Otázky a odpovědi

Podepisování příspěvků: anonymní příspěvky nebo ty, které v poli jména/přezdívky budou mít titulek nebo jiný text, mohou být smazány. Příspěvky s nakopírovaným delším obsahem, který je dostupný na jiném místě, mohou být také smazány – v takovém případě uvádět pouze odkaz, případně pár vět, nikoliv celý text systémem copy&paste. První komentář nového uživatele se zobrazí až po schválení, další již hned.

 Obnoviť

 1. Měl bych vážný dotaz:
  Velké znepokojení ve mě zbudila tahle kniha: Hitlerovi češi

  https://knihy.abz.cz/prodej/hitlerovi-cesi

  Co jsem se tak díval působí kniha černobíle: Na jednu stranu, jsou tam místy zajímavé informace, které dokreslují obraz života v protektorátu, ale má to jeden obrovský háček, který si většina čtenářů neuvědomuje: Kniha je psaná způsobem obhajoby fašismu a německého nacismu. Autor v ní tvrdí, že Češi by se měli v Großdeutslandu jako v hedvábí, nic by se nestalo, zastává se Franka, že stateční čechové dobrovolně a s nadšením vstupovali do Wehrmachtu, formování českých divizí SS … zkrátka kec, mec, lívanec a propaganda … Kniha byla navíc zakázána.

  Nejhorší je, že relativně hodně lidí tomu upřímně věří (ale nedojde jim, že pravda je tam jen částečná a ještě z falšovaného úhlu pohledu). Muvil jsem s jedním chlapem (muž středního věku), který mi tu knihu hrozně doporučoval a až se dojetím (a to si nedělám srandu) málem rozplakal, že bychom se měli nejlépe na světě. (Chudák)

  Taky se mě snažil přesvědčit, že květen 1945 nebyl žádné vítězství, ale byla to naše nejhorší porážka a prohra. A byl přitom docela na měkko.

  Odpověď
  • Zapomněl jsem dodat, že pravidelně jezdí do Drážďan (za prací) a je to velký obdivovatel Ahnenerbe a germánského mysticismu. !!!!!

   Odpověď
   • Co nejvíce připomínat příběhy jednotlivých lidí, třeba, jako tento:
    Patnáctiletého Oldu gestapo nezlomilo. Zemřel však tři měsíce po válce slepý a ochrnutý
    https://www.novinky.cz/historie/clanek/patnactileteho-oldu-gestapo-nezlomilo-zemrel-vsak-tri-mesice-po-valce-slepy-a-ochrnuty-40296493?dop-ab-variant=12&seq-no=1&source=hp

    Mlátit takovými příběhy o hlavu všem obdivovatelům německého nacismu tak dlouho, dokud se jim v ní nerozsvítí.

    P.S. Mimochodem, sám se dovím, že novinky s tím příběhem vylezly. Asi dostaly befelem.

    Odpověď
 2. Hledám způsob, jak hledat v diskuzi určitá témata, která pravděpodobně byla probírána v minulosti a já jsem nebyl přítomen.
  Předem děkuji za radu, jak na to.

  Odpověď
  • Asi len Google, mne sa často stáva že sa chcem vrátiť k niečomu a niekedy Google nenájde čo chcem.

   Odpověď
 3. Otázka: Prečo nežijeme v spoločenskom zriadení, ktoré by všetkým svojim občanom zaručovalo rovnaké možnosti rozvoja a spotreby?

  Odpoveď: Pretože systém, v ktorom žijeme, je DEMO (od slova demokracia), a z počítačovej terminológie vieme, že sa jedná len o obmedzenú reklamnú verziu, kde každý, kto chce získať prístup k plnej verzii programu so všetkými možnosťami, si ju musí zaplatiť (oligarcha/“elitár“ ktorý splnil požiadavky pánička programu).

  Odpověď
  • ked to porovname s prednaskami D.Ickea, take tvrdi v podstate to iste a ze, mesiac potlaca zenskost a funguje ako zosilovac frekvencii zo saturna a konkretne z prstencov. som predvedceny, ze mesiac nie je prirodzenym satelitom zeme, o saturne toho vieme malo takze mozme len konspirovat aj ked tam boli aj us aj sovietske sondy. demo si moze bud zaplatit, alebo prekuknut iluziu a zacat zit ako Clovek. o saturne par info s wiki-
   Mytológia
   Saturnus, po ktorom je planéta pomenovaná, bol starý rímsky boh roľníctva. Neskôr ho začali stotožňovať s gréckym Kronom, bohom času. Na rozdiel od Krona, ktorý kvôli požieraniu vlastných detí nemal veľkú obľubu medzi starými Grékmi, Saturnos mal u Rimanov veľkú vážnosť a úctu. Podľa mýtov naučil ľudí obrábať pôdu, pestovať rastliny a stavať obydlia. O dobe jeho údajného panovania sa hovorilo ako o „Zlatom veku ľudstva“ a na pamiatku jeho vlády sa konali slávnosti zvané saturnálie. V čase týchto slávností dostávali otroci na krátky čas slobodu, pretože v zlatom veku neboli páni ani otroci. Saturnovi sa po stotožnení s Kronom začali pripisovať Kronove deti, medzi nimi aj Zeus, Rimanmi nazývaný Jupiter, ktorý ho nakoniec zvrhol z trónu.[43]

   Astrológia
   V astrológii je Saturn pokladaný za nepriaznivú planétu, kvôli tomu, že jeho pohyb je najpomalší zo všetkých voľným okom viditeľných telies (okrem Urána). Má symbolizovať formovanie a istotu; zákony času a priestoru; štruktúru, poriadok, pravidlá a hranice; starobu, nepriazeň a smrť.[44] Za kladné vlastnosti pripisované účinkom Saturna sa pokladajú stálosť, praktickosť, hospodárnosť, vytrvalosť a systematickosť, k nepriaznivým patrí chlad, upätosť a izolácia, nedôvera a pesimizmus, frustrácie a depresie. Klasická astrológia sa na neho díva ako na „Otca času“, pretože ľudský život je údajne po troch obehoch tejto planéty zverokruhom naplnený. Súčasne ho považuje za životného učiteľa, a symbol otca, preto je tiež symbolom skúsenosti a zodpovednosti.[44]

   Planéta v súčasnej kultúre
   Sci-fi
   Saturn sa stal podobne ako ďalšie planéty slnečnej sústave námetom niektorých sci-fi kníh. Okrem samotného Saturnu je dej často situovaný na jeho mesiac Titan, ktorý sa často popisuje ako „čerpacia stanica“ pre budúce kozmické lety či ako surovinová základňa pre dobývanie vzdialených častí slnečnej sústavy. Saturn sa objavil napríklad v diele bratov Strugackých v roku 1962, ktorí publikovali svoju knihu Tachmasib letí k Saturnu.[45] Ďalšou knihou, v ktorej je oblasť okolo Saturna hlavným motívom, je román Arthura C. Clarka 2001: Vesmírna odysea. Príbeh rozpráva o prvej ľudskej výprave k Saturnu, presnejšie k jeho mesiacu Japetus. Absolvovala ju päťčlenná posádka ma kozmickej lodi Discovery. Keď sa napokon posledný preživší účastník výpravy dostane na obežnú dráhu okolo Japeta, objaví na jeho povrchu tajomný čierny monolit, ktorý je v skutočnosti hviezdnou bránou. V pokračovaní tejto knihy (2010: Druhá vesmírna odysea) sa však už nijaká výprava k Saturnu nespomína a misia lode Discovery bola pozmenená na cestu k Jupiteru. Mesiac Titan sa spomína napríklad v knihe českého autora Jiřího Kulhánka Stroncium.[46]

   Okrem literárneho spracovania sa Saturn stáva aj námetom filmu Saturn 3, ktorý rozpráva príbeh o malej vedeckej stanici na povrchu mesiaca Titan, kde sa dvojica vedcov dostáva do kontaktu s ďalšou osobou a jej robotom.[47]

   Odpověď
   • Mike 123 9.9.2019 o 12:18

    Zbojník, D.Icke ve své knize Život v přeludu píše, že Satanisti mají svůj původ na planetě Saturn a proto se ve skutečnosti jedná o Saturnisty.

    Odpověď
    • Ak sa nemylim tak zo saturnu ku nam ziadna entita neprisla…to skor z inych suhviezdi…nehovoriac o tom ze satanisti dokonca ani nie su ziadna entita…

     Odpověď
   • v tejto suvislosti ma este napadla entita z pana prstenov(Saturn ma prstene) saurona, nevizualizovaneho satana, ktory riadil bezstrukturne a zhora videl vsetko v jeho dosahu.

    Odpověď
    • https://zemavek.sk/saturn-v-okultnej-symbolike-i/
     v skratke asi takto, do Mekky(historicky sformovany islam) tiez podhodili satansky symbol(ciernu kocku ka baal?), a do koranu zaviedli povinnost ju navstivit aspon raz v zivote.

     Odpověď
     • Zoufalé bláboly, například:

      „Diabol alias Satan či Saturn je židovským Jehovom i kresťanským Bohom.“

      Odpověď
      • ano je tam viacero hluposti, ale symbolika viac menej sedi.

       Odpověď
   • Jakým způsobem je „mesiac potlaca zenskost a funguje ako zosilovac frekvencii zo saturna a konkretne z prstencov“ „to isté“ jako to, co napsal jardob?

    Odpověď
    • to iste demo spomina. zvysok su uz jeho teorie. kazdopadne symbolicky a astrologicky sa to zhoduje s okultikou jelit.

     Odpověď
 4. O mesiac sú v Japonsku Majstrovstvá Sveta v rugby… o necelý rok je Letná Olympiáda… keďže náhoda to nebude, nevarí sa v krajine vychádzajúceho slnka nejaká čertovina ? Hong-kong môže byť cvičenie ?

  Odpověď
  • Rugby World Cup 2019
   první zápas Japonsko – Rusko
   skupina „A“
   Tokyo Stadium v pátek 20.9.2019 v 19:45, u nás ve 12:45
   Čekám litý boj, v duchu fair play (rugby) bez čertovin.

   Odpověď
 5. Chtěl bych se zeptat k paktu Molotov-Ribbentrop a událostí kolem něj …

  Pokud by Němci dodrželi smlouvu a uskutečnili operaci „Seelöwe“ a dobyli Británii, zrodil by se nějaký hospodářsko–politický pakt „Berlín–Moskva–Řím–Tokio“, fungující na principu mnohonárodnostního socialismu? Bylo to vůbec uskutečnitelné, po tom všem jen tak zahodit, rasistickou doktrýnu o „Panské rase“ jenž vycházela z vědeckého darwinismu a záměrných desinformacích o pravém odkazu „Praárijců/Praslovanů“ a které mnoho Němců upřímně věřilo, i když se někteří s názory v „Mein kampfu“ neztotožňovali?

  Odpověď
  • Fursov, skryté subjekty II.sv.války. Pakt Ribentrop – Molotov. Odpovědi na všechny tvé otázky.
   https://www.youtube.com/watch?v=VxpBupTCchY

   Odpověď
   • Fursov v jednom zo svojich posledných vystúpení (myslím, že sekcia video) odporúčal v tomto smere najnovšiu knihu Šiškina https://день-магазин.рф/23464-bezuprechnyy-pakt-kto-razrushil-britanskuu-imperiu-i

    Odpověď
   • Díky

    Odpověď
 6. Počul som, že naša republika zachránila v 1948 Rakúsko pred hladomorom. Vie mi niekto dať tip na zdroj, kde sa o tomto dozviem viac?

  Odpověď
  • veľmi odľahčene: porozprávať by ti o tom vedeli preživší starí „Prešpuráci“, ktorí posielali svojim rodinám do Rakúska v balíkoch doslova všetko vrátane koreňovej zeleniny… (jedna taká pamätníčka mi okrem iného spomínala, ako sa tak raz za veľmi zvláštnych okolností do istého vlaku „pribalili“ k zemiakom aj živí rakúski vojaci wehramchtu, ktorých v podstate zachránili vojaci červenej armády – bola to vskutku zamotaná doba.. tou pamätníčkou bola moja stará mama…)

   Odpověď
   • Ďakujem, takže zdroje o tom zrejme nenájdem… Tiež som to len počul, preto si overujem.

    Odpověď
 7. Dobrý den,
  J.V. Stalin dokázal vést a rozvíjet SSSR a do teď ještě výdobytky tehdejšího školství, strojírenství medicíny a pod umožňují generaci 40-cátníků a starším mít komplexnější znalosti, umět je aplikovat v praxi. Bohužel je vidět, že další generace “..Potřebují jinou školu..”. Vraždou Stalina byl přerušen rozvoj a začal postupný úpadek celého Ruského světa – až do nástupu V Putina.
  A teď dotaz – evidentně, kromě jiného, “chybí kádry” na jednotlivých vrstvách společnosti. Vůdci Stalin i Putin to přece vědí. ALE. Z dob Stalina není patrno, že na rozdíl od vzdělávání mas a tvorby podhoubí pro “Kádry” myslel Stalin na svého nástupce. Cožpak ho nebyl schopen “vychovat”, nechtěl, nebo prostě nestačil? Nástupce v principu bývá představován masám po boku vůdce tak, aby v případě odchodu vůdce přirozeně a hladce přebere úlohy a pokračuje plynule a je zcela akceptován. Toto však v případě J.V. Stalina ani V. Putina patrno není. Nebo to bylo jak u Stalina a je i u Putina jen to nevidím/e ? Díky za odpověď.

  Odpověď
  • Putinovec 18.8.2019 o 11:26

   Zrovna čtu knihu Bůh synergie.Pokud si ji přečtete,pochopíte že Stalin fungoval po většinu života v krizovém řízení.Nepřetržitý boj za ruský národ,proti smečkám trockistů,cizím nepřátelským vládám a později i globální mafii.Prostě na to neměl dostatek času.Navíc válka a boj s trockisty stála rus obrovské kádrové ztráty.
   To že to není zřejmé u Putina je pochopitelné.Vy své nadějné kádry taky nenapíšete na seznam smrti.

   Odpověď
   • Honza Větrník 18.8.2019 o 11:54

    Pokud by to byl budoucí Seznam smrti, tak by se na něm mohli objevit jména jako třeba „Čubajs, Medveděv“ atd…

    Odpověď
    • Oracle 911 18.8.2019 o 12:43

     Ono, tá banda je na zoznamu smrti, len otázka je, že na koho zoznamu.

     Odpověď
    • Putinovec 19.8.2019 o 14:25

     Myslím že takhle to nefunguje.Je prodejný zrádce a nadějný kádr.Byla by chyba kádry vystrkovat do deště kulek.Nejlepší řízení je takové,které není vidět.

     Odpověď
   • Bůh synergie je skvělá kniha, někde mě i překvapila, ale především mi pomohla pochopit situaci v tehdejším SSSR a potvrdila mnohé domněnky, které jsem měl už delší dobu, ale nebyl jsem schopen si je dostatečně zařadit.

    Odpověď
    • Putinovec 19.8.2019 o 14:30

     Výborně ji doplňuje kniha Starikova,Kdo donutil Hitlera přepadnout Stalina.Naplno tam píše o věcech,které pan Šifrín pouze zlehka naznačuje.Nedivím se mu,židovská mafie má dlouhé prsty,na nevydání knihy.I na jiné věci.

     Odpověď
  • Oracle 911 18.8.2019 o 11:28

   Prvá vec je, že Stalin snažil vychovať svojho nástupcu ale zabili ich buď otrava lekármi alebo vraždou fingovanou ako automobilová nehoda. To je hlavný dôvod prečo nevidíme Putinovho nástupcu.
   Druhá vec je, že síce to nevidieť ale Putin buduje systém riadenia, ktorý doslova katapultuje človeka do prezidentskej stoličky RF alebo na iné vhodné miesto.

   Odpověď
   • V podstatě systém má nahradit subjektivní / a tím snáze manipulovatelnou/ stránku nástupnictví. Je to ochrana před likvidací nástupce“ante portas“ a využití „momentu překvapení“ u opozičních klanů a pseudoelit.

    Odpověď
    • Oracle 911 18.8.2019 o 12:37

     Ja si myslím, že za tie roky boli vychované tucty vhodných nástupcov Putina, ktorí ovládajú KSB/DVTR a sú skutočnými patriotmi.
     Kto a ako to urobil nechám na dohady, ale treba si uvedomiť, že v Rusku je kopa znacharských klanov, ktoré pochopili, že teraz ide o všetko a netreba zabudnúť ani na to, že Boh je spomedzi chytrákov ten najchytrejší.

     Odpověď
  • Četl jste knihu Ford a Stalin? Tam je otázka následníka Stalina zevrubně rozebrána, můžu jen doporučit.

   Odpověď
   • Dávám si ji do pořadí , nechci skákat ze Základů 2 , jsou dost náročné. Díky za tip.

    Odpověď
   • Projdu to, díky

    Odpověď
 8. Odkud se vzal vesmír, jaktože tady to vše kolem nás vůbec existuje?  (řečnická otázka, nečekám odpověď…)

  Odpověď
  • Chápu :-)

   Odpověď
  • Možno takto nejako:
   Для начала следует понять само Творение.
   В самом Начале, есть только Беcконечный Единый. Это есть Источник Всего Сущего. Разумная Бесконечность. Это недиффиренцированный абсолют. В Нём — бесконечный потенциал, который ждёт «становления». Для иллюстрации можете сравнить с «необработанным камнем» в традиции Даосизма.
   Бесконечный Разум, начиная «осознавать» Себя, ищет путь испытать Себя, и так «рождается» или «проявляется» Единый Бесконечный Создатель. (В вашем 3-х Плотностном восприятии это воспринимается как «Пространство»). От этого, «Создатель», как точка сфокусированного Бесконечного Сознания или Осознания, «проявляется» как Бесконечная Разумная Энергия. Так, Единый Бесконечный Создатель осознаёт Самоё Себя, и ищет испытать Себя как Создатель, и так начинает следующий шаг вниз по спирали Творения. Единый Бесконечный Создатель, фокусируя Бесконечную Разумность, становится Разумной Энергией (которую можно назвать Великим Центральным Солнцем), и разделяет Себя на меньшие части Себя, которые в свою очередь могут испытать себя как Создатели (или Центральные Солнца). Другими словами, каждое Центральное Солнце (или Создатель) является «шагом вниз» в Осознании (или следующей волной) Первоначальной «мысли» Творения. Таким образом, «В Начале» было не «Слово», а «Мысль.» Слово есть выраженная мысль, которая проявляет себя как Творец.
   Существует Единство. Единство — это Всё Сущее. Бесконечный Разум, и Бесконечная Энергия. Два есть Одно, и в них содержится потенциал Всего Творения. Это состояние сознания можно назвать термином «Бытие».
   Бесконечный Разум не осознаёт своего «потенциала». Он есть Нераздельный Абсолют. Но Бесконечная Энергия осознаёт потенциал «становления» всего Сущего, чтобы воплотить его в опыт «бытия».
   Разумную Бесконечность можно символизировать как центральное «Сердцебиение» Жизни, а Бесконечную Энергию — как Духовную «Животворящую кровь» (или потенциал), которая источается, чтобы Творец создавал Творение.

   Tak na úvod.

   Odpověď
   • Tak pod to se podepsat nemůžu, manipulativní grafomanství…

    Odpověď
    • Je to začiatok, ďalej v podstate rozvádza z biblie známy Logos…
     Ale keď ťa to neoslovilo, tak nič.

     Odpověď
     • Rádobyduchovní žonglování s neurčitými pojmy. Není to z channelingu?

      Единый Бесконечный Создатель, фокусируя Бесконечную Разумность, становится Разумной Энергией

      zní to duchovně, a každý si pod tím něco představí a má pocit že tomu rozumí, ale není to jednoduše… jen blábol? Který zamlžuje prostou podstatu, kterou jakoby rozvíjí.

      Odpověď
      • Nie, nie je to channeling. Je to z rozhovoru s predstaviteľom „čiernej šľachty“. Dávali k tomu komentár aj ruskí KOBisti. Celý ten rozhovor je manipulatívny, lenže ako predáš lož, keď ju nezabalíš do pravdy? A tej pravdy je v tom rozhovore veľa, veľa odkryl. (Nakoniec aj Zaznobin sa stretol jedným z nich, keď už pre nič iné, tak aspoň sa dozvedieť ako oni myslia).
       A čo chceš mať na začiatku, Hox. Stvoriteľ je málo? bez ohľadu, či ho nazveš Boh, Nekonečný jediný, Rozumná nekonečnosť………..

       Odpověď
       • Už je mi jasné, proč okamžitě zablikaly kontrolky. Jinak, nenapsal jsem že odmítám každou jednotlivou tezi nebo myšlenku. Ale nač je dobrý manipulativní materiál, kde se střídá pravda s podprahovými manipulacemi a překrucováním pravdy? Neriskuje člověk, že s tím „nasaje“ i nějaké světonázorové viry? Jsou tam, vidím jich hned několik.

        Neškodí si třeba uvědomit, že ten text je produktem člověka, nebo týmu, který aktivně bojuje proti Bohu a Jeho záměru.

        Odpověď
        • Prečo kontaktoval Zaznobin GP? Prečo treba čítať aj mainstream? Prečo počúvať predstaviteľov napr. NATO?

         Veľa sa dozvieš. Čítať medzi riadkami som sa naučil dávno, čítať druhú rovinu ma naučil Puškin, rozoznávať pravdu a lož sa učím celý život. To ale neznamená, že budem čítať predpísané texty označené niekým za pravdu a ostatné nie.

         Odpověď
         • dobře, myslíš že dokážeš odfiltrovat všechny lži z toho textu. Co když ale bude míra chápání autora vyšší, než aktuální míra chápání tvoje, a nepodaří se ti to?

          Není tu řeč o nějakém zakazování, ale o zdravém rozumu řekl bych.

          Odpověď
         • pokusím se ukázat princip na příkladu. Asi každý zná slavnou sérii knih „Hovory s Bohem“ od Neale D. Walsche. Mnoho lidí je tím nadšeno, spousta věcí tam rezonuje a tak dále. Ty hovory nejsou vymyšlené, o to nejde. Jen ve skutečnosti to nejsou hovory s Bohem, ale hovory s démonem.

          Odpověď
        • V tej nakopírovanej časti nevidím žiadne míny.

         Odpověď
         • co tohle?

          и разделяет Себя на меньшие части Себя, которые в свою очередь могут испытать себя как Создатели (или Центральные Солнца)

          Odpověď
          • Nevidím dôvod, prečo by to tak nemohlo byť. Veď sa aj vraví o božej čiastočke v každom z nás – že nám bol daný dar tvorenia.

           Hox,o čo ide? Nechceš zakazovať, ale najradšej by si bol, keby všetci čítali len KSB? Začínaš mať čiernobiele videnie.

           Neboj sa, ja viem o čom sú Hovory s Bohom, dokonca som to nevedel ani dočítať. Čítam veľa a naozaj všeličo. Nemám pocit, že by som kvôli tomu zišiel z cesty. Pozri, ja som ti dal text, ktorý sa ti nepáči, o.k., zrejme máš inú cestu ako dôjsť k väčšiemu poznaniu.Ale to je TVOJA cesta. Je na Tebe, čo si budeš čítať, koho počúvať. Ale si si istý, že máš iným hovoriť, akou cestou ísť?

           Odpověď
           • Proč je tam řeč o nějakých „Centrálních Sluncích“?

            Sklouzáváš do osobní roviny. Nevšiml jsem si, že něco někomu zakazuju, jen vyjadřuju názor na uvedený text, to mi snad upírat nechceš.

            Já někde někomu říkám, jakou cestou by měl jít? Jen vyjadřuju názor na to, co jsi sem vložil.

            Odpověď
            • Dobre nezakazuješ iba neodporúčaš.

             Pozri ja si nemyslím že stvoriteľ je jedno „niečo“ , jeho mnohorozmernosť je pre nás nepredstaviteľná a nemáme na opis vhodné slovné vyjadrenia. Preto otázky prečo Centrálne Slnká , … sa mi javia bezpredmetné, lebo jav opísaný obrazne môže mať toľko podôb, koľko je ľudí na planéte.

            • ‚Pozri ja si nemyslím že stvoriteľ je jedno „niečo“ , jeho mnohorozmernosť je pre nás nepredstaviteľná a nemáme na opis vhodné slovné vyjadrenia.‘

             Myslím si, že človek by sa mal pri svojích úvahach občas zameriavať aj na povahové vlastnosti Stvoriteľa, lebo tie sa dajú slovami opisovať a možno to viac napomôže pri lúštení neopísateľného…

          • Konkrétne toto si ja predstavujem ako fraktály.
           Je to opis fraktálneho vesmíru.

           Odpověď
           • Reakcia na:
            и разделяет Себя на меньшие части Себя, которые в свою очередь могут испытать себя как Создатели

            Odpověď
       • Co je to cierna slachta? Alebo kto?

        Odpověď
  • Jak to že si tak zásadní otázku klade tak málo lidí?

   Odpověď
   • Nejspíš proto, že nejdřív si je třeba uvědomit, že vůbec taková otázka existuje.

    Odpověď
    • lze tedy sám o sobě fakt takové úvahy brát jako osvícení rozlišením, pokud k tomu člověk nebyl systematicky veden?

     Odpověď
     • Na individuální úrovni je to dle mého „heuréka okamžik“ nezávisle na tom, jestli k tomu byl člověk veden nebo ne, protože i kdyby o tom četl nebo k tomu byl jinak veden, jsou to jen slova, přicházející zvenčí.

      Odpověď
  • 42

   Odpověď
  • Honza Větrník 18.8.2019 o 11:49

   Objektivní danost.

   Odpověď
   • „Objektivní“ je pojem vnitřní vůči tomuto vesmíru. Odkud se vzal pojem „objektivní“?

    Odpověď
    • Honza Větrník 18.8.2019 o 18:38

     Já si pod tím „objektivní“ představuji částečně, nebo plně „podřízený, ovlivněný“.
     Otázku vzniku vesmíru si pokládám vždy, když s údivem sleduji noční oblohu.
     A pokud jde o vznik vesmíru, tak tu objetivní danost vidím v tom, že byly vytvořeny podmínky pro jeho vznik. Zrození vesmíru jako takového, je důsledkem nějaké příčiny.

     Odpověď
     • … bingo. A tady se už při správném chápání textu dostáváme z (nečekané) strany k následujícímu:

      (…)19 Co se dá o Bohu poznat, je jim zřetelné, neboť jim to Bůh odhalil. 20 Jeho neviditelné znaky – Jeho věčnou moc a božství – lze už od stvoření světa rozumem postřehnout v Jeho díle.(…)

      (…) neboť v něm bylo stvořeno všechno na nebi i na zemi – svět viditelný i neviditelný; jak nebeské trůny, tak i panstva, vlády a mocnosti – a všechno je stvořeno skrze něho a pro něho. On předchází všechno, všechno v něm spočívá (…)

      Odpověď
  • Čekám, kdy bude na trubce v DoItYourself k dispozici zákadní paket „vytvoř si svůj vlastní vesmír“

   Odpověď
  • Pamätám si , že na strednej škole sme položili otázku profesorovi /keď hovoril o našej slnečnej sústave/A čo je za tým ? A čo je zatým?…Nekonečný rozpínavý vesmír .

   Odpověď
 9. Mart’as 10.8.2019 o 12:18

  Je mozne se nekde vice docist o vyznamu statnich vlajek ?
  Pamatuji si, ze Pjakin hovoril v jednom poradu o barvach euroatlantistu – bila,cervena,modra. Koukam na vlajky evropskych statu a vidim ze do techto barev spada Francie,Britanie,ČR,Holandsko,Polsko,Slovensko,…atd. Ale pak jsou zde staty jako treba Spanelsko se zlutou a cervenou,Nemecko a Belgie cerna,cervena,zluta. Italie ma zelenou,bilou,cervenou spolecne s Madarskem a Bulharskem, snad i Portugalskem.
  Proc tedy maji nektere staty v EU barvy euroatlantistu a kam spadaji ty staty,jejiz barvy jsou jine nez bila,modra,cervena ?

  Odpověď
  • žltá, čierna, euroázijské krídlo.

   Odpověď
  • Zkusil jsem do vyhledávače napsat vlajky site:vodaksb.eu
   Tento postup se párkrát tady na diskuzi ukázal, jak najít něco v historii. A pak jsem jenom chvíli procházel výsledky a našel jsem toto:

   http://www.vodaksb.eu/diskuse/mimo-tema/comment-page-77/#comment-239973

   Odpověď
   • Tady:
    http://leva-net.webnode.cz/products/dve-kridla-globalniho-prediktora-eurasijske-a-atlanticke-historie-vlajky/

    Odpověď
 10. Bříza 4.8.2019 o 9:27

  Mám prosimvás dotaz úplně mimo téma. Hledám dodavatele plynu, mám úplně novou přípojku plynu, předtím jsem plyn neměl. Pátrám a vybárám takového, který je co nejmenší parazit. Nejlepší ceny má Bohemia energy, ale její majitel je úlisný majitel několika ferari (Písařík) ( https://www.google.cz/search?q=bohemia+energy+p%C3%ADsa%C5%99%C3%ADk&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwik3rXH1-jjAhWJa1AKHW6zCG8Q_AUIESgB&biw=1280&bih=910 ), což je mi odporné. Navíc ta symbolika v logu.

  Je některá společnost například vlastněná Ruskem, že by aspoň tekly finance do Ruska?

  Tož jestli máte co, tak mi prosím poraďte.

  Odpověď
  • Podle mého, je li v domě elektřina, není nutný plyn. Takže nepřipojovat.
   A hledat poctivého prodejce, když lidské a další zdroje osedlaly okultní klanové grupirovky? Naštěstí jim zvoní hrana:
   Bony nebo plyn?:
   https://www.youtube.com/watch?v=3byECr7agns

   Odpověď
   • Putinovec 4.8.2019 o 14:22

    Mít jen přívod el. energie znamená velkou závislost.Co když v zimě dojde k přerušení rozvodu el. energie.Za několik hodin je budova doslova vymrznutá.Pokud má člověk rodinu,tak je to velké riziko.Já jsem po letech přešel k Čezu, coby dodavatele plynu.Mám ve smlouvě garantovanou výši plateb a za loňský rok jsem ušetřil 5000 kč za stejný odběr.

    Odpověď
    • Ano přerušení proudu znám a letos jsme byli bez proudu zatím jen jednou a na dobu 5 hodin. Soused se nechal uchlácholit a postavili mu „CHYTRÝ DŮM“
     Porovnání:
     – vybavili jsme se petrolejkami, ručním psacím strojem, dřevem…. a máme v zásobě i plynový vařič s přenosnou nádobou na plyn.
     – soused z CHYTRÉHO DOMU běhal pět hodin po ulici s baterkou a „na kolenou“ v dešti vyhlížel distribuční správce sítí…
     Typická matrice: „cesta z města“

     Odpověď
    • Jo, čez je ze 70 % vlasněný státem, takže si můžeme říct, že zisk jde aspoň státu, narozdíl od ostatních. Ceny plynu se mi ale zdají být jedny z nejvyšších, ale musím se v tom ještě víc pohrabat.

     Momentálně mám kotel na tuhá paliva, samotížku, tzn. nezávislost na elektřině, ale potřebuju se automatizovat, proto jsem dotáhl do domu plyn.

     Odpověď
    • A od koho jsi přešel k čezu? Proč sis vybral čez ?

     Odpověď
    • Ono aj plynový kotol je závislý od elektrickej energie. Ak vypnú prúd, kotol sa nezapne. Je dobré mať paralelne pripojený kotol na tuhé palivo.

     Odpověď
     • Jasné, univerzální kotel na tuhá paliva nechávám a budu mít oboje dvoje.

      Odpověď
      • Tudíž předpokládám samotíž vody v trubkách topení, neb pokud potřebuješ(me) oběhové čerpadlo, aby ti to topilo všude (rozvedlo teplo), tak si stejně bez voltů a ampérů neškrtneš. Za předpokladu že potřebuješ rozvésti teplo jinak nežli pouze vertikálně.

       Odpověď
  • Dobre je mať takého dodávateľa, ktorý vlastní aj rozvody (distribúciu) plynu, el energie, vody v mojom regióne, v štáte. Toho čo vlastní aj elektromer, plynový merak. Keď sa stane porucha v elektromeroch, plynovom merači je pravdepodobné že vtedy príde servisak najskôr. Ak je alternativny dodávateľ, hlavný distribútor nemusí mať o takého zákazníka záujem o odstránenie poruchy.

   Odpověď
   • Mal som poruchu na plyn meraku, prestal mi pritekať plyn cez prípojku. Volal som servis dodávateľa, na ďalší deň servisak prišiel, opravil. Stále mám dodávateľa SPP Distribúcia (myslím sa volá, asi je to hlavný distribútor na Slovensku). Pred asi 2-3 mesiacmi mi poslali oznámenie, že ďakujú za vernosť, že nemenim dodávateľa a poslali bonus 50 € ( na účet s ktorého platím za plyn) ako vďaku za vernosť.

    Odpověď
    • Taky jsem tak uvažoval, jenže v Česku je skoro celá republika, kromě jížních Čech a Prahy, vlastněná Innogy a na ně nejsou zrovna moc dobré recenze.

     Odpověď
 11. Boletus 2.8.2019 o 8:49

  Co to je ? To je nějaký nepřátelský vpád na levanet?

  Odpověď
  • Vypadá to na nájezd. Několik nicků.

   Odpověď
   • Smatana sem poslal zopár kamarátov.

    Odpověď
 12. Prosím o info, kdy budou na leva-netu zveřejněny analytické zápisky VVPj Stát a Válka. Dle překladatele jsou již přeloženy. Děkuji.

  Odpověď
  • Podle mě jel překlad v jiném režimu než na Leva-netu …. možná, že to tedy nebude zveřejněno (jen prodáváno jako kniha)

   Odpověď
  • O překladu Války nic nevím, ad Stát, máme vlastní překlad, ale ještě prochází korekcemi, kdy bude se zatím neví.

   Odpověď
   • Ani Ľudo neví nic o překladu Války?

    Odpověď
 13. Nemůžu si vzpomenout, jak se jmenuje lidský egregor ruského světa.

  Odpověď
  • Tak je to sobornost – soubornost

   Odpověď
 14. Oracle 911 27.7.2019 o 22:52

  TauRus neviem kedy dával odkaz na duálny pohon (turbína+diesel) ruských krížnikov a viem, že to boli obrázky.

  Odpověď
 15. @Ľudo:
  odvolávám se na tvou nabídku (z 15.7.2019 o 17:58) Kalidorovi … http://www.vodaksb.eu/diskuse/ksb-a-dvtr/comment-page-6/#comment-239075 a prosím, zda-li je to možné a můžeš mi onen pracovní výtisk poslat, na adresu badatel2018@email.cz.
  Na oplátku nabízím, chceš-li, případný návrh typografické úpravy.
  Děkuji

  Odpověď
 16. vie mi niekto poradiť ohladne ochrany počítača?Mala som donedávna Avast premier ,no vypršala mi licencia a už to nechcem viac predlžovať,pýtajú od 30 € a viac …existuje program ktorý je dostupný zdarma?vďaka

  Odpověď
  • Používam už skoro 20 rokov Avira, aj keď sa ajťáci asi zhrozia :)
   https://www.avira.com/

   Odpověď
   • vďaka,dufam,že sa ozve ešte niekto ….a dá sa to jednoducho nainstalovat či musim to niekomu dat urobit?

    Odpověď
   • Mal som Aviru, ale správalo sa to divne. Nakoniec som to chcel odinštalovať, ale nedalo sa. Ten soft sa javí sám ako vírus. Pomohlo iba preinštalovanie operačného systému. Teraz mám kúpený Kaspersky a som spokojný.

    Odpověď
    • vďaka,pozrela som si to…je tam toho dosť,neviem ktorý si mam vybrať

     Odpověď
     • Skôr ako nainštalujete iný antivír tak odinštalujte ten starý, avast vám ponúkne pri od inštalácii free verziu.
      Všetky antivíri musia mať certifikát mrkvosoft takže ani jeden nie je 100%.

      Odpověď
      • tak vďaka za informácie…snaď to zvladnem… : )

       Odpověď
  • Kaspersky antivirus (ľubovolná produktová edícia). K dispozícii je aj bezplatná verzia na vyskúšanie (jeden rok). Cena je na naše pomery priaznivá, kvalita nadpriemerná. Odporúčam.

   Odpověď
   • vďaka

    Odpověď
    • Ja mám tiež Kaspersky a maximálna spokojnosť !!!

     Odpověď
     • Podobne, vymenil som za ESET.

      Odpověď
 17. Kde bych našla Mrtvou vodu v ruštině?

  Odpověď
  • napr. tu http://dotu.ru/1992/07/27/mv-1992/

   Odpověď
 18. NicNezNula 30.6.2019 o 14:59

  Není někde k dispozici soubor sloučených OO Pjakina české verze v jednom txt souboru, nebo případně v několika ale ne jednotlivě? Pro snažší možnost full textového vyhledávání. Vím, že se to dá docela snadno udělat, ale přeci jenom nějaká prácička by s tím byla. Předem děkuji za případnou úsporu času.

  Odpověď
  • https://uloz.to/!HZYqJTdNYNPq/txt-zip

   Odpověď
 19. Prosím o doporučení nějaké knihy v CZ / SK na léto, teď jsem dočetl Starikova.
  Může být i beletrie, ideálně v elektronické podobě.

  Odpověď
  • Ked aj beletria, skus Pribeh tvojho zivota. Autor Ted Chiang.
   https://www.ulozto.cz/!olL3dbA9hkCy/pribeh-tveho-zivota-ted-chiang-mobi-epub-pdf-predloha-filmu-prichozi-zip
   Ale to nie je na leto, to je tak na jedno poobedie.

   Odpověď
  • https://www.alza.cz/media/egyptan-sinuhet-d5453897.htm
   A máš to s 50% zľavou…boj prívržencov Atona a Amona trvajúci dodnes…

   Odpověď
   • Mart’as 1.7.2019 o 14:01

    Prave si ctu pres leto „Athenanka Thais“ od Jefremova.
    https://www.databazeknih.cz/knihy/athenanka-thais-135926

    Vyborne cteni. Kdo miluje historicke romany od Mika Waltari jako napr. vyse zmineny Egyptan Sinuhet, bude jiste unesen i touto knihou.

    Odpověď
 20. Včera som si pozrel video o nových deťoch Jany Štrausovej (indigové deti). V súvislosti s protestami školákov ku klimatickým zmenám ma zaujalo, že tzv. nové deti v škôlkárskom veku hovoria rodičom, že oni vedia prečo sa narodili, prišli, aby zmenili tento svet k lepšiemu a nech ich rodičia nechajú ísť svojou cestou. Čo s týmto?

  Odpověď
  • myslím že všeobecne sa človek od detí može vela naučiť,resp. obnoviť to na čo už zabudol.Treba ich len pozorne počúvať.Indigové alebo hviezdne deti sú pre súčastnú spoločnosť nezvyčajné a preto sú čast zaradené ako nezvládnutelné nakolko sa nechcú prispôsobiť tomu čo považujú za skostnatené.Myslím že treba ozaj velmi seriozne rozlišovať či ide o indigove dieťa alebo o duševnú poruchu a nedávať všetkých do jedného vreca ako sa to často robí.O indigových detoch sa hovorilo už v sedemdesiatych rokoch,potom to nejako utíchlo

   Odpověď
   • Indigové deti beriem, mohol to byť reálny fenomén, ktorý bol spozorovaný pred niekoľkými desiatkami rokov. Okrem iného by mali mať indigovú základnú farbu aury, čo ľudia vidiaci auru môžu potvrdiť alebo vyvrátiť.
    No v súčasnosti mám pocit, že už z toho robia maškarádu, keď vymýšľajú všelijaké možné prívlastky pre deti (podobne ako sa vymýšľali ďalšie rôzne prívlastky k „zlatej svatbe“: bavlnená, cínová, hlinená atď.) – krištáľové, dúhové, hviezdne… atď.

    Každý by chcel vo svojom dieťati vidieť to výnimočné dieťa. No ja by som špeciálnu pozornosť venoval najmä deťom, ktoré si ešte v predškolskom veku pamätajú na svoj minulý život. O jednom takomto stretnutí s chlapcom z Volgogradu tu minule písal aj TauRus. Je možné, že deti na tieto spomienky neskôr zabudnú. To by ale bola škoda. Také veci by sa mali zaznamenávať.

    Odpověď
    • vsetky deti maju v sebe nieco, co sme my dospeli zabudli, to je pravda. Ale ja skor vidim veci tak, ze emocne a energeticky maju dobru snahu, ale vyriesenie problemov nie je a ani smer, ktorym by to vyzeralo. Mozno som skeptik, ze to tak vidim, ono to vnimam celkovo v celej spolocnosti. Uz som pisala, snahy o inkluziu ci pomoc migrantom boli tiez nasmerovane ako pozitivna pomoc, nevedie to k dobrym vysledkom. Ked bol boom na americkych burzach v roku 2000, velmi vela mladych ludi si vybudovali spolocnosti, ktore sa predali za sialene ceny. Pritom to boli milionari, ktori neboli ani na peniaze, vela z nich hodne podporilo vselico dobre, v tom case neviazli v hmote. Ale aj ked unikli este pred krachom, nevidim pozitivny dopad, mozno lokalne v niecom, ale nie celkovo. Teraz mileniani, vraj neviaznu v hmote, nemusia vlastnit domy, byty ci auta, nie je to pre nich dolezite. Nechcem byt zla, ale mozno to skonci tak, ze aj by neskor chceli, ale uz sa nebude dat. Obdobne je vela mladych ludi, ktori su vegani alebo maju depresie z toho, co sa deje na svete, ako sa chovame k zvieratam apod. Nemyslim si, ze ak kvoli kravam sa zrieknu bielkovin, ze im to v dlhodobom smere pomoze. Mnoho mladych ludi berie antidepresiva ci nevie spavat. Ale ich riesenia su sice fajn (nepozivaju nic zivocisne, prisne separuju odpad, mam kamosku, ktora uz nekupuje nic, co je balene v pvc, ani maso), ale imho sa minaju s problemom. Ano, nemozu vyriesit problem, tak robia co mozu, ano, keby to robili vsetci, tak sa vela veci pohnu, ale…..
     ako keby to, co sa maju tito ludia v sebe, sa minalo s tym, co potrebuju na vyriesenie problemov, ktore ich trapia

     Odpověď
     • Aj oni majú slabinu v tom, že sa nechávajú viesť všelijakými kozlami, ako stádo. Všetko to závisí od toho, nakoľko vníma svoj život ako misiu a je zapálený pre vec, a ešte od toho, do akej miery používa svoj rozum. Svetu sa totiž nedá pomôcť bez kvalitného riadenia, a k tomu treba určité znalosti a používať rozum.
      Aj na týchto deťoch vidno, že iba mravnosť nestačí. Mravnosť aj Znalosti sú spojené nádoby a treba ich rozvíjať súčasne, inak smer povedie krivo a nie k cieľu.

      Odpověď
    • Pamätám si niektoré výjavy z doby, keď ma mama nosila ešte v perinke. Môžem vám s istotou za seba povedať, že som cítila, vnímala ako teraz-dospelá, len s tým rozdielom, že som nepoužívala v mysli terajší slovník, ktorý vznikol na základe vzdelania a a nevyhodnocovala javy v zmysle posudzovania. Bol to taký svet, kde sa skôr očakáva na bezprostredné reakcie, bez falošnosti,úprimne myslíte a aj očakávate úprimnú reakciu.Niekto môže povedať, že je to také detsky naivné. Veď život nás učí niečomu inému. Ale zrejme to tak má byť, máme nadobudnúť skúsenosti. Ale malé deti sú myslením omnoho slobodnejšie, pokiaľ nie sú deformované výchovou a vzdelaním a tzv. slušnosťou. Asi vo veku 3-4 rokov som objavila , že základom toho sveta, v ktorom žijeme je pohyb:spadla na zem škatuľka so zápalkami a uvedomila som, úplne náhle, že aj keď dopadla na zem, stále sa hýbe a bude sa hýbať aj ďalej a bude to dovtedy, kým tá škatuľka bude jestvovať a zrazu som videla, že nielen škatuľka sa hýbe, ale aj celý materiál, z ktorého je zhotovená je zložený z akýchsi malých bodiek, ktoré sa pohybujú na akýchsi dráhach… Natešená som prišla k otcovi a oznámila tento objav ešte s tým, že všetko na svete aj mimo neho sa stále hýbe a bude to tak stále. No reakcia otca bola zarazená a odmietavá, skôr negatívna a že je to detská hlúposť. Tak aj skončili ostatné poznatky o svete s rodičmi, napr, že všetko je hmota a môže byť viditeľné, len na to nemáme prístroje, že aj napr. myšlienky možno vidieť, čítať a mnoho iného. V tej dobe to nemalo odozvu ani u rodičov, ani u mojich kamarátiek. Keď počúvam o napr. indigových deťoch, niečo mi hovorí, že je to niečo úpodobné ako som vnímala svet ja – ako malá. Tak si myslím, že treba pozorne načúvať deťom, o čom chcú hovoriť s okolím. Možno sa dozvieme, čo treba robiť, aby sme vnímali svet bez tzv.dospeláckej múdrosti. Ale nemala som potrebu meniť svet ako tieto deti, či trvať na tom, že si budem robiť ako ja chcem. Tak mi napadá jeden výrok:“Nechajte maličkých prísť ku mne, lebo ich je kráľovstvo nebeské.“

     Odpověď
     • Ďakujem za reakcie a skúsenosti. K tým mileniánom. Prezentovanie toho, že nechcú vlastniť hmotné statky môže byť šikovná manipulácia niekoho, aby sa tak správala väčšina a menšina si potom tú ťarchu vlastníctva zoberie na svoje plecia.

      Odpověď
     • Velmi srozumitelně řečeno, díky. K tej „dospeláckej múdrosti“ . Často se u mnoha jedinců
      jedná jen o finální fázi ztráty vlastního rozumu a plné podřízení vnucené matrici vnímání, chápání a konání. A aby to tito postižení lépe trávili, tak se pro to našel hrdý termín „dospělost“. Tedy do-spění do této fáze vývoje osobnosti . Jeho skutečný obsah je úplně jinde.

      Odpověď
     • Skvělá zkušenost. Kouzlo Země je v tom že se lidé s naprosto odlišnými náplněmi psychiky, co jsou niterně doma naprosto jinde a vzájemně si cizí,skrze nástroje svých skafandrů – těl vidí a poznávají…. Snad se tím vyvíjí k úplnosti… Je až srdceryvné vidět a vnímat nitra blízkých jež trpí ze svého pohledu díky okolí a z Vašeho díky jim samým opakujícím to co vyvolá utrpení… jako Uroboros had trávící svůj vlastní ocas

      Odpověď
    • Emil Páleš to vysvetľoval, ak si správne pamätám, že tie deti skôr načítavajú kolektívne duševno a z neho nejaký aspekt, nie konkrétne svoje minulé životy. To je zložitejšia problematika a je to pekne vysvetlené v časopisoch Sophia, od čísla 11 – názov článkov Svetlo na reinkarnáciu
     http://www.sophia.sk/sk/casopis-sophia

     Odpověď
  • Tento text nabízí možné vysvětlení

   https://www.miroslav-zelenka.cz/cz/clanky/vychova-a-vyuka-zcela-jinak

   Odpověď
 21. JanJohan 28.5.2019 o 9:00

  Mám otázku: Je pravděpodobné,že Gp z důvodu snížení počtu obyvatel planety spustí ekonomickou vleklou-dlouhotrvající krizi?
  Děkuji za názory.

  Odpověď
  • Oracle 911 28.5.2019 o 9:42

   Ak to urobí, tak bude musieť riešiť aspoň 2-3 Černobylov na kvadrát.

   Odpověď
   • Děkuji za odpověď,potom tedy jak dosáhne snížení počtu obyvatel,nikde v knihách jsem nenašel nic,kromě té ek.krize-myslím,že to bylo v Sad roste sám?
    Nebo mu už ujel vlak a toto nemá v “plánu”?

    Odpověď
    • Putinovec 28.5.2019 o 13:30

     Na to už se dlouhodobě pracuje.V kurzu je pátá priorita řízení,prostředky nepřímé likvidace.http://www.rukojmi.cz/clanky/800-bill-gates-priznal-vakciny-maji-snizit-populaci

     Odpověď
     • Oracle 911 28.5.2019 o 14:22

      Sex, drogy a rock n roll…

      Odpověď
    • Jak snížit populaci? Stačí dát dětem do ruky mobil. Viz. japonský národ, co právě takto vymírá přes mládež.

     Odpověď
     • Jak snizit populaci ? Cest je mnoho, treba:
      – rakovina, zmeny DNA, neplodnost –> chemie v jidle a piti, v zubni paste, v opalovacich kremech, WIFI, mobilni telefony (5G!),

      geoinzenyring (lokalni zmeny klimatu, prutrze mracen, krupobiti nebo naopak dlouhodobe sucho –> zniceni urody ovoce, zeleniny, obili,…), vysokoenergeticke zbrane -> pozary budov, lesnich a zemedelskych ploch,

      - niceni pralesu, lesu a zemedelskych ploch za ucelem infrastruktury (firmy, obchodni domy, parkoviste, silnice,…) nebo jen kvuli zisku (papirnictvi, palmovy olej, repka ,….)

      chemicke a radioaktivni zbrane (strelivo) –> zamoreni uzemi, dlouhodoby ucinek

      zamoreni zdroju (nejen) pitne vody – antibiotika, tezke kovy, chemicke a elektronicke odpadky, plastik (–> zasahujici i potravinovy retezec v rekach, jezerech, mori,…)

      ockovani/vakciny/nadmerne pouzivani leciv, antibiotik atd..

      Odpověď
  • V prvom rade si preformátuje mládež / globálne zákulisie /.a to sa deje .
   Cez krízu / aj riadenú / by globálne zakulisie nemohlo dať obyvateľstvu “ hračky “ na jeho riadenú degradáciu .

   Odpověď
  • https://en.wikipedia.org/wiki/Total_fertility_rate

   Plodnost za posledných 100rok.
   Ten grafik:

   A world map showing countries by total fertility rate (TFR), according to World Population Prospects 2015 by UN.

   Odpověď
   • https://en.wikipedia.org/wiki/Total_fertility_rate#/media/File:Total_Fertility_Rate,_1950_-_2100,_World_Population_Prospects_2015,_United_Nations.gif

    Odpověď
   • popolvár 28.5.2019 o 16:28

    takže celosvetovo už v priemere dosiahli k roku 2015 2,52 narodených detí na rodičovský pár. To jest, sumárne už celosvetová populácia nerastie, a ak, tak už len zotrvačnosťou kvôli zvyšovaniu priemerného veku života. Na rade je pokles, lebo v rozvojových krajinách, kde je vyššia fertilita, je aj vyššia úmrtnosť detí do dosiahnutia dospelého veku, vyspelé krajiny majú nielen menej detí, ale sa aj predlžuje generačný interval (rodičovstvo vo vyššom veku). K roku 2017 nás bolo 7,53 mld a ročná zmena k roku 2017 bola 1,2%.. Zaujímavé by boli údaje za rok 2018 – to by už mohol byť index pod 1%.

    Odpověď
    • Svět se nepropadá do pekla, lidstvo se neřítí do záhuby, jak by se v záplavě špatných zpráv zdálo. Naopak. 1) klesá počet vražd, 2) klesá dětská úmrtnost, 3) méně lidí hladoví, 4) klesá negramotnost, 5) ženám se žije lépe, 6) válek je méně.

     Odpověď
     • Si tu medzi nami najväčší optimista.

      Odpověď
      • Ja to vidím rovnako ako Lena. Prosto nahradenie kvantity kvalitou. 6 deťom sa žiadna matka nedokáže venovať toľko čo 2. Takže tie dve dostanú oveľa viac všetkého (konkrétne myslím materiálne, ale aj nemateriálne zdroje).

       Bolo to teraz pekne vidno v seriáli Žena na konci sveta, čo moderuje jedna Poľka. Bola tam černoška so 7 deťmi (každé s iným otcom – bola vdova). Staršie deti držali na rukách mladšie. Nosili ich, starali sa o nich, dohliadali na nich.

       Odpověď
 22. Pripomenie mi prosim niekto detaily nedavneho stretnutia nasej (aj V4) a japonskej vlady? Aj s prihliadnutim na historicke prepojenia nasich dvoch krajin? Nasiel som len 100-rocne vyrocie kontaktu Stefanika s Japonskom, najma v suvistosti s aktualne vyhlasenym rokom Stefanika.
  Dakujem

  Odpověď
 23. Má niekto informácie, čo sa deje v ruskom hokejovom tíme na postoch trénerov??
  https://russian.rt.com/sport/news/631245-franc-trener-sbornaya-bendi

  https://russian.rt.com/sport/news/631238-zhamnov-rabota-sbornaya

  Odpověď
 24. NicNezNula 11.5.2019 o 23:09

  Sergej Budkov: Razveddanyje – 22 letou účastnici soutěže krásy ve FR zabil traktor
  https://youtu.be/W6ow0Buf3NU?t=1947
  pochopil někdo tu narážku?

  Odpověď
  • Říká se tam, že 22-ka nezvládla (ztratila) řízení, když se vyhýbala jinému vozu (objektu řízení?). Přítomní lékaři konstatovali, že u ní šance na přežití prakticky nebyla.
   Čtu to jako neodvratný konec GP, odvrátí se od něj m.j. jeho nejvyšší periferie.

   Odpověď
   • NicNezNula 13.5.2019 o 19:57

    Možná ano, pokud by to byl EM projev. Mě to však spíše připadá jako „messáž“ pro pirátský klan Morganů, který měl zřejmě určité aspirace. Nevýznamný klan to asi není, když se objevuje i v počítačové hře Age of Empires IV (teď si nejsem jist, jestli jako pirát nebo pirátka).

    Odpověď
 25. Neznáte nějaké české forum o dění v Sýrii.

  Odpověď
  • https://www.aktualnikonflikty.cz/viewtopic.php?f=19&t=6&sid=38da0265093f06fd0f3603c3ebe47bb8&start=8250

   ked si potom vyberies v obsahu fora inu krajinu, mas aj to. Ale nie su tam prilis komentare

   Odpověď
 26. NicNezNula 22.4.2019 o 21:10

  Hledám Chris Hardy Sacred Networks pdf – nemohu najít odkaz k reálnému stažení bez reg. Předem děkuji za tipy.

  Odpověď
 27. Proč Sovětský svaz od svého vzniku odmítal Ženevské konvence i další smlouvy o zacházení se zajatci jakožto „buržoazní přežitek“? Odmítl všechny tyto smlouvy a omezení, včetně těch, které schválila předchozí carská vláda (Haagské konvence a deklarace z let 1899 a 1907), odmítl nabídku nacistického Německa učiněnou v průběhu bojů, která navrhovala, že se obě strany budou těmito smlouvami řídit. K určité, velmi omezené, změně přístupu došlo až v konečných fázích války.

  Odpověď
 28. Študent KSB 19.4.2019 o 21:33

  kap 1.3 Metrologická preukáznosť vedy a metrologická nepreukázanosť pseudo vedeckých teórii.

  Na základe metrologickej preukázanosti popisov a modelov (s poznámkou že sú adekvátne) si človek môže vypracovať svoj vzťah k javu:

  -jeden alebo niekoľkokrát vyvolať analogické javy umelo, s orientáciou na dosahovanie iných cieľov. Práve táto varianta prístupu ľudí k prírodným javom zrodila technosféru súčasnej civilizácie.

  Ak som to pochopil správne technosféra obsahuje javy a technológie ktoré má aj príroda ( a asi aj vo vyššej kvalite)

  Napr. Internet= Noosféra
  WIFI= egregor
  a možno aj dopravne prostriedky= v prírode teleportácia

  Odpověď
  • Vlastní, osobně vyhotovenou matricí ihned od doby osvojení každým z nás (připravenou kdykoli k průkaznosti ..), nabídnutou ke vnímání a tlaku na šedou kůru (nosič = přírodní zákony = za_zraky) těm okolo nás.

   Odpověď
  • NicNezNula 23.4.2019 o 21:11

   Ten příklad mi úplně nesedí. Pokud je dejme tomu internet noosféra, tak egregor je podle mě spíše množina IP datagramů, které mají stejného adresáta anebo odesílatele.

   Odpověď
   • Alebo ako doména – napríklad táto stránka spája ľudí podobného zmýšľania. No každý navštevuje viacero inších stránok podľa svojho záujmu a tiež ich vie mať otvorených viacero súčasne.

    Odpověď
 29. mala by som otázku, alebo návrh na premyslenie….mohla by sa vytvoriť kolonka s lupou?…kde by sa zadal hľadaný výraz aj s datumom? vyhľadalo by mi konkrétne dni z diskusie. Ďakujem

  Odpověď
  • Také se přimlouvám za lupu, nejlépe podle tématu.

   Odpověď
 30. Peter nie troll 19.4.2019 o 13:30

  Mám ot otázku v súvislosti z masívnym rozširovaním 5G sietí. Je jasné, že súčasná 4G siet je z hladiska zdravotného vo velkej miere velmi škodlivá a navyše sa mi zdá dostatočná. Prečo sú teda také velké tlaky vo svete na zavedenie 5G siete. Dnes sa stretol viceprezident Akimov z prezidentom V.V.Putinom a žiadal ho o povolenie vybudovať 5G sieť prostredníctvom firmy Ростех. Jedná sa o sumu 650 miliárd rublov a vybudovať by sa mala do roku 2024.

  Odpověď
  • Peter nie troll 19.4.2019 o 13:31

   Tu je ešte odkaz
   https://russian.rt.com/russia/news/622941-vice-premer-akimov-5g

   Odpověď
 31. Študent KSB 16.4.2019 o 20:26

  Mám otázku viete mi niekto vysvetliť čo sa myslí pod frázou:
  „zreprodukovať vedomosti od nuly“?

  Odpověď
  • Ja to chapem tak, reprodukivst vedomosti od zaciatku. Takze ak to robia ako skusky, proste treba si to zopakovat od zakladov .Ak je to uloha,vt
   Vytvorit prostredie, kde sa od zaciatku zele zafabue od zaciatku do konca.

   Odpověď
  • DušanBe 17.4.2019 o 8:29

   Všichni lidé, kteří u práce přemýšlejí se tím setkávají téměř denně. Mají vyřešit nějaký úkol, ale nikdo jim neřekne jak přesně to mají provést a oni to taky neví a tak si musí poradit nějak sami. Daný úkol už někdo někdy vyřešil, ale protože kolega, co daný problém vyřešil není po ruce a nelze se zeptat anebo informace v knihách nejsou, je třeba vědomost zreprodukovat od nuly. Vyber si jakoukoliv řemeslnickou práci, nějaký úkol a popřemýšlej, jestli víš jak to udělat sám.

   Odpověď
   • Pavel Svítil 17.4.2019 o 22:45

    Dobrý večer,
    to beru,máš úkol,zadání,vyřeš to,jakkoli….pokud je to realizovatelné,
    tak to berem, ..ale je hrozně málo takových investorů,nadšenců,kteří zaplatí,podpoří,
    i nějakou srandičku,nebo vtipné řešení..ale jsou, díky Vám, i Jim.Pavel

    Odpověď
   • a já jen jako doplnění dodám svůj pohled, že vlastně od nuly to prakticky nejde, protože nějaký informační základ máme téměř všichni.

    Odpověď
    • Vidím to podobně. Odpověď dám otázkou : a kde leží „nula“ ? A druhou otázkou „kdo určil její umístění“? A třetí otázkou : je ta nula objektivní, nebo pro každémo držitele rozumu subjektivní ?

     Odpověď
    • Predpokladám, že tá veta ani tak neznela, ale skôr nejako takto: „zreprodukovať vedomosti prakticky od nuly“ (t.j. skoro od nuly. Najmä po globálnych katastrofách, kde niektoré veci ľudia objavovali celkom od začiatku po strate kultúry a egregorov, a iné aj vďaka civilizátorom od nejakých záchytných bodov)

     Odpověď
     • tak s tím mohu souhlasit bez doplnění, vlastně s vámi oběma. Pokud z hlediska nějakého procesu je ta nula definovaná výše než absolutní nula, lze pro účely popisu říci „od nuly“. Respektive od uvažovaného výchozího bodu.

      Odpověď
  • Študent KSB 19.4.2019 o 21:28

   Ďakujem Vám za vaše odpovede a názory

   Odpověď
 32. Občas sa stane, že niekto nerozumie nejakému slovenskému slovu v texte. Pre tento prípad odporúčam použiť nasledovný Výkladový slovník slovenského jazyka, kde sú všetky slová vysvetlené aj so synonymami, skloňovaním, a na konci ako bonus sú slovenské slová vo vetách porovnané s českými (a anglickými) slovami vo vetách. (Možno zadať aj české slovo, a vo vete sa ukáže slovenský analóg).
  http://slovnik.juls.savba.sk/?w=svorka

  Ja niekedy podobne používam českú jazykovú príručku na lepšie pochopenie niektorých významov:
  http://prirucka.ujc.cas.cz/

  Odpověď
 33. Prosím kolegy, kteří mapují konflikt v Lybii o pomoc. Zjistili jste někdo, proč Putin podpořil maršála Haftara? Na ruských zdrojích píšou, že je to proto, že se jeví nezávislý a má podporu většiny obyvatel Lybie, ale na ostatních, zejména britských, německých, ale i na ukrajinských a běloruských píšou, že je to přesně naopak, některé dokonce, že Haftar je kádrem CIA, a že to případně bude vítězství Trumpa nad Putinem, což je samozřejmě pouze vlhkým snem am. státní elity a podpindosů.

  Jediné co mě napadá je to, že pisálci samozřejmě nechápou za koho ve skutečnosti Trump kope, a že není America jako America. Pro Trumpa bude samozřejmě obrovským vítězstvím, pokud Haftar vyžene clintonoidy z Tripolisu, protože je to významně oslabí a především odřízne od zdrojů. Dá se z Putinovi náhle podpory (jeli vůbec náhlá) Haftarovi dedukovat, že v Lybii mimo jiné pomáhá i Trumpovi, tedy globalčikům odstavit am. státní elitu od moci v Tripolisu?

  Za případné informace děkuji. Diskutuji na you tube a s tímto názorem jsme tam v absolutní menšině. Dokonce i přezdívky, které jindy háji Putina (rusové) jsou z jeho kroků v Lybii zděšení a diví se proč nepodpořil syna Kaddáfího? Došla mi munice. Že Kaddáfí ml. nebude pravděpodobně schůdný pro ostatní skupiny v poválečném vyjednávání, ale ani pro sousedy Lybie, nechtějí slyšet.

  Odpověď
  • Jednoduše proto, že Haftar je jedinou možností a jediným relevantním kádrem schopným Libyi a tím celou severní Afriku zastabilizovat, schopným ten manévr zvládnout. Puč v Súdánu, rozhoupané Alžírsko .. to nejsou náhody, to někdo řídí a ten někdo má nějaké cíle-pravděpodobně naprostý, neřiditelný chaos, který se měl přelít do Libye, kterou ztrácí.
   Zkus těm „Putinem zklamaným diskutérům“ vysvětlit pojmy „vektor cílů“ a „vektor chyb“. Je také možné, že pak zjistíš, že chápat jednoduše nechtějí a své „zklamání“ jen předstírají – že nikdy jeho stoupenci ve skutečnosti nebyli, jen čekali na správný okamžik, kdy budou moci začít hlasitě vyřvávat své „rozčarování“.

   Odpověď
  • Putinovec 14.4.2019 o 0:18

   Já to chápu tak,že Haftar je jediná schopná úderná síla,schopná Libyi postavit do pozoru a začistit prozápadní odpad.Kaddáfí ml. je ikona minulého vládce,který může zem stmelit formou ideologie.Vidím je jako tandem,síla a ikona.

   Odpověď
   • to dává smysl, Kaddáfí ml. jako ideologický symbol pro navázání na bývalou státnost.

    Odpověď
   • Predpokladám, že patrí aj k legálnym silám, t.j. regulérnej Líbyjskej armáde, ktorá má právo zaistiť ústavnosť v štáte. Kaddáfi ml. sa môže dostať k moci, ale až armáda zaistí stabilitu a riadne voľby.
    Odstavenie súčasnej neokonskej bandy pri moci je v záujme aj GP, aj Ruska (a Europy). Severná Afrika je v podstate hrádza proti migrácií, dlhé roky tak fungovala, kým nebola rozbitá. S tým, ako bolo treba odložiť projekt islamského kalifátu a stabilizovať Európu, je potrebné aj stabilizovať Severoafrickú hrádzu proti migrácii.

    Odpověď
    • Vidím to naprosto stejně viz. projev Kaddáfího v OSN, kde se mu i Asad smál – poté došlo i na něj.

     Odpověď
  • Miroslav Dugis 14.4.2019 o 8:49

   http://www.protiproud.cz/politika/4369-nove-drama-v-libyi-co-stoji-v-pozadi-haftarova-utoku-na-tripolis-bude-z-neho-druhy-asad-ruske-specialni-jednotky-v-africe-historie-plna-dobrodruzstvi-je-cas-znovu-sjednotit-zemi-zacina-to-byt-opet-zajimave.htm

   Odpověď
  • Jiří N 14.4.2019 o 9:52

   Děkuji, pánové. Moc mi to mohlo, už jsem začínal ztrácet půdu pod nohama a pochybovat o tom, co těm lidem píšu.

   Článek na protiproudu taky vynikající. Tak nějak jsem si to poskládal z těch často kusých informací a někdy až dezinformací v angličtině a ruštině, potažmo v ukropštině, které poskytují výše zmíněná média. Ukrajinci jsou v tom nejdále. Oni doslova píšou, že Trump v Lybii „přehrál“ Putina a věří, nebo se tomu spíše vysmívají, že Putin naletěl Haftarovi. „Hrozné niečo“. Kdyby blbost nadnášela, tak je nad Ukrajinou obrovský mrak složený z blbů.

   Ještě jednou děkuji a příjemný zbytek víkendu, přeji.

   Odpověď
   • Pozor, hovori sa o tom, ze Haftar zautocil, lebo mu Saudi zaplatili. V kazdom pripade, je pravda, ze Haftar je jediny vojak, ktory je tam asi schopny nastolit poriadok. Prozapadna vlada vladne nejakym 10%, okrem Haftara uz ostavaju len islamske milicie, toto stat dokopy neda. Na druhej strane ma on sam uz cez 70, takze urcite si nerobi iluzie o svojej dynastii. Podla Spencerovej amici mu ponukli najvyssiu vojnsku funkciu, ken aby ho pretiahli k sebe. Tak uvidime. Ale Rusi vedia dobre hrat sachy a u cloveka, ktory zil v USA a mal aj americke obcianstvo, sa musi pocitat si vsetkym. Skusenosti s arabmi zo 70.rokov maju.
    Ja by som sa Putinovi nesmiala, predal zbrane, urcite dostal zaolatene ropou, Haftar ma svoju cast ropy pid kontrolou. Ak zvitazi, budu mat Rusi vyhodu, ze ho podporili. Ak by sa aj presadil wannabizmus, im to vadit nemusi. Momentalne aj vdaka Lybii rastie cena ropy a sance na sceleny stat a obmedzenie migracie, to by mohlo pomoct aj Europe. Z mojho pohladu win win pre vsetkych

    Odpověď
    • jak chápat větu „Pozor, hovori sa o tom, ze Haftar zautocil, lebo mu Saudi zaplatili.“?

     Odpověď
     • Aby ludia si nemysleli, ze je to druhy Assad. Tomu slo o zivot, takze verim ze bude pomerne spolahlivy partner Rusom. Haftar uz moze byt menej, skor ako obchodny partner, ktory voli podla ceny a lahkosti dohovoru. Tajze zbrane predas, ale nepocitas s tym, ze ked sa obratis s pozornostou inde a dostane zaplatene, ze neprestupi. Bars aj k CIA, ked bude dobra ponuka. Myslela som, ze ked videl kam zapad priviedol jeho krajinu, ze to nehrozi, ale ak sa potvrdia tieto spravy….ale mozno to nebude tak.

      Odpověď
      • Tady se vyskytovaly nějaké oslavné ódy na Haftara?

       Odpověď
       • :-) ale nie, ale dost sa vsadzali na to, ze spolupracuje s Rusmi. Tak len upozornujem na to, ze ta ofenziva bola polozena na saudskych peniazoch, vdaka aj ktorym urobil taky velky pokrok, prosto si tie kmene kupil. A Saudi to asi nerobia kvoli bratim muslimom

        Odpověď
    • Putinovec 14.4.2019 o 12:36

     Západ nabízí různé věci,o tom se Haftar v osobě Kaddáfího mohl přesvědčit na vlastní oči.

     Odpověď
     • Myslím, jankoS , že silně podceňuješ Haftára. Je mu 75 let , je to voják / nikoliv generál Pavel/ a když si přečteš jeho životopis,najdeš tam určité shody s rolí Zemana . Mně je o 7 let méně a velmi zvažuji , za co jsem ochoten /kromě vlastní práce/ , přijmout peněžitou odměnu. Nemyslím, že jsem sám.
      Peripetie, kterými prošel, ho určitě nestaví do role sluhy Putina, ale spíše velmi respektované globální řídící figury ke zvládnutí obnovy a řiditelnosti „černého“ kontinentu. Nejen Libye. Zeman také vidí o dost dále , než jen do Břeclavi nebo Čierné.

      Odpověď
      • Bodaj by si mal pravdu, uz kvolu Lybijcanom. Ja budem len rada ak za jeho zivota aj po nom to pojde priamou cestou k lepsiemu.

       Odpověď
 34. Člověk 11.4.2019 o 9:56

  Prosím kolegy ze Slovenska o pomoc s pochopením/překladem pojmu „svorkovité“ jednání, nebo „stádovito-svorkové“ jednání. Hledal jsem na různých překladačích, ale význam jsem nenašel. Je to z knihy Dialektika a ateizmus: dve nezlučiteľné podstaty. Předem děkuji.

  Odpověď
  • Aj v slovenčine máme v závislosti od živočíšneho druhu rozličné skupinové pomenovania zvierat, vtákov, rýb a hmyzu. Napríklad pri vlkoch a psoch hovoríme o svorke, pri väčšej skupine zvierat, väčšinou kopytníkov, o čriede (črieda oviec) alebo o stáde (stádo kráv, stádo antilop). Slovom stádo sa pomenúva napríklad aj skupina slonov. Pri zapriahaných zvieratách sa používa výraz záprah, napr. záprah volov, psov. Typický ruský záprah sa nazýva trojka (koní).

   Čítajte viac: https://jazykovaporadna.sme.sk/q/8617/#ixzz5klvR2h2D

   Odpověď
   • Z toho si vyvodíš svorkovité, alebo stádovito-svorkové jednanie.

    Odpověď
  • stádovitý príd. m. kniž. pejor. majúci charakter stáda, nediferencovanej masy, hromady, neindividualizovaný: stádovité presuny poézie v oblasti témy (Min.);
   Málokedy robia ľudia taký stádovitý dojem, ako v Benátkach. (Jégé);

   stádovite prísl.: s. sa správať, s. niečo robiť;

   stádovitosť, -ti žen. r. sklon k masovosti vyplývajúcej z nedostatku samostatnosti, originálnosti ap.

   Odpověď
   • Děkuji oběma – jde mi hlavně o tu „svorku“. Dá se to tedy přeložit jako „dravec“?

    Odpověď
    • Svorka — najviac sa blíži – smečka.
     Svorka psov – smečka psů

     Odpověď
     • Děkuji, už se mi rozsvítilo. Smečka krav a stádo vlků zní dost podivně :) Ale pro pochopení textu v knize je dobré obě skupiny zvířat porovnat, i když mají podobné chování.

      Odpověď
  • svorkovity – „smeckovy“ – napr. pes je svorkovite zviera

   Odpověď
   • Bingo! Už tomu rozumím :) Speciální poděkování Yori, ale děkuji i Rajce a Zuzce :) Ať se Vám všem dobře daří.

    Odpověď
    • :)

     Odpověď
    • Ale vybavovalo se vám to dobře, ve smečkách žijí hlavně dravci, šelmy – lvi, hyeny, divocí psi , ve stádu – krávy, pakoně, antilopy ….

     Odpověď
    • uplne spravne je „smeckovity“ – cesky
     „svorkovity“ – slovensky

     Trochu jsem to pred tim poslovencila ;)

     Odpověď
    • : )

     Odpověď
  • Áno, tam je stádo myslené ako lovená zver, a svorka (smečka) ako zver, ktorá loví. Ide konkrétne o sociálny charakter tej skupiny predátorov (vlkov, levov, hyen), ktorí vytvárajú svorky. A sociálny charakter skupiny lovenej zvery, ktorá sa zoskupuje do stád.
   Ak sa to týka zvierat, tak sa používajú slová: stádový, svorkový.
   Ak sa to týka ľudí, tak sa používajú slová: stádovitý, svorkovitý.

   Odpověď
  • Tata Tibor 14.4.2019 o 5:30

   Myslím že ste bohužiaľ nepochopili otázku v plnom kontexte a príliš sa venujete doslovnému prekladu. V danom zmysle svorkovité, alebo stádovito-svorkové jednanie znamená že určitá skupina ľudí sa nechá zmanipulovať či už vodcom, alebo pastierom ktorý vytvoril davovú psychózu za účelom plnenia účelu ktorý by rozmýšľajúci ľudia normálne nemohli vykonať. Typická ukážka je „majdanizácia“ davu.

   Odpověď
   • Také volební kampaň na kterou je dav trénován ve sportovních kláních, hudebních produkcích …

    Odpověď
 35. Co říkáte na kandidatur A. Baudyše do EU parlamentu?

  Odpověď
  • že sa tam šušlavý Toník bude charakterom hodiť. radil mojej ex, kedy je najvhodnejší termín okradnúť ma pri rozvode o majetok…

   Odpověď
  • Osobně mě to těší, ale nemyslím si, že má šanci.

   Odpověď
   • Tristtan 11.4.2019 o 7:46

    Taky si myslím, že jeho šance jsou nulové. S některými jeho názory se stotožňuji a doufám, že bude pokračovat v tom co dělá. Kdo mě naopak zklamal je SPD a Tomio, myslim si, že vůbec nenaplnili daný potenciál…

    Odpověď
 36. NicNezNula 28.3.2019 o 15:35

  Co je dražší? Kilo banánů nebo kilo brambor?

  Odpověď
 37. Jaký je důvod, že korporátní bjuznys grupirovky neudělají naprosto vůbec nic pro bezpečnost? Prostě nehnou ani prstem!
  Takže máme dobu. kdy můžeme sledovat jeden druhého za tlustou kamennou zdí, poslouchat co říká, vidět jiné v tmavé noci, rozpoznávat obličeje, chůzi, a to na 200 metrů daleko.
  Co by muselo přijít, aby konečně klanově korporátní gruppy dodali technice prvek bezpečnosti, aby rituálů ubylo?
  Prostě za par halířů (opakuji ZA PÁR HALÍŘŮ-MĚĎÁKŮ) namontovali pár infra čidel na mašinu spojenou s automatickou brzdou?
  https://www.novinky.cz/krimi/500732-dva-mlade-zivoty-vyhasly-na-kolejich-osmnactilete-kamaradky-si-na-prostejovsku-lehly-pod-vlak.html

  Odpověď
  • infracidla? v lete by sa vlak ani nerozbehol, lebo kolajnice by tie cidla uplne zmagorili.
   vlak nieje auto ani salina, nezabrzdi na 60 metroch ale za niekolko minut, moze to mat 1000 ton iducich 120km/h rychlostou.

   Odpověď
 38. Určitě něco říci. Dám příklad, co jsem si uvědomil, jak říci, ale neřekl, protože mne to napadlo až později, protože jsem byl šoku. Nedávno jsem stál na autobusové zastávce večer a za mnou stáli dvě děvčata (odhadem 15 let) a jedno z nich bylo oblečeno na svůj věk dost nevkusně (jako víte kdo). V ten okamžik jsem se na nic nezmohl. Ale cestou domů jsem přemýšlel, co říci a přitom neurazit. Napadla mne tato formulace:“Že z pozice rodiče vzkazuji rodičům té dívky, že by měla chodit více oblečená, protože v noci je zima, tak aby neonemocněla.“ Předokládám následující událost: dívka přijde domů, hned to oznámí rodiči, rodič se podiví nad tímto zvláštním vzkazem, jakmile uvidí své děvčátko takto oblečeno, snad rodiče udeří do očí ona nevkusnost oblečení.

  Odpověď
  • Příspěvek byl určen pod Lubosse.

   Odpověď
  • DušanBe, ano to je docela terno, když až později zjistíme, co jsme měli dělat.
   V poslední době se zabývám a dává zabrat, prostě tážu se sám sebe, v různých situacích, proč tak dlouhý čas …. a proč to řešení nepřichází rychlostí blesku a v mnohoúrovňové in_formaci, kde si vybírám tu nejvhodnější a když ji vyberu, uplyne v reálu sotva vteřina … :)
   Takže já opožděně (až po 20 vteřinách) reagoval a na babičku nasměroval: „… je cesta a i jiná „cesta“, a sama potvrdila, že nelze sloužit dvěma pánům a celou věc uzavřela, že optimismem se dojde daleko.
   Mě těší, že jsem netrousil slova, spíš jsem se snažil popsat obraz z mé blízkosti a poukázal na praktickou zkušenost, kterou má jeden cca 40 letý kolega, a v tom obraze jsem naznačil trní. Kluk byl vnímavý.
   U takových dívek to musí být dost zaobalené.
   Možná něco ve smyslu, že takový gala ohoz vyžaduje svalnatého bodygárda s kabrioletem, nebo aspoň deštníkem.
   Jednou jsem procházel kolem kuřaček a začal jsem jako echt kašlat cca 20 metrů od nich a omlouval se, že mám alergii na nikotin, dehet, mazut, veškeré radioaktivní izotopy a spálenou býčí močovinu, …
   Dozvídám se, že mají dražší cigára něco jako BIO :)

   Odpověď
 39. Nelze sloužit dvěma pánům.
  Z praxe:
  Čekáte v řadě místního obchůdku. Přijde babička s vnukem, který má na sobě satanské tričko s lebkou lidské mrtvoly.
  1. Nevšímáte si toho, ať si chodí každý v čem chce (nereagujete)
  2. Řeknete si: „Vše jde, jak má ..“ viz. stav kolektivní morálky (nereagujete)
  3. Vnuk se začal bavit s dalšími dětmi, jste v „šoku“ (takže rozčilením nereagujete)
  4. Odešel, přišel? Netuším! Chytrý telefon přerušil tok decibelů, že chci koupit špekáčky.
  5.
  x. ..
  x+1. Nebo Vám to nedá a veřejně …. ? V takovém případě je ale nutné zvládat rétoriku a najít a uchopit vhodné slova Takže „Mluvit stříbro, mlčet zlato“ v tomto případě neplatí …

  Odpověď

Napsat komentář

*
*

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>