1. Před nějakým časem jsme tu rozebírali, že za Zemanovou podporou Babiše a „pliváním“ na Sobotku může být nějaká strategie – klany schované za nimi se mohou vzájemně „poprat“. Toto je možná jeden z výsledků té strategie – PL zpovídaly ministra Ťoka ohledně podpory určitých sportovních aktivit od ČD Cargo a Ťok se zeptal novinářů, jestli také prověřují podporu různých sportovních aktivit od ČEZu, který je spíše napojen na lidi od ČSSD. Není nejlepší, když na sebe vzájemně napráskají různé věci? http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Jiri-Bartoska-a-penize-od-CEZu-Vysloveno-temne-podezreni-504672

  Odpověď
  • Je, a Zeman se směje. Jen ať se ty žumpy vypláchnou navzájem.
   Zase to začíná být samá síra a smrad.

   Odpověď
  • Dobry uhel pohledu. Pokud se maji protlacit mensi a nove strany, tak je potreba sebrat hlasy velkym stranam. Taky jsem na to myslel, ale prislo mne to nemozny. Treba to aspon trochu zafunguje.

   Odpověď
   • Ty nemáš televizi, tak jsi nemohl vidět – včera byl na TV Barrandov pořad Instinkt, kam si Soukup pozval Michala Davida a Ringo Čecha. Mluvili o všem možném, o hudbě, o Ringově malování a na závěr se Soukup Ringa zeptal: Člověčě, co to děláš? Ty ses dal zase na politiku? A Ringo řekl: No, požádal mě o to jeden můj dobrý přítel, řeknu jen, že se jmenuje Miloš, a žádosti dobrého přítele je třeba vyhovět. …..Dobrá reklama. http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Ringo-Cech-Jsou-tam-daleko-vetsi-blbci-nez-ja-takze-volte-me-504663

    Odpověď
    • Ano :-) a říká to naprosto správně, tedy v každém pořadu jasně poukáže vědomě i podvědomě na to, že je Milošův bojovník, čili sbírá hlasy Zemanových příznivců, jichž je v republice prokazatelně minimálně 35%.

     Odpověď
 2. V RTVS vo včerajších správach odznela veľmi zaujímavá informácia. Minister obrany pozastavil výber a prezbrojenie stíhacej letky SR. V informácii sa hovorilo, ze stále ešte nie je rozhodnute,
  kto a aké stroje by mal dodať na Slovensko. Moderator povedal, že v hre sú traja potencionálni dodávatelia a tými sú Švédsko s Grippenmi, USA s F16 a Rusko s MIG 35. Potom hovoril „analytik“ Nagy, že vec sa už posunula a reálne sú v hre švédsky Grippen a rusky MIG 35. Je jasné, ze sa v rámci Európy už začínajú preklápať misky váh. Minister obrany Gajdoš odložil rozhodnutie o výbere stíhačiek na budúci rok.
  https://www.aktuality.sk/clanok/522280/nove-stihacky-tak-skoro-nebudu-minister-gajdos-chysta-odklad/

  Odpověď
  • niečo k obrane
   Do roku 2030 chce rezort obrany modernizovať armádu, použije miliardy
   http://www.teraz.sk/slovensko/mo-sr-2030-modernizacia-armada-obrana/281256-clanok.html

   Odpověď
 3. Dnes nás čaká : Prezident Kiska vystúpi v OSN
  http://www.teraz.sk/slovensko/dnes-nas-caka-diar-kiska-osn-nrsr/281229-clanok.html

  Odpověď
 4. „Hlavné správy“ sú na SVK takým „patriotickym SME“. S liberál-fašistami (SAS, MOST, OĽANO) našich „patriotov“ spájajú:
  - nenávisť k Ficovi
  - nenávisť k socializmu
  - životný záujem zachovať davo-elitárny princíp riadenia spoločnosti.
  Avšak na rozdiel od „liberálov“ našich patriotov spája ešte jedna, veľmi dôležitá charakterová črta – KRYPTOĽUDÁCTVO. „HS“ nenávidia SNP a otvorene robia reklamu kotlebovcom. „Slovenské národné noviny“ propagujú učebnicu dejepisu spod pera M. Ďuricu. „Slobodný vysielač“ si do relácie o SNP pozval M. Lacka. To práve títo dvaja „experti“ sú autormi podstatnej časti článku wikipedie o SNP. No a SNS – toť osobitná kapitola. Píšem momentálne článok o tejto našej „patriotickej“ úderke, ktorá je ZÁKERNEJŠIA, než sulíkovci,kiskovci a matovičovci, pretože sledujúc POROVNATEĽNÉ ciele používa naoko vlasteneckú rétoriku.
  „Najhoršie zlo je to, ktoré sa tvári ako dobro“… Kým vydám článok, nech sa páči pár odkazov na to, komu nahrávajú naši „patrioti“. Ten článok o SNP na „HS“ je fakt ukážkový. Normálne sa hanbím, že som pre „HS“ písal.
  http://www.hlavnespravy.sk/odvratena-strana-snp-katolicky-knaz-vyrozpraval-svedectvo-o-masakri-obcanov-slovenskeho-statu-zo-strany-partizanov/1140466
  http://snn.sk/news/aka-ma-byt-ucebnica-slovenskych-dejin/
  https://www.youtube.com/watch?v=iAIMPI-BWFM

  Odpověď
  • HS su taka nasa 6.kolona… uz v diskusiach je jasne vidiet za koho kopu
   nemam ten portal rada hned od zaciatku uz len kvoli tym agresivnym reklamnym bannerom

   Odpověď
  • Je zaujimave ze je teraz viec ludi s priezviskom Durica a to historik Milan Stanislav Durica , spevak Ondrej Durica a spevak Adam Durica.
   Inak ten masaker v Sklenom sa stal.Neviem ci tak ako opisuje clanok na HS ale partyzani zastrelily 56 slovenskych nemcov.
   https://www.sme.sk/c/1300765/masaker-v-sklenom-spred-sestdesiatich-rokov-nie-je-dorieseny.html

   Odpověď
   • Ten masaker v Sklenom nebol zadarmo. Niečo mu predchádzalo. Kedysi mi to rodičia spomínali. Možno sa nájdu pamätníci, ktorí ozrejmia motívy konania partizánov. Jedným z motívov bola určite pomsta.
    Mnoho Nemcov sa za Slovenského štátu správalo hnusne.
    Viem, že v Spišskej Sobote strieľali z okien do partizánov.

    Odpověď
  • Svedectvo farára: „Kládli mi za vinu, že som vyzýval na odpor proti nim, že som mal vo veži tajnú vysielačku a že v sakristii farského kostola a pod oltárom našli zbrane.“
   Tak za to sa cez vojnu popravovalo (stačilo len jedno z troch uvedených) a to na hociktorej strane.

   Odpověď
 5. Bože, lidi jsou vážně tak hloupí? I ten p. Hlávka, dělá že nerozumí, to už je moc. https://www.youtube.com/channel/UCUJFCkx_UVGGBWIgGZedvKw

  Odpověď
  • nepozrela som este to video, ale k tomu p.Hlavkovi… ja myslim, ze on vazne vela veciam nerozumie, nema vo svojej informacnej vybave privela takych veci, ktore ovlada min. 90% jeho posluchacov a ja obcas nahlas frflem pri tychto jeho elementarnych neznalostiach… inak ale, urcite aspon to mu sluzi ku cti, ze venuje svoj cas a techniku na projekt SVCS

   Odpověď
   • To ano, ale v té konkrétní relaci poukazuje posluchač na očividné skutečnosti a p. Hlávka opakuje, že mu nerozumí, přitom všichni ostatní hosté mají jasno.. Ano projekt SVCS je velice záslužný projekt, škoda že není mezi lidmi více rozšířen.

    Odpověď
    • tak si to vecer pustim, aj ked ma z neho asi zase skoro porazi :-)

     Odpověď
     • Snad se dovzdělá :-)

      Odpověď
 6. Mariansky sloup chcú znova postaviť v Prahe.

  Vyberiem len časť z písaného „Ferdinand III. svěřil své království zvláštní ochraně Panny Marie, a postavil jí v červnu 1650 sloup se sochou její na předním místě hlavního města. Sloup tu byl symbolem, že se Řím ujal vlastnictví Čech.“

  http://www.nwoo.org/2017/09/16/projev-lenky-prochazkove-pri-hlasovani-na-prazskem-magistratu/#comment-1008663

  Myslím že to už katolíckej hierarchii neprejde. A možno sa práve strelila do vlastnej nohy (po druhý krát počínajúc reštitúciami) v blízkych dejinách. Možno postaviť stĺp bol nápad nejakého chápajúceho (nejaká periféria GP), ktorý ďalej potápa stabilitu Katolíckej cirkvi a pripravuje nástup „pravoslávia“.

  Odpověď
  • Putinovec 18.9.2017 o 11:00

   Už sem o tom dával včera odkaz,že to zatím neprošlo.

   Odpověď
   • Já to dokonce pochopil tak, že to definitivně neprošlo.

    Odpověď
 7. Neviem či tu už bolo ale v Astane sa do 10.9.2017 konalo EXPO. Slovensko dalo do prezentácie 12milionov. Píšem to tu v súvislosti toho čo osvetlil Pjakyn o Astane nielen v 12.9.2017.

  Všimol si niekto že by o tom bolo niečo v mainstréému. Aspoň k tomu nemali zradcovia blbé reči (plytvanie s peniazmi a podobne)

  Odpověď
  • Oracle 911 18.9.2017 o 10:41

   Je to pomerne veľká suma a dúfam, že nás za to reprezentovali v čo najlepšom svetle.

   Odpověď
   • Áno, z vaší expozice jsem měl o vela lepší pocit, než z naší, ale asi to bylo příjemnými lidmi. Ve vaší expozici na plátně běžel Sagan na kole a vystavovali jste energeticky soběstačný domeček velikosti karavanu v ceně cca 100 tisíc USD určený pro chudé v nehostinných oblastech a solární deštník / slunečník, co by nabíječku mobilů. O deštník se dle hezké hostesky zajímali podnikatelé z Malajsie.

    V naší expozici bylo u stropu zavěšeno malé letadlo a létající šlapací kolo. Z dalších exponátů návštěvníky nejvíce zaujal „nekonečný“ kabel, koukající z nějaké bedny, za který, zejména děti, neustále tahali. Dominantou naší expozice však byl dlouhý barový pult, kde 2 až tři osoby prodávali chlast.

    Před naší expozicí hrála moravská cimbálovka, která se střídala s českou hudebnicí, hrající na dudy, všichni v národních krojích. Před cimbálovkou ještě poskakoval mladý muž na chůdách, takže celá naše expozice vyvolávala dojem, že všichni chlastáme a přitom chodíme na chůdách.

    Nad českou expozicí v patře byla ještě česká restaurace, kde jsem z řeči umělců pochopil, že na Expa jezdí každým rokem.

    Odpověď
    • Oracle 911 18.9.2017 o 20:54

     Takže ty si tam bol, že?
     A zdá sa, že moja predpoveď/predikcia o tom, že Česko sa bude napĺňať kádrami zo Slovenska lebo kvôli „kaviarni“ Česko nemá dosť ADEKVÁTNYCH kádrov na globálne riadenie sa ŽIAĽ potvrdzuje.

     Odpověď
     • Ano a strávil jsem na Expu skoro celý den a v Astaně celkem tři dny. Do kazašského pavilonu na Expu a i na Bajterek pouštěli tak, aby vždy pár lidí zůstalo před vchodem a tak uměle vytvářeli dojem velkého zájmu.
      Přidám pár dojmů. Astana mi připadla jako velká Potěmkinova vesnice. Světoví architekti se tam sice vyřádili, nicméně když jdeš po chodníku, musíš neustále koukat pod nohy, aby jsi si nezvrtnul nohu na nějaké nerovnosti. Kvalita kazašské práce se rovná nule. Co tam trochu za něco stojí, dělali cizinci a i to je odfláknuté.
      Z Petropavlu do Astany velice slušná dálnice, kde frézovali a dávali nový povrch v místech, kde vůbec nebyl potřeba a z Astany do Pavlodaru tankodrom.

      Odpověď
  • boris latta nesklamal… reportaz na pravde
   https://zurnal.pravda.sk/reportaz/clanok/438234-expo-2017-aj-energiou-buducnosti-mozno-uputat/
   https://zurnal.pravda.sk/reportaz/clanok/437613-kazachstan-je-bohaty-aj-na-chudobu/
   a tu dalsi redaktor pravdy
   https://spravy.pravda.sk/ekonomika/clanok/440526-slovaci-prisli-na-vyuzitie-mrtvych-uholnych-jazier/

   Odpověď
   • a este jeden clanok
    https://zurnal.pravda.sk/reportaz/clanok/436835-expo-a-astana-menia-pohlad-na-kazachstan/

    Odpověď
    • Oracle 911 18.9.2017 o 12:10

     Takže neboli to vyhodené peniaze.

     Odpověď
  • http://www.expo2017slovakia.sk/
   Podľa oficiálnych údajov celkovo medzinárodnú výstavu EXPO 2017 navštívilo 3.860.000 návštevníkov.
   Národný pavilón Slovenskej republiky navštívilo 311 166 návštevníkov, pričom najväčší nápor bol 9. septembra 2017 – 12 213 návštevníkov. Z tohto celkového počtu návštevníkov nášho pavilónu bolo 1 221 zo Slovenska (261 v rámci organizovaných podnikateľských misií a 960 individuálnych turistov).

   https://expo2017astana.com/en/page_id=1339

   Odpověď
   • https://www.youtube.com/watch?v=gJbnpIxu6a4

    Odpověď
 8. Dlho to netrvalo. Za Kiskovou aferou udajne stoja rusi :)
  https://komentare.sme.sk/c/20650055/neodbytny-prievan-z-vychodu.html?ref=njctse
  a reakcia Chmelara
  http://edochmelar.sk/slovensku-hrozi-moralny-rozklad/

  Odpověď
  • Krucinál aj s tým Chmelárom :-), často má dobré články a postrehy, ale aby rozpoznal nebezpečenstvo morálneho rozkladu spoločnosti rovno na piatej priorite (viď. jeho podpora tzv. práv teplých menšín) to nie!

   Odpověď
   • Chmelar spada pod Globalistov. Vadi mu Fico, Rusko a zastupcovia americkej ambasady.

    Odpověď
    • Neviem – pokiaľ ide o p. Fica – je to určite jeho osobná animozita voči tomuto politikovi, vzhľadom na politické ambície p. Chmelára (spomínal to p. Fico dávnejšie v Ta3)

     Odpověď
  • Oracle 911 18.9.2017 o 11:53

   Nicholson na verejnosti robí zo seba idiota (má k tomu určite dôvod ale mňa to nezaujíma) a Chmelár sa mýli aspoň v jednej veci: ten morálny rozklad nezapočal Kiskou a Ficom ale so zavedením parlamentnej demokracie Západného typu po 1989.
   Treba ešte dodať, že Slovensko je malá krajina, kde ak p-rezident Kiska (s prepáčením) prdne v Bratislave cítia to aj v Košiciach a nielen v Poprade. To znamená, že neexistuje politik ktorý by nemal väzby na fin skupiny s pochybným zázemím ale to neznamená, že p-rezident Kiska, ktorý porušil trestný zákonník nemal by ihneď odstúpiť.

   Odpověď
 9. Klamal Kiska o kampani? Mimovládka poskytla ďalšie šokujúce informácie!
  http://www.pluska.sk/spravy/z-domova/kiska-nehovoril-uplnu-pravdu-mimovladka-vyrukovala-so-sokujucimi-dokazmi.html

  Odpověď
  • Sme tu hovorili o tom, že dostal výstrahu, ktorú zrejme nepochopil. Teraz vidno tú silu, ako ľahko dokáže gniaviť nechápavca. A ešte v „ich“ médiách!

   Odpověď
   • Oracle 911 18.9.2017 o 8:22

    A na podnet „ich“ organizácie, lebo tá informácia od Transparency International je asi cca týždeň stará (ak si to dobre pamätám).

    Odpověď
  • Aj na mainstríme Pravda pokračuje tlak na Kisku ako klamára v súvislosti s jeho prezidentskou kampaňou:
   https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/441850-faktury-usvedcuju-kisku/?utm_source=pravda&utm_medium=hp-box-najcitanejsie&utm_campaign=shp_rightbox

   Odpověď
   • A tiež spájanie Kisku s Bašternákom dnes na mainstríme Pravda: Ak páchateľ „ľutuje“ až vtedy, keď je jeho trestná činnosť odhalená a hrozí mu trestné stíhanie a trest, potom nastupuje otázka, o akú „ľútosť“ vlastne ide, pýta sa generálny prokurátor.
    https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/442025-ciznar-ucinna-lutost-by-mala-zarucit-beztrestnost-len-pri-dobrovolnom-priznani/

    Odpověď
    • Oracle 911 18.9.2017 o 14:02

     Nepriamo si potvrdila moje slová: periféria GP má dostatočne podchytenú Pravdu.

     Odpověď
     • Áno, spôsob výberu a čas uverejňovania zásadných informácií tomu nasvedčuje

      Odpověď
      • Oracle 911 18.9.2017 o 15:05

       Kiska odletel okolo 11:00 a článok s Čižnárom vyšiel 12:06, takže nemá šancu to ustáť a už vôbec nemá šancu na to reagovať.

       Odpověď
       • Ešte jeden komentár na Pravde:
        Kiska bez alibi: Andrej Kiska vodu káže a víno pije. Javí sa ako politik, ktorý tvrdo kritizuje vládu, ale keď mu ide o vlastné peniaze, rozpráva ako niekto, koho práve prichytili v obchode s lupom pod tričkom.
        https://nazory.pravda.sk/komentare-a-glosy/clanok/441961-kiska-bez-alibi/

        Odpověď
        • Oracle 911 18.9.2017 o 16:09

         Periféria GP mediálne lynčuje Kisku a to Kiska politicky neprežije. Pričom v článkoch sa spomína koristnícky postup jeho firiem a aj ďalšie volebné podvody z jeho strany.

         Po tomto škandálu Kiska môže byť rád, že ho len odvolajú a nevyvodia proti nemu ďalšiu trestnoprávnu zodpovednosť. Hoci Kiska ako „správny idiot“ nevie kedy má sklapnúť a prestať vyskakovať, preto ho čaká nevábny osud.
         A dávnejšie som povedal toto:
         Chytrý človek vie kedy a čo má povedať;
         Múdry človek vie kedy má mlčať;
         Ale idiot nevie kedy má zavrieť hubu.

         Odpověď
        • 1. Kiska ked robil ten podvod kalkuloval s vyhrou Clintonovskeho klanu v USA
         2. Institut ucinnej lutosti sa da uplatnit len raz. Ak nevykazal nepenazny prijem – firma za neho zaplatila co mal platit on, tak uz nemoze lutovat a doplatit, Je to dalsi danovy delikt, bude s najvacsou pravdepodobnostou obzalovany.
         3. Kiska je vykladna skrina zaujmov americkej statnej elity, ked ho poriesia bude to rana z ktorej sa uz na slovensku nespamataju. Bude to potrebne urobit.
         4. Je mozne ze si vyzobre v Amerike milost a bude dany pokyn nech ho nechaju na pokoji a bude kurit a svietit. To pokladam za malo pravdepodobne . Ci on alebo Butora mali dost casu na pochopenie.

         Odpověď
         • Oracle 911 18.9.2017 o 19:38

          A toto Kiska môže ďakovať len sebe lebo včas neposlúchol varovanie.

          Odpověď
 10. Na Babiše vytáhl při autogramiádě mladý muž vodní pistoli. http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Sok-na-autogramiade-Andreje-Babise-Neznamy-muz-na-neho-vytahl-pistoli-504412 Trochu to připomíná situaci s Klausem, i když ty dva nelze srovnávat. Nějaké varování ?
  http://zpravy.idnes.cz/prezident-klaus-utok-strelba-plastova-pistole-fls-/domaci.aspx?c=A120928_152501_domaci_hro

  Odpověď
  • Oracle 911 16.9.2017 o 23:44

   Skôr áno ako nie.

   Odpověď
  • Zajímavé.

   Odpověď
  • Klausovy „softwérové kuličky“ – přeřek z neznalosti nebo úmysl?

   Odpověď
 11. Tak toto je pre silné žalúdky.Hríb si dal záležať a za sedem minút toho povedal viac než dosť.Obhajoval Kisku s oddanosťou až za hrob.A pritom si ani poriadne nezapamätal čísla.Išlo o 27 000€ pri krátení daní,nie 9 000€.Priemerný Slovák to má v hrubom za 3 roky.Toho priemerného Slováka bude daňový úrad a ostatné inštitúcie spôsobovať za nedoplatky v centových výškach.Ale čo je pár tisíc,keď to urobí najväčší Dobrý anjel.
  https://www.youtube.com/watch?time_continue=6&v=S3uhcsoSaP4

  Odpověď
  • Odkaz pod videom hovorí za všetko: Comments are disabled for this video

   Už ani kritiku nie sú schopní prijať, posledné štádium zdochýnajúceho koňa.

   Odpověď
  • Hrib ako posledny mohykan :-) .
   Inak davno som ho nevidel , nevyzera velmi zdravo.

   Odpověď
  • Daniela I. 16.9.2017 o 19:33

   ad1/ Dobrý anjel:
   máš na mysli obraz tohoto, ktorý na oblbnutie ovečiek pripravili:
   https://cdn.webnoviny.sk/sites/32/2013/05/kiska.jpg

   alebo Anjelika s čiernymi krídlami, čo viac zodpovedá reálnemu obrazu:
   http://www.protiprud.sk/images/theme/20170110123740_s-kiska-tv-satan.jpg
   —————————-
   Och Ščefo, Ščefo… Hríb satanový! Čo ty nevymyslíš?!
   videjko od graula čas: cca 1:00
   “ …rozhodujte, čo do ktorých položiek dáte a nie je to motivované tým, že chcete okradnúť štát, ale je to motivované tým, že chcete urobiť čo najlepšie účtovníctvo aj vo svoj prospech. Tak je to normálne!“
   Zas som múdrejšia! Hor sa normalizovať účtovníctvo! :-D

   No a tento Element Ambasádový s M. Mojžišom ( fyzik, naháňajúci Higgsov bozón v Cerne- slovne) burcujú a ženú omladinu do ulíc s cieľom zmajdanizovať Slovensko:
   https://statics.tyzden.sk/data/media/articles/36e6d93f106b20eaa29a606597824ddd.png

   Odpověď
   • Oracle 911 16.9.2017 o 20:52

    Posledná Kiskova fotka mi pripomína cisára Palpatina:
    https://vignette.wikia.nocookie.net/swfanon/images/c/c1/Insidious_Smile.jpg/revision/latest/scale-to-width-down/640?cb=20110330230913

    Odpověď
  • Hrib ma nad pracovnym stolom americku vlajku, je to kdesi na videu. Je to strateny pripad. Hovori sa hodne o tzv. „stratenej generacii“. Zacinam v tom mat jasno …

   Odpověď
  • Celkovo s tebou súhlasím, ale pre poriadok vecí treba povedať, že Hríb v číslach nezavádzal. Tých 9.000 je skutočná suma krátenia dane, pretože zvyšok sumy sú daňové penále. Až spolu je to 27.000 eur. Médiá si vždy vyberajú tú vyššiu sumu.
   Inak sa téma vedie dobrým smerom, viac a viac sa rozmazáva a olej si prilieva aj sám Kiska. A Hríb len robí čo robil furt, hrá svoj part. Jeho odpis to bude, len jeho.

   Odpověď
   • Oracle 911 17.9.2017 o 18:50

    Hríbov alebo Kiskov? Dúfam, že teraz hovoríš skôr o Kiskovi.

    Odpověď
    • Prečo sa pýtaš, nie sú tí dvaja spojení? ;-)

     Odpověď
     • Oracle 911 18.9.2017 o 8:24

      Hej a ešte k tomu ešte tou istou ideologickou pupočnou šnúrou. ;)

      Odpověď
   • kulich: 9000 EUR suvisi ohladom DPH. O 137000 EUR si neopravnene znizil danovy zaklad.
    Pokuta a dorovnanie dane bolo v hodnote 27000EUR.

    Odpověď
    • takto som to aj ja pochopil,že si znížil základ dane o takmer 140 000€.A z tejto sumy mal zaplatiť daň.

     Odpověď
    • Potom je nesúlad medzi jednotlivými článkami, v Pravde som čítal tvoju verziu, ale na Aktualitach tú, ktorú som popísal. Alebo ide o dva rôzne delikty.

     Odpověď
     • Ono je to celkem jedno. Obojí je devítka, a to mi připadá podstatnější.

      Odpověď
     • je mozne ze ide o dva navzajom suvisiace delikty, tak to aspon chapem ja… lebo ked ti danovy urad neuzna nejake vydavky, tak nielen ze sa ti o to zvysi zaklad dane pre dan z prijmu pravnickych osob, t.j. doplatis dan z prijmu, ale zaroven ti tym neuzna ani pravo odpocitat si za tie vydavky DPH a tuto neuznanu DPH tiez musis vratit… plus na obidva doplatky ti vyrubia zvysene uroky

      Odpověď
   • Áno,ide to dobrým smerom a tlak neustáva.Pri dobrej konštelácii hviezd by niekto mohol nastoliť otázku rezignácie prezidenta ako to bolo v Nemecku pred 4 rokmi,kvôli pôžičke nemeckého prezidenta od podnikateľa.

    Odpověď
    • na fb sa formuje skupina za odstupenie Kisku
     https://www.facebook.com/events/879827345515510/?acontext=%7B%22ref%22%3A%223%22%2C%22ref_newsfeed_story_type%22%3A%22regular%22%2C%22feed_story_type%22%3A%22263%22%2C%22action_history%22%3A%22null%22%7D

     Odpověď
     • Oracle 911 18.9.2017 o 20:05

      To sa vyeskalovalo rýchlo…

      Odpověď
 12. tarzanislav 16.9.2017 o 11:29

  Prajem Vám pekný víkend. Pripravil som Vám skeny zaujímavých článkov zo ZEM&VEK o mimovládnom sektore a ľuďoch v ňom zapojených. Vyšla ich celá plejáda, ak by ste mali záujem, tak by som ich postupne oskenoval a hodil sem.
  Momentálne Vám sem dávam 2 články a prinútila ma jedna krátka pasáž v texte o Sorotchakovi na konci článku, v ktorom sa spomína náš bicyklista a mimovládny kráľ M. Dzurinda. A tak som zasurfoval po internete a zistil som, že protištátnu činnosť veľmi aktívne robí doteraz a nie na hocakých postoch, na „prominentných postoch“ štátnej elity USA. Len sa pozrite:

  1. Medzinárodný republikánsky inštitút (IRI):
  „…je financovaný vládou aj Kongresom USA či sponzorskými darmi súkromných osôb a jeho cieľom je „export demokracie“ do zahraničia. Podľa popisu na svojej stránke IRI „pôsobí v krajinách dôležitých pre záujmy Spojených štátov, kde môže niečo zmeniť“. Ale v zahraničí pomáha aj ideovo blízkym politickým silám.“ (citované z článku o Surotchakovi)
  Tu je M. Dzurinda veľká osobnosť ako súčasť Zboru zahraničných poradcov (doslovný preklad: Medzinárodná poradná rada)
  http://www.iri.org/who-we-are/international-advisory-council

  2. Centrum Wilfrieda Martensa:
  Tu je M. Dzurinda priamo riaditeľom celej neziskovky, ktorá je think-tank Európskej ľudovej strany.
  https://www.martenscentre.eu/people/mikulas-dzurinda

  Myslím si, že „prácu“ týchto neziskoviek, ale aj iných, cíti nielen Slovensko ale aj iné krajiny (napr. Ukrajina…) veľmi intenzívne a často.

  Články zo ZEM&VEK:
  A) Bekmatov, A.: JAN ERIK SUROTCHAK. In: ZEM&VEK, 2017, roč. 5, č. 5, s. 140 – 141. ISSN 1339-2360
  https://ulozto.cz/!6I8hb8m8XSLp/bekmatov-surotchak-docx
  https://ulozto.cz/!ar9XUHGhH1UX/bekmatov-surotchak-pdf
  JAN ERIK SUROTCHAK:
  https://pbs.twimg.com/profile_images/671682197175345152/useWneQi.jpg

  B) Bekmatov, A.: JURAJ MESÍK. In: ZEM&VEK, 2017, roč. 5, č. 8, s. 142 – 143. ISSN 1339-2360
  https://ulozto.cz/!P82MSnnBOchD/bekmatov-mesik-docx
  https://ulozto.cz/!6Rgnq9Gh7t4C/bekmatov-mesik-pdf
  JURAJ MESÍK
  https://t4.aimg.sk/magaziny/ifhPHVOkQya_4Gh9Pp_5Lw~Trump-je-sympt-m-mor-lneho-a-intelektu-lneho-rozkladu-mysl-si-Juraj-Mes-k.jpg?t=LzB4MDoxMTAxeDYxOS84MDB4NDUwL3NtYXJ0&h=a6ErXuIMeV1V7_Vie1nV1Q&e=2145916800&v=3
  V tomto článku sa potvrdzujú slová V. Mečiara, že začiatkom 90-tych rokov stáli proti jeho vláde
  veľmi silné americké neziskovky, ktoré financovali slovenský neziskový sektor a priamo aj opozíciu:
  Tretí sektor „bol silno financovaný najmä organizáciami a inštitúciami z USA ako USAID, NED, IRI, NDI, Rockefeller Brothers Fund či German Marshall Fund.“

  Prajem Vám pekný víkend.

  Odpověď
  • Oracle 911 16.9.2017 o 11:54

   A ešte „niekto“ povie, že všetko zlé na Slovensku je Ficova chyba, tak dám odkaz na tento príspevok.

   Odpověď
  • budem sa opakovať,ale ja sa už 25 rokov riadim jedným ,,heslom,,. Koho hania mediá, ten pracuje v prospech Slovenska. A čím viac brechajú,tým majú viac z neho strach.

   Odpověď
   • Oracle 911 16.9.2017 o 21:06

    dzurindu haní alternatíva a nie cudzie médiá v slovenskom jazyku. A ja dodávam, že právom.

    Odpověď
 13. Dnes má narodeniny Slovenský premiér – Róbert Fico – všetko najlepšie :-) :-) :-)

  Odpověď
  • Všechno nejlepší, hodně zdraví a příznivého větru do plachet přeji.

   Odpověď
   • pripajam sa , ten vietor do plachiet a hlavne zdravie.

    Odpověď
    • Oracle 911 15.9.2017 o 23:44

     Pripájam sa a to zdravie skutočne bude potrebovať.

     Odpověď
  • Tiež prajem premiérovi všetko najlepšie a hlavne pevné nervy :)

   Odpověď
  • Daniela I. 15.9.2017 o 23:49

   http://kreoshop77.sk/wp-content/uploads/2015/12/V%C5%A1etko-najlep%C5%A1ie-03.jpg?899504

   Odpověď
  • ja som mu zablahozelala na jeho FB … a toto vam/nam vsetkym odkazuje:
   „Chcem sa veľmi pekne poďakovať každému, kto mi dnes napísal alebo iným spôsobom zablahoželal k narodeninám. Aj keď sa mi určite nepodarí každému odpísať, veľmi ma to potešilo a cítim to ako veľkú podporu. :-)

   Odpověď
 14. Český prezident při návštěvě RF může navštívit ještě jeden region kromě Moskvy
  Jsme ve fázi přípravy oficiální návštěvy českého prezidenta, to znamená na vysoké úrovni. Předpokládá se, že samozřejmě proběhne schůzka s ruským prezidentem a návštěva minimálně ještě jednoho regionu. Teď nemohu říct, který region je na prvním místě. Ale mohu říci, že pravděpodobně to nebude Nižnij Novgorod, k mé lítosti,“ řekl velvyslanec novinářům v Nižnim Novgorodu, kam přijel, aby se zúčastnil šestého mezinárodního obchodního summitu.
  https://cz.sputniknews.com/svet/201709145977314-cesky-prezident-rf-velvyslanec/

  Odpověď
 15. Kiska už kvičí ako by ho na nože brali!Vraj sa dnes rozhoduje či Slovensko bude mafiánsky štát,či u nás budú mafiánske praktiky.Lebo unikli materiály o daňových prechmatoch firmy nášho prezidenta na financovanie jeho kampane.
  Fúúú,keď zasran z banky zverejnil výpis zo súkromného účtu Róberta Kaliňáka,tak prezident nekričal,že kde majú obyčajní občania záruky,aby informácie o ich účtoch nikto nezverejnil,keď si to dovolili voči ministrovi vnútra.A ministrovi financí odkázal,že do pondelka do 11:00 mu musí! podať vysvetlenie akým spôsobom unikli informácie.Ale doslova štekal na tom videu!

  Odpověď
  • Kiska ziada vysvetlenie od Ministra financii. Sila:
   http://www.hlavnespravy.sk/prezident-vyzval-ministra-financii-aby-mu-vysvetlil-unik-tajnych-informacii/1136728

   Odpověď
   • Poradil si s prokurátorom, tak sa nádeja, že to bude rovnaké aj s ministrom financií.

    Odpověď
    • Oracle 911 14.9.2017 o 18:54

     Prasiatko je na omyle…
     (Kiska kvičí ako prasa keď ho zabíjajú.)

     Odpověď
  • Daniela I. 14.9.2017 o 17:31

   áno, už to tu bolo :-)
   http://www.vodaksb.eu/diskuse/politika/comment-page-2/#comment-71043

   Odpověď
  • Dostal ranu aj od generálneho prokurátora (potvrdené, že po ňom ide GP) :
   Podľa Čižnára absolútnu beztrestnosť má mať páchateľ, len ak sa dobrovoľne prizná, nie vtedy, keď je už odhalený ako Kiska.
   http://www.hlavnespravy.sk/ciznar-absolutnu-beztrestnost-ma-mat-pachatel-len-ak-sa-dobrovolne-prizna/1136920

   Odpověď
   • Pridáva aj meinstrím Pravda:
    https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/441689-skandal-u-kisku-silnie/

    Odpověď
   • A obligátny Chmelár to ešte okorenil na HS:
    http://www.hlavnespravy.sk/chmelar-o-prezidentovej-kauze-kiska-si-osvojil-klasicky-mafiansky-newspeak/1135890

    Odpověď
   • A p. premiér si vychutnal opozíciu spolu s p. p-rezidentom ich vlastnými zbraňami:
    Podľa logiky OĽaNO je prezident Kiska daňový podvodník
    http://www.teraz.sk/slovensko/nrsr-podla-logiky-olano-je-prezident/280581-clanok.html

    Odpověď
   • Oracle 911 14.9.2017 o 18:47

    To, že sa pridal mainstream hovorí, že Kisku GP natiahol na ražeň a griluje nad pomalým ohňom…

    Odpověď
  • Kažimír reagoval na výzvu prezidenta ohľadom zverejnenia daňových únikov KTAG
   Minister financií Peter Kažimír (Smer-SD) prijal pozvanie prezidenta Andreja Kisku a bude s ním o vzniknutej situácii hovoriť osobne, nie prostredníctvom médií.
   „Zatiaľ nie je známe, kto predmetné dokumenty poslal a či naozaj unikli z prostredia finančnej správy, preto žiadam pána prezidenta, aby dovtedy vážil svoje slová,”

   http://www.hlavnespravy.sk/kazimir-andreja-kisku-informuje-osobne-od-nim-menovanych-praktik-sa-distancuje/1136854

   Odpověď
   • VEC: Korupcia, finančný, volebný, morálny podvod, nezákonnosť, občana, oligarchu A.Kisku! Návrh na anuláciu prezidentských volieb!
    http://zemavek.sk/danova-kobra-na-obcana-andreja-kisku/
    :-)

    Odpověď
  • Len pripomeniem,že v 2012 nemecký prezident Christian Wulf odstúpil,lebo prijal od manželky bohatého podnikateľa výhodnú pôžičku na dom.Úrok mal o polovicu nižší ako v komerčnej banke.A náš prezident doplatil tie dane len preto,lebo mu na to prišli…najväčší Dobrý anjel

   Odpověď
  • Ľudia,viete ako som šťastná,že mu dali po ňufáku? Takého vola táto naša zem si nezaslúžila.

   Odpověď
   • skladal sľub už ako podvodník- ak by mal Svedomie sám odstúpi

    Odpověď
    • Cico Ciciak 14.9.2017 o 20:48

     Možno by aj odstúpil, lenže musí plniť zadania a úlohy, aby ho nepotrestal pániček.
     Z „vlaku“ (vysokej) politiky nejde len-tak jednoducho vystúpiť a často je k tomu nutná veľmi dobrá zámienka, aby ho mal sám pániček dôvod vymeniť za iný nástroj.
     To nie je, ako keď dá nejaký Honza vod pásu hneď zajtra ráno výpoveď (alebo prosto ráno nepríde do roboty) a pri odchode ešte aj napľuje zamestnávateľovi do xichtu, a prakticky to pre neho nebude mať žiadne negatívne následky.
     Avšak v takýchto pozíciách je to trošku komplikovanejšie.

     Odpověď
   • Oracle 911 14.9.2017 o 20:35

    Žiaľ zaslúžila lebo k urnám mnohí išli s heslom „Len Fica nie!“. Nuž namiesto pomerne chápavého politika máme vola.

    Odpověď
 16. Kolem Babiše to bude ještě horké. Babiš: Nevím, kde Zeman vzal, že bych měl jít do vazby http://zpravy.idnes.cz/rozhovor-andrej-babis-ano-mf-dnes-plesl-volby-zaoralek-sobotka-p7i-/domaci.aspx?c=A170914_351740_domaci_jav
  a Slovenský ústavní soud rozhodne v kauze Babiše a jeho spolupráce s StB v říjnu necelé 2 týdny před volbami https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/449195-slovensky-ustavni-soud-rozhodne-v-kauze-babise-a-jeho-spoluprace-s-stb-v-rijnu.html

  Odpověď
 17. http://www.ta3.com/clanok/1112642/gajdos-chce-silnu-armadu-rezort-obrany-vypracoval-vojensky-plan.html

  Gajdoš chce silnú armádu, rezort obrany vypracoval vojenský plán
  13.9.2017 11:12 | zdroj: TA3 | zdroj foto: SITA/Jakub Julény
  Ministerstvo obrany tvrdí, že pokračuje v budovaní Ozbrojených síl Slovenskej republiky. Cieľom má byť to, aby armáda bola schopná chrániť našu krajinu. Rezort preto vypracoval tri stratégie. Obrannú, vojenskú a dlhodobý plán rozvoja obrany do roku 2030.

  Odpověď
  • Oracle 911 13.9.2017 o 22:35

   Aspoň máme plán a teraz to len naplniť…

   Odpověď
   • Ať se dílo podaří přeji.
    Nezapomeňte si koupit nějakou tu Věrku, ať z toho taky máme nějakej vývar :-)

    Odpověď
 18. Slováci se už radují z lepších piškotů. Ministryně chválí i drogerii jako z Rakouska
  http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-svet/493659/slovaci-se-uz-raduji-z-lepsich-piskotu-ministryne-chvali-i-drogerii-jako-z-rakouska.html

  Odpověď
  • Oracle 911 13.9.2017 o 22:37

   Iris nižšie dala odkaz na súvisiaci článok.

   Odpověď
 19. Este bude kopec srandy. Co ked vsetci chcu byt primatormi, to je potom problem. Nakoniec tam ozaj vyhra Kotleba lebo tito hlupaci sa nedohodnu. Inak, je mi to fuk a mozno by Kotleba aj mohol obhajit titul. Tito klauni hraju uz nejaky cas tak nedostojnu hru, ze mi je z nich vsetkych na grc.
  http://www.hlavnespravy.sk/piati-kandidati-na-sefa-bbsk-neprijimaju-ponuku-luntera-v-podobev-akej-je-teraz/1135648

  Odpověď
  • Oracle 911 13.9.2017 o 21:04

   Ja som ešte nenašiel slušné slová…

   Odpověď
   • vyhra ak by prehral tak potom je pravda ze je odpisany , ale stale vydim kroky ktore mu pomahaju.aj toto teraz.

    Odpověď
    • Oracle 911 14.9.2017 o 8:53

     Otázka:
     Nakoľko je to pomoc od globálnych hráčov a nakoľko idiotizmus ostatných kandidátov?

     Odpověď
     • dobra otazka , moj nazor je ze idiotizmus je vo vacsej miere.Tym padom je spravne ze zupan bude MK.

      Odpověď
      • Oracle 911 14.9.2017 o 12:26

       Peniaze by som na to nevsádzal lebo Fico resp. Smer ich môže vymenévrovať z hry, tak ako to urobil Fico s Dankom.

       Odpověď
       • moze ale nespravi to.

        Odpověď
        • Oracle 911 14.9.2017 o 16:18

         Ja by som na to nevsádzal..

         Odpověď
 20. Komentár Petra Bárdyho: Kotlebu už konečne poznajú aj v Rusku
  Ruská Wikipedia označuje Mariána Kotlebu za politika so sklonmi k neonacizmu
  https://www.aktuality.sk/clanok/520987/komentar-petra-bardyho-kotlebu-uz-konecne-poznaju-aj-v-rusku/

  Odpověď
  • Oracle 911 13.9.2017 o 20:21

   A koho argument sa vyparil, že v Rusku Kotlebu vážia?

   Odpověď
   • ale tak zase , ked to napise bardy a ma to z wiki…MK v tom rusku uplne neznamy nieje.
    http://general-ivanoff.livejournal.com/350602.html

    Odpověď
    • a este pridam dalsi link ,nejaka tradicna ruska otvorena encyklopedia ,tam uz ho tak cierne nevidia.
     https://traditio.wiki/%D0%9C%D0%B0%D1%80%D0%B8%D0%B0%D0%BD_%D0%9A%D0%BE%D1%82%D0%BB%D0%B5%D0%B1%D0%B0

     Odpověď
     • miro,
      opäť začínaš s vašim stredoslovenskym projektom, MKultra ?
      https://sk.m.wikipedia.org/wiki/Projekt_MKULTRA

      Odpověď
     • V tej Tvojej ruskej tradičnej otvorenej encyklopédii naši ruskí „priatelia“ napísali:
      Hrad Krásna Hôrka podpálili cigánski extrémisti.

      Odpověď
      • chlapi jasne ze to vyhra , je to lahka matematika.ved ja som to cital , tie linky su reakcia na bardyho clanok , no a tam sa pise ze extremista nieje MK ale cigani.

       Odpověď
       • el-sabí 14.9.2017 o 8:47

        Lenže ruský zdroj naznačuje -presvidča,že hrad Krásna Hôrka bol zapálený organizovanou skupinou Rómov .
        Tento článok mňa osobne programuje k tomu,aby som sa pokúsil založiť podobnú extrémistickú skupinu „white Power “ ,ktorá bude zameraná na boj proti cigánskymi extrémistom ,ktorí zapálili hrad Krásna Hôrka .

        Odpověď
        • vazne Teba osobne programuje?neostava Ti nic ine teda iba zalozit :-)

         Odpověď
         • nič zakladať nebudem ,a Ty radšej sem nedávaj rôzne články -atrapy .
          Si spomenul raz,že poznáš Kotlebu osobne.mohol by si ma upozorniť ,kde môžem nájsť zopár informácií ,ako si Kotleba predstavuje znovu vybudovanie agro rezortu na Slovensku?alebo zabezpečenie potravinovej bezpečnosti Slovenska?ak vystúpime z EU /NATO /?
          Nedávno na pravda.sk boli liberali smutní ,že komunisti zavlažovali pred rokom 1989 okolo 320 000ha polí a teraz v modernej dobe len okolo 60 000 ha zavlażujeme .vie Marián povedať odkiaľ zoberie peniaze na vybudovanie zavlah aspoň na úroveň roku 1989 ?
          Nech Marián nezabudne na jednu vec ešte ,na západnom Slovensku je veľmi nízka úroveň spodných vôd momentalne.a deficit vlahy obrovský.ak nebude v zime snehu ,tak situácia budúcu jar bude s vodou kritická .

          Odpověď
          • to su dobre otazky , a Marian hovori ze na Slovensku je penazi dost len sa nesmu rozkradat.Riesi to prave tu: https://www.youtube.com/watch?v=O2hBsDKz1Ns

           Nehnevaj sa ale atrapu clanku sem postla IRIS .Moj post je viac ako adekvatna odpoved.

           Odpověď
        • Ozaj, teraz vážne sa chcem spýtať či už zistili KTO KONKRÉTNE podpálil ten drevený hrad Krásna Hôrka ???

         Odpověď
         • ja si pamatam, v case ked sa to stalo, isli informacie ze to boli mali chlapci z dediny / osady… asi pokusy s fajcenim, alebo si chceli nieco opekat? neviem viac

          Odpověď
          • teda, najskor sa chytili kriky pod hradom a ti chlapci sa zlakli a usli

           Odpověď
           • Aha, ale oficiálne sa teda „nenašiel“ vinník. Takže to mohol byť aj nejaký agent_sabotér so zápalkami …
            A nepripadá Ti to zvláštne ??!! Drevené časti veľkého hradu sa zmenia na drevené uhlie, vhodné hádam iba na podomácku výrobu čínskeho pušného prachu a konkrétny vinník nikde a nikde …

            Odpověď
            • LFS – máš pravdu je to zvlaštne..hrad na kopci chytí tak,že horí strecha „, ked „nezletilí“ fajčili za kríčkami v podhradí..chytili kričky tak,že vietor roztahal ohen až chytila strecha…..“
             https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/261533-ohen-na-hrade-krasna-horka-se-kvuli-silnemu-vetru-opet-rozhorel.html

            • oficialne to boli dvaja chlapci :ondrej 11 a ivan 12rocny v vase poziaru.

            • Daniela I. 14.9.2017 o 20:36

             @LFS, môžeme sa domýšľať…
             10.03.2012 – predčasné voľby v SR – SMER-SD cca 44,4 %, 83 kresiel,
             11.03.2012 – „Ohňostroj“ Krásna Hôrka
             Rómska cigaretľa/Cigoška to nebola.

            • Hrad Krásna Hôrka nebude vyzerať tak, ako pred požiarom. Bude ,,obnovená v súlade so súčasnými náročnými medzinárodnými štandardmi pri zachovaní jej dobového ducha.“ To som si mohla myslieť, že je v tom biznis a nie cigánčence.
             https://gemer.korzar.sme.sk/c/20511120/hrad-krasna-horka-nebude-vyzerat-tak-ako-pred-nicivym-poziarom.html

            • tu je nieco o biznise : https://aktualne.atlas.sk/slovensko/regiony/styri-zaloby-minute-miliony-otvorenie-nedohladne-taka-je-bilancia-obnovy-vyhoreneho-hradu-krasna-horka.html

            • Takže tam plánovali ,,Disneyland“? Dúfam, že tomu novému mladému riaditeľovi sa podarí presadiť, aby sa z historickej pamiatky nestal gýč.

            • Rajko, víš, že v Disneyovkách byly až donedávna zelené oči (a zelená barva) symbolem zla, téměř všechny záporné postavy měly zelené oči?
             Nevím jak teď. Jen vím, že jejich 3D „Raspunzel“ má zelené.

           • Ja mám zelené a som dobrá. Naozaj :)

            Odpověď
            • Ano pamatuji si, právě proto jsem se zmínil, jelikož je mám též.

             Možná, že „Zapadniari“ mají strach z „bosorek“, proto jim přisuzují zlé vlastnosti, stejně jako to můžeme vidět na příkladu Ruska?

  • ale inak ten clanok tak to je ina kombinacia ,tiez umenie nejak to posplietat….ten bardy je taky salamun/solomon

   Odpověď
   • Oracle 911 13.9.2017 o 22:32

    Bardy to fakt slušne posplietal, to je prvá vec.
    Druhá vec: Otázka je ktorej stránke dá ruský čitateľ väčšiu váhu. Ak je chytrý, tak povie, že pravda je medzi týmito dvoma extrémami lebo síce Kotleba má rétoriku namierenú na ochranu občanov a proti NATO a EU ale žiaľ v minulosti sa asocioval s pospolitosťou a používa nacistickú symboliku ako lacný a hlúpy politický marketing. Ostatne na ruskej wiki je tá fotka v čiernej uniforme.

    Odpověď
 21. G.MATEČNÁ:Západné firmy začínajú meniť zloženie výrobkov pre Slovensko
  Samotné otvorenie a komunikácia témy dvojakej kvality tých istých potravín na trhu vo východnej a západnej Európe spôsobilo, že niektoré západné firmy už začali meniť zloženie potravinových a drogistických výrobkov dovážaných na Slovensko. „Máme už prvé príklady toho, že firmy si svoju zodpovednosť uvedomujú,“ v diskusii na Tablet.tv to potvrdila ministerka pôdohospodárstva Gabriela Matečná (nom. SNS).
  http://www.teraz.sk/publicistika/matecna-zapadne-firmy-menit-zlozenie-vyr/280014-clanok.html

  Odpověď
  • Oracle 911 13.9.2017 o 19:25

   Skvelá správa a tu je vidieť, že naša vláda skutočne pracuje.

   Odpověď
   • no,ale aj opozícia.,keď nie hviezda z OľaNO, tak Nicholsonová. posledne vidím aktivitu viac ženskú…………

    Odpověď
    • Oracle 911 13.9.2017 o 22:36

     Koho chcú takto oblbnúť?!

     Odpověď
     • Myslia si že ,slovak indiánov !!!

      Odpověď
 22. Kiska gate: Členov vlády neuspokojilo vysvetlenie Kisku k daňovému úniku v jeho firme.
  http://www.hlavnespravy.sk/clenov-vlady-neuspokojilo-vysvetlenie-kisku-k-danovemu-uniku-v-jeho-firme/1135686

  Odpověď
  • Daniela I. 13.9.2017 o 17:35

   Taká otázka, na ktorú neočakávam odpoveď: Ako koho uspokojilo vyjadrenie Prvého nezávislého, ktoré bolo na mentálnej úrovni takého zedeeškára II. stupňa?!

   Z článku:
   Ministerstvo financií samo od seba v tejto veci nebude konať, informoval jeho šéf. V čase poslednej prezidentskej kampane kontrolovalo výdavky na kampaň jednotlivých kandidátov a má k dispozícii ich správy. „Radšej by som bol, keby sme boli vyzvaní predstaviteľmi Národnej rady SR alebo inými orgánmi, aby sme v tom pokračovali. Nemyslím, že túto iniciatívu by malo mať samotné ministerstvo financií,“ zdôvodnil Kažimír.

   Zdá sa mi, či je to tak, že minister Kažimír otvoril okno Overtona?

   Odpověď
   • Oracle 911 13.9.2017 o 19:23

    Odporúčam každému prečítať článok sú v ňom zaujímavé informácie, to je prvá vec.

    Druhá vec: Anonymne niekto poslal typ redakciám, že firmu p-rezidenta a jeho brata vyšetrujú daňováci a polícia kvôli financovaniu volieb a kráteniu dane na rok 2014. Je to podobný spôsob ako odpísali Lipšica lebo aj tam anonym poslal záznam redakciám o tom ako Lipšic zrazil toho dedka. O Lipšicovom prípade sa dá povedať, že odpísali agenta Ambasády a tak, že ho znemožnili verejne a súd zrušil dohodu s prokurátorom. Na to prvé stačí 1 človek a hladné médiá ale na to druhé už potrebujete niekoho mocnejšieho než hociktorý slovenský klan a Ambasáda. A preto hovorím, že za odpisom Lipšica stojí GP resp. periféria GP(neviem s kým som mal na túto tému debatu).

    Tretia vec: Kiska sa správa ako slon v porceláne, nedodržuje ústavu a čo ja viem ešte čím poštval proti sebe aj x ďalších skupín, vrátane GP. Takže celá táto kauza je zorganizovaná perifériou GP v rámci odpisu podpindusníkov a liberastov v globálnom merítku (sem patrí aj kauza s Lipšicom). A keďže svet stojí na pokraji katastrofy, naša krajina má strategickú polohu a Fico svojou činnosťou stabilizuje situáciu v Europe tak s Kiskom a spol. nikto nebude mazať. Takže odpíše sa Kiska a všetky Sorosom financované politicky činné mimovládky, ktoré pretláčajú liberalizmus a abstraktný humanizmus (tie ktoré plnia zadania GP, nechajú na pokoji) a tých členov, ktorí sú pre perifériu GP použiteľné zamestnajú a zbytok ide na úrad práce eventuálne pod most.

    Odpověď
    • inak, Harabin o volebnych podvodoch Kisku hovoril rok dozadu je to aj na videu kdesi. Povedal ze Kiska klame a podvadza :} A mame to tu.

     Odpověď
     • Oracle 911 13.9.2017 o 20:20

      Viem o tom a preto som napísal, že poštval proti sebe x ďalších (záujmových) skupín. A Kiska a spol. sa z toho už nevykrúti. :)

      Odpověď
    • Pripojím k téme článok Petra Tótha na HS (už sme ho tu niekoľkokrát spomínali v súvislosti so stranou, ktorú zakladá a možnom pozadí v podobe p. Mečiara)
     http://www.hlavnespravy.sk/medialna-amnestia-pre-andreja-kisku/1134924

     Odpověď
     • Oracle 911 13.9.2017 o 21:38

      No začína to financovaním kampane a skončí to ak nie odvolaním a trestným oznámením, tak aspoň totálnym znemožnením. :)
      Vzhľadom na to, že koho proti sebe poštval am komu zavadzia, tak sa prikláňam k tomu prvému lebo to druhé sa pomaly ale isto deje.

      Čo sa týka Tótha on si pekne buduje stranu a profiluje sa ako schopný politik (hlavne ak má za chrbtom šedú eminenciu ako Mečiar). :)

      Odpověď
      • ak, tak skôr „mu“ budujú „stranu“… Toth bol svojho času veľmi slabučký novinár (len trošku protimečiarovsky premotivovaný) a bol na smiech aj svojim kolegom; šéfa kontry vtedy vzal podľa mňa len z vlastnej hlúposti … veľmi ľahko zneužiteľný káder
       pokiaľ ide o kisku, tak do bodky súhlasím: znemožnený je už teraz dokonale a hra pritom ešte ani zďaleka neskončila

       Odpověď
       • Oracle 911 14.9.2017 o 9:28

        Aký bol ako šéf kontrarozviedky ja by som nesúdil a nikomu to neodporúčam ak nie je z branže či politik z vedúcej pozície. Aký bude/je ako šéf strany ešte nevieme ale že mu budujú stranu na základe Mečiarových inštrukcií je možnosť.

        Odpověď
        • to prvé posúdiť dokážem jedine na základe verejne prístupných info a ducha doby, aká vtedy bola…
         - pri tom druhom taká možnosť nejestvuje ani v zlej spravodajskej hre: to je ako keby Ficovu sociálnu politiku budovali na základe priamych Miklóšových inštrukcií

         Odpověď
         • Oracle 911 14.9.2017 o 10:16

          No veď.
          A to druhé: Mečiar Tótha chválil a keďže politika je umenie možného a Tóthovi možno niektoré veci došli, tak by som túto možnosť nevylučoval.

          Odpověď
    • Daniela I. 13.9.2017 o 20:51

     Jejdanenky! Či nám Sorosovky treťosektorové náhodou nezrušia onééé… toten humbuk pochod… tentok:
     25. septembra 2017 v Bratislave, trasa pochodu: Hviezdoslavovo námestie – Jesenského – Štúrova – Námestie SNP. Ak máte záujem o to, aby v našej krajine konečne vládol poriadok a spravodlivosť, neváhajte sa pochodu zúčastniť.

     Odpověď
     • https://www.youtube.com/watch?v=zUdUrVCRAeQ
      S Harabinom o práve 14

      Odpověď
     • Naším „uvedomelým “ mladým by sme mali poslať aj pred prezidentský palác ,aby bojovali proti korupcií a pískali na píšťalkách !!! ,
      ale tam asi nepôjdu ,či?

      Odpověď
  • Harabin – nové video o Kiskovi: husté
   http://www.hlavnespravy.sk/harabin-ludia-sa-mali-naozaj-postavit-zlu-vyhnat-danoveho-kriminalnika-z-prezidentskeho-uradu/1136120

   Odpověď
   • Oracle 911 14.9.2017 o 8:58

    Odpis Kisku alternatívou, mainstreamu a aj Sorosoviek…

    Odpověď
   • Oracle 911 14.9.2017 o 10:04

    Ďalší článok na toto téma ale tentoraz Kisku prirovnávajú ku Baštrnákovi:
    http://www.hlavnespravy.sk/kauza-kratenia-dani-aky-je-rozdiel-medzi-kiskom-basternakom/1135898

    A tentoraz mu nepomôže štatút miláška Ambasády lebo ani Lipšica to neochránilo.

    Odpověď
    • Andrej Kiska: Skúšajú na mňa mafiánske praktiky
     https://www.aktuality.sk/clanok/521190/andrej-kiska-skusaju-na-mna-mafianske-praktiky/

     Odpověď
     • Oracle 911 14.9.2017 o 12:31

      Úžerník narieka, že na neho skúšajú mafiánske praktiky. Ako vtip dobrý. :D

      Odpověď
     • Daniela I. 14.9.2017 o 14:47

      Dobrááá agitka! Škoda, že náš Prvý nezávislý nerobil takúto agitku počas svojej volebnej kampane. Hm, hm…. ahááá, vtedy nemal čas do podrobnosti zabiehať, ako spolumajiteľ firmy venoval sa čarovaniu Má Dať a Dal.
      ———————–
      Zaujímavá informácia z videjka: Zavolal som ministrovi financií, aby pred mojim odletom do Ameriky prišiel v pondelok do 11. hodiny… :-D
      Čo, vari ide na konzultácie k D. Trumpovi?! Dňa 19.09.2017 sa má M. Lajčák stretnúť s D. Trumpom. Žeby sa Prvý nezávislý popritom „zviezol“, využil situáciu a požiadal o ochranné krídla?!
      Mám otázočku- čo je správne? :-D Prvý nezávislý ide do USA:
      a/ súkromne a za vlastné
      b/ súkromne a za štátne
      c/ v záujme SR a za štátne

      Odpověď
      • Oracle 911 14.9.2017 o 14:53

       Že vraj má mať príhovor v OSN ale aj napriek tomu mám ten dojem, že výber „b“ je správne. ;)

       Odpověď
 23. Aktuality.sk v rámci seriálu 25 rokov Slovenska prinieslo článok o kupónovej privatizácii https://www.aktuality.sk/clanok/514266/25-rokov-slovenska-kuponova-privatizacia-bola-to-kradez-storocia/
  Spomínajú sa tam hojné cesty do US, „dobre mienené“ rady Kissingera aby sme sa údajne nepostrieľali (!) alebo aj rad ľudí z MMF a Svetovej banky.

  Odpověď
  • Oracle 911 13.9.2017 o 10:03

   Čo je dôležité, je tam aj dôvod prečo to tak dopadlo a teraz bude otázka komu dajú za vinu to, že vykastrovali ten zákon o fondoch a privatizáciách…

   Odpověď
 24. Parlamentný výbor zverejnil príjmy troch najvyšších ústavných činiteľov
  Najviac z troch najvyšších ústavných činiteľov zarobil vlani prezident SR Andrej Kiska, a to viac ako 370.000 eur. Predseda Národnej rady SR Andrej Danko (SNS) mal príjmy vyše 270.000 eur a predseda vlády SR Robert Fico (Smer-SD) vyše 61.000 eur. Vyplýva to z majetkových priznaní, ktoré zverejnil parlamentný výbor pre nezlučiteľnosť funkcií
  http://www.hlavnespravy.sk/parlamentny-vybor-zverejnil-prijmy-troch-najvyssich-ustavnych-cinitelov/1134174

  Odpověď
  • Oracle 911 12.9.2017 o 21:08

   Z čoho má Kiska tie peniaze?

   Odpověď
   • Žeby z jeho hereckých výkonov ( naučiť sa čo majú napísané )

    Odpověď
    • Oracle 911 13.9.2017 o 10:17

     Posledný čas to mu nejde, stačí si vypočuť čo povedal pred a po vymenovaní ministerky školstva (takmer zajakával).

     Odpověď
     • Ver tomu ak by mal aj zajtra tlačovku, tak by nevedel povedať ani čo by mal napísané,
      veď to bol výkon nad jeho sily.

      Odpověď
      • Oracle 911 13.9.2017 o 12:30

       Asi cíti svoj koniec…

       Odpověď
 25. popolvár 12.9.2017 o 19:37

  Bratislava 12. septembra (TASR) – Zoznam pätice štátnych sviatkov, ktoré sú v slovenskom kalendári, by sa mal pozmeniť. Navrhujú to poslanci SaS v novele zákona o štátnych sviatkoch, o ktorej snemovňa rokovala v závere šiesteho dňa 19. schôdze Národnej rady SR.

  Liberáli navrhujú, aby bol štátnym sviatkom 28. október, teda deň, keď v roku 1918 vznikla Československá republika. Keďže nechcú rozširovať počet štátnych sviatkov, žiadajú, aby sa 1. september – Deň Ústavy SR zmenil zo štátneho sviatku na pamätný deň.

  Takže SaS ukázala svoju pravú tvár a čo spraví so Slovenskom, s jeho štátnosťou v prípade, ak sa dostane k moci. Pracujú proti Slovensku na cudzie záujmy.

  Odpověď
  • hádam to chápe stále viac národa.,stačilo dnes pozerať Ta3 a Luciu a Krajňáka.,takže boh nás ochraňuj pred celou opozíciou

   Odpověď
 26. Okamura: Milliardové vládní čachry:
  https://twitter.com/tomio_cz/status/907566064782991361

  Podle zprávy NKU je pozitivní hospodářský výsledek 2016 pouze důsledkem útlumu investic, nikoliv růstu hospodářství nebo zlepšení výběru daní.

  Odpověď
 27. Téma: Lokálni výrobcovia už dodávajú potraviny do prvých predajní obchodných reťazcov – Projekt agrorezortu „Chcem dodávať“ prináša prvé výsledky
  http://www.teraz.sk/slovensko/nazivo-od-1000-tk-ministerky-podohos/279990-clanok.html
  záznam: TK ministerky pôdohospodárstva G. Matečnej

  Odpověď
  • Oracle 911 12.9.2017 o 12:07

   A že Fico nie je patriot a zaslúžime si lepšieho premiéra…

   Odpověď
   • Zaujimave ze na tomto stoji Lunterova kampan v boji o kreslo predsedu BBSK.A to je velky patriot.Dufam ze to ludia pochopia ze tandem Fico a Lunter su to najlepsie.

    Odpověď
    • Oracle 911 12.9.2017 o 12:52

     Pochopí to väčšina voličov alebo to budú skôr brať ako provokáciu a urážku?
     Lebo budú tu aj taký a aj taký a otázka bude, ktorá strana bude mať prevahu. :)

     Odpověď
     • ja len dufam ze to pochopia vsetci volici-teda aj taky a aj taky(aj ked napriklad ja si mozem len domysliet ako to myslis) je to fakt , ktory nema za ulohu provokovat a urazat.

      Odpověď
      • Oracle 911 12.9.2017 o 14:01

       Pozri, časť z nich to pochopí a časť z nich to bude brať ako provokáciu. A teraz ktorá z nich bude v majorite?

       Odpověď
       • 10.9. vecer Lunter zverejnil na soc.sieti svoj volebny spot ktory riesi velmi podobne ,,veci,, a 12.9. je tu tb min.podohospodarstva na v podstate rovnaku temu.
        Fico priamo podporil Luntera na post Zupana BBSK.
        Suvisi to spolu.
        Tak ja viem ze vo veci volieb do VUC sa Fico spojil a podporuje Kiskovho cloveka.
        Nemyslim ze na tejto informacii je nieco nepochopitelne.

        Odpověď
        • Oracle 911 12.9.2017 o 18:12

         Nemyslím si, že Luntner je Kiskov človek lebo Kiska je bábka americkej ambasády t.j. Luntner je buď človekom GP resp. ich periférie ALEBO nejakého oligarchu ale zásadne nie Ambasády.

         Odpověď
         • lebo toto ma zaujimalo , koho je teda lunter clovek?proste chlapik co vyraba sojove a ine bio produkty , ktory dostal dotaciu , jeho deti su typicky tretosektoraci…
          Je adventistickej cirkvy, do afery s pomazankou som o nom v zivote nepocul a teraz je to silny kandidat (vraj)

          Odpověď
          • Oracle 911 13.9.2017 o 0:04

           Podľa toho čo si o ňom teraz napísal, tak GP resp. ich periférie.
           Bio a sójové potraviny, to bez konexií na globálnych hráčov nemôžeš vyrábať v masovom merítku.
           A podporu Smeru získal práve kvôli výrobe potravín-je to teraz ich agenda.

           Kontrolná otázka:
           A jeho deti v čom sa angažujú?

           Odpověď
           • ked zacala migracna kriza tak jeden z jeho synov ponukol ze budu posielat tony sojovych produktov na madarsku hranicu pre migrantov.
            neviem najst link teraz.
            mna aj zaujalo(nema to asi suvislost) ze pochadza z telgartu ako zlocinec cernak.

            Odpověď
            • toto je super link kde je zhrnute co su to za ludia:
             https://www.etrend.sk/trend-archiv/rok-2016/cislo-50/synovia-obratili-otcovu-firmu-hore-nohami.html

            • Cico Ciciak 13.9.2017 o 4:32

             Kto ti platí za to, aby si tu už asi niekoľko týždňov (ak si dobre pamätám) robil takúto lacnú pro-Kotleba propagandu nepresvedčivým navážaním sa do R. Fica v štýle, že Fico je zlosyn, ktorý nemá budúcnosť, ale Kotleba je podľa teba údajne naopak chlapík, ktorý rozumie reálnej politike a riadeniu štátu (a sám porazí zlý systém a všetkých zradcov v slovenskej politike), alebo v posledných dňoch aj diskreditovaním J. Luntera ako asi najvážnejšieho súpera M. Kotlebu pred blížiacimi sa voľbami do VÚC?

             Čo tak naopak niečo napísať aj o samotnom M. Kotlebovi (a nielen o jeho politických protivníkoch), jeho údajnom rodinkárstve v BBSK, niečo z jeho minulosti v uniforme a tak?

             Mohol by byť M. Kotleba šikovný jezuita, alebo skôr len ich vedomý/podvedomý sluha?

             https://www.tartaria.sk/poznavanie/odporuame/ostane-slovensko-pod-kliatbou

             Aj tento starší článok je celkom zaujímavý a čo-to vypovedá o charaktere M. Kotlebu (samozrejme iba za predpokladu, ak je v ňom uvádzaná faktológia pravdivá):

             https://pospolitost.wordpress.com/2016/01/30/vyhlasenie-sp-my-nie-sme-kotlebovci/

            • Oracle 911 13.9.2017 o 8:34

             Pozri ak prečítaš ten článok, tak ti dôjde, že to z ich strany bola lacná reklama.
             A že či majú niečo iné spoločné než prípadná známosť s Černákom je druhá otázka…

            • Oracle 911 13.9.2017 o 8:36

             Cico môže to robiť na základe presvedčenia kvôli tomu, že buď nevie dosť alebo „nevidí les od samého stromu“.

            • Cico neprehanaj , ja som nepisal ze je Fico zlosyn.Kto mi plati?tak sam vravis ze to robim uplne zle a lacno takze mi povedali ze za tieto vykony mi nic nazaplatia.
             ten link na tartariu …clanok som si precital ,a ked si das do google Ondrej Binder tak zistis viac.
             Dalsia vec je ze ano je pravda ze medzi volicmi MK je vela idiotov.A asi ich bude percentualne viac ako medzi volicmi Fica a inych stran.
             Rodinkarstvo v BBSK je smiesny argument taky tretosektoracky.
             Vies sam ze Kotleba a spol su pod drobnohladom policie , sis ,a 3.sektora.Tych ludi co si dosadil na tie posty…pozri sa na ich platy…
             kradnu tam?tvrdim ze nie.
             Diskreditujem Luntera?cim?ze sa zaujimam co je zac?pisem nejaky vymysli?
             oraclemu911:myslim ze prepojenie ani znamost na cernaka tam nebude.

        • Cico Ciciak 12.9.2017 o 18:57

         R. Fico a spol. nemôžu oficiálne podporiť M. Kotlebu v štáte/spoločnosti, kde stále panuje liberálna ideológia, ani keby chceli = reálna politika!!!
         Tak už tu konečne zámerne nepredstieraj svoje nechápanie elementárnych vecí reálnej politiky (skrátka nerob sa hlúpym) a tiež ani nepokračuj v tej svojej trápnej pro-ĽSNS agitke, s ktorou nič nezískaš.

         Odpověď
         • mas pravdu v tom ze nemozu ani keby chceli , ja len dodam ze Luntera podporit nemuseli , ak by nechcely.
          A nic nepredstieram ak napisem ako sa veci maju(ze Fico podporil Luntera a ktorom sa verejne pise ako o bistryckom kiskovy , a ludia ho aj vnimaju ako kiskovho cloveka , ved aj do afery s nkazenou cicerovov pomazankou kiska zasiahol)
          v com je podla teba ,,trapna pro-LSNS agitka,,?
          vidis Kotlebu vsade ako napriklad ukrainci PUTINA?

          Odpověď
          • Cico Ciciak 12.9.2017 o 20:31

           R. Fico (a spol.) nemôže oficiálne podporiť M. Kotlebu v štáte/spoločnosti, kde stále panuje liberálna ideológia/doktrína pod kuratelou pro-amerických liberastov na Slovensku, ani keby chcel = reálna politika!!!
           Ani v takom štáte, ktorý je len čistou neo-kolóniou (určite väčšou než napr. súčasné Rusko alebo i také Maďarsko, ktoré má o čosi väčšiu zdrojovú stabilitu, suverenitu a zrejme aj podporu globalistov – minimálne to Rusko) bez zdrojovej stability a suverenity, ani v spoločnosti, ktorá vo svojej drvivej väčšine vôbec nechápe reálnej politike (a ktorá sa rozhoduje len na základe účelovo separovaných a preparovaných výkladov vonkajších prejavov reálnej politiky v mienko-tvorných korporátnych alebo dnes aj tzv. alternatívnych meeediách!), metódam riadenia (sociálnych super-systémov a ľudského „dobytka) a globálnej politike a jej procesom, proste v spoločnosti, ktorá ani len netuší, o čo v skutočnosti ide.
           Navyše okrem nechápajúceho obyvateľstva R. Fico (a spol.) ani nemá jeho dostatočnú politickú podporu, o ktorú by sa mohol reálne oprieť, a preto môže len opatrne a pomaličky manévrovať a lavírovať/kľučkovať, aby príliš nenarušil súčasnú, pomerne labilnú politickú stabilitu na Slovensku.

           V porovnaní s ĽSNS a M. Kotlebom, ktorí majú určitú voľnosť, je R. Fico (a spol.) náš oficiálny predstaviteľ štátu s veľkou zodpovednosťou, ktorý si nemôže dovoliť robiť ani vravieť to, čo by aj naozaj chcel, vzhľadom na aktuálne reálne panujúce okolnosti v spoločnosti na Slovensku a vo svete, a ich pravidlá.

           Tak tu už zámerne nepredstieraj svoje nechápanie elementárnych vecí reálnej politiky (skrátka nerob sa hlúpym – a ak to myslíš naozaj vážne, tak potom si si evidentne splietol tento unikátny diskusný portál snažiaci sa medzi ľuďmi aspoň trochu spropagovať teóriu KSB a DVTR, ktorá im umožňuje získať určitú slobodu a kvalitu pri vytváraní si svojej vlastnej mozaiky, resp. sveto-názoru o svete a objektívnej realite, s nejakými primitívne manipulatívnymi a ne-konštruktívnymi „SMEťami“, HS alebo „Tupkami“ a spol. určenými iba pre ovce, a nemáš tu žiadne morálne právo, ani také, ktoré by vyplývalo z úrovne tvojho chápania reálnej politiky, ani nárok vnucovať niekomu svoje naivné názory, alebo sa navážať do názorov iných ľudí, ktorí sú už na vyššej úrovni chápania merita vecí aj vďaka tomu, že si dali tú ťažkú prácu a pracne si niečo naštudovali vo svojom voľnom čase z KSB a DVTR teórie – a okrem toho tiež zvyčajne platí, že ľudia sa môžu medzi sebou vzájomne intelektuálne a morálne obohacovať najmä vtedy, ak sú +- na rovnakej úrovni chápania a morálky, čím nechcem povedať, že aj jednoduchší človek nemôže výnimočne niečim inšpirovať človeka na vyššej úrovni chápania okolitého sveta alebo objektívnej reality) a tiež ani nepokračuj v tej svojej trápnej a vtieravej pro-ĽSNS (alebo skôr pro-Kotleba – čím odvádzaš pozornosť od zvyšku ĽSNS, aj napr. od toho, aké vyholené indivíduá sa popri nej pohybujú) agitke, s ktorou beztak nič nezmôžeš/nezískaš, lebo mi tu už poniektorí vieme, o čom je ĽSNS (modul a projekt fungujúci v rámci tzv. biblickej davo-“elitárnej“ koncepcie usporiadania a riadenia sveta a ľudstva na Zemi) a aké má svoje zákulisím zadefinované úlohy a aj momentálne reálne možnosti.

           Odpověď
           • ved ale LSNS a Kotlebu si v tejto teme zacal spominat iba Ty.
            Uznavam ze CHAPES take veci co ja pochopit nemozem .
            Ved ako by si inak mohol v majom prispevku na ktory si reagoval najst agitaciu LSNS.To je nad moje chapanie.

            Odpověď
          • Cico Ciciak 12.9.2017 o 20:33

           Tvoje komentáre nemajú žiadnu informačnú, znalostnú ani konštruktívnu hodnotu, t.j. ľuďom absolútne nič pozitívne nedajú, a teda sú úplne zbytočné.
           Tvoja činnosť je tu úplne zbytočná a neproduktívna!

           Odpověď
           • Oracle 911 12.9.2017 o 21:09

            Cico aj ja vynášam rýchle súdy ale ty si to trocha prehnal týmto komentárom na čo reagujem.

            Odpověď
           • aha, povedal velky guru Cico Ciciak.
            Ja Ti Tvoj nazor neberiem.

            Odpověď
            • Tak toto si si mohol odpustiť, niekedy nemáš mieru.

            • mohol ,len ja tiez nemam 5 rokov aby ma tu Cico kadroval.

            • Veď práve, niekedy sa takto správajú moje deti,
             oni všetko najlepšie vedia.

            • kolko maju rokov tie deti?

            • Oracle 911 12.9.2017 o 22:58

             Hádam tak 13 rokov.

            • Miro, tu predsa nejde o vek mojich detí,
             o čo ti ide ? …

            • to je presne ten vek ked vies vsetko najlepsie :-)

            • AZ o nic mi nejde , napisal/a ,, 12.9.2017 o 22:51
             Veď práve, niekedy sa takto správajú moje deti,
             oni všetko najlepšie vedia,, tak som bol zvedavy ake su stare.

            • … a žiadne iné názory nestrpím ( nedokončil si vetu ). Dobrú noc, a nech sa ti snívajú pekné sny.

            • dakujem velmi pekne a zelam Ti to iste.

          • Cico Ciciak 12.9.2017 o 20:49

           Pozri sa, „medzi štyrma očami“ ti poviem, že viem, kto si, odkiaľ si, aj o čo vám naozaj ide.
           Svojou nízkou úrovňou chápania a takým „ľudovejším“ typom prejavu tu máš za úlohu podchytávať a hlavne odrádzať ľahko zmanipulovateľných „zelených“ voličov (aj ostatných ľudí), ktorí sem prišli zo zvedavosti presvedčiť sa na vlastné oči, o čom to tu je, o čom je KSB a DVTR, o čom je ĽSNS a či je ten R. Fico (a spol.) naozaj taký zlosyn, jak sa všade vykresľuje, či už v mienko-tvorných korporátnych meeediách, mimo(ň)vládkach alebo v tzv. alternatíve.
           Boli by ste úplní amatéri, keby ste sa na týchto stránkach nepokúšali túto činnosť realizovať.
           V tomto vás chápem.

           Odpověď
           • pozri ja Ti tiez poviem ze este v 2011 si mal dost ,,zaujimavy pohlad na svet ,,co sa tyka stromov , zvierat a ludi,, a mam taky pocit ze prave Ty ma nemas najmensie pravo posudzovat a kadrovat.
            a tu sa diskusia nevedie medzi 4 ocami.

            Odpověď
           • este dodam ze ja si myslim ze toto forum je o nestrannej analyze a nie o obhajobe Fica ,ci je zlosyn a ci nie :-)

            Odpověď
            • miro,
             ja s Cicom absolútne súhlasím ,čo Ti napisal oTvojich komentároch
             /Aj keď dávam za pravdu Oracle ,že nemusel Ťa tak po „kaukazsky“ odpáliť / .podvedome aj ja cítim ,že cez tieto stránky si tu taký “ július 2 “ .
             že máš tu propagovať Kotlebu /ĽSNS / ,v čo najlepšom svetle .
             Prečo to robíš, vieš najlepšie Ty sám .ak by si postupoval takto v diskusii napr.na pravda.sk ,tam by si podchytil diskutujúcich pre svoje /vaše +Nikto /ciele.

            • super , ale ja nechcem nikoho podchytavat.
             Ked ja reagujem na prispevok a okolo LSNS a Kotlebu nic nepisem , a Cico mi hned zacne vypisovat ze agitujem tak to je super reakcia.
             Ak nesuhlasi s tym co som napisal tak ma argumentovat a nie baac Ty si ten Kotlebov agitaator.
             cital si tu diskusiu od zaciatku?
             Inak takto aby sme sa rozumeli ked mi Cico vynada , alebo ma obvini z predstierania ,alebo nechapania ja to beriem je to jeho nazor.Ale to neznamena ze po jeho obvineniach vypinam komp alebo sa presuvam na ine forum.
             A ak je to teda tak ze R.Fico je na tomto fore protezovana osoba ze nemozem napisat svoje pozorovania aby nahodou som nepodrazdil Cica tak to tiez beriem a viem s tym zit.
             A niesom tu taky Julius2 :-)

            • Celou dobu si říkám že se do toho nemám co montovat, ale jsem zásadně proti podsouvání myšlenky že se tu protěžuje Fico.
             Argumentace na podporu Fica tu byla mnohokrát a dobře předložena včetně faktů, a mnoho mnoho z nich nikdo nevyvrátil žádným protiargumentem, natož podloženým neotřesitelnými fakty. A vzhledem k tomu opatrné okopávání kotníků Ficovi, nekvalitně odargumentované nebo vůbec, logicky vede k myšlence že jednou z možných příčin je záměrná manipulace.

             Podsouvání že „se tu protěžuje Fico“ je nepodloženým obviněním všech diskutujících a manipulací názory nově příchozích. Nediv se potom takovým reakcím které se ti dostanou, byť uznávám že Cico se s tím nemaže, ty se nemůžeš divit. Co se tvé poznámky že nejsi Július 2 týče, zapadáš do stejné techniky i tematiky diskuse, takže dokazuješ spíš opak.

            • nic nepodsuvam , pozri ja som napisal moj pohlad , napisal som uz aj v minulosti ze ak ide o Fica tak ja ho neskatulkujem dobry/zly.
             Vela veci urobil pre slovensko velmi dobrych , ale moj nazor je ze je na konci kariery , a toto sa niekomu nepaci ze poviem.Pozri ja sa mozem mylit ale je tu na fore podmienka byt neomylny?Nemoze ma Cico a spol brat teda ako menej chapajuceho/dozrievajuceho?
             Podla mna moja debata s Oraclem mala vyznam / podla Cica nie.
             k tomu Juliusovy2 ak mas taky nazor tazko sa obhajim/ale nastastie sa ani nemusim.

           • Oracle 911 12.9.2017 o 21:45

            Chlapci, kroťte sa…

            Odpověď
            • uz minule som pisal ze Cico do toho vleti a je po diskusii.Sme uplne mimo.Necitim sa za to zodpovedny .

            • Oracle 911 12.9.2017 o 22:34

             A tvoja reakcia nebola ani zďaleka adekvátna a ani k veci. A to posledné mi vadí viac.

            • co posledne?

            • Oracle 911 12.9.2017 o 22:59

             Že nebolo k veci…

            • prapac ale ako mam k veci reagovat na prispevok ktory bol mimo temu a ja som vobec nepochopil o com Cico hovory , uz som reagoval niekde ,zopakujem tema bola tb min.podohospodarstva. a ja som napisal ze Lunter ma kampan zalozenu na tom istom,a ze Fico ho osobne podporil vo volbach do vuc.a ze z toho pre mna vypliva ze podporil kiskovho cloveka , to sme mi potom riesili ci lunter je alebo nieje kiskov clovek.
             a to mi Cico napisal ze mam prestat s tou trapnou pro-lsns agitkou.
             Vratim sa teraz k teme , myslim ze teraz ak daju dole kisku tak to vezme aj luntera , ved on o nom rozpraval same ody , urcite mu to teraz niekto pripomenie.co z toho vypliva vies.

            • Oracle 911 12.9.2017 o 23:52

             Ale Luntner NIE je Kiskov človek lebo na to aby ním bol musel by mať moc alebo formálne byť predsedom strany. A Kiska nemá reálnu moc lebo je bábka a robí to, čo mu povedia.
             Na občerstvenie pamäte Kiska sa dostal do pozície prezidenta za podporu Progresívnej strany.

             A čo sa týka Cicovej poznámky o agitke Kotlebovi to bolo z jeho strany teraz zbytočné ale mohol si povedať, že sem to nepatrí.

            • osobne kiskov nie , ja Ti rozumiem , len ako som pisal vysie ludia si ho s kiskom spajaju , titulky v novinach Bystricky kiska atd.Jeho vyjadrena ze Kiska je jeho vzor….
             Kiskova obhajoba Luntera v tej afere s pomazankou.
             ale ano nemusi to tak byt , je to kandidat niekoho ineho a kiska dostal instrukcie aby ho podporil , alebo to suvisi s terajsou kiskovov aferov a niekto usil budu , ale ak odpisu kisku tak zdiskredituju aj polovicu 3.sektora a to mi pride silne kafe.Vyzera to s nim zlenedobre teraz.
             Ak ides napr. na pravdu tak tam uz medialne pripravuju impeachment.

            • Oracle 911 13.9.2017 o 8:11

             O Luntnerovi môžu takto hovoriť ale to ho naozaj neurobí človekom Kisku, hoci prešli podobnú cestu životom a majú aj podobné méty.
             Podľa mňa Luntnera Kiska podporil v kauze s nátierkou len preto, aby zbieral politické body a je to v podstate niečo také, čo urobil v prípade „umelcov“.

             Čo sa týka 3. sektora väčšina z nich plní politické zadania a je financovaný Sorosom a Ambasádou. A keďže Soros a aj liberalizmus sa odpisujú, tak odpísať ich naraz s Kiskom v očiach verejnosti nie je problém.

             PS: Dnes ráno (teraz keď píšem príspevok) som počul Kiskov príhovor keď menoval novú ministerkyňu, veľmi hľadal slová a bol na hranici zajakávania. Asi tuší, že je zle. :)

          • Prosím, skontroluj si pravopis!

           Odpověď
           • ak Ti naozaj vadi moj pravopis tak sa Ti zan ospravedlnujem.Viem ze pisem ako dyslektik.
            Ale zase hadam sa to da precitat?

            Odpověď
  • ešte keby tak Slováci zapojili mozgy a začali ich kupovať vo veľkom.

   Odpověď
  • Doplním link na Národný potravinový katalóg https://www.npkinfo.sk/

   Odpověď
 28. Kisku vyšetrovali pre výdavky na kampaň, jeho firma si skrátila dane
  Spoločnosť Kiska Travel Agency (KTAG), ktorej majiteľmi sú prezident SR Andrej Kiska s bratom Jaroslavom, vyšetrovala finančná správa aj polícia. Zistili, že si skrátila dane z príjmu za rok 2014 o 27.000 eur, prípad súvisí s financovaním Kiskovej volebnej kampane. Firma to uznala, oľutovala a daň doplatila. Skutok tak nie je vnímaný ako trestný čin.
  http://www.teraz.sk/slovensko/kisku-vysetrovali-pre-vydavky-na-kampan/279980-clanok.html

  Odpověď
  • To by mě zajímalo co by se stalo jakékoli jiné firmě když by se po deseti letech zjistilo že nezaplatili daně. Myslím že jen doplacení by asi nestačilo.

   Odpověď
   • Oracle 911 12.9.2017 o 11:51

    Ako som to nižšie napísal, je to len druhé verejné varovanie Kiskovi a tým, ktorí stoja za ním lebo už aj pre GP prekáža jeho vyčíňanie. A ešte jedno faux pas ako s Porošom alebo lamou a odvolajú ho a „poradcovia“ z Ambasády prídu o flek.

    Odpověď
    • Lorenz ( Kalmus ) – Kiska – ??? žeby min. kultúry a jeho podporovatelia ( až som sa striasla )
     morálka najväčšieho …..

     Odpověď
     • Daniela I. 12.9.2017 o 12:36

      ad 1/ Kiska intervenuje nad rámec svojich právomoci za kultúrny odpad (musela som si uľaviť) u generálneho prokurátora. Kto bude raz intervenovať za Kisku a u koho?
      ad 2/ Myslím, že M. Maďarič so svojou suitou bude v krátkom čase „odendutý“ zo svojej funkcie. Naposledy dostal nepriame varovanie od premiéra, keď ho neinformoval o rozhovore s poslaneckým klubom SNS v súvislosti s odvolávaním ministra Richtera.

      Odpověď
      • Oracle 911 12.9.2017 o 13:04

       Takže naozaj verejné varovanie a podľa všetkého aj posledné.

       Odpověď
    • aj ja to takto chápem., ale on a jeho americký poradca to pochopí?

     Odpověď
     • Oracle 911 12.9.2017 o 20:43

      Pochybujem, že to pochopili…

      Odpověď
   • u nas ano :-) ked Ti na nieco taketo pridu a Ty pozadovane dane doplatis trestne stihanie sa zastavy.vid pripad Bastrnak.

    Odpověď
    • Oracle 911 12.9.2017 o 14:02

     Síce pravda ale funguje to ako dobrý varovný prst. :)

     Odpověď
     • Samozrejme , ide o moralny kredit p-rezidenta , co pri bastrnakovy nikto riesit nebude ale pri kiske co ma plne usta moralky a pravdy to dav riesit bude :-) .Hlavne ked sa uz zapojil T.I. a mna napadla aj taka vec ze ja vidim nejake naznaky spoluprace medzi premierom a kiskom (riesime to hore ,ide o volby do vuc) tak ci tam niekto nechce tento slubny zaciatok spoluprace pokazit .

      Odpověď
      • Oracle 911 12.9.2017 o 18:18

       Na to aby s niekym Kiska spolupracoval s niekym musel by mať reálnu moc alebo politickú know-how a nielen peniaze a „poradcov“ z ambasády.
       Takže on môže tak akurát rozhodovať o tom akú kravatu bude nosiť a komu rozdelí svoju výplatu.

       Odpověď
       • ale no tak , si tymto protirecis , tvrdenim ze kiska nema realnu moc alebo politicke know how , ved keby nic take nemal preco by mu niekto dvihal varovny prst , napriklad naposledy musel gp k nemu na kobercek :-) .
        kiska je bohuzial stale na slovensku politicka sila s ktorou treba ratat.

        Odpověď
        • Oracle 911 12.9.2017 o 19:46

         „Moc je v praxi realizovaná možnosť riadiť.“
         O čom asi tak Kiska rozhoduje resp. čo riadi?!
         Rozhoduje tak akurát o tom komu dá svoju výplatu, akú kravatu zoberie a či poslúchne svojich „poradcov“ z Ambasády alebo nie. Keďže nerozmýšľal ale vzorne poslúchal a prvému VEREJNÉMU varovaniu nerozumel (začali sa prepierať úžernícke praktiky jeho firiem), tak ho začali odpisovať a spolu s ním aj vplyv Ambasády na politiku a vnútorné záležitosti Slovenska. Toto je prvá vec.

         Druhá vec: Kiska je bábkou stoja liberálov (mafián, hulič, agent a poloblázon), progresívnych a darmožráčov z 3. sektora v žolde Sorosa a Ambasády a keďže Kiska varovaniam nerozumel, tak ich budú odpisovať aj cez spochybnenie morálnej autority p-rezidenta t.j. liberálnej bábky Kisku. Podotýkam ako Kiska vyvádza na pokyn svojich „poradcov“ z Ambasády GP sa príliš nemusí snažiť…

         Takže o čom hovoríš, keď tvrdíš, že Kiska je politická sila s ktorým treba rátať?!
         No prosím. :)

         Odpověď
         • pozri mi nemame prezidentsky system , ale nechces mi tu tvrdit ze nema ziadnu realnu moc?
          samozrejme ze nie on osobne ale jeho babkovodici v pozadi cez neho , napriklad mu povedia aby vybozkaval porosenka a mas pocit ze to nieje riadenie?
          Takychto prikladov najdes viacej ako ,,kiska,, (ne)riadi.
          inak podla mna kiskovy nic ine ako vzorne posluchat poradcov nezostava , on totiz sam nevymysli nic.
          a ak mu jeho babkovodici povedia ,,pocuj ander ta SAS je ta naj strana na slovensku tak ander jej stale vie pridat par slusnych percent.V tom je politicka sila.

          Odpověď
          • Oracle 911 12.9.2017 o 21:07

           Nemá reálnu moc lebo nechápe a nerozmýšľa lebo keby chápal a rozmýšľal, tak by ten incident s lamou nestal a Fico a ani Lajčák by nemusel nič s Čínou žehliť. A ak si dobre pamätám približne vtedy sa objavovali články v mienkotvorných médiách (mainstream a alternatíva) o tom, že je úžerník.
           Prednedávnom sa zúčastnil tej poľskej konferencie o „Trojmorí“ (dohľadaj „Trojmorie“ s vyhľadávačom) a neviem čo tam natáral ale zrejme GP a ich periféria z toho nie je nadšená a zrejme preto TERAZ začali rozoberať financovanie jeho kampane a všetko okolo toho. Dodávam ani nemôže chápať keď je p-rezidentom len 4 (možno len 3) dni v týždni, to stačí tak akurát na to aby cestoval, robil vyhlásenia a podpisoval veci.

           Čo sa týka jeho politickej sily, tá je založená na tom, že „Ander je filantrop“, podporuje „demokratickú“ Ukrajinu a „umelcov“ ako Lorenc.
           Lenže keď sa rozkríkne, že v predvolebnom boji podvádzal a (čo je dôležitejšie) je úžerník, tak jeho politická sila sa rozplynie ako para nad hrncom.

           Odpověď
           • z tym rozplynutim sa suhlas , ale s terajsim dovodom vytahovania ,,dani,,na kisku si niesom taky isty ako Ty.
            to trojmorie sa konalo 6.7. a rozmyslam ci si to kiska dokaze spojit , vies ked sa Ti steniatko vykaka na koberec a Ty mu das po zadku novinami o dve hodiny trest sa minie ucinku.
            A takuto vec podla mna vie aj kiskov karatel.

            Odpověď
  • Tak toto je tvrdy odpis Kisku v priamom prenose.

   Transparency International Slovensko
   či okrem podvodu na daniach vtedy kandidát Kiska neporušil aj zákon o financovaní volieb a či vykázal všetky výdavky

   https://www.facebook.com/transparencysk/posts/10155802920574456

   Odpověď
   • Takže nastupuje GP a ide dotuhého.

    Odpověď
   • Oracle 911 12.9.2017 o 14:42

    Možno okamžitá reakcia na Kiskovu tlačovku a to znamená, že Kiska a ani jeho „poradcovia“ z Ambasády jemným náznakom nerozumejú alebo periféria GP takto istí aby schválil ministerku pre školstvo.
    Uvidíme.

    Odpověď
    • Nezdá sa Vám, že tak narýchlo bola tá tlačovka, takže oznámenie prebiehalo už skôr,
     takže sa nejedná len o zdvihnutý prst.

     Odpověď
     • Oracle 911 12.9.2017 o 15:30

      Máš pravdu, zmýlil som sa v tomto príspevku:
      http://www.vodaksb.eu/diskuse/politika/comment-page-2/#comment-70452
      Takže GP a jeho periféria predsa nezmenil svoj modus operandy:
      -varovanie medzi 4 očami;
      -varovanie na verejnosti (David Cameron a „tá“ uniknutá fotografia s hlavou svine, a jeho následná mea culpa v parlamente);
      -odpis na verejnosti.

      Byť jeho poradcom ja by som začal hľadať novú prácu napr. výpomoc na stavbách. ;)

      Odpověď
      • Takže 3 – krát a dosť.

       Odpověď
       • Oracle 911 12.9.2017 o 20:41

        Podľa mňa áno.
        A pripomeniem „tá“ fotografia s Cameronom a prasaciou hlavou sa objavila po tom čo Briti odhlasovali Brexit.

        Odpověď
  • poďme do toho., neplaťme dane,keď to prešlo rezidentovi,tak aj národu

   Odpověď
 29. občan Kiska
  http://zemavek.sk/danova-kobra-na-obcana-andreja-kisku/

  Odpověď
  • Daniela I. 11.9.2017 o 21:31

   Možno sa nájde šikulka, ktorá/ý spracuje aj oznámenie za podporu a propagáciu hnutí smerujúcich k potlačeniu práv a slobôd…. Kto verejne prejavuje sympatie k fašizmu alebo inému podobnému hnutiu …
   https://cloudia.hnonline.sk/r740x/b5011870922ff751a278acca23b31698.jpg?default=hn-default

   A náš prvý nezávislý:
   https://cdn.webnoviny.sk/sites/32/2014/01/andrej-kiska-odovzdal-peticne-harky-7.jpg

   Požiada svojho osobného priateľa o passport na pobyt:
   https://t4.aimg.sk/magaziny/-MxXUefIRNXxQ2jx5y-vgg.1280~Na-sn-mke-prezident-SR-Andrej-Kiska-v-avo-a-prezident-Ukrajiny-Petro-Poro-enko-po-as-stretnutia-na-hrani-nom-priechode-Vy-n-Nemeck-U-horod-pri-pr-le-itosti-za-iatku-platnosti-bezv-zov-ho-styku-Eur-pskej-nie-s-Ukrajinou.jpg?t=LzB4MTI1OjEyODB4ODQ1LzgwMHg0NTAvc21hcnQ%3D&h=G4cw1LkuR3PL_33R912tew&e=2145916800&v=3

   Odpověď
  • no vyzera to na celkom slusny informacny odpal, dokonca dennik N
   https://dennikn.sk/878001/kisku-vysetrovali-pre-vydavky-na-kampan-jeho-firma-musela-dan-doplatit/?ref=tit

   Odpověď
   • No trochu ma šokuje termín že „doplatiť daň“. Firma to uznala, daň doplatila, skutok tak nie je vnímaný ako trestný čin. Pokiaľ viem, neodvedenie dane sa primárne odpykáva, nie dopláca.
    „Firma to uznala, daň doplatila, skutok tak nie je vnímaný ako trestný čin.“ Niečo mi ušlo či som dlho spal?

    Odpověď
    • rozumiem na co poukazujes, v zasade je to trestny cin ale jeho trestnost zanikla zaplatenim dane. Kiska sa ma k tomu vyjdrit dnes. To ze tie podklady poslali prave denniku N je zaujimave. StranaProgresivne slovensko definitivne stratilo tvar kampane. Vystrel musel prist od vlastnych. Niekto to tak zariadil. Vsimni si ze to dali von az vecer zrejme nevdeli co s tym maju robit.

     Odpověď
     • Vsimni si ze to dali von az vecer

      Museli predbehnut ostatnych aby nestratili punc cistoty pred svojimi citatelmi.

      Odpověď
      • vidím to presne tak, už je to aj na smetisku. tak či tak sa toto nedalo ututlať keďže ide už o rozhodnutie súdu.

       Odpověď
      • Mat4
       vyzera to tak ze podklady dostali len v eNku lebo co som pozeral tak to z eNka preberaju napr. Aktuality. To znamena ze tlacil niekto na eNko aby odpisali vlastneho. Posta nechodi vecer ale rano :-) niekomu tam sposobili hlavy bol a riadny poplach. Samozrejme keby to nedalo von eNko tak by to poslali dalsim.

       Odpověď
       • Napadá mě hláška z filmu…… „včera večer poštou ranní „

        Odpověď
      • Zem a Vek informoval o dve hodiny skôr pred eNkom

       Odpověď
       • ak myslis ten clanok hore vo vlakne tak tam o tom co bolo v eNku nie je zmienka. Su to dve rozne veci. Suvisia spolu informacne a nacasovanim.

        Odpověď
        • Áno máš pravdu, jedná sa o súvislosť

         Odpověď
     • Oracle 911 12.9.2017 o 8:34

      Periféria GP zapracovala?
      To by bolo logické vzhľadom na to, že Kiska sa správa horšie ako slon v porceláne a žiaľ nielen potápa Slovensko a škodí NAŠIM záujmom na každom kroku ALE už aj prekáža pre GP.
      Ak dobre rátam, je to druhé verejné varovanie a ak dobre viem tretie varovanie už nebude a rovno ho odpíšu. Dodávam, že Kiska je bábkou svojich „poradcov“ z Ambasády a to, že toto varovanie sa mieri skôr na jeho pozadie má veľkú výpovednú hodnotu (na jeho finančnú základňu).
      Takže ešte jeden ťah ako to stretnutie s Porošenkom na hranici alebo s lamou a odvolá ho parlament za nevymenovanie ÚS a „poradcovia“ prídu o flek.

      Odpověď
  • A je vymalované. Občan kiska čistý jak lalia. Sám o ničom nevedel a sú to úplne bežné veci. Sa poponáhľali:
   https://domov.sme.sk/c/20647309/kiska-bol-som-presvedceny-ze-firma-kona-spravne.html

   Odpověď
   • Oracle 911 12.9.2017 o 12:32

    Takže buď porozumeli varovaniu alebo nie a potom s nimi GP vymetie podlahu.
    Uvidíme čo je pravda.

    Odpověď
    • Je to v polohe odkiaľ sa to dá vychýliť na hociktorú potrebnú stranu.

     Odpověď
 30. Záznam z rozhovoru radia Frekvence 1 s prezidentem Zemanem ze soboty. Na dotaz, zda pociťuje nervozitu před parlamentními volbami, odpověděl Zeman, že nervozitu by měli pociťovat ti představitelé stran, které stojí na pokraji 5% – Zelení, Piráti, STAN a možná i TOP09. Myslím, že to s tou podporou Pirátů, jak píše eM , ze strany Zemana nebude tak slavné. Navíc v minulém duelu na Barrandově měli stejně velkolepou reklamu jako předtím Piráti tak nyní SPD, když byl Okamura účastníkem duelu. https://www.frekvence1.cz/clanky/zpravy/zemanu-v-ucet-zahltili-jeho-odpurci-haleri-pobavili-me-ale-co-pisou-nectu.shtml

  Odpověď
  • Ano, jak už jsem nedávno poznamenal, uznávám že v tom mám guláš. Možná šlo o iniciativu Soukupa, a vrácení akcií Číňany bylo varování. Podpora SPD byla, viděl jsem.

   Proto v posledních dnech naši politiku nekomentuji, a zatím nadále ani nebudu.

   Odpověď
   • A to zas ne, očekávám Tvoje komentáře. Myslím, že guláš v tom máme všichni.

    Odpověď
    • Asi jo. Zatím čekám na nějaký další vývoj, považuji svoje předchozí komentáře za unáhlené. Takže jestli a jak to budu komentovat se zatím neví :-)

     Odpověď
     • Člověk 12.9.2017 o 9:40

      Čekáš na další vývoj ve smyslu, kdo se jak odkope? Já v tom mám slušnej kaleidoskop. Když bych bral rčení, že u nás jsou volby výběrem mezi špatným a ještě horším, tak jsem přemýšlel o tom, kdo stojí za slovenským oligarchou/českým exministrem financí. Ty ataky kavárny jsou načasovaný před volbama, to je fakt. Nicméně když se podívám, co ten oligarcha říká a co jeho strana dělá (jaké zadání páníčka v pozadí plní), tak vidím naprostý rozpor. To znamená, že zvolením jeho strany hrozí, že budou v protinárodní agendě pokračovat, takže za mě jsou nevolitelní. Kdo stojí za Okamurou (zatim) netušim.

      No, kaleidoskop zůstává…

      Odpověď
      • Ano. Zatím se můžu držet jen střípků.
       - Okamura je pro okamžitý výstup z EU a NATO, absolutní odmítnutí Eura, čímž jde proti proudu, ovšem považuji ho za názorového ledoborce a sběrače voličů proti EU, do parlamentu se asi dostane a bude dělat pana Overtona
       - Babišovi pomohla do vlády bradáčová, tedy generální prokurátor, pokud se opřeme o vyjádření Pjakina tak GP, tedy Babiše dostal k moci GP
       - Bělobrádek odepisuje KDU-ČSL, GP je tedy ve vládě nechce
       - Zelené odepsal Miloš, ve vládě je tedy GP také asi nechce a nepodpoří
       - Sobtoku podporuje Fico, Sobotka v zahraničí pracuje celkem dobře, ale Zeman ho použil jako figurku k odstřelu, to se dá považovat jako nepodpora a přeorientování některých klanů aby přeběhli za ANO
       - Zaorálek dostal nějaký signál od Miloše už loni 28.10., a od té doby se činí. Je otázka jestli se činí na očistě ČSSD nebo na zajištění její nevolitelnosti
       - ODS má dobré kádry ale žádného lídra, no myslím že hlasy sbírá hlavně díky mladému Klausovi
       - TOP09 netřeba komentovat, ty spinkají

       Odpověď
       • Ano, čekám taky na „něco“, co nám víc objasní situaci kolem ANO a ČSSD.

        Odpověď
       • Taky mam porad gulas. Ja to vidim takhle:
        Ano nevolim, protoze i kdyby to byla dobra volba, bude mit hlasu dost. Mimo jiny ty zaloby na Babise muzou byt skryta reklama pro ANO a neho, tezko rict. Co takhle posloucham lidi na vesnici, tak mu ta negativni reklama spis nahrava nez ubira.
        ODS – jedine kvuli mlademu Klausovi. Fialovi moc neverim, ale neznam
        SPO Zemanovci – program se mne docela zda, co si o nich kdo tady mysli? Asi nemaji sanci nad 5%, Zeman o nich taky moc nemluvi.

        Odpověď
        • Ale Zeman osobně požádal Ringo Čecha aby vedl pražskou kandidátku SPO.

         Odpověď
        • F.R.Čech – o tom, jak ho Zeman požádal, aby vedl kandidátku SPO v Praze, a nejen o tom – o nutnosti potravinové soběstačnosti, změn ve školství, posilování obranyschopnosti,… https://www.youtube.com/watch?v=1EdvpepS6zw

         Odpověď
       • Zapomněl jsi na Ringa:
        https://www.youtube.com/watch?v=xaxY0ypJS-Y

        Odpověď
        • No toho jsem taky zminoval. Co si o tom myslis?

         Odpověď
         • Já se v tom moc nevyznám, ale myslím, že SPO by měla podporovat Zemana, což je směr spolupráce s Čínou a s Ruskem. Je známo, že Ringo je kamarád Zemana. Podle mne jediný smyslu plný směr. Ti ostatní, které jmenuješ, tam je to o tom, jaké dostanou noty. V Praze víc než kde jinde platí, že jsou to loutky, které musí poslouchat páníčka. A přitom kradou a kradou a…

          Dneska jsem mluvil s nájemcem malého obchůdku na Praze 1. Aby dostal nájem od magistrátu (myslím na 2 roky), musel dávat bokem 400 tisíc. Asi před 7 roky můj klient musel dát za uzavření smlouvy na prostory v ul. 28. Října 600 tisíc. Takhle kradou v Praze úředníci, o politicích mluví Ringo ve videu, co jsem dal výše.
          Takže, podle mne Ringo, protože nekrade (snad).

          Odpověď
          • No jo, ale Ringo je herec a o hercích už víme své…

           Odpověď
           • Vyjimka potvrzuje pravidlo. Navic Ringo neni typicky herec. Je to zejmena hudebnik a srandista (v dobrem smyslu). Za mne je SPO prijatelna volba.

            Odpověď
 31. nová ministerka školstva
  http://hnonline.sk/slovensko/1024537-meno-novej-ministerky-skolstva-je-zname-bude-ho-viest-zena-zo-sav
  len doplním, že je to tá „chytrá“ pani, kt. tvrdila, že politika má min. vplyv na pôrodnosť…
  keby nešlo o deti, aj by som sa zasmial…

  Odpověď
  • popolvár 11.9.2017 o 15:50

   Post riaditeľky prognostického oddelenia SAV a o to viac post ministra sa vyžaduje aj aspoň aké-také dbanie o svoj zovňajšok. A aj keby sa nejednalo o dané posty, už len to, ako človek o svoj zovňajšok dbá, vypovedá o mnohom…
   Nemyslím si, že je to vhodný človek na post ministra školstva a už vôbec nie človek, ktorý by to školstvo mal reformovať.

   Odpověď
   • Oracle 911 11.9.2017 o 15:57

    Rozhodnutie padlo a uvidíme čo z toho bude.

    Odpověď
   • - pri reforme školstva ide predovšetkým o odčerpávania kádrovej a zdrojovej bázy postavenej tak, aby svojimi podmienkami vyvolala v čo najkratšom čase potrebu ďalšej veľkej „reformy“ – v podstate sú to prejavy trockizmu…
    Som zvedavý, či si niekto, kto bude tú strapatú košer pani spovedať, dá toľkú námahu, aby si čo i len prelistoval knihy od K. Liessmanna…

    Odpověď
   • Danko sa podľa vlastných slov snažil vybrať človeka, ktorý dokáže spoločnosť ubezpečiť, že tu je záujem hľadať transparentnosť. „Snažil som sa nájsť človeka, ktorý dokáže skĺbiť aj tretí sektor, aj názory opozície, aj tejto vládnej koalície, pretože beriem ministerstvo ako určitú zodpovednosť k ľudom a k tejto spoločnosti,“ dodal Danko po podpise dodatku ku koaličnej zmluve.
    http://www.teraz.sk/slovensko/skolstvo-novou-ministerkou-skolstva-b/279846-clanok.html

    Odpověď
    • Ono nie je vôbec isté, či osobu vyberal Danko a jeho tím, kľudne mu ju mohli prihrať iní a Danko len zahral pózu, že on sám sa rozhodol.
     No na druhej strane, Danko v poradí, v akom vymenoval čo všetko má tento človek skĺbiť, zrejme podvedome vyjadril svoje prianie a reálny charakter svojej „práce“ pre Slovensko.
     1. priorita – 3.sektor (mimovládky)
     2. priorita – názory opozície.
     3. priorita – názory koalície (na poslednom mieste).

     Ja len dúfam, že v dnešný symbolický dátum, zvolená pani pôsobiaca kóšer dojmom, z ústavu zaoberajúceho sa predikciou procesov na Slovensku, nebude neokonskou bábkou, ale vyšší level.

     Odpověď
     • Daniela I. 12.9.2017 o 12:15

      Keď nad takto zosumarizovaným príspevkom rozmýšľam, áno, s veľkou pravdepodobnosťou A. Danko hodil pózu pred verejnosťou, ale v pozadí je to inak.
      Napadla mi taká konšpirácia, ktorá môže mať reálne jadro. Je zjavné, že v školstve je po všetkých stránkach nehorázny bordel – poriadny Augiášov chliev, ktorý nie a nie vyčistiť a konečne zaviesť života schopnú reformu. Myslím, že P. Plavčan ( navonok taká drobná cipuľka s tenkým hláskom, ktorá vyzerá byť dobre manipulovateľná) nebol náhodne vybraný za ministra. V minulosti sa dostal do povedomia škandálom ohľadom machinácií so školským pôžičkovým fondom. Po jeho nominácii táto kauza prepukla naplno, P. Plavčan sa vo funkcii udržal, pre tento prípad koalícia rozprestrela svoje ochranné krídla. Na rad prišlo rozdeľovanie eorofondov v rámci školstva na rôzne projekty a tu megaškandál, ktorý sa len tak nedal zahrať do autu, či zamiesť pod koberec. P. Plavčan abdikoval, výzva na predkladanie projektov sa zrušila, eurofondy sa zachránili pred rozkradnutím.
      P. Plavčan z predchádzajúcej kauzy (školský fond) mal na sebe prisaté kadejaké záujmové a klanové prichlípky. Na školstve sa mal rozdeľovať pekný eurofondový balík 600 miliónov eur. Čo urobí dobrý hospodár, keď chce Augiášov chliev vyčistiť, aby mohol začať pracovať z čistého stola? Dočasne spraví z capa záhradníka, zároveň lapimušku na nenásytných parazitov a v konečnom dôsledku obetného baránka. P. Plavčan bol do tejto fázy očisty ministerstva ideálny nominant. Myslím, že na skutočne zodpovedné riadenie ministerstva nemal.
      Vzduch na ministerstve sa vyčistil, podľa A. Danka sa pripravuje zmena kritérií pre výber projektov v zmysle transparentnosti a kontroly (obmedzí a možno sa aj úplne zamedzí rozkrádanie eurofondov) a ja tiež dúfam, že nová ministerka je schopný káder, ktorý dokáže naše školstvo zreformovať ku prospechu všetkých.

      Odpověď
   • Daniela I. 11.9.2017 o 19:27

    Chlapci, po stylingu/úprave sa vám nová ministerka pozdáva?
    http://www.pluska.sk/thumb/images/spravy/z-domova/skolstvo-prevezme-vedkyna-tuto-zenu-dnes-danko-predstavil-ficovi/2015_foto_martina_lubyova.jpg?w=670&h=376&ip=5

    PS: Nehodnotím kvality a riadiace schopnosti novej ministerky, zatiaľ je pre mňa pole neoranééé

    Odpověď
    • druhá Žitňanská

     Odpověď
     • Karolina Farská v staršom vydaní – nepodobá sa vám?

      Odpověď
      • Perfektné, na prvý pohľad zaujať výzorom ( tretí sektor ), vystupovať ako ( ako opozícia ), a začať pracovať ( pre vládnu koalíciu ), tak
       zato ma u mňa Danko +

       Odpověď
    • Oracle 911 11.9.2017 o 21:09

     Bola hlavou prognostického úradu SAV, takže je podchytená GP (robia tam predikciu) a podľa mňa GP CHCE skvalitniť výchovu kádrov z toho dôvodu, že chce ich využiť (Praha je plná Slovákov a nie bezdôvodne). Podľa mňa urobí potrebné kádrové zmeny a odštartuje potrebné zmeny.
     A podľa mňa prečo GP urobilo toto rozhodnutiu sú dôvodom tieto veci:
     -niet adekvátnych kádrov na Západe a Rusi ešte nie sú pripravení/nechce ich;
     -bratia Česi by mohli ale ich kádre ideologicky podchytila „kaviareň“ a po čistkách na Európu nebudú stačiť;
     -sme nekonfliktný v tom zmysle, že nevyhľadávame konflikty a ani zbytočne neprovokujeme;
     -dokážeme zariadiť veci adekvátnym spôsobom viď Lajčak (či kto je na Slovensku MZV).

     Ďalší dôvod prečo hovorím, že za týmto výberom stojí GP je, že Plavčan odstupoval k 31.8.2017 t.j. pomerne dlho a oznamuje sa to 11.-12.9., takže celé sa to ťahalo takmer mesiac.

     Odpověď
     • Len nadviažem svojou teóriou, že keď treba niekde niečo uhasiť alebo naopak niečo nechať krachnúť a zvaliť to na obetného baránka, tak tam dajú ženu. Sedí mi to aj v tomto prípade, konkrétne prvý scenár – po všetkých tých babrákoch sa tam ide konečne upratovať. Obdobne ako v rezorte pôdohospodárstva.

      Odpověď
      • Oracle 911 12.9.2017 o 8:41

       Kedy sme mali ak nie dobrého, tak prijateľného ministra pre školstvo? Za Mečiara ak dobre rátam. A vzhľadom na to čo ten pohlavár z OECD povedal a ako sa zmenila situácia v EU, tak tam bude upratovanie a aj za ďalšie volebné obdobie tam bude človek GP ak nie rovno ona.

       Odpověď
      • Daniela I. 12.9.2017 o 9:00

       Ty si nadviazal a ja sa pridávam. Nedávno sme sa o tom bavili a na základe vyššie uvedených názorov mi to vychádza tak, že novú ministerku je možné zaradiť do prvej skupiny – požiarnik.
       Ešte poupratovať na ministerstve kultúry… postupne odstrániť a vyčistiť od kadejakých elgebetiek, gender a iných úchyliek – cudzorodých elementov zasie§ajúcich naše kultúrne prostredie.

       Odpověď
       • „…mali by sme sa minimálne snažiť o to, aby spoločnosť zmenila prístup k migrantom. Aby sme ich nevnímali ako… hrozbu. Migrantov bude od príchodu na Slovensko odradzovať, ak … za každým migrantom budeme vidieť potenciálneho teroristu.“
        - to sú slová novej ministerky. Takže „správe“: v tomto prípade je to požiarnik (nie hasič); prvým krokom pri čistení od elgébetiek by bolo, keby defenestrovala samu seba.
        - ale budem veľmi šťastný, ak sa v tomto kádri mýlim

        Odpověď
        • Oracle 911 12.9.2017 o 11:44

         Ten citát sa dá vyložiť aj naopak, hlavne kvôli tým 3 bodkám v prvej vete…

         Odpověď
        • Cico Ciciak 12.9.2017 o 19:02

         Netreba na 1. mieste hodnotiť slová nejakého politika na verejnosti (= väčšinou len hra a divadlo pre ovce a „partnerov“), ale v 1. rade jeho činy.
         Takže uvidíme neskôr, aké procesy nová ministerka školstva stelesní.

         Odpověď
     • Cico Ciciak 12.9.2017 o 8:04

      To isté aj P. Staněk.

      Odpověď
      • Oracle 911 12.9.2017 o 8:41

       Rozviedol by si to?

       Odpověď
       • Cico Ciciak 12.9.2017 o 19:03

        Že je tiež podchytený GP.

        Odpověď
        • Oracle 911 12.9.2017 o 19:16

         Súhlasím, Staněk je kapacita a chápajúci káder.

         Odpověď
    • popolvár 11.9.2017 o 22:00

     riadne ambiciózna a ctižiadostivá dáma… No uvidíme.

     Odpověď
 32. míroslav 10.9.2017 o 19:42

  Zajímavý a úsměvný rozhovor. V té záplavě kandidátů mi tento doposud unikal.

  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Idioti-degenerovane-vize-Planovaci-hovnivalske-kulicky-Jsou-jako-Breznev-pohrdam-jimi-Herec-Gulyas-nam-priznal-ze-se-mu-pri-zaberech-z-Bruselu-chce-zvracet-502715

  Odpověď
  • druhá Žitňanská

   Odpověď
   • patrilo to o príspevok vyššie

    Odpověď
 33. R. FICO: Návrh na nového ministra školstva očakávam každú chvíľu
  Koaličné strany by mohli podpísať dodatok ku koaličnej zmluve už budúci týždeň v pondelok. Taktiež by už malo byť známe meno nového ministra školstva, vedy, výskumu a športu. V dnešnej diskusnej relácii RTVS Sobotné dialógy to povedal predseda vlády SR Robert Fico (Smer-SD).
  http://www.teraz.sk/slovensko/fico-navrh-na-noveho-ministra-skolstva-o/279576-clanok.html

  Odpověď
  • Oracle 911 9.9.2017 o 17:54

   Takže je o tom rozhodnuté a čaká sa len na schválenie. Bude to GP kto dotlačí toho človeka, ktorý má pozdvihnúť u nás výchovu kádrov na budúcu ruskú úroveň?

   Odpověď
  • No neviem či na budúci týždeň budeme počuť meno nového ministra školstva. Podľa mňa to meno je skôr prostriedok na predčasné voľby. Je všeobecne známe, že tón a priebeh tzv. krízy určuje Fico. Myslím si, že Fico pád vlády a nové voľby potrebuje. Je možné, že Fico už dlhšiu dobu disponuje dôvernými informáciami o budúcom vývoji v Európe a vo svete. Jeho posledné prerieknutie (či bolo úmyselné alebo nie to neviem) bolo pri návšteve českého premiéra v Blave. Hovoril v ňom, že sa niečo chystá v septembri.
   Vychádza mi to tak, že Fico potrebuje vyčistiť politickú scénu od ľudí napojených na štátnu elitu USA (a to sa dá dosiahnuť predčasnými voľbami), alebo zapojiť týchto ľudí do rozhodovacieho procesu (donútiť ich k tomu a tým si ich zaviazať) úloha SR pri riešení kardinálnych otázok, resp. globálnych otázok, (na to je najlepšie obdobie medzi pádom vlády a predčasnými voľbami). Obdobie medzi pádom vlády a predčasnými voľbami je špecifické tým, že je prakticky zmrazené samostatné rozhodovanie odvolanej vlády o dôležitých otázkach a je potrebný súhlas celého politického spektra. Tým sa zodpovednosť rozšíri na všetkých, ako pri eurovale.
   Možno sa mýlim, neviem, ale je očividné, že kríza je riadená a problém ešte nie je vyriešený.

   Odpověď
   • Je otázne akú úlohu plní Fico. Tuna som čítal, že plní úlohu GP a je akoby mostom medzi západnou Európou a Ruskom. Je to možné. Jeho správanie, činy a slová tomu nasvedčujú. Čiže, ako som už uviedol predtým, aj tá tzv. koaličná kríza je len prostriedkom, dielikom v skladačke.

    Odpověď
   • Cico Ciciak 10.9.2017 o 22:01

    R. Fico a spol. nepotrebuje pád vlády a ani my obyčajní ľudia, to je nezmysel.
    Alebo to skús nejako viac rozviesť a uviesť pádnejšie argumenty.

    A ak globalisti spustia nejaké čoro-moro v západnej Európe, aby sa to tam vyčistilo (= rozpad EÚ), tak len v krajnom prípade, ak sa im nebude dariť odstraňovať od moci liberastov s cieľom pretransformovať EÚ a prepojiť ju so zvyškom euro-ázijského (super)kontinentu.
    Tento scenár však bude aj pre nás na Slovensku znamenať vyššiu mieru krvavosti a fašizácie štátu, t.j. nech si napr. „zelení“ nemyslia, že budeme mať na ružiach ustlané, čo je naivná predstava.
    Obyčajní ľudia nepotrebujú krvavé revolúčné riešenia, ale naopak evolučné = revolúciu v myslení (avšak nestačí len staré hovno zabaliť do nového ligotavého obalu :))) )!

    Odpověď
    • Daniela I. 10.9.2017 o 22:53

     Premiér Fico dnes v TA3:
     http://www.ta3.com/clanok/1112465/napate-vztahy-v-koalicii-aktualne-politicke-dianie-zdravotnictvo-po-novom.html

     Odpověď
     • Cico Ciciak 11.9.2017 o 2:50

      Vďaka.
      Podľa tohto rozhovoru s R. Ficom to nevypadá, že by on očakával alebo potreboval pád súčasnej slovenskej vlády, ktorej predsedá.
      Však tí pravicoví liberasti sa v očiach ľudí odpisujú sami aj práve skrze tieto vyfabrikované meeediálne kauzičky a údajné vládne krízy.

      Odpověď
      • Oracle 911 11.9.2017 o 8:26

       Iste dokazujú, že sú na hlavu ALE kto ich nahradí?
       KDH má obmedzené pôsobisko, Kotleba nepochopil hru a preto je vyradený a tak zostáva len Mečiar.

       Odpověď
       • tlačia rôzne polozúfalé indivíduá, napr. toto: https://dennikn.sk/777917/progresivne-slovensko-zacalo-zbierat-podpisy-este-pred-beblavym-nazyva-sa-hnutim-nie-stranou/
        - svojho času bol Mečiar jediný, čo čítal takmer všetko, hádam túto vlastnosť nestratil (zopár „tlstých“ kníh popri pasení oviec by som mu rozhodne odporučil)

        Odpověď
        • Oracle 911 11.9.2017 o 9:15

         Jednu-dve z nich určite prečítal asi aj v Ruštine.

         Odpověď
 34. Slovenský premiér Robert Fico sa chce za každú cenu dostať do jadra Európskej únie . Bývalý český prezident Václav Klaus však pred takýmto krokom varuje.
  Klaus odmieta, aby sa Česká republika dostala do tvrdého jadra EÚ. Takúto možnosť však preferuje slovenský premiér Robert Fico. Podľa Klausa ísť do jadra Európskej únie znamená úplnú stratu suverenity čím by sa daná krajina stala satelitom Nemecka.

  http://www.hlavnespravy.sk/vaclav-klaus-ist-jadra-eu-znamena-stat-sa-satelitom-nemecka/1130328

  Odpověď
  • profiluje se tak jako se profiloval vždycky. Boduje u pravice aniž by podporoval extremistické postoje.

   Odpověď
   • Oracle 911 9.9.2017 o 16:50

    A takto sa robí opozičná politika a nie ako to robí Kotleba. Podotýkam, keby sa neuviedlo, že to povedal Klaus, tak by som povedal, že to povedal Mečiar.

    Odpověď
 35. shipka45 8.9.2017 o 23:20

  Včera vyhlásili : Kvóty odmietame a dnes už prijímame v rámci povinných kvót… to má byť tá
  tzv- „principiálnosť“ ???!!!! http://www.infovojna.sk/potvrdene-slovensko-prijme-500-utecencov-z-rakuska-a-100-zo-syrie

  Odpověď
  • Daniela I. 8.9.2017 o 23:31

   Prosím ťa, klídek. Ten úderný, teba evidentne desiaci, plagátik obsahuje informáciu z r. 2015. Skús si odpovedať, čo tým Infovojna sleduje.

   Odpověď
   • Oracle 911 8.9.2017 o 23:51

    Tá fotka je z 2015?!
    Ale nič nemení na tom, že stojím za tým čo som napísal a shipka45 dostala hysterický záchvat kvôli dosť manipulatívnemu nadpisu.

    PS: Prečo sa mi asociuje shipka so sheep t.j. ovcou?!

    Odpověď
  • Oracle 911 8.9.2017 o 23:46

   100 KRESŤANSKÝCH AZYLANTOV/UTEČENCOV, KTORÝCH VYBERÁME MY.
   500 AZYLANTOV Z RAKÚSKA DO NAŠICH ZARIADENÍ.
   NA 180 DNÍ UBYTUJEME V HUMENNOM TÝCH, KTORÍ PÔJDU INAM.
   VŠETCI PREJDÚ KONTROLOU!

   Takže než začneš tu robiť hysterickú scénu prečítaj aj článok nielen nadpis!

   Odpověď
  • Kto vie, že súčasným ministrom vnútra Rakúska je pán Wolfgang Sobotka a nie pani Johanna Mikl-Leitner, tak nepanikári a po chvíli hľadania by prišiel na to, že tá info je stará.
   A tiež mnimálne v poslednej vete sa dočíta, že „po uplynutí dohodnutej doby pôjdu preč“.
   Je pravda, že prebiehajúca infovojna je krutá a hnusná, pretože v článku nikde nie je presný dátum, aby sa informácia dala časovo zaradiť a na väčšie pomýlenie je tam uvedené v prvom odstavci „dnes vo Viedni podpísali memorandum“. Či to na tom webe spravili zámerne alebo len zo šlendriánstva, keď opisovali článok z iného webu, kde sa dal časový údaj zisťiť je pricipiálne nemorálne, lebo takto môžu naletieť viacerí a šíriť paniku aj podporovať to, že Fico zradil, čo sa dnešným ficobijcom náramne hodí.

   Odpověď
   • shipka45 9.9.2017 o 12:32

    ospravedlňujem sa za uverejnenie tohto odkazu, neuvedomila som si, že sa jedná o starú správu…

    Odpověď
    • Ľudová múdrosť hovorí, že človek sa na chybách učí. Môj otec mne, a potom aj ja svojim synom a teraz aj vnukom hovorím, že je bezbolestnejšie učiť sa na chybách iných. Chybička sa „vloudí“ hocikomu, aj tým najmúdrejším. Podstatné je, aby sa z chýb poučili.

     Odpověď
 36. Něco o českém zemědělství
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Zemedelci-na-besede-prozradili-vse-Dva-roky-stare-belgicke-maslo-na-ceskem-trhu-V-zajmu-EU-neni-abychom-vyrabeli-mleko-Meli-jsme-1-3-milionu-krav-a-dnes-502905

  Odpověď
 37. Toto vidaly v RF.Je zaujimave ze prave teraz.
  http://inslav.ru/publication/marina-v-v-sssr-slovakiya-1939-1945-gg-voenno-politicheskie-aspekty-m-2017

  Odpověď
 38. Čižnár: Harabin by nemal byť sudcom
  Štefan Harabin by nemal byť nielen sudcom Najvyššieho súdu SR, ale sudcom vôbec. Myslí si to generálny prokurátor Jaromír Čižnár. Uvieodl to to v reakcii na Harabinovu kritiku jeho stanoviska k prípadu košického výtvarníka Ľuboša Lorenza.
  https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/441115-ciznar-harabin-by-nemal-byt-sudcom/

  Odpověď
 39. Vyzerá to že člen z denníka N začal podporovať infovojnu po tom ako ohlásil Ľubo Huďo svoju účasť na voľbách.

  Ďalej Eset (ktorý založil denníkN) bol zažalovaný za patenty s firmou začínajúca na F. Zažalovaný už bol skôr, ale teraz sa zvyšujú stávky.

  Myslím, že sa to tu u nás trochu upratuje od vplyvu neokonov.

  Viď infovojna prvých 30mín.
  http://play.infovojna.sk/?id=2902

  Odpověď
 40. Torge Tareg 7.9.2017 o 19:58

  prezident Klaus a Petr Robejšek hovoří o národních zájmech.
  o zachování státnosti, o tom co čekat od učasti ve tvrdem jadru EU o vztahu k rusku atd..
  doporučuji
  https://www.facebook.com/institutvk/?hc_ref=ARSFH51oCEKXoCVLc9jh1J8yi3NTw1sDh9Dr2jYt5FAprpIfC-JHHDd_t3UeHdeBe34

  Odpověď
  • Klaus a Robejšek. No evidentně se v tom už vůbec nevyznám.

   Odpověď
 41. Hlasovanie o nedôvere ministrovi práce Jánovi Richterovi (Smer-SD) bude súčasne hlasovaním o páde vlády. Poslancom SNS to oznámil na rokovaní ich klubu premiér Robert Fico (Smer-SD)
  http://www.hlavnespravy.sk/robert-fico-oznamil-poslancom-sns-ze-ak-bude-jan-richter-odvolany-padne-vlada/1128838

  Odpověď
  • Obisiel trucujuceho Danka a oznamil poslancom SNS, ze ako poslanci mozu skoncit uz teraz.

   Odpověď
   • PS: Fico zobral Dankovi kontrolu nad poslancami SNS do vlastnych ruk.

    Odpověď
    • Oracle 911 7.9.2017 o 15:55

     Majstrovský ťah a je jedno či Danka odvolajú alebo nie z pozície predsedu strany on už v podstate stratil podporu členskej základne SNS.

     Odpověď
    • Doplnim, ze Madaric o tom nevedel https://aktualne.atlas.sk/slovensko/politika/richterovo-odvolanie-ma-byt-padom-vlady-madaric-tom-nevedel.html
     prepojenie na debatu o homoklube, ktoru sme mali nizsie s marvom. Zda sa, ze Fico tym tahom neriesi len Danka

     Odpověď
     • Daniela I. 7.9.2017 o 18:27

      Ohľadom ministra Maďariča som marvovi odpísala:
      http://www.vodaksb.eu/diskuse/politika/comment-page-2/#comment-69196

      Odpověď
      • Ano, cital som to a zjavne to ma pokracovanie https://medialne.etrend.sk/televizia/dikovym-nastupcom-v-rtvs-bude-rybansky-prichadza-aj-chmel.html

       Odpověď
  • Live NR SR

   http://www.rtvs.sk/televizia/live-nr-sr

   Odpověď
  • Ďalší čriepok: Danko na odpis?
   http://www.hlavnespravy.sk/duris-nicholsonova-dostala-material-o-udajnom-zapleteni-andreja-danka-korupcie/1129064

   Odpověď
   • Ak si precitas clanok co ta prve udrie do oci?

    1. Nicholsonova to oznamuje pred hlasovanim.
    2. Sprava je taka tajna, ze ju nemoze precitat. (napr. Ficove miliony na Belize)

    Nicholsonova tlaci na Danka aby rozbil vladu a zariadil predcasne volby resp. uradnicku vladu pod Butorovym vedenim.

    Odpověď
 42. Češi budou se Slováky spolupracovat při ochraně vzdušného prostoru

  Sněmovna ve čtvrtek hladce schválila smlouvu o spolupráci při obraně vzdušného prostoru mezi Českou a Slovenskou republikou. Jelikož Senát již smlouvu schválil, dostane ji k podpisu prezident Miloš Zeman.

  Smlouva umožňuje pilotům zasahovat proti narušitelům vzdušného prostoru i na území druhého státu, a to i za použití zbraní. Rovněž počítá se vzájemnou pomocí v případě neschopnosti země zajistit si ochranu vzdušného prostoru.

  https://www.novinky.cz/domaci/448540-cesi-budou-se-slovaky-spolupracovat-pri-ochrane-vzdusneho-prostoru.html

  Odpověď
  • k tomuto mam jednu prijemnu, s rezortom obrany suvisiacu informaciu:
   prave bola v nasom parlamente hodina otazok a odpovedi, kde premier Fico, mimo ine, povedal, ze… pred nami stoji povinnost velkych investicii do obnovy vojenskej techniky (myslim ze 6- a 8-kolesovu techniku spominal) a tak sme si povedali spolu s ceskou vladou na spolocnom zasadnuti vlad, ze je v nasich silach aj schopnostiach si tuto techniku vyrobit sami vo vzajomnej spolupraci … (necitujem presne, len tlmocim priblizne, ako si to pamatam… bude to v archive ta3)

   Odpověď
   • Oracle 911 7.9.2017 o 15:04

    A ešte jedna drobnosť, Slovensko nie je na 100% pokrytý radarmi, tak Ukrajinci sem môžu lietadlami voziť Indov.
    Preto si myslím, že Slovensko kúpi pasívne radary, asi sa volajú Tamara.

    Odpověď
    • Jmenuje se Věra.

     https://cs.wikipedia.org/wiki/Pasivn%C3%AD_radiolok%C3%A1tor_V%C4%9Bra

     „Je kolem toho spousta mýtů. Je pravda, že tenhle systém na světě nemá obdobu, ani nevím proč, asi jim to jinde nějak nejde,“ říká pracovník pardubické Ery Libor Slezák, který pracoval i na vývoji Tamary. :))

     http://ekonomika.idnes.cz/radaru-vera-prokleti-tamary-nehrozi-d76-/ekonomika.aspx?c=A040528_114007_ekonomika_ven

     http://pardubice.idnes.cz/era-pardubice-zakazka-nato-dcb-/pardubice-zpravy.aspx?c=A140512_163901_pardubice-zpravy_mt

     https://zpravy.aktualne.cz/domaci/pad-na-kolena-a-zmrtvychvstani-chytre-ceske-firmy/r~1e17bff8020711e49756002590604f2e/

     Odpověď
     • Oracle 911 7.9.2017 o 15:59

      Vďaka. :)

      Odpověď
     • To jsou naše holky.
      „ani nevím proč, asi jim to jinde nějak nejde“ víc do těch „jinde“ kopnout nešlo :-D

      Odpověď
 43. Dovolím si jednu krátku úvahu na tému boj proti korupcii a eurofondy.

  Toto je posledné programové obdobie, to znamená, že toto sú posledné fondy, ktoré sem pritečú. Na jednej strane je hystéria všetkých zúčastnených, aby ich riadne ešte podojili a na druhej je tu boj proti korupcii. Eurofondy a korupcia je však jedno a to isté – tieto dve témy doporučujem sledovať spoločne.

  Teraz si vezmime, že Slovensko má veľmi nízku mieru čerpania týchto fondov, myslím, že túto štatistiku dokonca suverénne vedieme. Zo svojho okolia viem, že sa vypísalo mnoho výziev aj projektov, ale veľa sa ich uprostred procesu skrátka zrušilo. Len tak, vypísali a zrušili ešte predtým, než sa vôbec niekto prihlásil. Teraz nedávno sa napríklad zrušili športoviská pre obce a starostovia sú z toho sklamaní. Dupľovane preto, lebo malo ísť o kortešačkové ihriská pred voľbami do VÚC. Prachy teda nedostanú ani smeráci, nikto. V správach to nenájdete, museli by ste sledovať obežníky a priame informačné kanály.

  Do skladačky zapadá, že Fico podaroval značnú časť eurofondov mimovládkam – pointa je, že na protikorupčné riešenia. Nepripadá vám to ako využitie sily a hybnosti protivníka?

  Ako sa na to pozerám, tak sa na to pozerám, pripadá mi to, že Fico chce odstrihnúť páku na vydieranie, pretože na to sa fondy používajú. Darca (EÚ, Nórske a Švajčiarske fondy atď) veľmi dobre vie, kto je ako nenažraný a nebude váhať to použiť v budúcnosti na čo bude potrebovať. A miestne klany majú medzičasom dosť kapitálu, aby si špinili ruky nejakými projektíkmi.

  Mám skrátka pocit, že eurofodny sú zámerne sabotované práve pre tieto dôvody. Odpísať fondy si môže dovoliť len vtedy, ak vie, že za rohom je záložný plán. A tiež vtedy, keď vie, že Slovák s utiahnutým opaskom prežije pár turbulentných rokov aj bez nových ihrísk alebo vybetónovaných obecných námestí, alebo s drahším maslom (ale to je na inú tému).

  Ešte jedna poznámka, Fico už dlhšie riadi v zosilnenom štruktúrnom režime. Počul som, že každý štátny podnik nafasoval nového zamestnanca. Nejakého referenta, ktorý zbiera informácie a podáva hlásenia. Podobne sú na tom VÚC, ktorý má síce predsedu, ale zároveň aj riaditeľa. V podstate paralelná úloha, alebo ak chcete, tak záložné riadenie.

  Veci sa hýbu každý deň.

  Odpověď
  • Oracle 911 7.9.2017 o 13:56

   Súhlasím a dodávam, keby sme čerpali Eurofondy tak by médiá kričali:
   „Fico kradne“ (tie rôzne kauzy ako Baštrnák, Plavčan atď.)
   A na fórach by ešte hlasnejšie kričali, že:
   „Hranol rabuje Slovensko.“

   Niežeby teraz nekričali ale hlasitosť by bola aspoň desaťnásobná.

   A čo sa týka paralelného riadenia, dobre robí. V podstate robí to čo robil Stalin, vybudoval vnútornú rozviedku, ktorá zodpovedal len jemu. U Stalina vnútorná rozviedka zbierala informácie na revolucionároch-trockistoch, ktorí kradli u Fica ide o vnútorný stav inštitúcií resp. kompromitujúce informácie na oponentov.

   A byť Kotlebou príliš by som sa nevyskakoval.

   Odpověď
  • Kulich ako je to vlastne s tým čerpaním?Tuším aj Vítkovič hovoril,že keby Slovensko nemalo eurofondy,tak sme na tom úplne.Politici sa hádajú a jedni hovoria,že čerpáme málo,druhí zas že čerpanie sa pohybuje k maximálnej miere.

   Odpověď
   • tak otázka nestojí (minulé obdobie to bolo 97%), som však vážne zvedavý, ako to bude vyzerať po 2020, resp., ako to bude potom vyzerať s našou zadĺženosťou… asi pyramídovo…

    Odpověď
    • Načrtol si zaujímavú vec, možno práve preto začal štát aktívnejšie vystupovať v otázkach finančnej gramotnosti a riešiť rušenie licencii nebankovkám ešte v minulom roku.

     Odpověď
     • s tými nebankovkami, povedal by som, je to našťastie už taký trend – žerú im to možno tak v Burkina Faso, či kam to ten náš el prezidente lieta ..
      čo ma ale mrzí dosť, je fakt, že akákoľvek finančná gramotnosť začína a končí u drvivej väčšiny mladých pri presnom vypočítaní hypotéky …
      no a čo by nám pomohlo? nabrať odvahu a ešte viac zabrdnúť do Miklóš privatizácie, vyhrávať jednu arbitráž za druhou a nebáť sa zoštátniť … lebo štát žijúci len na DPHačke a mýtnom… iba ak tak v nejakej blbej akademickej brožúre

      Odpověď
   • Nečerpá sa a výzvy sa rušia. Aj také, ktoré boli predtým automatické (tie spomínané ihriská). Samozrejme nie všetky, ale veľa tých, ktoré dlhé roky fungovali.
    Programové obdobie je 2014 až 2020 a aktuálne sme vyčerpali 5%, pričom sme v polovici obdobia.
    https://euractiv.sk/clanky/regionalny-rozvoj/pellegrini-slovensko-doteraz-vycerpalo-5-novych-eurofondov/
    Za minulé programové obdobie sme vyčerpali 97%. Najviac z krajín V4 čerpajú Poliaci, čo tiež o niečom vypovedá.

    Všimni si, ako sa tá agenda pohadzuje kade tade – riadenie eurofondov sa stále prehadzuje, raz to spravuje jedno ministerstvo, potom iné, potom je vytvorený iný riadiaci orgán, teraz to rieši Pelegrini.

    Vitkovičove slová som nepočul, ale zas mi príde naladený príliš antifico nato, aby mu to dovolilo pustiť do svojho úsudku aj informácie, ktoré sú mimo jeho miery chápania. Plus tam cítim ohrdnutosť, čo je ďalší extra mentálny blok.

    Trochu odbočím k téme žaloby štátu a arbitráže, nedávno Slovensko jednu vyhralo https://euractiv.sk/clanky/investicna-politika/gemersky-mastenec-slovensko-vyhralo-investicnu-arbitraz/

    Odpověď
    • …. no a keď už tu máme pána P., zisťujem, že na inom mieste odpovedal na moju otázku: „Očakávam určitý tlak, aby európske peniaze boli len doplnkom k iným. Buď zo štátneho rozpočtu, alebo aby sme začali viac využívať kombináciu nástrojov. To znamená, granty plus nejaké návratné zdroje vo forme pôžičiek,“… rozkošné
     https://euractiv.sk/clanky/regionalny-rozvoj/vlada-zistuje-ako-s-eurofondami-po-roku-2020/

     Odpověď
     • Pelegrini je clenom smerackej homoskupinky, tak len verme, ze ju co najskor zleju prec. Nastastie do toho nemoze kecat len sam, nieco ma k tomu urcite aj ministerstvo financii a dalsie institucie. Tak nebud hned pesimista ;-)

      Odpověď
      • kiež by si mal pravdu… horšie je, že tá „skupinka“ má pod palcom najdôležitejšie ministerstvo v štáte – ministerstvo kultúry (a aj v iných kľúčových postoch to nie sú 4%tá … a pesimista vonkoncom nie som – asi sa budeme musieť konečne rozhýbať, lebo ak nie, tak po 2020 to bude ako v tom „vtipe“ z Lotyšského letiska: posledný nech zhasne …

       Odpověď
       • Daniela I. 7.9.2017 o 16:31

        @marvo
        myslím, že sa pracuje na vyradení ministra Maďariča z obehu. Spomeň si, že vo voľbách nového riaditeľa RTVS otvorene podporoval V. Miku. Riaditeľom sa stal Jaroslav Rezník. Krok za krokom….. dočkaj krátkeho času…. :-)

        Odpověď
   • Ešte jeden čriepok, tentokrát do úlohy Poľska – má vyčlenených najviac peňazí spomedzi všetkých krajín a najväčším prispievateľom do fondov je Nemecko
    https://aktualne.atlas.sk/zahranicie/europa/nemecko-chce-problemove-staty-odstavit-od-fondov-eu-zasiahne-hlavne-polsko.html

    Odpověď
    • Oracle 911 7.9.2017 o 15:05

     Poliakov EU doslova zomelie.

     Odpověď
     • Cico Ciciak 7.9.2017 o 22:00

      To je voda na mlyn pre odpísanie liberastov v Poľsku, ale aj zavedenie otvorenejšieho fašizmu.

      Odpověď
  • Cico Ciciak 7.9.2017 o 22:48

   Skúsim v skratke zhrnúť:

   Takže podľa teba niekto v zákulisí na Slovensku zámerne do určitej miery blokuje eurofondy
   + R. Fico a spol. navyše zapriahli za účelom odhaľovania zneužívania euro-fondov miestnymi mafiami k ich obohacovaniu sa aj 3. sektor
   (čoho dôsledkom by mala byť menšia chuť po euro-fondoch s cieľom nabalenia sa miestnej mafie a ak sa aj napriek tomu budú euro-fondy ďalej vykrádať, tak 3. sektor bude za to z časti zodpovedný a preto bude radšej držať hubu namiesto okázalého vrieskania v mienko-tvorných meeediách, aká je vraj u nás obrovská korupcia, za čo vraj môže slovenská vláda a samozrejme najviac R. Fico a bla-bla-bla),
   aby lokálne/krajské mafie mali menšiu motiváciu ísť proti vláde?

   Pochopil som to správne?
   Vďaka.

   Odpověď
   • Načrtol som len základ a to že Slovensko začína nápadne vypadávať z eurofondov a EÚ sa nám práve ich odobratím pomerne často aj vyhráža (nielen nám, ale aj celéj V4 a nielen za utečencov).

    K tvojej odpovedi – bolo by dobré zanalyzovať, kto sú lokálne mafie a na akom základe sú vybudované. Resp. na ktorej vetve eštébákov – tej zradcovskej alebo tej patriotickej. Resp. keď aj nie rovno patriotickej, tak aspoň lepšie chápajúcej. Keď sa na to dívam, tak vidím všetko mená, ktoré študovali v Rusku, ale je tam práve tá otázka, na koho pracujú.

    Jeden čerstvý čriepok do tejto mozajky je včerajšia správa, že poisťovňa dôvera dá exekučnú amnestiu viac ako 50,000 ľuďom a firmám. To všetko za situácie, kedy sú súkromné zdravotné poisťovne zároveň v otvorenom konflikte so štátom. Skôr mi to však pripomína dohodu. Fico dobre zahral boj proti zisku poisťovní, tento tlak utíchol a teraz poisťovňa dá amnestiu. Vyššie JS spomína aj to, že Fico by chcel spolu s Českom nie nakupovať bojové vozidlá, ale začať ich opäť spoločne vyrábať. Cítim to tak, že miestna oligarchia možno chápe, kde sú jej budúce príležitosti, a keď nie sú uplne tupí, vidia aj to, čo sa udialo ich ruským kolegom na Západe.

    Či to chápu je na otázku, ale napriklad penťácke médium Aktuality.sk (komu patrí Dôvera?) dalo teraz rozhovor so slovenským kuchárom, ktorý robí vo Švajci https://www.aktuality.sk/clanok/518498/slovak-vo-svajciarsku-starsi-hladia-na-cudzincov-cez-prsty-ludia-si-celkovo-nevedia-uzit/ Zaznievajú tam zaujímavé veci – v podstate že sme za otrokov (Slavs), že Západ je čistý rasismus a Švajc je chudoba. Všetko toto navyše svedčia ľudia v debate pod článkom. Opať tam zaznieva téma chýbajúcej rodiny, presne ako nedávny článok v Economist o tých troch Slovákoch, že prečo sa chcú vrátiť domov. Tu doma najviac vykrikujú liberasti, že treba odísť, že treba zhasnúť. A tento názor má naraz pomerne silnú protiváhu zdomu aj zvonka. (tu musím podotknúť, že sám som navrátilec). Naraz v zmysle, že takéto správy sa vyrojili v pomerne krátkom čase a intenzívne. Zapadá do toho napríklad aj Daniš, ktorý v mori kecania a negativizmu už občas napíše aj to, že hrdosť na samostatné Slovensko je na mieste. Čo myslíš, čo čítajú zahraničný Slováci v našich médiách? Správy a komentáre. Robil som to isté, keď som bol vonku.

    Môže tam byť aj ten scenár, že sa dopredu vie, že fondy vypadnú a robia sa na to opatrenia, ako ich potichu zrušiť a zachovať si pri tom tvár a pozíciu. EU zahrá tiátro s odobratím fondov, Fico zahrá tiátro s odporom voči Únii a nikto z nich nestratil tvár. Takto sa nebude musieť povedať, že peniaze sa v tejto pyramídovej hre už skrátka minuli a nevyvovajú zbytočnú paniku, ktorú nikto nechce.

    Odpichol som sa od miestnej eurofondovej scény, ale snažím sa s chápaním dostať o kúsok vyššie.

    Odpověď
    • Aj v Ceskej republike sa uz pripravuju na odstavenie eurofondov.

     Ministerstvo narychlo mění dotace z EU na půjčky, dotační poradci se zlobí
     http://ekonomika.idnes.cz/ministerstvo-prumyslu-dotacni-poradci-eu-pujcky-f73-/ekonomika.aspx?c=A170907_204634_ekonomika_fka

     Odpověď
     • Debatoval som o tom s manželkou, vravela, že má už 4 roky taký pocit, že prachy jednoducho nie sú a zhoduje sa s pocitmi jej pracovných známostí, s ktorými spolupracuje.
      A keď aj peniaze sú, tak nie je ochota ich dávať na fondy. Je to len jej pocit, ale na veci má skrátka nos. V našom rodinnom tandeme nám to zatiaľ vychádza takto aj cez rozumovú analýzu, aj cez intuíciu.

      Odpověď
     • výstižná kontra mat4
      takže si to pekne zhrňme, tak po sedliacky s troškou tej ľudovej psychológie. Celé eurofondové tiátro – bezohľadu na to, že samé sú korupčným kreténizmom a istým maršál plánom 2.0. – nebolo ničím iným, ako potrebným urýchľovačom celkového preúverovania ost bloku. Bodka. Chvíľku necháme zápasiť ducha s kognitívnou disonanciou, a buď si priznáme, že sme boli detinsky zase raz a znova zo strany západu sprosto ošklbalní jedným ťahom hneď niekoľkokrát, alebo si uvedomíme realitu a začneme hrať s kartami, ktoré ešte máme k dispozícii …

      Odpověď
    • Kulich, som naozaj rád, že si sa vrátil! A aj to je jedno z našich es v rukáve. Oni (myslím západ) sa už nemajú odkiaľ vrátiť- oni už len smú jediné: prestať terorizovať celý svet. Dá sa aj od nich mnohému priučiť, to nepopieram… a ako bol svojho času vravieval jeden veľký Švajčiar Jung: ani nie tak cesta, ako skôr návraty sú dôležité…

     Odpověď
     • Vrátili sme sa už dávnejšie a bolo to v prvom rade kvôli rodine a v druhom rade kvôli stropu, ktorý majú imigranti v každej krajine. Ten strop je im dávaný na pocítenie jednak zo strany domácich, alebo je priamo aplikovaný úradníkmi cez imigračnú agendu a byrokraciu.
      Na druhej strane, bola to tá najlepšia škola života, akú sme mohli dostať a som za ňu vďačný. Vtedy som pochopil zmysel tovarišského cestovania aj podstatu návratu.

      Západ sa nikam vracať nebude, teda aspoň zatiaľ nie. Pozorujem tam totiž skôr opačný trend – teda že ľudia odtiaľ utekajú sem. Bežní ľudia si tu kupujú nehnuteľnosti a nechávajú ich tu ležať ľadom ako poistku, alebo urobia väčší krok a nájdu si tu napríklad životného partnera. Tento trend nezačal teraz, fenomén „russian brides“ začal omnoho skôr.

      Vo svojom okolí tie návraty pozorujem tiež, hraničný čas je zhruba 8 rokov pobytu vonku alebo narodenie prvého dieťaťa, podľa toho, čo nastane skôr.

      Odpověď
      • tak, tak, tie návraty.. Campbellovsky povedané, mytologické cesty hrdinu (hoci, pochopiteľne, vnímavejší nemusia opustiť ani rodný okres, aby pochopili …. my sme však drotári a murári, už raz darmo…)

       Odpověď
   • Daniela I. 8.9.2017 o 10:09

    @Cico Ciciak
    V podstate aj ja mám takýto názor.
    Ako odhalíš capa, že je capom, a nie záhradníkom? Cez nepriateľský mejnstrím budeš donekonečna jazyk drať? Nie, hodíš pekne návnadu, spravíš dočasne capa záhradníkom. Tak a teraz verejnosti ukáž, či si cap, ktorý vie len ničiť a žrať, t.j. parazitovať na výsledkoch cudzej práce, alebo si záhradníkom a vieš sa o zverený majetok postarať, t.j. chrániť, zveľaďovať a rozvíjať ku prospechu všetkých zúčastnených?! Takto sa každý vlastným pričinením, úsilím, pred verejnosťou odhalí, čo je v skutočnosti zač :-D

    Odpověď
 44. Čižnár odmieta, aby politici zasahovali do nezávislosti justície, ako to bolo v prípade Lorenza, v zápätí ich však vyzýva, aby radšej iniciovali disciplinárne stíhania voči niektorým sudcom
  http://www.hlavnespravy.sk/ciznar-odmieta-aby-politici-zasahovali-nezavislosti-justicie-ako-tomu-bolo-v-pripade-lorenza-v-zapati-ich-vsak-vyzyva-aby-radsej-iniciovali-disciplinarne-stihania-voci-niektorym-sudcom/1128144

  Odpověď
  • Oracle 911 7.9.2017 o 12:33

   Potápame Kisku. A Harabínov výrok zas svedčí o jeho nechápavosti.

   Odpověď
 45. ZEMAN: Lepšie by bolo vzdať sa eurofondov, ako sem pustiť migrantov
  Európska únia nás bude pod hrozbou odobratia dotácií nútiť, aby sme prijali niekoľko tisíc moslimských migrantov. To nie sú Ukrajinci, to nie sú Vietnamci, to sú islamskí migranti, ktorých kultúra je odlišná od našej kultúry. V reakcii na zamietnutie žaloby Slovenska a Maďarska proti migračným kvótam to dnes vyhlásil český prezident Miloš Zeman.
  http://www.teraz.sk/zahranicie/zeman-kvoty-migranti-zaloba-reakcia/279051-clanok.html

  Odpověď
  • Viď môj komentár vyššie – Slovensko má minimálnu mieru čerpania fondov, takže nám nemajú na čo siahnuť. Navyše sa to utlmuje aj od nás. Celkom do seba podľa mňa zapadá.

   Odpověď
 46. Jabi Pun 6.9.2017 o 18:20

  Snemovna vydala Babise a Faltynka k trestnimu stihani

  Odpověď
  • Zvláštní je, že nikdy nejednali o tom, aby vydali Sobotku za OKD . A to rozhodně nejsem Babišův příznivec či volič.

   Odpověď

Napsat komentář

*
*

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>