Otázky a odpovědi

Podepisování příspěvků: anonymní příspěvky nebo ty, které v poli jména/přezdívky budou mít titulek nebo jiný text, mohou být smazány. Příspěvky s nakopírovaným delším obsahem, který je dostupný na jiném místě, mohou být také smazány – v takovém případě uvádět pouze odkaz, případně pár vět, nikoliv celý text systémem copy&paste. První komentář nového uživatele se zobrazí až po schválení, další již hned.

 Obnoviť

 1. Řeší se někde, proč je žreců Egypta zrovna 10+1 ? … a ne jiný počet (třeba 6+1)?

  Na rukách máme 10 prstů, ale lze jimi zobrazit 11 možností. Na tu jedenáctou (zatnutá pěst, tj. 0) se často zapomíná.

  Odpověď
  • Či sa to takto konkrétne rozoberá v nejakých prácach VP SSSR neviem, ale pohľad by som smeroval k astronómii – pár vesmírnych javov je zakomponovaných do biblie.
   Taký slnečný cyklus 2×11 rokov.

   Odpověď
 2. 30. 10.2018 má /vraj/dôjsť v SŠA k akcii s názvom Odhalenie. Všetko sa pripravuje plošne /pretlmočenie/ a týka sa zverejnenia pravdy o mimozemských civilizáciách na Zemi/žijúcich v podzemí/. Viete o tom niečo viac?

  Odpověď
  • Pravdepodobne je reč o „The Disclosure Projekt“ na čele so Steven M. Greerom. Určitého času sa angažoval aj v zbieraní projektov na voľnú energiu, ale bolo jasné že ide len o imitačný projekt zo spôsobu akým sa vyjadroval. Odvtedy o voľných zdrojoch energie z jeho strany „ani ťuk“. Zato sa plne venuje svojej obľúbenej ufológii.
   Ten dátum je symbolický. 31.10.2018, ak sa nemýlim, končí v USA účtovný rok, a tie majú priepastný deficit, takže bude treba tento problém prehlušiť niečim bombastickým.

   Odpověď
   • Takže odhalení se bude týkat toho, že je konec s ufony protože na to došly prachy? :-)

    Odpověď
  • > Viete o tom niečo viac?

   ano, výplach mozků ovečkám…

   Odpověď
   • A čo keď tá správa má odpútať pozornosť od niečoho väčšieho? Neverím, že nič nevieš o drakoniánoch a plazoidoch! Ovečky do toho nepleť.

    Odpověď
 3. NicNezNula 23.10.2018 o 22:06

  Četl někdo, má zkušenost?

  https://www.databazeknih.cz/knihy/bernolak-157830

  Odpověď
 4. Po zrušení posúvania času na jar a na jeseň prichádza na rad otázka, ktorý čas ponechať: letný, alebo zimný. A bude to asi ťažký boj, lebo už aj u nás sa rozbiehajú diskusie s odborníkmi. Odborníkmi? Je klimatológ Faško odborník na otázku, ktorý čas je vhodnejší pre ľudí? Oficiálny čas je zimný čas, letný bol zavedený umelo, ale je pravda, že ak budeme mať iba zimný čas, tak 21. júna bude svitať už pred 3 hodinou ráno a večer budeme mať svetlo najdlhšie do cca 20:30. Parížania však budú na tom lepšie, keďže sú v rovnakom časovom pásme stovky kilometrov na západ.
  Aký je váš názor?
  https://www.aktuality.sk/clanok/634840/na-zimny-cas-doplati-vychodne-slovensko-svitat-zacne-o-druhej-rano/?utm_source=pokec.azet.sk&utm_medium=box-magaziny-aktuality&utm_content=clanok1

  Odpověď
  • umeliny nepodporujem v ničom!

   Odpověď
  • to posuvanie rozbija biorytmus, v kazdom pripade by s tym mohli prestat. nam by sa tu hodil letny cas po cely rok

   Odpověď
   • ‚nam by sa tu hodil letny cas po cely rok‘ – To aby mohli ľudia dlhšie sedieť za vidna pri TV? (Len ma napadla praktická otázka pri zavedení letného času u nás).

    Veď predsa prebúdzať sa , alebo byť hore pri rannej zore, to je veľmi príjemný pocit. Človeka to nabudí do hlbky. Netvrdím, že teraz má človek vstávať o tretej ráno, ale určite je lepšie vstávať za vidna, ako v úplnej tme, vtedy to je pre človeka nepríjemné. A netreba zabúdať na deti, aj tie staršie.

    Ministerstvo práce: „Z dôvodu nepriaznivého účinku na zdravie celkovo odporúčame zrušenie každoročných zmien času a ustálenie štandardného tzv. zimného času, ktorý sa v našich zemepisných šírkach dlhodobo uplatňoval a rešpektuje fyziológiu populácie na našom území,“
    https://www.topky.sk/cl/10/1746179/Ministerstvo-prace-ma-jasno-v-tom–ktory-cas-je-pre-Slovakov-lepsi–Dlhe-letne-vecery-mozu-byt-minulostou

    Odpověď
  • Osobne by mi vyhovoval letný čas, ale hlasoval by som za zimný, pretože je prirodzený. Všimnite si zvieratá. Zobúdzajú sa so svitaním a usínajú so zotmením. Najdôležitejšie je, aby sa so zmenou prestalo, pretože to narušuje biorytmus ľudí a domácich a hospodárskych zvierat. Krátka diskusia k téme tu už prebehla:
   http://www.vodaksb.eu/diskuse/zdravi/comment-page-12/#comment-167147

   Odpověď
  • Putinovec 24.10.2018 o 10:36

   Debata o tom jaký čas je lepší je nesmyslná.Každá oblast má svůj vlastní přirozený čas,schodný s biorytmem.

   Odpověď
   • cas a do neho vtesnana aktivita je len vymysel ludi. Neviem ci to spravne chapem ale to slovo ktore Putinovec pouzil ako ze je to prirodzeny cas (zimny) to je len nieco ako tradicia. Ludia pred priemyselnou revoluciou zili svojim vlastnym casom a aktivita ludi bola prisposobena aktivite domacich zvierat, ( napriklad dojit kravu skoro rano cc o 4 hod) cez den si aj pospali aktivny boli opat poobede a vecer. Ten biorytmus tam bol iny. Hovorit o prirodzenom case a biorytme su dve rozdielne veci lebo to sa meni v zavislosti od sposobu zivota v danej dobe.

    Odpověď
 5. Neporadíte někdo?
  Budkov občas používá ve svých videích úryvky z filmu o Stalinovi – nevíte prosím, co je to za film/seriál a kde by se dal stáhnout?
  Děkuji.

  Odpověď
  • Ide o seriál Stalin Live na youtube napr https://www.youtube.com/watch?v=XMM1Gt83eTM&list=PLYOFsaKXGqyENHkpjOB9rVuzQkE3I0KTP

   Odpověď
 6. V mimo téma mi nikto neodpovedal, možno tu mi niekto odpovie. V pondelok má začať 3 séria Spjaščich, teraz neviem, bude to niekde na nete, v telke, alebo len v kinách? Vďaka

  Odpověď
  • Podľa tejto stránky to presunuli na 19.11.2018. Neviem nakoľko hodnoverné majú to info. Predpokladám, že premiéra bude v TV na prvom kanáli. Bude dobré sledovať tv program.
   http://data-vykhoda.ru/spyashchie-3-sezon/

   Odpověď
 7. Proč furt všude v českých „médiích“ prezentují ty malobritský královský vampíry? Na Seznamu 3 články denně, který pederast si zrovna prdnul, v TV furt dokola, jak tahle povedená partička „šíří lásku po celém světě“….. Otevírá se mi kudla v kapse. To ty hlavy v našich médiích ani trošku netuší, že tomuhle pimprlovýmu divadlu je už konec???

  Odpověď
  • Protože nadlidi:
   https://www.youtube.com/watch?v=r_KwqoCkC1c

   Odpověď
   • Jana z Arku 19.10.2018 o 9:47

    Ale princova matka Diana nebyla Židovka, jak to, že princ William má židovskou čepičku a vzdávají mu čest, jako kdyby byl Žid ?

    Odpověď
    • Britská královská rodina je s židovstvem úzce spjata. Využívají je jako projekci stínů v platonově jeskyni. Nějak ty domorodce uřídit musí.

     Odpověď
     • https://www.euportal.cz/Articles/19327-kralovna-alzbeta-ii-je-potomkem-proroka-mohameda-hussain-zavedl-12letou-divku-do-domu-byla-hromadne-znasilnena-peti-muzi-zneuziti-1400-deti-pakistanskym-gangem-zpravy-z-multikulti-anglie.aspx
      - Kate je Židovka a tím pádem jsou Židi i její děti a Megan je „židovka“ po otci.
      - „Princ Charles je zaujatý islámem…
      Najvyssie britske kruhy konvertuju na islam a tlac uz nasla aj priameho moslimského predka Bety II…
      -Týdeník The Economist, citoval marocké noviny Al-Ousboue, které napsaly, že královna Alžběta II. je potomkem islámského proroka Mohameda
      -

      Odpověď
      • Jana z Arku 19.10.2018 o 11:09

       Děkuji za vysvětlení Daso a izi

       Odpověď
    • Sionista / Žid s velkým Ž / nemusí být etnický žid. Důležitý je jeho „židovský“ mozek, přesněji řečeno mravnost a morálka „nadčlověka“.

     Odpověď
  • Národ, jeho neprobuzenou většinu, to udržuje ve sféře anglosaské hegemonie, posilování české prozápadní orientace.

   Odpověď
   • Avšak má to i druhou stranu – všechno se přejí.

    Odpověď
    • Mně se to přejídalo i když jsem ještě „spal“ :) Ale souhlasím s TARCHem, že se takhle snaží náš národ přikovat k západu. Věřím, že to má na národ opačný efekt (teda kromě pár blbounů v Praze…).

     Odpověď
     • Řádně jsme se prospali, jen co je pravda. :-)
      Jen tři články denně? To je málo, jen houšť!
      V ČT od rána do večera? To je málo, taky od večera do rána!
      Hlásné trouby dojedou na vlastní hloupost, a že by ji mohli rozdávat po kontejnerech, o tom žádná. A o těch britských cvičených opičkách a jejich vyženěných běhnách ani nemluvě.

      Odpověď
 8. Zighartice 17.10.2018 o 22:20

  V následujících dvou týdnech se rozšíří nové virové mutace chřipky A (H1N1), (H1N5) a další, jenž budou hlavním problémem Číny a Jižní Koreje, Japonska, Vietnamu, na Filipínách, kde jim podlehne mnoho obětí.

  Odpověď
  • a kedy budú tie zemetrasenia?

   Odpověď
   • Zighartice 17.10.2018 o 23:34

    https://plus.rozhlas.cz/daji-se-zemetreseni-predpovidat-6620328

    Odpověď
 9. Keďže sám neviem nájsť odpoveď na túto otázku, tak by som Vás chcel poprosiť o pomoc.
  Už dlhšie ma zaujíma tento obraz: https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%92%D0%B8%D1%82%D1%8F%D0%B7%D1%8C_%D0%BD%D0%B0_%D1%80%D0%B0%D1%81%D0%BF%D1%83%D1%82%D1%8C%D0%B5
  Je to obraz Viktora Michajloviča Vasnecova s názvom Rytier na rázcestí. Znázornený na ňom, podľa Wiki, je Iľja Muromec.
  Viem, že ešte v starších častiach V.V.Pjakina bol práve tento obraz ako titulná fotografia.
  Mohli by ste mi, prosím, vysvetliť význam daného obrazu, poprípade skryté symboly, ktoré sa v ňom nachádzajú?
  Vopred veľmi pekne ďakujem za všetky odpovede.

  Odpověď
  • Veličko námet toho obrazu vysvetľuje v „Rozhovoroch o živote 3″
   http://leva-net.webnode.cz/products/m-v-velicko-rozmluvy-o-zivote-3/
   Je to tam aj v textovej podobe, vo worde.

   Odpověď
   • Super, jardob, diki moc.
    Veľmi si mi pomohol.

    Odpověď
    • Zaujala mě ta opičí ekonomika, našel jsem si o zmiňovaném výzkumu, kde naučili američtí vědci opice používat peníze.

     Opičí kapitalismus. Americké malpy začaly peníze směňovat za jídlo i za sex
     http://www.ekontech.cz/clanek/opici-kapitalismus-americke-malpy-zacaly-penize-smenovat-za-jidlo-za-sex
     Video na konci článku mě rozesmálo – aneb vyvolávání sociálních nepokojů.

     Opice umějí hospodařit lépe než lidé. Neutrácejí za zbytečnosti

     Nedají na pozlátko. Nesahají automaticky po draze vypadajícím výrobku, který se tváří jako kvalitnější. Naprosto realisticky si vybírají tak, aby dostaly za své peníze odpovídající protihodnotu.
     https://hobby.idnes.cz/opice-umeji-hospodarit-074-/hobby-mazlicci.aspx?c=A150102_141912_hobby-mazlicci_bma

     Laurie Santos: How monkeys mirror human irrationality
     https://www.youtube.com/watch?v=DUd8XA-5HEk

     Odpověď
 10. Před dvěma dny sem dala Vlabi (12.10.2018 o 12:30) dva velmi zajímavé odkazy na téma holocaust.
  Napadlo mě – s ohledem na existenci GP, o které jsem před léty nic nevěděla, jestli vznik státu Izrael a hlavně jeho umístění mezi rozsáhlou arabskou komunitu nebyl iniciován GP s úmyslem vytvořit ohnisko trvalých svárů (viz dlouhodobý záměr infiltrace Evropy – a možná nejen Evropy – „uprchlíky“).

  Odpověď
  • Zakladatel sionismus Theodor Herzl chtel puvodne zidovsky stat zridit v Africe (Uganda Programm 1905). Existovaly i jine navrhy, treba Galveston Scheme, podporovany Jacobem Schiffem. Tento navrh chtel zridit zidovsky stat v USA na uzemi Texasu.

   Nakonec se prosadila anglicka Balfourova Deklarace podporovana Lionelem Walterem Rothschildem…

   Odpověď
   • jeden Stalinov vyrok ktory nemam potvrdeny, ked si zidia chceli spravit stat na Kryme povedal, ze Krym v ziadnom pripade ale na Spicbergoch su vitani. to znamena ze ich chcel zimou a tvrdou pracou poludstit, jasne ze by do toho nikdy nesli.. co mi ale nie je jasne preco Stalin tak podporoval vznik is ra el u? aj spolocne s CeskoSlovenskom…

    Odpověď
    • co definuje narod? Uzemie im umoznilo stat sa narodom a prestat parazitovat zacat pracovat normalne ako ludia.
     daj si cas videjka cca 3.30 babicka je skvela a napovie ti
     https://www.youtube.com/watch?v=7tS3w25JzWM

     Odpověď
 11. Co jsem řetl a slyšel, tak se spalovalo.

  Třeba tady.

  Na to, že duchovní kultura starých Slovanů navazovala přímo na indoevropské kořeny, svědčí i spalování mrtvých, které se kromě Slovanů nejdéle udrželo u Baltů a Indů. U všech Indoevropanů platila také všeobecná úcta k božskému ohni a kult slunce, který dosáhl největšího stupně rozkvětu v indoíránském prostředí.,

  http://www.abcviry.cz/index.php/nabozenstvi-jake-proc/95-naboz-slovanu?showall=&limitstart=

  Odpověď
  • Patří pod JS.

   Odpověď
   • Díky oběma.

    Spálení a následné uložení popela do Země – to mě napadlo, jakožto ideální způsob pohřbu.

    Co mi přijde jako poněkud zvláštní je sebevražda manželky, aby mohla být spálena společně s manželem. Odkud je asi původ této historky? Tady něco smrdí.

    Odpověď
 12. Víte, jak se v předkřesťanské době – před násilnou (re)katolizací – pohřbívalo v našich zemích?

  Dnes jsem nad tím přemýšlel a došlo mi, že nevím mnoho.

  Odpověď
  • Je to složitější. Germáni žeh s výbavou a vše uloženo do popelnice a do mohyly. Kelti pohřeb do země s výbavou, Období stěhování národů – pohřeb do země s výbavou. Starší – Lid popelnicových polí ,to je jasný. Lužická ,myslím pohřeb do země skrčenci atd.

   Odpověď
 13. Casto pouzivanemu prirovnaniu „nanajsky chlapci, chlapec“ nerozumiem. A nevyguglil som uspokojivu definiciu. Poprosim odkaz ci drobne vysvetlenie pojmu.

  Odpověď
  • Boj nanajských chlapců: https://www.youtube.com/watch?v=ztstTo3dVp4

   Odpověď
   • Jako jsou dva (perou se nebo tancuji), ale ve skutecnosti je to „jenom jeden“, ktery poskakuje po ctyrech ve zvlastnim oblecku s vycpanymi rukami a hlavami.
    http://newsland.com/user/3912744335/content/borba-nanaiskikh-malchikov/3119392

    Odpověď
 14. co říkáte na tuto fotku??
  https://scontent.fmad3-5.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/43467035_1745864778845994_5277998650499268608_n.jpg?_nc_cat=107&oh=0bffa1c038d5e9699335b86b490d9613&oe=5C461182

  Odpověď
  • Oracle 911 8.10.2018 o 10:34

   Nechce sa mi hádať, kto sú to?

   Odpověď
   • Pravdepodobne, pise google jsou to николай левашов и рокфеллер (nikolaj levasov a rockefeller)

    Odpověď
    • Ano, jsou to Levašov a Rokefeller.

     Odpověď
     • Oracle 911 8.10.2018 o 11:20

      Vďaka a to znamená, že Levašov bol/je koňom Clintonovcov…

      Odpověď
      • Z toho, co jsem zjistila pote, asi ne …..

       Odpověď
    • Kniha z obrazku (popisuje vesmír ve verzi Levasova) „Poslední Apel na Lidstvo“ Mikuláše Levasova
     Na fotografii to vypada na „slavnostní predavani“ knihy Levasova „Poslední Apel na Lidstvo“. Pokud by knihu pochvalili, drzel by ji logicky Levasov. Takhle ji drzi Rockefeller.

     Odpověď
     • https://pandoraopen.ru/2014-12-12/rokfeller-i-poslednee-obrashhenie-k-chelovechestvu-nikolaya-levashova/

      Odpověď
      • Levašov sa k tej fotke vyjadroval 100x – treba doštudovať

       Odpověď
       • I kdyby se vyjádřil 1000x, na podstatě to nic nezmění. Jedna fotka řekne více než 1000 vysvětlení.

        Odpověď
        • Oracle 911 8.10.2018 o 13:52

         Iste, to na podstate nič nemení…

         Odpověď
        • v poriadku HOX nikto ti tvoj názor neberie

         Odpověď
         • to není jen můj názor… Levašov byl dezinformační projekt v režii státní elity USA, čímž dříve si to lidé uvědomí, tím lépe.

          Odpověď
          • Proto měl tak křivou tvář? Rozpor mezi tím, co říkal a mezi tím, co dělal…?

           Odpověď
  • díky za reakce, potvrdili jste mé domněnky….

   Odpověď
 15. Zdislava 8.10.2018 o 1:07

  Setkala jsem se s názorem, že zřec nemusí být osoba, ale je to označení vnitřní pozornosti, která dokáže správně vnímat a vyhodnocovat intuici a jemné náznaky bytí – a zpracovávat to. (Zří do sebe.)

  Kdysi jsem to hledala v pramenech u nás – a jediný výsledek byla kresba Mikoláše Alše „Žrec“. Ale to bylo ještě před „počítačovou érou“ u nás.

  Odpověď
  • https://www.google.sk/search?q=mikolas+ales+zrec&client=tablet-android-samsung&prmd=inv&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwihkY7VvPXdAhUIl4sKHUi3D50Q_AUIESgB&biw=1280&bih=800#imgrc=XXTAhNnUpZngvM:

   Drzi pod pazuchou zvlastnu sosku, hlava ako socha slobody..

   Odpověď
 16. Chtěl bych se pobavit o tom, jaký je správný překlad slova žrec … resp. jestli by se nedalo používat i slovo zřec.

  Žrec je rusismus, který se už v našich jazycích i díky zdejším překladům zavedl. … je tedy určitě možné ho používat.

  Narazil jsem ale již několikrát na slovo zřec, které je našeho původu:
  Jasnozřivec („zastaralý“ tvar od jasnovidec), jasnozřivost, ….
  Používala ten kořen slova i kněžna Libuše: „Zřím město, jehož sláva hvězd se dotýká.“
  Teď to tak přeložil i Janďourek na Svobodném slovu : „světu vládnou jasnozřivci z Egypta“

  Já osobně považuji správné oba tvary, které se nejspíš mírně budou lišit informačním nábojem.
  Protože nejsem překladatel ani jazykovědec, tak bych se rád ve svém názoru utvrdil, nebo bych chtěl slyšet argumenty tento můj názor vyvracející.

  Odpověď
  • Ahoj Jura,
   chápem, že stavba slova zvádza odvodzovať význam pojmu „žrec“ od významu „vidieť, zrieť“, ale pravdepodobne to tak nebude. Najmä ak si pozrieš tvary tohto pojmu v rôznych slovanských jazykoch, tak všade to znie približne rovnako. Dokonca aj v praslovanskom a staroruskom jazykoch sú tie tvary približne rovnaké: др.-русск. жърѣти (жрѣти), жьрѫ «совершать жертвоприношение; поклоняться кому-либо» и др.-русск. жьрьць (жрецъ) «жрец», ст.-слав. жръти, жьрѫ θύειν (Супр.) и ст.-слав. жьрьць «жрец».
   - t.j. žrec, žriec, žrieti.

   Z hľadiska KSB je slovo žrec a najmä žrečenie, vysvetľované ako: života rečenie. T.j. žrec je ten, kto rozumie reči života, a je schopný sa rozprávať s Bohom cez Jeho jazyk životných okolností. Života rečenie (pravá sociológia) je druh komunikácie s Bohom, pri ktorom sa žitím života realizuje daným Človekom Boží Zámer.

   Odpověď
   • Velmi davno za dob praslovanu takovi lide byli. V keltske mozna i slovanske kulture byli Druidove. Da se o nich neco najit, zkousel jem to sam, ale je to hodne hlouposti napsanych. Tezko se to hleda, pokud te to zajima, muzeme si napsat.

    Odpověď
    • I v dobe Jezise, byli Essejove. Marie byla z jejich rodu. Jeji otec byl neco jako Zrec, i kdyz si tak nerikal.

     Odpověď
   • A není to jen jiné vyjádření stejné podstaty?
    Kde žrec …. řeč života, tj. člověk schopný mluvit s Bohem pomocí řeči života a na základě těchto rozhovorů realizovat Boží záměr?
    A zřec … člověk, který vidí/zří důsledky svých činů (či nekonání) a na základě toho měnit své jednání, aby mohl být realizovaný Boží záměr?

    Odpověď
    • To zření/vidění je na základě intuice od Boha v procesu řeči života. TJ. jen se popisuje ne proces (řeč života=komunikace s Bohem), ale výsledek (zřím co se stane a buď to tak nechám, nebo se to snažím změnit-to dle nastavení své morálky)

     Odpověď
    • žrec = „žizň rece“, tedy život + rci (mluvit, říkat). Mluviti život, to znamená řídit běh událostí svým slovem v souladu s Božím záměrem, namísto zneužívání postavení pro egocentrické cíle.

     Odpověď
     • Dobře, když připustím, že správný překlad z ruštiny je tedy žrec.

      Bylo by možné použít v původních CZ/SK textech používat slova zřec ( nebo jasnozřivec? ) v podobném (nikoli však identickém) významu?

      Odpověď
      • ne, jsou to obsahově rozdílné věci, žrec nemusí být jasnozřivý, a kdo je jasnozřivý, není automaticky žrec, jasnozřivé může být i malé dítě.

       Odpověď
      • Jasnozrivosť je málo k tomu, aby niekto mohol vykonávať funkciu žreca. Obrazy sú informácia, a bez miery sú ti k ničomu, nevieš čo s nimi.
       Keď to vezmem trocha odľahčene, po ezoterickom boome (po sametovej) sa vyrojilo veľa jasnovidcov, pravých aj falošných, no ani u tých, ktorí skutočne vidia viac než iní, nie je často viditeľná zmysluplnosť ich správania. Akoby blúdili v dvoch svetoch. Konceptuálne negramotný človek, ak uvidí určitý záblesk možnej budúcnosti, dajme tomu negatívnej, tak bude vyberať nesprávne prostriedky riadenia ľudí pre jej odvrátenie. Prostriedky, ktoré budú pre iného, chytrejšieho, predvídateľné a zužitkovateľné, aby dostal dav tam, kde ho chce mať.

       Riadenie bez účinnej predikcie je síce slepé, ale predikcia bez schopnosti riadiť, je čistá opičia labka.

       Odpověď
       • Pravděpodobně OK … pokud mě k tomu ještě něco ještě napadne, tak se ozvu.

        Odpověď
       • Tak ještě jedna připomínka.

        Jasnozřivost se týká predikce řízení.
        Globální prediktor se také zabývá predikcí řízení. Realizaci zařizují struktury jím vytvořené (nedělá jí sám).

        Přesto se říká: žreci z GP.

        Zřec – kněžna Libuše, která zřela Prahu, jejíž sláva hvězd s dotýká vyslala posly (tj. nějakou jí vytvořenou strukturu) na místo, kde měli to město založit a oni ho tam také založili ….. dle výše uvedených popisů byla tedy také žrecem.

        Tj. alespoň v některých případech platí, že zřec je žrec. Nejsem v tuto chvíli schopen obsáhnout jestli ve všech???

        Odpověď
        • Proč to komplikovat? Žrec nemá se zřecem naprosto nic společného, odhadovat a předvídat budoucnost lze i bez jasnozřivosti. Konceptuální moc a jasnozřivost jsou dva kompletně odlišné jevy.

         Odpověď
         • Proč? …. existuje jeden cíl (nechci zatím zveřejňovat-případně mailem), pro který se mi zdá vhodné, kdyby jsme měli vlastní terminologii KSB a nikoliv pouze rusismy. Ale jestli to nejde, tak to nejde, vyřeší se to jinak.

          Odpověď
          • Jura, a my Slováci by sme to ako vyslovovali?

           Odpověď
           • v slovenčine „čumil“?:-)

            Odpověď
            • Spisovné slovo pre to neviem nájsť. Máme slová:
             - jasnovidec -dca pl. N -dci m. 1. ▶ kto intuitívne predvída niečo v budúcnosti, prorok, veštec
             - jasnovidný príd. kniž. predvídajúci niečo, prezieravý, jasnozrivý; prorocký, veštecký
             - jasnovidnosť -ti ž. kniž. 1. trochu expr. ▶ vlastnosť toho, kto je schopný jasne, správne posudzovať veci, javy a ich dôsledky, prezieravosť, predvídavosť; syn. jasnozrivosť, jasnozrakosť
             2. ▶ vlastnosť človeka schopného intuitívne predvídať niečo v budúcnosti; syn. jasnovidectvo
             —————————————
             S rovnakým významom existujú slová ako: jasnozrivý, jasnozrivosť (ale neexistuje tvar – jasnozrivec), jasnozraký, jasnozrakosť, prezieravý (po česky: prozíravý. od čoho je odvodená – prozreteľnosť)
             ————————————–
             avšak podobné výrazy bez predpony jasno- nemáme, v zmysle: videc alebo zrivec, či zrec. Aj keď sloveso „zrieť“ máme, ktoré má dva významy: 1. dozrievať a 2. vidieť, hľadieť.
             To by sme museli vymyslieť novotvar, ktorého význam by bolo treba vysvetľovať vo vysvetlivkach. Slovo žrec je spisovné, a v KSB má špecifický etymologický význam, ktorý aj v našich jazykoch je dobre pochopiteľný.

            • Len vždy je dôležité odlišovať termín žrec, od termínu znachar (toto je v skutočnosti rusizmus, doslova sa to prekladá ako: mastičkár, ránhojič. Len v ruskom jazyku to má negatívnu konotáciu. Dobrí liečitelia a ľudoví učitelia majú iné termíny). T.j. spojiť v súčastnosti pojmy GP a žrec do jednej vety nejde. GP + znachar áno.

          • Oracle 911 8.10.2018 o 22:30

           Znieš ako zakuklený rusofób. ;)

           Ale vážne, bolo vysvetlené, že žrec pochádza zo staroruského resp. spoločného jazyka života-reč. Takže tvoje námietky sú totálne mimo.

           Odpověď
         • Já za sebe upřesním: predikce je nejenom schopnost a znalost vidět varianty budoucího (matrice), ale také adekvátně předvídat budoucí reakce objektu na řízení… ať už vlastní nebo cizí.

          Odpověď
          • Áno, to sú tie nuansy (jemné odtiene) rozdielov medzi podobnými termínmi.

           Odpověď
     • Zrec muze byt moudra duchodkyne, kterou si v nasi dobe ani nikdo nevsimne. Je nase chyba, ze potrebujeme pro nejaky termin definovat objekt. Jak to ma byt a jak to asi byt nema. Potom diskutujeme a nikam se nedostanem

      Odpověď
  • Juro, kdysi jsem se setkal s tímto vyjádřením rozdílu mezi českým jasnovidný a jasnozřivý. V podstatě „jasnovidný“ něco vidí, ale nezná smysl či podstatu toho, co vidí – tedy nerozumí. Proti tomu „jasnozřivý“ také vidí, ale také především ví, co vidí. Nazírá k samotné podstatě, je schopen rozlišení.

   Souvisí to s tím, že „sdělení“ jsou dávána v symbolech a je nutné se dopídit smyslu viděného. I když oboje je vlastně získáno technikou transového vidění.

   Jiný příklad – je možné vidět výsek nějakých „budoucích událostí“, ke kterým by snad mohlo dojít (např. bojové scény). Ale je to skutečně informace o budoucí válce, anebo o nějakých „hospodských potyčkách“. A za jakých okolností? V jakém kontextu? To vidění je v principu jeden střípek z kaleidoskopu, nic neříkající o střípcích dalších.
   To vidí jasnovidec.
   Oproti tomu jasnozřivec pomocí téhož jednoho viděného střípku se jeho prostřednictvím dokáže propojit s další hlubší úrovní informačního pole a přinést mozaikové pochopení událostí a možností jejich ovlivnění.

   Odpověď
 17. Oracle 911 3.10.2018 o 19:18

  Pred pár dňami sa tu preberalo adopcia sýrskych sirotiek na Slovensku, černica sem dala prepis, hľadal som ten príspevok, a nenašiel som. Našiel by sa niekto to by dal odkaz na príslušné vlákno?

  Odpověď
  • http://www.vodaksb.eu/diskuse/politika/comment-page-43/#comment-164044

   Odpověď
 18. Na Nové republice jsem našel reklamu této knihy:
  Úvod do teorie bezpečnosti: Nekonvenční pohledy na minulost, přítomnost a budoucnost
  http://www.novarepublika.cz/2018/04/blog-post.html

  Zde se prodává: https://www.levneucebnice.cz/p/uvod-do-teorie-bezpecnosti-nekonvencni-pohledy-na-minulost-pritomnost-a-budoucnost/

  V anotaci ke knize čtu:
  „Ohrožení bezpečnosti probíhá v různých dimenzích, případně jejich kombinací. Jedná se o bezpečnost: systémovou, enviromentální, přírodní, energetickou, potravinovou, ekonomickou, finanční, informační-kyberbezpečnost, sociální, spirituální, vojenskou, jadernou. Publikace se přednostně věnuje analýze sociální bezpečnosti, protože tato dimenze bezpečnosti bývá zanedbávána a informační-kyberbezpečnosti, jejíž význam neustále roste a získává strategický význam ve všech subsystémech společnosti“.

  „Teorie bezpečnosti“, který se věnuje analýze sociální bezpečnosti…tj. buď je to podpůrný projekt KSB nebo naopak, snaha odvést pozornost od KSB, tj. provokačně-imitační činnost. Ví někdo něco bližšího o této knize a jejím autorovi?

  Odpověď
  • NicNezNula 30.9.2018 o 11:08

   zde recenze

   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/nazory-a-petice/Petr-Zantovsky-Jak-jsem-potkal-knihy-41-dil-Uvod-do-teorie-bezpecnosti-550672

   Odpověď
  • Je to aj u nás v martinuse. Autor sa venuje prednostne sociológii.
   https://www.martinus.sk/authors/petr-sak

   Tu je jeho profil PhDr. Petr Sak, CSc.:
   https://www.muni.cz/lide/44077-petr-sak/zivotopis
   Ale to najpodstatnejšie možno zistiť až rozborom samotných kníh. Zatiaľ som ho nečítal.

   Odpověď
  • Nemyslím, že jde o „podpůrný projekt KSB“. Podle zdrojů, které jsem zatím (zatím, přiznávám, jen velmi málo) prohlédl, jeho karierní i myšlenkový vývoj je, dá se říct, kontinuální. K žádnému ( a nutnému) zlomu nebo výkyvu v období po odkrytí Koncepce u něj nedošlo. Tedy zatím jsem na nic nenarazil.

   Mimochodem – zajímavou e-mailovou adresu si zvolil ..

   Odpověď
   • to si asi nevybral, půjde spíš o „náhodné“ osobní číslo na muni.
    Samozřejmě souhlasím že je velmi vypovídající.

    Odpověď
    • Koukala jsem na jiné profesory a ti mají v adrese příjmení, např. https://www.muni.cz/lide/13410-jan-sirucek/zivotopis
     takže číslo v e-mailu je zvláštní

     Odpověď
  • Starší články na Blistech https://blisty.cz/authors/738-petr-sak/page/2
   Z článku Stalinismus a totalita včera, dnes a zítra https://legacy.blisty.cz/art/49319.html
   „Stalinismus je nejčastěji zmiňován v souvislosti s tzv. kultem osobnosti J. V. Stalina, po němž také celý „mód sociálna“ získal jméno. Můžeme hovořit o politickém systému, v němž je na určitou humanistickou a demokratickou vizi společnosti, která se vyvíjela po staletí, naroubován systém vlády paranoidního diktátora, zneužívajícího staletím utvrzovanou víru ruského mužika v cara, jejíž součástí bylo předání jeho lidských potencí a práv carovi a od něho odvozeného systému moci a vládnutí. Víra a uvažování ruského mužika nebyly vázány pouze na konkrétní persónu v čele státu, ale na „sekulární božstvo“ na vrcholu státu.

   Odpověď
   • „Stalinistický systém stál na dvou nohách. V první řadě to byla terorem odebraná moc celé společnosti, veškerým společenským a lidským subjektům a její převedení prostřednictvím teroru a machiavelistických intrik do rukou paranoidního diktátora — sekulárního boha na vrcholu….“

    Člověk by skoro řekl, že byl objeven nový vědní obor, teroristika – nauka o tom, jak lze proterorizovat společnost k 10-násobnému zvýšení životní úrovně a při tom „tyran-diktátor“ pracuje 18 hodin denně 20 let v kuse.

    Odpověď
    • Je tam víc takových „perel“: … „Stalinistické myšlení tíhne opačným směrem, chce složitost světa a jeho procesů zjednodušovat až do černobílé karikatury vedoucí k vražedným deformacím.“
     Proto je asi školství „tyran-diktátora“ na mnohem vyšší úrovni než západní a naše současné
     a jestliže se nechceme vrátit o několik staletí, měli bysme se vrátit ke školství před západním vylepšováním.
     Ten autor píše něco, o čem nemá dostatek informací (pak má mlčet a dostudovat),
     nebo záměrně manipuluje. Přečetla jsem podobných spisů v minulosti hodně a nakonec jsem dospěla k názoru, že nemá smysl se jimi zabývat – mnoho slov, mnoho domněnek, málo fakt (jsem příšerný knihožrout, hlavnětlustých knih, ale toto nemusím).
     B je správně (podle mého názoru).

     Odpověď
  • Křest knihy byl 22.května http://insoma.cz/

   Odpověď
  • Díky všem za reakce. Zdá se, že autor je jasný – imitátor. Akorát je mi divné, že mu dělají reklamu na Nové republice…

   Odpověď
 19. Proč jsou úroky morálně neospravedlnitelné:
  http://leva-net.webnode.cz/products/proc-jsou-uroky-moralne-neospravedlnitelne/

  Odpověď
  • Udělal jsem pro tyhle účely zvláštní rubriku – http://www.vodaksb.eu/diskuse/k-aktualnim-clankum/

   Odpověď
 20. Ahoj všem a hezký den. Díky za to, že jste a za to, že diskuze tady mají opravdu úroveň. Člověk se tady dozví, co se skutečně děje. Už delší dobu se pokouším sehnat knížku Anastasia od Vladimíra Megre, v ruštině, ale marně. Mám ji doma česky a chtěla bych si ji přečíst i v originále, v rámci „oprašování školní ruštiny z dávných dob“. Jinak tady poslouchám doporučená videa, čtu a k tomu si pouštím i ruské písničky… Na odkazech uvedených v otázkách a odpovědích jsem nepochodila a tak bych chtěla poprosit jestli někdo z vás bude mít cestu do Ruska a mohl by mi ji tam koupit, udělalo by mi to velkou radost.

  Odpověď
  • Myslím, že sa dá niekde stiahnuť. Je to V takom divnom formáte. Už to bolo veľmi dávno, čo som ju našla.

   Odpověď
  • Tady si ji můžeš stáhnout:
   http://www.6lib.ru/books/anastasia-43979.html

   Odpověď
 21. V reakcí na článek pisálka Taran výborně popsal politické pozadí v době návrhu penzijní reformy a vyargumentoval kroky Putina, kterými reagoval na tento návrh.
  https://www.youtube.com/watch?v=f2zMAVge0tE

  Stojí za poslech a možná i za překlad, protože, jak jsem si všiml, některá česká alternativa (např. Aeronet) naplno rozjela diskreditační protiputinovskou (a protipjakinovou) kampaň. Opět mi to potvrzuje domněnku, že Aeronet je globalistický plátek, který nejdříve vynesl Putina do nebes – vytvořil jeho kult osobnosti a představu o jeho všemohoucnosti s tím, aby potom mohl jeho vynucené manévry tvrdě kritizovat (nevysvětlovat), aby v českém obyvateli vzbudil dojem, že jenom komanda Aeronetu všemu rozumí a je schopná mu svítit na cestu.

  Odpověď
 22. NicNezNula 19.9.2018 o 18:33

  Má někdo prosím praktickou zkušenost s cenou doslání knihy z RU do ČR? (vím – google, yandex apod….). Hledám co nejvýhodnější variantu.

  Odpověď
  • No, nemám, ale zkusím dát tip.
   U knih objednávaných ze zahraničí vychází výhodně objednat je přes https://www.bookdepository.com/ – zobrazená cena je včetně poštovného do ČR.

   Něco též umí sehnat i https://www.megabooks.cz/ – je potřeba je kontaktovat s poptávkou po konkrétním titulu.

   Při objednávce z RF přes ruský e-shop může být, vzhledem k tomu, že je to země mimo EU, problém s celníky – pokud totiž celková částka objednávky (uvádí se na balík) včetně poštovného překročí sumu 22 EUR, doplácí se DPH, při částce vyšší než 150 EUR se ještě k tomu doměřuje clo (+ se platí i za samotné proclení a uložení zásilky, případně i České poště za zastupování v celním řízení – což jsou další náklady).

   https://www.mesec.cz/clanky/kdy-musite-plati-clo-a-dph-u-zasilek-ze-zahranici/

   Nejlepší možností je, podle mého názoru, přítel v RF, který tam knihu/knihy koupí a pošle jako dárek (případně si knihu sám pořídit při cestě do RF a sám si ji dovézt).

   Odpověď
   • NicNezNula 19.9.2018 o 19:51

    Děkuji za tipy. Uvidím, co vymyslí prodávající.

    Odpověď
  • Škoda žes dotaz nedal před dvěma týdny. Minulý čtvrtek jsem tady měla kolegu z Moskvy…

   Odpověď
   • NicNezNula 19.9.2018 o 19:11

    Knihu zřejmě teprve zítra vyhraju v aukci :)

    Odpověď
    • Ach tak… :) Co je to za knihu?

     Odpověď
     • NicNezNula 19.9.2018 o 19:29

      Dnes je to ještě tajemstvím :)

      Odpověď
  • Už jsem to vzkazoval Taurovi a eM . Slíbil jsem zajistit knížku z Národní knihovny RF. Hned napoprvé jsem uspěl přes městskou knihovnu v Klatovech. Získala Národní knihovna ČR a poslala do Klatov. Během 14 dnů. Stálo mě to 250,- CZK a mám ji doma Okopíruji a je v suchu.

   Odpověď
 23. Učím se 2 jazyky současně, ruštinu a němčinu. V posledních měsících v průměru každý druhý den. Nemáte někdo zkušenosti s výukou dvou jazyků naráz? Není třeba lepší se plně věnovat celý jeden rok jen jednomu a druhý druhému. U mě je dilema to, že na jednu stranu potřebuju němčinu nutně v práci, abych se dorozumněl s německými a rakouskými páníčky. Na druhou stranu se chystám na cestu do Ruska a chci tam jet jazykově vybaven.

  Odpověď
  • Na VŠ sme mali tri jazyky naraz, čo už bolo podľa mňa moc, a úplne seriózne to nešlo, ale dva jazyky sa v pohode dajú zvládať. Hoci určite je to individuálne, a záleží to od toho, aký si človek zvolí prístup a tempo, ak sa učí sám.

   Odpověď
  • Já bych se spíše chtěl zeptat, na způsob výuky. Potřebuji zkombinovat AJ, kterou potřebuji pracovně, s RJ, kterou sice vládnu, ale nic moc. Budu teď pracovně mimo, tak budu mít relativně dost času na samostatnou výuku jazyka (ů).

   Odpověď
   • Co se týče způsobu výuky, tak se koukni na toto krátké video. Jsou tam obecná pravidla – křivka zapomínání, atd…
    https://www.easylingo.cz/video1/
    Dobré tipy dává také paměťový trenér Václav Posolda (jinak je to ale popletený havlista)

    Odpověď
  • Já z vlastní zkušenosti moc doporučuji knihu Jak vyzrát na cizí jazyky a vůbec třeba i kurzy o učení cizích jazyků, které autorka knihy, Lucie Gramelová, pořádá:

   http://eshop.jazykovy-koutek.cz/jazykove-ucebnice/jak-vyzrat-na-cizi-jazyky/

   https://www.naucmese.cz/lucie-gramelova#jako-lektor

   Její stránky a blog, mnoho tipů, užitečných odkazů a doporučení:

   https://www.jazykovy-koutek.cz/?cat=116

   Jinak k otázce:
   doporučuje se spíš neučit se jazyky vyloženě najednou, ale třeba v týdenních cyklech – střídat je.

   Odpověď
 24. Môj 17.ročný vnuk sa ma pýtal či mu viem vysvetliť tak nejako jednoducho rozdiel medzi židom, palestíncom, chazarom a sionistom a druhá otázka bola že ktoré závody a podniky v ČSSR prešli pod Sovietsky zväz. Toto som nečakala. Priznám sa, že to neviem. Odporučila som mu internet. Vedeli by ste odpovedať len tak „jednoducho“ ? Hlavne ten rozdiel. Ď.

  Odpověď
  • Nasredin 6.9.2018 o 10:06

   žid – příslušník semitského založeného Abrahámem
   palestínec – míšenec z židů a národů smísených s židy po pádu prvního židovského chrámu + arabů
   chazar – příslušník národa žijícího u Černého moře (není to příslušník semitského etnika), kteří přijali židovskou víru
   sionista – zpravidla žid (sionisty jsou i nežidé), kteří přijali politickou doktrinu sionismu (vyvolení židovského národa)
   Závody a podniky v ČSSR prešli pod Sovietsky zväz ? Co tím myslíš ? Pokud vím, nikdy se nic takového nestalo.

   Odpověď
   • Nasredin 6.9.2018 o 10:07

    žid – příslušník semitského národa založeného Abrahámem

    Odpověď
    • Bych skoro řekl, že žid je potomek otroků, které Mojžíš vyvedl z Egypta.

     Viz Sinajský pochod:
     http://leva-net.webnode.cz/products/sinajska-tura-1-/

     Odpověď
   • Díky,velmi stručné a přehledné . Já ty sionisty vždy v textu píši s velkým Ž. Aby se neurazili.A ti s malým ž mají ještě šanci na přežití. Sinajský pochod jako doplnění mozaiky vřele doporučuji.

    Odpověď
    • Ďakujem Vám všetkým! Všetko som si poznačila . Som zvedavá či to pochopí. A čo sa týka tých podnikov a závodov /tiež ma to šoklo, lebo tieto názvy sa používali za socíku/ ale asi myslel súčasnosť a porovnať predaj zahraničiu a privatizáciu. No teším, pretože som mu povedala to isté, že o ničom takom neviem. Pekný deň!

     Odpověď
     • Po r. 1948 se dávaly podnikům a sportovním klubům ruská jména. Toto u něj mohlo vzbudit dojem, že přešly pod SSSR. Trvalo to cca 10 let.

      Odpověď
  • Také bych zdůraznila, že fabriky byly výlučně ve státním vlastnictví a nepřiživovaly se na nich nikdo z ciziny. Tj. ani rusové neměli ve fabrikách žádné podíly a peníze „neodplouvaly“ do Ruska, tak jak je tomu dnes, že 650 miliard ročně se přesune na západ… Za socializmu nic takového neexistovalo a všechny vydělané peníze zůstávaly zde. Proto mohlo být zdravotnictví a školství úplně zdarma. Voda a ostatní platby byly v symbolické… Neplatilo se žádné soc. a zdr. pojištění, byla jenom daň z příjmu. Přitom byly zvýhodněny rodiny s dětmi…. Do důchodu se chodilo, ženy v 55 a muži v 60…

   Odpověď
 25. Člověk 4.9.2018 o 9:48

  Jedna moje známá, která šla nedávno do důchodu se mě ptala, co má dělat s penězi našetřenými v různých fondech vlastněných západními korporacemi. Intuitivně nevěří, že jsou její životní úspory u „partnerů“ ze Západu v bezpečí. Co byste jí doporučili? Mě napadá založení si účtu v rublech u Sberbanky, přestože i ta je součástí globální finanční mafie. Za nápady předem děkuji.

  Odpověď
  • Klasické bankovní konto je celkem solidní volba, účty v czk jsou pojištěny tuším do 3 milionů, na rozdíl od různých spořících fondů, kde není garantováno nic. Paralelní účet v sberbank v rublech asi taky není špatná volba, případně více účtu ve více bankách. Krach systému nečekám, takže bych si s tím moc nedělal hlavu, a pokud nastane, stejně nemá garantováno nikdo nic.

   Odpověď
   • …suhlasim, v určitej situácii Eura doma na bezpečnom mieste, niektore banky uz mali zaporne uroky…. ale momentalne sa situacia obracia….

    Odpověď
  • Nasredin 5.9.2018 o 15:07

   Pokud ta paní bydlí v univerzitním městě (ale není to bezpodmínečně nutné), doporučoval bych jí koupi vhodně umístěného a vnitřně řešeného bytu, který bych slušně (žádný luxus) zařídil a vybavil a pronajal bych ho VŠ studentům. Peníze bude mít uloženy do nemovitosti (kterou může kdykoliv prodat) a ještě ji to bude generovat příjem navíc. V této době to je to podle mě nejjistější uložení peněz …

   Odpověď
  • Pojištění vkladů: limit je 100 000 EUR viz odkaz
   https://www.cnb.cz/cs/faq/jak_jsou_pojisteny_vklady_u_bank.html
   Kromě upřesnění částky bych doporučila to co Hox + určitou část finanční hotovosti-podle své úvahy, mít na pokud možno bezpečném místě doma nebo někde v trezoru – já mám možnost v práci, není to žádná milionová částka, ale v případě např. krátkodobého black outu by mi mohla umožnit přesunutí se na bezpečnější místo atd.

   Odpověď
  • Člověk 5.9.2018 o 22:33

   Díky všem za doporučení.

   Odpověď
  • U Sberbank termínovaný vklad v rublech na tři roky: 6,25%

   Odpověď
  • Já bych na jejím místě konvertoval peníze z fondů do fyzického stříbra. Je mnohem víc podhodnocennější než zlato, které má jít, podle Oracla911, v nejbližších letech 5 až 15x nahoru. Stříbro půjde podle něho ještě vícekrát nahoru, protože je to zároveň průmyslový kov a před 2 lety poběhl silver peak. Od té doby objem jeho těžby každoročně klesá, poptávka po něm však roste a ještě poroste. Podle těžařského experta Steva St. Angela, produkce stříbra v polovině příští dekády výrazně poklesne a v 2. polovině příští dekády dožene a předežene cenu zlata. https://srsroccoreport.com/the-coming-global-silver-production-collapse-skyrocketing-silver-value/

   Odpověď
   • Oracle 911 6.9.2018 o 10:54

    Fyzické striebro má väčší zmysel už z 2 dôvodov:
    -momentálne pre malého investora lacnejšie;
    -má priemyselné využitie, a podľa chýrov je kľúčovým prvkom pre výrobu zdrojov „voľnej“ energie.

    Odpověď
 26. Nikde som nenašla info o zemetrasení na Aljaške, nemáte viac informácií? Vopred Ď.

  Odpověď
  • Od nick Zighartice tu: http://www.vodaksb.eu/diskuse/comment-page-46/#comment-153059
   a v angličtine z 25.8. je tu: https://www.cbsnews.com/news/alaska-north-slope-strong-earthquake-today-2018-08-12/

   Odpověď
  • http://www.vodaksb.eu/diskuse/mimo-tema/comment-page-55/#comment-155413

   Odpověď
  • čtenář 28.8.2018 o 22:13

   Zemětřesení – mapa zde svět, překlikem na EVropu..
   https://www.emsc-csem.org/#2w
   Bylo nedávno, ale menší
   2018-08-28 19:37:48.9
   33min ago
   69.59 N 144.18 W 3 3.5 NORTHERN ALASKA

   Odpověď
   • Ďakujem všetkým!

    Odpověď
 27. Náhodou knihu v ruštine od Ľ. Štúra: Slovanstvo a svet v budúcnosti niekto v el.podobe nemáte??
  Vopred ďakujem

  Odpověď
  • Ja mám v normálnu knihu „v papierovej podobe“, opýtaj sa na stránke
   www.slavica.sk

   Odpověď
   • vdaka v slovenčine ju mám aj ja – ale nakoniec som ju zohnala aj v ruštine

    Odpověď
 28. Vcera v SRo casto vystupoval nejaky Lev Budkov z Leva……. Presny nazov som nezachytil. O koho sa jedna?
  Dakujeme. Komentar caka na schvalenie.
  Niet za co.

  Odpověď
 29. NicNezNula 16.8.2018 o 20:23

  Tepre časem jsem se nějak prokousal na videa Fursova a chtěl bych vědět, jak je zde klasifikován.
  (z jeho přednášky o Žukovovi jsem teprve asi pochopil, proč ho tak Pjakin nemá rád – Žukova)

  Odpověď
  • Faktologie od Fursova je dobrá, ale je to „geopolitik“.

   Odpověď
   • NicNezNula 16.8.2018 o 21:02

    Aha, děkuji.

    Odpověď
   • jen doplnění : vědomě pracující na „pískovišti “ geopolitiky / Pjakin -jeho termín/. Na rozdíl od jiných analytiků, pracujících bezvědomě . Ale vhled ke konkrétním zúženým problémům má /podle mne / opravdu dobrý. Sleduji ho ad hoc jako dobré detailní doplnění mozaiky.

    Odpověď
 30. Vie niekto niečo o Vladimírovi Muntjanovi?Mne bol posunutý odkaz,pozrel som jedno video a pár ukážok.Pripadá mi ako nejaký nový ukrajinský duchovný guru,ktorého už sleduje celkom slušné stádo.Mýlim sa?

  Odpověď
 31. Je datel.sk dobry zdroj informacii? Vas nazor.

  Odpověď
  • Michal,
   ono, informácie by sme nemali posudzovať výhradne podľa autorít, ale je treba sa naučiť rozlišovať obsah. O to sa tu v podstate všetci snažíme.
   Čo sa týka Petra Totha, v posledných niekoľkých mesiacoch (čo som čítal jeho články) píše pomerne korektne, hoci nebolo tomu tak vždy. Nedá sa povedať, že by jeho informácie mali nejaký prevratný charakter, skôr sa snaží upokojovať situáciu a nahlodávať liberálnu logiku argumentov tých, čo sa v poslednej dobe snažia o zvrhnutie vlády.

   Odpověď
   • Dakujem,vsimol som si u autora obrat,zmenu. Preto sa pytam. Pise ovela rozumnejsie.

    Odpověď
    • Oracle 911 12.8.2018 o 16:10

     Buď mu došli veci alebo má nového patróna…

     Odpověď
     • Vladimír 13.8.2018 o 13:52

      Toth je agent pomahal zavádzať liberalne smerovanie ,velmi intenzívne.Kauza unos kovača :) V minulosti bol na SME ako doma. Pre koho pracuje(pre CIA)? Je to predlžena ruka koho? Je to GP? GP zmenil plan ? CIA je už pod kontrolou GP ?

      Odpověď
      • Oracle 911 13.8.2018 o 16:27

       Preto hovorím, že má nového patróna a nie je to ten istý(?) chlapík zo CIA ako doteraz…

       Odpověď
      • Oracle 911 13.8.2018 o 16:28

       Malo to byť „asi má“

       Odpověď
      • On to bol ako novinár Nového času spolu s Hrycom a jeho rádiom Twist,kto cez média v 1995 po únose Kováča ml,mal najväčšiu zásluhu na rozdúchaní protivládnych vášní a očierňovaní Vladimíra Mečiara a jeho degradácie na úroveň mafiána ala Černák.A to je teda riadne ďaleko od reality,hoci Vladimír Mečiar určite urobil chyby a rád povedzme že prifarbuje a fabuluje.
       A prečo by mal GP zmeniť plán?Ak by som prijal tunajšiu filozofiu(nie som väčšinou stotožnený či ten,alebo tamten je človek GP či štátnych elít),tak Tóth zmenil stranu a asi dosť podstatne.A tuším spolu s ním aj Žitný,bezpečnostný analytik.Vtedy,v 1995,kopali spolu s liberálmi,zastúpení napr Demešom ako „poradca“ prezidenta Kováča,Dzurindom,Čarnogurským,Bugárom(ten tu „smrdí“ už takmer 30 rokov),Weissom,Schusterom atď.Dnes už kopú za inú partu,ale stále nie za suverénnu Slovenskú republiku.

       Odpověď
     • …podla mna ma nového manazera….namiesta USA statnych „elit“….globalistov….dobre si prejdite jeho web aj stare veci….ale v case ked sa potrebujeme zbavit rozputavacov vojny jeho prispevky su prinosne….

      Odpověď
      • Oracle 911 13.8.2018 o 16:32

       No, je to skôr kombinácia 2 s akcentom na nového patróna…

       Odpověď
    • Podobne je to s bývalým mečiarobijcom – Žitným. Akoby tiež niečo dodatočne pochopil.

     Odpověď
 32. Vnímám dobře tento slovenský text:
  „A ako mocná že je Vaša páka?
  Zlomí v mudrákoch tvrdohlavosť
  A pohne zadubenosťou hlupáka?“
  česky jako:
  „A jak mocná že je Vaše páka?
  Zlomí v mudrlantech tvrdohlavost
  A pohne zabedněností hlupáka?“

  Odpověď
  • Áno

   Odpověď
  • Kde to jen bylo .. ? Menší okénko mám ..

   Odpověď
   • Tjutcev v dopise priatelovi ….

    Odpověď
 33. Zdravím všechny. Plánuji cestu do Ruska tak do 2 let. Zajímalo by mě, jestli je výhodné kupovat rubl nyní, nebo počkat.

  https://www.novinky.cz/ekonomika/480147-rubl-je-kvuli-novym-sankcim-na-dvouletem-minimu-vuci-dolaru.html

  P:S: Kurz vůči dolaru 66.60

  Odpověď
  • Rubl je dnes uměle podhodnocen, takže si udělej závěr.

   Odpověď
  • Rozhodne kup ted.

   Odpověď
  • A když vložíš ruble na spořící účet do Sberbanky, tak tam máš roční úrok 5 % https://www.sberbankcz.cz/obcane/sporici-ucty/fer-sporeni-extra

   Odpověď
  • Nápodobně.

   Odpověď
  • Ještě podotázka. Jak bezpečné jsou vklady u Sberbank a komu vlastně patří? Díky.

   Odpověď
 34. Co si myslíte o tomhle? Starikova navrhuje vydat ruské pasy občanům Ukrajiny, kteří nespáchali válečné zločiny.
  https://nstarikov.ru/club/95465

  Nedovedu to vyhodnotit. Pomohlo by to něčemu? Proč to Starikov rozviřuje?

  Odpověď
  • Oracle 911 3.8.2018 o 13:53

   Na prvý pohľad huncútstvo, ale takto by začlenili Ukrajinu natrvalo do ruského sveta…

   Odpověď
   • Myslím , že to je jeden ze skrytých kroků tlačících na velmi chabou a podivnou státnost-nestátnost Ukrajiny už z dob SSSR a poté z „osamostatnění“ po pádu SSSR. Dodnes chybí důležité atributy státnosti /ústava a v ní statut Krymu ,státní hranice bez oficiálního uznání
    atd./ V tom se bude daleko lépe prodávat připravovaná a precizovaná státnost Maloruska.
    Starikov je historik a velmi dobře ví , co ozvučuje.

    Odpověď
    • Dík za odpovědi, snad máte pravdu.

     Já jsem měl spíš obavy z rozviřování vody v době, kdy je Rusko ještě vázané v Syrii. Snad to ustojí.

     Odpověď
  • Skúsenosť s maďarskými pokusmi s dvojitým občianstvom a maďarskými pasmi pre zahraničných Maďarov, umožňujú urobiť si obraz o takomto kroku. Jednoznačne začlenenie Ukrajiny do Ruského sveta ako píše Oracle.

   Odpověď
 35. Svědkové jehovovi
  Mohli byste někdo doplnit, nebo opravit můj posudek na svědky jehovovy?
  Z jistého podnětu jsem v posledních dnech přemýšlel, jaký je účel tého organizace. Když se podíváme na hrobku zakladatele Charlesse Russela http://krestanem.cz/svedkove-jehovovi/ , je jasné, že jsou cíleným projektem ze zednářské dílny, nikoliv náhodnou skupinou poťouchlíků. A cílem bylo vytvořit strukturu, která do sebe bude absorbovat lidi s kvalitním morálním základem, avšak nízké úrovně chápání, kteří jsou následně odděleni od vnějšího světa, zavřeni do myšlenkového vězení a vyřazeni z boje o spravedlivou společnost na Zemi.

  Odpověď
  • Prakticky som ich nepoznal, dokým sa sem jeden so svojou početnou rodinou neprisťahoval. Súdiac podľa neho, sú to ľudia mdlého rozumu, hlúpi tak, že to hraničí s drzosťou, súdiaci svet podľa svojich vlastných pomýlených kritérií, leniví, nedochvíľni, ohovárační, žijúci na úkor druhých, mysliaci si o sebe, že sú tí dobrí a vyvolení…….
   Toť moje závery z praktického jehovizmu.

   Čiže:
   nízké úrovně chápání – potvrdzujem
   kteří jsou následně odděleni od vnějšího světa, zavřeni do myšlenkového vězení – áno, presne sa to prejavuje takto
   vyřazeni z boje o spravedlivou společnost na Zemi – tak, ako ich poznám, nie sú schopní chápať pravdu, potreby niekoho iného (ale to sa prejavuje nielen u nich)

   Mne pripadajú ako z inej planéty…..

   Odpověď
 36. Před časem tu byla zmínka o dezertérech v sovětské armádě za 2. světové a o tom, že rozhodně nebyli skoro všichni, co „neběželi dopředu“ na místě zastřeleni.

  Když jsem teď při rozhovoru na toto téma řekl, že je nesmysl, aby všechny postříleli z kulometu (krutí Rusáci), tak samozřejmě jsem kromě verbální agrese žádný protiargument nedostal, ale zajímala by mě konkrétnější čísla a fakta, díky.

  Odpověď
  • Je o tom kapitola v knize Bůh synergie. Nebo-li všechno je jinak. Jen jeden pohled (dle jedné knihy Zemskova): Ve Stavropolském kraji bylo před válkou 43 360 kulaků. Za války tento kraj okupovali Němci. Po jejich ústupu s nimi odešlo 412 bývalých kulaků; ti se počítají ke kolaborantům. Bylo jich bratru 1%. Co se týče ostatních, zpráva krajského tajemníka VKS(b) říká, že z řad ‚vyhnanců‘ v armádě sloužilo 7 636 kulaků (17% ze všech vyhnanců – tito lidé nepodléhali mobilizaci!). Z nich se jako invalidé vrátilo 564, 471 obdrželo medaile, 303 vojenské řády a 3 získali titul Hrdina SSSR…
   Zatím neuveřejňuji dál, protože jsem se ještě nedohodl na vydání a podmínkách.

   Odpověď
 37. Oracle 911 30.7.2018 o 0:06

  Dal by niekto odkaz na ten príspevok kde sa odkazoval na článok o nedávnom summite BRICS a pri ktorom lídri stoja pred nesprávnymi vlajkami? Boli v tom vlákne zaujímavé komentáre.

  Odpověď
  • Myslíš tento z 27.07. v 7:02? http://www.vodaksb.eu/diskuse/egregorialne-matricni-projevy/comment-page-16/#comment-149520

   Odpověď
   • Oracle 911 30.7.2018 o 7:12

    Áno, vďaka. :)

    Odpověď
 38. V souvislosti s velmi zajímavým článkem, na který dal odkaz v hlavní diskuzi
  Franta 29.7.2018 o 6:38

  https://myslenkyocemkoli.blogspot.com/2015/08/posledni-uder-stalina.html

  bych vás všechny chtěla požádat o vaše nápady, jak vést diskuzích s těmi, kteří stále vidí Stalina jen jako tyrana a vraha.

  Všichni totiž argumentují JEN padesátými léty, kdy se tady prokazatelně děly hlavně vykonstruované procesy a to pod taktovkou SSSR (a ještě za života Stalina). I když vezmeme v úvahu, že „poturčenec horší Turka“ a tehdejší Gottwaldovo vedení jistě mohlo zabránit nejhoršímu, ten obraz Stalina pořád přetrvává.
  Dnes, kdy díky internetu se kdokoliv může dozvědět jiná fakta, málokdo si je najde a pokud ano, je to pro moho lidí opět stará známá „prokremelská propaganda“ a přistupuje se k novým informacím stylem – kdo obhajuje Stalina, lže a souhlasí se zločiny z 50-tých let.

  Jak tedy přesvědčovat „prvoky“, kteří potřebují jen jednoho hlavního viníka, protože souvislosti ani nehledají, natož aby je viděli a za vším (nejen v tomhle případě) vidí pouze jednoho „nadčlověka“, který je sám, jediný a osobně zodpovědný za všechno.

  Odpověď
  • problém této početné skupiny ovcí není v pohledu na Stalina ,ale v pohledu na Svět a svoji roli v něm. Nikdo nemá rád pocit ,že je ovce .Dokaž jim to na úplně jednoduchých příkladech /Stalina si pak najdou sami / Při dnešní úrovni maistreamové propagandy se alespoň někteří sami před sebou začnou stydět . Pak jim ukaž možnosti , jako je Tobě ,mně a dalším z nás kdysi ukázali jiní. Před 10-15 lety jsme byli stejně důvěřiví.

   Odpověď
   • Zkouším to, ale nejspíš jsem mnoha úspěchů zatím nedosáhla.

    Jednou jsem podle vysvětlení V.V.Pjakina chtěla objasnit správný význam slova bolševik (což jsem do té doby taky nevěděla) a od vzdělaného (VŠ a podle svých slov bývalého VŠ učitele), jinak názorově v pořádku, žádný fanatik Západu a např. „kavárny“ jsem byla poučena, že bolšeici byla ta nejhorší lůza a spodina, která v Rusku zavedla ten nejhorší teror a vzaždění. No – snad mu v koutku podvědomí z toho mého vysvětlení něco zůstalo a časem dojde k jinému názoru.

    Zato z druhé strany názorového spektra – vzorových a oddaných následovatelů nejvyspělejší civilizace všech dob – Západu – se mi dostalo čestné nálepky „bolševická svině“. :-)
    (Kdyby tak tušili, že mi to zní jako pochvala, nebýt toho, že přišla od silně podprůměrných myšlenkových „gigantů“, takže je téměř bezcenná.)

    Odpověď
    • nesnaž se být v roli vykladače , ale nasměruj je na kvalitní zdroje informací .Řada,zejména vzdělaných lidí, nesnese roli poučovaného a zasekne se.
     Prof.Milan Zelený, Mnislav Zelený, A.Fursov – velmi srozumitelní lidé s jasným vyjadřováním.
     Ale teď je velmi dobrý P.Humpl a jeho „Prolomení hradeb“. Cesta od Blesku a ČT 24 k pracem VP CCCP je trnitá….

     Odpověď
    • Můžu doporučit přečíst si Základy sociologie 4, kapitolu

     13.2.4. „ER, ES, TÉ“: Rci slovo tvrdě…

     je tam popsáno, co se v takových případech děje, že člověk nestojí před úkolem podat, vysvětlit nějakou informaci, ale před úkolem ukázat zacyklenému intelektu cestu z bludného kruhu. Což lze správnou návodnou otázkou, díky které dotyčný může zaměřit svou pozornost na to místo, kde mu jeho zpracování informací „hapruje“.

     Odpověď
   • Leopardus 30.7.2018 o 8:06

    Jen taková perlička, možná pro toto téma nevhodná, ale v běžném životě funguje perfektně: „Neukazujte lidem jejich chyby, nevypořádají se s nimi, ale s vámi!“ Autora citátu si teď, jako napotvoru, nevzpomenu.

    Odpověď
    • trefil jsi to přesně.

     Odpověď
    • Naprosto souhlasim. Patrim mezi mladou generaci zde na tomto portalu a taky jsem na to doplatil. Docela tvrde. S pritelkyni jsme spolu byli nekolik let, mlada, hezka holka, vysokoskolacka jako ja, jenomze v nekterych nazorech byla hloupa, naivni, pro-zapadni husa. Abych pravdu rekl, tak mi to az tak nevadilo, rikal jsem si, ze pluralita nazoru je dobra vec a kazdy clovek ma jine postoje. Prece nas politicne nazory nebudou rozdelovat…

     Za vztah jsme meli par diskusi na ruzne temata, ja jsem se snazil hajit hlavne zdravy rozum (ono to jde tezko, kdyz holka vyroste pouze pri cteni portalu idnes a poslouchanim kecu jeji stupidni ucitelky na jejim gymnaziu). A kdyz ti ta husa rekne, ze je Putin diktatorem a jak je Rusko spatna, zaostala zeme, tak to nenechate tak… Bylo to tak, ze jsem v diskusich vzdycky vyhral, nektere jeji nazory totiz postradaly cistou logiku a pak to jde preargumentovat uz snadno. Postupem casu tyto diskuse ustavaly a prislo mi, ze ji to ani nejak nevadi (me to nevadilo, ze mela jiny nazor, mel jsem ji rad i tak…) a ze zacina videt svet trochu jinym, mene naivnim pohledem.

     Za tri roky, po mych uspesnych statnicich, mi vsechno vycetla, jaky jsem spatny, hloupy, naivni neznalec dejepisu, ze se mnou nemuze byt, protoze jsem rusofil, komunista (dokonce me oznacila za rasistu kvuli mim antiimigrantskym postojum). Ze zna dejepis a vsechno lip, jen si to nedokazala obhajit. Proto se mnou nemuze byt, aby „nase deti neposlouchaly moje kecy o politice a historii“. Ani kdyz jsem ji odkazoval na ruzne zdroje (internet, lidi, zkusenosti me babicky, rodicu apod.), nic nepomohlo. Pry je to propaganda, kterou si nedokazu priznat. Kdyz jsem se ji zeptal, proc nedokaze demokraticky respektovat svobodne nazory druhych, dostal jsem od ni jeste vetsi narez.

     Byla to pro me studena sprcha, necekal jsem to a nikdy bych nepredpokladal, ze vztah skonci prave kvuli tomuhle. Neznam snad jediny par, ktery by se rozvedl kvuli tomuhle. A to podotykam, ze jsem byl na ni hodny a verny celou dobu. Ze jsem tri roky chodil s takovou naivni kravou a neprislo mi to (mel jsem ji vazne rad, rekl bych, ze ma laska k ni byla nepodminena, iracionalni). Ani mi nikdy nerekla, ze ji takove diskuse vadi.

     Omlouvam se, ze jsem se tu tak „vyblil“, mozna muj prispevek do teto diskuse asi nepatri, ale tato zivotni zkusenost mi otevrela oci a upevnila muj negativni nazor na nektere lidi, kteri si v dnesni dobe hraji na „demokraty“, vyznavace „svobody slova“ a „vseznalky“ a ze je kolikrat lepsi se s nimi vubec nic nezacinat, protoze paradoxne jejich ego nedokaze prenest fakt, ze jim nekdo zmenil „ruzovoucky“ pohled na jejich naivni svet.

     Odpověď
     • No vidim, ze jsem v textu udelal par stylistickych chyb, ale opravovat to jiz nebudu…

      Odpověď
      • Nic neopravuj. Máš moje uznání za realistické hodnocení vašeho příběhu.Vás nerozdělila politika ,ale ochota / a neochota partnerky/ odejít z ovčína a nenechat se stříhat.Zaplatil jsi za to a určitě jich ještě pár slízneš. Znám to z vlastní zkušenosti , patřím ke starším diskutérům, ale neměnil bych.
       Mám to štěstí , že moje děti nepovažují moje názory za kecy a naopak ,velmi rády /dcery/ si pro názor přijdou. Ale něco mě to stálo. Teď se těším ,že něco zbyde i pro vnučky .

       Odpověď
       • Diky za komentar. S rodici mam taky podobny vztah jak popisujes. Verim, ze to musi byt super.

        Odpověď
        • Valentin 4.8.2018 o 15:18

         Nič neopravuj Stepan. Buď rád, že si to spoznal pokiaľ si mladý. Mám tú istú skusenosť ako ty, ale s tým rozdielom, že ja už mám 78 rokov. Ako s toho von?
         Pred vstupom do veľmi závažných noviniek a rozprávok býva múdre upozornenie. Vchádzate do zakázanej oblasti 7,13, 17, 77, komnata atd. Ak sa dozviete tieto pravdy, tak už nebudete ako pred tým. Váš svet sa zmení, stratíte priateľov a nikto nebude chcieť s vami hovoriť. Aj u mňa celá rodina. Už som si zvykol. Zakázané „komnaty“ navštevujem pravidelne a čo som sa tam dozvedel nehovorím nikomu, pokiaľ sa priamo neopýta. Ruština , čeština a slovenčina mi nerobí žiadne problémy. Preto mám tých komnát požehnane. Som jednoducho slovanofil. Mám rád všetkých ľudí ,ale slovanov o milimeter viac. Pozdravujem ťa a drž sa.

         Odpověď
         • Diky za komentar. S vasi rodinou me to mrzi. Chtel bych se vas zeptat, co myslite temi „zakazanymi oblastmi 7,13,17,77″ a co znamenaji v tomto kontextu ta cisla? Taky se drzte a dekuju za odpoved.

          Odpověď
          • števko – nečítali ti rozprávky ,keď si bol malý? napr. 13 komnata ?
           Princezná mohla vojsť do 12-tích izieb ,ale mala zakázané len očkom pozrieť do 13 tej .

           A ako začínajú rozprávky -napr. Za 7 horami ,za 7 dolinami atd.

           PS- . Drž sa !!!

           Odpověď
           • Tu pohadku o princezne bohuzel neznam. Ale ted uz to chapu, diky :).

            Odpověď
           • Je to inak veľmi symbolické…
            - v bežnom živote lieta Sedmička sem, sedmička tam. Najmä v biblickej kultúre: 7 sviatostí, 7 darov ducha svätého, 7 skutkov telesného milosrdenstva a 7 skutkov duchovného milosrdenstva, 7 hlavných hriechov… Sedmička ako šťastné číslo…

            - na číslo 13 je, naopak, navlečený biľag špatnosti, je z neho umelo urobené nešťastné číslo (francúzsky kráľ urobil piatok 13-teho krvavý záťah na templárov), umiesil sa kult nešťastného piatku 13-teho…
            V rozprávkach patrí číslo 13 zakázanej komnate – zakázanému číslu. Ale prečo zakázanému? Číslo 13 hrá dôležitú rolu v chronológii Mayov, v ich meraní času. 13-tka ako vesmírny cyklus.
            Okrem toho, číslo 13 z hľadiska KSB prejavuje odraz objektívnej miery: 1 Boh (najvyššie hraničné zovšeobecnenie objektívnej reality) a na pozícii za ním (na pozícii Jeho tvorenia) je číslo 3 ako prejav trojjednoty Matérie+informácie+miery. Tak prečo túto mieru niekto označuje za niečo zakázané a nešťastné? Žeby úmyselné očierňovanie, aby sa jej dav zďaleka vyhýbal?

            Odpověď
            • jardob, uz jako dite jsem tusila, ze s tou 13 neco nesedi. Patek, 13., byl vzdy muj stastny den ve skole. Same jednicky :)

            • :-)

      • stepan- No. mám kamaradku. A tá , ked sa zoznamovala, tak vždy nenápadne chcela vediet aj názor na politickú situaciu u nás, či na Putina, ktorého považuje za najepšieho politika. Dotyčného nechala vyrozprávat a ked bol liberalista už sa sním nestretla.
       Dnes má priatela, plánujú svadbu . Sú spolu radi ..

       Odpověď
       • Ano, souhlasím, důležitá témata je třeba naťuknout co nejdříve.

        Odpověď
       • Takovych holek jak ty popisujes je tu jako safranu. Jeji pritel ma velke stesti. Na vesnicich takovych holek bude vice (znam dve, jedna se o byvale spoluzacky z gymnazia), ale ve velkych mestech jsem takovou zatim nepotkal (teda s zadnou jsem se o nicem takovem nebavil)…

        Odpověď
        • Štěpáne, dobrý příspěvek. Taky jsem byl před lety v podobné situaci. Doplním jen, že, netřeba mít jen ženu s již zformovaným správným světonázorem, může být i žena, u které člověk cítí, že je ještě kujná – chápavá. Taky bych připomenul, že je dobré si nosit v hlavě vizualizaci budoucí partnerky. A pokud má někdo nemožnou, je lepší se jí zbavit hned, ať člověk neztrácí čas, než být následně postaven do situace, že je nutné se jí zbavit. A nebo se zbaví ona tebe. Oboje jsou to nepříjemné situace.

         Odpověď
         • Diky za prispevek a dobrou radu.

          Odpověď
       • jedna z mala co ma rozum. jednoznacne spravny krok v otazke vyberu partnera

        Odpověď
     • Tak to poznám. Dopadol som podobne. Bola ešte väčší extrém :D
      Neustále si rozbíja hlavu o objektívnu realitu, naprostá ignorácia reči životných okolností a dostáva jednu opičiu facku za druhou. Ignorovala akýkoľvek iný názor. Dnes už viem, že by som pri nej len trpel.
      Najhoršie na tom všetkom je, že v mojom veku 37, je už takmer nemožné nájsť si normálnu partnerku. Všetky sú už dávno zadané, vydaté, majú deti, rodinu.

      Jedine žeby sa tu nejaká našla? :D

      Odpověď
      • Námět na nový chlívek Seznamka konceptuálně zdatných :)

       Odpověď
       • Bingo!

        Odpověď
       • :D

        Odpověď
       • Nieje to zlý nápad :)
        Treba podporovať vytváranie budúcich rodín v rámci KSB :D

        Odpověď
      • Oracle 911 30.7.2018 o 22:15

       Popros HNR/Boha o takú partnerku…

       Odpověď
      • mám dceru, je svobodná letos 28, liberalisty nesnáší, názory na politiku má přesně takové jako mi tady, ale nerada se seznamuje (je to samotářka), takže nezaručuju že by seznámení bylo úspěšné :)

       Odpověď
       • Lidi, co se neradi seznamuji, dle meho nazoru byvaji obvykle vernejsi (celozivotne). Treba by to seznameni s Dobrodejem na skodu nebylo :)

        Odpověď
      • Vytvor si obraz predstavu a drz si ju. ine neries.
       Ori. prosi sa v kostole.

       Odpověď
      • Magnus Maximus 30.7.2018 o 22:42

       Hezký příběh Štěpáne. Nevěš hlavu. Nejsi v tom sám … Putin diktátor, hm… Taky jsem si sednul s jedou takovou při seznamování u kávičky. Ženská 35+ svobodná, reprodukčně ve svém věku neúspěšná, učitelka A J, afektovaná, která byla asi rok v Brightonu. Vše probíhalo celkem normálně, ale přišla řeč na Rusko, Putina, Ukrajinu, Čínu a vůbec celý Východ. Takže podle ní Putin je diktátor, Čínu třeba bombardovat atomovkami, protože ona byla demokratka, tedy fanynka demokracie britského stylu. A vůbec celý Východ zadupat do země. No takže bylo po seznamování, protože já na to, že Putin je můj oblíbenec. A ještě se přiznala, že bakalářku kompletně opsala na humanitních studiích. Z matiky měla většinou za 4 nebo v pololetí za 5 a že by se matika měla zrušit, páč je to zbytečný předmět. No prostě nádhera. Já takovéto psychopatky si pak vychutnávám a mám skvělé bonmoty ala Miloš Zeman. A pak se seznamujte. Je třeba být otrlý a moc neprožívat. Je třeba si uvědomit, že když má ženská 30+ nebo 35+ a je svobodná, rozvedená a nemá děti, tak je většinou s tou ženskou něco špatně. Může za tím být psychopatie, porucha osobnosti jakéhokoliv typu apod. je nutné u takové osoby provést hned od začátku doslova výslech, aby později nedošlo k nedorozumění a zbytečné ztrátě času.

       Odpověď
       • Diky za komentar a prezentaci podobne zivotni zkusenosti. Vubec jsem necekal, ze se ozve tolik lidi :).

        Odpověď
       • Velmi si mi zlepšil náladu. Tyhle exempláře je fakt dobré si vychutnat .

        Odpověď
       • Trochu na odľahčenie :-)
        V seriáli „Ako som spoznal vašu matku“ bola jedna epizóda, kde bola reč o „šialených očiach“. Kamarát kamaráta tam upozorňoval, aby sa nezoznamoval s danou slečnou, lebo má šialené oči.

        Tam to vykresľovali ako nejaký šiesty zmysel mužov a bolo to obrátené na srandu… V reáli to ale nie je o šiestom zmysle, ale existuje to a dá sa to rozpoznať. Ide o to, že určité druhy neuróz spojené s psychickou labilitou sa najviac odrážajú na očiach. Je to doslova vidieť, tie oči sú iné, taký sklenný pohľad. Poznal som zopár takých ľudí, väčšinou žien (ale vidno to aj u mužov), jedna z nich učiteľka prváčikov :-(
        Ťažšie druhy neuróz sú vidno na jemnej deformácii očí ako aj na správaní.

        Odpověď
        • Putinovec 6.8.2018 o 20:46

         Stejně se pozná sjetý feták,podle očí.

         Odpověď
      • je to maličkost ,ale pozor na záměnu opičí „pracky “ a opičí „facky“ . To druhé možná v přírodě existuje /fackující opičí rodič/ ,ale úplně se míjí se smyslem „opičí pracky“.

       Odpověď
      • Ďakujem vám všetkým za podporu. Tak snáď mi ešte neušiel vlak. :) Verím HNR že nejaký plán/vyšší zmysel vtom bude.

       Odpověď
       • Magnus Maximus 30.7.2018 o 23:11

        Proč by ti měl vlak ujet ? To by si měla říkat hlavně ženská ve tvém věku, protože její plodnost je téměř na mizině. No jo, je to složité.

        Odpověď
       • Buď sám sebou, k ženám buď taktní, zdvořilý .. ale nikdy se jim nepodbízej ani nekývej, když říkají nesmysly. Tím u nich jen ztratíš cenu. A nesnaž se upoutat jejich pozornost – pozorují samy velmi pečlivě. Jen to stejně pečlivě maskují.
        Pak přijdou samy, můžeš být bez obav.

        Odpověď
      • Mám stejný problém, jen je mi o 12 let víc. Nejde jen o politický názor, ale o celkové vnímání světa, mravnosti apod. Raději budu nezadaná, než žít s někým, kdo bude natolik zabedněný, že nechce vidět skutečný stav věcí a soudí co nezná, popřípadě jen vykřikuje něco o ruských agresorech a vrazích. S těmi už ani nedebatuji, rovnou odcházím. Myslím, že úroveň chápání by měla být u partnerů přibližně stejná. Proto se snažme být co nejlepšími my sami a totéž přitáhneme. Jak se u nás na Moravě říká, jaký šel, takovou našel. Trpělivost Dobroději (i Štěpáne), vytrvej, a dáma Tvého srdce se určitě brzy dostaví.

       Odpověď
       • Ta seznamka je dobrý nápad. Jsem starší ročník a mám stejné problémy.

        Odpověď
        • A což takhle výjezdní setkání kamarádů z levanetu ?

         Odpověď
         • je aj združenie slovakov v „určitom meste“ :) a tam sa stretavaju..chodia na piknik, či na bycikle atd. robia sa rozne akcie a vela ludia sa tam aj zoznamilo.
          Dávam len príklad ako by to mohlo vyzerat. Len by sa ludia museli zo začiatku dohodnut cez emaily. Aby vedeli kdo je kdo

          Odpověď
          • Dobrodej 31.7.2018 o 9:53

           Prese toto ma napadlo. Chcelo by to začať postupne vytvárať komunitu aj na fyzickej úrovni. To znamená organizovať rôzne spoločné akcie, KSB semináre, stretnutie rodín s malými deťmi a tak ďalej….

           Odpověď
           • Našla by se skupinka k diskuzi v Brně?

            Odpověď
            • Koncem 80.let to běželo v rámci tvorby „ostrůvků pozitivní deviace“ . To byl termín , s nímž přišel Miloš Zeman na Prognostických útercích .
             Doba nazrává , i když platí latinské Panta rei /Nevstoupíš …./

            • Boletusi, vysvětli mi prosím Tě, co svým příspěvkem na dotaz Lady chceš říct. Nerozumím tomu.

            • Promiň Lado, můj příspěvek byl pro Dobroděje. Tímto odpovídám i Tobě, Tomasi. Ale pokud by se našla parta k setkání v Brně , rád přijedu i z Chodska.

            • Přidala bych se :)

            • pro Boletuse: Díky. Už chápu.
             pro Ladu: jedno odpoledne bych určitě rád sdílel.

         • Hoxi, prosím, šla by udělat zvláštní sekce: Setkávání? První setkání může být seznamovací a další třeba k nějakému tématu, knize a každý si připraví dotazy k tomu co v materiálech nepochopil. To dávám příklad, jiné návrhy, podněty a nápady vítány. Je to reálné? Nebo bude lepší komunikovat přes osobní mejliky? Srazik nemusí být nutně v Brně, klidně v polohově strategickém místě, podle bydliště zájemců. Pojďme do toho!

          Odpověď
          • Alebo sekcia „spoločné akcie“

           Odpověď
          • A musíme se spoléhat jenom na Hoxe? Myslím, že se můžeme zorganizovat setkání i bez něj (neber to osobně Hoxi :) ). Skupina může být menší, což je lepší, protože všichni mají dost času pro vyjádření úvahy. Viděl bych to stylem jak popisuješ Lado – téma, část knihy, přečíst, pochopit a pak převykládat vlastními slovy a na konkrétním příkladě ukázat, kde se tento princip manifestuje a co nebylo pochopeno, kolektivně probrat, co a proč není jasné…

           Odpověď
           • Nemusíme spoléhat na Hoxe, toho bychom naopak podpořili nákupem knih, jen by na stránkách leva-netu bylo datum a místo setkání a ostatní by se už řešilo přes hromadné mejliky. Klidně se zapojim do organizování. Jen nejsem ještě tak konceptuálně zdatná, toho by se mohl ujmout třeba zkušený Boletus, ty, aj., tim myslím témata a tak. Jinak vše samozřejmě bez alkoholu a na morální úrovni… Má-li to smysl, HNR nás podpoří.

            Odpověď
            • Děkuji Lado za kompliment . Jsem starší ,ale pořád velmi nezkušený. Ale mám jeden nápad k takovému kamarádskému potlachu.Nechám si ho trochu uzrát a hodím do placu.

           • Oracle 911 31.7.2018 o 14:51

            Nemáme ako poveriť, že kto je kto…

            Odpověď
            • Jednou k tomu dozraje čas i bez možnosti prověření, osobně si ovšem myslím že ještě nedozrál.

           • Přesně tak! Potřebujete inteligentní lidi na takovou výpravu. Pouť. Úkol. Věc.

            Odpověď
         • Přijede i Julčo? :)

          Odpověď
          • Ne, Julča si bude muset vybrat mezi svými. Třeba ta žlučovitá Márie (NN) by se k němu hodila. Mohli by spolu hujeřit opodál a podávat pravidelná hlášení. :)

           Odpověď
           • TauRus: Nebuď tak jízlivý. :))

            Mimochodem, nevěděl jsem, že je tato rostlina jedovatá:
            https://cs.wikipedia.org/wiki/Rozpuk_j%C3%ADzliv%C3%BD

            Odpověď
            • Každý se chrání proti tomu být sežrán. Růže šípy, rozpuk jedem.

             Ale určitě bude nějak užitečný, třeba, jako ochrana proti obtížnému hmyzu. :)

            • TauRus: Teď jsem se nahlas zasmál. :)

             Našel jsem, že ho prý používají na léčení dny (nevím jak).
             Příznaky otravy rozpukem jízlivým jsou podobné strychninu. (Jed na krysy…)

             Prý se také používá na léčbu meningitidy, epilepsie a tetanu.

            • No vidíš, i ti nerozumní konzumenti masa mají svůj lék. NHR je opravdu předvídavý. :)

            • TauRus: Každopádně, přijde mi zajímavé, že jsem tě, ani nevím proč, označil touto rostlinou.
             Třeba přijdeš na to, proč se tak stalo.

            • Asi jsi u mě měl asociací s jedem na krysy. :)

            • Ano, jakmile jsem zjistil, co je to za rostlinu. :)
             Nicméně, Rozpuk jízlivý jsem našel nejdříve tak, že jsem hledal synonyma ke slovu jízlivý.

     • Nikdy Vás neměla ráda, dobře, že jste mimo její energii

      Odpověď
     • Štěpáne, jsi ve věku mých dětí a mnohé to ve mně evokuje, ale stručně jen tolik. Nevím proč, přepadla mne nutkavá potřeba přečíst si „Lovcovy zápisky“ od I.S.Turgeněva. To co jsem „potřeboval“ je autorova otázka hned na první straně přebalu knihy.
      Jakým právem mají naprosté nuly rozhodovat o životu a majetku lidí, svých nevolnících,kteří je svými schopnostmi převyšují…to jen k iluzi naší svobody
      V příběhu Hamlet ze ščigerského újezdu je citován Friedrich Schiller, Píseň o zvonu
      JE NEBEZPEČNÉ BUDIT LVA
      A STRAŠNÝ JE ZUB TYGRŮV,
      ALE NEJHROZNĚJŠÍ ZE VŠECH HRŮZ
      JE ČLOVĚK VE SVÉM BLUDU

      Odpověď
  • Pozri toto:
   А.Ю. Золотарёв – Секреты управления Сталина
   https://www.youtube.com/watch?v=0QgeBpkrQHw

   Odpověď
   • Vďaka vidlak. Veľmi zaujímavé video. Čím viac sa dozvedám o Stalinovi, tým je to zaujímavejšie.

    Odpověď
    • Dobrodej
     А.Ю. Золотарёв – Концептуальное образование
     https://m.youtube.com/watch?v=g2c4BK9r85U&t=9215s
     А.Ю. Золотарёв – Сущность и здоровье человека
     https://m.youtube.com/watch?v=4T6N4XyKQPI

     Odpověď
  • Honza Větrník 29.7.2018 o 19:44

   Z vlastní zkušenosti vím,že dokazování a argumentace je házením hrachu o zeď.Ale co je odzbrojující,tak jsou otázky jako:
   Proč byl Stalin lidem do 56 roku milován a po něm nenáviděn?
   Jak to,že přebíral zemi,kde bylo 85% negramotnosti a zanechal po sobě jaderný a vesmírný program,poražení nacizmu a fašizmu?
   Co jeho ústava ze 36-ho roku?
   A nakonec vyrukují s represemi a to je čas položit poslední otázku,kdo byly ty oběti?Henleinovci?Gajdovci?
   Po tomhle většina sklopí uši.Ale jejich názor se tím nezmění.

   Odpověď
   • Ano, pro první nahlodání oficiálního obrazu tyrana stačí otázky:
    Proč, když byl Stalin takový tyran, musel být kult osobnosti odsouzen Chruščovem na 20. sjezdu v roce 1956 tajně, a toto odsouzení bylo pro obyčejné obyvatele SSSR utajované až do konce existence SSSR?
    Proč, když byl Stalin takový tyran, který všechno ovládal, vyšly jeho sebrané spisy jen do roku 1933, zatímco jeho práce sepsané po roce 1933 nebyly nikdy vydány?

    Odpověď
  • dobrá zásada třeba je, že nemá smysl přesvědčovat, ale naopak „nahlodávat“ vhodnýma otázkama a podáním faktů, aby dotyčný k závěrům přišel sám.

   ps. tuto knihu lze doporučit, buď z ní čerpat fakta pro diskusi, nebo přímo odkázat:
   http://pospolne.cz/homepage/page/5?c=1

   Odpověď
   • Oracle 911 29.7.2018 o 20:11

    Hox, niežeby ma netešilo a nemal by si môj súhlas, ale prečo dávaš na hlavnú stránku toľko článkov?
    Len ma to zaujíma.

    Odpověď
    • Co myslíš tím „tolik“? Tak úplně nerozumím.

     Odpověď
     • Oracle 911 29.7.2018 o 23:54

      Z ničoho nič si uverejnil 3 články, niežeby mi to vadilo, len ma zaujíma, že prečo.

      Odpověď
      • jeden informační celek

       Odpověď
       • Oracle 911 30.7.2018 o 7:11

        Aha, vďaka. :)

        Odpověď
    • Putinovec 29.7.2018 o 20:22

     Pro možný výběr.Každý máme informační zájem na jiném kousku koláče.

     Odpověď
    • Na levanet?
     Myslím, že je třeba jít naproti a zaujmout úryvky z knih.
     Je třeba se s dostupnými informacemi ukázat, stejně jako zájmové kroužky a sportovní kluby se ukazují na Dni dětí, ve školách a na podobných akcích.

     Odpověď
   • Kurnik, to je hodně zajímavý zdroj …

    Odpověď
   • Leopardus 30.7.2018 o 8:15

    V knize Ve světle pravdy (autor Abd-ru-shin) jsem četl, že jakákoli rada či poučování, není-li tím druhým požadována, se rovná osobnímu útoku na dotyčného ..

    Odpověď
   • Děkuji za odkaz, zatím jsem jen nahlédla… a hned mě zaujalo. Musím si udělat chvíli pro sebe a dát se do čtení.

    Odpověď
  • Vstoupil jsem kdysi do kupé ve vlaku a uviděl knihu o Stalinovi s nelichotivým názvem „Proč jsem Stalina začal nenávidět“ či něco podobného, kterou četl jeden ze študáků cestujících v pátek domů. No hned mi vystoupal adrenalin a tak si říkám, že toto není náhoda! Ač jsem byl sám proti přesile študáků, letmo jsem si je předem přečetl….. a pak začal pozdravem a zájmem o tu knihu, jelikož je Stalin citlivé téma a stále hodnocená osoba a že i já mám také o tomto bolševikovi knihy……
   A čekal, jak se chytí „návnada“
   A zabrala ve vteřině. A tak jsem poslouchal a vyhledával (analyzoval) v jejich názorech slabá a bílá místa a právě tam otáčet kompas vnímání k mozaice a to tak, že až vyplavou z té bílé mlhy aby sami museli nutně zakopnout a narazit nosem do jejich kaleidoskopických obrazců, přičemž to už byla ta má chvíle, na kterou jsem číhal.
   Vedle sedící studentka po chvíli nejdříve vyndala sluchátka z uší a pak si sundala i tmavé sluneční brýle. Jejich přeprogramování trvalo hodinu a půl a když zjistili, že jsem vystoupil ve stejném městě počkali na mě a následovaly další otázky.
   Sami přiznali, že jsem jim naprosto přetočil dosavadní názory. Takže vlastně došlo k rozbití jejich kaleidoskopů a nutně začne tvorby proces nový s pojmy, které jsem jim ozvučil, a které se do kaleidoskopu nehodí.

   Odpověď
  • Díky všem za odpovědi a nápady. Pomohlo mi to.

   Ještě budu muset pročíst uvedené odkazy a víc „zapracovat“ na sobě – tj. lépe se naučit podle R. Iščenka, že: „…téměř s každou osobou je možné se domluvit. Je pouze nutné dosáhnout takového formátu spolupráce, aby jsi prospěch z ní získával nejen ty, ale i ona“.

   Odpověď
 39. NicNezNula 27.7.2018 o 15:14

  Jaký to tam bylo?

  Odpověď
 40. Mohl by mi někdo co nejjednodušeji (tzv. pro blbé) vysvětlit rozdíl mezi státností a státem? Děkuji.

  Odpověď
  • Třeba takto: stát je určen mj. geograficky svými hranicemi, státnost představují procesy státu – státní moc (minimálně zákonodárná, výkonná a soudní), státní a veřejná správa.

   Tak nějak to chápu já.

   Odpověď
   • Stát je hardware , státnost software k obsluze

    Odpověď
  • Odpovede nájdete v tejto knižke, je to tam aj vo forme definícii/poučiek. CTRL+F.
   http://leva-net.webnode.cz/products/vyriesenie-problemov-vzajomnych-narodnych-vztahov-v-duchu-koncepcie-spolocenskej-bezpecnosti/

   Odpověď
  • Jedno je podstatné meno – štát
   druhé je sloveso – štátnosť,
   lebo prídavné meno ale jedno z tých

   Odpověď
   • Nezlobte se, Ravie, ale slovo „štátnosť“ není sloveso ani ve slovenštině.

    Odpověď
    • Aj som si myslela ale už mám dlho od strednej naposledy sme to tam brali – no ale sa mi to javilo rozobrať aj z jazykového hľadiska lebo štát je podstatné meno a štátnosť tiež nie som istá či prídavne meno ale čo potom? Díky Amálka zdravím

     Odpověď
     • Statnost je podstatne jmeno – ta statnost – zensky rod, ten stat – muzsky rod. :)

      Odpověď
  • Děkuji všem. Na tu knížku se podívám.

   Odpověď
  • DušanBe 26.7.2018 o 9:36

   Státnost a stát je rozebráno i v Základech sociologie 2, strana 63 (PDF verze). V krátkosti vykopíruju jednu větu: stát = obyvatelstvo + státnost + území

   Odpověď
 41. Potřebovala bych pomoci s překladem slovenského slova v uvozovkách ve větě – Avšak výše uvedené (a taktéž druhé, zatím nepojmenované) „opísatelné“ kategorie, které mohou být dané do vztahu s historickým procesem jako takovým v procesu jeho popisu – to nejsou fakta hisTorie. Já bych tam intuitivně dala popisované kategorie, ale chtěla bych si být jistá.

  Odpověď
  • Tam šlo o slovíčko „описательные “ a správny preklad mal byť „opisné“ (čes. popisné).

   Odpověď
 42. Jaké video do 30 minut byste doporučili, aby to zaujalo člověka, který si myslím, že by ho KOB mohla zajímat, ale je trochu skeptický a neví, co přesně o co jde a co si představit?

  Může být originál v ruštině.

  Díky.

  Odpověď
  • Odporúčam „6 priorít (kategórií) riadenia ľudstva“ https://www.youtube.com/watch?v=ABjE8hcZeEg

   Odpověď
   • Díky, nakonec jsem se rozhodl pro 6 priorit řízení.

    „I, Pet Goat 2″, respektive rozbor filmu, vypadá příliš neseriózně pro nováčka, který je podezřívavý vůči čemukoliv, co smrdí ezoterikou, navíc, 6 priorit je základ.

    Odpověď
  • JS- a čo , tak video „I, pet goat II“
   https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=t6-cyNkgeyA
   http://leva-net.webnode.cz/products/o-cem-hlasi-heliofant/

   Odpověď
   • Taky doporučuji. Kousne se pod kůži a nepustí. :)

    Odpověď
 43. Potřebovala bych znát přesný význam slova Zpřísahání. Neumím to vyjádřit.

  Odpověď
  • spiknutí

   Odpověď
  • Vzbura

   Odpověď
  • pozrite slovník – synonymá
   https://slovnik.azet.sk/synonyma/?q=sprisahanie

   Odpověď
   • Děkuji moc, nebyla jsem si jistá, jestli to z textu cítím dobře.

    Odpověď
 44. Ako by ste odpovedali katolíčke, ktorá na odpoveď, že alkohol poškoduje telo a mozog, povedala, že aj Ježiš na svadbe premenil vodu na víno, konkrétne sa o tom píše v Novom zákone:

  „Na tretí deň bola v Káne Galilejskej svadba. Bola tam aj Ježišova matka. Na svadbu pozvali aj Ježiša a jeho učeníkov. Keď sa minulo víno, povedala Ježišovi jeho matka: „Nemajú vína.“ Ježiš jej odpovedal: „Čo mňa a teba do toho, žena? Ešte neprišla moja hodina.“ Jeho matka povedala obsluhujúcim: „Urobte všetko, čo vám povie!“
  Stálo tam šesť kamenných nádob na vodu, ktoré slúžili na očisťovanie, ako bolo zvykom u Židov, každá na dve až tri miery. Ježiš im povedal: „Naplňte nádoby vodou!“ A naplnili ich až po okraj. Potom im povedal: „Teraz načrite a zaneste starejšiemu!“ A oni zaniesli. Keď starejší ochutnal vodu premenenú na víno – on nevedel, skade je, ale obsluhujúci, čo načierali vodu, to vedeli -, zavolal si ženícha a vravel mu: „Každý človek podáva najprv dobré víno a horšie až potom, keď si hostia upili. Ty si zachoval dobré víno až doteraz.“ Toto urobil Ježiš v Káne Galilejskej ako prvé zo znamení a zjavil svoju slávu. A jeho učeníci uverili v neho.“ (Ján 2,1-11)

  Odpověď
  • Poměrně srozumitelně to vysvětluje ve svých pořadech Mgr. Jan Kozák https://www.svobodny-vysilac.cz/2017-1-20-gnosticka-tradice-lidstva-mgr-jan-kozak/
   Toho poslouchání je celkem dost (31,5 hod), i když mohu jenom doporučit. Ve zkratce učení bylo pokřiveno, neboť při slavnostních příležitostech bylo používána šťáva z hroznového vína, ne víno. Jinak bych obrátil pozornost na 5.prioritu – prostředky nepřímé likvidace
   http://leva-net.webnode.cz/alkohol/

   Odpověď
   • Ďakujem, tiež si myslím niečo podobné, ale jedným z vysvetlení by mohlo byť aj to, že Ježiš, aby mohol upútať pozornosť ľudí, ukázal im ten „najjednoduchší“ zázrak, a to obyčajné premenenie vody na víno (či už alkoholické alebo nie). Až potom konal oveľa väčšie zázraky.

    Odpověď
  • popolvár 18.7.2018 o 10:08

   výmysel tzv. evanjelistov, ktorí potrebovali na príkaz majiteľov Biblického projektu prepašovať genocídny prostriedok (alkohol) medzi kresťanov. Ježiš by nikdy nepremenil vodu na víno, skôr naopak. A už tobôž nie na vlastnej svadbe s Máriou Magdalénou. Dajú sa o tom dohľadať texty na internete. A navyše, keď bol svojim spôsobom askétom.
   Cirkev potrebuje tento ohlupovací prostriedok pre svoje stádo kvôli potláčaniu vyšších mozgových funkcií a blokovaniu napojenia človeka na vyššie sféry – teda aj Boha. Naviac alkohol napája človeka na nižšie sféry a všelijaké pochybné egregory.
   Podobných pochybných skutkov pripísaných Ježišovi je v evanjeliách viacero. Na začiatok si skús prejsť hoc i len klasickú modlitbu Otče náš… a zamysli sa nad jednotlivými slovami a slovnými spojeniami. Ak si vieš čo len trocha dávať veci a informácie do súvisu, hoc i len tie katechetické, tak zistíš aj v tejto modlitbe veľa rozporov (podrobnejšie, tuším v práci VP SSSR „Prídi na pomoc mojej neviere…“ a v Evanjeliu Ježiša Krista… v niektorej poznámke pod čiarou.) A ak ich zakomponovali do tejto modlitby, tak čo im bránilo infikovať evanjeliá?

   Odpověď
 45. Vidlak, mohol by si doplniť informácie?

  vidlak 31.5.2018 o 5:56
  Uz som daval odkaz, ale kvoli tebe vecer pozriem.

  vidlak 29.6.2018 o 13:51
  Nevies, o com pises a tak je to spravne. Tie styri riadky nehovoria do vetra.

  Odpověď
  • A z toho vyplývá ponaučení, jenž se váže k pořekadlu:
   „jak si nenaběhnout na vlastní vidle“

   Odpověď
 46. K dochodkovemu veku…
  Príbeh z nemenovaného mesta
  V nemenovaných jasliach. Sú tam ženy nad 40r neberů mladé.
  Stav je tam plný. V jasliach berů batolata od 6m – 3r.
  Žena-sertička nad 58r prebaluje dieta . Ona už nemá take reflexy..
  Dieta je spadlo..
  Už sa to stalo nie raz. Chvala Bohu dietatkam sa nič nestalo
  A to maju tam ešte minimalne 5rokov do dochodku pracovat..

  Odpověď
  • tie „staršie “ maju minimalne 5rokov..
   tie „mladšie“ 40 ročne..ešte 25 rokov do dochodku
   a ked nastupily po škole zo zdravotnej školy a pracuju tam od 18r- či 20r
   - a to nepíšem o nemocnociach či ine zariadenia..hospici, psychiatricke liečebne atd,,,,

   Odpověď
   • Už jen představa, že existuje něco jako jesle je zvrácená. Po válce, kdy bylo nutné nastartovat „budovatelského ducha“ a na obnovu vybombardované vlasti se vyhlásili muži úderníky a ženy údernicemi, se to ještě dá se zavřením všech očí i kuřích strpět.
    Jenže dnes, kdy vyrábíme auta na sklad a musíme je vozit na pole a louky či do pouště, jelikož sklady už jsou nových aut plné (viz Německo z ptačí perspektivy a stejné je to s pračkami, ledničkami a ty se pak po čase rozebírají a ani zákazníka neviděly.
    Tak si řekněme, proč ty jesle? Pro korporace a jejich grafy otročí mladí rodiče.
    A jelikož současný systém nejen výchovy dětí byl, je a bude degradační, můžeme očekávat jednu opičí pracku za druhou. Padni komu padni, když lidé nemají rozum.
    Občanský nepodmíněný příjem jednou z cest z tohoto pekla.

    Odpověď
   • Nedalo mi nereagovať na tento príspevok to je o čom:?
    Pracovať majú na tých postoch iba mladí, no ja som vo veku 60r, keď sme boli mladí tiež niektoré posty neboli pre mladých ale to súviselo s úradnickou funkciou, Ale v škôlke, v jasliach sú radi že tam pracujú staršie ženy – no čo je staršie pre niekoho nemusí byť pre druhého, tieto ženy ak sú zdravé a o tom musia mať potvrdenie o tom, že sú zdravé tak prebaľovanie nie je problém – to môj otec skoro mal 70 r. zvládal u mojej neterky. Moja suseda má 67 r. a jej vnučka prišla k nej bývať a maličký má pol roka a vnučka ako je rada že jej pomôže . Takže nevie čo to je za príspevok ale ma rozčúlil akurát a musela som reagovať

    Odpověď
 47. Rád by som si prehĺbil poznatky o rozpade bývalej Juhoslávie – príčiny, chronológia, dôsledky, zahraničná agresia na rôznych prioritách…. Vedel by prosím niekto odporučiť nejaké zaujímavé kvalitné materiály? Články, dokumentárne filmy, knihy – čokoľvek ak je to informačne hodnotné. Ďakujem.

  Odpověď
  • Ukradnute Kosovo. Urcite.

   Odpověď
   • To už som videl, ale ďakujem :)

    Odpověď
  • Knihy prof. Rajko Dolečka – např.Hovory s generálem Mladičem a jeho dopisy z vězení, nakladatelství Para Bellum

   Odpověď
  • Odporucam kupit junove cislo Zem a Vek

   https://zemavek.sk/dlhodobo-planovana-genocida-srbov/

   Naspodu stranky je aj verzia v pdf.

   Odpověď
  • Ďalšie informácie tu. Pozor, drastické zábery: http://www.orthodoxia.cz/jugoslav.htm

   Odpověď
  • Miroslav, pekne rozsiahla otázka. Ak hľadáš sk/cz zdroje, je toho analyticky hodnotného málo, aspoň ja som vždy nachádzal len dokumentaristiku… Koncom 90. rokov v týždenníku Zmena vychádzal prepis jedného dokumentu. (hádam to kdesi v knižnici ešte majú..). Pár kníh sa nájde, napr. https://www.databazeknih.cz/knihy/srebrenica-pribeh-politicky-korektniho-rasismu-aneb-nejvetsi-lez-v-evrope-od-konce-2-svetove-valky-187736

   Odpověď
 48. Podařilo se mi vzbudit zájem o KSB u téměř stoleté osoby. Čtu jí témata o Bohu ze Základů sociologie a při následných diskuzích na různá témata se kupí její otázky. Dnes jsme diskutovali o tom, jak k nám Shora proudí informace, přičemž se mi svěřila, že v knize popisovaný průběh Rozlišení se jí minimálně jednou v životě stal. Položila mi ale otázku, na kterou asi zatím nemám odpověď, nebo jsem na ní zatím nenarazil. Pokud bereme v úvahu, že jsou nám Shora zpřístupňovány informace v závislosti na naší morální vyzrálosti, proč strůjcům atomových zbraní nebylo Shora zabráněno v přístrupu k informacím na jejich vytvoření? Má odpověď, teda spíš úvaha, spočívala v tom, že lidstvo potřebovalo zjistit zhoubnost atomových zbraní pro vyhnutí se budoucím konfliktům a umožnilo mu to taky rozvíjet využití atomové energie pro mírové účely (energetika). Pokud by nám bylo zabráněno v jejich vývoji, mohlo to celé lidstvo zastavit v jeho dalším rozvoji ve smyslu uvědomění si zhoubnosti těchto zbraní a neekologičnosti provozu atomových elektráren, což by nás do budoucna mělo přivést k čisté energii. Nevím, zda-li je moje úvaha správná a proto bych se rád dozvěděl Váš pohled. A jen taková malá vsuvka k diskuzi o GP níže: při dnešní debatě jsme dospěli k názoru, že GP bude za svůj tisíce let trvající boj proti Bohu a Lidstvu potrestán tím, že pro svou záchranu bude muset začít konat dobro ve prospěch Lidstva :)

  Odpověď
  • Nebýt jaderných zbraní na obou stranách a záruky vzájemného zničení, tak by zcela jistě došlo ke třetí světové válce. Proto HNR nebránil jejich vzniku.

   Odpověď
  • Ve většině případů — rozkazování jedněmi jedinci (šéfy) a trápení, které přináší tyto rozkazy druhým (podřízeným), probíhá v rámci možného dopuštění. Chápu to tak, že všeho čím se šéf proviňuje vůči druhým lidem (HNR nestvořil šéfy ani podřízené) si tito jedinci odskáčou jinak ….: třeba „První budou poslední a poslední budou první …“ a pod..
   Stačí se podívat, jaké vlastnosti má šéf, aby byl šéf, pač by to nebyl šéf s tabulkami, grafy, liberalismem, ziskem, mamonem,…
   Když to převedu na mé zkušenosti, musí prostě vytrpět mnoho tlaku a fyzické prostředí neslučitelné a je v rozporu s harmonií, kterou potřebuje člověk rozumný ke své existenci.
   Atd, atd, atd vymýšlet lze donekonečna.
   Jinak formy hmoty (pole objevená i dosud „neobjevená“) a užitek jejich, je nám k dispozici a nebude lidem bráněno a v mezích dopuštění nám umožní využití.
   Překročíme-li dopuštění jeho v této věci, je pak jedno čí rukou, prostě bude na Zemi „zhasnuto“ a další život nastartuje další civilizace po nás v pořadí n_tá+1.

   Odpověď
 49. Prosím ruštináře o pomoc při překladu slova самосущный. Děkuji.

  Odpověď
  • само – sam v sebe, samostatny
   сущность – podstata
   = autonomny

   Odpověď
  • Môžeš dať aj kúsok kontextu, o čom je reč?
   Lebo slovníky také slovo nepoznajú. Je to ako novotvar a evokuje to význam: samojestvujúci (to ale možno povedať len o Bohu)

   Odpověď
   • Ahoj Jardob, je to z majského kalendáře v ruštině, kde je energie (tón) pro dnešní den popsána jako „Самосущный тон формы“.

    https://yamaya.ru/maya/zolkin/

    Odpověď
    • Vyzerá to na filozofický pojem. Tiež som to slovo našiel použité v súvislosti s zolkinom a budhistickou filozofiou. Anglický ekvivalent znie „inherent existence“. Trochu nejasný pojem (vnútorná existencia)

     Inak vyššie som sa trochu nepresne vyjadril, k samojestvujúcemu by malo bližšie slovo „samosuščij“ (bez „n“). „samosuščnyj“ evokuje akoby „existujúci na úrovni svojej podstaty“, nemenný…
     Ale to je len tak zhruba, bolo by treba zistiť viac a presnejšie, čo tým je myslené.

     Odpověď
    • Takže na anglických stránkach o Tzolkine to najčastejšie prekladajú „Self-existing tone of form“ (samo-existujúci)

     Odpověď
 50. > GP… ceho chce vlastne dosahnout?

  Zabránit, aby se lidé stali Lidmi. Cíle jsou to vněsociální (náboženské).

  Odpověď
  • vněsociální ve smyslu že to GP nedělá z žádného důvodu který chce dosáhnout s lidmi? Respektive nejde mu o to co udělá s lidmi a lidi má jen jako prostředek?

   Můj závěr byl že mu jde o organizaci naší společnosti k obrazu svému, tedy ten cíl je v uspořádání naší společnosti. Hraní na boha, pokus dokázat že to umí lépe než Bůh.

   Z čeho jsem vycházel, GP je také jen něčí nástroj, a pokud je satan objektivní jev, tedy nějaká entita která je v rozporu s Bohem a pokouší se o svoji variantu tvoření v domnění že to udělá lépe, očekával jsem že GP mu tyto cíle částečně, nebo v rámci naší planety úplně, má realizovat.

   Odpověď
   • Já někde četl zajímavý pohled …. že jim jde o vyvolání komunikace s Bohem (na základě toho, že trápí jeho „děti“ / milovaný výtvor).
    Cca ve smyslu, že chtějí aby se Bůh do procesů jimi vyvolaných na Zemi zapojil svým přímým zásahem (což by byla ta komunikace). Jenže tím by Bůh dokázal, že Lidstvo jím vytvořené k jeho obrazu je nedokonalé (tj. nedokáže si pomoct samo) a samotný Bůh tak není dokonalý.

    Bůh na to reaguje (zatím stále jen nepřímo) umísťováním svého poselství na různá místa a oni se snaží tyto poselství likvidovat a převracet.

    Odpověď
    • Podľa mňa nie je adekvátny záver že Boh nie je dokonalý len preto, že jeho „deti“ zlyhali. Boh dal totiž ľuďom slobodnú vôľu sa rozhodovať. A rozhodnutia logicky sú aj zlé. A Boh sa predsa nikdy nerozhoduje zle. To by sme ho pekne zdegradovali … To, že sme na obraz Boha by som rozhodne nebral doslovne a je to vec hodne relatívna. Človek je tvor dokonalý v prostredí do ktorého sa narodil. Má adekvátne zmysly, rozum, cnosti … ktoré nás predurčujú ovládnuť hmotný svet a vybudovať ho k „dokonalosti“ ktorej je schopná hmotná povaha sveta, v ktorom žijeme. V tomto zmysle sme na obraz Boží. Sme dokonalí vo svojom svete. Teda, mohli by sme byť.

     Odpověď
     • Rada by som prispela myšlienkou, ktorá má nedávno napadla. Ľudia, človek musí mať slobodnú vôľu práve na to, aby sa mohol stať námestníkom Boha na Zemi. Čo je podstatou tvorenia? Systém MIM. Keby sme nemali slobodnu vôľu, kto by vlastne tvoril, my ci Boh, ktorý by takto všetko riadil sám a nás by vôbec nepotreboval. No on nás stvoril a stvoril nás na svoj obraz, t. z., máme Bohu pomáhať s tvorením najskôr tu na Zemi. Naša záverečná skúška, maturita, či štátnice – to bude vybudované Kráľovstvo Božie na Zemi, ktoré bude stabilné. Takto dokážeme svoju spôsobilosť na to, aby sme postúpili na nejakú vyššiu úroveň, nad úroveň Zeme. My sa tu trénujeme, vyvíjame, musíme sa naučiť správne používať našu vôľu, pretože s jej pomocou vlastne tvoríme seba aj okolitý svet, musíme sa naučiť používať MIM. Ako by toto všetko bolo možné bez slobodnej vôle? No a kto sa zaujíma o blaho všetkých, celého ľudstva, kto bude pracovať na vybudovaní Kráľovstva Božieho na Zemi? Jedine jedinci, ľudia s organizáciou psychiky Človek. Tu však padá davo-elitarne zriadenie, a padá vláda GP aj elít. Doteraz bolo ľudstvo pre nich len jedným zo zdrojov, no GP nie je hlúpy, vie, že každá civilizácia sa vyvíja, a k čomu by to malo smerovať. Preto riadi takpovediac na hrane, aby sa vyhol dopusteniu. Zatiaľ mu to vychádza, no keď zoberieme do úvahy dokument posledného Rímskeho klubu alebo nápisy na Georgia Guidestones https://en.m.wikipedia.org/wiki/Georgia_Guidestones, vidíme, k akým cieľom sa vlastne hlási.
      Veľmi zaujímavým seriálom na pochopenie Systému aj evolúcie ľudstva je Westworld. K dôležitej úlohe v nej sa v ňom hlási pan Kúzelník.

      Odpověď
      • Je to tak. Doplňa čo som povedal z iného uhla. Nedokonalosť človeka z absolútneho pohľadu je predpokladaná a nebráni tomu, aby sme na Zemi slpnili svoje poslanie stať sa „námestníkom“ Boha v hmote, aktívnym tvorcom svojho okolia v súlade s Božím zámerom. Ano, presne toto je človek stvorený na obraz Boží.

       Odpověď
      • Mám rovnaký názor.

       Odpověď
      • Souhlas. Tvůrce své důvody také otevřeně sdělil:

       „Bůh stvořil život a vše jsoucí takovým, že je Slovem věčného života a slouží člověku k Učení o Zákonech pravdivého Boha. Bůh nepsal Své Zákony na stránky knih, ale do vašich srdcí, do vašeho ducha. (…) Všechny jsou adresovány vám, abyste mohli pochopit Slovo a Vůli živého Boha. Bohužel jste zavřeli své oči, abyste nic neviděli a zacpali jste si uši, abyste nic neslyšeli.“ (Evangelium Ježíše Krista)

       „A On je ten, jenž nebesa a zemi v šesti dnech stvořil, zatímco trůn Jeho se nad vodou vznášel, aby vyzkoušel, kdo z vás lepší bude ve skutcích“ (Korán)

       Odpověď
       • Áno, až na tú skúšku /Korán/. Keďže Boh je vševedúci, nemá dôvod nikoho skúšať. On vie všetko, čo bolo, je a bude.

        Odpověď
        • Skúšať, či pokúšať, môže akurát tak Satan. Ten všetko nevie.

         Odpověď
         • Cico Ciciak 25.6.2018 o 4:51

          > Keďže Boh je vševedúci, nemá dôvod nikoho skúšať.

          Vážne?
          A prečo potom učiteľ v škole skúša žiakov?

          Mimochodom, „Satan“ je výtvorom samotného „Boha“!

          Odpověď
        • Kdo chce najít nepravdu, najde ji ve všem.

         Odpověď
        • Rajka,
         každá veta má svoju hlbku, a nestačí vidieť len to čo je na povrchu…
         Samozrejme, Boh navrhol svet tak, že vie čo sa stane. Kým ľudia vidia len len štatistické zákonitosti (pretože nepoznajú všetky parametre procesu), tak Boh vidí proces v plnosti a jasne vidí, čo sa stane…
         Výsledok vety: „Boh nás skúša“ je určený nie Bohu ale nám samým… Pretože sme to my, ktorí nevidíme ani do hlbky svojej duše, nie to do hlbky prostredia v ktorom žijeme. Tým, že sme vystavení skúškam, sme vystavení učeniu a spoznávaniu samého seba i svojho okolia. Pri tomto učení spoznávame jazyk živého Boha vpísaný do zákonitostí hmoty a do zákonitostí ducha, a vďaka tomu máme možnosť spoznať „svetlo“, t.j. etickú podstatu tohto „jazyka Života“, všetkého čo je stvorené, a zamilovať si to ako dokonalú melódiu, krásnu harmonickú hudobnú skladbu. Melódia by nebola krásna, ak by neobsahovala v sebe zákonitosti harmónie. Akonáhle vnikne do hudby disonans, tak sa nám to emočne prieči. A je na nás, aby sme objavili krásu hudby božieho tvorenia, a naučili sa aj sami tvoriť harmonickú hudbu.

         Čiže to skúšanie nie je pre Boha, ale pre nás, naše učenie sa a duchovný rast… Sú to naše hodiny hudby.

         Odpověď
     • kdo ale tvrdí že jeho děti selhaly? S tím nesouhlasím.
      Čas je relativní míra, v absolutní rovině, řekněme z pohledu Boha je čas jen parametr který On řešit nemusí. Podle všeho co vím, i když jistotu samozřejmě nemám.
      A z toho pohledu tudíž nejde tvrdit že jeho děti selhaly když proces ještě není dovršen.

      Vše se vyvíjí, a existence GP je jednou z vývojových variant tohoto procesu, ne nezbytná součást, ani navěky škodlivá součást, prostě součást cesty, jedna z překážek kterou jsme si v rámci procesu zformovali k vyřešení určité matrice, k získání určité (kolektivní) zkušenosti do našeho egregoru.

      Odpověď
     • By byl nedokonalý (je cíl GP toto dokázat), jenže nezasáhl a díky KSB má lidstvo docela slušnou naději samo!! předurčení dané Bohem relativně brzy naplnit (a tím dokázat dokonalost svého stvoření i Stvořitele).

      Odpověď
 51. Kdyz globalni prediktor planuje v radu tisicu let, jaky je jeho hlavni cil, ceho chce vlastne dosahnout?
  Pouze parazitovat je vcelku prizemni a musi prece chapat, ze v konecnem dusledku to neni prospesne ani pro ne.

  Odpověď
  • Oracle 911 15.6.2018 o 6:30

   Oni nemajú morálku t.j. ich demonizmus robí ich k určitým veciam slepým…

   Odpověď
   • Spíš si myslím, že míra lidskosti / mravnosti je u GP extrémně nízká. Chtějí vybudovat společnost nové Atlantidy – nelidská vrchnost a zbytek jako lidský mluvící dobytek.

    Odpověď
    • DušanBe 15.6.2018 o 7:14

     nelidská vrchnost => což, znamená, jak už napsal Oracle: GP nemá morálku. Ten dokonce nemá ani extrémně nízkou morálku. Nemá žádnou. Ten, komu nedělá problém provádět genocidy národů, nemůže mít extrémně nízkou míru lidskosti. Ten (GP) ji prostě nemá. Zde se haeli mýlíš.

     Odpověď
     • Absolutní absence emocí a svědomí. Jen chladnokrevná kalkulace velmi vysoké inteligence.

      Odpověď
      • A kdo to ve skutecnosti je? Nejake demonicke bytosti v lidskem tele? Kam po smrti jdou? Jak vychovavaji nove nejblizsi kadry?

       Odpověď
       • Pokud sve plany uskutecnuji pres stovky generaci, tak taky vyplnuji vuli neceho jineho, nez jsou sami.
        A ta entita musi byt zakonite metafyzicka.

        Odpověď
     • Něco mi říká, že nemůžeme dát rovnítko mezi morálku a mravnost. Mravnost chápu jako základní mantinely chování dané od Boha. Je to absolutní kategorie. Morálka může být poplatná době, sociu, míře poznání a kdoví čemu ještě.

      Jinak máš pravdu v tom, že výraz „extrémně nízká“ není správný. Je to zbytečný eufemismus. Ta míra je nulová.

      Každopádně díky za připomínku.

      Odpověď
  • Oni nechápou, oni 3000 let kalkulují ve svůj prospěch. Pro ně je to hra.

   Odpověď
   • Ano hra, ale vôbec jej nerozumejú. Takže aká inteligencia a morálka, hlboké nič!!!

    Odpověď
    • Tie vlastnosti GP su v tomto dost rozporuplne. Nema inteligenciu ani moralku, riadi nieco, comu nerozumie (ako pise lake), ale drzi sa uz tisice rokov. Tak asi uplne blby nebude. Na druhej strane, veci sa mu postupne vymykaju z ruk. A tiez, ak je nasa civilizacia siedma v poradi, znamena to, ze nie je schopny sa ani poucit, vzdy sa mu to posr…

     Odpověď
     • Inteligenci má a hodně vysokou, používají 100/ šedé kůry mozkové. Bez kombinace s člověčenstvím je jim to k ničemu. Proto ztrácí

      Odpověď
     • Kdyz se Velicka ptali kdo to vlastne je, tak pouzil primeru z Koranu o Satanovi.Takze slouzi asi jemu, to by i logicky odpovidalo tomu, ze brani “lidem” stat se Lidmi.
      Na druhou stranu, podle zdejsich nazoru jsou neocons “horsi” nez globaliste a Rusove se spise domluvi s globalisty nez neocons.
      Zda se mi to cele nejake zamotane.

      Odpověď
      • Neocons do pádu Clintonové věřili, že oni jsou jedinou globální mocí. Už mají jasno. S GP se nedá domluvit, jen dočasně spolupracovat a Rusko potřebuje čas.

       Odpověď
      • GP je horší než neocons v tom smyslu, že je mnohem mocnější (v nejrůznějších aspektech tohoto slova). Neocons jsou aktuálně horší proto, že mají reálnou možnost zlikvidovat lidstvo na Zemi totální jadernou válkou. Tak asi takhle.

       Domluvit se s globalisty je nutné v tom smyslu, že jak v zájmu Ruska (a lidí obecně) tak v zájmu globalistů je zabránit této jaderné válce. Proto aktuálně je lepší s nimi spolupracovat proti neoconům. To neznamená, že by se mělo jednat o nějaké „přátelství“ nebo „spojenectví“. V jedné věci nesedí přirovnání GP k Satanovi – Satan, tak jak je popisován v Bibli – je téměř všemocný, jediný mocnější je Bůh, a Satanovi z Bible by určitě nevadilo spálit svět v totální jaderné válce. GP ale nic takového nemůže připustit.

       Odpověď
       • Vzpomnel jsem si v Bibli na pasaz o pokuseni Krista v pousti, kdy mu Satan nabizel veskerou moc nad touto Zemi, pokud mu poklekne k noham.

        Samozrejme se muze jednat o naprosty nesmysl, vymysleny, pridany do Bible umele… Ale neni zde alegoricka podoba s GP=Satanem?

        Jinak komu by pak Satan vladl, kdyby nechal tento svet shoret v troskach popela? To je asi i v jeho osobnim zajmu.

        Odpověď
        • Mohl by se Bohu vysmat a rict mu, podivej se kam to ti tvoji lide dopracovali.

         Odpověď
       • GP ci neokoni, jeden cert a maju jedneho otca.

        Odpověď
       • Pevne verim ze Rusko to vezme nakoniec do svojich ruk a toho choreeho magora GP zo stolicky. To je jedina cesta, aby me to ako ludia nejako zvladli, nevidim inu cestu.

        Odpověď
        • pokud přijmeme premisu,že moc je v praxi projevená řídící schopnost,pak je zajímavé posoudit strukturu této moci z hlediska jejího kvantitativního rozložení ve spektru 1. až 6.priority řízení . Mně se jeví u dvou vzájemně se vylučujících koncepcí globálního uspořádání světa opačný trend :
         -“ruský“ model posiluje a to výrazně v konceptuální složce moci /KSB je důkazem/
         -“biblický“ model prakticky konceptuálně odumírá /nulová nabídka/ a jeho těžiště se přesouvá k nižším prioritám
         Já bych u posuzování řídících schopností obou spíše než“inteligence“ používal termín „intelekt“.Ten mi lépe sedí k trvalému zpožďování reakce GP na stále se zrychlující chod věcí dle Zákona času. Koná , ale pokulhává.

         Odpověď
        • Putinovec 15.6.2018 o 19:26

         Tahle skupina se stráví sama.Objektivní okolnosti na kterých sami zapracovali je k tomu dovedou.Lidstvu bude stačit jen pokračovat v evoluci,která je za stávajících změn v etalonu sociálního a biologického času nevyhnutelnou nutností k přežití.

         Odpověď
         • „Lidstvu bude stačit…“ z určitého pohledu ano, ovšem někdo musí uřídit setrvačností běžící procesy vedoucí k vyhrocení krize, které GP započal a není schopen uřídit.

          Jinak hypoteticky, když by GP měl čas a klid, jistě by se dokázal novým podmínkám také přizpůsobit. Čili pokud od něho nepřevezmeme řízení a nenastolíme lepší koncepci do té doby než se přizpůsobí, nemusíme se ho tak snadno zbavit.

          Odpověď
          • Putinovec 15.6.2018 o 20:37

           Jenže on ten čas nemá.A procesy touto skupinou spuštěné je uzavírají do samolikvidační matrice.Oni budou tlačit KSB ve vlastním zájmu do kopce.A to znamená vývoj v lidské psychice,rozprostírající se do celé civilizace.Ty skupiny které tento vývoj odmítnou,se sami uzamknou do dalších vzájemně se ničících matric.

           Odpověď
           • No když to napíšeš takto, mohu jen souhlasit.
            Jen je potřeba se vyhnout té katastrofě, což díky Bohu dělá nejen Putin.

            Odpověď
           • Jsi velmi blízko . Zkusím to říct trochu jinak :jestliže GP nemá použitelnou koncepci,která je kompatibilní s objektivním Zákonem času,musí sáhnout po jediné použitelné koncepci, a tou je KSB. Tedy tlačit ji do kopce a doufat,že si ji časem pozmění/asi jako původní křesťanství/. Ale objektivně se stále více podřizuje řízení subjektu,který KSB tvoří. Mizí tedy jako alternativa řízení .

            Odpověď
         • Otazka je, jeslti se toho lidstvo dozije? Abychom se nedostali do situace, ze se polovina lidstva znici (bez atomovych zbrani podotykam) a tu druhou polovinu bude GP ridit bezproblemu dal.

          Odpověď
          • viera je tiez zbran. Cim viac ludi, tym silnejsie infopole. treba verit ze to dopadne dobre. A samozrejme zatial pomahat ako sa da.

           Odpověď
  • Cico Ciciak 25.6.2018 o 5:01

   Oni majú podobnú (a)morálku ako hociktorý bežný človek, ktorý chce pre seba len to najlepšie, avšak s tým rozdielom, že oni to robia v globálnom merítku.

   Veď aký už len môže byť skutočný rozdiel medzi nimi a napr. pracovníkom na jatkách; letcom, ktorý rozprašuje pesticídy nad zemou, aby vyhubil tzv. „škodcov“; alebo úradníkom, ktorý rozhodne o vyrúbaní lesa kvôli vybudovaniu diaľnice?
   V skutočnosti žiadny, taká je objektívna pravda!

   Odpověď
   • na tom neco bude, neni treba GP nejake „zhmotneni“ globalniho egregoru lidstva? Jakasi noosfericka karmicka odezva za tu „svobodnou (z)vuli“ kterou tady lide projevuji…

    Odpověď
  • GP je překážkou, ktrou musí lidstvo překonat, aby se stalo Lidstvem.

   Odpověď
 52. Stretnutie Lavrova s Kimom
  https://russian.rt.com/world/news/518426-mid-videolavrov-kim-chen-yn
  Ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov podaroval severokórejskému vodcovi Kim Jong-no maľovanú škatuľku, kde „tajné veci môžu byť zamknuté“.
  RIA Novosti https://ria.ru/world/20180531/1521768425.html
  tajný pseudo „jadrový program KLDR“ zamkne)

  Odpověď
  • Oracle 911 7.6.2018 o 8:15

   Vďaka, ale mal som na mysli odkaz na ten príspevok…

   Odpověď
  • len doplnim aby ame si to pamatali….Lavrov je Armen

   Odpověď
   • Lavrov nie je ziadny armen otca ma armena mamu rusku-nariodil sa v rusku ma rusku narodnost povazuje sa za rusa len aby ste vedeli

    Odpověď
 53. Oracle 911 7.6.2018 o 7:08

  Mohol by niekto dať odkaz na ten príspevok v ktorom je správa o tom, že Lavrov odovzdáva Kimovi krabičku?

  Odpověď
  • http://www.vodaksb.eu/diskuse/comment-page-29/#comment-139494

   Odpověď
   • Oracle 911 7.6.2018 o 9:21

    Vďaka. :)

    Odpověď
 54. Víte někdo něco bližšího o současném stavu projektu BRICS? Nějak se o něm v poslední době nic nepíše a v diskuzích nacházím jen okrajově skeptické náznaky.

  Odpověď
  • Boletus 7.6.2018 o 7:20

   BRICS je podle všeho přechodná struktura a ne dlouhodobý ekonomicko-politický monolit.
   Plní funkci protiváhy Pax Americana.Když tento slábne /a to je evidentní/,bude se měnit i role BRICS a budou vznikat struktury plně funkční, které nemusí plnit roli “ truc“ podniku.Zásadní bude podoba Euroasijského společenství a v něm zejména podělení rolí Číny/GP/ a Ruska.

   Odpověď
 55. Je někde prosím materiál od VP SSSR ohledně umění a roli umění ve společnosti?
  Pokud si dobře pamatuji tak v knize Ford a Stalin bylo naznačeno, že umění přebíhá vědu. Je to tak?

  Odpověď
  • DušanBe 7.6.2018 o 20:42

   Tome ahoj, narazil jsem na krátkou pasáž, která ale není k umění ale ke kultuře. Což má blízko k umění. Kniha Základy sociologie 1, kap. 4.8. Kapitola je egrogorech, ale druhý odstavec říká následující (nahraď slovo kultura slovem umění a myslím, že smysl to dává).
   (Začátek citace)
   Jedním z nositelů kolektivní psychiky lidí jsou kulturní památky. Jestliže čteme nějaký starobylý text a názory v něm vyjádřené zohled-ňujeme v procesu formování svého vnímání a chápání světa, při vypracovávání linie svého chování, tak musíme uznat, že se tímto způsobem starobylí původci těchto názorů podílejí na té kolektivní psychice, jejímiž účastníky jsme my sami. Z toho také plyne, že po-kud zanecháme svým potomkům kulturní památky své epochy, bude-me se určitým způsobem podílet na jejich psychické činnosti.
   Vyplývá z toho, že lidstvo je v určitém smyslu ve střídající se řadě minulých a budoucích pokolení ucelené.
   Kulturními památkami se však odpověď na otázku, co je nosite-lem kolektivní psychiky, nevyčerpává. Hmotné památky kultury mi-nulosti i současnosti jsou pouze jedním z kanálů výměny informací a algoritmiky mezi lidmi, přičemž s tou nejnižší přenosovou kapacitou a operační rychlostí.“
   (Konec citace)

   Odpověď
 56. Leopardus 2.6.2018 o 19:21

  Stále marně čekám na „Otázky a odpovědi“ pana Pjakina. Ví někdo, co se děje?

  Odpověď
  • Proč? Vyšel normálně…
   https://fct-altai.ru/qa/video

   Odpověď
   • Leopardus 2.6.2018 o 22:32

    To vím, ale ke své hanbě musím přiznat, že ne moc dobře rozumím rusky ..

    Odpověď
  • Tak ty poslední byly o půl hodiny delší. Ve výsledku překlad trval o 1 až 1 a půl dne víc.

   Trochu soudnosti prosím.

   Odpověď
   • Němci a Angláni čekají na ty svoje cca měsíc. A dostanou jen některé, protože na všechny nemají dostatek překladatelů.

    Odpověď
    • Teď jsem něco stahovala z YT a na stránce programu, přes který jsem stahovala bylo nejstahovanějším videem měsíce O-O Pjakina…

     Odpověď
 57. nezdá sa Vám, že zálohovanie umelohmotných fliaš je hlúposť ako voda v koši? Absolútne ma vytáča u len to, že repka olejná sa používa ako palivo. Kto toto všetko vymýšľa by mal dostať po hube a nedať mu ani len sa priblížiť k prírode!

  Odpověď
  • Zálohovat plast je velice dobrá politika pro čistší životní prostředí. Thajsko ve své době bylo jedno velké smetiště a pak král rozhodl, že se bude použitý plast vykupovat ve sběrnách. To by jste byli překvapení, jak se Thajsko během krátké vyčistilo.

   Odpověď
   • My nie sme Thajsko! Zálohovať treba sklenené flaše a aj vykupovať ich. Sklári sú na Slovensku aj v Česku. Ak vieš na čo narážam. Rusi vynašli prostriedok ktorý mení použitý plast na surovinu, takže treba ísť touto cestou!

    Odpověď
    • Skleněné lahve se zálohovaly, když se nakupovalo denně po 1 – 2 lahvích. Když si chcete koupit třeba 3-4 kartony najednou, je to problém s vahou a v čem to přepravit.

     Odpověď
     • Lebo sídliská boli robené tak, že niektorí šli do obchodu v papučiach. Dnes všade autom….

      Odpověď
    • Slovenští vědci vytvořili biologicky odbouratelný plast, který lze použít v mnoha oblastech – od obalu výrobků až po zdravotnictví. Podrobnosti nového projektu uvedl profesor fakulty chemické a potravinářské technologie Slovenské technické univerzity Pavel Alexi.
     https://cz.sputniknews.com/slovensko/201806027463969-objev-vedec-svet-katastrofa/

     Odpověď
     • Oracle 911 2.6.2018 o 10:24

      GP fakt potrebuje naše kádre a nás.

      Odpověď
      • Oracle,vzpamatuje se, využít a odhodit – jeho heslo, krom toho – je to fenomén sté opice jako vše, nežijeme ve vakuu / někdo možná ano/

       Odpověď
       • Oracle 911 2.6.2018 o 15:30

        A naozaj si myslíš, že to neviem?!
        Teší má tento vývoj z 3 dôvodov:
        -máme šancu prežiť;
        -zlepšia sa nám naše životné podmienku tak na 20 rokov;
        -máme šancu zmeniť veci k lepšiemu.

        Odpověď
        • Zkusím zobecnit :získaný čas je hodnota,kterou nesmíme promarnit.

         Odpověď
         • Oracle 911 2.6.2018 o 16:03

          Súhlasím, čas a ušetrené zdroje.

          Odpověď
 58. NicNezNula 1.6.2018 o 11:51

  Neprobíhá u nás mezi klanově korporativnímu skupinami trochu elektronická válka? Nezaznamenal někdo podezřelé jevy nad rámce „běžného“ hackingu, DOS apod. ?

  Odpověď
 59. Nenájde sa tu niekto, pre koho je spisovná Srbčina/Chorvátčina rodným jazykom?

  Odpověď
  • jardob, nitrianske združenie Slavica spolupracuje s p. Ratkom Sudeckym… je to rodený Chorvat, veľmi príjemný človek… myslím že striedavo žije aj na Slovensku… možno by si našiel čas na spoluprácu

   Odpověď
   • … prekladal Orbiniho Kráľovstvo Slovanov

    Odpověď
   • Ďakujem loranka za typ :-)

    Odpověď
 60. Dobry den,

  asi kazdy letmo slysel o fenomenu kruhu v obili v souvislosti s Mayskou kulturou a jejich kalendarem. Na CT jsem pred rokem 2012 videl dokument mayska proroctvi a kruhy v obili (treba zde: https://uloz.to/!QVfN4wtCyxRy/mayska-proroctvi-a-kruhy-v-obili-by-zdrava-planeta-2012-avi).

  Nechtel bych tu ted resit nejak Maysky kalendar, ani ty hlouposti kolem konce sveta apod., ktere zblbly hromadu lidi… Spis me zajima problematika kruhu v obili a jeden, konkretni vzkaz.

  Jak v danem dokumentu nekolik svedku popsalo, tak pri nocnim pozorovani spozorovali nad jednim polem kratke zablesky, kde rano nasly obrazec v obili. Pokud jsou jejich vypovede pravdive, muzeme s urcitou pravdepodobnosti uvazovat, ze slo o mimozemskou civilizaci (i charakter ostatnich obrazcu a vzajemna komunikace vypovida, ze tvurcem techto vzkazu (podle me) je spise jina civilizace).

  Jeden vzkaz vsak byl velmi konkretni, a pokud se nejedna o hoax, lez ci spatny vyklad, tak tam bylo psano neco ve smyslu: „Nebojte se, mnoho bude bolesti, avsak stale je cas. Tam venku je dobro.“

  Pokud uvazujeme, ze nas (lidstvo) kontroluje (resp. hlida, nebo jen navstevuje) nejaka mimozemska civilizace a jsou-li tyto vzkazy opravdu od nich, mohlo by to znamenat, ze ve Vesmiru ziji jednotlive civilizace v nejakem Bozim kralovstvi (dobru)? Ze se jedna o objektivni proces a podle zakona casu se v urcitou chvili objevi Bozi kralovstvi i u nas?

  Co si o tom myslite vy? Resilo se to tu jiz nekdy?

  Dekuji za odpovedi.

  Odpověď
  • To je několik otázek najednou. Jen krátce zkusím svůj pohled na věc:
   - vzkazy mohly být od jiných civilizací z jiných planet, ale stejně tak od jiné civilizace žijící na naší/uvnitř naší planety. Stejně tak to může být jakési zhmotnění matrice obrazem, matrice předané pomocí technologie odjinud, opět z jiné planety nebo z naší stejně tak. Pro mne samotného není ani tak důležitá technologie, jako spíš informační obsah. A informační obsah kruhů je zajímavý sám o sobě, ať už obrazec vyjadřující číslo Pí, nebo obrazce nastiňující jakési technologie či uspořádání hmoty. Ten vzkaz v ASCII kódu, to je na dlouhé přemýšlení které není jak ověřit. Pokud je autentické, vzkaz „ještě je čas“ bych vyložil určitě poněkud jinak, o tom dále.

   - pokud budu uvažovat že nás jako lidstvo kontroluje/hlídá jiná civilizace, vedlo by to mnoho lidí ke vzdání se kontroly, po principu úvahy „všechno bude dobré, nemusím nic řešit“. To že nás někdo kontroluje je možné, cíle mohou být různé ale určitě bych nečekal nějaké spasení které by potlačilo naši vůli. Podle mne se na naší planetě řeší takové matrice u kterých je právě nezbytné abychom je vyřešili tady a víceméně sami. To že nám někdo chce pomoci nápovědou je možné, možná i pravděpodobné, ovšem nikdo nezasáhne a nespasí nás před katastrofou.

   - z toho vycházím i v tom „ještě je čas“, tam je jasná pobídka k vlastní práci a nevzdávání úsilí o nastolení království Božího na zemi. Je to spíš taková motivace, protože mnoho lidí kteří poodhalili byť jen kousek vyšších levelů řízení na této planetě mohli logicky propadnout beznaději. V tom poselství bych tedy hledal naději že možnosti jsou, i čas ještě je.

   - to že dojde k nastolení království Božího na Zemi, já osobně považuji za objektivní proces, který je nastavený tak že do cíle dojde. Ovšem ten proces nemá nastavené limity. Tedy jestli to bude tato Země, nebo se matrice řešení této problematiky přesune na jinou Zemi protože tady už nebude možná obnova, případně ji zničíme celou, to není limita toho procesu/té matrice procesu. Z toho nepřímo vyplývá, že pokud někdo chce aby tady ten proces pokračoval a naplnili jsme tu matrici tady my, měli bychom pro to také intenzivně pracovat, usilovat o to svým vědomím úsilím. Jak je psáno, naším úsilím do Království Božího vcházet.
   Jistě, nikdo nás nenutí, ani ten objektivní proces, protože matrice se po neúspěšném průchodu cyklem naplní jinou civilizací, jiným lidstvem, jinými účastníky téže matrice, a začne odznovu s trochu jinými výchozími parametry danými typem našeho hypotetického neúspěchu.

   Odpověď
   • Dekuji za detailni odpoved.

    Mozna jsem se zezacatku vyjadril nepresne, kazdopadne to taky vidim podobne, co se tyce „kontroly jinou, vyspelejsi civilizaci“. Asi pro lidstvo je nejlepsi, aby se „vymachalo“ a poucilo z vlastnich chyb.

    Existenci GP a davo-elitarstvi (s tim souvisejici ideologicke i geopoliticke boje, valky a strasti na teto planete) vidim bohuzel jako jednu z etap vyvoje lidstva. Kdyz prijde nove dite na svet, tak taky ho poznava stylem „to boli, to pali, to nechutna, to se nesmi“ a trva nejakych par let, nez dospeje. V puberte na nej rodice nalehaji, aby nekouril, ale on to prece na truc zkusi a na vlastni kuzi pozna, jak cigareta chutna (a pak se rozhodne jestli bude pokracovat ci nikoliv).

    Mozna to vidim moc povrchne a ignorantsky, ale stejne vlastnosti vidim i u celkoveho vyvoje spolecnosti. Jen je otazka, zda-li nejsme uz dost dlouho na vyvojovem stupni prumerneho pubertaka a jestli nechodime kolem horke kase, pritom jsme jiz mohli byt mnohem dale.

    Budu doufat tedy, ze mate pravdu v objektivnosti procesu nastoleni Boziho kralovstvi, rozbiti davo-elitarstvi a uplnemu vymizeni GP.

    Odpověď
    • nejde o to jestli mám pravdu, ale jak jsem psal, jestli to tak uděláme.
     Je to práce náš všech, nikoho nevyjímaje. Každý jednotlivec posouvá situaci o podstatný kus vpřed nebo vzad.

     Odpověď
     • Hezký rozhovor, díky oběma. Jen bych chtěl oddělit od sebe věci, podle mého neesprávmě dané Stepanem do jednoho celku: „to boli, to pali, to nechutna“ je úplně jiná kategorie poznání světa než „to se nesmí“. To první je objektivní poznání formou reálné zkušenosti, to druhé kulturou podmíněné programování dítěte z vnějšku, které je v našich podmínkách povětšinou zaměřeno na základní cíl biblického projektu: Nepřipuštění dospění lidí do úrovně Člověka. Co se opravdu smí a nesmí máme v sobě zakódováno Shora, různí vykladači byli zpravidla vedeni snahou tento vklad nepřátelským způsobem pozměnit.

      Odpověď

Napsat komentář

*
*

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>