1. Matovic „pustil do gatí“ , už nechce byť druhý krát premiér!!!
  Už druhý jeho status po dni , kde poukazuje na útok oligarchov na jeho osobu
  https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=10220512977026902&id=1007115541

  Odpověď
  • Dnes večer má mať mimoriadny príhovor teta rezidentka z Pionierskeho paláca. Niečo sa mi v kútiku duše ozýva, že odštartuje palácový prevrat. Aj Matelkova nervozita by tomu nasvedčovala. Možno preto nevytiahol päty na rokovanie V4 – Fan der Lejen. Možno len konšpirujem.

   Odpověď
 2. Matelko je nejak ticho. Neprehnal si hlavou niečo alebo nejakú myšlienku?

  Odpověď
  • Oracle 911 28.9.2020 o 10:25

   Žeby zaúčinkovala včerajšia Joxova žiadosť?
   Odkaz odo mňa nižšie.

   Odpověď
   • N-ko píše, že Matel chce zrušiť všetky odvody, miesto toho sa vytvorí jedna veľká daň… článok je zamknutý…ak vie niekto okomentovať, skúste ozrejmiť….číha z toho dáka obrovská palica čo bude kruto byť….obyčajných pracujúcich ľudí ako vždy
    https://e.dennikn.sk/2057144/ekonomicky-newsfilter-matovic-testuje-moznost-vyberat-od-ludi-len-jednu-velku-dan-a-zrusit-vsetky-odvody/

    Odpověď
    • žeby zase chcú oprášiť super hrubú mzdu? Dávny to Sulíkov sen na ožobráčenie Slovákov.

     Odpověď
    • Oprava: biť

     Odpověď
  • Prepáčte je to neslušné, ale dám to sem ….https://www.facebook.com/messenger_media?thread_id=100004420489198&attachment_id=1273685419633451&message_id=mid.%24cAAAAAfUOJhR7AgS1gl00L9ptAJLM

   Ako napísal Orino, Matelko je v koncoch !!!

   Odpověď
   • Oracle 911 28.9.2020 o 12:10

    Nechcem sa prihlásiť, čo to je?

    Odpověď
    • Nejaká oslava, na ktorej spievajú, Matovič je k…t s…..ý !!!

     Odpověď
  • Matelko dal status, niečo šípi.
   https://www.facebook.com/1007115541/posts/10220512977026902/?extid=Rmm8tZetpZFbQD7m&d=n

   Odpověď
   • Prepáč dal som ten istý odkaz, nevšimol som si tvoj link s komentárom. Presne ako píšeš. Už je to o.i.jeho druhý status, myslím ze včera dal v podobnom „duchu“, s tým, že mu oligarchovia idú po krku. Inak tomu sa hovorí vyjadrenie štatnika“ z hĺbky duše netúžim byť druhý krát premiér „. Len nerozumiem načo to trepe na fb, čo čaká, že ho jeho verne ovce budú chrániť vlastným telom? 50% jeho voličov tých inteligentných už precitli co je on zač a bezpochyby aj jeho koaličný partneri pochopili že je neriadena strela

    Odpověď
 3. Bez linku-idem teraz v aute,pustím si RTVS a milým hlasom moderátorka Bernasovská oznámi že každý pondelok bude relácia o hoaxox,konšpiračných weboch,čo nesledovať,na čo si dávať pozor,čo nezdieľať a pod.A hovoriť bude o tom „odborník“z webu konšpirátorisk.Ten Rezník a rtvs už sú úplne v područí“demokratov“.A ovečky(v strednom a staršom veku poslucháči rtvs) nasávajte.

  Odpověď
  • Oracle 911 28.9.2020 o 8:49

   „Každá publicita je dobrá až na nekrológ“ ,a v časoch, keď liberálne médiá prichádzajú o autoritu mienkotvornosti vlastnou chybou a kvôli zákonu času, tak h´je to skôr reklama pre stránky ako účinné strašenie ovečiek… :)

   Odpověď
   • Áno,no keďže vôkol mňa(aj v rodine)sú ľudia ktorí všetko to čo povedia v markíze,jojke,rtvs,novom čase a pod.je „božím slovom“-tak sa to už stáva súčasťou ich DNA:)

    Odpověď
    • Oracle 911 28.9.2020 o 9:51

     A si pre nich „konšpiračný blázon“, že? :)
     Na trochu inú nôtu, ich liečba bude rýchla a bolestivá.

     Odpověď
     • Mirec D. 28.9.2020 o 9:57

      Možno sa mýlim. Neviem čo je Rezník zač, ale nerobí to on či už vedome alebo nevedome v zmysle, ak nemôžeš procesu zabrániť postav sa mu do čela?

      Odpověď
      • Oracle 911 28.9.2020 o 10:29

       Presne na to som narážal. Totiž ak sa veci podajú dobre, tak vyvolá u davu záujem o tieto tvrdenia a naštartuje to premýšľanie.

       Odpověď
    • Dobrý deň. Mám podobný problém. Keď začnem rozprávať rodine a blízkym iné veci, mimo mainstream, tak som za konšpirátora. Sú to aj VŠ vzdelaní ľudia, právnici, ktorí už čo to v živote prežili. Netušia, čo sa tu deje už prakticky 31 rokov.

     Odpověď
     • Oracle 911 28.9.2020 o 10:31

      Treba klásť tie správne otázky, tlačiť na pílu nemá zmysel?

      Odpověď
     • Nechápem, prečo všetci spájajú automaticky VŠ s niečim ako inteligencia, resp. schopnosť používať svoj rozum… Naopak, sú tam tí najväčší hlupáčikovia, ktorých jediným prejavom „inteligencie“ je mávanie diplomom :), na to si systém celé to tzv. vysoké školstvo udržuje, duplom po 1989, keď si tu už „titul“ kúpi doslova každý (ale to je zas súčasťou jeho diskreditácie)… A právnici? :) To si robíš srandu? Mimochodom, je veľký rozdiel sledovať alternatívu a používať vlastný rozum. Lebo aj medzi poslucháčmi alternatívy sú tak ako v ostatnej spoločnosti v drvivej väčšine latentní idioti, je to krásne vidieť v komentoch. Ľudia, ktorí sú na správnej strane z nesprávnych dôvodov, sú použiteľní jedine k tzv. volebnému aktu, ale inak je to rovnaký marazmus, ako hociktorý progresívny demokrat…

      Odpověď
      • Súhlasím, že VŠ ti nezaručí inteligenciu a používanie rozumu. Preto ten dôvetok, že mnohí z nich prežili viacej režimov, tak by človek čakal, že zdravý úsudok bude ich vodítkom (trebárs aj pri vhadzovaní vol.lístkov).No mám pocit, že pohodlnosť a lenivosť zapájať svoje mozg.bunky sa už dávno nenosí. Dobre to vystihol Anton Lauček vo svojej „Debilizácii národa.“

       Odpověď
      • Chápem Nero čo vo svojej „eseji“ hovoríš, ale nechápem prečo to hovoríš. Žeby som nevedel čítať s porozumením?

       Odpověď
      • Nezapomínejte na to, že ne všichni VŠ absolventi měli dané předpoklady na VŠ studium – kdysi existovaly známkové průměry a na VŠ bylo 1-2, zbytek střední školy, učňáky. Dnes si VŠ titul udělá každý čtyřkař on line nebo prostě „dostane šanci“, mám to kolem sebe v zaměstnání. Výsledkem je akademický titul u pologramotných. I to hraje svou roli. Dnes je to o titulu nikoliv o znalostech, osobním rozvoji a společenské prospěšnosti jedince. Další západní „vymoženost“ , která pomáhá degradovat kdysi tak vzdělaný národ.

       Odpověď
     • Osobní zkušenost :
      1) Názor mimo mainstream= Jedna se vlastně o útok na stávající světonázor Mainstream osoby a jak tu někdo trefně poznamenal je to i útok na jeho imunitní system..proto se každý jedinec tak urputné bráni , dokud si na to postupně nepřijde sám ..( i v souladu s postupným zvýšením mravnosti, kritickým myšlením, rozlišením atd..)
      2) pokud se někdo úporně bráni přemýšlet mimo mainstream , tak prostě nechat být a soustředit vlastní energii do vlastního rozvoje a do podobně smýšlejících okruhu lidi ( např. Zde) a být dle výsledků svého života např. tichou inspiraci pro ostatní ( většinou efektivnější způsob než stále někomu něco vykládat )
      3) kdyby mě osobně někdo před 6-7 lety vyprávěl o věcech KSB, Rusku, bez alkoholu atd.apod tak bych se mu jen ironicky vysmál a jel si svoje dal…dneska to vidím na základ vlastních zkušenosti úplně jinak , a jsem rad ze jsem rad …ale je to asi prakticky nepřenositelné..
      Hlavu vzhůru :)
      Asi to vážně vše probíhá nejlepším možným Způsobem dle mravnosti všech zúčastněných :)

      Odpověď
      • Příspěvek skočil jinam , bylo myšleno pro Alnu..

       Odpověď
     • @Alna
      K vysokým školám

      1 ) Je potřeba rozlišení, humanitní a filosofické, umělecké a jiné metrologicky neprůkazné školy a politici, kteří tituly koupí. Tam se student nenaučí rozlišení, ale oblbování (sebe i ostatních).

      2) Nicméně u jiných škol nějaké správné úsilí ( z hlediska práce s fakty a informacemi ) k získání diplomu vyžaduje.

      V praxi je každá škola nějaký mix mezi 1) a 2) s tím, že poměr 1) ku 2) se značně po socialismu zvýšil.

      K já-centrismu

      Celá kultura po socialismu se již plně napřela k já-centrismu. Přesvědčit já-centristu je velice obtížné, protože on přeci ví všechno nejlépe a ještě se bude snažit neztratit tvář, když se mýlil. Lze to udělat tak, že na to musí přijít samostatně a pak se můžeme usmívat, když přijde s tím co objevil, když už to víme mnoho let, ale pozor pořád oni budou ti nejchytřejší, to je princip já-centrismu a není snadné s já-centristy vyjít (proto často nemáme kvalitní vztahy). Mě se osvědčuje vytvořit takové otázky, u kterých netvořím odpověď ( ale vím ji ) a nechám ať si na to přijde dotazovaný sám ( vnucování nefunguje ).

      U těch nejčestnějších lze použít fakta a pak se zapřou a pravdu uznají, ale nebudou se již více chtít přátelit, protože si přijdou ponížení a ne vždy je vše plně jednoznačně doloženo.

      S láskou, pokud to okolnosti umožňují bez násilí:
      Až budou potřebovat pomoci, pak lze něco udělat, díky principu svobodné vůle, nelze nikoho přesvědčovat. Od toho je bolest co zpětná vazba z chybných rozhodnutí. Pokud budeme tlačit přes bolest jako prevenci, tak to vyvolá odpor a touhu po odplatě, to nefunguje. Tam musí být zachována svobodná vůle, že sám subjekt podstoupí riziko ( a pak si řekne to byla blbost, měli jste pravdu ) a ne, že subjekt někdo riziku nedobrovolně vystaví.

      Poznámka:
      U sebe na tom pracuji, abych vykořenil já-centrické vzorce. Nepovažují se za hotového boha-centristu, ale je to mé přání, tam směřuji úsilí. Je to náročné a stále v hodně případech se zapomenu a až zpětně si uvědomím, že jsem se chytil do pasti já-centrického uvažování.

      Odpověď
  • Moja mama vypla po prezidentských voľbách vyplácaním rádio a odvtedy ho nezapla.

   Odpověď
   • Moja mama si objednala Zem a Vek na rok :) neveríte aký som bol prekvapený, ale samozrejme neje to práve orechové, keďže popritom odoberá hlúposti a stále pozerá tv. Takže ma z týchto informácií guláš, ale taký konšpiračný!

    Odpověď
    • Ak niekto nemá vo veku tvojej mamy usporiadané takéto základné otázky existencie, tak radšej o tom ani nikde nepíš, preboha, lebo tým vlastne hovoríš, že celý svoj život na tejto planéte prežila úplne zbytočne… Teda aspoň toto by malo byť jasné konceptuálne minimálne zdatnému človeku…

     Odpověď
     • Tak potom osem miliárd ľudí na tejto planéte žije zbytočne.

      Odpověď
     • Myslím, že jsi Nero jen vytvořil větu tak, aby druhého co nejvíc zabolela. Jsi ubožák. Zničíš sám sebe.

      Odpověď
      • Oracle 911 28.9.2020 o 12:53

       Takže nielen mne vadí jeho verbálna agresivita.

       Odpověď
     • To snáď nemyslíš vážne :) takúto reakciu by som od konceptuálne zdatného človeka nečakal! Teraz môžeme po tomto výroku len zhasnúť svetlo a zatvoriť dvere!
      Pravdepodobne nechápeš ako prebieha život u iných ľudí, keďže ich ani nepoznáš, nemáš prečo sa takto vyjadriť, ja len dúfam že ten priebeh u seba poznáš!

      Odpověď
  • Rezník má určite v najvyššom vedení svojich rovnako zmýšľajúcich ľudí, ale to je presne kópia riadiaceho korpusu napr. v Rusku. Putin a pár najvyšších riadiacich kádrov ide svoju jasne vytýčenú koncepciu, ale tie posledné články (gubernátori oblastí, starostovia), ktoré už moc prenášajú priamo na bežných ľudí, sabotujú najvyššie rozhodnutia. Vyplácanie peňazí pre lekárov a celý zdravotnícky personál počas korony a následné Putinovo riešenie zmetkov cez videokonferenciu je excelentný príklad. To isté Rezník. On stanovil konečne iný smer ako Mika, ale čo z toho, keď väčšina redaktorov sú vymleté liberálne atrapy a tí si idú furt tie svoje liberálne drísty. Ak robia relácie s hosťom, tak tam zas pozvú len liberálneho zmetka, anál ityka a pod. Veľmi dôležití sú zahraniční redaktori, ktorí robia reportáže z krajín, v ktorých pôsobia. Ako čakať nezaujaté spravodajstvo z ČR, keď zahraničný redaktor SRo v Prahe je Boris Kršňák, kovaný, svetrový revolucionár z 89, píšuci pre Denník Nenávisť? Alebo z Maďarska, keď v Budapešti je stará štruktúra Gregor Papucsek. A to už nebudem rozoberať mladšiu generáciu redaktorov, ktorú pozbierali z dementných súkromných rádii, kde maximálne hovorili aká anglickojazyčná skladba zaznie a popri tom púšťali do éteru slaboduché kecy hodné víkendových zábavy tzv. smotánky.

   Odpověď
 4. Zdravím všetkých. Veľmi obdivujem Vaše vedomosti a logické myslenie.
  Čerpám tu vzácne inšpirácie a rozširujem iným informačné pole.
  Mám otázku bez odkazu. Vyzerá to,že Matovič začína kopať z posledného. Tiež zdieľam názor, že Pelle nie.
  Ako sa vyvinie ďalšia politická situácia? Zaujíma ma,kto prevezme moc..a v akej zostave..
  Pekný deň všetkým.

  Odpověď
 5. Dnes su aktuality. sk veselé čítanie :

  - Režisér Nikita Slovák: Také pusto tu ešte nebolo, vyháňajú nás dokladať regály

  - Jeden koaličný poslanec uráža druhého. Linhart zo Sme rodina nadáva Benčíkovi do eštebákov

  Odpověď
  • Mirec D. 28.9.2020 o 8:28

   Pánom “umelcom” ešte potrvá kým pochopia že nie sú nadľudia. A niektorí to nepochopia ani keď budú dokladať tie regály. A Dorotka môže ísť do Tibetu Dalajlámovi vyhrávať.

   Odpověď
   • Dorota a Tibet… skromnosť, žiť aj z mála, tešiť sa z maličkostí, bla, bla, bla.
    To isté herec Juraj Bača, tiež dával v jednom rádiu „rozumy“ na túto tému. Tiež bol niekde v tramtárii a hovoril, ako tam ľudia aj z mála sú šťastní a my si nevieme vážiť čo máme. Potom prišla korona a už škemral, že prichádza o prachy pre rušenie akcií.

    Odpověď
    • Tak, tak, čistí schyzofrenici. Žiť skromne a tešiť sa z maličkostí sa dá na ktoromkolvek mieste na planéte Zem.

     Odpověď
 6. Prezident Zeman poskytl rozhovor Frekvenci 1. Na otázku, zda by využil vakcínu proti koronaviru, byl zatím opatrný. „Jsem zbabělec, takže zvážím, zda se nechám očkovat proti koronaviru. Zatím klinické testy na vakcínu nebyly dokončeny a budu to řešit, až to bude aktuální,“ dodal Zeman.
  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zeman-hamacek-navrh-o-snizeni-superhrube-mzdy-nepochopil-121658

  Odpověď
  • A také nezapomenout jít k volbám.
   https://www.novinky.cz/domaci/clanek/zeman-zvednete-zadky-a-jdete-volit-v-boji-s-covidem-poslouchejte-odborniky-40337591

   Odpověď
   • Zaznamenala jsem na některých alternativních webech, které se tváří jako vlastenecké, např. na Tadescu, výzvy, aby lidi nechodili volit, že se stejně nic nezmění. Podobné výzvy jsou i u lidí, kteří se zajímají o „ezoteriku“ a „astrologii“ a natáčejí různá videa, jako např. Helena Heclová, která byla na konferenci KSB, ale jak se vyjádřila, „teď už je prý někde jinde“ ( než u KSB ). Ona má celkem velkou sledovanost a lidi jí na to bohužel skákají.

    Odpověď
 7. Prometeus 27.9.2020 o 17:49

  Viem, ze mozno tymto prispevkom podla vsetkeho porusujem pravidla diskusie (nepridam ziadny link), preto sa vopred ospravedlnujem.
  Nedavno tu bola diskusia o prejednavani nejakych zakonov (nespomeniem si presne ohladne coho boli tie zakony neviem, ci boli o COVID alebo si poslanci LSNS nedali na protest rusko) a potom v diskusii si ludia vymienali nazory. V diskisii sa objavili aj nazory, ze Fico si dava masku a preco ich nepodporili. Odporucam vsetkym, ktori toto konanie RF kritizovali, aby si pozreli dnesnu relaciu o 5 min 12 a polozili si dve otazky:
  1. Nebolo by lepsie, keby si Marian Kotleba nechal rusko a v tom pripade by mal vyhodu pri kritizovani sucastnej vlady, ako nezvladli pripravu na druhu vlnu alebo kritika Matelka, ze nemal rusko a teraz ludi oznacuje za hlupakov, by vyznela uplne inak?
  2. Nemohol Marian Kotleba ozvucit dalsie preslapy sucasnej vlady a tym poukazovat na jej neschopnost riadit v ovela vacsom meritku namiesto toho, aby dookola obhajoval to, ci ma ci nema rusko?
  Podla mojho nazoru je lepsie do daneho procesu vstupit a ovplyvnit ho (vyuzit ho vo svoj prospech, ako ist hlavou proti muru (pravidlo DVTR vyuzi objektivne okolnosti na subjektivne ciele) :). V mojich ociach Kotleba ukazal, ze dokaze robit len politiku malych chlapcov. Manever Covid a hra na ruskovanu bohuzial neskoncila… Venovane hlavne tym, ktori casto kritizuju Fica, ale aj Babisa pri hrani tejto hry.

  Odpověď
  • @Prometeus
   Ja len k bodu 2.
   Marian Kotleba a s.r.o su vytvorom tych istych ako Zaludi, Smerodina, Regresivne Slovensko , Spolu.
   Navzajom sa potrebuju a pomahaju si.
   Suhlasu netreba.

   Odpověď
  • Kotleba rusko nemal, aby vsetkych, ktori ruska odmietaju mohli spajat s Kotlebom. Opat posluzil.

   Odpověď
  • Šeliga už sa toho chytil! Tá rúškovaná je len hra! Tak ako tá korona, to aby ľudia boli niečím zamestnaní, pre procesy za oponou! Alé je zaujímavé, ako ľudí ľahko odklonili od jadra problému! Či je to „alternatíva“ či nie točí sa to okolo 2.vlny, okolo opatrení, ľudia ľahko stratia pozornosť, keďže Gretka sa nechala zas počuť, z Bruselu prichádzajú nové migračné kvóty a hrozí nám skutočný elektronický koncentrák! Už sa aj zabudlo na BLM, keďže snaha bola, ale Trump to ustál! Lenže čert nikdy nespí!

   Odpověď
   • Áno, rúškovaná je zrejme divadielko , ktoré má odvádzať pozornosť. V tej šaškárni fičí aj Kotleba a chystaný protest proti rúškom (rúškam ?).
    V zákulisí sa v kľude pripravujú iné procesy. Zrejme aj nová vlna migrácie, možno niečo s V4 a Bieloruskom…?

    Odpověď
    • Asi to souvisí i s dalším vybudováním migracnich Center v ČR za 95 milionu korun…
     https://www.spd.cz/vyhlasujeme-petici-proti-zrizeni-migracnich-center-v-cr/
     Ideálně před volbami ….

     Odpověď
     • Aktuálně ze včerejška
      https://www.spd.cz/tomio-okamura-zive-v-hlavnich-udalostech-na-ct1-na-temata-vladniho-rozhodnuti-na-postaveni-a-provoz-ctyr-migracnich-a-azylovych-center-v-cr/

      Odpověď
     • Možná je to švejkovská strategie(ne že by u nás vyhynuly síly, které si afronáplavu přejí) dokud se nepřeformátuje EU budeme „jako“ stavět imigrační centra. Nemusí v nich nutně uvíznout právě Afrika a Arábie. Kromě toho moderně vybudované imigcentrum může mít v budoucnosti i jiné využití.

      Odpověď
 8. Dnes sa mi takéto video objavilo v ponuke na youtube. Predstava, že „toto“ na videu je v parlamente, otáča žalúdok – ale nakoniec ľudská a odborná úroveň pána Pročka zodpovedá p. Matovičovi, ktorý si ho na kandidátku vybral. Takže pripomienka pre tých, ktorí nevideli alebo nevedia (tá pani vedľa neho je nedávno tu spomínaná Z. Belohorcová – rovnaká ako on):
  https://www.youtube.com/watch?ab_channel=M%C3%A1rioVid%C3%A1k&feature=emb_logo&time_continue=1&v=65NmVg1qzmM&app=desktop

  Odpověď
  • Oracle 911 27.9.2020 o 19:04

   A že niekto má Mečiara alebo Fica za náš najhlbší bod…

   Odpověď
 9. Kollárovi radí ďalší bývalý politik. Je aj u Matoviča
  Predsedovi parlamentu Borisovi Kollárovi (Sme rodina) radí aj bývalý predseda mimoparlamentnej SMK József Berényi.
  TASR to potvrdila Kollárova hovorkyňa Michaela Jurcová. Berényi je jeho externým poradcom, rovnako ako bývalý poslanec za SNS Anton Hrnko. Kollár má tiež jedného interného poradcu, je ním Juraj Priputen.
  https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/564038-kollarovi-radi-dalsi-byvaly-politik-je-aj-u-matovica/

  Odpověď
 10. Povodne som to chcel dať do zdravia, ale je to miltidisciplinárna záležitosť, takže to patrí skor sem

  MEDICÍNSKO-EKONOMICKÉ ZDÔVODNENIE PODSTATNE RÝCHLEJŠIEHO UKONČENIA VÍRUSOVEJ KARANTÉNY V SLOVENSKEJ REPUBLIKE.
  Dňa 3.mája 2020 som zaslal štyrom najvyšším predstaviteľom Slovenskej republiky, vrátane prezidentky republiky Zuzany Čaputovej list s horeuvedeným názvom. Dovolil som si vyjadriť svoj názor na „dianie“ okolo choroby-koronavírusu. Bol výsledkom nielen štúdia tejto choroby, jej vývoja, ale aj sledovania vážnych negatívnych ekonomických dôsledkov pre našu krajinu. A so značným znepokojením som sledoval politikmi preferované medicínske disciplíny – hygienikov, epidemiológov, virológov, alergológov… Pri všetkej úcte k ich profesiám, v hodnotení vývoja tejto choroby ich považujem za príliš jednostranné a nie celkom domyslené z pohľadu medicínsko- ekonomického dopadu pre slovenských občanov.
  Mne tu v poradenských medicínskych skupinách chýbali a chýbajú špičkový klinický pracovníci a ich hodnotenie následkov „vedľajších“ účinkov koronavírusu, o ktorých sa zmienim v ďalšom texte.
  Potreba karantény je jasná v prípadoch dokázaného pozitívneho testu na koronavírus, ktorí majú aj klinické príznaky. Ale čo ostatní občania? Tu sú veľmi rozporuplné názory. Väčšina osôb rôznych profesií, vrátane masmédií doporučujú chodiť „von“ len v najnutnejších prípadoch(nákup, návšteva lekára, lekáreň…) pričom sa ale ešte stále nevie, či to budú týždne, alebo mesiace…Čo to ale spraví napríklad s nadpolovičnou skupinou dospelých Slovákov s nadváhou, alebo obezitou, ktorých počet dosahuje hrozivé číslo – až 60% obyvateľstva v SR a sú v podstate najväčšou rizikovou skupinou !?
  Pričom väčšina z nich má ešte navyše pridružené ochorenia – cukrovku a vysoký tlak. Tí doma cvičiť určite nebudú, keď to ani doteraz nerobili. Dôsledok tohto „nepohybu“? Ešte viac priberania na váhe, zhoršenie zdravotného stavu, zvýšená spotreba liekov a s tým spojené aj vyššie ekonomické náklady. A u viacerých z nich nielen zvýšená chorobnosť, ale aj úmrtnosť. A to nielen vo vysokom veku. Tento „ triumvirát“ (obezita, diabetes, hypertenzia) sa u nás vyskytuje najčastejšie medzi 40-60 ročnými občanmi!
  V tejto súvislosti považujem plošné zaradenie všetkých obyvateľov nad 65 rokov do rizikovej skupiny za veľmi nešťastné, nesprávne a v mnohých prípadoch až diskriminačné, pretože aj v tejto skupine je nemalý počet pracujúcich a športujúcich zdravých ľudí. Treba predsa odlíšiť numerický vek od reálno – fyzicky – duševného.
  Stotožňujem sa s názorom psychológa Pavla Kardoša, že informačný tok je v rôznych médiách často nereprezentatívny, aj z neoverených zdrojov a je ladený skôr negatívne. Profesor Kardoš správne hovorí, že sa zmenil náš stereotyp, čo má veľký vplyv na rodinu, deti, na ich psychiku, kde sa prejavujú aj negatívne prvky ako sú prejavy napätia, strachu, paniky a aj agresie…
  Pritom depresiou trpiacich občanov SR máme viac než 300.000 a „koronavírus“ toto nemalé číslo za výdatnej pomoci masmédií ešte rapídne zvýši.
  Kamil Urban, Ústav výskumu sociálnej komunikácie SAV : „Výsledky prieskumu ukázali, že najmä študenti vykazovali vysokú hladinu úzkosti, depresie a stresu !“
  Ľubomíra Izáková, Prezidentka Slovenskej psychiatrickej spoločnosti : „Ak depresívne pocity pretrvávajú, môže ísť o vážne ochorenie….. následky tejto krízy na duševné zdravie budeme cítiť dlhodobo.“
  Na Lekárskej fakulte nás psychológovia učili, že dlhodobá izolácia a obmedzenie aktivít má mnohé negatívne dôsledky. Okrem fyzickej inaktivity a z toho vyplývajúcich mnohých chorobných „možností“ je značný priestor k nárastu konfliktov a domáceho násilia. Zvyšuje sa aj spotreba alkoholu, v dnešnej dobe aj užívanie návykových látok, závislosť na počítačoch, telefónov, ale aj gamblérstvo.

  Na lekárskej fakulte sme sa na mikrobiológií učili aj o tom, že stavebné kamene našej imunity sú víry, baktérie a že častým umývaním sa imunita znižuje…že naša imunita je zvykla na dotýkanie sa, že zdieľame baktérie, vírusy a denne si proti ním vytvárame imunitnú reakciu. A keď to odoberieme, naša imunita sa oslabí…
  Izolovanie nerizikových skupín obyvateľstva nevedie kzískaniu imunity. Naopak, jeho predlžovanie bude mať rozsiahlé, aj medicínske následky a povedie k celospoločenskej traumatizácií.
  RÚŠKY
  Citujem web stránku WHO: „V súčasnej dobe neexistuje žiadny priamy dôkaz o tom, že by nosenie rúšok chránilo zdravých ľudí pred vírovou nákazou. Chirurgické rúšky chránia menej ako 40 %-mi, domácky vyrobené, bežne nevymieňané, nedezinfikované aobchytávané, dychom vlhké a znečistené sú zdrojom pre pliesne, víry a baktérie, ktoré sa následne vdychujú“.
  Medzi ďalšie nežiadúce účinky zaraďuje WHO zvýšenie možnosti samoinfekcie, spätné vdychovanie kontaktného vzduchu, zápaly kože a v neposlednej miere negatívny dopad na psychiku.“
  Navyše, zvýšený obsah CO2 vo vdychovanom vzduchu pod rúškou (vrátane horeuvedených faktorov) určite zdravotne neprospieva deťom v školách auž vôbec nie predavačkám v supermarketoch, zdravotným sestrám, alebo šoférom v MHD, ktorí pracujú nepretržite 8, alebo i viac hodín! K tomu ešte treba prirátať aj negatívny psychologický faktor…sám som si to overil pri oslovení desiatok týchto pracovníkov.
  O používaní rúšok som v odbornej literatúre narazil aj na takýto názor: „Rúšky by nemali nosiť všetci, pretože sa tým znižuje vaša bakteriálna flóra a neumožňuje to vám byť v interakcií so spoločnosťou a vaša bakteriálna flóra, vírusy, vaši „priatelia“, ktorí vás chránia pred ostatnými chorobami miznú a máte väčšiu šancu, že dostanete infekciu! V takých prípadoch strácate „dobré baktérie“, ktoré za vás bojujú.“
  A posledný klinec do „rúškovej rakve“ som zaregistroval pri obrázku krabice s Kovid rúškami, kde výrobca rúšok doslova varuje: „rúška neposkytujú žiadnu ochranu proti COVID-19!!!
  V tejto súvislosti si dovolím aj citovať profesora MUDr.Jana Žaloudeka, člena vedeckej rady MZ ČR, senátora a podpredsedu Výboru pre zdravotníctvo a sociálnu politiku, ktorý nosenie rúšok považuje za absolútny nezmysel. Chýba mu podrobná analýza a podklady. Hovorí aj o strate medicínskej dôstojnosti.
  A keď sme pri jeho mene, hovorí aj o tom, že pri hodnotení testovania ľudí nejde primárne o pozitivitu, ale o eventuálne ochorenie. A chorých nie je veľa. Pozitivita, aj podľa smerníc WHO ešte neznamená automaticky, že šíri infekciu !
  Kovidovú ideológiu „tlačíme“ už aj do školákov, čo je s ohľadom na detskú naivitu aj nemravné! To už nie je o medicíne, ale o novej forme regulácie spoločnosti.
  VAKCÍNY -OČKOVANIE
  Vakcíny, ktoré prichádzajú do úvahy, sú ešte len vo fáze klinických skúšok a nevie sa, či budú dostatočne účinné.
  Tieto vakcíny môžu aj mať nežiadúce, negatívne účinky. Nebudú aj očkovaní ľudia šíriť K-19 ? Nebude potrebné preočkovanie ?
  Neexistuje nijaký dôvod na masové očkovanie, pretože K-19 ohrozuje prakticky len ľudí s vážnymi pridruženými ochoreniami.

  V odbornej literatúre sa dočítame, že pri teste imunity na experimentálných zvieratkách-fretky- mnohé z nich zahynuli(zápaly mozgového tkaniva, ale zápaly aj ostatných orgánov), takže záver experimentu znel: „S experimentami na ľuďoch by sme mali byť opatrný“.
  Existuje už 30 mutácií. A čo keď koronavírus o dva roky zmutuje a naša imunita nás neochráni, ale napadne ? Brať vakcínu, ktorá v experimente zabíjala ?
  MÔJ NÁZOR NA ODLOŽENIE OPERÁCIÍ A REALIZOVANIE OPERÁCIÍ LEN V AKÚTNYCH PRÍPADOCH
  Odklad operácií chronických pacientov má jeden vážny a veľmi významný negatívny moment. Nemalá časť týchto pacientov sa po niekoľkých týždňoch môže stať subakútnymi, alebo akútnymi a my chirurgovia dobre vieme, že nie každá akútna operácia sa skončí dobre. V prípadoch akútnych operácií neexistuje nulová úmrtnosť!
  Najmarkantnejšie sa to ukazuje pri ischemickej chorobe srdca( predinfarktové, poinfarktové stavy). Je nemalá skupina týchto pacientov, ktorí spĺňajú kritéria na operáciu, alebo invazívny výkon, subjektívne sa cítia relatívne dobre, dalo by sa povedať, že sú v chronickom štádiu(v pokojovom režime nemajú typické bolesti na hrudníku) sú v čakacej dobe niekoľko týždňov, až mesiacov, ale žiaľ niektorí pacienti sa operácie ani nedožijú.
  A v núdzovom režime sa čakacia doba na operáciu týchto chronických pacientov ešte viac predĺži na už neúnosné mesiace… Treba zdôrazniť, že slovenské kardiocentrá ani za štandardných podmienok nestíhajú riešiť všetkých pacientov… A určite podobná situácia je aj v oblasti neurochirurgickej, onkologickej, cievnej, hrudnej, gynekologickej, alebo brušnej chirurgií.
  Odkladaním horeuvedených plánovaných operačných výkonov sa nielen zvýši chorobnosť, ale zvýšia aj straty na životoch. Som presvedčený o tom, že ak by sa zrátali tieto straty zo všetkých chirurgických disciplín, tak vysoko prevýšia naše malé ( pac.) straty na životoch z dôvodu ochorenia na koronavírus!
  Potvrdením tejto skutočnosti je celková úmrtnosť 36.000 ľudí v SR za prvý polrok 2020.
  Porovnajme to s doterajším úmrtím na koronavírus v SR -43 pacientov !!! To nepotrebuje ani komentár
  Súhlasím aj s názormi českých kolegov, že ako následok protiepidemiologických opatrení je aj zhoršená starostlivosť o nemocných, často so závažnejšími ochoreniami ako koronavírus.
  MUDr.Alice Tomková, významná česká dermatologička, pre Slobodný vysielač povedala : „kvôli hystérií koronavírusu zomrelo veľa ľudí na iné choroby a zanedbali sa mnohé veci, ktoré budú mať nedozierné následky. Ľudia prestali chodiť do nemocníc, pretože sa báli hystérií koronavírusu a zanedbali svoje choroby“.
  MUDr.A.Tomková aj zdôrazňuje, že nie sú vôbec splnené kritéria názvu epidémia-pandémia K-19 a síce 1600 nakazených ľudí na 100.000 obyvateľov!!! A pýta sa, prečo sa netestovalo pri bežných chrípkach, kde bola podstatne vyššia úmrtnosť?
  Poukazuje aj na štúdiu Stephana Kohna, člena nemeckého krízového štábu MV, ktorý poukazuje nato, že v dôsledku drastických opatrení kvôli koronavírusu tento rok zomrie 125.000 ľudí na iné choroby, ktoré kvôli koronavírusu boli zanedbané. Napríklad aj preto, že v mnohých nemocniciach sa pacienti v chronických štádiách ochorenia vôbec neoperovali, alebo operovali podstatne menej. Stephan Kohn píše aj o záujmoch svetových farmaceutických firiem…
  Príklad známeho hudobníka Spiritual Quintanu, ktorý mal zápal ďasní, nešiel k zubárovi, lebo sa bál nakazenia koronavírusom a potom zomrel na otravu krvi.

  Alebo aj príklad môjho priateľa z detstva, ktorému diagnostikovali melanóm, ale nešiel o tri mesiace na kontrolu lebo sa „bál“ koronavírusu…a keď sa neskôr prihlásil, už mu diagnostikovali aj metastázy!
  MUDr.Tomková ďalej cituje Dr.Pekovú, rodáčku z Prievidze, ktorá pracuje na LFUK v Hradci.Králové a je odborníčkou na molekulárnu genetiku. MUDr.Peková v marci 2020, ako vedúca „Tilia Laboratories“ odhalila 2 prípady nákazy vírom SARS – CoV-2 (laboratórny dôkaz) a vyvinula nový test na detekciu tohto víru, čo vzbudilo veľký záujem aj v zahraničí.
  A už sme blízko toho, čo sa aj (ne) bojím povedať, zvlášť po výskume MUDr.Pekovej a jej zistení, že tento vírus bol vyrobený v laboratórnych podmienkach, teda umelo…Tu sa na jazyk tlačia viaceré otázky. Prečo sa vyrobil patogénny, chorobný vírus? Za akým účelom? Pre blaho ľudstva? Sotva…Tu nech sa nehľadá liečba len od nás lekárov, ale tu treba obrátiť pozornosť aj na iný druh profesie, sektor…Tu už naozaj nestačí náš, medicínsky pohľad…
  V tejto súvislosti je zaujímavý názor Dr.Judy Mikovitsovej, jednej z najšpičkovejších vedkýň svojej generácie v USA: „tento vírus nemôže byť prirodzene sa vyskytujúci. To by sa vyvíjal podstatne viac ako desať rokov. K „nášmu“ vírusu došlo však až v priebehu posledných 10 rokov!“
  S mimoriadne zaujímavou, až šokujúcou informáciou prišli noviny New York Times: „ štandardné testy diagnostikujú veľké množstvo ľudí, ktorí môžu prenášať relatívne bezvýznamné množstvo vírov a nie je pravdepodobné, že by boli nákazlivý. Vyšetrení boli pacienti z troch amerických štátov- New York, Massaschuttes a Nevada !
  A až 90% pozitívnych testov na K-19 u pacientov bez klinických príznakov bolo negatívnych v zmysle šírenia infekcie ! Tento záver bol zdôvodnený na základe mikroskopického vyšetrenia genetického materiálu (tyčinky), kde pri viac ako 30-násobnom zväčšení sa tento našiel ako neškodný, neaktívny, mŕtvy!!! u drvivej väčšiny pacientov, ktorí nemali a to bolo opakovane zdôraznené, žiadne objektívne, alebo subjektívne príznaky ochorenia!!!
  Po prehodnotení z pôvodných 45.000 „pozitívnych“ pacientov sa toto číslo zredukovalo na 4.500 !
  Aešte jedna zaujímavá informácia zNew York Times, kde sa veľmi kriticky komentovala skutočnosť, keď na obmedzenie cestovania, zatváranie hraníc, izolácie ľudí, karantény, zatváranie podnikov, reštaurácií, posilovní, nemožnosť chodiť do kostola, obmedzenia pri usporiadaní svadieb, pohrebov, teda „zastavenie života“ – stačí jednoduchý pozitívny test z výterov ústnej dutiny , nosohltana.
  A nie ďaleko vážnejšie objektívne parametre, ako počet úmrtí, obsadenosť lôžkových kapacít na ARO a JIS oddeleniach, alebo počty použitých ventilátorov týmito pacientami !
  Významným a objektívnym merítkom sú pitvy pacientov. VNemecku, Hamburgu, podľa nemeckého denníka Sudddensthe Zeitung pri realizácií prvých 85 pitiev zomrelých pacientov, sa dokázalo, že títo pacienti nezomreli z dôvodu ochorenia na koronavírus, ale na iné vážne choroby – najmä na vysoký krvný tlak, arteriosklerózu a infarkt myokardu.
  Podobne, aj pri prvých pitvách vo Švajčiarsku, Bazileji sa dokázalo, že hlavnou príčinou smrti tiež nebol koronavírus, ale obezita pacientov v kombinácií s diabetom a ischemickou chorobou srdca.
  Taliansko, profesor Riciardi, vedecký poradca Ministerstva zdravotníctva: „ Pri opakovanom hodnotení Národného zdravotného ústavu iba 12% úmrtných listov preukázalo priamu súvislosť s koronavírusom a zvyšných 88% pacientov, ktorí zomreli, mali aspoň jednu inú závažnú smrteľnú diagnózu, mnohí dve, až tri.
  Obrovský biznis ?

  Agentura Reuters vydala 30.júla 2020 tiskovú správu, podľa ktorej Európska únia podpísala 14.júla 2020 s farmaceutickým kolosom Astra Zeneca zmluvu na 400 miliónov dávok vakcíny proti K-19 (EU má 445 milióna obyvateľov). Zmluva je chránená indenmnitou, to znamená, že občania nebudú môcť žalovať firmu za vedľajšie účinky, trvalé postihnutia a eventuálne úmrtia, spôsobené novou vakcínou K-19. Táto vakcína by mala byť distribuovaná do konca toho roku do 27 štátov EU!
  Ruud Dober, člen výkonného tímu Astra-Zeneca dokonca povedal spoločnosti Reuters : „je to unikátna situácia, keď mi ako spoločnosť proste nemôžeme riskovať, ak za 4 roky bude táto vakcína vykazovať vedľajšie účinky“!
  Táto zmluva na 400 miliónov vakcín je podpísaná a teraz sa rieši, ako to spraviť, aby to nebolo v rozpore s Listinou práv a slobôd. A tieto vakcíny treba rýchlo predať, lebo skladovaním sa znižuje ich účinnosť a bezpečnosť“.
  Del Bigtree – lekársky žurnalista, bádateľ a producent filmu Vaxted hovorí o nebezpečí vakcíny proti K-19 : „ nie som proti vakcínam, ale proti pichaniu produktov, ktoré neprešli bezpečnostnými skúškami aktoré nemôžu súdiť výrobcov za sekundárne nebezpečné účinky(tzv. ochrana zodpovednosti za škodu), kde výrobci nie sú pod žiadnym rizikom“. A hovorí aj o umelej panike, šírenej médiami…
  Zaujímavá informácia – Bill a Melinda Gates – vraj nie sú len hlavní sponzori WHO (70%), ale v rámci americkej firmy NOVAMAX kúpili aj továreň u Jevan pri Prahe, kde sa vyprodukuje viac než miliarda vakcín ročne…
  Zdroj-otevrisvoumysel,cz: „Bill Gates chce mať svoj povinný vakcinačný program pre všetkých 7,5 miliardy ľudí na svete. Je to aj cieľ WHO.“
  Britské vydanie Guardian z 31.5.2009 : „B.Gates, D.Rockenfeler a G.Soros 5.5.2009 v New Yorku založili „Good club“ s cieľom hľadania odpovedí na globálny ekonomický pokles….a zdravotnícku krízu…
  Hovorí sa a píše o možnosti povinného očkovania…Dokonca o povinnom očkovacom preukaze, bez ktorého nebudú občania môcť navštevovať reštaurácie, divadlá, športové akcie, nakupovať do hypermarketu, ale aj prísť do zamestnania…Ja tomu neverím…To by boli miliardové zisky pre jednotlivcov…to nemôže byť pravda…
  Dr.Vernon Coleman, anglický lekár, spisovateľ, publicista, autor 100 kníh : „Koronavírus nikdy nebol nebezpečnejší ako obyčajná chrípka“. Poukazuje aj nato, že boli prípady, keď jeden pacient bol viac razy testovaný, pričom zakaždým sa nahlásil nový vírus…
  Je toho názoru, že zdravotníctvo ovládajú farmaceutické spoločnosti. A že koronavírus už nie je zdravotnícky problém, ale mocensko-politický.
  Vzhľadom aj na mnohé zavádzajúce informácie o vplyve koronavírusu na detskú populáciu niekoľko objektívnych medicínskych poznámok. Deti sú odolnejšie, pretože ich imunitný systém je odolnejší. V detskom veku je totiž vysoká hladina T-lymfocytov, produkovaných štítnou žlazou. Môžu síce ochorieť, ale ich ochorenie má zvyčajne ľahšiu formu. Podľa Hlavnej odborníčky pre všeobecnú starostlivosť detí a dorastu MUDr. Eleny Prokopovej ťažšie to znášajú len deti, ktoré majú niektoré z pridružených ochorení ako je autoimúnna choroba, cukrovka, alebo deti z niektorou vrodenou vývojovou vadou.
  Horeuvedený odstavec by som rád dal do pozornosti môjmu kolegovi-lekárovi, ktorý v Zdravotníckych novinách -27. august,č.30 na strane 6, doporučuje povinné očkovanie detí do 15

  rokov. Maj by ísť na konzultáciu za pani doktorkou Prokopovou a dúfam, že tento svoj nesprávny medicínsky postoj potom zmení…
  DOVOLÍM SI TERAZ VYSLOVIŤ AJ SVOJ NÁZOR NA CELKOVÉ DIANIE OKOLO KORONAVÍRUSU. Myslím si a som o tom presvedčený, že nie som sám, čo problém koronavírusu považuje až za príliš
  spolitizovaný a s nádychom byznisu… A nielen v Slovenskej republike.
  Prečo sa nerešpektujú fakty, čísla ?! 80% pozitívne testovaní ľudia nemajú žiadne klinické príznaky a drvivá väčšina z nich (ak nie všetci) nie sú infekční a nie sú šíritelia K-19 vírusu ! A mi ich dávame do karantény a div nie „zastavujeme život“ na celej zemeguli ! Rešpektujme medicínu. Ale medicínu faktov a nie medicínu dojmológie, ktorá sa vnucuje svetu!
  Na Slovensku máme výborne zvládnutú situáciu ochorenia K-19 – nízky počet pacientov s dokázaným ochorením a hlavne mimoriadne nízku úmrtnosť – 43 pacientov. Pre porovnanie v prvý polrok zomrelo v SR 36.000 ľudí na iné diagnózy, pričom na bežnú chrípku zomiera v SR ročne 700- 1000 pacientov.
  Dokonca pri chrípkovej epidémií v r.2016-2017 zomrelo u nás na bežnú chrípku 3.703 ľudí a 2 roky predtým 2.878 ľudí. Kto si to vtedy všimol? Prečo sa vtedy nerealizovali „dnešné“ opatrenia (rúšky, odstupy…) Pri porovnávaní tejto vysokej úmrtnosti spred 3-4-och rokov je predsa „dnešná“ úmrtnosť na K-19 (43 ľudí) až smiešne nízka ! Tu chýba akákoľvek medicínska logika.
  Mimoriadne ma zaujal názor Dr.Eduard Šeba, filozofa, podnikateľa a neúnavného bojovníka za pravdu, ktorý nikdy neváha si priznať aj vlastnú chybu. Citácia Dr.E.Šeba z článku
  „Kto bude niesť zodpovednosť za zníženie životnej úrovne po koronavíruse“: „S plnou vážnosťou si uvedomujem aj jeden mimoriadne vážny, negatívny dopad „koronavírusu“ z pohľadu budúcnosti slovenských občanov a tou je ekonomický dopad, kde každý deň nevrátenia sa do „normálu“ hrozí miliónovými stratami.“
  „Tento mínusový ekonomický dopad, nielen shospodárskymi, ale aj sociálno-vzťahovými negatívnymi dôsledkami treba čo najskôr prerušiť“.
  Infekcie, epidémie rôzneho druhu, charakteru a stupňa prichádzajú i odchádzajú, ale nikdy sme kvôli nim tak celoplošne nezastavili spoločenský a ekonomický život. Nikdy sme tak neignorovali, našu vlastnú imunitu, ktorá udržuje ľudstvo pri živote od nepamäti. Zastavenie chodu bežného života spoločnosti nás ohrozuje ekonomicky a psychosociálne viac, ako sám koronavírus. Nedaj Bože, aby sa nám nechodenie do škôl a zamestnania zapáčilo…!
  P.s.
  S veľkou pozornosťou som si prečítal tri knižky českého lekára Jána Hnízdila, ktoré riadne rozvírili hladinu aj tak nie pokojného medicínsko-ekonomického sveta. Z jeho knihy „Jak vyrobit pacienta“ si dovoľujem citovať niektoré pasáže:
  s.42 – Zatiaľ, ako ešte pred niekoľkými desiatkami rokov sa výskum zameral na hľadanie nových a účinnejších liekov proti smrtiacim chorobám, dnes rieši medicínsky priemysel problém práve opačný. Liekov je viac než chorôb. Zisky medicínsko-farmaceutickej loby sú v ohrození. Je treba tomu zabrániť všetkými prostriedkami.
  Manažéri farmaceutických firiem, kreatívci reklamných agentúr, marketingoví špecialisti a spriaznení lekári dali hlavy dohromady a našli riešenie : „Pustíme sa do vyhľadávania chorôb u ľudí, ktorí v skutočnosti netrpia žiadnou chorobou. Vymyslíme nové syndrómy i diagnózy a priradíme ich k nadbytočným liekom. Namiesto umenia žiť s obtiažmi, ktoré sú samozrejmou súčasťou bežného

  života, vyvoláme prostredníctvom reklamy strach a nutnosť bojovať proti ním za pomoci tabliet. (moja poznámka-dnes vakcín).
  Týkalo sa to „nebezpečného“ cholesterolu a liekov Lipidor, Norvasc(fy Pfizer) a Zocor(fy Merck), ktoré len v USA vynáša 13 miliárd dolárov ročne.
  s.79 – Medikalizácia života, jeho zaplavenie liekmi achorobami je jednou zmnohých tvárí biotechnologického videnia sveta. Lekárska veda dosiahla takého pokroku, že nikto na svete už nie je zdravý.
  s.84 – Súkolie medicínsko-farmaceutického komplexu nezastaviteľne drtí základné etické princípy humánnej medicíny a prispôsobuje ich svojim potrebám. Starostlivosť o zdravie už nie je cieľom, ale zámienkou pre uspokojenie ekonomických záujmov vplyvných podnikateľských skupín.
  Len podotýkam, že táto knižka má dátum vydania rok 2010…
  3.5. + 26.9.2020 Prof.MUDr.Viliam Fischer CsC.,FICS Kardiochirurg
  Realizátor 1.úspešnej transplantácie srdca na Slovensku
  Nositeľ najvyššieho štátneho vyznamenania „Rad Ľudovíta Štúra 1.stupňa“

  Odpověď
  • Mám za to, že originálny list Viliama Fischera znie takto :
   https://www.eurorespekt.sk/prof-mudr-viliam-fischer-apelujem-na-prezidentku-republiky-vladu-a-parlament-sr-aby-urychlila-ich-navrat-do-normalneho-pracovneho-zivota/
   To, čo je tu prezentované ako jeho list, má od originálu ďaleko. Sú tam vsunuté rozsiahle časti, ktoré Fischer nepísal. Je to hrubá manipulácia.

   Odpověď
  • Dovolil som si to neprecitat.
   Moje doplnenie:
   Po prepuknutí úplatkárskej kauzy odišiel na dovolenku a od 25. februára 2015 čerpá po dohode so zamestnávateľom neplatené voľno. [13] V apríli 2015 dostal dvojročný trest s podmienečným odkladom na skúšobnú dobu štyri roky a zároveň peňažný trest vo výške 15-tisíc eur a zákaz vykonávať lekárske povolanie počas obdobia troch rokov.[14] V januári 2017 požiadal Fischer Špecializovaný trestný súd, aby mu odpustil zvyšok trojročného zákazu výkonu povolania. Súd mu vyhovel. Napriek tomu sa k profesii nebude môcť vrátiť, pretože Slovenská lekárska komora mu odobrala licenciu.
   zdroj: wikipedia
   P.S. Pistu Petrika, prveho prijemcu transplantovaneho srdca som poznal osobne. Pred aj po transplantacii sme spolu skoro dennodenne komunikovali. Ja pracovne, nie ako lekar, a on ako jeden z pacientov.
   A aj ked samozrejme najvacsiu vdaku vyjadril panovi profesorovi, velmi dobre si uvedomoval, kto vsetko a ake ma zasluhy na jeho predlzeni zivota.
   Smutne je , ze takmer vsetka pozornost a zasluhy sa pripisuju Fischerovi.
   Inak o jeho skorumpovanosti a bezcharakternosti pri vedeni ustavu sa rozpravali doslova legendy.

   Odpověď
   • Myslíš, že by sa našiel aj niekto, kto by natrel za branie úplatku Traubnera?

    Odpověď
    • k Traubnerovi sa neviem a preto nemozem vyjadrovat.
     Asi som ho ani nikdy nestretol.
     Fischerovi dokazali aspon malicku cast jeho spinavosti.

     Odpověď
 11. Oracle 911 27.9.2020 o 12:56

  Jox sa mi ozval, jeho advokátka nielen vyzvala Matelka aby zrušil nulitné vládne opatrenia ale chystajú ho podať na súd za prekročenie právomocí:
  https://www.facebook.com/1230909503631198/posts/3300966696625458/?d=w

  Z Joxovho mailu:
  Teraz ku teme. Bojujeme a bodujeme. Moja advokatka, uz je nounteda 2 týždne pripravuje žalobu, no skôr, ako ju podáme, dala dokopy (vid priloha). Prosim prejdi si to celé, je to fascinujuce citanie o absolutnej nulitnosti a zdôvodneni. V podstate vycuc:

  - Matovičova vlada neurobila ani jedno opatrenie, ako nariadila este Pelleho vlada pocas rokovania tusim 300 v bode C1 pretože:
  – Pelle vyhlasil ohrozenie verejnehonzdravia 2 stupna
  – Vlada musi tym padom postupovat podľa zakona 42 o kr. riadení
  – vsetky paakty Mikasa ale boli robene podľa zakona 355, ktory je aplikovateľny na ohrozenie verejneho zdravia, ale nie na ohrozenie 2 stupňa
  - a pretože horeuvedene platí Matovič aj Mikas zneuzili hrubo pravomoci verejného činiteľa.

  Odpověď
  • vynikajuci pravny pocin, ulozila som si to radsej cele aj s prilohami, ktovie ako dlho to tam vydrzi
   a treba to zdielat, kazdy co ma taku moznost … alebo aspon ten zaverecny text
   pre laika je to pravnicky narocny material, ale pokusim sa cez to podrobnejsie prekusat

   Odpověď
   • Oracle 911 27.9.2020 o 18:09

    Zajtra uverejním zvlášť článok.

    Odpověď
  • dôležité je ako sú koncipované príkazy. Oni postupujú podľa zákona 355, ale základ je zákon 42/1994 o civilnej ochrane.
   Takto, Pelle vyhlásil mimoriadnu situáciu (MS) z dôvodu ohrozenia verejného zdravia II. stupňa. V zákone o civilnej ochrane (CO) je presne uvedené kedy, kto a ako vyhlasuje MS. Na riešenie vzniknutej MS sa vydávajú príkazy, ktoré jasne hovoria čo, kto, ako, kedy a kde sa má robiť. A tu je dôležité vedieť, že každý príkaz sa vydáva v zmysle zákona 42/1994 a musí tam byť uvedené kvôli čomu sa vydáva a kto ho vydáva. V príkaze môžu byť rozpracované jednotlivé úlohy a čiastkové príkazy aj podľa iných zákonov, ale tie sa týkajú len spôsobu vykonania daného príkazu alebo úlohy. Zároveň je v príkaze uvedené kto plní tieto úlohy, poprípade (záleží od povahy problému) je tam uvedené aj časové obdobie. A ďalej, každý príkaz má svoje číslo a tento príkaz ide cez ústredný krízový štáb do vlády na schválenie. Čiže každé obmedzenie musí ísť touto cestou. Príkazy, ktoré sú vydávané ináč sú (aspoň podľa mojej mienky) neplatné.

   Pokiaľ bol vydaný príkaz, ktorý sa len odvolával na zákon 355, tak je neplatný, lebo (ak sa nemýlim), tak úrad verejného zdravotníctva nemá zo zákona právomoc vydávať takéto príkazy a zároveň platí aj to čo som uviedol hore.

   Odpověď
   • @ondrej, vdaka za zrozumitelne vysvetlenie podstaty tohoto sucasneho nepravneho stavu

    Odpověď
   • Oracle 911 27.9.2020 o 18:25

    @Ondrej
    Vďaka budem ťa citovať.

    Odpověď
  • Ori,
   co sa tyka pravneho postupu pocas tzv. koronakrizy, tak sa vsetci aspon trochu pricetni pravnici v dusi pochechtavaju a madlia si ruky.
   Cakaju na ten spravny okamih.
   Na nezakonnost postupov uz upozornili napr. Pelegrini, Fico, Harabin a viaceri dalsi.
   Predpokladam, ze to bude sucast prevzatia riadenia v SR.

   Odpověď
   • Kdyby jen v SR… Organizátoři operace totiž počítali s konsekventními legislativními úpravami, které celou operaci COVID v jednotlivých státech ex-post- uzákoní, a to se prakticky nikde nestalo . Takže ujíždí půda pod nohami.

    Odpověď
    • @Boletus
     Uzakonit ex-post znamena retroaktivitu.
     Myslim si, ze skor to ti „sikovnejsi“ takto zariadili.

     Odpověď
     • To ex-post nebylo míněno časově, ale významově – tedy jako tiché a málo zdůrazňované „doplnění “ k prováděným omezujícím opatřením. Ostatně- jedno nám zrovna ve Sněmovně předvádí ministr vnitra Hamářček…

      Odpověď
      • @Boletus
       Ja som to pochopil pravnicky.
       Iste , ono tie paragrafy su akosi krive. :-)
       Zial CR politicku scenu nesledujem podrobne, ale nevyzera to uplne spatne.

       Odpověď
   • Oracle 911 27.9.2020 o 20:15

    Takže hovoríš, že tu budú hromadné žaloby na vlády jednotlivých krajín, vrátane Matelka?
    GP s tým počíta, močiar nie. :)

    Odpověď
    • Site horucou ihlou, a syrecky musia dozriet. :-)

     Odpověď
     • Oracle 911 27.9.2020 o 22:39

      Čo tým myslíš?

      Odpověď
      • Bazina je v casovej tiesni a nestiha sa zaoberat fundamentalnymi pravnymi zalezitostami a preto to neriesi.
       Treba byt trpezlivy, a pockat si kym budu mat syrecky ten spravny smak.
       Treba byt trpezlivy, a pouzit tento nastroj v spravnej chvili, aby to malo maximalny ucinok.

       Odpověď
       • Oracle 911 28.9.2020 o 6:38

        Ono, priveľa času nemáme ani my, totiž rozpadávajú sa všetky tri piliere štátu spolu s ekonomikou…

        Odpověď
   • … bude este nejake pravo platne? … moze to zobrat tie konce ako aj medzinarodne … utrhni co mozes ….

    Odpověď
  • Myslím že pred odchodom bolo položené zopár „nášlapných mín“ a toto je jedna z nich.

   Odpověď
   • A dobre sa na tom zabavaju. :-)
    P.S.: ja tiez.

    Odpověď
   • to si nemyslím. tí čo sú v pozadí nie sú samovrahovia. Základný rozdiel bol v riadení danej krízy a hlavnú príčinu na tom mali premiéri a ich charaktery. Nášľapné míny si matelko položil sám.

    Odpověď
    • Nesuhlasim,
     Pele s Ficom, aj vdaka svojim tutorom presne vedeli o co ide.
     A dnes ich bolia branice.
     Matelko tusil nieco nekale, ale nevie odkial vietor fuka.

     Odpověď
     • matelko si na vidly nabehol sám. Či to bola neznalosť, arogancia alebo oboje, neviem. Problém nastal keď si matelko vytvoril paralelné štruktúry riadenia – permanentný krízový štáb a ďalšie prvky osamostatnil a riadil sa ich odporúčaniami. Práveže Pelle mu odovzdal systém, ktorý ako tak fungoval. Inak z Pelleho strany by to bola kardinálna nezodpovednosť a hlúposť nechať tam nejaké nášľapné míny, lebo tie by sa po čase našli a mohlo by ho to aj politicky zničiť.

      Odpověď
      • Matelkove spravanie a konanie je pre skusenejsieho psychologa uplne priezracne.
       Takze tie miny neboli skutocne, ale len predpoklad Matelkovho spravania sa.

       Odpověď
       • asi tak nejak :)

        Odpověď
       • Oracle 911 28.9.2020 o 6:50

        Praktický psychológovia z miestnej pobočky GP veľmi dobre vedia, že ako s ním manipulovať a v podstate preto nabieha na vlastné vidly.

        Odpověď
  • na Slovensku je základným rozdielom medzi mimoriadnou situáciou (MS) a núdzovým stavom (NS) ten, že pri NS môžeš obmedziť základné ľudské práva a slobody. Pri MS to nie je možné. Takže ak to prenesieme na dnešnú situáciu, môžu upraviť resp. stanoviť pravidlá zhromažďovania sa, ale nemôžu zakázať štrajkovať. Môžu upraviť pravidlá prevádzok, ale nemôžu zaviesť zákaz vychádzania alebo slobodu pohybu. Môžu stanoviť režimové opatrenia na zastavenie šírenia covidu, ale tieto opatrenia nemôžu poškodzovať základné ľudské práva a slobody. Ak by ich chceli obmedziť, tak musia vyhlásiť NS. Pri zavádzaní režimových opatrení je rovnaký postup ako pri záchranných prácach.

   Odpověď
   • no a to je práve to prečo si to myslím, Pelle vyhlásil MS,dokonca ak si dobre pamatám tak vtedy aj na nejakej tlačovke alebo príhovore hovoril práve o tom že nemôžu obmedziť ludí,že sú to odporúčania,vyzýval ludí k zodpovednosti.NS bol vyhlásený len pre zdravotníkov.Súčastná vláda pri svojej arogancii moci terorizuje akoby bol vyhlásený NS celkovo.Strčili hlavu do slučky.

    Odpověď
    • ono je to zložité a Pelleho vyhlásenie NS nebolo najšťastnejšie riešenie. Problém je ten, že na rovnaký problém boli vyhlásené dva stavy MS a NS. Platí zásada, buď je v platnosti MS alebo NS. Ak po vyhlásení MS bol vyhlásený NS, postupuje sa podľa Ústavného zákona č. 227/2002 Z. z. o bezpečnosti štátu v čase vojny, vojnového stavu, výnimočného stavu a núdzového stavu. MS sa rieši podľa zákona 42/1994. Vyhlásenie NS bolo podľa mňa zbytočné a len zbytočne skomplikovalo situáciu. Už keď Pelle vyhlásil NS, mal byť vyhlásený „se vším všudy“ a nie po častiach.

     Odpověď
     • Oracle 911 28.9.2020 o 6:31

      Pravda, ale na druhú stranu to bola situácia s ktorým málokto rátal, ale na druhú stranu to práve toto vyláme Matelkovi krk.

      Odpověď
 12. http://www.nwoo.org/2020/09/26/skatulata-hejbejte-se/#more-317814
  Výborné shrnutí diskuzí na Vodě KSB ohledně výměny min. zdravotnictví, proč jmenoval Zeman Prymulu, proč vzestup Covid 19 jde v ČR a Izraeli zároveň. Autor je hodně znalý KSB.

  Odpověď
  • Kvalita, znalosti KSB a DVTR se pomalu a jistě dostávají k davu.

   Odpověď
  • Odporucam si precitat všetky autorove statusy na fb. A sledovat ten silny progres.

   Odpověď
 13. V Bruseli na stretnutí predstaviteľov V4 sa nechal Matovič zastupovať Babišom. Žeby krôčik k zjednoteniu Česka a Slovenska? :) Matovič naozaj sám nechápe, čo robí. :)

  Odpověď
  • Oracle 911 26.9.2020 o 23:24

   Samozrejme, že nechápe, prečo by chápal, je to mimo jeho okruh chápania.

   Odpověď
   • Ano. Je to mimo jeho retardáciu.

    Odpověď
    • Oracle 911 27.9.2020 o 12:58

     Skôr nevzdelanosť a blbosť.

     Odpověď
 14. Blahova kritika Korcokovej zahranicnej politiky… vyborny zostrih z vystupenia v NR SR
  https://www.youtube.com/watch?v=HOXyHbS3cTQ

  Odpověď
 15. zajtra pozerajte

  Odpověď
  • Bibi môžeš dodržiavať pravidlá tejto stránky?! To, čo sa týka politiky( článok + link ) má byť v políčkach na to určených a čo sa týka tvojich výplodov má byť mimo téma, prípadne otázky a odpovede.

   Odpověď
   • Nie, Bibi alebo Bibiana P. má problém dodržiavať pravidlá každej stránky, známa to večne blokovana postavička na Fb, často ju zrejme nahlásia nielen za „dôverne osobné“ výroky a poznámky, aktuálne v súvislosti s P. Pellegrinim, ale aj za útoky proti tým, čo nezdieľajú absolútne nekritický až zbožný názor na Pelleho, podľa jej gusta.Takto si bibi zhmotňuje svoje túžby a sny do rámca všednosti života. Osobnosti politikov občas prestrieda, ešte že si vyberá spomedzi tých kladných :)) Pár rokov dozadu to bol Lavrov, potom Salvini, teraz Pellegrini. Je pravda, že prišla s otcom o byt v bytovke, ale už šťastne bývajú v novom byte. Je veľmi fajn, že všetci poškodení z prešovskej bytovky dostali taký obnos peňazí, že si mohli kúpiť nové byty – vďaka zbierke, poisťovniam atď. Inak, podobnú obťažovateľku má na Fb aj R. Fico, len Talianku, tá mu vytrvalo roky vypisuje podobné nezmysly v taliančine.

    Odpověď
    • No a Bibi umi italsky … Kruh se uzavira?

     Odpověď
     • :)) jedného zbožňuje talianska Tiziana, druhého slovenská Bibiana..

      Odpověď
      • Ona to nekde psala, ze umi italsky, takze je rebus vyresen. :)

       Odpověď
    • tiez si myslim, ze vsetko s cim sa nam tu bibi akoze zdoveruje sa odohrava len v jej hlave
     ako sa vravi… „Pan Boh nas ma vselijakych… „

     Odpověď
 16. no nic prisiel domov idem mu dat jest nech si konecne oddychne aj ked to je moje zbozne prianie je unaveny a vycerpany,ale nemozem mu pomoct ,a neda si povedat aby si oddychol ,snazim sa mu byt co najlepsou oporou ma nenormalne sebazaprenie a tuzbu pomahat ludom,ma toho vela a aj doma zajtra ma este montovat skrinu na potraviny

  Odpověď
  • a ja nemusim tu nikoho presvidcat o mojom vztahu s nim,ja viem skym zijem,s kym spim s kym jem a skym sa rozpravam a skym travim svoj zivot

   Odpověď
   • ak budete chciet mozte sa ma potom v priebehu pytat aky ma Peto nazor na iste veci

    Odpověď
    • Byl bych opatrný, nejednej jeho jménem a nic o něm neprozrazuj. Spíš by bylo lepší, kdyby jsi se sama ptala, jaké má názory zdejší komunita k nějakým událostem nebo procesům, to se může hodit při řízení každému, zpětná vazba jak to vnímá obyvatelstvo nebo tedy zde malinko gramotnější část obyvatelstva. Důležité je, že potvrzuješ, že je morálně v pořádku. Kdo ví kdo čte zdejší diskuzi a jak to pak může zneužít.

     Odpověď
     • ved ja viem ved nemyslim nic sukromne to su nase zalezitosti a ano viem ako to myslis

      Odpověď
      • podľa mňa je Pelle vysokovzdelaný človek, ktorý aj dobre ovláda slovenský pravopis

       Odpověď
     • Alexandro 27.9.2020 o 17:26

      Bibi je známe číslo z FB a z iných webov. Je to typický stalker posadnutý nejakou známou osobou. Predtým to bol Salvini, teraz jej prepína z Pellegriniho. S Pellegirinim nič nemá, celé sa to odohráva len v jej bláznivej hlave.

      Odpověď

Napsat komentář

*
*

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>