Otázky a odpovědi

Podepisování příspěvků: anonymní příspěvky nebo ty, které v poli jména/přezdívky budou mít titulek nebo jiný text, mohou být smazány. Příspěvky s nakopírovaným delším obsahem, který je dostupný na jiném místě, mohou být také smazány – v takovém případě uvádět pouze odkaz, případně pár vět, nikoliv celý text systémem copy&paste. První komentář nového uživatele se zobrazí až po schválení, další již hned.

 Obnoviť

 1. Rony, napadlo mě, kdybys ten popolvárův, podle Tebe neuctivý text poslal Ondrejovi Ďuricovi, co myslíš, přišel by mu taky „nadávací“? Nevěřím tomu! Kotlebovec Ondrej, jehož některé skladby považuji skoro za geniální, by ho, myslím, podpořil.
  Nevím proč, ale řekl bych, že Ondreja uznáváš, podobně jako já. Pletu se?

  Odpověď
 2. Reneé Parsons na Global Research:
  “Nadace Gates, WHO a Evropská komise jsou dobrodinci Pirbrightova institutu, který vlastní laboratoř biologické bezpečnosti laboratoře úrovně 4 (BSL-4) v Číně, která vlastní patent na koronaviry. Americká patentová přihláška byla podána v roce 2015 a byla udělena v roce 2018. Stojí za zmínku, že laboratoř pro biologické zbraně Fort Detrick v Marylandu s historií porušování byla v srpnu 2019 uzavřena kvůli „obavám o bezpečnost souvisejícím se ztrátou“ patogeny. “

  Norma BSL Lab je na nejvyšší úrovni biologického nebezpečí a je způsobilá pro manipulaci s „nejnebezpečnějšími patogeny na světě“. Je to první svého druhu v Číně a nachází se dvacet kilometrů od místa, kde má být koronavirus původem.
  Bylo však také zjištěno, že USA jsou jedinou zemí, o které je známo, že má všech pět kmenů koronaviru, ze kterých pocházejí všechny ostatní, což naznačuje větší roli USA v pandemii.”
  https://www.globalresearch.ca/more-than-just-virus/5706476?utm_campaign=magnet&utm_source=article_page&utm_medium=related_articles

  Odpověď
 3. Indie:
  Co se stalo s rusko-indickým přátelstvím?

  Poté, co byla Indie uzavřena kvůli úplné karanténě a místní policie zahnala občany do svých domovů pomocí holí, byly v zemi zavřeny desítky tisíc Rusů.
  Problémem není jen to, že se nemohou dostat na hlavní letiště, ale také to, že jsou obtěžováni – útočí na ně v ulicích a jsou násilím vyhnáni z domů a hotelů.
  Tisíce Rusů se staly rukojmími kvůli indické bohyni https://vz.ru/world/2020/3/26/1030810.html .
  Důvod tak tvrdých, ostrých a nečekaných akcí úřady nahlas neřeknou, k tomu mají jen jedno slovo – koronavirus.

  V podstatě je nad velmi velkou a heterogenní zemí zaveden experiment, jehož analogie ve světě ještě nebyly.
  Cizinci se doslova stali pronásledovanou kastou – přestože v mírové době je všechno přesně naopak.
  To vše se změnilo během několika dní. Nálada místního obyvatelstva je taková, že Rusové se obávají plnohodnotných pogromů. Nezbývá než doufat, že se v nejbližší době najde východisko – řeč je doslova o lidských životech.
  Cesta ven ze slepé uličky byla nalezena, poté, co problém dostal širokou publicitu… uskutečnil se telefonický rozhovor mezi Naréndrem Módím a Vladimirem Putinem…a věnován byl, jak není těžké uhodnout, koronaviru a karanténě, píše se v článku.

  A co když je vše zase trochu jinak?
  Co když výše zmíněný problém Rusů v Indii je reakcí GP na současnou ruskou aktivaci INSTC v rámci projektu „Severo – Jižní cesty“?
  http://www.vodaksb.eu/diskuse/comment-page-107/#comment-298636
  Schovaný pod pláštíkem: „Cizinci se stali v Indii pronásledovanou kastou“?
  Nesledujeme „náhodou“ v Indii střet dvou koncepcí? …a nejenom tam – samozřejmě.

  Odpověď
  • Oracle 911 26.3.2020 o 15:24

   Nie nutne GP, tam sú aj domáce znacharské klany ktorým ruská koncepcia tiež búra hrady na pieskovisku…

   Odpověď
  • Zajímavá úvaha . Ale nezdá se mi, že GP použije zrovna na Putina takovýhle šrapnel . On Putin nasírá leckoho . A navíc – z domluvy Putin-Módi může vzejít řádná opičí pracka . Módi je těžká váha .

   Odpověď
   • Určitě. Ale v Indii je systém postavený úplně jinak, viz poslední gambit. Pravděpodobně tam probíhá jejich vlastní řízení davu pomocí egregorů/matric, dopodrobna tomu nerozumím ale řekl bych určitý druh biogenního řízení společnosti, kdy jejich znachaři využívají staré metody.

    Z toho pohledu může být Módí jen jakýmsi průnikem, osobou vhodnou pro všechny takové šoféry, realizující téměř výhradně jejich vůli.

    Odpověď
    • @eM
     „Z toho pohledu může být Módí jen jakýmsi průnikem, osobou vhodnou pro všechny takové šoféry, realizující téměř výhradně jejich vůli.“

     Ano, také nějak tak uvažuji – tj. Módí je nyní „jakýmsi průnikem“ obou subjektů řízení v globální politice (Putin kontra GP). Na čí je straně nebo je-li vůbec na něčí mi není zatím zřejmé. (Uvidí se, časem se to vyjeví)

     Ale i v případě jeho rozhodování (Módiho) to bude mít ze strany (od) GP velmi těžké.
     Víme přeci, že Indie má v zadání GP býti protivahou Číny, co se týká budoucnosti (VVPj).
     Proto ty interesy Putina k Indii (Módimu).

     A také je dle mého důležité a podstatné to, co jsem se dočetl z článků – a utkvělo mně v paměti, že co se týká vzdálené budoucnosti (z hlediska plánů GP) – tak po náboženstvích má být ve finále na Zemi zaveden „kastovní systém“ ve stylu ala Indie.

     Indie má velkou roli v globální politice.

     Odpověď
     • určitě, o té roli jak jsi ji popsal nepochybuji. Ovšem řetěz se narušil už v okamžiku kdy Putin řešil jadernou krizi v Indii, už tím se poměry změnily.

      Ale jinak já nemluvil ani tak o těchto subjektech (Putin a GP) ale hlavně o znacharech v Indii, majících znalosti jak řídit pomocí egregorů přímo. Pochybuji že v takovém sociálním prostředí může být jakákoli vrcholná politická figura suverénní ve vztahu k těmto znacharům. Míra přímého vlivu na dav může být obrovská.

      Odpověď
      • “ hlavně o znacharech v Indii“

       No jo, proč ne.
       Stejně je vše řízeno. Tak proč by také nemohli býti znachaři použiti jako nástroj GP.

       (GP si může vybírat, co, koho…použije, škálu má předpřipravenou širokou, dle žádaného davem..atd. a pod.)

       Odpověď
       • Bejvávalo.
        S internetem na světě se dost těžko hermetickou cestou vzdělávají masy možných kádrů.

        Nechceš dehermetizovat – nemáš kádry. Dehermetizuješ – kádry jsou ale chtějí řídit podle svého. To platí pro znachary v indii stejně jako pro mnohé dnes už výrazně subjektivní (nejen) politiky.

        O mnohých platí že se podřídili ale jakmile zahlédli světélko naděje začali pokukovat po alternativě. Právě Indie si myslím že o alternativních možnostech nabízených Ruskem ví dobře. Ne že by Ruský model vyhovoval všem, křivák se nezapře, ale když vidíš že páníček všechny trhá na cucky, pud sebezáchovy se ozve. A GP už dávno není všemocný, pokud kdy v mezích člověčího pohledu byl.

        Odpověď
    • Putinovec 26.3.2020 o 16:53

     Já informace z Indie nemám.Ale dokážu si představit, že jejich generačně zažitá fašistická kastovní koncepce se svíjí v křečích.

     Odpověď
     • To je zajímavá myšlenka. Kdo ví jak to s těmi jejich egregory je. Kdo ví jakým způsobem do nich zasáhl už VP SSSR/Zaznobin, kdo ví jaké jejich klany to třeba i vítají. Teoreticky pokud jim tam pronikla KSB tak to může být celkem nářez.

      Odpověď
  • Ešte doplním že India zrušila spoločnú výrobu lietadiel piatej generácie z Ruskom a obratom oznámili nákup zbraní od USA za 3 miliardy. To tiež o mnohom napovedá. Asi sa tam presadil nejaký miestny Medvedev.

   Odpověď
 4. Lidi, mal by som otazku, su vklady v bankach v ohrozeni? Ide tucna kriza a rozmyslam co s korunami (eura nemam). Mam uspory tak na 3/4 roka aby som vladal splacat hypo a nakupit potraviny. Takze nieje toho vela, ale je to vsetko co mam.

  Myslim, ze vybrat to a mat cash neriesi nic, lebo hotovost pomaly nikde nechcu, rozdelit to medzi viacero uctov v roznych bankach asi takisto nema zmysel, kedze to niesu miliony, previest to na ruble v Sberbanku je asi jedina vyhladovo rozumna vec, ale v zasade otazne je, ci treba nieco riesit alebo nie. ak ano, co navrhujete?

  Odpověď
  • Dle mého žádná nestabilita tohoto druhu u nás nehrozí.

   Odpověď
  • Vklady by měly být pojištěné do 100 000 Euro.

   Odpověď
   • Podla prof. Staneka sú v klady pojistené do 100 000€, ale len do výšky prostriedkov vo fonde na ochranu v kladov, kde sú vraj prostriedky aby každému vyplatili 551€ v siedmich ročných splátkach.
    https://www.youtube.com/watch?v=Jwf7Hloqc-I
    v čase cca 37:45.

    Odpověď
    • To je pravda. Ono je to asi takto – štát uzná závazok 100 tis, ale uhradí len na čo má fond – čo je minimum. Na zvyšok povie sorry, ale dnes na to nie sú peniaze … a je vymalované.

     Odpověď
  • Bude to v klidu, na ruble bych radil převést jen nějakou menší část případně, určitě ne vše.

   Odpověď
 5. Zdálo by se, že v souvislosti s koronavirem nelze najít odpověď na otázku, kdo ho vytvořil a pustil na svobodu.

  Hledači však někdy nevidí to, co leží na viditelném místě. Kasatonov nabízí to, co leží na nejviditelnějším místě – na Internetu.

  Je to deset let starý dokument: Scenarios for the Future of Technology and International Development. The Rockefeller Foundation, Global Business Network. May 2010. (Scénáře pro budoucí technologie a mezinárodní rozvoj). http://www.nommeraadio.ee/meedia/pdf/RRS/Rockefeller%20Foundation.pdf .V článku – „Koronavirus se nenarodil v Číně, ale v mysli nestoudných majitelů peněz“, s podtitulem „Dokumentární potvrzení teroristické operace COVID- 19“

  Valentin Kasatonov rozebírá dnešní pandemický spektákl a mimo jiné říká, při porovnávání před připravených dokumentů s plány z dřívější doby, následující věty:
  Úplná shoda s tím, co vidíme dnes!
  Čína již uvedla, že zastavila šíření pandemie, že karantény se pomalu odstraňují a do poloviny roku se ekonomický život země plně obnoví.
  OSN, WHO a další mezinárodní organizace velmi doporučují vládám jiných zemí, učit se čínské zkušenosti, navádějí k tomu, že nejdůležitější věcí z této zkušenosti je – tvrdá disciplína, tvrdá moc a nejvyšší zodpovědnost každého.
  Podrobněji, s dalšími odkazy, uvedeno zde:
  https://www.fondsk.ru/news/2020/03/21/koronavirus-rodilsja-ne-v-kitae-a-v-soznanii-besnovatyh-hozjaev-deneg-50408.html

  Odpověď
  • Tak tohle (i to hned dole) mi zapadlo do mozaiky, až to cvaklo.

   Odpověď
 6. Kladu si otázku v souvislosti s posledním vydáním Pjakina v pořadu O-O z 16.3.2020.
  Jak je známo, VVPj někdy, když nemůže „naplno odpovědět“ – naznačí směr kam se ubírat či kde si dohledat/doplnit navazující informační souvislosti (buďte samostatní).

  A v posledním jeho pořadu v propojení s coronavirem a šíření informací v globálním měřítku v této záležitosti – tj. řízení této informační epidemie/pandemie – zmiňuje jako protiklad (zamlčování, skrývání, ticho po pěšině) příklad z Etiopie http://www.vodaksb.eu/diskuse/comment-page-104/#comment-296519

  Nenaznačoval tedy Pjakin, že v zájmu GP je nyní „vše hlavně“ řízeno přes WHO, mám otázku?
  Ve smyslu, že je známo, že generálním ředitelem WHO je Tedros Adhanom Ghebreyesus, etiopský politik a akademik, který není ani lékařem?
  https://www.globalresearch.ca/who-who-tedros-adhanom

  Dále se píše, že Tedros spolupracoval s Clintonem a Clintonovou nadací a její Clintonovou HIV / AIDS iniciativou ( CHAI). Rovněž udržoval úzké vztahy s Nadací Billa a Melindy Gatesových. Jako ministr zdravotnictví Tedros také předsedal Globálnímu fondu pro boj proti AIDS, tuberkulóze a malárii, který byl spoluzaložen Gatesovou nadací – jak se píše v tomto článku https://naseveru.org/2020/03/18/koronavirus-pandemie-lzi-lecba-infekce/ který stojí za přečtení (dle mého).
  A když je v tom propojení Gates, který prý právě odchází z Microsoftu a přečte si jeho plány a záměry z jeho poslední iniciativy – Gatesova blogu https://www.gatesnotes.com/Health/How-to-respond-to-COVID-19 , tak se člověku z toho dělá zle a ani nemusí být nakažen virem.

  Odpověď
  • „Tedros spolupracoval s Clintonem a Clintonovou nadací a její Clintonovou HIV/AIDS iniciativou (CHAI). Rovněž udržoval úzké vztahy s Nadací Billa a Melindy Gatesových“

   O boji s koronavirusem, úkolech globálních elit, Billu a Melindě Gatesových, princi Philipovi (prezident Světového fondu pro volně žijící zvířata WWF :-) ) a dalším…píše Valentin Katasonov ve článku s narativem – změna globalizačního procesu – otočka o 180 stupňů.
   https://www.fondsk.ru/news/2020/03/18/predposlednij-akt-mirovoj-istorii-ili-pod-flagom-borby-s-koronavirusom-50383.html
   Z mého pohledu světová obavy vyvolané takovým fenoménem jako je pandemie koronaviru je pokračováním plánu plnění úkolů globální elity, který byly ve své době formulovány ve zprávách Římského klubu. Všechny rozmanitosti těchto úkolů můžeme shrnout do čtyř bodů:
   1) snížení počtu obyvatel Země, čímž se dosáhne „optimální“ úrovně 1 miliardy lidí
   2) deindustrializace ekonomiky („budování postindustriální společnosti»)
   3) rozmazání státních suverenit
   4) vytvoření na troskách národních států Světovou vládu, která má přímo řídit obyvatelstvo planety.

   Na první pohled přijatá opatření úřadů jednotlivých zemí proti koronaviru otočí globalizační proces o 180 stupňů. To lze nazvat izolacionismem, ale takový „izolacionismus“ je stanoven pouze na dobu určitou.

   A nyní se přesunu k hlavnímu. Vytvoření a výroba vakcín je nyní pod kontrolou globální elity. Je také známo, že vakcíny a očkování jsou vyvíjeny v laboratořích pod patronátem a financováním Nadací Billa a Melindy Gatesových. Miliardář Bill Gates, kterého jsme znali jako zakladatele společnosti Microsoft se dnes už téměř nespojuje s počítačovým byznysem. Nyní vystupuje jako „veřejný činitel“, který „je znepokojen zdravím obyvatel planety“ a skutečností, že lidí na planetě je příliš mnoho. Ještě předminulý rok se objevily materiály, že „Bill Gates financuje možnost nových pandemií ve světě“. A ke snížení počtu obyvatel planety na jednu „zlatou“ miliardu nemusí být určen koronavirus, ale „protilátka“ proti němu, odpovídající vakcína.
   Podrobněji zde https://www.fondsk.ru/news/2020/03/18/predposlednij-akt-mirovoj-istorii-ili-pod-flagom-borby-s-koronavirusom-50383.html o naplánované změně globalizačního procesu – globální otočce o 180 stupňů.

   Odpověď
  • Nemůžu nikde najít, že 2000 lidí v etiopii zemřelo za poslední 2 týdny, zde se uvádí, že ten počet je od r. 2014
   https://www.theguardian.com/global-development/2020/feb/20/the-mystery-sickness-bringing-death-and-dismay-to-eastern-ethiopia
   ve výše uvedeném článku od Jéni není uvedeno žádné časové rozmezí

   Odpověď
   • „Nemůžu nikde najít, že 2000 lidí v etiopii zemřelo za poslední 2 týdny“

    Tato informace, ne moc validní a ověřená vychází z pořadu Pjakina ze dne 16.03.2020.

    V něm V. V. Pjakin říkal, copy/paste – cituji, že:

    Tam se nachází jeden z čínských objektů
    a najednou obyvatelé Etiopie,
    nacházející se v bezprostřední blízkosti u tohoto objektu, začali umírat.
    Přičemž reálně ten, kdo onemocní,
    umírá. A zajímá to někoho?
    Mluví o tom někdo někde? Ne. Proč?
    Tak zaprvé je všem, kdo se toho řízení účastní, příčina smrti těch lidí zřejmá.
    A za poslední dva týdny
    tam zemřelo nejméně 2 tisíce lidí!
    Ten kdo onemocní, umírá!

    Zdroj: https://uloz.to/file/lJkQcsjbnf8J/otazka-odpoved-v-v-pjakina-ze-dne-16-03-2020-docx

    Odpověď
   • @Rama

    Trochu jsem se k „problému“ vrátil a názor „na věc“ napsal zde http://www.vodaksb.eu/diskuse/comment-page-110/#comment-301864

    Odpověď
  • „v zájmu GP je nyní „vše hlavně“ řízeno přes WHO“

   Jak se dělá pandemie
   https://www.casopis-sifra.cz/jak-se-dela-pandemie/

   Odpověď
 7. Ahojte, mám otázku. Aj Oracle môže zodpovedať v svojom bloku, aj tu na Vode môžu znalý problematiky odpovedať. Čo môže súčasná situácia s Covid-19 u nás aj vo svete spôsobiť s úsporami v 2. a 3. dôchodkovom pilieri. Aká bude v tomto budúcnosť. Ďakujem Všetkým za odpoveď, aj za všetky Vaše hodnotné príspevky do teraz :-)

  Odpověď
  • no co, pojde to dole…uz sa dlhsie o tom hovorilo,aj to skusali znizit, ale vzdy to znovu vyskocilo, tak bola nasadenia silnejsia zbran…. pre Amikov je to vyborny sposob, ako udrzat peniaze doma. Predas niekomu nieco, nasledne zrazis cenu, znizis rating a kedze penzijne fondy sa musia drzat ratingov, tak to musia hodit (aspon ciastocne) na trh a ty to skupis naspat. Len tentoraz to trvalo dlhsie, to obdobie rastu a vela ludi zabudlo. U dlhopisovych fondov je vyplach tiez, nie taky drasticky, ale este neskoncili. Hlavne BBB dlhopisy su krok od znizenia ratingu, nasledne sa zopakuje to, co som pisala predtym. Vacsina firiem ako emitentov dlhopisov sice neskrachuje, ale v tom lepsom pripade ich dlhopisy si za znizenu cenu odkupia naspat sami, cast ale urcite sa necha skrachovat (teda neplati sa ani istina) a majitelia znizia hodnotu dochodkovych jednotiek alebo cien vo fondoch. Problem je, ze sa nam dostava k moci Sulik so svojimi nastaveniami. Ti budu tvrdit, ze je to na kazdom individualne, aby sa zabezpecil na dochodok a vsetci novinari/ekonomovia/poradcovia povedia, ze teraz, kedze je pokles, je najlepsi cas na investovanie a najlepsie do US akcii. Takze tam budeme tlacit peniaze dalej. no je to aj z urciteho uhla pohladu poravda, kedze inflacia, ale z ineho este to moze padat dalsieho pol roka a potom sa budu nahant zisky dalsich 7 rokov, aby sme sa dostali tam, kde sme dnes.
   Na druhej strane, mame stastie, ze tam tolke peniaze este Slovaci nemaju, funguje stale 1.pilier, kedze najhorsie je ist do dochodku a pride pad na burzach. Okrem toho ti Oracle povie, ze toto cele sa nestane, kedze sa vsetko znarodni a prestavia, takze z tohto uhla pohladu ti to moze byt jedno.

   Odpověď
  • Oracle 911 16.3.2020 o 16:55

   Choď na môj Blog a opýtaj sa tam.

   Odpověď
 8. Úvod do studia člověka a civilisace : [anthropologie]. Tylor, Edward Burnett.
  Lepší by sice asi byla od něj kniha „Primitivní kultura“, ale ta asi není v CZ/SK prostoru k dispozici.
  (na ní se odkazují mnohé publikace VP SSSR ohledně tématu výběru nadaných kádrů k řízení)

  Máte to někdo česky? Vidím to pouze v antikvariátech cca za 500-1000 Kč

  Odpověď
 9. Děkuji za vydání „Základy analytiky“ v rubrice „Články“ – tedy hlavně za překlad do češtiny.

  V této souvislosti mám dotaz:
  Jak se to má s vydáním v češtině Přílohy č.1 ?
  (Přílohu č.2 – Учебно-методический комплекс МВД СССР – není třeba překládat – to je mi jasné).

  Ptám se proto, že Obsah pod linkem http://leva-net.webnode.cz/products/zaklady-analytiky/
  má Přílohy č.1 a č.2 v rozsahu a číslování stránek přílohy uvedené, ale stažený formát *.doc je neobsahuje – končí str. 46.
  Díky za vyjasnění.

  Odpověď
  • Základy Analytiky je moje překladatelská prvotina, kterou by měl někdo zdatnější ještě zredigovat. Na přílohy se z důvodu zaneprázdnění nechystám.

   Odpověď
   • Děkuji Ti za překlad, i když bude/je třeba nedokonalý. Pro ty co rusky neumějí je to vítaná pomoc. Už jsem si ho uložila.

    Odpověď
   • Děkuju ti za překlad.

    Odpověď
 10. Martin21 11.3.2020 o 9:37

  Oracle, kde prosím tě, uniklo mi, rád bych přečetl.
  http://www.vodaksb.eu/diskuse/comment-page-101/#comment-293876

  Odpověď
  • Oracle 911 11.3.2020 o 10:21

   Tu:
   https://oracle911blog.wordpress.com/2020/01/31/coronavirus-fake-news-alebo-realna-hrozba/
   https://oracle911blog.wordpress.com/2020/02/28/bude-mat-slovensko-nakoniec-covid-19-rado/
   https://oracle911blog.wordpress.com/2020/03/06/co-a-ako/

   Odpověď
 11. Bříza 4.3.2020 o 9:46

  Je v koránu někde psáno, jakým způsobem by se měly usmrcovat zvířata ? Odkud se vzal u muslimů ten zvyk, uřezávat hlavy zvířatům a lidem zaživa ?
  Korán ve zbytcích času čtu, ale bude to nadlouho. Proto předem děkuju za odpověď.

  Odpověď
  • simsalabim 10.3.2020 o 12:39

   Neviem, čo je v koráne. Myslím, že stačí porovnať s bibliou, bude to tam podobné, vzhľadom na „oblasť pôvodu“. Základ je podľa mňa „hygienický predpis“. Rituálne zabíjanie, tzv. košerovanie, spočíva v otvorení viacerých rán na krku zvieraťa (možno ešte niečo k tomu, čo neviem). Tým sa skracuje čas vykrvenia. Keďže krv a teplo sú rizikové faktory pre „pokazenie mäsa“ tak to dáva zmysel. Rovnako zabíjanie za úsvitu – ešte nelieta toľko múch.
   Keď to vnímame ako „hygienický predpis“ tak dostaneme aj odpoveď na otázku, prečo je v oblasti blízkeho východu mäso ošípaných nečisté. Hovädzie mäso aj baranie mäso „zreje“. Bravčové by muselo byť veľmi rýchlo skonzumované, lebo podľahne skaze a bolo by zdravotným rizikom. Nehovoriac o vyššej potrebe vody v chove ošípaných.
   Odrezaná hlava slúži ako dôkaz, že zviera bolo čerstvo zabité. Aby kupujúci / hosť mal istotu, že mu nedávajú staré mäso, ktoré môže byť pokazené.
   Treba vziať do úvahy, že sa bavíme o tisícročných postupoch, ktoré fungovali v časoch, keď neboli chladničky.
   K zvyku „odrezávanie zaživa“ – aj v EU je postup na bitúnkoch nasledovný: zviera sa omráči (pozor, nie zabije), narežú sa krčné tepny a zviera sa vykrví. Takže to isté. Rozdiel je len vo vystavovaní hláv a v počte rezov na krku zvieraťa (a možno ešte nejaké rituály – to neviem).
   K odrezávaniu ľudských hláv sa nevyjadrujem, len podotknem, že v minulosti sa aj v európe hlavy sekali.

   Odpověď
 12. Rád bych se zeptal zkušenějších, co to je „veganský světonázor“, případně kde v KOBu bych si o tom mohl něco nastudovat.

  Odpověď
  • Jsi zřejmě vegan, odsuzuješ jezení masa. S tím nikdo problém nemá, problém nastane v momentě, kdy se snažíš tento pohled na stravování protlačovat zde jako ten správný, spolu s naznačováním, že kdo se nestravuje vegansky, není člověk. To znamená, že se tady snažíš prosadit tvůj pohled na svět jako normu, což je nepřijatelné. Kdyby to začal dělat každý (nikdo kromě tebe to nedělá), tak tahle diskuse rychle zkolabuje.

   Odpověď
 13. Čakal som pred voľbami ďalšie video s Kiskom v hlavnej úlohe.Či azda etickí hackeri niekoho vyňuchali a niekto vplyvný to stopol?

  Odpověď
  • Oracle 911 29.2.2020 o 9:05

   Teraz s tým dajú pokoj, najskôr po voľbách pred zahájením rokovaní…

   Odpověď
   • Logiku to má, ak budú jednať medzi sebou tí „demokratickí“, aby ich to nahlodávalo…

    Odpověď
    • Oracle 911 29.2.2020 o 14:15

     Ono otázka je, že kto to bude púšťať a akým cieľom…

     Odpověď
     • Andrejko má problémy so srdcom, asi mu Igorko ukázal posledné video….

      Odpověď
 14. V souvislosti s Koronavirem, mám takové tušení, že někdo v ČR uměle vyvolá krizi – potravinovou. Kdy schválně nebudou řetězce zásobeny, né že by nebylo z čeho, ale prostě utáhnou šrouby a vyhrotí situaci, už dnes jsou v obchodech údajně davy lidí, co vykupují ve velkém. A hlavně média šíří paniku. Jsem zvědav, zda za to někdo ponese odpovědnost!

  Odpověď
  • Putinovec 26.2.2020 o 19:41

   To je taková hop trop akce, která se může lehce vymknout z požadovaného řízení.

   Odpověď
   • - u nás v potravinach klasika žiadne zmeny..a dokonca aj mlieko mali , čo asi pred týždnom..2 týždne nebolo..

    Odpověď
 15. JeGe..prosim Ta..v Tvojom prispevku preco nevolit SaS si uviedol..že chcu rušiť vianocne prispevky dochodcom..no v programe maju jasny bod..nebudeme rusiť vianocne dochodky. Ako si to v prispevku myslel.

  Odpověď
  • Tak som si to teraz prebehol a jediné, čo na tému vianočných príspevkov v ich programe vidím, je toto: „Namiesto vianočných príspevkov presadíme vyššie a adresnejšie príspevky štátu dôchodcom v zariadeniach sociálnych služieb.“
   O nerušení vianočných príspevkov tam nevidím nič. V podstate áno, dalo by sa povedať, že sa tá uvedená veta týka len dôchodcov v sociálnych zariadeniach, ale potom je veľmi zle sformulovaná.
   Mne z toho ale vyplýva, keď si zosumarizujem, čo sú SaS za sociálnych expertov, že vianočné príspevky zrušia všetkým dôchodcom a tým, ktorí žijú v zariadeniach sociálnych služieb, voľačo pridajú, podľa nejakého, zatiaľ nejasného kľúča.
   Možno im krivdím a zle som sa díval. Napíš mi, prosím, číslo strany, kde si to našiel. Ďakujem.

   Odpověď
  • Tak už je mi jasné, kde je pes zakopaný. Keď som písal tie dôvody, prečo nevoliť liberálne strany, tak som si stiahol z každej stránky konkrétnej strany ich program ( okrem Za ľudí, tí to tam nemajú v pdf ). Teraz ale pozerám, že SaS má úplne iný dizajn stránky, ako pred tými necelými dvomi týždňami. Vtedy ( 20 dní pred voľbami! ) som stiahol volebný program a vôbec mi nenapadlo, že tam môžu mať program z predošlých volieb a nie aktuálny. Takže moja chyba. Ospravedlňujem sa.

   Sadnem si nad to teda znova a spravím nanovo sumár najpodstatnejších dôvodov, prečo nevoliť SaS.

   Odpověď
   • Dakujem Ti. Dostal som sa do sporu. Postol som Tvoj inak dobrý rezultat..a chytili ma za ..na tomto. Tvoj argument beriem a dakujem.

    Odpověď
    • Ak sa mi podarí, tak to zajtra celé prelúskam a výsledok dám sem.

     Odpověď
 16. https://www.svobodny-vysilac.cz/2020-02-13-akrualni-komentare-ans-phdr-vladimira-vitova-a-judr-karel-hais/
  Omlouvám se, zapomněla jsem přidat odkaz

  Odpověď
 17. Pořad svcs ANS o versailské smlouvě. Dost mě to vyděsilo. Může mi prosím někdo zasvěcený k tomuto dokumentu něco říci? Omlouvám se, jestli zde už toto téma bylo rozebíráno.

  Odpověď
 18. http://www.vodaksb.eu/diskuse/globalni-politika/comment-page-16/#comment-285801

  Když už jsme to zase nakousli, potřebuji si něco ujasnit.
  Co se týká projektu „SSSR 2.0 vs SSSR II“ je mi jasné, ale pokud zaměříme pozornost na středoevropský prostor, je pro nás aktuální otázka projektu „Rakousko-Uhersko 2.0 vs ČSR II“, který rozhodne o našem dalším směřování v blízké budoucnosti? I když jsem si vědom že R-U 2.0 a SSSR 2.0 jsou projekty ze stejné dílny, oba sledujíc odlišné cíle.
  Prosím, opravte mě pokud se mýlím.

  Odpověď
  • Putinovec 26.2.2020 o 19:39

   Rozdílné cíle budou jen do naplánovaného konce ruského světa.Potom přijde začištění všech nepotřebných struktur.Berte to jako pohled z pozice GP.

   Odpověď
 19. počúvam funksouljazzlatin 60/70/80 rokov,zvacsa z LP,obcas zajdem na jútube po inšpiraciu a poslednu dobu čítam komenty pod tymito starymi peckami…Som prekvapený kolko doslova detí hltá tuto muziku a aké pozitívne ohlasy su na nu…Pýtate sa ešte niekdo,tak jak já,že čo sa stalo s hudbou?Prečo pred 40rokmi mali pesničky dušu,roztancovali či rozplakali vás?

  Odpověď
 20. Chcel by som sa opýtať na znalcov Biblie.
  Kto sú synovia tohto sveta a synovia svetla?
  https://biblia.sk/citanie/seb/lk/16/8
  Pán pochválil nepoctivého správcu, že si počínal prezieravo. Veď voči seberovným sú synovia tohto sveta prezieravejší, než synovia svetla.

  Odpověď
  • podivná pasáž

   Odpověď
  • Myslím, že to souvisí s tím, že podle Bible byli nejprve stvoření tzv. první, což byli Slované (světlí, čistí) a pak z hlíny a vdechnutím života byli vytvořeni tzv. druzí, mezi které patří anglosassové. Problém je v tom, že náš jazyk na rozdíl od ruského nerozlišuje slova jako sozdať a sotvoriť. U nás se vše překládá, jako stvořit. Tam pak uniká toto dvojí stvoření. V ruské Bibli se o prvním stvoření mluví jako o sozdaní (stvoření) a ve druhém případě jako o sotvorenii (výrobě).
   Pokud máš hlubší zájem podívej se na videa Sergeje Danilova. Proč anglosasové nenávidí Slovany.
   https://www.youtube.com/watch?v=IxTkfOYKxXI

   Odpověď
   • Teď jsem zjistil, že z videa bylo zmazáno kolem hodiny záznamu. Ale ještě jednou, tvé otázce se Danilov věnuje velice zevrubně a má tam hodně videí, i když jeho samotného před dvěma lety odstranili, podobně, jako Petrova, nebo Zaznobina.

    Odpověď
    • Na základě čeho myslíš, že Danilova odstranili? Nabízím jinou variantu: vyčerpal meze Dopuštění, šířením podobných s prominutím hloupostí (ta verze opravdu nevydrží žádnou seriózní kritiku), a také svým názorem, že lidi je třeba pást a nesmí dostat vědomosti.

     Odpověď
     • Popsal způsob, jak dochází k degradaci člověka na opici. Je tam toho mnohem víc. Nebudu tě přesvědčovat, že to stoprocentně vím, že byl odstraněn, ale výsledky jeho práce byly určitě nepohodlné. Ale tak bychom mohli zpochybnit i smrt Zaznobina, Petrova nebo Puškina.

      Odpověď
      • Jen by mě zajímalo odkud plyne tvoje jistota, že byl někým odstraněn a jeho smrt není důsledkem jeho samotné činnosti, resp. její nebohulibé složky. Můžeš si to samozřejmě myslet, ale druhá věc je to prezentovat jako betonový fakt.

       Odpověď
    • Danilov zomrel? Kedy a ako? Veď to nebol starý človek, či sa mýlim?

     Odpověď
     • Na rakovinu, pár let zpátky.

      Odpověď
   • Našel jsem plnou verzi
    https://www.youtube.com/watch?v=Gc8v28NJ_NI

    Odpověď
    • Od 15 minuty

     Odpověď
     • @Honza – oba odkazy jsem otevřel, avšak než jsem se k nim dostal, již neexistují (autorská…). To tedy někomu moc leželo v žaludku! Škoda, že jsem nebyl rychlejší a raději ihned nestáhl a neuložil.

      Odpověď
   • To jsou takové nazval bych to ezopohádky, které nevydrží jakoukoliv kritiku, Bible nic podobného neobsahuje a podobný výklad je svévolničina, protiřečící prakticky celému textu, s jehož pomocí se snaží být dokázána, nemluvě už o koránu a dalších textech.

    Odpověď
    • Myslím, že o tom si rozhodne vedus sám.

     Odpověď
  • Lehce Osvalen 31.1.2020 o 15:55

   Prof. PaedDr. ThDr. SSLic. František Trstenský, PhD., katolícky kňaz Spišskej diecézy, vysokoškolský profesor, odborník na biblické vedy, teológ a publicista (v súčasnosti prednáša v Kňazskom seminári v Spišskej Kapitule – Spišskom Podhradí):

   „Výraz „děti světla“ se nachází i v jiných novozákonních textech (srov. Jan 12, 36; Ef 5, 8; 1 Sol 5, 5). Označuje Ježíšovy učedníky = křesťany. U výrazu „synové tohoto světa“ nemějme na mysli někoho druhého, to jsme my sami. Ve světských věcech si dáváme pozor, abychom si zajistili budoucnost. Jsme opatrní a prozíraví. Správce nevolá dlužníky kvůli nim, aby jim pomohl, ale kvůli sobě. Tuto prozíravost máme mít i v zabezpečení si duchovní budoucnosti. Pokud Ježíš konstatuje „synové tohoto světa jsou prozíravější“, je to kritika do našich řad, že svou duchovní budoucnost nebereme dostatečně vážně (aby vás přijali do nebeských příbytků). Správce není jen opatrný, ale vše vsadil na milosrdenství svého pána. Vždyť sluhům radil okrádat vlastního pána. Prozíravost by mu nepomohla, kdyby nad tím vším nebyla shovívavost a velkodušnost majitele. Tak je to i v našem vztahu k Bohu.“

   Odpověď
   • Problém je v tom, že v Bibli se mluví také o dvou personach, které tvořily. První HNR=Bůh, který stvořil první a druhá persona Hospodin = GP (GosPodin), který vyrobil, naklonoval druhé. V tom případě ten odsek v překladu do současné řeči zní:
    GP pochválil nepoctivého správcu, že si počínal prezieravo. Veď voči seberovným sú synovia tohto sveta (anglosasové) prezieravejší, než synovia svetla (důvěřiví a spravedliví Slované).

    Odpověď
    • Verze „bible mluví o dvou personách které tvořily“ je jen nepochopení textu Bible.

     Odpověď
     • Nechci se tady přít, není to pro mě zásadní otázka, ale Slované netvořili nikdy nové slovo bez toho, že by nemělo jiný, posunutý význam než to, které je již k dispozici. Takže pokud se vyskytují persony Bůh a Hospodin, není to jedna a tatáž osoba.

      Odpověď
      • Jen nepochopení textu Bible, a různá označení určitě neznamenají různé subjekty, to je nesmyslná logika, podobná jako tvrdit, že když se dítě jednou obrátí k otci s oslovením „otče“ a podruhé třeba jménem, tak se jedná stoprocentně o dva různé lidi.

       Odpověď
      • Počul som už tento názor. Ale u Rusov je celkom bežné používať slovo „Gospodin“, „Gospoď“. Je to „Pán“, t.j. to isté, čo v hebrejčíne „Adonai“, v gréčtine „Kyrios“, v latinčine „Dominus“, v angličtine „Lord“.

       Odpověď
       • Jednou jsem psal Pjakinovi a oslovil jsem ho pan Pjakin. Obratem mi bylo vysvětleno, abych v korespondenci s panem Pjakinem toto oslovení nepoužíval. Oslovení „Pan“ paří do davoelitární společnosti.
        Co se týče oslovování HNR v ruské Bibli, používá se tam Bog a Gospod. Církev pak začala používat Gospodbog, aby zmatení bylo dokonalé.

        Odpověď
        • Podle tebe není Bůh pán a majitel všeho?
         Jestliže Bůh stvořil vesmír a vše co existuje, není snad jeho svrchovaným pánem a majitelem?

         Odpověď
         • Já jen napsal, o co mě požádali spolupracovníci Pjakina. Dost mě to šokovalo. Měl jsem z toho nepříjemný pocit, že neovládám tak základní věc KSB.

          Odpověď
          • Lehce Osvalen 31.1.2020 o 20:55

           Neřekl bych, že jde o „zásadní“ věc. Spíše setrvačnost, se kterou píšeme, aniž bychom si uvědomovali význam, původ a energii slov. Tento fakt si zcela jistě mnozí lidé v FKT Altai uvědomují. A stejně tak musejí vědět, že forma jde nevyhnutelně ruku v ruce s postupným chápáním obsahu, časem se zpřesňuje a zjemňuje. Oslovil jste jej slovem „pan“ v ruštině nebo v angličtině?

           Odpověď
           • V ruštině. Od té doby používám „uvažajemyj“ VV.

            Odpověď
            • Jestli chceš být slušný, tak zkratku také nepiš.
             V Rusku užívané oslovení je „uvažajemyj Valerij Viktorovič“.

          • Oslovení Pan je pro Rusy dosti uražlivé. Vychází to z dějin polsko-ruských vztahů. Pod pojmem pán se rozumí polský pán. Vztah k polské šlechtě (tj. polským pánum) je v Rusku značně opovržlivý.

           Odpověď
           • Raz dávno bol v TV zaujímavý dokument, kde rozprával americký vojak, ktorý bojoval niekde v ázii, ale nakoniec tam ostal, a tuším prežil zbytok života v Číne. Našiel si aj čínsku manželku. A vysvetľoval, ako Číňania dávali najavo mieru dôvery alebo nedôvery prostredníctvom oslovenia. Oslovenie súdruh bolo prejavom najvyššej úcty a dôvery k človeku. Potom boli asi dva medzistupne oslovenia. A ten najhorší bolo oslovenie pán XY. Tak oslovovali niekoho, kto bol u nich celkom dole.
            Bolo to už veľa desaťročí dozadu. Odvtedy sa Čína isto dosť zmenila.

            Odpověď
        • ad: Gospodbog
         - veď aj my hovoríme Pánboh, alebo pánbožko.
         V koráne máš: a nerobme z nikoho z nás sebe pánov, okrem Boha.
         Medzi stúpencami KSB viem pochopiť, ak toto oslovenie odmietajú. „Čelovek čeloveku (ne gospodin, a) drug, tovarišč i brat“

         Odpověď
         • boh nie je osoba, to oslovenie pan ho personifikuje,

          Odpověď
          • rony,
           termín Osoba v skutočnosti nie je nič materiálne, ani čisto ľudské. Osoba, osobné – označuje kvalitatívnu vlastnosť živých tvorov, ktoré majú svoje Ja, ku ktorému môžu hovoriť cudzie bytosti ale aj samotná bytosť sama k sebe.
           Aj pes môže mať OSOBNÉ problémy. To, že sa slovom osoba označujú v praktickej reči len ľudia, to už je druhý problém. Ale je to v podstate synonym termínu Subjekt, a ten je univerzálny. Objekt = vec, predmet.

           Podobné ako v prípade slova „riaditeľ“. V praktickom jazyku sa ním označuje len najvyšší riadič hierarchie, ale z princípu by sa termínom Riaditeľ mali nazývať riadiči na všetkých úrovniach hierarchie. T.j. nie vedúca kuchyne, ale riaditeľka kuchyne…

           Odpověď
           • Jardob a Ferko.
            pomenovanie pan a otec je velmi zaujimave. Ake dalsie konzekvencie z tohoto vyplyvaju. Su to dve rozne socialne role jednej osoby v krestanskom nabozenstve. Ked otec a pan tak potom by to mal byt muz. Je boh muz? Ked uz, tak to slovo otec mi je blizsie ako pan, no je mozne ze to mam vryte z modlidby otce nas. Rad by som ostal pri tom ze boh je nadmierna realita je realny no nevieme si ho predstavit neexistuje slovo ktore by ho vyjadrilo. Volajte ho ako chcete pan alebo otec podla mna je mu to jedno. Napriklad mne je jedno co si o mne mysli moj psik mam ho rad zrejme aj on mna. Vnimanie boha su zavedene stereotipy z nabozenstiev nejak si ho musime predstavovat bez toho to nejde. No pouvazoval by som ci pan alebo otec je to prave orechove. Ci chces ci nechces za konkretnym slovom je konkretny obraz a prisudzujes mu urcitu rolu. Automatisky Ta to podmienuje. V hierarchii riadenie tejto reality mozu byt nad tym co vnimame ako boh aj vyssie stupne. Prepac mi boze ak sa ruham :-)

            Odpověď
            • ‚Ked otec a pan tak potom by to mal byt muz. Je boh muz?‘

             Ako človek pomenuje „nepomenovateľného“? Veď mu je predsa najbližší z blízkych, najosobnejší, najúprimnejší, najmilujúcejší, najnápomocnejší a nikdy človeka nesklame. Človek si Ho (Jeho) musí nejak pomenovať a to slovami, ktoré vystihujú tieto vlastnosti.
             Ako sa bude s Ním rozprávať? Prosím ťa ‚Nadmierna realita‘ poraď mi, pomôž mi… Veď to je tak suché, že človek sa ani nemôže hlboko a vnímavo ponoriť do tohto rozhovoru (motlitby).

             ‚Napriklad mne je jedno co si o mne mysli moj psik mam ho rad zrejme aj on mna.‘

             Bohu určite nie je jedno, čo si o ňom myslíš. Čo ak si niektorí človek myslí, že Boh je milujúci, dobrý, ale občasť ťa sklame… Toto by sa Bohu páčilo?? Určite by ho to trápilo, že tento človek nedostatočne pochopili, čo mu chcel Boh poukázať a vysvetliť. Človek svoje nedzary nemôže hádzať na Boha, ale s jeho pomocou sa snažiť ich pochopiť a uvedomiť si, že Boh sa nikdy nemýli aj keď necháva človeku dostatočný priestor na jeho vlastné konanie.

             ‚Vnimanie boha su zavedene stereotipy z nabozenstiev nejak si ho musime predstavovat bez toho to nejde.‘

             Nejak si Ho predstaviť, to áno, je to potrebné. Predstava nemusí byť nutne materiálna, ale len vlastnostná (bytostná). Človek si vytvára vlastnostný obraz Boha, ktorý sa mu vyskladáva do osoby, s ktorou sa môže úprimne rozprávať, bez nutnosti vidieť ako vyzerá. Mnohí a hlavne asi deti majú problém si predstaviť osobu s len dobrými vlastnosťami, rozprávať sa s ňou, bez fyzického obalu a tomu možno napomáha obraz Ježiša.

             ‚V hierarchii riadenie tejto reality mozu byt nad tym co vnimame ako boh aj vyssie stupne.‘

             A zas sme pri tom, že Boh s nami nekomunikuje priamo, ale má svojích prostredníkov. GP sa teší z takéhoto pohľadu, lebo mu to uľahčuje maskovanie sa za všetko možné, „božské“. Jasné, že človek čerpá info aj z noosféry a ohľadom infa od Boha je tam potrebná aj viera, ale časom si človek úprimnosťou vypracováva komunikačné schopnosti a vníma ten blízky osobný vzťah, ktorý sa tvorí a vie ho rozlíšiť od iných info.

             Človek musí vzhliadať k niekomu blízkemu, ako vystihuje slovo Otec, lebo prihováraním sa k nejakým ‚nadrozmerným realitam‘ a iným „bytostiam“, tam už môže egregoriálne operovať GP, ako „nápomocná nápoveda“.

            • Cirkev prisudzuje bohu ludske vlastnosti. Ako urcujuce na jeho vnimanie pre ludi cirkev urcila boh sa hneva a raduje. Podla tychto hlavnych sa ludia podriaduju. Myslia si ze mu robia radost alebo ho hnevaju. ( asi ako moj psik vnima mna). Od toho su este odvodene tresta (pomstichtivost?) miluje, ziarli, trapi sa ( urcite by ho to trapilo xixi…urcite?) vynucuje atd.
             Ked si boha predstavujes ako pana, automaticky mu priradujes vlastnosti pana, ked ako otca automaticky mu priradujes vlastnosti otca. Boh NEMA ludske vlastnosti. Jeho vnimanie ako popisujes su nabozenske algoritmy ( stereotipy) v psychike cloveka. Ja to neodmietam asi to inak nejde (zatial) len na to upozornujem. Snazim sa to nerobit. Ak ma pamat neklame tak v niektorom videjku Zaznobina ( Velecka?) zaznelo ze BOH NEMA LUDSKE VLASTNOSTI. Absolutne s nim suhlasim jednoducho nema a to ziadne. S tym psikom prosim Ta nevytrhaj z kontextu moje slova. pred tym je veta volajte ho ako chcete potom nasleduje prirovnanie. Ateisti ( v ponimani cirkevnom) sa netrapia podobnymi vecami co popisujes v mnohom su bohu blizsie. MIM a JZO pracuje rovnako aj pre nich. Ja ked sa niecim zaoberam v mysli davam si otazku ako to je? Odpoved mi prichadza bez ohladu na to ci vzyvam pana otca alebo tvorcu ci kohokolvek aby mi odpovedal. Ja pokladam prave za nebezpecne pouzivat cirkevne (biblicke ci koranicke) stereotipy v oslovovani pane otce atd za nebezpecne lebo sa mozes pripojit na egregor a nie boha.

            • rony,

             ‚Boh NEMA ludske vlastnosti.‘

             Aké má Boh vlastnosti? Alebo je pre človeka nepoznateľný? Ľudia, stvorení na obraz Boží, ako sa potom majú briblížiť svojím správaním, konaním k Bohu, keď ani nevedia aké asi má vlastnosti?

             Dobrota Boha je všeobjímajúca, jeho spravodlivosť je všeobjímajúca, jeho láska je všeobjímajúca, ale to všetko nevylučuje utrpenie v živote ľudí, keď sa svojím konaním odchýlia od optima a vysvetlia si to po svojom ako ‚toto je spravodlivosť Boha?!‘ Čiže ja poukazujem na Božiu spravodlivosť, objektívnu, nie na chápanie spravodlivosti u ľudí, ktorá môže byť rôzne pokryvená a tak ju potom niektorí vidia aj u Boha a vysvetľujú ju ako svojvoľný Boží hnev, zlosť a z toho si vyskladajú, že Boh vie byť aj dobrý, ale vie byť aj zlý.

             ‚S tym psikom prosim Ta nevytrhaj z kontextu moje slova. pred tym je veta volajte ho ako chcete potom nasleduje prirovnanie.‘

             Tomu som nepochopil. Poukzaujem na to, že ak človek ide v optime, tak má Boh k tomu nejaký „pohľad“, ak sa človek vychyľuje, trpí, trpia aj druhí, tak si nemyslím, že Boh sa na to pozerá rovnako ako keď ide v optime. O čom potom bol príchod Ježiša, ktorý prišiel spasiť (zachrániť) ľudí? Mnoho ľudí asi vyčerpalo Božie dopustenie, ale milujúci Boh sa rozhodol dať im ešte šancu? Vzišiel Ježiš z túžob ľudí po väčšej spravodlivosti, alebo ho Boh zo svojej lásky k ľudstvu „poslal“, nadmerne obdaril človeka, ktorý má ľuďom ukázať, ako žiť spravodlivejšie?
             Boh sa predsa sám rozhodne čo chce a čo nechce a tiež ľudí nikdy neprekvapí nečakaným „zlom“ (objektívnou spravodlivosťou), bez predchádzajúcich upozorňovaní.

             ‚Ateisti ( v ponimani cirkevnom) sa netrapia podobnymi vecami co popisujes v mnohom su bohu blizsie.‘

             Ináč ja nechodím do kostola, nečítam sväté písma a podobne. Áno, keď ateisti konajú dostatočne spravodlivo (v Božom zámere) a neveria v Boha, tak je to v poriadku, ale myslím si, že svojím konaním sú podvedome napojený na spravodlivejšie frekvencie, ktoré ich časom môžu primäť k zamýšľaniu sa nad Bohom.

             ‚MIM a JZO pracuje rovnako aj pre nich. Ja ked sa niecim zaoberam v mysli davam si otazku ako to je? Odpoved mi prichadza bez ohladu na to ci vzyvam pana otca alebo tvorcu ci kohokolvek aby mi odpovedal. ‚

             Ako som napísal vyššie, keď je človek svojím zdravým prístupom k životu podvedome napojený na spravodlivejší „vietor“, tak jasné že odpovede dostáva bez toho, aby sa mu Boh vnucoval, že ‚to som ja Boh, to ja ti dávam info’. Pre život ľudí je dôležitejšie žiť spravodlivo, ako vedieť, že Boh existuje a nežiť spravodlivo a nebodaj využívať Božie meno na šírenie nespravodlivosti.

             PS: Boh existuje a v jednoduchosti povedané je jedno, či ho človek pozná alebo nie, či tomu verí alebo nie, lebo ľudské túžby a činy určia, aký človek bude v očiach Boha.
             Boh ale nechávasa dvere k sebe neustále otvorené…

            • Ľudia, stvorení na obraz Boží, ako sa potom majú priblížiť svojím správaním, konaním k Bohu, keď ani nevedia aké asi má vlastnosti?
             Tak ze budu hladat v sebe, nebudu hladat vlastnosti boha ale tu iskru, svetlo alebo bozsku casticu (Peterson) ktora je v kazdom cloveku. Neocakavaj ze Ti to ja alebo boh vyjavi. Bud tym co ocakavas. Je to v kazdom cloveku.

            • ‚ Neocakavaj ze Ti to ja alebo boh vyjavi. ‚

             Tymi otazkami som chcel pokazat na, co si sam napisal, preto nerozumiem tejto vete.

             Bozia iskra o ktorej pises, to je pravdepodobne aj svedomie (zmysel pre spravodlivost), ktore nam pokazuje na to, ake vlastnosti by mal clovek pretavovat do zivota a upevnovat. Moze byt prekryte kulturnymi naplavami, ale vo svojej podstate je ciste.

             Boh tieto mravne vlastnosti pred nami neskryva, len nehovori priamo, ze ‚toto su moje vlastnosti‘ , alebo si myslis, ze Boh nema tieto vlastnosti, ktore nam vlozil do duse, do svedomia? Ma ine mravne vlastnosti?

             ps: Neviem, mozno je tato ludska mravnost vychadzajuca zo svedomia len stipkou oproti nejakej vseobsiahlej mravnosti Boha.

            • rony,
             chápem ako to myslíš. Narážaš na to, aby sme si obraz Boha nekreslili podľa seba, a to je správne.

             Dodám ešte pár postrehov.
             - nemyslím, že by neexistovalo slovo, ktoré by ho vyjadrilo. Podľa mňa ho plne vyjadruje slovo Boh. Je to ako symbol, v ktorom je koncentrované úplne všetko, čo má vyjadrovať. Samozrejme že Boh je skôr slovo, ktoré zameria našu pozornosť k adresátovi. Rovnako ako pri slove jardob každý vie, že adresát som „ja“ aj so všetkým, čím som a čo ma vyjadruje, hoci plnosť toho nikto okrem Boha nepozná.
             Ak poviem HNR, tak poukazujem iba na jeden z aspektov, a to, že ide o hierarchicky najvyššie riadenie. To ale stačí na to, aby myseľ našla svojho adresáta, ktorému chce adresovať nejaké slová.

             - ak by Boh nebol najvyšším v hierarchii, potom by nemohol byť HNR, ale iba HVOR (hierarchicky vyššie objemnejšie riadenie). Nebol by Boh, ale boh, tak ako to majú v slovanských védach, kde Boh je len jeden, ale bohov je kopu.

             - k tým vlastnostiam Boha. Sme stvorený na Boží obraz. To znamená že my sme zdedili určité vlastnosti, ktorými disponuje aj Boh. Osobne si myslím, že rozdiel je len v tom, že v Bohu sú tieto vlastnosti harmonicky usporiadané, ale v nás zatiaľ nie. A je na nás, aby sme vynaložili úsilie, a urobili si v sebe poriadok.
             Aj Boh nutne musí v sebe obsahovať rôzne zlé vlastnosti, lebo všetko čo jestvuje vyšlo z neho. Koncepty myšlienok dobra a zla vyšli z neho. Rozdiel je ale v tom, že on v sebe vie tieto veci usadiť na správne miesto, aby neškodili. Nie je problém v tom, že máme v sebe pokušiteľa, problém je v tom, dobro a zlo nie je v našej psychike na správnom mieste, ak nie sme pánmi svojej vôle, a naše neresti, hriechy, úchylky ovládajú nás, miesto aby sme my ovládali ich.

             Tak ako keď správne usporiadame červenú, oranžovú, žltú, zelenú, modrú, indigovú a fialovú, vznikne z toho číročistá biela. Podobne aj keď usporiadame v správnej hierarchii a intenzite všetko dobré a zlé v nás, duša by mala byť číro čistá, po svojom stvoriteľovi.

             - Boh pohlavie iste nepotrebuje. My, ľudia sme donedávna oslovenia pre bezpohlavné osoby nepotrebovali. Nakoniec asi vzniknú, ale v dôsledku LGBT.
             To ale nie je treba, myslím, že oslovenie „Bože“ úplne postačí. HNR (je aj skratkou latinského slova Honor, to je úcta, poklona, česť) (málokto vie, že pozdrav AHOJ sa dá dešifrovať ako „Ad honorem Jesu“, to je doslovne v preklade „Na Ježišovu česť“, a menej krkolomne: AHOJ = Ježišovi česť!)

             Inak súhlas, že ak používame oslovenia ako otec, pán, tak si treba dať pozor, aby sme Bohu neprisudzovali všetky ľudské vlastnosti otcov a pánov.

            • Ešte ma zaujala také vec, že ak vypustím samohlásky zo slova Boh, tak ostane Bh, to „h“ je zároveň podobné staroruskému symbolu „jať“, v latinskej abecede sa používa ako zástupný znak pre jať.

             A v cirkevnej staroslovienčine slovo „Bh“ (číta sa asi: „bie“) znamená imperfektum od slova „byť“. V slovenčine imperfektum neexistuje, ale dalo by sa to preložiť ako „bol a stále je“, čo na Boha vcelku sedí.

            • rony,
             „ako sa potom majú priblížiť svojím správaním, konaním k Bohu, keď ani nevedia aké asi má vlastnosti?“

             áno, hľadať v sebe, prípadne aj v druhých. Lebo poznávať môžeme len z palety toho, čo poznáme. Hoci občas sa objaví aj niečo celkom nové – „prvotná informácia“ (niečo, čo sme ešte nepoznali)

             No určite je to záležitosťou tvojho osobného dialógu s Bohom. Môžeš Ho poprosiť, a on ti bude ukazovať cestu Jazykom životných okolností.
             Je to ako keď ti otec „murár“ povie, aby si priniesol maltrham. Môžeš blúdiť medzi náradím a typovať čo myslel, alebo ho jednoducho oslovíš, a on ti ukáže čo to je. Druhý raz už budeš vedieť. Ak sa snažíš o niečo, čo nepoznáš, tak bez komunikácie s najvyšším šéfom to nepôjde.

            • Jardob…neexistuje slovo ktore by ho vyjadrilo… uplny suhlas staci slovo boh. Este som rozmyslal nad Boh je laska, ked tak asi laska by bolo jedno zo spravnych vyjadreni boha mozno ako jeho vlastnost. KSB popisuje lasku. To iste konanie raz laskou je inokedy nie je hm?
             Ferko vyjavi som myslel ako na podnose ze je to takto a takto. Sme na strankach KSB ktora nuti uvazovat. Tak uvazujem ci boh vlastnosti ma a ked ma tak potom aj tie spatne ma? ziarlivost, pokrytectvo, falos, alebo nema. Ja sa priklanam k tomu ze nema odkazujem na videjko Zaznobina. Snad ked inteligencia je vlastnost tak asi tuto ma.

            • rony,
             či je Boh láska, to neviem povedať, lebo sám do hlbky dostatočne nechápem, čo je to láska. Snažím sa lásku spoznať, asi ako Boha.
             Ale Boh bude na Lásku asi najväčší odborník, keďže je zdrojom a stvoriteľom všetkého.

             Čo sa týka zlých vlastností u Boha, tak nemyslel som to v zmysle, že by sa u neho prejavovali. Ale určite ich v sebe registruje, ale nekoná podľa nich.
             Napriek tomu, existencia prítomnosti zlých vlastností v Bohu sa prejavila tak, že vznikol svet, v ktorom má miesto aj zlo, ktoré sa prejavuje v bytostiach. Ak by Boh zlo a zlé vlastnosti nepoznal, nemohol by ani nič podobné stvoriť.

             Výsledkom tejto skúsenosti ľudí so svetom, v ktorom existuje zlo a zlé vlastnosti bude (ak naše Ja žije večne), že tiež raz budeme mať povedomie nielen o dobre, ale aj o zle (tie skúsenosti budú súčasťou našej psychiky), ale budeme žiť a konať v súlade s dobrom, a celkovo tým čo je správne. Učíme sa celý život, je to proces rozvoja, a ten niekam smeruje.

           • rony,

            Suhlasim, ze Boh ti nevyjavi vsetko na podnose, aj ked niekedy informacia moze byt dostatocne hutna. Boh ta len jemne navadza, ale ide Mu o to, aby si kazdy vedome a samostatne budoval svoju osobnost a zivot spolu s ludstvom celkovo.

            Ved je paradny pocit, ked clovek na nieco pride postupne sam, tym sa mu to vryje hlboko do pamati a bytosti, ako ked mu to niekto vysvetli do podrobna.

            Ja osobne nemam problem spojovat si Boha s Otcom, aby som Bohu pripisoval nejake ludske sklesle vlastnosti. Skor ide o to, ze Otec vyjadruje osobnu blizkost a lahsie sa vnima mnohym ludom, ako len Boh, lebo nevedia to vnimat na hlbsej urovni a vyvola to len taky odcudzeny povrchny pristup niekoho niekde tam inde… Mozno aj spojenie Boh Otec je prijemne a vludne.

            Osobny dialog s Bohom si musi rozvyjat kazdy sam a prehlbovat tento vztah neustale.

            Odpověď
          • PA-AN

           Este v tom nemam dostatocne jasno, tak to nebudem rozoberat, ale je to niekto vnimavy vo vztahu k behu a reci zivota. Nieco podobne ako zrec. Detaily zatial neriesim.

           Boh, ak myslis osobu fyzicky, tak tak tym Boh nie je, ak psychicky, co potom poukazuje oslovenie Otec?

           Odpověď
           • Len doplním. ‚pán‘ – pravdepodobne nevystihuje mravné vlatnosti, ale vnímavé schopnosti. A tiež je zaujímavé, že u nás sa nájde niekde pri vykaní zaužívané slovné spojenie ‚pán otec‘

            Odpověď
      • Necitala som bibliu v origináli, ale jednou z interpretácii je, že otvorenie zeme a života na nej viedli elohim malo by ist o mnozne číslo a charakterizujú to ako jednu z hiersrchickych úrovni duchovnej ríše. Takže „prvé tvorenie“ je z Boha, v zmysle vytvorenia možnosti a potenciálu, následne ale tvoria už nižšie hierarchie, samozrejme nie vo vyslovením rozpore s vodou vôľou, ale predsa tam už môže dochádzať k veciam, ktoré toto naplánovali. Týmto sa vysvetľuje aj pad človek, pričom Boh to dopustil, aby sa človek vyvíjal v súlade so slobodnou vôľou, ale elohim tomu poslúžil aj keď si to možno vtedy neuvedomoval v zmysle hnevu a vyhnanie ľudí z raja. Jedným z elohim by mal byť aj mesačný Jahve, pričom preto židia odvádzajú svoj pôvod od matky, nevedia nájsť svoje stabilné miesto na svete a nemali morálny problém s vrazdenim súkmeňovcov ci cudzincov. Na ich obhajobu je možné uviesť, že v tom čase asi to bolo všeobecné a židia len viac podliehali. Príchodom Krista ns zem, sa to ale mení, ľudia musia už niesť svoju zodpovednosť za rozhodnutia, ktoré urobili a nemôžu sa už vyhovárať na božiu autoritu. Spadáme už pod Slnko, božia autorita je v našom srdci. Ak by teraz niekto povedal v piešťanskom dvete

       Odpověď
       • Pokracovanie, pardon, mobil. Ak by dnes v nasej kulture niekto povedal, ze Boh kaze, vsetkych vybite, minimalne by vela ludi sa zastavilo a krutilo hlavou. Aby ale vedeli rozoznavat, co je co, potrebujú jasny rozum a to sa momentálne, aspoň podľa mňa, vedie vojna v duchovnom a následne aj v našom svete. Preto toľké pokolenie,

        Odpověď
        • Pardon komolenie, debilizacia deti, relativizacia moralky, ale aj pouzivanie dobfych idei ns zakrytie skutocnych umyslov aj doslefkov. Vid migrácia inkluzia apod.

         Odpověď
    • Chápu že je to otázka vnímání světa, takže tady nelze změnit názor rychle, ale Bible opravdu, opravdu neobsahuje nic podobného výkladu Danilova, a jeho verze je popravdě nechutná a rasistická. Dávat pak do souvislosti GP a výraz Hospodin nemá jakýkoliv smysl, protože Gospodin je ruský výraz, GP je zkratka ruského výrazu, ale v originále v hebrejštině se jedná o slovo Jahveh, které se překládá jako Hospodin (a anglických biblích: LORD). Takže nějak vyvozovat globálního prediktora, nebo cokoliv, ze slovanského překladu hebrejského Yahveh, a dělat závěry na základě dvou shodných písmen, je z mého pohledu úplně mimo.

     Odpověď
     • Já vycházím z předpokladu, že náboženství je druhá priorita řízení, tj. ideologická a že všechny svaté knihy sepsal GP. V první v Tóře ustanovil vyvolené – židy, ve druhé Bibli ustanovil otroky, kterým budou židé vládnout, no a v třetí v Koránu ustanovil ty, kteří budou prvním dvěma katy.
      Když se podíváme na zbraně, jaké dal do rukou těmto skupinám, tak židé dostali úrok, křesťané lásku a odpuštění a muslimové svatou válku.
      Závěrem, nástroj který se otupil (židé) budou po prozrazení utraceni společně se svými otroky (křesťany) muslimy. Proto v Koránu nemají nic o lásce a soucitu jen o boji a nadvládě.
      Z toho všeho plyne, že všechny „svaté“ knihy jsou jenom kuchařky, které napsala jedna entita (GP) se záměrem řídit tento svět. Při tomto pohledu najednou teorie Danilova sedne jak poklička na hrnec.
      Není mým úmyslem někoho přemlouvat, ale myslím si, že v rámci poznání by se na to mohli lidé podívat a utvořit si vlastní názor.

      Odpověď
      • Třetí priorita, pokud ideologická. Jinak souhlas , jak s náboženstvími , tak s prováděcími vyhláškami /= svatými písmy/.

       Odpověď
      • > nejprve stvoření tzv. první, což byli Slované (světlí, čistí) a pak z hlíny a vdechnutím života byli vytvořeni tzv. druzí, mezi které patří anglosassové

       Honza, jak můžeš takové nechutnosti věřit? Chápeš co to znamená do důsledku, podobná víra? To znamená že anglosasové nejsou lidé, ale jen nějací bioroboti bez duše od Boha. To znamená, že si můžeš zítra dát sekanou z anglosasa k obědu a na svačinu si přibalit šunku z kýty z křupavé mladé anglosasky, a bude to podle té víry naprosto eticky v pořádku, protože to přece nejsou lidi, světlí, čistí. Prase nebo anglosas k obědu, je z tohoto pohledu jedno a to samé.

       Co se týká tvého předpokladu o svatých knihách, není ničím podložen. Navíc, v prvním kroku předpokládáš, a v druhém už vyvozuješ, jako by předpoklad byl pravdivý.
       Ale hlavně, chápeš že tento pohled na svatá písma není slučitelný s KSB a pohledem autorského kolektivu na svatá písma?

       Odpověď
       • O sekané píšeš ty.
        Co se týče „svatých“ knih. Bible – do ní GP napsal svojí doktrínu globalizace, která právě běží.
        Proti Bibli stojí Korán. V Koránu chybí 1. sociologie, 2. princip globalizace. To, že v něm chybí tyto dvě věci předurčilo to, že Korán byl využitý na to, aby co nejefektivněji nedovolil lidem stát se Člověkem. Korán je schválně napsán tak, aby mu běžní lidé neporozuměli a aby výklad mohli dělat jenom immámové. Z textu není možné sestavit mozaiku. Plus k tomu, Korán byl napsán až 100 let po smrti proroka, takže tam je napsáno cokoliv.
        Co jiného to je, když ne záměr toho, kdo tady momentálně řídí svět, tedy GP.

        Odpověď
        • To jsou tvoje názory, vzniklé jako výsledek vlastního studia koránu a bible, nebo názory Danilova?

         Proč Danilovovi věříš, jestli se můžu zeptat?

         Korán nestojí proti Bibli, Korán potvrzuje Bibli. Kdo rozhodl o tom, že Korán je napsán tak, aby mu běžní lidé nerozuměli? Mám na věc jiný názor. Kdo rozhodl o tom, že z textu Koránu nelze sestavit mozaiku? Mám na věc jiný názor.

         Proti názoru Danilova na Korán postavím třeba tento: https://uloz.to/file/zgJNFSzLPau2/predmluva-pdf

         Kdo rozhodl, že správný je ten od Danilova?

         Odpověď
         • Hm, na to mohu odpovědět jedině tak.
          Pjakin o Bibli a Koránu. Od 1:40
          https://www.youtube.com/watch?v=n0ILUSVqUU4

          Odpověď
          • Pjakin vlastně říká o Bibli a Koránu to co já. Autorem je GP.

           Odpověď
           • Odkaz na „autoritu“, hmm. Na některé věci mám jiný názor. Máš Korán přečtený?
            Pjakin pochopitelně neříká ani náznakem nic podobného, že autorem bible a koránu je GP. Je třeba slyšet, co říká.

            Odpověď
            • Co říká Pjakin nechť to posoudí každý posluchač sám. Korán mám přečtený, je v mé knihovně vedle Bible. Je ale pravda, že jsem ho četl jen abych se přesvědčil, že se v názoru na něj nemýlím.

            • Poslechl jsem a Pjakin jako celek naříká to co ty.

             Pjakin říká že prošly úpravou GP, nikoli že je to práce GP. To je podstatný rozdíl který naopak říká že v tom je původní sdělení které GP pomíchal. Tedy správný přístup podle mne není zahodit ale naopak studovat co tam bylo původně a co tam přidal GP.

             U koránu například říká že mu GP promíchal posloupnost vět, nikoli že ho sepsal GP.

             Podle mne to nejde takto černobíle zjednodušovat, a podle mne tyto texty obsahují části zásadního sdělení protože jinak by je GP neupravoval. Zřejmě se mu nepovedlo ani všechny ty texty jednoduše zlikvidovat, proto zaplavil svět různými verzemi různě pokroucenými, ve kterém najít původní podstatu je setsakra těžké.

            • eM, Pjakin doslova říká, že Korán byl napsán až 100 let po smrti Proroka a proto je tam napsáno cokoliv. Pak dává příklad z Bulgakova o tom, jak za Ježíšem chodil zapisovatel a když se podíval co píše zjistil, že jsou to bludy, které neřekl. Pjakin pak řekl, že Korán byl napsán také tak. Tak prosím nepřekrucuj, co Pjakin řekl, nebo ne.

            • Nic překrucovat nemusím, Pjakin hovoří srozumitelně, jen ho to chce poslouchat v celém kontextu.

            • Tady je překlad Pjakina.
             Co se týče „svatých“ knih. Bible – do ní GP napsal svojí doktrínu globalizace, která právě běží.
             Proti Bibli stojí Korán. V Koránu chybí 1. sociologie, 2. princip globalizace. To, že v něm chybí tyto dvě věci předurčilo to, že Korán byl využitý na to, aby co nejefektivněji nedovolil lidem stát se Člověkem. Korán je schválně napsán tak, aby mu běžní lidé neporozuměli a aby výklad mohli dělat jenom immámové. Z textu není možné sestavit mozaiku. Plus k tomu, Korán byl napsán až 100 let po smrti proroka, takže tam je napsáno cokoliv.

            • Když si chceš hrát na Boha, a myslíš si že jsi mocnější, kam lépe nacpeš svoje pokroucené doktríny pro lidi než do šířícího se sdělení od Boha lidem?

             Ať počítám jak počítám vychází mi jedna odpověď.

             Pokud by GP nechal původní sdělení v původní nezměněné podobě, a vedle toho paralelně šířil svoji nauku, kdopak by asi už dávno vyhrál?

            • @Honza

             Ve skutečnosti Pjakin ve videu říká toto:

             Globální prediktor, který si vytyčil cíl uchvátit řízení na planetě Zemi a řídit podle vlastních principů – a globalizace spočívá v koncentraci řízení výrobních procesů na planetě – to je objektivní proces, ale řízení toho objektivního procesu nese subjektivní charakter. A doktrína globalizace globálního prediktoru je vyložena v Bibli. A proti Bibli stojí Korán, v určitém stupni. Ale u Koránu jsou dva momenty, absentuje tam v hotové podobě sociologie řízení společnosti – jsou tam jen obecné parametry jakou má být lidská společnost, a lidé sami mají sociologii vypracovat; a absentuje princip globalizace, který je v určitém stupni v hotové podobě obsažen v Bibli. V Bibli ty otázky pokryty jsou, ale v Koránu – v podobě hotové k použití ne. Podle Koránu to mají udělat (vypracovat) sami lidé, kteří žijí podle svědomí. Lidé sami mají vypracovávat i sociologii, i globalizaci. Tak tedy, absence těch dvou věcí v hotové podobě v Koránu předurčila to, že Korán byl využit (zneužit) tak, aby co nejefektivněji zabraňoval lidem stát se Lidmi. A samotný Korán je ještě zapsán takovým způsobem, aby ho lidé nějak zvlášť nechápali – kapitoly jsou tam ne podle chronologie, ale podle své délky. (…) pro chápání mozaiky je třeba Korán číst v chronologickém pořadí, a nyní ho předkládají v kaleidoskopické podobě, aby ho nebylo možné pochopit. A k tomu navíc, z Koránu vyrábějí kult uctívání, namísto textu ke čtení – číst Korán je úděl hrstky imámů, kteří jsou z pohledu muslimského davu svatými lidmi. To je samozřejmě nesprávně.

            • Proč ses zastavil tam kde ses zastavil a nepřeložíš až do konce, kde Pjakin říká o tom, jak a kdy byl Korán napsán a podle něj není možné sestavit si mozaiku?

            • A hlavně to, co řekl v 5:13, že do Koránu byla vnesena v určité míře lidská tvořivost, atd.

            • Klidně to přelož, já jsem přeložil to, co jsem považoval za nutné abych ukázal, že neříká to, co ty tvrdíš.

            • Už jen z výše zmíněného lze jednoznačně pochopit že Pjakin sám říká že by ta kniha měla být studována.

            • Naopak, Pjakin dal jasně najevo, že Korán je kniha, která aktivně pracuje na tom, aby se člověk nikdy nestal Člověkem. A právě toto je v zájmu GP a proto ji sepsal tak, jak ji sepsal.

            • Každý si může výše přečíst, co Pjakin skutečně říká, a udělat si vlastní názor.

            • Zatím jediné známé ne-davo-“elitaristické“ zřízení na Zemi v její historii je Ruská prehistorická civilizace. Obsahem obřadů védistická (Védy se svými kastami jsou davo-“elitaristické“), ale díky působení egregoru Ruský duch byla tato civilizace ne-davo-“elitaristická“.

             Přesto s GP prohrála.

             2-4 století před její prohrou s GP přišel na Zemi Islám (jakožto poselství posvědcené Shora). Nevím jestli již tehdy, ale dnes určitě je islám součástí Ruské mnohonárodnostní civilizace – několik národů, které jsou součástí takovéto Ruské civilizace přijalo islám. Již jen z tohoto důvodu je nutné (pro Rusy ho studovat).

             VP SSSR to vyhodnotil tak, že kdyby stařešinové prostudovali islám již tehdy a provedli jisté úpravy, tak by prehistorická civilizace s GP neprohrála. Neudělali to, tak prohrála.

             Islám jako takový produkuje davo-“elitářské“ kultury, micméně obsahuje texty (prvky) nutné k opravám v Ruské kultuře a řízení civilizace, které by nás měly navést k odstranění těch chyb vedoucích k jinak nevyhnutelné prohře … tj. nejde reinstalovat Ruskou prehistorickou civilizaci v její tehdejší podobě (uvnitř je chyba, která vede k prohře s GP), ale s opravami díky znalostem uvedením v Islámu a s nějakým uzpůsobením dnešní době by mělo být vytvoření ne-davo-“elitaristické“ kultury odolávající všem tlakům GP možné.

            • Oracle 911 2.2.2020 o 10:15

             @Jura
             Pár vecí námatkovo:
             -nie všetci majú rovnaký geneticky podmienený potenciál (a teraz používam tento pojem v maximálne zovšeobecnenej miere) pri narodení t.j. deliť ľudí aj v ne-davo-eltárnej spoločnosti je potrebné len nesmie to byť ani dedičné a ani pyramidálne;
             -starešinovia sa mohli aj mýliť lebo usúdili, že cez 6. prioritu budú môcť riešiť aj vyššie t.j. uchopili veci zo zlého konca;
             -védske algoritmy sa vracajú do ruskej civilizácie t.j. aj do našich končín, ale informačná náplň bude už iná, a o tom je film „Stúpajúci Jupiter“.

            • Jura,
             k tej prehre: tam na Rusi očividne nebol problém v tom, že by inštalovali biblickú koncepciu zdola, od najnižších vrstiev, ako to robia na Západe. Ľudia boli dostatočne mravní, aby to nefungovalo.
             Biblická koncepcia sa tam dostala vďaka tomu, že šľachta bola dostatočne demoralizovaná, aby sa im zacnelo po väčšej ideologickej a dedičnej moci nad ľuďmi, ako to videli v Byzancii. Ak by nezradila „elita“, tak by cudzinci mohli šíriť svoju koncepciu len mečmi. Ale stalo sa tak, že vďaka zrade domácich „elít“ šírili novú koncepciu mečmi až domáce kniežatá. Vôbec sa s davom nemaznali.

             Prevrat k horšiemu nie je nikdy možný bez demoralizácie kľúčovej zložky národa. Mravnosť je otázka prvej priority.
             (Mravnosť je napätie, znalosti sú prúd. Mravnosť je tlak, znalosti sú prietok vody (priemer potrubia). Mravnosť môže existovať aj ako potenciál, ak je prítok znalostí blokovaný, ale so znalosťami sa mení na nazastaviteľný tok vody/prúdu, ktorý zmení tvar všetkého, čo mu stojí v ceste. A znalosti bez mravnosti sú ako smradľavá stojatá voda bez života, bez tlaku ktorý ju ženie vpred)

             Stalo sa vlastne to isté, čo pred každou veľkou vojnou. Našli zradcov v národe, a len vďaka tomu sa odhodlali k agresii. Raz na tretej, inokedy na šiestej priorite.

            • Proč prehistorická ruská civilizace s GP prohrála, je svým způsobem TÉMA.

             V KSB je ohlašovaná nutnost návratu k biologické (nebo alespoň ekocentrické) civilizaci.
             Těžko se bude opravovat stávající civilizace – kvůli městům. Po nějakém přechodném období vzroste důležitost pravověrných občin (byla na to tady přeložená analytická poznámka).

             Z původně vesnických civilizací se nemůžeme vrátit k védám (otevřený davo-“elitariskus=kasty) ani plně k té prehistorické ruské, protože ta z nějakého důvodu nakonec taky prohrála s GP. Já si myslím, že tu prohru je možné vyčíst z popisu, jak vznikal davo-“elitarismus“. Prostě když se řízení společnosti stalo natolik složité, že nestačilo, aby řídil nejsilnější, ale bylo třeba aby dostal speciální výchovu, tak tu výchovu dostali jen děti určitých rodin (výchova byla v zodpovědnosti rodin, nikoliv občin). Z těchto rodin se pak stala ta „elita“. …kterou si později GP ochočil.
             Města např. způsobila nefunkčnost „ruského ducha“.

            • ohladom prehistorickej civilizacie a buducnosti. Ja poviem pravdu, neviem si predstavit, ze by buducnost bola v nejakych obcinach. Ak mame pokracovat v objavovani vesmiru, hladani riesenia spotreby elektriny, tak si nemyslim, ze vyvoj bude tymto smerom

           • Cituji:
            „Korán je kniha klíčů k osvobození lidí, nikoli připravený recept na svobodu a budování ideální organizace společnosti.“

            Citace je z analytické zprávy (str.24) na kterou se na začátku videa odvolává Pjakin ve výše uvedeném videu (od Honze).
            Více zde:
            https://wiki-kob.ru/f/ip_ussr/pdf/Аналитика/2005/20051121%20О%20событиях%20во%20Франции%20конца%202005%20года%2C%20о%20глобальной%20сценаристике%20и%20перспективах%20«Россионии».pdf
            Zdroj:
            https://wiki-kob.ru/ВП_СССР:Информационная_база_КОБ

            Odpověď
          • QuoVadis 1.2.2020 o 7:22

           K vasi diskusi preklad casti clanku z portalu orientalreview.org:
           “ Jak Bible, tak Korán tvrdí, že Izraelci mají právo na svou Svatou zemi a zemi jim udělil Nejvyšší Pán. Ale země jim byla dána pod podmínkou spravedlnosti.
           Když přišel na tento svět Prorok Ježíš (Esa, pravý Mesiáš v islámu – mír a požehnání s ním), někteří Židé přijali jeho poselství, zatímco ho rabíni, kněží a židovská vláda odmítli. Jejich odmítnutí bylo nevyhnutelné, protože poselství Proroka Ježíše bylo v naprostém rozporu s falešnou židovskou ústní tradicí a Talmudem.
           K deformaci židovského textu došlo během babylonského zajetí a následné zařazení egyptských temných rituálů vedlo k židovskému systému, který nepředstavuje skutečné poselství proroka Mojžíše. Zabili pravého Mesiáše – proroka Ježíše (pokoj a požehnání s ním) prostřednictvím římského zřízení a od té doby, jako božský trest, zůstal v exilu 2000 let.”
           https://orientalreview.org/2020/02/01/post-soleimani-world-and-the-trial-of-civilization/

           Odpověď
   • Díky, takhle je to jasné.

    Odpověď
   • V citaci toho velebného profesora je také záměna osob. Nejprve mluví o pánovi a pak dává rovnítko mezi pán=Ježíš. Ale v Bibli, v předmětném úryvku se říká „Pán“ a ne Ježíš. Při argumentu, že je to totéž, tak ne. Pan je Pan a Ježíš je Ježíš.

    Odpověď
  • Toto je jeden z tých textov, ktorý nie je dokonalý. Síce dá sa pochopiť, čo sa tam chcelo povedať, asi najlepšie to vysvetlil nižie Lehce Osvalený: http://www.vodaksb.eu/diskuse/otazky-a-odpovedi/comment-page-8/#comment-283039

   Ale nie je to text, kde by všetko do seba zapadalo. Zapadá to do seba len čiastočne a zbytok je mätúci.

   Odpověď
  • To je panečku evangelické místečko: Lukášův 16,8 Ježíš chválí podvodníka, který, aby si zachoval lepší budoucnost na tomto světě, okrádá svého pána ve prospěch jeho dlužníků, a Ježíš ho ještě dává ho za vzor „neprozíravým“ synům světla.

   Synové světla je výraz, který pro křesťany používá ve svých listech Pavel (např. 1 Soluňanům 5,5), a také evangelista Jan (např. 12,36). Synové světla jsou tedy pavlovští křesťané, vyznavači Pavlova duchovního Ježíše Krista, který na sebe vzal hmotné tělo a sestoupil do hmotné sublunární sféry ovládané demiurgem Jaldabaothem-Jahvem a archonty, byl jimi zabit, a tím je porazil a vysvobodil všechny, kteří se zříkají a osvobozují od hmotných pout a tužeb ega. Lukáš nás chce přesvědčit, že Pavlovi a Janovi křesťané jsou ulítlí gnostici, kteří nejenže nerozumně zavrhují celý hmotný svět včetně získávání přátel pomocí peněz (korupce), ale zavrhují i celý starý zákon (viz hned kousíček dál, Lukáš 16,17: spíš pomine nebe i země než jediné písmeno starého zákona).
   Viz např. https://fidelo3.webnode.cz/l/hermann-detering-gnosticke-prvky-pavlovych-epistol/

   Jde zde o polemiku mezi dvěma různými raněkřesťanskými názorovými proudy. Ta polemika probíhá samozřejmě tak, že jedna strana vkládá Ježíšovi do úst výroky, které popírají názor druhé strany. Lukášův Ježíš tak přímo napadá následovníky Pavlova a Janova Ježíše. S výroky „historického“ Ježíše, který se údajně narodil cca v roce 0 panně v betlémské jeskyni, to samozřejmě nemá nic společného. A taky to nemá nic společného s logikou, protože celý příběh jinak sám o sobě nedává smysl, jak konstatoval Jardob.

   Mnohé věci jsou nám nepochopitelné, protože jejich podstata nezapadá do okruhu našich pojmů…

   Odpověď
   • Ježiš sa nemohol narodiť v roku 0, pretože Herodes Veľký, ktorý usiloval o život narodeného Ježiša zomrel v roku 4 pred Kristom.
    Údajne je náš letopočet posunutý o 6 rokov v dôsledku chyby. Malo by sa to dať zistiť aj na základe Fláviovej knihy Židovské starožitnosti, kde je opísaná podobná genéza židov ako v Tóre, len slovami Flávia. T.j. reálne by dnes už mal byť rok 2026.

    Odpověď
    • Historik Češka v předmluvě českého překladu Flaviovy „Války židovské“ o něm píše zajímavá biografická fakta: Byl podle něj (po jménem Josef ben Matatjas) významnou židovskou vrchností – velitelem Judeje při 1. žid. povstání proti Římu (68-69 n.l.), byl prý (tehdy ještě) generálem Vespasianem po jeho potlačení zatčen, ale ušetřen poté, co jemu „předpověděl“, že se stane císařem. Když se toto i stalo, stal se z něj významný a bohatý římský občan a sepsal mimo jiné (již pod římským jménem Flavius) tuto knihu, kde své někdejší židovské „bratry a spolubojovníky“ vykresluje jako krysy, které si nevážily velkorysosti a pohostinnosti Říma. Z dnešního pohledu – klasický kádr GP – s příslušným životopisem, úrovní morálky – i nakonec příslušnou hodnověrností jeho knih a „vědeckých poznatků“.

     Odpověď
     • Presne, dnes by sme ho nazvali „globalščik“. V podstate dopomohol k rozprášeniu židov do sveta Rimanmi, čo bolo naštartovanie ich globálnej misie. S informáciami od neho samozrejme opatrne.

      Čo sa týka tej disproporcie, že nesedí rok narodenia Krista a smrť Herodesa Veľkého, tak to je jediný dôvod, prečo sa pochybuje o správnosti datovania letopočtu. Existuje názor, že Fláviové starožitnosti sfalšovali, niekto tam úmyselne poposúval údaje ohľadom Herodesovho kraľovania, aby to nesedelo. Tu je o tom článok:
      https://www.hlavnespravy.sk/sfalsovali-zidovske-starozitnosti-aby-sfalsovali-letopocet-jezisa-krista/877241#

      Inak Fláviova kniha Židovské starožitnosti nie je preložená do CZ/SK. Z nejakého dôvodu, existuje kniha s podobným názvom (O starobylosti Židů), ale nejedná sa o preklad Židovských starožitností ale celkom inej knihy (Proti Apiónovi). Neviem kto mal záujem takto skrývať pôvodnú knihu.

      Odpověď
 21. Mohla by som spýtať, čo je za „Megxsitom“ a odchodom do Kanady? Predsa, Harry nie je mysliteľ, skôr naopak (podľa bývalého kráĺovského kuchára Diana dokonca povedala, že William je bystrý po otcovi a Harry hlupák ako ona), takže si neviem predstaviť, že by mal za úlohu nejaký politický cieľ.
  Je jednou z verzií zbavenia sa ľavobočka a jeho podarenej manželky?

  Odpověď
 22. Přeji dobré ráno při pondělku všem. Dovolila bych si jeden nebo dva dotazy do pléna. VVPj ve svých pravidelných pořadech neustále opakuje, že přípravou na obě fáze sv. války ve 20. stol. byly války búrské v jižní Africe. Nikdy jsem však neslyšela nějaký detailnější rozbor (možná v nějakém starším pořadu?). Mohl by někdo poradit, případně aspoň částečně osvětlit?

  A co rasizmus obecně z hlediska teorie lidskosti? (Vím, že nedávno proběhla diskuze, kde se řešilo např. IQ jednotlivých ras, ale to skutečně nemám na mysli. Podle mě jde v DE spol. spíše o vztah peníze –> moc a je mi jedno, jakou barvu má ten, kdo mi slouží.)

  Děkuji předem všem za jakékoliv vyjádření.

  Odpověď
  • Lehce Osvalen 30.1.2020 o 21:53

   Mohl tím mít na mysli skutečnost, že během búrských válek si Britové otestovali genocidní model, respektive vyhlazovací válku založenou na taktice spálené země a budování koncentračních táborů. To, co si vyzkoušeli na chudácích Búrech, jejich ženách a dětech, pak ještírci z Albionu využili v první horké fázi války v letech 1914-1918 a později tyto technologie předali Adolfovým pochopům před jejich vysláním na Východ, v druhé horké fázi války 1938/1941-1945. Koncentrák, který se stal symbolem ne–lidskosti, je britský, nikoliv německý vynález.

   Odpověď
   • … no, pracovne tabory svojimi podmienkami koncentrakom organizovalo aj Rakusko-Uhorsko pocas prvej svetovej s obyvatelstvom Ukrajiny (oblast Lvova … ), ktore sa postavilo na stranu Ruskej imperie a boli nasledne zabrani… Tabory boli v oblast Sudiet a vychodneho Nemecka …

    Odpověď
  • Rasismus je davo-“elitaristická“ ideologie odůvodňující, proč mají jedni vládnou druhým (ideje rasové čistoty nebo nadřazenosti odůvodňující vykořisťování).
   GP je nejefektivnější ze všech davo-“elitarismů“, takže má všechny odstatní davo-“elitarismy“ ochočeny tak, že mu slouží.
   Tyto procesy GP podporuje, vytváří cíleně ve všech zemích světa diaspory minorit dělajících bordel (u nás Cikáni, v Rusku Kavkazani, v USA černoši a hispánci, …). Vztahy minorit a majorit jsou konfliktní – v rámci těchto konfliktů rostou vhodní „elitáři“ pasoucí jak minoritu, jiní zase majoritu. Tj. ty problémy jsou vyvolávány záměrně i když jde o různé národy téže rasy, ale když jde o různé rasy je to právě díky vzájemnému rasismu efektivnější.

   Podrobnosti a i způsob vyřešení je zde „Vyriešenie problémov vzájomných národných vzťahov v duchu Koncepcie spoločenskej bezpečnosti“

   Odpověď
   • Tak vysvětli proč GP tlačí na smíchání ras. Proč mu vadí především bílá rasa. Nemyslím si, že tato GP protlačovaná agenda je pro naše dobro. On pro naše dobro nikdy nic nedělá. V tom případě je potřeba dívat se, co za tím vězí.
    Já osobně, nemám nic proti jiným rasám, pokud obývají území, kterého se jim dostalo od HNR a neohrožují mojí existenci a existenci mého rodu. Také se netlačím do Afriky, nebo do Číny.

    Odpověď
    • Hlavním důvodem,podle mně, je fakt, že bílý sáhib je nositelem všeho, co GP v další etapě transformace davoeltarizmu do verze XY nepotřebuje : nadspotřeba , vzdělanost, lídr technosféry a v případě Slovanů odlišný civilizační vzorec. Likvidace nemožná ,šlechtění proveditelné . Zajímavý je ovšem šlechtitelský vzorec :tmavý XY + bílý XX . V případě Harryho naopak. Mají to vyzkoušené z prehistorie ?

     Odpověď
     • Ano to je důvod, tak ať mi pak nenadávají do rasistů, když chci zachovat svůj rod.

      Odpověď
      • Myslím, že nejde o nadávání. Jde spíš o to, abychom si všichni a zcela automaticky uvědomovali, že ta vnucovaná třenice s lidmi zobrazujícími nám produkt organizované migrace má -mimo jiné samozřejmě – jako jeden z cílů to, aby „napjatá tětiva společnosti“ po uvolnění, tak jako vždy, přelétla rovnovážnou polohu (Míru) do opačného extrému (tj. např. legitimizaci v našich myslích násilí vůči druhým jen na základě rasové odlišnosti) a tím vlastně zajistila sebedestrukci sama sebe – uzavření cesty k Člověku. Musíme si uvědomit kdo a proč tu „tětivu“ napíná a být velmi obezřetní – nenechávat se někým nepozorovaně uzamknout do matrice konfrontace a nenávisti.

       Odpověď
       • @Bohumil
        Človeče, Vy budete (za)bitý z oboch strán.
        Zo slniečkárskej, že ste rasista a z „národoveckej“, že nechcete brániť svoj národ a „zabíjať“ druhých, alebo ich aspoň zaradiť v „našich“ IQ tabuľkách …
        Mmch zovšeobecňujúce IQ neuznávam, Nassim N. Taleb „bojuje“ statočne proti „vedeckým“ testom
        https://www.nzz.ch/feuilleton/ist-der-intelligenzquotient-ein-pseudowissenschaftlicher-schwindel-nassim-taleb-geht-auf-konfrontation-mit-steven-pinker-und-anderen-helden-des-dark-web-ld.1450747

        Odpověď
        • To jsme tu všichni.

         Odpověď
        • vo vsetkom musime hladat mieru a nie extrem(aj ked patriotizmus tam neradim). ale nepaci sa mi take narodovectvo ako – cudzie nechceme, svoje si nedame(zombie psychika). skor by som to upravil – dobre cudzie berieme na vedomie a svoje radi poskytneme druhym, ale zbavovat sa budeme len defektov. loz c.1 je liberal a loz c.2 je hurapatriot bez znalosti. no ked Clovek vystupi z ma3ce, tak sa pred nim objavi krasny a rozsiahly svet(MIR) a nebude na neho platne bitie ani z jednej strany – tak si myslim, ze vyjde aj V.A.Jefimov, bez jazvy a hnevu.

         Odpověď
      • GP řídí tak, že vytvoří lež č.1 a lež č.2 a nechá je bojovat mezi sebou … ke konci procesu jsi buď jedno nebo druhé (nemůžeš být ani lež č.3 nebo č. 4, protože pro ně není prostor … natož pravdou).

       Pro mě nejsi rasista, pokud chceš zachovat svůj rod. Ovšem, pokud použiješ rasistickou metodu lži a potomkům řekneš, že černoši (aby se s nimi nemísili) jsou potomci křížení člověka s opicí (to je jen příklad ze Sidorova), tak rasista budeš.

       V lidské civilizaci jsou totiž vyšší požadavky na morálku vyjádřené slovy: Prostředky světí účel.
       V davo-“elitarismu“ (zde rasismu) stačí: Účel světí prostředky (tj. i lež, blud).

       TJ. samozřejmě že kvůli kompatibilitě egregorů je vhodné navazovat vztahy s lidmi z okolí, není však vyloučeno (pouze za přítomnosti Lásky) i mezirasové manželství … ale osobně toto odhaduji max v promilích za století (a možná i o řád méně tj. za tisíciletí) … a že to je takto v pořádku o tom svědčí např. Puškin.

       Odpověď
       • Hegelova Dialektika (teze/antiteze –> synteza) je jen jednou z ridicich metod GP.
        Vetsinou se pouziva v kombinaci s jinymi, to je daleko ucinnejsi a „nenapadnejsi“.

        Tak se da nerizena migrace vyuzit jednak pro vyvolani nepokoju (islam/krestanstvi), tak i pro umyslne a chtene „krizeni“ obyvatelstva.

        Odpověď
     • Podle ruznych zdroju je IQ „bileho sahiba“ dost vysoke na to, aby zapojil svuj mozek a ohrozil postaveni GP a vyvoj na zemi tak, jak si to GP preje:
      Jeden ze zdroju:
      https://en.wikipedia.org/wiki/IQ_and_Global_Inequality
      (podle knihy z roku 2006 od psychologa Richard Lynn a politickeho vedce Tatu Vanhanena)
      Nejvyssi prumerny IQ – Evropa, Severni Amerika, Australie .. pak Cina, Argentina (hodne evropskych vystehovalcu) , Asie, Afrika…

      „Cloveci“ s nizsim IQ se snadneji ovladaji … coz je i ve smyslu Calergiho „Praktickeho idealismu („Panevropa“, kniha 1925), kde popisuje budouciho Evropana jako „hnedeho misence“
      Sef existujiciho panevropskeho hnuti (Paneuropa) neni jen nahodou Karl von Habsburg:
      https://www.karlvonhabsburg.at/organisationen/paneuropa/

      Odpověď
      • Tady jeste uryvek z casti prekladu Praktickeho idealismu od Kalergiho:
       „Člověk vzdálené budoucnosti bude kříženec. Dnešní rasy padnou za oběť prostoru a času. Eurasijsko-negroidní rasa budoucnosti, vnějškově podobná staroegyptské rase, nahradí rozmanitost národů rozmanitostí osobností.“
       http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/kalergiho-plan-cesky-preklad-casti-knihy-prakticky-idealismus

       Odpověď
       • Doufám, že si to Jura přečte.

        Odpověď
        • Uniká mi smysl … proč bych si to měl přečíst?

         Odpověď
         • Kdyz se budou misit narody/casti lidstva s rozdilnym IQ…. Jak se to projevi na jejich potomcich ? Dojde ke zvyseni prumerneho IQ ?

          A co myslis, proc se v Evropskych zemich decimuje vzdelani a skolstvi ?
          Ta znama PISA-studie slouzi jen k tomu, aby se zjistilo, ve ktere zemi je skolstvi jeste na vysoke urovni a vychovava „prilis“ chytre zaky… Aby bylo pak v techto zemich mozno zavest „reformy“, ktere to zmeni (samozrejme, ze ne k lepsimu).
          Ze strany elit (a GP) neni zadouci vychovavat a vzdelavat chytre lidi, nybrz bezmyslenkove „otroky“. Jen vyjimecne (a z donuceni kvuli nedostatku vhodnych kadru) se z tech par „otroku“ dostane nekolik vyse..

          A jak to otrokarstvi dospelo daleko, aniz by si to otroci uvedomili, svedci i to, ze drive remeslnici, zemedelci a pod. odevzdavali panovi „desatek“. Dnes odevzdavaji „otroci“ na vsemoznych danich ( i z pridane hodnoty), 30, 40 i pres 50% (ruzne v ruznych zemich)…O ztratach na urocich (soukroma konta, sporitelni knizky) kvuli „nulove-politice ECB“ ani nemluvim..

          Odpověď
          • Tak ta situace není jednoduchá, na tom souhlas.

           Tohle jsou všechno světonázorové zbraně používané proti nám, které porazí jen účinnější světonázorové zbraně.

           Vrátím se k tomu, že kostra typu psychiky člověk je z 90% hotová do 5 let věku dítěte. Do 3 let věku dítěte prakticky výlučně je toto v rukách matky. Jak si mnozí všimli, tak žen na konferenci bylo výrazně méně než mužů – a jen 1 ve věku matky s potenciálně takto malým dítětem (taky je už může mít odrostlé). V KSB je řečeno, že s výchovou rodičům (ale samozřejmě převážně ženám) musí pomoci kultura. … teď bylo brzo a nebyl čas, takže snad příště se tomu budu věnovat.
           A to jsou ty světonázorové zbraně/zobecněné prostředky. To bude třeba vytvořit. Až se k tomu dostanu něco o nich sepíšu.

           Odpověď
      • DušanBe 2.2.2020 o 16:50

       Budu reagovat na světovou distribuci IQ a tu mapu z wiki, která říká i něco jiného.
       V podstatě reaguju na tento příspěvek http://www.vodaksb.eu/diskuse/otazky-a-odpovedi/comment-page-8/#comment-282991 a i krátkou diskuzi pod ním.
       Z mapky lze udělat jednoznačný závěr, že IQ je dáno původem (rasou). Tento fakt nijak nerozporuju, souhlasím se zjištěním. Jenom mám jiný názor na vysvětlení toho, proč je to zrovna tak. Prakticky ve všech srovnávacích testech lze vysledovat stejný trend, že IQ bílé rasy je vyšší oproti jiným barvám. Přeskočme fakt, že sestavit samotný test je fakt obtížné (například vliv kultury – příkladem je, když se v ČR zeptáte, jaké zvíře je v pohádce o budulínkovi, tak vietnamské děti, i když plynule mluví česky, tak nemají tušení a proto získají v testu méně bodů). K jádru věci – pokud jsou základy IQ budovány už od počátku vývoje dítěte (rozhodně tam patří i prenatální vývoj), tak lze vytvořit jednoduchou teorii, kde budoucí IQ dítěte je vázáno na součet všech zažitých stimulů (zážitků a zkušeností). Čím více je těch stimulů zažito v co nejnižším věku, tím je větší základna pro všestrannost (= IQ). Stimuly v pozdějším věku jsou fajn, ale hůře se to dohání.
       Pokud budu vycházet z této teze, stačí dítěti věnovat nějakou tu péči a o IQ je postaráno také. Ta péče/metodika rozvoje, dovedu si představit, může být jak obecně platná pro všechny děti a tak specifická, podle dítěte. V každém případě, ta péče bude potřebovat i nějaké zázemí (peníze, čas). Pokud zázemí není, není ani moc velký rozvoj, což vede k později k nízkému IQ skóre.
       A nyní, když porovnáme světové rozložení velikosti IQ a možné podmínky rozvoje dítěte, já zde vidím silnou korelaci. A protože základy IQ se pokládají v raném věku, tak i pozdější měření dopadá tak, jak dopadá. To je, pokud budeme sledovat to, jak jsou na tom (IQ) jednotlivé rasy a navíc ještě uděláme dělení podle věku, tak výsledkem nejspíše bude stejný trend, kde asi černoši na tom budou hůře. Výsledek by pak zněl – IQ je dáno rasou bez ohledu na věk. Já říkám něco jiného a dokonce si myslím, že lze vysledovat kulturní návyky – např. hispánci emigrující do USA si přinášejí i kulturu vzdělávání v rodině, kterou pak replikují a pokud si sami tuto kulturu od sebe nepozvednou, tak následující generace nedosáhne o nic lepších výsledků. Všimněte si, že se jedná o začarovaný kruh (ekonomické podmínky = možnosti vývoje dítěte = výsledné IQ = dosažení jiných ekonomických možností v budoucnu pro sebe i děti a také pochopitelně typ struktury psychiky). Takže jinými slovy, a ještě jednou, vezme-li průměrného afričana a bělocha, bez ohledu na věk, bude se jevit, že IQ je dané raso. |Já říkám, že IQ je spíše dané možnostmi/podmínkami vývoje dítěte než příslušností k lidské rase. A teď by to chtělo nějaký důkaz. No, nemám, ale našel jsem pouze zmínku o tom, někdo (kdo se jmenoval Ford) platil od útlého dětství vzdělání jednomu dítěti afrických imigrantů (nejspíše v USA) a dítě mělo podobné IQ jako ostatní. Bohužel z této kusé informace se mi špatně hledá původní zdroj.
       Myslím si, že tento jiný úhel pohledu má o něco více k lidskému úhlu pohledu na daný stav, protože říká, že s tím dá něco dělat. V opačném případě teze, že rasa = IQ bude vždy generovat důvod k nadřazování a pak to rozvíjí stav, kdy jedna rasa nemá právo na život podle jiné, „chytřejší“.
       P.S. – neberte mé tvrzení jako 100% platné. Je jasné, že dítě s Downovým syndromem se nevyrovná zdravému dítěti. Zdroj úvahy – kniha, kt. překládám (Masaru Ibuka).

       Odpověď
       • Zraješ Dušane . Palec nahoru .

        Odpověď
       • Nesouhlasím, Dušane. Někde sem četl, bohužel link nemám, že asiaté jsou v průměrném IQ před bílou rasou a ve výskyty nadprůměrných výrazně. Ostatně množství (žlutých) vědců na amerických universitách a výsledky Japonska (do 90.let) a Číny (od 80. let) tomu odpovídají. Je to samozřejmě také o systému vzdělávání a o financích, ale přesto…Asie se dostala do čela vědeckých technologických výzkumů a zbytek světa (USA+EU) nabírá stále větší zpoždění. (O tom, co se děje v Indi, vlastně nic nevíme…)

        Odpověď
        • Píše o tom Petr Bakalář v knize Tabu v sociálních vědách.
         Ten rozdíl v průměrném IQ, jestli si dobře pamatuji, činil 6 bodů (žlutá rasa 106, bílá 100).

         Odpověď
        • A není to vzniklé proto, že GP dlouhodobě plánuje přesun koncentrace řízení do Asie, tak si tam v předstihu zajistil takovou kulturu, která dodá dětem vhodné stimuly pro růst I.Q, …. na západě I.Q. podle mě už nějakou dobu naopak klesá.

         Odpověď
        • DušanBe 3.2.2020 o 10:36

         Vlasto, asi bych jenom zopakoval svoji pozici. Proti zjištění, že v nějakém testu dosáhne nějaká rasa lepších nebo horších výsledků, nic nemám (i s ohledem na to, že výsledek je navíc ovlivněn tím, co píše Jardob a Boris). Současný výsledek/stav není podle mne nic, co by zde bylo odjakživa. Pokud je to tak, že asiati jsou nejchytřejší rasa již od svého vzniku/vývoje, tak bych čekal, že za dobu svého trvání vytvoří kulturu, která by dominovala na světě (jsou přece chytřejší, ne?). Myslím, že jsme právě svědky toho, kdy globalizace neprobíhá podle scénáře asiatů, ale jsou spíše infikování Západní kulturou. Viz například rozvoj v Západním světě v minulém století odkud proudil technologický rozvoj. A ještě jiný příklad, kdo by si na Západě pomyslel v 60. – 70. letech, že asiati jsou chytřejší? Nic tomu nenasvědčovalo (z pohledu technologie). Dnes vidíme, že Západ ztrácí prvenství ve všech možných odvětvích a z toho má jako plynout, že dříve měl Západ vysoké IQ a dnes ho nemá a IQ přešlo do Asie? A co zajistí, aby IQ v Asii zůstalo? Prostě z mého úhlu chápání, je nesmyslem, aby IQ putovalo po různých rasách a navíc v různém časovém období. To jsem ale odbočil, v podstatě se musím zeptat, co z toho pro Tebe vyplývá? Bereš to jako hotovou věc a dáme klíče od baráku asiatům, protože oni mají o 6 IQ bodů více? A neslouží tato informace k bezstrukturnímu řízení a tím pádem i předvídatelnému jednání? Jakému se ptám?
         P.S. – Kdyby IQ bylo vázané na rasu, tak už tady taková rasa dávno dominuje. Ani GP si s židy moc nepomohl, přestože je vyšlechtil obřezáním, tak sám musí suché větve obřezávat. Ve skutečnosti, na základě informace, že IQ je také vázáno na kulturu vzdělávání, lze vytvářet a potápět centra civilizací. Ovšem musíme tento jev hodnotit z dlouhodobého hlediska a navíc jako proces, což je nad možnosti Petra Bakaláře a jeho knihy, což je právě ukázka dvojího metru politické korektnosti, kdy na jednu stranu připouští napsat knihu o tom, že Asiaté (ne běloši) jsou chytřejší, ale napsat knihu o primitivnosti Afričanů by byl rasismus. Vydat takovou knihu před 50 lety nemělo smysl, protože pro to nebyly ty správné statistické údaje, ale dnes už jsou. A navíc všichni (a nejen tady) moc dobře víme, že inteligence není všechno a jedná se pouze o nástavbu k typu struktury psychiky. Takže souhlasím s tím, jak to vidí Jura.

         Odpověď
         • urcite je pravda, ze ludia si prenasaju vzorce chovania a vychovy dalej. Obdobne ako je problem, ked Romovia chodia na miestne skoly, kde mozu dostat aj lepsiu uroven vzdelania, ako ju objektivne nameraju, ale doma povedia (a ukazuju svojim chovanim rodicia), ze je to zbytocne, budes doma na invalidnom dochodku, tak to prenesie dalej. V sulade s tym, co Dusanbe pisal je napr. skusenost s 3 adoptivnymi malickymi Romami zapadnymi rodinami. Pricom ten jeden uz ako dospely sa vratil na Slovensko na chvilu zo Svedska, ale sam si uvedomoval rozdiel medzi sebou a svojou biologickou rodinou. A neslo len o bordel ci chatrc. Proste ten postoj a snaha o zmenu, mu bola vsetepena svedskymi rodicmi a zmenilo ho to dost podstatne. Tam bol vychovavany, ze moze robit chyby, ale musi sa z nich poucit a niest zodpovednost. Tu by to nemal

          Odpověď
       • DušanBe,
        podľa mňa budeš mať asi viac-menej pravdu v tom, že všeobecné IQ je podmienené stimuláciou v útlom veku. Bude to istotne jeden z podstatných faktorov.

        Napadlo mi ešte, že úlohu môže hrať aj všeobecný temperament. Ak je človek neposednejší, výbušnejší, t.j. jeho emócie sú nestabilné a kolíšu, a človek ich nevie ovládať, potom môže byť problém pre takéhoto človeka si naladiť ideálny pracovný režim psychiky, v ktorom jeho intelekt pracuje optimálne. Tú správnu a stabilnú pracovnú náladu. Ak je človek príliš temperamentný, tak je väčšinou aj netrpezlivý a jeho emócie ho vytrhnú z koncentrácie a pokoja.
        Ak je temperamentnosť aj štatisticky prevažujúcou vlastnosťou nejakého národa, tak im to môže robiť problémy jak pri premýšľaní a riešení úloh, tak aj pri učení a vzdelávaní sa. Môže sa to odraziť na horších štatistikách, vrátane horších štatistík IQ

        Podľa tej google mapy majú najvyššie priemerné IQ na zemi južní kórejci, t.j. nie biela rasa. Osobne sa divím, že nedali aj Číňanom, ale tam je asi väčší rozptyl vzdelanosti v tak obrovskom národe.
        Osobne neverím tomu, že černoši, ktorí sa rodia v európe a prechádzajú od malička rovnakými inštitútmi, že by sa nejako výrazne štatisticky líšili od väčšiny. Prečo má mnoho rómov horší prospech v škole, to je tiež otázka. Možno to je postojom rodičov: ako sa stavajú rodičia k potrebe vzdelávania, tak taký postoj potom preberajú aj deti a berú to lážo-plážo. Ďalšia vec je, že ak v decku niekto neprebudí záujem a pozitívny vzťah k učeniu, tak sa k tomu bude stavať ako k povinnosti, a s otrávenou náladou sa nebude schopný nič naučiť, nepolezie mu to do hlavy. To je tá pracovná nálada, ten entuziazmus, pocit ľahkosti, ktorým treba dieťa nakaziť, a začne mu to páliť. S tým musia pomôcť dospelí, ktorým dieťa dôveruje.

        Odpověď
        • Oracle 911 2.2.2020 o 23:19

         Ďalšia vec je, že koľko kalórií dostane to dieťa v prvých rokoch života.

         Odpověď
         • DušanBe 3.2.2020 o 10:37

          Oracle, jak to myslíš s těmi kaloriemi? Trošku to mi to přibliž prosím Tě, uniká mi to.

          Odpověď
          • Oracle 911 3.2.2020 o 11:02

           Ono ide o to, že rast a vývoj ľudského organizmu je energeticky náročná, a keď nedostane dosť kalórií v kritickom, tak vo vývoji zaostáva.

           Odpověď
          • Skúsim použiť prirovnanie z ríše zvierat. Pri chove sliepok funguje taká alchýmia, že ak chceš, aby sliepky boli zdravé a dosahovali kvalitnú znášku vajec, tak veľmi záleží na tom, ako ich kŕmiš ako kuriatka v ranom období ich života. Táto raná výživa ich života ovplyvňuje celý zvyšok ich života.
           Podľa mňa celkom určite to platí aj u ľudí. Má to vplyv na zdravie a výkon organizmu. Či aj na intelekt, to neviem. Tam to asi bez stimulácie a cvičenia nejde zaručiť. Aj zdravý sval bez cvičenia zakrnie.

           Odpověď
       • Hmm …
        KSB slibuje zvýšení výkonu typu psychiky člověk oproti dnešnímu stavu.
        Žena + muž s lidskými typy psychiky spolu s působením lidské kultury bude dodávat dítěti kvalitnější stimuly -> v návaznosti několika generací by mělo IQ v takovýchto rodinách povyrůst.

        Odpověď
       • Trochu vám to zkomplikuju.
        IQ je číslo, které vyjadřuje v prvé řadě schopnost jedince plnit určitý test IQ.
        Test IQ nikdy není univerzální, ale je šitý jen na určité vlastnosti intelektu, určitou skupinu lidí a určitý čas.
        Výsledek testu IQ určitě není měřítkem k porovnání „kvality“ či ušlechtilosti jedince či rasy.
        Výsledek testu IQ vypovídá o rychlosti myšlení, schopnosti koncentrace, schopnosti kontroly, vlastnostech a naplnění paměti. Tyto vlastnosti určitě souvisí se schopností jedince k přežití, ale pokud jde o přežití skupiny, či společnosti, tak tam jde spíše o EQ. (Pokud si dobře vzpomínám, jsou zavedeny ještě asi 4 další typy kvocientů.)
        Okamžité(!) IQ se u jedince velmi mění jak v průběhu dne, tak v průběhu roku, života i zdravotního stavu. Nepochybně je ovlivněno stravou, počasím a klimatem.
        Podle mých poznatků dítě dědí mozkové struktury rodičů (omlouvám se za neodborné vyjádření).
        Podle Kushiho (MB) je dítě ovlivněno (i mozek) sedmi předchozími generacemi a to podílem poloviny od rodičů, čtvrtiny od prarodičů, osminy od prapra atd. Vliv osmé generace zpátky je již neznatelný.

        Odpověď
     • vies to rozviest, ake su rozdiely medzi tmavy XY+ biely XX a tmavy XX + biely XY.

      Odpověď
      • asi preto, ze tmava v genetike je dominantnejsia, preto tmava zena „preraza“ viac ako tmavy muz. Ale ten vzorec ktory sa propaguje, je hlavne kvoli tomu, ze je zname, ze povacsinou biely muz nechce ciernu zenu (je tam tusim radovo 85%) kym biele zeny su skor formovatelne a presvedcitelne

       Odpověď
       • Díky Janko, žes to uchopila . Mě zaujala statisticky prokazatelná většina tmavých a mladých migrantů /XY/ a statistický nedostatek tmavých a mladých migrantek /XX/ A protože zásadně nepracuji s náhodou , tak v tom vidím kromě přihlouplého sexistického zdůvodnění i hlubší zalost transgenerační genetiky , vyplývající z podstatně hlubších znalostí v romto oboru u GP . Kalergi nepracoval ani s lógrem a ani nečuměl do rozpálených kamen. Měl své vědomosti.

        Odpověď
        • V přicházejících migrantech mužích vidím jiné důvody (než genetické), muže lze snadno naverbovat a udělat z nich armádu (muži – lovci bojují a cestují, žena – ochránkyně krbu se stará o děti).
         Tito první noví by sloužili k vybití regulérní armádou Íránu (by úplně zdivočeli v prováděné genocidě).
         Nerovnováha mezi počtem mužů a žen slouží ke zvýšení sociálního napětí.
         Změnu kultury a přechod na nové státy lze udělat pouze krvavě, jinak zvítězí místní egregor a začlení nově příchozí do své kultury (protože lidé musí spolu nějak spolupracovat – Pjakin, jestli jsem to správně pochopil).
         Takže si nemyslím, že by se při distribuci migrantů bral v úvahu genetický faktor.
         Migranty vozí USA státní elity z cílem zde rozpoutat v Evropě konflikt a to je jejich hledisko.
         Zastavit rozpoutanou válku mezi migranty a místním obyvatelstvem měl přijít „dobrý Islám“ pod řízením GP a tam už by genetické hledisko mohlo hrát roli a přicházet více žen. Mnoho bílých mužů by pak bylo v zoufalé situaci a s vděčností by přijalo ochranu ženy (jiné rasy), která by si ho vyhlídla a umožnila mu zlepšit sociální status.
         Nevýhoda bíle matky je i v tom, že synové mají v genech chránit matku a matka bude chránit svoji kulturu (když ne vědomě, tak podvědomě), takže to je brzda změny kultury.

         Shrnutí:
         Střetává se tu více faktorů změna genetiky obyvatelstva ve stylu „Hodina býka“, kde genetika je hlavním faktorem (což je asi dlouhodobý plán GP). A změna kultury a přechod na nové státy v Evropě, což je aktuální bezprostřední úkol, kde dlouhodobé genetické faktory nehrají významnou roli. Plus faktor využití migrace k rozpoutaní 3.světové, který tam vkládá státní elita USA a těm je vše jedno.

         Odpověď
         • naše debata se vztahovala na možný genetický důvod genderového nepoměru v zásilkách . Jinak v tom hlavním máš pravdu, pro silové řešení je to jasný motiv.
          Ale musí nutně použít silové řešení ?
          Alžírský prezident Huari Bumedien po francouzském exodu z Alžírska a prvním přílivu Alžířanů na jih Francie v první polovině 60.let pronesl památný výrok : „..dobyjeme Francii přes dělohy našich žen.. “ Tedy nesilová verze šlechtění a nebylo zdůrazněno, že půjde vždy o africké otce. Ale zjevně je nadějnější dobývat dnešní Evropu – korektně řečeno – jinak…

          Odpověď
       • to som chcel vediet, ci mas nejaky zdroj kde to je celostne rozobrate? je to tak, ze dieta bielej matky a cierneho otca je skor tmave ako biele a len vynimocne to byva inak – a kludne sa to moze prejavit ob-generacne – to by bolo nepekne prekvapenie v porodnici :) Zenam sa lahsie zatlaci na citovu strunu – v mimovladkach aj mimo nich maju kopec takychto naivnych sliepociek, ktore su presvedcene ze sme vsetci rovnaki, a ak by odmietli cudzinca tak su rasistky. svoje v tom hraje aj porno, kde je cernoch predstavovany ako jediny, co dokaze uspokojit bielu zenu velkou bakulou. tiez aj vychova chlapcov v nasom regione prebieha vacsinou v zenskom prostredi – matka, ucitelka – spojena vyucba, kde dievcata pochytia viac od zeny a chlapci stracaju sebavedomie… nema kde prebrat muzsky vzor a zeny hladaju prave muznost, tak sa UCHYLuju k sebavedomym juzanskym typom. do toho zapocitajme geneticke zbrane ako ockovania, alkohol a.i. a je jasne ze s takymito predpokladmi Europan v taviacom kotli nemoze konkurovat inym etnikam. dalej telegonia(pravo prvej noci), ak bude znasilnovanie v zapadnej europe rozsirene, tak sa geny budu prenasat aj mimo volu zeny(konkretne percenta som nikde nevidel, ale ako objektivny jav to je nepopieratelne). skor by ma zaujimalo, preco sa zidovstvo dedi po zenskej linii, muz je v tomto pripade nepodstatny? prenos mitochondrie, ktore egregorialne programuju cloveka? v inych kulturach sa naopak dedi po muzskej linii…

        Odpověď
        • @Zbojnik „…preco sa zidovstvo dedi po zenskej linii…“
         Já kdysi slyšela, že proto, že matka je vždycky jistá, zatímco otec ne. Nevím, zda je to dostatečné a hlavně správné vysvětlení/důvod.

         Odpověď
         • Aby mohol fungovať inštitút židovskej manželky tak musí byť uznávané židovstvo odovzdané po ženskej línii.
          Paradoxne rabíni z léviho kmeňa majú svoj rodokmeň výlučne po mužskej línii, kde je rasová čistota veľmi vysoká. A tiež, stačí si prečítať Ježišov rodokmeň (Matúšovo evanj.), ktorý je vedený po mužskej línii.

          Takže jedna verzia dedenia židovstva je určená pre „elitu“ a druhá pre všetkých ostatných.

          Odpověď
          • jardobe, děkuji za upřesnění.

           Odpověď
          • takze by malo ist len o to, aby matka naprogramovala svojho potomka proti nepriatelom zidovstva, ako v pripade Sviatoslava a jeho syna s chazarskou zajatkynou(dcera rabina?) Vladimirom Krstitelom, ktory najprv zlikvidoval svojich starsich nevlastnych bratov za pomoci varjagov(zoldakov) a potom likvidoval vsetkych, ktori nechceli prijat krestanstvo. samozrejme v rosionskom filme Viking, ho vykreslili ako spasitela skazeneho satanistickeho ruska.

           Odpověď
  • Putinovec 30.1.2020 o 23:48

   Něco k tomuto tématu najdete i zde, v článku od Lin.Má to tři díly a stojí to za přečtení, vzhledem k ucelenosti historie-faktologie.
   https://www.zvedavec.org/komentare2014/12/6258-tabor-smrti-talerhof-1.htm

   Odpověď
   • Díky moc za odkaz. Byť Zvědavce taky čtu, v roce 2014, kdy byly zveřejněny, jsem žila ještě v úplně „jiném světě“ ;-)

    Odpověď
 23. Dobrý den,
  nevíte někdo jak dopadl během čistky Rogozin a ministr Borisov?

  Odpověď
  • Zatím o nich nejsou zprávy, ale proběhla informace, že neschopný ministr Oreškin (který byl veřejně upozorněn Putinem na neschopnost) by měl být Putinovým poradcem v ekonomických otázkách. Tak teď nevím, je to ústupek Oreškinovu klanu?

   Odpověď
   • Spíše osvědčená technologie „nepřítel co nejblíže“ . I když může být fakticky „jen“ neschopný. Daleko lépe se Oreškin nechá v několika postupných krocích „odpařit“ do neviditelné a neškodící politické fáze . Pro klan i Putina kompromisní řešení.

    Odpověď
 24. Tristtan 14.1.2020 o 7:30

  Mám v hlavě takovou myšlenku na téma policejní seriály a kriminálky. Maji tyto serialy vzbuzovat dojem jak moc policie pracuje a chrání obyvatelstvo. Zatím co ve skutečnosti dělají pravý opak? Dávám to do kontrastu s gangem lopezniku, kteři vykradaji domy okolo Prahy a policie je vuči nim bezradná v uvozovkách. Je vůbec v jejich zajmu gang rozprášit a učinit tomu přitrž? Dle toho co sleduji nikoliv. Je možné, že se jedná o psychologickou operaci, kdy mají být lidé vystavení extrému a policie bude sledovat jak se budou tito lide chovat a organizovat? Nechci byt konspirátor, ale modus operandi je jasný, je jasné i kde se loupeže stali a na základě toho se dá predikovat kde udeří příště. V nějakem radiusu atd. Mám podezření, že se ani nejedná o Čechy ale cizince. Ale že se tak neděje v příhraniční ale ve středozemi. Asi s ohledem na majetnost tamnich obyvatel. Jen doufám, že se mylim a policie je dopadne.

  Odpověď
  • Lehce Osvalen 30.1.2020 o 21:52

   Mohl tím mít na mysli skutečnost, že během búrských válek si Britové otestovali genocidní model, respektive vyhlazovací válku založenou na taktice spálené země a budování koncentračních táborů. To, co si vyzkoušeli na chudácích Búrech, jejich ženách a dětech, pak ještírci z Albionu využili v první horké fázi války v letech 1914-1918 a později tyto technologie předali Adolfovým pochopům před jejich vysláním na Východ, v druhé horké fázi války 1938/1941-1945. Koncentrák, který se stal symbolem ne–lidskosti, je britský, nikoliv německý vynález.

   Odpověď
  • Lehce Osvalen 30.1.2020 o 21:54

   Předchozí komentář patřil jinam…

   Odpověď
 25. Pořád se mi honí hlavou myšlenka, když se řekne jméno Josef Stalin, tak jedni se unáší emocemi v záchvatech hysterie druzí jen smutně pokyvují hlavou. První skupina zavrhuje všechno co Stalinem jenom zavoní, druhá uznává, že Stalin vytvořil z SSSR supervelmoc, ale za nepřijatelně vysokou cenu „hladomorů, gulagů a asi 60-ti milionů mrtvích“. Obě skupiny pak začnou recitovat Conquestovi a Solženicynovi pohádky.

  Zjistil jsem, že nemá cenu o C. a S. psát jako o lhářích, protože jejich zastánci (především mladí) budou tvrdit, že je to pravda a naše informace jsou lži. Ale napadlo mě (když se mají věci nazívat pravými jmény) zkusit ty lži od C. a S. pojmenovat odovídajícím výraz v dnešním jazyce, neboť mnohdy stačí problém jen přesně pojmenovat a velká část lidí se přes něj začně přenášet. A našel jsem ho:

  Creepypasta (https://en.wikipedia.org/wiki/Creepypasta)

  Nemám rád anglické názvy, ale zde přesný překlad do češtiny není (doslovně znamená „strašidelné těstoviny“), nejbližší významoví překlad by byl „strašidelná lež“. Jedná se o krátký smyšlený, hororový příběh (který se v částech může inspirovat reálnými událostmi), jeho cílem je ve čtenáři vyvolat primárně strach a jeho autorem může být kdokoliv, důležitá je originalita a fantazie. Taková amatérská verze hororu. Je to docela populární žánr a dost to na internetu frčí mezi mladými, celkem hodně jich ví nebo má představu co to creepypasta je. Na youtube se to creepypastami jen hemží.

  Závěrem bych koncipoval: „Oficiální dějiny stalinského SSSR jsou jedna velká creapypasta od Solženicyna a Conquesta“.

  Prosím, přál bych si znát názor ostatních. Co myslíte?
  Mnohdy stačí problém jen přesně pojmenovat a velká část lidí se přes něj začně přenášet.

  Odpověď
  • z vícero důvodů navrhuji nechat Stalina spát, a zabývat se konkrétními věcmi a tématy bez ohledu na jeho osobu.

   K očišťování Stalinova jména není moc rozumného prostoru.

   Odpověď
   • Chápu. Já navrhuji výše psaný přístup, jen v případě, když přijde na Stalina řeč. Nepovažuji jeho očišťování za primární aktivitu.

    Odpověď
    • asi jde o to jak píšeš s kým se o tom bavíš. Při diskusi s teenagery to zkusím použít a uvidím sám.

     Já to beru tak že vždycky vymýšlím argument šitý přesně na míru tomu s kým se bavím. To je důležité vždycky.

     Odpověď
     • Samozřejmě je to jen nápad. Souhlasím, že u každého jednotlivce se musí postupovat rozdílnými způsoby a nelze to puživat ne univarzálně. Návrh dávám proto, že jsem ho při diskuzi o Stalinovi s mladšími (když na to přišla řeč) použil už několikrát místo slova lež a zatím se mi to osvědčilo, ale je to pouze má zkušenost.

      PS: Když jsem se podíval na to, co se v některých creepypastách píše za příběhy, od příběhu „Souostroví gulag“ se to moc nelišilo.

      Odpověď
      • rozumím. Je to asi stejné jako když jim řekneš že „Putin je docela hustej týpek s libovejma jůtubkama kde trolí sucharský politiky“ namísto „Putin je opravdu slušný a schopný člověk“.

       Odpověď
   • K přirozenému očištění JMÉNA dojde důsledným zveřejňováním a odkrýváním DÍLA bez prvotního zdůrazňování jmen . Je to dlouhodobý proces přiřazení reálných výsledků práce ke jménu pracanta . V kladných i záporných historických dějích . Zkuste si dát do souvislosti výsledky PRÁCE a jméno ne-pracanta VÁCLAV HAVEL. Dost obtížný úkol. A přeci funguje překvapivě dlouho a překvapivě úspěšně.

    Odpověď
  • Ja vždy vyvraciam štatistický údaj, ktorý koluje spoločnosťou a je bohužiaľ prijímaný aj vysokoškolsky vzdelanými ľuďmi a ktorý si aj uviedol: „Stalin zahubil 20,60,100miliónov vlastných občanov“.
   Nič nie je ďalej od pravdy ako tieto počty. Ruské archívy uvádzajú 650-800tisíc obetí.
   (Pravdaže do ide na vrub hlavne trockistov a nie Stalina. )
   Na stránke UPN sa dočítame: „V celom Československu bolo popravených za tzv. protištátne činy 250 ľudí, do 500 ľudí zahynulo na hraniciach pri úteku, do 600 ľudí zavraždili vyšetrovatelia Štátnej bezpečnosti pri výsluchoch, 8 000 väzňov režimu zahynulo v baniach, vo väzniciach a lágroch“. Takže na úplné a dokonalé prevzatie moci a spacifikovanie akéhokoľvek odporu stačilo v ČSR cca 650 obetí na milión obyvateľov. To nie je málo, ale v porovnaní so ZSSR je to 6-10x menej na mil. obyvateľov. Preto je absolútne nemožné, aby toto číslo bolo 100 až 800 násobné, ako to vyplýva zo Solženicynových sprostostí. U mňa je Solženicyn hajzlík, ktorému sa nalialo z päty do hlavy až na staré kolená, počas II. sv. vojny si chladnokrvne skalkuloval, že urobiť priestupok a dostať sa do basy mu dáva štatistiky oveľa vyššiu šancu na prežitie ako vo vojne na fronte a podľa toho konal!
   ZSSR mal v roku 1926 147, v roku 1938 190 a v roku 1950 180 miliónov obyvateľov. Z ktorých 27 miliónov obetí ide na vrub vpádu Nemecka. Je nejaký národ na svete, ktorého počet by rástol pri takých stratách a ešte aj čistkách, hladomoroch atď., ktoré si vyžiadali údajne desiatky miliónov obetí? (roky 1926 až 1938) Keď si to štatisticky vsadíš do kontextu, prijať tézu o desiatkach miliónov mŕtvych popri stratách v II. sv. môže len úplný debil.
   Pri takých stratách by sa vzbúrili všetci a nie budovali štát od dreveného pluhu k ovládnutiu atómu.

   Odpověď
  • Ne k očištění (to udělají dějiny samy), ale k doplnění informací…
   http://leva-net.webnode.cz/products/jurij-i-muchin-pomluveny-stalin/

   Odpověď
 26. Kdo je|byl Sulejmání ?

  Jakých klanů nebo korporátních skupin je zástupce ?
  Jakou zastavá|val pozice vzhledem ke GP ?
  Jakou zastavá|val pozici vzhledem ke státní elitě USA ?

  Odpověď
  • Na úvod zdůrazním proč je obtížné ho zařadit a proto zopakuji dřívější události. Do určité chvíle se plány GP a státních elit schodovali. Ale ISIL (neregulérní armáda USA) měl nechat vyhrát Írán a tak podpořit jeho status nově vznikajícího centra řízení. Jenže státní elity se cukli (že mají vlastní zájmy – kradená ropa) a tak GP podpořil Putina a ten mohl zasáhnout v Sýrii. Takže u Sulejmání z vojenské podpory jeho jednotek letectvem USA nelze jednoznačně určit jestli to byla pomoc od GP nebo státních elit.

   Nějaká fakty:
   - setkal se několikrát s Putinem (uvedeno na nová republika), to ukazuje že byl důležitým samostatným hráčem
   - jeho jednotky bojovali v Srbsku
   - od roku 2003 hlavním protivníkem USA v Íránu
   - jeho jednotky bojovali v proti ISIL s podporu USA
   - podporoval USA v boji proti Talibanu

   Moje úvaha“
   - mám za to, že své lidi si GP chrání (odepisuje pouze užitečné idioty) a že jeho lidé mají i nějakou morálku, aby mohli plnit tak náročné úkoly (GP je asi staví do role, podívejte jaká zvěř jsou lidi, s nimi nezbývá než je občas poštvat řízeně proti sobě, aby se nepozabíjeli všichni navzájem)
   Z toho mi vychází, že pokud byl Sulejmání člověk GP, tak zemřel dvojník nebo to jinak narafičili.

   Moje hlavní otázníky“
   - Žije nebo je mrtev?
   - Považuji za zřejmé, že byl skutečným hráčem, který nějak manévroval. Teď je otázka s jakým záměrem jestli měl nějakou ušlechtilou vizi nebo jednal víceméně zištně za peníze a postavení a plnil něčí zadání?

   Odpověď
   • Sedí. Také mi to celý den vrtá hlavou. A vzhledem k tomu, jak se věci rychle pohnuly, viz. https://svet.sme.sk/c/22296438/americka-armada-oznamila-ze-sa-pripravuje-na-odchod-z-iraku.html#after-share

    tvůj předpoklad vypadá, jako velice reálný.

    Odpověď
    • P.S. Ani to nemusel být dvojník Sulejmaního. Postačilo, že měl podobnou ruku a prsten.

     Odpověď
     • A jak zas obživne? Nebo mu dají novou identitu? To není otázka z legrace, to je vážně míněno, protože za stávajících okolností mi přijde obživnutí nereálné. To by takto pak mohli oživovat kde koho, třeba bin Ladína. Navíc by už nikdo nevěřil/nevěděl, zda jiný atentát je pravý či zas fingovaný. Také mi přijde zvláštní, že mohou kde co, ale zařídit výrobu duplikátu relativně jednoduchého prstenu by nedokázali? I kdyby to byl jeho člověk, tak ho parazit klidně obětuje, když dojde k závěru, že je to tak výhodnější. Je to celé divné, ale na ušlechtilost toho pána bych nevsadila ani korunu. I počkáme si na další informace.

      Odpověď
      • Už ho pohřbili, takže, obživnout nemůže.

       To, o čem diskutujeme, nikdo z nás nikdy prokázat nemůže. Je to jenom předpoklad, který vychází z řád indicií:
       -komu ku prospěchu? – GP, Íránu, USA,
       - věci, které stály v cestě vytvoření CKŘ Íránu se začaly rychle řešit,
       - to samé s USA – odchod vojsk z regionu,
       - jak ten člověk zemřel? Trump ho pozval na smrt a zkušený íránský kádr, rozvědčík, a velitel klidně přijede a nechá se usmrtit,
       - jak byla jeho smrt prokázána? – rukou s prstenem,
       - proč prsten zcela neodpovídá originálu?-
       může to být signál elitám, o jakou hru jde atd.

       Odpověď
      • Nemusí obživnout, ale dožije někde v ústraní nebo v zákulisí, podle situace může i obživnout, což zde se to zrovna nehodí (kolikrát obživl např. Abu Bakr a Sulejmání už také obživl několikrát). Z logiky mi vychází, že GP si musí kádry chránit, aby mu zůstali loajální a taky proto, že je jich zoufalý nedostatek. Nicméně zatím nevylučuji úplně opačnou možnost, že ho naopak GP sundal pro výstrahu, protože jednal proti jeho zájmu.

       Odpověď
      • Irko, myslím že se mýlíš v tom, že počítáš s návratem Sulejmaniho do stavu před atentátem . To nikdo, ani Sulejmani nepotřebuje . Jeho hlavní hodnota spočívala v zákulisní organizaci a největší jeho rolí mohla být jeho fingovaná sakrální oběť, která neuvěřitelně dynamizovala během několika dnů zamrzlé globální procesy . Copak se Hitler potřeboval v Jižní Americe zviditelňovat ? Ajman Zaváhrí ,Al Bagdadí , Muamarr Atta, Bin Ládin a lze pokračovat . Důležitá jsou jejich jména a informační pole, s kterým byli podle potřeby posunováni. Potřeba pominula , jména zmizely . A figury -pracují klidně pod novou identitou a v úplně jiné hře. Také beru pořád variantu false flag jako reálnou. Mně ta ruka s prstenem velmi připomněla pas Muamarra Atty ležící u „atakované“ budovy 11/9 .

       Odpověď
       • Jste se tu mne sesypali jak vosy na med :-))). Už vím jak na vás, stačí provokativní otázky. :-D . Když jsem tu stručně napsala, že to vše má sjednotit BV, vypakovat amíky a popostrčit tvorbu centra v Íránu, tak mi nikdo neodpověděl :-)).

        Odpověď
        • Za mě máš potlesk. Provokovat k diskusi a oponenturu si nebrat osobně.
         Dobrá práce :-)

         Odpověď
         • :-)) . Jakmile začnu „filozofovat“, tak to je vždy nějaká kulišárna.

          Odpověď
          • opatrně, s takovým předpokladem k tvým příspěvkům budou ostatní přistupovat a to by byla škoda.

           Odpověď
           • Právě jsem jí chtěla napsat něco podobného.

            Odpověď
       • I ty, Hříbku :-(( (ses dal nachytat). Jsem si myslela, že tu působím chytřeji :-)

        Odpověď
        • zase nepřeháněj, na začátku svého příspěvku jsi ještě ujistila že to není legrace a otázky myslíš vážně, a jsme na vážném fóru. Čili aby se ti potom nestalo po takových hrátkách že příště ti budou váhat vážně odpovědět. Na tvém místě bych kousíček couvnul protože kluci ti dali seriózní odpovědi a z toho se legrace nedělá. Někdo by si mohl příště říct „jo já jí zase odpovím a ona se mi vysměje“.

         Odpověď
         • Máš pravdu, ta věta o legraci tam být neměla. Já to začala psát původně vážně, ale nějak mi se mi to „zvrtlo“. Mě to láká to tu trochu odlehčit. To jsi zažil vlastně na vlastní kůži, vylepšila jsem ti „nick“, až se nad tím jedna naše kolegyně pohoršovala. Boletus se zas trochu „sekl“, když mi tu dal přednášku o „uklízení nepotřebných figur“. To je přece všeobecně známo, že se „figury uklízejí“, že např. naci prominenti dožívali v klidu v J.Americe. Klidně toho generála – pokud zabili jeho dvojníka – i přeoperovali, změnili mu podobu. Není problém přijet do domluvené nemocnice s „pacientem“ s hlavou v obvazech s tím, že je po autonehodě. Z celého toho mého „šaškovského“ dotazu je vážná ta část o prstenu, proč tam nedali povedenou repliku ale chabou napodobeninu. Že to je vzkaz je jasné, pro koho, to by se také ještě dalo odhadnout, jenže jaký. Že byla zabita napodobenina? Pokud ano, je dokonce možné, že skutečným cílem atentátu byl někdo jiný, kdo tam byl, a o kom se nepíše.

          Odpověď
        • Boletus 7.1.2020 o 8:30

         Irko , diskutuji pořád stejně . Nemám tu k nikomu negativní osobní předsudek /slabina ?/dokonce i s demoliční trojkou /čtyřkou / jsem vydržel bez osobní roviny debatovat notnou chvíli , až mě zkušenější diskutéři odradili a nechal jsem toho.
         Z diskuse mě může vybanovat akorát Hox , ostatní debatéři jsou pro mě rovnocenní partneři s různými názory . Takže – žádné házení udiček a radostný pocit nachytání na sousedových švestkách mě ani nenapadá . A Tvojí otevřené hlavy a přímosti si naopak cením a fandím jí . Párkrát jsem se tu sám seknul díky zbytečně zbrklému zpracování informace . A nemám z toho pocit outsidera, který se má odklidit do bezpečného ale pasivního ústraní sledovatele.
         Beru to podle doc. Chocholouška + hesla „kdo nic nedělá,nic nezkazí “ .
         A k té poslední větě . Zkus se vykašlat na pocit , zda tu „působíš“ chytřeji a buď věrohodná . To je nade vše.

         Odpověď
         • Ta má poslední věta byla se sice nevýrazným ale přesto smajlíkem.

          Odpověď
     • Ještě mne napadlo, že je možné, že ten generál je skutečně mrtev, ale ta ruka s falešným prstenem tam byla přidána dodatečně jako vzkaz/informace pro zasvěcené/ho.

      Odpověď
      • Ještě mám za to, že lidi o GP musí být svým způsobem nedoktnutelní, oponenti musí cítit, že na toho člověka si nemůžou vyskakovat, že by to mělo následky. Nemůže se svými lidmi jednak jak s ovcemi a vystavovat obrazy jak jsou likvidování, to by ztratili autoritu, nedokáži si představit jak by to pak mohlo držet pohromadě. Takže ta ruka, kde jsou prsteny jiné může být znamení, že žije protože to byl náš člověk.

       Například u prezidenta Zemana to cítím. Vrámci hranic daných GP štěkají liberální psi z dálky jak pominutí, ale jakmile se přiblíží tak sklopí ocas.

       Odpověď
       • To dává rozum. Kdyby likvidoval své, nikdo by pro něho nedělal jinak než pod tlakem.
        Likvidovat své musí jedině za trest když neposlouchají.

        Odpověď
        • Přesně takovou likvidaci jsem měla na mysli.

         Odpověď
        • Vidíme to aj v praxi, GP si svojich ľudí chráni, a v prípade dobre vykonanej práce im zabezpečí novú identitu v bezpečí: viď napr. Hitler, alebo ruská cárska rodina (Nikolaj II, jeho žena a deti. Pričom zastrelení boli dvojníci). Ale v prípade nezvládnutej práce sú trestaní prísne: Amschel Mayor James Rothschild (18 April 1955 – 8 July 1996) mal zariadiť výhru Zjuganova v prezidentských voľbách, ale v druhom kole zvíťazil Jeľcin. Druhé kolo sa konalo 3. júla 1996, a Rothschilda našli obeseného vo svojom byte 8. júla.

         Odpověď
         • ake mas indicie, ze to nebola carska rodina ale dvojnici?

          Odpověď
          • Podrobne to rozoberal Jefimov v jednom videu.

           Odpověď
           • a ked sa nemylim tak Pjakin v druhom videu hovori opak.

            Odpověď
            • Mýlíš se, Pjakin říkal, že HNR si může vybrat kohokoliv, například i mravence. Moc dobře si to pamatuji, jelikož mi to přišlo šílený.

            • Mělo to jít jinam, omlouvám se.

            • Skús dohľadať to video, alebo text.

            • http://leva-net.webnode.cz/products/setkani-s-valerijem-viktorovicem-pjakinem-na-krymu-17-srpna-2017/
             nieco malo je tu v otazke na monarchisticky projekt ale bolo aj video, kde to rozoberal podrobnejsie, zajtra skusim pohladat.

            • Áno, ale keď hovorí o likvidácii Romanovcov, tak to neznamená, že to nemohlo prebehnúť tak ako s Hitlerom. Oficiálne boli zavraždení, neskôr prehlásení za svätých mučeníkov, a tým je vec následníctva Romanovcov raz a navždy uzavretá. Sú to pravidlá hry pred davom.

             V globálnej politike to nefunguje tak, že niekto si sám zmyslí, že je dedicom, a bude si nárokovať na trón. Tieto veci musia mať podporu vyšších úrovní pyramidy, a tam platí korporátna disciplína a poslušnosť. Dejinný proces nie je spontánny ale riadený.

          • Myslím, že tu: https://www.youtube.com/watch?v=lEZTG1Vmzn8

           Odpověď
    • Za seba mám pocit, že odpoveď ohľadom Sulejmáního tu už padla. Kto, že to povedal, že Sulejmání je živý mučeník? S pekným predstihom pred jeho smrťou (:

     Odpověď
  • Tady ještě doplnění k diskuzí dole.
   Zrovna se dívám na ITON-TV – židovská televize v rj.
   Tak tam zrovna se baví o Sulejmaním a jeho roli, kterou hrál ve státě.
   Byl to především fundamentalista, který potlačoval různé nepokoje, demonstrace. Proto nebyl oblíben všemi. V poslední době získal slávu „tlustého kocoura“, „který se hřeje na všech možných kontraktech“ – vojenských , jaderný program, letiště, přístavy, těžba nerostných surovin…to vše vyvolávalo nezdravý zájem k jeho osobě. Někdo ho miloval, někdo nenáviděl“.
   Mluvilo se o něm, jako o budoucím prezidentovi.
   Od 3. min.
   https://www.youtube.com/watch?v=pMgbd0wKSNQ

   Odpověď
   • přidávám k důležitým informacím „mluvilo se o něm jako o budoucím prezidentovi“

    Odpověď
    • Boletus 7.1.2020 o 8:53

     Opět se ukazuje, jak dobré je pracovat s více verzemi . Obrázek kauzy „Sulejmání“ tu dáváme dohromady docela úspěšně. Z jednoduché mediálně determinované siluety generála-hrdiny iránské revoluce se po zapracování řady dodatečných a časově vzdálených informací stala velmi komplikovaná figura syntetizující vnitřní i vnější vazby v iránské věrchušce . Lepší sakrální oběť/ anebo imitaci oběti/ pro zrození drtivého info-pole a dynamizaci zamrzlých globálních procesů nešlo najít . Analogie s následníkem trůnu sedí. Tvůrci antických dramat věděli , proč si vytvořili jako nositele rozuzlení „deux et machine“.

     Odpověď
     • Boletus 7.1.2020 o 8:59

      ještě bych doplnil : nebyl Sulejmání jen krycí obětí / nebo její imitace/ a ve skutečnosti šlo o reálné odstranění někoho dalšího z té skupiny doprovázejících osob ? Tam určitě, kromě bodyguardů , byli i další exponované figury, o jejichž likvidaci ve skutečnosti šlo.
      Nedávné uvedení francouzských filmů o Fantomasovi také nevidím jako náhodný . Postava upozorňující na nadřazené řízení a způsoby jeho práce.

      Odpověď
 27. https://www.hlavnespravy.sk/velka-tlacovka-putina-rusky-prezident-sucasnosti-buducnosti-svojej-krajiny-i-aktualnej-situacii-vo-svete/1999895
  Gosudar odpovedal.

  Odpověď
 28. Bože, nie možnosť ale nosnost, ten mobil

  Odpověď
 29. Dobrý den,
  Chtěl jsem zeptat na nějaký věrohodný zdroj o tom co v. Havel všechno napachal. Často se potkávám s jeho příznivci a hodilo by pár nových informací, které jsou faktologicky podlozeny. Předem všem děkuji.

  Odpověď
  • Putinovec 28.12.2019 o 7:24

   Začal bych pátrat po výrocích lidí, kteří s ním za socialismu blízce spolupracovali.

   Odpověď
  • nechci Tě zrazovat, ale odhadni si nejdříve, zda jde o jen „příznivce“ anebo už uctívače. Tu druhou sortu jakýmikoliv argumenty jen vydráždíš k iracionální obraně idolu . Vlastní zkušenost.

   Odpověď
  • Havel: Mravní řád musí být východiskem, nálety NATO na Srbsko jsou ale výlučně humanitární…
   http://www.rukojmi.cz/clanky/1358-havel-mravni-rad-musi-byt-vychodiskem-nalety-nato-na-srbsko-jsou-ale-vylucne-humanitarni

   VÁCLAV HAVEL o amnestii, omluvě Němcům a „humanitárním bombardování“, 2005
   https://www.youtube.com/watch?v=B5qyCO4R-0M
   Tajemné Havlovy restituce
   http://www.ceskenarodnilisty.cz/clanky/tajemne-havlovy-restituce.html
   https://www.euserver.cz/Articles/718-vaclav-havel-byl-jednim-z-nejproradnejsich-lidi-kteri-se-nam-vsem-pripletli-do-zivota.aspx
   2011
   Václav Havel: Vezměte Libyi útokem!
   https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-udalosti-domaci/149872/vaclav-havel-vezmete-libyi-utokem.html
   Václav Havel byl zasvěcen do lóže svobodných zednářů v roce 1968 při svém pobytu v USA. Do lóže byl uveden Arthurem Milerem, prezidentem světového PEN-klubu, židem, bývalým americkým komunistou, spisovatelem a dramatikem.
   Otec a strýc Václava Havla byli členy zednářské lóže Bohemia. Otec stavěl své objekty výhradně pro židovské investory (kupříkladu obchodní dům ASO – nyní Perla, Barrandovské terasy, palác Lucerna, obchodní dům Brouk a Babka, atd.) a výhradně pro židovské majitele. Strýc Václava Havla vlastnil s židovskou kapitálovou účastí filmové ateliéry Barrandov. Oba financovali Sionistické organizace, zednářské lóže, PEN-klub, oba byli členy Rotary klubu.
   PEN-klub je zednářská a židovská světová organizace sdružující úspěšné spisovatele a vydavatele. Byl založen v roce 1921 v Londýně. Jeho činnost byla v dobách stalinského režimu zakázána. Po jeho obnovení v prosinci 1989 byl Václav Havel zvolen jeho čestným předsedou. Rotary klub je obdobou PEN-klubu, sdružující úspěšné podnikatele, finančníky a průmyslníky. Václav Havel obdržel mezinárodní cenu Rotary.
   Svým stupněm zasvěcení byl Václav Havel předurčen (vyvolen) pro výkonnou politickou roli, která se zcela nenaplnila jeho zvolením prezidentem Československa.
   V den své inaugurace předstoupil před veřejnost v krátkých nohavicích svých kalhot,
   což v nezasvěcené veřejnosti vzbudilo rozpaky,
   zasvěcení v celém světě však věděli, že patří králi bosáků – služebníků Židů.
   Mezi jeho první rozhodnutí patřilo odřeknutí všech pomocí Palestincům a navázání diplomatických styků s Izraelem.
   Všechny politické změny v současném komunistickém světě souvisejí s židovským plánem na vybudování velkého Izraele, který předpokládá likvidaci odporu na straně Arabů.
   Proto se Václav Havel nabídl jako zprostředkovate l v palestinsko-židov­ském konfliktu na středním východě.
   -
   Sexuální, drogové a alkoholové zvrácenosti Václava Havla. Čtěte zde mnohá svědectví
   https://www.euportal.cz/Articles/12856-sexualni-drogove-a-alkoholove-zvracenosti-vaclava-havla-ctete-zde-mnoha-svedectvi.aspx
   Opilý Havel spadl do potoka. Svědectví jeho známého. Odtud jeho zápal plic
   -
   https://www.ahaonline.cz/clanek/zhave-drby/101970/skandalni-kniha-o-havlovi-tajny-seznam-milenek-daval-jim-ptaci-prezdivky.html

   Odpověď
   • https://www.pravdaozrude.cz/?page_id=19014

    Odpověď
    • Děkuji za zdroje a odpověď.

     Odpověď
 30. Poučné nejen v kauze „Američané na Měsíci“ . Přísloví „Co je dovoleno Jovovi, není dovoleno volovi“ v praktickém provedení , tedy v inverzi rolí . Té roli vola se nevyhnou.

  Odpověď
 31. Pěkně prosím zdejší ruštináře o překlad tohoto odstavce.
  Snad mi pomůžete, děkuji.
  Особую значимость для жизни человека имеет выявление различий и мышление отождествлениями, лежащее в основе установления взаимосвязей между различиями в мозаичной картине мира.
  Соответственно высказанному о различиях, пограничных отождествлениях и отождествлениях вообще
  встает вопрос о предельно обобщающих отождествлениях и первичных различиях в предельном отождествлении всего и вся в объективной Реальности.

  Odpověď
  • Osobitný význam pre ľudský život má odhalenie odlišností a myslenie stotožneniami, ktoré leží v základe vzájomných prepojení medzi odlišnosťami v mozaikovom obraze sveta.
   Vzhľadom na povedané o odlišnostiach, hraničných stotožneniach a stotožneniach vo všeobecnosti, vyvstáva otázka o hranične zovšeobecňujúcich stotožneniach a prvotných odlišnostiach v hraničnom stotožnení všetkého v objektívnej Realite.

   Tam je reč o vetvení reality od pojmu Všetko (maximálne stotožnenie všetkého) na detailnejšie kategórie: napr. Všetko = objektívna realita = Boh + materiálny svet. Kategórie sú hranice, kde sa prelínajú odlišnosti a stotožnenia.

   Viac o tom v „Príď na pomoc mojej neviere“ od kapitoly 11 vyššie.

   Odpověď
  • Už je dost pozdě, ale chápu to tak. Máš dva podobné obrázky a máš najít rozdíly. Dost často se tato hra vyskytuje v časopisech.
   Rozdíly, které najdeš = выявление различий, vše ostatní stejné je ztotožnění= отождествлениe. Tyto rozdíly i ztotožnění jsou základem vzájemných vztahů mezi rozdíly v mozaikovém obrazu světa.
   V souladu s výše napsaném o rozdílech, hraničních ztotožněních a ztotožněních celkově, vyvstává otázka o zobecňujících ztotožněních a prvotních rozdílech v mezních ztotožněních v objektivní realitě.

   Závěrem. Jde o to, při kolika rozdílech podobných obrázků se ještě dá mluvit o ztotožněních, a kdy je rozdílů už tolik, kdy už nejde oba dva obrázky ztotožnit.

   Odpověď
 32. Chcela by som spýtať Boletusa.
  Neviem, či budeš mať záujem, ale ako sa s tebou spojiť (nemusí to byť mail). Chcela by som vedieť názor na jednu vec, presnejšie vecí (keďže si veľký znalec KSB), a nechcem, aby to bolo na fórume.

  Odpověď
  • S tím komplimentem velmi šetři. Cítím se znalcem jen v jednom oboru, v němž pravidelně skládám i znalecké zkoušky /mykologie/.Vše ostatní je daleko skromnější.
   Pokud chceš na mně spojení ,prosím Hoxe, aby Ti dal můj e-mail .

   Odpověď
   • Napíšem Hoxovi skutočný mail, tu som napísala hlúposť, ale len kvôli tomu, že podobným anketám nedôverujem.

    Odpověď
 33. Kdy se vám naposledy stalo že jste přišli do knihkupectví a po otevření jednoho z prvních zajímavých titulů na vás vyskočilo slovo egregor?

  Odpověď
 34. Ještě ohledně přistání na měsíci. Jsou 2 prosté věci, kterých si nikdo nevšímá. Ani z řad odpůrců, ani zastánců.

  1. Prach vzedmutý od chůze padá dolů tak, jak ve vákuu padat má, tzn. nevíří se, ale padá hned na zem. Viz čas kolem 11 minuty
  https://www.youtube.com/watch?v=3teqccMlqF0
  Je to tak i na jiných filmech z „Měsíce“. Čili je to jakoby argument pro, nebo měli pro natáčení vakuové studio.

  2. Při gravitaci 0,16 g, čili více než 6x menší, než na zemi, 75 kg astronaut i s 90 kilogramovým skafandrem váží na měsíci 27 kg (i se skafandrem). Měli by tedy bez problému vyskakovat do metrové výšky a s námahou 1,5 metru i víc. To ale nikde na záběrech není. Všude jen hopkají 20 cm nad zemí. Každý si to může změřit, kolik vyskočí s daným omezením v propnutí kolen díky skafandru a následně přepočítat, kolik by byl výskok se skafandrem na měsíci.

  Jestli někdo argumentuje, že skafandr omezuje v pohybu, tak já si myslím, že při skákání naopak natlakovaný skafandr ve vakuu funguje jako pružina.

  Nejvyšší výskok ze záběrů jsem ale vidět tento : čas 1:54. Vakuové studio budiž, ale gravitaci už ve studiu jen tak narafičit nejde.
  https://www.youtube.com/watch?v=2niRWAZtKSk&t=129s

  Nemluvě o tom, že na některých se jakoby zaleskne drát, za který jsou zachyceni kvůli odlehčení.

  V roli astronauta na měsíci bych se snažil demonstrovat nicotnou gravitaci, abych vytvořil těžko zpochybnitelné důkazy. Tolikrát tam prý byli, ale nikoho z nich to nenapadlo.

  Odpověď
  • Myslim si, že vsem je jasne ze USA na mesici nikdy nebyli.

   Odpověď
   • Aby sa z toho nestala dogma, ktorá bude brániť kritickému mysleniu.

    Odpověď
    • Kriticky myslet se měli naučit zastánci toho, že tam byli, je to totiž fyzikálně-technologicky absurdní koncept.

     Odpověď
     • Tak určitééé… Keď to povieš ty, tak to musí byť pravda… Pjakin tiež nie je autorita. Ak dovolíš, urobím si vlastný názor.

      Odpověď
      • Napsal jsem někde, že je to pravda proto, že jsem to napsal?

       Odpověď
  • Skafander v pohybe bráni len málo. Ani natlakovaný ako pružina nefunguje.

   Měsíční stroje – Kosmický skafandr:
   https://www.youtube.com/watch?v=waFwCtr1SGo

   Odpověď
   • ASDF, v tom dokumentu od minuty 32 ukazují simulaci gravitace 0,16 g na nakloněné rovině. Je vidět, jak tam skáče přes 2 metry vysoko, dělá snadno salta a má při tom na sobě i jakousi odlehčenou verzi skafandru. A právě tyhle obří výskoky na záběrech z „Měsíce“ chybí.

    Odpověď
  • Nedogmatický prístup k problematike:

   Jak to bylo s přistáním človeka na měsíci?
   https://www.youtube.com/watch?v=FHJay9FrlRg

   Odpověď
   • Podotýkam, že aj on má nedostatky a osobne mi je nesympatický, ale súhrn je to dobrý.

    Odpověď
    • O ničem, půl hodiny mele „možná je to tak a možná je to jinak“, zatímco se stačí pořádně zamyslet nad pár věcma. Na vyvracení jakékoliv teorie stačí jeden fakt, který je s ní v rozporu.

     Odpověď
     • Súhlasím. A ten fakt je v tomto prípade ktorý?

      Odpověď
      • Těch je nepřeberně, podle vkusu. Například ten, že poslední zkušební let rakety Saturn V před údajným letem s lidskou posádkou NASA označila za „selhání klíčových systémů“ a test jako celek jako neúspěch. Pak půlroku nic a pak rovnou let s lidskou posádkou.
       Pak je také množina událostí typu, že záhadně zemřelo dost lidí z branže v USA, kteří se nějak kriticky nebo pochybovačně vyjádřili o realizovatelnosti letu na měsíc s lidmi.

       Odpověď
      • Chlapec popisuje jenom „fakta“ které se týkají fotografií. Ostatním se vůbec nevěnuje. Proč asi. Protože se svým humanitním vzděláním by nic jiného nepochopil.
       1. Například, proč Američané neposkytnou vzorky odebraných hornin? Tvrdí, že se ztratily.
       2. Jak to, že shořely nehořlavé skafandry, které měli astronauti na Měsíci? Jak chodili astronauti na záchod, když dodneška nemají americké skafandry zabudované záchody?
       3. Jak to, že měly motory na cestu na Měsíc, zatímco teď nemají motory ani na to, aby vyletěli do vesmíru?
       4. Proč byli propuštěni všichni zaměstnanci NASA, kteří tam pracovali v této době?
       5. O faktoru radiace se také moc nezmiňuje.
       6. Jak to, že američtí astronauté po Měsíční misi po přistání vyskočili z přistávajícího modulu, jak rybičky, zatímco ruské kosmonauty po jejich vesmírních misích, musí vynášet?

       Závěrem, ten kluk je typický produkt dnešního vzdělávacího procesu. Je to humanitně vzdělaný analfabet. Huba mu jede nato tata, ale relevantní informace žádná.

       Jsem zklamán, že takové pofiderní video se tady vůbec objevilo.

       Odpověď
       • Dobré argumenty sú na obidvoch stranách. Žiadna strana neposkytla nevyvrátiteľný argument.

        1. Vzorky poskytli, ale zistilo sa, že pochádzajú zo Zeme. Iba naivní ľudia veria tomu, že sa stratili. Takéto materiály by boli chránené lepšie ako diamanty. Je to argument podporujúci, ale nedokazujúci, že Američani na Mesiaci neboli, pretože ak by dnes vzorky poskytli, tie by mohli pochádzať z neskorších automatizovaných odberov, takže by sa tým nič nedokázalo.

        2. Na špeciálnej diéte sa dá niekoľko dní neísť na veľkú potrebu. Malú potrebu vyriešenú mali: https://www.youtube.com/watch?v=waFwCtr1SGo

        3. Strata vychytávok, ktoré neboli zdokumentované, ale ktoré boli kľúčové pre výrobu motorov. Smrť odborníkov, ktorý tieto znalosti mali (Verner von Braun…). Aj raketoplánmi bežne lietali do vesmíru, dnes to už nedokážu. Príklad od nás: nedokážeme vyrobiť tak kvalitný betón, z akého boli vyrobené bunkre na hraniciach pred druhou svetovou vojnou, pretože zomrel človek, ktorý poznal špeciálny recept a všade chodil miešať betón pri ich stavbe.

        4. Možno pre to isté, prečo sa stratili všetky „autentické“ záznamy z Mesiaca – pretože boli natočené na Zemi. To, že boli natočené na Zemi ale nie je dôkazom, že Američani na Mesiaci neboli.

        5. Ako mohli astronauti preletieť Van Allenovymi pásmi: https://www.youtube.com/watch?v=NEwMM0REZJQ

        6. Dobrý postreh, ale sám o sebe nie je určujúci. Stavať sa iba na ňom nedá.

        Odpověď
        • Zkusím to napsat znovu, zdá se že je nějaký problém s chápáním psaného textu. Poslední zkušební let rakety Saturn V NASA sama ve svých materiálech označila jako SELHÁNÍ s poznámkou „SELHÁNÍ KLÍČOVÝCH SYSTÉMŮ“ nosné rakety.
         Pak půl roku pauza a bez jakéhokoliv dalšího testování rovnou údajný let s lidmi.
         Dle mého tento fakt stačí na vyvození závěrů, pokud člověk překoná egregoriální tlaky.

         Odpověď
         • Jednoduchá odpoveď. Čas sa krátil a tlak na realizáciu sa zvyšoval. Mohli to risknúť a mohlo to vyjsť. Takže zase žiadny dôkaz, iba presvedčenie. Astronauti údajne vedeli do čoho idú:
          https://www.youtube.com/watch?v=tGIn_p2AU10?t=2285

          Odpověď
          • A ono to vyšlo :) Nejsi náhodou také produktem porevoluční vzdělávací soustavy?

           Odpověď
           • Osobná rovina, ale nedostaneš od Hoxa ban, pretože máš rovnaký názor ako on. :-)

            Odpověď
            • Toto je len smutné konštatovanie stavu naše ho vzdelávania.

             „Jednoduchá odpoveď. Čas sa krátil a tlak na realizáciu sa zvyšoval. Mohli to risknúť a mohlo to vyjsť.
             odpoveď: (Sarkastické.) „A ono to vyšlo :)“

             To ako fakt? Pri takom zložitom systéme by si bez otestovania poslal hore ľudí? Ak sa ti to zdá primerané. Musel si hodne potlačiť Svedomie.

            • Za podobné psychologické podjebávání dávám příště bez varování permanentní ban.

            • Tým si len potvrdil, že mám pravdu. Prečo nevyčítaš Honzovi osobnú rovinu? A prečo si vulgárny? Prečo mi rovno nenapíšeš, že ma tu nechceš a hľadáš zástupný dôvod?

            • Bez urážky, ale na takový argument jako to cos předvedl je to celkem adekvátní reakce, těžko na takovou hloupost reagovat jinak než sarkasmem. Let na měsíc je technologicky nesmírně komplexní záležitost, skládající se z řady po sobě jdoucích netriviálních operací, kde se při každé z nich může podělat spousta věcí a pokud to není dokonale odzkoušeno, je prakticky jisté že se to napoprvé nepodaří. Těch technologických operací je tam řádově 15-20, po sobě jdoucích, počínaje startem na mysu Canaveral a konče přistáním do oceánu. Pokud bychom pravděpodobnost úspěchu každé z nich označili hodnotou 0,9 (10-ti procentní šance na selhání), tak pravděpodobnost úspěchu mise jako celku je 0,9^N, kde N je počet operací. Ta řada s roustoucím počtem členů jde rychle směrem k nule. Ve skutečnosti byla pravděpodobnost úspěchu každé dílčí operace mnohem nižší než 0,9, klidně jen 0,5, protože skoro nic nebylo odzkoušeno. A poslední test klíčových systému nosné rakety dopadl jako naprostý neúspěch. Chceš opravdu věřit, že když NASA po deseti letech vývoje nebyla schopná úspěšně zajistit PRVNÍ krok v řadě operací celé mise, že se nějak magicky vše další povedlo na první pokus se stoprocentní úspěšností? A pak ještě 10x nebo 15x při dalších misích?
             To, že se „astronauti“ vrátili s přesností místa dopadu, které je nemožné dosáhnout z čistě fyzikálních příčin, a vyskočili z modulu jako modelky na Fashion Weeku, bodří a růžoví, o tom raději ani nemluvím, to už by mohlo být moc. Američani tehdy ještě nevěděli, že tak přesně se není možné vracet, a spočítat si to neuměli. Také nemluvím o tom, že při jedné další misi Rusové vylovili modul s kosmonauty NASA z moře v době, kdy měli být v kosmu…

             Jinak máš pravdu, že tě tu nechci, protože stále jen rýpeš, děláš že ti jde o seriózní diskusi, ale jakmile ti dojdou argumenty, začneš místo toho zesměšňovat, ironizovat a normální diskuse jde do kytek. Takže užitek z tebe na této diskusi je nulový až negativní.

            • Oprava, s tím modulem to bylo jinak. Astronauti v něm pochopitelně nebyli, Rusko ho vylovilo v době, kdy se tento měl nacházet na oběžné dráze. Astronauti seděli někde zavření na vojenské základně a čekali na svou chvíli.
             Rusové to udělali tak, že při startech rakety Saturn V tam měli vojenské lodě a měřili trajektorie, a pak si jednoduše spočítali, kam do oceánu to přesně padá, a při příští „kosmické misi“ si tam počkali a byli tam dříve, než Američani.

          • Jednoduchá odpověď. Pro jednoduchého člověka :-)

           Odpověď
           • Máš pravdu. Odpoveď patrila tebe. :-)

            Odpověď
            • Když to chceš hrát takhle, není problém. S podobnou odpovědí se může spokojit jen někdo, kdo chce fanaticky věřit, že tam Američané skutečně byli.

            • Tady je videozáznam jediného pozemního testu lunárního modulu, který pilotoval Neil Armstrong.

             https://www.youtube.com/watch?v=xJa4yQ0AIbU

             Po této „úspěšné“ zkoušce, kterou Armstrong přežil naprostým zázrakem, se letělo naostro a vše klaplo absolutně bez chyb … :) Když vezmu v potaz stav dehdejší techniky, že vše v ostrém provozu bylo ok, tak tomu může uvěřit hmmm, abych někoho neurazil, jen velmi velmi neinformovaný laický člověk …

            • jak to o sobě říkal švejk… úřední blb?

        • K bodu 1.
         Vzorky z Měsíce měli k dispozici jenom Rusové. Ti se se vzorky s Američany podělili. Bylo to kolem 2,3g. Smůla je, že rusové předtím, než jim ty vzorky dali zveřejnili jejich chemické složení. Takže Amíci nemají svého nic. Pro popření důkazu, že byli na Měsíci stačí tento jeden jediný důkaz. Kromě kopií filmů nemají v ruce fyzického naprosto nic.
         2. Speciální dieta. jedno je teorie a druhá je praxe. Lidský organizmus vylučuje, ať chceme, nebo ne. Tedy pokud se neživíme pránou.
         3. Výkresy motorů by měli být k dispozici, nebo ty také shořely? Pro cestu na Měsíc potřebovali motory na 960 tun, v dnešní době nemají ani motory na 180 tun a kupují je od rusů. Měla by to pro ně být hračka vyrobit motor 5x slabší, nemyslíš?
         4. Pouhá spekulace, bez argumentu.
         5. Toto je nikým neověřena teorie. Jsou to jenom animace. Proč astronauté nenatočili, jak se vzdalují od Měsíce?
         6. Tento bod jsi vůbec nevyargumentoval.

         Odpověď
         • 1. Poskytnutie horniny z Mesiaca by dnes nebolo nevyvrátiteľným dôkazom toho, že Američani na Mesiaci boli. Preto to nie je relevantné.
          2. Čítaj s porozumením.
          3. Výkresy samé o sebe nestačia. Hlavne nie pri niečom tak zložitom. Nová generácia nemusí byť schopná postaviť to, čo stará. Rusi Američanom poskytli všetky nákresy svojich motorov, ale Američani ich nedokážu vyrobiť.
          4. Žiadna špekulácia. Majú iba kópie, takže materiály boli natočené na Zemi. Je to dôkaz toho, že tam nič nenatočili. Nie je to dôkaz toho, že tam neboli.
          5. Pretože bod 4.
          6. Nie je čo vyargumentovať. Je to dobrý postreh odporcov pristátia na Mesiaci. Sám o sebe ale nestačí.

          Takto by sme mohli pokračovať donekonečna. Nikomu neberiem jeho presvedčenie. Žiadna strana neposkytla nespochybniteľný dôkaz, iba dohady založené na viere. Nie som presvedčený ani o jednej možnosti. Verte si čomu chcete, len z toho nerobte dogmu tým, že tu už o tom vôbec nediskutujete a beriete to, že sa to rozumie samo sebou. No nerozumie, pretože sú to len dohady. Čas ukáže, ako to bolo.

          Odpověď
          • Ono to není o víře, je to o znalostech. Mně například stačí, že v těch zašitých skafandrech by se po osmi devíti dnech vrátili z Měsíce totálně zesraní.
           Proto také ty skafandry shořely. Protože i průměrné ženě, která má mimino a musí ho několikrát denně přebalovat by začalo vrtat v hlavě, kam to ti astronauté dávali. Na to stačí obyčejný selský rozum.

           Odpověď
           • Takže už vieme, prečo skafandre zhoreli.

            Odpověď
            • „Takže už vieme, prečo skafandre zhoreli.“

             To ako fakt?

          • Ono to není o víře, je to o znalostech. Mně například stačí, že v těch zašitých skafandrech by se po osmi devíti dnech vrátili z Měsíce totálně zesraní.
           Proto také ty skafandry shořely. Protože i průměrné ženě, která má mimino a musí ho několikrát denně přebalovat by začalo vrtat v hlavě, kam to ti astronauté dávali. Na to stačí obyčejný selský rozum.

           Odpověď
        • 2. na diete nepracuje plnohodnotne mozog, co by si ziadny zodpovedny pracovnik nedovolil pustit taky odisteny granat do kozmu.
         3. totalny blud, ked sa nieco seriovo vyraba nemoze byt za tym ziadny specialny recept.
         4. vsetky prvenstva drzi Sovietsky zvaz pred aj po akozepristatinamesiaci. a z nicoho nic, americania prekonaju vsetko a potom to nevedia zopakovat. ISS by bez pomoci rusov nikdy nespustili.

         Odpověď
         • 2. Možno tých pár dní boli celý po***, len sa to nehodí do médií. :-)
          3. Pozri si komentár vyššie.
          4. Pracovalo na tom 400 000 najlepších odborníkov z celej krajiny, mali prakticky neobmedzený rozpočet a boli silno motivovaný.

          Odpověď
          • Dnes mají Američané také neomezený vojenský rozpočet, desetkrát větší než rusové, ale výsledky nulové.
           Pokud rusům něco neukradnou nic nemají. Pokud chceš vědět, jak to probíhá, podívej se na seriál Operace Satana, podle skutečné události. Jak se ukradly výkresy „neviditelného“ letadla, které rusové „náhodou“ vidí.

           Odpověď
           • Link na seriál Operace Satana
            https://www.youtube.com/watch?v=OZ184pYh1mg

            Odpověď
          • Putinovec 26.12.2019 o 22:24

           Ignorování, zlehčování předložených argumentů, místy až dětinské pokusy jak se vypořádat s nepohodlným faktem.Celé to připomíná urputnou snahu o dokázání placatosti zeměkoule.
           To už je zábavná silvestrovská šou?

           Odpověď
           • Ono je to typické. Zaměřují se na složité analýzy fotografií, animacemi a nakonec pohoří na triviálních věcech, které si ani nevšimnou.

            Odpověď
            • Na Armstronga když sestupoval z Apolla spadla světelná rampa a majzla jej přes květák:
             https://www.youtube.com/watch?v=2niRWAZtKSk

            • Tedy ze sondy Apolla 11, je to na konci videa

      • Na doplnění, už to tady sice bylo, ale opakování neuškodí. 2:38 minuta
       https://www.youtube.com/watch?v=O5BNEZZwHiU

       Odpověď
       • Ono je to legrace, ale nutno podotknout, že právě takto to natáčení probíhat nemohlo. Celý natáčecí štáb, přítomný uvnitř vakuového studia, musel být ve skafandrech.

        Odpověď
        • Kde je důkaz, že se to natáčelo ve vakuovém studiu? Nebo je to jen předpoklad?

         Odpověď
         • Důkazem jsou skoro všechny videa „z Měsíce“. I jemný prach od nohou, nebo lunárního roveru jde hned k zemi a nevíří se v atmosféře. Zkrátka toto je na videích ošetřeno dobře.

          Odpověď
          • To nemůže snad nikdo myslet vážně. Natočit se dá lecos. Věříš všemu co vidíš v TV, nebo ve filmu? I mrtvoly obžívají. Přitom neplatí, že byly mrtvé a vstaly z mrtvých.
           To, že někdo natočil, někoho ve skafandru jak hopsá po nějakém povrchu, ještě neznamená, že to hopsání probíhalo na Měsíci. A ještě k tomu, když má jako důkaz jenom kopii z kopie. Pokud byl originál zničen, kdo dokáže, že kopie odpovídá originálu?

           Odpověď
           • Já neříkám, že tam byli, spíš naopak. Jen je potřeba přiznat, že vakuum, nebo částečné vakuum je na videích zřejmé, to jim nemůžeš upřít.

            Odpověď
            • Podle mého názoru nic takového zřejmé není. Ale vzhledem na to, že jsi stihnul v asi 15 příspěvcích 15 x zdůraznit vakuum nebo vakuové studio mohu předpokládat, že se v pohledu na to neshodneme. Jen si myslím, že zredukovat debatu o americkém vesmírném programu na debatu o vakuovém studiu je její (cílená?) degradace.

    • @ASDF k fotografiím z Měsíce
     https://www.youtube.com/watch?v=O1NvxBt3xnM

     Odpověď
  • Vakuové studio také vysvětluje ty odrazy třetího astronauta na štítu skafandru. Asistenti při natáčení museli být díky vákuu také ve skafandru, takže ten v odlesku není třetí astronaut, ale může to být asistent při natáčení.

   Odpověď
   • Na výrobu fotografií vákuum nepotrebujete, to kľudne mohli robiť aj v normálnej atmosfére. Vákuum sa zíde len pri natáčaní videa.
    (oplatilo by sa preskúmať to video, kde mesačný skúter kolesami vymršťuje zo zeme pás prachu, či sa náhodou ten prach nevíri ako pri atmosfére, a či letí adekvátne vákuu a nízkej gravitácii)
    Mňa vcelku udivujú tie vysoko kvalitné fotografie, ale mizerné videá. A ešte aj to, že si dali toľkú prácu s retušovaním toho všetkého. Pretože na fotkách je povrch mesiaca čierno-biely, ale astronauti, vozidlo a vlajka sú farebné: to muselo dať dosť práce.

    Odpověď
    • Pokud nebude vyřešena otázka motorů, které je tam vynesly, jsou další otázky nepodstatné. Američané nemají v ruce nic. Nemají vzorky hornin, nemají skafandry, nemají motory, nemají ani výkresy motorů, nemají dokonce ani originály fotek a videí. Tak co vlastně mají?

     Odpověď
     • Nic. Vtip je v tom, že oni byli v pozici, kdy jim stačilo něco tvrdit a nikdo se jich na nic neptal. A teď se otázky jen sypou a oni odpověď nemají. Tedy mají, ale tu co říct nemohou.

      Odpověď
     • Putinovec 27.12.2019 o 2:41

      Hollywood.

      Odpověď
      • Nebo jak Sami Americani rikaji: “Holly Shit!”

       Odpověď
     • Iste. Ale ešte mi napadla jedna myšlienka. Zrejme preto sa rozhodli retušovať zábery povrchu mesiaca na čiernobielo, lebo nemali predstavu, akú reálnu farbu povrch mesiaca v danej lokalite má. Ak by totiž v štúdiu naaranžovali nesprávnu farbu povrchu, mohlo by ich to v budúcnosti usvedčiť, takže lepšie to bolo skryť do čiernobielej. Len je divné, že astronautov, vlajku aj vozidlo dali do farby. Keby všetko ponechali čiernobiele, vznikalo by menej zvedavých otázok. Dokonca aj fotografie z mesačnej družice, ktorá monitoruje mesiac, dávajú pre istotu len v čiernobielej farbe. A žiadne zbytky po návšteve na fotografiách odfotených z lunárnej družice tiež pre istotu nie sú.

      Odpověď
     • Ako vlastne vynášajú USA svoje vojenské satelity? Nechce sa mi veriť, že by v tom záviselo od Rusov. Akú majú možnosť ich rakety?

      Odpověď
      • Právě, že své satelity vynášejí na ruských motorech.

       Odpověď
       • https://www.kosmonautix.cz/2014/11/koncime-s-ruskymi-motory-rika-firma-osc/

        Odpověď
        • Cos chtěl tím 5 let starým článkem říct?

         Odpověď
         • len tolko, ze za tych 5 rokov sa vela nezmenilo a ssa sa zmoze akurat tak na frazy typu – koncime s ruskymi motormi

          Odpověď
      • a pak je pro ně odpaluje taky Indie, na Ruských motorech.

       Odpověď

Napsat komentář

*
*

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>