal obratný, spätný proces, je tu nejaká snaha o jeho zabrzdenie.

  Rok 1991: Rozpad ZSSR. Čo sa vtedy stalo? Ako sa to mohlo stať? V roku 2016-2017 budeme musieť na to odpovedať prečo a ako sa to stalo a či s tým chceme ďalej žiť. Ona sama (Svetlana) ako astrologička a psychologička rozoberá rozpad ZSSR z hľadiska astrológie.

  Kedysi bolo také heslo: Sloboda-Rovnosť-Bratstvo (Heslo bolo prvý krát použité vo Francúzsku počas buržoáznej revolúcie 1789-1794, bola prijatá Deklarácia ľudských práv a občianskych slobôd. Za vlády Napoleona III. bolo heslo Liberté/Sloboda – Egalité/Rovnosť – Fraternite/Bratstvo vyhlásené za motto revolúcie p.p.).
  Z hľadiska astrológie sú tu 3 vzdušné znamenia:
  Sloboda – znamenie Vodnára
  Rovnosť – znamenie Váhy
  Bratstvo – znamenie Blíženci

  Heslo bolo vyhlásené v poradí S-R-B a ak prečítame tieto vzdušné znamenia proti časovej strelke, je to silne deštruktívna/ničivá zostava. Málo je známe, že toto heslo sa vo veľkom používalo v istom čase i v ZSSR (následne rozpad ZSSR 1991 p.p.).

  V súčasnosti, keď všetci hovoria, že Rossia potrebuje nejakú ideu a toto heslo S-R-B prečítame v obrátenom poradí, t.j. po časovej strelke ( ako sa zmenil Vektor Času, tak sa zmenil aj smer časovej strelky), potom dostaneme iné poradie slov v hesle: Bratstvo – Rovnosť – Sloboda.

  Bratstvo prirovnáva k veľkej rodine, rodinným vzťahom medzi staršími – rovnými – mladšími, kde sa o mladších staráme, s rovnými spolupracujeme a straším sa podriaďujeme alebo počúvame ich. Ak sa vytvorí spoločnosť podľa princípu jednej rodiny, kde sa rešpektujú/uplatňujú určité pravidlá, v tom prípade druhé vzdušné znamenie Váhy – Rovnosť získava ešte ďalší význam, a to spravodlivosť. Potom 1. miesto Bratstvo – 2. spravodlivosť + rovnosť a na 3. mieste v poradí vzniká sloboda. Sloboda môže byť iba vtedy, keď je v spoločnosti vytvorená zdravá štruktúra, zdravá atmosféra. Aby sa evolučný vek a Vektor Času v r. 2017 rozvíjal bez prekážok, sloboda musí byť na poslednom (3.) mieste, nie je dobre ňou začínať, ako sa začalo v roku 1991 a ZSSR schytal – dostal „bombardu“ (ranu z dela). Keď RF začne s „bombardou“, stane sa tak ako v r. 1991 (teraz rozpad RF p.p.).

  V ďalšom období bude dôležitý patriotizmu (vlastenectvo) – entuziazmus (mrav. princíp pomoci iným) – altruizmus ( nadšenie, hlboký záujem o niečo). Je to nevyhnutá skladačka, ktorá kedysi bola základom (osnovou) spoločnosti a ktorá sa musí znovu uviesť do života. Patriotizmus sa už uviedol, už je to určitá norma v bežnom živote. Entuziazmus a altruizmus nie je možný, pokiaľ do života nevstúpi spravodlivosť.

  Vektor času je taká substancia, kedy je potrebné urobiť určité veci v pravý čas. Ak sa neurobia, oni (nevyriešené veci) sa nakopujú/nabaľujú a potom, keď to nikto neočakáva, tak vybuchnú. RF má však prekrásneho (múdreho) prezidenta, preto astrologička dúfa, že nové výzvy budú včas a správne podchytené.
  https://www.youtube.com/watch?v=9RLD5APlSHs

  Keďže som ešte tu na levanete nepovinšovala k novému roku, pripájam takto vyskladaný vinšík:
  Všetkým želám v novom roku 2017
  veľa Lásky, lebo:
  kde je láska, tam je aj sloboda,
  kde je sloboda, tam je aj spravodlivosť,
  kde je spravodlivosť, tam je aj šťastie,
  kde je šťastie, tam je aj zdravie,
  lebo Láska je základom všetkého bytia,
  bez nej je len pustyňa.

  Odpověď
  • velmi zaujimavy prispevok… vdaka Daniela
   ten vins je krasny a mudry… s dovolenim si ho skopirujem, ak nemas nic proti

   k tomu prispevku mi napadlo, ze pravdepodobne sa tie casove „zrkadla“ po bode obratu vztahuju aj k individualnemu zivotu, teda bolo by uzitocne prepatrat, co sa vtedy stalo aj nam jednotlivcom… a vyuzit pripadnu moznost napravy veci minulych

   Odpověď
   • Daniela I. 4.1.2017 o 11:25

    Ioranka,
    1/ rado sa stalo :- ) ak príspevok niekoho oslovil, ešte viac ma to potešilo
    2/ vinšík si kľudne skopíruj
    3/ určite áno, aj ja už lovím v pamäti, snažím sa spomenúť si aspoň na hlavné udalosti z r.1992, 1991… či tam náhodou nemám nejaké uzlíky, ktoré treba rozmotať /napraviť…

    Odpověď
  • Daniela I. 4.1.2017 o 15:32

   Vrátim sa ešte k heslu: Sloboda-Rovnosť-Bratstvo, o ktorom S. Rassušina hovorí, že v tomto poradí je to deštruktívna zostava, ale doporučuje toto poradie: Bratstvo-Rovnosť+spravodlivosť-sloboda.

   Hľa, na čo som natrafila: Knížata zloby – str. 19-20
   28) Byli jsme první, kdo vrhl do davu heslo „Volnost, Rovnost, Bratrství“. Tato slova bezmyšlenkovitě opakují nevědomí papoušci, kteří se k této návnadě seběhli ze všech stran a zničili tím blahobyt světa a skutečnou osobní svobodu, jež byla v minulosti tak dobře chráněna před násilím spodiny. Ani zdánlivě vzdělaní a inteligentní Nežidé nepostřehli rozpornost vnitřního smyslu těchto slov ve vztahu ke skutečnosti, stejně jako nezpozorovali, že v přírodě neexistuje rovnost, protože příroda sama vytvořila různost rozumu, povah i
   schopností, a všechno podřídila svým zákonům. Nepochopili, že síla davu je slepá a že jím zvolení povýšenci jsou v politice stejně slepí jako dav sám, protože jenom zasvěcenec, i kdyby byl třeba hlupák, je schopen vládnout. Naproti tomu nezasvěcenec, byť by byl geniální, nerozumí politice. To všechno ušlo pozornosti Nežidů.

   30) Heslo „Volnost, Rovnost, Bratrství“ jsme pomocí našich tajných agentů vrhli do řad celých legionů, které teď nadšeně nesou náš prapor. Tato slova jsou však hlodajícími
   červy, která zničila blahobyt Nežidů, protože všude narušovala klid, mír a svornost, a podkopávala základy jejich států. Brzy uvidíme, že to povede k našemu vítězství.
   Mimo jiných výhod jsme však tím dosáhli triumfu prvního řádu: Zrušili jsme privilegia, jinými slovy zničili jsme vlastní podstatu nežidovské šlechty, která byla jedinou oporou těchto národů a států proti nám.

   32) Naše vítězství bylo usnadněno tím, že jsme dokázali zahrát na nejcitlivější struny nám nepostradatelných lidí, totiž na lakotu, vypočítavost, žádostivost a neukojitelné sobectví
   člověka. Každá z těchto lidských slabostí je totiž schopna ubít jakéhokoli podnikavého ducha a dát vůli lidí do područí tomu, kdo si ji koupí.
   http://www.vzdelavaci-institut.info/?q=system/files/Protokoly%20sionsk%C3%BDch%20mudrc%C5%AF.pdf

   Odpověď
   • Dakujem za dalsi zaujimavy prispevok. Idem čitat

    Odpověď
  • Daniela, tak som si vypočul ti video. Nebudem to hodnotiť, to nech si každý urobí sám podľa svojho chápania. Polovička sedela vedľa, tak sa ma pýtala, čo to pozerám a ja len tak narýchlo som odvetil – o Kali juge. Ona o tom nepočula, nedalo jej to, tak gúglila a začala čítať, neviem, asi z wiki, že obdobia kalijugy sa opakuje každých 452 000 rokov. No na tom videu Rassušiny je opakovanie po 5000 rokoch (čo sa mi zdá bližšie k pravde).

   Dnes sme sa s kolegom rozprávali o Emilovi Pálešovi a tak som si pozrel, o čom je tá jeho angelológia dejín – a on sa tiež zaoberá pravidelne sa opakujúcimi obdobiami v dejinách, len celkom z iného pohľadu. Tak si tuším kúpim tú jeho knihu, nech sa dozviem, na aké dlhé obdobia to delí on (je ich sedem – podľa archanjelov) a či sa teda už vraciame.
   http://www.martinus.sk/?uItem=9183

   Odpověď
   • k tomu palesovi…
    on pouziva velmi dlhe, dlhe, stredne aj kratke cykly, takze je to trosku zlozitejsie a pripomina to urcitym sposobom maysky kalendar

    Odpověď
 53. Na letisku v kanadskom meste Calgary zadržali slovenského pilota, ktorému namerali v krvi 0,8 promile:

  https://hnonline.sk/svet/884934-policia-zadrzala-opiteho-slovenskeho-pilota-skolaboval-v-lietadle

  Odpověď
 54. Díky, drazí sousedé, že kvůli vaší pyrotechnické aktivitě se naše bernská salašnická slečna nedožila dnešního rána.
  Vlastně se na vás, kterých se to týká, ani moc nezlobím, chápu, že to nebyl zlý úmysl, že jste prostě jen takoví výstavní vrtáci.
  Akorát se necítím blízkostí několika takových vrtáků zrovna moc kulturně obohacena.
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Silvestrovske-petardy-zabily-psa-Markety-Sichtarove-Ta-jiz-sepsala-odpoved-469461

  Odpověď
  • ta primitivna „zabava“ s delobuchmi, petardami, piratmi, ktore neurobia nic len hluk ma kazdorocne vytaca do biela… tolko psikov uz na to doplatilo len kvoli primitivnej „zabave“

   v bratislave tento silvester bol celoplosny zakaz a nic to nepomohlo, mozno sa intenzita znizila tak o 10-15%… zakaz nic nevyriesi, pokial nedaju na pyrotechniku vysokansku spotrebnu dan, ktora pozenie ceny do takych vysok, ze si to tito nedospelci nebudu moct dovolit a obchodnikom sa to neoplati predavat… aj ked aj take opatrenie sa da obist dovozom na cierno

   Odpověď
   • Pýtal som sa mojich rodičov (predvojnové ročníky), či sa Silvester kedysi (cca 1935 – 1955) oslavoval delobuchmi a petardami.
    Odpoveď bola, že vôbec nie, toto nebolo. Ohňostroje boli pri oslavách ako napr. 9. máj.
    Kedy to prišlo, kto túto somarinu zaviedol?
    Ako chlapec som sa s tým v 80-tych rokoch už stretával – niekoľko delobuchov zahučalo a pár výstrelov z pušky miestneho poľovníka. Pravý ošiaľ nastal v deväťdesiatych rokoch – komerčná pyrotechnika. Chlapci z rodín, ktoré žili z ruky do huby minuli na túto zábavu tisíce. Potom sa uchádzali o sociálne byty a podporu….
    Tiež nebolo zvykom písať po stenách a plotoch. To prišlo počas socíku, ale grafiti zarovno s tým boli aj na západe.
    Obe tieto veci robia v drvivej väčšine tí s nižším IQ vrátane zbohatnuvšej nasprostastej smotánky.

    Odpověď
    • pred 89-tym nam pre radost na silvestra stacili obycajne prskavky
     vsetko neskor je len hlupa komercia, lebo „business sa musi tocit“
     a nechcem si ani predstavit, co tieto „efekty“ okrem psikov, maciek … sposobuju napr. vtakom a dalsim volne zijucim zvieratam v blizkosti ludskych pribytkov

     Odpověď
     • loranka – máš pravdu..zvierata trpia ,ale aj miminá male deti

      Odpověď
    • tazko povedat kolko % je s tym nizsim IQ,vseobecne plati ze zacat moze kazdy, no dovolim si tvrdit ze cim viac rokov v tejto forme vyjadrovania mas odbyte tym vyssie IQ mas-lebo zit niekolko rokov v adrenaline jednou nohu v base asi nizsie IQ nezvladne, tam uz treba planovat,kalkulovat,reagovat na nove podmienky atd a samozrejme ak niekto robi graff 10 rokov a jeho styl sa nikde neposunul robi to v podstate stale rovnake tak vtedy by sa dalo povedat o nizsom IQ aj ked ma nejake roky za sebou

     Odpověď
 55. AirPano neziskový projekt vytvořený týmem ruských fotografických nadšenců, který se zaměřuje na letecké panoramatické fotografie ve vysokém rozlišení. Fotográfie se obvykle pořizují z vrtulníku, z letadel, vzducholodi, horkovzdušných balónu a dronů. Dnes AirPano je největším zdrojem svého druhů na světě, poskytujicím letecké fotografie a umělecké snímky v technické kvalitě a díky 360° panoramatům poskytující nejvyšší kvalitů záběru z ptačí perspektivy.

  V roce 2012 AirPano projekt vyhrál soutěž „RuNet Awards 2012″. V roce 2013 projekt získal grant od ruské Geografické Společnosti (RGO) pro další rozvoj projektu. Ruský Prezident v. V. Putin osobně představil tento grant. AirPano fotografie a panoramata byly publikovány v „National Geographic“, „GEO“, „Der Spiegel“, „Daily Mail“, a mnoho dalších publikacích při různých příležitostech.

  Autory tohoto projektu jsou: Oleg Gaponyuk, Andrey Zubetz, Dmitrij Moiseenko, Mike Reyfman, Ivan Roslyakov, Sergej Rumyantsev, Stanislav Sedov, Sergej Shandin a Sergej Semenov.

  http://www.airpano.ru/?set_language=1

  Odpověď
 56. Petrovo kralovstvo….

  https://www.facebook.com/614525465349983/videos/vb.614525465349983/914462698689590/?type=3&theater

  „Rozpravka“….

  Odpověď
 57. Putinovec 1.1.2017 o 18:43

  Není to špatný krok od politické korektnosti.http://www.novarepublika.cz/2016/12/obcane-jsou-pro-nas-duleziti-jen-v-den.html

  Odpověď
 58. Setkání Čechů a Slováků na Velké Javořině pokořilo účastnický rekord
  Po třinácté hodině lidé u památníku vzájemnosti a posléze u hořící vatry společně zapěli česko-slovenskou hymnu, k novému roku si navzájem přiťukli slivovicí. „Dnes vrcholek Javořiny vypadal jak jedno velké lidské mraveniště. To se musí vidět. Atmosféra ani nejde popsat.
  https://www.novinky.cz/domaci/425057-setkani-cechu-a-slovaku-na-velke-javorine-pokorilo-ucastnicky-rekord.html

  Odpověď
 59. Smugľanka na železničnej stanici v Prešove…. :-)

  https://www.facebook.com/ambasadarus/videos/vb.192053987649271/632471910274141/?type=3&theater

  Odpověď
 60. Putinovec 31.12.2016 o 17:12

  Ted jsem měl zajímavý zážitek na zamyšlení.Víc jak v polovině domu nám vypadl proud.Koupelnu máme jištěnou bezpečnostním jističem a různé další zásuvky a světla jsou přes něj napojeny taky.Rázem nesvítila světla,nehřál kotel,nešla lednice mrazák,prostě nastalo temno.Volal jsem kamarádovi je to elektrikář.Poradil mi,abych zkoušel jedno světlo za druhým,zda se nepřepálila úsporka a nevyhodila jistič.U lustru v obýváku jsem vyšrouboval v pořadí druhou úsporku a jistič najednou šel nahodit.Zkusil jsem úsporku zapojit spět,neměla vidět žádné stopy vypálení.Kupodivu funguje.Odpoledne na silvestra vypadne proud,závada v podstatě žádná není nalezena a mě v hlavě zůstává myšlenka.Něco mě oslovilo.Člověče,zamysli se,něco neděláš dobře.

  Odpověď
  • Člověk 2.1.2017 o 15:40

   Možná se to dá přeložit jako, že jseš přetížen (informačně zahlcen), zatím bez následků…?

   Odpověď
   • I přemíra analyzování dění ve světě škodí, když se nedokážeme podívat dovnitř sebe. :)

    Odpověď

Napsat komentář

*
*

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>