Otázky a odpovědi

Podepisování příspěvků: anonymní příspěvky nebo ty, které v poli jména/přezdívky budou mít titulek nebo jiný text, mohou být smazány. Příspěvky s nakopírovaným delším obsahem, který je dostupný na jiném místě, mohou být také smazány – v takovém případě uvádět pouze odkaz, případně pár vět, nikoliv celý text systémem copy&paste. První komentář nového uživatele se zobrazí až po schválení, další již hned.

 Obnoviť

 1. Chtěla bych se zeptat na váš názor – jak je důvěryhodné „tadesco.cz“? Jde brát jeho informace vážně?
  Díky za odpovědi.

  Odpověď
  • určitě ne bez důkladné filtrace, velmi pravděpodobně dezinfo projekt. Možná jen za účelem obohacení se, takže některé informace mohou být pravdivé, ale myslím že pravdivost informací je to poslední co by autora zajímalo.

   Odpověď
  • Mne to na prvé pozretie pripadá ako úplný guláš. Môže to byť urobené len pre zištné účely, ako píše aj eM, ťahá články z rôznych webov bez ladu a skladu.
   Ale ak by som za tým hľadal iný účel, tak by som tipoval, že je to taká „kontrastránka“, ktorá má za cieľ pomiešať do jedného prúdu hlavne Pjakina (a možno aj iné informácie) s neoveriteľnými nezmyslami a tým znižovať ich dôveryhodnosť.

   Odpověď
   • souhlas s eM,při dobré schopnosti mozaikového zpracování informací tam pár procent najdeš.Ale jako celek dost chaotické.

    Odpověď
   • Specielně o GP se vyjadřoval pan Marný ještě na svých starých stránkách, psal tam zjevné bludy.

    Projekt tadesco vznikl několika články, a hned jako další pustil hoax o jakési směrnici která nás všechny připraví o bydlení a nechal si od lidí posílat listy vlastnictví od svých nemovitostí s příslibem, že on to umí zařídit aby jim nic nevzaly. Tehdy to byla zralé na trestní oznámení, ovšem to už byly nové stránky kryté přes švýcarsko.

    Předpokládám že je to dezinfo naprosto vyhovující GP, vytváří takový informační guláš a kaleidoskop ve kterém se nevyzná nikdo.

    Odpověď
    • Pojem Globální Prediktor vznikl nejdříve se vznikem VP SSSR, tj. ne dříve než 1988. A svým způsobem je to pojem opisný (popisuje nějaký pozorovaný jev, aby nebylo nutné ho vždy takto popisovat, nazval se nějakým jménem, které mohlo být klidně i jiné)

     Sranda je, že cca před rokem 2014 pokud mluvil René Koukal (tomáš marný, Tadesco, …) o světovém zákulisí, tak používal vždy pojem Ilumináti. A až popularita pořadu Otázky a odpovědi V.V. Pjakina ho přivedla k tomu začít používat pojem GP.
     To mu nebrání tvrdit, že informace o Globálním Prediktoru (jedna osoba) měl už v roce 1985.

     Odpověď
   • a dodávám, o jeho naprosté hlouposti vypovídá že Pjakina zařadil do sekce „top secret“, přičemž jde o jeden z nejotevřenějších materiálů všech známých dob.

    Odpověď
  • Podle dnešního článku „Byl objeven nový způsob, jak prodloužit život“, bych jim věřil jen ty čísla účtů, na které žádají zaslat finanční podporu.
   https://tadesco.cz/byl-objeven-novy-zpusob-jak-prodlouzit-zivot/

   Odpověď
   • Četla jsem totiž včera diskuzi k O-O V.V.Pjakina a jeden diskutující tam dal odkaz na toto:
    https://tadesco.cz/agresia-usa-zlociny-a-vyvrazdovanie-narodov-zoznam-z-ktoreho-vam-moze-byt-aj-spatne/

    Proto ta otázka, i když o světovém agresorovi č.1 nepochybuji.

    Odpověď
    • krásný příklad. To je převzatá informace několik let stará.
     Lítala mailem, proběhla i některé alterweby.

     Ovšem z druhé strany, pokud by prezentoval a ohlašoval takové informace, nic bych proti němu neměl. Zištné zájmy jsou za jeho tvorbou ovšem cítit na sto honů.

     Odpověď
   • Prodloužení života je na prd. LDNenky jsou plné dlouhověkých lidí. Prodloužení aktivního mladého období života, to by byl superpřevrat.

    Odpověď
  • Tadesco je René Koukal alias tomáš marný, bývalý člen redakce Osud.cz. Do stejné kategorie patří Aluška, Jiří Mašek a několik dalších. …. aktuálně žije ve Švýcarsku a chvílemi tady u nás.

   Jsou autoři nebo čeští předkladatelé mnoha dokázaných dezinformací typu:
   cca 2008: „Po 2012 nelítejte letadlem – budou padat“. … jestli jsem pochopil jejich styl práce, tak něco takového viděli v jakési meditaci, kterou si ale vyložili po svém. A víme dobře, že pád letadel hraje v současné politice svou roli. Jenže to jejich několikaleté strašení z hromadných pádů letadel se ukázalo jako neopodstatněné.

   „Nejezděte autobusy, budou hořet. A můžou za to fotony velikosti fotbalového míče, které se začnou stále častěji okolo roku 2012 objevovat.“
   Zrovna v tu dobu jsem dělal ve firmě, která ty autobusy vyráběla a zrovna byly kauzy, kdy ty naše autobusy hořely … v jednu chvíli to bylo více a více mediálně řešeno (pro naši firmu to bylo tíživé období, protože když shořel autobus konkurence, ilustrační foto u článku bylo z našeho shořelého autobusu). Zjistil jsem jak to je (normální fyzická příčina, kterou firma nechtěla kvůli mediálnímu obrazu zveřejňovat), napsal jsem jim, že to bude brzy vyřešeno, že to není kvůli fotonům velikosti fotbalového míče. …. ještě pár autobusů schořelo, protože ne všichni uživatelé přijali hned patřičná opatření ….. hádejte, bez ohledu na má varování (která mi později osobně potvrdili, že je přijali a zaznamenali) stále komentovali tyto události jako důsledek jimi viděných „fotonů“ pronikajících sem v důsledku příchodu 2012.

   Rozpadající se a tekoucí všechny plasty v důsledku roku 2012 …. nesmysl, u plastů se do děje přirozeně stárnutím, tj. bez souvislosti s rokem 2012. Opět ano, zažil jsem to na vlastní kůži: Ženský v kanceláři přišli v pondělí ráno do práce, zapnuli počítače, světla, přímotopy a rychlovarky … a divily se, že se jim kouří a praská ze zdí. Byly to staré hliníkové rozvody a ochranná izolace se roztekla, takže izolovaly jen částečně. Den před tím hořel starý přívodní kabel k elektrárně Nováky – předpokládám, že stejný problém: hlíník izolovaný degradujícím izolantem. Mimochodem, když dnes koupíte starý barák, tak vám všichni řemeslníci bez vysvětlení řeknou, že musíte udělat novou elektřinu (do mědi, ale jde i o to, že doufejme s trvanlivějšími izolačními plasty)

   3 dny tmy po 21.12.2012

   Osobní shrnutí: Svým výběrem ty jejich kauzy, které řeší, mohou být zajímavé. Nikdy bych však nevěřil jejich podání problému. …. ale cca ve smyslu, tohle je zajímavý jev, stálo by za to z jiných zdrojů zjistit jak to vlastně je. Dezinformace je jejich metoda práce.

   Odpověď
   • Dobrá charakteristika.Každý ať si je zkusí…

    Odpověď
 2. Vie mi niekto odpovedať ( príp. preložiť, TAURUS,IRENA.. a pod.), čo symbolizuje
  Geryho kostým, s kostýmom posledného cára v Rusku, Nikolaja II., na svadbe,
  nerozumiem veľmi dobre, čo tam hovorí, https://www.youtube.com/watch?v=IpyO5UV7AdM, ďakujem.

  Odpověď
  • Je to kostým bílého draka. Tím, že si princ na sebe obleče tento kostým, přijímá posvěcení na bílého draka…
   S tím bych dala do souvislosti ruskou pohádku o Drakonu…

   Odpověď
   • On drakon…
    https://www.youtube.com/watch?v=k31YXmsAq7A

    Odpověď
    • Ďakujem Aksal, večer si ju s manželom pozriem.

     Odpověď
     • dabing Dračí princ
      https://www.youtube.com/watch?v=USOoZf_o3K0

      Odpověď
    • Ono to kľudne môže znamenať aj to, že Herry bude posledným „zo svojej dynastie“, podobne ako Nikolaj II. V tom zmysle, že Nikolaj II. završil panovanie dynastie Romanovcov.
     Tá vec môže súvisieť aj s tým, že z Británie sa stáva rádový štát a prestáva byť globálnym centrom „červených“.
     Ak to skutočne nejako súvisí s filmom „On Drakon“, tak vo filme drak – Arman sa tiež stal v línii svojich predkov tým, ktorý ukončil rituál plodenia nových drakov cez upaľovanie panien dračím dychom na popol. Stal sa človekom, a začal plodiť život ako bežní ľudia.

     Odpověď
     • Asi skôr „bielych“, červení sú v Švajčiarsku.

      Odpověď
     • V pohádce dračí princ představuje anglosasy, princezna je Rossija…

      Odpověď
 3. NicNezNula 27.5.2018 o 21:56

  Je někde v dílech VP rozebrána úloha nad-systému řízení v obecnějším smyslu? Dnes většina zde nepochybuje o existenci nadstátního řízení. Ale z hlediska matematické indukce – jak je to dál?

  Odpověď
 4. Máte aj vy takéhoto šaša v parlamente?
  https://picuscapital.sk/Fórum/topic/sulik-superman/

  Takže proste on je náš čarodej sulík komnista.. :D hahaa

  Odpověď
 5. NicNezNula 19.5.2018 o 12:22

  кадровая чехарда (ru) – Personalkarusel (de)

  může někdo podrobněji vyložit?

  Odpověď
 6. Nedávno jsem slyšel Zaznobina, jak říká, že na faktologické úrovni je možné namíchat 10% lži a 90% pravdy, aby lidi skousnuli lež. Na metodologické úrovni je to jen 1% lži a 99% pravdy, aby tu lež lidi skousnuli.

  Jsem přesvědčen (bez verifikace od kohokoliv jiného), že jsem takovou chybu na metodologické úrovni objevil.
  Na začátku to vypadá „neškodně“ (chodíme okolo toho celý život a nevšimneme si toho), ale v konečných důsledcích se tím přepíše skoro celá dnešní věda (chemie, fyzika) …. takže by se vhodnou aplikací toho poznatku dalo vyřešit Putinovo zadání: Do 20 let musíme udělat technologický průlom, nebo ….

  Sem jdu pro radu, jak postupovat dál?

  Nejprve je třeba ten poznatek verifikovat a prohloubit. … to jsme ještě v té „neškodné“ fázi.
  Bude třeba také rozvířit nejprve odbornou debatu-to nebude zas tak složité, jen budou potřeba další kontakty a čas dalších lidí (než jen můj). Důsledky té změny by se měli na úrovni drobné změny metodologie měli dozvědět všichni.
  Kdy ale to té debaty zahrnout veškeré (již nyní známé) důsledky (přepsání chemie a fyziky)? Protože je možné či spíše jisté, že v tu chvíli se systém začne bránit už na té úrovni odborné debaty, která ale musí proběhnout, aby se poznatek verifikoval … tj. to je nejzranitelnější fáze.

  Tj. bez znalostí všech možných důsledků to může být nezajímavé k tomu aby se ta debata vůbec rozvinula. Se znalostí důsledků (přepis chemie a fyziky) může být utnuta.
  Říct všechno hned na začátku, nebo neříct?

  Odpověď
  • Do „systému“ nepustia nikoho. Musí to byť tlak z mimo systému na systém samotný.

   Odpověď
  • Zdravím Jura,

   neviem ako ostatní, ale z uvedeného príspevku som celkom nepochopila aké dôsledky Ťa zaujímajú/prípadne o aké dôsledky Ti ide:

   = dôsledky súvisiace s uvedením odborných poznatkov do všeobecnej diskusie, ktoré sú pre Teba už známe z prepisu chémie a fyziky alebo
   = alebo či sa jedná o nejaké iné dôsledky súvisiace s uvedením odborných poznatkov, ktoré sa môžu zdať nezaujímavé z pohľadu odbornej debaty ?

   Odpověď
   • Přijetí éteru vědou.

    Tj rozbití stávající pavědy a nahrazení novou vědou. Už s étetem.

    Odpověď
    • Jura, neviem koľko máš rokov, ale zrejme by si mal vychádzať zo svojich životných skúseností,
     t.z., ak si sa ocitol v situácii odbornej debaty, v ktorej si niekoho o niečom informoval a povedal si všetko hneď na začiatku / alebo ak si niekoho o niečom informoval a nepovedal si hneď na začiatku všetko, tak si určite vieš spomenúť aké to malo dôsledky a s odstupom času si si vyhodnotil čo si mal / nemal spraviť.

     …osobne si myslím, že je lepšie ak existujúci systém pavedy sa rozbije sám pod ťarchou vlastných omylov a nová veda, ktorá bude brať do úvahy aj éter, bude postupne zapĺňať uvoľňované miesto.

     Prajem veľa šťastia pri rozhodovaní a nech sa darí.

     Odpověď
     • Jo, tohle je asi ta odpověď, kterou jsem hledal.

      Stejně vidím z reakcí, že je to tak, že bez patřičného vysvětlení podporu v dalších krocích nezískám. A bez té podpory nejsem schopen změnu jako jedinec stejně prosadit. Dočasné nezveřejnění některých kroků (kvůli obranné reakci systému) tedy ztrácí smysl.

      Takže to půjde veřejně – sepíšu to a pak to pošlu Hoxovi, aby to zde zveřejnil.

      Odpověď
    • Jura, tí, čo vlastnia systém, o éteri vedia. Rozhodli sa ho zatajiť….

     Odpověď
    • Pro každého, kdo touží se o tomto problému dozvědět více, najde mnoho informací v knize: T. Tichoplavová, V. Tichoplavov – Fyzika víry

     Odpověď
     • Teď na to zrovna nemám čas … ale připomeň mi to příště.

      Odpověď
     • Nemáš to někde v PDF?

      Odpověď
      • Juro, taky jsem to hledal (alespoň pro 1. info) a nenašel, tak jsem si knihu raději nechal poslat po internetu. Knihu mám i raději, protože si do ní mohu vpisovat své poznámky … a pdf vytisknout přijde ještě dráž.
       Podívej se na recenze u e-knihkupců. Jsou tam i další odkazy na knihy oněch autorů.

       Odpověď
  • Putinovec 14.5.2018 o 21:47

   O eteru se vědělo už před sto lety a předpokládám že i daleko dříve.

   Odpověď
   • Tak věděli o něm určitě již „naši“ Egypťani (a protože oni jsou ochránci vědění z Atlantídy tak ho pravděpodobně znali už i v ní), ale ti se rozhodli jeho znalost hermeticky uzavřít.
    Jsem přesvědčen, že vím jak to provedli (tj. již na metodologické úrovni) …. jde jen o to tu metodologii změnit tak, aby došlo k odhermetizování této znalosti.

    Odpověď
  • Při (nejen) odborné debatě lze vhodnými dotazy (a jejich sledem a návazností) „nahlodat“ přemýšlivé účastníky debaty bez nutnosti zmiňovat přímo tu věc, na kterou chceme v debatě ostatní navézt. Jinými slovy, pravda vždy vyjde na jevo a lze ji pomoci. Systém lží se však pravdě brání. Pokud někdo začne mluvit např. o éteru, u drtivě většiny se spustí tento obranný mechanismus, jakákoliv následná věcná argumentace je pak zbytečná. Nenápadné poukazování na nesrovnalosti – stopy lži je daleko efektivnější. Ale jen, pokud jde o nevyslovené nesrovlanosti. K identifikaci nesrovnalostí musí dojít v myšlení každého jednotlivě, tím lze dosáhnou právě vhodným sledem otázek. Podotýkám, že ve společnosti lidí s otevřeným myšlením a nazatížených předsudky a profesními přeludy toto není třeba.

   Odpověď
 7. Může mi někdo vysvětlit blíže co je režim „velkého inkvizitora“ a režim „velkého kombinátora“ viz Sad roste sám?

  Mám trošku problém to z kontextu pochopit a jinde jsem na to zatím nenarazil.

  Děkuji předem za každou radu.

  Odpověď
  • případně mne jen nasměrovat, abych si poradil sám…

   Odpověď
  • strejda google…

   Odpověď
   • ha, to mě nenapadlo. Myslel jsem že jde o pojem čistě VP…
    Dík.

    Odpověď
   • Pochopil jsem dobře?
    inkvizitor – liberál
    kombinátor – elitář vlastenec

    Odpověď
    • Ne. Oba pojmy jsou vysvětlené i v textech VP, stačí asi fulltextově prohledat.

     Odpověď
    • letmým hledáním, něco je taky zde http://leva-net.webnode.cz/products/svetova-valka-se-blizi-k-zavrseni-1/

     Odpověď
    • pojem „velký kombinátor“ pochází z povídy Ilfa a Petrova „12 židlí“, kde je „velkým kombinátorem“ Ostap Bender. „režim velkého kombinátora“ – současný liberální režim, kde není nikomu nic garantováno (pravidla hry nejsou daná, mění se za pochodu), vždy se může objevit nějaký „větší kombinátor“ a stávající „velké kombinátory“ oškubat.
     „Režim velkého invizitora“ – „osvícená diktatura“, kde jsou jistoty, pokud člověk plní své povinnosti, a „velký inkvizitor“ je asketa, který trestá za překročení spotřebitelského statusu, patřícího k dané společenské pozici.

     Odpověď
  • N. A. Berďajev říká o tomto Velkém inkvizitoru: „všude, kde je péče o lid zdánlivá starost o jejich štěstí a spokojenost spojena s pohrdáním člověkem, s nevírou v jeho vyšší původ a určení, tam vládne duch Velkého inkvizitora. Tam, kde se upřednostňuje štěstí před svobodou, kde se dočasné klade nad věčnost, kde se láska k člověku bouří proti lásce k Bohu, tam všude je přítomen Velký inkvizitor. Tam, kde nás ujišťují, že člověk ke svému štěstí nepotřebuje pravdu, že se můžeme zaopatřit, aniž bychom znali smysl života, tam všude je přítomen.“

   Odpověď
  • Dostojevský, Bratři Karamazovi
   http://www.orthodoxia.cz/srovn/velky-inkvizitor.htm

   Odpověď
 8. je niekto kto sa rozhodol zúčastniť na tom seminári?? prosím ozvite sa mi na mail – ďakujem
  Seminár, Altaj, 10-dňový, júl.
  https://fct-altai.ru/c/ob-yavleniya-2/vyyezdnoy-seminar-storonnikov-kontseptsii-obshchestvennoy-bezopasnosti-v-gornom-altaye

  Odpověď
 9. Co symbolizuje davidova hvězda? Ty dva vůči sobě obrácené trojúhelníky/pyramidy.

  Odpověď
  • tipl bych si že dvojitý tetrahedron / merkaba

   Odpověď
   • Mer = světlo, ka = duch, ba = duše. Co má tohle společnýho s Izraelem? Teda, otázka je spíš, proč by GP vytvářel stát a označil ho symbolem zrovna těchto třech „objektů“?

    Odpověď
    • marný odkaz na „klíč“ k přečtení Bible

     Izraelem je v Bibli míněn “ duchovní lid“ t.j. společenství lidí stejného zaměření, kt. jdou Cestou v duchu, člověk středověku věděl proč se narodil- zde žít ve světě /Egyptě/ a dosáhnout život věčný/ nanebevstoupení J.k a nanebevstoupení panny M./ v současném těle, bez toho se nedosáhne, je to sjednocení ducha člověka s principem /Duchem svatým/, myystická svatba

     Odpověď
 10. Stalin a zákon karmy.
  Přemýšleli jste někdy nad tím, že jestliže platí tzv. „zákon karmy“ tak, jak je prezentován „ezoterickými odborníky“, tak nevím, jestli je možné se někam hnout, co se týče lidské společnosti, jako celku. Vždyť to je nemožnost likvidovat „zlo“, to by Stalin nemohl dělat žádné čistky, kdyby hleděl na zákon karmy.

  Odpověď
  • Oracle 911 23.4.2018 o 12:34

   Zákon karmy resp. zákon akcie a reakcie tak ako ho podávajú ezo-odborníci neplatí t.j. Stalinove čistky boli práve tou reakciou na činnosť spodiny vo vedúcich funkciách.

   Odpověď
  • Je tam viac vecí ktoré zohrávajú úlohu a to sa týka aj Stalina. Motívy, skutočné pohnútky. Bola to pomsta či svojvôľa, bola motívom láska k vlasti …. záchrana krajiny? Teda, je zámer podlý, šľachetný … resp. čím je vyvážený na 2 strane. Karma je absolútne neúprosná a nikto neujde pre svojím činom. Ak berieme zákon dávania a brania ya základ, potom by mala existovať aj protiváha napr. vykonanej čistke. Ale to nemusíme ísť až ku Stalinovi. Zoberme hoci Putina ktorý rozhodol o nasadení lietaliel v Sýrii aby bombardovali teroristov. Alebo sudcu ktorý odsúdi niekoho … Pointa: pokiaľ nás nem,á stihnúť karma vo svojom tvrdom dopade, musí byť protiváha danému činu. Protiváhou by mohla byť láska ako najsilnejší a najušľachtileší cit, ktorého je človek schopný. S láskou v srdci a s pešpektom voči okoliu a životu … sa karma vyčerpá len symbolicky resp už nemá silu zasiahnuť. Je neutralizovaná.

   Odpověď
   • Karma je zákon příčiny a následku. To jestli se vytváří kladná, nebo záporná nezáleží na výsledku (ten je vždy relativní), ale na motivaci.

    Odpověď
   • popolvár 23.4.2018 o 19:57

    a sprievodné emócie takisto majú čo do činenia, či sa to ku karme v zmysle budúcej záťaže zaráta alebo nie…

    Odpověď
  • Suhlasim s tym, co hovori duj68 – dolezity / rozhodujuci je motiv.
   A su situacie, ked proste musis byt pripraveny obetovat aj sam seba ako sucast procesu.

   Odpověď
  • Dobrý den, pojem „karma“ je dnes zprofanovaným pojmem. V doslovném chápání se skutečně jedná o zákon akce – reakce (příčina – následek), leč právě toto doslovné uchopení pojmu jej činí nepřesným, a to vzhledem k rozdílné míře chápání těch, co se o výklad tohoto pojmu v mantinelech „akce – reakce“ pokouší. Myslím, že pojem „karma“ se dá vnitřně pochopit, nedá se však předat nebo reprodukovat (ve smyslu „nelze poskytnout sebelepší definici nikomu, kdo není k jejímu pochopení předem karmicky připraven“), Netuším, koho označujete za ezo-odborníka; za mě nejlépe popisuje karmu ve svých raných přednáškách Rudolf Steiner.
   Domnívám se, že vývoj lidské společnosti jako celku je možný jen skrze její degradaci (jako je možné zákon času naznačit sinusoidou, tak i „vývoj lidské společnosti“ kopíruje tuto křivku – vývoj „nahoru“ musí být spojen s vývojem „dolů“). Např. zde často zmiňovaný alkohol byl do této epochy vývoje dán lidem proto, aby lidem posloužil právě jako nástroj jejich vývoje (viz. Max Heindel, Rosenkruciánská kosmokoncepce). Pochopení tohoto zdánlivého paradoxu osvětlí mnohé i v souvislosti s karmou. Klidný večer..t.

   Odpověď
  • Skúste sledovať prírodné procesy a hľadať v nich zmysel a spravodlivosť, a tiež určité vzory a zákonitosti, veľa môžte pochopiť.
   Spravodlivosť nemôže stáť na individualizme. Život je kolektívna záležitosť, a to nehovorím len o ľudskom kolektíve, ale o spolupráci so všetkým živým.
   Kameňom úrazu preto býva, ak niekto karmu vníma ako individuálnu záležitosť, ako záležitosť ľudského jedinca. Ale veď ľudský život nie je jediný proces vo vesmíre… V človeku je mikrokozmos plný živých bytostí, ktoré žijú len preto, aby existoval plod ich kolektívnej práce – človek. Kolektív ľudí tiež plodí určité procesy, ktoré majú z hľadiska spravodlivosti a karmy vyššiu prioritu, než život jedného človeka. Preto, skaziť alebo zničiť spoločnosť, je neporovnateľne väčší hriech, než skaziť alebo zničiť jedného človeka.
   Tak ako robia reparáty jednotliví ľudia, tak robia reparáty aj celé spoločnosti, preto sa dejiny zvyknú opakovať, ak niečo nebolo vykonané správne a dôsledne.
   Ak prichádza k tvrdým krokom, tak to znamená iba toľko, že bolo toho veľmi veľa zanedbaného a situácia zašla pridaleko.
   Človek robí chyby z dvoch dôvodov – buď preto, lebo je skazený, alebo preto, lebo je neskúsený… Ak mám veriť príbehu o Adamovi a Eve, tak ich mravnosť vzhľadom na to minimum vedomostí ktoré mali, bola bezchybná. Oklamať sa pokušiteľom nenechali preto, lebo by boli zlí, alebo nemravní. Stalo sa to preto, lebo boli naivní – t.j. nemali dosť vedomostí.
   Len, s rozširovaním vedomostí je to tak, že každý nový poznatok (v kontexte procesu, v ktorom pôsobí) je treba správne mravne ohodnotiť (v zmysle „dobré“, „zlé“). Rovnaký skutok na pozadí jedného procesu môže byť prípustný, a na pozadí iného procesu môže byť neprípustný. Je to o tom, mať schopnosť vidieť, následky svojich potenciálnych činov, aké vytvárajú tendencie, čo plodia, nielen voči jednotlivcom, ale aj voči spoločnosti… Nielen v kratkej perspektíve, ale aj v dlhodobej.

   Odpověď
 11. Zdravím, zde na tomto profilu se pravidelně přidávají jednotlivá videa (části) ze seriálu Spící i s titulky :) Přeji příjemnou podívanou.

  https://vimeo.com/user83960678

  Odpověď
 12. Pjakin v nějakém díle před měsíci mluvil o seriálu Spící, který je na leva-net k dispozici.
  Má někdo prosím odkaz na konkrétní díl Otázka odpověď s Pjakinem, kde o seriálu mluví?

  Odpověď
  • http://leva-net.webnode.cz/products/otazka-odpoved-v-v-pjakina-ze-dne-20-11-2017/

   v čase 19:43

   Odpověď
  • http://leva-net.webnode.cz/products/spici-agenti-i-serial-spjascie-ceske-titulky/

   Odpověď
 13. V souvislosti s A.Baudyšem jsem narazila na Hnutí Cesta odpovědné společnosti.
  https://www.hnuticesta.cz/
  Prosím,ví někdo z vás více?

  Odpověď
  • Volby 1997 3758 hlasů 0,07%
   Je tam několik zajímavých jednotlivců a tím to asi končí.

   Odpověď
   • děkuji,taky jsem se snažila pohledat,a nic moc jsem nezjistila…

    Odpověď
 14. Kde by som našiel nejaké rozbory ako to bolo s väznením Slovákov v ruských gulagoch po 2.svetovej vojne?Kto to boli,za aké skutky sa tam dostali…SRo dáva na pokračovanie nejakú sériu o väzňoch „komunistického“(rozumej Stalinského) režimu.Dnes sa rozoberal príbeh rodiny Pleštinskej.

  Odpověď
 15. Niekoľko dní nad touto vetou Pjakina uvažujem a neviem sa vysomáriť:

  „Mimochodem, hned podotknu, aby zase nedošlo k nejasnostem, že v nejbližší perspektivě nevidím nikoho jiného než Medvěděva, kdo by mohl být premiérem. A to i za podmínky, kdy jsem, jak dobře víte, o něm nikdy neřekl ani jedno dobré slovíčko, o jeho vztahu k Rusku.

  Více zde: http://leva-net.webnode.cz/products/otazka-odpoved-v-v-pjakina-ze-dne-26-03-2018/“

  Pomôžte hluchému, slepému ba aj chromému!

  Skúsim aspoň to, čo ma napadlo. Znamená to, že GP prosto nedovolí Putinovi dosadiť proruského premiéra? Dokonca ani po týchto voľbách? To znamená, že GP má stále obrovskú moc reálnu v Rusku! Alebo je to úplne inak? Poraďte.

  Odpověď
  • S Medvedevom je to hra na istotu. Putin vie čo od neho môže očakávať, dobré aj zlé. Pravdepodobne má na neho aj svoje páky, aby sa držal v medziach, ktoré mu Putin za tie roky stanovil.

   S novým človekom by nevedel, či nebude horší ako Medvedev a nejaký čas by trvalo, kým by si ho podchytil, na čo nie je čas. Je to tiež otázka stability. Každá zmena v riadiacej funkcii vyvoláva v najlepšom prípade zdržanie (kým sa zapracuje), v horšom otrasy (nesadne si s ľuďmi v okolí) a v najhoršom problémy (bude škodiť). Momentálne to nie je žiadúce, pretože zostáva len šesť rokov na veľké zmeny.

   Netvrdím, že Putin Medvedeva nevymení. Ak z jeho pohľadu výhody prevážia nevýhody, tak to urobí. Samozrejme ak nájde niekoho vhodného. Pjakin tvrdí, že on (Pjakin) nikoho takého nevidí.

   Odpověď
   • Ak Putin vie o nejakom svojom nástupcovi, tak by bolo vhodné, aby z neho urobil premiéra. Ľudia by sa s ním zoznámili, pripravil by sa na najvyššiu riadiacu funkciu a vytvoril by si pozitívny obraz tým, že by zlízol by smotanu Putinovho riadenia, čo by bolo v tomto prípade pozitívne. Nevylučoval by som, že Putin Medvedeva vymení.

    Putin v jednom rozhovore povedal, že nad svojim nástupcom uvažuje od roku 2000.

    Odpověď
    • No práve, ak vie Putin o vhodnom nástupcovi, bolo by dobré spraviť ho premiérom čo najskôr a nie držať tam Medvedeva. Vyzerá to ako keby nemal nástupcu? Tomu neverím!

     Odpověď
     • Zhrňme to: Ak má Putin vybratého nástupcu, tak ho urobí premiérom. Ak nemá, tak premiérom zostane Medvedev.

      Odpověď
     • V žádném případě nezveřejňovat svého nástupce, byl by to polibek smrti…

      Odpověď
      • Oracle 911 16.4.2018 o 18:35

       Súhlasím, bude ho tajiť až do poslednej chvíle.

       Odpověď
  • Pjakin v Otázkach z 2. 4. objasnil, ako je to s Putinovým nástupcom:
   https://www.youtube.com/watch?v=z1Ks6gRiAnE&t=1h32m59s

   Odpověď
  • … vsak to Pjakin vysvetlil, ze je zastupcom liberalov a preto si ho podla Sun zi (ci ako sa volal ten cinan z 2-3 storocia co ho spominal) treba drzat pri tele… lebo tak narobi najmenej zla…

   Odpověď
 16. Zdravím všechny přítomné. Chtěl bych se zeptat ohledně amerického dluhu. Peníze tiskne státní nebo globální elita? Když první možnost, tak chápu, jedou vabank a všechno smažou vojnou a ždímáním zdrojů ruska. Když GP, tak co tím sleduje;
  - když to co první, taky vabank?
  - odepsat dluh, jede se s čistým listem (to si nějak neumím představit)
  - krach dolaru, upadek v USA. občanská vojna? (nebezpečné pro celý svět)
  - cesta přes zlato, opět podložené peníze (americe to zlato nemůže stačit)
  Nějak se ztrácím, díky a krásné jaro všem, obzvlástě paní Ireně.

  Odpověď
  • Asi jsem to blbě stylizoval. Můžete smazat.

   Odpověď
 17. Člověk 3.4.2018 o 13:49

  Lze někde najít statistická data o Rusku, jimž by se dalo věřit (demografie, kriminalita, apod)? Mám takovou diskuzi s jedním pánem, který se odvolává na data z článků pana Palaty z iDnes, nebo z wikipedie, jak je na tom to Rusko špatně. Tak bych mu rád ukázal i tu druhou stranu mince. Díky.

  Odpověď
  • Statistika vlády Putina – jen fakta (rusky)
   http://leva-net.webnode.cz/news/statistika-vlady-putina-jen-fakta-rusky-/

   Ekonomická studie „Rusko 2000 – 2014″ od Awara group:
   http://leva-net.webnode.cz/news/ekonomicka-studie-rusko-2000-2014-od-awara-group/

   Letošní vystoupení V. Putina před Federálním shromážděním – překlad:
   http://leva-net.webnode.cz/products/letosni-vystoupeni-v-putina-pred-federalnim-shromazdenim-preklad/

   Existuje zoznam faktov v češtine, ale nepodarilo sa mi ho nájsť.

   Odpověď
  • https://vlkovobloguje.wordpress.com/2018/03/20/zase-putin/r

   Odpověď
 18. Oracle 911 31.3.2018 o 19:12

  Bola tu jedna správa, len neviem v ktorej rubrike. Ide o to, že na zápase rugby/amerického futbalu Rusom zahrali hymnu ZSSR, po ktorej (alebo pred ktorým) prakticky prevalcovali oponenta.
  Asi to bola Iris, kto sem to dala.

  Odpověď
  • Nevím, kdo dal zprávu, ale odkaz např. zde https://twitter.com/dimsmirnov175/status/979435247518584833

   Odpověď
  • toto vlákno
   http://www.vodaksb.eu/diskuse/comment-page-10/#comment-125413

   Odpověď
  • Oracle 911 31.3.2018 o 20:44

   Vďaka. :)

   Odpověď
 19. Víte někdo více o náletech z 9.5.1945 na Ml.Boleslav? Například důvod náletu američanů na Plzeň 25.4.1945, prakticky první zdařený, mi je zřejmý (už bylo jasno, že ČSR spadne pod ruský vliv a šlo čistě o průmyslovou sabotáž), ale pro údajně sovětský útok na MB důvod nenacházím. Ruská nespokojenost s postupem kapitulace se mi nezdá, Němci neměli již zdroje(?) a útok pod falešnou vlajkou – kdo a proč?

  Odpověď
  • Čemu na tom nerozumíš, USA už vědělo, že ČSR bude východní blok, a tak se snažili zlikvidovat cokoliv, co by mohlo ohrozit jejich plánovanou hegemonii v Evropě. Teď dělají to samé, akorát se tomu říká privatizace… MB potažmo Kralupy atd. či Plzeň. Průmyslové oblasti… Hlavně těžký průmysl.

   Odpověď
   • Pardon, jsem psal dřív, než jsem to dočetl :-) A ještě špatně.

    Odpověď
    • V poho, jde o citlivé téma. Právě proto v tom chci mít jasno.

     Odpověď
 20. Aksal, aky mas nazor na
  http://derzhava.today/vopros-s-priemnikom-elizavetyi-ii-vstal-na-povestku-dnya/
  Dolu je prilozene video. Na MS18 kandidovalo tusim 13 miest, ktore tvorili Velky voz, Orionov pas a novoobjavenu dvojhviezdu uz si nepamatam nazov. Dve mesta vypadli, cim sa narusil Velky voz i Orionov pas. Vtedy mi pomaly docvaklo, ze ako v nebi tak i na Zemi, zda sa, ze uz to neplati.

  Odpověď
  • vidlak,
   Ja neviem, keby to chceli spraviť podľa astronomických veličín, predpokladám, že by to spravili presnejšie a nie ako pokrkvanú stavebnicu.
   Z miest vypadli Jaroslavl, a štadión na predmestí Moskvy (neďaleko hlavného moskovského).
   Ak by oje veľkého vozu (veľkej medvedice) začínalo v kaliningrade, tak celé oje (vzdialenosti a uhly) by ako tak sedelo. No „lyžica“ je nepomerne mala, navyše Kazaň to celé kazí a deformuje.
   Južná sada miest, sa na orionov pás podobá len veľmi veľmi vzdialene (ten by mali tvoriť tri hviezdy v rovine, rovnako vzdialené, ako tri pyramidy v gize). Potom ešte Jekateringurg ostal na ocot, aj z južných miest je jedno navyše (orionov pás ma 3 hlavné hviezdy, veľký voz 7). Navyše ani orientácia orionovho pásu voči veľkému vozu nesedí. Nie sú správne natočené.
   Pôvodný plán (na stránka je mapa s bodmi miest):
   https://goo.gl/Sw1xzc
   Nový plán (viď mapu nižšie):
   https://goo.gl/gVuEVs

   Odpověď
   • Jaroslavl, moja oblubena hviezda, slabsia ako ostatne, ak sa k nej priblizujes v Stelariume, tak v urcitej vzdialenosti vidis prekrasny prazdny kruh, mne pripomina Jefremovov Okruh. Dole vypadlo mesto, ktore tvorilo Orionov pas. Mam lepsiu mapku, ktora zmizla z webu, ale nemam archiv. PC-cka mam poskladane zo smetiska, kopec malych diskov ATA, SATA, zopar notebookov s rozbitymi displaymi, kde mam tiez nejake data, nieco starsie hladat utrpenie. Este tablet, ktory pouzivam najcastejsie, pretoze po vacsine roku nemam pristup na web. Koncepcia Velkej medvedice a Orionovho pasa mi prisla na um v case kandidatury jednotlivych miest. Uz som to popisoval este na dvtr. Postatne je, ze sa narusila Velka medvedica a Orion. Doteraz som neprisiel preco. To stvrte mesto dolu Sirius, Moskva je v poriadku dvojhviezda, Jekaterinburg uz nepamatam, musel by som najst moj stary prispevok. Zajtra idem skoro rano strihat stromy, potom sa iba sporadicky vecerom pozriem, pretoze mi nastane sezona a Hox si odomna oddychne. Vlastne, moze mi dat do dalsej zimy ban, mozes mu navrhnut, budem ti vdacny.

    Odpověď
    • vidlák,
     Ja nemám dôvod robiť niečo také.
     Skôr by bolo super, keby si písal jasnejšie, presnejšie, konkrétnejšie. Keď čítam tvoje komentáre, tak málokedy rozumiem, čo chceš povedať. To je škoda.

     Odpověď
 21. Myslíte, že nebezpečí občanské války v USA je pryč. A byl to nástroj GP k umravnění státní elity?

  Odpověď
  • Oracle 911 17.3.2018 o 18:34

   Šanca na občiansku vojnu sa znížila ale občianske nepokoje môžu stále vypuknúť.

   Odpověď
 22. Nemáte někdo informace ohledně známkování dětí na základních školách? Existuje možnost vybrat buď tradiční známkování/hodnocení dětí na stupnici 1-5, nebo vybrat netradiční slovní hodnocení (k tomu nemám ještě žádné detaily). Díky!

  Odpověď
  • Putinovec 17.3.2018 o 13:35

   Každý učitel má své měřítko.Některý už od začátku prvnáčkům solí koule,jiný je pomalu připravuje.

   Odpověď
  • …podľa skúseností v našom okolí sa najlepšie osvedčila kombinácia klasického známkovania so slovným hodnotením, t.z.napr. rodičia sa na rodičovskom združení s triednou učiteľkou dohodli na známkovaní podľa stupnice a zároveň k známke sme žiadali o slovné hodnotenie.
   Pre rodičov je dôležité vedieť, že oni sú tí, ktorí rozhodujú o tom ako ich deti majú učitelia hodnotiť a učiteľ musí túto otázku vždy na rodičovskom združení nastoliť.

   Odpověď
   • Tady je na výběr: buď klasické známkování 1-5 pro předměty jako rodný jazyk, cizí jazyk, matematika a ještě něco + slovní hodnocení pro ostatní předměty. Nebo pak slovní hodnocení pro úplně všechny předměty. Zatím si nedokážu představit, jak takové slovní hodnocení vypadá a jak může ovlivnit snahu, motivaci a další budoucnost prvňáčků. Já se známkama, (kolikrát i učitelkama záměrně zhoršenejma) bojoval vždycky. Pokud by v té době bylo k dispozici slovní hodnocení, nemohly by se po mně tolik „vozit“. Nicméně pro 6-7leté děti je asi spíš určující ta známka, než nějaké „povídání“ od učitelů.

    Odpověď
    • …zažila som aj slovné hodnotenie a nemalo nejakú výpovednú hodnotu o tom ako moje dieťa učivo zvládlo, resp.zvláda. Práve tá známka bola pre mňa informáciou. Zo slovného hodnotenia som túto informáciu takmer nezachytila.

     …niektorí rodičia žiadali slovné hodnotenie práve z dôvodov, ktoré popisuješ.
     Avšak neviem či v reálnom živote sa dá vždy vyhnúť popisovaným problémom. Preto sme sa ako rodičia dohodli na kombinácii a učitelia sa nakoniec vyjadrili, že aj pre nich je takéto hodnotenie vyhovujúce z dôvodov, že sa jedná práve o tú kombináciu slova so známkou.

     Odpověď
     • Díky Johanko. Pokud bude slovní hodnocení doplněno o informaci, jaké známce se v tradičním hodnocení rovná, tak s tím problém mít nebudu.

      Odpověď
      • …niet za čo. Nech len pomôže. :)

       …myslím, že práve kombinácia známky a slova je aj pre učiteľa záväznejšia práve v tom zmysle, že by si nemali odporovať a mali by byť v súlade.

       Prajem nech sa prváčikovi darí a prajem veľa úspechov.

       Odpověď
  • I ta známková stupnice je silně diskutabilní, obdobně jako slovní hodnocení nevýstižné a vše je silně subjektivní. Pokud zůstanu u známky, pak je důležitá stupnice znalostí rozdělená do oněch 5-ti skupin (podle mě by to mělo být 6 … já jsem kdysi žákům vysvětlil, že u mě se i na pětku musí učit a že je do života nutná progresivní stupnice mezi známkou a % znalostí).

   Další chaos do toho vnáší povinnost statistiky, neboť je ještě požadována nejen znalost žáka, ale porovnání vůči „průměru ve třídě“ a někdy také nařízený celkový průměr, jehož má být docíleno, atd. A když pak dojde na lámání chleba a ve finále ředitel školy nařídí, že ti a ti blbci nesmí mít kuli a je nutné jim poskytnout ještě další šanci, a pak je nutno v rámci proporcí předělávat všechny známky – to se pak inkluze řechtá.

   A kdo nezažil příchod inspekce a oficiální přezkušování žáka, ne pro pětku, ale pro trojku, protože ambiciózní ctižádostivá matinka je přesvědčena o tom, že to kluk musí umět na 1, když u toho počítače stále sedí (že si hraje hry, to neviděla), ten těžko pochopí, o čem také je radostný život učitele. Navíc, když to musí před inspekcí uhrát k té 3, i když znalosti žáka se při hloubkovém přezkušování začínají posouvat již spíše k té čtyřce. Mimochodem, jednou při takovém vyžádaném přezkušování jsem si vyžádal jako přísedícího pozorovatele žáka ze třídy, kterého si sám přezkušovaný vybral s sebou – a byl to od kolegyně velmi dobrý podnět.

   Napřed je nutné změnit pohled společnosti na vzdělání, pak i na školu, i na učitele, a vrátit se zpět se systémem vzdělání na stav cca před 50-ti lety. Než počaly všechny ty nesmyslné školské reformy. Dodnes vzpomínám na všechny své školy a jak mě připravily a jsem rád, že mě učila ještě ta stará garda kantorů, kteří znali a uměli učit a že všechny ty školské reformy dopadaly až za mými patami.
   A hlavně urychleně začít učit nové učitele!

   Odpověď
   • …myslím, že aj rodičovi aj učiteľovi záleží na tom, aby z dieťaťa/žiaka vychovali čo najlepšieho Človeka (aspoň dúfam, že toto je cieľom každého dospelého, ktorý sa venuje deťom)

    …niekedy však práve dieťa je akokeby medzi mlynskými kameňmi z dôvodu, že:
    - rodič doma povie dieťaťu/žiakovi : …povedz v škole…
    - učiteľ v škole povie žiakovi/dieťaťu : …povedz doma…
    a dieťa/žiak aby sa vyhlo nejakým nepríjemným chvíľam síce povie v škole čo mu rodičia povedia alebo doma povie čo mu v škole učitelia povedia avšak stačí, že slová trošku ináč preformuluje/zmení slovosled a dochádza k nedorozumeniam v komunikácii medzi školou a rodinou.
    Je ideálne, pokiaľ dieťa/žiak nie je prostredníkom a rodičia a učitelia komunikujú priamo medzi sebou bez odkazov cez deti/žiakov.

    Odpověď
    • Díky oběma za informace. Byl jsem se osobně poptat na výhody/nevýhody toho slovního hodnocení a žáci dané školy mi sdělili, že z toho nejsou nadšení ani oni, ani rodiče, ani učitelé. Pokud učitel přidá k slovnímu hodnocení i ekvivalent hodnocení 1-5, pak je vše vpořádku. Jenže to udělá jeden učitel z deseti, takže jak děti, tak rodiče tápou, jak že to ten učitel teda dítě ohodnotil. Taky jsem zjistil, že o tom, zda-li budou hodnoceni slovně, nebo tradičně 1-5 rozhoduje to, k čemu se přikloní většina rodičů prvňáčků. Měl jsem taky možnost nahlédnout do druhé třídy při výuce a zarazil mě počet dospělých osob v té třídě. Jedna osoba sedící vedle žáka byla evidentně asistentka pro toho žáka. Ostatní 3 dospěláci tam dělali nevím co. Taky jsem se dozvěděl, že díky inkluzi a začleňování tělesně postižených žáků mezi ostatní žáky, museli přestěhovat celou školu kvůli chybějícím bezbarierovým přístupům.

     Dále mě celkem překvapilo, že děti mají od 1. třídy „IT“ tedy počítače, ale třeba chemie se učí až od 8. třídy? Druhý jazyk až od 6. třídy? Neni to jak u chemie, tak u toho 2. jazyka pozdě? Nejsem odborník a nevim, kolik toho děti zvládnou. Ale rád bych, aby měli od 1. třídy jazyky dva. AJ jako povinné zlo :) A RJ jako jazyk budoucnosti, ale to bude chtít ještě hodně vysvětlování u maminky ;)

     Odpověď
     • …naše deti sú ročníky 89 / 91 a v ZŠ sa začali pravidelne učiť cudzí jazyk od 5. triedy, v tej dobe bol na výber AJ / NJ a keď nastupovali na strednú školu po ukončení 9.triedy, tak si k cudziemu jazyku, v ktorom pokračovali, vyberali ešte jeden cudzí jazyk z ponuky školy, t.z., že na strednej škole s maturitou sa učili dva cudzie jazyky, pričom z jedného potom mohli maturovať.

      …RJ sa neučili lebo, lebo… :) a akurát pred dvoma rokmi prišli s tým, že sa sa učia RJ na kurze a dnes hovoria plynule AJ a aj RJ , takže sa môžeme pochváliť, že sme nich ako rodičia hrdí.

      Prajem veľa úspechov vo vzdelávaní. Nech sa darí a veľa trpezlivosti.

      Odpověď
      • Ještě jednou díky Johanko. Sám jsem na to všechno zvědav :)

       Odpověď
       • :) Člověk, prajem nech sa darí a veľa šťastia.

        Odpověď
        • Ještě takovej (možná zbytečnej) dotaz. Nabídka kroužků pro děti je velmi bohatá. Ale dítka si budou muset vybrat. Z pohledu jejich rozvoje a budoucnosti je lepší sport, nebo hry? Konkrétně mám na mysli judo vs. šachy? :) Díky.

         Odpověď
         • …čo sa týka krúžkov, tak keď si deti aj nejaký vybrali, tak tam boli 1, max. 2krát :) , čo som pochopila tak, že deti krúžky vnímali skôr ako zaťažujúce a mali pocit, že sú stále v škole a nemajú svoje voľno, preto som ich potom na krúžky ani nenútila chodiť, no a pretože bývame na dedine, tak som dohliadala na to, aby vo voľnom čase mali vždy nejaké povinnosti, po splnení ktorých im vždy zostalo dosť času na hry. Zosúladiť činnosti bolo niekedy síce dosť náročné, avšak s odstupom času vidím, že vynaložená námaha sa v dobrom prejavila na vývoji ich osobnosti.
          Zároveň som si ako matka a rodič, intuitívne uvedomovala, že je lepšie ak deti majú aj svoj osobný voľný čas, v ktorom sa venujú tomu, čo ich baví a
          môžu si samé určovať, čo a ako majú kedy čo urobiť, pretože pokiaľ deťom nedáme trochu voľnosti, ako potom môžeme od nich chcieť, aby sa stali samostatnými.
          Je samozrejmé, že všetky deti sú individuálne a niekedy si vyžiadajú osobitné výchovné stratégie, avšak najlepšie si ich poznajú ich vlastní rodičia, pretože každé je polovicou každého z nich.

          Držím palce a prajem veľa tvorivosti, nech sa darí.

          Odpověď
          • Ještě jednou díky :)

           Odpověď
 23. Píšem niečo o negatívnej úlohe hercov a celého ansámblu show biznisu pri deštrukcii spoločnosti. Medzi množstvom materiálov KSB a DVTR ktoré som preštudoval mi utkvelo v pamäti výstižné popísanie ich úlohy v hierarchii usporiadania spoločnosti, ich skok z najnižšej priečky v minulosti – šašov, do terajšej pozície medzi strednú triedu kde pôsobia negatívne a parazitujú na systéme. Aj keď si píšem poznámky, nejak mi uniklo v ktorom materiáli, alebo knihe bola táto téma popísaná. Vie mi niekto pomôcť a upozorniť ma na zdroj ?
  Ďakujem.

  Odpověď
  • Jediné, čo si pamätám, je video p. Pjakina o GP: https://youtu.be/tzFVEuZibes?t=744

   Odpověď
   • Adam ďakujem.
    Som ale presvedčený, že som to čítal v jednej z kníh KSB a DVTR. Pozriem aj tebou odporučené video.

    Odpověď
  • Včera děti koukali na nějakou kreslenou pohádku se zvířátky a já zaregistroval jeden dialog:
   1: „Kam půjdeme?“
   2: „Do divadla“
   1: „A co je v divadle?“
   2: „Herci“
   1: „Co to jsou herci“?
   2: „To jsou lidé, kteří dělají, že jsou někdo jiný“

   Myslím, že lépe to v té pohádce vystinout nemohli :) Podstatou herců je být vždy někým jiným, než ve skutečnosti jsou. Proto v minulosti patřili na úplné dno společnosti, protože byli nedůvěryhodní a pro praktický život nepoužitelní.

   Odpověď
 24. Má niekto odkaz na článok, v ktorom boli uvedené ekonomické výsledky hospodárenia v Československu k roku 1989?

  Odpověď
 25. 9/11 je matrice, ve které je opičí pracka pro GP nebo pro neocons?
  Nebo je to matrice odpisu neocons vytvořená GP?

  Odpověď
  • Oracle 911 7.3.2018 o 21:51

   Ani jedna možnosť nevylučuje tú druhú a podľa mňa tak trochu všetky 3 sú pravdivé.

   Odpověď
   • do háje :-) tos mi pomohl. Ale vlastně jo, díky. Dává to smysl.

    Odpověď
 26. Níže uvedené je zde každému zřejmé, nicméně jde o komentář v fb diskuzi, ve které se začaly plést pojmy s dojmy, a opět prosím, kdo má chuť a čas, o oponenturu odbornou veřejností nejen faktologického hlediska: Jde o vhodný způsob použití a šíření znalostí a přínosné „tvarování“ noosféry? Mám něco ubrat nebo přidat? Díky

  Odpověď
  • Hodně se tu mluví o komunismu a bolševicích a je evidentní, že tyto pojmy byly mytologizovány a v povědomí lidí se smazal rozdíl mezi pojmy jako jsou socialismus a komunismus, marxista a bolševik, idea a ideologiie.
   A protože se jimy nejen v této diskuzi kdekdo ohání, možná přijde vhod připomínka:
   - – - – - – - – - – - – - – - – - – -
   Socialismus a komunismus nejsou synonyma. Jde o dvě fáze likvidace exploatace člověka člověkem a nastolení sociální spravdelnosti a bezpečnosti, přičemž S. je fází první v duchu „Každému dle zásluh“ a K. fází navazující v duchu „Každému dle potřeb“, na kterou nikdy a nikde nedošlo, krom seriálu Star Trek:). Nedošlo k ní, protože socialismus ztroskotal zásluhou intervencí západu a lidí (vně i vevnitř) – takových, kvůli kterým nyní civilzace čelí existenciální krizi.
   Komunismus není ideologie, ale idea. K dosažení této idey bylo třeba koncepce, J.V.Stalin a ostatní bolševici pracovali na sestavení takové koncepce (v této práci pokračuje Vnitřní Prediktor Souborné, sociálně spravedlivé Rusi) a aby byli pochopeni svými současníky, použili v té době nejadekvátnější dostupný pojmový aparát marxismu.
   Okolnosti a nedostatečná úroveň mravnosti „kompetentních“ zapřičinily, že již v poststalinistické době byla koncepce nahrazena ideologií. Marxistickou ideologií postavenou na životu neadekvátní dialektice materialismu a marxismus, to není bolševismus a již ve svém jádru nese program sebezničení. Idea, které mělo být dosaženo touto ideologií (někteří vážně věřili tomu, že je to možné), se pomalu vytratila a zůstala jen vyčpělá hesla, kterým věřilo čím dál méně lidí. Nepřáteli budovaný kult osobnosti pak dílo zkázy dovršil.
   Kolem J.V.S. je vůbec mnoho mýtů, no nebudu je rozebírat, stojí za zmínku pouze to, že převzal Rus s dřevěným pluhem a předal ji s jaderným reaktorem. Režim fungování mnohonárodostního státu (který navzodry množství různorodých národů a etnik opravdu fungoval, v tom by se taková EU mohla a měla učit) a jeho rozvoje byl ve své době správný a výsledky hmatatelné, ač docházelo k velkým chybám (Bolševiků bylo málo na to, aby zajistili celý aparát k obsluze tak velkého státu, mezi kádry tak bylo i mnoho marxistů/trockistů, a ti například ve jménu kolektivizace lidem znárodili i lžičky!). Když pak převládl „komunismus“ na osnově Marxe, Englse a Lenina, nebylo nikoho, kdo by dál něco rozvíjel, pouze se dále tvrodšíjně pokračovalo v tom, co fungovalo dříve, ale v danou chvíli to bylo již neadekvátní: Do zblbnutí opakovaná hesla, ceremonie bez obsahu. No, nejhorší byly útlak, represe a cenzura, ke kterým se „Stalinovi dědici“ ve všech socialistických republikách úchylili v neschopnosti (v případě nekterých ze zlého úmyslu) nabídnout lidu realitě adekvátní koncepci. K čemuž (cenzura, útlak) ale dochází i nyní v demoralizaciích, pardon demokraciích, a to z naprosto totožných příčin!

   Opravdu smutné na tom všem je, že po pádu SSSR byla idea komunismu (rozumněj likvidace jakohékoliv parazitismu menšiny (elita) na většině (dav) a všech dohromady na biosféře) chybně (a záměrně) označena za historický omyl a zapomenuta a zůstala pouze ideologie marxismu, která byla a je tím objektivním omylem historie. Na neadekvátnost marxismu uporoznil ještě před jeho vznikem A.S.Chomjakov, nicméně až zkušenost jasně prokázala, že jde o slepou uličku, na jejímž konci jsme byli ještě před vznikem EU. Chvíli zůstanu u této metafory: Úředníci EU na konci slepé uličky pouze postavili kruhový objezd, v kterém se nyní točíme dokola. A když přijde někdo s návrhem (a nabídkou spoluúčasti) zbourat zeď na jejím konci a postavit nový výjezd, cítíme se ohroženi a nehodláme o tom ani zapřemýšlet. No možná se nám jen točí hlava z multikulti, LGBT, rozvracení institutu (zdravé) rodiny a zestátňování dětí (viď Norsko).

   Neříkám, že se máme podřizovat Moskvě, stačilo by přestat se podřizovat Bruselu. Nehovořím pouze o podřizování politiky, ale především kultury, za kterou jsme rovným dílem odpovědni všichni. Nutno podoknout, že RF, jak deklaruje a podkládá činy, nechce, aby se ji někdo podřizoval, naopak, čeká na rovnocenné partnery. Jinými slovy, a tak je to se vším, dává se nám na výběr mezi dvěma možnostmi a třetí se zamlčuje: Občané, chcete na Východ nebo na Západ? A co takhe jít vlastní cestou a spolupracovat s V. a Z. v mezích vzájemné výhodnosti!

   Neříkám ani, abychom se vraceli před rok 1989, ale na ideu komunismu zapomenout nesmíme, nechceme-li se v ne tak daleké budoucnosti stát otroky úzké menšiny. Likvidace exploatace člověka člověkem je stále jedinou možností smysluplného rozvoje civilizace a člověka jako druhu a realizace samotného smyslu života. Bez navyšování vlastní úrovně mravnosti to nepůjde a bez koncepce ty, co jsou proti lidské důstojnosti, neporazíme. A nyní jsme ve stavu, kdy není davu dovolena žádná koncepce (Ba i Rusko má ústavou zakázánu státní ideologii), jako odpoveď na „historický sovětský omyl“. Což by nebylo tak nebezpečné, pokud by koncepci nebo ideologii neměl nikdo. Tomu tak ale není, (j)elita svojí ideologii má a protože dav nemá žádnou, stává se zcela bezmocným.
   - – - – - – - – - – - – - – - – - – -

   Bez pochopení minulosti nemáme budoucnost. Pokud chceme žít důstojně a předat dětem a vnoučatům svět bez nutnosti sklápět oči k zemi, měli bychom pátrat, kdo a co ve skutečnosti může za chyby minulosti a současnosti, než se začneme podílet na čemkoliv, co může ovlivnit budoucnost; než vyjdeme do ulic, měli bychom si položit otázku: Cui bono; než se začneme mezi sebou prát a plivat po sobě, měli bychom se podívat, kdo je tím třetím, který se směje; než začneme odsuzovat rozhodnutí a činy jiných (včetně celých národů – ano, narážím na „anexi“ Krymu), měli bychom se zajímat o to, jaké možnosti měl(i); než někoho zvolíme, měli bychom si zjsitit, kdo nám ho/ji k volbě předložil…

   Mnozí se bojí, že začne WWIII. Já se nebojím, ona již běží. To, že je především informační, neodebírá nic na její intenzitě a globálním rozsahu. Jejími účastníky a činiteli jsme všichni a můj skromný apel tak nepočká na děti našich dětí. Zároveň již nyní rozhodujeme, jakým druhým jazykem ti vnuci a vnučky budou mluvit. Rusky nebo čínsky? Kdo si myslí, že anglicky, toho vyvedu z omylu: Podporou Západu podporujete Čínu, to je, ať se nám to líbí nebo ne, nezvratné. Proto podporujme sebe, přinejmenším proto abychom si zachovali svůj jazyk. Nejde o nic komplikovaného. Tím nejmenším, ale zároveň rozhodujícícm, je podpora své Rodiny. Nepromarněme krev, pot a lásku našich předků (matek a otců, tátů a mám), pěstujme vlastní mravnost a vše, co tmelí rodinu, rozvíjejme svébytné rodinné i společné (vč. rodného jazyku) tradice a vše to předávejme svým dětem s láskou. Naše děti jsou naše budoucnost. Stav budoucnosti (mravnost, sebeuvědomění, hodnoty,…) je přímo úměrný tomu, jaké lidi vychováme ze svých dětí.

   „Mnohé věci jsou nám nepochopitelné ne proto, že náš rozum je slabý, ale proto, že podstata věci nezapadá do okruhu našich pojmů.“ (Kozma Prutkov)

   Odpověď
   • Člověk 7.3.2018 o 22:16

    Zajímavě napsané, mně osobně se to líbí. Vidouc ovšem úroveň a míru chápání mého okolí na Facebooku, tak by takovýto text (pokud bych ho zveřejnil) způsobil další vyškrtávání mé osoby ze seznamu přátel, jak se to již stalo při diskuzích kolem prezidentské volby :) Mám z FB pocit, že jde o zfanatizovaný dav, který již ztratil soudnost a technologové moci si právě na FB s tímto davem dělají co chtějí. Přeji hodně štěstí!

    Odpověď
    • Díky, také přeji hodně štěstí.
     FB je takové bojové pole infoválky, přistupuju k němu tak. Jinak ti, „jejichž“ egregor je zcela nekompatibilní a byli mými fb přateli i známými v reálném životě, si mě v tichosti vyřadili. Získal jsem ale více fb přátel než ztratil na základě toho, co píšu a s těmi vedu plodné diskuze. Zajímavá je ale i ta část fb přátel se kterou se i fyzicky potkávám a na fb nereagují, ale při osobním kontaktu názory chválí nebo spatřují zajímavými. Takže ti co mlčí jsou nejen ti, kteří „schovívavě“ tolerují, ale ti, kteří vnímají.

     Odpověď
     • (Opr.: …ale ><

      Odpověď
     • (Opr.: …ale >i< ti, kteří…)
      A kopírovat možno, zformuloval jsem z větší části na základě studia KSB.

      Odpověď
   • Magnus Maximus 16.3.2018 o 20:41

    Máš to dobře napsané ЯHB. Celkem s tím souhlasím. Jen víc takových komentářů.

    Odpověď
 27. NicNezNula 6.3.2018 o 12:53

  Zdá se mi, že zatímco projekt aeronet problematiku Slovenska dobře ventiluje, tak projekt protiproud vyjma jednoho okrajového článku problematiku vypouští. Již dříve jsem na protiproudu také zaregistroval jeden úlet s Grudininem, ale to jsem myslel, že je taková občas povinná Hájkova úlitba bohům. Máte někdo pro toto vysvětlení?

  Odpověď
 28. Člověk 5.3.2018 o 11:18

  V některých komentářích jsem narazil na rčení o strategii a taktice ve smyslu, že jedno ani druhé nelze v různých procesech opomenout. Nevíte někdo, kde se dá na toto téma najít více? Děkuji.

  Odpověď
 29. Jaka je presna definice bezstrukturniho rizeni a pokud by nekdo mohl uvest na konkretnim pripadu.Dik

  Odpověď
  • Já osobně to chápu tak, že (kdosi) vypustí určitou myšlenku a jiní, na něm zcela nezávislí a neznámí, ji začnou uskutečňovat. Na konkretním mém příkladu z minulých voleb:
   Děti v kostele zpívaly lidové písně, dobrovolně a zdarma. Za několik dní Ochranný svaz autorů si vynucoval zaplacení téměř tisícovky za údajně porušená autorská práva. Při volbách příští měsíc jsem tedy hlasoval pro Piráty. V místních novinách pak vyšlo, že Piráti v našem obvodu nezískali ani jediný hlas. Veřejně jsem řadě lidí v našem městě toto tvrzení zpochybnil, protože můj hlas zřejmě zmizel a trval jsem na tom. Za týden se v tomtéž listě náhle objevil nový článek, kde se zmiňovali, že došlo k chybě a nalezeny dva odevzdané hlasy pro Piráty.
   Není toto (primitivní) ukázka případného bezstrukturního zásahu?

   Odpověď
   • Oracle 911 22.2.2018 o 19:04

    ja poznám lepší:
    Na Slovensku pred vstupom do EU sa rozkríklo, že po vstupe do EU sa zdražie cukor. Nielen, že sa nezdražilo o veľa ale po rokoch je nominálne lacnejší než pred vstupom.

    Odpověď
  • štruktúrne riadenie vzniká z bezštruktúrneho.
   - Napr. šírim správy o blížiacom sa nebezpečí medzi ľudí. A ľudia na to zareagujú tak, že nájdu sa jedinci, ktorí založia štruktúru domobrany.
   - alebo, niekto chce poškodiť konkrétnu banku, tak začne šíriť informácie, že banka je v zlej situácii, a o pár dni chystá vyhlásiť bankrot, ľudia sa nebudú môcť dostať k peniazom. Ten človek ráta s pravdepodobnosťou vypuknutia paniky, a vzniku runu na banky. Ak sa to podarí zrealizovať, banka nebude mať dosť hotovosti na vyplatenie, a poškodí ju to. Podobne sa dá manipulovať aj trh s cennými papiermi, šírením nepravdivých klebiet.
   - bezštruktúrne riadenie sa dá ale využiť aj v pozitívnom smere. Ak vieš čo pravdepodobnostne dokáže ľudí motivovať, môžeš tak stimulovať ich činnosť v určitom smere, dokonca sa na základe toho môžu sami organizovať, aby tak zefektívnili svoju činnosť. Štruktúry nevytvára teda ten kto riadi, ale ráta s tým, že ľudia sa budú na základe vlastnej motivácie organizovať sami a sami si budú vytvárať a modifikovať štruktúry. Ty im možeš pomáhať a usmerňovať ich širením neadresných informácii do éteru (Jedna pani povedala. Ak chceš zostať v anonymite).

   Odpověď
  • Podobenstvo z ľudovej tvorivosti :-). Hovorí sa, že muž je hlavou rodiny a žena je krkom, ktorý tou hlavou otáča. Takže muž „riadi“ rodinu štruktúrne, konkrétnymi príkazmi a požiadavkami. Žena riadi bezštruktúrne a ovláda obeh informácií tak, že muž má dojem, že to čo sa deje, je jeho nápad. :-)

   Odpověď
   • To je osvědčený skrytý matriarchát. A ty ženy, které to neumí a jsou tím flustrovány jsou feministky :)

    Odpověď
  • Mě přijde ještě důležité sdělit, že bezstrukturní řízení je založeno na znalosti psychologie davu jako průměru. Tzn., že když se objeví informace, jež má za cíl řídit bezstrukturně, tak zareaguje dav podle Gaussova rozdělení, tedy reaguje většinový průměr a ten reaguje předvídatelně z pohledu toho, kdo informaci šíří. Odlehlé části rozdělení, vzdálené okraje, nemusí nereagovat, protože jsou necitliví/nevnímaví (protože to nespadá do okruhu jejich pojmů) anebo ti druzí pro změnu ví o co se jedná a proto nereagují, aby neposilovali vznikou tendenci. A aby to v průměru zafungovalo (aby se řízení zdařilo), je potřeba mít znalosti o průměru davu (z pohledu psychologie), protože si dovedeme jistě představit, že v každé době a místě (národ) je psychologický průměr jiný a navíc se mění v čase. Takže když uděláme pomalou ale kolektivní změnu ve vnímání u davu, tak co fungovalo před sto lety, dnes fungovat nebude a naopak. Tady je vidět, že jedná o velmi komplexní úkol na jedné straně, ale na druhé straně velmi primitivní, pokud tomu rozumíme. Znalosti znamenají moc.

   Odpověď
   • Jednoduchý úkol to je především, pokud ten vétšinový průměr po tisíciletí tvarujete.

    Odpověď
 30. tri bodky 21.2.2018 o 19:54

  ja mám tiež jednu otázku.pred nedávnom tu tuším Vidlák hovoril, že premiestniť vedomie do stroja sa nepodarí z toho titulu, že prenesú len obsah mozgu bez duše.
  ja mám tiež podobný názor, akurát v tom začínam vidieť háčik.
  GP chce preniesť svoje vedomie do stroja, teda nevie o tom že sa to nedá?alebo to z ich pohľadu nepredstavuje taký problém?prísť o dušu?v tom prípade je pre obyčajného človeka skutočne ťažké pochopiť ich.
  (podľa mňa je B správne)

  Odpověď
  • v Poslednom gambite SaiBaba vedel presne kedy sa znova vrati a jeho dusa sa vteli, Nechce sa mi to hladat ale nejakych 30 rokov ma ubehnut alebo to ma byt niekedy v tridsiatich rokoch. Tam by som hladal odpoved, ze GP ovladaju reinkarnaciu.

   Odpověď
   • V niektorých prácach VP sa spomína prípad havárie z Španielska, kde havarovali jedna Ruska a jedna Španielka, jedna z nich zomrela a tá druhá keď sa prebrala, mala osobnosť, vedomie, spomienky tej druhej,ale už nie svoje vlastné. Na základe toho vedci prišli k uzáveru, že je možné preniesť vedomie, a začali robiť pokusy s prenosom osobnosti, bolo tam niečo spomenuté, že sa im podarilo obmedziť dosah prenosu,,teda vzdialenosť na ktorú sa vedomie pri smrti prenieslo do novej osoby..ale samotné pokusy sú celkom utajené..predpokladám, že už urobili určitý pokrok.

    Odpověď
    • ano, takové pokusy proběhly, pokud vím i některé pyramidy umožňují takové „vychytávky“.
     Ale je to hraní si na Boha. Zajímalo by mne kdo by chtěl dát svoje tělo pro přenos někomu jinému.

     Odpověď
     • s tým dávaním tela..sú predsa snahy o klonovanie, resp. aj o vypestovanie tela napr.
      http://veda-a-technika.eurozpravy.cz/veda/216111-narodili-jste-se-po-roce-1970-budete-zit-vecne-tvrdi-vedec/

      Odpověď
    • Skoro jako „Edo Tensei“ z Naruta.
     Tam k oživení zemřelého je třeba, myslím kousek těla (DNA) oživovaného a náhradní tělo, které se stane nosičem toho oživovaného, přičemž změní i podobu.

     Ano, je to jen animovaný seriál, ale je tam mnoho zajímavých věcí.
     V nové generaci, Borutu, teď v podstatě v rámci příběhu rozebírají technologii majdanů, revolucí, což je zajímavý počin vzhledem k tomu, že seriál sledují nejvíce asi 11 až 24letí.

     Jinak, co se týká těch dvou havarovaných žen, to se stalo bez známého cizího přičinění?

     Odpověď
  • Podle mne irelevantní téma, jen odpoutává pozornost od relevantních témat.

   Odpověď
  • vše je ve vědomí / v Bohu/ jak GP tak i stroj, a duše člověka jest jeho mysl. říká se, že vše je v mysli – té vaší -je tam to, čemu dovolíte vstoupit svou pozorností Vás samého, Vaším vědomím. svět Vaší mysli /duše/ je jedinečným, tak jako jiných lidíjest jedinečným jejich svět. náš mozek je jako počítač /funguje tak/, vaše myšlenky jsou ve Vás i kolem Vás. dle toho jak rozumám „chce GP přenést dostroje své MY3LENKY, případně ho uspůsobit tak, aby stroj na jeho myšlenky reagoval“, což je už stará věc, Japonci v tom mají jasno a mají už počítače, které na myšlenky reagují -přišli s tím po roce 2000/ pohledat v orgonetu

   Odpověď
  • Kdo má duší, má i svědomí. GP musí svědomí nutně překážet, takže ztrátu duše, pokud ji ještě mají*, možná uvítají. Stačí nahrát algorytmus ega.
   *) Napadlo mě, zda svůj algorytmus již nenahráli do noosféry(egregorů) a nyní se jen hledá technologické zajištění, jak udržet egregor pro případ, že bude lidmi zapomenut, nebo „se“ přenést z egregoru na trvalý nosič ze stejné (opodstatněné) obavy.

   Odpověď
 31. Mám dotaz, který by asi nejlépe zodpověděl Taurus.

  Na protirusky orientovaném Pravém prostoru se objevil článek, který převzal text z polských internetových stránek s názvem „Rozpalování náboženské nenávisti v pravém slova smyslu“. Tón článku si asi každý dovede představit.

  „Vrámci oslav pravoslavného svátku „Maslenica” obyvatelé vesnice Nikola-Lenivěc v okrese Kaluga blízko Moskvy spálili velkou gotickou katolickou katedrálu, kterou dříve s tímto cílem zvlášť po 3 měsíce budovalo z větví olše 20 mistrů – uvádí ruská televize, která toto vysílala live do celého Ruska.

  Představení s názvem „Plamenná gotika” s účastí několika set obyvatel měla pravděpodobně být výrazem jejich nenávisti k Západu a ke katolickému náboženství, třebaže to nikdo oficiálně nepřiznal.“

  Není třeba popisovat reakce velké části diskutujících, kdeté se pohybují po škále od „opilých, všechno devastujících mužiků“ až po ruský úmysl zlikvidovat u „nás na Západě“ katolictví a podřídit všechno ruským „agresorům“.

  Zajímavé jsou v podstatě jen dva komentáře.

  Jeden (odpověď známému psychopatovi p. Langerovi)
  Nojo 20.2.2018 07:19:56
  Vy mamlase, kdyby jste uměl rusky a sledoval tamnější dění, tak byste stejně jako já už věděl, že to byla připravovaná provokativní akce, ze stejného košíku jako „dopingové sankce“, jako bombastické líčení o stovkách rusů zabitých v Sýrii atd., atd. A to vše se záměrem zvýšování tlaku na „předvolební Rusko“. A že takových počinů ještě bude !!!!..protože po volbách, po volbách se budou dít věci….
  a druhý:
  Noobody 20.2.2018 11:09:12
  Olafe – nešlo o kostel, ale „stavbu“ dočasnou, dřevěnou, nesvěcenou, od počátku určenou ke spálení, bez souvislosti s jakoukoli sakrální stavbou pouze jí tvarem pčipomínající. Asi jako když na dětském hřišti je na kolotoči letadlo, ale s letadlem má společnou jen asociaci.
  ————
  A otázka:
  To pálení „katedrál“ je nějaká ruská tradice? Pokud ano, na jakém základu vznikla? Nebo to mohla být provokace? Potom by bylo divné, že byl dostatek času (3 měsíce) ji vybudovat.
  A třetí – ani ne tak dotaz jako konstatování – všechno, co překroutit jde, bude překrouceno, když to poslouží účelu.

  :http://pravyprostor.cz/co-se-muze-stat-v-tom-dnesnim-pry-krestanskem-rusku/

  Odpověď
  • Je to provokácia, možno ukrajinská možno iná, využíva ofce:

   https://ria.ru/society/20180219/1514906290.html

   Odpověď
  • Ešte toto si prečítaj:
   https://ria.ru/religion/20180218/1514883155.html?inj=1

   Odpověď
   • Díky.
    Přečetla jsem a dokonce i rozuměla, což mě tedy opravdu překvapilo (až na pár slov, ke kterým bych potřebovala slovník, ale smysl nijak neměnily).
    :-)

    Odpověď
  • Bohužel, teď moc času zkoumat to nemám, ale celé to vypadá na nějakou sektu, která pod rouškou „umění“ provádí satanské obřady.
   Celý areál – art-park (asi 600 ha) u vesnice Nikola-Lenivěc buď pronajal nebo koupil výtvarník – sochař Nikolaj Polisskij v „dobrém úmyslu“ využit tvořivosti obyčejných lidí k vytváření různých objektů z přírodních materiálů. Objekty, které vytváří, jsou sami o sobě často divné. Ale obřady pálení těchto objektů na masopust, jsou čistě satanské obřady. Takto loni pálili jiný objekt:
   https://www.youtube.com/watch?v=Ar2LwHaxIAA

   Takhle to vypadalo letos:
   https://www.youtube.com/watch?v=TtLackMSeiY

   Samozřejmě se nejedná o skutečný kostel, ale jeho napodobeninu ze suchých větví, něco, jako art performance. Ale i tak, vznikl z toho velký skandál. Dokonce to ostře odsoudila RPC:
   https://daily.afisha.ru/news/14716-rpc-obvinyaet-nikola-lenivec-v-oskorblenii-veruyuschih-na-maslenicu-v-art-parke-sozhgli-sobor-iz-vetok/

   Na tom rituálním pálení byly třeba, takové masky:
   https://cdn.vdmsti.ru/image/2018/1e/t3xlw/fullscreen-11qa.jpg

   Celý objekt asi nejlépe demonstruje toto video:
   https://www.youtube.com/watch?v=uDBl3O6O4II

   Podnikají se tam různé akce, včetně koncertů za účasti cizinců:
   https://www.youtube.com/watch?v=oURo-1p3EGk
   https://www.youtube.com/watch?v=UyqwrbxAHNQ

   Kdo za tím projektem stojí, nevím, ale jsou za ním obrovské peníze. Sám výtvarník nazývá ten areál art-kolchozem, právě proto, že zapojuje do práce i lidi z okolních vesnic. Je to imitace „lidových tradic“ ve spojení se satanismem. Faktem je, že dříve, ten areál měl dost velkou reklamu.

   Zde je o tom místě víc. Sakrální místo, kde proběhlo několik historických bitev.
   https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9D%D0%B8%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%B0-%D0%9B%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%B2%D0%B5%D1%86

   Chtělo by to víc času na rozbor.

   Odpověď
   • Oracle 911 20.2.2018 o 14:49

    To čo si urobil nateraz stačí…

    Odpověď
   • Díky. Bohatě postačí. Takže opravdu předpokládaná provokace.

    Odpověď
   • Místo spolu s art-parkem, v Kalužské oblasti na břehu řeky Ugra je přírodní biosférnou rezervací pod záštitou UNESKO (tudíž i GP).
    „Mise Nikolaje-Lenivce – je vytvoření přírodního, samo-regulovaného prostředí pro život, odpočinek, práci a tvorby v harmonii s přírodou“.

    Jméno sochaře – Nikolaj Polisskij a název místa Nikolaj-Lenivěc- odkazuje na sv. Nikolaje -sv.Mikuláš, který je ochráncem této oblasti. V pravoslaví, dost významný svatý.
    Polisskij, se vyslovuje skoro, jako „polský“, takže, se nedivím, že se Poláci ozvali. Zde je ještě několik fotografii staveb (biblická tématika):
    https://deadbees.net/vpechatlyayushhij-lend-art-nikolaya-polisskogo/

    V objektu tvoří také zahraniční umělci a navštěvují ho zahraniční hudební skupiny. V Rusku je ten objekt jediný.

    Celou tu provokací rituálního spálení „katolického kostela“ bych hodnotil, jako matriční programování GP, mířené na likvidací katolicizmu. Největšími katolíky, kterých se zatím nemá dotknout islamizace, jsou právě Poláci (Polisskij). Rituální likvidace „katolicismu“ proběhla na pravoslavné sakrální půdě. Dle záměru GP se má uskutečnit přechod od katolicismu k pravoslaví. Byla vytvořena matrice pro tento přechod.
    Ten fakt, že špičky RPC kritizovali tento obřad, spíše svědčí o tom, že nerozumí matričnímu programování.

    Skandál byl vyvolán až po kritice Maxima Galkina (manžel A. Pugačové, žid) v tisku. Jinak by si toho nikdo nevšiml a ten případ nevyvolal tolik emocí. Vzhledem k tomu, že Galkin sám je „umělcem“-prznitelem vkusů, pochybuji, že jeho rozhořčení bylo upřímné a nebylo na objednávku právě s cílem vyvolat, co nejvíce emocí v Rusku, Polsku a ve světě.
    Emoce, jak je známo, živí egregor. V tomto případě biblický.

    Odpověď
   • Ve videu

    https://www.youtube.com/watch?v=uDBl3O6O4II

    které uvádíš v rozboru je vidět před „hadím hnízdem“ 4 x 11 “ obelisků “ jaká to náhoda …

    čas 1:28 a pár sekund k tomu

    Odpověď
 32. Byl jsem vyzván k vysvětlení rozdílu mezi mravností a morálkou. To, co jsem zformuloval, předkládám k oponentuře :) Text v závorkách jsem doplil až zde pro odbornou komunitu.
  „Jde o osobní i celospolečenské kompasy. V případě mravnosti je střelkou svědomí a směrovou růžicí jsou směry vývoje (Vektory božího záměru a božího dopuštění) od degenerace na oběti a otroky po evoluci ve společnost, kde každý pracuje pro blaho celku ne proto, že musí, ale protože chce a ví, že jedině tak zajistí nejvyšší možné blaho sobě.
  A v případě morálky jsou střelkou pravidla daná potřebami společenského soužití a zákonnými i nepsanými pravidly s tolerancí k úchylkám a neřestem, jejíž úroveň je variabilní a v čase a místě je jiná. Směrovou růžicí je pak sen (Vektor cíle GP) ‚samovyvolených‘ elit o dosažení stavu výhodnému pouze jim samotným.“

  Odpověď
  • Již třetí den přemýšlím nad tvou definicí, myslím, že plně vystihuje podstatu.
   :)

   Odpověď
   • Díky, vážím si toho o to víc, když jsi věnoval delší čas k zhodnocení.

    Odpověď
 33. Tata Tibor 15.2.2018 o 23:32

  Tolstije knigy sú určite hodné štúdia. Problém ktorý mám je že sú skutočne tlsté a napriek tomu že knihy milujem a rovnako chápem že na štúdium je najlepšie fyzicky čítať bohužiaľ realita života to neumožňuje ani mne a verím že ani mnohým iným. Preto by som sa rád spýtal (možno od veci) či niekto neuvažuje o ozvučení týchto kníh vo forme audiobooks. V posledných rokoch je to prakticky jediná forma ako som schopný prejsť cez knihy keďže doba ktorú trávim cestovaním sa bohužiaľ stále predlžuje a počúvanie rádia je podľa mňa strata času
  Bol by som rád keby ľudia čo s tým niečo môžu urobiť túto otázku neprešli mlčaním, resp. pokiaľ aj iný čitatelia môžu prispieť budem rád akýmkoľvek návrhom.

  Odpověď
  • Studium těchto knih přináší/vyžaduje určitou změnu paradigmatu vnímání a myšlení. Cílová skupina takových audoknih, která by kriticky vstřebala během soustředění se na řízení vozu takovéto znalosti a přístupy, je příliš úzká, pokud vůbec existuje. Navíc část obsahu se tak vytratí a naopak namluvením se nevyhnutelně přidá nadbytečná subjektivita.
   Než ale rozhodnou kompetentnější, doporučuji zvážit osobní rozvrh, a pokud je to alespoň trochu možné, realizovat cestu napřiklad vlakem.

   Odpověď
   • Ledaže by se někomu podařilo prezentovat egregor KSB formou beletrie.

    Odpověď
    • Tata Tibor 16.2.2018 o 6:21

     Ďakujem za odpoveď a všetko to chápem, napriek tomu cestovať vlakom pre mňa neprichádza do úvahy. Jediná doprava je auto. Rovnako chcem len pripomenúť že ak sa chceme skutočne niečo naučiť (to znamená uložiť do dlhodobej pamäti) musí to byť uložené v našom podvedomí a nie vedomej mysli kam sa dostávame cez toľko omieľanú hladinu alfa.
     Keď som začal roky dozadu meditovať musel som to robiť vedome, ale ako všetko v živote keď to zvládnete začne to byť druhou samozrejmosťou a dokážete myseľ odľahčiť kedykoľvek pri výkone nejakej rutinnej činnosti čo samozrejme neznamená že túto vykonávate neporiadne, alebo nedaj bože nebezpečne (to vám nakoniec potvrdí množstvo ľudí s praxe). Pre mňa už po roky vďaka množstvu jazdenia je takouto činnosťou riadenie auta. Vtedy sa mi najlepšie rozmýšľa ako aj absorbuje nové údaje, preto určite pri počúvaní audio knihy nestrácam zmysel. Súhlasím že pri nahovorení sa môže pridať určitá subjektivita, ale znovu z toho čo som už stihol prečítať si dovolím povedať že tieto knihy je asi ťažko skresliť osobným pohľadom vzhľadom na to ako sú fakty logicky a chronologicky podávané.
     Nakoniec ako som povedal úvodom privítam každý názor a možno ten môj je skutočne od veci.

     Odpověď
     • Je pravda, že z řízením auta mám odlišnou zkušenost. Přemýšlení o ničem jiném mě rozptyluje, ale pokud se soustředím na řízení, jsem natolik napojen na noosféru, především řidičský egregor, že vím, jaké nebezpečí nebo omezení mě čeká tam, kde ještě nevidím, a dokonce i to, co udělají ostatní účastníci (jednou jsem věděl o řidiči přede mnou, že odbočí, a dle jeho následujícího zmatkování jsem to asi věděl dřív, než on sám:)) To je ale má zkušenost, pokud se Vám daří „naladit“ během řízení mozek na efektivní vstřebávání nových znalostí, může být audiokniha pro Vás přínosná. Otázkou ale je, kolik posluchačů se najde, aby se to vyplatilo tomu věnovat. Nezkoušel jste, zda jsou namluveny alespoň nějaké prameny, na které se materiály VP SSSR odkazují?

      Odpověď
     • Ak rozumiete rusky, tak sa dajú nájsť originálne audio nahrávky DVTR, Mrtvej vody atď. Pre začiatok je dobrý aj generál Petrov alebo Veličko na videoseriáloch.
      Ak nie, potom na slobodnom vysielači sa pokúšali o prerozprávanie nejakých video nahrávok. Neviem presne akých konkrétne. Ak prehladáte sekciu video, tak Peter Šoltysik tam pravidelne dával tieto nahravky v českom jazyku. Prvá bola toto:
      https://www.youtube.com/watch?v=LiaNmwm_oJE
      nahrávali to aj sem:
      https://www.uloz.to/hledej?q=dvtr

      Odpověď
  • Zdravím, námět je to zajímavý…

   Nápad tu již byl, přímo jako prodejné audio knihy je ekonomicky nerealizovatelný, protože v základu jsou ty informace zdarma. Výroba bude něco stát – a co či kdo jí zaplatí ???? Takže v KSBPRESS jsme to zatím zamítli.

   Jako schůdnější se mi zdá spolupráce s nějakým internetovým vysílačem (který má infrastrukturu na nahrávání a pro něj by to znamenalo zajímavý obsah, takže by se snížily pro nás náklady na pořízení = vlastně jen čas někoho, kdo vybere co se bude číst a přečte to do rádia … které udělá nahrávku.
   http://www.svobodny-vysilac.cz/2015-12-10-dvtr-2-dil/ už něco takového rozjel z vlastní iniciativy, nevím jestli to mělo pokračování a kontaktovat se mi je nepovedlo.
   Kdyby se povedla navázat spolupráce tak by to na tom rádiu mohl někdo 1x týdně 1-2 hodiny předčítat. … a záznamy v MP3 vypálené na CD by pak tu práci udělali stejnou jako regulérní audio knihy.

   Zatím jsem to ale nezrealizoval.

   Odpověď
   • Tata Tibor 17.2.2018 o 5:06

    Ďakujem za osvetlenie situácie. Teší ma samozrejme že už o tom niekto uvažoval, pretože pravdu povediac po toľkých rokoch nepoužívania ruštiny by som sa na počúvania musel pekelne sústrediť a to by som si za volantom skutočne nedovolil. V dnešnej dobe tak plynule slovenčina, čeština alebo angličtina.
    Viem že niektoré audioknihy ktoré počúvam boli realizované formou počítačového software ktoré sú síce veľmi neosobné, ale zato možno nezdeformované osobným prednesom.
    Je mi tiež jasné že každý proces niečo stojí a aj keď pre mňa rovnako ako aj pre mnohých ľudí peniaze nerastú na strome toto by bol projekt na ktorý by som bol ochotný prispieť (dobrá karma :-) ) aj keď nie som schopný ho zatiahnuť sám aj keď by som si to želal.
    Možno by stálo za to nejakým oficiálnym spôsobom sa spýtať ľudí či by tento projekt podporili a ktorými textami by chceli začať?

    Odpověď
 34. Poprosím skusenejších o linky na čokolvek pre deti. Rozprávky,knihy,filmy,učebnice..nech sa zorientujem. Aj prípadné varovania co urcite nie, myslím sofistikované zaležitosti, ktoré sa tvária v poriadku.
  Dakujem

  Odpověď
 35. V poslední díle Pjakina se řešila smrt syna Fidela Castra.
  Proč se to tedy stalo? Je to likvidace kubánského jaderného programu?

  Odpověď
  • Mně to spíš přijde jako že někdo (státní elita USA + státní elita ?možná Ukrajiny?) měl v plánu použít jadernou zbraň, předpokládám, že špinavou, a nemyslím, že proti Rusku, spíš někde jako provokaci, s tím, že na Rusko by se to hodilo.
   A protože to bylo v rozporu s plány globalistů, tak byli všichni, kdo v tom jeli potrestáni, přičemž dost demonstrativně.

   Odpověď
   • To je dobrá úvaha a myslím, že nebude daleko od pravdy. Podobné akce se nedějí náhodně, tam bývá vždy hlubší pozadí a možná brzy vyjdou na světlo další okolnosti, které nám ukážou víc.

    Odpověď
 36. NicNezNula 10.2.2018 o 20:12

  Jsem trochu zmaten, kde je vlastně informační báze KSB v angličtině? Na fct Altai jsem našel odkaz jen na youtube kanály. Před časem tu byl link na nějaký vícejazyčný portál, kde bylo něco málo přeloženo do angličtiny (ještě s dost komickou translací KSB=“public security“) a němčiny a teď to nemohu dohledat. V informační bázi KSB (mám na mysli zip) je tuším sekce angl. překladů (teď si stahuji aktuální verzi). Je ještě někde něco?

  Odpověď
  • Něco je tady http://conceptualpower.com/en/books/ip-ussr-books
   Jinak taky nevím. To píšeš asi kvůli dotazu ne Leva-netu ?

   Odpověď
   • NicNezNula 10.2.2018 o 20:45

    Díky moc. Právě kvůli tomu.

    Odpověď
  • Nejaké materiály KOB v angl

   http://www.vodaspb.ru/index.php?dn=down&to=cat&id=41

   http://dotu.ru/lang/en/

   Odpověď
 37. Člověk 6.2.2018 o 10:02

  Netušíte, kdo stál za projektem Pan-Evropy? Je to globální elita?
  http://panevropa.cz/coudenhove-kalergi-a-pan-evropa/

  Odpověď
  • Zajímavý článek, kdo za tím projektem stál samozřejmě nevím, ale mně osobně připadají ty ideje příliš naivní, resp. neuskutečnitelné – možná ani v budoudnu neuskutečnitelné.

   Trochu mi to připomína teorii anarchokapitalismu, která taky na papíře a v hlavách příznivců vypadá dobře a možná lákavě, ale všechno ztroskotává na lidech. Leda by se podařilo ty lidi „unifikovat“ – třeba formou multikulti.
   A to se mi nezdá dobrá cesta. Znamenalo by to vykořenění, vzdání se tradic a historie jednotlivých zemí a ve výsledku snadné ovládání lidí několika jedinci.
   Z tohoto pohledu by to na GP mohlo ukazovalo, ale snad se k tomu vyjádří někdo povolaný – Taurus, Lin …… ?

   Odpověď
   • PS:
    Ještě musím vysvětlit tu nelogičnost, když na otázku zda netušíme, kdo za projektem stál, odpovím, že nevím. :-) :-) :-)

    Mně by to totiž taky velice zajímalo a chtěla jsem tu otázku ještě trochu rozšířit. Asi zbytečně, stejně by k tomu došlo, ale už se stalo.

    Odpověď
    • V té souvislosti by mě zajímalo, jak z původní myšlenky vzniklo něco takového:

     http://zahranicni.eurozpravy.cz/eu/200487-kalergiho-plan-ma-vymytit-evropany-teorie-o-krizeni-ras-ma-puvod-i-v-ceskoslovensku/forum/

     Odpověď
     • Panevropa byla zalozena 1922 a otec projektu byl Coudenhouwe-Kalergi.
      Mela centralni kancelar ve videnskem Hofburgu.
      https://de.wikipedia.org/wiki/Paneuropa-Union
      http://www.paneuropa.at/

      Odpověď
     • Náhodně (můj kolega takovému jevu říkával „dvojkový zákon“) jsem včera našla starší článek, který napsal Taurus.

      http://leva-net.webnode.cz/products/migracni-krize-evropy-je-plne-rizena/

      Celé je to velmi zajímavé a ten současný stav, tj. migrace + Panevropa, ve které se prý o mísení národů nepíše, je zřejmě rozvedena až v knize Praktický idealismus.

      Taky před rokem byl na toto dotazován poslenec Zdechovský.
      Odpovídá čtenáři:
      „Pro vaši informaci, míšení ras se Kalergi v knize Praktischer Idealismus výslovně věnuje prakticky jen ve dvou větách: ‚Der Mensch der fernen Zukunft wird Mischling sein. Die heutigen Rassen und Kasten werden der zunehmenden Überwindung von Raum, Zeit und Vorurteil zum Opfer fallen. Die eurasisch-negroide Zukunftsrasse, äußerlich der altägyptischen ähnlich, wird die Vielfalt der Völker durch eine Vielfalt der Persönlichkeiten ersetzen.‘ Předkládá svou domněnku o tom, jak budou lidé vypadat v budoucnosti. Nic více k tomu neříká. Považuji proto za naprostý nesmysl považovat kvóty na migranty, které navíc nefungují, za nástroj k vámi uvedenému účelu,“ uzavřel.
      /Bohužel německy neumím, ale dvě nebo dvacet vět, co to dokazuje?/
      (A že kvóty, přestože „nefungují“ – zatím – tomu plánu přesně odpovídají už nevidí nebo vidět nechce.)

      https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Zakerny-plan-na-zniceni-Evropy-pomoci-migrantu-Bylo-dusno-letala-silna-slova-475472

      Je ovšem otázka, jestli byl Kalgeri „spolupracivníkem“ GP, nebo jestli jeho ideje pouze přišly vhod, případně byl-li tím plánem on sám inspirovaný.

      Odpověď
      • Myslím, že GP nebyl závislý na Kalergiho plánu. Ale spíš Kalrgi vypozoroval algoritmus GP, který uplatnil již v Americe, výměnou rudého obyvatelstva (indiánů) za bílé a totéž v Austrálii výměna aboridžinců za bílé obyvatelstvo…
       Je to jednoduchý algoritmus. Jako když majitel chová ovce na bílou vlnu a najednou se rozhodne, že by měl raději ovce na vlnu hnědou, nebo černou… Tak předchozí stádo vybije a pořídí si stádo s vlastnostmi, které potřebuje… Stáda se nikdo neptá, jestli souhlasí…

       Odpověď
       • Ano, to zní logicky. V tom případě byl – třeba nevědomky – JEJICH spolupracovníkem, protože koho normálního by něco takového napadlo a hlavně proč. A kdo z jednotlivců by měl možnosti něco takového uskutečnit.

        Odpověď
 38. Pjakin někdy loni mluvil o Východním a Západním Německu, o tom jak Východní Německo udrželo sjednocené Německo na nohou.
  Nevíte prosím jaký díl to přesně byl?
  Děkuji

  Odpověď
 39. Je téma „Stalin a gulagy“ někde v ucelené formě a v cz či sk. Moc díky za případnou odpověď.

  Odpověď
  • https://leva-net.webnode.cz/search/?text=gulag
   https://leva-net.webnode.cz/tags/Stalin

   Odpověď
  • http://karolondrias.blog.pravda.sk/2011/11/12/%E2%80%9Ezlociny%E2%80%9C-stalina-verzus-%E2%80%9Ezlociny%E2%80%9C-papeza-jana-pavla-ii-co-na-to-vytunelovany-a-w-churchill/

   http://www.ondrias.sk/index.php/knihy.html?task=view&id=13&catid=49

   Odpověď
  • https://leva-net.webnode.cz/products/fikce-ale-projev-stalina-na-xx-sjezdu-ksss/

   https://leva-net.webnode.cz/products/operace-anti-stalin/

   https://leva-net.webnode.cz/products/jurij-i-muchin-pomluveny-stalin/

   https://leva-net.webnode.cz/products/cas-pro-stalina-pohovorit-/

   https://leva-net.webnode.cz/products/nekolik-slov-o-soso-dzugasvilim/

   Odpověď
 40. Co znamená v řeči židozednářské symboliky fialová barva?

  Odpověď
  • Barva nemá nic společného se židozednáři. Barva je část světelného spektra o přesně definované frekvenci … fyzika. Jiná věc je její působení na lidskou psychiku, ale i na zdravotní stav. Žádná barva není ani zlá, ani dobrá. Ke zdárnému životu potřebujeme všechny (smůla těch, kdo preferují pouze módní černou – jejich škoda).
   Ty barvy si pak politici … vybírají vždy pro jejich jasné odlišení jako nosnou vlnu pro vyjádření nějaké myšlenky, kterou s ní matričně spojí. Pak se ta barva na daném místě v daném čase stává nosným symbolem, dokonce nezávislým na náboženství – viz „barevné revoluce“.

   Fialová je barva transformace a je na „konci“ viditelné části spektra. Pak již má světlo frekvence (barvy) pro nás neviditelné, tedy jako by „další stupeň“. Jinak ji lze namíchat z obou krajních barev, tedy červené a modré (symbolicky sjednocení jin a jang).

   Výklad barvy (i fialové) jako symbolu tedy bude záležet na tom, kde a na čem a v jaké konotaci ta barva byla použita.

   Já v současnosti asi cca 2-3 týdny pozoruji, jak najednou z autobusů MHD zmizela pestrost reklam a najednou jsou všechny natřeny podivnou tyrkysovou, bez reklam.

   Odpověď
   • Díky za obsáhlou odpověď. Vyjádřím se konkrétně. Nedávno tady někdo zmínil obludný „tančící dům“ od architektky jiřičné, staré známé havlistky, přítelkyně kaplického. Stejně tak je jejím dílem toto kongresové centrum – podle mě symbolikou nejprošpikovanější budova poslední doby – http://www.kc-zlin.cz/. Při pohledu zvenčí mi bylo jasné, že uvnitř to bude nabité. Samozřejmě trojůhelníky se svítícími motýlky uprostřed – přímo na stropě v hlavním sále http://www.kc-zlin.cz/25264-, klus s okem za sebou http://www.kc-zlin.cz/25255-27.10.-tomas-klus-recyklus-tour-2017, základní kámen položený 26.6.2006 – jednak 3 šetky a součet činí 22. Atd… Ale co ta fialová? Všechno je tam až dětinsky kýčovitě fialové.

    Odpověď
    • Pjakin jednou zmiňoval fialovou jako barvu elit, barvu úspěchu, bylo to v souvislosti s nějakou konferencí kde Merkelová byl oděna do fialova. jen jsem nepochopila jestli je to barva GP nebo neokonů. Spíše ale neokonů, protože i pošahaný Bush mladší myslím nosil rád fialové kravaty.

     Odpověď
     • I tancujúci Bush na zádušnej omši za zastrelených policajtov v júli 2016 bol odetý do fialového odtieňu, rovnako tak Obama mal fialovú kravatu.

      https://youtu.be/SBf4DCpL1Q4

      Odpověď
     • Může to být projev schopnosti matričního řízení nebo také jen cargo-kult (hlupáček, který si myslí, že s barvou kravaty mu budou přisouzeny vlastnosti a schopnosti tou barvou asociované). Já nevím, nedokážu to posoudit, jen jsem chtěl připomenout tu (podle mne zcela reálnou) možnost.

      Odpověď
      • Hledala bych smysl purpurove barvy zde:
       Kardinálové
       Kardinálové tvoří největší poradní sbor papeže a tvoří zároveň senát církve.
       Jsou zvláštními poradci Svatého otce. Vlastní kardinálský prsten a biret
       purpurové barvy. Purpurová barva (červená) má duchovní význam. Představuje
       heroismus mučedníků a je symbolem lásky až k nasazení vlastního života
       (jinak purpur byl již velmi ceněn ve starém Římě). Kardinálové kromě symbolů
       dostávají vatikánské občanství a vatikánský pas. Od roku 1059 jsou výsadními
       voliči papeže a od roku 1969 přijímají všichni kardinálové biskupské svěcení.
       Pavel VI roku 1970 stanovil, že volby papeže se zúčastní kardinálové mladší
       80-ti let, a že maximální počet kardinálů voličů bude 120.
       http://www.hks.re/wiki/doku.php?do=export_pdf&rev=0&id=minority-va

       a zde:
       Purpurová rovněž představuje duchovní rozměr, protože starověcí vládcové, kteří milovali sami sebe a své domovy zahalené do purpurové, byli často považováni za bohy nebo potomky bohů. Takže pokud jste někdy cítili touhu vládnout, proč nevymalovat svou pracovnu oslnivým odstínem královské ….
       https://www.dulux.cz/cs/inspirace/purpurova-kralovska-barva

       Odpověď
       • Purpur je červený.
        Otázka byla na fialovou. Fialovou v uniformě mají tuším biskupové https://cs.wikipedia.org/wiki/Kn%C4%9B%C5%BEsk%C3%BD_od%C4%9Bv_(%C5%99%C3%ADmskokatolick%C3%A1_c%C3%ADrkev)
        Další podrobnosti o symbolech, kde jsou i přiřazené barvy je na http://www.cirkevnihistorie.estranky.cz/clanky/znaky-a-tituly-katolickych-duchovnich.html

        Odpověď
        • Purpur není červený, ale bordó…

         Odpověď
         • Purpur je rovnaky diel cervenej a rovnaky diel modrej. Bordo je tmavocervena, pricom moze vzniknut primesou modrej alebo hnedej. Dobre sa to da vidiet na RGB kodoch farieb (RGB – Red-Green-Blue), napriklad bordo typu burgundska ma RGB (128, 0, 32) – cize najviac cervenej, nic zelenej a trochu modrej. Naproti tomu purpur moze byt ako magenta (255,0,255) tak aj purple (128,0,128), stale je tam vsak rovnaky pomer cervenej a modrej 1:1.

          Odpověď
          • royal purple: http://www.colorhexa.com/7851a9

           Odpověď
          • Jenže to jsi se dostal k tomu, že barva (odstín) světla se na monitoru dá namíchat ze 3 složek, svou vlnovou délkou přesně definovaných červené zelené a modré. To je ve světle průchozím.
           Ve světle odraženém (např. výtisk lezoucí z tiskárny, či míchání barev na malířově paletě) jsou výchozí barevné pigmenty jiné (CMYK).

           Odpověď
 41. Pjakin v otázke-odpovedi z 22.1.2018 povedal: „Trockisti, ktorí boli v prvých rokoch sovietskej moci pri riadení, napomohli a aktívne sa zúčastňovali formovania Turecka ako budúceho nástroja, ktorý mal byť vždy pripravený bodnúť dýku do chrbta, či do podbrušia Ruska.“ Vedel by niekto poukázať na príklady ako podpora Turecka trockistami prebiehala, prípadne odkázať na príslušné materiály? Ďakujem.

  Odpověď
  • Jedna z podpor byla, že průplav Bospor a Dardanely předali Turecku…

   Odpověď
  • Něco se můžete dozvědět tady, ale je to v RU.
   https://vespig.wordpress.com/2017/07/21/%D0%BF%D0%B0%D0%BC%D1%8F%D1%82%D0%BD%D0%B8%D0%BA-%D0%B2%D0%BE%D1%80%D0%BE%D1%88%D0%B8%D0%BB%D0%BE%D0%B2%D1%83-%D0%B8-%D0%B0%D1%80%D0%B0%D0%BB%D0%BE%D0%B2%D1%83-%D0%B2-%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%BC%D0%B1/

   Odpověď
   • Miroslav 3.2.2018 o 21:27

    Ďakujem, vyzerá to zaujímavo. Ruský jazyk sa učím ako samouk, článok pomaly prelúskam.

    Odpověď
 42. Muze se informace sirit vesmirem instantne a jak?

  Odpověď
  • Oracle 911 25.1.2018 o 7:34

   Kvantové javy.

   Odpověď
   • Nemas nejaky link, nebo nemuzes to nejak rozvest?Je rychlost svetla maximum ve vesmiru?

    Odpověď
    • Oracle 911 25.1.2018 o 19:04

     Rozvediem to:
     vedci zistili, že ak spoje 2 elementárne častice a neskôr ich rozdelia, ak sa u jedného prevedie zmena, tak u druhého z páru sa tá zmena okamžite prejaví.

     Odpověď
     • Áno, hovoria tomu myslím aj kvantová teleportácia. Teleportovanie fotónu atď. Plodí to viac otázok ako odpovedí.

      Odpověď
      • Něco jako když v 3d programu je systém částic a ty částice jsou podle jednoho nebo několika vzorů „linkované“, takže jednotlivých částic jsou třeba tisíce, ale vlastně zároveň například jenom jedna, dvě nebo třeba pět rozdílných?

       Odpověď
       • …změna na vzorové částici se také okamžitě projeví na všech, pokud je tak nastaveno.

        Odpověď
  • Pravdepodobne máš pod pojmom „instantne“ na mysli „okamžite“, však. Pozri problematiku torzných polí.

   Odpověď
   • … a rýchlosť svetla nie je najvyššia možná rýchlosť vo vemíre …

    Odpověď
  • Jde o to že informace není omezena prostorem a časem, hovořit tedy o šíření informace v prostoru za určitý čas (tedy určitou rychlostí) je iluzorní jev, respektive může tak vypadat projev v hmotném světě.

   Jakmile se objeví informace v noosféře v egregoru, objeví se v ten okamžik ve všech objektech napojených na daný egregor, pokud to chápu správně. Všechna „fyzikální“ vysvětlení, ať už jde o kvantovou teorii nebo cokoli jiného, je jen pozorováním tohoto jevu v hmotném světě na bázi různých pozorovacích/měřících metod. Podle dané pozorovací/měřící metody dojdeme i k danému výsledku na této bázi, na pozadí ovšem informace existuje v egregoru, a tedy ve všech jeho projevech současně.

   Je třeba uvědomit si že pro informaci nehraje čas ani prostor žádnou omezující roli.

   Odpověď
 43. Videl už niekto z vás film Движение вверх? Myslím nejaký funkčný zdroj…

  Odpověď
  • http://lostfilmhvtv.gdn/serial/view/79208-dvijenie_vverh#

   Musíš se ale zaregistrovat…

   Odpověď
   • Jinak všude píšou, že film je v našem regionu nedostupný…

    Odpověď
  • http://kinokrad.co/320766-dvizhenie-vverh.html

   Odpověď
  • http://hdrezka.ag/films/drama/24555-dvizhenie-vverh-2017.html

   Odpověď
 44. Letos Slované píšou rok 7 526.
  Když kouknu na slovanskou bukvicu má největší číslo 900 a to u písmenka „ц“ Cí.
  Takže například 7 525 = ЦЦЦЦЦЦЦЦТКЄ ?

  Odpověď
  • Jéé to bylo 7 525
   7 526 = ЦЦЦЦЦЦЦЦТКЄЅ

   Odpověď
   • Pro násobky tisícem se použije krátká linka v pravém úhlu přeškrtnutá dvěma ještě menšími čárkami umístěná dole nalevo od bukvy (určitě se to nějak jmenuje, ale to nevím). Pro 7000 je tedy použita bukva s významem 7 s popsaným příznakem.

    Odpověď
    • Aktuální kalendář: http://www.slovanskakultura.cz/index.php/kalendar/110-a-je-tu-dalsi-rok-7526
     Aplikace pro android (Obchod Play): Даарийский Круголетъ Числобога
     Jde o kalendář s možností přepínámí zobrazení bukvy / arabské číslice

     Odpověď
 45. Člověk 2.1.2018 o 16:43

  Nevíte někdo, jak je to astronomicky správně?

  21.12. je zimní slunovrat, to znamená, že je to den, kdy dne ubývalo a noci přibývalo.
  21.12.-24.12. je třídenní období, kdy se dny prodlužují velmi málo (z důvodu eliptické dráhy Země kolem slunce)
  24.12. a dál až do letního slunovratu se dny prodlužují a noci zkracují

  Otázka zní: Proč je tedy kalendářní konec roku až 31.12., když je zimní slunovrat 21.12? Proč těch 10 dní rozdílu?

  Odpověď
  • Sú rôzne druhy kalendárov ako aj rôzne druhy rokov, podľa toho na aké astronomické javy sa zameriavaš. Vcelku dobre je to rozobrané v tejto knižke od VP, kde sa síce riešia Fomenko a Nosovský, ale je tam exkurz do astronómie:
   http://leva-net.webnode.cz/products/prozretelnost-nie-je-algebra/
   Je to kratučké a prvú kapitolu môžeš preskočiť.

   Odpověď
  • http://www.astrokysuce.sk/index.php?option=com_content&view=article&id=176:zaciatok-kalendarneho-roka-2014&catid=8&Itemid=104

   Odpověď
 46. Zdravím, víte prosím, jak v Linuxu rozdělit naskenované dvojstrany na jednotlivé stran?
  Z PDF nebo i případně z nejdříve extrahovaných obrázků.

  Případně, pokud byste věděli, jak dvojstrany číst na Androidu jako jednotlivé strany, bylo by to téže skvělé.

  Děkuji.

  Odpověď
  • Ve Woknách to jde pomocí programu na tisk do PDF, tam si nastavíš kterou stránku chceš vytisknout a uložíš – jako jednu stránku. V linuxu bude určitě taky tahle možnost, momentálně nemám k němu přístup.

   Odpověď
   • Jde o obrázkové skeny, žádné OCR kde jsou například dvojstrany 17-18 jako jedna atd. v celé knize.

    Potřebuji, aby každá očíslovaná strana byla zvlášť, čímž se počet stran v PDF zdvojnásobí, stejně tak „prohlížecí velikost“ – na tabletu se pak PDF lépe čtou.

    Až se dostanu k Linuxu, zkusím ještě podumat.

    Odpověď
    • oprava „…skeny, žádné OCR, kde…“

     Odpověď
    • Ak je dokument naskenovaný do grafického formátu (obrázok), tak k nemu treba pristupovať ako k obrázku a použiť grafický editor. Keďže ide o knihu a dvojstránok v nej bude isto veľa, tak táto cesta bude sotva schodná. V takom prípade odporúčam použiť nástroj na prevod textu do editovateľnej formy (OCR) a následne do zvoleného formátu vhodného na čítanie. Vhodný nástroj si ľahko vyhľadáš. Na jednorazovú prácu sa dá použiť aj dočasná verzia nejakého komerčného produktu.

     Odpověď
     • To mě samozřejmě napadlo, ale vzhledem k tomu, že se jedná o větší množství knih a korektura by zabrala mnohem více času, než prostě při čtení přibližovat a posouvat, tak to nemá smysl.

      Až se dostanu k počítači, tak něco vymyslím.
      Jen jsem zkusil, jestli někdo již úspěšně neřešil tento problém.

      Odpověď
      • Nasnímal bych jednotlivé strany do .jpg (např UltraSnap) a pak bych je naházel do tohoto : http://www.jpgpdf.net/
       To by možná šlo, pokud jmenované sw mají linuxovou verzi.

       Odpověď
      • JS- manzel vravi pdfsam https://www.slunecnice.cz/sw/pdf-split-and-merge/
       - tak len pisem odkaz lebo pre mna osobne je to španielska vesnice

       Odpověď
       • dasa: Umí pdfsam i vytáhnout jednotlivé stránky to jpegu, png apod?

        Podařilo se mi vytáhnout jen jednotlivé strany v pdf.

        Jinak, šlo o to, že jsem měl vždy naskenovanou dvojstranu (stažené z uložta), čili jsem potřeboval udělat, jako kdybych vzal nůžky a dvojstrany rozstřihl vejpůl a získal tak z každé dvojstrany dvě jednotlivé stránky, což se mi povedlo, viz níže.

        Odpověď
  • Před nějakou dobouo jsem se setkala s programem, který textové pdf scany umí převést na text v .doc = tzn. možnost korektury, další úpravy textu atd.

   Ale to asi úplně neřeší problém, že?

   (Ale může to být záchrana při překladu, kdy není originál k dispozici v elektronické verzi, ale jen jako fyzická kniha.)

   Odpověď
   • Ina: Ne, neřeší, ale určitě i takováto informace by se zde někomu mohla hodit.

    Odpověď
    • z JPG do pdf…….. programom: XnVieW ( free soft )
     Spájanie a rozdeľovanie pdf ………..programom: pdfsam ( free soft )

     Odpověď
  • gimp?

   Odpověď
  • Tak jsem se včera konečně vrhl na tento problém a vyřešil ho – doporučuji program Scan Tailor, stránky rozdělil automaticky, sice jsem musel ručně ještě oříznout obsah, čili odstranit pozadí a nechat jen papír stránek, ale výsledek je uspokojivý, zcela dostačující mým potřebám. Jako vstupní materiál jsou potřeba soubory obrázků, ne dokument pdf.
   Program Converseen jsem použil na konverzi obrázků zpět do jpgu (možná jsem jen zapomněl zadat formát a tak mi to vytvořilo .tif) a pro snížení datové velikosti.
   V programu gscan2pdf jsem pak dokončil pdf.

   Vše při použití OS Linux Mint. Doporučuji.

   Jediné, na co jsem zatím nepřišel je, jak převést offline na linuxu pdf do jpegů.
   Gscan2pdf to možná umí, ale když jsem zkoušel pdf do něj načíst, sežral mi spoustu místa na disku a pořád se to jen načítalo.

   Odpověď
 47. Vladimir Michajlovic Zaznobin maval k novemu roku rozhovory na sposob zamyslania sa nad novou epochou a ulohou ruska v nej. Vedla neho zvykol blikat vianocny stromcek. Velmi rad som to pozeral. Nakolko je Vladimir Michajlovic chory neviem ci bude nejake videjko. Ak ma niekto akekolvek spravy o V.M. Zaznobinovi budem rad ak to sem da. Myslim na neho a posielam mu tymto myslienku (obraz z videjka) jeho sameho ako zdraveho.

  Odpověď
 48. Ahojte, chcem sa spýtať prítomných – rozoberala sa tu podrobne kniha Hra o tróny ??
  prípadne ak áno, tak mi vie niekto pripnúť z archívu link??
  Vopred ďakujem

  Odpověď
 49. Ahoj.
  Chcem môjmu vnukovi povedať niečo o slávnej sovietskej regulovčíčke, ktorá riadila sovietske tanky pri ceste na Berlín. Viem, že existovala, mám v podvedomí taký obraz.
  Neviete prosím jej meno ?

  Ďakujem vopred.

  :-)

  Odpověď
 50. Zdravím, funguje vám KSB aplikace na Androidu 6?
  Aktualizoval jsem Android z 5 na 6 a ani se nepustí.

  Odpověď
  • NicNezNula 25.12.2017 o 21:44

   Na mém předpotopním telefonu s verzí 2.3.6 to také nejede. Novější „plácačku“ ale nechci,
   ¨protože by se mi asi v kapse zlomil (větší mobil). Mimochodem, zdroják je opensource? Možná by se s tím dalo pohrát pro milovníky předpotopních zařízení.

   Odpověď
   • „Pohrál“ jsem si stažením informační báze KSB.

    https://uloz.to/!ug20uEWIbK6Z/informacni-baze-ksb-v9-zip

    Odpověď
    • NicNezNula 25.12.2017 o 23:56

     Díky, to si nakopíruju do telefonu. Mám tam Allreader. Umí ta apka něco navíc, rejstřík? Nenašel jsem tam moje oblíbené minidílo „O válkách..“, možná blbě hledal.

     Odpověď
     • „O válkách“ najdeš ve složce „analýzy…“

      Zatím největší výhodou KSB aplikace je přehlednost, můžeš si přes ni stáhnout knihy v požadovaném formátu, otevřeš je pak však v externí aplikaci.

      Odpověď
 51. Vy, kdo ovládáte ruštinu, nemáte tip, způsob, fígl, jak na to? Já začínám od piky. Vím, že je to asi marná otázka a nejspíš nezbyde, než učit se a učit se. Jenže víte, jak je to s časem…

  Odpověď
  • Mně se osvědčilo neustále poslouchat Pjakina, Velička, Petrova atd., a když k tomu přidáš trošku učení, za pár týdnů se budeš divit, že jim vlastně rozumíš.

   Odpověď
  • NicNezNula 27.12.2017 o 22:27

   Najít si na trubce blízké hobby nebo filmové téma v daném jazyce, kde budou nejsnadněji identifikovatelné ekvivalentní odborné a obecné termíny. Pjakin mluví velmi srozumitelně, když je dobrý zvuk, naposledy byl zvuk výborný, ale možná pro začátečníka je to stejně složité.

   Odpověď
  • No… nevím… možná mám předpotopní radu… :-)
   Když ses jako dítko učil češtinu ve škole, odpadla ti sice „slovíčka“, ale abeceda ne. Začala bych tedy seznámením se s azbukou:
   http://www.mokhovykhalyna.cz/abcd.html
   Ruština zase není tak úplně jednoduchá, ale my máme výhodu, protože dost slov se podobá českým nebo jiným slovanským = lépe se nám učí i vyslovují.
   Hodně zdaru – a vytrvej, bude tě to i bavit. :-)
   PS: Umět rusky se dneska už zase stalo výhodou – právě kvůli tomu „obchodování s východem“.

   Odpověď
  • Člověk 2.1.2018 o 15:35

   A k tomu všemu již doporučenému se dá ještě využít překladač Yandex:

   https://translate.yandex.com/?lang=cs-ru

   Odpověď
  • ruske videa od Velicka, Pjakina su skvely zaciatok…
   na rusky dabovane alebo original ruske filmy, serialy… chodim sem:
   http://hdrezka.ag/films/
   drzim palce pri samovzdelavani :)

   Odpověď
 52. Oracle a kde je článok??? hľadám tu , listujem a nič

  Odpověď
 53. Pořád mi v hlavě rezonuje číslo 14. Má nějaký egregorální význam? Díky.

  Odpověď
  • Ľubomír 20.12.2017 o 8:26

   Piaty element. 1 a 4 ( živly ), alebo 1 a 4 ( svetové strany ); podľa toho v akej súvislosti Ti to rezonuje.

   Odpověď
 54. nedavno bola publikovana informacia, ze uz existuje AlphaZero algoritmus, ktory sa iba pocas 4 hodin samoucenia dokazal napr. v šachu dostat na taku uroven, ze v nasledovnych 50-tich partiach s doteraz najlepsim sachovym pocitacovym programom StockFish vyhral skoro vsetky partie…
  https://arxiv.org/pdf/1712.01815.pdf
  co myslite, je toto uz umela inteligencia, a kam to bude podla vas smerovat?
  máme sa báť?

  Odpověď
  • Nejsem odborník, ale na všechny možné šachové kombinace je potřeba určité množství tahů (hodně velké číslo). Takže předpokládám, že jde „jenom“ o výkon počítačů, nikoliv o umělou inteligenci.

   Odpověď
   • Nejedná se o inteligenci, ale o algoritmus… Tento algoritmus je prováděn na počítači ( nebo clusteru ) a před zápasem si sám přehrával partie, kdy se snažil najít optimální tah pro daná postavení.

    Fígl je v tom, že (prý) algoritmus AlphaZero nemá k dispozici klasické herní ( šachové ) vzorce ( např. váha pěšce 1, střelce 3.5, věže 10), používané u běžných šachových programů, zná jen pravidla hry. A ty algoritmy si jakoby vytváří sám na základě partií, které hraje sám se sebou. Kolik si těch partií během 4 hodin byl schopen přehrát, nevím. Ani kolik pozic si dokázal označkovat jako významných pro další rozhodování …

    Myslím, že se stejným algoritmem podobným způsobem porazili velmistra v GO, tradiční čínské hře, jejíž obtížnost pro strojové hraní je řádově vyšší. Že výhra byla dosažena několikaměsíčním učením na superpočítači s několika tisíci jádry a algoritmus měl k dispozici několik tisíc terabajtů úložného prostoru ( Go je opravdu velmi variabilní hra, kdy ten „počet herních kombinací“ je číslo naprosto nepředstavitelné dokonce i v porovnání se šachy ) nepřekvapuje.

    Odpověď
  • kroksunkrok 13.12.2017 o 23:18

   Krátky úryvok, ako odpoveď na Tvoje otázky: „…IM: Systém samotný je zainteresovaný v tom, aby Osobnosť koncentrovala pozornosť na trojrozmerných objektoch. To znamená, že neukazuje človeku vo vedomí to, z čoho sú vo svojej podstate zložené… Teraz sme dokonca vykonali myšlienkový experiment a nútili sme sa o tom premýšľať. Ale znova, hľadiac na túto šálku, hľadiac jeden na druhého, nevidíme molekuly. Nie je nám dané pozemským zrakom toto všetko pozorovať. A pre nás v trojrozmernosti platí: máme formu, máme obrazy a našimi rukami ohmatávame stôl – je tvrdý, ohmatávame šálku – je tvrdá. V tomto je fenomén celej tejto trojrozmernosti, že nachádzajúc sa v systéme, je skúmanie systému veľmi zložité.

   Prečo ľudia často narážajú, keď študujú systém nachodiac sa v ňom, stretávajú sa, jemne povedané, s nepríjemnosťami? Systém nikdy nedovolí svojou súčasťou (vedomím) študovať seba. A umelá inteligencia, ňou sme začali, nikdy nebude vytvorená v tej variante, o ktorej niektorí ľudia snívajú. Prečo? Systém nedovolí vytvoriť klon seba samého. Bude to kontrolovať… Áno, možno vytvoriť veľmi rozumný umelý intelekt, ktorý bude poznať mnohé, bude predstierať vedomie na spôsob človeka. Môže šach vyhrávať, no toto už dnes existuje. Mnohé prepočítavať, vypočítavať… No nikdy nebude oduchovnelým.

   T: …Teda živým, slobodným a nezávislým objektom, pretože bude v systéme a pod kontrolou systému.

   IM: Áno. Tu samozrejme vzniká ešte jedna otázka o deviatom dni… Ale ak sa jej dotkneme, budeme musieť zájsť ďaleko za kvantovú hranicu a porozprávať o veciach, ktoré boli odpradávna pre masy zakryté. No, myslím, že pre ľudí to bude zaujímavé. Preto, ak je záujem, môžeme túto otázku vzniesť…“
   Viac tu: https://allatra-book.org/article/pages-6273-sk

   Odpověď
   • Přestaň tu neustále tlačit tu snůšku dezinformací jménem Allatra.

    Odpověď
  • Inteligence a schopnost kreativity jsou dvě úplně odlišné věci.
   Bez schopnosti tvořit je možné jen neustále kombinovat již vytvořená řešení, jde tedy o kombinatoriku než o tvoření. V tom je možné člověka předstihnout, ale další krok bude vždycky muset udělat tvor kreativní, a to je tady, pokud vím, jen tvor inspirovaný láskou.

   Můžeme se bát toho že stroj schopný se učit, s podstatně větším výkonem než běžní lidé, s programem zadaným od lidí s démonickým typem psychiky, ovládne efektivně stroje schopné zabíjet lidi. To ano. Ale nic nového nemůže stvořit, čili je to slepá ulička vývoje, a jako taková si při překročení míry dopuštění bude zasluhovat zásah shora. A vzhledem k tomu že počítač, jakýkoli počítač, je ve své podstatě předvídatelný stroj, opičí pracka se v takovém případě bude vztahovat na tvůrce toho stroje, a přijde ještě před spuštěním nebo při něm.

   Odpověď
   • Může být přirovnání, kdy konstruktér Sagway zahynula v lese na svém výtvoru? To vozítko je v ulicích (na chodníku) velmi nebezpečné.

    Odpověď
  • dakujem vsetkym za reakcie :)
   tiez si myslim, ze clovek ma voci umelej inteligencii vyhodu prave v tej nasej tvorivosti a samozrejme bozej iskre v nas…
   otazne je, ci je mozne zostrojit take technicke zariadenie, ktore by bolo schopne „prijat dusu“ – ci s takym niecim rata bozi zamer…

   Odpověď
 55. Zdravím, kdo to vlastně byli zbojníci?
  Máte nějaké věrohodné zdroje a informace?

  Odpověď
  • Mě napadl jen Jánošík:
   https://www.youtube.com/watch?v=v9925utE8Vo

   Odpověď
   • Luboss: Ano, Jánošík je nejznámějším zbojníkem.
    O víkendu se na film podívám, jsem na něj zvědavý.

    Odpověď
    • Švejk je nejznámějším vojákem. Poví ti film o Švejkovi něco o vojácích? :-)

     Odpověď
     • Někdy film napoví v tom, kam se snaží diváka vmanipulovat.

      Odpověď
 56. Kdyby nedošlo k tomu povstání Československého armádního sboru, tak by nedošlo k občanské válce.
  A jen ten zbytek sil v podobě
  Československého expedičního sboru
  vedl k tomu, že občanská válka
  vzplanula po celém Rusku.
  Více zde: http://leva-net.webnode.cz/products/otazka-odpoved-v-v-pjakina-ze-dne-27-11-2017/

  Na levanete som sa k odpovedi nedopatral, hoci to podla mna uzko suvisi s aferou Kolja. Existuje nejaka analyticka praca VP CCCP, alebo niektora z ich 65 knih, ktora ozrejmi tento Pjakinov vyrok? Moze byt aj v rustine. Ci sa opat jedna o jeden z jeho omylov?

  Odpověď
 57. Vytváření kultu osobnosti? Pjakin v jednom pořadu říkal něco v tom smyslu, že je to protivlastenecké. Nebo se mýlím?

  https://cz.sputniknews.com/svet/201712086398669-Oveckin-rozsah-spolecenske-h/

  Odpověď
  • Kult osobnosti je nejlepší cesta jak se z pohledu GP v dané zemi zbavit nepohodlného politika – Stalin je zářným příkladem – a ještě desetiletí po jeho vraždě ničit jeho pověst a dehonestovat s ním celou zemi.
   Další příklad Mao – nejdříve užitečný pak nepotřebný.
   Mao byl původně chápán i jako vlastenec(neměl znalosti Rusů o GP) jen plnil zadání GP přeťal žíly tisícileté čínské společnosti tím, že zlikvidoval inteligenci a s tím totálně pohřbil tradiční čínskou společnost z pohledu GP. Z mého pohledu orientalisty naštěstí ne úplně a proto si stále myslím, že v Číně GP uklouzne a Čína zůstane mocností regionální.
   Pro GP Čína bez národních kořenů a klasicky vzdělané staré čínské inteligence přeformátovaná je připravená posloužit jako nový světový četník a bum, zase je tady mantra o kultu osobnosti „zavrhněte ho vždyť si budoval kult osobnosti“, Mao jen (na rozdíl od Stalina, který pochopil a vzepřel se)plnil zadání.
   Klasický příklad „řízení“ GP – vyzdvihne kulturu-osobnost nebo ji vytipuje, pomocí ní začistí co potřebuje a pak ji jako nepotřebnou odhodí – dnešní USA, židé, jde to stále dokola. Nepochybuji o tom, že Čína by jednou skončila stejně jako USA kdyby se deviantní plán GP povedl – už ted jsou tam proto zárodky – vytváří se úzká vrstva bohatých a ten zbytek země, aby se neodčerpávalo příliš zdrojů zůstane v podstatě hladovými rolníky, kteří budou občas někam dojíždět, aby na tu elitu dřeli a sami tak neumřeli hlady – je to z pohledu GP asi vyšší level neb v projektu USA se povolila existence střední vrstvy a ta začala být neúnosným konzumentem všeho co mohla nahrabat. V Číně zřejmě plánují jen elitu a ten zbytek na úrovni KLDR, prostě nízká spotřeba zdrojů, podobně vidí GP samozřejmě celý svět

   Odpověď
   • Oracle 911 11.12.2017 o 8:42

    „Z mého pohledu orientalisty naštěstí ne úplně a proto si stále myslím, že v Číně GP uklouzne a Čína zůstane mocností regionální.“

    Slabý výraz lebo to podľa mňa bude najväčšie nešťastie v ich histórií (väčšie než Stalinov ZSSR).

    Odpověď
    • Já jsem to nechtěla říkat až tak natvrdo, ale věřím a jsem o tom přesvědčená, že se jim to v Číně všechno slušně řečeno podělá

     Odpověď
     • Teď jsem si to spojil, že GP vlastně potřebuje zlikvidovat všechny národy a národnosti a mít tak jednu neidentifikovatelnou masu. Díky.

      Odpověď
      • Ano, „mít tak jednu neidentifikovatelnou masu“ – kříženců na úrovni Neandrtálců

       Odpověď
       • Něco jako britský parlament?

        Odpověď
        • Oracle 911 13.12.2017 o 23:49

         Nie, tá hnedá masa bude na o niečo vyššej úrovni než zmienený parlament.

         Odpověď
 58. NicNezNula 8.12.2017 o 12:28

  Pořád nejsem mocen pochopit, zda slechy sfingy fungovaly jako anténa pro přenos energie na vytápění bytovek v oblasti Petry anebo pro mezihvězdný bezfuškovoz.

  Odpověď
  • Ve videích o pyramidách s jejich transformátory to nemá objasněno?
   Aááá mám okno, nevzpomenu si na ty vydeo pořady : mai tech … ? :(

   Odpověď
   • NicNezNula 9.12.2017 o 20:22

    Mám zato, že v těch videích finále objasněno zatím není.

    Odpověď
   • My Techno Lab

    Odpověď
 59. Mám takový dotaz/prosbu na znalejší z vás…
  KSB často operuje s „účel světí prostředky“. Když se to napíše v češtině (nakolik ji ovládám) není v tom výrazu příliš rozdílů. Jde to vyložit tak i tak. V ruštině ten rozdíl chápu, v obrazech, které mám za těmi slovy, mám jakž takž celkem jasno. Co by mi ale možná pomohlo ještě lépe to dostat do vědomí a pak i do svých vlastních slov a chování, by byl nějaký příběh (jsem příběhový) nebo obrázek. Přiznávám, že když si vykládám „že dobrými prostředky lze dosáhnout špatných cílů“ tak mi to nesedí, když si řeknu, že „nedobrými prostředky nelze dosáhnou dobrých cílů“ tak tomu sice rozumím, ale nějak se tomu vnitřně zdráhám věřit, stále hledám teoretické příklady potvrzující opak. Chce se mi tvrdit, že i „nečestným způsobem lze dosáhnout dobra“. Jak chápu tlusté knihy, tak tomu ale tak není a jediná cesta je „dobré prostředky (po)světí jakýkoliv cíl“ (i nedobrý?). Možná mám problém v definicích „dobra“, možná v lexice, možná v češtině a možná, jak by řekl můj táta, se v tom zbytečně babrám..

  Nechci, aby vzniklo nějaké dlouhé filozofické vlákno. Spíš bych si přál, aby někdo, kdo je dál, poslal jen nějaký odkaz, příběh, úryvek, vlastní zkušenost, která by mě zasáhl a já si řekl „jo aha, takhle to je“.

  Předem děkuji za případné reakce.

  Odpověď
  • Jardobův článek na to téma http://leva-net.webnode.cz/products/vrstvy-informacnej-vojny/

   Odpověď
   • Mnozí vycházejí z toho, že pro dosažení nějakého cíle jsou dobré jakékoliv prostředky. Putin pracuje absolutně jinak. On si uvědomuje jednoduchou věc, že jestliže se budete řídit principem: účel světí prostředky, že cíl OSPRAVEDLŇUJE prostředky, tak to vždy dopadne jen k vaší škodě, která v násobcích bude převyšovat takto získaný užitek. A jestliže se… No, ano, v určité etapě budete vypadat jako efektivní manažer, efektivní MANAGER, protože nějaké výsledky vám to dočasně přinese.

    …Pjakin…
    A jestliže se řídíte principem, že prostředky OSPRAVEDLŇUJÍ cíl, tak minimalizujete škodu a v budoucnu získaný užitek bude neporovnatelně vyšší, než by byl ten, kterého byste dosáhli řídíce se principem: Cíl ospravedlňuje prostředky.

    Proč? Zdálo by se, že Putin by přece také mohl v něčem zalhat. A taky by mohl s využitím nějaké okamžité politické konjunktury odstoupit od nějakých dohod a říci: „Když vy je neplníte, já je také plnit nebudu!“ Jenže Rusko tímto způsobem nejedná. Jak jednou dá slovo, tak ho plní! Putin nikdy nelže a vždy plní to, k čemu se zavázal a výsledek?

    Odpověď
  • Nejsem znalejší, též bych uvítala něčí názor.
   Příběh dát neumím, ale dotaz mne navádí na jeden jazykový jev – tzv. aktuální členění větné (funkční větná perspektiva).

   https://cs.wikipedia.org/wiki/Aktu%C3%A1ln%C3%AD_v%C4%9Btn%C3%A9_%C4%8Dlen%C4%9Bn%C3%AD

   Zjišťuji, že též vlastně nevím, jak se mám s tím rčením popasovat; respektive vykládat se dá dvojím způsobem:

   1/ při neutrálním slovosledu „Účel světí prostředky.“ bude platit, že primární důležitost má účel, takže: je jedno jakým způsobem (vražda, loupež, podvod; nebo pomoc bližnímu, sebeobětování…), ale důležité je, CO se tím získá.
   Takže by se tu nabízelo ono „nečestným způsobem lze dosáhnout dobra“, ale pak též narazím na onu definici dobra… K tomu přidám níž jeden příběh, myslím, že tu (nbo jeho obdoba) též před časem byl.

   2/ při subjektivním slovosledu „Účel světí prostředky.“ bude platit, že primární důležitost mají právě ty prostředky, a teprve podle nich hodnotíme onen cíl.

   Je třeba kontext, aby se dalo říci víc.

   Bez kontextu bych ale klonila k tomu, že první volbou bude onen neutrální, bezpříznakový slovosled, tedy možnost 1.

   A teď onen příběh:
   je sice o štěstí, ale princip je podle mne týž, jako kdybychom mluvili o dobru:

   Štěstí a neštěstí se rodí jedno z druhého a jejich přeměny je těžké předpovídat. Na severní hranici země žil jeden starý muž, který byl dobrým chovatelem koní. Jednoho dne zjistil, že se mu jeden z jeho koní zatoulal do sousední země Chu. Sousedům ho bylo líto, ale on řekl: „Kdo ví, zdali se to nezmění v požehnání?“ O několik měsíců později se kůň znenadání vrátil a přivedl s sebou pěknou klisnu. Sousedé mu přišli blahopřát k velkému štěstí, ale starý muž odpověděl: „Kdo ví, jestli se to nepromění v neštěstí?“

   Jeho syn rád jezdil na novém krásném koni. Jednoho dne z něj však spadl, zlomil si nohy a zmrzačil se. Sousedé přišli starého muže politovat, ale ten odpověděl: „Kdo ví, zdali se to neotočí v požehnání?“

   O rok později země čelila vpádu sousedního státu Chu a všichni mladí muži byli odvedeni do války – devět z deseti bylo zabito. Jeho syn coby mrzák zůstal doma a jeho život byl ušetřen.

   Štěstí se může proměnit v neštěstí a to se může znovu změnit ve štěstí. Tato změna nikdy nekončí a její tajemství zůstává provždy skryto.

   „Ponaučení v lidském životě“ z knihy „Chuaj Nan C“‘ sestavené Liou Anem (179–122 př. n. l.) ze Západní dynastie Chan.

   http://www.epochtimes.cz/20060720832/Nejkrasnejsi-pribehy-z-Ciny-Jak-stary-muz-na-hranicich-ztratil-kone.html

   Odpověď
  • Prostředky posvěcují účel.

   Odpověď
  • Zdravím KL,
   dobromyseľní ľudia zvyčajne predpokladajú, že dobré prostriedky (v ich subjektívnom chápaní toho čo je dobré) musia viesť k dobrým cieľom, a podobne aj bezcharakterní jedinci, ženúci sa za mamonou, dúfajú, že môžu používať bezcharakterné prostriedky, ktoré ich privedú želaným sebeckým cieľom (zlým pre druhých a „dobrým“ pre nich). No často to tak nekončí…

   Cieľ odobruje prostriedky – to je heslo démonických typov, ktorých netrápi svedomie, použijú akékoľvek metódy, aj zvrátené, aby dosiahli cieľ. Občas sa im to podarí, ale ak je cieľ za hranicami dopustenia, mimo Božieho scenáru Predurčenia a Etiky, tak akákoľvek snaha, všetky zlé prostriedky v dostatočne dlhom časovom rozpätí na vyzretie udalosti – poslúžia dobrým plánom Tvorcu HNR.
   Zmysel vety Démona z knihy Majster a Margaréta: „Som časť tej sily, ktorá vždy chce páchať zlo, a vždy dobro vykoná“ – nie je v tom, že by mal záujem konať dobro, ale že nie je múdrejší ako ten, ktorý predurčil mnohovariantný osud všetkých a hranice dovoleného a nedovoleného, smerujúci k jednému cieľu. Dobro (z pohľadu etiky Najvyššieho) víťazí nad zlom platí vždy…!!! je to len otázka času.
   Osudom zlých duchov a zlých ľudí je pomáhať zmúdrieť dobrým ľuďom, cvičiť ich intelekt a pamäť a nútiť ich aktívne hľadať cestu k Božiemu Zámeru (t.j. scenáru života v súlade s všeharmonizujúcou etikou bytia (pravdovernosťou)). Pritom zlomyseľní to výsledné dobro nerobia úmyselne, oni chcú zlo, ale Zhora je im dané, že všetko ich zlo nakoniec poslúži konečnému dobru, a väčšina vecí sa im nevydarí.

   Prostriedky odobrujú cieľ. Toto je prirodzené pre Človeka, žijúceho v disciplíne Svedomia. Je však potrebné sa rozvíjať a vzdelanostne a eticky rásť, lebo len tak zistíme, či cieľ za ktorým bežíme je správny, a či netreba prehodnotiť cieľ za lepší.
   Platí tiež „Cesta do pekla je vystlaná dobrými úmyslami“, to je problém etiky bez znalostí. Jedinec sa stáva dobromyseľným naivkom bez životu-adekvátnych skúseností – v čom ho elity podporujú a udržujú, a ľahko ho obohrajú, lebo s čitateľnou etikou a bez skúseností so zlom je jeho správanie predvídateľné.
   Skrátka, človek by mal žiť vždy v súlade so svedomím. Prenikať do podstaty etiky vecí a tak sa zbavovať neadekvátnej morálky naviatej spoločnosťou, aby necítil výčitky za správne činy (osvojená neadekvátna morálka založená na lži – napr. ojoooj, je nedeľa a nebol som v kostole – zhrešil som pred bohom = lož, skutočný Boh od neho toto nikdy nežiadal), a zároveň rozvíjať vedomosti, skúsenosti (svoje i cudzie), nezabúdať. Lebo zabudnutá skúsenosť sa nutne opakuje. To je zákon rozvoja.
   Kým neskúsený človek s dobrou mravnosťou má k dispozícii len jednu-dve jednoduché varianty ako reagovať na situáciu, tak človek vyzbrojený skúsenosťami s dobrou mravnosťou má nespočet variant, ako reagovať na situáciu – a tiež vidí množstvo variant, ako môže reagovať súper, čo mu umožní sa ľahšie rozhodnúť v súlade so svojimi pravdovernými cieľmi a pravdovernou etikou (reálnym svedomím).

   Odpověď
 60. Chcem poprosit rustinarov o preklad Puskinovho:
  …И очутятся на бреге,
  В чешуе, как жар горя,
  Тридцать три богатыря…

  Odpověď
  • …I ocitnouc se na břehu,
   V šupině (pokrývka, rouška), jak plamen hoříc,
   Třicet tři bohatýrů…

   Odpověď
   • PS: Chtělo by to kontext, jelikož slova чешуе, жар, горя, mají až desítku významů…

    Odpověď
    • Kontext je posledny Budkov, velmi zaujimavy, podobne ako posledny Pjakin od 1:07:00.

     Odpověď
     • https://aftershock.news/?q=node/589393&full#.Wh8TUHjuPlI.vk

      Odpověď
      • Chtěla bych tě poprosit. Nemáš původní video toho článku?

       Odpověď
     • Aha, tak teď to dává trochu jiný význam…

      Ocitnouc se v brigádě (spolu),
      Pod rouškou, jako plamen hoře (utrpení)
      Třicet tři bohatýrů…

      Tento překlad chápu, jak další vrstvu textu, který se ukrývá pod první vrstvou…

      Myslím, že pro pochopení textu Puškina, by bylo adekvátní slovo „rouška“…
      V článku byl ten verš upotřeben v souvislosti s tím, Puškin věděl o tom, že 1.nejsou vidět, 2.je jich 33 (vládci 3 druhů energie)…Daších 11 bylo těch, kteří vládli všemi 3 druhy energií tj. celkem 44…
      Teď mě napadla souvislost s takovou rekvizitou v pohádkách, jakou je „čapka nevidimka“, kterou použil i Ilja v pohádce „O štice“… Tu čapku nevidimku dostal od GP…Tam je ukázáno, jak GP pracuje, je schovaný pod rouškou (čapkou nevidimkou)….
      Budu ráda, když dá někdo také svůj pohled na ten verš…

      Odpověď
      • Tych dalsich 11 bielych zrecov doplnajucich 44, dozerajucich na chod udalosti, podla mna prezentuje tzv. vsevidiace oko v trojuholniku, ktory prezentuje to, co popisujes. Nasa planeta spojuje tri svety pod dozorom. Odstranenim tretej sily, tretieho sveta, zmenil sa chod evolucie z Fibonacciho scenara na Lucasov, ktory zacina 2. Zlaty rez strojenia tohto priestoru ostava zachovany, ale kardinalne sa zmenili ciselne hodnoty a zrychlil postup evolucie. Myslim, ze princip dobre opisal Efremov v Hodine byka. Danilov to nazyval virusom v strojeni nasej galaxie neskusenym strojitelom, ktory prisiel opravit Efremovov hviezdolet. Ak vezmem stary Egypt, 11 zrecov doplnajucich 33 su vlastne z prislusnikov Levitov, haploskupina R1a, uvezneni a spiaci v telesnych schrankach v hlbokej hypnoze. Mozu to byt napriklad Blanicki rytieri a podobne entity v bajkach roznych narodov.

       Odpověď
       • Je tohle na Levanetu někde rozebráno. Kupříkladu těch 33? Dík.

        Odpověď
        • Oracle 911 3.12.2017 o 20:54

         Pokiaľ viem nie ale viem, že 33 je zväčša spájané slobodomurármi.

         Odpověď
        • Nie je. Da sa dedukovat z Hodiny byka. Aj tu sa nazory roznia. Zaznobin niekde spomina svrtu hodinu, Danilov druhu. Priklanam sa k Danilovi, pretoze povacsine je pri juznych vianociach o stvrtej vidno a nevyriesila to ani zmena na letny cas. Cez leto som sledoval kohuty na okoli. Prvy spieval o 3:15 letneho casu so zeleznou pravidelnostou. Este mi ostava preskumat zimny cas. Ale vsimol som si jednu vec. Dva dni po sebe namiesto kohuta oznamoval koniec hodiny byka bujak na volnej pasi v ohrade. Vtedy zahynulo sedem opatrovateliek vracajucich sa z Rakuska. Dalsim zaujimavym zvieratom je kocur, Wolandov kocur, Puskinov uceny kocur chodiaci po zlatej retazi dookola. Toto sa mi nepodarilo desifrovat. Ale asi to ma suvis s evoluciou ludstva, siesta civilizacia a stale sa tocime na mieste, nie a nie vykrocit po 33 schodoch do dalsej etapy.

         Odpověď
      • 3 druhy energie?

       Odpověď

Napsat komentář

*
*

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>