1. popolvár 28.3.2020 o 20:19

  telefonoval som so známou zo školstva – už narieka, že idú na pol mzdy, že z čoho bude účty platiť. Tak jej vravím: spíšte požiadavku na vládu, ako to spravila umelecká obec. Čumela…
  Ach slovač, vláda vám tak nahráva na smeč, a vy nič…, iba béé, béé – ovce…
  To čím vás ešte má vláda nasrať? veď sa tak snaží:
  - hneď v prvých dňoch vám napľuje do očí: je po voľbách, už vás nepotrebujeme – žiadnych 25 tisíc bytov – NIČ.
  - okamžite zrušíme vlaky zadarmo aj trináste dôchodky – NIČ – ani študenti, ani ich rodičia, ani dôchodcovia – nikto NIČ
  - budeme vás špicľovať – NIČ
  - testy sú nanič, hoďme ich do Dunaja – NIČ. Tak pre istotu po nich do Prahy ani nepôjdeme – zase NIČ. Tak kúpime iné, drahšie a ešte skrze kšefty so súkromníkmi budeme tunelovať štátny rozpočet (testy za 48 miesto 30) – NIČ. Tak sa vám ešte Matovič tým, ako to okomentoval, vysmeje priamo do ksichtu – NIČ, NIČ, stále NIČ
  - za šéfa SISky vymenujeme tú najnedôveryhodnejšiu osobu – NIČ
  - nielenže budeme infiltrovať školské osnovy LGBT agendou, ale ešte vašim deckám v školách bude šéfovať gay – NIČ
  - ohlásime zmenu Zákonníka práce, aby vás firmy ľahšie vyhadzovali na ulicu – NIČ
  - pustíme do obehu informáciu o internej smernici pre exekútoroch „Pripravte sa na žne!“ – NIČ
  - namiesto riadenia štátu premiér pracuje na svojej kariére mediálnej hviezdy – NIČ. Tak to podmaže prezentáciou svojej nudy a vyzutých topánok na krízovom štábe – NIČ, NIČ, NIČ
  Pán premiér, ja viem, že za tých pár dní od vymenovania sa viac nedá stihnúť, že už nevládzete, veď prečo inak by ste už toľkokrát zaspali, že? Ale pracujete neefektívne: na tie ovce to nezaberá… asi už príliš vlnou obrástli. Asi ich treba ostrihať!
  Odštartujete exekútorske žne už teraz, alebo ešte chvíľu počkáte?
  „Halóó, ovce, zobuďte sa! Leto skončilo, seno dochádza a nová tráva tak skoro nevyraší! Ostrihajú vás dohola a vydoja do špiku. …a potom podochnete od hladu!“
  Pán premiér, mám návrh: čo tak pustiť sem na voľno pár „inžinierov“ z Afganistanu alebo ešte lepšie z Afriky? Čierna sa bude lepšie vynímať! Ale prosím, nie do Bratislavy alebo Košíc: to by sa mohol zopakovať scenár ako s vašimi voličmi. Tie mestské blonďaté slniečka by to zase pochopili v zmysle: „Dáme mu to!“ „Aspoň bude sranda!“ a ak nie, tak aspoň budeme kultúrne obohatené…
  To sa musíte, pán premiér, zamerať na kultúrne obohatenie Oravy, Kysúc a, prosím, nezabudnúť na Svidník, Stropkov – tam žijú Rusnáci – tí sa nebudú srať…
  A ak ani to už nepomôže, zbavte sa toho stáda oviec, a lepšie predajte ich aj s košiarom, veď ten košiar je v tak krásnej prírode medzi Dunajom a Tatrami – neprerobíte.
  Hej boli to časy, boli „Keď zleteli orly z Tatry…“ Ale už minuli… …a čo s ovcami, keď nie a nie od prízemných vecí hlavy zdvihnúť…

  Odpověď
  • ludom sa takto plosne nenadava

   Odpověď
   • popolvár 28.3.2020 o 20:41

    ľuďom nie, v tom máš pravdu. Ja ľuďom nenadávam. Ja sa obraciam k ovciam.

    Odpověď
   • Oracle 911 28.3.2020 o 20:48

    Ale keď sa Slovač zväčša správa ako ovca a človek chce predísť výbuchu, tak inú možnosť nemá.

    Odpověď
   • popolvár 28.3.2020 o 20:50

    rony, prepáč, ale si ako policajt, ktorý, keď zastaví auto, ktoré prekročílo rýchlosť, a na vysvetlenie vodiča, že vezie ženu do pôrodnice, lebo jej odtiekla plodová voda, tak namiesto toho, aby ho pustil ďalej, tak mu začne kontrolovať obsah lekárničky a riešiť nefungujúcu smerovku.

    Odpověď
 2. Dobrý deň vospolok. Neodpustím si pár slov k tomuto príspevku, ktorý dala Zuzka do „mimo téma“ včera http://www.vodaksb.eu/diskuse/mimo-tema/comment-page-94/#comment-301690
  Priamy link na screenshot Matovičovho statusu z jej príspevku tu: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10206939726969574&set=gm.2580686318838955&type=3&theater – zdá sa mi to totiž pomerne dôležité.

  Trošku som si pozrel aj reakcie Matovičovho fanklubu a vpodstate sa vytešovali, aké je to ľudské a že toto by Fico či Pellegriny nikdy nedokázali urobiť. To len ilustruje úroveň myslenia a chápania jeho fanklubu. Prečo?

  Áno, vyzuť si topánky, keď musím dlhšie sedieť na jednom mieste, v nie veľmi pohodlnej polohe, to je ľudské. Ľudia to robia napríklad pri dlhej ceste vlakom alebo autobusom. Úplne bežná vec.
  Je tu ale jedno ALE.
  1.) Predseda vlády Igor Matovič si vyzul topánky pri rokovaní Ústredného krízového štábu, ktoré, ako sám napísal, trvalo už 5 hodín. Na tom je ale podstatné niečo úplne iné. A síce to, že miesto toho, aby sa venoval problémom, ktoré sa na tom rokovaní riešia, tak sa hrá s mobilom a premýšľa, ako zabiť nudu. Asi ako znudený žiak v škole, keď sa preberá látka, ktorej nerozumie a ktorá ho vonkoncom nebaví. Lenže Matovič nie je žiak na nezáživnej hodine, ale predseda vlády na rokovaní Ústredného krízového štábu v čase svetovej pandémie a nadchádzajúcej ekonomickej krízy.
  Takže buďto sa tam bavili o hlúpostiach, aby zabili čas a vykázali nejakú činnosť ( v tomto prípade X hodín schôdzovania ) alebo sa preberali témy, ktorým súčasný predseda vlády nerozumie a nudia ho alebo mali dlhšie slovo iní a tak, miesto aby bol duchom prítomný, tak sa zabával inak ( keďže nemohol sám rozprávať a byť stredobodom pozornosti ).
  2.) Ten status, čo k tomu napísal znie: Keď Ústredný krízový štáb trvá už 5 hodín … a nikto vás nevidí … len možno niekto niečo cíti ;P ( na mieste predsedu vlády na Úrade vlády … pssst ).
  Takže Matovič sa na zasadnutí Ústredného krízového štábu, ktorý má riešiť de facto najdôležitejšie témy súčasných a budúcich dní, zdravie a životy státisícov občanov Slovenskej republiky, nie len neskonale nudí a zabáva hlúposťami. On má zároveň nutkavú túžbu podeliť sa o to s celým svetom a tak to zdieľa na Facebooku. Bez rozmyslu. Ako násťročný puberťák, ktorý zdieľa s kamarátmi informáciu o tom, ako vybabral s učiteľom na nudnej hodine.

  Prečo to ale tak rozpisujem.
  Toto totiž dáva celkom pekný obraz o stave Matovičovej psychiky. Už celých 5 hodín musí niekde sedieť, najradšej by sa zdvihol a odišiel, lebo ho to vôbec nebaví a nerozumie tomu, ale to nemôže, pretože je predseda vlády. Tak sa bavká a keď mu zíde na um, že bude zdieľať, ako úspešne tú dlhočiznú nudu prežíva, tak to bez rozmyslu hneď aj urobí. – Pretože veď už dlhé hodiny nič „nepostoval“ a nebol stredobodom pozornosti.
  V podstate tým usvedčil sám seba z ignorantstva, nekompetentnosti a absolútneho nedostatku slušnosti a empatie. A ešte mu to aj príde vtipné.
  Lenže Matovič nie je puberťák, ktorého tá blbá škola nebaví, ale predseda vlády Slovenskej republiky. Takže už aspoň zo slušnosti voči svojim voličom by sa mohol ovládať a aspoň predstierať, že sa snaží. To je však, keďže to nie je ako skákať pred cudzím plotom s nejakým sloganom na papieri pred kamerami a vykrikovať nezmysly, podľa všetkého nad jeho mentálne a fyzické sily.

  Zhrnutie: Igor Matovič nie je duševne zdravý jedinec. Trpí potrebou byť stredobodom pozornosti za každú cenu, pocitom extrémnnej sebadôležitosti ( prameniacej z malého sebavedomia ), ješitnosťou a pomstychtivosťou. A to v kombinácii s minimálnou mierou empatie, slušnosti, bez potreby akceptovať zaužívané spoločenské normy správania. V kombinácii s priemernou inteligenciou a podpriemernou schopnosťou pracovať s akýmkoľvek tímom a riadiť ľudí. Rebríček jeho osobných hodnôt je zhruba na úrovni: najprv ja, potom ja, potom znova ja, ešte ja, potom dlho nikto a potom až tí ostatní a to v poradí podľa toho, ako mu tí druhí môžu byť prospešní v realizácii jeho vlastných cieľov.
  Pre dosiahnutie svojich cieľov sa neštíti používať klamstvo ani násilie, dokonca to sám nepovažuje za nič zlé ( čo vychádza práve z jeho hodnotového nastavenia ). Na ostatných má ale úplne iný meter, ako sám na seba.
  Igora Matoviča si „jeho režiséri“ vybrali práve preto, že má tieto charakterové rysy, nie kvôli tomu, že by bol šikovný a schopný alebo dobrý herec. On to nehrá, on taký v skutočnosti je.

  P.S. Keby Matoviča bol odfotil vyzutého niekto druhý, fotku zverejnil a poukazoval tým trebárs na to, že Matovič sa nevie správať, tak vporiadku, dalo by sa argumentovať, že vyzuť sa je pri tak dlhom sedení ľudské a že je to vlastne vporiadku. Ale to iba v takom prípade.

  Odpověď
  • Trefa. Psychologický profil Matoviča.

   Odpověď
  • vďaka za reakciu….ja by som to porovnala s Poliačikom(ktorý jedol horalku pod pultom ,či tie ponožky na SRznaku v tú noc keď blokovali pulty….je to hanobenie, v tomto prípade postavenia druhého najv. činiteľa v štáte… a tiež zľahčovanie situácie v SR….pri tak závažnom rokovaní….súhlasím,je to psychiatrický pacient, som zvedavá kedy to ľudom dopne…

   Odpověď
   • Za málo, myslím, že to je celkom dôležitá „drobnosť.“
    Ešte doplním – ponožky na štátnom znaku sú úmyselné hanobenie symbolu. Hranie sa s mobilom a zdieľanie hlúpostí počas rokovania Ústredného krízového štábu je ani nie tak úmysel, ako bežný spôsob, ako Matovič funguje. On totiž vie len kydať na druhých a robiť mediálne bubliny, aby bol stredobodom pozornosti a dosiahol svoj cieľ. Skutočná práca pre ľudí je mu na hony vzdialená a ani ho nezaujíma. Zaujíma ho len, ako tie nekonečné hodiny pretrpí a kedy už bude môcť ísť domov. A je ochotný predstierať nejakú činnosť, keď už sa tomu nedá vyhnúť, ale skutočnú prácu budú za neho musieť oddrieť druhí. A on len „zlízne smotanu pred kamerami vo svetlách reflektorov.“
    Keď sa mu prestane táto hra na mediálnu hviezdu číslo jedna dariť, keď sa mu to začne sypať pod rukami, tak ešte len uvidíme, čoho je ne/schopný. Ale tým, že jeho bežné fungovanie nezahŕňa aj domýšľanie dôsledkov svojich skutkov a slov, bude môcť ešte celej spoločnosti pekne zavariť. Alebo sa veľmi účinne znemožniť. Ale jedno nevylučuje druhé. A ten čas, kedy bude musieť predkladať verejnosti účty zo „svojej práce“ predsedu vlády je v tomto momentálnom stave oveľa bližšie, ako si asi myslí.
    Zatiaľ ho korporátne médiá kryjú. Ale tým, že hovno zakryješ, tým ho naozaj nadlho neutajíš.

    Odpověď
 3. Priatelia…prečo “ zmizol “ odkaz do diskusie s hlavnej stránky ? Ak niekto vie,nech napíše ,)

  Odpověď
  • Ja si tipnem.
   1. Ľudia tu čoraz viac riešia veci emotívne, bez nejakej sebareflexie. Nekritizujú ale hejtujú.(česť výnimkám)

   2. Novo prichodzí z Leva netu môžu byť ľahko dezorientovaný, že tá diskusia je tu dosť často v rozpore s KSB / DVTR, nicky s kvalitnými informáciami nerozpoznajú od nickov šíriacich bludy a môžu ľahko stratit dôveru.

   3. Hlavná diskusia už vypadá ako chat, dobré témy veľmi rýchlo zapadajú a nie je tu funkčné vyhľadávanie.

   Odpověď
  • popolvár 28.3.2020 o 15:50

   Dobrý počin. Nechať tam odkaz na diskusné fórum, tak každý, čo natrafí na leva-net, a čo by mohol začať študovať, objaviac ho, vykašle sa na štúdium, a začne na diskusii prednášať svoje „múdra“ bez toho, aby mal čo i len šajnu o aspoň základnej terminológii KSB. Hoxi, schvaľujem.

   Odpověď
   • Oracle 911 28.3.2020 o 16:56

    Aj ja.

    Odpověď
   • Tiež som to uvítal lebo diskusia sa už zvrhávala ako na HS a pod.

    Odpověď
  • Treba hlavne čítať analýzy tejto stránky (dlhý, ucelený text, ktorý núti rozmýšľať a rozširuje poznanie) a až po načítaní a hlavne pochopení prečítaných analýz diskutovať. Aby to nebolo, že pár jedincov o voze a väčšina o koze.

   Odpověď
 4. Matovič tb …..OD PONDELKA SU OTVORENE MALé PREVáDZKY…..je na obchodníkoch zabezpečiť hygienu,rukavice,dezinfekcie….a organizáciu…..
  https://www.youtube.com/watch?v=tpZoGMPQpW0

  Odpověď
  • nezabudol podotknúť ,že je len na nás ,aby sme nedopadli ako Taliansko…chápete to?……tak celý svet sa chráni,obmedzuje a tupoň to celé pokašle…ja nemám slov

   Odpověď
   • a ešte jedna perla….nezabudol zakazať predaj respirátorov…….nosiť môžeš…ale musíš si ho prekryť obyčajným rúškom….samozrejme lebo aj Fico má….či je to ok?????…..bože prečooo???

    Odpověď
    • Je to preto, lebo respirátorom chrániš iba seba. Ak je človek nakazený, vírus môže šíriť cez výdychový ventil. Pri vdychu sa membrána ,,pricucne“ a vdychuje sa vzduch cez filter, pri výdychu sa membrána uvoľní a vydychuje sa popri nej.

     Odpověď
     • To áno, ale ide o princíp. Tak hocijaká handra na tvár môže byť-aj štrikovaný šál, ale respirátor nie… lebofico ho má

      Odpověď
      • Keby mali všetci tie ,,handry“ na tvári, na 90% by sa zabránilo šíreniu vírusu, lebo ten sa šíri hlavne kvapôčkovou cestou. Ideálne by bolo respirátor + rúško, príp. nejaké respirátory, čo filtrujú aj výdych.

       Odpověď
       • Neviem ale mám pocit že to nechápeš žiadna handra ťa nechráni, len obmedzuje dosah šírenia, a respirátor chráni na 80 – 90%, rúška 20 – 30% .
        Písal som o veľkosti vírusu a to zopakujem 4×10 na -8 mm ,
        rúška má otvory max 0,001mm /1×10 na -3 mm, a respirátorov je viacej druhou .
        Bláboli Matelka mi pripomínajú Hitlera v 30 rokoch, tiež to tak začínalo.

        Odpověď
   • popolvár 28.3.2020 o 16:55

    má pravdu. Je to fakt len na našej zodpovednosti voči sebe a ostatným navzájom, ako sa to bude vyvíjať po zdravotnej stránke ohľadom šírenia vírusu. Základné parametre nastavila Pellegríniho vláda, to podstatné z toho prebrala aj terajšia. Je to len o našej zodpovednosti bez ohľadu na konanie, či nekonanie vlády.

    Odpověď
    • práve preto na to poukazujem…obávam sa ,že ľudia sa rozbehnú po obchodoch….lebo musia … : ((

     Odpověď
 5. Prišla mi táto správa: Ľudia je Zrada,pri ich chaose s vírusom,už letisko Sliač tajne odovzdávajú USA,info je od vojakov a dajú aj letisko pri Malackách.

  Odpověď
  • popolvár 28.3.2020 o 13:07

   viete to tí, čo bývate poblíž, alebo máte kontakty na silové zložky, overiť?

   Odpověď
   • popolvár 28.3.2020 o 13:23

    lebo, reálny stav je taký, že vojaci USA sú tam už dávno a majú tam prenajatú strelnicu a ďalšie priestory. Aby to nebola len poplašná správa…

    Odpověď
    • Co to je „odevzdávají USA“ ? Letiště není kufr , ale nemovitý majetek státu . Nemovitosti se pronajímají nebo prodávají . Neodevzdávají / s výjimkou exekuce / , a to ani v rámci NATO .

     Odpověď
  • Treba overiť.

   Odpověď
 6. popolvár 28.3.2020 o 12:02

  Tak toto, som od Zola Mikeša nečakal, ani náhodou. To je už pomaly obrat o 180°. Matovičova mediálna nadpráca, surový liberalizmus vlády a ozvučovanie podstaty a dôsledkov vládnych krokov SMERom majú odozvu. Vyberám:
  - „Nastávající premiér Igor Matovič prohlašuje, že stát a jeho instituce nyní čelí možná největší zkoušce za dobu existence samostatného Slovenska. Ale ještě větší zkouškou bude pro samotného premiéra, který měl dosud pověst nevyzpytatelného a nevypočitatelného politika. Teď už nebude mít Matovič prostor pro aktivistická videa před vilami zbohatlých oligarchů, ale bude muset ukázat, že skutečně umí vládnout lépe než dlouholetý premiér za Smer Robert Fico. Nic menšího za celé ty roky v opozici Matovič nesliboval.“
  Presné, niet čo dodať. Snáď iba to obligátne, že držme si palce. – ja len dodám: „Držme si klobúky, panstvo, jazda bude divoká!“

  - Český denník Aktualne.cz v sérii článkov odhalil, ako čínske veľvyslanectvo vyzvalo v januári svojich krajanov aby vykupovali rúška, respirátory a lieky v Českej republike. Tie potom končili v Číne – a to i v čase, keď česká vláda už vývoz týchto komodít zakázala.
  Dnes Čína predáva podobný tovar Česku za niekoľkonásobnú cenu a mnohí českí koaliční politici sú z toho nadšením bez seba, že ako im Peking pomáha. Čínski politici tento PR obraz umocňujú a nechávajú sa s týmito českými politikmi v Prahe fotiť pri vykládke „humanitárnej pomoci“.
  …a teraz pozor, čo ďalej zaznelo:
  „Skutočná a nezištná pomoc pritom vyzerá tak, ako to robí Kuba, ktorá úplne nezištne posiela svojich doktorov po celom svete bojovať s koronavírovou pandémiou. The New York Times upozorňuje na 52 lekárov, ktorí po lete z Havany pristáli v talianskej Lombardii. Nie je to pritom prvá epidémia, počas ktorej kubánski doktori pomáhajú v najviac postihnutých štátoch. Nuž, nie je „pomoc“ ako pomoc.“

  - Andrej Babiš, premiér Českej republiky, ktorá patrí k najatesitickejším štátom sveta, svoj koronavírusový prejav v českom parlamente zakončil totuto modlitbou: „Dej nám, drahý Bože, sílu ducha k nápravě věci obecných. Dej nám, drahý Bože, sílu duše k nápravě věcí obecných. Dej nám, drahý Bože, sílu důvěřovat sobě. Věřím moudrosti svého fyzického těla. Milost a požehnání všemu a všem. Tak jest.” … tu treba zdôrazniť, a to spravil aj Z.Mikeš, najskôr si neuvedomujúc, čo ozvučil: „…ako premiér štátu, ktorý je podľa ústavy nezávislý od akéhokoľvek náboženstva, by sa možno prednesu modlitieb v najvyššom zákonodarnom zbore mal zdržať. A to aj v prípade, ak by neobsahovali nevysvetliteľné pasáže ako je tá „o viere v múdrosť fyzického tela“, či namiesto tradičného „Amen“ nekončili konštatovaním „Tak jest“.“ – veď on ohlásil koniec biblickej koncepcie a kapituláciu GP – pôvodne znacharstva Amona.

  https://www.aktuality.sk/clanok/776058/tyzden-vo-svetovych-mediach-matovicovu-novu-vladu-lutuje-aj-al-dzazira/

  Odpověď
  • Oracle 911 28.3.2020 o 13:02

   Súhlasím, takže matrice z predošlých rokov sa začali realizovať(potápajúce a poškodené lode, oslobodený otroci, padajúce žeriavy)…

   Odpověď
   • - Věřím moudrosti svého fyzického těla. Milost a požehnání všemu a všem. Tak jest.”
    Veriť múdrosti svojho fyzického tela znamená veriť rozumu. Ľudský rozum stavajú na vrchol slobodomurári. Presne toto zaznelo dokonca nedávno aj v seriáli Mária Terézia. Jej doba sa volá osvietenstvo, vláda osvietencov (ten konšpiračný pojem ilumináti = nositelia svetla, rozumu) Takže aký koniec biblickej koncepcie a kapitulácia GP?

    Odpověď
    • popolvár 28.3.2020 o 19:00

     mne to skôr evokuje: ľudia používajte zdravý sedliacky rozum.
     Prieť sa v hypotetickej rovine je zbytočné, počkajme si, čo ukáže prax.

     Odpověď
 7. Aj Miki Černák volil Matoviča a drží mu palce.
  „Áno, volil som OĽANO na čele s dlhoročným bojovníkom proti korupcii a mafii Igorom Matovičom. Má v hnutí aj mnoho čestných a odborne zdatných ľudí, ktorí majú všetky predpoklady spoločnými silami s ďalšími koaličnými partnermi konečne tú zmenu na Slovensku nastoliť. Táto novovzniknutá vláda zmeny má silnú podporu aj v prezidentskom paláci, kde máme pani prezidentku so zmyslom pre slušnosť a spravodlivosť, tak dúfam, že tú dôveru pani prezidentky, ako aj dôveru občanov, nesklamú.“
  Igi má dobrú reklamu, len tak dalej. :D
  https://www.topky.sk/cl/10/1874887/ROZHOVOR-Mafiansky-boss-Mikulas-Cernak–Koronavirus-v-base–o-Matovicovi-aj-o-premierovej-hnacke

  Odpověď
  • Však to len dokresľuje úbohosť spoločnosti a systému. Mafián má právo voliť? Keby bolo na mne, začnem tým KTO má právo voliť. Ako prvým by som zrušil túto výsadu všetkým kriminálnikom. Lebo ak nedodržuješ zákon, potom si sa sám vyčlenil zo spoločnosti a dobrovolne si sa tak na čas vazby vzdal svojich občianskych práv. Dovi, dopo …

   Odpověď
   • Ano, to je aj môj názor, a dodal by som žiadne výhody – lebo basa dnes pripomína zaopatrovací ústav a škodu ktorú väznený spôsobil musí splatiť a zaplatiť svoj pobyt vo väzení a nie že občania živia mafiána a ten si v base voľká a sťažuje sa, trest musí byť aj morálny.

    Odpověď
  • A čím si to Černák zaslúžil, že s ním Topky robili nie prvýkrát rozhovor? Aspoň na Aktualitách bol zverejňovaný s ním rozhovor viackrát. Robia z neho celebritu. Ale že volil OĽaNO je dobrá antireklama a aj možné zamyslenie pre rovnakých voličov, s kým sú v jednom šíku.

   Odpověď
  • Režú Igorovi vetvu, režú.

   Odpověď
   • Oracle 911 28.3.2020 o 12:48

    Hej, len to robia z vlastnej iniciatívy alebo ich držia za ručičku?
    Ja hlasujem za druhú variantu.

    Odpověď
 8. https://youtu.be/IFkAi7vmfy4

  3dni staré.
  Blaha dobré odpovede. Až na jeho obraz o stalinistoch, ale pre novinárov stačí.

  Odpověď
 9. Rozhodnutie krajskej prokurátorky JUDr. Juríčkovej voči Grendelovi nie je právoplatné
  https://www.eurorespekt.sk/rozhodnutie-krajskej-prokuratorky-judr-jurickovej-voci-grendelovi-nie-je-pravoplatne/

  Odpověď
 10. popolvár 27.3.2020 o 23:00

  tu je viac o tej aplikácii, ktorú prezentovala Saková s Pelegrínym pre prijatím špiceľ zákona. Vymakali to Slováci a ponúkli to štátu zadarmo. Má o to záujem aj WHO a iné krajiny, dokonca aj súkromná spoločnosť s USA. Leží to na úrade vlády a nikto nič.
  https://zive.aktuality.sk/clanok/146092/zakladatel-sygicu-o-aplikacii-covid-19-je-hotova-cakame-kym-sa-nova-vlada-rozhodne/
  Zaujímavé, že to vyšlo na aktualitách… Asi im už dochádza, že ten špiceľ zákon je aj na nich bičom

  Odpověď
  • Oracle 911 28.3.2020 o 0:39

   Ficove slová zdá sa dopadli na úrodnú pôdu. Hra sa začína…

   Odpověď
  • Dnes v Slovenskom rozhlase :
   Sobotné dialógy :Nový min.vnútra obhajoval nový prijatý zákon a potom, že sa pracuje aj na spustení tejto aplikácie, ale už nepovedal, načo sa potom prijal nový zákon.

   Odpověď
   • popolvár 28.3.2020 o 17:00

    ak by sa nad tým spravil dohľad ako navrhuje Fico, tak je to na pokrytie medzery, ktorú aplikácia nerieši. Ja mám napr. starý mobil bez dátového pripojenia. U mňa a mne podobných asi aplikáciu neinštaluješ.

    Odpověď
    • to je pravda,ale koľko nás má starý telefón bez dát? myslím,že veľa nás nebude.

     Odpověď
     • s tym rozhlasom si mi pripomenul/a dnesne vysielanie radia Devin. pozvany bol numizmatik/ekonom a hovoril o problemoch/rieseniach pri zavadzani ceskoslovenskej koruny v roku 1918-22, ale aj o Slovenskom state a.i. pripomienka resp. priprava ludi na to co nas caka a neminie? alebo je noosfera uz tak presytena, ze to robia nevedome?

      Odpověď
 11. Stav pacienta nakaženého koronavirem, který dostal jako první v Česku experimentální lék remdesivir, se zlepšil…
  Nadále však zůstává ve vážném stavu, infekce mu výrazně poničila plíce. VFN je jediná nemocnice v Česku, která experimentální lék dostala.
  https://denikn.cz/327588/pripad-pacienta-z-prahy-zvysil-nadeji-ze-remdesivir-funguje-firma-planuje-uvolnit-vice-leku/
  Lék Remdesivir dorazil ze Spojených států
  https://cs.wikipedia.org/wiki/Remdesivir

  Odpověď
 12. popolvár 27.3.2020 o 20:20

  Budeme nasledovať osud Chazarov?

  Chazari prijali svojho času judaizmus. Judaizmus je najhermetickejšia kosmogonická koncepcia, uzatvorená pred všetkými národmi, tak uzatvorená, že jej prívrženci musia prísne formálne a bezmyšlienkovite bezpodmienečne spĺňať všetky jej ustanovenia, t.j. sú povinní sa premeniť na biorobotov, alebo, inak povedané, prestať byť národom. S cieľom udržania hermetičnosti koncepcie judaizmus zakazuje výtvarné umenie, dovoľujúc len zdokonaľovanie metód kódovania informácie, odovzdávanej z pokolenia na pokolenie o niektorých fragmentoch samotnej koncepcie. Podobný systém je zhubný pre duchovný život akéhokoľvek národa. Duša národa sa nachádza v jeho epose, povestiach, tradíciach, najlepších obrazoch výtvarného umenia, sochárstva, architektúry. Tóra i Talmud v ich súčasnej podobe nemôžu ašpirovať na úlohu národného eposu. Sú to, podľa všetkého, svojrázne pokyny na bojové využitie mafie, vytvorené jej majiteľmi na jej použitie v rozličných etapách globálneho historického procesu.
  (Liberalizmus je produktom judaizmu, jeho dielčim nástrojom – ideológiou pre oblasť ekonomiky a skrze vplyvu ekonomických vzťahov na sociálne vzťahy v spoločnosti aj ideologickým nástrojom formovania spoločensko-sociálnych vzťahov: Presadzovanie individualizmu v duchu „človek človeku vlkom“.)
  Chazarská elita sa pokúsila postaviť svoj národ proti slovanskému etniku a, stratiac podporu národnej kultúry, odrážanej národným eposom, ponechala v zabudnutí i vlastné dejiny.
  (Liberálna elita v podaní dzurindovcov, Radičovej vlády a teraz matovičovcov sa pokúšala a pokúša o to isté, a zdá sa, že veľmi úspešne.)
  Chazari prijali judaizmus na prelome 6. a 7. storočia. Mohli prijať aj kresťanstvo; no kresťanstvo je mladšie od judaizmu o toľko, o koľko je Islam mladší od kresťanstva. Historicky sa vyskladavšie kresťanstvo je vo svojej podstate symbolických dvanásť panien – v skutočnosti dvanásť apoštolov), t.j mladšou sestrou judaizmu – Starého zákona, ktorý si podrobil skrze doktrínu Deuteronómia/Iziáša aj Nový zákon – pôvodné kresťanstvo (tu je symbol podriadenia sa kresťanstva judaizmu priemo v Novom zákone: „Cisárovi, čo je cisárove, Bohu, čo je božie!“) Do prijatia judaizmu boli Chazari silným, bojovným slovanským národom. Po zrade vodcov, upadnuvších do plnej závislosti od židovských emisárov, celý národ padol do Léthy – do posmrtnej rieky zabudnutia – zmizol bez stopy.
  Judaizmus prijala iba elita tejto časti slovanského etnika; avšak národ, kvôli skrytosti samotnej koncepcie judaizmu, ho prijať nemohol; no, stratiac vlastných rodových vodcov, dostal namiesto nich židovských pastierov.
  (Aj podstatu liberalizmu ako takého, teda ekonomického nástroja udržiavania davo-elitarizmu, čiže biblickej koncepcie, kvôli skrytosti (okrem KSB sa to nikde nerozoberá a nepomenúva priamo), slovenskí občania prijať v skutočnosti nemôžu, aj keď sa mnoho jedincov k vonkajším heslám liberalizmu hlási. Navyše, žiaľ, slovenskí občania neboli vydaní na milosť a nemilosť jednoznačnému rozhodnutiu celej elity (v tomto kontexte pod elitou rozumej politické riadiace špičky) ale mohli si vybrať. A oni si vybrali, čím potvrdili, že minimálne tá časť národa, ktorá volila liberálov priamo, alebo skrze Matoviča, alebo sa volieb vôbec nezúčastnila, na národ ešte nedospela, ale zostala davom (jedinci, ktorí sa rozhodujú pod vplyvom autorít – pre nich sú to médiá a herci i ďalšie celebrity – čiže ešte na používanie vlastného rozumu nedorástli: viď. dám to Matovičovi, šak uvidíme, čo spraví (pritom to bolo jasné od začiatku, keď už nie podľa volebného programu strany, čo nie každému sa ráčilo prečítať, tak minimálne podľa toho, s kým koalíciu spraviť plánoval), alebo dám to Matovičovi, aspoň bude sranda – tak si tú „srandu“ teraz užime všetci). To jest doterajšie snahy z obdobia vlády Mečiara a Fica/Pellegríniho povzniesť tento dav na úroveň národa neuspeli – „koňa k vode priviesť môžeš, no prínutiť ju piť už nie“ (voda je symbolom informácií a kôň je symbol davu v symbolike Puškina a teda aj v symbolike žrectva). Fico i Pellegríni im od Kuciakovej vraždy dávali informácie na podnose – darmo. Hlupák hlupákom zostane. To bolo vidno aj dnes na Ficovej tlačovke, kde sa ešte stále našiel hlupák, ktorý namiesto gramotnej otázky sa spýta na údajné stretnutie Fica s Kočnerom v garáži… Sprostý dav ostal sprostým aj naďalej, ba pod vplyvom mediálnej propagandy, lží ešte viac osprostel.)
  Pastva židovskými pastiermi – to je strata i vlastného jazyka, i písma, i kultúry, dokonca i samotného národa, ktorý ako jediný je schopný toto všetko preniesť počas vekov v celistvosti a neporušenosti. To znamená, bolo súdené chazarskému národu zanechať v histórii smutnú, no poučnú stopu. Vina za to padá na „elitu“: za jej ľahkovážnosť, intelektuálne príživníctvo a neschopnosť si osvojiť Rozlíšenie však zaplatil celý národ.
  (Takisto pastva liberálmi – v skrytosti judaistickými pastiermi – to je strata i vlastného jazyka, i písma, i kultúry, dokonca i národa, ktorý sa žiaľ, podľa toho čo si zvolil, asi ani nikdy skutočným národom nestal… No vina v tomto prípade nepadá len na časť liberálnej elity, lebo je tu aj elita iná, ale predovšetkým na neelitu – na dav – on si zvolil. Niet národa, niet štátu. V prezidentských i parlamentných voľbách voliči ukázali, že nielenže na národ ešte nedospeli, ale sa ním ani stať nechcú (viď. komentáre pod tlačovkou Fica), a odmietnutím stať sa národom, odmietli aj vlastný štát. Jeho demontáž v priamom prenose a zrýchlenom režime vidíme na vlastné oči.
  Navyše, zvolením si cesty proti prúdu svetovéjho diania proti smeru otáčania kolesa dejín, sa Slovensko stalo v tomto nanajvýš citlivom období nesystémovým a destabilizačným prvkom. Na tak strategicky dôležitom území priamo v centre Európy a diania však takáto anomália byť strpená nemôže.
  Pokusu Mečiara vytvoriť Slovenský štát česká vládna garnitúra v predmetnom období nedávala dlhú šancu. Zmýlili sa však, žiaľ, len v dĺžke trvania pokusu, nie v tom, že to bude len pokus. Dopadneme ako Chazari.
  Alebo…?
  Dostane pronárodná elita ešte jednu šancu vytvoriť z davu národ? To záleží jak na gramotnosti a pripravenosti tejto pronárodnej elity sa šance uchopiť, a predovšetkým od toho, či tí, ktorých ešte za zvyšok národa považovať možno, vyjdú z vlastnej ulity a pronárodnú elitu v tejto šanci podporia.

  Odpověď
  • Pekná úvaha, akurát sa mi zdá, že podľa tvojich kritérií ešte žiaden národ na planéte neexistuje, lebo dav, čo si volí debilov je v každej krajine. Tým chcem vlastne nabudiť pozitívnu atmosféru, že nemusíme byť úplne stratení :)

   Odpověď
   • popolvár 27.3.2020 o 21:26

    ja by som sa nevytešoval, lebo dôležitý je smer pohybu: a ten je opačný než v okolitých krajinách V4+…, až na Rakúsko, ale tam si zvolili miernejší vzostup.., kým u nás je to strmhlavý pád…

    Odpověď
    • Ľudia si zvolili po 4 ročnej brutálne agresívnej židomediálnej masáži. Národ je zhypnotizovaný a musí vytriezvieť. Rakúske médiá oslavujú Kurza každý deň. Orbán ma podchytené maďarské médiá, teda aspoň podľa vyjadrení kolegov z Maďarska. Je ideálny čas na rýchloliečbu, hádam sme nečakali, že to bude zadarmo. Treba tomu dať mesiace, možno rok-dva, žiaľ.

     Odpověď
     • Oracle 911 27.3.2020 o 22:34

      Liek nielen pre nás, ale aj pre dav bude obzvlášť horký…

      Odpověď
     • vito super a suhlasim. doplnam, ze energia pumpovana do infopola z pochodov, vrazdy dvoch mladych ludi to sa muselo prejavit. Oni maju vstky hlavnoprudove media. Tu sme viacej krat kritizovali smer ze nezriadil vlastny infokanal. Keby ho mal ustavnu vacsina by iste nemali.

      Odpověď
  • Nerozumím jedné věci, kde píšeš v jednom odstavci,ze chazarská elita se pokusila postavit svoj národ proti slovanskému etniku…. A potom , že do prijatia judaizmu boli Chazari silným, bojovným slovanským národom.

   Odpověď
   • popolvár 27.3.2020 o 23:04

    rovnaká taktika ako vtedy, tak aj teraz: slovania proti slovanom – viď. snaha bojovať proti Rusom rukami Poliakov, Ukrajincov, Slovákov…
    Pokiaľ sa nemýlim, tak Chazarov porazil a rozprášil Sviatoslav… – slovan slovana podľa krvi, avšak Rus žida podľa správania sa…

    Odpověď
    • Já jsem jenom nevycházela a ani jsem se nedočetla, že Chazaři byli slovanským národem . Ale spíše Chazaři svoji říši začali přeměňovat na říši podrobených lidí. A to se týkalo i slovanských kmenů, které byly v porovnání s Chazary mírumilovné. Staly se součástí Chazarské říše a byli jim nuceni platit stále poplatky. Chazaři byli ve vseobecnosti svojí krutostí neoblíbeni a nenávidění v oblastech , které ovládali.

     Odpověď
     • Dřív jsem odeslala, než jsem dala odkaz
      http://www.ucitelskenoviny.cz/?archiv&clanek=7728

      Odpověď
     • popolvár 28.3.2020 o 8:29

      to o Chazaroch je prevzaté z práce VP SSSR „Ruslan a Ľudmila“.

      Odpověď
  • Tu ma tiež napadá jedna otázka – Pjakin, a aj tu na stránke som to tiež čítal, stále tvrdí, že GP stráca riadenie na základe zákona času – rýchlosť informácie predstihla generačnú rýchlosť… Ale ako si aj ty uviedol (správne) v tomto príspevku, tak bežní ľudia hlúpnu tempom ešte rýchlejším, tak ako môže dôjsť k strate riadenia na základe tohto zákona? Okrem toho drvivá väčšina populácie nevie informácie ani len spracovať, nieto ešte nájsť v nich náznak „pravdy“, plus miera dezinformácií je obrovská a každý sa aj tak napokon „rozhodne“ podľa svojho nastavenia, čiže nehľadiac na akékoľvek informácie…

   Odpověď
   • popolvár 27.3.2020 o 23:11

    veď som to napísal v inom článku: riadenie je o schopnosti spracuvávať informácie, t.j. je to o kádroch. A GP zdebilizovaním verejného školstva kádre nemá, lebo aj tie elitné školy pre elitu nemajú to koho naučiť, aj keby to chceli: decká elít sú buď dementné alebo lenivé – jedni nedokážu a druhí nechcú riadiace vedomosti sa naučiť… A tie kádre sú predovšetkým teraz dôležité lebo kvôli zákonu času sa zmenila logika sociálneho správania sa ľudí a bezštruktúrne riadenie je už pre dané rýchle a nestabilné obdobie pomalé a míňa sa cieľom…, a preto treba prechodne prejsť na štruktúrne – a pre tie vlastné štruktúry zase nové kádre nemá a tie staré idú zo zotrvačnosti v starej logike…

    Odpověď
  • Napsal jsi přesně to co si myslím a co jako Češka jsem tu tak na přímo napsat nechtěla.

   Odpověď
   • popolvár 28.3.2020 o 8:38

    musel som sa odosobniť ako Slovák a pozrieť sa na Slovákov očami spoza hraníc – stádo oviec vedené na porážku…

    Odpověď
    • Oracle 911 28.3.2020 o 9:45

     To sa dá povedať o všetkých národoch okrem Ruského lebo len dĺžka a terén cesty sa líši na jatky organizované GP…

     Odpověď
  • Niektoré Popolvárove úvahy a anylýzy by si zaslúžili vlastný blog, ako má Oracle. Sú tam viaceré myšlienky, ku ktorým sa treba vracať, resp. neustále si ich pripomínať a dostať ich do podvedomia, pracovať s nimi. Má táto diskusia nejaký vyhľadávač, aby som túto úvahu aj po týždni rýchlo našiel?

   Odpověď
   • jen ať zůstane mezi námi . Ale na hlavní stránce levanetu je sloupek výrazných příspěvků. Přes něj se dá leccos dohledat.

    Odpověď
    • Oracle 911 28.3.2020 o 9:32

     Povedzme, že mám tendenciu súhlasiť.

     Odpověď
   • popolvár 28.3.2020 o 10:06

    Ďakujem, ale takéto ambície nemám. Stačí Oracleho blog a leva-net s vodaksb. Niektoré moje posledné články už prevzal a vhodne dopracoval Oracle na svojom blogu, možno tak spraví aj s ďalšími. Netreba sa príliš trieštiť.

    Odpověď
    • Ten stĺpček výrazných príspevkov na levanete je fajn, čítam ho. Nechcel som nijaké trieštenie. Keďže nemám zaručené, že sa tento popolvárov príspevok v onom stĺpčeku objaví, založil som si u mňa v počítači adresár výrazných príspevkov a tento je na čestnom prvom mieste. Takže som si vyriešil, čo som potreboval. Vďaka Boletusovi za inšpiráciu a popolvárovi za príspevok.

     Odpověď
   • Stlač tlačidlo ctrl a písmeno „F“. Vyskočí ti vyhľadávanie slov. Napíšeš tam nejaké slovo a nájde ti čo hľadáš (samozrejme ak to je na danej strane).
    Pripájam link na používanie niektorých skratiek. Ak si ich človek osvojí urýchli to niekoľkonásobne prácu s informáciami.
    https://style.hnonline.sk/tech/565878-najdolezitejsie-klavesove-skratky-ktore-potrebujete

    Odpověď
  • Možno by bolo užitočné nasledovné doplnenie k príspevku @popolvára.
   Čo bolo dôležitým základom vzniku Chazarského chanátu? Na územiach kde vznikal sa koncentrovalo veľa iz-gojov. Nebudem rozpisovať o koho išlo, len kátko, že sa jednalo o vyhnancov spomedzi slovanských rodov, ktorí sa previnili v mravnosti. Preto boli ľahkou „korisťou“ tzv. učencov (rabínov), ktorí im podsúvali židovské milenky. Potomstvo tým preberalo karmické dedičstvo po otcovi a zároveň genetickú informáciu (parciálne) po matke. A samozrejme poučenie cez Tóru o tom, že sú bohom vybraní. Napriek tomu, že chanát netrval dlho, len necelých 300 rokov (nie dlho myslím z dejinného hľadiska), dedične chazarský info-algoritmický systém prežil do dnes. Hlbší ponor do problematiky umožní aj etimologický rozbor slova „chazar“ a zistenie, prečo sa tak označovali.

   Odpověď
  • Čaute popolvár a vedus, ešte som tu včera hútal nad popolvárovými reflexiami, a vzišla z toho tiež taká, dúfam, že povzbudzujúca, reflexia. Aby to zas nevyzeralo tak pochmúrne, dodám, že tu ešte stále ostáva matrica Ficom nájdených kľúčov, ktorej predikčno-programujúca funkčnosť sa ešte len BUDE MUSIEŤ PREJAVIŤ/POTVRDIŤ, ak majú byť naše dedukcie o nej hodnoverné. But let’s trust the signs of Fortune and PRESUME for a moment, že to skutočne bola E-M správa o tých kľúčoch. V tom prípade by to znamenalo, že budúci politický vývoj na SVK bude určovaný primárne siločiarami mocenského súboja medzi kurátormi súčasnej vládnej koalície (prevažne periféria GP s čím ďalej, tým viac rednúcimi radmi podpindosníkov – pozn.) a SMER-om. Ktorý zrejme bude držiteľom hlavného esa v hre o Slovensko ako Grundsteinu „Medzimoria“ a V4. Akože to bolo s tým pravidlom DOTU, že „v prípade, ak je tlak okolia pri obmedzenosti zdrojovej základne a pri existujúcej úrovni riadenia nezvládnuteľný, musí sa zvyšovať kvalita riadenia“. Práve realizácia tohto informačno-riadiaceho kompetenčného skoku, resp. fázového posunu v mysli SMERáckej základne (ale vlastne aj širšej občianskej spoločnosti) bude tým ESOM, ktorý bude pri najbližšom lámaní chleba rozhodujúci. Schopnosť aktívneho boja na vyšších prioritách riadenia a adekvátna informačno-ideologická politika..? Konieckoncov, čo iného Ficovi, Blahovi a nám ostáva, ak sa má SMER, podľa Ficových slov, po roku-dvoch vrátiť dvakrát silnejší? Takže áno, vedus, čo možno najširšie generovanie a šírenie adekvátnych informácií je bytostne potrebné, ak nie nevyhnutné, ale sám vidíš, čo sa schyľuje nad alternatívou, len si kukni ten Nicholsonovej status.
   „…Veľmi vážne pred nimi (hoaxami – pozn.) varuje aj Európska komisia. Jedna z najschopnejších na komisii, eurokomisárka Věra Jourová, vyčlenila 5,1 milióna eur na projekty, ktorých cieľom je bojovať proti nebezpečným dezinformačným stránkam, proti konšpiráciám a konšpirátorom, ktorí klamú ľudí a vytvárajú medzi nimi paniku.
   Onedlho budeme mať jasné pravidlá pre internetové spoločnosti a online platformy ako sa efektívne ZBAVIŤ (! – pozn.) hoaxov a konšpirátorov…“
   A slovenský volič je si tentokrát drvivo sám na vine. Nik nemôže tvrdiť, že tu nebola informačná alternatíva, že o jeho rozum – popri mainstreame – neusilovali desiatky a stovky pasionárnych, nezištných a rozumných ľudí, blogujúcich a publikujúcich na webe, na rozdiel od presstitutiek mainstreamu prevažne zadarmo. Veď práve Česko a Slovensko sú celoeurópskymi lídrami v kvantite aj kvalite alternatívnych infowebov. Zároveň je však pravda, že tlak a rétorika mainstreamu boli jednoducho neúnosné, s RTVS ako vlajkovou loďou majdanistického scenára. Plus Kiska a tretí sektor aktívne spracovávali mládež v predvečer Majdanu. Plus učebné osnovy a masová kultúra. Plus totálna pracovná, časová vyťaženosť väčšiny zárobkovo činných ľudí, hypotéky a objektívna nemožnosť hlbšie prenikať do podstaty informačno-spoločenských procesov, nehovoriac o deficite výchovy detí v rodinách. Výbušná zmes vedomostného bordelu v hlavách s fragmentalizovaným videním sveta. Podmienky informačného a kádrového boja, ktorý vedus nazýva „triednym“, sú jednoducho totálne neférovo a nespravodlivo nastavené. Jarjabek je múdry chlap a krátko po voľbách povedal, že „sme prehrali vojnu s médiami“. Nemáme dnes médiá, ale oligarchicko-mediálny konglomerát, ktorý má drvivý podiel tak na psychologickej predpríprave Majdanu (2016-17), ako aj na jeho aktívnej realizácii, živení a mediálnom krytí hlavných zainteresovaných klanov. Mne to trochu pripomína ruský vtip, že „Rusi tak dlho bojovali za práva černochov, že ich nakoniec dostali…“ Dtto Slováci tak dlho počúvali reči od liberoidov o „mafiánskom štáte aka SMER-e“, že si tu zvolili doslova mafiánsku vládu.
   Ešte si všimnite, ako Magor Itovič vždy hovorí, že sme „porazili MAFIU aka SMER“. Poslednýkrát to bol tuším rakúsky Der Standard alebo Die Krone, kto uverejnil interview s Balogovou a kde sa priamym textom písalo o R. Ficovi ako „šéfovi mafie na SVK…“ To práve vtedy Fico vystúpil so svojou tlačovkou, v ktorej ukázal na hlavného vinníka a OBJEDNáVATEĽA vraždy Kuciaka – keď povedal, že „Kto z nás dvoch má bližšie k OBJEDNáVATEĽOM vraždy – ja alebo ona (Balogová, t.j. SME pod kontrolou Penty)?“
   Túto epizódu spomínam len preto, že vykresľovať Fica a SMER ako „mafiu“, t.j. ústredné raison d’être Matoviča (spomenul počas volebnej noci, že sme porazili „mafiu“), zrejme bolo a zostáva vo vektore cieľov globalistov-kontinentálov skrz tých Rakušákov. Globalisti zrejme majú Matoviča pod efektívnou kontrolou, a preto je možné predpokladať, že výstupy jeho sociopatickej politiky budú „presne dávkované“, aby situácia predvídateľno-kontrolovane degradovala, ale aby nedošlo k okamžitému sociálnemu výbuchu. Je to ako keď je agresívny a inak nekontrolovateľný pes na cepi skúseného psovoda. O životnosti tejto vlády, ako aj o osude SVK ako takého, sa bude rozhodovať medzi psovodom Matovičovej svorky a Ficom, resp. zreformovaným SMER-om. A v tomto meraní síl musí SMER, ktorému bolo znemožnené čeliť GP na nižších prioritách, musí jednoducho operovať na prioritách vyšších. O nás nehovoriac.
   Takže o všetkom nakoniec rozhodne informácia a schopnosť ju šíriť, avšak tentokrát nevylučujem, že nebudeme čeliť „zaujatosti“ (mierne povedané) štátneho a mediálneho aparátu súčasnej MOCI. Nehovoriac o jej bytostnej mafiánskej komponente. No, Slovač, čo si si zvolila to máš. Zaujímalo by ma, čo sa deje v SMERE. Z tých siedmich kľúčov je prostredný, t.j. štvrtý, označený slovom FAB. Pripomína mi to meno rímskeho konzula a vojvodcu, ktorého si Rím zvolil po katastrofálnej porážke viacerých légií, utŕženej od Hannibala pri Cannae počas II. púnskej vojny. O miere tejto katastrofy pre Rím svedčilo to, že keď Hannibolov posol v Kartágu predstúpil pred tamojších senátorov, ktorí sa zdráhali vyčleniť ďalšie financie na vojnu proti Rímu, vysypal posol pred senátorov na dlážku obsah veľkého vreca, ktoré niesol. Bolo plné zlatých prsteňov –odznakoch rímskych občanov a vojakov, padlých v bitke pri Cannae. Hannibal vtedy prakticky nemal v Itálii súpera a Rím viackrát zažil bytostný strach zo slávneho „Hannibal ante portas!“. Na čelo štátu a novoformujúcich sa ozbrojených síl sa postavil konzul (neskôr diktátor a hlavný cenzor) Quintus Fabius Maximus Verrucosus, prezývaný aj „Cunctator“ (медлительный, t.j. trpezlivo-váhavý) ktorý proti Hannibalovi začal viesť partizánsku vojnu, čo sa konieckoncov ukázalo ako osvedčená metóda. Také war of attrition, ohrozovanie komunikácií a vyhýbanie sa veľkým vojenským zrážkam. Rýchle, premyslené akcie na úrovni specnazu. A čo je dôležitejšie, koncom osemdesiatych rokov XIX. stor. sa v Anglicku vytvorila tzv. Fabian Society (https://en.wikipedia.org/wiki/Fabian_Society), ktorej členmi a ideológmi sa stali viacerí socialisticky zmýšľajúci anglickí myslitelia (H. Wells a G.B. Shaw), poeti a intelektuáli, vrátane členov vyššej spoločnosti. Fabiánska spoločnosť je doteraz fungujúcou britskou socialistickou organizáciou, ktorej účelom je pretláčať princípy DEMOKRATICKéHO SOCIALIZMU prostredníctvom POSTUPNýCH a REFORMISTICKýCH krokov/opatrení v podmienkach demokracie, skôr než cez revolučnú vzburu.
   Pri všetkých možných proti, myslím si, že pod Ficovým vedením doteraz vždy kráčal práve touto cestou, cestou akéhosi osvieteného socializmu. Teraz však Slovensko utrpelo katastrofickú porážku, ako Rím pri Cannae. SMER a Fico musia viesť, ako Fabius, partizánsku vojnu, a prerezávať INFORMAčNO-KOMUNIKAčNé kanály, ktorými oligarchicko-mediálny konglomerát ovláda svoje stádo. A to až dotiaľ, dokiaľ sa úbohá súčasná paródia na Hannibala – Mgr. Itovič s jeho vládou nevyčerpá (t.j. nebude dosiahnutá istá kritická úroveň spoločenského ponímania ľudí o serióznosti situácie), ako Hannibal v Itálii. V ďalších voľbách ich všetkých Fico zmetie, ako Cornelius Scipio Kartágincov pri Zame. Volebným lídrom a tvárou SMER-u bude, nepochybne, Blaha. Teraz ide o to, ukočírovať situáciu aspoň tak, aby sme sa tých ďalších volieb vôbec dožili.
   No a aby aj globalistom bolo zadosť, poviem, že druhotným významom, na E-M úrovni, nápisu FAB môže v danom kontexte byť narážka na „starovekú“ a „antickú“ Thebaidu, t.j. TH/F – B aidu. V novochronologickej paradigme totiž povodie horného Dunaja cca v oblasti Budín – Viedeň, vrátane Žitného ostrova, najväčšej vnútrozemskej riečnej delty v Európe, môže byť čiastočne identické „starovekému a „antickému“ Hornému Egyptu. Už som o tom v historických článkoch písal, ale v krátkosti zhrniem:
   - Buda, resp. Budín je zrejme originálom pre „staroveké“ Théby v Hornom Egypte.
   - Slovenský Devín, po nemecky nazývaný dodnes Burg THEBEN, je zrejme originálom pre „antické“ grécke Théby v tzv. Boiótii (územie Malej uhorskej nížiny je napr. na Orteliových mapách označené etnonymom Boi)
   - Horný Egypt sa po grécky volal This, resp. ФIC. O rieke Píšon/Фicon, som už písal. Mne však dlho vŕtalo hlavou, prečo sa na starých mapách Žitný ostrov vytrvalo označuje nemeckým Schuett-Insel. Najpr som si myslel, že je to od slova „schuetten“, „aufschuetten“, t.j. nasypať, že teda tu zrejme ľudia dômyselnými „násypmi“ upravovali a sprístupňovali poľnohospodárčeniu dunajskú deltu. Ale druhotný význam tohto nemeckého názvu môže byť práve ten, že je to skomolenina gréckeho THIS, lebo taký Goethe by ešte slovo „Schuett“ prečítal ako „šit“. Navyše, ten istý Ortelius na mape Pannónie dáva do bezprostredného susedstva s etnikom Boi etnonym CYTNI, t.j. zrejme tiež SIT-ni. Navyše, na Slovensku máme horu Sitno.
   Ergo, Fico, ktorého priezvisko je tiež odvodené z koreňa F/T-IS, získal kľúč od budúcnosti Slovenska, v širšom poňatí Thebaidy ako geografickej matrice V4, R-U II aj „Medzimoria“. Kľúčov je sedem, sedmička je aj číslo tej frakcie GP, ktorá po „Medzimorí“ usiluje. Prostredný (zlatá STREDNá cesta – pozn.), resp. ŠTVRTÝ kľúč je s nápisom. To tiež nie je náhoda, ale E-M fenomén, keďže koreň pojmu STRED aj ŠTYRI, t.j. STR, je smerodajný a veľmi výpovedný na úroveni tejtéž druhej významovej rady v kontexte Slovenska a Uhorska všeobecne. V novochronologickej paradigme totiž „veľkomoravský Rastislav“ je dublikátom apoštola Pavla, ktorý sa v civile volal Saul z TARSU. Tars, Taršíš, Ister-Dunaj, Estergom, Štrba, Turzovka, Ostrava, etnonym Taurisci na Orteliovej mape Pannónie zo XVII. stor – to všetko nie sú náhody. A Uhorsko, resp. „staroveká“ Média skutočne bolo „krajinou Stredu“, geografickým centrom Európy, nehovoriac o častej zámene číslic 3 a 4 v období, kým sa ešte arabské číslice naplno v Európe neudomácnili. Akože chápem, že mnohí tieto „novochronoligické vecičky“ neprijímate, ale rovnako ja napr. môžem povedať, že už v mojom chápaní neprijímam popolvárove tvrdenia o Chazaroch v kontexte tradičnej, scaligerovskej chronológie. Ale inak popolvára obdivujem a v mnohom s ním súhlasím. Je to vec názoru, ale mojou povinnosťou je minimálne uviesť, že všetky tieto náhody okoly Ficových kľúčov môžu mať vcelku udržateľné objasnenie, ak operujeme v rámci Novej Chronológie.
   Fico a jeho „čisto ľavicový“ SMER bude teda držať v rukách informačné ESO, kľúč k budúcnosti. Jeho slová o tom, že majiteľ si môže kľúče vyzdvihnúť na Súmračnej 25, je adresované globalistom-kontinentálom, ktoré znamená – „Začnite Vy, o ktorých dobre vieme, že riadite ten bordel, s nami rokovať inak bude neskoro. Lebo ak nechcete po-dobrotky sa stretnúť na neutrálnej pôde a byť neutrálni, budete si musieť po kľúče prísť kolenačky ku nám. A keď tam prídete, nastane pre SEDMIčKU (2+5) súmrak…“
   Uvidíme, ako sa to vyvŕbi. Prax je, ako známe, kritériom pravdy. Jediné, čo ma zohrieva pri srdci, keď myslím na nevyhnutné straty, ktoré privodí Matovič, je presvedčenie o rovnakej nevyhnutnosti návratu a presvedčivého víťazstva SMERu v, dúfam, blízkej budúcnosti. Ale na to bude potrebné skutočné SNP II, tentokrát pre zmenu v informačnej vojne. Možno tí sraľovia očakávajú, že sa ich fašizoidných metód zľakneme, ako keď Kuciaka odpravili v duchu „Bi svojich, aby sa cudzí báli…“. Možno práve teraz treba maximálne informačne pôsobiť, a odhaľovať protištátne sprisahanie oligarchie a médií. Treba informačne zničiť médiá. Snáď sa aj tie ich proti-dezinformačné iniciatívy ukážu v dlhodobejšej perspektíve ako opičie pracky. Ale ťažko povedať pri tých fašistoch.
   Matovič je totiž čistý fašista, je presvedčený o správnosti davo-elitarizmu, ale pritom vonkoncom nie je hlúpy. Múdry teda dvakrát není, ale ani hlúpy nie. A cíti, odkiaľ fúka vietor, taký malý Chruščov, bych povedal. Spomeňte si, ako minulý rok zrazu „bol osvietený“ a povedal, že vojna v Iraku bola chyba a má svoje výhrady k NATO. Z toho istého súdku je aj jeho „kresťanské prozretie“, keď dokázal vyfúkať ovečky ešte aj KDH, hoci ani nečudo pri skutočne komediálnej podstate úbožiaka Lojza. Myslím, že už vtedy si u globalistov šplhol, veď on aj Kotleba v podstate predstavujú dva extrémne krídla pravicového radikalizmu. A práve táto jeho démonickosť ma najviac desí. Ešte pripojím klinický článok o črtách typického sociopata. Nazvať Itoviča sociopatom nie je urážka, ale reálna diagnóza, sedí to jak ušité. https://www.novinky.cz/zena/vztahy-a-sex/clanek/jak-poznat-sociopata-a-naucit-se-s-nim-zit-40289915

   Odpověď
   • popolvár 28.3.2020 o 16:07

    Jarjabka musím poopraviť: „Prehrali sme bitku, nie vojnu a ani nie s médiami, ale ich majiteľmi.“
    V priamom strete bol boj prehratý. Zvolila sa iná taktika, presne ako v Fábius proti Hannibalovi – partizánčina – všimni si prácu Fica a jeho kolegov s médiami na TB. Prestal im nadávať do presstitútok. Snaží sa byť maximálne slušný, v najhoršom prípade otázku odignoruje odchodom…, ako na poslednej tlačovke.
    Fico správne pochopil, konečne, že média sú len tupým nástrojom majiteľov, síce s ostrým jazykom, ale predsa len tupým biorobotom. A Fico teraz tento nástroj preprogramováva. Viď. link na článok Mikeša, čo som dal dnes…

    Odpověď
    • Oracle 911 28.3.2020 o 18:50

     Hej, pochopil, že ak chce vyhrať hru (čo znamená, že musí sa zúčastniť hry), tak musí hrať podľa vlastných pravidiel.

     Odpověď
   • K dejinám sa nejdem vyjadrovať. Ten Žitný ostrov – Schuett by prozaicky mohol byť miestom, kde je štrk – nem. der Schotter, ľudovo šuter. Celé podložie ŽO je štrk a zásoby pitnej vody v ňom. K tomu kľúču skôr si myslím, že RF vie čo s ním robiť, ale či mu to bude umožnené. Egregor by som ľudovo nazval postoje a názory, ktoré sa mnoho faktorovo sa formujú roky, sa v prípade RF u časti populácie nedajú zo dňa na deň zmeniť. Preto GP to dobre vie a preto adresuje čisté hlavy mladých, do ktorých sa snaží implantovať „žiadúce postoje a názory“. Tam to ide najľahšie. Už zmeniť existujúci treba vymazaním tých starých a to ide ťažšie. Viď tu diskutujúci čo dostali rozum po 40-tke. S Egyptom v strednej Európe súhlasím len na intuitívnej úrovni, dôkazy nemám a si stále myslím, že gró diania v novodobej histórii sa dialo v Európe. K tomu aj narážka, prečo všetky názvy kontinentov začínajú na A a Európa sa vymiká z rámca…celé dianie čo rozoberáme tu je o informáciách a prácou s mini. Informácia je raz tsunami, raz zbraň alebo aj pokojná pieseň… Všetko je na nás.. Ku Igorovi M. Je to typický narcis, sociopat, o svojej pravde je presvedčený a neúspechy nepripúšťa. Záleží mu len na sebe…. To si treba naštudovať… No a na koniec sa zase dostanem k Ľudovi a jeho stále spomínanej nutnosti spolupráce s každým, čo i len na čiastkových cieľoch. Pravda, tak to cítim aj ja. Ruku na srdce, v každej rodine máme svojho Kaina aj Ábela, alebo nie?…Kto je dobrý a kto zlý?

    Odpověď
 13. Vláda vymenovala štátnych tajomníkov Marcela Klimeka a lovca konšpirátorov Juraja Smatanu
  https://www.hlavnespravy.sk/vlada-vymenovala-statnych-tajomnikov-marcela-klimeka-juraja-smatanu/2100607

  Odpověď
  • Ono to, podle mého názoru, není zas tak špatně rozdané. Celá slovenská politická reprezentace byla zformována jako shluk zcela nekompetentních „mluvících hlav“ a to ve chvíli, kdy před ně budou nepochybně postaveny závažné a složité úkoly. Jediné, na co se takoví vzmůžou je to, že se přimknou k nějakému vyššímu řízení, nic jiného celý život nedělali a neumí. Takový kolektivní Macron – dosazený jedním, řízený druhým. Takže dost možná nakonec budou dělat (nevědomky) správné věci a navíc celou bídu liberalismu a trockismu při tom vezmou na sebe na ty, kteří je „vyfoukali“.

   Odpověď
   • popolvár 28.3.2020 o 16:10

    zhluk „mluvícich hláv“ s neskutočnými egami a presvedčenosti o vlastnej výnimočnosti. Tí sa nedohodnú na ničom, tí si budú vo vzájomných slovných potýčkach len ukájať svoju ješitnosť. Máš pravdu, lepšie to rozdať ani nebolo možné…

    Odpověď
 14. Priatelia,pozrite si tento krásny 40minútový filmový dokument ,kde od 22(!!!) minúty prichádza na „scénu“ matka Vladimíra Mečiara -Anna Mečiarova…tak krásna a múdra žena ,múdra slova…Dobre sa započúvajte,čo táto božia paní rozpráva …https://ulozto.cz/file/1sz92RZb/odsud-potial-cr1992-doku-o-nejvych-a-nejzap-casti-csfr-nejstastnejsi-den-anny-meciarove-wmv

  Odpověď
 15. Putinovec 27.3.2020 o 14:06

  Pokud máte chuť přiblížit si myšlení liberála-debila, tak zde je zvětšovací sklo.
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Prumysl-jde-do-kytek-a-Toman-si-prosadil-penizky-pro-kamose-zemedelce-Svobodny-Pajonk-zuri-618544

  Odpověď
  • Tu je ďalší klenot:
   Tomáš Sedláček: Jde o kejhák. Padneme hluboko, ale přežijeme to. Jako planeta máme kliku

   https://www.youtube.com/watch?v=4-xZA6kp_jA

   Pozrite si komentáre, nájdete triezve hodnotenia dnešnej situácie a doby.

   Odpověď
   • QuoVadis 28.3.2020 o 9:23

    To je ten bývalý Havlův ekonomický poradce, co dostal stipendia na Yale a Oxford ?
    Už převléká kabát ?
    O jakém společném nepříteli mluví ?

    Odpověď
    • Byl, je a bude to farizejský hajzlík . Nasává stopu…

     Odpověď
 16. NAŽIVO: tlačová konferencia pána predsedu R. Fica k aktuálnym politickým otázkam.
  https://www.facebook.com/102146246492040/videos/2593880440896522

  Odpověď
  • Fico velí do boja…spomenul ,že budú stáť na barigádach…zaujmavé….zdá sa ,že situácia je ešte horšia ako sme mysleli

   Odpověď
   • Mňa zaujala odpoveď pána predsedu na otázku o Ľubošovi Blahovi.
    Označil ho za ,,čisto ľavicového politika“. V súvislosti s jeho povolebný výrokom, kde povedal, že chce viesť ,,čisto ľavicovú politickú stranu“, je to zaujímavá informácia.

    Odpověď
    • Správny postreh. Fico svedomito volí slová, toto som si na ňom všimol už dávnejšie.

     Odpověď
     • Tu je aj Blahov status na FB s videom spomínanej otázky. Robo pilne pracuje.
      https://www.facebook.com/LBlaha/videos/2730910670477997
      „Áno, Ľuboš Blaha má svoje vlastné originálne postoje. Ja si na ňom vážim – a preto s ním spolupracujem – že je skutočný ľavicový politik.
      Niekedy má tvrdé postoje, ktoré sa možnože niekedy aj mnohým nepáčia a možno má niekto výhrady práve preto, že dokáže presne pomenovať veci.
      Ale ja si ho vážim ako čistého ľavicového politika.
      A to, že niekto je čisto ľavicový politik a možno má odlišné názory k zahraničnopolitickej orientácii Slovenska, to ho nemôže diskvalifikovať, veď on nič zlé neurobil.“

      Odpověď
  • Tá tlačovka bla skvelá, aj som sa nasmial ako napr. vláda Šašoviča bude mať istých 7 miliárd plus na konci roka.

   Odpověď
 17. popolvár 27.3.2020 o 10:38

  oracle, vidím, že teraz si si dal záležať aj gramaticky a štylisticky, Vďaka za doplnenie toho matrične dôležitého dátumu 14.3. …
  https://oracle911blog.wordpress.com/2020/03/27/matovic-strasidlo-mnichovskej-zrady-a-snp-ii/
  Dnes som už poslal dotaz ohľadom Čaputovej.
  Vie niekto znalý povedať, ako je to s vymenovaním úradníckej vlády? Mám na mysli dôvody, ktoré na to prezidenta oprávňujú.

  Odpověď
  • Ústava Slovenskej republiky
   https://www.lewik.org/term/1709/vyslovenie-nedovery-vlade-ustava-slovenskej-republiky/

   https://www.lewik.org/term/1713/vyslovenie-nedovery-predsedovi-vlady-ustava-slovenskej-republiky/

   Odpověď
   • popolvár 27.3.2020 o 11:44

    OK, tak dátumom je schválenie Programového vyhlásenia vlády parlamentom. Kedyže to má byť?

    Odpověď
    • nenašiel som. buď to zatiaľ nieje v pláne, alebo je to tajné(na rozdiel od Telekomunikačného tajomstva) :)

     Odpověď
    • Kedy bude som nenašla, ale Matelko šľúbil,že do konca týždňa všetci koaličný poslanci podpíšu koaličnú zmluvu, no zatiaľ sa tak nestalo.

     Odpověď
     • Daniela I. 27.3.2020 o 20:07

      katka, koaličná zmluva (dohoda) nemá nič spoločné s programovým vyhlásením vlády. Štyria jazdci Apokalypsy podpísali koaličnú zmluvu dňa 21.03.2020, ktorá upravuje vnútorné vzťahy a podmienky fungovania koalície, teda výkonnej moci.
      Áno, zaregistrovala som, že šéfovia vládnych strán chcú ( majú v pláne), aby koaličnú zmluvu podpísali aj ich poslanci. Chápem, chcú si týmto spôsobom zaviazať poslancov a zabezpečiť si tým stabilitu hlasov v parlamente pred ich migráciou do iného košiara. Podľa môjho názoru je však táto požiadavka protiústavná, v Ústave nemáme zakomponovaný imperatívny mandát a dokonca si dovolím tvrdiť, že výkonná moc neprípustným spôsobom zasahuje do právomoci zákonodárneho orgánu, resp. jeho členov, keď chce svojim zmluvným (partnerským) vzťahom zaviazať aj svojich poslancov. Ja to vnímam ako nasadenie uzdy zákonodarnej moci výkonnou moci. Hľa, demokracia v praxi!

      Inak som zachytila, že poniektorí koaliční poslanci už začínajú premýšľať….
      https://www.hlavnespravy.sk/niektori-poslanci-vladnej-koalicie-zatial-nevedia-ci-pripoja-svoj-podpis-koalicnu-dohodu/2100593

      Odpověď
    • Daniela I. 27.3.2020 o 19:38

     Vláda je povinná do 30 dní po svojom vymenovaní (21.03.2020) predstúpiť pred parlament s programovým vyhlásením vlády a požiadať o vyslovenie dôvery, t.j. najneskôr 20.04.2020.

     Odpověď
  • popolvár 27.3.2020 o 11:39

   oracle, jeden aspekt by som opravil, resp. ponúkol aj iný uhol pohľadu ohľadom vstupu maďarskej armády na Slovensko. Ako som uviedol už minule, karmu môžeš vyrovnať nielen prežitím na vlastnej koži tebou spáchaných minulých krívd, ale aj, a to je účinnejšie, ivh napravením. Maďarsko vojensky už dvakrát neoprávnene bez pozvania vstúpilo na územie Slovenska, aby si dané územie podrobilo – Maďarská republika rád po 1. svetovej vojne a Hortyho Maďarsko po Mníchove.
   Myslím si, že nie je žiadna možnosť, anilen teoretická, aby takúto skúsenosť Maďarsko zažilo na vlastnej koži od Slovenska. Preto vyrovnávka bude tentokrát formou odčinenia krívd: vstup maďarskej armáda bude teraz v prospech Slovenska. Treba si uvedomiť, že predchádzajúca vládna koalícia mala nadštandartne dobré vzťahy s Maďarskom – aj jej zloženie parlamentu bolo symbolické: SNS s Mostom v jednej koalícii – dovtedy niečo neslýchané. Apropo, takto odčiní aj zradu Bugára…

   Odpověď
   • Oracle 911 27.3.2020 o 12:44

    Dám to do odkazu.
    A nad týmto aspektom som neuvažoval…

    Odpověď
  • Dali ste dokopy naozaj zaujimave suvislosti, ale tie zavery, ktore z toho dedukujete su skor z rise fantazie. Ako presne si predstavujete odvolanie vlady ? Kto by ju mal odvolat ? Ved volby boli len pred mesiacom a vyhrali uplne presvedcivo (od uplneho debaklu nas uchranilo par tisic hlasov o ktore nepreslo ps/spolu).

   Odpověď
   • popolvár 27.3.2020 o 20:30

    na to som sa pýtal vyššie a odpoveď som dostal. Ak pozorne čítaš a premýšľaš, tú odpoveď nájdeš aj ty.

    Odpověď
    • Myslis ze narodna rada vyslovi vlade nedoveru ? Tak to je naozaj odvazna myslienka. Budem drzat palce ale nevsadil by som na to ani deravy gros …

     Odpověď
     • Oracle 911 27.3.2020 o 22:23

      Alebo nezíska dôveru, vzhľadom na to, čo robí Matovič a zajačích úmyslov Kollára aj tento scenár je možný, stačí tomu tlak na správne miesto v správny čas…

      Odpověď
    • Popolvar, ja velmi silne pochybujem, ze by sa jedna z tych 2och veci mohla udiat. Co ta vedie k tomu, ze by si to sami odpiskali?

     Odpověď
     • Veľa krát som mal pocit, že matoviča riadi Fico. Prepojení je veľa. Pomáhal pri čistení od zradcov. Tiež pomohol s kiskom. A teraz dvíha preferencie smeru, môže to položiť aj sám ale dá si pozor aby to tak nevizeralo.

      Odpověď
      • Daniela I. 27.3.2020 o 23:00

       Máme koronavírusovú pandémiu, aj poslanci sú len ľudia, poniektorí snáď aj s oslabenou imunitou a vírus si nevyberá, kde sa uchytí… napr. poslanec Baránik, právny expert s dvadsaťročnou praxou taxikára v Toronte je v karanténe. V jeho rodine sa vyskytol infikovaný jedinec. Môžeš vylúčiť nákazy, karantény u ďalších poslancov?
       Za necelých 30 dní sa toho udeje… a potom budú dôležité parlamentné počty.

       Odpověď
      • popolvár 27.3.2020 o 23:25

       Ak je to tak, tak tú sochu filmového Oskara (ktorú mesto Sabinov inštalovalo pre pár rokmi v parku na počesť jediného slovenského filmu „Obchod na korze“, ktorý túto sošku dostal), navrhnem darovať Matovičovi ako hlbokú poklonu za jeho presvedčivý herecký výkon a úprimne sa mu verejne ospravedlním za všetky invektívy z mojej strany na jeho adresu!
       Hmm, môj zub, pravá horná stolička, dáva posledné dni o sebe vedieť – je to reakcia na moje emócie voči Matovičovi… No, možno nie si ďaleko od pravdy, lebo on ten národ cielene nasiera…

       Odpověď
       • Oracle 911 28.3.2020 o 0:41

        Nemusí byť riadenie cez štruktúry…

        Odpověď
   • Oracle 911 27.3.2020 o 22:13

    Inú možnosť Slovensko nemá, totiž pre GP sú primárnym cieľom 2 veci:
    -odpis liberálov všade, vrátane Slovenska;
    -zabrániť tomu aby tu vzniklo pole neorané.

    To ale neznamená, že Slovenský štát ako taký nebude zachovaný a táto štvorkoalícia sa síce dostala k moci v rámci demokratických volieb, ale to diletantizmus, ktoré je im vlastné ich pri moci neudrží. presne ako v tom príbehu na poučenie:
    -Bažant sa chcel vyletieť na vrchol stromu, ale nebol dosť silný.
    -Vôl mu povedal, „zjedz semiačka z môjho trusu a budeš silný“.
    -Bažant takto robí a každý deň zdoláva vyššiu vetvu a v jeden deň vyletí na najvyšší konár.
    -Vtedy ho uvidí poľovník a zastrelí ho.

    „Môžeš sa dostať na vrchol za h**no, ale to h**no ťa tam neudrží.“

    Skratka Matovič sa dostal na vrchol za nič a teraz je všetkým na očiach, a vzhľadom na to, že je absolútny neschopný trpák všetko sa mu kazí a keď prirátame to, že vyvoláva ak nie rovno vzburu, tak odpor úradníckeho aparátu voči sebe, tak môžeme skonštatovať, že je len otázka času kedy stúpi niekomu naozaj mocnému na otlaky.

    Odpověď
 18. ÚVZ a jeho ľudia, ktorí ani neprešli bezpečnostnou previerkou však budú mať možnosť používať dáta od mobilných operátorov, ktoré sú predmetom telekomunikačného tajomstva
  https://www.hlavnespravy.sk/prezidentka-schvalila-zmeny-justiciiuvz-mat-udaje-operatorov/2099123
  nerozumiem prečo tak tvrdo bojujú za odpočúvanie

  Odpověď
  • Ľudia prídu na to, že žiť sa dá aj bez mobilu.

   Odpověď
   • myslíš aj moju ženu?

    Odpověď
   • Myslíš všechny ženy, které znám?

    Odpověď
    • Nemám mobil.

     Odpověď
     • Smím se zeptat, co děláš zítra večer?

      Odpověď
   • Obavam se, ze by nastalo hromadne skakani z oken.
    Bude to opet salamova metoda nebo lecba sokem?

    Odpověď
  • popolvár 27.3.2020 o 10:15

   https://zive.aktuality.sk/clanok/146087/poloha-ludi-mobil-lokalizovat-stat-koronavirus/
   v tom článku nájdete potvrdenie toho, že tento zákon vôbec nerieši potreby ochrany zdravia skrze presnosť lokalizácie nakazených ľudí a s kým prišli do styku. Je to len o špicľovaní. Jedine žeby sa vírus prenášal počas sms-kovania a telefonovania mobilnými sieťami. Asi treba dať do karantény mobilné siete… Sa čudujem, že na to nik nepoukázal.
   Pomocou prijatého zákona sa totižto ani nedá určiť s kým skutočne daný infikovaný jedinec prišiel do styku.
   Tá aplikácia o ktorej hovorila Saková na tlačovke pred prijatím sporného zákona bola oveľa účinnejšia, logickejšia a presnejšia a navyše bez špicľovania.

   Odpověď
   • nepomôže ľudom a nezabráni šíreniu, toto všetko mi je jasné len ma prekvapuje s akou dravosťou a zaslepenosťou aj rýchlosťou to presadili v spolupráci s prezidentkou. Obávam sa toho že pre koho a pre aký účel to bolo treba tak urgentne schváliť. Veď to bola priorita č.1 lebo okrem toho neriešili nič.

    Odpověď
    • popolvár 27.3.2020 o 11:42

     príprava na totalitné uchopenie moci a toto je predpríprava na likvidáciu opozície a oponentov – v tomto kontexte ťa to už prekvapovať nemusí…

     Odpověď
     • ďakujem, už mi svitlo je to ďalšia opičia pracka a tieto právomoci ktoré si zariadili spolu s rezidentkou budú použité proti nim. Veď tu o tom stále píšete. Ešte raz ďakujem

      Odpověď
      • už aj media sa boja( rozumej chcú prežiť) a dnes podľa Blahu zlynčovali Matoviča..
       Ľuboš Blaha
       19 min ·
       Uf, videli ste ten masaker na tlačovke premiéra Matoviča? Ja sa teda Igora nejdem zastávať, ale to, ako ho tam tí novinári lynčovali, to si len tak za klobúk nedá. Asi preplače ďalší večer.
       Vyzeralo to asi takto:
       Novinárka: Pán premiér, prečo došlo k navýšeniu sumy testovania z 35 EUR spred týždňa na 48 EUR? Možno keby ste vedeli vysvetliť?
       Matovič: Lebo sme si na úradoch a ministerstve povedali, že tá cena je fajn. A dávať 150 tisíc eur denne je v porovnaní so škodami, ktoré spôsobuje koronavírus, úplne v pohode.
       Novinárka: Pán premiér, ja samozrejme nejdem spochybňovať výšku tej sumy, prepáčte, je to úplne v pohode. To ja len tak, prepáčte. Prejdime k inej téme.
       No chápete – úplná delostrelecká paľba. Ugrilovali ho ako prasa.
       Ale vážne, priatelia: pri každom cente navyše počas našej vlády tu novinári vrieskali, plieskali, trhali nás ako besné psy a všetko bolo hneď „podozrenie“, „kauza“, „zlodejina“ a „škandál“.
       A teraz – nič.
       Tuná Matovič vytvorí vatu 13-18 eur na jeden test (podľa toho, ako kto chápe finálnu cenu Alpha medical) a novinárka sa mu ide pomaly ospravedlňovať za to, že sa ho na to vôbec spýtala.
       Haló, 150 tisíc eur denne!
       A trvalo to pol minúty. Ňuňuňu. A vybavené.
       Ja len, že kvôli tomuto Matovič po večeroch vyplakáva, ako mu zlí novinári ubližujú a že ho, chúďa naše, ani nepochvália, že on šesť dní v kuse robí.
       Jasné, v porovnaní s Kiskovými troma pracovnými dňami v týždni je to priam olympijský výkon, ale v porovnaní s bežným robotníkom na Slovensku si Igorko váľa šunky, tak nech nerumázga.
       Ja len pripomínam, že slovenské médiá vlastní Penta, ktorá kedysi spolupracovala na programe OĽaNO a tiež ich vlastnia milionári z ESET-u, ktorí financovali aj Roberta Mistríka, ktorý pravidelne vytŕča Matovičovi spoza chrbta a určuje politiku testovania koronavírusu.
       A zhodu okolností novinári Matoviča negrilujú, ale chlácholia.
       V hre je 150 tisíc eur denne a kráľovská vata.
       Vitajte v oligarchii.
       https://www.facebook.com/LBlaha/photos/a.2052950104943558/2580719938833236/

       Odpověď
       • „zlynčovali“

        Odpověď
        • Blaha poukázal na toto:
         Za a: Keď stará vláda nakúpila testy po 8.50 eur(čo je dnes bežná cena) tak Matovič vyhlásil že stoja 2 eurá a to bez dôkazu, alebo nejakej cenovej ponuky. Médiá sa toho okamžite chytili ako neodškriepiteľného faktu a ešte nasledujúcich niekoľko dní sa to pretriasalo v médiách. Išlo o približne 6.5 eur.
         Za b: Teraz sa novinárka pýtala Matoviča prečo je zrazu testovanie drahšie o 18 eur na čo on odpovedal “ Lebo sme si povedali že cena je fajn“ a novinárka “ To ja len tak, prepáčte“.
         To je ten rozdiel medzi lynčom A a lynčom B. podľa Blahu (ironicky)zlynčovali Matoviča

         Odpověď
         • Pochopitelné, Fico ich označil za protislovenské prostitútky a matovič im sľúbil financovanie. Ale problém je tiež aj to, že voliči súčasnej koalície hoci sú aj zo súčasného stavu zmätení, pre „ujasnejnie“ myšlienok siahajú po informáciách na stránke aktuality.sk a tam usilovne pokračujú v protificovskom lynči.

          Odpověď
          • Oracle 911 27.3.2020 o 22:26

           Hej, problém je, že Fico a Pellegrini už nie sú pri moci a Matovič bude musieť cca o týždeň vrátiť do normálu veci, a vtedy už výhovorky naozaj nebudú fungovať…

           Odpověď
         • preto to slovo lynč v uvodzovkách…

          Odpověď
 19. Místopředseda Směru se omluvil Číně za Matoviče
  https://cz.sputniknews.com/slovensko/2020032611715917-mistopredseda-smeru-se-omluvil-cine-za-matovice/

  Odpověď
  • Oracle 911 27.3.2020 o 10:42

   Smer žehlí a pripravuje sa na úradnícku vládu…

   Odpověď
   • Ori, ty si fakt myslis, ze pride uradnicka vlada? hm, nevidim to tak ruzovo …

    Odpověď
    • Oracle 911 27.3.2020 o 22:38

     Buď úradnícka vláda, alebo zánik štátu t.j. Zuzka sa vráti na smetisko…

     Odpověď
     • hovorilo sa o tom aj dnes v dopoludni na IV s Adrianom pan Švec to veľmi pekne popísal v druhej časti IV…odporúčam vypočuť…hovorí o terajšej vlade …stihačkach a buducnosti NATO…EU
      https://www.youtube.com/watch?v=oc3AVNBcGTE

      Odpověď
    • popolvár 27.3.2020 o 23:28

     Zuzka nevie žiadny cudzí jazyk. Ona nemá kam ujsť, bude musieť sa k tomu kroku odhodlať.

     Odpověď
 20. Prokurátorka zastavila trestné stíhanie poslanca Gábora Grendela
  https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/546798-prokuratorka-zastavila-trestne-stihanie-poslanca-gabora-grendela/

  Odpověď
  • Oracle 911 27.3.2020 o 7:10

   „Kto má maslo na hlave nech nejde na slnko“, neposlúchol to Kiska a neposlúchol to ani on…

   Odpověď
   • Oracle 911 27.3.2020 o 7:11

    Pardon, nepozornosť jeho stíhanie zastavili t.j. má nad hlavou Damoklov meč…

    Odpověď
 21. Ján Čarnogurský: Malé poučenie vďaka koronavírusu
  https://www.eurorespekt.sk/jan-carnogursky-male-poucenie-vdaka-koronavirusu/

  Odpověď
  • Oracle 911 27.3.2020 o 7:07

   A tento článok zas potápa vládu a podsúva prezidentke určité myšlienky o Číne a výmene vlády…

   Odpověď
 22. J&T sa snaží
  Tkáč: Chýba nám súčinnosť so štátom. Mohli sme doviezť teplomery, ale nikomu sme sa nedovolali
  https://www.infovojna.sk/article/tkac-chyba-nam-sucinnost-so-statom-mohli-sme-doviezt-teplomery-ale-nikomu-sme-sa-nedovolali

  Odpověď
  • Oracle 911 27.3.2020 o 7:03

   Oni si zachraňujú krk cez PR a potápajú Matoviča…

   Odpověď
   • https://ekonomika.pravda.sk/ludia/clanok/546865-j-t-a-eph-chcu-priviest-zdravotnicke-pomocky-matovic-ich-odkazal-na-urad-vlady/

    Odpověď
 23. J.Teleki o Matovičovi
  Matovičove trtošenie … Doneste si teplomery a chovajte doma sliepky…
  https://www.eurorespekt.sk/matovicove-trtosenie-doneste-si-teplomery-a-chovajte-doma-sliepky/

  Odpověď
 24. Poradca prezidentky Čaputovej Rizman odchádza k podpredsedovi parlamentu Šeligovi
  https://www.hlavnespravy.sk/poradca-prezidentky-caputovej-rizman-odchadza-podpredsedovi-parlamentu-seligovi/2098685

  Odpověď
  • Aha, pozrime sa, prebratie riadenia. Kým Kiska bol doteraz pod Američanmi, omladina, ktorá prevzala štafetu sa už presúva pod globalistov. Rizman je dlhoročný grínpisák, Šeligovi bude evidetne robiť mentora/styčného dôstojíka.

   Odpověď
   • Inak, keď to tak vezmeme, tak je zaujímavé opakovanie histórie. V 89.sa ľudia US a Sorosa na čele demonštrácií dostali na vedúce posty ministerstiev apod. Teraz sa to práve u týchto typov opakuje, len ako o Kuciaka, nie študenta šmida

    Odpověď
    • Opakuje sa to absolútne, nitriansky primátor Hattas, ktorý je u Kiskovcov, tiež chodil na ambasádu. Či ešte aj teraz, to už neviem, ale pred voľbami podľa mojich informácii každé dva týždne.

     Odpověď
 25. Může epidemie zastavit „klimatické šílenství“ Evropské komise? Ivan David navrhl radikální řešení
  Europoslanec Ivan David na své facebookové stránce alarmuje:
  „Všude po Evropě umírají lidé na koronavirus a Evropská komise v izolaci spouští zelený úděl.
  „Pandemie nám ukázala, jak jsme kvůli globalizaci smrtelně zranitelní. Přišel čas pro lokalizaci,“ uzavřel věc politik.
  https://cz.sputniknews.com/svet/2020032611713850-muze-epidemie-zastavit-klimaticke-silenstvi-evropske-komise-ivan-david-navrhl-radikalni-reseni/

  Odpověď
 26. 14:50 Letka NATO priviezla na Slovensko v stredu v súvislosti s bojom proti koronavírusu 48 ton medicínskeho materiálu ako masky, ochranné obleky a rukavice. Informovalo o tom Veľvyslanectvo Spojených štátov na Slovensku. Dodalo, že lietadlo ďalej pokračovalo so 45 tonami medicínskeho materiálu do rumunského hlavného mesta Bukurešť.
  https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/546699-online-obeti-virusu-v-usa-je-uz-viac-ako-tisic/

  Odpověď
  • Slavomír 26.3.2020 o 16:27

   Ukrajinské lietadlá a materiál je z Činy, vyzerá že US/NATO si chce zobrať len zásluhy. Pellegrini to asi celé vybavil.

   https://www.mosr.sk/46795-sk/na-slovensko-dorazil-zdravotnicky-material-z-ciny-profesionalni-vojaci-pomahali-s-jeho-vykladanim-a-prepravou/

   Odpověď
   • Presne tak to bolo interpretované v správach ráno – čumel som jak puk. Na zábere pristávalo čínske lietadlo a komentár redaktorky že prilieta dodávka tolko potrebného tovaru ktorého prevoz zabezpečilo NATO. To sú veci … že ich hanba nefackuje.

    Odpověď
    • Blaha mal pravdu. Nedavno v statuse v inej suvislosti napisal,ze na pravdu uz neklikne. A to som si myslel,ze zmenou majitela sa zlepsila.

     Odpověď
     • Sme clenom NATO a tak je normalne,ze cez ako clen si zabezpecime dodavku cez nich. Ibaze pravda zavadza..ciastokove info. Zavadzajuce.

      Odpověď
    • Daniela I. 26.3.2020 o 20:06

     Veru, veru, včera bola ňáka vééééľmo čulá premávka na bratislavskom letisku …
     1/ najskôr Sulík vítal 74 t kontingent – „Dorazilo 74 ton zdravotníckeho materiálu. Zásielka dlho čakala v Istanbule, ale nemáme času nazvyš. Preto sme poslali slovenské lietadlo a pred chvíľou som ho bol privítať plné toho, čo najviac potrebujeme. Verím, že pomôže,“ napísal líder SaS a minister hospodárstva na sociálnej sieti k pripojenej selfie fotke s lietadlom na bratislavskom letisku.
     Nový minister Sulík ani nevie ako vyzerá slovenské lietadlo – priadny trapas:
     http://www.prehladsprav.sk/novy-minister-sulik-ani-nevie-ako-vyzera-slovenske-lietadlo-poriadny-trapas/4917

     2/ potom si polievočku prihrial aj Naď – Na Slovensko bolo v uplynulých hodinách dovezených 74 ton zdravotníckeho materiálu z Číny. Dovoz zdravotníckeho materiálu bol realizovaný prostredníctvom NATO programu SALIS s využitím veľkokapacitného transportného lietadla.
     https://www.mosr.sk/46795-sk/na-slovensko-dorazil-zdravotnicky-material-z-ciny-profesionalni-vojaci-pomahali-s-jeho-vykladanim-a-prepravou/
     Ten sa aspoň strafil do typu lietadla

     3/nezaostávala ani veľvyslankyňa zo zadrócikovanej ambasády, ktorá ohlásila 48 ton zdravotníckeho materiálu.
     14:50 Letka NATO priviezla na Slovensko v stredu v súvislosti s bojom proti koronavírusu 48 ton medicínskeho materiálu ako masky, ochranné obleky a rukavice. Informovalo o tom Veľvyslanectvo Spojených štátov na Slovensku.
     https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/546699-online-obeti-virusu-v-usa-je-uz-viac-ako-tisic/

     Takže by sme mali mať na sklade cca 200 ton zdravotníckeho materiálu. To už sa dá nejaký čas prežiť! Táto krajina má veľmi šikovnú vládu, ktorej sa extrémne krátky čas podarilo zabezpečiť tak žiadaný podpultový tovar.

     Odpověď
 27. Putinovec 26.3.2020 o 14:27

  Zbořil to upozorněním na část probíhajícího matričního procesu velice dobře rozsekl.
  https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/politika/zdenek-zboril-ruslan-na-velke-hedvabne-ceste/

  Odpověď
 28. Putinovec 26.3.2020 o 14:15

  Vypadá to, že se začne se zúčtováním.Zde by se mohla rozplést podstatná část protinárodního klubka.Kdo, proč, za co, v čím zájmu.A vzhledem k tomu že se to stalo v době krizového opatření, odměna by měla stát za to.
  https://cz.sputniknews.com/nazory/2020032511711817-urcite-zjistime-kdo-z-ceske-republiky-udelal-v-ocich-evropy-zlodeje-nazor/

  Odpověď
 29. Tak že dámy a páni, Klus vysvetlil nečinnosť EU a meškanie vo veci boja s koronavirom. Tak toto stojí to zato:
  „Čas ukázať pridanú hodnotu EÚ ešte len príde. Únia sa v tejto chvíli snaží reagovať najmä vyvracaním konšpirácií“
  https://www.hlavnespravy.sk/klus-cas-ukazat-pridanu-hodnotu-eu-este-pride-unia-sa-tejto-chvili-snazi-reagovat-najma-vyvracanim-konspiracii/2098823
  Čo dodať k tomuto?

  Odpověď
  • Raději nic.

   Odpověď
   • Oracle 911 26.3.2020 o 15:27

    Inak by to bolo nepublikovateľné…

    Odpověď
   • asi nepochopil že teplá místečka v Eurokomisi a Europarlamentu jsou budoucí minulostí.

    Odpověď
  • Debil…

   Odpověď
 30. Putinovec 26.3.2020 o 12:43

  Prodejná parazitická sebranka natahuje obě ruce.Státe postarej se, chceme dál nadstandard. Zadorálek tady šlape do sršního hnízda.Buďto je tak hloupý, nebo se naopak snaží o urychlení odpisu parazitické agendy.Čekám kdy se přihlásí pátá neZisková kolona.
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Zaoralek-chce-1-5-miliardy-Pro-herce-ale-i-vydavatele-618415

  Odpověď
  • Zaorálek je starej kozel provokatér :) těžko říct jestli to dělá schválně, ale dělá to dobře.
   Vzorný příklad který předvedli umělci na začátku krize je třeba připomínat a držet v paměti davu až do sladkého konce manévru.

   Odpověď
 31. popolvár 26.3.2020 o 12:27

  v druhom pokračovaní matričnej analýzy http://www.vodaksb.eu/diskuse/politika/comment-page-119/#comment-300240 som uviedol: „K osobe J. Tisa – dnes je to Š. Harabín, nie Kotleba. A to, že Harabín pravdepodobne pochopil, že podnet na ÚS ohľadom podvodov v parlamentných voľbách je de facto a de iure spustenie ostrého procesu demontáže SR (vtedy ČSR), a preto ho doposiaľ nepodal, znamená jedno – on do danej matrice nevstúpil, ale narušil ju, a tým dal aj čiastkový základ pre iný výsledok. Tým, že do tejto matrice nevstúpil, nestrhol so sebou ani veľkú časť svojich voličov a sympatizantov.“
  Túto svoju domnienku som si dal overiť. Tu je odpoveď, ktorá mi dnes došla: „Ahoj,
  Testovanim vyslo, ze je spravne natoceny, priamo celom a srdcom. Stoji za nim aj arch. Slovenska:-) z toho som mala az zimomriavky/juchu/“ (ak má niekto s informáciami z takýchto zdrojov problém, je to jeho vec, ja mám tento zdroj preverený, a preto len k tomu dodám: „Je to prvýkrát, čo uprednostnil záujmy Slovenska pred vlastnou ctižiadostivosťou.“)
  Teraz ho ešte čaká úloha správne usmerniť Kotlebu.
  Ešte k voľbám: Ak by spravil nielen naoko ako Matovič (bilboardová hviezda Šofránková), ale naozaj, že lídrom by bola tá mladá Soročinová, tak aj napriek umelému podvodnému osekaniu hlasov v prospech Matoviča, by sa do parlamentu dostal.

  Odpověď
  • Môžem ešte doplniť informácie o Monike Soročinovej, i keď z druhej ruky (od kamarátky, sudkyne z môjho rodného mesta), ale myslím, že sú pravdivé… Soročinová pochádza zo sudcovskej rodiny, z východu Slovenska, zrejme bývalý sudca Jozef Soročina bol jej dedko(tak mi to skôr vekovo vychádza ako otec), ktorý pred rokmi úzko spolupracoval s Harabinom.

   Odpověď
  • Ale Harabin ústavnú sťažnosť na parlamentné voľby podal. Informoval o tom na fb 12.3.2020

   https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2727419000868261&id=1680731138870391

   Odpověď
   • Oracle 911 26.3.2020 o 16:15

    Odvolali to alebo prestali na to tlačiť?
    Lebo ak nie, tak Hrabin zobral na seba úlohu Tisa…

    Odpověď
    • Roland Edvardsen 26.3.2020 o 16:31

     Šibnutým Harabinom je už škoda sa vôbec zaoberať. Ten by mal v prvom rade riešiť, ako splatí tie príšerné dlhy, ktoré mu nevykompenzujú peniaze od štátu, keďže jeho strana vo voľbách nezískala ani len nárok.
     Ak majú vo Vlasti rozum, tak vykopnú Harabina a spoja sa so SNS.

     Odpověď
 32. Dovolím si trochu doplniť popolvárovu mozaiku. Súhlasím s ním v mnohom a tiež mám veľmi zlý pocit z terajšej situácie. Vonkoncom si nemyslím, že „dočasnosť“ tejto vlády je hotová vec, keď už dosiahli to Pyrrhovo víťazstvo pomocou mediálne zmanipulovaného stáda, dajú stádu pocítiť, ako chutí obojok a bič, viď Kolíkovej iniciatívy. A nebezpečnosť a sociopatiu Matoviča neslobodno podceňovať. Vidím to tak, že GP, ktorý čím ďalej štruktúrnejšie ovláda SVK, diskreditáciou Kisku a PS-SPolu pred voľbami – paralelne s nekončiacou démonizáciou SMERU – dosiahol to, že Matovičovi bolo víťazstvo akoby „darované“. Jednoducho k nemu a ku Kollárovi prekočovali hlasy sulíkovcov a kiskovcov. T.j. najpravdepodobnejšie je, že GP s Matovičom zahrá podobný overstag, ako mnou bol popísaný v prípade Kuciakovej vraždy. T.j. GP nechá Magora Itoviča jednať a kompromitovať sa, a vždy má proti vláde poistku v podobe Kollára, ktorý je jasný kôň „kontinentálov“, stačí spomenúť len jeho vystúpenie na pro-salviniovskom mítingu v Miláne z minulého roka, ktoré vysielalo SME RODINA na youtube ako politreklamu. Každopádne, tento scenár je zatiaľ len teoretický, čo však môžeme tvrdiť s istotou, je, že sa potvrdzujú Ficove slová o tom, že v týchto voľbách sa rozhodlo o osude demokracie na SVK.
  Pretože kým k nejakému potenciálnemu scenáru rozpadu vlády dôjde, budú sa tu dovtedy uťahovať skrutky (fašizácia, špicľovanie a boj proti alternatívnym médiám, pozri napr. posledné Nicholsonovej video – https://www.facebook.com/lucia.nicholsonova/videos/10219074476470567/
  Sociopat Matovič a Sulík sú ideálne figúry pre takúto fašizáciu. Že si kopú hrob ani si to neuvedomujúc, je iná vec, kým budú zmetení zákonom času, narobia veľmi veľa škôd. Bude to cena, ktorú Slováci zaplatia za svoje volebné rozhodnutie. Ešte pred voľbami som písal, že zvíťazí buď slovenský zákon, alebo mafia. Nuž, koho vidíme na čele parlamentu, že jo?
  A teraz viac o tej mafii. Teda neviem, kto si tu čo pod tým pojmom predstavuje, ale ja som jedno z jej najvplyvnejších chápadiel vcelku konkrétne a empiricky popísal v článkoch o Žiline a Trabelssiem. No a práve v kontexte Žiliny treba venovať náležitú pozornosť udalosti, ktorú, zdá sa, sme zatiaľ prehliadali (opravte ma, ak to tu už bolo). Jedná sa o významnú správu a riadiace posolstvo na úrovni druhej významovej rady – zbitie Kuciakovho brata Jozefa pri Žiline 8. marca. https://domov.sme.sk/c/22358063/brata-jana-kuciaka-zmlatili-pripad-riesi-policia.html
  Posolstvo z najvyššej úrovne, a nielen kvôli numerológii (8.3.2020), ako ukážeme nižšie. Čo sa tam vlastne stalo?
  Brat zavraždeného Jána Kuciaka Jozef toho dňa navštívil známeho v obci Horný Vadičov, okres Kysucké Nové Mesto. Na ceste späť taxíkom s dvomi kamarátmi zastavili pri tamojšom pohostinstve, kde si jeden z kamarátov chcel ísť kúpiť cigarety. Tam sa vraj dostal do konfliktu s jedným s hosťov a hostinská mu povedala, že už majú zatvorené a nech sa stavia na nejakej pumpe po ceste do KNM. Keď sa ten Jožov kamoš vracal k autu, akýsi chlap (o kt. nie je známe, či to bol ten, s ktorým sa dostal do konfliktu a ktorý neskôr aj žaloval Kuciaka a jeho partu za výtržníctvo – pozn.) cez zatvorené okno udrel druhého Kuciakovho kamaráta tak, že posledný začal krvácať. Vtedy sa do potýčky zamiešal akýsi pán a odtiahol útočníka preč. Dvaja Kuciakovi kamaráti následne šli do pohostinstva, aby krvácanie ošetrili, ale tam na nich znovu začal útočiť pôvodný chlap, tentokrát aj so zbraňou. Brániaci sa chalani sa rozhodli vrátiť k Jožovi a taxikárovi a odísť, ale zanedlho ich zablokovali na ceste dve autá a zmlátili Kuciaka a jeho priateľov. Hoci SME-čkársky článok (ktorý, na rozdiel od iných, nie je spoplatnený) je vcelku informatívny, hneď na začiatku sa píše, že vraj napadnutie Kuciaka nesúvisí s jeho mrtvym bratom. Ako to môžu vedieť? Navyše, okolo celej udalosti sa nerobilo žiadne mediálne haló, ako by to bol človek čakal od týchto pravdoláskarov a All for Jan…
  Keď si článok aj Jozefov status na fcb prečítate, neubránite sa pocitu, že to bola klasická mafiánska mlátička, že to bolo narafičené. Ok, čo tým chceli autori povedať?
  Že štátny prevrat, odštartovaný Kuciakovou vraždou, DOTIAHNU DO KONCA. A že sa jeho iniciátori nezastavia pred ničím, ba ešte aj pôjdu žalovať „brata/bratov (kolegov?) investigatívneho novinára“ (rozumej ako chceš…) Preto sú poplvárove obavy o slovenskú štátnosť nanajvýš oprávnené.
  Navyše, Horný Vadičov je obec v Kysuckej vrchovine a leží na úpätí jednej mystickej, pyramidálnej hory menom LADONHORA s výškou 999 m. (…). Toponym Vadičov, ako aj priezvisko Vadovič, sú zrejme odvodené od pojmu DAV alebo David, takže dostávame, že v Dávidovom meste na úpätí pyramídy globalisti z najvyššej úrovne odštartovali skrz túto zastrašujúcu akciu proces, ktorý vo svojich výstupoch môže byť nemenej desivý, ako keď Slovenský štát poslal prvý transport slovenských Židov z Popradu (tiež 999 ľudí) do Oswienčimu počas svetovej vojny. A tá tretia už bola odštartovaná, ako vidieť na koronavírusovej pandémii. Od tejto vlády sa nič dobré čakať nedá a taktiež sa nedá slepo dúfať v to, že len tak odíde pod vplyvom kompromitácie.
  Jozefovi Kuciakovi prajem skoré uzdravenie. Žiaľbohu, ostatným nemôžem sľúbiť nič iné, než Churchillove pot, krv a slzy. Také prešľapy, aké trikrát po sebe urobil slovenský volič, sa neodpúšťajú. Bude zle. A to veľmi. Ostáva len dúfať, že slovenská štátnosť a naša zdrojová stabilita to vydrží. Ale teraz už fakt nič nie je isté.

  Odpověď
  • Obrázky LADONHORY (t.j. zjavne LADNEJ hory) a Vadičova:
   https://www.hornyvadicov.sk/wp-content/uploads/2011/03/DSC5333.jpg
   https://www.hornyvadicov.sk/wp-content/uploads/2011/03/DSC5332.jpg
   https://www.hornyvadicov.sk/wp-content/uploads/2011/03/DSC5326.jpg

   Odpověď
  • Vyjádřil jsi obsáhle to, co já ve zkratce napsala (myslím že) kolegovi popolvárovi. Také si myslím, že to, že dvakrát, Ty píšeš, že (dokonce) třikrát, Slováci šlápli na tytéž hrábě, pro ně bude mít dost „nepříjemné“ následky. Vystřízlivění z postoje, dám to Matovičovi, ať je legrace, bude bolestivé. Parta kašpárků coby slovenská vláda, která také podle mne hned tak „nezmizí“, vždyť tam byla pracně nainstalována, s barbínou v prezidentském paláci a ještě k tomu na druhé straně kompetentní figura globalistů Orbán znamenají minimálně „slušné“ problémy. Optimismus svých zdejších slovenských kolegů bohužel příliš nesdílím. Ale mohu se – samozřejmě – mýlit.

   Odpověď
   • Hej, napísal som, že Slováci urobili 3 prešľapy, a to –
    1. parlamentné voľby 2016 (práve vtedajší slabý mandát SMER-u priviedol k tomu, že sa tu spustil Majdan)
    2. Voľby prezidentské 2019
    3. Parlamentné voľby 2020.
    Vlastne ma napadá ešte jeden „prešľap“ – komunálky z roku 2018, kedy SMER stratil županov v 4 krajoch.
    Globalisti sú teraz viac, než kedykoľvek predtým, presvedčení, že sme len „do frakov prezlečení synovia sedliakov a pastierov, ktorí bezhranične veria svojim farárom (čítaj „pastierom stáda“)“.

    Odpověď
    • Výsledok je to nerovného boja. Smer tak isto robil chyby a tie protivník majúc spravodajské informácie, médiá, 5.kolónu, MVO na svojej strane náležite využíval. Informačný tok sa zmenil na jednostranný. Alternatíva to čiastočne vyrovnávala, ale tlaku nestíhala. Smer pomáhal ľuďom, robili aj chyby, boli tam aj hyeny medzi nimi, ale ľudia žrali TV seno LeboSmer, leboFico a tak sa menili postoje a názory ľudí a ukázalo sa na vinníka. Ani keby nerobili chyby by sa stalo najskôr asi to isté. Opakujúci sa scenár ukrižovania Krista. Keď na neho nič nemali, tak len preto že ak by pilát uznal ho za kráľa židovského, poprel by cisára…. Matrica trestania nepohodlného, a to sme len v Biblii.
     Ako to napraviť? Len krvopotným informovaním ľudí, výchovou mládeže a nie nechať to komunikačné prostriedky. Bojovať v tichosti na horných prioritách. Je to večný boj triedna vs beztriedna spoločnosť.

     Odpověď
     • Máš naprostou pravdu. A právě proto, že – jak píšeš, lidé žrali TV seno a podle toho jednali – teď musí nést následky.

      Odpověď
     • A při té výchově zdůrazňovat, že problémy „nespadly z nebe“ ale že si je zavinili sami svou neuváženou volbou. Aťsi tedy stěžují sami na sebe.

      Odpověď
     • Chcel som tým povedať, že hodnoty a svetonázor je potrebné presadzovať
      od rodiny a detí, cez lokálne spoločenstvá a všetky strany na Slovensku, cez vlastné kontakty a nespoliehať sa na Smer a SNS alebo iné národne orientované. Nespoliehať sa ani na to, že sa to samo zmení, bez môjho pričinenia. Je to mravenčia práca nízkofrekvenčná na dlhé roky. V nesebeckých projektoch určite nájdeme spoluprácu aj u názorovo odlišných ľudí.

      Odpověď
    • Navíc tam máte, co se týče voleb, další problém – pátou kolonu, půlmilionovou cikánskou minoritu, o které tu psal jeden z kolegů a co docela „zapadlo“. Ta půjde jako „jeden muž“ volit toho, koho jim jejich podplacení kápové doporučí. Vy na ovlivnění voleb žádné korespondenční hlasy ze zahraničí nepotřebujete.
     Na volby 2016 jsem pozapomněla, takže teď vidím, že ten současný stav byl dlouhodobě připravován. Nevím, zda to připravila bažina či parazit, protože oběma se ta situace hodí. .

     Odpověď
  • Ja s tým tiež bohužiaľ musím súhlasiť. A vidím na sebe, že mi sledovanie aktuálnych dejov ničí psychiku. Treba si dať načas pauzu.

   Odpověď
  • s Davidom nema nazov obce nič spoločné
   Obec založili koncom 14. a začiatkom 15. storočia na klčovisku, spomína sa od roku 1419. Staré a cudzojazyčné pomenovania obce boli: silva Waditzow (1359, 1385), Vadychov (1419), Also Vadycho (1505), Nagy Wadyczow (1516), Dolní Wadičov (1773); maďarsky Alsóvadicsó, Alsóvadas. Patrila zemianskym rodinám Rudinskocov, Nedeckovcov, neskoršie panstvu Strečno. V roku 1598 mala mlyn a 24 domov, v roku 1784 mala 41 domov a 239 obyvateľov, v roku 1828 mala 38 domov a 376 obyvateľov. Zaoberali sa poľnohospodárstvom, chovom dobytka, drevorubačstvom, šindliarstvom, domáckou výrobou dreveného riadu a náradia, tkaním pokrovcov a drotárstvom.

   Odpověď
 33. Jiří Ovčáček na twitteru:
  „A hlavně bychom měli být samostatní ve výrobě všeho, nejen elektřiny a automobilů. Ukazuje se, že Evropská unie jako celek v době pandemie nefunguje.
  molekulární biolog Omar Šerý“
  https://twitter.com/PREZIDENTm…/status/1243106370678857729

  Odpověď
  • Pardon, odkaz znovu: https://twitter.com/PREZIDENTmluvci/status/1243106370678857729

   Odpověď
 34. Matelko zase zaspal svoju plačovku? Dnes ešte neinformoval o čísle zo včera? Ako sa dušoval že sa bude informovať až po skončení dňa, napr. druhý deň ráno o deviatej. Od rána kukám TA3 a zatiaľ nič.

  Odpověď
  • isekunda TA3 práve dáva: 10 nových prípadov.

   Odpověď
  • Veď to je len dobre, pekne nervovať tie prestitútky každý deň.

   Odpověď
   • Prebraté z diskusia na HS, ale musím to sem dať !!!

    Všetkým mojim známym, ktorí volili Matoviča s odôvodnením „dám to Matovičovi, nech je sranda“ – dúfam, že sa aspoň dobre bavíte, a že vás počas nastávajúcich 4 rokov neopustí dobrá nálada :-)

    https://www.hlavnespravy.sk/matovic-skritizoval-sakovu-za-nakup-nepotrebnych-krvnych-rychlotestov-pojdu-rovno-do-dunaja-cesko-chce-nas-odkupit-svajciari-tiez-surne-zhanaju/2097829

    Odpověď
    • Čo zamýšľajú s Mistríkom? Nechystajú náhodou rošádu? Odstrel Matoviča a posun Mistríka na pozíciu premiéra? Využijú ho ešte načas na kopanie do Smeru, značná časť národa sa z toho vytešuje, ale neviem si predstaviť pri jeho zákernosti, intrigách, podrazáctve a neschopnosti, aby zotrval dlhšiu dobu v premiérskom kresle. A odstreliť ho môžu kedykoľvek, stačí dať pokyn. Alebo mu bude Mistrík stáť 4 roky za zadkom?

     Odpověď
     • Je to možné, ja to vidím tak, že použijú Matovica ako handru, naň sa nahadže špina, ale keďže Smer je toxický a lebo Fico, tak sa to potom presmeruje na PS/Spolu/Mistrík. Všimni si Sme/Trend, jednak opatrne to už začína, jednak tam bolo velke sklamanie po voľbách za Kolara a Matovica. No a toho druhého dostali potom ľahko na svoju stranu aj keby nebol, aký je. Nemá ľudí takže sa musí spoľahnúť na tých, čo mu ich dodali. Snáď to stojíme. Zasa veľa ľudí si vôbec nič neuvedomuje, ich hlavy sú riadené médiami

      Odpověď
      • Oracle 911 26.3.2020 o 16:51

       Možné to je, ale podmienky k úspešnému dotiahnutiu do konca podmienky neprajú…

       Odpověď
 35. https://www.youtube.com/watch?v=tV0CgfaPwuM

  Vyjadrenie Pellegriniho pred rokovaním parlamentu

  Pelle naznačuje novinárom, či im nevadí, že budeme vidieť s kým sú v kontakte a aké sú ich zdroje…vďaka novému zákonu od idiota :-)) a im to vôbec nedochádza…

  Odpověď
 36. Cirkus a politická kampaň v čase koronavírusu alebo komediant Sulík z trapnej americkej komédie
  https://www.infovojna.sk/article/cirkus-a-politicka-kampan-v-case-koronavirusu-alebo-komediant-sulik-z-trapnej-americkej-komedie

  Odpověď
  • „Ešte väčší blbec ako sme si mysleli“ napísal na Sulíkovu adresu Milan Žitný.
   Už chýba len veta „Chceli sme to najlepšie a dopadlo to ako vždy.“

   Odpověď
  • “Odborníci “ na vládnutí se stihli za krátký čas natolik ztrapnit, že jim nebudou stačit ani dva roky, aby získali autoritu.

   Odpověď
   • K tomu bych ráda ještě doložila z diskuse na HS:
    ako odpovedal pellegrini jednemu novinarovi na otazocku, ze co budu v opozicii robit, ci nejake utoky budu na matovica, aby ho znemoznovali a rozlozili pripadne koaliciu… tak odpovedal, ze oni nebudu robit nic, on to s prehladom zvladne aj sam…
    pellegrini je priam vestec

    Odpověď
    • Pellemu je aj cudzí štýl nejakého sústavného kydania (myslené na naše vládne skvosty). On má veľmi dobré schopnosti vyjadriť sa inteligentne a trefne bez zvyšovania hlasu.

     Odpověď
   • Oracle 911 26.3.2020 o 11:49

    Vôbec mali niekedy autoritu?

    Odpověď
  • To je tak keď si oblečieš dres super hrdinu a medzi nohy si nastrkáš ponožky.

   Odpověď
 37. Pán Matovič, Sulík, Remišová zhodnoťte vlastné schopnosti a nezahrávajte sa s osudom národa – Jana Teleki
  https://www.eurorespekt.sk/pan-matovic-sulik-remisova-zhodnotte-vlastne-schopnosti-a-nezahravajte-sa-s-osudom-naroda-ako-hazarderi/

  Odpověď
  • Výborně napsáno. Jen je na škodu , že tito lidé nemají žádnou sebereflexi.

   Odpověď
   • Oracle 911 26.3.2020 o 11:22

    Boli vybraní aj preto lebo ich chápanie je minimálne resp. prakticky nulové a plnia nariadenia na 100%, čo paradoxne vyhovuje aj GP, a preto Dzurinda a spol sú v úzadí…

    Odpověď
 38. Z Matovicovho detektoru lzi-Nachádzame sa teraz v Bratislave? Klamali ste do roku 2009? Vydierali ste niekoho? Na prvé dve pritom politik odpovedal kladne, teda áno. Na tretiu otázku odpovedal záporne. Vo všetkých prípadoch jeho odpoveď vyhodnotil polygraf ako klamstvo. Zaujímavé je, že v prvom prípade pritom v Bratislave tento test vykonávali. Keďže Matovič odpovedal, že áno a pritom ho stroj vyhodnotil, že klame, asi bol duchom inde.Záverečná časť dokumentu sa však venuje najviac odpovedi na klamstvo. „Do roku 2009 ste klamal?“, znela otázka. Politik odpovedal, že áno. Ale detektor opäť vyhodnotil, že klame. Prito každý z nás to pozná, že minimálne v detstve určite nehovoril pravdu, poprípade použil v dospelosti klamstvo zo súcitu. Napríklad, keď ide manželka do divadla a šaty jej moc nesedia

  Na základe toho je evidentné, že Igor Matovič vie, že niekoho vedome klamal, ale on to vnútorne nepovažuje za klamstvo. Považuje to podľa seba za pozitívne klamstvo, ktorým pomáha ľuďom. Podľa odborného názoru môže Matovič javiť známky schizofrénie,“ píše sa v dokumente.V dokumente sa ďalej píše, že osoba, ktorá takto klame to nemusí považovať za klamstvo. „Ak je moje vnútro, moja osobnosť presvedčená, že som nikdy neklamal, potom môžem kedykoľvek a s „čistým svedomím“ klamať a zavádzať. Nikdy to nebudem považovať za klamstvo. Táto skutočnosť navodzuje stav, že takýto človek je psychopat a trpí nejakou duševnou chorobou.“Pri otázke o vydieraní však už odborníčka vidí znaky poruchy osobnosti. „Druhá otázka nasvedčuje, že pri reakcii NIE išlo o vedomé klamstvo (detektor sa „nezvykne“ mýliť) a tak

  1
  takéto reakcie sa najčastejšie vyskytujú u tzv. Antisociálnych porúch osobnosti. Základnými znakmi antisociálnej poruchy osobnosti je ignorovanie práv a záujmov druhých ľudí, spoločenských a právnych noriem. Takíto jedinci sa vyznačujú chladným nezáujmom o druhých, nízkou empatiou a bezohľadnosťou, majú nízky sklon k prežívaniu viny a výčitkám svedomia. Ich zlé pocity sa týkajú skôr toho, že boli nachytaní, než naozajstnej ľútosti. Emócie sú pre nich bezvýznamné,“ odvetila.

  Odpověď
  • Psychologický profil nie je súčasťou previerok do exekutívy?
   Nie je možné aby vadný jedinec zastupoval funkciu premiéra.

   Odpověď
   • popolvár 26.3.2020 o 8:44

    ale je. Len túto previerku robil niekto iný, a takýto psychologický profil pre dnešnú exekutívu aj potreboval. Z Matoviča spravili premiéra práveže vďaka jeho psychologickému profilu.

    Odpověď
    • A když ho budou soudit , tak má už dopředu potvrzeno , že není svéprávný a tím pádem nenese za své činy zodpovědnost .

     Odpověď
     • Oracle 911 26.3.2020 o 9:37

      Lenže to posúva trestnoprávnu zodpovednosť na koaličných „partnerov“…

      Odpověď
      • Myslim, že to ho asi bude trápit nejmíň . Vzpomeňme si, jak bez mihnutí oka potopil Procházku.

       Odpověď
       • Oracle 911 26.3.2020 o 11:36

        To viem, ale nejde o neho, ak vieš na čo myslím…

        Odpověď
 39. Ako to zatiaľ sledujem, tak u nás natvrdo ide čínska cesta. Dnes Grohling menoval za štátnu tajomníčku M. Filipovú.
  Vyštudovala právo, čínštinu a medzikultúrnu komunikáciu, má tituly z Univerzity Komenského v Bratislave aj taiwanskej National Chengchi University.

  Predošlé komentáre na ten jednotný školský systém pod rúškom Mesa10, ktoré ukľudňovali, že rodičia budú aspoň vidieť učebné míny ma síce upokojili, ale táto tajomníčka teda vôbec nie. Idú na to v zrýchlenom režime a v práve v ňom vidím najväčšiu hrozbu. Rýchlosť reakcii.

  Prikláňam sa ale k popolvárovi, posledné dva týždne sú vybudené, nechutí mi jesť a myseľ je čistejšia, lepšie sa formulujú myšlienky. Skutočne je toto už horúca fáza.

  Odpověď
  • Oracle 911 25.3.2020 o 22:43

   Ja zas mám problém písať na môj druhý blog…

   Odpověď
 40. Pre popolvara k jeho analyze kde spomina vitazny februar.
  Revoluce je pouze situace, kdy se ze stáda oddělí stejně hloupé, ale agresivnější ovce, vytvoří smečku, prohlásí se za vlky a vytvoří davově-elitářskou společnost s jinými „elitami“. A co je to dav (stádo)? To je skupina lidí, která žije podle tradic a soudí podle autorit. Takže jen bečící ovce.
  ale aj pre dalsich .
  viac tu Peter Novak.
  https://www.facebook.com/2186797021587304/posts/2272335023033503/

  Odpověď
  • popolvár 25.3.2020 o 20:04

   rony, tzv. „Víťazný február“ len bol vyvrcholením, a preto som ho spomenul. No pointa, ktorá ti stále uniká, je v tom, že tomu „Víťaznému februáru“ predchádzali riadne parlamentné voľby jak v Čechách, tak na Slovensku a v Čechách dali voliči na rozdiel od Slovenska jednoznačne zelenú komunistom. A pod komunistami a komunizmom treba chápať nie to, čo z toho spravili médiá za posledné roky a ešte predtým samotné stranícke orgány KS v postalinovskom období, ale to, že komunizmus = odmietnutie davo-“elitárnej“ spoločnosti, teda fašizmu. V noosférickom pozadí česká vláda mandát od českého národa na boj proti fašizmu až do úrovne 1. priority má, preto Česi majú vládu, ktorá svojim spôsobom proti prejavom fašizmu aspoň na nižších prioritách bojuje, a Slováci takúto vládu nemajú, lebo vtedy dali mandát nie komunistom ale Demokratickej strane a teraz zopakovali to, čo pred „Víťazným februárom“ – takisto odmietli likvidáciu davo-“elitarizmu“ a vybrali si opätovne demokratov – veď za demokratické sa považujú tieto strany samé a aj média ich takto označujú. SMER je symbolom komunizmu, terajšia vláda je symbolom davo-“elitarizmu“. Ja som robil analýzu z matričného hľadiska, a preto to musíš chápať v reči symbolov. Preto muselo dôjsť po zametovej revolúcii k rozdeleniu Československa. Slováci si teraz vybrali dobrovoľne a nikto ich pred následkami ich voľby tak, ako v 1948 chrániť nebude. Odmietnuť týchto „demokratov“ musí teraz tento národ sám. A inú možnosť ako spustiť SNP II nemá. Národ musí vyjsť do ulíc a dať rázne stopku tejto vláde. 6e je korona vírus a zákaz vychádzania? Vtedy sme boli v područí Nemecka, mali sme tu Hlinkove gardy a prebiehala 2. svetová. Takže, vitaj Slovač vo vojnových časoch!

   Odpověď
   • Nespochybnujem ze v cechach je matrica z dob taboroveho komunizmu aj nejaky algoritmus v psychike z tej doby tam posobi, Vydavat volby v cechach 1946 ako odmietnutie davo elitarizmu je len tvoja domienka, predpoklad, nema v nicom opodstatnenie. Ludia vtedy ani nevedeli co to davo elitarizmus je. Rovnako opacne na slovensku ze ked nevolili komunistov tak odmietli likvidaciu davo elitarizmu. Volba materializmu (marxizmu) v cechach moze suvisiet s tym ze cesi su najviac ateistickym narodom v europe a naopak volby na slovensku boli vyjadrenim viacej duchovnej podstaty Slovakov. Mimochodom demokrati na slovensku vyhrali lebo ich velkou temou bolo omilostenie Jozefa Tisa. HSLS a Agrearna strana boli vo volbach zakazane ich hlasy sa preto naviazali k demokratom. Mne pointa neunikla. Mas pravo samozrejme na nazor vyjadrujem s nim nesuhlas. Ale nic sa nedeje. Kazdy si necha svoj.

    Odpověď
   • popolvár,
    skvelé analýzy. Len doplním: v SNP I. partizáni bojovali na 6. priorite. V SNP II. ľudia nemusia vyjsť do ulíc, ale musia sa zmobilizovať a skoordinovať v informačnom priestore. Žiadny chaotický boj, ako ani konvenčný boj, ak chce mať šancu na úspech, nemôže byť chaotický, nekoordinovaný. Chce to systematickosť a skoordinovanosť.

    Odpověď
    • Chlapi, čo vôbec nečítate tú koncepciu? :) Ako Pjakin vravel neraz, keď je stádo v uliciach, tak iba pre niečie záujmy, nikdy nespomínal záujmy samotného stáda, dokonca to aj vylúčil… Ale tak on nazval aj Rokefelerov a Ročildov „výveskami“, za ktorými sú mocnejší (GP) a v poslednom videu už RR riadili svet… Prosím zabudnite na ľudí v uliciach, niečo také by sa na tejto stránke ani nemalo objaviť, lebo to svedčí o hrubej neznalosti reálií. Mimochodom, viete, čo je jedna z nahlúpejších viet v histórii? „Ľudia to tak nenechajú…“ :). Myslím, že v novodobej histórii Slovenska by sme našli príkladov potvrdzujúcich hlúposť tejto vety neúrekom…, ostatne nedávno boli voľby, ak si dobre spomínam :).

     Odpověď
     • Jardob na to ide dobre. nepis v mnoznom cisle

      Odpověď
    • popolvár 25.3.2020 o 21:49

     a kto vraví, že SNPII bude predovšetkým na 6. priorite? Veď aj domáci odboj teraz funguje inak, na vyššej priorite. Aj keď akcie 6. úrovne môžu spontánne vzniknúť medzi ľuďmi nemajúcich a KSB ani tušenia a sú horkokrvní. Ale organizovať toto SNP II do takej podoby ako bolo SNP I na 6. priorite sa primárne nebude, aj keď nevylučujem, že predsa len akt vyjdenia más do ulíc bude potrebný. Uvedom si, a neraz sa to tu opakuje, že opozícia pocíti na vlastnej koži prostriedky, ktorými bojovala proti SMERu. A po Kuciakovej vražde vyšli do ulíc masy.
     Spojenci (Čína a Rusko) sa vylodili v Taliansku a aj keď sú to armádne zložky, nebojuje sa na 6. priorite ale najnižšou a viditeľnou je 5. Či sú tam operácie aj na iných? Dôkazy o tom nemám. No vylodenie je fakt. A možno faktom iných priorít je to video z Talianska o nahradení eu vlajky vlajkou ruskou.

     Odpověď
     • Pro ovládnutí davu a jeho směrování je potřeba secvičený tým „řidičů“. Jednak ti na tribunách, jednak napovídači v davu, jednak řízení provokatéři-judisté (myslím tím slovní, řečníky a diskutéry) …, dále hlídači, ono toho bude víc. Takže není jednoduché správně nasměrovat dav a ovládnout bezpečně jeho emoce tvůrčím způsobem potřebným směrem. Směrem destrukčním to je omnoho snazší – viz majdany…

      Odpověď
     • popolvár,
      „opozícia pocíti na vlastnej koži prostriedky, ktorými bojovala proti SMERu“
      - a je nutné sa takto revanšovať? Je nutné hrať podľa ich pravidiel? So všetkým ostatným súhlasím, ale toto sa mi nezdá. Viď Putin, ten vždy nájde asymetrickú odpoveď, ktorú protivník nečaká a vždy zaberie.
      Ak niekto vyjde do ulíc, tak to rozhodne nebude ľud, ale stádo riadené skrze emócie, ale nechápajúce dosah toho, čo robí. Toto divadlo vždy organizuje iba ten, kto má podchytené aj médiá, ktoré to patrične ozvučia, inak je to len plácnutie do vody, aj keby šlo o stotisícový dav. Tentokrát treba ísť na to oveľa rozumnejšie a to zníži aj krvavosť udalostí. Ale žiadna indivindy amatérska partizánčina nevhodná pre seriózne úspechy, ale niečo lepšie organizované.

      Odpověď
      • popolvár 26.3.2020 o 8:56

       zhodneme sa.
       Ohľadom pocítenia na vlastnej koži – to nie je o revanši. O revanši by to bolo, ak by to organizoval bývalá vládna koalícia. A toto nikto z nich robiť nebude. Plus si uvedom, že tentokrát to bude pod mottom: Oklamali ste nás a zapredávate nás. STAČILO! – čiže to už nebude zmanipulovaný, podnecovateľmi zvonka nahuckaný dav, ale jeho vnútorné prezrenie – pochopenie. A to je už iná aj úroveň davu (už je to viac smerom od ovčana k mysliacemu občanovi) a aj úroveň prejavu.
       V tomto prípade by som tento prejav nedusil v zárodku, ale správnym smerom moderoval.

       Odpověď
      • Oracle 911 26.3.2020 o 9:13

       Nejde o revanš, ale skôr o logiku vecí, ktorá vyplýva tak z kultúrnych programov mediálnych hyen ako z objektívny okolností.

       Čo sa týka davu v uliciach, tak súhlasím.

       Odpověď
 41. Pre popolvara k jeho analyze kde spomina vitazny februar.
  Revoluce je pouze situace, kdy se ze stáda oddělí stejně hloupé, ale agresivnější ovce, vytvoří smečku, prohlásí se za vlky a vytvoří davově-elitářskou společnost s jinými „elitami“. A co je to dav (stádo)? To je skupina lidí, která žije podle tradic a soudí podle autorit. Takže jen bečící ovce.
  ale aj pre dalsich .
  viac tu Peter Novak.
  https://www.facebook.com/2186797021587304/posts/2272335023033503/

  Odpověď
  • Oracle 911 25.3.2020 o 19:55

   Ako povedal popolvár, uniká ti pointa…

   Odpověď
 42. Parlament rozhodol o sledovaní občanov pre koronavírus
  Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR získa pre mimoriadnu situáciu prístup k údajom od mobilných operátorov, ktoré sú predmetom telekomunikačného tajomstva, s výnimkou obsahu správ. Národná rada (NR) SR v stredu schválila vládny návrh zákona o niektorých mimoriadnych opatreniach v súvislosti so šírením nebezpečnej nákazlivej ľudskej choroby Covid-19 a v justícii.
  https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/546618-holka-odvolali-z-funkcie-sefa-uradu-ministerstva-obrany/

  Odpověď
  • Oracle 911 25.3.2020 o 16:13

   Prešiel Pellegriniho pozmeňovací návrh?

   Odpověď
   • Denisa Saková
    1 h ·

    NOVÝ PÁN PREMIÉR NEROZUMIE REALITE

    Veľmi ma mrzí, že namiesto spolupráce a riešenia situácie sa len očiernujeme. Tak totiž teraz začína každá tlačová konferencia nového premiéra. Inak tomu nebolo ani dnes – kedy sa do centra pozornosti dostali rýchlotesty. Sú to presne tie testy, ktoré pomohli vyhrať nad koronavírusom priamo v Číne. Sú to presne tie testy, ktoré nakupuje celý svet, ak by mal nastať taliansky scenár. Ešte aj samotná pravá ruka premiéra – vedec Robert Mistrik – tieto testy nezatracuje.
    Ale ak rýchlotestery nie sú dost dobré, je tu riešenie. Hneď po vyhláseniach premiéra mi volal český minister vnútra Hamáček, že testy od nas kúpi. Hneď. Obratom. Dnes.
    Tie, ktoré sú už na Slovensku.
    A tie ktoré este len majú prísť a zdaju sa mu cenovo neprimerané – tie sa kedykoľvek dajú zrušiť….
    Je premiér, môže konať a môže sa ich zbaviť obratom, ak nie sú pre neho potrebné.

    Odpověď
    • Martin21 26.3.2020 o 9:45

     Dobře. Takto na psychouše.

     Odpověď
   • myslíš toto:
    Kolíková vysvetlila, že opatrenia sa zameriavajú na tých, ktorí nechcú spolupracovať v prípade karantény, preto je potrebné sprístupniť ich údaje aj bez ich súhlasu. Podľa nej sa tak dá lokalizovať pohyb týchto osôb. „Rozumiem, je to vážny zásah do ochrany ľudských práv a slobôd,“ poznamenala. Platí však podľa nej to, že ochrana osobných údajov nie je absolútna. „Absolútne je právo na život,“ dodala.

    Ministerka vylúčila zneužitie návrhu v budúcnosti. Priblížila, že opatrenie má trvať len do konca kalendárneho roka. Dáta podľa jej slov bude mať k dispozícii od operátorov iba Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) a nebudú k dispozícii po celý čas. Priblížila, že ide o vytvorenie zákonného priestoru na spustenie aplikácie, ktorá by mapovala a zobrazovala ohniská nákazy.

    Pellegrini podotkol, že je to vážny zásah do súkromia občanov. Zdôraznil citlivosť zásahu do takýchto údajov zo strany štátu. Podotkol, že vládam sa páči využívanie strachu a mimoriadnych situácií na to, aby odobrali niektoré z práv svojim občanom. Pellegrini by nechcel, aby pristúpili ku kroku, ktorý by neskôr mohli ľutovať.

    „Budem plne súhlasiť s takýmito právami štátu, keď vláda nájde odvahu a najskôr vyhlási núdzový stav na celé územie SR, lebo vedy je možné upierať niektoré práva,“ povedal. V druhom čítaní chce dať pozmeňujúci návrh, aby sa opatrenie dalo využiť len počas núdzového stavu.

    Odpověď
    • Biely otec 25.3.2020 o 18:38

     „Absolútne je právo na život,“ dodala.

     Absolútnych práv alebo slobôd je veľmi málo. Medzi ne patria napríklad
     spôsobilosť na práva a povinnosti, zákaz mučenia, resp. krutého a neľudského
     či ponižujúceho zaobchádzania alebo trestania, právo na súdnu
     ochranu vo veciach ľudských práv a slobôd, prezumpcia neviny či ľudská
     dôstojnosť vo význame samotného pilieru ľudských práv – človek je vždy
     subjekt práva a nie jeho objekt. Absolútne práva sú neobmedziteľné a nemôžu
     byť porušené ani v kritických situáciách, a to ani v prípade, ak ide
     o ohrozenie života alebo zdravia iných ľudí či bezpečnosť štátu napr. v boji
     proti terorizmu.423
     Právo na život nepatrí medzi absolutné právo. V praxi: Ak je ktokoľvek bezprostredne ohrozený na živote (teroristom, vrahom) policajt má právo strelnou zbraňou ho zneškodniť(zastreliť).
     Toľko k právnej vzdelanosti našej ministerky spravodlivosti.

     7 Obmedzenia základných práv a slobôd – Wolters Kluwerwww.wolterskluwer.sk › ukazka.dm-12728.pdf
     PDF

     Odpověď
   • https://www.nrsr.sk/web/default.aspx?SectionId=184

    Odpověď
  • popolvár 25.3.2020 o 16:30

   ak neprešli pozmeňovacie návrhy opozície, tak pôjde žaloba do Štrasburgu, kde žalovanou bude slovenská vláda. Fico to priamo nepovedal, ale naznačil poznámkou o tom že zastupoval ako premiér záujmy SR aj pred európskymi súdnymi inštitúciami…

   Odpověď
   • Daniela I. 25.3.2020 o 20:57

    Pozrela som pôvodný návrh zákona a porovnala s textom, ktorý ústavnoprávny výbor doporučil na schválenie parlamentom. V doporučení sú zakomponované aj pripomienky ( zrejme od opozície), ktoré precizujú podmienky, rozsah zberu a spracovania dát, ktoré má operátor poskytnúť na základe písomnej žiadosti úradu verejného zdravotníctva.
    Čo ma tam trošku irituje, že platnosť tohto ustanovenia (teda zber dát) – má trvať najdlhšie do 31.12.2020, pričom núdzový stav možno vyhlásiť v nevyhnutnom rozsahu a na nevyhnutný čas, najdlhšie na 90 dní.
    Schválený zákon som zatiaľ nevidela, predpokladám, že prešiel v doporučenom znení.

    Odpověď
 43. Furt nerozumiem ako moze byt clovek co je diagnostikovany na psychiatrii premierom,uz aby isiel do tam a naspat sa vratil pravy premier

  Odpověď
  • Oracle 911 25.3.2020 o 15:51

   Tak, že ľudia sadli na lep mediálnej propagandy…

   Odpověď
  • bibi,
   existuje nejaký dôkaz? (tak ako nie je fér hovoriť o Pellegrínim že je teplý, tak isto nie je fér hovoriť o Matovičovi, že má papiere na hlavu, ak to nevieme dokázať. To by sme z vodyksb robili bulvár)

   Odpověď
   • suhlasim, ale na druhej strane, empirickou metodou sa k tomuto zaveru dopracujeme tak ci tak.

    v minulej praci som mal sefa, ktory bol cisty psychopat, dokazal rozpravat 2 hodiny dookola o tom istom, nikto ho nesmel prerusovat a nikto nepochopil na zaver o com rozpraval. nebol to zly clovek, ale inak proste nevedel. Strasne vela kecov, mitingov, telefonatov, planov len preto aby boli. Taky maly Matovic.

    Odpověď
    • Áno, ale iné je povedať, že ten človek sa správa ako keby mal papiere na hlavu, a iné je povedať, že reálne má papiere na hlavu. Skrátka mali by sme mať nejakú úctu k pravde a nešíriť potenciálne lži.

     Odpověď
     • papier od hlavy vystavuje len niekto kto ma papier na to aby niečo vystavil,to neznamená že má pravdu a vie čo pacientovi naozaj je. Matovič nie je blázon je to šašo bez svedomia.

      Odpověď
   • Dokázať nevieš ani existenciu Boha a mnoho iných vecí, takže týmto spôsobom by som radšej moc neargumentoval, ak nechceš byť chytaný za slovo.
    Čô ty na to?

    Odpověď
    • Oracle 911 26.3.2020 o 0:09

     A prečo by on mal dokazovať existenciu Boha? Dokáž ty, že neexistuje.

     Odpověď
     • Podľa mňa by mal dokázať, že Pellegrini nie je tepľoš.

      Odpověď
      • Ty by si mal dokazat ze je, Ja viem na 100 percent ze nie je,osobna skusenost ak mi rozumies,ale dalej tu o nom sir bludy ,ja uz sa tesim ked skonci karantena a budem moct byt s nim-mna nemusis presvedcovat o tom co viem ze je vymysel

       Odpověď
       • Karanténa v láske, láska v karanténe :) ?? Nie je na mieste otázka sexuálnej orientácie hocikoho, kto ňou neobťažuje svoje okolie a už vôbec nie u osoby, ktorá si svoju prácu vykonáva veľmi dobre, priam execelentne a nad rámec svojich povinností. Okrem toho typ takéhoto „alibi“ nielen že je nevhodný a bulvárny, ale absolútne zcestný. Stačí jeden príklad za všetky. Michal Dočolomanský, manžel, otec 2 detí, a ..gay. A niekto ho zatracuje? Možno jeho deti..kvôli majetku. My naň spomíname s láskou a úctou. Ak sa Pellegrinimu podarí pokračovať, vydržať a ustáť veci, čo sa idú diať, mohol by byť tým, s kým Slovensko prežije a posunie sa vyššie. Samozrejme nie sám, tandem s Ficom je aj o rozložení síl, zodpovednosti. Inak, je viac než možné, že Robert Fico má vedomosť o leva nete, veď neraz sa to tu už skonštatovalo. Vraj si číta aj všetky komenty na svojom FB. Párkrát som tam videla odkaz na KSB, aj DVTR a literatúru z leva netu, čo už je len krôčik k Pellemu

        Odpověď
      • aha Ti mam dokazovat ze clovek s ktorym mam intimno-priatelsky vztah uz par rokov ,nie je teplos,boze ale aspon sa na tom s Petom ked sme spolu a natrafime na taketo nezmysli posmejeme nesmies verit vsetkym bludom na nete a ani to ak chlap nema partnerku a zije sam je automaticky gay-boze,boze .Inac uz sa na neho tesim

       Odpověď
      • Ja nemusím dokazovať nič. Ale môžem sa správať úctivo k pravde tým, že nebudem druhých ohovárať, keď tú klebetu neviem dokázať.
       Klebetiť a klamať je vždy páchanie zla voči spoločnosti, aj keby si to ospravedlňoval „šľachetnými“ pohnútkami.

       To, že sa VŠEOBECNE nedá dokázať existencia ani neexistencia Boha všetci tu viac-menej vedia. Takže keď sa bavíme o Bohu, všetci vieme, že hovoríme len o našich subjektívnych názoroch a presvedčeniach. A tým, že tu opisujeme subjektívne názory o Bohu, s tým, že každý z nás vie, že to nepredkladáme ako objektívnu pravdu poslednej inštancie, tak tým neklameme, neklebetíme ani nepáchame zlo voči spoločnosti.
       Robili by sme zlo iba vtedy, keby sme naše názory o Bohu predkladali ako nespochybniteľnú pravdu, ako dogmu o ktorej pochybovať je hriech…
       Takže nemusím vedieť dokázať ani existenciu Boha… VŠEOBECNE… Stačí ak mi svoju existenciu dokazuje Boh individuálne.

       Odpověď
       • > Ja nemusím dokazovať nič.

        Jasné, že nemusíš (iba zomrieť raz musíš), neber to tak, že som ťa k tomu nútil, iba som chcel argumentačne vyvrátiť tvoje predošlé tvrdenie, a myslím si, že sa mi to celkom podarilo, nič ďalšie v tom nehľadaj. :)

        Odpověď
      • Oracle 911 26.3.2020 o 7:48

       Dávať na úroveň dôkaz existencie Boha a nepravdivosti klebety na úrovni JPP?
       Otázka je na mieste lebo Boh dáva o svojej existencií dôkaz každému, ale o Pellegrinim sa šíria len klebety bez obrazového a zvukového materiálu s tým, že Pellegriniho známi tvrdia opak klebety…

       Inak tento argumentačný faul je ako od Júliusa, ktorý sa točil a žiaľ stále točí v infernálnom kruhu, a reaguje agresívne ak niekto ruší jeho kruhy.

       Odpověď
     • Roland Edvardsen 26.3.2020 o 16:10

      Dôkazné bremeno je na veriacich. Neexistenciu nedokazujeme. Samozrejme základná otázka je, čo si presne predstavujeme pod pojmom Boh. Neexistuje však dobrý dôvod veriť, že entita podobná osobnému biblickému Bohu existuje. Naopak, existujú dobré dôvody pre myslenie si, že neexistuje. Nedostatok pozitívnej evidencie nám naznačuje neexistenciu, pretože už tá nám vysvetľuje, prečo tu nie je žiaden dôkaz. Prečo nemáme žiaden dôkaz existencie jednorožcov? Asi preto, že neexistujú.

      Odpověď
      • „čo si presne predstavujeme pod pojmom Boh“

       Takže si nečítal KSB (mrtvú vodu)? (viem je to len rétorická otázka)

       Odpověď
    • Nehovoriac už o tom, že použiť takýto argument je logický faul (strawman argument).
     Ospravedlňovať bezdôvodné ohováranie bez dôkazov tým, že ani na existenciu Boha nemám dôkaz je gól do vlastnej bránky.

     Odpověď
     • Aj keby si bol neveriaci a myslel si, že ak neexistuje Boh, tak môžeme si dovoľovať všetko (ohovárať, klamať až po tie najhoršie veci), tak evidentne máme ako ľudia aj svedomie, a mnoho ľudí sa ním chce riadiť… A takí si dajú povedať, ak ich človek v dobrom upozorní. Nie každý je liberál (liberalizmus = všetko-si-dovoľovanie).

      Odpověď
     • Ale navrav, tak gól do vlastnej bránky?
      Tak si tam namiesto Boha dosať niečo iné, napr. nejaké svoje tvrdenie, ktoré si tu tvrdil.
      Ja si naopak myslím, že som ťa akurát správne chytil za slovo, hoci sa môžeš vykrúcať koľko chceš, aj argumentovať odbornými spojeniami. :)

      Pre istotu ti ešte pripomeniem, na ktoré tvoje tvrdenie som argumentoval, uviedol si:

      „existuje nejaký dôkaz? (tak ako nie je fér hovoriť o Pellegrínim že je teplý, tak isto nie je fér hovoriť o Matovičovi, že má papiere na hlavu, ak to nevieme dokázať.“

      A ja som následne uviedol:

      „Dokázať nevieš ani existenciu Boha a mnoho iných vecí, takže týmto spôsobom by som radšej moc neargumentoval, ak nechceš byť chytaný za slovo.“

      Odpověď
      • Ja tu nevidím žiadny gól do vlastnej bránky.

       Takže dôkazy s tohoto sveta (fotky, dôveryhodné svedectvá, vlastné svedectvá) ideš porovnávať s dôkazmi ktoré prídu k nám osobne z miesta mimo náš vesmír.

       Odpověď
      • idevpas,
       potom si ale očividne nepochopil kontext. Lebo je rozdiel povedať: 1. Jožko Mrkvička je teplý, a 2. myslím si, že Jožko Mrkvička je teplý (alebo „J.M. je asi teplý“).
       - to prvé je predkladané ako overený fakt, a človek by to mal vedieť aj dokázať. Ak to dokázať nevie, je to ohováranie, ktoré nie je fér (a na to som apeloval).
       - to druhé je predkladané ako osobný názor, a človek nemusí dokazovať nič a nedopúšťa sa ani ohovárania, lebo je zrejmé, že je to len jeho dohad.

       T.j. z kontextu napísaného mne nešlo o dokazovanie pravdivosti komentárov ako takých vždy a všade, ale o zvýšenie mravnosti príspevkov tým, že nebudeme svoje dohady predkladať ako fakty… Lebo kto predkladá dohady ako fakty, tak otvorene klame.

       Ako gól do vlastnej bránky to vidím preto, lebo ja som poukazoval na mravnú stránku veci, a ty si mravnú stránku vo svojej odpovedi vylúčil. T.j. tvoja odpoveď vyznela tak, že môžem si hovoriť čo len chcem, aj keď to neviem dokázať, lebo veď ani ty nevieš dokázať existenciu Boha a napriek tomu o ňom hovoríš. T.j. vyznelo to tak, že môžeme hovoriť aj nepravdy a ohovárať, a nemusíme sa trápiť dokazovaním, veď ani existenciu Boha nevieme dokázať.

       To je ale neakceptovateľné! Cítiš ten paradox v tých vetách? Preto som hovoril o logických fauloch.
       ————————————
       Osobne však takéto časté odchyľovania od témy do stratena v dialógoch považujem za zahlcovanie diskusie. Neviem či naozaj máš problém chápať kontext toho, čo ľudia píšu, alebo ťa len baví sa chytať slovíčok a úmyselne zabíjať tak akékoľvek pokusy konštruktívne oponovať tvojim alebo cudzím názorom.

       Si chytrý chalan a páli ti to, s veľa vecami v tvojich analýzach sa dá súhlasiť, aj keď sa nestotožňujem so všetkým. Čo sa týka prístupu k ľuďom úprimne ti prajem viacej vľúdnosti a ľudskejšieho prístupu, čo ti zaručene prinesie aj vľúdnejší prístup druhých ľudí k tebe. Nebudeš musieť byť pred ľuďmi neustále v obrannej pozícii a ľudia budú s tebou radi otvorenejšie diskutovať a nebudú ťa vnímať ako výbušný subjekt, ktorému je lepšie sa vyhnúť alebo pritakávať, alebo utrúsiť len minimum slov. Nestratíš tak oponentov pre svoje názory, vďaka ktorým ich môžeš dolaďovať, lebo jeden um je málo, dva umy sú vždy lepšie :-) Ak človek nemá s kým konzultovať svoje názory, oveľa ťažšie v nich odhalí potenciálne chyby.
       Všetko dobré ti prajem :-)

       Odpověď
   • no U Petra dokazy nepotrebujem ,ze nie je teply pretoze viem s kym som mala vztah a s malymi prestavkami stale mam

    Odpověď
   • Roland Edvardsen 26.3.2020 o 16:25

    To, že Pellegrini je gej vidí každý aspoň trochu vnímavý človek: https://www.youtube.com/watch?v=RYui0wdZga0&t=16s A je aj trochu narcistický (našťastie nie nevkusným spôsobom ako napr. taký Rostas. Napokon každý úspešný vrcholový politik potrebuje istú dávku narcizmu). On o sebe veľmi dobre vie, že je sexy a vie to aj dravo využiť v politickej kampani.

    Matovičove papiere na hlavu, ak existujú, samozrejme verejnosť tak ľahko neuvidí – lekárske tajomstvo je tajomstvo. Vie sa, že chlapík mal pol roka výpadok mimo parlament. Prečo? Matovič sa pravdepodobne liečil ambulantne, bol zväčša doma a nemal viac ako 1-2 doktorov, starostlivo vybraných. Ale ak aj nemá papier, jeho správanie v mnohom indikuje psychiatrický problém. To vidí príliš veľa ľudí, a preto má Matovič dlhodobo reputáciu nevyspitateľného blázna.

    Odpověď
  • Poznám niekoľko psychiatricky liečených ľudí a väčšina z nich patrí k nadpriemerne inteligentným a aj mravným. Také niečo môže napísať len človek, čo sa s problematikou nestretol, veľmi mierne povedané…

   Odpověď
   • Mám takú teóriu:
    Ľudia, ktorí trpia rôznymi depresívnymi psychickými ochoreniami, tak podľa mňa nimi trpia hlavne preto, lebo nemajú až takú „hrošiu kožu“, aby si zvykli žiť v tejto „záchodovej mise“.
    Som toho názoru, že svet je jedna obrovská špinavá a smradľavá „záchodová misa“ niekde na verejnom WC (alebo odpočívadle pri ceste).

    Odpověď
    • Súhlasím, aj ja si to myslím.

     Odpověď
    • A prezentaci toho názoru se říká nekorektní upřímnost, a kdo to nevidí si to nechce přiznat?

     Možná jsou lidi s psychickými potížemi jen chudáci kterým někdo celé dětství opakoval takové řeči, a ony vlastně ani nikdy nezačaly věřit v nic dobrého, natož aby měli pocit že jde něco takového vybudovat. To bych měl psychické potíže taky.

     Teď k osobní rovině. Je dobré že kladeš občas otázky které je třeba položit, ale jinak jsem od tebe neslyšel jediného slova jakkoli konstruktivního návrhu co s tím vším dělat. Pořád absolutně nedovedu pochopit co chceš celou dobu říci, a nemluvím jen o tomto vláknu. Bez rýpání se ptám, co chceš dokázat? Přesvědčit nás všechny že je všechno úplně na ho**o, že baštíme plno neprokázaných věcí, že se nedá ničemu a nikomu na světě věřit, nebo o co tady celé dny jde? Málokdy jsem slyšel něco tak pesimistického.

     Připomněl jsi mi tohohle pána, taky popisoval svůj dřívější pohled na život a svět obdobným způsobem. Mimochodem píše knihy o technickém důkazu Boha, mohlo by tě to zajímat, a třeba tě to na pár týdnů zaměstná.
     https://www.youtube.com/watch?v=Lh9WaRaoD0Y

     Odpověď
     • https://video.info.cz/strunc/koronavirus-je-obrovska-zatez-na-psychiku-pesimiste-riskuji-ze-to-nevydrzi-rika-spok-44663.html

      Odpověď
     • Áno máš pravdu v tom, že sa snažím byť politicky nekorektný a písať rovnomenné príspevky.
      Mojou hlavnou snahou je čo najvernejšie popisovať dianie v spoločnosti a vo svete, a fungovanie riadenia spoločnosti a sveta.
      Nejaké návrhy som tu už myslím uvádzal, ale tie sú pre mňa sekundárne, lebo si myslím, že najprv je nutné pochopiť, ako sa veci majú.
      A na toto je treba reagovať a nie ad-hominem štýlom na moju osobu.
      Moju osobu nerieš, som v podstate radový a celkom nudný človek a nič na mne zaujímavé nie je. :)
      A čo sa týka toho Boha, tak som toho názoru, že jeho existencia sa nedá ani dokázať, ale ani vyvrátiť, ale koniec-koncov, o to mi ani nešlo v tom mojom komentári, ktorý som napísal v súvislosti s Pellegrinim a jeho sex. orientáciou.

      Odpověď
      • A podle reakcí na tvoje příspěvky usuzuješ že to zabírá? Že tvoje návodné otázky ve formě kterou je podáváš vedou k užitečné diskusi nad tématem a naopak neprovokují přehnaně právě k argumentaci ad-hominem nebo přímo k roztržce?

       A teď nechávám stranou že na to jsou potřeba vždycky dva.

       Do osobní roviny samozřejmě sklouznout nemusím ani já, ale vskutku mne zajímá tvoje motivace respektive metody jakými toho chceš dosáhnout. Analyzováním toho jsem dospěl k cílům které popisuješ, ale není pro mne pochopitelné proč používáš formu která lidem zavírá uši respektive proč si myslíš že výrazně provokativní příspěvky jsou dobrou metodou jak toho dosáhnout. Na provokativních otázkách není nic špatného, ale provokatér sere každého, jestli rozumíš k jakému rozdílu mířím.

       Odpověď
      • Mimochodem to tvoje hodnocení světa, opravdu doufám že to neříkáš dětem. A samozřejmě vím že ti nemám co radit.

       Odpověď
      • A ještě jedno mimochodem: to s tím důkazem si myslím taky, ale tohle je poprvé co uvažuju že to tak být nemusí. Pán tvrdí že lze dokázat, ale pouze v souvislostech napříč mnoha obory, a že je k tomu potřeba určité vzdělání a chápání problematiky. Jestli je možné dokázat existenci Boha, pak v souvislostech celé mozaiky, to smysl dává. Mluví dost na přeskáčku ale nakonec jsem tomu ty tři hodiny rád věnoval. Stačí jen ignorovat nechápavého moderátora.

       Odpověď
   • Roland Edvardsen 26.3.2020 o 16:13

    Záleží to aj od toho o akej poruche je reč. Nie je duševná porucha ako duševná porucha. V prípade Matoviča tu mnohé naznačuje paranoidnú a historiónsku poruchu osobnosti. Popravde, nechceli by ste mať takého šéfa. A rozhodne nie premiéra.

    Odpověď
  • Garantujem ti, že Matovicz nie je žiaden blázon (skôr by sa dal nazvať ako herec – bohužiaľ 95% ľudí ešte do tejto úrovne chápania nedorástlo).
   A na to nepotrebujeme žiaden priamy dôkaz, iba predchádzajúce skúsenosti.

   Odpověď
   • Matovič by mal byť z kategórie „nie každý je v politike dobrovoľne“. Najskôr podobný scenár ako s Kiskom, naverbovaný.. Na rozdiel od „hrošej kože“ Kisku, je tu teraz „uzlík nervov“. Určite nemal v úmysle, stať sa sám premiérom. Vyjadril sa, že „bolo mu povedané“ že pri prejave tolkej dôvery sa nepatrí odmietnuť a hrá teda len takú hru, na akú má noty a limity

    Odpověď
    • Roland Edvardsen 26.3.2020 o 16:15

     On veru s tým, že skončí ako premiér veľmi nepočítal. A veru aj váhal. Napokon ani on nemá veľmi iných ľudí a jeho voliči by možno boli sklamaní, ak by tú funkciu nezobral on. Nech už je to s ním akokoľvek, je to výrazný typ.

     Odpověď
 44. ďalší klinček do rakvičky tohoto divného zoskupenia
  Matovičova vláda odmieta kvôli koronavírusu plošne odpúšťať firmám odvody
  Štát bude podľa premiéra pomáhať prioritne subjektom, ktoré pre karanténu nemajú príjmy.
  „Viem, že ľudia od nás očakávajú tieto riešenia, ide o prvú sociálnu pomoc. V tejto chvíli sa ukáže, či ako štát sme schopní plniť svoju sociálnu úlohu, a to pomôcť tým, ktorí si sami pomôcť nemôžu. Je smerovaná k tým ľuďom, ktorí sa do tejto situácie nedostali vlastnou vinou a vôľou, ale na základe rozhodnutia krízového štábu SR,“ vysvetlil premiér v stredu po rokovaní vlády
  https://www.infovojna.sk/article/matovicova-vlada-odmieta-kvoli-koronavirusu-plosne-odpustat-firmam-odvody

  Odpověď
  • mna by zaujimalo ci On si vobec uvedomuje ze si striela do nohy,ze to co robi bude mat na neho velmi ale velmi zly dopad,alebo mu v tom jeho narcizmus ,brani?

   Odpověď
   • Oracle 911 25.3.2020 o 15:43

    Nie, a to je pointa kvôli ktorému ho tam dosadili…

    Odpověď
    • aha dik

     Odpověď
     • Oracle 911 26.3.2020 o 9:40

      A teraz dodávam, že ho vybrali na post spolu Zuzkou preto, lebo nechápu prakticky nič ale plnia rozkazy do bodky…

      Odpověď
  • Pozor, „Matovičova“ vláda tu má svoje jasné úlohy, teda nedisponuje žiadnou subjektnosťou.
   Myslím si, že táto vláda tu bude min. 2 roky, aby kvalitne rozpálila a pripravila dav na ďalšie sociálno-politicko-ekonomické zmeny v rámci slovenského „polygónu“.

   Odpověď
  • Náhodou toto je jedna z mála vecí, ktoré majú hlavu a pätu. Paradoxne tu sa z toho nejako ľudia netešia… Naša firma napríklad pôsobí v odvetví, ktoré bolo vyhodnotené ako prioritné kvôli zabezpečeniu potravinami a zdravotnými pomôckami, čiže aj aktuálne fičíme na plné obrátky, nevidím dôvod, aby nám niekto odpúšťal odvody… Práve naopak, solidárne by sme mali platiť v čase, keď iných opatrenia postihli úplným obmedzením prevádzky… Nie je na tom nič nesprávne.

   Odpověď
   • Ide o to že obeh peňazí okrem potravín sa skoro zastavil takže…. Tých firiem je dosť málo ktoré „profitujú“ a majú na zaplatenie lízingov, daní a iného….

    Okrem zastavnia platenia odvodov, lízingov do konca roka:
    Jeden z možností ako zachrániť ľudí (väčšinu) je začať stavať bývanie (nielen byty ale aj domy na dedinách)

    Odpověď
    • Oracle 911 26.3.2020 o 11:19

     Iste, väčšina firiem nie je prioritných t.j. bez najnovšieho mobilu a šiat človek zaobíde ale bez potravín, vody a energie už nie…

     Odpověď
     • Putinovec 26.3.2020 o 12:45

      Jsou tací, kteří bez mobilmodly zdechnou.

      Odpověď
      • Oracle 911 26.3.2020 o 13:45

       Napríklad ja?

       Odpověď
       • Putinovec 26.3.2020 o 14:05

        To nemohu posoudit.Já ten krám nejčastěji používám při nastavování budíku.

        Odpověď
        • Oracle 911 26.3.2020 o 15:20

         Ja zas na sledovanie diskusie v práci počas prestávkach…

         Odpověď
 45. Pellegrini-TEŠÍM SA Z NOVÝCH RESPIRÁTOROV, MRZÍ MA SPRÁVANIE SA PREMIÉRA

  Veľmi sa teším, že sa v noci podarilo na Slovensko doviezť 100-tisíc takzvaných FFP3 respirátorov, ktoré potrebujú najmä slovenskí zdravotníci. Takisto som rád, že nová vláda neprehodnotila ani jedno z našich prijatých opatrení, ktorým dáva za pravdu aj doterajší vývoj nákazy. Mrzí ma však, že si nový premiér ani na jednej tlačovej konferencii neodpustí útoky a očierňovanie predchádzajúcej vlády. Ľudia, ktorí dňom a nocou pracovali, si to naozaj nezaslúžia. Ak sa mu nepozdávajú pomôcky, ktoré sme zložito vybavovali v zahraničí aj na tých najvyšších úrovniach, nech ich nekúpi. Garantujem mu, že ostatné krajiny po nich okamžite siahnu.https://www.facebook.com/pellegrini.peter/videos/266814344331696/

  Odpověď
 46. Peter Pellegrini-KONTROLOVANIE MOBILOV NEZASTAVÍ ŠÍRENIE VÍRUSU

  Vláda chce zmenou zákona umožniť Úradu pre verejné zdravotníctvo, aby mal mal prístup k všetkým našim dátam od mobilných operátorov. Ja sa však pýtam – má úrad kapacitu, aby tieto dáta spracúval? Majú jeho pracovníci bezpečnostnú previerku? Kto zaručí a bude kontrolovať, že tieto údaje nebudú žiadnym spôsobom zneužité? Proti koronavírusu musíme spoločne bojovať, no údaje o tom, s kým sme volali a komu sme písali, nijakým spôsobom nezastavia šírenie nákazy. V histórii sme veľakrát boli svedkami, ako v krízových situáciách politici bezdôvodne siahli na slobodu a ústavné práva ľudí, pretože si mysleli, že im to vtedy prejde. Dajme si na to pozor.https://www.facebook.com/pellegrini.peter/videos/702096920535145/

  Odpověď
 47. Ivan Mikloš: „Slováci zarábajú príliš veľa
  tvrdí, že Slováci zarábajú až príliš veľa na to, čo robia“
  https://plus7dni.pluska.sk/rozhovory/ivan-miklos-slovaci-zarabaju-prilis-vela-to-co-robia-viem-ludia-budu-krutit-hlavou?itm_site=plus7&itm_template=gallery&itm_area=rozhovory&itm_modul=spat-na-clanok

  https://www.hlavnespravy.sk/ivan-miklos-slovaci-zarabaju-prilis-vela/2097485

  určite mal na mysli našich umelcov

  Odpověď
  • Mal na mysli umelcov a určite aj seba – „Ľudomil-ekonóm“.
   Ten by videl najradšej vlastný národ ako so zhrbenými chrbtami v špinavých handrách robotuje na panskom. Zapredanec odporný.
   No a na toho „premiéra“ sa mi až vyvinula alergia, nemôžem ho počuť, okamžite začnem sprosto nadávať akonáhle začujem ten jeho hlas, začína mi vadiť aj trnavské nárečie, ktoré za to nemôže.
   Preto z jeho tlačovky bolo najlepších prvých 40min, keď vystavoval na obdiv svoju „dochvíľnosť“.
   Hneď pri prvých slovách som ho vypol, proste to sa nedá počúvať.

   Odpověď
   • Oracle 911 25.3.2020 o 16:07

    Nie si sám, ale ty aspoň s ním nemusíš sedieť v jednej miestnosti…

    Odpověď
 48. Ivan Mikloš: „Slováci zarábajú príliš veľa
  tvrdí, že Slováci zarábajú až príliš veľa na to, čo robia“
  https://plus7dni.pluska.sk/rozhovory/ivan-miklos-slovaci-zarabaju-prilis-vela-to-co-robia-viem-ludia-budu-krutit-hlavou?itm_site=plus7&itm_template=gallery&itm_area=rozhovory&itm_modul=spat-na-clanok

  https://www.hlavnespravy.sk/ivan-miklos-slovaci-zarabaju-prilis-vela/2097485

  určite mal na mysli našich umelcov

  Odpověď
  • Oracle 911 25.3.2020 o 14:35

   Ďalší, ktorý nielen vykopal svoj hrob ale aj ľahol do toho…

   Odpověď
   • taky máš ten pocit že těch co si ten hrob kopou dobrovolně je nějak podezřele moc?

    Odpověď
    • Oracle 911 25.3.2020 o 14:53

     Kto je ich kozlom-provokatérom, ktorý ich vedie na jatky?
     Už je hádam každému, kto len trochu sleduje situáciu a procesy t.j. má ako-taký prehľad o riadení je jasné, že to čo sa deje je riadená samo-likvidácie 5. kolóny. Skratka, ten kto nepochopil, že vietor sa mení a neprevliekol kabát skončí vo fašírke ako mleté mäso…

     Odpověď
     • ano vidím to rovnako, ale koľko škody ešte napáchajú. Dúfam že tie škody nebudú nevratné

      Odpověď
      • Oracle 911 25.3.2020 o 15:36

       V to dúfam aj ja…

       Odpověď
     • Miklošovi by som šiel ochotne pomôcť dokopať jeho hrob.

      Odpověď
      • Oracle 911 25.3.2020 o 16:09

       Prečo? Však stačí na to aj sám a ty ho nemusíš nútiť a ani pohnúť ani s prstom…

       Odpověď
 49. Ke Slovenským náladám…
  https://i.imgur.com/b0clgc6.png

  Odpověď
  • Oracle 911 25.3.2020 o 14:31

   Obe príspevky stoja za to, onedlho nálady voči Matovičovi sa vyostria…

   Odpověď
 50. Plénum Senátu se sejde ve středu 25. března ve 14 hodin
  https://www.senat.cz/zpravodajstvi/zprava.php?ke_dni=25.3.2020&O=12&id=2928&from=M
  https://cz.sputniknews.com/videoklub/2020032511707358-tiskova-konference-senatoru-ohledne-novych-zakonu/

  Odpověď
 51. popolvár 25.3.2020 o 12:51

  Rozpracovanie včerajšej analýzy

  2. svetová vojna bola vojnou celosvetovou, a skutočne v určitej podobe zasiahla celý-celučičký svet a došlo k čiastočnému preformátovaniu sveta, jeho organizácie, jak na úrovni psychiky jedinca, tak na úrovni spoločností.
  Nosná myšlienka aj dnešnej analýzy je stále rovnaká:
  „História nie učiteľkou, ako skôr cvičiteľkou: núti nás zopakovať si situácie, ktoré sme v minulosti nezvládli.“ – ja v kontexte dnešného príspevku to upresním: „…ktoré sme nedotiahli do konca!!!“
  2. svetová vojna bola vedená tou najzjavnejšou, najviditeľnejšou formou, predovšetkým prostriedkami vedenia vojny na 6. priorite – t.j formou klasickej „horúcej“ vojny. A tomu zodpovedala aj forma porážky fašizmu v jeho rôznych podobách na 6., 5., 4. a 3. priorite všeobecných prostriedkov vedenia vojny. To jest, porážka fašizmu nebola dotiahnutá do konca!!!, teda na 2. a predovšetkým 1. priorite všeobecných prostriedkov vedenia vojny. Takisto aj porážka fašizmu na niektorých nižších prioritách nebola teritoriálne celosvetová, t.j. globálna, ale len lokálna (bývalý Východný blok). Navyše nedotiahnutím porážky fašizmu až do prvej priority, dokázal fašizmus nanovo vzklíčiť a rozdrviť na nižších prioritách aj pôvodného víťaza 2. svetovej vojny, teda samotný Sovietsky zväz.
  Preto sa matrica v trocha zjavne obmenenej podobe, avšak vo svojej podstate úplne identická, znova opakuje.
  Tým, že hlavným prostriedkom vedenia vojny na celoglobálnej úrovni už primárne nie sú prostriedky 6. priority (aj keď fašistické sily sa snažia to opätovne zviesť do tejto úrovne a lokálne sa im to aj darilo a darí), ale prostriedky 5. priority, kde sa hlavnou zbraňou v aktuálnej fáze vojny stal koronavírus (jak v reálnej tak aj virtuálnej podobe), ktorý už celoglobálne pripravil predpolie pre nástup prostriedkov vedenia vojny na 4. priorite, tak je predpoklad, že tentokrát sa víťazstvo nad fašizmom dotiahne až do 1. priority a celoglobálne jak na úrovni psychiky jednotlivca, tak na úrovni kolektívnej psychiky, čo sa prejaví aj na úrovni organizácie spoločnosti.
  Dôležitými faktormi prostredia, ktoré to umožňujú, sú zmena pomeru frekvencií biologického a sociálneho času, ktorý už máme za sebou a teoretické podklady – KSB, kde je podstata týchto javov a procesov dôkladne rozobratá a vysvetlená. Aktuálne dianie je momentálne najintenzívnejším obdobím formovanie novej logiky sociálneho správania, ako štatisticky prevládajúcej a určujúcej život celej spoločnosti. Následne prebehne jej konsolidácia. Spoločenské riadenie na osnove predošlej logiky sociálneho správania, podmienenej predošlou štatistikou osobnej psychiky množstva ľudí, už stráca udržateľnosť, t.j. moc, a rodí množstvo pohrôm a životných hrozieb – to všetko vidíme v priamom prenose. To formovanie, a predovšetkým konsolidáca novej logiky prebieha a bude prebiehať na všetkých úrovniach – prioritách riadenia/vedenia vojny a na celom svete, Avšak miera rýchlosti týchto zmien pre rôzne národy bude rôzna. Preto očakávať, že tento proces na všetkých prioritách a celoglobálne prebehne rýchlo je naivné, aj keď globalizácia rýchlemu a celosvetovému priebehu napomáha. Napr. zmena logiky sociálneho správania na 6. priorite je už viditeľná, konkrétne v tom, že aj keď lokálne horúce vojny prebiehajú, svet sa bráni vrhnúť sa do vojny všetkými silami a prostriedkami v masovom rozsahu tak, ako to bolo počas 1. a 2. svetovej vojny. Preto matrica, ktorú som včera popísal, je len časťou celoglobálnej matrice. Lebo aj keď Ázia a Afrika sa zbavili otvorenej koloniálnej nadvlády na 6. priorite, tak kolóniami na ostatných prioritách zostali tak ako aj predtým.
  Čo sa týka Slovenska – áno, tu bude potrebné sa vysporiadať aj s obdobím Slovenského štátu a jeho protagonistami – pravdivo, nezaujate, lebo práve preto sa na Slovensku objavil fenomén Mariána Kotlebu a ozvučovanie predovšetkým nevysporiadania sa s týmto obdobím našich dejín. K osobe J. Tisa – dnes je to Š. Harabín, nie Kotleba. A to, že Harabín pravdepodobne pochopil, že podnet na ÚS ohľadom podvodov v parlamentných voľbách je de facto a de iure spustenie ostrého procesu demontáže SR (vtedy ČSR), a preto ho doposiaľ nepodal, znamená jedno – on do danej matrice nevstúpil, ale narušil ju, a tým dal aj čiastkový základ pre iný výsledok. Tým, že do tejto matrice nevstúpil, nestrhol so sebou ani veľkú časť svojich voličov a sympatizantov. A to sa týka aj „kotlebovcov“ a ich sympatizantov – tí sú tiež v opozícii voči vládnej s fašizmom kolaborujúcej garnitúre.
  A ten ľudov tlak a vyzývanie na preklady a šírenie KSB naprieč Európou je len odozvou tlaku noosféry na túto potrebu – bez pochopenia, že niečo také ako koncepcia, či 1. priorita existujú, niet ani možnosti na 1. priorite zvíťaziť.
  Takže, bibi, nasmeruj aj Peťa trocha týmto smerom, daj mu prečítať moje obe analýzy. Veď žena je tým krkom, ktorý natáča hlavu muža a upriamuje jeho zrak – tak nech je to správnym smerom, keď už je v tom SMERe…

  Odpověď
  • ked s nim budem najblizsie ,tak mu to dam precitat,

   Odpověď
   • Oracle 911 25.3.2020 o 16:15

    A dáš mu odkaz aj na môj blog? ;)

    Odpověď
    • ano len musi prejst karantena chyba mi

     Odpověď
     • Oracle 911 26.3.2020 o 7:24

      bez tak vďaka.

      Odpověď
  • popolvár 25.3.2020 o 16:19

   s touto matricou-scenárom sú spojené aj rozličné čiastkové úlohy a rozličné cesty pre Čechov a Slovákov.
   Kľúčom je „Víťazný február“, ktorý bol dôsledkom volebného víťazstva KS v Čechách, nie však (a to je pre pochopenie posledných volebných výsledkov a dnešného diania na Slovensku veľmi dôležité), na Slovensku, kde zvíťazila Demokratická strana so ziskom 62%. „Víťazný február“ však nanútil dominanciu KS aj pre Slovensko – čiže išiel proti väčšinovej voľbe a vôli slovenského národa. Víťazstvo KS, t.j. dôvera národa ideám komunizmu, znamená aj prijatie týchto ideí (t.j. ideí odmietnutia davo-elitárnej spoločnosti a vykorisťovanie človeka človekom) väčšinou spoločnosti. Na Slovensku sa tak neudialo, Slováci potvrdili vernosť davo-elitárnemu usporiadaniu a komunizmus, t.j. spravodlivú spoločnosť odmietli. Slovensku boli idey komunizmu nanútené zvonka, t.j. Čechmi, a Slováci ich preto ako národ neprijali aj kvôli tomu, že počas Tisovej vlády sa mali pomerne dobre, ba ešte lepšie ako za vlády Masaryka a Beneša.
   Preto dielčí scenár/matrica najbližšieho vývoja je pre naše krajiny rozdielna, Slovákov ešte čaká ten krok odmietnutia davo-elitárneho usporiadania (mali na to šancu jak v prezidentských, tak v parlamentných voľbách – nevyužili, takže to pôjde bolestivejšou cestou), preto tá cesta SNP II ako prejav vôle, vychádzajúci zdola od národa.
   Plus oživovanie myšlienok Slovenského štátu kotlebovcami, to nie je len o Tisovi, o prvom samostatnom štátnom útvare Slovákov v novodobých dejinách, ale v kontexte nevyriešených záležitostí z obdobia z pred cca 80 rokov aj problém arizácie – to je veľká karmická záťaž slovenského národa. Niekto môže oponovať, že židovská mafia zdierala a ožobračovala prostý ľud a dostala, čo si zaslúžila, no arizácia – to nebolo spravodlivé vyriešenie židovskej úžery a alkoholizovania nášho národa, ale prachobyčajná pomsta – nič nevyriešila len navŕšila hromadu vzájomných krívd. A navyše, keď v pofebruárovom Slovensku bývalí arizátori zrazu stáli na čestných tribúnach ako zaslúžilí partizáni (nebohá babka mi o tom hovorila svoje). Preto som interné nariadenie vlády pre exekútorov nazval novodobou arizáciou – teraz na oplátku bude arizovaný slovenský ľud – kontrolované getá, strata občianskych slobôd a deportácie židov – to je karmická odozva v aktuálnom vládnom návrhu zákona o špicľovaní.
   Najpodstatnejším rozdielom oproti udalostiam z pred 80 rokov je však to, že to všetko prebehne v zrýchlenom režime. A poteším ešte jedným: na odčinenie minulých krívd nie je potrebné tie isté krivdy znova prežiť na vlastnej koži – často stačí aj si ich uvedomenie a opravedlnenie sa minulým obetiam. Takto to nebude o kolektívnej príučke, ale viac o selektívne adresnej.

   Odpověď
   • vďaka za analýzu, posielam ďalej…..

    Odpověď
   • a co bol vitazny februar? kolko krivd narobil?

    Odpověď
    • popolvár 25.3.2020 o 19:03

     uniká ti pointa a odvádzaš pozornosť nesprávnym smerom.

     Odpověď
     • tak nespravnym smerom? co neexistuje karmicka zataz februara? ale len arizacie?
      Tak co unika Tebe
      ked majetok gojima je neobsadeny kut ktory si moze zid privlastnit tak arizacia je nevyhnutnostou, mimochodom protizidovske opatrenia boli chystane este v 1.ceskoslovensku rozumej v Prahe spolu s dalsou protizidovskou legislativou. Potom sa to realizovalo az v protektorate. Nie je to specialitou Slovenska.

      Odpověď
      • popolvár 25.3.2020 o 19:31

       ako vravím – uniká ti pointa.

       Odpověď
   • Dík. Perfektní analýza. Myslím tím všechny její tři části.

    Odpověď
   • Mne zas obe moje babky plus aj obe babky mojej ženy vykladali niečo úplne iné… A to každá z nich pochádzala z iného kúta Slovenska, ale keď prišla reč na „arizáciu“, tak inokedy láskavým ženám, ktoré celý život pracovali ako kone, sa zastrel zrak a vychádzali z nich slová, pri ktorých sa bolo treba prežehnávať… Takisto inak bude spomínať na danú dobu babka z Bratislavy, ktorá sa prechádzala po korze, zatiaľ čo na strednom Slovensku hádzali ľudí zaživa do vápeniek, prípadne vyvražďovali celé dediny…

    Odpověď
    • Oracle 911 26.3.2020 o 0:14

     Rozviedol by si to?

     Odpověď
   • @ popolvár – len faktická poznámka k inak hodnotnej analýze, ak operuješ s termínom karmická záťaž, tento koncept predpokladá existenciu reinkarnácie, bez reinkarnácie nie je karma. S týmto tu malo dosť veľa ľudí problém, ja to nechcem nejakým spôsobom oživovať.

    Faktor karmickej záťaže Slovákov vzhľadom na arizáciu je historicky prepojený s mnohými ďalšími témami, nielen ožobračovaním a alkoholizáciou slovenského národa, ale napr. aj s tým, že sa Tiso dlhý čas bránil odsunu Židov do koncentrákov, SNP bola celonárodná záležitosť (nie len vec kariéristov na tribúnach), komunistické strany v Európe vznikali viac na marxistickom, ako boľševickom základe, atď.

    Odpověď
 52. Český min. Lubomír Metnar pověděl , rezort obrany je připravený se spolupodílet na řešení následků současné krize.
  https://www.armadnymagazin.sk/2020/03/24/cesko-odklada-nakup-lietadiel-na-rozdiel-od-slovenska-armada-uvolni-na-riesenie-nasledkov-krizovej-situacie-29-miliardy-korun/

  Odpověď
  • Veď hneď po voľbách niekto z OĽaNO nebol na rannú kávu na USA veľvyslanectve iba tak zo zdvorilosti.

   Odpověď
 53. Konecne Pelle urobil brifing k Matovicovim klamstvam-https://www.facebook.com/TV.teraz.sk/videos/632345534287321/

  Odpověď
 54. Sme zachránení? Klus: Môžem s čistým svedomím povedať, že EÚ nespí. Pomoc Rusov naberá na obrátkach najmä na alternatívnej scéne
  https://www.hlavnespravy.sk/klus-mozem-cistim-svedomim-povedat-ze-europska-unia-nespi/2096375
  Šimečka: Konšpirátori šíria nový nezmysel – Čína s Ruskom nás vraj nezištne zachraňujú pred pandémiou, kým EÚ nerobí nič
  https://www.hlavnespravy.sk/simecka-konspiratori-siria-novy-nezmysel-cina-ruskom-nas-vraj-nezistne-zachranuju-pred-pandemiou-kym-eu-nerobi-nic/2096550

  Odpověď

Napsat komentář

*
*

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>