1. Čistka v Avastu…?
    https://video.aktualne.cz/dvtv/dvorak-avast-prodaval-detailni-data-prestal-chranit-uzivatel/r~b7b2a4a2436011ea858fac1f6b220ee8/

Odpověď
    • Oracle 911 7.2.2020 o 7:10

Nikto nečíta EULA, hlavne tú časť o zdieľaní infromácii s 3. stranami…

Odpověď
      • to určitě, to je vždycky dobrá připomínka. Nicméně když budeš číst EULA tak si asi nenainstaluješ nikdy téměř nic :)
        ale to berte s nadsázkou, popravdě mohu jen říct čtěte podmínky které přijímáte, jinak skončíte jako živá stonožka.

Odpověď
  2. Putinovec 6.2.2020 o 16:48

Krysař položil krysám sýr zdarma do pastičky.
    https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2020020611462481-pujde-o-statni-prevrat-schwarzenberg-posila-chvilkarum-jasnou-vyzvu-kdyz-vladci-neposlouchaji-tak/

Odpověď
  3. eru.svk 6.2.2020 o 9:21

Nový prieskum agentúry Poôis:
    1. SMER 17,1%
    2. OĽANO 12%
    3. ĽS-NS 11,1%
    4.Za ľudí (Kiska) 10%
    5. PS/Spolu 9,1%
    6. Sme rodina 6,1%
    7. KDH 5,5%
    8. SNS 5,5%
    9. SaS 5,2%
    10. Most-Hid 4,8%
    11. Dobrá voľba 4,6%
    12. Vlasť 3,9%

Odpověď
    • eru.svk 6.2.2020 o 9:23

Ospravedlňujem sa, malo ísť nižšie.

Odpověď
  4. Muž vrazil autom do skupiny ľudí, 14 osôb utrpelo zranenia
    Najmenej 14 ľudí utrpelo zranenia pri incidente, ku ktorému došlo vo štvrtok v izraelskej metropole Jeruzalem, kde doposiaľ neznámy páchateľ vrazil autom do skupiny chodcov a z miesta činu ušiel. Informoval o tom na svojej webovej stránke denník The Jerusalem Post.
    https://www.teraz.sk/zahranicie/muz-vrazil-autom-do-skupiny-ludi-14/444875-clanok.html

Odpověď
  5. Telefonát s hlavou štátu. Zneužil Kiska prezidentku?
    Má bývalý prezident a politický líder novej strany Andrej Kiska nadštandardné vzťahy so súčasnou prezidentkou Zuzanou Čaputovou? Podľa politológa Jozefa Lenča je nerozumné v predvolebnej kampani zneužívať súkromné telefonáty s hlavou štátu.
    https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/541499-telefonat-s-hlavou-statu-zneuzil-kiska-prezidentku/

Odpověď
    • Lenže rozum Kiskovi nič nehovorí. Je to bezcharaktzerný človek ktorý ide proste na drzovku a ani sa veľmi neokúňa. Presne takéto jednanie sme u neho videli v paláci. Dodnes nerozumiem ako môže jeden prezident pri zmysloch otvorene ešte počas funkčného obdobia propagovať novú stranu ktorú sám do volieb zakladá. A ako môže počas fukčného obdobia kuť otvorene pikle s opozíciou, podporovať protivládne protesty ľudí a rozprávať že treba prevziať moc v krajine?
      Je to totálny buran bez hanby, štipky sebareflexie s egom za ktoré by sa nemusel hanbiť ani HNR. Analýza hotová.

Odpověď
      • Oracle 911 6.2.2020 o 7:44

Aj mňa to štve, ale takéto výlevy problém nevyriešia.

Odpověď
      • ochranca 6.2.2020 o 9:10

duj68 len bohužiaľ nie každý to tak vidí, stále je dosť ľudí čo na kisku nedopustia a ľudia majú krátkodobú pamäť preto sa toľko investuje do médií, chyba je v nás lebo ešte je stále väčšina čo nosí hlavu na ozdobu, ale keď sa prekročí magické číslo kolektívneho vnímania ale tej správnej skupiny ľudí, potom už ani financie nebudú stačiť na odvrátenie zmeny. čiže naše poslanie je, že treba zrozumiteľne vysvetľovať okoliu prečo je tu tak „skvele“ hlavne nikomu nenútiť svoj názor iba to 100x opakovať :)

Odpověď
        • Ak prezident sa o svojej krajine vyjadruje že je mafianska, ľudia tejto krajiny by mali ihneď zbystriť. Nieje možné žeby takto rozpravala hlava štátu. Je to jednoduché, bol zvolený ako hlava štátu (je to proste debil) a v iných krajinách si myslia, že každý jeden je synom či dcérou mafiána a preto slušný človek už nieje slušný v očiach ľudí žijúcich inde na svete. Iba debil by ho volil a vidíme že je ich viac

Odpověď
  6. Prieskumy môžeme brať s rezervou, ale ako si vysvetliť, že Matovič preskočil Kotlebu? Lebo mu ako jediný podal ruku. Ostatní sa tvária, že Kotleba má lepru, Matovič s ním debatoval. A na počudovanie, debatoval s ním ako človek. Výsledok sa dostavil, protestné hlasy sa presunuli do iného košiara.

Z iných zdrojov počúvam, že liberáli skutočne mládia kotlebovcov hlava nehlava na námestiach. A medzitým sa na kandidátke Kotlebovcov objavujú mená, ktoré by ste nikdy v živote s nimi nespojili. Podobne, ako sa tam ocitol Radačovský. Dá sa povedať, že tam funguje istá forma sociálneho výťahu. Kto sa inde nevie uplacírovať s vlastnou stranou, cez nich má akú-takú šancu.

Veľmi zaujímavý štúdijný materiál, Kotleba aj Matovič.

P.S. ako hodnotíte pridelené čísla jednotlivých volebných strán?

Odpověď
    • Oracle 911 5.2.2020 o 21:18

Smrdí to intrigami GP, chce mať vládu podľa vlastného gusta…

Odpověď
    • Ja by som v tom nehladal ziadnu senzaciu. Matovic je jednoducho zo vsetkych tych klaunov „demokratickej opozicie“ najlepsi. Medzi slepimi je aj jednooky kralom.

Odpověď
      • Oracle 911 6.2.2020 o 0:04

Ako vtip dobrý, ale s realitou má máločo podobné lebo obrat u neho nastal prakticky zo dňa na deň (zo soboty na nedeľu t.j. z 1. na 2. február) obrat. A šašo ktorý robí psie kúsky z ničoho nič nezmení svoje správanie a nepremení sa na politického génia kalibru Mečiar, a to znamená, že dostal nové noty.
        Skratka, takýto obrat cca pred mesiacom pred voľbami nie je prejavom politického génia či náhleho osvetlenia zhora.

Odpověď
        • klasická manipulácia nič viac. Keďže už nedokážu skryť prepad Kiskovcov a Trubanovcov, a hrozí že národné sily budú silní, tak najnovšie proste ťahajú Matoviča a poslali ku dnu sns. Je to tak priehľadné až to bolí. Čisté programovanie a manipulácia, s realitou však nemusí mať moc spoločné. Možno je to posledný zúfalý výkrik opozície v snahe zvrátiť eviderntnu prehru …

Odpověď
          • Oracle 911 6.2.2020 o 7:18

Vidíš, aj to je možnosť, ale po tom to vyzerá tak, že Trubanovcom a Kiskovcom nikto nič predom nevysvetlil. A teraz mi to ešte viac smrdí manipuláciou GP…

Odpověď
            • sns už pod čiarou, Matovič v oblakoch. Pred časom už Matoviča médiá odpisovali. Lenže v ohrození je sas, aj PS a kiska stáca …. naozaj i to pripadá že vytiahli kostlivca Matoviča zo skrine.
              https://www.hlavnespravy.sk/dalsi-prieskum-agentury-kantar-rtvs-potvrdil-matovica-lidra-opozicie-strany-sns-kdh-sa-ocitli-hranicou-5/2043421

Odpověď
              • Oracle 911 6.2.2020 o 7:38

Počul som o prieskume, ale pochybujem, že je hodnoverné a pokiaľ viem, tak to robili na konci januára.

Odpověď
                • Nejde o hodnovernosť ale o to, že včera som to počul na vlastné uši v správach na RTVS. No pravdu poviem, čumel som jak puk ….

Odpověď
                  • Oracle 911 6.2.2020 o 7:47

Duj povedz mi, kto má tam ešte stále značný vplyv napriek Rezníkovej činnosti.

Odpověď
                    • Však to je jasné ale napriek tomu od kedysi jasne pronárodného Rezníka by som čakal podstatne viac. Dá sa povedať že ma neskutočne sklamal. Ešte aj Havrana sa zastal … Viacmenej nevidím že by sa akokoľvek snažil. Žiadny výsledok. Jedna veľká 0. Zoberme to ešte inak – ak by bola RTVS celá pronárodná a bol tam len jeden liberál v čele, tak by to „dokázal uhrať“. Som o tom presvedčený.

Odpověď
                      • Oracle 911 6.2.2020 o 8:07

Rezník a Fico sú v podobnej situácii ako bol Putin do 15. januára, takže kľud, nestrácaj nervy.

Odpověď
                      • Duj68: chápeš, že voči Havranovi nemôže zasiahnuť otvorene, lebo by z neho spravil martýra a ponúkol muníciu druhej strane?
                        Na druhej strane, všimni si, aké dokumenty púšťa dlhodobo RTVS. Mediciovci, pred týždňom dali Brexit o tom, ako sa vo veľkom manipulovalo hlasovanie. Dalo by sa povedať, že RTVS púšťa množstvo konšpiračných dokumentov, liberáli sa už v tomto ohľade pár krát ozvali, že im to nervy drása.

Uvedom si, že mesiac pred voľbami je v RTVS mimoriadne výbušné prostredie, kde je neradno sa hrať so zápalkami. Zázraky čakať nemožno, možno sa len spoľahnúť na trpezlivú a dlhodobú prácu. No a pri nej človek často zažije momenty, kedy mu môžu od netrpezlivosti rupnúť nervy. To by bola osudná a hlavne trápna chyba.

Odpověď
                        • Možno máte pravdu …. asi som moc nedočkavý a už by som proste rád videl viditeľnú zmenu, nielen kdesi „pod čiarou“. Ale som taká povaha, dlho som trpezlivý ale keď ma niečo už naštve, potom padajú blesky … trvá to všetko na môj vkus proste príliš dlho.

• ale …. v každom prípade som rád že to vidíte inak.

• duj68: chápem, aj ja mávam občas stavy zúfalstva, keď niekedy čítam tie správy alebo počúvam, čo sa okolo deje. Ale keď elity možu pracovať na projektoch, ktoré sa rozprestierajú cez niekoľko generácii, prečo by nemohli aj iní. ++Ciže my… ;-)

• duj68 riaditeľ televízie nesmie zasahovať do vysielania , viem o čom hovorím ,zať robí riaditeľa regionálnej tv . čo sa vysiela má na starosti programoví vedúci a rada v tv . predstav si ten kvikot liberálov keby Reznik okato zasahoval v RTVS do vysielania .

Odpověď
                    • Našla som jeden rozbor o volbách a médiách …atď a okrem iného je tam aj takýto aj popis, prečo nemôže byť Rezník taký ako sme si ho predstavovali…

…Zvláštnou kapitolou mediálnej sféry sú tzv. verejnoprávne médiá, ktoré si
                      na Slovensku platia občania v špeciálnych poplatkoch za rozhlas a televíziu
                      (koncesionárskymi poplatkami). Tieto médiá by mali byť politicky neutrálne,
                      ale občania dennodenne zisťujú, že za svoje poplatky im verejnoprávny rozhlas
                      aj televízia poskytujú služby, ktoré majú k neutrálnosti a nestrannosti
                      veľmi ďaleko. Dokonca aj štatút verejnoprávnosti týchto médií je len formálnym
                      dokumentom, z porušovania ktorého si tieto „verejnoprávne“ médiá vôbec
                      nerobia ťažkú hlavu…
                      Prečo je to možné? Myslím, že je to v dôsledku už spomínaného katastrofálneho
                      (prakticky žiadneho!) zakomponovania týchto mediálnych inštitúcií do
                      systému demokracie. V Ústave SR nenájdete o týchto mediálnych inštitúciách
                      ani zmienky, venuje sa im iba osobitný „obyčajný“ zákon č. 532/2010 Z.z. (Zákon
                      o rozhlase a televízii Slovenska), A až čítaním tohto zákona sa vám vyjasní,
                      prečo ani generálny riaditeľ a ani Rada pre rozhlasové a televízne vysielanie nie
                      sú v súčasnosti schopné zabezpečiť nápravu požadovanú občanmi. Pozorný čitateľ
                      v zákone nájde množstvo „zaujímavých“ ustanovení, napr. v §4:
                      (2) Rozhlas a televízia Slovenska chráni a rešpektuje nezávislosť svojich
                      programových pracovníkov a spolupracovníkov…
                      Táto samotná veta už sama osebe názorne vysvetľuje problémy s dodržiavaním
                      verejnoprávneho štatútu, lebo keď raz pracovníci majú zákonom
                      zaručenú nezávislosť, tak si viem živo predstaviť ako sa „trhajú“ aby svoju
                      prácu vykonávali v zmysle pravidiel verejnoprávnosti, podľa predstáv a pokynov
                      svojich nadriadených.
                      Úplne zákonite to vytvára živnú pôdu na anarchiu, kde pracovníci v rámci
                      svojej zamestnaneckej „nezávislosti“ majú otvorený priestor na presadzovanie
                      svojich politických názorov alebo názorov svojich „známych“, čo poslucháči
                      a diváci veľmi nepriaznivo vnímajú. A aj samotný generálny riaditeľ je
                      voči tomu „bezzubý“…

Odpověď
                      • Ináč ten dokument je na tejto stránke
                        http://www.demokracianahlas.sk/wp-content/uploads/Demokracia_nahlas_v21_dok.pdf
                        Je to síce dlhé ale oplatí sa to prečítať

Odpověď
        • Nepodcenoval by som ho. On robi taketo obraty uz niekolko rokov, bez nejakej velkej medialnej podpory a stale mu to vychadza (z pohladu ze sa vzdy bez problemov dostane do parlamentu). Jeho konkurenti z „demokratickej opozicie“ by to neuhrali ani rok. Preto som napisal co som napisal.

Odpověď
          • Oracle 911 6.2.2020 o 14:01

Nepodceňujem ho, len hovorím, že ten klaun to nemá z vlastnej hlavy, len plní zadanie a to veľmi kvalitne. Však on rozbil formujúcu sa koalíciu v 2016 a on teraz vyprovokoval liberál-fašistov na to aby odhodili všetky masky.

Odpověď
    • openeyes 5.2.2020 o 23:38

Matovič v relácii TA3 – Téma dňa: https://www.ta3.com/clanok/1175343/predstava-povolebnej-spoluprace.html
      Môj pohľad – Matovič dostal zaujímavé noty a uviedol veľkú zmenu v politickom infopoli. Škoda, že na to vybrali „politického šaša“ a nie napr. Danka. V princípe je to však jedno, informácia pracuje a už aj núti ostatné strany reagovať a tým odhaliť svoju podstatu. Všetci regresívci nadávajú, lebo hmotná zodpovednosť, percentuálne zainteresovanie na odhalenej korupcii ktorejkoľvek zo strán, zrušenie práčiek DPH ala Babiš/Čechy, podpora rodín, tlak na zdravotné poisťovne, vyjavenie praktík strán po voľbách, atď. im rapídne znižuje možnosti manévrovania a rozkrádania.
      Naviac, spomenul článok 2 ústavy, ktorý hovorí o priamom spravovaní vecí, k tomu daňové zvýhodnenie aktívnych voličov – to všetko, keď sa to správne rozvinie, naženie ľudí do lavíc študovať teórie typu KSB.

Odpověď
      • Oracle 911 6.2.2020 o 0:10

U takého „politického šaša“ je to viditeľnejšie lebo je tu moment prekvapenia, však pozri ako reagujú lieberál-fašisti nevedia kam s konopím, prepuká u nich hystéria a panika. A doterajšia koalícia zatiaľ mlčí.

Odpověď
      • Môj pocit je, že Matovič otvára Overtonove okná. Dlhodobo, už od čias, kedy zaparkoval s poslaneckým autom na prechode. Ak si pamätáte.
        Síce to robí šašovským spôsobom, ale čo je lepšie maskovanie ako šašo, ktorý si môže dovoliť viac, ako iný plebs.

Odpověď
        • Oracle 911 6.2.2020 o 7:20

Myslíš, že robí zo seba Borisa z Londýna?

Odpověď
          • Šašov je dnes na politickej scéne viac. Môžeme ich nazvať aj showmanmi, typický príklad je Trump.

Čo je ale isté, Matovič nie je tupý a informácie má. Minimálne ich mal na to, aby zarobil svoj „prvý milión“. Vedel presne, ako to má spraviť, aby sa daniari mohli len prizerať a nič urobiť.
            Ak ich mal z vlastnej hlavy, tak je dostatočne inteligentný. Ak mu to niekto pošepkal, potom je mu zaviazaný a sú takpovediac bratia v zločine.

Odpověď
            • Oracle 911 6.2.2020 o 8:25

Pozor šašom nie je Trump, ale jeho mediálne alter ego, ktoré je zas podriadené kádrovi Trump, ale u Matoviča je to podľa mňa naopak.

Odpověď
              • Rozumie sa samo sebou, že Trump je dobrá herečka. V tom medzi nami nie je rozkol.

Ale že sa Matovič vie zariadiť aj zarobiť svedčí o podobnom. Navonok show, vnútri reálne informácie.

Odpověď
              • Ešte jedna vec, práve na JOJke debatoval Matovič so Sulíkom. Povedal dve zásadné veci:

1. článok dva Ústavy hovorí: Štátna moc pochádza od občanov, ktorí ju vykonávajú prostredníctvom svojich volených zástupcov alebo priamo. (P.S. zaujímavé, že toto nevytiahol doteraz ani Harabin, ani Kotleba…)
                2. prečo je na referendum limit na účasť, ale na voľby politikov limit nie je, aj 10% účasť je platná?

Čo je toto, ak nie jedno obrovské Overtonovo dvojokno?

Odpověď
                • Oracle 911 7.2.2020 o 6:37

Tak, otázka je, že koho koňom je.

Odpověď
                • popolvár 7.2.2020 o 10:47

už v stredoveku v kráľovských palácoch platilo, že šašovia si mohli dovoliť vysloviť nahlas aj to, čo sa iní neodvážili ani zašepkať…
                  A Matovič je pokladaný za takého blázna, poloblázna – šaša z Trnavy…
                  a kto to začal ako prvý ozvučovať, nezabúdajúc to pripomenúť v každom mediálnom vystúpení?
                  Myslím si, že viac ozvučovať netreba, a každý aspoň trocha chápavý si dokáže nielen položiť tú správnu otázku, ale ju aj zodpovedať.
                  Tak ako posledná návšteva A. Merkel nás núti si poopraviť (v tom lepšom smere) názor na ňu a na jej konanie v súvislosti s migrantami, tak aj posledné Matovičove vystúpenia nás nútia minimálne sa nad ním zamyslieť a venovať mu zvýšenú pozornosť…

Odpověď
                  • Přes šaška se bezstrukturní řízení vede noblesně . Smích snižuje pozornost a soustředění diváka.

Odpověď
                  • popolvár,
                    zamyslieť áno, ale to neznamená, že by som sa kvôli tým jeho nečakaným zábleskom múdrosti stal zrazu Matovičovým voličom. Matovič dostáva priestor a robí to, čo robí, lebo je to súčasť opozičnej volebnej taktiky. Netreba upadať do falošnej extázy z podobných vecí a stávať sa bábkou ni(e)koho na špagátiku.
                    Vo voľbách 2010 ako čitateľ Matovičových článočkov v „Senecku“ som raz urobil tú chybu že som volil Sulíkové zrušenie poslaneckej imunity, a prekrúžkoval som aj Matovičových muškatierov. Videl som čo nastvárali za posledných 10 rokov a nehrozí, že by som uveril, že to Matovič zrazu myslí so Slovenskom úprimne.

Matovič nie je konštruktívny typ. V tímovej práci je typ „kritika“, ktorého poslaním je hľadať v projektoch prípadné diery a nedostatky, ale nie je to typ architekta, ani manažera, ani roboša. Nemá potenciál riadiť supersystém. Preto jediné k čomu môže pomôcť, je k predčasným voľbám, s ktorým sa zrejme ráta.

Odpověď
                    • Matovič to hovorí preto, lebo ani mágovia v agentúrach na volebné prieskumy nie sú všemocný. Dokážu ovplyvniť svojimi machináciami s prieskumami volebný výsledok, ale na to aby sa Matovič dostal hneď za Smer na druhé miesto, tak musí byť aj uveriteľný, musí hovoriť veci, ktorými ľudí šokuje a strhne so sebou. A toto je jedna z tých vecí.

Odpověď
                    • popolvár 7.2.2020 o 21:35

ale veď ja ho nevolím a ani sa nechystám. No na druhej strane nás ešte môže v mnohom prekvapiť. Možno aj pozitívne.

Odpověď
                      • Ok, len tá výzva vyznela zvláštne.
                        Ono aj Sulík ma príjemne prekvapil, keď nepodporil Euroval napriek vydieraniu spojením hlasovania s dôverou vláde. Môžem mu dať za to pusu na čelo, ale voliť ho nebudem :-)
                        O Matovičovi si myslím, že je to iba gauner, ktorý teraz vyťahuje esá z rukávu na ohúrenie voličov, aby sa dostal presne na tú volebnú priečku, na ktorú ho momentálne potrebujú pretlačiť jeho kurátori a kde ho vidia vo volebných prieskumoch. Na markíze už chystajú ďalší predvolebný duel práve Matoviča, s ďalším Borcom, tuším Trubanom. V najbližších týždňoch budeme najčastejšie vidieť duely práve s Matovičom, ako bude vyťahovať svoje esá z rukávu. Prečo? Domyslite si sami.

Odpověď
          • … no tak….

Odpověď
    • Ja som počul len jednu vetu Matoviča z diskusie s Kotlebom :
      „Pán Kotleba, väčšina vašich voličov sú obyčajní, slušní ľudia, ale nájde sa pár s IQ 40, ktorí potom hodia kameň…“
      Keď si to dám dokopy ako elegantne Matovič odpálil kandidáta na ústavného sudcu Kresáka a ako mu Hlina v diskusii povedal : „Igor, ja verím, že ťa Smer neplatí, ale choď za smerákmi, nech ťa zaplatia a daj to potom na charitu, aspoň tak urobíš niečo dobré.“
      tak si myslím, že ak budú musieť liberáli zostaviť vládu s Matovičom, tak sa zopakuje 2010 a Smer by získal oddychový čas, aby sa liberáli totálne zhovadili svojou neschopnosťou, aroganciou, antisociálnym cítením a svojim totálnym elitárstvom. Igor nám potom určite vyklopí pikošky na tých smradov (Kiska, Truban, Beblavý, Remišová, ESET), veď je priamo v tyle.

Odpověď
      • openeyes 6.2.2020 o 17:16

myslím a dúfam, že čistku nebude robiť priamo on, ale už nové kádre, nastúpivšie cez jeho volebné výťahy…

Odpověď
      • Možno práve o to ide, aby došlo k predčasným voľbám s novým preskupením. Možno práve kvôli tomu pretláčajú teraz Matoviča.

Odpověď
        • Na to som myslel, lebo ten skok na druhé miesto s 12%, keď mu hrozilo, že skončí mimo parlamentu, nebude len tak. V sobotu ohlasoval informačnú bombu (rozumej potopiť Smer). Aj jeho info o Počiatkovej vile vnímam pozitívne, lebo Počiatek je svojim spôsobom primitívny kmín, Smer (Róbert Fico) ho určite zastávať nebude, podobne ako Vážny mal svoju tlačovku na obhajobu mýta totálne sám. Hájil neobhájiteľnú zlodejinu.

Odpověď
      • Ten oddychový čas nemusí byť nejak dlhý. Ak uloví Matovič vo volbách najviac hlasov spomedzi opozičných strán, zvyšok libero-bandy bude mať ťažko riešiteľný výber. Zložiť exekutívu s Matovičom, čo nechcú, Igor je pre nich nočná mora. Alebo zostať v opozícii, čo by veľmi neradi. Fico ich možno nechá vydusiť „vo vlastnej šťave“ v rokovaniach o zostavení vlády nejaký čas, nech sa dostatočne vzrušia z vidiny tých rezortov po ktorých túžia. Moc je silné afrodiziakum, hoci aj len nad 1-2 rezortmi. A Fico potom zloží kabinet s niektorými opozičnými „zradcami“ /alt. aj naďalej s Pelle žolíkom v čele/.

Odpověď
  7. Volebný kvíz 2020.

https://volbydoparlamentu.sk/?fbclid=IwAR32oSSaTn74EtbxrRBQtTINef7zFaQozlvr-ZLLeYHRDlwUkreYWx4LOOI

Odpověď
    • Ja len dufam, ze ludia budu pouzivat rozum a nie kviz.

Aky je rozdiel medzi kvizom a „prieskumom“ predvolebnych preferencii?

Ziadny.

Odpověď
    • no vyslo mi LSNS…..tak som sa dobre zasmial ;-D

Odpověď
      • Mne vysla ‚Vlast’… tiez som sa dobre zasmial :). Ono ak aj by sa clovek snazil dokladne natukat oficialnu agendu Smeru, tak Smer urcite nevyjde, pripadne nejaku „nahodicku“ vypustia.

Odpověď
        • Dobrodej 7.2.2020 o 10:17

Ja som zistil že som kotlebovec :o)

Odpověď
  8. Premiér: Istanbulský dohovor ratifikovať nechceme
    Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Miroslav Lajčák pripomenul, že konečné slovo v celom procese má prezidentka.
    Predseda vlády SR Peter Pellegrini (Smer-SD) je pripravený zúčastniť sa na stretnutí troch najvyšších ústavných činiteľov, ak prezidentka Zuzana Čaputová takéto stretnutie zvolá. Premiér to uviedol v súvislosti so stredajším (4.2.) vyhlásením predsedu Národnej rady SR Andreja Danka (SNS), ktorý požiadal hlavu štátu o stretnutie v súvislosti s Istanbulským dohovorom.
    https://www.teraz.sk/slovensko/premier-istanbulsky-dohovor-ratifikov/444730-clanok.html

Odpověď
    • … ejhle a uz sa mrtvolka ako pisem dalej zase predviedla ako opicka na gumicke….

Odpověď
    • Prezidentka nerozhoduje ,ale provádí . Nemůže jít proti rozhodnutí parlamentu , nemá kompetenci. Má nástroj – nevykonat a riskovat ústavní žalobu na prezidentku pro nekonání vůle zastipitelů lidu .
      Přestože je blbá jako tágo , zvolí /podle rady/ tuto zdržovací taktiku a bude se snažit v novém parlamentu dosáhnout revokaci . Ideální nahrávka pro všechny pronárodní strany -závazek nepřijetí a výzvu pro liberasty, aby se před volbami museli projevit.

Odpověď
    • Mrknite na diskusiu …. samozrejme Smer je vinný, pelle je zradca a vyhovára sa … tie sprosté Kotleby už mi idú na nervy ….
      https://www.hlavnespravy.sk/nikto-nebude-istanbulsky-dohovor-pretlacat-silou-tvrdi-premier/2042832

Odpověď
    • Čaputová bude rešpektovať rozhodnutie NR SR o Istanbulskom dohovore
      Prezidentka SR Zuzana Čaputová bude rešpektovať rozhodnutie Národnej rady SR o súhlase alebo nesúhlase s ratifikáciou Istanbulského dohovoru. Výzvy smerujúce na ňu preto považuje v tejto chvíli za klopanie na otvorené dvere, svoj postoj nemá problém vysvetliť si aj s ostatnými ústavnými činiteľmi. Informoval o tom hovorca prezidentky Martin Strižinec.
      https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/541430-nikto-nebude-istanbulsky-dohovor-pretlacat-silou-tvrdi-premier/

Odpověď
      • Oracle 911 5.2.2020 o 18:28

Rečnícka: Kto jej to po lopate „vysvetlil“?

Odpověď
        • zmena nastala po návšteve Izraela

Odpověď
          • Oracle 911 5.2.2020 o 20:09

Dostala príkazy…

Odpověď
      • no ale ona tvrdi, ze podla jej pravnikov k takemuto rozhodnutiu zo strany NR SR este nedoslo…
        lebo uznesenie nie je rozhodnutie? fakt nechapem tie pravnicke klucky
        rozumiete tomu niekto?

Odpověď
        • Marián Kuffa organizuje pred Čaputovej sídlom modlitebné zhromaždenie
          https://zemavek.sk/marian-kuffa-organizuje-pred-caputovej-sidlom-modlitebne-zhromazdenie/?fbclid=IwAR3cG-6lMh4sMwhy1TCSLPn4qPaxDJHKck2B6x1lcyhcU7zAYdAwns1_D9A

Odpověď
        • našla som len tento článok : Parlament schválil zastavenie ratifikácie Istanbulského dohovoru

https://www.postoj.sk/42010/paralment-schvalil-uznesenie-o-zastaveni-ratifikacie-istanbulskeho-dohovoru

Odpověď
          • V ČR je na toto téma nějaký podezřelý klid.

Odpověď
          • vdaka Iris

Odpověď
          • Si náš poklad!

Odpověď
          • Zastavenie znamená možnosť pokračovania. Treba zobrať podpis späť a je to vybavené navždy.

Odpověď
        • „Som viazaná Ústavou. Parlament prijal dve politické stanoviská. To, čo ale nebolo prijaté, je to, čo Ústava predpokladá a to je vyjadrenie súhlasu alebo nesúhlasu s ratifikáciou a to je to, čo ja následne potom podľa toho postupujem.

Čiže keď Vláda predloží NRSR a prebehne Ústavou predpokladaný proces, to je to, čo sa očakáva, čo znamená prejednanie vo výboroch napríklad, tak tu bude rozhodnutie parlamentu, nie teda politické stanoviská, o tom, či ten dohovor bude alebo nebude ratifikovaný. Následne na to je možné urobiť krok, o ktorý som žiadaná, nie som ale samozrejme viazaná požiadavkami Vlády alebo parlamentu v tomto smere urobiť krok, ktorý je gestom smerom k zahraničiu o tom, že sa necítime viazaní týmto dohovorom,“ povedala Čaputová.

Odpověď
          • Tak či tak je to naťahovanie času.

Odpověď
          • dakujem JankA,
            skusim sa este zorientovat aj v tom clanku, co nizsie odporuca Viki

Odpověď
        • Prezidentka robí jasné obštrukcie. nehodlá rešpektovať rozhodnutie parlamentu. Čo je to za kravina, že parlament má rokovať a že prijal len politivké vyhlásenie? O čom má kua zase rokovať? proste odmietol a bodka. Je to falošná hra kde sa prezidentka len pokúša hodiť to zase na Smer a vládu. A už to vidno aj na diskusiách kde sa zase navážajú do vlády a smeru že schválne to spravili tak, aby si nechali zadné vrátka a v skutočnosti len zuavádzajú verejnosť.

Odpověď
    • Velmi dobre vysvětlení kdo a jaké má kompetence, je v tomto článku JUDr. Juraja Zervana, bývalého diplomata a odborníka na mezinárodní právo
      https://zemavek.sk/nekonecny-pribeh-s-istanbulskym-dohovorom/

Odpověď
  9. … vsimla som si, ze zacali akosi zase oprasovat „mrtvolu“ nasho najznamejsieho karierneho „diplomata“ Laja … zeby si brusil zubky na ministerstvo zahranicnych veci v uradnickej vlade?

Odpověď
    • Oracle 911 5.2.2020 o 11:16

Ktovie, ale schopných kádrov nevyhadzujú.

Odpověď
      • … mozno schopny, ale absolutne nemoralny … takze pre „rusky svet nevyhovujuci“, takze ja som ho schopna akceptovat, aj to bez akejkolvek dovery, v situacii ked ho budu drzat ….

Odpověď
        • … a vidim ho ako nebezpecny faktor pre nas vstup do Medzimoria, ci podpisovani separatnej zmluvy Slovenska s USA o co sa bude urite Trupm snazit, aby oslaboval EU … ci dotrepanie USAckych vojsk na uzemie Slovenska … koli comu tu čaptavu rezidentku instalovali….

Odpověď
        • Oracle 911 5.2.2020 o 11:49

Morálku GP rieši inak ako my…

Odpověď
          • Mravnost,morálka,emoce – GP bere do úvahy jen jako nástroje řízení .

Odpověď
            • … ano, ale sme my ti co ho obhajuju?

Odpověď
              • A da se vůbec mluvit u GP( nebo u státních elit) o nějaké morálce?

Odpověď
                • Nedá obávám se

Odpověď
                  • https://www.teraz.sk/najnovsie/kazachstan-pompeo-vyzval-na-tlak-na-c/444170-clanok.html
                    Nedá sa

Odpověď
                    • … ano, osobne som si myslela, ze tam ide presne koli tlaku na Cinu a ruseniu „Hodvabnej cesty „..

Odpověď
              • Tady nejsme názorové my . Za sebe : Lajčáka osobně neznám a hodnotím jen jeho diplomatické působení . Kdyby nebyl profesionál,nebyl by tam ,kde je a tak dlouho,co tam je. Ale pro Slovensko dýchá jen na povel .A ten nepřicházi z domova, ale ze Západu. Obvyklá krevní skupina ministrů zahraničí v kryptokoloniích.

Odpověď
                • Hodnotit izolovaně diplomatické působení bez vlivu na politiku,nelze. Stačí sledovat Lajčaková vystoupení vždy před volbami. Diplomat by měl přece vědět , kdy a jak má vystoupit právě před volbami v zájmu strany , která ho nominovala. A ne, že v rozhodujících chvílích , kdy jde o každý hlas tvrdí “že záujmy Slovenska a USA sa prelínaju”. (infovojna.sk) .
                  Můžete si přečist a udělat si názor na karierniho diplomata v diskusich na Hlavných spravách .

Odpověď
                  • Ministr zahraničí bývá figura dosazená vnějším řízením. Lajčák není člen Smeru.

Odpověď
                    • To jsem nikde netvrdila, ze je členem , ale že je nominant Smeru.
                      I když ministr je figurou dosazenou vnějším řízením , neznamená , že povede osobní zahraniční politiku( Marakeš, americké základny na Slovensku atd), ale měl by prosazovat zahraniční politiku strany, která ho nominovala. Chci tím jen povedet, ze tato dvojí politika vnáší mezi lidi zmatek a úbytek hlasu ve volbách.

Odpověď
                      • Hm,Viki, a co s tím provedeme ? Pokud platí bod 1/ t,j, ministra zahraničí dostaneš jako povinou figuru, tak platí i bod 2/ že ti pro formu nabídnou výběr z lajčáka I,lajčáka II a lajčáka III.
                        Musíme pracovat na zrušení bodu 1/, tedy znovuzískávání vlastní suverenity . Ale to se neprojeví krokem „jmenujeme vlastního ministra zahraničí“ .

Odpověď
                        • Dobře jsem se zasmála (v dobrém). Kdybych vám napsala pravdu , jak jsem to viděla ve volební noci v r.2012, tak by jste se smál se mnou.
                          Teď vážně. Samozřejmě , že znovuzískání vlastní suverenity je asi to nejdůležitější . A ta se projeví ( mimo jiné) jmenováním takových ministru , kteří budou hájit národní zájmy . Můžeme to vidět u ministra zahraničních věci S.V.Lavrova, který nevystupuje proti zájmům vlastní země .

• Diplomatické působení je naopak součást politiky . Střízlivé hodnocení neznamená automatickou podporu. Jen jsem rozlišil profesní kvality Lajčáka kupř. s malopetrem . Stejně zaprodaný a navíc ještě hloupý a neschopný.

Odpověď
  10. Konspirator 5.2.2020 o 10:24

Žeby prvá latovička nádeje vykoanania spravodlivosti pre liberastov???

https://www.hlavnespravy.sk/naka-zacala-trestne-stihanie-liberalneho-novinara-michala-havrana/2042508

Odpověď
    • … alebo je to rozbuska pre spravodlivych a slusnych, netreba zabudat ze sa nam blizi Kuciakiada …. vitazny tanec opozicie na hrobe dvoch mladych ludi…

Odpověď
    • Kazdy kto moze tam zatiahne za nejaku nitku a potom tyzden co tyzden naka niekoho obvini za nejaky podobny nezmysel. Vyzera ze tieto volby je to popularna forma vedenia kampane. Mozno by sa naka mohla rovno zacat venovat marketingu politickych kampani, cim by zaroven nasla aj zmysel svojej existencie.

Odpověď
  11. Otevřený dopis skupiny 19 synátorů členům Senátu – petice

https://www.petice.com/oteveny_dopis_skupiny_19_synator_lenm_senatu

Odpověď
    • To přesně vystihuje k čemu slouží „nepostradatelný“ senát, úložiště záškodníků.

Odpověď
  12. Peter Pellegrini je v meste Brussels, Belgium.
    5 h ·

STRETNUTIE S PREDSEDOM ER CHARLESOM MICHELOM

Po spoločnom rokovaní v Bratislave začiatkom januára sme sa dnes opäť stretli s predsedom Európskej rady Charlesom Michelom. Ideme do kritickej fázy rokovaní o viacročnom finančnom rámci, alebo ľudovo povedané o rozpočte EÚ na roky 2021 – 2027. V celkovom vyjadrení rokujeme o čiastke medzi 1,2 – 1,3 bil. €, čo predstavuje niečo cez 1 % HDP EÚ. Každá krajina bojuje o čo najlepšiu finančnú pozíciu. Hlavný súboj prebieha medzi čistými prispievateľmi a tzv. kohéznymi krajinami, kam patrí aj Slovensko. Mediačná úloha predsedu ER je v tejto fáze rozhodujúca, pretože práve on si musí vypočuť názory všetkých členských krajín a prísť s kompromisným návrhom, o ktorom by sa malo rokovať na mimoriadnej Európskej rade koncom februára.

Slovensko má v tejto fáze záujem presadiť tri základné priority v novom rozpočte:
    1. flexibilita (t.j. možnosť krajiny pružne reagovať na aktuálne potreby financovania národných a európskych politík)
    2. politika súdržnosti (ako veľmi efektívny nástroj na znižovanie regionálnych rozdielov, chceme zachovať čo najviac prostriedkov)
    3. spoločná poľnohospodárska politika (chceme opäť udržať výšku platieb a zmenšiť rozdiely v príspevkoch pre farmárov v rôznych častiach EÚ).
    https://www.facebook.com/pellegrini.peter/photos/pcb.1522692284564837/1522691074564958/

Odpověď
  13. …, vie mi niekto vysvetlit preco ako nezavisli sudni znalci v pripade Kuciak na sude prinasaju o stave obzalovanych prave vzajomne zavisli Heretik s jeho zenou???? https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/541253-v-kauze-kuciak-vypovedaju-psychiatri-a-psychologovia/

Odpověď
    • okrem toho s ním nemal Kočner v minulosti dobrý vzťah preto na jednom z pojednávaní povedal,že
      „Ja som namietol znalca Heretika,“ vyhlásil na verejnom zasadnutí Kočner s tým, že iným znalcom by si psychicky stav vyšetriť dal. Tvrdí ale, že žiadny iný znalec za ním nebol.
      https://www.cas.sk/clanok/923568/sud-s-obzalovanymi-z-vrazdy-kuciaka-a-kusnirovej-kocner-a-zsuzsova-ziadali-odmietnut-obzalobu-senat-rozhodol/

niekde som čítala,že mali spor ,alebo niečo v tom zmysle… neviem ho už nájsť.

Odpověď
      • … vdaka… a ked si clovek zoberie k tomu, kto nam ho tu v kuse podsuval urcite obdobie, tak sa ani necudujem….

Odpověď
    • Lebo ho musia odsudit za kazdu cenu. V krajine kde boli retroaktivne zrusene amnestie a posobia specializovane sudy ma len malu sancu na spravodlivy sudny proces. Pokial sa „elita“ zhodla na tom ze je vinny (co sa zrejme uz stalo). Niekto musi byt.

Odpověď
  14. Prvovoličov je 213 000, zaujímaví sú pre PS-Spolu a ĽSNS
    https://spravy.pravda.sk/volby-2020/clanok/541362-prvovolicov-je-213-tisic-zaujimavi-su-pre-ps-spolu-a-lsns/

Odpověď
  15. Посол России в Китае заявил, что в Ухане фактически введено военное положение
    https://tass.ru/obschestvo/7679561

Odpověď
    • Muselo to přijít . Komsomolci si vykoledovali zatím jen demonstrativní silovou variantu a pokud by „odešli na matrace“ , tak to Si ukončí ve stylu Tien-men. Taková příležitost k zakroucení krkem se nepouští . V březnu má proběhnou masivní „rotace kádrů“ ve věrchušce Číny a GP Si podrží i při libovolně tvrdém řešení.

Odpověď
  16. Nedávno som počúvala Michelka na IV a vyjadril sa podobne ,že po volbách ak by sa Smer rozdelil na Pellegrinovcov(hovori o skrytej liberalnej časti)…tak strana Dobrá voľba by mala byť ich záchranná loď .Zaujmavá myšlienka….žeby Michelko vedel viac…?

A tu článok ktorý to vyvracia…
    https://www.hlavnespravy.sk/drucker-nie-ziadna-odnoz-smeru/2039690

Odpověď
  17. Po kontrole na bratislavskom magistráte boli zistené vážne pochybenia
    Najvyšší podiel na celkovej výške odpísaných pohľadávok v roku 2018 tvoril odpis pohľadávky vedenej voči spoločnosti J&T Real Estate za predaj mestského majetku na mieste súčasného River Parku vo výške asi zhruba milión eur.
    https://spravy.pravda.sk/regiony/clanok/541278-po-kontrole-na-bratislavskom-magistrate-boli-zistene-vazne-pochybenia/

Odpověď
    • Oracle 911 4.2.2020 o 12:48

Kto si to len pomyslel?! ;)

Odpověď
    • https://www.facebook.com/www.hlavnespravy.sk/videos/252961132365170/
      Brífing primátora hlavného mesta SR Bratislavy Matúša Valla
      Téma: Vážne zistenia vyplývajúce z kontroly Najvyššieho kontrolného úradu SR

Blablabla….

Odpověď
    • „K bombastickým vyjadreniam o pohľadávkach mesta bez dlžníkov treba uviesť, že je to hlúposť a prejav nekompetentnosti. Ide pravdepodobne o takzvané duplicitné a fiktívne pohľadávky, vzniknuté pred rokom 2009 ich chybným preklopením (a tým pádom zdvojením) do nového informačného systému,“ vysvetlil Nesrovnal.
      Deklaruje, že počas jeho mandátu došlo k historicky prvej kompletnej inventarizácii pohľadávok a majetku a ich zapojeniu do rozpočtu mesta. „Čo tiež výrazne prispelo k historicky prvým prebytkovým rozpočtom Bratislavy. A na základe tejto inventarizácie sa identifikovali chybné účtovné závery z minulosti, o ktoré teraz ide,“ podotkol bývalý šéf bratislavskej samosprávy.
      „Vec sa dá vyriešiť odpísaním tých fiktívnych účtovných zápisov,“ uviedol Nesrovnal s tým, že informácia o pohľadávkach a popis celej situácie, ďalších postupov a povinností bola súčasťou odovzdania agendy novému vedeniu mesta v roku 2018. „Takže mesto disponuje všetkými potrebnými informáciami k tomuto prípadu,“ deklaruje Nesrovnal.

https://www.teraz.sk/regiony/bratislava-si-zasluzi-viac-odbornosti/444540-clanok.html?fbclid=IwAR3sAnnEowdKaIp2EZAJmpY18kHf02QyVy0XDwwE-adpCxAnSGJjglSAj2o

Odpověď
      • to moze byt. Kamoska mi vravela, ze tiez u nich robili kontrolu u nich bez nich o nezaplatenych daniach a vysli im miliony ze chybali, ale ked to potom rozoberali, tak nechybalo v podstate nic

Odpověď
  18. Fico: Migračnú vlnu, budeme opäť zastavovať všetkými silami ako vírus
    https://www.hlavnespravy.sk/fico-migracnu-vlnu-opat-zastavovat-vsetkymi-silami-virus/2041221

Odpověď
  19. Mládenci podľa mňa cele voľby u nás sú smerované na úradnícku vládu. Preto to vykrikovanie kto ským nie. Čaptavá aj US ambasáda by najradšej brali pomer 33,3 Kotleba, 33,3 Kiska a spol, no a ten zbytok nech si aj má terajšia koalícia. Kým v parlamente by prešli a uskutočnili sa nové voľby tak jej úradnícka vláda by to tu vymenila za narezané zelené papieriky a všetko čo stým súvisí. Len si veľmi prajem aby národ pobral viac rozumu ako pri voľbe tých dvoch posledných
    p- rezidentských nepodarkov. Takže Tak ako tá zakázaná relácia.

Odpověď
    • Keby náhodou aj bola úradnícka vláda, schvaľovanie ich návrhov by muselo prejsť parlamentom.

Odpověď
    • Na vyjadreniach Čaputovej sa dá čítať, že ona dokonca preferuje variantu úradníckej vlády.

Lenže deň po volbách bude nový prítomný okamih, ktorý má svoju moc. A moci povolebného prítomného okamihu dobre rozumie Fico. Možno varianty scénarov /politických dohôd/ sú už teraz spísané v koncepte len zatiaľ bez konkrétnych mien signatárov.

Odpověď
    • dôležitý indikátor v tejto situácii môžu byť aj kurzy v stávkových spoločnostiach. Určité informácie naznačujú, že s liberálmi to ide prudko dolu vodou veľká časť z nich by sa do parlamentu ani nedostala. Z toho mi vychádza liberáli riešia dve veci – jednak je to úradnícka vláda a potom vlastnú záchranu. Avšak úradnícka vláda môže byť ich posledný klinec do rakvy.

Uvidíme čo prinesú následujúce dni, avšak tak to vyzerá, že záchranné lano čo im hodili cez Matoviča odmietli.
      Ak liberáli tieto procesy aspoň zo začiatku riadili, teraz sa stali ich súčasťou.

Odpověď
      • Kancelar 4.2.2020 o 3:16

Niesu niekde nejake prieskumy? Boli pomaly 2x tyzdenne a teraz som za posledny tyzden dva nevidel ani jeden.

Odpověď
        • poslední průzkum agentura Focus, 15.-22.1.
          https://dennikn.sk/1731219/focus-olano-dobieha-kisku-a-trubana-kotleba-ma-taky-pomer-mladych-ako-ps-spolu/?ref=in

Odpověď
        • … a my prieskumom verime?

Odpověď
          • Kancelar 4.2.2020 o 6:40

To je nepodstatne. Zaujima ma ake su prieskumy a ake budu vysledky a druha vec, aspon sa obcas daju urcit trendy. Podla nervozity regresivnych to vyzera, ze padaju ako kamen, takze ma zaujima ci to zverejnene prieskumy budu reflektovat.

Odpověď
            • Boletus 4.2.2020 o 7:38

Určitě se se scénáři výsledků slovenských voleb pracuje v předstihu především v zahraničí . Jenom naivka to nereflektuje . Výsledky parlamentních /prezidentských/ voleb obecně musí odpovídat míře suverenity státnosti a aktuální roli v regionálním a globálním vývoji . Mě z toho vychází jako optimum pro vnější řízení vybalancovaná a i zvenčí řiditelná vláda se slušným prostorem pro ekonomickou emancipaci. Politickou už daleko méně . Střední Evropa nemůže provést žádný příliš silný manévr a musí počkat na výsledky velkých bitev v USA ,Číně a do jisté míry i v Rusku.
              Úřednická vláda se mi jeví také jako kompromis odpovídající této strategii . Ale to „úřednická“ je jen kryptogram pro vysoce politický exekutivní orgán, akorát bez stranických dresů . Takže jsme opět u povolebních jednání a krystalizaci povolební politické scény . Její převládající „zabarvení“ spoluurčí i zabarvení možné úřednické vlády . A ta bude tvořit potřebný udržovací orgán do doby opakování voleb . Fico to velmi dobře ví a pracuje, podle mně, v předstihu .
              K těmto úvahám mě vedou nedávné zkušenosti s volbami :
              - ve Francii /po škobrtnutí Fillona nasazen Macron a vyškolen do použitelné podoby/
              LePenová jako představitel silného manévru nepoužitelná
              - Rakousku : Hoffer jako představitel silného manévru zlikvidován a nasazena „mírná“ koalice v čele s ovladatelným Kurzem
              - u nás : optimální středový Babiš se silným dohledem Zemana a vytěsněním SPD do
              role systémové strany
              - v Itálii vytěsněn Salvini jako rovněž představitel silného manévru a nahrazen dříve nemyslitelnou koalicí ,rovněž systémovou
              - v Izraeli.kde je tento scénář nejmarkantnější a kde se budou 2. března konat opakovné mimořádné volby /!!!/, což je v historii Izraele nevídané.
              Všude se hraje na balanc , přílišné vybočení je nežádoucí. Putin to vyjádřil velmi přesně a VVPj to jen zdůraznil . „Vytvořili jsme vybalancovanou vládu“.
              Takže všichni kdo má nohy a průkaz k volbám, klidnou ruku a trpělivost.

Odpověď
              • Veľmi dobrý postreh!! Palec hore.

Odpověď
              • Dobré shrnutí.

Ve Slovenských reáliích pohřebníkem patriotické vlády silného manévru je Harabín.
                Vidím to tak, liberálové řádí tak že zvedají patriotickou kartu, ale házením špíny na Fica tyto voliče přehrávají jinam. A Harabín se stará o to aby bylo co nejméně kam.

Odpověď
          • Mám za to, že na „činnosti“ ako zverejňovanie volebných prieskumov, stávkových kurzov na volebné výsledky, a aj výsledkov študentských simulovaných volieb, sa plne hodia už (dávno platné!) ustanovenia §2 Zákona o volebnej kampani!
            Nepotrebujeme ani stopnutý novelizovaný §17 (o 50-dňovom moratóriu) aby bolo možné posudzovať zverejňovanie volebných prieskumov ako PROTIZÁKONNÉ!
            V tomto zmysle pred dvomi týždňami išlo mejlové upozornenie na Štátnu komisiu pre voľby a v kópii aj na Ústavný súd (http://www.demokracianahlas.sk/udalosti/)…

Odpověď
        • Prieskumy sú hlúposť, napr. tu sú celkom iné. Záleží na tom, kto ich robí a kto sa zapojil.
          https://parlamentne-volby-2020.sk/?fbclid=IwAR3zTSac_OqTXIp28ZJJQvtMFJ3_D68YkMjgoyRUIkhjiSOaz6snnxYV3NI

Odpověď
          • p.Harabin v TA3 povedal, že sa na milión percent do NR dostanú a že majú 12%. Neviem, či myslel ich interné prieskumy, nenašla som ich nikde publikované.

Odpověď
            • Ja si myslím to isté a nepotrebujem na to ani prieskum.

Odpověď
            • Na IV raz naznačil ,že si nechávajú robiť prieskumy.

Odpověď
    • … tu je k tomu nieco (nekonfrontovala som to so zakonmi): https://www.infovojna.sk/article/drahi-veriaci-vo-fica-blahu-matovica-harabina-kotlebu-trubana-kisku-nicholsonovu-caputovu-a-vsetkych-ostatnych-i-cast

Odpověď
  20. Danko bol vypovedať na polícii v kauze plagiátorstva. Kriminálka má tiež k dispozícii mená učiteľov, ktorí Danka na UMB nechali prejsť s údajne odpísanou prácou. Medzi nimi je vraj aj sudca.

https://www.hlavnydennik.sk/2020/02/03/mimoriadne-danko-bol-vypovedat-na-policii-v-kauze-plagiatorstva/

Odpověď
  21. Smer bude čeliť trestnému oznámeniu pre jeho predvolebné videá
    Trestnému oznámeniu v súvislosti s predvolebnými videami bude čeliť vládna strana Smer. Médiám to dnes oznámili členovia Občianskej konzervatívnej strany (OKS) Radovan Kazda a Juraj Petrovič krátko po tom, ako doručili trestné oznámenie na Generálnu prokuratúru SR.
    https://spravy.pravda.sk/volby-2020/clanok/541195-smer-bude-celit-trestnemu-oznameniu-pre-jeho-predvolebne-videa/

Odpověď
    • Keďže idú variť z vody, tak to poslúži len na zviditeľnenie OKS, o ktorých som osobne v živote nepočul.

Odpověď
      • To si nemyslím. Poslouží to třeba ke zviditelnění předvolebních videí SMERu a také možná hlasy pro „OKS“ poslouží některé z podpindosnických stran k cestě pod 5% (či kolik je limit na Slovensku) volebního výsledku.

Odpověď
        • Oracle 911 3.2.2020 o 20:15

Ja si myslím, že robia Smeru reklamu lebo v dnešnom svete platí, že „každá publicita je dobrá okrem nekrológu“ a OKS takto znižuje preferencie liberál-fašistov.

Odpověď
      • Jardob, OKS je Dostalová strana, v parlamente sú na kandidátke SAS

Odpověď
    • Páni si asi nevšimli, že už tretí mesiac na Slovensku prebieha VOLEBNÁ KAMPAŇ! A volebná kampaň má svoje špeciálne pravidlá!
      Zákon o volebnej kampani v §2 hovorí, že:
      „Volebná kampaň na účely tohto zákona je AKÁKOĽVEK činnosť politickej strany, politického hnutia, koalície politických strán a politických hnutí a kandidátov, za ktorú sa obvykle platí úhrada, smerujúca k propagácii ich činnosti, cieľov a programu za účelom získania funkcie volenej podľa osobitného predpisu. Rozumie sa tým činnosť v prospech aj v neprospech subjektov podľa prvej vety“.
      Takže každá strana môže robiť také činnosti, ktoré sama považuje za vhodné, o ktorých si myslí že jej budú na prospech, alebo budú v neprospech inej strany… Jednoduché a logické, takže podávanie trestných oznámení v tejto veci je len obyčajná trápna póza.
      Podrobnejšie a aj ďalšie analýzy na stránke http://www.demokracianahlas.sk

Odpověď
  22. Daniel Lipšic nemohol v roku 1997 získať hodnosť PhD. zákonným spôsobom, pretože neabsolvoval v zmysle zákona doktorandské štúdium
    https://www.eurorespekt.sk/daniel-lipsic-nemohol-v-roku-1997-ziskat-vedecku-hodnost-phd-zakonnym-sposobom/

Odpověď
  23. Tak nevím, nevím. Harabin kope do vlastních řad: „Dovolím si povedať, čo registrujem vo vyjadreniach jednotlivých lídrov. Pán Pellegrini povedal, že on je ochotný ísť s Kiskom do koalície. Kiska a liberáli pritom nadávajú na Smer, že sú to zlodeji. Kiska tiež povedal, že s Pellegrinim je ochotný ísť. Čiže kto volí Smer, volí budúcu koalíciu Smeru s Kiskom a narkomanom Trubanom.“
    https://www.hlavnespravy.sk/harabin-kotleba-by-sa-mal-modlit-aby-sa-vlast-dostala-do-parlamentu-inak-zostavia-vladu-kiska-pellegrinim-trubanom-vyhovoria-sa-fasizmus/2039485

Odpověď
    • Harabin tiež tam povedal: ‚Kto volí Kotlebu, volí nepriamo koalíciu Smer-Kiska-Truban.‘

Odpověď
      • Ale už nepoví s kým tu koalici by chtěl dělat on. Každý volič který umí počítat si snadno spočítá že když se vymezuje vůči všem, a nebude mít 50%, potom je tedy hlas Harabínovi spíše hlas vyhozený.

Odpověď
        • Keď budú voliči (aj potencionálny) Kotlebu voliť Harabina, nebudú vyhodené.
          Keď budú Harabina voliť voliči (aj potencionálny) Smeru, SNS, budú vyhodené.

Odpověď
    • Kde je zdroj kde to Pellegrini povedal?

Odpověď
      • Nic takového neřekl.

Odpověď
        • Oracle 911 3.2.2020 o 16:50

Ono otázka bolo, že kým vie predstaviť spolupráccu, a odpovedal, že s Kiskom vie predstaviť spoluprácu, ale s Kotlebom už nie. A toto Harabin vykrútil podľa svojho.

Odpověď
      • Tu je zdroj
        Ta otázka znela trochu inak:
        „Viete si predstaviť sadnúť si do jednej vlády napr. s A. Kiskom“? Odpovedať mohol len áno alebo nie, odpovedal : „áno“
        Predstaviť si predsa môže čokoľvek, na to má človek predstavivosť a Smer stále tvrdi , že sa pred voľbami nevyhradzuje k nijakej strane s výnimkou LSNS.

https://m.facebook.com/watch/?v=1804944866479928&_rdr

Odpověď
    • Dá sa povedať aj to, že kto volí Harabína a Kotlebu volí úradnícku vládu. A to už bude čisto liberálny orchester. Môže prísť napr. taký úradník, ako bývalý guvernér ČNB Tošovský, ktorý odviedol kus „záslužnej“ práce na tom poste.

Odpověď
      • nestras….oficialne este stale vlastnime 31 ton zlata….a teraz je kazde kilo dobre

Odpověď
        • Oracle 911 3.2.2020 o 18:12

Nestraší, lebo je to skutočne možnosťou, ale ja si myslím, že to buď bude slabá koalícia Smeru-SD alebo úradnícka vláda podľa gusta GP.

Odpověď
        • JankaS, máme takmer 32 ton, ale všetko je v Londýne. Ako som nižšie písal, v priestore V4 Poľsko a Maďarsko rapídne navyšujú stav zlatých rezerv. Ale naozaj vo veľkom.

Odpověď
          • ja viem, ale ono to aj tak zavisi skor od toho, co sa udeje v buducnosti celkovo v ekonomike. Poliaci maju 8x viac zlata ako my, ale aj cca 8x vacsiu populaciu. Samozrejme je problem, ze my ho doma nemame a oni ano, ale na druhej strane by ma zaujimalo, co by polska elita urobila, keby USA im povedali, ze nech im pozicaju to zlato……lebo USA je USA:-))

Odpověď
    • Študent KSB 3.2.2020 o 18:12

Harabin takýmito vyhláseniami zbytočné rozdeľuje národné sily (takisto aj Kotleba). Mali by sa zamerať na liberálov (ako najväčšiu hrozbu).
      Teraz sa každý hrá na to že „Ja som ten jediný ktorí….“ Dúfam že ta rétorika zostane len pred voľbami, lebo po voľbách budú musieť tak či tak spolupracovať (Minimálne SMER a Vlasť tam je to ešte možné medzi SMER a LSNS pravdepodobne nie)

Odpověď
  24. Blaha naznačil prepojenia Kisku a jeho strany na HB Reavis miliardára Chrenka
    Medzinárodná developerská skupina HB Reavis pôsobiaca vo viacerých krajinách Európy, za ktorou stojí slovenský miliardár Ivan Chrenko – podľa viacerých rebríčkov médií najbohatší Slovák – sa podľa poslanca Smeru-SD Ľuboša Blahu snaží preniknúť do politiky prostredníctvom strany Za ľudí, ktorú založil bývalý prezident Andrej Kiska
    https://www.hlavnespravy.sk/blaha-naznacil-prepojenia-kisku-strany-hb-reavis-miliardara-chrenka/2039919

Odpověď
  25. Putinovec 3.2.2020 o 9:41

Ta informace kterou zde Bašta nastínil, v zásadě pokrývá Babišovu neochotu posílat do Číny zdravotnický materiál.
    https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/politika/basta-rousky-chripka-a-krize-jak-se-to-rymuje/

Odpověď
  26. Oracle 911 3.2.2020 o 7:02

Vážny sa obul do NKÚ, nešetril ani úrad a ani toho pravičiara, ktorý sa stal jeho šéfom:
    https://tv.pravda.sk/relacie/spravodajstvo/epizoda/3492-poloblazon-truhlik-simpanz-vazny-nesetril-nku-a-jeho-spravu-myte

Odpověď
    • To na Pravde je manipulatívne zostrihané

https://youtu.be/ZnuWv5Hud7I

Odpověď
    • Vážny mal tlačovku ako poslanec NR SR (v press roome NR – link dal Um vyššie). Vystúpil k tak závažnej téme/kauze sám. Väčšinou sa poslancké tlačovky v press roome robia skupinovo. Ale k Vážnemu sa žiadny stranícky kolega (ani z poslancov) nepripojil. Prečo asi?

Možná indícia: súčasný šéf NKÚ Mitrík bol v období 2010-2012 riaditeľom SIS.
      https://sk.wikipedia.org/wiki/Karol_Mitr%C3%ADk

Odpověď
  27. ak si dobre pamätám, tak Trnka bol zvolený za vlády SDKÚ. Inak čo odhalilo vyšetrovanie? Odhalilo to, že gorila je pravá, že Kočner bol pešiak a že svojho „pánička“ (toho čo bol o triedu nad ním) sklamal (oklamal, podrazil). Čo môžu tieto nahrávky z Trnkovej kancelárie znamenať, resp. dokazovať? Mali slúžiť na vydieranie? Podľa všetkého áno. Boli pre Kočnera? To pochybujem. Kočner s Trnkom podľa zverejnených informácii (ak bol najprv Kočnerov verbálny útok na Trnku pre gorilu a potom to video) mali veľmi dobre dôvody sekať dobrotu a tú dobrotu aj splácať, čiže to video nebolo pre ich potreby ale pre niekoho iného. toho kto im tú úlohu zadal.

Odpověď
    • sorry, menšia chybička. Malo to ísť pod príspevok Tiwi 2.2.2020 o 15:31

Odpověď
  28. buď je Matovič viacej chápavý alebo cez neho posielajú liberálom odkaz, resp. upozornenie, varovanie aby zbytočne situáciu v uliciach a na mítingoch nevyhrocovali a nedopustili sa chyby. No a ako obyčajne liberáli nechápu.

https://www.hlavnespravy.sk/trubanovi-sa-nepacilo-matovicovo-vystupenie-dueli-kotlebom-relacii-5-minut-12-nevie-koho-co-trnave-hadzal/2039212

Odpověď
    • ochranca 3.2.2020 o 7:39

alebo aj on chodí sem po radu alebo nejaký jeho asistent

Odpověď
      • Oracle 911 3.2.2020 o 7:47

Síce nevylučujem, ale pochybujem.

Odpověď
    • Matovič v sobotu niekoľko hodín ohlasoval na TA3, že na tlačovke oznámi také hrozné veci, že Slovensko z toho onemie. Tlačovka bola nakoniec o hodinu neskôr a prečítal tam len tie svoje body, o ktorých by mali Slováci hlasovať. V nedeľu to bol už celkom iný Matovič ako ho poznáme. Prvé, čo nás napadlo, že dostal vážne varovanie a sklapol podpätky.

Odpověď
      • Čisto teoreticky niekto veľmi dobre znalý situácie Matovičovi vysvetlil, že majdan na ukrajinský spôsob nebude na Slovensku pripustený, hoci libero-fašisti si to už na námestiach nacvičujú. A kto sa o to pokúsi, tomu zmačknú krk tak, že to už nerozdýcha.

Odpověď
    • aj tu dobre zhodnotili progresívcov .https://www.hlavnydennik.sk/2020/02/03/liberalni-fasisti-utocia-a-chceli-by-asi-likvidovat-nepohodlnych/

Odpověď
  29. Prezident Zeman ozvučil následující téma:

„Važme si venkova, z něhož svého času vzniklo i národní obrození, když města byla do značné míry poněmčena, a já bych chtěl věřit, že venkov, včetně menších a středních měst, bude rovněž hybnou silou něčeho, co bych přirovnal k novému národnímu obrození,“ řekl prezident. „To znamená život v komunitě, a nikoli v izolaci, život bez feťáků, život na bázi rodiny, to jest muže, ženy a dětí,“ dodal. Zároveň poznamenal, že venkov je základnou společnosti. „A jako byla tendence k urbanizaci, tak přijde den, kdy bude dezurbanizace, kdy lidé se budou přesunovat do menších a středních sídel, protože zjistí, že život ve velkých městech je odcizený a že jim nepřináší tu pravou radost,“ doplnil.
    https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-Bez-fetaku-Zeman-mluvil-o-obrode-naroda-To-bude-rev-611739?fbclid=IwAR2e4KUaNhP6zhYPzeWa2lXqIzBf5sUF2HhbLImTyoJ32OV80urzktqv7Dk

Odpověď
    • Boletus 3.2.2020 o 8:08

Poznávám projev starého MZ ještě z poloviny 80.let . Tohle byla jeho parketa ,sociální prognostika.

Odpověď
  30. Prezident republiky zaslal dopis čínskému prezidentovi
    .. Současně bych Vás rád ujistil, že Česká republika stojí v boji s tímto zlem po boku Čínské lidové republiky a jejího lidu a je připravena v rámci svých možností ve spolupráci s dalšími státy mezinárodního společenství v této těžké době pomoci.
    https://www.hrad.cz/cs/pro-media/tiskove-zpravy/aktualni-tiskove-zpravy/prezident-republiky-zaslal-dopis-cinskemu-prezidentovi-15270
    https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2020020211348481-zeman-poslal-svemu-drahemu-pritelovi-si-tin-pchingovi-dopis-cr-stoji-v-boji-s-timto-zlem-po-boku/

Odpověď
    • Pan prezident zřejmě „žehlí“ hloupost našeho premiéra.

Odpověď
      • Já si pořád myslím , že to je tandem, akorát mladší Andy v něm dostal logicky nevděčnou roli přihlouplého skrblíka. Ale diplomacie na obou stranách je jistě v obraze. S výjimkou malopetra . Tomu to přijdou vysvětlit „starší kluci“.

Odpověď
        • Vše je možné. Pokud si tak přidělili role, tak ani jednomu z nich, není co závidět.
          Těch „malopetrů“ je už ale skoro plné ministerstvo i jemu podřízené úřady. A nejen ono…

Odpověď
        • Oracle 911 2.2.2020 o 18:41

IMO Malopetrovi nikto nič už nebude vysvetľovať a rovno ho postavia pred hotové veci, ktoré bude musieť zhltnúť.

Odpověď
          • No, ale slušné by to bylo, Vysvětlit mu , co udělal a proč to udělal . Teda pokud to pochopí.

Odpověď
            • Oracle 911 2.2.2020 o 19:05

Nechcem lámať nad nikým palicu, ale keď vedúci pracovník doteraz nepochopil, že sa zmenil resp. mení vietor, tak dotyčnému už nič vysvetľovať nebudú.

Odpověď
        • Ve zprávách na TV Prima v 19 hod. se A.Bapiš „pochlubil“, že osobně mluvil s výrobcem ochranných roušek. Opravdu neuvěřitelné…

Odpověď
          • V čem je to neuvěřitelné? Je to logický krok. Hledá možnost jak pomoci. Divadlo pro dav přesně podle pravidel žánru.

Odpověď
            • To by musel ten dav považovat opravdu za „blbce“, z toho bych ho ale nepodezříval.

V podstatě připadají v úvahu 2 možnosti:
              a) nemá jako předseda vlády nic na práci, nudí se a tak volá…
              b) nikomu z tisíců podřízených státních úředníků nedůvěřuje a tak volá….

Otázkou je, která z obou možností „platí“ ? Dle mne za b)!

Odpověď
              • alebo si uvedomuje, ze je to medialne vdacne a tak zapracuje tymto sposobom. A ludia mozno ocenuju, ze sice bohvieco to nie je, ale aspon nieco.:-)

Odpověď
      • Putinovec 2.2.2020 o 23:17

Babiš není hlupák a má k dispozici informace, podle kterých jedná.To že odmítl poskytnout lékařské vybavení znamená, že má své informace ohledně virové paniky.
        A Zemanova akce má podpořit Si v jeho boji s vnitřním nepřítelem.Prostě je potřeba ty jednotlivé procesy rozlišovat.

Odpověď
  31. Podla tohto článku dal Kiska so Žitňanskou a Mazákom stiahnuť svoje práce z knižníc škôl kde študovali. Môže sa to? Ak máte niekto prístup do tých knižníc môžete sa pozrieť či sú tam kde majú byť.
    https://blog.hlavnespravy.sk/16749/dalsi-skandal-na-kiskovej-hlave/

Odpověď
    • Oracle 911 2.2.2020 o 17:27

Urobiť to môžu, ale takto to už smrdí viac než Dankove kroky…

Odpověď
      • veľa napovie už len názov témy, ktorú mali spracovať, ale, že to urobili skôr ako sa pustili do Danka, ukazuje len to, že majú čo skrývať. Hoci neviem kto im radí, lebo sa toto sa už aj zabudlo. Je potrebné to len dostatočne ozvučiť a som zvedavý ako to vysvetlia. Hoci podľa ich logiky oni môžu, ale len oni.

Odpověď
  32. „Poslankyně: Chceme návrat před Lisabonskou smlouvu

Dodala také, že se setkává s názory, proč v programu nemají za hnutí Trikolóra odchod z Evropské unie. Podle poslankyně to není věc na pořadu dne. Parafrázovala Nigela Farage, že Velká Británie začala a budou pomáhat těm, kdo se vydají stejným směrem. Současně upozornila, že odchodem Británie z EU Česko ztratilo v rámci EU významného spojence, což nepovažuje za dobré. Štěpánek zdůraznil, že říci – „vystoupíme!“ – je velmi jednoduché. „Ale když jsme viděli, jak zametali s tak velkou zemí, jak by asi zametali s námi?“ ptal se.

Zuzana Majerová Zahradníková připomněla, že byla proti vstupu ČR do Evropské unie už v době referenda u nás, kdy začínala mít pocit, že se nejedná o společenství sobě rovných, ale těch „rovnějších“ – a zbytku: „Nemáme v programu jasně uvedeno, že si přejeme návrat před Lisabon. Tedy chceme zachovat volnost obchodu, ale nechceme, aby Evropská unie ovlivňovala naši azylovou a migrační politiku a naše právo jako takové. Opravdu 57 procent zákonů, které ve Sněmovně řešíme, jde z Evropské unie. To nejsou vládní návrhy, ale přijmout se musí. S Václavem jsme i v rámci ODS vždy hlasovali proti. To je jediné, co jsme zatím schopni udělat. Suverenita je pro nás – a tím je program, doufám, protknut a lidé to cítí – zásadní. A jsme si vědomi, kam to zachází.“

Avšak samotné vystoupení z EU není jednoduché. Poslankyně podpořila případné hlasování v referendu o vystoupení z Evropské unie, protože naprosto stejným právem Češi rozhodovali o vstupu. Domnívá se, že by šlo o zajímavý a důležitý podnět pro všechny politiky, kdyby se běžný občan vyjádřil, a ten čas prý dozraje. Varovala však, aby referendum doprovázela tehdejší mediální a propagační masáž v roce 2005, kdy se prakticky hlasovala o vstupu do jiné Evropské unie, která se za patnáct let výrazně změnila.“

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Vypraskat-neziskovky-ze-skol-Jdou-za-nimi-tezke-prachy-ktere-maji-jit-ucitelum-Treba-ta-co-ji-podporuje-Drahos-Co-slysela-prvni-dama-Trikolory-mezi-lidmi-612028

Odpověď
  33. https://www.eurorespekt.sk/bublina-praskla-kocner-nikdy-nemal-byt-vzaty-za-falsovanie-zmeniek-do-vazby/?fbclid=IwAR1HIpTEPGN-EGRXmsW24Rq1OWFfOqWhaXIxNDTYRxkkMp9nwTNwcmzZV9s
    Rozumiete tomu?

Odpověď
    • Ja tomu rozumiem tak, že širokým záberom išlo hlavne o diskreditáciu vplyvných a nežiadúcich osôb. Akurát je mi trochu čudné, že ak je to pravda, sa to prevalilo už pred voľbami. Ale ani Smer sa nemôže chváliť, že za jeho vlády bol Kočner zabásnutý, keď to bolo iba divadielko v réžii iných. ALe účel to nepochybne splnilo a prevažná časťnároda je pripravená voliť hocikoho okrem terajšej koalície.

Odpověď
      • Všetko nasvedčuje tomu, že je to tak. S Kočnerom obchodoval každý a podľa všetkého bolo verejným tajomstvom, že vlastní kompro materiály. No a toto bol podľa mienky zadávateľa jediný spôsob ako ich získať – cez dôkazový materiál. Ak sa to teraz dostatočne ozvučí pred voľbami, tak to doslova môže znamenať politické zemetrasenie. Vedomosť, že vyrobili kauzu aby chránili zahraničný kapitál a v spolupráci s ním získali alebo dodatočne vyrobili informácie v predvolebnej kampani môže liberálov odpáliť nadobro.
        Vyjadrenie SMERu beriem ako „z núdze cnosť“, ktoré aspoň načas zalepilo liberálnej opozícii ústa. Toto vyjadrenie sa dá interpretovať rôzne ( napr. že ho začali vyšetrovať je objednávka, resp. príkaz vlády a nie polície – zasahovanie do práce polície). Problém pre SMER je ten, že mu vyhadzujú na oči, že doteraz bránil trestnému stíhaniu Kočnera (zmenilo sa to po Kuciakovej vražde).
        Spôsob ako to vyšetrovali a vyšetrujú je vec druhá a do toho je bytostne zainteresovaná opozícia cez svojich ľudí v polícii a prokuratúre. Teraz je pre opozíciu dôležité aby proces so zmenkami skončil až po voľbách. Ich angažovať, spolupráca a prepojenosť opozície, polície, prokuratúry a neziskoviek je taká očividná a otvorená, že to vidí aj slepý. Lana dostali dosť a pribrali si ešte aj ďalšie.
        No, možno na Slovensku bude prvý proces ohľadom ovplyvňovania a zasahovania do volieb zo zahraničia.

Odpověď
        • … na nete je video, kde Trnka ochone nastavuje s Kocnerom kameru na Pociatka … tiez mal udajne v sejfe nahravku Gorily. Za cieho bacovania sa dostal Trnka na post generalneho prokuratora??? … drzal v sachu Kocnera aj SMER pre toho kto ho dostal do uradu a zda sa, ze bol lacny po peniazoch, ked zacal vydierat Pentu … preco ho prokurator prepustil? … vraj nebola naplnena skutkova podstata … zda sa ze to Denniku N a Todovej ani velmi nevadilo

Odpověď
          • ak si dobre pamätám, tak Trnka bol zvolený za vlády SDKÚ. Inak čo odhalilo vyšetrovanie? Odhalilo to, že gorila je pravá, že Kočner bol pešiak a že svojho „pánička“ (toho čo bol o triedu nad ním) sklamal (oklamal, podrazil). Čo môžu tieto nahrávky z Trnkovej kancelárie znamenať, resp. dokazovať? Mali slúžiť na vydieranie? Podľa všetkého áno. Boli pre Kočnera? To pochybujem. Kočner s Trnkom podľa zverejnených informácii (ak bol najprv Kočnerov verbálny útok na Trnku a potom to video) mali veľmi dobre dôvody sekať dobrotu a tú dobrotu aj splácať, čiže to video nebolo pre ich potreby ale pre niekoho iného. toho kto im tú úlohu zadal.

Odpověď
    • Jana Teleki píše na fb
      Jana Teleki
      58 min ·
      Lúpežníci nevzali nič, poslali ich po zmenky, ktoré v dome neboli a po dohodu, na základe ktorej mal byť vyplatený Valkovi nezanedbateľný 10%podiel zo zmeniek …

Verejné tajomstvo :

Ernest Valko nebol priateľom Daniela Lipšica …

Daniel Lipšic nevykonával koncipientsku prax u Ernesta Valku, jeho kanceláriu navštívil možno tri krát, vlastne Daniel Lipšic nevykonával žiadnu koncipientsku prax …
      https://www.eurorespekt.sk/za-ozbrojenu-lupez-v-dome-pravnika-ernesta-valka-sud-odobril-osemrocny-trest/
      aj tento prípad s tým súvisí…

Odpověď
      • https://www.eurorespekt.sk/sudca-cimo-veri-ze-odhalenie-podozrivych-kolegov-odstartuje-ocistu-justicie/
        Rozsiahle podozrenia, ktorým v súčasnosti čelia niektoré sudkyne a sudcovia, nie sú dobrým signálom pre verejnosť, môžu však pomôcť pri očiste súdnictva. Pre agentúru SITA to uviedol sudca a niekdajší člen Súdnej rady SR Dušan Čimo. Podľa jeho názoru môže očista naštartovať pozitívnu nápravu. U niektorých sudcov počas uplynulého pracovného týždňa zasahovala Národná kriminálna agentúra (NAKA) v rámci akcie špeciálneho vyšetrovacieho tímu s názvom Hmla.

Odpověď
        • D.L. keď si všimnete pri posledných tlačovkách po súde sa značne potil a bol zadychčaný. Niečo im asi nevychádza.

Odpověď
          • … zeby zacinal byt najpodozrivejsi z podozrivych konecne….

Odpověď
            • Boletus 2.2.2020 o 9:00

Mám dojem, že „kočneriáda“ je udržovaná jako časovaná mina s cílem ovlivnit volby .
              Může to být „šrapnel“, který provede v předvečer voleb zásadní pohyb ve volebních rozhodnutích .
              Vzpomínám si na parlamentní volby ve Španělsku /někdy v 90.letech/ , kdy velký vlakový atentát a jeho připsání určité části volebního spektra – to vše těsně před volbami – totálně nabouralo všechny volební průzkumy a i výsledek voleb.
              Není to z mé strany poraženectví,, ale jen upozornění, jak velký zákulisní vliv je za každými významnými volbami . A tyhle velmi významné jsou.

Odpověď
              • Oracle 911 2.2.2020 o 9:53

Jedno pojednávanie Kočneriády (myslím si, že vražda) bolo odročené na 10.2.2020 alebo tak nejako. Takže už vieme odkiaľ vietor vanie.
                Plus tu je ešte prípad Daňa a Vaského, a aj ten môže priniesť nepríjemné prekvapenia pre mnohých zainteresovaných.

Odpověď
      • „Daniel Lipšic nevykonával žiadnu koncipientsku prax …“ jasná správa, super. A za ďalšie Lipšič len chcel byť priateľom ale Valko si ho držql od tela, asi vedel prečo.

Odpověď
        • https://www.infovojna.sk/article/video-dcera-zavrazdeneho-ernesta-valka-chce-vediet-kto-stlacil-spust-a-zavrazdil-jej-otca-zavery-vysetrovania-sa-jej-nepozdavaju
          tiež tu popísaná chronológia skutkov vraždy Valka,a dosť o Lipšicovi…známe veci,ale opakovanie je matkou mudrosti

Odpověď
      • Oracle 911 2.2.2020 o 18:51

Čau dáš odkaz na ten post.

Odpověď
        • Jestli myslíš ten od Teleki, tak zde https://www.facebook.com/jana.teleki/posts/1806826896118647

Odpověď
          • Oracle 911 2.2.2020 o 19:17

Presne, Vaka.

Odpověď
      • Oracle 911 2.2.2020 o 18:58

Zuzka, dáš odkaz na ten post?

Odpověď
    • K zmenkovej kauze je dobre vypočuť si nedávnu infovojnu s P.Ruskom

Odpověď
  34. Fico: Nemôžem vylúčiť ďalšie voľby
    https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/540889-nazivo-fico-sa-vyjadruje-k-aktualnym-politickym-temam/

Odpověď
    • Konspirator 31.1.2020 o 20:22

Tu je to v dobrej kvalite : https://www.ta3.com/clanok/1175123/tb-r-fica-aj-k-trestnemu-stihaniu-poslanca-l-blahu.html

Odpověď
      • Skutočne odporúčam každému si to pozrieť. Hovorí veľmi závažné veci – obzvlášť tá časť, keď hovoril, že ,,Slovensko NIE je Amerika“!!
        Je skvelé ho vidieť takto uvoľneného a hovoriť tak otvorene.

Odpověď
        • Teraz mimo obsah uvádzaných tém, je to verbálne zrejme najzdatnejší politik v našej republike. Samozrejme u politika má byť takáto schopnosť samozrejmosťou. Politické debaty v TV (rozhlas nesledujem) však prezrádzajú, že v našom priestore je takýchto politikov veľmi málo na oboch stranách spektra.

Odpověď
  35. Predvolebné diskusie na RTVS – katastrofa: vraj vylosované
    https://www.teraz.sk/slovensko/rtvs-prinesie-rozhovory-a-diskusie-s-li/441063-clanok.html
    Jediné pozerateľné je posledné ….

Odpověď
    • Ale všimni si, že všetky relevantné strany pichli medzi 1 percentne stranicky. Ako Kisku, tak PS/Spolu aj Smer. V podstate dali všetky podstatné strany do karantény, len aby sa s nikým nik velmi nepohádal.

Odpověď
      • No ved prave … takže ziadna konfrontácia argumentov.

Odpověď
        • tak isto aj prezidentské voľby boli takto robené…nepáči sa mi to…nie je to fér voči ostatným stranám

Odpověď
          • Je to uplna pitomina takto to rozbijat. Pamatam ze v minulosti byvali len 2 diskusie. Najmensie strany spolu a potom najvacsie. A vybavene. Lenze presne o to im ide. Aby sa liberali nedostali pod nekontrolovatelnu palbu argumentov. Takto bezny clovek nevie priamo porovnat a konfrontovat ponuku.

Odpověď
            • Tie diskusie na RTVS budú.
              Najprv budú tie rozhovory s lídrami politických strán vo formáte 1 politik + 1 moderátor.
              Po nich (pravdepodobne v až vo volebný týždeň) budú politické debaty medzi jednotlivými politikmi.

Odpověď
      • K tomu poslednemu kolu: je to kladivo na Harabina, či Matoviča? Hmmmm.

Odpověď
        • Mozno ani na jedneho. Pri takomto velkom pocte stran a limite 3 strany na jednu debatu ti jednoducho tak vyjdu pocty. Nie vzdy mas moznost vsetkych rozhodit pravidelne a rovnomerne, v niektore skupine to moze vypalit aj takto.

A mozno si povedali, ze pustia na seba dvoch, ktori su znami tym, ze napadaju vsetko naokolo. To maju totiz Harabin s Matovicom spolocne. Slovne napadnut uplne kazdeho.

Odpověď
  36. 31.1.2020 – den, kdy započal konec Evropské unie…

Odpověď
    • ? To je výkrik do tmy? Nejaký zdroj?

To môžem tým pádom napísať že 27.1. započal koniec Ruska [https://www.tartaria.sk/hladanie/vyslo-inde/parazitycky-system/611-putin-v-izraeli] :-) ?

Nechápem Vašemu jednovetnému príspevku….

Odpověď
      • Martin21 31.1.2020 o 8:36

„tartaria“ – Tramtária

Odpověď
      • možná pomůže jednoslovná odpověď? „Brexit“

SA-védy sem, prosím, ne….

Odpověď
      • Stránky tartaria.sk sem laskavě netahej, pokud tě to tak zajímá, můžeš si o nich vytvořit svoje stránky a svoji diskusi.

Odpověď
      • mat takyto gulas v hlave, tak chodim po kanaloch, nie este sa TVARit ako dobre ANALyzujem. a to je aj dovod, preco nemaju vlastnu diskusiu – lebo okrem demagogie a diabolskej logiky nema cim tie analyzy podlozit.

Odpověď
      • Vyborny priklad imitativne provokacnej cinnosti.

Odpověď
    • … a zaciatok Eurazie…. :-)

Odpověď
    • EU skončí z hľadiska dvoch aspektov.
      Jedným je likvidácia liberálno-tržného ekonomického modelu, ktorý je ekologicko-politicko neudržateľný. Druhým je multikulturalizmus, kde si EU nedokáže poradiť s nekompatibilitou jednotlivých kultúr. Každá kultúra je nositeľom svojho informačno-algoritmického systému.

Rusko(aj CCCP) si už 500 storočí vie poradiť s multikulturalizmom. Rusko je mnohonárodnostný národ. Čo sa týka liberálno-tržného systému, tento problém je spoločný aj pre Rusko.

Odpověď
      • EÚ končí, to je jasné. Otázka znie, či budeme (SR/ČR) fungovať v rámci európskeho kalifátu alebo budeme pod vplyvom východu ( Chasidská Rus).
        Tretia cesta ( samostatný vývoj v prípadnej obnovenel ČSR ) nehrozí – ovčania v SR/ČR nechápu koncepcie, riadenie, nič ⇒ rozhodovanie je v rukách tých, čo to chápu.

Odpověď
        • Myslím, že to zbytečně dramaticky balíš do defétistického obalu . To, ce se odehrálo v r.1989 jako národní samovražda rukama s klíči zhloupnuté a zmanipulované velké částí Čechů i Slováků /včetně mně/ není věčné . Myslím , že výrazně vzrostl a roste dál podíl sebereflektujících ovčanů snažících se z „košiara“ vyskočit. Takže samostatný vývoj už běží, ale je výrazně korigován zatím silným vnějším vlivem . V rámci tohoto procesu národního obrozování /viz prezidentův prjev k venkovu/ běží i růst chápání nemalé části obyvatelstva “ o co jde “ . Vzniká přirozená stratifikace úrovně chápání v naší společné i když rozdělené komunite a v jejím důsledku i přirozený růst pravé elity zespodu vzhůru. Jde o její světonázor a orientaci pro následovníky . Lákadlo stát se jen další metamorfózou historických elit je pořád velké . Já-centriků pořád dost.

Odpověď
  37. 15.3.
    https://zoommagazin.iprima.cz/hitlerova-kronika/vyroci-15-brezna-1939-den-kdy-hitler-udelal-z-nasi-zeme-nemeckou-militarizovanou
    Test vlastenectví. Schválí poslanci výročí německé okupace jako významný den?
    Ti, kteří absolvovali alespoň základní školu, by měli jednoznačně odpovědět: okupace našeho státu nacistickým Německem 15. března 1939.
    Byl to den porobení českého národa. Začátek jeho cílené likvidace.
    A teď se podívejte do kalendáře. Co vidíte u 15. března? Nic.
    Proč taková neúcta k památce obětí nacistické okupace naší země? Někteří poslanci to chtějí napravit. Naráží na nesouhlas.
    Aby se snad Německo neurazilo?
    Poté připadla i tato část země nacistickému Německu. Mnichov a 15. březen byly důsledkem naprosto scestné politiky Západu a Poláků
    Osekávání naší suverenity s pomocí evropských mocností
    ,že probruselské partaje zmínky o těchto událostech neslyší rády. 15. březen totiž ukazuje, že velmoci nakonec vždy hájí svoje zájmy
    a jsou ochotné nás kdykoliv ochotně obětovat, ať už to bylo v čase Mnichova 15. března 1939 nebo 21. srpna 1968.
    Pro nás to znamená jediné. Musíme vědět, že na obranu naší země, naší svobody a suverenity nesmíme spoléhat na druhé
    https://cz.sputniknews.com/nazory/2020013011335340-test-vlastenectvi-schvali-poslanci-vyroci-nemecke-okupace-jako-vyznamny-den/

Odpověď
  38. Když jsem sledoval o víkendu Pjakina, hodně tam a ne poprvé kritizoval ruskou vlajku – trikolóru, ale znělo mi to tentokrát nějak jinak. Klausova Trikolóra zde byla mnohokrát rozebírána a Boletus správně poukázal na možná nebezpečí. Tento díl byl ale dle koláže a též podle otázky na překládání věnován i ČeskoSlovensku. Napadlo mě přitom, jestli to není také vzkaz pro nás, na co si dát pozor.

Odpověď
    • Pokud si vzpomínám na vlastivědu (ještě z dob socialismu), tak Čechy mají historickou vlajku červenou se lvem (prapor Přemyslovců). Slováci prý bílou (nemám jak ověřit), ale protože červeno-bílou vlajku mají Poláci, tak se při vzniku Československa přidal modrý klín.

Odpověď
      • Měl jsem na mysli Klause juniora stranu, ne vlajku.

Odpověď
      • Vznik československé vlajky : https://vlast.cz/vyvoj-ceske-vlajky/

Odpověď
        • Hezký článek. Když jsem viděla ty návrhy, tak jsem ráda za to co máme. Jinak ta bikolora je jasná – je odvozena z barev v erbu/znaku Českého království, kde na červeném poli je stříbrný (bílý) dvojocasý lev.

Odpověď
  39. Šéf RTVS sa v tichosti stretol s Dankom

Podľa informácií Aktuality z dobre informovaného zdroja sa mal Andrej Danko minulý týždeň v stredu zúčastniť akcie, kde sa v družnej atmosfére bavil s Jaroslavom Rezníkom i s predsedom predstavenstva a generálnym riaditeľom Železiarní Podbrezová Vladimírom Sotákom či spolumajiteľom spoločnosti Mondi SCP Milanom Fiľom.
    https://www.aktuality.sk/clanok/759446/volby-2020-dostal-instrukcie-pred-volbami-sef-rtvs-sa-v-tichosti-stretol-s-dankom/
    Clánok je zamknutý,tak len z úvodu hore kopírujem.

Odpověď
    • Vytvara sa v dnesnej dobe na Slovensku info pole, ze politici sa fakticky nesmu stretavat s vplyvnymi podnikatelmi a podobne. Oni maju len sediet v lavici a hlasovat.

„Zabudaju“, ze politici sa obcas musia stretnut s vplyvnymi ludmi, aby dojednavali a primäli ich k vacsej praci pre SR.

Odpověď
    • Stlac pokračovať na clanok

Odpověď
      • vďaka ,to som si nevšimla..

Odpověď
    • Miľan Filo stojí za I.Čomborom z Vlasti (č.5 na kandidátke). Ale nič nové to pre nás neprináša. Spolupráca Vlasť/SNS nikoho neprekvapí, akurát podpora z RTVS by im mohla pomôcť. A vplyv Miľana F. nie je práve najmenší, ale napriek tomu dosť prekvapilo víťazstvo nechceného Čombora v komunálkach. Hlavne po spackanom volebnom období.

Odpověď
    • Vladimír Soták… štrajkujúci kamionisti a naši spasitelia z UNASu už dostávajú kapky. Vladimír Soták v reportáži RTVS odkázal, že Železiarne musia dennodenne vyvážať cca 1.000 ton materiálu, potrebujú mať zabezpečený pravidelný dovoz kyslíka (zásoby majú len na 4 dni) a ak prestanú kvôli blokádam vyvážať, začnú strácať trhy, peniaze. Ak nebudú peniaze, nebude na výplaty…
      Pridali sa aj z PSA Trnava, US Steel Košice a ak blokovanie neprestane, budú žiadať náhrady škôd od organizátorov štrajku.
      Ja dodám, že ak veľké firmy stratia zákazky, čo budú voziť tí páni kamionisti? Z čoho zaplatia prípadne znížené mýto?

Odpověď
  40. Fico vyzval Kisku na tv duel

VYZÝVAM VÁS PÁN KISKA, POĎTE DO DEBATY

https://www.facebook.com/watch/?v=231223007875128

Odpověď
    • Fico je vynikajúci rečník, ak sa diskusia uskutoční, a Kiska ju už prijal, sotva mu pomôže moderátor a la Kovačič. No a nebolo by od veci, ak by sa stretnutie uverejnilo na internete.

Odpověď
  41. https://www.facebook.com/robertficosk/videos/231216984542397/
    /video/

R.Fico: „VYZÝVAM VÁS PÁN KISKA, POĎTE DO DEBATY“.

Odpověď
    • Kiska je v podobné situaci jako Bibi Netanjahu . Kvůli minulým pokleskům ho řídící orgány drží velmi pevně za žlázy a on, podobně jako Bibi, provádí požadované úklony . Akorát si myslím, že Bibiho tímto srovnáním velmi urážím.
      Každopádně tak jako se dočkal Bibi po splnění role své obžaloby, tak se podle všeho dočká i Andy. Ale bojuje jako lev ,není divu.

Odpověď
      • rozdíl vidím v tom že Kiska se dočká obžaloby pro účely likvidace, Bibi je obžalován pro účely řízení.

Odpověď
        • To ano , váhové kategorie se výrazně liší.

Odpověď
    • Robert Fico (Smer) vyzval Andreja Kisku (Za ľudí) na debatu o migrantoch. Podľa Igora Matoviča (OĽaNO) je Kiska slabý súper a ponúka seba. Kiska už výzvu Fica prijal, najprv však bude v televízii diskutovať s premiérom Petrom Pellegrinim (Smer), ktorý s nim potvrdil duel ako prvý. Ich diskusia je naplánovaná na 16. februára v RTVS.
      https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/540765-fico-vyzyva-kisku-na-duel-matovic-zase-vyzval-fica/
      tak toto si určite pozriem…

Odpověď
      • Veľmi dôležitá info.
        Ok, čoskoro si Pelle zahryzne do jazyka. Tik-tak.

Odpověď
  42. Putinovec 30.1.2020 o 12:51

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Do-Poslanecke-snemovny-s-nozem-Utok-na-policistu-611851
    Vážné varování?

Odpověď
    • taky mi to tak připadá. Takové typicky české, které pro dav vypadá „jako by nic“, jako tehdy s Klausem (kuličková pistolka chlapíka v maskáčích)
      Chlapík těžká váha, v černém, v kanadách. Kdo chce, pochopí. Otázka je kdo koho varuje.

Odpověď
      • Putinovec 30.1.2020 o 21:29

Může za tím být některá skupina, ale v horším případě to může být i egregoriální ozvěna běžících procesů.A v tom případě bych být v roli loutek výrazně zpozorněl.Rozjeté sociální procesy neznají slitování.

Odpověď
        • Zajímavé, chtěl jsem si chlapíka ještě jednou prohlédnout a už je tam fotka prázdné sněmovny. To je ještě výhružnější…

Odpověď
  43. NAKA vyšetruje status Ľuboša Blahu vo veci zločinu rozširovania extrémistického materiálu v súbehu s prečinom prejavu sympatie k hnutiu smerujúcemu k potlačeniu základných práv a slobôd, ale vo veci zatiaľ nie je nikto obvinený.
    Blaha sa mal v decembri chváliť fotkou s červenou hviezdou, v ktorej je kosák a kladivo.

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/540750-naka-vysetruje-status-lubosa-blahu-pre-extremizmus/

Odpověď
    • Ako sa tu kedysi písalo, novodobé gestapo. Agentrúra vždy pracuje na zákazku.

Odpověď
      • a opäť v réžii pána prokurátora Honza (Rostas) …obdobne Lipšic … (Kuciak ,Penta ,Kiska atď.)… a aby som nezabudla univerzálny svedok Tóth a 50.násobný vrah Černák
        odporúčam vypočuť IV s P.Ruskom … https://www.infovojna.sk/article/video-pavol-rusko-o-markize-mafii-zmenkach-kuciakovi-cme-jej-majitelovi-ronaldovi-lauderovi-tajnych-sluzbach-a-svedkovi-petrovi-tothovi

Odpověď
    • Kazda moc historiou odovodnuje opodstatnenost svojej existencie.( tak isto aj liberalna) Snad sa tomuto L Blaha nebude divit. Z historie dobre vie ako to robili jeho sukmenovci. Videl som videjko kde sa prisli porozpravat na den otvorenych dveri poslanci z LSNS za L Blahom, Spustil na nich obvykle – vy ste fasisti vy ste fasisti nebavim sa s fasistami. Mimochodom uz aj Blahu oznacili za fasistu v PS/Spolu. Dobre by bolo trosku s nim zatriast. Preber sa kamosko lebo budete spolu sediet ako Husak s Machom.

Odpověď
      • tarzanislav 30.1.2020 o 22:06

´Dobre by bolo trosku s nim zatriast. Preber sa kamosko lebo budete spolu sediet ako Husak s Machom.´
        Vedľa ako tá jedľa. Husák sa s Machom bratal?

Nejdem obhajovať Blahu, podstata môjho príspevku spočíva v inom. Hodnotíš riadiacu a informačnú činnosť niekoho, a veľmi radikálne a pritom si nedáš ani tú námahu preštudovať podrobnejšie aktivity a činnosti tohoto človeka.
        Z toho, čo si všímam len nejaký čas, tak výrazne vytvára konkrétny priestor a prieniky k spolupráci s Ruskou federáciou (ďalej RF). Dnes sa napríklad vracia zo Štrasburgu z Parlamentného zhromaždenia Rady Európy (PACE):
        „Ukrajinci a Gruzíni už zase chcú zbaviť Rusov ich hlasovacích práv. Sú trápni. A neuspejú. Aj vďaka Slovensku, ktoré podporí Ruskú federáciu.“
        VĎAKA NAŠIM HLASOM JE PIOTR TOLSTOJ PODPREDSEDOM PACE
        „Naše tri slovenské hlasy za SMER a SNS (Blaha, Goga, Baláž) významne pomohli k tomu, aby náš ruský priateľ Piotr Tolstoj získal tesnú väčšinu vo voľbe za podpredsedu PACE.“
        https://www.facebook.com/LBlaha/posts/2531285227110041

tu tiež niečo o jeho nedávnych konkrétnych aktivitách a spolupráci s RF:
        https://www.facebook.com/LBlaha/posts/2529467530625144?__tn__=K-R

A takýto človek sa bude verejne bratať s ĽSNS. No načo by to bolo. Politika nie je materská škôlka, zámerne sa vyhraňuje. Daj si trošku námahy pri zásadnom hodnotení riadiacich schopností a činností konkrétneho človeka.

´Snad sa tomuto L Blaha nebude divit. Z historie dobre vie ako to robili jeho sukmenovci.´
        Blaha sa vôbec nediví, nepochopil si, čo robí. On vytvára informačný priestor pre ľudí.

Pri porovnávaní poslancov za ĽSNS napríklad s Blahom skús porovnať aj prácu, ktorú urobili pre Slovensko. O pomoci Slovensku zo strany poslancov ĽSNS nič neviem. O Blahovi som niečo vyššie spomenul, čo robil iba niekoľko dní dozadu a je celkom dosť aj iného.

Súhlasím, že nikto nie je ideálny, ale ak prijmeme túto tézu, tak ani poslanci ĽSNS nie sú ideálni, či?
        Podobné jednorozmerné komentáre k rôznym udalostiam a veciam čítavam na Hlavných správach v diskusii. Tu takéto manipulatívne a jednorozmerné hodnotenia nepatria. Sú pod úroveň tunajšej diskusie.
        Prepáč, nechcel som sa Ťa týmto dotknúť, nie je to mojím zámerom. Ale už je tých plochých výrokov všade v médiách až – až a človek má len jedny nervy.

Odpověď
        • Blaha ide na to velmi ideologicky. Aj Mach a Husak na to isli z pozicie ideologickej proti sebe, zial doba bola taka. Internacisti ich zavreli oboch. Obaja unikli slucke o vlasok. Ja som mimo ideologie akejkolvek a uz poriadne dlho. Ked chce Blaha bojovat mal by si ujasnit proti komu a s kym. Ked za nim pride hocikto mal by diskutovat o tom je demokracia. Na zaklade Tvojho prispevku vidim ze ho sledujes dost pozorne. Snad teraz pochopis kam som mieril.

Odpověď
        • Tarzanislav,
          súhlas s Tvojím názorom.
          Treba brať do úvahy ,že aj tu prispievajú priaznivci ĽSNS .
          Ktorí sa tu ,ako to povedať , mierne maskujú za ciele týchto stránok.
          Navyše ,je nám známy fakt ,že v určitých kruhoch v akademickom prostredí na Západe je marxizmus celkom populárna ideológia .
          Niečo podobné ,ako germáni ,ak rusom / ale aj nám / písali hisTORiU – konkrétne tento typ histórie / marxizmus ,liberálna demokracia / je nekritizovateľný .možno niekedy je lepšie prehltnúť marxizmus ,a písať obsahovo články ako ich obsahovo píše Blaha .a plus naozaj niečo robí pre spoluprácu s Ruskom .

Odpověď
          • k marxizmu som davnejsie napisal asi toto
            GP ludi ohradil ustajnil a dal im najest
            Pjakin to ani velmi nerozvadzal a rovno pomenoval marxizmus chlievom. Mne sa to moje prirovnanie paci viacej a hlavne bolo este pred Pjakinovym. Tu sa s nim zhodnem.

Odpověď
            • Zajímavý soulad . U nás se profiluje do popředí levice – doc Skála – a přes co ? No přeci katedrálu ducha-MARXIZMUS . Na Slovensku ideový lídr levice, pravda ,daleko mladší – Blaha-a přes co ? MARXIZMUS .
              Je na čase, aby se sešli pod rozumnější vlajkou – KONCEPCÍ.

Odpověď
    • Vyjadrenie Fica rovno na námestí Banskej Bystrice, pri pamätníku padlým hrdinom Červenej a Rumunskej armády: https://www.facebook.com/robertficosk/videos/493431508036614/

Pamätník: https://www.bystricoviny.sk/wp-content/uploads//2012/03/Banska-Bystrica-Red-Army-monument.jpg

Fico dal jasne najavo, že sa silno opiera o protifašistické korene a odsúdil túto dehonestáciu a zámenu podstaty symbolov.

Odpověď
  44. NAKA začala trestné stíhanie voči Blahovi za jeho fotku s kosákom a kladivom
    https://www.infovojna.sk/article/naka-zacala-trestne-stihanie-voci-blahovi-za-jeho-fotku-s-kosakom-a-kladivom
    Normálny človek už nemá slov…tí hlupáci si kopú nekonečnú jamu…. a stále majú čosi v talóne…NAKA je zahltená oznámeniami….podľa mňa aj im je smiešno z tejto ubohej situácie na Sk a z tých zúfalcov ktorí si vždy nájdu dôvod….

Odpověď
    • V tomto prípade je to dobre. Aj Blaha a Smer si momentálne pred voľbami zaslúži reklamu.

Odpověď
      • ..a doplním : velmi dobrou reklamu .

Odpověď
        • V komentároch na facebooku niekoľko odkazov tričká so symbolmi CCCP v e-shopoch…možno sa aj rychlo vypredajú…teda keď ich zajtra nezruší „slovenská FBI“…apropo…zažalovať prokurátora za nečinnosť + zbaviť funkcie…veď tie e-shopy sú tu už roky s takouto ponukou…

Odpověď
  45. Vyšetrovateľ začal opäť trestné stíhanie v súvislosti s udelením amnestií v kauze únosu prezidentovho syna.
    „V trestnej veci JUDr. V. M. (udelenie amnestií) Generálna prokuratúra SR sa po preskúmaní vyšetrovacieho spisu nestotožnila s uznesením vyšetrovateľa Krajského riaditeľstva PZ v Bratislave z 24. 7. 2019, ktorým zastavil trestné stíhanie. Pokynom Generálnej prokuratúry SR z 25.11.2019 bola Krajská prokuratúra v Bratislave upravená zabezpečiť vydanie uznesenia o začatí trestného stíhania.

https://www.tvnoviny.sk/domace/1988179_pripad-okolo-expremiera-vladimira-meciara-ozil-v-kauze-unosu-zacali-trestne-stihanie

Odpověď
  46. https://www.infovojna.sk/
    História peňazí II.
    Hosť: Pavol Ľupták
    druhá časť,myslím ,že stojí za vypočutie

Odpověď
    • Odkaz → https://archiv.infovojna.sk/mp3/IV29012020.mp3

Odpověď
  47. Ďalší traja ľudia zatknutí pri akcii “Hyena” sú pravdepodobne infikovaní
    Podľa všetkého sa u týchto ľudí prejavujú podobné príznaky, ako u Pavla Forischa
    https://www.eurorespekt.sk/dalsi-traja-ludia-zatknuti-pri-akcii-hyena-su-pravdepodobne-infikovani/
    podivné a na prvý moment som tomu neuverila….niečo tu nesedí… ,počkám si na aktualizáciu

Odpověď
  48. Projev prezidenta republiky při setkání s vítězi soutěže Vesnice roku 1995 – 2019
    29. ledna 2020

„Važme si venkova, z něhož svého času vzniklo i národní obrození, když města byla do značné míry poněmčena, a já bych chtěl věřit, že venkov, včetně menších a středních měst, bude rovněž hybnou silou něčeho, co bych přirovnal k novému národnímu obrození. To znamená život v komunitě a nikoli v izolaci, život bez feťáků, život na bázi rodiny, tj. muže, ženy a dětí.“
    rad.cz/cs/prezident-cr/soucasny-prezident-cr/vybrane-projevy-a-rozhovory/projev-prezidenta-republiky-pri-setkani-s-vitezi-souteze-vesnice-roku-1995-2019-15265

Odpověď
    • Tohle je přesně parketa , která odpovídá současné hlavě státu . Použít v dnešní době sousloví „nové národní obrození “ a ještě k tomu s nositelem „český venkov“ mě opět přesvědčilo, že Miloš mluví v pravých chvílích. Moc mě potěšil.

Odpověď
      • Mě také.

Nicméně dochází mi jak zoufale asi vidí situaci. To je nečekaně otevřené a přímé volání po skutečných národovcích – nositelích České kultury. Za normálních okolností bych neočekával že si něco takového může dovolit (v očích globálních loutkovodičů). Situace je vážná.

Odpověď
        • Putinovec 29.1.2020 o 23:36

Chápe že se lavina změn požene z RF celým světem.Zřejmě vybral tento okamžik jako vhodný k protiútoku.Chvilkaři nebudou vědět proti čemu protestovat dřív.

Odpověď
          • Kéž by.
            Každopádně to zapadá do afér Novotný. Pražák, všem předhazovaný jako protekční spratek, mluvící z řeporyjské multikáry k celému světu jménem státního úřadu starosty nasírající právě ten venkov, Pražáci znesvěcující pomník hrdiny-osvoboditele, a do toho Zeman vyzývá venkov k národnímu obrození. Načasování vynikající.
            My nepotřebujeme prorusky orientované politiky, oni ten venkov rozvášní tak že je tam požene vidlemi.

Odpověď
          • Ono ,protestuj proti národnímu obrození , žee… Pomnik Koněva se bourá snadno, ale socha Jungmana nebo Palackého ? To by po tej držce dostali najisto.

Odpověď
            • oni u toho Koněva od toho taky nejsou daleko. Stačilo by aby se okolo ochomýtlo pár patriotů kteří ještě umí roztočit kladiva, a pár poloožralých týpků by bylo velice překvapených. I já bych měl nutkání je přinejmenším slovně inzultovat a vynadat do fašistických pohrobků.

Já se vlastně divím jak je možné že kolem té sochy se ještě nenašel někdo kdo celé tohle dění zdokumentuje na video a pustí do světa. Oken je kolem dost. Video bandy mladíků čůrajících na pomníky by zvedlo ze židle hodně venkovanů.

Odpověď
    • Oprava !!

https://www.hrad.cz/cs/prezident-cr/soucasny-prezident-cr/vybrane-projevy-a-rozhovory/projev-prezidenta-republiky-pri-setkani-s-vitezi-souteze-vesnice-roku-1995-2019-15265

Odpověď
  49. ROZHOVOR Česká televize je osm let systematicky brakována a tunelována po všech směrech. ParlamentnímListům.cz to řekl poslanec Lubomír Volný, který před časem podal kvůli řadě podezření v hospodaření ČT trestní oznámení. Na vyřešení situace ve veřejnoprávní instituci prý nemají zájem ani mnozí poslanci, kteří prý tajně jednají se šéfem Petrem Dvořákem. Volný připomíná i jeho kauzu, kdy ČT dělala zdarma reklamu Dvořákově vlastní firmě, a přináší další podrobnosti.
    https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/A-ted-pecka-Poslanec-o-podivnych-schuzkach-kolem-CT-A-je-toho-vic-611451

Odpověď
    • Skandál a mediální info-pole okolo předražené zakázky na e-shop Dálniční známky podle všeho /připraveně/ začíná otevirat i starší zamrzlíky v rozkrádání NAŠICH peněz . Máslo na hlavách mají úplně všichni . K tomu všemu začal na ČT1 český investigativní thriller „Vysoká hra“ ., který napsal senátor Václav Láska . Náhodné souběhy ? Asi ne .
      Domnívám se, že přes ŘÍZENÉ rozkrývání korupční chobotnice sídlící u Soroše se asi započne ŘÍZENÁ likvidace nepotřebných chapadel a zpevnění těch potřebných . Nejsem naivka a vidím to jako restrukturalizaci a ne jako likvidaci . Akorát se občas i ta restrukturalizace vymkne režisjorovi z ruky, a je z toho neplánovaná likvidace…

Odpověď
      • Tedy opravdu fáze normalizace. Avšak ten okamžik je zároveň jediný vhodný pro úpravu kurzu. Později to již tak snadné nebude.

Odpověď
    • Kandidáty do Rad by měli mít právo navrhnout, při splnění určitých morálních a odborných předpokladů kandidátů, všichni občané (voliči) v ČR a názorně o jejich zvolení či nezvolení rozhodnout ve volbách, které by se konaly současně s volbami do PS PČR každé 4 roky.

Odpověď
  50. el-sabí 29.1.2020 o 0:10

Nové hlavné mesto Slovenska
    https://www.hlavnespravy.sk/nove-hlavne-mesto-slovenskej-republiky/2029831
    Nedávno tu bola v diskusii spomenutá táto staronová myšlienka

Odpověď
    • Ano, ten projekt bol vypracovaný už za Mečiara
      s podporou, či na zakazku vlády.
      Harmonogram, atd..vsetko podstatne.
      To bol velmi prezieravý krok.

Ak chce Slovenský národ preźiť,
      bude sa musieť k tomu vrátiť,
      resp. ísť ďalej týmto smerom,
      výhybku vlaku spoločnými silami
      pre deti, vnukov našich prehodiť.

Tych vecí je ale samozrejme viac..
      A hlavne to príliš nekomplikovať a konať!
      Čas hrá pre toho, kto si ho „ochočil“,
      kto má veci, deje dobre nastavené,
      s ohľadom na cesty Božie..
      Kto má budúCnosti ľudstva
      čo konkréne ako riešenia ponúknuť.-

Odpověď
      • Ako Bratislavcan plne suhlasim s presunom hlavneho mesta do BB-ZV. Len velmi malo krajin ma hlavne mesto na hraniciach, drviva vacsina ho ma v strede, kam aj pravom patri.

Odpověď
        • nic v zlom, ale 1) casom by sa to cele zopakovalo, len v druhej oblasti, 2) bolo by to drahe, prestahovanie uradov chcel uz Meciar a potom to vzdal, 3) Blava ma uz historicky vyhodu v tom, ze je to univerzitne mesto so vsetkym co s tym suvisi (a nejde tu len o jednu) . A to hovorim ako rodacka z Kosic.
          Aj v Britanii nadavaju ludia na fakt, ze Londyn vysava celu krajinu a inde sa ujdu len odrobinky, ktore nechce.Obdobne Praha, ci Moskva. Obavam sa, ze toto je skor spojene so spolocenskym zriadenim, nez v menom mesta. Vynimkou je ak existuje protivaha na opacnej strane typu Petrohrad, ci oproti New Yorku Los Angeles. U nas to fungovalo v case CSSR, kedze Kosice vyvazovali Bratislavu aj vdaka podpore z Prahy.
          V Bratislave ale teraz sidlia nadnarodne spolocnosti (ktore by predtym sidlili v Prahe), ktorym vyhovuje poloha blizko Viedne, to je jednym zo zdrojov pre lepsie platene profesie. Ak chces preniest ludi, musis im poskytnut lepsie platy. A statna sfera to velmi nie je (teda ak nemas na mysli priamo najvyssich). A do inych regionov prilis firmy nejdu, napriek tomu, ze musia v Blave davat vyssie platy. Ak tam idu, tak len zasa kvoli call centram apod, kde az take dobre platy nie su, takze kruh sa uzatvara

Odpověď
          • JankaS si to poňala skôr viac z ekonomického pohľadu. Áno, Bratislava je a bude ekonomickým centrom a pravdepodobne tiež centrom technologických inovácii, ale jedná sa o to, že riadiacim centrom SR by bola Bánska Bystrica so Zvolenom. Egregoriálne je tam aj silný protifašistický náboj, SNP, národná kultúra, čo popri polohe prispieva v prospech daného regiónu.

Treba tam zriadiť alebo presunúť nejaké univerzity, vybudovať medzinárodné letisko a naštartovať rýchlejší rozvoj daného regiónu, nie je ale nutné, aby z toho regiónu bol ekonomický gigant č.1 na Slovensku, ale skôr by to mal byť kultúrny gigant s rozšírenou turistikou.

A že by to bolo drahé? To si nemyslím, keď sa to bude realizovať v rozumnom rozložení do budúcnosti.

Odpověď
          • No, možná by v dnešní době s jejími komunikačními prostředky bylo účelné postupně přesouvat úřady i do jiných měst a tím by se ta centralizace jak Prahy, tak i Bratislavy dala postupně nabourávat. Ono by to stejně ráz na ráz nešlo. Ale tohle by podle mne bylo, pokud by k tomu samozřejmě byla politická vůle, zcela jednoduše proveditelné. (Centrální počítačové databáze, konference vedené přes skype a další, mobily…) A že někteří úředníci nemají vysoké platy? Co by lidé na okrajích republiky, kde není práce, dali za to, aby si mohli sednout do teplé kanceláře, ve které by tak jako tak měli ten plat až dost slušný v porovnání s místními poměry. Vedlo by to potom vůbec k rozvoji i dalších regionů a ještě by mohly klesnout i ceny nemovitostí v Praze i Bratislavě, až by se z nich lidé stěhovali za prací do regionů, protože část by za tou prací určitě šla.

Odpověď
            • To je rozumný přístup. Myšlenky virtuálních nebo částečně virtuálních pracovišť jakožto i vedoucí týmy spojené jen elektronicky nikoli fyzicky jsou dnes na místě.

A přesně jak píšeš, jde to proti přehnané koncentraci firem i obyvatelů kolem jednoho centra, což Praha i Brno už velmi tvrdě negativně pociťují. Bydlet se tu nedá, jezdit taky ne, přijet/odjet do/z Prahy ve špičce je katastrofa.

Ve kdejaké mezinárodní společnosti to lze vidět už v praxi. Všem dochází že létat do sousední země kvůli poradě je nesmysl ekonomický i časový. U nás ve firmě se ještě před několika lety jezdilo do sousední země velmi hojně, po pár letech používání skypových konferencí je tento fenomén odhadem poloviční možná i slabší. Dopadů to má hned několik:
              - úspora peněz a snížení zbytečné spotřeby
              - úspora času pracovníků = vyšší efektivita společnosti, smysluplnější práce
              - větší účast na poradách/projektech, širší zapojení napříč společností = víc hlav víc ví + roste víc schopných kádrů

totéž samozřejmě platí pro státní struktury, popsal jsem ty soukromé s těmi mám zkušenosti. Nicméně i v těch státních včetně spojování státních struktur s občany je to úplně stejně aktuální. Představme si jakápak by byla účast na zasedání zastupitelstva když by bylo možné zasedat a určitým způsobem se i přihlásit o slovo na dálku.

Mimochodem na odlehčení, líbilo by se mi když by se takto inspirovali chvilkaři a demonstrace dělali také po skype.

Odpověď
              • Bohužel v táhle tvorbě městských „států ve státě “ se specifickou indoktrinací obyvatel pocitem nadřazenosti nad venkovem je úmysl. Divide et impera . Praha,Brno, Bratislava /zatím/.

Odpověď
              • Ano, to je súčasť celého procesu.
                My ale musíme vytvoriť, investovať do prirodzenej aglomerácie moderného dedinského typu – Zvolenej Bystrice :)
                rovnako ako do obnovy vidieka a elektronickej decentralizácie.
                Reprivatizáciu vodohospodárstva, energetiky, obnovu poľnohospodárstva, atd..
                Zároveň defaśizovať úniu od neoliberálov (lebo inak sa v sérii vojenských konfliktov a katastrof rozpadne.)
                Sú to paralelné, vzájomne previazané procesy, ktoré sa doplňujú.
                Opomenutie, zdržanie každého z nich znamená pre národ, pre národy republiky problém.

Ostatne rozoberali sme to uź aj pri reintegrácii „Česko-Slovenska“,
                kde Praha aj tak reálne dnes uź asi nemôže byť hlavným mestom.
                Okrem toho, že Praha je žiaľ už pomaly menej Česká, ako Viedeń rakúska..
                Teda ak chceme zachovať a rozvíjať európske národy..
                Treba proste sumarizovať a prepojiť perspektívne deje tohto prúdu,
                aby nevznikali zbytočné pereje :)

Odpověď
                • Komplexně, určitě. Jinak to nejde.

Ale právě vytvoření virtuální řídící struktury s vyváženým zastoupením celé republiky (čímž by mimochodem měla být PSP ČR) za pomocí dnešní elektroniky může jít tak daleko že časem budou o věcech týkajících se obcí spolurozhodovat všichni starostové zapojeni do tvorby legislativy společně s ostatními „vrstvami“ společnosti. Myslím různé rozměry společnosti, nikoli jakési sociální vrstvy.
                  V ideálním dnes možná nepředstavitelném modelu samozřejmě online spoluzasedání všech o všem, podle svých zájmů a/nebo odbornosti.

Tedy postupné uplatnění principu subsidiarity rozpínáním přímé elektronické demokracie napříč společností.

uff snad mi budete rozumět.

Odpověď
                  • Jo, rozumíme :-)

Odpověď
                  • Tie modely už bežia, sú už niekoľko rokov hotové a vytestovné.
                    Estónci, Švajčiari, myslím Fíni čiastoćne, atď..
                    Stačí to prebrať a mierne upraviť niektoré parametre.
                    To čisto politická otázka.
                    Občania to proste musi žiadať.
                    S tou požiadavkou začať na fórach diskutovať.
                    Tak sa dnes robí politika.
                    Potom sa uź automaticky nájdu politici,
                    ktorí to zastrešia.
                    Politik ale primárne s iniciatívou tohto typu
                    bez podpory zdola vacsinou príst nemoze.
                    Ano, keby sa to chcelo este viac urychlit,
                    treba aby s tym zopar ludi priamo kandidovalo.
                    Prípadne sa z bezpečnostnych dôvodov
                    nech zvolit v inej agende a túto operaciu vykont
                    az po nastupe do funkcie, a chapete.
                    Zavisi proste fakt v 1.rade od ludi „tam dole“.
                    ostatne preto je jedinou sancou blokovat
                    tento skutocne demokratizacno-samosprávny proces
                    presvedcením „tých tam dole“ k necinnosti, nihilizmu,
                    ze vsetko je aj tak v prdeli apod.. t.j. z pohladu tej malinkej skupinky jelít,
                    bojujúcich o zvysku svojej moci, terorizujúcej jatočný dav.
                    Stačí ale zopár „malých ostrovčekov pozitívnej deviácie“ :)

Odpověď
          • JankaS,
            Ak vidíš len ekonomickú stránku veci .
            Tak ponúkneme pri postupnom budovaní súmestia BB -ZV ,tu sídlo firmám z EuroÁzie prednostne .
            Súmestie Banská Bystrica -Zvolen , o tomto sa písalo ešte v období marxistickeho socializmu ,pred rokom 1989 , Mečiar nič nové nevymyslel.
            Inak súhlasím s nickom Ferkom ,čo napísal .

Odpověď
            • keby to chceli, uz by tam sidlili, nie?

Odpověď
          • Suhlasil by som s Tebou, ale Bratislavu vysava Rakusko. To je problem. Beztak nas vysava a toto to este znasobuje.
            Hlavne mesto sice vysava svoje okolie, ale aj dava spat. V pripade Bratislavy dava spat do Rakuska. Zdrojova stabilita nula.

Odpověď
            • Ak mozem otazku. Ako Vysava Rakusko Bratislavu?

Odpověď
              • Ludia z BA sa eventuelne prestahuju do AT (ale zostavaju pracovat v BA, kam dochadzaju). Takze platia miestne dane v AT. Ak sa neprestahuju, tak nakupuju v AT, tankuju v AT. Peniaze zarabaju v BA, ale na dovolenky chodia do AT, pretoze je to pre nich blizsie ako ist niekam v SR. Zarabaju najviac a teda by mohli v ramci domaceho turizmu pustit euro doma, ale oni ho pustia v AT. Pritom su to oni, kto by prave mal nato, zaplatit si drahe vleky alebo hotelove sluzby u nas. Nie niekto z vidieka. Nielen lyzovacky, ale aj rozne vinne cesty a ine atrakcie. Cely svoj zarobok nechavaju v AT, akurat ze ziju v BA.

A pozor, toto sa netyka len najbohatsich. Nakupy v AT riesia aj nizke prijmove skupiny.

Odpověď
                • Presne tak, pri tých lyžovačkách je to asi najvypuklejšie. No nerobí to len Bratislava, ale v podstate veľká časť západného Slovenska. „Lebo v Rakúsku sú iné zjazdovky a dostaneš za svoje peniaze úplne inú kvalitu“. Nákupy v Rakúskych obchodoch sú organickou súčasťou tohto typu myslenia. V obci zrežú lipy na pahýľ, lebo aj v Rakúsku to tak robia. Proste niekto pánička potrebuje vždy a má ho v blízkom Rakúsku. Nehovorím, je potrebné ísť si omrknúť ako to tam robia, poučiť sa, zobrať si to dobré, preosiať to zdravým rozumom, zlého sa vyvarovať. A to dobré aplikovať tu, doma.
                  Ja som Rakúšanom moc zarobiť nedal. Ehm, ak nepočítam, že im patrí banka, kde mám účet a má názov Slovenská sporiteľňa. :-(
                  Aj tak by ma zaujímalo, vyčísliť tento profit, čo z nás Rakúšania majú. A možno by sme za tie peniaze postavili aj nové hlavné mesto, či?

Odpověď
                  • … myslim si ze obrovsky, dan z nehnutelnosti od Slovakov co si tam domy postavili a teda tam ziju… obchody …. treba sa do Kittsee pozriet ako obrie nakupne stredisko je na heanici s Sk postavene, aby si Blavaci mali moznost dokazovat svoju vynimocnost….

Odpověď
                  • tieto čísla by ti vedel celkom dobre vydokladovať ekonóm Marián Vitkovič
                    - ak by sa peňazovod do Rakúska uťal, BB a ZV je spojený a riešil by sa už len problém zdravého urbanizmu…

Odpověď
                  • Vycisleny je. Par tyzdnov nazad bol v niektorom slovenskom denniku clanok o tom, kto najviac zo Zapadu zarobil na nasej revolucii. Bolo to Rakusko, bolo tam aj vycislene ako a preco. Skus Pravdu alebo Aktuality.

Odpověď
        • Hoci som sa narodil v Bratislave a odmalička som „BH“ = Bratislava -vidiek, okres ktorý nám zrušili (zrušený okres BA-vidiek) a zničili (6 až 20 násobný rast obyvateľstva prímestských obcí za posledných 15 rokov), tiež by som bol radšej, keby hlavné mesto bolo v strede Slovenska. Voľba však kedysi padla z pomerne racionálnych dôvodov (https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/172282-preco-sa-martin-nestal-hlavnym-mestom/) na Bratislavu, ktorá bola takto potom aj vybudovaná. V rámci Európy je poloha Bratislavy určite strategickejšia, ako ZV a BB, ktoré majú svoje výhody iba v rámci Slovenska. Aby to malo zmysel, treba nájsť odpovede na otázky -čo by zmena hlavného mesta priniesla? A stojí to za to?
          Vidiac chamtivosť developerov, aj tento projekt by som preosial cez toto sitko, lebo zarobiť na štátnom projekte to je lákavý cieľ. Debilnou organizáciou štátu a nezmyselným delegovaním množstva právomocí na obce sme sa dostali k nezvládnutému vzniku satelitov – panelákov naležato a teraz zase chceme zastaviť aj tú poslednú lúku medzi Bystricou a Zvolenom. Tie satelity si vyžadujú obrovské investície do infraštruktúry a tým zaberáme ornú pôdu v obilnici republiky, čo bohužiaľ málokomu vadí. Okrem spojenia na Nitru, by sa v Bystrici muselo urýchlene dobudovať spojenie na všetky svetové strany a to nielen diaľničné, ale aj železničné a letecké. Prenesenie množstva úradov a inštitúcií, čo s tými budovami, ktoré sú v Bratislave? Len budova NBS (Národnej banky) stála 5mld. Sk…. Cez to všetko – sú národy, ktoré si hlavné mesto zmenili, treba sa poučiť z ich skúseností (Istanbul-Ankara, Bonn- Berlín, Alma-Ata- Nursultan a iné…)
          Podľa mňa v tej dobe (1919) voľba Bratislavy za hlavné mesto bola správna a udržala ju Slovensku. Dnes by som sa nehrnul do rýchlej výstavby nového hlavného mesta na zelenej lúke bez mimoriadne závažných dôvodov, ktoré nie sú naliehavé. Ubral by som niektoré kompetencie obciam (určite stavebné úrady – korupcia je tam neskutočná) a posilnil krajské. Vôbec územnosprávne členenie po roku 1996 je podľa mňa horšie ako dovtedy – 3 kraje (ZS, SS a VS). Okresov je oveľa viac, polepšili si iba niektoré.
          Súmestie BB a ZV však treba výrazne posilovať. Je to jedno z kultúrnych centier. Postupne je potrebné ťažisko presúvať sem. Citlivo, postupne.

Odpověď
          • Je to blbosť, presťahovať, resp. vybudovať nové hlavné mesto. Slovensko je malá krajina a nepotrebuje taký experiment. Skôr by som bol za to, aby sa v tej lokalite vybudovalo univerzitné centrum (niečo, ako „mozog“), ktoré by bolo prístupné nielen domácim, ale aj zahraničným študentom (prednostne študentom V4) a dobre si postrážiť náplň štúdia. Výhody do budúcna sú na posúdenie aj v tejto diskusii.

Odpověď
            • tondo,
              súmestie BB-ZV boli debaty ešte pred rokom 1989 .
              Režim po roku 1989 sa touto otázkou nezaoberal.
              Samozrejme ,ak by sme vraveli o BB-ZV ako o hlavnom meste ,
              nikto nevraví vybudovať tento projekt za niekoľko rokov .na to Slovensko ako kolónia peniaze
              nemá.
              V prvom rade sa bavme súmestie BB-ZV , zatiaľ .
              Inak Zvolen má železničné spojenie na ,
              ZV- BA , ZV -Krupina -Šahy , ZV -Košice , ZV- BB – Žilina
              Síce sú to jednokolajky ,ale aspoň čosi .ak sa prepojí pár kilometrov trate niekde v okrese Veľký Krtíš ,máš aj prepojenie na Maďarsko .to znamená prevoz tovaru ,Poľsko-Slovensko-Maďarsko – juh Európy .a konečne naštartovanie rozvoja južného Slovenska

Odpověď
            • … myslim, ze by to Slovensku prospelo….

Odpověď
          • Uzemnospravne clenenie – suhlasim. Uz dlhsie sa uvazuje o zruseni VUC, ktore su zbytocnym medzikusom.
            Na akykolvek presun treba mat v prvom rade vybudovanu infrastrukturu – presnejsie cesty, dopravne tepny. Az potom mozu vznikat sidla.

Odpověď
    • Okrem iných vecí, je to aj príležitosť pre rozvoj stredného Slovenska, počnúc od infraštruktúry. Je to dobrá zámienka na investície do rozvoja krajiny.

Odpověď
    • Časovanie správy je dôležité… myslím, že ide o odvedenie pozornosti inam → http://nadhlad.com/comment/34906#comment-34906

Odpověď
  51. Dávám do pozornosti tuto knihu – https://www.kniharevoluce.cz/?fbclid=IwAR2jmcPN8V51qVtwLa2Ip2N6wW0FyTtDZ0XhBpBVRNa_sDKT2NyL1FQ-tOQ

Řízení (manipulace) na druhé prioritě – dezinterpretace jednotlivých historických událostí, zavádějící interpretace jejich příčinno-důsledkových vazeb… s cílem posilování/budování „nacismu“ v ČR.

První autorovo „dílo“ bylo „bestsellerem“ s úspěchem i zahraničí. K druhé knize poměrně slušné PR skrze FB Ads, emotivně laděnou webovou stránku s hudebním doprovodem, přičemž ke knize samotné byl orchestrem nahrán i soundtrack.

Odpověď
    • Tohle mi hned „vstřelilo“ myšlenku, jak Papež František – Jorge Mario Bergoglio (Argentinec) s předchozím Papežem Benediktem 16. ( Joseph Ratzinger – Němec), se dohodli v roce 2013 na výměně postu Papeže a v roce 2014 na MS fotbalu se spolu spokojeně dívali na finále Německo vs. Argentina. Německo vyhrálo 1:0. Míč byl předán a Merkelová ten míč vzala a v ten rok vítala „uprchlíky“ do Německa, kteří v roce 2015 v hojném počtu „prchali“ do Německa. No a Papež z Argentiny líbal nohy těmto „uprchlíkům“. „Nádherný“ příklad synchronizace. Dokonalý příklad vedení tohoto biblického shitu.

Odpověď
      • Míč byl „doručen“ do branky Argentiny ze strany Německa. Merkel vítala a Papež z Argentiny líbal nohy.

Odpověď
    • Hm, když se podívám do Databáze knih – https://www.databazeknih.cz/knihy/revoluce-426303 , a to i na další autorovy knihy, vyplyne, že ty nadšené komentáře z veliké části píší nicky, které se registrovaly právě pro napsání tohoto jednoho komentáře a v den jeho vložení – a jiné příspěvky už nevložily a na databázi knih už nepřišly.

Marketing a snaha prodat.
      To tedy ještě k tomu obsahu…
      Odkud asi vítr vane?

Odpověď
  52. Ľ. Blaha píše na fb k Dankovmu údajnému písaniu si s A. Zsuzsovou
    Ľuboš Blaha
    22 min ·
    Telefonát Andreja Danka a Aleny Zsuzsuovej valcuje internety. Polka Slovenska sa na tom skvele zabáva – sú radi, že si môžu kopnúť do SNS. Mne to môže byť fuk, ale niečo mi na tom smrdí.
    Skúsme to teda inak – inteligentnejšie. Spýtajme sa dve kľúčové otázky:
    1. Prečo sa tento telefonát objavil tesne pred voľbami a nie skôr? Zjavne ho mali k dispozícii už celé mesiace. Prečo teraz?
    2. Kto tento telefonát vytiahol von? Odkiaľ sa k nemu dostal? A čo tým sleduje?
    Odpoveď na prvú otázku je jasná – niekto si to zjavne načasoval tak, aby politicky ublížil Andrejovi Dankovi. Človek nemusí byť génius, aby pochopil, že z tohto ťaží predovšetkým opozícia.
    Dostáva nás to k druhej otázke – kto je ten zdroj, kto disponuje nahrávkou a mal potrebu načasovať jej zverejnenie tak, aby zasiahla do predovlebnej kampane? Budete prekvapení… Alebo – možno ani nie.
    Mňa osobne s SNS nič nespája, a preto ma nikto nemôže obviňovať, že som zaujatý.
    Poďme sa teda na to pozrieť. Netreba vám nič, než google. Tak klikajte so mnou.
    1. Správa o nahrávke medzi Dankom a Zsuzsuovou sa objavila na liberálnom webe Aktuality.Sk s týmto oznamom: „Nahrávky sme získali vďaka dátam od medzinárodnej siete investigatívnych novinárov Organized Crime and Corruption Reporting Project (OCCRP). Tá ich sprístupnila skupine novinárov v rámci projektu Kočnerova knižnica.“
    2. Výborne, preklikávam na OCCRP. Wikipédia. Zisťujem, že OCCRP je americká investigatívna mimovládka, ktorú financuje – podržte sa: a) americká vláda, b) Nadácia otvorenej spoločnosti (Soros), c) americká rozvojová agentúra (USAID), ktorá organizuje režimové zmeny po celom svete, nedávno bola vykázaná z Ruska. No skvele!
    3. Dávam si do googlu „Kočnerova knižnica“. Píše sa: „Kočnerova knižnica sú dáta z policajného vyšetrovania vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. Dovedna ide o 70 terabajtov dát, ktoré získala medzinárodná sieť investigatívnych novinárov Organized Crime and Corruption Reporting Project (OCCRP) a sprístupnila ich slovenským médiám.“ Niet pochýb – kľúč je v OCCRP.
    4. Prechádzam si stránku OCCRP a narážam na článok o Kuciakovi. Tendenčný článok, ktorý šíri konšpirácie o talianskej mafii. Pozerám autora. Pavla Holcová a Taliani z mimovládky IRPI. Holcová je Češka, ktorá spolupracuje so slovenským liberálom Solteszom (to je ten, čo Slovanov nazval „východoeurópskou čvargou“) v projekte Investigatívne centrum Jána Kuciaka (ICJK). Zamotáva sa nám to. Rozpletieme.
    5. V prvom rade Taliani. Zisťujeme, že IRPI je takisto novinárska mimovládka, ktorú založili tesne pred majdanom v Kyjeve. Robia v nej novinári z denníka La Reppublica. Tí istí spolupracujú s OCCRP. Pamätáte, čo sú zač La Reppublica? To sú tí, čo šírili účelové klamstvá o telefonáte Roberta Fica a Vadalu. Zistili sme, že sú prepojené so slovenskými Aktualitami a celé si to len vymysleli. A sme doma.
    6. Sumarizujeme: OCCRP, ktorú financuje americká vláda a Soros, má k dispozícii celý vyšetrovací spis Kuciakovej vraždy. Táto OCCRP spolupracuje s aktivistami a novinármi z Talianska, Česka a Slovenska, ktorí sú napojení na Aktuality.Sk a našich liberálov. Šíria špinu na vládu a otvorene propagujú opozičné strany ako PS/Spolu či Za ľudí.
    7. OCCRP za svojich najväčších politických nepriateľov považuje Vladmíra Putina, Nicolasa Madura a Rodriga Duterteho, všetko politikov, ktorých zhodou okolností nenávidí Amerika a všetky slniečka sveta. Najradšej by ich zničili. Až by sa chcelo vykríknuť: veď to isté chce aj CIA! Tie náhodičky!
    8. A teraz sa oblúkom vráťme domov. Pri moci je tu vláda, ktorá nevyhovuje Američanom. Nechce americké základne, nešíri rusofóbiu, chce mať dobré vzťahy s Ruskom. Mimovládky nacucnuté na americkú vládu a Sorosa tu pred pár rokmi zorganizovali Majdan, ktorý nevyšiel. Cieľ ostáva – prevziať moc.
    9. Z nejakého čudného dôvodu sa k vyšetrovaciemu spisu dostáva americká protiputinovská mimovládka OCCRP (odkiaľ, preboha, sa k tomu dostali a čo dopekla s tým majú Američania!?), ktorá ho posúva slovenským liberálnym médiám (Aktuality.Sk a žeby aj Denník N?). Ten, kto vyniesol informácie z vyšetrovacieho spisu Američanom, teda nielen, že porušil zákon, ale spáchal vlastizradu. Predpokladám, že NAKA už rozbehla vyšetrovanie, kto vyniesol utajené dôkazy do USA .
    10. Zo spisu OCCRP (Kočnerova knižnica) sa teraz účelovo a v správnom čase vynáša kompro na tých politikov, ktorí sú nepohodlní. Nejdem ich obhajovať – to nie je pointa. Pointa je, že sa vytiahne telefonát Zsuzsuovej s Dankom, ale nie s Lipšicom. Ani s Drobom. Ani s Kollárom. Pretože Danko prekáža, no so stranami SaS a Sme rodina sa počíta do novej americkej, pardon, slovenskej vlády. Aké jednoduché.
    Zrátajte si to celé. Opakujem – netreba vám nič viac, len google. A vidíte tie prepojenia.
    Každý, kto pozná dejiny latinskoamerických krvavých prevratov pod taktovkou CIA, vie, čo sú zač USAID.
    Každý, kto pozná dejiny východoeurópskych majdanov, vie, čo je zač Nadácia otvorenej spoločnosti.
    A každý, kto sleduje dejiny sveta a vojny za ostatných 30 rokov, vie, čo je zač americká vláda.
    Títo všetci financujú OCCRP.
    A OCCRP sa nejakým zázrakom dostáva k vyšetrovaciemu spisu a cez svojich agentov na Slovensku to dávkuje tak, aby vo voľbách vyhrali „tí správni“. Americkí pudlíci. Liberáli. Kiskovci.
    Ja len toľko. Nenechajte sa rušiť. Ďalej sa zabávajte na flirtujúcich telefonátikoch, rehlite sa na memečkách, moralizujte a vysmievajte sa. Jasné, v pohode.
    Ale keď sa dosmejete, prosím, zamyslite sa nad všetkou touto špinou, ktorá sem ide z Ameriky. A položte si otázku – chcete, aby z vás Američania robili idiotov?
    Prepáčte, ale ja nechcem, aby o Slovensku rozhodovala OCCRP ani CIA, ak ich vôbec treba rozlišovať.
    Nechcem sa nechať manipulovať ich spravodajskými hrami.
    Nechcem tu americkú špinu.
    Nechcem.
    To je všetko.
    Pekný večer!

Odpověď
    • Predvčerom v 27.1 večer na fb Záborska a Škripek ( Kresťanská únia) vyzvali Danka, aby v prípade, že prezidentka neodmietne ID, konal v zmysle článku 18 Viedenského dohovoru, ktorý ho oprávňuje oznámiť RE neratifikovanie ID

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=10219675092341358&id=1638622706&_rdr

Odpověď
    • Najhoršie je to, že sú Smer aj SNS v defenzíve.

Odpověď
      • Konspirator 29.1.2020 o 12:19

Mne to začína pripadať tak, že Fico buď to ozaj nemá už možnosti, ako spraviť útok na opozíciu (Ani pozitívny, ani negatívny….videli ste, že by sa niekde pre bežných ľudí zmysluplne prezentovali pozitívne kroky Fica za všetky jeho vlády??? Na čo majú Blahu???), alebo prešiel do defenzívy s cieľom nechať opozíciu určitý čas vládnuť a zatiaľ si upratať dvor. Zdá sa, že ho kontinentáli hodili zatiaľ cez palubu. Výmena stráží: Kotleba – Harabin.

Odpověď
        • … volby su za mesiac … pamjat tlupy dve nedeli….vypocuj si toto: https://youtu.be/VnY7Rq0iySo
          a napasuj do toho Kotlebove aktivity ….

Odpověď
          • Okrem pamäti davu je tu ešte možnosť. Fico pre neoliberálov nejaké „prekvapenie“, a čaká na správnu chvíľu, aby uverejnenie malo nielen želaný účinok, ale zároveň protistrana nestihla reagovať.

Odpověď
          • To áno, lenže osem rokov je to Lebo Fico. A tlupa je oblbnutá médiami…

Odpověď
            • Očakával som tiež nejakú mediálnu bombu pred voľbami, zatknutie nejakej vplyvnej osoby s prepojením na opozíciu ap. Deje sa skôr opak a situácia sa javí tak, že NAKA je v moci liberálov, podobné je to s UNAS / dopravcovia, kde sa vláda bojí pred voľbami razantne zasiahnuť, hoci už to začína mať negatívny dopad na autopriemysel a o mediálnej propagande cez kočneriádu ani nehovoriac. A na uvedomelosť voličov sa nedá vôbec spoľahnúť, tí sú oblafnutí už dlhodobo (samozrejme mám na mysli najmä tých bez prístupu resp. nepoužívajúcich internet).

Odpověď
              • Voľby sú za mesiac, ak by bol niekto zatnkutý už teraz, bol by čas na protiúder. Ak by to urobili pred voľbami, nemali by dosť času.

Odpověď
                • Konspirator 30.1.2020 o 8:57

Pevne dúfam a verím, že Fico má dáke eso v rukáve. Ale v poslednej dobe mi príde dosť unavený a ako keby nevedel kam z konope. Ťažko povedať.

Odpověď
                  • ‚ ako keby nevedel kam z konope. Ťažko povedať.‘

Ja praveze v tom vidim snahu rozvazneho a systemoveho riesenia problemovych uloh. Pre mna je do oci bijuce ako sa zlepsuje v reakcnych rozvaznych schopnostiach. Je tam aj stres, tlak, ale kvalita ide jednoznacne k lepsiemu.

Odpověď
                  • … preco to tu v kuse davas????? … uz sme to od teba citali…

Odpověď
                    • Ak myslíš mňa, prvýkrát sa mi zdalo, že sa to nezobrazilo, až neskôr som si všimla, že áno. Inak nemám zvyk robiť také veci.

Odpověď
        • Len aby to Kotleba aj niekam doklepal….opäť tu máme prokurátora UŠP Honza ktorý sa snaži prekvalifikovať „čin“ za šek 1488€ trom rodinám.(dnes prebehol súd)
          Dôvodom prekvalifikovania skutku je pravdepodobne iniciatíva špeciálneho prokurátora Tomáša Honza, ktorý mal ešte dopĺňať spis o ďalšie dôkazy medzi nimi aj o kadidátnu listinu ĽSNS do parlamentných volieb. Tá podľa neho ukazuje, akými ľuďmi sa Kotleba obklopuje.

Hrozí mu tak 4-8 rokov.Prokurator Honz je známy z procesu s Rostasom…kde si narobil riadnu hanbu….a tento prípad je podobný….ja to vidím tak že nemajú ako mu to dokázať ,že to bol zámer…presne ako u Rostasa….prosto Honz na zakazku robí z ľudí idiotov ….ale najväčšieho robí zo seba.
          https://www.hlavnespravy.sk/sud-otvoril-hlavne-pojednavanie-kauze-spornych-sekov-mariana-kotlebu/2034154

Odpověď
          • prokurátor Honz ,
            ide v schéme KUCIAK .
            Podľa všetkého jeho podpis umožnil NAKA ,v “ pamätný “ pondelok 2018 ,v deň ohlásenia oficiálne vraždy Kuciaka , aby vtrhla k Tiborovi Eliáš? Rostas .tu v diskusii bolo vtedy upozornené ,že bolo potrebné do protestov zapojiť aj tzv Alternatívu / lepšie povedané , riadená Opozícia /

Odpověď
            • Hej aj protest v BB pred súdom s Mazurekom bol. Niekto si dal záležať.

Odpověď
          • https://zemavek.sk/podnet-na-generalnu-prokuraturu/

Týmto je podaný podnet na Generálnu prokuratúru, menovite generálnemu prokurátorovi Jaroslavovi Čižnárovi za dôvodné podozrenie zo spáchania trestného činu šírenia nacistickej symboliky. Tohto činu sa mali podľa existujúcich zákonov dopustiť konatelia agentúry PS: Events, s.r.o., Peter Šebo a Martin Královič, ktorí za prípravné agentúrne práce vystavili strane Andreja Kisku faktúru v hodnote 1488€. Strana Za ľudí sumu 1488€ uhradila 22.1.2020 o čom existuje priložený dôkazový materiál. O skutkovej podstate naplnenia trestného činu v súvislosti s týmto číslom prináša 29.1.2020 potvrdzujúcu informáciu portál Aktuality: „Číslo 1488 má významné miesto v neonacistickej symbolike.“

Odpověď
          • Myslím, že aj tu v debate bola spomenutá myšlienka, že Kotleba je podporovaný zo strany liberálov, tým, že sú napr. v správach mainstreamových médií v poslednom čase často informácie o problémoch s cigánmi a pod. Plus je rozoberaný doslova každý deň vo všetkých médiách, aby sa na neho nezabudlo. Dôvod je zvýšiť mu percentá, lebo čím viac bude mať, tým bude po voľbách zložitejšia situácia, ktorá môže skončiť napr, aj tou úradníckou vládou, o ktorej liberáli snívajú.
            Myslím, že aktuálny súd s Kotlebom je toho súčasťou. Aj to, že nadhodili, a odročili po voľbách. To je jednoznačná motivácia pre jeho voličov, skalných, aj potenciálnych.

Odpověď
    • Velmi gramotná práce. Dobré.

Odpověď
    • Jana z Arku 29.1.2020 o 16:07

Super článek, výborná práce. Děkuji.

Odpověď
    • Jana z Arku 29.1.2020 o 16:07

Super článek, výborná práce. Děkuji.

Odpověď
    • vyjadril sa aj p.Fico:/video/
      https://www.facebook.com/robertficosk/videos/2604355059792976/

Odpověď
      • Nevie niekto, čo je to za sochu na stole vedľa Fica?

Odpověď
        • hladal som podla printscreenu tej sochy a naslo toto:
          Oddanost – Josef Vaclav Myslbek 1884

https://www.google.com/search?q=Josef+Vaclav+Myslbek+-+Oddanost&tbm=isch&source=iu&ictx=1&fir=lVGzYXle01yNMM%253A%252C0Cfpm8HGH2fmHM%252C_&vet=1&usg=AI4_-kRCMW0V8YjhhKvBKGcEtEmvpKKbYg&sa=X&ved=2ahUKEwiahveJx6nnAhUPGuwKHXXyBskQ9QEwBHoECAoQCw#imgrc=lVGzYXle01yNMM:

Odpověď
          • Ďakujem Igor.

Odpověď
          • J.V.Myslbek – Modely „Oddanost“ a dalsich soch byly urceny pro atiku parlamentu ve Vidni

http://duoppa.ff.cuni.cz/shared/files/prehled%20cz%20sylaby/48%20Socharstvi%2019.%20stoleti%20v%20Cechach.pdf

K nalezeni zhruba ve 2/3 teto pdf.dat.

Odpověď
          • Oddanost – Josef Vaclav Myslbek 1884
            a ja som v tom zbadala 1488 :) Aj ty, Fico?

Odpověď
            • samozrejme žartujem :)

Odpověď
        • vyzerá ako Mahátma Gándhí

Odpověď
    • Proboha, to Danka nenapadlo, že ho může někdo odposlouchávat? Tak primitivně se nechat oblafnout. To reaguje na každý telefonát od neznámé ženy?
      Další člověk, který má dobrý vztah k Rusku, který je tak blbě odstaven.

Odpověď
      • Tvrdil ,že bol pred rozvodom.
        Toto je obrovské mínus pre Danka .
        Teda myslené z pohľadu liberálov ,munícia pred voľbami proti SNS

Odpověď
        • A je už rozvedený? Pokud by byl sám, tak se to dá omluvit, tedy, že byl „na lovu“ :)

Odpověď
      • uplne normalny rozhovor, nic skandalozne
        dokonca Danko hovoril plynule, bez zajakavania
        nemyslim, ze mu prave toto poskodi

Odpověď
        • veď práve …zámer poukázať na komunikáciu a pre mainstreammedia je podstatne ,že komunikovali ,o čom je už vedľajšie…tiež si nemyslim ,že by mal odstupovať…ako mal vedieť ,že tato žena bude niekedy súdená…..absurdné…. zámer splnený a dav jasá…..

Odpověď
      • Ale veď každému je dnes jasné, pre koho ZsuZsu a Kočner robili.
        Keď odpočúvali a vydierali týto dvaja dementi polku Slovenska,
        mohli o tom spravodajske služby našich západných „partnerov“
        nevedieť (popri ich spojkách na MVSR, SIS a vo VSS)?
        Presne, i debilovi pri pive v hornej-dolnej je jasné, že nemohli.
        Keď teda o tom vedeli, je ďalšou logickou otázkou študenta-vyšetrovateľa
        v prvom ročníku policajnej akadémie:
        „Aký vzťah k tomu malo Gestapo a KGB..pardon BND, CIA a spol..?“
        A tam je to jasne: POZITÍVNY
        Či to naši exteritoriálni „partnerskí“ agenti dokonca sami iniciovali, alebo nie?
        IRELEVANTNÉ

Ergo:
        ok, vláda SR opakovane neposlúchala.
        Bodka.
        Čo viac tam riešiť.
        Fico ich mal vysmiať, keď si svojho Kuciačika odstrelili
        a rozmetať námestia pelendrekmi ako Lipštejn,
        alebo sa im proste rehotať do xichtu.
        A hlavne neváhať.
        Kludne tých dementov provokovať
        a potom ich pozatvárať.
        Na pár mesiacov, rokov, ech sa schladia.
        Rostasa pustit a spoluprácu s LSNS naladiť i s mečiarom, Harabínom,
        slnieckarov okruziť azlikvidovať, rozsekať.

Potom by sa s nim aj CIA rozpravali slušne, ako s Orbanom, Poliakmi, Babisom
        Frankom, Salazarom, Putinom, Hočiminom, hocikým, kto je k ich agentom nemilosrdný.
        Hovada poznaju, vazia si len silu
        Sadám, Kadáfi, Asad, Maduro im chceli len trošku ustúpiť.. to nejde.
        Na to sociopati čakajú, na podporu, hoc len nečinnosťou.
        Ke´d paŕ ich agentov, presstitútiek klofnes, tak sú hned v poho.
        Áno, ich trubky síce jačia, ale podla toho vidis, ze je dobre.

A decko, keď nosí zápalky do seníku, dostane tak po riti,
        ze znova to neurobi..
        To je všetko. :)

Odpověď
      • Nerozumiem ludom co ho este obhajuju, pripadne tvrdia ze je to nenahradtelny kader. Ak nemame nic lepsie tak to mozme rovno zabalit … kto este nevidel posledne zasadanie parlamentu tak tam bodoval tiez.

Odpověď
        • Danko je predstavitelom ludi, skupin, tj. egregorialneho naladenia, s ktorym sa da konstruktivne pracovat v prospech SR, coho dokazom je jeho ucast vo vlade so Smerom. Ano, nedal si pozor a zrobil obcas nejaky kiks, ale u mna to su omrvinky.

Kotleba je tiez predstavitelom jasne definovatelneho egregorialneho naladenia.

Odpověď
        • … kazdy je nahraditelny, ale ked sa na to tak pozeram z aktivnych politikov iba Danko, Blaha a Fico a Kotleba su schopni prezentovat verejne (mozno este Meciar a Carnogurak v hovoroch M ) svoj nazor, ze Rusi nie su nasi nepriatelia a len dvaja z nich hovoria ze su priatelia a jeden z tych dvoch je Danko, takze ja si myslim ze je aktualne nenahraditelny…

Odpověď
          • suhlas.
            Už len odstraniť z KDH Hlinu a nahradiť ho Palkom..

Odpověď
          • A ok.. Danko v podstate ok, jak je (možno trocha viac opatrnosti); Fico trochu menej populizmu; Kotlík nech otvorí diskusiu – čo bolo na Tisovi dobré a kde urobil možno chyby, čo mal spraviť a tak.., čím sa Kotlíkovci stanú saonfähig a zavedú novú pozitívnu kultúru do politiky; Harabin a Mečiar – menej egocentrizmu; Blaha – aby nemohol byt skatulkovany ako marxista, musí obcas povedat, co bolo na marxizme dobré a co menej a preco (ako Kotlík); Carnogursky asi ok, tak ako je; akurát u tých proruskych tiez trocha viac kľudu a systematickej práce a globalnejsí pohlad, ako mozme my pomoct Rusom, Nemcom, či amíkom a pod..

Odpověď
  53. Putinovec 28.1.2020 o 21:41

Klaus ml. chce prosadit zákaz financování stran a politiků ze zahraničí.
    https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Zakaz-Klaus-ml-chce-znicit-financovani-politiku-z-ciziny-A-pripomnel-co-se-pry-usilo-na-Babise-611628

Odpověď
    • Myšlenka dobrá, ale realita? Stačí najít jednoho bílého koně tady v ČR, toho finančně zajistit do smrti, napsat na něj firmu/firmy, nalít do té firmy miliony a máme tu „českou“ firmu, která už může dotovat politické strany, nebo další varianta: žijeme v globalizovaném světě, udělá se Start-up firma a dolary se pohrnou. Na to není žádná regulace. VKml sice přišel s dobrou myšlenkou, ale je to jako slibovat lidem: „že platově doženeme Německo za 5 let“. Hezky se to poslouchá, hodně lidí s tím bude souhlasit, ale realizovatelnost v momentální pozici a době, ve které se nacházíme, je nulová.
      Pokud chce tedy udělat nějaký strop dotací pro politiky a jejich strany – opět dobrá myšlenka – jenže realita: zase X bílých koní, X bankovních účtů, ať už těch transparentních, nebo těch skrytých, X dalších možných variant, jak peníze investovat X způsoby. Omlouvám se za to „X“, ale těch variant je mnoho, samozřejmě VKml toto určitě získá politické body, jenže aktuálně je to neproveditelné v tom slova smyslu, jaký si myslím, co tím chtěl říct. Asi ani on sám tomu nevěří.

Odpověď
      • Vidím to podobně. Tak,jako byla potřebná SPD v době největšího tlaku na přijímání migrantů, tak nastává potřeba regulovat rychle se probouzející národní cítění v ČR . Jde o jeho neutralizaci směrem na východ /Slovensko,Rusko/ a udržení v řiditelných mezích . Proto Trikolora jako pronárodní strana „mírného pokroku v mezích nenáviděné Lisabonské smlouvy“. Orientace mírně proatlantická ,vůči Rusku neutrální až opatrná. Takový pufr /tlumič/ v zahraniční politice.
        No, a jako příští velmi pravděpodobný koaliční partner ANO musí mít solidní programový fundament , který přitáhne probuzené národovce . Tenhle útok na viditelné vnější zásahy do domácí politiky je jedním z kroků. Snaha nesměřuje ke zrušení, ale zneviditelnění . Právě možná cestou bílých koní /Kellner/. Záměna Laudera za Kellnera /TV Nova/ se mi jeví jako malá rošáda .Mac rád bych se spletl..

Odpověď
        • ,, Snaha nesměřuje ke zrušení, ale zneviditelnění.”
          To je….PŘESNĚ to, oč tu běží.

Odpověď
      • Je potřeba mít na paměti, že informační modul nemusí sloužit k tomu co přímo deklaruje, což se téměř nikdy nesplní a mnohé (včetně dříve mně) rozladí a vede demoralizaci k tomu, že všechno je nic. Ohlášením myšlenky získávají příznivce a navíc ta myšlenka se začne šířit a může se po čase realizovat jinak i proti přáním autora modulu. Cenné je na ní to, že míří správným směrem, aby se začali lidé zabývat suverenitou svého státu.

Odpověď
    • Je to všetko špinavosť a jasný zámere ALE:
      Po vypočutí nahrávky musím konštatovať že Danko má čo vysvetľovať. Nakmä po tom, že tvrdil že sa sňou nikdy nestretol. Kua, čo sa všetci politici načisto na rozume pomiatli? A to teda pani nie je nijaká Marylin Monroe. V čom délo?

Odpověď
      • Ešte posledná myšlienka k telefonátu: Niet nijakých pochýb, že je to výsledok dlhodobej práce. Pani Alenka bola nasadená na politické špičky s veľkým predstihom. too niekto roky dozadu plánoval. V konečnom dôsledku to vyzerá že úder bol od začiatku mierený na Smer a pronárodnú scénu celkovo. SNS ako jediný prirodzený partner Smeru má problém, Smer je v podstate dokonale izolovaný. radikálni nespokojenci zaparkovali ku Kotlebovi kde sú bezpečne pod zámkom. Netvrdil by som 2 x že Kotleba bol nasadený a vedel na čom pracuje. Takže priatelia, nevyzerá to dobre, sns sa už tak potáca na hrane zvoliteľnosti, prieskumné agentúry pracujú na plné obrátky aj proti Smeru a Vlasti. V tom istom čase Matovič aj dokonca prezidentka špekulujú že Kotleba by mohol aj vyhrať voľby ….
        Ja tu vidím jednu dlhodobú veľkú koordinovanú akciu proti pronárodnej scéne. Všatko smeruje k tomu, čo si tá banda liberálna predsavzala – že vo voľbách 2010 idú prevziať moc …

Odpověď
        • Ale,ale . Převzít ji mohou ne vlastní výhrou, ale prohrou pronárodních stran jako celku .A především prohrou v povolebních jednáních . Stejný postoj – je to v riti – zaujali slovenští voliči v prezidentské volbě a svojí neúčastí /= prohrou už předem/ve druhém kole dosadili velitelku skládek na prešpurský hrad . Na prohru je ještě velmi brzy…

Odpověď
          • Si ma nepochopil … ja som to bral z ich pohľadu ten záver – proste jednoznačne „idú“ prevziať moc. A že všetko dlhodobo plánovali je jasné. Verím stále že im to nevyjde.

Odpověď
            • Už pochopil . Ale piš povzbudivěji , je to klíčové . Volby opět rozhodne volební účast .

Odpověď
              • Jasné. No, moju ženu už nepresvedčím. Po tom čo už pomaly pochopila o čom je Kiska, či Matovič, žiaľ nadobro rezignovala na politiku a už nech počuť nič a od nikoho. TV prepína okamžite, nechce sa baviť. Cez víkend zahlásila že k voľbám prvýkrát nepôjde. Vyzerá hodne presvedčivo a odhodlane a štve ma to ale nič s tým asi už nenarobím …

Odpověď
                • nemáte děti? vnuky? to by ji nemotivovalo?
                  mě to tedy motivuje a dost, i skoro jejich názoru navzdory :-)
                  omluvám se za navyžádanou radu

Odpověď
                  • Všichni si tu vzájemně dáváme nevyžádané rady . Neomlouvej se a raď dál.

Odpověď
                  • Mám. V lete spolu s dcérou volili čaputku. Syn nič nerieši, má svoje hry na compe a kamarátov a na politike sa akurát tak zabáva …. pochybujem že vôbec niekedy pôjde voliť. Inak od leta aspoň nejaký posun. Dcéra voliť pôjde a tak nejak mám dojem že možno začala viac remýšľať. Ovšem nepríjme žiadnu informáciu – chce si zistiť sama … No, my sme taká rodinka proste.

Odpověď
                    • Já jsem nebyl dlouho jiný jako Tvé děti . Negace ,negace a náhrada v alternativním světě . Srážka anebo spíše každodenní potkávání s vyzvoněnou realitou mě dovedly nejprve ke zrušení TV-oltáře a posléze k ovládnutí vstupu do světa internetových informací . Jen osobní vůle a zvědavost / a to v cca 60.letech / pokračovala ke stovkám hodin čtení a mnoha krabicím A4 stažených informací . Dnes zapínám notebook okolo 6.hod ráno a vypínám okolo půlnoci a sedávám u něj okolo 5-6 hod denně. V sezóně mi to další nutné práce venkovana nedovolují .
                      Proces zrání je různě rychlý a individuální . Proto se už vůbec nerozčiluji v diskusích s otevřenými apologety současnosti. Tím je většinou šokuji a myslím i odzbrojuji . Klidná a silná argumentace je drtivý nástroj.

Odpověď
                      • dujky- vydrž u nás doma to bola oratené. A dnes si manžel vy počuje aj Pjakina , či si prekladal (ked som ja prečitala knihu od Galušku. a rozprávala o čom je ) on sám knihu Jurija Galušku „Československo 1968″. Ale chcel aj sám čítat…nemat to len sprostredkované mnou

Odpověď
        • … ja to vidim podobne … Alena poslala nahravku Kocnerovi 12. novembra 2016 a zrejme nahravka vznikla niekedy predtym, ale videla by som po na cas po volbach 2016, kedy Fico sebranku dobehol a tam sa to zacalo… Kocner makal cez Alenu pre opozicnu bandu, alebo len tak sam pre seba aby to ked bude treba vyuzil…. kedy sa Toth opatovne kontaktoval s Kocnerom … vid. vypoved Totha na sude vo veci Kuciakovej vrazdy na youtube… v roku 2016, v juni 2017 bol s nim na jeho lodi v Chorvatsku a tam mu vraj Kocner povedal, ze by bolo dobre zabit nejakeho novinara… on vraj oponoval… zda sa, ze vediac o Kocnerovej spojke Zuszovej … to vyuzili proti nemu samemu (to ze Toth nehovori pravdu, aj ked mal vypoved dobre pripravenu je snad kazdemu jasne, nikdy v nicom nehovoril pravdu … na datlovi je info na ake stretnutia chodi ) lebo na kazdeho nieco mal a navyse tie splatne zmenky, ktorych falosnost nikto nepreukazal… Napriek tomu, ze Andrusko je podla Lipsica vieryhodny svedok, jeho svedectvo najviac smrdi …. zbran hladal u svojho znameho v Madarsku aj „neregistrovane“ telefony zabezpecil on… bol to on kto priamo ukazal na Kocnera…. klamal o tom ze vo Velkej Maci bol len raz a to podvodom… Je zaujimave, ze u tych dvoch objednaval aj vrazdu Lipsica, aj Zilinku, aj Sufliarskeho a zial zabili len chudaka Kuciaka…. Ti dvaja Tomas Szabo a jeho bratranec Mercek ci ako sa presne vola obaja boli cviceny v Polsku na sluzbu na lodi odchytavajucej piratov… Komu asi mohla ta lod patrit????…. Niekto velmi dobre vedel, ze pre peniaze su bez mihnutia oka schopni urobit cokto od nich bude chciet ….

Odpověď
        • Pozrite si toto video, bolo to pred rokom. Kotleba z Vatikánu.
          https://www.youtube.com/watch?v=2HzJkA3sWgg
          a toto po návrate z Vatikánu.
          https://www.facebook.com/ing.milan.uhrik/videos/2109241676039631/
          Mne to pripadá, že vo Vatikáne čakla požehnanie a dostal riadne kapky, keď si zoberiem to provtné nadšenie a tú skleslosť po. To druhé video mi príde, že keď už sľúbil, že natočí video o niečom čo zobudí aj tých čo doteraz spali, takproste niečo natočil. Ale, že by toto malo niekoho zobudiť, no?
          Viedá sú krátke dokopy cca 4-5 min. Mne z toho príde, že Kotleba je absolútne riadený. A ako píšete je tu len na oslabenie pronárodnej scény, teda strana, ktorú vedie.

Odpověď
          • … no v zasade to povazujem ja osobne za pozitivne… zda sa mi totiz, ze medzi tych co by mali ochranovat hodnoty a neriesit ako vyzeraju v mediach akoby zaradil tymto aj Frantu….

Odpověď
        • Aby boli jasné časové relácie: Ten rozhovor sa mal uskutočniť v roku 2013, ale SNS s Dankom sa dostali do parlamentu až o 3 roky neskôr, v roku 2016!

Odpověď
      • Myslím si , že pan Danko nemusí vysvětlovat absolutne nic. Tato konverzace se vůbec netýkala žádného trestného činu ani porušení ústavy nebo ohrožení bezpečnosti státu . Šlo výhradně o soukromou komunikaci z r. 2016, kdy asi Danko nemohl předvídat , že tato žena bude jednou trestně stihaná. Takových rozhovorů jsou denně stovky.
        O nic jiného nejde, než využít těchto útoku k uchopení moci. Není náhoda , že útok proti Dankovi je veden právě teď.

Odpověď
        • Ide o to, za každú cenu zraziť percentá SNS pod hranicu zvoliteľnosti, aby Smer nemal s kým vytvoriť vládu.

Odpověď
          • Dobre by bolo volit Vlasť, maju 2%, co je vysoka sanca, ze sa dostane do parlamentu. SNS ma o dost menej, len 5%, co je mala sanca, ze sa dostane do parlamentu.

Odpověď
            • Nerozumiem Ferko, zrejme ide o iróniu.
              Možno som sa mal vyjadriť presnejšie: Opozícii a slniečkárskym médiám ide o to, za každú cenu zraziť percentá SNS…..
              Inak je dosť pravdepodobné, že sa na tento úbohý útok chytia len primitívi a Dankovi sa to podarí otočiť proti nim.
              Avšak som sklamaný z toho, že ako predseda parlamentu nebol dosť opatrný a s neznámou osobou, ktorá sa mu nasáčkuje do telefónu vôbec komunikuje a flirtuje.
              Mier v strednej Európe tým skutočne neohrozil, hoci médiá nás presviedčajú o opaku. Zaslúžili by si opičiu labku.

Odpověď
              • Ono som to myslel tak celoplosne, nie priamo tebe.

Inac ten Dankov kiks nesledujem, ani neviem poriadne o co sa tam jedna, ale mna osobne by ani nezaujimalo, keby bol s Kocnerom na pive.

Ja sa zameriavam na to, co je nutne potrebne a prospesne pre SR teraz, vo vztahu k buducnosti.

Odpověď
        • OK, beriem. Práve som čítal Dankovu reakciu a naozaj ma potešila. Skvelé.

Odpověď
        • Suhlasim akurat s tym ze tam nie je nic trestnopravne. Otazka ale je co za cloveka skoci na tak jednoduchu navnadu. To naozaj chceme takychto ludi vo vrcholnych poziciach ? Verim ze v SNS je kopec schopnejsich ludi ktory by vedeli tohto nestastnika nahradit.

Odpověď
  54. Informačná vojna 28.1.2020
    Témy: Zmenky. Vražda na objednávku.
    Hosť: Pavol Rusko
    https://www.infovojna.sk/

Odpověď
    • dnes som si to pozrela… zaujimave to bolo, hmm …

Odpověď
      • aj ja… je uveriteľný,reč tela…. uvidíme… argumenty má ,len ma mrzí,že na súde to takto nemôže rozbaliť…. alebo sa dočkáme prekvapenia?,zatial je to na tých súdoch vlažné… mám pocit ,že sa akoby vyčkáva na vhodný dátum(súd s Kuciakom to isté….vlečie sa to a podstatných svedkov nepredvolali)…Rusko povedal na súde ,že o tom si povieme nabudúce…citujem zo SMEtí minúta po minúte 21.deň
        https://domov.sme.sk/c/22310925/zmenky-sud-s-kocnerom-a-ruskom-minuta-po-minute-21-den.html )
        „Vďaka zmenkám ešte žijú, ale to si povieme nabudúce,“ opakuje Rusko.
        Od začiatku procesu sľubuje, že „to si povieme nabudúce“. Reaguje takto na otázky, prečo neúčtoval zmenky.
        pointa ktorú sme počuli včera by mala prísť….

Odpověď
        • … ako hovoris, prekvapil ma… mozno sa rozhodol hovorit, lebo ktohovie co mu hrozi….ale viac, nechcem sa pasovat za mudrca, ale minuly tyzden som vypocula vsetky svedecke vypovede zo sudu ( uz som tu o tom aj pisala, este nez som si vypocula Ruska) a moj dojem a zavery su s jeho takmer totozne….

Odpověď
        • … a este co mi prislo v ramci toho podstatne … Valko, navrhol aby to bolo avalovane Markizou, on jediny o tom ako dalsi okrem Ruska a jeho zeny , Kocnera vedel….

Odpověď
  55. … „objektivni“ sa snazia znicit Danka: https://dennikn.sk/1734657/danko-trikrat-telefonoval-so-zsuzsovou-kocner-si-to-odlozil-v-telefone/?ref=tit1

Odpověď
  56. Krize kolem ČT? Do situace vstoupil prezident Zeman. Nečekaným krokem

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Krize-kolem-CT-Do-situace-vstoupil-prezident-Zeman-Necekanym-krokem-611574

Odpověď
  57. Český prezident Miloš Zeman práve vyhlásil, že na oslavy 75. výročia víťazstva nad nacistickým Nemeckom, ktoré se bude konat v Moskve ,predsa len pôjede.
    http://www.rukojmi.cz/clanky/9724-cesky-prezident-milos-zeman-prave-prohlasil-ze-na-oslavy-75-vyroci-vitezstvi-nad-nacistickym-nemeckem-ktere-se-budou-konat-v-moskve-prece-jen-pojede

Odpověď
  58. Putinovec 28.1.2020 o 11:44

Svobodný vysílač s Blahou.Snaží se zjednodušeně vytvořit obraz řízení procesu pro snažší pochopení.
    https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Fetaci-zlocinci-ambasada-USA-Ficuv-poslanec-rozjel-zle-veci-I-o-prezidentce-Caputove-Bylo-toho-mnoho-611524

Odpověď
  59. Do kín prichádza sviňa. Svine.
    https://zemavek.sk/ako-svina-manipuluje-verejnu-mienku/

Odpověď
    • Sviňa je ten, kto napísal knihu. Dalo by sa povedať, že u dotyčného je vzácna harmónia tela a duše – vyzerá ako sviňa a je sviňa.
      Tento status zo stránky, kam prispieva, hovorí za všetko – . 12. júla 2017 zverejnila facebooková stránka Zomri, na ktorej Soltész píše statusy, takúto „definíciu Slovákov v kocke“: „Akože ono je to tak. Keby nás aj ostatné národy mali radi, akože nemajú, lebo sme ko*oti, tak my by sme si to tu aj tak doj*bali sami, lebo sme ko*oti.“

Odpověď
    • presne tak, svine! a odporné!

Odpověď
  60. Čaputová by rešpektovala vôľu voličov a v prípade víťazstva ĽSNS by poverila zostavením vlády Kotlebu, lebo je slušná a nechce ústavný chaos.
    https://www.hlavnespravy.sk/galko-caputova-by-respektovala-volu-volicov-pripade-vitazstva-lsns-by-poverila-zostavenim-vlady-kotlebu-lebo-slusna-nechce-ustavny-chaos/2032218
    Pozrimeže aký je Kotleba zrazu u progresívcov populárny. Včera o tom špekuloval Matovič …

Odpověď
    • buď Čaputovej klepli po prstoch alebo je to test liberálnej opozície aby sa ukázala v pravom svetle.
      No a čo sa týka Kisku, tam mi to skôr pripadá, že Čaputová vstúpila do kampane za záchranu progresívnych. Zároveň však aj tvrdo odpálila Kisku a spol. keď vyhlásila, že v žiadnom prípade nedostanú MV SR a to z dôvodu ovplyvňovania a marenia kiskovho vyšetrovania. Dohoda o neútočení platí, ale p-rezidentka ju nepodpisovala.

Odpověď
      • Len hecujú ľudí a strašia Kotlebom, že vyhrá voľby.

Odpověď
        • … ja osobne si mysli, ze prave naopak, nech ho ludia volia … ona ho poveri, ale je jasne ze vacsinu neda dohromady … uz vraj vcera (info od kolegu) v akejsi relacii hovorila o uradnickej vlade (otvorila okno dokoran) …. a hlasy pre Kotlebu a nie napriklad pre Harabina, ktory by sa zrejme vdaka Michalkovi vedel so Smerom dohodnut …

Odpověď
        • Ani nie že strašia, oni povzbudzujú váhajúcich, aby to tomu kotlebovi hodili. Veria, že to rozbije pokus zložiť pronárodnú koalíciu.

Odpověď
          • Súhlasím, toto je druhé zadanie, ktoré táto úloha plní.

Odpověď
    • Toto vyhlasenie by som zaradil do skatulky zvysovania preferencii lsns = zvysovanie pravdepodobnosti, ze vladu posklada „demokraticka“ opozicia.
      V pripade ak lsns vyhra volby ich prezidentka kludne poveri zostavovanim vlady lebo vie ze s nimi nikto nepojde (budu musiet vratit poverenie). Moze sa tak prezentovat ako nadstranicka a spravodliva – nic tym nestrati. Ved kazda predvolebna diskusia zacina otazkou na spolupracu s kotlebom. Este som nevidel nikoho kto by si trufol povedat ze by si to vedel predstavit (snad s vynimkou harabina). Mozno ich v zaverecnych debatach budu nutit prisahat na kriz :)

Odpověď
      • Povolební vyjednávání může úplně smazat předvolební rétoriku . V dobrém, ale i špatném směru . Považovat LSNS předem za sílu mimo hru mě přijde předčasné . Ostatně- nedávné italské volby názorně ukázaly , od čeho tu politické strany jsou .

Odpověď
        • Kiež by si mal pravdu, Boletus, viem, že to tak býva (aj spojenie Smer + Bugárovci bolo o tom. Bugárovci boli vždy vo vláde na opačnej strane barikády, ale tentokrát ich prinútili sa spojiť so Smerom). Len sa bojím toho, či bude Kotleba tak uvedomelý, aby urobil kroky umožňujúce spoluprácu so Smerom. Bugára to politicky zabilo. Bude mať Kotleba odvahu ísť do spolupráce so Smerom?

Odpověď
          • Každý podle míry chápání… O tom to bude . O Fica obavu nemám , u LSNS je to otazník.
            Ale pokud budou jejich kroky v konečném důsledku ve prospěch slepence, tak to tuto stranu pohřbí /zezdola/. A nesplní zadaný úkol zákulisí – přispět k marginalizaci neoliberalizmu na Slovensku .
            Procesy v ČR i SR jsou velmi podobné, co se regulace pronárodní politiky týče. Akorát Slovensko je v exekutivní fázi procesu , protože volí. V Čechách se teprve formuje příští pronárodní scéna .

Odpověď
            • Ak tak nahravaju Kotlebovi…dokonca Čaputová….možnosť,že jednali (opozicia)predčasne s LSNS je dosť realna….proste Fica prehodiť…a Kotlebu si ukradnuť pre seba….druhá vec je….či Kotleba nehra hru na slepu babu…a nakoniec predsa len skonči v koalicii so Smerom a vytrie zrak opozicii….aj za dnešný súd za šeky či včera pislanca …atď….uvidime….Kotleba bude na roztrhanie….

Odpověď
          • Ja len doplním, že Bugár sa politicky zabil so svojou vypočítavou politikou, keď chcel vždy vydolovať pre seba maximum.

Odpověď
          • Smer do toho nepojde. Naco ist do takeho rizika ? Staci pockat 2 roky a po predcasnych volbach maju 30 percent istych.

Odpověď
            • obavam sa, ze ak sa nestane zazrak, imperium sa nejakou stastnou nahodou nezlozi, tak, ze to vacsinu z nas minie, tak o dva roky to uz moze byt jedno, kto bude vo vlade. …vezmi si to realisticky, 1) migracia….nova vlada da povolenie na prestahovanie nejakeho poctu sem (povedzme, ze EU na to z nasich prispevkov im da davky, takze pridu), nasledne dojde k scelovaniu rodin….dalsia vlada s tym nic uz neurobi
              2) americke zakladne….ak tu uz budu a dojde k schvaleniu strategie, ktoru navrhol Lajcak, tak zasa nova vlada s tym uz nic neurobi, 3) privatizacia lesov, vody,dochodkoveho a zdravotneho systemu (privatizacia VSZP apod.), nova vlada zasa s tym nic neurobi. Tak ako Smer nemohol zrusit Pente vlastnictvo nemocnic ci poistovne, nemohol zrusit zmluvu, ktoru mali Taliani na elektrarne (a vdaka ktorej sme preplatili Mochovce uz ktovie kolkokrat), nemoze len tak vyvlastnit VSZ apod.
              Co potom ostane na novej vlade? No to, co robia vlady v Latinskej Amerike ci Afrike. Kto si dokaze pomoct, ten si pomoze, kto nie, ma smolu. Komu budeme potom nadavat? Mas pocit, ze vacsina nadava Miklosovi za to, co porobil s SPP ci bankami? Maximalne sa to tak vytiahne, ze ake to bolo na figu, ale to je tak vsetko….zmenilo to u ludi nieco?

Odpověď
              • Ja netvrdim ze si to prajem, len vidim realitu taku aka je. A nemyslim si ze budu schopni urobit vsetko co pises, o vacsine tych bodov sa nerozhoduje na slovensku.

Odpověď
                • ale niekto tu vo vlade im to musi podpisat….inak to nejde. A z Miklosovych reforiem sa spamatavame uz kolke roky, vratit sa to uz neda, uz len s tym zit. SPP, SE, banky, VSZ, cast lesov a pody pod znackou restitucii, zdravotne poistovne, 2.pilier…….za par rokov toho stihli dost. Druhy bod by trval jeden tyzden, max.mesiac. Prvy bod v zavislosti od EU, ale do pol roka je to aj zrealizovane (ked nie inak, tak oficialne bez podpory a neoficialne s nou, ale uz budu tu). Treti bod je najpracnejsi, ale za dva roky to zmaknu, keby bolo treba budu aj nadcasovat, toho sa netreba bat.
                  Ako Ferko dole vravi, potom mozno 20 rokov, ak vobec

Odpověď
                  • Ak by bol zaujem navozit sem migrantov tak tomu ziadna vlada nezabrani. Myslis si ze slovensko ma natolko velku zdrojovu stabilitu aby tomu vedelo zabranit ? Ved staci napriklad aby merkelova zdvihla telefon a pohrozila odchodom volkswagnu a je vymalovane. Americka zakladna je z rovnakeho sudka.

Odpověď
                    • No tak pohrozia odchodom VW a podobných, no a čo? Národu sa dá na výber, chcete migrantov, alebo si solidárne utiahneme opasky a dôsledky odchodu VW zvládneme v priebehu cca 2 rokov.
                      Dostať sem stotisíc migrantov je to isté ako si privolať občiansku vojnu za 10 rokov. Oproti tomu je odchod VW prd v gatiach.

Odpověď
                    • Smer ako jediny sa vie dohovarat s globalistami, cize telefonat merkelovej urcite nehrozi a je to zbytocne malovanie certa na stenu.
                      Ale cim slabsi bude Smer, tym bude moznejsie, ze zazvoni telefon, tak ako Kuciakiadou a naslednym majdanovanim sme museli podpisat nakup F16 a hrozilo sa aj migrantami.

Cize stale dookola ta ista rovnica. Slaby Smer = zhorsenie ekonomickej situacie a nasledne moznost nanutenia par stoviek migrantov. A naopak.

A bez dostatocne silneho Smeru SR nezachrani ani nejaka zlepena „patrioticka“ koalicia.

Odpověď
                      • Inak povedane. Merkelovej telefonat nehrozi lebo bolo prijate rozhodnutie mimo SR ze sem migranti nepojdu. Ak by to bolo opacne je 1000 moznosti ako na SR zatlacit …

Odpověď
                    • Trochu nechápeš výraznou změnu větrů ve staré Evropě. Merkelová i Macron se poměrně rychle dostávají zpod kontroly bažiny a brexit to jen posiluje. Politika obou se právě kvůli zastavení migrace obrací na východ . Jejich největší starost je stabilizovat už průserový stav a vnucenou migrační vlnu zastavit. Otázkou je, zda není pozdě . Ale jasně deklarují zájem o jiný formát Evropy, než před 3-4 lety . Nutný krok k přežití je těsná koordinace nových patriotických politik Německa a Francie vůči Rusku . A k tomu si nepotřebují dělat v bývalém Československu odpůrce . Stačí ostře protievropské Polsko, kopající statečně za své anglosaské vždy zrazující partňjory.
                      Myslím, že dobrá vyvážená zahraniční politika nám může velmi pomoci. Bohužel, nedělá se na Zamini, ale na Hradě . Tam by se měla jen stvrzovat. Na Slovensku vektor zahraniční politiky ukáže výsledek voleb .

Odpověď
                      • Tomuto si myslim ze rozumiem. Ja som sa snazil napisat, ze o niektorych otazkach sa nerozhoduje na slovensku. T.j. niektore veci sa menit nebudu nech uz by bol vo vlade ktokolvek. T.j. prezijeme kludne aj 2 roky vlady „demokratickej opozicie“. Dokonca si myslim ze je nutne si to prezit pretoze niektori ludia (hlavne v BA) inak nezmenia svoj pohlad na svet. Mudry sa uci na chybach druhych, ostatni si ich musia zazit (v tomto pripade bohuzial my s nimi)

Odpověď
                        • Historie nevyučuje, ale trestá a neodpouští . Je to patrné denně.Ty čtyři roky s ohledem na Zákon času mohou být trestem fatálním.

• Z tých dvoch rokov sa môžeme spamätávať 20 rokov, keď vôbec…

Odpověď

Napsat komentář

*
*

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>