Otázky a odpovědi

Podepisování příspěvků: anonymní příspěvky nebo ty, které v poli jména/přezdívky budou mít titulek nebo jiný text, mohou být smazány. Příspěvky s nakopírovaným delším obsahem, který je dostupný na jiném místě, mohou být také smazány – v takovém případě uvádět pouze odkaz, případně pár vět, nikoliv celý text systémem copy&paste. První komentář nového uživatele se zobrazí až po schválení, další již hned.

 Obnoviť

 1. Přeji dobré ráno při pondělku všem. Dovolila bych si jeden nebo dva dotazy do pléna. VVPj ve svých pravidelných pořadech neustále opakuje, že přípravou na obě fáze sv. války ve 20. stol. byly války búrské v jižní Africe. Nikdy jsem však neslyšela nějaký detailnější rozbor (možná v nějakém starším pořadu?). Mohl by někdo poradit, případně aspoň částečně osvětlit?

  A co rasizmus obecně z hlediska teorie lidskosti? (Vím, že nedávno proběhla diskuze, kde se řešilo např. IQ jednotlivých ras, ale to skutečně nemám na mysli. Podle mě jde v DE spol. spíše o vztah peníze –> moc a je mi jedno, jakou barvu má ten, kdo mi slouží.)

  Děkuji předem všem za jakékoliv vyjádření.

  Odpověď
 2. Dobrý den,
  nevíte někdo jak dopadl během čistky Rogozin a ministr Borisov?

  Odpověď
  • Zatím o nich nejsou zprávy, ale proběhla informace, že neschopný ministr Oreškin (který byl veřejně upozorněn Putinem na neschopnost) by měl být Putinovým poradcem v ekonomických otázkách. Tak teď nevím, je to ústupek Oreškinovu klanu?

   Odpověď
   • Spíše osvědčená technologie „nepřítel co nejblíže“ . I když může být fakticky „jen“ neschopný. Daleko lépe se Oreškin nechá v několika postupných krocích „odpařit“ do neviditelné a neškodící politické fáze . Pro klan i Putina kompromisní řešení.

    Odpověď
 3. Tristtan 14.1.2020 o 7:30

  Mám v hlavě takovou myšlenku na téma policejní seriály a kriminálky. Maji tyto serialy vzbuzovat dojem jak moc policie pracuje a chrání obyvatelstvo. Zatím co ve skutečnosti dělají pravý opak? Dávám to do kontrastu s gangem lopezniku, kteři vykradaji domy okolo Prahy a policie je vuči nim bezradná v uvozovkách. Je vůbec v jejich zajmu gang rozprášit a učinit tomu přitrž? Dle toho co sleduji nikoliv. Je možné, že se jedná o psychologickou operaci, kdy mají být lidé vystavení extrému a policie bude sledovat jak se budou tito lide chovat a organizovat? Nechci byt konspirátor, ale modus operandi je jasný, je jasné i kde se loupeže stali a na základě toho se dá predikovat kde udeří příště. V nějakem radiusu atd. Mám podezření, že se ani nejedná o Čechy ale cizince. Ale že se tak neděje v příhraniční ale ve středozemi. Asi s ohledem na majetnost tamnich obyvatel. Jen doufám, že se mylim a policie je dopadne.

  Odpověď
 4. Pořád se mi honí hlavou myšlenka, když se řekne jméno Josef Stalin, tak jedni se unáší emocemi v záchvatech hysterie druzí jen smutně pokyvují hlavou. První skupina zavrhuje všechno co Stalinem jenom zavoní, druhá uznává, že Stalin vytvořil z SSSR supervelmoc, ale za nepřijatelně vysokou cenu „hladomorů, gulagů a asi 60-ti milionů mrtvích“. Obě skupiny pak začnou recitovat Conquestovi a Solženicynovi pohádky.

  Zjistil jsem, že nemá cenu o C. a S. psát jako o lhářích, protože jejich zastánci (především mladí) budou tvrdit, že je to pravda a naše informace jsou lži. Ale napadlo mě (když se mají věci nazívat pravými jmény) zkusit ty lži od C. a S. pojmenovat odovídajícím výraz v dnešním jazyce, neboť mnohdy stačí problém jen přesně pojmenovat a velká část lidí se přes něj začně přenášet. A našel jsem ho:

  Creepypasta (https://en.wikipedia.org/wiki/Creepypasta)

  Nemám rád anglické názvy, ale zde přesný překlad do češtiny není (doslovně znamená „strašidelné těstoviny“), nejbližší významoví překlad by byl „strašidelná lež“. Jedná se o krátký smyšlený, hororový příběh (který se v částech může inspirovat reálnými událostmi), jeho cílem je ve čtenáři vyvolat primárně strach a jeho autorem může být kdokoliv, důležitá je originalita a fantazie. Taková amatérská verze hororu. Je to docela populární žánr a dost to na internetu frčí mezi mladými, celkem hodně jich ví nebo má představu co to creepypasta je. Na youtube se to creepypastami jen hemží.

  Závěrem bych koncipoval: „Oficiální dějiny stalinského SSSR jsou jedna velká creapypasta od Solženicyna a Conquesta“.

  Prosím, přál bych si znát názor ostatních. Co myslíte?
  Mnohdy stačí problém jen přesně pojmenovat a velká část lidí se přes něj začně přenášet.

  Odpověď
  • z vícero důvodů navrhuji nechat Stalina spát, a zabývat se konkrétními věcmi a tématy bez ohledu na jeho osobu.

   K očišťování Stalinova jména není moc rozumného prostoru.

   Odpověď
   • Chápu. Já navrhuji výše psaný přístup, jen v případě, když přijde na Stalina řeč. Nepovažuji jeho očišťování za primární aktivitu.

    Odpověď
    • asi jde o to jak píšeš s kým se o tom bavíš. Při diskusi s teenagery to zkusím použít a uvidím sám.

     Já to beru tak že vždycky vymýšlím argument šitý přesně na míru tomu s kým se bavím. To je důležité vždycky.

     Odpověď
     • Samozřejmě je to jen nápad. Souhlasím, že u každého jednotlivce se musí postupovat rozdílnými způsoby a nelze to puživat ne univarzálně. Návrh dávám proto, že jsem ho při diskuzi o Stalinovi s mladšími (když na to přišla řeč) použil už několikrát místo slova lež a zatím se mi to osvědčilo, ale je to pouze má zkušenost.

      PS: Když jsem se podíval na to, co se v některých creepypastách píše za příběhy, od příběhu „Souostroví gulag“ se to moc nelišilo.

      Odpověď
      • rozumím. Je to asi stejné jako když jim řekneš že „Putin je docela hustej týpek s libovejma jůtubkama kde trolí sucharský politiky“ namísto „Putin je opravdu slušný a schopný člověk“.

       Odpověď
   • K přirozenému očištění JMÉNA dojde důsledným zveřejňováním a odkrýváním DÍLA bez prvotního zdůrazňování jmen . Je to dlouhodobý proces přiřazení reálných výsledků práce ke jménu pracanta . V kladných i záporných historických dějích . Zkuste si dát do souvislosti výsledky PRÁCE a jméno ne-pracanta VÁCLAV HAVEL. Dost obtížný úkol. A přeci funguje překvapivě dlouho a překvapivě úspěšně.

    Odpověď
 5. Kdo je|byl Sulejmání ?

  Jakých klanů nebo korporátních skupin je zástupce ?
  Jakou zastavá|val pozice vzhledem ke GP ?
  Jakou zastavá|val pozici vzhledem ke státní elitě USA ?

  Odpověď
  • Na úvod zdůrazním proč je obtížné ho zařadit a proto zopakuji dřívější události. Do určité chvíle se plány GP a státních elit schodovali. Ale ISIL (neregulérní armáda USA) měl nechat vyhrát Írán a tak podpořit jeho status nově vznikajícího centra řízení. Jenže státní elity se cukli (že mají vlastní zájmy – kradená ropa) a tak GP podpořil Putina a ten mohl zasáhnout v Sýrii. Takže u Sulejmání z vojenské podpory jeho jednotek letectvem USA nelze jednoznačně určit jestli to byla pomoc od GP nebo státních elit.

   Nějaká fakty:
   - setkal se několikrát s Putinem (uvedeno na nová republika), to ukazuje že byl důležitým samostatným hráčem
   - jeho jednotky bojovali v Srbsku
   - od roku 2003 hlavním protivníkem USA v Íránu
   - jeho jednotky bojovali v proti ISIL s podporu USA
   - podporoval USA v boji proti Talibanu

   Moje úvaha“
   - mám za to, že své lidi si GP chrání (odepisuje pouze užitečné idioty) a že jeho lidé mají i nějakou morálku, aby mohli plnit tak náročné úkoly (GP je asi staví do role, podívejte jaká zvěř jsou lidi, s nimi nezbývá než je občas poštvat řízeně proti sobě, aby se nepozabíjeli všichni navzájem)
   Z toho mi vychází, že pokud byl Sulejmání člověk GP, tak zemřel dvojník nebo to jinak narafičili.

   Moje hlavní otázníky“
   - Žije nebo je mrtev?
   - Považuji za zřejmé, že byl skutečným hráčem, který nějak manévroval. Teď je otázka s jakým záměrem jestli měl nějakou ušlechtilou vizi nebo jednal víceméně zištně za peníze a postavení a plnil něčí zadání?

   Odpověď
   • Sedí. Také mi to celý den vrtá hlavou. A vzhledem k tomu, jak se věci rychle pohnuly, viz. https://svet.sme.sk/c/22296438/americka-armada-oznamila-ze-sa-pripravuje-na-odchod-z-iraku.html#after-share

    tvůj předpoklad vypadá, jako velice reálný.

    Odpověď
    • P.S. Ani to nemusel být dvojník Sulejmaního. Postačilo, že měl podobnou ruku a prsten.

     Odpověď
     • A jak zas obživne? Nebo mu dají novou identitu? To není otázka z legrace, to je vážně míněno, protože za stávajících okolností mi přijde obživnutí nereálné. To by takto pak mohli oživovat kde koho, třeba bin Ladína. Navíc by už nikdo nevěřil/nevěděl, zda jiný atentát je pravý či zas fingovaný. Také mi přijde zvláštní, že mohou kde co, ale zařídit výrobu duplikátu relativně jednoduchého prstenu by nedokázali? I kdyby to byl jeho člověk, tak ho parazit klidně obětuje, když dojde k závěru, že je to tak výhodnější. Je to celé divné, ale na ušlechtilost toho pána bych nevsadila ani korunu. I počkáme si na další informace.

      Odpověď
      • Už ho pohřbili, takže, obživnout nemůže.

       To, o čem diskutujeme, nikdo z nás nikdy prokázat nemůže. Je to jenom předpoklad, který vychází z řád indicií:
       -komu ku prospěchu? – GP, Íránu, USA,
       - věci, které stály v cestě vytvoření CKŘ Íránu se začaly rychle řešit,
       - to samé s USA – odchod vojsk z regionu,
       - jak ten člověk zemřel? Trump ho pozval na smrt a zkušený íránský kádr, rozvědčík, a velitel klidně přijede a nechá se usmrtit,
       - jak byla jeho smrt prokázána? – rukou s prstenem,
       - proč prsten zcela neodpovídá originálu?-
       může to být signál elitám, o jakou hru jde atd.

       Odpověď
      • Nemusí obživnout, ale dožije někde v ústraní nebo v zákulisí, podle situace může i obživnout, což zde se to zrovna nehodí (kolikrát obživl např. Abu Bakr a Sulejmání už také obživl několikrát). Z logiky mi vychází, že GP si musí kádry chránit, aby mu zůstali loajální a taky proto, že je jich zoufalý nedostatek. Nicméně zatím nevylučuji úplně opačnou možnost, že ho naopak GP sundal pro výstrahu, protože jednal proti jeho zájmu.

       Odpověď
      • Irko, myslím že se mýlíš v tom, že počítáš s návratem Sulejmaniho do stavu před atentátem . To nikdo, ani Sulejmani nepotřebuje . Jeho hlavní hodnota spočívala v zákulisní organizaci a největší jeho rolí mohla být jeho fingovaná sakrální oběť, která neuvěřitelně dynamizovala během několika dnů zamrzlé globální procesy . Copak se Hitler potřeboval v Jižní Americe zviditelňovat ? Ajman Zaváhrí ,Al Bagdadí , Muamarr Atta, Bin Ládin a lze pokračovat . Důležitá jsou jejich jména a informační pole, s kterým byli podle potřeby posunováni. Potřeba pominula , jména zmizely . A figury -pracují klidně pod novou identitou a v úplně jiné hře. Také beru pořád variantu false flag jako reálnou. Mně ta ruka s prstenem velmi připomněla pas Muamarra Atty ležící u „atakované“ budovy 11/9 .

       Odpověď
       • Jste se tu mne sesypali jak vosy na med :-))). Už vím jak na vás, stačí provokativní otázky. :-D . Když jsem tu stručně napsala, že to vše má sjednotit BV, vypakovat amíky a popostrčit tvorbu centra v Íránu, tak mi nikdo neodpověděl :-)).

        Odpověď
        • Za mě máš potlesk. Provokovat k diskusi a oponenturu si nebrat osobně.
         Dobrá práce :-)

         Odpověď
         • :-)) . Jakmile začnu „filozofovat“, tak to je vždy nějaká kulišárna.

          Odpověď
          • opatrně, s takovým předpokladem k tvým příspěvkům budou ostatní přistupovat a to by byla škoda.

           Odpověď
           • Právě jsem jí chtěla napsat něco podobného.

            Odpověď
       • I ty, Hříbku :-(( (ses dal nachytat). Jsem si myslela, že tu působím chytřeji :-)

        Odpověď
        • zase nepřeháněj, na začátku svého příspěvku jsi ještě ujistila že to není legrace a otázky myslíš vážně, a jsme na vážném fóru. Čili aby se ti potom nestalo po takových hrátkách že příště ti budou váhat vážně odpovědět. Na tvém místě bych kousíček couvnul protože kluci ti dali seriózní odpovědi a z toho se legrace nedělá. Někdo by si mohl příště říct „jo já jí zase odpovím a ona se mi vysměje“.

         Odpověď
         • Máš pravdu, ta věta o legraci tam být neměla. Já to začala psát původně vážně, ale nějak mi se mi to „zvrtlo“. Mě to láká to tu trochu odlehčit. To jsi zažil vlastně na vlastní kůži, vylepšila jsem ti „nick“, až se nad tím jedna naše kolegyně pohoršovala. Boletus se zas trochu „sekl“, když mi tu dal přednášku o „uklízení nepotřebných figur“. To je přece všeobecně známo, že se „figury uklízejí“, že např. naci prominenti dožívali v klidu v J.Americe. Klidně toho generála – pokud zabili jeho dvojníka – i přeoperovali, změnili mu podobu. Není problém přijet do domluvené nemocnice s „pacientem“ s hlavou v obvazech s tím, že je po autonehodě. Z celého toho mého „šaškovského“ dotazu je vážná ta část o prstenu, proč tam nedali povedenou repliku ale chabou napodobeninu. Že to je vzkaz je jasné, pro koho, to by se také ještě dalo odhadnout, jenže jaký. Že byla zabita napodobenina? Pokud ano, je dokonce možné, že skutečným cílem atentátu byl někdo jiný, kdo tam byl, a o kom se nepíše.

          Odpověď
        • Boletus 7.1.2020 o 8:30

         Irko , diskutuji pořád stejně . Nemám tu k nikomu negativní osobní předsudek /slabina ?/dokonce i s demoliční trojkou /čtyřkou / jsem vydržel bez osobní roviny debatovat notnou chvíli , až mě zkušenější diskutéři odradili a nechal jsem toho.
         Z diskuse mě může vybanovat akorát Hox , ostatní debatéři jsou pro mě rovnocenní partneři s různými názory . Takže – žádné házení udiček a radostný pocit nachytání na sousedových švestkách mě ani nenapadá . A Tvojí otevřené hlavy a přímosti si naopak cením a fandím jí . Párkrát jsem se tu sám seknul díky zbytečně zbrklému zpracování informace . A nemám z toho pocit outsidera, který se má odklidit do bezpečného ale pasivního ústraní sledovatele.
         Beru to podle doc. Chocholouška + hesla „kdo nic nedělá,nic nezkazí “ .
         A k té poslední větě . Zkus se vykašlat na pocit , zda tu „působíš“ chytřeji a buď věrohodná . To je nade vše.

         Odpověď
         • Ta má poslední věta byla se sice nevýrazným ale přesto smajlíkem.

          Odpověď
     • Ještě mne napadlo, že je možné, že ten generál je skutečně mrtev, ale ta ruka s falešným prstenem tam byla přidána dodatečně jako vzkaz/informace pro zasvěcené/ho.

      Odpověď
      • Ještě mám za to, že lidi o GP musí být svým způsobem nedoktnutelní, oponenti musí cítit, že na toho člověka si nemůžou vyskakovat, že by to mělo následky. Nemůže se svými lidmi jednak jak s ovcemi a vystavovat obrazy jak jsou likvidování, to by ztratili autoritu, nedokáži si představit jak by to pak mohlo držet pohromadě. Takže ta ruka, kde jsou prsteny jiné může být znamení, že žije protože to byl náš člověk.

       Například u prezidenta Zemana to cítím. Vrámci hranic daných GP štěkají liberální psi z dálky jak pominutí, ale jakmile se přiblíží tak sklopí ocas.

       Odpověď
       • To dává rozum. Kdyby likvidoval své, nikdo by pro něho nedělal jinak než pod tlakem.
        Likvidovat své musí jedině za trest když neposlouchají.

        Odpověď
        • Přesně takovou likvidaci jsem měla na mysli.

         Odpověď
        • Vidíme to aj v praxi, GP si svojich ľudí chráni, a v prípade dobre vykonanej práce im zabezpečí novú identitu v bezpečí: viď napr. Hitler, alebo ruská cárska rodina (Nikolaj II, jeho žena a deti. Pričom zastrelení boli dvojníci). Ale v prípade nezvládnutej práce sú trestaní prísne: Amschel Mayor James Rothschild (18 April 1955 – 8 July 1996) mal zariadiť výhru Zjuganova v prezidentských voľbách, ale v druhom kole zvíťazil Jeľcin. Druhé kolo sa konalo 3. júla 1996, a Rothschilda našli obeseného vo svojom byte 8. júla.

         Odpověď
         • ake mas indicie, ze to nebola carska rodina ale dvojnici?

          Odpověď
          • Podrobne to rozoberal Jefimov v jednom videu.

           Odpověď
           • a ked sa nemylim tak Pjakin v druhom videu hovori opak.

            Odpověď
            • Mýlíš se, Pjakin říkal, že HNR si může vybrat kohokoliv, například i mravence. Moc dobře si to pamatuji, jelikož mi to přišlo šílený.

            • Mělo to jít jinam, omlouvám se.

            • Skús dohľadať to video, alebo text.

            • http://leva-net.webnode.cz/products/setkani-s-valerijem-viktorovicem-pjakinem-na-krymu-17-srpna-2017/
             nieco malo je tu v otazke na monarchisticky projekt ale bolo aj video, kde to rozoberal podrobnejsie, zajtra skusim pohladat.

            • Áno, ale keď hovorí o likvidácii Romanovcov, tak to neznamená, že to nemohlo prebehnúť tak ako s Hitlerom. Oficiálne boli zavraždení, neskôr prehlásení za svätých mučeníkov, a tým je vec následníctva Romanovcov raz a navždy uzavretá. Sú to pravidlá hry pred davom.

             V globálnej politike to nefunguje tak, že niekto si sám zmyslí, že je dedicom, a bude si nárokovať na trón. Tieto veci musia mať podporu vyšších úrovní pyramidy, a tam platí korporátna disciplína a poslušnosť. Dejinný proces nie je spontánny ale riadený.

          • Myslím, že tu: https://www.youtube.com/watch?v=lEZTG1Vmzn8

           Odpověď
    • Za seba mám pocit, že odpoveď ohľadom Sulejmáního tu už padla. Kto, že to povedal, že Sulejmání je živý mučeník? S pekným predstihom pred jeho smrťou (:

     Odpověď
  • Tady ještě doplnění k diskuzí dole.
   Zrovna se dívám na ITON-TV – židovská televize v rj.
   Tak tam zrovna se baví o Sulejmaním a jeho roli, kterou hrál ve státě.
   Byl to především fundamentalista, který potlačoval různé nepokoje, demonstrace. Proto nebyl oblíben všemi. V poslední době získal slávu „tlustého kocoura“, „který se hřeje na všech možných kontraktech“ – vojenských , jaderný program, letiště, přístavy, těžba nerostných surovin…to vše vyvolávalo nezdravý zájem k jeho osobě. Někdo ho miloval, někdo nenáviděl“.
   Mluvilo se o něm, jako o budoucím prezidentovi.
   Od 3. min.
   https://www.youtube.com/watch?v=pMgbd0wKSNQ

   Odpověď
   • přidávám k důležitým informacím „mluvilo se o něm jako o budoucím prezidentovi“

    Odpověď
    • Boletus 7.1.2020 o 8:53

     Opět se ukazuje, jak dobré je pracovat s více verzemi . Obrázek kauzy „Sulejmání“ tu dáváme dohromady docela úspěšně. Z jednoduché mediálně determinované siluety generála-hrdiny iránské revoluce se po zapracování řady dodatečných a časově vzdálených informací stala velmi komplikovaná figura syntetizující vnitřní i vnější vazby v iránské věrchušce . Lepší sakrální oběť/ anebo imitaci oběti/ pro zrození drtivého info-pole a dynamizaci zamrzlých globálních procesů nešlo najít . Analogie s následníkem trůnu sedí. Tvůrci antických dramat věděli , proč si vytvořili jako nositele rozuzlení „deux et machine“.

     Odpověď
     • Boletus 7.1.2020 o 8:59

      ještě bych doplnil : nebyl Sulejmání jen krycí obětí / nebo její imitace/ a ve skutečnosti šlo o reálné odstranění někoho dalšího z té skupiny doprovázejících osob ? Tam určitě, kromě bodyguardů , byli i další exponované figury, o jejichž likvidaci ve skutečnosti šlo.
      Nedávné uvedení francouzských filmů o Fantomasovi také nevidím jako náhodný . Postava upozorňující na nadřazené řízení a způsoby jeho práce.

      Odpověď
 6. https://www.hlavnespravy.sk/velka-tlacovka-putina-rusky-prezident-sucasnosti-buducnosti-svojej-krajiny-i-aktualnej-situacii-vo-svete/1999895
  Gosudar odpovedal.

  Odpověď
 7. Bože, nie možnosť ale nosnost, ten mobil

  Odpověď
 8. Dobrý den,
  Chtěl jsem zeptat na nějaký věrohodný zdroj o tom co v. Havel všechno napachal. Často se potkávám s jeho příznivci a hodilo by pár nových informací, které jsou faktologicky podlozeny. Předem všem děkuji.

  Odpověď
  • Putinovec 28.12.2019 o 7:24

   Začal bych pátrat po výrocích lidí, kteří s ním za socialismu blízce spolupracovali.

   Odpověď
  • nechci Tě zrazovat, ale odhadni si nejdříve, zda jde o jen „příznivce“ anebo už uctívače. Tu druhou sortu jakýmikoliv argumenty jen vydráždíš k iracionální obraně idolu . Vlastní zkušenost.

   Odpověď
  • Havel: Mravní řád musí být východiskem, nálety NATO na Srbsko jsou ale výlučně humanitární…
   http://www.rukojmi.cz/clanky/1358-havel-mravni-rad-musi-byt-vychodiskem-nalety-nato-na-srbsko-jsou-ale-vylucne-humanitarni

   VÁCLAV HAVEL o amnestii, omluvě Němcům a „humanitárním bombardování“, 2005
   https://www.youtube.com/watch?v=B5qyCO4R-0M
   Tajemné Havlovy restituce
   http://www.ceskenarodnilisty.cz/clanky/tajemne-havlovy-restituce.html
   https://www.euserver.cz/Articles/718-vaclav-havel-byl-jednim-z-nejproradnejsich-lidi-kteri-se-nam-vsem-pripletli-do-zivota.aspx
   2011
   Václav Havel: Vezměte Libyi útokem!
   https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-udalosti-domaci/149872/vaclav-havel-vezmete-libyi-utokem.html
   Václav Havel byl zasvěcen do lóže svobodných zednářů v roce 1968 při svém pobytu v USA. Do lóže byl uveden Arthurem Milerem, prezidentem světového PEN-klubu, židem, bývalým americkým komunistou, spisovatelem a dramatikem.
   Otec a strýc Václava Havla byli členy zednářské lóže Bohemia. Otec stavěl své objekty výhradně pro židovské investory (kupříkladu obchodní dům ASO – nyní Perla, Barrandovské terasy, palác Lucerna, obchodní dům Brouk a Babka, atd.) a výhradně pro židovské majitele. Strýc Václava Havla vlastnil s židovskou kapitálovou účastí filmové ateliéry Barrandov. Oba financovali Sionistické organizace, zednářské lóže, PEN-klub, oba byli členy Rotary klubu.
   PEN-klub je zednářská a židovská světová organizace sdružující úspěšné spisovatele a vydavatele. Byl založen v roce 1921 v Londýně. Jeho činnost byla v dobách stalinského režimu zakázána. Po jeho obnovení v prosinci 1989 byl Václav Havel zvolen jeho čestným předsedou. Rotary klub je obdobou PEN-klubu, sdružující úspěšné podnikatele, finančníky a průmyslníky. Václav Havel obdržel mezinárodní cenu Rotary.
   Svým stupněm zasvěcení byl Václav Havel předurčen (vyvolen) pro výkonnou politickou roli, která se zcela nenaplnila jeho zvolením prezidentem Československa.
   V den své inaugurace předstoupil před veřejnost v krátkých nohavicích svých kalhot,
   což v nezasvěcené veřejnosti vzbudilo rozpaky,
   zasvěcení v celém světě však věděli, že patří králi bosáků – služebníků Židů.
   Mezi jeho první rozhodnutí patřilo odřeknutí všech pomocí Palestincům a navázání diplomatických styků s Izraelem.
   Všechny politické změny v současném komunistickém světě souvisejí s židovským plánem na vybudování velkého Izraele, který předpokládá likvidaci odporu na straně Arabů.
   Proto se Václav Havel nabídl jako zprostředkovate l v palestinsko-židov­ském konfliktu na středním východě.
   -
   Sexuální, drogové a alkoholové zvrácenosti Václava Havla. Čtěte zde mnohá svědectví
   https://www.euportal.cz/Articles/12856-sexualni-drogove-a-alkoholove-zvracenosti-vaclava-havla-ctete-zde-mnoha-svedectvi.aspx
   Opilý Havel spadl do potoka. Svědectví jeho známého. Odtud jeho zápal plic
   -
   https://www.ahaonline.cz/clanek/zhave-drby/101970/skandalni-kniha-o-havlovi-tajny-seznam-milenek-daval-jim-ptaci-prezdivky.html

   Odpověď
   • https://www.pravdaozrude.cz/?page_id=19014

    Odpověď
    • Děkuji za zdroje a odpověď.

     Odpověď
 9. Poučné nejen v kauze „Američané na Měsíci“ . Přísloví „Co je dovoleno Jovovi, není dovoleno volovi“ v praktickém provedení , tedy v inverzi rolí . Té roli vola se nevyhnou.

  Odpověď
 10. Pěkně prosím zdejší ruštináře o překlad tohoto odstavce.
  Snad mi pomůžete, děkuji.
  Особую значимость для жизни человека имеет выявление различий и мышление отождествлениями, лежащее в основе установления взаимосвязей между различиями в мозаичной картине мира.
  Соответственно высказанному о различиях, пограничных отождествлениях и отождествлениях вообще
  встает вопрос о предельно обобщающих отождествлениях и первичных различиях в предельном отождествлении всего и вся в объективной Реальности.

  Odpověď
  • Osobitný význam pre ľudský život má odhalenie odlišností a myslenie stotožneniami, ktoré leží v základe vzájomných prepojení medzi odlišnosťami v mozaikovom obraze sveta.
   Vzhľadom na povedané o odlišnostiach, hraničných stotožneniach a stotožneniach vo všeobecnosti, vyvstáva otázka o hranične zovšeobecňujúcich stotožneniach a prvotných odlišnostiach v hraničnom stotožnení všetkého v objektívnej Realite.

   Tam je reč o vetvení reality od pojmu Všetko (maximálne stotožnenie všetkého) na detailnejšie kategórie: napr. Všetko = objektívna realita = Boh + materiálny svet. Kategórie sú hranice, kde sa prelínajú odlišnosti a stotožnenia.

   Viac o tom v „Príď na pomoc mojej neviere“ od kapitoly 11 vyššie.

   Odpověď
  • Už je dost pozdě, ale chápu to tak. Máš dva podobné obrázky a máš najít rozdíly. Dost často se tato hra vyskytuje v časopisech.
   Rozdíly, které najdeš = выявление различий, vše ostatní stejné je ztotožnění= отождествлениe. Tyto rozdíly i ztotožnění jsou základem vzájemných vztahů mezi rozdíly v mozaikovém obrazu světa.
   V souladu s výše napsaném o rozdílech, hraničních ztotožněních a ztotožněních celkově, vyvstává otázka o zobecňujících ztotožněních a prvotních rozdílech v mezních ztotožněních v objektivní realitě.

   Závěrem. Jde o to, při kolika rozdílech podobných obrázků se ještě dá mluvit o ztotožněních, a kdy je rozdílů už tolik, kdy už nejde oba dva obrázky ztotožnit.

   Odpověď
 11. Chcela by som spýtať Boletusa.
  Neviem, či budeš mať záujem, ale ako sa s tebou spojiť (nemusí to byť mail). Chcela by som vedieť názor na jednu vec, presnejšie vecí (keďže si veľký znalec KSB), a nechcem, aby to bolo na fórume.

  Odpověď
  • S tím komplimentem velmi šetři. Cítím se znalcem jen v jednom oboru, v němž pravidelně skládám i znalecké zkoušky /mykologie/.Vše ostatní je daleko skromnější.
   Pokud chceš na mně spojení ,prosím Hoxe, aby Ti dal můj e-mail .

   Odpověď
   • Napíšem Hoxovi skutočný mail, tu som napísala hlúposť, ale len kvôli tomu, že podobným anketám nedôverujem.

    Odpověď
 12. Kdy se vám naposledy stalo že jste přišli do knihkupectví a po otevření jednoho z prvních zajímavých titulů na vás vyskočilo slovo egregor?

  Odpověď
 13. Ještě ohledně přistání na měsíci. Jsou 2 prosté věci, kterých si nikdo nevšímá. Ani z řad odpůrců, ani zastánců.

  1. Prach vzedmutý od chůze padá dolů tak, jak ve vákuu padat má, tzn. nevíří se, ale padá hned na zem. Viz čas kolem 11 minuty
  https://www.youtube.com/watch?v=3teqccMlqF0
  Je to tak i na jiných filmech z „Měsíce“. Čili je to jakoby argument pro, nebo měli pro natáčení vakuové studio.

  2. Při gravitaci 0,16 g, čili více než 6x menší, než na zemi, 75 kg astronaut i s 90 kilogramovým skafandrem váží na měsíci 27 kg (i se skafandrem). Měli by tedy bez problému vyskakovat do metrové výšky a s námahou 1,5 metru i víc. To ale nikde na záběrech není. Všude jen hopkají 20 cm nad zemí. Každý si to může změřit, kolik vyskočí s daným omezením v propnutí kolen díky skafandru a následně přepočítat, kolik by byl výskok se skafandrem na měsíci.

  Jestli někdo argumentuje, že skafandr omezuje v pohybu, tak já si myslím, že při skákání naopak natlakovaný skafandr ve vakuu funguje jako pružina.

  Nejvyšší výskok ze záběrů jsem ale vidět tento : čas 1:54. Vakuové studio budiž, ale gravitaci už ve studiu jen tak narafičit nejde.
  https://www.youtube.com/watch?v=2niRWAZtKSk&t=129s

  Nemluvě o tom, že na některých se jakoby zaleskne drát, za který jsou zachyceni kvůli odlehčení.

  V roli astronauta na měsíci bych se snažil demonstrovat nicotnou gravitaci, abych vytvořil těžko zpochybnitelné důkazy. Tolikrát tam prý byli, ale nikoho z nich to nenapadlo.

  Odpověď
  • Myslim si, že vsem je jasne ze USA na mesici nikdy nebyli.

   Odpověď
   • Aby sa z toho nestala dogma, ktorá bude brániť kritickému mysleniu.

    Odpověď
    • Kriticky myslet se měli naučit zastánci toho, že tam byli, je to totiž fyzikálně-technologicky absurdní koncept.

     Odpověď
     • Tak určitééé… Keď to povieš ty, tak to musí byť pravda… Pjakin tiež nie je autorita. Ak dovolíš, urobím si vlastný názor.

      Odpověď
      • Napsal jsem někde, že je to pravda proto, že jsem to napsal?

       Odpověď
  • Skafander v pohybe bráni len málo. Ani natlakovaný ako pružina nefunguje.

   Měsíční stroje – Kosmický skafandr:
   https://www.youtube.com/watch?v=waFwCtr1SGo

   Odpověď
   • ASDF, v tom dokumentu od minuty 32 ukazují simulaci gravitace 0,16 g na nakloněné rovině. Je vidět, jak tam skáče přes 2 metry vysoko, dělá snadno salta a má při tom na sobě i jakousi odlehčenou verzi skafandru. A právě tyhle obří výskoky na záběrech z „Měsíce“ chybí.

    Odpověď
  • Nedogmatický prístup k problematike:

   Jak to bylo s přistáním človeka na měsíci?
   https://www.youtube.com/watch?v=FHJay9FrlRg

   Odpověď
   • Podotýkam, že aj on má nedostatky a osobne mi je nesympatický, ale súhrn je to dobrý.

    Odpověď
    • O ničem, půl hodiny mele „možná je to tak a možná je to jinak“, zatímco se stačí pořádně zamyslet nad pár věcma. Na vyvracení jakékoliv teorie stačí jeden fakt, který je s ní v rozporu.

     Odpověď
     • Súhlasím. A ten fakt je v tomto prípade ktorý?

      Odpověď
      • Těch je nepřeberně, podle vkusu. Například ten, že poslední zkušební let rakety Saturn V před údajným letem s lidskou posádkou NASA označila za „selhání klíčových systémů“ a test jako celek jako neúspěch. Pak půlroku nic a pak rovnou let s lidskou posádkou.
       Pak je také množina událostí typu, že záhadně zemřelo dost lidí z branže v USA, kteří se nějak kriticky nebo pochybovačně vyjádřili o realizovatelnosti letu na měsíc s lidmi.

       Odpověď
      • Chlapec popisuje jenom „fakta“ které se týkají fotografií. Ostatním se vůbec nevěnuje. Proč asi. Protože se svým humanitním vzděláním by nic jiného nepochopil.
       1. Například, proč Američané neposkytnou vzorky odebraných hornin? Tvrdí, že se ztratily.
       2. Jak to, že shořely nehořlavé skafandry, které měli astronauti na Měsíci? Jak chodili astronauti na záchod, když dodneška nemají americké skafandry zabudované záchody?
       3. Jak to, že měly motory na cestu na Měsíc, zatímco teď nemají motory ani na to, aby vyletěli do vesmíru?
       4. Proč byli propuštěni všichni zaměstnanci NASA, kteří tam pracovali v této době?
       5. O faktoru radiace se také moc nezmiňuje.
       6. Jak to, že američtí astronauté po Měsíční misi po přistání vyskočili z přistávajícího modulu, jak rybičky, zatímco ruské kosmonauty po jejich vesmírních misích, musí vynášet?

       Závěrem, ten kluk je typický produkt dnešního vzdělávacího procesu. Je to humanitně vzdělaný analfabet. Huba mu jede nato tata, ale relevantní informace žádná.

       Jsem zklamán, že takové pofiderní video se tady vůbec objevilo.

       Odpověď
       • Dobré argumenty sú na obidvoch stranách. Žiadna strana neposkytla nevyvrátiteľný argument.

        1. Vzorky poskytli, ale zistilo sa, že pochádzajú zo Zeme. Iba naivní ľudia veria tomu, že sa stratili. Takéto materiály by boli chránené lepšie ako diamanty. Je to argument podporujúci, ale nedokazujúci, že Američani na Mesiaci neboli, pretože ak by dnes vzorky poskytli, tie by mohli pochádzať z neskorších automatizovaných odberov, takže by sa tým nič nedokázalo.

        2. Na špeciálnej diéte sa dá niekoľko dní neísť na veľkú potrebu. Malú potrebu vyriešenú mali: https://www.youtube.com/watch?v=waFwCtr1SGo

        3. Strata vychytávok, ktoré neboli zdokumentované, ale ktoré boli kľúčové pre výrobu motorov. Smrť odborníkov, ktorý tieto znalosti mali (Verner von Braun…). Aj raketoplánmi bežne lietali do vesmíru, dnes to už nedokážu. Príklad od nás: nedokážeme vyrobiť tak kvalitný betón, z akého boli vyrobené bunkre na hraniciach pred druhou svetovou vojnou, pretože zomrel človek, ktorý poznal špeciálny recept a všade chodil miešať betón pri ich stavbe.

        4. Možno pre to isté, prečo sa stratili všetky „autentické“ záznamy z Mesiaca – pretože boli natočené na Zemi. To, že boli natočené na Zemi ale nie je dôkazom, že Američani na Mesiaci neboli.

        5. Ako mohli astronauti preletieť Van Allenovymi pásmi: https://www.youtube.com/watch?v=NEwMM0REZJQ

        6. Dobrý postreh, ale sám o sebe nie je určujúci. Stavať sa iba na ňom nedá.

        Odpověď
        • Zkusím to napsat znovu, zdá se že je nějaký problém s chápáním psaného textu. Poslední zkušební let rakety Saturn V NASA sama ve svých materiálech označila jako SELHÁNÍ s poznámkou „SELHÁNÍ KLÍČOVÝCH SYSTÉMŮ“ nosné rakety.
         Pak půl roku pauza a bez jakéhokoliv dalšího testování rovnou údajný let s lidmi.
         Dle mého tento fakt stačí na vyvození závěrů, pokud člověk překoná egregoriální tlaky.

         Odpověď
         • Jednoduchá odpoveď. Čas sa krátil a tlak na realizáciu sa zvyšoval. Mohli to risknúť a mohlo to vyjsť. Takže zase žiadny dôkaz, iba presvedčenie. Astronauti údajne vedeli do čoho idú:
          https://www.youtube.com/watch?v=tGIn_p2AU10?t=2285

          Odpověď
          • A ono to vyšlo :) Nejsi náhodou také produktem porevoluční vzdělávací soustavy?

           Odpověď
           • Osobná rovina, ale nedostaneš od Hoxa ban, pretože máš rovnaký názor ako on. :-)

            Odpověď
            • Toto je len smutné konštatovanie stavu naše ho vzdelávania.

             „Jednoduchá odpoveď. Čas sa krátil a tlak na realizáciu sa zvyšoval. Mohli to risknúť a mohlo to vyjsť.
             odpoveď: (Sarkastické.) „A ono to vyšlo :)“

             To ako fakt? Pri takom zložitom systéme by si bez otestovania poslal hore ľudí? Ak sa ti to zdá primerané. Musel si hodne potlačiť Svedomie.

            • Za podobné psychologické podjebávání dávám příště bez varování permanentní ban.

            • Tým si len potvrdil, že mám pravdu. Prečo nevyčítaš Honzovi osobnú rovinu? A prečo si vulgárny? Prečo mi rovno nenapíšeš, že ma tu nechceš a hľadáš zástupný dôvod?

            • Bez urážky, ale na takový argument jako to cos předvedl je to celkem adekvátní reakce, těžko na takovou hloupost reagovat jinak než sarkasmem. Let na měsíc je technologicky nesmírně komplexní záležitost, skládající se z řady po sobě jdoucích netriviálních operací, kde se při každé z nich může podělat spousta věcí a pokud to není dokonale odzkoušeno, je prakticky jisté že se to napoprvé nepodaří. Těch technologických operací je tam řádově 15-20, po sobě jdoucích, počínaje startem na mysu Canaveral a konče přistáním do oceánu. Pokud bychom pravděpodobnost úspěchu každé z nich označili hodnotou 0,9 (10-ti procentní šance na selhání), tak pravděpodobnost úspěchu mise jako celku je 0,9^N, kde N je počet operací. Ta řada s roustoucím počtem členů jde rychle směrem k nule. Ve skutečnosti byla pravděpodobnost úspěchu každé dílčí operace mnohem nižší než 0,9, klidně jen 0,5, protože skoro nic nebylo odzkoušeno. A poslední test klíčových systému nosné rakety dopadl jako naprostý neúspěch. Chceš opravdu věřit, že když NASA po deseti letech vývoje nebyla schopná úspěšně zajistit PRVNÍ krok v řadě operací celé mise, že se nějak magicky vše další povedlo na první pokus se stoprocentní úspěšností? A pak ještě 10x nebo 15x při dalších misích?
             To, že se „astronauti“ vrátili s přesností místa dopadu, které je nemožné dosáhnout z čistě fyzikálních příčin, a vyskočili z modulu jako modelky na Fashion Weeku, bodří a růžoví, o tom raději ani nemluvím, to už by mohlo být moc. Američani tehdy ještě nevěděli, že tak přesně se není možné vracet, a spočítat si to neuměli. Také nemluvím o tom, že při jedné další misi Rusové vylovili modul s kosmonauty NASA z moře v době, kdy měli být v kosmu…

             Jinak máš pravdu, že tě tu nechci, protože stále jen rýpeš, děláš že ti jde o seriózní diskusi, ale jakmile ti dojdou argumenty, začneš místo toho zesměšňovat, ironizovat a normální diskuse jde do kytek. Takže užitek z tebe na této diskusi je nulový až negativní.

            • Oprava, s tím modulem to bylo jinak. Astronauti v něm pochopitelně nebyli, Rusko ho vylovilo v době, kdy se tento měl nacházet na oběžné dráze. Astronauti seděli někde zavření na vojenské základně a čekali na svou chvíli.
             Rusové to udělali tak, že při startech rakety Saturn V tam měli vojenské lodě a měřili trajektorie, a pak si jednoduše spočítali, kam do oceánu to přesně padá, a při příští „kosmické misi“ si tam počkali a byli tam dříve, než Američani.

          • Jednoduchá odpověď. Pro jednoduchého člověka :-)

           Odpověď
           • Máš pravdu. Odpoveď patrila tebe. :-)

            Odpověď
            • Když to chceš hrát takhle, není problém. S podobnou odpovědí se může spokojit jen někdo, kdo chce fanaticky věřit, že tam Američané skutečně byli.

            • Tady je videozáznam jediného pozemního testu lunárního modulu, který pilotoval Neil Armstrong.

             https://www.youtube.com/watch?v=xJa4yQ0AIbU

             Po této „úspěšné“ zkoušce, kterou Armstrong přežil naprostým zázrakem, se letělo naostro a vše klaplo absolutně bez chyb … :) Když vezmu v potaz stav dehdejší techniky, že vše v ostrém provozu bylo ok, tak tomu může uvěřit hmmm, abych někoho neurazil, jen velmi velmi neinformovaný laický člověk …

            • jak to o sobě říkal švejk… úřední blb?

        • K bodu 1.
         Vzorky z Měsíce měli k dispozici jenom Rusové. Ti se se vzorky s Američany podělili. Bylo to kolem 2,3g. Smůla je, že rusové předtím, než jim ty vzorky dali zveřejnili jejich chemické složení. Takže Amíci nemají svého nic. Pro popření důkazu, že byli na Měsíci stačí tento jeden jediný důkaz. Kromě kopií filmů nemají v ruce fyzického naprosto nic.
         2. Speciální dieta. jedno je teorie a druhá je praxe. Lidský organizmus vylučuje, ať chceme, nebo ne. Tedy pokud se neživíme pránou.
         3. Výkresy motorů by měli být k dispozici, nebo ty také shořely? Pro cestu na Měsíc potřebovali motory na 960 tun, v dnešní době nemají ani motory na 180 tun a kupují je od rusů. Měla by to pro ně být hračka vyrobit motor 5x slabší, nemyslíš?
         4. Pouhá spekulace, bez argumentu.
         5. Toto je nikým neověřena teorie. Jsou to jenom animace. Proč astronauté nenatočili, jak se vzdalují od Měsíce?
         6. Tento bod jsi vůbec nevyargumentoval.

         Odpověď
         • 1. Poskytnutie horniny z Mesiaca by dnes nebolo nevyvrátiteľným dôkazom toho, že Američani na Mesiaci boli. Preto to nie je relevantné.
          2. Čítaj s porozumením.
          3. Výkresy samé o sebe nestačia. Hlavne nie pri niečom tak zložitom. Nová generácia nemusí byť schopná postaviť to, čo stará. Rusi Američanom poskytli všetky nákresy svojich motorov, ale Američani ich nedokážu vyrobiť.
          4. Žiadna špekulácia. Majú iba kópie, takže materiály boli natočené na Zemi. Je to dôkaz toho, že tam nič nenatočili. Nie je to dôkaz toho, že tam neboli.
          5. Pretože bod 4.
          6. Nie je čo vyargumentovať. Je to dobrý postreh odporcov pristátia na Mesiaci. Sám o sebe ale nestačí.

          Takto by sme mohli pokračovať donekonečna. Nikomu neberiem jeho presvedčenie. Žiadna strana neposkytla nespochybniteľný dôkaz, iba dohady založené na viere. Nie som presvedčený ani o jednej možnosti. Verte si čomu chcete, len z toho nerobte dogmu tým, že tu už o tom vôbec nediskutujete a beriete to, že sa to rozumie samo sebou. No nerozumie, pretože sú to len dohady. Čas ukáže, ako to bolo.

          Odpověď
          • Ono to není o víře, je to o znalostech. Mně například stačí, že v těch zašitých skafandrech by se po osmi devíti dnech vrátili z Měsíce totálně zesraní.
           Proto také ty skafandry shořely. Protože i průměrné ženě, která má mimino a musí ho několikrát denně přebalovat by začalo vrtat v hlavě, kam to ti astronauté dávali. Na to stačí obyčejný selský rozum.

           Odpověď
           • Takže už vieme, prečo skafandre zhoreli.

            Odpověď
            • „Takže už vieme, prečo skafandre zhoreli.“

             To ako fakt?

          • Ono to není o víře, je to o znalostech. Mně například stačí, že v těch zašitých skafandrech by se po osmi devíti dnech vrátili z Měsíce totálně zesraní.
           Proto také ty skafandry shořely. Protože i průměrné ženě, která má mimino a musí ho několikrát denně přebalovat by začalo vrtat v hlavě, kam to ti astronauté dávali. Na to stačí obyčejný selský rozum.

           Odpověď
        • 2. na diete nepracuje plnohodnotne mozog, co by si ziadny zodpovedny pracovnik nedovolil pustit taky odisteny granat do kozmu.
         3. totalny blud, ked sa nieco seriovo vyraba nemoze byt za tym ziadny specialny recept.
         4. vsetky prvenstva drzi Sovietsky zvaz pred aj po akozepristatinamesiaci. a z nicoho nic, americania prekonaju vsetko a potom to nevedia zopakovat. ISS by bez pomoci rusov nikdy nespustili.

         Odpověď
         • 2. Možno tých pár dní boli celý po***, len sa to nehodí do médií. :-)
          3. Pozri si komentár vyššie.
          4. Pracovalo na tom 400 000 najlepších odborníkov z celej krajiny, mali prakticky neobmedzený rozpočet a boli silno motivovaný.

          Odpověď
          • Dnes mají Američané také neomezený vojenský rozpočet, desetkrát větší než rusové, ale výsledky nulové.
           Pokud rusům něco neukradnou nic nemají. Pokud chceš vědět, jak to probíhá, podívej se na seriál Operace Satana, podle skutečné události. Jak se ukradly výkresy „neviditelného“ letadla, které rusové „náhodou“ vidí.

           Odpověď
           • Link na seriál Operace Satana
            https://www.youtube.com/watch?v=OZ184pYh1mg

            Odpověď
          • Putinovec 26.12.2019 o 22:24

           Ignorování, zlehčování předložených argumentů, místy až dětinské pokusy jak se vypořádat s nepohodlným faktem.Celé to připomíná urputnou snahu o dokázání placatosti zeměkoule.
           To už je zábavná silvestrovská šou?

           Odpověď
           • Ono je to typické. Zaměřují se na složité analýzy fotografií, animacemi a nakonec pohoří na triviálních věcech, které si ani nevšimnou.

            Odpověď
            • Na Armstronga když sestupoval z Apolla spadla světelná rampa a majzla jej přes květák:
             https://www.youtube.com/watch?v=2niRWAZtKSk

            • Tedy ze sondy Apolla 11, je to na konci videa

      • Na doplnění, už to tady sice bylo, ale opakování neuškodí. 2:38 minuta
       https://www.youtube.com/watch?v=O5BNEZZwHiU

       Odpověď
       • Ono je to legrace, ale nutno podotknout, že právě takto to natáčení probíhat nemohlo. Celý natáčecí štáb, přítomný uvnitř vakuového studia, musel být ve skafandrech.

        Odpověď
        • Kde je důkaz, že se to natáčelo ve vakuovém studiu? Nebo je to jen předpoklad?

         Odpověď
         • Důkazem jsou skoro všechny videa „z Měsíce“. I jemný prach od nohou, nebo lunárního roveru jde hned k zemi a nevíří se v atmosféře. Zkrátka toto je na videích ošetřeno dobře.

          Odpověď
          • To nemůže snad nikdo myslet vážně. Natočit se dá lecos. Věříš všemu co vidíš v TV, nebo ve filmu? I mrtvoly obžívají. Přitom neplatí, že byly mrtvé a vstaly z mrtvých.
           To, že někdo natočil, někoho ve skafandru jak hopsá po nějakém povrchu, ještě neznamená, že to hopsání probíhalo na Měsíci. A ještě k tomu, když má jako důkaz jenom kopii z kopie. Pokud byl originál zničen, kdo dokáže, že kopie odpovídá originálu?

           Odpověď
           • Já neříkám, že tam byli, spíš naopak. Jen je potřeba přiznat, že vakuum, nebo částečné vakuum je na videích zřejmé, to jim nemůžeš upřít.

            Odpověď
            • Podle mého názoru nic takového zřejmé není. Ale vzhledem na to, že jsi stihnul v asi 15 příspěvcích 15 x zdůraznit vakuum nebo vakuové studio mohu předpokládat, že se v pohledu na to neshodneme. Jen si myslím, že zredukovat debatu o americkém vesmírném programu na debatu o vakuovém studiu je její (cílená?) degradace.

    • @ASDF k fotografiím z Měsíce
     https://www.youtube.com/watch?v=O1NvxBt3xnM

     Odpověď
  • Vakuové studio také vysvětluje ty odrazy třetího astronauta na štítu skafandru. Asistenti při natáčení museli být díky vákuu také ve skafandru, takže ten v odlesku není třetí astronaut, ale může to být asistent při natáčení.

   Odpověď
   • Na výrobu fotografií vákuum nepotrebujete, to kľudne mohli robiť aj v normálnej atmosfére. Vákuum sa zíde len pri natáčaní videa.
    (oplatilo by sa preskúmať to video, kde mesačný skúter kolesami vymršťuje zo zeme pás prachu, či sa náhodou ten prach nevíri ako pri atmosfére, a či letí adekvátne vákuu a nízkej gravitácii)
    Mňa vcelku udivujú tie vysoko kvalitné fotografie, ale mizerné videá. A ešte aj to, že si dali toľkú prácu s retušovaním toho všetkého. Pretože na fotkách je povrch mesiaca čierno-biely, ale astronauti, vozidlo a vlajka sú farebné: to muselo dať dosť práce.

    Odpověď
    • Pokud nebude vyřešena otázka motorů, které je tam vynesly, jsou další otázky nepodstatné. Američané nemají v ruce nic. Nemají vzorky hornin, nemají skafandry, nemají motory, nemají ani výkresy motorů, nemají dokonce ani originály fotek a videí. Tak co vlastně mají?

     Odpověď
     • Nic. Vtip je v tom, že oni byli v pozici, kdy jim stačilo něco tvrdit a nikdo se jich na nic neptal. A teď se otázky jen sypou a oni odpověď nemají. Tedy mají, ale tu co říct nemohou.

      Odpověď
     • Putinovec 27.12.2019 o 2:41

      Hollywood.

      Odpověď
      • Nebo jak Sami Americani rikaji: “Holly Shit!”

       Odpověď
     • Iste. Ale ešte mi napadla jedna myšlienka. Zrejme preto sa rozhodli retušovať zábery povrchu mesiaca na čiernobielo, lebo nemali predstavu, akú reálnu farbu povrch mesiaca v danej lokalite má. Ak by totiž v štúdiu naaranžovali nesprávnu farbu povrchu, mohlo by ich to v budúcnosti usvedčiť, takže lepšie to bolo skryť do čiernobielej. Len je divné, že astronautov, vlajku aj vozidlo dali do farby. Keby všetko ponechali čiernobiele, vznikalo by menej zvedavých otázok. Dokonca aj fotografie z mesačnej družice, ktorá monitoruje mesiac, dávajú pre istotu len v čiernobielej farbe. A žiadne zbytky po návšteve na fotografiách odfotených z lunárnej družice tiež pre istotu nie sú.

      Odpověď
     • Ako vlastne vynášajú USA svoje vojenské satelity? Nechce sa mi veriť, že by v tom záviselo od Rusov. Akú majú možnosť ich rakety?

      Odpověď
      • Právě, že své satelity vynášejí na ruských motorech.

       Odpověď
       • https://www.kosmonautix.cz/2014/11/koncime-s-ruskymi-motory-rika-firma-osc/

        Odpověď
        • Cos chtěl tím 5 let starým článkem říct?

         Odpověď
         • len tolko, ze za tych 5 rokov sa vela nezmenilo a ssa sa zmoze akurat tak na frazy typu – koncime s ruskymi motormi

          Odpověď
      • a pak je pro ně odpaluje taky Indie, na Ruských motorech.

       Odpověď

Napsat komentář

*
*

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>