Otázky a odpovědi

Podepisování příspěvků: anonymní příspěvky nebo ty, které v poli jména/přezdívky budou mít titulek nebo jiný text, mohou být smazány. Příspěvky s nakopírovaným delším obsahem, který je dostupný na jiném místě, mohou být také smazány – v takovém případě uvádět pouze odkaz, případně pár vět, nikoliv celý text systémem copy&paste. První komentář nového uživatele se zobrazí až po schválení, další již hned.

 Obnoviť

 1. V hlavní diskusi se stále a již po několikáté řeší vztahy muž – žena, ačkoliv ve světě se dějí mnohem zajímavější věci, kterým proto není věnována taková pozornost, kterou by si zasloužili.
  Napadlo mne, zdali právě ty jiné procesy ve světě nejsou důvodem té neplodné diskuse. Vzpomene si někdo, při jaké příležitosti se v minulosti řešilo stejné téma?

  Odpověď
  • Nejlepší téma k odvedení pozornosti je takové, které se týká všech. :)

   Odpověď
   • Bohuzial ja to povazujem za dolezitu temu vzhladom na jej vyznam ako velmi nizkofrekvencny proces. Jej ignoracia vedie ktomu ze mame viac rozvodov, viac nemanzelskych deti, pretlacanie sexualnych uchyliek, promiskuitu, zlatokopky, alkoholikov z nestastnen lasky, vymieranie bielej rasy, riesenie zenskeho vzhladu namieto realnych problemov atd

    Odpověď
    • Jistě, jenže kvůli jedné zamindrákované byla diskuse 3 dny ochromená. Nevím, proč jí na to chlapi skáčou.

     Odpověď
 2. Velky uspech pri Damasku. Bandy okupujuce vodne zdroje sa dostali do kotla. A teraz sa podrzte:
  Dostali moznost zlozit zbrane a byt amnestovani. Mozu, vratane clenov Al-Nustry odist slobodne do Ildiba :} Tato schema je uz fakt divna …
  http://rusvesna.su/news/1484850506

  Odpověď
  • Trosku to opravim. Takze amnestia pre tych prijmu podmienky a pre nezmieritelni clenovia Al-Nustry – smer Ildib.

   Odpověď
 3. Aká je geopolitická funkcia Severnej Kórey a Bieloruska?
  V. A. Jefimov:
  Fenomén Severnej Kórey a Bieloruska je očividný – že tieto krajiny neexistujú len tak a že globálne riadenie je zorganizované takým spôsobom, že aj Severná Kórea, aj Bielorusko sú v rovnakej miere na niečo potrebné. No, ak mám hovoriť krátko, tak to sú svojím spôsobom prototypy a obrazy niektorých scenárov v možnom globálnom riadení. Vieme ako sa rozvíjal projekt „vytvárania“ Hitlera – v podstate to čo sa deje v Severnej Kórey to je demonštrácia toho čo by bolo v Nemecku pod vedením Hitlera, ak by on nezačal svetovú vojnu. Taký je približný model procesov, ktoré prebiehali v Nemecku. T.j. úplná izolácia od vonkajšieho sveta, my sme árijci, my sme „hustý“ – no, ak by mali dostatok rozumu neznásilňovať okolitý svet, tak by sme dostali Severnú Kóreu na teritóriu Nemecka. Ak sa pozrieme na Bielorusko, tak to je približne to isté. My sme Sovietsky Zväz zrušili. Bol to globálny projekt globálneho prediktora. Bol to projekt, ktorý sa začal preto aby sa limitovala bezuzdná spotreba buržoázno-liberálneho systému. Bol teda začatý tento projekt, ktorý mal skosiť túto buržoázno-liberálnu spotrebu. No problém nastal v tom, že tento projekt sa globálnemu prediktorovi vymkol spod kontroly a Stalin tento projekt odviedol vo svojej podstate k projektu boľševizmu, k projektu starania sa o väčšinu národa so zrušením tlupo-elitarizmu. Preto bol projekt zlikvidovaný. Ale aj tak sa môžeme pozrieť na to ako by to vyzeralo, ak by zlikvidovaný nebol – bolo zachované Bielorusko. Bielorusko je približne to čo by bolo v Sovietskom Zväze. Aj keď to čo sa dnes deje v Bielorusku je šialenstvo. Minimálne v čase keď som tam bol, bola úroková miera centrálnej banky 25% a úvery boli za 50 až 70%. To je násilie bánk voči národu. Národ je jedinečný, pracovitý, čestný, tam je neobyčajná starostlivosť o pôdu, tam neuvidíte ani jediný centimeter zanedbanej pôdy. Ak cestujete, cesta je perfektná, nikde žiadna smietka. Všetka pôda je zoraná, ak tam stoja dva stromy, tak okolo nich je tiež všetko pekne poorané – no – všetci pracujú bez sprostredkovateľov – priamo na švajčiarske banky. Choďte do Minska, sú tam iba švajčiarske banky, v tom je to „privilégium“. Pracujú priamo na Švajčiarsko alebo … európskych … vo forme Nemecka, Francúzska atď. Mám na mysli finančný sektor.

  Odpověď
  • Ide Vám to výborne. Ďakujem. Niektoré monológové videá by sa mohli aj takto len prepisovať, bez titulkov. Ušetrilo by sa kopu času, resp. by bolo možné preložiť viac materiálov.

   Odpověď
 4. Víte o tomhle někdo víc?

  http://zpravy.idnes.cz/barma-rohingove-utlacovani-df1-/zahranicni.aspx?c=A170110_135121_zahranicni_aba

  Neznám pozadí, jen mi ten článek připadá stejně manipulativní jako když na iDnes popisovali „zvěrstva režimu Bašára Assada“. Jenže pro Syrii jsem si uměl dohledat další zdroje, tady netuším kde.

  Dík, Tomáš

  Odpověď
  • http://boltonbnp.blogspot.sk/2015/01/more-muslim-cannibalism-muslims-in.html

   Odpověď
  • Díval jsem se do komentářů na iDnes – popis pozadí je asi tady:

   http://zpravy.idnes.cz/diskuse.aspx?iddiskuse=A170110_135121_zahranicni_aba&vlakno=82695119

   Muslimské Rohingy si do Barmy dotáhli Britové (především z Bengálska) cca 1850 – 1900, protože potřebovali, aby jim někdo pomáhal bojovat proti původnímu obyvatelstvu. Tehdy byli nejtvrdší a nejagresivnější částí britských jednotek.

   Za 2ww, kdy Brity vyhnali Japonci se přidali na stranu Japonska, vyvraždili celé buddhistické vesnice a zbořili řadu chrámů. Prostě se rozhodli část území „vyčistit“.

   To naštvalo i buddhisty. V důsledku toho byli zbaveni občanství (stejně jako říští Němci u nás), ale nepodařilo se je odsunout a dodnes v Barmě ilegálně žijí.

   Odpověď
 5. Chcem sa vás spýtať, isto nie som prvý, koho napadla myšlienka šírenia KSB a DVTR v našich mienkotvorných médiách (nielen v nich), či už formou blogov, diskusií… Môj problém je v tom, že neviem dobre písať, formulovať, argumentovať a po mnohých skúsenostiach v diskusiách viem, že debaty prehrávam na chytráctve diskutujúcich a zamotám sa v nich. Žiaľ, stratil som aj kamarátov kvôli hľadaniu Pravdy a chcem byť nejako užitočný, pretože okrem svojej ženy a pár známych sa nemám s kým podeliť o tieto informácie, pretože priznajme si, je toho obrovské množstvo a nie každý má na to čas, chuť a nebodaj by musel zmeniť od základu svoj pohľad na tento svet. Hľadanie Pravdy je už také zriedkavé, že si pripadám úplne sám, nebyť tohto webu. Vzhľadom na vyššie uvedené by som mohol začať aspoň písať blogy, resp. kopírovať zaujímavé state z týchto stránok pod svojím menom, aby sa ľudia aspoň zamýšľali. Na viac, priznám sa, nemám. Čo si o tom myslíte? Sám V. Pjakin povedal, že naším bojiskom má byť internet…

  Odpověď
  • Zkusil jsem dát výpisky ohledně typů psychiky (zvíře, biorobot-zombie, démon, člověk) na Vlkovi na Kosu … a žádná reakce, kromě toho, že tak složitý text Vlk ještě prý neredigoval.
   Takže v tom už pokračovat nemíním, protože se mi cesta neukázala (čímž netvrdím, že neexistuje).
   A nevím jestli někdo vymyslí lepší popularizaci myšlenek KOBu než je Pjakin.

   Citím však určitou poptávku po besedách (výměna názorů, možnost položit svůj dotaz apod) a snové by bylo dostat to do škol v rámci nějakého programu, který by musel někdo připravit a zaštítit.

   Odpověď
  • Dám svůj příklad. Snažím se o propagaci myšlenek KOB na primárně ženských hobby stránkách, kde jsem už několik let a s holkami jsme kamarádky. Většinou toto téma otevírám, když některá z nich nadhodí nějaké šokující aktuální téma, např. pokus o převrat v Turecku a podobně. Takže téma bylo nadhozeno a já k tomu píšu své postřehy, ale takovým způsobem, aby to bylo pro holky zajímavé. Neoperuji zatím s frazeologii z KOB, ale GP nazývám globální parazit, nebo vládci světa a snažím se osvětlovat matrice na různých známých filmech, aby holky mohly samy přemýšlet, jestli na tom není něco pravdy. Velmi je zaujalo číselné znamení různých událostí, takže se postupně samy snaží něco vykoumat… Jde to pomalu, ale hodně z nich přesvědčilo moje tvrzení, že volby vyhraje Trump a ještě několik dalších predikcí…Mám tam jednu velice tvrdou oponentku, která týden studuje různé zdroje a pak pálí hlava nehlava… ale tím, že my dvě tvrdě komunikujeme, a ostatní to čtou, přichází informace i k nim…Myslím, že za ta léta je viditelný posun v jejich myšlení… Takže netlačit na pilu, ale spíše dávat otázky k zamyšlení…

   Odpověď
   • Ďakujem, presne tak, ponúknuť iný pohľad na vec, Boh taktiež na nikoho netlačí.

    Odpověď
    • Adam, nie si na tom tak zle. Zrejme väčšina tu diskutujúcich nemá okolo seba ľudí, s ktorými sa dá diskutovať o týchto nových myšlienkach. Ja dokážem ovplyvniť svoje deti a medzi „učňov“ KOB sa mi podarilo získať dvoch kolegov. Obaja sú takmer v dôchodkovom veku. Mladšie ročníky sa nechytali, tak som to nechal. Teraz po rokoch sa ma začal vypytovať jeden kolega – mladé ucho a tak občas mu linkujem nejaké info. Je z toho na větvi, tak len opatrne – najprv nech sa zorientuje v realite, potom môžem dávať návody na cestu z tunela. Ale inak to tiež nevidím ružovo. Hlavne v Bratislave akoby všetci mali zatemnené mozgy, pritom skúsenosti mám z vedeckými pracovníkmi SAV napríklad.
     Ide to pomaly – ako presakujúca voda v trhline, ale zastaviť sa to už nedá. Tak len veľa trpezlivosti.

     Odpověď
     • Oracle 911 15.1.2017 o 20:41

      Duch miesta robí „divy“.

      Odpověď
   • Skvele Aksal, na modrom konikovi podobne pracuje moja manželka, ona sa ale nestretáva silou, len nechá aktívnych idiotov vykričať sa a potom len pripomenie, veď som Vám to písala pred týždňom :)

    Odpověď
    • na koníkovi som mala blog s linkami aj sem aj iné stránky. No nepísala som veľa v diskusiách, tam je to stratené. a hlavne ma za to zabokovali nafurt :-) a to som tam bola dosť dlho.

     Odpověď
  • Pravda je, že internet je už nyní „bitevním polem“ – ač si to možná mnozí neuvědomují. Ale uvědomují si to „ti nahoře“ – tj. ti, kterým současný stav velmi vyhovuje a těží z něj své „elitářské“ výhody. Snad sám umíš rozpoznat, že dnešní lavina „ministerstev pravdy“ a dalších jiných aktivit s represemi na „propagandu a šíření dezinformací“, není jen tak náhodou.
   „Oni“ si moc dobře uvědomují, že nejen ztrácejí monopol na „vhodné“ podávání informací, ale navíc jim lidi už to jejich podání vůbec nebaští a to hlavně kvůli internetu. Jinak řečeno – ta jejich propaganda už nefunguje, vylézají na povrch všechny jejich lži (současné i dávnější) a překroucené obrázky – takže se snaží tu únikovou díru zabetonovat násilně. Jenže…
   Každá idea (myšlenka, informace) se dá „přebít“ pouze za okolností, že ji podáš líp = ucelenější, více odpovídající realitě. V žádném případě ne lží nebo ještě větším překroucením (jak si to myslí „oni“). Sice takto můžeš na chvíli „zvítězit“, ale s tvým „názorem“ se lidé popasují po svém (podle svých vlastních vědomostí nebo jiných prověřených informací, popř. intuice) a v tom jim žádné „ministerstvo pravdy“ nezabrání – a výsledkem je jejich ještě větší nedůvěra, ba i odpor.
   Takže:
   Vůbec není důležité „hlásat KSB“ – důležité je nabízet lepší „směry myšlení“. Když si představíš, že KSB je cosi jako „bojové umění“, aby tebou v životě nikdo nemanipuloval, abys uměl odhalit lži a uměl se tak lépe orientovat v řešení různých situací (i tvých – životních) – pak ti nic nepomůže vykřikovat „dělám karate“ – když sis ho neosvojil a neumíš použít. To tě pak vybouchá každý.
   Takže – jak píše Aksal = nic nevnucuj a hlavně vstupuj tam, kde si myslíš, žes sám dobře pochopil a zvládl = že máš šanci obstát s argumentací nebo realisticky nastínit, co bude dál, k čemu to povede (popř. co bylo a k čemu to vedlo). A to, že tě občas někdo „přepere“ a umlčí – to není katastrofa, ale dobrá zkušenost. Buď je to tvou chybou (žes ještě ne zcela pochopil a dobře neovládáš) – nebo je to agresivitou druhého, který vůbec nepochopil, cos říkal a tak použil „podpásovky“ (v tomto případě nemá cenu se dál „snažit“).
   A pro povzbuzení ti napíšu, že když jsem cca před pěti lety psala na jistých dost čtených stránkách, že Rusko je „nepozorovaně“ obkružované zločineckým NATO a že se není co divit, že je z toho nervózní a pokud se mu nedostane od NATO nějakých písemných záruk, že si to líbit nenechá, byla jsem za „rudou krávu“. A dneska tam někteří z těch „bojovníků“ píší to samé, co jsem psala tenkrát já…

   Odpověď
   • čtenář 15.1.2017 o 11:34

    Vaše trefná poznámka o bitevním poli není jediná, zde je taky velice zajímavý článek (a i další, takový velice rozumný polomaintreem..).
    http://prvnizpravy.parlamentnilisty.cz/zpravy/zpravy/oskar-krejci-valka-o-internet-je-bojem-o-demokracii/

    Odpověď
    • Díky, zajímavý článek – a pán tam vyvodil skoro stejný závěr, jako já (ač jsem to četla až teď) – takže – asi to tak „od věci“ nebude… :-)

     Odpověď
    • dakujem, tiez mam velmi rada clanky pana oskara krejciho a tento linkovany je vyborny
     napr.toto o zalostnom stave skolstva a vzdelavania:
     … „Tím nejhorším, co se dnes děje, nejsou chaotické mainstreamové zprávy. Tím nejhorším je pozvolná přeměna role školství. V dobách vídeňských osvícenských veličenstev, kdy se zakládala povinná školní docházka, bylo cílem připravit univerzálně vzdělanou moderní osobnost. Není náhodou, že se tehdy zrodilo národní obrození. Dnes je cílem školství připravit konkurenceschopnou pracovní sílu. Ne principiální, ale pružnou. Nedotvářenou humanistickou morálkou, ale oddanou nespoutanému individualismu. Není také náhodou, že se dnes vytrácí národní povědomí. Navíc ze základních a středních škol mizí disciplína. Volání „tvořivé eseje místo memorování“ zní zajímavě, ale je nesmyslem: o čem má student přemýšlet, když nezná fakta? Může se někdo domluvit anglicky, když pochytí gramatiku a nenadře se slovíčka? Na co jsou vám eseje o Karlu IV. od lidí, kteří o něm nic nevědí?“ …

     inac, davam do pozornosti novy internetovy casopis !Argument kde budu publikovat najma pani svihlikova a pan krejci http://casopisargument.cz/ … myslim, ze tam bude vzdy nieco kvalitne na precitanie

     Odpověď
   • „Vůbec není důležité „hlásat KSB“ – důležité je nabízet lepší „směry myšlení“ “
    Teraz si povedala podstatu ako to chapem ja a o co sa snazim v zivote. Nic proti KSB … naopak. Dnesna doba je o nutnosti zmeny myslenia a to znamena aj nove formy a schemy myslenia. Ine je prist za niekym a povedat mu o existencii jednej perfektnej koncepcie a ine je, zacat podla toho zit a ukazovat ludom vsetko to dobre co je sucastou KSB napriklad … Je to nieco ako „bezstrukturna forma“ sirenia. A o tom to predsa je. Ako ked veriaci zije Slovo, ktore dostal od Boha. Jeho zivot a konanie – to je a ma byt pravou oslavou Boha. To od nas Boh ocakava. Nepotrebuje blahorecenia, nepotrebuje aby sme chodili kolenacky. Boh nas chce vidiet naopak hrdych a slobodnych, a stastnych pri pozitivnom harmonickom posobeni v prospech celku. Sme na obraz Bozi, co v skutocnosti znamena ze mozeme TVORIT. Mame dary ktore nam umoznuju stat sa spolutvorcom velkeho diela, ktoreho sme sami sucastou. Na to mame k dispozicii nekonciaci prud Bozej energie ktora neustale prudi vesmirom.
    Boze, daj nam silu aby sme to zvladli.

    Odpověď
    • Ano Dujky, tak nějak to je. Vidím KSB ne jako neživou teorii nebo dokonce dogma – ale jako učebnici = popis různých dějů kolem tebe – proč to tak je.
     Třeba od malička víš, že když upadneš, tak nikdy vzhůru, ale směrem dolů, k zemi. Ty sice nic nevíš o tom, proč to tak je – ale víš, že to tak prostě platí.
     Když ti pak někdo ve škole předloží složitou „poučku“, většinou nechápeš nic (aspoň já). Ale když ti ji někdo vysvětlí vlastními slovy a konkrétně naváže na tvé pády – už rozumíš a chápeš, víš, že to tak je. A podobné je to s „tlustými knihami“.
     Osobně jsem se třeba setkávala s tím, že jsem byla považovaná za „divnou“, protože neumím někoho obelstít. Třeba když měl někdo cosi podepsat, považovala jsem za nutné ho upozornit i na povinnosti, které mu z toho plynou. A to mi bylo zazlívané – prý – proč ho na to upozorňuješ, má to tam napsaný, tak ať si to přečte a když to nepochopí, jeho chyba. Já to ale prostě nedokázala… nebylo to z mého pohledu čestné. Brala jsem to tak, že mě „staromódně vychovali“ (tak mi to i ti „dravější“ pořád předhazovali – že to je můj nedostatek a „špatná vlastnost“) – a až KSB mi vysvětlila, že je to tak správně = že mám svědomí a že poslouchám jeho hlas.
     Může se to zdát jako blbost, ale třeba mně takto KSB pomohla se zorientovat ve svém životě, svých vlastnostech = že nejsou „divné, staromódní, do dnešního světa nepoužitelné“, ale naopak správné a velmi v tomto světě potřebné – a hlavně – proč, jaký je důvod.
     A jak píšeš, že „stat sa spolutvorcom velkeho diela, ktoreho sme sami sucastou“ – tak to je, jsem o tom přesvědčená. Na „Leva“ byl před časem článek, pod kterým někteří diskutující nesouhlasili – že jako „Bůh je dokonalý“. No… já jsem se kdysi dávno, ještě na počátku „devadesátek“, bavila s jedním mystikem o Bohu, vesmíru, smyslu života atd. A on tvrdil to samé, navíc mi to i dobře zdůvodnil. Takže zkráceně (a velmi laicky):
     Bůh nemá zkušenosti s udržením právě té harmonie ve světech, kde je přítomné i „zlo“ = síly, které tuto harmonii narušují. Ono je to dle mého i logické. Pokud stvoříš dokonalý svět a „nasadíš“ tam obyvatele se svobodnou vůlí, pak se může ledacos stát…
     Proto potřebuje zkušenosti každého z nás – a to je podle toho pána hlavním smyslem života. Naše zkušenosti se pak zkoumají a vyhodnocují a jakoby nahrávají do „datadisku“, odkud si je můžou „stahovat“ i v jiných částech vesmíru, aby i oni mohli lépe harmonii udržet. A těmi našimi zkušenostmi se zdokonaluje i Bůh sám – proto nám tu svobodnou vůli dal.
     No… on pán ještě říkal, že to, čemu my tady zpravidla říkáme Bůh, je vlastně jen cosi jako „řídící systém“ a Tvůrce je ještě za tím…

     Odpověď
  • ahoj Adam
   Myslim ze staci sem tam dat do diskusie odkaz na link leva net. netreba sa zahrabavat do naslednych diskusii ked sa na to necitis. Informacia si uz nositela najde kto hlada alebo je pripraveny to vstrebat. Nic viac by som nerobil. Ked sem pride Tebou nepriamo navigovany diskuter tu su schopni ludia ho usmernit a veci vysvetlit. Ako sa pise – KSB je len pozvanka alebo svlovami Jezisa : Ked chses vezmi svoj kriz a nasleduj ma. Ja ani neviem ako som sa sem dostal kde som nasiel link alebo odkaz ale zaujalo ma to tu. Keby na mna niekto tlacil alebo pisal blbosti skor by to bolo kontraproduktivne.

   Odpověď
  • Ďakujem vám všetkým za užitočné, obohacujúce podnety a za to, že ste! Tieto stránky sú mojím druhým domovom. Je zo mňa nový konvertita :)

   Odpověď
   • Uf Adam, to sú dosť silné slová. Neurob si z tohoto dogmu. Sám skúmaj, preveruj, analyzuj… Vždy je dosť toho, čím môžeš sám prispieť do kolektívneho intelektu.

    Odpověď
    • Jasné, myslel som to s nadsázkou, zvyknem pochybovať možno až pričasto…

     Odpověď
 6. Nasledujúci text je fragmentom z prednášky „Stretnutie so zaujímavým človekom“ konanej dňa 25. 12. 2016 v Barnaule.

  Otázka (z pléna):
  Vzhľadom na to, že na zemi pozorujeme vo všeobecnosti „globálnu katastrofu“, nie je KOB produktom globálneho prediktora? Možnože GP disponuje rozsiahlejšími informáciami? Kto (čo) je GP? Je to algoritmika v kultúre spoločnosti alebo sú to konkrétni ľudia?

  Odpoveď (V. A. Jefimov):
  V súčasnosti v súvislosti s koncepciou, nakoľko táto púta pozornosť prakticky celej elity, vymýšľajú sa rôzne verzie a vy sa v tom samozrejme musíte nejakým spôsobom orientovať. Všetko čo sa v súčasnosti hovorí v súvislosti s koncepciou tými, ktorí nie sú samotnými spracovateľmi alebo spolupracovníkmi koncepcie, možno spravidla považovať za provokačné javy. Tu vyhlasujú koncepciu za dielo GP, tam za tvorbu tajných služieb – ono to však tak nie je. Z vlastnej skúsenosti vám môžem povedať: mám kontakty s primárnymi nositeľmi týchto znalostí, ktorí ich zabezpečovali celé tisícročia v tajnosti prostredníctvom klanových zasväcovacích systémov. Neskôr bolo rozhodnuté rozširovať tieto informácie v spoločnosti. Spočiatku nám hovorili: „Čo to robíte? Veď vás za to odstrelia.“ No, neodstrelia – samotní spracovatelia koncepcie boli o tom presvedčení, pretože samotný globálny prediktor v súčasnosti stratil subjektivitu v mnohom, ako som vám už hovoril: oni na bicykli jazdia ale nevedia prečo. Oni sami sa potrebujú učiť, ale nemajú sa od koho. Nikto týmto globálnym procesom nerozumie. A preto ten zjav ruského ducha a ruskej civilizácie je informácia reálne získaná z noosféry. To je všetko to čo za tisícročia nahromadila naša ruská civilizácia. Aj v súčasnosti existujú ľudia disponujúci technológiami získavania týchto informácií (z noosféry). Prečo si tie informácie neprisvojujú? Oni sa považujú iba za „vysielač/prijímač“, ktorému sa podarilo tú informáciu získať a transformovať ju do bežnej slovesnej formy, samozrejme s určitými subjektívnymi záležitosťami , nikto to neabsolutizuje. Tak ako hovoríme, že biblia nie je fax priamo od boha, tak aj koncepcia nie je takým faxom ale je to informácia transformovaná cez konkrétne psychiky ľudí. Ja jednoducho viem, že nič iné okrem starosti o budúcnosť ruskej civilizácie v základoch týchto poznatkov nie je. Pretože títo ľudia nikdy od nikoho žiadne peniaze nedostávali a neboli takto financovaní. Mohli prijímať nejaké dary, príspevky, ale nič viac – oni sa netaja, že žijeme z almužien, pretože takúto analytiku nikto financovať nebude. Konkrétne v Kazani bol rozhovor s otázkou financovania, dlho sa na to pýtali, vyratúvali všetky strany a hnutia, kto je kým financovaný, vymenovali všetkých sponzorov od super patriotov do super demokratov, informácií o tom je dosť. U mnohých z nich je v skutočnosti sponzor rovnaký … Nepodarilo sa nám ich presvedčiť, že nás nikto nesponzoruje, pretože nemôžu uveriť, že je možné vydať šesťdesiat kníh, napísať koncepciu a všetko bezplatne. V ich stereotypoch to proste nie je možné.

  Čo sa týka globálneho prediktora: vo všeobecnosti sú niektoré veci personifikované. Existujú základné nosiče týchto poznatkov, t.j. ľudský materiál. Myslím, že v princípe tá informácia, tak ako jestvovala v klanových systémoch zasvätenia, tak sa v klanoch dlhé obdobie odovzdávala, v princípe od otca k synovi. No to nie je to najdôležitejšie. Ešte v období počiatočných prác na koncepcii sa u nás (myslené zrejme v Rusku) v skutočnosti najviac o toto zaujímal zločinný svet. Je to tým, že zločinci sú čo sa týka mravnosti často o mnoho vyššie ako ľubovoľní iní ľudia. Disponujú však slabou psychikou. Oni vidia bezprávie, ich psychika to však nevydrží … čiže, ak je to potrebné, tak sa Ruska zastanú silnejšie ako naši byrokrati, či partokrati. Tak oni vtedy od nás žiadali: dajte nám zoznam „tých chlapcov“, my ich už nejako „dostaneme“. My sme sa ich snažili presvedčiť, že otázka nestojí tak aby sme ich vymenovali podľa ich mien, ten je GP, tamten tiež atď. Sú to prostí ľudia, sú to ľudia, ktorí ne… (nedopovedal) … no Rothschild, Rockefeller, Morgan – oni k tomuto už vôbec nemajú žiaden vzťah. Rozumiete, štvrtá priorita. To sú peniaze, to je nič. Peniaze potečú tam, kam im prikážu. Peniaze nijaký vzťah k reálnemu riadeniu na globálnej úrovni nemajú. Preto tu netreba nikoho hľadať, ale treba rozumieť, že existuje nejaká matrica – to je najdôležitejšie, t.j. globálnym prediktorom sú z jednej strany nositelia týchto myšlienok a na druhej strane sú to myšlienky realizované v živote spoločnosti. Je to také dvojaké. Predovšetkým je to taká mocná egregoriálna bytosť, ktorá sa vo všeobecnosti do dnešného dňa pokúša zachovať si riadenie sveta, avšak bez úspechu. Vidíme ako sa všetky tie schémy riadenia rozsypávajú.

  Odpověď
  • Díky, Florián.

   Odpověď
  • vdaka, toto si veru musim aj par krat precitat

   Odpověď
  • Putinovec 12.1.2017 o 22:57

   Takže starodávný egregor,který přežívá na svých lidských nosičích a krmičích.V tom se otevírá odpověd na hodně pokládanou otázku.Jak je možné ,že při té a takové události zemře člověk s tímhle datem narození,jménem,příjmením v určitém čase a místě,s návazností událostí z minulosti,které jsou v podstatě zopakováním daných událostí.Nenapsal jsem to moc komplikovaně?

   Odpověď
   • Jo napsal. Nějakej příklad by nebyl?

    Odpověď
    • Putinovec 13.1.2017 o 1:56

     Teroristický útok v Nice ,pane člověku.Stačí si poslechnout Pjakina z té doby.

     Odpověď
  • Cico Ciciak 14.1.2017 o 19:05

   Nejako som úplne nepochopil, prečo bol/je kolektív autorov KSB presvedčený, že ich neodstrelia.
   Ja to chápem tak, že GP v súčasnosti už nedisponuje úplným monopolom na globálnu konceptuálnu moc, nakoľko sa začali objavovať aj ďalší kandidáti z radov niektorých regionálnych/nacionálnych „elít“ a toľkých už ťažko odstrániš (možno niektorých, ale všetkých?) a hlavne, keď nepoznáš ich meno a adresu (a preto môžu bojovať len s tendenciami a myšlienkami pomocou svojich).
   Ale môže to znamenať aj variant, že súčasná globálna situácia je skutočne natoľko závažná (globálna civilizácia stojí na hrane priepasti), že hierofanti už majú čas iba na plátanie dier a sú ochotní podporiť hocikoho, kto aspoň trochu chápe aktuálnym globálnym problémom a odstránenie týchto chápajúcich ľudí/skupín, by len ešte viacej zhoršilo celkovú globálnu situáciu a GP podľa mňa nie je samovrah.
   Ale možno si veria, že neskôr vyhrajú pomocou nejakého trans-humanistického „sociálneho“ fašizmu (typu projekt Venus, kde sa akosi „pozabudlo“ na svedomie človeka, ktoré ho odlišuje od človeku podobnej opice), ktorý bude dostatočne lákavý na to, aby ho ľudia neodmietli.
   Alebo kombinácia oboch prípadov.

   Odpověď
   • Zatím nemám přečteno vše, ale z toho co vím …

    Tak GP dokázal stvořit „bestiální“ egregor, který ale už sami nedokáží přesně řídit.
    Každý jejich řídící manévr (kvůli odstranění chyby) vytváří větší chybu. viz. otevřené otroctví – feudalismus – kapitalismus – komunismus v SSSR a rozbor těch narůstajících chyb ve „Smutné dedičstvo Atlantídy“
    Dílo Stalina, který dal relativně kvalitní vzdělání širokým vrstvám ruské civilizace, v konečném důsledku stvořilo podhoubí pro pochopení existence konceptuální moci, která do té doby byla několik tisíciletí skryta.

    Takže chápu, že působení VP SSSR byl dán od GP relativně volný průběh (klacky pod nohy ano – zjistí se tak, jestli jsou schopni reagovat na rušení, fyzická likvidace ne) …. a sami se na tom učí.

    VP SSSR byl snadno zlikvidovatelný do roku 1994, kdy začal publikovat veřejně. Nyní by to naopak KOB/KSB zpopularizovalo.

    Odpověď
   • Putinovec 14.1.2017 o 20:01

    Pokud GP pracuje na hraně božího dopuštění,tak by ho tenhle čin a nebo i jen úmysl mohl postrčit za hranu.

    Odpověď
   • Cico Ciciak 15.1.2017 o 9:30

    Upravené, doplnené:

    Nejako som úplne nepochopil, prečo bol/je kolektív autorov KSB presvedčený, že ich neodstrelia a že sa od nich budú učiť (načo?).
    Ja to chápem tak, že GP v súčasnosti už nedisponuje úplným monopolom na globálnu konceptuálnu moc, nakoľko sa začali objavovať aj ďalší kandidáti z radov niektorých regionálnych/nacionálnych „elít“ (regionálov), ktorí tiež čiastočne ovládajú znalosti konceptuálnych technológií (môže sa jednať o potomkov znacharov/žrecov niektorých častí / regiónov sveta alebo o ich vedomých/nevedomých prostredníkov v politike, biznise, vede a inde) a toľkých už ťažko odstrániš (možno niektorých, ale všetkých? – ich miesto beztak zaujmú ďalší) a hlavne, keď u všetkých nepoznáš ich meno a adresu (a preto GP môže bojovať len s tendenciami a myšlienkami pomocou tých svojich).

    Ale môže to znamenať aj variant, že súčasná globálna situácia je skutočne natoľko závažná (globálna civilizácia stojí na hrane katastrofy / svojho zániku), že hierofanti (GP) už majú čas iba na plátanie dier a sú ochotní podporiť hocikoho, kto aspoň trochu chápe aktuálnym globálnym problémom a odstránenie týchto chápajúcich ľudí/skupín, by len ešte viacej zhoršilo celkovú globálnu situáciu a GP podľa mňa nie je samovrah.

    A možno si veria, že neskôr vyhrajú pomocou nejakého trans-humanistického sociálneho fašizmu (typu projekt Venus, kde sa akosi „pozabudlo“ na svedomie človeka, ktoré ho odlišuje od človeku podobnej opice), ktorý bude dostatočne lákavý na to, aby ho ľudia nedokázali odmietnuť a tiež dúfajú, že sa im neskôr podarí zdeformovať KSB podobne ako v minulosti napr. filozofiu života / učenie Isu cez cirkev, Bibliu a historicky z(de)formované (pseudo)kresťanstvo; alebo Zjavenie odovzdané Mohamedovi z Noosféry, neskôr pokrivené prostredníctvom Koránu (hoci v menšej miere ako v prípade Biblie) a súčasného pseudo-islamského „satanizmu“.

    Alebo kombinácia oboch prípadov: strácajú moc, no silne túžia si ju udržať, ale nie za cenu reštartu súčasnej globálnej civilizácie, nakoľko by museli všetko opäť vybudovať odznova.

    Skrátka je to zase situácia: kto z koho.

    Odpověď
  • Vím, že Zvonící cedry mnoho zdejších návštěvníků nečetlo a zbytkem byla spojitost s KOB zde již cca 10x odmítnuta.

   Nicméně já tam mimo jiné našel popsaný rozkol mezi ruskou rodinou a zbytkem tzv. „vrchních žreců“ (což je pojem dle všeho analogický ke GP v KOBu)

   Nejprve je aktivita Anastasie od vrchních žreců vyhodnocena jako naivní (a tudíž je nemožné, aby došla úspěchu) – a proto nezakročili, když navíc jde o pravnučku jednoho z nich. Později tuto aktivitu vyhodnotí naopak jako silnější než svou- kdy na zakročení je již pozdě, protože by jí to jen posílilo. … takže v nějaké telepatické debatě si to mezi sebou vyříkají. S výsledkem, že fyzická likvidace nebude, ale budou se naopak od ní učit – což neznamená, že jí budou pomáhat. Naopak, stále se budou snažit svět uchovat pod svou kuratelou.

   Dost mě překvapuje, že V.A. Jefimov jak kdyby popisoval velmi podobný ne-li stejný jev, možná jen v projevu na jiné úrovni.

   A navíc jak je v tom příspěvku uvedeno, je Jefimov s takovými rodinami v Rusku v kontaktu.

   Odpověď
   • Není to tak černobílé, jak to popisuješ. Já „Cedry“ četla, je tam hodně společného s KOB, ale není to KOB. Prostě s některými myšlenkami lze souhlasit. Negativní pocity ve mě vyvolává skutečnost, že na těchto knihách vydělávají, na rozdíl od KOBu, který je přístupný všem zdarma… Závěrem, „Cedry“ se mi jeví jako pokus převzít otěže KOB a tím jej neutralizovat…

    Odpověď
    • Oracle 911 14.1.2017 o 21:04

     Myslíš imitačno-provokačnú činnosť?! Aj to je možnosť.

     Odpověď
     • Ano

      Odpověď
     • Jo, tahle kniha je na seznamu, to je potřeba taky prověřit.

      Odpověď
    • Anastasie z toho co pověděla nemá ani rubl. … takže tohle tak úplně nesedí.

     Megre je prostředník, který by to naopak bez těch rublů nerozšiřoval.
     Megre ale není ten typ, co by to vymyslel sám – buď to opravdu zažil, nebo to za něj píše někdo jiný – a ten někdo jiný má min znalosti KOBu a k tomu ale něco hodně navíc – např. Putina měl ten někdo identifikovaného dříve než přišel tj. cca jaro 1999…. a přitom v roce 2004 VP SSSR Putina ještě moc dobře nehodnotil.

     Odpověď
     • No, kdybychom se dívali na to, kdo měl koho kdy identifikovaného, tak prvním byl snad GP ve filmu“Hon na ponorku“ což bylo snad 9 let předtím, než se Putin vůbec objevil. Pak by to znamenalo, že to bylo dávno před Megrem…Já bych typovala Megreho jako prostředníka GP, který tímto může podnikat imitačně – provokační činnost…

      Odpověď
      • PS. Nic to nemění na tom, že Megre knihy o Anastazii zpoplatnil, i když Anastázie z toho nemá nic… Kromě toho Anastázie nemusí být jedna osoba, ale určitá komunita, která se tímto jménem jenom zaštiťuje…

       Odpověď
     • Jura,
      úprimne, neviem kto je tvorcom ZC, ale v tom akú úlohu zohrali tieto knihy v svojom čase, je tam súvislosť s KSB viac ako zjavná. A mám na mysli pozitívny efekt pre Rusko. Kým KSB je nástroj na tvorbu stratégie, tak ZC sa prejavili ako taktický krok.
      Totiž 90-te roky boli príšerné, šoková terapia kapitalizmom, tí konceptuálne gramotnejší vedeli že Rusku hrozí zánik. Dokonca tí čo rozumeli čo sa plánuje urobiť s EU, že má na jej mieste vzniknúť kalifát, museli predpokladať, že to bude nasmerované aj proti samotnému Rusku.
      Ruských ľudí najviac spája myšlienka víťazstva nad fašizmom a pravoslávie. (pravoslávie je neperspektívne) V tých ťažkých časoch bolo treba znovuzjednotiť národ novou myšlienkou ktorá by bola blízka KOBu ale intuitívne pochopiteľná všetkými – vytvoriť dočasný egregor, ktorý by navnadil ľudí na ideu budúcnosti, ideu veľkého spravodlivého Ruska. A zmysel pre spravodlivosť majú Rusi hlboko v sebe zakódovaný. Veď aj Ježiš mal Jána Krstiteľa, ktorý mu pripravoval cestu, hoci Ján hlásal aj Izaiášové bludy, preto dopadol, ako dopadol. No a v ZC tiež cítiť znacharčinu, ale väčšina obsahu je zdravá, hoci je to hudba veľmi vzdialenej budúcnosti. A povedal by som, že z tohto egregoru nie je ťažké prejsť pod egregor KSB.

      ZC vysvetľuje KSB vo veľmi komprimovanej forme, v obrazoch a ideách. Ako náuka to nestačí, v praxi sa to nedá použiť, aby si porazil GP. No KSB/DVTR je už skutočný nástroj, podrobne teoreticky sformalizovaný, a s ním sa dá skutočne veľa.

      Čiže projekt Anastázia nemá tendenciu uškodiť, je to prechod od dezertu k hlavnému jedlu. Ten egregor má svoju kapacitu, svoju úlohu splnil, a ďalej treba prejsť k efektívnejším nástrojom. Nech ho tvoril ktokoľvek, nakoniec tým pomohol včas dobrej veci.

      Odpověď
      • No, myslím že je ještě brzo říkat co je projekt ZC – neznáš (či neznáme) celý jeho vektor cílů. A s nekompletní znalostí vektoru cílů to může pro někoho vypadat i jako pohádka, pro jiného i jako provokačně-imitační záležitost (to ber s rezervou, je to taky možnost, knihu si budu muset teprve přečíst a zjistit co ten termín znamená, protože ta možnost tu je a pak ji buď potvrdit nebo vyvrátit na základě toho co znám). Takže já zatím pracuji s více verzemi.
       Možná přijede Megre sem a tak se ho na pár věcí zeptám.
       A tohle vlákno začalo vlastně proto, že na straně VP SSSR (díky původnímu příspěvku Floriana) bych chtěl pár otázek položit V.A. Jefimovovi.

       Odpověď
      • Těch manévrů je tam více (než jen zmíněné nahrazení pravoslaví jinou pozitivní vizí).
       Např. již v 1996 roce oprava obrazu důstojníků KGB (z nejnenáviděnějších osob ve státu alespoň na tolerovatelné) … a čirou náhodou se jeden z nich stal v roce 1999 premiérem a potom prezidentem.

       Odpověď
    • Cico Ciciak 15.1.2017 o 9:27

     Tiež ma na prvý pohľad zaujali a trochu som ich prešiel, ale pripadalo mi to ako rozprávka.

     Odpověď
     • Vidím to stejně.

      Můžou tam být stopy moudrosti starých lidí, ale – jako celek je to pohádka na oblbnutí zoufalců, na čemž Megre vydělává.

      Odpověď
  • Hodne toho vysvetlil. Vzdycky, kdyz si neco takovyho prectu, tak mam pocit, ze nic nevim.

   Odpověď
 7. Mňa by celkom zaujímalo, či niekto neskúmal históriu komiksov? A konkrétne, či masovejšie šírenie komiksov so superhrdinami, nešlo v dejinách nejako ruka v ruke s masovejším propagovaním záujmu o okultné vedy a „ezoteriku“…?

  Chápete o čo ide… Superhrdinovia, ak sa propagujú masovejšie (tlačou), vyvolávajú v ľuďoch túžbu podobať sa im, mať neobyčajné schopnosti, no nie hocijako, ale práve tým davo-“elitárnym“ spôsobom. Čiže ja som autorita-frajer a pomáham ľudstvu, ktoré si ma váži, obdivuje a je na mne závislé. Čo môže vyvolávať záujem o ezoterické vedy.
  Avšak je rozdiel medzi ezoterikom a ezoteristom. Ezoteristi, to sú hermetické hierarchické skupiny, predovšetkým rádového charakteru, kde si odovzdávajú reálne znalosti a zručnosti Bezpečným spôsobom, navyše pod ochranou rádových egregorov. Títo ľudia sú skutoční mágovia, ktorí reálne vedia využívať tento prirodzený ľudský potenciál vplyvu vôle na hmotu a priebeh udalostí. Aj keď dokonalým mágom nie je ani jeden z nich, lebo démonické bytosti a bioroboti, prirodzene nemôžu mať vzhľadom na svoj neadekvátny svetonázor a morálku tak vysoké rozlíšenie, aby ich moc uvrhla ľudstvo do slepej uličky. Svojim zneužívaním schopností sa môžu dostať nanajvýš na hranu božieho dopustenie alebo tú hranu aj prekročiť, za čo sa platí životom.
  Nie je vylúčené že aj mnohí „svätí“ rehoľníci prešli podobnou školou, bez toho že by si uvedomovali zámery vyšších zasvätencov (bábkovodičov), a keďže boli pod vplyvom spoločného biblického egregoru (tá vec, ktorá má svojich „trojanov“ v mysliach rovnakomysliacich), ktorý má svojho ľudského admina, tak toto ich dobrodenie, liečenie a zázraky, riešili v určitých etapách dejín určité druhy manévrov, na napravenie chybných krokov cirkvi, alebo nejakých strategických zámerov, ktoré riešil zákulisný adminovia cez spoločný egregor. Pretože za svätcami idú davy a obnovuje sa tak stratená dôvera v hierarchiu a idei cirkvi.
  Veď liečenie, materializácia vecí, bilokácia a iné veci, sú prirodzenými schopnosťami vloženými do potenciálu každého človeka. Len prístup k osvojeniu ich, je blokovaný skupinami hermetikov.

  Druhá skupina sú ezoterici. To sú všetci amatérski nadšenci, ktorí si osvojujú vedomosti na vlastnú päsť. Tie znalosti, ktoré sú vypustené na verejnosť, sú útržkovité, pomiešané s hlúposťami a je to neskutočný kaleidoskop. Krok vpred a dva kroky vzad. Jednotlivec nepozná bezpečné spôsoby osvojované si týchto vedomostí, nepozná úskalia a ani nemá ochranu egregorov. No väčšinu si snaží osvojovať tieto vedomosti z rovnako egoistických alebo pseudohumanistických dôvodov ako aj ezoteristi. Veď koľko ľudí by odolalo „nepredvádzať sa“ ako druhý Sai baba, ak by mali dostatočne neobyčajné schopnosti, a pomáhať v skrytosti, anonymne? Minimum!
  Pritom, ak je skutočným a prvoradým cieľom, naučiť ľudí stať sa Ľuďmi (v prvom rade) a prinútiť ich efektívne rozmýšľať a analyzovať život, tak špeciálne schopnosti učiaci ani učení prakticky nepotrebujú, boli by im skôr na obtiaž. Ako dopadne, keď davy nečlovekov získajú schopnosti je vidieť v mnohých filmov: X-men, Hrdinovia a pod.
  Takže propagácia ezoteriky medzi davom, jednotlivcami, je jeden zo spôsobom pomalej genocídy ľudí, lebo nie bezpečné spôsoby osvojovania a používania vyšších schopností skracujú ich biedne životy. No kým sú naočkovaní kolektívnym egregorom ezoterizmu, hlúpy dav môže využivať svoju vôľu a kolektívne meditovať za „dobré úmysly“, ktoré sú dobré tak pre pohlavárov Bib.Projektu, napríklad kolektívne meditácie, aby vyhral ten a ten kandidát na prezidenta (to sa reálne dialo, aj v Rusku). Alebo za nejaké „slniečkárske“ abstraktno-humanistické želania – ktoré sú natoľko nepresne definované a hlúpe, nedomyslené, že sa splnia v tej najhoršej variante, s čím sa aj ráta – a opičia pracka vyplieska nie len týchto „ezoterikov“ amatérov, ale aj zbytok národa.

  Odpověď
  • Tak ja jsem prosel pres ezoteriku az ke KSB. A ani KSB asi neni moje konecna stanice. V KSB je toho nejvic, co jsem zatim nasel, ale neco mne tam chybi. Az budu vedet co mne v KSB chybi, tak to zkusim sdelit. Tim, ze patram po tom, co mne v KSB chybi mne to aspon donuti ji poradne prostudovat. Momentalne mam pocit, ze KSB neuci lidi soucitu a empatii. Treba nakonec zjistim, ze to v KSB je.

   To samy bylo s ezoterikou. Taky mne tam neco chybelo a kdyz jsem prisel na to, co tam chybi, tak jsem sel dal. Jeste bych rekl naopak, nebyt ezotericke literatury, tak bych se nedostal ani ke KSB. Mne zase neprijde tak nebezpecna, pokud ji clovek nepropadne.
   Jardob umi krasne formulovat, ja to tak neumim, abych rekl co mne na ezoterice chybelo. Ale pokus:
   Nevyvazenost rozumu, empatie, vule a soucitu. Samej guru a casto mesiaskej komplex. Neklade se tam duraz na Moudrost.

   Odpověď
   • Sycak: ,,Momentalne mam pocit, ze KSB neuci lidi soucitu a empatii. “ Akože to tam nie je? A čo dôležitosť žitia a konania podľa svedomia?

    Odpověď
    • To je samozrejme jeden ze zakladnich motivu KSB, takze jsem ho neprehlidnul. Kazdy z nas ma nejaky blok, takze svedomi se dostane pouze tam, kam ho pustis.
     KSB je hlavne socilogie, takze neresi dulezitost soucitu a empatie (s Lidma, se zviratama se Zemi). KSB pro mne vyjimecne inspirujici cteni, ale je to jen jeden z pramenu poznani. Takze Ti asi ani neodporuju, jenom jsem se chtel lip vyjadrit.

     Odpověď
     • Ono je to o tom, že všetku etickú múdrosť máš prednastavenú v svedomí. O svedomí hovorí KSB dosť často. Lenže problém je v kultúre. Pod kultúrou sa v KSB myslí všetka, vyslovene všetka informácia ktorá sa z človeka na človeka neprenáša genetikou, ale každý jedinec je týmito informáciami indoktrinovaný rôznou formou po narodení… Od rodičov, z ulice, zo škôl, z médii, z práce, z náboženstiev atd. Kultúra, pokiaľ ide o etické záležitosti vytvára v každom jedincovi súbor mravných kritérii, ktoré zvyčajne nazývame morálkou, ktorá je voči svedomiu dokrivená, no dokáže vytvárať taký náklad na psychiku, že jemný hlas svedomia je pod ňou načisto utlmený.
      Preto je v KSB prvoradou úlohou stať sa Človekom, čo znamená naladiť psychiku na Ľudský režim psychiky ktorý je v harmónii so svedomím, s okolitými ľuďmi, s biosférou Zeme i Bohom. Lebo keď opravíš svoju mravnosť tak, aby nebola v rozpore so svedomím, súcit je jej prirodzenou vlastnosťou, navyše vieš rozlíšiť kedy človek skutočne potrebuje pomoc, a kedy len druhých zneužíva.
      KSB je len niečo ako metodologický postup k základným cieľom, no a jednotlivé technologie vychádzajúce z týchto metód si vypracuje každý sám, a niektoré vzniknú aj kolektívne. No ide hlavne o to, aby si každý odvykol od lenivosti, že všetku mu dajú hotové pod nos, hotové odpovede. Lebo človek ktorý nerozmýšľa, jej manipulovateľný najviac, je to v podstate tlupár, a s týmto stavom a prístupom je treba skoncovať.

      Odpověď
   • ezo terra (vnutri zeme) zapuzdrene Ved o MOST i su bohužiaľ stale ešte o skryvani mostu ku ved(ieť)eniu pre masy. Aj ked su klany, ktore svoje mosty k ved(ieť)eniu konecne otvaraju. Vsetko zavisi na tom, ci jedinec pracuje podla moralnych zasad, kde v KSB moralne = svedomie.
    Inak povedane slovo SVEDOMIE je pre mna obrazom SVE(telný) DOM IE(je), teda svedomie je domom svetla, cize cesta ktorou sa musi kazdy jedinec uberať… a na tom je postavena KSB… Na to nabalis pochopenie riadenia procesov a jasne, ze sa nezastavis tam. Zmyslom je trvaly rozvoj jedinca, ktory sa stal ČELOVĚK (celým vekom, súborom skúseností o ktorých rozhodoval na zaklade SVE DOM IA…) je to trocha viac zrozumitelne, prosim? Bud zdravy a pekny den

    Odpověď
    • Jasne. Rozumim tomu, co rikas.
     Reknu to jednoduse za sebe
     Ezotericke knihy mne dali hodne, KSB mne zase otevira obzory nekam jinam.
     Esotericke knihy mne daly socuit se zviratama, tak jsem se stal vegetarianem. To by mne asi KSB nedalo.
     Neznecistuju Zemi ne kvuli tomu, abych uchoval Biosferu, abysme meli kde zit. Je to proto, ze ji beru jako Matku Zemi a mam ji rad.

     Zatim to uplne nejlepsi, co jsem zatim v KSB cetl je vztah mezi nevedomim(podvedomim) a vedomim. Mne to hodne pomohlo, ze jsem pochopil to technicke hledisko spoluprace podvedomi s vedomim, protoze jsem si nektere veci ve svem zivote nedovedl vysvetlit. To je zase v esotericky literature strasne zamlzeny, nikdy jsem to tam nemohl najit a docela mne s tema cancama stvali.

     Takze pramenu je mnoho, pokud si clovek chce vybudovat nejakou moudrost, tak musi mit nejaky Rozliseni, jinak je kazdej pramen vzatej dogmaticky cesta do pekel. Nic se nesmi brat uplne vazne, bez humoru by skoncil zivot.

     P.S.
     desitky let jsem doslova zral maso dvakrat denne, takze to prosim neberte tak, ze moralizuju. Sam mam masla na hlave az dost.

     Odpověď
     • Z hľadiska témy zdravia, sa v KSB tiež diskutuje o postupnom prechode k vegetariánstvu, alebo aspoň o minimalizovaní konzumencie mäsa. Dokonca ideálne by bolo, celkovo znížiť príjem jedla na takú mieru, aby človek bol stále fyzicky silný a funkčný pri práci ktorú robí. Čiže neprejedať sa a jesť len toľko aby si netracal na energii.
      No oveľa dôležitejšie je načisto prestať s návykovými jedmi, ako je alkohol a fajčenie (v prvom rade). Lebo narúšajú genetiku, hlavne u budúcich rodičov, a tiež deformujú prirodzený psychický potenciál človeka. Okrem toho, tieto závislosti otvárajú egregoriálne kanály spoločné pre všetkých čo radi pijú a radi fajšia, ktoré sú administrované tými zakulisnými pohlavármi, ktoré túto neresť rozšírili. Je to tiež jeden zo spôsobov ovládania davu.

      Odpověď
     • pridam aj ja este k tej ezoterike. Tiez som s nou zacinal a priviedla ma dalej, k inym veciam, za co som dnes nesmierne vdacny. Dokonca ma ako tvrdeho ateistu priviedla k Bohu … Ukazala mi cestu a bolo na mne, kam az dojdem ci kde zastanem. Myslim ze pomoci dostavame vela a az spatne som si uvedomil, co vsetko tomu predchadzalo a ako systematicky a cielene som sa pripravoval na nove posobenie ktore som vtedy vobec nevnimal … Vsetko sa zacalo tym, ze so stratil pracu v ktorej som bol od rana do vecera …

      Odpověď
  • Komiksy ovládají nyní 2 společnosti – DC Comics a Marvel. Jednu z nich vlastní Rockefellerové ze státu NY. Nevím jestli tomu tak bylo vždy.
   O nich se dlouho traduje, že jsou ezoterici (křesťani jim říkají satanisti).

   Rodiny (po několika generacích dynastie je jich samozřejmě více) Rockefelerů mají svá sídla na severu státu NY – cca 1-2 míle o vesničky Sleepy Hollow (Ospalá díra).

   Ve Sleppy Hollow byly nějaké legendy o bezhlavém jezdci apod (mohly to být pozůstatky úniků informací z jejich soukromých seancí) … nyní je však vše překryto seriálem … a nevím, kdo by dokázal rozklíčovat informace cca 100 a více let staré.

   Odpověď
   • Fajn postreh Jura, ak si vezmeme, aké vedecké projekty podporoval Rockef. cez svoju nadáciu, vždy šlo o skúmanie ľudského správania a jeho kontrolu, resp. vždy tam bola minimálne prítomná skrytá manipulácia – aj keď zakladali knižnice … takže mám vážne podozrenie, že vydávanie komixov, to bude nefalšovaná filantropia z ich strany … to rozhodne…

    Odpověď
  • Komiksy slúžili na matričné riadenie, v tejto oblasti nadobudli význam najmä po 2.sv. vojne. Voľakedy boli zrejme veľmi obľúbené a rozšírené (teda najmä v USA). Viď napr. Batman. Podobne ako dnes filmy, ktoré sú efektívnejšie a z kinematografie je celý priemysel.

   Odpověď
   • V Japonsku jsou ted komiksy az extremne popularni.

    Odpověď
    • Sú. Robia aj čisto tupé ala americké jednoduché videnie sveta. Ale sú aj špeciálne kde popisujú starojaponské riadenie kňazmi ale aj budúce videnie sveta. Ale aj zábavné a to hlavne školské. Aj jednoduché/poučné.

     O minulosti (samoriadenie pred biblických dôb) a možno aj o budúcnosti hlavne Japonska (zdrojom príbehu môžu byť japonskí, znachari/ žreci alebo aj nie): Princezna Arete, Hyouka, Wagaya no Oinari-sama, Yahari Ore, Psycho-Pass 1a 2, Mahouka, Kill la Kill, Amagi Brilliant Park, Red Data Girl, Kaze_no_Stigma, ….

     Samozrejme príbehy sú kryté rôznymi prehnanými emóciami a to hlavne pre mladých. Pred pozeraním odporúčam aspoň čiastočne si niečo počítať o drevnom samoriadení slovanov a aspoň začať študovať KSB a DVTR.

     Odpověď
  • dobrá úvaha jardob, no myslím, že tie dve záležitosti akoby sú, aj nie sú priamo spojené – chronologicky wikipédia vraví toto: https://sk.wikipedia.org/wiki/Marvel_Comics … skôr to má podľa mňa spoločný menovateľ s klasickým oblbovákom spoločnosti, podobne ako prechod od scify k fantasy, len ešte omnoho blbší, pričom to dokoná a definitívne dodebilnie personalizovaný obrázkový internet. A áno, asi chápeme ako to myslíš s tými „hrdinami na davo-elitárny“ spôsob… Ak sa k tomu pridá aj „super“ školstvo, tak naozaj možno očakávať príchod „Spasiteľa“…, inak fajn rozhovor v tejto súvislosti – toto nás má čakať aj u nás: http://www.vsesovetnik.ru/archives/20782

   Odpověď
   • Ja si skôr myslím že každá vec, ktorá sa cieľavedome a masovo zavádza, má veľa „vrstiev“, čiže plní viacero cieľov naraz. Vidno to aj v politike, že jedna stratégia má veľa variantov v každej etape. A rovnako aj jedna taktika sa dá využiť v mnohých stratégiách, záleží ako vec prispôsobíš a ktoré atribúty posilníš. Nie som v komixoch natoľko zbehlý, preto som dal otázku do pléna. Skôr som sa venoval scify seriálom, aj to len v určitej miere, nie som televízny maniak, ale zbierku seriálov mám slušnú.
    Prechod na light ezoteriku je myslím aj súčasťou odpútavania sa od kapitalizmu, vnímanie prírody a zeme. V Japonsku je šintoizmus, úcta k prírode, možno preto ich to podvedome láka ku komixom a k scify, aj keď tá holywoodska zložka v nich je také krivítko.
    Taký laický ezoterizmus, šírený v knihách, ucelený obraz nedá, ale možno pomôže odpútať od čistého ateizmu. Samotné čítanie a rozširovanie vedomostí ak nepomôže tak neuškodí. Tá nebezpečná zložka vzniká až vtedy, ak sa niekto na základe nedokonalých podkladov snaží stať ozajstným mágom, alebo senzibilom. Vtedy sa mu začnú diať veci, ktoré môžu byť nad jeho chápanie a psychické sily, a ku zdraviu a dlhovekosti mu to určite neprospeje.

    Odpověď
 8. film http://www.csfd.cz/film/449546-rampage-president-down/prehled/
  mi pride ako jeden zo scenarov, ako by to mohlo dopadnut s SSA ak tam nedojde k zmene.
  co vy na to?
  viem, ze je ten film slabo hodnoteny, ale zaujimalo by ma ako by ho hodnotili ludia znaly KSB…
  vdaka za nazor :)

  Odpověď
 9. Řekněme, že nějaký subjekt poměrně dobře a přesně odhadne dlouhodobé tendence Záměru vzhledem k sobě i lidem jiným, přičemž ale reaguje neadekvátně na krátkodobé „výkyvy“ a tento dlouhodobý proces se snaží kvůli osobní nedisciplíně psychiky (zbytečná emocionálnost, ukvapenost, netrpělivost) urychlit. Nejedná se o cíleně egoistické jednání, ale spíše konání ze strachu či nejistoty, přičemž daný subjekt si upřímě přeje, aby proces prošel +/- tak, jak odhadl.

  Je možné, že je nějakým způsobem hierarchicky vyšším řízením (včetně HNR samotného) odstavován (přičemž bezbolestně) od řízení některých dílčích podprocesů (částečných cílů), aby celkový proces nenarušil?

  Odpověď
  • http://leva-net.webnode.cz/products/m-v-velicko-rozmluvy-o-zivote-8/

   Odpověď
  • Zdravím,
   hodně zajímavý příspěvek. Odpověď na otázku v závěru je ANO.

   Má odpověď ANO byla sice lakonická, ale je za ní zkušenost dřívějšcích dějů. Odstavování („přičemž bezbolestně“ – to nebývá vždy, záleží na všech zúčastněných subjektech) od řízení směřující k urychlení záměru se děje v jakékoliv (hierarchické) rovině.
   Ne vždy aktivní vstup do určitého dění z důvodu jeho urychlení, musí být hodnocen jako „emocionálnost, ukvapenost, netrpělivost“ a důvodem nemusí být „ konání ze strachu či nejistoty“. Za vstupem do děje/záměru, který je dlouhodobou tendenci/výsledkem určitého procesu, bývá vědění (ať již v jakékoliv rovině bytí / znalosti – chápání), které překračuje vědění ostatních zúčastněních v daném procesu. Síla (schopnost udržovat status quo) těch ostatních zúčastněných subjektů znemožní realizovat záměr urychlení děje a mnohdy je ten, který stav urychluje omezen/odstavem/pozastaven.

   Bohužel jednodušeji to neumím, v takovéto nejobecnější rovině.

   Odpověď
  • Možno v prípade, ak by to urýchlenie bolo porovnateľné so zlým odhadnutím Zámeru, nie v cieli, ale v chronologickej postupnosti, čo by mohlo zmariť dosiahnutie cieľa. Čiže závisí od konkrétnej situácie, urýchlenie tak môže aj nemusí byť v rozpore so Zámerom, povedal by som.

   Odpověď
   • Tak nejak. Pri tom sa neustále dostávame k otázke človekom použitej miery a jej schopnosti Ju vnímať v potrebnom okamžiku a nie len druhu konanej činnosti a ako píšeš, meria sa každá situácia. So Zámerom dostatnočné zhodný cieľový vektor, ešte neznamená uspech v každej situácii a jeho kvalita sa odvíja od vnímania Miery a následného konania. Tým, že kroky človeka nie sú ideálne (človek nie je HNR), ale mali by byť aspoň dostatnočné (so Zámerom), sa človek pri svojom konaní stretáva aj s vplyvom prostredia (egregoriálne vplyvy).

    ADM,
    Načúvať intuícii a ladiťsa. Priebežne súhrnejšie zhodnocovať svoju cestu, aby sa človek dlhodobo neutápal v nejakom menšom nezdare, veď možno si zažil situáciu, keď nejaký nezdar a následné pochopenie okolností ti pomohlo k lepšiemu (a rýchlejšiemu?) konaniu v neskoršej situácii, ktoré by možno až tak dobré nebolo, nebyť toho nezdaru. To, ale neznamená, že čím viac nezdarov, tým lepšie :).
    PS: Skús pouvažovať nad časom a aký ma vplyv na tvoje konanie.

    Odpověď
    • oprava: …a jeho schopnosti Ju vnímať…

     Odpověď
   • Nevyjádřil jsem se dostatečně přesně. Myslím situaci, kdy „urychlování“ ze strany subjektu narušuje celkový stabilní průběh procesu.

    Odpověď
    • Neustále je to o vnímaní Miery. Kde je hranica či je to rýchlo, alebo pomaly? Možno sa dá v skratke povedať, že čím lepšie vnímanie Miery a následné kvalitné zavedenie do procesu, tým celkovo rýchlejší a stabilnejší priebeh tohto procesu.
     Tým, že vnímame určité tempo procesu (a vieme ho dostatočne kvalitne riadiť) ako optimálne a chceme ho urýchliť, bez dostatočne jasných dôsledkov do budúcnosti, zas môžeme hovoriť o nedostatočnom vnímaní Miery.

     Odpověď
    • Víš, možná ti to k ničemu nebude, ale napíšu ti to – pro jistotu.
     Myslím, že ti nikdo neřekne konkrétně, co dělat – zvlášť takhle na dálku. Od toho je intuice a „cit pro míru“, který musíš zapojit sám.
     Laicky řečeno – jestli příliš „tlačíš na pilu“, je dobré tlak zmírnit – nebo se ti tvůj záměr rozpadne pod rukama…
     Jestli už teď sleduješ nějaké zádrhele – pak vyzkoušej zvolnění a větší trpělivost. A uvidíš sám, jestli se situace začne zlepšovat. Pokud ne, pak je to o dalším vyhodnocení – třeba jak píše Jardob.

     Odpověď
     • Presne tak, veď o tom je reč životných okolností, čiže pozorné vnímanie života, spätných väzieb, negatívnych aj pozitívnych. Čosi ako keď doktor operuje pacienta pri čiastočnej anestézii, a pritom dostáva od pacienta spätnú väzbu, na rozdiel od situácie, keď je pacient pod celkovou anestéziou.

      Odpověď
  • V tomhle ohledu mně osobně utkvělo v paměti, že důležité je nemít strach, nebát se (což ovšem neznamená, že to sama dokážu). Protože to potom blokuje právě například intuici a schopnost porozumět. Proto se také v nás neustále ten strach a nejistotu (existenční) snaží trvale vyvolávat.

   Byla k tomu někde uvedena i přímá citace jako vzkaz od Boha, bohužel si nepamatuji kde přesně, ani jestli to bylo z bible nebo koránu.

   Ještě k tématu strachu jedna poznámka z druhého dílu sociologie:
   Existence strachu v psychice rodičů se předává prostřednictvím duchovního dědictví potomkům, tj. narušuje jejich genetiku. To znamená, že i v případě, kdy jaderné zbraně jenom leží v arsenálech a k bojovému použití jsou pouze neustále připraveny, narušují vzbuzováním strachu lidskou genetiku.

   Odpověď
  • Pridám k predchádzajúcim reakciám – cieľ musí byť v súlade s vyšším, resp. najvyšším cieľom a zámerom, vtedy bude cieľ „požehnaný“, no to nestačí, musia sa na to použiť aj oprávnené prostriedky. Trebárs ak na niekoho tlačíte, to nie je ten najlepší prostriedok. Ten dotyčný sa musí v danej situácii slobodne rozhodnúť, vtedy bude pokrok stabilný, aj keď možno pomalý. Tu je potrebné okrem správnosti odhadnúť aj tú mieru ich použitia. A naša morálka – tiež nie je ideálna, aj keď sme o tom možno sami presvedčení (myslím to všeobecne, platí to aj na mňa, nemyslím konkrétne Vás).
   No a tu je asi možné použiť DVTR a porozmýšľať o vektoroch riadenia procesu a možnej chybe riadenia, vzniknutej z dôvodov minimálne tých vyššie uvedených.

   Odpověď
  • Člověk 6.1.2017 o 21:53

   Z toho co jsi popsal bych si dovolil vyvodit, že „odstavování“ je důsledkem jednání „ze strachu či nejistoty“. Někdo mi tady nedávno poradil se na těžké otázky zeptat přímo „nahoře“ ;) Důležité je pak zachytit a pochopit odpověď. Hodně zdaru.

   Odpověď
   • Díky všem za odpovědi.

    Jsem rád, že můj názor na tuto záležitost je velice blízký tomu vašemu.

    Odpověď
 10. Už je tu zpracovaný nějaký ucelenější materiál ohledně působení konceptuálních stran v politice?

  Já zatím narazil jen na pár zmínek u Pjakina a zde v diskusi. Jako, že byly dvě (ruská a ukrajinská) a že měly stejný osud – ovládli je trockisti a tím to skončilo.

  Docela by mě zajímal průběh toho procesu a nějaké vyhodnocení co s tím do budoucna.

  Odpověď
  • „konceptuálních stran“? Můžeš to nějak rozvést? To je docela nejsané.

   Odpověď
   • Jednu založil Petrov, nevím jak se jmenovala a Jardob někde zmínil, že byla i obdobná na Ukrajině a dopadla stejně.

    Odpověď
    • KPE

     Odpověď
    • Jura,
     toto nie je priechodná cesta. Ako jednotlivec bez vývesky KSB na saku môžeš v každej politickej strane, vede, školstve, umení urobiť oveľa viac… Najmä ak bude takýto počet jednotlivcov stúpať.

     Chápeš, je rozdiel medzi univerzitou a medzi politickou stranou. V univerzite sa v katedre schádza určitý počet ľudí, v podstate amatérov bez praxe, ktorí majú nárok robiť chyby.
     Keď vznikne politická strana, okamžite je pod drobnohľadom verejnosti. Nikde nemáš záruku, že jej členovia budú vyzretí ľudia, ktorí majú v sebe KSB aspoň na takej úrovni ako Jefimov, Veličko a iní (oni s tým pracujú viac ako štvrť storočie). Verejnosť očakáva profesionálov s praxou. A prax najlepšie získaš v zabehnutej strane, pričom môžeš stále v skrytosti na sebe pracovať a zdokonaľovať sa po všetkých stránkach.
     Je malá šanca že by si klany medzi seba pustili niekoho kto sa priamo deklaruje s takými hodnotami ako má KSB.

     Druhá vec je tá, že aj keď máš tie najlepšie úmysly so svojou krajinou, v politike nemáš možnosť ísť priamočiaro ako nejaký tank. Treba vedieť lavírovať medzi záujmovými skupinami, nenechať sa vypudiť ani zničiť, a pritom vždy niečo vyťažiť aj pre svoje zámery. A to je dôvod, prečo ťa málo gramotné obyvateľstvo nebude chápať. Nebude ti rozumieť, budú ťa brať ako jedného zo skorumpovaných politikov. Lebo väčšina ľudí si myslí, že dobrý politik musí pôsobiť ako veľká autorita a jednať priamočiaro, a celá štátnosť ho bude poslúchať a rešpektovať. Tak to samozrejme nefunguje. Nie, kým existuje davo-“elitárna“ spoločnosť. Takže ak by sa aj takáto strana KSB zo skutočných odborníkov dostala k moci, ľudia by ju nevnímali pozitívnejšie ako napríklad SMER. Mnohým by sa KSB zhnusila už len pre názov politickej strany, bez toho aby sa pozreli na obsah kníh.

     KSB je o individuálnom úsilí, makaní na sebe v oblasti mravnosti a vedomostí a aplikovaní ich do práce formou infiltrácie v spoločnosti. Je to celoživotný proces. Každý jeden je zodpovedný za seba aj za to čo koná…

     Odpověď
     • Z části je to to co jsem si myslel, ale část mi tam chybí – doplním dle svých doměnek, případně mě oprav.
      Politická strana je produkt davo-“elitarismu“. Proto snažit se pozazit davo-“elitarismus“ pomocí politické strany byť na bázi KSB s sebou nese akceptaci mnoha egregorů na politický systém davo-“elitarismu“ navázaných, které ve svém důsledku aktivitu v tomto směru podkopávají. Stalo se tak zatím ve dvou takových pokusech (rád bych se o jejich historii a způsobech selhání přečetl více). Dokud někdo neobjeví co to je za egregory a jak se jich zbavit, není aktivita podobného typu doporučována.

      Odpověď
      • O historii KPE by ti asi najviac vedel povedať TauRus.

       Demokracia a demokratické procedúry sú plodom davoelitarizmu. Nemyslím si že v budúcnosti keď sa ľudstvo stane Ľudstvom budú riadiť spoločnosť nejaké politické strany alebo niečo im podobné. Prekvapuje ma, že stále uvažuješ nad touto cestou, ale v pohode ak to potrebuješ pochopiť.

       Sú rôzne úrovne riadenia. Ak je niekto silný v jednej, môže byť bezbranný v inej.
       Napríklad človek dosiahne X-tý Dan v Karate alebo inom bojovom umení, a vyzerá to, že nemá medzi ľuďmi súpera, no stačí len malý bacil alebo vírus, a bojovník je bezbranný. Vždy je cesta. Podobne fungujú informácie, sami si razia cestu a zhmotňujú sa v živote ľudí. Toto bolo len prirovnanie ako to v živote funguje. Netreba ísť zanovito hlavou proti múru, ak hneď vedľa je otvorená brána.

       Medzi programátormi existuje taká nepísaná zásada, že pri rôznych nečakaných problémoch, treba hľadať jednoduché a efektívne riešenia. Často to človeka zvádza, ak sa vyskytne nejaký zádrhel, prísť všetkému na koreň, ísť tou cestou, ktorú som si vytýčil na začiatku, bez snahy nájsť obchádzku. No takýto prístup programátora zdržuje, a znižuje jeho celkový výkon a efektivitu, málokedy dosiahne pracovný postup pri takomto štýle práce. Preto je lepšia skôr kreativita, využiť dostupné a osvedčené metódy ak niektorá cesta sa ukáže byť neschodná, nestrácať čas robením otvoru do steny, ak je vedľa takých otvorov niekoľko.

       Odpověď
       • Snažím se jít tzv. „na dřeň“ problému.

        Budu muset hodit stopku včas před nově identifikovanou překážkou, nebo naopak najít řešení, jak jí překonat.

        A mám pocit, že ta překážka je překonatelná (jen ji zatím nikdo nepřekonal), tak se v tom ještě chvíli budu vrtat.

        Můj pocit z toho je, že to souvisí s tím, že dle KSB neexistuje žádná akademie, která by vyučovala to, jak získat lidský typ psychiky. Neexistuje ani žádná zkušební komise, která by toto dokázala testovat (když typ psychiky se může měnit nejen během života, ale i během dne). Takže pokud si lidi řeknou, že už jsou dostatečně lidmi a vstoupí do konceptuální strany, tak egregory davo-elitarismu způsobí, že (možná jen dočasně) spadnou do démonického typu psychiky – to je to, co je popisováno, že ty strany ovládli trockisti.

        No, ale já nejsem vnitřně přesvědčen, že nemůže existovat taková akademie a taková zkušební komise …. Pokud opravdu neexistují, tak se samozřejmě již nemáme o čem bavit a házím tu včasnou stopku.

        —————————————————
        Kdysi jsem četl od Christopher Paolini Eragon, …. tam používají nějaký jazyk, ve kterém se nedá lhát. To mě fascinovalo a chtěl jsem takový najít.
        A on existuje. Je to jazyk obrazů v pravé mozkové hemisféře.
        O KSB zatím jenom „žvaníme“ a řeč je v levé polovině mozku – tj. KSB je zatím jen v té části, kterou je možné obelhávat (tj. i sebeobelhávat se např. v té věci, že mám nevratně lidský typ psychiky a neexistuje možnost, abych spadl níže)
        Neexistuje KSB v prožitcích, tj. v neobelhatelných obrazech ze života toho kterého člena konceptuální strany, které by dávali všem (a hlavně jemu) potvrzení, že má nevratně lidský typ psychiky a není tedy možné, aby se z něj stal trockista.

        Odpověď
        • Zhodou okolností, práve dnes Eragona tuším dávali v televízii. Videl som to kedysi a páčil sa mi ten film. Tam šlo tuším o nejakú Elfskú reč.
         Inak reč obrazov, je tak trochu priblížená v Zvoniacich cédroch, no vyžadovalo by si to schopnosť zdieľať s druhými telepaticky obrazy. Aj keď neviem, či takéto projekcie by sa tiež nedali falšovať. Skrátka fantazírovanie v obrazoch a zavádzanie adresáta. Druhá vec je, ak vidíš dostatočne detailne auru, tak vidíš aj emócie druhého človeka, čo ti napovie viac o zámeroch a naladení druhého.

         Slovami sami seba klameme hlavne preto, lebo slová sú nejednoznačné, nedokonale vystihujú obrazy a majú často chybnú štruktúru vzájomných prepojení. No a druhá vec, ktorá tomu napomáha, je neochota ľudí trochu viac premýšľať. Avšak aj keď na ľudí tlačí defektná kultúra, prvý krok urobiť treba.

         Odpověď
         • Zatím děkuji, budu přemýšlet.
          Kdyby TauRus doplnit tu jejich historii a zbůsoby ovládnutí trockisty, byl bych rád.

          Odpověď
        • KSB nepředpokládá žádné podobné komise. Jaký by byl principiální rozdíl mezi podobnou teoretickou komisí a komisemi nacistů, kteří určovali kdo je ten správný člověk?

         Odpověď
        • Založit politickou stranu je nejlepší způsob profanace KSB.

         Odpověď
         • Ja dúfam že to nikto nebude brať príliš osobne a neurazí sa. Ale ten efekt je tak trochu vidno aj tu, na diskusii, keď už je reč napríklad o politickej strane. Niektorí sa chováme tak trochu ako vodiči tanku, ktorý valcuje všetko čo sa mu postaví do cesty. Tie spätné väzby, aj keď často neadekvátne, ale v niečom čosi objektívne indikujú, hoci vyjadrené dosť svojsky (skryté v slovách ako: sekta; pravda je len čo oni povedia; pretlačujú KSB ako dogmu) – toto ale nie je dôsledok žiadnych vedomostí, jedine niečoho, na čo má účasť aj správanie… Z oboch strán, pochopiteľne.
          KSB by v skutočnosti nemalo byť počuť nahlas, mala by sa šíriť potichu ako voda, a vidieť iba výsledky jej práce. Veličko aj Zaznobin si napríklad dávajú záležať na tom, ako prezentujú svoje názory: ak nesúhlasíš, v poriadku, ty to vidíš tak, ja zasa takto. KSB je proti dogmám, to znamená, že KSB je nástroj, nesmie byť braná ako dogma (Nikým!), no kým niekto nepríde s niečím lepším, tak je to to najlepšie čo máme.
          Nemám na mysli situácie s vyslovenými provokatérmi, na ktorých musel imunitný systém komunity patrične zareagovať.
          Ale napriek tomu, každý z nás má rezervy, kde sa môže zamyslieť, aby svojou frajerinou druhých neodradzoval, a nebudil dojem, že je neomylný a tým pádom že KSB je nejaká dogma, a KOBaci sekta. Reč je iba o dojme u niektorých. Pretože ten kto reálne nemá záujem na sebe pracovať, môže pokojne zneužívať KSB na jeho profanáciu v spoločnosti, tváriac sa ako prívrženec.
          A v prípade politickej strany, tam by sa každá mravná nevyzretosť jej členov umocnila na x-tú a premenilo by sa to na cirkus.
          Toľko len na zamyslenie.

          Odpověď
          • Pred spaním posledná úvaha. Dôvod, prečo strana nebude fungovať je ten, že podpora ksb je cez jej pochopenie a ľudia by šli do strany pre záujmy, pretože sa združujeme preto, aby sme niečo dosiahli. A zvyšok by tých, ktorí vedia začal vnímať ako elitu, ako sektu, ako niečo viac a ich slová by brali ako bernú mincu a? Neučili by sa ksb, tzn bola by to len inak postavená davo-elitárna spoločnosť postavená zas len na hermetizovaných vedomostiach pár. Možno toto gp raz urobil a teraz radšej hermetizuje, a na priame riadenie využíva zasvätené lóže…
           Toto sú hrable, na ktoré nie je radno stúpať. No mozaikové myslenie by sa malo začať hromadne vyučovať na školách, to dá základ na otázky prečo som tu a čo je môj zmysel bytia. A na to naviazať pochopenie riadenia a jeho splikácie a tým chápania rozhodnutí na rôznych úrovniach riadenia nad aj pod sebou v rámci rôznych odvetví. A sloboda myšlienok a pochopenie uvoľňuje cestu k Bohu a reči udalostí a chápaní ich významu. A to uvoľňuje cestu ku kráľovstvu harmônie na tom geoide, ktorýnám bol daný do opatery. Buďte zdraví

           Odpověď
        • Jura, s hemisférami mozgu opatrne. Povinné čítanie máš v cz napr. tu: https://www.ulozto.sk/!tjuViQxdj/gazzaniga-michael-s-kdo-to-tady-ridi-pdf?_fid=g2pb

         Odpověď
 11. Narazil jsem na dvojjazyčné vydání Evžena Oněgina. Částečně kvůli ruštině, a pak, že o Puškinovi už jsem toho četl / slyšel hodně, ale ještě nic jsem nepřečetl od něj.

  Chtěl bych se zeptat na výklad. Jestliže všechna Puškinova díla mají druhou významovou úroveň, jaká je tady? Přiznám se, že ji nevidím. Jestliže Puškin psal tohle dílo 7 let, tak se mi nechce věřit, že to psal jen pro samotnou poezii veršů.

  No a jinak – Taťána je úžasná.

  Předem dík, Tomáš

  Odpověď
 12. ad Alexandrovci. Jak moc je smyslově vnímáno toto jméno ve spojení s Alexandrovci jakožto dynastií?
  Google převážně odpovídá výsledky hudební skupiny Alexandrovci, ovšem mne zajímá jak moc je zažité říkat Alexandrovci carské dynastii, tuším Romanovců nebo koho?

  Odpověď
  • Tiež sa mi nejak v mysli ozývajú Romanovci od chvíle pádu lietadla s Alexandrovcami . Po tom, čo Pjakin spojil vraždu velvyslanca Karlova s analogom vraždy Mirbacha 6.7.1918 , ktorý sa zapojil do diplomatického oslobodenia cárskej rodiny, tá krátko po jeho vražde bola tiež vyvraždená……..Neviem ,nejde mi to nejak z mysle

   Odpověď
   • Oracle 911 27.12.2016 o 15:14

    Biely projekt na Rusku onedlho skončí a „Romanovcom“ vykrútia krk (v politickom zmysle slova).

    Odpověď
    • Ano. A proto hledám zdali není možné že Alexandrovci (Red Army Choir) vstoupili díky svému jménu do matrice, kterou nemohli „přebít“, a jejich smrt napovídá smrt/zánik monarchistických tendencí v Rusku.

     Odpověď
 13. Na hlavní diskuzi jsem viděl názor, že je Russia Today nástrojem globalistů. Máte k tomuto někdo něco?

  Odpověď
 14. NicNezNula 21.12.2016 o 23:35

  Máš už někdo sjetého Budkova z 21.12?
  https://www.youtube.com/watch?v=nxTjC8ZVPIA

  škoda že tam není stručná rekapitulace, je to dost dlouhé

  Odpověď
 15. peter nie troll 20.12.2016 o 23:52

  Mám otázku na všetkých tu prítomných a zároveň by som rád poznal Váš názor na to.

  Ide o to, že už nejakú dobu sa pohrávam s myšlienkou vypracovania audioknihy KSB a DVTR.
  Ak vychádzam z vlasných skuseností tak pri počúvaní textu sa viac viem sústrediť na obsah a tým pádom viac si zapamätať a osvojiť si daný obsah a anlyzovať. Ide o to že pri počúvaní textu odpadá sústredenie sa na samotné čítanie.

  Velmi rád by som poznal názor všetkých prítomných, ktorý študujú a ktorý chcú študovať KSB a DVTR.

  Odpověď
  • Iniciatíve sa medze nekladú… Ak chceš skús aspoň jednu kapitolu a daj pár ľuďom otestovať. Mne viac vyhovuje čítanie, pokiaľ ide o zložitejší text (ako DVTR), tam sa môžem opakovane vrátiť na začiatok vety alebo odseku, čo je u audia menej pohodlné. Ale v prípade Vody Mrtvej by to mohlo byť fajn.

   Odpověď
  • Podla mňa je to skvelý nápad. Audioknihu by si pustilo omnoho viac lúdi lenivých čítať tlsté knihy.

   Odpověď
  • V rámci zrychlení studia KSB je to super nápad, kdy se dá materiál poslouchat například při řízení.

   Odpověď
  • tiez by som bola za, a suhlas, do auta je to super, na dlhe cesty.

   Odpověď
   • tiež rada čítam
    ale ako písal Dobrodej Audioknihu by si pustilo omnoho viac lúdi
    - vela ludi si to pustí v aute dnes radšej než rozhlas

    Odpověď
 16. TauRus našla som tu dva odkazy – vieš ten druhý preveriť?? by sme sa mohli v prípade záujmu poskladať

  https://fct-altai.ru/c/ob-yavleniya-2/ob-yavleniye-ob-otmene-ocherednogo-vypuska-peredachi-vopros-otvet-ot-12-dekabrya-2016

  https://vk.com/wall-70163381_123029

  Odpověď
  • A co tam chceš prověřovat? Existují oficiální stránky, které oznámily o určitých potížích a existuje soukromá iniciativa „přátel Pjakina“.
   Pjakin u nikoho nic neprosí a jeho web: fct-altai.ru se od aktivit „přátel Pjakina“ a jejích výzvách o finanční pomoc se svým způsobem distancoval.
   Na druhou stranu, je třeba vědět, že na holé iniciativě daleko neujedeš a každý projekt potřebuje nějaké finance, jako každý jiný. Takže, je na zvážení příznivců Pjakina, jestli ten projekt chtějí podpořit nebo ne. Pokud přijde pomoc větší, než je potřeba na udržování stávajících aktivit, a bude pravidelná, web fct-altai může rozšířit svojí činnost o další zajímavé věci.

   Odpověď
 17. NicNezNula 14.12.2016 o 22:13

  jemine! upgrade layoutu asi. jedu z mobilu …

  Odpověď
 18. Zdravim, pred chvilou som videl dokument o egyptskych piramidach a tak ma napadla otazka naco boli skutocne postavene. Predsa z tej doby pochadza i gp a stavba vyzadovala ohromne mnozstvo ludskej sily a dalej nejako nevidiet ze by gp o tie stavby javil nejaky zvlastny zaujem. Tak isto i mayovia a aztekovia a vsetky kultury stavali piramidy no ako ich casy skoncili tak i piramidy len dalej zchatrali. A dalej sa ani ziadne dalsie piramidy nestavali

  Odpověď
  • Já viděl pár dokumentů o pyramidách, z nichž jsem pochopil, že byly stavěny jako příjimače a vysílače různých energií. Vzhledem k tomu, že nejdou jednoduše zničit, tak se tváříme, že to byly hrobky a postavili je otroci s kladkama a kovovýma nástrojema… Jeden z pořadů o pyramidách v Gíze ukazoval, jak ty nejslavnější pyramidy a jejich okolí perfektně lícují s nebeskými tělesy (i s matičkou Zemí jako takovou).

   Odpověď
   • Hej no ved teorie su rozne na co take piramidy sluzili napriklad tie primace a vysielace energii. Len v dnesnej dobe to uz netreba? Preco tu energiu bolo treba prijmat len vtedy ked piramidy postavili a dalej tisicrocia chatraju a su maximalne uzitocne ako kulturna pamiatka?

    Odpověď
    • Putinovec 13.12.2016 o 18:58

     Zřejmě je Atlantané používali v minulé,spláchnuté civilizaci k ovládání davů.Mám doma skleněnou pyramidu na sbírku polodrahokamů a energie která vystupuje špičkou pyramidy je značná.Ale je to samozřejmě jen můj názor.

     Odpověď
  • treba si pozriet/vygooglit prednasky a clanky prof. uvarova, to je dnes asi najvacsi znalec pyramid vo svete

   Odpověď
   • To vám byl takový překlad jedné knihy do češtiny v Bratislavě..Jmenuje se ZASVĚCENÍ od Elisabeth Haich…A tam je takový cudný popis staveb ruzných pyramid v Egyptě…Ale bohužel to v tlustých knihách nenajdete

    Odpověď
    • „Tlusté knihy“ nejsou alternativní kronikou lidstva. Stejně jako Zasvěcení mají probudit Lidstvo a řeší, jak to nekonfliktně provést.

     Odpověď
 19. Prosím je tu niekde link na stiahnutie celej knihy – VODA MŔTVA svazek 2 ??

  Odpověď
  • v slovenštině ještě není, jen pár kapitol (na levanetu)

   Odpověď
  • Jedine v ruštine, druhý zväzok nie je celý preložený.

   Odpověď
   • vďaka – ak môžem poprosiť pripnite mi link v ruštine ďakujem

    Odpověď
    • Skúste odtiaľto, sú tam oba zväzky, online aj na stiahnutie.

     Odpověď
     • http://librebook.ru/mertvaia_voda_1

      Odpověď
 20. NicNezNula 9.12.2016 o 8:27

  kdy ze je ten kob vecirek?

  Odpověď
  • NicNezNula 9.12.2016 o 11:40

   Už jsem to dohledal

   http://www.vodaksb.eu/diskuse/ksb-a-dvtr/#comment-13740

   Přednáška se koná v pondělí 19. prosince 2016 od 18:00 hodin v přízemním sále budovy PSN House na adrese Argentinská 38 v Praze 7-Holešovicích (5 minut chůze od stanice metra Nádraží Holešovice).

   Odpověď
 21. Neviete niečo o Sorošovi? Odkedy sa tu spomínal v súvislosti s haváriou lietadla s pacientom, je okolo neho ticho.

  Odpověď
  • Objevil se v izraelské televizi (pro rusky mluvící), asi před týdnem.
   Ale nemohu zaručit, že to nebyl jeho klon. Vypadal nějak mladě.

   Odpověď
 22. Cico Ciciak 4.12.2016 o 14:38

  Prečo boli u mladého Walkera Busha pri jeho nástupe do funkcie prezidenta USA obavy zahraničia z izolacionistických tendencií Ameriky? Jednalo sa iba o predvolebné lži, ktoré boli súčasťou globálnej politickej hry? Vždy som mal za to, že ten opilec bol predstaviteľom/zástupcom nacionálnej „elity“ USA. Vďaka za prípadné ozrejmenie otázky.

  Odpověď
 23. Zdravím,

  momentálně čtu knihu Potřebujeme jinou školu. V souvislosti s tím se chci zeptat na jednu věc. V knize se uvádí, že pokud se zavede rychločtení jako norma, bude možné přidat do vyučování další kurzy. Uvádí se například tanec(Kapitola: 4. Učí škola číst?, Strana: 14).
  Moje otázka zní: „Proč zrovna tanec?“ Možná se otázce podivíte, ale osobně jsem se k tanci příliš nepřiblížil(taneční jsem vynechal), protože jsem se věnoval v té době týmovému sportu(vyšší soutěž). Nicméně teď se sám sebe ptám, zda-li mi kvůli tomu něco neschází(v osobnostním rozvoji).
  Po zamyšlení bych mohl říct, že v tanci se učí o harmonii s partnerem/partnerkou(pokud mluvíme o párovém tanci) a s hudbou( a možná také právě s prostředím), která tanec doprovází. Tedy také je důležitá koordinace pohybů a ovládání těla. Na tomto základě mi pak v mysli vyvstane další otázka. Je tanec zrovna tím prostředkem, kdy se lidé obecně mohou naučit sladit své vlastní biopole s biopoli jiných lidí?

  Děkuji Vám za odpovědi.

  Odpověď
  • Myslím si, že si to celkom správne vystihol.

   Tanec, to je súlad tela a mysle,
   s partnerom, okolím, s Ním,
   tanec, to je vodorovne a zvysle,
   s neustálym bdením a ladením.

   Hudba, ktorá ho prevádza,
   nôti, hladí, rezonuje,
   do ríše rozprávok zavádza,
   sny k nám približuje.

   Krásne sa dýcha, žije, rozvíja,
   keď hudba s tancom ladí,
   javí sa tá najkrajšia vízia,
   jedno je, či sme starí a či mladí.

   Odpověď
  • Tanec si pamatam ako najlepsiu „manzelsku terapiu“, vela nas to naucilo s manzelkou. Zohrat sa vzajomne, este navyse s hudbou a k tomu vsetkemu nevrazit do dalsich tancujucich parov nie je vobec sranda.
   Presne v zmysle, ze pri kazdom pohybe musis brat do uvahy fyzicke podmienky (tie najblizsie, ktore drzis v naruci a nasledne aj externe a viac vzdialene) plus nefyzicke podmienky (hudba a rytmus). Krasna simulacia zivota ako takeho.

   Odpověď
  • Daniela I. 9.12.2016 o 17:48

   Pre Thorna:
   „Je tanec….“ Určite, aj keď si to položil ako otázku, správne chápeš. Pozri si videjko
   https://www.youtube.com/watch?v=c4BTX3aYhWk
   Z môjho pohľadu je to krásna ukážka jednotlivých fáz dialógu biopolí tancom – výber partnera, nadviazanie dialógu, oboznámenie – podanie informácie kto som, čo som, čo ponúkam…, hľadanie spoločnej reči až po dosiahnutie súladu na úrovní energetickej – biopolí, čo sa navonok prejaví súladom pohybov -krokov, rozžiareným očným kontaktom…

   Odpověď
   • Jejda… tys vybrala mé oblíbené „goralské“. :-)
    Je to nádherná scéna.
    Přidám ještě jedno filmové – z mého oblíbeného filmu:
    https://www.youtube.com/watch?v=VFRyc2co28w

    Možná bych přidala ještě něco k tvému popisu (se kterým souhlasím):
    Protože muž je ten, kdo v tanci vede svou partnerku a ona se – pokud má tanec k něčemu vypadat – prostě musí přizpůsobit a muži důvěřovat (že ji nepustí, že ji zachytí, že ví, kam „klást nohy“ a umí držet rovnováhu – případně i za oba). Což je pro život velmi důležité…
    Dneska se říká, že „neshodnou se v posteli – neshodnou se v životě“, což zrovna pravdě neodpovídá. Dříve se ale říkalo „neshodnou se při tanci, neshodnou se ani v posteli a ani v životě“. Což – dle mého – odpovídá daleko víc, než to dnešní tvrzení.

    Odpověď
    • Daniela I. 9.12.2016 o 19:42

     Áno, nádherná scéna, poznám ten film. Súhlasím, veľmi vhodne si doplnila môj príspevok a pod záver tvojho príspevku sa podpisujem :-)

     Odpověď
   • Pekné :)
    Tak si poďme zatancovať s partnerom a všetci.
    https://www.youtube.com/watch?v=KOM84mO1b2w
    https://www.youtube.com/watch?v=epnyq6jmAFQ

    Odpověď
 24. …vedel by niekto tak nejako aspom zhruba napísať čo všetko je schopná súčasná veda vyčítať z tzv. „genetického kódu“?….

  Odpověď
  • Neviem ako aktuálne západná veda ale v ZSSR sa došlo až tak ďaleko, že to bola veľká hrozba pre GP, tak sa celý výskum zatrhol a skryl pod koberec.

   Bolo to spomínané v nejakých článkoch na leva-nete, bohužiaľ som to čítal dosť dávno. Tuším vedeli presne určovať genetický pôvod a tým pádom filtrovať biologické nosiče vírových informácií ktoré si vypestoval GP.

   Odpověď
   • vďaka,.. momentálne ma nahlodáva taká vec, že či a do akej miery je schopná nová príchodzia „energoinformačná štruktúra“ preformátovať genetickú informáciu od pozemských rodičov a či je súčasná veda schopná takéto niečo zistiť….

    Odpověď
    • Vie, pozri prace Garjaeva. Na psychosomatickej urovni pozri prace Zvonikova. Ked porovnas vysledky preformatovania psychiky a percentualne preferencie Putina, zistis zaujimavu zhodu. Takisto Danilov chcel riesit riadiace kadre na vyssich postoch DNR a LNR odobranim a anlyzou krvi alebo slin. Ale Zaznobin ostro vystupil proti kopnemu pravu. Takisto novo natlacene prechodne penazne kupony s novymi symbolmi ostali v depozite. Takto chcel zamedzit neziaducim prislusnikom cudzich ras vstupit do riadiach struktur teritorialneho riadenia. A ktovie, ci sa to skryte nedeje. Odobrat nenapadne geneticky material napriklad z poharov nie je az taky problem.

     Odpověď
    • Áno i nie. Formuje ťa všetko čo si púšťaš do hlavy vedome či podvedome. Rodina, škola, média, internet, priatelia,… a zase čo formuje zdroje, ktoré formujú teba. Prvé podvedomé vzorce, ktoré dostaneš od rodičov v dectve sa ťažko menia. Tuším ktosi písal, že typ psychiky Človek sa musí u dieťaťa osvojiť už do troch rokov.

     To na čo sa pýtaš mi ale nepríde otázka na vedu, ale skôr na riadenie cez priority podľa DVTR.
     http://files.leva-net.webnode.cz/200002368-6b6f16c69b-public/kob_003_zakon%20casu.jpg

     Vďaka zákonu času sociálny čas (koleso, para, elektrina, atóm, pc, internet,…) predbehol ten biologický (25 rokov jedna generácia). Preto v minulom storočí stačilo ak sa pokolenie naučilo jedno profesiu a celý život ju vykonávalo pretože bola stále v rovnakom sociálnom úseku. Dnes taká logika privedie jej nasledovníkov do záhuby.

     Teraz je to už opačne a taká doba ešte v našich dejinách nebola, inFormácie sa vďaka internetu a sociálnym sieťam nedajú plne kontrolovať a cenzurovať.

     Poväčšina škôl je nastavená na starý princíp, preto u mladých taká apatia vedomý alebo podvedomý nerešpekt k učiteľ, čo za sprostosti im do hlavy tlačia.

     Alebo som možno neporozumel tvojej otázke :-)
     Potrebuješ niečo riešiť v rode?

     Odpověď
     • „Tuším ktosi písal, že typ psychiky Človek sa musí u dieťaťa osvojiť už do troch rokov“
      - To určite nie. Dôležité je dosiahnuť Ľudský typ psychiky pred pubertou, keď do hry vstupujú pudy, a jedinec musí mať vypestovanú morálku a hlavne vôľu, aby si stál za svojim presvedčením a hodnotami.
      - Do troch rokov približne (kým sa naučí plynule komunikovať s okolím) je dieťa silno závislé na matke, a je to práve to obdobie, keď sa formuje štruktúra mravných kritérií v jeho psychike. Toto obdobie je veľmi dôležité, dá sa v ňom veľa pokaziť zo strany rodiča. Ak dostane dieťa dobrý základ tu, rast a dospievanie prebieha optimálnejšie. Ničmenej, psychika Človek je spojená aj s určitou psychickou a svetonázorovou zrelosťou o ktorej v 3 rokoch nemožno hovoriť, vtedy jedinec ešte nie je samostatný a plnohodnotný, ale ešte si musí toho veľa osvojiť.

      Odpověď
      • Utkvelo mi to v pamäti vďaka tomu nízkemu veku ale ďakujem, v tomto prípade budem len rád za opravu. ;-)

       Odpověď
      • Daniela I. 1.12.2016 o 8:12

       Áno, Jardob, súhlasím a podpisujem :-)

       Odpověď
  • https://www.facebook.com/gariaev/?fref=ts

   páči sa :-) prof. Gerjajev – Inštitút kvantovej genetiky

   dali sme to na uložto:
   1. Lingvisticko-vlnový genom
   2. Volnovij genetičeskij kod
   3. Volnovoj genom

   https://uloz.to/soubory/SLOVANGALAKTICKY/dokumenty-pdf/iris/institut-kvantovej-genetiky

   Odpověď
   • a ešte link na stránku na facebooku

    https://www.facebook.com/gariaev/?fref=ts

    Odpověď
    • Iris, ty ma tak nejako sleduješ?….. lebo komunikujerš na podobných, ak nie občas rovnakých „vlnových dĺžkach“…. presne toto som zháňal…. dlhé zimné večery…. nemá to chybu…. ďakujem…

     Odpověď
     • rado sa stalo – príjemné čítanie :-)

      Odpověď
  • Tu je zdroj ohľadom prínosov a úskalí DNA genealógie.
   генофонд.рф

   Odpověď
 25. Dobre ráno, chcela by som sa spýtať na Váš názor na ruského psychológa, liečiteľa , Sergeja N. Lazareva

  Odpověď
 26. Má Levanet tým nějaká doporučení ohledně voleb v krátkodobém i dlouhodobém výhledu?

  - Zakládat strany nové, nebo působit ve stávajících apod.

  Odpověď
  • Za seba poviem, môžeš použiť obe možnosti. Hoci na nazberanie skúseností z terénu by bolo výhodnejšie vstúpiť do starých (tí čo sa chcú venovať politike). Všetko závisí od dotyčného konceptuálnej gramotnosti, intuície, znalostí, talente a morálke. No to podstatné, nevešal by som na seba verejne vysačku KSB. Veľmi by si si tým sťažil situáciu. Esá v ruke netreba prezrádzať. Nech tvoju šikovnosť považujú za tvoj talent. Politika nie je stretnutie s priateľmi, ale strategická úloha v nepriateľskom prostredí.

   Odpověď
  • Cico Ciciak 28.11.2016 o 23:40

   Ak za tebou nestoja mocné a vplyvné sily (klanovo-korporatívne záujmové skupiny), tak polit. stranu je zbytočné zakladať, lebo je to iba strata času a energie. Na to treba určite dostatočné zdroje, jak mocenské, finančné, propagačné, tak aj ľudské a samozrejme i organizačno-plánovaco-riadiace schopnosti. Ak si schopný politicko-riadiaci káder, tak skôr skús vstúpiť už do nejakej hotovej/zabehnutej štruktúry a šikovne v nej sabotovať rôzne proti-ľudské tendencie, plány, nahlodávať ju z vnútra, prípadne meniť k lepšiemu.

   Odpověď
 27. Chcela by som sa spýtať, či sa tu rozoberala matrica filmov o Harrym Potterovi. Nedarí sa mi nič nájsť. Teraz sa zase plní. Najprv kniha, potom film, no už iní autori.

  Odpověď
  • Sťopa.
   Čo si pamätám, tak len veľmi okrajovo sa o tom bavilo. No ak niečo vieš, skús napísať nejaký rozbor, budeme radi :-)
   - Celkom zaujímavá by bola aj analýza starých filmov za niekoľko posledných desaťročí a porovnanie, čo sa prenieslo do reality. Teda odhad dĺžky odozvy, od premietania po materializáciu. Tá bude rádovo v jednotkách až desiatkách rokov. Pričom mnohé prvky sú opakované a zdieľané v mnohých filmoch, čím sa agregujú.

   Odpověď
   • Práveže nemám ešte celkom ucelený názor. Zaráža ma, že RKC proti týmto filmom veľmi brojí, asi preto, že vo filme sa hlavný hrdina nedá zombírovaťi keď vidíme, že zlu sa to celkom darí na niektorých ľuďoch. Mne osobne sa zdá, že sa nabíja pozitívna matrica, že vo filme je jasne ukázané konanie ľudí s ľudskou psychikou (Harry, Damledore, Hermiona, Ron), aj konanie ľudí s démonickou štruktúrou (Voldemort, Malfoy). Divák si má možnosť vybrať, lebo aj zlo ponúka nesmierne „príťažlivé“ veci, vládu nad životom a smrťou iných ľudí. Prvoplánová úroveň je jednoduchá: moderná rozprávka pre deti, dobro zvíťazí nad zlom. Druho plánová je veľmi silná. Dobro i zlo sú si rovnocenní partneri, nie sú v takej jasnej opozícii ako v rozprávkach a je len na človeku samom, čo si vyberie. Harry má tie isté vlastnosti ako Voldemort (preniesli sa na neho, vie parselčinu…), ale odmieta ich použiť na konanie zla, nechce sa zahrávať s čiernou mágiou, bojuje so zlom, aj keď mu hrozí smrť. Nebojuje za seba, ale za celý čarodejnícky svet, bojuje, aj keď vidí, že sa dospelí boja, vie, že tento jeho boj musí vybojovať sám, nik to za neho neurobí, (no priatelia, tak isto s ľudským typom psychiky ho podporujú) aj keď nie je presvedčený, že vyhrá. Chce byť človekom a naozaj vidíme, že ním je. Vidíme aj to, že to nie je jednoduché a veľa ráz je jednoduchšie pridať sa ku zlu. Harry to však nikdy neurobí a stojí si za svojim.
    A tretia rovina: Keď sa mu podarí získať všetky najdôležitejšie veci z čarodejníckeho sveta, dary smrti: kameň nesmrteľnosti, plášť neviditeľnosti a najmocnejší prútik, po ktorých túžia všetci čarodejníci (aj dospelí), keď sústredí do svojich rúk všetku moc a slávu, ktorú môže človek v čarodejníckom svete dosiahnuť, nielenže sa ich vzdáva, ale ničí ich aby neprinášali ľudstvu nešťastie.
    Zdá sa mi to veľmi silný príbeh, ktorý nabíja úžasne silne matricu, možno až egregor a posúva diváka (hlavne mladých ľudí) ku snahe vybudovať si ľudskú psychiku. Čo sa mi zdá úžasné.
    No teraz sa objavila kniha Harry Potter a prekliate dieťa. Nie je už dielom Rovlingovej a je to aj vidieť. Je to prázdna bezobsažná kniha, resp. divadelný scenár, ktorej zámerom sa mi zdá je zarobiť peniaze ale predovšetkým pôsobiť proti pôvodnej matrici. Tam už je všetko premiešané, dobro a zlo sa priatelia, nie je tam výrazný kladný vzor. Preto si myslím, že druhá rovina má za úlohu vytvoriť v hlavách chaos a prekryť vplyv predošlých filmov.
    Film Čarovné tvory som ešte nevidela, preto hovorím, že ešte nemám celkom ucelený názor a veľmi by ma zaujímal aj názor ostatných.
    Autorka hovorí, že celý román sa jej vybavil pri jednej ceste vlakom. Ja to pokladám za vnuknutie, za čin noosféry na podporu vytvorenia spoločnosti s ľudským typom psychiky. Čo vy na to?

    Odpověď
    • Četl jsem knížky i viděl filmy. Na tom celém mi vadil posun od prvního dílu,který vnímám jako knížku o sirotkovi s neobyčejnými schopnostmi, který se staví proti zlu, zatímco závěrečné díly jsou psané jako scénář a natahované pro prachy.

     Silnější, než filmy, je audio kniha namluvená Jiřím Lábusem.

     Na další díla, která na to snad budou navazovat, nemám nejmenší chuť.

     Podtext – je tam nějaká faleš, jenom ji neumím formulovat a popsat.

     Odpověď
    • P.S. Ani výber čarodejníckeho sveta nie je náhodný. Veď kde inde, ako pri kúzlach je logická slučka veľmi krátka a okamžite po vyrieknutí kúzla sa môžeš presvedčiť o jeho dôsledkoch. Aj o jednotlivých kúzlach a elixíroch by sa dalo ešte dlho písať. Elixír šťastia, kúzlo Imperius – čo spraví z človeka zombiho…

     Odpověď
 28. NicNezNula 19.11.2016 o 22:56

  Před časem EM psal, že napíše recenzi/rozbor k nějakému starému filmu. Byly v tom gorily a KingKong to nebyl. Možná jsem to prošvihl. Je to někde k počtení?

  Odpověď
 29. Cico Ciciak 16.11.2016 o 13:04

  Dovolím si dať moje dávnejšie otázky, ktorých odpovede by ma veľmi zaujímali, znova na začiatok stránky, aby sa nestratili. Vďaka

  Ekonomické a iné otázky a poznámky
  ——————————–
  1. Ekonomický duálny systém – môj návrh: prítomnosť demurrage peňazí, ale ľudia si môžu uložiť obmedzené množstvo úspor na horšie časy do banky napr. pomocou termínovaného vkladu (bezúročne!), ktorý nepodlieha demurrage. – Môže byť?

  2. Úvery na spotrebu zaniknú (ako si ľudia kúpia drahie veci ako napr. auto, práčku, chladničku a pod.) a zostanú len investičné úvery?

  3. Kto (bankári? – ako?) získava na neustále sa zvyšujúcej inflácii (zvyšovaní cien, prevyšovaní množstvo peňažného obeživa nad množstvom produkcie a služieb) a ako?

  4. Úrok = nikdy nevyprodukovaná reálna produkcia? V akom zmysle? Veď ja musím vyrobiť produkt navyše, aby som zarobil peniaze aj na zaplatenie úroku banke, nie?

  5. Technologická dividenda – Čo je to?

  6. Virtuálne riadiace štruktúry, virtualizácia riadenia – Čo je to?

  7. Aký je rozdiel medzi klasickým úrokom a nejakým nízkym jednorázovým poplatkom banke za poskytnutie služby – peňažného úveru? Podľa mňa je rozdiel iba vo výške poplatku. Ale my predsa už vieme, že akákoľvek suma, ktorú je potrebné vrátiť navyše spolu s istinou = úžera a neexistuje v obehu, pokiaľ si ju niekto nepožičia! Mylím sa?

  8. Čo znamená bioenergetický (energia, civilizácia), biogénny (energia, civilizácia), ekotechnologický (energia, civilizácia) a biologický (energia, civilizácia)?

  Odpověď
  • A musi to byt? Vonku skaredo, zajtra oslavy, cas na spanie, melancholia. Pockaj do jari.

   Odpověď
  • úrok vzniká s čístého luftu a práveže nie je krytý ničím. Naopak, na splatenie úroku je nutné tieto peniaze stiahnuť z reálnej ekonomiky. Je to čistá inflácia a podvod.

   Odpověď
   • Oracle 911 16.11.2016 o 13:44

    No keď sa splatí samotná pôžička, tak tie peniaze zaniknú, problém je, že banka peniaze na splatenie úroku nevytvorila, takže banka získava niekoho osobné vlastníctvo t.j. moderný bankový systém je inštitút otroctva A rabovania…

    Odpověď
   • si trochu mimo..ako vacšina ekonomov:-))) stiahnutie penazí z „ekonomiky“ t.j.z obehu..nie je inflácia ale deflácia. Pozor, nemýlit s defloráciou!
    Co sa týka úroku je rozdiel či je úrok jednoduchý alebo zložitý. Jednoduchý úrok je lineárna funkcia a zložitý exponenciálna..a to je sakra rozdiel…
    A zapamataj si axiomu…mozno raz pochopíš.Krytie penazí zlatom je uplný nezmysel..nie je zlato,nie sú peniaze.Rozumní ludia od toho v roku 1973 upustili.Nekryté papierové peniaze sú najlepší vynález ludstva ! To nemá nič spoločné s tzv.fiat menou!

    Odpověď
   • a ešte doplním..úrok pri požičiavaní si penazí od jedného občana k druhému, resp. aj od komerčnej banky nie je systémovo škodlivý…je to naozaj poplatok za odloženie spotreby.Avšak vred a rakovina úroku spočíva v úroku ktorý si učtuje súkromná centrálna banka od komerčnej banky, tzv.diskontná sadzba, to je svinstvo svinstiev, ktoré sposobuje štátnu zadlženost a ovládanie politikov a štátov bankármi.

    Odpověď
  • Oracle 911 16.11.2016 o 14:22

   1) Pokiaľ tvoj hlavný zdroj energie napr. obilie časom kazí, tak kaziace peniaze majú zmysel.
   2) Áno ale životnosť tovaru by mala byť predlžená.
   3) Už som na to odpovedal v reakcií na dujov príspevok.
   4) Detto ako bod 3.
   5) V akom kontexte sa to spomína?
   6) Využitie teórie chaosu resp. neštruktúrne riadenie.
   7) Viď bod 3.
   8) Biogénna civilizácia využíva vodu, vietor a slnečnú energiu uskladnenú vo forme biomasy, ekotechnologická civilizácia využíva technológiu v súčinnosti biosférou (vrátane výroby energie) a zbytok je podľa môjho názoru už hermetizmus.

   Odpověď
 30. prosim Vas, viete mi poradit, ako najdem v diskusii v historii alebo v clankoch nieco o budhizme (jeho skodlivosti)?
  ako sa da vyhladavat na leva-nete?
  vdaka :)

  Odpověď
  • zadaj si lunárne kulty do vyhladávača na titulnej strane

   Odpověď
   • vdaka, najdem podla toho clanky, ale priamo o budhizme som v nich nenasiel to, co som hladal…
    zda sa mi, ze sa dost negativnych informacii o budhizme objavilo v minulosti v diskusii a tie by som chcel najst… v diskusii sa asi neda vyhladavat vsak? :(

    Odpověď
 31. Ahoj,
  postřehli jste tuto zprávu? Co si o ní myslíte?

  …Profesor moskevského Státního institutu zahraničních záležitostí politický analytik Valerij Solovej přednesl vágní předpověď, že pan Putin by mohl v nadcházejících 12 měsících potichoučku vyklouznout ze záře veřejných světel.
  Tento kremelský expert narážel na to, že za tímto šokujícím krokem by mohly být akutní zdravotní potíže…
  Tady:
  http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/9155-putin-vlada-zdravotni-problemy
  Na zdroji express.co.uk jsem článek nedohledal, ale moc jsem se nesnažil.
  Asi je výmysl ale, že je uvedený na AC24 mě překvapuje.
  Ostatní přejímají AC24, např:
  http://slovensko.co.uk/jsou-dny-putinovy-vlady-secteny-zdravotni-problemy-prinuti-ruskeho-prezidenta-odstoupit-uz-pristi-rok-rika-rusky-politicky-analytik/

  Odpověď
  • Oracle 911 12.11.2016 o 16:45

   Podpindusníci si zahrávajú ohňom, lebo ak si myslia, že v tichosti im podarí odstrániť Putina, tak narazia lebo GP s nikým nemaže…

   Odpověď
   • Ahoj,
    ne, že bych nesouhlasil, ale můj dotaz směřoval na hlubší pohled, ne jen prvoplánový. :-)

    Kdo je Solovej, proč se vyjadřuje takto (pokud se tedy opravdu tak vyjadřuje). Snažil jsem o něm něco najít, moc toho na mimo ruských webech není a přes vyhledávaní jsem o něm nenašel zmínku ani v diskuzi a ani na Leva-netu.
    Je to on? https://vk.com/id244477574
    Další, kde se tato zpráva vzala. AC24 je (byla?) alternativa obdobně jako slovenský Zem a vek, i když už mají několik měsíců problémy a přestali vydávat tříštěnou verzi.

    Odpověď
    • Cico Ciciak 12.11.2016 o 20:21

     Nerieš kraviny.

     Odpověď
     • Oracle 911 12.11.2016 o 21:20

      Pripájam sa. Je jedno ako ten chlap vyzerá, dôležité je, že týmto vlastne potvrdili ten ortieľ smrti, ktorý bol nad nimi vyrieknutý, lebo v podstate odstránením Putina destabilizujú globálne riadenie a to v súčasnosti znamenalo katastrofu biblických rozmerov. Preto hovorím, GP s nikým nemaže…

      Odpověď
 32. Jaký máte názor na stoicismus a Marcuse Aurelia?

  Odpověď
 33. NicNezNula 9.11.2016 o 23:46

  Pozorovatelka předpovídá obnovení uprchlické vlny (čekalo se na volby v USA).
  Doufám, že tato forma zkrácení nezkreslila myšlenku obsaženou v článku.

  http://aeronet.cz/news/po-brexitu-a-puci-v-turecku-je-vitezstvi-trumpa-definitivnim-ukoncenim-vlivu-zapadu-a-vyhrou-vychodu-globaliste-odvedli-skvelou-praci/

  Dotaz zní, zda má na to někdo jiný názor a pokud ano, tak na čem se zakládá.

  Odpověď
  • Putinovec 10.11.2016 o 0:02

   Tomu moc nevěřím.GP si ted nemůže dovolit občanskou válku v Evropě,takže proces bude brzdit.Státy které horemdolem přijímají afrookupanty už jsou na hraně kolapsu a jedině idiot by zrovna v téhle době začal vykřikovat bludy o pozitivní migraci kobylek.Bandy v Sýrii budou brzy začistěny a Putin už podnikne dostatečné kroky aby v dalších oblastech byla ohniska terorizmu uhašená.Státní elity budou muset při zachování vlastních krků otočit o 180 stupnů.Jinak budou mít krásný výhled na okolí při letu z 10 patra.

   Odpověď
  • Oracle 911 10.11.2016 o 0:05

   Pozorovateľka sa mýli, lebo keď pindosi pokúsia navýšiť počet kobyliek odpoveď globálnych elít bude rázna a nemilosrdná, lebo pre GP sa uvolnili zdroje, ktoré potreboval na zvolenie Trumpa…

   Odpověď
  • Prakticky si stačí přečíst nadpis a vím, že dále se tou žumpou není třeba zabývat.

   ***

   Místo hledání pokladů v tom článku nám napiš co si myslíš ty.

   Odpověď
 34. ešte neskáčem …ale už si otvárak na šampus pripravujem:-)

  https://russian.rt.com/world/news/331608-tramp-prezident-ssha

  Odpověď
 35. Analýza akcie Diamantová Baňa a vplyv na spoločnosť
  analýza je reakciou na Reláciu na Slobodom vysielači – Bez cenzúry z 6.11.2016
  https://www.youtube.com/watch?v=fmrVRL7NCDc

  účastníci hry na babu:
  1. bývalý tajný agent JAR. Josef Petrov. (zaujímavá matričná ozvena na Generála Petrova? Meno Jozef je v Ruskej/českej verzii – JoSef). Počuli ste kedy už nieje rozviedčik rozviečikom? A mimochodom teraz žije v Luxembursku. Pán František Bednár to miesto oslavoval ako centrum židovstva.
  2. novinár a akreditovaný dopisovateľ pri OSN v Ženeve Július Kubík – emigrant zo slovenska do !Švajčiarska! Napísali o ňom „V súvislosti so slovami Júliusa Kubíka, je potrebné pripomenúť občanom Slovenska, akú špinavú komédiu s nimi hrajú slovenskí politici, ktorí farizejsky predstierajú, že im ide o boj proti organizovanému zločinu, mafiám a dodržiavanie zákona a spravodlivosti. Ich masku dvojtvárnosti  odhaľuje práve kauza Diamantová baňa o ktorej boli informovaní a napriek tomu, zbabelo a pokrytecky mlčali.“ Sebemrskačtvo a rozjatrovanie rán začiatku samostatnosti slovenska.
  Mimochodom po tom ako bol na Slobodom vysielači a mal výzvu ohľadne bane k NRSR, 19. apríla 2013 v relácii „ Informačná vojna“ o 10 dní 6. mája 2013 zomrel na mozgovú mŕtvicu, HNVR mu životnými udalosťami dal na javo že už toho zla spravil dosť? alebo povedal príliš veľa a GP to zariadil.

  3. František Bednár (má blog na SME) ako hosť relácie horoval na odstránenie súčasných politikov samozrejme bez alternatívy, sebemrskačné keci má, obhajuje Vladimíra Pavlíka a obdivuje židov (1typ socialnej idiocie – „pozitívna“ verzia) hovorý o židoch ktorý sú v Luxemburku a podobné keci.

  4. miestny trockisti (prezliekači kabátov) hlavná postava bol údajne Ivan Miklož a Martimex štátna firma

  Počiatočný cieľ akcie z 199X: Celá táto akcia mala za cieľ začať traumatizovať slovenskú spoločnosť aby sa obyvateľstvo nestaralo do riadenia štátu. Pretože ešte veľa ľudí bolo bolševikmi ktorí sa starali do všetkého a nebolo by možné rozkrádať a rozložiť spoločnosť do 5. triedy socialnej idiocie. Bolo potrebné aby sa uzavreli vtedajšie eliti do seba (jeden spoločný hriech), aby prestal existoval výťah do politiky pre všetkých

  Ako akcia v skutočnosti prebiehala: Vybrali si jedného Slováka ktorý sa dostal do tajnej služby JAR a „poradili“ mu aby pomohol slovensku. Nejakými príjmami zo zahraničia. Vedeli že sa na háčik chytia trockistické štruktúry v tajných službách a v komunistickej strane. Bol identifikovaný podnik ktorý slúžil ako úložisko trockistov. Potom sa už miestne trockistycké eliti postarali o to aby získali peniaze a samoriadení sa zabránilo vstupu do politiky nikomu nepreverenému. Aby im plynuli peniaze z projektu. Občas sa GP ozval cez novinárov ktorým to tiež poradil aby otestoval ako sa bude chovať politická štruktúra na slovensku.

  Terajší cieľ oboznamovania o tejto akcii z 6.11.2016: otestovanie chápania poslucháčov alternatívy, pričom ostáva cieľ- programovanie v 5. triede sociálnej idiocie„sme slabý, malí, neaktívny, nič nezmôžeme“, viackrát v relácii zaznelo niečo v zmysle „takto sa začalo na slovensku kradnúť a politici sa stali vydierateľnými“. Súčasný test možno prebehol zo strany slovenských znacharov alebo GP tesne pred voľbami v SŠA. A hlavne s odkazom na konflikt medzi Kiskom a Ficom (SŠA a Čínou).

  Nikto kto bol oslovený zo Slovenských politikov ohľadne tej bani nechcel hovoriť nič. Pravdepodobne im to poradil niekto kto vie o čo ide.

  Zase tí Švajčiari. Rovnako ako radili tvorčeskej slovenskej elite aby sme rozdelili štát. Teraz si o tých čo najviac tlačili na rozpad ČSFR nik ani bicykel neoprie (hovorím o jednom človeku ktorý sa priznal na slobodnom vysielači, že dvaja známi mu radili (obidvaja z švajčiarska) aby sme sa osamostatnili. Len mu asi nepovedali že Švajčiarsko je konfederáciou s 3(4) oficiálnymi jazykmi). Jeho meno si nespomínam ani reláciu.

  ps. Viem možno sa vám zdá, že nie sme dôležitý veď máme len 5 mil obyvateľov (v číne to je tak jedno väčšie stredné mesto) ale stále sme Slovania a máme stále ako tak kvalitné nastavenie samoriadenie. A keby sa GP vymkla z riadenia stredná európa (už je preložené KOB) tak by stratil európu.

  Veľa som bral z

  http://necenzurovane.net/diamantovabana/index.html

  Odpověď
  • Oracle 911 7.11.2016 o 18:31

   Česko je na strategickom mieste a to isté platí o Slovensku, lenže Česko a ani Slovensko nemá zdroje a v prípade Slovenska nie je ani zdrojová stabilita aby sme hrali v globálnej politike ak nie vedúcu úlohu tak aspoň významnú rolu. Preto najprv treba vypratať podpindusníkov a potom zjednotiť tak, aby pražská „elita“ nemohla lízať smotanu tak ako lízala pred 1989.

   Inak celkom dobrá analýza.

   Odpověď
 36. Ahoj,
  nemáte někdo novější informace k situaci Rumunsko -> Moldávie X Podněstří?
  https://cz.sputniknews.com/svet/201611074082223-ukrajina-molavie-koridor-odvod-rusko-vojska/

  Odpověď
  • Dnes se k tomu objevil článek na Politikus, Ukrajina a Moldavsko se snaží konflikt znova zažehnout…
   http://politikus.ru/events/86209-moldaviya-i-ukraina-hotyat-obostrit-pridnestrovskiy-konflikt.html

   Odpověď
 37. NicNezNula 6.11.2016 o 17:51

  Shlédl někdo Budkova z 29.10. (publ. 30) ? Bylo by možno prosím stručně informovat?

  Odpověď
  • NicNezNula 6.11.2016 o 17:54

   Aha, to už se tu probíralo, to bylo poslední. Popletl jsem si to.

   Odpověď
 38. Ahoj,
  mate někdo nějakou analýzu k této zprávě?
  https://cz.sputniknews.com/svet/201611054075049-karabach-republika-arcach/
  Díky

  Odpověď
  • Krok k vytvoření Velké Arménie
   https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%92%D0%B5%D0%BB%D0%B8%D0%BA%D0%B0%D1%8F_%D0%90%D1%80%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D1%8F#/media/File:Maps_of_the_Armenian_Empire_of_Tigranes.gif

   https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A2%D0%B8%D0%B3%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B0%D0%BA%D0%B5%D1%80%D1%82_(%D0%90%D1%80%D1%86%D0%B0%D1%85)

   Na místě Alijeva (Ázerbájdžán) bych byl velmi opatrný s vyvoláním konfliktu s Arcachem.

   Odpověď
   • Díky,
    vidím to stejně, jen jsem neznal souvislost s jménem Arcach.

    Odpověď
 39. Cico Ciciak 5.11.2016 o 14:26

  Aký má VP-ZSSR pohľad na tzv. globálne otepľovanie? Vďaka

  Odpověď
  • Nemohu mluvit za VP SSSR, ale tipl bych si že nástroj řízení 4. priority.

   Odpověď
   • Cico Ciciak 5.11.2016 o 20:16

    To globálne otepľovanie mi proste nedáva zmysel. Jediný zmysel to dáva iba vtedy, ak je to pravda a skutočne sa svetové klíma mení, dochádza k nárastu priemernej teploty na planéte, k topeniu ľadovcov… Ak to pravda nie je vôbec a má to iný skrytý účel, než ktorý sa oficiálne deklaruje, tak nechápem, prečo si vymysleli práve jav globálneho otepľovania, ktoré sa dá rôznymi štúdiami vypracovanými na zákazku ľahko zdiskreditovať; a nie skôr napr. globálne znečisťovanie, kde to len tak ľahko nejde. Prečo musia takto klamať? Ďalej, ak je to naozaj pravda, ale človek nemá na to vplyv a ani tomu nemôže zabrániť, tak znižovanie emisií skleníkových plynov potom nemá vôbec žiadny zmysel. A ak sa naopak Zem ochladzuje a čaká nás ďalšia doba ľadová, tak šírenie propagandy o globálnom otepľovaní je taktiež zbytočné. No proste nejde mi to vôbec do hlavy, iba ak by to bola naozaj pravda.

    Odpověď
    • Môj pohľad na to Cico. Nieked najväčší kúzelník nepredvádza trik s kartami, ale trik s mysľami miliárd ľudí. Pokiaľ napríklad:
     - odpojíme ľudí učiacich sa na lekára od celostnèho pohľadu na stav tela, duše a mysle pacienta, posunieme vnímanie reality toho jedinca lekára do oveľa užších hraníc, ako bol pred tým celostný lekár bez znalosti základov kvantovej energetiky vyžarovania častíc
     - aknásledne horeuvedení lekári sú postavení pred problém, ktorého koreňové príčiny sú z časti posunuté mimo hranice, ktoré ich sformovaný kaleidoskopický svetonázor je schopný pojať, výsledkom je tzv. skupinová blbosť. Pretože nikto za hranice nevidí a nerozumie časti príčin, buď odpoveď hľadať len v rámci ohraničenia

     Takže pár nutných podmienok ku tomu, aby takýto trik vyšiel:
     - ohraničiť možnosť vzdelania budúcich aj terajších expertov (zameranie no celostne, ale vysoko odborne na úzky okruh)
     - zaviesť dogmy a nemenné štandardy, ako jediné prípustné v diskusii na odbornej úrovni
     - zaviesť fórum pre diskusie
     - toto fórum ustanoviť ako jediný poradný orgán vrcholných politických riadiacich organizácií svetovoma následne lokálne
     - iný názor nedovoliť, expertov s celostným pohľadom odstaviť od zdrojov financovania, znevážiť v odbornej aj laickej verejnosti, prepustiť, zabiť

     Trik sa podaril a masa ľudí verí v to, čo chceme. Prebudení s inými názormi sú marginalizovaní, dehonestovaní, existenčne a odborne odstránení…
     Znie to povedome? Už len stačí doplniť namiesto slova trik: AIDS, globálne otepľovanie, boj s medzinárodným teorizmom, boj o vodné zdroje, boj s hladom, boj s civilizačnými chorobami, s drogami………

     Odpověď
     • peter nie troll 6.11.2016 o 0:19

      Prepáč joxi, ale mám na teba otázku. Nedávno si písal o egregoroch a hudbe. Velmi by ma zaujímalo čo sa týka cimbálovej hudby. Už od detstva mám k tomu blízko a vlastne v poslednej dobe skoro ani nič iné nepočúvam. Moja dcéra ma taktiež k tomu blízko,chodí do súboru na Moravu. Hlavnou súčasťou cimbalovej kapely je cimbal. Čo ma dosť zarazilo je jeho história. Pochádza z Babylonu. Čo sa týka huslí sú vlastne odvodené od arabskej rubeby. Vedel by si mi to ty nejako opísať pre lepšie pochopenie. Ďakujem vopred za pomoc.

      Odpověď
      • Oracle 911 6.11.2016 o 0:56

       Trocha OT:
       Pomohol som vám s tou mašinou?

       Odpověď
       • peter nie troll 7.11.2016 o 21:52

        Študujem tie veci ohladom hystereznej slučky. Je to zaujímavé. Ešte to dať praxe. Zatiaľ to celé stojí nakoľko môj kolega a hlavný mozog je minimálne do konc a roka mimo a ja tiež musím poriešiť nejaké veci. Určite sa ti ozvem akonáhle sa do toho znovu naplno pustíme. ´Dakujem velmi a pozdravujem.

        Odpověď
        • Oracle 911 7.11.2016 o 22:48

         Vieš taká slučka môže byť aj Wattov regulátor rýchlosti resp. jeho modifikácia napr. spojka na motocykle keď v záležitosti od otáčok zvýši svoju tvrdosť.
         Takže je tu niekoľko možností, napadli ma 2:
         -zmení sa geometria v závislosti od otáčok t.j. odladí sa ten rezonančný systém;
         -cez nejaký elektrický obvod sa do elektromagnetov sa pošle nejaký signál.
         Pritom tieto systémy môžu byť kontinuálne alebo nekontinuálne napr. termostat v žiarivkách.

         Odpověď
         • „cez nejaký elektrický obvod sa do elektromagnetov sa pošle nejaký signál“
          vidím že sa vyznáš :)
          Netuším čo vy dvaja bastlíte ale môžem vám pomôcť. Môžem vám vyrobiť a naprogramovať el. obvod na ovládanie elektromagnetov pomocou PWM regulácie na platforme Arduino.

          Odpověď
          • Oracle 911 7.11.2016 o 23:59

           Ako som pochopil, časť vyrobenej el. energie sa vracia do elektromagnetov ako striedavý prúd, preto je potrebný nejaký signál, ktorý bude rušiť tú pozitívnu spätnú väzbu, nie úplne ale v rozumnej miere.

           Odpověď
           • Dobrodej 8.11.2016 o 0:11

            Všetko sa dá len či to vôbec stojí zato sa niečím takým zaoberať. Čo to má byť? Porpetum mobile? :)

            Odpověď
      • Peter pre mňa osobne cimbal podobný frekvenčne ako klavír. Klasická hudba na ňom znie nádherne pre moje uši. Husle, keď starý Berky a aj mladý Janko zatiahne cigánsky plač, či Tartiniho či Vivaldiho, mne doslova ožívajú obrazy pred vnútorným zrakom. Takže kombinácia klasickej hudby a týchto nástrojov sa mne osobne zdá nádherná. Ešte vyriešiť naladenie komorného Č na správnu frekvenciu a bude to excelentné. Buď zdravý a pekný deň

       Odpověď
       • peter nie troll 7.11.2016 o 21:47

        Ďakujem ti velmi za odpoveď. Priznám sa, že tiež pri tej hudbe mám zimomriavky, tak preto aj tá otázka. Pozdravujem a ešte raz ďakujem.

        Odpověď
        • Daj odkaz na nejakú svojú obľúbenú, cimbalovú, rád si to vypočujem.

         Odpověď
         • Ferko odporucam Ciganski diabli, alebo si na Youtube napises ich, alebo Vladimir Cosma

          Odpověď
     • Cico Ciciak 6.11.2016 o 23:04

      Môj záver po zamyslení sa nad teóriou tzv. globálneho otepľovania:

      Takže GP sa zámerne zameral len na jeden aspekt globálnych ekologických problémov sveta (na údajné zvyšovanie priemerných teplôt planéty, ku ktorému pravdepodobne dochádza prirodzene bez zavinenia priemyselnou činnosťou človeka, čo sa ale ľuďom účelovo podáva opačne a zavedením limitov na emisie skleníkových plynov sa otepľovaniu planéty beztak nezabráni), lebo nemá ani náhodou v úmysle riešiť túto otázku komplexne, ale iba čiastočne (znižovaním množstva vypúšťaných emisií fabrikami alebo zavádzaním alternatívnych zdrojov energie sa riešia iné problémy ako napr. nadmerné znečisťovanie biosféry alebo prílišná spotreba tradičných energetických zdrojov) kvôli oddialeniu globálnej ekologickej katastrofy a získaniu potrebného času, aby sa mohol premiestniť na orbitálnu stanicu, inú planétu, alebo aby mohol preniesť svoje vedomie na materiálny nosič. Úplné vyriešenie globálnych ekologických problémov si vyžaduje skutočnosť, aby na Zemi začal prevládať ľudský druh so skutočne Ľudským typom psychiky, čo je ale pochopiteľne v rozpore s plánmi GP, ktorý by tak prišiel o svoju moc nad človeku podobnými opicami.

      Odpověď
      • Cico Ciciak 7.11.2016 o 8:24

       Po menšej korekcii:

       Takže GP sa zámerne zameral len na jeden aspekt globálnych ekologických problémov sveta (iba na údajné zvyšovanie priemerných teplôt planéty, ku ktorému pravdepodobne dochádza prirodzene bez zavinenia priemyselnou činnosťou človeka, čo sa ale ľuďom účelovo podáva opačne, a zavedením limitov na emisie skleníkových plynov sa otepľovaniu planéty beztak nezabráni), lebo nemá ani v najmenšom úmysle riešiť túto otázku komplexne v prospech ľudstva ako celku, ale iba čiastočne v prospech svojich skrytých egoistických zámerov (znižovaním množstva vypúšťaných emisií fabrikami alebo zavádzaním alternatívnych zdrojov energie sa riešia iné ekologické problémy sveta ako napr. nadmerné znečisťovanie biosféry alebo prílišná spotreba tradičných energetických zdrojov, čím sa ale otepľovanie planéty nezastaví) kvôli oddialeniu globálnej ekologickej katastrofy a získaniu potrebného času, aby sa mohol premiestniť na orbitálnu stanicu, inú planétu, alebo aby mohol preniesť svoje vedomie na materiálny nosič. Úplné vyriešenie ekologických problémov sveta si vyžaduje skutočnosť, aby na Zemi začal prevládať ľudský druh so skutočne Človečím typom psychiky, čo je ale pochopiteľne v rozpore s dlhodobými plánmi (stratégiou) GP, ktorý by tak prišiel o svoju moc nad človeku podobnými opicami, preto rieši ekológiu len čiastočne.

       Odpověď
     • mám na to zmiešaný názor hlavne po tom, čo Putin sám v zásade stojí za agendou „otepľovania“. Ak som sa kohokoľvek v minulosti pýtal o čom do paroma je to otepľovanie a prečo taká tlačenka v médiách …. nikdy som nedostal odpoveď. Ja fakt neviem o čo je to celé a čo zu toho kto má … V každom prípade Putin nie je proti. Aspoň čo som si to odsledoval.

      Odpověď
      • Podle Pjakina je agenda oteplování jen záminka, přes kterou se scházejí globalisté za zavřenými dveřmi a řeší globalizaci…

       Odpověď
       • Zaminka to je, o tom vubec nepochybuji. A taky zpusob, jak ze zemi dostat pres nesmyslne dane prostredky na financovani valky. Lide, aniz by si to priznali, si tak financuji sami svou vlastni zahubu.

        Vesmir ma sve paky na udrzovani rovnovahy potrebne ke sve existenci a Zeme je jeho soucasti. Jeho existence neni docasna. Rozhodne tuhle ulohu by nenechaval na obyvatelich planet. To si jen clovek ve sve fantazii hraje na vsemocneho.

        Odpověď
        • Zem ma svoje mechanizmy, ako udrzat svoju rovnovahu, ale tieto mechanizmy mozu byt pre ludstvo fatalne… Zem sa bez ludstva obide, ale ludstvo bez Zeme skonci (aspon v tejto etape vyvoja urcite)

         Odpověď
      • pri probleme „oteplovania“ treba hodnotit jeho priciny, tu je problem rozporuplnosti hodnoteni a postojov, ide o to ci sme to zavinili len my ako ludstvo, alebo ide o objektivny proces zmeny klimatickych pomerov na planete

       pred par rokmi som citala studiu z obdobia konca 80-tych rokov od isteho ruskeho vedca (meno si uz nepamatam, skusim dohladat), podla ktorej prechadza klimatickymi zmenami cela slnecna sustava, potvrdzuju to aj merania zmien na vsetkych planetach… nejde len od vplyvy vzdialenosti od slnka, pritomnost vody a skladba atmosfery, atd. , ale celkove sa nasa slnecna sustava nasuva do oblasti galaxie, ktora je charakterizovana vacsou hustotou vysokoenergetickych castic (tych vplyvov je viac, ale tento je najvyznamnejsi a pred par rokmi bol aj medializovany), co ma vplyv na celu slnecnu sustavu vratane samotneho slnka…

       teda ide o objektivny proces a s tym my, ako ludstvo nic nenarobime, nas vplyv na tieto zmeny je okolo 1%, lenze tie klimaticke zmeny uz su tu a budu tu… to co mozeme urobit my, ako ludstvo je na tieto zmeny sa co najlepsie adaptovat a situaciu nezhorsovat vlastnym nezmyselnym a nezodpovednym konanim

       a to je okrem ineho aj prilezitost, uvedomit si rozsah nicenia prirody a zivotneho prostredia ludskym konanim v globalnom rozmere a zastavit skodlive procesy

       no a samozrejme korporatnu elitu ako vzdy napadne to iste, kazdu prilezitost vyuzit na zvysovanie svojich ziskov a zvysovanie urovne ovladania… preto ich receptom je vydieranie t.j. hadzanie viny na ludstvo a nasledne pokusy o zavedenie uhlikovej dane, so sucasnym zatajovanim energeticky cistych technologii, rozne obmedzujuce zakony a podobne

       na druhej strane, ak by sme problem klimatickych zmien ignorovali, pripadne uviedli ich priciny na pravu mieru, moze dojst k nihilistickej reakcii typu „aj tak s tym nic neurobime, drancujme dalej“ a globalne nicenie zivotneho prostredia bude veselo pokracovat do uplnej samozvrazdy, co tiez nie je ziaduce pre nikoho… prave z tohoto uhla pohladu chapem aj Putinov postoj a stotoznujem sa s nim

       Odpověď
       • nasla som ten clanok, ale link uz nefunguje… bolo to vo WM magazine v r.2007
        PLANETOFYZIKÁLNÍ STAV ZEMĚ A
        POZEMSKÉHO ŽIVOTA
        autor: Alexej N. Dmitrijev
        Profesor geologie a mineralogie, člen Nejvyšší vědecké rady Spojeného
        institutu geologie, geofyziky a mineralogie Sibiřského oddělení Ruské
        akademie věd.
        Expert na globální ekologii a Fast-Processing Earth Events.

        Odpověď
        • loranka aj tu niečo z toho

         http://www.gewo.info/earth/psote(0).htm

         Odpověď
         • vdaka… to je ten clanok a navyse je doplneny uvodnym komentarom

          Odpověď
       • Cico Ciciak 7.11.2016 o 11:40

        Stále mi ale nejde do hlavy, prečo to nazvali akurát globálnym otepľovaním a nie napr. globálne znečisťovanie, pomocou ktorého by mohli vytrieskať peniaze z ľudí a zabezpečiť si ich väčšiu kontrolu rovnako dobre a možno ešte aj efektívnejšie.

        Odpověď
        • suhlasim, ze ten prvotny nazov globalne „oteplovanie“ je zvoleny zle, uz sa snazia to menit na termin „globalne klimaticke zmeny“ … ale zrejme zotrvacnost este nejaky cas ponesie aj ten prvotny nazov

         Odpověď
       • Cico Ciciak 7.11.2016 o 11:49

        Čiže tzv. globálne otepľovanie a riešenie jeho následkov je hlavne prostriedok/nástroj globálnej „elity“ na 1. zabezpečenie zisku, 2. zvýšenie kontroly nad obyvateľstvom Zeme a 3. jedná sa tiež o náhražku za skutočne ekologické (voľné) zdroje energie, ktorých zavedenie do praxe by ľudstvo natoľko oslobodili, že by GP nad ním stratil kontrolu? (Tiež si treba uvedomiť fakt, že ak by dnešné ľudstvo nachádzajúce sa na jeho aktuálnom nízkom stupni (a)morálky začalo takého zdroje voľnej energie využívať, tak by ku globálnej ekologickej katastrofe došlo ešte oveľa skôr než bez nich kvôli ešte enormnejšiemu konzumu a z neho vyplývajúceho znečistenia biosféry.)

        Odpověď
        • aj ja to tak vnimam, objektivny proces zneuzili na subjektivne vyhody
         dobre je, ze aspon robia osvetu sucasneho stavu, aj ked riesenia ponukaju zle, co je druha strana mince

         Odpověď
        • Cico Ciciak 7.11.2016 o 14:27

         Tá veta v zátvorke mi ale nie je úplne jasná, napísal som ju viac-menej iba reflexívne, keďže som už podobný názor čítal na Leva-net v tomto článku: * http://leva-net.webnode.cz/products/o-mire-bezkrizovosti-ci-naopak-krvavosti-udalosti/ *

         Toto je úryvok z článku, kde je uvedená podobná myšlienka:

         „I takový převrat jako tzv. volná energie by za současné situace (celospolečenská krize morálky a etiky) nejspíš jen garantoval rychlejší sebezničení lidstva (analogií je opice s granátem či ovladačem k jaderné bombě – energovybavenost společnosti musí jít ruku v ruce s morálním rozvojem. Pokud technický rozvoj výrazně předežene morální rozvoj, výsledky bývají smutné).“

         Môže mi niekto vysvetliť, ako by objav voľnej energie a jej následná aplikácia v bežnom živote človeka, spôsobila ešte rýchlejší kolaps civilizácie ľudstva? Vďaka

         Odpověď
         • Putinovec 7.11.2016 o 14:43

          Tak třeba takhle.Představte si,že každý člověk na světě bude mít možnost jednoho přání.Každý ho použije,dle svého chápání a mravnosti.Je o tom napsaná pěkná povídka v knize,Mimizemštané v Guslaru.Pokud bude zdroj nekonečné levné energie volně dostupný všem,tak s ním každý naloží dle své mravnosti.

          Odpověď
          • Cico Ciciak 7.11.2016 o 18:27

           Zaujímali by ma nejaké konkrétne príklady z praxe. Neviem si predstaviť, ako by napr. mohla zahubiť planétu vyššia spotreba elektrickej energie, keď by bola voľná a naprosto ekologicky nezávadná.

           Odpověď
           • Oracle 911 7.11.2016 o 18:58

            Preteky v spotrebe, každý by chcel mať posledný výstrel módy, čo by v konečnom dôsledku zničil biosféru planéty.

            Odpověď
           • Vše se dá použít pro dobrou věc, pro člověka a nebo proti němu. Dobrým příkladem je jadrová energie. Může pracovat pro člověka, nebo zahubit civilizaci… Jde o to, komu se dostane do rukou… To samé je i s volnou energií…Někdo bude chtít jen spokojeně žít a druhý ho bude chtít pomocí té energie zotročit…

            Odpověď
            • Cico Ciciak 7.11.2016 o 22:56

             A čo voľná energia? Tá predsa nevybuchuje nie?

            • Putinovec 7.11.2016 o 23:06

             Při uvolnění nahromaděné energie k výbuchu dojít může.Blesk je v podstatě taky uvolněná energie.

            • Nejedná se o to, jestli je volná. Jedná se o to, jestli se nedá zneužít, nemusí jít o výbuch, ale jiné nebezpečí, možná biogenního typu…Tak jak tomu bylo při zničení Atlantidy. Žreci dělali nějaký pokus s energií a ten nedopad…

            • Volná energie zjednoduší lidem život, ale na druhou stranu nepřispěje k tomu, aby člověk přehodnotil dosavadní historický proces a měl snahu se stát Člověkem. Naopak, svůj volný čas a energií využije k tomu, aby měl víc rozkoší a spotřeby.
             Přispěje volná energie k tomu, aby se člověk, třeba, zamyslel nad úrovní školství, obrátil se k Bohu nebo pochopil lépe jeho záměr s ním? To je, jako udělat z žebráka milionáře. Rozdá žebrák peníze na charitu nebo si začne užívat? Myslím si, že spíše, to druhý.
             Bohužel, psychika většiny lidí na zemí je dnes v takovém stavu, že pokud tě něco nenakopne, tak se o to nestaráš.

            • Cico Ciciak 8.11.2016 o 8:42

             Čo znamená „nebezpečí biogenního typu“?

            • Cico Ciciak 8.11.2016 o 8:50

             Nejde mi do hlavy TauRus, kde by ešte inde než dnes, normálny človek mohol využívať ele. energiu. Ja osobne mám chladničku, práčku, notebook… a na ďalšie zbytočné „hračky“ beztak nemám prachy (ako asi väčšina bežných ľudí). :DD Takže, kde by neobmedzené zdroje ele. energie mohli takí obyčajní ľudia, ako som ja, ešte využívať? A aj keby mali ľudia peniaze na zbytočný luxus ako klimatizácia, TV… v spálni alebo na WC, tak by sa predsa mohli vyrábať také výrobky, ktoré ťa prežijú, čím by sa zamedzilo ďalšiemu zbytočnému znečisťovaniu bio-sféry/planéty.

            • Zlevní se výroba, a to, podstatně. Zákonitě, se tím pádem zvýší spotřeba, a to všeho i těch hráček na které dnes nemáš peníze.
             V kapitalistickém systému nikdo nebude tlačit na snižování spotřeby a vyrábění dlouhotrvajících elektrospotřebičů. Naopak, výdělek velkých firem bude záviset na spotřebě, všeho, i potravin, protože budou za hubičku.
             Peníze, které lidem zbudou, nebudou využité na vzdělávání, ale na cestování a rozvoj turistického průmyslu. Lidé proniknou do míst, kde je dnes panenská příroda.
             Zvýší se plození dětí, protože nebude problém je uživit atd.
             Dnes, na západě, lidé šetří přírodu? A to jsou v poměru k ostatním zemím vzdělané. Představ si, že stejný vztah budou mít lidé v Africe a jiných chudších krajinách. S příchodem energií zadarmo, rozvojové krajiny se budou chtít vyrovnat západu, hlavně, ve spotřebě. Přivede to ještě k většímu drancování přírody.

           • Planetu nie, financne zdroje a tym padom priemysel a technicky vyvoj.

            Odpověď
           • Třeba proto, že by volná energie uvolnila zdroje pro ničení jiných přírodních zdrojů než energetických. Mohla by se zmnohonásobit těžba kovů, stavba dopravních tepen a jiných staveb, výroba zbytečného a degradačního zboží.

            Odpověď
           • Cico, skús sa na to pozrieť takto:
            energia je všeobecne základom priemyslu. Za každú energiu v súčasnosti ale platíš, a môžeš si jej dovoliť len toľko, koľko umožňuje tvoja ekonomika, to je vlastne strop možnosti rozvoja priemyslu.
            Ak máš energiu zadarmo, tak by sa dialo podobné, ako keby štát začal neobmedzene financovať výrobu a priemysel, i vedu. Všetky banánové republiky by mohli rozvíjať svoj priemysel, a najmä pri dnešnej morálke by bujnel konzum, drancovala by sa príroda, a exhalátmi z technologických procesov ktoré kašlú na prírodu by sa udusila atmosféra aj voda, zem. Americký sen by sa rozšíril na celú planétu. Skrátka bez schopnosti niesť osobnú zodpovednosť u všetkých ľudí ktorí niečo tvoria sú takéto masové javy neprípustné…

            Odpověď
            • Z coho by si financoval technologicky vyvoj a priemysel?

            • Cico Ciciak 8.11.2016 o 8:40

             A načo bude človeku, ktorý skoro nič nepotrebuje voľná energia? Však sa môže rovno vrátiť do jaskyne, nie? :)

            • vidlak,
             Nerozumiem, ako to súvisí s energiou zadarmo (náhrada plynu, ropy, elektriny, a iných surovín z ktorých sa vyrába elektrina a palivá). Reč je predsa o tom, že voľné energie by boli komukoľvek dostupné zdarma (open source projekt).

             Vzhľadom na to, že peniaze nie sú zdrojom ekonomiky (výrobno-spotrebiteľského systému), sú len prostriedkom na jej riadenie, mnohým krajinám by voľné energie vytiahli trň z päty, otvorili cesty ku konzumu.
             Na druhú stranu, štátom by skomplikovali možnosť riadiť vlastnú ekonomiku. Aj keď spôsob ako to vyriešiť by sa určite našiel (možno cieleným daňovým mechanizmom)
             Najväčší problém (nie neriešiteľný) by mali svetoví bankári, udrelo by im to po starých mechanizmoch riadenia…

             No každopádne, svetu s dnešnou morálkou by to nič dobré neprinieslo, iba by to urýchlilo dnešnú ekologickú krízu. Rovnako ako deťom samopal.

            • Cico Ciciak 8.11.2016 o 20:21

             Vďaka za plodnú diskusiu. Už mi dáva ten zvýšený globálny konzum v prípade celosvetového zavedenia voľnej/nevyčerpateľnej energie pre všetkých ľudí celkom zmysel. Skrátka ľudia by zrazu nemuseli platiť za všemožné druhy energií (ele. energia, drevo, uhlie, plyn, benzín/nafta…), hlavne podnikatelia a majitelia výrobného sektoru, ale stačila by im nejaká „krabička“ nekonečnej energie na všetko, v dôsledku čoho by im zostali voľné finančné zdroje a mohli by sa tak vrhnúť na ukájanie si svojich materiálnych (aj iných: mocenských…) chúťok (bujarý konzum). Troška mi ale tento scenár nabúrava ten predpoklad, že tí čo prídu o prácu v energo-priemyselnom odvetví, tak budú bez peňazí a tým aj možnosti podporovať bujarý konzum.

            • Přejdou do jiného průmyslu – potravinářského, turistického atd., tj. tam, kde bude větší rozvoj.

            • Podla mna by nastal podobny efekt,ako pri zarucenom prijme. Mali by viac casu na sebarozvijanie, v tendenciach ako spominal Efimov. Kurenie, TUV, PHM je asi najvacsia polozka v nasich koncinach. Toto by vypadlo z prijmov. Plne chapem Putinov jadrovy a plynovy program. Ani on nepodporuje rozvoj volnej energie na urovni statnych zdrojov financii, vedy a vyskumu. Nie ludia, ale riadiaci sytem nedozrel.

            • Cico Ciciak 9.11.2016 o 10:01

             Áno, prejdú do toho výrobného sektoru, kde sa zvýši dopyt po určitých výrobkoch, teda = ďalší nárast spotreby a konzumu.

            • Cico Ciciak 9.11.2016 o 10:05

             Podľa mňa by na západe zavedenie základného príjmu v rozumnej výške nespôsobilo v podstate žiadne zmeny, pokiaľ sa budeme baviť o ekológii, spotrebe a tak.

    • http://cez-okno.net/clanok/ekopohlad/globalni-oteplovani-vynasi-al-gore-si-kupuje-nove-sidlo-ackoliv-atmosfericky-co2-neni-znecistujici-latkou

     Odpověď
     • http://freeglobe.parlamentnilisty.cz/Articles/2025-australie-a-nova-uhlikova-dan-jeji-kritika-je-trestny-cin-uhlikova-policie-v-ulicich.aspx

      zavedenie uhlíkovej dane na svete bolo podstatou

      Odpověď
  • Cico, do sekcie Video som dal video od natioanl geographic s dicapriom v češtine o tomto probléme, pozri si ho

   Odpověď
   • Cico Ciciak 7.11.2016 o 22:46

    Už som ho videl, tiež som tu link naň pastnul pred pár dňami.

    Odpověď
  • Cico Ciciak 8.11.2016 o 20:35

   Ešte by ma zaujímalo, že koľko má v skutočnosti ľudstvo času na záchranu pred ekologickou katastrofou, ktorej pravdepodobnosť sa zvyšuje neustálym znečisťovaním biosféry samotným človekom; akým spôsobom sa budú riešiť tieto ekologické problémy; a je vôbec v silách ľudstva ich vyriešiť? Dokáže sa človek pripraviť na pravdepodobne nezvratné objektívne zmeny svetovej klímy, ktoré pravdepodobne súvisia s objektívnymi procesmi a zmenami na Vesmírnej úrovni? Aký je vlastne dôvod týchto objektívnych zmien; k čomu sú dobré?

   Odpověď
  • Cico Ciciak 8.11.2016 o 20:45

   Podľa mňa nezvratná zmena svetovej klímy bude katalyzátorom vzniku globálnej vlády ako koordinačné centra, ktorá bude nevyhnutná pre riešenie tejto globálnej otázky života a smrti.

   Odpověď
 40. ad Friedman a jeho linie mezi Německem a Ruskem, ve které figuruje ČR. Mám dotaz:
  Máte někdo více informací o tom, proč je tak krajně důležité pro NWO/neocons, dost možná i GP, držet Rusko a Německo „od sebe“?

  Pracuji teď na něčem co s tím krajně souvisí, a rád bych pochopil konsekvence toho, o co v tom jde. Odkazy na nepřipuštění Německa a Ruska k sobě jsou už od dob Bismarcka, možná ještě déle.
  Povrchně samozřejmě chápu, že by to byla neporazitelná ekonomická a průmyslová konkurence, ale pochybuji že jde jen o to. Jinak by mezi nimi nemuseli dělat „fyzickou“ linii.

  Jako vždy, prosím Vás o nějaké odpovědi, pokud víte.

  Odpověď
  • Krajiny ktore medzi sebou obchoduju proti sebe nebojuju.

   Odpověď
   • Oracle 911 2.11.2016 o 12:11

    Aspoň nie priamo, lebo počas 2. svetovej Nemecko a SŠA navzájom obchodovali cez Švajčiarsko.

    Odpověď
    • Nemohu osvětlit více, ale jde mi speciálně o vztah Německo-Rusko, naprosto konkrétně, proto jsem odkázal na Friedmana, jen pro připomenutí. Pamatujete tu jeho mapu. Byla tam linie států které je měli oddělovat od sebe, Čechy mezi nimi.

     Je to pro mne nezbytné k pochopení, komu a k čemu takové rozdělení slouží, čím to začalo.
     Nechci se ptát jakkoli autoritativně, ale opravdu z velice dobrých důvodů s tím potřebuji trochu pomoct.

     Odpověď
     • Skusim to inac.

      Potrebujes rozdelit informacne pole a nasledne obratit (otravit) proti sebe cim dochadza ku rozbitiu povodnych riadiacich struktur, ktore nahradis svojimi strukturami (kadrami).

      Zakladny vzorec imperialnej politiky.

      Odpověď
     • Dle mě…
      1. Pokud by Rusko s Německem (lídrem Evropy) utvořilo blok, je to neporazitelné uskupení. To nikdy v dějinách nevyhovovalo anglosasům a proto dle principu „rozděl-panuj“, tyto dvě mocnosti rozeštvávali.
      2. Němci jsou v podstatě nejzápadnější Slované viz etymologie jejich měst a řek.
      Jsou to bratranci a bez jejich úsilí nikdy nedojde k sjednocení Slovanstva na globální úrovni.

      Odpověď
     • Oracle 911 2.11.2016 o 12:59

      Áno bolo to ohlásené a aj uviedli mapu budúceho (ekonomického) preusporiadania Európy…

      Odpověď
      • Děkuji všem. Čili přemostit Německo a Rusko a vytvářet matrice jejich dialogu založeného na vzájemné důvěře a podpoře přání lidu je čistě žádoucí? Nyní?

       Odpověď
      • uzitocna doplnkova informacia by mohla byt aj tato mapa
       https://sk.wikipedia.org/wiki/Mi%C4%99dzymorze
       projekt medzimoria (pilsudski) ako sanitarny koridor medzi vychodom a zapadom pod hegemoniou polska

       Odpověď
       • a este tento material… KRÍZA V EURÓPE V PREDVEČER DRUHEJ SVETOVEJ VOJNY A POĽSKÉ GEOPOLITICKÉ MYSLENIE
        https://www.google.com/url?q=https://www.pulib.sk/web/kniznica/elpub/dokument/Dudinska1/subor/istok.pdf&sa=U&ved=0ahUKEwjd-sP2i4rQAhVpAsAKHRESA4kQFggNMAQ&client=internal-uds-cse&usg=AFQjCNHVJmq-DjQ6TysgDNo6NsJolwD26g

        Odpověď
       • Oracle 911 4.11.2016 o 20:16

        A dôkaz toho, že ako Anglosasi a Poliaci NECHÁPU globálne procesy.

        Odpověď
     • Halford Mackinder – https://en.wikipedia.org/wiki/Halford_Mackinder
      „Who rules East Europe commands the Heartland; Who rules the Heartland commands the World Island; Who rules the World Island commands the World.“[15] This message was composed to convince the world statesmen at the Paris Peace conference of the crucial importance of Eastern Europe as the strategic route to the Heartland was interpreted as requiring a strip of buffer state to separate Germany and Russia.

      “ Kdo ovládá Východní Evropu, ovládá Heartland.“ (žeby Stredozem?)
      “ Kdo ovládá Heartland, ovládá Světový ostrov.“
      “ Kdo ovládá Světový ostrov, ovládá svět.“
      Proto po první světové válce dokládal nutnost udržet východní Evropu rozdělenou a oddělenou od Heartlandu, tj. od Ruska.

      Odpověď
      • „Otec geopolitiky“, jak uvádí sama wikipedie. A přitom jeho prohlášení naznačují že geopolitice sám nevěří. Jasné odhalení „geopolitiky“ pro každého.

       Jak tedy chápu, i díky ADM, podpora toho spojení nebylo v zájmu GP. Proč to tedy Friedman odhalil? Znamená to, že GP v tomto směru změnil plány, nebo to je součástí nuceného „coming-outu“ GP, nutného pokynu globálním elitám v co nejkratším čase, že je stále nutné držet je (Německo a Rusko) stále od sebe?

       Odpověď
       • No spojením potenciálu Ruska (a nielen zdrojového, to by načrtávalo scenár, že Rusko bez zdrojov e nič) a Nemecka (oni už zdroje nemajú, no technologický potenciál tam bol vždy) by vo svete vznikla sila, ktorej by nemal šancu nikto konkurovať. Bola by to jednoznačne vedúca a neohrozená sila vo svete z tohto pohľadu.
        V čase, keď to Friedman odhalil, boli sily neocónov ešte veľké a upozoril, čo sledujú. A možno chcel len stiahnuť pozornosť smerom ku geopolitike. Požehnaní svojím odkazom rozumejú. No dnes sú rozhodujúcou silou informácie, a tie sú v KSB, a v Nemecku nie je známa ako u nás.
        Čo sa týka oddelenia východnej Európy od Ruska, určite nemal GP v úmysle priniesť nás k Rusku na striebornej tácke. Ešte tak nejaký „neutrálny pás“ by bol pre neho prijateľný, no situácia je taká, že nemá dosť síl a obyvateľstvo Východnej Európy nie je dostatočne zmagorené na hladké zavedenie kalifátu. Preto bude mať snahu realizovať ho v západnej Európe, čomu zodpovedajú udalosti. Pravda, keby sme sa nebránili (a muselo nám to byť dovolené, netreba si zas namýšľať, ďakujme okolnostiam), neocóni by nám tu urobili riadny cirkus.
        Víťazstvo je možné len jediným spôsobom, ako som to pochopila aj z Ruslana a Ľudmily. Karlík (GP) prinesie Ruslana (VP SSSR) k jeho milej (Ľudu milému). Prinútia ho k tomu taktiež okolnosti. Uzná, že jeho riadenie na nové podmienky nestačí, uvedomuje si dobre, že svet nemôže zostať bez riadenia. Potom bude treba uzemniť ešte šialené elity a neutralizovať zapustené negatívne matrice. A veľa veľa práce na odstraňovaní dôsledkov aktuálnej kultúry.

        Odpověď
    • Nemecko bola predlzena ruka anglosasov a to myslim doslovne.

     Odpověď
  • Na Friedmanovi je skvělé to, že není prakticky co dodávat.

   On to řekl zcela jasně:

   Nesmí dojít ke spojení Německého technologického potenciálu a Ruských zdrojů.

   A tady ani nejde o to, jestli jsou nebo nejsou Němci Slovany, ale o to, že každý z těch dvou národů symbolizuje dva vzájemě se doplňující se trendy/tendence – Tradice (Rusko) a Modifikace (Německo) ani jedno bez druhého není životaschopné – jde vidět jak bezbřehá modifikace, které nemá oporu, likviduje německý národ (viz. liberalismus)…

   Na konec dodám, že spojení Ruska a Německa si USA nepřejí z ekonomických a „geopolitických“ důvodů. Friedman zde ale mluvil hlavně za kurátory.

   Odpověď
   • Oracle 911 4.11.2016 o 20:17

    Vykecal plány neocons, tým de facto znemožnil ich riadenie…

    Odpověď
    • Nerozumím této poznámce.

     Odpověď
     • Oracle 911 4.11.2016 o 22:17

      Povedal čo chcú dosiahnuť lokálne elity SŠA a Anglosasi vo všeobecnosti v Európe t.j. o čo sa hrá, čo umožní blokovať kdekomu ich snahy.
      Ostatne kdekto k tomu mohol dojsť ak zobral rozum do hrsti ale má to iný efekt ak to povie bez ľadu a skladu na verejnosti hlava súkromnej špionážnej agentúry.

      Odpověď
      • Já tě chápu, ale nerozumím, proč to píšeš.

       Odpověď
       • Oracle 911 5.11.2016 o 13:04

        Nemecko je/bol ekonomickým motorom Európy, ak ona má ekonomické problémy, tak potom aj celá Európa. Takže ak o tom Európske elity vedia, tak…

        Odpověď
   • To mi dává velký smysl. Tedy, znovu se zeptám, protože mám určitou možnost, a nemám čas dostudovat lekce na které „jsem chyběl“, je žádoucí podpořit spojení Německa a Ruska na základě reálných zájmů občanů? Realizovat v aktuální situaci toto spojení co nejvíce „odspoda“? A podporovat matrice tohoto spojení, a konkrétně se zeptám spojení kde Česko hraje roli prostředníka?

    A dodám, všem se omlouvám že tady otravuji se školáckými otázkami, ale čas je čas.

    Odpověď
    • PS: A dodám, nerad bych znovu udělal nějaké neuvážlivé kroky, z důvodu že cítím odpovědnost a potřebu ale nevím si rady.

     Odpověď
    • PS2: A nepochopte mne, prosím tak, že nechci mít odpovědnost za své kroky, jen se zoufale snažím doskládat kousek mozaiky, který mi chybí. Tedy, potřebuji doplnit faktologii kolem toho, na co se ptám, rozhodnutí je samosebou na mne.

     Odpověď
     • Vidím, že nevidíte – odpoveď vyššie

      Odpověď
    • Nevidím to plné hloubky možností, které máš, nicméně z dlouhodobého hlediska to určitě žádoucí je.

     Musíš se rozhodnout sám.

     Odpověď
   • Mno, s tím nesouhlasím, že Rusko bez Německa je neživotaschopné. V čem?
    Rusko si vystačí samo i v technologiích, hlavně, aby mu v tom nikdo nepřekážel. Myslím tím hlavně 5. kolona.
    Německo bez Ruska by bylo v hájí, kvůli surovinám a dnes už i kvůli obráně.

    Odpověď
    • Z mé strany nepřesné vyjádření. Převádět obrazy na písmenka mi dělá problém…

     Osamocené Rusko není životaschopné (neplést si s přežíváním) v tom smyslu, že „samostatně (tj. bez spolupráce s vnějškem) prosperující Rossija, které nikdo nepřekáží“ je stav objektivně nemožný.

     Současná Ruská „samostatnost“ v technologiích je otazníkem. Na druhou stranu mají v RF tyto tendence dobře nasměrované. Nějakou dobu ale ještě bude trvat, než se běžný „consumer“ rozhodne pro koupě Lady nebo ruského laptopu.

     Proč tam pletu to Německo?

     Mimo výše napsané je Německo jakoby abstrakt Evropy (tj. nemocný západ X ozdravující se tendence na východě). „Evropa“ s ruskou civilizací budou buďto proti sobě nebo spolu. V prvním variantě pravděpodobně vyčerpáním zemře „Evropa“ (aka druhá světová válka), ale o výhře (a za jakou cenu) Ruska se z dlouhodobé perspektivy dá jenom těžko hovořit. Variantu č. 2 není nutné rozepisovat.

     Proč Putin říká „Od Lisabonu po Vladivostok“? Moc dobře si uvědomuje za jakou cenu a co bude znamenat „Kousek Ráje na radioaktivním smětišti“. Proto má jeho řízení dopad pro nezasvěcené na vnitrostátní úrovni a pro zasvěcené na globální.

     Nemusíme spolu ve všem souhlasit, důležité je jsme v rámci jednoho mantinelu se stejným cílem.

     Odpověď
 41. Když už eM rozjel téma egregorialních úderu, tak vám povím svojí zkušenost.
  Začal jsem zpracovávat materiál o událostech ve Slavjansku, protože na povrch se dostaly nové informace. Současně s těmito informacemi, jsem natrefil na materiál, který se vztahuje k období 2 roky před převratem, k egregorialně – matričnímu řízení. K tomu mám 2 video ukázky. Když jsem si prohlédl ta videa, tak mi bylo špatně akorát z pochopení toho, jak obyvatelé Slavjansku už dva roky před samotnými událostmi připravovali na to, co se u nich bude dít. Ve smyslu přivolávali ty události, čarovali, vytvářeli matrici.
  Potom jsem začal psát ten příběh o Slavjansku, a začal jsem právě z popisu těchto věci, z čarování. Sotva jsem dopsal pár odstavců a okopíroval ta videa, dostal jsem jakoby ránu do prsou, zatočila se mi hlava, v prsou se rozlil oheň, bylo mi hrozně. V první chvíli jsem si pomyslel, že mám infarkt. Asi po pěti-sedmi minutách jsem do vydýchal, ale v psaní už jsem nepokračoval. Bylo mi jasné, že to mám „za to“. Dva dny jsem si dal pauzu a k psaní jsem se znovu dostal až dnes. I když už jsem psal o jiných věcech, tak stejně – těžké ruce, zrychlený tep, myšlenky nemohu sebrat do kopy. Opět si dávám pauzu.
  Ten Slavjansk mám v úmyslu dokončit, ale řeknu vám, něco takového se mi stálo poprvé.

  Odpověď
  • No… já se nebudu rozepisovat, jen se připojím s obdobným (stejné údery, že jsem myslela, že umírám) a ještě horším. Myslím si (protože dokázat to nemůžu), že ten útok mi dokaličil ruku tak, jakobych už nikdy neměla nic napsat.
   V té době jsem psala o Slovanech a skryté historii. Dodnes to nemám dopsané…

   Odpověď
   • Jo. Pravá ruka, mám zápěstí že ani neuzvednu tašku. Z ničeho nic, od včera.

    Lidi, jsem moc rád že v tom nejsem sám, a víte co to znamená? Že jdeme po správné cestě.
    Hlavu vzhůru, odvahu do kupy, a opatrně, s rozvahou si plnit sovje cíle.

    TauRusi, někomu tím šlapeš na „kuří oko“. Já, vzhledem k tomu, na čem pracuji, asi také. Je to pro mne povzbuzení a potvrzení, že jdu správnou cestou, a egregory se „jen“ brání.

    Pokud půjdeme v řečišti záměru, koncepce, věřím že ochrana se vždycky najde.

    Třeba jako jste, lidi, pomohli Vy mě. Dnes, i dříve, obzvláště dnes.

    Joxi, třeba pokud jde o mne, pracuji na opravdu pozitivních věcech. Ty to myslíš třeba tak, že i když pracuji na pozitivních věcech ve vztahu k negativním, jsem naplněný negativy?

    Dobře, beru si rady k srdci. Budu držet svoje myšlenky na maximální možné míře uvědomění a láskyplnosti. Bohužel, jsem přesvědčen že přestat prostě nyní nemohu.

    PS: Z knihy jsem vytrhl všechny stránky které obsahovali danou formuli, a spálil je, s prosbou a poděkováním, že si je Bůh vezme k sobě i se všemi důsledky, které ty stránky přinesly. Opravdu moc jsem mu z celého srdce poděkoval, a neuvěřitelně se mi ulevilo.

    Odpověď
    • Mně se to dělo už dříve – cca 3 roky zpátky. Nejdřív ty útoky, co popisuje Taurus. Moc jsem na ně nedbala a snažila se to „léčit“ samoochranou.
     A pak přišel tak „hloupý“ pád (na podzim, nemrzlo), že jsem z toho byla půl roku doma a pravou ruku mám nadosmrti sešroubovanou.
     A udělala jsem to, co říká Jox. Úplně jsem vypnula a ten půlrok jsem použila k relaxu, obnově sil.
     Na dění jsem sice koukala, ale nepsala jsem. Jednak jsem nemohla a jednak jsem neměla „nit“ – tj. to, co popisuje Taurus. Třeba při procházce jsem si to tak hezky sesumírovala – ale sedla jsem k PC – a nic…
     Nejdřív jsem si myslela, že jsem na vině sama – že je se mnou něco špatně. No a cca před rokem jsem se dostala k nějakým materiálům, které mi to vysvětlily jinak.
     Dneska už to nepociťuju… Ale cosi smysluplného jsem mohla sepsat tak cca po roce. Ale pravda, že to nebylo o Slovanech.

     Odpověď
     • Zajímavé,
      stránky o KSB a končíme použití a účincích praktické magie (nazývejte jak chcete, ale to, co zde popisujete, jsou účinky použití praktické útočné magie). Mnohým zdejším pasívním čtenářům budou vaše osobní zkušenosti připadat jako sci-fi (a ani bych se nedivil, že vás budou považovat za blázny a fanatiky – i já bych vás za ně cca před 4 lety považoval :D ). Josef Karika ve své fenomenální knize „Zóny stínu“ popisuje principy útočné praktické magie (ta na vás zřejmě byla aplikována) i obranu proti ní (strana 268-270 – kniha je beznadějně vyprodána, občas se objeví v antikvariátech, ale je na ni pořadník, dá se ale stáhnout z internetu:

      https://www.uloz.to/!GToe3hxy/jozef-karika-zony-stinu-pdf

      Karika vysvětluje proč zveřejňuje principy útočné magie ačkoliv jiní mágové se tomu usilovně bránili (Bardon) – říká, že tak jak jsou dnes veřejně dostupné (na internetu) principy smrtelných úderů v bojových umění, které umožňují zabít člověka jedinou ranou, tak dnes on nevidí důvod mlčet o této věci. Vidím, že i pro studium a používání KSB je třeba pro svoji ochranu projít kurzem výuky adepta žrečestva (magie) např. podle „Brány k opravdovému zasvěcení“ od Františka Bardona. :D

      Odpověď
      • Otazka, kam sa čítaním tejto knihy napujuješ? Už len z obalu som mal veľmi zlý pocit a kéď som preklepol na tie strany čo si písal, vyskočilo na mná démonické zrkadlo. Tak som to zavrel na moj vkus až prirýchlo, čo sa mi nestáva často… ak to nebude vadiť, mohol by si v skratke napísať svoje skúsenosti a kde si sa napájal, účibky knihy na Teba a Tvoje okolie. Ďakujem a buď zdravý

       Odpověď
       • Pokuď jsi „magicky“ senzitivní, tak titulní obrázek knihy na tebe musí zapůsobit (a to asi opravdu jsi, když z něho máš špatný pocit). Je to pochopitelné, protože kniha se zabývá Klifotem, což je temná, negativní stránka Universa (Pozitivní Sefirot, negativní Klifot). Okrajově se kniha zabývá i „Meonem“ což je reziduum předchozích, jak říká pozastavených, deaktivovaných (jak říká Karika – přerušených – je to z učení prastarých gnostiků o stvoření světů a světa) univers. Na mě to nijak nepůsobí (což je pro mě teď zajímavé, ale nohodlám se tímto pocitem ukolébat – a jsem pořád ve střehu). Karika sám říká, že poznání Klifotu (negativní, odvráceného části universa) nutné k úplnému poznání smyslu stvoření. Poznání Klifotu je ale PODMÍNĚNO zvládnutím a pochopením Sefirotu. Duální systém Sefirot (pozitivní) – Klifot (negativní) má logický smysl pro svojí dynamiku (jedná se o neustálý boj těchto protikladů, universum (ve kterém se pohybujeme my) z tohoto důvodu osciluje kolem nestálého ale rovnovážného stavu (zlatého středu). Filozoficky tento systém odpovídá učení Jing-Jang a přímo tak odporuje křesťanskému filozofickému systému, který tvrdí, že zlo je nedostatek dobra a ideální stav je jen dobro. Karika tvrdí, že takový systém je nemožný, lživý a nestabilní – čili nesmyslný a nemožný. Upozorňuji, že tato kniha je těžká a temná, neměly by ji tedy číst lehké a citlivé duše, ale pro ty odolnější je velmi přínosná (je nabita obrovským množstvím informací z mnoha vědních oborů).

        Odpověď
        • * „takový systém je nemožný, lživý a nestabilní – čili nesmyslný“

         Takže trvalý stav bezpodmínečné blaženosti je reálně nedosažitelný? K čemu ta veškerá existence potom je, když je blaženost negovaná utrpením? To je jednodušší a logičtější raději neexistovat.

         Odpověď
         • NicNezNula 5.11.2016 o 18:44

          Mám dojem, že je třeba vyčerpat všechny stavy matic/matric. A kdybychom náhodou chtěli trochu klidu, tak už se „baterka“ o to postará, aby ten klid nebyl.

          Odpověď
         • „… To je jednodušší a logičtější raději neexistovat. …“ – Myslíš udělat něco takového jako tento mladý židovský filozof ? (tento čin je jako vystřižený z knih G. Klimova a je příznačný právě pro židovskou populaci)

          http://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/zpravy-z-absurdistanu/filozof-zanechal-na-rozloucenou-dopis-o-1905-stranach_182391.html

          My na tento svět přicházíme z prostředí, které nezná nedostatek, bolest, utrpení, nevědomost, atd. My na tento svět přicházíme právě za tím, abychom tyto výše jmenované „negativní“ věci poznali a získali toto nejcennější – zkušenost. Pro tuto zkušenost se na tento svět opakovaně vracíme.

          https://youtu.be/HAo7ScuD_nQ?t=1333

          A právě tato zkušenost nás posouvá do vyššího žebříčku bytí. A až tato zkušenost stovkami, tisíci inkarnacemi nabyde plných rozměrů,

          https://www.novinky.cz/koktejl/418617-mladik-se-probudil-z-komatu-a-mluvil-jinym-jazykem.html

          vrátí se jiskra našeho bytí do stvořitele (jak říkají gnostici), kterého Monroe na své cestě poznání zahlédl a který ho poslal zpět se slovy, že není úplný.

          https://cs.wikipedia.org/wiki/Gn%C3%B3ze

          Karika v „Zónách stínu“

          Odpověď
          • Díky za odpověď. Shoduje se to s tím, co nosím v hlavě už nějakou dobu. A sice že jediným smyslem tady tohoto nesmyslu (pozemského života) je zkušenost prolínání blaženosti (občas) a utrpení (většinou).

           Vždycky když se setkám s nějakou situací, kvůli které vypadá život nesnesitelný a neúnosný, tak si řeknu „hlavně si to dobře zapamatuj, ať tě nenapadne taková blbost, jako se znovu narodit“. Už abych to měl za sebou.

           Odpověď
           • Myslím že procházíš pochopitelným stadiem. Pokračuj, a jistě se na to začneš dívat jinak.

            Mnohokrát jsem přemýšlel jako ty. Když se ohlédnu zpětně, byla to blbost, ale pochopitelná blbost.

            Jinak, všechno to prolínání jak píšeš, je otázkou toho do jakého kontextu zařadíš svoji existenci. Tam se rozhoduje absolutně o tom, jsi-li šťastný nebo ne.

            Odpověď
        • Nasredin я по русскому буду сказать. Этот эгрегор из этой книги для меня очень опасный тип ладушки. Тебе нада разберяться, что скажеть Тебе совесть и внутренние чувства, что бы ты не попал в среду чёрной магии. Книга теория тоже артефакт, образы из слов из темой книги напитание энергии твоёй мысли, могут тебя связать с этим эгрегором и ты не будеш знать. И влияние на тебя и на вокружаюшу среду могут быть огромные…. Будь здоров и желаю много удачи с формированием пресветленного мира и мïра. Благо Дарю Тебе

         Odpověď
         • Нет ладушка а ЛОВУШКА. Простите..

          Odpověď
          • Извини мой друг, но я думаю, что в ловушки чëрномагичной связи Вий неупал (пока – у меня нет злых снов и мечт и я спокойно сплю … :D )… http://dead-v-life.ru/341-kto-takoy-viy.html . :По моем мении и знании кроме эгрегоров существует множество других сущностей о которых надо что-нибудь знать и о которых на этом сайте ещë никто неговорил и которых ГП обычно использует ве своей работе … :D

           Источник:
           http://wordru.ru/mistika-gogolya-chitaem-povestvij-smotrim-film-vij-staryj-i-novyj/

           Odpověď
           • Nasrdení, nechcem vyzerať zaujímavo ale niektoré informácie píšem v automatickom režime. A nie vždy je to v jazyku materskom. Včera ma preplo do ruštiny, nebolo to naschvál a mal som zapnutý autokorekt, tak mi tam ušlo to jedno slovo.
            Inak v sprche sa mi stáva, že začnem písať nejaké kliky háky, nie je to arabčina ale podobá sa.
            Buď zdravÿ a pozriem sa na to ďalšie… Stále pozor na temno, tma niekedy prekryje svojou čiernou aj najsilnejšie svetlo stvorenia

            Odpověď
            • Nasredin, zasa mi to autokorekturny softvér zmenil. Znova sa ospravedlňujem

            • V pohodě, nemusíš se omlouvat, vždyť se nic hrozného neděje ….

      • Knihu „Zóny stínu“ vydalo nakladatelství „Vodnář“ :)

       Odpověď
    • A ještě jsem zapomněla…
     Nemyslím si, že jde o negativa ve smyslu „být jimi naplněný, šířit je“. O tom pochybuju, protože třeba v mém případě to tak nebylo.
     Bylo to spíš o tom…jak bych to nazvala… jako když si začneš uvědomovat, v jak „špinavém“ světě žiješ. Nevím, jak to popsat… ve smyslu – začneš chápat souvislosti a prokousávat s „špínou“ – tj. zjišťuješ, že spousta informací, braných společností jako nezpochybnitelný základ (a často i tebou samotným), je podvod, lži, klam – a co nehorší pro mě bylo – někdy i škodolibý a zlý klam – jako kdybys malému děcku nakukal, že plivnout na někoho je tím nejuctivějším pozdravem.
     Z toho jsem byla dost smutná a bylo mi to líto – i za naše předky. Tak možná proto jsem si k sobě „pustila“ víc, než jsem zvládla.

     Odpověď
     • Lin a presne o tom hovorim. Svet je predsa nadherny. Len ked sa prejdete po parku s manzelom teraz, tie krasne farby padajuceho listia. Ostrejsi vzduch urobi zapad slnka aj o čtej piatej poobede nadhernym. A taka malickost ako vona cerstvo uvareneho jedla, alebo cajiku. Budes to vnimat najskor cuchom, potom ocami, potom ten charakteristicky zvuk bublania vody ako sa prelieva v salke, potom hmatom teplotu hrnceka, potom chutou, kazdy jeden glg, ako sa to teplo v tebe rozplyva a uvolnuje Ta..
      Tento svet je krasny, to svetielko si ale kazdy nosime v sebe. CIm viac nas hreje, tym viac svet vnimame krajsi :0)
      Ano svet ma aj vela blata no kazdy diamant zacinal ako kus cierneho uhliku, a nakoniec sa stal nadhernym svietiacim stredom kralovskej koruny.
      Ty Lin si kralovna tohto sveta, a kazda kralovna dava svetu radost a lasku. A kedze sa podobne pritahuje podobnym, nielen ze budes tento svet menit, ale budes ho menit ku lepsiemu a krajsiemu.

      A to plati pre vsetkych, ste vsetci krali a kralovne. To je Vas udel, byt kralom, laskavym, zhovievavym, krasnym, rozdavajucim radost a inspirujucim.

      Odpověď
     • To je přesně ono, co popisuješ. Že se furt prokousáváme nějakou špínou. Když jsem začal zkoumat svět do hloubky, ještě, než jsem natrefil na KSB, tak kvůli informacím, které se na mě valily, jsem nemohl měsíce normálně spát, tak 3-4 hodiny, měl jsem z toho šok, až jsem onemocněl. Teď už to tolik neprožívám, protože jsem na to už tak nějak přípraven. Ale s tím Slavjanskem mě to opět dostalo, kvůli tomu, že lidé jsou hrozně naivní a že jsou zneužitelní…,jako stádo.

      Odpověď
    • eM najsilnejsie pozitivne pocity. Laska ku Tvojej rodine, najblizsim, ku vtakom vonku, stromom, ked ma niekto predbehne autom nebezpecne zazelam mu aby prisiel bez nehody, nie zlobou ale dobrom. Dnes sme boli s manzelkou na kratkom nakupe a v nakupnom zhone si malokto vsimal chlapca tak v mojom veku na vozicku. STacilo len jedno, uplne jednoducho som sa na toho pana usmial s ten uprimny usmev, ktory mi vratil spaet je nieco, co ma bude dlho hriat.
     Kedy si naposledy povedal manzelke, priatelke, rodicom, detom lubim Ta. a zastavil sa len na okamih dva a usmial sa len tak, pretoze to urobi druhym radost.
     V poslednej dobe sme tu odhaili vela z toho, co sa deje na scene, bolo tu popisaneho a absorbovaneho vela. Pri silnom strese vznika vela chyb. Ja som napriklad tahal niekolko mesiacov na niekolkych frontoch ako kon a ano, cely minuly tyzden az po dnes som bol z vynimkou vcerajska doma na antibiotikach. Proste som dostal stopku, lebo som frcal nad mieru.
     a chybali mi tie usmevy. a hovorenie tych krasnych slov, Lubim Ta, Dakujem… Ved zivot nie je len politika, zemetrasenia, volby v RF, SSA, priprava majdanu v CR, rozbijanie politickej sceny v SR rozoberanie roznych inych tazkych tem. Je o rodine, o zalubach, o citani knih, o tom zaspat do prace, o chodeni na prechadzky, o taborovej vatre s kamaratmi, o lenoseni v posteli, o cviceni, kym z Vas neleje pot, o obdive Vasho partnera, jedno krasne slovo a dotyk je silnejsie ako cokolvek ine. Je to o Vas.
     Pracovat pre druhych je velmi dolezite, odkryvat vela noveho, pomahat druhym radami a clankami. No vlastny rozvoj je aj o harmonii… viete kde rastu svaly? NIe v posilovni. Tam sa svaly poskodzuju. Je to v posteli, kedy pocas spanku telo regeneruje prave poskodene svaly.
     S Vasou dusou je to to iste. Musite si aj najst cas len na seba, na krasu, na dobro, na lasku. To dusu krmi, tym sa dusa rozvija a vrati Vam to stonasobne.
     Budte zdravi a pekny vecer. Prajem Vam vsetko najlepsie a blaho zelam

     Odpověď
     • A co tak vymenit ulohy. Z lovca urobit obet?

      Odpověď
      • nerozumiem ti vidlak

       Odpověď
      • Já myslím, vidláku, že na tom pracujeme. V podstatě, avšak bez boje, jinak bychom byli stejní. My rpostě nastolujeme jinou koncepci, respektive pomáháme nastolovat, na jejím základu stavíme matrice, malé i velké, a tvoříme egregory.

       Odpověď
     • Joxi a všichni, se vším výše souhlasím, jen bych to řekl tak:
      Tím, na čem pracujeme, a tím, že vstupujeme do řečiště záměru, se stavíme do opozice egregorům s opačnými matricemi. Zcela logicky a automaticky se nás ty egregory chtějí zbavit. Egregory které posilujeme svým úsilím jsou s těmi negativními v konfliktu.

      Jox, když bys mě znal… tím co popisuje TauRus jsem si prošel cca před šesti lety. Stal jsem se tzv. „konspiračním teoretikem“, a začal intuitivně stavět mozaiku, byť velice náchylný ke kaleidoskopu. Tehdy mne zaplavovalo to co píše TauRus, jednu noc jsem nemohl spát ze strachu z ještěrů ( :-) ), druhou noc z uvědomění si chemtrails, třetí noc při pochopení NWO, a tak dále.

      V podstatě ale už předtím, a stále po celou dobu, jsem člověkem, který celý den dělá mnoho malých drobností jen abych jiným zpříjemnil den. Výstředně mile zdravím, výstředně legračně odpovídám na emaily, nestydím se říkat milá slova i chlapům, nestydím se ukázat soucit, lítost, brečet. Díky mojí skvělé přítelkyni svojí dceři říkám „mám tě rád“ už od narození, několikrát si přejeme dobrou noc, několikrát na střídačku si přejeme dobrou chuť, a totéž dělám v práci, vozím stopaře, velice mile zdravím a děkuji prodavačkám i když se mračí, s cizími se bavím jako s kamarády. V podstatě, vypilovávám v tomto směru už jen detaily ;-) jako například jak nebýt naštvaný na někoho, kdo na silnici ohrožuje všechny okolo včetně sebe, přesně jak píšeš.

      A víte co Vám povím? Je to skvělé! A Vesmír a lidé mi to vrací! Ale to už jistě víte.

      Odpověď
  • Taurusi poradim Ti to iste, co eM. Prezi 2 hodiny 25 minut s generalom Ratnikovom. Chalani moc negativnych veci, ktore v poslednej dobe spracovavate Vas nastavuje negativne.Sa necudujte, ze potom dostavate pecky. Skuste sa na niekolko dni vyflaknut na negativne matrice, skuste v sebe a v okoli znova najst lasku, par dobrych slov pre kazdeho, koho stretnete a hlavne zaspavajte s myslou na nieco krasne z minulosti, z detstva. dostante sa tam a prezite zasa krasne chvile s babickou, dedkom, v tabore. a rano prve co urobte je povedal rodine, ako ich mate radi..
   ved aj Vy potrebujete ocistit. A ked nebudes plny negativnych emocii, ani negativne posobenie egregora potom vela nezmoze. Budte zdravi, naozaj zdravi a vela len toho najlepsieho

   Odpověď
   • Jox- v poslednej dobe dost myslim na staru mamu..ako sme chodili do hory,maliny,čučoriedky atd..manzel je viac unaveny, skor chodi odpocivat nez obvykle..boli sme v lese na hubach..pride mi, že su ludia viac teraz podraždení..myslim okolie.sem si pridem aj sa niečo priučit a aj relaxovat :) podla toho koho prispevky čitam :)..inak eM pisala o sne..a tiez som mala sen ,ale mala som nastupit do lietadla (fobia) nakoniec som to potlačila nastupila..a pristali sme niekde –bolo tam nadherne..biely piesok, čiré tyrkysove more..a ja vravím,čo tu budem robit?…vzala som sad rozste sám a začala čitat“ tak si vravím asi by som to mala opet prečitat ..v podstate pozitivny sen ..pred tyzdnom skor boli sny,ze som sa budila viac unavena nez odpocata..

    Odpověď
    • eM-prepáč mám hore preklep..no, malo byt eM písal o sne…

     Odpověď
     • Já už si říkal proč jsem zase holčička :-D ale co na tom.

      Jinak, teď se neorientuji, ale teď jsem nepsal rozhodně o snech. Kde myslíš?

      Odpověď
      • eM – tyžden som bola menej pri PC :) teraz by som musela prejst diskuze, že kde to presne bolo :) ale viem,že si to spomínal :) pekný den

       Odpověď
       • i tobě. Jojo, o svém snu jsem mluvil. No teď v posledních dnech to však byla realita.

        Výsledek je ovšem ohromný, odkroutil jsem si dva obtížné dny, a otevřel se další obrovský kus cesty.

        Krásný den všem

        Odpověď
   • Joxi, toho Ratnikova jsem si dával pár dní před tím, než se mi to stalo. Ale je faktem, že jsem byl oslabený virózou a moc jsem nechodil ven. Teď si beru psy a jdu do přírody, na vycházku. Nejvíc se odreagují z toho, když vidím, jak moje malá fenka, ještě štěně, může radosti vylétnou z kůže, jaké dělá mety po polí a provokuje každého psa, kterého potkáme.
    Ale máš pravdu s tou rodinou.

    Odpověď
    • To vypadá, že tě HNR na toho Ratnikova přivedl. Kdoví, jak by to dopadlo, když bys ho předtím neviděl.

     Odpověď
  • TauRus, myslím že u teba ako aj u iných bude kľúčom to, že ste začali písať danú vec v nesprávnom emočnom rozpoložení… (hoci môžu byť aj iné príčiny). Ak človeka niečo pohorší, naštve, tak nie je naladený v tej chvíly na tie správne zdroje. Je potrebné v sebe utíšiť negatívne emócie, a naladiť tvorivé. Ja osobne keď píšem nejaké tvorivé veci, poznatky, tak cítim určitý zvláštny druh pokoja, inšpiráciu a akúsi spojitosť s Tvorcom a egregorom KSB, akoby sme mali aktívnu linku, odkryté karty pred sebou navzájom a zároveň sa my rozjasňuje čo písať, o čom písať a aké slová a vety voliť.
   V minulosti som zažil aj fyzický útok mágie na sebe, ale nebolo to nič fatálne, skôr len niečo čo ma obťažovalo a po nejakom čase to prešlo… Ublížiť mi to nemohlo, lebo som to nekrmil emociami a strachom, ale bol som naladený neutrálne.
   Inak na tvojom mieste by som bol zvedavý a kladol by som si pred spaním otázky, aby sa mi nadránom prisnila odpoveď ako to vnímať a ako postupovať v takých prípadoch… Veď aj takéto veci by mali spraviť človeka múdrejším.

   Odpověď
   • Pravda, většinou také tak píši, že mi práce jde od ruky a myšlenky se sami rovnají v hlavě a i samotná činnost mě baví. Tentokrát to bylo jinak.
    Díky za rady. Vyzkouším to. :)

    Odpověď
   • jardobe, s těmi sny skvělá rada. Když nic nepiju (myslím to svinstvo se kterým ještě koketuju) a večer usínám s nějakou myšlenkou, tak přesně jak říkáš, nad ránem přijde odpověď, dnes už často ve velice pochopitelné symbolice (HNR v podobě ředitele starající se o mou dceru, nějaký mistr který mne vede v podobě mého šéfa co mi říká že už mám jen pár minut, ať máknu). Jsou to skvělé vhledy.

    Ale to co se mi stalo včera, to bylo jiné. Nic ve formě útoku, prostě jen obrovské nutkání přečíst si zrovna tuhle zajímavou knihu, udělat z ní to a to, i když to odporovalo absolutně mým zásadám práce s takovými materiály.

    No, kdykoli se chci pustit do té práce, kvůli které si myslím že to bylo, bnajednou zvoní telefon a lidi mají problémy, nebo mě pořád někdo ruší, a tak podobně. Jako by mi něco házelo klacky pod nohy, i když vím že k té práci mne přivedl HNR, opravdu tomu věřím.

    Zatím to překonávám, a celkem úspěšně, ale opravdu to je jakoby cosi nechtělo, abych uspěl.

    Odpověď
  • Ahoj,
   hodně zajímavé.
   Včera 1.11. se mi stal naprosto stejný útok na srdeční čakru, příznaky stejné. Na půl hodiny jsem odpadl neschopen pohybu. Podobných útoků bylo již více, ale včerejší byl nejsilnější.
   Snažil jsem se přijít na to o co jde, zatím nic moc.
   Díky Taurusi, Lin, eM a ostatní za vaši zprávu, začíná to být jasnější. Útoky jsou nejspíše cílené, to je dobré vědět a chránit se.

   Odpověď
   • Nepřítel odkrývá ksicht, jak bych to volně parafrázoval. Vzhledem k tomu čím se zabýváme a co se v ČR/SR děje na matriční úrovni (tak nějak intuitivně předpokládám) je vlastně jasné, kdo/co to je a co dělá.

    Odpověď
    • Ahoj eM i další,
     jen okamžité myšlenky, bez analýzy a syntézy – je potřeba více informací a tedy času.
     Jedná se o lidmi uměle vytvořený a řízený energetický nástroj v astrálu / Noosféře. „Nativní“ obyvatelé astrálu nejsou z něho zrovna dva krát nadšený, prý jim kazí jméno :-).
     Myslím, že začal být vytvářen před koncem roku 2012 a teď nabírá na síle, potlačme jej. A bacha.

     Odpověď
 42. Akášické záznamy. Víte o tom někdo něco? Jisté okolnosti mne vedou k zájmu o ně, nebudu popisovat detaily, a rád bych znal Váš názor. Zejména z bezpečnostního hlediska.

  Předem moc lidičky děkuju za pomoc.

  Odpověď
  • http://zivotni-energie.cz/akasicka-kronika-akasicke-zaznamy-kniha-zivota.html

   Odpověď
   • Moc děkuji, i tak to ještě rozvedu. Vím co to je, dostala se mi do ruky jistou cestou kniha už před zhruba dvěma lety. Vlastně jsem si ji vybral, a Maminka koupila k svátku nebo tak nějak, ale kniha skončila v poličce a ležela. Občas u mnoha esoterických, podle mne skvělých věcí jsem měl nějakou vnitřní zábranu to vůbec otevřít, natož použít.

    A před pár dny, po sérii z mého pohledu mnoha drobných „pochopení“ skládajících se v jasný a velký celek, jsem šel kolem poličky a ta kniha jako by na mne blikala.

    V knize kterou mám já, je modlitba pro přístup k záznamům. Kniha sama říká, že když někdo není připraven, na knihu nikdy nenarazí. A když není připraven úplně, k modlitbě se ani nedočte.

    Samozřejmě vím že není problém se jednou formulí připojit na nevhodný egregor, a tak se pro jistotu ptám, co si o tom myslíte.

    Odpověď
   • Ale jo, v podstatě jsi mi odpověděla. Díky moc.

    Odpověď
  • Dovětek: moje rada je ruce pryč od „snadných“ návodů jak se tam dostat. Dost jsem hazardoval, a rozhodně ale rozhodně to nemuselo dopadnout dobře. Díky Bohu za pomoc.

   Kniha půjde na mrazák.

   Co jsem si vůbec myslel…

   Odpověď
   • Co se stalo? Toto téma je dost zajímavé, než aby si to někdo nechal jen pro sebe :). Klidně i neveřejně na majla: arnost649*gmail.com

    Odpověď
    • Dostala se mi do ruky kniha „Akášické záznamy“.

     Obsahuje modlitbu pro „rychlý a snadný přístup k akášickým záznamům pro každého“, neboli klasická široká cesta, s otevřenými vraty, rovná a dlážděná, všichni víme kam vede.

     Byl jsem takový hazardér, že jsem včera tu modlitbu přečetl, nahlas, dle návodu.

     To, co jsem zažil následující dvě hodiny, ten pocit naprostého odpojení, zdravotní obtíže během pár minut, ztráta energie, odporný pocit hnusu, myšlenky na to jak je KSB vlastně k ničemu a že ho přestanu studovat, mno, podtrženo shrnuto, snad nemusím popisovat více.

     Nebýt pomoci shora, zůstal bych bez pomoci a moci napojený na egregor, ani nevím jaký, ale velice ale velice odporný.

     Odpověď
     • Kdo to napsal ? Takovou knihu už dlouho hledám.

      Odpověď
      • Nasredin, opravdu nehledej. Večer nebo zítra ji spálím.

       Jsou tam matrice které jasně vedou k 9/11, a podle mne k nějakým egregorům GP. Pro mne to bylo ryze destruktivní. Opravdu díky HNR že mě slyšel a vyslyšel když jsem to opravdu v úzkých odvolával. Kdoví co z toho byl podíl knihy, a co z toho byl podíl mého strachu, ale doporučit to nemohu, ani rozhodně nenapíšu jméno autora ani celé znění knihy. Už tak jsem napsal dost.

       Berte to jako přátelské doporučení, s důrazně zdvihnutým prstem.

       O co šlo mi došlo ve vlastním sebeuvědomnění, když jsem začal přemýšlet jak se tady rozloučím a půjdu dál životem bez KSB. A všem, co v tom měli prsty veřejně píšu: NIKDY! Nechť mne při tom ochraňuje Stvořitel, a díky za to.

       Odpověď
       • Ono akášické záznamy je iný názov pre noosféru. Chcel si sa pripojiť do databázy v noosfére. Otvoril si kanál a downloadoval si nejaké svinstvo čo čakalo na svoju príležitosť. Tá kniha nemusela byť nevyhnutne zlá. Podľa mna sme všetci pod PSI útokom. Niekto programuje špeciálny egregor aby nám uškodil. Toť len môj názor.

        Odpověď
        • Neodporuju ti, možné je všechno. Avšak kniha obsahovala staré známe egyptské jméno boha na konci modlitby, dokonce třikrát, to jsem nevyslovil a nahradil svým, ale i tak, součástí modlitby je otevření kanálu, a na konci třikrát zavření kanálu. A co když jsem napůl otevřený svou přirozeností? Tak zavřu veškeré kanály.

         V knize byly i jiné statě, které mne rozhodně měly varovat že to není správná cesta. Jak jsem psal, samo o sobě zásadní je, že cesta k opravdu hlubokému poznání určitě není snadná, a určitě nestačí odříkat nějaké zaříkávadlo. Cožpak by v takovém případě Putin pracoval na schopnosti predikce celý život? Nebo VP SSSR? Vždyť by stačilo tu formuli rozšířit, a každý by byl už vlastně dokonalý. Blbost.

         Absolutně si nedokážu vysvětlit, jak jsem mohl i po přečtení mnoha sporných statí knihy přistoupit k pokusu.

         Vzhledem k rozsahu, situaci, a tomu co tam bylo psáno jsem tím mohl poškodit i Vás všechny.

         Opravdu nechápu, tedy jen velmi vzdáleně chápu jak je možné že k tomu došlo.

         Nemluvě o tom, že jsem poslední dva dny byl i alkoholuprostý, o to je to více zarážející.

         Odpověď
         • Ja som sa tiež napojil na alkoholový egregor. Môže to stým súvisieť.

          Odpověď
          • Nemyslím si, řečeno s nadhledem a humorem, to nemá výšku.

           Odpověď
          • myslis egregor narkomanie?

           Odpověď
     • Ja som to mal včera a predvčerom tiež. Domnievam sa že je to nejaký psychotronický útok. Beždôvodný pocit strachu, triaška, slabosť, vyčerpanie, niečo ako depresia, pocit že KSB je k ničomu a podobne, srdce mi išlo vyskočiť z hrude. Chcel som sem napísať o pomoc. Potom to nejak prešlo. Čo sa to sakra deje?

      Odpověď
      • Po tom, co se 28.10. zlomily nějaké matrice (berte vysvětlení jako dosti amatérské) probíhá nějaký souboj matric či tak něco. Předpokládám že samo o sobě že mě cosi přivedlo k té knize rozhodně nebyl HNR, ale nějaké entity či egregory jdoucí proti záměru KSB. Je mi to úplně jedno, ale ano, potvrzuji.

       Časově se to shoduje, předevčírem mne to ke knize přivedlo, a četl jsem jí. Když jsem bez odříkávání četl tu stať o modlitbě, praskl mi v pokoji balonek. Hned jsem knihu odložil. Druhý den jsem měl nutkání pokračovat, i přes několik intuitivních vhledů které jasně napovídali opak, knihu nečíst, nebrat do ruky. I přes to jsem to udělal, a výsledek byl…

       Ještě jednou, díky Bože, že chráníš a podporuješ všechny lidi světa, a nedopouštíš jejich poražení kýmkoli jdoucím proti tvému Záměru.

       Odpověď
      • Já na uklidnění psychiky čtu korán – osvědčilo se mi to.
       Informace z vyšší úrovně tak harmonizují ty nižší.

       Odpověď
     • Oracle 911 1.11.2016 o 14:53

      Chcel som ťa varovať, aby si dával pozor, lebo kniha môže byť pascou. Potom som pomyslel, však má dosť rozumu aby bol opatrný…
      Ešteže si dostal pomoc zhora, inak by si z toho nevyviazol len nepríjemnosťami.

      Odpověď
      • Oracle 911 1.11.2016 o 15:01

       Dodávam: Chvála Bohu a ďakujem mu, že ti pomohol.

       Odpověď
       • Díky všem. Sám jsem byl překvapený a přemýšlet budu ještě dlouho. To prostě nebylo o rozumu, ale o tom že jsem se nechal ovládnout nějakým egregorem, částečně.

        Napsal jsem tu toho o sobě moc, dost možná je to proti mne zneužíváno.

        Odpověď
        • Putinovec 1.11.2016 o 17:09

         Doufejte,že si za sebou nepovlečete napojení.Znám člověka,který toho dodnes lituje.

         Odpověď
        • Hmm, to je zvlastne. V nedelu rano som sa zobudil a prve co ma z nicoho nic napadlo bolo KSB a nieco dolezite som si ujasnil. Vlastne som nad tym ani nepremyslal, proste ma to rovno napadlo.

         Odpověď
        • este jednu vec si treba uvedomit… teraz je aktivna velmi silna energia dusiciek
         je tam vela smutku, bolesti, zavislosti, temnoty… mnoho veci (myslienky, pocity, nevysvetlitelne depky), ktore k nam v tomto case prichadzaju nie su nase, ale len „odchytene“… treba to mat na pamati

         Odpověď
        • Všem Vám moc děkuji, ani nevíte co pro mne děláte. V posledních týdnech, duj68, se mi v podstatě děje to samé. Dokonce je to až tak úžasné, že co večer, to jsem pochopil, opravdu hluboce pochopil jednu zásadní věc, která mne nedávala smysl.

         Myslím, že jsme všichni byli vpuštěni do nějakého egregoru, do kterého jsme neměli přístup. btw. Co takhle probuzená matrice Blanických rytířů?

         Odpověď
         • Prosím tě, „eMko“… nech rytíře spát …
          Jestliže se ti skutečně děje, cos popsal a jestliže skutečně poctivě začínáš pronikat do smyslu KSB, pak na tom Blaničtí rytíři mají pramalou zásluhu.
          To, že něčemu nemůžeš přijít roky na kloub a odpověď přijde sama a zcela nečekaně, aniž bys na otázku myslel – to je naprosto přirozený děj, který různí nazývají různě. Jde ale o „obyčejné“ spojení s Bohem, kdy dostáváš odpovědi na své otázky.
          Úplně běžný a přirozený jev – stejně tak, jako tvá příhoda s knihou. Tedy… alespoň já to tak mám běžně.
          Konkrétně – do určitých oblastí se nepouštím ani ze zvědavosti, protože mám v sobě přirozenou „stopku“, takže nemusím absolvovat příhody, jako ty s knihou. Této „stopce“ úplně věřím, protože jen jednou – v dětství – jsem se holkama nechala přemluvit – takže vím, že „stopka“ je jakousi mou přirozenou ochranou, kterou není radno neposlechnout.
          A v neposlední řadě – pokud se opravdu kdo poctivě a upřímně učí KSB, vnáší si ji do života, dočká se všelijakých překvapení (v pozitivním slova smyslu).
          Asi tak…

          Odpověď
         • Blanicki rytieri, to je krasna matrica
          aj my by sme uz mali aktivovat Sitnianskych rytierov, oni su pripraveni, len cakaju na povel :-)

          Odpověď
          • No jo…jen jak chceš do matrice Blanických rytířů dostat to, co „eM“ popsal…

           Odpověď
           • neviem Lin, ved oni maju prist narodu na pomoc a ochranu, ked bude najhorsie…
            asi si budem musiet znovu precitat tie povesti, uz mi v pamati ostali len fragmenty… mozno tam novymi ocami objavim nieco, co mi predtym ostalo skryte

            Odpověď
           • Já rozhodně neberu blanické rytíře nijak konkrétně. Podle mne to je jako spící kráska. Kdo měl představu, díky té pohádce, jak to bude vypadat? Co by jsi o té matrici řekla, když ještě Rusko spalo, že se stane?

            Myslím, že ta matrice je o tom že se v národu probudí ta hrdost a bojovnost v dobrém slova smyslu. Je to jen můj intuitivní pocit.

            Nepasuji se nijak osobně do té matrice na základě svého ega, spíš myslím že je to matrice moudrosti a hrdosti národa, která nás postaví zase na nohy a „vyžene GP“ i s celou Čínou.

            Bez strašáků, dnes mi kamarád říkal, že měl někdo z jeho okolí vizi jak u nás jezdí Čínské tanky. Považuji to za ozvěnu velice nepravděpodobné možnosti, ale kdo ví co se přihodí za příštích deset patnáct let. Pokud se nepodaří ideálně vyzobat posty oslabeného GP, tak po perestrojce USA opět posílí, a potom kdo ví. Nikdo z nás toho asi zatím moc nevypredikuje, abychom mohli dělat příslušné korekce.

            Odpověď
            • Oracle 911 1.11.2016 o 23:40

             Keď to GP nezvládne a nastane totálna strata riadenia, tak krajná možnosť bude to, že vláda resp. nejaká mocenská skupina aby tu bol poriadok pozve vojská Číny a Ruska…
             Takže zapracujme na tom aby takáto krajná situácia nenastala.

            • Pracuju přesně na tom.

          • Loranka, ked pozries do vnutra. Co su sitnianski rytieri?

           Odpověď
           • ja som ich videla ako majestatnych slovanskych bojovnikov s rozviatymi vlasmi na konoch… posobili velmi uslachtilo a odhodlane pripraveni branit svoju domovinu aj s mecom v ruke… mali pokojne a vazne tvare
            citila som z nich velku vnutornu silu a oddanost svojmu poslaniu

            ja mam ten obraz v sebe, takze to je to, co som videla

            Odpověď
            • A co by si si zelala, aby sa stalo? Ako by si si zelala, aby sa tato legenda znova dostala do Slovenskeho egregora?

            • klucove slovo je SVORNOST

            • pisala som skor, nez si napisal dalsiu otazku… a ostava to iste slovo SVORNOST
             zelam si, aby sme sa prestali dohadovat a svarit a nenechali sa rozdelovat, aby sme drzali pospolu a tahali v veci osudu naroda za jeden povraz

            • Připojím se – ač nejsem tázaná.
             Nejenom svornost, ale – aspoň v českém případě legendy – také národní duch. Ten pravý, tj. to, za co žili a bojovali naši předci.

            • takze chcete damy obe nastartovanie slovanskeho egregora celovecenstnva. A obe to mozete nastartovat a prispiet. Denne sa zlepsujte a myslite na toto… Sformujte zelanie sa na ten egregor napojit a pomahat v jeho naplnani a pojde to. Takze pozor na zelania, je treba vediet aj co s nimi, ked sa zacnu plnit.Budte zdrave a krasny vecer

            • vdaka Jox

  • nechcem byt hnidopich, no niekedy nevychadzam z udivu. Viac krat som Vam uz pisal upozornenia, ze taketo nieco je potrebne vzdy robit pod dohladom skuseneho cloveka, ktory Vam moze pomoct a hlavne vas spravne nasmeruje. Uprimne napojenie tam je nadherny pocit. Je to, ako ked mas cely vesmir, tu nadhernu plnu prazdnotu v bruchu. Pocitis, coho si sucastou, ale musis si uvedomit, ze si pravdepodobne bol napojeny na egregor, ktory je stary, silny a ked si vymenil mena bohov, tak ten egregor jednoducho zapol ochranne procesy. A mozes byt rad, ze to dopadlo len takto.
   Bud zdravy a ked budeme robit zasa seminar s niektorym z ludi, ktori chcu pomahat v raste, dam to sem a mozes prist a pomaly sa ucit. Pretoze to napajanie je vskutku jednoduche. Len musis respektovat zakonitosti egregorialnych dejov. Ked mas ritual a zmenis ho, bud napojenie neprebehne, alebo egregor na svoju ochranu spusti program. Alebo na druhu stranu do teba naleje prilis vela, lebo si nedodrzal postup.
   S knihami uz neexperimentuj.
   Inak ja idem teraz ucit uvolnovanie chrbtice cez masaz stehien dve fyzioterapeutky od nas a dievcata sa tiez dozadovali literatury. Hovorim, baby naucim Vas to za hodinu, no literatura k tomu nie je. aspon zatial nie, bude to o tom, ze ich prave naucim napajat sa na ten stary egregor liecitelsky starych majstrov Tonglenu a potom to pojde uz jednoducho. No bez dozoru, kde by v mojom energetickom poli neurobili prvu masaz sami, by to nemuselo vyjst, tak preto ideme takto…

   Odpověď
   • Joxi, já to v podstatě vůbec nepotřeboval. Osobně beru takové knihy velice opatrně, a když tak si je přečtu a žádné „magické praktiky“ z nich nikdy neprovozuji, kromě jedné s neškodnými vizualizacemi přepínačů.

    Ani po tom nijak netoužím, i se toho v podstatě tak trochu obávám, řekněme ze zdravého rozumu.

    Včerejšek považuji za nějaký zkrat který do dneška nechápu. Pro mne zpětně nevysvětlitelné nutkání, kdy i přes veškerý odpor který stále trval, i přes veškerá intuitivní znamení, HNR znamení, jsem to stejně zkusil.

    A teď mi pověz za A) jak to? a za B) kdo mne k tomu vedl?

    a ideálně, prosím neutíkej ještě potřebuji odpovědi, jak se tomu ubránit pokud takový pokus bude dnes pokračovat?

    Odpověď
    • eM to Vas som myslel diskusiu, lebo tu pada vela navodov. Chces odpoved preco? Neviem, to musis najst v sebe. Ale ak chces vediet, ako sa toho zbavit, pozri si to video co som sem daval,
     http://youtu.be/KVz-Sqp0U2A
     http://youtu.be/A3pBExR5goY
     hlavne v tom druhom videu Boris Konstantinovic hovori o tom, ako sa dostat z egregorialneho posobenia a ako funguju egregorialne ochranne prvky. Staci Ti chciet sa vytrhnut, budes na to intenzivne mysliet, na to, ako to bude na konci vyzerat. Ze si ocisteny, nie je tam ziadne spojenie, vsetky myslienky spojene s tym egregorom su prec alebo nieco podobne. Ako chces, aby to vyzeralo. A budes z toho vonku. Pripajanie alebo odpajanie je len na Tebe, nesmies sa toho bat.
     Ja ked som prvy krat videl sam seba dole podo mnou ocami diveho vtaka, ktory mi hniezdi za domom, tiez som sa trocha zlakol a potom som dlho lutoval, ze to trvalo len tak kratko. Ten nadherny pocit vetra v peri a vznasanie sa vo vzdusnom vire ma prestupilo na dlho.
     Neboj sa toho, co sa okolo Teba deje a hlavne si uvedom, ze mas dostatocnu volu, aby si sa vytrhol, kedykolvek chces.
     Bud zdravy a pekny den. A rustiny sa neboj Boris Konstantinovic hovori jednuducho, aj ked yvuk nemusi byt vzdy najlepsi

     Odpověď
     • Jox, moc ti děkuji. Videa zařadím do fronty, ale dnes mi nepomohou, není čas to studovat. Opravdu ale opravdu jsem moc potřeboval tuto tvou pomoc, a výsledek je skvělý.

      Teď jen pár hlubokých nádechů, sklenice vody, a neztrácet koncentraci.

      U toho, Joxi, se musím přiznat a omluvit. Někdy jsem o tobě pochyboval, je jedno jak. Omlouvám se.

      Odpověď
      • Bud zdravy a som rad, ze Ti to pomohlo.

       Odpověď
    • eM, všechno zlé je pro něco dobré.

     Víš, proč tě do toho nechal HNR spadnout a pak tě z toho zas vytáhl? Abys to už nikdy víc neudělal. Takováto zkušenost totiž funguje jako mimořádně silné očkování. :-)

     Odpověď
     • PS: A tím, že si se o tu zkušenost podělil, si naočkoval i nás. Takže z toho máme užitek všichni. No není ten HNR mazaný? :-)

      Odpověď
     • NaCh neuraz sa, ale toto je velke nepochopenie. Mimoriadne silne ockovanie proti comu? egregory pouzivame v dennom zivote.
      Ak chces pracovat s egregormi starymi a plnymi energie a este urobit chybu v rituale napajania ma naucit podla mna robit to s mierou ale nie to nerobit vobec.
      Bud zdravy a pekny vecer

      Odpověď
      • Myslel sem očkování proti čtení podezřelých knížek (a jiných zdrojů) i přes jasné náznaky, že by to člověk číst neměl.

       Já sem v tomto ohledu taky řekl bych až paranoidní a vyhýbám se pokud možno všemu, co vypadá jako přísaha, rituál, symbol atp., o kterém dobře nevím co znamená, abych se náhodou na něco nenapojil.

       Odpověď
       • dakujem za upresnenie NaCh, ta povodna informacia bola mnou pochopena inak. Bud zdravy a pekny vecer

        Odpověď
       • Souhlasím, ale evidentně to není všechno. Vždycky jsem proti tomu měl zábrany, a vždycky jsem si myslel že takovou blbost neudělám, a najednou hej.

        Každopádně, i proto to píšu jako zkušenost, a když bych to nenapsal, Jox by sem nenapsal velice mnoho zajímavých a užitečných informací.

        Odpověď
   • PS: Určitě mi nemusíš vykat, pokud ti to nevadí.

    Odpověď
   • NicNezNula 1.11.2016 o 19:53

    Pochopitelně masáž jejich stehen že? To je asi zbytečná otázka.

    Odpověď
    • :-D :-D

     Odpověď
    • Mimochodem, jak dopadls v ten pátek? Předtím psals, že budeš kdyžtak průběžně informovat a když ses pořád neozýval, tak sem začal mít obavy, že sluníčkáři odhalili tvou pravou identitu a poučili tě o pravdě a lásce pěstmi a holemi.

     Odpověď
     • NicNezNula 1.11.2016 o 20:13

      Byl jsem pochopitelně na procházce a když jsem večer meditoval s nohami v lavoru, co o tom napsat, tak jsem usoudil, že možná bude lépe mlčet, abych neudělal více škody než užitku. Snad možná jednu „matriční“ poznámku k tomu. Když se přesouvala naše podpůrná skupina (jedna z mnoha…) nahoru směrem k hradu, tak jsme vlezli do tramvaje č. 22, která jakoby měla v zatáčce trochu problémy zdolat ten kopec od Klárova nahoru, ale nakonec to zvládla.

      Odpověď
    • Vole NicNezNula teda… Je to pumpovane slapanie na napnuty stehenny sval. Co stimuluje stahy svalov okolo stavcov. Ta bolest pri tomto vyvolavana je kanalizovana prave cez stehenny sval a jeho nervy. Ked po mne takto slapal prvy krat moj ucitel, bolo moj bolestivy krik pocut az do Banskej Bystrice. Ale odblokovali sa mi bloky na chrbtici, ktore som tam mal roky…
     Je to velmi velmi oZDRAVne, no ked to skusis prvy krat, kruti sa tvoje telo ako na skripci. Preto vzdy je tam potrebny treti clovek, ktory vzdy musi drzat nohy…
     Bud zdravy a s tymto chalani nezartujte. Ta bolest je kralovska. Take fyzioterapeuticke sado maso

     Odpověď
     • NicNezNula 1.11.2016 o 23:11

      Tak to je jiná :) Trochu mi to připomíná metodu auto-akupresurních pantoflí proti bolesti hlavy, kdy uživatel pro bolest nohou už necítí bolest hlavy.

      Odpověď
  • eM este jedna otazka. Vies ktoru cakru slovo AKASH otvara? Chlape mozno mas vaecsie stastie, ako si myslis. Pretoze ak si otvaral bez ostatnych tuto cakru, iba skok na akash, no mohol si zostat slintat do vankusa…

   Odpověď
   • Potvrdil jsi, co jsem si myslel. Naštěstí při napojení mi do hlavy přitékal takový šum zážitků a situací z mého života, že se v tom nedalo orientovat, a hned jsem to ukončil. Nu a pak mi to začlo docházet, a začal jsem pracovat se Stvořitelem, jak píše jardob.

    Víte kluci, všechno co jste psali a co mi tu píšete v podstatě vím nebo tuším už dávno, věřím tomu, o to nevysvětlitelnější pro mne je co se stalo. Jediné vysvětlení je, že jsem se zapletl do něčeho, kde „komusi“ velice překážím. Opravdu to nemohu vyložit jinak než jako cílený útok, s cílem oslabit mne přes mysl, donutit mne abych se odstavil sám.

    No, ono to nejde popsat tady na netu.

    Je možné, že se někdy potkáme, a povím vám jak to je. Někdy, někde.

    Opravdu moc děkuju všem, ani nevíte jak jsem Vám všem a VŠEMU vděčný. Jak píše Jox, bylo to o fous.

    Nechci nikoho provokovat, ale víte co? Alespoň mi to něco potvrdilo, kam a proč jdu. I za to dík.

    Odpověď
  • eM,
   ber to skrátka ako užitočnú lekciu od života. Je to podobné ako keď svojmu synátorovi vysvetľuješ niečo praktické zo života, aby sa vyhol problémom, ale on slová akosi nevie prežiť, pochopiť, a jednoducho si to musí prežiť na vlastnej koži. Aj to sa stáva..
   Podľa toho ako si to s knihou opisoval, tak to tak malo byť, ukážková lekcia Zhora. Vesmír sám o sebe je harddiskom všetkého čo bolo, čo je a čo má tendenciu stať sa. Úplný zdroj všetkých znalostí je Tvorca. Život, to je Tvorca+Vesmír.
   Veď už len keď si predstavíš tú galibu, čo by s ľuďmi (nie Ľuďmi) spravilo, ak by dostali prístup k ľubovoľnej informácii – opice s granátom. Normálne človek dostáva relevantné informácie skrze Rozlíšenie (keď spolupracuje so Životom) a tak je to správne.
   Znachary vždy podvádzajú a klamú, a to, čo sa prezentuje ako akáša v ezoterických knihách, presnejšie to, k čomu lákajú ľudí aby sa pripojili, nie je Strom poznania, ale ich vlastný podvodný egregor, ktorý vie toho dosť a vie aj čiastočne predvídať, ale jeho súčasťou sú aj také emócie, ktoré si opísal.
   Divím sa, že si nešiel na to cez Tvorcu, a vôbec že ľudia Ho obchádzajú ak potrebujú radu a riešia to rovno cez knihy a „skúsenejších“. Veď ak máš stále otvorenú linku s Tvorcom, tak Život reaguje na veci ktoré nosíš v hlave Sám, užitočné veci sa materializujú bez toho aby si o to priamo žiadal, alebo niekomu o tom povedal, a užitočné veci, situácie ľudia ti prichádzajú samé do cesty. To hovorím z bežnej vlastnej skúsenosti.
   A len keď má človek v psychike niečo nekalé, nedoriešené, alebo čosi nevie pochopiť slovami, tak to Život učí človeka praktickými skúsenosťami, na vlastnej koži. No ak máš myseľ a srdce otvorené pravde a neobchádzaš Tvorcu, tak všetko ide relatívne hladko a bezbolestne.

   Odpověď
 43. Pecka! Odpis Hermana v plném proudu, a zároveň totální zfouknutí kauzy Brady.
  Sledujte video z 25.10., 33 minut. Bohatě stačí první 4 minuty;)

  https://www.facebook.com/prezidentcr/

  Odpověď
  • Pardon, setsakra špatná sekce.

   Odpověď
 44. Už v r. 1877 Dostojevskij predpovedal vývoj vzťahov slovanských národov k Rusku. ,,…Rusko nebude míti a nikdy ještě nemělo takových nenávistníků, závistlivců, pomlouvačů a dokonce zjevných nepřátel, jako všechna ta slovanská plemena, jakmile je jen Rusko osvobodí a Evropa dá souhlas uznat je za osvobozené!…“ Podľa neho to má trvať vic než 100 rokov. Ja stále verím, že v budúcom roku sa Slovania zjednotia.
  http://www.isstras.eu/cs/2015/12/25/dostojevskij-o-nevdeku-slovanskem/

  Odpověď
 45. Prosím o dostatečně všeobecné vysvětlení pojmu „kvalita“.
  Kontextově jsem si myslel že to chápu, ale vidím že ne. Příklad:
  http://leva-net.webnode.cz/products/proc-je-koncepce-spolecne-bezpecnosti-ksb-zivotne-dulezita/
  Nadpis prvního obrázku na začátku článku. Myslel jsem že kvalita může být stejná u různých věcí, ale z nadpisu je jasné, že například první a třetí krok plné funkce řízení mají principiálně různou kvalitu.

  Prosím, pokud někdo může poradit…

  Odpověď
  • Případně pokud má slovo kvalita synonyma…

   Odpověď
   • Celkem polopatisticky se to dá vysvětlit na seznámení s protějškem:
    1.Identifikace faktoru prostředí – nejprve si zjistíš, v jakém prostředí se tvůj objekt zájmu pohybuje
    2.Vytvoření stereotypu rozpoznání faktoru prostředí- začneš navštěvovat prostředí, ve kterém se tvůj objekt pohybuje a zjistíš si vztahy mezi jednotlivými členy společenství (např. jestli tam má dotyčná nějakého ctitele, nebo ne)
    3.vytvoření vektoru cílů – to je jednoduché, vektor cílů je získat dotyčnou dívku
    4.vytvoření hlavní koncepce – promyslíš si nejlepší strategii a taktiku, jak ji můžeš získat
    5.Organizace struktur – může to být nějaká její kamarádka, přes kterou se ke své vyvolené dostaneš, nebo její brácha atd.
    6. Kontrola činnosti struktur – pokud jsi požádal např. kamarádku, aby ji předala od tebe vzkaz, zeptáš se ji jestli jej předala a co vyvolená na to…
    7.Odstranění struktur – pokud se seznámení povede, žádné křoví (tj. nikoho dalšího) už ve vztahu nebudeš potřebovat, struktury splnily svůj úkol a víc je nepotřebuješ…
    Pokud si teď každý bod polopaticky probereš najednou zjistíš, jak je to s kvalitou…Proměna kvantity v kvalitu je očividná… Na začátku jsi byl bez dívky, načež se tvůj stav ze singl proměnil na stav partnerský, což sám uznáš, je jiná kvalita…

    Odpověď
    • Putinovec 26.10.2016 o 2:23

     Udržení vlastního stavu řízení-opuštění dívky?

     Odpověď
    • Aksal, moc díky. Žel Bohu, stejně to nechápu :-(

     možná i proto, že Dívku bych nikdy nechtěl „získat“, ale to možná není podstatné. Myslel jsem si že kvalita=jakost=míra dokonalosti (tak nějak)

     ale v tom případě bych to chápal tak, že všech sedm kroků plné funkce řízení mohu provést se stejnou kvalitou. To ovšem zdaleka neodpovídá nadpisu obrázku.

     Je to pro mne fakt problém, a děkuji za každou, i tvou pomoc.

     Odpověď
     • pridam moj nazor, ako to chapem ja
      myslim ze v tomto pripade je vystizne synonymum – kvalita=jakost (po slovensky akost) – od slova jak?-ost (ako?-st), teda ide o popis stavu procesu v kvalitativnom vyjadreni z hladiska jeho dynamiky… proces sa vyvija a jeho momentalna kvalita/jakost sa v priebehu casu tiez vyvija/meni
      takze v tomto vyzname „kvalita“ popisuje „jak“ (ako) sa meni v case a v akom stave sa momentalne nachadza

      snad som bola zrozumitelna a nedomotala som ta

      Odpověď
      • No, to je zajímavé, ako-st, jakost, nějakost, to už vyvolává odezvy.
       Nechám to probublat v hlavě, a uvidím večer.

       Díky moc.

       Odpověď
       • eM skus este toto. Pre mna slovo kvalita je jedno z najpremenlivejsich slov vyznamovo. Moja definicia je:
        Kvalita je vyjadrenie miery priblizenia sa realneho materialu povodnej myslienke.

        A myslienky su stale premenlive, miera je tiez a tym bude aj material. MIM

        Odpověď
        • Tedy subjektivní vyjádření podobnosti výsledku aktuálně definovanému cíli?

         Odpověď
     • Já dávala ten příklad jenom proto, že takřka každý má zkušenost se vztahy. Nemůžeš to přece brát doslovně, byl to jen příklad :)
      No a když se podíváš na každý bod, tak na stupínku 1. je kvalita řízení mnohem nižší, než na dalších, jelikož máš na něm mnohem méně informací, než na těch dalších…
      A řízení je informační proces pěkně to popisuje přísloví: „Byla to poslední kapka“, kde se kvantita méně kvalitních kroků, změní úplně v novou jinou kvalitu…

      Odpověď
  • Ještě k tomuto: “ Myslel jsem že kvalita může být stejná u různých věcí“… Viděl jsi už někdy dvě stejně kvalitní jablka???

   Odpověď
   • No, už asi vím že je to blbost, ale myslel jsem si to. Každé jablko jiné, ale obě stejně dobré, stejně tvrdé, stejně nezkažené, a dřív bych tedy řekl stejně kvalitní. Dnes už díky Vám všem ne :-)

    Na druhou stranu, když připojím Joxovo vysvětlení, tak pokud budu očekávat od svých stromů jablka, a půjde mi u nich (můj cíl bude) aby byla sladká, nečervavá, a zralá, tak bez problémů budu moci o mnoha jablkách z toho stromu říci, že z pohledu mého cíle jsou stejně kvalitní.

    Odpověď
 46. Cico Ciciak 25.10.2016 o 17:56

  Ekonomické a iné otázky a poznámky
  ————————
  1. Ekonomický systém – môj návrh: prítomnosť demurrage peňazí, ale ľudia si môžu uložiť určité množstvo úspor do banky pomocou termínovaného vkladu (bezúročne!), ktorý nepodlieha demurrage.

  2. Úvery na spotrebu zaniknú (ako si ľudia kúpia drahie veci ako napr. auto, práčku, chladničku a pod.) a zostanú len investičné úvery?

  3. Kto (bankári? – ako?) získava na neustále sa zvyšujúcej inflácii (zvyšovaní cien, prevyšovaní množstvo peňažného obeživa nad množstvom produkcie a služieb) a ako?

  4. Úrok = nikdy nevyprodukovaná reálna produkcia? V akom zmysle? Veď ja musím vyrobiť produkt navyše, aby som zarobil peniaze aj na zaplatenie úroku banke, nie?

  5. Technologická dividenda – Čo je to?

  6. Virtuálne riadiace štruktúry, virtualizácia riadenia – Čo je to?

  7. Aký je rozdiel medzi klasickým úrokom a nejakým nízkym jednorázovým poplatkom banke za poskytnutie služby – peňažného úveru? Podľa mňa je rozdiel iba vo výške poplatku. Ale my predsa už vieme, že akákoľvek suma, ktorú je potrebné vrátiť navyše spolu s istinou = úžera a neexistuje v obehu, pokiaľ si ju niekto nepožičia! Mylím sa?

  8.Čo znamená bioenergetický (energia) a biologický (energia)?

  Vďaka

  Odpověď
  • Cico Ciciak 26.10.2016 o 9:13

   8. Biologická civilizácia – Čo je to?

   Odpověď
 47. Zdravím. Kto bol Lenin? Pracoval len pre záujmy ničiteľov, alebo vykonal aj niečo prospešné pre Rusko?

  Odpověď
  • V jednom svém epigramu napsal Jan Neruda „Uč se moudrým býti“. Tento epigram vstoupil do podvědomí lidí jako „Uč se hochu moudrým býti“. Do podvědomí lidí, alespoň mé generace, též vstoupil Leninův citát „Učit se, učit se, učit se!“
   Pokud bys byl ochoten věnovat čas na své vzdělávání, na stránkách http://leva-net.webnode.cz/ najdeš spoustu materiálů, pokud jsi sem přišel pouze trollit, tak sory.

   Odpověď
   • Z čeho jsi u té otázky usoudil, že přišel trolit?

    Odpověď
    • Z otázky: „Kto bol Lenin?“

     Odpověď
   • Trolling je tvoje odpověď, nikoliv otázka.

    Odpověď
  • Půl na půl, překazil plány GP tím že uzavřel brestský mír, čímž uvolnil revoluční situaci v Evropě a zastavil marxistickou permanentní revoluci, čímž umožnil nástup Stalina a skutečného bolševismu, ale udělal i mnoho chyb.

   Odpověď
   • Dá sa to definovať ako chyby alebo sa jednalo o jednoznačný zámer?. Stále má v Rusku mnoho pamätníkov, čo môže odzrkadľovať jeho významnosť.

    Ešte ma zaujíma stalinova dcéra Svetlana. Z toho čo doposiaľ viem, nebola hrdá na svojho otca. Od Ruska/ZSSR a svojej rodiny sa dištancovala.

    Odpověď
    • Cico Ciciak 25.10.2016 o 17:56

     Podľa mňa pracoval tak, ako to chápal. Na takejto úrovni sa podľa mňa priame direktívy („Znič cársky režim, zaveď pseudo-komunizmus, aby som ja GP mohol vládnuť svetu.“) už nevydávajú.

     Odpověď
     • Cico Ciciak 25.10.2016 o 20:13

      Vidím to tak, že bol boľševik-marxista nenávidiaci cársky režim.

      Odpověď
 48. Odkedy je Hlina clenom KDH, ked je uz predsedom?

  Odpověď
  • clenom sa stal este , myslim v minulom volebnom obdobi ked odisiel od olano

   Odpověď
 49. Mohl by mi někdo poradit, co by mohla symbolizovat gorila? Kontextově bych chápal něco jako spodní vrstvu pyramidy společnosti, nebo dav, nebo lid nebo něco takového, ale to jen kontextově.

  Zajímá mne obecná symbolika, co by mohla všechno gorila znamena, nebo opice obecně.

  Odpověď
  • Asi ti eM neodpovím, ale „donutil“ jsi mě se ponořit, díky za to.
   Gorily mi vždy byly blízké, ani nevím proč.
   Tak to teď zkusím – soudržnost, síla, ochrana. Ale i bolest a nepochopení – proč jim lidé způsobují tolik utrpení.

   Ohledně symboliky opice, by mohly být inspirací filmy řady Planeta opic, připadaně sci-fi, ve kterých jsou hlavními aktéry šimpanzi.

   Odpověď
   • Ještě k gorilám dodám – cillivost

    Odpověď
    • Napadá mne „klidná síla“, vědomí vlastní síly. Vedlejší osobní zážitek: pohled do očí gorily v pražské zoo; už je to pár let, ale asi ho nezapomenu nikdy – hluboké inteligentní vědomí celé situace a hluboký smutek.

     Odpověď
     • Kontextově to nezapadá do toho co hledám, asi bych to měl přehodnotit.

      Ale i tak díky, připoměl(a) jsi mi to, co vidím u Goril také. Smutek, a klid.

      Odpověď
  • Divocina. Ako v politike.

   Odpověď
  • Ak sa to hodí – U goríl sa dôsledne dodržuje hierarchia. U gorily horskej je alfa samec je otec väčšiny alebo všetkých mladých goríl v skupine.

   Odpověď
  • Jen pro vysvětlenou, podle mne šlo o loajalitu členů skupiny skupině. Inteligentní loajalitu.

   Ale to jen v kontextu, obecně to není tak smysluplné.

   Odpověď
 50. Pokud někdo víte, prosím o vysvětlení jaké významy má míra 5, 50, případně 3×5 nebo 3×50.

  Někde jsem četl že pětka, nebo tři pětky symbolizují Člověka, ale nejsem si tím ani trochu jistý.
  Snažím se rozebrat si jeden film, a je tam těch pětek nějako moc (kromě mnoha sedmiček, jedenáctek, dvacetdvojky, spousty trojek…)

  Odpověď
  • Ahoj eM, jen k těm pětkám.
   Standardní výklad:
   555 je číslo člověka
   666 je číslo bestie/satana/lucifera.

   Podle mě je to křesťanské zmatení, hlavně 666 (rekatolizace slovanů).
   Podle mě 555 charakterizuje člověka uvízlého ve hmotě a 666 je číslo duchovně svobodného člověka, který se zvládl povznést nad omezení hmoty. Chápu, že pro církev je takováto myšlenka ďábelská. :-)

   K číslo 666, třeba magický čtverec řádu 3, velmi uznávaný starými slovieny (666-magický kvadrát žreců) a ne jen nimi.
   4 9 2
   3 5 7
   8 1 6
   Numerologické součty jednotlivých řádků, sloupců a obou úhlopříček jsou 6 (15 → 1+5=6).

   Význam dalších čísel z filmu bude nutno vztáhnout ke kontextu daného filmu. Jiný význam je v numerologii ve vztahu k datu narození, jiný v numerologii kabaly, jiný v u starých slovienů ve vztahu k času a datu narození, jiný při výkladu tarotu. Myslím, že dobrý starověky (více měně výchozí) popis symboliky čísel je zde:
   http://www.pastorace.cz/Knihovna/Symbolika-cisel-a-jeji-puvod.html

   Odpověď
   • V každém hollywoodském filmu číslo telefonu začíná na 555…

    Odpověď
   • Moc díky za potvrzení, ono to kontextově sedí. Člověk ve hmotě.

    Odpověď
   • 4 9 2
    3 5 7
    8 1 6

    Magický čtverec Luo-šu, pro Číňany představoval rytmický obraz vesmíru v jeho časovém aspektu. Prakticky to byla nejjednodušší matice s osmi řešeními. (zdoj Marie Louis von Franz – Věštění a synchronicita).

    Odpověď
  • Patka je stred ciselnej rady 1 az 9. Rimska V to znazornuje vystizne. Pridavanim paliciek vlavo ci vpravo sa vyjadrilo postavenie cisla voci stredu desiatkovej ciselnej rady. Podobne v mayskych ciselnych znakoch vodorovna ciara znamena stred ciselnej rady 1 az 9, cize 5. Bodkami sa vyjadrilo postavenie cisla voci stredu.

   Odpověď
   • Tri patky by mohli vyjadrovat suradnicovy stred X,Y,Z troch ciselnych osi ohraniceneho kubickeho priestoru, kubicka matrica.

    Odpověď
 51. Aky je ucel navstevy dalajlamu na Slovensku?

  Odpověď
  • Těžko říct… Osobně si nemyslím, že by měla ta návštěva nějaký zvláštní význam, protože pak jede k nám – na havlistické „Fórum“.
   Co jsem si našla, pozvala ho k vám nějaká soukromá osoba – nějaký majitel galerie. I k nám ho zvou „nadace“ a myslím si, že i do jiných míst. Takže mi z toho vychází, že mu nechávají vydělat nějaké penízky na živobytí, trochu ho povozí po světě a zase uloží „k ledu“.
   Pro mě není žádnou osobou, která by nyní měla nějaký vliv na události – natož aby cosi „sehrávala“.

   Odpověď
  • Z článku k návštěvě Dalajlámy je zřejmý důvod jeho návštěvy…
   http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Dalajlama-v-Bratislave-Prijal-Kisku-pochvalil-ho-a-vypravel-mu-o-Havlovi-458559

   Odpověď
  • Naša JOJka to pomenovala pomerne presne v upútavke na svoje televízne noviny: dalajlámu totiž spojila z troma menami – Kiskom, Poliačikom (nýmand, ktorý počas svojho poslancovania nič nespravil, len kecal) a Nicolsonovou (ktorá nevie, či má prv rodiť alebo riadiť štát). Toť trojica úžasných, niekto ich musel prísť namotivovať, TEDx a podobné „konferencie“ organizované bradatými deťmi už zrejme nestačia.

   Odpověď
   • Kiska – scientológ
    Poliačik – propagátor drog a voľných mravov
    Nicholsovnová – propagátorka liberálnej emancipácie žien (pojmy výchova dieťaťa rodičmi, materská dovolenka a pod. sú jej cudzie)

    Odpověď
 52. Aké okná Overtona sa snažia pootvárať koprodukčným interaktívnym filmom Verdikt? Pilot stíhačky dal prednosť smrti ľudí v lietadle pred smrťou väčšieho počtu ľudí na štadióne, kam malo vďaka teroristom dopadnúť. O verdikte majú ale rozhodnúť diváci v piatich krajinách – výber je zaujímavý: Slovensko, Česko, Rakúsko, Nemecko a Švajčiarsko.
  Tipujem to na testovanie homogénnosti postojov dvoch jazykovo blízkych okruhov – Československa a nemeckých jazykových oblastí.

  Odpověď
  • Pilot stíhačky (diváci) má rozhodnúť o smrti ľudí. Veľké okno. Ide o to, vinu za smrť civilistov nenesú teroristi, ale tí, ktorí proti nim bojujú. V bojoch o Aleppo (nielen o Aleppo) sa má vina preniesť na vojsko, v médiách informujú len kde a koľko civilistov bolo zabitých, ale na hlavného vinníka sa akosi zabúda. Od velenia závisí, kde a kedy zaútočia proti zlu, či tam budú obete. Hlavný vinník vinu nenesie. Máme prijať zodpovednosť za smrť civilistov.

   Odpověď
   • Ďakujem za odpoveď, nestihol som ju spätne dohľadať a rozanalyzovať. Predpokladám, že v tomto duchu to „vysvetlili“ tým sprostejším (rozumej intelektuálom) u Havrana, že?

    Odpověď
 53. Dobrý den,
  co je „mystická“ odplata přesahující hranice právní vědy? předem díky za objasnění

  Odpověď
  • Jedná se o zásah hierarchicky vyššího řízení (mechanizmů VesMíru) usměrňující/anulující tendence jdoucí proti Vůli Boží. V případě, že daná tendence překročí hranice Dopuštění, dojde automaticky k její eliminaci. Charakter toho všeho je už otázkou daných parametrů.

   Není to odplata v tom smyslu, jak ji běžně chápeme – pomsta, ale odplata ve smyslu uskutečnění Spravedlnosti.

   Jedná se o objektivní zákonitosti, ať budeš jakkoliv moc chtít, působení gravitace žádnou právní úpravou nijak neovlivníš. V tom je jakože ten „mysticismus“.

   Pro „zasvěcenější“ je to Vyšší fyzika.

   Odpověď
  • Ještě doplňuji, proč zrovna u KSB je takové varování. KSB je tak zásadní záležitost, možná jediná která je schopna předejít opětovnému zacyklení ve slepé uličce vývoje a příchodu globální katastrofy. Čili jakékoli její poškozování už samo o sobě téměř přesahuje míru dopuštění (cítím instinktivně). Čili úmyslné, a jistě i některá neúmyslná poškození šíření KSB v pravdivé a původní podobě, nebo její překrucování, ať už vědomky nebo nevědomky, jde proti možná poslední věci která může zachránit lidstvo před další katastrofou. Je za minutu dvanáct a není prostor pro moc chyb.

   Odpověď
  • Dám ešte jeden príklad mystickej odplaty. Skúste si prečítať tento článok http://www.aum.news/ezoterika/1624-pochemu-boleyut-prosvetlennye
   Je písaný podľa mňa presne o mystickej odplate. Niektorí svetlí ľudia sa dožijú len 70-80 rokov. A umierajú na bolestivé choroby. Moji priatelia zaoberajúci sa týmto o tom dlho debatovali a debata skončila (a dúfam, že keď sa postavia z kufrov na ktoré som ich prinútil sadnúť si, buďe pokračovať), keď som dal pohľad takýto. HNR ich vzalo odtiaľto, pretože nespĺňali vektor cieľov dobrý pre ľudstvo, nepracovali na zlepšení vedenia ale skôr na jeho hermetizácii a hierarchizácii…
   Inak článok je treba brať s rezervou, je tam pár nepresností, ako tá o Issu a jeho smrti no podstata je jasná.
   V sherlockovom putovaní aj tu v KSB v poslednom gambite vystupuje reálna postava Svami Sai Baba, ktorý okolo seba urobil neskutočný kult kvôli daru, či súboru darov, ktoré dostal od HNR a to ho vzalo z tohto sveta (a podľa popisov celkom nedobrovoľne) vo veľmi mladom veku…
   Buďte zdraví a premýšľajte o ceste, kým sa na ňu vydáte

   Odpověď
   • Zajímavě pojímá délku života Kniha Múdrosti:

    7 Umře-li spravedlivý třeba předčasně, dojde odpočinutí,
    8 neboť ctihodné stáří nezáleží v dlouhém věku ani se neměří počtem let.
    9 Ty pravé šediny pro člověka je rozumnost a život bez poskvrny je ten pravý dlouhý věk.
    13 Kdo se ukázal dokonalým v krátkosti, dosáhl plnosti dlouhého věku.
    16 Spravedlivý svou smrtí odsuzuje žijící svévolníky, mládí pak, jež došlo rychlého konce, letité stáří nespravedlivého.
    17 Budou vidět jen skonání moudrého, ale nepochopí, jak o něm Hospodin rozhodl a k čemu ho zachoval.
    18 Uvidí to a pohrdnou jím , ale Hospodin se jim vysměje.
    19 A budou zneuctěnou mrtvolou, navěky pohrdáni i mezi mrtvými. Neboť on je srazí po hlavě, že ani nehlesnou, vyvrátí je do základů a až do konce zůstanou úhorem, ocitnou se v mukách a jejich památka zanikne.
    20 Při zúčtování svých hříchů přijdou zlomeni strachem, a jejich nepravosti je usvědčí tváří v tvář.

    ***

    Zaobírali jste se tímto apokryfem někdo více do hloubky?

    Odpověď
    • Ešte pred dvima rokmi by som súhlasil, no práve KSB mi dala trocha iný pohľad na túto vec. Smrti sa už ako takej nebojím, prežil som si ju vrátane znovanarodenia veľmi živo zo všetkými pocitmi ..
     No čo som pochopil, aspoň z môjho pohľadu je to, že ak načúvaš reči udalostí a komunikuješ svoje želania s HNR, budeš dostávať odpovede. A pokiaľ chceš pomôcť vytvoriť spoločnosť, ktorej základy bude HNR plne podporovať 30 ani 50 rokov nestačí. Pretože najskôr musíš sám pochopiť a stať sa Človekom, kým môžeš pomôcť stať sa Človekmi iným.
     Vidieť vyrastať pravnukov, pomáhať rodine, rodu a národu to chce obetu, znalosti, čas a vlastnosti.
     Stále si myslím, že napr. Saibaba to prehnal s kultom osobnosti, dobro ktoré robil bolo týmto prehlušené a bol vzatý predčasne práve preto. To je jeden o ktorom môžem hovoriť, keďže informácie nie sú až tak skreslené…
     Čiže myslitelia zabúdajú (alebo vynechávajú zámerne) reč udalostí, tak to vidím ja. Čo si o tomto pohľade myslíš Ty?
     Buď zdravý a peknú nedeľu

     Odpověď
     • Já si myslím, že si to nijak neodporuje – konkrétně ve své podstatě.

      Dlouhověkost se ne vždy rovná spříznění daného jedince se Záměrem, stejně tak krátký věk neznamená, že daný jedinec propadl Satanismu.

      O tom zda věk stačí nebo nestačí, to jest otázka, protože přeci jen (jak to vnímám já) jsme zde hlavně pro práci s tendencemi/trendy, které přesahují délku lidského života a jejichž výstup nemusíme sklidit. Na druhou stranu je pravděpodobné, že člověk pracující vědomě i nevědomě na Záměr, což zahrnuje i práci se svým tělem, bude žít delší a šťastnější život. 100% garance ale není, v životě je obrovské množství faktorů, které je nutné brát v potaz a to včetně jedinců jímž je vlastní sebedisciplína a vůle.

      Tedy apokryf (jak ho chápu) poukazuje na to, že hodnotit člověka dle věku jež dosáhl, není adekvátní. Není adekvátní na základě délky života posuzovat přínos daného člověka pro společnost směřující k realizaci Záměru.

      Odpověď

Napsat komentář

*
*

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>