1. popolvár 13.2.2020 o 13:55

  rozpošlite, prosím, túto volebnú agitačnú pomôcku:
  „Tu je prierez oficiálnymi volebnými programami opozície, predovšetkým PS/Spolu:
  http://www.vodaksb.eu/diskuse/politika/comment-page-110/#comment-285888
  a Kiskovej Za ľudí:
  http://www.vodaksb.eu/diskuse/politika/comment-page-110/#comment-285899
  ja ešte pridám len v krátkosti za SaS:
  zrušenie Zákonníka práce v tejto podobe alebo minimálne jeho okresanie (žiadne príplatky za prácu v noci, sviatky a cez víkend, zrušenie zákazu práce vo sviatky, zrušenie minimálnej mzdy atď.)
  zrušenie zastropovania odchodu do dôchodku vo veku 64 rokov s odpočtom ďalších rokov pre ženy, ktoré vychovali deti

  Voliči, položte si otázku, či toto chcete: zrušenie všetkých sociálnych balíčkov, ktoré doteraz prijala a ešte v utorok príjme vládna koalícia:
  Vy, matky s deťmi a otcovia rodín: zrušenie zvýšenia rodinných prídavkov o 100% z 25 na 50 €, 13. rodičovský príspevok v auguste (nákup pomôcok do školy), zrušenie príspevku pri narodení dieťaťa na 1., 2. a 3. dieťa, opätovné zníženie materskej, ktorá je teraz na úrovni priemernej mzdy rodičky pred odchodom do dôchodku. Zrušenie vlakov zadarmo, zrušenie obedov zadarmo, zrušenie preplácania lyžiarskych kurzov.
  Vy, dôchodci: zrušenie 13. dôchodku alebo vianočného príspevku, ak by sa v utorok nepodarilo presadiť 13. dôchodok. Zrušenie valorizácie dôchodkov v prvom pilieri a celková zmena jeho výpočtu, kde to SaS chce zastropovať cca na 122€.
  Vy, zamestnanci: zrušenie zastropovania veku odchodu do dôchodku, a prechod na model Západu, t.j. postupné zvyšovanie odchodu do dôchodku až do veku 70 rokov.zrušenie všetkých príplatkov za prácu nad 42 h v pracovnom týždni, t.j. príplatky za prácu nadčas, soboty a nedele, sviatky (nepretržité prevádzky), zákaz práce vo sviatky. Okresanie Zákonníka práce až jeho definitívne zrušenie, zrušenie minimálnej mzdy.
  Truban sa netají zmenou volebného zákona, kde možnosť voliť by mali len tí bohatí a lepšie zarábajúci, lebo podľa neho všetci ostatní pracujúci sú hlupáci, ktorí ničomu nerozumejú.
  Vás, voličov, ktorí ste matkami a budúcimi matkami, dôchodcami, bežnými zamestnancami, ktorí pracujú za mzdu – vás je dokopy viac než 90% voličov na Slovensku. Ak liberáli získajú vo voľbách viac než 10%, tak to znamená, že ten rozdiel je index hlúposti a miera sebevražednosti tejto voličskej základne.“

  Píšem Vás voličov, nie nás, lebo ja som SZČO – a napriek tomu, lepšie: práve kvôli tomu, volím SMER. Lebo ja, ako drobný živnostník, prežijem len vtedy, ak si dôstojný život a kúpyschopnosť udržia všetci zamestnanci.

  Odpověď
  • Vďaka …posúvam

   Odpověď
  • * „opätovné zníženie materskej, ktorá je teraz na úrovni priemernej mzdy rodičky pred odchodom do dôchodku“.
   Máš na mysli asi pred odchodom na materskú, že?

   Odpověď
   • popolvár 13.2.2020 o 15:49

    jasné, prosím opraviť ten preklep…

    Odpověď
  • príspevok na lyžiarsky výcvik je 150 eur a ešte je aj príspevok na školu v prírode žiakom 1. stupňa ZŠ 100 €

   Odpověď
 2. Harabin ozvučuje opäť Valkovu smrť a konanie Lipšica…natočil video ….
  https://m.youtube.com/watch?feature=share&v=fUg5HANabjo
  J.Teleki na svojom fb k tomu napísala takýto status:
  „Treba si pozorne vypočuť Harabina:
  Lipšica sa treba verejne pýtať, či stál za vraždou Valka? Či to bol lupič, ktorý po šiestich rokoch vystupuje pod mediálnym tlakom ako svedok, ale aj páchateľ?
  Iba náhodou hovorí Valkova dcéra, o tom, že Lipšic jej otca zákerne tesne pred smrťou podviedol a boli v príkrom rozpore?
  Za akým účelom bol Lipšic na mieste činu po zavraždení Valka a prečo sa neuskutočnila ohliadka miesta činu?
  V záujme koho bolo zmariť zdokumentovanie stôp na mieste činu po zavraždení Valka za nespornej asistencie nezákonne prítomného, ministra vnútra Lipšica?
  Prečo nebol Lipšic na Valkovom pohrebe, keď predtým a aj teraz vždy hovorí, že Valko bol jeho dôverný priateľ aj jeho učiteľ práva?
  Nie je Lipšic v týchto spojitostiach náhodou agentom polície a Čižnára, ktorý úmyselne nepodal proti podmienečnému odsúdeniu Lipšica odpor za dopravnú nehodu so smrteľným následkom?“

  Ešte skôr dala tento status :
  „Občan naozaj nemusí velebiť Kaliňáka, ale toto video by si mal pozrieť, aby vedel kto je Daniel Lipšic a pochopila akým spôsobom bojuje proti korupcie …

  Alebo o korupcii Lipšica je zakázané hovoriť?“
  a k tomu toto video:
  https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2714611838606726&id=100001738089687

  Diskreditácia Lipšica …len aby sa nezabudlo..

  Odpověď
  • Teraz pozeram že video je z roku 2017 …ale nanajvyš aktualne …

   Odpověď
  • P.Forisch píše na fb:
   Niekoľko jasných faktov na pripomenutie aby sme nezabudli !!!!!

   V prípadoch Valka a Kuciaka boli obete zavraždené doma.
   Vraha poznali a pustili ho do vnútra.
   Strelec je jedna a tá istá osoba a nie je to nikto z obvinených.
   Krytie mu tiež robí jediná osoba a tú všetci poznáme je to DL.

   Spôsob zakrývania skutočných dôvodov vrážd, objednávateľov aj samotného vraha pomocou DL je v oboch prípadoch rovnaký, jeden sa prizná, potom udá druhého a potom povedia , že to bolo opačne …..
   Toto sa nedá odsúdiť v našom právnom systéme jedine že sa spraví dohoda o vine a treste a následne sa osoba vylúči na samostatne konanie čím sa zmarí akékoľvek ďalšie konanie spravodlivého procesu.
   Tiež je dôležitá osoba DL a TN, ktorý podsúvajú ihneď po vraždách alternatívy a údajne jasné dôkazy o dôvodoch vrážd.

   Zaujímavé je v neposlednom rade že všetky osoby podozrivé v oboch prípadoch vrážd sú známi zločinci, ktorým za doterajšiu trestnú činnosť hrozili omnoho vyššie tresty než tie, ktoré získali dohodou o vine a treste.

   KOHO SI VALKO MOHOL VPUSTIŤ DO DOMU?
   - Svojho učiteľa angličtiny, s ktorým bol v tom čase v každodennom styku?
   -novinára, ktorému veril lebo netušil že robí pre Hascaka keďže zverejnil Gorilu?
   - Tom poznal jeho program, návyky a aj dom ……

   KOHO SI KUCIAK MOHOL VPUSTIŤ DO DOMU?
   - Svojho kolegu novinára, s ktorým robil
   - S Tomom aktuálne riešil na dennej báze článok o talianskej mafii na Slovensku a práve tieto informácie poskytoval Kuciakovi.

   Po vražde Tom podhodil taliansku stopu mainstreamu a zmizol do Kanady, že už nechce byť novinár.

   Strelec je TN?

   Celé sa to snaží zakryť Lipšic pre Haščáka a Lipšicové pomocné články sú Legalizanti a SIS.
   Časť Opozície naletela.

   Valko mal Gorilu a ďalšie veci na Sláva
   Kuciak mal „tony materiálu na Pentu“.

   Nicholson mal to najlepšie krytie ako novinár, informačný zdroj Kuciaka a učiteľ angličtiny doktora Valka.

   Strelec mohol byť jedine TN, lebo nebolo by možné, aby k Valkovi či Kuciakovi priamo domov a neohlásený prišiel s treťou osobou-eventuálnym strelcom.

   Tretie osoba v úlohe strelca by zvyšovala riziko úniku informácií o vraždách.

   Tretia osoby by tiež mohla zanechať stopy ktoré by sa nedali vysvetliť.

   Tiež prípadné stopy čo zanechal na miestach činu skutočný vrah by sa dali ľahko vysvetlit práve spoluprácou na talianskej stope či vyukov jazyka.

   Nepoužil ani vodiča, dve cudzie osoby by si mohol niekto všimnúť v aute, ale jednej nikto nevenuje pozornosť.

   Viete profi killer vyzerá ako ktokoľvek z Vás a budí dojem vylučujúci jeho profesiu a prezradiť ho môžu len súvislosti, okolnosti, správanie, použitie rovnakého vzorca vykonania skutku, zakrytia skutku ktorý bol použitý v inom podobnom prípade, náhody či lovec vrahov.

   Odpověď
   • netreba zabúdať, že TN bol aktívne nasadený už v 1998. … ak si preštudujete jeho profil a čítali ste aspoň 2 -3 knihy z oblasti tajných služieb, tak to zas až tak nepravdepodobne neznie

    Odpověď
    • Konspirator 13.2.2020 o 15:05

     Možno ani nebudem tak veľmi vedľa, keď zakonšpirujem a pripíšem ujovi T.N. ešte jednu obeť…rok 1999 a Ing. Ján Ducký… čo vy na to?

     Odpověď
     • Oracle 911 13.2.2020 o 15:32

      Že ma na triku toho určite viac.

      Odpověď
      • My sme v diskusiách či tu resp. na Hlavných správach meno TN spomínali často a to v súvislosti s tým, že zo strany vyšetrovateľov, politikov, prokurátorov toto meno nespomenul nikto ani náznakom. Taká dôležitá osoba, ktorá sa so zavraždenými stýkala a nikto sa ju neodvážil ani spomenúť, nieto ešte vyžiadať na výsluch. Tutovka – agent.

       Odpověď
    • Tajné služby dlhodobo pracovali v režime kultúrnej výmeny, bolo to ideálne krytie. Práve ako zahraniční lektori. Nielen u nás, takto pracovali aj britské tajné služby na Blízkom východe v minulom storočí. Priznala sa k tomu aj manželka amerického veľvyslanca, ktorý u nás slúžil pred revolúciou. „Kultúrna výmena“.

     Odpověď
    • … a jednym vrzom sa podaril aj prevrat, aj Kocnerove zmenky … pocuvam zaverecne reci na sude v tejto veci a je to jednoducho katastrofa … Retoricke a neprofesne kydy prokuratora obzaloby aj jej obhajcu…

     Odpověď
   • tak som si spomenula na serial Spjascie… krytie agenta casto prave ucitel anglictiny

    Odpověď
 3. Další střípek a velmi zajímavý ke Kočnerovi a jeho obviněni od J. Teleki
  https://www.eurorespekt.sk/kocnerova-kniznica-ako-sa-rozmnozili-kocnerove-data-v-ceskom-investigativnom-centre/

  Odpověď
  • popolvár 13.2.2020 o 15:42

   tento článok mi definitívne potvrdzuje, že článkami J.Teleki sa spustil protiúder iného tábora spravodajcov, než je ten, ktorý stojí za tými 57 TB Kočnerovej „knižnice“…, alebo je to ten istý subjekt, len teraz robí prudký manéver… Tak či tak, je to protiúder.

   Odpověď
   • Oracle 911 13.2.2020 o 16:07

    Zdá sa, že periféria GP kvôli fázovým posunom musel tak prudko meniť smer. Ak pravda, tak sú na tom fakt mizerne.

    Odpověď
 4. Matovičovu internetovú anketu už rieši Úradu na ochranu osobných údajov.
  Prostredníctvom ankety sa OĽaNO dostalo k ich osobným údajom aj politickým preferenciám, ktoré si podľa európskej legislatívy takto pýtať od ľudí nemôže. Hnutiu hrozia miliónové pokuty. Bráni sa tým, že postupovalo podľa národnej legislatívy. .týždeň sa o tom rozprával s dvoma advokátskymi kanceláriami.

  https://www.infovojna.sk/article/olano-otvorilo-pandorinu-skrinku-matovic-protizakonne-zbiera-osobne-udaje-od-desiatok-tisicov-ludi

  Odpověď
  • Oracle 911 13.2.2020 o 13:17

   Pomstychtivý Matovič, ktorý má kompro materiály je zahnaný do kúta. Čo asi vyvedie.

   Odpověď
   • Niekde na internete som zachytil, že existuje niekoľkohodinová nahrávka Matoviča s Kočnerom. Ak je to pravda, tak niekomu to stačí iba zverejniť, a Matovič okamžite skončí. Niekto nášho Matovička zrejme poriadne drží za faberžé.

    Odpověď
    • Oracle 911 13.2.2020 o 14:08

     Kto nedrží koho spomedzi liberál-fašistov za fáberžé?

     Odpověď
  • na mieste je otázka, že kto robil tú anketu pre Matoviča a kto ho natrel úradu.

   Odpověď
 5. Prieskum pravdy – hlasovalo vyše 25-tisíc čitateľov Pravdy.:čo vy na to? Podľša mňa zatiaľ najreálnejší
  https://spravy.pravda.sk/volby-2020/clanok/542282-virtualne-volby-pravdy-1-smer-2-olano-a-3-vlast/

  Odpověď
  • vlastne nie, niektoré sú ozaj id veci. Drucker, socialisti, sas ….. to je mimo.

   Odpověď
   • Neviem Dujko, ja sa z princípu takýchto prieskumov nezúčastňujem a skutočne neviem, akú majú výpovednú hodnotu. Ale poznám x ľudí, len z mojej rodiny, ktorí internet vôbec nepoužívajú a ak tak tiež sa takýchto prieskumov nezúčastňujú, mnohí ani politiku na webe nevyhľadávajú.

    Odpověď
    • No tento má výnimočne predsa jednu a veľkú výpovednú hodnotu: Harabin bude v parlamente aj keby traktory padali. A možno veľmi silný.

     Odpověď
  • Ďalší prieskum
   https://www.hlavnespravy.sk/volby-by-vyhral-smer-so-17-percentami-druhe-olano-by-ziskalo-133-percenta/

   Odpověď
 6. Globsec dostal od vlády Kongresové centrum v hodnote 60 miliónov
  https://www.hlavnespravy.sk/globsec-dostal-vlady-kongresove-centrum-hodnote-60-milionov/2051501
  Do huja sprostého …. a pak mám detem vyprávet o míru. A potom sa Smer diví, že ľudia sú z neho zmätení. však jasné keď podporujeme ďalej súkromné mimovládky. Už je toho zas plné HS … Zas si stlelili do kolena.

  Odpověď
  • Len nedavno sa mi podarilo presvedčiť viac ľudí aby na Smer skúsili pozrieť po novom. A tu ho máš, zas vyzerám jako cvok …. ale nejde o mňa aby sme si rozumeli, na to kašlem. Lenže tiež nemám viac ako argumentovať. Z toho by jedného porazilo.

   Odpověď
   • Oracle 911 13.2.2020 o 10:38

    Ktovie aký podraz alebo handl je za tým, a ešte lepšia otázka je, že kto to bude v konečnom dôsledku využívať.

    Odpověď
  • to je čisto agitka HS proti smeru. Ako Bratislavčan o tomto viem niekoľko rokov a nemienim sa viac hanbiť za to, že nedokážeme v BA zorganizovať žiaden väčší kongres, ani nič podobné.
   https://reality.etrend.sk/komercne-nehnutelnosti/vlada-schvalila-60-milionov-na-narodne-kulturne-a-kongresove-centrum.html

   Odpověď
   • To je jedna vec a druhá je – zas a znova:
    Žijeme v totalite 5x.0
    Tiso si mohol dovoliť odmietnuť Hitlerove projekty?
    Husák Brežnevove??

    Tak si dnes ohľadom Fica sami odpovedzte!
    A to sa Tiso a Husák naozaj nemuseli obávať,
    že by ich naši v tedajší „partneri“ proste rovno sprosto zavraždili.
    Bolo by to zlé PR.
    No títo psychopati majú na svoje krytie vśetky méédiá,
    takže sa neboja. Čo sa v mééédiaćh neudeje,
    pre decká, pre neskúsených akoby neexistovalo.

    Tí, čo už nejaký ten reźim prežili, vedia i dnes svoje
    a hovada vedia, źe „starých“ neobabrú.
    Preto to pri spúšťaní každej totality v dejinách,
    proste musia uroiť rukami detí..
    mladých, čo si myslia, źe vśetko vedia, ale vedia hovno.
    Ako keď mladý šofér trochu pojazdí, naberie sebavedomie,
    myslí, źe je king a potom pride spravidla BUM, pripadne ďalšie..
    Až potom si začne uvedomovať, že vśetko je predsa len trochu inak
    a nie tak, ako to vyzerá na prvý pohľad. Je kopec podstatných vecí, ktoré hneď tak nevidno.

    A kým sa decká z raušu zobudia, z najšikovnejśích dozorzov, CEO, mannažerov nového režimu zrobia, skorupmpujú ich ako na Západe v ´68,
    a ostatných bielych negrov v drogách a kadečom utopia..
    Decká idú znova na staré hrable.
    A kým im to docvakne, bude zasa neskoro,
    ak im starí nedajú po hlave, info do hlavy.

    Inźinieri triky, ku-zla na ovce po veky nemenili,
    bo nebolo treba..
    A ovci ťazko kuzlo ako rodič vysvetlíš,
    keď furt v pátek chlastať ide..každý boží týždeň.
    Ak to

    Tož..ak nechceme, aby deti, vnuci naši v jednom velkom lágri vyrastali,
    musíme sa posnažiť..aspoň pre nich.

    Odpověď
   • http://www.nadhlad.com/content/globsec-chce-pellegriniho-kongresovu-halu-za-60-milionov

    Odpověď
  • Dujky, HS zámerne dajú takúto titulku – Tvoja reakcia voči Smeru je zrejme taká, akú si predstavovali.
   Vláda v stredu neuvoľnila peniaze na výstavbu Národného kultúrneho a kongresového centra v Bratislave, schválila len rámec participácie štátu na tomto projekte a vôľu vlády podporiť vznik takéhoto centra.
   https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/542224-vlada-neuvolnila-peniaze-na-kongresove-centrum-dohodla-ramec-spoluprace/
   Bratislave chýba kongresové centrum – to, že sa popri občianskej iniciatíve tam angažuje aj Globsec neznamená, že natruc nebudeme v Bratislave také niečo mať. Nebude to primárne určené pre Globsec – Bratislava je hlavné mesto, taký priestor k nej patrí. To, že zrejme bude slúžiť aj pre Globsec / NATO sami nemôžeme zmeniť. Ale budú tu prebiehať aj iné medzinárodné zasadnutia – napríklad v decembri na zasadnutí OBSE tu bol aj p. Lavrov.
   https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/535109-lavrov-v-bratislave-nema-zmysel-modernizovat-viedensky-dokument/
   Ekonomické prínosy z kongresovej turistiky:
   https://www.yimba.sk/clanky/v-bratislave-by-malo-vzniknut-narodne-kulturne-a-kongresove-centrum

   Odpověď
   • Atevi, mne je to jedno a mňa neokašlú. Ja hovorím o tom že ľuďom tio už nevysvetlíš …. vôbec nejde o mňa. Hovorím o voličoch.

    Odpověď
    • Ja viem Dujky, že nejde o teba – ale na takýto účel sú HS primárne určené – a osobitne pre „píár“ LSNS . To, že zrejme bude „musieť“ táto strana teraz spoločne zahlasovať so Smerom za navrhnuté sociálne opatrenia, musia HS zneprehľadniť a upravovať viac informácií v neprospech Smeru – dá sa očakávať, že takýchto manipulačných správ bude viac.
     Pokiaľ ide o voličov, ktorí sú v podstate proti Smeru a nerozmýšľajú, stačí hocijaká „blbosť“ a okamžite zaútočia proti Smeru.
     A ako je to s tým, že ide primárne o centrum v prospech Globsecu: V mainstreame – napr. v Pravde (tu)
     https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/542224-vlada-neuvolnila-peniaze-na-kongresove-centrum-dohodla-ramec-spoluprace/
     sa dozvedáme, že to nevyhovuje ani opozícii, dokonca paradoxne OĽANO, ktoré má NATO-globseca J. Naďa ako dvojku na svojej kandidátke – kto je tento pán:
     https://sk.wikipedia.org/wiki/Jaroslav_Na%C4%8F

     Odpověď
   • Plny suhlas.

    Odpověď
   • Tiež myslím, že to darovanie globseku si HS iba vycucali z prstu, aby urobili agitku proti Smeru. To, že Róbert Vass, zastupujúci občianske združenie (OZ) Národné kultúrne a kongresové centrum, ktoré projekt iniciovalo a bude ho koordinovať, sa okolo projektu výstavby motá, to predsa ešte neznamená, že ho dostane zadarmo a štát ho financuje pre Globsec. To kongresové centrum bude slúžiť na rôzne účely, a nebude si ho prenajímať len Globsec.
    Ak majú nejaké dôkazy, že je to inak, nech ich zverejnia. Inak sú to len manipulátori.

    Odpověď
 7. Konspirator 13.2.2020 o 9:49

  Čo si myslíte o včerajšej TB Fica? : https://www.youtube.com/watch?v=gHqjUvbnJwA
  Mne to príde, ako odkaz kontinentálom v zmysle, že sa zahrávajú so svojim vlastným osudom na Slovensku…. „Buď si vyberiete stabilitu, alebo chaos…“ V ponímaní, že buď nám pomôžete niečím, aby sme mohli zostaviť vládu – ato na 4 roky, alebo sme pripravený ísť do opozície (a to uvidíte aká bude!) a bude tu rok, dva chaos, ktorý zmení pomer síl v prospech atlantistov. A potom sa po predčasných voľbách vrátime nie s 20, ale 40 percentami a budeme vyjednávať na inej úrovni…
  „Po voľbách nemám záujem o žiadnu funkciu v administratíve, budem sa venovať iba strane smer“
  „Sme najúspešnejšou stranou na Slovensku, Mečiarova zdochla po 6 rokoch, Dzurindova po 8 rokoch“ – považujem za Ficovu ukážku, že s ním treba počítať, že je jediný, kto vie elitám ponúknuť stability z dlhodobého hľadiska a tým aj serióznu spoluprácu…

  Odpověď
  • … a este presne pomennoval zdutu rezidentku….

   Odpověď
  • Oracle 911 13.2.2020 o 10:08

   Povedal toho dosť, a prakticky všetko bolo relevantné. A v podstate povedal, že my sme urobili všetko, ostatné je na koaličných partneroch a voličoch s tým, že za chaos sú/budú zodpovední liberál-fašisti a prestitúti.

   Odpověď
 8. Nestačím se divit, jak může někdo vyplodit takovou hloupost s odvoláním na leva net na výborné shrnutí Popolvara Volby na Slovensku- koho volit ?
  Názorná ukázka :

  Avatar
  Definitiva • pred 11 minútami
  Platí to, čo povedal Pjakin o Medvedevovi, je to agent USA, pracuje pre USA, likviduje Putina, napriek tomu je dôležité, aby svoju funkciu robil..

  Tento názor sa dá povedať aj o Ficovi, je to neschopný politik, ale je potrebné, aby bol vo funkcii premiéra.
  http://leva-net.webnode.cz/…

  O

  Odpověď
  • Zapomněla jsem uvést zdroj. Je to diskuse na HS,pod článkem Predvolebné sociálne žoliky a prorodinný esá.

   Odpověď
   • Pán je asi voličom lsns, alebo barz nechápe to že Fico je jeden z top politikov na Slovensku.

    Odpověď
 9. Pridávam pokračovanie. Ony sa niektoré programové témy prelínajú, takže to nie je jednoznačne jedna oblasť, ale pre zjednodušenie som to zakategorizoval vždy pod jednu kapitolu.

  PREČO NEVOLIŤ ZA ĽUDÍ:

  Občianska spoločnosť/médiá:
  - Zapojenie organizácií tretieho sektora do výchovy mládeže. – samozrejme, že pôjde o vybrané neziskovky s presne stanovaným programom, ktoré budú „hlásať len jednu pravdu.“
  - Zasadenie sa za zákaz komunistických symbolov a za to, aby sa podstatne viac vyučovalo o „totalite“ pred rokom 89 na školách. – plíživé prepisovanie dejín priamo v učebných osnovách, viac o období 48-89 na úkor 38-45 ( v súlade s požiadavkou doby, byť dobrými spojencami ).
  - Zrušenie zákazu dvojitého občianstva.
  - Umožnenie zúčastniť sa všetkých volieb občanom SR, žijúcim v zahraničí. – evidentná snaha zvýšiť voličskú základňu liberálnych strán.
  - Vrámci mediálneho obsahu online platforiem pripravenie legislatívy podľa nemeckého modelu… Zvýšenej zodpovednosti a proaktívneho prístupu k nezákonnému obsahu… – zvyšovanie cenzúry a zasahovania do mediálneho priestoru pod zámienkou ochrany demokracie. Postihovanie a likvidácia nepohodlných názorových oponentov v online priestore.

  Kultúra:
  - Zrušenie zákona o Matici Slovenskej a Zákona o štátnom jazyku ako prežitkov. – komentár snáď netreba. Postupná snaha zameniť „slovenské“ za „občianske“ vo všetkých oblastiach.
  - Zaručenie ideologickej neutrality štátu v oblasti kultúry. – to znamená, že štát stratí akúkoľvek možnosť usmerňovať vývoj kultúry a brzdiť jej úpadok.
  - Podpora spolupráce verejného neziskového a súkromného sektora v oblasti kultúry. – ešte viac liberalizmu a politikárčenia do kultúry.

  Zahraničie:
  - Posilnenie pravomocí EÚ na úkor národných štátov.
  - Pokiaľ v krajinách V4 budú prítomné nedemokratické tendencie, budú sa snažiť do toho zasahovať. – tá formulácia je, že iniciujú dialóg o týchto tendenciách, ale myslím, že „osobnosti“ na kandidátke sú zárukou toho, o aké snahy v skutočnosti pôjde.
  - Podporenie pokračovania sankcií proti RF a pokiaľ Moskva nezmení svoju politiku, zameranú na Kyjev, tak nebudú uvažovať o dialógu. – pokračovanie v „politike“ prezidenta Kisku, podľa nôt z Hviezdoslavovho námestia.

  Bezpečnosť:
  - Umožnenie uchádzať sa o funkciu prezidenta policajného zboru aj kandidátom, ktorí nie sú príslušníkmi PZ. – ako aj pri PS/Spolu, snaha o získanie kontroly nad PZ, len z inej strany. Právnikov je napríklad v treťom sektore habadej.
  - Posilnenie nezávislosti a efektivity Inšpekcie Ministerstva vnútra, zmenia právne a inštitucionálne postavenie úradu tak, aby sa výrazne posilnila nezávislosť a efektivita policajnej inšpekcie. – všeobecné frázy, nič konkrétne, ale ako pri PS/Spolu sa aj tu dá čakať snaha o ovládnutie Inšpekcie MV s cieľom získať úplný vplyv nad políciou.
  - Odpolitizovanie spravodajských služieb. Monitorovanie účelových dezinformácií, predovšetkým o našom členstve v EÚ a NATO. – s NATO a EÚ na večné časy a nikdy inak. A kto nesúhlasí, bude monitorovaný, šikanovaný a perzekvovaný. A to odpolitizovanie.. no skôr spolitizovanie, samozrejme, v rámci istého konkrétneho politického „vierovyznania.“
  - Vykonanie kontroly efektívnosti existencie Národného bezpečnostného úradu. – všeobecné frázy a podľa všetkého snaha o ovládnutie alebo zrušenie NBÚ.
  - Upevnenie spolupráce so spojencami vrámci NATO. 2% HDP na zbrojenie.
  - Pripravenie SR na pomoc spojencov v prípade potreby. Posilnenie transatlantického spojenectva a spolupráce plnením si záväzkov a rozšírenie vojenskej spolupráce. – budovanie infraštruktúry a umiestnenie základní NATO na území SR.

  Financie:
  - Zlepšenie fungovania trojpilierového dôchodkového systému s cieľom zvýšiť výnosnosť súkromných fondov… – niečo ako dzurindovské dvojnásobné platy. Neustála snaha držať aspoň časť sporiteľov v druhom pilieri, ktorý je súkromný a na ktorý nemá štát nijaký dosah.
  - Rušenie sektorových daní. – zahraničné banky a poisťovne musia zvyšovať zisky za každú cenu.

  Školstvo:
  - Menej predpísaného učiva štátom. – takže viac učiva podľa ľubovôle zriaďovateľov skôl ( napr. samosprávy ) a podľa uváženia vlastníkov a vedenia škôl. Podľa všetkého za výdatného prispenia tretieho sektora, viď kapitolu Občianska spoločnosť.
  - Inklúzia žiakov zo znevýhodneného prostredia. – miesto podpory zvláštnych škôl s možnosťou venovať sa adekvátne deťom, ktoré vyžadujú viac pozornosti. Takže na úkor výuky detí majority. A na úkor kvality výučby.

  Zvlášť pikantný je tento bod ich programu – Budeme pokračovať v boji proti daňovým únikom, vrátane postupného znižovania daňovej medzery DPH, a tvrdo postihovať daňových podvodníkov. – a to vzhľadom na dokázané „zásluhy“ lídra Za ľudí A. Kisku ako podnikateľa práve v tejto oblasti. Myslím, že týmto bodom jasne ukazujú svojmu voličovi, za koho/čo ho majú.

  Odpověď
  • - zasadzovať sa za zákaz komunistických symbolov…-
   Kiskovho tatka bude potom treba zakopať aj za živa a nie na posvätenú pôdu cintorína, ale niekde pri plot ako psa. Bol totiž presne tým horlivým komunistom – straníkom.
   Je to fakt starý ujo ten Kiska, ruský význam jeho priezviska sedí ako uliaty.

   Odpověď
  • Oracle 911 13.2.2020 o 6:54

   Vďaka za tvoju tvrdú prácu, uverejnené na mojom blogu vo forme článku:
   https://oracle911blog.wordpress.com/2020/02/13/liberal-fasisti-chystaju-na-ekonomicku-genocidu-slovakov/

   Odpověď
  • - Prvé tri ročníky sú kľúčové pre rozvoj vzťahu dieťaťa k učeniu. Zrušíme v nich preto známkovanie a domáce úlohy budú nepovinné.
   - Učivo bude viac previazané na súčasné problémy sveta ( Gretka a podobne. )
   - Zameriame sa na prácu s deťmi, ktorých materinský jazyk sa odlišuje od vyučovacieho jazyka. Znížime tak počet detí v špeciálnych školách. ( Presun mentalne postihnutych deti do riadnych skol )
   - Podporíme viac rozvojovej slovnej spätnej väzby a hodnotenie delty žiaka, t. j. o koľko sa posunul oproti svojmu vlastnému výkonu z minulosti. ( Takze znamkovanie na zaklade progresu a nie na zaklade zaostavania za priemerom)

   Kto toto moze volit?

   Odpověď
 10. Dva dni som sa prelúskaval volebnými programami našich opozičných, liberálne naladených, strán. Najvýživnejší program má PS/Spolu, nie nadarmo si hovoria progresívci. V bodovej finálnej podobe som akurát dokončil práve ich, majú tam toho najviac. Ďalšie strany pridám postupne, hneď ako budem mať zosumarizované podstatné body ich programov ( podklady mám už pripravené ). Pokiaľ bude niekto mať doplňujúce otázky, kľudne klaďte. Snažil som sa vybrať len to najpodstatnejšie a stručne to okomentovať, inak by toho textu bolo podstatne viac.

  Takže – PREČO NEVOLIŤ PS/SPOLU:

  Školstvo:
  - V rámci školstva budú presadzovať vzdelávanie učiteľov v spolupráci s tretím sektorom. Taktiež vzdelávanie žiakov a študentov, smerujúce k demokratickým hodnotám. Zapoja neziskovky do vzdelávania žiakov na všetkých stupňoch škôl. – v preklade to znamená, že vo všetkých školách na Slovensku budú operovať príslušníci vybraných neziskoviek, ktorí budú školiť tak učiteľov, ako aj žiakov ako „správne myslieť.“

  Životné prostredie/doprava:
  - Zavedú cirkulačnú emisnú daň z motorových vozidiel ako dodatočnú daň. Každoročná progresívna daň sa bude odvíjať od množstva emisií CO2 ( mg/km). Zároveň zrušia poplatok pri pre/registrácii vozidla. – v praxi sa toto opatrenie dotkne predovšetkým sociálne slabších vrstiev obyvateľstva, ktoré sú odkázané na staršie a lacnejšie automobily, naproti tomu bohatší budú platiť podstatne menej, ako dnes.
  - Podporia prechod na hlasovanie kvalifikovanou väčšinou v Rade EÚ v otázkach enviromentálnych daní. A podporia zavedenie celoeurópskeho uhlíkového cla na výrobky z krajín, ktoré nemajú také klimatické ciele, ako EÚ. – takže miesto nutného súhlasu všetkých členských krajín bude stačiť k pretláčaniu rôznych ekodaní väčšina. A tiež ceny mnohých tovarov z krajín mimo EÚ pôjdu hore, vďaka novým clám a daniam.

  Energetika:
  - Zasadia sa o diverzifikáciu dovozov fosílnych palív. – tj. o nákup napríklad amerického skvapalneného plynu cez Poľsko, samozrejme za vyššie ceny.
  - Zasadia sa o diverzifikáciu dovozov jadrového paliva. – keďže naše jadrové elektrárne nie sú plne kompatibilné s iným palivom, ako s ruským, tak vystavia SR a jej občanov priamo riziku nákupom jadrového paliva z iných zdrojov ( v tomto prípade Westinghouse )!
  - Zvážia výšku podielu štátu v energetických podnikoch ( napr. prenosové a rozvodné sústavy ). – čiže inak povedané priamo podporia privatizáciu v energetike.

  Bezpečnosť ( vnútro a obrana ):
  - Výber policajného prezidenta: uchádzačov bude hodnotiť komisia zložená z členov kancelárie prezidenta, verejného ochrancu práv, poradného orgánu vlády v oblasti mimovládnych organizácií, ministerstva vnútra a policajnej komunity. Minister vnútra sa nebude musieť pri svojom rozhodovaní riadiť hodnotením komisie, ale svoj výber bude musieť zdôvodniť.
  Návrh na odvolanie policajného prezidenta bude môcť podať aj verejný ochranca práv alebo prezident SR. – stručne povedané, komisia pod plným dohľadom neziskoviek bude vyberať policajného prezidenta. Odvolávať ho bude možné pri hocijakej príležitosti, keď sa znepáči predovšetkým vybraným neziskovkám ( momentálne majú „svoju“ prezidentku aj ochrancu ľudských práv ( Patakyovú z Most-Híd )).
  - Zrušenie Inšpekcie MV, nahradenie ju Generálnou inšpekciou bezpečnostných zborov, ktorej riaditeľa bude menovať prezident SR. – tu je to, pri súčasnom stave tiež hádam jasné.
  - Podporujú plnenie všetkých záväzkov voči spojencom, vrátane výdavkov na obranu ( 2% výšky HDP ). Budovanie infraštruktúry hostiteľskej krajiny. V prípade ohrozenia alebo väčšej krízy SR potrebuje podporu spojencov, ktorí výrazne zvýšia spoločný obranný potenciál. – takže jasné budovanie infraštruktúry pre základne „spojencov“ na území SR. A ich pozvanie pod akoukoľvek zámienkou, teda nie len hroziaci vojenský konflikt, ale aj napr. hocijaká kríza.
  - Zvýšenie aktivity spravodajských služieb v oblasti hybridných hrozieb, dezinformácií a začatie verejnej proaktívnej komunikácie v týchto oblastiach. – predovšetkým priestor na monitorovanie nepohodlných oponentov s iným názorom.
  - Prijatie legislatívy, upravujúcej vedenie volebnej kampane prostredníctvom internetu a soc. sietí a vytvorenie pracovnej skupiny pre bezpečnosť volieb, ktorá dokáže operatívne vyhodnocovať a reagovať na kybernetické a informačné operácie. – spôsob, ako pod zámienkou hrozby zasahovania do volieb ovplyvňovať kampaň v neprospech hociktorého vybraného protivníka.
  - Zavedenie spolupráce s cudzou mocou, ako kvalifikovanú skutkovú podstatu vybraných trestných činov. – samozrejme, spolupráca s organizáciami, vládami alebo občanmi „spojencov“ sem nepatrí. Na základe tohto budú môcť obviniť trebárs nepohodlného podnikateľa, obchodujúceho s podnikmi na území RF, ČLR a podobne.

  Zahraničné veci:
  - Kritický dialóg s RF. Trvanie sankčného režimu, podporenie Magnitsky Act na úrovnií EÚ. Pri každom bilaterálnom stretnutú nastolenie problematiky anexie Krymu a agresie na východnej Ukrajine.
  - Audit existujúcich bilaterálnych vzťahov s Čínou. Zrevidovanie výhodnosti zotrvávania v 16+1 a projektu Hodvábnej cesty.
  - Prehodnotenie partnerstva vrámci V4, lebo v strategických otázkach, týkajúcich sa budúcnosti EÚ ma SR bližšie k iným členským štátom EÚ, než k zvyšku V4.
  - Podpora integrácie Ukrajiny. – takže budovanie nepriateľstva voči RF a ČLR, aj za cenu nevýhodnosti pre SR. Rozbíjanie V4. Za každú cenu podlizovanie sa Bruselu a Washingtonu.
  - Vrámci eurozóny presadzovanie bankovej a fiškálnej únie s vlastným rozpočtom a ministrom financií EÚ. Budú presadzovať silnú spoločnú zahraničnú a bezpečnostnú politiku EÚ. Okrem iného to znamená prechod na väčšinové hlasovanie vo vybraných oblastiach. – čiže ešte viac EÚ na úkor SR a jej obyvateľov.

  Dane:
  - Nepodporia sektorové dane v bankovníctve a poisťovníctve. – zahraniční vlastníci bánk a poisťovní budú mať ešte vyššie zisky, ako doteraz. Zaplatí to bežný občan.
  - Daň z nehnuteľností odvodia od tržnej ceny nehnuteľnosti. – daň z nehnuteľnosti porastie, aktuálne zvýšenie v mestách, s liberálnym vedením, bola len skúška.

  Občianska spoločnosť, médiá:
  - Prostredníctvom novozaloženého Centra pre hybridné hrozby a dezinformácie sa zabezpečí tvorba vzdelávacích programov na zvýšenie odolnosti verejnosti voči dezinformáciám. Centrum bude organizovať celoplošné informačné kampane.- a učiť občanov nie len, čo môžu hovoriť, ale asi aj čo si majú myslieť.
  - Prehĺbenie spolupráce vlády a tretieho sektora v otázkach občianskej spoločnosti a obrany demokracie. – viac neziskoviek a ich vplyvu do štátnych, ako aj regionálnych inštitúcií.
  - Podpora nezávislých médií finančne a zákonmi. Posilnenie povinnosti funkcionárov verejnej moci odpovedať na otázky novinárov. Znemožnenie neoddôvodnených žalôb na novinárov a vydavateľov a investigatívne mimovládne organizácie, cez osobitnú podmienku konania, keď súd najprv preskúma spôsobenie ujmy a iba v prípade zistenia závažnej ujmy ďalej koná. – čiže novinári ( rozumej tí správni, liberálni ) budú mať už úplnú voľnosť v klamaní a budú môcť de facto zničiť hocijakého politika, úradníka, občana. Keďže súd rozhodne o oprávnenosti brániť sa len v prípade, že bola spôsobená závažná ujma, tak je pravdepodobné, že väčšina oprávnených podaní voči novinárom bude zmietnutá zo stola.
  - Zaradenie novinárov do kategórie chránených osôb v Trestnom zákone, aby boli útoky na nich posudzované prísnejšie. – z vybraných novinárov sa stane chránený druh a beda tomu, kto na nich len škaredo pozrie.
  - Predloženie návrh zákona o životných partnerstvách osôb, ktoré nežijú v manželstve… bez rozdielu pohlaví partnerov. – komentár netreba.
  - Taktiež dôsledné presadzovanie (nad)práv a ochrana menšín, predovšetkým Rómskej. Podporia advokačné nároky vrámci neziskového sektora pri žalobách vo verejnom záujme vo veci porušenia zásady rovnosti ( menšín ). Tieto prípady budú spadať pod špecializované štruktúry orgánov činných v trestnom konaní. – oháňajú sa predovšetkým nenávisťou majority voči Rómom, ale tá aplikácia práv sa bude zaiste týkať aj ďalších ( trebárs LGBT ). A bude to jednak zlatá baňa pre neziskovky a zároveň aj účinný nástroj, ako terorizovať väčšinu spoločnosti.

  Toľko v skratke vybrané body z programu PS/Spolu.

  Odpověď
  • … Menej uciva – dobry manazment , to sa vraj zodpoveda skole 21. storocia: https://za-ludi.sk/program/vzdelavanie-veda-a-sport/
   vyborny prispevok na temu reforiem sovietskeho skolstva mala na Stalinskych citaniach Četverikova https://youtu.be/x47AirFHlQQ

   Odpověď
 11. popolvár 12.2.2020 o 23:08

  „Pretože sa zaoberáme ľuďmi, musí nás nevyhnutne znepokojovať jedna z ich najpoľutovaniahodnejších prirodzených vlastností: Rýchla presýtenosť dobrým!“
  J.R.R.Tolkien

  V dnešnej dobe viac, než pravdivé. Všetci, čo nadávajú na Fica, a nie sú zarytými liberálmi z presvedčenia, síce svorne uznávajú, že sa aj ich životná úroveň počas vlády SMERu zlepšila, no napriek tomu už majú SMERu a Fica dosť – chcú zmenu – už sa asi presýtili dobrého – potrebujú znova zažiť ekonomický a sociálny liberálny korbáč na vlastnej koži, aby si to dobré opätovne začali vážiť.

  Odpověď
  • v tejto suvislosti upozornujem na dnesnu TB R.Fica, kde si uz vazne nebral ziadne servitky
   https://www.youtube.com/watch?v=gHqjUvbnJwA – Fico reaguje na legislativnu iniciativu vlady
   nenasla som, ze by to tu niekto dal… a co je zaujimave, nenasla som to v zozname tlacovych besied na webe ta3-ky ani na HS ani na Pravde az na YT kanale HN

   Odpověď
  • je také porekadlo,“ked je koze dobre ide na lad tancovať“,ešte doplním,ludia si neuvedomujú že „nežná“ tu nebola preto aby sme sa my mali dobre ale preto aby sa mal dobre západ-výkladná skriňa kapitalizmu

   Odpověď
 12. https://www.biosferaklub.info/rozviedcik-ktory-zachranil-krakov-sa-doziva-103-rokov/

  Odpověď
 13. Ombudsmanem pro lidská práva poslanci zvolili Zemanova kandidáta Křečka.
  Za nešťastnou označila kandidaturu Křečka také dosluhující ochránkyně veřejných práv Anna Šabatová.

  https://www.novinky.cz/domaci/clanek/poslanci-voli-noveho-ombudsmana-sabatova-konci-40313176

  Díky Zemanovi, který libero-fašounům vypálil rybník. :-)

  Odpověď
 14. pro mně smutná ukázka , kam až lidská sebestřednost může dojít .
  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/dotace-na-sport-jsem-mel-rozdelovat-ja-a-ne-muj-nahradnik-z-nagana-88843?seq_no=1&source=hp&dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=z-boxiku&utm_campaign=null
  jako sportovní vzor možná, ale jako vzor skromnosti – to tedy ne.

  Odpověď
 15. výzva popolvára zo včera ,aby sme si držali klobúky ….dnes celkom zaujmavo potvrdila opäť pani J. Teleki
  Toto dnes dala von, sú to tri statusy.

  „Do volieb bude veľa srandy, najmä ak „ožije“ v roku 1997 údajne zavraždený Holub“
  „V týchto voľbách budeme rozhodovať o suverenite Slovenskej republiky.“
  „Pavol Forisch je posledný, ktorý vedel o zmenkách … takmer neprežil“
  https://www.facebook.com/jana.teleki

  Odpověď
  • Maximilián Takajetotu 12.2.2020 o 20:06

   No hej. Malý Fabio a Robko sa párkrát preriekli…

   Odpověď
  • @ zuzka,
   prosim ta, mohla by si dat sem link priamo na jej prispevok? FB ma nepusti, pokial nemam priamy link na prispevky

   Odpověď
   • https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1817284335072903&id=100003740625856

    https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1817269488407721&id=100003740625856

    https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1817278148406855&id=100003740625856

    Odpověď
    • dakujem :)

     Odpověď
     • možno má na mysli (VHS,DVD?) nahrávku….slovo ožije, je v úvodzovkách.

      Odpověď
      • Maximilián Takajetotu 12.2.2020 o 22:10

       Ak niekto nebol mŕtvy, tak sú tie úvodzovky tiež na mieste.

       Odpověď
      • Teleki mala na mysli tohto Holuba

       https://sk.m.wikipedia.org/wiki/R%C3%B3bert_Holub

       Odpověď
       • Maximilián Takajetotu 13.2.2020 o 20:44

        https://www.cas.sk/fotogaleria/209690/hroby-slovenskych-velikanov-a-hriesnikov-uz-su-si-rovni/1/

        Odpověď
    • Tie linky nefungujú bez prihlásenia na FB.

     Odpověď
     • ja viem, vito… na FB uz nechodim, lebo mali tu drzost, ze po par rokoch zrazu chceli odo mna obciansky preukaz, bez toho mi zablokovali prihlasenie… tak sa tam dostanem len cez konkretne priame linky

      Odpověď
   • loranka, J.Teleki aj tak dáva len veľmi stručné statusy a väčšinu odkazuje na články na eurorešpekte. Je to ich portál.
    https://www.eurorespekt.sk/

    Odpověď
    • jardob, dakujem
     eurorespekt uz som zaradila do svojho hladacika
     myslela som, ze aj na FB pise J.Teleki trosku dlhsie statusy, preto ten moj zaujem a asi aj moja netrpezlivost :)

     Odpověď
 16. Putinovec 12.2.2020 o 19:38

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Kalouskovi-ruply-nervy-Jsme-v-hajzlu-Krecek-ombudsmanem-91-hlasu-stacilo-613413
  Kalousek to vyjádřil velice pravdivě.Ztráta řízení nejen ohledně kompetencí ombudsmana, kde mastná baba byla využívána jako štít pro pátou kolonu.K tomu se přidává očekávaná ztráta výpalného z proti České televize pro parazitické klany a reálná hrozba vyšetřování rozkradeného státního majetku.
  Nemluvě o tom, že spousta lidí v exekutivě má máslo na hlavě ohledně svých řídících rozhodnutí a nebude tak těžké na ně zatlačit.Panika vzrůstá.

  Odpověď
 17. Opozícia žaluje vládu, že schavuľuje v skrátenom leg. konaní. Je to definované, čo sa môže schvalovať, resp. dôvod na skrátené leg. konanie, hlasovanie?

  Odpověď
 18. Vláda schválila zrušenie diaľničných známok
  https://www.teraz.sk/ekonomika/vlada-schvalila-zrusenie-dialnicny/446116-clanok.html

  Odpověď
  • Áno, sú to dobré veci a zostane ľuďom viac v peňaženkách, ale to načasovanie hovorí aj to, tj. Smer dáva takto najavo, že:

   Ľudia poďte voliť! Voľte nás! Prebiehajú procesy, ktoré musíme riešiť! Slovensko má šancu, akú ešte nemalo…!

   Odpověď
  • Chcú aj 13 dôchodok a zvýšia prídavky na deti.

   Pričom Most Híd odmietol slovami Bela Bugára.

   https://www.hlavnespravy.sk/kabinet-schvalil-trinaste-dochodky-dvojnasobne-pridavky-deti/2050818

   Odpověď
   • Ono je to fajn. Ak vyhraje Smer, tak spôsob financovania na to nájdu. Ak vyhrajú liberáli, tak rušenie všetkých tých sociálnych benefitov bude pre ľudí šoková terapia…

    Odpověď
    • Oracle 911 12.2.2020 o 23:30

     Niektoré benefity tak, ako sú teraz sú skôr na škodu napr. zrušenie diaľničných známok t.j. bude sa to ešte ladiť ale smer zostáva rovnaký…

     Odpověď
     • Tiež ma prekvapilo, prečo práve diaľničné známky.

      Odpověď
      • Oracle 911 14.2.2020 o 6:30

       Žeby kvôli dopravcom a malým podnikateľom?

       Odpověď
       • To opatrenie, ak sa nemýlim, má zasiahnuť bežných ľudí a živnostníkov (t.j. nie s.r.o a a.s.)
        Je to dosť široký záber ľudí.

        Odpověď
   • Zatiaľ to schválila vláda. Parlament bude zasadať v utorok, 50 poslancov prisľúbilo podporu programu mimoriadnej schôdze. Ak to parlament aj schváli, prezidentka ma 15 dni na vetovanie zákonov. Ak ich vetuje tesne pred voľbami, parlament už nebude mať priestor na prelomenie jej veta.

    Odpověď
    • „Pani excelencia zo skládky pezinskej nech sa rozhodne, čo urobí. Nech povie, že to nechce,“ povedal Fico na adresu Čaputovej.

     Odpověď
     • Je to velmi dobrý předvolební manévr SMERU i SNS . Jak návrhy v sociálních podporách, tak i oživení odmítnutí Istanbulu . Oba kroky nutí opozici k reakci a odmítavá reakce určitě nenajde podporu u většiny voličů . Veto prezidentky má navíc váhu „jednotícího prvku“,
      spojujícího Hrad s opozicí . Dlužno řící, že velmi nežádoucího jednotícího prvku z hlediska opozice . Proto se možná Matovič včas vysunul mimo hlavní peloton a naopak LSNS i KDH „dostali lano“ k povolební „tiché spolupráci“ se SMEROM a doufám i SNS.

      Odpověď
      • KDH? To pochybujem. Už len z toho dôvodu akí sú tam ľudia. Ľudia, ktorí presadzovali spoluprácu so SMERom sú buď odstavení alebo skončili v strane. KDH je fakticky najstaršia strana a bola plne podchytená agentúrami a štátmi zo západu. To potvrdzuje aj predvolebný škandál ešte z 90-tych rokov, keď za Mečiarom došiel jeho človek s radou čo robiť lebo dostal zákazku od KDH. Tento človek dal Mečiarovi volebný leták a ten keď zbadal, že v hornom rohu je logo Britskej ambasády, tak mu povedal nech to vytlačí a potom z toho urobili škandál. A hoci ľudia sa tam menili, ten vplyv, hoci možno už nie tak veľký, tam zostáva naďalej.

       Odpověď
  • A čo hovoríte na to že svalene bolo aj 60 miliónov pre globsec

   Odpověď
 19. Lajčák sa pri Istanbulskom dohovore zdržal hlasovania. (TASR)
  https://www.teraz.sk/slovensko/m-lajcak-sa-pri-istanbulskom-dohovore/446142-clanok.html

  Odpověď
  • Premiér: NR SR môže definitívne odmietnuť Istanbulský dohovor
   https://www.teraz.sk/slovensko/premier-nr-sr-moze-odmietnut-ratifi/446140-clanok.html

   Odpověď
 20. Dnes 24.pojednávania.Súd nepovolil ďalšie dokazovanie a teda je jasné…ako to dopadne.ja len zopakujem…že obhajoba správne vyhodnotila proces ako nezákpnný…kde mala minimálnu šancu dokazovať…či použiť svojich svedkov….samozrejme Šanta sa dnes „odbavil“"(pardón za výraz) na oboch v záverečnej reči a obom navrhuje 20 ročné tresty …odvovodnil to tým….že aj keď obaja neboli nikdy súdne trestaní..no ich priestupky!!!! ..(dopravné)…poukazujú že nežili slusným životom(to je idiot ten Šanta)….tu kúsok z jeho zaverečnej reči(dá sa vypočut na SMEtiach)

  „Z môjho pohľadu, v prípade úhrnného trestu je hroziaci trest 25 rokov. Ergo, na základe všetkých týchto skutočností, vykonaných dôkazov, hodnotiac tieto dôkazy jednotlivo a v súvislostiach, som dospel k záveru a navrhujem uznať obžalovaných Mariana Kočnera a Pavla Ruska vinných z obzvlášť závažného zločinu falšovania cenných papierov a zločinu marenia spravodlivosti vo forme spolupáchateľstva. Za to, s prihliadnutím na priťažujúce okolnosti, navrhujem obidvom obžalovaným uložiť každému z obžalovaných trest vo výške 20 rokov a zaradiť ich do ústavu s maximálnym stupňom stráženia,“ povedal Šanta.

  Záverečné reči sa budú asi čítať viac dní… predpokladám ,že po vynesení rozsudku sa odvolajú….a odvolací súd…ich dúfam pi ďalšom dokazovaní oslobodí….dokonca vcera som zaregistrovala,ze znalkyňa Strakova bola kedysi za podobný nesprávny znalecký posudok riešená súdne….
  .taketo podivné závery mala aj v minulosti….
  https://www.eurorespekt.sk/znalkyna-strakova-a-jej-nezakonne-posudky/

  https://domov.sme.sk/c/22323796/sud-s-kocnerom-a-ruskom-pre-zmenky-minuta-po-minute-24-den.html

  Lipšicové záverečné bludy…hneď prvá veta….KLAMSTVO….
  „V tomto procese boli až nadštandardne rešpektované práva obhajoby. To, že jeden z obžalovaných začal od od utorka šíriť teóriu o zmanipulovanom procese, považujem za absurdné. Tento proces, samozrejme, vyzeral inak ako proces na Okresnom súde Bratislava V, ktorý prebiehal pod vplyvom obžalovaného Kočnera, ktorý online ovplyvňoval sudkyňu,“ hovorí Lipšic.

  Budem aktualizovať….záv.reči prebiehajú.

  Odpověď
  • Prokurátor Šanta navrhuje Kočnerovi a Ruskovi 20-ročný trest
   Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry Ján Šanta navrhuje obžalovaným Marianovi Kočnerovi a Pavlovi Ruskovi trest odňatia slobody vo výške 20 rokov za falšovanie zmeniek TV Markíza a marenie spravodlivosti. V záverečnej reči poukázal, že obžalovaní neviedli doteraz riadny život, nevidí poľahčujúce okolnosti.
   https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/542205-sud-ukoncil-dokazovanie-v-kauze-falsovania-zmeniek/

   Odpověď
  • Záverečná reč obhajoby naživo:
   https://www.youtube.com/watch?v=TuIwf8_Oe84

   Odpověď
  • … neviem ako je to po odvolani, ci moze este prebiehat dokazovanie??? … poprosim niekoho kto ma v to jasno…

   Odpověď
   • … teda predkladat noce dokazy….

    Odpověď
  • Časostroj 20.2.2020 o 2:30

   Cely proces je založený na bludoch Šantu a Lipsteina. Kočnerovi budeme musieť nakoniec vyplácať nemalé odskodnenie za tento proces, nakoľko spisi SIS usvedčujú nadprácu dvoch debilov v prospech agentúr pruhov a hviezd.

   Odpověď
   • Oracle 911 20.2.2020 o 7:03

    Možno ani nie, lebo tento súd môže ho aj oslobodiť a Šanta s tým „advokátom“ to aj tak odskáču.

    Odpověď
 21. Ústavný súd rozhodol v kauze štátnych cien, ktoré na súde napadol Kiska v 2018 roku a s jeho podaním sa stotožnila aj súčasná prezidentka Zuzana Čaputová.
  Schváleným zákonom sa zriadili štátna cena Jozefa Miloslava Hurbana a štátna cena Alexandra Dubčeka, ktoré udeľuje vláda a predseda Národnej rady SR. Prezident zákon nepodpísal, ale parlament jeho veto prelomil. „Zákon schválila NR SR v októbri 2017. Podľa vtedajšieho premiéra Roberta Fica vládna koalícia tak urobila aj pre nesúhlas s tým, ako prezident Kiska udeľoval štátne vyznamenania.
  „Ústavný súd vykonal rozsiahlu analýzu – historickú, komparatívnu, týkajúcu sa pojmu štátnych vyznamenaní a štátnych cien, jednak z hľadiska ich spoločenskej hodnoty, určitých formálnych a materiálnych znakov, ktoré sa zohľadňujú pri ich udeľovaní a dospel k záveru, že štátne ceny udeľované podľa tohto zákona nemožno považovať za štátne vyznamenania. Rozhodujúcou skutočnosťou najmä je, že štátne ceny sa neudeľujú v mene Slovenskej republiky, na rozdiel od štátnych vyznamenaní udeľovaných prezidentom SR,“ uviedol pre novinárov predseda ÚS Ivan Fiačan.

  https://www.ta3.com/clanok/1176013/rozhodli-v-kauze-statnych-cien-ktore-napadol-na-ustavnom-sude-kiska.html

  Odpověď
 22. https://www.hlavnespravy.sk/eset-sud-vydal-neodkladne-opatrenie-voci-poslancovi-smeru-sd-lubosovi-blahovi
  Už sa teším na Blahov protiútok. Mne to príde, že toto rozhodnutie môže Smeru pomôcť troštičku pred voľbami, ale určite sa bude dať využiť po voľbách.

  Odpověď
  • Eset to asi nedomyslel. „Má sa zdržať klamlivých vyjadrení a odstrániť klamlivé statusy“ – ak je to takto uvedené , tak o zábavu bude postarané. Ak to Blaha neodstráni, tak logicky z toho vyplýva, že statusy sú pravdivé.

   Odpověď
   • Dnes bol pekny clanok na RT ohladom svajciarskej firmy na sifrovanie a CIA. V skratke: firmu vlastnila CIA s Nemcami a mali zadbe vratka ku kazdemu zakaznikovi. Toz na margo Esetu, ak je tam len naznak podozrenua, je to bezpecnistne riziko. Link hodim neskor, z mobilu neviem.

    Odpověď
    • nenada…uz som dal na hlavne vlakno z teraz.sk

     Odpověď
    • Neboj sa cez tvoj reprak na notebooku ta odpocuva hociaka “sluzba”

     Odpověď
     • Maximilián Takajetotu 12.2.2020 o 20:25

      Horšie by bolo, keby aktivovali mikrofón.

      Odpověď
      • Staci reproduktor. Funguje oboma smermi ale pouziva sa len ako prijmac. Dakedy sa odpocuvalo aj cez zlozene sluchadlo pevnej linky.

       Odpověď
   • Posielam link
    https://www.tomshardware.com/news/antivirus-programs-bypassed-cia-wikileaks,33845.html
    sú tam IT firmy, ktoré kúpila CIA (neviem tak dobre po angl.). No a je tam Avast aj ESET

    Odpověď
  • Takto to Lubos Blaha komentuje>>>3. Súdy na Slovensku už vraj ani nepotrebujú názor obvinenej strany, oni vám obmedzia slobodu slova a vy sa to dozvedáte od hovorcu Esetu. Demokratický surrealizmus.

   4. Škoda, že je kampaň a asi si nestihnem do volieb rozhodnutie súdu prevziať, fakt ma veľmi zaujíma, na základe čoho súd rozhodol. Ale hneď, ako si to prevezmem, budem to plne rešpektovať a o Esete už potom nebudem písať, že ľudia majú obavy, že by mohol zmanipulovať voľby. Chichi. Cmuk.

   Odpověď
 23. Náměstí Borise Němcova? Projev malé upatlané čecháčkovské snahy někomu to nandat, reaguje Zeman
  „Jde jednoznačně o krok politický. Klasický projev malé upatlané čecháčkovské snahy někomu to nandat a u toho být schován za bukem,“ citoval pro Lidovky.cz prezidentova slova jeho mluvčí Jiří Ovčáček.
  https://www.lidovky.cz/domov/snaha-nekomu-to-nandat-a-u-toho-byt-schovan-za-bukem-zeman-nesouhlasi-s-prejmenovanim-namesti-pred.A200211_154055_ln_domov_ele?

  Odpověď
 24. Popolvár – toto je aj pre teba. Bárdy ma práve presvedčil, že E. Tomáš je správna voľba
  https://www.aktuality.sk/clanok/763530/volby-2020-komentovane-petrom-bardym-smer-sd-ma-strategiu-ktora-smeruje-k-porazke/

  Odpověď
  • No, nie som fanúšikom Aktualít a teda ani Bárdyho, ale zatiaľ si myslím, že to je veľmi realistický komentár. Opotrebovanosť Smeru je evidentná a vyhrať voľby s Tomášom a s trefnými a aj vtipnými blogmi Bláhu sa nedá. Takisto nie je nezanedbateľná „kádrová chudoba“ v okolí Fica a aj pasivita voči liberálnej mašinérii pred terajšími voľbami a dosť nešťastne cielená kampaň pod heslom „Za novú zmenu“(?). Ale lepšiu variantu ako voliť Smer ani ja nevidím.

   Odpověď
   • Smer je naozaj kádrovo podpriemerný, ale ani ostatné strany nie sú na tom lepšie. Je naozaj ťažké sa dobre zorientovať a hodiť to tej strane, ktorá to udrží aspoň na nejaký čas, pokiaľ sa nevyprofiluje iná strana so skutočne jasnou a zjednocujúcou koncepciou, ako do vnútra, tak aj vonku a do najbližších cca 30 rokov s národným, kresťanským a sociálnym zameraním. O jednej strane viem, no treba na nej zapracovať a dovybaviť ju kádrovo a ozvučiť pre ďalšie voľby, ktoré sa budú konať po tomto fiasku, ktoré sa udeje 29.2. Tou stranou je Strana práce.

    Odpověď
    • Oracle 911 12.2.2020 o 14:54

     :O

     Odpověď
    • ‚Smer je naozaj kádrovo podpriemerný, ale ani ostatné strany nie sú na tom lepšie.‘

     Je vôbec možné v tejto kategórii porovnávať Smer s ostatnými stranami? Podľa mňa nie. Jedine sa dajú porovnávať ostatné strany s ostatnými stranami.

     Odpověď
     • Nieje čo a koho porovnať s hociktorýmm aktívnym politikom, či už koaličnym alebo opozičnym, pretože po ovocí ich predsa dobre poznáme. Ja viem, že spústa ľudí sa snaží presadiť tvz. menšie zlo, čiže Smer, ale oni sa nielen kádrovo, ale aj koncepčne vyčerpali, keď vôbec nejakú koncepciu niekedy mali. Po kúpení si značky SD v roku 2005 sa akurát za ňu skrývali a potichu kradli a devastovali legislatívu – povestná veta „Vyhraj voľby a môžeš všetko“ bolo ich krédom – žiaľ a dnes ich dobieha mnou veľakrát spomínaný diletantizmus riadenia, za ktorý som si vždy zaslúžil od iných kritiku, avšak život mi dáva za pravdu. Dnes sa trasú, ako trasorítky, že koľko percent získajú a ako dlho sa vôbec udržia. Musím s poľutovaním konštatovať, že Smer vyčerpal všetky svoje možnosti a pôjde do zabudnutia.

      Odpověď
      • Oracle 911 12.2.2020 o 17:47

       Takým prístupom ako máš ty Putin nedosiahol by ani desatinu toho čo teraz má Rusko…

       Odpověď
      • ‚Ja viem, že spústa ľudí sa snaží presadiť tvz. menšie zlo, čiže Smer, ale oni sa nielen kádrovo, ale aj koncepčne vyčerpali, keď vôbec nejakú koncepciu niekedy mali. ‚

       Pre mňa a určite pre mnohých je Smer JASNOU proslovenskou stranou a nie nejakým, tebou opisovaným „menším zlom“. Tento termín patrí do kategórie lebofico. To, že možno niekto volí Smer ako „menšie zlo“, to poukazuje na nedostatočné chápanie krokov Smeru (áno, robia aj chyby…) a nechápanie ich konceptu riadenia (ktorý sa aj rozvíja), ktorý musí byť pri dnešnej totálne mediálne protištátnej-prostismeráckej masáži utajený a je problematickejšie vidieť, aké procesy sú riešené Smerom.

       K ďalším vetám… Smer sa neustále vyvíja a v chápaní globálnej politiky sú neporovnateľne inde oproti iným stranám, aj keď neviem, ktorá iná strana má chápanie globálnej politiky vyvedené do spôsobu riadenia na úrovni strany, aj keď ojedinelí jedinci v iných stranách sa možno nájdu, ale na úrovni strany je to muka.

       Odpověď
       • … potkany utekaju z lode, ked sa lod prvy krat zakolise… ukaz prosim na lepsie kadre…

        Odpověď
        • ‚ ukaz prosim na lepsie kadre… ‚

         To je druhotna otazka. Otazkou je, ci mame dostatocne podobny pohlad na to, co kader je.

         Odpověď
         • … tak co kader je?

          Odpověď
          • Skutocny kader je ten, ktory svojim chapanim a konanim dostatocne rozumie globalnej politike tak, ako je popisana v KSB/DVTR.

           Taky kader nenosi vysacku s napisom KSB, preto je nutne ho hodnotit podla prejavov, krokov, vysledkov a to z co najsirsej a najvyssej perspektivy.

           Zhodnotenie kto kader je a kto nie, vyzaduje aby hodnotiaci clovek dostatocne chapal globalnej politike (to je jeho mierka), ked to tak nie je, moze vidiet kadre tam kde nie su a naopak.

           Odpověď
           • … ano pekne napisane ci opisane, ale tu nehovorime o teorii, ale zial o praxi v kolonii Slovensko… tak poprosim ta o mena kadrov….

            Odpověď
            • Oracle 911 13.2.2020 o 9:59

             Po ovocí poznáte ich. ;)

            • …@ oracle , tak tak … :-)

            • Ja stale obhajujem Smer. Co som napisal nie je teoria, je to prakticky postup pri hodnoteni kadrov. Mena nech si urci kazdy sam.

            • Oracle 911 13.2.2020 o 10:43

             @Ferko
             Opak netvrdím, ale nie každému je to tak zrozumiteľné.

            • oracle: ‚Po ovocí poznáte ich‘

             To ano, ale v ramci nutnosti kamuflaze a nemoznosti priamo veci oznamit, nie vzdy sa da jasne poznat to ovocie…

             A stale sa dostavame k Rozliseniu.

            • Oracle 911 13.2.2020 o 11:02

             @Ferko
             A v konečnom dôsledku riešime tak mravnosť tak kádra, ako aj pozorovateľa.

      • Kde sa ty vlastne pohybuješ? Pracuješ niekde? Stretávaš sa s názormi ľudí? Tá veta, že budú voliť menšie zlo už dávno neplatí. Ľudia sa prebudili a rozmýšľajú úplne ináč. Smeráci majú koncepciu, taký ako ty ju nevidia. Chyby robí len ten čo nič nerobí. A mám taký dojem ,že sa asi trasieš ty osobne. Vydrž a radšej porozmýšľaj kde je to ovocie.

       Odpověď
      • tondo
       to si vážne osprostel alebo len stratil okuliare že nevidíš to čo spravila tá Liberálna banda. Tak ti napoviem. Tak ako sa vopchali do KSČ a potom ju povalili, urobili to iste HZDS a teraz to skúšajú na Smer a celkom sa im darí lebo celá ta US banda je zameraná na Nás lebo všade naokolo dostáva po papuli. SI presvedčený že ešte treba Fica viac strčiť do toho hovna do ktorého ho dostali alebo mu pomôcť sa z neho vyhrabať.

       Odpověď
       • +++++… presne takto bezi….

        Odpověď
      • Chtěla bych jen připomenout ( tímto přiloženým videem) , jak lidé mají krátkou paměť . Zde je názorná ukázka, kdo měl (má) nebo neměl( nemá) nějakou ucelenou koncepci. A z toho mě vychází , že Smer to nebyl a nebude.
       https://www.youtube.com/watch?v=lY3eqqjyG5E&feature=share

       Odpověď
   • popolvár 12.2.2020 o 16:19

    a preto je potrebné kádrovo posilniť SMER, nie stále zakladať nové straničky a ministrany… A pekne začať od podlahy od komunálu – ísť do miestnych štruktúr, samospráv, presadiť sa ako miestni poslanci, starostovia a na základe osvedčenia sa a získania politických ostrôh kandidovať aj vyššie…

    Odpověď
    • popolvár 12.2.2020 o 16:22

     …lebo to je podobné ako: V Blave sa to posralo, tak poďme do Košíc, v Košiciach to už tiež nie je ružové, tak poďme do Banskej Bystrice a nakoniec zistíme, že niet kam ísť, lebo namiesto toho´, aby sme sa pokúsili veci riešiť na mieste, tak len stále utekáme a vyprázdňujeme bojisko bez boja širokolaktím hajzlom

     Odpověď
     • Súhlas. Tá Harabínova útočnosť na Pelegríniho a Danka, je len egoistická strana potopiť Smer a SNS (okrem ĽSNS), a na ich chrbtoch vyliezť čo najvyššie, t.j. ukradnúť si čo najviac voličov pre seba z iných patriotických strán. To je ego a charakter jak sviňa. Doslova „stvorený na spoluprácu“…

      Odpověď
      • Harabín mi v určitých aspektoch začína pripomínať podobnú rozbušku vo vlastnom hniezde, ako je Matovič (likvidátor koalícií).

       Odpověď
      • popolvár 12.2.2020 o 20:14

       k Harabinovi som sa vyjadril aj v tomto príspevku: http://www.vodaksb.eu/diskuse/politika/comment-page-110/#comment-285732

       Odpověď
       • Čítal som, dobré zhrnutie.

        Odpověď
        • Oracle 911 12.2.2020 o 23:12

         Súhlasím a GP je fakt sviňa…

         Odpověď
       • Dobre zhrnutie, presne o to ide od zaciatku tejto „stafety“, o pritlacenie Caputovej.

        Odpověď
   • Ako vysvetlíš, že Smer poráža PS na ich vlastnom poli – v internete? Taký opotrebovaný zrejme nebude ;-)

    Odpověď
 25. Blaha velmi dobře.
  Duel v Téme dňa: Blaha proti Marcinkovej 25 min.
  https://www.ta3.com/clanok/1175749/duel-v-teme-dna-blaha-proti-marcinkovej.html

  Odpověď
 26. 13. DÔCHODOK A DVOJNÁSOBNÝ PRÍDAVOK NA DIEŤA SCHVÁLIME EŠTE DO VOLIEB
  13. dôchodok vo výške 460 eur a dvojnásobný prídavok na dieťa vo výške 50 eur mesačne schválime ešte do volieb. Už zajtra naše opatrenia odobrí vláda a následne mimoriadne zasadne aj parlament. Túto dobrú správu sme dnes spolu s premiérom Petrom Pellegrinim oznámili na tlačovej besede.
  https://www.info.sk/sprava/165644/vlada-chce-zdvojnasobit-rodinne-pridavky-este-pred-volbami/
  Vládny Most-Híd zvolanie schôdze nepodporí.
  Opozičná ĽSNS podporí zvolanie mimoriadnej schôdze parlamentu, kde chcú Smer-SD a SNS prerokovať zdvojnásobenie prídavkov pre rodičov a zavedenie 13. dôchodku. Podmienkou SNS je tiež rokovať o Istanbulskom dohovore a zrušení diaľničných známok. „Podporíme všetky aktivity proti nebezpečnej LGBT propagande,“ uviedol pre TASR hovorca ĽSNS Ondrej Ďurica. Vládny Most-Híd zvolanie schôdze nepodporí.
  https://www.info.sk/sprava/165659/lsns-podpori-zvolanie-mimoriadnej-schodze-ktoru-avizovali-smersd-a-sns/

  Odpověď
  • Zajímavý signál ze strany LSNS . I takto lze spolupracovat exekutivně…

   Odpověď
   • Ja som za to, aby takto Lsns spolupracovala v opozicii, ale…

    Dam to na spravnu mieru. Kto nepodpori taketo zakony pre ocividne dobro spolocnosti musi byt hlupak, alebo protistatny zivel a odpise sa v ociach ludi.

    Preco to nepodporil Most-hid? No preto, aby to vyzenelo, ze vdaka Lsns tieto zakony presli. Proste zakulisie zatlacilo na Most-hid a „zachrana“ prisla od Lsns.

    Odpověď
    • Oracle 911 12.2.2020 o 6:48

     Hej, a teraz si predstav v akej situácií sa ocitol Matovič kvôli zmene svojej predvolebnej rétoriky, lebo ak nepríde, zdrží sa alebo rovno odmietne hoci aj jeden z návrhov, tak ho budú môcť právom nazvať klamárom a pozérom a ak prikývne hoci aj na jeden návrh, tak nielen sa natrvalo odpísal u liberál-fašistoch, ale aj bude musieť podporovať menšinovú vládu Smeru.

     Odpověď
     • Maťovičom sa v posledných dvoch svojich videách zaoberal Michelko..dostali sa k nemu informácie, že Matovič disponuje veľkým komprom na lídrov opozicie, ktoré chce použiť až po voľbách kvôli vyjednávaniam.

      https://youtu.be/sbwnuS_ALzI
      https://youtu.be/pGk6qiEXbhw

      Odpověď
      • Oracle 911 12.2.2020 o 7:45

       To nepopieram, ale celá situácia sa môže obrátiť proti nemu.

       Odpověď
       • Ano napriklad može dostať gulu na prsa.

        Odpověď
        • Oracle 911 12.2.2020 o 8:07

         Nie, skôr sa vyvinie situácia tak, že nebude môcť ich využiť po voľbách.

         Odpověď
         • Možno čo to z nich použije už pri terajších jednaniach za okrúhlym stolom, za ktorý pozval opozičných lidrov. Kiska chce dovliecť celý tým svojich odpornikov a Hlina sa nechal počuť, že“ len bez kamier“.
          Po včerajšom „obede“ s Beblavym a Trubanom, kde ich nechal hodinu čakať, kým sa dostavil, mi obaja prišli ako „zmoknuté sliepky“ pri vyhlaseniach o výsledku.

          Odpověď
          • Oracle 911 12.2.2020 o 9:02

           Ktovie kedy, ale ak to Matovič tie materiály pustí von pred voľbami len aby to osolil ostatným liberál-fašistom.

           Odpověď
      • Otázka je:
       ODKIAĽ ICH MÁ???
       OD KOHO???

       Bo odtiaľ vietor fúka, odhliadnuc od toho,
       čo si Mat-ovič myslí.. , čo nechápe…
       Bo jeho názor naozaj nikoho z inžinierov nezaujíma
       a ani nikdy nezaujímal.. asi ako čo si chudáčik psík myslí.

       Odpověď
     • Jedna z účinných a odzkoušených technik řízení kroků protivníka je tzv.reaktivní řízení . Na začátku dlouhodobý monitoring důležitých figur v řízení a sestavení hlubšího psychologického profilu . Potom se volí správně formované kroky, na něž protivník očekávaně reaguje. Západ tuto taktiku používal v SSSR v 60-80.letech v už infikovaném politbyru KSSS. A poměrně úspěšně.

      Odpověď
    • Ferko, niečo cez 1 milión dôchodcov = 460 miliónov € za rok, cca milión detí = mesačne 25 miliónov € = ročne 300 miliónov €
     Spolu to je 800 miliónov € ročne naviac z rozpočtu. 800 miliónov stálo mýto, výber ktorého väčšinou končí niekde inde ako na obnovu ciest. Vážny to vôbec nevie rozumne odôvodniť, že kde. Ako chceš argumentovať opozícii na ich smiech, ktorý u nich zavládol po ohlásení týchto opatrení? Mne nemusíš hovoriť o snahe zlepšiť život poctivo pracujúcim, ale rozpočet nie je guma, ktorú natiahneš ako chceš. A k tomu hneď a naraz, alebo najlepšie s platnosťou od roku, v ktorom už bude nová vláda, ktorej zloženie je dnes vo hviezdach.
     Posledne mne známa výška rodinných prídavkov v DE v 2017 bola 190€ na dieťa. Na tretie to bolo tuším 200€ a na piate 220 €. Priemerná mzda v 2017 v Nemecku bola 3.700 €. Ak si dáme jednoduchú metódu pomeru priemernej mzdy a výšky rodinných prídavkov, tak nám vyjde pomer 5% . Čiže navrhovaná výška prídavkov 50 € skoro presne zodpovedá tomuto pomeru u nás (máme priemernú mzdu 1.100 €)
     Ale my nemáme vlastnú (podriadenú vláde a parlamentu Slovenskej republiky) centrálnu banku, ktorá by emitovala vlastnú menu, ktorej obeh aveľkosť bude riadiť suverénna vláda a parlament Slovenskej republiky.
     Takže ako rozumne vysvetlíš tej mlčiacej nerozhodnej väčšine (na liberálov s..ť, tí nemajú empatiu vžiť sa do problémov obyčajných, poctivo pracujúcich, ktorí horko-ťažko zaplatia účty), že tieto opatrenia nás nedostanú za pár rokov do krachu, lebo Slovenská republika každým rokom žije na dlh a na ten dlh si požičiava nie od občanov Slovenskej republiky, ale na finančných trhoch od súkromných inštitúcii (hlavne bánk), väčšinou zo Západu?

     Odpověď
     • ‚ A k tomu hneď a naraz, alebo najlepšie s platnosťou od roku, v ktorom už bude nová vláda, ktorej zloženie je dnes vo hviezdach. ‚

      To je v jednoduchosti jedno, ake je zlozenie vlady, lebo skutocne „rokovania“ prebiehaju v pozadi, ale tiez zalezi kto aky silny mandat od ludi dostane.

      ‚ Takže ako rozumne vysvetlíš tej mlčiacej nerozhodnej väčšine… …že tieto opatrenia nás nedostanú za pár rokov do krachu… ‚

      Nijako. Jedine sa da porovnavat zadlzenost s ostatnymi „demokratickymi“ statmi. Danko sa to snazil vysvetlit jednou vetou, ze aj tak to tie „demokraticke“ staty nikdy nezaplatia (vysoky dlh).

      Odpověď
      • Ferko, teraz mám v rukách volebný občasník ĽSNS. Ak číslo je pravdivé, tak na dividendách odišlo do zahraničia 3,6 miliardy €. U nás ako v jedinej krajine široko – ďaleko nie je daň z dividend (len zdravotné odvody, čo je blbosť). V Nemecku je daň z dividend cca 26%, rovnako vysoké a vyššie sú všade na západe. Ak by sme dali 25% daň, tak aj pri poklese ziskov kvôli kríze a trucu podnikateľov smerom k stápaniu ziskov, aj tak by sme skasírovali pekných pár sto miliónov.
       Na dlhšie lakte je číslo 4,5 miliardy € za dovoz potravín. Toto súvisí s budovaním potravinovej bezpečnosti a samostatnosti, čo je spoločný cieľ Smeru, ĽSNS a národných síl.
       Jednoznačne máš pravdu, že treba dostať medzi ľudí tému ako vznikajú dlhy, kto si ich môže dovoliť navyšovať do absurdných rozmerov a nemusí si robiť ťažkú hlavu so splácaním, lebo… lebo ratingové agentúry, lebo trh so štátnymi dlhopismi stojí a padá práve emisiou dlhu západných krajín, ktoré ten dlh cez súkromné banky a poisťovne nakoniec predajú drobným ľuďom. Ako sporiteľom na dôchodky, či podielnikom podielových fondov, alebo poistencom so životným poistením. Bankári zhrabnú zisky a bonusy a riziko ostane poslednému blbcovi v dome. Všetci hádam poznajú vetu „posledného hryzú psy“

       Odpověď
       • Ano, dan z divident treba tlacit, ale stale je to o takulisnych stretnutiach, schopnosi

        Odpověď
        • …schopnostiach vyjednavacov a podpore obcanov.

         Odpověď
       • https://ekonomika.sme.sk/c/6064934/smer-chce-dan-z-dividend-fyzickych-osob-aj-extra-dan-pre-velke-firmy.html

        Dan z divident Smer tlaci uz dlho, ale ako som napisal… Podme robit hokus pokus, ved ku Smeru sa mozno prida aj chrust pustovnik z travnika…

        Odpověď
       • Nevím, jak je to na Slovensku, ale u nás zahraniční vlastníci neplatí daň z dividend kvůli dvojímu zdanění. U zemí, se kterými máme smlouvy o zamezení dvojího zdanění má obsah smlouvy o zamezení dvojího zdanění přednost před obsahem tuzemské legislativy. Daně z dividend platí v domovské zemi.
        Třeba s Německem je tato smlouva platná už z r. 1984.
        https://www.mfcr.cz/cs/legislativa/dvoji-zdaneni/prehled-platnych-smluv

        Odpověď
        • Dvojité zdanenie… ak ja ako Slovák mám dividendy z akcii nemeckej firmy, tak automaticky mi stiahnu zrážkovú daň z hrubej dividendy v Nemecku (dostanem na účet sumu nižšiu o zaplatenú daň) a ak by bola daň z dividend aj u nás, tak ju už neplatím.

         Odpověď
     • … vyberu konecne dabe od US Steel a podobnych…. a USA ziju tiez na dlh… a mozno im ho o rom cely odpisu …. TAKZE SA NETRAP … Dochodcovia su ti co si to na rozdiel od mbohych inych pocacsine uz zasluzili …

      Odpověď
      • … ospravedlnujem sa za preklepy….

       Odpověď
  • Koalícia strán PS/Spolu podáva trestné oznámenie na niekoľkých členov vlády za zneužitie právomocí verejného činiteľa a z marenia úlohy verejným činiteľom.

   Po podaní trestného oznámenia na Generálnej prokuratúre SR to povedal predseda Spolu Miroslav Beblavý. Podľa neho sa toho dopustili tí členovia vlády, ktorí dnes dopoludnia schválili návrhy zákonov o trinástom dôchodku, prídavkoch na dieťa a diaľničných známkach. Beblavý zdôraznil, že schválením týchto návrhov dvojnásobne porušili zákon.
   Poukázali na to, že po schválení týchto zákonov bude mať od Slovenska horšie verejné financie spomedzi členských štátov Európskej únie už iba Rumunsko.

   ttps://spravy.pravda.sk/domace/clanok/542227-ps-spolu-podavaju-trestne-oznamenie-na-niektorych-clenov-vlady-za-zneuzitie-pravomoci-verejneho-cinitela/

   Odpověď
   • Miuko nahral na smeč Ficovi, ten to určite patrične využije. Podporovať občanov SR je podľa liberálov totiž trestný čin.

    Odpověď
    • Oracle 911 12.2.2020 o 14:59

     Patrične využije?! Omyl Fico a Blaha to patrične zneužije s tým, že Matovič nebude mať ani šancu využiť tie kompromitujúce materiály po voľbách, skôr ich využije pred voľbami.

     Odpověď
   • tak hlavne je to smiesne. 1) to by znamenalo, ze uz meskaju so zalobou, tam by sme mohli totiz presunut vsetky socialne opatrenia v historii Slovenska
    2) Slovensko je sice co sa tyka pomeru verejneho dlhu voci HDP na tom horsie ako Rumunsko (to ma 35% a my cca 50%), ale vacsina statov EU je na tom podstatne horsie, to chce obvinit vsetkych ich politikov, ze nicia svoje staty?
    https://ec.europa.eu/eurostat/statistics-explained/index.php?title=Government_finance_statistics/sk

    Odpověď
  • Oracle 911 12.2.2020 o 15:09

   Vie niekto ako Matovič hlasoval?

   Odpověď
   • Hlasovanie bude v utorok, Danko plánuje na ten deň zvolať mimoriadnu schôdzu , majú uz 50 podpisov, toto bolo rokovanie vlády

    Odpověď
    • Turbulence v info-poli roste . Ten krok Kiskovců se dá hodnotit jen jako selhání volební stategie tohoto bloku . Doufám, že to Fico, ale spíše Pelle jako premiér i Danko jako hlava NR patřičně zfruktifikují.

     Odpověď
     • Oracle 911 12.2.2020 o 17:43

      A čo asi urobí klaun Matovič? Som naozaj zvedavý.

      Odpověď
    • Či bol Matovič medzi 50 poslancami, ktorí podpisom podporili zvolanie mimoriadnej schôdze neviem dohľadať…. zatiaľ

     Odpověď
 27. Konspirator 11.2.2020 o 20:21

  Neviem, či tu ten článok už niekto dal, ale opäť Teleki, tentoray o Kuciakovi : https://www.eurorespekt.sk/vrazda-jana-kuciaka-cast-1/?fbclid=IwAR0dO4JMf6j_xmSC42vY1jVV8PAoj9QpQZlQiB0EnxG3VMUGD7gXxXlUjdo

  Odpověď
 28. Jana Teleki zverejnila na stranke Eurorespekt listinu ktorá by mala priamo diskreditovať stranu SNS a ZRS kde je uvedene že Markiza Slovakia v spolupraci so CME mala milionmi Slov.korún….podplatit tieto strany aby vytvorili mienkotvornu úroveň nimi podporovaných programov vychodnej a strednej Europy…..tak si to pozrite….material ziskala zo SIS a aj ine zdroje to potvrdili…
  https://www.facebook.com/100003740625856/posts/1816223015179035/

  Odpověď
  • popolvár 11.2.2020 o 17:38

   nepáči sa mi to, že mená chce zverejniť až tesne pred voľbami – to zaváňa diskreditáciou SNS ako celku. Qui bono? Za serióznejšie by som pokladal to zverejniť teraz, aby sa SNS mohla od týchto ľudí očistiť, prípadne aj títo samotní mali možnosť zaujať k tomu stanovisko.
   Takto to na mňa pôsobí viac ako spravodajská hra, a nie ako úprimná snaha o očistu Slovenska od takýchto ľudí.
   J. Teleki, mám pocit, že Vás niekto využíva vo svojich intrigách…

   Odpověď
   • tí ľudia v SNS už dávno nie sú…a ani strana ZRS už myslim neexistuje…sumy su v slovenských korunách,skor chcela poukázať na to ,že CME proste manipulovala ver. mienku ešte v čase keď v SNS boli iní poslanci…s dnešnou SNS to má (nemá)nič spoločné…teda aspoň ja som to tak pochopila

    Odpověď
    • popolvár 11.2.2020 o 18:14

     reagoval som tak, kvôli tomu, že som klikol na odkaz na facebook, a tam bola len kópia tejto listiny. Teraz som si však prečítal na eurorespekte celý článok: https://www.eurorespekt.sk/kupeny-americky-mopslik-sudca-klemanic-odmieta-vykonat-dokazovanie-a-pripustit-dokazy/, a tam je tá listina pripojená. V rámci kontextu článku, to už vyznieva inak – je cielená na diskreditáciu CME ako úplatkára, a tým aj sudcu a senát, lebo tým vzbudzuje podozrenie, že zobrali úplatky.
     Tak a teraz k hlavnému: ten, tu linkovaný posledný článok, kde je tá listina, má oproti iným článkom J. Teleki jednu odlišnosť – v prípade diktátu zo slovenčiny by to bolo za 3 – množstvo pravopisných chýb ohľadom čiarky – buď chýba, alebo je nesprávne umiestnená (predchádzajúce články boli pravopisne lepšie). Z toho vyplýva otázka: „Písala to a zverejňovala J. Teleki v chvate bez toho, aby si text pred zverejnením skontrolovala, alebo pod menom J. Teleki píše viacero autorov?“
     Tak, či tak, teraz som si už istý, že skrze články J. Teleki sa z procesu ohľadom zmeniek stal nástroj na likvidáciu liberálnej periférie americkej bažiny na Slovensku. Nech už rozhodnutie tohto súdu dopadne akokoľvek, Lipšic a celá banda za ním a a okolo neho skončila. Tento proces a udalosti okolo toho už ide plne v réžii niekoho iného a výsledok sa bažine páčiť nebude… A Kočner aj Rusko môžu byť pokojní – aj keď ich tento súd odsúdi, odvolací ich oslobodí…, ak sa rozhodnú spolupracovať na likvidácii liberálov (Kočner bude musieť, veď má ešte na krku obvinenie z objednávky vraždy Kuciaka.)
     „Dámy a páni, držte si klobúky, ideme z kopca!“

     Odpověď
     • inak pred 4.hodinami sa ludia dotazovali prečo su mená začiernené napísala toto
      „Jana Teleki tie mená odkryjeme tesne pred voľbami ..a zverejníme ďalšie …“

      Odpověď
     • Tiež som na podobný pravopis pred nejakým časom narazil. Neviem, či u J.Teleki, alebo to bola iná skúsená novinárka. V tom článku bola vytočená, takže tam sa to vysvetľovalo.

      Odpověď
    • popolvár 11.2.2020 o 18:15

     zuzi, buď si J. Teleki, alebo si videla nezačiernenú listinu…

     Odpověď
     • nie som ,preboha…čo si… : ) vôbec netuším kto je pod začiernením…. veď Hox ti poskytne mail…kludne mi napíš ,som len obyčajný človek… : )…ale zasmiala som sa …dúfam ,si to aj ty tak myslel : )

      Odpověď
      • popolvár 11.2.2020 o 20:17

       tí ľudia v SNS už dávno nie sú… – zuzka, ako vieš, že už tam nie sú, ak si tú listinu nevidela? Na základe čoho tak usudzuješ?

       Odpověď
       • tak toto je ale hra so slovami a je mi jasné,že to neobhájim….je to len môj dojem,myslím si to….. že tam nie su….mám si sypať popol na hlavu?…ako ti to mám dokázať?…netuším….. napíš mi mail….stretnime sa…ja neviem … : ) Oracle má tiež moj mail,písali sme si ….

        Odpověď
       • napísala som ,že tí ľudia tam nie sú a vychádzala som z toho,že som predpokladala,že ak sú sumy v korunách,tak to bolo za čias iných poslancov SNS

        Odpověď
        • popolvár 11.2.2020 o 20:36

         zuzka, syp si popol na hlavu!!!, smejem sa… v pohode…
         a prispievaj ďalej, dávaš sem zaujímavé príspevky

         Odpověď
         • už som bola rusky troll…už som bola agentka Kremľa….už som bola konšpirátor….ale Jana Teleki ešte nie : )))) si mi dal teda : )))

          Odpověď
          • popolvár 11.2.2020 o 20:56

           no tak si teraz agent J. Teleki…
           Vidíš, keby si sa nestala súčasťou vodaksb, tak takúto závratnú kariéru v tak krátkej dobe nespravíš… ešte že si sa z toho Kremľa vrátila domov, ty konšpirátorka…

           Odpověď
           • popolvár 11.2.2020 o 20:58

            v treťom ročníku ZDŠ mi učiteľka skomolila priezvisko na Tekeli, a to mi nadlho prischlo ako prezývka…
            Tekeli, Teleki – zaujímavá podobnosť…

            Odpověď
            • o priezvisku by som mohla aj ja písať…. mám tiež maďarské priezvisko…ale zvykla som si…. musím hláskovať všade kam prídem….
             a vďaka za debatu….si mi urobil úsmevný večer

            • Szekely by bolo zaujímavejšie (Edmont Bordeaux, Evanjelium Esejcov).

           • Agent či hrábě?
            https://66.media.tumblr.com/30b4b3e7f486f2bb0b68abb56fbcb918/tumblr_pu0pgdzNIm1x65dlgo5_500.jpg

            Odpověď
          • Toloke z Teleke.
           https://www.youtube.com/watch?v=GqO3bvLKsBA

           Odpověď
           • Svetly okamzik dnesniho dne :)

            Odpověď
           • :-D Klasika. Hlavně Zutro, to je na oskara.

            Odpověď
  • ZRS to je Združenie robotníkov Slovenska.
   Tu je podstata, že niekto chce zdiskreditovať nie stranu, ale poctivo pracujúcich štýlom „Pozrite sa, komunisti kradli a potláčali ľudské práva a ďalšia strana, ktorá sa hrala, že zastupovala robotníkov, zas len kradla….“
   A Slintoš (Rusko) je akože ten spravodlivý? Kočner takisto??? Vážení, treba mať mieru a rozlíšenie. V ZRS boli škodná Gavorník a ešte minister privatizácie (meno mi vypadlo), ale Ján Ľupták bol poctivec, hoci tiež sa tuším cez jeho svokru v nejakej dozornej rade zamazal.
   Jane Teleki určite nejde o záujmy poctivo pracujúcich. Niektoré info od nej sú použiteľné, ale treba rozmýšľať komu slúži.

   Odpověď
   • popolvár 11.2.2020 o 19:32

    graul, tu sa primárne momentálne neposudzuje mravnosť a bezúhonnosť Kočnera a Ruska, tí toho majú riadne za ušami, ale tu sa momentálne rozoberá budúcnosť a smerovanie Slovenska v nej s tvrdým dopadom na každého z nás osobne. A proces s týmito dvoma je len indikátorom jak momentálneho stavu, tak aj možnosti budúceho smerovania. Veď tento proces je tak nádherným príkladom DVTR v praxi – veď v tomto súdnom procese a jeho pozadí máš skoro všetky aspekty DVTR aj s prílohami v kocke na jednom podnose.
    pozri si: jeden proces bol o tom, ako dostať Kočnera do basy – pozri ako sa o ňom informovalo a ako ho začala verejnosť vnímať.
    teraz nám tu beží druhý proces (alebo možno len prudký manéver v pôvodnom procese (obžaloba Ruska dávno pred tým, než bol obžalovaný Kočner bola predpríprava na zvrat v tomto procese s Kočnerom) a aby bol úspešný, tak Kočner musí vyzerať ako neviniatko, aby tými zlými boli jednoznačne jeho súdni kati. verejná mienka potrebuje jednoznačne biele a čierne vzory (hrdinov), aby s ňou bolo možné manipulovať na emocionálnej úrovni – šedá uprostred je tak šedá, že nikoho emočne nepohne…

    Odpověď
  • Tajné služby vždy pretekali a cielene púšťali dezinfo to novín. Rýchlosť, akou dnes zamorujú mediálny priestor sa násobne zvýšila príchodom sociálnych sietí.

   Odpověď
   • Oracle 911 11.2.2020 o 20:46

    Ale to zas vytvára v konečnom dôsledku nebezpečné prostredie pre manipulátorov.

    Odpověď
  • Heretik -herec,zasrtanca herezy
   https://domov.sme.sk/c/22323157/sud-s-kocnerom-pre-vrazdu-kuciaka-rozhovor-s-heretikom.html

   Odpověď
 29. Priatelia,dnes mala byť na Slobodnom vysielači relácia Infovojna s pánom Ziaranom…avšak v programovom liste na dnešný deň táto relácia nieje…Nezachytili ste náhodou niečo v tom zmysle,prečo túto reláciu nebudú dnes vysielať ?

  Odpověď
  • Invovojna nebýva na Slobodnom vysielači

   Tu máš link
   https://www.infovojna.sk/program/informacna-vojna-1122020

   Odpověď
  • Bude na IV

   Odpověď
 30. Popri 13. dôchodku, rapídnemu zvýšeniu rodičovského príspevku sa ďalej pripája 100% (od 1.1.2021) zvýšenie detských prídavkov.

  Prejav Pellegriniho: https://www.facebook.com/pellegrini.peter/videos/512912732946384/

  Odpověď
 31. “Politici “versus Politici
  Zatím co “politici” vylevaji plné kýble špíny na politiky, tito se postarali o výborný tah na branku.
  https://www.hlavnespravy.sk/vlada-chce-zdvojnasobit-rodinne-pridavky-uz-pred-volbami/2049793

  Odpověď
 32. Kto klame o Istambule? Tak teraz neviem … Harabin pustil zaujimavé info a sám som prekvapený:
  Dajte si na 55 minutu:
  https://www.youtube.com/watch?time_continue=3521&v=4vgQKLZFfP4&feature=emb_logo

  Odpověď
  • Možná šlo o nějaký test Čaputové.
   Smer má dnes na FB: ISTANBULSKÝ DOHOVOR RATIFIKOVAŤ NEBUDEME
   Ako si môžete pozrieť vo videu, premiér Peter Pellegrini dal férovú ponuku prezidentke Zuzane Čaputovej, ako elegantne vyriešiť odstúpenie od Istanbulského dohovoru v súlade s vôľou občanov Slovenskej republiky. Prezidentka Zuzana Čaputová bohužiaľ odmietla tento návrh Petra Pellegriniho. Premiér má, aj pre ďalšie kroky, ktoré budú viesť k definitívnemu odstúpeniu od Istanbulského dohovoru, plnú podporu strany SMER-SD.
   https://www.facebook.com/smersd/videos/640443540025256/

   Odpověď
   • Oracle 911 11.2.2020 o 14:01

    Tento krok som čakal budúci týždeň v pondelok…

    Odpověď
   • Ovšem ak je to a tak, chcelo by to nejakú „koordináciu“ s Harabinom. Samozrejme mám na mysli skôr zo strany Harabina. Štve ma to lebo to na 1 pohľad nevyzerá že by mal šancu dohodnúť sa nakoniec nejako rozumne so Smerom po voľbách.

    Odpověď
    • Oracle 911 11.2.2020 o 15:00

     Zdanie klame a politika je umenie možného (a často aj nemožného).

     Odpověď
     • Souhlas . Po vyhlášení výsledku „vůle občanů“ se rozdává nová sada karet . Tam už strany netlačí vůle občanů , ale optimalizace dělby moci. Pokud se pestré spektrum stran orientovaných / i když s různými prioritami/ na rozvoj vlastní státnosti nedokáží dohodnout na společném jmenovateli , pak je ta vlastní státnost odsouzena k marginalizaci . A to se, alespoň velmi doufám, nestane.

      Odpověď
   • Ja si myslím, že Čaputová prešla testami už dávno, inak by nebola tam kde je. naštepená, zmanipulovaná, ľahko ovládateľná marieoneta, ktorá zarecituje, čo jej napíšu. Dokonale poslušná voči svojej autorite. V prípade potreby bude predhodená davu.

    Odpověď
    • Oracle 911 12.2.2020 o 7:51

     A presne to chystá urobiť Smer-SD týmto hlasovaním.

     Odpověď
   • „Možná šlo o nějaký test Čaputové.“

    Tiež mi to len teraz došlo. Žeby Harabín nepochopil?

    Odpověď
    • Oracle 911 12.2.2020 o 9:35

     Ja si myslím, že to bol test toho, že ako „jej tím“ chápe veci a nepochopili, že je to ponuka na zachovanie tváre a vyhynutie sa vyvodeniu politickej zodpovednosti, ktorá sa neodmieta.

     Odpověď
     • popolvár 12.2.2020 o 12:34

      Harabin, ako sudca, to vysvetlil jasne, aj to, že na Slovensku sa dejú neústavné veci a ozrejmil, aký je zámer. Avšak buď nepochopil, čo Pelegrini a Danko sledujú, alebo v snahe nahnať si politické body, si zase kopol do SMERu – teraz do Pelegriniho.
      Potencionálny liberálny parlament, liberálna vláda a reálna liberálna prezidentka by totižto aj protizákonnou a protiústavnou cestou tento Lisabonský dohovor ratifikovali – toto viackrát v tom vstupe do vysielania SV (niekto tu už dal na to včera link) Harabin zdôrazňoval – a má pravdu.
      No ani v SMERe a SNS nie sú debili, a toto nebezpečenstvo si uvedomujú. (a poznáme známu taktiku Bruselu: hlasovať dovtedy, pokiaľ sa neodhlasuje to, čo potrebujeme, takže by proti takémuto kroku liberálov nič nenamietali a isto by neposielali politické demarše za porušenie ústavnosti a demokracie v našej krajine). Preto Pelegrini a Danko touto po právnej stránke nezmyselnou hrou sa snažia o jedno: Keďže je to prezidentská zmluva v symbióze zhody parlamentu a prezidenta (najprv ratifikácia parlamentom a potom podpis prezidentom) a zloženie parlamentu je po voľbách otázne, tak potrebujú pritlačiť Čaputovú, aby sa verejne vyjadrila a jasne odmietla tento dohovor už teraz pred voľbami. A o tomto je aj demonštrácia, na ktorú biskup zakázal ísť farárovi Kuffovi, no ktorý aj napriek tomu vyzval Čaputovú, aby buď ustúpila alebo odstúpila. Prečítajte si k tomu článok, z ktorého vyberám:
      „Protestujúci, ale aj Danko od hlavy štátu žiadajú, aby dohovor odmietla.
      Čaputová však tvrdí, že Istanbulský dohovor musí najskôr odmietnuť národná rada. V dvoch uzneseniach, ktoré parlament schválil minulý rok, sa tak totiž podľa nej nestalo.“
      Ako vidno, Čaputová si cielene klamstvom vytvára priestor na to, aby Lisabonský dohovor mohla podpísať, lebo liberáli, ak ovládnu parlament, sa ho jednoznačne chystajú ratifikovať.
      A keďže takto prinútili Čaputovú sa verejne ohľadom toho prejaviť, tak preto teraz opakovane idú na mimoriadne zvolanej schôdzi to ešte raz odmietnuť a takto priložiť Čaputovej „nôž na krk“…
      celý článok tu:
      https://www.aktuality.sk/clanok/763430/kuffu-na-protest-nepustil-biskup-farar-odkazal-caputovej-aby-ustupila-alebo-odstupila/
      Som smutný z toho, že Harabin, buď nechápe tieto procesy a o čo tu v skutočnosti ide, alebo ak chápe, tak to zneužíva len čisto na získanie vlastných politických bodov – to potom nie je žiadny koaličný partner, ale egocentrik – ja, ja, ja…

      Odpověď
  • popolvár 11.2.2020 o 15:40

   Harabin sa vyjadril jasne a v podstate len zopakoval to, čo sme tu dávali v odkaze na článok z eurorespectu.
   Škoda, že osobne nedozrel tak, ako dozrel profesionálne, a zahodil šancu stať sa prezidentom. Aspoň by bola zabezpečená ústavnosť procesov v krajine a ústavné konanie Ústavného súdu.

   Odpověď
   • Jen malá oprava ,ten článek byl zde:
    https://zemavek.sk/nekonecny-pribeh-s-istanbulskym-dohovorom/

    Odpověď
 33. Oznámenie: Program ministra zahraničných vecí Miroslava Lajčáka
  Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák bude v stredu 12. februára v Bratislave rokovať s ministerkou pre Európsku úniu a ústavu Rakúskej republiky Karoline Edtstadler, ktorá pricestuje na pracovnú návštevu s cieľom konzultovať aktuálne otázky v agende EÚ.
  https://www.tasr.sk/tasr-clanok/TASR:20200211TBB00102

  Odpověď
  • … zacina nas zaclenovat v sulade s Panarinovym novym videom myslim 87???

   Odpověď
   • to ma prvé napadlo tiež

    Odpověď
    • … inak pocuvajuc cast o koronavirusr sa mi vyrojila myslienka, ze na Skripala aplikovali tiez virus s nejakymi opiatmi…

     Odpověď
 34. Z českých luhů a hájů…

  „Žalovaná prokázala, že v Parlamentních listech lze publikovat jakýkoli text, aniž by byla zkoumána pravdivost jeho obsahu. Prokázala rovněž, že na stránkách Parlamentních listů publikují, a to nikoli ojediněle, autoři, kteří jsou nesnášenliví k jiným kulturním, náboženským a sociálním odlišnostem, mají velmi vyhraněné postoje vůči menšinám národnostním či sexuálním, migrantům apod., vlastní národ či rasu ostatním nadřazují, prosazují „tradiční hodnoty“ a „silný stát“, nabízejí jednoduché cesty k řešení složitých problémů. Podobné vyhraněné postoje jsou považovány za extremistické, neboť „vybočují z ústavních, zákonných norem, vyznačují se prvky netolerance a útočí proti základním demokratickým ústavním principům, jak jsou definovány v českém ústavním pořádku“(srovnej definici extremismu zveřejněnou ve Výroční zprávě o stavu extremismu na území České republiky v roce 2002, a na kterou Ministerstvo vnitra pravidelně v každé další zprávě odkazuje, jak je soudu známo). Žalovaná prokázala rovněž, že řada článků v Parlamentních listech zveřejňovaných významně a nekriticky straní Rusku, že mnoho jejich autorů vyjadřuje hlubokou nechuť ke společenskému i politickému vývoji v České republice či k jejímu členství v Evropské unii, užívá přitom demagogických argumentů, ale též „velmi…“
  Zdroj: http://radimvalencik.pise.cz/7549-muj-otevreny-dopis-ministryni-benesove.html

  Závan „myšlení“, v jiné podobě, neblaze proslulého prokurátora Urválka, i v současnosti?!

  Odpověď
 35. Dnes pokračuje pojednávanie k Zmenkám .Vyjadruje sa Rusko a Kočner k posudkom od znalcov….tak verím ,že dnes to Rusko vyjasní ako to bolo v skutočnosti…. tento týždeň začnú záverečné reči .Blížime sa ku koncu a dúfam,že ich nevina sa preukáže…nech tie esá vytiahnu už konečne… https://domov.sme.sk/c/22322863/sud-kocner-rusko-zmenky-markiza.html

  Odpověď
  • popolvár 11.2.2020 o 11:48

   mňa zaujalo v článku J. Teleki na eurorespekte ohľadom znaleckého posudzovania datovania zmeniek na základe Ruskovho podpisu jedno: znalkyňu doporučila Markíza – Markíza ako protistrana v súdnom spore s Ruskom a Kočnerom… To je čo za bordel? Pokiaľ viem, tak znalcov má vyberať súd a obžaloba i obhajoba si môžu dať vyhotoviť posudky vlastnými znalcami a konfrontovať ich s výsledkami súdneho znalca. Ale toto, čo sa deje na súde s Kočnerom a Ruskom, nazvať inak, než koncentrovaný obraz prehnitosti, neodbornosti a skorumpovanosti orgánov činných v trestnom konaní v priamom prenose, sa ani nedá…

   Odpověď
   • Oracle 911 11.2.2020 o 12:02

    Monster proces…

    Odpověď
    • Skôr inkvizícia…

     Odpověď
   • Znalcov moze vyuzit kazda z procesnych stran, znalecky posudok je povazovany za dokaz, podmienkou je, aby bol znalec vedeny v zozname znalcov MV SR. Sud ma pravo tsky dokaz prijat, alebo odmietnut. K tym zmenkam sa uz vyjadrovali znalci, co tak ucinili na zaklade uznesenia vysetrovatela, aj znalci, co si ich prizvali Rusko a Kocner a teraz este aj Markiza, bezny procesny postup, dolezite je, ci to sud uzna, alebo zamietne. Len na doplnenie.

    Odpověď
  • Rusko teda nesklamal a dal von info o tom kto riadi tento proces a akú úlohu v nej zohráva Lipšic

   Šok pre súd aj obžalobu ! Rusko zvrátil celý súdny proces !

   Na vyjadrenie znalca dnes nadviazal Rusko a vysvetlil svoju motiváciu a dôvod, pre ktorý vedome upravil podpis na zmenkách. Pavol Rusko sa vyjadril, že v napätej situácii zmenky “dobrovoľne-nasilu” podpísal, aby Markíza neprišla o licenciu a aby ju tak zachránil. Mal ruskú ochranu od CME, za ktorú zaplatil 25 miliónov, ktorá ho chránila práve proti Kočnerovi, ktorý mal Markízu legálne v rukách.

   Ak by to ochranke povedal, tak tá si vypýta 250 miliónov a zbavil by sa Kočnera, ale nebol by vyriešený reálne problém Markízy. Preto išiel do rokovania s Kočnerom, aby sa podpisom zmeniek zachránila Markíza. Neveril a nespoliehal sa na ruskú ochranku riadenú vlastne zo CME

   „Viete, čo by povedali?

   Nám dáš 250 a my sa postaráme, že nikto od teba nikdy ten zvyšok pýtať nebude. V tom čase sa ľudia strácali veľmi rýchlo. Ja som si to vyhodnotil ako enormné nebezpečenstvo, ak by sa niekto o tomto deale dozvedel. Bola to ťažká doba,“
   Jeho ochranka a ani CME to vyriešiť nevedeli. Z tohto dôvodu sa iným spôsobom podpísal naschvál.
   „Nemali sme inú alternatívu,” tvrdí Rusko. “
   „Chceli ste počuť pravdu, viete, po dvadsiatich rokoch veľa vecí vyzerá zvláštne,”.
   Jeho zmenený podpis ovplyvnila táto motivácia a preto jeho podpis nesedí s inými podpismi. Zrejme to mal byť stres a strach z ich vlastnej ochranky, ktorú im v tom čase robili členovia podsvetia. Každopádne však tvrdí, že to bol jeho podpis a zachránil tým Markízu.

   Rusko prítomným médiam poskytol vyjadrenie aj k okolnostiam konania:

   „Je nám bránené v dokazovaní, nepovažujem to za spravodlivý proces, je manažovaný pánom Lipšicom, ktorý si chodí po rozumy na americkú ambasádu, ktorá to kontroluje, dokazuje to aj prípad s La Portem, ktorého nám nepustili.“

   „Ak by sa zmenky neobjavili na súde, tak ani ja nie som obvinený z vraždy pani Volzovej,” „My vieme, proti komu stojíme a uvedomujeme si, že “toto je manažované ambasádou cudzej krajiny a výsledok je dávno dopredu dohodnutý.“
   Vyjadril sa aj ku svedkom, ktorých už viac než pred rokom navrhli vypočuť v konaní: „Ale existujú, nebudem o nich hovoriť verejne.“

   Odpověď
   • https://www.eurorespekt.sk/sok-pre-sud-aj-obzalobu-rusko-zvratil-cely-sudny-proces/

    Odpověď
 36. Peter Tóth má portál Ďateľ, na ktorom písal svoje články.

  Toto je z ruského kriminálneho žargónu:
  Дятел – 1. внештатный сотрудник оперчасти 2. дурак
  (Ďateľ – 1. externý spolupracovník operatívnej jednotky 2. blbec)

  Odpověď
  • takých je tam asi viac : )

   Odpověď
  • … ano spolupracovnik: v case vrcholiaceho koronaviru pise 9.2.2020 pise toto:

   https://www.datel.sk/clanok/z-ciny-sa-stava-supervemoc-postupne-sa-zacne-spravat-ako-amerika

   Odpověď
 37. Pellegrini: Viesť krajinu je ako pilotovať lietadlo…
  https://www.facebook.com/pellegrini.peter/videos/199567238107963/

  Odpověď
  • Pellegrini naladil frekvencie na komunikátore (27. sekunda). Sú to dve frekvencie, tá vľavo dáva pri spočítaní čísiel 27 a tá v pravo 13.

   Odpověď
  • to sice áno, ale na jednomotorovom malom lietadle bez osadky. A s kopilotom – inštruktorom… taká je objektívna situácia

   Odpověď
   • Niekto nedokaze ani to a este sa tvari, ze rozumie akym sposobom lietadlo leti.

    Odpověď
    • Oracle 911 11.2.2020 o 7:04

     Súhlasím, stačí sa pozrieť na súčasnú liberálnu opozíciu.

     Odpověď
     • Nepoukazujem na liberalnu opoziciu, ktora vedome skodi statu, ake na tych, ktori sa snazia akoze pracovat pre stat, ale nedosahuju ani minimalne kvality na riadenie.

      Odpověď
      • Oracle 911 11.2.2020 o 8:45

       Pochopil som ťa aj na prvý krát a súhlasím s tebou, ale to čo liberál-fašisti robia riadením nazvať nedá.

       Odpověď
 38. popolvár 10.2.2020 o 18:30

  prosba na JeGe:
  vidím, že máš celkom slušný faktologický prehľad o prúseroch Dzurindovej a Radičovej vlády (Miklošov euroval, telekomunikačné frekvencie za 89 namiesto 500 mil a pod.) Skús niečo zosumarizovať a dať do protikladu s argumentami liberálov proti SMERu – napr. ako v diskusii Blanár a Beblavý krik o 800 000 za 2 CT v Žiline a nereagovanie na poznámku Blanára o 1 CT za 5 000 000 v Trenčíne.

  Máme tu zhrnuté, prečo voliť Fica a SMER, nech niekto skúsi spísaťprečo nevoliť liberálov, akú zmenu nám prinesú programy liberálov, tie zverejnené v programových vyhláseniach, ale aj tie nezverejňované, a aké to bude mať dôsledky.

  Odpověď
  • popolvár 10.2.2020 o 18:32

   dôsledky na život voliča predovšetkým – nech ho to tresne medzi oči, aby sa prebral

   Odpověď
  • Ďakujem za dôveru. Budem si ale musieť asi naštudovať programy opozície, pretože televízor nemám už 20 rokov, takže niektoré veci sú mimo mňa ( alebo ja mimo nich ). Takže to pár dní asi potrvá.

   Odpověď
   • Ukazkova tandemova spolupraca. Vdaka.

    Odpověď
   • V telke sa to aj tak nedozvies! Tam sa programy jednotlivych stran taktne nespominaju ako je to len mozne.

    Na nete najdes s prehladom vsetko a za par minut.

    Odpověď
    • No ja viem, prečo ten televízor nemám a televíziu nepozerám.
     A za pár minút to nájdem, ale čítať to je na dlhšie. A potom ešte spracovať. Pred chvíľou som prelúskal program PS/Spolu, oceňujem, že si to chlapci a dievčatá dali do PDFka, narozdiel od niektorých iných, je to aspoň prehľadnejšie. Ono mi s tou TV šlo len o to, že tam tiež padajú rôzne šplechy a tie si niektorí občania zapamätajú, programy číta málokto, veď dnes máme 21. storočie a moderný občan použije nejakú volebnú kalkulačku ( od toho je moderný ) a voľný čas venuje niečomu hodnotnejšiemu, napríklad pozeraniu nejakých Fariem, Za sklom a podobne.
     Každopádne, spravím výťah z tých programov, taký pomerne všeobecný, ale dosť jasný. A keď to spíšem, tak to sem dám.
     Výhoda bude, že v programoch to majú čierne na bielom, takže sa to bude horšie zatĺkať.

     Odpověď
     • ani ja nepozerám TV aj keď ju mám…..úspešne už 8 mesiacov…. a vôbec mi nechýba….skôr sa pýtam sama seba…načo mi vlastne bola….?…

      Odpověď
     • Zde jsem našla článek k zákoníku práce z dílny SAS
      https://glob.zoznam.sk/komentar-milana-kuruca-zakonnik-prace-podla-sas-koniec-stravneho-a-vlastne-koniec-vsetkeho/.
      Velkým oponentem nesmyslného Odvodového bonusu je mladý ekonom Marian Jánoš.
      Možná , že to trochu pomůže .

      Odpověď
 39. V prípade trestného stíhania bývalého premiéra a predsedu Smeru-SD Roberta Fica pre výroky o odsúdení exposlanca ĽSNS Milana Mazureka za jeho vyjadrenia o Rómoch sa čaká na znalecké skúmanie.

  Na základe neho vyšetrovateľ rozhodne, ako bude ďalej postupovať. Na tlačovej konferencii to povedal policajný prezident Milan Lučanský.
  V prípade odsúdenia hrozí Ficovi trest odňatia slobody na jeden až päť rokov.

  https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/541984-lucansky-v-pripade-trestneho-stihania-fica-sa-caka-na-znalecke-skumanie/

  Odpověď
  • Znám Slováků poměrně hodně, někteří chápou dobře, jiní třeba ještě zatím méně .. ale jedno je docela sjednocuje: Názor na Cikány a zkušenost s nimi. Z tohoto hlediska nemohli udělat Ficovi lepší reklamu .. A je tedy jen otázkou, zda si to stíhání zorganizoval sám (síly, které ho chtějí podpořit) nebo z hlouposti jeho nepřátelé.

   Odpověď
  • Polícia však v statuse na sociálnej sieti tieto informácie dementovala.
   Nie je pravda, že „v prípade trestného stíhania Fica sa čaká na znalecké skúmanie“ ako uvádzajú médiá.

   Dávame na pravú mieru, že obvinenie R.F. bolo zrušené prokurátorom Úradu špeciálnej prokuratúry po preskúmaní sťažnosti obvineného.

   Gen. Milan Lučanský sa vyjadroval k medializovanému prípadu, kde sa čaká na znalecké skúmanie, ale nie je tu obvinená žiadna konkrétna osoba. Ide o trestné oznámenie o fotografii z facebookového profilu Ľuboša B., kde je fotka červenej hviezdy, kosáka a kladiva ako darček k narodeninám od R.F.

   Odpověď
   • Potom je otázka kto to pustil ako prvý.

    Odpověď
    • Lučanský?
     Odpovedal na otázku novinára:“ v akom stave je obvinenie R. Fica“ ?

     Odpověď
 40. Študent KSB 10.2.2020 o 15:06

  Bývalý krajský predseda ĽSNS: Skutočným cieľom kandidovania Kotlebu v prezidentských voľbách bolo odobrať hlasy Harabinovi a pomôcť Šefčovičovi postúpiť do druhého kola

  Po skončení prvého kola prezidentských volieb ostali mnohí pronárodní voliči nepríjemne prekvapení, keď im druhé kolo volieb ponúklo dvoch liberálnych kandidátov, eurokomisára za Smer Šefčoviča a neznámu zamestnankyňu Sorosovej nadácie Zuzanu Čaputovu. Sklamaných z takejto ponuky sa druhého kola zúčastnilo o 300 tisíc voličov menej ako v prvom kole. Zrejme zväčša tých Harabinových, pretože Kotleba na margo druhého kola poslal odkaz že, „vlastenec a kresťan nemôže dať hlas podpredsedníčke Progresívneho Slovenska Čaputovej“

  https://www.hlavnespravy.sk/byvaly-krajsky-predseda-lsns-skutocnym-cielom-kandidovania-kotlebu-prezidentskych-volbach-odobrat-hlasy-harabinovi-pomoct-sevcovicovi-postupit-do-druheho-kola/2047716

  Odpověď
  • A už sa ide vytvárať obraz o tom, ako Kotlebovci „tajne“ podporujú Smer. Stále chcú Smeru nanúkať Kotlebovcov, aby s nimi viac hrali politické hry a tým ich vpísali do procesov, ktoré rieši Smer

   A ku kandidatúre na prezidenta. Nebol to Kotleba, ktorý prvý oficiálne vyhlásil, že ide kandidovať, kým Harabin stále kľučkoval…?

   Odpověď
   • Nepresvedčíš ma, že Kotleba postupoval v prezidentských voľbách iba na vlastné triko. Osobne som presvedčený, že to bol krok buď v koordinácii so Smerom alebo na podnet niekoho z pozadia. Harabín ako prezident by bol veľmi preveľmi nepríjemným ako pre terajšiu koalíciu tak aj opozíciu, preto si ho tam neželal mať nikto. Neviem posúdiť vplyvy globálne. A aj výsledky parlamentných volieb budú, predpokladám také, že eliminujú Harabína.

    Odpověď
   • Starší článok: https://www.parlamentnelisty.sk/arena/rozhovory/Kotleba-prehovoril-Harabin-porusil-dohodu-My-slovo-drzime-302430

    Kotleba prehovoril: Harabin porušil dohodu. My slovo držíme

    *Neuvažovali ste, že by ĽS Naše Slovensko podporila Štefana Harabina?
    -Túto otázku dávajú viacerí, ale základná podmienka, ktorá toto vylučuje, je, že doktor Harabin do dnešného dňa neohlásil svoju kandidatúru (v čase prípravy tohto rozhovoru).

    *A ak by ju ohlásil, tak by ste sa vzdali v prospech neho?
    -Do dnešného dňa ju neohlásil. Tak ako ja aj ostatní kandidáti sme ohlásili, že ideme do toho, on to však ani raz nepovedal.

    Odpověď
  • Myslím, že mlžia. Vycítili, že by teoreticky mohli byť jazýčkom na váhach, tak sa pridali k liberálom a dávajú im zapravdu, že Smer sa spojí s Kotlebom. Teda pracujú v skutočnosti na liberálov.
   Skrátka začmuchali príležitosť, že sú dôležití. A teraz by to chceli zneužiť. Akože cez ex-člena strany, aby to nebolo také okaté…

   Odpověď
  • popolvár 10.2.2020 o 18:06

   pán prof. Surmánek uvádza: „…ak by ĽS Naše Slovensko nepostavila svojho kandidáta a takýmto tichým a nepriamym spôsobom podporila Š. Harabina, ten by sa s istotou prebojoval do druhého kola, v ktorom mal omnoho väčšiu šancu zvíťaziť na rozdiel od Šefčoviča a stať sa prezidentom. Rozdiel v druhom kole medzi Čaputovou a Šefčovičom bol 304 tisíc hlasov, avšak druhého kola sa zúčastnilo o 337 tisíc voličov menej ako prvého. O celkovom víťazstve by tak možno rozhodlo pár tisíc hlasov.“

   Súhlasím s p. Surmánkom v tom, že nekandidovaním M. Kotlebu by p. Harabin získal mnohé hlasy voličov ĽSNS. Či by to stačilo na postup do druhého kola je však otázne.
   Príčinou toho, že p. Harabin nepostúpil do druhého kola, je predovšetkým jeho osobné zlyhanie a nezvládnutie vlastného ega a predvolebnej kampane.
   Preto nesúhlasím ani s názorom p. Surmáneka, „…že mal omnoho väčšiu šancu zvíťaziť na rozdiel od Šefčoviča a stať sa prezidentom…“
   Hlavnou strategickou chybou p. Harabina v predvolebnom boji bolo to, že si nikdy nenechal ujsť príležitosť takticky si „kopnúť“ do R. Fica a SMERu. Prípadný možný postup p. Harabina do druhého kola s podporou kotlebovcov pri nekandidovaní M. Kotlebu, by sa totižto zakončil nie miernym víťazstvom p. Harabina nad p. Čaputovou o pár tisíc hlasov, ale volebným fiaskom o pár desiatok percent a nespochybniteľným prezidentským mandátom terajšej prezidentky.
   Totižto ego p. Harabina, povzbudené úspechom z prvého kola, by ho ešte viac utvrdilo v chybnej stratégii vedenia kampane (ohrievanie si volebnej polievočky na úkor Fica a SMERu) a druhého kola by sa nezúčastnilo nie nejakých 360 tisíc sklamaných voličov, ale minimálne dvojnásobok. Pretože skalných voličov SMERu je podstatne viac, než skalných voličov Harabina.
   Takže, pán prof. Surmánek, áno, píšete správne, že rozhodnutie M. Kotlebu vstúpiť do volebného boja a kandidovať na funkciu prezidenta SR bolo výsledkom politickej kalkulácie…“, ale sa hlboko mýlite, že to bolo o „nízkej miere politickej predvídavosti“. Práveže to bola veľmi vysoká miera politickej predvídavosti, lebo len hlupák, pozorne sledujúc verejné vystúpenia p. Harabina a jeho prednovoročný prejav ako budúceho slovenského prezidenta, by nepočítal s možným fiaskom p. Harabina v prvom kole (čo sa aj potvrdilo) a istým prepadákom v kole druhom.
   A takisto, pán Surmánek, pripisovať volebný neúspech na vrub nejakého „uzatvorenia „nepísanej dohody“ medzi M. Kotlebom a predsedom strany SMER-SD R. Ficom“ je len neschopnosť sebareflexie a politická negramotnosť.
   Práveže naopak, Harabin by bol v druhom kole dostal plnú podporu celej voličskej základne SMERu a SNS. Lenže to by sa nesmel v tom prvom kole odpísať sám.
   Prečo inak by SMER postavil ako kandidáta Šefčoviča, ktorý bol v prvom kole nemastný-neslaný, tak nevýrazný, ako keby to s tou kandidatúrou ani nemyslel vážne a z Bruselu si na Slovensko len na chvíľu, kvôli prezidentskej kandidatúre, odskočil? Naplno zapol až ku koncu, keď bolo jasné, že to pan Harabin pokašľal, a bolo treba hasiť budúce škody – vysoké volebné víťazstvo p. Čaputovej.

   Odpověď
 41. Nechcem sa opakovať, ani tapetovať diskusiu, ale myslím, že toto nie je nepodstatná otázka, ktorú položil v jednom vlákne dole *kapitán pravda 9.2.2020 o 20:49*
  ( http://www.vodaksb.eu/diskuse/politika/comment-page-110/#comment-285077 )

  Čo by z tohto robili ĽSNS horšie ako Smer a prečo?

  Odpověď
  JeGe 10.2.2020 o 13:04

  Čo by z toho robili ĽSNS horšie ako Smer a prečo? To neviem, až tak im do hláv nevidím. Ale je tu niekoľko zásadných ALE:
  1. Kotlebovci nemajú kádre. Ono je dobré, že sa naposledy dostali do parlamentu, pretože aspoň začali ozvučovať niektoré témy, ktoré boli v mainstreame dovtedy tabu. Ale rozprávať z parlamentnej lavice o veciach, ktoré vidí každý nezadubený občan, to nie je zas až tak veľký výkon. Duplom, keď na tom bol vpodstate vystavaný ich úspech a to je aj základom, na ktorom sa snažia získať voličov v týchto voľbách. Je fajn pomenovať problém, ale to je len prvý krôčik na dlhej ceste k jeho vyriešeniu.
  2. Kotlebovci sú zatiaľ toxickí viacmenej pre všetkých. Čiže aby mohli niečo reálne v praxi aj ukázať/dokázať, tak by museli mať toľko percent, aby zložili jednofarebnú vládu, prinajlepšom. Nespochybňujem, čo M. Kotleba dokázal v BBSK, niektoré veci videl aj bežný občan, akurát teda neviem, či si to aj uvedomil ( napríklad cesty sa opravovali oveľa častejšie, ako predtým a teraz ). Lenže medializovalo sa to inak. Okrem toho, už od tých čias ubehlo pár rokov a bežný občan nemá čas, nemá chuť to sledovať, nerozumie tomu a nevidí súvislosti. Plus je trochu rozdiel „riadiť“ úrad samosprávneho kraja a „riadiť“ štát.
  3. Existujú ďalšie súvislosti, ktoré ostávajú skryté pred očami verejnosti. Napríklad ekonomické prepojenia a záujmy oligarchických skupín. Alebo záujmy zahraničných „investorov“ a protektorov. A na celoštátnej úrovni je to, narozdiel od regionálnej, veľmi rizikový tanec v porceláne. A ĽSNS so svojimi jednoduchými riešeniami by jednak veľmi rýchlo narazili na „neprekonateľné prekážky,“ takže by nakoniec pri najlepšej vôli mohli urobiť len nejaké kozmetické zmeny, ale nič zásadného. Nehovoriac už o tom, čo by nastalo, keby naozaj zostavili vládu, myslím tým zhruba 15-20% liberálnych náboženských fanatikov, médiá a zahraničných agentov v opozícii.
  4. Otázka čo by robili horšie je len čisto teoretická. Pretože nie je s čím porovnávať. Tak isto sa môžeme spýtať – Čo by ĽSNS robili tak dobre alebo lepšie, ako Smer? To, že majú v programe na priamo pomenované niektoré problémy a javy a že aj načrtli riešenia, to je pekné, ono niečo v tom programe mať musia. Ale tiež nikde nie je napísané, že to niekedy aj budú uskutočňovať ( nie je to len o vôli presadiť program, viď bod 3. )
  5. Mám obavu, že dnes nie sme v situácii, kedy si môžme dovoliť nejaké experimenty na spôsob – čo ak by to šlo aj lepšie s niekým iným? Pretože doba sa ( v celosvetovom meradle ) mení a práve tieto voľby sú zásadné. A pri tej „skúške správnosti“ s nejakou inou stranou je istota, že to dobre dopadne malá. Zato ale je takmer 99%-ná istota, že to bude len horšie. Totižto Smer, napriek rôznym sabotážam zvnútra i zvonku, za tie dlhé roky vládnutia už ako-tak preukázal, čo môžme od neho čakať a o čo mu ide. Preukázali to aj liberáli za vlády Radičovej. Ostatní, na ktorých sa ešte nedostalo, by asi tiež radi ukázali, čo v nich je, ale opakujem – teraz je na experimenty doba nevhodná, pretože ide o veľa. A tá cena, ktorú by sme za to museli zaplatiť, aby sme sa presvedčili, či ozaj trebárs ĽSNS nebude lepšia, by bola príliš vysoká.

  Samozrejme, nemôžem za nikoho rozhodovať. Kto si trúfa experimentovať, aj za cenu toho, že z nás bude do dvoch rokov ďalšie Albánsko, nech sa páči. Len potom neviem, či bude stačiť iba povedať ( minimálne svojim deťom ), je mi to ľúto, ja som nevedel…

  Odpověď
  • Netreba sa báť. Je tu investovaných veľa zdrojov a peňazí. SR bude dôležitá križovatka. Keby vyhral Kotleba, alebo liberálikovia, glob. zákulisie s nimi zatočí jedna radosť.

   Odpověď
   • popolvár 10.2.2020 o 15:30

    hej len má to jednu chybu: ak si nedokážeme doma spraviť poriadok sami podľa našich predstáv a želaní, tak ho potom spraví miesto nás niekto iný, napr. to globálne zákulisie – avšak podľa jeho predstáv a želaní a navyše aj s nami…

    Odpověď
   • To je veľmi zjednodušený pohľad. Tu ide o to, kto vie s globálnym zákulisím, keď s ním točí…, aj sa obracať, tj. vie spolupracovať, ale zároveň vie z toho vyťažiť aj veci prospešné, prípadne brzdiť veci neprospešné. Jedine Smer to dokáže!

    A to, že je tu investovaných veľa zdrojov…, aj v USA je niekoľkonásobne viac zdrojov a predsa ich pomaličky dávajú na lopatky. Tiež si netreba myslieť, že Kotlebovci „rastú“ len tak sami od seba.

    To, že sme križovatka…, no ale je tiež dôležité, či budeme robiť len vrátnika, alebo aj niečo viac.

    Odpověď
   • Ono, že GP si to uprace podľa svojho gusta, to je viac, než možné. Tu je problémom čas, keďže ide o bezštruktúrne riadenie. A niekedy stačí aj pol roka a dostatočný priestor na experimenty, aby boli tie škody nedozierne. Ako napísal Popolvár aj Ferko. To, že dnes máme spoločný vektor cieľov s GP, to neznamená, že máme aj konečné ciele tie isté. A treba si uvedomiť, že aj liberálom začína ísť o všetko, pritom je to spolok všetkého schopných kariéristov, niektorí by za pár strieborných a potľapkanie po pleci neváhali rozpredať aj vlastných príbuzných na orgány. A keďže im tečie do topánok, tak aj krátky experiment môže skončiť katastrofálne.
    Inak tú odpoveď som písal v podstate ako zjednodušený argument pre niekoho, kto sa úprimne pýta, prečo práve Smer a v čom sú ĽSNS horší. Čiže ako vysvetlenie pre bežného voliča, nie ako rozbor pre miestne osadenstvo.

    Odpověď
 42. popolvár 10.2.2020 o 13:46

  na prosbu Hoxa, som celý text ohľadom volieb spojil (trocha upravil a doplnil) a dal do rubriky Mimo téma, aby tak rýchlo nezapadol. Ešte ho pošlem Hoxovi a pár ľuďom na mail, aby to tal niekde, kde sa to dá stiahnuť v podobe so zvýrazneným textom v niektorých častiach. Nech potom dajú sem link.

  Odpověď
  • Verze s formátováním
   http://leva-net.webnode.cz/products/volby-na-slovensku-koho-volit/

   Odpověď
   • este som nedocitala, ale vidim chybu v zastropovani dochodkoveho veku – ma tam byt 64 rokov (nie 67)…

    Odpověď
    • 64 rokov a jeho zníženie vzhľadom na počet vychovaných detí

     Odpověď
 43. Martin Daňo prvýkrát po prepustení z väzby: „Slušne, formou textu napíšem, čo sa za posledné tri mesiace udialo… Pochopíte všetko“

  https://www.hlavnespravy.sk/martin-dano-prvykrat-prepusteni-vazby-slusne-formou-textu-napisem-co-sa-za-posledne-tri-mesiace-udialo-pochopite-vsetko/2048214

  Odpověď
  • Tiež som zvedava…. : )

   Odpověď
  • 1 h ·
   Martin Dano – Martin Daňo
   1 h ·

   Dobrý večer je tomu dnes 20 dní čo som bol prepustený z väzby… tam som sa cítil ako v kozmickej rakete – 15hodín denne (od 5:45 do 21:45), bez pohybu v malej cele s neustálym svetlom, kde sa iba tri razy denne otvorí malé okienko s jedlom. Potom hodina vychádzky v betónovej klietke, 2x do týždňa sprcha, raz týždenne výmena prádla, sem tam nejaké oživenie dňa prehliadkou cely, či návštevou lekára, či stretnutím s advokátom . Umožnené telefonáty 3 určeným advokátom a 5 iným osobám denne v rozsahu 20 minút spolu pod holým nebom v teplákach občas aj v mínusových teplotách (neskôr mi povolili dva razy do týždńa v mimoriadnyhc situáciach z vnútra). Sviatky a víkendy bolo pre mňa „týranie“ na maximum – nedialo sa takmer nič… a potom sa to dobiehalalo v prvý pracovný deň – všetko čo vidíte v médiach je úplne iné ako skutočnosť… Čítal som novinové články, že sme mali spoločné sledovanie TV programu, či prskavky alebo vianočné posedenie – pekne to znie, ale vo väzbe nebolo nič – režim ako bežný deň. Po prepustení z väzby doteraz ešte dobieham zameškané – ešte ani jeden deń som sa odvtedy poriadne nevyspal, robím 20h/denne – je toho toľko, že som ešte ani nestihol napísať svojim spoluväzňom (v cele sa vystriedali dvaja – obaja údajní násilníci na ženách – to ešte popíšem inokedy o čo išlo), nestihol som sa ešte poďakovať ani členom justičnej a väzenskej stráže či samotnému vedeniu väznice, že som tam 37 dní (+4 dni v CPZ) strávil bez ujmy a v poriadku. Vo väznici prežije každý, kto pochopí, že existujú len dobrí a ešte lepší justičáci a bude doržiavať ústavný poriadok.. a tých lepších si určite zapamätám v dobrom navždy… poznám ich podľa čísla a pamätám si tváre – vo väzenskom svete sa totiž mená nepoužívajú – je tam len referent, veliteľ, práporčík, poručík a pod… Po niekoľkých dňoch som mnohých poznal už len podĺa zvuku ako prichádzajú k dverám – človek sa v tomto stave stane citlivejši aj na tie najmenšie detaily (o tom ešte bude reč)…. Nepotreboval som túto skúsenosť, ale keď ju už mám za sebou – tak ju využijem naplno. A keď uvažujeme hlbšie – tak konštatujem, že som znova predbehol všetkých tých „novinárov“, ktorí sa účastnia návštevy väznice len ak tam ide minister či prezident a všetko je tip-top.. ja som si to zažil -naplno so všetkým – vrátane pravých emócií, ktoré k obmedzeniu slobody patria… a ešte mám aj mimoriadny bonus – odvolací Krajský súd ma označil za „novinára“ za čo ďakujem trom ženám – sudkyniam KSBA . To preto teraz všetci tí – čo môjmu uväzneniu tlieskali – mlčia . Prosím, vydržte.. začnem zverejňovať svoj denník, ktorý som písal každý deň tam strávený…Možno popis aký píšem znie tvrdo – ale úlohou nie je chrániť obvineného ale spoločnosť.. aj keď nejeden obvinený sa neskôr ukáže ako nevinný… (počas 20 dní som nenapísal nič – aby som si overil, či správne vnímam rozusdok – teraz už môžem, a keď budem písať, budem mimoriadne slušný, aby som neporušil nič zo stanovených obmedzení….)

   Odpověď
 44. Strana Mariana Kotlebu odmietla účasť vo všetkých predvolebných debatách TA3, nahradili ju kandidáti strany Vlasť. Strana Vlasť sa pôvodne nemala zúčastniť v predvolebných debatách, pretože pozvali myslím 11 strán, ktoré mali najvyššie preferencie. Vlasť bola 12. Takže keď Kotleba odmietol, mohol nastúpiť Harabin. Príde mi to, ako podanie ruky Kotlebu (on nemá čo stratiť) Harabinovi, ktorý môže získať.

  Odpověď
  • ‚ Príde mi to, ako podanie ruky Kotlebu (on nemá čo stratiť) Harabinovi, ktorý môže získať. ‚

   Praveze keby isiel Kotleba do debat, vtedy by stratil, tak radsej udrzuje co ma.

   Odpověď
  • taktický krok zo strany Kotlebu aby nebolo vidno kádrový deficit a nekompetentnosť jeho ľudí

   Odpověď
   • Výborný postřeh. Nekompetentností a deficitem kvalitních kádrů trpí i většina liberálních stran. Buhužel to si neuvědomují mnozí voliči . Na jedné straně vyžadují odbornost( např.lékaře….) a v politice jim stačí diletanti(z Kauflandu – ministr obrany a mnozí poslanci).

    Odpověď
  • stále sa neviem zbaviť myšlienky že Kotleba aj Harabin majú rovnakého „pána“ -Vatikán

   Odpověď
   • A zasa bu-bu-bu?
    Cui bono??
    A čo, koho chápete pod „Vatikánom“?
    Ktorú frakciu?? :)

    Áno, popri evanjelickej, kedysi hlavne slovenská katolícka inteligencia
    pomáhala národ zachovať.. a áno, mala nevyhnutne isté napojenie na Vatikánske kruhy.
    No dnes? Kotleba? Harabín?? :)

    Okrem toho- vo Vatikáne je ale azda vśetko len zlé??
    Indián, alebo konvboj??
    Kedy vás prejdú tie detské hry?

    Najväčšou krozbou civilizácie je dnes militantný neoliberalizmus.
    V boji za budúcnosť je preto aj cicrkev, aj cirkev katolícka
    rozhodne našim dôležitým spojencom.
    To sa môžme a máme i od źidov učiť.
    Nik nie je dokonalý.

    Odpověď
    • Ludo,nechápem prečo to vnímaš ako Bu-bu-bu,vôbec som to tak nemyslela.Môj názor je že každá strana je niekým podchytená príp. vytvorená.Ak ma pamäť neklame tak Vatikán je euroázijské krídlo GP a myslím že Kotleba a Harabin sú pod jeho kuratelou.

     Odpověď
     • Áno, aj nie.
      Schéma je pomôcka,
      no treba aj rozmýšľať.
      Každý výrok ma svoj rámec platnosti.
      Okrem toho GP rozhodne nie je všeocný.
      Preceňovať ho, môže byť podobne nebezpečné,
      ako jeho podceňovanie.
      Všetko s mierou.
      A to sa týka aj schémy tých „zahranićných balíkov peňazí“
      a ich jednotlivých strán.
      Je to LEN JEDEN z aspektov.
      Zostať IBA pri ňom
      je silno neprimerané zjednoDušenie.

      Odpověď
      • Nuz praveze keby si ty rozmyslal tak by si tu neustale neobhajoval kotletu…
       Obrovske mnozstva info konkretne aj z tejto stranky velmi jasne odovodnuju preco v tychto volbach treba volit/podrzat fica!

       Odpověď
       • popolvár 10.2.2020 o 18:39

        ľudo nespochybňuje potrebu podporiť Fica, on len reaguje na príspevky, ktoré sú o hľadaní toho, čo nás rozdeľuje, namiesto práve teraz potrebného hľadania toho, čo nás spája, v čom môžme spolu ťahať za jeden povraz v snahe zachrániť štát.

        Odpověď
        • popolvár 10.2.2020 o 18:43

         plus v širšom kontexte: tu nemá byť primárnym cieľom zničiť Pentu, J&T a iných (ich miesto by rýchlo zaujali iní, najskôr zahraniční, preberúc ich aktivity a „impériá“), ale oveľa užitočnejšie je ich priviesť k spolupráci (ako Putin v Rusku niektorých oligarchov), trocha ich počlovečiť… Ako riadiace kádre sú schopní.

         Odpověď
         • Ponúkať im v ich ťažkej situácii globálneho bizňisu
          riešenia, ktoré sa nedmietajú :)
          ..iba ak by boli naozaj hlupáci :))

          Odpověď
          • Oracle 911 10.2.2020 o 22:22

           Takže postavia logistické stredisko v Bočiari a aj zafinancujú dostavbu tak širokorozchodnej, ako aj severno-južnej trasy. :)

           Odpověď
           • Bočiar bol náhradou za niečo, čo sa nezrealizovalo priamo v KE a konkrétne v Elektromonte, kde dnes stojí Carefour. Projekt sa volal Interport, ktorý sa žiaľ pre celé Slovensko nezrealizoval. Úplne inak by dnes SR vyzerala a neriešili by sa následky diletantistického riadenia všetkých vlád od roku 1993.

            Odpověď
            • Oracle 911 11.2.2020 o 11:48

             Áno bola to náhrada, ale to neznamená, že je to zlý projekt a nedá sa to oživiť a začleniť do rôznych projektov.

            • Obávam sa, že sa už nedá projekt Interport naštartovať v pôvodnom význame, pretože v tom čase sa cez tento projekt hralo o skutočnú suverenitu SR, ktorú kvôli vnútornej mravnosti zúčastnených nedokázal okrem jedného človeka, ktorý to dal dokopy, vidieť nikto – žiaľ.

            • Oracle 911 11.2.2020 o 20:33

             Budem trochu protirečiť, ale Slovensko vždy bolo závislé od nejakého väčšieho celku, proste nie je nás dosť aby sme riešili 1. až 3. prioritu. A to znamená, že musíme riešiť otázky vzájomných vzťahov viac než Rusko alebo Čína.

         • Pri J&T to mozno bude fungovat ale pri Pente neviem neviem, ak sa pozries na ich aktivity tak uvidis ze okrem biznisu so statom im veci prilis nejdu. Je to skor trapenie ako schopny manazment.

          Odpověď
          • Ale nejde predsa nutne o začlenenie jednotlivých korporátov ako celkov.
           Život si môźu vybrať tak jednotliví oligarchovia, CEO, až po teamfírerov, atď.
           Každý jeden osobne, kto včas pochopí, môźe sa rozhodnúť.
           Kto nechápe, je otrok a pôjde s davom s jelitam aj tak tam..
           kde sa vždy od vekov voda varí

           Presne, ako sa na dedine vraví:
           Sloboda je vedomá nevyhnutnosť.
           Kto nechápe, ćo zrobiť treba, „koľká bije“,
           akože sa rozhodnúť môže?
           No nemôže.. medzi dvoma, troma, mekonečno ilúziami.
           V tom má dedina vždy navrch.
           Precpaté mravenisko je vždy problém..
           Žiaden mravec sa tam normálne správať proste nemôźe.

           Odpověď
   • to áno, ale nie ‚vatikan“. Je to pozadie VM.

    Odpověď
  • Máte pravdu. Keď som si pozrela kandidátku ĽSNS, tak väčšina z nich by v dueloch pohorela.
   http://www.naseslovensko.net/volby-do-nr-sr-2020/kandidatna-listina-ls-nase-slovensko-pre-volby-do-narodnej-rady-slovenskej-republiky/
   Tie duely sú robené tak, že diskutujú vždy kandidáti s rovnakým číslom na kandidátke. Napr. Blaha č.11 SMER, v.s. Marcinková č.11 Za ľudí.

   Odpověď
  • v tejto situacii by harabinovci mohli zabodovat ak poslu do debaty R.Michelka
   pri vsetkej ucte, p.Harabina by som tam neposielala, lebo riskuju pokles pri tom jeho prejave

   Odpověď
   • Michelko je na kandidátke 3. Takže bude debatovať s niekym tretím. Myslím, že to losujú :). Harabin je 1., pôjde s 1.

    Odpověď
   • Suhlas…tiež to jeho gesto vnimam ako udržanie situacie aby sa nič nepokazilo a pozdvihnutie Vlasti…s týmto nikto nerátal a preto palec hore Kotlebovi ak to bol zámer….

    Odpověď
    • ‚ palec hore Kotlebovi ak to bol zámer….‘

     Nerozumiem. Palec hore, ked vie skryt svoju neschopnost, aby si udrzal preferencie?

     Ak sa odpise Kotleba, vlažní (nie sklaní) volici pojdu k Harabinovi, ked sa odpise Harabin, pojdu ku Kotlebovi, ked sa odpise Kotleba aj Harabin je pravdepodobne, ze cast moze ist k Smeru, SNS atd.

     Odpověď
     • Že dal priestor….on Kotleba …egocentrik….to ako to dopadne je už druhá vec…

      Odpověď
  • „Z objektívnych dôvodov sme odmietli účasť na konkrétnom formáte televíznych debát v TA3. Nejedná sa však v žiadnom prípade o úplné odmietnutie našej účasti v televíznych debatách počas predvolebnej kampane,“ objasnil Ďurica.

   https://www.hlavnespravy.sk/kandidati-lsns-sa-nezucastnia-predvolebnych-diskusiach-ta3-ostatne-televizie-nevynechaju/2050329

   Odpověď
 45. http://www.nadhlad.com/content/globsec-chce-pellegriniho-kongresovu-halu-za-60-milionov

  No som zvedavý.

  Odpověď
 46. popolvár 9.2.2020 o 21:27

  uviedol som v posledných príspevkoch aj pár linkov z eurorespektu ohľadom Kočnera a jeho kauze so zmenkami a naposledy ohľadom Kuciaka. Mal som z tých článkov pocit, že sa teraz z Kočnera vykresľuje úplné neviniatko… Autorkou je Jana Teleki. Tak som ju zadal do vyhľadávača na googli…
  „Jana Teleki – novinárka, ktorá sa stala “ slávnou“ bojom s mocenskými štruktúrami v Považskej Bystrici v období Mečiara. Vo vtedajšom týždenníku Aspekt uverejnila satiru s názvom Mestečko malebné, kde ironicky pranierovala vtedajšieho primátora Ing. Ľuboša Lackoviča. Vyrušili ho najmä slovné spojenia : „poslanci nevládnu, vládne nám primátor“ a majetok mesta rozkradol takmer celý. Od roku 1998 do roku 2014 odolávala trom trestným konaniam a priam sofistikovanej poľovačke na jej osobu… Jana Teleki v roku 2013 utiekla do zahraničia a proti nezmyselnému trestnému konaniu bojovala formou blogov na SME, neskôr v denníku N. Dnes je stíhanie autorky zastavené a Jana Teleki vydáva knihu s názvom „Keď satira zabíja“. Robím s ňou rozhovor, kde inde ako do Denníku N…“
  a zasvietila mi kontrolka.

  Odpověď
  • https://www.eurorespekt.sk/ Teleki Jana o Kuciakovi

   Odpověď
  • A v čom je problém? Veď Kočner Kuciaka nedal zabiť, to je zrejmé. Druhá vec je, že Kočner bol veľmi opatrný na to, aby nikto na neho nič nemal. Ak by na neho neušili búdu s vraždou, stále by mali problém ho dostať do basy. Aj za tie zmenky a kuciakovu vraždu ho dostanú do basy, len keď sudca bude hluchý a slepý.

   J.Teleki momentálne rozbíja liberálny mýtus, čím teraz pred voľbami pomáha pronárodným stranám a najmä Smeru. To o čom píše do seba krásne zapadá, hoci môže sa v niečom aj mýliť. Tie informácie sú momentálne užitočné a nemyslím, že sú nepravdivé. Oplatilo by sa to šíriť.

   Odpověď
   • Čo ma celkom prekvapilo, tak MK a RF bývali v Bonaparte na tom istom poschodí, kde boli celkovo 4 byty. Boli vlastne susedia.

    Odpověď
    • Bývali kde-kade.
     Hlavne Kočner.
     1. Otázka je, pre koho všetkého KOčner vlastne pracoval.
     2: Otázka je, koľko a či vôbec sa tam zdržovali.
     Bonaparte bolo niečo ako „konšpiračný objekt“.
     Nechápem, ako ten rukopis niekto môže nevidieť,
     kto mal aspoň ZŠ-Dejepis..
     STačí chvíľu vypnúť TV a net
     a len sa v kľude zamyslieť.
     CIlilink! Príde to skoro okamžite :)

     Odpověď
     • Vrbovčan 10.2.2020 o 13:27

      Kočner tam nebýval. Bol majiteľom. Tak isto ako viacero nehnuteľností. Obchodoval s bytmi, ktorých bol aj investorom pri výstavbe.

      Odpověď
      • Jedným z majiteľov.
       Preto si tam vśade nechal „odborníkmi“ inštalovať tie svoje hračičky,
       o ktorých zasa mnohí taktiež vedeli.
       I vrabce to celé už čvitrikali.
       Preto je tá otázka, aký vzťah k tomu naši zahranićní kmotri „spravodajskí“ mali,
       keď o tom vedieť od počiatkov dávno museli..
       lebo oni karty rozdávajú a presnejšie „zo suda vyťahujú“.

       Za bývalého režimu bolo ŠTB od KGB nezávislejšie,
       či predtým orgány 1.Slovenského štátu pred Gestapom, SD a Abwehrom,
       ako dnes naše silové zložky voci súkromníkom zo CIA & Co.
       Kto chce nejakú i drobnú analýzu politiky zrobiť,
       musí si najprv toto uvedomiť, inak ďalej nemá zmysel pokračovať.
       A taktiež, źe CIA nejadná v rukavićkách,
       ako nejaké KGB, či Gestapo.
       Západné spravodajské služby = vyše 500 rokov najbezohľadejšej sociopatie,
       akú asi ta´to planéta videla.

       Pol Pot s Maom a Pinochetom sú jemní baránkovia
       oproti amíkom a Britom. SSadisti z Mossadu ani nehovoriac.
       Tí poznajú všetci len nôž, hrubú, vulgárnu lož a hrubú silu.
       Toź s takým zrúdami máme dočinenie priatelia.
       Otázka nie je ći, ale AKO s nimi vyd..beme.
       Inak neprežijeme, bo tí úchyláci nás dávno odpísali
       a našim deckám už čísla v lágroch predpísali.
       Prosto-konzumentov uź viac netreba.
       Sú najprebytočnejšou komoditou na planéte..
       Toto nevedia, fanaticky odmietajú neoliberálni ultrafašos pochopiť:
       Bielych negrov je i na Západe viac neź dosť.
       O iných ani nehovoriac. MUKLovia

       Odpověď
    • … vsak to uz opozicia rozoberala, ked sa protestovalo pred Bonaparte, dokonca ze ho odpocuval…

     Odpověď
    • Jardob,
     Fico sa o tom svojho času vyjadril tak, že síce formálne susedia boli ale v živote tam Kočner nebol a dokonca nemal byt vôbec zariadený – mal to byť čistý holobyt.

     Odpověď
     • Dík, nesledoval som to vôbec, iba náhodou som teraz narazil na tú informáciu v článku Jany Teleki.

      Odpověď
   • … a este utok na Vagovica Toth na datel.sk https://www.datel.sk/clanok/marek-vagovic-verzus-ubos-blaha-ked-narazi-jakobin-na-marxistu
    ???

    Odpověď
   • popolvár 10.2.2020 o 11:47

    s tým súhlas, že rozbíja liberálny mýtus, no smrdí mi Denník N a SME. Mám pocit, že pripravujú záložný variant a skrze J. Teleki informačné predpolie pre prípad, že snaha eliminovať Kočnera politickým procesom stroskotá, čo začína byť viac než pravdepodobné a očividné. V tomto prípade, kde J. Teleki bola skutočne policajno-súdnou mašinériou dlhé roky likvidovaná a až počas vlády R. Fica to skončilo (prečítajte si ten linkovaný rozhovor s ňou do konca), tak sa vyrobí opozíciou z Kočnera martýr-obeť skorumpovaného a prehnitého policajno-súdneho systému u nás (samozrejme na vine bude FICO), a podoprie sa to osobnou skúsenosťou bojovníčky za slobodu J.Teleki, ktorá sa netají, že sa chystá žalovať Slovenskú republiku. No, a to sa patrične mediálne podchytí, prekrúti, nafúkne a …lebo Fico. Dav má rád senzácie, nečakané dramatické zvraty, miluje martýrov, hrdinov, vzoprevších sa štátnej zlovôli atď. Pamäť davu je +- 2 týždne a liberálna propaganda miluje krátke úderné slogany (to že je to lož, ich vôbec neserie, veď dav je sprostý – zožerie im všetko aj s navijákom) – málokto si dá tú námahu pozbierať a poskladať skutočné fakty alebo čo i len si niekoho vypočuť, kto si tú námahu dal. Tie tv debaty Beblavý versus Blanár a Nicholsonová versus Tomáš mi stačili – opozícia sa neštíti ničoho a nič jej nie je sväté. A účinnú metodiku práce s davom – tú ich dobre vyškolila anglosaská bažina.
    Fico a SMER by mali byť opatrnejší v odpovediach a vyjadreniach na adresu Kočnera – žiadny subjektivizmus a skĺzať do nálepkovania už len kvôli tomu, že dotyčný sedí pred súdom ako obžalovaný. Tu je potrebné byť obozretný a nanajvýš neutrálny – je to človek, ktorý je obžalovaný – nič viac a nič menej. A v žiadnom prípade sa nehrdiť tým, že počas vlády SMERu bol takýto gauner obžalovaný a pod. Lebo sa z toho ešte vytvorí pokus o monster proces v réžii SMERu, aby Fico umlčal Kočnera ako nepohodlnú osobu. Inak Kočner sa dostal do veľmi nezávideniahodnej situácie: opozícii poslúži aj ako živý no za mrežami, ale aj ako mŕtvy, ak by ho súd sprostil obžaloby – a jeho vraždu hodia na Fica.
    Možno si bude niekto ťukať na čelo, že čo to tu konšpirujem, ale mne to začína smrdieť… Prečo by Denník N a SME dávali priestor niekomu, kto očisťuje v článkoch Kočnera…
    Alebo vedenie a inštruovanie týchto redakcií prevzali globálne elity? Pokiaľ viem, zatiaľ ich platia, kontrolujú a využívajú liberáli.

    Odpověď
    • Oracle 911 10.2.2020 o 12:20

     Stále sa neviem zbaviť toho dojmu, že Kočner je aktívom buď nejakej spravodajskej služby alebo rovno GP.
     Čo sa týka redakcií, tak možno ich GP práve preberá.

     Odpověď
     • Ja som si vcera pozrela Kočnerove tlačovky z 2016…po ktorych sa rozkrútil kolotoč…ktorý poznáme….tam povedal… naznačil…že jeho práca…ziskavanie info od svojich zdrojov a nasledná analýza faktov…. bola jeho snaha zistit na kazdého niečo….ak teda nebol len biznismen….čo bol?….ved pracu ktoru robil…. je typicka pre agentov…….preco by inak ziskaval rozne nahravky…. prepisy….foto….čo diskredituju….ved o vsetkych vedel….a so vsetkymi bol v kontakte…poznal sa….Podľa mňa tak ako Toth …pracoval pre tajnu službu…inkognito…inak si to neviem vysvetliť načo by mu boli vsetky tie data?

      Odpověď
      • Mať kompromitujúce materiály na každého znamená mať nad nimi moc.

       Odpověď
       • … a u niektorych ludi je to aj hoby?

        Odpověď
        • Aj hoby, predsa bol novinár a to čo robil a zisťoval tak to k tomu patrí. Nemôžem si pomôcť, ale mňa vyrušuje v celom tom svinstve že, Čižnár sa vyjadril : ak tá vražda bola kvôli práci tak tu urobím také… Neurobil nič! A druhá vec mne osobne vadí , Kočner chcel svoju stránku/M.Daňo/. A už to išlo. Treba tým autorom vraždy uznať, že to spravili sofistikovane ale pravda vyjde najavo.

         Odpověď
      • Ešte podotknem….že aj vďaka týmto dátam sa má šancu ako tak vyviniť….neverím,že ich dal zabiť….prečo by to robil….a tí dvaja čo sa „akože“ priznali…len skočili na lep tým čo ich spracovávali….sú predsa zjavne rozpory v ich vypovediach a aj znalec spochybnil akt vrazdy ako ich opisujú tí dvaja….teraz čitam napr. minutu po minute zmenky….a tak ako v pripade vrazdy aj tu obhajoba aj Kočner dávajú veľmi zvláštne otázky…až by som povedala…že občas od veci….ale verím…ze je to len ticho pred búrkou a jedna perla….znalkyna písmoznalectva obvinila jednu zo znalkín ,že jej telefonovala aby napísala všeobecný záver….hovorí…“musela som si ju v mobile zablokovať“…poukazuje na možnú manipuláciu….
       Neverím jej….tak ako ani svedkom od Lipštajna….lebo ked to čítam….tak ono to celé je absurdné…celá obhajoba pozostalých…divných svedkov…a vykonštruovaných odpovedí…. a obhajoba obvinených…len vlažne pokračuje…akoby čakali na správnu chvílu
       Kiež by som mala pravdu

       Odpověď
       • … Michelko povedal, ze ako pozna Kocnera, tak on by nieco take neurobil sam sebe ( Kocner Kocnerovi), lebo sa ma sam seba tak rad…

        Odpověď
       • Súhlasím, ja mám z toho všetkého taký istý dojem. Niečo tam ešte len praskne, a informácie sa vyvalia von. Asi sa čaká na vhodný okamih. Voľby sa blížia….

        Odpověď
        • cez vikend? :-) … pamjat tolpy 2 nedeli…

         Odpověď
         • https://www.eurorespekt.sk/sud-o-ruskovych-podpisoch/
          dnes sa Lipšic a Šanta uplne opustili…. pani znalkyňa je podľa mňa tiež zavedená…už len to,že podpisy(vybrané,nie vlastnou snahou získané) dostala od policie???od koho?….prečo spolupracovala s inými znalcami ked to postup nedovoluje…jej záver má byť samostatný a na toto sa prišlo pri jej vypovedi úplne náhodou….keď sa zjavne prekecla …celá jej vypoved je pochybná…. ďalši znalec tiež spochybnil jej tvrdenia…. a to už je tuším druhý?…. celé je to nechutné divadlo…. veľmi ma mrzí,že Lipšic aj Šanta+meeedia to celé dotiahnu do takých absurdit,že nakoniec sud uzna oboch za vinných…

          Odpověď
         • a nezabúdajme na to ,že Rusko ešte nepovedal podstatné veci ,ktoré odzneli v IV….že Volcova kolaborovala s podsvetím…. a Rusko zmenky vtedy nepodpísal,lebo sa bál o život aj svojej rodiny a celej Markízy a ľudí v nej….kedže Volcová ich predhodila podsvetiu len tak …na podnose….v 90.rokoch vieme ako sa likvidovali nepohodlní ľudia….ak zmenky a Kuciak sa rozbehli súťastne a bolo to takto (najmä)so zmenkami nastavené tak ,aby sa očistila justícia a polícia …bola to príliš nebezpečná hra…aj ked podporu od vlady mali všetci…Pelle vtedy povedal ,nech hovoria a pracujú…vláda bude robiť všetko preto ,aby ich práca nebola zmarená….ak to malo byť tak ,že sa hrá vabank…tak dúfam,že im to vyjde….zbaviť sa Lipšica a korupčnikov…..a prinútit Pentu spolupracovať….aj keď príliš povrchne to hodnotím…dalo by sa napísať omnoho viac prečo…

          Odpověď
    • … v plnom rozsahu suhlasim …. ze takyto moze byt zamer, ale vyrusuje ma z toho az hysteria zastupcov z Aktualit o dokazovani Kocnerovej viny, ale mozno takto chcu ovplyvnit senat a jeho predsedkynu…

     Odpověď
    • marlienka 12.2.2020 o 6:44

     Teleki nikdy nepisala v style lebo Fico. Nikdy.
     Ako a preco pisala v denniku N neviem, ale blogy v SME pisala, ked este tento nebol takym otrasnym platkom ako dnes a blogovalo tam mnozstvo kvalitnych blogerov a diskusie boli oproti dnesku neporovnatelne kvalitnejsie. Mne pri nej kontrolka neblika. A mozno by mala, neviem. V kazdom pripade jej pribeh poznam od zaciatku a celkom jej verim.

     Odpověď
  • … Neviem za koho kope, ale ja to vidim na zaklade toho co je verejne dostupne v zasade tak isto … zly Hribobsko-lipsicovsky – …..scenar a rezia …

   Odpověď
  • Jana Teleki – aj mne pri nej svieti kontrolka. Neviem síce presne čoho, ale svieti a doteraz neprestala.

   Odpověď
  • teraz som písala s J. Teleki a dala som jej otázku prečo poskytne rozhovor denniku N o svojej knihe ….napísala ,že nič také nejde robiť….vraj je to hlúposť…tak neviem

   Odpověď
   • to čo píše popolvár v prispevku je z pred 5. rokov……

    Odpověď
    • popolvár 10.2.2020 o 22:03

     vďaka, Zuzka, nevšimol som si, z ktorého roku bol ten rozhovor. Ale aj tak trvám na tom, aby najmä koaliční politici sa vyjadrovali na adresu Kočnera zdržanlivo, a neschyľovali sa k jeho nálepkovaniu ako zločinca, keď ešte odsúdený nie je, a možno ani nebude

     Odpověď
     • súhlasím,ja dúfam,že tiež nebude odsúdený….predsa aj Lipšic povedal nedávno ,že by súd nemuseli vyhrať… nechcem sa ani zastávať Kočnera…ale toto nie….je to obludné čo sa voči nemu rozmohlo…. a druhá vec je prečo by tie zmenky vyťahovali práve teraz?…..išli by sami proti sebe

      Odpověď
 47. Treba pochvalit, vyborna praca Popolvara.

  Myslim, ze by sme vsetci mali tri tyzdne pred volbami zabrat a zdielat co najviac takychto informacii. Zabrat aj vo svojom okoli a trpezlivo vysvetlovat. Zdielat informacie atd.

  Ako tak pozeram mame dost velke mnozstva horucich hlav hurapatriotov, liberalov ale aj nerozhodnutych. Ktory vlastne vobec nevedia co sa okolo nich deje a za vsetko moze „LEBOFICO“.. Je to len nedostatok informacii nic ine a tiez roky vstrebavania dezinformacii.

  Odpověď
  • Este dodatok:

   Myslim ze by sa nam velmi zisla pomoc aj od ceskych bratov, ktorych nazory si mnoho ludi na Slovensku vypocuje. Obzvlast ak su v rozpore s oficialnou propagandou.

   Odpověď
  • Ono to LEBOFICO myslím v těchto volbách nabere úplně jiný rozměr.
   …impeachment Trumpa, všichni proti Zemanovi, antiBabiš, a tak dále. Chce to jen čas a protože „lebo Fico“ pracuje už velmi dlouho přinese i své opozitní plody.

   Nemusím připomínat že Trump, Zeman a Babiš vyhráli také navzdory nebo právě díky anti politice žumpy.

   Odpověď
 48. popolvár 9.2.2020 o 12:12

  v tej prvej časti som trocha upravil text, aby sa SNS necítila dotknutá (aj keď popravde bez hlasov SMERu by to neprešlo) a je tam aj nepresnosť ohľadom 13. dôchodku. Doplnené niečo o plánoch Sulíka a údernejšia štylizácia pre podnikateľov. Takže navrhujem to opraviť takto:
  „Zvýšila sa za posledných 12 rokov životná úroveň a kvalita života obyčajných ľudí, a teda aj Vás, na Slovensku?“ „Áno!“
  „Kto bol za tie roky dominantnou vládnou stranou? SMER!
  Kto zvýšil minimálne a celkovo mzdy? Kto zabezpečil zvýšenie dôchodkov, vianočný príplatok, zastropovanie veku odchodu do dôchodku, presadzuje 13. dôchodok? SMER!
  Kto zvýšil materskú, pomohol presadiť obedy pre školákov zadarmo, vlaky pre študentov a dôchodcov zadarmo, preplácanie lyžiarskych zájazdov a dovolenkové poukazy (a tým pomohol naštartovať ekonomiku turistického vidieka)? Aj SMER!
  Kto bol vo vláde, keď sa zjednodušilo účtovníctvo a daňové priznanie pre drobných podnikateľov, zvýšením paušálnych výdajov až na 60% až do výšky (tuším) 20 000€? SMER!
  Kto vrátil Gabčíkovo, a teda vyše 360 miliónov € každoročného zisku z jeho prevádzky do štátnej kasy, čo dovtedy tiekli talianskej mafii – ENELu do vrecka? SMER!
  Kto zabránil prijímaniu migrantov na Slovensko a naďalej to nekompromisne odmieta? SMER!
  Chcete toto všetko stratiť?“ – „NIEÉÉ!“ „Tak voľte SMER a krúžkujte Fica!“
  …a ešte toto:
  A takto dopadne celá krajina, keď sa dostanú k moci – dvihnú dane, zvýšia si platy, zrušia všetky sociálne benefity a rozpredajú aj ten zbytok…“
  …a toto:
  „Sulík chce štátom garantovaný dôchodok len cca 122€, zbytok si musia občania povinným odvádzaním 5% z príjmu nasporiť v druhom pilieri (v dnešnej dobe keď sa svetový finančný-ekonomický systém rúca!!! A bude sa drasticky meniť.) Zdravotná starostlivosť podľa Sulíka: Z povinného ZP len nutné zdravotné ošetrenie, za zbytok sa bude cvakať cash alebo nadštandartne pripoisťovať. (ak mi neveríte, prečítajte si jeho tzv. zelenú brožúrku)
  Jedna rada pre podnikateľov: Sťažujete sa, že všetky tieto výhody pre pracujúcich, ktoré presadil aj Fico a SMER sú z Vašich daní a na Váš úkor, že z toho NIČ NEMÁTE!. OMYL! Práveže z týchto sociálnych balíčkov profitujete najmä Vy a bez nich by ste to už dávno „zabalili“. Pracujúci, obyčajní zamestnanci, dôchodci a deti sú Vašimi najväčšími konečnými odberateľmi – bez ich kúpyschopnosti, bez ich kúpnej sily nemáte svoju produkciu komu predať – to ONI sú Váš ODBYT!

  Hox, ak sa to dá nejako opraviť, tak to oprav priamo v príspevku a tento následne vymaž.

  Odpověď
  • můžeš sem napsat ještě jednou celý text ve finální podobě?

   Odpověď
 49. popolvár 9.2.2020 o 0:27

  ešte som na osobnú požiadavku doplnil pár vecí ohľadom „Koho voliť a prečo“:
  Nakoniec pár heslovitých poznámok:
  Ak niekto namietne, že v roku 2012 mal SMER parlamentnú väčšinu a jednofarebnú vládu a mohol všetko napraviť, tak žije v ilúziách. Prečo?
  1. Sme kryptokolónia, t.j. de iure suverénny štát, ale de facto kolónia s akože vlastnou samosprávou, vládou a parlamentom. Obojok kolónie nám bol navlečený za vlády Dzurindu: rozpredaj ekonomiky do zahraničných rúk, a zavlečenie Slovenska do NATO a EÚ, navyše sme členom Eurozóny, takže sme stratili aktívny finančno-ekonomický nástroj – vlastnú menu. O € rozhoduje ECB nie NBS. Stratili sme potravinovú sebestačnosť (máme ju len na cca 47%), nemáme skoro vôbec armádu. Právo EÚ je nadriadené právu SR. Nemalý vplyv na dianie má tretí sektor, najmä všelijaké mimovládky a neziskovky štedro financované zo zahraničia. Koho záujmy asi tak presadzujú? No predsa toho, kto ich platí – zahraničie.
  2. „Politika je koncentrovaný výraz ekonomiky“, t.j. cez politiku je snaha presadiť ekonomické záujmy. Kto má v každej krajine EÚ, a teda aj na Slovensku najväčšiu ekonomickú moc? Finančné skupiny ako u nás Penta, J&T, ESET a ďalší tzv. oligarchovia, o ktorých sa nehovorí. Oni sa snažia dosadiť do politiky svojich ľudí a presadiť svoje záujmy na každej úrovni – od komunálnej až po parlament. Na to im slúžia aj média, cez ktoré ovplyvňujú verejnú mienku – toto je dôvod, prečo skupujú média a investujú do nich: Aby ovplyvnili verejnosť vo voľbách. Novinári už dávno neinformujú ale formujú verejnú mienku (sám Haščák – splumajiteľ Penty to priznal vo výpovedi pre súdom s Kočnerom. Jeho denníky propagujú ideály liberalizmu a podporujú ich zástancov (a čo nevyslovil, ale všetci to vidíme: likvidujú a mediálne lynčujú odporcov liberalizmu)) podľa zadania ich majiteľov a zamestnávateľov – to preto ich Fico nazýva presstitútky, lebo za peniaze sa zapredávajú. Výrazným nástrojom ovplyvňovania voličov sú predvolebné prieskumy – preto cez Čaputovú a svojich ľudí na Ústavnom súde zrušili 50-dňové moratórium na volebné prieskumy.
  3. „Politika je umenie možného“ – čo je možné, ak aj vo vlastnej strane má ľudí, ktorí hája záujmy jednotlivých klanovo-korporatívnych ekonomických zoskupení? Napr.ministerka zdravotníctva Kalavská – jej návrh na stratifikáciu nemocníc v podstate znamenal, že by sa Penta okľukou cez VUC-ky, ktoré viac-menej v posledných voľbách ovládla svojimi ľuďmi zmocnila komplet celého zdravotníctva – mala by v ňom skryte monopolné postavenie. Preto Fico tento návrh požiadavkou na jeho schválenie ako ústavný zákon zablokoval – on vedel, že to ústavnou väčšinou neprejde. Beňová je hlupaňa, ktorá sa odtrhla od slovenskej reality. O Žigovi, Rašim, Počiatkovi, snáď hovoriť ani nemusím. (Nie je to len problém SMERu, je to problém každej strany nielen na Slovensku ale všade vo svete.) Lajčáka ako ministra zahraničia Ficovi nanútilo svetové zákulisie (Lajčák pritom ani nie je členom strany SMER ale nanúteným nominantom). Čo je možné, ak na povalenie vlády stačí zavraždiť jedného novinára a jeho dievča a následne vyvolať hystériu v celej krajine? Čo je možné, ak domáca opozícia a oligarchovia i zahraničie, derúce sa k moci, majú svojich ľudí všade: na Ústavnom súde(o Čaputovej sťažnosti ohľadom 50-dňového moratória bolo rozhodnuté do 15 dní…, ale o Harabinovom podnete o podvodoch počas prezidentských volieb a neústavnosti inaugurácie Čaputovej ten istý ÚS doteraz nerozhodol) Prokuratúra stíha Ľ. Blahu (SMERáka) za to, že na svojom facebooku zverejnil spoločnú fotku s Ficom, kde drží sovietský symbol – kosák a kladivo. A pritom tá istá prokuratúra nekoná proti Kiskovi, Nicholsonovej, Vašáryovej a ďalším ľuďom, ktorí organizovali pokus o štátny prevrat po Kuciakovej vražde. Čo je možné, ak v štáte neexistuje vertikála moci, a župani VUC-iek môžu sabotovať rozhodnutia vlády a parlamentu. Čo je možné, ak po prehratom prezidentskom súboji s Kiskom na jednej tlačovej besede Fico vyhlásil, že prisahá na zdravie svojho syna, že už nikdy za prezidenta kandidovať nebude (to bola odpoveď, že pochopil mu doručené varovanie, že ak ešte raz bude za prezidenta kandidovať, tak mu zavraždia syna)… Čo je možné, ak po jeho snahe urvať pre Slovensko viac suverenity je pozvaný na koberček do Bruselu a je mu medzi štyrmi očami pohrozené, že mu Brusel pomocou ECB veľmi rýchlo môže zorganizovať na Slovensku také „malé Grécko“… Čo je možné, keď po pritlačení Volkswagenu na zvýšenie miezd, prinavrátenie Gabčíkova z rúk mafiánskeho talianskeho ENELu (strata cca 360 mil € každoročného bezpracného zisku sa len tak neodpúšťa) a prekročení mantinelov mu bol okamžite zahraničím v koordinácii so slovenskými zapredancami zorganizovaný pokus o štátny prevrat. Signálom bola vražda Kuciaka. Čo je možné, ak národ je tak sprostý, že namiesto toho, aby hľadal odpoveď na Ficovu otázku „Qui bono?“ po Kuciakovej vražde, spája s vraždou toho, kto ňou najviac stráca, vyjde na námestia a žiada, aby demokraticky zvolená vláda odstúpila. Čo je možné , ak koaličný partner (americký zapredanec Bugár) ho pri tejto vypätej situácii nepodrží, ale bodne mu nôž do chrbta, hroziac vypovedaním koaličnej zmluvy, ak Fico neodstúpi. Čo je možné, ak prezident Kiska sa priamo angažuje v štátnom prevrate a snaží sa prebrať moc a vymenovať úradnícku vládu?
  Od Fica a SMERu chceme zázraky, chceme, aby tu všetko fungovalo tip-top, aby to všetko za 3 volebné obdobia, prerušené dvojročnou (ne)vládou I. Radičovej, po bašovaní Dzurindu a jeho bandy, v podmienkach všetkých tých vyššie uvedených „čo je možné…“, okamžite napravil. A zabúdame, že ani Putinovi sa to doposiaľ s oveľa väčšími možnosťami ani po 20-tich rokoch plne v Rusku nepodarilo… A kde je Rusko a kde Slovensko?
  Vnútroštátna a zahraničná politika každého štátu je podriadená globálnej politike!!! V globálnej politike končí éra Pax Americana, USA čaká perestrojka akou si prešlo Rusko v 90-tych rokoch a nielen liberalizmus, ale aj celkovo kapitalizmus je vo svete zámerne svetovým zákulisím likvidovaný. Ak na Slovensku teraz zvíťazia liberáli (SaS, PS/Spolu), tak Slovensku nieže ujde „svetový vlak“, ale ono navyše nasadne na vlak, idúci opačným smerom. Kotleba a ĽSNS sa snaží o obrodu ľudáckeho režimu. A na pomoc mu v poslednom týždni priskočil Matovič so svojim OľaNo (ani jeden ani druhý nie sú skutočnými slovenskými patriotmi). V prípade ich víťazstva hrozí Slovensku jemnejšia forma fašizmu, ekonomická a politická izolácia…
  Politikou, presnejšie problematikou riadenia spoločenských systémov a supersystémov sa zaoberám už vyše 8 rokov. Študujem a prekladám diela z oblasti riadenia spoločenských systémov. Mám prečítaných tisícky strán analýz aktuálneho vývoja, dejinných procesov a predpovedí budúceho vývoja.
  Róbert Fico je najzdatnejším a najlepším politikom, akého Slovensko momentálne má k dispozícii.
  Preto jednoznačne bezalternatívne teraz volím Róberta Fica a ďalších kandidátov SMERu, ktorí ho podporujú.
  Ak máte nejaké otázky, môžme si ich prediskutovať, až sa vrátim.
  Pár linkov:
  http://www.vodaksb.eu/diskuse/politika/comment-page-110/#comment-284674 – to je z Blahovho statusu – týka sa to špinavej práce D. Lipšica,
  https://www.eurorespekt.sk/daniel-lipsic-nemohol-v-roku-1997-ziskat-vedecku-hodnost-phd-zakonnym-sposobom/ – a tu je zdroj z ktorého čerpal Blaha, kde sa podrobne rozoberá, prečo Lipšic nemôže mať titul PhDr.
  http://www.vodaksb.eu/diskuse/politika/comment-page-110/#comment-284621 – kto stojí za Kiskom
  je to staršieho dáta, ale nanajvýš aktuálne:
  https://blog.hlavnespravy.sk/12635/kiskove-priznanie-o-prevrate-a-predstava-demokracie/
  článok je cenný aj tým, že sú tam odkazy/linky na zdroje.
  https://zemavek.sk/nekonecny-pribeh-s-istanbulskym-dohovorom/ – to je niečo pre XY ako právničku
  treba si priamo niečo vypočuť aj od Fica, v každom článku je aj video:
  https://www.hlavnespravy.sk/fico-migracnu-vlnu-opat-zastavovat-vsetkymi-silami-virus/2041221
  https://www.ta3.com/clanok/1175123/tb-r-fica-aj-k-trestnemu-stihaniu-poslanca-l-blahu.html
  tu je niečo o vykonštruovanosti súdu s Kočnerom:
  https://www.eurorespekt.sk/zmenky-neboli-sfalsovane-judr-daniel-lipsic-a-prokurator-judr-santa-oklamali-cele-slovensko/
  https://www.eurorespekt.sk/bublina-praskla-kocner-nikdy-nemal-byt-vzaty-za-falsovanie-zmeniek-do-vazby/
  nemám link, ale čítal som článok s výpoveďou súdneho znalca, alebo nejakého policajného lekára, že výpoveď obžalovaného, ktorý sa priznal k vražde Kuciaka, nesedí so strelnými poraneniami obete. ProsteKuciak nebol tak zastrelený, ako to popisuje údajný vrah. To potvrdzuje moje tvrdenie, že Kočner je len obetný baránok, na ktorého to chcú hodiť. Prvotná výpoveď údajneho vraha po zatknutí totižto bola, že Kuciaka išli len na objednávku zbiť, no našli už len mŕtvoly. Ja od začiatku tvrdím, že vrahom bol niekto úplne iný… Pred časom na Forišovom statuse, ktorý teraz leží v zahraničí v kóme a ktorý spolu so Žiaranom podal desiatky trestných oznámení na Pentu, bola zverejnená takáto správa: Strelec je T.N. a upratovačka je D.L. (T.N. je T. Nicholson, vraj investigatívny novinár, v skutočnosti agent CIA a D.L. je Daniel Lipšic – podrobne jeho zaangažovanosť popisuje Blaha vo vyššie uvedenom linku)

  Odpověď
  • Ďakujem Popolvar, širim na soc. sieti.
   Len malá technická: Forisch už nie je v kóme.

   V utorok, 11.2. bude Žiaran v infovojne s akousi „výbušnou“ správou.

   Odpověď
  • ochranca 9.2.2020 o 7:16

   o kotlebovi treba viacej napísať argumentov, lebo ovečky si myslia že keď nevolia liberálov tak voliť ĽSNS našu krajinu zachráni a ešte zažiaril na obrazovkách matovič, ja už fakt nechápem ako ľudia rýchlo menia svoje názory podľa mediálnej popularity, kde je potom odbornosť. strašné

   Odpověď
   • Ako som už spomínal, je to aj egregoriálne podmienené a často sa stáva, že argumentami nepresvedčíš ani liberála, ani kotlebovca (a iných) a podobne, tým ale neodradzujem od používania argumentov, ale dnes už je fakt očividné, ako Smer pracuje pre ľudí a mnohí stále nič nevidia a práve na týchto stránkach…

    Tým chcem pukázať aj na to, že argumentovať treba šikovne a primerane. Ide o to, že napríklad v „teréne“ sa ja takmer vôbec nebavím o politike, velmi výnimočne, ale bavím sa o iných veciach, ktorým ľudia rozumejú. Tým sa spolunaladíme na moju vlnu a predávam im časť svojej algoritmiky vyhodnocovania info, čo im privádza záblesky typu ‚totí liberáli, totí kotlebovci, to fakt je bieda’… a podobne.

    A niekedy musí byť aj primeraný informačný kop, ktorý dostatočne rozbije zadubedonsť. Je to beh na dlhé trate. Výchova a výchova a výchova…

    Odpověď
    • no s ľuďmi čo majú iný názor na dianie sa musí opatrne, hneď si kotlebovec a fakt máš pocit, že títo ľudia môžu argumentovať aj silou a to sú starí známi

     Odpověď
   • ĽSNS sú ale v mnohom naši prirodzení spojenci,

    1. Len tak trochu nahradiť kult vodcu Otcom.
    ..Proste pre začiatok prestať s tým kultom,
    pričom hlavný kotlík tam môźe ostať tak, ako Fico.

    2. otvoriť debatu o celkových pozitivach negatívach Tisa a SNP
    (proti čomu nemôžu v zásade ani ultraneoliberáli nič namiestať),
    čo ich na polickej scéne objektívne zlegitimizuje
    a pronárodnému krídlu SMERu poskytne konečne
    zámienku rokovať s nimi o podpore
    a prípadnej spolupráci, koalícii i otvorene.

    3. Odstrániť z KDH Hlinu, aby znova mohli byť kresťanmi
    a ako „hovorcu“ hnutia dosadiť V.Palka.
    KDH by sa tak konečne vyhodením zahranićného trójskeho
    koníka mohlo znova plne pripojiť k pronaŕodnej koalícii.
    a kontrolovať spolu s ĽSNS SMER.

    4. SNS – Danko by mal prestať so síce peknými,
    no trochu populistickými, často hodne z celkového kontextu
    vytrhnutými opatreniami a začať koncepčnú politiku.
    (resp. rozvinúť jednotlivé kroky do celkového konceptu,
    vlastnej politickej koncepcie, bo bez tej sa nedá)
    A nepiť, hoci pije len občas a trochu.
    (to sa týka samozrejme vśetkých v politike)

    Spoločne za budúCnosť Slovenska
    a proti hrozbe genocidy národov
    faśistickým neoliberalizmom!

    Odpověď
    • popolvár 9.2.2020 o 11:29

     po Matovičovom „raketovom“ vzostupe v preferenciách a jeho debate s Kotlebom, mi vzišiel na um scenár možného povolebného usporiadania. Fico sa síce vyjadril, že aj keď voľby vyhrá, možno nebude môcť zostaviť väčšinovú vládu a je pripravený až do predčasných volieb (ktoré v tomto prípade by boli viac-menej isté (za predpokladu, že sa zachová aspoň doterajší stupeň demokracie na Slovensku a neprejde sa rovno k diktatúre úradníckej vlády)) odísť do opozície. Ja si však myslím, že dosah napáchaných škôd liberálmi by bol obrovský, a preto sa skôr prikláňam k názoru, že to GP hrá na menšinovú vládu SMERu s tichou podporou, ale najmä kontrolou Fica skrze Matoviča a Kotlebu. Fico je schopný káder a vláda SMERu hoc aj s Pellegrínym ako premiérom je stabilizačným, čitateľným, predpovedateľným a osvedčeným prvkom v tomto regióne, v mnohom sa dá zahrnúť do vektora cieľov GP. A aby Ficov SMER príliš nevybočoval z vektora cieľov GP, tak na to bude slúžiť reťaz v podobe Matoviča a Kotlebu. Mám dojem, že príslušné noty už dostala aj Čaputová.
     Otázkou je, ako sa k tomu postaví SMER, resp. Fico. Je schopný a možno to nevyhodnotí ako „reťaz“, ale ako príležitosť v zmysle toho, čo vyššie popísal ľudo – dostať ich k práci v záujme Slovenska.
     Aj blázon a poloblázon môže precitnúť, spamätať sa a dostať rozum a Kotlebovi je potrebné ukázať smer, ako to, čo pomenúvava, je možné aj vyriešiť…
     Všetci robíme chyby, všetci sme v začiatkoch horkokrvní a hŕŕ…, avšak vždy môžme sa poučiť a chyby napraviť.

     Odpověď
     • Oracle 911 9.2.2020 o 11:56

      Egregor funguje…

      Odpověď
      • popolvár 9.2.2020 o 12:18

       rozveď!

       Odpověď
       • Oracle 911 9.2.2020 o 12:47

        Prakticky celý piatok a víkend rozmýšľam nad tým čo napíšem do pondelkového článku, lebo ten piatkový bolo pod moju úroveň, a ty teraz napíšeš viac menej jeden môj paragraf… :)

        Odpověď
     • … prosim pekne teraz treba robit s tym co je a nie rozmyslat ako z KDH odstranit Hlinu… to taka Zaborska tam bola pozitivna postava?

      Odpověď
     • Kotleba už príčetnejší je (resp. jeho kurátori), pretože do svojej kandidátky začal priberať ľudí, ktorí by za normálnych okolností tam nikdy neboli. Akýsi sociálny výťah. Sú tam napríklad mladí kádéháci, ktorí síce dali von pár billboardov, ale reálne sa im nepodarilo postaviť svoju stranu na nohy. Spomeňme si na Radačovského, to tiež nebol štandardný kotlebovec, ale skrze nich sa dostal do EU parlamentu. Kotleba to teda robí dlhodobejšie a dáva priestor.

      Odpověď
    • shipka45 9.2.2020 o 15:18

     Toto je aj môj sen Ľudo? Zámerne si pozabúdol na „Vlasť“ ?

     Odpověď
     • Máš asi pravdu, v podstate aj Harabín.
      No obávam sa, źe musí trochu dospieť,
      ako sme tu toľko rozoberali.
      Jeho vystupovanie je absurd.
      Ako nejaký egomaniak.
      Preto veľmi hrozí, že by hlasi pre neho prepadli.
      Teraz bych proste nešpekuloval a išiel na istotu,
      SMER.
      Je príliš nebezpečná situácia.
      Keď sa to ukľudní, dá sa ďalej „špekulovať“.
      Teraz proste asi fakt nie je čas na experimenty typu Harabín.
      Preto som ho neuviedol,
      Abych ľudí príliš nerozptyľoval
      nad ďalším menej pravdepodobnými variantami.
      Mal by sa dať s Mečiarom a Gašpim, Kozlíkom,
      atď.. so starou gardou dokopy,
      o tí už tých hajzlíkov poznajú,
      hoci sami majú čo-to za ušami.
      Vtedy to ale inak tamer ani nešlo.
      Neboli peniaze.

      Tak by Harabín preśiel prvým testom, ak chce byt naozaj politikom.
      Keď začal s nimi urýchlene rokovať.
      Zatiaľ tam nepúšťať neznámych, aby to nedopadlo
      ako s Ligou, keď to zvonku už preventívne prešpikovali agentami,
      spiacimi.

      Politika jendoducho neni talár.
      To musí napred pochopiť.
      Ostatne podobne, ako kedysi s Procházkom..

      Odpověď
      • A jednať, rokovať napred potichu, žiadne fanfáry a hlavne ne kamery.
       Ako Fico.
       A až potom postaviť žoldákov pred hotovú vec.
       Nech čumia a jačia.
       Vtedy je aj potvrdené, źe je dobre.
       Bo sa ovládať nevedia..
       Býva to ako skúška správnosti :)

       Odpověď
       • Ďakujem za odpoveď Ľudo. Tvoje rozvážne slova tu mi veľmi pomáhajú v orientácií.

        Odpověď
  • Oracle 911 9.2.2020 o 7:45

   Ono, mal by si začať prispievať aj na https://sfkt.tribe.so, tvoja práca je tam žiadaná.

   Odpověď
   • Tiež si myslím. Čo ty na to popolvár?

    Odpověď
    • popolvár 9.2.2020 o 22:40

     rozoberme to mailom

     Odpověď
     • Oracle 911 9.2.2020 o 23:04

      Máš pozvánku.

      Odpověď
   • ako sa môžem prihlásiť na túto stránku?…je tam len možnosť prihlásiť sa…no nie zaregistrovať sa…bez toho to nepôjde….ďakujem za radu

    Odpověď
    • Oracle 911 11.2.2020 o 9:25

     Len cez pozvánku. A nie som si istý, že je to pre teba lebo pôvodne stránka vznikla na to aby robila NF analýzy.

     Odpověď
     • Dobre…ďakujem za ozrejmenie

      Odpověď
      • Oracle 911 11.2.2020 o 14:25

       Nechápaj ma zle, ja si myslím, že si schopná robiť NF analýzy, ale tvoje silné stránky sú inde.

       Odpověď
  • Vynikající rozbor. Myslím si, že v zájmu věci by bylo dobré, spojit obě části vašich příspěvků v jeden článek a zveřejnit to na Hlavných spravách, nebo na infovojne.

   Odpověď
  • Martin21 9.2.2020 o 8:22

   Přeposílám obě části dál.
   A souhlasím s Viki, že uveřejnění třeba na HS by stálo za to.

   Odpověď
   • Už jsem četla první část zde: http://www.nwoo.org/2020/02/08/jeste-jednou-k-volbam-na-slovensku/

    Odpověď
    • Mám Jana Korála v FB přátelích a protože jsem tento Popolvárův příspěvek dala na FB, on to sdílel a dal na NWOO.

     Odpověď
  • popolvár 9.2.2020 o 13:45

   a už je to vonku, nastal obrat… Ptvrdzuje to názor, že Kočner je len obetný baránok a Kuciak dopredu vybraná obeť na spustenie štátneho prevratu.
   https://www.eurorespekt.sk/vrazda-jana-kuciaka-cast-1/
   som zvedavý ako do toho zapadne ta Žiaranova „výbušná bomba“

   Odpověď
   • tu je druhá časť : https://www.eurorespekt.sk/vrazda-jana-kuciaka-cast-2/

    Odpověď
   • Typický řemeslný rozhovor t.č. úředníkovi-bjuznysmannu ve smyslu: „A proč musíte hrabat tolik, kdy budete mít konečně dost, …?“
    Je to ukázka a vzor pro maňásky v maňískovém divadle, že naletěli, a kteří nevydrží bez pocitu chlípnosti, přecpaného pupku, umaštěného podbradku, a ještě se navenek okázale ukazuje s miliónovými platy státního zaměstnance v několika pozicích (pracuje min. 100 hodin denně) a právě taková hloupá netáhla ve vládách oligarchů, jejichž všežravá psychika je pro obyčejné lidi zhoubná, jsou kdykoli a ve vteřině zneužity a předhozeni davu, pro jejich bezbrannost vůči svým neřestem.

    Odpověď
  • Kammerer 9.2.2020 o 21:10

   K teme, ze Fico „mohol a neurobil“ mam take prirovnanie. Pouzil som ho raz v debate na tuto temu. Povedal som vtedy kolegovi – nepredstavuj si moznosti premiera ako keby bol rozpravkovym kralom, ktoreho zelania su okamzite plneme poslusnym sluzobnictvom. V skutocnosti je to nieco ako pozicia riaditela vo velkej akciovke. Mas tisice zamestnancov, niektori poctivi, niektori lenivi, niektori kradnu atd. A hlavne na druhej strane mas x akcionarov, ktori chcu vsetci zisk ale nemaju sa radi medzi sebou.
   Niekoho zo zamestnancov nemozes vyhodit, lebo by si rychlo nenasiel nahradu, ineho nemozes vyhodit, lebo je syn vacsinoveho akcionara, aj ked vybera firemny ucet a tak sa da vymyslat dalej.
   Kolegu som nepresvedcil, jeho pozicia lebofico je neotrasitelna, ale zamyslel sa.

   Odpověď
   • Oracle 911 9.2.2020 o 21:56

    >Kolegu som nepresvedcil, jeho pozicia lebofico je neotrasitelna, ale zamyslel sa.

    To často stačí, netreba tlačiť na pílu lebo treba iniciovať zmeny vo vnútri mysle.

    Odpověď
  • nemali by sme hlasmi podporit aj SNS? Sice bohvie ako na mna Danko neposobi, ale zasa aspon by bola dostatocna sila pre koaliciu. Lebo ak bude aj SMER silny, asi na samostatnu vladu to nebude a potom je otazne, co by bolo lepsie…co myslite, napriamo Smer alebo nepriamo cez SNS?

   Odpověď
   • … ja ked s niekym debatujem o volbach, tak odporucam volit Slovakov SMER, SNS a Vlast…

    Odpověď
    • popolvár 10.2.2020 o 11:57

     Nie!!! Tvrdo odporúčať SMER a Fica – je potreba pracovať na nespochybniteľnom mandáte víťaza volieb, aby bolo nemožné ho nepoveriť zostavením vlády. Až keď bude z rozhovoru úplne zrejmé, že SMER jednoznačne nie a dotyčný nie je schopný na ich kandidátke nájsť nikoho, voči komu by nemal výhrady, a dal mu hlas, tak až potom mu odporúčať SNS a Vlasť.

     Odpověď
   • z toho dovodu aby sa mal Smer s kým spojiť som sa rozhodla podporiť SNS,zatial moj hlas má Parízek,Paška,Hrnko,

    Odpověď
    • Bolo by dobré vedieť, aké má SNS reálne percentá. Ak by prepadli, boli by to stratené hlasy, ktoré by mohli chýbať pri zostavovaní koalície.
     T.j. pre koho je Smer problém, nech volí SNS. Ale primárne treba podporiť Smer.

     Odpověď
  • Vyborny rozbor. Toto je cesta ako dostat koncepciu medzi ludi

   Odpověď
 50. popolvár 7.2.2020 o 21:24

  toto som dnes telefonicky absolvoval a ten dodatok pre podnikateľov som len teraz dopísal, ten vyplynul z dvoch minulotýždňových rozhovorov s nimi.
  Je možné to doplniť o linky na Blahove statusy, napr. ten dnešný o Kiskovi, link na Ficovú tlačovku poslednú, či nejaký rozhovor a pod. Môžte to trocha skrátiť, aby to bolo údernejšie, alebo naopak o niečo doplniť. A predovšetkým to treba rozposielať svojmu okoliu, lebo dav je dezorientovaný, plne ovplyvnený médiami a jeho pamäť je len plus/mínus 2 týždne. O jeho schopnosti analýzy a dedukcie už radšej ani nehovorím. Nasledovný text je v podstate krátky výcuc z našich diskusií a praktické využitie KSB.

  Dostal som dnes od priateľov telefonickú otázku: „Poraď nám, prosím, koho voliť.“
  Po mojej odpovedi: „Jednoznačne SMER a Fica!“ zostali šokovaní…, a ich prvou námietkou bolo: „Ale veď za jeho vlády boli zavraždení Kuciak so snúbenicou!“
  „Zavraždil ich snáď Fico? Veď on a jeho vládna strana touto vraždou stratili najviac.“ – kontroval som.
  „Ale veď v novinách píšu…“ – zaprotestovali.
  „STOP! Chceli ste radu, dal som Vám ju. Prečo SMER a Fica, to je na minimálne hodinový rozhovor. Ak mi dôverujete, voľte Fica a SMER, dôvody podrobne vysvetlím, až sa stretneme. Napriek tomu aspoň v krátkosti:
  „Zvýšila sa za posledných 8 rokov životná úroveň a kvalita života obyčajných ľudí, a teda aj Vás, na Slovensku?“ „Áno!“
  „Kto bol za tie roky dominantnou vládnou stranou? SMER!
  Kto zvýšil minimálne a celkovo mzdy? Kto zabezpečil zvýšenie dôchodkov, 13. dôchodok, zastropovanie veku odchodu do dôchodku? SMER!
  Kto zvýšil materskú, pomohol presadiť obedy pre školákov zadarmo, vlaky pre študentov a dôchodcov zadarmo, preplácanie lyžiarskych zájazdov a dovolenkové poukazy (a tým pomohol naštartovať ekonomiku turistického vidieka)? Aj SMER!
  Kto bol vo vláde, keď sa zjednodušilo účtovníctvo a daňové priznanie pre drobných podnikateľov, zvýšením paušálnych výdajov až na 60% až do výšky (tuším) 20 000€? SMER!
  Kto vrátil Gabčíkovo, a teda vyše 360 miliónov € každoročného zisku z jeho prevádzky do štátnej kasy, čo dovtedy tiekli talianskej mafii – ENELu do vrecka? SMER!
  Kto zabránil prijímaniu migrantov na Slovensko a naďalej to nekompromisne odmieta? SMER!
  Chcete toto všetko stratiť?“
  - „NIEÉÉ!“ „Tak voľte SMER a krúžkujte Fica!“
  „Ale čo všetky tie kauzy a ďalšie veci, o ktorých sa píše v novinách?“
  „Kto vlastní tie noviny a ostatné média? – finančné skupiny ako Penta, J&T, ESET a ďalší a za nimi stojaci oligarchovia a zahraničie. Čo píšu novinári a rozprávajú tv. hlásatelia? To, čo od nich chcú ich páni – oligarchovia. Na koho sa bude teda vylievať mediálna špina? – na toho, kto oligarchom prekáža – na Fica a „jeho“ SMER.
  Prečo? Lebo im stúpe na „kurie oká“ a bráni im (v rámci možnosti) si tu robiť, čo chcú… Lebo naňho osobne nič konkrétne, žiadne „maslo na hlave“, ktorým by ho mohli vydierať alebo korumpovať nemajú!!! Preto vždy, keď sa niečo niekde zomelie a prepukne, nastane okamžite hysterický mediálny povyk „…lebo Fico!!!“ Ale ak sa na to bližšie pozrieme, tak skutočne „…lebo Fico“?!! Nie, ani raz!
  Takže ešte raz: ak chcete všetko toto, čo som vymenoval vyššie, stratiť, tak hoďte toho, čo Vám to zabezpečil, toho, čo Vás chráni pred moslimskou inváziou, cez palubu – zbavte sa Fica a SMERu… Len aby ste sa nedostali potom z dažďa pod odkvap a z kaluže do blata!
  Lebo síce nie všetko funguje tak, ako by sme si priali, ale mohlo to dopadnúť oveľa horšie. Za Dzurindu sme prišli o VSŽ a ich dane (Dzurinda ich predal US STEEL, a tí na daniach zo zisku nezaplatili ešte ani cent, a navyše, okrem premaľovanej fasády budov, neinvestovali skoro nič do technológií a počet zamestnancov sa rapídne znížil), prišli sme o Slovnaft, Palmu Tumys, Prešovský Solivar (kúpili ho Rakúšaci, zničili a vyviezli všetky technológie a pod značkou Solivar nám predávajú vlastnú ferokyanidom sodným „ošetrenú“ soľ),prišli sme o Gabčíkovo (Fico nám ho vrátil), elektrárne, atď…
  A prečo sa derú zahraničím a domácimi oligarchami podporovaní a platení liberáli k moci? No lebo tu ešte je čo sprivatizovať, ešte je čo presunúť do zahraničných rúk: ešte máme lesy, pôdu, vodu… A staneme sa cudzincami vo vlastnej krajine. Ak vôbec nejaké Slovensko o pár rokov bude… Lebo v týchto voľbách sa nerozhoduje len o tom, kto v nich zvíťazí, ale aj o tom, či Slovensko zostane ako štát na mapách aj v budúcnosti.“
  A kto má v zuboch Rašiho, Žigu, Beňovú, či iných, za rôzne kauzy, či prešľapy – nekrúžkujte ich, nedávajte im hlasy. Pomôžte Ficovi aj takto cez voľby očistiť si stranu od „škodnej“…
  Povzdych: „Kto sa má v tom vyznať, keď médiá takto informujú…“
  „Jednoducho! Používajte vlastný rozum a jednoduché pravidlo: Koho média špinia – toho treba voliť! Teda Fica a SMER. A koho adorujú, tak na toho si treba dať pozor, lebo ten bude slúžiť oligarchom a zahraničiu, nie nám – občanom Slovenska.“
  Neveríte? Pozrite sa ako dopadli mestá a a obce, kde zvíťazili liberáli. Čo spravili ako prvé? Zdvihli dane z nehnuteľností, zvýšili si platy a tie obce a mestá prestali vykonávať určité povinnosti, vyhovárajúc sa na štát. A takto dopadne celá krajina, keď sa dostanú k moci – dvihnú dane, zvýšia si platy a rozpredajú aj ten zbytok…
  Kiska sa netají, že sem navozí migrantov. Chceme mať tu taký bordel ako v Nemecku, Francúzsku, Švédsku a inde? Chceme byť napádaní moslimskými fanatikmi vo vlastných mestách?
  Kiska sa netají, že chce tu americké vojenské základne. Prítomnosť amerických vojenských základní na našom území znamená namierené ruské jadrové rakety na tieto základne a ich použitie v prípade nielen napadnutia, ale aj pokusu o napadnutie Ruska. Putin sa vyjadril jasne! Beriete si na osobnú zodpovednosť zvolením Kisku to, že Vy a Vaše deti budú žiť pod jadrovou hrozbou?
  PS/Spolu – Čaputová bola členkou PS. Čaputová je „Kiska v sukni“ – volením PS/Spolu si beriete zodpovednosť za to, čo som uviedol pri Kiskovi.
  Sulík sa netají, že zruší Zákonník práce a minimálnu mzdu. Čo to znamená pre pracujúcich? Buď otročiť za oveľa nižšie mzdy, než majú teraz, alebo odísť do zahraničia – doma ich nahradia veľmi rýchlo navození Ukrajinci, Rumuni, Vietnamci… Veľkopodnikatelia sa tým ani netaja. A zahraniční robotníci tu míňať zarobené peniaze veľmi nebudú – živia z nich rodiny, ktoré zostali u nich doma.
  Takže jedna rada pre podnikateľov: Sťažujete sa, že všetky tieto výhody pre pracujúcich, ktoré presadil aj Fico a SMER sú z Vašich daní a na Váš úkor. Zabudnite! Práveže z týchto sociálnych balíčkov profitujete najmä Vy a bez nich by ste to už dávno „zabalili“. Pracujúci, obyčajní zamestnanci, dôchodci a deti sú Vašimi najväčšími konečnými odberateľmi – bez ich kúpyschopnosti, bez ich kúpnej sily nemáte svoju produkciu komu predať – to ONI sú Váš ODBYT!
  Jedinou budúcnosťou pre Slovensko a pre nás je silný volebný mandát SMERu a Fica. Nevoliť je alibizmus a zbabelosť a v konečnom výsledku posilnenie liberálov. Ich voličská základňa voliť pôjde v plnej zostave.“
  „Ja osobne volím SMER a krúžkujem: 2. R. Fico, 11. Ľ. Blaha a ešte dve mená z týchto kandidátov: 9. E. Tomáš, 43. B. Ondruš, 67. R. Eliáš, 150. E. Kaliňak“

  Odpověď
  • popolvar, k tomu zruseniu Zakonnika prace a min.mzdy by som doplnila aj dalsiu Sulikovu zrudnost – totalne osekanie zdravotnickej starostlivosti na taku uroven, ze ta akurat nenechaju umriet na ulici (lebo to uz by bolo fakt blbe), vsetko ostatne bude nad standard a teda za priplatok mimo povinneho zdravotneho poistenia … staci si precitat jeho slavnu zelenu brozurku

   Odpověď
   • Ještě by jsem rada doplnila Sulikův antisocialni odvodovy bonus, který bude mít i negativní vliv pro současné , ale hlavně budoucí důchodce. Kde píše : kto pracuje, bude si po zavedení Odvodoveho bonusu povinne sporit v 2.pilieri minimálně 5% z čistého prijmu. Kto bude cely život pracovat v systeme Odvodoveho bonusu , bude mať dochodok z II.piliera a základnu statnu dávku( která je mimochodem nějakých 122€).

    Odpověď
  • tarzanislav 7.2.2020 o 22:35

   Dobrá práca. Treba mať takto pripravené argumenty. Osobne som takto presvedčil jedného kolegu, o ktorom by som to nepovedal, že sa presvedčiť dá. Nerobil som to násilne, to nie je dobré, vždy treba nechať tomu druhému priestor.
   Naša spoločná debata bola celkom dlhá asi 45min.

   Zaujímavé zistenia:
   1.) Kolega prišiel za mnou sám. Sám sa aj opýtal niečo v zmysle: Koho budeme voliť?
   2.) Po konštruktívnom rozhovore odchádzal rozpačitý a určite nie presvedčený. Na druhý deň prišiel za mnou a povedal mi, že mám pravdu, že nad tým rozmýšľal celý večer a poďakoval sa => podľa mňa chcel veci pochopiť a niečo mu na oficiálnom mediálnom obraze zrejme nesedelo.
   3.) Musí to byť veľmi náročný proces vnútorného uvedomenia si reality – vskutku ráno vyzeral, že nad tým tuho a dlho rozmýšľal.

   Odpověď
   • suhlas
    ale je to stale dost tazke, ludia nie su schopni zamysliet sa nad zakladnymi vecami
    a ked sa nad nimi zamyslia tak masmedialna masineria im deformuje z toho vystupy
    co sa mi osvedcilo najviac je ich sokovat-prejavit zaujem,tento pocit poznaju z TV a neuvedomuju si ze je to cielene, nikedy sa oplati povedat menej aby clovek sam spracoval temu ktora sa rozvinie dalsie dni ked uz je prejaveny zaujem o temu-az potom zacne prejavovat zaujem o nazor druheho do hlbky
    s liberalmi s tymi uz presvedcenymi sa to neda-resp. som nenasiel na to recept, neviem sa zhovarat s psychicky narusenymi osobami,nemam s tym skusenosti
    on ti bez mihnutia oka je schopny povedat zi cislo pi nie je 3,14 ak mas trpezlivost tak vysvetlujes cely priebeh toho vypoctu, ked uz si myslis ze to vysvetlovanie je logicke a nepriestrelne prekvapi ta tym ze ti zacne spochybnovat jednotlive kroky toho vypoctu-je jedno ze to je nelogicke alebo smiesne-to nehra ziadnu rolu, ide o to neustale spochybnovat aby ta dostal do jedineho bodu- kedy ti rupnu nervy a v diskusii pritvrdis/bud nazorovo ale viac zlozitejsie alebo viac do osobnej roviny teda osobnejsie- naco zacne okamzite moralizovat a kazat alebo rovno nalepkuje a kadruje-znovu je jedno ze je to nelogicke alebo smiesne-to nehra ziadnu rolu
    tito ludia sa chovaju ako roboti,vsetci maju rovnaku argumentaciu a vystupovanie-az je to desive v tych detailoch,niektore najcastejsie pseudoargumenty su absolutne smiesne a nelogicke,neobjektivne aj to je velmi desive ze niekto dokaze takto ,,rozmyslat,,

    Odpověď
    • Oracle 911 8.2.2020 o 17:51

     Takého jedného máme v práci, jemu napr. nevadí, že „slušný“ zvýšili dane, svoje platy a vykašlali okrem iného na upratovanie chodníkov v zime lebo je to zákonné, a keď to urobili ostatný a po tom kradli, tak mu to vadí.

     Odpověď
     • V Košiciach jeden na to zaplatil životom!

      Odpověď
    • Viesť dialóg s presvedčenými liberálmi o tom, že sú veci inak, ako to oni vidia, je zbytočné. A to z jedného prostého dôvodu. Ich presvedčenie je na úrovni najprimitívnejšieho náboženského fanatizmu. Tam nijaké argumenty neplatia.

     Odpověď
     • Oracle 911 8.2.2020 o 23:29

      Máš pravdu, tu platí len pád na hubu a následné rozbité čelo…

      Odpověď
     • popolvár 9.2.2020 o 14:07

      súhlas. Osobná skúsenosť:
      Absolvoval som aj iné predvolebné diskusie – neplánovane. Jeden z nich:
      Začalo to nejakou knihou (beletriou, či životopisom) ohľadom utrpenia židov v koncentračných táboroch… Nejako sme sa dostali k našej prezidentke. Ako, to si už nepamätám, lebo to úplne prekryl nasledujúci rozhovor:
      „Zahraničie nám závidí prezidentku.“
      „Koho? Barbie z pezinskej skládky?“
      „Ako tak môžem o nej hovoriť?“
      „Jednoducho! Na kauze pezinskej skládky bol vystavaný jej PR, a okrem toho, že sa zúčastnila nejakých demonštrácii proti pezinskej skládke, nemá žiadnu zásluhu ani účasť na súdnom rozhodnutí v prospech Pezinka. Ona sa na tom len priživila počas volebnej kampane…“
      „Ako si to môžem dovoliť takto hovoriť, veď predsa dostala za to medzinárodné ocenenia!!!“
      „Čítal som stanovisko pezinského magistrátu, kde bolo jasne napísané, kto pripravoval podklady pre medzinárodný súd a kto mesto Pezinok právne zastupoval a jasne tam bolo uvedené, že p. Čaputová na tom nemá a nemala žiadny podiel. Stanovisko magistrátu bolo podopreté dokumentami a zápisnicami – proste overiteľnými faktami.“
      „Ale veď predsa dostala medzinárodné ocenenia od uznávaných medzinárodných inštitúcií!“
      „Hej, aj Barack Obama dostal Nobelovu cenu za mier! Čaputová je podvodníčka!“ a poukázal som následne aj na právnu analýzu, ktorá upozorňuje na jej protizákonné pokútnictvo počas koncipientskej praxe, kvôli čomu sa aj preventívne dala vyškrtnúť z advokátskej komory. Nie kvôli pochybnostiam ohľadom koncipientskej praxe, ktoré v kampani ozvučil Šefčovič, a ktoré bolo možné vyvrátiť, ale kvôli trestnoprávne postihnuteľnému „pokútnictvu“!
      „Ja neverím, veď predsa dostala medzinárodné ocenenie…“
      „Tak niekto klame!“
      „Klame pezinský magistrát!“
      „Chcete povedať, že klame pezinský magistrát, ktorý to má podložené faktami?!“
      „Áno!“
      Čo k tomu dodať? Ľudia radšej zavrú oči pred realitou, než by si nechali zbúrať svoj idol a priznať si, že sa mýlili…
      Bola tam ešte reč o sociálnych programoch vládnej koalície a SMERu. Zase ten úzkoprsý pohľad drobných podnikateľov a zamestnávateľov – všetko z mojich daní, mne nikto nič nedal, ja som si všetko musela oddrieť atď.
      „Aj zamestnanci musia mať dostatočný príjem, aby mali z čoho slušne žiť.“
      „Môžu podnikať ako ja!!!“
      …no nemôžu všetci podnikať. Súčasný systém svetovej ekonomiky, a deľba práce v spoločenskom zjednotení práce neumožňuje, aby všetci mohli podnikať – potrebuje predovšetkým zamestnancov. Max. tak 30% aktívne činných sa môže začleniť do ekonomiky ako podnikatelia, pre viacerých jednoducho nie je priestor. Pritom dotyčná vybudovala reštauráciu-kolibu, ktorú už prenechala v správe potomkom. A gro jej klientely sú práveže zamestnanci a drobní podnikatelia a zamestnávatelia ako ona – slušný podnik, no nie je to úroveň, kam by zablúdila noha „elity“. Pritom si neuvedomuje, že práve liberalizmus pri moci ekonomicky zničí jej klientelu, a že volením liberálov, si práveže ona sama likviduje vlastný podnik a budúcnosť vlastných detí, a odsudzuje ich do pozície budúcich zamestnancov za minimálnu mzdu.
      O jej hystérii, keď som jej šplechol do tváre, že aj ona bude osobne zodpovedná za to, že jej deti budú žiť pod hrozbou namierných ruských jadrových rakiet v prípade víťazstva Kisku, už ani nehovoriac…
      A keď som jej povedal, že prvé, čo urobím, keď Kiska a spol. vyhrá, je, že si kúpim zbraň, aby som mohol chrániť seba svojich blízkych pred migrantami – tak to som u nej definitívne skončil.
      Proste takýto ľudia nie sú schopní prijať žiadne argumenty, žiadnou formou podané… Ich preberie iba tvrdá životná facka, ak vôbec, lebo aj vtedy bude v ich hlavách na vine FICO!!!
      Poučenie pre mňa: buď na takýchto ľudí vymyslieť inú taktiku, alebo jednoducho nestrácať s nimi čas a energiu – „Komu niet rady, tomu niet pomoci!“

      Odpověď
      • Mame podobne pribehy. Cesta bojovnika je casto osamotena. Upokojuje ma,ze je nas viac. A spaja nas vyssi ciel.

       Odpověď
  • Vynikajúca práca Popolvár !!! Už som rozposlal všetkým mojim priateľom aj kolegom v práci, to bude kvikotu a hádok, ale musíme bojovať a zvrátiť to liberálne šialenstvo !!!
   Ešte raz super práca Popolvár !!!
   S pozdravom sora !!!

   Odpověď
  • Je někdo schopen toto převést na poměry v ČR?? Příští rok se nám podobný článeček bude velice hodit…

   Odpověď
  • Dobre, popolvár a čo keď mi ľudia povedia, že bohužiaľ Pellegrini nie je Fico a pridajú:
   http://www.nadhlad.com/content/globsec-chce-pellegriniho-kongresovu-halu-za-60-milionov

   Odpověď
   • popolvár 9.2.2020 o 0:19

    prečo si neprečítal celé? ja som predsa napísal, nech krúžkujú Fica a ďalších, ktorým dôverujú, a tých, ktorým nedôverujú nech hlas nedávajú…

    Odpověď
    • kapitán pravda 9.2.2020 o 20:44

     A prečo nevoliť radšej ĽSNS?

     Odpověď
     • To zistis ak si precitas niekolko clankov od stana slabeyciusa/nikitu a oraclea…

      Odpověď
     • Oracle 911 9.2.2020 o 21:42

      Tak 2 veci (okrem tých článkov):
      -Pre Smer-SD a ostatné štandardné strany (tu nerátam strany liberál-fašistov) je zatiaľ toxický.
      -Kotleba je aj v lepšom prípade politický amatér, a tým myslím, že poštval proti sebe oligarchov BBSK keď im prekazil obchody a tí zas poskytli podporu liberál-fašistom. A tie problémy mohol riešiť inak.

      Odpověď
     • Kludne ked to tak citis vol LSNS. Ficovi sa plno veci lepsie presadzovalo lebo temy otvaralo LSNS. Ja som minule volil LSNS chcel som aby boli v parlamente, teraz budem Fica. Treba mysliet par rokov dopredu. Z toho pohladu je volba LSNS v poriadku.

      Odpověď
      • Ja som tiež minule volil ĽSNS a teraz budem Fica. Vtedy sa útoky na Smer postupne začali stupňovať, lebo opozícia zistila, že sa im začalo dariť znižovať preferencie Smeru. ĽSNS som podporil preto, aby sa pozornosť bulváru a opozície v parlamente presunula na Kotlebovcov. Aby tak riedili útoky na Smer.
       Okrem toho sa ĽSNS ukázali ako tichí spojenci Smeru pri rôznych hlasovaniach (spolu s Kolárovcami).
       Na druhú stranu, o tie hlasy patriotickej scény, ktoré im odobrali ĽSNS, museli pribrať do koalície svojich nepriateľov z MOST-Híd.

       Preto je len otázka času, kedy sa ĽSNS bude musieť zbaviť svojej toxicity, aby mohli byť plnohodnotnými partnermi, a oťukať sa tak ešte viac v riadení.

       Odpověď
       • Zdá sa mi, že už sa to postupne deje.
        Prax vychováva majstrov.

        Odpověď
    • treba si vediet setrit aj svoju energiu, hlavne u tych ktori o rady nestoja a maju svoju „nemennu“ pravdu. ak by si ich aj nejakym zazrakom presvedcil(ako Jezis ucenikov) tak ich mravnost zostane aj tak na tom bode ako boli, kedze sami nic pre to nespravili aby ju zmenili cize to dopadne tak ako s Jezisovymi apostolmi. skutocne si potrebuju nabit drzku.

     Odpověď
  • Vďaka popolvár, dobre si to zhrnul.

   Odpověď
  • V prvom rade sa chcem Popolvárovi aj jeGe poďakovaťza ich prácu, ktorej som sa hneď po prečítaní chopila a s odkazom na túto stránku uverejnila na FB v skupine Volím, voliš, volíme https://www.facebook.com/groups/429648547605806/permalink/627608834476442/
   O príspevok je veľký záujem a doteraz už dosiahol cca 500 zdieľaní. Bolo by žiadúce ešte si posvietiť na Matoviča a to jeho kvázi referendum. Dnes som nahliadla ako vyzerá to hlasovanie o napodiv hlasujú v ňom voliči z celého spektra kandidatujúcich strán.

   Odpověď
   • Ještě je potřeba tam odpovědět na komentáře typu – „Pellegrini bude spolupracovat s Kiskou“, že to je nesmysl a dát tam např. video SMERu „vyhlašování Oskarů za největšího podporovatele imigrace – Kiska získává Oskara“. Jestli si i na základě těch videí myslí, že bude SMER spolupracovat s Kiskou.
    https://www.facebook.com/robertficosk/videos/2244736105819908/

    Odpověď
    • V tomto ohľade sa už samotný Kiska vyjadril dosť jasne. Povedal, že by nešiel do vlády so Smerom, ani keby bol na čele Pelegríni a hrozila koalícia s Kotlebom: „To by sme radšej urobili ďalšiu revolúciu.“
     https://dennikn.sk/minuta/1501984/

     Z tohto pohľadu sa slová Pellegríniho dajú vnímať v celkom inom svetle a vidieť v nich iné pohnútky. Tie pohnútky súvisia s tým, prečo vôbec vymenili premiéra, a prečo aj dnes dávajú smeru nový imidž. T.j. blokovanie povesti Smeru ako korupčnej strany, stopnutie klesajúcich preferencií a pokus o naštartovanie ich stúpania cez rôzne ohlásené benefity (schválené užitočné zákony). T.j. Pellegríni strúha jemne liberálnu pózu, aby zmiatol liberálov, zabránil prepadu strany a zachránil ju. Tváriť sa ako liberál môže, ale jednať ako liberál v kľúčových veciach pre Slovensko nikdy nebude. O tom som presvedčený.

     Odpověď
   • Rado sa stalo.
    Dám v najbližšom čase dohromady stručný výcuc, vychádzajúc z programov tých strán, prečo ne/voliť PS/Spolu, OĽaNO, Za ľudí, SaS a Sme rodina. Pri Matovičovcoch ale aj bez programu je niekoľko signálnych svetielok. Stačí sa pozrieť na ich kandidátku, ono to napovie, čo budú po voľbách asi tak chcieť raziť. Za podporu vojny proti RF tam je J. Naď (2), za maskota a ako symbol prekrúcania faktov A. Remiášová (9), ako garant prekrúcania dejín a zavádzania cenzúry nepohodlných názorov J. Smatana (89), ako predstaviteľ nezávislosti médií ( na pravde ) G. Grendel (148) a za všetkých kotolníkov, čo nám tu za mrzký peniaz zo západu pomáhali rozvracať socializmus a teraz aj právny štát J. Budaj (147).

    Odpověď
   • Ešte taká drobnosť. Keď nedávno opustila Matovičov košiar Remišová, tak sa naudržal a naložil jej, čo sa do nej zmestilo. Že ako ju vypiplali, ako jej platili kaderníkov, šaty, školenia v prednese a ďalšie veci. A že je to vlastne taký maskot, samostatného fungovania neschopný. Ono to ale nie je len vizitka pre Remišovú, to je aj vizitka Matoviča a spol. Ono to totiž znamená, že keby Veronika ostala s nimi, tak jej aj naďalej vytvárajú imidž schopnej a šikovnej političky. Čiže keby ju k sebe nepretiahol Kiska, tak by Matovič v návale krvi do hlavy na jej adresu nepovedal ani mäkké f. Takže jemu nerobilo problém roky zavádzať ( nenapíšem rovno klamať ) verejnosť o schopnostiach Remišovej a používať ju ako maskota a nebyť tohto incidentu, tak by v tom pokračoval. Nie je to náhodou znakom jeho „morálnych kvalít“ a toho, aký má k tomu prístup? Že všetko je to z jeho strany len divadlo, predvádzané za účelom zisku ( hlasov voličov ) a o nijaké úprimné snahy odhaľovať špinavosti a robiť veci lepšie mu vlastne ani nejde.

    Odpověď
  • Boris Adámek 27.2.2020 o 14:51

   Zdravím Popolvár,
   čítal som tvoj príspevok Prečo voliť SMER…. v prvom rade Ti musím oznámiť a rovnako všetkým súputnikom tu, že máte buďto obrovské informačné rezervy, alebo ste jedným z nich.
   Najprv si preštudujte kto je Svetlanka Ficova, kto je Fico a potom Vám dôjde úplne jednoduchý výsledok a to… že všetci sú tu prepojení s oligarchiou a tajnými službami a my sprostí Gojimovia im to všetko papkáme…
   A Kaliňáka mi ani nespomínaj… koľko ten firiem prepral
   Naštudujte si Vážení dole uvedenú stránku a potom mudrujte

   http://necenzurovane.net/diamantovabana/index.html

   Odpověď
   • ked si sprosty Gojim tak tu nezavadzaj.

    Odpověď
   • Oracle 911 27.2.2020 o 17:04

    Ukáž politika za ktorým nestojí nejaká domáca alebo nedaj Bože zahraničná záujmová skupina.

    Odpověď
 51. Pellegrini: Ak Smer bude súčasťou budúcej vlády, chcem byť premiér
  https://spravy.pravda.sk/volby-2020/clanok/541732-pellegrini-ak-smer-bude-sucastou-buducej-vlady-chcem-byt-premierom/

  Odpověď
 52. Blaha:
  Keby som bol Veľký brat a potreboval by som mať všetky informácie z trestných spisov pri politicky citlivých kauzách, čo by som urobil?
  Našiel by som si agenta s krycím menom Daniel a nasadil ho do všetkých prípadov.
  Daniel by sa stal advokátom v kauze vraždy Ernesta Valka. Obhajoval by páchateľa. A mal by kontrolu nad prípadom. A prístup k spisu. A ktovie, čo ešte.
  Skoro ako v gangsterských filmoch – pamätáte si na Chobotnicu a advokáta Terrasiniho? Alebo na Tana Caridiho? Podobnosť čisto náhodná… La Piovra…
  Daniel by sa ešte ako minister išiel pozrieť aj na miesto činu. Že podozrivé? Áno, ale Daniel má krytie médií, o Danielovi nikto nebude pochybovať.
  Daniel by ako minister prihliadal, ako sa spacká vyšetrenie vraždy ex-primátora Hurbanova. Chytili vykonávateľa, no nechali ubziknúť Zsuzsuovú ako objednávateľku. Daniel tomu šéfoval ako minister. Ach, tie náhodičky.
  Daniel by samozrejme zastupoval aj Markízu, respektíve jej amerického vlastníka. Veľký brat predsa potrebuje mať informácie. A vplyv. Ide o ťažké prachy. Daniel pomôže.
  Daniela by ako podpredsedu vládnej strany KDH využili aj na to, aby KDH v 2004 nominovalo Dobroslava Trnku za generálneho prokurátora. Veď viete, Danielov generálny prokurátor – to sa vždy zíde.
  Samozrejme, Daniel musí zastupovať aj hlavného agenta Veľkého brata – Andreja Kisku. V kauze Kiskových daňových podvodov. Daniel bude predĺžená ruka ambasády, o všetko sa postará.
  A Daniel, ako inak, nechýba ani ako obhajca rodiny Kuciakovcov. Prístup k trestnému spisu je predsa kľúčový. Veď ide o kauzu, ktorá mala viesť v prevratu na Slovensku. Daniel musí byť pri tom!
  Všetky tieto kauzy sú veľmi podozrivé a neuveriteľne politicky citlivé. A všade je Daniel.
  Ten istý Daniel, ktorý kedysi chvíľu študoval v USA vo Washingtone. A potom mu tu niekto pripravil kariéru v politike ako hrom. Takýto Daniel sa vždy zíde.
  Hej, hej, chybičky sa vlúdia všade. Daniel si napísal do životopisu, že „rok 1997 – PhD.“, ale zabudol dodať, že žiadne PhD. nemá a to bol iba začiatok jeho štúdia. Hanba ako hrom.
  Daniel sa k justičnej skúške dostal z pozície veľkého zvieraťa na Ministerstve spravodlivosti, a to bez potrebnej praxe, čo je zákonne nemožné. Škandál ako hrom.
  Daniel si založil aj vlastnú stranu. NOVA. Išiel spasiť Slovensko. Ale ľudia ho mali plné zuby. Mal takú nízku podporu, že sa musel zavesiť na plecia bláznovi Matovičovi. Taký je Daniel – ľudí odpudzuje.
  Potom Daniel dokonca zabil človeka. Na priechode pre chodcov. Dovtedy vyzapoval, že smrť na priechode znamená rovno basu. Odrazu to už neplatilo. Taký je Daniel. Dostal podmienku. A ďalej sa veselo hrá na spasiteľa.
  Dokonca ešte aj po tom, čo Zuszsuová vyhlásila, že spolu „obcovali“. A po internete lieta prepis ich šteklivých rozhovorov. Daniel ustojí, Daniel má krytie.
  Daniel sa objavuje vo všetkých politických prípadoch. A zhodou okolností sa zo živých kauz vynášajú informácie.
  Danielova kamoška Monika z Denníku N tu mesiace dávkuje Threemu. Americkí mimovládkari z OCCRP disponujú celým trestným spisom. A vždy je nablízku Daniel.
  Byť Veľkým bratom a mať takéhoto Daniela, bol by som veru rád.
  Ale Daniel samozrejme neexistuje. Žiaden takýto agent nie je. To všetko sú len kozmické náhodičky.
  Dosť o Danielovi, priatelia. Len niekoľko technických infošiek. Moje najbližšie besedy s občanmi:

  Odpověď
  • ked to teda pise smerak blaha, a ked par prispevkov vyssie si vsetci hrkutaju ako budu volit smer… kolko to uz je smer vo vlade? 12 rokov teraz? preco pan daniel nie je vo vezeni? preco dokonca pan daniel je stale advokatom? a preco americky mimovladkari a pani todova disponuje celym spisom? Preco pan kiska robi volebnu kampan a nesedi vo vysetrovacej vezbe za danove a pozemkove podvody? A tak dalej. Preto stranu smer nevolim a ani volit nebudem, nemusite ma presviedcat

   Odpověď
   • popolvár 8.2.2020 o 17:31

    prečo chcem voliť Smer, som uviedol.
    Teraz uveď ty, koho budeš voliť a zdôvodni prečo.

    Odpověď
   • Budem hadat, chces volit kotletu…

    Odpověď
   • Lebo globálna politika.

    ps: Nemýliť si to s lebofico, lebo tu už sa dostávame k otázke chápania politiky.

    Odpověď
   • Prečo, prečo, prečo? Prečo je v lete tráva zelená, prečo sú v abecede písmená?
    Tak predne, SR je stále kolóniou ( zámerne to zjednodušujem, bolo by to na viac strán.
    Nič nie je čiernobiele a všetko so všetkým súvisí. Ľudia majú radi jednoduché vysvetlenia, ale sú javy, procesy a skutočnosti, ktoré sa jednoducho popísať nedajú ).
    Keď vznikol Smer, tak mal vo volebnom programe, okrem iného, reprivatizáciu strategických podnikov. Potom vyhral voľby a na reprivatizáciu SP sa tíško zabudlo. Prečo? No pretože už len pokus o niečo také by znamenal štátny prevrat v zahraničnej réžii. Prinajlepšom.
    To je jeden z príkladov.
    Smer dvakrát zostavil vládu na štyri roky. Počas tohto času proti nemu a zvlášť proti R. Ficovi brojila celá mediálna fronta. Nech urobili čokoľvek, všetko bolo zlé. Prečo? Na pochpenie si stačí pozrieť vlastnícke vzťahy týchto médií. A položiť prostú otázku – to naozaj robili všetko tak zle, alebo len vlastníkom médií prekážali v ich aktivitách a brzdili ich v rozlete? Na to nech si každý odpovie sám ( legenda o nezávislosti médií je, samozrejme, len mýtus šírený práve a len týmito nezávislými médiami ).
    Potom nastalo obdobie Radičovej vlády, kedy sa kopec vecí, čo dosiahli predtým vlády Smeru, osekalo. Ale zato nám najlepší ekonóm v galaxii Mikloš menom SR podpísal z postu ministra financií účasť na Eurovale, okrem iného. Neudržateľnú situáciu „šalamúnsky“ vyriešili cez SaS a spojené hlasovanie o dvoch absolútne nesúvisiacich veciach.
    Znova sa dostal k vláde Smer a nadviazal na svoje predošlé obdobia. Samozrejme, jeden a polo roka medzitým stačilo na to, aby museli v mnohých oblastiach začínať takmer odznova. No a po jednofarebnej vláde máme dnes končiacu vládnu koalíciu. Kde SNS si hrá svoje, i keď pomerne spolupracuje so Smerom. Reprivatizovalo sa Gabčíkovo, dali sa obedy školákom a vlaky zadarmo. Pomaličky sa dvíhali dôchodky, sociálne príspevky, minimálna mzda a tak ďalej. Samozrejme, zas naopak tu boli rôzne brzdenia, najmä zo strany Mostu, čo je jeden z projektov zahraničných záujmov u nás. Lenže tak, ako nebola iná možnosť, len ísť tentoraz do vlády s nimi a tak ich zároveň mať aspoň trochu pod kontrolou, tak nebola možnosť posadiť na stoličku ministra vnútra svojho človeka. A preto, že koaličná zmluva ponechávala rezort MZV Smeru, tak tým kurátori z Hviezdoslavovho námestia zabili dve muchy jednou ranou. Dostali tam svojho Lajčáka a zároveň jeho aktivitami ubrali sympatizantov Smeru. Smer v tejto situácii nemal inú možnosť, ako hrať s nimi divadlo o nominantovi Smeru na poste ministra ZV. Na niektoré otvorene povedané informácie doba ešte proste nedozrela.
    No a prečo Daniel L. behá po slobode a škodí, kde môže? Prečo Andrej K. založil stranu a chystá sa pomaly zostavovať vládu, keď by mal skôr sedieť vo vyšetrovacej väzbe?
    Situácia vo svete a tým pádom aj u nás sa mení, lenže má to svoje tempo. A sú procesy, ktoré sa v danom časopriestore s danými súvislosťami nedajú urýchliť.
    Daniel L. je jednou z najvyšších figúrok zahraničnej koloniálnej moci u nás, pod jeho rezidentúru patria niektorí poslanci Sme rodina, SaS, Mostu. Donedávna bol absolútne nedotknuteľný a počítalo sa s ním ako s veľmi perspektívnym kádrom na najvyššie miesta. Ale napriek tomu došlo k tomu, že sa prevalila jeho „nehoda,“ pri ktorej usmrtil na priechode pre chodcov dôchodcu. To naznačuje, že jeho ochrana, i keď stále ešte veľmi silná, už nie je tým, čo pred pár rokmi. Pretože byť to o dva-tri roky skôr, tak o tom incidente nevie nikto.
    Andrej K. je tiež agent koloniálnej moci u nás a ako taký má tiež ochranu. Zatiaľ. A aj napriek tomu už bol nútený „pustiť chlp,“ keď ho usvedčili s daňových podvodov. Lenže doba ešte, žiaľ, nedozrela na to, aby boli títo dvaja a ďalší im podobní plne stíhateľní.
    Už to, že relatívne nedávno R. Fico otvorene novinárom povedal, že sú prostitútky, ktoré škodia Slovensku, o niečom značí. Pretože to nebolo o tom, že sa prebral po dlhých rokoch z letargie a uvedomil si to, to vedel už dávno, ibaže to nebolo možné povedať ani potichu.

    Ešte k tomu, prečo Smer je vo vláde a chce byť vo vláde, teda z pohľadu R. Fica a jeho tímu ( ambície kukučích vajec typu Zala, Beňová, Raši atď sú samozrejme iné ). Sedením v opozícii, čo by mimochodom bolo celkom pohodlné, by nechali voľnú ruku druhej strane. To jest pohrobkom dzurindovcov a miklošovcov, ktorí by sa tu vybujačili, kým by bolo čo ničiť.
    Čiže R. Fico a spol. zvolili stratégiu byť radšej vo vláde, i keď za cenu veľkých ústupkov ( napr. Lajčák ) a pritom jednak brzdiť procesy, škodiace Slovensku a na druhej strane sa snažiť ako-tak zlepšiť, čo sa dá. Keďže v tomto – doposiaľ ešte stále platnom – rozdelení sfér svetového vplyvu sme len kolóniou, tak nie je nijaký záujem na tom, aby sme prosperovali, rástli, rozvíjali sa. Jedine aby sme v plnej miere slúžili metropole. Čomu sa snažia predstavitelia väčšiny strán aj plne vyhovieť. A popri tom si ešte uchmatnúť niečo pre seba a svojich kumpánov.
    Takže keď to zhrniem – nebyť Smeru v štyroch vládach po dzurindovských „reformách,“ tak už sme na úrovni niektorých pobaltských štátov. No a keďže sa situácia vo svete začala meniť len nedávno, tak sa doposiaľ nedalo robiť iné, len brzdiť úpadok, ako sa najviac dá. No napriek tomu sa podarilo Smeru dosiahnuť aj niektoré pozitívne výsledky.

    Na uvedomenie si týchto vecí stačí zdravý sedliacky rozum a základné počty.
    Inak ešte s tým Lajčákom – z materálov Wikileaks je zrejmé, že sa o zložení vlád rokovalo na Hviezdoslavovom námestí ( rozhodoval ríšsky protektor a nie domáci politici ).
    Takže spočítané a podčiarknuté, R.Fico a jeho tím za tie roky urobili kus roboty. Samozrejme, verejnosť si pamätá podružnosti ako predražené CTčka alebo nezmysly typu 640 mil. USDolárov na účte na Belize.

    P.S. Stále je to len a len o tom, čo by bolo, keby Smer nevládol. A čo všetko by kto urobil. No bol by tu podľa všetkého taký raj na zemi, ako na Mesiaci ( mesačná krajina a ani noha ).
    P.P.S. M. Kotleba a spol. začali pred pár rokmi ozvučovať niektoré témy, pokladané oficiálne za konšpirácie. Lenže jednak na to majú krytie Vatikánom – poviem priamo zadanie. A potom, ako akože nesystémová strana, určená za opozíciu s úlohou vychytať čo najviac hlasov nespokojnej väčšiny, si to nie len že mohli dovoliť, ale aj museli. Lenže v tomto divadle sú role rozdané a scenár jasný, takže roli vládnej strany neprináležia repliky istého typu. Teda ešte zatiaľ.
    P.P.P.S. Treba používať zdravý úsudok a vyvarovať sa zbytočných emócií. A hlavne trpezlivosť. Pretože každý, kto by išiel robiť radikálne zmeny vo veľkom, tak by skončil v priebehu pár mesiacov. A dosť možné, že aj fyzicky. Ono je obrovský rozdiel na niečo upozorňovať, viesť jalové a silácke reči a je rozdiel mať možnosť niečo urobiť. A ešte viac to naozaj urobiť.

    Odpověď
    • vdaka za vyborne zhrnutie… ukladam si pre dalsie prakticke pouzitie v predvolebnych debatach (snad to nevadi)

     Odpověď
    • tiež dakujem za podla mna výborné zhrnutie a vysvetlenie.Rada by som to skopírovala a dala na soc. siete nech to ide medzi ludí,možno by sa poniektorým „vyjasnilo“.Len potrebujem vedieť či Ti to nebude vadiť.

     Odpověď
     • Kľudne všetci používajte a kopírujte, prípadne doplňte, ak vás niečo napadne.

      Odpověď
    • Oracle 911 8.2.2020 o 23:26

     Dobrá analýza, gratulujem.

     Odpověď
     • Ďakujem, je to len veľmi, veľmi stručné. A je tam chyba v -posadiť na stoličku ministra vnútra svojho človeka – Samozrejme, malo byť na stoličku ministra zahraničných vecí. Neviem, na čo som myslel, že som si to nevšimol.

      Odpověď
     • Dobrá analýza – no iba pre „veriacich“, neveriacich to nepresvedčí lebo „lebo Fico“. Už je neskoro.

      Odpověď
      • Poopravím Ťa – pre premýšľajúcich. Toto nie je o viere, pretože viera je slepá. Vieru majú napríklad liberáli, že tá ich „pravda“ je jediná správna. A sú o tom tak hlboko presvedčení, že s nimi nič nepohne. Ale viera plodí fanatikov, to je na nich tiež pekne vidieť. Poznám zopár takých osobne. A najväčšia tragédia je, že kedysi to boli celkom inteligentní a premýšľajúci ľudia. Ale proste snaha a túžba zapadnúť do „správnej“ skupiny, niekam sa začleniť a najlepšie medzi tých „lepších,“ ich doviedla až tam, kde sú dnes. Predtrávené názory, fanatizmus, zatemnený rozum… A obrovské sebapresvedčenie, že ich „názor a postoj“ je jediný správny.

       Odpověď
    • popolvár 9.2.2020 o 0:33

     išli sme na rovnakej vlne, viď. môj príspevok vyššie…

     Odpověď
     • tvoj príspevok už koluje na soc. sieťach a zožína velký úspech :)

      Odpověď
    • Ešte malý doplnok. Radičovej vláda vpodstate dostala zelenú k rozpadu zvonku, pretože viacmenej splnila svoj účel. Mikloš nás pripísal k Eurovalu s príspevkom dvadsať a viac miliárd eur ( môj skromný odhad ). A okrem iných radostí sa stihli aj predať frekvencie vtedajším dvom mobilným operátorom ( Orange a T-mobile ) na ďalších desať rokov za smiešnych 89 miliónov eur. Vtedy chvíľku okolo toho víril vodu práve Matovič s tým, že to malo byť aspoň 500 miliónov. Nezávislé médiá sa tomu venovali len okrajovo z nutnosti, keďže už to Matovič začal ozvučovať a spravili krytie vtedajšiemu ministrovi dopravy Figeľovi, ktorý povedal, že on s tým nič nemá, že za to je zodpovedný riaditeľ telekomunikačného úradu. A bolo vymaľované. Ale veď čo je to nejakých pár sto miliónov hore dolu proti svetovým problémom, ako napr. to CTčko, však?

     Odpověď
     • Otázka je, odkiaľ Zmatkovič tie informácie furt má,
      kto mu ich furt podhadzuje, podáva, źe?
      Alebo snáď má vlastnú spravodajskú sieť, ako Kočner?
      ..teda pardon MI6..resp. CIA..
      Tým smerom bych pri zmysluplnom vyśetrovaní šiel.

      Odpověď
      • Oracle 911 10.2.2020 o 23:46

       Preto som napísal v piatkovom a dnešnom článku o Matovičovi to, čo som napísal…

       Odpověď
      • Tipujem, že mu informácie dáva ten, čo ho „pasie.“ Keby mal iného režiséra a pritom by robil takéto výstrely, namierené aj do vlastných radov, tak by už asi dávnejšie „domatovičoval“ aj s celým OĽaNO. V podstate sa zatiaľ zdá, že pestovať si popri serióznych pravičiaroch typu Daniela L. alebo extrémistu Sulíka aj takéhoto dvorného šaša nesie svoje ovocie. Ono poukazovať na prešľapy občas aj z vlastného tábora vyvoláva zdanie objektívnosti a pravdovravnosti a potom sa ľahko stratí všelijaká účelovo zamlčaná špina. Tých prešľapov sa za Radičovej vlády porobilo určite o kúsok viac, ako sa prevalilo. A čo sa aj prevalilo, z toho napokon bola len veľká bublina a tá spľaskla. Ale napríklad Matovič má malý, pre niekoho aj pomerne významný, bod.
       No a kto ho režíruje, toť otázka. Ale tých možností nie je veľa, myslím, že v konečnom dôsledku asi dve.

       Odpověď
    • kapitán pravda 9.2.2020 o 20:49

     Čo by z tohto robili ĽSNS horšie ako Smer a prečo?

     Odpověď
     • Čo by z toho robili ĽSNS horšie ako Smer a prečo? To neviem, až tak im do hláv nevidím. Ale je tu niekoľko zásadných ALE:
      1. Kotlebovci nemajú kádre. Ono je dobré, že sa naposledy dostali do parlamentu, pretože aspoň začali ozvučovať niektoré témy, ktoré boli v mainstreame dovtedy tabu. Ale rozprávať z parlamentnej lavice o veciach, ktoré vidí každý nezadubený občan, to nie je zas až tak veľký výkon. Duplom, keď na tom bol vpodstate vystavaný ich úspech a to je aj základom, na ktorom sa snažia získať voličov v týchto voľbách. Je fajn pomenovať problém, ale to je len prvý krôčik na dlhej ceste k jeho vyriešeniu.
      2. Kotlebovci sú zatiaľ toxickí viacmenej pre všetkých. Čiže aby mohli niečo reálne v praxi aj ukázať/dokázať, tak by museli mať toľko percent, aby zložili jednofarebnú vládu, prinajlepšom. Nespochybňujem, čo M. Kotleba dokázal v BBSK, niektoré veci videl aj bežný občan, akurát teda neviem, či si to aj uvedomil ( napríklad cesty sa opravovali oveľa častejšie, ako predtým a teraz ). Lenže medializovalo sa to inak. Okrem toho, už od tých čias ubehlo pár rokov a bežný občan nemá čas, nemá chuť to sledovať, nerozumie tomu a nevidí súvislosti. Plus je trochu rozdiel „riadiť“ úrad samosprávneho kraja a „riadiť“ štát.
      3. Existujú ďalšie súvislosti, ktoré ostávajú skryté pred očami verejnosti. Napríklad ekonomické prepojenia a záujmy oligarchických skupín. Alebo záujmy zahraničných „investorov“ a protektorov. A na celoštátnej úrovni je to, narozdiel od regionálnej, veľmi rizikový tanec v porceláne. A ĽSNS so svojimi jednoduchými riešeniami by jednak veľmi rýchlo narazili na „neprekonateľné prekážky,“ takže by nakoniec pri najlepšej vôli mohli urobiť len nejaké kozmetické zmeny, ale nič zásadného. Nehovoriac už o tom, čo by nastalo, keby naozaj zostavili vládu, myslím tým zhruba 15-20% liberálnych náboženských fanatikov, médiá a zahraničných agentov v opozícii.
      4. Otázka čo by robili horšie je len čisto teoretická. Pretože nie je s čím porovnávať. Tak isto sa môžeme spýtať – Čo by ĽSNS robili tak dobre alebo lepšie, ako Smer? To, že majú v programe na priamo pomenované niektoré problémy a javy a že aj načrtli riešenia, to je pekné, ono niečo v tom programe mať musia. Ale tiež nikde nie je napísané, že to niekedy aj budú uskutočňovať ( nie je to len o vôli presadiť program, viď bod 3. )
      5. Mám obavu, že dnes nie sme v situácii, kedy si môžme dovoliť nejaké experimenty na spôsob – čo ak by to šlo aj lepšie s niekým iným? Pretože doba sa ( v celosvetovom meradle ) mení a práve tieto voľby sú zásadné. A pri tej „skúške správnosti“ s nejakou inou stranou je istota, že to dobre dopadne malá. Zato ale je takmer 99%-ná istota, že to bude len horšie. Totižto Smer, napriek rôznym sabotážam zvnútra i zvonku, za tie dlhé roky vládnutia už ako-tak preukázal, čo môžme od neho čakať a o čo mu ide. Preukázali to aj liberáli za vlády Radičovej. Ostatní, na ktorých sa ešte nedostalo, by asi tiež radi ukázali, čo v nich je, ale opakujem – teraz je na experimenty doba nevhodná, pretože ide o veľa. A tá cena, ktorú by sme za to museli zaplatiť, aby sme sa presvedčili, či ozaj trebárs ĽSNS nebude lepšia, by bola príliš vysoká.

      Samozrejme, nemôžem za nikoho rozhodovať. Kto si trúfa experimentovať, aj za cenu toho, že z nás bude do dvoch rokov ďalšie Albánsko, nech sa páči. Len potom neviem, či bude stačiť iba povedať ( minimálne svojim deťom ), je mi to ľúto, ja som nevedel…

      Odpověď
   • Ale veď v príspevku to máš uvedené, kto má aké krytie. Len si to nepochopil. A čítaj ďalej príspevok od JéGé-ho. Tam to máš podrobnejšie všetko uvedené.

    Odpověď
 53. Praha přejmenuje náměstí před ruskou ambasádou po zavražděném Borisi Němcovovi:

  https://zpravy.aktualne.cz/regiony/praha/praha-bude-mit-namesti-borise-nemcova-ruska-ambasada/r~32f22a3649b811ea926e0cc47ab5f122/

  z diskuze pod článkem: „a co takhle třeba „nám. obětí čečenské genocidy“ nebo „nám. obětí srpna 68″ a pod…

  Odpověď
 54. popolvár 7.2.2020 o 16:50

  tieto parlamentné voľby nám umožňujú vzhľadom na všetko to, čo sa v posledných rokoch ozvučilo a prevalilo, nielen dať hlas SMERu, ale aj po prvé, posilniť mandát Fica a jeho kolegov, a po druhé – pomôcť mu vyčistiť stranu od škodnej.
  Ak sa nemýlim, tak krúžkujeme štyroch kandidátov (opravte ma, ak to nie je pravda).
  Ja krúžkujem Fica, Blahu a potrebujem ešte tip na ďalších dvoch. Ponúknite mená a krátko zdôvodnite. A takisto, koho jednoznačne zo SMERu nie.
  V posledných dvoch týždňoch som podstúpil viacero volebných rozhovorov a vypočul si aj názory prečo SMER a Fico nie.
  To ma inšpiruje napísať kratučký volebný manuál prečo SMER a Fico áno, a osvetliť trocha tie „argumenty“ prečo SMER a Fico nie…

  Odpověď
  • tarzanislav 7.2.2020 o 17:36

   Pre rýchlejšiu orientáciu – kandidátna listina:
   https://www.strana-smer.sk/volby_2020/kandidatna-listina

   S Ficom a Blahom určite súhlasím, ale vzhľadom na ďalších ľudí na kandidátnej listine si nie som istý. 12. Ján Richter – Fico má s ním určite užšie kontakty a spolupracovali pri doterajších sociálnych reformách. Buďte ale kritickí, neviem na 100 percent. A ďalší? V prvej desiatke, dvadsiatke neviem, dajte vedieť, ak poznáte. Skôr asi od konca.

   Odpověď
   • A čo Tomáš?…

    Odpověď
    • Faič a Stredák o sú skorumpovaní zmrdi. Jariabek je tam použiteľný. Inak som sklamaná s listiny

     Odpověď
     • z kandidátnej listiny

      Odpověď
    • podla mna Tomas je na jasne zvolitelnom mieste a zda sa ze je to Ficov clovek, posobi velmi schopne, prezentuje sa lavicovo, ale ja osobne si ho nedokazem precitat tak, aby som bola o nom 100% presvedcena… takze ho beriem s opatrnou rezervou

     Odpověď
    • popolvár 7.2.2020 o 20:26

     9. E. Tomáš – ozvučil ho aj Fico ako schopný perspektívny káder – pozná ho niekto konkrétne?

     Odpověď
  • Popolvár, ja zvažujem Braňa Ondruša. Braňov otec bol komunistom (verím, že ozaj poctivým) a dúfam, že aj jeho syn zmýšľa poctivo. A na rozdiel od Blahu nie je marxista. Kedysi som ho mal za blbého moderátora, ale zmenil som názor.

   Odpověď
   • ano, Brano Ondrus je velmi dobra volba, rada by som bola, keby sa prekruzkoval do parlamentu – je to cestny clovek, odbornik, lavicovo-socialny (v mojej rodine su s nim osobne skusenosti velmi dobre)… pre mna osobne urcite lepsi tip nez pan Richter… mam ho v kruzkovacom zozname
    a okrem Fica a Blahu este mladeho perspektivneho Erika Kalinaka na 150.mieste (tiez dobra osobna skusenost z mojej rodiny)

    Odpověď
  • Rozhodne nie Raši, v jeho chápaní slogan Politika pre ľudí, znamená pre svojich elitárskych kamarátov.

   Odpověď
   • Áno Raši vymýšľa blbosti ohľadne plánovania.

    V tomto prípade u Fico verzus Rašiho ide „Priateľov si drž blízko …..“

    Odpověď
  • Fico a Blaha sú jasná voľba -aby mali silný mandát. Pre zvyšné dva krúžky nevidím dôvod voliť niekoho na vysokom mieste kandidátky, kto má miesto v parlamente viacmenej isté. Skôr vytiahnuť niekoho zo zadných radov.
   Ja osobne to zatiaľ plánujem dať 67. R. Eliášovi. Pochádza môjho okolia a získal si tu celkom dobré meno. Nie je úplne neznámy, kandidoval v eurovoľbách so slušným počtom preferenčných hlasov. Párkrát ho vyzdvihol Blaha a raz tuším aj Pellegrini ako nádejného budúceho kádra.

   Odpověď
   • Lubos Blaha castokrat chvalil aj pracu mladeho Igora Melichera (predseda mladych socialnych demokratov), vela mu pomahal pri organizovani stretnuti, ktore teraz absolvuje po celom Slovensku… zda sa, ze tiez patri do zoznamu nadejnych kadrovych rezerv s riadiacimi schopnostami
    mam ho v uzsom vybere mojho zoznamu… potrebujem viac kruzkov, 4 je malo :)

    Odpověď
  • Vy máte ve všech krajích stejné lidi na kandidátce?

   Odpověď
   • Áno, Slovensko je jeden volebný obvod.

    Odpověď
  • A čo Blanár?
   Inak posudzujeme tu ľudí z hľadiska lojality a čestnosti. Ale podstatné bude aj to, nakoľko sú schopní ako riadiace kádre.

   Odpověď
   • Veď to – riadiace kádre. Hlava nedokáže, tak čo očakávame od druhých? Osobne si myslím, že Smer bude mať peoblém dosiahnuť 20%, žiaľ. Je to dôsledok zlého riadenia v období 2012 – 2016 a bude to stále lwn horšie a horšie. Čaká ich osud HZDS. Je tu priestor pre inú stranu v ďalších voľbách, ozvučím ju pozdejšie.

    Odpověď
   • @ jardob,
    mam len skromne info o p.Blanarovi z mojho blizkeho okolia – seriozny rozvazny clovek s tradicnymi hodnotami
    prave som dopozerala videorozhovor pana Blanara s Beblavym a stoji to za to pozriet
    https://www.cas.sk/clanok/941977/po-vzajomnych-vycitkach-nasledoval-beblaveho-tah-s-fakturou-okamzita-reakcia-blanara/

    Odpověď
    • popolvár 9.2.2020 o 17:04

     Beblavý vystavil faktúru a osobnú zodpovednosť Blanárovi za dve CT v žilinskej nemocnici v sume 800 000€, ale sa nejako odmieta baviť o faktúre Beblavého, resp. opozície za 1 CT v trenčianskej nemocnici za 5 000 000€

     Odpověď
    • popolvár 9.2.2020 o 17:18

     preberali sme tu aj kandidátku SMERu a Erika Tomáša. Tu je v priamom prenose v dueli s Nicholsonovou
     https://www.cas.sk/clanok/940351/takyto-napaty-duel-tu-este-nebol-velka-hadka-erika-tomasa-a-lucii-nicholsonovej-priamo-pred-kamerami/
     pokračovanie tu:
     https://www.cas.sk/clanok/940864/emotivne-pokracovanie-lucia-nicholsonova-vs-erik-tomas-v-hlavnej-ulohe-krik-a-skakanie-do-reci-video/
     oplatí sa pozrieť – je tu pekne vidieť štýl práce liberálov, ktorý žiaľ zaberá na plytko mysliace, resp. vôbec nemysliace ovce…
     Obedy zadarmo zvýšili počet stravníkov, podľa štatistiky ZMOSu o cca 33% – t.j. o 33% detí viac má aspoň jedno teplé jedlo denne a nie nejaké sprostosti z bufetov, automatov, či McDonaldu…
     Nicholsonová to chce zrušiť a dať radšej rodinám tieto peniaze priamo, aby si mohli samé rozhodnúť, či teplé jedlo decku, alebo topánky… (a možno ani nie decku, ale sebe, a možno ani nie topánky, ale alkohol a cigarety … Celá filozofia obedov zadarmo vznikla z prvotnej snahy pomôcť deťom z tých najslabších sociálnych skupín, predovšetkým rómskym deťom, aby aspoň raz denne jedli poriadne, plus takto ich aj pritiahli do školy (obed je predsa v školskej jedálni). Neskôr, najmä kvôli protestom takto diskriminovanej bielej väčšiny sa to zaviedlo celoplošne. Mnoho rodičov totižto nechystá deťom ani desiate, ale im dáva peniaze, aby si niečo kúpili na jedenie. No čo asi si tak decko si vie kúpiť zdravé, a či vôbec si kupuje jedlo…
     Zrušiť vlaky zadarmo a namiesto toho zlacniť dopravu ale aj autobusovú – hej a prehodiť cestujúcich z poloprázdnych koľajníc už aj na tak prehustené cesty do automobilovej dopravy – bohovské riešenia ponúka opozícia…

     Odpověď
    • Vďaka.

     Odpověď
   • @jarob: Môj zoznam je nasledovný: Fico, Blaha, Blanár a E. Tomáš.

    Fico a Blaha sú myslím jasní. Blanár – tam som sa orientoval mimo iného aj podľa predvolebného letáku Smeru. Sú tam na jednej dvojstránke šiesti so svojimi výrokmi. Jedine Fico a Blanár majú svoje citáty zarámované v červenej farbe.
    Erik Tomáš – toho preto, lebo reaguje s absolútnym kľudom a argumentačne prevyšuje svojich oponentov.
    Blaha a Tomáš sú zástupcovia novej krvi, Fico a Blanár stará škola.

    P.S. Ešte k tomu letáku, sú tam aj fotky členov Smeru pri voľnočasových aktivitách. Jediný Raši tam má slnečné okuliare a je tam pri nejakej nič nehovoriacej činnosti. Ostatní sa pozerajú priamo do objektívu, priamo do očí.

    Odpověď
    • Ja som dospel k podobnej štvorici, len som váhal či Tomáš alebo Ondruš. Ešte uvidím.

     Odpověď
 55. Blaha píše na fb…na muške je Kiska a jeho kšefty….on totiž nechce zhabať mafianom majetky ako píše na bilboardoch ….ale im ešte pridať…novodobý biznismeni…na čele s Kiskom…idu rozkrádať ešte to málo čo nám ostalo?…a ako pekne úhľadne a zaobalene…aby nič nevyšlo najavo….no stačí pár klikov na webe a pavučina je odkrytá…Kiska je odporný zlodej…mafian…podvodník…a kolaborant….a to je len vrchol ľadovca…ešte taká maličkosť…ak bude obvinený…kšefty pôjdu aj bez neho….prvú fázu už započal…a či s ním…alebo bez neho je irelevantné…
  Ľuboš Blaha píše:
  Kiskova strana je len biznisprojektom najbohatších ľudí na Slovensku. Strana milionárov, ktorí chcú ovládnuť štát. Neveríte? Tak sa poďte presvedčiť.
  DEVELOPERI Z HB REAVIS PRETLAČILI KU KISKOVI SVOJICH ĽUDÍ
  Už ste počuli, kto robí Kiskovej strane Za ľudí odborníka na dopravu? Istý pán Peter Sádovský.
  A viete, kto je tento pánko? Je riaditeľom Slovak Lines, ktoré väčšinovo vlastní HB Reavis. A tu to začína byť zaujímavé, pretože developeri z HB Reavis požičali Kiskovi na kampaň 1 milión eur.
  Kúpili si za túto sumu možnosť nominovať svojho človeka na oblasť dopravy? Budú kšefty?
  KISKA JE NA HB REAVIS PREPOJENÝ UŽ ROKY
  Pamätáte ešte, ako Kiska v pozícii prezidenta išiel poklepať základný kameň mrakodrapu vo Varšave? A viete, koho to bol mrakodrap? Firmy HB Reavis. Kozmická náhodička.
  Pamätáte si ešte, pre akú firmu pracovala Kiskova dcéra? Hej, hej, pre firmu HB Reavis. Ďalšia kozmická náhodička.
  A teraz zhodou okolností miliión eur pre Kiskovu stranu. A potom Sádovský.
  Ach, tie náhodičky. Vesmír by bez nich nedokázal fungovať.
  ZA MILIÓNY, EHM, PARDON – ZA ĽUDÍ
  HB Reavis stavia v Bratislave novú autobusovú stanicu. Väčšinovo vlastní Slovak Lines. A má zjavne zámer robiť biznis v danej oblasti. Rezort dopravy by sa zišiel.
  A určite by sa zišli aj kontakty na mocných primátorov a starostov. Mimochodom, pre akú stranu sa upísal primátor Nitry? A pre koho politicky makajú Lunterovci?
  Juj, toľko náhodičiek. Ono to tu skoro vyzerá, akoby si tu niektoré firmy vytvárali priestor pre bizníííís.
  A dobrý ujec Kiska možno rád pomôže – veď kamaráti si musia pomáhať. Za milión, ehm, pardón – za ľudí.
  SLOVENSKÁ BEDAČ SA ROZHODLA, ŽE PODPORÍ KISKU
  Mimochodom, majiteľom HB Reavis je Ivan Chrenko, Najbohatší milionár na Slovensku. Predbehol aj Jaroslava Haščáka z Penty. Vlastníci ESET-u síce majú dokopy viacej peňazí, ale v rebríčkoch vystupujú samostatne.
  Ja len, že všetci spomínaní tu financujú liberálno-pravicové strany a liberálno-pravicovú tlač. A všetci túžia po Kiskovi ako svojom premiérovi, od HB Reavis či vlastníka Esetu Zajaca (na obr.) dokonca plynú ťažké prachy do jeho kampane.
  CHCETE MAŤ VO VLÁDE PRIAMO BIZNISMENOV – NECH SA PÁČI, ANDY ZARIADI
  Čo myslíte, komu bude Kiska slúžiť, ak by zostavil vládu?
  Za ministra dopravy bude zjavne tlačiť Petra Sádovského, prepojeného na HB Reavis.
  Za ministra zdravotníctva to bude niekto z Penty, veď to bol odborník Penty, kto pôvodne písal Kiskovi program.
  Za ministra vnútra bude nominovať Remišovú, aby zahladila stopy po jeho daňových podvodoch a ďalších zločinoch. Všetky kšefty, ktoré sa chystajú, predsa musí niekto kryť.
  EX-SMERÁKA LEDECKÉHO TO DNES ŤAHÁ ZA MILIÓNMI
  Vladimír Ledecký a jeho dcéra Vladimíra (obaja kandidujú za Kisku) budú mať na starosti sociálne veci – peniaze pôjdu výlučne pre Rómov, čím zahrajú srdcia všetkých ľudskoprávnych mimovládok zo Západu.
  Ale samozrejme – obedy zadarmo aj vlaky zadarmo zrušia. Veď Slovákom netreba pomáhať.
  Ledecký bol, mimochodom, regionálnym politikom SMER-u – dnes už nie je súdruh. Dnes už je veľký Kiskovec. Asi ho to ťahá za miliónmi od HB Reavis a ďalších money-people. Či?
  A BUDE BIZNIS…
  Milí priatelia,
  Kiska nezaložil stranu. On založil politickú filiálku pre veľké slovenské firmy, ktoré chcú, aby štát ovládali ich ľudia a aby bol biznis.
  Prachy, prašule, peniaze. Budú sa kotúľať, Kiska bude vzdychať a liberálne médiá budú tlieskať.
  VEĽKOPODNIKATELIA NESPONZORUJÚ POLITIKOV PRE ICH KRÁSNE MODRÉ OČI
  Alebo tu fakt niekto verí, že miliardári ako Chrenko, milionárske firmy ako HB Reavis či Eset a podobné veľkopodnikateľské skupiny posúvajú peniaze do Kiskovej strany len preto, že sa tak nádherne potí?
  A že milujú ľudí? A že chcú zo Slovenska sociálny štát? Chcú, aby sa ľuďom dobre žilo?
  KISKA JE ČLOVEKOM MILIARDÁROV – IDÚ SLOVENSKO UKRADNÚŤ ĽUĎOM
  Hej, hej, všetcí títo pracháči svoje ťažké majetky nadobudli len zo samej lásky k ľudstvu. Od rána do večera myslia len na robotníkov a chudobných ľudí. Sú to svätci.
  Firma Za ľudí je hrozbou pre Slovensko. Nielen preto, že Kiska je politickou bábkou Veľkého brata.
  Ale aj preto, že sú s najväčšou pravdepodobnosťou politickou bábkou v rukách oligarchov a najbohatších biznismenov na Slovensku.
  Vracajú sa Gorily. A chcú si kúpiť štát.
  Kiska je zlo. Číre zlo. Mafiánske zlo.
  Vyrážam do Topoľčian a Komárna, priatelia, určite budeme hovoriť aj o ňom. Teším sa na vás, krásny deň .

  Odpověď
  • Zuzka stačí jednou dvoma vetami opísať a priložiť odkaz už to bolo viackrát spomínané.

   Odpověď
 56. NAKA sa zaoberá prvým prípadom volebnej korupcie.
  Vyšetrovateľ NAKA zadržal bezprostredne po prevzatí úplatku vo výške 1 000 eur jednu osobu, ktorej bolo následne vznesené obvinenie za prečin volebnej korupcie. Podľa informácii polície má ísť o zabezpečovanie hlasov rómskych voličov v blížiacich sa voľbách.

  https://spravy.pravda.sk/volby-2020/clanok/541660-naka-sa-zaobera-prvym-pripadom-volebnej-korupcie/

  Odpověď
  • KUPOVANIE HLASOV – kandidát OĽANO usvedčil páchateľa!

   Náš kandidát Branislav Veselko (č. 131) pomohol odhaliť volebnú korupciu. Rimavskosobotčan, ktorý Veselkovi ponúkal získanie volebných hlasov za finančnú odmenu, je už obvinený.

   Páchateľ prišiel za Braňom s tým, že pre neho vie zabezpečiť hlasy v parlamentných voľbách s tým, že to samozrejme nebude zadarmo. Keďže mu bolo zrejmé, že nejde o legálne získavanie hlasov, kontaktoval políciu … napichli ho a týpka usvedčil.

   Čistiť Slovensko od korupcie nemôžeme len na najvyšších poschodiach, ale musíme ísť takto pekne od podlahy. Kupčiť s hlasmi, ako to dlhé roky zvykli kandidáti strany SMER – SD, je podlosť najvyššieho rangu a som veľmi rád, že sa Braňo zachoval vzorovo a pomohol usvedčiť páchateľa.

   Odpověď
   • Oracle 911 7.2.2020 o 12:33

    Šikovne využíva heslo „lebo Fico“.

    Odpověď
 57. NAKA zadržala osobu po prevzatí úplatku v súvislosti s kupovaním hlasov rómskych voličov
  https://www.hlavnydennik.sk/2020/02/07/naka-zadrzala-osobu-po-prevzati-uplatku-v-suvislosti-s-kupovanim-hlasov-romskych-volicov/

  Odpověď
 58. Podvody vo voľbách. Úryvok:
  V súvislosti s príkladom uvedených krajských volieb si pripomeňme niekoľko detailov. V Prešove do krajského zastupiteľstva kandidoval aj Ing. Juraj Hudáč, ktorý pracuje ako riaditeľ Sociálnej poisťovne v Prešove, člen Smeru. Vo svojom volebnom obvode sa vybral v deň volieb voliť aj so svojou manželkou a deťmi, už s volebným právom. A potom vysvitlo, že v jeho volebnom obvode nedostal ani jeden jediný hlas(!)? Je také niečo vôbec možné? Ak by ho aj žena a deti oklamali, on sám sebe hlas hodil. Obrátil sa na Políciu, ale okrem odkazov o konšpiračných teóriách nedosiahol nič.

  Ešte výraznejšie sa situácia ukázala u vtedajšieho primátora Košíc, Rašiho. Vyskočil tu problém neplatných hlasov. V 2. a 5. volebnom okruhu v Košiciach bolo napočítaných 9 549 neplatných hlasov, celkovo ich bolo za Košice 10 741. Na voľby dnes nechodia masy voličov, a keď už niekto ide, tak určite vie, ako voliť. Ako je možné, že za celé Slovensko bolo vyše 80 000 neplatných hlasov? Žeby sme mali toľko negramotných obyvateľov?

  Prvý uzáver môžeme vysloviť: voľby rozhodne nemanipuluje Smer, resp. žiadna aktuálne majoritná politická sila. Ale kto potom? Raši sa obrátil na Políciu a aj Ústavný súd – ale skončil tiež pri odporúčaní nezaoberať sa konšpiračnými teóriami…
  https://www.tartaria.sk/pravda-dnes/ovplyvnovanie/614-volte-uz-zvolenych

  Odpověď
  • Novinári vynášajú voľby do nebeských výšin ako „sviatok demokracie“, ale pri tom zaryto mlčia o takýchto prehmatoch. Asi nemajú čas popri svojej „investigatíve“…
   Nerobím si ilúzie, že s hlasovacími lístkami sa „nečachruje“ aj v malom, priamo vo volebných miestnostiach, ale najväčšie volebné manipulácie sa konajú v médiách ešte pred otvorením volebných miestností…
   No a napr. také hlasovanie poštou, to je kapitola sama o sebe. Evidentne vykazuje znaky porušovania volebného zákona, a dokonca aj Ústavy SR, ale všetci sa tvária ako že „všetko je v pohode“…
   Viac na http://www.demokracianahlas.sk/

   Odpověď
  • Kancelar 7.2.2020 o 17:00

   Bol som parkrat vo volebnej komisii a neviem si predstavit, ako by sa to mohlo sfalsovat uz tam.

   Asi by sa zislo okrem vyziev chodte volit, tak aj vyzvat na ucast v komisii. Vysledky v danych okrskoch by mali byt dohladatelne na webe statistickeho uradu.

   Odpověď
  • O Hudačovom nulovom hlasovaní som počul už krátko po voľbách.Protesty nepomáhajú. Voľby sú každopádne podvodom. Takisto si nerobím nádeje pri elektronickom sčítavaní ESET-om. Vládu to zrejme nepáli. A pritom na malom Slovensku by kontrola cez internet u jednotlivých okrskov nemusela byť problematická, ak by bol záujem.

   Odpověď
   • Už Stalin povedal, že voľby vyhráva ten, kto spočítava hlasy. Takže o čom sú voľby?

    Odpověď
    • Voľby sú nástroj. Nástroj riadenia.
     Jedným z nástrojov.
     Opice sa rozhodujú podĺa aktuálneho stavu
     a presnejšie tendencie vývoja..riadenia informaćného poľa.
     Avšak aj taký ISIS, či ESET môže upraviť výsledky iba o pár percent.
     O desiatky percent by to už bol z viacerých dôvodov fakt problém.
     Pre nich neprijateĺné riziko za danej situácie.
     Preto sa používa súbor nástrojov.
     Naozaj ale záleží primaŕne na tých najposlednejších z posledných.
     Na miere posledných zvyškov, stabilizácie a rozvoja
     zdravého sedliackeho rozumu.

     ZATIAĽ na šťastie nie sme na UKrajine
     a voľby tu ešte zmysel majú.

     Odpověď
 59. popolvár 7.2.2020 o 10:18

  je to staršieho dáta, ale nanajvýš aktuálne:
  https://blog.hlavnespravy.sk/12635/kiskove-priznanie-o-prevrate-a-predstava-demokracie/
  článok je cenný aj tým, že sú tam odkazy/linky na zdroje.
  Treba to rozposlať ďalej.

  Odpověď
 60. Česko pošle Maroku skoro sto milionů korun na boj s migrací. Ondráček se ptá: Kolik skončí v kapsách neziskovek
  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2020020611464020-cesko-posle-maroku-skoro-sto-milionu-korun-na-boj-s-migraci-ondracek-se-pta-kolik-skonci-v-kapsach/

  Odpověď
  • … ktore budu nakladat migrantov na lode, alebo lietadla a tak lifrovat do EU

   Odpověď

Napsat komentář

*
*

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>