Otázky a odpovědi

Podepisování příspěvků: anonymní příspěvky nebo ty, které v poli jména/přezdívky budou mít titulek nebo jiný text, mohou být smazány. Příspěvky s nakopírovaným delším obsahem, který je dostupný na jiném místě, mohou být také smazány – v takovém případě uvádět pouze odkaz, případně pár vět, nikoliv celý text systémem copy&paste. První komentář nového uživatele se zobrazí až po schválení, další již hned.

 Obnoviť

 1. Ivan Drabálek 22.3.2019 o 15:50

  Ví někdo, jak postupují práce na plovoucí atomové elektrárně? Posledně jsem zachytil zprávu, že byla odtažena do St. Peterburgu k založení paliva. Jak to s ní vypadá teď?

  Odpověď
 2. Emil Páleš o demokracii, občianskej spoločnosti, ľudskej podstate, právach …. výborne vystihnuté a aktuálne k voľbám:
  https://www.youtube.com/watch?v=CaZVW-gy6pY

  Odpověď
  • Čo je pokrok? Novoelejská psychológia ekonomiky 1…

   https://hearthis.at/slobodnyvysielac/ariadnina-nit-77-2019-03-22/

   Odpověď
 3. Prosím Vás o nasledovné materiály:

  -Analytická zpráva ze série K současné situaci vnitřního prediktoru SSSR z roku 2006 – Smuta na Rusi: její zrod, průběh, překonání…
  -Analytická zpráva Fondu konceptuálních technologií – Zákon o Centrální bance Ruské federace a suverenita Ruska – součást knihy O světě křivých zrcadel.
  -Stát, to je systém pro přežití národa.

  Odpověď
  • Slovan,
   ak hľadáš preložené verzie, tak tie (ak sa nemýlim) neexistujú. Ruské verzie bez problémov nájdeš na linkoch:
   http://vodaspb.ru/
   https://fct-altai.ru/

   Odpověď
 4. Dnes ráno mi v mysli utkvěl termín: „NOVOCHRONOLOG“ a říkám si, že podobných obrazec-znaků je víc. Sice to bude zvláštní (i mě), ale jako druhý příklad mi vyvstalo na mysl slovo „PRAVDA“
  Takže zatímco delší termín se může skládat ze dvou i tří nám známých slov-obrazců, z kratšího termínu dáme symbol-obrazce max. dva typické pro současnou nám osvojenou epochu.
  Tak. A je to ze mě venku :)

  Odpověď
  • Takže k obrazci_symbolu_termínu – „PRAVDA“:
   V prvním pořadí se mi vybavil znak-obrazec: PRA_VODA
   Takže voda struktury a v obrazcích minimálně ledovců na Antarktidě (dále Neptunu) a pod. zachovávajíc a uchovávající informaci. Další možnosti významem sestupně jako Prav_Oda (významově od Jav. Prav, Nav)
   nebo jednoduše Pravo_Da.
   V přírodních vědách (nejen v předmětu Počty, které možná budou povinné ke každé maturitě) platí, že každý výrok je nutné prověřovat zpětným-zrcadlovým postupem:
   Pra_Voda = Adov Arp
   Jenže co je Arp (uščerp)? Dál už nebyl čas :)

   Odpověď
  • Luboss,
   na mňa to pôsobí, ako forma náznaku, že Nová Chronológia je Pravda. Až ma striaslo…

   Odpověď
   • Jardob právě naopak.
    A to je to, co jsem musel jsem dát. Proč mě to přistálo v sobotu ráno na mysl byl fakt, že jsem večer v pátek přečetl článek na NWO Org. Takže ráno jsem to měl na „talíři“ než jsem oči otevřel.
    Tedy pokračování:
    Takže podle výše uvedeného z termínu „NOVOCHRONOLOG“
    Nov (New) Ochrano Log = gol_onorcho_Von Ale jak jsem uvedl slovo Pravda = Pra_Voda
    Takže termín gol_onorcho:von chápu intonací jako goj anarch fan ?
    Takže to je zatím závěr toho uvažování do okamžiku, kdy jsem vstal.

    Odpověď
    • OK, to bol len prvý dojem, ktorý to na mňa urobilo. Takto do hĺbky mi to nenapadlo rozoberať.

     Odpověď
 5. E.Chmelar obvinil na svojom FB p.Lajcaka v podpisania,vybavovania vojenskej zakladne na Slovensku. Z jeho statusu som nepochpil ako velmi je to zle. Vysvetlu mi to niekto?

  Odpověď
  • Tak isto o tom hovoril tuším aj Čarnogurský a aj Paška naposledy. Takisto neviem reálny status ale môže ísť aj o očierňujúcu kampaň súdiac podľa toho že všetko sa to vyrojilo teraz pre voľbami. Ak by to ale bola pravda, Smer to definitívne potopí a môže zabudnúť na voľby. Myslím a verím že tak sprostí nie sú. Ľudia majú už teraz Lajčáka plné zuby a toto by smeru už neprešlo.

   Odpověď
  • Před volbami je dovoleńo vše. Nemá cenu skákat na každý špek. Lajčák teď nepracuje na slovenském poli a nevím jak by mohl bez vědomí vlády podepsat cokoliv právně validního v tomto směru. Ale může jít o diskreditaci v rámci voleb . Lajčákovi je nejblíže Šefčovič.

   Odpověď
   • Takze preto pise tak nejasne. Dik chlapci.

    Odpověď
 6. V rámci probíhající „vzdělávací“ vlny jsem vymyslel naprosto unikátní anketu:
  Země je: a) placatá ?
  b) dutá ?
  Tak z této ankety musí globálnímu prediktoru, až si ji přečte, téct radostí slzy. :)

  Odpověď
  • NicNezNula 3.3.2019 o 11:16

   To, že je placatá, ještě neznamená, že v té placce se nemohou vyskytovat dutiny, kde žijí Hobbiti.

   Odpověď
  • Ak odpoviem A, bude to znamenať že mám ploché myslenie? A ak odpoviem B, bude to znamenať že mám dutú hlavu? Odpoviem radšej 9.

   Odpověď
 7. RichardCZ 2.3.2019 o 22:04

  Právě čtu soubor „Lekce pro starší žáky“.. Existuje něco jako „Lekce pro mladší žáky“? Mám skoro 8-mi letá dvojčata, děcka chodí do první třídy, jsou chytrá, a nadaná, kluk mne už poráží v šachách, holka hezky maluje, ve škole se začínají nudit.. Jakým způsobem jim začít předávat základy KSB a DVTŘ?

  Odpověď
  • Člověk 2.3.2019 o 22:34

   Zdarvím Richarde. Tu otázku jsem si také pokládal a po přečtení prvních pár řádek jsem se rozhodl, že to našemu „potěru“ budu postupně dávkovat z tohoto materiálu :) Pokud by se ovšem objevilo něco pro menší děti (přípravku či mladší žáky), tak budu také vděčný. Ať se daří!

   Odpověď
   • RichardCZ 3.3.2019 o 10:02

    Napíšeme páně Jefimovovu advokátovi. Když mohl Adolf Hitler napsat ve vězení Mein Kampf, tak proč by Viktor Aleksejevič nemohl ve vyšetřovací vazbě napsat „Lekce pro mladší žáky“?!

    Napadá vás, jak se spojit s právníkem V.A. Jefimova?

    Odpověď
    • QuoVadis 3.3.2019 o 10:46

     Autorstvi „Mein Kampf“ se pripisuje jezuitskemu farari Bernhardu Stempfle:
     https://de.m.wikipedia.org/wiki/Bernhard_Stempfle

     Odpověď
     • QuoVadis 3.3.2019 o 10:54

      Barroso, Juncker, Draghi, Monti a dalsi jsou take Jezuite….

      Odpověď
    • Dobrej napad,Richarde,
     mne ale pripada zatim nejsrozumitelnejsi general K.Petrov.

     Odpověď
  • A není to z toho důvodu, že pro mladšího žáka je starší žák zankově-obrazcově-algorytmickým „VOREM“ ?
   Rodič to rozhodopádně nebude , to neee :D

   Odpověď
   • znakově-obrazcově-algorytmickým VOREM (vzorcem)

    Odpověď
  • Pôvodne sú to prednášky:
   http://www.vodaksb.eu/diskuse/k-aktualnim-clankum/comment-page-2/#comment-208144

   Odpověď
  • DušanBe 3.3.2019 o 13:07

   Zdravím Richarde, podle mne didaktický způsob předávání znalosti KSB a DVTŘ si musí nejprve udělat každý rodič sám a přizpůsobit ji možnostem dítěte (věk, míra chápání, osobnost- rodič by své dítě měl znát nejlépe). Čekat na to, až pan Jefimov něco napíše pro malé dítka, si myslim, že je škoda pročekaného času, protože buď to neudělá anebo až za dlouho, kdy děti už budou zase starší. Navíc si myslím, že je řada na nás, mladších, abychom taky přidali ruku k dílu. Díla KSB jsou sepsána a přeložena. Diky za to! Stačí si je pořádně nastudovat a pochopit každou větu. V tomto stavu pochopení pak bude výuka probíhat neustále, protože takto zformované vědomí/psychika se bude vždy projevovat už se jen samotným chováním a mluvenim v rodině vůči všem členům. Jinými slovy být vzorem. A k tomu se dá pochopitelně něco i přidat – v příhodných okamžicích s dítětem doplnit činnost/okomentovat událost z pohledu KSB. Ale pokud v hlavě nic nemám, tak nejsem schopen ani nic okomentovat.
   Já osobně vedu dialektické rozmluvy se synovcem (8 let). Co jsme řešili? Jakto, že nůž je ostrý? Jaký je životní cyklus jmelí? Kolik je doporučená denní davka cukru? Každé téma jsme řešili hodinu i prakticky. Tzn, brousili jsme nůž různým zpusobem, sbirali jsme jmeli, navažovali jsme 40 gramů cukru na vahách. Pravda, z KSB jsem toho moc neřekl, ale ukázal jsem mu, jak přemýšlet. Jak si klást otázky a jak si ověřovat správnost toho, co ho napadne. Podle mne, teorie se dá dětem předat formou činností, kde se ukáže princip a pak se jich zeptat, kde jinde se podobný princip projevuje.

   Odpověď
   • Člověk 3.3.2019 o 13:42

    Souhlas. A díky za ty příklady. Po krátké debatě ohledně motivace dětí při hraní složitějších her (viz níže), jsem začal přemýšlet o vytváření improvizačních her, kdy se hledá optimální řešení. A k řešení se používá dialektika a určité mravní nastavení tak, aby byla míra „krvavosti“ nulová, nebo co nejmenší. Hned po první spontánní hře bylo na synkovi vidět, že ho to baví a těší se na další. Pokud by zde byl zájem, mohu zadání hry popsat. Ať se daří.

    Odpověď
   • Súhlas, tvorivosti sa medze nekladú. Veď keď sa snažíme vymýšľať spôsoby, ako odovzdať vedomosti deťom v nejakej vhodnejšej a stráviteľnejšej podobe, tak aj my sami sa učíme a prídeme na množstvo nových vecí. Aj učenie iného je forma sebavzdelávania. Hýbať mozgom treba v každom veku :-)

    Odpověď
 8. Člověk 1.3.2019 o 21:33

  Dotaz do pléna.

  Když hrajeme s dětmi různé společenské hry, tak je jasné, že pokud se ve hře neobjeví vetší přítomnost náhody (člověče nezlob se, karetní hry), ale hra se musí pořádně naučit a „zažít“ (šachy, dáma), tak děti nemají proti rodičům moc velkou šanci uspět. Jak byste přistoupili k motivaci dětí u her složitějších na přemýšlení a učení tak, aby se postupně učily a nebyly z proher otrávené? Osobně nechci „schválně“ prohrávat proto, aby si pak děti nemyslely, že už mají danou hru osvojenou, protože by to byl pocit iluzorní. Na druhou stranu je nechci demotivovat samými prohrami.

  Předem děkuji za Vaše názory a přeji vše dobré.

  Odpověď
  • S šachy se dá začínat tak, že budeš hrát v nevyhodě, tj. hned na začátku hry bez nějaké figury/figur. Dá se to zdůvodnit tím, že ty seš pokročilý a dítě začátečník. Nejdříve začneš hrát bez dámy, postupem času, bez věže, pak bez koně, bez pěšce. Vždy, když uvidíš u dítěte pokrok (několikrát vyhraje), obětuješ méně významnou figuru, než byla před tím. Postupem času, až se dítě naučí, bude s tebou hrát, jako rovný s rovným.
   Takhle jsem začínal s otcem a mohu říct, že mě to bavilo, jeho také. A za 2 roky už měl co dělat, aby mě porazil při plném počtu figur. Začínal jsem v 6-7 letech.

   Odpověď
  • Předně bych vyloučil hry, které ze své podstaty staví lidi proti sobě-např. Člověče nezlob se-nebo dokonce zavádí predátorsko-parazitické chování jako normu-např. monopoly. A u těch logických bych zpočátku trpělivě vysvětloval myšlenkové pochody, které vedou k jednotlivým tahům, bez ohledu na výsledek.

   Odpověď
   • To samozřejmě. A ještě upozorňovat před možnou ztrátou figury. Prostě dělat vše, aby se dítě do hry zapálilo. A také hodně chválit.

    Odpověď
    • Člověk 1.3.2019 o 22:38

     Díky všem za příspěvky. Je fakt, že na mladším dítěti je vidět, že ho společenské hry moc nebaví, protože je spojuje s negativními emocemi (často prohrává). Ještě tak pexeso, v tom je dobré, to ho baví (má naučenou metodu, jak si nejsnadněji pamatovat kartičky a tedy vyhrávat) :) Máme i logické hry, kdy se vpodstatě řeší zadání a není vítězů nebo poražených, ale vždy (někdy dříve, někdy za delší dobu) řešení a postup k dalšímu, těžšímu úkolu.

     Co se týče šachů a ubírání figurek, tak jsme zatím zkoušeli různé koncové situace. Například dnes – já jen krále, synek krále a věž. Bylo vidět, že na kroužku dával pozor, protože jsem dostal za velmi krátkou chvíli šach-mat :)

     A výroba vlastních hraček? Také se snažíme. Ztloukáme z prkýnek letadýlka a z kůry dlabem lodičky. Ale výše uvedeným hrám se nevyhýbáme, protože je děti dříve nebo později někde hrát budou (škola, tábor, návštěvy, apod.).

     Odpověď
  • Děti jsou pro nás všechny tou největší motivací, že je nenecháme tzv. na holičkách (jak si to (samy děti) zařídí, tak se budou mít) a proto budeme vytrvaleji svými činy ve spolo_Cnosti a jsou_Cnosti bojovat za budu_Cnost. Pro děti je dobrým příkladem zru_Cnost, jelikož zapojí kompletní hemisféry i logiku.
   Podle mého je nauka ke zru_Cnosti logickým základem spolo_Cnosti a budu_Cnosti.
   Každý poznáme štěstí zru_Cnosťou provedeného díla. Na školách se vystavují malované obrázky, ze školních dílen, dětmi vy_Tvoř_ené předměty.
   Mě se líbí, že i když některé děti nemají finanční zázemí na korporátní vý_dobytek – jsou bez peněz, hračky si samy svou zru_Cností vyrobí :)
   Z mládí si pamatuji na hru ovce a tři vlci:
   Vezmete papírový karton, načmrkáte pár čar pomocí pravítka, nebo bez něj, naskládáte knoflíky – tři vlci černé knoflíky zbytek v přesile stáda ovečky – bílé knoflíky. A takových her se dá vy_Tvořit mnoho.
   Z mého pohledu, i kdyby děti hrály společně (ne každý za sebe = individualismus) proti rodiči, jedná se vždy o sou_Těž = těžbu energie = negativní parazitismus. Hru. kde někdo vyhrává a někdo prohrává, beru jako sou_Těž, která je negativním a zhoubným ná_Strojem a má některé shodné prvky se satanskými rituály.

   Odpověď
  • Spolu to dokážeme.
   „Hra Froebel je určená pre deti školského veku, podporuje deti k vzájomnej spolupráci a počúvania ostatných. Aj vďaka nej sa môžu učiť bez toho, aby si to uvedomovali.“
   https://www.mojevideo.sk/video/2f223/spolu_to_dokazeme.html

   Odpověď
   • Člověk 6.3.2019 o 12:11

    Pěkné, děkuji za doporučení.

    Odpověď
   • uplny opak „idealna“ hračka pre chlacov (prosím nepuštat detom)
    Scénka je zo seriálu South Park…kde hlavnú rolu hrá hračka Alabama man :
    https://www.mojevideo.sk/video/1b47e/idealna_hracka_pre_chlapcov.html?utm_source=related_player
    - a potom sa človek nemože divit , že je západ dnes už tak zdegenerovaný

    Odpověď
 9. Souboj předsedů: Babiš a Okamura na sebe vytáhli své psy
  https://eurozpravy.cz/domaci/politika/249492-souboj-predsedu-babis-a-okamura-na-sebe-vytahli-sve-psy/
  Až osm let za týrání zvířat či za množírny. Poslanci na to kývli
  https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/ochrana-zvirat-proti-tyrani-top-09-trestni-zakon.A190212_162229_domaci_kop

  Odpověď
 10. Mart’as 20.2.2019 o 1:27

  Rad bych se zeptal zdejsi komunity, jak se diva na nase ceske zakonodarstvi. Presneji mam na mysli tohle: skoro obden se nekde doctu, jak nejakej kreten umlati psa k smrti, a ten clovek dostane u soudu podminku. Chlap tyra zvirata ,ze jim nedava najist, necha umirat ve vlastnich vykalech, ale odejde s podminkou. Skoro u vsech podobnych pripadu, takovy kreteni odchazeji s podminkou.
  Podobne je to i s nasilim na lidech. Nechapu jak muze nekdo kdo kratil stat na danich dostat treba 8 let, a pritom nikomu nikdy neublizil, a hajzl ktery mlati/ tyra dite,svou matku nebo manzelku dostane treba 6 let. Jako, muze mi nekdo vysvetlit, co je tohle za zasranej system ???
  Uz tohle pozoruji delsi dobu, a myslel jsem ,ze uz se v ČR v tomto zmenili zakony, ale jak tak koukam denne do novin, tak se nestacim divit.

  Co je tohle za spolecnost, kdyz jsou jim osudy takto utyranych zvirat u prdele. Co je to za soudce a politiky, ze je to nechava chladnymi. Vsichni maji plnou hubu kecu o pravech LGBT, cikanech, o evropskych hodnotach,atd. Je me na bliti. Je me smutno, ze to nikoho nezajima.

  Mam uprimne rad ČR, ale tenhle soucasny stav zakonodarstvi ,kdy mi soused umlati tyčí neskodneho psa a oni ho pusti s podminkou, ve me vyvolava predstavy, ze bych brzy asi skoncil ve vezeni, protoze osobne bych takovemu smejdovi udelal presne to same.

  Omlouvam se za emocionalni vylev, ale zajimal by me nazor vas ostatnich.

  Odpověď
  • Oracle 911 20.2.2019 o 6:56

   Mám rozoberať to, že každý chce svoj funt mäsa a aj cez súdnictvo sa zvyšuje stres a naštvanosť davu na radosť GP.

   Odpověď
  • Marťasi , poslechni si kratičký koment od Jefimova , který Ti usnadní pochopení vztahu justice a konceptuální úrovně společnosti. Všichni soudci jsou vybíráni z našeho středu.Ale s Tvojí naštvaností se ztotožňuji .

   Odpověď
   • ještě ten link
    http://leva-net.webnode.cz/products/v-a-jefimov-o-konceptualni-moci/

    Odpověď
    • Mart’as 20.2.2019 o 14:17

     Boletusi, diky moc za ten video odkaz. Opravdu mi to pomohlo se posunout trochu dal v chapani.
     Jinak se omlouvam za ten emocionalni komentar, ale nejak se to ve me nahromadilo, v poslednich dnech jsem narazil na nekolik takovych pripadu,a vcera to dovrsil dalsi pripad s umlacenym psem.

     Kdyz tak premyslim nad faktem, ze GP premistil rizeni z USA/VB do Ciny, tak mi vychazi, ze pro zvirata to neni zrovna prijemna zmena. Mozna se mylim, ale nemam dojem, ze by se v Cine zrovna predhaneli v ochrane a starostech o zvirata. No a ty psi trhy ….
     Byl jsem ale mile prekvapen z velkehommnozstvi videi z Ruska, kde lide zachranuji zvirata v ruznych situacich. Je na tech videjich videt uplne odlisny pristup.

     Odpověď
     • S tou Čínou to chápu úplně stejně jako ty. Viděl jsem video (právě jsem si ověřil, že už je nedostupné, bylo na adrese: Eating live Animals – Yum -YouTube), kdy čínští kuchaři smažili ve velké nádobě živou rybu jen do poloviny její zadní části, a pak si nadšení strávníci s blaženým úsměvem u stolu uždibovali usmažené maso z ryby, která sebou na podnose nešťastně mírně mrskala a bezmocně otvírala ústa. Krutost, bezcitnost, zrůdnost. GP asi ví, proč se o ten přesun snaží.

      Odpověď
      • Oskar, ďakujem ďakujem za tento názor.

       Odpověď
       • Není zač, já to tak prostě vidím.

        Odpověď
     • jsem rád,že Ti to pomohlo.Asi jsme ve vztahu ke zvířatům stejná krevni skupina.

      Odpověď
  • popolvár 20.2.2019 o 17:46

   zákonodárstvo chráni prednostne systém, a nie ľudí – to si navždy zapamätaj. Krátenie daní ohrozuje financovanie systému – umlátenie zvierať, či človeka nie. Toto je aj ukazovateľom, či systém je humánny alebo antihumánny – či systém slúži človeku, alebo naopak človeka podriaďuje systému. ŽIjeme v antihumánnom systéme, nech si hovorí kto, čo chce. Prax aj súdna a zákonodárna je kritériom pravdy.

   Odpověď
  • čtenář 20.2.2019 o 19:32

   Nechci polemizovat, protože nečtu všechny zprávy, to není v lidských silách, ale neřekl bych, že „obden“ se někde píše o týrání zvířat – třeba Novinky..
   Je na to někde nějaký speciální web, kde tyto zprávy osobně čtete??

   Odpověď
 11. Mart’as 18.2.2019 o 14:04

  Mel bych dotaz pro mistni komunitu. Nevim, zdali se to zde jiz probiralo,ale velmi by me zajimal nazor na Ceskoslovenskou menovou reformu v 1953 z pohledu KSB. Na internetu jsem nasel jen vesmes negativni clanky, ale docetl jsem se,ze mnoho jinych zemi provedlo menovou reformu po valce, nejen Ceskoslovensko.
  Pri rozhovorech s lidmi co nenavidi minuly rezim, mi to casto otloukaji o hlavu a ja neumim adekvatne reagovat.
  Predem dekuju za odkaz ci komentar.

  Odpověď
  • Treba si uvedomit, ze vojna vzdy ma za nasledok rast inflacie. Znicia sa hodnoty a ten zvysok nahana stale vacsia cast ludi. Nie je to nicim nahradene. Jedine teda dobyvacnou vojnou a teda vitaznou aj to len docasne. Preto vzdy po vacsich vojnach bola bud hyperinflacia a nasledna menova reforma. Staci stav po 1.sv.vojne, hyperinflacia vsade okrem CSR. Tomu zabranil Rasin, ale za cenu, ze ked udrela kriza, tak to boli brutslnejsie. Po 2.sv.vojne tiez musela nastat mena penazi, jednoducho z cias vojny sa dostalo medzi ludi prilis vela penazi, na to co sa produkovalo. To ze klamali predstavitelia statu v predvecer, bolo pichopitelne. Predstav si, ze zajtra by mal nastat pad us systemu. Euro sa musi uzavriet do seba, minimalizovat dovoz relativne zbytocnych veci, rekapitalizovat banky, ktore musia odpisat investicie v usd, zvysit urokive sadzby, aby kapital neutekal inde, ake tym ti rastie urocenie uverov, teda klesa ekonomicka aktivita podnikov, zvysyje sa inflacia, kedze pidniky rast nakladov prenasaju na klientov, problemy poistovni a penzijnych fondov, ktore odpisuju, ten kto stihol peniaze vymenit za tvrde aktivum bol pan. Problem bol vtedy skir v tom, ze vela uverov bolo mimo bank a tam nikto nechcel prepocitavat. Oni si pozicali po vojne 46 tis.na stavbu domu. Ked predali vola za tu sumu,vratili dlh. Ale sused bol nastvany, lebo za par dni bola zmenaa on o to prisiel. Ake keby nevratili vtedy a predali vola az po, dostali by necelych 1000 korun, ale dlh by im ostal tych 46000. Preto zidia davali cast do zlata

   Odpověď
   • Dekuji. Cili jednalo se o nevyhnutelny krok k nastartovani nove ekonomiky, jestli to dobre chapu. Me jde o to, ze mnozi argumentuji s tim, ze je stat okradl. Potkal jsem dost lidi (starsi rocniky) , kteri mi vypraveli jak jejich rodice, prarodice,apod. prisli o veskere uspory, ze to byla prasarna,atd. Napr. moje manzelka mela dedu, ktery byl pred valkou cukrar, mel malou cukrarnu. Nejdrive mu vzali tu cukrarnu a potom prisel i o veskere nasporene penize po menove reforme. Jde mi o to, jak se k tomu celemu postavit. Chapu, ze tim ze jsme se ocitli ve vychodni zone, tak nase men. reforma probihala tak jak probihala. Ale treba moje zena, i presto ze si KSB studujeme spolu a spolu i sledujeme Pjakina, se zkratka nemuze zbavit pocitu, ze je stat prachsproste okradl.

    Odpověď
    • Ale to je pravda, okradol ich. Ale neviem, ako na tom boli, ked isli na dochodok. Urcita skupina ludi na to vsetko doplatila. Samozrejme, je otazka, ci by dopadli inak, keby sa nestal 48. Treba si uvedomit, ze nejaka menova reforma ake zvysena inflacia by bola aj tak. Cukraren by mozno skrachovala, ked by nebol prevrat, mozno by bol stav ako za prvej republiky pocas krizy. V britanii este pocas 50.rokov bol v podstate listkovy system. Na druhej strane, zasa stat dal potom ludom slusne dochodky, zdarma lekara. Je pravda, ze mnihym natlacili do domov cudzich ludi, bola kolektivizacia. Ale neda sa vziat si len jednu stranu. Moja mama cely zivot robila, isla s dochodkom nejakych 1000 korun. Teraz ma necelych 300 eur. Je to nespravodlive, ze cely zivot robila statocne, vychovala 3 deti, ale tym, ze v 90.rokoch sa nevalorizovali dochodky, tak ma menej ako nejaks ciganka co nerobila cely zivot. Na strane druhej keby si z toho platu odkladala a mala z toho zit teraz , tak sa ms kralovsky, pretoze v zivote by nenasetrila 3 miliony korun, to je zhruba hodnota jej dochodku s 2% valorizaciou. Nehovoriac o lekaroch, tam by sme sa nedoplatili, keby sa to vsetko hradilo v plnej vyske. Ked ju operovali v 90.rokoch, den na ARE stal 60tis.korun. Kdeby na to vzala? To iste da tyka aj ostatnych. Vdetci vezmu, co im vzali, mnohym vzali naozaj vela. Ale keby nebol prevrat, prefstava ze by sa msli ako rakusania alebo nemci, je podla mna iluzorna, nebol by dovod, tak ako nebol dovod v 1.republike

     Odpověď
     • Mart’as 18.2.2019 o 19:04

      Dekuju, myslim ze uz to chapu lepe. Az se mi chce skoro rict, ze vse spatné je k necemu nakonec dobré.

      Odpověď
  • Putinovec 18.2.2019 o 15:59

   V tomto roce byl zabit Stalin a Gottwald.Východní blok začalo okupovat trockistické křídlo.V různých zemí se to projevilo na nejslabším článku priority.U nás to zřejmě byla čtvrtá priorita.

   Odpověď
   • Gottwald byl zabit?

    Odpověď
    • Pravdepodobne hej. Hneď ako sa vrátil zo Stalinovho pohrebu, záhadne ochorel a zomrel tiež.

     Odpověď
     • Můj děda vždycky tvrdil, že Gottwalda otrávili

      Odpověď
    • Viděl jsem video, kdy jeho žena nad hrobem zaplakala: „Vy jste mi ho zabili!“
     2-3 jí vezmou pod paží a odvezou …. na psychiatrii, kde dožije.

     Odpověď
 12. Byl tu někdy prodiskutován termín „bonapartismus“? Pokud ano prosím o odkaz. Děkuji.

  Odpověď
 13. Dobrý den,

  prosím Vás, je možné někde stáhnout nabízené texty knih a článků v českém jazyku. Proti slovenštině nic nemám, ale přece jen mi obsah textu uniká. Když nic jiného, stačilo by mi text přeložit za pomoci automat. překladače windows 10 a pak mít možnost to uložit ve formátu PDF. Nemá s tím někdo zkušenosti??

  Odpověď
  • Čo viem, tak iba Veličkové „Rozhovory o živote“ sú robené dvojmo v češtine aj slovenčine. Hlavné knihy sa robia vždy iba v jednom jazyku. (Základy sociológie máte všetky v češtine)
   Môžte to skúsiť s prekladačom, ale moc tomu neverím, že to bude lepšie. Google prekladač podporuje aj preklad celého word dokumentu, len robí také veci, že nepreloží všetko, ale iba limitovaný počet stránok.
   Ak chcete zmeniť nejaký dokument, napríklad wordovský (doc) na pdf, zadajte si do googlu frázu „doc to pdf“ a zobrazia sa vám stránky, ktoré robia takého online konverzie dokumentov.

   Odpověď
 14. D. Danis nacrtol ze R.Fico moze v marci opat kandidovat na US. Je to technicky mozne?

  Odpověď
  • Jeho kandidatura na sudcu US SR bola len hra. Cele toto divadlo bolo o tom, aby Kiska nemohol vyberat sudcov US SR a kedze mala opozicia(mainstream) krvou podliate oci tak si tento Ficov manever neuvedomila.

   Fico vypiekol s opoziciou a aj s Bugarom. Jednoducho povedane dostali sustersky mat.

   Odpověď
   • aj ja si myslim, ze v skutocnosti tam Fico nechcel ist, ale… ked uz ho do toho liber.kridlo v Smere dotlacilo, tak to cele pouzil ako nastroj vo svojej vlastnej hre… nastroj bol efektivne pouzity a nema zmysel ocakavat, ze bude teraz znovu kandidovat na US…
    nevylucujem, ze niekedy o par rokov bude znovu kandidovat, ale to uz bude mysliet vazne

    Odpověď
  • Oracle 911 15.2.2019 o 14:20

   Zákon to síce nezakazuje ale bola by to politická samovražda…

   Odpověď
   • Dakujem. Chapem.

    Odpověď
   • Ale ak ho Glváč alebo niekto iný prihlási…

    Odpověď
    • Oracle 911 16.2.2019 o 15:00

     Na to ale potrebujú jeho podpis…

     Odpověď
 15. @bibi
  „ved sa vravi ze vojny mazu dlhy nie?“
  http://www.vodaksb.eu/diskuse/otazky-a-odpovedi/comment-page-6/#comment-202974

  Ten citát je vytržen z kontextu souvislostí.

  Dluhy, které by měl někdo někomu vrátit/zaplatit se mažou pouze v případě, že onen dlužník vyhrál ve válce nad věřitelem. V tom případě věřitel přijde jak o své pohledávky, tak vítězi zaplatí i veškeré válečné náklady a k tomu navíc i nemalý zisk vítěze. Pokud ve válce poraženou stranou je dlužník, v tom případě ty staré smlouvy a z nich plynoucí závazky/dluhy samozřejmě dále přetrvávají a přenáší se do budoucnosti za nových podmínek (samozřejmě výhodných především pro věřitele), a samozřejmě k tomu navíc ještě válečné náklady vítěze + válečný zisk (kořist). To je praktický obchodní smysl války.

  A protože válka poražené straně přinesla i škody, tak ty vždy zůstanou k tíži poraženého.

  V „moderně“ lichvářském pojetí života to pak znamená, že vítěz poraženému velkoryse nabídne půjčky na obnovu hospodářství (samozřejmě za lichvářský úrok) smluvně limitovaný tak, aby to vítězi přineslo další zisk … tzn. vše potřebné na opravy a obnovu bude poražený nakupovat zásadně u vítěze za jeho budoucí ceny. V budoucnu „upřesněné“ tak, aby se za dohodnutou sumu dodalo pokud možno málo a „půjčku“ na válkou zničenou hospodářskou strukturu bylo nutno ještě dodatečně rozšiřovat … to se v ten okamžik druhé smluvní straně samozřejmě nesděluje (nadšeným podpindosníkům u poraženého). Zde je také objasněn důvod, proč amíci vždy a všude maximálně možným způsobem navyšují tzv. „kolaterální ztráty“ (vedlejší škody, jiné škody na necílených/neválečných objektech) https://cs.wikipedia.org/wiki/Vedlej%C5%A1%C3%AD_%C5%A1kody.

  A aby toho nebylo málo, tak pro dozor nad „nesvéprávnými poraženými“ jsou do jeho vlády a správních rad vždy nasazeni od vítěze poradci/hlídači, kteří jediní umí poraženému vždy „správně a nezištně“ radit ve prospěch vítěze. A ti se pak i postarají, aby velká část oněch lichvářských půjček nebyla řádně využita na obnovu tam, kde by to bylo potřeba, odkud by mohla hrozit návratnost investic a splacení úroků i půjček. Případně poradí ještě nové půjčky na „nic“, jen aby celková výše úroků překročila reálnou možnost veškeré ekonomiky/produkce – a finanční otroctví na věčné časy a jednou pro vždy tak bylo vítězi řádně smluvně zajištěno.

  To je také tajemství, proč banky rády financují obě strany válečného konfliktu – lokální banky mají svého společného jediného majitele schovaného vždy mimo válečnou zónu.

  No řekni bibi, není ta válka báječný „gud byznys“?

  Odpověď
 16. @asdf
  Odpověď na tvou otázku z 8.2.2019 o 20:47, http://www.vodaksb.eu/diskuse/egregorialne-matricni-projevy/comment-page-21/#comment-202030 si stáhni z úschovny,
  odkaz na zásilku: www.uschovna.cz/zasilka/KCF8SA3LK6K5YVKT-3T2
  kód zásilky: KCF8SA3LK6K5YVKT-3T2
  velikost zásilky: 49 kB
  uloženo do: 28.2.2019
  soubory v zásilce: Techniky osobních ochran.doc

  Odpověď
 17. Poprosim zdatnejsich kolegov o nazor. V case katastrofy ako napriklad vojna ci pohroma velkeho rozsahu nasporene peniaze stratia hodnotu to chcapem. Ale co s dlhmi vo forme hypotek ci poziciek. Co sa deje s nimi?

  Odpověď
  • ved sa vravi ze vojny mazu dlhy nie?

   Odpověď
   • Si tu cca 7 dni a uz si toho stihla naozaj dost. Dokonca si zdatnejsi kolega. Ale nevadi. Mna nezaujima co sa hovori. Mna zaujima co sa naozaj deje. Ocakavam informaciu z nedavnych dejin ci sucastnosti co sa kde realne udialo, pripadne ekonomicke mechanizmi ,ktore niesu nikde publikovane. Tu sa stretavaju ludia vynimocnich kvalit ochotny podelit sa.

    Odpověď
    • - banky možu povedat. Zaplatit do 14 dni. ..
     ( pre ludí ten odpis dlhov neplatí. To by si teraz mohol , každý brat hypoteky )
     Vetšina ludi v Amerike v 30r. šli pod most…https://cs.wikipedia.org/wiki/Velk%C3%A1_hospod%C3%A1%C5%99sk%C3%A1_krize
     Takže, doplatit celů hypotéku ako povie banka. Inak doporučujem prečítat poriadne zmluvu, čo tam je .
     Jáj ešte je v niektorých bankach povolena „fixace úrokových sazeb “
     Takže teraz to ludia ,ktorí sa zaujímajú si fixujú urokové sazby..(niektore banky maju tu možnosť
     Potom už neviem myslím , že Nasredin , sem dával odkazy na Rejnuše…
     napr.https://www.youtube.com/watch?v=btotQv6AG_8

     Odpověď
     • Kriza okradla a znicila mnoho ludi. Teraz ma zaujima napriklad Ukraina. Tym ze nie su vo vojnovom stave platia ine pravidla a decimuju uspory ludi.

      Odpověď
    • V posledních Otázkách a odpovědích o tom hovoří pan Pjakin od 23:12, ze dne 11. 2.
     V podstatě je to o ovládnutí bank, které jsou krví ekonomiky (kdo ovládá banku stanoví pravidla – „krev proudí v celém organizmu“).
     (nepovažuji se za zkušenějšího kolegu, pan Pjakin to vysvětluje velmi srozumitelně)

     Odpověď
     • Takze ak zdevalvuje mena..alikvotne sa navysi dlh , ktory bude mozne (podla majitela banky) pytat si skor splatit? Dakujem. Nikde som sa zatial nedocital ako to bolo v Juhoslavii.

      Odpověď
      • Oracle 911 12.2.2019 o 11:37

       Ale môžeš sa dočítať ako to bolo v Mexiku pri devalvácií meny…

       Odpověď
       • Hladam skor nieco z nasho pasma. Mexiko je tepla krajina a kulturne ina. Ale pozriem. Dik.

        Odpověď
      • https://dennik.hnonline.sk/servisne-prilohy/66241-dejiny-europskej-hyperinflacie-20-storocia

       Odpověď
      • Nie ak mas dlh v danej mene ktora devalvuje. Teraz nedavno Rusko,2013 vela ludi brali uvery v eur, urok bol nizky, kurx 35 rublov=1 eur. Vzal si 10000 eur, teda 350 tis rublov. Nizky urok. Krym, Ukrajina, sankcie, zrazena cena ropy. 1 eur=74 rublov. Takze tvoj dlh po prepocte na ruble sa zdvojnasobil. Okrem toho v dosledku inflacie, ti vsetko zdrazelo, takze sa ti tazsie obsluhuje tvoj dlh. Na druhej strane, ak si mal to uz od zaciatlu v rubloch, tvoj dlh realne klesol, kedze inflacia z neho znacne ukrojila. A samozrejme, cena tvojho bytu riadne stupla ( v pojmoch cien, realna dostupnost je asi tazsia).

       Odpověď
    • Pozri sa spat na 90.roky. Podla zakona, pokial nepadne banka, plati fixacia urokivej sadzby. Ak len nie je malymi pismenkami, ze v pripade mimoriafnych ekonomickych udalosti mozu zvysit sadzbu aj oni sami, akurat mozes beztrestne vypovedat zmluvu, ale to znamena mat ine peniaze.
     V kazdom pripade ak by zajtra udrela devalvacia a zvysena inflacia, prvych par rokov by si bol asi v riadnom pluse, pokial by si vedel zo zvysku svojho prijmu vyjst. Pretoze to by malo priamy dopad na celu tvoju ekononiku. V 90.rokoch boli sadzby na uver 20%, ceny rastli 10%, ale nikto nechcek poziciavat. V blave to nebolo najhorsie, ale na juhu ludia nemali pracu a museli opustat svoje domy. Navyse v takychto podmienkach sa prudko spomaluje ekononicka aktivita, takze podbika sa tazsie( teda relativne, nie v pomere k inflacnym peniazom), velmi tazko sa setri, malo ludi chodi do restauracii

     Odpověď
   • … co chces rozputat vojnu, lebo mas velke dlhy?…. alebo riesis rovno dlh USAkov?

    Odpověď
  • Presne túto otázku som položil nášmu bankárovi a ten sa len pousmial povedal, že dlh sa vždy prepočítava aktuálnym kurzom. Takže ak mena zdevalvuje o x percent tak o tých istých x percent sa ti navýši dlh.

   Odpověď
   • To plati ak si beries uver v cudzej mene, ak v domaceh, kurz sa nemeni

    Odpověď
    • JankaS..takže ak tomu trochu rozumiem,mat úspory nieje dobre, mat dlh ci hypoteku nieje ta najvacsia tragedia, zaleží od zmluvných podmienok a situacie na trhoch. No životne, urazove a vsetky tie setriace produkty pojdu k vode. A asi aj piliere.

     Odpověď
     • …mať úspory je celkom isto lepšie ako mať dlh

      Odpověď
      • @Johanka, @Michal – nebyl bych si tak jistý. Úspory … banka vždy když bude potřebovat najde způsob tě přesvědčit, že ty peníze jsou vlastně její a ty jsi ještě povinen/a doplácet za vedení účtu, že …

       Dluh i hypoteční, mám pocit že jsem někde narazil na informaci, že to ti nesmaže ani válka, ani dědicům dluhu. Když budeš mít hypotéku za kterou třeba dům zrenovuješ, přežene se válka a dům je zbombardován, po utichnutí bojů, i když nemáš nic, tak dluh bance musíš splatit. Když jsi v tom domě zahynul, nevadí, najdou se potomci/“dědici“, kteří i když z toho nikdy nic neměli, jsou povinni to splatit – jinak exekuce.

       Odpověď
       • To je pravda. Nezavisle na pricine, ak napr neplatis, banka dom zrekviruje, preda a rozdiel oproti dlhu vymaha na dlznikovi. Ak ten zomrie, je to problem jeho rodiny. Ta ale moze odmietnut dedicstvo, ale musi odmietnut cele, neda sa cast. To je rozdiel oproti usa, kde ked vratis banke dom miesto penazi, tak zvysok je problem banky a nie klienta. Preto kriza v 2008 tak postihla banky v usa a preto tak vsetci ochotne poziciavaju fyzickym osobam. Napr.mnohi exekutori cakaju az do dochodku, potom maju istotu prijmu, ktory sa da vymahat. Plus trovy, samozrejme

        Odpověď
       • Potomci dědici se mohou dědictví zřeknout, pak se dluh nedědí. Ale nemají pak nárok ani na osobní věci zemřelého.

        Odpověď
      • V case mieru urcite. Aspon na jeden rok zivota bez zamestnania. Lenze ak sa preformatuje SSA a EU zasiahne to aj nas. Tak ma zaujima co bude s financiami.

       Odpověď
       • pár ludí si kupuje zlato či striebro , niekdo má doma ruble… Nikedo si dáva aj to zlato do uschovy do banky . Každý podla svojho vedomia a možností .
        Kupujú reálne aktiva
        Pokial može šetrit tak šetrí , ale nemá peniaze v banke .
        Prof. Oldřich Rejnuš vraví, že by človek mal mat doma 3x vyšku svojho platu…
        Keby prišla kríza aby mal na základne potraviny. Niekdo zas píše , že peniaze nebud mat hodnotu tak v tej sume bude mat strieborné mince.
        Osobne (moj názor ) si myslím, že dolar padne na 15kč euro na 20 (z dnešnych 24 v čr) a do 4 mesiacov sa situacia stabilizuje
        ( u nás ČR-SR). Rubel , juan posilia .
        ved niektorí ani nevedia, že bola v 90r kríza či 2008. teraz to bude citelnejšie a verím,že sa podarí Trumpovi a spol. makké preformátovanie Sša
        a odtrhnutie od Europy.
        Dnes tých videí ako sa chránit je viac .
        https://www.youtube.com/watch?v=btotQv6AG_8
        Tí bohatí kupujú nemovistosti či pozemky . ale ak to padne zas nemovistosti pojdu dole…..
        A kedy to príde? tento rok či buduci ? To nepovedia, príde to zo dna na den

        Odpověď
        • Zo dna na den ako v 50r. prezident vecer povedal, ze ludia maju byt pokojny. A rano bola menova reforma. Suhlasim s investiciou do pozemku ci beznej nehnutelnosti.

         Odpověď
         • …a pozemok či bežná nehnuteľnosť sa kupuje za čo ?

          Odpověď
          • Myslem som to tak,ze ak si v dobrej financnej kondicii nieje rozumne mat ulozenu hotovost ale investovat do maleho pozemku ci nehnutelnosti. Nejmenej zdevalvuje. Samozrejme , trh stahnuje. No v ponimani rokov to bude najmensia strata.

           Odpověď
           • @Michal, písal si:
            >mat úspory nieje dobre, mat dlh ci hypoteku nieje ta najvacsia tragedia, zaleží od zmluvných podmienok a situacie na trhoch. No životne, urazove a vsetky tie setriace produkty pojdu k vode. A asi aj piliere.

            …neviem odkiaľ vieš v akej finančnej situácii som, keď píšeš:
            >ak si v dobrej financnej kondicii…

            …preto by som sa Ťa chcela opýtať: ,,Akým spôsobom si dokáže bežný človek, z bežnej výplaty na Slovensku vytvoriť dostatočný kapitál na kúpu malého pozemku či bežnej nehnuteľnosti ?

            Môj názor je, že ak si človek požičiava, tak splátkami zaťažuje svoje budúce tvorivé obdobie, avšak ak si niečo usporí a touto úsporou, spojenou s vlastnou tvorivosťou si pomôže k nadobudnutiu pozemku či bežnej nehnuteľnosti, tak tým veľmi pomáha sebe, svojej rodine a aj svojej budúcej generácii.

            Odpověď
            • Časostroj 13.2.2019 o 22:53

             A 20 rokov platite výpalne niekomu, kto na to má. A zistite, ze ste 20 rokov setrili na garaz, v lepsom pripade chatrc. Niekde predsa dovtedy zut musite a na co platit vypalne, ked mozete splacat svoje.

            • @Časostroj
             …nepísala som čo má kto robiť
             …položila som Michalovi len otázku a napísala svoj názor

             …čo sa týka úspor a pôžičky, tak každý sa rozhoduje podľa svojho najlepšieho vedomia a svedomia a taktiež na základe svojich skúseností

            • P.s.: a ako viete komu čo platím, ako žijem a na čo som šetrila ?

            • …doplnenie otázky: …a či niečo splácam ?

            • Johanka neber to prosim Ta osobne. Vid prvu moju otazku. Ak sa nieco velke stane. Prve pojdu uspory penazi.

            • @Michal,
             reagovala som viac len preto, lebo Tvoje príspevky ohľadom úspor a pôžičiek v prípade, že ak sa niečo veľké stane, mi pripadali akoby si chcel, aby Ti niekto z tunajších diskutujúcich potvrdil, že je lepšie ak niekto má pôžičky ako úspory.
             …ja netvrdím, že ak by ku niečomu veľkému došlo, že sa nepôjde po úsporách a že ľuďom nebude ľúto, že o ne prišli, avšak ako to bude s tými, ktorí majú hypotéky, pôžičky a rôzne druhy úverov ešte presne nevieme.

            • Badatel povedal co som chcel pocut a ostatný to doplnili. Islo skor o to že ak sa clovek chysta na katastrofu (preperstvo) je dobre mat na prve dni nejaku hotovosť ale potom aj tak zdevalvuje a nastupi barter. Dasa nacrtla zlato striebro tiež riešnie.

            • …ok

  • zaniknú aj dlhy pretože zanikne aj „veritel“-úžerník

   Odpověď
 18. Necetl nekdo knizku od Olivera Janicha: Die Vereinigten Staaten von Europa ?
  Autor v ni ma psat o nacionalne-socialistickych korenech Evropske Unie a taky o komunistickych planech EUdSSR
  Obsah knizky:
  https://www.m-vg.de/mediafiles/Inhaltsverzeichnis/9783898798204.pdf

  Odpověď
 19. Zdravim komunitu. Nema niekto nejake info ako by som sa dostal k kniham od Starikova alebo podobnim v UK? Vecsina slovenskych predajcov neposiela do zahranicia a ak tak za milionove poplatky.Dakujem

  Odpověď
 20. Branislav 8.2.2019 o 18:26

  Nemá niekto vedomosť, prečo sa nedá otvoriť min. 2 dni tadesco.cz ?

  Odpověď
  • Mal presúvať web na iný server.

   Odpověď
 21. Posledný VK, načúvala som a mnohé mne nepochopiteľné zapadlo do mozaiky, ale moja priateľka to chápe ako “ konečne to niekto pomenoval po lopate“. Takže váš názor ? Čo z toho povedaného VK nebrať, pretože ja tam zatiaľ nevidím tie budúce zlaté roky.

  Odpověď
 22. NicNezNula 26.1.2019 o 19:52

  Lidé dobří, můžete poradit jak přes internetbanking zadat platbu za knížku?
  Nevím, co je ИНН a КПП (našel jsem, že něco pro daňovou správu). Asi se má zaplatit na firemní účet, anebo je nevím, jestli se dají poslat peníze přímo na číslo karty. БИК je BIC, to je asi jasné.
  ИНН Получателя: 111111111111 Номер карты: 1111 2222 3333 4444 Номер счета карты: 11111111111111111111 Банк получателя: Сбербанк России БИК: 044525225 Корр. счет: 111111111111111111111 ИНН: 3333333333 КПП: 9999999999 После оплаты … скан/фото платёжного поручения/квитанции/чека или скриншот произведённой оплаты с отметкой банка.
  Čísla jsou samozřejmě kromě BIC kódu Sberbanky zfejkovaná. Škoda že, nešlo přes paypal, to by bylo úplně jednoduché, jenže už není čas mudrovat a termín platby najednou hoří.
  Dotaz zní, jestli někdo ví, jak to lze zadat přes internetbanking, anebo se musí do Sberbanky na pobočku.

  Odpověď
  • - Bohužial neporadím . Tiež to nešlo. Tak som dnes poprosila známu.

   Odpověď
   • NicNezNula 27.1.2019 o 12:24

    A jak to udělá známá, pokud to lze sdělit?

    Odpověď
    • známa má kamaradku v Kalinigrade. takže jej to prepošle aby si to objednala na svoju adresu. A ked pojde v lete do Prahy tak knihu privezie a ja to zaplatím v korunach

     Odpověď
     • NicNezNula 28.1.2019 o 14:15

      Přes ten Paysend to jde snadno a mělkij paket chodí zpravidla spolehlivě, takž jestli to odešlou tak to bude asi nejjednodušší cesta.

      Odpověď
  • NicNezNula 28.1.2019 o 12:19

   Mám doplňující informace:
   - přes pobočku Sberbank nelze poslat, bylo by třeba otevřít účet
   tam mě doporučili Western Union (min. poplatek 10 Eur) anebo Moneygram (poplatek 5 USD).
   Poplatek převyšující cenu knihy podporovat nebudu.
   Zkusím se ještě zeptat na PayPal, ale vzhledem k tomu, že zatím jsem neodstal žádnou přímou odpověď na dotaz (vždy jen hromadný e-mail), tak pochybuji.

   Odpověď
   • NicNezNula 28.1.2019 o 13:39

    Mordyjé, asi jsem to prošťouchnul přes Paysend. Okamžitá registrace, posláno z karty na kartu, poplatek 39 Kč. Pozor, jméno a příjmení příjemce karty se musí napsat latinkou a jen to první jméno a pak příjmení. Jednou mě to žuchlo (trpaslíci zabloudili) – poprvé a napodruhé se povedlo. Mám v seznamu 2 transakce a jedna je nepovedená, POZOR, PDF potvrzení se musí poslat od té povedené transakce (ověřit která to je).

    Odpověď
    • NicNezNula 28.1.2019 o 14:16

     A celková cena byla 211 Kč (aby příjemce obdržel 500 R)

     Odpověď
     • - Ty si šikovný , ked si to zvládol…

      Odpověď
  • skús toto možno ti pomôže, https://www.slsp.sk/content/dam/sk/slsp/www_slsp_sk/documents/Zverejnenia/ako_vyplnit_platobny_prikaz_do_ruskej_federacie_v_mene_rusky_rubel.pdf

   Odpověď
   • NicNezNula 29.1.2019 o 8:00

    Díky. Měl jsem hledat lépe. Tak teď už to mám zaplacené, tedy příště zkusím.

    Odpověď
 23. Překládají se texty KSB a formuje se nějaký kolektiv okolo nich i v okolních Zemích ? Německo, Polsko, Maďarsko ? A jak je to s KSB v USA ?

  Odpověď
  • …. to neviem, ale fct-altai.com preklada niektore Pjakinove videa do nemciny a anglictiny, tak je mozne, ze aj napr. v Nemecku su ludia , kt. KOB prekladaju….

   Odpověď
  • Z toho co ví FKT-Altaj tak jen v Litvě http://conceptualpower.com/lt/knygos/vp-tsrs-knygos
   mají přeloženy 2 knihy.
   Mluví se tak o tom, že to mají přeloženo v CIA pro vlastní potřebu.

   Ale třeba o Leva-netu do loňska nevěděli, takže teoreticky mohou být další skupiny o kterých nevědí.
   Jenže si myslím, že dobrý překladatel bude díky tlaku systému překládat jen za peníze a ty mu nikdo za překlad VP SSSR jen tak sám od sebe nedá…. takže bych si tipnul, že Leva-net a Irena bude unikát.

   Odpověď
   • v ssa nemaju moznost oficialne sirit KOB a osobne si myslim, ze ani mravnost na to nemaju aby to chapali, tak ako nechapu ani Puskina ani mentalitu Slovanov. v Nemecku je ale Pjakin dost sledovany.

    Odpověď
    • Rusy, žijícími v Německu? :)

     Odpověď
     • videa 20 az 70 000 zhliadnuti na yt, takze asi ano.

      Odpověď
  • Tak právě jsem se z posledních Otázek a odpovědí dozvěděl, že v Srbsku asi také bude silná podpora. Dle tázajícího ze Srbska + 50 dalších se stejnou otázkou.

   Odpověď
 24. Tak první malý úspěch s mým bráchou, který přede mnou zavíral oči, uši….., když jsem začala mluvit o KSB. Při poslední „debatě“, kdy mamka řekla, že četla v nějakém časopisu, že američané asi nebyli na Měsíci, řekl, že jsou to jen konspirační teorie. No, říkám, pokud už se to píše v takovém časopise pro ženy (bohužel název nevím), tak to už taková konspirace asi nebude. No a teď mi píše, ať mu nějakou tu konspiraci pošlu. Vím, že se to tady někde probíralo, ale nemůžu to najít. Nemáte někdo nějaké odkazy?

  Odpověď
  • http://leva-net.webnode.cz/products/o-co-realne-slo-v-operaci-apollo/
   http://leva-net.webnode.cz/products/zapad-a-sssr-jak-ve-skutecnosti-probihala-studena-valka-3-/
   http://leva-net.webnode.cz/products/apollo-mytu-zbavene/
   http://www.nwoo.org/2015/12/13/priznani-rezisera-stanleyho-kubricka-o-natoceni-falesneho-pristani-na-mesici-podareny-vtip-nebo-skutecnost/

   Odpověď
   • Ano, to je přesně ono. Děkuji, Jani.

    Odpověď
 25. vím že to tu už asi proběhlo, ale jak tu jde vyhledávat fulltextově….abych už příště neměl takový dotazy, díky

  Odpověď
 26. Dobrý večer,nemůže mi někdo poslat odkaz na studii o politických vězních v SSSR v letech 1925 až 1955. Byli tam zajímavé údaje které rušili pověsti o Stalinových čistkách. Děkuji.

  Odpověď
  • http://www.ondrias.sk/index.php/knihy.html?task=view&id=13&catid=49

   Odpověď
 27. Byla tu diskuse o islámu a také o Koncepci, co ta přináší lidem, zda když jsem pro něco, musím být zároveň i proti něčemu jinému. Že když za něco bojuji, musím bojovat proti něčemu. Koncepce podle mne míří k tomu, aby se lidé sebevzdělávali, aby se rozvíjeli, aby o životě přemýšleli a v tom je ten rozvoj, který nemusí ze zásady bojovat proti něčemu, to už si vlastně musí každý jednotlivý člověk potom rozhodnout sám, co v životě bude hájit, co je z jeho pohledu pro něj a jeho rodinu to nejlepší. A vzhledem k tomu, že jsme společenství, nežijeme každý sám za sebe, jak nám to vtloukají do hlavy liberasti, kapitalisti… pojmenujte si je podle sebe, musí každý rozumný člověk přijít k závěru, že dobře musí být nejen jemu, ale i lidem okolo něho (rodině), lidem v jeho vlasti (ve státě) a tedy i lidem na celé zemi (lidstvu), to je cíl rozumného člověka.
  Je tu video od Nikolaje Sigokina, podle velmi dobré, které na to podle mne také dobře odpovídá.

  https://www.youtube.com/watch?v=KZFo0QyITkA

  4:40 Je takový okamžik, na kterém probíhá spojení (lidí). Jestliže probíhá na temných principech, to je jasné, to je cesta dolů. Jestliže to probíhá na světlých principech, jde o úplně opačnou cestu. A je tedy velice důležité, na jakých principech se spojujeme. A když se spojíme, zda se rozvíjíme. Zda je tu rozvoj. Zda je v daném egregoru (islámu, křesťanství..) rozvoj. A ne, ten je špatný, tamten je špatný. Tamto náboženství je dobré, tamto špatné. Jakmile se řeč stočí tímto směrem, je jasné kam to vede. Důležité je, zda je v tom rozvoj, růst. To je ten základ.

  A dále, že ať už děláte jakýkoliv obřad, je na nás, čím jej naplníme. Pokud kážeme, zda to své kázání dokážeme něčím naplnit, nebo se jedná o prázdnou formu, kterou sledujeme nějaké své cíle, vesměs zištné…

  Na konci je otázka, kterou pokládají často představitelům Koncepce, myslím, že Sigokin zatím na ní odpověděl nejlépe. Proč umírají i malé děti, které nemohly zhřešit. A uvedl i příklady ze života.

  Odpověď
  • V čom je jeho názor na umieranie detí, podľa teba iný, lepší ? Podľa mňa povedal to isté, čo hovoria aj všetci ostatní – deti umierajú za hriechy svojich rodičov. Stručne povedané.

   Odpověď
   • A Kramerer, co myslíš, tím svým příspěvkem jdeš nahoru nebo dolů?

    Odpověď
    • Určite dolu.

     Odpověď
    • osobní rovina

     Odpověď
     • Osobní rovinou zavání příspěvek Kramera vůči Ireně, proto jsem se ozval takto. Už si sundej ten červený hadr.

      Odpověď
 28. Mozno uz sa to tu riesilo, ale kedze je vyrocie, zaujima ma Vas pohlad na:
  - Pad Lietadla v Madarsku misie KFOR z Kosova so Slovenskymi vojakmi, kde zahynulo 42 ludi, 1 prezil. (Vesmir/Diverzia) ?
  - Pri tej prilezitosti aj Pad lietadla a smrt M.R.Stefanika. (Vesmir/Diverzia) ?

  Dakujem za nazory

  Odpověď
 29. Co v KSB je koncepce a co ideologie?
  Já to chápu tak, že KONCEPCÍ v KSB/KOBu je vyjádření: Cílem KSB je zajistit spravedlivé globální uspořádání lidské společnosti. Zbytek obsahu je konkrétní IDEOLOGIE.

  Zavedení Biblické koncepce realizuje mnoho ideologií: židovství, různé větve křesťanství, materialismus, scientologie, …..

  Mohou na stejném cíli: „Zajištění spravedlivého uspořádání lidské společnosti“ pracovat i jiné ideologie než KSB? Můj názor je, že mohou.

  ——————————————————————————–

  Je však samozřejmě třeba opatrnosti, protože např. komunismus se svým cílem „odstraněním vykořisťování člověka člověkem“ se na první pohled jeví jako jedna z těchto ideologií, protože jeho cíl je synonymem pro cíl KSB. Nicméně díky podrobnějšímu pohledu se podařilo VP SSSR zanalyzovat, že tento cíl byl pouze vábničkou na důvěřivé duše a pokud komunisté použijí jako svou metodologickou základnu marxismus, zůstanou pod vlivem Biblické koncepce.

  Proto třeba mě nakonec nepřekvapilo, že Islam, který naopak na první pohled je s cílem KSB neslučitelný, obsahuje při bližší analýze prvky, s KSB slučitelné ….. ale samozřejmě po podobně masivní opravě, jako se toho dostalo komunismu (viz. Dialektika a ateismus, dvě neslučitelné podstaty).

  V důsledku mi k řešení problému islámských fanatiků nepřijde vhodné (a vůbec možné) jim jakkoliv vnutit KSB, ale naopak mi přijde vhodné (a hlavně možné) Islám opravit (ty islámské konference, které pořádá Kadyrov jsou krokem v tomto směru – ale samozřejmě nemusí být úspěšné). Ta mabídka ostatně přišla jako první od arabských šejků – Vy máte svůj „socialismus“, my máme Aláha(Boha), pojďme to spojit (a dnes díky pracím VP SSSR víme, že tohle je přesně ta oprava, kterou komunismus potřeboval – a kterou odmítl. Díky zapracování Boha a jako poučení z pádu komunismu vzkikla KSB).

  Já, tedy aspoň pokud bych držel konceptuální moc, bych takto postupoval. Všechny jiné navržené nápady od diskutujících pracují na výhru davo-“elitarismu“.

  Odpověď
  • Putinovec 20.1.2019 o 13:53

   Určitě by nejhorším scénářem byl boj a vnucovaná ideologie pro věřícího lhostejno jakékoliv ideologie.Tak jak byl islám zkažen,tak musí být i obrozen,na úplně jiných základech, než ke kterým byl historicky dotlačen.Myslím, že tyto procesy už začínají pracovat.

   Odpověď
   • Oracle 911 20.1.2019 o 16:47

    Súhlasím, samotný mohamedáni majú dať do poriadku Islam a po tom aj ich zastihne zlatý vek.
    Ostatne KOB/KSB a DVTR sú okrem iného aj informačnou zbraňou na odstránenie lží a nepresností, ktoré tam zaniesol GP a ostatný.

    Odpověď
    • Dík, tohle je přesnější

     Odpověď
    • Takže koncepce KOBu nevyhraje tak, že bude každému vnucovat ideologii KOBu.
     Ale tak, že pomocí metodologie vnímání a chápání světa, dialektiky, DVTR,… najde kompatibilní ideologie a umožní jejím nositelům díky těmto nástrojům jejich opravu v duchu koncepce.
     Samozřejmě se nesmí zapomenout na vyřazení těch nekompatibilních (scientologie,…)

     Odpověď
     • Putinovec 20.1.2019 o 20:55

      Přidejme i to,že objektivní faktory budou tlačit na psychiku tak,že nebude zbytí.Budto začít vnímat,přemýšlet a hledat,nebo ukončení bytí.

      Odpověď
     • Cieľom biblickej koncepcie je, skrátene, zotročiť ľudstvo na úrok a zabrániť tomu, aby sa človek stal Človekom. Takto prezentované by to samozrejme neprešlo, preto boli vytvárané ideológie, ktoré pod rúškom pravdy, slobody, lásky, demokracie, atď. sa podieľajú na plnení cieľov biblickej koncepcie. Platí to aj pre náboženstvá, prekrútením pôvodných vnuknutí Zhora slúžia na kontrolu davu.

      KSB má tiež svoje ciele, skrátene, stať sa Človekom a zaviesť Kráľovstvo Božie na Zemi. Ak je naša koncepcia pravá, nepotrebuje sa skrývať za rôzne ideológie a dostane podporu u ľudí. A čo s tými, ktoré už sú ? Podľa formulky dobré veci podporiť, zlé odvrhnúť. Takýmto štýlom očistiť všetky zložky kultúry vrátanie náboženstiev. Zhora dostanú podporu objektívne lepšie veci a kto zostane tvrdohlavý voči životu a nebude sa chcieť zmeniť, stratením Rozlíšenia zanikne.

      Akú bude mať budúcnosť podobu záleží natom, kto ponúkne lepšiu variantu.

      Odpověď
     • Oracle 911 20.1.2019 o 22:26

      Ono, tie nekompatibilné veci sa vyradia prakticky sami lebo podmienky budú také…

      Odpověď
 30. Študent KSB 19.1.2019 o 15:55

  Vo videu megaprojekty Stalina bolo povedané o Stalinskej cirkevnej renesancii

  Viete náhodou o čo ide ?

  Odpověď
  • Pokud vás zajímá, jak to bylo s církví po únorové revoluci 1917, tak je to právě od Sapelkina rozebráno podrobně v těchto dvou videích.

   https://www.youtube.com/watch?v=NMVUG7aIrnE
   https://www.youtube.com/watch?v=V5gmpgJcjGM

   On se totiž právě na církev specializuje, ale je to jenom rusky.
   V podstatě šlo o to, že se církev po té revoluci také rozštěpila, že už do revoluce to neměla u lidí moc dobré, protože využívala svého úřednického práva a odírala je, takže to těm nejhorším spočítali hned po únorové revoluci a hodně jich přišlo o svá teplá místečka (tj. s tím bolševici neměli nic společného). No a potom to rozebírá postupně, jaké byly mýty a jak to vypadalo doopravdy. Tou renesancí za Stalina se myslí, že církev nebyla pronásledována a dokonce se zvýšil počet kostelů, protože byly dostaveny ty rozestavěné a šlapat jí tvrdě na paty začal zase až Chruščov.

   Odpověď
   • Študent KSB 19.1.2019 o 19:03

    Ďakujem za materiály ruštinu sa učím takže to je v pohode.

    Odpověď
 31. Možná hloupá otázka: „GP plánuje akce na mnoho desítek či stovek let dopředu napříč generacemi. Přijde mi nesmyslné snažit se ovlivnit procesy určitým směrem, aniž bych viděl plody svého konání. Pokud je GP člověk pak žije cca max. 100 let. Ale procesy které svým konáním ovlivňuje běži mnohem delší dobu než dojde k naplnění… Znamená to tedy, že GP je nesmrtelná entita? Omlouvám se pokud to někomu přijde jako hloupý dotaz.

  Odpověď
  • Putinovec 18.1.2019 o 12:53

   V tlustých knihách to bylo naznačeno.Může se jednat o dlouhověkou entitu,která žije mnoho lidských pokolení.Při zmínce o GP si dost často vzpomenu na film Deset tisíc let před naším letopočtem.Jistě nebyl natočen zbytečně.

   Odpověď
   • Ano tam byl ten „Žrec“ co vůbec nezapadal do koloritu těch obyvatel, naroda, nepletu li se?

    Odpověď
   • Nabízí se další otázka, ti co o jeho existenci vědí a v přítomném čase provádějí korekce proti jeho akcím, by museli vycházet z podobných struktur řízení ne? Tak aby mohli kontinuálně navazovat jednotlivé akce na již dříve vykonané, jinými korektory v minulosti. Jestli mi rozumíš? Zajisté V. V. Putin musel vzejit z výše zmíněných struktur. A získal tak znalosti svých předchůdců… Tak aby na ně navázal a vyvaroval se jejich dřívějších chyb.

    Odpověď
    • Putinovec 18.1.2019 o 13:28

     Ten boj neprobíhá jen v rovině žreců a znacharů.Dění ovlivnují mimo jiné i různé egregory,které mají různé vzájemné vložení,kdy jeden egregor silně ovlivnuje určitou oblast,ale zároven je jen jednou z mnoha částí jemu nadřazených egregorů.Pochybuji o tom,že lidé jako Putin mohou vzejít jen z činnosti určitého klanu.Ty procesy které tohle přímo i nepřímo ovlivnují jsou nadřazené.

     Odpověď
    • kdybys věděl že se nedočkáš výsledku, přestal by jsi „bojovat“ za dobrou věc?

     Odpověď
     • Správná připomínka.

      Odpověď
   • Pouze názor – jsou to lidé, podle obrazu jejich šamana světle nahnědlé pleti. Mohou mít geny, IQ, schopnosti a vědomosti i všech předchozích 7-8 civilizací. Používají určitě více než 5% šedé kůry mozkové a pokud plánují na stovky let dopředu/zesnulý Zaznobin tak tipuji jejich dlouhověkost na 180-200 možná i více let. A nejspíše jim chybí dědicové/ Pjakin o jejich homosexualitě z nedostatku žen jejich původu

    Odpověď
    • Tohle může být spíš obslužný personál, než jádro GP.

     Odpověď
     • Zaznobin mluvil „o nich“ jako o lidech přeživších z Atlantidy. I když onen zmiňovaný šaman z ruského obrazu možná obslužný personál je, to asi ano. Obslužný personál je též H. Kissinger. A Pjakin mluvil o homosexualitě GP nikoliv kádrů – obsluhy GP.

      Odpověď
      • GP určitě nebude mít jenom dvě nebo tři kasty.
       A na vrcholu skutečně může být egregor nebo něco podobného.

       Odpověď
   • Nasledujúce stránky zdôrazňujú niektoré celebrity v Hollywoode, ktoré sú v súčasnosti podozrivé z minulých životov, nesmrteľnosti alebo iných regeneratívnych síl.
    https://www.fromthegrapevine.com/slideshows/arts/celebrities-lookalike-who-might-just-be-immortal/page/2
    https://translate.google.cz/translate?sl=en&tl=sk&u=https%3A%2F%2Fwww.fromthegrapevine.com%2Fslideshows%2Farts%2Fcelebrities-lookalike-who-might-just-be-immortal%2Fpage%2F1

    Odpověď
  • GP je tedy spíše něco jako „Rada starších“ než jedna entita. Hovoři o tom někde Pjakin?

   Odpověď
  • Tak GP je především egregor, respektive balík matric. A jak víme, egregor má vlastní intelekt (daný součtem intelektů jeho nositelů), má vlastní logiku, má vlastní cíle, a tak dále. A jestli je k němu připojených zrovna takových nebo makových 22 lidí s hodností správce a milion s hodností otroka, nebo jiných, je celkem jedno. A po zániku jakéhokoli „člena“ toho všeho v jakékoli roli si egregor hledá za něho náhradu, pokud na to má mechanismus tak už ji může mít dávno připravenou a jednoho člena řízeně odstřelit a nahradit v daný čas jiným.

   No popisuji to dost laicky ale tak to chápu.

   Ale teď z jiného úhlu, to že někdo nedovede pochopit proč by někdo dělal něco co přesahuje jeho život znamená že má podle mne deformovaný světonázor. Normálně mravný člověk normálně uvažující bude vždycky myslet na to aby tady vytvořil výhodnější podmínky pro svoje děti, jejich děti, deti jejich dětí atd. Není mu to fuk protože jejich blaho, i kdyby už u něj nebyl, považuje za blaho své.

   Konkrétní odpověď na tvou otázku je že GP není nesmrtelná entita, tak jako všechny ostatní entity které ztratí podporu shora dojdou ke své entropii a zaniknou.

   Odpověď
   • GP teoreticky môže byť aj iná prastará rasa ľudí „bohov“ preživších po globálnej katastrofe.

    Odpověď
    • neřekl bych vyloženě jiná rasa, no je možné že mají genetické predispozice pro lepší napojení se na jejich egregory.

     To by ovšem znamenalo že by museli předávat řízení egregoru svým potomkům namísto výběru nejvhodnějšího kandidáta na tuto pozici, a to by myslím přinášelo velké chyby v poslední době. Logika kdy si egregor vybere podle ideální vhodnosti a mravní kompatibility nástupce je podle mne funkčnější.

     Když by například přebíral řízení egregoru potomek s ohledem na genetiku, nikde by tím nebylo zajištěno že bude mít správnou mravnost pro plnění původně vytyčených cílů v rámci plné funkce řízení GP.

     Odpověď
     • Niekde som čítal (ber s rezervou), že takzvaný antický bohovia boli prastará rasa preživších po globálnej katastrofe. Pred globálnou katastrofou bola iná atmosféra, iný tlak, iné podmienky. Títo antický bohovia boli nadrozmerný 3m a viac (obri) a dožívali sa cca 150 rokov. A teraz si predstav že bežný človek sa voľakedy dožil tak 30, max 40rokov. Z pohľadu bežného človeka to bol prakticky nesmrteľný boh, lebo prežil niekoľko generácií. A vedomosťami a technológiou ďaleko presahoval nad ľuďmi. Zopár takýchto jedincov ešte môže žiť niekde v ústraní. Celkom sa mi táto teória o GP pozdáva :D

      Odpověď
      • Mám pocit, že právě o tomto hovořil Věličko v jednom z videí

       Odpověď
       • Neviem, možno to mám od neho, alebo som si to vykladal z rôznych zdrojov.

        Odpověď
  • A čo riadená reinkarnácia? Jedna duša počas x životov. Vtedy sa výsledkov svojho úsilia „dožiješ“. Nesmrteľné telá určite nemajú, ale môžu žiť dlho. „Elity“ majú spôsoby ako si predĺžiť život.

   Odpověď
   • Časostroj 18.1.2019 o 15:17

    A čo ak nie vôbec reinkarnacia, ale výmena bioskafadra za novší model. Niečo ako „Nesmrteľný“
    https://www.csfd.cz/film/345744-nesmrtelny/prehled/

    Odpověď
    • Časostroj 18.1.2019 o 15:23

     A to že maju bioschranku x-krát nepriamo ozvučoval aj Pjakin, keď zdôrazňoval ich neustálu zatiaľ neúspešnu snahu o prenos vedomia na technický nosič. To vylučuje zároveň ich existenciu v podobe nehmotného egregoru, naopak, sú až príliš hmotný. Že sú homosexuálne orientovaný z dôvodu neexistencie opačného pohlavia môže byť aj dielom HNR.

     Odpověď
     • Homosexuální jsou z vlastního rozhodnutí (Petrov), aby na ně ženy skrze sex neměly vliv…

      Odpověď
      • Časostroj 18.1.2019 o 15:33

       Fuj ble, to je ešte horšie, ako celibát

       Odpověď
      • Nemají dědice a jak říkává Pjakin, nemají ani dost kádrů. V jakém období dějin lidstva se vzdali žen, od tohoto bodu zřejmě začali chřadnout.

       Odpověď
     • Na tuto temu je aj jeden novy serial:

      24. století je zlatou érou technologického rozmachu. Lidská mysl už není uvězněna tělem, ale je digitálně zakódována. Díky tomu mohou bohatí klonovat svá vlastní těla a žít tak nesmrtelným životem smetánky. Do chvíle než jednoho z těchto bohatých nesmrtelných zabijí. Takeshi Kovacs, bývalý rebel Envoy, je přiveden zpět k životu za účelem vyřešení této vraždy. Pravda je ovšem mnohem komplikovanější, než by si mohl myslet, a o to víc, když ho při řešení případu neustále pronásleduje minulost jeho vlastní i minulost těla, do kterého byl vložen.

      https://www.csfd.cz/film/327118-altered-carbon/prehled/

      Inak celkovo ten serial je dost nechutny.

      Odpověď
    • http://www.quickmeme.com/img/d9/d9d542355035d44f1a7d23750d738a9d82f7a3857e995431451fc2944c826ad7.jpg

     Odpověď
    • Danzel Washington mal natoceny film ANDEL SMRTI kde sa nejaka forma intelektu, nieco ako sa tu bavite o GP presuvala z tela do tela dotykom.
     https://www.csfd.cz/film/16596-andel-smrti/prehled/

     Odpověď
   • Myslíš transfuze krve od mladých lidí?

    Odpověď
    • Nemusí jít jenom o krev, ale orgány. Viz Rockefeller 6x transplantace srdce…

     Odpověď
    • Časostroj 18.1.2019 o 15:25

     Výmena krvi leda tak pre sluhov ako Rotschild, určite majú niečo lepšie.

     Odpověď
     • tak celkem dobře tady může pomoct obrazné ztvárnění v hvězdné bráně viz goauldi.
      Prostě když potřebují, změní tělo. Což ovšem opět vede k domněnce že jejich základ je v tom egregoru a s ním spojeným vědomým, které je třeba přenášet.

      Odpověď
      • dobry postreh, v tom seriali je tiez vela objasnene.

       Odpověď
       • Tiez som toho nazoru, ze v Hviezdnej Brane je vela objasnene, ocom hovori VPSSSR

        Odpověď
  • dozivat sa velkeho veku nie je az take nevyhnutne v pripade stabilneho predavania informacie z pokolenia na pokolenie a udrziavanie koncepcie.. je v tom celkom ina kvalita ako nejake nezmyselne volebne obdobia kde koncepcie nieto a ideologia sa meni podla priania tvorcov koncepcie, kde sa riadia po nas aj potopa… preto chcel dat Stalin moc do ruk ludu, proti tomu by sa globalna mafia velmi tazko branila aj napriek sirsim znalostiam, ktore by sme casom bez pochyb predcili. nemyslim, ze je ucelne davat tejto satanistickej mafii nejake superlativy o ich bozskej ci genetickej nadradenosti.. detaily o nich verejne pristupne nie su, mozno su to pololudia polojastery, nie je to az tak dolezite… ale skor by som ich ocastoval ako zaporozsky Kazaci tureckeho sultana, lebo nic ine si ani nezasluzia.

   Odpověď
   • Časostroj 18.1.2019 o 23:20

    Predávanie informácií naprieč generáciami nesie obrovské riziko, lebo informačný šum. Už ako deti sme sa v tábore bavili tým, ze prvý z nás si prečítal nejaký text a potom ho ďalej pošepol susedovi. Posledný potom počuté napísal na tabuľu. Rozdiel bol značný. GP pracuje na istotu. Dlhovekosť mu zabezpečuje konzistenciu naprieč epochami. On i ten SZ takyto jav popisuje a to veľmi konkrétne.

    Odpověď
    • ak od utleho detstva u nich potlacaju svedomie a rozvijaju diabolsku psychiku- D.Icke tvrdi, ze to mozu mat v sebe aj geneticky, ale skor by som povedal egregorialne.. M.Velicko dava priklad na stereometrii, kde sa ziak s ucitelom na seba napoja a s takym spojenim je informacny sum neutralizovany. ako deti sme to robili, ale ten text si videl prvy krat, nedaval si tomu vaznost… to sa absolutne neda porovnavat zo systematickym drezurovanim jelit.

     Odpověď
     • Časostroj 19.1.2019 o 15:26

      Na to, aby si predali ten obrovský objem informácií jeden ľudský život nestačí.

      Odpověď
  • Moje úvahy o GP: Buď jsou dlouhověcí jako Elfové (11) pravě pomocí práce s energií apod.. Př. Nikola Tesla taky nikdy neměl ženu a všechnu energii vnesl do zkoumání a vědy, z toho co sem četl, tak si uvědomoval práci s energií a transmutoval tvořivost ne do vztahu a výchovy dětí, ale právě do objevovaní. Nebo: A to je pravděpodobnější, slyšel jsem (Pjakin), že jejich kádry mohou být dnes pouze z cca 300 – 400 rodin. Starých rodin. (nicméně na základě zákona času je i to již velký problém) Posedlých pokrevními liniemi, jako byla například aristokracie apod. (Př. Princ Charles se třeba chlubil, že v jeho pokrevní linii je Vlad Napichovač) Tím pádem by šlo o cílenou reinkarnaci, o které byl natočen i film https://www.csfd.cz/film/485985-zijici-buddha/komentare/ Mimochodem režisér/spisovatel Clemens Kuby v jeho knihách (četl jsem: Mental Healing (je psaná Česky, ale název se nepřekládá) a Na cestě do sousední dimenze) si je dobře vědom a filosofuje nad Biblí a hlavně výjevu Vyhnání z ráje, kde je hloupost, že by Bůh chtěl, aby jsme založili společnost na jedné z, pro zdraví a světonázor, nejdestruktivnější emocí, a to sice VINĚ za to, že se utrhlo jablko poznání a on trpěl za naše hříchy. Clemens Kuby má mnoho co říct. Vyjadřuje se i k Saí Babovi (stajně jako Poslední Gambit), šamanům, Lámům apod. (vše z osobní zkušenosti, snaží se v knize zjistit, jestli je to fake nebo pravda). Dokonce i on sám je hříčka přírody. Má přerušenou míchu, L2 obratel a přesto chodí. Často o něm mluví Dušek. Sumarizováno: Mě osobně nejvíce dává smysl, plánovaná reinkarnace, kde GP jeho pohunkům před smrtí dá papírek, kde se narodí (jaké rodině, kde, stejně jako karmapa) Tam ho vyzvednou a odvedou do kláštera, kde pokračuje tam, kde skončil. Clemens Kuby se, podle mě, díky jeho zranění, dostával do stavů stehně jako Jefremov. Podle mě na základě dechu/meditace (př. Wim Hofova metoda) ovlivňujeme vnitřní chemii v těle a elektrickou aktivitu neuronů, kdy při procvičování můžeme dosáhnout naladění našeho přijímače/vysílače na HNR, tak, aby jsme se mohli ptát. Opakuji, je to můj dosavadní názor, píšu ze současného stavu ignoranství.

   Odpověď
 32. Dotaz k Hoxovi : podle jakého kritéria v příspěvku /forma,obsah?/ se diskutující dostává do šuplíku
  „komentář čeká na schválení“ ? Zatím jsem v jednotlivých případech nenašel nic společné.

  Odpověď
  • podle žádného, aby to prošlo bez čekání na schválení, musí už tady daný uživatel mít schválený příspěvek. Uživatel se identifikuje dvojicí email+nick. ale systém občas blbne.

   Odpověď
   • Díky za vysvětlení.

    Odpověď
   • Oracle 911 17.1.2019 o 9:20

    Iste nič hmotného nie je 100%-né…

    Odpověď
   • A Hox, podle jakého kritéria /forma, obsah, diskutující?/ příspěvky mažeš?

    Odpověď
    • Dle uvážení.

     Odpověď
     • Oracle 911 17.1.2019 o 10:41

      Má na to právo…

      Odpověď
    • medzi bohom a clovekom neradmo sa stavat, mame pravo na omyl vid Velickove posledne videjko. Na druhej strane kazdy system ma admina. Spatne vazbe sa netreba branit. Ostava zospovedat kde je miera.

     Odpověď
     • Nemyslím, že bych se tolikrát mýlil, jak často mě Hox maže. Bez diskuze, na férovku, tak jak mu kdysi radil Udo.

      Odpověď
     • v com sa podla teba Velicko myli?

      Odpověď
  • Putinovec 18.1.2019 o 12:55

   Už se mi několikrát stalo,že jsem přeinstalovával a tehdy jsem automaticky spadl do ručního schvalování.Žádný systém zatím nebude dokonalý.

   Odpověď
 33. Všimli jste si, že několik známých filmových postav sdílí stejné trauma z dětství?
  Co má společné Superman, Spiderman, Harry Potter, Batman a další?
  Abyste mohli nerušeně popřemýšlet, odpověď jsem napsal zde: https://pastebin.com/Qp4KUrvF
  A já se ptám proč musí být tento prvek přítomen u těchto postav?

  Odpověď
  • Vyrůstali bez rodičů?

   Odpověď
  • Oracle 911 14.1.2019 o 16:09

   Idea nemá rodiče…

   Odpověď
   • Oracle, napiš prosím Tě alespoň dvě rozvité věty. Díky : )
    Jinak mě napadlo, že by z těchto dětí pak nevznikly tyto postavy, protože rodiče by je asi nenechali skákat kdesi po skále v lese a uplatnili by svoji vůli, aby z dětí něco bylo. A vůbec, celý ten příběh by se prostě nemohl stát, kdyby…

    Odpověď
    • Mohu se Tě zeptat, kam touto úvahou míříš? Myslím tím, co z toho vyvozuješ. Díky.

     Odpověď
     • Co z toho vyvozuju? Na odpověď jsem narazil včera večer v tramvaji, když jsem pročítal Dialektiku a ateismus. Nevím, zda se vysvětlení (v citaci níže) dá považovat za absolutně platné pro všechny případy úmrtí, nicméně mi nabízí alespoň nějaký vhled a zatím nejsrozumitelnější odpověď. Pomůžu si citací konkrétního odstavce ze strany 139 (pdf verze), která objasňuje proč se některé děti mohou stát sirotky:
      Ak sú rodičia veľmi tvrdohlaví v takomto utláčaní dieťaťa svojou «stratégiou výchovy», pričom na dieťa sú v jeho programoch «maximum» a «minimum» Bohom v Zámere kladené nejaké osobité úlohy, tak rodičovská «stratégia výchovy» sa stáva prekážkou v uskutočnení Božieho Zámeru. A tvrdohlavosť rodičov, ktorí sa uzavreli vo svojich predstavách o takzvanej «správnej výchove», a preto nevnímajú nikoho a nič, môže dospieť k tomu, že sami urobia zo svojho dieťaťa sirotu: obaja alebo jeden z nich môže zomrieť, aby neprekážal vo formovaní osobnosti dieťaťa v súlade so Zámerom (v tom je aj jedna z odpovedí na otázku, prečo mnohí z tých, koho spoločnosť nazýva veľkými ľuďmi, pre ich vklad do rozvoja kultúry, prišli v detstve o jedného alebo oboch rodičov). V ľahších prípadoch, svojim tvrdohlavým presadzovaním «správnej výchovy» („je to pre tvoju budúcnosť, tomu zatiaľ nerozumieš!“), dieťaťu len skomplikujú uskutočnenie jeho programov «maximum» a «minimum».
      Alebo, ak sa prijíma rozhodnutie Zhora v prospech predĺženia života rodičov, ktorým sa darí učiť svoje deti niečomu, čo bráni ďalšej realizácii Zámeru, tak v takomto prípade ich deti môžu odísť na druhý svet skôr, než ich rodičia.

      A poznámka k obsahu knihy Dialektiky a ateismu:
      Zatím mám přečteno 70 % knihy (150 stran z 217). Začátek knihy je o marxismu, což mi zabralo asi nejvíce času se tím prokousat. Ale další kapitoly se tématicky zabývají ateismem, Bohem (jak s námi komunikuje), rozvoji osobnosti (naladění, vůle, psychika, egregory) a pak se to celé spojí a autoři se zabývají obecnými úvahami o rodině a výchově. Někdo tady pokládal dotaz, jestli se nějaký text KSB zabývá výchovou. Tak tato kniha, z toho co jsem přečetl (základy 1-2-3, Altantida, Sad, Škola, Príď na pomoc mojej neviere a všechny videa od Velička), se tématu výchovy nejvíce blíží. Pochopitelně s Veličkem jsou dvě videa na toto téma přeloženy. Takže jako počáteční minimum na rozjezd vhodné, ale v knize je to více ucelené. Takže tuto knihu doporučuji pro hlubší studium funkce rodiny, rodičů a dětí. Tím, že je pro mne výchova momentálně nejvyšší priorita, tak toto téma vnímám velmi intenzivně a jsem rád, že je výchova rozpracovaná v knize Dialektika a ateismus.

      Odpověď
      • Díky DušanBe za vyčerpávající odpověď. Hádej, proč jsem se ptal… :)

       A také díky k nasměrování k Dialektice a ateismu, vezmu to jako další kus z KSB až dočtu Príjď na pomoc mojej neviere… Mám totiž intuitivní pocit, že mi náš milý Otec/Matka/Bůh/HNR/Universum naznačuje, ať přestanu vymýšlet blbosti a soustředím se na výchovu dětí, aby z nich vyrostli Lidé :) Takže volba další knihy je jasná! Ještě jednou díky a ať se daří.

       Odpověď
       • JJ, není zač : )
        Navíc, jsem teďka skoro dočetl Montessori (Tajuplne detstvi) a tak můžu porovnat. Jednak klobouk dolů před paní Montessori, protože ten text napsala skoro před 100 lety a má celkem dobré vhledy platné i dnes, ale za posledních 100 let se už dost věcí dostalo mezi společnost (třeba nábytek úměrný velikosti a potřebám dítěte) a lidí to používají a tak na druhou stranu hodnotím, že poměr čas/množství informací je lepší číst Dialektiku, která je obsáhlejší, co do myšlenek a z nich vyplývajících možností, co uskutečnit.
        Co považuji za zmíněníhodné jsou dvě věci, které jsem našel u Montessori. První z nich jsou hračky. Hračky by neměly být pasivní, ale měly svou konstrukcí podněcovat dítě k činnosti a tím tedy i k přemýšlení, jak danou hračku uchopit a jak s ní zacházet (rozvoj koordinace pohybů). Takže jsem synovci na Vánoce koupil „nudný“ dárek Kukurin.
        Druhá věc jsou provádět takové činnosti/hry, kdy dítě okamžité vidí/vnímá odezvu/zpětnou vazbu ze svého pohybu. Jako příklad je hra na ticho, kdy úkolem dětí je se nehlučně přemístit v místnosti z jedné strany na druhou a přitom nezakopávat do ležících předmětů. Toto opět silně rozvíjí motoriku.

        Odpověď
        • U Montessori mám pocit, že to někdo někde z nějakého důvodu hanil. Ale nemohu si vzpomenout proč a kde, tak to nebudu brát (dokud si to sám neověřím) jako důvěryhodnou informaci. Ještě jednou díky.

         Odpověď
         • montessori je zamerana hlavne na „problematickejsie“ deti a ich prijatie ostatnymi detmi, aj komunitou. Na jednej strane to posilnuje empatiu, na druhej strane aj na zaklade tohto procesu sa podporuje myslienka inkluzie so vsetkymi negativnymi dosledkami pre ostatnych. Pretoze je velmi pekne mat pochopenie pre slabsich, ale na druhej strane ked sa ti sikovnejsi musia obmedzit kvoli pomalsim, tak v buducnosti budu mat obaja smolu….presadi sa cinan, kde na to ohlad neberie

          Odpověď
 34. Potřebovala bych poradit s překladem slovenského výrazu „podliak“ do češtiny. Napadá mě jen slovo podlý člověk, ale pokud existuje jednoslovný výraz, bude to lepší. Děkuji.

  Odpověď
  • Asi už vím – podrazák :-)

   Odpověď
  • https://slovniky.lingea.sk/cesko-slovensky/podlos%C5%A5

   Odpověď
  • https://prekladacviet.sk/cesko-slovensky/

   Odpověď
   • Díky. Používám tento, když náhodou něco nevím, ale ten mi to nepřeložil https://slovniky.lingea.cz/slovensko-cesky

    Takže Padouch :-)

    Odpověď
 35. Ahojte. Nechystá sa niekto náhodou z Prahy v najbližších dňoch do Bratislavy? Mám knihy v Prahe a potrebovala by som pomoc s donáškou do BA. Ďakujem :-) vopred

  Odpověď
 36. Zajímalo by mě jaký je věk zdejších diskutujícich? Mám pocit, že KSB je spíše doména těch starších. Ale např. mě je 33 :-) a KSB a tyto stránky navštěvuji každý den, páč pokud se ve světě dějě něco podstatného. Dozvídám se to odtud.

  Odpověď
  • Dobře, tak když se nikomu nechtělo, tak začnu já.

   26

   Odpověď
   • teda, v televizi vypadáš starší Jaromíre :-D

    Odpověď
    • JS znamená něco jiného.

     PS.: Není to JavaScript. :)

     Odpověď
     • Já vím, jen tě škádlím :-)

      Odpověď
      • Proč ne třeba Josif Stalin?

       Odpověď
       • jasně, nebo Jiří Spoděbrad :-)

        Odpověď
   • 56

    Odpověď
  • popolvár 8.1.2019 o 22:48

   52

   Odpověď
  • +- rok stejně

   Odpověď
   • a dodávám, že je tu jak to tak sleduji průřez všemi věkovými skupinami od mladíků až po kmety, od slečen až po babičky.

    Odpověď
   • tiez tak

    Odpověď
   • Oracle 911 9.1.2019 o 7:09

    Tento rok 35…

    Odpověď
    • skoro na rovnako tak nech sme pokope
     tento rok 36

     Odpověď
    • :-)

     Odpověď
   • Putinovec 9.1.2019 o 8:13

    Letos padesát.

    Odpověď
  • Lenka B 9.1.2019 o 0:14

   49

   Odpověď
   • 49 ale letos bude padesát.

    Odpověď
  • 55 mínus týden : )

   Odpověď
   • Tristan 9.1.2019 o 7:45

    Diky všem co se osmělili, myslim si, že tato skupina je důkazem, že různé věkové skupiny mohou mít společná témata, vyvrací to tvrzení mainstreamu, že si staři a mladí nerozumí a nechápou se, já nikdy nezapomínám na to, že starší byly taky kdysi mladými a měli podobné tužby a představy jako dnešní mladí. Jen dnešní generace je pod obrovským tlakem korporací, reklam, blogeru, tuberu, atd. Kdybychom toto jaksi odstrihly. Věru nebylo by moc rozdílů s dnešní starší generací.

    Odpověď
    • nedavno sme v rubrike zdravie diskutovali s mladikom tusim okolo 20, nick si nepamatam

     Odpověď
  • 53

   Odpověď
  • 59, ale už jsem to bonznul na sebe dřív :-)

   Odpověď
   • Já též, 59 v srpnu.

    Odpověď
    • Ja 58 cca o mesiac.

     Odpověď
  • DušanBe 9.1.2019 o 8:19

   33

   Odpověď
  • 52

   Odpověď
  • 43

   Odpověď
   • pardon,opozdil jsem se. Před cca 3 týdny 68. /Střelec/.

    Odpověď
   • 40

    Odpověď
  • tento rok 50

   Odpověď
  • Mart’as 9.1.2019 o 12:50

   41 a take navstevuji tyto jedinecne stranky denne ..

   Odpověď
  • tento rok budem mat 67

   Odpověď
   • Také

    Odpověď
   • Tak tu už jsme tři

    Odpověď
    • Takže pátý senior podle věku / nikoliv ducha!/ . Ještě tu tuším dva, ale ti to zatím nepotvrdili .Ale spojitý věkový profil od 30 do 70 mě vyloženě těší. Je to jako v rodině.

     Odpověď
     • OJdivný OBdivný 17.1.2019 o 10:17

      69, pestrý život mezi dny studen a podupanými prsty na jejich okrajích, jinak nezdolný prosévač myšlenek pro svého Ducha. Posiluji neviditelně, šílím tiše.

      Odpověď
   • Tento rok 73 a som tu denne niekoľkokrát, hrubé knihy lúskam nepretržite a výpisky sú súčasťou denného štúdia.

    Odpověď
  • 45

   Odpověď
  • 48

   Odpověď
  • 43

   Odpověď
  • 48, Oracle ma šokol nečakal som 35. Myslel som cca 53. V mojom okolí v tomto veku/35/sú tupí majstri sveta trpiaci lajčákovinami. Strčiť sa do prdele, kt sype toliare. Ani manželke nevedia povedať NIE. Nieto hľadať Istinu.

   Odpověď
   • Oracle 911 11.1.2019 o 22:06

    A vyzerám na 10 rokov menej…

    Odpověď
  • Míra108 12.1.2019 o 7:46

   Letos 55

   Odpověď
  • 44 a Váha.

   Odpověď
  • 47

   Odpověď
  • 34

   Odpověď
  • 37

   Odpověď
  • Já mám 42 let /střelec/ Všichni mě však tipují na mladšího.

   Odpověď
  • 33

   Odpověď
  • 39

   Odpověď
  • 25

   Odpověď
 37. Máte někdo tip jak se začít učit Rusky? Myslím tím, nějaký postřehy pro úplného začátečníka.

  Odpověď
  • Zacit azbukou, jak tiskaci, tak psaci.

   Odpověď
   • Asi si budu muset pořídit nějakou gramatiku, páč bez toho mi čtení písmenek nebude dávat smysl. Myslim si tedy. Spíš nezná někdo konkrétní učebnici, která je dobře zpracovaná pro samouka, bez učitele? Děkuji

    Odpověď
    • Ruština pro samouky, Učebnice současné ruštiny…koukni a uvidíš, co ti vyhovuje víc.

     Pokud chceš gramatiku, tak třeba Gramatika současné ruštiny.

     Rusko-český a česko-ruský slovník s důrazem na užití ve větách. – Tohle je skvělá knížka.
     Rusko-český slovník ilustrovaný – slovník s mnoha fotografiemi.

     Podotýkám, že moje studium ruštiny je značně neaktivní, ale prošel jsem v knihkupectví spoustu knih 3 z výše 4 zmíněných mám v papírové podobě.

     Pro začátečníky třeba Zrádná slova v ruštině.

     Odpověď
  • Zkus na inzert nějakého staršího pedagoga. Byla jich hromada. Hodně zvládneš samostudiem, ruština se učí snadno.

   Odpověď
  • Jak se rychle naučit azbuku…

   http://jazykove.fairlist.cz/2014/06/prectenim-jednoho-clanku/

   Odpověď
   • Na 7.stránce najdeš odkazy na procvičování například:
    http://www.russianlessons.net/lessons/lesson2_main.php

    Odpověď
   • :-) dobrý, díky. Moje němčinářka taky používá mnemotechnické pomůcky, a je to vynikající metoda. Asi nikdy nezapomenu na to že TAM na okně leží DORT

    Odpověď
  • tak, já prakticky jen poslouchám 4 roky Pjakina a občas potrénuju na Putinovi bez titulků, a dneska jsem schopný Rusovi říct pár základních věcí kostrbatými větami a Putinovi rozumím tak 80% mluveného slova.

   Ovšem zamyšlení nad Glokajou Kuzdrou dává principům učení se cizího jazyka úplně nový rozměr, viz Základy sociologie 1. A to jde dobře i samostudiem :-)

   Odpověď
   • Tristan 9.1.2019 o 7:39

    Skvělé děkuji všem za tipy, take jsou věty od V. V. Pjakina, ktere jsou mi už notoricky známé a rozumim jim bez titulků. Ale je to jen zlomek toho…

    Odpověď
  • Rusky jsem se naučil tak, že jsem začal překládat knihy z ruštiny. Plus poslech videí od Petrova, neboli téma, které mě zajímalo.

   Odpověď
  • Já se učím z učebnice „Ruština nejen pro samouky“. Hodnotím ji kladně, ale vytkl bych absenci překladů rozhovorů na úvodu lekcí do češtiny. V učebnici „Němčina nejen pro samouky“ od stejné firmy „Leda“ překlady jsou.
   Naopak zas učebnice ruštiny má zajímavě vyšší úroveň probíraných témat, často se objevují citáty Puškina a podobně. V Němčině nejen pro samouky jsou rozhovory i po třinácté lekci téměř na dětské úrovni.
   Postupně ubírám na učení z učebnice a začínám si překládat konkrétní ruské články.
   Můžes stáhnout na uložto a podívat se. Jsou k tomu samozřejmě i rozhovory v mp3.
   https://ulozto.cz/!wBkK5tTpo9bq/rustina-nejen-pro-samouky-ucebnice-mp3-klic-rar

   Odpověď
   • Gramatiku je nejlepší učit se na záchodě. Vytiskni si věci, co se potřebuješ naučit, stránky si nalep izolepou na zeď a pokaždé při dosednutí na záchod
    to budeš mít před očima… Budeš se učit mimoděk… Způsob zaručen…

    Odpověď
    • Aksal, máš pravdu, já na to už zapomněla, ale tak jsem se jako dítě naučila u babičky na Slovensku jména měsíců slovensky.Měla v kadibudce na dvoře vyvěšený na dveřích kalendář od kominíka.

     Odpověď
    • Maximilián Takajetotu 12.1.2019 o 10:49

     Aksal a nevybuduje sa týmto podmienený reflex? Aby sme sa potom pri pohľade na azbuku nepo… :)

     Odpověď
     • :D Vidíš, to mě nenapadlo…

      Odpověď
     • Skvěle, no já to vyzkoušim tedy :-)

      Odpověď
 38. Študent KSB 7.1.2019 o 10:27

  Viete náhodou aký má význam slovo sovietsky, soviet, sovietsky človek ?

  Odpověď
  • https://dic.academic.ru/dic.nsf/ushakov/1033126

   Odpověď
 39. Aký bol podľa vás skutočný dôvod premiestnenia hlavného mesta Prímorského okruhu do Vladivostoku, ak nerátam jeho geografickú polohu a to, že sa svetové centrum presúva do juhovýchodnej Ázie. Aký to bude mať vplyv na mesto, nemám na mysli len financie.

  Odpověď
 40. NicNezNula 27.12.2018 o 14:13

  Ad zdanění robotů..
  Indexovací robot Google, splňuje definici robota a měl by být zdaněn? :) Nebo třeba FTP robot, který posílá přes SFTP pravidelně data z firmy A do firmy B? + která firma by měla zaplatit daň?

  Odpověď
  • A z čoho konkrétne by tá daň mala byť počítaná ? Bol by to nový typ dane – daň z existencie (robota) ? :-)

   Odpověď
   • Keď si pozrieš dnešné široké spektrum tvoriace dane, odvody a poplatky, mnohé vycucané z prsta, smerujúce k fyzickým osobám, tak nepochybujem o širokých, takmer nekonečných možnostiach zdanenia robotov.

    PS: Jasné, že tie dane musia mať hlavu a pätu a byť životu prospešné.

    Odpověď
    • NicNezNula 27.12.2018 o 16:48

     MZ v projevu uvedl:
     Často mluvíme o digitální ekonomice, ale ne všichni si dokážeme představit, co všechno obnáší. Pod slovem „robot“ někdy vidíme androida, někdy monstrum s chapadly, ale robot je i počítačový algoritmus, který se už dnes uplatňuje v bankovnictví a snižuje výrazně počet bankovních úředníků.

     Považuji za nesmyslné, abychom této tendenci bránili například zaváděním daně z robotů, což by jenom tento proces zbrzdilo a snížilo by naši šanci dostat se mezi opravdu nejvyspělejší země.

     Tzn. MZ by roboty nedanil, ale někdo patrně uvažuje i v tom rozměru, že za robota lze považovat i počítačový algoritmus.

     Odpověď
     • Robotizácia vo fyzickej a virtuálnej sfére veľmi rýchlo napreduje a je potrebné uvažovať o znižovaní pracovného času a finačného zaťaženia fyzických osôb a to na úkor strojov, aj tých virtuálnych.

      ‚Považuji za nesmyslné, abychom této tendenci bránili například zaváděním daně z robotů, což by jenom tento proces zbrzdilo a snížilo by naši šanci dostat se mezi opravdu nejvyspělejší země.‘

      - Nemyslím jednostranné zdanenie robotov u nás doma, ale koordináciu na nadnárodnej úrovni.
      - Netreba zabúdať, že robot môže fungovať 24h denne v rovnakej kvalite, na čo treba troch ľudí (v blízkej budúcnosti štyroch).
      - Vie okamžite fungovať v novonastavených podmienkach (po úprave programu, alebo konštrukcie). Ľudia potrebujú školenie a určitú dobu na zaučenie a dodržanie kvality.
      - Aj virtálny program je robot, tak ako firmy sprostredkovajúce predaj výrobkov od výrobcu k zákazníkovi. V budúcnosti napríklad sprostredkovanie môže robiť len počítačový program, tak prečo by admin nemal platiť, za svoje podnikanie.

      Nejedná sa o zdanenie formou, ktorá by brzdila rozvoj, alebo nebodaj by umožňovala ochranné patenty pri platení daní, to nie, ale predsa aj trhovník na trhovisku platí poplatok za svoj stánok a nadnárodné koncerny dostávajú daňové prázdniny.
      To keď sa napríklad Google presunie úplne do virtuálnej sféry (hardvér bude mať iná firma), programy budú vyvýjať programy a spravovať to bude charitatívna organizácia, tak Google nebude musieť za svoju činnosť platiť dane?

      Odpověď
      • NicNezNula 27.12.2018 o 21:58

       I roboti mají své dny, kdy fungují hůře a mají svoje obsolentní limity. Virtualizace je dle mě v tomto směru irelevantní, leda by měla nějaké zásadnnější legislativní či daňové implikace. Google je velká firma, to nedokážu vůbec odhadnout. Zajímá mě spíše prakticky eventuelní možný dopad pro menší a střední firmy. Firma si např. pořídí nový informační systém, 10 lidí propustí, 5 jiných nabere (z toho 3 zbytečně, ale protože jsou to něčí kamarádi). Z pořízení informačního systému se samozřejmě zaplatí DPH. Za provoz a údržbu se bude platit nějaký roční poplatek dodavateli (z toho se též odvede DPH). Pak jsou určitě nezbytné nějaké další modernizace a z toho se také zaplatí DPH. Jak by se určila ještě další „robotizační“ daň v takovém případě? Postavit takovou metriku, která by to měla nějak postihnout bude strašně složitý úkol. Aby to nedopadlo podobně jako EET, kdy největší negativní dopad to bude mít na ty nejmenší subjekty.

       Odpověď
       • Nie som veľký odborník na počítačovú oblasť, ale poukazujem na fakt, že keď firma virtuálne podniká, jt. zarába na svojom produkte (robotovy), tak by mala platiť daň (nenarážam na presnú formu). Prečo neznížiť daň spotrebiteľskú, zaťaženie koncového užívateľa (fyzická osoba) a doplniť ju nejakou formou dane pre podnikanie vo virtuálnom priestore, proste aj štát aby získal viac.

        Iné je, keď sú programy free, len na dobrovoľný príspevok, tie kľudne môžu byť oslobodené od nejakých poplatkov, kým nepresiahnú nejakú veľkosť, tam by to zas trebalo nejak prehodnotiť. Taktiež tu máme otázku reklám, ktoré su všade, aj v tých free.

        Sám píšeš, že za prevádzku softvéru musia dodávateľovi platiť paušál, tak prečo by aj ten dodávateľ, aj tá firma nemala platiť štátu paušál za používanie softvéru na obchodné účely vo virtuálnom priestore štátu.
        Môžeme sa pri mini firmách baviť o nejakých úľavách, ale väčšina firiem sú platcovia dph a môžu si to dať do odpisov v rámci ďalšieho rozvoja firmy. Väčšia firma=väčší podiel na rozvoji štátu (napríklad daňovými príspevkami :) ) atď.
        Obyčajný človek majúci dom, auto rodinu, koľko toho odvedie na rôznych daniach, poplatkoch, paušálnych poplatkoch, poplatkoch za rozne periodické kontroly atď.

        U mňa je jednoduchá matematika: Vzhľadom na dnešné pomery viac finančne odbremeniť fyzické osoby a kompenzovať to na strojoch a programoch, ktoré používajú právnické osoby na obchodné účely a to všetko v takej forme, aby sa podporoval zdravý rozvoj nie len ekonomiky štátu, ale aj sociálnej oblasti.

        PS: A jasné, že netreba zabúdať na to podstatné, bankovú úžeru…

        Odpověď
        • ‚…kým nepresiahnú nejakú veľkosť…‘ – mal som na mysli rozšírenie v populácii, plošné pokrytie.

         Odpověď
 41. Honza Větrník 20.12.2018 o 14:52

  Nedávno jsme se tady dotkli Ruského zákonu o nákupu US dluhopisů z prodeje ropy. Žádné informace v češtině jsem k tomu nevygůglil. Nemohli by jste mě někdo navézt k jakémukoliv zdroji? Děkuji.

  Odpověď
 42. Věděl by někdo, proč v češtině existuje slovo bezpečnost, nikoliv však pečnost? (bezopasnost-opasnost)

  Odpověď
  • Kedysi, keď si nemal doma pec, tak si bol „secure“, lebo si nevyhorel. Neskôr, keď sa globálne ochladilo, už boli pece všade :-)

   Odpověď
   • V jednom videu, už nevím kde, Ratko Sudecký (umí hodně slovanských jazyků) udělal následnou jazykovou otočku: anglické „secure“ pochází se slovanského „sekyra“. Sekyra představovala dlouho dobu symbol bezpečnosti v domě a dala se v přípdě napadení použít k obraně.

    Odpověď
    • Nechodil náhodou bůh Perun se sekyrou? Perun, možná původem od perti – práti se, bíti se, bojovat.

     Odpověď
  • čtenář 19.12.2018 o 23:57

   Protože máme slovo NEbezpečnost.
   Laicky – tvoří to dvojici opasnost-bezpečnost a BEZopasnost-NEbezpečnost.

   Odpověď
   • To už je však dvojitý zápor.

    Odpověď
    • Překládám jednu z prací VP a často se mi kouří z hlavy když hledám analogy k ruským slovům, která často tak pěkně obrazně vyjadřují daný smysl. Bohužel zjišťuji že s češtinou si „někdo“ dal dost práce, aby nás s východními bratry rozdělil na úrovni myšlení.

     Odpověď
   • Je to opačne. Bezpečnosť sa povie bezopasnosť.
    bezpečie → безопасное место [bezopаsnoe mesto]
    → безопасность [bezopаsnosť]

    Odpověď
    • опасаться [opаsаťsja] → mať obavy
     → báť sa
     → obávať sa

     Odpověď
  • Neviem, kde je v histórii pôvod slova bezpečnosť (rovnako českého bezpečnost). Ale na rozdiel od ruskej dvojice opasnost – bezopasnost, u nás je to posunuté bezpečnosť – nebezpečnosť. Myslím, že v ruštine už verzia nebezopasnost nie je.

   A tiež nie každé slovo, ktoré znie, akoby začínalo predponou je také. Sú aj iné slová, ktorým keď odstránime „predponu“, zbytok stratí zmysel, alebo má iný zmysel. Napr. nevesta nie je opakom vesty a dekadencia nie je opakom kadencie. :-)

   Odpověď
 43. Kolegovia, prosím vás,
  o koľkej začína zajtra Putinova Otázka-odpoveď s médiami.
  Chcem si na to vyčleniť čas, tak aby som to nezmeškal.
  Plánujem to pozerať na YouTube kanáli Россия 24, snáď to tam budú dávať: https://youtu.be/K59KKnIbIaM

  Odpověď
  • V 12 hod. moskevského času http://inpavposad.ru/novosti/obschestvo/20-dekabrya-sostoitsya-bolshaya-press-konferenciya-vladimira-putina

   Odpověď
   • Ďakujem veľmi pekne za pomoc :D

    Odpověď
 44. Dnes je kulaté 90.výročí narození dvou osobností, jejichž komentáře jsem s oblibou četl a poslouchal a kterých si vážím.

  OTÁZKA:
  U této příležitosti bych se rád zeptal konceptuálně fundovanějších, jak tyto osoby vnímat optikou KSB? Obě figury přirozeně nepracovaly z úrovně 3MIM, ale z HEČP, proto jsou výstupy jejich činnosti problematické, přesto dle mě stojí za úvahu.

  ZDENĚK MAHLER, český historik, spisovatel, scénárista, *7.12.1928, +17.3.2018
  Osobitým způsobem a s životním nadhledem popularizoval zejména historii českých zemí. Obhájce národní linie Karel IV.- Hus- Komenský- Palacký- Havlíček- Masaryk a pak zejména Jaroslava Haška a jeho Švejka. Někerým znám např. jako protestující proti uzurpaci katedrály sv.Víta katolickou církví při sporu v r.2007. V posledním, hodnotném, rozhovoru před smrtí Mahler v ČRo říká mj. „že současný člověk není jako dílo Boží dokonán a dotvořen.“ Z kontextu řeči jsem přesvědčen, že Mahler má na mysli Lidský typ psychiky, který dosud nepřevažuje a tato fáze vývoje je teprve před námi.
  Odkaz: https://www.youtube.com/watch?v=2P5P3JU7uts (cz)

  NOAM CHOMSKY, americký lingvista, politický aktivista *7.12.1928, dosud žije
  Byť především vědec-lingvista, přesto je veřejnosti známější jako politický aktivista. Jeden z nejcitovanějších intelektuálů všech dob. Jako asi jediný veřejnosti známý Američan dlouhodobě kritizující vnější politiku USA a NATO, šíří a hloubkou argumentů převyšující prakticky všechny mediální komentátory. Je znám např. a) výrokem, že podle Norimberských zákonů by každý poválečný US-prezident musel být souzen, b) kritikou domělé morální nadřazenosti středo- a východoevropských politiků pocházejících z disentu. Odkazy: a) https://www.youtube.com/watch?v=5BXtgq0Nhsc (en), b) https://www.youtube.com/watch?v=PXIKAbNGKgY (en, tit. cz)

  Odpověď
  • NicNezNula 8.12.2018 o 13:37

   Add CHOMSKY – nadstandartně chápající, tipoval bych na 99% člověk periferie GŘ
   (fundovanější nejsem, není to vlastně ani odpověď na otázku, pouze taková poznámka)

   Odpověď
 45. Ing. Miloslav Dědek 26.11.2018 o 18:58

  Jaký je Váš názor na mojí TEORII VŠEVÝVOJE – http://miloslav7.blogspot.com/2014/01/teorie-vsevyvoje.html

  Odpověď
  • Ing. Miloslav Dědek 2.12.2018 o 16:42

   TEORIE VŠEVÝVOJE
   ABSTRAKT
   Teorie popisuje obecně platnou zákonitost vývoje a změn veškeré dosud známé reality. Popsat a vysvětlit srozumitelným způsobem tuto obecně platnou zákonitost pouze s využitím stávající slovní zásoby se ukázalo prakticky neřešitelné. Proto, aby bylo možné tuto zákonitost srozumitelným způsobem popsat a vysvětlit, bylo nezbytné jednoznačně definovat řadu nových pojmů.

   Seznámit se s Teorií vševývoje a porozumět jí v celém jejím rozsahu je poměrně obtížné a časově náročné. Pochopit Teorii vševývoje bez důkladného osvojení všech v popisu definovaných nových pojmů není dost dobře možné, ale každému, kdo si tuto obecnou zákonitost osvojí, usnadní její znalost řešení libovolně zvoleného problému.

   Teorie se týká zákonitosti změn a vývoje všech forem existence hmoty a energie, tj. např. vývoje a změn veškeré živé i neživé přírody nebo vývoje poznání ve všech oblastech činností lidí. Teorii lze vnímat jako univerzální návod k tvůrčímu kreativnímu logickému myšlení.

   Klíčová slova: teorie; evoluce; univerzální zákonitost; kreativní myšlení

   http://miloslav7.blogspot.com/2014/01/teorie-vsevyvoje.html

   Odpověď
  • Co se týká mě, vzhledem k tomu že s odkazy na svou práci spamujete skoro všechny alternativní diskuse, nějak nemám chuť se tím zabývat.

   Odpověď
   • Oracle 911 2.12.2018 o 17:47

    Ban alebo ručné schvalovanie?

    Odpověď
    • Treba prestane sam

     Odpověď
     • Oracle 911 2.12.2018 o 20:52

      Je to z tvojej strany naivita alebo pokus o vtip?
      A pýtam sa vážne, lebo keď tohto „pána“ tu prítomný upozornili (vrátane mňa), že nemal spamovať diskusiu, tak vsadil krk, že ťažíme zo systému a preto nechceme aby jeho bombastické odhalenia a pravdy neboli uverejnené.
      Aspoň trikrát tú stávku prehral, takže predpokladám, že existuje už len pod úrovňou ramen t.j. ako bezhlavý. A jeho publikačné zvyky tomu aj nasvedčujú. ;)

      Odpověď
      • nevedel jsem, ze uz jste ho 3 krat zadali. Nejkou dobu jsem tu nebyl. Ale myslim, ze na tom nezalezi, pokud spamuje, tak je skoda vynalozene energie se s nim zabyvat

       Odpověď
       • Oracle 911 2.12.2018 o 21:49

        OK, tak prepáč.

        Odpověď
        • Netreba se omlouvat, ja vim, ze to co pises nemyslis zle. Mam rad prime jednani.

         Odpověď
 46. Libor Smetana 24.11.2018 o 23:06

  když dam komentar,
  jak mam sledovat vlakno, abych mohl reagovat na připomínky?
  diky
  L.

  Odpověď
  • Vedle jména příspěvku je datum a čas, což je zároveň i odkaz, který lze zkopírovat.
   Pravé myšítko a např. „Kopírovat adresu odkazu“, pak odkaz vložíš do adresního řádku prohlížeče a když se chceš podívat, zda přibyl nový příspěvek, dát obnovit stránku.

   A nebo na datum a čas klikneš levým myšítkem, tím se ti načte v adresním řádku adresa příspěvku a můžeš si adresu dát do záložek. Pokud však Diskuse zaplní svoji kapacitu a je přesunuta do Archivu, tak je již odkaz neplatný.

   Na mobilu a tabletu to lze určitě též, ale z hlavy si nevzpomenu, jak se to dělá, píšu zrovna z počítače.

   Odpověď
   • Libor Smetana 26.11.2018 o 3:24

    Diky Jasny Sokole!

    Odpověď
 47. Neví, prosím, někdo, zda se dá sehnat „Kniha proroka Enocha“ ? Vím, že v nějakém edičním plánu to někdo má nebo alespoň měl, ale pokaždé, když si na to jednou za čas vzpomenu, tak mi všechny internet. odkazy napíšou, že titul je „momentálně nedostupný“.

  Odpověď
  • http://klimes.mysteria.cz/clanky/teologie/henoch.htm

   Odpověď
  • je to součástí kánonu etiopské bible už několik tisíc let.

   Odpověď
   • Libor Smetana 26.11.2018 o 3:25

    Film Posel budoucnosti moc pomuze Je vynikající, Hoxi!!!

    Odpověď
 48. Přišlo mi dopisem, že se slučuje Pojišťovna ČS a Kooperativa. Dá se to přiřadit k nějakým větším pohybům na finančních trzích. Dík.

  Odpověď
 49. Libor Smetana 21.11.2018 o 0:25

  Nemam jasno co byla nase pravlast
  jestli Hyporbea, nebo indoevropsky puvod
  toto mi vyresi hodne otazek
  dekuji za radu
  omluva za diakritiku presel jsem na ruskuju klaviaturu
  Libor

  Odpověď
  • Libor Smetana 23.11.2018 o 17:31

   uz myslim vim
   Hyperborea

   Odpověď
 50. Práve som zachytil (JOJ), že kniha Saturnin je najlepšou prípravou na zdravú životnú filozofiu. Priznám sa, film s tým názvom mi niečo hovorí (nevidel som ho), ale žeby to bolo až tak super?

  Odpověď
  • Putinovec 20.11.2018 o 22:44

   Když jsem viděl film Saturnin,tak jsem si uvědomil,že předvádí čistokrevnou kavárnu.

   Odpověď
  • Film sa nepodaril. Kniha je velmi dobra. Vyborny humor. Posolstvo ci filozofiu si z diela nepamatam ziadnu. Skor opis urciteho obdobia.

   Odpověď
 51. Pokud byste si měli možnost vybrat oblast svého dalšího profesního vzdělávání.
  Co by to bylo? Jaký kurz, dovednost byste si vybrali? Díky za názory

  Odpověď
  • Hmm, to by ale platilo pro nás, já nejsem ty.

   V čem jsi vystudován, vyučen, jestli to chceš sdělit?

   Odpověď
  • Asi tě moje odpověď neuspokojí, ale:
   - pokud jsem v práci vnitřně spokojený, vzdělával bych se nadále v tom co mě baví ať už to s prací souvisí nebo ne
   - pokud jsem v práci nespokojený, ptal bych se sám sebe: „Co mě baví a jsem v tom dobrý, jde mi to jakoby samo?“ A to bych rozvíjel.

   Odpověď
  • V mé profesi je to technologie BIM. Během dvou let to bude nutnost.
   https://www.bimfo.cz/Co-je-BIM.aspx
   http://zpravy.ckait.cz/article/bim-bude-povinny-u-nadlimitnich-zakazek/
   https://cobuilder.com/en/bim-in-russia/

   Odpověď
  • zaujimavy je Lektoring, Mentoring, ale tiez maserstvo, bylinkarstvo, …
   zalezi len na tom, co je cloveku blizsie

   Odpověď
 52. Včera som si chcela niečo prečítať na blogu cico ciciak, a vyhodilo mi že všetky stránky sú zablokované. Čo sa stalo, aj videá ktoré predtým cico zverejňoval nemôžem nájsť.

  Odpověď
  • no ani tady už jsem ho nějaký pátek nečetl.

   Odpověď
 53. Nemůžu dané téma najít ve starších vláknech

  Metrologická neprůkaznost termínů marxistické politické ekonomie

  Můžete mi napsat váš pohled na tuto problematiku?

  Aby to bylo jedodušší, postačí „nadhodnota“.

  Danou problematiku nemám pořád DOSTATEČNĚ vyjasněnou a rád bych komparoval svůj pohled s jinými tak, abych v tom měl jednou provždy jasno.

  Ve vláknu ať se vyjadřuje pouze ten, kdo je s daným problémem obeznámen příslušnými materiály (VP SSSR, připadně jinými…).

  Odpověď
  • Oracle 911 14.11.2018 o 12:51

   Skús to na hlavných stránkach…

   Odpověď
  • Dialektika a ateizmus – dve nezlučiteľné podstaty. Je tam kolem tohoto tématu napsaných bezmála 40 stráneka více. Je to prvních 6 kapitol. Toto máš přečteno?

   Odpověď
  • dá se „nadhodnota“ nějak jednoznačně určit?

   Odpověď
  • skús vyhľadavať pomocou googlu pomocou site:

   napr. diskusa v
   http://leva-net.webnode.cz/products/m-velicko-o-objektivnich-zakonitostech-rozvoje/

   Odpověď
 54. Párkrát už mě napadlo, že poprosím admina, jestli by nebylo od věci založit rubriku „Ekologie“. Počet rubrik sice narůstá, ale jestli máme směřovat k civilizaci která méně zatěžuje životní proštředí, tak si to tyto stránky zaslouží. Taky by to zpřehlednilo diskusi. Díky.

  Odpověď
  • podle mne:
   - otázky týkající se globální ekologické katastrofy patří aktuální do hlavního vlákna, obecné do rubriky Globální politika
   - otázky týkající se vztahu ekologie-zdraví patří do rubriky Zdraví, zahrada

   Jsem tedy proti zakládání takové kategorie, ovšem je to jen můj zdůvodněný názor. I vzhledem k četnosti takových témat zatím potřebu necítím. Je možné že počet vkladů k tomuto tématu bude narůstat, a potom vlastní rubriku zaslouží.

   Odpověď
   • Ono vlastne rubrika „zdravie“ slúži aj na hľadanie toho, čo je pre človeka skutočne zdraviu prospešné pomocou multitandemovej „mozgovej búrky“ (brainstorming, mozgovoj šturm); na riešenie otázok 5. priority, hľadanie funkčných riešení… Keďže je to v jednej kolónke, ľahšie sa v nej spätne vyhľadáva. Našťastie sa kolónka „zdravie“ dosť aktívne využíva.

    Problémy ekológie bude tiež treba riešiť, a hľadať adekvátne riešenia pomocou „mozgových búrok“. Zatiaľ sa na túto tému diskutuje málo, ale pravdepodobne predurčene bude frekvencia dialógov na túto tému tiež stúpať. Aj JŽO sa rozbieha veľmi pomaly, ale isto. Je to zrejme len otázka času.

    Odpověď
    • JŽO? Mohu poprosit o vysvětlení?

     Odpověď
     • jo už vím :-) rychlejší prsty než mozek.

      Odpověď
 55. No není tohle špičková diverze (?), aby nemohli použít naše silnice a dálnice. Včera článek o katastrofickém stavu mostů.

  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/na-dalnici-d1-hrozi-dalsi-problemy-prace-jsou-v-brutalnim-skluzu-reditelstvi-rozdava-firmam-pokuty-59928?dop-ab-variant=2&seq-no=1&source=hp

  https://www.novinky.cz/domaci/487803-prazske-mosty-dostaly-znamky-nejcastejsi-je-petka.html

  Odpověď
  • PP – Pracuj pomalu.

   Odpověď
   • ….Jako za protektorátu.

    Odpověď
   • Libor Smetana 10.11.2018 o 13:30

    to musím i já, zpomalit, zpomalit a zpomalit, rozvaha, rozvaha

    Odpověď
 56. Otázka pro Janu z Arku:
  omlouvám se, nějak jsem tvou otázku před měsícem přehlédl. http://www.vodaksb.eu/diskuse/jazyk-zivotnich-okolnosti/#comment-164763
  Mám reagovat, či již to máš vyřešeno?

  Odpověď
  • Jana z Arku 6.11.2018 o 0:16

   Zdravím… už mám vyřešeno.. děkuji

   Odpověď
 57. V diskuzi k článku zabývajícím se coby – kdyby – se monarchie R-U nerozpadla jeden z diskutujících českých podpindosníků napsal:

  „….S tím Ruskem je to taky těžké, Kramář měl snahu, aby se do Ruska vlitlo a bolševiky z tama vyhnaly vítězně mocnosti a nabízel i legie, těm se zase chtěli už z Ruska pryč…..“ Prý to jsou fakta!?

  O tom čtu zmínku poprvé a připadá mi to úplně pitomé a to po všech stránkách. Nevíte někdo, jestli opravdu něco takového existovalo? Třeba jen náznakem.

  Odpověď
  • http://www.vodaksb.eu/diskuse/egregorialne-matricni-projevy/comment-page-18/#comment-171041

   Odpověď
   • Díky Jardobe.
    Z toho citovaného příspěvku jsem totiž vyrozuměla, že to měla být nová iniciativa Kramáře a to AŽ po válce a nepřipadalo mi možné, že by byl Kramář tak naivní, aby si myslel, že bude dirigovat velmoci.
    A protože ten dotyčný diskutující je znám jako nejen nekriticky prozápadní, ale taky se dost přeceňuje, co se týká znalostí jak všeobecných, tak odborných nebo politických, raději jsem se zeptala tady.

    Ještě jednou díky.

    Odpověď
 58. Oracle 911 30.10.2018 o 7:18

  Viem, že niekto sem dal otitulkovaný úryvok zo seriálu Spáčov, bolo to o tom ako školia informačných vojakov. Má niekto odkaz na ten úryvok?

  Odpověď
  • Věc se má tak, že v SSA dnes končí tzv. fiskální rok. To má za následek i to, že k tomuto datu končí i velká část projektů vázaných na státní rozpočet a to samozřejmě i armády „neziskovek“ (plných různých „spáčů“) konajících za tyto prostředky dobro dle svých představ. I jejich vnitřní mechanismy jsou, musí být, směřovány k tomuto datu – termíny různých projektů, pracovní smlouvy na dobu určitou apod. Mnoho těch projektů bude z důvodu změněných podmínek v SSA ukončeno trvale, některé zásadně omezeny, zamraženy. Dochází nyní jistě i k předkládání „závěrečných prací“ těch projektů (stejně jako ve škole), které jsou podmínkou vyplacení sjednané finanční odměny (zápočtu, zkoušky ve škole). Ti všichni, co pochopili, že z tohoto korýtka se už nenacpou hledají nové možnosti. Někteří „procitnou“ – třeba jako Zaorálek, někteří se přeformátují, a někteří ve svých starých působištích ještě asi napíšou „dopis na rozloučenou“. Dost možná se to nevyhne i tomuto fóru. Nebude to pěkné čtení, bude tam koncentrovaná celá jejich bída, ale je to i neklamný znak toho, že celá jejich éra končí. A to je dobře. Pokud je predikce videa heliofant.com správná (osobně myslím, že ano) pak jde nepochybně o sekvenci od času cca 5:05. Všechno jde tak, jak má ..
   Doufám, že jsem pochopil tvůj dotaz na „spáče“ dobře :-)

   Odpověď
   • Oracle 911 30.10.2018 o 11:24

    Vďaka za príspevok, ale ja som chcel konkrétny úryvok, ktorý sem niekto dal. :)

    Odpověď
  • Je to na Hoxovom YT kanáli.

   Odpověď
   • Oracle 911 30.10.2018 o 11:24

    Vďaka.

    Odpověď
    • Tiez som to hladala, je to medzi clankami ( v pocitaci bocna lista, telefon na konci) vracaj sa az niekde k marcu.

     Odpověď
  • Technologie přípravy informačních žoldáků
   https://www.youtube.com/watch?v=X0t7n7p_syw

   Odpověď
 59. V čem se liší letošní fiskální rok v USA od předchozích let. Díky.

  Odpověď
  • Oracle 911 28.10.2018 o 8:55

   Teraz zahraničné subjekty rovno predávajú US dlhodobé dlhopisy a z toho vyplýva, že výnosová krivka sa obrátila. A to bolo vždy predzvesťou problémov lebo značí, že finančná pyramídová hra sa obrátila na hlavu…

   Odpověď
 60. Může být člověk prosazující KSB trockista?

  Odpověď
  • Oracle 911 27.10.2018 o 8:17

   Žiaľ áno, ale taký človek narazí dosť tvrdo…

   Odpověď
  • Putinovec 27.10.2018 o 10:22

   Po ovoci poznáte je.

   Odpověď
  • Pořád mi naskakuje: „Mysleli jsme to dobře a dopadlo to jako vždy“. Vše asi záleží na míře.

   Odpověď

Napsat komentář

*
*

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>