1. Skvelá analýza pána Pjakina .

  Odpověď
 2. Otázka – Odpověď V.V. Pjakina zo dňa 21.09.2020
  Irena Aneri_Titulky CZ
  https://www.youtube.com/watch?v=k9geUSXViMw

  Odpověď
 3. aktuální OO – špičkový rozbor mechanismu řízení a zvládání masových protestů/barevných revolucí. Od 25 minuty. Velmi dobrý postup aplikovatelný i v menších celcích.
  https://fct-altai.ru/

  Odpověď
  • Analýza i doporučený postup je OK, ale zrovna v Bělorusku nevím nevím. Na tohle musí přece být oponent těch demonstrantů dobře argumentačně, rétoricky a intelektuálně vybaven, protože ty protesty řídí v tomto oboru zkušení a chytří organizátoři ze zahraničí. Obávám se, že tyto požadavky Lukašenkova squadra včetně něj nesplňuje, tak se řídí podle přísloví „když to nejde silou, tak to půjde ještě větší silou“..

   Odpověď
   • Ano, souhlasím s Vámi – v tomto konkrétním případě – Baťka je problém. Ale v tomto kontextu jsem také VP výklad chápal – říkal jak by se to mělo dělat a nedělá v případě Běloruska.

    Odpověď
 4. Otázka – Odpověď V.V. Pjakina zo dňa 14.09.2020
  Irena Aneri_Titulky CZ
  https://www.youtube.com/watch?v=S94hmZrYflg

  Odpověď
  • Tentokrát tři otázky:
   1.
   Jedna k Lukašenkovi k jeho rozhovoru na televizním kanálu Russia Today. Ukazuje se, že Lukašenko se nezmění a stále se bude snažit do poslední chvíle hrát na dvě strany, bojkotuje vznik spojeneckého státu, protože by nebyl v čele.

   Když se ptali Lukašenka co je pro něj nejdůležitější odpověděl:
   „Nu, mé děti, děti těch, kteří jsou vedle mne.Víte, co mne v této situaci dokáže podržet? Kdyby teď padnul Lukašenko, zhroutil by se i celý systém a s ním i celé Bělorusko.“

   K tomu kontrastuje dřívější výrok Putina ohledně podobné otázky:
   „Rusko beze mne přežije, to já bez Ruska nepřežiji!“

   2.
   Otázka k základnímu příjmu navrženému Mědvědevem, který by byl pro nastupující generaci nevýhodný, protože by je demotivoval k zapojení do fungování společnosti a nevytvořili by si žádné pracovní a řídící návyky ( moje poznámka: a tak by došlo k řízení davu „chléb a hry (tentokrát na počítači)“ a pak se stali bezbranným davem. Osobně považuji základní příjem za dobré řešení, ale musí fungovat dobře stát a ekonomika alespoň jako dříve za socialismu, řešilo by to umělou přezaměstnanost ( která za socialismu byla hodně demotivující ), ale předpokládá to dobře vzdělané činorodé a tvořivé obyvatelstvo ( podle mě například v ČR takové obyvatelstvo je a dokonce i u části mladých, i když část je chycená ).

   3.
   Co se stane s dluhem USA. Nikdy nebude vrácen, prostě se škrtne, kdyby ho teoreticky vrátili, tak by stejně státy nevěděli co s tou masou peněz a byli by problémy s inflací. Cesta z toho je vykoupit se a koupit si suverenitu, tak to udělal Putin zaplatil dluhy (výpalné) USA, ale tak aby další dluhy nevznikali. ( moje poznámka: To je cesta jak udržet stabilitu stále platit výpalné USA, ale tak aby došlo ke splacení a USA může využít zdroje na přestavbu ze světového četníka na skutečný stát. Pjakin USA nepovažuje za stát i vlajka na to prý ukazuje )

   Jak vysvětlit vlajku USA, zkusím:
   Mnoho vodorovných pruhů znamená úplná podřízenost ( to ukazuje , že už to není stát ) globálnímu řízení bez vlastních státních zájmů. Pruhy červená a bílá ukazuje na GP. Hvězdy je symbol v levém horním rohu v nejsilnější pozici pro symboly, ukazují nadřazenost nad ostatními, roli světového četníka.

   Odpověď
   • Tyhle prohlášení politiků známe i u nás:
    Bilboardy politických stran s hesly např.:
    „Za naše děti“ „Lepší budoucnost našim dětem“
    Slovo „naše“, „našim“ je vícevýznamový obrazec, jelikož každý vidí pod obrazcem slova „naše“ něco jiného.
    A proto taková klanově-sektářská (uzamčená-neveřejná (naoko otevřená) politická strana) prohlášení mají na mysli dědi SVÉ RODNY a děti v JEJICH rodinném klanově mafiózním okolí. Viz. struktury mafií a jejich významový slovník.
    Prostořeký Lukašenko je dobrá učebnice, stejně jako KAŽDÉ prohlášení našich, klanově uzavřených partají.

    Odpověď
 5. nový Vopros-Otvet od VVPj zo dňa 14.9.2020
  https://www.youtube.com/watch?v=Uft1xRKaXRU&feature=emb_logo

  Odpověď
 6. Otázka – Odpověď V.V. Pjakina zo dňa 07.09.2020
  Irena Aneri_Titulky CZ
  https://www.youtube.com/watch?v=xOC9YmxKXKw

  Odpověď
  • V tomto a v minulých pořadech se probírali vlajky států:

   Jednobarevné – určují globální politiku, buďto jako aktivní subjekt globální politiky nebo jako objekt zprostředkovaně – stát, který nemá řízení na vyšších prioritách. Vzniklo původně z toho, že vyrobit takovou vlajku nebylo dříve snadné, mnohem snadnější je sešít ji z více pruhů.

   Svislé pruhy – stát může uplatňovat aktivní politiku vůči ostatním státům

   Vodorovné pruhy – podřízený stát v globální politice

   Symbol na vlajce – dále snižuje hodnotu a takový stát je podřízenějším postavení než stát s obdobnou vlajkou bez symbolu

   V.V.Pjakin přirovnává vlajky k hodnostem v armádě. Proto se západ rozčiluje, že Putin uplatňuje globální politiku, když na to nemá „odpovídající hodnost“. Tady si ještě dovolím poznámku, že v armádě hodnost není vše, rozhoduje konkretní funkce (velitel toho a toho útvaru), ale při získaní funkce dochází většinou i k povýšení, aby hodnost funkci odpovídala, ale občas nastávají situace, kdy díky funkci vydává rozkaz a rozhoduje nižší hodnost.

   Na závěr jak hodnotíte českou vlajku?
   Víme, že jsme projektově konstrukční stát, to ukazují ty tři barvy červená bíla modrá. Historická vlajka by čistě teoreticky a jako příklad byla spíše červená s bílým lvem nebo červená se žlutým nebo bílým kalichem. Nemáme žádný symbol, což dodává na významu. A nemáme typicky pruhy svislé nebo vodorovné, ale dva vodorovné rozdělené klínem. Mám za to, že ten klín znamená, že můžeme ohlašovat globální politiku (jak to dělá Zeman a je v zahraničí uznáván), což dává smysl, protože je zde Praha (okultní židovské centrum).

   Odpověď
   • Možná modrý klín na vlajce ČSR, ČSSR, ČR symbolizuje rozhraní mezi červenými a bílými. Připadá mi, že za první republiky bylo Slovensko víc doménou vatikánských, kdežto Čechy s Moravou patřily k atlantistům. Je to ale jenom moje „střelba od pasu“.

    Odpověď
    • Historická česká barva je červená, slovenská bílá – takovou vlajku však už měli Poláci. … takže se vymýšlelo … a padl i návrh doplnit ty barvy modrým klínem … a tento návrh soutěž o novou vlajku vyhrál.

     Odpověď
   • Mě by zajímalo, jak se stavíte k tomu, že na původním a snad i rekonstruovaném Mariánském sloupu v Praze šlape Marie po drakovi, jakožto představiteli českého pohanství.
    Pak jsem se taky dozvěděl, že existuje menšinový názor, že Přemyslovci měli před lvem ve znaku draka (drak je v heraldice výše než lev).
    Přemysl Otakar II. ve Vysokém Mýtě vypadá takto: https://cs.wikipedia.org/wiki/Vysok%C3%A9_M%C3%BDto#/media/Soubor:Pra%C5%BEsk%C3%A1_br%C3%A1na_(Vysok%C3%A9_M%C3%BDto).jpg

    Takže já osobně bych navrhl červenou vlajku s černým nebo zlatým drakem.

    Odpověď
    • … ako to zspada do toho, ze Panarin stale opakuje ze z Hyperbarei lietali drakoni na Krym a do Grecka … po om to potom ta Máňa šlape?

     Odpověď
    • Nepovažuji draka za symbol pohanství (spíše to jejich nepřítel, nad draky slované zvítězili a uzavřeli mír před 7000 lety podle mýtu, který se odráží i u sv. Jiří), ale za symbol zla (bez srdce, nelidští) a tak je to zapsané v noosféře (nová generace to nasaje v pohádkách, próze a mýctech). S tím, že GP neustále revitalizuje pojmy, ale současné generace vnímají draka jako symbol zla, což je tedy relativně v pořádku.

     Odpověď
     • Drak je přece oblíbený symbol Číny, není vítězství nad drakem symbol starodávného vítězství slovanů nad číňany nebo někým jiným, jehož symbolem je také drak? Drak se vyskytuje jako negativní postava v mnoha našich pohádkách (žere princezny, podmaňuje si země vynucenými sňatky s dcerami vládnoucích rodů), odkud to pramení?

      Odpověď
      • Pokud tedy skutečně nejde jen o symboliku na podporu a utvrzení křesťanství v pohanských zemích s úkolem dosažení převráceného vnímání původních symbolů u podrobených obyvatel… s tím, že v Číně, která nebyla kristianizována zůstal drak pozitivním symbolem…

       Odpověď
       • Tak ale drak by mal byť spriaznený s hadom, je to vlastne okridleny had…..nie je to skôr, že to, že v kresťanských krajoch to bolo zničené, ale Cina si to ďalej ceni a váži si to? Predsa len ich postoj k ľudskej životu ( počítajú vo veľkých cislach), životnému prostrediu – ako kobylky, aj teraz lovia na galapagoch kde nikto nesmie.

        Odpověď
        • Na Galapagy se smi, poradaji se vypravy:
         https://galapagos-pro.com/

         Odpověď
       • Převrácení symboliky a utvrzení křesťanství…může být.
        Zajděte si někdy do Katedrály svatého Víta i s výkladem…vyslechnete si, jak ti dobří katolíci potřebovali zajistit rekatolizaci…tak romanticky popsané vyvražďování neposlušných…

        Odpověď
        • A co pribehy o legendarnych drakobijcoch? Nikitic, popovic, muromec…trufam si dodat ze s drakmi sme slusne povedane kamarati neboli…a co sa tyka krestanskeho sv juraja proti drakovi original je zevraj hor proti setovi…minimalne je to starsie

         Odpověď
      • Oracle 911 15.9.2020 o 12:20

       Drak alebo jašterí muž/lizardman?

       Odpověď
    • Nebo sova.

     Na nějakých starých dlaždičkách na pražském hradě byly sovy, ale odkaz teď nedohledám.

     A těší mě, že nejsem sám, kdo odmítá lva jako náš symbol.

     Odpověď
   • A co myslíte o otázce/kvízu VVP ohledně vlajek SSSR, Číny a Tuniska? Která z nich do této skupiny nepatří? :) Já tip mám, ale nejsem si úplně jist správností.

    Jinak klín na české vlajce vnímám jako doplnění, nebo jako přechod, jednoho křídla globalistů vůči/k druhému. Líbí se mi návrh Jury, jen tu černou bych tam nedával – zlatou/žlutou ano :)

    Odpověď
    • Tunisko do této řady zcela jistě nepasuje, umístění symbolu uprostřed odpovídá vlajkám jiných nevýznamných států, zato Čína a SSSR mají symboly odsunuty do rohu vlajky, střed je čistý, je blíže vlajce jednobarevné. Tunisko rozhodně není a nebylo globálním hráčem. Zajímavá je i vlajka Hongkongu s flastrem (květinou) uprostřed, což potvzuje označení území bez vlastní suverenity

     Odpověď
     • No vidíte, na první pohled bych to takto tipoval také. Nicméně jsem zaregistroval jednu maličkost, která možná mění pohled na věc. Jak na sovětské, tak na tuniské vlajce, jsou pěticípé hvězdy rudé, kdežto na čínské jsou žluté. Z tohoto pohledu mezi tyto tři nezapadá ta čínská :) Jen můj tip, nepodložen ničím, jelikož Tunisko skutečně není globální hráč.

      Odpověď
      • Hvězda je sice červená, ale je nakloněná doleva (údajně znak osmanské říše) stejně jako u turecké vlajky, a některých dalších arabských států, znak je rovněž uprostřed, za povšimnutí stojí, že Lybie měla od r. 1977 čistě zelenou jednobarevnou vlajku a název země byl Velká lybijská arabská lidová socialistická džamáhírie dnes má tři pruhy a stejný flastr uprostřed jako Turecko

       Odpověď
       • Díky za osvětu. Skutečnost (tj. která vlajka mezi ty tři nepatří) bude asi jak popisujete výše.

        Odpověď
        • Doma mám Atlas, kde třeba vlajka Libye byla čistě zelená. Atlas z roku 1997. Libye byla leaderem Afriky i za minulého režimu a do doby, než tam na ně vlítli v roce 2011 a rozsekali to tam do dnešního stavu. Například. Jen podotýkám.

         Odpověď
   • @ Atom

    Ahoj, zajimalo by mne kdo to rozdeleni vlajek schvaluje/popr.kde se to schvaluje
    ???

    Odpověď
    • Moc toho nevím, vytvoří se asi konkurs a pak nějaká komise (to bude ruka GP), která schvaluje návrhy. Účastníci (návrháři a schvalující komise) musí mít nějaké znalosti o těch vlajkách, budou to odborníci, kteří se vyznají v těch symbolech, aby tam nedali něco mimo mísu, co by ostatní (třeba okolní státy) naštvalo a symbolizovalo nějakou nepatřičnost jejich postavení.

     Například Pjakin uvedl, že vládce Petr I. Veliký dal několik návrhu ruské vlajky, ale žádná nebyla schválena a tak Rusko bylo dlouhý čas bez vlajky.

     Odpověď
    • Nemylim-li se GP, Holandsko (treba tu ruskou) ….

     Odpověď
  • https://antonpihl.wordpress.com/2016/08/03/dr-sheldon-coopers-apartment-flag/
   Vlajka za Sheldonem Cooperem je velmi zajímavá, je to Sheldonova bytová vlajka, lev – královské zvíře, lev se zvednutými tlapami údajně znamená nekontrolovatelný. Dle Pjakina Sheldon znázorňuje GP.
   Podobný znak má u nás Turnov a Mladá Boleslav, ovšem navíc s červenými drápy. Stejného lva, ale bez červených drápů a červeného jazyka měla i např. 14. dobrovolnická divize SS Halič.
   Jestli si někdo znalý dá práci s popsáním vlajkové symboliky v nějaké publikaci, budeme zase o kus dál. Po přadu o vlajkách se prohloubil můj pocit, že jsme opravdoví „mudlové“… jak málo toho víme…

   Odpověď
   • Mozno by to mohol skusit Pjakin.

    Odpověď
 7. Měl bych dotaz. Dlouhou dobu byli přepisy pořadů V.V. Pjakina zveřejňovány levawebnode (jestli si dobře pamatuju). Tato aktivita tam byla ukončena (jestli jsem to dobře pochopil). Dají se tyto přepisy najít na jiném webu? Nebo jsou k dispozici jen videa s titulky? Díky.

  Odpověď
  • Veľmi jednoducho – na pravej strane obrazovky je zoznam – treba otvoriť O-O VVPj

   Odpověď
  • Na této straně úplně dole je odkaz na kanál „YouTube Irena Aneri“. Na jejím kanále jsou u přeložených videí V.V.Pjakina v preambuli videa vždy přiloženy i odkazy na stažení překladu ve formátu .txt, .docx a .srt. Tyto odkazy jsou i u přímých linků na jednotlivé přeložené díly.

   Odpověď
  • Dodám, že pokud se při otevření odkazu na server s titulky vypíše, že složka je prázdná, je třeba kliknout nahoře na stránce na „přepnout na původní zobrazení“.

   Odpověď
  • https://pjakin.blogspot.com/

   Odpověď
 8. Nový Pjakin https://fct-altai.ru/qa/video/vopros-otvet-ot-7-sentyabrya-2020-g

  Odpověď
  • Na politikus.ru je zajímavá diskuze (v RU) viz https://politikus.ru/video/131132-vv-pyakin-vopros-otvet-070920.html . V.V.Pjakin mj. obšírně a celkem tvrdě rozebral své výhrady vůči VP SSSR (po odchodu Zaznobina).

   Odpověď
 9. Otázka – Odpověď V.V. Pjakina zo dňa 31.08.2020
  Irena Aneri_Titulky CZ
  https://www.youtube.com/watch?v=y2ajVpnP1No

  Odpověď
  • QuoVadis 6.9.2020 o 11:31

   Zajimava pasaz kolem casu 58:20, kde se V. Pjakin k roku 1968 zminuje o tom, ze NATO vojska byla uz take na uzemi Ceskoslovenska a ze se jen vicemene pod puhruzkou z ruske strany stahla zpatky, pak to ospravedlnovali pry jako nataceni filmovych scen.
   Nevzpominam si, ze by o tom ani pred 30,40 ci vice lety v ucebnicich dejepisu byla zminka.
   A dnes, za vlady krale „Malopetra“ to je pochopitelne…

   Odpověď
   • Dá sa to vydedukovať z ČS zdrojov, ale len nepriamo. Väčšina zdrojov u nás ani neráta s nejakou inou alternatívou vývoja udalostí. Viac toho bude na rusko a anglo jazyčných stránkach. Trochu som sa v tom vŕtal a našiel som zmienku o vojenskom cvičení NATO pod názvom „The black lion“, ktoré sa konalo/malo konať v Bavorsku v lete 68… tam treba viacmenej upriamiť pozornosť. Našiel som aj jedno video k 68-mu v ruštine s cz titulkami. Ešte som to nepozeral, ale možno tam k tomu niečo zaujímavého bude.
    https://www.youtube.com/watch?v=mmR8Y-a6b8c

    Odpověď
    • ten dokument si rozhodne pozri

     Odpověď
     • popolvár 7.9.2020 o 22:57

      teraz som ho dopozeral a doporučujem. Je komplexný, pretože dal odpoveď v závere na otázku, ktorá mi zvučala už od polovice dokumentu.
      Čo je pre mňa faktologické nóvum, tak to je to, že vojská pozval telefonicky aj A. Dubček, keď už nevedel kudy-kam, a videl, že sa situácia v ČSSR aj jemu vymyká z rúk… Že je o tom aj archívny záznam. Doteraz sa toto pozvanie hádzalo len na hlavu Vasiľa Biľaka.
      Plus autor mal tam jeden dobrý argument: existuje množstvo snímkov, fotografických i filmových s horiacou sovietskou technikou a útokmi mladých na tankové kolóny. No neexistuje ani jeden snímok, ktorý by potvrdzoval tak omieľané útoky sovietskych tankov na civilné obyvateľstvo.

      Odpověď
    • Dost dobrý dokument. Ohledně střelby a místních bojůvek Rusům věřím. Proč : Český pamětník oněch událostí mi řekl že mu běžní Rusové v dobách služebních cest rozhořčeně sdělovali že je to stálo 7000 vojáků… Plus má osobní přímou zkušenost z kasáren , kdy v době výročí srpna v roce 69 se do kasáren vraceli tanky a ot naší armády z šokovanýma kamarády s barvou oprýskanou od střel z ručních zbraní.

     Odpověď
     • Boletus 8.9.2020 o 7:57

      Tohle vše dobře popisuje to ZJEVENÉ . Ale operace Pražské jaro byla
      konstruována jako operace win-win . A hrozba vojenského převzetí
      člena Varšavské smlouvy se jeví možná dnes jako „možná“ . Ale zkuste si popovídat z vojenskými pamětníky z 60.let . Nikdo z NATO si netroufl porušit status-quo v Evropě, protože síla jen konvenčních a především pozemních vojsk VS byla pro Západ hrozbou . Takže veškerá imitace vpádu NATO směřovala k vyprovokování vstupu vojsk VS a zahájení poslední etapy k likvidaci východního socialistického bloku a SSSR „zevnitř“ . Prostě to druhé „WIN“ bylo daleko efektivnější, i když proces vítězství Západu a NATO posunul o cca 20 let . Je třeba brát do úvahy , že za architekturou a výkonem operace nestáli nějací „stranoviki“ , ale plnohodnotný nástroj GP – atlantisté. Už tehdy si GP uvědomoval nemožnost silové likvidace konkurenta a pracoval sice pomaleji, ale o to spolehlivěji a hlavně „hybridněji“ . Operace „Dunaj“ byla Pyrrhovým vítězstvím VS , ve skutečnosti bylo možné na obelisk napsat totéž, co před 3000 lety napsal Ramses po prohře u Kadeše: „myslíte si, že jste vítězi, ale za 20 let se ukáže. kdo zvítězil“ . A v r.1989 se to ukázalo. Osobní názor

      Odpověď
      • Boletusi, přikláním se k tvému názoru. Nápadná je podobnost s aktuální situaci v Bělorusku. Hartusení u hranic mělo podpořit hlavně „sílu“ vnitřních zrádců při provádění vnitřního převratu. Na reálný vpád NATOvců do ČSSR, při daném rozložení sil, příliš nevěřím. Znamenal by pro západ náklady a velké riziko. Pokud bychom se tu porvali sami mezi sebou jako na Ukrajině, bylo by to pro ně také vítězství. Zásah byl z tohoto hlediska spíše stabilizační a pokud naše vedení nebylo schopno navodit pořádek samo (nebo nechtělo – přítomnost zrádců) měl i logiku a byl vlastně vynucen, jinak by došlo k vnitřnímu převratu a ztrátě vlivu SSSR v našem prostoru = velké dopady na celosvětovou stabilitu. Prodloužení socialismu nám dnes přináší velkou výhody, takže se dá i říct, že to z dlouhodobého hlediska tak velká chyba nebyla.

       Odpověď
     • Já jen, že i na sovětské straně byla velká propaganda a to hlavně vůči vlastním lidem. Nebylo všechno tak, jak popisují sovětské dokumenty a – bohužel – ani archivy.
      Tahle „událost“ byla jako mina položena do našich vzájemných vztahů – a dodnes spolehlivě funguje. Dokonce po celém světě.

      Odpověď
      • Že aj sovietske archívy môžu skresľovať nijako nerozporujem. Vadí mi však jednosmernosť propagandy u nás. Berie sa to ako jednostranná krivda. My sme im podľa všeobecného vedomia nikdy neublížili. Lenže sa na mnohé zabúda a keby sme mali dobrú pamäť a čisté svedomie držali by sme voči Rusom hubu. Čím viac človek vie o pôsobení čs. légií v Rusku a ak dokáže pochopiť ruský odpor k stavaniu pomníkov legionárom, ak si vie zhodnotiť pôsobenie slovenských vojakov na východnom fronte 1941-44 v pozícii okupantov ( túto skutočnosť nedokáže prekryť ani to, že sme boli takmer nesvojprávnym satelitom fašistického Nemecka, ani to, že značná časť vojakov prešla na druhú – sovietsku stranu), tým skôr pochopí, že nejde o krivdu jednostrannú. Uvedomenie si tohoto môže podľa môjho názoru tú mínu spoľahlivo deaktivovať.

       Odpověď
       • Měl jsem stejnou myšlenku. Chyby byli na obou stranách a na naší spíše více než méně. Ale dlužno dodat, že národy si byly vždy velmi blízké. Vždy za tím stále zrádná věrchuška ve službách nikoho.

        Odpověď
       • Samozřejmě, Kamile. Mina se dá deaktivovat, ovšem musí tomu cosi předcházet. A to ve všech těch událostech, které jsi vyjmenoval.
        Pokoušela jsem se tu loni o osvětu, ale – nepochodila jsem. Ta mina deaktivována nebyla ani tady. Takže ještě nenastala doba – nebo to musí jít jinou cestou. Ne přes všeobecně známá fakta. Ona totiž ta fakta z dokumentu, která mnohým připadají nová, nová a dokonce ani u nás utajovaná nejsou. Dají se najít na internetu dodnes. Dá se také najít, jak byla obhájena, vysvětlena, zdokumentována.
        Stačí jen chtít hledat a vědět, co hledat.
        Aby nedošlo k omylu – tím vyjádřením o archivech jsem nemyslela, že archivy jsou záměrně falšované. To ne. Archiv by měl být jakýmsi „svědectvím o době a událostech“, takže obsahuje pouze to, o čem dotyční věděli – ne „to víc“.
        Pokusím se být konkrétní a k tomu se hodí právě Pjakinem zmiňovaná historka s filmem a „natovci“. Jak je vidět. dodnes ji Pjakin vypráví jako pravdivou, protože do SSSR byla tato informace jako pravdivá dodána. Ale – pravda je na české straně. Sověti se tam blamovali a tak zpráva do Moskvy ani nemohla být jiná než ta o „vyhnaných natovcích“. Sověti skutečně filmaře vykázali až za hranice, ovšem tento sovětský krok nás stál mnoho peněz (v devizách) za nedodržení smlouvy a zničení filmu. Šlo o Most u Remagenu, natáčený v údolí Vltavy u Davle, kde smlouva byla na tento termín podepsaná už 2 roky před natáčením. Natáčelo se už od května v prostorách starého Mostu a teprve o prázdninách se štáb přesunul do Davle:
        https://www.youtube.com/watch?v=k2oGDXMC48s&ab_channel=MilanDubek

        Tuto historku, kde dodnes Rusové trvají na své verzi „vyhnání natovců“ – přitom to nebyla pravda – nemám jen z „papírů“, ale i z přímého rodinného svědectví. Rodina mé mámy pochází z Posázaví a do Davle je to odtud jen kousek.

        Odpověď
        • Rok 68 byl jistě plánován vice, než 2 roky dopředu, není těžké domyslet, kolik a jakých úkolů může v takové situaci plnit „filmový štáb“. A přímí svědci pak vidí přesně to, co mají vidět. To nic nedokazuje.

         Odpověď
         • Pokouším se o zachování odstupu v posuzování těchto věcí a to ve smyslu:
          vláda – lid. Kde je manipulován lid i vlády nadvládami …
          Na tom všem se mi nelíbí, že manipulátor zmanipuluje
          a svoje špinavosti hází za vinu těm nejvíce zmanipulovaným na nejnižším stupni.
          Ano, je tu i davová psychoza, použité drogy a pod.,
          člověk by se měl snažit o rozlišení (i s ohledem na možnosti doby), jinak je vždy jen dav (z davu mám osypky, fobii, až hrůzu).

          Odpověď
        • No ona je osvěta a osvěta, že? Já bych to spíš nazvala svým postojem k dané věci, který ovšem ostatní mohli a nemuseli akceptovat. Všichni máme své rodiny, které odněkud pocházejí a mají zase svůj pohled na věc. Pomocí diskuse se potom hledá, kde se dané znalosti protnou a kde ne, co kam zapadne, či ne. Každý si vyhodnotí, jaká informace je pro něj přínosná a jaká ne. Ale vést diskusi je v každém případě vždy dobré a ne od ní utíkat.

         Odpověď
         • Máš pravdu, Ireno. Pravda, že jsem zastávala svůj názor a také jsem dávala odkazy na materiály, které byly – dle mého – dobré a vypovídající.
          Že jsem psala o osvětě je z toho důvodu, že tu byly (a jak je vidět – dodnes jsou) brány některé informace jako nové a neznámé. Ale ony nejsou. Byly a jsou k dispozici a často i na netu. A jsou také vyargumentované před mnoha a mnoha lety. Viz třeba info o tancích NATO v českém vnitrozemí. Tanky, které už 20 let nebyly ve výzbroji žádné armády. Vehikly, zapůjčené filmařům v Rakousku. Tanky, o které filmařům pečovali naši vojáci a jako vypůjčený (a placený) komparz s nimi také jezdili.
          Nebudu se s nikým přít. Své názory si ponechám v nezměněném stavu, protože dodnes nikdo nepřišel s ničím novým – a takovým, abych názor změnila.
          Takže si stále tvrdím, že vpád do ČSSR byl ohromnou chybou SSSR a že již v r. 68 byl položený základ budoucího rozpadu socbloku. Nejen to. Tahle chyba paradoxně zavinila i to, že NATO máme do dneška.
          Jo – a tím „vyargumentované informace“ nemyslím vyargumentované mnou, ale vyargumentované na diplomatické a politické úrovni mezi našimi zeměmi.
          Lépe řečeno – naší stranou.

          Odpověď
          • Já nevím, pro mne jsou takové ty podrobnosti o tom, zda šlo o filmaře či ne celkem podružné. Já jsem ráda, že tenkrát zasáhli, protože nám to dalo dalších dvacet let dobrého života. Mohli jsme se totiž stát tím kamínkem, který když se vezme zespoda, tak se sesype celá pyramida kostiček. A měli bychom už v 68 ten celoevropský 89. A že nebylo oč stát, asi už dnes vidí všichni. Ti, co dnes mávají v Bělorusku tou fašistickou vlajkou, jsou jistě také plni přesvědčení o své pravdě a chtějí aby to dopadlo co nejlépe. Jenže být po jejich, dopadlo by to jako vždycky. Obecný trend byl takový, že to tady Zápaďáci hodlali zvrátit tak, jak to udělali potom v 89. Určitě to byl dobrý nácvik, ze kterého potom čerpali, aby neudělali stejné chyby. Foukat si neustále na bolístku, že oni (Varšavská smlouva) tenkrát omezili naši „suverenitu“, mi přijde směšné. Byli jsme na jedné lodi a my v ní chtěli udělat díru. Tedy lépe řečeno někteří u nás v ní chtěli udělat díru, jiní se vezli, protože se „něco dělo“ a dodnes vzpomínají na to, jak byli „součástí těch velkých událostí“ a stačí jim to ke štěstí. Já rok 68 nezažila, ale nemyslím, že bych k němu přistupovala jinak, než jak jsem přistupovala k 89. To už nás ale neměl kdo zachránit před námi samotnými, před blbostí a naivitou mých spoluobčanů.

           Odpověď
          • Ještě k těm filmařům jsem to nevyjádřila úplně přesně. Spíše jsem chtěla říci, že je podružné, zda tu hranici na nějakých tancích překročili či ne. Protože co se mne týká, tak filmaři byli právě v té chvíli – s válečným filmem v každém případě dobrá zástěrka pro jakýkoliv vývoj situace. A tanky za hranicemi stály. Oni tam stály celou dobu, proto jsme také měli tolik kasáren v příhraničních oblastech. A co jsou herci a filmaři za sebranku už jsme viděli i před rokem 89, ten už byl jen třešinkou na dortu, kdy se odkopali v celé své nahotě. Myslet si tedy, že se jednalo o shodu okolností, by bylo dost naivní.

           Odpověď
          • Vlastní zásah už chybou nebyl. Je jasné, že Pražské jaro už byla operace „naostro“ a celý její průběh byl k finále v srpnu směrován . Ale příprava běžela řadu let předtím.Chybou / ale částí vlivových síl a agentů jak v československém , tak i sovětském vedení záměrně vedenou/ byla naprostá impotence politického postupu řešení . Když vypukne požár , musí se hasit a nikoliv přednášet o protipožární ochraně . Já jsem r.1968 prožil a už ve věku vstupu do dospělosti . V létě 68 už byla vnitřní destrukce tak pokročilá, že invaze v podstatě musela proběhnout . Ale pořád tvrdím, že NATO mělo hnědo za ušima, pokud by v ČSSR měly vstoupit do konfliktu s VS . Invaze VS měla z vojenského hlediska vůči NATO „výchovný účinek“ . Během cca 48 hodin bylo na československém území cca 600 tisíc příslušníků vojsk VS . Tahle představa nadlouhp ochladila zájem NATO na vojenském konfliktu ve Střední Evropě.
           Na příkladu operace Pražské jaro lze demonstrovat vysokou účinnost hybridní války

           Odpověď
 10. Novy V.V. Pjakin – 31.8.2020
  https://vk.com/fct_altai

  Odpověď
  • titulky by neboli este ? dik

   Odpověď
   • Už sú titulky vďaka p. Irene.
    Vie mi niekto vysvetlit nasledovný citat VVPj – ďakujem:

    Kdo rozpoutal v Rusku občanskou válku?
    Československý expediční sbor (legionáři),
    který se roztáhnul od Volhy až k Vladivostoku.
    Všude svrhl sovětskou moc, podpořil svou bojovou silou všechny antisovětské síly
    a mnohé z těch mobilizovaných
    se vyprofilovaly jako antisovětské.
    Tak proč by sověty nesvrhly?
    Rusko se vydalo ze svých sil ve světové válce a uvnitř nebyly žádné posádky,
    žádné síly, které by mohly
    čelit Čechoslovákům.
    Prostě tam žádné síly nebyly. Ten sbor se roztáhl podél železnice a mohl všechno bezbolestně ovládat.
    A potom se okolo něho začaly soustřeďovat všechny síly, které byly dostupné vnějšímu řízení.
    V první řadě zvnějšku. Protože ti, kteří se orientovali
    na Rusko do Bílé armády nevstupovali.
    A když už se nějak do Bílé armády dostali,
    tak potom přecházeli k té Rudé.
    Takže zajistili výsadek interventů na severu,
    na Dálném východě a na Černém moři.
    To všechno byly týly,
    to všechno bylo o řízení.
    A hlupáky z Bílé armády nechali bojovat
    za zájmy západních společností
    proti svému vlastnímu státu
    a proti svému národu.
    Mnohým to po občanské válce došlo,
    jako například generálu Slaščovovi.
    A některým, jako byl Děnikin, to nedošlo nikdy,
    ten roli bolševiků nikdy nepochopil.
    Byl ruským vlastencem, viděl,
    že bolševici Rusko zachránili,
    viděl, že čelí Německu
    a stejně nedokázal pochopit,
    jak to vlastně je, a tvrdil, že to oni zlikvidovali náš stát. To byl Děnikin, přečtěte si jeho paměti.
    Ty jeho popisy ruské smuty
    jsou prostě perly.
    On sám tam popsal, jak ten stát fakticky
    do října přestal existovat.

    Odpověď
    • http://www.vodaksb.eu/diskuse/historie-dejiny/comment-page-17/#comment-323331

     Odpověď
     • QuoVadis 6.9.2020 o 11:22

      Velkou roli hral jiste i prvni „ceskoslovensky“ p-resident Masaryk.
      Je sotva zname, ze byl zenaty s Americankou Charlotte Garrigue, jejiz jmeno si jako prostredni jmeno prebral.#
      Jeji otec Rudolph Garrique byl syn obchodnika z rodu Hugenotu Jacquese Louise Garrigue (1789–1854) a matky Cecile Olivia Duntzfelt (1798–1863), dcery danskeho obchodnika Christiana Vilhelma Duntzfelta (1763–1809) a vnucky holandskeho obchodnika Frédérica de Coninck (1740–1811).

      Otec Rudolph Garrigue byl knizni vydavatel a take sef velke americke pojistovny Germania.

      Podle tohoto pramene:
      http://www.vlcr.cz/english/
      nebyl Masaryk aktivnim Svobodnych zednarem, byl ale jejich obdivovatelem a podporovatelem. Jeho syn Jan (ministr zahranici a sef exilove vlady v Londyne) stejne jako prezident Benes byli Zednari.

      Z rodinneho a profesionalniho pozadi to vypada tak, jak rika V. Pjakin – udrzeni moci GP pres vytvoreni novych statu/nastroje ci jejich nova uskupeni (Rakousko-Uhersko, EU, Sedmimori, R-U 2?) nebo naopak jejich zniceni…

      Revoluce v Rusku byla jak znamo financne podporovana Wall Street a velke pojistovny k tomu financnimu systemu jiste patrily..
      Ceskoslovensky armadni sbor v Rusku byl zrejme take jejich nastrojem, ovsem bez spoluprace prezidenta a vlady by to jiste mozne nebylo…

      Odpověď
      • Pokud dohledáte původ Masaryka – pravda je všelikaká. S velkou pravděpodobností jeho matka, již těhotná se vdala pod svoji vrstvu. Manželem byl negramotný nádeník, která se vypracoval na šéfa stájí. Rodina se několikrát stěhovala. Už jen ten sociální rozdíl mezi Masarykem a jeho ženou je nápadný. Vzniklo Československo, komu v té době patřily banky? Systém věčného dluhu? Masaryk byl jen slouha mocných nic víc.

       Odpověď
       • QuoVadis 6.9.2020 o 15:02

        Tak jako Havel byl slouha, nic vic, ja vim.
        Ale stejne je zajimave o tom case cist a zkouset srovnavat s novymi nazory a poznatky z dneska – Treba i s pomoci V. Pjakina, I. Panarina, ale mnohych prispevovatelu v diskusi i tady. To treba po case pomuze k tomu, ze se z kaleidoskopu (nebo svetu krivych zrcadel) stane staly a jasny obraz.
        Tady jeden link na informace o Masarykovi:
        https://masarykovaspolecnost.cz/zivotopis/detstvi-a-mladi
        Pise se tam mimo jine, ze za pomoci policejniho Inspektora Antona Le Monniera dokoncil gymnazium a dostal se na studia do Vidne, kde ho ovlivnil profesor filozofie Franz Brentano (z jizniho Bavorska) a “…po smrti policejního ředitele Le Monniera, u kterého působil jako vychovatel, a měl tak zajištěný pravidelný finanční přísun, získal ještě výnosnější místo domácího učitele v rodině Rudolfa Schlesingera, generálního rady Anglo – rakouské banky.”

        Odpověď
        • QuoVadis 6.9.2020 o 15:10

         Tady jeste fotka pomniku K&K policejniho reditele rytire Antona von Le Monniera ve Vidni
         https://de.wikipedia.org/wiki/Anton_von_Le_Monnier#/media/Datei:GuentherZ_2009-06-27_1122_Anton_Ritter_von_Lemonnier_Grabstein.jpg

         Odpověď
       • QuoVadis 6.9.2020 o 15:23

        Jeste jsem zkousel neco najit k te “Anglo-Austrian-Bank”.
        Vedle toho, ze se tak kratce pred konkurzem jmenovala Meinl Banka, existovala tato banka uz koncem 19. stoleti, byla pak prebrana Bangkok Anglo-International Bank (Bank of England):

        “ Anglo-International Bank Ltd byla založena jako společnost s ručením omezeným v září 1926, s kapitálem 2,36 mil. GBP, ke sloučení Anglo-rakouské banky (zřízení 1863) a British Trade Corporation (zřízení 1917). Bank of England a Glyn, Mills & Co byly největšími akcionáři v bankovnictví a Herbert Alexander Lawrence, předseda Glyn, Mills & Co, byl prvním předsedou banky.
        Anglo-International Bank Ltd byla založena za účelem pomoci spojeneckým návrhům na rekonstrukci Německa a rakouské říše a zabránění likvidaci Anglo-rakouské banky a zhroucení British Trade Corporation, které by vážně poškodily britskou bankovní reputaci na kontinentu .

        Odpověď
        • QuoVadis 6.9.2020 o 15:34

         Bangkok = bankou…

         Odpověď
       • „Dr. Jan Příhoda T. G. Masaryk – Studie vyvolencovy krycí legendy“
        Masaryk je zde popsaný jako levoboček žida Rendlicha z Hodonína, u kterého jeho matka pracovala jako kuchařka.

        Odpověď
        • http://www.spiknuti-proti-cirkvi-a-lidstvu.com/literatura/Studie_vyvolencovy_kryci_legendy_Masaryk.pdf

         Odpověď
     • Dakujem

      Odpověď
    • Teď mi to s těmi legionáři zapadá ještě víc : komentář ke článku Carské zlato leží na dně Bajkalu z webu myšlenkyočemkoliv.
     “Carské zlato je od roku 1921 v rodšildovkém sejfu a jak se do něj dostalo jsem již na tomto vebu psal. Můj spolužák měl postaršího otce, bílého legionáře, který se vrátil do vlasti z emeriky a po několik večerů nám ogárkům vyprávěl své zážitky z Rusi japonska a emeriky. Už tenkrát (1962) tvrdil, že celý Kolčakův transport byl ukraden čs legiemi a ty ho převezly do Vladivostoku, pak do japonska a nakonec do emeriky. Díky tomu měl zásluhy žid mesařík o bohatsví vyvolených a oni mu zato milostivě vyhlásili res-publiku. Předtím se mesařík vyznamenal poskytnutím falešné výpovědi ve prospěch hilsnera ve věci rituální vraždy Anežky Hrůzové. Nešlo o hilsnera, ale o zkoušku věrnosti a tu mesařík splnil. Inu již tenkrát platilo Pjakinovo „nejsou kádry“!
     No a nad bajkalem odpojili čeští „vlastenci“ poslední dva vozy soupravy a v zákrutě je shodili ze srázu (obsahovaly trén a jednu bednu zlata cca 200 Kg) na vytvoření fámy, že tam zahučel celý vlak. Dotyčný otec spolužáka byl v tom vlaku na peroně jednoho z vozů a to, že se vrátil dosvědčuje pravdivost toho příběhu.“

     Odpověď
 11. Otázka – Odpověď V.V. Pjakina zo dňa 24.08.2020
  Irena Aneri_Titulky CZ
  https://www.youtube.com/watch?v=x2NdCQfsW5M

  Odpověď
  • Valeriji Viktoroviči, okomentujte prosím pokus Lichtenštejnska dostat zpět pozemky,
   které mu byly zkonfiskovány v Československu
   v roce 1945 na základě výsledků 2. světové války.
   Co to má být? Zrychlují se procesy rozdělení Evropy na Mezimoří a Chalífát?
   Nebo jen státní elita hledá materiál
   pro vyvolávání nových konfliktů?
   Také se mi zdá být zvláštní zvolit si pro řešení územních sporů jako nástroj Evropský soud pro lidská práva.
   - Asi to není náhoda? – Samozřejmě, že to není náhoda, ale všechno je to trochu jinak.
   A opět se vracíme
   k té otázce, co je to stát?
   Proč je Lichtenštejnsko, které má 37,
   nebo třeba i 39 tisíc obyvatel státem?
   Se svými 160 km2?
   A řekněme například ruská Ťumeň,
   Ťumeňská oblast v Rusku státem není.
   Je to v knize O světě
   křivých zrcadel II. o státu,
   kde se mluví o státech konstruktérech
   a státech projektově zkonstruovaných.
   Ano, o státech historicky zformovaných
   a státech projektově zkonstruovaných.
   Ale existují ještě státy konstruktéři, které tyto projektově zkonstruované státy vytvářejí.
   Takže co se to děje?
   Zdálo by se, že ta kauza je směšná.
   Ale nic směšného v tom není.
   Pokud chápeme ty procesy, ke kterým dochází
   v Evropě, tak vše zapadne na své místo.
   Takže, co se to v té Evropě děje?
   V Evropě dochází k formování mezinárodního subjektu pod názvem Intermarium/Mezimoří.
   Mělo by jít o polský projekt od moře k moři, od Baltského moře k tomu Černému se začleněním řady území.
   Někteří předpovídají rozpad Polska. Pánové,
   a jak byste ho přerozdělili, mezi jaké subjekty?
   Vždy bylo rozdělováno mezi Německo,
   Rakousko-Uhersko a Rusko.
   Tak jak ho chcete dělit dnes? Polsko samo se stává postupně subjektem globální politiky.
   Jen se podívejte na tu Lublinskou unii,
   která byla znovu podepsána v červenci
   a má za cíl zmocnit se
   právě běloruského území,
   k čemuž se připravují vojska NATO,
   tedy k čemuž se připravovala,
   dokud Rusko neřeklo výhružně:
   „Ne! Opovažte se vstoupit s armádou!“
   Co se to děje?
   Máte-li cíl řízení,
   tak můžete využívat různé
   cesty k jeho dosažení,
   a ty jsou realizovány v závislosti
   na tom, v jakém stavu jsou nástroje.
   Jednoduše řečeno, když jdete na zahradu a chcete překopat záhon, tak si na to vezmete nějaké nástroje.
   Vyberete si vhodný rýč, nebo ho musíte napřed spravit, nebo to uděláte jinak,
   vezmete si nějaký jiný
   nástroj ke zkypření půdy.
   Takže v plánu vybudování Mezimoří,
   což fakticky není nic jiného než vybudování nového Rakouska-Uherska, které bude zahrnovat celé jeho území…
   To si jen Polsko myslí, že buduje
   impérium od moře k moři.
   Ve skutečnosti dochází k obnově Rakouska-Uherska,
   kde jsou dvěma klíčovými body Vídeň a Praha.
   V roce 1955 se Chruščov
   velmi snadno vzdal Vídně,
   ale v roce 1968 jim došlo,
   že když přijdou i o Prahu,
   tak už nebude SSSR brát nikdo vážně,
   že klíčové body je třeba si udržet.
   Opakuji, že z hlediska globálního řízení je Vídeň centrem koncentrace řízení na základě Habsburské knihovny
   a Praha je zase světovým
   okultním židovským centrem.
   Heydricha stál pokus získat nad ním kontrolu život.
   Z Londýna speciálně vyslali vrahy, kteří ho zabili.
   A potom následovala zastrašovací akce,
   při které, světe div se, zlikvidovali všechny,
   kteří se nějak podíleli při Heydrichově pokusu získat přístup ke znalostem toho okultního pražského centra.
   A oč usilovali Češi v tom roce 1968?
   Přesně o to, aby byly zlikvidovány podmínky tvrdě vybojované v husitských válkách,
   kdy si díky těmto husitským válkám Češi vybojovali právo zachovat se jako národ.
   V důsledku těch válek byly
   všechny nejbližší subjekty oslabeny.
   Česko se nedokázalo stát národním státem,
   ale ani subjekty, které ho obklopovaly,
   nedokázaly zcela potlačit
   českou národní suverenitu.
   Proto se také Česko, jako jeden ze subjektů, stalo
   součástí Rakouska-Uherska, se svými právy a tak dále.
   V roce 1968 šlo přesně o to, o likvidaci Česka jako národního subjektu.
   Oni to nechápali a se svým nepochopením
   se plynule dopracovali k tomu, aby to bylo realizováno.
   Zbořili památník maršálu Koněvovi
   a postavili jiný vlasovcům. Tak co čekají?
   Co čekáte? Vy jste se vzdali toho deštníku,
   který Rusko jako ochranu poskytuje všem projektově-zkonstruovaným státům
   a čekáte, že na vaši národní kulturu, vaši
   národní suverenitu bude někdo brát ohled?
   Zatímco v rámci ruského světa na to brát ohled musí, musí vás respektovat,
   tak v rámci globálního tavicího
   kotle je to vše likvidováno.
   Takže když u vás došlo na tyto kroky,
   tak jste se posunuli k tomu,
   aby jakési Lichtenštejnsko vzneslo svá práva
   na vlastnictví části českého území,
   na kterém se nachází
   unikátní historické objekty.
   Ale ty věci přece neprobíhaly najednou.
   Tak proč to spojuji? Je to jednoduché.
   Kdy bylo oznámeno, že Koněvovův
   památník bude zbořen?
   V září minulého roku, v roce 2019.
   A co se tenkrát hned projevilo?
   Že subjekt nemůže pracovat tak, jak je zapotřebí, že není způsobilý, takže je ho třeba začlenit.
   A hned tu máme Lichtenštejnsko
   s jeho žalobou o navrácení majetku.
   V únoru ta žaloba byla zamítnuta a nyní se fakticky
   jedná o odvolání proti únorovému rozhodnutí soudu.
   To znamená, že ten proces běží.
   A o jaký jde proces? Nedokáže-li český stát řídit vlastní objekt,
   tak se do toho zapojí nadnárodní subjekt v podobě Lichtenštejnska.
   Vždyť co je to těch 160 km2
   mezi Švýcarskem a Rakouskem?
   Stejně se stane součástí území Mezimoří.
   Ale díky tomuto vnějšímu korektorovi,
   bude možné Česko dostat do toho stavu,
   ve kterém se bude jako subjekt
   podílet na formování Mezimoří.
   Visegrádská čtyřka
   musí pracovat správně.
   Těmito kroky, tím zbořením Koněvova památníku
   a postavením památníku vlasovcům bylo dáno najevo,
   že státní řízení není schopné kvalitně pracovat
   na vytvoření skupiny na obnovu Mezimoří,
   to je Visegrádská čtyřka
   a Lublinská unie, že to nedokáže.
   Je tedy potřebný vnější korektor,
   a tak se hned objevil, okamžitě.
   Napřed ticho po pěšině, a potom najednou bác a vše se rozběhlo. Okamžitě to jde strmě vzhůru.
   Takže za co bojovali,
   na to i doplatili.
   Chtěli se osvobodit
   od Ruska, tak se osvobodili.
   Teď už Čechům zbývá
   jen osvobodit se od české kultury,
   protože to je přesně to,
   oč začali usilovat už v roce 1968.
   Takže takto vypadá ta situace.
   To byla poslední otázka.

   Odpověď
   • Myslím, že VVPj nereaguje na ZATÍM nerealizované rozhovory RF- ČR . Hra o RU 2.0 zdaleka není u konce a spíše ji vidím optimisticky . Právě tato jednání by měla být vidlemi do už zjevného plánu tvorby Mezimoří a následně RU 2.0 . Geopolitické uspořádání je jedna věc, jeho stabilita a koncepce fungování věc druhá . Pokud projekty nezískají podporu zdola / a česká veřejnost prokazuje mimořádně stabilní odpor proti všem KONGLOMERÁTůM ze Západu/, pak jsou tyhle projekty krátkodeché a nestabilní.

    Odpověď
    • Toto jsem si přečetl moc rád. Zprávy ohledně požadavků Lichtenštejnů a jejich dopad na ČR nebyly moc optimistické.

     Odpověď
    • Možná ani na přípravu těchto rozhovorů nemůže VVPj reagovat. Je to běžící, nejspíš hodně důležitý proces, který by mohl mít vyústění v Jaltě II . Dříve ruští trockisté jednak zradou, jednak vlastní neschopností, postupně ztratili jak Vídeň (1955), tak i Prahu (1968, 1989). Odhaduji, že teď je důležité pracovat na návratu alespoň Prahy do BLOKové spolupráce. Mimo jiné i proto, aby si jakýsi hejtman z lichtenštejnského okresu přestal na ČR nárokovat něco, co mu už vůbec nepatří.

     Odpověď
   • Souhrn informací kolem žaloby Lichtenštejnů.
    https://www.facebook.com/janka.stastna.35/posts/332681244521131

    Odpověď
   • Také ale ten vlasovský tančík někdo mezi tím přemaloval na růžovo ;-)
    Tím se matriční vyznění zcela změnilo a to tak že lid dal, typicky českým švejkovským způsobem (aneb česká „smějící se bestie“ ze které měl respekt i heydrich opět naplila vlastizrádcům do xichtu) jasně najevo že ho pár kolaborantů protektorátního zákulisí opravdu nezastupuje.
    To povede i selhání snah nacistických kolaborantů na územní či majetkové ústupky, které naopak vyzní v trapné divadlo v němž se jejich pravá podstata ještě všem (ne)pěkně ukáže.
    A pokud je Praha opravdu okultní židovské centrum, tak se ti kdo strhli Koněvův pomník, tedy i pomník osvoboditele koncentračního tábora osvětim, mají opravdu na co těšit…

    Odpověď
 12. Zásilkový obchod na knihy z Ruska na www.konceptualcz.cz

  Konceptuál CZ připravuje zásilkový obchod na knihy z Ruska, které je možné zakoupit v internetovém obchodě www.ozon.ru . Zásilkový obchod bude spuštěn někdy v polovině září a první zásilky do Československa by se měli dostat někdy na přelomu září a října. Cenová politika bude taková, že cena v rublech se rovná ceně v českých korunách bez přepočtu plus poštovné.

  Knihy V.V.Pjakina naleznete na https://www.ozon.ru/seller/11898/products/ a zájemci již nyní mohou posílat objednávky na e-mail knihyzruska@email.cz . Po zpracování objednávky Vám bude zaslána zálohová faktura. Zboží bude expedováno až po úhradě zálohové faktury a po jeho obdržení z www.ozon.ru .

  V současné době jsou první 2 knihy V.V.Pjakina vyprodány, čeká se na dotisk.

  Více na https://www.konceptualcz.cz/post/z%C3%A1silkov%C3%BD-obchod-na-knihy-z-ruska-na-konceptu%C3%A1l-cz

  Odpověď
  • Nezkoušel prosím někdo z majitelů těch tištěných knih srovnat, nakolik jsou shodné s .pdf verzí ze stránek FKT? Díky za info.

   Odpověď
   • Už zase ty nesmysly a „porovnávání verzí“? Odkud podobná posedlost a paranoia?

    Odpověď
    • Zase vidíš trávu růst? Ptám se jen na to, zda není ta .pdf verze oproti asi plnotučné knize třeba nějak očesaná. Nic víc.

     Odpověď
   • … myslim, ze ked knihu stiahnes z fct-altai.ru uz pravejsia ani nemoze byt ….

    Odpověď
   • Kdyby byla pro tisk upravena nějakým cenzorem, nemuseli by ji schovávat před vyhledávačem.

    Odpověď
  • Dobrá práce.

   Odpověď
  • Kde seženu českou verzi dílů 2 + 3? Beru i e- knihu, nebo formát PDF, který budu muset tisknout. Je to hezký, že tu je odkaz na ruský e-shop, ale kolik lidí umí natolik dobře rusky, aby to mohli číst v originále.

   Odpověď
   • Už jsem psal. Dvojku /Stát/ v češtině dostaneš během podzimu u vydavatele Zakázané vzděláno.cz . Trojka se ještě ani nezačala překládat .

    Odpověď
    • Dle dostupných informaci se trojka začala překládat , jakmile bude překlad hotový , půjde pak normálně do tisku…
     Vše funguje nejlepším možným způsobem dle morálky všech zúčastněných :)

     Odpověď
 13. Otázka – Odpověď V.V. Pjakina zo dňa 17.08.2020
  Irena Aneri_Titulky CZ
  https://www.youtube.com/watch?v=by1DlVe5XS4

  Odpověď
  • co nového:
   - Nějak mi uniklo ( divím se, že to v mediích více nerozmázli ), že Tichanovská je manželka politického aktivisty, který chtěl kandidovat ve volbách a byl zatčen, aby nemohl kandidovat a tak Tichanovská kandidovala místo něho. To hlavní co je pro mě nové (výrazněji jsem si to neuvědomoval), že žena nebo dcera která převezme úkol po muži (musel se ale nějak dobře zapsat) získá přirozeně velké sympatie a podporu davu. To mění úplně můj pohled, že to je nějaký nýmand typu Drahoš, to je naopak eso, když žena převezme úkol svého muže.

   - V.V.Pjakin to vysvětlil, že Lukašenko si znepřátelil především systém řízení, který sám vytvořil. Neustále vyhazoval kádry, kdy si nikdo nebyl jistý, že zítra bude odstaven a nikdo nesměl být schopný, aby neměl Lukašenko konkurenci. ( moje poznámka: Dříve jsem si myslel, že Lukašenko si znepřátelil obyvatelstvo svým přístupem, kdy vše podřizoval tomu, aby to po něm převzal syn – ale ukázalo se, že nejvíc naštval lidi ve státní zprávě )

   - Systém řízení pracuje proti Lukašenkovi, tak aby pozval západ k rozvalu Běloruska. Zde na webu padly postřehy, že policie a statní aparát pracuje na rozdmýchávání nenávistí mezi policí a davem a na eskalaci protestů (důvod uveden v předchozím odstavci), tak to potvrzuje i Pjakin.

   - Rusko řeklo ne západnímu vměšování a tak západ musel hodit zpátečku, nicméně vnitřní systém řízení pracuje proti Lukašenkovi a nelze s tím nic již dělat. Rusko se nevměšuje do vnitřních záležitostí Běloruska.

   - Existuje východisko z nouze. Teď vše záleží na Lukašenkovi, může nějak se „ctí“ odejít, pokud dobrovolně předá křeslo předsedy nejvyšší státní rady spojeneckých státu Ruska a Běloruska Putinovi. Na nějakou politickou funkci pro Kolju, ale musí Lukašenko zapomenout ( moje poznámka: možná by byl Kolja za to šťastný ). Za rok by pak mohli proběhnout transparentní volby, to Rusko umí a pomohlo by to zařídit.

   - Pozor Bělorusko se nesmí začlenit do Ruska, protože by ho Ruští oligarchové vyplenili (důsledek křiváren Lukašenka, který měl „obchodní zájmy“ v Rusku). To lze až budou oba státy připravené. Bělorusko má svojí cenu s kvalitním sociálním zabezpečením, které má a to je potřeba uchovat a podobné zavést i v Rusku.

   Odpověď
  • Pjakin rika, ze dil o svete kjrivych zrcadel IV se neobjevuje na ozon.ru, zadala jsem, v azbuce, poze nekolik pismen, a okamzite naskocily vsechny 4 dily, mozna tedy technicky problem???

   Odpověď
   • „okamzite naskocily vsechny 4 dily“ možná to po stížnostech upravili …

    Odpověď
   • … tiez hovoril, ze pracuju na naprave tohto stavu :-) tak asi sa to uz podarilo…

    Odpověď
 14. Валерий Пякин. Вопрос-Ответ от 17 августа 2020 г.
  https://www.youtube.com/watch?v=UgjfYzwncv8&feature=youtu.be

  Odpověď
 15. Валерий Пякин. Вопрос-Ответ от 10 августа 2020 г. – nový Pjakin
  https://www.youtube.com/watch?v=ddMKR-_y0lI

  Odpověď
  • Kniha „O světě křivých zrcadel – 3″
   1:20 Výbuch v Bejrútu
   Makron (GP) chce prevzít řízeni v Bejrute
   a diktovat i RF pravidla hry učastnikom ,pak predat řízení Iranu.
   34:00 Putinův rozhovor (nerozhovor) s Lukašenkem
   Lukašenko se v plnem programu zůčastnil v té provokacii se zatčením rusů v Bělorusku.
   Kdy tam oni (RF Občané) jeli. A specialne ich tam odvezli , pro to zatčení.
   Mělo to konkretní scenář. Informační kampaň. Lukašenko byl celý svůj život partijní karierista. Nic pro osvobození nedělal. Bere jen suroviny z Ruska. A stále je proti Rusku.
   On služí Sša. Je proti Rusku proti Putinu.
   …Sedět na dvou židlích z dlouhodobého hlediska nepřináší účinný výsledek, nejlepším příkladem je Titova marxistická Jugoslávie, která začala provádět rusofobní politiku v roce 1948 a skončila občanskou válkou, národní elity narozené z Unie pseudo komunistů Jugoslávie začaly parazitovat na lidech (mnohonárodnostní Srbové) lidí) z Jugoslávie.
   52:40 Zatčení ruských občanů, kteří bojovali v Donbassu – Táto operace podkopává Minsk-2,
   Ruské speciální služby na ukrajinské „ stopě “.
   1:02:50 „Může stačit ?…Proč máme krmit Kavkaz ? Nač , je nám Bělorusko ?
   13:45 PM Biden, GP a stranovniki
   1:15:45 40. výročí Moskovské olympiády a týmu pod vlajkami MOV i v Koreji
   1:22:40 Skutečná historická chronologie
   1:29:25 Závěry

   Odpověď
   • Už je český překlad https://www.youtube.com/watch?v=7ngCthdWXg8
    Hm tak to zničené silo v Bejrutu zásobuje celé širší okolí, ono to bude ještě zajímavé.

    Odpověď
    • Bejrút – V.V:Pjakin neřeší příčinu výbuchu, ale následky a jak se k tomu staví GP. Libanon je konstrukčně projektový stát, uměle odtržený od Sýrie, kam správně patří. Stát absolutně bez vlastních kompetencí. Obyvatelstvo nemá žádnou schopnost samoorganizace a spoléhá na vnější řízení. Pomoc přišla z dvaceti státu, zatímco domácí obyvatelstvo místo, aby pomáhalo se věnuje demonstracím a nikdo z místních nebyl schopen zorganizovat nějakou pomoc a tak začít přebírat řízení situace. GP potřebuje oslabit Sýrii a za žádnou cenu nedovolit její případné připojení k Sýrii.
     Důležitá pro mě nová informace, Sýrie je konkurentem a má šanci stát se centrem koncentrace řízení místo Íránu, kterému se nic nedaří (nejdříve si neporadil s Irákem a pak nedokázal porazit ISIL). Macron plní zadání GP a snaží se převzít řízení v Libanonu, aby kompetence nad Libanonem později předal Íránu.

     Velmi zajímavá otázka jak shromažďuje GP informace k řízení, jsou k dispozici pro odborníky, ale pro dav se ozvučuje jenom to co se hodí ( moje poznámka: hermetismus ).

     Otázka na dějiny, dějiny nelze zakrýt a nelze vše schovat. Pro správně vzdělaného člověka – střední škola za Stalinského a po Stalinského období je dostatečná výbava a plus metodologie, tu poskytuje KSB – nelze skutečné dějiny zakrýt.

     Odpověď
    • Ještě důležitá novinka. Pjakin už neprezentuje Minské dohody jako kritické a že mohou být v případě nutnosti nahrazeny Astanským formátem (Evropě bude odebráno řízení a vše se bude domlouvat tam). Což mi naznačuje, že pax-amerikana státní elitě došli v Ukrajině možnosti. Potvrzení je v tom, že to zkouší nyní přes Bělorusko, podle mě jsou definitivně v koncích (sláva Bohu).

     Odpověď
     • Astana len ako miesto rokovanie, ak v Minsku bude naďalej ohrozená bezpečnosť a život zástupcov z Donbasu a Luhanska – nie zrušenie Minských dohôd

      Odpověď
 16. Otázka – Odpoveď VV Pjakina z 03.08.2020
  Irena Aneri_Titulky CZ
  https://www.youtube.com/watch?v=hXL0bQHmvD4

  Odpověď
  • Děkuji V.V.Pjakinovi za práci a Ireně za překlad. Tentokrát docela podrobně popsal probíhající boje, kdy GP se soustředí hlavně na volby a zvolení Trumpa, kdy výsledek je stále nejasný, GP má znalosti a schopnost řídit, kdežto pax-amerikana nadstátní elity mají struktury a tak mohou jednat rychle a škodit v reálném čase ve stylu po nás potopa, ničí si vlastní stát, protože si myslí, že destrukce se jim vyhne a potíže bude mít pouze dav. Podle Pjakina se mýlí a smete je to i když dočasně zvítězí nad GP.

   Teď k bojům. GP se soustředí na USA a některé země dostali dočasně svobodu (ohledně koronavirusu) ať si jejich elity vyvádí co chtějí, alespoň se něco děje, kam lze odvést pozornost davu. Jde o Bělorusko Turkmenistán. No a tak Bělorusko není uzavřeno a proudí přes něj cestující a to včetně soukromé vojenských společností (ČVK), které slouží zájmům států, tam kde stát nemůže zasáhnout přímo (instruktoří, odborníci vysokotechnoligické zbraně …). Akce se zatčením ruských ČVK, je akce pax-amerikana státní elity, kdy jim leze do zadku Lukašenko a Ukrajina ta je úplně na povel (to už víme dávno, že je ucho bez držadla, bez řízení), tam je to jasné. Akce slouží jako část plánu na rozpoutání války s Ruskem (když se nepovedlo sestřelením Boeingu na Ukrajině). Dále Pjakin uvádí, že Bělorusko bylo ponecháno Rusku, aby se GP mohl soustředit na boj v USA. Nenápadně mezi řádky naznačuje, že Rusko má prostředky se vypořádat s pokusy destabilizovat situaci a že nemá zájem měnit Lukašenka, protože stejně by jeho místo zaujal nějaký pro západní podpindosník. Tím, že Lukašenko spolupracuje na plánu rozpoutat válku si kope hrob, protože když k něčemu dojde bude davu předhozen první (myslím si, že mu to mezitím od vzniku videa Putin vysvětlil).

   Zatknutí ČVK je pokus o rozpoutání války a zároveň oslabení Ruských zájmů v Libyi. GP to dovolil proto, že potřebuje zpomalit odpis Turecka. K tomu účelu se zapojilo Alžírsko. Má to, ale opičí pracku posilování vlivu Ruska na středním východě, čím déle bude proces rozpadu Turecka trvat, tím více začne Rusko používat a přebírat nástroje vytvořené přes Británii – jde o Turecko a Saudskou Arábii. Turecko se dostává pod vliv Ruska prodejem vysoko technologických zbraní a Saudská Arábie má s Ruskem dobré vztahy. Ještě jaké nástroje to jsou: Turecko vojenská síla proti Rusku a Saudská Arábie je nástroj na maskování pro financování a podchycení různých procesů, ve stylu tam je nadbytek tam se obrátíme o podporu, tam na to mají.

   „Byznysmen Jevgenij Lebeděv se stane členem britské Sněmovny lordů“
   Centrum koncentrace řízení se z Velké Británie a USA přenáší do Číny. A začínají-li s takovým znesvěcováním Sněmovny lordů, tak je to přesně o tom. Ale na druhé straně ukazují všem podpindosníkům a dalším: „Podívejte, jaké máte perspektivy!“Oni nevědí, že utíkají na potápějící se loď, která se dole potápí, nahoře hoří. Oni na ni stejně naskakují.

   GP podporuje rozvoj vzdělání v Rusku, počítá tam se získáním kádrů pro své další řízení, ale podpidosníci (pax-americana nadstátní elita) činí pravý opak. Je to boj.

   Odpověď
 17. Otázka – Odpoveď VV Pjakina z 27.07.2020
  Irena Aneri_Titulky CZ
  https://www.youtube.com/watch?v=8OALgijC4Zc

  Odpověď
  • 1:40 Zatčení „Vagnerovcev“ v Bělorusku. Antiruská kampaň.
   Proč si Lukašenko myslí , že stále může jen brát z Ruska a nic nedávat .
   35:15 Aktuální situace v USA.
   53:15 Mechanismus konfigurace arabských zemí pro globální zájmy.
   57:10 Libye, Maghreb.
   1:07:24 Přeformátování ve Velké Británii.
   1:09:31 Cíl projektu Jacques-Yves Cousteau.
   1:11:13 Digitální (Číslicová technika) vzdělávací prostředí v Rusku.
   1:17:57 Kadence neboli závěr v hudební harmonii znamená určitou posloupnost akordů základní tóniny, kterou se zakončuje hudební myšlenka nebo celá skladba.

   Odpověď
   • 3.8.2020
    https://www.youtube.com/watch?time_continue=123&v=7y8CSx8kUIQ&feature=emb_logo

    Odpověď
 18. nový Pjakin
  Валерий Пякин. Вопрос-Ответ от 27 июля 2020 г.
  https://www.youtube.com/watch?v=bjcahL9k2Go

  Odpověď
  • 1:34​ Telefon Zelenského Putinovi
   27:15 Lutsk «terosista»
   ​35:50​ feredеrálna armada v mestách USA a vlajka SSSR
   ​1:04:35​ COVID-19 a GP
   ​1:10:34 Aký je konečný ciel GP?
   ​1:18:00 Prečo, GP nezabral celý svet ešte v stredoveku ?
   ​1:23:05​ Kdo , dal vedomosti GP?
   Pi…asy

   Odpověď
 19. Otázka – Odpoveď VV Pjakina z 20.07.2020
  Irena Aneri_Titulky CZ
  https://www.youtube.com/watch?v=pYNmj-wduyY

  Odpověď
 20. Nový Pjakin
  https://fct-altai.ru/qa/video

  Odpověď
  • O světě křivých zrcadel 3
   0: 01: 21 Arménsko-ázerbájdžánský konflikt
   0:29:15 Proč SSSR-2.0, není SSSR -2 ?
   0:36:18 Hacknutý twitter
   0:45:43 O uzavření hranic a zavedení národních průmyslových odvětví
   0:56:45 Emigrace ze střední Asie, Číny a Afriky do Ruska, z uhlu pohledu KOB ?
   1:11:58 Co se stane, když se zamení – zmení symbolika?

   Odpověď
   • Oracle 911 23.7.2020 o 17:33

    Vďaka, čo presne povedal o Twitteru a emigrácií do Ruska?

    Odpověď
    • Twitter nejdříve využil Trump při volbách, pak ho strukturně obsadila státní elita, ale je jim to k ničemu, protože GP zařídil, že nyní je Twitter vnímán jako proti Trumpovský, nemá důvěru obyvatel, protože začal mazat nehodící se názory. Co se týká nabourání účtu twiteru, tak to byl vzkaz pro ty, kterým byl účet nabourán a nemusí to být ti, o kterých to bylo oznámeno.

     K migraci – Rusko pracuje na jiném principu než západ, který lze označit principem do cizího „kláštera svůj řád netahej“, každá kultura má své místo v jednotném státě a tak kultury mohou žít vedle sebe a spolupracovat, nejsou pevně stanovené hranice kultur, čili dochází k uzemnímu prolínání, ale bez třenic, kdy není na tvrdo stanoveno tohle území patří téhle kultuře (národy totiž přirozeně migrují a pak se vedou spory komu území patří a historicky se dají argumenty najít pro více národů). Pozor, ale podpindosníci zavádějí západní modely do Ruska (vyhlazování původního obyvatelstva novou kulturou), takže problémy podobné západu se vyskytují.

     Už je překlad od Ireny, tak jenom pro rychlou orientaci.

     Odpověď
     • Oracle 911 25.7.2020 o 21:18

      Vďaka, mne to stačí v podstate potvrdzuje to, čo som okolo Twitteru a soc. médií všimol…

      Odpověď
 21. Otázka – Odpověď V.V. Pjakina zo dňa 13.07.2020
  Irena Aneri_Titulky CZ
  https://www.youtube.com/watch?v=LOFRdJlaLLM&t=5s

  Odpověď
  • Děkuji Ireně za další překlad.
   Tentokrát V.V.Pjakin vysvětlil jak to chodí v politice. Grázl (zde Furgal) potřebuje získat nějaké krytí svých zločinů, tak je nucen udělat něco pro lidi a tím získat nějakou oblibu. Pak má cenu pro vyšší patra řízení, ale úplnou jistotu nemá, protože ho mohou obětovat, když se to bude zrovna hodit. Pak naznačoval co dělat, když všechno mají obsazené zločinné elity, které mezi sebe nikoho nepustí. Nelze jít hlavou proti zdi, elity mají klíčové pozice obsazené, to lze jedině tak, že se skutečný odborník zapojí do struktury a stane nepostradatelným (moje poznámka: ono vzhledem k neodbornosti elit to není tak nemožné jak se zdá, řídit je potřeba jinak vlak vykolejí).

   Odpověď
   • Děkuji za tvé shrnutí. Připomenulo mi to přednášky na vysoké škole. Vždy dlouhé povídání, nutné, aby člověk pochopil všechny souvislosti. Ale také vždy na konci se také dospělo ke vzorcům, které pak byly pro praxi uchopitelné a umožňovaly konkrétní řešení a postupy. Avšak bez té dlouhé teorie před tím – kdo na přednášky nechodil, nejednou ty vzorce nesprávně aplikoval. A VVPj takovýto souhrn (vzorce) nedává.
    PS: byl jsem strojař.

    Odpověď
    • Rádo se stalo, dělám to proto, aby mi po přečtení titulků to podstatné zůstalo, abych to neztratil, nezapomněl, když už jsem tomu věnoval čas. A rovnou to dávám sem, právě z důvodu, aby se klíčová informace šířila, případně diskutovala a případně rozporovalo moje špatné pochopení.

     Odpověď
    • Oracle 911 20.7.2020 o 23:08

     Súhrn nájdeš v publikáciách VP ZSSR.

     Odpověď
 22. nový Pjakin
  https://www.youtube.com/watch?v=gc2ffNIc2fg

  Odpověď
 23. Otázka – Odpověď V.V. Pjakina ze dne 06.07.2020
  Irena Aneri _ Titulky CZ
  https://www.youtube.com/watch?v=PjSpDcY-LuY

  Odpověď
  • Díky moc za překlad. Snad bych jen doplnil k 1:31:26, že ten román Šolochova je u nás vydán pod názvem „Rozrušená země“, viz třeba https://www.databazeknih.cz/knihy/rozrusena-zeme-93335 . K 1:32:27 lze upřesnit, že v literatuře je vesměs uváděna zkratka VKS(b), ale to jsou jen drobné detaily. Jinak super. Mnoho fakt mi při poslechu originálu uniklo a překlad je postavil správně na místo. Ještě jednou díky.

   Odpověď
  • Díky za překlad.

   Kromě hlavního obsahu tohoto dílu – označování a identifikace zrádců a vysvětlování dřívějších kroků pomlouvaných bolševiků (zrádci se mobilizovali a nešetřili i s pomlouvami bolševiků při hlasování o změnách ústavy) mně zaujalo toto:

   - Zařazení metody „overtonovo okna“ co nástroje speciálně k prosazení myšlenek pro normální stroje psychiky (zvíře, zombie, démon, člověk) nepřijatelné a postupně zvrátit psychiku obyvatel do nepřirozenosti (LBGT, pedofilie …). Vlastně se to dá použít i na fašismus, který je také nelidský a mohou ho podpořit pouze zvrácené typy psychiky.

   - Menší národy s převážně zemědělskou obživou se potřebují začlenit do většího celku do většího státu, pokud si chtějí uchovat svůj jazyk a svou kulturu, protože vlastními zdroji nejsou schopni si zajistit všechny kompetence pro fungování státu.

   - Pak uvedl důležitou podmínku, že národ pro fungování státu, ve kterém žije, nejenom potřebuje mít moderní dobře vycvičenou armádu, ale potřebuje také vlastnit její velitelský sbor.

   - Zmínil se jenom krátce, proč V.V.Putin nemůže říci pravdu na plnou hubu. To se vlastně týká řízení, které provádíme my všichni, pouze v mnohem menším rozsahu, počet lidí na které působíme v okolí je mnohem menší. Jak lidem naznačit co se děje, tak aby jsme si je vůči sobě neznepřátelili a oni to pochopili a sami začali pravdu hledat a ověřovat.

   Odpověď
  • Pjakin spomína istú kvalitnú sedemdielnu faktologickú prácu od Kurgiňana ohľadom koronavírusu. Viete niekto o aké materiály sa jedná? Skúšal som niečo nájsť ale bezúspešne.

   Odpověď
   • Pravdepodobne to bude toto:
    Кургинян: коронавирус — его цель, авторы и хозяева. 1 серия: кому помогает Генпрокуратура РФ?
    https://youtu.be/6gNHKctvJZo

    Odpověď
 24. O-O Pjakina z 6.7. 2020 https://fct-altai.ru/qa/video/vopros-otvet-ot-6-iyulya-2020-g

  Odpověď
  • Vypočujte si Pjakina z 6.7. a potom rozhovor „Pod Paľbou s Petrom Švecom“ https://www.youtube.com/watch?v=FSMEfPwJjos :) Peter Švec sa učil v Británii

   Odpověď
   • Vlastně potvrdil Pjakinove slova.

    Odpověď
    • Oracle 911 8.7.2020 o 0:27

     ktoré Pjakinove slová?

     Odpověď
 25. V.V.Pjakin na konci Otázek a odpovědí pravidelně nabádá ke studiu Prací VP SSSR. Dávám sem odpověď ruské, pravidelné posluchačky V.V.Pjakina na otázku, jestli studuje práce VP SSSR.

  Не принимаю в концепции:
  — „библейский проект“ Нет никакого библейского проекта, есть Ветхий завет (история еврейского народа) и Новый завет (заповеди и законы славянина Христа, но они не ветхозаветные, а гиперборейские, т.е. вселенские).. в ВЗ есть ТРИ протоветхозаветные книги и великий пророк Исаия.
  — я не принимаю затаптывание концепцией Христа, к которому они относятся даже хуже, чем мусульмане.
  — не принимаю возвеличивания Ленина и большевиков (мое отношение к ним такое же как у Путина).
  — не очень верю я и в „гп“ — для меня „гп“ — это банда соросятников — не более того!
  — концепция танцует от Атлантиды, а что было ДО того – она ничего не знает.
  — и мне не нравится, что концепцию спонсируют арабские шейхи..
  — не со всеми характеристиками некоторых людей я согласна с Пякиным (например, считаю Набиуллину агентом под прикрытием, а не либердой, как думает Пякин)..
  Пока достаточно?

  Nepřijímám koncepci:
  — „biblický projekt“ Neexistuje žádný biblický projekt, je Starý zákon (historie židovského národa) a Nový zákon (přikázání a zákony slovanského Krista, ale nejsou starozákonní, a nadsázka, tedy univerzální).. v VZ jsou tři starozákonní knihy, velký prorok Izaiáš.
  — nepřijímám pošlapání Kristova pojetí, ke kterému se chovají ještě hůř než muslimové.
  — nepřijímám zvelebení Lenina a bolševiků (můj postoj k nim je stejný jako u Putina).
  — nevěřím příliš v “ GP „— pro mě „GP“ — to je banda prasátek — nic víc!
  — koncept začíná od Atlantidy a co bylo předtím – ona nic neví.
  — a nelíbí se mi, že koncept sponzorují arabští šejkové..
  — ne se všemi vlastnostmi některých lidí souhlasím s Pjakinem (například považuji Nabiullinu za agenta v utajení, a ne za liberdu, jak si Pjakin myslí)..
  Zatím dost?

  Odpověď
  • Cos tím citátem posluchačky chtěl říct? Že jsou lidé kteří KOB neberou? Nebo co? Máš stejný názor? Ta dáma je hluboko v područí pravoslavné církve. Co s tím? Je to jako s tím koněm, jeden člověk je schopen přivést koně k vodě, ale ani 40 jej nedonutí napít se.

   PS: to je banda prasátek – nesprávně přeloženo, stírá význam řečeného, správně má být – banda sorošovců

   Odpověď
   • Dělal jsem si namátkou průzkum pravidelných posluchačů Pjakina na VK. V.V.Pjakin má v rusku na VK 38 000 příznivců a z toho v průměru 3500 posluchačů. Irena má na YouTube 18 000 posluchačů.

    Odpověď
    • Porovnáváš neporovnatelné. Pjakin má na YT 103 tisíc odběratelů a sledují jej lidé nejen tam, ale i na stránkách fct a dalších. Když bych měl vše sečíst, tak to dělá kolem čtvrt milionu posluchačů.

     Odpověď
     • Například relaci z 22.6.2020 jen na YT shlédlo 173558 diváků.

      Odpověď
  • Už chybí jen Aštar šeran a vesmírná drůbež. Každý, kdo šel blíže než dva metry k Novému a Starému zákonu, může potvrdit, že všechny doktríny Nového zákona mají kořeny ve Starém zákoně a nedávají bez něj žádný smysl.

   Odpověď
   • Oracle 911 6.7.2020 o 13:24

    Podotýkam je v ňom ukrytý aj ideologický základ pre technológiu vytvorenia vyvoleného národa…

    Odpověď
 26. Otázka – Odpoveď VV Pjakina z 29.06.2020
  Irena Aneri – titulky CZ
  https://www.youtube.com/watch?v=9qRLORXf_J4

  Odpověď
  • Děkuji Irence za překlad, a samozřejmě i za všechny ostatní překlady, co dělá.
   VVPj konečně přesně vysvětlil, proč trvá na materiálech do r. 2018.

   Odpověď
   • Oracle 911 4.7.2020 o 23:46

    Myslím si, že nie jednému človeku bolo jasné, že prečo to robí a myslím si, že aj Veličko robí chyby alebo celá akcia bola o vydymení krtkov…

    Odpověď
   • To označení tučně asociuje určitou ostrost hranic. V praxi to tak není, když se jde do podrobností už ty hranice tak ostré nejsou (třeba kde končí rostlina a začíná zvíře, jsou organismy, kde je to obtížné rozhodnout).

    Tohle pro mne není nové a rozhodně nějak zásadní, zmínil to již V.V.Pjakin několikrát, že GP bude zkoušet převzít koncepci pod své řízení, to je objektivní okolnost, jinou možnost GP nemá.

    Je to však složitá a dlouhodobá otázka, kdo je upřímný, pravdověrný (ten nakonec pravdu odhalí, ale na cestě se může dočasně mýlit). Pjakin zmiňoval jako příklad film, kde se poznalo až za deset let, kdo uvnitř je vlastenec a kdo zrádce.

    Všichni dělají chyby a žádné dopředu připravené teoretické řešení nemám, pouze naznačím problémy, nezastávám k tomu pevné stanovisko, jsem ve stavu hledání jak s takovou situací zacházet: „když víte, že v týmu spolupracují někteří naoko, ale ve vhodných příležitostech budou škodit“.

    - Jak rozlišit záměrnou chybu od chyby úsudku z nedostatku informací nebo jejich nedůsledným prověřením a analyzováním?
    - Je otázka jestli zvolený postup vyvolávat rozkoly je optimální?
    - Existuje postup jak oddělit zrno od plev bez konfliktu?
    - Pjakin nesmí zpochybnit KSB před masami a tak trochu válcuje ty kdo zadají otázku, je to nejlepší postup?
    - Svoje nepřesnosti trochu žehlí, tím že doplní další kontext, který ale nebyl od počátku zcela zřejmý, je to vhodné?
    (může třeba, já nevím jednat trochu citlivěji, například nevysvětlil jsem to minule úplně přesně do všech podrobností)

    Ovšem jeho styl jako celek nezpochybňuji, nějak funguje a určitě je výhodné pro posluchače, aby byl stále stejný, stabilní (jako např. Zeman se svými bonmoty). Posluchači se naučí časem odfiltrovat osobnost Pjakina od předávaných informací, jako to děláme v životě všichni s lidmi, s kterými se častěji setkáváme.

    Pokud je Pjakin upřímný a pravdověrný (což je mé hodnocení jeho osobnosti) stále může dělat chyby. Například zde na diskusi nedošlo k jednoznačnému zhodnocení kdo má pravdu jestli Pjakin nebo VP SSSR, ale došlo ke shodě v tom, že Pjakin je užitečný a že nemá cenu se rozkolem zabývat, že to nemá pro zdejší diskuzi praktický význam a naopak to diskuzi rozbíjí (takto to vnímám). Pravda stejně nakonec vyjde najevo.

    Odpověď
   • co vysvetlil, ze Zaznobin chcel pisat o vojne a autorsky kolektiv alebo rovno Velicko mu to zatrhol? asi zabudol ze VP nie je FKT s hlavnym guruom ale autorskym kolektivom s polytandemnym rezimom…

    Odpověď
    • Cituji V.V.Pjakina:
     A z určitých důvodů to dopadlo tak, že za života Vladimíra Michajloviče Zaznobina toto téma nebylo v tlustých knihách vnitřního prediktoru SSSR zpracováno.

     Pro @Celovek:
     Na základě této věty dělat závěry považuji za nevhodné. Smysl má hodnotit výsledky práce – po ovoci poznáte je. Kniha o světě křivých zrcadlech je dle mého hodnocení velmi kvalitní. Další hodnocení si udělám až přečtu 2 a 3.

     Obecně v kolektivu vznikají problémy s ja-centrismem (viz materiál: Majster a Margaréta: hymna démonizmu? alebo Evanjelium oddanej viery), požadovaným cílem je, aby vnitřní problémy kolektivu s já-centrismem se minimálně promítali na výsledku kolektivu (ani VP SSSR není těchto problému ušetřen – každá bytost má v sobě já-centrické vzorce a bezezbytkové očištění se podaří v naší kultuře pouze ojediněle).

     Odpověď
   • Veľmi by som sa čudovala, keby v teamu KSB nebol záškodník.

    Odpověď
 27. nový Pjakin
  https://www.youtube.com/watch?v=bW-zZRxr31Y

  Odpověď
  • Chtěl bych se jen zeptat: Ví někdo zda bylo rozhodnuto kde teď budeme moci shlédnout videa V.V. Pjakina s českými titulky paní Ireny? Kde bychom měli tato videa hledat?

   Odpověď
 28. Nahral som na svoj kanál posledného Pjakina a k nemu osobitne titulky (treba si ich zapnúť). Takto to funguje.
  https://www.youtube.com/watch?v=HCEdcfyU28A

  Odpověď
 29. Vyzerá to tak, že do originál Pjakinovho videa už niekto české titulky nahral, ale zatiaľ nie sú aktívne, asi ich treba schváliť vlastníkom kanálu. Prístupné sú len v editačnom móde, keď kliknete na pridať titulky a vyberiete jazyk češtinu.
  https://youtu.be/gifb_v1TNzE

  Nie je isté, čo si to vo fkt-altai vôbec všimli, že tam niekto niečo pridával. Bolo by dobré, ak má niekto kontakt na nich, aby sa ich na to spýtal.

  Odpověď
 30. A čo tak poslať cz titulky e-mailom do fct altai, aby ich vložili k svojmu videu ?

  Odpověď
 31. Překlad pani Ireny O-O Valerije Viktoroviče Pjakina z 22.6.2020 je možné sledovat také na Konceptuál CZ:

  https://www.konceptualcz.cz/post/odpove%C4%8F-v-v-pjakina-zo-d%C5%88a-22-06-2020-preklad

  Odpověď
 32. profi překlad má chybu – youtube po něm jede … This video has been removed for violating YouTube’s policy on hate speech. Learn more about combating hate speech in your country.
  https://www.youtube.com/watch?v=gFl_d0xKpNw je adresa.
  Video mi ještě jde přehrávat, ale nedá se stáhnout. Objeví se tato hláška.

  Odpověď
  • Preklad pani Ireny OaO z 22.6. na YT vymazali:
   http://www.vodaksb.eu/diskuse/comment-page-132/#comment-326812

   Je uložené tu:
   https://vk.com/video351663392_456239059

   https://uloz.to/file/b0uH3csyMEk8/otazka-odpoved-v-v-pjakina-ze-dne-22-06-2020-titulky-cz-avi

   Odpověď
   • Inak tento druh videí by na vimeu mohol fungovať bez problémov. Oni blokujú iba komerčné videá. Pjakin si nenárokuje autorské práva. A vimeo je dobre prispôsobené na vkladanie do webových stránok, podobne ako YT.

    Odpověď
 33. Nový Pjakin https://www.youtube.com/watch?v=gifb_v1TNzE

  Odpověď
  • Dost zajímavý díl, bude lepší si pokat na profi překlad.
   Stručný obsah jistě dodají povolanější.
   Mé postřehy- zaujalo mne toho víc, ale nestíhám:
   - Bez reklamy na knihu V.V.Pjakina v úvodu.
   - Vysvětlení pojmu bolševismus a jeho cíle, trockismus a jeho cíle.
   (Obdobný styl argumentace jako vysvětlování pojmu vlasovec minule.)
   Podle mého názoru zřetelné a jasné.
   - 44.00 sice ne výslovné, ale podle mne zřetelné rýpnutí do současné činnosti VP SSSR.
   - Indie byl v době předvěké fašistický stát, zachoval si znalosti o jeho řízení a ty nyní předává Číně.
   - V závěru opět doporučení na studium materíálů VP SSSR, publikovaných do června 2018.

   Odpověď
   • oprava – 1.řádek ….počkat…

    Odpověď
    • Trumptard 23.6.2020 o 19:40

     @pun
     Pjakin je „nerizena strela“ kolem 1:14 prohlasil ze lide v sovetskem rezimu mohli volne cestovat a bylo to dostupne vsem, ne jak na zapade, jen bohatym .
     Evidentne se sam polekal z te lzi, nasledna pauza a grimasa v obliceji to jen potvrdila.
     Copak nikdo z nas si nic nepamatuje ?

     Odpověď
     • Hovořil přece o programech rozvoje kultury a ochrany zdraví, včetně cestování, ale v rámci SSSR, což vzhledem k těm vzdálenostem v SSSR bylo normální a letenky v SSSR byly tehdy cenově dostupné pro každého pracujícího. Navíc v té době tam i u nás přímo fabriky dávaly se slevou dělníkům poukazy a létalo se do turistických středisek třeba u Černého a Azovského moře (Krym, Oděsa a podobně). Rozlohou byl SSSR 1/6 světa. Tedy žádné lži. Nanejvýš nepodotkl, že na západě byl oproti tehdejším rusům bohatý skoro každý pracující.

      Odpověď
      • Trumptard 24.6.2020 o 20:35

       @ pun,

       A co tak cesty do blizkeho zahranici ? Nic podobneho. Ale i doma byl treba „propusk“ a ten dostali jen zaslouzili soudruzi. V SSSR se normalne necestovalo, cele oblasti byly nepristupne.
       Kdokoliv nejak cestoval, musel byt silne prokadrovany.
       Pjakin zije v „La-La land “ anebo ten caj co popiji ze sovetskeho salku mu nejak kali mozek.

       Odpověď
       • Napsal jsi pěknou blbost. Nepřístupné oblasti, kde se vyžadoval „propusk“ byly v takových místech, kde byl buď tajný výzkum nebo balistické zbraně, nebo kosmodrom, což vzhledem k rozloze Ruska byla okrajová záležitost.
        Vnitřní cesty nikdo nekádroval a nekontroloval, ani Moskvu.
        Něco jiného bylo, když jsi se chtěl v Moskvě zaměstnat. Tam se vyžadovala „propiska“ – přihlášení, což při troše námahy také nebyl problém. Pak byla kategorie lidí, kterým ta propiska byla odepřená – ti, kteří byly souzení za trestní činy anebo disidenti, u kterých se prokázala spolupráce s západem.
        P.S. Trestním činem bylo tehdy i příživnictví nebo šmelina.
        Doporučuji méně poslouchat propagandu a více samostatně pracovat s informacemi.

        Odpověď
        • A ještě, cizinci v Rusku měli kontrolovaný pohyb, i pracovníci konzulátů.

         Odpověď
      • Co se týká toho „bohatého Západu“, ještě v 50. letech horníci v Británii stávkovali, že chtějí stejnou životní úroveň jako horníci v SSSR.
       Viděl jsem fotky z Británie, nižší sociální vrstvy, 50-60.léta – totální chudoba a zmar. Jejich problémy byly jak zaplatit jídlo a střechu nad hlavou, a nikoliv letenky na vzdálenost 3-5 tisíc kilometrů.
       V SSSR si mohl letenky ekonomicky skutečně dovolit každý, oproti situaci na Západě v té době.

       Odpověď
       • V 60-tych a na začiatku 70-tych rokov sa uvažovalo s leteckou dopravou ako bežným štandardom. Lietalo sa veľa aj u nás. Letenky boli lacné. Môj otec vtedy bežne cestoval na služobky lietadlom BA – ZA, PP, KE. Až potom ako prišla ropná kríza sa to priškrtilo. V ZSSR bolo palivo ešte lacnejšie, takže cestovanie letecky v rámci 1/6 sveta bolo pomerne dostupné aj pre bežného občana. Takže pravdu vidím tak ako píše Taurus a Pun.

        Odpověď
  • K tomu trockismu a bolševismu mám ten dojem, že V.V.Pjakin podle mne celkem zřetelně, i když na pozadí, naznačuje dva směry, jeden s Leninem, trockisty a světovou revolucí a druhý se Stalinem, bolševiky a rozvojem Ruska. Obojí se všemi důsledky, z toho plynoucími.
   Jako celkem diskutabilní se mi jeví to konstatování, že bude nutné místo hromadné velkovýroby zavést lokální malovýrobu. Je přece prokázáno časem, že hromadná velkovýroba ať spogtřebního zboží, tak potravin, je ekonomicky výhodnější než nějaká malá místní manufaktura, o soukromém zemědělství na malých farmách nemluvě.

   Odpověď
   • Oracle 911 27.6.2020 o 10:57

    @pun
    >Jako celkem diskutabilní se mi jeví to konstatování, že bude nutné místo hromadné velkovýroby zavést lokální malovýrobu. Je přece prokázáno časem, že hromadná velkovýroba ať spogtřebního zboží, tak potravin, je ekonomicky výhodnější než nějaká malá místní manufaktura, o soukromém zemědělství na malých farmách nemluvě.

    Výhodné pre koho? Pre veľké peniaze určite, ale pre pracujúcu väčšinu a prírodu už menej s tým, že niektoré veci napr. železo, oceľ atď. je lepšie robiť vo veľkom…

    Odpověď
   • Počkej, to není přání Pjakina, to je ohlašování řídícího manévru GP, aby lidi zaměstnal a nepřekáželi mu v řízení (neodhalili své zotročení). Ovšem tak jako tak bude potřeba lidi zaměstnat, protože jejich psychika není většinově naladěna okamžitě na svobodu (samostatný tvořivý růst ve spolupráci se státem). Například pozitivně diskriminovaní lumpen černoši vymlátili bíle učitele a svéhlavě rozbíjeli drahé učební pomůcky. I když zrovna u evropských a především slovanských národů by to fungovalo (základní příjem – již ověřeno v praxi, dle zpráv výsledky dobré pro obyvatelstvo, špatné pro parazity).

    Odpověď
    • Neuvedl jsem, že černoši k tomu byli systémem vybízeni. Možné to je a lidé by si rychle zvykli na kvalitnější způsob života (méně věcí, více času a vysoké kvality fungování společnosti ve všech ohledech), ale to už je otázka řízení sociálních super systémů, až se znalosti masově rozšíří a bude se to povinně učit ve školách, pak to půjde, pak co bude vhodné vyrobit ve velkém se vyrobí a hladové zdi už potřeba nebudou (vyvíjet nesmyslnou činnost jenom, aby se lidi nebouřili – to bylo i za socialismu, kdy se chodilo do práce i když smyslu plná práce nebyla – umělá přezaměstnanost – i v Japonsku to využívali, kdy vytvořili masu míst, např. každý výtah měl svou obsluhu). Chléb (fiktivní práce) a hry.

     Odpověď
   • Putinovec 27.6.2020 o 15:57

    A co takhle kvalita potravin. Bude lepší jídlo od farmáře, nebo od genetiků. Nevím zda to víte, ale pro každého člověka je přirozené jíst potravu, která se vyskytuje v místě jeho pobytu. A totéž se týká i ostatního zboží. Někde nosí sandály, jinde gumovky. Někde kožich, jinde sárong. Nadnárodní výroba znamená nutit lidem to, co nepotřebují a co odporuje jejich domácím odzkoušeným zkušenostem.
    Vzhledem k Vašemu stálému nadhazování o tom, kde všude Pjakin něco zavinil, to vypadá, jako kdyby Vám v dětství sebral hrst skleněnek.

    Odpověď
    • Ty osobní útoky jsou podle mne ubohé a nízké. Doporučuji nastudovat něco o pojmu analytika místo hledání nepřítele tam, kde není. Já V.V.Pjakinovi fandím.
     Nechat se ovlivnit masmédii taky není to pravé ořechové. U nás jsou přece geneticky upravené plodiny zakázané, není-liž pravda? Soukromí farmáři vyrábějí dráž a nebýt soustavné reklamy v masmédiích a toho, že je to dnes in neboli módní, nebyli by vesměs schopni ekonomicky přežít. Já měl na mysli dnešní družstva a velkostatky. K té nadnárodní výrobě se snad ani nebudu vyjadřovat. Každý přece kupuje to, co chce a výrobce se tomu přizpůsobuje, protože jinak by neprodal. Představa výroby gumovek v podmínkách malovýrobce je přímo úsměvná a podnikatelský plán, že se u nás budou prodávat sarongy místo triček a lidi to budou kupovat, protože nic jiního na trhu nebude, to už je na Bohnice.

     Odpověď
     • Putinovec 27.6.2020 o 23:31

      Jsem velice rád, že Vás ty pravidelné útoky na Pjakina mrzí a oceňuji, že to považujete za ubohé a nízké. Je to dobrý začátek pro zpytování svědomí.

      Odpověď
   • Ale na prvom mieste musí byť kvalita (kritérium=zdravie) a nie ekonomická výhodnosť. Treba dosiahnuť to, aby sa potraviny nedovážali z cudzích krajín, ale vyrábali sa doma, ideálne v regiónoch s blízkou logistikou.
    Tlak finančnej kabaly je veľký, ale treba hľadať cesty, ako oficiálne úročené peniaze obísť, združovať sa a spájať výrobcov a spotrebiteľov inak. Jedným z riešení sú družstvá a iný druh „peňazí“ (ktoré by nebolo možné zakázať). Treba použiť fantáziu a svoj tvorivý potenciál. Peniaze ani zlato nepotrebuješ, ak máš tovar a prácu ľudských rúk. Peniaze sú len zástupný symbol, ktorý zjednodušuje výmenu tovarov a kontrolu ich prúdenia.

    Odpověď
    • Potraviny v regiónoch, kde žiješ pomáhajú aj v tom, že sa zbavíš distribútorov, ktorí len navyšujú cenu. Systém treba zbaviť všetkých nadbytočných úžerníkov a šmelinárov.

     Odpověď
    • Nejsme ve sporu. Jen je třeba myslet také na to, jak a jaké cesty hledat k uskutečnění těch cílů. Konstatovat, co je třeba, je podle mne málo. Dokud to nebude pro spotřebitele ekonomicky výhodné, je to pouhé konstatování co je třeba předem odsouzeno jen k planým meditacím, co by bylo pro společnost dobré, kdyby to bylo. Ta módnost a být in (jak říká i V.V.Pjakin) přece dlouho nevydrží a je to podle mne málo. Možná jste si nevšimli, že píšu u výroby potravin o cestě k vytváření větších celků a kritizuji malofarmaření z hlediska ekonomické efektivity. Co do funkce peněz mám jiný názor, méně idealistický.

     Odpověď
     • @ pun : neber to jako oponentní názor v této konkrétní oblasti . Jen k té Tvé poslední větě. Měla by být první . Všechny změny začínají ideou a jejich nositelé a uskutečňovatelé jsou idealisti . Ten pojem „idealizmus“ byl zcela záměrně dlouhodobě dehonestován, protože jeho dehonestátor právě v něm cítí velké nebezpečí vzniku světonázoru naprosto odporujícímu prosazované tisícileté doktríně .
      Stran názoru na relokaci výroby potravin mám úplně stejný názor jako Bohumil a jardob . Ta změna není vázána jen na 4.prioritu /ekonomická efektivnost/. je to záměrný manipulující oklešťující manévr . Ve skutečnosti ta změna směřuje k 1.prioritě . A zdaleka není označována jen ona za idealizmus . Od něj je jen krůček k „náboženství“ a „sektářství“ jako škatulku pro všechny nositele nových ideí . Takže se hrdě hlásím do tábora idealistů, protože jsem hluboce přesvědčen, že nám jde o dobrou věc. Anejen ve výrobě potravin.

      Odpověď
     • Člověk který jako nejvyšší hodnotu považuje kapitál bude dělat to co je ekonomicky nejvýhodnější. Člověk který jako nejvyšší hodnotu považuje zdraví bude dělat to co je nejzdravější. A člověk který za nejvyšší hodnotu považuje spravedlnost mezi tím bude hledat spravedlivou vyváženost.

      Cesta ke změně je přestat dětem říkat takové hovadiny jako že peníze jsou až na prvním místě, nebo že je třeba u všeho přemýšlet jestli se „to vyplatí“, a podobné nelidské hodnotové nesmysly.

      S těmi celky, to je jako vybírat si mezi blbým a blbým řešením a úplně zamlčet podstatu. Jaký je problém vytvářet větší efektivní ekonomické celky z malofarmářů?

      Odpověď
      • No jo, idealisti. To už tu přece bylo, ne? Zatímco kupříkladu přechod od feudalismu ke kapitalismu byl dán ekonomickou realitou potřeby kvalifikované výrobní síly pro práci v nově vznikajících manufakturách, tak zkušenost z vítězství ideí nad ekonomickou realitou známe z relativně nedávné minulosti taky. Ideově daná násilná kolektivizace zemědělství, zrušení malých výrobců a jejich převedení do různých výrobních družstev místo toho, aby se ponechalo na vývoji ekonomické výhodnosti toho či onoho modelu s tím, že který bude ekonomicky lepší, ten přežije, to byste chtěli?. Když budu parafrázovat p.Wericha (tuším ve hře těžká Barbora), tam měli morální předpoklady k vítězství, ale měli je materiálně vyfutrovaný, meboli, pokud nebudete mít ideje podloženy ekonomickou prosperitou, je veškeré meditování nad tím co a jak by mělo být v podstatě jen marné tlachání. Nestavím peníze na první místo, tam u mne patří zdravý rozum.

       Odpověď
       • @ pun mrzí mně , že zužuješ debatu jen na 4. prioritu, která je /podle Tebe/ rozhodující pro úspěšnosr uplatnění myšlenky . Pokud si přečteš znovu můj koment , právě tomuto zúžení jsem se chtěl vyhnout . To není odmítnutí 4. priority jako důležitého kritéria. Naopak . Jeho zařazení vedle dalších priorit řízení do tvorby MÍRY procesu .
        Pejorativní hodnocení idealizmu Ti neberu , každý máme s tímto životním postojem své zkušenosti . Jen jedno – nezaměňuj a tedy nehodnoť idealizmus jako naivitu a snílkovství. Alespoň ne při hodnocení diskutérů . Budeš se divit, ale i já stavím na první místo zdravý rozum . Jen ten dokáže tvořit ideje a koncepce a ne sny a marné tlachání . Kam zařadíš takového jedince nebo skupinu lidí ?

        Odpověď
        • Ono to je podle mne spíše tak, že bez uspokojivého zajištění kterékoli nižší priority je pro úspěšný rozvoj společnosti nanejvýš problematické zajišťovat každou vyšší, platí to pěkně odzdola nahoru. Stačí se podívat na současný vývoj v Rusku a pro srovnání třeba „vývoj“ na Ukrajině. Postup by měl probíhat přes krátkodobé cíle k těm dlouhodobým a žádný nelze ignorovat. Čím vyšší priorita, tím menší potřeba operativního řízení a vyšší potřeba řízení strategického.

         Odpověď
         • @ pun : nechci, abychom setrvávali v dichotomii . po přečtení vlákna jen konstatuji, že nikdo z diskutujících, včetně Tebe, jsme neodmítli význam ekonomického zajištění společenského vývoje na vyšších než 4.prioritě . Ale nikdo , s výjimkou Tebe, tuto 4.prioritu nefavorizuje jako rozhodující prostor pro vznik ideje a z ní i realizaci světonázorové společenské koncepce .
          Já si fakt nemyslím, že dobré myšlenky a následná jejich realizace byly v historii vždy podmíněny a zabezpečeny ekonomickým blahobytem.

          Odpověď
          • Přečti si prosím ještě jednou závěr mého příspěvku nad tvým. Nikdy jsem nespekuloval o vzniku ideje jako takové, jen jsem vyjádřil svůj názor na převádění těch ideí do praxe.
           Nejsme zřejmě schopni nalézt společnou komunikační rovinu. Pokud budu dostávat reakce na něco, co jsem netvrdil a nebudou zde reakce na má jasná tvrzení, další diskuze z mé strany postrádá smysl.

           Odpověď
           • Souhlas, shodli jsme se na té dichotomii . Můj závěr je stejný .

            Odpověď
       • Jasně, takže feudalismus padl, a ještě k tomu sám od sebe, neviditelná ruka trhu ho zlikvidovala. A já jsem idealista.

        Odpověď
        • To se snad ani nedá komentovat. Doporučuji studium tlustých knih, mezi které počítám i Marxův Kapitál.

         Odpověď
         • Putinovec 28.6.2020 o 21:01

          Teď jste to trefil. Studium tlustých knih, tam bude dobré začít. Přeji příjemné studium.

          Odpověď
   • Pro Pun:
    Je také otázkou, co je pro Pjakina „lokální malovýroba“. Podle toho, jak v Rusku hodnotí vzdálenosti, může slovo „lokální“ zahrnovat oblast velikosti naší republiky.
    Neposlouchala jsem tu relaci – takže reaguji jen na vaši diskusi.
    Myslím, že v této oblasti není potřeba nic vymýšlet, protože to už bylo vymyšleno – u nás hned po válce. Družstva. Tuto formu od nás převzali Izraelci a dodnes úspěšně praktikují (kibuce). I jinde ve světě se takto hospodaří, ale neumím dát žádný konkrétní příklad. Je to o tom, že několik farem (i v USA) se sdruží a hospodaří spolu.
    Jde ovšem opravdu o tu „lokálnost“, tj. sdružení pár farem nebo hospodaření sdružení pár vesnic na svých výměrách. I v tomto máme zkušenost. Je potřeba jen vychytat „mouchy“, které se tehdy projevily, protože víme, k čemu pak vedly.
    Agrofert jako takový prokázal, že forma akciové společnosti není pro námi požadovaný druh hospodaření vhodná a prospěšná. Prostě – je potřeba družstvo, kde je každý finančně zainteresovaný na hospodaření a úplně nejvhodnější je, aby podílníci byli místní – tj. se vztahem k prostředí, ve kterém žijí.

    Odpověď
    • Souhlas. Tady jde o to přeformátovat takové jako united fruits a podobné, kteří likvidují celé státy a dělají z nich svoje farmy, a produkty z takových států prodávají po celém světě navzdory tomu že by se tam daly vypěstovat kvalitněji a dopravit ekologičtěji.

     Přesně jak píšeš, velikost zhruba naší země, to je ok. U Staňka jsem slyšel, že vzhledem k různorodosti půdních bakterií by to nemělo být dál než cca 100 – 300 km od místa bydliště. To není zas tak malá produkce :) není problém vyrábět potravu v komplexu velikosti agrofertu, problém je pěstovat třeba okurky které vyrostou skoro všude jen ve Španělsku a vozit po celé Evropě, rajčata obdobně, jablka… to vše jde pěstovat prakticky v celé Evropě a nepěstuje se. A problém taky je když je trh postavený tak že velká firma pobije malé namísto aby je zaštítila a pracovala s jejich produkcí ve zpracovatelském řetězci. Zpracovatelský řetězec jakbysmet. Nechat malé výrobce, jen je zaštítit pod jeden systém plánování produkce ala RVHP.

     Odpověď
    • S těmi kibuci to údajně není žádná echt sláva. Já bych tam žít nechtěl. Jak už píšu výše, měla by rozhodnout ekonomická výhodnost a schopnost přežít v okolním společenském a hlavně ekonomickém prostředí. Stran Agrofertu nemám vyhraněný názor, jen bych nejen ve vztahu k němu podotkl, že dnešní úspěšní manageři dokážou při honbě po zisku a osobním prospěchu zprasit vesměs každou dobrou myšlenku. Není to jen výsada Česka, tohle dobře umí i jinde a v podstatě to není ani tak jejich chyba, prostě je tak nastaven systém. Také bych doporučil nechat se méně ovlivňovat současnými médii, ale hledat informace i jinde, třeba i ve výročních zprávách zrovna toho Agrofertu.

     Odpověď
     • Putinovec 28.6.2020 o 15:35

      Jak už píšu výše, měla by rozhodnout ekonomická výhodnost a schopnost přežít v okolním společenském a hlavně ekonomickém prostředí.
      Takže nejde o uspokojování potřeb obyvatel státu a podpory zdravého života rodin. Jde o zisk. Několik přispěvatelů už na tento nesmysl výše odpovědělo.
      Nejde v žádném případě o zisk pro někoho-vyvoleného, jde především o vybudování funkčního systému, zaručující obyvatelům státu plnohodnotný rozvoj.
      Cokoli jiného jsou jen blafy, které tady už třicet let předhazují politici všech stran nevědomím prostáčkům.

      Odpověď
      • Putinovec 28.6.2020 o 15:45

       pardon-nevědomým

       Odpověď
      • Oracle 911 28.6.2020 o 18:46

       Akákoľvek vec v ekonomike tak-či onak musí na seba zarobiť, ale čistý zisk ako jediný motivujúci faktor za podnikaním je devastačné nielen pre spoločnosť, ale aj pre ekonomiku.
       Príkladom je Čína, prakticky všetka výroba bola tam presunutá pod heslom „zvyšovanie zisku“a tá koróna hystéria teraz ukázala, že keď sa zastaví výroba alebo export z Číny, tak sa de facto kolabujú dodávateľské siete a ekonomika lebo chýbajú náhradné diely, rozličný tovar atď.

       Odpověď
       • Putinovec 28.6.2020 o 20:51

        Já s ekonomickou vyvážeností souhlasím. S čím nesouhlasím, je zisk pro zisk a to za jakoukoliv cenu.

        Odpověď
     • „ekonomická výhodnost“

      keď sa toto číta, stávajú mi vlasy na hlave. Som zvedavý ako ekonomicky výhodné je vychovávať deti alebo práca matky.

      Odpověď
      • Oracle 911 28.6.2020 o 18:12

       Ukázal si na zásadnú chybu v punovom uvažovaní…

       Odpověď
      • :) Podobne. Alebo sa dá spomenúť na pána Rašiho, ktorý zdôvodňoval zrušenie lekárskych pohotovostí tiež podobne „ekonomickou výhodnosťou“ pár rokov dozadu ako minister za Ficovej vlády… Tento pán má zjavne vyčíslené, koľko je hoden ľudský život, aby vedel tú „ekonomickú výhodnosť“ zargumentovať…

       Odpověď
       • No, tam vidím problém. Máš samozrejme pravdu, ale platí aj to, že máš ako minister obmedzené zdroje a náklady idú stále vyššie, tak ako to vyriešiš? Okrem toho, tam, kde sa ekonomika az tak nerieši, často sa plytvá alebo sa ani neuvažuje o tomto aspekte. Vždy sa dá povedať, že nech štát da viac peňazí a nech sa menej kradne ale štát ich len prerozdeliť a to druhé v kapitalizme je v priamom protiklade k základnej premise …ide o zisk.
        Na druhej strane, jedným z dôvodov padu socializmu, bola ekonomika. Ludia si pracu az tak nevazili, všetko co dostali od statu bolo samozrejme a na zapade aj tak lepšie, krajsie, modernejšie, kto nekradne, okráda svoju rodinu sa zrodilo vtedy a malo to zasa svoju tvár vo výstavbe veľkých budov nákladných na vykurovanie, keďže to nikto neriešil, či inom plytvani

        Odpověď
        • Putinovec 28.6.2020 o 20:55

         No ano, ale my už dnes víme, kdo to do takového stavu za socialismu záměrně dovedl. Myšlenka sama není špatná, už jen z toho důvodu, že národ byl přiveden až na třetí prioritu.
         Jakýkoliv růst na vyšší prioritu, se zákonitě projeví a to i po několika generacích.

         Odpověď
        • Hm, toto je klasický problém – nemôžeš používať systémové argumenty v takpovediac alternatívnom svete. Malý príklad z terajšej praxe – na sídlisku rušia stanoviská pre smetiaky, vytvárajú nové, samozrejme kompletne oklietkované (aj zhora) a nad každou klietkou sa týči stĺp so solárnym panelom a kamerou, ktorá bude nonstop sledovať… a teraz to najlepšie, bude sledovať naše smeti :). Keby som toto niekomu povedal za socíku, smial by sa a klepal si na čelo. Dnes? Nestretneš človeka, ktorý by si toto „riešenie“ nepochvaľoval! Argumenty? My si za to platíme a ostatní nám sem chodia sypať smeti (poznáme to – za tmy zastane dodávka nejakého živnostníka a všetok napr. stavebný odpad z toho dňa sa vyloží, na druhý deň sú kontajnery plné a tí, čo si za to platia :), nemajú kam sypať smeti. A tak nevidiac si ďalej od nosa, všetci unisono presadzujú kamery nad smeťami. Pričom je nad slnko jasnejšie, že otázka je iba jedna – to kde žijeme, že na náš odpad musí dohliadať permanentne kamera? Všetko ostatné sú zástupné problémy, lebo keď sa v tom začneš „rýpať“, zistíš, že mesto zvýšilo poplatky za stavebný odpad na takú úroveň, že kubík hotového betónu dovezeného na stavbu (v rámci mesta) mixérom aj s vykládkou ťa vyjde lacnejšie ako keď pôjdeš na mestskú skládku za oficiálny poplatok zlikvidovať to isté množstvo betónovej sute :)). Dobré, nie? Potom si preklepneš firmu, ktorá na základe zmluvy s mestom spravuje mestský odpad a zistíš nejaké tie „zaujímavosti“ :). O ostatných veciach škoda písať, tá tzv. trhová ekonomika funguje všade a stále rovnako. Ale ľudia sú šťastní, že ich smeti budú konečne pod dohľadom :). Čo sa zdravotníctva týka? My si tu nahovárame, že zdravie je to najdôležitejšie, je to taká obľúbená fráza, ktorá ale pre väčšinu nič neznamená, bohužiaľ… Čo sa týka zdravotnej starostlivosti, platí iba jedna otázka – na čo sme tu, keď nedokážeme zabezpečiť zdravotnú starostlivosť pre naše deti a rodiny? Keď nedokážeme zabezpečiť ani to najdôležitejšie pre našich najbližších? Všetko ostatné je len nastavenie systému tak, aby sa dali používať argumenty, ktoré si spomínala aj ty, o to sa nám postaral najmä pán Zajac, resp. tí, ktorí si tam túto bábku dosadili… No a potom si tu niekto nakúpi nejaké us stíhačky z 80. rokov minulého storočia za miliardy… A keby som bol v TV debate ohľadom zdravotníctva, vieš aké argumenty by boli proti mne používané? Áno, podobné ako si použila aj ty. O tých stíhačkách by nepadlo ani slovo… Inak tvoj príspevok argumentačne dosť pripomína VETko z ekon.univerzity :), sám mám nejaký ten titul z tejto ustanovizne :) a ani nechci vedieť, čo si o celej tzv. trhovej ekonomike myslím, to by bolo na niekoľko kníh :). Ak sa chceš aspoň trochu priblížiť skutočnosti, nemôžeš používať tie sprofanované ekonomické argumenty ohľadom socializmu, akože ľudia si prácu nevážili a podobne, lebo tí, ktorí si ju vážili, po revolúcii „utreli hubu“ a z tých hochštaplerov nám po revolúcii vyrobili „elitu“ :). Sa pamätám, ako jedna nemenovaná herečka pri svojej prvej účasti na Plese v opere zahlásila: Preboha, veď je to tu samá kurva a bývalý vekslák.“ :) Ale to len na odľahčenie :).

         Odpověď
         • Vsetko co píšeš je pravda. Problém je, že žijeme v nejakej spoločnosti s nastaveniami ludi. Vyborne, zrusme platbu odpadu, co sa udeje…..zacnu sem vozit odpad okolite krajint este viac, vzdy sa zatial nasiel niekto, kto vzal uplatok. A ano keby bolo keby tak sa nekupuju stihacky a nikto by nebral uplatky a odvoz dane by bol v dani z nehnitelnosti. Vacsina by konzumovala tovar vyrabany u nas a podnikatelia by si vazili svojich zamestnsncov a ocenovali by ich dobrovolne, nie az ked im stat prikaze aspoň minimálne priplatky za pracu cez vikend. Pred 10 rokmi mi vraveli predavačky pri Leviciach, že zo svojho minimálneho platu musia kupovať výrobky po záruke, aby majiteľ nemal stratu. Na jednej strane ns hlavu na druhej pochopitelne. A este keby
          ludia zacali dobrovoľne platiť dane, aby v núdzi bolo z čoho platiť im. Mas pocit, že sme v takej spoločnosti?

          Odpověď
          • Zacyklená debata . Měnit obsah systému včetně implicitně přítomných chyb nedává smysl a bere čas. Je to snaha změnami na nízkých prioritách řízení / konkrétně 4. ekonomické/dosáhnout změny na 1.prioritě – tedy změny koncepce. V ní chyby starého systému nebudou kompatibilní s novou koncepcí a vymizí, ale samozřejmě, objeví se chyby jiné, nové. Vyloučit chybovost jakéhokoliv společenského systému v době jeho ideového zrodu nejde . Ale jde poměrně dobře, při dostatečné znalosti řídících procesů, si vytvořit scénáře vývoje a v nich i odhady kde a jaké chyby mohou vznikat. O tom je i KSB .
           A podstatné – nová koncepce transformuje člověka do kompatibilní podoby. A zpětně, člověk vytváří tuto novou koncepci . Neoddělitelnost podle MIM . Tedy člověk /materie/, idea/informace/ a koncepce společnosti /míra/. A toto v trvalé následnosti .

           Odpověď
      • To je na hrozně dlouhou diskusi. Dobře vychovat děti a podporovat matky je samozřejmě ekonomicky výhodné, ale normální člověk v normálním životě to tak určitě nepočítá.

       Když už tak by se to dalo zobecnit na ekonomickou výhodnost dobrého demografického vývoje a tvorby kádrů schopných rozvoje společnosti svou prací.

       Pořád ale platí, že ekonomická výhodnost respektive ekonomický rozvoj má být realizován pro blaho obyvatelstva, tedy je to kondice, nikoli cíl samotný. A tam to jednou větou vystihl Oracle tady nade mnou.

       Odpověď
 34. Otázka – Odpověď V.V. Pjakina ze dne 15.06.2020
  Irena Aneri – titulky CZ
  https://www.youtube.com/watch?v=tOtei6eZj3Y&t=1506s

  Odpověď
  • Z hlediska globální situace nic zásadně nového, co by zde na stránkách nebylo zhruba osvětleno (jede to tady dobře).

   Za důležité považuji, jak Pjakin vysvětloval Putinovy manévry, aby dosáhl maximální legitimity změn v ústavě. Nejde totiž o to, že horní patra bez vědomí obyvatelstva podepíšou nějaký papír (o nás bez nás), to má nízkou legitimitu a může být zrušeno. Je důležité, aby prošel nějaký proces uvědomění národa a aby to nějak reflektovalo vůli národa, aby co nejvíce lidí se o to zajímalo a pochopilo o co jde.

   Marek ohledně legitimity vznesl dotaz:
   http://www.vodaksb.eu/diskuse/politika/comment-page-132/#comment-325103
   Uvedl jsem tam příklad Krymu, který je zcela legitimní a západ s tím nemůže nic udělat, protože proběhlo referendum, kterého se účastnila velká většina lidí, všichni o tom věděli, je to nezpochybnitelná vůle lidu. Opakuji legitimita není o papíře a právních kličkách, o podvodech a pomluvách nepřátel, ale o vědomí většiny populace, jestli to obyvatelstvo vnímá legitimně. Proto je také důležité přijmout to co se stalo dříve, protože když národ zapomene a zpochybní své předky, ztratí svoji legitimitu a tedy i nárok na svoje bytí (Pjakin také ozvučil nepřímo v potřebě vojenské přehlídky). Snaha očernit socialismus je snahou vytvořit situaci, aby mohli zničit a rozkrást náš stát, kdy lidé si nebudou uvědomovat legitimitu státu (budou si myslet, že předchozí generace žila v nějaké nelegální tyranii, co nemá nárok na existenci). Další příklad je jak na Ukrajině organizovali volby, aby získali legitimitu (volby byli předem rozhodnuté, ale bylo nutné dostat lidi do volebních místností), aby to byla jako by vůle obyvatel – legitimita je pro řízení sociálních super systému rozhodující.

   Pak ještě zajímavá přetahovaná o nástroj „lumpenčernoši“, byli pěstováni a podporováni GP k přeformátování USA. Státní elita je pomocí tajných služeb (těch pod svojí kontrolou) vyvedla do ulic a tak GP skrz policii všechny styčné „důstojníky“ ovládající dav označili pomocí paintball-ových zbraní a nástroj uklidnili. A výhledově počítá GP s likvidací tohoto nástroje („lumpenčernoši“).

   Odpověď
 35. 1.6.2020 v čase od 21 minuty, Pjakin odpovídá na otázku ohledně žaloby na Putina, kterou podal bývalý gubernátor Čuvašska Michajl Ignatěv. https://youtu.be/Rs8ZYx9zvDI?t=1260

  Pjakin zmínil, že lidé jako Ignatěv, kteří vstoupili do aktivní fáze fašistického státního převratu v Rusku, tedy do tohoto scenáře, si vůbec neuvědomují co dělají. V důsledku tohoto jednání, jak říká Pjakin, je velice snadné zemřít na koronavirus. Opravdu velice snadno!

  18.6.2020 média oznamují: Bývalý šéf Čuvašska který žaloval Putina zemřel
  https://vedomosti-ru.turbopages.org/s/vedomosti.ru/politics/articles/2020/06/18/832974-umer-bivshii-glava-chuvashii

  Odpověď
  • V čase 23:09 Pjakin řekl:

   „Dnes už existuje systém samořízení národa, který dokáže podpořit Putina a zachovat existenci ruského státu a pracovat na obnově jeho suverenity“
   https://youtu.be/Rs8ZYx9zvDI?t=1389

   Odpověď
 36. nový Pjakin
  Валерий Пякин. Вопрос-Ответ от 15 июня 2020 г.
  https://www.youtube.com/watch?v=ViQ8vEcxqSM

  Odpověď
  • OBSAH :
   Kniha „ světe křivých zrcadel-2“
   01:35 Provedění vojenské vítězné prehlídky – priorita řízení
   k čemu by vedlo zrušení přehlídky
   35:00 – Novela -prohlášení Elly Panfilovové o změnách v novele a přijetí změn osobami,
   proti nimž jsou změny směřovány.
   59:35 „Protesty“ v USA
   – ví Trump ,že pracuje na globalní scenár ?
   1:33:00 Trump řekl : „USA už nejsou světovím četnictvem!“
   1:38:50 Stranovniky a globalčiky – kdo to jsou , jak je rozeznáme
   1:42:15 Závěry

   Odpověď
   • Kniha, zmiňovaná v 1:39 je podle diskuze na altai.ru ke stažení v RU a je to cca 350 stran. http://www.mediafire.com/file/qqi69jqynr1e21f/

    Odpověď
    • Odkazy na zmiňovanou knihu VVPj – knihu v elektronické formě ve formátu *.pdf v ruštině – kopíruji jen pro konkrétní obsah čeho se kniha fakticky týká obsahově, plus něco z wiki o autorce knihy:
     (formát *.pdf v ruštině)
     https://drive.google.com/file/d/1977eKOGgrnYCgFk_yapojt9HEVSH5OU9/view

     https://www.amazon.com/Who-Paid-Piper-Cultural-Cold/dp/1862073279
     https://en.wikipedia.org/wiki/Who_Paid_the_Piper%3F
     ttps://en.wikipedia.org/wiki/Frances_Stonor_Saunders

     Odpověď
     • Kniha v angličtine na stiahnutie.
      https://pdfs.semanticscholar.org/4b98/361923a869d1f10fa3db6be7e51dbb7bd69d.pdf?

      Odpověď
  • V čase 20:35 Pjakin řekl:
   „Globalčici ve všem realizují projekt SSSR 2.0, …no tam toho .. o tom já zatím nebudu mluvit!“
   https://youtu.be/ViQ8vEcxqSM?t=1235

   Odpověď
  • 14:20-14:28 dává do jedné řady (pokud jsem dobře slyšel) pojmy Talerhof a Terezín (!). To je, pokud k tomu budou i důkazy, tikající informační bomba – s dopadem mnohem širším, než je česká kotlina.

   Odpověď
   • http://leva-net.webnode.cz/products/tabor-smrti-talerhof-aneb-utrpeni-halice/?utm_source=copy&utm_medium=paste&utm_campaign=copypaste&utm_content=http%3A%2F%2Fleva-net.webnode.cz%2Fproducts%2Ftabor-smrti-talerhof-aneb-utrpeni-halice

    Odpověď
   • https://biblio.hiu.cas.cz/documents/169289?locale=cs

    Odpověď
 37. Překlad V.V.Pjakina z 8.6.2020 je na kanále paní Ireny https://www.youtube.com/channel/UCEB0x0zrM5P9GC0Do7SGTGQ/feed?activity_view=1
  Díky za překlad.

  Odpověď
  • vlajkonoši praporu víťazstva ( ktorích nakoniec žukov odvolal a boli prítomi na tribúne)
   https://vremya-nt.ru/project/gold-star-nt-vov/3655-2019-10-10-05-36-32.html
   OBSAH
   1. 00:38 Bola vlasovská vlajka hodená na upálenie pred Leninovým mauzoleom 24.06.1945?
   2. 27:13 Situácia vo svete v prípade úspešného zvrhnutia Trumpa.
   3. 31:20 Hlasovanie o Ústave RF. Za alebo proti?
   4. 43:47 Ekologická katastrofa v Noriľsku.
   5. 46:03 Vedia americké ,,elity“ o existencii GP?
   6. 55:25 Vyhostenie dvoch ruských diplomatov z Česka.
   7. 01:08:45 Situácia s protestmi v SŠA. Peaceful protests.
   8. 01:15:04 Prekročenie 100-tisic odberateľov na oficiálnom kanála FKT-Altai
   (odkaz na kanál: youtube.com/user/KOBADOTU )
   9. 01:21:38 Znalosti a ich šírenie ako JEDINÝ spôsob na odvrátenie vojny. VEĽMI DÔRAZNÁ výzva na samoštúdium a čítanie kníh KSB a DVTR.
   http://leva-net.webnode.cz/
   https://ksbpress.cz/

   Odpověď
   • Málo známí hrdinové Velké vlastenecké války. Psi, kteří bránili vlast až do samého konce
    pes Džulbars -https://www.youtube.com/watch?v=KKyQWw_JZNo&feature=emb_logo

    Odpověď
   • Výtah:
    Vysvětlil pojem Vlasovec jako zobecněné synonymum zrádce, jako sociální jev prodeje vlastní kultury, vlastního národa cizím státům. Což odpovídá skutečnosti, viz. události v Praze, kde se vytváří kult zrádců s využitím jejich jména.

    Opravil přeřeknutí z minulého pořadu, že státy budou nuceni NEpodporovat USA (taky jsem se nachytal i když trochu kostrbaté mi to připadalo)

    USA státní elity nechápou podstatu GP a řízení globálních procesů. Hlavně nerozumí bez-strukturnímu řízení. Trump je pro ně strukturní soupeř a součást běžných tahanic mezi elitami. (Doporučuje seriál Dům z karet na pochopení myšlení USA státních elit)

    Ekologická katastrofa nebyla přímo sabotáž, ale nehoda byla využita (schválně se nereagovalo hned, ale zpožděním) k stupňování tlaku na svržení Putina, ale výsledek spíš opačný posílení tendencí k likvidaci podpindosů.

    Protesty v USA začali nahrávat Trumpovi, tak je začala státní elita uklidňovat, ale různé grázlíky pěkně namlsali, tím že dovolili beztrestně rabovat a ustupovali protestujícím, čímž zadělali USA na potíže v budoucnosti a ztratili část voličů.

    Vyhoštění Ruských diplomatů, potvrdil co zde je známo od začátku, akce USA státních elit, kdy stupňuje tlak proti GP po celém světě a spojeno i s marnou snahou na svržení Putina.

    Odpověď
 38. nový Pjakin
  Валерий Пякин. Вопрос-Ответ от 8 июня 2020 г.
  https://www.youtube.com/watch?v=m8Ux0bac4Vs

  Odpověď
  • 0:40 Byla 24. června 1945 házena vlajka Vlasova na úpatí Leninova mauzoleum?
   27:12 Svet bez americké “ podpory“
   31:21 Hlasování o Ústavě Ruské federace. Pro nebo proti?
   43:46 Environmentální katastrofa v Norilsku
   46:03 Vědí americké elity o existenci GP ?
   55:26 Co znamená vyhoštění ruských diplomatů Českou republikou?
   1:08:45 Mírové protesty

   Odpověď
   • Ach jo, Jasný dotaz od Jakuba ad 55:26 a VP to zase odvedl jinam. Buď je to tak důležité to skrýt, nebo nejsme v jeho hledáčku. Prostě jsem to chtěl slyšet jako katarzi, a že to dobře dopadne a že máme šanci.

    Odpověď
  • Tentokrát bez dosud obligatorní reklamy na knihu v úvodu a bez taktéž obligatorního doporučení na studium materiálů VP SSSR v závěru. Zajímavé.

   Odpověď
   • Doporučení na získávání znalostí zůstalo, pouze tentokrát nezmínil výslovně materiály a zůstal tak v trochu obecnější rovině, ale stále plně v duchu KSB (zvětšovat okruhy pojmů, rozumět řízení sociálních super systémů a chránit své zájmy a své rodiny …)

    Odpověď
 39. Překlad V.V.Pjakina z 1.6.2020 je na kanále paní Ireny https://www.youtube.com/channel/UCEB0x0zrM5P9GC0Do7SGTGQ/feed?activity_view=1
  Všiml jsem si, že V.V.Pjakin se ve své argumentaci vyhýbá mysticismu či ezoterice, neuvádí nebo jsem si nevšiml nějakých odkazů na HNR, Boží vůli a podobně. Snad jen jakési odkazy na numeriku mohou někoho potěšit. Osobně si už moc nevšímám jeho argumentace proč, beru ji jako úlitbu obvykle té jednodušší části auditoria a spíše se zaměřuji na jeho predikce věcí budoucích.
  V tomto díle mne zaujalo mimo diskuze níže jeho jen tak mezi řečí připuštění toho, že američané na měsíci byli.

  Odpověď
  • To „pripustenie“ sa týkalo terajšieho letu Crew Dragon na ISS, nie voľakedajších letov na Mesiac…

   Odpověď
   • 01:09:32,558 –> 01:09:41,117
    I tohle však musíme brát s rezervou. Nesmíme zapomínat na tu aféru s letem na Měsíc.
    01:09:41,237 –> 01:09:45,874
    Ale myslím si, že pravděpodobnější je, že tam doletět přece jen dokázali.

    Pochopil jsem to tak, jak jsem to napsal. Přece o letu na ISS o nějaké pravděpodobnosti nemůže být řeči, to je nezpochybnitelný fakt.

    Odpověď
    • Bohumil 7.6.2020 o 9:30

     Let na ISS je „nezpochybnitelný fakt“ jen pro potřeby tvojí desinterpretace Pjakinových slov. Dokonce „vědecké“ – čtvrtminutový úsek odkazuješ s přesností na tisícinu vteřiny :-).
     Myslím si, že se jen permanentně pokoušíš vnést a přiživovat konflikt – speciálně ve vztahu k němu – poslední tvůj (naštěstí opět neúspěšný) pokus byl před dvěma dny
     http://www.vodaksb.eu/diskuse/otazka-odpoved-v-v-pjakina/comment-page-4/#comment-320543
     Pro mne osobně to (fakt vedení špinící kampaně) ale obecně zpravidla vyvolává naopak potřebu se slovy takového člověka (objektu) o to víc zaobírat. Může totiž celkem spolehlivě signalizovat to, že se nedal zlomit nebo koupit pro zájmy těch, co ty kampaně vedou. lova takových lidí jsou pro mne naprosto zásadní. A žádná jiná.

     Odpověď
     • Co vše lze vyvodit z na první pohled zcela nevinné citace titulků paní Ireny. o:)))

      Odpověď
      • Putinovec 7.6.2020 o 13:03

       Co vše lze vyvodit z na první pohled zcela nevinné citace pana Pjakina.
       Kouzlo nechtěného.

       Odpověď
    • Michaela 7.6.2020 o 9:43

     Měsíce se týká zmínka 52:17 (v souvislosti s nedostatkem kompetencí USA v oblasti vesmíru):
     „a taky toho spektáklu s letem na Měsíc se účastnil SSSR“. Tedy divadlo.

     A následně v souvislosti s letem Crew Dragon:
     „I tohle však musíme brát s rezervou. Nesmíme zapomínat na tu aféru s letem na Měsíc…Ale myslím si, že pravděpodobnější je, že tam doletět přece jen dokázali.“
     Tedy bere s rezervou i samotný let Crew Dragon (právě kvůli zkušenosti s aférou s letem na Měsíc), nicméně považuje za pravděpodobnější, že nyní již let skutečně zvládli (protože současné technologie už jsou pokročilejší atd., jak dále krátce rozvíjí).

     Odpověď
     • … dal uz niekto fotku vsetkych spolu z ISS?

      Odpověď
   • Ano, chápu to stejně, že by připustil to, že na měsíci byli, je zcela zřejmý nesmysl, protože by tím zpochybnil celou svou knihu „O světě křivých zrcadel“.

    (Poznámka: to se částečně týká i vyjádření o materiálech, nelze odvozovat smysl pouze z jednotlivých slov, zvláště z překladu, kdy to není 1:1, slova mají v jiném jazyce jiné zabarvení používají se trochu jinak a také může jít o přeřeknutí, interpretace jazyka je subjektivní apod. Je potřeba začlenit širší kontext – proto materiály VPSSSR používají velmi dlouhá souvětí a spoustu odkazů a doplnění, aby ten kontext byl plně vysvětlen a jednoznačný)

    Odpověď
    • Uvedený text: „Nesmíme zapomínat na tu aféru s letem na Měsíc. Ale myslím si, že pravděpodobnější je, že tam doletět přece jen dokázali. Technologie dnes už normálně umožňují dělat rakety dopravující lidi do vesmíru. I Japonci by to v podstatě mohli dokázat. I Evropané by to v podstatě mohli dokázat. Ty technologie už umožňují na jejich základnách vyrobit takové rakety.“ nedává smysl.

     Logičtější by byl text: „Nesmíme zapomínat na tu aféru s letem na Měsíc. Ale myslím si, že pravděpodobnější je, že by tam doletět teď přece jen dokázali. Technologie dnes už normálně umožňují dělat rakety dopravující lidi do vesmíru. I Japonci by to v podstatě mohli dokázat. I Evropané by to v podstatě mohli dokázat. Ty technologie už umožňují na jejich základnách vyrobit takové rakety.“

     Jedno slovo (teď) „dokáže zázraky“…

     Odpověď
     • Michaela 7.6.2020 o 13:58

      Asi je zbytečné se tím tolik zabývat, ale nedá mi to… mluvil přece naprosto srozumitelně o letu Crew Dragon a přestože připouštěl, že možná je i varianta podvodu (protože už to udělali s Měsícem), takže je celou věc třeba brát „s rezervou“, považoval za pravděpodobnější, že to (tj. Crew Dragon) skutečně dokázali. Proč složitě vykládat to, co je zjevné ze samotného textu?

      Odpověď
  • „vyhýbá mysticismu či ezoterice, neuvádí nebo jsem si nevšiml nějakých odkazů na HNR, Boží vůli a podobně.“

   HNR, Boží vůle, to jsou podle tebe mystické nebo ezoterické pojmy? No, to je docela síla.

   Pro mne to jsou přirozené pojmy související s podstatou našich životů, nic mystického. A dočíst se o nich můžeš dost exotericky už dávno, žádná esoterika.

   Odpověď
  • Co mi dalo sledování V.V.Pjakina z 1.6.2020:

   Potvrzení, že zde na zdejší diskuzi čteme probíhající procesy dobře, shodujeme se v tom podstatném s Pjakinem.

   Rozbor jména Derek Chauvin, kde se Pjakin pustil do rozboru egregoriálně-matričního projevu, což dělá méně často.

   Zajímavý fakt, že byla zpracována příručka jak má dav útočit na policii, která byla připravena v souvislosti s COVIDem ke svržení Trumpa, ale použita až se smrtí Chauvina.

   Dále, že každý stát USA má vlastní nezávislou policii (známe z filmů, kde místní vždy neradi předávají případy FBI). Takže útočit na polici ve všech státech, když nepodléhají centrálnímu řízení je pouze ničení vlastní země a jejích občanských principů a vlastní samosprávy.

   V USA je sedmnáct tajných služeb, některé jsou s Trumpem zbytek proti němu.

   Zastavení vojenských hlídkových letů nad územím jiných států se ruší, ale nevadí to protože existují již prostředky jak stav vojenských sil dané země zjistit (např.družice), ale bude to mít efekt, že se skryje vojenská nedostatečnost USA, před těmi, které GP nehodlá informovat.

   Co se týká letu na ISS, tak to zde bylo probráno podrobněji, avšak Pjakin uvedl nový fakt, že si nedávno USA koupilo od Ruska lety na stanici za nejvyšší cenu.

   A co mne zaujalo nevíce na konec:
   Pjakin připouští, že GP může prohrát (Trump nebude zvolen, tak to chápu), ale statní elita ani tak nemůže vyhrát. Všechno ji spadne na hlavu a bude stát proti všem a navíc již nemá sílu vojensky diktovat a je závislá na cizích zemích, které ji sice budou nuceny podporovat (kvůli finančnímu systému a propojenosti světa), ale jeví se, že bude muset o to žádat a domlouvat se.

   Odpověď
   • A díky Ireně za kvalitní překlad :)

    Odpověď
  • Video o vojenské přehlídce dne 24.6. 2045 o které je řeč, dám i sem
   https://www.youtube.com/watch?v=LfvyRGhoHcU

   Odpověď
   • oprava: „…dne 24. 6. 1945 …“

    Odpověď
  • Nikdo přece není neomylný, ani V.V.Pjakin ne a málokdo dokáže z veřejně dostupných zdrojů vytěžit tolik, co on. Podle mne je faktem, že dodnes nikdo nezávislý přímo nedokázal, že američané na měsící byli (nebo nebyli). Je spousta různých indicií pro i proti, ale dodnes při všech možnostech dnešní techniky nebyl pokud vím zveřejněn žádný nezávislý záběr z místa přistání, na kterém by byly (nebo nebyly) vidět šlépěje kosmonautů na měsíčním povrchu. Můžeme jakkoli spekulovat, proč tomu tak je, ale fakt absence těchto důkazů zůstává a dokud se to nezmění, vše zůstává v rámci spekulací a víry v ten či onen scénář.
   @to eM – v mém příspěvku „vyhýbá mysticismu či ezoterice, neuvádí nebo jsem si nevšiml nějakých odkazů na HNR, Boží vůli a podobně.“ je mezi částmi souvětí čárka, tedy se jedná o samostatné části věty. Jinak by tam bylo třeba „například“.
   K osobním útokům se nebudu vyjadřovat. Jen bych podotkl že jednak nejsou hodny slušného studenta KOB a druhak, že do myšlenkové zácpy nás neuvádí věci, které nevíme jistě, ale ty, které jistě víme a přitom nejsou pravda.

   Odpověď
   • Putinovec 7.6.2020 o 13:00

    Poslechněte si to video znovu. Pjakin mluví o tom , že tam amíci byli. Ale mluví o současnosti.
    Takže opravdu jen spekulujete. Otázka je, v čím zájmu.

    Odpověď
    • a ja sa cudujem ze venujete svoj cas a energiu „slusnym“ provokaterom…

     Odpověď
    • .. máš to buď popletené, a asi veríš, že američania už na mesiaci boli .. ale ak áno, tak vedz, že na nejakej jednomesačnej dovolenke .. teraz však možno na Dragone niekde dorazili, ale bez akéhokoľvek dotyku…
     PS. Dnes už vďaka dosť dlhého vývoja kozmického snaženia .. sa už pozreli z bližšia na Mesiac, ale ani tu ešte jasné dôkazy nevydali…

     Odpověď
     • Oracle 911 13.6.2020 o 23:24

      Ty to máš popletené…

      Odpověď
   • Pjakin ani náznakem nepřipustil, že amíci byli na Měsíci. Naopak, v určité míře vyjadřuje pochybnost, jestli Dragon vůbec dorazil, ale zřejmě ano, vzhledem k tomu, jaké možnosti jsou dnes.

    Odpověď
   • Vyjádřil jsem jen svůj názor, nic víc a nic míň a určitě nejsem neomylný. Čas ukáže, kdo měl recht.

    Odpověď
    • Putinovec 7.6.2020 o 18:45

     On toho čas ukáže mnohem víc.

     Odpověď
 40. Nový díl O-O Pjakina https://www.youtube.com/watch?v=RmZvzSM5vRI

  Odpověď
  • V závěru je opět upozornění a to v podstatně tvrdším tónu: „Čtěte práce VP SSSR a těmi jsou POUZE ty, publikované do června 2018.“
   Nabízí se otázka. V čem se rozchází V.V.Pjakin se současným VP SSSR? Já nevím. Nemám už nyní čas(náladu) se podrobně probírat posledními analytickými poznámkami VP SSSR. Zběžně jsem je prolétl a nezaujaly mne. Navíc bych řekl, že podle mne současné práce VP a výstupy V.V.Pjakina nemají společný průnik. Nečetl jsem práce V,V.Pjakina O světě křivých zrcadel 1 ani 2, takže můj pohled mlže být neúplný.
   Já tedy nemám co změnit či odvolat na svých závěrech, dříve zde někde v diskuzi publikovaných. Nerad bych se zase dostal do pro mne ponižujícího režimu schvalování či dokonce mazání podle administrace nevhodných příspěvků, jak tomu bylo v nedávné minulosti, takže už mlčím.

   Odpověď
   • Takhle to přesně neřekl, cituji: „…ukazuje se, že těmi jsou práce do publikované do června 2018…“, mně to mozek dekódoval takto, tam je to nejzaručenější, tam je to ověřené. Což v podstatě platí, protože s těmi souhlasí všichni.

    Když to přestal zdůrazňovat trochu se mi ulevilo, protože to vyvolávalo zbytečné rozepře mezi těmi kdo materiály studují. A cenil jsem to z toho důvodu, že se dokázal přes to přenést.

    Proč to začal znovu zdůrazňovat zatím nechám být, nebudu tam vkládat teď pozornost, kterou je potřeba vést spíše jinam, mně to nevadí přímo, vadí nepřímý dopad, že se kolem toho diskutovalo nepřátelským extrémním způsobem (kdy se Pjakin buďto hájí nebo haní – diskutovat je potřeba o tom co se děje, o konkrétnostech). Také jsem se pouštěl, a to spíše na straně V.V.Pjakina, do diskuze, ale nyní to považuji za málo užitečné. Čas ukáže. Řeším to teď u sebe neutrálně Pjakin zastává pozici za nejvhodnější studovat jako první materiály do roku 2018.

    Tenhle diskusní web funguje skvěle a zvyšuje mi kvalitu života tím, že začínám více odhalovat skutečný dějinný proces a jak přejít od já-centrismu k boha-centrismu nejen u sebe, ale i v kultuře národa i lidstva jako celku.

    Odpověď
    • Nechci se dohadovat a asi si počkáme na překlad od paní Ireny, nicméně od 1:17:42 zaznělo ……..takimi javljajutsa TOLKO raboty do juna 2018 goda,,,,
     a podle překladače viz https://translate.google.cz/#view=home&op=translate&sl=ru&tl=cs&text=tolko tolko=pouze.

     Odpověď
     • .. takimi javljajutsa tolko raboty …
      … těmi se jeví toliko práce …
      To tolko nečtu čistě ve smyslu „jen a pouze“ má širší význam, ale nejsem rodilí mluvčí. Při rychlém poslechu jsem pozornost zaměřil na část „těmi se ukazují“.

      kdyby řekl
      - těmi jsou pouze materiály … (to by bylo vnucování)
      ale řekl
      - jeví se toliko materiály … čímž nechává rozhodnutí na straně subjektu, příjemce informace

      Odpověď
      • Atom,
       javljajutsja – sa prekladá ako sú. Nie je správne to prekladať ako „javí sa byť“. Na ten účel sa používajú iné slová.

       Odpověď
       • Aha, dík.

        Ta velká podobnost s Českým jazykem svádí v některých případech to číst „česky“, je to trochu nebezpečné, teď vidím. Naštěstí to nemění úplně smysl, protože ta formulace není úplně ostrá (ve smyslu Jsou ty materiály a basta fidly), stále mi tam vychází, že ta formulace nechává konečné rozhodnutí na příjemci informace. Dekódoval jsem nějak zprávu, ale teď si nejsem jistý, jestli ji vnímají (dekódodují) stejně jiné subjekty, kteří více umí ruský jazyk.

        Svého dekódování se nezvdávám, protože tam zahrnuji i další atributy (intuici, hodnocení mravnosti subjektu, řeč těla), ale již bych o něm nediskutoval, protože není k dispozici jednoznačný společný jazyk (ono porozumět si je někdy obtížné i mezi subjekty se stejným rodným jazykem).

        Odpověď
        • Od paní Ireny:
         „Proto studujte práce vnitřního prediktoru SSSR a těmi jsou pouze práce napsané do roku 2018, do června roku 2018.“
         Další diskuze na téma co V.V.Pjakin řekl a co chtěl říct se mi jeví zbytečná.

         Odpověď
 41. Otázka – Odpověď V.V. Pjakina ze dne 25.05.2020 Titulky CZ – pani Irena
  00:15 Kniha V.V.Pjakina ,,O svete krivých zrkadiel“.
  01:41 Nebude mať pre GP koronavírus opačný efekt v podobe zjednotených štátov napríklad bývalých štátov ZSSR?
  27:15 Vzostup nových protestov v Hongkongu.
  40:39 Zverejnený telefonát Porošenka s Bidenom.
  53:55 Kam utečie Zelenský, až sa na Ukrajinu vráti štát?
  55:49 Prehlásenie Pušilina o neúčelnosti spojenia DĽR s LĽR.
  01:07:25 Prezidentské voľby v Bielorusku.
  01:12:05 O štátnej ideológií.
  01:19:56 Znalosti a ich šírenie ako JEDINÝ spôsob na odvrátenie vojny.
  VEĽMI DÔRAZNÁ výzva na samoštúdium a čítanie kníh KSB a DVTR.
  https://ksbpress.cz/
  http://leva-net.webnode.cz/

  Odpověď
  • QuoVadis 1.6.2020 o 16:29

   Velice zajimave… pri otevreni linku na youtube prijde okno k prihlaseni se na YouTube, aby se dalo overit stari uzivatele. Podle popisu pod videem je shlednuti videa podle pravidel komunity (YouTube) mozne jen od urciteho veku:
   Hinweis Video mit Altersbeschränkung (gemäß Community-Richtlinien)

   Tak to je poprve u videi V. Pjakina, hosi z Google (YouTube) se s cenzurou snazi…

   Odpověď
   • To je otázka pro Irenu, jestli to není někde nastaveno a není potřeba vypnout. Dřívější videa to nemají a navíc v sobotu jsem shlédl bez omezení. Je možné, že nějaký robot automat tam vyhodnotil nějaký pro děti závadný obsah (funkce takových automatů je silně diskutabilní včetně případného rozhodnutí korektora, pokud ho automat na to upozorňuje).

    Je ale pravda, že tentokrát mluvil o likvidaci banderovců.

    A vzniká nová závažná otázka jak se mají děti učit dějiny, když jsou plné nelidských zvěrstev a pro dětskou psychiku to není zdravé, ale zároveň je potřeba aby věděli pravdu, co s tím? Má někdo nějaký nápad?

    Odpověď
   • QuoVadis 1.6.2020 o 18:10

    No stalo se to poprve.. Ale nasel jsem I jiny zdroj videa
    https://pjakin.blogspot.com/2020/05/otazka-odpoved-vv-pjakina-ze-dne_30.html

    Odpověď
    • Dík, může se hodit.

     Odpověď
   • Vkládám si p.Pjakina z YouTube na Fb. Ale pokud máte někdo problém běžte ke zdroji.
    ( https://fct-altai.ru ).

    Odpověď
  • Bez prihlásenia do youtube sa video nedá pozerať.

   Asi by bolo dobré video nahrať inde.

   Odpověď
 42. Překvapila mne velmi tvrdá slova V.Pjakina v Otázkách-odpovědích z 25.5.2020 ohledně řešení situace na Ukrajině. Došlo snad k nějakému odpovídajícímu významnému posunu v jejím postavení vůči USA a státům EU, který by to vysvětlil?

  Odpověď
  • Není to úplně přesné. Vysvětlil jaké by to mělo důsledky, kdyby se „kyjevská banda“ sama vzdala Minských dohod a veřejně vyhlásila, že je neuznává a nebude plnit. Pak by Rusko se svolením GP i se svolením anglosasů je mohlo začistit přesnými raketovými údery, podobně jako to udělali s ISIL v Sýrii. Banderovci, kteří ochutnali krev nejsou k ničemu užiteční (něco jako zdivočelá zvěř).

   Byl to příklad, pouze hypotetický scénář, protože „kyjevská banda“ nemá povolení z USA něco takového udělat (neslyšel jsem).

   Nicméně V.V.Pjakin působil jistě v ohledu, že snaha odstranit Puitna v Rusku nevyjde a že Ukrajina připadne Rusku. Což vidím stejně, při současném přeformátovávání nebudou v Evropě zdroje živit Ukrajinu a nějaký pořádek tam bude nutné zavést a nikdo kromě Ruska není schopen tento proces podpořit.

   Odpověď
 43. Otázka – Odpověď V.V. Pjakina ze dne 18.05.2020 Titulky CZ
  https://www.youtube.com/watch?v=JICe5u9M72s
  OBSAH:
  00:15 Kniha V.V.Pjakina ,,O svete krivých zrkadiel“.
  01:26 Situácia s neplnením Putinových nariadení.
  Rozdiel medzi Stalinivými podmienkami a podmienkami Putina.
  20:32 Preskúmanie rozsudku za výtržnosti Kokorina a Mamajeva.
  Aktívna fáza štátneho prevratu v Rusku.
  22:34 Peskov pozitívny na koronavírus. Dva typy koronavírusov.
  32:32 Uzatvorenie kostolov v Rusku.
  35:30 Situácia s brazílskym prezidentom Bolsonarom.
  45:22 Heslo boľševikov o premene imperialistických vojen do občianskych vojen.
  01:08:21 Analýza cieľov GP v súčasnom svete.
  01:12:57 ,,Globálny finančný kolaps“.
  01:23:55 Znalosti a ich šírenie ako JEDINÝ spôsob na odvrátenie vojny.
  VEĽMI DÔRAZNÁ výzva na samoštúdium a čítanie kníh KSB a DVTR.
  Knihy vnútorného prediktora SSSR nájdete na http://leva-net.webnode.cz/, dotu.ru alebo si ich môžete kúpiť v tlačenej forme na https://ksbpress.cz/.

  Odpověď
  • 35:30 Situácia v Brazílii.
   Opytal som sa kolegov v Brazilii. Kazdodenni bezni miestni ludia tam vraj vedia, ze aktualny brazilsky prezident Bolsonaro je podpindosnik. A ze to vraj ma u nich riadne nahnute.
   Moj komentar: Ludia tam vedia, ze je to taky brazilsky „Guido“.

   Odpověď
  • Zajímavé. Alespoň že Čechy šetřil s tím ukradeným zlatem.
   „Bolševici neměli v úmyslu rozpoutat občanskou válku. A kdo ji tedy rozpoutal?
   Občanskou válku, roznětkou této občanské války v Rusku
   se stal Československý expediční sbor rozmístěný od západu
   až na východ po železnici.
   To právě tento Československý expediční sbor se stal tou masovou silou,
   která zajistila státní převrat na tom území, kde tito vojáci působili.“

   Odpověď
 44. Otázka – Odpověď V.V. Pjakina ze dne 18.05.2020
  https://www.youtube.com/watch?time_continue=6&v=m9MylIdQKr0&feature=emb_logo

  Odpověď
  • Někdo nějake shrnutí prosím?

   Odpověď
 45. Otázka – Odpověď V.V. Pjakina ze dne 11.05.2020
  Irena Aneri – titulky cz
  https://www.youtube.com/watch?v=pKC2h37vW3A

  Odpověď
  • Dík za překlad! Tohle jsem si chtěl poslechnout přesně.

   Odpověď
  • Velice emotivní Pjakin, je vidět, že je zle, že přituhuje…

   Odpověď
 46. Pro pobavení:
  http://www.exanpro.cz/pusobeni-zpravodajskych-sluzeb/608-bizoni
  Sranda musí být, kdyby na chleba nebylo.

  Odpověď
 47. V.V. Pjakin z 11.05. 2020
  https://vk.com/fct_altai

  Odpověď
  • Trumptard 12.5.2020 o 16:15

   VVPj to nejak ztraci. Uchyluje se k polopravdam a lzim.
   Krasnov a Vlasov nikdy nebyli proti ruskemu narodu. Stali pevne ‚proti zidobolsevizmu a pote stalinismu.
   Nejsou to zradci naroda, naopak hrdinove naroda.
   Byli nuceni se spojit s cizim nepritelem rezimu, se kterym osamocene bojovali kdy se jim nedostavalo sil.
   Cest jejih pamatce.

   P.S. Cetl nekdo Souostrivi Gulag – A.I. Solzenitsyn ???!!!

   Odpověď
   • A jéje, už je tu zas jeden … troll a ještě nám Solženicyna.

    Odpověď
    • … a ještě nám cpe Solženicyna.

     Odpověď
    • psychická porucha novotného typu :)

     Odpověď
     • Ale aspoň to Trumptard řešil rychle a bez okolků . Prst do krku – a je to venku ! Ale pozor na boty.

      Odpověď
   • Říká vám něco Vlasovci a vypálení Javoříčka? Jste se asi pomátl Trumptarde.

    Odpověď
    • Putinovec 12.5.2020 o 17:13

     Ono to moc dobře ví, proč tak blábolí. Přejme tomu, ať se mu dostane toho, zač bojuje.

     Odpověď
    • A přidej upálení 19 lidí v Zářkově u Olomouce prakticky pár dní před koncem války …

     https://echo24.cz/a/iyPSd/kozaci-slavili-hitlerovy-narozeniny-muze-ze-zakrova-strileli-do-tyla

     Odpověď
   • Já mám téměř všechny knihy od Solženicyna, Souostroví znám prakticky nazpaměť a poprvé jsem ho četl cca v roce 1986. Pořádný lhář to je, desítky milionů mrtvých v Gulazích jen lítají …

    Odpověď
    • Ako si to mohol dočítať do konca? Veď to má vyše 400 strán, ja som dal asi 180 a bol som úplne rozčarovaný. (Knihu som bral do ruky cca pred 20 rokmi s naivnou predstavou, aký významný človek toto napísal). Je to nesúrodé, umelecká hodnota nulová a dokola tam milióny putujú celou krajinou do gulagu. Nakoniec Solženicyn skončil pri čísle 66,7milióna, čo je číslo, ktorému keď niekto verí dáva sa na úroveň absolútne nevzdelaného debila.

     Odpověď
     • Ty problémy s miliony nemá jenom Solženicyn.
      Teorie o ukrajinském hladomoru a o sovětských ztrátách za války jsou občas tak přestřelené, že kdyby to byla pravda, tak by po válce v SSSR už skoro nikdo nezbyl.
      Když si člověk vezme klasický demografický strom a začne odečítat miliony, tak mu začne vycházet, že by tam zbyly jenom ženské, předváleční důchodci a děti.
      Oproti tomu se minimalizují ztráty Němců.
      Fakticky to vypadá tak, že v SSSR dohnali poválečným baby boomem ztráty asi za sedm let, kdežto Německo se z nich nevzpamatovalo prakticky dodnes. I přesto, že byli Němci sestěhováni na podstatně menší území, tak jich bylo pořád málo a neměl tam kdo dělat.
      Berlín nebránili výrostci a staří fotři jen tak z plezíru, ale prostě proto, že nebylo už kde brát.
      Nedostatek rukou se řešil dovozem tzv. gastarbeitrů, neboli hostujících dělníků nejprve z Řecka, pak z Turecka, následovali Kurdové, Albánci, Jugoši atd.
      A teď máme z Německa spíše Německoturecko. Kdyby Hitler viděl, do čeho Němce uvrhl, tak by se asi po….l.

      Odpověď
    • Souostrovi Gulag bylo literarni zpracovani casu techto pracovnich taboru.
     Z popisu zivota Solzenicina je stale vice zrejme, ze bylo dilo napsane na objednavku “ze Zapadu”. Presto, ze Solzenicin zil ve Svycarsku a pozdeji v USA, kde byl opevovan, vratil se 1984 zpet do Rusku, asi k tomu mel duvod pote, co poznal zivot a lidi na Zapade

     Odpověď
    • sam se do gulagu uchylil aby se vyhnul valce, tak takove byly gulagy

     Odpověď
   • Trumptard, aha, takže je v pořádku, že se Vlasov spojil s okupanty. On zachraňoval svůj národ i kdyby měl být celý národ vyhlazen.
    Můžeš charakterizovat slovo židibolševizmus? Jelikož židé byli právě odpůrci Stalina, trockisté. Trockij, vlastním jménem Lejba Davidovič Bronštejn, kovaný žid. Jeho nástupci byli hlavními dozorci a vykonavateli zločinů v gulazích. Stalin byl ten, kdo nakonec udělal těmto pořádkům konec. Proto, že je odstavil, byl také nakonec otráven.
    Vlasov, neschopný, zbabělý narcis, využívající ženy ke svému přežití. Začalo to již při jeho službě v Číně, kde si kupoval pro své choutky desetileté holčičky. Pak měl mimo svoji ženu další Ulianu Osadčuju. Za II. sv. války, kdy se bojovalo o Moskvu, odjel si s bolavým uchem do nemocnice, a až když byl útok Němců odražen, tak se milostivě vrátil na front (19.1.1941), aby za pár dnů odfrčel zase se svojí další milenkou Agnesou Podmazenko do tylu, kde mu porodila dítě. Pak, když jeho armádu Němci obklíčili, nechal své vojáky napospas osudu a sám se se svojí další milenkou Marii Voronovou dal na útěk. Nesnažil se probít z obklíčení. Místo toho vesničanům ukradli civilní šaty a převlékli se i se svojí milenkou do civilu. Pak, vždy když se blížili k obydlenému místu, nejdříve poslal na výzvědy Marii a až pak vylezl ze svého úkrytu. Nakonec se ubytoval v jedné vesnici a majitele domu poslal k Němcům, aby jim oznámil, že u něj bydlí generál Vlasov a že se jim chce vzdát. Večer se svojí milenkou ještě ulehl do postele a ráno ji vydal Němců, aby se zbavil svědka a ti ji zastřelili. Že by bojoval proti bolševikům není nic známo, ale mluvil o tom hodně. Němci z něj a jemu podobných udělali vojenskou jednotku, kterou zařadili do oddílu SS a posílali ji na vyvražďování civilního obyvatelstva v Polsku, Slovensku, Čechách. A tomuto „hrdinovi“ ženských sukní postavili pražáci pomník. Fuj. Tady se dá jenom odplivnout.
    Další hrdina, Alexandr Isakjevič Solženicin, další žid. Který sám přiznal, že jeho dílo Souostroví Gulag je autorská mystifikace a že si z velké části toho vymyslel. Hlavně co se týče počtu obětí. Pak žil dlouhou dobu v USA, ale tam mu již pšenka nekvetla. Už nebyl zajímavý, byl už použitý a bezcenný. Svůj úkol splnil. Tak se vrátil zpátky do Ruska a před svojí smrtí se veřejně kál za to, jak svoji zemi pošpinil. Jeho největším přáním bylo, aby byl pohřben ve své zemi. Té zemi, kterou tak poplival.
    Všichni to bylo obyčejní zrádci a pro zrádce je jediný trest. A ty tady budeš něco vykládat o židobolševizmu? Otevři oči, chlape.

    Odpověď
    • Zapomněl jsem ještě „hrdinu“ Krasnova, toho, který na konci občanské války emigroval do Německa kde už před válkou spolupracoval s fašisty. V době, kdy začala II.sv. válka byl šťasten, že Německo napadlo na SSSR. 23.6.1941, den po začátku války napsal Hlavnímu atamanovi kozáků v Německu Evgenu Balabinu, že konečně bude konec s SSSR. Zároveň vyzval donské kozáky, aby se přidali k německým vojskům. Jeho snem bylo odtržení oblasti Donu a severního Kavkazu a tam vládnout. Z toho je vidět, jak byl ten člověk mimo. Copak by mu Hitler přenechal tak velké území? Ten plánoval usídlit tam Němce a ne nějaké kozáky.
     Zblblí kozáci uposlechli toho zrádce a dobrovolně se hlásili do Německé armády. Pak je i s Krasnovem včlenili do jednotek SS. Ještě v roce 1944 přísahal Hitlerovi a nazýval jej svým vůdcem. Vůbec neprotestoval proti vraždění ruského obyvatelstva, naopak, sám se toho i se svými kozáky účastnil.
     Nakonec, jako zrádce byl zajat sovětskými vojáky a v roce 1947 popraven.

     Odpověď
     • @Honza
      Diky Honzo za informace, zase jsem se neco přiučil

      Odpověď
    • Kam chodíte na takové žvásty o Vlasovovi?
     Můžete tu vypsat, jakým jednotkám (spíše svazkům) Vlasov velel od začátku války až do svého zajetí? A jak si tyto jednotky vedly v boji?
     Aspoň ty čtyři hlavní.

     Odpověď
     • Nechce se Vám věřit, co za kádr byla Vaše modla Vlasov, že? Tak si o něm něco nastudujte, z archívů a ne z oslavných ód jeho fašistických obdivovatelů, typu Novotný.

      Odpověď
      • Takže o tom víte ho.no, stejně jako Novotný. I když z jiného konce. Ho.no mívá obyčejně dva konce.
       Nemějte obavy, já mám o sovětských (i německých) generálech a maršálech nastudováno docela dost, i když se samozřejmě nedomnívám, že o nich vím všechno.
       Vysvětlete tedy, proč byl Vlasov za svůj podíl na odražení německých armád od Moskvy vyznamenán Řádem rudého praporu a následně povýšen na generálporučíka. Vyznamenáni byli i ostatní zúčastnění velitelé armád Západního a Kalininského frontu, ale vyznamenán i povýšen byl pouze Vlasov.
       Žukov jako velitel Západního frontu vyznamenán nebyl kvůli projevené zbabělosti – žádal Stalina o schválení přesunu velitelského stanoviště frontu ze západního okraje Moskvy na východní – Stalin tehdy odpověděl, že jestli Žukov někam odjede, on sám zaujme jeho místo.
       Vlasov byl v nemocnici před začátkem bojů o Moskvu, z obklíčení u Kyjeva se totiž dostal s těžkým zápalem plic. Že se do ní potom kvůli něčemu vrátil je možné, ale určitě tam nebyl v rozhodujících týdnech. Vlasov byl vyznamenán už k 3.1.1942, takže zásluhy si zjevně stihl získat už předtím. K 24.lednu byl povýšen na generálporučíka. Že by ho Stalin povýšil za léčení bolavého ucha?
       Na dokreslení uvádím, že Řád rudého praporu byl po Leninově řádu druhým nejvyšším vyznamenáním v tehdejším SSSR (Do zavedení Leninova řádu byl nejvyšší) a uděloval se za mimořádné projevy odvahy a statečnosti při obraně vlasti.
       Popis v ruštině: http://mondvor.narod.ru/ORBan.html

       Odpověď
     • Když se Vlasov vzdal Němcům, Stalin poslal několik skupin rozvědčíků (asi 100 lidí), aby ho zachránili, všichni zemřeli. Zatímco on už byl u Němců a vesele zrazoval svoji zemi.
      https://www.youtube.com/watch?v=Y9bCUnuJPus

      Odpověď
     • Nasredin 13.5.2020 o 7:23

      Zde je celkem reálně sepsán Vlasovův životopis:

      https://nasregion.cz/vymenili-ho-za-kravu-a-tim-zpecetili-jeho-osud-a-mel-pry-dokonce-zabit-i-hitlera-121591/

      Odpověď
      • Nasredin 13.5.2020 o 7:23

       A hlavně jeho vztah k ženám …

       Odpověď
       • Generál Vlasov , který celý svůj život používal svoji hodnost na veselý život s konkubínami.
        Kdekoliv se ocitl, jeho přívěškem byla v jeho bunkru pokaždé nějaká žena. Jeho vojenské úspěchy, které jsou mu tady připisovány,
        ve skutečnosti vybojoval jeho zástupce. Pokaždé, kdy šlo do tuhého se Vlasov hodil marod a krizový čas odseděl, nebo odležel v nemocnici.
        Chtělo by to se podívat na ruské zdroje jeho životopisu.
        Biografie Vlasova. Při službě v Číně si kupoval dětské konkubíny, takže ke všemu byl i pedofil.
        https://www.youtube.com/watch?v=6K4py_XlxnA

        Ještě k bitvě o Moskvu. Na frontě pod Moskvou se ocitl až 19.12.1941.
        Do té doby se „léčil“ v nemocnici. 27.1.1942 odešla jeho milenka Podmazenko rodit jeho dítě, on z frontu odešel za ní. Tak kdy za Moskvu vlastně bojoval?
        V roce 1941 z obklíčení vyšel ne se svými vojáky, ale s osobní doktorkou a milenkou Podmazenko.
        A dělal to tak, že nejdříve ji posílal do vesnice, aby zjistila přítomnost Němců a až pak se vynořil on.
        V době, kdy jeho vojáci neměli co jíst, pro něj byla k dispozici kráva, aby měl každý den smetanu.
        V roce 1942, kdy se zase ocitl v obklíčení, byl zase ze svou další milenkou Voronovou. Ne s nějakými svými vojáky, ale zase jen se ženou.
        Víc než 100 vojáků zemřelo, kteří ho v obklíčení hledali a snažili se ho dostat z obklíčení, zatímco on už se vzdal Němcům.
        Fuj. Zastávat se zrádce vlasti, je políčkem všem, kteří raději zemřeli, než by zradili.
        tak byl zajat
        V Rusku byl jiný generál, který byl ve stejném lágru s Vlasovem. Dmitrij Karbyšev. A nejdříve přemlouvali jeho, aby velel ROA.
        Kardyšev nejenže odmítl spolupráci s Němci, ale vyzýval všichni vojáky protihitlerovské koalice, aby si pamatovali na svoji Vlast a odmítali spolupráci s nepřítelem.
        Byl popraven. Nejdříve ho zvěrsky mučili, pak na mrazu -12°polévali studenou vodou, pak zastřelili, a tělo spálili.

        A co znamená tohle?
        „Poté dostal Vlasov od Stalina ,,neřešitelný úkol“: vysekat z obklíčení 2. údernou armádu Volchovského frontu“
        Jakože Stalin může za to, že se Vlasov dostal do zajetí? Ve válce každou chvíli řešili ,,neřešitelné úkoly“, jak obyčejní vojáci, tak důstojníci.
        A nebýt jejich bezprecedentní odvahy, nikdy by nezvítězili.
        Omlouvat Vlasova jen protože před svou zradou měl zásluhy, znamená všem těm hrdinům naplivat do tváře!
        Když už se zlomil a dostal zbraň, měl se sám zastřelit a nejlépe ještě vzít s sebou pár Fritzů.
        Ale on tu zbraň obrátil proti svým dřívějším bojovým druhům.
        Vlasov nechtěl pomoci povstání v Praze
        Osvobození Československa v roce 1945 a konec II. světové války
        Role Vlasova a ROA při osvobození Prahy
        https://legacy.blisty.cz/art/28339.html

        Odpověď
      • To je canc a ne reálně sepsaný životopis.
       Pro server Náš region je to typické, často se na něm objevují články na zahraničně-politická témata (proč na serveru Náš region?) sešité horkou jehlou anebo odněkud opsané bez znalosti věci.
       Konkrétně v tomto článku jsou hned v úvodu uvedené některé nepřesné až nepravdivé údaje a chybí v něm mnoho údajů podstatných.
       Zato je tam spousta drbů o vztazích se ženami.

       Perlou je ta teorie o údajném úkolu zabít Hitlera. Sovětskému svazu by to nic nepřineslo. Později, když už sovětská rozvědka tuto možnost měla, Stalin provedení atentátu výslovně zakázal, protože z rozboru Hitlerova jednání jasně vyplývalo, že svým diletantismem a fanatismem škodí německému válečnému úsilí ve velké míře a navíc je osobou, se kterou Británie neuzavře separátní mír. Což v roce 1944 došlo i německým důstojníkům, kteří se ho pokusili odstranit, ale už bylo pozdě.

       Kdyby ten životopis měl jakž takž objektivně odrážet realitu, bylo by tam uvedeno, že Vlasov byl už v roce 1940 při reatestaci velitelských hodností jmenován generálmajorem a za vynikající výsledky při výcviku 99. střelecké divize mu byl udělen Leninův řád – nejvyšší vyznamenání té doby. Na začátku války velel nejprve mechanizovanému sboru, následně pak 37. armádě, narychlo složené z povolaných záložníků, která dokázala 73 dní bránit německému postupu na Kyjev v situaci, kdy se všude jinde ustupovalo, což byl mimořádný výkon svědčící jak o hrdinství vojáků, tak o gramotnosti jejich velitelů.
       Po opožděně vydaném rozkazu k vyklizení Kyjeva se Vlasov pěšky dostal z obklíčení s těžkým zápalem plic. Strávil asi měsíc v nemocnici, poté ho osobně Stalin pověřil velením 20. armádě Západního frontu bránící Moskvu ze severozápadu a severu.
       Zde si vedl velmi agilně, při pokusu o protiútok byla jím osobně vedená útočná skupina odříznuta Němci, ale Vlasov příští den nechal provést vstřícný úder a využil dezorientace Němců k postupu vpřed. Do průlomu postupně nasadil celou 20. armádu a následně se připojily i sousední armády.
       20. a 16. armáda útočily ve směru Krasnaja Poljana, Istra, Volokolamsk, čili přímo na západ. Za to byl Vlasov nejprve vyznamenán a následně i povýšen, jak jsem psal výše.

       Poté byl (opět osobně Stalinem) k 7.3.1942 jmenován do funkce zástupce velitele Volchovského frontu a následně do funkce velitele 2. úderné armády (2.úa), která neměla za úkol zabránit obklíčení Leningradu, jak se mylně uvádí v článku, Leningrad byl obklíčen už od září 1941, což způsobili jiní, mj. i Žukov, který mohl ještě v září prolomit obklíčení směrem na východ, ale nezvládl to.
       Úkolem 2. úderné armády bylo za pomoci sousedních armád Volchovského frontu obklíčení uvolnit úderem do týlu obkličujících jednotek. Jenže velitelé sousedních armád svůj úkol nezvládli, průlom se nepodařilo rozšířit a Němci 2.úa odřízli.
       V době, kdy Vlasov přebíral její velení, byla 2. úderná armáda už obklíčena. Nejprve se bránila v obklíčení, protože sovětské velení doufalo, že se mu opakovaný podpůrný útok povede a protáhlý koridor už obsazený 2.úa bude využit k rychlému postupu vpřed. Samotný fakt, že přetínal téměř všechny železniční tratě vedoucí k Leningradu a významně Němcům komplikoval přísun posil a zásobování vojsk obléhajících Leningrad, stál za to, aby se zkusili udržet. Narůstající tlak Němců vedl k přehodnocení tohoto rozhodnutí a 2.úa dostala povolení se z obklíčení probít ven.

       Částečně se to podařilo, v té době už vojáci 2.úa víceméně umírali hlady, což jim jejich úkol neusnadnilo. Stalin pro Vlasova poslal letadlo, aby se z kotle zachránil, ten to ale odmítl a nechal naložit raněné vojáky. Motiv jeho rozhodnutí není znám, buď se obával, že pokud zdrhne, vojáci se zpanikaří a vzdají se nebo nechtěl před Stalina předstoupit jako ten kdo neuspěl. V každém případě velel vojskům až do poslední chvíle a podle svědectví těch, kdo se z obklíčení probili, se štáb dostal v místě průniku až na jeden kilometr k frontové linii. Proč se přes Němce nakonec nedostali se neví, po tomto svědectví byly skutečně za linii fronty opakovaně vysílány skupiny, které měly za úkol Vlasova najít a vyprostit. Podařilo se ponacházet další vojáky i některé štábní důstojníky, ale Vlasov a jeho zástupce plk. Vinogradov nalezeni nebyli. Pátrání trvalo zhruba týden.

       Vlasov s Vinogradovem, s dalším důstojníkem a s Marií Voronovou, která byla původně domácí pomocnicí jeho ženy lékařky, se ani v této situaci s radostí nevzdali Němcům, aby s nimi mohli kolaborovat, ale tři týdny bloudili po lesích a snažili se najít někde průchod. Němci ho aktivně hledali také.
       Nakonec je Němcům udal vesničan, který je u sebe nechal přespat.
       Kdyby Vlasov zradit chtěl, neschovával by se tři týdny v lese. Datum posledního průniku vojáků z obklíčení je známo přesně, datum Vlasovova zajetí také, ale nechce se mi to hledat a z hlavy si to nepamatuju.
       Jeho život v německém zajetí a vývoj jeho postojů je na samostatný delší rozbor.

       Odpověď
       • Právě v nejtěžších bojích o Moskvu byl v nemocnici až do 20.12.1941. Boje o Solněčnogorsk, Volokolamsk a Krasnuju Poljanu vedl jeho zástupce generál plukovník Leonid Sandalov. Vlasov se vrátil z nemocnice až po osvobození těchto měst. Samozřejmě vyznamenání dostal, jako hlavní velitel, ale tento hlavní velitel bojoval na posteli v nemocnici. Naproti tomu Sandalov byl 27.12.1941 povýšen do hodnosti generál majora. Máš nějaké informace, ale detaily ti unikají. A pes je zakopán vždy v detailu.

        Odpověď
        • Tak tak. V tom videu co kus vedle postoval Hox, je v čase 1:50 citováno hodnocení Vlasovova tehdejšího přímého nadřízeného – Žukova: ,,V operativních otázkách (vztazích, souvislostech) je generálporučík Vlasov připraven dobře, organizační návyky má. Velení vojskům plně zvládá.“
         Jelikož je řeč o generálporučíkovi, musí toto hodnocení pocházet z ledna nebo února 1942. Potom už nebyl Vlasov Žukovovi podřízen.
         Nějak moc pochval za válení v nemocnici, nemyslíte?
         Pochvala je o to cennější, že pochází od Žukova, který si na vyzvedávání jiných moc nepotrpěl, spíše měl sklony si připisovat cizí zásluhy.

         Zástupcem velitele 20.armády byl plk. A.I. Lizjukov, Sandalov byl náčelníkem štábu, což je pravá ruka velitele a jeho zástupce.
         O tom, že náčelníkem štábu 20.armády byl plk. L.M.Sandalov, jsem nevěděl. On je dost známá postava, hlavně v souvislosti s jeho působením v tzv. předválečném období a na začátku války. Ano, za Moskvu byl povýšen i Sandalov. I později se jako štábní důstojník osvědčil.
         Ani Lizjukov nebyl žádné béčko. Později padl, tak není moc známý.
         https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D0%B0%D0%BD%D0%B4%D0%B0%D0%BB%D0%BE%D0%B2,_%D0%9B%D0%B5%D0%BE%D0%BD%D0%B8%D0%B4_%D0%9C%D0%B8%D1%85%D0%B0%D0%B9%D0%BB%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D1%87

         Všude se uvádějí velitelé jednotek, zástupci a náčelníci štábů se moc nezmiňují, ačkoliv odvádějí mnoho práce a velení jednotkám by bez nich nebylo možné.
         Velitel, který všechnu práci dělá sám, je špatný velitel. Velitel musí práci rozdělit mezi podřízené a jejich činnost kontrolovat, případně usměrňovat a přemýšlet dopředu. Zástupce velitele musí tvořit velitelovo druhé já, musí myslet společně, jeden z nich je na velitelském stanovišti, druhý může provádět inspekci vojsk v terénu, jet někam na poradu, nebo, jako v tomto případě, marodit. Náčelník štábu odpovídá za činnost štábu, jehož hlavními, nikoliv však jedinými složkami jsou operační a výzvědné oddělení.
         Kapku jsem zapátral o činnosti L.M.Sandalova u Moskvy a dočetl jsem se zajímavé věci, které víceméně potvrzují to, co píšete, akorát si to později přeživší účastníci kapku přibarvili.
         Na ruské wiki je citován dopis z pozdější doby po válce, kde L.M.Sandalov uvádí, že v kritické době bylo velení armádě prakticky úplně na něm a na zástupci velitele armády plk. Lizjukovovi a Vlasov marodil a pouze podepisoval připravené a vypracované rozkazy bez připomínek. Přesnější z hlediska subordinace by bylo napsat, že velení bylo na zástupci velitele a na něm jako náčelníkovi štábu, ale cituju dle originálního znění.
         Je tam dále uvedeno, že Vlasova převáželi z jednoho armádního velitelského stanoviště na druhé s lékařským doprovodem. Já jsem si dosud myslel, že se Vlasov z toho zápalu plic před převzetím velení 20. armády vyléčil. Jestli ho Stalin vytáhl z nemocnice nedoléčeného a poslal ho velet, to už muselo být opravdu nahnuté a museli mu chybět velitelé, protože zápal plic bez antibiotik nebyla žádná legrace. (Antibiotika sice už byla, ale v Británii.)
         Tato zmínka v dopise maršálu M.V. Zacharovovi, (který se jinak týká vymezení odpovědnosti 20. a 16. armády za úseky fronty při útočné operaci a zásluh za osvobození měst Klin, Solněčnogorsk a Volokolamsk) je psána v duchu distancování se od pozdějšího zrádce Vlasova.
         Technicky to ale není nic nepravdivého, od toho tam zástupce velitele je, aby suploval činnost velitele v jeho nepřítomnosti a náčelník štábu, aby řídil činnost štábu a dělal jim servis.
         Veškeré nejasnosti, rozdíly v názorech a připomínky zúčastněných musí být předneseny a prodiskutovány předtím, musí dojít ke shodě, nebo musí velitel (případně zástupce) rozhodnout a podle toho náčelník štábu nechá vypracovat písemné znění rozkazu, který velitel podepíše. Tam už není místo na nějaké připomínky. Čili Sandalov si nevymýšlel, akorát to maličko přibarvil ve svůj prospěch na úkor zrádce Vlasova. To bych mu odpustil. On opravdu byl schopný ofenzivní velitel a dobrý improvizátor, k takovému náčelníkovi štábu si Vlasov mohl gratulovat. Zřejmě i proto byl povýšen ještě o pár dnů dříve než Vlasov.

         Vy jste si z toho videa vyzobal, jenom co se vám hodilo. Jenže v každém dokumentu musíte přebírat, která informace je nějak podložena, zapadá do širších souvislostí atd. nebo jestli je to jenom domněnka.
         Ve videu nazvaném Zrádci – Andrej Vlasov je třeba a priori očekávat, že tam budou informace o něm podány v negativním zabarvení a doplněny negativními dohady a domněnkami. Nepopiratelné a obecně známé zásluhy jsou přiznány a v době, ze které už nejsou dokumenty, jenom svědectví lidí, začíná fabulace.

         Ve videu je to popsáno, jakoby Vlasov zdrhl ještě dříve, než při pokusu posledních zbytků 2.úa o probití z obklíčení a vojsko se ještě bránilo dál. Ilustrativní záběry jsou různě namíchány, stačí sledovat Vlasovovy výložky, kde se mění dvě a tři hvězdičky, jsou tam tedy zřejmě i záběry z dřívějška.
         V reálu Vlasov velel, dokud zbytek 2.úa ovládal nějaké území a udržoval nějakou organizační strukturu. Poté, co Němci organizovaný průnik přehradili a hrozilo, že seskupení vojáků bude pobito dělostřelectvem nebo letectvem, dal skutečně příkaz k rozptýlení vojáků a průchodu každý na vlastní pěst.
         Nechal rozdělit i štáb na několik skupin, aby prošel aspoň někdo, protože v té chvíli už to byla loterie, kdo projde a koho chytnou.
         V tomtéž videu je ničení radiostanic zdůvodněno obavou, že Němci podle jejich vysílání zaměří polohu štábů jednotlivých jednotek 2.úa. Což by mohli a běžně to dělali.

         Co chcete tři týdny vymýšlet na taktice, jak se vzdát?
         Hlavně se musíte postarat, aby vás nezastřelili vlastní a potom, aby vás při zatýkání nezastřelil nějaký poplašenec nebo blázen z té druhé strany. Proto údajně na Němce, kteří stáli před stodolou, zevnitř volal: ,,Nestřílejte, generál Vlasov.“ V tom okamžiku už mu šlo opravdu o život, kdyby němečtí vojáci nabyli dojmu, že se jedná o obyčejného důstojníka nebo vojáka, mohli by ho prostě zastřelit. Nevěděl, že venku stojí plukovník Abwehru, který po něm osobně pátrá. V okamžiku, kdy zjistil, že ho našli Němci, už služební zbraň u sebe neměl. Vyměnili s Vinogradovem pistole už dříve za jídlo a nocleh.
         To že všechny skupiny, které po něm pátraly zahynuly je kec, některé se vrátily s jinými úlovky, některé asi narazily na německé pátrací skupiny.

         Kde jste vzal, že se chtěl přidat na stranu domnělých vítězů? Kdo se domníval, že Němci zvítězí?
         Vlasov naopak Němce celou dobu přesvědčoval, že pokud se nezačnou k Rusům chovat slušně a nezačnou s nimi jednat jako s partnery, nikdy ruský národ neporazí.
         Např.:
         https://www.fronta.cz/dokument/general-vlasov-vypoved-7-srpna-1942

         Nevím jakou zdravotní sestru nechal zabít, ale Marija Voronová ho doprovázela v německém zajetí ještě asi rok (přesně vám to neuvedu, jsem do pátku na služebce a knížky mám doma).

         Video jsem sledoval do 18. minuty, déle jsem ty žvásty, zejména toho Matvejeva, nevydržel. Bych chtěl vidět jeho, jak by dva měsíce hladověl v lesích a bažinách. By mu ta vykrmená huba splaskla. Já takovéto ,,gaučové vojevůdce“ špatně snáším. Třeba to zítra dokoukám do konce.

         Vlasovovu činnost v zajetí obhajovat nehodlám, zrada zůstává zradou, ať už k tomu člověka vede cokoliv. Ale nelíbí se mi, když z něho dělají úplného vyvrhele a zapomínají na předchozí zásluhy nebo když se tvrdí, že přeběhl úmyslně. Už byl obklíčen u Kyjeva i u Moskvy a přesto se nevzdal a nepřeběhl.
         Případně když mu přišívají zvěrstva konkurenční organizace RONA, tzv. Kamiňského brigády, kterou mu převedli do podřízenosti až koncem roku 1944 po popravě jejího velitele za zvěrstva při potlačování Varšavského povstání.
         Na videu v 1:02 je záběr z přehlídky na I. nádvoří Pražského hradu z listopadu 1944.

         Odpověď
         • Tu je životopis Lizjukova:
          Překlad je to hrozný, ale to podstatné tam je. On dostal za Moskvu generálmajora rovněž.
          https://cs.ruarrijoseph.com/obrazovanie/82935-general-lizyukov-biografiya-geroya.html

          Odpověď
          • Oracle 911 14.5.2020 o 8:09

           Neviem čo riešiš lebo:
           Vlasov zutekal a zradil. Bodka.
           Vlasov zabíjal tak Rusov, ako aj našich. Bodka.

           Všetko okolo toho je len omáčka.

           Odpověď
           • @M.C.
            Tak mě si tedy ,,přesvědčil“, že Vlasov byl hrdinným obráncem bolševického SSSR – proto ta vysoká vyznamenání a poté současně hrdinným antibolševickým bojovníkem po boku Hitlera.
            Logika kulhá na obě nohy.

            Odpověď
         • K Žukovovi. Proti tomu nic nenamítám, že by se Vlasov nevyznal ve vojenské taktice a neuměl velet, ale to pro schopného velitele nestačí. Potíž je v tom, že pokaždé, když byl ve vypjaté situaci a jemu osobně hrozilo, že selhá tak selhal. Např. pod Moskvou. Nejvypjatější doba v celé válce a on v nemocnici. Jeho 2.armáda před zničením a on se vzdá, aby se zachránil. V Praze i ten Buňačenko „pomohl“ Pražanům, alespoň naoko, ale Vlasov zase nic. A aby si zachránil svoji kůži neštítil se ničeho. Tu opustí své vojáky, tu nechá zastřelit zdravotní sestru Němci, tu utíká k Američanům. Prostě to, že se Žukov o něm vyjádřil, jako o dobrém veliteli v tomto pohledu bledne, a svými činy toto hodnocení Žukova, Vlasov úplně vymazal.
          Vlasov byl velitelem do slunečného počasí, typický kariérista, kdy exeloval nad mapami, ve štábu se předváděl svými řečmi, ale jak mile musel řešit problém, smrtelný problém a vyjít se „svojí kůži na trh“, v tom momentu se pokaždé po.ral.

          Odpověď
          • Vy to interpretujete, jako by se Vlasov pod Moskvou hodil marod s nějakým škrábancem od parapetu jako Dominik Feri.
           Aspoň si to heslo o tom Sandalovovi přečtěte, podrobný popis průběhu operace u Moskvy je v poznámce č.7.

           Jestli Sandalov píše, že od poloviny listopadu, kdy se stal náčelníkem štábu 20. armády, Vlasov stále marodil a on osobně se s ním setkal až po dobytí vesnice Čismena (u města Grjady, 75 km západně od Kr. Poljany, 18 km před Volokolamskem), což mohlo být někdy okolo Nového roku, tak to znamená, že Vlasov si do té doby stále doléčoval ten zápal plic, který si přinesl ještě z obklíčení Kyjeva. Zápal plic bez antibiotik není žádná sranda, na to se taky umíralo. Dodnes se při zápalu plic doporučuje dbát na hygienu, klid na lůžku, nekouřit, nepít alkohol, pít bylinné čaje a vyhýbat se kontaktu s lidmi kvůli sekundárním infekcím. Což je přesně to, co popisuje Sandalov, že s Vlasovem dělali. Staral se o něj jeden lékař, jedna sestra a jeden adjutant (pobočník) který obstarával veškerý styk se světem (mj. nosil ty rozkazy k podpisu a podepsané zase zpátky do štábu armády) a pečlivě dbal na osobní hygienu.

           Jestliže takového člověka vytáhli z nemocnice a nechali ho velet útočící armádě, nebo, jak píše Sandalov, provádět dohled nad tím, jak si vedou jeho zástupce a náčelník štábu, tak to už musely Stalinovi opravdu chybět kádry. Stalin vývoj situace okolo Moskvy velmi podrobně sledoval a velitel armády by se pod takovým drobnohledem v tak vypjaté situaci jen tak zašívat určitě nemohl. O to se staral tzv. člen vojenské rady armády.
           Velitel frontu (Žukov), o tom musel vědět taky a zřejmě s tím byl srozuměn.
           Vlasovova role ve velení armádě zřejmě nebyla zas tak pasivní jak píše Sandalov (telefonovat se svým zástupcem určitě mohl), protože kdyby tam byl do jenom počtu, tak by mu neudělili ten Řád rudého praporu, který se dává za odvahu, sebezapření a statečnost při obraně vlasti. Spíš ho dostal právě proto, že i v takovém zdravotním stavu vykonával svou funkci.

           Že se 2.úa dostala do obklíčení, byla vina velení frontu a velení sousedních armád. 2.úa svůj úkol proniknout do hloubky německého týlu v zadaném směru splnila. Že se z toho obklíčení nedokázala vysekat ven, je opět vina velení frontu, které jí mělo účinněji pomoct. Oni měli za sebou celý širý Sovětský svaz.
           Pletou se vám časové posloupnosti. Vlasov se vzdal do zajetí až tři týdny po faktickém zániku 2.úa.

           Praze odmítl pomoct, protože komunistický člen ČNR Smrkovský už tehdy na jednání brojil proti tomu, aby se Pražané spojovali se zrádci, proto Vlasov prohlásil něco v tom smyslu, že pro takové ….. je životů jeho vojáků škoda. Ale Buňačenkovi, který pomoct chtěl to nezakázal, řekl mu, ať jedná dle svého uvážení. Do amerického zajetí chtěl odvést i svoje vojáky, naopak odmítl nabídku Američanů, aby odjel on sám aniž by mu zaručili ochranu pro jeho vojáky. Jenže ti byli se Stalinem dohodnuti a nechtěli si s tím pálit prsty a tak to dopadlo, jak to dopadlo.

           Odpověď
           • Obhajujete jej hezky. Tak si to zopakujme. Bitva pod Kyjem – zánět plic, bitva pod Moskvou – nemocné ucho. To už vypadá, jako pravidlo. Jednou pod Kyjevem se mu to osvědčilo, tak to využil i pod Moskvou. Doktorky se kterými ve velkém „kamarádil“ se o něj dobře postaraly. Mimochodem, na uši trpím také, ale abych s tím byl v nemocnici?
            Až budu mít trochu času, podívám se víc na zoubek té jeho nemoci pod Kyjevem, co tam asi objevím. Kdy zase nechal za sebe „tahat horké kaštany z ohně“ své podřízené. A také, jestli nebyl nemocen i v jiných prekérních situacích.
            Ad vyvrhel. Ale on se tím vyvrhelem stal z vlastní vůle. Svojí zradou uvrhl špínu i na všechny své vojáky, kteří, když pak řekli, že bojovali ve 2.úderné armádě, tak to byli v očích celého národa zrádci. I když oni se ničím neprovinili. V tom je největší vina Vlasova. Odsoudil své vojáky k tomu, že nimi všichni pohrdali.
            Ad zvládl toho celkem dost. Tak nevím, pod Kyjevem obklíčen, pod Moskvou v nemocnici, pod Leningradem vzdání se Němcům. Já tam žádné schopnosti nevidím.
            Ale i kdyby nakrásně měl za sebou nějakou vyhranou bitvu. A měl ohromné organizační a vojenské schopnosti. On je byl ochoten nabídnout, tu Rudé armádě, tu Wermachtu a SS, kdyby se tam ukázali jako možný vítěz Číňané, nabídl by své služby i jim. Víte koho mi připomíná? Našeho generála Pavla. Ten je také schopen sloužit kde komu. Akorát si u toho nezapomene ještě zajít na manikuru nechat si naleštit nehty. Oba dva stejní panáci.

            Odpověď
            • Tak jsem si udělal trochu času, abych se podíval na pouť Vlasova do jeho zrady. Zdroj uvedu na konci, včetně vojenských deníků, archivních dokumentů map atd.
             Takže k věci.
             1. Vlasov svoji pouť ve VVV začal jako velitel 37.armády dne 23.7.1941- 5.9.1941 tj. 45 dnů.
             Bitva pod Kyjevem – ty píšeš, že měl zánět plic, já se dočetl, že byl lehce raněn
             2. Velitel 20.armády 20.11.1941 – 8.3.1942 100 dnů. Zároveň víme, že nejtěžší boje o Moskvu probíhaly od 25.11. -20.12.1941. Kdy RA zahájila protiútok, Vlasov v té době v nemocnici.
             3. Velitel 2.armády 16.4.1942 – 1.7.1942 77 dnů.
             Zajetí.
             To je celá pouť Vlasova ve VVV. Celkem 222 dnů.

             Takže nejdéle pod Moskvou, přičemž v nejkritičtější době se válel v nemocnici. A velel za něj Sandalov. Skutečně tady žádného hrdinu nevidím.
             Odkaz na archiv
             https://pamyat-naroda.ru/commander/224/
             https://pamyat-naroda.ru/documents/view/?id=114799698

            • Na ten dolejší příspěvek už nejde reagovat, proto to shrnu sem:

             Toho času jste si měl udělat více. Našel jste jeden odfláklý odkaz, jehož pisatel si taky neudělal čas a opsal z ruské wiki akorát začátek hesla o Vlasovovi a dál už přilepil jenom odkaz. Přičemž vypsal jenom jeho velení armádám (a to ještě s chybami), asi se mu 4. mechanizovaný sbor zdál málo významnou jednotkou.
             Viz http://vojna.net/portal/viewtopic.php?t=860

             Vy jste si na přečtení celého hesla na wiki zřejmě taky čas nenašel, jinak by jste se dočetl, že Vlasov bojoval od prvního dne a nepsal by jste takové hovadiny.
             Čili, od začátku války byl Vlasov velitelem 6. mechanizovaného sboru dislokovaného ve Lvově, který patřil do 6. armády JZF, následně převzal velení 37. armády téhož frontu. Tam žádná přetržka nebyla, nebo pár dní. Ten interval 23.7.-5.9. nesedí, rozkaz k opuštění Kyjeva a ústup na východ dostal JZF až 15. nebo 19.9. (dohledám) a k rozpuštění 37.a muselo dojít později. Průnik přes německé linie trval cca do 10.10., přičemž poslední dny už byl Vlasov nemocen.
             To máme zhruba sto dní aktivní velitelské činnosti.

             S tím zraněním se to nevylučuje, zraněný člověk může dostat zápal plic jako sekundární infekci. V posledních dnech už vojáci Vlasova víceméně nesli, což při jeho vysoké postavě nebylo nic lehkého.
             Skupina pronikající z obklíčení, které velel Vlasov se postupně drobila. Dokud to šlo, probíjeli si cestu jako organizovaná jednotka silou zbraní, až došlo střelivo nebo narazili na příliš silné seskupení, tak se museli rozdělit do menších skupin a snažit se projít přes postavení protivníka ke svým.
             Zítra se doma podívám do knížek a přihodím přesnější data a podrobnosti.

             Nevím, kde jste vzal, že příslušníci 2.úa byli v očích národa zrádci, to nedává vůbec smysl. Oni své úkoly splnili a ani v extrémních podmínkách se většinou nesložili (nějaké dezerce tam byly, ale jednotlivců) a do poslední chvíle si, i Vlasovovou zásluhou, udrželi vojenskou kázeň a morálku.
             Ta příčinná závislost je opačná, chovají-li se špatně vojáci, je to hanba a ostuda velitele jednotky. Ale proč by mělo vojáky nějak očerňovat špatné chování velitele, tomu nerozumím. Oni ho nemohou nijak ovlivnit, to by se museli jedině vzbouřit.
             U jaké zbraně jste sloužil?

             Mrkněte se na to heslo o Vlasovovi ve wiki, je tam mj. ofocená titulní strana Izvestijí s článkem o odražení německého útoku na Moskvu i s fotografiemi zasloužilých velitelů.
             Zleva doprava: D.D. Leljušenko, V.I. Kuzněcov, L.A. Govorov, I.V. Boldin, A.A. Vlasov, K.K. Rokossovskij, G.K. Žukov, A.P. Bělov, F.I. Golikov.
             Mj. se tam píše, že k 11. prosinci je obraz bitvy takovýto:

             v) Vojska generála Vlasova pronásledující 6. tankovou a 106. pěší divizi protivníka, obsadily město Solněčnogorsk…

             Ať už byl Vlasov v nemocnici nebo v ,,domácím ošetřování“, zřejmě mu to nebránilo v činnosti natolik, aby vypadl z první ligy.
             Spíše byla později snaha jeho roli snížit, aby se to tak netlouklo s pozdějším zrádcovstvím.

             Z velitele 20.a přešel Vlasov nejprve na zástupce velitele Volchovského frontu (od 8.března – to vám ve výčtu chybí) a teprve potom převzal velení 2.úa. Víceméně z vlastní iniciativy. V té wiki je to popsáno.

             Ne že by na tom záleželo, jak říkával Mor-Lor, ale budete muset ty dny trochu přepočítat. Od začátku války do rozpuštění 2.úa, když nepočítám ty tři týdny v lese, uplynul přibližně rok. Z toho byl Vlasov bez přidělení (tj. nebyl velitelem žádné jednotky) zhruba měsíc a něco.

            • Odkazy na Wiki mě nezajímají, já Vám dal k dispozici ruský archiv.

            • Tady jsem zkopíroval základní informace
             Прошел боевой путь в составе:
             37 А
             командующий
             генерал-майор
             23.07.1941 – 05.09.1941
             20 А
             командующий
             генерал-майор
             20.11.1941 – 23.01.1942
             20 А
             командующий
             генерал-лейтенант
             30.11.1941 – 08.03.1942
             2 Уд. А
             командующий
             генерал-лейтенант
             16.04.1942 – 01.07.1942

             Myslím, že si se na mé odkazy nepodíval. Je tam zveřejněna mapa jeho působení, každodenní svodky, rozkazy, prostě všechny archiválie. Nebudu tady vpisovat věci, které si každý, koho toto téma zajímá, může najít a studovat.
             Na ukázku jeden z archivních dokumentů.
             https://pamyat-naroda.ru/documents/view/?id=114799698

         • To, žes nedokoukal zmíněné video dokonce chápu, je těžké sledovat, jak mizí iluze o člověku, kterého sis vážil.

          Odpověď
          • Já si ho nijak zvlášť nevážím, ale vadí mě, že z něj dělají úplného vyvrhele, ačkoliv toho za ten rok, co bojoval, zvládl celkem dost a oceňuju jeho vojenské a organizační schopnosti.
           Zrovna tak je možno oceňovat vojenské schopnosti Rommela, Guderiana, Heinriciho nebo Mansteina, ale vážit si jich člověk nemá proč.

           Němečtí velitelé, kteří Vlasova zajali, si ho taky vážili a jednali s ním slušně, přestože věděli, že jim mnohokrát zatopil a měl na kontě několik jejich válečných neúspěchů, nebo menších úspěchů, které stály život mnoho německých vojáků.

           Odpověď
           • @ M.C. – také jsem se zde pokoušel více pochopit jednání Vlasova, ale se zlou jsem se otázal. Zřejmě je to právě v této době velmi citlivé, ano, je to doslova nevhodné. Každopádně děkuji za Tvůj rozbor, do mé mozaiky patří.

            Odpověď
         • Co dělal na v roce 1944 v Praze? Samozřejmě je to jen řečnická otázka, paktoval se tam s Němci, chtělo by se zeptat pana Novotného i tebe, proč Prahu Vlasov neosvobodil již v roce 1944, když už tam byl.

          Odpověď
          • Novotný by na to nic neodpověděl, o tom takové vemeno nemá šajnu.
           Já na to odpovědět dokážu.
           Protože by to byla sebevražda a příklad Varšavy varoval dostatečně důrazně.
           Stačí se podívat na mapu, kde byla v listopadu 1944 frontová linie na východní frontě a kde na západní.
           Vlasov měl zhruba dvě pěší divize a formovala se třetí, kdyby z ničeho nic takhle večer z pátku na sobotu vyrazili na Prahu, která byla prohlášena za lazaretní město, tj. v ní neměla být žádná větší posádka, tak by se jim zřejmě podařilo Prahu obsadit dříve, než by se někdo vzpamatoval a postavil se na vážnější odpor. Ale nedokázali by ji půl roku ubránit. Na to by byly potřeba spíš tři až čtyři divize, obvod Prahy byl už tehdy zhruba 45 km a musel by mít na půl roku bojů střelivo, což neměl a zásoby na půl roku nejen pro vojáky, ale i pro civilní obyvatelstvo, to v Praze určitě nebylo.
           Bez toho by to nevyhnutelně skončilo jako ve Varšavě. Mnoho mrtvých a kompletně rozbité město. Ani Slovenskému národnímu povstání, které probíhalo cca 100 km od linie fronty nedokázali pomoct natolik, aby se udrželo, natož v takové hloubce za linií fronty. I v tom květnu byla letecká podpora Pražského povstání minimální, prostě to bylo ještě příliš daleko.

           Odpověď
       • Co se týče Vinogradova, Vlasov mu dal svůj kabát se svými výložkami. Vinogradov zemřel, jeho mrtvolu Němci našli a mysleli si, že je to Vlasov. Už měli připraven protokol o jeho smrti, když jim přišla zpráva od zpráva, že Vlasov je živý, a kde se nachází. Vojskům nevelel do poslední chvíle. Právě v boji, kde ho jeho vojáci chránili vlastními těly, pokoutně a zbaběle utekl. Předtím ještě nechal zničit všechny vysílačky, čímž svým vojákům přesekl jedinou možnost spojení s týlem. Do letadla, které mu poslal Stalin nenastoupil proto, že už měl v plánu přeběhnout. Po lesích se toulal proto, aby si promyslel taktiku, jak se nejlépe vzdát. Bylo jaro 1942, Stalingrad daleko, Kursk daleko, bylo mu v té chvíli jasné, že SSSR nemá šanci. Tak se rozhodl přejít na stranu domnělých vítězů. Naštěstí se ve svým úsudku sekl. Právě, aby okolnosti jeho zrady nikdo nezjistil, nechal zabít svoji souputnici- zdravotní sestru.

        Odpověď
        • A nakonec, byl to Hlavní velitel, jako kapitán lodi. Měl tam s těma klukama v těch lesích zůstat a zemřít s nima v boji, proti těm německým zrůdám. A ne utéct, jak krysa z potápějící se lodi.

         Odpověď
         • Ale on s nimi zůstal do konce. Dokud bylo jak a komu velet, tak velel, aby nepadla morálka. V takových mezních situacích to musí vždycky někdo držet psychicky – když vojáci vidí, že velitel je tam s nimi a že situaci řeší jak může a že pořád vidí cestu vpřed, tak se kázeň a morálka udržet dá.

          Odpověď
     • On se účastnil bojů s civilním obyvatelstvem. Tam jim to šlo skvěle. Ženy znásilňovali, děti zabíjeli a chlapy upalovali. V těchto bojích opravdu vynikali, s tím měli problém samotní esesáci, proto jejich udatnosti využívali až do konce války. A jejich působnost? Stačí jen trochu pocestovat po ČR a počíst pamětní desky třeba na Olomoucku.

      Odpověď
      • Jejich „hrdinství“ je jasné každému kdo trochu studoval období války. Ale tady jde o rozvíjení nekonečného vlákna diskuze.

       Odpověď
   • Daniela I. 12.5.2020 o 20:55

    SoLŽEnicyn?! Máš na mysli toho “ hrdinu“ ( rozumej sraľbotku), ktorý odmietal bojovať za slobodu, za svoju vlasť, ktorý k verejnoprospešným prácam mal laxný vzťah, ale pobyt v gulagu si pochvaľoval? Podľa neho vraj hotové kúpele s pružinovou posteľou, matracom, čistými obliečkami…. „Hrdinu“, ktorý po vojne nabádal Ameriku na jadrový útok proti ZSSR?!
    Toho považuješ za vzor čestnosti, charakternosti, pravdovravnosti, chrabrosti, spravodlivosti…?

    Darebák a lhář soLŽEnicyn, který svou vlast prodával ve velkém i v malém!!
    https://www.youtube.com/watch?v=5GG6DAb1r3k&feature=emb_title

    Odpověď
   • Guybrush Ulysses Threepwood 13.5.2020 o 10:23

    Stačí retard.

    Odpověď
   • Solženicin je BELETRIA!!!!! Nie dokument.

    Odpověď
    • http://www.chelemendik.sk/Darebak_a_lhar_soLZEnicyn_ktery_svou_vlast_prodaval_ve_velkem_i__62328440.html

     Prečítaj si radšej 200 rokov spolu, ktoré doteraz nemá anglický preklad! Prečo asi?

     Odpověď
   • SO-LZE-NICIN

    Odpověď
 48. Irena Aneri
  Otázka – Odpověď V.V. Pjakina ze dne 04.05.2020 Titulky CZ
  https://youtu.be/Yp6Vbcc0ZQo

  Odpověď
  • Vytahuji vše co pro mne bylo nové:
   KULT ZRÁDCE – považuji ho za velmi efektivní a budu ho používat, dobře popisuje cíle, lze například říci: „Tabulka vzdávající čest Vlasovcům místo sochy maršála Koněva slouží k budování kultu zrádců“.
   KVALIFIKOVANÝ SPOTŘEBITEL – systém výuky je takový, aby budoval kvalifikovaného spotřebitele, bez zájmu o národ a stát, také považuji za šikovný termín a budu používat.
   BENDEROVCI – předchůdci Banderovců, Benderovci (lze tam slyšet slovo běda, kterou lidem působili) to byli kozáci, kteří přešli na stranu Tureckého Sultána a dělali nájezdy na Rusko, kdy brali do otroctví Ruské lidi. Sultán jim dal území (Bendery) a platil jim za Ruské otroky.
   KRASOV – žoldák bez vlasti, nacistický zločinec
   #METOO – používá dvojí metr, když jde o lidi Trumpa je na straně údajné oběti (důkazy nejsou), když o státní elity je straně viníka proti skutečné oběti (důkazy jsou).

   Aktuální dění (opakuje se v otázkách i zde na těchto stránkách):
   Ruské elity se mohou přetrhnou jak co nevíce zradit Rusko (jako by nenápadná zmínka Kiseljova, že Krasov by mohl mít sochu).
   Coronavir v USA – překazil plány globalistů a existuje tam důvodné podezření na použití biologických zbraní, to nelze ale ještě potvrdit, čas ukáže.
   Státní elity kladou odpor a tlačí maximálně na Rusko, když to Rusové (obyvatelstvo) ustojí dojde k vyčerpání zdrojové stability USA státních elit.

   Výhledy (opakuje se v otázkách i zde na těchto stránkách):
   Kdyby GP ztratil řízení, řízení se ujmou USA státní elity, které mají na to všechny nástroje a vybudovanou fungující strukturu, ale nemají koncepci a rychle dovedou svět do katastrofy. Rusko vzhledem k tomu, že ve vnitřní politice není suverénní nemůže se toho teď ujmout. GP v současnosti se snaží posílit státy, aby odolali řízení ze strany USA státních elit (které je chce pouze vyždímat a zahodit – moje poznámka). Řešení pro současné státy je, že Rusko bude konceptuálním vzorem a centrem koncentrace řízení – vybuduje se ruský svět, kde každý národ bude subjektem se svojí kulturou, která zůstane zachována a bude se rozvíjet (oproti koncepci GP – tavící kotel rozpustí národy – svět, ve kterém nebudou žádné národnosti a žádné národní kultury – jeden velký koncentrák).

   Poznámka:
   V.V.Pjakin už na konci pořadu nezdůrazňuje doporučení studovat jako první materiály do června 2018. Minule jsem to přehlédl, takže ve dvou posledních otázkách a odpovědích to nezmiňuje.

   Odpověď
   • jen drobná oprava-generál Krasnov . Ten závěr bez doporučení studentům jsem taky zaznamenal . Že by se konečně domluvili ?

    Odpověď
    • Oracle 911 9.5.2020 o 16:53

     Buď to alebo od začiatku sme videli súboj nanajských chlapcov s cieľom odhaliť nasadených agentov a ostatných škodcov…

     Odpověď
  • Tighina čili Bendery (moldavsky také Бендер/Bender, rusky Бендеры, ukrajinsky Бендери)
   https://cs.wikipedia.org/wiki/Tighina
   Krasnov
   https://cs.sodiummedia.com/4148130-petr-nikolaevich-krasnov-biography-and-creativity

   Odpověď
   • Daniela I. 12.5.2020 o 23:24

    Bendery to je snáď nejaký magnet pre zloduchov. Do Bender zdrhol aj okrajinský hajtman Ivan Mazepa, o ktorom je známe, že kolaboroval so Švédmi. Po ich porážke pri Poltave sa Mazepa ukryl do Bender.

    Odpověď
 49. Валерий Пякин. Вопрос-Ответ от 4 мая 2020 г.
  https://www.youtube.com/watch?v=eucXobdtO3w

  Odpověď
 50. V.V. Pjakin z 27.4.2020
  https://vk.com/fct_altai

  Odpověď
  • Otázka – Odpověď V.V. Pjakina ze dne 27.04.2020 Titulky CZ
   Video s titulky od paní Ireny zde:
   https://www.youtube.com/watch?v=S4_ACQ7rPW8
   Vlastní titulky zde:
   https://uloz.to/tamhle/E9RZhXZYNPpC

   01:41 Putin podpísal zákon o presune dátumu ukončenia 2. svetovej vojny
   51:18 Koronavírus, hlasovanie o zmenách v ústave a oslava 75. výročia Víťazstva.
   01:12:46 KSB a DVTR v spoločnosti po koronavíruse

   Odpověď
  • Spomenul predpotopnu civilizaciu a moznemu navratu k nej.
   Uz sa asi nemoze ignorovat informacne nasytenie o totalne zfalsovanej historii a vsetkemu starsiemu ako cca 200r.?

   Odpověď
 51. V.V. Pjakin z 20.4.2020
  https://vk.com/fct_altai

  Odpověď
  • Už je to i na zdejším fejsbůku, ale samo to patří sem.
   http://www.vodaksb.eu/diskuse/comment-page-117/#comment-309647

   Odpověď
  • a zde s překladem od paní Ireny:

   https://www.youtube.com/watch?v=JIN6BkQ9UsI

   Odpověď
 52. Otázka – Odpověď V.V. Pjakina ze dne 13.04.2020 Titulky CZ
  https://www.youtube.com/watch?v=x04Goej9V9Q

  Odpověď
  • Dík za překlad!

   Odpověď
   • Omlouvám se. K odkazu jsem nenapsal, že se jedná o překlad paní Ireny, což tímto napravuji a příště se polepším.

    Odpověď
 53. O – O Pjakina z 13.4. https://www.youtube.com/watch?v=RDnZLlngMqk

  Jen velmi stručně bez větších nároků na přesnost.

  Tentokrát bez reklamy na knihu.

  Otázka: Rusko a útok biologickou zbraní.na šesté prioritě.

  Vždy jsou tři aspekty, cíl, taktika a strategie. (Historický exkurs).
  Strategie se mění podle výsledků taktických střetů.
  Manévr s koronovirusem je silná zbraň pro řízení světa.
  Srovnání západní civilizace a ruského světa.
  V západním světě bylo Rusko za Jelcina kryptokolonií a dnes
  jsou s tímž cílem snahy uvést Rusko pod řízení Medvěděva.
  Plán zlaté miliardy. S rozvojem technologií stačí podle elit
  500 milionů pánů a 500 milionů sloužících.
  Role anglického impéria v dnešním světě.
  Stínová ekonomika v Rusku po zradě ruských elit a snaha
  zuského národa o vytvoření paralerní struktury řízení společnosti.
  Cíl zničení Ruska je v západním světě stále trvalý a racionální.
  Podpimdosníci nenávidí Rusko živočišně asi jako členové
  kulackých band v minulosti. Sloužit a umřít za pána je pro ně štěstí.
  Díky tomu nejsou nikomu na západě potřební a odstraňují je
  jejich páníčkové i kvůli jejich iracionální nenávisti k Rusku.
  Podpisnosnící jsou jako vzteklí bojoví psi.
  Cílem je snížit ruskou populaci o 100 milionů lidí a těch 40 milionů
  stačí na dobývání zdrojů pro západní civilizaci.
  Je třeba rozlišovat mezi taktikou, strategií a koncepcí.

  33:25 Okomentujte deklaraci Trumpa o využívání zdrojů Měsíce.

  Má to i politický obsah a souvisí to s přeformátováním světa i pomocí
  iluze o koronaviru jako další krok ke globalizaci světa podle Pax Americana.
  V Rusku je spuštěn scénář státního převratu a podařilo se ho na čas odvrátit
  pádem Medvěděvovy vlády. Mechanismy jsou ale vytvořeny.
  Americká státní elita se také protiví GP a dopady koronaviru jsou
  největší v těch státech, kde má podporu státní elita.
  Globalisté potřebují zachovat Trumpa. Jinak se GP může rozsypat řízení.
  Trump musí ale dávat i pozitivní signály. Dává tedy američanům Měsíc jako další
  půdu k kolonizaci, kde se dá zbohatnout a je kam expandovat a rozvíjet se.

  48:50 Proč byl v březnu potřebný odchod Ruska z dohody OPEC.
  Pád rublu o 30%.

  Jsou jen samé plusy. Je to boj o suverenitu Ruska. Všechny podvratné síly
  se spojily ke svržení Putina a uspořádání Majdanu v Rusku. Libovolný
  patriot s jakýmikoli cíli dnes musí podporovat Putina.
  Strategie GP při přenosu centrařízení do Iránu. K tomu jGP potřebuje oslabit
  roli Saudské Arábie v islámském světě.
  Úder Ruska je dvoustranný. Je to úder na Saudskou Arábii a jejím vlivu
  na okolní svět, coý odpovídá sílům GP. Druhým úderem je úder na těžbu
  ropy z břidlic v USA. Putin tedy zvýšil úroveň suverenity Ruska.
  Navíc CB Ruska už nemůže tak jednoduše nakupovat zelené řezané papírky.
  Putin dnes zachraňuje Rusko před možnými kataklyzmaty.

  1:01:40 Otázka podpory místního obyvatestva v Rusku a na západě
  i v souvislosti s epidemií. Narůstá negativní postoj k Putinovi.
  Také je zde otázka o další ekonomické budoucnosti Ruska v souvislosti
  s očekávanými ekonomickými problémy ve světě.

  Vše bude tak, jak si to sami uděláme.
  Ve světě zůstalo málo zdrojů a mnoho z nich má Rusko. Je snaha i za pomoci
  podpindosníků nadále Rusko o tyto zdroje okrádat.
  Covid není jen medicinský, ale i politický problém.
  Rusko je jak v plánech stranové, tak i globální elity jen zdroj surovin
  a obyvatelstvo Ruska není nutné zachovat, ale naopak.
  Ekonomika Ruska i jeho řízení je pozvednuta na mezinárodní úroveň.
  Ekonomika Ruska a v mnoha aspektech i politika je řízena zvenčí a Putin nemůže
  udělat cokoli by chtěl, ale snaží se udržet malý a střední byznys, který se snažili
  podpindosníci v čele s Medvěděvem převést do rizikové šedé ekonomické zóny
  a tím vyvést tuto masu lidi na Majdan. Situace je velmi složitá.
  Někteří konceptuálové sepisují, co vše dělá západ pro záchranu své ekonomiky
  a táží se, co dělá Putin.
  Jsou dva přístupy k řízení. Začíná světová krize. Ztráty se zatím odhadují
  na pět trilionů dolarů a nafukuje se inflační bublina, která ve výsledku splaskne,
  zmizí virtuální peníze a bude možné lépe řídit světovou ekonomiku.
  Vložení nových peněz do ekonomiky má za důsledek krach toho sektoru ekonomiky,
  kam byly tyto peníze vloženy. Jediný, kdo vše dělá rozumně, je Putin.
  Jestli správě chápeme vývoj, pak správně i jednáme. Je třeba vydržet s tím,
  že je zde perspektiva dalšího rozvoje.
  Studujte KOB. Je třeba chápat procesy, ve kterých manévrujeme.
  Studujte materiály VP, publikované do června 2018.

  Odpověď
 54. Otázka – Odpověď V.V. Pjakina ze dne 06.04.2020 Titulky CZ
  https://www.youtube.com/watch?v=MZop4kpB87k

  Odpověď
  • Jani.Janka 10.4.2020 o 22:41

   Děkuji paní Ireně za překlad)) Poslouchám V.V.Pjakina v originále, ale pokud si někde nejsem jistá nebo nerozumím, překlad mi pomáhá))

   Odpověď
   • Také chci poděkovat paní Ireně za překlady.

    Odpověď
 55. Pjakinova posledná reakcia ma naozaj veľmi mrzí, bol to od VP návrh na tandem, ktorý očividne nezvládol. Rok a pol sa obúva do VP a potom keď VP všetko vysvetlia a dajú veci na pravú mieru, tak takto zareaguje? Je to škoda…
  Koho by to zaujímalo do podrobna, nech sa páči tu je celá kauza, aj o hybridnej vojne aj o mafii, všetkom.
  https://mediamera.ru/post/29790
  Je to skvelý analitik, ale ak si teraz toto nezobral k srdcu, tak už neviem…

  Odpověď
  • Četl jsem to, bohužel, vypadá to tak, musím s tebou souhlasit.

   Odpověď
  • Jani.Janka 8.4.2020 o 11:38

   Pro tandem je potřeba mít partnera na srovnatelné úrovni…

   Odpověď
  • Názor Pjakina: Terajší VP SSSR nevytvára analytické zápisky k aktuálnym otázkam. Namiesto toho vytvorili zápis ohľadne „veľa dôležitého“ Pjakina. Mali rozobrať analytické práce Pjakina kolektívu. A nájsť chyby.

   Aj tak ide o snahu o rozdeluj a panuj. A to jedno z ktorej strany.

   Odpověď
 56. Názor Valerije Piakina na celý příběh s koronavirem:
  (krátký výtah ze zveřejněných videí odpovědí na otázky)
  ● Světová epidemie koronavirusu má převážně umělý a informační charakter: Pravděpodobnost onemocnění nebo dostat vážné komplikace od koronaviru je nižší, než od mnoha existujících chorob a virů, ale úroveň ozvučování tohoto informačního procesu je závratná.
  ● Epidemie je řízena a zahájena za účelem transformace současného světového řádu. Složitost a rozsah transformace jsou srovnatelné se změnami uspořádání v důsledku světových válek, a proto vyžaduje globální zapojení všech zemí a národů.
  ● V důsledku běžící procesu transformace definitivně bude ukončena etapa “unipolárního světa” v čele s USA, značná část pák řízení světového systému z USA/Velké Británie/Evropy bude převedena do Číny, která zabere místo jednoho z předních center koncentrace řízení. Kapitalismus/liberalismus jako dominantní ideologický a ekonomický základ uplynulého období ustoupí nějaké nové formaci. (Dalším novým centrem se měl stát Írán, ale protože na to ještě není připraven vzít na sebe tuto roli, jeho funkce je do značné míry přebírána Ruskem – a to je velké “okno příležitosti” pro naši zemi stát se jedním z vůdců nového světového systému).
  ● Hlavní podmínka pro úspěšné provedení celé operace – zformování jednotného globálního informačního prostoru, v rámci kterého nadnárodní elity řízení mají možnost koordinovat práci všech velkých médií pro vytvoření požadované informační agendy a řízení procesu.
  ● Všechny hlavní země i politici v té či oné míře jsou povinni podílet se na “spektáklu – divadelním představení”, tak jak nutnost transformace řízení světa uzrála (unipolární svět, liberalismus a kapitalismus vedou celou civilizaci ke globální katastrofě). Pokud se někdo z velkých osobností pokusí postavit se proti běžícím procesům, bude tím či oním způsobem odstraněn ze scény, protože složitost a význam zahájeného procesu je příliš velký.
  ● Nicméně účast na představení může probíhat různě a čím kompetentnější manažer stojí v čele konkrétního státu, tím více výhod bude moci pro svou zemi získat během současné globální transformace. Čas velkých změn je současně i čas velkých příležitostí.
  ● V konečném důsledku vše závisí od obyčejných lidí, od každého z nás, od naší morálky a našeho chápání probíhajících procesů – tak jako libovolné akce politiků i vedoucích představitelů zemí a národů, jakékoliv prudké/ostré manévry dnes mohou probíhat pouze od spoléhání se na lidové masy.
  ● Nepropadejte panice, střízlivě a bez zbytečných emocí vyhodnocujte situaci, dělejte to, co myslíte, že je správné ve vašich životních okolnostech, nezapomeňte si udělat čas na sebevzdělávání , abyste pochopili globální procesy, chovejte se lidsky!
  Zdroj https://vk.com/misure4measure?w=wall-67878711_15777

  Odpověď
  • popolvár 7.4.2020 o 22:32

   Takže mi potvrdil moju Globálnu analýzu a aj motív, ktorým zjednotil celý svet, aby hral túto hru – ekologická katastrofa. takže sme boli isto už na hrane…

   Odpověď
  • Díky za odkaz a překlad shrnutí.

   Odpověď
   • Oracle 911 8.4.2020 o 8:05

    Súhlasím, Jeňa na sebe pracuje…

    Odpověď
 57. Pjakin 30.3. 2020:
  https://outsidermedia.cz/v-v-pjakin-otazky-a-odpovedi-ze-dne-30-3-2020/
  Malá poznámka: Dovolím si nesouhlasit s tvrzením VVPj, že J. Primakov neměl konkurenci při jednání s globálními elitami. Stejně dobrý byl Vitalij Čurkin – velvyslanec RF při OSN, který navíc musel často sám, bez přípravy a konzultace s Moskvou řešit problémy a podrazy jak ze strany USA, tak GP. Jeho význam zaásluhy nebudou patrně nikdy zcela doceněny .
  Čest jeho památce.

  Odpověď
  • Otázka – Odpověď V.V. Pjakina ze dne 30.03.2020 Titulky CZ
   https://www.youtube.com/watch?v=rPhFTIt3auc
   Obsah ?
   DÔLEŽITÉ INFO: Kniha V.V.Pjakina ,,O svete krivých zrkadiel“ v češtine je už na sklade a môžete si ju kúpiť na zakazanevzdelani.cz!!
   1. 00:15 Kniha V.V.Pjakina ,,O svete krivých zrkadiel“.
   2. 01:28 Vyhlásenie Putina ku koronavírusu. Prečo Putin požiadal všetkých, aby zostali doma? Prečo vyhlásil nepracovný týždeň?
   3. 23:23 Zmena dátumu referenda o ústavných zmenách navrhnutých Putinom.
   4. 01:00:45 Znalosti a ich šírenie ako JEDINÝ spôsob na odvrátenie vojny. VEĽMI DÔRAZNÁ výzva na samoštúdium a čítanie kníh KSB a DVTR.

   Knihy vnútorného prediktora SSSR nájdete na leva-net.webnode.cz, dotu.ru alebo si ich môžete kúpiť na ksbpress.cz.

   Odpověď
   • 16 January 2003 – Vladimir Putin and Maurice Druon.jpg
    https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Vladimir_Putin_and_Maurice_Druon.jpg

    Odpověď

Napsat komentář

*
*

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>