1. el-sabí 29.1.2020 o 0:10

  Nové hlavné mesto Slovenska
  https://www.hlavnespravy.sk/nove-hlavne-mesto-slovenskej-republiky/2029831
  Nedávno tu bola v diskusii spomenutá táto staronová myšlienka

  Odpověď
 2. Dávám do pozornosti tuto knihu – https://www.kniharevoluce.cz/?fbclid=IwAR2jmcPN8V51qVtwLa2Ip2N6wW0FyTtDZ0XhBpBVRNa_sDKT2NyL1FQ-tOQ

  Řízení (manipulace) na druhé prioritě – dezinterpretace jednotlivých historických událostí, zavádějící interpretace jejich příčinno-důsledkových vazeb… s cílem posilování/budování „nacismu“ v ČR.

  První autorovo „dílo“ bylo „bestsellerem“ s úspěchem i zahraničí. K druhé knize poměrně slušné PR skrze FB Ads, emotivně laděnou webovou stránku s hudebním doprovodem, přičemž ke knize samotné byl orchestrem nahrán i soundtrack.

  Odpověď
  • Tohle mi hned „vstřelilo“ myšlenku, jak Papež František – Jorge Mario Bergoglio (Argentinec) s předchozím Papežem Benediktem 16. ( Joseph Ratzinger – Němec), se dohodli v roce 2013 na výměně postu Papeže a v roce 2014 na MS fotbalu se spolu spokojeně dívali na finále Německo vs. Argentina. Německo vyhrálo 1:0. Míč byl předán a Merkelová ten míč vzala a v ten rok vítala „uprchlíky“ do Německa, kteří v roce 2015 v hojném počtu „prchali“ do Německa. No a Papež z Argentiny líbal nohy těmto „uprchlíkům“. „Nádherný“ příklad synchronizace. Dokonalý příklad vedení tohoto biblického shitu.

   Odpověď
   • Míč byl „doručen“ do branky Argentiny ze strany Německa. Merkel vítala a Papež z Argentiny líbal nohy.

    Odpověď
 3. Ľ. Blaha píše na fb k Dankovmu údajnému písaniu si s A. Zsuzsovou
  Ľuboš Blaha
  22 min ·
  Telefonát Andreja Danka a Aleny Zsuzsuovej valcuje internety. Polka Slovenska sa na tom skvele zabáva – sú radi, že si môžu kopnúť do SNS. Mne to môže byť fuk, ale niečo mi na tom smrdí.
  Skúsme to teda inak – inteligentnejšie. Spýtajme sa dve kľúčové otázky:
  1. Prečo sa tento telefonát objavil tesne pred voľbami a nie skôr? Zjavne ho mali k dispozícii už celé mesiace. Prečo teraz?
  2. Kto tento telefonát vytiahol von? Odkiaľ sa k nemu dostal? A čo tým sleduje?
  Odpoveď na prvú otázku je jasná – niekto si to zjavne načasoval tak, aby politicky ublížil Andrejovi Dankovi. Človek nemusí byť génius, aby pochopil, že z tohto ťaží predovšetkým opozícia.
  Dostáva nás to k druhej otázke – kto je ten zdroj, kto disponuje nahrávkou a mal potrebu načasovať jej zverejnenie tak, aby zasiahla do predovlebnej kampane? Budete prekvapení… Alebo – možno ani nie.
  Mňa osobne s SNS nič nespája, a preto ma nikto nemôže obviňovať, že som zaujatý.
  Poďme sa teda na to pozrieť. Netreba vám nič, než google. Tak klikajte so mnou.
  1. Správa o nahrávke medzi Dankom a Zsuzsuovou sa objavila na liberálnom webe Aktuality.Sk s týmto oznamom: „Nahrávky sme získali vďaka dátam od medzinárodnej siete investigatívnych novinárov Organized Crime and Corruption Reporting Project (OCCRP). Tá ich sprístupnila skupine novinárov v rámci projektu Kočnerova knižnica.“
  2. Výborne, preklikávam na OCCRP. Wikipédia. Zisťujem, že OCCRP je americká investigatívna mimovládka, ktorú financuje – podržte sa: a) americká vláda, b) Nadácia otvorenej spoločnosti (Soros), c) americká rozvojová agentúra (USAID), ktorá organizuje režimové zmeny po celom svete, nedávno bola vykázaná z Ruska. No skvele!
  3. Dávam si do googlu „Kočnerova knižnica“. Píše sa: „Kočnerova knižnica sú dáta z policajného vyšetrovania vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. Dovedna ide o 70 terabajtov dát, ktoré získala medzinárodná sieť investigatívnych novinárov Organized Crime and Corruption Reporting Project (OCCRP) a sprístupnila ich slovenským médiám.“ Niet pochýb – kľúč je v OCCRP.
  4. Prechádzam si stránku OCCRP a narážam na článok o Kuciakovi. Tendenčný článok, ktorý šíri konšpirácie o talianskej mafii. Pozerám autora. Pavla Holcová a Taliani z mimovládky IRPI. Holcová je Češka, ktorá spolupracuje so slovenským liberálom Solteszom (to je ten, čo Slovanov nazval „východoeurópskou čvargou“) v projekte Investigatívne centrum Jána Kuciaka (ICJK). Zamotáva sa nám to. Rozpletieme.
  5. V prvom rade Taliani. Zisťujeme, že IRPI je takisto novinárska mimovládka, ktorú založili tesne pred majdanom v Kyjeve. Robia v nej novinári z denníka La Reppublica. Tí istí spolupracujú s OCCRP. Pamätáte, čo sú zač La Reppublica? To sú tí, čo šírili účelové klamstvá o telefonáte Roberta Fica a Vadalu. Zistili sme, že sú prepojené so slovenskými Aktualitami a celé si to len vymysleli. A sme doma.
  6. Sumarizujeme: OCCRP, ktorú financuje americká vláda a Soros, má k dispozícii celý vyšetrovací spis Kuciakovej vraždy. Táto OCCRP spolupracuje s aktivistami a novinármi z Talianska, Česka a Slovenska, ktorí sú napojení na Aktuality.Sk a našich liberálov. Šíria špinu na vládu a otvorene propagujú opozičné strany ako PS/Spolu či Za ľudí.
  7. OCCRP za svojich najväčších politických nepriateľov považuje Vladmíra Putina, Nicolasa Madura a Rodriga Duterteho, všetko politikov, ktorých zhodou okolností nenávidí Amerika a všetky slniečka sveta. Najradšej by ich zničili. Až by sa chcelo vykríknuť: veď to isté chce aj CIA! Tie náhodičky!
  8. A teraz sa oblúkom vráťme domov. Pri moci je tu vláda, ktorá nevyhovuje Američanom. Nechce americké základne, nešíri rusofóbiu, chce mať dobré vzťahy s Ruskom. Mimovládky nacucnuté na americkú vládu a Sorosa tu pred pár rokmi zorganizovali Majdan, ktorý nevyšiel. Cieľ ostáva – prevziať moc.
  9. Z nejakého čudného dôvodu sa k vyšetrovaciemu spisu dostáva americká protiputinovská mimovládka OCCRP (odkiaľ, preboha, sa k tomu dostali a čo dopekla s tým majú Američania!?), ktorá ho posúva slovenským liberálnym médiám (Aktuality.Sk a žeby aj Denník N?). Ten, kto vyniesol informácie z vyšetrovacieho spisu Američanom, teda nielen, že porušil zákon, ale spáchal vlastizradu. Predpokladám, že NAKA už rozbehla vyšetrovanie, kto vyniesol utajené dôkazy do USA .
  10. Zo spisu OCCRP (Kočnerova knižnica) sa teraz účelovo a v správnom čase vynáša kompro na tých politikov, ktorí sú nepohodlní. Nejdem ich obhajovať – to nie je pointa. Pointa je, že sa vytiahne telefonát Zsuzsuovej s Dankom, ale nie s Lipšicom. Ani s Drobom. Ani s Kollárom. Pretože Danko prekáža, no so stranami SaS a Sme rodina sa počíta do novej americkej, pardon, slovenskej vlády. Aké jednoduché.
  Zrátajte si to celé. Opakujem – netreba vám nič viac, len google. A vidíte tie prepojenia.
  Každý, kto pozná dejiny latinskoamerických krvavých prevratov pod taktovkou CIA, vie, čo sú zač USAID.
  Každý, kto pozná dejiny východoeurópskych majdanov, vie, čo je zač Nadácia otvorenej spoločnosti.
  A každý, kto sleduje dejiny sveta a vojny za ostatných 30 rokov, vie, čo je zač americká vláda.
  Títo všetci financujú OCCRP.
  A OCCRP sa nejakým zázrakom dostáva k vyšetrovaciemu spisu a cez svojich agentov na Slovensku to dávkuje tak, aby vo voľbách vyhrali „tí správni“. Americkí pudlíci. Liberáli. Kiskovci.
  Ja len toľko. Nenechajte sa rušiť. Ďalej sa zabávajte na flirtujúcich telefonátikoch, rehlite sa na memečkách, moralizujte a vysmievajte sa. Jasné, v pohode.
  Ale keď sa dosmejete, prosím, zamyslite sa nad všetkou touto špinou, ktorá sem ide z Ameriky. A položte si otázku – chcete, aby z vás Američania robili idiotov?
  Prepáčte, ale ja nechcem, aby o Slovensku rozhodovala OCCRP ani CIA, ak ich vôbec treba rozlišovať.
  Nechcem sa nechať manipulovať ich spravodajskými hrami.
  Nechcem tu americkú špinu.
  Nechcem.
  To je všetko.
  Pekný večer!

  Odpověď
 4. Putinovec 28.1.2020 o 21:41

  Klaus ml. chce prosadit zákaz financování stran a politiků ze zahraničí.
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Zakaz-Klaus-ml-chce-znicit-financovani-politiku-z-ciziny-A-pripomnel-co-se-pry-usilo-na-Babise-611628

  Odpověď
  • Myšlenka dobrá, ale realita? Stačí najít jednoho bílého koně tady v ČR, toho finančně zajistit do smrti, napsat na něj firmu/firmy, nalít do té firmy miliony a máme tu „českou“ firmu, která už může dotovat politické strany, nebo další varianta: žijeme v globalizovaném světě, udělá se Start-up firma a dolary se pohrnou. Na to není žádná regulace. VKml sice přišel s dobrou myšlenkou, ale je to jako slibovat lidem: „že platově doženeme Německo za 5 let“. Hezky se to poslouchá, hodně lidí s tím bude souhlasit, ale realizovatelnost v momentální pozici a době, ve které se nacházíme, je nulová.
   Pokud chce tedy udělat nějaký strop dotací pro politiky a jejich strany – opět dobrá myšlenka – jenže realita: zase X bílých koní, X bankovních účtů, ať už těch transparentních, nebo těch skrytých, X dalších možných variant, jak peníze investovat X způsoby. Omlouvám se za to „X“, ale těch variant je mnoho, samozřejmě VKml toto určitě získá politické body, jenže aktuálně je to neproveditelné v tom slova smyslu, jaký si myslím, co tím chtěl říct. Asi ani on sám tomu nevěří.

   Odpověď
   • Vidím to podobně. Tak,jako byla potřebná SPD v době největšího tlaku na přijímání migrantů, tak nastává potřeba regulovat rychle se probouzející národní cítění v ČR . Jde o jeho neutralizaci směrem na východ /Slovensko,Rusko/ a udržení v řiditelných mezích . Proto Trikolora jako pronárodní strana „mírného pokroku v mezích nenáviděné Lisabonské smlouvy“. Orientace mírně proatlantická ,vůči Rusku neutrální až opatrná. Takový pufr /tlumič/ v zahraniční politice.
    No, a jako příští velmi pravděpodobný koaliční partner ANO musí mít solidní programový fundament , který přitáhne probuzené národovce . Tenhle útok na viditelné vnější zásahy do domácí politiky je jedním z kroků. Snaha nesměřuje ke zrušení, ale zneviditelnění . Právě možná cestou bílých koní /Kellner/. Záměna Laudera za Kellnera /TV Nova/ se mi jeví jako malá rošáda .Mac rád bych se spletl..

    Odpověď
   • Je potřeba mít na paměti, že informační modul nemusí sloužit k tomu co přímo deklaruje, což se téměř nikdy nesplní a mnohé (včetně dříve mně) rozladí a vede demoralizaci k tomu, že všechno je nic. Ohlášením myšlenky získávají příznivce a navíc ta myšlenka se začne šířit a může se po čase realizovat jinak i proti přáním autora modulu. Cenné je na ní to, že míří správným směrem, aby se začali lidé zabývat suverenitou svého státu.

    Odpověď
  • Je to všetko špinavosť a jasný zámere ALE:
   Po vypočutí nahrávky musím konštatovať že Danko má čo vysvetľovať. Nakmä po tom, že tvrdil že sa sňou nikdy nestretol. Kua, čo sa všetci politici načisto na rozume pomiatli? A to teda pani nie je nijaká Marylin Monroe. V čom délo?

   Odpověď
   • Ešte posledná myšlienka k telefonátu: Niet nijakých pochýb, že je to výsledok dlhodobej práce. Pani Alenka bola nasadená na politické špičky s veľkým predstihom. too niekto roky dozadu plánoval. V konečnom dôsledku to vyzerá že úder bol od začiatku mierený na Smer a pronárodnú scénu celkovo. SNS ako jediný prirodzený partner Smeru má problém, Smer je v podstate dokonale izolovaný. radikálni nespokojenci zaparkovali ku Kotlebovi kde sú bezpečne pod zámkom. Netvrdil by som 2 x že Kotleba bol nasadený a vedel na čom pracuje. Takže priatelia, nevyzerá to dobre, sns sa už tak potáca na hrane zvoliteľnosti, prieskumné agentúry pracujú na plné obrátky aj proti Smeru a Vlasti. V tom istom čase Matovič aj dokonca prezidentka špekulujú že Kotleba by mohol aj vyhrať voľby ….
    Ja tu vidím jednu dlhodobú veľkú koordinovanú akciu proti pronárodnej scéne. Všatko smeruje k tomu, čo si tá banda liberálna predsavzala – že vo voľbách 2010 idú prevziať moc …

    Odpověď
 5. Informačná vojna 28.1.2020
  Témy: Zmenky. Vražda na objednávku.
  Hosť: Pavol Rusko
  https://www.infovojna.sk/

  Odpověď
 6. … „objektivni“ sa snazia znicit Danka: https://dennikn.sk/1734657/danko-trikrat-telefonoval-so-zsuzsovou-kocner-si-to-odlozil-v-telefone/?ref=tit1

  Odpověď
 7. Krize kolem ČT? Do situace vstoupil prezident Zeman. Nečekaným krokem

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Krize-kolem-CT-Do-situace-vstoupil-prezident-Zeman-Necekanym-krokem-611574

  Odpověď
 8. Český prezident Miloš Zeman práve vyhlásil, že na oslavy 75. výročia víťazstva nad nacistickým Nemeckom, ktoré se bude konat v Moskve ,predsa len pôjede.
  http://www.rukojmi.cz/clanky/9724-cesky-prezident-milos-zeman-prave-prohlasil-ze-na-oslavy-75-vyroci-vitezstvi-nad-nacistickym-nemeckem-ktere-se-budou-konat-v-moskve-prece-jen-pojede

  Odpověď
 9. Putinovec 28.1.2020 o 11:44

  Svobodný vysílač s Blahou.Snaží se zjednodušeně vytvořit obraz řízení procesu pro snažší pochopení.
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Fetaci-zlocinci-ambasada-USA-Ficuv-poslanec-rozjel-zle-veci-I-o-prezidentce-Caputove-Bylo-toho-mnoho-611524

  Odpověď
 10. Do kín prichádza sviňa. Svine.
  https://zemavek.sk/ako-svina-manipuluje-verejnu-mienku/

  Odpověď
  • Sviňa je ten, kto napísal knihu. Dalo by sa povedať, že u dotyčného je vzácna harmónia tela a duše – vyzerá ako sviňa a je sviňa.
   Tento status zo stránky, kam prispieva, hovorí za všetko – . 12. júla 2017 zverejnila facebooková stránka Zomri, na ktorej Soltész píše statusy, takúto „definíciu Slovákov v kocke“: „Akože ono je to tak. Keby nás aj ostatné národy mali radi, akože nemajú, lebo sme ko*oti, tak my by sme si to tu aj tak doj*bali sami, lebo sme ko*oti.“

   Odpověď
  • presne tak, svine! a odporné!

   Odpověď
 11. Čaputová by rešpektovala vôľu voličov a v prípade víťazstva ĽSNS by poverila zostavením vlády Kotlebu, lebo je slušná a nechce ústavný chaos.
  https://www.hlavnespravy.sk/galko-caputova-by-respektovala-volu-volicov-pripade-vitazstva-lsns-by-poverila-zostavenim-vlady-kotlebu-lebo-slusna-nechce-ustavny-chaos/2032218
  Pozrimeže aký je Kotleba zrazu u progresívcov populárny. Včera o tom špekuloval Matovič …

  Odpověď
  • buď Čaputovej klepli po prstoch alebo je to test liberálnej opozície aby sa ukázala v pravom svetle.
   No a čo sa týka Kisku, tam mi to skôr pripadá, že Čaputová vstúpila do kampane za záchranu progresívnych. Zároveň však aj tvrdo odpálila Kisku a spol. keď vyhlásila, že v žiadnom prípade nedostanú MV SR a to z dôvodu ovplyvňovania a marenia kiskovho vyšetrovania. Dohoda o neútočení platí, ale p-rezidentka ju nepodpisovala.

   Odpověď
   • Len hecujú ľudí a strašia Kotlebom, že vyhrá voľby.

    Odpověď
    • … ja osobne si mysli, ze prave naopak, nech ho ludia volia … ona ho poveri, ale je jasne ze vacsinu neda dohromady … uz vraj vcera (info od kolegu) v akejsi relacii hovorila o uradnickej vlade (otvorila okno dokoran) …. a hlasy pre Kotlebu a nie napriklad pre Harabina, ktory by sa zrejme vdaka Michalkovi vedel so Smerom dohodnut …

     Odpověď
    • Ani nie že strašia, oni povzbudzujú váhajúcich, aby to tomu kotlebovi hodili. Veria, že to rozbije pokus zložiť pronárodnú koalíciu.

     Odpověď
  • Toto vyhlasenie by som zaradil do skatulky zvysovania preferencii lsns = zvysovanie pravdepodobnosti, ze vladu posklada „demokraticka“ opozicia.
   V pripade ak lsns vyhra volby ich prezidentka kludne poveri zostavovanim vlady lebo vie ze s nimi nikto nepojde (budu musiet vratit poverenie). Moze sa tak prezentovat ako nadstranicka a spravodliva – nic tym nestrati. Ved kazda predvolebna diskusia zacina otazkou na spolupracu s kotlebom. Este som nevidel nikoho kto by si trufol povedat ze by si to vedel predstavit (snad s vynimkou harabina). Mozno ich v zaverecnych debatach budu nutit prisahat na kriz :)

   Odpověď
   • Povolební vyjednávání může úplně smazat předvolební rétoriku . V dobrém, ale i špatném směru . Považovat LSNS předem za sílu mimo hru mě přijde předčasné . Ostatně- nedávné italské volby názorně ukázaly , od čeho tu politické strany jsou .

    Odpověď
    • Kiež by si mal pravdu, Boletus, viem, že to tak býva (aj spojenie Smer + Bugárovci bolo o tom. Bugárovci boli vždy vo vláde na opačnej strane barikády, ale tentokrát ich prinútili sa spojiť so Smerom). Len sa bojím toho, či bude Kotleba tak uvedomelý, aby urobil kroky umožňujúce spoluprácu so Smerom. Bugára to politicky zabilo. Bude mať Kotleba odvahu ísť do spolupráce so Smerom?

     Odpověď
     • Každý podle míry chápání… O tom to bude . O Fica obavu nemám , u LSNS je to otazník.
      Ale pokud budou jejich kroky v konečném důsledku ve prospěch slepence, tak to tuto stranu pohřbí /zezdola/. A nesplní zadaný úkol zákulisí – přispět k marginalizaci neoliberalizmu na Slovensku .
      Procesy v ČR i SR jsou velmi podobné, co se regulace pronárodní politiky týče. Akorát Slovensko je v exekutivní fázi procesu , protože volí. V Čechách se teprve formuje příští pronárodní scéna .

      Odpověď

Napsat komentář

*
*

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>