Otázky a odpovědi

Podepisování příspěvků: anonymní příspěvky nebo ty, které v poli jména/přezdívky budou mít titulek nebo jiný text, mohou být smazány. Příspěvky s nakopírovaným delším obsahem, který je dostupný na jiném místě, mohou být také smazány – v takovém případě uvádět pouze odkaz, případně pár vět, nikoliv celý text systémem copy&paste. První komentář nového uživatele se zobrazí až po schválení, další již hned.

 Obnoviť

 1. Dotaz: Oracle se sem již nevrátí?

  Odpověď
 2. Dobrý den všem,
  chtěl jsem se zeptat jestli náhodu neznáte článek o letu MH17, který byl sestřelený na Ukrajinou, ale v tomto článku se psalo hlavně o prvku Galia, které se dá využít elektronice a laser technology, a že v letadle letěli 4 osoby holanské národnosti, kteří měli podepsat patent na tento prvek (úpravu prvku galia), ale už to nestihly a jejich firmu koupilo Ruská společnost.

  Předem děkuji

  Odpověď
  • Biely otec 10.12.2019 o 19:15

   Článok nepoznám, ale konkrétnu tému prvok Galia a zostrelenie letu MH-17 rozoberali na Slobodnom vysielači v relácii Casus belli zo dňa 16.11.2019.

   Odpověď
  • Galia je něco jiného než galium? Myslím, že galium spolu s arsenem se už dlouho používá pro výrobu světlo-emitujících diod (LED), nebo i polovodičových laserů. Ale možná to bude galium ve sloučenině s jiným prvkem. Bez ohledu na Ga pořád ale beru sestřel MH17 jako plánovaný incident pro rozpoutání ww3.

   Odpověď
 3. Jardob, prosím tě, před chvílí jsem četl tvou krátkou odpovědˇ/repliku týkající se významu slov úžasný a divný v chorvatštině. Moc mě to zajímá. I ten kontext odpovědi. Ale nemůžu to zpětně vůbec najít. Vzpomněl by sis prosím kde to bylo?

  Odpověď
  • Napiš do googlu: úžasný site:vodaksb.eu
   A dostaneš seznam odkazů na diskuzní stránky, kde přes Ctrl+F dohledáš vlákno, kde je slovo úžas. Třeba zde, hned první odkaz: http://www.vodaksb.eu/diskuse-archiv-4/comment-page-17/

   Odpověď
  • a nebo dej do googlu hledat „pozor na úžasné věci“ ;-) jak mne kdysi naučila jedna dobrá duše.

   Odpověď
  • Myslíš tento príspevok?
   http://www.vodaksb.eu/diskuse/comment-page-78/#comment-269055
   V ženskom rode sa to viac podobá na slovenčinu. V mužskom by to bolo užasan a divan.

   Odpověď
   • Jo, to je ono. Díky chlapi.

    Odpověď
 4. Idem na to. Dakujem

  Odpověď
 5. pěkně prosím… kdysi jsem tady na fóru (tuším, že to bylo tady, nejsem si 100% jist) narazil na odkaz na youtube, kde byla (v češtině) audio analýza určitých aktivit vlády Bohuslava Sobotky napojených na landmančaft. V té analýze zazněla konkrétní jména (ne zrovna málo), a mimo jiné tam byly jmenovány neziskové organizace napojené na landmančaft. Jsem si 100% jistý, že danou analýzu dělal kdosi studující KSB. Nedaří se mi to video (audio) najít, bohužel jsem si neuložil link. Nemohl by mi někdo, prosím, pomoci? Téma dekretů je dle mého stále daleko od kompletního uzavření a moc rád bych si to prostudoval podstatně hlouběji. Je to již minimálně rok, nepamatuji si detaily, tak doufám, že můj chabý popis bude stačit.

  Odpověď
 6. Poprosim ak niekto ma link na dokazy vedeckeho charakteru o tom ze SSA nepristali na mesiaci.

  Odpověď
  • Obsáhlé téma, je třeba samostudium. Většina kvalitních materiálů je v ruštině, protože mají mnoho vědců v kosmickém odvětví, nebo lidí, co vystudovali příslušné katedry, i když se živí jinak.

   Odpověď
   • Tak to mas pravdu. V AJ je toho naozaj vela. Zial vsetko za. A hoc trochu RJ ovladam, velmi tazko sa hlada v tak odbornej zalezitosti. Na argument o nedostatku paliva pre navrat..moj oponent vypatral ze servisny modul mal 7,5t paliva a 12,5t okyslicovadla. Len ci to staci na opustenie orbitu Mesiaca a na nasmerovanie na zem. Nevieme posudit. Terez skusame najst ci pristavaci modul mal dost paliva prekonat gravitaciu Mesiaca jeho oblet atd. Fakt zaujimave.

    Odpověď
    • Ондрей 20.11.2019 o 12:28

     Van Allenove radiačné pásy?? Tvoria obal zeme do vzdialenosti cca 50.000 km. Mesiac je od nás vzdialený 300.000 km. počas 250.000 km by bola loď vystavená gamažiareniu zo Slnka a z vesmíru. Po vystúpení na mesačný povrch by sa boli buď usmažili, alebo by dostali nemoc z ožiarenia. Pokiaľ ale je vidno z videí, po pristátí sú úplne čulí ako boli vo wellnese.

     Odpověď
    • A jaké motory amíci použili? Vždyť ani dnes je nedokáží vyrobit. A problém byl i ve skafandrech. Proto, před několika lety skafandry shořely, aby nebylo možné dokázat, že nebyly použitelné.

     Odpověď
     • Zhoreli nehorlave skafandre? To si dali zalezat. Jeden z uspechov Apolla bol vyvoj nehorlavych skafandrov. Po neuspechu jednej misie. Ziadna zmienka o ochrane pred ziarenim. Amici no

      Odpověď
    • Kdybych znal celkovou hmotnost návratového modulu, tah motoru a spotřebu paliva, neměl by být problém posoudit návrat na Zem. Pro přistávací modul by šlo taky spočítat, zda překonání gravitace a oblet jsou reálné. Výpočty nejsou složité. Měl by to umět každý vysokoškolák se zkouškou z fyziky. Kdysi jsem měl půjčenou knihu, kde to všechno bylo (tuším Daněk: Letouny, vydáno kolem 1961). Marně ji už léta sháním, ale jde to i bez ní.

     Odpověď
     • @ Boris: při zadání Daněk + Letouny + kniha gooogle nachází toto – ale jedná se o nová vydání, tak to bude asi jen shoda jmen…

      https://knihy.abz.cz/obchod/1/search?search_for_type=detail&search_for_in_cat=1&search_for_string=Dan%C4%9Bk%2C+Vladim%C3%ADr&redefine_search_fields=spec_2_fulltext&search_for_in_cat=1&search_for_a_kind%5B%5D=standard&search_for_a_kind%5B%5D=ebook

      Odpověď
      • Asi ano, i když není vyloučeno, že je to jeho příbuzný, možná syn. Taky jsem goglil a našel více knih a skript autorů Daněk. Jenže ta původní kniha byla psána „populárně vědecky“, dobře se četla a zahrnovala skoro celé tehdejší letectví i kosmonautiku. Byla to taková malá knížečka do sto stran. Později bylo vydáno více, ale už „zředěných“ knih. Komplikací je taky několik autorů jménem Daněk. To jméno je v letectví dost známé.
       Jinak pro Michala: Jestli požádáš Hoxe o můj mail, výpočty raket Ti udělám.

       Odpověď
     • Toto sme nasli k servisnemu modulu.
      Celkova vaha 55tis libier
      Palivo 15.700libier
      Okyslicovadlo 25,200 libier
      A v texte som nieco blizke vykonu nasiel len udaj 3600psi.
      Je to anglicky,odborne a v pdf.
      Neviem to tu pridat.
      K mesacnemu modulu sme nenasli nic..

      Odpověď
      • Údaj 3600psi bude zřejmě tlak v komoře motoru. Převést to na tah zatím neumím, ale o víkendu se na to mrknu.

       Odpověď
      • @Michal: Na webu jsem našel diplomku s výpočtem raketového motoru. Je tam hodně vstupních dat a vlastní výpočet je dost dlouhý. Pro nás by stačil zjednodušený. Tlak v komoře (máme) a průřez trysky jsou nezbytné pro určení tahu motoru. Takže ještě bych potřeboval nějaké údaje o trysce. Jestli chceš pokračovat, doporučuji ten mail, abychom to tady nepředváděli.

       Odpověď
       • Boris dakujem pekne za ochotu. No Tvoj zlozity a pracny vypocet by som asi ani nepochopil. Derivacie a integrali bola moja konecna.

        Odpověď
   • Ондрей 20.11.2019 o 12:12

    https://www.casopis-sifra.cz/muz-ktery-nevidel-hvezdy-jak-to-bylo-s-pristanim-na-mesici/
    Nie je to jednoduchšie? Viď môj príspevok nižšie … Táto myšlienka ma napadla už dávnejšie, a zdá sa, že nielen mňa. Odvtedy už niekto uverejnil aj nejaké články (viď link hore).

    Odpověď
  • Ондрей 20.11.2019 o 12:06

   Odporúčam hľadať tu:
   http://leva-net.webnode.cz/search/?text=apollo

   Niekde mám tuším doma aj odložené celé články, dávajúce predovšetkým logické dôkazy toho, že Amíci na Mesiaci neboli. Týka sa to privezenej mesačnej horniny, ďalej situácie samotného amerického výskumu (keď sa berie v úvahu, že ZSSR postupne poslal do vesmíru družicu, psa, človeka, urobil prvý oblet Zeme, prvý výstup do vesmírneho priestoru a SŠA nič nič nič … a zrazu bum, „boli na Mesiaci), a okrem toho aj politickej situácie vo svete (studenej vojny medzi SŠA a ZSSR).

   Odporúčam prečítať prácu (toto je tretia časť, prečítaj všetky).
   http://leva-net.webnode.cz/products/zapad-a-sssr-jak-ve-skutecnosti-probihala-studena-valka-3-/

   Okrem iného, pokiaľ žiadaš priamy vedecký dôkaz, je mi divné, že sa tým ešte nikto moc v KSB nezaoberal, resp. možno len ja o tom neviem, ale po tom, čo som sa dozvedel, že Zem je obklopená magnetosférou (konkrétne Van Allenovými radiačnými pásmi) chrániacou nás proti gamažiareniu z vesmíru a zo Slnka
   https://sk.wikipedia.org/wiki/Van_Allenove_radia%C4%8Dn%C3%A9_p%C3%A1sy
   … ktoré siahajú cca do vzdialenosti 50.000 km, mi automaticky napadlo, ako mohli Yaenkees byťna Mesiaci, keď ten je vzdialený od Zeme 300.000 km. Ak by aj boli schopní vyrobiť loď, ktorá by tejto radiácii odolala, po vystúpení na Mesačný povrch by sa buď upiekli ako špekačky, alebo by neskôr zomreli na nemoc z ožiarenia. Americkí kozmonauti boli však čulí, zdraví, „bez škrabanca“.

   Odpověď
   • Dakujem za odkazy. Urcite si doplnim znalosti. No diskutujem s matfyzakom. Je nastaveny na vedu. Aj ked sa skoro vsetci odvolavaju na dokazane vedecke prace, je priam nemozne ich zohnat. VA pasy zo stastim mohli prejst. Totiz nikde sa neuvadza stupen radiacie pomerne k sirke pasov. Ja tvrdim, ze satelity obiehaju na nizkej orbite lebo dakej od zeme by ich rozbila slnecna erupcia. No zohnat hodnoty radiacie je zlozite.

    Odpověď
    • Ať si udělá podle analýzy videa skutečného startu vlastní analýzu skutečného tahu motorů rakety saturn. Pokud mě paměť neklame, vychází asi o třetinu nižší, než je nutné pro dosažení oběžné dráhy.

     Odpověď
     • Chapem co myslis. No raketove inzinierstvo ci astrofyzika je predsa len zlozite odvetie.

      Odpověď
      • Ондрей 21.11.2019 o 11:54

       Michal, skús ešte toto. Podľa mňa je to odpoveď za všetky.
       https://www.youtube.com/watch?v=GLDCWHRA9Aw
       Hovorí tam sovietsky kozmonaut Leonov, o tom, ako sa dostali počas jednej misie omylom až do výšky 495 km (mali ísť len do 350 km). Leonovov skafander sa poškodil. Vo výške 500 km sa už má nachádzať prvá antiradiačná vrstva. Tam dostali vysokú dávku radiácie. V tomto prostredí by prežili zhruba 5 hodín pri radiácii 500 rontgenov.

       Odpověď
    • Ондрей 20.11.2019 o 17:32

     „VA pasy zo stastim mohli prejst.“ Stupeň radiácie je ťažko zohnať, ale minimálne by som argumentoval tým, že cesty ma Mars a dokonca aj na Mesiac už teraz pomaličky začínajú „antipropagovať“, práve kvôli problémom s radiáciou v medziplanetárnom priestore (o ktorej predtým nevedeli???). Veľa píšu o tom, že sa zmenila „klíma“, záhadné, že tak rýchlo, keďže tieto zmeny prebiehajú 100-vky a tisícky rokov. Keď už teraz „renomované“ organizácie drístajú o tom, že na Mars sa to kvôli radiácií zvládnuť nedá, tak na Mesiac to pred 50-timi rokmi šlo? A bez poškodení ľudského zdravia?? Aby boli SŠA kozmonauti takí freš, čo jedli? Olovo? Každému je známe, že na odtienenie škodlivej radiácie je nutná silná vrstva hustého prvku. Skafandre boli vyrobené potom z čoho? Posielam ďalšie linky. Ak je ten pánko tak silno nastavený na vedu, najlepšie bude, keď si tam zájde tú radiáciu odmerať, keď už neverí ani hmlistým vyhláseniam, ktoré dávajú slúžky americkej „elity“ z NASA aby potichu ospravedlnili a pod koberec zamietli ich hollywoodsky podvod. Tu je jeden link, ktorý, myslím, niečo napovie o medziplanetárnom žiarení, aspoň čiastočne.
     https://hep.upjs.sk/~dirner/SKALTA/MeteoSeminar_2012/Kozmicke_ziarenie_final.pdf
     Ak už nič iné, chalanisko by si, keď už je mat-fyz, mal uvedomiť, že Slnko je ďaleko-ďaleko väčší jadrový reaktor ako bol Černobyľ, z ktorého len rádioaktívny spad spravil toľko škody na ľudskom zdraví a životnom prostredí, že sa to ťažko bude dať porovnávať so Slnečným vetrom, s jeho teplotou a radiáciou.

     Odpověď
     • Dik za namety do diskusie, Tvoj link mi nejde otvorit. Na oplatku Ti dam co som dostal..a ani po preloženi som nebol velmi mudry.
      https://www.spaceweatherlive.com/en/help/what-are-solar-flares?fbclid=IwAR0Mq8tfWpVZId27oMMqE1BgntyhYQnO-YPw44wic79SbAaQYl5QZOjX1Gs
      https://www.ngdc.noaa.gov/stp/solar/solarflares.html?fbclid=IwAR2yomm_df-Z0-YCs6D2PphPZ97LTNCSHnE8j6ekzcxCSsUgFMzVnhPQ0_s
      https://www.lpi.usra.edu/meetings/leag2012/presentations/Stubbs.pdf

      Tak týmto sa teraz zabavame.

      Odpověď
      • Ондрей 20.11.2019 o 22:14

       Škoda, link, ktorý som ti poslal je o účinku slnečných protuberancií na Zemi. Merajú to na Lomničáku. Ovplyvňuje to elektroenergetické a elektrické zariadenia až na Zemi hlboko za magnetosférou Zeme. Takže „pred“ magnetosférou to musí byť riadna sila. V podstate asi o niečom podobnom je aj to, čo si dal ty sem. Lenže tuto sa rozoberajú len slnečné protuberancie a nie slnečný vietor. Slnečný vietor je neustály tok nabitých častíc smerom zo Slnka. Protuberancia (erupcia) je výron materiálu. Nie je to to isté. Stále sa to snažia zhodiť na protuberancie, pretože to umožňuje oblafnúť davy. Áno, tie nejdú stále a možno sa im vyhnúť. Ale nikde nerozoberajú to, čo tvrdí Van Allen, keď objavil elektromagnetické pásy. Proste z jeho objavu plynie, že žiarenie „tam vonku“ je tak silné, že nič živé tam nevydrží. Rozoberať z tých článkov „desiatky na mínus osemdesiatuprvú“ je zbytočné, keďže sa to týka výskumu protuberancií a nie slnečného vetra a jeho radiácie.
       https://sk.wikipedia.org/wiki/Slne%C4%8Dn%C3%BD_vietor
       Čítaj hlavne v stati „Vlastnosti“, píše sa tam o rádioaktivite slnečného vetra, no nie konkrétne hodnoty a taktiež o rýchlosti slnečného vetra. Viac ti o tom povedať neviem. Podľa mňa, keď nenájdeš nejaké čísla na ruských weboch, tak na anglických ich je zbytočné hľadať. Ak nejaké sú, tak sú zamlžené, skreslené … ako to 25xCT. Môj názor je, že keby Van Allenove pásy mali chrániť Zem proti 25xCT, boli by tam zbytočné a stačila by na to atmosféra. Keďže ale rýchlosť = sila a teplota slnečného vetra sú extrémne silné, musí byť silná aj magnetosféra Zeme, aby tomu odolala a taktiež aby neprepustila aj extrémne silnú radiáciu kvôli ochrane života. Všade funguje zákon akcie a reakcie. Pokiaľ je magnetosféra taká silná, a jej chvost siaha ďaleko do vesmíru, už z toho je jasné, že sila slnečného vetra je obrovská, jednak prúdom a jednak aj radiáciou, keďže v podobe polárnej žiary sa dokáže prejaviť až v atmosfére. Pokiaľ vedátor chce, nech si to dopočíta v číslach, ak to dokáže. Viac ako logický dôkaz nemám. Zatiaľ.

       Odpověď
       • Skusim tan Lomnicak a ten slnecny vietor. Dakujen

        Odpověď
        • Ондрей 20.11.2019 o 23:17

         https://alexandr-palkin.livejournal.com/5770059.html
         Nechcelo sa mi to čítať v ruštine. Ide to celkom aj na gogoľ translatore. Ale treba pohrabať na ruských weboch. Možno sa toho nájde viac.

         Odpověď
    • Ондрей 20.11.2019 o 18:20

     A ešte taká „drobnosť“ týkajúca sa tých pásov. Všade sa snažia prekrútiť samotný dôkaz. Pretože keď Van Allen dokázal existenciu týchto radiačných pásov, dokázal vlastne to, že radiačné prostredie škodlivé zdraviu a životu sa nachádza mimo nich smerom k okolitému vesmíru. Kdežto tí, čo obhajujú pristátie SŠA na Mesiaci všade redukujú tento dôkaz a prekrúcajú ho takým spôsobom, že oponenti pristátia na Mesiaci majú na mysli životu nebezpečný prelet skrz tieto pásy, v ktorom môžu dostať smrteľnú dávku radiácie. I to je jasný dôkaz, že sa vyhýbajú pravde, pretože logicky ak raz mám Slnečný vietor všade v okolí týchto pásov (pretože ony vlastne chránia Zem), znamená to, že keď letím zo Zeme do tohoto priestoru, tak som chránený pásom až kým ho nepreletím. Keď ho preletím po 50.000 km, a do pristátia na Mesiaci ešte poletím v priestore, ktorý už nie je chránený 250.000 km, čo sa stane? Dole link:
     https://www.stoplusjednicka.cz/co-jsou-van-allenovy-pasy-jsou-pro-kosmonauty-nebezpecne
     Všimni si poslednú vetu:
     „Radiační dávky ve van Allenových pásech by byly pro člověka smrtelné, většina kosmických letů se však odehrává pod jejich hranicí. Skrz pásy tak prolétala jedině Apolla při cestě k Měsíci, lodě se ovšem kritickými oblastmi pohybovaly velmi rychle, takže pro astronauty nepředstavovala tamní radiace vážnější riziko.“
     Znova tu narážajú na radiáciu v pásoch, ale nie už mimo nich. Ak ale používam tézu pásov ako ochranu pred radiáciou, je predsa logické, že za nimi táto radiácia existuje v oveľa väčšej miere. Proste toto je vec, ktorú vyvrátiť nemôžu aj keď sa o to tak silno snažia, pretože ju už sami predtým vedecky potvrdili.

     Odpověď
     • K VA pasom mi poslal hafo studii v AJ ale vysledok bol že Apoloo 11 trafili obdobie nizkeho výskytu slnecných burok ,že slnecne erupcie su smerove a nie vsetky smeruju k nam a suma sumarum dostali ekvivalent 25x CT. Zial niesu info o radiacii za VA pasmi. Na otazku preco sa za 60 rokov o 30% zhorsila situacia s radiaciou a riesime už vyriesene..sme nenasli odpoved. Argument že je to drahe neberiem. A význam misie pre ludstvo nebol nijako oslnivý. Osobne si myslim že Saturn 5 nebol schopný dokázať co vraj dokazal. Nehorlavý skafander určite neochranil človeka na Mesiaci plus nedoriesili sme cestu pristavacieho modulu k servisnemu. Ako zaujimava tema na samostudium no nedostatok vedeckých dokazov (ja ich neviem najst) znamena že zatial taham za kratsi koniec. Amici proste mali privela stastia, co je nevedecke. Vo vsetkom isli na doraz a bez moznosti druhej sance.

      Odpověď
      • Ондрей 20.11.2019 o 21:26

       To znamená, že žiadne šťastie nemali, ale zato majú veľmi vyvinuté filmárske umenie. Bez toho, aby robili kroky ako ZSSR, ktorý najskôr projektoval rakety, vyvíjal motory, potom testoval, posielal do kozmu družice, potom zvieratá, potom človeka … proste nie je tam žiandy progres a zrazu „úspech“. Kým do výstupu na Mesiac im rakety nedokázali vyletieť ani na orbitu, alebo rovno zhoreli na štarte, zrazu „babach“ a boli na Mesiaci. Nedáva to žiadnu logiku. Okrem toho, pozri si to video od Frantu. I Jefimov i Zaznobin tam hovoria to isté, o neexistencii elektromagnetického poľa na Mesiaci, ktoré by bolo schopné ochrániť život. Okrem iného Jefimov sa so smiechom zaoberal americkým skafandrom, keď ho porovnával s ruským, pretože ten americký nemal ani len „pytel na sračky“, z toho jasne plynie, že by to asi astronaut pri niekoľkohodinovom výlete ťažko vydržal, čiže je to ďalší dôkaz.

       Odpověď
      • michal, papier toho znesie veľa. Keď ti niekto napíše „trafili obdobie nízkeho výskytu slnecných burok“, tak by bolo namieste si to aj overiť, či je tá veta vôbec pravdivá (a nie iba more podporného textu, ako v prípade toho návratového paliva v nosiči, ktorý na mesiaci ani nebol: t.j. iba príbeh na papieri, resp. more vymyslených podporných informácii, vycucaných z prsta, aby nimi unavili oponentov).
       Ono to mohlo byť tak, že na každé pripomienky oponentov vymýšľali nové a nové argumenty, ako scenáristi, až z toho vznikla masa.
       Tiež by ma zaujímalo, prečo všetky fotky z mesiaca (a je ich kvantum) sú retušované. T.j. pozadie urobili čiernobiele, ale kozmonautov a vozidlá dali farebne. Apropo, fotky sú vo vysokej kvalite, ale filmový záznam je príšerný.

       Gama žiarenie je vo kozme zrejme konštantné, a magnetosféra ho nijako nezachytí. Ale možno niečo tlmí toto žiarenie pri dopade na Zem (podobne ako ozon tlmí UV žiarenie). Slnečný vietor sú častice vyvrhnuté slnkom na rôzne strany ale viac menej konštantne, čo vidno na polárnej žiare, že nie sú tam výpadky, kedy by slnko vypúšťalo hmotu raz tam, raz inam. Polárna žiara je síce vlnivá, ale neprerušovaná, t.j. tok radioaktívnej hmoty zo slnka je stabilný a rovnomerný. Najviac sa koncentruje na póloch, póly sú akoby lievikom na túto radioaktívnu hmotu (na miestach dopadu polárnej žiary to musí devastovať život na zemi).

       Vesmírne moduly boli vraj z tenkého plechu, ktoré veľa radiácie nezastavia. Prechádzka na mesiaci by bola ešte nebezpečnejšia.
       Ak posielajú sondy ku vzdialenejším cieľom v našej slnečnej sústave, musia byť uspôsobené tak, aby ich slnečný vietor nepoškodil. Ak majú sondy nejaké detektory žiarenia, potom poznajú presné hodnoty.

       Raketa Saturn (ktorá štartovala naozaj pomalšie než bolo potrebné) mala letieť po balistickej krivke a návratový modul mali loviť niekde blízko La Manche.

       Odpověď
       • Ондрей 20.11.2019 o 22:48

        Van Allen presadil myslím na sondách Voyager a Pioneer aj geiger-mullerove detektory radiácie. Takže dáta isto majú. Otázka je, či ich zverejnili niekde a či nie sú nimi úmyselne skreslené. Toto by bolo najlepšie overiť u ruskej strany, ak niečo také je „k nájdeniu“. A s tým balastom a unavovaním oponentov plne súhlasím. Keď ti niekto dá argument na radiáciu za Van Allenovými pásmi typu: „Vo Van Allenových pásoch ich radiácia nemohla ohroziť, pretože išli rýchlo.“ tak je jasné, že si proste vymýšľa a vyhýba sa odpovedi, pretože otázku úmyselne nechápe. A tak zavádza. Taktiež som na viacerých článkoch našiel hlášky typu, že medziplanetárne žiarenie je život ohrozujúce, ale vo väčšine prípadov sa lety uskutočňovali pod ochranou Van Allenových pásov, z výnimkou letov Apollo, ktoré ale rýchlosťou „dokázali uniknúť smrti“. No proste totálna hovadina.

        Odpověď
        • Ani z najuspesnejsej ruskej sondy Venera 13 ktora vydrzala tlak a teplotu prostredia na Venusi 127!minut..som nenasiel udaje o radiacii.
         Na radiaciu je proste embargo, kym sa postupne salamovou metodou nepodsunie ako hrozne narastla za poslednych par rokov..je toho plny net. Az vedci zistia, ze za VA sa „uz“ neda ist.

         Odpověď
         • Ондрей 21.11.2019 o 12:52

          Michal, skús ešte toto. Podľa mňa je to odpoveď za všetky.
          https://www.youtube.com/watch?v=GLDCWHRA9Aw
          Hovorí tam sovietsky kozmonaut Leonov, o tom, ako sa dostali počas jednej misie omylom až do výšky 495 km (mali ísť len do 350 km). Leonovov skafander sa poškodil. Vo výške 500 km sa už má nachádzať prvá antiradiačná vrstva. Tam dostali vysokú dávku radiácie. V tomto prostredí by prežili zhruba 5 hodín pri radiácii 500 rontgenov.

          Odpověď
       • Časostroj 21.11.2019 o 0:27

        Ešte k tym filmovym pásom, ako zabezpečili taký široký diapazón odolnosti celuloidu voči vonkajším teplotám v rozsahu +-100 stupňov ?

        Odpověď
        • Ондрей 21.11.2019 o 8:11

         Žiadno, pretože tam neboli. Okrem iného, ako úplne dostačujúci dôkaz stačí, že nemali v skafandroch miesto pre obsah svojich čriev. Vydržať 8 dní bez vyprázdňovania močového mechúra a hrubého čreva, to musel byť kumšt. To dokážu len „Amerikánci“ (Chuck Norriss, Rambo atď.)

         Odpověď
         • Trochu tu debatu posunu stranou . Kiksů a nesmyslů okolo akce „Apollo“ je už na dvě Apolla . Je to jako s dvojčaty nebo vraždou Kennedyho.
          Podstatné je , že globální scénárista,režisjor a konateľ vůbec tyto diskuse ex-post nezahrnuli do konsekvencí . Dnešní Svět měl vypadat úplně jinak, než jimi vytvářený Svět . Zákon času a přežití Ruska tento jejich předpoklad zboural a je jen otázkou času a strategie sil stojících v opozici GP, kdy bude Pravdivé objasnění všech těchto událostí plně odkryto.
          Teď běží proces „smývání šupin z očí“ u co největšího vzorku populace. Ale, pozor. To zdaleka ještě neznamená ochotu poznat Pravdu.

          Odpověď
          • oprava .. úplně jinak , než ten dnešní Svět.

           Odpověď
          • Ондрей 21.11.2019 o 12:57

           To je pravda. Otrhať šupiny z očí nikomu nasilu nemôžeš, ale cesta k pravde vedie práve cez to. Je to prvé štádium. Človek si to často uvedomí, až keď sa sklame/oklame/oklamú ho a pak to zistí a už bude opatrnejší v záveroch, a to už je štádium č. 2.. Mimochodom, poznať pravdu značí poznať seba samého. A k tomu je nevyhnutná cesta dovnútra … zbavovať sa vzorcov svojho správania, ktoré sú lživé … Mnoho manipulácie dokázal GP úspešne uskutočniť s ľuďmi práve tým, že zneužil ich vnútorné strachy a podvedomé obavy.

           Odpověď
           • V podstatě jsme si plně porozuměli . Jsem tomu rád.

            Odpověď
          • DT nedavno navysil rozpocet NASA o 1mld..co je kvapka vo vedre a zavelil..ideme opat na Mesiac a aj na Mars! Myslim si, ze ich pot oblial. Az DT zvladne preformatovanie SSA, priznanie o Apoolo moze byt posledna rana neocons a snaha o obrodenie. Samozrejme, je to len moje prianie.

           Odpověď
     • Domnívám se, že nebezpečná radiace existuje jen při interakci částic slunečního větru s magnetickým polem Země. Čili mimo oblast van Allenových pásů by neměla radiace být nějak významná a pro pohyb za (vA) pásy by zřejmě už nebyla nutná ochrana proti ní.
      Stejně nevěřím … !

      Odpověď
      • Nie, tie zdravotné riziká sú v dôsledku interakcie žiarenia a ľudského tela. Magnetické pole ho skôr tieni. Otázka je, pokiaľ naozaj nie sú slnečné erupcie, aká je hodnota tohto žiarenia v oblasti za magnetosferou zeme. Zas leteli teoreticky len 6 dní, na sis sú 6 mesiacov. Ta hodnota sa ale fakt nikde neuvádza. A pritom všetky planetarne sondy toto urcite merali.

       Odpověď
       • Mrkni se nahoře na:
        Ондрей 20.11.2019 o 12:12

        https://www.casopis-sifra.cz/muz-ktery-nevidel-hvezdy-jak-to-bylo-s-pristanim-na-mesici/
        „Jakmile se ale elektrony slunečního větru dostanou do Van Allenových pásů, okamžitě zrychlí na tak vysokou rychlost, že se stanou nestabilními a rozpadnou se. Tím svoji rychlost ztratí.“
        Domnívám se, že právě tehdy vzniká ta problematická radiace. Ty elektrony musí totiž vyzářit svoji energii = radiace.
        Něco jiného je nebezpečí kosmického záření. To existuje také, ale jestli to chápu správně, jde sice o stejné částice, ale bez přítomnosti magnetického pole a souvisejícího zpomalování částic.

        Odpověď
        • Ондрей 21.11.2019 o 21:43

         https://www.youtube.com/watch?v=GLDCWHRA9Aw

         Odpověď
         • Nevím co chceš říci. Viděl jsem to.

          Odpověď
          • Ондрей 21.11.2019 o 23:00

           Už 500 km nad Zemou je podľa Leonova radiácia 500 rontgenov, čo stačí tak na 5 hodín života. Čo je ďalej je teda bezpredmetné riešiť.

           Odpověď
           • „Už 500 km nad Zemou je podľa Leonova radiácia 500 rontgenov, čo stačí tak na 5 hodín života.“ Souhlasím.
            Radiace se pak ještě zřejmě zvětšuje, ale pokud by se sonda pohybovala dále (byť by to bylo kamkoli od Země pryč), tak po opuštění van Allenových pásů by mělo dojít zase k postupnému poklesu radiace. Přečetl jsem si článek velmi pozorně. Podle mne je zdrojem radiace interakce částic s magnetickým polem. Intenzita toho pole se s růstem vzdálenosti od Země zmenšuje. Zřejmě v některém místě existuje maximum radiace a od něj na obě strany pokles.

            Odpověď
            • Ондрей 21.11.2019 o 23:52

             Pri jednom prelete samotných pásov by „hrubou matematikou“ vyšlo, že pobyt kozmonautov v pásme radiačných pásov je cca 50000km*4dni*24h/384400 km = 12,5 h. Pokiaľ by som bral túto teóriu a vo vzdialenosti narastajúcej od zeme by radiácia klesala až po koniec pásov, dajme tomu, že by tam kozmonauti strávili hoc len 6 hodín. Pri prelete tam. Pri prelete nazad je to ďalších 6, spolu už 12. Leonov tvrdil, že na smrť stačí 5. A to nehľadím na to, že tí páni vyliezli na tlačovku, akoby boli vo wellnese. Žiadne „škody“ na zdraví.

            • @Ондрей: Tak ten výpočet by se měl udělat odborněji, ale souhlasím. Jen jsem výše chtěl upozornit na zřejmě nesprávný výklad situace mimo van Allenovy pásy (vně). A taky nechápu tyto pásy jako „chrániče“, ale právě jako místo, kde radiace vzniká a působí. Byť prostor pod nimi lze chápat jako chráněný.

            • Ондрей 22.11.2019 o 6:04

             Vzhľadom na to, že prelet Van Allenovými pásmi by trval tak dlho, je zbytočné potvrdzovať správnosť teórie, že Američania sa tadiaľ nemohli dostať bez škôd na zdraví, resp. vôbec tade neprešli živí výpočtom o dvoch stranách ťažkej matematiky. Inak, to čo tvrdíš, že radiácia sa môže nachádzať len v pásoch, a tak ako si to zdôvodnil je tiež pomerne logické. No, v tom, že mimo pásov radiácia nepôsobí s tebou nesúhlasím. Slnko je tak obrovský jadrový reaktor, že slnečným vetrom sa musí šíri aj radiácia. Čo by v tom bránilo? Gravitácia Slnka? Pochybujem. Ale to je, podľa mňa vec názoru. Nikto z nás tam ešte nebol a kým nezverejnia niekde údaje z geiger-mullerových údajov na sondách Pioneer, Voyager a iných poprípade kým to nesprístupnia Rusi, prudko 100%-ne tvrdiť, či je, alebo nie je mimo Van Allenových pásov radiácia, by bolo ….

            • Ten odbornější výpočet je asi na dva řádky, ale teď se mi do něj nechce (skoro do rána jsem počítal nějakou strojní kinematiku). Ale souhlasím s Tebou.
             Nikde jsem netvrdil, že mimo pásy není radiace. Zřejmě tam je, ale zdrojem je asi hlavně Slunce, jak říkáš. Uvnitř van Allenových pásů však vzniká navíc ta radiace, o které jsme výše psali.

      • Zatial sme nasli to co tvrdis. Problem je prvych 100km VA pasov,ktory preleteli relativne rychlo chraneny 4mm alu na rakete a snad skafandre. Potom by mala byt relativne nizka radiacia. Nie nebezpecna. Za pasmi VA uz udaje niesu. Co by urobila erupcia vieme no slnecny vietor nie. Zaujimave, ze teoreticky to mozne je. Tiez im neverim.

       Odpověď
       • Díky za odpověď.

        Odpověď
        • Link od Taurus na levanet 2014.
         https://oko-planet.su/science/sciencecosmos/225516-chelovek-na-lune-dozy-radiacii-pri-polete-na-lunu.html

         Odpověď
      • jj, radiace VA pásů se, nevím proč, bere jednostranně a udává jako zásadní překážka cesty na Měsíc.
       Slunce v klidu: Na průlet skrz VA pásy není radiace nebezpečná. V kosmickém prostoru mimo Zemi je radiace poměrně nízká – pár dní není nebezpečných. Radiace vzniká hlavně při kolizi energetických fotonů s atomy Zemské atmosféry.
       Sluneční erupce: energie fotonů mnoho násobně vzroste, a v tomto případě i kosmický prostor je životu nebezpečný ihned.

       Odpověď
  • Kiks při natáčení falešného amerického přistání na měsíci 2 min a 36 s: https://www.youtube.com/watch?v=O5BNEZZwHiU

   Odpověď
   • Ондрей 20.11.2019 o 19:01

    Dobré. Výživné :-) … Ale Jefimov naráža aj na neexistenciu elektromagnetických polí na Mesiaci, keď hovorí o chybách amerického skafandra :-) Čo zas potvrdzuje teóriu o tom, že za hranicou Van Allenových polí je už prostredie proste toxické pre pobyt hocičoho živého. Ďalej to povrdzuje aj Vladimir Michailovič Zaznobin …

    Odpověď
   • mne staci cas 2:30, vsimni si aku velku zem tam dali. Zem je vraj cca 4x vacsia nez Mesiac ale na vsetkych tych par fotkach z Mesiaca kde je Zem, vyzera cca ako Mesiac zo Zeme, pripadne este mensia, mala by byt praveze daleko vacsia nez na fotkach je. To ze Zem nieje prakticky nikde na videach mi uplne staci.

    Odpověď
  • K těm Van Allenovým pásům jsem našel knihu od Jamese A. Van Allena – Origins of magnetospheric physics, 140 stran (ENG), vydáno 2004, ale originál vyšel 1986.
   https://uloz.to/file/odjkyUjg99ZJ/james-a-van-allen-origins-of-magnetospheric-physics-university-of-iowa-press-2004-pdf
   Jenom jsem proletěl obrázky a je tam mnoho schémat, kde měří s výškou i radiaci, kterou měří jako počet pulsů za sekundu. Chybí nějaký přepočet na Sieverty nebo Greye, takže jsem nepoznal, jak moc radioaktivity tam je. Nejzajímavější je obrázek 37 na straně 115, kde je „míra radioaktivity“ ve vzdálenosti 6-ti poloměrů Země. Kniha pochopitelně pracuje s články, takže je možné že tam někdo najde nějaký zajímavý kus.

   Odpověď
  • A k čemu ti bude to když zjistíš, že tam byly/nebyly? Nic ve zlém, jen mi to přijde nepodstatné.

   Odpověď
   • Je to zaujimava tema..zvlast ked zistis, ze nic nieje iste. Vela informacii, praca z textom ci prekladacom. Zabavne samostudium.

    Odpověď
 7. Četli jste knihu “Moc” od Starikova? Co na ni říkáte?

  Odpověď
 8. Nevíte někdo, kdy vyjde přesně kniha O světě křivých zrcadel od V. Pjakina? Mám o ni zájem, chtěl bych si tu knihu koupit.

  Odpověď
  • https://zakazanevzdelani.cz/ zde se předběžně objednává, přesné datum není známo, pouze to, že by to měl být konec tohoto roku.

   Odpověď
   • Mám stejnou informaci přímo od zdroje .

    Odpověď
 9. Sledujem pravidelne Studio Beta – Joe Doležala, no akosi sa odmlčal. Neviete niekto, čo je s ním?

  Odpověď
  • Studio Beta z 11.11. – je to tam vysvetlené. Dve egá sa bijú.

   Odpověď
   • Tak to vyzerá, že vysielanie sa aspoň s p.Kapalom neobnoví.Bude mi to chýbať, hoci rozprávky o Saturne a Satanovi sú pre mňa dosť preexponované.

    Odpověď
    • Téma Cernu je už stejně 100x ohraná písnička.

     Odpověď
 10. Vypočuli sme si VK z 1.11. .Čo z toho je pravda, nedokážem posúdiť. Chápem že niektorí sú proti jeho objasňovaniu. Lenže my sme sa skoro rozvadili/partia/! Vie to niekto analyzovať? Kam speje tento svet? Sme naozaj po celé tie roky pod nadvládov židov?

  Odpověď
  • co sa tu dost zdoraznuje a co je najdolezitejsie je fakt, ze o zidov ide az v druhom rade. Nie je dolezite, ze kadre veducich funkcii su vyberani na zaklade nejakych kriterii, vzdy je to tak v tejto koncepcii a nie su az tak dolezite ktore tie kriteria su. Dolezite je, kto ich stanovuje a akym smerom vedie tieto kadre. To, ci to budu zidia, scientologovia ci Armeni, je dolezite len v tom, ze samozrejme treba to drzat na pamati. Ale nie je to riesenim (teda ich likvidacia), pretoze pride niekto iny. A kym sa pride na to, kto to bude, sa strati cas aj energia.
   Vezmi si Putina. Ma vo vladnucej vrstve urcite vela zidov (dokonca sa hovori, ze jedna jeho dcera ma zida za muza, neviem ci je to pravda). Sam povie, ze na zidov sa vela vala, ako vyhovorka, preco niekto nie je taky dobry. To, ze zidia drzia spolu, navzajom si pomahaju (a zrejme aj vydieraju), ze tam funguje v sieti Mossad, je ale fakt. Na druhej strane Rusko sa nepustilo do krizku s Izraelom, nepodporuje snahy o jeho likvidaciu, nesnazi sa o zadupanie zidovskej diaspory. Ale urcite zasa sa nenecha ani nim ovladat, to dokazalo aj vstupom do Syrie, obmedzenim moznosti bombardovania Izraelom, aj formovanim infopola u verejnosti, kolko ich je a kde vsade su. Nie su v takom vleku, ako USA.

   Odpověď
   • Janka, ďakujem. To čo si napísala, je mi jasné. Snažím sa to ostatné uchopiť, ale asi mi niekto „stojí na kábli“. Nevzdávam to.

    Dorazilo ma : Slovenský štát vznikol nie kvôli Slovákom,ale aby sa ukotvili slovenskí židia v Slovenskom štáte.

    Odpověď
    • tak zasa netreba to brat, ze to je pravda, lebo to tvrdi. Ja to beriem skor tak, ze vacsinou si kazdy interpretuje fakty podla seba. VK ma tusim hlavnu temu zidov a tak ich vklada do vsetkeho. Putin zradza Rusko lebo zidia, Slovensky stat vznikol lebo zidia atd. Predpokladam, ze tam budu fakty, ze tym, ze zidia si dost zakladali na vzdelani (na rozdiel od beznych ludi inych vierovyznani v nasich oblastiach), tak mohli byt zainteresovani mozno radou alebo mali aj majetkove vklady, ktore mohli pomoct SR v tom case, ked vznikla. Neviem, nemam to nastudovane, ale hovorilo sa, ze koruna bola vtedy na urovni pomaly svajciarskeho franku, bola silna a stabilna. Neviem si ale predstavit, odkial by SR vtedy vzala tak vela kapitalu. Vie sa, ze I.Karvas dal zasoby penazi centralnej banky SNP. Nemci si prisli aj po strieborne zasoby, ktore slovenska republika vtedy mala nadpriemerne vysoke a nic nedostali, lebo sme vyrazili z nich mince tesne predtym (a pustili do obehu). Odkial toto vsetko sa podarilo udrzat (aj ked Slovensko bolo vtedy uchranene devalvacie mien a vojnoveho besnenia a ciastocne aj vdaka faktu, ze naozaj mudro hospodarilo), neviem. Mozno to boli vklady a pomoc RKC ci Vatikanu.
     V kazdom pripade sa vtedy dost prebrali temy zidov, teda zacalo sa tlacit na vzdelavanie, usporne hospodarstvo, takze nasledne asi nemali az tak velke slovo v politike. Aspon sa mi nezda aj podla nasledkov, po vojne na Slovensku vela zidov neostalo, urcite sa cast presunula do Prahy, ale aj tak. Je ale zname, ze v 50.rokoch bol boj politickych klanov vo vedeni CSR, jednym z nich boli zidia (ja sama som si myslela ze to bola len cista propaganda, nakoniec ako u vacsiny sa ukazalo, ze to bola pravda, len nikto tomu neskor uz neveril), aj ked tam asi neslo o posun vlady, ale o nasmerovanie priazne k Izraelu

     Odpověď
     • 17.07.2019 Šokujúce svedectvo židovského lekára o koncentračnom tábore v Seredi
      https://rutube.ru/video/215e4dcae01e0088795dbe0cfd5a6ab0/?ref=endroll

      Odpověď
  • Někdo, kdo je schopný tvrdit že Putin je zrádce, má z mého pohledu naprosto nulovou kredibilitu a je škoda věnovat mu jakýkoliv čas.

   Odpověď
   • Tak jsem si poslechl pár videí od VK letmo. „Putin je pod Židy a pak jsou tu nějací židé. Židé s velkým Ž a malým ž. Gréta vidí do projektoru a vidí budoucnost, všude jsou Ž a ž. Pjakin kryje nějaké Ž a ž. V tom aby se prase vyznalo. Jednu větu (souvislost) VK opakuje dokola asi půl hodiny typu: ,,Dnes je středa, ale ta středa, to není ledajaká středa, to je středa židovská (po půl hodině): to je ta židovská středa, protože je středa. To se nedá poslouchat takové hovadiny.

    Odpověď
    • Neposlouchat, ten člověk je klinický případ a má za úkol diskreditovat skutečnou alternativu. Těmi bláboly co glosuje se dostal na úroveň „Pozorovatelky“. Myslím, že se to tu už jednou probíralo, že je to bývalý estébák.

     Odpověď
     • není náhodou součásti demoliční Trojky i tady ? To jeho fragmentální blábolení opřené o výroky tzv, autorit mi jejich práci silně připomíná.

      Odpověď
      • Tak tomu bych se vůbec nedivil.

       Odpověď
   • Samozřejmě, že ne úplně všechno, co říká jsou totální voloviny, v něčem má pravdu, ale ta nekonečná omáčka okolo toho a pak výsledek, že to tu řídí Ž a ž. To je odpoutávání pozornosti a kradení času.

    Odpověď
   • Myslím, že s lháři je to podobné, škoda času.

    Odpověď
   • koloděj 6.11.2019 o 7:26

    Proč ? Zradil Clintona. Ten mu tak věřil, že (roz)položí Rusko, a on, pacholek ho podvedl a Rusko nejen že vzkřísil ale ještě z něj udělal velmoc. Zrádce. A tak upřímné oči má. Kdo by to od něj čekal, že ?

    Odpověď
 11. Vie mi niekto recenziu na tieto knihy povedať???
  https://www.megaknihy.sk/odborna-naucna/261271-dejiny-narodu-ceskeho-i-v.html?utm_source=criteo&utm_medium=retargeting&utm_campaign=rtb

  Odpověď
 12. https://www.youtube.com/watch?v=E8ybKxH00u0&feature=share&fbclid=IwAR1PonxKIBys89eajtItH7oiV-g3lgf2oTfjfxL_6dD3xTZGGEX83oHHOrM
  Myslíte si že internet naozaj vypnú?

  Odpověď
 13. Jana Černíková 24.10.2019 o 17:36

  Na fb skupiny Koncepcia se nedávno objevil příspěvek s linkem na rozhovory, které kdysi byly tady v diskusi. Jde o souhrn otázek a odpovědí, kdy otázky kladou účastníci diskusního fóra, a tím, kdo odpovídá, je návštěvník, který se představil jako člen vládnoucího zákulisí a přišel s nabídkou předat informace, na které bude dotázán.

  https://www.facebook.com/groups/851293808271819/permalink/2637145299686652/
  http://www.vodaksb.eu/diskuse/mimo-tema/comment-page-71/#comment-221049

  Podobné materiály nevyhledávám a tohle je vlastně první text takového typu, se kterým jsem se setkala – a hodně mě překvapil. Přečetla jsem zatím poslední, třetí odhalení z r. 2008 a přijde mi to jako v mnoha ohledech mimořádně zajímavý a přesný materiál. Nejvíc mě zaujalo to, že na některých místech popisuje, resp. naznačuje oblasti, které jsou podle mě „slepými místy“ KSB.

  Odpověď
  • Myšlienkový koncept je rovnaký ako u Chvátala na Matrixe. Môže byť jeho hlavným zdrojom vzhľadom na komplexnosť údajov, zaujímavá exkurzia do psychiky vládnucej elity, určite poučné. Hodnovernosť údajov sa nedá overiť, niektoré fakty akceptujem, intuitívne alebo z osobnej skúsenosti, celkovo projekt Matrix je pravdepodobne projekt GP – pokrvných línií, pre ktoré pracuje aj C. Good, čo oznámil hneď na začiatku svojho pôsobenia ako insider.

   Odpověď
  • Zdrojové fórum je toto: http://www.abovetopsecret.com/forum/thread402958/pg1
   Ak tie príspevky boli reálne postnuté v októbri 2008, potom im predikcie vcelku vyšli. Prečítal som si len časť textu, ale nedivil by som sa, ak by takáto osoba mohla byť súčasťou globálneho zákulisia. Je zaujímavé, že používa terminológiu „The law of One“, ale v čisto negatívnom zmysle.

   Odpověď
  • Učení satanistů.

   Odpověď
   • Oracle 911 31.10.2019 o 13:00

    Ty optimista.

    Odpověď
   • Nie skôr luciferiánov? Alebo je to jedno?

    Odpověď
    • popolvár 27.11.2019 o 20:41

     luciferiánov, a nie je to jedno.

     Odpověď
  • Tohle je práce skutečné dezinformační scény. Myslím, že u nás to běželo taky. Překládali to různí Maškové, tomáš marný, nebo někdo z jejich líhně.

   Odpověď
 14. Stanislav 17.10.2019 o 15:51

  Víte někdo, zda kniha N. N. Vaškeviče: Systémové jazyky mozku, vyšla někdy v překladu v češtině (či slovenštině), případně, kde ji sehnat? Zkoušel jsem googlit, ale neúspěšně.

  Odpověď
  • NicNezNula 23.10.2019 o 10:20

   https://avidreaders.ru/book/cistemnye-yazyki-mozga.html

   Odpověď
  • V překladu ne.

   Odpověď
 15. Chcem sa spýtať : neviete náhodou, či existuje dáke múzeum partizánov niekde na Slovensku? Mám kamarátku ktorej rodičia boli partizáni a zostali po nich rôzne predmety, korešpondencia, zápisy, metále a fotografie. Chcela by to zverejniť aj s fotografiami rodičov, ale nedopracovali sme sa kam. Múzeum SNP v BB na otázku neodpovedalo, Ak by ste vedeli poradiť, budem rada. Vopred ďakujem pekne

  Odpověď
  • Oracle 911 6.10.2019 o 8:48

   V najhoršom prípade môže ísť na ministerstvo kultúry (či kto má na starosti múzeá) alebo na úrad vlády a povedať im, že má artefakty z SNP a múzeum v BB to nechce prebrať, a že nechce ísť za médiami ale bola by naozaj škoda, ak by tieto relikvie stratili.

   Viem znie to ako vydieranie, ale keďže ide volebný rok, tak každá strana chce získať politické body.

   Odpověď
  • skus tieto
   https://www.staralubovna.sk/vojenska-expozicia-michala-strenka/
   http://www.vhu.sk/muzejne-oddelenie-svidnik/

   Odpověď
   • vďaka obidvom. Myslela som, že existuje expozícia jednotlivých oddielov partizánskych skupín , kde sú menovite vyznačení partizáni. Určite vo viacerých rodinách sa nachádzajú veci a dokumentácia , ktorú by chceli poskytnúť verejnosti.

    Odpověď
    • take bude najblizsie zrejme v BieloRusku. mozno by bolo v niektorych pripadoch si tie veci nechat doma, kedze vieme ake kreatury su na ministerstve a co dnes je, sa moze zajtra stratit ci vyhoriet. ale za muzeum M.Strenka sa mozem prihovorit a s majitelom sa da rozumne porozpravat.

     Odpověď
 16. Pozeral som náhodou nejaké videá o ľavákoch. Zaujímavé mi prišlo, že v mnohých náboženstvách po celom svete boli prenasledovaný a v niektorých dodnes. Nehovoriac o tvrdom preúčaní.

  Je to spojené s tým, že od malička museli používať aj nástroje pre pravákov a tým majú lepšie cibrenú notoriku a tým pádom aj lepšie prepojené hemisféry? Atď.

  Ľavákov je v populáciii okolo 10%, majú priemerne o mnoho vyššie IQ ale zase 40% schyzofrenikov je ľavákov. Na druhej strane významných osobností v dejinách je ľavákov tiež asi pomerne viac oproti zastúpení v populácii.

  Čo je na nich taká hrozba, že ich po storočiach likvidovali?

  Odpověď
  • Pokud to zvládnou (a nezblázní se z toho – viz schizofrenici), tak zpravidla mají lepší spolupráci pravé a levé hemisféry. … Byl tu nedávno článek o tom, jak putuje pojem z levé do pravé hemisféry a naopak. Tj. bez té spolupráce nejde stupňovat inteligenci nad určitou mez. … Ti co by to zvládli jsou potenciálním nebezpečím pro nadvládu GP.

   Odpověď
  • ľaváctvo (laterálna preferencia) je bežný jav, u všetkých párových orgánov (oko, ruka, noha, uši …), štatistická pravdepodobnosť výskytu je 50:50. Źe nie je – je dôsledok precvičovania, preučovania (úmyselný –rodič, učiteľ, alebo neúmyselný odpozorovaním (napodobňovaním) okolia). Lateralita ako pravdepodobná príčina schizofrénie (iné názvy Bipolarna afektivna porucha, maniodepresívna psychoza s psychotickými symptómami a možno má aj iné označenia) najpravdepodobnejšie nemá žiadny súvis, ale precvičovanie môže poškodiť osobnosť (možná ADHD psychomotorická instabilita), preto sa nemajú deti precvičovať. Nie je to len o písaní, rôznu lateralitu môžu mať ostatné orgány u toho istého človeka.
   Sú osoby tzv. bilaterálne, ktoré používajú orgány podľa toho ako momentálne zareagujú (tu sa v minulosti hovorilo o možnej mentálnej retardácii). Dnes sú dostupné nástroje upravené pre rôznu laterálnu preferenciu končatín.
   Všetky súvislosti s lateralitou však v súčasnosti nie sú známe.

   Odpověď
  • popolvár 31.10.2019 o 11:50

   pretože ľavák je človek, u ktorého je lepšie vyvinutá, a teda aj v psychike funguje lepšie pravá hemisféra, zodpovedná za obrazno-procesné myslenie, t.j. za vnímanie a chápanie reality. Ich akokoľvek logickými konštrukciami ľavej hemisféry nepresvedčíš, ak tie konštrukty sú založené nie na faktoch zodpovedajúcich objektívnej realite, ale na „faktoch“-výplodoch niečej subjektívnej psychiky. Preto ich náboženstvá likvidovali, lebo boli hrozbou ich falošným dogmám. To preto aj školský systém za našich čias pretváral ľavákov na pravákov – umelo bránil preferovaniu a ďalšiemu rozvoju ich pravej hemisféry.

   Odpověď
 17. Mohl by mi někdo vysvětlit význam Prahy jako okultního židovského centra? Tedy kdy, proč, kým a jak byl vytvořen a proč je to právě Praha?
  Nebo odkaz na článek, nebo diskuzi, kde by se tady to téma probíralo?

  Odpověď
  • Odpověď je dílech Gustava Meyrinka.

   Odpověď
  • Tady jsou nějaké střípky:
   https://www.youtube.com/watch?v=qVp9pE-scOU
   https://www.youtube.com/watch?v=pGg0q9NbC5E
   Jsou tam na začátku nějaké řeči o utiskovaném národu a pod., ale v KSB je dostatečně vysvětleno …
   Nevím, kdy přišli, jak a proč,
   něco můžeme odvodit logicky z polohy místa (vhodný dosah na celou Evropu)

   Říká se tam, že tvůrce Golema byl pražský mudrc a osídlení židy už tam v té době bylo, možná ví více nějaký historik, ale jak je to s přepisováním dějin během života ještě pamětníků víme.

   Odpověď
   • Právě jsem se dodívala na ta videa. Opravdu mi to pomohlo leccos pochopit.
    Knihu doporučovanou Honzou musím teprve sehnat a pročíst, ale nepochybuji, že bude taky zajímavá.

    Odpověď
  • Dík oběma.

   Odpověď
 18. Mám IT dotaz, asi jen v Opeře mě začala nějak často vyskakovat hláška „komentář čeká na schválení“. Mám to chápat jako nějakou Yandex vychytávku a nebo by-pass skrz filtr vyvrhell.

  Odpověď
 19. Časostroj 26.9.2019 o 10:11

  Priliš častý výskyt vrkočatých dievok, aby to bola náhoda , vie niekto vysvetliť túto symboliku?
  https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=10220026330439708&id=1567114147

  Odpověď
  • Zdislava 27.9.2019 o 0:42

   Protože mám sama dlouhé vlasy zapletené v copu (přes dost vysoký věk), dost často slýchávám od různých lidí, že v tom je síla ženy – v dobrém slova smyslu. Sama to mám spíš podvědomě, o důvodu neuvažuju.

   Odpověď
   • Někde jsem četl, že staří Slované dětem do 8 let nesahali na vlasy. Něco na té síle ve vlasech bude.

    Odpověď
    • „Nesahali“ ve smyslu nestříhali.

     Odpověď
     • Časostroj 27.9.2019 o 7:40

      Ale prečo v blizkosti silných mužov?

      Odpověď
      • Časostroj 27.9.2019 o 8:22

       Viem, že nie každý ma ksichtoknihu, kam ulozit fotku pristupnu kazdemu?

       Odpověď
    • Mart’as 27.9.2019 o 11:57

     Nejen stari Slovane, ve Védách se o tom pise take, nepamatuji si presne v ktere knize to bylo, ale vyjadrovali tam nesouhlas se strihanim vlasu. Idnicti „svati muzi“ a ruzni jogini si dodnes vlasy nestrihaji. https://m.youtube.com/watch?v=AVHV3wyQFjw jak ukazuje i tento dokument

     Odpověď
     • Tata Tibor 27.9.2019 o 19:45

      Samson stratil silu keď mu ostrihali vlasy, a vrátila sa až keď mu opäť narástli.
      Na druhej strane v histórii vačšina mudrcov a rozvážnych vládcov si nechávala dlhé fúzy a brady zatiaľ čo hlavy mali do hladka vyholené.
      Znamená to že pre fyzický rast a vývoj sú nutné vlasy, ale akonáhle získame vlastnú duchovnú silu začína byť tá fyzická na prekážku? (iba moja vlastná momentálna úvaha).

      Odpověď
      • Černomor (z Ruslana a Ľudmily) mal svoju moc (nie fyzickú) vo svojej brade. Podobne sú na tom aj škriatkovia v rozprávkach.
       „Dlhé vlasy, krátky rozum“, znie ľudové porekadlo. Dlhé vlasy sa spájajú s telesnou silou. Dlhá brada sa spája s mocou prameniacou z poznania a múdrosti.
       U detí je požiadavka na správny telesný vývin a zdatnosť prirodzená: v zdravom silnom tele i zdravý duch sídli.
       U dospelých sa viac apeluje na múdrosť a zodpovednosť v konaní.

       Odpověď
       • Tata Tibor 28.9.2019 o 1:45

        Ďakujem za upresnenie. Presne tak to bolo myslené.

        Odpověď
 20. Mohla by som sa spýtať odborníka, prečo sa mi niekedy na počítači zobrazí len časť textu (nemám na mysli články s plateným obsahom), nielen keď je v texte reklama, ale stačí aj fotka na boku?

  Odpověď
  • koloděj 28.9.2019 o 7:10

   Tipuju na dvě příčiny :
   1) neumětelsky napsaný web ( častokrát se toto děje na Nové republice)

   2) Máte starý počítač -> starý operační systém -> starý prohlížeč ( jedno vyplývá z druhého ) Starý operační systém bych označil win XP a starší, Linux s jádrem 3 a podobně.

   3) Používáte starší prohlížeč na jinak dobrém počítači a systému.

   Možná vy vám admin mohl poslat mou adresu, protože tohle tady v dizkusi nevyřešíme.

   Odpověď
 21. Stanislav 19.9.2019 o 9:40

  Už delší dobu řeším, jak poslouchat hudbu, která by nebyla „toxická“ (nevím, jaký lepší výraz použít). Zkoušel jsem spotify a podobné služby, ale zkušenost je, že nabízená hudba je sice podobná hudbě, kterou si vyberu, avšak nenápadně směřuje k něčemu, co se mi nelíbí. Máte někdo řešení či tipy na zdroje a playlisty?

  Odpověď
  • Zkus Dimash Kudaibergen (Kazachstan) – 6 oktav – podle me nejlepsi zpevak na svete.
   Treba se ti bude libit …..
   https://www.youtube.com/watch?v=51BO4NxLpoM
   https://www.youtube.com/watch?v=xLEQzfqO_l0&list=RDxLEQzfqO_l0&start_radio=1
   https://www.youtube.com/watch?v=D6ISsKLrypM
   https://www.youtube.com/watch?v=8QtI_fpTIxc
   a jine pisne.

   Odpověď
   • Mizí dech a tečou slzy. Na to nejsou slova.

    Odpověď
    • …. ocista duse a husi kuze na celem tele.

     Tady netreba textu.

     Vim, ze je to projekt GP, ale sjednocujici, pozitivni a gramotny.
     Kudaibergen (kazassky) znamena neco jako „seslany Bohem“.

     Odpověď
     • Mám trochu problém se od toho odtrhnout a vrátit do reality. Dá se pak ještě poslouchat něco jiného? (Dole vidím, že jo. Zase od Tebe!)

      Projekt GP a sjednocující, pozitivní a gramotný? Tohle spojení jsem nečekal. Sám vnímám GP těžce negativně. I když se často zamýšlím, jestli to není moje neobjektivní a nevyzrálé stanovisko. Asi se nevyhnu studiu tlustých knih.

      Odpověď
      • Me zajima klasicka hudba a opera – belcanto, ale vlastne vsechna hudba, ktera mne osobne dela dobre. Nikomu ji nenutim, jen jsem dala typ a jsem rada, ze se ti take libi.

       Odpověď
   • Dovolím si nabídnout alternativu k tomu „Kájovi“….taky projekt ještě nedávno baskoval v Tangeru na tržišti…. Obrazně
    https://m.youtube.com/watch?v=0iKnVWgvqQ0
    Je libo rebelskýho Arména….
    https://m.youtube.com/watch?v=0EPxV8xl-e0
    A nebo nějakou malitvu?
    https://m.youtube.com/watch?v=kxWmYtunrVA&list=PLKZxrHLV8A4gxtopJLQDHH94etODUAXVr&index=8

    Odpověď
    • A ještě taková jednohouba nakonec ……Borodin frnkni na křídlech…….
     https://m.youtube.com/watch?v=3MhW5FuNk9A

     Odpověď
     • Estas Tonne – Internal Flight @ 432 Hz
      https://www.youtube.com/watch?v=A3uhsPEPfrk

      Odpověď
      • https://www.google.com/search?q=water+sound+image+432+hz&client=safari&channel=ipad_bm&prmd=ivsn&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwi8zaiD8uLkAhXjwAIHHSMUCe4Q_AUoAXoECA4QAQ

       Odpověď
       • :) … a proto jsme tu na vode

        Odpověď
     • Славяне – Дети Богов
      https://www.youtube.com/watch?v=2Cg6f-foLzc&index=15&list=RDfqWPTd4eoWg

      Odpověď
   • Zaujala mne ta píseň Olimpico, tak si jí pár dní poslouchám, a pak mne napadlo najít slova, tady jsou česky, kdyby to někoho zajímalo.

    https://lyricstranslate.com/ru/ogni-pietra-ka%C5%BEd%C3%BD-k%C3%A1men.html

    Odpověď
    • Ještě takhle fakt stojí za to
     https://www.youtube.com/watch?v=anKmU1J0l9g

     Odpověď
     • Ireno, on zpiva zive, zadny fonogram.
      Tuhle mam take moc rada.
      All by Myself
      https://www.youtube.com/watch?v=dZOREUeEowg

      Odpověď
      • Moc děkuji, žes na něj upozornila, já o něm nevěděla. Mně se nejvíc líbí Olympico a Opera 2, ty si budu pouštět ještě hodně dlouho pořád dokola, protože jak mne něco chytne… U té Opery se mi líbí i ta atmosféra, jak se to líbí lidem, jak mu to přejí a jak on je rád, že je může překvapit tím, co umí, navíc je tam ta ruština :-) a ta písnička je opravdu zajímavá. Já jinak nemám moc ráda nějaké utahaniny, takže zas všechno neberu. Nebo když už je to moc vyumělkované.

       Odpověď
   • Zimomriavky… Niečo také som ešte nepočul…

    Odpověď
   • Rector of the Zhurgenov Academy of Arts, Askhat Mayemirov o Dimashovi v rustine:
    https://www.youtube.com/watch?v=RKd2Ye6Du8c

    Odpověď
    • Také zajímavý rozhovor. Doufám, že to ten rektor myslel doopravdy a vypadal, že myslí. Tak mi na mysli vytanula naše dřívější československá produkce, která byla přinejmenším v socialistickém táboře velice známá a oblíbená. I Vietnamci znali naše seriály a pohádky. A dnes? Dnes nemám chuť se na tu naši produkci dívat ani já sama. Ten rektor měl pravdu v tom, že to je dobrá cesta, jak se navzájem poznávat. To proto jsme tak zavaleni tím americkým šmejdem a všechny nutí, aby se mu přizpůsobovali, aby se vytratila ta různorodost, ta rozmanitost, všichni budeme čumět na Bundovi. Místo toho, aby tu třeba dávali nějaké kazachstánské filmy, čínské, prostě nějaké jiné, ne takové, ve kterých napodobují Hollywood. Takové, ve kterých zobrazují skutečný život, skutečné problémy, skutečné emoce, svou národní duši, abychom se vzájemně poznávali a obohacovali. To proto tuhle uměleckou cestu drží pevně v pěsti a nenechají jí volně vydechnout, je to pro ně příliš nebezpečné, proto ta uniformita.

     Odpověď
  • hovorí sa že pre ludský organizmus je najlepšie počúvaťhudbu vo frekvencii 432 Hz,tvorili v nej starí hudobníci(Straus,Mozart),možno je aj v modernej hudbe niekdo kdo tvorí v tejto frekvencii skús si vyhladať.Ja zvyknem počúvať takéto niečo https://www.youtube.com/watch?v=BI8Y44J6MgI&feature=share&fbclid=IwAR1jOgTmlmAmA2frT801oH_32FcpggM82Uoo4weyMd-eeT_aliZjTLgqQwE

   Odpověď
  • Mart’as 19.9.2019 o 11:55

   Dobre tema Stanislave, taky casto patram po hudbe sklidnuje mysl. V tuto chvili je muj favorit – Eric Wøllo https://m.youtube.com/watch?v=bIDTK33YH44 album Red Guitars – zaposlouchanim se do tech tonu je balzam na dusi ..

   Odpověď
   • Stanislav 19.9.2019 o 14:57

    Děkuji všem za odkazy. Inspirací pro mě byl článek http://leva-net.webnode.cz/products/idealy-a-ciele-osud-a-zlaty-kluc-metodologie/ , např.:

    „Hudba – to je základ, ona objíme prácu psychiky v tom zmysle, že je najobjemnejším spôsobom kódovania informácie v porovnaní s obrazným a lexikálnym.“

    Pokud je hudba jakousi nultou prioritou řízení, má alespoň srovnatelný vliv jako textová a obrazová informace, která se k nám dostávají z médií, a ta, ať chceme nebo ne, ovlivňuje naše myšlení na podvědomých úrovních psychiky.

    „Hudba – to je základ, ona objíme prácu psychiky v tom zmysle, že je najobjemnejším spôsobom kódovania informácie v porovnaní s obrazným a lexikálnym.“

    Pokud je hudba nejobjemnějším způsobem kódování informace, pak může mít i řádově větší (i když pomalejší) vliv než textová či obrazová informace.

    V každém případě však velmi záleží na tom, co posloucháme a otázkou podle mě je, jak poznat, která hudba „kóduje pozitivní matrice“ a která „negativní“. Kromě vlastních pocitů při poslechu mě nenapadá žádné vodítko. Co si o tom myslíte?

    Odpověď
    • Mart’as 20.9.2019 o 12:16

     Ktera hudba koduje pozitivni matrice a ktera negativni ? Domnivam se, ze u kazdeho cloveka to je jine. Je to individualni zalezitost, ovlivnena kulturnim prostredim, naladou , vekem ,atd.atd. To co pozitivne naplnuje pri poslechu hudby treba činana, nebude mit stejny efekt na nekoho z Afriky. Metalista muze rikat donekonecna jak skvela je jeho oblibena kapela, ale jen stejne naladeny clovek jako je on s nim bude souhlasit. Jen se podivej na odpovedi na tvuj dotaz, co odpoved to jiny typ hudby.
     Vidim to sam na sobe casto. Je krasny slunny den, sedim s prateli u vody a poslouchame reggae a vsichni jsme v prijemne nalade. Jindy zase potrebuju trochu rytmictejsi styl hudby k praci. Jindy zase potrebuju vypnout, tak si pustim zase jiny typ hudby (treba to vyse zminene), atd. Za svuj zivot uz jsem poslouchal vsechno a dnes mam presne vytribenou hudbu na danou situaci.
     Je fakt, ze hudba je jako lék, a kdyz vis a citis co ti je prijemne, tak nepotrebujes hledat navod, jak poznat ktera hudba je pozitvni a ktera negativni, sam to poznas.

     Odpověď
    • Podľa mňa samotná hudba iba stimuluje emócie, ktoré môžu mať stovky rôznych odtieňov. Pokiaľ ide čisto o hudbu, tak je základ sledovať svoje emócie a hodnotiť ich.

     Niečo iné ale je hudba so spevom. Totiž text môže byť (a väčšinou aj býva) v rozpore s emóciami, aké by mu mali zodpovedať. Napr. hudba navodzuje super emócie, ale text ospevuje nejaké degradačné hodnoty. Toto je príklad vytvárania myšlienkových trojanov, negatívnych matríc.

     Samotná hudba bez textu podľa mňa žiadnu matricu vytvoriť nemôže, len stimuluje určitý druh emócii, ale hudba s textom môže byť spôsobom na prekonanie psychologických bariér, k niečomu s čim mravne nesúhlasíme.

     Odpověď
     • Chyba, právě naopak. Hudba je druhá priorita řízení. Působí na bázi kmitání a rezonance.

      https://www.youtube.com/watch?v=X77N-eWqPmQ

      Odpověď
      • Zrovna tak je hlas hudebni nastroj …..

       Odpověď
      • Můžeš to, prosím, nějak upřesnit ? V této podobě tvá reakce zní jako nesouvisející blábol.

       Odpověď
       • To co jsem napsal bylo ve zkratce jen z jednoho důvodu. Chci aby ti, kdo seriozně studují, a ne jenom tlachají, sami nacházeli odpovědi. Současně dávám adekvátní zdroj. Podle tvé otázky se zdá, že tlustou knihu DOTU jsi také nečetl. Pak je těžké mluvit o těchto záležitostech když chybí základy.
        Poslechni si první minuty videa Zaznobina. Proto jsem ho tam dal. Kdybych to napsal svými slovy, zase by jsem musel čelit výtkám, že je to jinak. Proto své tvrzení pokaždé podložím vyjádřením představitele KOB.
        Tady Jefimov.

        https://www.youtube.com/watch?v=idMC-Io8KrE

        https://www.youtube.com/watch?v=Mf4LSJXp-hI

        https://www.youtube.com/watch?v=OHcgV2B5WeM

        Odpověď
        • Honza, a vedel by si vysvetliť vlastnými slovami (nie citátmi), prečo hudba a piesne súvisia s 2. prioritou ZPR? Aké je tam prepojenie?

         Odpověď
         • V kostce. Vše ve vesmíru kmitá a kmitá na určité frekvenci.Ten proces kmitání je informační proces. To znamená, že také vše živé přijímá různé informace (vlnění = kmitání) a je důležité na jaké vlnové délce se toto vlnění odehrává. Už při prvém dělení buňka v lidském těle dítě vnímá toto vlnění. Může se dokonce stát, že žena, která je těhotná a zúčastní se koncertu, kde místo melodie převládá rytmus, může potratit. Určité vlnové délky zabíjejí.
          Už staří aboridžinci o tom věděli.
          Člověk je schopen slyšet zvuky od 20 do 20000Hz. Vše co je výše je ultrazvuk, co je níže je infrazvuk. A co je to vlastně Hz? Je to prakticky 1 úder za sekundu. A prakticky všechny hudební produkce používají infrazvukové rezonátory, což je v důsledku smrtící. Má to přímý účinek na průtok krve člověka. (přibližně 7,8 Hz) S tím pracuje i medicínská metoda Doplerovská ultrasonografie. Hudba je nejsilnějším jazykem řízení, jelikož řídí beze slov.
          A proč se jedná o druhou prioritu? Protože na podvědomé úrovni formuje světonázor člověka, který hudbu poslouchá. Proto je důležité sledovat odkud a od koho ta která hudba přichází.
          Je myslím už je notoricky známo, že zvuk se se používá i jako zbraň. Zkus si vzít na nějaký echt rokový koncert surové vejce, a podívej se co se s ním stalo po koncertu. Může se stát, že bude uvařeno.

          Odpověď
          • Putinovec 20.9.2019 o 16:34

           Pokud formuje světonázor,tak spadá do první priority řízení.Druhá priorita je chronologicky faktologická.
           Tak a teď bych Vám mohl doporučit,dle Vašeho způsobu jednání s ostatními studium tlustých knih.

           Odpověď
           • Ne. Každá doba měla svoji hudbu. Formování hudby probíhalo v průběhu dějin. A dějiny jsou chronologická priorita.
            Kdo si cíleně pěstuje uměleckou elitu hlavně hudební a s jakým záměrem?

            Odpověď
            • Putinovec 20.9.2019 o 16:57

             Psal jste formuje světonázor,takže první prioritu.Začínáte mišmašovat fakta jako vitaran.Nejste snad dvojčata?

            • Každá priorita formuje náš světonázor. Takže i druhá. Stačí si představit matriošku.

            • Formování ekonomického systému probíhalo v průběhu dějin, je to tedy chronologická priorita. Výstavba chrámu svatého víta probíhala v průběhu dějin. Chrám svatého víta je tedy součástí chronologické priority. Trh s opiáty se formoval v průběhu dějin. Je to tedy chronologická priorita.

             To myslíš vážně?

            • „Každá priorita formuje náš světonázor.“

             6. priorita ničí světonázor neformuje, opět nesmysl non plus ultra, dokládající že nemáš ponětí o čem mluvíš.

          • Honza,
           Ohľadom vibrácii a hudby v poriadku. Prepojenie s druhou prioritou tam je, ale nie cez svetonázor (to je prvá priorita, a pod svetonázorom sa myslí komplexný pohľad na tento svet, a k tomu neodlučne patrí aj metodologia získavania a triedenia informácii). Druhá priorita je chronologická (alebo egregoriálno-matričná).
           Egregoriálne matričná preto, lebo egregory objímajú procesy s veľmi veľkou dĺžkou trvania rokov (storočia, tisícročia), obsahujú v sebe chronologickú informáciu, a pri pokuse o zmenu smerovania procesov egregoriálne procesy vytvárajú zotrvačný odpor.

           Hudba s tým súvisí tak, že hudba je perfektný nástroj na ladenie psychiky do rôznych stavov, a vďaka ladeniu psychiky možno ju naladiť na príslušné egregory (rockové, popové, rapové atď.). Pritom mravnosť je prístupovým kľúčom pre vstup do egregorov (musí byť v súlade s mravnosťou egregoru), a vďaka neadekvátnemu textu prilepenému k skvelej chytľavej hudbe možno mierne posúvať hranice tolerancie v mravnosti. Čo vlastne pomáha obrusovať „kľúč“, aby ním šlo odomknúť dvere do egregoru.
           Po napojení na egregor už človek mimozmyslovo (akoby intuitívne) prijíma informácie aj vzorce správania z daného egregoru (najviac to cítiť na veľkých koncertoch, kde je veľa ľudí pohromade). Dalo by sa povedať, že keď sa človek oddáva tejto vášni, tak egregor ho pomaly mení zvnútra, bez toho, že by nad tým človek nejako vedome premýšľal.

           Takýmto trojanským spôsobom možno dostať do psychiky ľudí určité vzorce myslenia a správania, podobne ako keď štát povolí činnosť cudzím médiám a mimovládkam. Lenže toto je na takej psychologickej úrovni, že to väčšina bude považovať za konšpiráciu a blúznenie. Ale výsledky v studenej informačnej vojne hovoria za seba. (A nielen v hudbe, ale aj v oblasti športu)

           Odpověď
          • Všetko sú vibrácie frekvencie
           https://www.youtube.com/watch?v=1OwRiS0i7NY

           Odpověď
      • Honza, netreba zase dogmatizovať všetko čo povie niekto z predstaviteľov VP. Zaznobin tie veci hovorí vo všeobecnosti, pričom nič nekonkretizoval. Áno, existujú aj šamanské rytmy bubnovania, psychodelická hudba, prípadne možno aj nejaké zdraviu škodlivé zvuky (o ktorých bližšie moc neviem), to je zrejme tá rovina hudby, ktorá sa už neprejavuje cez citeľné emócie, ale stav psychiky. Toto je už ale extrém, a myslím že sa to netýka väčšiny bežnej muziky.
       Hovoril o fanúškoch rocku, že končili na drogách a pod. Čo je hlavných sloganom rockerov? Sex, drogy, rock-and-roll. Pop je zase pre dušu, ktorá rada „maškrtí“. Rap je hlavne o vyjadrení vzdoru voči spoločnosti, systému. Všetky hudobné smery majú svoju tému propagovanú v textoch, kde hudba naladí patričné pocity a slová dodajú človeku čo si má myslieť… Pri dobrej hudbe sa človek akýmkoľvek slovám ľahšie poddá…

       Iste, môžeme sa baviť aj o škodlivých vplyvoch samotnej hudby alebo zvukov, ale chcelo by to niečo podrobnejšie a hmatateľnejšie z praxe, než len dve všeobecné vety, ktoré povedal Zaznobin v jednom videu. Všetko si treba seriózne overovať, nestačí keď to povie nejaká autorita. Tu by bol zaujímavý nejaký výskum, skúsenosti z praxe, niečo, čoho sa dá reálne chytiť.

       Odpověď
       • [osobní rovina, https://pastebin.com/ea94bHXY ]

        Odpověď
        • Pro Honzu:
         Jardob z 13.09.2016:

         http://leva-net.webnode.cz/products/a6-priorit-riadenia-alebo-6-hierarchicky-usporiadanych-kategorii-riadenia/

         Takze – 1. a 3. priorita

         Odpověď
       • je to tak ako hovoris, cez hudbu sa da programovat podvedomie aj ked text je nemravny, protiludsky. tak ako vo filmoch su strihy a obrazy, ktore vedomie nezaregistruje. a tiez negativny obraz hudby ako stairway to heaven na oslavu satana ci obamova reklama yes we can-thank you satan. preto zapadnu hudbu a filmy vacsinou ignorujem. klasicka hudba je vesmirna, prirodna harmonia ale tiez mi nesedi kazda symfonia a opera. ludova hudba je egregor nasich predkov, ale viac mi sedia ruske ludovky, kedze tie nase su moc ovplyvnene krestanstvom a alkoholizmom. a kozacka muzika aj napriek pravoslaviu mi pride najslobodnejsia.

        Odpověď
        • VP ZSSR dosť preferuje operu, pretože spája v sebe prvky spevu, tanca, scénického prejavu atď. Ja osobne mám pri opere najväčší problém s tým, že nerozumiem spevákom jediné slovo, ani keď spievajú slovensky alebo česky. Ak by spievali zrozumiteľne a v mojej rodnej reči, tak si to pozriem veľmi rád. Kým je to takto, tak mi je bližší muzikál.

         Odpověď
        • No a toť neďaleko otvára jedna tanečná škola novú triedu – hip-hop…
         to je asi tiež „vesmírna“ hudba.

         Odpověď
     • Mart’as 20.9.2019 o 13:56

      Souhlas jardobe, ze zaklad je sledovat sve emoce a hodnotit je. A kdyz nad tim ted diky tvemu komentari premyslim, mas naprostou pravdu, ze je velky rozdil mezi hudbou a hudbou s textem. Diky za doplneni ..

      Odpověď
    • Jana Černíková 21.9.2019 o 21:20

     Stanislave, článek, na který se odkazujete, jsem si přečetla a je mimochodem velmi dobrý. Ale pojem hudba je tam na řadě míst naplněný daleko širším obsahem, než jaký tomuhle termínu většinou přiřazujeme. A týká se to mj. právě těch pasáží, kde se mluví o vztahu „hudby“ a šesti priorit nebo plné funkce.

     Dalo by se říct, že o „hudbě“ se tam píše jako o něčem, čím „zní“ úplně všechno – jakýkoliv živý tvor, situace, proces, dílo,… – to všechno má svůj tón/vibraci. A jednou z vlastností takového tónu je, že v sobě kóduje informace o svém nositeli – a o tom je podle mého názoru i pasáž, kterou z článku citujete. A tenhle tón a informace v něm obsažené je možné „načíst“ jedině pocity. Proto i ten důraz na důležitost pocitů a procítění, který se prolíná celým článkem – např. „Lebo realita našich pocitov je vždy viac než schopnosti ľudského intelektu a vždy pred akýmikoľvek teoretickými konštrukciami“.

     Člověk, který neumí používat svoje pocity, zůstane vždycky tím „závislým“, tím kdo nemá svůj vlastní nástroj na to, aby si sám „přečetl“, jak věci doopravdy „znějí“. Takový člověk bude v převažující míře odkázaný na cizí informace, u kterých má potom v zásadě jen dvě možnosti – slepě věřit/nevěřit. A jak se správně zmiňuje v článku, někdo takový se už z podstaty věci nemůže stát subjektem řízení – „Preto je Konceptuálna moc vždy skrytá pre tých, ktorí neprecítia. Pritom takíto ľudia môžu byť (a často aj bývajú) dostatočne sčítaní a faktologicky zdatní.“

     A těch zásadních sdělení je tam mnohem víc – např. „Nadvláda hudby alebo obraznej, ako aj lexikálnej výmeny informácie je možná len po strate vôle. Subjektu riadenia slúžia len ako zdroj informácií“. Velmi vypovídající jsou i pasáže o neexistenci objektivního dobra a zla.

     Odpověď
     • Stanislav 24.9.2019 o 12:42

      Souhlasím s Vámi. V článku se opravdu myslí spíše pocity či procítění. Musím přiznat, že jsem propojil článek s „běžnou“ hudbou přímočaře a zbrkle :-).

      Odpověď
  • Zkus si poslechnout Il Divo
   https://www.youtube.com/watch?v=w77SFM7Fksc&list=PLTtT3vD5-GEwZ0KEdzkn8ExjZBy_V9XOb&index=5

   Odpověď
   • … nebo MEZZO
    https://www.youtube.com/watch?v=QrTm3eFjpgs

    Odpověď
  • Za mne lidová hudba, ruská, česká, slovenská, srbská, ukrajinská… Žádná jiná mi nevlije tolik energie do žil.
   https://www.youtube.com/watch?v=ZALtzTmPz-E
   https://www.youtube.com/watch?v=8jG7P3NU2aQ
   https://www.youtube.com/watch?v=GG2jench7Kg
   https://www.youtube.com/watch?v=_eJ0L0vBm3k

   Odpověď
   • trochu tej slovenskej :) https://www.youtube.com/watch?v=N0wAw1q493E
    https://www.youtube.com/watch?v=-CSE0dQ4D1E
    https://www.youtube.com/watch?v=m6aY1r0YYJ8

    Odpověď
  • https://www.youtube.com/watch?v=7Q7AFuGZCsY

   Odpověď
 22. Měl bych vážný dotaz:
  Velké znepokojení ve mě zbudila tahle kniha: Hitlerovi češi

  https://knihy.abz.cz/prodej/hitlerovi-cesi

  Co jsem se tak díval působí kniha černobíle: Na jednu stranu, jsou tam místy zajímavé informace, které dokreslují obraz života v protektorátu, ale má to jeden obrovský háček, který si většina čtenářů neuvědomuje: Kniha je psaná způsobem obhajoby fašismu a německého nacismu. Autor v ní tvrdí, že Češi by se měli v Großdeutslandu jako v hedvábí, nic by se nestalo, zastává se Franka, že stateční čechové dobrovolně a s nadšením vstupovali do Wehrmachtu, formování českých divizí SS … zkrátka kec, mec, lívanec a propaganda … Kniha byla navíc zakázána.

  Nejhorší je, že relativně hodně lidí tomu upřímně věří (ale nedojde jim, že pravda je tam jen částečná a ještě z falšovaného úhlu pohledu). Muvil jsem s jedním chlapem (muž středního věku), který mi tu knihu hrozně doporučoval a až se dojetím (a to si nedělám srandu) málem rozplakal, že bychom se měli nejlépe na světě. (Chudák)

  Taky se mě snažil přesvědčit, že květen 1945 nebyl žádné vítězství, ale byla to naše nejhorší porážka a prohra. A byl přitom docela na měkko.

  Odpověď
  • Zapomněl jsem dodat, že pravidelně jezdí do Drážďan (za prací) a je to velký obdivovatel Ahnenerbe a germánského mysticismu. !!!!!

   Odpověď
   • Co nejvíce připomínat příběhy jednotlivých lidí, třeba, jako tento:
    Patnáctiletého Oldu gestapo nezlomilo. Zemřel však tři měsíce po válce slepý a ochrnutý
    https://www.novinky.cz/historie/clanek/patnactileteho-oldu-gestapo-nezlomilo-zemrel-vsak-tri-mesice-po-valce-slepy-a-ochrnuty-40296493?dop-ab-variant=12&seq-no=1&source=hp

    Mlátit takovými příběhy o hlavu všem obdivovatelům německého nacismu tak dlouho, dokud se jim v ní nerozsvítí.

    P.S. Mimochodem, sám se dovím, že novinky s tím příběhem vylezly. Asi dostaly befelem.

    Odpověď
    • Taky jsem na to narazil a hned si to uložil .. ten odkaz.

     Odpověď
    • Tohle se bohužel míjí účinkem. On sám je se svými názory dost divný: odsuzuje válečné zločiny, koncentráky, Gestapo i Mengeleho avšak SS „odděluje“ na „vědce“ a „vrahy“. Teorii o panské rase a germánské nadřazenosti sice odmítá, ale neustále přesvědčuje lidi v okolí (včetně mě), že Češi, byli, jsou a vždycky budou Němci a Germáni, a nikdy nebyli Slované nebo Keltové.

     A víte proč? Protože to potvrdila Ahnenerbe z tvarů lebek a zadních švů. (ten má v hlavě ale guláš)

     Možmá skrze Ahnenerbe by se něco dalo podniknout a nějak mu dokázat, že ty informace nejsou pravdivé.

     Odpověď
     • vsak nech sa pozrie na https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2019060110046789-dna-genealogie-dil-4-cesko-a-slovensko-velky-rozhovor-s-profesorem-anatolijem-kljosovem-o-nasich/ (ak teda je ochotny citat taketo servre)+
      na webe je dost clankov, ktore popisuju, co chystal napr Heinrich a spol. po vyhratej vojne s oboma nasimi narodmi a nic pekne to nebolo.
      Na zaklade coho je ale presvedceny, ze on by bol dostatocne nemecky pre Nemcov, nechapem. Ved to neboli ani mnohi ludia, im podstatne blizsi, a predsa skoncili v koncentraku, lebo napr. jeho babicka bola zidovka

      Odpověď
 23. Hledám způsob, jak hledat v diskuzi určitá témata, která pravděpodobně byla probírána v minulosti a já jsem nebyl přítomen.
  Předem děkuji za radu, jak na to.

  Odpověď
  • Asi len Google, mne sa často stáva že sa chcem vrátiť k niečomu a niekedy Google nenájde čo chcem.

   Odpověď
 24. Otázka: Prečo nežijeme v spoločenskom zriadení, ktoré by všetkým svojim občanom zaručovalo rovnaké možnosti rozvoja a spotreby?

  Odpoveď: Pretože systém, v ktorom žijeme, je DEMO (od slova demokracia), a z počítačovej terminológie vieme, že sa jedná len o obmedzenú reklamnú verziu, kde každý, kto chce získať prístup k plnej verzii programu so všetkými možnosťami, si ju musí zaplatiť (oligarcha/“elitár“ ktorý splnil požiadavky pánička programu).

  Odpověď
  • ked to porovname s prednaskami D.Ickea, take tvrdi v podstate to iste a ze, mesiac potlaca zenskost a funguje ako zosilovac frekvencii zo saturna a konkretne z prstencov. som predvedceny, ze mesiac nie je prirodzenym satelitom zeme, o saturne toho vieme malo takze mozme len konspirovat aj ked tam boli aj us aj sovietske sondy. demo si moze bud zaplatit, alebo prekuknut iluziu a zacat zit ako Clovek. o saturne par info s wiki-
   Mytológia
   Saturnus, po ktorom je planéta pomenovaná, bol starý rímsky boh roľníctva. Neskôr ho začali stotožňovať s gréckym Kronom, bohom času. Na rozdiel od Krona, ktorý kvôli požieraniu vlastných detí nemal veľkú obľubu medzi starými Grékmi, Saturnos mal u Rimanov veľkú vážnosť a úctu. Podľa mýtov naučil ľudí obrábať pôdu, pestovať rastliny a stavať obydlia. O dobe jeho údajného panovania sa hovorilo ako o „Zlatom veku ľudstva“ a na pamiatku jeho vlády sa konali slávnosti zvané saturnálie. V čase týchto slávností dostávali otroci na krátky čas slobodu, pretože v zlatom veku neboli páni ani otroci. Saturnovi sa po stotožnení s Kronom začali pripisovať Kronove deti, medzi nimi aj Zeus, Rimanmi nazývaný Jupiter, ktorý ho nakoniec zvrhol z trónu.[43]

   Astrológia
   V astrológii je Saturn pokladaný za nepriaznivú planétu, kvôli tomu, že jeho pohyb je najpomalší zo všetkých voľným okom viditeľných telies (okrem Urána). Má symbolizovať formovanie a istotu; zákony času a priestoru; štruktúru, poriadok, pravidlá a hranice; starobu, nepriazeň a smrť.[44] Za kladné vlastnosti pripisované účinkom Saturna sa pokladajú stálosť, praktickosť, hospodárnosť, vytrvalosť a systematickosť, k nepriaznivým patrí chlad, upätosť a izolácia, nedôvera a pesimizmus, frustrácie a depresie. Klasická astrológia sa na neho díva ako na „Otca času“, pretože ľudský život je údajne po troch obehoch tejto planéty zverokruhom naplnený. Súčasne ho považuje za životného učiteľa, a symbol otca, preto je tiež symbolom skúsenosti a zodpovednosti.[44]

   Planéta v súčasnej kultúre
   Sci-fi
   Saturn sa stal podobne ako ďalšie planéty slnečnej sústave námetom niektorých sci-fi kníh. Okrem samotného Saturnu je dej často situovaný na jeho mesiac Titan, ktorý sa často popisuje ako „čerpacia stanica“ pre budúce kozmické lety či ako surovinová základňa pre dobývanie vzdialených častí slnečnej sústavy. Saturn sa objavil napríklad v diele bratov Strugackých v roku 1962, ktorí publikovali svoju knihu Tachmasib letí k Saturnu.[45] Ďalšou knihou, v ktorej je oblasť okolo Saturna hlavným motívom, je román Arthura C. Clarka 2001: Vesmírna odysea. Príbeh rozpráva o prvej ľudskej výprave k Saturnu, presnejšie k jeho mesiacu Japetus. Absolvovala ju päťčlenná posádka ma kozmickej lodi Discovery. Keď sa napokon posledný preživší účastník výpravy dostane na obežnú dráhu okolo Japeta, objaví na jeho povrchu tajomný čierny monolit, ktorý je v skutočnosti hviezdnou bránou. V pokračovaní tejto knihy (2010: Druhá vesmírna odysea) sa však už nijaká výprava k Saturnu nespomína a misia lode Discovery bola pozmenená na cestu k Jupiteru. Mesiac Titan sa spomína napríklad v knihe českého autora Jiřího Kulhánka Stroncium.[46]

   Okrem literárneho spracovania sa Saturn stáva aj námetom filmu Saturn 3, ktorý rozpráva príbeh o malej vedeckej stanici na povrchu mesiaca Titan, kde sa dvojica vedcov dostáva do kontaktu s ďalšou osobou a jej robotom.[47]

   Odpověď
   • Mike 123 9.9.2019 o 12:18

    Zbojník, D.Icke ve své knize Život v přeludu píše, že Satanisti mají svůj původ na planetě Saturn a proto se ve skutečnosti jedná o Saturnisty.

    Odpověď
    • Ak sa nemylim tak zo saturnu ku nam ziadna entita neprisla…to skor z inych suhviezdi…nehovoriac o tom ze satanisti dokonca ani nie su ziadna entita…

     Odpověď
   • v tejto suvislosti ma este napadla entita z pana prstenov(Saturn ma prstene) saurona, nevizualizovaneho satana, ktory riadil bezstrukturne a zhora videl vsetko v jeho dosahu.

    Odpověď
    • https://zemavek.sk/saturn-v-okultnej-symbolike-i/
     v skratke asi takto, do Mekky(historicky sformovany islam) tiez podhodili satansky symbol(ciernu kocku ka baal?), a do koranu zaviedli povinnost ju navstivit aspon raz v zivote.

     Odpověď
     • Zoufalé bláboly, například:

      „Diabol alias Satan či Saturn je židovským Jehovom i kresťanským Bohom.“

      Odpověď
      • ano je tam viacero hluposti, ale symbolika viac menej sedi.

       Odpověď
   • Jakým způsobem je „mesiac potlaca zenskost a funguje ako zosilovac frekvencii zo saturna a konkretne z prstencov“ „to isté“ jako to, co napsal jardob?

    Odpověď
    • to iste demo spomina. zvysok su uz jeho teorie. kazdopadne symbolicky a astrologicky sa to zhoduje s okultikou jelit.

     Odpověď
 25. O mesiac sú v Japonsku Majstrovstvá Sveta v rugby… o necelý rok je Letná Olympiáda… keďže náhoda to nebude, nevarí sa v krajine vychádzajúceho slnka nejaká čertovina ? Hong-kong môže byť cvičenie ?

  Odpověď
  • Rugby World Cup 2019
   první zápas Japonsko – Rusko
   skupina „A“
   Tokyo Stadium v pátek 20.9.2019 v 19:45, u nás ve 12:45
   Čekám litý boj, v duchu fair play (rugby) bez čertovin.

   Odpověď
 26. Chtěl bych se zeptat k paktu Molotov-Ribbentrop a událostí kolem něj …

  Pokud by Němci dodrželi smlouvu a uskutečnili operaci „Seelöwe“ a dobyli Británii, zrodil by se nějaký hospodářsko–politický pakt „Berlín–Moskva–Řím–Tokio“, fungující na principu mnohonárodnostního socialismu? Bylo to vůbec uskutečnitelné, po tom všem jen tak zahodit, rasistickou doktrýnu o „Panské rase“ jenž vycházela z vědeckého darwinismu a záměrných desinformacích o pravém odkazu „Praárijců/Praslovanů“ a které mnoho Němců upřímně věřilo, i když se někteří s názory v „Mein kampfu“ neztotožňovali?

  Odpověď
  • Fursov, skryté subjekty II.sv.války. Pakt Ribentrop – Molotov. Odpovědi na všechny tvé otázky.
   https://www.youtube.com/watch?v=VxpBupTCchY

   Odpověď
   • Fursov v jednom zo svojich posledných vystúpení (myslím, že sekcia video) odporúčal v tomto smere najnovšiu knihu Šiškina https://день-магазин.рф/23464-bezuprechnyy-pakt-kto-razrushil-britanskuu-imperiu-i

    Odpověď
   • Díky

    Odpověď
 27. Počul som, že naša republika zachránila v 1948 Rakúsko pred hladomorom. Vie mi niekto dať tip na zdroj, kde sa o tomto dozviem viac?

  Odpověď
  • veľmi odľahčene: porozprávať by ti o tom vedeli preživší starí „Prešpuráci“, ktorí posielali svojim rodinám do Rakúska v balíkoch doslova všetko vrátane koreňovej zeleniny… (jedna taká pamätníčka mi okrem iného spomínala, ako sa tak raz za veľmi zvláštnych okolností do istého vlaku „pribalili“ k zemiakom aj živí rakúski vojaci wehramchtu, ktorých v podstate zachránili vojaci červenej armády – bola to vskutku zamotaná doba.. tou pamätníčkou bola moja stará mama…)

   Odpověď
   • Ďakujem, takže zdroje o tom zrejme nenájdem… Tiež som to len počul, preto si overujem.

    Odpověď
 28. Dobrý den,
  J.V. Stalin dokázal vést a rozvíjet SSSR a do teď ještě výdobytky tehdejšího školství, strojírenství medicíny a pod umožňují generaci 40-cátníků a starším mít komplexnější znalosti, umět je aplikovat v praxi. Bohužel je vidět, že další generace “..Potřebují jinou školu..”. Vraždou Stalina byl přerušen rozvoj a začal postupný úpadek celého Ruského světa – až do nástupu V Putina.
  A teď dotaz – evidentně, kromě jiného, “chybí kádry” na jednotlivých vrstvách společnosti. Vůdci Stalin i Putin to přece vědí. ALE. Z dob Stalina není patrno, že na rozdíl od vzdělávání mas a tvorby podhoubí pro “Kádry” myslel Stalin na svého nástupce. Cožpak ho nebyl schopen “vychovat”, nechtěl, nebo prostě nestačil? Nástupce v principu bývá představován masám po boku vůdce tak, aby v případě odchodu vůdce přirozeně a hladce přebere úlohy a pokračuje plynule a je zcela akceptován. Toto však v případě J.V. Stalina ani V. Putina patrno není. Nebo to bylo jak u Stalina a je i u Putina jen to nevidím/e ? Díky za odpověď.

  Odpověď
  • Putinovec 18.8.2019 o 11:26

   Zrovna čtu knihu Bůh synergie.Pokud si ji přečtete,pochopíte že Stalin fungoval po většinu života v krizovém řízení.Nepřetržitý boj za ruský národ,proti smečkám trockistů,cizím nepřátelským vládám a později i globální mafii.Prostě na to neměl dostatek času.Navíc válka a boj s trockisty stála rus obrovské kádrové ztráty.
   To že to není zřejmé u Putina je pochopitelné.Vy své nadějné kádry taky nenapíšete na seznam smrti.

   Odpověď
   • Honza Větrník 18.8.2019 o 11:54

    Pokud by to byl budoucí Seznam smrti, tak by se na něm mohli objevit jména jako třeba „Čubajs, Medveděv“ atd…

    Odpověď
    • Oracle 911 18.8.2019 o 12:43

     Ono, tá banda je na zoznamu smrti, len otázka je, že na koho zoznamu.

     Odpověď
    • Putinovec 19.8.2019 o 14:25

     Myslím že takhle to nefunguje.Je prodejný zrádce a nadějný kádr.Byla by chyba kádry vystrkovat do deště kulek.Nejlepší řízení je takové,které není vidět.

     Odpověď
     • @ Putinovec
      O tom by to melo byt.
      Mit cil , nebyt cilem….ridit ale nebyt moc na ocich….
      Takovy Sedlacek? ci jak se jmenoval…?ktery byl poradcem Adamce, Calfy ci..druhych..?
      Tihle ,,tajtrdlici,, delaji strategii, kuji intriky a plany pekne v teploucku v zakulisi…a kdyz padne officialni osoba ktera to prosazuje v praxi tak pokracuji dal….pro nastupce…
      ,,vzpominate jak to bylo v pohadce:?
      ,,spatne , jste mi radili,, radcove moji,, spatne jste mi radili….

      Odpověď
   • Bůh synergie je skvělá kniha, někde mě i překvapila, ale především mi pomohla pochopit situaci v tehdejším SSSR a potvrdila mnohé domněnky, které jsem měl už delší dobu, ale nebyl jsem schopen si je dostatečně zařadit.

    Odpověď
    • Putinovec 19.8.2019 o 14:30

     Výborně ji doplňuje kniha Starikova,Kdo donutil Hitlera přepadnout Stalina.Naplno tam píše o věcech,které pan Šifrín pouze zlehka naznačuje.Nedivím se mu,židovská mafie má dlouhé prsty,na nevydání knihy.I na jiné věci.

     Odpověď
  • Oracle 911 18.8.2019 o 11:28

   Prvá vec je, že Stalin snažil vychovať svojho nástupcu ale zabili ich buď otrava lekármi alebo vraždou fingovanou ako automobilová nehoda. To je hlavný dôvod prečo nevidíme Putinovho nástupcu.
   Druhá vec je, že síce to nevidieť ale Putin buduje systém riadenia, ktorý doslova katapultuje človeka do prezidentskej stoličky RF alebo na iné vhodné miesto.

   Odpověď
   • V podstatě systém má nahradit subjektivní / a tím snáze manipulovatelnou/ stránku nástupnictví. Je to ochrana před likvidací nástupce“ante portas“ a využití „momentu překvapení“ u opozičních klanů a pseudoelit.

    Odpověď
    • Oracle 911 18.8.2019 o 12:37

     Ja si myslím, že za tie roky boli vychované tucty vhodných nástupcov Putina, ktorí ovládajú KSB/DVTR a sú skutočnými patriotmi.
     Kto a ako to urobil nechám na dohady, ale treba si uvedomiť, že v Rusku je kopa znacharských klanov, ktoré pochopili, že teraz ide o všetko a netreba zabudnúť ani na to, že Boh je spomedzi chytrákov ten najchytrejší.

     Odpověď
  • Četl jste knihu Ford a Stalin? Tam je otázka následníka Stalina zevrubně rozebrána, můžu jen doporučit.

   Odpověď
   • Dávám si ji do pořadí , nechci skákat ze Základů 2 , jsou dost náročné. Díky za tip.

    Odpověď
   • Projdu to, díky

    Odpověď
 29. Odkud se vzal vesmír, jaktože tady to vše kolem nás vůbec existuje?  (řečnická otázka, nečekám odpověď…)

  Odpověď
  • Chápu :-)

   Odpověď
  • Možno takto nejako:
   Для начала следует понять само Творение.
   В самом Начале, есть только Беcконечный Единый. Это есть Источник Всего Сущего. Разумная Бесконечность. Это недиффиренцированный абсолют. В Нём — бесконечный потенциал, который ждёт «становления». Для иллюстрации можете сравнить с «необработанным камнем» в традиции Даосизма.
   Бесконечный Разум, начиная «осознавать» Себя, ищет путь испытать Себя, и так «рождается» или «проявляется» Единый Бесконечный Создатель. (В вашем 3-х Плотностном восприятии это воспринимается как «Пространство»). От этого, «Создатель», как точка сфокусированного Бесконечного Сознания или Осознания, «проявляется» как Бесконечная Разумная Энергия. Так, Единый Бесконечный Создатель осознаёт Самоё Себя, и ищет испытать Себя как Создатель, и так начинает следующий шаг вниз по спирали Творения. Единый Бесконечный Создатель, фокусируя Бесконечную Разумность, становится Разумной Энергией (которую можно назвать Великим Центральным Солнцем), и разделяет Себя на меньшие части Себя, которые в свою очередь могут испытать себя как Создатели (или Центральные Солнца). Другими словами, каждое Центральное Солнце (или Создатель) является «шагом вниз» в Осознании (или следующей волной) Первоначальной «мысли» Творения. Таким образом, «В Начале» было не «Слово», а «Мысль.» Слово есть выраженная мысль, которая проявляет себя как Творец.
   Существует Единство. Единство — это Всё Сущее. Бесконечный Разум, и Бесконечная Энергия. Два есть Одно, и в них содержится потенциал Всего Творения. Это состояние сознания можно назвать термином «Бытие».
   Бесконечный Разум не осознаёт своего «потенциала». Он есть Нераздельный Абсолют. Но Бесконечная Энергия осознаёт потенциал «становления» всего Сущего, чтобы воплотить его в опыт «бытия».
   Разумную Бесконечность можно символизировать как центральное «Сердцебиение» Жизни, а Бесконечную Энергию — как Духовную «Животворящую кровь» (или потенциал), которая источается, чтобы Творец создавал Творение.

   Tak na úvod.

   Odpověď
   • Tak pod to se podepsat nemůžu, manipulativní grafomanství…

    Odpověď
    • Je to začiatok, ďalej v podstate rozvádza z biblie známy Logos…
     Ale keď ťa to neoslovilo, tak nič.

     Odpověď
     • Rádobyduchovní žonglování s neurčitými pojmy. Není to z channelingu?

      Единый Бесконечный Создатель, фокусируя Бесконечную Разумность, становится Разумной Энергией

      zní to duchovně, a každý si pod tím něco představí a má pocit že tomu rozumí, ale není to jednoduše… jen blábol? Který zamlžuje prostou podstatu, kterou jakoby rozvíjí.

      Odpověď
      • Nie, nie je to channeling. Je to z rozhovoru s predstaviteľom „čiernej šľachty“. Dávali k tomu komentár aj ruskí KOBisti. Celý ten rozhovor je manipulatívny, lenže ako predáš lož, keď ju nezabalíš do pravdy? A tej pravdy je v tom rozhovore veľa, veľa odkryl. (Nakoniec aj Zaznobin sa stretol jedným z nich, keď už pre nič iné, tak aspoň sa dozvedieť ako oni myslia).
       A čo chceš mať na začiatku, Hox. Stvoriteľ je málo? bez ohľadu, či ho nazveš Boh, Nekonečný jediný, Rozumná nekonečnosť………..

       Odpověď
       • Už je mi jasné, proč okamžitě zablikaly kontrolky. Jinak, nenapsal jsem že odmítám každou jednotlivou tezi nebo myšlenku. Ale nač je dobrý manipulativní materiál, kde se střídá pravda s podprahovými manipulacemi a překrucováním pravdy? Neriskuje člověk, že s tím „nasaje“ i nějaké světonázorové viry? Jsou tam, vidím jich hned několik.

        Neškodí si třeba uvědomit, že ten text je produktem člověka, nebo týmu, který aktivně bojuje proti Bohu a Jeho záměru.

        Odpověď
        • Prečo kontaktoval Zaznobin GP? Prečo treba čítať aj mainstream? Prečo počúvať predstaviteľov napr. NATO?

         Veľa sa dozvieš. Čítať medzi riadkami som sa naučil dávno, čítať druhú rovinu ma naučil Puškin, rozoznávať pravdu a lož sa učím celý život. To ale neznamená, že budem čítať predpísané texty označené niekým za pravdu a ostatné nie.

         Odpověď
         • dobře, myslíš že dokážeš odfiltrovat všechny lži z toho textu. Co když ale bude míra chápání autora vyšší, než aktuální míra chápání tvoje, a nepodaří se ti to?

          Není tu řeč o nějakém zakazování, ale o zdravém rozumu řekl bych.

          Odpověď
         • pokusím se ukázat princip na příkladu. Asi každý zná slavnou sérii knih „Hovory s Bohem“ od Neale D. Walsche. Mnoho lidí je tím nadšeno, spousta věcí tam rezonuje a tak dále. Ty hovory nejsou vymyšlené, o to nejde. Jen ve skutečnosti to nejsou hovory s Bohem, ale hovory s démonem.

          Odpověď
        • V tej nakopírovanej časti nevidím žiadne míny.

         Odpověď
         • co tohle?

          и разделяет Себя на меньшие части Себя, которые в свою очередь могут испытать себя как Создатели (или Центральные Солнца)

          Odpověď
          • Nevidím dôvod, prečo by to tak nemohlo byť. Veď sa aj vraví o božej čiastočke v každom z nás – že nám bol daný dar tvorenia.

           Hox,o čo ide? Nechceš zakazovať, ale najradšej by si bol, keby všetci čítali len KSB? Začínaš mať čiernobiele videnie.

           Neboj sa, ja viem o čom sú Hovory s Bohom, dokonca som to nevedel ani dočítať. Čítam veľa a naozaj všeličo. Nemám pocit, že by som kvôli tomu zišiel z cesty. Pozri, ja som ti dal text, ktorý sa ti nepáči, o.k., zrejme máš inú cestu ako dôjsť k väčšiemu poznaniu.Ale to je TVOJA cesta. Je na Tebe, čo si budeš čítať, koho počúvať. Ale si si istý, že máš iným hovoriť, akou cestou ísť?

           Odpověď
           • Proč je tam řeč o nějakých „Centrálních Sluncích“?

            Sklouzáváš do osobní roviny. Nevšiml jsem si, že něco někomu zakazuju, jen vyjadřuju názor na uvedený text, to mi snad upírat nechceš.

            Já někde někomu říkám, jakou cestou by měl jít? Jen vyjadřuju názor na to, co jsi sem vložil.

            Odpověď
            • Dobre nezakazuješ iba neodporúčaš.

             Pozri ja si nemyslím že stvoriteľ je jedno „niečo“ , jeho mnohorozmernosť je pre nás nepredstaviteľná a nemáme na opis vhodné slovné vyjadrenia. Preto otázky prečo Centrálne Slnká , … sa mi javia bezpredmetné, lebo jav opísaný obrazne môže mať toľko podôb, koľko je ľudí na planéte.

            • ‚Pozri ja si nemyslím že stvoriteľ je jedno „niečo“ , jeho mnohorozmernosť je pre nás nepredstaviteľná a nemáme na opis vhodné slovné vyjadrenia.‘

             Myslím si, že človek by sa mal pri svojích úvahach občas zameriavať aj na povahové vlastnosti Stvoriteľa, lebo tie sa dajú slovami opisovať a možno to viac napomôže pri lúštení neopísateľného…

          • Konkrétne toto si ja predstavujem ako fraktály.
           Je to opis fraktálneho vesmíru.

           Odpověď
           • Reakcia na:
            и разделяет Себя на меньшие части Себя, которые в свою очередь могут испытать себя как Создатели

            Odpověď
       • Co je to cierna slachta? Alebo kto?

        Odpověď
  • Jak to že si tak zásadní otázku klade tak málo lidí?

   Odpověď
   • Nejspíš proto, že nejdřív si je třeba uvědomit, že vůbec taková otázka existuje.

    Odpověď
    • lze tedy sám o sobě fakt takové úvahy brát jako osvícení rozlišením, pokud k tomu člověk nebyl systematicky veden?

     Odpověď
     • Na individuální úrovni je to dle mého „heuréka okamžik“ nezávisle na tom, jestli k tomu byl člověk veden nebo ne, protože i kdyby o tom četl nebo k tomu byl jinak veden, jsou to jen slova, přicházející zvenčí.

      Odpověď
  • 42

   Odpověď
  • Honza Větrník 18.8.2019 o 11:49

   Objektivní danost.

   Odpověď
   • „Objektivní“ je pojem vnitřní vůči tomuto vesmíru. Odkud se vzal pojem „objektivní“?

    Odpověď
    • Honza Větrník 18.8.2019 o 18:38

     Já si pod tím „objektivní“ představuji částečně, nebo plně „podřízený, ovlivněný“.
     Otázku vzniku vesmíru si pokládám vždy, když s údivem sleduji noční oblohu.
     A pokud jde o vznik vesmíru, tak tu objetivní danost vidím v tom, že byly vytvořeny podmínky pro jeho vznik. Zrození vesmíru jako takového, je důsledkem nějaké příčiny.

     Odpověď
     • … bingo. A tady se už při správném chápání textu dostáváme z (nečekané) strany k následujícímu:

      (…)19 Co se dá o Bohu poznat, je jim zřetelné, neboť jim to Bůh odhalil. 20 Jeho neviditelné znaky – Jeho věčnou moc a božství – lze už od stvoření světa rozumem postřehnout v Jeho díle.(…)

      (…) neboť v něm bylo stvořeno všechno na nebi i na zemi – svět viditelný i neviditelný; jak nebeské trůny, tak i panstva, vlády a mocnosti – a všechno je stvořeno skrze něho a pro něho. On předchází všechno, všechno v něm spočívá (…)

      Odpověď
  • Čekám, kdy bude na trubce v DoItYourself k dispozici zákadní paket „vytvoř si svůj vlastní vesmír“

   Odpověď
  • Pamätám si , že na strednej škole sme položili otázku profesorovi /keď hovoril o našej slnečnej sústave/A čo je za tým ? A čo je zatým?…Nekonečný rozpínavý vesmír .

   Odpověď
 30. Mart’as 10.8.2019 o 12:18

  Je mozne se nekde vice docist o vyznamu statnich vlajek ?
  Pamatuji si, ze Pjakin hovoril v jednom poradu o barvach euroatlantistu – bila,cervena,modra. Koukam na vlajky evropskych statu a vidim ze do techto barev spada Francie,Britanie,ČR,Holandsko,Polsko,Slovensko,…atd. Ale pak jsou zde staty jako treba Spanelsko se zlutou a cervenou,Nemecko a Belgie cerna,cervena,zluta. Italie ma zelenou,bilou,cervenou spolecne s Madarskem a Bulharskem, snad i Portugalskem.
  Proc tedy maji nektere staty v EU barvy euroatlantistu a kam spadaji ty staty,jejiz barvy jsou jine nez bila,modra,cervena ?

  Odpověď
  • žltá, čierna, euroázijské krídlo.

   Odpověď
  • Zkusil jsem do vyhledávače napsat vlajky site:vodaksb.eu
   Tento postup se párkrát tady na diskuzi ukázal, jak najít něco v historii. A pak jsem jenom chvíli procházel výsledky a našel jsem toto:

   http://www.vodaksb.eu/diskuse/mimo-tema/comment-page-77/#comment-239973

   Odpověď
   • Tady:
    http://leva-net.webnode.cz/products/dve-kridla-globalniho-prediktora-eurasijske-a-atlanticke-historie-vlajky/

    Odpověď
 31. Bříza 4.8.2019 o 9:27

  Mám prosimvás dotaz úplně mimo téma. Hledám dodavatele plynu, mám úplně novou přípojku plynu, předtím jsem plyn neměl. Pátrám a vybárám takového, který je co nejmenší parazit. Nejlepší ceny má Bohemia energy, ale její majitel je úlisný majitel několika ferari (Písařík) ( https://www.google.cz/search?q=bohemia+energy+p%C3%ADsa%C5%99%C3%ADk&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwik3rXH1-jjAhWJa1AKHW6zCG8Q_AUIESgB&biw=1280&bih=910 ), což je mi odporné. Navíc ta symbolika v logu.

  Je některá společnost například vlastněná Ruskem, že by aspoň tekly finance do Ruska?

  Tož jestli máte co, tak mi prosím poraďte.

  Odpověď
  • Podle mého, je li v domě elektřina, není nutný plyn. Takže nepřipojovat.
   A hledat poctivého prodejce, když lidské a další zdroje osedlaly okultní klanové grupirovky? Naštěstí jim zvoní hrana:
   Bony nebo plyn?:
   https://www.youtube.com/watch?v=3byECr7agns

   Odpověď
   • Putinovec 4.8.2019 o 14:22

    Mít jen přívod el. energie znamená velkou závislost.Co když v zimě dojde k přerušení rozvodu el. energie.Za několik hodin je budova doslova vymrznutá.Pokud má člověk rodinu,tak je to velké riziko.Já jsem po letech přešel k Čezu, coby dodavatele plynu.Mám ve smlouvě garantovanou výši plateb a za loňský rok jsem ušetřil 5000 kč za stejný odběr.

    Odpověď
    • Ano přerušení proudu znám a letos jsme byli bez proudu zatím jen jednou a na dobu 5 hodin. Soused se nechal uchlácholit a postavili mu „CHYTRÝ DŮM“
     Porovnání:
     – vybavili jsme se petrolejkami, ručním psacím strojem, dřevem…. a máme v zásobě i plynový vařič s přenosnou nádobou na plyn.
     – soused z CHYTRÉHO DOMU běhal pět hodin po ulici s baterkou a „na kolenou“ v dešti vyhlížel distribuční správce sítí…
     Typická matrice: „cesta z města“

     Odpověď
    • Jo, čez je ze 70 % vlasněný státem, takže si můžeme říct, že zisk jde aspoň státu, narozdíl od ostatních. Ceny plynu se mi ale zdají být jedny z nejvyšších, ale musím se v tom ještě víc pohrabat.

     Momentálně mám kotel na tuhá paliva, samotížku, tzn. nezávislost na elektřině, ale potřebuju se automatizovat, proto jsem dotáhl do domu plyn.

     Odpověď
    • A od koho jsi přešel k čezu? Proč sis vybral čez ?

     Odpověď
    • Ono aj plynový kotol je závislý od elektrickej energie. Ak vypnú prúd, kotol sa nezapne. Je dobré mať paralelne pripojený kotol na tuhé palivo.

     Odpověď
     • Jasné, univerzální kotel na tuhá paliva nechávám a budu mít oboje dvoje.

      Odpověď
      • Tudíž předpokládám samotíž vody v trubkách topení, neb pokud potřebuješ(me) oběhové čerpadlo, aby ti to topilo všude (rozvedlo teplo), tak si stejně bez voltů a ampérů neškrtneš. Za předpokladu že potřebuješ rozvésti teplo jinak nežli pouze vertikálně.

       Odpověď
  • Dobre je mať takého dodávateľa, ktorý vlastní aj rozvody (distribúciu) plynu, el energie, vody v mojom regióne, v štáte. Toho čo vlastní aj elektromer, plynový merak. Keď sa stane porucha v elektromeroch, plynovom merači je pravdepodobné že vtedy príde servisak najskôr. Ak je alternativny dodávateľ, hlavný distribútor nemusí mať o takého zákazníka záujem o odstránenie poruchy.

   Odpověď
   • Mal som poruchu na plyn meraku, prestal mi pritekať plyn cez prípojku. Volal som servis dodávateľa, na ďalší deň servisak prišiel, opravil. Stále mám dodávateľa SPP Distribúcia (myslím sa volá, asi je to hlavný distribútor na Slovensku). Pred asi 2-3 mesiacmi mi poslali oznámenie, že ďakujú za vernosť, že nemenim dodávateľa a poslali bonus 50 € ( na účet s ktorého platím za plyn) ako vďaku za vernosť.

    Odpověď
    • Taky jsem tak uvažoval, jenže v Česku je skoro celá republika, kromě jížních Čech a Prahy, vlastněná Innogy a na ně nejsou zrovna moc dobré recenze.

     Odpověď
 32. Boletus 2.8.2019 o 8:49

  Co to je ? To je nějaký nepřátelský vpád na levanet?

  Odpověď
  • Vypadá to na nájezd. Několik nicků.

   Odpověď
   • Smatana sem poslal zopár kamarátov.

    Odpověď
 33. Prosím o info, kdy budou na leva-netu zveřejněny analytické zápisky VVPj Stát a Válka. Dle překladatele jsou již přeloženy. Děkuji.

  Odpověď
  • Podle mě jel překlad v jiném režimu než na Leva-netu …. možná, že to tedy nebude zveřejněno (jen prodáváno jako kniha)

   Odpověď
  • O překladu Války nic nevím, ad Stát, máme vlastní překlad, ale ještě prochází korekcemi, kdy bude se zatím neví.

   Odpověď
   • Ani Ľudo neví nic o překladu Války?

    Odpověď
 34. Nemůžu si vzpomenout, jak se jmenuje lidský egregor ruského světa.

  Odpověď
  • Tak je to sobornost – soubornost

   Odpověď
 35. Oracle 911 27.7.2019 o 22:52

  TauRus neviem kedy dával odkaz na duálny pohon (turbína+diesel) ruských krížnikov a viem, že to boli obrázky.

  Odpověď
 36. @Ľudo:
  odvolávám se na tvou nabídku (z 15.7.2019 o 17:58) Kalidorovi … http://www.vodaksb.eu/diskuse/ksb-a-dvtr/comment-page-6/#comment-239075 a prosím, zda-li je to možné a můžeš mi onen pracovní výtisk poslat, na adresu badatel2018@email.cz.
  Na oplátku nabízím, chceš-li, případný návrh typografické úpravy.
  Děkuji

  Odpověď
 37. vie mi niekto poradiť ohladne ochrany počítača?Mala som donedávna Avast premier ,no vypršala mi licencia a už to nechcem viac predlžovať,pýtajú od 30 € a viac …existuje program ktorý je dostupný zdarma?vďaka

  Odpověď
  • Používam už skoro 20 rokov Avira, aj keď sa ajťáci asi zhrozia :)
   https://www.avira.com/

   Odpověď
   • vďaka,dufam,že sa ozve ešte niekto ….a dá sa to jednoducho nainstalovat či musim to niekomu dat urobit?

    Odpověď
   • Mal som Aviru, ale správalo sa to divne. Nakoniec som to chcel odinštalovať, ale nedalo sa. Ten soft sa javí sám ako vírus. Pomohlo iba preinštalovanie operačného systému. Teraz mám kúpený Kaspersky a som spokojný.

    Odpověď
    • vďaka,pozrela som si to…je tam toho dosť,neviem ktorý si mam vybrať

     Odpověď
     • Skôr ako nainštalujete iný antivír tak odinštalujte ten starý, avast vám ponúkne pri od inštalácii free verziu.
      Všetky antivíri musia mať certifikát mrkvosoft takže ani jeden nie je 100%.

      Odpověď
      • tak vďaka za informácie…snaď to zvladnem… : )

       Odpověď
  • Kaspersky antivirus (ľubovolná produktová edícia). K dispozícii je aj bezplatná verzia na vyskúšanie (jeden rok). Cena je na naše pomery priaznivá, kvalita nadpriemerná. Odporúčam.

   Odpověď
   • vďaka

    Odpověď
    • Ja mám tiež Kaspersky a maximálna spokojnosť !!!

     Odpověď
     • Podobne, vymenil som za ESET.

      Odpověď
 38. Kde bych našla Mrtvou vodu v ruštině?

  Odpověď
  • napr. tu http://dotu.ru/1992/07/27/mv-1992/

   Odpověď
 39. NicNezNula 30.6.2019 o 14:59

  Není někde k dispozici soubor sloučených OO Pjakina české verze v jednom txt souboru, nebo případně v několika ale ne jednotlivě? Pro snažší možnost full textového vyhledávání. Vím, že se to dá docela snadno udělat, ale přeci jenom nějaká prácička by s tím byla. Předem děkuji za případnou úsporu času.

  Odpověď
  • https://uloz.to/!HZYqJTdNYNPq/txt-zip

   Odpověď
 40. Prosím o doporučení nějaké knihy v CZ / SK na léto, teď jsem dočetl Starikova.
  Může být i beletrie, ideálně v elektronické podobě.

  Odpověď
  • Ked aj beletria, skus Pribeh tvojho zivota. Autor Ted Chiang.
   https://www.ulozto.cz/!olL3dbA9hkCy/pribeh-tveho-zivota-ted-chiang-mobi-epub-pdf-predloha-filmu-prichozi-zip
   Ale to nie je na leto, to je tak na jedno poobedie.

   Odpověď
  • https://www.alza.cz/media/egyptan-sinuhet-d5453897.htm
   A máš to s 50% zľavou…boj prívržencov Atona a Amona trvajúci dodnes…

   Odpověď
   • Mart’as 1.7.2019 o 14:01

    Prave si ctu pres leto „Athenanka Thais“ od Jefremova.
    https://www.databazeknih.cz/knihy/athenanka-thais-135926

    Vyborne cteni. Kdo miluje historicke romany od Mika Waltari jako napr. vyse zmineny Egyptan Sinuhet, bude jiste unesen i touto knihou.

    Odpověď
 41. Včera som si pozrel video o nových deťoch Jany Štrausovej (indigové deti). V súvislosti s protestami školákov ku klimatickým zmenám ma zaujalo, že tzv. nové deti v škôlkárskom veku hovoria rodičom, že oni vedia prečo sa narodili, prišli, aby zmenili tento svet k lepšiemu a nech ich rodičia nechajú ísť svojou cestou. Čo s týmto?

  Odpověď
  • myslím že všeobecne sa človek od detí može vela naučiť,resp. obnoviť to na čo už zabudol.Treba ich len pozorne počúvať.Indigové alebo hviezdne deti sú pre súčastnú spoločnosť nezvyčajné a preto sú čast zaradené ako nezvládnutelné nakolko sa nechcú prispôsobiť tomu čo považujú za skostnatené.Myslím že treba ozaj velmi seriozne rozlišovať či ide o indigove dieťa alebo o duševnú poruchu a nedávať všetkých do jedného vreca ako sa to často robí.O indigových detoch sa hovorilo už v sedemdesiatych rokoch,potom to nejako utíchlo

   Odpověď
   • Indigové deti beriem, mohol to byť reálny fenomén, ktorý bol spozorovaný pred niekoľkými desiatkami rokov. Okrem iného by mali mať indigovú základnú farbu aury, čo ľudia vidiaci auru môžu potvrdiť alebo vyvrátiť.
    No v súčasnosti mám pocit, že už z toho robia maškarádu, keď vymýšľajú všelijaké možné prívlastky pre deti (podobne ako sa vymýšľali ďalšie rôzne prívlastky k „zlatej svatbe“: bavlnená, cínová, hlinená atď.) – krištáľové, dúhové, hviezdne… atď.

    Každý by chcel vo svojom dieťati vidieť to výnimočné dieťa. No ja by som špeciálnu pozornosť venoval najmä deťom, ktoré si ešte v predškolskom veku pamätajú na svoj minulý život. O jednom takomto stretnutí s chlapcom z Volgogradu tu minule písal aj TauRus. Je možné, že deti na tieto spomienky neskôr zabudnú. To by ale bola škoda. Také veci by sa mali zaznamenávať.

    Odpověď
    • vsetky deti maju v sebe nieco, co sme my dospeli zabudli, to je pravda. Ale ja skor vidim veci tak, ze emocne a energeticky maju dobru snahu, ale vyriesenie problemov nie je a ani smer, ktorym by to vyzeralo. Mozno som skeptik, ze to tak vidim, ono to vnimam celkovo v celej spolocnosti. Uz som pisala, snahy o inkluziu ci pomoc migrantom boli tiez nasmerovane ako pozitivna pomoc, nevedie to k dobrym vysledkom. Ked bol boom na americkych burzach v roku 2000, velmi vela mladych ludi si vybudovali spolocnosti, ktore sa predali za sialene ceny. Pritom to boli milionari, ktori neboli ani na peniaze, vela z nich hodne podporilo vselico dobre, v tom case neviazli v hmote. Ale aj ked unikli este pred krachom, nevidim pozitivny dopad, mozno lokalne v niecom, ale nie celkovo. Teraz mileniani, vraj neviaznu v hmote, nemusia vlastnit domy, byty ci auta, nie je to pre nich dolezite. Nechcem byt zla, ale mozno to skonci tak, ze aj by neskor chceli, ale uz sa nebude dat. Obdobne je vela mladych ludi, ktori su vegani alebo maju depresie z toho, co sa deje na svete, ako sa chovame k zvieratam apod. Nemyslim si, ze ak kvoli kravam sa zrieknu bielkovin, ze im to v dlhodobom smere pomoze. Mnoho mladych ludi berie antidepresiva ci nevie spavat. Ale ich riesenia su sice fajn (nepozivaju nic zivocisne, prisne separuju odpad, mam kamosku, ktora uz nekupuje nic, co je balene v pvc, ani maso), ale imho sa minaju s problemom. Ano, nemozu vyriesit problem, tak robia co mozu, ano, keby to robili vsetci, tak sa vela veci pohnu, ale…..
     ako keby to, co sa maju tito ludia v sebe, sa minalo s tym, co potrebuju na vyriesenie problemov, ktore ich trapia

     Odpověď
     • Aj oni majú slabinu v tom, že sa nechávajú viesť všelijakými kozlami, ako stádo. Všetko to závisí od toho, nakoľko vníma svoj život ako misiu a je zapálený pre vec, a ešte od toho, do akej miery používa svoj rozum. Svetu sa totiž nedá pomôcť bez kvalitného riadenia, a k tomu treba určité znalosti a používať rozum.
      Aj na týchto deťoch vidno, že iba mravnosť nestačí. Mravnosť aj Znalosti sú spojené nádoby a treba ich rozvíjať súčasne, inak smer povedie krivo a nie k cieľu.

      Odpověď
    • Pamätám si niektoré výjavy z doby, keď ma mama nosila ešte v perinke. Môžem vám s istotou za seba povedať, že som cítila, vnímala ako teraz-dospelá, len s tým rozdielom, že som nepoužívala v mysli terajší slovník, ktorý vznikol na základe vzdelania a a nevyhodnocovala javy v zmysle posudzovania. Bol to taký svet, kde sa skôr očakáva na bezprostredné reakcie, bez falošnosti,úprimne myslíte a aj očakávate úprimnú reakciu.Niekto môže povedať, že je to také detsky naivné. Veď život nás učí niečomu inému. Ale zrejme to tak má byť, máme nadobudnúť skúsenosti. Ale malé deti sú myslením omnoho slobodnejšie, pokiaľ nie sú deformované výchovou a vzdelaním a tzv. slušnosťou. Asi vo veku 3-4 rokov som objavila , že základom toho sveta, v ktorom žijeme je pohyb:spadla na zem škatuľka so zápalkami a uvedomila som, úplne náhle, že aj keď dopadla na zem, stále sa hýbe a bude sa hýbať aj ďalej a bude to dovtedy, kým tá škatuľka bude jestvovať a zrazu som videla, že nielen škatuľka sa hýbe, ale aj celý materiál, z ktorého je zhotovená je zložený z akýchsi malých bodiek, ktoré sa pohybujú na akýchsi dráhach… Natešená som prišla k otcovi a oznámila tento objav ešte s tým, že všetko na svete aj mimo neho sa stále hýbe a bude to tak stále. No reakcia otca bola zarazená a odmietavá, skôr negatívna a že je to detská hlúposť. Tak aj skončili ostatné poznatky o svete s rodičmi, napr, že všetko je hmota a môže byť viditeľné, len na to nemáme prístroje, že aj napr. myšlienky možno vidieť, čítať a mnoho iného. V tej dobe to nemalo odozvu ani u rodičov, ani u mojich kamarátiek. Keď počúvam o napr. indigových deťoch, niečo mi hovorí, že je to niečo úpodobné ako som vnímala svet ja – ako malá. Tak si myslím, že treba pozorne načúvať deťom, o čom chcú hovoriť s okolím. Možno sa dozvieme, čo treba robiť, aby sme vnímali svet bez tzv.dospeláckej múdrosti. Ale nemala som potrebu meniť svet ako tieto deti, či trvať na tom, že si budem robiť ako ja chcem. Tak mi napadá jeden výrok:“Nechajte maličkých prísť ku mne, lebo ich je kráľovstvo nebeské.“

     Odpověď
     • Ďakujem za reakcie a skúsenosti. K tým mileniánom. Prezentovanie toho, že nechcú vlastniť hmotné statky môže byť šikovná manipulácia niekoho, aby sa tak správala väčšina a menšina si potom tú ťarchu vlastníctva zoberie na svoje plecia.

      Odpověď
     • Velmi srozumitelně řečeno, díky. K tej „dospeláckej múdrosti“ . Často se u mnoha jedinců
      jedná jen o finální fázi ztráty vlastního rozumu a plné podřízení vnucené matrici vnímání, chápání a konání. A aby to tito postižení lépe trávili, tak se pro to našel hrdý termín „dospělost“. Tedy do-spění do této fáze vývoje osobnosti . Jeho skutečný obsah je úplně jinde.

      Odpověď
     • Skvělá zkušenost. Kouzlo Země je v tom že se lidé s naprosto odlišnými náplněmi psychiky, co jsou niterně doma naprosto jinde a vzájemně si cizí,skrze nástroje svých skafandrů – těl vidí a poznávají…. Snad se tím vyvíjí k úplnosti… Je až srdceryvné vidět a vnímat nitra blízkých jež trpí ze svého pohledu díky okolí a z Vašeho díky jim samým opakujícím to co vyvolá utrpení… jako Uroboros had trávící svůj vlastní ocas

      Odpověď
    • Emil Páleš to vysvetľoval, ak si správne pamätám, že tie deti skôr načítavajú kolektívne duševno a z neho nejaký aspekt, nie konkrétne svoje minulé životy. To je zložitejšia problematika a je to pekne vysvetlené v časopisoch Sophia, od čísla 11 – názov článkov Svetlo na reinkarnáciu
     http://www.sophia.sk/sk/casopis-sophia

     Odpověď
  • Tento text nabízí možné vysvětlení

   https://www.miroslav-zelenka.cz/cz/clanky/vychova-a-vyuka-zcela-jinak

   Odpověď
 42. JanJohan 28.5.2019 o 9:00

  Mám otázku: Je pravděpodobné,že Gp z důvodu snížení počtu obyvatel planety spustí ekonomickou vleklou-dlouhotrvající krizi?
  Děkuji za názory.

  Odpověď
  • Oracle 911 28.5.2019 o 9:42

   Ak to urobí, tak bude musieť riešiť aspoň 2-3 Černobylov na kvadrát.

   Odpověď
   • Děkuji za odpověď,potom tedy jak dosáhne snížení počtu obyvatel,nikde v knihách jsem nenašel nic,kromě té ek.krize-myslím,že to bylo v Sad roste sám?
    Nebo mu už ujel vlak a toto nemá v “plánu”?

    Odpověď
    • Putinovec 28.5.2019 o 13:30

     Na to už se dlouhodobě pracuje.V kurzu je pátá priorita řízení,prostředky nepřímé likvidace.http://www.rukojmi.cz/clanky/800-bill-gates-priznal-vakciny-maji-snizit-populaci

     Odpověď
     • Oracle 911 28.5.2019 o 14:22

      Sex, drogy a rock n roll…

      Odpověď
    • Jak snížit populaci? Stačí dát dětem do ruky mobil. Viz. japonský národ, co právě takto vymírá přes mládež.

     Odpověď
     • Jak snizit populaci ? Cest je mnoho, treba:
      – rakovina, zmeny DNA, neplodnost –> chemie v jidle a piti, v zubni paste, v opalovacich kremech, WIFI, mobilni telefony (5G!),

      geoinzenyring (lokalni zmeny klimatu, prutrze mracen, krupobiti nebo naopak dlouhodobe sucho –> zniceni urody ovoce, zeleniny, obili,…), vysokoenergeticke zbrane -> pozary budov, lesnich a zemedelskych ploch,

      - niceni pralesu, lesu a zemedelskych ploch za ucelem infrastruktury (firmy, obchodni domy, parkoviste, silnice,…) nebo jen kvuli zisku (papirnictvi, palmovy olej, repka ,….)

      chemicke a radioaktivni zbrane (strelivo) –> zamoreni uzemi, dlouhodoby ucinek

      zamoreni zdroju (nejen) pitne vody – antibiotika, tezke kovy, chemicke a elektronicke odpadky, plastik (–> zasahujici i potravinovy retezec v rekach, jezerech, mori,…)

      ockovani/vakciny/nadmerne pouzivani leciv, antibiotik atd..

      Odpověď
  • V prvom rade si preformátuje mládež / globálne zákulisie /.a to sa deje .
   Cez krízu / aj riadenú / by globálne zakulisie nemohlo dať obyvateľstvu “ hračky “ na jeho riadenú degradáciu .

   Odpověď
  • https://en.wikipedia.org/wiki/Total_fertility_rate

   Plodnost za posledných 100rok.
   Ten grafik:

   A world map showing countries by total fertility rate (TFR), according to World Population Prospects 2015 by UN.

   Odpověď
   • https://en.wikipedia.org/wiki/Total_fertility_rate#/media/File:Total_Fertility_Rate,_1950_-_2100,_World_Population_Prospects_2015,_United_Nations.gif

    Odpověď
   • popolvár 28.5.2019 o 16:28

    takže celosvetovo už v priemere dosiahli k roku 2015 2,52 narodených detí na rodičovský pár. To jest, sumárne už celosvetová populácia nerastie, a ak, tak už len zotrvačnosťou kvôli zvyšovaniu priemerného veku života. Na rade je pokles, lebo v rozvojových krajinách, kde je vyššia fertilita, je aj vyššia úmrtnosť detí do dosiahnutia dospelého veku, vyspelé krajiny majú nielen menej detí, ale sa aj predlžuje generačný interval (rodičovstvo vo vyššom veku). K roku 2017 nás bolo 7,53 mld a ročná zmena k roku 2017 bola 1,2%.. Zaujímavé by boli údaje za rok 2018 – to by už mohol byť index pod 1%.

    Odpověď
    • Svět se nepropadá do pekla, lidstvo se neřítí do záhuby, jak by se v záplavě špatných zpráv zdálo. Naopak. 1) klesá počet vražd, 2) klesá dětská úmrtnost, 3) méně lidí hladoví, 4) klesá negramotnost, 5) ženám se žije lépe, 6) válek je méně.

     Odpověď
     • Si tu medzi nami najväčší optimista.

      Odpověď
      • Ja to vidím rovnako ako Lena. Prosto nahradenie kvantity kvalitou. 6 deťom sa žiadna matka nedokáže venovať toľko čo 2. Takže tie dve dostanú oveľa viac všetkého (konkrétne myslím materiálne, ale aj nemateriálne zdroje).

       Bolo to teraz pekne vidno v seriáli Žena na konci sveta, čo moderuje jedna Poľka. Bola tam černoška so 7 deťmi (každé s iným otcom – bola vdova). Staršie deti držali na rukách mladšie. Nosili ich, starali sa o nich, dohliadali na nich.

       Odpověď
 43. Pripomenie mi prosim niekto detaily nedavneho stretnutia nasej (aj V4) a japonskej vlady? Aj s prihliadnutim na historicke prepojenia nasich dvoch krajin? Nasiel som len 100-rocne vyrocie kontaktu Stefanika s Japonskom, najma v suvistosti s aktualne vyhlasenym rokom Stefanika.
  Dakujem

  Odpověď
 44. Má niekto informácie, čo sa deje v ruskom hokejovom tíme na postoch trénerov??
  https://russian.rt.com/sport/news/631245-franc-trener-sbornaya-bendi

  https://russian.rt.com/sport/news/631238-zhamnov-rabota-sbornaya

  Odpověď
 45. NicNezNula 11.5.2019 o 23:09

  Sergej Budkov: Razveddanyje – 22 letou účastnici soutěže krásy ve FR zabil traktor
  https://youtu.be/W6ow0Buf3NU?t=1947
  pochopil někdo tu narážku?

  Odpověď
  • Říká se tam, že 22-ka nezvládla (ztratila) řízení, když se vyhýbala jinému vozu (objektu řízení?). Přítomní lékaři konstatovali, že u ní šance na přežití prakticky nebyla.
   Čtu to jako neodvratný konec GP, odvrátí se od něj m.j. jeho nejvyšší periferie.

   Odpověď
   • NicNezNula 13.5.2019 o 19:57

    Možná ano, pokud by to byl EM projev. Mě to však spíše připadá jako „messáž“ pro pirátský klan Morganů, který měl zřejmě určité aspirace. Nevýznamný klan to asi není, když se objevuje i v počítačové hře Age of Empires IV (teď si nejsem jist, jestli jako pirát nebo pirátka).

    Odpověď
 46. Neznáte nějaké české forum o dění v Sýrii.

  Odpověď
  • https://www.aktualnikonflikty.cz/viewtopic.php?f=19&t=6&sid=38da0265093f06fd0f3603c3ebe47bb8&start=8250

   ked si potom vyberies v obsahu fora inu krajinu, mas aj to. Ale nie su tam prilis komentare

   Odpověď
 47. NicNezNula 22.4.2019 o 21:10

  Hledám Chris Hardy Sacred Networks pdf – nemohu najít odkaz k reálnému stažení bez reg. Předem děkuji za tipy.

  Odpověď
 48. Proč Sovětský svaz od svého vzniku odmítal Ženevské konvence i další smlouvy o zacházení se zajatci jakožto „buržoazní přežitek“? Odmítl všechny tyto smlouvy a omezení, včetně těch, které schválila předchozí carská vláda (Haagské konvence a deklarace z let 1899 a 1907), odmítl nabídku nacistického Německa učiněnou v průběhu bojů, která navrhovala, že se obě strany budou těmito smlouvami řídit. K určité, velmi omezené, změně přístupu došlo až v konečných fázích války.

  Odpověď
 49. Študent KSB 19.4.2019 o 21:33

  kap 1.3 Metrologická preukáznosť vedy a metrologická nepreukázanosť pseudo vedeckých teórii.

  Na základe metrologickej preukázanosti popisov a modelov (s poznámkou že sú adekvátne) si človek môže vypracovať svoj vzťah k javu:

  -jeden alebo niekoľkokrát vyvolať analogické javy umelo, s orientáciou na dosahovanie iných cieľov. Práve táto varianta prístupu ľudí k prírodným javom zrodila technosféru súčasnej civilizácie.

  Ak som to pochopil správne technosféra obsahuje javy a technológie ktoré má aj príroda ( a asi aj vo vyššej kvalite)

  Napr. Internet= Noosféra
  WIFI= egregor
  a možno aj dopravne prostriedky= v prírode teleportácia

  Odpověď
  • Vlastní, osobně vyhotovenou matricí ihned od doby osvojení každým z nás (připravenou kdykoli k průkaznosti ..), nabídnutou ke vnímání a tlaku na šedou kůru (nosič = přírodní zákony = za_zraky) těm okolo nás.

   Odpověď
  • NicNezNula 23.4.2019 o 21:11

   Ten příklad mi úplně nesedí. Pokud je dejme tomu internet noosféra, tak egregor je podle mě spíše množina IP datagramů, které mají stejného adresáta anebo odesílatele.

   Odpověď
   • Alebo ako doména – napríklad táto stránka spája ľudí podobného zmýšľania. No každý navštevuje viacero inších stránok podľa svojho záujmu a tiež ich vie mať otvorených viacero súčasne.

    Odpověď
 50. mala by som otázku, alebo návrh na premyslenie….mohla by sa vytvoriť kolonka s lupou?…kde by sa zadal hľadaný výraz aj s datumom? vyhľadalo by mi konkrétne dni z diskusie. Ďakujem

  Odpověď
  • Také se přimlouvám za lupu, nejlépe podle tématu.

   Odpověď
 51. Peter nie troll 19.4.2019 o 13:30

  Mám ot otázku v súvislosti z masívnym rozširovaním 5G sietí. Je jasné, že súčasná 4G siet je z hladiska zdravotného vo velkej miere velmi škodlivá a navyše sa mi zdá dostatočná. Prečo sú teda také velké tlaky vo svete na zavedenie 5G siete. Dnes sa stretol viceprezident Akimov z prezidentom V.V.Putinom a žiadal ho o povolenie vybudovať 5G sieť prostredníctvom firmy Ростех. Jedná sa o sumu 650 miliárd rublov a vybudovať by sa mala do roku 2024.

  Odpověď
  • Peter nie troll 19.4.2019 o 13:31

   Tu je ešte odkaz
   https://russian.rt.com/russia/news/622941-vice-premer-akimov-5g

   Odpověď
 52. Študent KSB 16.4.2019 o 20:26

  Mám otázku viete mi niekto vysvetliť čo sa myslí pod frázou:
  „zreprodukovať vedomosti od nuly“?

  Odpověď
  • Ja to chapem tak, reprodukivst vedomosti od zaciatku. Takze ak to robia ako skusky, proste treba si to zopakovat od zakladov .Ak je to uloha,vt
   Vytvorit prostredie, kde sa od zaciatku zele zafabue od zaciatku do konca.

   Odpověď
  • DušanBe 17.4.2019 o 8:29

   Všichni lidé, kteří u práce přemýšlejí se tím setkávají téměř denně. Mají vyřešit nějaký úkol, ale nikdo jim neřekne jak přesně to mají provést a oni to taky neví a tak si musí poradit nějak sami. Daný úkol už někdo někdy vyřešil, ale protože kolega, co daný problém vyřešil není po ruce a nelze se zeptat anebo informace v knihách nejsou, je třeba vědomost zreprodukovat od nuly. Vyber si jakoukoliv řemeslnickou práci, nějaký úkol a popřemýšlej, jestli víš jak to udělat sám.

   Odpověď
   • Pavel Svítil 17.4.2019 o 22:45

    Dobrý večer,
    to beru,máš úkol,zadání,vyřeš to,jakkoli….pokud je to realizovatelné,
    tak to berem, ..ale je hrozně málo takových investorů,nadšenců,kteří zaplatí,podpoří,
    i nějakou srandičku,nebo vtipné řešení..ale jsou, díky Vám, i Jim.Pavel

    Odpověď
   • a já jen jako doplnění dodám svůj pohled, že vlastně od nuly to prakticky nejde, protože nějaký informační základ máme téměř všichni.

    Odpověď
    • Vidím to podobně. Odpověď dám otázkou : a kde leží „nula“ ? A druhou otázkou „kdo určil její umístění“? A třetí otázkou : je ta nula objektivní, nebo pro každémo držitele rozumu subjektivní ?

     Odpověď
    • Predpokladám, že tá veta ani tak neznela, ale skôr nejako takto: „zreprodukovať vedomosti prakticky od nuly“ (t.j. skoro od nuly. Najmä po globálnych katastrofách, kde niektoré veci ľudia objavovali celkom od začiatku po strate kultúry a egregorov, a iné aj vďaka civilizátorom od nejakých záchytných bodov)

     Odpověď
     • tak s tím mohu souhlasit bez doplnění, vlastně s vámi oběma. Pokud z hlediska nějakého procesu je ta nula definovaná výše než absolutní nula, lze pro účely popisu říci „od nuly“. Respektive od uvažovaného výchozího bodu.

      Odpověď
  • Študent KSB 19.4.2019 o 21:28

   Ďakujem Vám za vaše odpovede a názory

   Odpověď
 53. Občas sa stane, že niekto nerozumie nejakému slovenskému slovu v texte. Pre tento prípad odporúčam použiť nasledovný Výkladový slovník slovenského jazyka, kde sú všetky slová vysvetlené aj so synonymami, skloňovaním, a na konci ako bonus sú slovenské slová vo vetách porovnané s českými (a anglickými) slovami vo vetách. (Možno zadať aj české slovo, a vo vete sa ukáže slovenský analóg).
  http://slovnik.juls.savba.sk/?w=svorka

  Ja niekedy podobne používam českú jazykovú príručku na lepšie pochopenie niektorých významov:
  http://prirucka.ujc.cas.cz/

  Odpověď
 54. Prosím kolegy, kteří mapují konflikt v Lybii o pomoc. Zjistili jste někdo, proč Putin podpořil maršála Haftara? Na ruských zdrojích píšou, že je to proto, že se jeví nezávislý a má podporu většiny obyvatel Lybie, ale na ostatních, zejména britských, německých, ale i na ukrajinských a běloruských píšou, že je to přesně naopak, některé dokonce, že Haftar je kádrem CIA, a že to případně bude vítězství Trumpa nad Putinem, což je samozřejmě pouze vlhkým snem am. státní elity a podpindosů.

  Jediné co mě napadá je to, že pisálci samozřejmě nechápou za koho ve skutečnosti Trump kope, a že není America jako America. Pro Trumpa bude samozřejmě obrovským vítězstvím, pokud Haftar vyžene clintonoidy z Tripolisu, protože je to významně oslabí a především odřízne od zdrojů. Dá se z Putinovi náhle podpory (jeli vůbec náhlá) Haftarovi dedukovat, že v Lybii mimo jiné pomáhá i Trumpovi, tedy globalčikům odstavit am. státní elitu od moci v Tripolisu?

  Za případné informace děkuji. Diskutuji na you tube a s tímto názorem jsme tam v absolutní menšině. Dokonce i přezdívky, které jindy háji Putina (rusové) jsou z jeho kroků v Lybii zděšení a diví se proč nepodpořil syna Kaddáfího? Došla mi munice. Že Kaddáfí ml. nebude pravděpodobně schůdný pro ostatní skupiny v poválečném vyjednávání, ale ani pro sousedy Lybie, nechtějí slyšet.

  Odpověď
  • Jednoduše proto, že Haftar je jedinou možností a jediným relevantním kádrem schopným Libyi a tím celou severní Afriku zastabilizovat, schopným ten manévr zvládnout. Puč v Súdánu, rozhoupané Alžírsko .. to nejsou náhody, to někdo řídí a ten někdo má nějaké cíle-pravděpodobně naprostý, neřiditelný chaos, který se měl přelít do Libye, kterou ztrácí.
   Zkus těm „Putinem zklamaným diskutérům“ vysvětlit pojmy „vektor cílů“ a „vektor chyb“. Je také možné, že pak zjistíš, že chápat jednoduše nechtějí a své „zklamání“ jen předstírají – že nikdy jeho stoupenci ve skutečnosti nebyli, jen čekali na správný okamžik, kdy budou moci začít hlasitě vyřvávat své „rozčarování“.

   Odpověď
  • Putinovec 14.4.2019 o 0:18

   Já to chápu tak,že Haftar je jediná schopná úderná síla,schopná Libyi postavit do pozoru a začistit prozápadní odpad.Kaddáfí ml. je ikona minulého vládce,který může zem stmelit formou ideologie.Vidím je jako tandem,síla a ikona.

   Odpověď
   • to dává smysl, Kaddáfí ml. jako ideologický symbol pro navázání na bývalou státnost.

    Odpověď
   • Predpokladám, že patrí aj k legálnym silám, t.j. regulérnej Líbyjskej armáde, ktorá má právo zaistiť ústavnosť v štáte. Kaddáfi ml. sa môže dostať k moci, ale až armáda zaistí stabilitu a riadne voľby.
    Odstavenie súčasnej neokonskej bandy pri moci je v záujme aj GP, aj Ruska (a Europy). Severná Afrika je v podstate hrádza proti migrácií, dlhé roky tak fungovala, kým nebola rozbitá. S tým, ako bolo treba odložiť projekt islamského kalifátu a stabilizovať Európu, je potrebné aj stabilizovať Severoafrickú hrádzu proti migrácii.

    Odpověď
    • Vidím to naprosto stejně viz. projev Kaddáfího v OSN, kde se mu i Asad smál – poté došlo i na něj.

     Odpověď
  • Miroslav Dugis 14.4.2019 o 8:49

   http://www.protiproud.cz/politika/4369-nove-drama-v-libyi-co-stoji-v-pozadi-haftarova-utoku-na-tripolis-bude-z-neho-druhy-asad-ruske-specialni-jednotky-v-africe-historie-plna-dobrodruzstvi-je-cas-znovu-sjednotit-zemi-zacina-to-byt-opet-zajimave.htm

   Odpověď
  • Jiří N 14.4.2019 o 9:52

   Děkuji, pánové. Moc mi to mohlo, už jsem začínal ztrácet půdu pod nohama a pochybovat o tom, co těm lidem píšu.

   Článek na protiproudu taky vynikající. Tak nějak jsem si to poskládal z těch často kusých informací a někdy až dezinformací v angličtině a ruštině, potažmo v ukropštině, které poskytují výše zmíněná média. Ukrajinci jsou v tom nejdále. Oni doslova píšou, že Trump v Lybii „přehrál“ Putina a věří, nebo se tomu spíše vysmívají, že Putin naletěl Haftarovi. „Hrozné niečo“. Kdyby blbost nadnášela, tak je nad Ukrajinou obrovský mrak složený z blbů.

   Ještě jednou děkuji a příjemný zbytek víkendu, přeji.

   Odpověď
   • Pozor, hovori sa o tom, ze Haftar zautocil, lebo mu Saudi zaplatili. V kazdom pripade, je pravda, ze Haftar je jediny vojak, ktory je tam asi schopny nastolit poriadok. Prozapadna vlada vladne nejakym 10%, okrem Haftara uz ostavaju len islamske milicie, toto stat dokopy neda. Na druhej strane ma on sam uz cez 70, takze urcite si nerobi iluzie o svojej dynastii. Podla Spencerovej amici mu ponukli najvyssiu vojnsku funkciu, ken aby ho pretiahli k sebe. Tak uvidime. Ale Rusi vedia dobre hrat sachy a u cloveka, ktory zil v USA a mal aj americke obcianstvo, sa musi pocitat si vsetkym. Skusenosti s arabmi zo 70.rokov maju.
    Ja by som sa Putinovi nesmiala, predal zbrane, urcite dostal zaolatene ropou, Haftar ma svoju cast ropy pid kontrolou. Ak zvitazi, budu mat Rusi vyhodu, ze ho podporili. Ak by sa aj presadil wannabizmus, im to vadit nemusi. Momentalne aj vdaka Lybii rastie cena ropy a sance na sceleny stat a obmedzenie migracie, to by mohlo pomoct aj Europe. Z mojho pohladu win win pre vsetkych

    Odpověď
    • jak chápat větu „Pozor, hovori sa o tom, ze Haftar zautocil, lebo mu Saudi zaplatili.“?

     Odpověď
     • Aby ludia si nemysleli, ze je to druhy Assad. Tomu slo o zivot, takze verim ze bude pomerne spolahlivy partner Rusom. Haftar uz moze byt menej, skor ako obchodny partner, ktory voli podla ceny a lahkosti dohovoru. Tajze zbrane predas, ale nepocitas s tym, ze ked sa obratis s pozornostou inde a dostane zaplatene, ze neprestupi. Bars aj k CIA, ked bude dobra ponuka. Myslela som, ze ked videl kam zapad priviedol jeho krajinu, ze to nehrozi, ale ak sa potvrdia tieto spravy….ale mozno to nebude tak.

      Odpověď
      • Tady se vyskytovaly nějaké oslavné ódy na Haftara?

       Odpověď
       • :-) ale nie, ale dost sa vsadzali na to, ze spolupracuje s Rusmi. Tak len upozornujem na to, ze ta ofenziva bola polozena na saudskych peniazoch, vdaka aj ktorym urobil taky velky pokrok, prosto si tie kmene kupil. A Saudi to asi nerobia kvoli bratim muslimom

        Odpověď
    • Putinovec 14.4.2019 o 12:36

     Západ nabízí různé věci,o tom se Haftar v osobě Kaddáfího mohl přesvědčit na vlastní oči.

     Odpověď
     • Myslím, jankoS , že silně podceňuješ Haftára. Je mu 75 let , je to voják / nikoliv generál Pavel/ a když si přečteš jeho životopis,najdeš tam určité shody s rolí Zemana . Mně je o 7 let méně a velmi zvažuji , za co jsem ochoten /kromě vlastní práce/ , přijmout peněžitou odměnu. Nemyslím, že jsem sám.
      Peripetie, kterými prošel, ho určitě nestaví do role sluhy Putina, ale spíše velmi respektované globální řídící figury ke zvládnutí obnovy a řiditelnosti „černého“ kontinentu. Nejen Libye. Zeman také vidí o dost dále , než jen do Břeclavi nebo Čierné.

      Odpověď
      • Bodaj by si mal pravdu, uz kvolu Lybijcanom. Ja budem len rada ak za jeho zivota aj po nom to pojde priamou cestou k lepsiemu.

       Odpověď
 55. Člověk 11.4.2019 o 9:56

  Prosím kolegy ze Slovenska o pomoc s pochopením/překladem pojmu „svorkovité“ jednání, nebo „stádovito-svorkové“ jednání. Hledal jsem na různých překladačích, ale význam jsem nenašel. Je to z knihy Dialektika a ateizmus: dve nezlučiteľné podstaty. Předem děkuji.

  Odpověď
  • Aj v slovenčine máme v závislosti od živočíšneho druhu rozličné skupinové pomenovania zvierat, vtákov, rýb a hmyzu. Napríklad pri vlkoch a psoch hovoríme o svorke, pri väčšej skupine zvierat, väčšinou kopytníkov, o čriede (črieda oviec) alebo o stáde (stádo kráv, stádo antilop). Slovom stádo sa pomenúva napríklad aj skupina slonov. Pri zapriahaných zvieratách sa používa výraz záprah, napr. záprah volov, psov. Typický ruský záprah sa nazýva trojka (koní).

   Čítajte viac: https://jazykovaporadna.sme.sk/q/8617/#ixzz5klvR2h2D

   Odpověď
   • Z toho si vyvodíš svorkovité, alebo stádovito-svorkové jednanie.

    Odpověď
  • stádovitý príd. m. kniž. pejor. majúci charakter stáda, nediferencovanej masy, hromady, neindividualizovaný: stádovité presuny poézie v oblasti témy (Min.);
   Málokedy robia ľudia taký stádovitý dojem, ako v Benátkach. (Jégé);

   stádovite prísl.: s. sa správať, s. niečo robiť;

   stádovitosť, -ti žen. r. sklon k masovosti vyplývajúcej z nedostatku samostatnosti, originálnosti ap.

   Odpověď
   • Děkuji oběma – jde mi hlavně o tu „svorku“. Dá se to tedy přeložit jako „dravec“?

    Odpověď
    • Svorka — najviac sa blíži – smečka.
     Svorka psov – smečka psů

     Odpověď
     • Děkuji, už se mi rozsvítilo. Smečka krav a stádo vlků zní dost podivně :) Ale pro pochopení textu v knize je dobré obě skupiny zvířat porovnat, i když mají podobné chování.

      Odpověď
  • svorkovity – „smeckovy“ – napr. pes je svorkovite zviera

   Odpověď
   • Bingo! Už tomu rozumím :) Speciální poděkování Yori, ale děkuji i Rajce a Zuzce :) Ať se Vám všem dobře daří.

    Odpověď
    • :)

     Odpověď
    • Ale vybavovalo se vám to dobře, ve smečkách žijí hlavně dravci, šelmy – lvi, hyeny, divocí psi , ve stádu – krávy, pakoně, antilopy ….

     Odpověď
    • uplne spravne je „smeckovity“ – cesky
     „svorkovity“ – slovensky

     Trochu jsem to pred tim poslovencila ;)

     Odpověď
    • : )

     Odpověď
  • Áno, tam je stádo myslené ako lovená zver, a svorka (smečka) ako zver, ktorá loví. Ide konkrétne o sociálny charakter tej skupiny predátorov (vlkov, levov, hyen), ktorí vytvárajú svorky. A sociálny charakter skupiny lovenej zvery, ktorá sa zoskupuje do stád.
   Ak sa to týka zvierat, tak sa používajú slová: stádový, svorkový.
   Ak sa to týka ľudí, tak sa používajú slová: stádovitý, svorkovitý.

   Odpověď
  • Tata Tibor 14.4.2019 o 5:30

   Myslím že ste bohužiaľ nepochopili otázku v plnom kontexte a príliš sa venujete doslovnému prekladu. V danom zmysle svorkovité, alebo stádovito-svorkové jednanie znamená že určitá skupina ľudí sa nechá zmanipulovať či už vodcom, alebo pastierom ktorý vytvoril davovú psychózu za účelom plnenia účelu ktorý by rozmýšľajúci ľudia normálne nemohli vykonať. Typická ukážka je „majdanizácia“ davu.

   Odpověď
   • Také volební kampaň na kterou je dav trénován ve sportovních kláních, hudebních produkcích …

    Odpověď
 56. Co říkáte na kandidatur A. Baudyše do EU parlamentu?

  Odpověď
  • že sa tam šušlavý Toník bude charakterom hodiť. radil mojej ex, kedy je najvhodnejší termín okradnúť ma pri rozvode o majetok…

   Odpověď
  • Osobně mě to těší, ale nemyslím si, že má šanci.

   Odpověď
   • Tristtan 11.4.2019 o 7:46

    Taky si myslím, že jeho šance jsou nulové. S některými jeho názory se stotožňuji a doufám, že bude pokračovat v tom co dělá. Kdo mě naopak zklamal je SPD a Tomio, myslim si, že vůbec nenaplnili daný potenciál…

    Odpověď
 57. NicNezNula 28.3.2019 o 15:35

  Co je dražší? Kilo banánů nebo kilo brambor?

  Odpověď
 58. Jaký je důvod, že korporátní bjuznys grupirovky neudělají naprosto vůbec nic pro bezpečnost? Prostě nehnou ani prstem!
  Takže máme dobu. kdy můžeme sledovat jeden druhého za tlustou kamennou zdí, poslouchat co říká, vidět jiné v tmavé noci, rozpoznávat obličeje, chůzi, a to na 200 metrů daleko.
  Co by muselo přijít, aby konečně klanově korporátní gruppy dodali technice prvek bezpečnosti, aby rituálů ubylo?
  Prostě za par halířů (opakuji ZA PÁR HALÍŘŮ-MĚĎÁKŮ) namontovali pár infra čidel na mašinu spojenou s automatickou brzdou?
  https://www.novinky.cz/krimi/500732-dva-mlade-zivoty-vyhasly-na-kolejich-osmnactilete-kamaradky-si-na-prostejovsku-lehly-pod-vlak.html

  Odpověď
  • infracidla? v lete by sa vlak ani nerozbehol, lebo kolajnice by tie cidla uplne zmagorili.
   vlak nieje auto ani salina, nezabrzdi na 60 metroch ale za niekolko minut, moze to mat 1000 ton iducich 120km/h rychlostou.

   Odpověď
 59. Určitě něco říci. Dám příklad, co jsem si uvědomil, jak říci, ale neřekl, protože mne to napadlo až později, protože jsem byl šoku. Nedávno jsem stál na autobusové zastávce večer a za mnou stáli dvě děvčata (odhadem 15 let) a jedno z nich bylo oblečeno na svůj věk dost nevkusně (jako víte kdo). V ten okamžik jsem se na nic nezmohl. Ale cestou domů jsem přemýšlel, co říci a přitom neurazit. Napadla mne tato formulace:“Že z pozice rodiče vzkazuji rodičům té dívky, že by měla chodit více oblečená, protože v noci je zima, tak aby neonemocněla.“ Předokládám následující událost: dívka přijde domů, hned to oznámí rodiči, rodič se podiví nad tímto zvláštním vzkazem, jakmile uvidí své děvčátko takto oblečeno, snad rodiče udeří do očí ona nevkusnost oblečení.

  Odpověď
  • Příspěvek byl určen pod Lubosse.

   Odpověď
  • DušanBe, ano to je docela terno, když až později zjistíme, co jsme měli dělat.
   V poslední době se zabývám a dává zabrat, prostě tážu se sám sebe, v různých situacích, proč tak dlouhý čas …. a proč to řešení nepřichází rychlostí blesku a v mnohoúrovňové in_formaci, kde si vybírám tu nejvhodnější a když ji vyberu, uplyne v reálu sotva vteřina … :)
   Takže já opožděně (až po 20 vteřinách) reagoval a na babičku nasměroval: „… je cesta a i jiná „cesta“, a sama potvrdila, že nelze sloužit dvěma pánům a celou věc uzavřela, že optimismem se dojde daleko.
   Mě těší, že jsem netrousil slova, spíš jsem se snažil popsat obraz z mé blízkosti a poukázal na praktickou zkušenost, kterou má jeden cca 40 letý kolega, a v tom obraze jsem naznačil trní. Kluk byl vnímavý.
   U takových dívek to musí být dost zaobalené.
   Možná něco ve smyslu, že takový gala ohoz vyžaduje svalnatého bodygárda s kabrioletem, nebo aspoň deštníkem.
   Jednou jsem procházel kolem kuřaček a začal jsem jako echt kašlat cca 20 metrů od nich a omlouval se, že mám alergii na nikotin, dehet, mazut, veškeré radioaktivní izotopy a spálenou býčí močovinu, …
   Dozvídám se, že mají dražší cigára něco jako BIO :)

   Odpověď
 60. Nelze sloužit dvěma pánům.
  Z praxe:
  Čekáte v řadě místního obchůdku. Přijde babička s vnukem, který má na sobě satanské tričko s lebkou lidské mrtvoly.
  1. Nevšímáte si toho, ať si chodí každý v čem chce (nereagujete)
  2. Řeknete si: „Vše jde, jak má ..“ viz. stav kolektivní morálky (nereagujete)
  3. Vnuk se začal bavit s dalšími dětmi, jste v „šoku“ (takže rozčilením nereagujete)
  4. Odešel, přišel? Netuším! Chytrý telefon přerušil tok decibelů, že chci koupit špekáčky.
  5.
  x. ..
  x+1. Nebo Vám to nedá a veřejně …. ? V takovém případě je ale nutné zvládat rétoriku a najít a uchopit vhodné slova Takže „Mluvit stříbro, mlčet zlato“ v tomto případě neplatí …

  Odpověď

Napsat komentář

*
*

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>