Mimo téma

Podepisování příspěvků: anonymní příspěvky nebo ty, které v poli jména/přezdívky budou mít titulek nebo jiný text, mohou být smazány. Příspěvky s nakopírovaným delším obsahem, který je dostupný na jiném místě, mohou být také smazány – v takovém případě uvádět pouze odkaz, případně pár vět, nikoliv celý text systémem copy&paste. První komentář nového uživatele se zobrazí až po schválení, další již hned.

 Obnoviť

 1. popolvár 10.2.2020 o 13:42

  Dostal som dnes od priateľov telefonickú otázku: „Poraď nám, prosím, koho voliť.“
  Po mojej odpovedi: „Jednoznačne SMER a Fica!“ zostali šokovaní…, a ich prvou námietkou bolo: „Ale veď za jeho vlády bol i zavraždení Kuciak so snúbenicou!“
  „Zavraždil ich snáď Fico? Veď on a jeho vládna strana touto vraždou stratili najviac.“ – kontroval som.
  „Ale veď v novinách píšu…“ – zaprotestovali.
  „STOP! Chceli ste radu, dal som Vám ju. Prečo SMER a Fica, to je na minimálne hodinový rozhovor. Ak mi dôverujete, voľte Fica a SMER, dôvody podrobne vysvetlím, až sa stretneme. Napriek tomu aspoň v krátkosti:
  „Zvýšila sa za posledných 12 rokov životná úroveň a kvalita života obyčajných ľudí, a teda aj Vás, na Slovensku?“ „Áno!“
  „Kto bol za tie roky dominantnou vládnou stranou? SMER!
  Kto zvýšil minimálne a celkovo mzdy? Kto zabezpečil zvýšenie dôchodkov, vianočný príplatok, zastropovanie odchodu do dôchodku vo veku 67 rokov formou ústavného zákona, presadzuje 13. dôchodok? SMER!
  Kto zvýšil materskú, pomohol presadiť obedy pre školákov zadarmo, vlaky pre študentov a dôchodcov zadarmo, preplácanie lyžiarskych zájazdov a dovolenkové poukazy (a tým pomohol naštartovať ekonomiku turistického vidieka)? Aj SMER!
  Kto bol vo vláde, keď sa zjednodušilo účtovníctvo a daňové priznanie pre drobných podnikateľov, zvýšením paušálnych výdajov až na 60% až do výšky (tuším) 20 000€? SMER!
  Kto vrátil Gabčíkovo, a teda vyše 360 miliónov € každoročného zisku z jeho prevádzky do štátnej kasy, čo dovtedy tiekli talianskej mafii – ENELu do vrecka? SMER!
  Kto zabránil prijímaniu migrantov na Slovensko a naďalej to nekompromisne odmieta? SMER!
  Chcete toto všetko stratiť?“ – „NIEÉÉ!“ „Tak voľte SMER a krúžkujte Fica!“
  „Ale čo všetky tie kauzy a ďalšie veci, o ktorých sa píše v novinách?“
  „Kto vlastní tie noviny a ostatné média? – finančné skupiny ako Penta, J&T, ESET a ďalší a za nimi stojaci oligarchovia a zahraničie. Čo píšu novinári a rozprávajú tv. hlásatelia? To, čo od nich chcú ich páni – oligarchovia – tí, ktorí ich platia. Na koho sa bude teda vylievať mediálna špina? – na toho, kto oligarchom prekáža – na Fica a „jeho“ SMER.
  Prečo? Lebo im stúpe na „kurie oká“ a bráni im (v rámci možnosti) si tu robiť, čo chcú… Lebo naňho osobne nič konkrétne, žiadne „maslo na hlave“, ktorým by ho mohli vydierať alebo korumpovať nemajú!!! Preto vždy, keď sa niečo niekde zomelie a prepukne, nastane okamžite hysterický mediálny povyk „…lebo Fico!!!“ Ale ak sa na to bližšie pozrieme, tak skutočne Fico?!! Nie, ani raz!
  „Takže ešte raz: ak chcete všetko toto, čo som vymenoval vyššie, stratiť, tak hoďte toho, čo Vám to zabezpečil, toho, čo Vás chráni pred moslimskou inváziou, cez palubu – zbavte sa Fica a SMERu… Len potom neplačte, lebo nie je zmena ako zmena. Aby ste sa nedostali potom z „dažďa pod odkvap a z kaluže do blata!“
  Ukrajinci si tiež na uliciach „vyskákali“ zmenu. Chceli zmenu, aby oligarchovia stratili svoj vplyv cez korumpovaných politikov. A aj si ju na námestiach „vyskákali“: oligarchovia už politikov nekorumpujú. Už nemusia – sami totiž sedia vo vláde a v parlamente. A ako bonus k tomu si „vyskákali“ občiansku vojnu na Donbase, stratu Krymu, a teror fašistických polovojenských zoskupení banderovcov na zbytku teritória…, o rozpredaji všetkého ešte aj pôdy ani nehovoriac.
  Každý sa učí na vlastných chybách. Len hlupáci sú nepoučiteľní. Avšak tí múdrejší sa poučia na chybách iných. Poučíme sa na vlastných chybách a chybách Ukrajincov, alebo zostaneme nepoučiteľnými hlupákmi?
  Zmenu treba, no zmena musí byť predovšetkým zodpovedná – tak, ako to hlása volebný slogan SMERu: „Zodpovedná zmena!“
  Lebo síce nie všetko funguje tak, ako by sme si priali, ale mohlo to dopadnúť oveľa horšie. Za Dzurindu sme prišli o VSŽ a ich dane (Dzurinda ich predal US STEEL, a tí na daniach zo zisku nezaplatili ešte ani cent, a navyše, okrem premaľovanej fasády budov, neinvestovali skoro nič do technológií a počet zamestnancov sa rapídne znížil), prišli sme o Slovnaft, Palmu Tumys, Prešovský Solivar (kúpili ho Rakúšaci, zničili a vyviezli všetky technológie a pod značkou Solivar nám predávajú vlastnú ferokyanidom sodným „ošetrenú“ soľ),prišli sme o Gabčíkovo (Fico nám ho vrátil), elektrárne, atď.
  A prečo sa derú zahraničím a domácimi oligarchami podporovaní a platení liberáli k moci? No, lebo tu ešte je čo sprivatizovať, ešte je čo presunúť do zahraničných rúk: ešte máme lesy, pôdu, a predovšetkým pitnú vodu… A staneme sa cudzincami vo vlastnej krajine. Ak vôbec nejaké Slovensko o pár rokov bude… Lebo v týchto voľbách sa nerozhoduje len o tom, kto v nich zvíťazí, ale aj o tom, či Slovensko zostane ako štát na mapách aj v budúcnosti!!!
  A kto má v zuboch Rašiho, Žigu, Beňovú, či iných, za rôzne kauzy, či prešľapy – jednoducho ich nekrúžkujte, nedávajte im hlasy. Pomôžte Ficovi aj takto cez voľby očistiť si stranu od „škodnej“ a urýchliť uskutočnenie tej zodpovednej zmeny…
  Povzdych: „Kto sa má v tom vyznať, keď médiá takto informujú…“
  „Jednoducho! Používajte vlastný rozum a jednoduché pravidlo: Koho média špinia – toho treba voliť! Teda Fica a SMER. A koho adorujú, tak na toho si treba dať pozor, lebo ten bude slúžiť oligarchom a zahraničiu,nie nám – občanom Slovenska.“
  Neveríte? Pozrite sa, ako dopadli mestá a a obce, kde zvíťazili liberáli. Čo spravili ako prvé? Zdvihli dane z nehnuteľností , zvýšili si platy a tie obce a mestá prestali vykonávať určité povinnosti, vyhovárajúc sa na štát. A takto dopadne celá krajina, keď sa dostanú k moci – dvihnú dane, zvýšia si platy, zrušia všetky sociálne benefity a rozpredajú aj ten zbytok…
  Kiska sa netají, že sem navozí migrantov. Chceme mať tu taký bordel ako v Nemecku, Francúzsku, Švédsku a inde? Chceme byť napádaní moslimskými fanatikmi vo vlastných mestách?
  Kiska sa netají, že chce tu americké vojenské základne. Prítomnosť amerických vojenských základní na našom území znamená namierené ruské jadrové rakety na tieto základne a ich použitie v prípade nielen napadnutia, ale aj pokusu o napadnutie Ruska. Putin sa vyjadril jasne!
  Beriete si na osobnú zodpovednosť zvolením Kisku to, že Vy a Vaše deti budú žiť pod jadrovou hrozbou?
  PS/Spolu – Čaputová bola členkou PS. Čaputová je „Kiska v sukni“ – volením PS/Spolu si beriete zodpovednosť za to, čo som uviedol pri Kiskovi. Čaputovú financujú a podporujú Sorošove nadácie.
  Sulík (zástanca záujmov nemeckej priemyselnej lobby) sa netají, že zruší Zákonník práce a minimálnu mzdu. Čo to znamená pre pracujúcich? Buď otročiť za oveľa nižšie mzdy, než majú teraz, alebo odísť do zahraničia – doma ich nahradia veľmi rýchlo navození Ukrajinci, Rumuni, Vietnamci… Veľkopodnikatelia sa tým ani netaja. A zahraniční robotníci tu míňať zarobené peniaze veľmi nebudú – živia z nich rodiny, ktoré zostali u nich doma. Sulík chce štátom garantovaný dôchodok len cca 122€, zbytok si musia občania povinným odvádzaním 5% z príjmu nasporiť v druhom pilieri (v dnešnej dobe keď sa svetový finančný-ekonomický systém rúca!!! A bude sa drasticky meniť.) Každá liberálna strana, aj SaS, aj PS/Spolu majú v programe zrušenie ústavného zákona o zastropovaní odchodu do dôchodku vo veku 67 rokov. Zdravotná starostlivosť podľa Sulíka: Z povinného ZP len nutné zdravotné ošetrenie, za zbytok sa bude cvakať cash alebo nadštandartne pripoisťovať (ak mi neveríte, prečítajte si jeho tzv. zelenú brožúrku)
  Jedna rada pre podnikateľov: Sťažujete sa, že všetky tieto výhody pre pracujúcich, ktoré presadil aj Fico a SMER sú z Vašich daní a na Váš úkor, že z toho NIČ NEMÁTE!. OMYL! Práveže z týchto sociálnych balíčkov profitujete najmä Vy a bez nich by ste to už dávno „zabalili“. Pracujúci, obyčajní zamestnanci, dôchodci a deti sú Vašimi najväčšími konečnými odberateľmi – bez ich kúpyschopnosti, bez ich kúpnej sily nemáte svoju produkciu komu predať – to ONI sú Váš ODBYT!
  Jedinou budúcnosťou pre Slovensko a pre nás je silný volebný mandát SMERu a Fica. Nevoliť je alibizmus a zbabelosť a v konečnom výsledku posilnenie liberálov. Ich voličská základňa voliť pôjde v plnej zostave.“
  „Ja osobne volím SMER a krúžkujem: 2. R. Fico, 11. Ľ. Blaha a ešte dve mená z týchto kandidátov: 9. E. Tomáš, 43. B. Ondruš, 67. R. Eliáš, 150. E. Kaliňak“
  Nakoniec pár heslovitých poznámok:
  Ak niekto namietne, že v roku 2012 mal SMER parlamentnú väčšinu a jednofarebnú vládu a mohol všetko napraviť, tak žije v ilúziách. Prečo?
  1. Sme kryptokolónia, t.j. de iure suverénny štát, ale de facto kolónia s akože vlastnou samosprávou, vládou a parlamentom. Obojok kolónie nám bol navlečený za vlády Dzurindu: rozpredaj ekonomiky do zahraničných rúk, a zavlečenie Slovenska do NATO a EÚ, navyše sme členom Eurozóny, takže sme stratili aktívny finančno-ekonomický nástroj – vlastnú menu. O € rozhoduje ECB nie NBS. Stratili sme potravinovú sebestačnosť (máme ju len na cca 47%), nemáme skoro vôbec armádu. Právo EÚ je nadriadené právu SR. Nemalý vplyv na dianie má tretí sektor, najmä všelijaké mimovládky a neziskovky štedro financované zo zahraničia. Koho záujmy asi tak presadzujú? No predsa toho, kto ich platí – záujmy zahraničia.
  2. „Politika je koncentrovaný výraz ekonomiky“, t.j. cez politiku je snaha presadiť ekonomické záujmy. Kto má v každej krajine EÚ, a teda aj na Slovensku najväčšiu ekonomickú moc? Finančné skupiny ako u nás Penta, J&T, ESET a ďalší tzv. oligarchovia, o ktorých sa nehovorí. Oni sa snažia dosadiť do politiky svojich ľudí a presadiť svoje záujmy na každej úrovni – od komunálnej až po parlament. Na to im slúžia aj média, cez ktoré ovplyvňujú verejnú mienku – toto je dôvod, prečo skupujú média a investujú do nich: Aby ovplyvnili verejnosť vo voľbách. Novinári už dávno neinformujú ale formujú verejnú mienku (sám Haščák – splumajiteľ Penty to priznal vo výpovedi pre súdom s Kočnerom. Jeho denníky propagujú ideály liberalizmu a podporujú ich zástancov (a čo nevyslovil, ale všetci to vidíme: likvidujú a mediálne lynčujú odporcov liberalizmu)) podľa zadania ich majiteľov a zamestnávateľov – to preto ich Fico nazýva presstitútky, lebo za peniaze sa zapredávajú. Výrazným nástrojom ovplyvňovania voličov sú predvolebné prieskumy – preto cez Čaputovú a svojich ľudí na Ústavnom súde zrušili 50-dňové moratórium na volebné prieskumy.
  3. „Politika je umenie možného“ – a čo je možné, ak aj vo vlastnej strane má ľudí, ktorí hája záujmy jednotlivých klanovo-korporatívnych ekonomických zoskupení? Napr. ministerka zdravotníctva Kalavská – jej návrh na stratifikáciu nemocníc v podstate znamenal, že by sa Penta okľukou cez VUC-ky, ktoré viac-menej v posledných voľbách ovládla svojimi ľuďmi zmocnila komplet celého zdravotníctva – mala by v ňom skryte monopolné postavenie. Preto Fico tento návrh požiadavkou na jeho schválenie ako ústavný zákon zablokoval – on vedel, že to ústavnou väčšinou neprejde. Beňová je hlupaňa, ktorá sa odtrhla od slovenskej reality. O Žigovi, Rašim, Počiatkovi, snáď hovoriť ani nemusím. (Nie je to len problém SMERu, je to problém každej strany nielen na Slovensku ale všade vo svete.) Lajčáka ako ministra zahraničia Ficovi nanútilo svetové zákulisie (Lajčák pritom ani nie je členom strany SMER ale nanúteným nominantom). Čo je možné, ak na povalenie vlády stačí zavraždiť jedného novinára a jeho dievča a následne vyvolať hystériu v celej krajine? Čo je možné, ak domáca opozícia a oligarchovia i zahraničie, derúce sa k moci, majú svojich ľudí všade? Aj na Ústavnom súde(o Čaputovej sťažnosti ohľadom 50-dňového moratória bolo rozhodnuté do 15 dní…, ale o Harabinovom podnete o podvodoch počas prezidentských volieb a neústavnosti inaugurácie Čaputovej ten istý ÚS doteraz nerozhodol) Prokuratúra stíha Ľ. Blahu (SMERáka) za to, že na svojom facebooku zverejnil spoločnú fotku s Ficom, kde drží sovietský symbol – hviezdu s kosákom a kladivom. A pritom tá istá prokuratúra nekoná proti Kiskovi, Nicholsonovej, Vašáryovej a ďalším ľuďom, ktorí organizovali pokus o štátny prevrat po Kuciakovej vražde. Čo je možné, ak v štáte neexistuje vertikála moci, a župani VUC-iek môžu sabotovať rozhodnutia vlády a parlamentu. Čo je možné, ak po prehratom prezidentskom súboji s Kiskom na jednej tlačovej besede Fico vyhlásil, že prisahá na zdravie svojho syna, že už nikdy za prezidenta kandidovať nebude (to bola odpoveď, že pochopil mu doručené varovanie, že ak ešte raz bude za prezidenta kandidovať, tak mu zavraždia syna)… ? Čo je možné, ak po jeho snahe urvať pre Slovensko viac suverenity je pozvaný na koberček do Bruselu a je mu medzi štyrmi očami pohrozené, že mu Brusel pomocou ECB veľmi rýchlo môže zorganizovať na Slovensku také „malé Grécko“…? Čo je možné, keď po pritlačení Volkswagenu na zvýšenie miezd, prinavrátenie Gabčíkova z rúk mafiánskeho talianskeho ENELu (strata cca 360 mil € každoročného bezpracného zisku sa len tak neodpúšťa) a prekročení mantinelov mu bol okamžite zahraničím v koordinácii so slovenskými zapredancami zorganizovaný pokus o štátny prevrat? Signálom bola vražda Kuciaka. Čo je možné, ak národ je tak sprostý, že namiesto toho, aby hľadal odpoveď na Ficovu otázku „Qui bono?“ po Kuciakovej vražde, spája s vraždou toho, kto ňou najviac stráca, vyjde na námestia a žiada, aby demokraticky zvolená vláda odstúpila? Čo je možné , ak koaličný partner (americký zapredanec Bugár) ho pri tejto vypätej situácii nepodrží, ale bodne mu nôž do chrbta, hroziac vypovedaním koaličnej zmluvy, ak Fico neodstúpi? Čo je možné, ak prezident Kiska sa priamo angažuje v štátnom prevrate a snaží sa prebrať moc a vymenovať úradnícku vládu?
  Od Fica a SMERu chceme zázraky, chceme, aby tu všetko fungovalo tip-top, aby to všetko za 3 volebné obdobia, prerušené dvojročnou (ne)vládou I. Radičovej, po bašovaní Dzurindu a jeho bandy, v podmienkach všetkých tých vyššie uvedených „čo je možné…“, okamžite napravil. A zabúdame, že ani Putinovi sa to doposiaľ s oveľa väčšími možnosťami ani po 20-tich rokoch plne v Rusku nepodarilo… A kde je Rusko a kde Slovensko?
  Vnútroštátna a zahraničná politika každého štátu je podriadená globálnej politike!!! V globálnej politike končí éra Pax Americana, USA čaká perestrojka, akou si prešlo Rusko v 90-tych rokoch a nielen liberalizmus, ale aj celkovo kapitalizmus je vo svete zámerne svetovým zákulisím likvidovaný. Ak na Slovensku teraz zvíťazia liberáli (SaS, PS/Spolu), tak Slovensku nielenže ujde „svetový vlak“, ale ono navyše nasadne na vlak, idúci opačným smerom. Kotleba a ĽSNS sa snaží o obrodu ľudáckeho režimu. A na pomoc mu v poslednom týždni priskočil Matovič so svojim OľaNo (ani jeden ani druhý nie sú skutočnými slovenskými patriotmi). V prípade ich víťazstva hrozí Slovensku jemnejšia forma fašizmu, ekonomická a politická izolácia…
  Politikou, presnejšie problematikou riadenia spoločenských systémov a supersystémov sa zaoberám už vyše 8 rokov. Študujem a prekladám diela z oblasti riadenia spoločenských systémov. Mám prečítaných tisícky strán analýz aktuálneho vývoja, dejinných procesov a predpovedí budúceho vývoja.
  Róbert Fico je najzdatnejším a najlepším politikom, akého Slovensko momentálne má k dispozícii.
  Preto jednoznačne bezalternatívne teraz volím Róberta Fica a ďalších kandidátov SMERu, ktorí ho podporujú.
  Ak máte nejaké otázky, môžme si ich prediskutovať, až sa vrátim. A dovtedy si prečítajte toto:
  http://www.vodaksb.eu/diskuse/politika/comment-page-110/#comment-284905 – nie som sám s takýmto pohľadom na aktuálnu situáciu a je tam dobre rozobratá problematika „Čo bolo a čo je možné?“. (je tam jeden preklep, jedná sa o Ministerstvo zahraničných vecí, nie o Ministerstvo vnútra)
  A ešte pár linkov:
  http://www.vodaksb.eu/diskuse/politika/comment-page-110/#comment-284674 – to je z Blahovho statusu – týka sa to špinavej práce D. Lipšica,
  https://www.eurorespekt.sk/daniel-lipsic-nemohol-v-roku-1997-ziskat-vedecku-hodnost-phd-zakonnym-sposobom/ – a tu je zdroj z ktorého čerpal Blaha, kde sa podrobne rozoberá, prečo Lipšic nemôže mať titul PhDr.
  http://www.vodaksb.eu/diskuse/politika/comment-page-110/#comment-284621 – kto stojí za Kiskom
  je to staršieho dáta, ale nanajvýš aktuálne:
  https://blog.hlavnespravy.sk/12635/kiskove-priznanie-o-prevrate-a-predstava-demokracie/
  článok je cenný aj tým, že sú tam odkazy/linky na zdroje.
  https://zemavek.sk/nekonecny-pribeh-s-istanbulskym-dohovorom/ – to je niečo pre právnikov
  treba si priamo niečo vypočuť aj od Fica, v každom článku je aj video:
  https://www.hlavnespravy.sk/fico-migracnu-vlnu-opat-zastavovat-vsetkymi-silami-virus/2041221
  https://www.ta3.com/clanok/1175123/tb-r-fica-aj-k-trestnemu-stihaniu-poslanca-l-blahu.html
  tu je niečo o vykonštruovanosti súdu s Kočnerom:
  https://www.eurorespekt.sk/zmenky-neboli-sfalsovane-judr-daniel-lipsic-a-prokurator-judr-santa-oklamali-cele-slovensko/
  https://www.eurorespekt.sk/bublina-praskla-kocner-nikdy-nemal-byt-vzaty-za-falsovanie-zmeniek-do-vazby/
  nemám link, ale čítal som článok s výpoveďou súdneho znalca, alebo nejakého policajného lekára, že výpoveď obžalovaného, ktorý sa priznal k vražde Kuciaka, nesedí so strelnými poraneniami obete. ProsteKuciak nebol tak zastrelený, ako to popisuje údajný vrah. To potvrdzuje moje tvrdenie, že Kočner je len obetný baránok, na ktorého to chcú hodiť. Prvotná výpoveď údajneho vraha po zatknutí totižto bola, že Kuciaka išli len na objednávku zbiť, no našli už len mŕtvoly. Ja od začiatku tvrdím, že vrahom bol niekto úplne iný… Pred časom na Forišovom statuse, ktorý teraz leží v zahraničí v kóme a ktorý spolu so Žiaranom podal desiatky trestných oznámení na Pentu, bola zverejnená takáto správa: Strelec je T.N. a upratovačka je D.L. (T.N. je T. Nicholson, vraj investigatívny novinár, v skutočnosti agent CIA a D.L. je Daniel Lipšic – podrobne jeho zaangažovanosť popisuje Blaha vo vyššie uvedenom linku)
  A ako pracujú „nezávislé“ médiá? Ako vytváraú potrebný informačný obraz? Ako robia z občanov hlupákov? Prečítajte si:
  https://www.eurorespekt.sk/sefredaktor-bardy-pred-sudom-popisal-sofistikovanu-trestnu-cinnost-novinarov-posobiacich-v-redakcii-aktuality-sk/ – ešte stále veríte v nezávislosť a objektívnosť médií?
  Liberáli chcú zrušiť ústavný zákon o zastropovaní odchodu do dôchodku vo veku 67 rokov. Dôkaz v priamom prenose tu: https://www.cas.sk/clanok/941977/po-vzajomnych-vycitkach-nasledoval-beblaveho-tah-s-fakturou-okamzita-reakcia-blanara/ a tu: http://www.vodaksb.eu/diskuse/politika/comment-page-110/#comment-285046 – sú tam linky na tv debaty a vysvetlenie podstaty obedov zadarmo.

  Odpověď
  • Ďakujem…je to super…šírim ďalej aj v tejto forme

   Odpověď
  • To si vážně myslíte, že volby něco změní?

   Odpověď
   • Honza Větrník 10.2.2020 o 14:26

    Stačí, když volby (liberálním, prozápadním) změnám zabrání.

    Odpověď
   • Tak zásadného nezmenia nič, to by sa musel celý systém od základu zmeniť.
    Ale prinajmenšom niektoré, nie úplne nepodstatné, veci môžu ovplyvniť. A keďže momentálne sa hrá aj o čas ( kým sa nám jednopolárny svet zmení a nebude na výber len „jeden pán a jeden koncept“ ), tak to význam má.
    Konieckoncov, aj „do sračiek“ sa dá ísť rôznou rýchlosťou, niekedy aj „len pomalšie tempo“ môže vo výsledku znamenať mnoho. A keď jedného krásneho, slnečného dňa bude na výber, ktorým „smerom sa ako štát slobodne vydať,“ tak určite bude jednoduchšie, pokiaľ tie, dovtedy nadobudnuté, straty budú čo najmenšie.

    Odpověď
   • popolvár 10.2.2020 o 14:47

    Priamo voľby nie, ale ten kto bude po voľbách sedieť v parlamente a vláde a bude ich ochotní urobiť až k tomu dozreje spoločensko-politická situácia jak vo svete, tak aj doma…

    Odpověď
    • popolvár 10.2.2020 o 14:48

     oprava: ochotný…

     Odpověď
  • toto treba opravit – vek odchodu do dochodku je zastropovany na 64 rokov
   vidno aj z tejto aktualnej tabulky soc.poistovne
   https://www.socpoist.sk/dochodkovy-vek-od-roku-2020/68026s

   Odpověď
 2. QuoVadis 10.2.2020 o 9:27

  Bill Gates „goes“ Greta:
  Bill Gates si objednal jachtu s pohonem na kapalny vodik za „smesnych“ 600 Milionu Eur.
  Jachta jmenem „Aqua“ bude do 4 let hotova. Nadrz na -253°C chlazeny kapalny vodik dovoli jachte zvladnout na vode vzdalenost az 6.000 km
  Maximalni rychlost 17 namornich uzlu (ca. 30 km/h).
  https://www.krone.at/2094825
  112 metru dlouha jachta bude davat prostor 14 pasazerum a 31 clenum posadky/obsluhy.

  Odpověď
 3. Splatenie dlžoby – Oriho članok
  https://oracle911blog.wordpress.com/2020/02/10/splatenie-dlzoby/

  Odpověď
 4. Míra108 9.2.2020 o 20:35

  Od rána na ČT vysílají samé katastrofy. Koronavirus a počty nakažených, blížící se orkán a jeho zcela jisté devastující účinky, nebo sucho co bude v létě. Také hladovějící lesní zvěř a umírající ptáčky, kteří zcela jistě zahynou, protože není ta správná zima a tak začnou stavět dříve hnízda.

  Odpověď
  • Nemam TV, no pri hrabani zahrady se da narazit na spoustu mrtvych ptaku, prazdnejsi krmitka tomu odpovidaji.
   Jo a taky malokomu v okoli prezily vcely. Byvaly slabsi roky, no kazdemu prezila treba tretina vcelstev, ted nic.

   Odpověď
 5. Pomník maršála Radeckého v Lapidáriu Národního muzea
  https://www.youtube.com/watch?v=wHIvTpIH0RI
  http://www.vodaksb.eu/diskuse/mimo-tema/comment-page-32/#comment-83024
  Mariánským sloupem to nekončí. Spolek chce vzkřísit pomník maršála Radeckého
  -Podle architekta a předsedy
  https://echo24.cz/a/S7uF9/marianskym-sloupem-to-nekonci-spolek-chce-vzkrisit-pomnik-marsala-radeckeho

  Odpověď
  • Mariánsky kult keď nepomôže, neublíži. A keď sa mu klania VVP a Rusko a ukáže sa, že je to chybné- chcem skončiť na smetisku s nimi.
   Problém je v tom, aby ten stlp neurobili ako sochy Archanjela Gabriela a Bohorodičky v Kyjeve …satanske. /Anastasia . AllatRa/
   Tiež sa mi nepáči, keď sa zasväcujú mestá, štáty nie JK ale MB. …
   Keby ste vedeli o niekom, čo ide teraz do Kyjeva k sv. Agapitovi …25. februára , napíšte mi,šiel by som.

   Odpověď
   • „Mariánsky kult keď nepomôže, neublíži.“

    to vážne?

    „A keď sa mu klania VVP a Rusko a ukáže sa, že je to chybné- chcem skončiť na smetisku s nimi.“

    Ako si toto myslel?

    Odpověď
    • Keď sa človeku po smrti ukáže „poznanie, pravda“ a podľa skutkov bude odsunutý na zodpovedajúce miesto.

     Odpověď
   • / ikona a hlas https://www.youtube.com/watch?v=8c77zML_dMo /

    Odpověď
    • / O Lada https://www.youtube.com/watch?v=6DA1VwMKVhI
     Stúpaj /kravata – otrok/ https://www.youtube.com/watch?v=u9oWfZy9i4E
     Hustá tma a čierna noc, svet už dusí chorá moc …
     https://www.youtube.com/watch?v=bS3PhOUK4-o /

     Odpověď
   • popolvár 9.2.2020 o 14:26

    nech už tie sochy budú spravené ako chcú, tú poslednú pečať im vtlačia cirkevné rituály. Alebo si snáď myslíš, že sa to zaobíde bez posväcujúceho (rozumej zaklínajúceho) rituálu katolíckej cirkvi?

    Odpověď
    • Připojuji se k popolvárovu vyjádření.

     Odpověď
 6. Na FB je výzva Pražákům ve věci Mariánského sloupu. „Zbývá pouhý týden na to, aby Pražané zabránili výstavbě atrapy mariánského sloupu na Staroměstském náměstí.“
  Text je delší, nebudu ho sem celý kopírovat. Do 15.2. je možné napsat nesouhlas se záborem. V odkazu je adresa, kam poslat nesouhlas a vzor textu nesouhlasu. https://www.facebook.com/lenkaprochazkova.official/photos/a.1798730010441034/2444037639243598/?type=3&theater

  Odpověď
  • korendor 8.2.2020 o 11:27

   Jsem pražský rodák a dostal jsem do povědomí informaci o roli Mariánského sloupu. Byl to zářič pozitivní energie,která vadila zednářum, Plečnikovi,který vztyčil na hradě satanský obelisk,natruc varování,že se mu ten puvodní rozlomil při přepravě vlakem do Prahy. A současný mariánský sloip musí být vysvěcen,aby plnil naplno svou roli narovnání energií. Ono prastaré rčení Neví,co činí,se současně plní vrchovatě Rodilí pražáci jsou vzácní,že by se mohli počitat tak do tisícu… A ta náplava,dálkově manipulovaná,ta bude bránit postavení sloupu naplno.

   Odpověď
   • Jiní verze je ta, že sloup ucpe významný energetický bod.
    http://www.vodaksb.eu/diskuse/mimo-tema/comment-page-32/#comment-82863

    Odpověď
    • Já bych se také přiklonil této variantě

     Odpověď
     • … na Staromestskom namesti som bola x-krat, ale ziadna pizitivna energia ma tam neobisla … a viem aky je to pocit ???

      Odpověď
   • Do povědomí se lidem dostávají různé věci, různými cestami a s různými záměry těch, kteří je do našich podvědomí dodávají. V případě Mariánského sloupu ale celkem jasně vidím absurdnost myšlenky, že by síly pobělohorského temna a teroru stavěly českému národu nějaký „zářič pozitivní energie“. A také, že by něco takového chtěl nyní obnovovat Hřib, přesněji řečeno pracky držící nitky nad Hřibem ..

    Odpověď
    • Někde jsem četl, že Piráti jsou proti znovupostavení sloupu.

     Odpověď
   • ale notak….Plečník si hrál na čáry, máry, fuk….pár osovejch vazeb a prd z toho (můj pohled)…druhej mrákotínskej obelisk se taky zlomil a tak je vo skoro třetinu menší a jinde než se předpokládalo…nový město vytyčili lokátoři Káji čtvrtýho poměrně přesně ….k tehdejším „magickým bodům“. Mě to z tohohle pohledu žíly netrhá. Normální mariánskej kult a hromada šutru…k čemu to dneska chcete připojit?? Habsburkům do análů…??

    Odpověď
  • Myslím, že „Zbořil: Popraviště z roku 1621 by vhodně doplnilo Mariánský sloup“ toto téma vhodně doplňuje. Co kdyby toto bylo lidem nastoleno jako podmínka pro onen Mariánský sloup? Tedy že napřed popraviště, a pak teprve budeme uvažovat o nějakém sloupu.
   https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/politika/zboril-popraviste-z-roku-1621-by-vhodne-doplnilo-mariansky-sloup/

   Jinak sloup na místě by mohl být, avšak použité symboly vždy mají frekvenčně modulační význam … tedy napojují vždy na konkrétní egregor, v něčí prospěch!
   O tom již ale píši jinde.

   Odpověď
 7. ochranca 7.2.2020 o 14:50

  Popová diva totiž prekročila nočný kľud, čo sa očividne nepáčilo usporiadateľom. Show bola v plnom prúde, keď Palladium stiahlo kovovú protipožiarnu oponu a pokúsilo sa vystúpenie ukončiť.
  https://www.hlavnydennik.sk/2020/02/07/sok-pocas-koncertu-sa-na-madonnu-zrutila-protipoziarna-opona/
  Madonna zaraď spiatočku lebo elity ti nepomôžu :o

  Odpověď
 8. Zomrel kanadský vedec, ktorý sa zásadným spôsobom podieľal na výskumu HIV
  https://www.hlavnydennik.sk/2020/02/07/zomrel-kanadsky-vedec-ktory-sa-zasadnym-sposobom-podielal-na-vyskumu-hiv/

  Odpověď
  • Zapojil sa aj do výskumov epidémií spôsobených vírusmi SARS, H1N1 a eboly.
   Zomrel „náhle“ počas pobytu v Keni, kde bol hosťom osláv 40. výročia spolupráce medzi univerzitami v Manitobe a v Nairobi.

   Odpověď
   • Mrtví nemluví . A otázek bude časem hafo .

    Odpověď
 9. EXKLUZÍVNY ROZHOVOR S JAROSLAV HAŠČÁK:

  „Možno ste už počuli o tejto novej platformy na investovanie do kryptomien, ktorá sa volá Crypto Trader 2 a pomáha ľuďom na Slovensku, vo Veľkej Británii a severnej Amerike veľmi rýchlo zarábať veľké sumy peňazí. Možno o tom pochybujete, lebo to znie až pridobre na to, aby to bolo možné.“

  Je to celé akési čudné. Veď to by skolaboval celý finančný systém, keby to tak fungovalo.
  https://thherbdoc24.com/zK9hktBP?utm_creative=dOYDDnS&utm_campaign=SK2%2A6307_0502_Nav-1413_1&utm_source=fb&utm_placement=Facebook_Desktop_Feed&utm_term=SK_35-65A_0_1&adset_id=23844341001750705&camp_id=23844341001580705&ad_id=23844341002100705&px=1056717508010585&fbclid=IwAR1qWmZefb6GDrWpzLBk3eH1NIe-2kG9XsCptV-pK6zS5COVCXWnU3J5gro

  Odpověď
  • Veď to ani tak nefunguje. Celý projekt crypto trader 2 je podvod a pre Slovákov to urobili s akože rozhovorom s Haščákom. Aj moji rodičia dostali domov leták..s tým popisom, a pýtali sa ma či tam majú investovať, keď to Hasčák odporúča..Uff
   https://investplus.cz/investice/recenze-crypto-trader-slibuji-miliony-bez-zkusenosti-jde-ale-o-podvod-diskuze/
   https://techbox.dennikn.sk/pozor-na-tuto-podvodnu-stranku-ktora-slubuje-rychly-zarobok/
   Vysoké zhodnocení peněz prý umožňuje program Crypto Trader. Program samostatně obchoduje s penězi, které mu svěříte. Program se pyšní úspěšností přes 87 %, čemuž by mohl závidět kdejaký profesionální obchodník. Uživatelé Crypto Traderu mají vydělávat minimálně 150 tisíc korun měsíčně, přičemž příjem se prý nemusí danit. Skeptiky a nedůvěřivé čtenáře má umlčet věta, že experti metodu považují za bezpečnou.
   atď atď..

   Odpověď
   • a autori to poskytuju beznym ludom len z lasky k Slovensku, namiesto toho aby si pozicali v banke, zarobili, splatili pozicku a vysavali Wall Street:-)) obdobne reci som pocuvala naposledy v pripade Drukos od mojho sefa

    Odpověď
  • Neskutočne priblblá reklama na podvod. Zhruba na úrovni množstva ďalších typu: Elektrikár prezradil jednoduchý trik, ako ušetriť na účtoch za elektrinu až 78%, Automechanik prezrádza jeden jednoduchý spôsob, ako znížiť spotrebu a zvýšiť výkon motora o 80%, Žena z Popradu náhodou objavila túto domácu metódu na chudnutie ( kŕčové žily, bolesti hlavy, proste čokoľvek si doplňte ).
   Jeden a ten istý spôsob internetového predaja, maskujúci sa za akože seriózne informácie. Podstatou je, aby si zblbnutý užívateľ čo najskôr zakúpil masť, kapsule, okuliare, učebný jazykový program…hocičo alebo sa zaregistroval do nejakého obchodného systému. Lebo teraz je to so skvelou zľavou a už len pár kusov, kým sa to vypredá!
   Proste je jedno, za čo dá peniaze, hlavné je, aby prevádzkovateľ tých stránok zarobil čo najviac.

   Nechcem sem dávať odpad, ale schválne, kvôli názornej ukážke konkrétny príklad:
   https://shockingdiscover.com/421/somasnelle-med-m/gps/
   Dobre si to pozrite.
   A teraz vám ukážem ako to oni nazývajú – jeden jednoduchý trik! Stačí prepísať v adrese stránky 421 na 420 a z prof. Ľudovíta Buriána, ktorý nám s úsmevom ponúka nohy bez kŕčových žíl už za 28 dní a za smiešnych 37 eur, je prof. Jindřich Polák s tým istým gélom za 790 Kč.
   No a keď si teraz 420 prepíšete napríklad na 40, tak je z Jindru Poláka prof. Radu Petrescu.
   A pri 359 je to prof. Veselin Popov. A takto by sa asi dalo ešte zopár profesorov narobiť…
   Mení sa jazyk, mení sa mena, menia sa mená.
   Fotografie zázračného vedca ostávajú nezmenené a aj spokojní užívatelia sú na fotkách tí istí. No a kŕčové žily – tie tiež ostávajú. Akurát vy ste ľahší o 37 eur, 790 Kč, 157 Lei alebo 67 Leva.

   No ale kam týmto slohom mierim.. Ľudia, prosím vás, používajte rozlišovacie schopnosti a úsudok, aj o tom KSB je. Dvakrát meraj a raz rež – to je aj o tom, že si overím informáciu z viacerých uhlov a s chladnou hlavou.
   Pokiaľ sa nechám nachytať na takúto deravú reklamu, ako sa môžem čudovať, že množstvo ľudí verí opakovane luhajúcim a manipulujúcim médiám, duplom vo veciach, ktorým nerozumejú?

   P.S. Tento „ofajč“ s Haščákom už tu, mimochodom, nedávno raz postnutý bol.

   Odpověď
   • Oracle 911 8.2.2020 o 8:12

    Súhlasím, celá vec je jasne podvod a Haščákovo meno bolo zneužité, ale ako poznám Haščáka (jeho typ), tak bude hľadať spôsob ako si z toho získať nejaké to percento.

    Odpověď
    • Tak hlavne, Haščák okráda legálne Slovensko každý deň, len tým, že sa zobudí, keďže sami definovali ako žiaduce, aby Penta bola žralok. Dôvera, nemocnice, developeri, vyťahovanie peňazí od štátu za súdy, manipulovanie mienky ľudí cez médiá, vplyv cez politiku……taký človek bude niekomu bežnému radiť nieco, na čom by ten mohol zarobiť? Jedine ak by sám pri tom mohol niečo strhnúť.

     Odpověď
     • Haščák v tomto podvode nikomu nič neradí. Akurát si niekto zobral jeho meno ako reklamný štít. Tí „géniovia,“ čo za tým stoja ho použili, pretože ho je plný slovenský internet. Tí ani netušia, že to nie je dobrá voľba, keďže Haščák má u väčšiny populácie u nás zlú reputáciu. Proste keby bolo všade plno Chrenka, Fiľa alebo Trnku, tak tam dajú ich mená. Ten projekt robil niekto, kto ani netuší, kde sa Slovensko nachádza a už vôbec nemá tušenie o nejakých miestnych súvislostiach. Čiže asi toľko. Pointa je, že je to veľmi hlúpy a priehľadný spôsob, ako z ľudí vytiahnuť peniaze, nič iné. Takže to sem vlastne vpodstate nepatrí.
      A že je Jarko Haščák zaslúžilý „podnikateľ,“ o tom niet pochýb. Že toho má na rováši až až, o tom tiež žiadna. Ale zasa každému podľa zásluh. Myslím, že tak, ako nemá svoje dlhé prsty v Koronavíruse alebo v Trumpovom impeachmente, tak ani v tomto sa neangažoval. Nie je odkázaný obabrávať ľudí nejakými telešopingovými blafmi, ten už je na trošku inej úrovni.

      Odpověď
 10. Hlavná atrakcia cirkusu – Oriho članok
  https://oracle911blog.wordpress.com/2020/02/07/hlavna-atrakcia-cirkusu/

  Odpověď
 11. Nechci zahlcovat už tak živou diskusi, ale občas se z recese kouknu na Novinky. A dnes mi Sáša ve svém příspěvku i fotem asocioval Zdeňka Srstku a jeho pořad „Chcete mě“.

  https://www.novinky.cz/komentare/clanek/ocima-sasi-mitrofanova-hledani-ztracenych-kouli-40312552

  Odpověď
  • Boletus 7.2.2020 o 8:36

   Pokud to vidíš jako psíka, co zabloudil, ztratil pána a štěká o to vice ze zoufalství, tak se shodneme. Saša měl dlouho tu výhodu, že byl čitelný a zařazený . Obojí jaksi končí.
   P.S.Ti psíci měli alespoň Zdeňka Srstku jako jistotu .

   Odpověď
 12. Pieseň
  Каникулы без гаджетов.

  https://www.youtube.com/watch?v=B_XYaflwljE

  Odpověď
 13. Súd s Kočnerom nariadil ďalšie termíny hlavného pojednávania na 18. a 19. marca, 15. a 16. apríla, 29. a 30. apríla, každý deň od 9.00 hod v pojednávacej miestnosti v budove Justičnej akadémie.
  Kočner sa podrobí ďalšiemu psychologickému a psychiatrickému vyšetrenie….tiež dodal podmienku ,že…
  „nemám problém sa podrobiť psychologickému a psychiatrickému vyšetreniu, okrem pána Heretika a všetkých jeho spolupracovníkov, okrem ústavu Forensic a okrem pána Kešického,”

  Dnes neverejne vypovedali pracovníci Europolu a policajti o dešifrovaní Threemy a prelomeniu zabezpečenia iPhonov Mariana Kočnera a Aleny Zsuzsovej .Neskôr vypovedal znalec Oster .Podľa prečítaných dokumentov analyzoval používateľské dáta v Threeme, ktorá bola nainštalovaná v iPhonoch. Pri tom fotil (screenshotoval) jednotlivé obrazovky telefónov.
  Para sa pýta :
  „Sprístupnili ste dáta a ak nie, prečo?“ pýta sa Para.

  “Nie, žiadna akvizícia nebola vykonaná. Cieľom bolo získať backup (zálohový) Threema ID. Po konzultácii bolo rozhodnuté, že nie je nevyhnutné zariadenie pripojiť k žiadnym analytickým nástrojom a postačuje zafotenie,” tvrdí Oster.

  „Uvádzate, že backup Threemy bude dostupný cez iTunes alebo iCloud?“ pýta sa ďalej Para.
  “Je to irelevantné, pretože telefón bol predložený v letovom režime. Vytvorenie zálohy bolo vyvolané manuálne a slúžilo na analytické práce, o ktorých ste počuli v predošlom vystúpení,” tvrdí Oster.
  „Prečo tieto úkony nevyžadovali zásadné analytické schopnosti?“ znie ďalšia otázka. “Bolo mi povedané, že extrakcia dát už bola vykonaná a mojou úlohou je zabezpečiť iba backup ID,” odpovedá Oster.

  https://domov.sme.sk/c/22319372/vrazda-kuciaka-sud-s-kocnerom-minuta-po-minute-9-den.

  … mám to chápať tak ,že Kočner sa snaži spochybniť sučinnosť s Europolom…alebo poukázať na jedného z analytikov ktorí boli v tomto vyšetrovacom tíme?…. mohli tak extrahovane data použiť akokoľvek?…napr. púštať ich cez media ledabolo do infopola a manipulovať tak celý prípad ako sme už boli svedkami… jednotlivé nafoténe obrazovky (od znalca Ostera) tak teda davaju zmysel …na čo služili….

  je to samozrejme len moja špekulácia…

  Odpověď
 14. Vo veku 103 rokov zomrel herec KIRK DOUGLAS
  Kirk Douglas sa narodil 9. decembra 1916
  Kirka Douglasa preslávila v Hollywoode najmä úloha Spartaka v rovnomennom filme režiséra Stanleyho Kubricka z roku 1960, za ktorú bol nominovaný aj na Oscara.
  https://www.youtube.com/watch?v=Kx9jUqwydNE
  https://www.teraz.sk/kultura/vo-veku-103-rokov-zomrel-znamy-herec-a/444874-clanok.html

  Odpověď
 15. Český stomatolog a publicista Miroslav Macek se ve své středeční glose pozastavuje nad tvrzením odborníků z NASA, že v následujících desetiletích se má výrazně ochladit, když se právě svádí boj proti globálnímu oteplování. Kromě toho si pokládá otázku, čím se jednou budou živit dnešní mladí lidé, kteří ztrácejí zájem o klasické řemeslo. Poukázal na překvapivý seznam témat, jaká odevzdávají studenti v diplomové práci na českých univerzitách.
  Ty témata jsou fakt k smíchu
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Okamzite-je-propustte-z-prace-neudrzel-se-smichy-doktor-Macek-kdyz-vedci-z-NASA-ohlasili-prichod-male-doby-ledove-612639

  Odpověď
  • Copak by řekli vědci z NASA k výkonům doktora Macka? Kromě toho na tu otázku si nohl hned sám odpovědět: „Mě také bavilo cokoli, jen ne zubařina. Mohli by znich být nakonec stejné vši, jako jsem já. A mě je v tom moc dobře.“
   Mimochodem: ty hrady, ti hoši, ta témata.
   Hezký den L.

   Odpověď
 16. Míra108 5.2.2020 o 17:12

  Skleníkový zelinářský a květinový byznys v Česku zažívá renesanci. Rodinný holding NWT plánuje vrátit do obchodů českou zeleninu. V Dolní Lutyni na Karvinsku Farma Bezdínek spadající do NWT provozuje 11 hektarů hi-tech skleníkových ploch. Letos plánuje výstavbu dalších 3,3 hektaru. Kromě toho provozuje NWT zeleninový skleník o rozloze 2,8 hektaru také v Kameničanech na Slovensku.Kromě vlastní produkce dodává NWT skleníky a technologii na pěstování zeleniny pro další investory. Zastavěná plocha pro různé odběratele z celé republiky převyšuje dalších 20 hektarů. Skupina NWT má pobočky na Slovensku, ve Velké Británii, ve Španělsku a USA. Farmy Bezdínek i Kameničany pěstují pod sklem v kokosovém substrátu hlavně rajčata. Loňská produkce dosahovala dvou tisíc tun. Zelenina jde hlavně do tuzemských obchodních řetězců, zhruba desetina se jí prodá takzvaně ze dvora. Nyní zvažují i další zeleninové druhy, jako jsou okurky, paprika nebo listová zelenina, tedy saláty a bylinky.Skupina NWT byla založena v roce 1992 Kroměříži. Skupina investuje také do FV elektáren i bioplynových stanic. Dodává struny do 3D tiskáren, buduje datové centrum, staví nízkoenergetické domy, investuje do startupů.

  Vidím to jako hezký příklad navyšování zdrojové soběstačnosti státu. https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zlinska-firma-nwt-chce-vratit-do-obchodu-ceskou-zeleninu-87527?fbclid=IwAR3nlRG8rgsLXNkd733_dlM0tGW1-4P1j2X24Y5amgvXs51iPbJ1Cid2Od8

  Odpověď
 17. Elektrická vozidla při provozu vytvářejí POUZE přibližně o 20% až 30% méně CO2 než benzinová!

  Porovnání tvorby CO2 u elektrických a benzinových automobilů – článek z dílny EU:
  https://www.europarl.europa.eu/news/cs/headlines/society/20190313STO31218/emise-co2-z-aut-fakta-a-cisla-infografika

  moje poznámka:
  - sám jsem si to ověřil jednoduchými výpočty (pouze provoz vozidel, ne výroba vozidla), ten poměr mi vyšel podobný (el. auta: odběr elektřiny ze zásuvky v ČR – mix zdrojů elektřiny je podobný v celé EU)
  - celá ta elektromobilita, která údajně zlepší emise CO2 je falšená

  p.s. (ekologictejsi to mozna bude az se bude elektrina vyrabet pouze z obnovitelnych zdroju … ale to je dalsi otazka, zda je to mozne = ekologicke, ekonomicke atd.)

  Odpověď
  • A to je srovnání jen PROVOZNÍ tvorby CO2 . Pokud se vezmou externalizované úrovně /tedy včetně vyrobení pohonné a spalovací jednotky /motorů/ vč nutných doprovodných technických zabezpečení , tak to v lepším případě vyjde fifty-fifty . To, že jde o záměrnou slepou uličku vedouci k cíli – výraznému omezení automobilizmu a tím výraznému omezení mobility lidského materiálu na planetě a jeho fixaci /domestikaci/ je už jen docvaknutí. Opět globální oproti frakcionované /kaleidoskopické/ práci s informacemi . Samozřejmě, že omezení mobility na určitou úroveň je naprosto normální a užitečné . Stačí se podívat na práci včel anebo mraveniště.

   Odpověď
   • Veď práve, je to len nálepka na oči. Pri výrobe elektriny v elektrárňach sa vyprodukuje dostatočné množstvo CO2 (aj keď s tým reálne problém nie je, pokiaľ chceme zlepšiť ekológiu. Je to len biznis. Otepľovanie má príčiny inde), ktoré nie je menšie, ako vyprodukujú dnešné spaľovacie motory. A elektromobili sa musia nabíjať, ak chcú jazdiť.
    Aby to bolo fér, treba započítať výrobu CO2 aj pri spracovaní ropy.

    Odpověď
    • Putinovec 5.2.2020 o 20:32

     Zatím ještě nikdo nevysvětlil, čím je co2 škodlivé v řetězci přírodních procesů.Pokud chce někdo zelenou přírodu, tak nezbývá než co2 tleskat.Jenže zde nejde o zelenou přírodu ale o zelený koncentrák.

     Odpověď
     • to je moudrá tečka k diskusi. Proč se zabývat diskusí o tom jak nejlépe snížit co2 když je mnohem podstatnější diskuse „proč by to proboha vůbec někdo dělal“.

      Odpověď
     • snížení CO2 neve k žádné zelené přírodě, ale k hnědé pustině. Ano, jde jim o zelený koncentrák v hlavách.

      Odpověď
    • Doteraz som sa asi najviac bavil na knihe od V. Kremlíka. https://www.databazeknih.cz/knihy/obchodnici-se-strachem-pruvodce-skeptika-po-klimaticke-apokalypse-402314
     Hoci to je na mňa dosť pravicovo ladené, dobre sa to číta.

     Odpověď
 18. Kalergi: Praktický idealismus. V češtine kniha nikdy nevyšla.Ke stažení výpisky z knihy.
  https://petrhampl.com/kalergi

  Odpověď
 19. Otázky a odpovede č. 67 – Oriho článok
  https://oracle911blog.wordpress.com/2020/02/05/otazky-a-odpovede-c-67/

  Odpověď
 20. Na propojení odborníků z různých odvětví a diskusi o vzdělání, ekonomice a technologiích se má zaměřit Institut Equilibrium. Správní radě institutu předsedá expert na robotiku Vladimír Mařík, další členové jsou egyptolog Miroslav Bárta, biochemik Václav Pačes, neurochirurg Vladimír Beneš a ekonomové Milan Zelený, Zdeněk Souček a Peter Staněk.
  https://echo24.cz/a/S3aAZ/sedmicka-vedcu-predstavila-institut-equilibrium-problemy-spolecnosti-chteji-resit-komplexne

  Odpověď
  • To je hodně silný tým. Ale vedle síly intelektu to chce i schopnost týmové práce . Zatím ji potvrdil
   prof .Bárta sborníková kniha Kolaps a regenerace/ a prof. Pačes /prezidentČSAV před Drahošem a Illnerovou/ . Budou procovat pro Čechy nebo GP ?

   Odpověď
   • To (mimo jiné i to), podle mého názoru, závisí na tom, jak moc oslaben nebo neoslaben vyjde GP ze střetu se svým „bojovým psem“, kterého musí zlikvidovat. Proto myslím, že volání a touha po rychlém (nepřiMěřeně rychlém) skoncování s různými „pindosy a podpindosy“ je poněkud krátkozraká.

    Odpověď
 21. Američania sa nevzdávajú možnosti postaviť jadrový blok v Českej republike. ČEZ a GE Hitachi Nuclear Energy (GEH) podpísali memorandum o porozumení. Americká firma ponúka výstavbu malého modulárneho jadrového reaktora, ktorý by mal mať až o 60% nižšie kapitálové náklady na vyrobenú MWh energie v porovnaní s veľkými reaktormi.
  Akurát, že tieto malé reaktory sa ešte len vyvíjajú a nie sú skúsenosti s ich prevádzkou.
  No tak to by ste boli ako skúšobný polygón. K tomu americký softwér ovládania celej elektrárne s možným ovládaním z poza oceánu…
  https://www.patria.cz/zpravodajstvi/4330082/CEZ-zkouma-s-americkou-firmou-moznou-stavbu-maleho-reaktoru-v-CR.html

  Odpověď
  • Tristtan 5.2.2020 o 11:36

   Bezpečnostní riziko jako hrom!

   Odpověď
   • … suhlasim, radsej nepostavit….

    Odpověď
 22. Predsednička senátu Sabová sa dnes hneď na začiatku súdu (vražda Kuciaka)obula do médií
  “ Sabová práve číta ukážky článkov z webu Plusky, ktoré považuje za neúctivé, a nechala si predvolať reportéra Plusky.(samozrejme SMEti hneď reagovali titulkou Sabova kritizuje média : ))

  9:09 Predsedníčka senátu Ružena Sabová práve upozorňuje prítomné médiá, že textový online prenos minúta po minúte považuje za nezákonný. Tvrdí, že za porušenie môže súd udeliť pokutu.
  Predsedkyňa senátu varovala médiá, že ich vykáže, ak budú ďalej rušiť priebeh hlavného pojednávania neúctivým online prenosom.

  Sabová zároveň zakázala vyhotovovanie obrazových záznamov a videa počas celého dňa, nebude možné snímať tváre ani cez prestávky.

  Svoj zákaz zdôvodnila tým, že každý má právo počas prestávky na nerušenie a neovplyvňovanie médiami.

  Súd prebieha bez pritomnosti verejnosti….už cca hodinu a média sú nervózne….znalci vypovedaju o psychickom stave obvinených….okrem toho Kočner hovorí o zaujatosti znalca Heretika s ktorým mal kedysi problém…preto vníma jeho hodnotenie stavu ako zavádzajúce a účelové.Na súde sa nesmu zverejnovat ani fotografie učastníkov…pričom SMEti veselo postuju fotografie…. medzi prestávkou im zobrali aj všetky
  predlžovačky …dnes to zjavne bude bez účelovo písaných minút z ktorých sa dozvieme len dojmy takeho Valčeka k osobám a skutkom…no ak hovoria iní svedkovia či sám Kočner….tak nenapíšu nič…potom ta minuta po minute tak aj vypadá…bez odpovedí oponentov (Kočner .Zsuzsova ich svedkovia)
  https://domov.sme.sk/c/22317366/vrazda-kuciaka-sud-s-kocnerom-minuta-po-minute-8-den.html

  Odpověď
  • aktualizácia
   samozrejme Lipšic nesklamala a tak ako má zakázané sa vyjadrovať k priebehu konania počas prestávky pre média ,tak urobil samozrejme to čo sme čakali a vyjadril sa…. jeho dojmy su smiešne a účelovo podsúvané méédiám,,,,zaslúžil by si vyzliecť z talára pre neakceptovanie súdu a vlastne by si zaslúžil basu za všetky svinstvá ktoré tu pácha….
   „Splnomocnenec Daniel Lipšic hovorí, že senát im zakázal vyjadrovať sa k priebehu neverejného výsluchu. Povedal iba, že znalci zotrvali na svojich vyjadreniach a nič nezmenili na názore, že Alena Zsuzsová je zodpovedná za svoje činy.
   Lipšic hovorí, že zvažujú návrh, aby bolo psychologické skúmanie doplnené o skúmanie štýlu komunikácie medzi Zsuzsovou a Kočnerom cez aplikáciu Threema.
   Aj na chodbe zopakoval, že si nemyslí, že bolo treba vylúčiť verejnosť, ale je to rozhodnutie senátu a rešpektuje ho. Po výsluchu znalcov psychiatrov a psychológov povedal, že pri viacerých obžalovaných sú splnené predpoklady na uloženie doživotného trestu.“
   kiež by to doživotie dostal on sám…tých skutkov je aj na dva životy

   Odpověď
   • zaujmavosť kde sa diametrálne líši znalec a Marčekova výpoveď …samozrejme SMEti si to prisposobili svojej retorike a účelovosti a tvrdia ,že sa zhodujú v podstatných veciach….no tak neviem….či je niečo nepochopiteľné na výpovedi znalca…. ale je jasné,že sa nezhodujú s výpoveďou Marčeka a to bude Kvasnica zavádzať ako po celý čas od začatia súdu

    Zsuzsovej obhajca Neszméry práve číta znalecký posudok Ivana Závodného, pretože predtým povedal, že sa svojho posudku pridržiava. Jeho posudok mal overiť, či výpoveď Miroslava Marčeka sedí so zraneniami, ktoré lekári našli pri pitve.
    Znalec konštatuje, že Marčekov opis nezodpovedá zraneniam. Ak by vražda prebehla tak, ako opisuje Marček, boli by Ján Kuciak zranený inak.
    Znalec poukázal napríklad na to, že Marček hovorí, že Kuciaka strelil aj do hlavy ako ranu istoty, ale takéto poranenie súdni lekári nenašli.

    Splnomocnený zástupca Zlatice Kušnírovej Roman Kvasnica zhrňuje, že znalecký posudok je v podstatných častiach v zhode s výpoveďou Miroslava Marčeka.
    Ku niektorým podrobnostiam, ktoré možno Marček opísal nesprávne, Kvasnica hovorí, že Marček bol plný adrenalínu a nemusí si všetko v takom stave korektne pamätať.

    možno by mali aj jeho duševný stav riešiť….nakoniec vyplynie už známe ,že keď prišli údajný vrahovia k domu….obaja (Kuciak Kušnírová) boli mŕtvy ..Ale to sa nehodí do už uzavretého scénara Lipštajna a Kvasnicu…poťažmo zmenky(Lipšic Šanta)

    Odpověď
 23. QuoVadis 4.2.2020 o 9:49

  V souvislosti s vyrokem Daniela Landy, clena strany Zelenych ve Vidni, k vyucovani a uceni se nemcine na skolach v Rakousku (= experta na vzdelani), jsem k nemu hledal trochu informace. Sice vystudoval pedagogiku (hudba/zpev a matematika ?), ale vetsinu casu spise travi hudbou (ma i vlastni kapelu), hraje poker a kibicuje o vzdelani, jako ucitel je aktualne osvobozen (Karenz), od kdy do kdy, to je neuvedeno.

  Jeho bratr je Michael Landau, reditel rakouske NGO Charitas.

  Jejich otec Erwin byl narozen ve Vidni 1929, v roce 1939 uprchl s jeho rodinou z Vidne do Ciny, Shanghaje (?), odtamtud 1947 do Izraele a 1952 zpet do Vidne.

  Dokaze to nekdo vysvetlit, proc tenkrat zrovna do Ciny ?
  Cinnost techto bratru ukazuje take na jakesi klanove/rodove korporacni vztahy v Rakousku.

  Odpověď
  • V Číně byla vždy velmi silná vlivová agentura Londýna. Ta prakticky ovládala pobřežní zónu a Hongkong . Z toho těži bažina dodnes a je to právě v současnosti více než viditelné . Bude zajímavé sledovat , jaké nástroje zvolí GP k převzatí opratí v této velmi rezistentní oblasti zájmu.
   Cukr nebo bič ?

   Odpověď
   • QuoVadis 4.2.2020 o 11:26

    Aha, diky za vysvetleni.
    Je take zajimave dnes zjistovat historii o osobnostech z politiky a verejneho zivota – tedy pokud se o ni pise/clovek dozvi.
    Opravdu jen stesti nebo jine principy/priciny ? Nektere rodiny a predci mohli vcas zmizet, jini skoncili v tragickych transportech.

    Debata o osudech rodicu rakouskeho prezidenta van der Bellena byla v televiznim „souboji“ „nasilne ukoncena ze strany statni televize (ORF).
    Jeho prarodice a rodice neustale prchali pred Bolseviky a Rudou Armadou – po Revoluci z Ruska do Lotysska, potom z Lotysska do Reichu (nemecko, 1941/42), odkud je Nemci presunuli do Vidne a odtamtud 1944 jeste pred prichodem Rude armady do Vidne do zapadleho tirolskeho udoli Kaunertal… Proc takovy panicky strach pred Rudou Armadou ?

    Odpověď
   • Tata Tibor 5.2.2020 o 1:27

    Navyše nie každý vie že po celej číne sú veľmi silné židovské enklávy. A to je možno aj dôvod silného vplyvu Londýna?

    Odpověď
    • Oracle 911 5.2.2020 o 7:08

     Nie celkom, totiž pred a po vypuknutí Briti tam predávali ópium a to bez zrádzajúcich skorumpovaných úradníkov a napojenie na miestne zločinecké klany nejde a to znamená, že tam vzniklo silné kultúrne podmienené zradcovské podhubie.
     A GP to vedel, takže toto využíval na to, aby presadili svoje na území Číny, a keďže aj tento nástroj prežil svoju užitočnosť, tak rozhodol zlikvidovať to spolu s močiarom.

     Odpověď
 24. Wu-Chan “netopýří” virus vycházející z Wu-Tang Clanu
  https://m.youtube.com/watch?v=Xq-ZDyZZG0w

  Odpověď
 25. Americká zjazdárka Mikaela Shiffrinová v pondelok oznámila smutnú správu o smrti svojho otca Jeffa.
  Portál skiracing.com oznámil, že 65-ročný Shiffrin mal nehodu v rodinnom dome v coloradskom mestečku Edwards, previezli ho na kliniku v metropolitnej oblasti Denveru, kde skonal. Posledné hodiny pri jeho lôžku s ním strávili Mikaela, syn Taylor a manželka Eileen.
  https://sport.pravda.sk/zimne-sporty/clanok/541218-tragedia-pre-shiffrinovu-lyziarskej-ikone-zomrel-otec/

  Odpověď
 26. Penťácky plátok spravil rozhovor so „svojim človekom“
  Viem, že polícia chce vytvoriť môj majetkový profil. Vypovedať nemám problém, hovorí exkluzívne pre PLUS 7 DNÍ Ján Počiatek.
  https://plus7dni.pluska.sk/domov/rozhovor-exminister-pociatek-otvorene-kocnerovi-uteku-slovenska-kontroverznej-vile/3
  …aké „milé“…to ho mám poľutovať?…

  Odpověď
 27. Jana Teleki píše na fb
  Jana Teleki
  Daniel Lipšic používa medzinárodne uznávaný titul PhD., hoci neabsolvoval doktorandské štúdium …
  Ak by aj Daniel Lipšic v novembri v roku 2001 zložil justičnú skúšku a 22.januára 2002 získal licenciu advokáta, na tretí stupeň vysokoškolského štúdia by mohol nastúpiť v roku 2002 a vedeckú hodnosť PhD. získať, v prípade dennej formy štúdia, najskôr v roku 2005. Daniel Lipšic ani teoreticky nemohol v roku 1997 získať vedeckú hodnosť PhD. zákonným spôsobom, pretože neabsolvoval v zmysle zákona doktorandské štúdium.
  https://www.eurorespekt.sk/daniel-lipsic-nemohol-v-roku-1997-ziskat-vedecku-hodnost-phd-zakonnym-sposobom/

  Odpověď
 28. KRÁĽOVSKÝ ŠKANDÁL: Nemanželské dieťa princa Charlesa, William zostal v šoku!
  https://www.hlavnydennik.sk/2020/02/02/kralovsky-skandal-nemanzelske-dieta-princa-charlesa-william-zostal-v-soku/

  Odpověď
  • Šokujúci list List lady Diany napísaný krátko pred jej smrťou: Pravda o ktorej dodnes nikto nevedel!
   https://www.hlavnydennik.sk/2020/02/02/sokujuci-list-list-lady-diany-napisany-kratko-pred-jej-smrtou-pravda-o-ktorej-dodnes-nikto-nevedel/

   Odpověď
 29. Kočneriáda ako neriadený odstrel – Oriho članok
  https://oracle911blog.wordpress.com/2020/02/03/kocneriada-ako-neriadeny-odstrel/

  Odpověď
  • Som zvedavá či Rusko „povie“,…tvrdil to na súde ,.. prečo nepodpísal zmenky.vyjde tak najavo,že Volcova spolupracovala s podsvetím… lebo neskôr už musela.

   Odpověď
 30. Tak s manželem nevíme, co si máme myslet. Bydlíme v malé vesničce na samé hranici s Rakouskem a toto nám přišlo do schránky: „Hledáme nemovitosti pro naši rakouskou klientelu. Rodinné domy, vesnické stavení, nejlépe ve vaší obci a okolí, max. do 10 km. Máme připravenou hotovost – realizujeme do 2 měsíců. Volejte 773 755 259.“

  Odpověď
  • i němečtí důchodci jezdí na důchod do Česka

   Odpověď
   • Honza Větrník 3.2.2020 o 23:05

    a za deset let budou požadovat právo na sebeurčení

    Odpověď
    • skor sa budu snazit dostat k vlade

     Odpověď
 31. https://youtu.be/w5yHcYqRLE4
  TelekanalZvezda
  Ruska ostreľovacia puška. Strieka na cieľ 1mx1m na vzdialenosť 4100m.

  Odpověď
 32. https://www.aktuality.sk/clanok/760028/volby-2020-mlady-kalinak-fico-sa-nicoho-neboji-lebo-je-cisty-politiku-robil-vzdy-ferovo-rozhovor/?utm_source=pokec.azet.sk&utm_medium=box-magaziny-aktuality&utm_content=clanok1
  velmi prijemne ma prekvapil tento rozhovor (podcast) so synovcom Roberta Kalinaka mladym Erikom Kalinakom, ktory kandiduje za Smer na 150. mieste… je adminom FB stranok Fica aj Blahu a tiez stranickeho profilu, v rozhovore celil hned dvom redaktorom aktualit a v pohode, pohotovo a noblesne ich zvladol
  budem ho kruzkovat

  Odpověď
  • Tak on adminuje Ficov fb? Po vražde Kuciaka som Ficovi, skôr než odstúpil z postu premiera, cez massenger vyslovila podporu, prišlo poďakovanie, následne zablokovanie jak v messengri, tak na fb stránke.

   Odpověď
   • A ešte stále si zablokovaná tam?

    Odpověď
 33. Kdo má zájem na tom, likvidovat Metrostav?
  https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/politika/kdo-ma-zajem-zlikvidovat-metrostav-konkurence-s-nezavislymi-soudci/

  Odpověď
  • Možná je to sám Metrostav, když nebere v potaz JŽO:
   https://www.lidovky.cz/byznys/doprava/metrostav-dostal-za-cervencovy-propad-tunelu-blanka-milionovou-pokutu.A101015_152143_ln-doprava_lya

   Odpověď
 34. Dnes někde v Krkonoších na lyžařském vleku:
  Kratky rozhovor s českou paní a jejím americkým mužem , jak se jim tu líbí atd.. se paní jen tak mezi řečí zmínila ze její muž “ trénuje irácké piloty v Hradci Králové “?? A ze se již brzy vracejí domu , do USA…mě jen tak napadlo co se tady u nás v ČR asi reálně skrytě děje…

  Odpověď
  • Tohle není nic skrytého https://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1097181328-udalosti/217411000101214/obsah/588344-trenink-irackych-pilotu-a-techniku

   Odpověď
   • Aha díky za info , slyšel jsem to vůbec poprvé …

    Odpověď
   • … otazka uz len znie ci su to naozaj iracki piloti … ako ich v Cechach rozoznate od pilotov IS?

    Odpověď
    • V Košiciach na Leteckej fakulte zase budú školiť afgánskych pilotov. Otázne je, či potom neodletia k Talibanu aj s mašinkami?

     Odpověď
     • … alebo este dalej… co letecku fakultu v Kosiciach uz ovladli vyvoleni?

      Odpověď
      • https://kosice.korzar.sme.sk/c/20530623/na-letecku-fakultu-tu-vcera-priletel-novy-dekan-s-szabo.html
       Som spokojna ma aj MBA :-)

       Odpověď
 35. Při snaze pochopit III. říši mi vždy bránily moje emoce (je to odporné, o tom není pochyb, ale člověk by „měl znát nepřítele“) …

  Přečetla jsem projev Heidricha: http://www.czechfreepress.cz/cfp-doporucuje/projev-reinharda-heydricha-o-planech-na-likvidaci-ceskeho-naroda.html
  a opět „se mi neudělalo dobře“.
  Místo pochopení, jen další otázky, co za pevnost?, vyčistit prostor?, ten kdo na to nemá (z Němců) ať odejde hned?, …
  ptostě, otázky zůstaly „viset ve vzduchu“.

  Potom jsem četla článek Oracle: https://oracle911blog.wordpress.com/2020/01/31/coronavirus-fake-news-alebo-realna-hrozba/
  Kde je odkaz na DVTR, který jsem otevřela a četla, tam jsem se „zasekla“ a četla dál …
  a tady DVTR str. 76:

  Je samozřejmé, že když všechny zdroje supersystému pracují jen na podporu jeho stabilního setrvání v prostředí, potom jeho efektivita ohledně jeho cílů, kvůli kterým byl uveden do prostředí, se rovná nule. Kromě toho, jak je supersystém potlačován prostředím, anebo vytěsňovaný, tak všeobecně nemůže být řeč o dosahování jeho cílů. Proto:

  V momentě, kdy jsem zapoměla na odpor k III. říši, mi došlo o čem je řeč v projevu Heidricha.
  Koronavirus, sluneční korona – to zní skoro jako prostor „kolem nového nejjasnějšího slunce“ (o tom je řeč v posledních O a O).
  Navíc, prostředím supersystému jsme my všichni.

  Odpověď
 36. Ještě bych se vrátil ke včerejší debatě na téma „Kto sú synovia tohto sveta a synovia svetla?“
  Když se podíváme do Bible, (Genezis, 1.kniha Mojžišova, Stvoření světa) vše je tam řečeno.
  O Bohu tj. HNR se píše jen v 1.kapitole. Popisuje se tam, že tvořil jenom slovem. Vyslovil něco a to vzniklo. „Bůh řekl, ať je světlo, a bylo světlo.“ Na šestý den stvořil muže a ženu SOUČASNĚ.
  Toto tvoření slovem se popisuje až do sedmého dne, kdy Bůh odpočíval.
  Ale na osmý den ve druhé kapitole se objevuje NOVÁ persona, Hospodin Bůh, která ale netvoří slovem, ale POTŘEBUJE ke svému tvoření MATERIÁL. Tak i člověka tvoří z prachu země, kterému vdechne život. A nestvoří muže a ženu v jeden moment, ale postupně, nejprve muže a pak z jeho žebra ženu.
  Nevím, jaký ještě jiný důkaz je potřeba, aby bylo jasné, že „prvních“ stvořil Bůh a „druhé“ Hospodin.
  Pak se v celé Bibli už mluví jenom o Hospodině Bohu – podle mě GP (i podle KSB se GP chce rovnat Bohu). .
  O stvoření „prvních“ a „druhých“ nepřímo mluví i ten ctihodný profesor, kdy se snaží toto poznání zamést pod koberec větou „U výrazu „synové tohoto světa“ nemějme na mysli někoho druhého, to jsme my sami“.

  A, že je Bible napsaná GP to sám GP přiznává tady:

  49 Oheň jsem přišel vrhnout na zem. A co chci? Jen aby už vzplanul! 50 Křtem mám být pokřtěn a jak je mi úzko, dokud se to nestane! 51 Myslíte si, že jsem přišel darovat na zemi pokoj? Ne, pravím vám, ale rozdělení. 52 Neboť od nynějška se pět lidí v jednom domě rozdělí: tři proti dvěma a dva proti třem. 53 Rozdělí se otec proti synovi a syn proti otci, matka proti dceři a dcera proti matce, tchyně proti snaše a snacha proti tchyni. “

  Co je to když ne světonázor GP = rozděluj a panuj.

  Odpověď
  • Nějak ti ta verze nesedí, v první kapitole stojí:

   Bůh řekl: „Ať země vydá různé druhy živočichů: různé druhy dobytka, drobné havěti i polní zvěře!“ – a stalo se.

   „Bůh řekl, ať země vydá“ – to znamená živočichové nějakým způsobem vyšli ze země, z prachu země a z vody. To znamená, nejedná o stvoření „z ničeho“ pouhým slovem, jak chceš tvrdit. To by tam stálo „Bůh řekl: Ať jsou různé druhy živočichů…“ a nikoliv „Ať země vydá“.

   Dále, opět kapitola 1:

   Tehdy Bůh řekl: „Učiňme člověka k našemu obrazu, podle naší podoby! Ať panují nad mořskými rybami, nad nebeským ptactvem, nad dobytkem, nade vší zemí i nad veškerou havětí lezoucí po zemi.“
   27Bůh stvořil člověka ke svému obrazu,
   k obrazu Božímu stvořil jej:
   jako muže a ženu stvořil je.

   Opět to stejné, Bůh neřekl „Buď“ ale řekl „Učiňme člověka“, pod což bez problémů spadá i zformování z hlíny.
   Dále je psáno „Bůh stvořil“, a nikoliv „Bůh řekl Buď a člověk se objevil“. Slovo stvořil opět předpokládá činnost.

   Druhá kapitola pak jen tento proces rozvádí (zformování z hlíny, vdechnutí života).

   Vidíš co chceš vidět, ne to, co tam stojí.

   Tvoje verze jednoduše neplatí, z textu 1. kapitoly je vidět, že minimálně ke stvoření zvířat byl třeba materiál, a text je v souladu i s tím, že materiál byl třeba ke stvoření člověka, i když to explicitně neuvádí, jen naznačuje činnost.

   Odpověď
   • No tak nevím, sám jsi odcitoval „Bůh řekl, ať země vydá“. On jenom „řekl“, a bylo to, zatím co Hospodin „ztvárnil“, tj. tvaroval již nějaký MATERIÁL. Zatímco Bůh stvořil jenom ze SLOVA.
    Toto Zaznobin popsal v lekci o své návštěvě v Indii, kde mu bylo názorně předvedeno, jak se jenom pouhou myšlenkou a slovem tvoří. A to prosím ne v přeneseném smyslu slova.
    Závěrem, myslím, že jsem svoji pozici tady dostatečně popsal. Mým cílem bylo, aby se zdejší komunita alespoň zamyslela nad touto tezí. Chtěl jsem to tady napsat již dávno, ale nebyla příležitost. Proto děkuji vedovi, že tuto otázku otevřel.

    Odpověď
    • V první kapitole Bůh přikázal zemi, aby vydala živočichy a rostliny, a stalo se. O tvoření bez materiálů tam není ani slovo. V první kapitole si Bůh řekl: „Učiňme člověka“, o tom jak to konkrétně udělal tam není nic. To je rozvedeno v druhé kapitole.
     Kdyby platila tvoje verze, stálo by tam: „Bůh řekl, nechť jsou živočichové, a stalo se.“ Nic podobného tam není.
     Materializace nějakých kovových předmětů skutečně nemá nic společného se stvořením a vdechnutím života.

     Mimochodem, když už mluvíš o tom, že jazyk je vypovídající a termíny mají svůj smysl. Ve všech jazycích se hovoří o tom, že Bůh vdechl člověku život. Myslíš že jde vdechnout život bez formy?

     Odpověď
     • Prosím nepřekrucuj. Citace z Bible:
      „Tehdy Hospodin Bůh, ztvárnil člověka, prach ze země, a vdechl mu do chřípí dech života. Tak se stal člověk živou bytostí.“
      Takže ne Bůh vdechl člověku život, ale Hospodin Bůh.
      Kde se v tvém tvrzení ztratilo Hospodin?

      Odpověď
      • „Gosudar řekl: Budiž kvalitní mateřská podpora“ (ministři šli a vykonali) „A byla kvalitní mateřská podpora“.

       Mám pocit, že překrucování je spíš zneužívání nevyřčeného a dosazování tam svého.

       Odpověď
      • Kde se vzalo, že Hospodin Bůh a Bůh neznamená totéž?

       Když někdo někoho osloví slušně například „paní Jana“, „pan Petr“, je to jiná osoba než Jana, Petr?

       Odpověď
   • Mart’as 1.2.2020 o 13:09

    Nejsem zadny znalec Bible, ale ta veta ..
    „Učiňme člověka k našemu obrazu, podle naší podoby!“
    ve me budi dojem,ze se zde mluvi v mnoznem cisle. Muze mi to nekdo znalejsi Bible vysvetlit ? Predpokladam ze Buh je jen jeden, tak proc se zde mluvi v mnoznem cisle. Dekuju predem.
    Stejne je to i v angl. verzi ..
    „Then God said, “Let us make man in our image, after our likeness..“

    Odpověď
    • varianta 1: Bůh + synové světla – jeho pomocníci (andělé)
     varianta 2: ve starých časech o sobě i císař mluvil v množném čísle. Nemůže jít o tuto dobovost překladů?
     varianta 3: Pokud Bůh je a byl všechno, množné číslo je vlastně logické

     Odpověď
    • V Biblii sa v súvislosti s Bohom všade píše v množnom čísle. Buď je to forma vykania, prejav úcty, alebo nejaké Božie tajomstvo. V hebrejčine Boh sa povie Elohím, ale je to tiež množné číslo, podobne ako šamajím (nebesia), gojim (nežidia). V pasážach, ktoré sa prekladajú ako Hospodin Boh, sa píše Jahve Elohim.

     Ono v Genezis je naozaj vidno, že text je akoby skladaný z viacerých textov. Po Genezis 2:4 sa opisuje kompletne celé stvorenie vrátane človeka, a ďalej pokračuje text, ktorý sa vrátil v čase a podrobnejšie vysvetľuje stvorenie človeka. Aj to oslovenie Hospodin Boh môže byť len výsledkom toho, že šlo o spojenie dvoch rozdielnych textov do jedného. Pritom obsahovo si to nemusí odporovať, len štylistika je iná.

     Odpověď
     • Inak keď si pozrieš anglický otčenáš: Our Father, who art in heaven, hallowed be thy Name, thy kingdom come, thy will be done…

      Tak sú tam špeciálne starodávne zámená: Thy (tvoj)
      Náš angličtinár nám vysvetloval, že súčasná angličtina používa vykanie (you). Ale v otčenáši majú tykanie.

      Odpověď
     • ‚ V Biblii sa v súvislosti s Bohom všade píše v množnom čísle. ‚

      Neviem ako je to v Biblii, ale moze to poukazovat na to, ze Boh moze na seba zobrat nespocet tvari a moze byt jak skryty a nepolapitelny (ked to chce), tak aj vo vsetkom vyjavitelny (ked to chce).

      Odpověď
      • Ja to osobne vnímam tak, že v každej živej bytosti je božia iskra, prepožičané Božie Ja, preto je dôvod hovoriť „My“ a nie „Ja“. Navyše, pre človeka je tiež lepšie, ak sa naučí dívať na svet ako „My“ než „Ja“. Len spoločne, ako jedno telo a jedna bytosť, môžeme zmeniť svet k lepšiemu.

       Odpověď
       • Mart’as 2.2.2020 o 12:56

        Dekuju za vyklad Jardobe, to mi dava smysl. Namaste

        Odpověď
 37. Metrostav si kvůli kauze Rath tři roky nesáhne na veřejné peníze, rozhodl soud.
  https://www.idnes.cz/ekonomika/podniky/metrostav-korupce-stani-zakazky-verejne-zakazky-tendr-stavebnictvi.A200131_111741_ekoakcie_rts?

  Odpověď
  • Lehce Osvalen 31.1.2020 o 16:17

   Zcela atypický trest, nesrovnatelně horší než ta nejvyšší pokuta. Drsné narušení cash–flow a svým způsobem likvidace firmy, pokud nemá vytvořené rezervy. Otázkou je, zda je rozhodnutí také legální, ale to jistě právníci Metrostavu dnem i nocí řeší. Verdikt celkově smrdí bojem klanově–korporátních struktur a snahou dosud českou firmu Metrostav zlomit a umožnit jeho převzetí jinou skupinou. Může být, že na obzoru je (mimo dalších linek metra a tradiční infrastruktury) nějaká skutečně velká státní zakázka s mezinárodním přesahem. Zkusím nezávazný tip: Vodní koridor Dunaj–Odra–Labe?

   D. Tramba (z titulu Euro) před třemi lety o Metrostavu napsal:

   „V soutěži o titul nejsložitějšího vlastnického řetězce by se jistě vysoko umístil stavební podnik Metrostav. Jeho vlastnická struktura je natolik složitá, že může pozorovateli připomínat schéma integrovaného obvodu. Po přepočtení podílů lze vystopovat, že zhruba desetiprocentní podíly v Metrostavu vlastní čtyři osoby – Jiří Bělohlav, Pavel Pilát, Jindřich Hess a Zdeněk Šinovský. Významnější podíly v podniku má ještě dalších 15 českých a slovenských podnikatelů.“

   Z mnoha důvodů je důležité, aby tato firma a její know-how zůstaly ve vlastnictví českých subjektů a v naší jurisdikci.

   Odpověď
 38. Ráda bych jsem vložila písničku. Slova pravdivá a připomíná krásnou dobu mladí, kdy nebylo jen špatné , ale dobré i morální. Stojí poslechnout až do konce. https://www.youtube.com/embed/46_ydWmbqbU

  Odpověď
  • Biely otec 31.1.2020 o 19:10

   Ďakujem za pesničku. Mne sa veľmi páči.

   Odpověď
 39. ochranca 31.1.2020 o 8:34

  Nigel Farage – vůdce Brexit Party – se loučí s Evropskou unií (český překlad)
  https://www.youtube.com/watch?v=GmKGifDYlWM&feature=youtu.be

  Odpověď
  • ochranca 31.1.2020 o 8:50

   teraz pozerám že už to sem dal korendor, nevadí táto verzia má dabovaný preklad

   Odpověď
 40. Sovětský vlak na magnetickém polštáři byl zázrak socialistického inženýrství
  https://www.youtube.com/watch?v=30fKAqiNLOg&feature=emb_logo
  Wagon TA-05 byl vyvinut na počátku 80. let.
  První testovací jízda proběhla 25. února 1986.
  Rychlost vlaku měla v plném provozu dosahovat 250 km/h
  a po pozdějších inovacích dokonce 400 km/h.
  U Moskvy byla postavena speciální testovací dráha, která měřila 600 metrů.
  Plánovala se výstavba dalších v Arménii a Kazachstánu. Kapacita vlaku měla být 65 osob.
  Pak přišla 90-tá léta – než mohlo dojít k naplnění ambiciozních plánů,
  Sovětský svaz se začal hroutit
  https://extrastory.cz/sovetsky-vlak-na-magnetickem-polstari-byl-zazrak-socialistickeho-inzenyrstvi.html
  https://extrastory.cz/mediatorch.html?galItem=35185&galAlbum=3225&source=5753&galTag=

  Odpověď
 41. Coronavírus – fake news alebo reálna hrozba? – Oriho článok
  https://oracle911blog.wordpress.com/2020/01/31/coronavirus-fake-news-alebo-realna-hrozba/

  Odpověď
  • včera som videla obrázok
   Otvorená prázdná peňaženka
   a napísane pod ňou : “ KORUNAvirus je na Slovensku už 30 rokov „

   Odpověď
   • je to reklama strany Vlasť https://www.facebook.com/StranaVlast/photos/a.2147325472243166/2231745530467826/

    Odpověď
 42. Ľuboš Blaha dnes o 20:30 na Slobodný vysielač
  V dnešnej relácii Trikolóra /so začiatkom od 20:30/ vystúpi mimoriadne poslanec NR SR za stranu SMER Ľuboš Blaha, ktorý sa vyjadrí /okolo 22:00/ k svojmu aktuálnemu stíhaniu zo strany NAKA. Vyšetrovateľ začal trestné stíhanie za fotografiu, na ktorej poslanec drží symboly komunizmu- červenú hviezdu s kosákom a kladivom…
  https://www.facebook.com/SlobodnyVysielac/photos/a.386500414769454/2719555304797275/

  Odpověď
  • Michal Havran vo svojej pravidelnej diskusnej relácii na verejnoprávnej RTVS Večery s Havranom odvysielal špeciálne vydanie z ukrajinského Ľvova. Táto metropola ukrajinskej propagandy a protiruských postojov odovzdala cez Havrana Slovensku posolstvo, ako Rusi môžu za ukrajinský konflikt a spôsobili to, že sa im nedarí.
   z článku:
   „Prečo RTVS v čase boja proti fašizmu toleruje, že v relácii nebolo zo strany Havrana rázne odsúdení Banderisti? Nestotožňuje sa tým s Banderovou ideológiou? Kde je pán prokurátor Honc? Kde je NAKA s „kukláčmi“? Dokedy bude RTVS tolerovať selektivitu a nevyváženosť podobných programov?“
   https://zemavek.sk/havran-z-lvova-za-peniaze-koncesionarov-odvysielal-ukrajinsku-a-protirusku-propagandu/

   Odpověď
 43. Ruská babička Di Caprio
  https://zen.yandex.ru/media/helena/kak-vygliadela-russkaia-babushka-leonardo-di-kaprio-elena-stepanovna-5e2c55a63f548700aee813fb?&secdata=CP%2FE7dj%2BLSABMIKAAQ%3D%3D

  Odpověď
 44. Hrdý Albion odchází..https://www.youtube.com/watch?v=ePFNMdZ6fBg&t=38s

  Odpověď
  • Bonbónek nakonec divadla . Farage je podle mně jeden z global-party a svoji roli si užil . Ale za kulisama běží už velmi konkrétní jednání o „jiné“ britské účasti v evropském dění . Ostatně – i on to řekl. Pokud bude marginalizace mozku i svalu běžet v tandemu, mohlo by to probíhat o něco hladčeji .

   Odpověď
  • Putinovec 30.1.2020 o 15:46

   Šlechta z EU se projevila po svém.Držet zobák a poslouchat.

   Odpověď
  • si dovolil povedať, že je to koniec projektu EU ako anti-demokratického projektu, ktorý uprednostňuje ľudí, ktorým dáva moc bez zodpovednosti, ľudí – ktorí nemôžu byť volaní k zodpovednosti svojimi voličmi…
   peknééé ;)
   a ako ho odpojili, lebo tam briti začali mávať vlajočkami… super :)

   Odpověď
 45. ………..a základom bol staroslovanský jazyk….
  https://www.mojecestina.cz/article/2012022001-vyvoj-praslovanskych-jeru-a-hlaskove-alternace-v-cestine

  Narazil som na ten odkaz pod videom Američana, ktorý sa učí česky a odvodzoval: lev – lví (král), kov – kví (materiál) :)

  Odpověď
 46. F-35 je lietajúci šrot – Oriho članok
  https://oracle911blog.wordpress.com/2020/01/28/f-35-je-lietajuci-srot/

  Odpověď
 47. Dávám k pozornosti přeložené na stránkách RF velvyslanectví odkazy na:

  Z projevu prezidenta Ruské federace Vladimira Putina na zasedání kolegia Ministerstva obrany Ruska
  https://czech.mid.ru/cs/news/-/asset_publisher/f36slMKy3SCk/content/iz-vystuplenia-v-v-putina-na-zasedanii-kollegii-ministerstva-oborony?inheritRedirect=false&redirect=https%3A%2F%2Fczech.mid.ru%3A443%2Fcs%2Fnews%3Fp_p_id%3D101_INSTANCE_f36slMKy3SCk%26p_p_lifecycle%3D0%26p_p_state%3Dnormal%26p_p_mode%3Dview%26p_p_col_id%3Dcolumn-2%26p_p_col_count%3D1

  Fórum «Uchováváme paměť o holocaustu, bojujeme proti antisemitismu»
  https://czech.mid.ru/cs/news/-/asset_publisher/f36slMKy3SCk/content/forum-uchovavame-pamet-o-holocaustu-bojujeme-proti-antisemitismu-?inheritRedirect=false&redirect=https%3A%2F%2Fczech.mid.ru%3A443%2Fcs%2Fnews%3Fp_p_id%3D101_INSTANCE_f36slMKy3SCk%26p_p_lifecycle%3D0%26p_p_state%3Dnormal%26p_p_mode%3Dview%26p_p_col_id%3Dcolumn-2%26p_p_col_count%3D1

  Z rozhovoru účastníka Pražského povstání Emila Šneberga pro Parlamentní listy
  https://czech.mid.ru/cs/news/-/asset_publisher/f36slMKy3SCk/content/iz-interv-u-ucastnika-prazskogo-vosstania-e-sneberga-izdaniu-parlamentni-listy-?inheritRedirect=false&redirect=https%3A%2F%2Fczech.mid.ru%3A443%2Fcs%2Fnews%3Fp_p_id%3D101_INSTANCE_f36slMKy3SCk%26p_p_lifecycle%3D0%26p_p_state%3Dnormal%26p_p_mode%3Dview%26p_p_col_id%3Dcolumn-2%26p_p_col_count%3D1

  Odpověď
 48. Pod Smolenskom urobili parádu pre jedného veterána
  Под Смоленском провели парад для одного ветерана

  Первоисточник публикации: https://politikus.ru/v-rossii/125894-pod-smolenskom-proveli-parad-dlya-odnogo-veterana.html
  Politikus.ru

  Odpověď
  • Lehce Osvalen 30.1.2020 o 16:02

   Tak TOHLE je hodně silné. Palec nahoru.

   Odpověď
 49. Putin bez servítky: „Takmer si do gatí naložili. To je čvarga,“ skritizoval podliakov, ktorí nahovárajú ľudí, aby spáchali samovraždu
  https://www.hlavnespravy.sk/putin-bez-servitky-takmer-do-gati-nalozili-cvarga-skritizoval-podliakov-ktori-nahovaraju-ludi-aby-spachali-samovrazdu/2030626

  Odpověď
 50. na srbsko – maďarskej hranici prechádzala nadránom skupina 60-70 migrantov zavreté stanovisko. Jeden z 3 pohraničníkov po upozornení vystrelil do vzduchu 3x a skupina sa vrátila do Srbska
  https://deutsch.rt.com/kurzclips/97396-ungarn-grenzbeamter-feuert-warnschuesse-auf-migranten-ab/

  Odpověď
 51. @ Vsichni
  Nevite, co se stalo s Mr. SECIN kdyz odesel z RU .vlady v roce 2019?
  Zdali dostal funkci v dnesni nove vlade?
  Dekuji

  Odpověď
  • Igor sečin je šéfem ruské státní ropné společnosti Rosněfť

   Odpověď
 52. Snažíte se zostudit nás, tvůrce, za vydatné podpory České televize.“ Moderátor a kandidát do Rady ČT Luboš Xaver Veselý si přišel převzít anticenu Zlatý citron v přímém přenosu výročních cen Trilobit. Další ocenění, Jaromír Soukup a Michaela Jílková, si pro anticenu nepřišli.
  https://www.youtube.com/watch?v=ncrwYi51MAg
  elegantně, s noblesou…

  Odpověď
  • Právě jsem narazil na tuto cenu ?
   Aukro
   Trilobit – Zlatý citrón 2020 Luboši Xaveru Veselému (6961453295)
   https://1url.cz/qzrGx
   80 600 Kč
   Končí středa, 5. 2. 2020, 18:35:54

   Odpověď
 53. Všeobecný lekár MUDr. Peter Lipták dnes v súvislosti s ohováraním podal podnet na prokurátora JUDr. Jána Šantu a advokáta JUDr. Daniela Lipšica.

  K podanému podnetu , redakcii poskytol stanovisko:

  Šikanovanie a neustále poškodzovanie môjho mena a povesti ma doviedli k tomu, že som na Generálnej prokuratúre podal podnet na preskúmanie trestnej činnosti prokurátora JUDr. Jána Šantu a advokáta JUDr.Daniela Lipšica. Obidvaja zhodne, v pojednávacej miestnosti špeciálneho trestného súdu, ako aj následne pred médiami tvrdili, že som lekár s pochybnou povesťou, že som mal prekročiť svoje právomoci všeobecného lekára a mám participovať na obštrukciách Pavla Ruska, ktorému som vystavil potvrdenie o práceneschopnosti, a ktorého som poslal na odborné vyšetrenie.
  https://www.eurorespekt.sk/trestne-oznamenie-na-prokuratora-santu-a-advokata-lipsica/

  Odpověď
 54. Perfektné video, ako sa Rusmi cítili byť cudzinci/potomkovia cudzincov (čítaj, nie etnických Rusov).
  https://twitter.com/Ghennadii_SPb/status/1218564674754678786

  Odpověď
 55. potom čo Lichtnera na IV opustil Huďo to ide tak trocha dolu vodou…. síce sa snažia pozývať zaujmavých hostí…. no to nestačí,lebo to gro tém a ich následné komentovanie je slabota.Lichtner nič iné nevie ….však to poznáte,“lebo Fico…atď . takže čo bude s IV?… mňa by zaújmalo čo sa tam udialo…jediné viem ,že Huďo sa vyjadril ,že dostal podmienku buď IV ,alebo KB(kulturblog) a druhá vec ktorú spomenul ,že sa nezhodovali v názoroch…to je pre mňa novinka…. Loranka vieš niečo viac….vďaka za názor…..a áno viem ,že IV tu veľa z vás nemusí…. ale…. : )

  Odpověď
  • Podľa mňa Huďovi začal doosť vadiť Lichtnerov osobný ufológ súdruh Hlaváč, no ak by sa aj moje meno malo čo len nepriamo spájať s ideológiou prezentovanou touto osobou, tiež by som sa dvíhal na zadné!

   Odpověď
  • Ja si naopak myslim ze to moze IV iba pomoct. Hudo uz bol trochu „obohraty“. A nepocuvat IV je podla mna chybou. Netreba suhlasit zo vsetkym co hlasaju, ale su cez nich ohlasovane dolezite informacie. Komu sluzi ten projekt si snad kazdy dokaze domysliet sam …

   Odpověď
  • @ zuzka,
   ani ja nemam nijake dalsie informacie, len to co sa dozviem z radia
   ale ja osobne som vecernu infovojnu pocuvala v poslednom case len vynimocne, lebo prave kvoli Hudovi som uz nebola schopna sa premoct a pocuvat ten jeho sarkasticky leboficovsky prejav, krivak vo vacku sa mi okamzite otvaral :)
   zvladam len adrianovo dopoludnie a jeho hosti, tiez sa mi zda, ze prave hostia maju na neho priaznivy vplyv a obrusuju jeho nazorove hrany
   tak nejak ocakavam, ze podobne pozitivny alebo aspon neutralizacny vplyv budu mat casom takito hostia aj na Nora… uvidime
   ale, podobne ako pise vyssie vlado, tiez si myslim, ze urcitu uzitocnu pracu pre neinfoformovanych novych posluchacov IV robi

   Odpověď
   • a este som zabudla, k tomu co sa pytas… mne to vychadza tak, ze Hudo je silne kotlebovsky, co sa o Norovi povedat neda – ten je zas viac harabinovsky … zrejme kvoli tomuto doslo k ich rozchodu, alebo si takto len podelili ulohy a po volbach sa uvidi…

    Odpověď
    • Má to logiku…vďaka za názor.

     Odpověď
 56. Dalsi odpis slechtickych rodu ?
  Po dlouhych sporech a nachazeni stale novych moznosti k vyhybani se dukazum ze strany kralovske rodiny byl na soudni narizeni proveden DNA test u umelkyne Delphine Boel (51 let).
  Dlouhodobe tvrzeni teto umelkyne bylo potvrzeno – je mimomanzelska dcera byvaleho krale Belgie Alberta II (85 let).

  https://www.krone.at/2086874

  Odpověď
  • zjavne by si viacerí mali urobiť testy DNA …to by bolo prekvapení

   Odpověď
 57. mýtus o globálnom otepľovaní rusky
  https://www.youtube.com/watch?v=JmY0hRD248w

  Odpověď
  • zmena magnetických pólov z pohľadu vedca rusky
   https://www.youtube.com/watch?v=zYXkRAfXvi4

   Odpověď
 58. https://tradicni-rodina.cz/aktivity/internetova-petice-za-ustavni-ukotveni-manzelstvi-jako-svazku-muze-a-zeny-a-zamitnuti-navrhu-manzelstvi-pro-vsechny/

  Odpověď
 59. Tristtan 27.1.2020 o 8:06

  https://www.idnes.cz/ekonomika/doprava/hackathon-dalnicni-znamky-vondracek-asseco.A200126_170345_eko-doprava_cfr co říkáte na hackaton!? Za mě je to skvělá věc demonstrujici skutečnost, že již nadále nebudeme tolerovat rozkrádání peněz daňových poplatníků na pochybné a předražené státní zakázky. Je to první vlaštovka… Ale klobouk dolů všem zůčastněným, přijde mi že tato akce by měla být mnohem více ozvučena, než tomu je.

  Odpověď
  • nuž hej.
   Len ten článok je len taký malý čriepok..
   na doplnenie:
   https://www.novinky.cz/domaci/clanek/organizator-hackatonu-vondracek-politici-jsou-uplne-v-soku-40311236
   Najprv je tam info..že je to hotové..ale postupne sa ukazuje že:
   Povězte mi ale, co teď bude dál, když se ukáže, se dá během víkendu zvládnout něco takového, co to znamená potom vůbec pro politiky a pro další projekty?
   Víte, tohle bylo gesto. Samozřejmě, takhle se normálně fungovat nedá. Abych byl upřímný, že bychom zítra na tom začali opravdu prodávat dálniční známky v rozsahu sedm miliard, to bych si já netroufnul. My ten kód a celý ten systém musíme ještě zdokumentovat, odladit, protože samozřejmě to vzniklo v tom krizovém termínu, tak jsme na určité věci museli rezignovat.
   ďalej..
   Samozřejmě budeme řešit právní záležitosti a musíme řešit také to, že ten e-shop se musí na něco napojovat. Některé registry už existují a tam se bude řešit jenom stabilita toho napojení nebo kvalita toho připojení. Některé části té funkcionality stát musí dovyvinout, na to bude muset vypsat menší zakázku, rozhodně řádově menší než 401 milionů. To bude muset někdo dovyvinout a k tomu my se pak připojíme a to předáme státu a ten si pak najde provozovatele toho řešení tak, aby to mohl dál v klidu užívat.

   a to ešte neberieme do úvahy napr. spomenuté toto
   http://dfens-cz.com/takovy-trochu-jiny-e-shop/
   Zakázka na informační systém a e-shop pro elektronické dálniční známky byla vedena v utajovaném režimu a nebyla pro ni vyhlášena veřejná soutěž. Podle šéfa Státního fondu dopravní infrastruktury Zbyňka Hořelici byl tento postup zvolen kvůli požadavkům zpravodajských a bezpečnostních služeb. Asi těžko lze hledat důvod, proč by spuštění systému na online platbu dálničních poplatků mělo vyvolávat zájem silových složek, stejně jako jejich zájem nevyvolává online prodej jízdenek na vlak nebo vstupenek na koncerty. Zjevně tedy mají s elektronickými dálničními známkami nějaký hlubší záměr.

   Myslím si, aniž bych měl nějaké další důkazy, že nafouklá zakázka SFDI a ministerstva dopravy, směřovala právě k těmto skrytým funkcionalitám a rozvoji fízlovacího systému. Jak řekl pan Kremlík, celý systém je daleko složitější. Pro Kremlíka to byla patová situace. Nemohl říci, proč je „e-shop“ tak drahý, protože by prozradil zájmy „stakeholderů“ ze silových složek v pozadí, ale tím se současně připravil o možnost se obhájit. Doslova „padl při výkonu služby“ a jeho řídící orgán ho asi nepochválí.

   Snaha programátorů během toho jejich Hackathlonu byla sice hezká, ale nejspíš nevěděli tak docela všechno

   Odpověď
   • Souhlasím s dopolňkem, momentálně nemám prostor se k tomu vyjádřit. Nicméně se mi na tom libi ta skutečnost, že to lze udělat levněji bez toho aniž by to stalo 400 mil. To je pro mě jasný signal viz. Muj komentář výše.

    Odpověď
    • Takže defacto parta progamátorů zmařila akci BIS :) Samozřejmě, že bez toho „uníku“ do veřejného prostoru by k žádné „akci“ nemohlo dojít.

     Odpověď
  • Akce má podle mně své méně okázalé pozadí a své cíle . Může znamenat ,m.j., zahájení retro šetření v celé řadě jiných zakázek. A mohlo jít také o banánovou slupku pro ministra Kremlíka a jeho nahrazení jiným zástupcem jiného silničářského klanu .
   Samozřejmě, pro média a ovčany skvělá upoutávka .

   Odpověď
 60. Je na čase zorganizovať politickú verziu SNP? – Oriho članok
  https://oracle911blog.wordpress.com/2020/01/27/je-na-case-zorganizovat-politicku-verziu-snp/

  Odpověď
  • Oracle som vyčerpaná ako pes….sa musím za ten Smer na fb „biť“ ako lev…. : ))) ĽSNS a Vlasť im zobrala rozum…samozrejme nikoho neodrádzam ,len sa snažím vysvetlovať,pričom ľudom ktorí KSB čítajú … jedna veta ma celkom pobavila vraj „Potrebujeme vrčiacich buldogov, ktorí vyceria tesáky vždy, keď zacítia liberálov na desať kilometrov.“ a Pellegrini je podľa kolegu skrytý liberál čo zradí po volbách Fica a Smer sa rozpadne na dve krídla Ficovci a Pellegrinovci(taká blbosť)…. tak či onak…. je to ťažky diskusný boj… zhodli sme sa len v jednom a to ,že Smer vyhrá voľby : )))

   Odpověď
   • cital som tu vasu diskusiu. Ti vrciaci buldogovia ma tiez dostali do pomykova, ako naco je dobre vrcat? :)

    Pozrel som vcera Harabina s Druckerom na TA3 a nemam pocit ze je Harabin psychicky v poriadku. Pri jeho vystupovani by som sa necudoval, ak tie jeho preferencie 2-3% su naozaj realne.

    btw, dokedy ma este oracle ban?

    Odpověď

Napsat komentář

*
*

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>