Otázky a odpovědi

Podepisování příspěvků: anonymní příspěvky nebo ty, které v poli jména/přezdívky budou mít titulek nebo jiný text, mohou být smazány. Příspěvky s nakopírovaným delším obsahem, který je dostupný na jiném místě, mohou být také smazány – v takovém případě uvádět pouze odkaz, případně pár vět, nikoliv celý text systémem copy&paste. První komentář nového uživatele se zobrazí až po schválení, další již hned.

 Obnoviť

 1. Scerbackoj. Efimov i Zaznobin ho spominaju v suvislosti s politickymi a ekonomickymi dejatelmi. Skola Scerbackeho. Pokial som trosku popozeral, je previazany s budhizmom. Vieme nieco podrobnejsie?

  Odpověď
 2. Co říkáte na ten rozmach pálení Koránu v posledních dnech?

  Já z toho nemám dobrý pocit.

  Odpověď
  • Putinovec 20.2.2017 o 17:10

   Vyprovokoval to mainstream.Taková pitomost,to udělá ve svém životě spousta lidí a nikdo se tím nezabývá.Pokud vím,tak stohoven ukradli a zničili prezidentskou vlajku,jeden ze státních symbolů a je ticho po pěšině.Bud je to lakmus papírek na reakce obyvatel,nebo byl někdo moc horlivý.Což se obojí navzájem nevylučuje.Když je potřeba proštouchnout žhavý popel krátkým klackem,tak se na to najde příhodný pitomec.

   Odpověď
 3. Akú funkciu plnia mormóni (cirkev J. Krista neskorších dní)? Viem, že zbierajú matrikové záznamy a tvoria rodokmene, ich zakladateľ vyšiel zo slobodomurástva, aká je ich dnešná pozícia?

  Odpověď
 4. Vo svete ide bitka medzi GP, Neocons a Ruskom…..
  No nedokazem pochopit preco Neocons (tento system) nezacne pomenuvat GP priamo…..pritom Pjakin v poslednom videu okomentoval smrt Ruskeho diplomata v Turecku ako pokus Neocons naraficit to na GP – 11 vystrelov….(tudiz vedia s kym maju tu cest) ….
  Dakujem

  Odpověď
  • Pred stádom sa zachováva status quo.

   Odpověď
  • Putinovec 20.2.2017 o 17:14

   Při chytání ryb taky nekřičíte,jinak by ryba frnkla.No a MY jsme ty ryby.

   Odpověď
 5. Strelkov je objektom ostrej kritiky. Sergej Chatylev, bývalý náčelník pozemných raketových vojsk RF reagoval na vyhlásenie Igora Girkina (Strelkov). Strelkov uviedol, že ukrajinská armáda za posledné dva roky nesmierne zosilnela, zlepšil sa jej výcvik, získala množstvo zbraní a zabudla už na porážky v Ilovajsku i Debalceve, je pripravená na novú ofenzívu proti Donecku a Luhansku a v priebehu niekoľkých dní dokáže preraziť obranu Donecka i Luhanska, poraziť opolčencov a prebojovať sa až k ruským hraniciam. Chatylev označil tvrdenia Strelkova za smiešne a nereálne. Podľa jeho slov ukrajinská armáda nie je v stave, že by dokázala zničiť opolčencov a nedokáže ani preraziť obranné línie…
  http://www.hlavnespravy.sk/chatylev-doneck-a-luhansk-dokazu-drzat-obranu-vecne/897531
  Pôvodný článok:
  https://politexpert.net/28383-hatylev-dnr-mozhet-derzhat-oboronu-vechno

  Odpověď
  • Omylom mi text skočil sem. Malo to ísť do diskusie.

   Odpověď
 6. Vysoky Japonec 13.2.2017 o 17:39

  Vie tu niekto, čo je LXX a čím je pre dnešok a aj pre toto fórum zaujímavá?

  Odpověď
  • Ak máš na mysli septuagintu, tak práve v nej môžeš nájsť rozdiely oproti dnešným kanonickým prekladom. Zamlčané vety, inak naformulované. Čo naznačuje, že „sväté knihy“ sa vždy čas od času prispôsobovali cirkevno-politickým potrebám doby. Druhá vec je, že hoci sa o septuaginte hovorí, že vznikla pred našim letopočtom prácou 70tich prekladateľov, tak niektoré veci naznačujú, že originál je už zničený (jeho obsah teda už nepoznáme) a existujúca podoba je už falzifikát. No každopádne, aj ten sa už výrazne líši, oproti dnešným prekladom, keď ľudia chápu oveľa viac (aj kvôli gramotnosti, aj kvôli dostupnosti biblie, ktorá kedysi nebola dovolená čítať laikom)

   Odpověď
   • Vysoky Japonec 14.2.2017 o 6:49

    Túto otázku som nedal náhodou.
    Septuaginta je podstatná.

    1. Aký je vzťah Septuaginty a GP? Pýtam sa preto, lebo ja to neviem, ale chcel by som vedieť. Je tu veľa ľudí vyjadrujúcich sa zasvätene k úplne všetkému, tak nepochybujem o tom, že budem poučený.

    Poznámka: v mojej otázke ide o vzťah k dielu. Nie o jeho kvalitu.

    Odpověď
    • Ja som v jej podaní, napr. v Ozeášovi našiel celkom zaujímavý pohľad na niektorých biblických prorokov, kde z textu bolo zrejmé, že nešlo o reálnych prorokov, ale iba hlasné trúby majiteľov biblického projektu.
     Celkom zaujímavé je, že existujú stránky kde je množstvo jej prekladov, dokonca aj zo starogréčtiny so značkami vetných členov, a niektoré anglické to prekladali gramaticky správne, a iné, napriek gramatickým značkám to preložili nesprávne.

     Dnes LXX, ak by sa začala nahlas pretriasať, nebude mať iný význam, než na podkopanie súčasnej cirkvi. Lenže odpísať jeden projekt na ventilovanie a riadenie davu možno až vtedy, keď je vypracovaný a dostatočne podchytený iný alternatívny projekt.

     Odpověď
     • Oracle 911 14.2.2017 o 12:25

      S posledným bodom súhlas, to ale neznamená, že alternatívny projekt bude úspešný (hlavne v dnešných časoch).

      Odpověď
    • Cico Ciciak 14.2.2017 o 12:41

     „lebo ja to neviem, ale chcel by som vedieť. Je tu veľa ľudí vyjadrujúcich sa zasvätene k úplne všetkému“

     Ak sa budeš vyjadrovať o tomto fóre a jeho návštevníkoch takýmto provokačným spôsobom, tak sa s tebou nebude nikto baviť a väčšina ťa bude mať len za trola.

     Odpověď

Napsat komentář

*
*

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>